לא מנוהל - רוצה לנהל את הפורום? לחץ כאן.
אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
A Long Time Ago, In A Galaxy
Far, Far Away...

6 סרטים,מאות ספרים, עשרות משחקי מחשב, אלפי מוצרים, מליוני מעריצים ושלושים שנות קסם.

ברוכים הבאים לפורום "מלחמת הכוכבים".

בפורום זה תוכלו לדבר על כל מה שקשור בסאגה שהיא אולי הדומיננטית ביותר בתרבות הבידור העולמית. ציטוטים שונים מהסדרה נכנסו לתודעה העולמית ונהיו חלק אינטגרלי מהשפה הבינלאומית, גם עבור אנשים שאינם מכירים את הסרטים.

אז אם אתם רוצים לשאול משהו על הסדרה, לחלוק תמונות, סיפורים, אתרים, חוויות או כל דבר אחר שקשור ב- "מלחמת הכוכבים" (כן, גם "שגעון בחלל"), כל שעליכם לעשות הוא ללחוץ על "הוספת הודעה חדשה" בצד הימני העליון של חלון הפורום, ולהרגיש בבית.
אה, וכמעט שכחנו.
שהכח יהא אתכם.

אני לא מצליח
01/05/12 20:18
134צפיות
אני לא מצליח לפתוח משתמש באתר של swtor מה לעשות?
שם
30/04/12 19:51
94צפיות
מה השם של הדמויות הרעות?
סגירת פורום מלחמת הכוכבים.
04/01/10 20:29
196צפיות
כן, לצערנו היום הזה הגיע.
הפורום לא פעיל כמו פעם ואין את מי להאשים
אין סרטים חדשים והתכנים פחות מושכים קהל
אני אשמח מאוד אם מישהו מכם יפתח קומונה(אני לא יכול, כבר פתחתי אחת) ונוכל להמשיך את כל הדיונים שם
אבל בינתיים, לצערי, זה הסוף של הפורום. לפחות עד שתצא הסדרה החדשה שאני בטוח שתהיה להיט גדול ונחזור לפורום פעיל In no time
אז זאת רק פרידה זמנית, לא לקחת קשה.

עד הסדרה החדשה...שלום לכולם.
אשמח אם כולם יגיבו לשירשור ויתנו את דעתם.
אופ, רק הגעתי וכבר נגמר...
04/01/10 20:57
65צפיות
קודם כל, אני נורא מצטער לשמוע כמובן. דבר שני, אתה יכול לסמוך על לוקאס שיוציא עוד טרילוגיה בעשור הבא (כסף עושה פלאים). והלוואי שאני צודק

לסיכום, עם כל הצער שבדבר, נתראה בסדרה הבאה.
חבל מאוד
05/01/10 01:44
53צפיות
לסדרה החדשה יש המון מה לדסקס, וחבל שהיא נפסלת בעיני הרבה אוהדים ותיקים רק בגלל שהיא מונפשת. יש לה, בניגוד להרבה תכני EU, "הרגשה" של SW.

ואם כבר, חבל שלא הרבה אוהדים קוראים את ה-EU, או אוספים את הקומיקסים/ספרי RPG. יש כ"כ הרבה חומר לדבר עליו. זה זכיון של 30+ שנים והוא נוגע בהמון רבדים.

חבל.
אני מסכים לחלוטין
05/01/10 11:29
30צפיות
רק לאחרונה התחלתי להיכנס לעולם הEU(חוץ מהמשחקים) לכל הקמיקסים והסדרות וכאלה.
באמת חבל אבל כשתצא הסדרה של הLive action יהיה הייפ רציני
זה יהיה כמו הטירוף של גיבורים וכל שאר הסדרות שיש היום
אז אל תדאג
אין טעם בלעבור לקומונה.
05/01/10 14:48
52צפיות
עתידה של כמעט כל קומונה (במיוחד כאלו שהן לא נספחים של פורום פעיל) היא בסופו של דבר לדעוך ולהיכשל. אין שום סיכוי לשכנע את תפוז לחזור מהחלטתם ולהשאיר את הפורום פתוח?
סגירת הפורום
05/01/10 19:13
60צפיות
עקב מיעוט פעילות, אנו מודיעים על סגירת הפורום.
אנחנו רוצים להודות לjuggernaut על תקופה קמרה על פוריה ומהנה בניהול הפורום ומאחלים לו בהצלחה בהמשך .

המשך גלישה נעימה ב אנשים.
מלחמת המשובטים. מה מגיע קודם, הסרט או הסדרה?
04/01/10 13:54
86צפיות
התחלתי היום במרתון מלחמת הכוכבים. כמובן שסדר הצפייה שלי הוא 4-5-6, ורק אז 1-2-3. ובכן, קראתי שהסרט "מלחמת המשובטים" נכנס בין הסרט השני לבין הסרט השלישי. עד כאן הכל אחלה, ואין לי בעיה להשחיל אותו ביניהם (מומלץ או לא?).
השאלה היא מה קודם למה, הסרט לסדרה או הסדרה לסרט? מבחינה עלילתית כמובן. או שהסדרה היא הרחבה של הסרט? אשמח לפרטים יותר מובנים לגבי העניין.

בתודה מראש.
אל תשחיל ביניהם
04/01/10 20:32
61צפיות
מבחינה עלילתית הסדרה יצאה בין הסרט השני לשלישי
היא פשוט הרחבה עלילתית כי חסר מלא מידע
מצטער, כנראה לא הסברתי את עצמי כמו שצריך.
04/01/10 20:50
46צפיות
את העובדה שהסרט "מלחמת המשובטים" וכמו כן הסדרה "מלחמת המשובטים" - שניהם מגשרים על הפער החסר בין הסרט השני לשלישי, את זה זה הבנתי יופי.

מה שלא הבנתי זה, מה אמורים לראות קודם? את הסדרה מלחמת המשובטים או את הסרט? הרי מדובר באותה אנימציה, אז הייתי מצפה שיהיה איזשהו קשר ביניהם. האם הסדרה היא למעשה הסרט רק בצורה מורחבת יותר? האם ניתן לראות את הסדרה במקום את הסרט, או להפך? או שמא צריך לראות את שניהם (או במקרה הכי קיצוני - אף אחד מהם).

שוב תודה רבה על העזרה עד כה.
הסרט קודם.
04/01/10 21:28
40צפיות
הוא נותן רקע טוב לסדרה
כי הרי הסדרה יצאה אחרי הסרט(במידה ולא ידעת.)
תודה רבה, גבר גבר!
04/01/10 21:35
33צפיות
יואו אני כ"כ מתרגש, לצפות בדברים חדשים של מלחמת הכוכבים. יאי!

ושוב, אני כה מצטער על סגירת הפורום. מקווה שיפתח שוב בעתיד, גיסנו.
º
מקווה שנראה אותך כאן כשזה יקרה
04/01/10 22:34
28צפיות
בעצם אני טועה. אני לא בטוח.
04/01/10 22:34
27צפיות
אבל תראה קודם את הסרט. ככה אני עשיתי, ככה כולם עשו
הסרט הוא ארבעה פרקים מולחמים יחד
05/01/10 01:42
32צפיות
ואילולא יצאו כסרט, היו משמשים כפרקים הראשונים של הסדרה.

למרות שפרקי הסדרה לא משודרים באופן כרונולוגי -- כלומר, הסדרה קופצת ברחבי שלושת השנים בהן הייתה המלחמה.
כרגע, בגלל שהיא עדיין רצה בעונתה השנייה (שהיא מדהימה, אגב), עדיין לא מתכננים לומר לנו מתי כל פרק מתרחש מבחינה כרונולוגית; אבל אפשר לראות לפי כמה דברים, למשל -- אסוקה: האם היא נוכחת בפרק או לא? ואם כן, מה הגישה שלה? ילדותית וחצופה, או כבר יותר דומה לזו של אנאקין?

באתר הרשמי יש רשימות של כל הפרקים ששודרו עד כה + קומיקס ששימש כ-tie-in בעונה הראשונה (כל קומיקס שימש כמבוא לפרק ששודר באותו השבוע) ועכשיו יש סיפור מקורי שמתרחש לצד העלילה הראשית של הסדרה. בנוסף לכך, יש "הערות הבמאי" על כל פרק ופרק, בו מסביר דייב פילוני על תהליכים מאחורי הקלעים. אלה קליפים קצרים שלעתים מאוד מעניינים ואף משעשעים.
שאלה בקשר למרתון מתוכנן של סרטי מלחמת הכוכבים
31/12/09 02:56
79צפיות
אפשר לומר שחור בהשכלה הולך להסגר ומרתון של ששת הסרטים לפני ולפני החברה. איך הייתם ממליצים לראות את הסרטים?
כרונולוגית 1-6? או את שלושת הישנים ואח"כ את החדשים לפי מה שהבנתי זה 4-6 ואז 1-3?
דעתכם חשובה
º
ישנים ואז חדשים
02/01/10 14:52
40צפיות
º
חדשים ואז ישנים
02/01/10 17:43
45צפיות
º
תראה את 4-6, *אל* תראה את 1-3.
02/01/10 20:43
37צפיות
º
קודם כל הישנים 4-6, ורק אז החדשים 1-3.
04/01/10 13:06
25צפיות
º
לפי הסדר קודם 1-3 ואח"כ 4-6
04/01/10 14:46
38צפיות
כבר ראיתי לפי הסדר, 2 סאגות שונות בתכלית
04/01/10 15:06
50צפיות
נהנתי מאוד
קוטור 2
28/12/09 15:11
45צפיות
היי. אני באמצע המשחק, וזאת לא הפעם הראשונה שאני משחק בו.
אני כבר מכיר לעומק את קרייה, ויסאס, את ציידת הראשים (שכחתי את השם שלה), את ההאנדמיידן, ואת אטון, ונראה לי שגם את T3.
לא מצאתי דרך להשפיע על מנדלור, אף פעם לא שיחקתי עם האנהאר (יש לו בכלל מה לספר?), לא יודע כמה מהסיפור של HK47 אני יודע.
בכל מקרה, בדיוק הפכתי את באו דור ואת דיספיל לגדאיים. מה שאני רוצה לשאול זה האם שווה להמשיך לשחק, או שכבר מיציתי את הכל מהמשחק?
תודה.
הפכת אותם לגדיים?!
29/12/09 14:00
22צפיות
אין צורת רבים לג'דיי.

ועכשיו, במשחק מהסוג הזה (RPG), אפשר לשחק בו כמה פעמים מאחר ואפשר כל פעם לעשות משהו אחר -- וזה אף ישפיע על הסיפור.
האם מיצית? זו שאלה שאתה צריך לשאול את עצמך, ידידי.
º
חד גדייא דזבין פלפטין בתרי זוזי...
30/12/09 05:24
12צפיות
התנצלות
28/12/09 18:46
22צפיות
אני מתנצל על המילים האגרסיביות שלי בסוף דצמבר 2007-נובמבר 2008. בבקשה סילחו לי. אני באמת למדתי את הלקח וחוץ מזה עברתי טיפול ואני ממשיך לעבור אותו עד היום.

שנה אזרחית חדשה שמחה וטובה.
ביקורת וידאו על 'נקמת הפנטום' - פטיש!
24/12/09 16:30
55צפיות
http://www.slashfilm.com/2009/12/17/watch-this-70-...

קחו את הזמן ובדקו את הביקורת הזו (שבעה חלקים בני 10 דק'), ותגלו מה בדיוק הבעיה עם הסרט הזה.

זו ביקורת קומית, שמוקראת ע"י 'וייט טראש' דרומי, אבל חכמה מאוד, מבוססת על כללים ידועים בתסריטאות ומשכנעת, שמבהירה את כל נקודות התורפה בסרט, שהוציאו אנשים מדעתם.

יש לי המון מה להוסיף על מה שנאמר (מה שקורה שדברים מסתדרים סוף-סוף בצורה הגיונית), וזה יובא בהודעות הבאות. בינתיים - כדאי להתחיל לראות, ולחשוב על מה שנאמר שם.
º
והקרדיט ל-גולי233 מפורום 161
25/12/09 01:47
10צפיות
ביקורת מדהימה ומדוייקת
25/12/09 12:27
14צפיות
למרות שהאווירה מצחיקה בטירוף ומעבירה 70 דקות בכיף,
מדובר בחומר נדיר באיכות שלו,
בחדות של הביקורת,
ובביסוס שהוא מביא לטענותיו.
ולמרות שהוא משחק עצמו טמבל שלא יודע להגיד פרוטגוניסט, ניכר שהוא מבין היטב בקולנוע, אבל בכל זאת קוטל את הסרט לא ברמה הפלצנית, אלא ברמה הכי פשוטה וישירה.

אחרי שראיתי את זה החלטתי שמבחינתי הטרילוגיה של פרקים 1,2 ו-3 פשוט לא קיימת.
היא מעולם לא נעשתה,
ואני לא מבין מי זה הקווי גון הזה שכולם מדברים עליו.
ג'ין, ע"ש המשקה...
25/12/09 18:54
11צפיות
ואני בהחלט מסכים (אם כי לדעתי, חלק ניכר מהבעיות של הסרטים, תוקנו במס' 3 האחרון - שלרוע המזל קיבל הכי פחות תשומת לב מכל השאר).

יקח זמן לסכם את כל מה שנאמר שם, אבל הנה כמה נקודות שאספתי -  

מחלק 2 - מבנה הסיפור:  
זיהוי הטעות בין הסצינה של יודה לבין השורות של הפתיח - מבריק! אולי זה יתוקן במהדורה הבאה...  

בעניין הפתיחה של סרט 4 שמציגה באופן ויזואלי את כל ההבדלים המהותיים בין האימפריה למורדים - היא אכן גאונית, אבל
אני לא חושב שהיא של מישהו אחר: ההבדל היה אז בגישה של לוקאס, שהציג חזון *פתוח* והיה מוכן לקבל תוספות ושינויים של אחרים, ושינה את המרכיבים, אפילו אחרי התסריט ה'סופי' של 76'.

הכישרונות שהוא אסף ל'ILM' היו חשובים לא פחות - כמעט כל בכיר שם נעשה לבמאי או איש אפקטים מרכזי, שהיה אחראי לכמה סרטים בשנים שלאחר מכן; כל עוזר ומתלמד שם נעשה למישהו מוכר בתחום. כזה אוסף של כישרונות היה קריטי לתוצאה המוצלחת.

לעומת זאת ב'נקמת הפנטום', נדמה שלא היתה כזו פתיחות. לוקאס הציג תסריט שלם וסגור, וציורי פריימים (סטורי בורד) מוכנים לכל סצינה וסצינה. שיתוף פעולה כמו בסרט 4 לא היה יכול להיות, כי עבור העובדים שם הוא היה אל בדמות אדם - לא ניתן לומר לו מה עובד ומה לא, או להציע כיוון עלילה או קונספט אחר (ויש התייחסות ספציפית לכך בחלק 7, עם צילומי כמה מהעוזרים שלו, שנראים די מפוחדים... או מוכי יראה עד שלא מסוגלים לדבר).

כמו שלוקאס ומישהו שנראה כמו שפילברג, אומרים בסוף חלק 4 כאן - that's gonna be great.

מחלק 4 -
הסצינה שאמידאלה מודה ל-R2D2 - בנוסף על מה שנאמר, היא גם לגמרי בניגוד למקובל בטרילוגיה המקורית, שבה כולם משתדלים *להתעלם* מהרובוטים, כאילו שהם הדבר הכי משעמם שקיים. זה דבר מכוון ובולט ומאוד חשוב לדעתי, כי זה יוצר את הקונפליקט אצל הצופה - שמתלהב מהיצורים האלה ורוצה לשמוע אותם ולדעת עוד, לעומת היחס אליהם בסרט. כביכול הם כל כך שיגרתיים שם...זה יוצר את התחושה הפלאית, שכל כך חשובה במד"ב (וגם בפנטסיה).
היחס השונה שמוצג כאן, פוגם בקסם הזה.      

מחלק 6 -
על קרבות חרבות האור - אין ספק שהוא צודק: בטרילוגיה המקורית הקרבות *העבירו* את הקונפליקט בין הנלחמים - כל צד לחם בצורה אופיינית למצבו באותו הזמן, כך שהקרבות רק העצימו את האופי של הצדדים. ואילו בסרט 1 אין ממש רגש בקרבות, והכוריאוגרפיה לא מעבירה את הלהט הרגשי. אולי הטכניקה של הקרבות החדשים משופרת וראויה יותר לג'די בעלי נסיון ומוניטין, אבל הן לא מועילות לקידום הסיפור והדמויות.
לכן גם הקרב הארוך בסרט 3, ארוך ללא הצדקה (גם אם מרהיב), כי השיא שלו הוא כל מה שחשוב באמת. מצער לראות, כמו שהודגם בקטע הראיון העתיק, שלוקאס גם חשב כך בשעתו (שאפקטים רק נועדו להוסיף לסיפור), והיום כבר לא.

הציטוט של גארי קורץ על לוקאס, והרשמים מהסרט התיעודי על הפקת סרט 1 (שלא ראיתי עדיין - נראה מאוד חושפני, והציטוט של דברי העורך מרתק במיוחד), מאוד מזכירים דברים שחשפו בשנתיים האחרונות רינזלר ומייקל קמינסקי - על השינוי שעבר לוקאס בעשור הזה (כמו נסיונו הנואל לטעון כיום שהוא ידע כבר בסרט הראשון מה הוא רוצה לעשות הלאה), והחשיבות הגדולה של האנשים שהיו סביבו בשנות השבעים, שתרמו כה רבות לסרטים, ובמיוחד לורנס קאסדן שזיקק את התסריטים של סרטים 5 ו-6, מתוך הטיוטות המעורבבות למדי של לוקאס (שדוגמא מזו של 6 הבאתי כאן לפני שנה).

במקרה של סרט 4, לוקאס שיכתב את התסריט משך 4 שנים כמעט (וקיבל סיוע מצוות משכתבים מקצועי לקראת הסוף, כמו גם מידידים כמו שפילברג וכן השראה חשובה מקמפבל, שסייעה לו להתמקד בסיפור ובדמויות), עד שהגיע לתוצאה הסופית.
בסרט 1 נראה היה שעמד לרשותו הרבה פחות זמן, מעט מדי עזרה, וכמו שנאמר - אנשים שלא איתגרו אותו.
אני חושב שמה שכולם מפספסים
25/12/09 19:17
16צפיות
זה מה שכתבתי אצלי בבלוג:
"משהו שלא מופיע בביקורת של הבחור (וחבל),
היא הז'אנר אליו משתייך סטאר וורס.
אנשים שרואים את הטרילוגיה המקורית עלולים לחשוב שמדובר במדע בדיוני בגלל כל החלליות וכ'ו.
אבל לא,
הטרילוגיה המקורית היא סרט פנטזיה שמתרחש בעולם עתידני,
ולמרות כל הטכנולוגיה מסביב,
עיקר הסרט הוא סביב The Force,
כוח קסם מסתורי המניע את העולם ואבירי הג'די שהם כמו מכשפים המנתבים אותו.
בסרט אימת הפנטום קווי-גון ג'ין מסביר ש-The Force הוא בעצם חלקיקים בשם מידיכלוריאנים הזורמים בדמם של אבירי הג'די.
בלי לשים לב,
ג'ורג' לוקאס נותן הסבר מדעי לקיומו של The Force,
ובכך הופך את סטאר וורס מסרטי פנטזיה מעולים לסרטי מדע בדיוני סוג ג'."

וזה הבלוג שלי:
http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=539...
גם זה נכון, ודובר על זה כאן בעבר
26/12/09 12:02
13צפיות
מה גם שהסצינה עצמה חלשה להפליא מבחינה ויזואלית, ונראית כמו רדיו מצולם (אי אפשר היה לעשות אפקטים למידיכלוריאנים?).

הסיבה, שאותו בחור לא הבין (או לא ניסה לנחש) היא כנראה כמו שהזכרת - נסיון לצמצם את הצד הפנטסטי (שבו לא שואלים שאלות על קסם), ולהגביר את הצד המד"בי (שמציע הסבר לכל דבר 'קסום').

אבל השאלה החשובה היא - האם זה עוזר לסיפור? האם זה מקדם משהו? האם זה עושה סרט טוב יותר?

יש היום אנשים (כמו Kalimac כאן וכמובן המוני מעריצים אחרים), שמבחינתם ה-EU הוא הסיפור האמיתי והבסיס לכל, ומבחינתם הסרטים הם רק פלחי-זמן קצרצרים בתוך היסטוריה ענקית ורחבת יריעה, שנאמנים לו יותר או פחות - אבל עדיין חלק קטן ומוגבל מתוכו.

כך שמבחינתם ההסבר עובד, כי הוא מאפשר עוד עלילות ובניית עולמות פנימיים. אבל מבחינת הצופים שבאו להנות מסרט ולקלוט מתוכו את העולם הזה, זה לא עוזר ומכניס אלמנט מכאני מאוד שרירותי לעולם הזה.

הדמיון לטולקין שוב מרתק, ודברים שבנו של טולקין כתב על השיכתובים המאוחרים של אביו, שבהם הוא 'יצר כלי נשק קטלני כנגד האגדות הישנות', נכונים גם כאן.

אולי זו נטיה אנושית, למצוא הסברים לכל דבר ודבר, ולנסות לכמת את הבלתי-ניתן-לכימות (מזכיר לי שאסימוב בחלק השלישי של טרילוגיית 'המוסד', שמוסכם שהיא ממקורות ההשראה הבולטים של לוקאס, תיאר מכשיר שמודד יכולת על-חושית, אבל כתב ש'לא ניתן היה לומר מה בדיוק הוא מדד'... וכך שמר על הקסם), אבל היא תמיד מזיקה בחשבון הסופי.
אשמח אם בעתיד לא תכתוב בשמי
26/12/09 13:29
10צפיות
ולא תקפוץ למסקנות בנוגע אליי.

אף פעם לא אמרתי שה-EU הוא "הסיפור האמיתי" או שהסרטים הם רק "פלחי-זמן קצרצרים...".

ה-EU בשבילי הוא בדיוק מה שהוא מייצג -- הוא מרחיב את היקום ש-GL בנה מאחר והוא החליט להתמקד בסיפור של דארת' ווידר.
איני חושב שהוא הבסיס למשהו -- חוץ מעוד סיפורים עתידיים (למרות ש-GL כבר השאיל אלמנטים מתוכו והכניסם לסרטים (מבלי ממש לתת קרדיט, אגב) תוך כדי שאמר שה-EU זה "עולם בפני עצמו").

היופי ב-EU של SW בשבילי, הוא הנסיון לשמור על קו אחיד בין הסיפורים (כמה שאפשר עם 30 שנה של חומר) ולקבל הרגשה של קריאת היסטוריה "אמיתית", כשלדוגמה, קוראים סיפור שמתרחש 5000 שנים לפני הסרטים ואז מקבלים אזכור למשהו שקרה בו בסיפור שמתרחש 100 שנים אחרי הסרטים.
מצטער על הפרשנות - כך הבנתי מדבריך בפורום
27/12/09 05:17
7צפיות
- שמבחינתך, הבעיות שבסרטים *נפתרות* דרך ה-EU, ולכן אין בעיה בהם מהבחינה הסיפורית או אופן הבאת המידע, כי הכל מוסבר ממילא בהרחבות שנוצרו אחריהם (ולפניהם) - באותו 'קו אחיד' שהזכרת, שהוא בעיקרון יצירת מסורת חדשה.

כך שעבורך (ואנא תקן אותי), הסרטים האלה לא בעיתיים במיוחד, כי הם רק חלק מתוך מיכלול.
הם לא בעייתים בכלל
28/12/09 02:34
5צפיות
מכיוון ש-GL עדיין בונה את החזון שלו סביבם -- דרך TCW ודרך הסדרה החדשה שתבוא מאוחר יותר. הוא עוד לא סיים לעצב את התקופה (הקצרה יחסית) בה מתרחשת הסאגה.

אני לא רואה ב-EU כפתרון לבעיות -- אלא כפרשנות, כהשקפה. כמו שאובי-ואן אומר, "from a certain point of view".
לא חסרות סתירות בסאגה וב-EU. זה לא הופך אף אחד מהם לפחות מהנה.
לפעמים ה-sillyness אפילו מעצים את הכיף.
כמו שצייתי אם כן - לא בעיתיים למי שתופס אותם
28/12/09 16:43
3צפיות
כחלק ממכלול, ועל כן האמת היא out there, במרחבי ה-EU.
הנה עוד ביקורות ממש טובות:
28/12/09 15:29
9צפיות
פרקים 1-3: http://www.confusedmatthew.com/The-Star-Wars-Prequ...

clone wars: http://www.confusedmatthew.com/Star-Wars%3A-The-Cl...

מקווה שלא גרמתי נזק נפשי גדול מדי למי שהוא....
לא גרמת נזק לאף אחד אבל
30/12/09 19:23
7צפיות
יש תשובות לשאלות שהוא מעלה
לדוגמא
הרפובליקה היא ארגון מדיני שחברים בו כוכבי לכת עצמאיים לכו ככב לכת יש שלטון משלו אבל יש פרלמט משותף משהוא
כמו ארצות הברית של אמריקה
פדרצית הסחר זה איגון כלכלי שיש לו צבא ויש דוגמאות בהיסטריה של האנושות לדוגמה ברית ההנזה שהייתה ברית סחר של
ערים גרמניות בימי הבניים שהיה לה צבא גם חברת הודו המזרחית היה ארגון כלכלי שהיה לו צבא
בשם הכוח
30/12/09 20:23
6צפיות
יש לבחור הזה בעיות קשות של הבנה.
איכשהו הוא הבין שהפדרציה הייתה אחראית למיסוי...
הרפובליקה יכולה להיות מיוצגת בעולם שלנו ע"י האו"ם, בו יש נציג לכל מדינה שחברה בו, רק בסדר גודל גלקטי.

הפדרציה היא כמו רשות הדואר הגלקטית, ויש לה צבא כדי להגן על המשלוחים מגזרות שונות בגלקסיה מפני פירטים.

למה יש סחר ברפובליקה? (הוא באמת שאל את זה?!) כי לכל כוכב יש משאבים שונים = ייצוא של מחצבים, טקסטיל, מזון, וכו'.

הבחור שאחראי לביקורות האלה כ"כ עצבן אותי שהפסקתי להקשיב אחרי חמש דקות.
אומר שוב - השאלה היא פחות מה יש מאחורי זה
02/01/10 00:40
10צפיות
כי *מחוץ לסרט* אפשר לתקן כל דבר בסרט שלא הובן - ב-EU, בספרים, אתרים ווקי-פדיה ומה לא. יש דתות שלמות שנוצרו כדי להסביר טקסט לא ברור.

אבל בסרט עצמו, כפי שאתה רואה אותו בפעם הראשונה (או השניה והשלישית) נטו, האם אפשר להבין את מה שקורה שם? וגם - האם זה חשוב לסיפור הכללי?

בעניין פדרציית הסחר - הסרט השלישי כמובן הדגים את החשיבות שלה כאמצעי ליצירת מלחמת אזרחים שתסחף אליה את אבירי הג'די, תצמיד אליהם את הקלונים ותאפשר את חיסולם.
אבל בסרט 1 אין לך שמץ של מושג בעניין, או רמז לכך שפלפאטין הוא שעומד מאחוריה והמצור ושאר הדברים - וזה מצער כי הסיפור היה יכול להיות מובן יותר ו*מעניין* יותר, אילו היה מובא רקע כלשהו, או לסיפור יצירת החיים מתוך הכוח (שפלפאטין מספר לאנאקין, ומרמז כמובן אליו).

לפחות במקרה האחרון, נראה שהרעיון עלה אצל לוקאס בזמן שיכתובי סרט 3 (כמו גם דמותו של סיפא דיאס, שנותרה בעייתית בעיקר בגלל השיכתוב החפוז שלה שלא הושלם, מכל סיבה 'פנימית' אחרת) ולא לפני כן, כך שזה שוב מחזיר אותנו לשאלה אם לוקאס באמת ידע את הרקע האמיתי לסיפור בתחילת הדרך (נאמר 1998) או שהוא made up as he went, כדי להסביר דברים שלא חשב עליהם בהתחלה.

בין אם כך ובין אם כך, זה מצער כי הסרט רק הפסיד מזה, וזכינו בסרט טוב אחד (מס' 3) מתוך טרילוגיה.
º
דיאס הוא כמובן מסרט 2.
02/01/10 00:44
9צפיות
עשה טובה ותקשיב לביקורות שלו עד הסוף.
02/01/10 20:45
2צפיות
אם הטענה הראשונה לא שכנעה אותך, יש לו עוד הרבה טענות. תקשיב להן לפחות.
רוצים להושיט יד? סה"ר מחפשת מתנדבים
25/12/09 14:43
11צפיות
הרשת מלאה בקריאות מצוקה, קריאות של אנשים בודדים שניצלו את חסות האנונימיות כדי לשתף בכאב ובמצוקות שלא היו יכולים לספר במקום אחר. ולא תמיד הצעקה נשמעת, והקול שלהם עלול להחלש ולגווע.
עבור אותם אנשים הקמנו את סיירת סה"ר – הסיירת היא קבוצת מתנדבים שמשוטטים ברחבי האינטרנט ומחפשים את קריאות המצוקה האלו, פונים אל הגולשת או הגולש ומציעים להם כתובת שבה מתנדבים יקשיבו לכאבם ויתמכו בהם.

ההתנדבות מתבצעת מהבית, וכרוכה בשישה מפגשי הכשרה מקדימה. ההכשרה הקרובה תיפתח בפברואר בירושלים.

אם אתם רוצים להתנדב – אנא צרו קשר דרך אתר סה"ר או במייל.

תודה,

צוות סה"ר
חג מולד שמח פורום סטאר וורס!
25/12/09 12:28
27צפיות
חג מולד שמח פורום סטאר וורס!
מעריץ ותיק,
פורומיסט חדש,
באתי להגיד שלום ולהביא כרטיס ברכה :)
º
תודה - אכן דברים ראויים לציטוט...
25/12/09 19:00
7צפיות
נפתחה ההרשמה לתחרויות השונות בכנס עולמות 2010
20/12/09 20:34
8צפיות
"נולד לפילק" - תחרות הפילקים של כנס "עולמות 2010".

הנהלת "עולמות 2010" שמחה להודיע כי גם השנה, בפעם הרביעית ברציפות, יערך בכנס אירוע הפילקים המסורתי. במסגרת האירוע תיערך התחרות "נולד לפילק" - תחרות פילקים שבה לא רק כותבים שירים אלא גם מבצעים אותם!
כמו בשנים קודמות, משתתפי "נולד לפילק" מוזמנים לשלוח פילקים מקוריים פרי ידיהם ומחשבתם ולבצע אותם בהופעה חיה על הבמה. לזוכים יוענקו השנה פרסים אטרקטיביים במיוחד!

לפרטים נוספים, לצפייה בתקנון התחרות ולפרסום הפילקים, אתם מוזמנים לבקר באתר הכנס.

---------

תחרות הסיפורים הקצרים של כנס "עולמות 2010"

כמדי שנה עורך כנס עולמות תחרות סיפורים קצרים בסוגת המדע הבדיוני והפנטסיה. השנה מוקדשת התחרות לנושא "קסם ומדעים".
החל ב-1 בינואר 2010 תוכלו לפרסם את סיפורכם בדף התחרות באתר הכנס. כבר עכשיו אתם מוזמנים להתחיל לגלגל בראשכם רעיונות לסיפורים. בין המשתתפים יוגרלו ספרים מתנת הוצאת גרף. המועד אחרון להגשת הסיפורים: 18 במרץ 2010.
אז השחיזו עטים, חדדו מקלדות וקדימה למלאכה!  למידע נוסף, בקרו אותנו באתר הכנס.

אתר האינטרנט של עולמות 2010 פתוח!  www.olamot-con.org.
איך עבר לכם כנס מאורות?
21/12/09 00:22
1צפיות
כנס מאורות, כנס המדע בדיוני ואסטרונומיה שהתקיים ביום חמישי שעבר בירושלים היה מוצלח מאוד, אף מעבר למצופה. זאת בזכות המבקרים הרבים שהגיעו לירושלים הקרה והגשומה ונהנו יחד איתנו בהרצאות, סדנאות, משחקים ומופעים.
אם הייתם בין מבקרי הכנס, נשמח לשמוע את דעתכם על הכנס, בין אם בפתיל כאן או בדיון באתר הכנס.

בנוסף, למי שעקב (וגם למי שלא), פורסם פתרון תעלומת "רצח באוריון אקספרס". והרוצח הוא... (היכנסו וקראו!)

אתר הכנס: http://meorot.sf-f.org.il
דיונים באתר: http://meorot.sf-f.org.il/?cat=4
רצח באוריון אקספרס: http://meorot.sf-f.org.il/?page_id=9
כתובות אינטרנט מצורפות:
סוללה ללפטופ
19/12/09 13:50
5צפיות
מישהו מכיר אתר למכירת סוללות ללפטופ (מדובר בדגם ישן יחסית של IBM)
º
תשאל בפורום למחשבים ניידים - 1372
19/12/09 14:45
2צפיות
ערב מעולה! שאלות חשובות :]
11/12/09 20:36
23צפיות
מי שזוכר, לפני כמה חודשים הייתי כאן וביקשתי עזרה במונחים של סטאר-וורז לסרט Fanboys...

כעת אנחנו עובדים על פרק ספיישל של "פאמילי גיא", וזהו פרק פארודיה על "מלחמת הכוכבים - פרק 5: האימפרייה מכה שנית".

ישנם מספר מונחים שאני רוצה לבדוק מהו שמם בעברית.
כשאתקל בכזה, אשאיר עוד הודעה.

בינתיים הנה שניים:
Imperial walker.

דארת' וויידר (סטיואי) מדבר בטלפון כשהוא על הספינה ומפריעים לו לדבר, אז הוא אומר לאדם שבפלאפון:
"Im going to the knee pad.
I`mm gonna call you from the knee pad."

knee pad, יש לזה קשר לסטאר וורז?

תודה מראש.
חג שמח ושבת שלום.
אין לי מושג.
12/12/09 19:27
8צפיות
אני צריך לראות את הפרק קודם.
לא חשוב
12/12/09 20:49
6צפיות
כבר שחררנו את התרגום.
אתה מוזמן להוריד את התרגום מאתר "סרטים", ולהעיר במידת הצורך.
אם תהיה טעות מסויימת במונחי SW, אשמח לתקן.
הצעות
13/12/09 19:06
8צפיות
הראשון - כלי משוריין שנע על 4 רגליים. נדמה לי שתירגמו 'הולכן'.

השני לא מוכר לי בהקשר של הסרטים - מגן ברכיים? תלוי מה קורה בפרק.
תשובה מחובב STAR WARS וותיק.....
15/12/09 21:43
20צפיות
אם אתה זוכר את האימפריה מכה שנית.... דארת' ווידר עסוק במרדף אחר המליניום פאלקון בתוך שדה אסטרודיאים. זה ממשיך עד שמגיע איזה קצין ומבשר לדארת' שהקיסר פוקד עליו ליצור קשר עמו. דארת' פוקד להוציא את החללית משדה האסטרואידים כדי שהוא יוכל ליצור קשר עם הקיסר.

הוא כורע ברך על משטח עגול (PAD) והתקשורת מתחילה. מפה ההלצה על KNEE PAD... אתה יכול לתרגם את זה כ- "משטח הכריעה" מלשון כריעת ברך. הבדיחה היא שמכשירי התקשורת מצריכים כריעת ברך......

מקווה שעזרתי.

חשבתי על זה גם, אבל זה לא מוכר ברשת.
16/12/09 14:35
10צפיות
ואפילו לא ב'ווקי-פדיה'.
זהו ההומור המוטרף של סת' מקפרלן,
16/12/09 16:58
6צפיות
יוצר family guy. כמובן שזה לא יקבל שום ערך רשמי בשום אינציקלופדיה של מלחמת הכוכבים.

כדי להבין את הבדיחה אתה חייב גם להכיר את סוג ההומור של family guy וגם להיות בקיא בכל סצנה של מלחמת הכוכבים

סת', יוצר family guy הוא אוהד מושבע של מלחמת הכוכבים, כל כך הרבה פעמים מוזכרים נושאים מהסדרה, מי זוכר את הפעמון דלת בבית הוריה של לויס שמפעיל trapdoor ששולח אורחים לא קרואים ל-rancor?

מצטער שעונה באיחור..
19/12/09 18:14
6צפיות
בכל אופן, תודה רבה! תיקנתי את זה :)
פרק מצויין, אגב!
יום הולדת בנושא "מלחמת הכוכבים"
10/12/09 13:01
564צפיות
שלום לכולם

מבקשת את עזרתכם בסוגייה:
איך יכולה אמא (זו אני ) להכין לבקשתו של בנה בן השבע, יום הולדת בנושא "מלחמת הכוכבים" אם אין לה מושג וחצי מושג בנושא?

ובמילים אחרות - האם למשהו יש רעיונות למשחקים / פעילויות בנושא?
(15 ילדים, גילאי 7, יכול להעשות או באולם סגור או בפארק).

משהו ערך או היה שותף למסיבות יום הולדת שכזו?

אודה לכל טיפ.

חיפוש בגוגל יתן לך המון
10/12/09 22:42
137צפיות
אבל בעיקרון -

תחפושות מהסרטים,
עוגה בנושא
http://www.coolest-birthday-cakes.com/star-war-the...
אולי מסכים גדולים עם משחקי סטארוורס...

לאיזו כיוון המסיבה הולכת?
תודה
13/12/09 07:37
76צפיות
גוגל דווקא לא היה מאוד ידידותי הפעם , ומסכים גדולים זה לא בדיוק אנחנו

תודה על הלינק של העוגות.

מסיבה של ילדים בני 7 - משחקי הפעלה, משחקי מחשבה וכו'

תודה
אז אפשר כל מיני חידונים בנושא
13/12/09 11:52
106צפיות
ופרסים שקשורים
אולי תחפושות?
שמועות...?
10/12/09 16:18
50צפיות
אז ככה:

חוץ מהמשמועה על משחק חדש שבקרוב מאוד נחשף אליו
ברגעים אלו ממש צצים שמועות(בכל מיני אתרים) שמופצות על ידי עובדים של לוקסארטס(לגמרי במקרה אני מניח) על כמה דברים:
1. סדרה
2. סרט
כןכן, גם אני עדין מנסה לאשש ולמצוא הוכחות
בינתיים זה רק שמועות
I'll keep u updated.
היי!
14/12/09 03:02
14צפיות
לינק? משהו?
איזה משחק? איזה ז'אנר?
סדרה - זו שדיברו עליה כבר בעבר?
סרט - מלחמת הכוכבים 7?
אז ככה
14/12/09 13:44
19צפיות
אין שום סרט -- הניסוח היה מטעה.
סדרה? למה צריך שמועות כשיש עובדות -- כנראה התכוונו לסדרה המצולמת.

משחק חדש? The Force Unleashed II
למה? הו למה? כשאפשר לעשות חידושים ו/או המשכים ל-X-wing ותואמיו הנהדרים...
מקווה שהמשחק הזה לא ייצור עוד בעיות כמו קודמו.
º
אז ההר לא הוליד אפילו עכבר?
15/12/09 03:52
12צפיות
פורס אנלישד 2 זה דיי מגניב
16/12/09 02:25
11צפיות
הראשון היה כייפי וכמשחק הוא היה נהדר

אפשר מידע על הסדרה המצולמת?
המשחק אכן היה מהנה
16/12/09 10:47
12צפיות
רק חבל שכל הקונספט שלו הוא "איך לקרוע את התחת עם ה'כוח'" במקום סיפור מעניין, שלא נאמר גם הגיוני. הוא היה continuity-rape אחד גדול.
מקווה שהשני לא יהיה כזה גם כן.

בקשר לסדרה המצולמת:
http://starwars.wikia.com/wiki/Live_action_show
קיצר
16/12/09 13:16
7צפיות
לא נראה את זה בזמן הקרוב.

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה