בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!
OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.

היסטוריה:
את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.
עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז.

מטרות:
בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...
אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.
הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .

מידע:
בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.

כל טוב!

ד"ר אורינג משיב בפורום בהתנדבות אחת לשלושה שבועות. שאלות דחופות ניתן לפנות לפורום יעוץ פסיכולוגי, בו ישנו מענה מקצועי על בסיס קבוע 
מפגשי הפורום נערכים אחת לשבועיים, בימי חמישי בערב. הודעות מקדימות יכתבו בתחילת השבוע.
הודעה חדשה

הודעה נעוצה מפגש בת"א ביום חמישי בערב
15/09/14 14:45
28צפיות
ביום חמישי  18.9.14 יתקיים המפגש הדו שבועי שלנו וכולם מוזמנים.

המפגש יתקיים בכתובת:
השל סנטר
רחוב נחלת בנימין 85
קומה 2 (במעלית)
תל אביב

נפגשים בשעה 20.00  עד 22.00 ואולי קצת יותר.

אבקש לנסות להגיע בזמן.

המפגש מיועד רק לאנשים שיש להם OCD ולא לבני משפחה וחברים.

כל אחד יכול להצטרף, גם כאלה שלא היו במפגשים קודמים.

הקבוצה היא שלנו, לתמיכה ועזרה הדדית ואין הנחיה של מישהו מקצועי.

עלות המפגש 5 ש"ח למשתתף, ומי שיכול מביא במבה או בקבוק שתיה וכאלה (דבר אחד).

אדגיש, ואנו מדגישים זאת גם בתחילת כל פגישה, כי אנו מתחייבים ומחויבים לסודיות וכל דבר פרטי שנאמר במפגש נשאר חסוי.

יום טוב
תמי
אור בקצה המנהרה
15/09/14 17:21
31צפיות
היי
רציתי לשאול לכמה משתתפים פתוח המפגש?
תודה
היי אליעזר ובוקר טוב
16/09/14 08:29
4צפיות
לפי הספר קבוצה אידאלית היא קבוצה בת 12-15 משתתפים שאז כל אחד יכול להשמיע ולהשמע.
יש פעמים שבאים מעט, ויש פעמים שבאים הרבה, במפגש הקודם היו כ- 20 משתתפים והיה בסדר גמור. אם אתה מעוניין לבוא, פשוט תבוא.כולם אחים לצרה ומחייבים לסודיות.
יום טוב
תמי
אור בקצה המנהרה
16/09/14 08:36
2צפיות
בוקר טוב תמי,
תודה על התשובה המהירה
אני אבוא, נתראה שם:)
מעוניין להשתתף
15/09/14 23:21
13צפיות
יאיי אני חדש בפורום ולא ידעתי שקיימת קבוצה כזאת..
איזה כיף ועוד בתל אביב.
אפשר להצטרף??
=]
היי ובוקר טוב
16/09/14 08:25
5צפיות
כל מי שיש לו OCD יכול להצטרף - בכיף ובברכת
חדשים פה, עם ילדה
16/09/14 08:38
3צפיות
הי לכולם.
רק מתחילים להבין מי נגד מי. עם אבחון טרי של ילדה מתוקה בת 10.
אני לא יודעת אם הפסיכיאטרית שאבחנה אכן מומחית לנושא- איפה יש רשימת רופאים לילדים מומלצת? כנל לטיפול פסיכוליגי? יש תמיכה של מכבי ? 
מי יכול לעזור לי להתחיל להבין מהי מהות הטיפול התרופתי? איך מטפלים התנהגותית ומה עושים ? 
האבחון מלווה גם בהפרעת קשב, קראתי שזו ביצה ותרנגולת - זה נכון ? 

תודה .
לחוצה

עבודה באבטחה/שמירה: שאלה לבעלי נסיון
15/09/14 13:28
28צפיות
אני רוצה לבדוק אפשרות לעבוד בתחום זה.מישהו יודע האם שואלים על עבר פסיכיאטרי?האם טיפול בגלל ocd יכול לגרום לאי קבלה לעבודה?האם דורשים חתימה על ויתור סודיות רפואית כדי שיוכלו לעיין בתיק רפואי?ואני מדבר שעשיתי צבא (כולל שימוש בנשק) למרות האוסידי שבצבא ידעו ממנו.
היי
15/09/14 14:49
18צפיות
אני לא חושבת שהאוסידי יכול להפריע ביחוד אם בצבא ידעו מזה ואתה נושא נשק. שאל פשוט את החברה שאתה רוצה לעבוד בה.
לא רוצה לחשוף את זה
15/09/14 23:18
19צפיות
גם אם יקבלו אותי.
אתה לא חייב לחשוף
16/09/14 06:04
3צפיות
אתה לא חייב לשתף:)
ספרים בנושא OCD
13/09/14 23:52
44צפיות
היושש ושבוע טוב לכולם,
מישהו יכול להמליץ על ספר טוב בנושא אבל שיהיה פחות אינפורמטיבי ויותר ברוח פילוסופית משהו..
משהו אפילו בסגנון של ספר הדרכה כזה מגניב..

המאמר הכי טוב שראיתי על OCD
14/09/14 21:29
49צפיות
אני מוכנה לתרגם אותו יש עניין ?
15/09/14 12:02
22צפיות
ואצרף אותו לספריית המאמרים של הפורום כמו גם לאתר המאמרים שלי (פה בחתימה למטה).
º
לגמרי יש עיניין:)
15/09/14 13:55
12צפיות
º
15/09/14 20:33
11צפיות
º
בכיף
15/09/14 21:15
12צפיות
היי ניב
15/09/14 19:49
13צפיות
האם תוכל לספר, מה הכי תרם לך במאמר הזה ?
ספרים בנושא OCD
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
15/09/14 11:11
29צפיות
גל שלום,
מעביר לך קישור לדף ובו פירוט על ספרים מומלצים בנושא. קריאה מהנה.
אישםוז יום
13/09/14 19:45
71צפיות
כל יום הוא סבל בשבילי, מחשבות טורדניות, חרדות, דיכאון ויכול להיות תסמונת טורט נמאס לי אני שנה אחרונה בבית ספר כיתה יב מת כבר לסיים בית ספר, את המסלול הנוראי הזה לאנשים שסובלים מOCD זה כלא חסר היגיון.
התרופות לא עוזרות לי או לא עוזרות מספיק שוקל ללכת לאשפוז יום. מישהו שהיה מאושפז יכול להגיד האם זה עזר לו איך זה עובד?
שיהיה ערב טוב.
אני מאושפזת ביחידת יום
13/09/14 20:18
54צפיות
טוב לי שם, יש מעקב פסיכיאטרי ופעילויות שונות
אשפוז יום
13/09/14 22:36
43צפיות
אני הייתי באשפוז יום.
אם זה עזר, אני לא בטוח בכלל, אבל במצב שבו הייתי, עם פחד להיות לבד, בבדידות וללא עבודה או מסגרת כלשהי במשך היום, זה לפחות עזר לא להיות לבד ולהיות במסגרת עם סדר יום.
מה שלא היה טוב, כל בעיה נפשית שנתקלתי בה אצל האנשים שהיו איתי באשפוז יום, נחקקה בזכרוני וגרמה לי להרבה אובססיות בקשר למצב הנפשי שלי. כל דבר פחדתי שמא גם לי יש את זה וכל התרופות שאנשים שם לקחו רודפות אותי עד היום. הרופאים עצמם החליטו אחרי זמן די קצר שלא טוב שאשאר במסגרת של אשפוז פסיכיאטרי כי אני סופג יותר מדי את מה שמסביבי. אבל לא כל אחד כמוני בדבר הזה.
עוד משהו שלא הכי הסתדר לי באשפוז יום, היה שאני הייתי היחיד בקבוצה עם OCD וכל שכן עם אספרגר. חוץ ממני הייתה מישהי אחת עם חרדה שהיא לא OCD ומישהי שהיה לה OCD לא קשה, אבל היא הגיעה לאשפוז בגלל בעיה נפשית אחרת. השאר היו אנשים עם דיכאון ועם מאניה דיפרסיה. ככה שכל הטיפול שם לא היה מכוון כל כך לבעיה שלי ולכן גם לא עזר לי במיוחד.
אבל גם זה שונה בכל מקום ואם אתה מחליט ללכת לאשפוז יום אני מציע לך לברר עם הרופא המטפל את כל הפרטים ושיסביר לך איך אשפוז יום יעזור לך.
אגב איזה תרופות אתה לוקח ?
זה בידיוק מה שמפחיד אותי
14/09/14 23:17
16צפיות
זה בידיוק מה שמפחיד אותי באישפוז יום כל ההשפעה של הסביבה, אנשים אחרים עם בעיות אחרות במצב לא בריא. 
המשך
14/09/14 23:36
14צפיות
מן הסתם לפני שחחליט שאתה נכנס לאשפוז יום תהיה לך האפשרות לדבר עם הצוות הרפואי, לשאול שאלות ולהעלות את החשש מהשפעה לא טובה. אפשר גם לבקש לנסות כמה ימים לפני שמחליטים סופית.
האווירה באשפוז יום יכולה להיות שונה מאוד ממקום למקום, כמו כן אם תוכל לדעת מי הם האנשים האחרים שנמצאים באשפוז יום ומאיזה בעיות הם סובלים זה גם יהיה מאוד משמעותי.
אשפוז יום
13/09/14 22:46
37צפיות
היי יקירי, אני סובלת מאוסידי בערך מגיל 7...חייה עימו כל חיי- ממליצה לך בחום לטפל בסי בי טי ולהגיע לשיחות עם פסיכיאטר

אם כל זה לא עוזר ואתה רוצה להתאשפז באישפוז יום בעלי לשעבר מטופל בגלל הפרעת אישיות המקום מדהים לפי מה שהוא מתאר, אין להכנס לסטיגמות כאילו ואחרות. אנשים מגיעים לשם מקבלים ארוחות מסודרות שמספקות איזון שיעורי יצירה  ויוגה ופילאטיס לגוף, שיחות בקבוצה וטיפולי סי בי טי ..אפשר לומר שהמקום הציל את חייו
º
כמה זמן הוא היה שם ואיך חוזרים לעבודה אח"כ?
15/09/14 15:48
12צפיות
....
15/09/14 19:34
7צפיות
כרגע הוא שם שלושה חודשים ומאוד שמח על הצעד, הם נותנים לו יחס חם, טיפול, תמיכה והבנה לראשונה בחייו
RE: טעימה אקדמית לאנשים המתמודדים עם מוגבלות נפשית - נפתחה ה
הודעה זו מכילה תמונות
15/09/14 12:59
19צפיות
שלום רב,
בימים אילו נפתחת תכנית ייחודית המציעה התנסות בהשכלה אקדמית לאנשים המתמודדים עם מוגבלות נפשית לשנת הלימודים הקרובה באוקטובר תשע"ה.התכנית תפעל זו שנה שלישית במכללה האקדמית אחווה וזוכה לתוצאות חיוביות ברמת הפרט וברמת הקהילה.

מרגישה לבד (אולי טריגר)
13/09/14 16:51
63צפיות
מרגישה לבד ולא מרגישה שייכת לשום מקום. הפסקתי לכתוב בפורומים ובקבוצות בפייסבוק.
איבדתי את הבטחון ואת האמון באנשים. לא מוצאת את המקום שלי ולא טוב לי. לא יודעת למה אני טורחת לכתוב בכלל.
פשוט לא טוב לי ואני מרגישה לבד, לא שזה ישנה משהו אבל אני מפחדת לכתוב. וכל הזמן מחשבות ואי אפשר לסלק אותן ואני לא רוצה לקבל אותן כי הן עושות לי רע.
לפעמים אני חושבת שחבל שנולדתי בכלל. מהרגע שנולדתי הכל קשה ורק נהיה יותר גרוע אז בשביל מה. אני לא אובדנית, אני רק כותבת כדי לפרוק אז לא צריך להזמין אף אחד.
יקירה שלי
14/09/14 14:05
18צפיות
גם אני חשתי ככה המון פעמים. ביחוד אחרי שאבי נפטר. אבל מנסיון אני יודעת שזה רק תקופה שכזאת שעושה רע ותחושות ומחשבות מגעילות.
אל תתני להם כוח. את אדם מיוחד ומוכשר ויפה. אל תתני לדיכאון הזה כוח לקחת ממך את החיים. אץ הרבה (גם אם את לא חשה כרגע) מעבר לזה.
אני כאן אם תזדקקי לי.
תודה יקרה
14/09/14 14:57
14צפיות
המון תודה על המילים הטובות ועל התמיכה. לא נעים לי להכביד עליך אבל אשמח לדבר איתך בהזדמנות אם תרצי. חיבוק.
º
את בקשר עם המשפחה?
14/09/14 21:27
16צפיות
כן
15/09/14 11:55
14צפיות
אני בקשר קרוב במיוחד עם אמא שלי.
צריך עצה מקצועית לגבי ביצוע החלטה
15/09/14 00:02
39צפיות
שלום לכולם .

אני כבר שנתיים תקוע בחיים בגלל אובססיה לביטחון עצמי שמונעת ממני לחיות עד שלא יהיה לי ביטחון עצמי כמו שאני רוצה .
לאחרונה אני חושב שהתחילה לי אובססיה נוספת שהיא אובססיה לשיפור המצב - לא הייתי מרוצה מהמחשבות השליליות כתוצאה מהאובססיה הראשונה
והפכתי לאובססיבי לשפר את המצב , אולי בגלל פחד שהוא יחמיר ויפריע לי בתפקוד . מה שאבסורד הוא שמאז שהתחילה האובססיה השנייה התפקוד שלי נהיה גרוע מה שפעם לא היה .
אני כל פעם מחליט שאני צריך לטפל באובססיה הראשונה שהיא הגורם הראשוני לכל הבעיות ואז הכל יפתר .
לטפל הכוונה להיגמל מהביטחון העצמי ולהתעסק בדברים אחרים בחיים ולהפסיק להיות אובססיבי  .
אבל אז קופצות לי 1000 מחשבות שליליות שמנסות לשכנע אותי לטפל קודם באובססיה השנייה ולהחזיר את המצב למה שהיה פעם ואז בשקט ובשלווה לטפל באובססיה הראשונה ואז הכל יהיה בסדר .
אני לא רוצה לטפל באובססיה השניה כי היא דורשת טיפול מקצועי מה שאני לא מעוניין כרגע ואני רק יכול להחמיר עם המצב .
נמאס לי להגיע מהר מהעבודה לא להיפגש עם חברים בשביל לשבת בחדר ולנסות לטפל באובססיה השניה מה שכרגע נראה כאילו לא מועיל במיוחד .
מצד שני המחשבות נראות ככ אמיתיות וכאילו מצאת פתרון לאובססיה השנייה שאתה חייב להקדיש להם תשומת לב ואתה מפספס פה הזדמנות לשיפור .

דבר שני

לפעמים אני חושב שיש לי OCD מ OCD
כלומר אני אובססיבי למצב שהOCD שלי לא יחמיר ומנסה להתעלם בכל הכוח קורא על OCD הרבה מה שפעם לא עשיתי
אולי כמו שיש OCD שהוא פחד מזיהום יש OCD שהוא פחד מהחמרה של המצב ואיבוד שליטה וכ'ו .
תמיד אני חייב לנסות לשכנע את עצמי שמחשבות שליליות זה כלום מעיין טקס מחשבתי שאני מסביר לעצמי שזה כלום והתעלמתי הרבה ולא קרה כלום .

מבולבל לגמריי .

ביטחון עצמי גדל רק אם תתנסה בשטח ותהיה במפגשים חברתיים
15/09/14 00:24
28צפיות
אתה לא יכול לשפר ביטחון אם תשב בבית ותחשוב על זה שאתה רוצה לשפר, אבל בגלל הOCD כבר התמכרת להרגשה ולמסלול הדמיוני שהוא יצר לך לאיך שאתה רוצה שהדברים ישתפרו ולכן אתה לא יכול ולא רוצה ללכת במסלול אחר, כי אתה רוצה שזה יהיה "בדיוק בדרך הזו".
אז תן לי לחסוך ממך את הבדיקה - המסלול הזה לא יוביל אותך לשום מקום כי אי אפשר לשפר ביטחון כשיושבים בבית. רק אם תיפגש עם אנשים.
ניב דווקא שתדע
15/09/14 00:28
31צפיות
שקודם כל אתה צודק
אבל בתור בנאדם שכבר אובססיבי לדבר הזה שנתיים אני יכול לדעת לך שהידע שלי על הנושא הוא מטורף
אבל אני הגעתי למצב כזה-

מצאתי משהו שאני מאמין בו שאם אני באמת אאמין בו יהיה לי ביטחון עצמי כמו שאני רוצה
בגלל שאני אובססיבי האמונה הזאת לא נכנסת לתת מודע שלי - אני מאמין בזה באמת אבל בתת מודע לא . סוג של מלכודת .
התת מודע יאמין בזה רק אם אני אפסיק להיות אובססיבי .

כל מה שאני צריך לעשות זה להפסיק להיות אובססיבי וזה הכל . אני לא צריך לנסות לשפר את הביטחון בשום צורה כי כבר הגעתי ליעד - מה שחסר זה להוריד את האובססיה וככה אני תקוע .

º
מה זה המשהו הזה?
15/09/14 00:52
24צפיות
זה לא לכאן
15/09/14 01:41
19צפיות
אבל מכיוון שאתה לא אובססיבי ותצליח להאמין בזה אני מציע לך להיפגש איתי פנים מול פנים .
כמובן שרמה כזאת של ביטחון עצמי אני בטוח ב400 אחוז גם תשחרר ממך כל דבר שקשור לOCD  .
שכל הנושא של מחשבות שליליות קשורות באופן ישיר לביטחון עצמי נמוך .

אתה אומר שמתחת לאף יש משהו שנמצא כל הזמן שאם רק
15/09/14 02:39
16צפיות
תראה אותו לגמרי - הביטחון יגיע והטורדנות תיעלם?

תשמע זו הרגשה שנשמעת לי מוכרת (פלוס מינוס) מנושאים אחרים כמובן אבל בכימיה זה מרגיש שזה OCD.

לצערי לא תוכל לראות את זה פתאום יום בהיר אחד כי זו פטה מורגנה כזאת.
לדעתי תנסה להתרחק מהנושא הזה ולהתמלא בנושאים אחרים, גם לעשות מדיטציות יכול ממש לעזור. לי אישית זה מאוד עוזר.
קל להגיד קשה ליישם אבל לא נראה לי שיש הרבה ברירות.

היי ויום טוב
15/09/14 08:54
15צפיות
OCD ל- OCD זה לא רעיון מופרך ויותר מזה, כבר נתקלתי בכך.
האם אתה בטיפול מקצועי כלשהו? משוחח לפחות עם משפחה או אנשים אוביקטיבים?
כדי לחזור לפרופורציות ולא להיות תקוע עם מחשבות על מחשבות על מחשבות, כדאי לשקול , כמו שכתבו לך, להיות בחברת אנשים, להיות עסוק, ואם אינך מטופל - לחשוב בכיוון.
מציעה, כתרגיל, לנסות לא לקרוא כלום על OCD תקופה מוגדרת מראש - שבועיים או כמה שתחליט.
רק טוב
תמי
תפקוד קודם לעיסוק במחשבות
15/09/14 11:08
19צפיות
אתה מתאר מצב מאד מוכר, אדם סוגר לאובססיה אחת את הדלת אז אובססיה אחרת פותחת לו חלון. זה מה שקורה לאנשים אינטילגנטים עם או סי די, שגם האו סי די שלהם הופך אינטיליגנטי לא פחות מהם ומתחכם איתם. בעיני הכלל שתפקוד יותר חשוב מעיסוק במחשבות הוא כלל מנחה בעבודה הטיפולית. לכן לדעתי, אם אתה שם לב לכך שהעיסוק במחשבות פוגע בתפקוד - זה הזמן לנסות שוב לוותר עליו בהדרגה כדי לתפקד טוב יותר.
º
תודה רבה על התשובה : ]
16/09/14 00:23
1צפיות
מישהו נחמד עם אנגלית טובה
14/09/14 23:14
32צפיות
שלום לחברי הפורום אני צריך עזרה לתרגם את המכתב הזה לאנגלית ברמה טובה. 
תודה מראש חברי פורום יקרים.

"

אני סובל מOCD- מחשבות טורדניות כפיתיות(הפרעה נפשית) מאז שאני זוכר את עצמי.
הOCD גורם לי לפלישה של מחשבות טורדניות, חרדתיות שמלוות אותי ולא עוזבות אותי לאורך כל היום. דבר זה יכול להתבטא בביצוע פעולות טקסיות שוב ושוב במטרה לגרש את המחשבות הבלתי-רציונליות. המחשבות הטורדניות גורמות לחרדה שבוקשי אפשר להסיט את המחשבה ממנה. הפעולות הטקסיות מפחיתות כביכול את החרדה, אולם לזמן קצר, והן גורמות סבל וטרחה כשלעצמן. הימנעות מהפעולות הטקסיות מעצימה מאוד את תחושת החרדה ויוצרת אצלי תחושת דיכאון.
 הOCD מונע ממני לתפקד כרגיל אני במצב של משבר ודיכאון. אני מאוד רוצה לטוס לטיול בחו"ל ליעד בו אוכל לקבל טיפול תרופתי יעיל ( במדינה שלי כל הטיפולים המקובלים לא עובדים עליי) וגם כדי לשנות אווירה, לעלות את המצב רוח. אולם אין לי כסף כדי להגשים זאת כיוון שהOCD  שלי מונע ממני לעבוד.
לכן אני פונה אליכם אנשים יקרים בבקשה עיזרו לי לגייס מספיק כסף.

אני בכוונה לא מעלה תמונה שלי כדי לשמור על אנומימות זו לא בעיה שאני גאה בה ואיני רוצה שמכירי ידעו על קיומה אצלי.

"
מה שהשיעמום עושה בשעות הקטנות...
15/09/14 03:13
33צפיות
Hi people,
I'm suffering from OCD- Obssesive Compulsive Disorder since I remember myself.
The OCD make me an obssesive thoughts incursion and anxiety that won't leave my all day long.
It can be reflected in ceremonies that I do over and over again in goal of removing all the irrational thoughts.
The obsessive thoughts bringing me anxiety that I barely can push aside. Apparently the ceremony acts diminish the anxiety, but for short- range, and so they cause lot of pain and suffering.
Avoidance of the ceremony acts increases the anxiety feeling and creating depression feeling.
The OCD prevent me from function normally and I'm in mood of depression and crisis.
I want to take a trip abroad- to a destination in which I can get a proper and efficient psychiatric treatment (in my country all the accepted treatments not working for me), and also to change the atmosphere, and so to rise my mood... But unfortunately I've no money to fulfill this wish thanks to the OCD that prevent me from working.
That's why i'm writing you- dear people...Please, help me raise enough money.
I'm purposely not uploading a photo of mine in order to promise my anonymity. I'm not proud of my OCD and other issues I got and also I don't want my acquaintances to know of their existance in my life.
º
תןדה רבה NONSHLUCK
15/09/14 22:49
4צפיות
או סי די בהורות
13/09/14 23:07
53צפיות
שלום לכולם

אז כך...יוצא שאני  נכנסת לפורום המקסים שלנו ברגעי משבר ועכשיו הוא בהחלט רגע כזה... אני אוטוטו בת 30..גרושה עם קטנצ'יק בגיל גן חובה...הוא ילד חריף וחברותי טפו חמסה ואהוב על סובביו..
אני סובלת מאוסידי בערך מגיל שבע...בעשרים השנה האחרונות הספקתי להגיע להמון רגעי משבר עד שלפני שנה בערך החלטתי להתחיל טיפול אצל פסיכיאטר ובסיביטי שהועילו ונתנו כלים כיצד לחיות לצד ההפרעה
אני כפי שציינתי אמא, אני ובעלי התגרשנו לפני כשנה כי הוא עבר משבר משל עצמו..חווית התעללות בילדות שהציפה אותו גרמה להתפרצות הפרעת אישיות ודיכאון חזק שהביא אותו אחרי תקופה לא קלה לפרק את החבילה ולהתאשפז באשפוז יום...אני עצמי טופלתי באותו זמן בשל חרדות קשות של האוסידי שהם פחד קשה מאיבוד שליטה אובדן שפיות, חלילה סכיזופרניה וכו'
ב5 החודשים האחרונים חיי בני התהפכו...הוא ראה מול עיניו הקטנות את אביו מאדם עובד 14 שעות ביום עובר משבר קשה ושמע לצערי לארורך כל הדרך את הקושי (לא נתתי לו מספיק קרדיט שהוא מבין כי חשבתי שהוא צעיר מידי) , הוא עזב בית שבו הוא חיי 3 שנים לבית חדש ללא אבא, היתה בארצנו מלחמה, חופש מהגן ונולד בשעה טובה בן דוד חדש אחרי 5 שנים בהם בני היה נכד יחיד ומולך על הבית...כלומר זמן לא קל לילד!!
לפני כחודש וחצי בשיא המלחמה אביו עימו אני ביחסים מאוד חמים היה רחוק ממנו ליומיים, לפתע בני טען כי הוא שמע דפיקה בדלת ואת אביו קורא לו למרות שלא היה ולא נברא...הבעיה היא שאני בחרדותי מסכיזופרניה (חלילה) עשיתי מהכל עניין ותחקרתי אותו איך שמע ומה הוביל לכך שכנראה הוא פשוט קלט זאת שאני היסטרית...המקרה חזר על עצמו לפחות פעם בשבוע כאשר הוא טוען ש"שומע" שקוראים לו אבל הוא לא עונה הוא לא מחפש את הקורא מה שלדעתי מחדד כנראה את העובדה שהוא עושה זאת כדי לחפש תשומת לב או שמונע מלחץ נפשי ..התייעצתי עם הפסיכיאטר שלי שטען שזה נורמאלי עד גיל 10 ויכול לנבוע מהמון סיבות ועם פסיכולוגים שטענו שהוא קטן וזה קורה אבל רצוי בדוק מדוע זה קורה... קבענו לו השבוע 3 פגישות עם פסיכיאטר רק כדי להרגיע אותי לשבוע הבא...היכן הגבול נעצר??? אני היסטרית??? האם הפחד שלי הוא עצמו מחשבה טורדנית??מה זה אומר עלי כאמא האם אני מתחילה לתסכל ולהרוס את נפש בני עם האובססיה שלי?? האם חלילה יש לי סיבה לדאגה?? אני תשושה..קשה לי..כתוצאה ממצבי אבי מסייע לי בשכר דירה כי הוא מאוד מבין לבעיית בעלי לשעבר שהוא עבורו כאחד מילדיו ויש עלי לחץ חזק מהמשפחה לחזור אליו אבל צריך להבין שהפרעת אישיות היא בעיה רצינית אוד אשר גורמת לו לחבל במכוון בקשר שלו עימי... מרגישה כאילו הגוף שלי תשוש ואין לי כוחות ואני מתבוננת באפרוח שלי וליבי חרדות אך מתפוצץ מאהבה..עצה מישהו?? התמודדות עם הורות בצד האוסידי
היי יקירה
14/09/14 13:59
24צפיות
קודם כל בלי לחץ:) אם המטפל אמר שזה בסדר מה שבנך עובר אז לא צריך להלחץ.אתן לך דוגמא. כשהתחיל לאחי הטוראט הרופא אמר לאימי לא להלחיץ את הילד ולהזכיר לו את הטיקים. מה אימי עשתה? בדיוק ההיפך, וגרמה לו לריבוי טיקים. אינני יודעת מה הסיבה להתנהגות של בנך אבל אם אומרים שזה נורמלי (שנראה לי בהחלט נכון) אז אל תחפרי בנושא ואל תציקי לילד. תני לעינינים להרגע מעצמם. בינתיים תנסי לעשוץ דברים נחמדים עם הילד כמו לשחק בגן, ללכת לסרט טוב או סתם דברים. ככה את תעשי שהוא יפתח אליך יותר ובעתיד זה ישתלם.
º
14/09/14 20:29
8צפיות
לדעתי
14/09/14 23:28
18צפיות
לדעתי בהחלט אין לך מה לדאוג, תופעה כזאת אצל ילד חד משמעית לא מהווה הפרעה נפשית, כל שכן לא סכיזופרניה חס וחלילה.
הפחד מסכיזופרניה גם הוא מוכר לי לצערי, אני סובל כבר זמן רב מהפחד הזה, היו אצלי תקופות שזה היה ממש טורדני בצורה קיצונית וגם עכשיו הפחד הכפייתי הזה קיים אצלי. אבל חשוב לדעת שזה רק עוד אחד מהביטויים של OCD ולא משהו אחר.

אבל הייתי רוצה להוסיף עוד משהו, ממש לא נעים לי לתת עצות מרחוק, אבל הייתי מאוד מאוד מציע לך לשקול ברצינות את האפשרות לחזור לבעלך לשעבר. קודם כל בשביל הילד, שכמו שאת רואה בעצמך, זקוק למשפחה שלמה עם שני הורים ביחד. אבל לא רק בשבילו, גם בשבילך וגם בשביל בעלך לשעבר, יש סיכוי גדול שהחיים ביחד יהיו הרבה יותר טובים מאשר החיים בנפרד. לפי מה שאת מתארת, את זקוקה להרבה מאוד עזרה ותמיכה, ובעלך לשעבר אף הוא זקוק להרבה עזרה ותמיכה, ואולי יהיה הרבה יותר טוב אם יהיה לכם אחד את השני.
אני מבין את הבעיה עם הפרעת האישיות שלו, גם לי יצא להכיר אנשים עם הפרעת אישיות שהורסים את חיי המשפחה שלהם מרצונם, אנשים שלחיות איתם בתוך חיי משפחה זה סבל נוראי. אבל אני מאמין שהמצב הזה לא אנוש וחסר תקווה חלילה ועם הרבה עזרה מקצועית וטיפול זוגי מתאים יש סיכוי לעתיד טוב.
אני שוב מתנצל אם כתבתי משהו לא במקום.

º
ההפך אני מאוד שמחה על דעתך ואשמח לעוד דעות בנושא :)
15/09/14 19:35
2צפיות
אני לא בטוחה לגבי הזהות המגדרית שלי.
12/09/14 15:04
82צפיות
OCD? משהו אמיתי? אני בחיים לא אדע, אבל זה וואחד משבר, עם בכי וחתכים
היי הודיה
12/09/14 17:50
45צפיות
האם דברת עם המטפל על זה?
אל תחתכי את שווה הרבה יותר מזה!
º
פוחדת לדבר
13/09/14 08:30
30צפיות
אל תפחדי
13/09/14 11:09
32צפיות
כולנו כאן משפחה
כאן.
13/09/14 13:59
46צפיות
אבל מה הפסיכיאטרית שלי תחשוב
שתחשוב מה שהיא רוצה
13/09/14 14:35
31צפיות
הבעיות שלך גדולות יותר ממה הפסיכיאטרית תחשוב .. לא ?
וחוץ מזה הם פסיכיאטרים זה התפקיד שלהם
והם לא שופטים בנאדם על סמך הבעיות שלו .. הבעיות שלו הם לא חלק ממי שהוא אלא משהו שמפריע לו להוציא את מי שהוא החוצה ... ואני בטוח שהיא תעזור לך לצאת מזה .
מה שבטוח פגיעה בעצמך היא לא הדרך החוצה ! ההפך .. אל תעשי את זה תילחמי בשביל חיים טובים יותר בסוף יהיה טוב =]

º
לא בטוחה שבסוף יהיה טוב
13/09/14 20:25
18צפיות
ערב טוב
13/09/14 23:18
18צפיות
גם אני לצערי הרב נתקלתי בתופעה הזאת אצלי
גם לי קשה לשכנע את עצמי שבסוף יהיה טוב, מרוב חרדות ואובססיות.
גם אצלי נושא הזהות המגדרית הוא מאוד מורכב.
לפני כ-15 שנה סבלתי הרבה מאוד ממחשבות טורדניות וכפייתיות מהנושא הזה. זה קצת מסובך לפרט, אבל היו לי מחשבות בלתי פוסקות על משיכה כלפי הדברים הלא נכונים. זה הטריד אותי מאוד ולא נתן לי מנוחה וכמובן שלא היה לי עם מי לדבר על זה. בלית ברירה הייתי מספר לאמא שלי (גם זה היה חלק מהטקסים שאני חייב לספר כל דבר לאמא וכמה שהדבר היה יותר הזוי ככה הייתי חייב לספר לה עליו יותר). אבל אמא שלי כמובן לא הבינה על מה אני מדבר.
אחרי כל השנים האלה ה-OCD שלי שינה נושא, הזהות המגדרית שלי נשארה לא ברורה אם אפשר להגדיר את זה ככה (זה באמת מורכב אצלי), אבל היום לא ממש אכפת לי מזה. יש לי מספיק מחשבות טורדניות גם בלי הנושא הזה.
היום כשאני חש משיכה כלפי משהו חריג, זה ממש לא מטריד אותי. עד כדי כך שאין לי בעיה לספר על זה לאנשים (כמובן שלא לכל אחד, כי יש אנשים שלא יבינו נכון ואני לא רוצה סתם להלחיץ אותם). גם לכל הרופאים שהייתי אצלם סיפרתי על זה בלי להרגיש שלא בנוח. ביחד אם זה, אני מעוניין להתחתן (עם אישה) ואני כמובן גם מתכוון לספר לה על העניין הזה.
מה שחשוב לי להדגיש, שאיך שאת מתארת את זה, זה OCD, חד משמעי. יכול להיות שבנוסף ל-OCD יש גם משהו אמיתי, יכול להיות שאין, אבל מה שגורם לך לסבל בנושא הזה זה רק OCD.
אני יודע שזה קשה מאוד, אבל אולי במקום לנסות להבין מה עם הזהות המגדרית שלך, והאם זה OCD או לא, תעשי הפוך, תביאי את עצמך למצב שלא אכפת לך מה הזהות המגדרית שלך, שתהיה מה שתהיה, בכל מקרה זה יהיה טוב. וכחלק מהעניין לא לחשוש מה אנשים יחשבו ולא להתבייש לספר לפסיכיאטרית. אבל אני מבין שזה בוודאי קשה לך.
אבל זה חשוב. שאני אדע מה לעשות
14/09/14 12:32
16צפיות
להשאר בחורה, לעשות את השינוי מאישה לגבר, וכו'
אולי זה חשוב ל-OCD
14/09/14 23:04
14צפיות
אולי זה חשוב ל-OCD יותר מאשר שזה חשוב לך.
מנסיוני האישי הכאוב, ה-OCD תקף אותי שוב ושוב במהלך השנים עם ספקות בכל מיני עניינים מהותיים בחיים, עניינים שלכאורה נוגעים בכל המשך הדרך שלי בחיים, ותמיד הראש הכפייתי שלי לחץ שזה "חשוב", "דחוף", "קריטי", "בלי זה לא אדע מה לעשות" וכו', וכל פעם הלחץ היה עצום, שאני חייב להחליט, שאי אפשר להמשיך בשגרת החיים בלי לברר את העניין עד הסוף.
אבל מנסיוני זה הכל OCD. העניין הוא שלפחות במקרה שלי אין לי אפשרות להפריד בין OCD לבין הרצונות האמיתיים שלי. אין אפשרות להגיד - המחשבה הזאת היא מחשבה של OCD והמחשבה השניה לא. כי אצלי ה-OCD הוא כבר חלק מתהליך החשיבה שלי, לכן בכל מחשבה אצלי מעורבת החשיבה האובססיבית. לכן אני יודע מראש שאין טעם לשאול "האם זה OCD", כי כל דבר אצלי יהיה OCD. לכן כל דבר כזה יראה לי חשוב, דחוף וקריטי - למרות שבדרך כלל זה לא נכון.
רק אחרי זמן, אם פתאום תהיה לי הפוגה, או שה-OCD יחליף נושא, פתאום הנושא שעד עכשיו התייחסתי אליו בכזה לחץ, יכול להיראות כל כך פשוט, כל כך לא חשוב ולא משמעותי, כל כך לא מדאיג (במיוחד כשכבר יש סיבה חדשה לדאגה).
בשנים האחרונות אני משתדל פשוט לא להאמין ל-OCD. אני לא אגיד שזה פשוט, אני אפילו לא אגיד שזה עוזר, יכול להיות שאני כבר לא אאמין לאובססיה אבל היא תמשיך להטריד אותי יותר ויותר. אבל בכל זאת, לא חייבים להאמין.
התלבטויות טורדניות לגבי זהות מגדרית
14/09/14 08:30
30צפיות
הודיה יקרה, זהות מגדרית היא נושא חשוב ומשמעותי שאנשים רבים מאד, גם בלי קשר ל OCD, מוצאים את עצמם מתלבטים לגביו, בתקופות מסוימות יותר ובתקופות אחרות פחות. לפעמים הלבטים נתפסים כמביישים נורא וקשה להעלות על הדעת את מי ניתן לשתף בהם. אבל אם הלבטים הופכים טורדניים מאד האדם המתלבט והמוטרד הופך מאד בודד, ואז כבר ממש מרגיש רע עם עצמו. אם את כבר מטופלת על ידי איש מקצוע בריאות הנפש, זה בדיוק המקום לעשות צעד כנגד הבושה המבודדת אותך ולהעלות את הנושא.
אם הלבטים מושפעים או נובעים מנטיה ל OCD, אזי בעזרת טיפול פסיכולוגי קוגניטיבי-התנהגותי תוכלי ללמוד בצורה יעילה לקבל החלטות משמעותיות לכאן או לכאן ואפילו להמשיך להתלבט אם תרצי לאורך זמן, ועדיין יהיה ניתן להפחית בצורה משמעותית את המצוקה הנפשית שלך. 
חדש כאן
13/09/14 21:46
61צפיות
שלום לחברי הפורום .לא אחת אני מתבונן מהצד בנעשה כאן ולראשונה כותב כאן פורום מקסים עם אנשים מאוד נחמדים שהלואי ותחוו אושר שלווה ובריאות
אספר מעט על עצמי ! בן 31 מוגדר כבעל חרדה כללית סימפטומים של פוסט טראומה וסימפטומיים של אוסידי
יש לציין שהדבר המעיק ביותר והמתיש זה תחושת המחשבה אשר נתקעת בראש .אין לשאר ולתאר במילים כמה שזה מציק ואתם מן הסתם יודעים על מה אני מדבר .העיניין המרכזי הוא שכשאני לא בחרדה ז"א כשהחרדה מאוזנת ונסבלת המחשבות גם כן בעלות אופי פחות מתעלק ומעיק יש לי את הכילים להדוף אותם ולהמשיך הלאה .אבל במקום אחר כשאני בחרדה עוצמתית המחשבות כמעט ללא יכולת התעלמות ומנוחה והם מחשבות משוגעות אחת לאחת :-} אין טקסים על מנת להיפטר מהמחשבות ואין דרך מילוט זה סט שיכול להימשך ואני לא מגזים ימים ואף שבועות עד אשר החרדה נחלשת ויש לי חרדות כמעט תמיד ..אני חווה יותר תקופות חרדה מאשר תקופות של "שקט" רוב מרכיבי המחשבה בנויים על "איבוד שליטה " והשתגעות וזה עולה בצורה ותכניים הזויים רציתי לדעת אם יש רפואה לדבר ?יש סוף מה קורה איתנו ?אני מטופל בלוסטרל 50 מג אשר נותן מענה מעולה הבעיה היא שתמיד שאני מרגיש טוב אני משחק עם התרופה /ת ומוריד מינונים שותה אלכוהול/היה גם נגיעיות במריחואנה שלא ממש הועילה ....ההתמודדות היא לא קלה .יש פטרון לדעתכם או שזה מה שקיבלנו ובואו נגיד תודה ?יש סיפורי החלמה ?האם ידועה המאפיין שיש אובססיות רק בחרדה?או שבעל אוסידי תמיד סובל מאובססיות ?

ברוך הבא לפורום
14/09/14 14:02
16צפיות
המחשבות הטורדניות בדרך כלל מתגברות עקב החרדה. אל תשחק עם מינוני התרופות זה בוודאי אחד הדברים שגורמים לך להמשך החרדה. אם אתה רוצה לשתות אלכוהול קח 8 שעות מנטילת תקופה אחת לשניה. אל תיגע בחומר הזה הוא רק מגביר את החרדות.
ברוך הבא לפורום !
14/09/14 15:40
15צפיות
תודה על המילים היפות על הפורום ואנשיו והלוואי שנחווה אושר שלווה ובריאות. אמן.
אני מזמינה אותך לאתר המאמרים שלי שתרגמתי לעברית במשך השנים. אני בטוחה שתמצא שם תשובות רבות לשאלות שיש לך החל מהמאמר הראשון "10 דברים שאני צריך לדעת כדי להתגבר על אוסידי".
יש גם דף בפייסבוק שהוא סוג של מגזין שאני עורכת. מזמינה אותך גם אליו

תשנה מינונים רק לפי עצת הפסיכיאטר/ית, זה יקל עליך פסיכולוגית
14/09/14 21:25
15צפיות
שאתה מחוייב למסגרת, מה שכבר ייתן לך תחושה יותר טובה של הגנה, שאתה לא לבד. ויוריד קצת את החרדות.
בנושא כדורי שינה
14/09/14 17:23
23צפיות
היי,
אני בולעת ואפשר להגיד מכורה לכדור שינה נקטורנו,לפני ימים מספר חברה אמרה לי שקראה כתבה שכ-50% מהאנשים שלוקחים.יש להם סיכוי לחלות במחלת האלציהמר.
מה אתם יכולים לספר על כך?
זה הפחיד אותי מאוד
היי
14/09/14 17:32
13צפיות
קודם כל את צריכה לדבר עם הרופא המטפל כדי לדעת אם זה נכון.האם דיברת איתו על בעית ההתמכרות?
פעם ראשונה פה
11/09/14 16:44
100צפיות
היי,
אני חדש פה, ועד עכשיו הכרתי רק מישהי אחת בכל העולם שבאמת יש לה OCD רציני ושדיברנו על זה הרבה. יש לי OCD לפחות שלוש שנים, למרות שאולי היה כבר מלפני כן ופשוט לא ידעתי שיש לזה שם. הוא מתבטא אצלי בצורות שונות
- בדיקות של דלתות, ידיות, מכשירי חשמל ועוד.
- הסתבכות בקריאת ספרים: אני לפעמים מרגיש צורך לקרוא את אותו משפט שוב ושוב עד שאני כבר מרגיש שאין לי מושג מה אני קורא ונותק כל הרצף של הקריאה.
- ספקות וספקות וספקות וספקות -זה פשוט עינוי נוראי. הם גם כל כך פוגעות בביטחון העצמי שלי. איך אני יכול לצאת עם מישהי כשאני לא יודע מה אני רוצה, ולא בטוח בכלום לגבי עצמי. סתם דוגמא. 
- הסתבכות בלתי פוסקת במחשבות ורעיונות, שרובם בכלל קשורים ל- OCD עצמו. אם למשל, שמעתי על איזה "שיטה" כיצד להתמודד עם חרדה כלשהי, אז אני לא פשוט משתמש בשיטה, אלא אני כל הזמן מזכיר לעצמי את השיטה וחוזר עליה שוב ושוב ושוב בראש עד שאני מגיע לידי פרדוקס מחריד שהשיטה עצמה כיצד להתמודד עם חרדות יצרה אצלי אובססיה. היום הגעתי למין תחושה שאין שום שיטה שיכולה לעזור לי באמת ולטווח ארוך, כי ה- OCD שלי כל כך מתוחכם שהוא הופך את השיטה עצמה לאובססיה ולמשהו שיוצר אצלי הרבה סבל. הדרך היחידה שאני מכיר היא לא באמת דרך - זה להפסיק לחשוב ולחפש שיטה. אבל זה נדמה כמו הדבר הכי מפחיד בעולם, כי בלי שיטה כיצד להתמודד אני מרגיש בודד וחסר ביטחון בתוך האפלה המאיימת הזו של החיים.

לפני כשנה התחלתי טיפול פסיכולוגי בסגנון CBT, למרות שלא ממש דיברנו על CBT במפורש. הפסיכולוגית שלי פשוט דחפה אותי לחיות ולחיות ולקבל החלטות גם אם אני לא בטוח, ולקחת סיכונים ודברים כאלה. אחר כך מצאתי עבודה והתחלתי לעבוד. בגלל העבודה עברתי דירה לאיזור המרכז וסוג של הפסקתי את הטיפול (שהיה באיזור הצפון). בעבודה הסתבכתי לא מעט וממש סבלתי. היו לי המון חרדות ותחושת לחץ בלתי פוסקת. העבודה הזו דרשה יכולת לחפף, לעבור על המון חומר כתוב מהר, לקבל המון החלטות לבד - והייתי מלא בחרדות ותחושת מועקה ולחץ. הייתי מוצא את עצמי בורח מידי פעם לשירותים רק כדי להזכיר לעצמי כל מיני רעיונות כיצד להירגע, וזה לא היה ממש עוזר.
בקיצור בסוף פוטרתי, למרות שאף אחד שם לא באמת ידע על המחלה שלי. ואני לא מצטער על זה שפוטרתי כי זה רק עזר לי להבין עד כמה אני זקוק להתייחס לחיי ולתקן בהם משהו מאוד פגום.

אני רוצה לתת דוגמא טרייה של האובססיות שלי ואני מקווה שמישהו פה טיפה מכיר את הדברים האלה. ואולי אני לגמרי לבד? מה שאני רוצה לתאר קשור לעצם זה שאני עכשיו כותב פה. גיליתי את הפורום רק במקרה שלשום בלילה. וכבר באותו לילה חשבתי שאני רוצה להיכנס לפורום ולכתוב דברים ולשתף ואולי גם לענות לכל מיני אנשים מתוך "הנסיון שלי". אז אתמול נכנסתי לפורום והתחלתי לקרוא כל מיני פוסטים של אנשים. מיד היה לי דחף לענות למישהו משהו מהנסיון שלי. אבל תוך כדי כך הרגשתי גם רע עם עצמי, כאילו הצורך לענות זה לא שאני באמת רוצה לעזור לבן-אדם, אלא זה רק מין רפלקס פנימי ואגואיסטי. ככה ירדתי על עצמי, אבל בד בבד - גם הרגשתי דחף כן לענות. בנוסף לכל זה, הסתבכתי נורא לגבי איזה כינוי לרשום לעצמי. רציתי בהתחלה לכתוב את השם האמיתי שלי, ואחר כך התחלתי לפחד שאולי זה לא טוב, כי אני חושפ את עצמי וכל אחד ברשת יוכל לחפש עלי בעתיד ולהשתמש בזה לרעתי, ואז באה מחשבה שזה יהיה דווקא אמיץ לא לנסות להסתתר וממש "לצאת מהארון" לגבי ה- OCD וגם ככה החיים קצרים ומה אכפת לי ממה התוצאות וכו וכו.
ככה הייתי עסוק עם עצמי איזה שעתיים, ובסוף פשוט התייאשתי וכעסתי ולא פירסמתי כלום. אחר כך כל היום לא פסקתי מלחשוב על הפורום הזה, ורצו לי מליון מחשבות של מה אני אכתוב ואיך אכיר פה אנשים ואולי בחורות וכו וכו - וכבר הייתי מודע לזה שאני נשאב כולי לתוך מערבולת של מחשבות. ככה בערך כל היום הלך. חלק מהזמן פשוט נשכבתי במיטה, אבל זה לא עזר. רק לקראת הלילה אחרי "שהכרחתי" את עצמי לקרוא ספר - הרגשתי שזה קצת משתחרר.
היום קמתי ממש מאוחר והחלטתי מהר לקפוץ למים ולכתוב משהו פה, לפני שאתחיל עם הספקות וההתלבטויות :)

אשני אשמח לשמוע תגובות,
אם מישהו התנסה או מכיר דברים כאלה,

ושיהיה יום טוב לכולכם :)

ברוך הבא לפורום !
11/09/14 18:42
41צפיות
פה יש יותר מאחד שיודעים מה עובר עליך.יש גם קבוצת תמיכה אם תרצה ומלא אנשים מקסימים. גם מזמינה אותך לאתר המאמרים שלי ולדף הפייסבוק שהוא כמו מגזין. הכתובות פה בחתימה למטה.
שלום שלום :) ותודה. אולי אסתכל על המאמרים בהזדמנות.
13/09/14 00:44
24צפיות
אם אנחנו כבר מדברים על מאמרים בקשר של או-סי-די. האם יש שם משהו על ספקות? 
יצא לי לקרוא קצת על או-סי-די ולא נתקלתי בנושא של ספקות.
יש לי איזו תחושה שאני בעצם לא יודע בכלל מה אני רוצה מהחיים. אני לא מרגיש שאני רוצה להיות נורמלי. איןן לי תשוקה לבת זוג, למרות שאני מרגיש מאוד בודד, וגם חסר לי סקס כמובן. אני לא חושב על משפחה. אני לא רואה את עצמי בעבודה "נורמלית" לפחות לא בתחום שבו למדתי (הנדסה). כל זה שייך בכלל לאו-סי-די? אולי זה דיכאון? אבל אני לא ממש מרגיש מדוכא. דווקא יש דברים שאני אוהב לעשות ויש לי כל מיני חלומות רחוקים. בקיצור - אשמח אם תוכלי להמליץ על משהו לקרוא שנראה לך שמתאים עבורי :) וגם סתם אם את רוצה לשתף כמובן :) ותודה ושבת שלום
יש מאמר ״אשמה מעבר לספק סביר״
13/09/14 21:12
20צפיות
אוסידי של אחריות. אולי תמצא אותו רלוונטי לך.
º
סליחה. ״אשמה מעבר לספק סביר״.
13/09/14 21:39
10צפיות
חח אני מזדהה
11/09/14 23:44
39צפיות
עם הקטע של מחפש שיטה
מוצא
ואז צריך כל הזמן לחזור על השיטה
למרות שאני בטוח שאני יודע לחזור עליה
או כמו שאני אומר לעצמי אני מתעלם
ואז לפעמים זה לא נקלט בפעם הראשונה ואז זה טקס בפני עצמו .

º
וכמובן ברוך הבא ! : ]
11/09/14 23:45
16צפיות
חח תודה :)
13/09/14 00:53
13צפיות
היי מתן,
ראיתי הודעה שלך ממקודם על אובססיה מיוחדת לגביי אמונה שצריך להיות לך ביטחון עצמי (סליחה אם אני מתאר אותה לא נכון...) וממש הרגשתי שאני מבין. לא את האמונה עצמה אלא את כל הקטע של האובססיה סביבה. 
את האמת, חשבתי להגיד לך שהדבר הכי קשה זה לחיות בלי אמונות בכלל. אני מרגיש שאני כל הזמן מחפש אמונות ורעיונות ושיטות וזה תמיד בא מהשכל וגם אם זה עובד יום יומיים זה לא מחזיק. הלוואי והייתי יכול לחיות בלי אמונות בכלל - פשוט לחוות את החיים ככה - בלי פירושים ובלי מילים ובלי ניתוחים ותסבוכות בלתי פוסקים! מאחל את זה גם לך, אם זו בעייה שיש לך :)
אברהם
מבין אותך
12/09/14 00:43
32צפיות
מה שלומך אברהם?), ראשית אני שמח שהחלטת כן לכתוב את הדברים. אני לא מומחה או משו, אבל אני סובל 10 שנים מאו סי די. וזה בא לידי ביטוי בחלק מהדברים שאתה ציינת. הפסקתי לקרוא ספרים, בחורות לקשר רציני בשבילי זה טו מאץ, מורכב והאו סי די חולש גם על זה.שנית, רציתי לכתוב כדי שלא נהיה לבד בזה. ההזדהות כן עוזרת, גם לי רק שתהיה בעניינים. דבר אחרון, אנשי מקצוע אומרים שלא להימנע ולהפוך את הדברים הללו: המלוכלכים, המפחידים, המכאיבים להרגל. זה סופפפפר קשה מורכב ובלתי מתקבל על הדעת. אבל חייבים לנסות. אם צריך, תחזור לטיפול, המטרה למזער את האו סי די ולנסות לחיות חיים שהם רגועים יותר. בהצלחה לכולנו, והלוואי ונזכור, שתמיד יש פתרון. אני
אני חייב ספרים!!!
13/09/14 00:05
27צפיות
זה מוזר, כי לפני כחצי שנה בכלל לא היה לי את הקטע עם הקריאה.
זה משהו חדש! עכשיו כשאני קורא זה ממש מאבק. זה הולך ככה:
מדי פעם קורה שיש איזה משפט שאני מרגיש צורך לחזור עליו. ואז כשאני חוזר על חלק ממנו אני מרגיש כאילו זה שוב לא ברור ובפעם הבאה זה עוד יותר לא ברור וכן הלאה. ואז כבר כל הרץף של הקריאה נעלם. 
קרה למישהו פה בתור שהכניס את הראש לסורגים של גדר והראש נתקע קצת ואז זה מלחיץ? ככה אני מרגיש. דימוי אחר - אני מרגיש כמו המנועים האלה של מכסחת דשא שמפעילים אותם ע"י משיכה של חוט - ושאני מושך ומושך ומזיע כבר ומת שיתניע המנוע המחורבן הזה! וכמעט מתייאש. 
הדרך שאני נחלץ מהסיוט הזה היא בד"כ שמשהו בתוכי מבין שזה לא יעזור. ואני פשוט מוכן לסבול את הסבל של להמשיך הלאה. ואז אחרי כמה מילים שאני ממשיך התחושה יכולה להיעלם. מעניין אותי איך אחרים מתמודדים עם הדבר הזה.
דרך אגב, משהו דומה קיים אצלי גם כשאני רואה סרט במחשב. אני מלא פעמים מחזיר אחורה לכמה שניות וזה תוקע לי את כל הרצף של הסרט.

תודה
13/09/14 00:37
13צפיות
וגם תודה ששיתפת :) 
10 שנים זה הרבה זמן. איך אתה מסתדר? איך בכלל אפשר לקבל את ה-"מחלה" הזו ולחיות איתה בשלום? אני מרגיש כאילו היא גוזלת ממני את החיים שלי. מצד שני זה מוזר לי מאוד אבל אני גם לא ממש מרגיש שאני רוצה להיפטר ממנה. כאילו היא פתחה לי איזה חלון פנימי ואני מרגיש שאני בכלל לא רוצה לחזור להיות "נורמלי". אני רוצה שהסימפטומים יעלמו אבל לא בקט של "לברוח" מהם כל החיים אלא בקטע של להבין מה לעזאזל קורה לי. לכן בכלל יש לי בעיה עם כל העניין שמתייחסים לזה כאל מחלה - כאילו עברנו איזו תאונת דרכים. אני לא רוצה לסלק את זה כאילו זה מטרד. הייתי רוצה להתייחס לכל התופעות של האו-סי-די כאילו זו מין נורת אזהרה שאומרת לי שאני צריך לשנות משהו בתפיסה שלי את החיים. לכן יש לי בעיה עם כל הטיפול CBT כי נראה שהוא לא מסתכל על ה-אוסידי ככה אלא הוא רואה אותו כמטרד שיש לסלק אותו. 
אני מקווה שהצלחתי להבהיר את עצמי בערך. האם זה מצלצל כמו תחושה מוכרת?
ברוך הבא!
12/09/14 17:58
24צפיות
היי אברהם ברוך הבא לפורום
מבינה לגמרי מה עובר עליך יש לי גם דברים דומים, מאוטד מזדהה עם עיניין הקריאה וההחלטות הקשות.
אני שמחה שהחלטת לכתוב.
כשאני מרגישה עומס של אוסידי אני פשוט מנסה להתעלם להגיד לעצמי מה שיהיה יהיה ולשבור את הכללים.
אפילו אם אני אשלם בטקס או שתיים אחר כך
תודה
13/09/14 01:07
9צפיות
ודרך אגב ראיתי את כל העונות של doctor who :) שמעתי שיצאה עכשיו עונה חדשה...
13/09/14 11:04
5צפיות
לי לא יצא לראות את כולן אבל שמעתי באמת שמתחילה עונה חדשה:)
לופים מחשבתיים
14/09/14 08:42
20צפיות
אברהם שלום,
כל הכבוד שלקחת יוזמה וכתבת בפורום. אכן הלופים המחשבתיים שאתה נכנס אליהם מאד נפוצים בקרב אנשים עם OCD, הקושי להניח בצד את המחשבות או בכלל לזהות מתי התלבטות היא מוגזמת ומתי היא חשובה ואחראית הוא קושי שעולה המון בטיפול. אני מצרף קישור לכתבה אודות לופים מחשבתיים באו סי די וכיצד טיפול קוגניטיבי התנהגותי מסייע לנהל אותם. יתכן שתמצא בזה תועלת. 
קבוצות תמיכה באזור השפלה וגוש דן =]
11/09/14 01:30
60צפיות
שלום לכולם!
חשבתי על פתיחת קבוצות תמיכה באזור השפלה וגוש דן.
בשביל זה אני רוצה לעשות בדיקת דעת-קהל ולשמוע מכם אם הייתם מצטרפים לפורום כזה אם יוקם.
כל מה שאני מבקש זה להשאיר הודעת תגובה - אפילו ריקה מתוכן - כדי לאמוד פחות או יותר אם יש ביקוש לדבר.
מקווה מאוד להיענות מצדכם
בתודה מראש גל =]

אור בקצה המנהרה
11/09/14 07:53
40צפיות
 אני איתך
אני חושב שזה יכול להיות מצויין..
אני בעד!
11/09/14 15:48
28צפיות
אני אומנם לא הולכת למפגשים אבל קבוצת תמיכה שכזאת בהחלט יכולה להועיל:)
קבוצת תמיכה שפלה
13/09/14 22:41
19צפיות
רעיון מעולה!! אם יצא לפועל אשמח להגיע

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום