לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום טורדנות כפייתית OCD
שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.היסטוריה:את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז. מטרות: בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .מידע:בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.כל טוב!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טורדנות כפייתית OCD

שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.היסטוריה:את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז. מטרות: בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .מידע:בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.כל טוב!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ד"ר אורינג משיב בפורום בהתנדבות אחת לשלושה שבועות. שאלות דחופות ניתן לפנות לפורום יעוץ פסיכולוגי, בו ישנו מענה מקצועי על בסיס קבוע 
מפגשי הפורום נערכים אחת לשבועיים, בימי שלישי בירושלים. הודעות מקדימות יכתבו בתחילת השבוע.
המשך >>

חשוב מאוד! מפגש מתמודדי OCD ביום חמישי זה בת"א!
25/08/2015 | 00:07
2
119
ביום חמישי הקרוב, 27.8.15, יתקיים מפגש של קבוצת מתמודדים עם ocd, בת"א, במרכז "חיבורים", בשעה 8 בערב.
מרכז "חיבורים" נמצא בנמל ת"א ליד הכניסה הראשית לנמל, מרחוב כ"ג יורדי הסירה, בביתן 13, קומה ראשונה, כניסה דרך חדר מדרגות אחרי חנות מגה ספורט.

בבקשה תשתדלו להגיע בזמן!
השתתפות כספית בעלות שכירת האולם: כ-25 ₪.
נודה למי שיוכל להביא כיבוד קל (שתיה ו/או חטיפים), כל משתתף דבר אחד בלבד.
כמו תמיד, אנו מתחייבים ומחוייבים לסודיות מוחלטת וכל דבר פרטי ואישי נשאר אך ורק בינינו ולא יוצא החוצה.

מוזמנים להשתתף במפגש גם כאלה שהשתתפו במפגשים בעבר וגם כאלה שלא השתתפו בהם. לצורך ההשתתפות ממש לא הכרחית השתתפות במפגשים קודמים! להיפך, זו הזדמנות מצויינת גם לאנשים חדשים כולל כאלו שפעילים (קוראים ו/או כותבים) בפורום לבוא ולהתנסות בפגישה עם אנשים שמתמודדים כמוהם עם OCD.
המפגש מיועד למתמודדים מכל הארץ.

לרשות כל מי שרוצה ו/או צריך פרטים נוספים עומדות מספר דרכים לקבל אותם (תוך שמירה על פרטיות השואל ופרטיות העונה):
1. לשרשר שאלה להודעה זו ויקבל מענה על גבי הפורום או במסר פרטי.
2. לשלוח מסר פרטי לכותב הודעה זו ולקבל מענה כפי שיבקש.
3. ליצור קשר עם אנשים שהוא מכיר ולבקש מהם פרטים.
כמו כן, כל  מי שקורא הודעה זו, אם מתכוון לבוא ואם לאו, מתבקש להודיע לכל מי שהוא מכיר ושיש לו OCD על קיום המפגש.

בקיצור, תבואו כולם!
יהיה נחמד ולא תצטערו.
נהדר!
25/08/2015 | 05:57
56
שמחה שיש סוף סוף מפגש בת"א
הערה חשובה:
27/08/2015 | 00:40
40

בין הנושאים שיעלו במפגש נעשה גם סוג של "מאזן" ו"חשבון נפש" לגבי המפגשים שהיו מבחינת הארגון, ההתנהלות, הציפיות, התוצאות וכו'.
כמו כן נדון באפשרות להמשיך לקיים את המפגשים, וגם כאן בהתייחס לקריטריונים שצויינו לעיל.

בבקשה תחשבו על העיניינים הנ"ל, לפני המפגש ואפילו תרשמו לכם נקודות לדיון.
למען הסר כל ספק: גם מי שהיה במעט מפגשים או לא היה באף מפגש בעבר יכול ומוזמן להביע את דעתו לגבי איך הוא היה רוצה שהמפגשים יתנהלו ומה הציפיות האישיות שלו מהמפגשים.

מחכים לכולם!
להתראות במפגש!
אך יוצאים מזה??
28/08/2015 | 03:46
1
31
מגיל צעיר עם או סידי לסדר עושה טקסים וכו..
נולד לי בן לא מזמן וזה מוסיף לי לחץ שאני לא מסוגלת לשלב עבודה וגם ילדה ובית ניקיונות וכו.
המשפחה מאוד מציקה מסביב מעירים על ההתנהלות שלי שהיא לקויה וכו.
הם מכירים את הבעיה שלי אבל די מתעלמים כי לא רואים את זה כי זה לא פיזי אז הם כול הזמן לא מבינים למה לא מפסיקה להשקיע בסדר וניקיון זמן(לך תסביר להם)
רוצה לטפל אך מבחינה כלכלית זה יקר ממש!
מרגישה שלא חיה את החיים הנורמליים .צעירה אבל כבר בלי כוחות זה שואב אותך !!
היי נ.מ יקירה
28/08/2015 | 05:46
17
קודם כל ברוכה הבאה לפורום. אפשר לטפל דרך קופת החולים במרכז לבריאות הנפש באזור מגורייך, ללא עלות בכלל.
שאלי את רופא המשפחה מה הפרוצדורה (בגלל הרפורמה החדשה אני לא בטוחה איך זה הולך).
אני אישית מטופלת בבריאות הנפש וקיבלתי טיפול נהדר.
ההתמודדות שלי עם ה OCD
27/08/2015 | 20:20
2
44
היי חברים, יוצא לי לשוטט בפורום הזה מדי פעם, סיימתי טיפול קוגנטיבי לפני 3 שנים ומאז מתמודד יחד אתכם עם הדבר הזה שנקרא OCD
כשסיימתי את הטיפול, כתבתי איזשהו טקסט שמתאר את כל מה שOCD אומר עבורי ואת הדרך שלי להתמודד ולהצליח לנצח אותו כמעט בצורה מלאה ולנהל אורח חיים נורמלי רגיל נורמטיבי או בכל דרך שתרצו לתאר את "האדם הסביר", למרות שאני לא במאת מכיר אנשים נורמלים והם ממש לא מעניינים אף אחד :)

כיום אני באמצע שנות ה20 לחיי, נהנה כמעט מכל מה שיש לעולם להציע לי, ומתמודד בגבורה (אני מקווה), אשתדל לענות כאן ולהשתתף יותר :)
אני מקווה שמה שרשמתי יוכל לעזור למישהו ממכם, ואם עזרתי אף לבן אדם להרגע ולהרגיש יותר טוב עם עצמו, אני מאושר! 

להלן הטקסט המדובר:

אני וה-OCD

קשה לי לחזור לרגעים שגיליתי מה זה OCD ובכלל לרגע שהבנתי שזה חלק ממני,
אם אני מנסה לחזור אחורה עם השנים לרגע שבו הבנתי מה זה, אני יכול להגיד שלפני זה יכולתי לחשוב במחשבה תמימה שיש לי איזושהי תכונה מיוחדת שמאפשרת לי לקבל החלטות שונות לטובתי וזו היא דרך שאני צריך ללכת איתה לפי "אינסטינקטים" והרגשה עצמית,
אבל עם הזמן הבנתי שמשהו לא בסדר בדפוס המחשבה שלי והתחלתי קצת להכנס לעומק של הדבר ולחקור עד שהגעתי להפרעה ההתנהגותית שנקראת OCD.
מה זה אומר בשבילי?
אני חושב שכל אחד יוכל להציג את הOCD כעולם אחר מהשני אך הבסיס אותו הדבר תמיד, אתה לא יודע במה לבחור, ואתה חייב לבחור בדרך מסויימת כש"חס וחלילה" אסון לא יקרה,
קודם כל תמיד משהו מתקשר למשהו, וכל מחשבה מתקשרת למציאות אחרת, איך זה עובד? ממש כמו "אפקט הפרפר"... אם אכנס בדלת מס' 2, ההשלכה תהיה מרחיקת לכת ותגרום לתוצאה של אסון על חיי או במקרה גרוע יותר על חיי הקרובים אלי.
כשאתה מבין שOCD הוא חלק בלתי נפרד מהחיים שלך אני חושב שזה החלק הקשה ביותר לעכל כאדם מתבגר, פתאום נעלמת לך תחשות הבטחון שמקנים לך בבית ובכל מסגרת חברתית שאתה נמצא בה, אתה נחשף לעובדות שקשה לך להשלים איתן, שאתה כביכול לא חושב כמו כל אדם רגיל, ומשהו אצלך לא תקין בדפוס המחשבה וכך גם משפיע באופן ישיר על דפוס ההתנהגות בהדרגה ובשלבים שונים.
איך זה מתבטא?
אני יכול להגיד שהOCD השפיע עלי בכל כך הרבה דברים שאני כבר לא מצליח לזכור מה יכול היה להשתנות אילו לא הייתי חי עם ההפרעה, לרוב אני מנסה ללכת אחורה ולהזכר בהחלטות שקיבלתי שהיה מבוססות על "אינסטינקטים" אבל אין לזה אף פעם סוף, כאשר אתה לא מסתמך על עובדות שקיימות בשטח ואתה בוחר בOCD לבחור בשבילך, כמובן שכמעט ותמיד לא יהיה הגיון בריא להחלטה, בין אם זה החלטה פשוטה כמו מה לאכול היום ובין אם זה החלטה קצת יותר רצינית כמו איפה אחליט ללמוד ולאן ארצה לכוון את המשך החיים שלי...
הטקסים כמובן הם חלק בלתי נפרד מהמציאות שלך, כי הרי לא תיקח אף פעם סיכון לקלקל חלילה את הרצף הטוב שמוביל אותך קדימה ומאפשר לך להגיע להשיגים ובעצם להמשיך לחיות, אז איך הם נוצרים? אתה מנסה לחזור אחורה ליום שקרה לך משהו רע ולהזכר מה בעצם עשית בלי שום קישור הגיוני בין המעשה שלך ולבין האסון שקרה, אם זה הבגד שלבשת, המאכל שאכלת, החפצים שבהם נגעת או האנשים שאיתם הגעת במגע, וככה אתה מתחיל להמציא טקסים שמלווים אותך עד שאתה מחליף אותם באחרים.
אצלי לפחות אני יכול להגיד שהרגש היה חזק מהמחשבה כמעט ברוב המקרים וכאשר ההחלטה הייתה מלווה בכל רגש אמיתי, הOCD התגמד ולא השתלט על ההחלטה שהתקבלה בסופו של דבר.

מה עשיתי?
כמובן שלפנות לעזרה בהתחלה זה דבר שלא מתקבל על הדעת... "אני בן נורמאלי", "אני לא חולה נפש", "פסיכולוגים זה לאנשים מסכנים", וזה רק חלק קטן מהמחשבות שלא מפסיקות לרוץ בראש ושאתה מאמץ אותן מהחברה שבה אתה נמצא, והן נמצאות בכל מקום.
אבל באיזשהו שלב אתה מרגיש חוסר אונים במידה מסויימת, כאשר אתה מגלה שהדברים אינם נמצאים בשליטה מלאה וגם אם לא, אתה חייב להחשף לעובדה שיש אנשים שמסוגלים לעזור לך בבעיה שאתה נמצא איתה, והכי חשוב שאתה לא היחיד שחווה אותה,
ככה הבנתי שיש דרך להתמודד עם הOCD.

הדרך שלי...
הדרך אף פעם לא קלה, קודם כל צריך להבין מה זה בכלל OCD, איך זה פועל? למה זה קורה? ואיך זה מתבטא..
אפשר למצוא הסברים גנטים, אפשר למצוא הסברים שזה קורה גם לאנשים אינטלגנטים, ושישנם בעיות גדולות יותר משלי...
השלב הראשון הוא להודות בבעיה ולהגיע למקור שממנו אתה פועל, להבין מה גורם לך להגיע למחשבות הטורדניות ואיך אתה יכול להתמודד איתן בהדרגה כמובן ואז להפטר מהן,
קודם כל מבחינתי הדבר הכי חשוב הוא להודות בעובדה שיש משהו לא בסדר אצלי, זה נקרא OCD וזו לא החלטה רציונליות בעלת הגיון אלה תוצאה של הפרעה התנהגותית, כך להתחיל ללמוד לעשות את ההבדלה בדרך כלל ברורה לך בין מחשבות הגיוניות לבין מחשבות טקסיות, עד כמה שזה נשמע לפעמים בלתי אפשרי, "זה חזק ממני" "אני לא שולט בזה", תמיד אבל תמיד אפשר להגיע לרמת שליטה, אולי לא מלאה אבל בהחלט מספיקה בשביל להירגע ולהכנס לפרופורציות.
איך עושים את זה? על כל מחשב טורדנית שעולה צריך מיד לבטלה על ידי שיקול דעת דרך פעולה קונקרטית ופרקטית, לחפש את ההיגיון במחשבה ולזרום עם התוצאה של המחשבה... לדוגמא: אם אלבש חולצה זו אעשה תאונת דרכים היום בערב, לזרום על המחשבה ולחפש את ההיגיון, האם באמת לחולצה יש קשר לתאונת דרכים? כמובן שלא!, או לפחות לא ניתן לדעת בשלב הזה, אז תמיד לקחת את הסיכון, כי במחשבה של OCD לא ניתן לדעת בבירור אם התוצאה תהיה חיובית או שלילית על המחשבה שצצה.
תיצור לעצמך שיקול דעת הגיוני, אף פעם אל תתבסס על העבר ועל דברים מיסטים, הרי הOCD באותה מידה שחשבתי שהביא אותי להשגים ו"שמר על מפני דברים רעים" גם יכל להרוס לי המון הזדמנויות חדשות בחיים והשיגים אף טובים מאלו שהכרתי, קח פסק זמן מכל מחשבה טקסית וחשוב – איפה ההגיון?... תמיד לחפש את ההיגיון, תמיד לנתק את הטקסיות.
התוצאה?
אפשר להגיד שכיום לאחר חודשים של טיפול מצבי השתפר ברמות שלא יכולתי להאמין, כיום אני יכול לאפשר לעצמי להחשף להמון דברים שהיו חסומים בשבילי עד הטיפול, אי אפשר אף פעם להגיד שהחלמתי מ OCD, כי לפי ההגדרה שלי זו מחלה חשוכת מרפא, והצורך להשלים עם זה מבחינתי זה הדבר הכי חשוב, כי ההתמודדות היא יום יומית, המלחמה אף פעם לא נפסקת, אך אפשר לצמצם אותה עד למימדים מאוד מאוד קטנים בחייך.
הטקסים תמיד ימשיכו להדהד בראש, ותמיד תרצה ליצור כאלו חדשים, הסוד הוא לקחת את הכלים שאתה מקבל ובכך למנוע כל מחשבה על טקס חדש שמאיים להופעה בחייך.
כן, יש לי טקסים שעדיין לוקחים חלק מסויים מהחיים שלי וקשה לי להפרד מהם, אבל זאת הדרך מבחינתי להגמל, להלחם בהם, בהדרגה לבטלם והדרך שלי היא
"אף פעם לא לחזור אחורה!!!"
המשמעות של המשפט הזה מאוד מאוד חזקה וחשובה בשבילי, כי ברגע שאני חוזר אחורה לטקס הOCD ניצח אותי,
השיטה הפשוטה היא – ברגע שנגמלת מטקס מסויים, לעולם אל תעז לבצעו שוב, גם אם זה כרוך במצוקה ענקית ובמחשבות על סוף העולם, תמיד תהיה חזק יותר ותבין שזה לא אתה, זה ה OCD שלך.

אני מנסה להסתכל על OCD היום כמו חיית מחמד, שאני לא רוצה בחיקי אך אני שולט עליה, יודע מתי לנטרל אותה, ולא נותן לה להשתלט לי על החיים בשום צורה, והכי חשוב בקבלת החלטות!

שלום ג'וני בוי
27/08/2015 | 20:50
26
אצלי הOCD התפרץ בשירות הצבאי, האם לפני זה היה לי OCD ? אני שואל את עצמי הרבה פעמים שלפעמים מתחיל לכאוב הראש. היו לי תסמינים של בדיקת "גז" ו"ידיות של הדלת" האם היו טקסים ? היו אמונות תפלות אבל ממש סביב המספר 7 , שהמספר הזה הרגיש לי נכון. אבל את האמת אני חושב של80 אחוז מהאנשים היו את אותם תסמינים. הסבר אחד יכול להיות לכך שישנה סיטואציה מלחיצה/קשה וכל אחד מפתח משהו שונה, אחד יכול לפתח OCD השני יכול לפתח סכיזופרניה, השלישי דיכאון וכן האלה.

אז האם אני יכול להצביע על היום בו זה התחיל? ישנו את הסיפור הידוע על הבן אדם שיצא מהבית והתחיל למחוא כפיים, ניגש אליו חבר ושאל אותו מה הוא עושה? הוא אמר שהוא מוחא כפיים כדי להרחיק את הפילים, אז החבר אמר :"אבל אין כאן פילים" אז הבן אדם אמר לו :"הנה אתה רואה"

מהסיפור הזה יש לי אולי בערך להגיד כי הדרך התמודדות שלי עם הקושי בצבא, באמצעות טקסים של מחיאות כפיים או במקרה שלי אז "טקסים מנטליים" לא הייתה תגובה נכונה לקושי, מה שפיתח אצלי דרך לא טובה ויעילה להתמודדות עם הקושי, שנהפך להרגל, שנהפך לאובססיה שנהפך למה שאני סובל ממנו היום, וזה סבל זה.

שיהיה בהצלחה ידידי היקר, גם לי גם לך!
היי ג'וני בוי
28/08/2015 | 01:45
12
ברוך הבא לפורום
שמחתי נורא לשמוע את מה שאמרת זה מאוד מחזק:)
מתי יש עוד מפגש?
28/08/2015 | 00:57
3
19
שלום יש לי OCD ואני רוצה לבוא למפגשים שאתם קובעים אני חדש בפורום הזה פעם ראשונה שאני רואה אותו ורציתי לשאול אם יהיה עוד מפגש בעתיד כי זה נראלי ממש עוזר.
אשמח לתשובה תודה.
היי אורח
28/08/2015 | 01:41
2
13
קודם כל ברוך הבא לפורום
המפגשים בירושלים מתקיימי אחת לשלושה שבועות. הודעה על כך תנתן בפורום.
המפגשים בת"א עדיין לא ידוע לגמרי כי צריך למצוא מקום לקיים אותם, אבל היה אחד לא מזמן.שוב הודעה תנתן מראש בפורום.
המפגשים בירושלים פעם ב2 שבועות
28/08/2015 | 12:58
1
3
הא אוקי מצטערת:)
28/08/2015 | 13:41
1
על ההתמודדות שלי בocd
27/08/2015 | 14:13
3
41
שלום אנשים יקרים, אני רואה פה המון המון הודעות ותגובות תמיכה באנשים שיש להם OCD ואני ממש שמח לשמוע כמה טוב לב יש לאנשים לעזור אחד לשני.

רציתי לשתף אותכם בocd שלי ועל הדרך שלי שהתמודדתי איתו, במטרה לעזור למישהו, אילו הצלחתי אני מסופק עד אין סוף.

קודם כל אני רוצה להגיד לכם שאנשים אשר יש להם ocd אלו אנשים בעלי אינטילגנציה מעל הממוצע, אז תשמחו ! לרוב זה נוגע יותר באנטלגנציה רגשית גבוה.
חייתי כל חיי , מאז שאני זוכר את עצמי עם ocd אך לא ידעתי זאת, הייתי חושב שאני פשוט מאמין באמונות תפלות יותר מאחרים פשוט.
ליו
הייתי עושה טקסים כאלה כמו שבטח כמה ממכם עושים (לא בדיוק כאלה כל אחד והדמיון שלו) כאשר הייתי עושה הרבה מאוד דברים פעמיים , ולמה פעמיים ? כי באותו רגע היתה לי מחשבה חרדתית והייתי עושה טקס מסויים פעמיים כמו ללחוץ פעמיים על משהו , להסתכל עליו כמה פעמים (זה אפילו מצחיק היו בנות שחשבו שאני מסתכל עליהם בזמן שאני סה״כ מדודד עם ההפרעה) הייתי מדליק ומכבה את האור פעמיים , קורא מספר כמה פעמים את אותו הדבר למרות שהבנתי אותו, וכל זה באמונה שאם העשה זאת , אז לא יקרה לי את אותו משהו מסיום על חשבתי. עד שפעם אחד חבר שלי שאל אותי למה אתה מכבה את האור ומדליק אותו ? ״אתה מאותת לחייזרים?״ טוב זה היה ממש מצחיק כמובן שהייתי די מתוכחם להסתיר את כל הטקסים שעשיתי גם אם היו במקום ציבורי.
באותו יום נסכנסתי לאינטרנט ורשמתי ״כל דבר פעמיים״ מה שהפנה אותי לאתר אם כתבות על ocd , קראתי וקראתי והבנתי שזה מה שיש לי ! אבל לא יחסתי לזה חשיבות , אומנם ההפרעות האלה היו לפעמים מעצבנות וגבו מימני לפעמים זמן רב, אך הם לא הפריעו לי עד כדי כך.
עד שיום אחד הכל השתנה , קרתה לי תאונה קטנה והתהפכתי עם טרקטורון פינו אותי לבית חולים ועברתי ניתוח ביד שנשברה לי.
אחרי חודשיים בבית תקף אותי לראשונה התקף פאניקה, מי שפה עבר התקף כזה יודע על מה אני ידבר, אך אני יסביר בקצרה, זהו הדבר הכי נורא שיכל לקרות לבן אדם תלוי באסון המחשבה שמלווה את ההתקף לי היה פחד למות !
אומרים שהתקף פאניקה אם מופיאה אחת לכמה חודשים זה בסדר ולא צריך טיפול אך שלי הופיע אחת לכמה שעות. לא ידעתי איפה לקבור את עצמי, חשבתי בכל זמן שאני הולך למות, שיש לי התקף לבת החלומות שלי היו כל כך מציאותיים עד כדי כך שאני זוכר שהרגשתי איך מקבלים התקף לב וכאשר בן אדם נימצא במצוקה הוא חייג להגיב ! אני הסתכלתי על זה כאילו חיי נהרסו , הייתי אצל פסיכולגית קלינית בטיפול רגיל ודיברנו ודיברנו עד שבאמת כבר לא היה לי מה להגיד לה, חיפשתי נס שיפסיק את ההתקף הזה,
ואיך זה השפיע על הocd אתם בטח שואלים...
אז ככה, ה ocd הנחמד שלא הפריע לי הפך להיות בלתי נסבל...
יכלתי לבלות 10 דק׳ מול דבר מסוים ולגעת בו עשרות פעמים, הייתי הולך וחוזר על דרכים מסוימות כל זה בתקווה שלא השתגע או שלא התאבד או שכל מיני דברים שרצים בראש...כבר לא יכלתי להיות מספיק מתוחכם להסתיר את הocd מי שהיה קרוב אלי והסתכל מהצד חשב שאני מתפגר...
אף אחד מהקרובים שלי לא הצליח להבין מה יש לי , כולם חשבו שאני מדבר שטויות ושאני סתם מכניס לעצמי דברים לראש, שאני עושה זאת לעצמי ובקיצור שום תמיכה משום מקום.
ביקרתי אולי אצל עשרות פסכיאתרים בארץ , עשרות מכונים פסיכולוגים למרות שקראתי והפנתי שמה שאני עובר זה לא אמיתי אבל באותו רגע שזה קורה לא משנה מה אומרים לך , זה דומה לכך שיגידו לך שבאור יום שאתה מסתכל לשמיים, השמיים לא כחולים הם אפורים ! ככה זה מרגיש ! גם כשאומרים לך שהכל בסדר, אתה לא יכל להאמין אתה מרגיש את זה בצורה אמיתית כל כך שאתה רוצה להאמין להם אבל אתה לא מסוגל !
וישבתי לי בבית שאף אחד מהמקומות המקצועים בהם הייתי לא נתן לי מהנה נורמלי , הדבר היחידי שאני זוכר זה הסכומים המטורפים שהם רצו מימני כדי שאוכל לטפל בעצמי.
יום אחד כאשר ישבתי לי בבית וקראתי כתבה שמתי לב שאחד מהכתבות אותה אני קורא שייכות לפסיכותרפיסת מומחה בחרדות שרשם אותה ועוד מלא כתובות אחרות שאותם ראיתי באינטרנט.
הכתבה הזו הרגיע אותי קצת באותו היום, ושלחתי לו מייל תודה.
מה כ
למחורת חזרתי אל הפסיכולגית שלי שבאמצע הטיפול איתה קיבלתי התקף פאניקה כאשר היא הסבירה לי שזה טיפול ארוך טווח וכמה זמן זה יכל להימשך, יצאתי באמצע הטיפול הולך ברחוב , סליחה רץ ברחוב עם התקף פאניקה מטורף ולא יודע לאן לפנות, ואז הטלפון מצלצל, אותו פסיכתרפיסת שהשראתי לו הודעת תודה התקשר ושאל לשלומי ממש כך הסברתי לו בטלפון מה המצב שלי באותו רגע והוא ביקש מימני ללא שום התחייבות כספית לבוא אליו, אז הלכתיץ  מאותו יום החיים שלי הישתנו ! לא עוד התקפי פאניקה וכל הטקסים שהייתי עושה כולם כולם נעלמו לחלוטין ! לפעמים אני עושה איזה טקס בלי לשים לב וברגע שאני שם לב אני מפסיק אותו מיד.
טופלתי בטרופות נוגדות דיכאון במינון נמוך ואז התחלתי טיפול קונגטיבי התנהגותי.

אבל כל הטיפול הזה מסתכם במשפט אחד ! לשני נושאים !
נושא ראשון אלו מחשבות שיכולות לפגוע באנשים אחרים, כמו לפגוע בעצמך או אתה מדמיין את עצמך עושה למישהו משהו עקב מחשבה כמו להתריד אותו לגעת בו או אפילו לדקור אותו והרבה דברים אחרים.

והנושא השני הוא הפחדים שלך שלא קשורים באופן ישיר לאנשים אחרים אלה בעצמך בלבד .
כמו לפחד ללכת למקום מסוים בגלל מחשבה מסוימת,
לפחד לעשות משהו בגלל מחשבה טורדנית
לעשות משהו באופן כפייתי בגלל מחשבה טורדנית.

שני הנושאים האלה מסוכמים במשפט לכל נושא !

לנושא הראשון , ״כל עוד אתה מפחד , אני רגוע ״
לנושא השני ״כל עוד אתה מפחד , תעשה את זה״

אני יסביר,
וגם כל הקשור גם לנטייה מינית אני יגע פה !

בנושא הראשון לגבי הדברים שיכולים לפגוע באנשים אחרים ,
לדוגמא, היה לי פחד לדקור את עצמי כל עוד ראיתי סכין פשוט נבהלתי מהמחשבה שלי לדקור את עצמי ממש חשבתי על זה ודמיינתי את עצמי עושה את זה וכל כך פחדתי !
כאשר הלכתי אל הפסיכוטרפית וסיפרתי לו, הוא עשה את הדבר הבא, הגיש לי סכין מטבח ענקית והתעקש שאני ידקור את עצמי.
אך בהתחשב באנשים משוגעים לנו בעלי הocd יש הגיון מאוד בריא !
הוא חזר על זה ואמר , נו תדקור את עצמך למה אתה חושב ?
ואז התחלתי להריגש נוח עם הסכין פתאום לא חשבתי על לדקור את עצמי בכלל , ושאלתי אותו מה שכל אחד אני חושב היה שואל...
איך הוא היה בטוח שאני באמת לא יעשה זאת לעצמי ?
והוא ענה לי את המשפט הבא : ״ כל עוד אתה מפחד, אני רגוע״
ואז עניתי לו תשובה ואם אני לא מפחד ?
אז הוא ענה לי ״אז תתחיל לפחד שאתה לא מפחד״

ופה זה נוגע לכל העניין של הנטיה המינית וכל הדברים האחרים,
אם כאשר אתם מרגישים שעומד לידכם בן אדם ויש לכם חשיבה לגעת בו בתחת חשיבה טורדנית אבל אתם מפחדים מהמחשבה הזאת, תרגעו ! אתם לא תעשו את זה באמת !
אילו חשבתם שאתם לרגע מחליפים נטייה מינית והתחלתם לפחד מזה , תרגעו ! אתם לא מחליפים נטייה מינית ! ואני מתערב איתכם שאם תבוא מישהי אקראית אליכם , אתם לא תחשבו על זה בכלל !

ובהקשר לדבר השני, הפחד מהמחשבות שלנו בפוגעות בנו,
אתם ידועים מי שיש לו ocd שאין קשר בין מה שאתם עושים למציאות, זאת אומרת טקס כזה או אחר לא ימנע ממכם לחלות במחלה או ימנע תאונה אך אתם בכל זאת עושים את זה.
כשאני הייתי עושה את זה הייתי עושה את זה מתוך מחשבה שאני מבטל מעשים שעשיתי ככה שהכל ישאר באותו מצב וככה לא יקרה לי כלום לכן נגעתי ועברתי על כל דבר פעמים או יותר במספריים זוגיים, אבל האם באמת לא קרה לי כלום ? האם החיים שלי לא השתנו ? האם לא נפלתי !? ברור שכן ! הם משתנים וזה לא תלוי בנו.
אז בכל פעם שאתם חושבים מחשבה כפיתית ורוצים לעשות איזה טקס מסוים אל תעשו אותו ! זה יתפוס אותכם אומנם איזה כמה רגעים של מחשבה אבל זה בסוף יעבור ! אני בטוח שקרה לכם כמה פעמים לשכוח מטקס שעשיתם באופן קבוע ולא יחסתם לזה חשיבות עד שנזכרתם... זהו טיפול קונגטיבי התנהגותי בעצם, אתה מפחד ממשהו? תעשה אותו ! אתם תגלו את עצמכם מחדש וזה גם יעשה אותכם הרבה יותר מאושרים כי מפלס החרדה יעלה באותו רגע למקסימום אך משם הוא יוכל לצנוח למינימום, כאשר אתם עושים את הטקסים אתם מפלס החרדה שלכם עומד על מקסימום אך אתם מורידים אותו רק לאמצע כך שהוא חוזר די מהר למעלה.

זה הכל אני מקווה שאם מישהו נימצא בפחד כזה או אחר ויקרא את זה וקצת ירגע אז עשיתי את שלי, ורק תזכרו דבר אחד ! שום דבר לא יקרה לכם בגלל ה ocd הזה ! ותשמחו בו גם כי הוא חלק מימי שאתם, אנשים טובים ! אנשים רגישים ! אנשים עם אנטילגנציה רגשית גבוה שמבינים אנשים אחרים ברמות שאף אחד לא יכל לתאר תקחו את זה בתור מתנה !.
היי אופיר
27/08/2015 | 19:06
16
קודם כל ברוך הבא לפורום:)
קראתי את מה שכתבת והזדהתי לגמרי. זה כול כך נכון מה שאתה אומר למרות שזה לא קל לביצוע.
בכל זאת רציתי להגיד לך תודה , הבאת לי המון השראה.
היי אופיר
27/08/2015 | 20:16
17
קודם כל תודה על השיתוף, אני בטוח שזה לא פשוט לרשום את הדברים האלו בפומבי,
דבר שני אתה מאוד מזכיר לי את עצמי לפני כמה שנים, אני באמצע שנות ה20 לחיי, מאמין שאתה לקראת שנות ה20.
דבר שלישי, הדרך שעשית יפה ומרגשת, אתה מבין מאיפה זה בא ובדיוק איך אתה צריך להתמודד ואני בטוח שמעכשיו והלאה החיים שלך יראו הרבה יותר טוב לאומת אלו שהכרת, כשאתה יודע איך להתמודד עם הOCD.

גבר גבר, תן בראש ובהצלחה בהמשך! :)
שלום,
27/08/2015 | 20:19
20
קראתי כל מה שרשמת, קודם כל כמובן שאני מזדהה, נראה כי כל אחד מבנה הסיפור הוא דומה אך התוכן שונה. הרבה דברים שאתה כתבת נכונים מאוד, אני מאוד מקווה שתחלים או תעבור את זה, אני את האמת עם כל המלחמה שלי בזה הפסקתי להילחם, ופשוט חיי עם זה, אהבתי משפט של פאולו קואלו : you can't master anxiety! so find a way to live with it , just like people live with stormes.  בכל אופן זה משפט שעוזר לי בתקופה הזאת כנראה בתקופה אחרת זה יתחלף. מתפלל למענך ולכל אחד שמתמודד עם הגהנום הזה, כי זה גהנום, זה יותר גרוע אפילו כי בגהנום אתה לפחות מרגיש , אני לא מרגיש כלום אפילו לא כאב. שיהיה בהצלחה!
cbt
27/08/2015 | 15:59
1
22
שלום לכולם :)
אשמח לדעת אם מישהו יודע היכן אפשר לקבל cbt מסובסד 
מעבר לקופות חולים (מכיר את האופציה ומנסה שם בנתיים יש בעיה)
חשוב לי לדעת כי כרגע טיפול פרטי יקר לי ואין הרבה הכנסות.

תודה מראש

אהוד
היי אהוד
27/08/2015 | 18:32
15
אני עשיתי סיביטי דרך המרכז לבריאות הנפש בחינם. שאל את רופא המשפחה איך אפשר להרשם לבריאות הנפש הקרובה באזור מגורייך, לא יודעת פשוט איך זה הולך עם הרפורמה החדשה
ocd ודיכאון
27/08/2015 | 09:59
1
29
שלום לכולם
רציתי שתשתפו מנסיונכם האישי ומידע מקצועי בנושא
האם כל ocd מלווה גם בדיכאון? האם הכרחי?
היי
27/08/2015 | 10:26
12
קודם כל ברוך הבא לפורום. לא כל אוסידי מלווה בדיכאון. זה תלוי רק במקרה עצמו.
אני למשל לא סבלתי בהתחלה מדיכאון זה נוסף עקב מאורעות שעברתי.
מפגש קבוצת תמיכה ירושלים יום שלישי הקרוב בערב בירושלים
23/08/2015 | 21:46
41
מפגש של קבוצת התמיכה בירושלים יתקיים ביום שלישי, י' באלול 25 באוגוסט, בין השעות 20:30-23:00.
במפגש מועלים נושאים שונים בקשר ל ocd וההתמודדות איתו
אבל גם כמפגש חברים לצרה, שיותר מכל מקום אחר מבינים אחד את השני .
המפגש באווירה נחמדה אבל כמובן מתחייבים לסודיות מלאה.
המפגש לא עולה כסף למעט 5-10 ש"ח השתתפות בכיבוד.

המפגש ייערך במרכז קל"ע (קבוצות לעזרה עצמית) רח' בר-כוכבא 66, הגבעה הצרפתית, ירושלים  
(לא כדאי להכנס לרחוב בכניסה הראשונה כיוון שזהו רחוב מעגלי ארוך, לכן עדיף להיכנס בכניסה השניה לרחוב - להסבר מפורט אפשר לפנות אלי).
משה 0547-973422

המפגש מתקיים אחת לשבועיים ביום שלישי בערב בשעות 20:30-23:00.
מודיעים כאן בפורום בתחילת שבוע על המפגש.
כמו כן בתזכורת SMS לנייד למעוניין .
היי לכולם
23/08/2015 | 19:56
76
בקרוב יהיה אירוח של דוקטור רפי שטרייכר, הייתי מציעה להכין שאלות מראש
רסיטל
26/08/2015 | 14:10
32
הי מישהו השתמש אי פעם ברסיטל לocd? 
קיבלתי מהפסיכיאטר הפניה להתחיל טיפול תרופתי ברסיטל לאוסידי.
האם זה עזר למישהו? האם התופעות לוואי קשות? 
תודה לכל מי שיכול לעזור
איזה יופי. גם אני שמחה שהמפגשים בת"א חזרו !
26/08/2015 | 12:42
23
הודעה לאורחים
24/08/2015 | 18:44
1
57
ביררתי בקשר לבעיה לכתוב כאורחים והינה הפתרון:
דרך כפתור הוספת הודעה חדשה (שימו לב לא דרך הודעה מהירה) ואז לחיצה על כתיבת הודעה כאורח
2. דרך כפתור הוספת תגובה (לא תגובה מהירה) ושם גם לחיצה על כתיבה כאורח.

אורח
24/08/2015 | 22:24
19
אפשרות כתיבת הודעה כאורח רק אחרי כניסה רגילה דרך שם משתמש וסיסמא ואז כמו שכתבת - הוספת הודעה כאורח
שבוע טוב לכולם..
23/08/2015 | 01:44
1
53
הי לכולם !!
חש העדר וחוסר בשמחה ובמצב רוח  בוטה מאוד ..
יש מקומות וסיטואציות בהם זה גובר ומורגש ביותר ..  כמו בחברה חדשה וכ"ד..>>נורא קשה לי עם ההרגשת הדכאון הזו .
בנוסף <<חש עייפות וישנוניות לאורך היום בעקבות נטילת לפונקס כ-350 מ"ג .וכן תרופות נוספות ..
החגים מתקרבים ואיתם ההתמודדויות מול ועם המשפחה .<<לא רוצה לאכזב אף אחד גם לא את עצמי .
תודה לכם ושבוע טוב לכולם..
היי קליבר
23/08/2015 | 19:53
26
לא קל החגים הללו עם המשפחה. מאחלת לך המון כוח:)
למנהלת הפורום
23/08/2015 | 11:07
1
74
בפורמט החדש של הפורום לא ניתן להגיב להודעות מבלי להיות משתמש רשום בתפוז
אני אטפל בזה תודה
23/08/2015 | 11:18
15
הי השם שלי היה פעם כוכב נדמה לי 1232 או 1323 לא זוכרת בדיוק
21/08/2015 | 02:42
2
55
המספרים  רציתי רק להגיד שהאובססיות הן אותן אוסבביות אני כל כך מנסה להפסיק לשתות קולה ולאכול בלילה את המוסיקה החלטתי לקבל את זה שאני לא נהינית ממוסיקה יותר כלומר בצורה אחרת והרבה יותר קל עם הנושא הזה פעם פסיכולוג אמר לי מה איכפת לך איך את נהינית העיקר שאת ניהינת וזסה נכון אימצתי את הגישה הקולה אני לא יודתע איך להפסיק אבל אני וחברי עוברים למקום מסויים ששם יכולים לתת לי טיפול לנושא הזה אני כל כך שמח שאני עוברת מקום אני מקווה שיהיה טוב 
תגידו האם יש למשיהו עיינים מבריקות בגלל הכדורים
21/08/2015 | 02:49
44
ואשמח לשמוע איך אפשר לפתור את זה והשאלה הנוספת לפעמים מזהים שאני לא בסדר האם אתם חושבים שזה בגלל הכדורים כי אמרו לי שאפשר להראות בסדר גם אם אתה לא בסדר שה תלוי בהרבה פונקציות את המשפט האחרון אני מוסיפה

היי יקירה
21/08/2015 | 13:58
34
כל כך טוב לשמוע ממך:) אני שמחה בשבילך מקווה שיהיה הצלחה:)
ocd
19/08/2015 | 10:59
3
113
שלום כהנא 
אני בעיקר מבוהל מאוד
אני מעונין לדבר עם מישהו באופן אישי שיש לו מה שיש לי
אני מרגיש לבד מאוד
אשמח לעזרה
היי רועי
21/08/2015 | 01:42
2
51
מצטערץ על האיחור בתשובה , אתה מוזמן לפנות אלי במסר
כמו שכתבתי בהודעה קודמת שלח מייל dansella1987@gmail.com
24/08/2015 | 21:18
1
12
זה היה אליך רועי :)
24/08/2015 | 21:43
8
תזכורת חשובה : זהירות מאאוטינג לחברי הפורום
18/08/2015 | 22:08
1
115
http://www.infomed.co.il/forum-141/msg-264372/
חברים, מזכיר לכם שוב : היזהרו מכאלו שרוצים "לעזור" לכם כביכול ובינתיים מפרסמים את הבעיות שלכם ברשת !!!
ההערה שנכתבה שם נכונה וקיבלתי אותה
21/08/2015 | 00:42
73
אגב האזרח ק. האמיתי אמר כאן שאתה מתחזה אליו. לא?

בכל מקרה, בשום פנים ואופן לא זו כוונתי. הפעולה מתוך דאגה ופחד שמא יקרה לו משהו והצורך לעזור העפיל על הצורך להיות 'ישר כמו סרגל' שעלול דווקא להגדיל את הסכנה כלפיו. בגדול הערתו נכונה אבל תבין שזה תמיד יותר מורכב והתשובה לא תמיד חד משמעית.

אני מתכתב איתו רבות ואתה לא תקבע אם זה "כביכול" לעזור או לא כביכול
ocd
20/08/2015 | 20:51
2
80
עזרה? מישהו?
אני כאן
20/08/2015 | 22:42
23
היי רועי אתה יותר ממוזמן לפנות אלי
24/08/2015 | 21:17
22
גם בטווח הגיל שלך.

נסיון 123
20/08/2015 | 10:36
61
נסיון 123
אימון אישי לשיפור חייכם
19/08/2015 | 10:49
3
106
אנו כבני אדם רגילים לעשות את אותה הפעולה ולצפות לתגובה שונה, 
כדי שהשינוי התרחש, צריך לנוע, לצעוד, ברגע שנתחיל מצעד אחד קטן שונה, נרגיש בהבדל רק מעצם השינוי הקטן!!!
כולנו יכולים, כולנו מסוגלים, השאלה אם אנחנו באמת רוצים!

מי שרוצה באמת לעשות שינוי מהותי בחייו, לשפר את איכות חייו בכל תחום, להעניק לעצמו מתנה, שיצור עימי קשר-
מדובר באימון אישי , תהליך של 12 מפגשים
כל מפגש שעה- בעלות של 50 שח!!!
לפרטים- 0503670344
שירי:)
הטיפול המתאים לאוסידי
20/08/2015 | 03:04
1
103
בתור אחת שעברה המון מטפלים מסוגים שונים והמון שנים של טיפול, אני יכולה לומר באופן חד משמעי: באוסידי, כדי להשיג תוצאות צריך להיות מטופל אצל מטפל שמתמחה באוסידי! כל דבר אחר זה בזבוז זמן ואף שרלטנות.
אני בטוחה שאימון אישי יכול לקדם אנשים רבים בצורה נהדרת אבל לפנות לקהל יעד של אנשים שמתמודדים עם אוסידי זה סוג של יומרנות.
יש צורך בידע רב וניסיון על מנת לטפל באופן יעיל בהפרעה זו. 
בכבוד רב, אוסישקין
21/08/2015 | 00:24
16
לא עוזר נגד OCD. מצטרף לדברי אוסישקין.
21/08/2015 | 00:26
29
חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
פורום הפסיכולוגית
פורום הפסיכולוגית
פורום דמיון מודרך ו-NLP
פורום דמיון מודרך ו-NLP
NLP PLUS
קומונות
ברוכים הבאים לחדר שלנו,חשבנו שאנחנו לבד בעולם עם התלישה הזא...
עדכונים שוטפים
03:46 | 28.08.15 אורחים בפורום
00:57 | 28.08.15 אורחים בפורום
20:20 | 27.08.15 johnnyboy5
15:59 | 27.08.15 אהוד 23 האחד
14:13 | 27.08.15 אורחים בפורום
09:59 | 27.08.15 אורחים בפורום
14:10 | 26.08.15 אורחים בפורום
12:42 | 26.08.15 אנטיתזה גלגל
18:44 | 24.08.15 DOCTOR W H O
21:46 | 23.08.15 מה נשמע מה
19:56 | 23.08.15 DOCTOR W H O