בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום מזג-האוויר. הפורום משמש כבית חם לכל חובבי מזג-אוויר ותופעות אקלימיות. הפורום מיועד לכולם - לחובבי המטאורולוגיה, לאנשי המקצוע בתחום ולכל אחד המעונין לקבל מידע על מזג האוויר בישראל ובעולם. בפורום תמצאו תחזיות, ניתוחי מפות, שיחות על תופעות מ"א ותופעות אקלימיות, ולמעשה כל דבר שקשור בצורה ישירה או עקיפה לתחום מזג האוויר. 

כל הארה, הערה, בקשה, הצעה מכל סוג - אפשר תמיד לשלוח אלי במסר.

גלישה נעימה!

ניב

שרשור דיווחים מהשטח ליום ד' 23.04.14
23/04/14 06:47
10צפיות
ק.מזרע 13.2 מ"צ 95% בשעה 06:15
הלחץ 1016.5. בהיר ללא רוח.

בפרדסיה 25.1 מע' 56% לחות
23/04/14 13:31
מינימום הלילה- 13.7 מע'.

קיבלתי אישור לפרסם את המחקר ב-A.M.S
22/04/14 19:18
419צפיות
אין סוף לתחושת האושר כרגע!
שלחו לי את כל ההנחיות איך "לאקדם" את המחקר, והציעו לי כמה חברי צוות משלהם ללוות את המחקר, כי מראש סיפרתי להם שכעת אני לא באקדמיה.
הם סימו את המייל שהם מקווים שהמחקר יצליח בביקורת העמיתים, שכן אז יהיה מדובר במהפך גדול בכל התפיסה על המשובים הגלובליים וההסתכלות שלנו על השינויים האקלימים.

º
כל הכבוד יניב!
22/04/14 19:20
57צפיות

º
22/04/14 19:33
13צפיות

º
כל הכבוד יניב! :)
22/04/14 19:41
26צפיות

כל הכבוד... עדיין לא מדובר באישור פירסום
22/04/14 19:50
210צפיות
אבל מדהים שג'ורנל כזה מתייחס ולא פוסל על הסף טיוטת מחקר שאינה אקדמית... כנראה הם באמת חשים שיש פה משהו.
אישור לפרסם מתקבל רק לאחר peer review ... ויש לא מעט כללים וחוקים של כתיבה וצורת הצגה שאתה עדיין לא עומד בהם, אבל מדובר בצעד גדול קדימה.
אני מציע לך (בדומה למה שהם הציעו) - למצוא חוקר שפירסם כבר ובעיתונים מכובדים, ולהעזר בייעוץ שלו לצורך כתיבת המחקר. - המחיר כמובן "חלוקה בקרדיט".  ייתכן שחוקר משמעותי מאחד הגורמים האקדמיים שפנית אליהם ישמח לעשות זאת וזה טוב לצרף שם רציני בתחום למאמר.
ועוד דבר קטן - לעיתים לג'ורנלים יש חוקים שאסור שהמחקר יתפרסם קודם באמצעים אחרים, ולכן אתה צריך לבדוק האם נכון שאתה מפרסם משהו כרגע באינטרנט.

בקיצור שיהיה בהצלחה!!  (הכל מניסיון בפירסומים בתחומים אחרים, ולא בתחום מזג האוויר ובג'ורנלים הנ"ל)

בדיוק לזה התכוונו שרוצים להעביר PEER REVIEW
22/04/14 20:03
205צפיות
ומוכנים לקבל את המאמר לאחר כמה שינויים שביקשו שאבצע, להוריד כמה דברים, והציעו לפצל את המחקר ל-4 מאמרים:

1- השפעת ה-SFU על ה-AO בתיקוני הנוסחאות שהעאלתי מהמחקר שמצאתי.
2- תיאור מנגנון ה-qbo וה-ao ע"י תיווך ומאזני אוזון.
3- הוכחת האוזון כגז קורלטיבי יותר, בצירוף שני המחקרים הראשונים שמהווים את הבסיס התיאורטי לבחירת האוזון מראש, מאשר פד"ח, בהתאמה לטמפ' הלגובליות.
4- שימוש בכל 3 המאמרים הראשונים, להצעת השפעת השמש כגורם העיקרי דרך מנגנונים אלו, לפתרון בעיית ההתקררות במינימום מאונדר ודלתון.

ראה הודעתי אחת למטה בדיוק בענין זה
22/04/14 20:35
134צפיות
לגבי הצורך שלי בעזרה מכם, וכמובן שכל מי שיעזור לסיים את המחקר כהלכתו, יוכנס שמו לעורכי המאמר.
יש שם 4 מאמרים כעקרונית, מענין עם היה תקדים לזה שמישהו הגיש להם במכה 4 מחקרים לביקורת עמיתים...

כעת כדי "לאקדם" את טיוטת המחקר למאמר
22/04/14 19:52
208צפיות
אצטרך עזרה מכמה חברי פורום באם יסכימו, וכמובן שכל מי שיעזור, יוכנס שמו למאמר.
אני אצטרך את עזרת pfsgroup לניתוחי קורלציות וסימולציות.
את עזרת אליאור גיל בניתוחים סינופטיים.
ואת עזרת רפי ברוך או שלמה בהפקת מפות מסכמות בגראדס.

חברה

אשמח לעזור ככל שתרצה... כמובן ש
22/04/14 20:56
149צפיות
אין צורך ולא הייתי רוצה עבור עזרה שולית כזו ביחס לגודל המחקר ולגילויים לקבל קרדיט מדעי ולהכניס את שמי למאמר.

אני לא חושב שאנליזת נתונים היא שולית.
22/04/14 22:24
115צפיות
וגם בכל מקרה בכל מאמר יש עורך ראשי ומסעיים, כך שבאמת אין כאן גניבת קרדיט, אלא הוקרת כבוד למי שמגיע.
להזכירכם, אתם כבר בראשית מחקר ה-NAO הייתם שם לעזרה... אז שולי זה ממש לא.

אפשר לעזור בשאלות או תהיות?
22/04/14 21:01
112צפיות
וגם הייתי שמח להבין,בחיי שניסיתי אבל זה ממש כמו סינית(המנגנון) ,את המקדם הבנתי.

לא צריך להכניס עוד אנשים לכותבי המאמר.
23/04/14 07:40
56צפיות
יניב- בתור מי שמכיר את האקדמיה הכלל הוא שרק אם מישהו ביצע חישובים/ניסויים צריך להכניס את שמו לכותבי המאמר.
אנשים שעזרו בעריכת המאמר קרי תיקוני שגיאות הצעה לניסוח
לא מוסיפים את שמם לכותבים!
אם רוצים מכניסים אותם בסוף לפסקה של התודות acknoledgements

º
בהצלחה יניב
22/04/14 21:02
28צפיות

כל הכבוד.
22/04/14 22:00
50צפיות
שיהיה בהצלחה, דווח עוד בהמשך.

º
בהצלחה!
22/04/14 23:49
11צפיות

º
שמח מאוד לשמוע!!כל הכבוד!
23/04/14 00:02
13צפיות

בהצלחה
23/04/14 07:01
47צפיות
יישר כוח.
:)

בועז

º
כל הכבוד, אשתדל להציץ במאמר.
23/04/14 07:41
7צפיות

º
יפה מאוד, מנועים מלא קדימה.
23/04/14 08:07
3צפיות

º
כל הכבוד! בסוף הצדק מנצח !!!
23/04/14 08:21
4צפיות

º
כל הכבוד
23/04/14 09:39
2צפיות

º
בהצלחה!
23/04/14 10:00
2צפיות

º
בהצלחה יניב!!!
23/04/14 12:01

O3 מול טמפ' לאורך עידנים גאולוגים
23/04/14 12:31
27צפיות
יניב שלום
האם בדקת כיצד ריכוזי האוזון השפיעו על הטמפרטורה הגלובלית לאורך תקופות גאולוגיות.
אני גאולוג בהשכלתי (תואר ראשון בלבד) ואני לא עובד בתחום כבר שנים רבות אך זכורים לי מספר מאמרים שקושרים בין ריכוז ה CO2 באטמוספרה לטמפ הממוצעת כמו גם לחומציות מי הים וטמפרטורת מי הים. לא זוכר מאמר שהשווה בין ריכוז ה O3 ו CO2 וחומציות מי הים (הים הוא המאזן הגדול ביותר לריכוז ה CO2 באטמוספרה) לבין טמפ' הים.
אנא המשך במחקר.

התגובות מראשי האונ' בישראל שקיבלתי
23/04/14 12:40
72צפיות
מד"ר קארין הספל, מנהלת החוג למדעי האטמוספירה, שליוותה את מחקר ה-NAO בשנתו השניה:

"Yaniv shalom,

What you sent is very interesting. I had not heard from you for a long time. What is your status?

More questions - Did you work on it with any of those you emailed, or entirely on your own? Do you want to publish it? Do you want one or more of us whom you emailed to be co-authors? If so, it will need to be rewritten in the language of a manuscript, and we can help you with that. First, I am waiting to hear Chaim Garfinkel's opinion of the analysis.

Caryn".

מד"ר חיים גורפינקל, שהובא במיוחד מחו"ל עם תחום התמחות ומחקר ב-NAO ואוזון:

"Hi Yaniv,

It is good to hear from you again. I read over what you wrote.

The extent of the claims you are making is quite large, and demonstrating them convincingly would require quite a lot of time and effort.  I don't understand your mechanism involving tropical upwelling determining the QBO phase (though it is true that the QBO period, and to a lesser degree amplitude, is controlled by tropical upwelling; it also is true that tropical upwelling is related to vortex strength on interannual timescales). Perhaps it would be easier to discuss this if we sat down in person.

That being said, I think your results on the intraseasonal variability within DJF are very interesting. A paper that related to the NAO/solar output variability/QBO would be publishable if it turns out that  intraseasonal solar  output variability and the NAO are correlated one direction during one phase of the QBO and are correlated in the opposite way during the other phase of the QBO. It is well known that on itnerannual timescales, this relationship is true (http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/0... is the classic reference, while http://depts.washington.edu/amath/old_website/rese... is a more recent paper). I don't think one would need to "prove" a mechanism to get such a paper published; there have been over 20 papers on the solar cycle/QBO/vortex relationship over the past 25 years, and to the best of me knowledge the community still hasn't decided on the likely mechanism.

-Chaim"

מד"ר פנחס אלפרט, מנהל חוג גיאופיזיקה מאת"א:

"Yaniv Shalom

I remember you well and was then impressed by your vision
and ability to combine different data-sets in an interesting way.

BTW,
My name is Alpert not Halperin.

I looked thru your article and strongly suggest you to contact Dr. Nili Harnik
who deals with Stratospheric-Tropospheric interactions in depth.

Nili Harnik <harnik@post.tau.ac.il>

Or perhaps
Dr Chaim Gafrinkel from Hebrew Univ.

Best wishes

Pinhas"

לא ציפיתי לקבל תמיכה כזאת גורפת, שכן בפעם האחרונה לפני שנפתרה בעיית ה"אינוורסיות", לא הרגשתי שפתרתי באמת את הבעיה, אלא סתם הייתי כמו כולם, עוד אחד שמצא עוד קורלציה, וראה רק את זנב האריה, אך לא את כל האריה עצמו.

תחזיקו אצבעות, כנראה שיגיע גם מימון למחקר הפעם.

כל הכבוד יניב (:
23/04/14 13:59
7צפיות
בהצלחה (:

impressive
23/04/14 14:08
בהצלחה!

התחממות כדור הארץ גורמת להתקררות הסטרטוספירה
69תגובות
20/04/14 21:32
719צפיות

מצורף
בקישור

בועז

(המשך...)

מצורף בקישור

בועז

נתקלתם בקשיי התחברות לאתר|?|
23/04/14 11:54
7צפיות
|שמאל|גולשות וגולשים יקרים,
במידה ואתם לא מצליחים להיכנס לשם משתמש או נתקלים בקשיים לעדכן את הסיסמא שלכם  - פנו אלינו למייל Forums@tapuz.co.il ונסייע לכם.
הקפידו לתאר את התקלה אותה אותם חווים בצירוף שם המשתמש שלכם.
אל ייאוש. גם אם אין לכם גישה למייל עמו פתחתם את שם המשתמש יש לנו דרך לעזור.

המשך גלישה נעימה ב|תפוז|

צילום לויין לפי תאריך ושעה
22/04/14 10:01
158צפיות
האם יש אפשרות לקבל תצלומי לוין לפי תאריך ושעה

º
היי רותי, לאיזה תצלום לווין את זקוקה?
( לעסק שלי )
23/04/14 01:13
27צפיות

בקישור הבא תמצאי הרבה תצלומי לווין עדכניים
23/04/14 07:53
64צפיות
עם תאריך ושעה כאן

בהצלחה

לגזור ולשמור דצמבר 2013
21/04/14 14:51
673צפיות
לגזור ולשמור דצמבר 2013
חמישי בצהריים

º
חמישי לילה ירושלים נצורה.
21/04/14 14:53
502צפיות
חמישי לילה ירושלים נצורה.

º
שישי בבוקר ירושלים חצי מטר שלג
21/04/14 14:54
449צפיות
שישי בבוקר ירושלים חצי מטר שלג

המפות נמצאות בארכיון של מודל CFS
21/04/14 15:02
265צפיות
האמריקאי. המודל הכי מדויק למערכת היה UKMO הבריטי.

לא יכול להיות סיכום יותר מוצלח!!!
21/04/14 16:24
254צפיות
לחורף הכי מוזר שחוויתי בארץ הקויידש, ב-54~ שנותיי...

º
חורף של מערכת אחת
21/04/14 16:26
140צפיות

יש קישור לארכיון הבריטי ? או רק ל-CFS
23/04/14 06:49
8צפיות
מעניין יהיה להשוות

תודה

º
המערכת הלא נשכחת.. שלושה ימים ללא שינה
22/04/14 16:34
65צפיות

º
אנימציית התפתחות המערכת
21/04/14 17:41
344צפיות
אנימציית התפתחות המערכת

º
אנימציית טמפרטורות במפלסים החשובים
21/04/14 17:44
213צפיות
אנימציית טמפרטורות במפלסים החשובים

שלג עם רוחות דרומיות בקרקע
21/04/14 17:49
353צפיות
שלג עם רוחות דרומיות בקרקע
נדיר מאוד. בד"כ הרוחות צפון מערביות בזמן שלג בישראל.

º
ב- 13/12/13:00Z
21/04/14 17:51
149צפיות

גזירת הרוח הזו ב-2-3 ק"מ התחתונים
21/04/14 17:56
350צפיות
היא מרכיב קריטי בהנמכת רום השלג וב"ניטרול" הים החם.

זו הסיבה שלא פחדנו לדבר על שלג שייערם בירושלים יומיים-שלושה לפני האירוע.

לא פחדתם?
22/04/14 20:13
234צפיות
נתתם צפי  שרחוק שנות אור מכל ניתוח אפשרי של כל מודל למעט המודלים הקיקיונים באותה תקופה.

צר לי לאכזב אותך ידידי אבל במערכת הזאת הערוץ שבו אתה עובד נכשל וכל קהילת המז"א יעידו על כך, אני מהצד הבנתי מהתחזיות שלכם שצפוי שלג קל/מעורב בגשם בבירה ותו לא.

הצפי שלכם היה למשהו שחולף מהר ומשהו שלא משאיר אחריו את אחד השיאים ב100 שנים האחרונות בירושלים.

אני מנוע מלתת צפי  כלשהו כיוון שאני בעצמי עדיין חובבן אך כצפויי מאנשי מקצוע  ברמתך עם ידע אדיר בתחום לתת צפי כזה מגמגם ואז להגיד שצפיתם את זה, קצת מביך.

אני מנוע מלהזכיר שמות אך עלה חזאי בתקשורת יוצא יחידות חיזוי של חיל האוויר ואמר שבחמישי בערב השיא מאחורינו. כמדומני זה ממש לא היה השיא, רחמנות על המגיעים מכביש 1 באותו ערב שפשוט נתקעו.

בקיצור ולעניין-בנושא הנ"ל כדאי שתלמדו לעתיד שהציבור חייב לקבל את המידע המדוייק כיוון שכל המודלים הראו תרחיש של שלג כבד בבירה שימנע מהחיים להתקיים ואתם בחרתם להנמיך ציפיות ולדבר על התקופה ואפילו הזכרתם את פרמטר הים החם אז להגיד שצפיתם את ניטרול הים החם לא נכון.

בכל זאת תהיה פתוח לביקורת כי זה לא אישי, אינני מכיר אותך וכמובן יודע על סמך הניתוחים שלך שאתה תותח בתחום, אבל במערכת זו נכשלתם כמו גם ערוץ 22.

אני, בשונה מיניב, לא עונה לטרולים
22/04/14 20:24
213צפיות
אתה יכול לעבור לשאר הניקים שלך ולנסות גם שם.

אתה מתנהג בבריונות בפורום הזה..
22/04/14 20:36
190צפיות
כולם סרים למרותך, אני טרול כי אני מבקר את ערוץ 10?
ניקים? יש לי ניק אחד מאז 2006.

אתה לא יודע לקבל ביקורת ואין מה לעשות זה לא ישתנה כנראה לעולם, לא מצפה ממך שתשתנה.

עצוב שאצלך טרול זה מי שמבקר אותך. אין לך מה לענות אז אתה בוחר להאשים אותי בניקים כפולים.

בכל אופן רק שתדע שכולם פה מתים מפחד לענות לך, אבל אני לא כי אני ואתה בשר אדם לא שונים, אז מה עם אתה עובד עם דני רופ בערוץ 10 לא עושה אותך שונה ממני, בעצם אפילו כחובבן אני חושב שרמת הידע שלי לא נופלת ממך, עלה והצלח אליאור.

וזה בסדר אל תענה לי, האגו כנראה לא נותן|מצדיע
22/04/14 20:41
174צפיות
אדום בפורום ועובד בערוץ 10, בהחלט מכובד אבל אתה לא חזאי הדור עם כל הכבוד לך, לי אין כבוד לאנשים שלא מכבדים אחרים, תהיה בנאדם קודם ואח"כ חזאי.

מהיום שבועז חזר לפה אתה מתעסק רק בלנגח אותו.

º
אגו בגימטריה זה 10.
22/04/14 20:49
73צפיות

תתפרע. תקלל. תביא עוד ניקים. עדיין לא תקבל
22/04/14 21:45
187צפיות
יחס רציני.

ואין לך סיבה להתלונן
22/04/14 21:52
211צפיות
הסיבה שאתה לא מקבל תשובה רצינית היא שאתה לא מחפש תשובה רצינית. אתה רק רוצה להראות שהכנסת לחזאים מקצועיים. זה שקוף ונשפך מההודעות שלך. כנראה שזה מקל במשהו על רגשי הנחיתות, גורם לך להרגיש קצת יותר טוב עם ה"חובבנות" שלך. לא פלא שאתה מתחבר עם בועז. מצאה מונית את מינה

אם כבר אז מדוע אליאור דני
22/04/14 22:04
156צפיות
כשהינו סביב ה6 ימים למערכת  אמר  אז  שברבעי סיכוי אפסי למערכת או משהו בסגנון כאשר כולם פה בפורום וגם ברוב המולדים ראו מערכת כזו או אחרת, בדרך כלל דני נזהר בטווחים בינונים ומעלה ומסתיג אז כולם זוכרים את המשפט הנחרז, הזה ושלא לדבר שיום לפני הסערה די צחק על אנשים שאגרו מזון . נשמח להסבר

בגלל שאיסי שש ימים לפני המערכת, עדיין
22/04/14 22:39
120צפיות
זרק את האפיק מערבית מאוד מאתנו... ולגבי החזוי המדוייק של המערכת, על ידי החזאים.. אף חזאי ואף חובב במזרח התיכון כולו, לא ציפה את משי היה בסוף.. אפילו טל ברניע ויניב שהיו קרובים במרכאות, למציאות, לא תיארו את משי היה..  לא שמעתי מאף גורם שירושלים תקבל את סערת המאה,,. לבוא כל שני וחמישי ולדון בנושא.. לא חושב שזה מועיל משהו.. תמשיכו הלה , עד לסערה הבאה

אגיב לך על המשפט האחרון
22/04/14 22:23
143צפיות
"מצאה מונית את מינה"?

בבית שבו גדלתי לימדו אותי עבודה מהי, כאשר תהיה לי משפחה בע"ה אעבוד גם בתור מנקה להתפרנס, זה שאדם הוא חזאי (בועז הוא חזאי) לא אוסר עליו להפעיל מונית.
ההפך הזלזול במלאכת אדם תהא אשר תהר מגיע משחצנות ומעליונות כלשהי שמחליאה אותי.

בכל אופן תוכל גם לשאול את בועז אני מכיר אותו תקופה די קצרה האמת, ככה שאני לא יודע איזה סיפור דמיינת לעצמך אבל אל תסיט את הביקורת שלי לכיוונים כאלה, אני לא ילד קטן ובטח שלא מפעיל ניקים כמו שאמרת, אני פשוט ביקרתי את התחזית שלך לארוע דצמבר האחרון, תודה שטעית מה כל כך קשה?

אף אחד בפורום לא מעיר לך אבל זה שנים שההערות שלך פוגעות באנשים פה.

אתה מתנשא ואליטיסט לדעתי מגיע לך להחסם
22/04/14 23:21
118צפיות
יש רוע מכוון בדברים שלך , לא משנה מי אתה ומה אתה חושב שאתה אין לך זכות לפגוע ככה באנשים בפומבי . אתה צוחק על כל נהגי המוניות? זה גובל בגזענות.

º
הכוונה לאליאור גיל
22/04/14 23:22
45צפיות

חצי מטר שלג בירושלים
22/04/14 12:46
364צפיות
איך אפשר לשכוח,שבר את השיא של חורף 1991/2 האגדי.

חבל רק שבכך סיכמנו את החורף

בועז

חורף מתבטא אצלך רק בשלג?
22/04/14 23:49
124צפיות
ובלי שלג אפשר "לסכם את החורף?" זה אפילו הזוי יותר מתחזית לטווח של חודש...

º
כצפוי
23/04/14 02:20
37צפיות

בועז לצערי מקריאת התוכן של התגובות שלך
22/04/14 08:57
535צפיות
אני חושב שמטרה אחת יש לך - לצבור עוד רייטינג לאתר המסחרי שלך, במובן זה - שלא משנה מה אתה כותב, אבל עצם העובדה שאתה כותב משמע אתה קיים. במיוחד עם הקישורים שאתה נותן לתוך האתר שלך - לכתבות נחותות ולא מדויקות.
הדבר מתחבר לשיטה המלוכלכת שלך לטעמי לגניבת דעת מחפשים של אתרים ספציפיים באינטרנט בכל התחום של מזג האוויר.
שיא החוצפה הוא שהחיפוש "תפוז מזג אוויר" בגוגל, עם כלי חיפוש "בשבוע האחרון"  למשל  - מתוך 6 התוצאות הראשונות , 4 מובילות לחדשות בתוך האתר שלך - שכמובן מתוכן אין שום לינק לתפוז.

כלומר מצד אחד אתה גורם נזקים כלכליים לחברת "תפוז" בשיטות שנויות במחלוקת בלשון המעטה, ומצד שני אתה נכנס לכאורה כחבר בקהילה, וכותב בתוך הפורום???

אני מבקש ומציע .... שתתקן את האתר שלך , כך שמי שבאמת מחפש מונחים בתחום מזג האוויר, חדשות בתחום מזג האוויר וכו' - יגיע גם אלייך. אולם מי שמחפש אתרים אחרים - שיגיע לאתרים אותם חיפש ולא לדפי החדשות אצלך באתר.

האמת שלא הבנתי ..האם ציפת באמת לקבל תשובה ?
22/04/14 16:59
223צפיות
מדובר על גאון אשף ובעל חזון אינטרנטי ושיווקי מבריק ביותר ( האיש גאון שהוסיף את העיר ההונגרית MAKO כך שגם מי שרוצה לקבל תחזית ממאקו מגיע אליו ) בעל אתר מזג האוויר הגדול והיפה במדינה .
מפה לא תצא לך הישועה וכאן לא תקבל תשובות לא להודעה הזאת ולא להודעה שפתחת לפני כחודש כמעט באותו נושא  לא בגלל שאתה לא צודק אלא משום שהאיש מקבל ( כנראה ) גיבוי .
פיזור ההודעות שלו עם לינקים לאתר שלו נעשה בכל מקום ובכל דרך. למרות צידקתך שים לב שאף אחד לא הגיב ותאמין לי שלא מעטים ראו את ההודעה ואת המסקנה תפנים ותבין
אתה לבד.
בועז לא עונה בועז גם לא יתקשר , בועז לא יענה לשום הודעה  שיכולה להרשם לרעתו הוא מתעלם ..האיש כבר גאון , אמרנו ?

אני לא מצפה לתשובה, רק לתיקון העוול
22/04/14 17:41
204צפיות
ויש לי תחושה שנופתע ואכן זה יקרה ובקרוב.  
לטעמי זה גם יותר נכון עיסקית עבורו - בשום מקום ובשום עסק, אדם שגורם נזק ללקוחות שלו לא מחזיק מעמד יותר מידי זמן.

פניתם לגוגל? האם זה בכלל חוקי? שווה לבדוק
22/04/14 18:32
253צפיות
כמו שנאמר כאן, מהאיש עצמו לא תבוא הישועה.

לא יעזור לכם לנסות לגרש את בועז מכאן..
22/04/14 20:02
208צפיות
הניסיונות האלה הם ספאם כי זה פעם שנייה או שלישית שאותו ניק מעלה את המידע הלא מעניין הזה.
מה אכפת לכם מה בועז דיין עושה או לא עושה באתר שלו?

חבל שאתם מנסים לנגח חבר שהקים ואני מדגיש הקים את הפורום הנפלא הזה (היה פעם לפחות פורום נפלא)

אין שום מטרה לגרש. גם אנשים נפלאים...
22/04/14 21:08
155צפיות
עושים לפעמים מעשים גבוליים, ופוגעים בחברים שלהם. ההבדל הוא שהם מכים על חטא, מתקנים את העוול ומתנצלים.
כמובן שאין שום בקשה להתנצל אלא רק לתקן את העוול.  אם המידע לא מעניין אותך זה בסדר... יש הרבה מאוד שנושאים צרכניים כן מענינים אותם, ולא רוצים שירמו וידפקו אותם.

" עדת מעריצים "
23/04/14 00:27
80צפיות
זה בסדר , זאת זכותך המלאה .
אמן אמן אמן
עבורך זה ספאם --עבור אנשים אחרים זה מקצוע ועבודה .אין צפייה שכל אחד יבין את ההודעה שהוא פתח ויקח זאת לתשומת ליבו.
מה שעושה האיש אלו מעשים לא ראויים מבלי לדעת האם זה חוקי או לא . מי שצריך מבין .ומי שלא ממשיך  ממשיך להריע לאליל.

מפתיע אפילו אם הגיל בכרטיס שלך מדויק..
23/04/14 00:40
87צפיות
אשכרה הבנה ואמירות שמתאימות לגיל צעיר בהרבה שנים.

אולי תופתע . אני לא בונה על זה
22/04/14 19:05
178צפיות
מאדם שמגדיר ( או הגדיר עד לא ממזמן ) את עצמו בעז דיין מנהל השרות המטראולוגי הפרטי בישראל
http://www.israelweather.co.il/news-weatherview.as...
( לא בדקתי לאחרונה , חפש שירשור פה בתפוז על הנושא ).
עדת מעריציו של האיש פה ועל פני הרשת גדולה והם אלו שנותנים לו את הכח עם שירי הלל להמשיך ולהתנגח במי שלא מסכים עם דרכו של האיש.

אני לא מצפה להתפתחות חיובית הלוואי ואתבדה

בסתיו הקרוב צפוי אל ניניו
22/04/14 20:23
195צפיות
מתוך הדף :
https://www.facebook.com/EarthWindMap?fref=nf

:El Niño event is predicted for this fall. This image shows recent sea surface temps in the Pacific. Most of the anomalous heat is still under the surface.

http://earth.nullschool.net/#current/ocean/surface...

עדכון צהריים - שרב כבד חמישי -שישי ואחרי זה
21/04/14 13:35
914צפיות
עדכון צהריים - שרב כבד חמישי -שישי ואחרי זה
אולי שבירה רטובה. כרגע זה נראה עלוב ביותר המשקעים שצפויים ביום שבת בבוקר ואולי לא יהיה כלום.
השבירה של השרב וכניסת אוויר קריר יותר צפויה נכון לעכשיו ביום שישי בערב... נעקוב

º
לא נורא... גם זה משהו באפריל הלוהט הזה
21/04/14 16:20
227צפיות

שום "שבירה" לא תהיה בשישי
21/04/14 16:47
386צפיות
כבר ראיתי איזה "שבירה" היה ביום שבת שהיה כתוב עאלק בכל התחזיות הזבלה האלה ש"אחרי הצהריים יחדור אוויר יותר קריר ולח" עאלק
אז ירד אולי 2 מעלות מהמקסימום ואז פתאום התחיל לעלות החום ונהיה פשוט לוהט בערב והגיע בסוף לפאקינג 32 לפחות מעלות בכל המרכז בבית דגן ובחוף תל אביב ובחוף אשקלון ובנגבה וכל המרכז בקיצור
וגם הלילה לפני זה היה חם נורא והיה 29 מעלות מתי שהיה צריך להיות כבר 17 מקסימום במרכז
העיקר שוב גל חום קיצוני שיגיע לפאקינג 40 מעלות בלי בעיה במרכז וגם אל תשכח שהתחזיות תמיד טועות ובסוף תמיד יותר חם בהרבה ממה שכתוב ב"תחזית" עאלק

תחומי עניין רלוונטים:
ה"שבירה" הזאת תידחה לעוד כמה ימים
21/04/14 16:52
264צפיות
וגם אחרי ה"שבירה" הזאת שאתה אומר עדיין בדוק יהיה חם מהרגיל בהרבה כמו שכל הזמן חם בשנה המזויינת הזאת!
מאי יהיה לוהט יותר ממה שהיה ב 2010 וגם יוני וכל החודשים אחרי זה ולא תהיה אפילו טיפה אחת של גשם לפחות עד דצמבר

ועוד העיקר אצל בועז דיין כתוב שיהיה רק 25
21/04/14 17:00
304צפיות
מעלות ביום חמישי ושישי בתל אביב חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
זה פשוט בדיחה הדבר הזה
יהיה אולי שלושים וחמש
אם היה 25 לא הייתי אומר מלה אפילו שחם לי
25 זה עוד קריר בשביל השנה הזבלה הזאת
תוך שניה התחזית אצלו תקפוץ לשלושים ומשהו בשביל לא לעשות פאדיחות
בועז דיין אין לי משהו נגדך אבל זה פשוט משגע אותי כמה שהמספרים אצלך תמיד נמוכים בהמון מעלות ממה שבסוף יש
כנראה לא אתה כותב את המספרים בעצמך אלא עושה את זה תוכנה ויש בה משהו דפוק

º
sharav40..תרגיע קצת ב"ברכות"
21/04/14 18:03
120צפיות

כן תהיה "שבירה" אבל די הדרגתית
21/04/14 17:38
228צפיות
כמו שזה נראה כרגע ,  וללא רוחות חזקות  כי השקע השרבי רדוד ( אולי יהיו פרצי רוח מקומיים ורגעיים ).
יום שישי צפוי להתחיל עם הטמפ ב850 מעל 22 מעלות ובסופו ( שבת בבוקר ) הטמפ צפויה להיות מתחת 15 מעלות ורוחות צפ מערביות.

הגפ"ס מראה על הקלה במקום שבירה
21/04/14 17:59
210צפיות
החל מיום חמישי הקרוב תיכנס לאזורנו חזית שרבית שתישאר כאן לפחות עד יום שבת שלאחר מכן (3.5)... עם זאת המערכת תהיה במצב של UPַ&DOWN
חמישי-שישי....שרב כבד-קיצוני
שבת-ראשון... שרב קל
שני-שלישי.... שרב בינוני
רביעי - שישי... שרב קל-בינוני
שבת... שרב קל

אינדקס שרב.....(מתייחס לכל הארץ למעט החרמון ואילת)
שרב קל:  28-33
שרב בינוני:  30-35
שרב כבד:  33-38
שרב קיצוני: 36-40.
תרבחו ותסעדו.

אם נגיד הטמפ' עברה את ה 40 מע'
21/04/14 18:03
183צפיות
שזה אומר 45 ומעלה האם זה גם נחשב קיצוני?

º
הכוונה שרב קיצוני
21/04/14 18:04
88צפיות

אין הגדרה לשרב קיצוני כמדומני
22/04/14 12:54
47צפיות
ההגדרה היא לשרב: קל,בינוני,כבד,כבד מאוד
עומס חום קיצוני מעל טמפרטורה של 45 מעלות בתנאי לחות נמוכים ומעט מתחת לטמפרטורה זו עם תוספת של לחות.

ההתייחסות למעט אילת עין גדי וכ"ו....
21/04/14 18:05
135צפיות
שם.. 40 זה טמפרטורות ממוצעות לקיץ... והקיצוני עלול להגיע עד 46-47 מעלות...

ועוד שאלה
21/04/14 18:09
84צפיות
אם נגיד קרה מצב ונמדדים 50 מע' בצל כמו שהיה ב 2010 באחד החושי הי אם איני טועה נמדדו איפשהו 50 מע' בארץ האם זה גם נחשב שרב קיצוני

º
נראה יותר בהגדרת "טמפ' קיצוניות"
21/04/14 18:38
59צפיות

אוקי
21/04/14 18:51
52צפיות
תודה רבה

40 מעלות זה לא בדיוק הממוצע לאיזור אילת
21/04/14 19:47
161צפיות
קרוב ל-40 כן, שרבים קיצוניים בקיץ יכולים להגיע באמת ל- 47 מע'.

אנסמבל...
21/04/14 18:22
399צפיות
אנסמבל...
נראים כרגע כמה ימים נוחים (ואולי יותר מזה) בסוף החודש.

יש חדש לגבי מתי ישבר השרב בשישי?
22/04/14 15:17
91צפיות
ע"פ התחזיות ביום שישי התקררות ניכרת, אך מתי ביום שישי?

תודה

לפי עידכון ערב השבירה תתחיל כבר בבוקר שישי
22/04/14 19:56
157צפיות
לפי עידכון ערב השבירה תתחיל כבר בבוקר שישי
אז השקע השרבי מצפין והרוחות הופכות להיות מערביות.
השקע לא עמוק ולכן לא צפויות רוחות חזקות לפי זה ( אבל אולי ההפרש טמפ הגדול  ים - יבשה יתרום להתחזקות של  הרוח  )  להערכתי הירידה בטמפ תורגש בתחילת היום  בעיקר בחוף ופחות בפנים הארץ ורק בערב הטמפ ירדו גם בפנים הארץ, זה גם מה שרואים מפות 850 מב .

מחקר חדש מדוע הואטה ההתחממות בשנים האחרונות
22/04/14 14:25
280צפיות
זה לא שאנחנו לא ממשיכים להתחמם פשוט ההתחממות האיטה לכתבה

בועז

º
22/04/14 16:00
30צפיות

º
22/04/14 16:02
27צפיות

מספר ציטוטים מהכתבה
22/04/14 16:32
155צפיות
Previous climate models missed this effect because the strong winds had never been observed before, Professor England said.

“The models are improving all the time, but in this case they missed the dramatic observed wind trend. Suddenly something comes along like this wind acceleration that goes beyond what you’ve ever seen before, so maybe it’s no surprise that the models don’t capture it when it is such an extreme event,” he said.

It is unclear exactly what has driven the upswing in wind intensity, the researchers said. It could be natural variation, or driven by another climate factor such as the warming of the adjoining Indian Ocean.

Professor England said it will be difficult to predict when the strengthened winds will ease. But when they do, the world is likely to see a resumption of warming air temperatures.

אז המודלים התעלמו מהגורם הזה, ומסתבר שגם אין הסבר טוב לתופעה הזו, וקשה לחזות מתי האפקט הזה יירגע...
ואולי יש עוד גורמים שלא נלקחו בחשבון, ואולי התופעה הזו היא משוב שלילי/חיובי שמאזנת את העלייה בטמפרטורה?
אז אולי התחזיות לעוד מאה שנים לוקות בחוסר דיוק?
הכתבה הזו רק מראה עד כמה יש לנו עוד ללמוד כדי להבין ולחזות תהליכים אקלימיים

º
התחממות האטה. הקפד על העברית בבקשה
22/04/14 17:28
73צפיות

תודה על התמיכה במחקר-זה בדיוק ה-QBO
22/04/14 19:15
131צפיות
שים לב שהמחקר מדבר על משטר הרוחות המזרחיות/מערביות במשווה, שזה בדיוק הרוחות של ה-qbo בקרקע.
כותבת המאמר לא מכירה את ההסבר שלי המלא, לכן היא מבינה שה-QBO קשור לתופעה, אבל לא מסבירה למה, ומסכמת שאין עדין מספיק ידע בתחום.

המחקר שפרסמתי, מספק את החור של הידע, וכפי שכבר טענתי, נתקלתי במלא מחקרים שכולם מראים קשר, ואף אחד פשוט לא רואה את התמונה השלמה.

לפני התמונה השלמה, ה-QBO גם היה אחראי להתחממות שקדמה להאטה עד עצירת ההתחממות.
כלומר בגלל שיש לי את ההסבר המלא, אני יכול לבחון את כל השנים אחורה, ולא רק כמו שכולם עושים עד עכשיו, מחפשים קורלציות נקודתיות בזמן.

פורום עד סוף העולם מגיע ל|תפוז|
22/04/14 18:34
19צפיות
|גלובוס| עד סוף העולם מחברת מחדש עשרה זוגות גרושים ולוקחת אותם להרפתקה באי אקזוטי בפיליפינים. כדי לסיים את ההרפתקה בהצלחה הם יצטרכו לשים את משקעי העבר מאחור, לשלב ידיים פעם נוספת, להתמודד עם השדים מעברם ולגעת מחדש במה שפעם חיבר אותם. הזוג שינצח יזכה במיליון שקלים שייסגרו בתכנית חיסכון עבור ילדיהם המשותפים.

אתם מוזמנים לדבר על התוכנית בפורום עד סוף העולם
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

שרשור דיווחים מהשטח ליום ג' 22.04.14
22/04/14 06:43
32צפיות
ק.מזרע 13.3. מ"צ 94% בשעה 06:00
הלחץ 1015.8. מעונן חלרית בעננות נמוכה ללא רוח.. אובך קל.

º
בית שאן 16.2 מע' עם 83% לחות
22/04/14 07:30
11צפיות

היום בערד: מינ' 10.9°, מקס' 25.9°
22/04/14 17:51
13צפיות
טמפ' (מהמאגר נתוני השמ"ט) בחוץ כעת: 25.0° עם 36% לחות, ורוח קלה.

טמפ' (מד טמפ' דיגיטלי פנימית) בסלון כעת: 25.2°, מינ' הבוקר: 24.8°, והמקס' היום: 25.3°

סיכום ביניים ב 22 ימים / לחודש אפריל (מדידות טמפ' מינ' והמקס', מהמאגר נתוני השמ"ט)

01/04/14        13.2°  -  23.6°          מעונן חלקית / רוח ערה (30 קמ"ש)
02/04/14         9.9°   -  18.8°          מעונן חלקית / רוח מתונה
03/04/14         8.5°   -  20.2°          מעונן חלקית / רוח מתונה
04/04/14         8.1°   -  21.4°          מעונן חלקית / רוח מתונה
05/04/14        13.1°  -  26.5°          מעונן חלקית / רוח מתונה
06/04/14        17.2°  -  30.5°          רוח קלה
07/04/14        18.2°  -  28.6°          מ"ח עד מעונן / רוח עזה (41 קמ"ש)
08/04/14        11.4°  -  25.1°          רוח מתונה
09/04/14        10.6°  -  23.2°          מ"ח עד מעונן / רוח ערה (30 קמ"ש)
10/04/14        10.6°  -  20.3°          מעונן / רוח מתונה
11/04/14        10.6°  -  26.6°          מעונן חלקית / רוח קלה
12/04/14        11.5°  -  23.8°          מעונן / רוח מתונה
13/04/14         9.4°   -  21.7°          מ"ח עד מעונן / רוח מתונה
14/04/14         8.9°   -  23.7°          מ"ח עד מעונן / רוח מתונה
15/04/14        14.6°  -  27.3°          מעונן / רוח מתונה
16/04/14        18.0°  -  28.9°          מעונן / רוח מתונה / אובך בינוני
17/04/14        12.2°  -  25.7°          מ"ח עד מעונן / רוח ערה (31 קמ"ש) / אובך קל
18/04/14        11.9°  -  27.7°          רוח מתונה
19/04/14        21.7°  -  34.0°          מעונן / רוח סער (63 קמ"ש!) / אובך בינוני-כבד
20/04/14        19.8°  -  30.0°          מעונן / רוח עזה (47 קמ"ש) / אובך קל
21/04/14        13.3°  -  24.1°          מ"ח עד מעונן / רוח מתונה
22/04/14        10.9°  -  25.9°          מ"ח עד מעונן / רוח מתונה

מומלץ לקרוא בחום
21/04/14 08:50
711צפיות
כל מילה נוספת מיותרת

בועז

º
בכל זאת מלה נוספת:זה מ-2008
21/04/14 09:11
179צפיות

נו באמת, הרבה השתנה מ-2008.
21/04/14 13:23
214צפיות
בנוסף תפסיקו לריב ריב מטופש בין שניכם על התחממות האם קיימת או לא קיימת.
התחממות יש הייתה ותהיה כל הזמן כחלק ממחזור כדור הארץ, למה? ככה זה פועל.
היא נבלמה והודיעו על כך בחדשות מ-1998 מאז אין עלייה בטמפרטורה הממוצעת, למה להמשיך לריב על משהו שהוכיחו כבר?

º
אם אמרו בחדשות אז הוכיחו
21/04/14 13:54
117צפיות

º
לא, כי לך יש הוכחות מלפני 6 שנים!"מר יודע הכל
21/04/14 15:24
76צפיות

מתחמם או מתקרר?... עוד מבט על הנתונים
21/04/14 19:00
269צפיות
אחת הבעיות בניתוח המגמה של הטמפרטורה הגלובלית בשנים האחרונות היא השינויים הגדולים שיש משנה לשנה.
כאשר התשובה לשאלה מה המגמה, מושפעת במידה רבה מהשנה שנלקחת כנקודת התחלה.
אם מתחילים למדוד משנת 1998 רואים מגמת התקררות. אם מתחילים מ-1996 או 1999 רואים התחממות.
כדי לנטרל את השנים הקיצוניות, הפעלתי על קובץ הנתונים המצורף את השקלול שמפעילים באולימיאדה על ציוני ההתעמלות...
כלומר בכל שנה אני לוקח את 5 השנים האחרונות מוריד מהן את השנה החמה ביותר ואת השנה הקרה ביותר, ומחשב את הממוצע של 3 השנים האמצעיות.
כאשר עושים זאת רואים שמשנת 2006 (שמייצגת את ממוצע השנים של השנים 2002-2006 שהשנה האמצעית שלהן היא 2004) רואים שההתחממות נעצרה.
כלומר שב-9 השנים האחרונות אין התחממות.
האם זאת מגמה ארוכת טווח, או שמדובר סטייה זמנית מהגמה הראשית?!... אין לי מושג.
בכל אופן חשבתי שמבט כזה על הנתונים עושה יותר שכל מלהסיק מסקנות מנתונים המבוססים על שינויים שנתיים קיצוניים ובחירה שרירותית בשנת התחלה.

ואם תורשה לי עוד הערה, נראה לי שהטמפרטורה של הדיון כאן בפורום תורמת את חלקה הקטן להתחממות הגלובאלית, ואולי כדאי שדיון כזה יתנהל בצורה בצורה יותר רגועה, קרירה ועניינית...

בקובץ המצורף יש נתונים ותרשימים נוספים. התרשימים שהוספתי אני הם בגיליון Temp

תודה !!
22/04/14 12:44
68צפיות
סוף סוף דברים לאמיתה ולא חצאי אמיתות ומניפולציות על גרפים.

תודה:)

בועז

כל עוד מנהל הפורום נותן גיבוי לא יעזור לאף
21/04/14 01:40
673צפיות
אחד. סתימת פיות וחסימת יוזרים היא דבר שבחודשיים האחרונים הפך לשגרה .
לא פלא שרבים וטובים אינם כותבים כאן ועזבו למחוזות שונים .
לא פלא שלמפגש האחרון לא היו קופצים , לא נעים להיות בדבר כזה .
האמת צריכה להיות מול הפנים גם אם היא לא נעימה .

אין ספק,שהפורום הזה ירד חזק
21/04/14 09:57
385צפיות
לאחרונה.
בקושי נפתחים שרשורים,וגם המעטים שעוד כותבים פה ממשיכים להתכתש אחד עם השני,להשמיץ אחד את השני ולהכפיש זה את שמו של זה.

אכן לא קלים הם חייו של החזאי.

כל אחד כאן אגו מפה ועד להודעה חדשה.

איזה יצרים,איזה קנאות וכמה חוסר פרגון ושנאת חינם על שטויות  (אפשר לחשוב איזה מזג אוויר,שהוא למעשה כלום בריבוע,יחסית לעולם הגדול,יש בארץ הזאת,שמצדיק את האופי ה"חברי" של הדיונים)  יש בפורום שלכם!

יחד עם זאת,לדעתי,לא מנהל הפורום (שגם חייו לא פשוטים ,מכיוון שהוא נתון ללחצים משני כיוונים מנוגדים )הוא אשם,מכיוון שרמת התגרנות כאן הגיעה לשיאים כל כך בלתי נסבלים וצורמים לאוזן,שהפעולות שהוא נקט היו חייבות להינקט מתישהוא ואיכשהוא כנגד מחרחרי הריב ותוקעי הסכינים והשנאה למיניהם.

בשורה התחתונה,מי שאשם  באמת הם בני האדם ואופיים  הקנאי המחורבן ,שזה,למרבה הצער,לא ניתן לשינוי.

אין ספק,שלפעולות הדראסטיות שנקט המנהל יש אכן מחיר,אבל גם  לאי נקיטת צעדים היה מחיר דומה,לדעתי.

º
גם אתי חסמו לא יודע למה
21/04/14 10:41
169צפיות

º
שיחררו אותי איזה כיף
21/04/14 10:44
155צפיות

אוי גם אתה נרשמת לתפוז באפריל 2014
21/04/14 11:39
455צפיות
אז מתי חסמתי אותך? בעתיד?
מדליק

º
חחחחח
21/04/14 11:56
114צפיות

אבל כתוב שנרשמת לתפוז באפריל 2014
21/04/14 11:37
352צפיות
נחסמת כי טינפת כל שרשור במילים מגעילות והתאמצת בכל הכוח להרוס את האווירה.
הערתי לך 1000 פעם - אתה לא מצפה שאמשיך עד בלי סוף?

מעניין שאת האפשרות להתכתב איתי ישירות אף פעם לא ניצלת.
ואם אתה חושב שהשרשור הזה יהפוך לשרשורפלצת נוסף שיהרוס גם הוא את האווירה אתה טועה.

לחזור בניק אחר זו כמובן עברה על התקנון
21/04/14 12:01
319צפיות
אבל נשאיר את זה קצת באוויר, שכולם יראו את ההתחזויות ואת הניקים הפיקטיביים שלך.

מה שהיה כאן בפורום לפני כמה שנים לעולם לא
21/04/14 13:59
379צפיות
יחזור כולם עזבו..

º
אוקיי
21/04/14 15:45
101צפיות

אפשר להיות משועשע מהדברים ואפשר גם לקחת
21/04/14 19:45
185צפיות
לתשומת ליבך את הדברים .גם אם תדחיק את הדברים זאת המציאות והיא לא תשתנה גם אם תצייר את התמונה בורוד.
מבלי קשר שמחקת עם יד קלה מאות ואולי יותר תגובות שירשורים שלמים נמחקו חלקם בצדק , חלקם לא וזאת בהחלט זכותך משום שקיבלת תפקיד ניהולי
שעד לפני תקופה לא רחוקה עשית זאת בהצלחה .עזבו כאן המון גולשים חלקם בכירים וחלקם לא וההפסד בסופו של יום הוא לא שלך אלא של הפורום .
אפשר להתעטף באצטלה של אני מנסה ואני עושה הכל על מנת שהפורום יזרום ואפשר גם לנסות לכסות את העינים ותמיד אפשר לתת באן ולמחוק שרשורים
שלמים והמצב ימשיך ללכת לאבדון . בסופו של דבר אתה הנהג ועליך האחריות .
המשך שבוע טוב

באיזה סתימת פיות מדובר?
21/04/14 19:44
195צפיות
בטרולים משועממים שפותחים כל יום ניק חדש ומתחילים לעשות באלגן בפורום?
חשבת אולי למה זה קורה במקום ישר לקפוץ??

אנשים לוקחים את התחום הזה למקומות לא נעימים, במקום ללמוד אחד מהשני, מתנהגים כמו בהמות (תסלח לי על הביטוי) ומתחילים לכתוש.
אם אנשים באמת היו מיישמים את זה הפורום היה נראה אחרת מאיך שהוא עכשיו, וחבל מאוד שזה מגיע למקומות כאלה.

הכתישה והטרוליזם היו תמיד כאן
21/04/14 19:54
176צפיות
משחקי אגו של למי יש יותר גדול היו כאן לפחות ב-8-9 השנים האחרונות . וגר זאב עם כבש התקיים כאן למרות הכל.
גם גולשים " אדומים " ( ואני לא מדבר על אלו שעזבו )   זכו במחיקת תגובותיהם  . אתה מדבר על טרולים שנמחקו
ואני מדבר על בכירים .

זכותם המלאה לעזוב, אף אחד לא מוחזק כאן בכוח
21/04/14 20:04
167צפיות
בגלל טרולים למיניהם הפורום יורד ברמה גם של הכתיבה וגם מקצועית, אפשר בהחלט לשנות את זה כאן והכל מתחיל מהניקים שרושמים כאן.

ניב הוא המנהל הכי טוב שהיה אי פעם בפורום. לא
21/04/14 21:00
341צפיות
יעזור לכל המתוסכלים למיניהם (ארבעה אנשים) שבכל פעם צצים עם ניק חדש ומטנפים את הפורום

º
21/04/14 21:10
37צפיות

º
21/04/14 22:09
19צפיות

º
21/04/14 22:50
21צפיות

º
22/04/14 07:25
11צפיות

º
22/04/14 07:38
15צפיות

22/04/14 08:45
64צפיות
מתברר שוב שניהול הפורום הזה הוא תפקיד כפוי טובה.
לניב מדייניות ברורה ועקבית, והוא אוכף אותה.
הרבה יותר קל להיות פופוליסט, וניב לא נגרר למקום הזה.
בנוסף, ניב בדק איתנו מה מעניין אותנו- ותורם ידע, בהתאם, ללא לאות.
הערכתי הרבה ותודתי נתונות לך.
לי, באופן אישי, נמאס לראות את הירידות האישיות, , היריבויות האישיות, והתחרותיות על כלום.
יש פה אנשים שעושים זאת בהתמדה.
לי אתם מפריעים.
נמאס ספציפית מהירידות על יניב. כמה פעמים אפשר להזכיר אותו הדבר? כמה? לא יודעת אם יניב צודק, לא יודעת מה ייצא ממחקרו, אבל הוא מנסה, והוא תאב ידע וסקרן, הוא טורח ומשתף אותנו, מסביר. מי יודע- אולי עלה על משהו? מחומר כזה בנויים מוביליםבתחומם. דבר אחד בטוח- הוא לפחות מנסה. להבדיל מהרבה קשקשנים שזו, למיצער, חוזקתם.
יש חברים שמנסים לגרור למקומות אישיים, ומשקיעים הרבה אמוציות.
זה מיותר לחלוטין.
חבל.
קחו צעד אחורה, נשימה עמוקה.
זיכרו: זה רק פורום אינטרנטי עממי. פורום שנותן במה, תשובות, ומוסיף ידע ועניין.
זה הכל...

בסה"כ נכנסתי לראות מה צפוי בשבת בגליל העליון, האם מתאים לעשות מסלול הליכה.
למישהו תשובה?
זה הכל.

º
22/04/14 11:21
10צפיות

º
23/04/14 11:58

º
מנהל הפורום = הדוצ'ה ?
22/04/14 01:55
81צפיות

אכן חסרים פה רבים וטובים מהעבר......
22/04/14 03:52
161צפיות
וסתם הובי אני משאיר לחברי הפורום להתחיל לרשום מי הכי חסר לטעמו
מכל עשרות הבכירים שהיו פה בעשור האחרון......

הדיון החוזר הזה לא מעניין אף אחד
22/04/14 08:45
137צפיות
חבל לחזור עליו פעם בשבועיים.  כפי שמנהל הפורום כתב לדיון אחר (שלטעמי היה מאוד מעניין וחשוב). אני מציע שאף אחד לא יגיב ולא ינפח את הדיון הסתמי הזה.

על דיוק מדידות גשם ותחזית מודלים
21/04/14 22:11
249צפיות
על דיוק מדידות גשם ותחזית מודלים
מצ"ב משקעים שנמדדו בסה"כ ב-24 השעות האחרונות מהאתר:
http://hydis.eng.uci.edu/gwadi/
כמו בכל מדידה מלויינים, נמדדים המשקעים באוויר, שבייחוד במקרה של עננות בינונית וגבוהה, חלקם הגדול (ואפילו כולם) מתאיידים בדרך ולא מגיעים לקרקע.

º
תחזית מודל גפס לאותן השעות
21/04/14 22:14
156צפיות
תחזית מודל גפס לאותן השעות

תחזית מודל גאוס-5 לאותן השעות
21/04/14 22:23
162צפיות
תחזית מודל גאוס-5 לאותן השעות
שני המודלים צפו "לא רע" את הכמויות ומיקום המשקעים בקנה מידה גלובלי.
לכל מודל היו פיספוסים מסויימים משלו.
שימו לב לפיספוס הגדול מעל סין - שני המודלים צפו משקעים די משמעותיים בכל רחבי סין, בעוד שהמדידות הראו כמויות מסויימות רק מעל צפון סין.
המדידות מתבצעות רק בין קווי רוחב 60- ל- 60+.

כלומר מפות משקעים בכל זאת שוות משהו
21/04/14 22:42
122צפיות
בניגוד לדעה הרווחת  אצל חלק מהחזאים והחובבים בפורום.

אגב אני מבין שטווח תחזית המשקעים של המפות האלו זה ל 24 שעות ?

מפות המשקעים הן נפלאות-בשימוש מושכל.
22/04/14 01:04
135צפיות
צריך תמיד לזכור שמפות משקעים חלשות במיקרו-אקלים בשל רזולוציה (בעיקר אורוגרפיה שמשתנה במהרה בתא שטח קטן כמו ישראל), ובמצבים סינופטיים יחודיים לכל מקום, לדוגמא אי"ס אצלינו.
לכן מי שמבין את המצב הסינופטי, ומכיר את האורוגרפיה, ואת השפעת נונים דומים בעבר על ישראל, בהחלט יכול להעזר בהן כדי לחשב את הסיכוי למשקעים, וחיזוק ההערכה לכמויות ולתפרוסת.

אופנת נטליז

מחפשת שמלת ערב?

למגוון שמלות ובגדי ערב מעוצבים כנסי עכשיו לאופנת נטליז>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום