לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!
OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.

היסטוריה:
את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.
עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז.

מטרות:
בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...
אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.
הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .

מידע:
בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.

כל טוב!

ד"ר אורינג משיב בפורום בהתנדבות אחת לשלושה שבועות. שאלות דחופות ניתן לפנות לפורום יעוץ פסיכולוגי, בו ישנו מענה מקצועי על בסיס קבוע 
מפגשי הפורום נערכים אחת לשבועיים, בימי חמישי בערב. הודעות מקדימות יכתבו בתחילת השבוע.
הודעה חדשה

חדש פה, זקוק לעזרה
21/12/14 11:06
7צפיות
שלום.
מעולם לא כתבתי או קראתי בפורום הזה, אבל לאחרונה הפכתי נואש וכמעט שאין לי למי לפנות.
אני בן 28, סובל מ OCD בערך משהייתי בן 6 או 7, או אולי מהיום שבו נולדתי, אינני יכול להיות בטוח.
ה OCD מתבטא בעיקר בעשיית טקסים וסובב סביב נושאים על-טבעיים ואזוטריים.
מדובר במלחמה שאינה נגמרת, קרב יומיומי שמתרחש ללא הרף על פני כל משך שעות היממה.
יש ימים קלים, יש ימים יותר קשים, יש ימים שזה ממש בלתי נסבל וגורם לך לטבוע בעצבות וייאוש.
כשהייתי קטן הפחד העיקרי סבב סביב חייזרים, הייתי מבצע טקסים ללא הרף במטרה להתגונן מפני החייזרים ושלל איומים אחרים. 
אני לא חושב שיהיה הכרחי לפרט על תוכנם של הטקסים, רק אגיד שהם היו מאוד קשים ומתישים ושלא יכולתי להתנגד אליהם, כל מילה "שלהם" הייתה אמת.
בשנים האחרונות נעלמו לי המחשבות לגבי חייזרים, אך הם התחלפו במחשבות חדשות. אינני אתיסט, ולכן אני מאמין באלוהים.
בערך בגיל 20 מנגנון הפחד של ה OCD עבר לסבוב סביב אלוהים, ובשנים האחרונות הפחדים יותר נוגעים לנושאים איזוטריים ביהדות, כמו קבלה, או מידע הקיים בספרים החיצוניים אודות מלאכים ושדים, כולל השמות שלהם. אני חושב שעדיף לא אפרט יותר מידיי בכל מקרה.
אם יכולתי להתגבר על הפחד מפני חייזרים בכך ששללתי את קיומם באופן רציונלי, זה כמעט בלתי אפשרי לשלול את הדת על כל תוכנה, במיוחד כאשר התוכן מורכב ממציאות של ישויות כמו מלאכים או שדים.
אני חושב אמנם, שגם אנשים דתיים שאינם סובלים מ OCD, עלולים להיות עצמם מוטרדים מהמידע הזה, אך האובססיה שלי לקרוא על כך רק הכניסה אותי עמוק יותר לתוך עולם של פחדים, מחשבות ואי ידיעה.

לאחרונה המחשבות, הטקסים, הפחדים, והרצון להלחם ב OCD טחנו לי את הנשמה וגמרו לי את הצורה. מדובר באויב שלא ניתן להביס, הוא תמיד שם, והוא אוחז באין ספור טקטיקות בכדיי להכניע אותך.
ניסיתי כל דרך רציולנית להתעמת עם המחשבות אך כל פעם נמצאות "פרצות" במחסומים הלוגיים שהצבתי מולן.

הסיבה שאני כותב פה היא מכיוון שהייתי מעוניין לדעת איך אנשים אחרים מתמודדים עם המחשבות הללו, והאם יש אנשים הסובלים מ OCD שמצאו עצמם מתעסקים בנושאים אזוטריים כמו האלו שפירטתי עליהם.

תודה.
היי וברוך הבא לפורום !
21/12/14 13:11
1צפיות
אני לא נוהגת לקרוא תכנים של אוסידי של אחרים אבל אני ברפרוף מבינה שהבעיה זה אוסידי של מחשבות מטרידות, כביכול בלי טקסים פיזיים . אני מזמינה אותך לקרוא מאמר בנושא באתר שלי. תראה שאתה לא לבד. הכתובת בחתימה למטה. זה אחד האוסידים היותר פופולארים אם אפשר לומר והתוכן הוא אינסופי...
symptom shift
21/12/14 14:43
שלום לך.
מנסיוני בעבר יש מצבים שבהם חושבים שנפטרנו מחרדה מסוימת ואז מבינים בדיעבד שהאובססיות עברו לשדה אחר. האם עשית cbt? הטיפול הזה עוזר לך לזהות את המוקשים האלה ומפתח כלים להתמודד איתם לפני שהחרדה משתלטת שוב על החיים. בהצלחה
שאלה
20/12/14 12:45
32צפיות
היי חברים שלי לצרה. אני פונה אליכם כי אני צריכה את עזרתכם, לדעת מה יעניין אתכם.
אני חברה בפורום שנים רבות אך כותבת לעיתים רחוקות, הייתי גם במפגשים בהתחלה.
כתבתי גם בניק 'אינטיליגנטית ופסיכית' ולפני מספר חודשים סיפרתי פה איך יצאתי מאוסידי
בעזרת טיפול תרופתי מדוייק שניתן לי רק אחרי 12 שנים של נסיונות כושלים.
מי שזוכר, פרסמתי פה בעבר את השיר 'אוסידי' ששרתי מתוך הופעה. שמי רננה.
סיימתי את הלימודים באקדמיה למוזיקה ואני רוצה להעלות מופע משלי. אבל לא רק שירים.
אני רוצה לספר בין השירים אילו תהפוכות עברתי בחיי (אחת מהן היא האוסידי) ושאפשר לצאת ממכשולים.
זה חשוב לי שלאנשים תהיה תקווה.
אשמח לדעת מה תרצו לשמוע. נאום מוטיבציה? אולי סיפור אישי על האוסידי? מה יגרום לך,
אדם שיש לו אוסידי, לבוא ולראות את המופע שלי?
אני מזכירה שדיבור על אוסידי זה רק חלק מהמופע ויש עוד נושאים שלא בטוח רלוונטים לפה,
אז מה בכל זאת ימשוך אתכם לבוא? תודה לעונים.
מקום עם אלכוהול וכניסה חינם ^^
21/12/14 06:16
6צפיות
כן סיפור אישי, אפשר להוסיף קצת הומור אולי שירים אופטימיים כאלה.
ובלי קשר לקבל ממך תשובה לשאלה- האם את חושבת שבאמת התרופות היו הפתרון באופן בלעדי או שטיפול CBT היה חלק לא פחות משמעותי? האמת שאני מתלבט אם לנסות להחליף תרופה. יכול להיות שפשוט החלפה של תרופות הוא הפתרון?
תשובה
21/12/14 08:25
7צפיות
התרופות הן אלה שהרימו אותי. כמובן, אחרי שהורמתי, צריך עבודה פסיכולוגית קשה.
הרי יש מחשבות שליליות אוטומטיות שמציפות אותנו נונסטופ. אצלי העבודה על המחשבות נעשתה
באופן עצמאי אחרי שצפיתי בסרטוני הדרכה ומוטיבציה ביוטיוב.
זה בכלל לא קשור אצלי לCBT, שם עשיתי 6 פגישות בלבד שלא הותירו אצלי רושם.
אינני מבינה בתרופות או במוח שלך או באיכות החיים שלך, רק לך יש את התשובה.
אך אם אינך מסופק, אם איכות החיים אינה טובה וזה עניין של תרופה ולא עניין של שינוי סביבה (עבודה, חברים, מטרה לחיים)
אני כן הייתי משנה תרופה. גם אם זה אומר להתחיל עכשיו ניסוי וטעייה של כמה חודשים ומצבי רוח הפכפכיים ביותר.
בכל מקרה חשבתי לצלם את עצמי מספרת את הסיפור האישי ולהעלות את הסרטון לפה, אולי זה יחדיר פה מוטיבציה בכמה אנשים.
תרופות
21/12/14 10:30
7צפיות
איזה תרופות שעזרו לך את נוטלת?
וולבוטרין-מי ניסה?
20/12/14 21:07
12צפיות
היי
מי ניסה וולבוטרין ומה הייתה ההשפעה שלו עליו? כי מישהו כאן כתב שהוא לקח וולבוטרין 
הודעה לכולם
17/12/14 18:50
124צפיות
שלום לכולם מצטערת שלא הייתי הרבה זמן. נותרתי מהאינטרנט עקב בעיות כלכליות. אני מתחברת דרך הטלפון של אחי ואני מבטיחה לענות לכל מענה. אנא היו סובלניים איתי כי התקשורת איטית משהו פחד. לא אושפזתי ולא ברחתי פשוט נותרתי עקב אי תשלום. בגלל שהתקשורת איטית ואינני יכולה לענות במסרים אני מפרסמת את הטלפון שלי ולכל בעיה או אפילו אם רע לכם אתם מוזמנים לטלפן אלי ולהתייעץ על כל דבר אני זמינה 24 שעות. שיהיה לנו בהצלחה, שלכם כהנא  0525406588
ממש לא מובן מאליו
17/12/14 22:08
89צפיות
שאת משאירה את הטלפון שלך בכדי לעזור ללא תמורה והאכפתיות  
באמת כל הכבוד לך .

º
אולי אפשר פה בפורום לארגן קצת עזרה כלכלית בשבילך?
18/12/14 19:10
40צפיות
º
אולי תשאל באופן פרטי את המנהלת וגם את חברי הפורום .
18/12/14 20:43
30צפיות
תודה לכולם
18/12/14 23:21
45צפיות
עוד חודש פלוס מינוס אני אסדר את הבעיה של התקשורת בינתיים אני גולשת דרך הפלפון. תודה לכולכם על המילים החמות והתמיכה
באמת תודה רבה, אגב כהנא זה השם?
21/12/14 05:13
6צפיות
באמת תודה רבה, אגב כהנא זה השם? והאם הוא צדק? ^^
מכון קוגנטיקה
20/12/14 12:58
22צפיות
למישהו פה יצא להיות מטופל במכון קוגנטיקה? אם כן מה דעתכם, איך הטיפול שם והאם היה שווה את הכסף?
קשה לחזור לחיות
17/12/14 22:16
121צפיות
האובססיה שלי היא לא אובססיה רגילה שאפשר לחיות איתה . אלא אובססיה שתוקעת את החיים
זאת אומרת לא מעניין אותך שום דבר בחיים רק שתגיע לדבר שאתה אובססיבי אליו .
ועכשיו אני בכלל נהייתי אובססיבי לסיים עם האובססיה הזאת
שזה בכלל מכניס אותי לתקופה לא טובה כי אני לא יודע את הפתרון וכל פעם שאני מנסה למצוא פתרון אני נכנס ללופ מחשבות ללא מוצא . 

הבקשה שלי היא לא גדולה בסהכ רוצה לחיות כמו כל אדם אחר .. רוצה לנסות להצליח בחיים להחליט מה אני רוצה ללמוד
רוצה לנסות להכיר אנשים חדשים לצאת קצת ופשוט לחיות את החיים ככה כמו שאני בלי לחכות למשו באובססיביות .
עכשיו זה נשמע מאוד קל פשוט תחיה תנסה לעשות את הדברים האלה אבל כל פעם שאני מנסה לעשות צעד למשל -  לצאת עם בחורה שנראית בעיניין
אני אומר לעצמי ואם זה לא הפתרון ואם אני אנסה לחיות ואני אהיה תקוע עם האובססיה הזאת ואני סתם עכשיו יוצא איתה ומנסה לחיות בכוח במקום לבדוק
מה הפתרון להעיף את האובססיה ואז אני אחיה ואצא איתה כמו שצריך . כמו למשל להירשם ללימודים ואם שאני לא אהיה אובססיבי יותר ואחיה באמת יהיה לי כיוון
אחר ? אז מה אני סתם ירשם ? ולמה בכלל אני נרשם ללימודים כאילו הכל בסדר ואני בנאדם נורמלי במקום לטפל בבעיה שלי ואז להחליט מה אני עושה?

מעוניין בטיפול
17/12/14 22:19
48צפיות
באזור המרכז \ השרון אצל אדם שמתמחה בOCD .  
מי שמכיר מומלצים אשמח אם ישאיר טלפון .
כן, לדעתי הפתרון הוא לחיות בכוח,לצאת עם הבחורה, ולא לחכות עם
18/12/14 13:21
49צפיות
החיים עד שתפתור את בעיית האובססיה.
היי
18/12/14 16:16
42צפיות
אני מבינה מה אתה חש. לכן אתה צריך למצוא עיסוקים שיסיחו את דעתך מהחשיבה על האובססיות כך שתוכל להתנגד להם יותר בקלות
מזדהה עם דבריך
18/12/14 18:53
37צפיות
מצד אחד אנחנו צריכים להתקדם למרות האוסידי ויש שיגידו גם לעשות דברים קריטיים איתו ומצד שני באמת לעשות פסיכומטרי דווקא עם המשקפיים ולהיות אובססיבי אליהם כל המבחן ולקבל 500 או לעשות בלעדיהם ולקבל 780, (סתם דוגמה) וזה פרדוקס המלחמה באוסידי, גם אם נלחם וגם אם לא בכל מקרה נפסיד משהו, צריך ללמוד איך לחיות למרות האוסידי כמה שיותר וכמה שיותר לשאוף לתפקד כשהוא נמצא, ככה כוחו יקטן והוא לא ישפיע עלינו הרבה
לא להקשיב להגיון
18/12/14 23:34
40צפיות
הי מתן, אני מה זה מבינה אותך
גם אצלי- האובססיות מכריחות אותי להגיד דברים ולחשוב דברים שאני בכלל לא מעוניינת בהם.
עצתי לך- בכל הנוגע לדיבור- כשאתה שומע את עצמך מדבר אובססיה- תעצור ואל תמשיך, לא משנה מה.
לגבי מחשבות- זה יותר מורכב. כשאתה מזהה מחשבות אובססיביות- לדעתי פשוט לתת להן להיות בלי להתנגד.
אצלך מילת הזיהוי היא "ואם". ואם= אובססיה. אתה לא משתף פעולה עם אובססיה חד משמעית כי אתה רוצה לחזור לחיות.
good luck!
אוסי

תוספת קטנה
19/12/14 09:32
22צפיות

פעם העלתה לכאן אחת הגולשות תובנה מעניינת עם המטפל שלה על התמודדות עם ספקות באוסידי .
היא ניסחה את זה כך :  " כשיש ספק- אין ספק " . כלומר, כשיש ספק,כזה שמלווה בתחושת מתח, אז הוא תוצאה של ההפרעה ולא שווה התייחסות .

לפעמים התשובה נמצאת בהמשך הדרך
19/12/14 12:54
17צפיות
האובססיה שלך היא די אובססיה טיפוסית , אני לא אומר שהיא קלה. כל אחד חושב שהאובססיה שלו היא הכי קשה בעולם . וזה נכון כלפיו
כל חולה אוסידי מחשבתי בד״כ רוצה רק לסדר את הבעייה שיש לו עכשיו בראש , לסדר טוב ואז להמשיך הלאה .
זה אחד מהמאפיינים של הבעיה.

אבל חוץ מהעניין הזה , אתה צריך להבין שהמון פעמים בחיים התשובה נמצאת דווקא בהמשך הדרך ולא בהתחלה.
לך תחייה כמה שאתה יכול  ,תצא תלמד תנסה כמה שאתה יכול להמשיך תחיים .
לך לטיפול , ואם צריך ואפשר תיקח כדורים .
ואז אולי בהמשך של הדרך פתאום תמצא את התשובה שאתה מחפש.
ברור לי ולך שזה אוסידי , תמשיך הלאה חבר
אם ממשיכים מספיק רחוק זה משתחרר
לפעמים התשובה נמצאת בהמשך הדרך
19/12/14 12:54
18צפיות
האובססיה שלך היא די אובססיה טיפוסית , אני לא אומר שהיא קלה. כל אחד חושב שהאובססיה שלו היא הכי קשה בעולם . וזה נכון כלפיו
כל חולה אוסידי מחשבתי בד״כ רוצה רק לסדר את הבעייה שיש לו עכשיו בראש , לסדר טוב ואז להמשיך הלאה .
זה אחד מהמאפיינים של הבעיה.

אבל חוץ מהעניין הזה , אתה צריך להבין שהמון פעמים בחיים התשובה נמצאת דווקא בהמשך הדרך ולא בהתחלה.
לך תחייה כמה שאתה יכול  ,תצא תלמד תנסה כמה שאתה יכול להמשיך תחיים .
לך לטיפול , ואם צריך ואפשר תיקח כדורים .
ואז אולי בהמשך של הדרך פתאום תמצא את התשובה שאתה מחפש.
ברור לי ולך שזה אוסידי , תמשיך הלאה חבר
אם ממשיכים מספיק רחוק זה משתחרר
מתן מתן מתן
19/12/14 18:45
25צפיות
אף אחד לא יכול לחיות עם האובססיה שלו....יש לי אובססיה שאני נמשך לגברים,כל יום הוא גיהנום ...אבללל אני עובד חי מבלה ..גם לי יש בעיות אבל עדיף לך לא להפגין חולשה בכלל.לא כלפיי חוץ ובטח שלא כלפי פנים ...לך לטיפול! אתה מפחד להיכשל? גם ככה האוסידי כבר מכשיל אותך בכל מישור ....בתור אחד שהיה בתחתית של התחתית ועלה אט אט למעלה אני יכול להגיד לך שהכל תלוי בך,בידע שלך,ובכח רצון שלך .יאלה תרים את עצמך לחיים טובים יותר ...מגיע לך
שבת שלום לכל חברי הפורום
19/12/14 18:17
23צפיות
שתהיה לנו שבוע קל
קופ"ח או פרטי
16/12/14 23:24
90צפיות
אהלן,
שאלה לי אליכם נוטלי הכדורים למיניהם (או אלו שיש להם ידע בנושא),
אני לוקחת SSRI כבר כמה שנים, התחלתי לקחת באופן פרטי כי הייתי בצבא ולא רציתי את ענייני הקב"ן וכו', אח"כ המשכתי עם זה באופן פרטי מחשש שזה ירשם אפשהו. עכשיו אני אומרת- אולי זה סתם פחד מיותר? אני לא רוצה לעבוד בשב"כ ועדיין לא נתקלתי במצב שבו הייתי צריכה לדווח על מה אני לוקחת או לא לוקחת, האם זה יכול לפגוש אותי אפשהו בעתיד?
אשמח מאוד לתשובות
דעתי ? קופ"ח. פחד מיותר. לא מעניין אף אחד באזרחות הרגילה.
17/12/14 16:44
63צפיות
אם היית יודעת כמה אנשים משתמשים בתרופות פסיכיאטריות, לרגע להיות רוקח שמשרת מאות אנשים ביום היית מבינה כמה זה זניח ולא משמעותי בכלל לחשוב על ש"זה לא בסדר" לקחת תרופות פסיכיאטריות...
זה רעיון ממש טוב
17/12/14 20:21
52צפיות
להתגברות על חשש מלקחת תרופות-להיות רוקח ליום  
אני יכולה לאמר מנקודת מבטי כרוקחת (באמת, לא רק ליום אחד)-
18/12/14 13:01
44צפיות
אם אומר ש-70% מהמטופלים במרפאתי מטופלים ב-SSRIs זאת תהיה הערכה בחסר....(:
º
18/12/14 14:06
16צפיות
אולי
18/12/14 21:34
29צפיות
פסיכיאטרים צריכים להשתמש במידע כזה בכדי לעודד אנשים שמתלבטים אם לקחת תרופות או לא-70% זה באמת הרבה!
היי
17/12/14 20:44
36צפיות
בעיקרון אין רישום וזה לא יפריע לך בשום צעד בחיים
גם אני חושבת כמו אנטיתזה גלגל
17/12/14 20:47
35צפיות
כל כך הרבה אנשים בארץ לוקחים כדורים מסוג SSRI ואת יכולה לדאוג שירשמו בכרטיס שלך חרדות, שזה יותר כללי.
לדעתי גם חשוב שיהיה רשום בכרטיס שלך בקופ"ח מה את לוקחת כדי שלא יתנגש עם תרופות אחרות "רגילות" (במידת הצורך).
ומן הסתם יש גם חסכון כספי.
קחי את הזמן ותחליטי מה מתאים לך.
רק טוב
תמי
אני צריך לדבר עם מישהו, שיחה לשמה.
16/12/14 03:25
88צפיות
תמי, אם את יכולה להתקשר, אם יש לך את הטלפון שלי, זה יעזור.
זה נכון לגבי כולם כאן.
אני בבעיה.
תודה.
אני גם לא מצליח להיכנס לפורום כחבר, זה דוחה את הסיסמה שלי, גם לאחר שאני מאפס אותה. אולי גם עם זה מישהו יכול לעזור לי, ואז אני אוכל להתכתב במסרים.
אור בקצה המנהרה
16/12/14 08:00
61צפיות
היי..אני מוכן להקשיב..אתה יכול לכתוב בהודעה פרטית או במיל שלי
היי סוס פרא יקר
17/12/14 18:14
34צפיות
אין לי את מס' הטלפון שלך.
אנא שלח לי אותו במסר או במייל ואתקשר ביום א'
(אהיה באילת חמישי-שבת ואני לא לוקחת איפד)
לגבי כניסה לפורום, נדמה לי שיש בתפוז פורום תמיכה ואולי אפשר להעזר בהם.
רק טוב
תמי
היי
17/12/14 20:46
35צפיות
אתה יכול להתקשר אלי שמי כהנא 0525406588
היי
18/12/14 19:34
14צפיות
אתה מוזמן להתקשר אלי0525406588
אור בקצה המנהרה
16/12/14 08:59
114צפיות
שלום לכולם, הרבה זמן שלא כתבתי כאן בפורום. למי שלא מכיר אותי, אני אספר בקצרה.
שמי אליעזר, סבלתי במשך 33 שנים מאוסידי מאד קשה. מחשבות, טקסים מרובים, חרדות, דכאונות היה לי הכול!!. לפני 7 חודשים התחלתי תהליך עצמי שבסופו הצלחתי להעלים את האוסידי. אין יותר מחשבות לא טקסים והחיים נראים ומרגישים אחרת לגמריי ממה שהכרתי כמעט כל חיי. יש בידי כיום כלים חזקים להתמודד אם וכאשר יצוצו המחשבות או כל דבר אחר.
רציתי לשתף אתכם בכך שאני נמצא היום בתהליך טיפול אישי עם אחד מחבריי הפורום. אנחנו נפגשים אחת לשבוע. מטרת המפגשים/טיפול, הוא ניסיון לעזור בכל מה שקשור בהתמודדות עם האוסידי ועם החיים בפרט. אני מנסה בעזרת הניסיון האישי שלי ובעזרת התהליך שפיתחתי לעזור לו לפתח כלים חזקים ועמידים בהתמודדות הקשה.
אנו נמצאים בשלבים הראשונים בתהליך(שלושה מפגשים) וכמובן שקיבלתי את הסכמתו בעיניין הפירסום כאן.
המפגשים הם בעלות סימלית ומלווים בתמיכה במיל ובמקרים מסויימים גם בטלפון.
אני פונה לכל מי שזה מעניין אותו והיה רוצה לשמוע עוד, אני אשמח לפרט ולהסביר יותר. אני מצרף את המיל שלי.
אני באמת מאמין כי יש דרכים טובות להתמודד עם האוסידי ובתהליך שעברתי גיליתי כי ניתן גם לגבור עליו.
הייתי מאד רוצה לעזור לכמה שיותר אנשים. אני מודה שאנני פסיכולוג ואני לא מתיימר להיות כזה, אין לי תעודת מטפל, אבל מה שכן יש לי זה הניסיון האישי של אחד שהיה לו פעם אוסידי ויודע בדיוק מה זה אומר, וכעת יש לי גם את הדרך שממש עזרה לי ואני מאד מקווה שתעזור לעוד הרבה אנשים.
המיל שלי: maxsaxonash@gmail.com
תודה על ההקשבה
ונשתמע
אליעזר. 
אור בקצה המנהרה
16/12/14 09:22
62צפיות
נ.ב
אתם מוזמנים לבקר בדף הפייסבוק שלי..זה בתחילת הדרך אמנם אבל אשמח עם תהיו שותפים פעילים.(בקרוב אני יעלה גם את האתר שלי).
חפשו: או. סי. די  - דרכים לגבור על האוסידי בדרך  לחיים חדשים.
תודה
ונשתמע
אליעזר

היי
17/12/14 20:51
38צפיות
כל הכבוד כל פעילות שכזאת מבורכת
אור בקצה המנהרה
18/12/14 13:40
20צפיות
תודה דוקטור..:)
אור בקצה המנהרה
18/12/14 18:56
16צפיות
אשמח לעזור לכמה שיותר אנשים..כמובן למי שרוצה עזרה..
תודה
תודה
17/12/14 20:58
44צפיות
רציתי להודות לאמא 11 ולאתיטזה גלגל על כל התמיכה בי בזמן האחרון וביחוד על האהבה האין סופית לפורום. תודה
º
תודה גדולה לך !
18/12/14 12:06
13צפיות
מתלבט לגבי טיפול CBT במכון קוגנטיקה או דרך קופ"ח
17/12/14 16:28
114צפיות
האם זה נכון שקוגנטיקה בד"כ עדיפים על פסיכולוג קליני שעובד עם קופ"ח מכבי מבחינת איכות הטיפול? אם כן אז עד כמה הם יותר עדיפים?
היי
17/12/14 20:47
30צפיות
לא מכירה את המקום מבחינת ביצועים והישגים שווה לעשות סקר
דוקטור, אתה יכול לעזור לי ?
17/12/14 17:32
65צפיות
אני מצטטת ממאמר מאוד מעניין של מטפל בכיר באוסידי שאני מתרגמת בימים אלו. למאמר קוראים "בחירה".
אני רוצה לשתף אותכם שאני מוצאת את דבריו כמאוששים את הטענה שלי שנעשה לי עוול טיפולי. הצפה ! וזה המקום שלי להזהיר אחרים, כמוכם, שלא תתנו לזה לקרות לכם !
הנה הציטוט :
"השאלה הכי נשאלת במהלך הפאזה הראשונית של טיפול היא, "דוקטור, אתה חושב שאתה יכול לעזור לי ?" לשאלה הזאת, אני תמיד עונה בגירסא דומה לזו :"זה יכול לבוא לך בשוק, אך העבודה שלי היא לא לעזור לך, אלא לעבוד איתך. טיפול הוא שותפות שבה אתה, הפציינט, מחליט אם זה זמן טוב בחיים שלך לקחת על עצמך אתגר גדול. בטיפול, הידיים שלך על ההגה המנווט, וגם הרגל שלך היא או על הגז או על הבלמים. כשותף שלך, אני מחזיק במפה עם כיוונים והנחיות, אך לאן אנחנו נוסעים ובאיזה מהירות נגיע לשם זה לגמרי תלוי בך".

בחשיפות שלי המטפל חייב אותי לעשות את מה שהוא מצא לנכון שאני צריכה לעשות ולא קיבל כל התנגדות שעלתה ממני והתעלם מהרצון שלי ללחוץ על הברקס ולשחרר מהגז....
את התוצאות של ההצפה הזאת, אני נושאת עד היום. וייקח לי זמן לחזור לנקודה שממנה יצאתי אל הטיפול הזה ולהמשיך הלאה משם...

מאד מסכימה עם דברי הדוקטור
17/12/14 18:17
26צפיות
זה מרגיש לי הכון.
יחד עם זאת יש אנשים שטיפול אגרסיבי אולי מתאים להם. בודאי שלא לכל אחד.
שיהיה ערב נחמד
תמי

מסכים.
21/12/14 05:43
1צפיות
מאוד מסכים איתך, גם אני כשהייתי בטיפול הרבה דברים הציפו אותי וגרמו לי לתקופות רעות מאוד.
אבל בכל זאת אני רוצה לספר על חוויה אישית קטנה, זה היה ממש בהתחלה, כשהייתה לי אובססיה מסויימת עם טקס הכי מעיק שהיה לי בחיים. למען האמת עברתי המון דברים מאז וכמה אובססיות קשות מאוד (מבחינתי). אבל תמיד אזכור שזו הייתה האובססיה הנוראית מכולן.
לא הצלחתי להפסיק עם הטקסים, והמטפלת שלי התעשקה שאפסיק לעשות אותם, כמו משחק לא משנה מה אני לא עושה את הטקס הזה! וברגע שעשיתי פעם אחת זה כאילו שהתחלתי מהתחלה והכל התאפס. וזו הייתה התקופה הקשה שבחיי, בהתחלה זה החמיר את זה נורא זה הגיע למצב שאני לא יכול להפסיק עם הטקס במשך שעות וימים שלמים. אך המוטיבציה שלי להפסיק עם זה הייתה אדירה, וזה היה כזה בהתחלה אז אפשר לומר שעוד היה לי כח סבל ^^.וזה לקח לי בערך חודש, העזרת כל טיפת כח שהייתה לי, לא משנה מה לא עשיתי את הטקס הספציפי הזה. ולבסוף זה באמת הפסיק ונעלם. נכון התחושות היו קשות וזה יצר אצלי בעיות אחרות קצת שלקח להם זמן להעלם, אבל אפשר לומר שבזכות זה שהצלחתי להתגבר על זה זה בערך הציל לי את החיים. לא משנה מה לא עשיתי את הטקס לאט לאט למדתי להתנגד ככה ולא לעשות את הטקס ולאט לאט כבר באופן טבעי לא הייתי עושה את זה עד שכבר שכחתי מהעניין הזה.
צריכה עזרה
14/12/14 20:25
123צפיות
אני כותבת כאן בפעם ראשונה, כי אני כבר לא יודעת מה לעשות עם החרדות שלי. אני סובלת מאוסידי כבר המון שנים. כל פעם זה מקבל פנים חדשות. עכשיו זאת התקופה של כל מיני פרנויות. טיילתי אתמול בפארק והסתובב סביבי חתול. הוא היה די קרוב, אבל לא הרגשתי שהתקרב יותר מדי או נגע בי. פתאום הרגשתי כאב קטנטן ברגל. העניין הוא שאני אפילו לא זוכרת באיזה רגל זה היה בכלל. הסתובבתי - החתול היה די מרוחק ממני. אבל התחלתי לחשוב שאולי הוא שרט אותי. באתי הביתה ומצאתי איזה משהו שדומה לשריטה (בעלי אמר שזה ניראה לו לא מעכשיו). פתאום התחלתי לחשוב שיש מצב שאדבק בכלבת. עכשיו אני מנסה לשכנע את עצמי שלא יכול להיות שהוא שרט אותי כי זה לא משהו שאפשר לפספס. אבל אתם יודעים, האוסידי משתולל לגמרי. אפילו אמרתי לעצמי שאני אגש לרופא שיתן לי חיסון, אבל מה אני אגיד לו? שנדמה לי שהחתול שרט אותי, אבל אני לא בטוחה? הוא יחשוב שאני משוגעת, לא? ואני הרי מבינה שרוב הסיכויים שזה האוסידי, אבל קשה לי מאוד להתמודד איתו עכשיו. הפחד פשוט משתלט ואני לא יודעת מה לעשות עם זה. מישהו היה בסיטואציה דומה? מה עשיתם כדי להרגע?

מה שלימדו אותי בבן שמן זה שאת לא אמורה לחפש הרגעות
14/12/14 20:36
91צפיות
ואישורים אלא ללמוד לחיות בלעדיהם זה סופר קשה אבל ככל שתחשפי ולא תגיבי כך המח יבין שאלו התרעות שווא ויפסיק לשלוח אותם ואז החרדה תעלם
º
ואני לא מבים למה לא אמרו לי את זה ישירות בפנים ולא ניסו
14/12/14 20:39
51צפיות
º
ואני לא מבים למה לא אמרו לי את זה ישירות בפנים ולא ניסו
14/12/14 20:39
30צפיות
ואני לא מביןככ למה לא אמרו לי את זה בפנים ולא ניסו להסביר לי
14/12/14 20:45
54צפיות
את הרעיון שעומד מאחורי הטיפול כדי שאדע מה לעשות! בגלל זה אני לא שלם עם המלצה על המקום!
נתנו לי להבין את זה לבד! דרך המון סבל וייסורים! ואולי זאת הדרך הטובה לדעת את זה? לא יודע... לא ניראה לי
זה קשה
14/12/14 21:03
51צפיות
כן, גם אני יודעת שלא צריך לחפש הרגעה, אבל זה מאוד מאוד קשה לי. וגם קיימת המחשבה שאולי אני כן צריכה להתייחס לעניין ברצינות ואני סתם חושבת שזה עניין של אוסידי ולא אמת. לא קורה לכם שאתם כבר לא יודעים איפה המציאות ואיפה האוסידי שמכתיב לכם?
קורה הרבה, צריכים להיות אמיצים ולקחת את הסיכון שזה משהו אמית
14/12/14 21:19
53צפיות
י וכמובן שזה נורא קשה ומלחיץ ואני בעצמי לא עומד בכל החשיפות שיש מרב חרדה אבל לאט לאט אפשר אולי לעשות בהדרגה כמה שפחות הרגעות ואישורים נותן חופש גדול יותר
אמיתי?
14/12/14 21:28
48צפיות
מה זאת אומרת שזה אמיתי? שכן נשרטתי ואני יכולה להדבק בכלבת? די קשה לי לשכנע את עצמי לחשוב על זה בלי לנסות להרגיע, כי כלבת זאת מחלה חשוכת מרפא. אני מעדיפה שמישהו יגיד לי שאין שום סיכוי שנשרטתי בלי להרגיש שהחתול התקרב אלי.
אין לי תשובה ברורה לזה כי מצד אחד מדובר בסכנת נפשות
15/12/14 15:33
29צפיות
אך מצד שני אי אפשר לתת לכל דבר קטן להטריד אותנו תעריכי אם זה דבר קטן או לא ותנהגי בהתאם, אני חושב שהיו אומרים לי בבן שמן לחשוש מזה שנשרטתי ושיש לי כלבת ובכל זאת לא להגיב
היי. שאלה.
15/12/14 16:57
42צפיות
האם את מטפלת באוסידי באיזשהיא צורה ? טיפול קוגנטיבי- התנהגותי או תרופות או השילוב של שניהם שהוא מחקרית הטיפול הכי מוכח לאוסידי.
היי מודאגת יקרה
15/12/14 17:05
35צפיות
ברוכה הבאה לפורום שלנו ואני מקוה שתמצאי כאן מקום לשתף ולהשתתף.
לגבי הפחד הנוכחי שאת מתארת, נראה לי שכל מה שנכתוב כאן ממילא לא יעזור ואת תמשיכי לפחד - כי כך "עובד" הOCD . וכמו שכתבו לך, אם נכתוב כל מיני דברים "מרגיעים" זו תהיה כאילו השתתפות בOCD שלך, כאילו "נאשר" לך שהכל בסדר, בעוד שבעצם האישור שהכל בסדר אמור לבוא ממך.
האם זה כבר קרה לך? פחד כזה סביב איזה "נושא"? - ואם כן, מה עשית? לדבר על כך ולכתוב על כך עוזר או שהדיבור על כך מזכיר לך כל הזמן את הפחדים?
בזמנו (עכשיו פחות) כשהמחשבות טחנו ולא נתנו לי מנוחה, ניסיתי להעסיק את עצמי ככל האפשר.
מה שעוד עזר היה להיות בחברת אנשים.
האם היית פעם בטיפול?
תמי
אני בטיפול
15/12/14 20:48
37צפיות
אני בטיפול אצל פסיכולוג. את התרופות אני לא רוצה לקחת, כי אני מתכננת הריון. אני שנים עם אוסידי וזה מאוד קשה. כל פעם שאני מתגברת על משהו אחד, צץ משהו אחר. כמו במקרה הזה, אני מרגישה שאני כבר לא מבינה איפה המציאות ואיפה האוסידי. למשל, אני מבינה שבן אדם בלי אוסידי כנראה לא היה מתרגש מהסיפור בכלל, אבל אני מתחילה לחשוב האם אני חושבת כך בגלל ה77אוסידי שלי? שכאילו אין לי כבר שיקול דעת נורמלי בכלל. ואם יקרה משהו כן מסוכן, אני יכולה לחשוב שזה אוסידי שלי מדבר ולא לעשות כלום. מבינים למה אני מתכוונת?
כן מבין גם לי זה קורה המון מה שצריך לעשות זה לבחור
15/12/14 21:09
33צפיות
אופציה אחת ולהמשיך איתה וגם אם זה אומר לקחת סיכונים גדולים.. פשוט לדעת לחיות עם זה
המלצה
15/12/14 22:07
30צפיות
יש תרופות נגד OCD שמותר לקחת אותן בזמן ההריון.
להיפך, אם לא טוב לך נפשית בגלל OCD בזמן ההיריון זה יכול להשפיע לרעה על העובר
הדבר החשוב ביותר הוא לקחת החלטה
16/12/14 16:27
32צפיות
מודאגת יקרה
אני כל-כך מבינה אותך ועברתי את זה בעצמי.
אבל אם ישנו מסר אחד, חד משמעי שכדאי שתקחי איתך מכל הדיון פה הוא, שהכל מתחיל בבחירה שלך לא להמשיך לסבול ולחיות באומללות הזאת!
טיפול פסיכולוגי כשלעצמו (cbt) הוא טוב מאוד, אבל למה מראש לפסול אופציה תרופתית שיכולה לעזור לך?
אני יודעת מנסיון (והתייעצתי עם אנשי מקצוע....) שיש לא מעט תרופות לטיפול בהפרעה שניתן לקחת בהריון שלא יפגעו בעובר. תחשבי על הצד השני של המשוואה: כל הסטרס הזה שילווה אותך בהריון לא יזיק? למה לא למקסם את האפשרות להצלחת הטיפול?
חלק מהתהליך הוא להבין שיש ספק, ולעולם לא נוכל לשלוט בכל ב-100%. את לא יודעת ולא תוכלי לדעת בוודאות מוחלטת אם החתול בפארק נגע בך או לא. אבל, היי, כבר עברו יומיים מאז, ואת בחיים, אז כנראה שבכל זאת הייתה זו אזעקת שווא....(: חלק מהתהליך הוא ההבנה שישנו האירוע (הטיול בפארק) וישנה הפרשנות האישית שלך לאירוע, ואלו אינם בהכרח אותו דבר. הארוע עצמו הוא ניטרלי, את בפרשנות שלך יצרת פה איום, וברגע שאת מגיבה לזה בהתנהגות של חיפוש אישורים, אז את נותנת למוח שלך מסר שבאמת יש פה סכנה אמיתית. זה תהליך קשה וארוך,  אבל תרופות בהחלט יכולות לעזור לך בכך שהן יוצרות סוג של "נימול" רגשי. את מרגישה את החרדה, אבל בעוצמות יותר נמוכות וברגע שתעשי צעד אחד קדימה ותראי ששום דבר נורא לא קרה, זה ייתן לך תיאבון להמשיך הלאה ולכבוש עוד בחזרה עוד חלקה בחיים שלך.
בהצלחה

היי
17/12/14 20:50
14צפיות
מבינה אותך גם אני הייתי כך. נסי לחשוב ולעסוק בדברים אחרים  כדי לנסות לשכוח מזה כי אני בטוחה בהחלט שהחתול לא שרט אותך
אני חושב שרובנו היינו בסיטואציה דומה, מה שעשינו כדי להרגע-
21/12/14 06:00
2צפיות
אני חושב שרובנו היינו בסיטואציה דומה, מה שעשינו כדי להרגע זה כנראה מה שעדיף לך לא לעשות. אני חושב על פי הנסיון האישי שלי שבמצב כזה הכי טוב זה ללכת לבן אדם קרוב ולשתף אותו בדאגה.
סליחה אני אומר אבל אני חייב- לא נדבקים בכלום משריטה של חתולה ובטח שלא בכלבת, זה סה"כ ציפורן חסרת מחלות. את יכולה לשאול וטרינר בשביל להיות בטוחה.

מנסה נואשות להגיע לפרופ' זוהר
14/12/14 19:37
109צפיות
שלום לכולם
קודם כל, אני רוצה לפרגן פה למנהלי הפורום. אתם עושים עבודה נפלאה בתמיכה באנשים שכל-כך סובלים.5353
ועכשיו לשאלה שלי: הפנו אותי ליוסי זוהר דרך מזכירתו. אני מצלצלת לשם ימים שלמים ולא נענית בתשובה.
האם מישהו יודע מה שעות הפעילות של מזכירתו דורית?
תודה
...
15/12/14 20:57
43צפיות
ימי ראשון ורביעי בין19:00–19:30את יכולה לבדוק באינטרנט יש את המספר של הקליניקה שלו ואז את מתקשרת יש הודעה בתיבה ..שם פירוט השעות
מה זאת אומרת, בעזרת כפית הקסמים!
15/12/14 23:27
59צפיות
אני מתפלאה עלייך פלפלת
º
16/12/14 16:11
7צפיות
קורס הכשרת מטפלי ABA

הכשרת מטפלי ABA

בואו לקבל תעודת מטפל דרך מרכז מטר"ה. לפרטים >>>

עסקים נבחרים

עוד...