לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!
OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.

היסטוריה:
את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.
עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז.

מטרות:
בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...
אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.
הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .

מידע:
בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.

כל טוב!

ד"ר אורינג משיב בפורום בהתנדבות אחת לשלושה שבועות. שאלות דחופות ניתן לפנות לפורום יעוץ פסיכולוגי, בו ישנו מענה מקצועי על בסיס קבוע 
מפגשי הפורום נערכים אחת לשבועיים, בימי חמישי בערב. הודעות מקדימות יכתבו בתחילת השבוע.
הודעה חדשה

דוקטור WHO, סורי נמחק לי המייל שלך
02/10/14 15:10
3צפיות
גמר חתימה טובה  ואני מוחקת כבר את מה שביקשת.
גמר חתימה טובה יקירה
02/10/14 18:28
תודה:) מתה עליך:)
רק רציתי לומר משהו קטן
30/09/14 18:12
44צפיות
לא משהו רציני וחשוב, סתם רציתי להגיד שאני ממש נהנת מהפורום הזה כי אני מרגישה שייכת אליו ושהאנשים כאן תומכים ושסוף סוף אני יכולה לדבר ולספר ואנשים יבינו אותי ויבינו מה עובר עליי כי הם בדיוק כמוני.

שיהיה יום טוב לכולם וגמר חתימה טובה (:
זה משהו גדול!
30/09/14 19:39
20צפיות
כמה כיף לשמוע את זה
02/10/14 17:18
1צפיות
שמחים לשמוע
תגובת פסיכולוג הפורום
01/10/14 22:59
50צפיות

שלום לכל חברי הפורום
ראשית , ברצוני לאחל לכל חברי הפורום שנה טובה וגמר חתימה טובה
תגובתי לשאלותיכם:

1) אני חש ומרגיש  שהנקודות בפנים של האנשים מסתכלים עליי..>> כמו"כ הנקודות בריצפה ובעצמים שבכל מקום בקירות ובכל דבר אליו אני מביט  מסתכלות עליי ומביטים בי . למרות שבראש אני יודע שזה לא נכון אך המצב הזה מוציא אותי משלוותי . ..מה יש לי לעשות בנידון ?

תגובה: הבעיה היא לא זה שיש לך את הגירויים האלו אלא בכך שזה מוציא אותך משלוותך. זה מקור הבעיה . השאלה היא למה זה מוציא אותך משלוותך. ? תחשוב על אדם שחי עם זה בשלום. כנראה שהוא מתייחס לגירויים אלו באופן אחר. שהוא כמובן יותר הסתגלותי כי הוא לא סובל. יכול להיות שהוא אומר לעצמו שהמוח שלנו לא בנוי באופן מושלם ואין לנו שליטה מוחלטת ולעתים קרובות יש כל מיני גירויים מעצבנים ומפריעים כמו מחשבות שליליות, תחושות שליליות, רגשות שליליות שהייתי מעדיף שלא יהיו אולם אם ארצה או לא הם יבואו. ואם אין לי שליטה עליהם יש לי שליטה על המשמעות שאני נותן להם. והגישה הטובה ביותר היא לא ללת להם חשיבות ואף לזלזל בהם, כאלו אתה אומר לא מעניין אותי אם תבואו או לא אני אשתדל להמשיך לתפקד כרגיל. כמו אדם עם פחד מכלבים שממשיך ללכת על המדרכה אם אין כלב ןגם אם יש כלב. לא נותן לכלב לשלוט בו אלא הוא שולט בכלב!!!  וככה אתה לומד לשלוט בכל הגירויים השליליים במקום שישלטו בך!!

(2 לשכנה יש קרובת משפחה זקנה שתהיה בריאה.היא היתה איתה באירוע ולא נהנתה מהסיבה שכל הזמן היתה בלחץ שידרכו על הרגל של האשה המבוגרת,יש לה בעיה ברגל היא בקושי הולכת.לכן האשה המבוגרת לא יכולה להיתחמק אם מישהו בלי כוונה דורך על רגלה.וגם המלצריות רצות ונתקלות באנשים .זה לא אני המצאתי. מה דעתך? היא לא נהנת בכלל
.
תגובה: לעתים קרובות הערכות שגויות או לא הסתגלותיות של מצבים  הן הגורמים העיקריים לתסמיני האוסידי.. במקרה הזה מכיוון שאין לי מידע מדוייק אני יכול רק לשער מה הן ההערכות הבעייתיות
ראשית, הערכה מוגזמת של ההסתרות לארוע שלילי. כלומר שהאשה הצעירה מעריכה שההסתברות שמשהו ידרוך על רגלה של האשה המבוגרת היא הרבה יותר גבוהה מאשא היא באמת. שנית לעתים קרובות יש גם הערכה שהנזק שיגרם אם יתרחש האירוע השלילי היא הרבה יותר חמור ממה שסביר שיהיה. כלומר לא רק ההסתברות גבוהה שמשהו ידוך על הרגל, אלא גם שבסבירות גבוהה זה יגרום לנזק נוראי. עוד   הערכה בעייתית קשורה ליולת לחיות עם אי ודאות. כלומר, גם אם האדם מעריך ששהסתברות שמשהו ידרוך על הרגל וכתוצאה מכך יגרם נזק נוראי היא קטנה, לאדם יש קושי לחיות עם אי ודאות מזערית (חייב ודאות מוחלטת, דבר שלא קיים)
הערכה נוספת שעולה להיות בעייתית היא מידת האחריות שהאדם לוקח על אירןעים שליליים שקורים לאחרים. לעתים אנשים עם אוסידי לוקחים אחריות מוגזמת על מניעת אירועים שליליים לאחרים. זה כמובן גורם להם לדאוג יותר מאנשים ללא אוסידי וגם חוש רגשות אשם קשים יותר אם אכן קורה אירוע שלילי למשהו אחר. לקחת אחריות זה דבר ליובי אולם אם זה מוגזם זה משבש את החיים. במקרה הנוכחי יכול להיות שהאשה הצעירה חושבת שלה יש אחריות בלעדית על האשה המבוגרת ואם חס וחלילה רורה לה משהו אז כל האשמה נופל עליה (לעומת אדם ללא אוסידי שהיה מפזר את האחריות לאנשים נוספים. ראשית האשה המבוגרת. הרי אם היא כל כך פגיעה אז אולי עדיף שלא תבוא לארוע. בנוסף אם יש בני משפחה נוספים גם להם יש אחריות. וכמובן גם לאדם שדרך על הרגל יש אחריות!!!).
כמובן שבטיפול ראשית מזהים את ההערכות הבעייתיות ואז מנסים לשנות אותן כך שאדם יעריך את המצבים כמו אדם ללא אוסידי. כלומר הערכת הסתברויות  מדוייקת, יכולת לחיות עם אי ודאות, ולקיחת אחריות סבירה ולא מוגזמת.
3) בתי סובלת מאוסידי היא כבת 30. בהיותה כבת 15 היא היתה עם בחור מבוגר ממנה שניצל את התמימות שלה.בתי חשבה שהוא יפה והוא דומה לאיזה זמר שהעריצה .היום היא אוכלת את עצמה .הבחור בכלל לא דומה לזמר שהעריצה .הבחור ניצל את תמימותה והיא רק אחרי הטעות התחילה להצטער ואף אמרה לו שהוא מלוכלך .מה עושים עם המחשבות החרטה האלה,האם זה קשור לאוסידי.למה היא צעקה עליו האם בגלל שהיא הצטערה וזה כבר מאוחר.בכל מקרה היא לא היתה צריכה לטעות כחה אבל אפילו הבחור סתם בחור לא דומה למה שהיא חשבה שהוא דומה .קלות דעת מרגיזה. תודה מראש
תגובה: הבעיה במקרה שמתואר כאן היא לא שנערה בת 15 נפגעה מקשר רומנטי בעייתי בגיל 15 .הבעיה הרי בגילאים צעירים דבר כזה הוא שכיח. הבעיה מתבטאת בכך שבגיל 30 עדיין יש לה חרטות שאם אני מבין נכון גורמים לה לסבל רב. בדרך כלל חרטות שלא מרפות מהאדם קשורות לדרישות פרפקציוניסטיות, כלומר האדם דורש מעצמו להתנהג תמיד באופן מושלם ולא סולח לעצמו על טעויות, לעתים קרובות גם הטעויות הקטנות ביותר. האדם לא מוכן להשלים עם זה שעשה טעות כי  בתפיסה שלו אין לו זכות קיום אם הוא לא מושלם!!! וזה מביא לחרטות אובססיביות והלקאה עצמית אובססיבית
הדרישה לפרפקציניזם לא רק אופיינית לאוסידי אלא גם להפרעות נוספות כמו דכאון, חרדה חברתית, הפרעה בדימוי גוף, ואנורקסיה
בטיפול צריכים לעזור לה להנמיך את הסטנדרטים לרמה מציאותית, כך שלא תשאף להיות מושמת אלא מספיק טוב, ואז אם תעשה טעות תוכל לחיות עם זה שלום. לדוגמא, כרגע ישהלי מחשבה שהתגובה שלי לא מושלמת, אבל אני לא נלחץ כי אני מעריך שהיא טובה וזה מספק בעיני!!!!

4) רציתי לדעת מה הדרך הנכונה להתמודדות עם טקסים מחשבתיים האם פשוט להתעלם מהמחשבות יביא פתרון? איך זה שאני מתעלם מהם כמה שיותר ולא מרגיש שום שיפור במצב?
יש לי כבר שנתיים אובססיה לביטחון עצמי ועד שלא יהיה לי ביטחון עצמי ברמה שאני רוצה אני תקוע ולא מנסה להתקדם בשום תחום כל חיי עוסקים סביב זה. למרות שאני רוצה בכל כוחי לחזור לחיות ולהיפטר מהאובססיה גם על חשבון חיים עם חוסר ביטחון עצמי אני לא מצליח ? תודה רבה על התשובות .

תגובה: חשוב לזכור שלרוה המצוקה שמלווה מחשבות טורדניות מקורה לא בכך שהמחשבות באות אלא במשמעות השלילית שהאדם מייחס למחשבות. לכן לא מפתיע שאם אתה מפסיק לעשות טכסים או לנטרל את המחשבות אתן עדיין במצוקה. כי הרי עדיין המחשבות באות (הרי אין לנו את היכות לשלוט באופן מוחלט על המחשבות שלנו) וכנראה אתה עדיין מייחחס להן משמעויות שלילוות, המשמעויות שונות מאדם לאדם. לדוגמא, לחשוב שאם חשבתי מחשבה אז כנראה היא נכונה או שהיא אומרת משהו על האופי שלי, או שלמחשבות יש כוח והם יכולים לגרום לדברים לקרות (לדוגמא, אם אני אחשוב שאני אכתוב עכשיו תגובה גרועה אז עצם המחשבה תגרום לי לכתוב תגובה גרועה. דרך אגב אני לא מאמין בזה ותגובה שלי היא בסדר גמור לא משנה כמה אחשוב שהיא תהיה גרועה!!!).
מכאן המטרה העיקרית בטיפול היא לשנות את ההתייחסות שלי למחשבות הטורדניות מהתייחסות שלילית להתייחסות ניטרלית או אף חיובית. לדוגמא, שבאה מחשבה שאומרת שאני כשלון אגיד לעצמי אתייחס לזה כמחשבה סתמית כמו חלום או סתם פעילות כימית במוח. של אומר כלום אלי ואז במקום לא לרצות שהמחשבות יהיו נוכחות דווקא לרצות אותן!!

5) שאלה לגבי הקשר בין סרוטונין וחרדה אני מעדיף שתפני לפסיכיאטר שמתארח מדי פעם בפורום או אפשר לשאול בפורום פסיכיאטריה

6) בימים האחרונים חלה החמרה והתחילו כל מיני תחושות, כאשר ביממה האחרונה פיתחתי חרדה קשה מפני הדבקה בכלבת (שאולי שמה נדבקתי כי מצאתי שריטות על היד שלי, והמחשבה היא שמה עטלף נכנס בלילה ושרט אותי)./אני לא נכנס לתוכן ולסבירויות והסתברויות כי ברור לי איך זה נשמע כלפי חוץ.
העניין הוא שלמרות שעכשיו המחשבות נרגעו - אני מרגיש, והרגשתי הרבה פעמים בעבר שגם אחרי נסיגה ניכרת של המחשבות, התחושה היא שכאילו המוח עדיין בתוך הטראומה מבחינה רגשית וקשה לי ליהנות מדברים. כאילו עדיין יש עננה רגשית שמעיקה, למרות שהמחשבות כבר נרגעו. מה דעתך על כך, ומה לדעתך כדאי לי לעשות בנקודה זו?

תגובה: זו תופעה שלעתים מלווה מצבי חרדה וסטרס, ומצבי טראומה ולוקח זמן מסויים לחזרה למצב השגרתי. הדרך היעיל להתמודד זה פשוט להשתדל להמשיך בשגרה היומיומית כמה שאפשר ולהשתדל להתעלם מזה, כפי שכתבתי בתגןובה הקודמת, לא לתת לתחושות לשלוט בנו.
בנוסף, מומלץ לנסות לא להכנס למצב החרדתי הראשוני. זה נעשה ע"י שינוי ההתייחסות למחשבות הטורדניות. כך של תתפקדי. אם היית מעריכה שהסיכוי שנדבקת בכלבת ואת הולכת לסבול באופן קיצוני הוא אפסי (כמו אדם ללא אוסידי)  לא היית מגיעה למצב החרדתי, ולאחר מכן לתחושת המועקה

7) אני סובלת מאו סי די ונכון כל דבר מרגיז אבל יש דברים הגיונים.שאלה בבקשה בסופר אצלי זה חוק מרפי כל הזמן קורה לי אותו מקרה. אני עומדת בתור ואחרי אישה אני שמתי את המוצרים שלי על המסוע ועוד לא התחלתי חשבון האשה שמה את הדברים שלי במקום הקטן שנשאר על המסוע ושמה את המוצר שלה על המוצר שלי .ובנוסף עמדה אחורי ממש צמוד.זה נורא מרגיז האם זה נורמלי? למרות האו סי די
תגובה: מה שלעתים קרובות מבדיל בין אנשים
תגובת פסיכולוג הפורום-שאלה 7
01/10/14 23:11
25צפיות
לצערי התגובה לשאלה שבע נחתכה כאשר שלחתי את תגובתי המלאה
הנה התגובה:

7) אני סובלת מאו סי די ונכון כל דבר מרגיז אבל יש דברים הגיונים.שאלה בבקשה בסופר אצלי זה חוק מרפי כל הזמן קורה לי אותו מקרה. אני עומדת בתור ואחרי אישה אני שמתי את המוצרים שלי על המסוע ועוד לא התחלתי חשבון האשה שמה את הדברים שלי במקום הקטן שנשאר על המסוע ושמה את המוצר שלה על המוצר שלי .ובנוסף עמדה אחורי ממש צמוד.זה נורא מרגיז האם זה נורמלי? למרות האו סי די
תגובה: מה שלעתים קרובות מבדיל בין אנשים עם אוסידי לאנשים ללא אוסידי זה לאו דווקא תגובת המצוקה אם כי עוצמת המצוקה, כאשר אנשים עם אוסידי מגיבים בעוצמה הרבה יותר גבוהה לאותו מצב. אז במקרה שלך אפשר להבין שזה מעצבן, והשאלה היא עד כמה זה מעצבן או מרגיז. ואם זה נורא מרגיז זה כבר חריג.

שלכם
ד"ר ריצ'רד אורינג
לדר אורינג היקר
02/10/14 17:12
2צפיות
המלאך תודה גדולה מיטב האיחולים לשנה החדשה לך ולמשפחתך .תודה לפורום הזה וחג שמח לכולם הלוואי וכמו שהאוסידי בא הוא יחלוף שנה טובה לכולם
תודה לדוקטור ריצרד אורינג
02/10/14 07:18
7צפיות
תודה רבה דוקטור על הארוח
מפגש בתל אביב ביום חמישי בערב
29/09/14 15:23
43צפיות
ביום חמישי  2.10.14 יתקיים המפגש הדו שבועי שלנו וכולם מוזמנים.

המפגש יתקיים בכתובת:
השל סנטר
רחוב נחלת בנימין 85
קומה 2 (במעלית)
תל אביב

נפגשים בשעה 20.00  עד 22.00 ואולי קצת יותר.
אבקש לנסות להגיע בזמן.

המפגש מיועד רק לאנשים שיש להם OCD ולא לבני משפחה וחברים.

כל אחד יכול להצטרף, גם כאלה שלא היו במפגשים קודמים.

הקבוצה היא שלנו, לתמיכה ועזרה הדדית ואין הנחיה של מישהו מקצועי.

עלות המפגש 5 ש"ח למשתתף, ומי שיכול מביא במבה או בקבוק שתיה וכאלה (דבר אחד).

אדגיש, ואנו מדגישים זאת גם בתחילת כל פגישה, כי אנו מתחייבים ומחויבים לסודיות וכל דבר פרטי שנאמר במפגש נשאר חסוי.

יום טוב
תמי
אור בקצה המנהרה
01/10/14 13:13
30צפיות
אני אשמח להגיע
עבר האו.סי.די
29/09/14 21:09
107צפיות
כדורים, מסתבר, זו התשובה.
ולא הכדור הראשון (פלוטין), אותו לקחתי שנתיים, הוא עזר לי רק בהעלאת הבטחון העצמי, אך לא ממש עם האו.סי.די.
גם לא הכדור השני שניסיתי במקומו (פאקסט), אותו לקחתי גם שנתיים, שגרם לי להשמין בהפרזה.
גם לא השלישי שעשה לי כאבי בטן או הרביעי שעשה לי עצבים. אז הפסקתי.
אבל הנה, לאחר 7 שנים של הפסקת כדורים לגמרי (בגלל הנסיון המר עמם הנ''ל) החלטתי לנסות שוב.
החלטתי לנסות כדורים שוב אחרי הפסקה של שנים לא רק בגלל האוסידי. היה לי גם דיכאון בלתי נסבל, גם חרדה,
גם קושי בקבלת החלטות, גם חוסר שקט פנימי, גם חוסר בטחון וגם צורת חיים מצומצמת מאוד. וכמובן גם אוסידי.
שהתבטא בשטיפות הידיים, מחשבות מצפוניות, דילמות מטרידות, המנעויות.
והפעם זה הצליח.
מסתבר שכדור SSRI הוא לא התשובה בשבילי. 
דווקא כדור SNRI בשילוב עם עוד כדור אחר הם אלה שעושים לי טוב.
כמובן שלכל אחד זה אחרת וכל גוף/מוח הוא אינדוודואלי.
הפסיכיאטרית של הקופ''ח רשמה לי ושינתה את חיי בחודשים האחרונים.
שני סוגי כדורים והחיים שלי נראים אחרת. כבר כמעט ואין לי אוסידי.
אני אשכרה לא מאמינה שאני מדברת על ''התקופה שהיה לי אוסידי'' בלשון עבר, זה משהו שלא חשבתי שאפשרי.
אני אומנם נחשפת פה, אבל אני חושבת שהייתי חייבת לספר לכם את זה.
סתם להיעלם לחיי המאושרים מבלי להגיד מה הוציא אותי מפה זה לא חברי.
איזה יופי ! שמחה בשמחתך !
29/09/14 21:42
55צפיות
את חברה טובה ?? ואמן על כולנו.
נפלא!
30/09/14 21:03
31צפיות
אכן אני מבינה מה את חשה:) זה משמח אותי שהצלחת:) וביחוד שאת משתפת
שאלה
02/10/14 12:21
14צפיות
האם תוכלי לרשום כאן איזה כדור SNRI את נוטלת ואיזה כדור שני את נוטלת יחד איתו?
|*| נפתח פורום תעלומות |*|
02/10/14 11:02
4צפיות
|חיזר|האם הם כאן ממש מעלינו?, האם הם טובים או רעים?,  האם לא מגלים לנו את האמת? מה הם מסתירים? וממה הם מפחדים?
אם השאלות האלה מסקרנות אתכם, אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום תעלומות.

בפורום תוכלו להתעדכן במקרי התעלומות החדשים מהארץ והעולם,  כי זה רק עניין של זמן, עד שנגלה את האמת :-)
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
פסיכולוג יאיר אברהם - האם מישהו יכול לתת חוות דעת. ממש חשוב
01/10/14 10:40
25צפיות
מקרה קשה מאוד של OCD . האם מישהו יכול לתת חוות דעת על הפסיכולוג יאיר אברהם ?
הייתי אצלו לפני כשנה וחצי למס' פגישות
01/10/14 14:02
39צפיות
בעקבות המלצה של מכר שהוא מאוד עזר לבתו.
אינני בטוח שהוא מבין באוסידי. גישתו בעיקר קוגנטיבית.
הוא הסביר לי שהעניין הוא פרשנויות שאנו נותנים לסיטואציה אחד יראה זאת כמסוכן והאחר כלא והטיפול הוא להבין שהבעיה היא בפרשנות שאנו נותנים,זה נחמד.  
זה מאוד דומה לבודהיזם והוא אמר שהוא אכן מאוד מתחבר לבודהיזם.
זה היה אז אינני יודע מה היום.
לדעתי באוסידי העניין הוא בדחף שלא ניתן להפסקה להרגיע מאי הוודאות .
לי הוא לא עזר
אודה לשיתוף מניסיונכם הייתי כבר אצל שלושה שלא מבינים אוסידי
02/10/14 10:37
18צפיות
דרור תודה רבה ששיתפת אותי. אשמח אם עוד מישהו יוכל לשתף אותי . הייתי כבר אצל שלושה שברור לי שהם לא מבינים מה זה או סי די ושוב תודה דרור
º
מנסיוני ליאור כרמי או עודד בו ארוש7144
02/10/14 19:15
אולי מישהו מבין בזה?
01/10/14 20:32
29צפיות
אני מקבל קיצבת נכות כללית בשל  הOCD, והOCD אצלי לא מורגש כלל כלפי חוץ.אני מנסה מעת לעת להשתלב בעבודה רגילה לפעמים אני עוזב אחרי זמן קצר ולפעמים זה מחזיק יותר זמן.מצאתי בימים אלה עבודה (רגילה בשוק החופשי) וקיבלו אותי אליה, וביקשו ממני למלא טופס שנהוג למלא כשמתקבלים לעבודה (אולי זה נקרא טופס 101?)בטופס צריך למלא פירוט הכנסות שיש לי, ובפירוט צריך לרשום אם אני מקבל קיצבה מהביטוח לאומי.כיוון שלא נראה עלי כלום כלפי חוץ, אם אציין שאני מקבל קיצבה, מייד יעלה ״החשד״ בעיני המעסיק שהסיבה היא נפשית וככה אני עלול להרוס את האפשרות לעבוד שם כי לא אוכל לסבול יחס סטיגמתי (שיש סבירות שיהיה אם ״יחשדו״ בבעיה נפשית)לכן ציינתי שאיני מקבל כל קיצבה.מישהו כאן נקלע לסיטואציה דומה?נראה לכם שזו עבירה על החוק ועלולה להיווצר בעיה בגלל שציינתי פרט לא נכון?מה נראה לכם שכדאי לעשות כדי שנצד אחד אתקן את המידע שמסרתי, ומצד שני לא יוודע למעסיק שאני מקבל קיצבת נכות?
היי
01/10/14 22:49
9צפיות
אני מציעה כן לחשוף זאת. גם אני מילאתי טופס 101 בכמה מקומות תעסוקה וציינתי תמיד שאני מקבלת קצבה על נכות נפשית ואם שאלו (לא שואלים בדרך כלל) סיפרתי ממה אני סובלת והסברתי להם. אף אחד לא שפט אותי ובטח לא עשו לי בעיות.
אני חושבת שלא כל כך קריטי אם לא סימנת שאתה מקבל קיצבה:)
צריך עזרה.. מאבד את עצמי..
30/09/14 07:07
99צפיות
שלום לכולם, פניתי לפה אחרי הרבה מאמצים עצמיים קשים ללא פתרון, ואחרי שקצת הסתובבתי פה בפורום וראיתי את העזרה שאנשים נותנים פה חשבתי שאולי תהייה לי פה תשובה שתוציא אותי מהמצב שנכנסתי אליו.. אני לא יודע איך לבטא את זה אז אני פשוט אזרוק את זה החוצה..
זה כנראה הולך להיות ארוך אז אשמח אם תקדישו קצת זמן כי אני כבר אובד עצות..

קודם כל אם זה חשוב אז אני בן 21, ומאז שאני זוכר את עצמי אני בנאדם מאוד דומיננטי, עם בטחון עצמי שלפעמים יכול להיות מוגזם, תמיד הייתי יודע להגיד את הדברים הנכונים והמצחיקים ובכללי אדם מאוד חברותי.
כבר תקופה ארוכה שאני סובל ממה שאני חושב שהוא OCD, קראתי הרבה מאמרים על זה שמתארים בערך את מה שיש לי רק שזה כבר נהייה יותר מורכב כי לא פניתי לעזרה..
ה"טקסים" המדוברים הם פחות בקטע פיזי אלא יותר מחשבתי, וגורם לי לאבד את הבטחון העצמי כמעט לגמרי. 
לפני בערך 4 חודשים התעוררתי בוקר אחד אחרי שתייה של אלכוהול בלילה שלפניי, חוויתי לילה קשה, התעוררתי מספר פעמים ובבוקר הרגשתי מין תחושה של ערפול כזאת. מאז, כל דבר שאני אומר, או חושב, ובכללי מדבר עם אנשים אני פשוט שוכח אותם, לא זוכר אם שישנתי זה היה חלום או מציאות, גם אם דיברתי בטלפון שניה אחרי שניתקתי אני שוכח כמעט כל דבר שאמרתי.. הבטחון העצמי שלי ירד, אני מתקשה לדבר עם אנשים, מהסס, ומרגיש שאני לא יודע לתקשר.. כל דבר שאני אומר לאנשים גם אם הם צוחקים ממני מרגיש כאילו עשיתי טעות ולא הייתי צריך להגיד את זה. היום, לא כמו בעבר אם אני מתקשר עם מישהו אני מרגיש שאני עושה מעצמי צחוק רק כי אני חושב על זה אחרכך, זה לא פשוט לא יוצא לי מהראש, אני מרגיש מנותק מהמציאות כמו הרגשה של שכרות תמידית, והגעתי למצב שבשביל להתמודד עם זה אני שותה כמעט כל יום.. אין לי שמחת חיים כבר, אין לי נושאי דיבור עם אנשים ואני מרגיש שהנוכחות שלי מיותרת בכל מקום שאני נמצא בו, זה בא והולך, יכול להיות לי יום שאני ארגיש שאני חוזר לעצמי ויכול להיות יום שאני מאבד את עצמי לגמרי..
אני מסתכל על אנשים בחוץ ורואה איך הם מאושרים וזה הורג אותי כי משהו לא בסדר אצלי ואני לא יודע איך לספר את זה לאנשים שקרובים כדי שיבינו. אהבתי את מי שהייתי בעבר, ושונא את מי שאני היום. ממצב של בנאדם שברחוב, פאבים, או כל מקום אקראי אחר אני מסוגל אפילו לגשת לבחורה, להצחיק אותה והשיחה תזרום וגם בסופו של דבר לצאת איתה, למצב שאני לא מצליח לדבר עם הקרובים שלי כי אני מרגיש לא ענייני, ותמיד הייתי יוצא בהרגשה טובה משיחות עם אנשים, היום אני מעדיף פשוט לשבת במרפסת עם הקופסאת סיגריות והיין, ללכת לישון בערב ולקום אחרי הצהריים, וגם שאני מתעורר אני נכנס להרגשה של עוד יום מבוזבז ובשביל מה אני צריך את זה, והמון פעמים פשוט חוזר לישון כדי לא לסבול.. 

מה אני יכול לעשות עם זה? וכן, כבר יצא לי כמה פעמים שחשבתי אפילו לקפוץ מעזריאלי, גם לעשות צניחה חופשית (שזה סוג של חלום) וגם לסיים עם כל החרא הזה שנקלעתי אליו.. הצילו......

בוקר טוב
30/09/14 10:11
32צפיות
לא יודע להגיד לך 'מה לעשות'.
אני רק יכול להגיד לך שאני עשיתי את הצעד ההפוך ממך והצלחתי כך שאתה יכול גם כן לעשות את זה.

שיהיה לך בהצלחה ותיהיה חזק
מדהים כמה אני מזדהה
30/09/14 17:09
38צפיות
אני נשבע לך שבאמצע שאני קורא את זה אני מנסה להיזכר אם לא אני פרסמתי את ההודעה הזאת .
המצב שלך מתאר בידיוק את המצב שאליו הגעתי .
זה התחיל לפני חצי שנה
וגם לי היה ביטחון עצמי בשמיים ואני ממש מרגיש שהוא ירד
אני עדיין עם החברים ובקשר טוב אבל מרגיש שאני תמיד עצבני ולפעמים תוקף או אנטי מידי
טקסים במחשבה התחילו לי והרבה
לפעמים החברים האלה מזמינים אותי או להכיר לי בנות ואני אומר מה אני אצא עכשיו ואסבול? לא באלי לצאת רק באלי
שהתקופה הזאת תיגמר .

אני אומר לך אחי אל תוותר על החיים ואל תתיאש! במיוחד שאתה לא יודע פתאום ממה זה וכמו שזה בא זה יכול להיעלם
אני מציע ללכת לטיפול אצל פסיכולוג מומחה לOCD ולא פסיכולוג רגיל  
אם אתה בתוקף מסרב ללכת לטיפול תנסה כמה שיותר לחזור חזרה לשגרה ולחיים עם כל הקושי
כמה שיותר ליצור קשרים ולהפסיק להתעסק ברע  .  
אני לא יכול לתת לך יותר מידי טיפים כי אני בעצמי בבוץ הזה ואני לא יודע כרגע מה אני עושה
(מנסה כרגע בכל כוחותי להיפטר מהאובססיה שלי שתוקעת אותי ולחזור לחיים )

היי מבואס
30/09/14 21:24
24צפיות
קודם כל ברוך הבא לפורום. גם אני חשתי ככה בעבר, וזה לא משנה ממה זה נגרם בין אם בין לילה אחד השתכרת וחשבת שזה שינה או טקס כמוני שחשבתי שעשיתי ושינה לי את כל הראייה, זה לא משנה זה אוסידי ואפשר לטפל בזה.
אל תתנגד לטיפול כי יש לו תופעות מופלאות אם עושים אותו נכון.
כמו שמתן אמר פגוש פסיכיאטר אפשר פרטי או דרך הקופה או דרך המרכז לבריאות הנפש הקרוב ביותר, ומשם אפשר לעשות בין טיפול סיביטי עד לדמיון מודרך.
הכי חשוב שתעזוב את השתיה כי היא לא פיתרון. אינני מדברת על סיגריות כי אני יודעת שזה קשה.
תחליט שברגע זה אתה מחליט לשנות את חייך לטובה. אנחנו כאן כדי לעזור וליעץ ולא ננטוש אותך
שמי כהנא אם תרצה לדבר איתי.
וואו, תודה לכם!
01/10/14 04:11
28צפיות
תודה רבה לכם על האכפתיות חברים. באמת שזה לא מובן מאליו! קצת אחרי ההודעה שכתבתי הרגשתי שאני מבזבז זמן יקר שבו אני יכול להנות במקום לשקוע בדכאון. דלת חדשה נפתחה בפניי ונכנסתי היום למערכת יחסים עם בחורה מדהימה!! אולי זה סימן שלא הכל אבוד (הרי איזה בחורה תרצה להכנס לקשר עם גבר לא ענייני ומשעמם?) אז כנראה שהכל בראש, אני יודע את זה. הייתה לי שיחה בבוקר עם אמא שלי על כל התחושה המוזרה הזאת, שאין דבר יותר קשה מלסבול ממשהו ולא לדעת ממה. שדיברנו כבר הגעתי למצב שנשברתי והייתי עם דמעות בעיניים (הולך לתת אגרוף לקיר להחזיר את הגבריות שלי) ופתחתי הכל בפנייה. מאז ומתמיד הייתי יכול לדבר עם אמא שלי על הכל פשוט הרגשתי מוזר לספר לה שאני סובל אבל לא יודע ממה. נקבע לי תור לרופאת משפחה, לראות אולי זה מחסור בברזל, אולי בוויטמין B12. אין לי מה להפסיד, אני אחזור לעצמי ושום דבר לא ישבור אותי.
מתן, מצער אותי לשמוע שאתה מרגיש כמוני, איך אומרים? "האיש בעל אלף העצות, אין לו אחת טובה לעצמו" כמו שאמרת לי, אל תתייאש חבר, לכל דבר יש פתרון ואסור להרים ידיים, כי ברגע שאתה מוותר על עצמך, מי יכול לעזור לך?
תודה רבה לכם אנשים יקרים, אין כמוכם!
אור בקצה המנהרה
01/10/14 15:14
16צפיות
היי,
מנסיון אישי אני יכול להגיד כי הכול מתחיל ונגמר..בראש!!זה בדיוק כמו שאמרת.
המחשבות שלנו כל כך חזקות, כשחוזרים אליהן עוד פעם ועוד פעם, אנחנו באמת מאמינים להם בסוף.
הייתי רוצה לשאול אם אתה זוכר מה קרה באותו יום שסיפרת עליו. אם אתה זוכר מה קרה בדיוק?אם אתה זוכר מה הרגשת?פיזית/מנטלית/ריגשית.
זה נשמע כי אתה בדרך למסלול חדש, ואני רותה להגיד לך כל הכבוד ותמשיך לעבר הדרך החדשה והטובה יותר. אל תפסיק לנוע קדימה ותדע שיש אנשים(אם זה המשפחה/אמא או אנחנו) שתמיד יהיו שם בשבילך.
תודה אם תשיב ואשמח לשוחח שוב.
ביי

זוכר, בהחלט
01/10/14 19:03
12צפיות
חתונה, כל החברים.. אני זוכר שבאיזשהו שלב של הערב אחד החברים אומר לי "כל הכבוד, גמרת את כל הבקבוק לבד" ואני זוכר שעה אחר-כך שאני יושב מקיא בשירותים. הגעתי הבייתה בסביבות שעה 3 בבוקר, ונרדמתי בחנייה על הרצפה ליד הרכב (משום מה באותו רגע זה נראה לי לגיטימי לגמרי). חצי שעה אחרכך אחי אסף אותי ונכנסתי הבייתה. התעוררתי כל חצי שעה, כאבי ראש, עד שהתעוררתי 4-5 שעות אחרי שנרדמתי לתוך התחושה הזאת שהייתי בטוח שזה האנגאובר, ולא עבר מאז. ישנם לילות שאני שוקע עמוק בדכאון ומנסה בכוח להרים את הראש, אבל משהו תופס אותי ואומר לי תשאר למטה.
התחושה הזאת עוברת בעיקר שאני נמצא באינטראקציה ממושכת עם אנשים, רק שהפעם קשה לי להגיע לזה כי אני מרגיש לא ענייני. ואם אני כבר כן מצליח להגיע לזה, זו התחושה הכי טובה בעולם. ואיך שאני מסיים לשוחח איתם הכל חוזר ואני מתכנס בעצמי..
התחושות האלה חזקות בהרבה בשעות הערב, והורגות אותי בשעות הלילה.. אבל בבוקר אני מרגיש יותר טוב במידה והצלחתי לישון בלילה.
מקווה שתצליח להבין מזה משהו, אני לא בידיוק יודע איך להסביר את כל זה, אז פשוט זרקתי את זה..
תודה 
יש פה מישהו?
30/09/14 22:34
36צפיות
שבעבר סבל מאו סי די ו״החלים״ ללא שימוש בתרופות או טיפולים היתנהגותיים?
כי על עצמי הייתי אומרת שעם השנים האו סי די שלי נהיה פחות חמור. רציתי לדעת אם יש כאן עוד אנשים כאלה.
אור בקצה המנהרה
01/10/14 15:01
18צפיות
היי,
שמי אליעזר, ואני יכול להגיד כי היה לי בעבר אוסידי. אני נמצא בתהליך עבודה עצמי כבר שלושה חודשים, והתוצאות מדהימות.
סבלתי מאוסידי דיי אינטנסיבי, שכלל גם מחשבות מעיקות וגם טקסים מרובים...מאד!
לאחר שנים של לקיחת כדורים, הפסקתי לפניי שנתיים וחצי וזה רק עשה לי טוב. דרך התהליך החדש הצלחתי להוריד לגמריי את המחשבות המעיקות והטקסים ירדו כרגע ב- 80%.
מעניין אותי לדעת איך החלמת מהאוסידי, אשמח עם תשתפי.
אני מאמין שניתן להירפא מהאוסידי, ושזה אפשרי..באמת.
תודה אשמח לשמוע ממך.
ביי
º
מאמר חדש שתורגם על ידי
28/09/14 13:34
86צפיות
"בחירות אמיתיות כדי לעצור OCD"
28/09/14 13:36
76צפיות
המאמר יפורסם בקרוב גם בדף הפייסבוק וגם בספריה של הפורום.
תודה למי שהציע את המאמר והוא צדק, אכן מאמר איכותי (חיפשתי את שמך בדפים אחורה ולא מצאתי).
אני מתייגת אותו בתחום המיינדפולנס שהפך "טרנד"/מגמה חדשה בטיפול באוסידי.
תודה!!
28/09/14 19:02
29צפיות
אני הצעתי
º
בבקשה ותודה לך
28/09/14 19:13
17צפיות
בינתיים אני מבקשת מהאתר שמארח את המאמר לאישור
28/09/14 19:29
27צפיות
כי כדי לפרסם את זה באתר שלי או בספריה כמו גם בדף הפייסבוק - להכל צריך אישור.
בדרך כלל אין בעיה
אני גם עכשיו רואה שדנתם במאמר...אז ככה יהיה לכם יותר נוח...
תודה רבה על המאמר
30/09/14 08:32
22צפיות
המאמר אישש לי כמה דברים , ובמיוחד שאני חושב שאנחנו יצרנו את האו סי די כדי לא להתמודד עם הבעיות האמיתיות של החיים,לברוח מהמציאות . כמו סמים. 

º
בשמחה
30/09/14 09:13
9צפיות
º
יש מצב לקבל את התרגום בינתיים במייל?
01/10/14 08:53
8צפיות
מתוקן
27/09/14 22:25
59צפיות
שלום לכולם.  רציתי לשתף בדבר הבא..  הרבה זמן שאיני במערכת יחסים רצינית עם בחורות. תמיד זה או סטוצים  או מתחיל קשר ומסיים אחרי 3-4פגישות. אני משווע לקשר רציני אך ברגע שאני מתחיל משהו, לצורך העניין ממש כרגע, עולות אובססיות שגומרות אותי כל הזמן. דוגמה, אני מרגיש שברגע שאני מסתכל על בחורות אחרות ברחוב או אפילו בטלוויזיה אני מרגיש שאני בוגד בבחורה שאני יוצא עמה.  או אפילו משוטט ומחפש חברים או חברות בווצאפ ההרגשה הרעה כאילו אני עושה משו לא בסדר עולה מיד ותופסת צבע של בגידה או משהו לא בסדר..  שאני ממש מרגיש רע ואז או שאני בורח מהמערכת יחסים הזו או שפשוט אספר לבחורה. ואז אצא אידיוט גמור.  אני ממש מחבב את הבחורה הנוכחית אבל אני מתחרפןןןןן מהאוסידי.  התחלתי תרופות אין עדיין תוצאות.  אשמח לתגובות
אהלן מנגו
28/09/14 00:40
25צפיות
עולות לך מחשבות על זה שאתה בוגד . נסה שניה לדבר אל עצמך או לכתוב את זה על דף
בלי שום ניסיון להתנגד או לשנות לתת באמת למה שאתה חושב ומאמין לצאת ולא מה שהOCD אומר
ואתה תבין שאתה לא באמת חושב שזאת בגידה ורק המחשבות הן שמשתלטות עליך .
הרי בנינו כל הגברים גם אלו שהכי נאמנים והכי אוהבים את האישה שלהם לפעמים מסתכלים ברחוב על בחורה -וזה לגיטימי לגמרי .  כל עוד זה לא מגיע לקטע של עשייה או פלרטוט אין לך שום כוונה לבגוד .. נסה להגיד למחשבות האלה -" זה רק הOCD שלי זה לא באמת מה שאני חושב אני אוהב את הבחורה ואני איתה ב100 אחוז " ולאט לאט ברגע שלמחשבות האלה לא יהיה כל השפעה עליך הן יעלמו מעצמם .

שבוע טוב והמון בהצלחה בקשר .

היי מנגו
30/09/14 21:00
7צפיות
גם אנחנו הנשים למרות מערכת היחסים מסתכלות לפעמים על בחורים ואין בזה שום דבר פסול.
בתור אייה של בחורה אני מציעה לך לדבר עם הבחורה להסביר לה ממה אתה סובל ולדבר איתה בכנות בלי פחד. לא נאה לה אתה תמצא מישהי אחרת שתחשוב שאתה אמיתי ומקסים:)

ממשיך ושואל
01/10/14 20:40
2צפיות
תודה לכל העונים..  רציתי לומר שהאוסידי שלי מתבטא ביחסים. זה נקרא אובסשין ריליישנס. ומעבר להסתכל על בחורות, זה מגיע לרמות מחרפנות ומביכות כדוגמת לנסות שלא לגעת ואפילו לא בטעות בבחורות בסביבה.. או האם זה בסדר לפנטז ולהתגרות מבחורות אחרות. את כל אלו וצורות אחרות מוזרות זה תופס, אני מתעתד להיכנס לדירה עם שותפה ועוד שני בחורים. זה ממש פצצה מתקתקת. והכדורים שלושה שבועות ועדיין כלום  נמאס לי
קורה לכם גם ?
28/09/14 00:43
66צפיות
שאתם בשיחה עם אנשים ופתאום אתם עוצרים כי אתם חייבים לעשות איזשהו טקס מחשבתי כפייתי כזה
או שאתם נעלמים לרגע או שאתם בוהים . 

זה קורה לי הרבה וזה די מבאס
לפעמים אני באמצע שיחה ממש טובה ואני צריך לקטוע אותה וללכת הצידה או פתאום לחשוב ולעשות את הטקס הזה כמה שיותר מהר
איך מתמודדים עם זה?

שבוע טוב לכולם והרבה בשורות טובות : ]
היי מתן
30/09/14 20:57
10צפיות
אצלי הטקס הוא קטן אז אני עושה אותו לפני אנשים. כשיש לי טקסים גדולים או שאני מתעלמת בכוח וזה ממש קשה או שאני עושה ואומרת מצטערת יש לי אוסידי פייס איט פיפל
מבינה אותך לגמרי
01/10/14 16:46
9צפיות
אני לפעמים בשיחות רציניות עם אנשים או אפילו שיחות נפש ופתאום אני לא מקשיבה להם כי נכנסה לי מחשבה לראש ואני כאילו הולכת לאיבוד בתוך עצמי ואני רק מחפשת דרך לבצע את הטקס כמה שיותר מהר בשביל שהמחשבה כבר תעבור. :/
דוקטור אורינג יתארח ביום רביעי הקרוב ה10\1
26/09/14 18:54
51צפיות
דוקטור ריצרד אורינג יתארח ביום רביעי הקרוב ה10\1 ויענה על שאלות הגולשים.
שאלות נא לשרשר לכאן.
ק.
28/09/14 01:03
31צפיות
הי דר אורינג היקר !!
אם אתה יכול במספר משפטים קטן לסכם ולתמצת עבורי את תגובתך לבעייה שהעליתי בפעם האחרונה על אותם נקדות ועצמים 
שאני מרגיש שהם מסתכלים עליי ומאיימים עליי . 
תודה ... כי לא כ"כ הבנתי את התשובה 
או סי די ועונשו
29/09/14 19:38
33צפיות
שלום רב 
אני סובלת מאוסידי וגם שכנה סובלת מאוסידי השכנה שלי כבת 50 אין לה מחשב לכן אשאל במקומה
כאמור השכנה סובלת מאוסידי מגיל 40 בגיל 30 היא גילתה אבל לא הרגישה סבל מזה כיום היא סובלת הרבה.לשכנה יש קרובת משפחה זקנה שתהיה בריאה.היא היתה איתה באירוע ולא נהנתה מהסיבה שכל הזמן היתה בלחץ שידרכו על הרגל של האשה המבוגרת,יש לה בעיה ברגל היא בקושי הולכת.לכן האשה המבוגרת לא יכולה להיתחמק אם מישהו בלי כוונה דורך על רגלה.וגם המלצריות רצות ונתקלות באנשים .זה לא אני המצאתי. מה דעתך? היא לא נהנת בכלל.

תודה רבה מראש דר אוריניג
טעות מצערת אבקש לא להגיב רק לדר אוריניג זו שאלה רגישה מאוד
29/09/14 19:51
36צפיות
בתי סובלת מאוסידי היא כבת 30. בהיותה כבת 15 היא היתה עם בחור מבוגר ממנה שניצל את התמימות שלה.בתי חשבה שהוא יפה והוא דומה לאיזה זמר שהעריצה .היום היא אוכלת את עצמה .הבחור בכלל לא דומה לזמר שהעריצה .הבחור ניצל את תמימותה והיא רק אחרי הטעות התחילה להצטער ואף אמרה לו שהוא מלוכלך .מה עושים עם המחשבות החרטה האלה,האם זה קשור לאוסידי.למה היא צעקה עליו האם בגלל שהיא הצטערה וזה כבר מאוחר.בכל מקרה היא לא היתה צריכה לטעות כחה אבל אפילו הבחור סתם בחור לא דומה למה שהיא חשבה שהוא דומה .קלות דעת מרגיזה. תודה מראש
טקסים מחשבתיים ואובססיות
30/09/14 17:14
21צפיות
שלום ד"ר אורינג

רציתי לדעת מה הדרך הנכונה להתמודדות עם טקסים מחשבתיים האם פשוט להתעלם מהמחשבות יביא פתרון? איך זה שאני מתעלם מהם כמה שיותר ולא מרגיש שום שיפור במצב?

יש לי כבר שנתיים אובססיה לביטחון עצמי ועד שלא יהיה לי ביטחון עצמי ברמה שאני רוצה אני תקוע ולא מנסה להתקדם בשום תחום כל חיי עוסקים סביב זה. למרות שאני רוצה בכל כוחי לחזור לחיות ולהיפטר מהאובססיה גם על חשבון חיים עם חוסר ביטחון עצמי אני לא מצליח ? תודה רבה על התשובות .
שאלה לגבי סרוטונין וחרדה - מקווה שעוד אפשר לשאול
01/10/14 17:00
24צפיות
האם לדעתך מחסור בסרוטונין גורם לתחושה מעורפלת, חזקה או חלשה, של חרדתיות 'באוויר' ועליה מתלבשות המחשבות שגורמות לסבל, או שאולי הפוך - הירידה גורמת לבעיות בתקשורת בין התאים במוח (ולבעיות בפיקוח ובתיאום) ולכן נוצרות מחשבות וקשרים "לוגיים" שגויים שאנחנו מאמינים להם, שלא היינו מאמינים להם במצב רגיל - ולכן מתפתחת חרדה קשה?

לגבי 2 השורות האחרונות - זו השערה שלי ואשמח אם תוכל לומר לי גם אם לדעתך המנגנון הזה נכון.
אגב אישית הייתה לי עכשיו יממה חרדתית לא קלה, לאחר כחצי שנה טובה שבה הייתי (ועדיין) על כדור אחד ציפרמיל ביום.
º
ותודה מראש כמובן
01/10/14 17:20
9צפיות
שאלה שנייה
01/10/14 18:46
8צפיות
בימים האחרונים חלה החמרה והתחילו כל מיני תחושות, כאשר ביממה האחרונה פיתחתי חרדה קשה מפני הדבקה בכלבת (שאולי שמה נדבקתי כי מצאתי שריטות על היד שלי, והמחשבה היא שמה עטלף נכנס בלילה ושרט אותי).

אני לא נכנס לתוכן ולסבירויות והסתברויות כי ברור לי איך זה נשמע כלפי חוץ.
העניין הוא שלמרות שעכשיו המחשבות נרגעו - אני מרגיש, והרגשתי הרבה פעמים בעבר שגם אחרי נסיגה ניכרת של המחשבות, התחושה היא שכאילו המוח עדיין בתוך הטראומה מבחינה רגשית וקשה לי ליהנות מדברים. כאילו עדיין יש עננה רגשית שמעיקה, למרות שהמחשבות כבר נרגעו. מה דעתך על כך, ומה לדעתך כדאי לי לעשות בנקודה זו?
תודה
או סי די
01/10/14 18:08
8צפיות
שלום רב
אני סובלת מאו סי די ונכון כל דבר מרגיז אבל יש דברים הגיונים.שאלה בבקשה בסופר אצלי זה חוק מרפי כל הזמן קורה לי אותו מקרה. אני עומדת בתור ואחרי אישה אני שמתי את המוצרים שלי על המסוע ועוד לא התחלתי חשבון האשה שמה את הדברים שלי במקום הקטן שנשאר על המסוע ושמה את המוצר שלה על המוצר שלי .ובנוסף עמדה אחורי ממש צמוד.זה נורא מרגיז האם זה נורמלי? למרות האו סי די . תודה רבה מראש גמר חתימה טובה
לאבי ודרור
27/09/14 01:13
117צפיות
http://www.designedthinking.com/htmlbody_ocd-htmls...
למה כ"כ התחברתי אליו? אנסה להסביר לפי סדר המאמר - לפי מספרי פיסקאות.
קודם כל, זה המאמר הראשון שראיתי שמתאר את המנגנון של ה-OCD. כל שאר המאמרים ב-ynet, בוואלה, ב-nana, באתרים באנגלית או פשוט בכל מקום מתארים רק סימפטומים!

פיסקה 1 - Asking “How to stop OCD?” is simple. Unfortunately getting a simple and easy to understand answers is not
כבר כאן יש רמז לכך שאין תרופת פלא או טיפול אחד שבהכרח יהיה יעיל. בעצם יש כאן חיזוק לכך שאם זה היה כ"כ פשוט, אז "חשיפה ומניעה" הייתה פותרת את הבעיה, אבל אנחנו יודעים שהיא לא.

3 - You stop OCD by working on the real issues, the underlining drivers keeping the person stuck.
כאן יש לדעתי (זה כל הזמן לדעתי, אני לא יודע להיכנס לראש של הכותב) רמז לכך שכן יש גרעין, או לפחות גרעינים לבעיה שאם נטפל בהם נוכל לשפר מאוד את המצב ולהחליש את הOCD. כלומר שזה לא בהכרח (או לא רק) גן מסויים או פגם במוח.
בפסקה 4 בעצם מחזקים את הטענה הזו.

5 - A portion of the persons thought or emotional processing abilities are conflicting with other internal processes. The system is out of sync with itself. The person is caught up in their own neurological civil war
זה אולי לב המאמר מבחינת ההסבר של מה בעצם קורה כאן ולדעתי גם אומר שההפרעה הזו היא לא הפרעת חרדה במקור, כי בכל זאת מדובר פה במשהו מאוד מסויים וספיציפי. זו לא סתם "חרדה" אלא יש פה מנגנון עם אופי משל עצמו (כמו שהוסבר מעולה בפיסקה הזו) והחרדה היא תוצר לוואי בלתי נמנע. זה כמו שיש מפעל לייצור מכוניות והמפעל מפיק זיהום, זה עדיין לא אומר שזה מפעל לזיהום! זה מפעל למכוניות...

º
בבוקר אנסה לשלוח את ההמשך. יש בתפוז והוא פשוט לא נותן
27/09/14 01:33
33צפיות
המשך -
27/09/14 12:59
33צפיות
6 - These simple one dimensional ideas, while desirable by those seeking simple answers are inadequate. For those who wonder why there is no cure for OCD, the answer is simple; it is not an illness. To improve mental health, to stop OCD and effectively expand emotional well being, other perspectives are necessary.
חיזוק לפסקה הראשונה של המאמר וחזרה עליה במובן מסויים.

7 - When a system gets maxed out, communications begin to break down
המאמר מאשים את עומס היתר של המערכת בשבירת הקשרים, ולאו דווקא בעיות גנטיות. אפשר לדעתי לפרש את זה כעומס יתר שנוצר עם הזמן, והוא גרם לכך שיהיו בעיות בקשר בין אזורים במוח ובכך ליצירת הOCD. כלומר זה בכלל לא חייב להיות גנטי, ואם כן אז לפחות לא רק.

Meaningful or productive solutions and perspectives are overlooked
בהמשך הפסקה הוא מסביר שוב במילים אחרות את המנגנון שהוצג בפסקה 5 וכותב שיש מאמץ יתר למצוא פתרונות. לא נשמע כמו חדשה מרעישה לסובלים מOCD שמנסים כל הזמן לחשוב על שיטות לטפל בעצמם.

8 - One way for the subconscious mind to deal with an overloaded nervous system is to create an emergency coping mechanism; the obsessions
כאן בעצם המאמר טוען שהאובססיות הן לא מקור הבעיה אלא מנגנון פיצוי שהמוח מפעיל, כדי להילחם בחוסר הסדר המפחיד שאליו נקלע - והוא האובססיות שהן עוגנים שבהן הדברים נראים מסודרים יותר ואליהן תמיד אפשר לברוח כשלא נוח. הפיצוי הזה במקור מתרחש בתת מודע מבלי שאנחנו אפילו יודעים שזה בגלל זה.
חלק ג'
27/09/14 13:00
33צפיות
בהמשך המאמר נטען שקשה ל-OCDטים להשתנות כי הם תקועים ברעיונות שהם יצרו לעצמם ובמסלול שהם היו רוצים להשתנות דרכו, ולכן מאוד קשה להם לקבל רעיונות אחרים. הם בעצם כבר פיתחו אובססיה למסלול שבו הם רוצים ללכת, תכננו כבר את הכל ולכן נורא קשה שמישהו פתאום אומר לך משהו אחר. זה אחד מהמלכודים הקשים שמקבעים את ההפרעה.

בנוסף המאמר כותב על ה"פטה מורגנה" שהרבה פעמים חשים OCDטים כשמנסים לחפש פיתרון לבעיה ולאחר זמן מה מגלים שהם בעצם לא התקדמו - The person’s focus gets stuck on a meaningless, yet discomforting illusion part of them already realizes is not true והמאמר מסביר שזו בעיה בעיבוד מידע וזה כן בר שינוי.

אז נכון שהמאמר לא מפרט איך צריך להשתנות, אבל הוא כבר נותן לנו כלים בכך שהוא אומר שאין פתרון אחד ואין מסלול אחד ושמדובר בבעיה שכמו שהיא מורכבת, כך גם הפתרון מורכב.

It may not be what the person wants to change, but given the alternative, it is a small price to pay.
המסלול לפתרון הוא אולי לא השביל שהמטופל דמיין ורצה ללכת בו, אבל בהתחשב בכך שאיכות החיים שלו תשתפר מאוד, המחיר הזה של "אבל זה לא כמו שרציתי שזה ישתפר" הוא מחיר נמוך.

בינתיים מהחוויה האישית שלי אני מתרשם שהמאמר צודק. CBT לבד לא פותר לי את הבעיה אבל הוא עוד כלי שכן עוזר, בשילוב עם תרופות שגם הן כלי משמעותי. הבעיה לדעתי עם CBT היא שמטפלים שונים יכולים לפרש את השיטה בצורה קצת שונה ובכך לדעתי לשנות את פני כל הטיפול.
שלום ניב
27/09/14 19:21
34צפיות
תודהעל הדברים שפרסמת.
הם מחזקים את מה שאני כבר יודע.
אני נעזר מאוד בדמיון מודרך
המלצתי החמה:
קח לך קורס לדמיון מודרך
אחרי שתסיים, אני מוכן לעזור לך לישם
את השיטה- להתמודדות עם אוסידי
בהצלחה
תודה תודה תודה! ממש אהבתי! מאוד מתחבר למה שכתוב.
27/09/14 20:50
32צפיות
תודה תודה תודה! ממש אהבתי! מאוד מתחבר למה שכתוב.
º
27/09/14 20:59
13צפיות
ניב תודה רבה על הההשקעה
27/09/14 22:26
25צפיות
אבל.. לפני המון שנים שוחחתי עם פסיכולוג שעבר מתחום הניתוח וההבנה למעשים ולגישה ידידותית לחיים ולקשיים. הוא הסביר לי שמנסיונו המבין פשוט הופך רגיש יותר לבעיה אבל זה ממש לא עוזר לו לצאת ממנה ולרוב להיפך.. אז זה היה רעיון מוזר בעיניי אולם גם בן ארוש חזר על זה בדרכו ואמר שלעיתים הנסיונות ואף אולי ההצלחות בהבנה לגבי האוסידי מקשות על הטיפול בבעיה. אני קראתי כנראה כל ספר וחומר בנושא )על אף שבדמיון מודרך אכן לא התעמקתי למרות שגם את זה קראתי) עברתי הרבה מטפלים ולכאורה הבנתי את הבעיה והדרך לפתרונה אולם כל פעם שעמדתי בפני סיטואציה לא עזר לי כל המידע ולא יכולתי מול הדחף לבצע תגובה, קומפולסיה להרגעה (וזה בדיוק האוסידי)והגלגל ותוצאת הלוואי לתגובה מוכרים לנו..  כשאני קורא על תגובות אנשים שיצאו מזה זה אנשים שלא נכנעו בסוף להגיב והמשיכו עד שניצחו. לי הדבר היחיד שעזר היה  ההתנהגותי ,הקשה מאוד אבל היעיל מאוד. דברים שלא עשיתי וידעתי שאין מצב שאעשה נראים היום מטופשים להחריד
אני חושב שCBT הוא לא פתרון, אלא עוד כלי שעוזר, אבל זה בתנאי
28/09/14 00:14
28צפיות
שמסמנים את המחשבה ושמים עליה תווית של "את רק OCD" וממשיכים הלאה.
אפשר להיות יצירתיים עם זה (לדמיין נהר עם עלים, או נוסע מטריד באוטובוס) אבל זו לדעתי הנוסחה.

שתי הקצוות שהן - 1. לצלול בכוונה אל תוך התחושה הרעה או 2. להילחם בתחושה הרעה יגרמו להחרפת הבעיה או במקרה הטוב להשארתה ללא שינוי.
אני מאמין שרק דרך האמצע שהיא סימון (מבלי להיכנס למשא ומתן) היא זו שעוזרת.

ועדיין - עוד כלי. ולא הפתרון.
אבל מצד שני
28/09/14 00:33
28צפיות
גם אם אני אומר למחשבה "את רק הOCD" ולפעמים גם זה לא נקלט ולא מקבל אישור בפעם הראשונה
זה טקס בפני עצמו .
אני יודע שאם אני רוצה אני חזק מספיק בשביל לא לעשות שום טקס ושום ניסיון הרגעה ופשוט לחיות השאלה אם זה הדבר הנכון .

אין אפשרות להימנע לגמרי מטקסים
28/09/14 10:57
40צפיות
כי הם מנגנון פיצוי שמופעל בתת מודע.
בדיוק כמו שאם עין מסויימת רואה פחות טוב - העין השנייה תתאמץ יותר - זה יקרה לבד ואתה לא תוכל לבטל את זה.
אתה יכול לסרב לעשות טקסים חיצוניים אבל לא תוכל להימנע לחלוטין מטקסים מחשבתיים. זו גם לא המטרה!
כלי הCBT הזה לא תמיד יצליח אבל כן יצליח הרבה פעמים, וזה מספיק טוב.

אם תגיד לעצמך "פשוט לחיות כרגיל בלי טקסים" זה יהפוך אצלך למחשבה מנחה, "נוסחה" חדשה = אובססיה חדשה = טקס חדש.
ואם תנסה שהוא לא יהיה טקס אז אתה רק תמשיך לחשוב על איך אתה מעצב את הנוסחה עוד יותר טוב = עוד אובססיה.
אל תנסה לברוח מטקסים אלא למצוא את הכלים שיעזרו לך, וכיום יש כלי שהוא מוכח.
ניב, איך תסביר
28/09/14 13:49
26צפיות
שעמידה מול אותה הרגשת אי נוחות לאורך זמן ומצבים שונים מאפשרת לאחר מכן להתגבר על אותה אי וודאות ללא צורך בתגובה? ובעיקר המצב לאחר מכן נראה לך טיפשי מאוד ומיותר . לאן נעלם אותו מנגנון שדרש פיצוי? והאם הוא נעלם או הצטמצם מאוד לא מוכיחה שהוא אכן בר טיפול והכחדה עם עוד נחישות עקשנית?
אני חושב שכשאין ברירה (או שתוצאת הקומפולסיה גרועה ממטרתה) לומדים להתמודד עם זה , וכשיש ברירה עושים עוד ועוד קומפולסיות. צריך שהאדם יבין את זה כדי שיבין את האבסורד באוסידי
כי זה באמת כלי שעוזר, אבל אני לא רואה איך אפשר להכחיד את זה
28/09/14 23:48
22צפיות
כי אז אתה רק תיכנס לאובססיה חדשה של "האם הכחדתי?" ומשם כבר תיכנס לעוד לופ.
אני חושב שזה תמיד יהיה ברקע.
אור בקצה המנהרה
29/09/14 12:42
22צפיות
היי,
מי שמכיר אותי, יודע שכתבתי כאן שאני עובר כרגע תהליך מסויים להעלמת האוסידי. בין אותם שלבים הגעתי כמובן, לשלב הטקסים.
האוסידי שלי התחלק ברובו במחשבות ובטקסים שלא נגמרים, שיצרתי גם בלי שום קשר למחשבות. לאחר בדיקה של כמה שיטות להעלמת טקסים שניסיתי על עצמי, מצאתי את השיטה שעבדה עליי בצורה הטובה ביותר.
אני אנסה לפרט אותה כאן:
* בחרתי מרשימה ארוכה ארוכה של טקסים, את הטקס הקשה ביותר שיש לי. לאחר הבחירה ניסיתי לבדוק מה אותו טקס גורם לי להרגיש? מה הטקס גורם לי במשך היום? בתחושה פיזית, ריגשית, מנטלית.
* אחר כך נסיתי לחשוב איך יראה היום שלי ללא הטקס. איך אני ארגיש? ? איך אני ארגיש פיזית? נסיתי לתאר זאת בכמה שיותר פרטים, פשוט לכתוב את זה, ממש כל פרט ופרט.
* לאחר מכן בחרתי כי אני מפסיק את הטקס. וזאת לאחר הבנה עמוקה כי אני הוא זה שמחליט על חיי ולא האוסידי. בצעתי את הטקס עוד פעם אחת אחרונה, וזהו הפסקתי.
ההחלטה החשובה הזאת הגיעה לאחר הבנה כי הטקס הוא באמת מיותר, לא מועיל, גונב זמן, לא הגייוני ולא משרת אותי בשום צורה.
ועוד יותר חשוב היה לי לראות את חיי יהיו ללא הטקס, משהו שהעצים את התחושה הכללית, כי אני חייב להפסיק עם הטקס.
* דבר מאד חשוב היה לי, לבצע את התהליך בכל יום לטקסים אחרים. כרגע אני בשלב שהורדתי לפחות 70%-80% מהטקסים, ותאמינו לי יש לי המון. טקסים שליוו אותי בכל שנייה מהחיים.
הטקס הראשון שהפסקתי, שהיה לי הכי קשה היה של...בליעת רוק. בכל פעם שבלעתי רוק הייתי צריך להשמיע צליל מסויים בראשי , לגעת במשהו ולספור.
זהו טקס שאני כבר כחודשיים לא עושה, וזה לא מעסיק אותי כלל. טקס שביצעתי במשך 38 שנים! הצלחתי להפסיק אותו במהירות כמו שהוא הגיע.
אני לא מנסה לברוח מטקסים, אני פשוט מבריח אותם ממני, וזאת הרגשה נפלאה. הסוד הוא...התמדה..התמדה...התמדה!!!.
תודה.

תודה והערה
28/09/14 11:02
28צפיות

בכלל, נעים לדון אתך על הנושא.
לעצם העניין. רציתי לשתף מגישתו של בן ארוש שבזמנו לא היתה ברורה לי אבל אני רואה שאצלי ואצל אחרים היא מאפיינת בחשיבה.
על אף שכתבת "ועדיין - עוד כלי. ולא הפתרון."
אנו מחפשים כל הזמן נוסחה או פיתרון מקיף ומלא לעניין (או אפילו חלקי אבל מוחלט)ואז לכאורה מסמנים כאילו וי ,אבל לפי בן ארוש ,כפי שהבנתי, וכפי שאני נוכח זה לא נכון מול המורכבות בעיקר מול האוסידי (זה בעיניו אותו סוג של שאיפה לא יעילה לאישור / לוודא)- החשיבה היא הרבה יותר מופשטת מתבניות. שוב אנו מנסים למצוא הגיון במקום שאיננו לחלוטין והגרוע הוא שאנו יודעים זאת ולכן מיותר לתת עוד הגיון שלא יעיל נגד הדחף להרגיע כדי אך ורק להימנע מאי הוודאות, יש בפורום שלל דוגמאות של משתתפים אשר להם דחף לבצע קומפולסיה מול גורם מסויים אשר לא מזיז כלל למשתתף אחר תנסה להבחין איך ההתמודדות שלך מול אותו גורם  - מקבל את אי הוודאות (להבדיל) וכמובן לא מגיב (דוגמא היא הלכאורה הסתברות שאמורה להרגיע אולם לא עומדת מול הדחף הספציפי).
 כולנו מבינים בפנים שאנו מתקשים לעמוד כמעט רק מול אי הוודאות ומול תחושת אי השלמות שבהבנה ולכן הדרך להתמודד חזיתית היא לעמוד מול זה כמה שיותר (אגב אז הקוגנטיבי לדעתי יעיל יותר לאחר שהחשיפה עולה ולא במצבים תאורטיים)הדרך כפי שאני רואה אותה היום היא להבין שאין תשובה באמת שלמה ולקבל זאת כמשהו לא מושלם אולם יחד עם זאת לא לעשות תגובה מרגיעה (או לפחות בעיניי כמה שפחות)

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה