לא מנוהל - רוצה לנהל את הפורום? לחץ כאן.
אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום זכויות הורים ותלמידים

שמי מיכל, אני אמא לשני ילדים מקסימים.

מטרת הפורום מלבד העיסוק בשאלות טכניות בדבר זכויות ההורים והתלמידים במערכת החינוך מגיל הינקות ועד סיום הלימודים, היא לשוחח על שאלות הקשורות לזכויות באופן כללי, הזכויות המערכת החינוך - האם הם זכות או נטל וכדומה.

נדבר על הזכות ללמוד, הזכות ללמד, הזכות להיות שווה בין שווים, הזכות לחנך לגישות שונות ועדיין להיות שייך.

אני יודעת שנמצא את הדרך לדבר על כל הנושאים החשובים האלה תוך שמירה על שפה ותרבות דיבור נאותים.

יחד עם זאת, הודעות שכל מטרתן לפגוע באחר ימחקו לא אזהרה מוקדמת.

המעוניינים לפרסם בפורום מוזמנים לפנות להנהלת תפוז.

גלישה מהנה לכולנו ושנת לימודים פוריה

מיכל

מרגש עד דמעות -מתנת עזיבתי
30/12/06 00:43
4צפיות
לא מצליחה להבין את עצמי

חיי נערה מחור המנעול........מרתק במיוחד,..מושך.....מצמרר ...... נערה זועקת לאהבה וחיבוק, ידידות ועידוד, חשיבה מיוחדת, חוש הומור מהול בעצב חוויה נדירה של הצצה לנבכי הנשמה המחפשת מקום בטוח לאהבה,ולאחווה .... בשביל מה אנחנו כאן?.... http://israblog.nana.co.il/blogread.asp?blog=299517

אני מבקש מכם עמיתיי, עודדו אותה.....הדקה של כל אחד מאיתנו.........

כל אחת בדרכה, כל אחד בדרכו

כתובות אינטרנט מצורפות:
º
בהחלט מצמרר
02/01/07 10:23
2צפיות
עונשים..
26/12/06 15:24
9צפיות
נגיד מותר למורה לתת לילד להעתיק מספר 8 פעמים עמוד אחד?
נשמע לי הזוי מעט..

ולא לא מדובר עליי
º
ז"א.. זה אפילו לא מחנך למשהו..
26/12/06 15:29
3צפיות
קראתי מספר פעמים את העונשים
29/12/06 06:53
4צפיות
שאסור לבית הספר להטיל על התלמידים ולא מצאתי איסור להעתקת קטע כלשהו.
מותר!
29/12/06 14:12
2צפיות
פעם ביקשתי מתלמידי לכתוב את כפולות 6 במחברת כשעורי בית.
11 תרגילים אלו לוקח בדיוק 10 דקות לכתוב - לחלשים ביניהם.
אלו שזלזלו ולא הכינו קבלו עונש להעתיק זאת 6 פעמים על חשבון ההפסקה שלהם.
בכפולות 9 הם התבקשו להעתיק זאת 9 פעמים.
תאמיני לי, הם רק למדו מזה.
איני יודעת למה בתך התבקשה להעתיק 6 פעמים ומה, שאלת אותה?
º
אסור ע"פ חוק- ואת הסכמת?....
30/12/06 00:44
8צפיות
לא הצלחתי למצוא קישור לזה
02/01/07 10:24
2צפיות
האם תוכלי לעזור?

תודה
גדנ"א- האם זה באמת חובה?
25/12/06 02:13
1צפיות
השבוע השכבה שלי יצאה ל5 ימים של גדנא,
מכל מיני סיבות בחרתי לא לבוא, וגם ההורים לא היו בעד,

המחנכת שלי הודיעה ש"זו הינה פעילות חובה ולא רשות"
וש"ינקטו צעדים משמעתיים כלפי אלו שלקחו את האחריות שלא להופיע"

כל מי שלא הגיע מוזמן לשיחה עם המנהל, המורה וכו'..

אני מניחה שזה כן פגיעה בזכויות,
מה אני יכולה להגיד להם? איזה זכויות להציג להם?

תודה
שבי אצל המנהל, הרשיבי לשטויות שלו,
29/12/06 03:42
1צפיות
הנהני בראש ולכי הביתה.
אם הוא לא ינקט בצעדים משמעתיים וכיוצא בזה, תני לו לקשקש כמה שבא לו.
אל תכנסי לוויכוחים עם המנהל
29/12/06 06:54
4צפיות
או המורה.

במידה וההורים שלך לא רצו שתצאי לשבוע הגדנ"ע תבקשי שיגבו אותך במקרה הצורך וזהו.
עזרה בבקשה
24/12/06 13:12
1צפיות
חיפשתי בקישורי הפורום ולא כ"כ מצאתי חומר, ולכן אודה אם תוכלו לעזור לי:

במסגרת עבודה שעלי להגיש בנושא סוגיות אתיות בחינוך, אשמח לקבל מכם כל חומר אפשרי, גם קישורים אם יש בנושא:
האם מותר לבית ספר לא לאפשר לתלמיד להשתתף בפעילויות חינוכיות (לדוגמא: טיול) מפאת מצבו הכלכלי?
אני מחפשת את לשון החוק (אם יש כזו), את הדעה הרווחת במקרים כאלה, וכאמור-כל חומר בנושא.

תודה רבה מראש!
מניעת השתתפות תלמיד תלויה
24/12/06 14:05
1צפיות
למיטב הבנתי, במהות הפעילות.
האם מדובר בפעילות שהיא תחת תשלומי הרשות (כמו: שעורי שחיה, טיולים, סל תרבות וכו') הוא בפעילות שהיא תחת תשלומי החובה (למשל: ביטוח בריאות השן, ביטוח תאונות אישיות, חומרי לימוד ועוד).

אני מפנה אותך לחוזר המנכ"ל - שימי לב לסעיף 8.

http://yalkut.brinkster.net/mankal/mankal4_3_1.htm
אז בעצם יש שני סוגי של פעילויות?
24/12/06 18:29
1צפיות
כאלה שתחת תשלומי הרשות ותשלומי חובה?
איך אני יודעת מה נכלל במה?
ומה באמת המדיניות לגבי טיולים? כי אם אני מבינה נכון מהחוזר מנכ"ל, אז אין כ"כ אזכור לפעילויות מהסוג האחרון, וזה נתון לשיקוליו של בית הספר?

אני מודה מראש על התשובות !
אולי בכל זאת מישהו יודע?
27/12/06 13:29
מ
ק
פ
י
צ
ה
!

תודה
קראי שוב את חוזר המנכ"ל
29/12/06 06:56
1צפיות
שצרפתי לך.

מפורטים בו בברור פעילויות החובה והזכות בבית הספר.

טיולים נחשבים לתשלומי רשות. יחד עם זאת, באם בחרת שלא לצאת לטיול בית הספר יכול לדרוש ממך להגיע לבית הספר לפעילות לימודית אחרת.
חוזרי מנכל ממוקדים-מה מותר מה אסור?
30/12/06 00:55
2צפיות

חוזרי מנכל- ממוקדים לפי נושאים

חוקים תקנות של משרד החינוך
כתובות אינטרנט מצורפות:
פורומים חדשים בתפוז אנשים
21/12/06 16:33

בואו ללמוד ולדון על הדת הנוצרית בפורום נצרות משיחית
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumPage.a...

אחיות זה הכי אחותי - מצטרפים לפורום הסדרה המדליקה אחיות או לא להיות
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.a...

מ"משחק החיים" ועד ל"השיר שלנו" ודרך קריירה מצליחה - גם לשחקנית יעל שרוני נפתח פורום

סיפור עלייתו לצמרת של שחקן צעיר ועל החבורה הנסחבת אחריו - עדיין לא התמכרתם להפמליה?
האם זכויות התלמידים מיותרות?
18/12/06 05:36
6צפיות
בימים האחרונים אני קוראת הרבה בעיתונים וגם כאן בפורומים השונים על התרעמות ההורים מזכויות התלמידים.

לטענתם בזכויות רבות מידי וכיון שכמעט ואין חובות אז רמת הלימוד יורדת שלא לדבר על התנהגות התלמידים.

האם הגזמנו במתן זכויות?
האם בבית הספר באמת מגיעים לתלמידים זכויות?
האם בית הספר אמור לחנך או שברגע שניתנו הזכויות הבנו (ההורים) שבעצם תפקיד החינוך היה ונשאר בידינו?

אשמח לשמוע את דעתכם.
הפך הוא הנכון: הבעיה היא שאין
19/12/06 00:43
1צפיות
לתלמידים אחת הזכויות הבסיסיות ביותר. המערכת לא נועדה עבור טובת התלמידים. התלמיד בור האדם הכי פחות חשוב במערכת החינוך וטובתו אינה מעניינת איש. התלמיד אינו לקוח. גם הואי התלמיד אינם לקוחות. התלימיד הוא פראייר שעושים לו טובה. כנ''ל ההורים.
הילדים שלי לומדים בחינוך הפרטי כי לא הקמצן למד ולא עובד המדינה מלמד. החינוך פרטי גם זול יותר מהתחבורה הפרטית אליה רובינו התרגלנו. כשההורים מקבלים יחס של לקוח, פתאום דברים מתחילים לזוז.
כשההורים מקבלים יחס של לקוח...
19/12/06 11:01
1צפיות
אין חינוך ואין למידה.
את זה אני כותבת מניסיון של הוראה ושל למידה במוסדות פרטיים. כאשר ההורה הוא לקוח - הוא תמיד צודק. כאשר ההורה הוא לקוח - אסור להעניש את הילד שלו. כאשר ההורה הוא לקוח - אסור לפגוע בבן יקיר שלו (גם יותר מדי שיעורי בית הם פגיעה בו)

יש מה לתקן במערכת החינוך, אבל הפיכת ההורים ללקוחות ואת הצוות החינוכי ל"נותן שירות" הוא ממש לא הכיוון הנכון.
איך זה יכול להיות?
19/12/06 12:36
אם כשההורים מקבלים יחס של לקוח אין חינוך ואין למידה אז איך הישגי התלמידים בחינוך הפרטי הם הגבוהים ביותר? איך זה שבכל המדינות בהן קיים חינוך פרטי שיעור בוגרי החינוך הפרטי הרוכשים השכלה אקדמית גבוה משיעור בוגרי החינוך הממלכתי הרוכשים השכלה אקדמית? מדוע לדעתך מקומות עבודה בארה"ב, קנדה, אוסטרליה, אנגליה ויפאן מעדיפים בוגרי בתי ספר פרטיים על פני בוגרי בתי ספר ציבוריים?

ע"פ המתרחש בכל העולם כמעט כדאי לכל מי שידו משגת לשלוח את ילדיו למערכת החינוך הפרטית.
אני אגיד לך איך
21/12/06 14:11
יש קשר יציר בין המצב הכלכלי-חברתי של התלמיד לבין מצבו הנפשי, ויש קשר עוד ישיר ברור אשר כמעט ואין מערערין עליו בין מצבו הנפשי של התלמיד להצלחותיו בבגרויות ובמבחנים בכלל.

רובם המכריע של התלמידים בבתי הספר הפרטיים הם נצרים למשפחות אמידות ועשירות, ואלו אשר באים מרקע קשה יותר בד"כ מתקבלים ע"י מלגות הכוללות גם מגורים במקום - מה שאומר שלפחות באופן חלקי הנטל הנפשי יורד מהם ולו במקצת. שלא לדבר על כך שבבית ספר פרטי משלמים יותר כסף למורים, דבר שבד"כ מוביל למורים איכותיים יותר. גם בגלל שזהו בית ספר פרטי הרבה יותר קל לברור את המורים מלכתחילה, שזהו עוד דבר שמשפר את רמת הציונים ואת אחוזי הבגרות בלי כל קשר ליחס כלפי ההורים או התלמידים.
אני לא חושבת שיש מישהו שבדק את הנושא, אבל באמת יכול להיות מעניין לראות אם יקחו מנהל מבית ספר פרטי ויעבירו אותו לבית ספר עממי, ואותו בית ספר- עם אותם מורים, אותם תלמידים, אותם הורים - הדבר היחיד שישתנה בו יהיה היחס כלפי ההורים והתלמידים קשה להאמין שבאמת יהיה שיפור משמעותי בציונים ואחוזי הזכאות לבגרות.

אכן בתי ספר פרטיים הינם בתי חרושת טובים יותר, אבל זה בגלל גורמים רבים ולכן כל חוקר זוטר יוכל להגיד לך שאין בזה דיי כדי להוכיח שיחס אחר כלפי ההורים יביא לשיפור בציונים.
אני חושבת שחלק מהבעיה היא
19/12/06 13:19
שגם כיום היחסים הפכו ליחסי לקוח.
קשה שלא להשוות את התנאים היום לתנאים של פעם.

פעם, ההורים שלי לא היו מעיזים להתקשר למורה במהלך השבוע הביתה (אלא רק במצב של קטסטרופה).
לאחותי מתקשרים הביתה אם הילד לא מוצא את הסרגל ותופסים אותה לשיחה של לפחות 10 דקות.

פעם, היו מתייחסים בכבוד למורים (למרות שאת זה אני אומרת כשאני מסוייגת, כי אני זוכרת שגם אנחנו התעללו בכמה מורים...).

פעם תלמיד לא היה מעז להרים את הקול על מורה שלא לדבר על יותר מזה.

אבל מעל הכל - אני חושבת שבאיזשהו מקום ההורים שכחו שהתפקיד של בית הספר הוא לא לחנך. זה התפקיד של ההורים.
אני רוצה להאמין שילדים מחונכים יהיו מחונכים גם בבית הספר.
נכון שזה גם במערכת הכללית
19/12/06 13:28
זו הגישה שאותה מלמדים בקורסי המנהלים למנהלי בית הספר.

אתמול מורה הראתה לי SMS ששלח לה תלמיד. נכון שחוצפות היו גם פעם (ע"ע המורה שמילקיהו) אבל המסר של התלמיד הזה היה "את חייבת לעבוד בשבילי". בעיני זאת רעה חולה.
הבעיה העיקרית בSMS כזה
19/12/06 14:13
(מלבד העובדה שמדובר בחוצפה מדרגה ראשונה) הוא שאם אותה מורה תפנה להורים של אותו תלמיד, הוא יקבל מהם גיבוי מלא.

לא. המורה לא עובדת עבורו. היא גם לא תעשה עבורו את בחינת הבגרות.

אני חושבת שאם לא נטפל בבעיה הזו עכשיו, אותו דור של תלמידים יגיע לאוניברסיטה וגם החלקה הזו תהרס.
אם ההורים שלי לא היו יכולים לדבר...
21/12/06 14:14
עם המורים שלי על בסיס יום יומי, אני אולי לא הייתי מסיימת את חוק לימודי.

אני לא חושבת שיש משהו רע בזה שהורה יכול לפנות למורה, אפילו להפך. מורה שמעורב בחיי הילד יוכל להתאים את עצמו ולעזור הרבה יותר.
בית הספר כפי שהוא כיום בנוי ככה שהוא אולי מתאים ל40 אחוז מהילדים, אז מה יעשו כל השאר? לי היה מזל ורוב המורים שלי היו מאוד פתוחים ומוכנים לקבל את זה שאני לא לומדת באותה דרך כמו שאר חברי לכיתה ובאמת התחשבו בי בצורה יוצאת דופן, וכך במקום לנשור (מה שהיה יכול להיות בבית ספר אחר) סיימתי כאחת ממצטיינות הכיתה מבחינת הישגים לימודיים.
למצוינות אישית בהוראה=זמן התפנית
22/12/06 16:40
זהו את זמן התפנית הראויה למורים ו/ או מנהלים  =             במיוחד כאשר:,,,,,אתר משרד החינוך

ראוי שהמורים יתייחסו אל תלמידיהם בכבוד גם כבני אדם ולא רק כלומדים= מאתר הסתדרות המורים- לדוגמא!!

מצויינות –האתר:
22/12/06 16:46
בדיוק כך!
29/12/06 14:20
היום יש הרבה הורים שמזלזלים במורים בבית הספר. (אך יש שגם מעריכים את עבודתינו הקשה).
וילדיהם רואים זאת ומתנהגים בדיוק כמוהם.
בכיתתי תלמידה הציקה לתלמיד ולבסוף הרימה עליו כסא לאיים עליו. הילדה התבקשה ממני להתנצל בפניו ובתגובה ההורים התקשרו ליועץ של שרת החינוך (!!!??!!!) איך העזתי לבקש מבתם להתנצל? "למה מה?".
כאן מתווספת בעיה נוספת: במקום שהיועץ המדופלם יעיף אותם למקום שם הם ראויים להיות הוא נתן להם תשומת לב ראויה, פנה למפקח ולמנהלת ואני הייתי צריכה לבזבז זמן ולהפגש עמם.
כמובן שלפגישה הראשונה הם לא הגיעו אז נאלצתי להגיע שוב במיוחד לפגישה השנייה על חשבון זמני הפרטי וזמן ילדי.
בפגישה זו האב כמעט והיכה אותי משלא חזרתי בי מבקשת הסליחה של בתו הצדיקה.
בקיצור, מאז שיוסי שריד פתח את הדלת בפני ההורים ההורים נכנסים דרכה גם בלי לדפוק...
ההורים לא רוצים שבנם יהיה בור.
19/12/06 16:09
1צפיות
אני לא יודע איזה ניסיון יש לך עם חינוך פרטי אבל אני ובני למדנו שם טוב יותר.
התשובה - הגזמתם מאוד במתן הזכויות.
19/12/06 16:36
1צפיות
אני, כתלמיד שמינית בן 18 אומר לכם שהגזמתם מאוד במתן הזכויות לילדים בביתי הספר. ההתרשמות הכללית שלי מהמערכת היא שלמורים פשוט אין כלים וכח כדי להתמודד אם ילדים מופרעים, וזו בעיה. למורה צריכים להיות כל הכלים כדי להשליט סדר בכיתה ולהביא את התלמידים להישגים. לא פעם הייתי עד לכך שתלמיד הפריע בכיתה והמורה אמר לו לצאת והוא פשוט אמר לא. היא הקישה ממנו שוב והוא אמר לא רוצה. (תוך כדי התחצפות). והיא ויתרה לו. הלכתי אליה אחר כך ואמרתי לה שהיא הראתה כלפיו חולשה ושזה היה צעד שגוי לותר לו. אסור שזה יהיה במערכת. תלמיד צריך לדעת שברגע שמבקשים ממנו לעשות משהו הוא חייב לעשות אותו. זה לא אמור להיות נתון לויכוח בכלל. (אני חייב לציין בבתי הספר שאני למדתי ולומד לא היו מקרי אלימות קשים וגם לא התפרעויות המוניות או דבר מסוג זה. ולכן כל מה שאני אומר הוא בגד מה שאני מכיר). לא רק שבמשרד החינוך לא מבינים את זה ולא מטפלים בבעיה אלא עושים את ההפך, נותנים עוד זכויות. זו טעות.

לפי ההתרשמות שלי בתי הספר מנסים לנהוג על דרך של "כיבוד הדדי". המורה יכבד את התלמיד והתלמיד יכבד את המורה בחזרה. אבל דיבורים לכוד ומציאות לכוד. במערכת החינוך צריכים להבין שהשיטה הזאת לא פועלת בכל בתי הספר, אפילו ברובם לא. אם זה עובד - בשמחה. יש שיעורים שאנחנו לדוגמה, מביאים עוגות ועושים חידות במקום ללמוד מתמטיקה אבל אנחנו לומדים טוב ואין שום פיגור בחומר והציונים בבגרויות גבוהים מאוד. אבל אם זה לא עובד, למורה צריכים להיות האמצעים "לדכא" את ה"מרד".

התפקיד הראשון של בית הספר הוא לחנך. לא שאני גורע מההורים את האחריות לחינוך ילדיהם, אבל גם תפקיד בית הספר הוא לחנך. כמו שהמורה שלי לספרות אמר: "התפקיד הראשון שלי בתור איש חינוך הוא שתצא מבית הספר הזה בנאדם, רק אחר כך ללמד אותך ספרות". בבית הספר הרמה הלימודית היא לא גבוהה במיוחד, כל אחד שרוצה ללמוד יכול ללמוד את כל החומר של התיכון בשנה ואני בטוח שהרוב לא זוכרים את מה שלמדו לבגרות בהיסטוריה. בית ספר, כמו גם להורים יש תפקיד מרכזי בחינוך הילדים.

בקשר לטענה שההורים נהיו מעין "לקוחות". זה נכון ולא נכון לדעתי. באמת בבית הספר הפרטי שאני לומד בו ההורים הם מעין לקוחות, אבל גם אין יותר מדיי בעיות משמעת או בעיות לימודיות.
אסור שמצב כזה שההורים הם לקוחות יקרה בבתי הספר. 90% מההורים, כשלילדיהם יש בעיות בבית הספר מאשימים את המורה, את בית הספר, את המנהל, את מערכת החינוך ורק את עצמם לא. כולם אשמים חוץ מהם. (וזאת אני מכיר מאמא שלי שהייתה מורה כמה שנים טובות עד שנמאס לה). המצב הזה שגוי ביותר. ילד שרואה את אמו או אביו מתייחסים למורה בזלזול, שלא מכבדים אותו, יעשו זאת גם. ההורים צריכים להבין שמערכת החינוך היא מעליהם, לא אמורה להיות להם הזכות להשפיע בצורה כל כך גדולה על הנעשה בבית הספר. אני לא אומר שועד ההורים הוא מיותר, ושאין מקום בכלל להתערבות הורים בבית הספר. אבל הכל במידה כזו שהם לא ירגישו שהם "מעל" למנהלת.

התכוונתי לכתוב משהו קצר וקצת נסחפתי.
בכל מקרה, זו דעתי על מערכת החינוך שלנו.

זכויות וחובות
20/12/06 00:08
1צפיות
מהן זכויות התלמיד בכלל? הייתי הולכת ומחפשת אבל מכיוון שיש לי עוד חמש דקות על המחשב אני לא אעשה את זה. רק מניחוש אני לא חושבת שזה אפילו קשור לטלפון של ההורים למורה בגלל שהבן שלהם איבד סרגל.

זה אכן קשור לאמצאי משמעת, אבל אם תלמיד מסרב לצאת מהכיתה, מה רצית שהמורה תעשה? תוציא אותו בכח? תלמיד תיכון? ולמה שלא ילכו מכות וזהו..... לתת לתלמיד פחות זכויות לא יעזור למורה לשלוט בכיתה. אולי עונשים חמורים יותר יפסיקו את זה, אבל לא נראה לי שיש משהו בחוק נגד זה. (מלבד הררחקה מבי"ס, שדורש כפי הנראה המון אישורים).

חוסר משמעת קשור להרבה יותר, זה קשור ליחס של ההורים ושל החברה בכלל למורים, שהוא לפעמים מזלזל, זה קשור גם למורים עצמם. היו לי מורים שאני חשבתי שלא מתאימים ללמד.

לקחת זכויות מתלמידים לא יפתור את הבעיות שת מערכת החינוך, שכר גבוה יותר למורים, דרישות גבוהות הרבה יותר ממועמדים להוראה, ואולי גם העלאת רמת הלימודים, לדעתי זו ההתחלה.

מצד שני מי שואל אותי.
לא מצפה שילכו מכות
20/12/06 12:55
אני לא מצפה שהם ילכו מכות חס וחלילה או שהמורה תשתמש בכוח. אבל אם היא לא הייתה מוותרת לו בסופו של דבר הוא היה יוצא. הוא לא תלמיד אלים חס וחלילה, והוא ממש לא היה מרים יד על אף מורה. הכשל הוא בעובדה שהוא בכלל העז להכנס איתה למשא ומתן לגבי היציאה שלו מהכיתה. זה לא אמור להיות ככה. אותי ההורים חינכו ש"לא" זה "לא!". זה לא אמור להיות נתון לויכוח בכלל.

זה נכון שחסרים מורים רבים בתחום ההוראה אבל מצד שני המון מורים בורחים מהר מאוד מתחום הוראה עקב בעיות משמעת. אם החינוך היה של כיבוד המורה, והמורה היה מרגיש שמכבדים אותו ושהוא יכול להעביר את החומר הנלמד, אני בטוח שהרבה יותר מורים היו נשארים במערכת ומהמצב הזה היה אפשר "לסנן" את המורים הלא טובים. "סינון" המורים הוא תפקיד המנהל ומערכת החינוך. כמובן שבנוסף לכך חייבים להעלות את שכר המורים, זה ללא ספק.

תראו, אני לא בא ואומר שצריך להפוך את בית הספר לדיקטטורה מוחלטת. אבל למורה חייבים להיות הכלים להתמודד עם כל בעית משמעת כדי לחנך תלמידים. עונשים רציניים וכבדים הם חלק מהחינוך. ושוב, גם ההורים צריכים להיות חלק מהחינוך הזה של ילדיהם, וחבל שבהרבה מקרים הם ההורים לא מחנכים את ילדיהם כמו שצריך.
מהן זכויות התלמיד בכלל?מי צריך ?
21/12/06 00:02
זכויות  ואחריות  בבית  הספר

מחיי בית הספר

עיקרי  זכויות התלמידים וההורים  מצגת

חוק זכויות התלמיד
חוק זה מטרתו לקבוע עקרונות לזכויות התלמיד ברוח כבוד האדם ועקרונות אמנת האומות המאוחדות בדבר זכויות הילד, תוך שמירה על כבוד התלמיד, עובד ההוראה וצוות המוסד החינוכי ועל ייחודם של מוסדות החינוך לסוגיהם השונים כמוגדר בחוק לימוד חובה, התש"ט1949-, בחוק חינוך ממלכתי, התשי"ג1953-, בחוק חינוך מיוחד, התשמ"ח1988-, ובכל דין אחר, ולעודד יצירת אקלים של כבוד הדדי בקהילת מוסד החינוך.
כתובות אינטרנט מצורפות:
קראתי את החוקים...
22/12/06 02:28
1צפיות

עליהם את כותבת, מתחילתם ועד סופם, ועדיין אני בדעה, שהיה חכם יותר להקים, בתוך מערכת-החינוך הקיימת כמובן, גם מערכת-משפטית, בדומה למערכת-המשפט הכללית.

צר לי, אך התיקונים לחוק אינם מגנים על המורים מפני פגיעה, ובנוסף לכך, ההורים מתערבים יתר על המידה לטובתו של התלמיד, במקום להודות בכך, שהילד שלהם יכול וגם עושה מעשים, שאינם ראויים!!! - על זה בדיוק מדובר באותן כתבות בעיתונים ובחדשות, וזה מופיע בתיקון עצמו.

אם הייתה מערכת-משפטית פנימית, בתוך מערכת-החינוך, שמעורבים בה גם פסיכולוגים ועובדי-רווחה, והיו מגבילים את התערבות ההורים, תוך כדי שמירה על כבוד האדם (בנוגע ליחס כלפי הורים, תלמידים, מורים, מנהלים ועובדים בכלל) הרבה דברים היו נראים האחרת בבתי-הספר של היום.

למעשה, בעיקבות המקרים המזעזעים, אלה האחרונים שפורסמו בזמן האחרון, לדעתי, הגיע הזמן להקים גם גוף משטרתי בתוך המערכת.

הילדים הם האזרחים המבוגרים של השנים הבאות, הם המורים, אנשי-העסקים, פקידי-הבנק, הפוליטיקאים, המהנדסים, המעצבים, הספרים, הזמרים, השחקנים, המובטלים, החיילים, השוטרים... ועוד... ועוד... של העתיד שלנו גם. כן, כבר בגיל היסודי הם צריכים ללמוד את עולם המבוגרים, את ההבדל בין כבוד עצמי לגאווה אלימה. ילד, שלא מקבל על עצמו אחריות מגיל צעיר, לומד להתחמק מאחריות ולעשות רק מה שנוח לו, כשהוא יודע, שבכל מקרה ובכל מעשה, שיעשה, יש מי שיגבה אותו וידאג, שהוא יצא נקי מאשמה. במצב כזה, גם אם הילד אינו מהווה סכנה לסביבה שלו, הוא בהחלט עלול להוות סכנה לעצמו !!!

אז מי צריך אחריות?! - אז מה אם הילד יתחנך להיות מסוכן לעצמו ו/או לסביבה שלו... (זה מה שמשתמע מדברייך, לצערי).

איך את רוצה, שהעתיד של המדינה הזאת יראה? - איך את רוצה, שיראו החיים שלך במדינה הזו בעתיד?

הצבא שלנו כבר עכשיו לא מה שהיה... החיילים הסדירים של היום הם התלמידים של אתמול - זו עובדה ! - כשמערכת-החינוך דרשה משמעת ואחריות מהתלמידים, הצבא שלנו היה צבא גאה וחזק... והמשטרה שלנו בהווה לעומת העתיד... אותו דבר, כמו הצבא.

שימי-למה שקורה סביבך במדינה שלנו בכלל - זו לא מקריות ! - משהו גרם לדברים להגיע למצב הזה.

רוצה לממש את החלומות שלך? - אי-אפשר להמשיך לעצום עיניים ולהגיד: "זה שום דבר." עכשיו זה הזמן לעשות, כדי לשנות, ואם אף אחד לא יקח אחריות ויוזמה, זה לא ישתנה, זה רק יחריף!

הקישורים, שהוספתי, הם קישורים לאתר של מכון אדלר, כדאי ליצור קשר איתם.
הבעיה במערכת, לדעתי:
21/12/06 08:16
א. שהיא מערכת חינוך חובה- גורעת את הזכות הבסיסית של אדם לחופש הבחירה והתעסוקה ( מופיע בחוקה אבל לא בזכויות הילד). אבל זו בעיה כלל עולמית.
ב. יותר מדי היסוסים והשארת התלמיד בביה"ס, גם אם זה אומר פגיעה בתלמידים אחרים\בזבוז זמנו של התלמיד ושל המורים וכו'.

כיוון שבעיה א' לא נתונה לוויכוח, צריך לפתור את בעיה ב', בעיקר.
כיום רוצים להעלות את גיל חינוך החובה, כרגיל משרד החינוך מחפש ומוצא פתרונות עקיפים ולא מוצלחים לבעיה.
כל הכבוד לך! אתה צודק בכל מילה.
21/12/06 09:20
האמת שהתכוונתי לכתוב הודעה ארוכה יותר, אבל אני כל כך מזדהה עם מה שכתבת שאין לי הרבה מה להוסיף.
אני מאוד מעריך את הבגרות שלך וראיית המציאות שלך.

כל מערכת שנותנת דריסת רגל להורים הולכת ודועכת. זה קרה למערכת החינוך והתהליך בעיצומו גם בצבא.
מערכות שלא שמות דגש על הישגים ,סופן שגם לא תגענה להישגים. מי ששומר על רמת החינוך בארץ הן רק האוניברסיטאות. שם לא מקבלים זכויות על השתדלות ולהורים אין מילה - ההישגים הם הישגי התלמיד בלבד והכל באחריותו.
אני חושב שתפקיד החינוך הוא תפקידם העיקרי של ההורים ומערכת החינוך צריכה לתת את הידע. מה שקורה בפועל הוא שההורים מנסים להיות חברים של הילדים וכשהילדים נתקלים בדרישות וסמכות החברים שלו מייד עומדים לצידם ומצדיקים אותם. בטיפשותה מערכת החינוך מתכופפת בפניהם ואת התוצאות אנחנו יכולים לראות בשורה התחתונה.
מסכימה עם העובדות, לא עם המסקנות
21/12/06 14:24
אני בהחלט לא חושבת שנתנו זכויות יתר לתלמידים, לא חשבתי ככה במשך כך השנים בהן הייתי תלמידה ובטח ובטח שלא עכשיו כשאני כבר שנה שניה סייעת בבית ספר.

אני מסכימה איתך שיש המון בעתיות במצב הנוכחי אבל הוא לא נובע מאותן סיבות שאתה נתת.

אצלי בבית הספר נתנו כבוד למורה שהגיע לו כבוד, ואני מלמדת את אחי הצעיר לעשות את אותו הדבר. למה שאחי הצעיר יכבר מורה שלא מכבד אותו? אז זה מה שאני ואחיי וכמעט כל מי שלמד איתנו עשה ועושה עד היום, נותנים את הכבוד הבסיסי לכל בן אדם, כי זה דבר שמגיע לכל בן אדם באשר הוא. מעבר לזה כבוד באמת נותנים למי שמתנהג כלפיך בכבוד, מורה שלא מכבד אותך לא מגיע לו כבוד בחזרה. וזאת הבעיה האמיתית.

אני ממליצה לך ללמוד קצת על דבר שנקרא דיסאוננס קוגניטיבי, שזהו לדעתי המרכז של כמעט כל בעית החינוך בישראל. אנחנו מלמדים את הילדים שני דברים הפוכים בעיקרם. מצד אחד אנו אומרים להם שהם חייבים לתת כבוד למורים כאילו היו אלא מלכים (לקום לכבודם, לקרוא להם בשם משפחתם, לדבר רק עם הרמת יד וכו') מצד שני אנו מלמדים אותם שאם הם לא מתנהגים בצורה מכובדת אחרים לא יכבדו אותם.
אז הילד לא יודע מה לעשות, מצד אחד אמרו לו לכבד את כל המורים ומצד שני אמרו לו שבן אדם שלא מתנהג בכבוד כלפי אחרים לא מכבדים אותו.
אז נוצרת אמביוולנטיות אצל הילד, שבמקום להבין שלמורה כזה מגיע כבוד ולאחר לא הוא מפסיק לכבד את כל המורים!

את אותו עיקרון ניתן להשליך על הרבה מאוד תחומים אחרים בבית ספר, אבל לדעתי הכל מגיע לעניין אחד פשוט - המערכת רקובה מהיסוד!
אפשר לחשוב על המדינה כעל בן אדם זרוק ברחוב, אשר משקיע את כל כספו, שמנו ומרצו בפיתוח שרירים, ככה שאף אחד אולי לא יתחיל איתו מכות או יגנוב לו את הפינה הקטנה שלו, אבל מצד שני מוחו נשאר רפוי כשל תינוק. אני חושבת שזאת כבר עובדה ידועה לכולם שכדי לשרוד יותר חשובה חוכמת "רחוב" מאשר כוח, ואני עובדת בפנימיה בה אני רואה הוכחה לעובדה זו כל הזמן.
צריך להשקיע במורים שיהיו ראויים לכבוד, להשקיע בבתי הספר שיהיו רואיים לאותם מורים מובחרים, להשקיע בחומר הלימודי שיהיו ראויים לאותם בתי ספר- וכך בסוף יהיו גם התלמידים תלמידים ראויים!
הבעיה שלך היא ....
21/12/06 16:37
וזו בעיה שמשותפת להרבה אנשים מדור ההורים של היום, היא שאתם מגיבים מהבטן, במקום לחשוב מהראש.
אתם פועלים וחושבים מתוך היתפסות לתחושת העלבון שהיתה לכם כשהייתם ילדים, העולם נראה לכם אז לא הוגן: "למה למבוגרים מותר ולנו לא?" , "למה המורה יכול לדבר אלי בצורה מסויימת?" וכו' וכו' .
אבל התשובה לכך היא מאוד פשוטה: כי יש הבדל בין ילד למבוגר, ילד צריך שישמו לו גבולות, יש דברים שמותרים למבוגרים ואסורים לילדים, ובין היתר גם אין ולא צריך שיהיה שיוויון בין ילדים ומבוגרים (או בשפתך: "למה שהתלמיד יתן כבוד למי שלא מכבד אותו"   - -  ככה!! כי הוא המורה!!)
משפט הסיום שלך מקומם במיוחד- שהמורים ישקיעו ואז התלמידים יהיו ראויים? מה פתאום?
יש תפקידים בעולם, גם את וגם אחיך הקטן צריכים ללמוד אותם, המורה נמצא שם כדי לחנך את התלמיד, הוא לא צריך להוכיח לו שום דבר, אלא להיפך, התלמיד הוא זה שצריך להיות ראוי למאמצים שהמורה משקיע בו.
ואגב, אני חושב שאם את עובדת במערכת עם תפיסת עולם כמו שלך - זה אסון........
וככה אתה מראה כבוד?
21/12/06 22:04
בכך שאתה אומר לי שאני אסון למערכת החינוך?

רק שתבין שיש הרבה ילדים שחושבים אחרת. ולמה נראה לך שאני "הורה" בדיוק? אני נמצאת לדעתי באמת במקום הכי טוב להגיב על נושא שכזה. אני סיימתי ללמוד לפני שנתיים ומאז עבדתי אך ורק בתפקידים חינוכיים שונים ככה שאני זוכרת טוב מאוד מה זה להיות תלמידה, וכיום כעבור שנתיים יש לי גם מושג די טוב איך מרגיש מורה.

וכן, המורים צריכים קודם כל להיות ראויים לפני התלמידים. אם צריך, כלשונך, לחנך את התלמידים. מכאן שהציפייה היא שהם יבואו לא מחונכים לבית הספר, שכן אם הם כבר כן מחונכים אין בעצם מה לעשות. ולכן קודם כל על המורה להיות אדם ראוי, כי הוא זה שיוכל לגרום לתלמיד לא מחונך להפוך למחונך.

להגיד שהתלמידים צריכים להראות כבוד קודם כל, ורק אח"כ לקבל חינוך זה כמו להגיד שהמלפפון צריך קודם כל לגדול ורק אז יש להשקות אותו.

אני לא מוכנה לקבל את העובדה שמיגע למישהו כבוד באופן אוטומטי. לא למורה, לא למנהל, לא לראש ממשלה, לא למלך. יש את הכבוד הבסיסי שמגיע לכל בן אדם מהרוצח הכי שפל ועד הצדיק הכי טהור, ויש כבוד קצת יותר עמוק מזה שהוא מגיע למי שמוכיח שהכבוד הזה מגיע לו.

אני ושאר הבנות בצוות הסיוע בבית הספר שבו אני עובדת זוכות להמון כבוד מהתלמידים, וזה למרות שאנחנו הכי קרובות אליהם בגיל. אנו זוכות ליותר כבוד, קודם כל כי הקריטריון שלנו ל"מה הוא כבוד" הוא לא מיושן כמו של הרבה מאוד מהמורים ושאר חברי צוות ההוראה, ולאחר מכן כיוון שאנו מכבדות את התלמידים, אנחנו מבינות אותם ואנחנו מראות להם יחס שווה בשווה.

והאם באמת היום, בעידננו של נשיא מטריד מינית, ראש ממשלה לוקח שוחד, וגבר בן 40 ומשהו שרוצח בגלל שקיללו אותו אתה באמת חושב שצריך לשים גבולות רק לילדים?

ילדים הם לא נחותים ממובגרים, הם פשוט אחרים. מגיע להם יחס אחר אבל לא מופחת . כפי שבמדינה יש קבוצות שונות של אזרחים אשר מגיע להם יחס שווה, אך לא זהה אותו הדבר עם מבוגרים וילדים.

עד עכשיו העולם הלך לפי דרך ההסתכלות שלך - ותראה לאן הגענו. ההגדרה הכי טובה לטפשות היא לעשות את אותה פעולה ולצפות לתוצאה שונה בכל פעם.
אז את רק מוכיחה את הנקודה שלי
22/12/06 01:02
את לא מקבלת כבוד מהתלמידים שלך, הם אוהבים אותך כי את מסתחבקת איתם ויש הבדל תהומי, אם את לא מבינה את זה את בבעיה.
את אומרת שאת "זוכרת איך זה להיות תלמידה" וזה בדיוק העניין, כמו שכבר כתבתי לך, את פועלת יותר מדי מתוך התיסכול שהיה לך כתלמידה, ולכן את באמת לא ראויה למקומך (ואגב, לרמוז על טיפשות שלי זה גם לא הפגנת כבוד מי יודע מה).
ילדים הם אכן לא נחותים, אבל כדי שהם יצמחו להיות מבוגרים מועילים לחברה הם צריכים מסגרת ומשמעת וחוקים ואיסורים שצריך להטיל עליהם כדי שאח"כ לא יצטרכו להטיל עליהם אותם כשיתבגרו.
בנוגע לכבוד, הכבוד לא מגיע ל"מישהו" אלא לתפקיד, המורה צריך לקבל כבוד כי הוא מורה, יכול להיות שהוא פחות מתוחכם מהתלמידים שלו, יכול להיות שהם ידעו (ואולי גם יודעים היום) להסתדר טוב ממנו בעולם טכנולוגי וממוחשב וכדו' אבל הוא עדיין מבוגר מהם, ויש לו תפקיד בבית הספר, ויש לו ניסיון חיים מסויים שלתלמידים אין והם חייבים לו את הכבוד, ויותר מאשר את הכבוד שמעניקים ל"רוצח השפל ביותר" (אני לעומתך לא חושב שרוצחים שפלים ראויים לכבוד, אפילו לא מינימלי, אולי זו הבעיה הבסיסית בתפיסה שלך).
ולסיום, הדוגמאות שאת נותנת לי על השחיתות והאלימות בחברה? ..... הדברים האלה נובעים בדיוק מהתפיסה שלך, שאסור להגיד לילד לא, וצריך להתייחס אליו כשווה, ואז כאשר הוא נתקל במישהו שמנסה, לתפיסתו, לפגוע לו בכבוד או במרחב, או לקחת ממנו משהו ש"מגיע לו" הוא מגיב באלימות, כי הוא לא רגיל לא לקבל את מה שהוא רוצה כאן ועכשיו.
לזוגתי-הגיע הפתק....
22/12/06 16:53

• לזוגתי-הגיע הפתק....ו סאני דקל   ו 13:28 | 19/12/06  

אני תלמידת תיכון  ברמת גן רציתי לדבר בעניין טיול שנתי.
המחנכת שלי דיברה איתי בקשר לטיול שנתי ואמרה לי עם אני  לא אבוא לטיול השנתי היא תעיף אותי מביה"ס לצמיתות, העם היא יכולה להכריח ילד לצאת לטיול שנתי ולהעיפו מביה"ס בגין דבר כזה?
יש לי ילד בכיתתי שאין לו מספיק כסף לשלם לטיול שנתי והוא מתחנן שיקחו אותו לטיול הוא רוצה בכך, אבל בכל זאת המחנכת לא מאשרת לקחת אותו לטיול השנתי בגלל שהוא לא שילם,

מה עושים?.......

איך עושים?........

יש או אין לילדים בבתי הספר זכויות?......זכויות מיוחדות כתלמידים?.........!!!

לא מסכים עם דברייך
22/12/06 01:23
במקרה הזה אני דווקא מסכים anakinskywalker. לתלמיד לא אמורה להיות זכות להחליט אם לתת כבוד למורה או לא על פי יחסו של המורה אליו. כמו שלהורים שלי מותר לצעוק עליי ולי אסור לצעוק עליהם, משום היותם הורים שלי, מבוגרים ממני,בעלי מרות עליי, כך גם תלמיד אינו רשאי בשום אופן להרים את הקול שלו על המורה או להתייחס אליו שלא בכבוד. כמו שלי אסור להתחצף למבוגרים ממני, תלמיד לא יכול להתחצף למורה שלו.
במקרה והמורה מתייחסת בזלזול ולא מכבדת את התלמיד יש לטפל בנושא בדרכים אחרות, אבל בטח שלא להחזיר למורה באי מתן כבוד. אני בטוח ש99% מהמורים נותנים מכבדים את התלמידים. אני לא נתקלתי במורה אחת שלא התייחסה אליי בכבוד, ועברתי אצל לא מעט מורים.
בדיוק למה שכתבתי כאן אני חושב שצריך לחנך את הילדים. יש ילדים שמבינים את נושא בדרך שאת העלת (אני הבנתי בדך הזו), אבל כנראה שהרוב לא. הרוב צריכים מרות.
אגב
22/12/06 01:25
לא מצטרף לאמירה של anakinskywalker שדרכך היא אסון.
כשאני הייתי תלמידה...
22/12/06 03:13
הייתה לנו מורה חדשה, שרק סיימה סמינר, בבית-הספר. היא החליטה ללמד את התלמידים "לתת כבוד" למורים, ע"י כך, שהיא פשוט לא איפשרה לתלמיד כיתה ב' לצאת לשירותים, ולא היה לה איכפת, שהוא לא יכול להתאפק...

התוצאה של המקרה הייתה, שהוא לא יצא לשירותים, אבל עשה את צרכיו, כי לא יכל לשלוט בהם, הוא הוצא מהכיתה לעונש, אבל זה היה יומה האחרון של המורה במערכת-החינוך.

לזה אני קוראת משפט צדק ! - כי מורה, שמתעלל בתלמידים, אינו ראוי להתקרב אליהם כלל.

אבל... פה עולות בי השאלות:

האם גם היום נערכים משפטי צדק במערכת?

האם אין מה שמגביל את השפיטה האובייקטיבית?

האם זה באמת מתחיל ונגמר רק בזכויות וחובות התלמיד?
תלוי באיזה זכויות מדובר.
21/12/06 09:33
אני בעד כיתות ממוזגות ויחס הוגן ושווה לכל התלמידים, אבל אני לא בעד האיסור של המורה לגעת בתלמיד.
תלמידים מופרעים מנצלים את הזכות הזו על מנת להשליט טרור בכיתה והמורה לא יכול לעשות כלום, כיוון שהתלמיד בא מבית ללא חינוך ולהוריו לא אכפת מהתנהגותו. גם למנהל לא רצוי לפנות כי זה מראה על חוסר תפקוד עצמאי של המורה.
התוצאה: כל הכיתה סובלת בגלל אותם תלמידים מופרעים, אין לימודים, והילדים שלכם חוזרים מוכים כי לפעמים מתחשק לאיזה תלמיד להוציא עצבים והוא יכול לעשות זאת מול המורה כי המורה לא יכול לגעת בו.
האמת שהם צודקים מוגזם
21/12/06 09:45
לנוער ולילדים של היום אין גבולות
אני בגילם היה לי ילדות אחרת
ואני בסך הכל ילידת 1979 כך שאני לא זקנה או מבוגרת מידיי וגם לא חנונית פעם
מה שהמורה הייתה אומרת היה קדוש
היום לילד בכיתה א' פותח את הפה על המורה מה זה לאן הגענו

פעם היו מכים אותנו בסרגל בטוסיק אם היינו מסתובבים באמצע שיעור

היום אם מורה צועקת כבר מושהת צריך לשים גבול רק לא להרביץ עם מקל

אבל אם מורה אומרת משהו להקשיב לה וגם לאפשר למורות להעניש שיהיה יותר מרות .
זכויות התלמידים מוגזמות!!!
21/12/06 10:05
המילה "מיותרות" אינה נכונה כאן, כיוון שאי-אפשר להתייחס לזכויות האדם הבסיסיות, כדבר מיותר, אבל... אין פלא, שרמת הריכוז ירדה פלאים.

אמנם לא גידלתי ילדים משלי, אבל כן גידלתי 2 אחיות וילדי טיפוחים רבים, וכן למדתי רבות על כך מדעותיהם ומהכתבות בעיתונים ובחדשות, ובעזרת השם, בקרוב גם אני אהייה הורה לילד, וכל המידע, שזורם אליי, על המתרחש בבתי-הספר של היום, מפחיד אותי וגורם לי לחשוב ברצינות על מה שאני הייתי עושה, כהורה לתלמיד.

דעתי האישית היא, שאם מערכת-החינוך מבקשת לחנך ילדים ולהכין אותם לעולם המבוגרים, בתוספת דעת וידע, חשוב מאוד, שכמו במערכת-המשפטית של "המבוגרים", כך גם במערכת-המשפטית של "הילדים" בתוך כותלי בית-הספר, העונש יהיה תואם לעבירה.

בהחלט לא תואם, כמו "עין תחת עין ושן תחת שן", כי אז נחנך ילדים לאלימות, אבל להתאים עונש לחומרת העבירה, לדוגמא: ילד, שמקבל ושולח SMS באמצע שיעור, מכשיר הפלאפון שלו יוחרם, עד לסוף יום הלימודים, ואם המקרה יחזור על עצמו, יוחרם המכשיר ליומיים, ואם זה עדיין חוזר על עצמו, יאסר על הילד להגיע עם המכשיר אל בית-הספר. וההורים חייבים לשתף פעולה בתהליך החקיקה והענישה.

בקרוב גם אני אהייה הורה לילד, ו...כן, אני מוכנה, עם כל הלב, לקחת חלק, ללא עוררין, במה שאני מציעה! - כי אם המצב הנוכחי ימשך גם בעתיד לבוא, אני יודעת בוודאות, שאני אעדיף ללמד את הילד שלי בבית, ולא לשלוח אותו אל תוך "גוב האריות", כמו שמערכת-החינוך נראית בעיניי היום.
הכושים
22/12/06 16:57
גם על הכושים אמרו- שיש להם יותר מידי זכויות,וצריך לקצץ להם בזכויות-פן ירבו ויהיו גוי גדול, אגב, גם פרעה חשב ככה פעם עליך  ועלינו, ממשלת דיכוי היא הפיתרון,כמו פרעה,דווקא אני מהצד של נלסון מנדלה המדבר על אהבה,התחשבות,נתינה........מוזר מאוד ששנינו מסתכלים על אותו ילד וחושבים דברים הפוכים

אני חושב שעליך  לחשוב  שוב.......
וודאי שזכויות התלמיד מוגזמות
21/12/06 16:27
לצורך הגילוי הנאות, אני באמצע שנות השלושים לחיי, ללא ילדים, ואני ממש לא אוהב להישמע "זקן" ונרגן.
אבל אני לא יכול להאמין למצב שקיים היום אצל הילדים והנערים, מה חשבתם, שהאלימות הזאת, הגסות הזאת, הבערות, הן נפלו מהשמיים?
ברור שככל שהלכו רחוק יותר עם זכויות הילד והתלמיד וקיצור הסמכויות והמרות של המורים (ותוך כדי כך גם של ההורים) יצרו מפלצות לא מחונכות, שאסור להגיד להם לא, שאסור לבוא אליהם בדרישות ולבקש מהם לדחות סיפוקים, כי הם מייד יביאו את ההורים שלהם שיצעקו על המורה, ושיתלוננו ש"מגיע להם" ו"מי זאת המורה הזאת שתדבר ככה לילד שלהם"......
מה שמפחיד אותי בעניין הזה הוא שאני די בטוח שהמצב הוא כבר בלתי הפיך, כל מה שנותר לנו במצב הזה הוא לקבל אותו, לנסות לחנך את הילדים הקרובים אלינו להיות קצת אחרים, ולקוות שהם יצליחו לשרוד ויחד עם זאת להישאר בני אדם.
אפוקליפטי במידה מסויימת, אבל נכון.
אני אוהב אופטימיים כמוך.
22/12/06 01:10
על פי גילך אני משער שאתה ניזון בעיקר מהחדשות (או שלא). המצב הוא לא קטסטרופלי ולא בלתי הפיך כמו שאתה חושב, או כמו שהתקשורת הרבה פעמים מציגה אותו. יש המון נוער איכותי וטוב מאוד במדינה. פשוט בחדשות אתה שומע על הדברים הרעים ולא על הטובים. אני מכיר כמה וכמה אנשים שאני בטוח שיכולים להגיע רחוק, מנהיגים, בני אדם טובים, חכמים וחברותיים. חברים, אם תמשיך הפאסימיות הזאת אני מבטיח לכם - לא נגיע רחוק. הדברים לא כל כך קטסטרופליים. הם ממש לא טובים. אבל מכאן ועד קטסטרופה של ממש הדרך עוד ארוכה. בני הנוער של 2006 לא המציאו את הואנדליזם או את המילה חוצפה. פעם לא היו קושרים מורים לכסאות? (תשובה - היו קושרים).

הנוער הוא האחרון שאשם במצב של מערכת החינוך. דור ההורים האחרון, שלא השכיל לחנך את ילדיו כמו שצריך, והממשלות האחרונות למניהן, הם האשמים במצב של מערכת החינוך. הכל פונקציה של חינוך וכסף.
קצת הבנת הנקרא
22/12/06 12:32
יכול להיות שהצגתי תחזית פסימית, אבל אם החיים במדינת ישראל לימדו אותנו משהו זה שיכול להיות ר ק יותר גרוע!!

הונדאליזם והחוצפה של הנוער של שנות השמונים (כשאני התבגרתי) היו בדיחה לעומת מה שקורה היום, אנחנו חשבנו שאנחנו חצופים כשגרמנו לפיטורים של מורה ע"י שליחת עצומה למנהל התיכון שלנו אני זוכר שהיו חבר'ה אצלנו בשיכבה שחיכו עד מסיבת הסיום של התיכון כדי לחשוף את זה שהם מעשנים (אתה בכלל מבין את ההבדל???)
ואם היית מבין את מה שכתבתי היית מבין שלא האשמתי את הנוער אלא את אלה שנתנו להם יותר מדי זכויות (קרי, דור ההורים של היום), אם תקרא את יתר ההודעות שכתבתי בשירשור הזה תבין את ההאשמות שלי כלפי הדור הזה.
אני אתך- הבית,ההורים-הם מובילים
30/12/06 00:59
בכל אשמים ההורים ההישגיים שרק כסף וכסף ומעמד-רודפים
עושים ילדים לשבת ולמועדי משפחות
איפה ההשקעה של ההורים?.............

אגב חלק מההורים האלו הם גם המורים שלנו..........ותחשבו על זה.........
קצת עצוב
19/12/06 15:14
1צפיות
שאני בכיתה ט' ואני רק מפנטז על הרגע בו אני אסיים את השלב הזה בחיים שלי ואצא מהמערכת הזאת...
יש כמוך עוד ואח"כ יש צבא
19/12/06 16:42
ובכלל בחיים אנו נעים ממסגרת למסגרת ואם יש לך קושי במסגרת  או לקבל את החוקים במסגרות אולי יש לך קשיי הסתגלות וחשוב לקבל סיוע מתי שמתקשים.
תחושותיך לא כל כך נדירות במקומותינו, אני זוכרת את טקס שריפת המחברות לאחר מבחני הבגרות שערכנו בכיתה וזה היה מזמן בשנות השבעים....
רק ההבדל שבניגוד למה שמציירים צבא
20/12/06 01:41
כאילו זה גוף עם משמעת ברזל האמת זה תלוי מי המפקד היחס יכול להיות בין חברי עד לסיוט
אפשר בדיחה אני בצבא הרגשתי יותר חופשי מאשר בתיכון נכון שיש איסורים מסוימים ויש הגבלות ויש חוקים ויש פקודות
אבל הייתי מדבר עם מפקדים כמו לחברים הייתי מריץ בדיחות שעם מורים בבית ספר לא הייתי מעיז לעשות כן מה לעשות ככה זה שיש מורות בעלות קביעות שמשוכנעות שהן בנות אלים ויש מפקדים שלא משנה הגיל יש להם ראש סבבה אז מספיק להרתיע צעירים משירות ההיפך יש כאלה שהשירות מוסיף להם בריאות נכון במקרה שלי לפחות יש לעודד את הקשר בין התיכוניסטים לצה"ל למרות שלדעתי כל הגדנ"ע הוא דבר מיותר לחלוטין בימי סיור שעורכים לתיכוניסטים תמיד התפקידים שבנים תמיד פוגשים אלה תפקידי לחימה מביאיים להם לוחמים סיורים ביחידות לוחמות או בעלות אופי לוחם גם אם זה ברמת הגולן או בבקעה מעט תיכוניסטים מודעים לתפקידים בעלי ערך כמו תפקידים בחילות האויר והים תפקידים עורפיים בכלל צה"ל כאילו מה רע בטבח נהג אפסנאי חובש
חשמלאי חוקר מודיעין ביטחון מידע פיענוח תצלומי אויר ועוד איפה כתוב שכל גבר צריך להיות לוחם האם זה אינטרס של משרד החינוך שאת התפקידים העורפיים צריך להכיר דרך קרובים חברים אתרי אינטרנט ומידע חוץ בית ספרי בעוד שאת תפקידי הלחימה
כבר בי"א יודעים כמעט בע"פ
השאלה האם המסגרת הזאת באמת
22/12/06 19:01
תורמת לכול הלומדים בה והאם היא הכרחית ומכינה לחיים טובים יותר- התשובה היא לא בהכרח.
אני כל כך מבינה אותך
19/12/06 19:47
אבל כדאי לחשוב איך אתה מנצל את המערכת שממילא אתה בתוכה כדי להתקדם בתחומים שמעניינים אותך.

אני בטוחה שיש לך לא מעט דברים שמעניינים אותך. נסה לבדוק בכל מקצוע בו אתה לומד איך זה מתקשר למקצוע.
תתפלא לגלות שבכל מקצוע אפשר למצוא דברים על נושאים אחרים.

גם אם תבחר סוג מסויים של ספורט (לדוגמא) תוכל כמעט בכל נושא נלמד למצוא דברים הקשורים לעניין. ככה תוכל אחרי שאתה לומד את החומר שבכיתה להתעמק בנושא הספציפי שלך.
ככה אתה מרוויח פעמיים
צא עכשיו. לך ללמוד מבקום שיותר מוצא
29/12/06 03:45
חן בעינך ויותר מקדם את ההשכלה שלך.
חברי ואני כותבים מכתב לחבר כנסת.
19/12/06 00:45
1צפיות
מי מצטרף?
מי חותם?
º
אני אשמח להצטרף
19/12/06 06:09
2צפיות
º
יופי! תודה!
19/12/06 06:25
2צפיות
הי עדו, קראתי
19/12/06 16:40
1צפיות
ממנסיוני בנושא שינויי חקיקה מכתב בודד בו חתומים אלפי אזרחים לא עושה את המלאכה מול לוביסטים הממומנים ע"י שדולות וחורשי מזימות.
בפעילותי בעבר כבר הייתי בסרטים האלו וגם השתתפתי בדיון על נושא התרופה המדוברת בכנסת בוועדת משנה לנושא הסמים.
חשוב לי להזכירך שהתרופה אינה "אקמול" והיא ממשפחת התרופות הנקראת בארץ נרקוטיקה, אלו אינן תרופות קלות והןמסייעות למי שאכן זקוק להם ורק בהמלצת רופא ועם מרשם.
אולי אני סקפטית ואולי כבר גם לא כל כך נאיבית, אני מאחלת לכם בהצלחה.
חשוב שתשלח העתק מכתב זה או שתוסיף לממעונים גם את חברי וועדת המשנה לנושא הסמים בכנסת ואת חבריה הוועדה בה עומד בראש ח"כ רן כהן.
כמה שיותר מועני הח"כים יותר מועיל כי אולי אחד יקח את הרעיון ויושיב משפטן לנסח חקיקה והדבר יחל בתהליך של ועדת שרים לחקיקה ואז יכנס לקריאות ואולי אפילו ישמור על רציפות במידה והשילטון יוחלף בבחירות, שינויי חקיקה או חקיקה זה לא נעשה ביום אחד ולעתים זה יכול לקחת כמה שנים טובות.
צרף את הנהלת "עמותת ביחד" וארגונים כמו "יצ"ן" זה יכול להוסיף הרבה תהודה ויש גם את פורום הורים לתלמידים לקוי למידה וארגון היל"ל שנהנושא נוגע להם גם.
בהצלחה.
זהבה, מה שלומך!
19/12/06 18:17
1צפיות
כייף לפגוש אותך. האם הכל בסדר אצלכם?
אשתדל ליישם כמה שיותר מהמלצותייך. לגבי חורשי המזומות והפופולריות שלהם, אני מניח שהיא ירדה מאז שהתנסת עמם. אנחנו דורגים למרר את החיים של חברי הכנסת הקשורים בהם וגם הציבור למד להכיר אותם. אולי עכשיו יש יותר סיכוי שחוק כזה יעבור וגם אם לא יעבור זו הזדמנות טובה להשמיע את קולינו.
האם לצרף את שמך למכתב?
חוסר עונים
18/12/06 00:13
1צפיות
אני עובד בחברת גינון הנותנת שרות לבית ספר יסודי שם לומדת ביתי בת ה11
המנהלת פנתה לבוס שלי וביקשה ממנו שאני לא אבוא לעבוד בבית הספר
ברצוני לצין שיש לי ויכוח איתם על תשלום שנת לימודים אחת
תודה
18/12/06 05:33
קצת קשה לי לענות לך כי מדובר לדעתי בסוגיה משפטית.

לגבי התשלום לבית הספר - בית הספר אינו יכול לפגוע בבתך אם לא שלמת את חובך לבית הספר.

כדאי לפנות לפורום חוק ומשפט כאן בתפוז.

שיהיה בהצלחה
מזכיר לי מאפיה
18/12/06 07:49
היתי מבקש חוות דעת נוספות לפני שאתחיל להריץ ענינים כי זה מזכיר לי עברינים "פרוטקשן" היא מנהלת בית ספר יסודי וחיה כמו מפיונרית
כמו שכתבתי לך, אתה חייב לקבל
18/12/06 09:21
ייעוץ משפטי.
תפנה לוועד הורים ארצי-יעזרו לך שם
19/12/06 14:50
וועד הורים ארצי יושבים בתל-אביב
אינני זוכרת את כתובתם - תמצא שם אוזן קשבת ולבטח פיתרון לבעייה

בתמצית אומר לך
אין למנהלת זכות לשלול ממך את פרנסתך
למה לשלוח את הבת ללמוד ממישהי
29/12/06 03:47
שמזכירה לך מפיונרית? שלך את הילדה לבית ספר אחר.
לזוגתי-הגיע הפתק....
19/12/06 13:28
אני תלמידת תיכון  ברמת גן רציתי לדבר בעניין טיול שנתי.
המחנכת שלי דיברה איתי בקשר לטיול שנתי ואמרה לי עם אני  לא אבוא לטיול השנתי היא תעיף אותי מביה"ס לצמיתות, העם היא יכולה להכריח ילד לצאת לטיול שנתי ולהעיפו מביה"ס בגין דבר כזה?
יש לי ילד בכיתתי שאין לו מספיק כסף לשלם לטיול שנתי והוא מתחנן שיקחו אותו לטיול הוא רוצה בכך, אבל בכל זאת המחנכת לא מאשרת לקחת אותו לטיול השנתי בגלל שהוא לא שילם,

מה עושים?.......

איך עושים?........

יש או אין לילדים בבתי הספר זכויות?......זכויות מיוחדות כתלמידים?.........!!!
ראוי שהמורים יתייחסו אל תלמידיהם
19/12/06 13:31
2צפיות
º
19/12/06 06:10
2צפיות
14/12/06 11:53

חולי סיסטיק פיברוזיס ובני משפחותיהם מוזמנים לפורום סיסטיק פיברוזיס, שם תוכלו לדבר על התמודדויות היום יום, ולקבל עזרה, הכוונה ויעוץ

מתמודדים עם בן משפחה או קרוב פגוע נפש? אין צורך לשאת את הנטל לבד בואו לשתף ולקבל עזרה בפורום משפחות פגועי נפש המתחדש

יש לכם פרצוף פוקר? וויסט כבר לא מאתגר אתכם? פורום משחקי קלפים פותח בפניכם את שעריו!
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forum.asp?forum=...

כואב לכם הגב? מעוניינים להכיר את סוגי העיסויים השונים? אם עניתם כן אז פורום עיסוי ותרפיית המסאז´ הוא המקום בשבילכם

לחבק, להבין, לתמוך ולשנות- בפורום לסדרה מתחילות מחדש מפנימים כי השינוי מתחיל בתוכנו

הוא פרץ לתודעה כשהיה בלהקת "היי פייב", ועכשיו הוא חוזר באלבום סולו - אמיר פיי גוטמן
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumPage.a...

מתחילים חיים חדשים בפורום משחק הרשת המצליח סקנד לייף
º
07/12/06 14:52
07/12/06 12:51

נולדתם בסרביה, גדלתם בקרואטיה ובניתם בית בסלובניה? פורום תרבות מדינות יוגוסלביה ממתין לכם

התיישבות, ערכים ומסורת, הידברות וערבות הדדית בפורום מפד"ל

הוא נוירוטי, מצחיק, נואש, ובקיצור - שי אביבי. הכירו את עולם הטלוויזיה האמיתי בפורום בשורות טובות
http://www.tapuz.co.il/forums/main/forumpage.asp?f...

כבר מזמן הוא לא סתם סטנדאפיסט- הוא גם אחד מכוכבי הבידור האהובים על כולנו. עכשיו יש פורום גם לאדיר מילר

תשכחו מכל מה שידעתם על קסמים. פורום בלתי נתפס עם נמרוד הראל מזמין אתכם לחוויה על חושית שלא תשכחו

אמהות יחידניות מבחירה? אתן מוזמנות להיכנס לפורום יחידניות מבחירה-המשפחה ולדבר על גידול ילדיכן, לייעץ ולשתף בכיופים ובקשיים

צריכים עזרה בארגון וסידור? יש לכם עצות וטיפים בנושא? הבית שלכם הוא בפורום ניהול בית

אם אתם נוקשים על עץ כשעובר חתול שחור עם חמסה עליו, פורום אמונות טפלות זה המקום בשבילכם

מאיזה סרט לקוח הביטוי ´Rosebud`? מה שמו של הסרט בו גילם הריסון פורד ארכיאולוג? פורום זיהוי סרטים יענה על כל שאלותיכם בתחום

הוא נרדם על החולות, התעורר כוכב, ועכשיו יש לו פורום- ג'קו אייזנברג
היום ב-אנשים
07/12/06 11:39
פורום המחנה החילוני-לאומי מארח היום ב-19:00 את איש משרד החוץ לשעבר וראש הצוות הישראלי במחקר האמריקאי-ישראלי, יורם אטינגר.
האירוח יעסוק בסוגיה הדמוגרפית בישראל,    שרשרו את שאלותיכם כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp...

פורום סדרות נוסטלגיה צריך לוגו. רוצים לנסות?
עצבו לוגו מקורי ומיוחד לפורום, והזוכה יזכה בפרס מתנת תפוזאנשים.אז איפה הצד היצירתי שלכם?

תפוז אנשים ועיתון ישראלי, מזמינים אתכם להשתתף בתחרות תמונת השנה של תפוזאלבומים ולזכות במצלמה משוכללת!
לפרטים נוספים הקליקו כאן:
http://www.tapuz.co.il/Albums/contests/contest.asp...

אור ותרומה לחנוכה!
אם גם אתם רוצים להאיר את החג לכ-120 נערים ונערות, מהרו להכנס לקישור ולהצטרף ליוזמה של פורום אמנות שימושית. התרומה שלכם היא האור שלהם בחג הזה

בואו לככב בפרסומת חדשה לשמפו הרבל אסנס
Flix וחברת הרבל אסנס מביאים לכם את תחרות הליפסינק הכי שווה בארץ -  מלכת האמבטיה.
הכינו ליפסינק לאחד מהשירים המשתתפים בתחרות ואולי אתם תהיו הכוכבים של הקמפיין לשמפו של הרבל אסנס.
חוץ מזה הפליקסים הכי שווים ישודרו מדי יום בתוכנית "מלכת האמבטיה" בערוץ 24.
אז יאללה - כנסו לתחרות: http://www.flix.co.il/Herbal/
הפורומים הזוכים -תפו"ז 2006
30/11/06 11:16
גם השנה נערך טקס "תפוח הזהב" המציין את בחירת הגולשים לפורומים הפופולאריים ביותר בתפוז אנשים לפי האשכולות השונים.
אנו שמחים להציג בפניכם את רשימת הזוכים לשנה זו, ולברך אותם על ההשקעה הרבה לאורך השנה ותרומתם הגדולה למערכת:

אשכול על סדר היום: תחבורה ציבורית (394) מסוף כרמלית, אוהד11, mucool2

אשכול אהבה ורומנטיקה: סטוצים ומפגשים אחרים (704) קצת דיווה

אשכול משפחה:  הורים לתינוקות (747) lulyK, גלשני, שירי של טל, טלי בארץ הלמה

אשכול מקומי: מודיעין (313) עפרה פלוס 3, סנופה

אשכול רוחניות: לשאול את הרב (681) נאמן למקורות

אשכול בריאות: קיצורי קיבה (19) ד קובי

אשכול לימודים ומדע: סטודנטים (72) Unicorn98, חיים חפר

אשכול תרבות ואמנות: פירסינג וקעקועים (785) Pink Pig, misplaced, MayaTheBee

אשכול מוזיקה:

כללי: זיהוי שירים (344) why the hell, lostharpy

לועזי: אוונסנס (846) Moreiro, Lost Lullaby

ישראלי: נינט טייב (1348) ג ב ש ו ש, שתיקה אחרונה

אשכול כלכלה ומשפט: בורסה ושוק ההון (29) אלוני. Dw

אשכול ספורט ומוטוריקה: אופניים (652) איציק הופמן, רמי לשם, בועז שחר, ido mazor, ran peragmin

אשכול צעירים: סקס לנוער (733) TheBeast, Leather, Forever NemeSh

אשכול תמיכה: אוטיזם אספרגר ו-PDD (612) תלמה פינץ, דן להב

אשכול מחשבים ואינטרנט: מפקד צבאות (1319) בארי הברבארי, routine, XXXaviramXXX, gindis

אשכול אנשים וחברה: שמנות ויפות (399) עופר 123, ילדה של החיים19, כתומישמיש

אשכול בריאות הקהילה: הריון ולידה – ייעוץ מקצועי (548) אוסי פינקרט מיילדת, טלי חודק מילדת

אשכול בידור:

טלויזיה-כללי: טלוויזיה – רייטינג (109) PopPy, d@r121

ערוצים:  ערוץ Yes Stars (1150)
DreamS_HunteR, adi121

תכניות וסדרות: רבלדה (1321) ג ב ש ו ש, צטלע

כוכבי בידור: – רן דנקר (1448) מזריקה אהבה

קולנוע: – סרטים וקולנוע (65) מיצי007, AeroTom

רדיו: – גלגל"צ (1592) limors2

אשכול ישראלים בחו"ל: ישראלים בחו"ל (25) zoti

אשכול מד"ב ופנטזיה: מנגה ואנימה (60) rocket

אשכול בעלי חיים: כלבים (708) shima, mia01, שזיף מתוק

אשכול גאווה: בנים בלבד (255) white star

אשכול טבע וסביבה: מזג אויר (393) בועז ד, הספקן החיפאי , יצחק ד

אשכול פנאי: אומנות שימושית (505) מ ש כ י ת, אופל כחול

אשכול צבא: מתגייסים (164) liorp1000, fireman, סירופ מייפל מקולקל, ליאור שמש

רשמים ותמונות מהטקס ניתן לראות ברשומה הבאה:

http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=...

בהזדמנות זו נודה לכם המנהלים, המשקיעים מזמנם ומרצם על בסיס יומיומי בפורומים השונים וכן לכם הגולשים, הממלאים בתוכן את האתר ואשר ביחד הפכו את מערכת הקהילות למובילה בתחומה.
מקווים לראותכם שוב באירוע הבא
איני יודעת אם זה המקום..
07/12/06 16:44
אבל אני צריכה מאוד עזרה: אני צריכה לדעת האם מישהו מכיר את מעון צופיה לנערות במצבי משבר?
אשמח לשמוע כל פרט ואינפורמציה שיש לכם על המקום. זה מאוד חשוב ודחוף. תודה רבה
אני לא מוכן להגיע לשם-אפילו לא,,,,,
22/12/06 16:59
אני לא מוכן להגיע לשם-אפילו לא לביקור
בלוג לפורום "חינוך לילדים ונוער"
18/12/06 17:29
פתחתי בלוג חדש ושמו  "המגזין של פורום חינוך לילדים ונוער". מטרתו היא להרחיב את יריעת הפורום מעבר לשרשורים, לדיונים, למאמרים ולשאלות הנפוצות. יהיו בו קישורים בין נושאים שונים, דיונים מן הפורום ומפורומים אחרים רלוונטיים. הודעות על פרוייקטים מתמשכים, ועל אירועים וארוחים עתידיים, המלצות על ספרים ואתרים, ועוד כתבות ורעיונות שונים.
אל הבלוג ניתן להרשם כמנויים, לקבל מייל בכל פעם שהוא מתעדכן, וכך לעקוב אחרי עיקר ההתרחשויות בפורום. בבלוג ניתן גם להכניס כתגובות הערות, הארות והצעות עתידיות.

אל הבלוג ניתן להיכנס בקישור:
http://www.tapuz.co.il/blog/userBlog.asp?FolderNam...
כולם מוזמנים
º
29/11/06 10:08
1צפיות
12/12/06 יום ללא בנקים בישראל
27/11/06 23:58
שוב הראו לנו הבנקים את נחת זרועם על ידי הוספת עמלות באופן חד צדדי
ושרירותי. עמלות שגם כך הן גבוהות מהמקובל בעולם, וחלות על פעילויות שכלל אין גובים
עליהם עמלה במדינות עם צרכנות מתוקנת. אנו שבים ומנסים לרתום את הציבור לחרם צרכנים
שהוא הדבר היחיד שיכול לזעזע אותם במעט. בפעם האחרונה שניסינו הציבור היה
אדיש מידיי. אנא העבירו ידיעה זו לכל חבריכם אל תהיו אדישים. הפעם חייבים לנצח את
הבנקים.
אנו קוראים לכל לקוחות הבנקים לשבות משימוש בבנק למשך יום אחד. כדי שיהיה קל
לזכור את התאריך יהיה זה ביום שלישי, ה- 12 לחודש דצמבר (גם 12). באותו יום
אל תיכנסו לסניף הבנק, אל תיגשו למכשיר האוטומטי, אל תתקשרו לבנק, אל תתנו לו
פקודות, ואל תגלשו אליו באינטרנט. ביום שלישי ה- 12/12 תנהגו כאילו אין בנקים
בישראל.
.   אנא העבירו ידיעה זו לכל חבריכם –   ב- 12/12/06 יום ללא בנקים בישראל!
הצעת עבודה
26/11/06 16:57
שלום רב לכל באי הפורום. פתחנו לאחרונה עסק יחד עם חברה אמריקאית חדשה לחלוטין בארץ. מדובר בחברה בת 22 שנה הפועלת בכל העולם ונסחרת בבורסה בניו יורק. אנו מחפשים מספר אנשי מפתח שיצטרפו אלינו. אנשים הפתוחים לרעיונות חדשים, אשר יכולם להקדיש כמה שעות בשבוע בזמנם הפנוי על מנת להגיע להכנסה מתגמלת לשם הגעה לחיי רוחה כלכלית. לשם שמיעת פרטים נוספים אתם מוזמנים להתקשר לטל` מספר 0544773708 שם יש הסבר בן 2 דקות על העסק שלנו. לאחר מכן אשמח אם תשאירו לי במסר אישי דרך תפוז את מספר הטלפון שלכם על מנת ליקבוע פגישה. מדובר בעסק שמאפשר למי שבוחר בכך להמשיך בעבודתו הנוכחית. להישתמע.
עוד פירמידה / MLM
03/12/06 18:31
בסגנון הרבלייף.

לשכנע אנשים לקנות מה שהם לא צריכים, ולשכנע אותם לשכנע עוד אנשים וכל השטויות האלה.

מוכרים לכם סיפורים על התעשרות קלה, אבל זה הכל שטויות במיץ.
היום ב- אנשים
26/11/06 11:56

הבלאגן חוגג, הארונות מבולגנים, אתם כבר באוברדראפט.... איך מסדרים את הכל?
רונית גור, הלא היא דוקטור סדר, נרתמת לעזרה בפורום תרומה והתנדבות! היא תתארח הערב ב-20:00 ותענה על כל שאלותיכם בנוגע לסדר וניהול הבית. שרשרו כבר עכשיו.

רוצים לקבל חולצה וסינגל של איה כורם? וגם לראות אותה בהופעה ולשאול אותה שאלות?
לפרטים נוספים הקליקו כאן:

רוצים שיגלו לכם את העתיד?
אנו שמחים ונרגשים לספר לכם שבשבועות הקרובים אנחנו נעלה עם תוכנית נומרולוגיה חדשה  ב-Flix בכיכובו של הנומרולוג מס' 1 בארץ.
רוצים לעלות לשידור כדי  שגם לכם יעשו מפה נומרולוגית על פי המספרים שלכם ויגלו לכם את העתיד?

שלחו מסר לניק צוות הפקה FLIX דרך כאן:  
http://www.tapuz.co.il/pcards/myCard/?UserId=22148...
עם הפרטים הבאים :
שם מלא
שם משפחה
שם של אבא ואמא ותאריך לידה
והכי חשוב: מספר טלפון בו אפשר להשיג אתכם.

צוות FLIX מחכה לשמוע מכם!
קבוצת העצמת הורים בחיפה יוצאת לדרך
26/11/06 13:19
ביום רביעי ה- 6.12.06 נפתחת בחיפה קבוצה להעצמת הורים מטעם 'ממזרח שמש' ו'המכללה החברתית כלכלית'.

מטרת הפגישות חיזוק אחריות ההורים לחינוך ערכי- חברתי בתוך המשפחה ומול גורמי החינוך בקהילה. אנו מעוניינים ליצור קב' הורים שתעבור תהליך העצמה חינוכי ופוליטי ותוכל לפעול כקבוצת תמיכה וכקבוצת לחץ לקידום נושאי חינוך בחיפה.

כל מפגש יעסוק בנושא אחר ויכלול הרצאה, דיון קבוצתי ועבודה סדנאית מול טקסטים.

הפגישה הראשונה תתקיים ב- 6.12.06, ט"ו בכסלו, בשעה 20.00 בבית הכנסת הקונסרווטיבי, רח' מוריה, חיפה.

לפרטים ולהרשמה יש להתקשר לרפי, רכז הקורס: 054-8011483.

הכניסה חופשית וללא תשלום.
º
חג חנוכה שמח לכולם
15/12/06 20:48
חנוכה שמח
17/12/06 20:06
1צפיות
הרבה אור, והרבה נצחונות, גדולים וקטנים.
º
מועדים לשמחה לחברי ה-
19/12/06 16:53
2צפיות
שאלה דחוף
11/12/06 14:19
2צפיות
האם יש חוק שאסור להעיף תלמידה מבית הספר באמצע כיתה י``ב?
לבית ספר מותר להרחיק תלמיד
12/12/06 13:47
4צפיות
אני מצרפת קישור לחוזר המנכ"ל הרלוונטי:

http://www.education.gov.il/mankal/indux/sc2ak2_4_...
חוק חינוך חובה מסתיים בכיתה י'
12/12/06 23:14
1צפיות
אחרי כיתה י' עם תלמיד לא עומד במשימות הלימודיות - אפשר לשחרר אותו מחובת בית הספר.
העדרות ארוכה מלימודים תיכוניים
12/12/06 07:00
2צפיות
בעקבות אבחון של דפרסיה והפניה לפסיכיאטר נוטלת כדורים אשר החזירו אותה בהדרגה למסלול.
בת 16. בעקבות האבחון, נעדרה מהלימודים (כיתה י') במשך 3 חודשים.
כעת מתקשה לחזור לשגרת הלימודים בעקבות ההעדרות הארוכה.
האם קיימות זכויות כלשהן בהקשר זה מטעם משרד החינוך/ביטוח לאומי? שעורים פרטיים?
קודם כל אני שולחת לביתך ולך
12/12/06 13:53
2צפיות
חיבוק גדול ומאחלת לה שלוות נפש גדולה

אני מודה שעדיין לא הצלחתי למצוא התייחסות של משרד החינוך לילד חולה (ילד חולה=ילד שנעדר מעל 21 יום מבית הספר) שאינו לומד תחת חוק חינוך חובה.

כיון שביתך בת 16 ואינה שייכת לחוק החינוך החובה, אני חוששת שהחוק אינו מתייחס אליה

אבל בכל זאת אני מצרפת לך קישור לחוק:

http://www.education.gov.il/zchuyot/download/chuki...

מה בית הספר אומר? האם הם מעוניינים לעזור? האם הם היו בקשר עם הילדה?

אשמח אם תעדכני אותי בהמשך
מה יודעים בבי"ס?
12/12/06 21:03
1צפיות
האם המחנכת ו/או המנהלת יודעות את מצב הילדה וסיבותיו?
במידה וכן ניתן לקבוע איתן שיחה אישית , להסביר את הקושי ולבקש את סיוען בהקלה על העומס והנחיית המורים המקצועיים בהתאם.

כאשר ההעדרות מפאת מחלה או אשפוז
18/12/06 16:04
1צפיות
אזי אתם זכאים לכנס ועדת השמה (שלא מן המניין) כדי לקבל עבורה את התוכנית המתאימה לה או בחינוך הרגיל או במיוחד ושנים יכולים לענות על הצרכים שלה וזה תלוי מאוד גם בהמלצות הרפואיות.
יש לביתך זכויות ולעתים הרבה מאוד ואם אתם מעונינים שהיא תשוב ללימודים ואתם מאמינים שזה הדבר הנכון עבורה ואם גם הצוות הרפואי המטפל חושב כך אז מהרי ובקשי ועדת השמה כבר מאתמול במחלקת החינוך שברשות המקומית שבתחומה אתם מתגוררים.
מגיעות לכם זכויות וחשוב שתדעו אותם.
מבחינת הביטוח הלאומי אתם אמורים לפנות ולבקש"גמלה לילד נכה" בסניף שנותן לכם שירות אתם אמורים לקחת טפסים או להוריד מהרשת ולצרף את כל המסמכים הרלוונטיים הרפואיים וכדו'.. לאחר מיכן אתם מגישים את הטפסים עם החומר הרלוונטי לביטוח הלאומי וממתינים לזימון לוועדה רפאוית בה ייקבעו אחוזי נכות אם בכלל לפי אותם אחוזים תהיו זכאים לגמלת נכות המתורגמת לכסף בכל חודש עד גיל 18 לאחר גיל 18 אתם אמורים לפנות שוב לבקש גמלת נכות כללית ( אותה פרוצידורה רק הפעם למבוגרים), מאוד חשוב שבכל התהליכים תשתפע את העובדת הסוציאלית של לשכת הרווחה של היישוב בו אתם מתגוררים כי היא אמורה ללות אותך בהכוונה לכל התהליכים החשובים הללו, יש גם זכויות בהנחה במיסי עירייה  וממס הכנסה וכדו'...
בהצלחה.
תורנות בבית ספר תוך הפסד לימודים
04/12/06 18:33
2צפיות
מנהלת בית הספר החליטה על נוהג חדש בבית הספר: תורן מזכירות.

בכל יום תלמיד אחר לא נמצא בכיתה (מפסיד יום לימודים) ונמצא במזכירות לעזור בתיוק, שליחיות וכד'.

האם המנהלת יכולה להחליט על הפסד יום לימודים ללא בקשה להסכמת ההורה של התלמיד?
אם הורה מסויים כתב למנהל שאינו מוכן שילדו יפסיד יום לימודים בגלל תורנות זו - האם היא יכולה להכריח את התלמיד?

אודה על כל התשובות והרעיונות?
האם יש סימוכין בחוזרי מנכ"ל או הוראות חוק?

תודה
האם נשלח חוזר להורים?......
05/12/06 18:20
1צפיות
ועד הורים נתן אישורו?

הדבר ממש לא נראה סביר כפי שאת מתארת.

ואם הדבר אמיתי בקשי מהמחנכת ניר רישמי שזו הוראת המנהלת  או מי מטמה .

האפשרי?......
נעשה ללא הסכמת הורים
06/12/06 11:37
1צפיות
ועד הורים לא ידע (רק בדיעבד) והורי תלמידים ידעו רק לאחר שהתלמיד היה בתורנות.

גם לי לא נשמע הגיוני וכלן אני רוצה לדעת האם מותר.

יש פה עניין אחד - התנהגות המנהלת בקשר לקבלת החלטות הנוגעות לתלמידים ללא ידיעה או הסתרה מהורים.
אבל מעבר לכך רציתי לדעת האם זה חוקי (מבחינת הורואת וחוזרים של משרד החינוך) כלומר מעבר לכך שההורים/ ועד מתנגדים - האם יש לנו על מה לסתמך מבחינה חוקית. האם היא חייבת לקבל אישרנו (לא כעבודה תקינה מול הורים אלא מבחינה חוקית) האם הורים יכולים לסרב.

לאן אפשר לפנות (פנינו למפקחת בעיריה, אבל הם רוצים שנגיש תלונה בכתב ועשו רושם שזה לא ממש מעניין אותם, לכן אני רוצה להגיש תלונה עם הסמכתה רשמית).
תודה
נשמע לי מאוד תמוה העניין
06/12/06 21:18
1צפיות
לא מצאתי חוזר מנכ"ל שמאפשר לתלמיד להעדר מהלימודים לצורך עבודת מזכירות.

תמוה בעיני שבית הספר לא יידע את ההורים בדבר הפעילות.

אל תזלזלו במפקחת. תגישו שאילתא בכתב ותחכו לתשובה.
המפקחת יכולה רק להפתיע אתכם לטובה

בהצלחה
º
תודה
07/12/06 15:50
1צפיות
הדבר אסור !
08/12/06 11:12
2צפיות

המנהלת חייבת לדעת שהיא לא יכולה לעשות בבית הספר - כבשלה, יש נוהלים שהיא חייבת לקיימם.
תלמידים באים לביס ללמוד,לעיתים בתורנות- גם לעזור כמו בבית: לנקות שטחי בית ספר, כיתה-אך כאשר זה תורנות המחייבת את כל התלמידים.
לעניין זה= העיריה אין מפקחת !!!!!!!!!יש אחראית על בתי הספר
במשרד החינוך יש מפקחת- ואם תפני אליה או אל מפקחים אחרים במשרד החינוך זה ייפסק לאלתר.

אני מציעה לך לבקש ממנהלת הפורום את המייל או הפקס של הממונה על זכויות תלמידים, תכתבי לה , כולל שם בית ספר וכו'...והיא תברר ותפסיק פעילות זו.

אגב- גם אם ההורים היו מסכימים לעבודת דחף זו - גם אז זה לא היה עובר אישור מפקחי משרד החינוך

אז מה לעשות?............לעשות!!!!!!!!!!!!!!!
º
באיזה עיר ?........שם בית ספר?.....
08/12/06 11:17
3צפיות

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה