לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

לא מנוהל - רוצה לנהל את הפורום? לחץ כאן.
אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום קוין ב אנשים

על התופים - רוג'ר טיילור
על הבס ג'ון דיקון
על הגיטרה - בריאן מיי
ועל השירה - הגדול מכולם - פרדי מרקורי


בואו לדבר בפורום על הלהקה,להביע את דעתכם בסקרים בשבועיים על האלבומים

שתפו חוויות אישיות ושתפו את האוספים שלכם
הודעה חדשה

חגיגות ה-40 שנה לקווין יוצאות לדרך
08/11/10 15:50
16צפיות
במייל שקיבלתי היום הודיעו על תערוכה חדשה בלונדון ועל הוצאה מחודשת של כל קטלוג הלהקה ביחד עם תוספות חדשות. כמו כן, יהיה ראיון מיוחד ל-BBC ועוד הפתעות. וכמובן, ישנו הסרט המדובר עם סשה ברון-כהן.

לא משהו מרעיש או מפתיע, אבל בכל זאת, מרגש.

אני מחכה להודעה על GVH3 ועל סיבוב הופעות, כמובן. חומר חדש בכלל יהיה נהדר, אבל אני מנסה להישאר מציאותית.
למה אתם הכי מחכים?
כתובות אינטרנט מצורפות:
08/11/10 23:35
התערוכה הזאת... מממ... סיבה טובה לקפוץ עוד פעם ללונדון
היא נשמעת ממש טובה!

נראה לי שהרבה מחכים לראות איך ייצא הסרט, והאם הוא יהיה ברוח הנכונה, אני בהחלט מחכה לו.

מעניין אותי מה הם יעשו בעוד שנה, כשיהיו 20 שנה למותו של פרדי.
תקופותיו של פרדי
06/11/10 00:29
17צפיות
רציתי לשאול, איזה תקופה של פרדי אתם מעדיפים?
הסגנון היותר נשי התחילת שנות השבעים?
הסגנון הייחודים בסוף שנות השבעים?
הסגנו המצ'ואיסטי בשנות השמונים עם השפם?
או בשנות ה90 עם שיער קצוץ ופנים מגולחות?


אני אישית מעדיף את התקופה שלו עם השפם, זה הכי מזכיר לי את "פרדי" שלי ("שלי" כאיך שאני מדמיין ומתאר אותו, וכיך אני חושב שהוא היה)

פרדי
06/11/10 17:22
15צפיות
למען האמת, רציתי לפתוח כזה שרשור מזמן, ולא ידעתי איך להגדיר מה אני רוצה, אז טוב שעשית זאת :)

אני אוהבת את פרדי בתחילת שנות השבעים. נכון, הוא עם שיער ארוך ועקבים ובהרבה מאוד תמונות הוא נראה (באופן די מטריד) כמו אישה, אבל אני לא בטוחה שזה סגנון "נשי" - זה פרדי מרקיורי, והוא ייחודי ומיוחד בדיוק כפי שהיה אח"כ. אני חושבת שבכלל, שבאופן כללי, יש המון המון הבדל בין השנים. מעבר לכך שהיה פרדי של היום-יום, האדם הפרטי והיה הפרסונה הבימתית פרדי מרקיורי, גם פרדי מרקיורי שינה את פניו - כמו שאמרת. קודם כל להמראה, שנטה לכיוון יותר ויותר "מחוספס" וגברי עד אמצע שנות השמונים (ולאחריו הייתה איזושהי נסיגה לאחור), וכן היה לו קול כל כך שונה. הקול הגמיש, שהשתנה מגבוה לנמוך כל אימת שפרדי רצה, הפך לקול כריזמטי, קול נחוש בדעתו, קול ש"מתאים לאיצטדיונים" בשנות השמונים. היה איזשהו תהליך, כמובן, אבל זה מה שקרה. גם הלהקה השתנתה - ככל שהשנים עברו הם שרו פחות ופחות שירים מהשירים ה"ישנים" (אלה שכן נכללו בהופעות המאוחרות עברו "שיפוץ") והסכימו לעשות סגנונות שבעבר דחו (ולהכניס סינתיסייזר! זה כל כך מדגיש את מה שרציתי להעביר כאן), ופרדי די עזר לזה - כלומר, לפי מה שקראתי (גם כאן), פרדי נטה יותר לסגנונות של שנות השמונים (ושומעים זאת גם בשירי הסולו שלו) ובריאן נטה יותר לסגנונות המוקדמים יותר, הרוק הכבד (את השירים של בריאן עוד לא שמעתי - אני חייבת לעשות שיעורי בית, זה לא טוב! ). אבל נראה לי שפרדי של תחילת שנות השבעים נטה לסגנונות שבריאן נטה אליהם, לפנטזיה, להרמוניות, לשילוב של יותר כלי נגינה ופחות אלקטרוניקה.

בקיצור, אחרי הקשקושים שלי (ואתם בטח מכירים ויודעים כבר את כל מה שכתבתי, פשוט רציתי לפתח דיון), אומר רק שאולי במקביל למה שכתבתי פה - אני אוהבת את פרדי של ההתחלה, את השירים המוקדמים, את המראה המוקדם (וגם את זה של סוף שנות השמונים) - ממש קשה לי לראות את הדמיון בין פרדי של ההתחלה לבין פרדי של שנות השמונים, וגם אני לא אוהבת את ההופעות ואת השירים והקול של שנות השמונים.
06/11/10 20:18
11צפיות
את טועה ומטעה.
קווין התחילו להשתמש בסיניסיזר כבר באלבום השני שלהם, ואחר כך קצת הפחיתו את השימוש.
ראיתי את הטעות הזא הרבה ברחבי הפורום ורציתי לתקן
אבל
06/11/10 20:28
7צפיות
בשבעה האלבומים הראשונים הם ציינו במפורש שאין סינתיסייזרים. ככה אני יודעת.

אפשר להשתמש בסינתיסייזרים גם בצורה יפה - למשל, All of My Love של Led Zeppelin, אבל קווין פשוט הפכו את המוזיקה שלהם למשהו אחר לגמרי ממה שהיה בשנות השבעים. למרות שזה עדיין היה סגנון "קוויני".
אם כולם אומרים, כנראה שאתה טועה
06/11/10 20:45
9צפיות
למה אתה חושב שקווין השתמשו בסינתיסייזר בקווין 2 ובאיזה שיר לדעתך הם עשו זאת?
טעות
06/11/10 21:08
7צפיות
התבלבלתי, באלבום הרביעי, ANATO, בבוהמיין רפסודי, אבל זהנכון שבאלבומים הראשונים היה כתוב שהם לא השתתמשו בסינתיסייזר
גם ב-ANATO אין סינתיסייזרים
07/11/10 00:03
4צפיות
האלבום הראשון בו יש סינתיסייזרים הוא The Game
ברפסודיה בוהמית יש בעיקר גיטרה-פסנתר-בס-תופים וקצת עזרה מהדיקי אמפ (מגבר שג'ון בנה לבריאן ועוזר לייצר הרמוניות שנשמעות לפעמים כמו סינתי)
פרדי של ההתחלה לא ידע לשיר
06/11/10 20:50
10צפיות
אני אישית אוהבת את הלהקה בתקופת Jazz. לדעתי הם היו בשיאם בתקופה הזו של סוף שנות השבעים ותחילת שנות התשעים. בין אם זה מבחינת לבוש ובין אם זה מבחינת מראה, זו היתה תקופה מצויינת. אני לא חובבת של הטייצים ומראה הגלאם רוק, למרות שהיו לפרדי כמה תלבושות הורסות. בגדול, אני מעדיפה אותו עם שפם וגלימה של מלך. או בלבוש עור אופנועני.

לא נורא
06/11/10 21:20
9צפיות
הוא שר יפה בכל מקרה בהתחלה, גם אם לא ידע לשיר ראיתי לפני כמה ימים את Crazy Lttle Thing Called Love. עד היום לא צפיתי בקליפ בריכוז, אם הוא היה ברקע הייתי מקשיבה לשיר. אבל כשממש הסתכלתי עליו הוא היה פשוט קורע!
לגבי עניין השירה
23/11/10 00:24
9צפיות
מצאתי היום את הקטע הזה. נכון שפרדי זייף פה מלא, אבל זה פשוט מה שהתכוונתי אליו - סוג של קול "נערי" ויפה, פשוט תאווה לאוזניים . הלוואי עליי לשיר ככה
(הוא קצת חוזר על עצמו, אפילו אני העברתי אותו קדימה, בכל זאת - כמה Bohemian Rhapsody כבר אפשר לשמוע? ).
או!
07/11/10 14:39
6צפיות
מצאתי דוגמא מטורפת למה שהתכוונתי.

ב-Jesus, אחד השירים האהובים עליי, יש נימה של כוח, עוצמה, שיר מאוד "נחוש", והקול של פרדי בהתאם. אבל הקול שלו מאוד בוסרי, הקול של ההתחלה. מבחינת העוצמה של השיר, הוא די דומה ל-I Want it All (אני מקווה שאתם מבינים שאתם מבינים למה אני מתכוונת), אבל שם הקול של פרדי כבר די צרוד והוא "צועק", למרות שזה עדיין גוון הקול היפה והמיוחד שלו.
לעומת זאת, במהלך שנות ה-80, ה"נחישות" באה לידי ביטוי יותר בכריזמה, שהקול יגיע לכמה שיותר אנשים (רוק איצטדיונים, לא?), שהקול לא יחרוג מאיזשהו קו ויהיה מובן. מתאים גם למה שענבר אמרה - זה הרגיש כאילו הם מייעדים את המוזיקה לכיוון מסוים וכבר אין להם יותר לאן לשאוף, הם כבר בשיא. לעומת זאת, בתחילת שנות השבעים היה Jesus, אבל היה גם Brighton Rock או Liar או In the Lap of the Gods, ששם הוא פשוט "שיחק" עם הקול, למרות שהיה ברור שהקול הוא של פרדי, ושזה קול יפה :)
נזכרתי בסוף -
07/11/10 14:40
7צפיות
מה שהתכוונתי לגבי שנות השבעים זה כמו מה שענבר אמרה - הם הפגינו יותר יצירתיות ומגוון יותר רחב, ניסו לפנות לכיוונים שונים.
פרדי של שנות ה70!
07/11/10 13:43
8צפיות
שנות ה70 המוקדמות הן בהחלט התקופה האהובה עלי שלו! מלא אמביציה ורצון להצליח, מלא יצירתיות, ועם קול מהמם וכמו שמיכל אמרה,גמיש. גם המוזיקה באופן כללי בשנות ה70 היתה הרבה יותר לטעמי, הרבה יותר רוק ועניין מאשר פופיות.
בשנות ה80 יש תחושה של התחספסות לא רק במראה ובקול, אלא גם במהות. יש לי תחושה שהיה שם חזק מאד העניין של לעשות כסף, כי בזמן הזה כבר הייתה להם הצלחה ופרסום, ולא נשאר עוד כלכך לאן לשאוף. הכל התחיל להיות יותר כמו עבודה (פרדי גם אמר את זה בכמה ראיונות שהוא רואה את המוזיקה כעבודה שלו.) הדחף להצליח ולהוכיח את עצמו נחלש ובמקומו בא הלחץ להיכנס למצעדים.
בקיצור, בשנות ה80 אני מרגישה התנתקות מהרגש ומעבר ליותר שטחיות וסתמיות.
º
אני איתך ;)
07/11/10 13:55
5צפיות
פרדי שבעים!
07/11/10 19:22
8צפיות
מצטרף ומחזק את כל מי שדיבר בזכות השנים המוקדמות.
אני חושב שכל עוד שהלהקה ביצעה את השירים בצורה נאמנה למקור and no one played synthesizer
היה הרבה יותר מוצלח!
אותך לערן
08/11/10 12:08
6צפיות
לא שאני מחובבי הסינתי אצל קווין, אבל נראה לי שתמיד אנחנו נתפסים לאמירה הזו כי הסינתי הוא סממן של סוף תקופה זוהרת במיוחד אצל הלהקה. אבל, האם באמת אפשר לדמיין את קווין בלי השירים הבאים:
The Show Must Go On
Who Wants to Live Forever
One Vision
A Kind of Magic
Radio Ga Ga
I Want to Break Free
Hammer to Fall
Play the Game
וזו כמובן רק רשימה חלקית.

עוד אמירה שאני לא ממש מסכימה איתה זה ש"כל עוד הלהקה ביצעה את השירים בצורה נאמנה למקור" אז זה יותר טוב -- כי מלכתחילה הלהקה טענה, ולדעתי בצדק, שיש שירים שחייבים להיות מבוצעים שונה בלייב. אני חושבת ששינוי הטמפו ב-Now I'm Here חשוב ואני חושבת שהגרסה המהירה של WWRY מעולה. גם השינויים ב-Keep Yourself Alive וב-Love of My Life נראים לי הגיוניים בלייב ואפילו עדיפים על המקור.
אל תביני אותי לא נכון
08/11/10 12:18
7צפיות
אין לי קושי עם סינתי, זו היתה תוספת בשביל הצבע.
אני אוהב את השירים מהתקופה המאוחרת של הלהקה.
אני פשוט מתחבר יותר לסגנון הלהקה כשהם היו קטנים יותר ולא הופיעו בפני אצטדיונים,
כשהשירים היו ניתנים לביצוע בלייב בדמיון מהותי לגרסה המוקלטת וכשפרדי היה כמו שכינו את זה פה "אשה".

זה לא מבטל את אהבתי להרכב בשנות השמונים.
ערן אגב, הכיר את קווין לעומק בעקבות הכניסה לפרוייקט. הוא לא רגיש לנושא, יא מלשנית  :)
מעולה!
08/11/10 13:10
6צפיות
אז, אם כבר הקלידן למד להכיר (ולאהוב, נכון?) את הלהקה לעומק, מתי אפשר לשמוע אתכם מבצעים את March of the Black Queen בביצוע מלא ונאמן למקור?
10/11/10 20:30
4צפיות
מצטרפת לקרן! ובכלל, יהיה מדהים להיות במופע עם יותר מהשירים הפחות מוכרים והישנים יותר
האמת...
10/11/10 20:23
9צפיות
אני בהחלט הייתי יכולה להסתפק בקווין גם בלי השירים האלו.
אני מאד אוהבת את IWTBF, אבל הייתי בקלות מחליפה גם אותו בעוד שיר סטייל שנות ה70. לכל השירים האחרים שציינת יותר התרגלתי מאשר אהבתי מיד כמו את הישנים... אני חושבת שאולי אם היית חיה כשהשירים האלה יצאו הם היו יותר מתחברים לי כמשהו שאי אפשר לתאר את קווין בלעדיו, אבל האמת שאני לא במיוחד אוהבת וכמעט אף פעם לא שומעת אותם.

ושאלה- אני היחידה שלא אוהבת את Who Wants to Live Forever?, חח הוא באמת אחד השירים היחידים שלהם שאני ממש לא יכולה לשמוע.
אני חייבת להגיד
10/11/10 21:51
6צפיות
ש-I Want to Break Free התחיל לעלות לי על העצבים עוד מההתחלה, בעיקר בגלל קטע הסינתיסייזר (לא שמעתי את הגרסה עם הגיטרה החשמלית). אבל אני מסכימה עם קרן, אלה שירים שממש קשה לי לדמיין שלא היו קיימים. כמו ש-Bohemian Rhapsody הוא "קלאסיקה" וקשה לדמיין את עולם הרוק (או המוזיקה, בכלל) בלעדיו, לדעתי - כך גם חלק מהשירים שקרן כתבה, וביניהם Radio Ga Ga ו-The Show Must Go on באופן משמעותי, מה גם שיש לאחרון הרבה הרבה משמעות.

לגבי Who Wants to Live Forever - הוא שיר טוב בעיני, והתפקיד שבריאן ממלא בו מאוד יפה, לדעתי. אבל הגרסה האינסטרומנטלית יפה יותר מהשיר הרגיל, בעיני.
הממ...
14/11/10 01:18
7צפיות
את מגלה לי פה הרבה דברים חדשים-
אני לא מכירה את הגרסה של IWTBF עם הגיטרה החשמלית ולא את הגרסה האינסטרומנטלית של WWTLF.

ל The Show Must Go on יש משמעות מיוחדת גם בעיני ובהחלט יש לו משקל בעולם הרוק. המשקל של  RG הוא רק בזה שקווין הצליחו להביא מלא אנשים למחוא כפיים ביחד לפי הקצב [שזה מגניב] אבל כשיר בפני עצמו הוא קצת סתמי בעיני...
איזה מזל שיש יוטיוב
14/11/10 12:10
6צפיות
הגרסה האינסטרומנטלית של WWTLF נקראת Forever והגרסה של IWTBF עם גיטרה חשמלית זה בעצם כל גרסה מהופעה חיה.

אזהרה...הגרסה המצורפת של IWTBF היא קצת
כתובות אינטרנט מצורפות:
14/11/10 15:07
5צפיות
הוא נראה כמו גבר שעבר חצי טיפול של שינוי מין, ולא בטוח אם הוא רוצה להמשיך

אני לא יודעת לגבי Radio Ga Ga, נראה לי שההרגשה של כל אחת מאיתנו היא סובייקטיבית. השאלה היא מה קווין חשבו עליו.
º
שהוא מצטלם טוב בלייב ומכניס ימבה כסף
14/11/10 15:17
4צפיות
º
15/11/10 00:04
1צפיות
פורומים חדשים ב-
31/10/10 17:11
3צפיות

תכנית הריאליטי שכבשה את העולם חוזרת אלינו מחר לעונה השישית, כאשר מבחר סלבס יפזזו על רחבת הריקודים. מי מהם ינצח? בואו לגלות בפורום רוקדים עם כוכבים
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...
רוצים לנהל את הפורום? הקליקו כאן, מלאו את הטופס ונחזור אליכם:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...

לא יכולים לפתוח את הבוקר בלי לעבור על עיתוני היום? אוהבים לדבר על מה שקורה בתקשורת?
פורום תקשורת ועיתונות פותח את שעריו ואתם מוזמנים:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...
01/11/10 19:37
3צפיות
לי אני חולה מאוד לא ניפתרתי מיזה שבועים
ה- הזה טוב
º
רפואה שלמה
01/11/10 20:22
3צפיות
º
החלמה מהירה
01/11/10 21:35
3צפיות
04/11/10 15:09
3צפיות
אני הבראתי תודיעו לכולם כל מי שאתם מכירים
º
גם אני חולה כבר שבועיים - בהצלחה לנו :)
04/11/10 21:48
2צפיות
כן
05/11/10 18:05
3צפיות
אתה כבר בריא?
יש לי משהו שיעודד אותך

בדיחות
אני עובד על זה
06/11/10 14:49
3צפיות
בדיחות? שדרי :)
12/11/10 17:28
3צפיות
למה בכל פעם זה פורום אחר
ואני הבראתי
קולנוע תל אביב נהרס
01/11/10 17:18
1צפיות
שלום לכם
הייתי חייב לשתף אתכם בידיעה העצובה הזאת.
קולנוע תל אביב תמיד היה בעיניי לסמל של קולנוע יפה ,גדול,מרשים,ובכלל כל מה שנחמד בקולנוע.
אהבתי את גודלו המפלצתי , את המסך הענק, את החוויה.
את הסרטים הכי יפים ראיתי שם - שליחות קטלנית, איש הנצח, גשם שחור , ועוד רבים טובים
שלא זכורים לי כרגע.
חווית הצפייה באולם כמו זה, שונה לחלוטין לדעתי מכל הסינמות סיטי למינהן.
אולמות קטנים עם מסכים קטנים וחובבי פופקורן שמרעישים בלי סוף.

עידן האימיול והורדות הקבצים גמרו את כל בתי הקולנוע בארץ.
חתיכת היסטוריה הלכה לעולמה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
דווקא בזה אימיול לא אשם
01/11/10 21:49
3צפיות
אילו היה אשם, לא היה קיום כלכלי למקומות כמו סינמה סיטי.

מבלי להפחית מהצער שבהרס פיסת היסטוריה כמו קולנוע ת"א, אני כן חושבת שעדיין יש קולנועים מעולים בארץ, חלקם "כמו פעם" וחלקם הרבה יותר טובים מפעם. מעבר לזה שדרישות ההקרנה השתנו (עוברים לקולנוע דיגיטלי -- תאשים את לוקאס אם אתה רוצה -- ולסרטי תלת מימד, בעעע) הרי שגם הקהל השתנה. הקהל שאתה זוכר, כנראה ברובו בן גילך ובימים אלו נוטה ללכת לרשת לב יותר מאשר לרשתות שמקרינות את סגנון הסרטים שציינת. בהכללה גסה, כמובן. גם הוליווד השתנתה וכבר לא ממש מנפקת בלוקבאסטרים מהסוג שציינת (אלא יותר בסגנון רובטריקים 90210 ומסע בין כוכבים השידור החוזר).
בקיצור, קולנוע גת ת"א עוד עומד על תילו ויש יופי של קולנועים ביס-פלנט ר"ג. ברוב המקומות במרכז הארץ, הצגה של יום שישי בשעה 17:00 תבטיח לך שקט והקרנה מהנה (בתלות בסרט ובחברה שאיתך, כמובן ).

בלי קשר, אני כבר שנים מעדיפה לראות סרטים בקולנוע הביתי שלי וטורחת לצאת לקולנוע רק אם אני רוצה מסך באמת גדול. על חוויית הסאונד כבר מזמן ויתרתי ואין לי כח לקטר על איכות הצבעים של המקרנים בחלק מהמקומות. מה שקורה ברוב בתי הקולנוע בארץ מבחינת חומרה ותחזוקה פשוט מזעזע. אבל כבילוי זול, עבורי זה בדיוק כמו פעם, לפני 20 שנה.
עושים סדר בניירת ב-
07/11/10 12:34

בן ציון חן, מנכ"ל קבוצת חן וחבר הנהלת אגודת החירשים יתארח בפורום כבדי שמיעה וחירשים היום ומחר וישיב על שאלות הגולשים, בין השעות 17:00 ל-24:00.
העלו את שאלותיכם אליו כאן:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

סידור הניירת ב-: מהיכן מתחילים?
חני בוסקילה, בעלת "הבית מסודר" והעוסקת בתחום ארגון וסידור בתים, משרדים ועסקים תגיע לעשות לכם סדר בבלאגן הניירת - הערב ב-20:00 בפורום ניהול בית.
זה הזמן לשנס מתניים ולשאול אותה שאלות בנושא:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
מספרים - ומסתפרים ב-
08/11/10 12:17
2צפיות

דר' רפי שטרייכר, פסיכיאטר ורופא בכיר במרכז הרפואי נס ציונה, יתארח בפורום טורדנות כפייתית OCD הערב ב-20:30 וישיב על שאלות בנוגע לטיפול תרופתי ב-OCD, תסמונת טוראט, ADHD וכו'.
העלו את שאלותיכם אליו כאן:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

איזה שינוי עשיתם בשיער ואחר כך התחרטתם עליו?
פורום אופנה קורא לכם לשתף בטעויות הפריזורה הכי גדולות שלכם ואולי לזכות באופציה לתקן אותן, עם תלושים במספרת היוקרה "A-TO-Z":
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

עברתם לילה מטורף עם הילד? ספרו לנו!
פורום להיות הורים מזמין אתכם לשתף בסיפורים מוטרפים ואולי תזכו בכרטיס זוגי פתוח לפסטיגל!
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
כרטיסים ל-"סקייליין" ב-
10/11/10 12:51
2צפיות

מצטרפים לקהילת המשפיעים של תפוז
מעוניינים להשתתף באירועים שונים של תפוז או לקבל מתפוז מוצרים שונים להתנסות?
אנו מזמינים אתכם להצטרף ולהנות ממגוון של הטבות על בסיס קבוע.
כל שעליכם לעשות הוא להזין את פרטיכם ולספר לנו אילו תחומים מעניינים אתכם. ואנחנו? נשלב אתכם בפעילויות ואטרקציות שוות במיוחד.
הקליקו והשפיעו:
http://www.tapuz.co.il/minisites/survey/Default.as...

עוד לא התחתנתם - וכבר בא לכם להתגרש?
לא להתייאש! ליאת אורון - מאמנת מבית תו"ת (אלון גל) המתמחה באימון זוגות, תשיב על שאלות של זוגות העומדים בפני ארוע גדול, מרגש ומלחיץ כמו חתונה - הערב ב-18:30 בפורום חתונות:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

רוצים כרטיסים לסרט החדש והמדובר "סקייליין"?
מה הייתם עושים אם הייתם קמים בבוקר ומגלים אור מוזר ובוהק בחלון?
ספרו לנו על זה בפורום כותבי מד"ב ופנטזיה ואולי תהיו בין הזוכים בכרטיס זוגי לסרט!
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

תלבושת הפין-אפ שלך אולי תזכה אותך בפרס
פורום אופנה אלטרנטיבית וחנות NOX מזמינים אותך להעלות תמונה של תלבושת פין-אפ מהממת פרי מוחך ואולי לזכות בכסף למימוש בחנות!
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
מחפשים התנדבות מאתגרת ומצילת חיים?
11/11/10 17:45
3צפיות
אם אתם מתאפיינים באכפתיות, באהבת אדם, ברצון לעזור לזולת, ברגישות, ובסבלנות, ובנוסף אתם  חיית אינטרנט-

אם אתם רוצים להצטרף להכשרת מתנדבים מרתקת , להנות מליווי של אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש ולהשתייך לנבחרת מגובשת של מתנדבים –

אנו מציעים לך מקום התנדבות לא שיגרתי, מאתגר ומציל חיים.

סהר – סיוע והקשבה ברשת היא עמותה המעניקה תמיכה נפשית ראשונית לאנשים במצוקה, הפונים דרך רשת האינטרנט.
ההכשרה להתנדבות כוללת קורס מעשיר עם נגיעות בנושאים הנוגעים לבריאות הנפש, גיל ההתבגרות ומצוקותיו, אובדנות, אמפתיה ותקשורת בין אישית ברשת.
ההתנדבות עצמה נעשית בשעות הערב מהבית.

פרטים ומילוי טופס התנדבות באתר סהר
מטגנים מטעמים לחנוכה ב-
24/11/10 14:18

תרופות פסיכיאטריות והשימוש בהן בהפרעות חרדה
ד"ר רפאל שטרייכר - פסיכיאטר בכיר במרכז לבריאות הנפש נס ציונה וחוקר בתחום התרופות הפסיכיאטריות ישיב לשאלות הגולשים בנושא.
האירוח יתקיים בשעה 21:00 בפורום הפרעות חרדה - תמיכה מקצועית:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

כרטיסים זוגיים לסרט החדש "אל תלחצי אני בדרך"
מתי פעם אחרונה הייתם בנסיעה שהשתבשה?
ספרו לנו את סיפורכם בפורום סרטים וקולנוע ואולי תזכו בכרטיס זוגי לסרט החדש, בכיכובו של רוברט דאוני ג'וניור:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

חוגגים את נס השמן – במטבח
רגע לפני חנוכה, פורום בישול לילדים מזמין אתכם לשתף אותו במתכון מטוגן וחגיגי במיוחד ואולי לזכות בספר "ילדים מבשלים" מאת רות סירקיס, בהוצאת סירקיס וידיעות אחרונות:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

כל מה שרציתם לדעת על הבטחת הכנסה
עירית עמיאל - מרכזת הבטחת הכנסה מהמשרד הראשי לביטוח לאומי ירושלים, תתארח בפורום ביטוח לאומי – סיוע מחר בין השעות 9:30-12:00 ותענה על שאלות בנושא:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

בסימן יום המודעות לסוכרת אשר יחול מחר, יתקיימו מחר מגוון אירוחים בפורום סוכרת ובהם תוזמנו להעלות את שאלותיכם למומחים בתחומי הסוכרת השונים.
לאירוח אנדוקרינולוג, דיאטנית וחוקר המחלה:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
לאירוח נציגי חברות התרופות אגנטק, גפן דיקל ודין דיאגנוסטיקה:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
לאירוח נציגי האגודות לסוכרת (האגודה הישראלית לסוכרת והאגודה לסוכרת נעורים):
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

רוצים לרקוד עם כוכבי הפסטיגל?
זו ההזדמנות שלכם!
למדו את ריקוד הפסטיגל, הקליטו את עצמכם רוקדים ונהנים והעלו את הקטע לפליקס:
http://www.flix.co.il/tapuz/channel.asp?c=331
הקליפ המלא ישודר על מסכי ענק בפסטיגל ובדף הבית הראשון שלי!

תקופת הלימודים מזמנת אל חיינו אנשים חדשים ולפעמים חלק מהם הופך להיות מרכיב משמעותי בחיינו.
פורום אוניברסיטת תל אביב מזמין אתכם לספר לכולנו על אותו אדם מיוחד שהכרתם במסגרת הלימודים ואולי לזכות בספר "יום אחד", בהוצאת מטר:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
התכונית האומנותית המלאה לערב QUEEN בסינמטק
13/11/10 14:59
7צפיות
התכונית האומנותית המלאה לערב QUEEN בסינמטק
שלום.
כפי שכבר ידוע לכולנו ביום שישי הקרוב ה 19.11.10
יתקיים בסינמטק ת"א כמו בכל שנה ערב לזיכרו של פרדי מרקורי...
וברצוני לפרסם כאן את התוכנית המלאה לערב:
הערב יחולק לשני חלקים QUEEN של שנות ה 70 וQUEEN של שנות ה80
כאשר בין החלק הראשון לשני תהיה הפסקה של 10 דקות.
החלק הראשון יוקדש ללהקת QUEEN  של שנות ה 70
ובו נקרין את חלקו הראשון של הסרט QUEEN ON STAGE
המספר את סיפורה של הלהקה מתחילת דרכה ועד לשנת 1980... באורך של 90 דקות
לאחר מכן נקרין את ההופעה מאולם האמרסמיט משנת 1975 באיכות מאסטר
הרי אומר איכות פצצה של קול ותמונה....
לאחר ההפסקה נקרין את חלקו השני של הסרט QUEEN ON STAGE
המספר את סיפורה של הלהקה בשנות ה 80 והפיכתה למפלצת אצטדיונים המופיעה בפני קהל
של עשרות אלפי אנשים ועד למותו של פרדי מרקורי כולל מופעה ההצדעה לזיכרו...
מיד לאחר סיום הסרט נקרין את המופע המלא ממונטראול
בסראונד שלם כך שהחוויה היא שאתם נמצאים ממש בתוך ההופעה.....
משך כל המרתון כולל הפסקה כחמש שעות וחצי....
קיבלתי תוספת של חצי שעה  כדי שהמרתון הזה יהיה מושלם...
עכשיו נשארו לנו עוד 93 כרטיסים בלבד לערב מתוך 377 המקומות שיש באולם...
מי שחושב להגיע לערב שלא ימתין לרגע האחרון כי לא ישארו לו כרטיסים...
הזמינו כרטיסים עכשיו בטלפון 0544705992 או דרך אתר הסינמטק בקישור המצורף:
http://www.cinema.co.il/magazin/magazin.asp?catid=1&magazinId=504
ומי שכבר היה בערבים הקודמים יודע שהאולם תמיד  מלא עד אפס מקום ולצערנו אנו נאלצים
לשלוח אנשים הבייתה מחוסר מקום....
בברכה משה לביא מפיק האירוע...נשארו עוד 48 כרטיסים בלבד מתוך 377 המקומות
15/11/10 18:56
הזמינו כרטיסים עכשיו
בטלפון 0544705992
  כדי שלא תיבכו אחר כך
שאין לכם מקומות....
כל הכרטיסים לערב QUEEN בסינמטק אזלו.....
17/11/10 18:01
1צפיות
זהו זה נמכרו כל 377 הכרטיסים שהוצאו למכירה
לערב QUEEN בסינמטק תל אביב...
מי שאין לו כרטיסים מתבקש להתקשר אלי ביום האירוע
לטלפון 0544705992 משה לביא
כדי לברר אם יש ביטולים... אנא אל תגיעו לאולם הסינמטק
אם אין ברשותכם כרטיסים.... כדי למנוע מכם עגמת נפש..
למי שכן יש כרטיסים ורכש אותם במכירה מוקדמת מצפה ערב
חוויתי שלא ישכח עוד הרבה זמן....
עכשיו  מי מגיע מהפורם ???


פורומים חדשים ב-
14/11/10 16:52

הם שווים, מבריקים ובעיקר - יודעים לשים לב לפרטים הקטנים. המנטליסט ובניחוש חוקר, שתי הסדרות המצליחות מתאגדות לפורום אחד מאתגר במיוחד
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

מתעניינים במכשירי GPS - תוכנת הניווט ששדרגה את חיינו? פורום ניווט ו-GPS הוא המקום לשאול, לענות ולשתף את הידע שלכם בנושא
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...

פנסיה, ביטוח לאומי, רווחה, זכויות וחובות - נושאים עליהם כל גימלאי צריך לדעת. לצורך כך הוקם פורום זכויות גמלאים וכולם מוזמנים
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...

11 חנונים ו-11 יפהפיות הוצמדו בזוגות לגור יחד. מי ילמד את מי ואיך זה יגמר? גלו כל זאת ועוד בפורום העונה השנייה של היפה והחנון
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
רוצים לנהל את הפורום? הקליקו כאן, מלאו את הטופס ונחזור אליכם:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...
אירועי קווין בנובמבר
27/10/10 10:19
10צפיות
כפי שאתם יודעים, ב-24 בנובמבר נציין 19 שנים בלי פרדי. כמו בכל שנה, יש סביב התאריך אירועים קוויניים שונים והייתי רוצה השנה לנסות ולרכז את כולם בשרשור אחד מרכזי. אם אתם יודעים על אירוע שאינו מופיע ברשימה, אנא שתפו את כולנו.

אובלינס
27/10/10 10:22
3צפיות
ב 5.11 אובלינס חוגגים שנתיים למגניפיקו, מופע המחווה לקווין, פלוס מסיבת תחפושות ברוח הלהקה וכו'.

להלן מצגת שיצר אוליב כדי לתת רעיונות לגבי תחפושות לערב: http://www.youtube.com/watch?v=I8DkAn9gchY

פרטים לגבי הופעות מחווה נוספות (יש מגניפיקו ב13, 22, 26 לחודש) כאן:
http://oblins.co.il/gigs.html
אני מגיע מחופש ל...
29/10/10 20:53
3צפיות
טוב אין לי כוונה לגלות, אבל כידוע אני חובב גדול של פרדי של שנות השבעים, אז זה בטוח לא יהיה עם שפם.
מקווה לראות אתכם שם.
יש לי משהו במיוחד בשבילך
30/10/10 07:37
4צפיות
כתבה על תלבושות שנות השבעים של הלהקה:
http://emmapeelpants.blogspot.com/2009/05/teenage-...
כתובות אינטרנט מצורפות:
את העננה הלבנה של פרדי...
30/10/10 14:31
1צפיות
...כבר יש לי, אני חושב שראית אותה.
היא דורשת קצת שיפוצים ומתאימה בעיקר לבמות גדולות שבהן אפשר לפרוש כנפיים.
מקווה שמה שאני מתכנן  לשישי בתמונע יצא טוב כמו שאני מדמיין את זה....

אני באה היום!!
05/11/10 17:35
3צפיות
מביאה איתי את אחותי הקטנה. וגם אני מעדיפה אותו בסבנטיז! יהיה כיף:]
º
הפורום דורש דיווח ותמונות! תעשו חיים
05/11/10 20:29
1צפיות
º
נשמע מגניב לאללה
01/11/10 19:26
1צפיות
היה מ-צ-ו-י-ן! :)
06/11/10 16:45
2צפיות
תבואו להופעות הבאות בהמוניכם! זה כיף! וגם יהיה נחמד לפגוש אנשים מוכרים :)
היה מעולה!!
07/11/10 13:28
1צפיות
כמו בפעם הקודמת. חובה אם אתם אוהבים את קווין :]
שאלה על הופעה
19/11/10 21:17
1צפיות
נחמד לראות שיש להקה שעושה הופעות של קווין, אפשר קצת יותר פרטים?

נכנסתי לאתר ונניח ב26.11 אני רואה שיש הופעה שנקראת "קוויני מיני" זה אומר שההופעה כולה מוקדשת לקווין או שיש שם שירים של עוד להקות? כמה זמן כל הופעה וכמה עולה כרטיס אפשר לשאול או שרצוי פשוט להתקשר למספר שנמצא באתר שלהם? :)

תודה
מחווה בסינמטק
27/10/10 10:27
4צפיות
ביום שישי ה-19 לחודש בשעה עשר בערב, נפגשים בסינמטק לראות ולשמוע על הלהקה.
פרטים מלאים כאן: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

תקציר: המרתון ייפתח עם הסרט הדוקומנטארי
QUEEN ON STAGE
באורך של שלוש שעות

בחלקו השני של המרתון לאחר ההפסקה הופעה מלאה של הלהקה באורך של 90 דקות מסיבוב ההופעות ביפן משנת 1985
ואם ישאר זמן גם ההופעה מהאמרסמיט משנת 1975

להזמנת כרטיסים בהזמנה מוקדמת במחיר של 47 שקלים
הכנסו לאתר:
www.progrock.co.il
מפיק עורך ומגיש את הערב d.j MosheL


º
שווה ללכת?47 שקל לכיסוי הוצאות השכירות?
27/10/10 20:42
1צפיות
לא שהייתי בקולנוע בזמן האחרון, אבל...
27/10/10 22:25
1צפיות
מחיר של כרטיס לסרט רגיל עולה כמעט 40 שח לא? פה אתה מקבל הרבה יותר שעות צפייה וגם את החוויה של האירוע עצמו -- צפייה עם חובבי קווין אחרים וכו'.
יוצא פחות מ-10שח לשעה. לא יכולה לחשוב על בילוי קוויני יותר זול מזה מלבד לשבת בבית ולצפות ב-VH1.
º
החברה מפה יהיו שם? את?
27/10/10 23:30
3צפיות
º
כנראה שאני לא, אבל בטח יהיו חברי פורום בארוע
27/10/10 23:43
º
אני אהיה שם :]
05/11/10 17:34
1צפיות
גם אני :)
06/11/10 16:43
2צפיות
אני באה לבד, ולכן אשמח להפגש ולדבר עם חובבי קווין מהפורום (לא שלא הייתי שמחה על כך אם הייתי באה עם מישהו, אבל אם באים עם מישהו זה שונה...)
לאגד,
06/11/10 20:07
גם אני אבוא, כבר יש לי כרטיסים, אני מציע שנאגד את כל מי שבא לשם מהפורום. ניפגש, יהיה נחמד
º
יש עוד מישהו שבא?
12/11/10 16:49
1צפיות
זה תמיד מה שמרגיז
01/11/10 19:37
4צפיות
(היי דרך אגב, אני עידן - מיסטר פרנהייט למי שזוכר)

"ואם ישאר זמן גם ההופעה מהאמרסמיט משנת 1975", מה זתומרת אם ישאר זמן? אני יכול להגיד שזאת אחת הסיבות שיצאנו מעט מאוכזבים ממרתון קווין לפני כמה שנים שהיינו בו. הפסיקו את ההופעה באמצע "כי כבר מאוחר" !!! מה מאוחר?? זה מרתון, זה בכוונה ככה, אתה בא אתה משלם כרטיס אתה מצפה למשהו, פתאום מפסיקים כי מאוחר. וחלק מהאנשים עזבו במהלך הערב, מי שרצה נשאר ומי שלא לא, אז אם מישהו לא רצה להישאר בגלל השעה או משהו הוא יכל ללכת. אנחנו נשארנו עד הסוף, שרנו והכל.. לכן אני מקווה שהפעם, אם אלך וגם בלי קשר, יקרינו את ההופעה מהאמרסמית' במלואה.
והיה עוד קטע שבסוף לא הקרינו את ההופעה שאמרו [במקום מונטריאול בודפשט]. שלא תבינו לא נכון, זה עדיף פי 10 מאשר שלא יהיה ערב, ובאמתתתתת כל הכבודדד למשה לביא שמרים את הערב בשנים האחרונות וזה ערב מדהים וחווייתי ועד היום זאת אחת החווית הקוויניות הטובות שהיו לי [כי מה לעשות הלהקה המקורית כבר לא פעילה, כמו שאתם יודעים D:], אבל אם כבר מרימים ערב כזה, אז שלא יהיו ספקות באשר לתוכן.
אני מקווווווה שאגיע השנה!
כשאני כותב אם יהיה זמן
01/11/10 20:46
6צפיות
אני מתכוון לזה
סינמטק תל אביב מקציב לי חמש שעות למרתון משעה 22:00 עד שעה 3:00
זה הכל ואני צריך לתכנן את הערב הזה לחמש שעות כולל הפסקה
בעקרון תוכנית הערב היא הסרט הדקומנטארי בן השלוש שעות הפסקה
והופעה מלאה של הלהקה...
ובזה צריך להסתיים הערב... ועל זה אתה משלם 47 שקלים...
אז אם נשאר לי עוד קצת זמן לפני השעה 3:00 בלילה אני נותן לך בונוס מתנה
גם קטעים מההופעה מהארסמיט..
ואם תשים לב לתוכנית המקורית באתר סינמטק תל אביב
אז תראה שההופעה מהאמרסמיט בכלל לא קיימת בתיכנון....
אז במקום להגיד יפה תודה רבה אתה בא בטענות...
סבבה ....
אז אני אומר לך ברגע זה משך הערב הוא חמש שעות בדיוק ואתה משלם עבור חמש שעות
ומה שאני מקרין  בתוך החמש שעות זה מה שאתה מקבל...
ולפעמים אני גם משנה סדר ולפעמים אני גם מקרין דברים אחרים
כי אני אדם גמיש ורואה את הקהל שנמצא באולם ותמיד אני מכין לי תוכנית אלטרנטיבית...
אז מה שבטוח הוא  שכל מה שאני הולך להקרין במרתון הזה  אני  מקרין בפעם הראשונה ולא הוקרן בעבר
ואני  מקרין חמש שעות וזה....
אז לא לבוא בטענות על הבונוסים שאני נותן לך
תודה....הוא לקוח שלך והכעס שאתה מביע לא תורם דבר
01/11/10 21:34
1צפיות
עידן טרח לכתוב כאן ביקורת אמיתית, מהלב, שממנה אתה יכול ללמוד ולהשתפר. הוא אפילו הגדיל לעשות בכך שנתן משוב בונה וגם טרח וציין כמה שהוא מעריך את פועלך: "באמתתתתת כל הכבודדד למשה לביא שמרים את הערב בשנים האחרונות וזה ערב מדהים וחווייתי ועד היום זאת אחת החווית הקוויניות הטובות שהיו לי."

פרגון יותר חם מזה קשה לקבל.

במקום לומר לו תודה, לקחת את דברי הביקורת לתשומת לבך ולהגיב בצורה עניינית, אתה "כועס" עליו. זה חבל ומיותר ודי מקומם עבור מי שסתם קורא ולא מעורב. במקום להיעזר במה שכתב עידן בכדי לקדם את המופע אתה מייצר לעצמך פרסום שלילי. לא חבל?
אף אחד לא כועס עליו
01/11/10 21:47
1צפיות
הסברתי לו בצורה ענינית
שהמרתון נמשך חמש שעות
ואם נשאר לי זמן לאחר שהתוכנית המקורית
מסתיימת אני מקרין בונוסים...
כך שאין לבוא לא בטענות ולא בביקורת בונה
על הבונוסים שאני מקרין
על מה הביקורת שאני אבין ? על כך שהופסקה הקרנת בונוס?
בשעה 3:00 בלילה?
ההקרנה הופסקה כי הזמן נגמר זה הכל...
ולפני שהזמן נגמר הייתה תוכנית שהוקרנה במלואה עד סופה והוא היה מרוצה ממנה
יש פיתגם שאומר שנותנים לך סוס במתנה אתה לא בודק לו את השניים
אז כשאני נותן מתנה לא נראה לי שצריכים לבוא בביקורת על כך היא הופסקה באמצע...
היה יותר טוב שלא נקרין בכלל?
אני מעריך מאוד  את המשוב המפרגן
ועניתי לבחור שאני מגובל מבחינת זמן...
אז אין פה שום כעס ומבחינתי הנושא סגור...
אך אחד לא כועס לא עליו ולא על אף חבר אחר כאן בפורם...
אין לך את הזמן הכולל של 2 התכנים שאתה
04/11/10 18:08
1צפיות
מתכוון לשדר?
לא הבנתי מה הבעיה לחשב את זה בצורה יותר מדוייקת.
זה היה מונע את כל הביקורת הזאת למעלה.
טוב לראות פרצוף מוכר...
01/11/10 22:06
4צפיות
תגיע לעיתים קרובות יותר
מפגש "רד ספיישל"
27/10/10 10:49
2צפיות
בסופ"ש שלפני או אחרי ה-24 יתקיים מפגש "רד ספיישל" הישראלי. בדר"כ מדובר בג'אם סשן של כ-3 שעות שכל כולו קווין בפול ווליום עם ציוד בתצורת בריאן מיי (לייב/אולפן). כרגע בתכנון 3 או ארבעה מגברי AC30, ארבע-חמש גיטרות רד ספיישל שונות, אפקטים שונים ועוד.

הפרטים עוד לא סגורים סופית, אבל בינתיים, כל מי שמעוניין להצטרף לחגיגה מוזמן ליצור איתי קשר.
5?
27/10/10 14:23
2צפיות
מי ה5? יצרת קשר עם הגילד השני בארץ?
או שיבוא סינגולדה?
אירועים בחו"ל
02/11/10 09:55
4צפיות
בריאן ורוג'ר ינגנו ברויאל אלברט הול ב-17 בנובמבר.
In his role as Prince's Trust Ambassador, Brian said: Our last performance [in 1988] at the Rock Gala had one aim--to raise money for youngsters struggling to find work after a recession. Unfortunately we find ourselves in the same situation twenty years on and I'm helping the best way I know how.


http://www.queenzone.com/news/brian-and-roger-to-p...
אירועים ברשת
08/11/10 16:39
1צפיות
הופעה מקוונת של ספייק אדני וה-SAS Band שלו ב-10 נובמבר:
10th NOVEMBER 2010 - "SPIKE & FRIENDS"
Don't miss this exciting, interactive, live web-streamed, online gig!
This 2 hour webcast will feature Spike in conversation with invited close musician friends and special celebrity guest artists and rising young stars - talking about their careers, musical influences, favourite songs, highs/lows and amusing stories from their years on the road; followed by live acoustic guest performances in an intimate setting with Spike and his all-star band. Each artist will be asked to perform one of their hits, followed by a favourite John Lennon song, chosen by the online audience. See www.sasband.com for further information and the line-up of guest artists.

האלבומים של קווין
25/10/10 00:41
11צפיות
האלבומים של קווין
היכונו היכונו... ל-The Miracle
האלבום הוקלט בין החודשים ינואר 1988 - פברואר 1989 ויצא בחודש יוני 1989 (מממ... חבל שלא הביאו לי אותו כשיצאתי מהבטן, זאת הייתה יכולה להיות מתנה נהדרת ).
האלבום החל להווצר כשנה וחצי לאחר סיום מסע ההופעות האחרון של קווין. בפועל - האירועים שקדמו לו היו משמעותיים ביותר לתחילת תהליך היצירה. לאחר הקלטות האלבום הקודם פנו שלושה מחברי הלהקה (בריאן, רוג'ר ופרדי) לפרויקטים אישיים, וחזרו להקלטות של אלבום זה רעננים ומחוזקים. עם זאת, קרו מספר מקרים מצערים - גירושיו של בריאן מאשתו הראשונה כריסי, פטירתו של אביו של בריאן מסרטן ב-1988, וכמובן התפרצות מחלתו של פרדי [כאן המקום שלי לשאול אתכם - האם בעת יצירת האלבום חברי הלהקה כבר ידעו שפרדי חולה?]. האלבום הגיע למקום הראשון במצעד הבריטי, למרות שהביקורות "התנדנדו". חשוב לציין כי לאחר שנים של מחלוקות וריבים בין חברי הלהקה אודות הצגת שמותיהם לצד השירים באלבומים - הסכימו החברים להציג את כל השירים באלבום זה כשירים שכתבו כולם יחד. עם זאת, ידוע מי כתב כל שיר, ורק חלקם הקטן נכתב באמת בשיתוף פעולה של כולם.
השתדלתי מאוד מאוד שלא להסחף יותר מדי עם הרקע, אבל מעבר לעובדות ולפרטים ה"פיקנטיים", יש הרבה על מה לדבר בנושא האלבום הזה. אז... הגיע הזמן לאיזו "פריצת דרך" :

מכיר/ה את האלבום:
יש לי את האלבום:
אוהב/ת לא אוהב/ת (ולמה):
שירים מועדפים:
עובדות שידועות לכם על האלבום:
כל דבר שתרצו להוסיף:
It's a Miracle We Need
25/10/10 13:18
8צפיות
מכיר/ה את האלבום: כן, כולל רוב השירים הגנוזים והרמיקסים
יש לי את האלבום: דיסק אמריקאי של 20 שנה לקווין
אוהב/ת לא אוהב/ת (ולמה): אוהבת ולא אוהבת. אלבום מאד לא אחיד באיכותו ובאופיו. מצד אחד, שירים מעולים כמו מיראקל ו-IWIA, עם התחלה של חזרה למקורות בדמות WIAWI, ומצד שני שירים בינוניים/מייגעים כמו Party
שירים מועדפים: מאד אוהבת את IWIA ואת WIAWI
עובדות שידועות לכם על האלבום: הלהקה ציפתה שזה יהיה האלבום האחרון שהם יוציאו עם פרדי. הם בהחלט ידעו שהוא חולה ושזמנו קצוב.
כל דבר שתרצו להוסיף: העטיפה של האלבום פשוט נוראית. מפלצת הראשים פשוט...מזעזעת. לדעתי, בכל אופן. TEO בטח יחלוק עלי.
לגבי העטיפה
25/10/10 13:24
1צפיות
The miracle הוא אחד השירים הגדולים של הלהקה !
08/11/10 23:44
2צפיות
אולי הוא לא להיטי ומפורסם כמו חלק מהלהיטים הגדולים, אבל מדובר בשיר יפהפה שכדאי להאזין למילים שלו, בעיקר הסיומת שלו והחזרה על המשפט שהלוואי ויתגשם - That time will cone one day you will see that we can all be friends .
למען האמת
08/11/10 23:56
7צפיות
יש בשירים שונים (כמו The Miracle או One Vision) של קווין, בעיקר בסוף שנות ה-80, מסרים לגבי שלום, חברות, אהבה - כלומר, תאהבו זה את זה, אל תשנאו. כשהקשבתי ל-The Miracle בשבוע שעבר חשבתי לעצמי שזה כל כך מנוגד לשירים כמו Flick of the Wrist, Death on Two Legs, Tie Your Mother Down, שמבטאים כל כך הרבה שנאה וכל כך הרבה פריקת עצבים. אני לא יודעת מדוע הפער הזה קיים, אבל זה פער קצת בעייתי. אולי הם התבגרו, אולי זו הבעיטה במי שבגדו בהם כל כך הרבה בהתחלה, ולאחר מכן השלמה עם המציאות, אבל אלה מסרים כל כך שונים וקשה לי קצת להאמין למסרים של "תעשו אהבה, לא מלחמה".
בריאן עדין נפש ופרדי אומר מה שבא לו
09/11/10 12:52
3צפיות
ככה שיש שני קצוות מנוגדים של כתיבה בלהקה. בקצה אחד יש את בריאן שכותב על make love not war וג'ון שכותב מכתבי אהבה לאשתו ובקצה השני יש את רוג'ר שאוהב להתריס ואת פרדי שמחסל חשבונות דרך השירים שלו (למרות שבסוף בריאן למד ממנו וכתב את Scandal).
לדעתי
10/11/10 20:43
6צפיות
זה פער שאפשר להבין- בנוסף לזה שמדובר בתקופות רחוקות, יש כאן גם עניינים שונים שעליהם היו להם מחשבות ודעות שונות.

חוץ מזה, גם לי קשה להאמין ל "תעשו אהבה, לא מלחמה" כשזה בא מקווין. לא שהם היו אלימים בעיני או משו, אבל זה ידוע שהם אף פעם לא לקחו את עצמם ברצינות ולא התיימרו לשנות את העולם או להיות פוליטיים או אכפתיים במיוחד ממה שקורה [כדוגמא- ההופעה בזמן האפרטהייד]. גם המילים בשירים האלה תמיד נשמעות לי שטחיות, ובסה"כ אני די רואה אותם כחלק מתסמונת שנות ה80 ה"צבועות". דווקא לשירים היותר בועטים מהסבנטיז קל לי יותר להאמין ולאהוב.

חחח איזה התנגדות לשנות ה80 אני חושפת פה לאחרונה
:)
10/11/10 21:40
2צפיות
הזעם והעוצמה של השירים מתחילת שנות ה-70, כולל אלה שהזכרתי, וגם The Prophet Song או אפילו Sweet Lady תמיד עולים לי בראש כשאני עצבנית ורוצה "לשבור את הכלים". הם נשמעים מאוד "אמיתיים" לעומת שירים כדוגמת The Miracle, כי הם נשמעים כאילו פרדי הוציא את העצבים שלו בשיר - בערך כמו שקרן אמרה. זה נשמע שהוא ממש מתכוון לזה, כאילו הוא צועק על מישהו.
עונה
25/10/10 17:38
6צפיות
מכיר/ה את האלבום: כן
יש לי את האלבום: כן
אוהב/ת לא אוהב/ת (ולמה): אוהב בגדול למרות שיש שם כמה שירים שאני ממש מתקשה איתם (Party, Kashoggi's ship)
שירים מועדפים: I want it all, The miracle, Invisible man
עובדות שידועות לכם על האלבום: במהלך העבודה על האלבום הלהקה הבינה שלא יהיו יותר סיבובי הופעות, למרות ש I want it all נכתב במיוחד כשיר שמתאים להופעות אצטדיונים.
כל דבר שתרצו להוסיף: החולצה הראשונה של הלהקה שהייתה לי הייתה עם העטיפה של האלבום... מישהי מהפורום שהכירה אותי אז, בתקופת התיכון (אנחנו מדברים על 1993/4 ...וואי אני זקן) הקניטה אותי כל הזמן לגביה... אני חושב שעדיין יש לי אותה זרוקה איפשהו.

___________
אגב כמייטב המסורת - אני לא מסכים עם קרן לגבי WIAWI אני ממש ממש ממש לא מתחבר לשיר הזה, אולי בגלל שהוא לעד יעמוד מבחינתי בצילו של The show must go on, כשיר הפרידה של פרדי.
WIAWI vs. TSMGO
25/10/10 21:39
4צפיות
אין ויכוח ש-WIAWI עומד בצילו של TSMGO אבל אני לא רואה אותם כמתחרים או ברי חילוף. מבחינתי, WIAWI הוא סוג של סיכום תקופה וסגירת סיפור בעוד ש-TSMGO הוא יותר כמו אפילוג שבא אחרי הסיכום כדי לפתוח פתח לעתיד לבוא ולהגיד "למרות הכל, חייבים להמשיך".
חוץ מזה, TSMGO הוא לא שיר הפרידה של פרדי כמו שזה שיר פרידה מפרדי. אחרי הכל, אנחנו יודעים שזה שיר של בריאן במקור, שבא על רקע תחושות הדיכאון האישיות שלו.

אגב, מעניין שמבחינת מורכבות מוזיקלית יש באלבום שני שירים מאד מיוחדים -- מיראקל בגרסה המלאה שלו עם שינוי המקצב בקטע הסיום (ולמה לכל הרוחות קיצצו אותו בגרסאות שונות אני לעולם לא אבין) ו-WIAWI ששייך לסגנון הכתיבה של הרפסודיה והמלכה השחורה. אינואנדו לא מתקרב לזה.
ממממ
26/10/10 09:20
6צפיות
קשה לי עם הגדרת האפילוג מכיוון שאפילו מגיע אחרי הקתרזיס... וTSMGO תמיד יהיה מבחינתי הקתרזיס של הלהקה. אם כבר האפילוג הוא האלבום MIH והשיר Mother love או אפילו הסינגל No one but you.

זה שבריאן כתב את השיר לא הופך אותו לדעתי לפחות שיר פרידה של פרדי במיוחד ששמעתי את בריאן אומר פעם שהוא כתב את השיר כשיר עבור פרדי ובו הוא ניסה להעביר את המסר של פרדי באמצעות המילים שלו... משהו כזה. הוא בעצם אמר, בפרפרזה, שהוא נכנס לדמות של פרדי וכתב את המילים.

WIAWI שייך לסגנון של בוהמיין והמארץ'? טוב אם את אומרת... אולי זה נכון אבל בטח ובטח לא נמצא מבחינתי אפילו באותה שכונה...
מה, שוב אנחנו לא מסכימים?
26/10/10 11:18
3צפיות
אם נמשיך את האנלוגיה ממקודם, אז מבחינתי MIH הוא סוג של appendix או סיפור חדש שסופו ב-NOBY.
בעיני, אגב, Mother Love הוא שיר הפרידה של פרדי בעוד TSMGO הוא יותר בבחינת צוואה חיה.

אבל עזוב, מה זה משנה? העיקר שהשירים נכתבו ושוחררו. [להבדיל מלא מעט חומרים שגרג ברוקס "יושב" עליהם בארכיב של הלהקה.]
אם את רוצה
26/10/10 12:17
3צפיות
יש לי לא מעט דברים כאלה בארכיב שאספתי לאורך השנים...
פעם זה היה נדיר, הרוב זמין היום ביוטיוב - דיוויד פולר ודומיו העלו אותם...

לא. אני מדברת על דברים שלא דלפו.
26/10/10 13:08
3צפיות
אני מדברת על כל מיני דברים שברוקס סיפר עליהם בכנסים ואזכר בקווינזון מפעם לפעם. ייתכן וחלקם דלפו אבל הרוב לא.

The Miracle
25/10/10 22:18
3צפיות
מכיר/ה את האלבום: כן
יש לי את האלבום: כן
אוהב/ת לא אוהב/ת (ולמה): אוהב מאוד. זה אלבום הרבה יותר שלם משני קודמיו, כל השירים מתחברים טוב אחד לשני. זה אלבום שתמיד מעלה את מצב הרוח.
שירים מועדפים: Rain Must Fall, The Miracle
עובדות שידועות לכם על האלבום: ידעתם שהספינה של קאשוגי היא אמיתית? אני לא עד היום.
כל דבר שתרצו להוסיף: הבת שלי מתה על העטיפה (ואני מסכים איתה). אפשר לבהות בה שעות ולא להתעייף. לגבי צמד השירים שפותחים את האלבום, זה נכון שהם לא פאר היצירה של הלהקה אבל לי תמיד כיף לשמוע אותם. את WIAWI אהבתי פעם הרבה יותר, היום הוא נשמע לי קצת צרחני (הגיל אולי?)
כתובות אינטרנט מצורפות:
בכל זאת הגעתי, למרות הכל...
03/11/10 12:29
2צפיות
שמעתי השבוע את הדיסק בפעם הראשונה, אז גם אני אענה, למרות שאני לא מכירה אותו מאוד טוב

זה עלול להיות ארוך, השתדלתי לצמצם...

מכיר/ה את האלבום: יאפ
יש לי את האלבום: כןכן :)
אוהב/ת לא אוהב/ת (ולמה): אני לא בטוחה. הוא לא היה "ארוז", הוא היה די מפוזר - ישנם הישירים המוכרים, שמעבר לזה שהם מוכרים יש להם מאפיינים משלהם (אולי גם Was It All Worth It דומה להם, מהבחינה הזאת), וישנם השירים "מסביב", שהם קצת פושרים, לא נעימים כל כך, ובאופן כללי נתנו לי הרגשה שאני מקשיבה לאלבום של שוּשה ולא של קווין.
שירים מועדפים: בהחלט Breakthru! אבל גם Scandal, The Miracle ו-I Want It All (את הגרסה של אלבום הכרתי מקודם, אבל אני אוהבת את זו שב-GH2). גם Was It All Worth It היה טוב, ו-The Invisible Man בגרסת ה-12 אינץ' היה מצוין, לא חשבתי שאני אהנה מהשיר הזה!
עובדות שידועות לכם על האלבום: ...
כל דבר שתרצו להוסיף: תודה על התשובה, קרן :) פשוט שאלתי כי הבנתי, נראה לי מצפייה ב-The Untold Story, שהוא שמר את המחלה בסוד עד סוף 89', ורק אז סיפר ללהקה על המחלה, אבל מצד שני הבנתי שחשבו שהוא ימות בשנת 90'. כמו כן קראתי גם כמה פעמים בפורום שהאלבום יותר משמעותי מ-Innuendo, בגלל שחשבו שלא נותר לו עוד זמן רב לחיות, ולכן השירים שנכתבו קשורים יותר לפרידה ממנו ולפרידה שלו מהעולם (שמעתי את זה בכמה שירים באלבום). אולי לא קראתי את זה כאן במילים האלו, אבל זה נשמע מתאים... זה פשוט לא מסתדר לי מבחינת תאריכים, ולכן שאלתי.
it's the mracle we need
05/11/10 20:38
מכיר/ה את האלבום: אכן, כמו כל אלבום אחר של קווין
יש לי את האלבום:
אוהב/ת לא אוהב/ת (ולמה): אוהב, יש בו משהו חיובי כזה, ועטיפה מגניבה
שירים מועדפים: TM, IWIA
עובדות שידועות לכם על האלבום: בערך מה שכתבת,
כל דבר שתרצו להוסיף: עיצוב העטיפה עשה פריצת דרך בעיצוב גרפי, ועיצוב אלבומים (אגב, לפרדי היה תואר ראשון בעיצוב גרפי, והוא זה שיצר את סמל הלהקה.

נ.ב. אני חדש פה!! זאת ההודעה הראשונה שלי בפורוםקווין, ובכלל בפורומים ,
º
ברוך הבא וברכות על הצטרפותך לתפוז
05/11/10 22:37
3צפיות
תודה
05/11/10 23:04
2צפיות
תודה רבה
º
ברוך הבא :)
06/11/10 16:46
1צפיות
06/11/10 20:12
2צפיות
ברוך הבא!!
07/11/10 13:50
2צפיות
תהנה :]
טועמים מתכון מנצח ב-
18/10/10 12:36
4צפיות

איזו מנה עשתה לכם את החגים?
החגים אמנם הרחק מאחורינו, אבל יש טעמים שעוד נשארו על הלשון...
שתפו את פורום אוכל כשר במתכון ששדרג לכם את תקופת החגים ואולי תזכו בספר "פיאסטה – חגיגה לטינית" מאת ניר דגן ונירה רוסו ובהוצאת זמורה ביתן ו/או "עוגות בחושות" מאת בני סיידא, בהוצאת מודן:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

לאיזה קעקוע הכי מגיע להתממש?
שלב ההצבעות בפורום פירסינג וקעקועים יוצא לדרך!
עכשיו תורכם לבחור את רעיון הקעקוע שהכי אהבתם ולעזור להחליט מי מהגולשים המשתתפים יזכה בשובר על סך 100 שקלים, מתנת פנטגרם-טאטו:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
פורומים חדשים ב-
17/10/10 16:35

המשפחה המצויירת הכי מופרעת על מסך הטלוויזיה שלכם מקבלת בית חם. בואו לדבר על פיטר, לויס, כריס, מג, סטואי ושאר הדמויות בפורום איש משפחה
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...

תכנית הסאטירה מבית רשת  בהשתתפות ליאור שליין, אורנה בנאי וגורי אלפי מגיעה לתפוז. בואו לקבל דוח שבועי קצת אחר על מצב האומה בפורום
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

מוכנים לשעשועון החדש של קשת, בהנחיית ארז טל? פורום אל תפילו את המיליון מזמין אתכם להכנס לאקשן הטלוויזיוני
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...

אליל הבנות הגיע לתפוז! הכנסו לפורום ג'סטין ביבר, כוכב הנוער הכי חם, כדי להתעדכן ולעדכן
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...

בואו לקבל תמיכה ועזרה בעברית לקהילת האמנים, המעצבים והיוצרים הישראלים בתחום של עבודות יד, חומרי גלם ליצירה ווינטאג' בפורום החדש אטסי ישראל ETSY
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
סינמטק ת"א גאה להציג: WE WILL ROCK YOU
19/10/10 04:51
3צפיות
סינמטק ת"א גאה להציג:  WE WILL ROCK YOU
המסורת נמשכת וזו השנה השביעית ברציפות.
פרוגרוק הפקות בשיתוף סינמטק תל אביב מציגים
ביום שישי ה 19.11.10 שעה 22:00
WE WILL ROCK YOU
THE QUEEN STORY
חמש שעות של הקרנות והופעות המספרות את כל סיפורה
של אחת מלהקות הרוק הגדולות של כל הזמנים
להקת QUEEN
לציון 19 שנים למותו של סולן הלהקה פרדי מרקורי.
.
המרתון ייפתח עם הסרט הדוקומנטארי
QUEEN ON STAGE
הסרט המקיף ביותר שנעשה אי פעם על להקת
QUEEN
באורך של שלוש שעות
המספר את כל סיפורה של להקת
QUEEN.
מתחילת דרכה ועד למותו של פרדי מרקורי.
בסרט שזורים ראיונות עם כל חברי הלהקה וקטעי הופעות נדירים
ובו תגלו דברים מפתיעים על הלהקה שלא ידעתם קודם.
הסרט מוקרן בפעם הראשונה בישראל !!

בחלקו השני של המרתון לאחר ההפסקה
נקרין הופעה מלאה של הלהקה באורך של 90 דקות
מסיבוב ההופעות ביפן משנת 1985
ואם ישאר לנו זמן גם את ההופעה מהאמרסמיט משנת 1975
באיכות מדהימה של צליל ותמונה קיבלנו עותק חדש של ההופעה !!!!!

ערב חובה לכל
מעריץ להקת QUEEN באשר הוא..

כל הסרטים וההופעות שנקרין בערב זה.
מעולם לא הוקרנו בישראל בעבר.גם לא בערבים הקודמים שהיו בסינמטק.
כך שגם אם הייתם בערבים הקודמים כדאי לכם להגיע לערב זה
כי בערב זה תגלו דברים חדשים על הלהקה.

עקב הביקוש הענק אנו ממליצים לשריין כרטיסים מראש !
הערבים הקודמים היו מלאים עד אפס מקום.
להזמנת כרטיסים בהזמנה מוקדמת במחיר של 47 שקלים
הכנסו לאתר:
www.progrock.co.il
מפיק עורך ומגיש את הערב כמו תמיד עבדכם הנאמן
d.j MosheL

וקצת תגובות שקיבלנו מהארועים הקודמים....
19/10/10 05:01
וקצת תגובות שקיבלנו מהארועים הקודמים....
כל התגובות נמצאות בספר האורחים שלי באתר
www.progrock.co.il
אני מביא לכם חלק מהתגובות.

--------------------------------------------------------------------------------

עידית      23/11/2009 19:11:39

ערב queen :ואווו אחד ענק חזרתי הביתה וניסיתי לתאר את ההרגשה שלי במילים ,כל הערב הייתי מרותקת ,צחקתי ,בכיתי ,התרגשתי ערוב רגשות מסעיר..למדתי כל כך הרבה בערב הזה התאהבתי בפרדי מרקורי עוד יותר,זה שהוא לא חי לא הפריע לי להתאהב , גם כך הסיכוי לפגוש אותו היה אפסי ,אז הרשתי לעצמי :)
ולך איש יקר מודה על ערב קסום מלא בהומור ובהגשה מופלאה ערב מלא בתוכן כך אני אוהבת... תודה מקרב לב. עידית  


--------------------------------------------------------------------------------

אילת      21/11/2009 15:33:15

ערב קווין היה מעולה!
למרות שהוא לא חידש לי כלום, מבחינת היסטוריה ודיסקוגרפיה של הלהקה זו היתה חוויה מיוחדת לשבת ולצפות בהכל ברצף על מסך ענק. אני שמחה שזה חשף גם אנשים שפחות מכיריןם את הלהקה (או יותר מדוייק, מכירים רק את להיטי האיצטדיונים והדיסקו שלה) לרוק שהם עשו בתחילת הדרך.
מקווה להגיע גם לרדיוהד (מה עם מיוז?)  

--------------------------------------------------------------------------------

מ. ק.      26/04/2008 02:57:38

היה כל כך כיף במרתון קווין!!!!!

בחיי, אתם חייבים לעשות עוד הרבה כאלה!

ready freddie!  

--------------------------------------------------------------------------------

שרית      24/11/2007 14:42:46

היה מדהים אתמול בערב קווין,
אחד הערבים המדהימים שהיו לי בחיים.
עריכה מדהימה, בחירות מדהימות.
האווירה הייתה מהנה והאנשים היו נחמדים מאוד, היה כיף לרקוד עם כולם :)  

--------------------------------------------------------------------------------

sasha      24/11/2007 14:21:51

היה מדהים אתמול בערב QUEEN!!!!!
זה היה הערב הכי טוב בחיים שלי עד כה!!!
כול כך נהנתי לרקוד אם כולם ולשיר!!!!  

--------------------------------------------------------------------------------

אלעד      04/12/2006 12:46:19

תודה על מרתון QUEEN לפני שבוע ויום בסינמטק בתל אביב - גרמת לי אושר רב. העריכה היתה מדהימה, חסרת פשרות. כל הכבוד על המקצועיות!  

--------------------------------------------------------------------------------

מיכל וייג      28/11/2006 19:17:55

שלום!
אני וההורים שלי היינו במרתון קווין לפני כמה ימים.
רציתי לומר עד כמה נהנינו, הזמן עבר מהר כל כך וזה היה כייף אמיתי.
ערוך בצורה מעולה, העלת לנו חיוך ודמעה באותה נשימה.
הפוסטרים כבר תלויים בחדר לראווה ;)
כל הכבוד!
(וכבר שריינו 4 מקומות גם לביטלס)
מיכל.

--------------------------------------------------------------------------------

ניר הראל      28/11/2006 00:59:20

מאוד נהנתי מהמרתון Queen. למדתי המון דברים על הלהקה שלא ידעתי קודם וזה היה שווה את המחיר (לא שהוא יקר). אתם עושים עבודה טובה מאוד  

--------------------------------------------------------------------------------

קטי ולוטריוב      28/11/2006 00:39:42

מרתון QUEEN היה פשוט נהדר!
ישר כוח!


--------------------------------------------------------------------------------

זהר אליאב      25/11/2006 15:44:29

למושל הגדול מכולם, מרתון קווין היה מושלם, מושקע וערוך בצורה מקצועית. שוב הוכחת שאתה מקצוען חסר פשרות ואוהב מוסיקה אמיתי.ברכות ותודות  

--------------------------------------------------------------------------------

עמי עוואד      25/11/2006 15:40:37

התעוררתי לצהרים של שבת לאחר מרתון- QUEEN -היה גדול!!!
המרתון נערך באופן מקצועי לילה מאוד חוויתי למרות שזה לא חכמה עם "פרדי"...
היה חסר לי באופן אישי את
"barselona"
Freddy & Montserrat
להת` במרתון הבא.. BEATELS
ערב QUEEN בסינמטק בקשה מכל חברי הפורום
25/10/10 06:30
2צפיות
ערב QUEEN בסינמטק  בקשה מכל חברי הפורום
כפי שידוע לכם גם השנה כמו בכל שנה
אנו עורכים מרתון להקת Queen לזיכרו של פרדי מרקורי
בסינמטק תל אביב ביום שישי ה 19.11.10 בשעה 22:00
פתחנו דף אירוע גם בפייס בוק
בקשתנו  מכם אם תוכלו להפיץ את הארוע בין כל החברים
שלכם בפייס בוק.
הקישור הישיר לאירוע
תודה לכולם
משה לביא מפיק הערב

פורומים חדשים ב-
24/10/10 17:18

עם פתיחת העונה החדשה, הכירו את המתמודדים שהולכים לשנות את חייהם ולתת הכל למען המטרה שלהם בפורום לרדת בגדול - עונת הזוגות
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

האלוהים של העולם התחתון חוזר בעונה שלישית! בואו לדבר על כל התככים ומאבקי הכוח בדרמת הפשע הישראלית הגדולה מכולן - הבורר
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...
דיאנה גולבי ועידן עמדי ב-
24/10/10 12:20
1צפיות

הפיינליסטים של כוכב נולד 8 מגיעים ל-
דיאנה גולבי, המנצחת של העונה ועידן עמדי, הזוכה במקום השני יגיעו בשעה 17:00 לתפוז, כדי להשיב לשאלות הגולשים בפורום כוכב נולד הרשמי.
מחכים לשאלות שלכם!
לאירוח של דיאנה:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
לאירוח של עידן:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

רוצים כרטיסים לסרט החדש "הרשת החברתית"?
פורום סטודנטים מזמין אתכם לספר לנו כיצד שינה הפייסבוק את חייכם ואולי לזכות בזוג כרטיסים לסרט החדש, המספר את הסיפור מאחורי הפייסבוק:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

אייל גרוסברד - כתב ופרשן אתר ספורט 5 ערוץ הספורט, יגיע לפורום NBA ומכללות מחר בין השעות 12:00-14:00 ויענה על שאלות הגולשים בכל הקשור לקיץ שעבר ועל מה שלדעתו צפוי לקרות בעונה הקרובה בליגה הטובה בעולם:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
מחפשת מרואיינים לתוכנית רדיו
24/10/10 22:09
3צפיות
ערב טוב לכולם
שמי הדס ואני משדרת ברשת א' בתוכנית בראש צעיר שמתעסקת כל פעם בתחום אחר מעולם היצירה.
ביום חמישי הקרוב תתקיים תוכנית בנושא יוצרים ואומנים שהמוות שלהם הפך אותם לאגדה והתת נושא יהיה היצירה תחת שימוש.
כמובן שאתם האחרונים שמולם יהיה עליי להסביר את מעמדו של פרדי בכותרת הנ"ל.
האם יש משהו מכם שירצה להתראיין על דמותו?
מדובר בראיון  טלפוני של 3 עד 4 דקות

במידה וכן
זה המייל שלי banatamit@gmail.com
המון תודה מראש
הדס
פרדי היה אגדה טרם מותו
24/10/10 23:07
1צפיות
דווקא אשמח אם תסבירי את מעמדו של פרדי בהקשר המדובר, כי לי לא ממש ברור לאן אתם חותרים.
מה זה "היצירה תחת שימוש"?
תחת שימוש?
26/10/10 09:22
2צפיות
הכוונה לתרגום לעברית של הביטוי Under use? כלומר סמים?

אם כן אז בחרתם בדמות הכי לא נכונה לזה...
לכו לג'ים מוריסון.
האלבומים של קווין
14/10/10 01:39
11צפיות
האלבומים של קווין
והפעם - A Kind of Magic
האלבום הוקלט בין החודשים ספטמבר 1985 - מרץ 1986 ויצא בחודש יוני 1986. הוא היה האלבום הראשון של קווין מזה 6 שנים (מאז The Game) להגיע למקום הראשון במצעד הבריטי. בין השירים באלבום היה השיר One Vision, ששוחרר טרם יציאת האלבום - בנובמבר 1985. לאחר סיבוב ההופעות של האלבום The Works, הלהקה החליטה על פירוק זמני קרוב. לאחר התמיכה הרבה והאהבה שקיבלה ב-Live Aid, התוכניות השתנו (למרבה המזל! *סמיילי שעושה 'פיו' עם האמה על המצח*), ובעקבות זאת נולד השיר, ולאחריו האלבום. יש עוד מלא דברים לכתוב על האלבום, אז נתחיל:

מכיר/ה את האלבום:
יש לי את האלבום:
אוהב/ת לא אוהב/ת (ולמה):
שירים מועדפים:
עובדות שידועות לכם על האלבום:
כל דבר שתרצו להוסיף:
עונה
16/10/10 13:32
4צפיות
מכיר/ה את האלבום: כן
יש לי את האלבום:כן (אחד הראשונים שקניתי)
אוהב/ת לא אוהב/ת (ולמה): אוהב כי הוא מתחיל את התקופה של חזרה לצליל האמיתי שלהם. עדיין יש פה הרבה רצון למצוא חן אבל כבר אפשר לשמוע חזרה לצליל שאי אישית אוהב אחרי כמה אלבומים פחות מהוקצעים
שירים מועדפים: Who wants to live forever, Princes, One Vision, Kind of
עובדות שידועות לכם על האלבום: למעשה רק שלושת השירים האחרונים (ללא הExtra) נכתבו באמת לסרט איש הנצח. האחרים היו בהשפעה אבל נכתבו כשירים עצמאיים.
כל דבר שתרצו להוסיף: כן כן... Radio Gaga לא משהו בגרסת האלבום אבל עושה כיף בהופעות חיות.
Radio Ga Ga ?
16/10/10 22:53
9צפיות
זה לא מהאלבום הקודם שלהם?
º
התבלבל לי...
17/10/10 08:25
2צפיות
AKOM
16/10/10 21:39
1צפיות
מכיר/ה את האלבום: לא כמו שהייתי רוצה. כלומר, יש המון סינגלים ו-out-takes שאני לא ממש בקיאה לגביהם
יש לי את האלבום: כן. CD, אלא מה
אוהב/ת לא אוהב/ת (ולמה): אני מאד חצויה. יש שירים באלבום שאני מאד אוהבת ושירים שאין לי סבלנות אליהם. בגדול, זה אלבום שנמאס לי לשמוע די מהר. הסיכויים שלו "להיתקע" באוטו ולהיות מנוגן ברצף...קטנים.
שירים מועדפים: הממ...נראה לי שאני צריכה להאזין לאלבום שוב בשביל להיזכר. אני מניחה ש- One Vision ו-Gimme the Prize
עובדות שידועות לכם על האלבום: בעקבות הכשלון של פלאש גורדון כאלבום פסקול החליטו בקווין לא להוציא פסקול לסרט איש הנצח. וחבל לי על כך עד היום
כל דבר שתרצו להוסיף: בריאן שר את הפתיח של WWTLF והרבה מתבלבלים וחושבים שזה פרדי. גם לי לקח קצת זמן בתחילת הדרך להפנים את זה.
בסולו של השיר, בריאן משתמש בטכניקה של להגיע לאותו התו משני מקומות (פוזיציות) שונים בגיטרה. זו טכניקה שהוא מאד אוהב ומעטים הנגנים שראיתי שמנגנים את זה נכון.
עונה
18/10/10 19:41
4צפיות
מכיר/ה את האלבום:כן
יש לי את האלבום: על תקליט ואולי CD
אוהב/ת לא אוהב/ת (ולמה): אוהב כמובן ,בגלל המורכבות והסאונד המשובח.
שירים מועדפים: כולם ,אבל בעיקר את Princes of the Universe,Gimme The Prize
עובדות שידועות לכם על האלבום:
כל דבר שתרצו להוסיף:שירי האלבום הזה מתקשרים אצלי אוטומטית לסרט "איש הנצח",הם ממש
שלובים ביחד.
עונה, בערך
20/10/10 12:42
4צפיות
אין לי את האלבום, ואני לא בטוחה בקשר לדעתי אליו, כי עד עכשיו הייתי בטוחה שהוא "שנות-השמונימי" מבחינת קווין, אבל כתבתם כאן שהוא חוזר דווקא לצלילים הישנים. כנראה אני צריכה להקשיב לכולו ולהבין... אני ממש אוהבת את One Vision, שיר מעולה בתבלון הומוריסטי :) חוץ מזה אני גם אוהבת את Who Wants to Live Forever.
º
אל תצפי לסאונד שנות ה-70, כן?
20/10/10 15:32
2צפיות
למען האמת
21/10/10 09:43
4צפיות
אחרי שקראתי את מה שנכתב כאן, התחלתי לפתח ציפיות כאלו... טוב שאת מזהירה אותי! *למה, לכל הרוחות, אין כאן סמיילי עם יד על המצח שעושה 'פיו'?!*
תאזיני לזה
24/10/10 23:12
1צפיות
זה אכן
25/10/10 00:09
1צפיות
צליל שונה ממה ששמעתי עד כה בשנות ה-80, מאוד דומה ל-Princess of the Universe (למה אני אומרת את זה כאן? בטח רובכם יודעים את זה ), ועדיין - לקח לי זמן להתרגל ל-Princess of the Universe, עכשיו אני די אוהבת אותו. פשוט כל כך אהבתי את השירים המאוד מוקדמים - זה גם בגלל הקול של פרדי, אבל בשירים של שנות ה-80 חסר הדבר שהיה שם בהתחלה, למרות שזו מוזיקה טובה (על שנות ה-70 הייתי אומרת מעולה, מצוינת)
אלבום יוצא מן הכלל !
08/11/10 23:39
4צפיות
מכיר את האלבום : כן.
יש לי את האלבום : כן (כמו את כל אלבומי הלהקה).
שירים אהובים : Who want's to live forever , One vision , Give me the prize .
הוספה שלי : אלבום יוצא מן הכלל, שמשתלב עם אחד הסרטים האהובים עלי ביותר - "איש הנצח" עם כריסטופר למברט ושון קונרי, סרט שהמוסיקה של קווין משתלבת בפסקול שלו באופן מושלם, בעיקר WWTLF המרגש על רקע הפרידה של מקלאוד מרעייתו שהולכת למות... אגב, ישנו בסרט שיר נוסף של הלהקה שלא כלול באלבום - New York שמנוגן כשהקראגן נוסע העירה.
ללא קשר - שמח לגלות את הפורום הזה, אני חובב של הלהקה ויש לי את כל האלבומים שלהם
השיר NY NY לא ממש של הלהקה
08/11/10 23:49
4צפיות
די הכריחו את פרדי לשיר את זה והוא ממש סירב בכל תוקף. ככל הנראה, הקטע ששומעים בסרט הוא הקטע היחיד שהוקלט וזה לא שהשיר הוקלט במלואו ואח"כ נחתך או נערך. חבל, לדעתי, אבל זה מה שיש. בכל מקרה, זה נחשב קטע סולו של פרדי ולא חלק מהפסקול הקוויני.

לגבי WWTLF, בריאן מספר שהסצנה היתה כ"כ מרגשת שכשיצא מההקרנה של הסרט כבר היה לו בראש את השיר. יצא לי אגב לראות את הסרט The Alps שהוא הלחין לו את הפסקול ויש שם שימוש מאסיבי במוטיבים מהשיר. בהחלט שווה צפייה/האזנה אם אי פעם יתאפשר.

ברוך הבא והשתלבות נעימה בפורום!
קרן
תודה רבה על המידע
09/11/10 00:00
1צפיות
"איש הנצח" הוא סרט שראיתי לפחות 10 פעמים, לדעתי סרט גאוני שבנוי כמו קליפ אחד ארוך. אגב, יצאו לו שני המשכים פחות מוצלחים. ותודה על איחולי ההשתלבות, אקווה לתרום כאן, יש ברשותי את כל אלבומי הלהקה, כולל אלו עם פול רוג'רס, רובם יובאו מבריטניה (חלקם לא נמכר כיום בארץ), וחלקם עדיין בניילונים...  
3 המשכים (כולם מיותרים) וסדרת טלווזיה אחת
09/11/10 08:25
3צפיות
ברוך הבא לפורום
תמיד טוב שיש עוד אנשים עם כל האלבומים כולל תקופת QPR.
3 המשכים בקולנוע ? אתה בטוח ?
09/11/10 20:27
5צפיות
"איש הנצח" הראשון יצא ב - 1986 , "איש הנצח 2 " (שתורגם משום מה בארץ ל - "גיבורים מעולם אחר") יצא ב- 1991 ו - "איש הנצח 3 - המכשף" יצא ב- 1995 , לא ידוע לי על עוד סרט בסדרה הקולנועית. ותודה על איחולי ההצטרפות לפורום
תריץ Highlander 4 בגוגל ותראה בעצמך
09/11/10 21:38
1צפיות
קוראים לסרט Endgame ולדעתי הוא לא הוקרן בקולנוע בארץ. ובצדק.
אם אני לא טועה
10/11/10 00:27
1צפיות
ראיתי בעיתון לפני כמה זמן שיש גם "איש הנצח 5" (כלומר, זה שודר בטלוויזיה מתישהו)
נכון. נקרא: The Source
10/11/10 17:31
3צפיות
נראה לי שזה יותר המשך של סדרת הטלוויזיה מאשר של הסרטים.
http://www.imdb.com/title/tt0299981
º
ברוך הבא :)
08/11/10 23:58
1צפיות
º
תודה, מיכל
09/11/10 20:42
ברוך הבא!
14/11/10 01:23
goin' back
14/10/10 01:08
4צפיות
קראתי שפיל קולינס הוציא דיסק חדש עם קאברים ללהיטי "מוטאון", ביניהם goin' back. בדקתי את הגרסה ביוטיוב. לדעתי, היא פחות טובה מזו של Larry Lurex (כן, זה פרדי, אבל אני מתעקשת לשמור על מונחים "מקצועיים" ).
הגרסה של LL הייתה טובה בעיני (גם יותר משתי הגרסאות שקדמו לה - של הByrds ושל דאסטי ספרינגפילד) כי פרדי נשמע שם מאוד תמים, מאוד "ילדותי", וההפקה פחות מהוקצעת, וזה מאוד מתאים לרוח השיר ולמה שהוא מנסה להגיד. הוא גם מצליח להעביר את המילים בצורה הכי פשוטה ונעימה. גם הפסנתר עושה את שלו (זה עוד דבר שרציתי להגיד בנושא הפסנתר), והשינוי במילים היה בדיוק בממקום הנכון ובמידה הנכונה. אני בעצם מנסה להגיד שכל השיר בגרסה הזאת הוא פשוט... איך להגיד? טוב

לגבי הגרסה של פיל קולינס - אני דווקא די מחבבת את הסגנון המוזיקלי שלו, ויש לי הרגשה שזה גם לא הסגנון שלו וזה לא כל כך מתאים לו. לא אהבתי את העיבוד ולדעתי, הוא הוציא את כל הרגש מהשיר.

הגרסה של פיל קולינס:
http://www.youtube.com/watch?v=UrxFpcaNlCU&ob=av2e

והגרסה של Larry Lurex, למי שלא מכיר:
http://www.youtube.com/watch?v=68p5xYBCVzA

מה דעתכם?
תיקון חשוב!
14/10/10 01:13
3צפיות
כדי שלא תסקלו אותי באבנים - Larry Lurex היה הרכב שכלל את בריאן, רוג'ר ופרדי, ולא רק את פרדי, כמובן :)
גרסה חביבה
16/10/10 13:34
4צפיות
אבל גם אני מעדיף את לארי לורקס דווקא בגלל היותה פחות מהוקצעת, מרגישה לי יותר אמיתית.
כמובן שאני משוחד, שלא לדבר על המטען של הגרסה הזו שהיתה למעשה הסינגל הראשון של פרדי (עם רוג'ר ובריאן) שקבלה גם אזכור ב Mother Love', השיר האחרון שפרדי הקליט.
made in heaven
15/10/10 20:03
29צפיות
שלום.היכן צולמה העטיפה של האלבום?והאם יש לה איזה סיפור נלווה?ובכלל,האם היא אחת העטיפות האהובות כאן,ואם לא,אז איזו הכי אהובה פה?אני בטוח שהרצתם סקר כזה.
דווקא לא הרצנו סקר כזה אז סחתיין על הרעיון
16/10/10 08:38
7צפיות
בעטיפה נראים מקומות מאגם ג'נבה (נקרא גם למאן) בשוויץ, אבל בעצם מדובר בצילום מעובד כפי שמסופר כאן:
The two covers are not genuine original photographs, but a pair of composite shots. The two different cover shots of the view across Lake Geneva, were of one of sunrise and the other of sunset. Brian, Roger and John were photographed in a London studio, and the statue was still in it's sculpturer's/maker's studio for it's part of the photo session. The building on stilts, otherwise known as the duckhouse, is at one end of the lake shore at Montreux, and Freddie's statue is pretty much at the other, and just a short distance from the band's studios there.

http://www.queenpedia.com/index.php?title=Made_In_...

אני מאד אוהבת את העטיפה ואפילו הלכתי עם חולצה של האלבום למופע של QPR בשפילד.
תודה
16/10/10 10:07
3צפיות
אז אם ככה..תריצו סקר כזה..כולל עטיפות סינגלים..
º
קרן - זה בשבילך !
09/11/10 20:38
9צפיות
קרן - זה בשבילך !
09/11/10 21:40
4צפיות
אם תלחץ על הקישור בתשובה שלי לקוזינה תראה עוד הרבה עטיפות של האלבום וחומרים פרסומיים נוספים
º
והחלק האחורי עם שלושת חברי הלהקה החיים
09/11/10 20:40
6צפיות
והחלק האחורי עם שלושת חברי הלהקה החיים
עוד משהו
16/10/10 13:22
8צפיות
האגם צולם כי שם הוקלטו האלבומים האחרונים שלהם (Innuendo  ו Made in heaven)

אגב זה האגם שמופיע גם בשיר Smoke on the water ... זה הWater עליהם היה Smoke אחרי שריפת המלון בו הופיע פרנק זאפה.

אני באופן אישי אוהב את העטיפה
אונ' העברית במחווה מיוחדת
13/10/10 00:39
7צפיות

האמת? אנ לא התלהבתי מזה, אבל אני לא בריאן מאי:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3968560,00...
אני דווקא מבינה את בריאן
13/10/10 09:36
8צפיות
קליפ חמוד, קליל, מלא רוח טובה ושמחת חיים שמעביר אווירה חיובית ואנרגיה טובה. סוף השיר, עם השירה בציבור, די מפתיע ומרגש. במיוחד אם אתה לא מצפה לזה. בכל מקרה, אחרי כל האיזכורים השליליים לישראל ויהודים אצל בריאן באתר (המשט לעזה, שחיטה כשרה וכו'), זה מצויין שמישהו מישראל מצליח לגעת בו בצורה חיובית ולהזכיר לו שאוהבים פה את קווין. מאד.
אהבתי מאוד
13/10/10 13:21
4צפיות
מה הוא אמר על שחיטה כשרה?
יש לך קישור?
הוא לא אמר בפה מלא אבל הסכים שזו התעללות
13/10/10 14:22
5צפיות
ככה אני מבינה את התגובות שלו, בכל אופן.
ראה כאן: http://www.brianmay.com/brian/letters/letterssep10... בתגובה שלו למכתבים מה-6 ומה-15 בספטמבר (תצטרך לגלול קצת). אם אתה לא מוצא, תעשה חיפוש לפי המילים halal kosher ותגיע למכתבים הרלבנטיים.
?
15/10/10 14:14
3צפיות
מתיי הוא כתב על המשט? אפשר קישור ...
אני מאוד אהבתי
13/10/10 13:26
3צפיות
העלה לי חיוך.
סחטיין על החבר'ה.

קליפ ממש חמוד
13/10/10 21:08
3צפיות
הייתי בטוחה שזה סתם בשביל לתת מוטיבציה לסטודנטים, אבל אם הם עשו את זה בתור מחווה לקווין זה נהדר פי אלף!
ובריאן שיחק אותה
ולחדשות המרעישות שב-Yנט פספסו בגדול
13/10/10 22:36
3צפיות
מזל טוב לרוג'ר לרגל חתונתו (המאוחרת משהו ) לבחירת ליבו, סרינה, בת ה-36.
תמונה וקצת מידע נוסף:
http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-13171...

מספר ציטוטי טוויטר של Hannah Jane Fox להלן (צוטט בפורום של מועדון המעריצים הרשמי):

Quote:
wedding party was amazing, roger daltrey, bob geldof, brian may and joe elliot jamming in the garden, as you do, we arrived by tractor
and
Quote:
Very excited about Mr Roger Taylors party tonight!
and last
Quote:
wedding ceremony with friends, think they got married a month ago
נ.ב.: אולי בגלל זה בריאן התרגש מהקליפ?
13/10/10 22:50
5צפיות
אחרי הכל, find me somebody to love וחתונה של חבר קרוב...בטח מעלה זכרונות וכו'

באתי להעלות את זה לפה, אבל איחרתי את המועד (:
15/10/10 17:01
3צפיות
וכבר העלו (:

מה שכן, לא הבנתי למה את הגרסה של "GLEE", ביחוד אם זו מחווה לקווין.

(וביחוד אהבתי את סולו הגיטרה שמבוצע על ידי אחד הפרופסורים! גדול )
º
הסבירו שזה בגלל התפקידים הנשיים בגרסת גלי
15/10/10 18:41
3צפיות
גם אני לא אהבתי את הגרסה
16/10/10 13:27
2צפיות
הביצוע של הסטודנטים מעולה אבל השימוש בGlee במקום המקורי לא מוצלח לדעתי.
נכון יש את הקולות הנשיים בגרסה הזו אבל המוסיקה משמעותית פחות טובה.

º
מה דעתכם על גרסת הרפסודיה בוהמית של גלי?
16/10/10 21:48
2צפיות
האמת,
26/10/10 15:32
2צפיות
ששמעתי שגלי הולכים לעשות קאוור לקווין (את somebody to love), נחרדתי, כי לרוב אני שומעת קאוורים לקווין ומתבאסת מכמה שהם גרועים וכמה שפשוט אסור לגעת בשלמות XD
אבל הקאוור שלהם לא היה נורא בכלל.

ולגבי הקאוור לרפסודיה בוהמית, אני לא ממש אהבתי. נאמנה למקור (:
קאבר ל"רפסודיה בוהמית" זה בגדר חילול הקודש !
09/11/10 20:31
4צפיות
לדעתי זהו אחד השירים הגדולים בהיסטוריה, אם לא הגדול שבהם, ובטח שהמצליח ביותר - 14 שבועות ! במצטבר בראש המצעד הבריטי, אני בספק אם יש עוד להיט שמתקרב לזה.
GLEE
05/11/10 22:12
3צפיות
אני אישית לא אוהב את זה, זה נחמד, ממוצע, לא יותר מזה.
וקאברים באמת הורסים את הכל, בדרך כלל אני העד קאברים, אבל לא לקווין, פרדי הגיע לכזאת שלמות שגם אם גדולי הזמרים בעולם ינסול א יצליחו להגיע לרמה שלו.
ובתור אחד שמכיר את קווין מגיל 7, אני יודע על מה אני מדבר.
אני אישית לא אוהב ליפ דאב....... משהו בסגנון לא מוצא חן בעיני, אפרופו, משהו שמאוד ישמח אתכם ויוכל לחנוך אותי כחבר חדש בפורום:
המייל של בריאן מיי!
המיי של בריאן מייל!
ובמקום להמשיך עם משחי מילים מטופשים, הנה המייל שלו, שאותו הוא בודק, ומשיב על אימיילים: brians.soapbox@clara.co.uk
צר לי אבל על המייל שלו אחראית בחורה בשם ג'ן
05/11/10 22:40
3צפיות
והיא מסננת לו את המייל. לא הכל, לא תמיד, אבל את הרוב. מה שכן, בריאן באמת משתדל לענות כשהוא יכול.
בכל זאת
05/11/10 23:09
4צפיות
שווה לנסות, אני הייתי מציע בתקווה שזה יגיע לבריאן. עדיף לנסות מאשר לא לעשות כלום, וזה עד כמה שאני פסימי.
אפילו אם זה לא יגיע לברייאן, זה יגיע לג'ן. וזה כבר צעד אחד להשגת המטרה. אני בכל זאת מציע לאנשים לנסות. ואם זה לא יגיע לבריאן, יש עוד דרכים, ואם אתם באמת רוציםלומר לו משהו, זה יגיע אליו.
פתחתי שרשור חדש
06/11/10 00:04
1צפיות
נראה לי שעדיף שהנושא יקבל יחס הולם ושרשור חדש בראש הדף
פרדי והפסנתר
12/10/10 20:16
6צפיות
בעבקות תוכנית רדיו ששמעתי הבוקר ובה השדרן הילל להקה כלשהי על כך שהכזירה את הפסנתר לחזית הרוקנרול, תהיתי מה דעתכם על תפקידו של הפסנתר בלהקה ועל פרדי כפסנתרן. אנחנו מדברים הרבה על הגיטרה של בריאן ועל הסולואים שלו, אבל בעצם, תפקידי הפסנתר לא פחות חשובים ואולי אפילו יותר דומיננטיים בחלק מהשירים. קחו לדוגמה את הרפסודיה...אפשר בכלל לדמיין אותה בלי הפתיח של הפסנתר? או בכלל בלי פסנתר?

טוב, ברור שזו כבר הקצנה אבל בכל זאת, נראה לי שראוי לדבר קצת על תפקיד הפסנתר בשירי הלהקה ואולי על חסרונו בשירים מסויימים או החלפתו בסינתיסייזר (איכס?).
אני מאד אוהבת פסנתר כחלק משירי רוק. יש משהו קסום בשילוב של הכלי הזה במוזיקת רוקנרול. במיוחד אני אוהבת את הפסנתר ב-ADATR. אני חושבת שהוא כלי מאד דומיננטי באלבום הזה ואולי בגלל זה האלבום תמיד מרגיש לי קצת יותר רגוע/מופנם מ-ADATO אבל גם יותר מרגש ו"אינטימי". בין אם זה You and I או Somebody to Love, זה מבריק. וכמובן, Millionaire Waltz הנפלא.

מה אתכם? אוהבים פסנתר בשירי הלהקה? איך פרדי כפסנתרן, לדעתכם?
מעולה
13/10/10 00:38
3צפיות
אני ראיתי שגם מיקה עושה את זה מוצלח מאוד.
פסנתרים אצל קווין
13/10/10 21:48
4צפיות
אני ממש מסכימה איתך! הפסנתר בשירי קווין, בעיקר בתקופה המוקדמת, ה"תמימה" ונטולת הסינתיסייזרים, היה מאוד דומיננטי וחשוב. בכלל - כל אחד היה מוכשר בנגינה ויש קטעים בלתי נשכחים עם כל אחד מכלי הנגינה, והשילוב הזה הוא מה שעשה את הסגנון המוזיקלי של קווין למה שהוא. לפני כמה זמן שמעתי את Get Down, Make Love, שיר שנראה לי מאוד סתמי ולא חשוב בדרך כלל, אבל פתאום שמעתי שמבחינה מוזיקלית כל הצלילים שם משתלבים מצוין ומתאימים לאווירה המשובבת של השיר.

כל אחד מחברי הלהקה הצטיין בתחומו, ופרדי - מכיוון שההודעה מדברת עליו בעצם, היה מוכשר בהלחנה, בשירה ובנגינה. מהבחינה הזאת, נורא מעצבן אותי שלקחו את סשה ברון כהן לשחק אותו, כי לא נראה לי שהוא יצליח לייצג את הכשרון של פרדי, אלא רק את האישיות שלו (וחבל). מעניין איך יפתרו את זה.

ועוד דבר - אני חושבת שכל שיר שהיה משולב בו פסנתר - הפסנתר הפך אותו למשהו מיוחד (כמו שכל אחד מכלי הנגינה עשה לשירים של קווין, ולכן, לדעתי, השירים של קווין הם מה שהם - מקוריים ומיוחדים), ולכן קשה לי לשים את האצבע על השיר ה"מפסונתר" הכי טוב של קווין.
13/10/10 21:51
3צפיות
אני לא בטוחה עד כמה הצלחתי להסביר את עצמי, יש לי עוד הרבה מה להוסיף, אבל אין לי זמן (פסיכומטרי! הצילו!)
פסנתר
05/11/10 22:18
3צפיות
לדעתי הפסנתר הוא מה שהופך את קווין לקווין.
והוא כלי חשוב בתחום הרוק שהרבה להקות לא לוקחות בחשבון
לעומתך, אני יכול לשים את האצבע (שלי) על שיר מפסונתר הכי טוב של קווין. כל השירים של קוין הם טובים, אבל יש משהו בהרמוניה בSSOR, ששום נגינת פסנתר לא יכולה להישוות עליו
זה הצלצול שלי בטלפון :)
06/11/10 16:59
3צפיות
הוא שיר ממש מצוין, והוא באמת אחד מאותם שירים שהמנגינה והמילים פשוט מתאימים זה לזה. אבל אני חושבת על הפסנתר ב-In The Lap of the Gods (שניהם), וב- The Millionaire Walts, וב-BoRhap (למרות שהשיר עצמו כבר נמאס עליי מזמן), ובעוד מלא שירים, וממש קשה להחליט איזה מהם יותר טוב.
נכון
06/11/10 20:10
3צפיות
יש הרבה שירים טובים עם פסנתר, בדעה אישית אני אוהב את SSOR, כי יש שם משהו יפה, בעיקר בהתחלה בשילוב של רד ספיישל במלוא הכוח עם פסנתר העדין.
ADATO ANATO
05/11/10 22:22
3צפיות
זה a night at the opera ולא a day at the opera
º
צ"ל ADATR אבל העיקר שהבנת את כוונתי
05/11/10 22:42
3צפיות
º
כתבה בעכבר העיר מודיעין
07/10/10 13:38
9צפיות
כתבה בעכבר העיר מודיעין
º
ההמשך
07/10/10 13:39
3צפיות
ההמשך
08/10/10 18:45
3צפיות
מצפה לראותכם ב5/11
º
עיעיעיעיעי
17/12/10 12:38
4צפיות
עיעיעיעיעי
º
עייעיעיעיעי
17/12/10 13:22
3צפיות
עייעיעיעיעי
another one bites the dust רוק או פופ?
06/10/10 04:44
5צפיות
היום היתה לי התערבות עם חברה:
דיברנו על השיר another one bites the dust, אני טענתי שזה שיר פופ [שהיה יושב טוב על מייקל ג'קסון] והיא טענה שזה שיר רוק.

החלטנו שנפתור את העניין בפורום!

אז מה אתם אומרים- another one bites the dust רוק או פופ?
רוק לפי ויקיפדיה
06/10/10 11:07
9צפיות
או ליתר דיוק "פאנק רוק" (ב-פ רפויה).
למרות שלדעתי, יש בו גם צד פופי בסאונד האלקטרוני והעדכני לתקופתו.
כתובות אינטרנט מצורפות:
האמת היא
06/10/10 23:31
4צפיות
הוא באמת קצת פופ-מייקל-ג'קסוני
אמא שלי חשבה שמדובר בשיר של מייקל, והיא אמורה להכיר את התקופה ההיא קצת יותר טוב ממני...

אבל אני לא מבינה במוזיקה, אז אם אני אדבר אני אעשה יותר נזק מתועלת
זה קווין
07/10/10 23:02
3צפיות
מייקל ג'קסון היה קשור לפרסום של השיר בארה"ב כידוע ובאופן כללי, יש לשיר גרוב די Fאנקי, ככה שלא נראה לי שהייתי קוראת לזה פופ או רוק. אבל מבין השניים, זה קצת יותר רוק מאשר פופ לטעמי. מצד שני, כמו כל שיר של קווין, הניסיון לקטלג לפי ז'אנר נידון מראש לכישלון. זה פשוט קווין וזהו.
זה בדיוק מה שחשבתי
08/10/10 11:38
5צפיות
זה היתרון והחיסרון של קווין,הם קווינים והם לא נופלים בקטגוריות אחרות.
מבקרי המוזיקה בשעתו קטלו את קווין בגלל זה ,אבל בדיעבד זה מה שמייחד אותם.
מטפלים בנשיות ב-
05/10/10 12:49

פאולה שטיינברג בלאו - נטורופתית – תתארח בפורום אנדומטריוזיס.
שטיינברג בלאו היא מייסדת ומנהלת מרפאת הנשים הנטורופתית הראשונה בישראל, מתמחה בבריאות האישה ומטפלת בעיקר באנדומטריוזיס, תסמונת השחלות הפוליציסטיות, וסת לא סדירה, שרירנים, הכנת הגוף להריון, טיפול בהפרעות פוריות, ומצבים נוספים בבריאות האישה והיא תשיב לשאלות בנושאים אלו ועוד הערב ב-20:00:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

אורית רז - סופרת ילדים אשר כתבה כחמישים ספרי ילדים ונוער תתארח הערב בשעה 20:00 בפורום ספרות לילדים ולנוער כדי לדבר על ספרה החדש - "עוז והאגוז", העוסק בקנאת אחים.
מה תרצו לשאול אותה?
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

הילד מתקשה להתאקלם בגן?
שריק שטאובר - גננת מוסמכת ובעלת מתחם גנים ענק, בעלת ניסיון רב שנים בעבודה עם ילדים ודרך חינוך ייחודית תתארח השבוע בפורום התפתחות תינוקות ופעוטות.
שטאובר תענה על שאלות בנושאים: התאקלמות, קשיי פרידה, טקסי פרידה, יחסי הורים/גננת/מטפלת, יחסי הורים סייעת, התייחסות לבעיות התנהגות בגן ועוד:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
A7X IN ISRAEL
06/10/10 00:32
5צפיות
שומעים אוונג'ד סבנפולד, אהבתם את הדיסק החדש? רוצים לדבר על מותו של ג'ימי?או על הצטרפות מייק פורטנוי ללהקה?
והכי חשוב-רוצים לראות אותם בארץ?
כנסו לקומונה החדשה שמוקדשת ללהקה, אנחנו שם בשביל להעלות את המודעות ובכדי לאחד את מעריצי הלהקה...
תראו נוכחות, בזמן הקרוב נתחיל לעבוד על קידום הלהקה בארץ בקצב יותר מהיר, נכון להיום יש מס' גורמים בארץ שרוצים להביא את הלהקה להופעה,א-ב-ל העניין לא כזה פשוט(כסף, כסף, כסף).
בינתיים, תראו נוכחות:)
http://www.tapuz.co.il/Communa/userCommuna.asp?Com...
צ'לי והסטארס - ערב אינסטרומנטלי בשבלול 19.10
10/10/10 02:28
צ'לי והסטארס - ערב אינסטרומנטלי בשבלול 19.10

שבלול בנמל ת"א - שלישי 19.10.10 שעה 21.30.

"צ'לי והסטארס" - הגיטריסט צ'לי סיגלסקי והמתופף שאול
אליהו, חברי להקת "שליחי הבלוז", במופע חדש ואינסטרומנטלי
במקביל להופעות השליחים, הכולל ביצועים בעיבודים חדשים
ומיוחדים לשיריהם של הגיטריסטים הגדולים:
Jeff Beck - Joe Bonamassa - Gary Moore
Carlos Santana - Hank B. Marvin - George Benson
ועוד. אורח מיוחד: אילן וירצברג. מחיר: 50-60 ש"ח.
להזמנות: 035461891.

צ'לי סיגלסקי - גיטרות
שאול אליהו - תופים
עידן גרין - גיטרות
ליטל גרסטנר - בס

פרטים נוספים באתר של שבלול http://www.shabluljazz.com
שליחי הבלוז בערב פינק פלויד - בארבי ת"א 4.11
10/10/10 02:28
2צפיות

בארבי ת"א (טל' 035188123) - חמישי 4.11.10 שעה
22.00: שליחי הבלוז מצדיעים לאגדת הרוק הגדולה בכל
הזמנים "פינק פלויד" עם שלושת האלבומים הגדולים
והמצליחים ביותר "הצד האפל של הירח", "הלוואי והיית
כאן", "החומה" ובנוסף קטעים מאלבומים נוספים. אורח
מיוחד: אילן וירצברג בגיטרות. אל תחמיצו את מופע המחווה
הגדול ביותר בארץ! 60 ש"ח.
קדחת מצדיעה לענקיות המטאל - פרילנד ת"א16.10
10/10/10 03:10
2צפיות
קדחת מצדיעה לענקיות המטאל - פרילנד ת"א16.10
פרילנד - רח' אלנבי 47 ת"א - שבת 16.10.10 בשעה 19.30.
שימו לב - האירוע מוקדם מהרגיל - ההופעות מתחילות בדיוק
בשעה 20.15! מי שיגיע לאחר מכן יפספס אז נא לדייק!
כניסה לכל הגילאים!

להקת קדחת - ליל ענקיות ההבי מטאל:
METALLICA - IRON MAIDEN - BLACK SABBATH
AC/DC - JUDAS PRIEST - MEGADETH - SCORPIONS
פלייליסט משודרג הכולל ביצועים חדשים!
יהונתן גרוסברג - סולן
איתן רוזנברג - גיטרות
בר חושן - תופים
ליטל גרסטנר - בס
http://www.myspace.com/kadachat

להקה פותחת:
SEPARATION ANXIETY
ת'ראש-דת' מטאל.
סלבה פיודורוב - סולן וגיטרות
אילן רשקביץ' - גיטרות
מאיר גור - בס
גל יפה - תופים
http://www.myspace.com/separationanxietyofficial

מחיר כרטיס: 20 ש"ח. טל' לפרטים: 0545983608.

דף בפייסבוק:
http://www.facebook.com/event.php?eid=154962194538745
מדברים על א-מיניות ב-
10/10/10 12:32
2צפיות

לרגל שבוע המודעות העולמי לא-מיניות יתארח ד"ר דני דרבי - פסיכולוג קליני מומחה וד"ר למיניות האדם בפורום א-מיניים  ויענה על שאלות הגולשים בנושא.
ד"ר דרבי מרצה על שיקום מיני של נפגעות ונפגעי תקיפה מינית וטיפול בפוסט טראומה בתוכנית לטיפול מיני באוניברסיטת בר אילן.

האירוח יתקיים הערב בין השעות 18:00-20:00. אל תפספסו:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

מוכנים להיכנס איתנו לאופנה?
התרעננו בעמוד פייסבוק חדש בנושא אופנה, סטייל וכל מה שחם ונכון - סוף עונת התפוזים: אופנה בתפוז.
הקליקו, לייקקו ומדי יום תקבלו עדכונים אופנתיים - מתוך תפוז:
http://www.facebook.com/pages/swp-wnt-htpwzym-wpnh...
פורומים חדשים ב-
10/10/10 18:37
1צפיות

לרגל עליית העונה החמישית של הסדרה המספרת את קורותיו של הרוצח הסדרתי הכי אהוב בטלוויזיה, בואו להתמכר לפורום דקסטר
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

לספין לדרמת הנעורים המיתולוגית "בוורלי הילס 90210" נפתח פורום חדש. בואו לדבר על משפחת וילסון, מלכת השכבה ועל החבר'ה הטובים בתיכון "ווסט בוורלי" בפורום 90210
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

הגילוי שאת נמשכת לנשים, למרות שאת רעיה ואמא החיה חיי משפחה למופת - אינו עניין פשוט. הפחד לספר ולדבר על הנושא מעיק עוד יותר. פורום לסביות (בארון) נשואות לגבר פותח את שעריו ומזמין אתכן למצוא אוזן קשבת וקהילה תומכת
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

מי יהיה הטבח החובב שיתגלה כמאסטר שף? ארבעה שופטים, עשרות מתכונים טעימים ורק כוכב אחד יקבל את התואר מאסטר שף. בואו לגלות מי זה יהיה בפורום הרשמי החדש לתכנית
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
חתולים מתגרדים ונהנים ב-
13/10/10 12:31

יוסי למל - אמן הכרזות הבינלאומי יגיע בשעה 19:00 לפורום גרפיקה ודפוס כדי להשיב לשאלות הגולשים בנושא מסרים וביטויים באמצעות כרזות פוליטיות.
מה תרצו לשאול אותו?
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

מהי מוטיבציה פנימית לעומת מוטיבציה חיצונית? כיצד נוכל לסייע לילדינו לפעול מתוך רצון לידע, סקרנות ומימוש עצמי?
על שאלות אלו ועוד תענה מיכל שפר מיכאלי, מנכ"לית מרכז "עיגולים של שמחה" שתתארח בפורום הורים למתבגרים הערב בין השעות 21:00-23:00.
כולם מוזמנים!
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

ה- שלכם ישתגע על זה!
העלו בפורום חתולים תמונה שעשתה לכם את השנה ואולי תזכו במתקן גירוד וטיפוס שווה לחתול, מתנת 4MyCat - מתקני גירוד וטיפוס איכותיים לחתולים:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
צ'לי והסטארס - ערב אינסטרומנטלי בשבלול 19.10
14/10/10 01:06
צ'לי והסטארס - ערב אינסטרומנטלי בשבלול 19.10

שבלול בנמל ת"א - שלישי 19.10.10 שעה 21.30.

"צ'לי והסטארס" - הגיטריסט צ'לי סיגלסקי והמתופף שאול
אליהו, חברי להקת "שליחי הבלוז", במופע חדש ואינסטרומנטלי
במקביל להופעות השליחים, הכולל ביצועים בעיבודים חדשים
ומיוחדים לשיריהם של הגיטריסטים הגדולים:
Jeff Beck - Joe Bonamassa - Gary Moore
Carlos Santana - Hank B. Marvin - George Benson
ועוד. אורח מיוחד: אילן וירצברג. מחיר: 50-60 ש"ח.
להזמנות: 035461891.

צ'לי סיגלסקי - גיטרות
שאול אליהו - תופים
עידן גרין - גיטרות
ליטל גרסטנר - בס

פרטים נוספים באתר של שבלול http://www.shabluljazz.com
º
אורח נוסף בהופעה: ניב חובב
16/10/10 16:09
10צפיות
שליחי הבלוז בערב פינק פלויד - בארבי ת"א 4.11
14/10/10 01:06
שליחי הבלוז בערב פינק פלויד - בארבי ת"א 4.11

בארבי ת"א (טל' 035188123) - חמישי 4.11.10 שעה
22.00: שליחי הבלוז מצדיעים לאגדת הרוק הגדולה בכל
הזמנים "פינק פלויד" עם שלושת האלבומים הגדולים
והמצליחים ביותר "הצד האפל של הירח", "הלוואי והיית
כאן", "החומה" ובנוסף קטעים מאלבומים נוספים. אורח
מיוחד: אילן וירצברג בגיטרות. אל תחמיצו את מופע המחווה
הגדול ביותר בארץ! 60 ש"ח.
קלאוס מיינה מהסקורפיונס
02/10/10 20:37
5צפיות
"מודרן טוקינג?אנחנו לא לידם. בעצם גם לא ליד פינק פלויד
אני חושב שאתה צריך לשים אותנו יותר במגרש של קווין.
פרדי מרקורי הוא אחד האמנים שאני הכי מעריץ"
מה דעתכם?
קראתי את זה השבוע
02/10/10 23:30
4צפיות
ובדיוק חשבתי שזה יכול להיות דיון מעניין. האינסטינקט הראשוני שלי היה להגיד לא, מה פתאום. אבל, מנקודת הראות שלו, כשהוא מדבר על שנות השמונים... אז יש בזה משהו. הסקורפיונס מלאו אצטדיונים, נתנו רוק בומבסטי מתובל בבלדות, הקליטו הרמוניות של גיטרות, אז בעצם... למה לא לשים אותם באותה קטגוריה עם קווין?
אני חושבת שהתשובה היא שהם לא באותה קטגוריה עם קווין מהסיבה הפשוטה שבסופו של דבר, הסקורפיונס היו הרבה פחות מוכשרים, עם הרבה פחות להיטי מצעדים והרבה פחות כריזמה על הבמה. לא חלילה שאני מזלזלת ביכולות של קלאוס מיינה. הייתי בהופעה שלהם בארץ והיה מצויין. מדהים לראות אותו מקפץ על הבמה כמו איזה נער בן 20 שרק גילה את המטאל. ואולי, גם זו סיבה שהסקורפיונס לא ממש באותה קטגוריה עם קווין. קווין ידעו להמציא את עצמם מחדש ולהתאים את עצמם לזמנים -- לטוב ולרע. הסקורפיונס, כפי שקלאוס עצמו מספר בראיון המצוטט, לא הצליחו. הם פשוט חזרו לאופנה עם החזרה של המטאל לאופנה.

בלי קשר, אני חושבת שאם בריאן היה כותב את Wind of Change זה היה יכול להיות הרבה יותר משובח מבחינת הרמוניות גיטרה ושירה.

מה דעתך על הציטוט שהבאת?
אני אוהב מלודיות חזקות
03/10/10 11:07
3צפיות
ולכן גם אם סקורפיונס הרבה פחות מתוחכמים מקווין אני מאוד אוהב אותם.
לי  ההשוואה הזו מתאימה טוב.
Flix

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה