בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!
OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.

היסטוריה:
את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.
עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז.

מטרות:
בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...
אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.
הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .

מידע:
בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.

כל טוב!

ד"ר אורינג משיב בפורום בהתנדבות אחת לשלושה שבועות. שאלות דחופות ניתן לפנות לפורום יעוץ פסיכולוגי, בו ישנו מענה מקצועי על בסיס קבוע 
מפגשי הפורום נערכים אחת לשבועיים, בימי חמישי בערב. הודעות מקדימות יכתבו בתחילת השבוע.
הודעה חדשה

הודעה נעוצה כתבה דוקומנטארית על OCD
22/04/14 15:08
95צפיות
שלום לכל חברי הפורום, אני כותבת כאן אחרי ששוחחתי עם המנהלת כהנא וקיבלתי את אישורה. בימים אלה אני עובדת על כתבה דוקומנטארית שעוסקת בOCD ומחפשת לראיין אנשים שמתמודדים עם ההפרעה. לשמוע סיפורים אישיים ולתעד את ההתמודדות. אם יש ביניכם כאלה שמעוניינים לשוחח איתי, אתם מוזמנים לשלוח לי מייל iratolchin@gmail.com. כל תקשורת בינינו תהיה חסויה עד שנחליט אחרת. תודה רבה והמשך ערב טוב!
ולמרות שדיברת עם כהנא המקסימה
22/04/14 19:04
71צפיות
נהוג ומקובל להציג במקרים כאלה:

מי זה "אני" (כלומר את)
באיזו מסגרת את עושה את הסרט (כתבה לעיתון)
מי המנחים שלך ומה מטרת העבודה.

שקיפות היא לא מילה גסה.
מומלץ
22/04/14 21:53
46צפיות
היי חברים יקרים אכן ההודעה היא באישורי, ואני אשמח אם תתענינו:)
º
מסכים עם אלומת האור
22/04/14 23:14
38צפיות
שקיפות
23/04/14 12:48
34צפיות
תודה רבה על התייחסות. אתם צודקים מצד אחד, מצד שני, אני נאלצת לפעול בתוך עולם אילוצים של עולם התקשורת התחרותי ולשמור על מידה של סודיות. אני אשמח למסור את כל הפרטים עם מי שיצור איתי קשר במייל. בדרך כלל מי שלא מעוניין בשום סוג של חשיפה אז לא מעניין אותו גם מה המסגרת. ומי שמתעניין יוכל לקבל את כל הפרטים כבר במייל הראשון. מצפה לשמוע מכם. תודה רבה!!!
שלחתי לך אימייל אתמול
24/04/14 14:00
3צפיות
אודה לך אם תחזרי אלי
הודעה נעוצה מפגש פורום בירושלים יום שלישי בערב
21/04/14 22:35
29צפיות
מפגש של קבוצת התמיכה בירושלים יתקיים ביום שלישי ,כ"ב בניסן 22 באפריל,  בין השעות 20:30-23:00.
במפגש מועלים נושאים שונים בקשר ל ocd וההתמודדות איתו אבל גם כמפגש חברים לצרה, שיותר מכל מקום אחר מבינים אחד את השני .
המפגש באווירה נחמדה אבל כמובן מתחייבים לסודיות מלאה.

המפגש ייערך במרכז קל"ע (קבוצות לעזרה עצמית) רח' בר-כוכבא 66, הגבעה הצרפתית, ירושלים  (לא כדאי להכנס לרחוב בכניסה הראשונה כיוון שזהו רחוב מעגלי ארוך, לכן עדיף להיכנס בכניסה השניה לרחוב - להסבר מפורט אפשר לפנות אלי).

הקבוצה מיועדת לסובלים מההפרעה בלבד. המפגש הוא ללא תשלום למעט השתתפות של 5-10 ש"ח לכיבוד.
לפרטים ניתן לפנות למשה 0547-973422
כתבה- 2 דברים שמעכבים התקדמות
24/04/14 17:34
מחפש ייעוץ , אולי מישהו יכול לעזור?
23/04/14 12:46
43צפיות
אני מטופל אצל פסיכולוגית מקסימה ואמפתית
שנעים לי וקל לי להיפתח אליה
אבל לאחרונה כל הטיפול שלנו מתמקד בזה שהיא מנסה להכניס לי לראש שהעולם הוא לא מקום בטוח ואין לנו שום שליטה על הדברים שקורים ואנחנו צריכים לקבל את זה.
פגישה אחרי פגישה אני אומר לה שאני רואה את הדברים בעין אחת איתה ואני מקבל כל מה שהיא אומרת שיכול להיות שאישתי או הילד העתיד לבוא אולי יפגעו או יקרה להם משהו נורא מכך
ואני מקבל שאין לי שליטה על מה יקרה להורים שלי או לכל דבר אחר בעולם ואני מקבל הכל .ומסכים איתה
אבל יש לי חרדות  ( אובססיות ) ולגבי החרדות אני מבין שהם לא מציאותיות ואני מוכן לחיות עם הספק והפחד שהם מביאות ,ולא לעשות קומפולסיות .ואז היא אומרת לי כל הזמן שאני טועה אני עכשיו מדבר על הפחד ולא על למה אני מפחד.

ואני לא מבין ,ואני מנסה להגיד לה שאני מבין שהעולם הוא לא מושלם ואני מקבל את אי השלמות שלו.

אני ממש רוצה לעזור לעצמי ואני ממש רוצה להמשיך איתה בטיפול היא מקסימה
אבל אני חושש שאנחנו לא מתמקדים בעיקר וסובבים סביב דבר לא רלוונטי
אנחנו לא מתמקדים באובססיות והחרדות ולא עושים טיפולי חשיפה או מניעה
אני מנסה בכל כוחי להבין אולי יש פה משהו נסתר שהיא מנסה להסביר לי ואני לא רואה
מבחינתה ocd נוצר כמנגנון שליטה על העולם ובא לעזור לאנשים שלא יכולים להתמודד עם המציאות שאין לנו שליטה על כל הדברים
אני מת לעזור לעצמי , ואני לא יודע אם הטיפול הוא הנכון עבורי ???
אולי אני טועה ולא מבין מה היא מנסה להגיד לי
היי בבו היקר
23/04/14 22:09
20צפיות
אני חושבת שאתה די צודק. אתה מכיר את האוסידי שלך ויודע שהוא לא מציאותי לפעמים. אני חושבת שכדאי שתסביר למטפלת שאתה מסכים איתי אבל אתה חש שאתם לא מתקדמים לשום מקום ושהיא נתקעת רק בנקודה אחת שגורמת לך אי נוחות.
כשהמטפל שלי עשה משהו או דיבר על משהו שלא נראה לי אמרתי לו במקום וגמרנו לדוש בנקודה המציקה. חשוב תקשורת טובה והבנה משני הצדדים.
אם אמרת שהיא מקסימה אז בטוח שהיא תבין אותך:)
אל תשכח לעדכן אותנו.
זה לא חשיפה
23/04/14 23:24
24צפיות
חבל על הכסף והזמן שלך. חשיפה ומניעת תגובה זה הטיפול שמתאים לאוסידי.
בארץ התחום נמצא בחיתוליו. את זה אני יודעת אחרי מחקר של שנים ומפגש עם הרבה אנשי מקצוע והתכתבויות עם מומחים בתחום בחו"ל.
במדינות אחרות התחום הרבה יותר מפותח. יש שפע של מאמרים באנגלית והמון ידע שנצבר. אבל מטפלים מומחים בארץ אין מספיק. וגם המומחים הם לא לגמרי מומחים.
(במחיר אגב כן) המצב הקיים הוא שהמטופל שסובל מאוסידי ומבקש למצוא טיפול מתאים צריך להיות גם חוקר וממציא ומפתח ולומד כדי לדעת איזה טיפול מתאים לו.
עקרונות פחות עובדים לנו. יותר חשיפה לטריגר. לדעתי המשפט "מבחינתה הOCD נוצר כמנגנון..." פשוט מראה בצורה הכי ברורה שהיא לא מומחית בocd
כך נראה מהצד.
שלום באבו
24/04/14 16:55
3צפיות
אמנם קשה מאוד לדעת את כוונותיה של המטפלת ולקראת מה היא חותרת איתך, אבל למרות זאת, אנסה להציג את הבנתי בכפוף לחרך הצר דרכו יכולתי להציץ לטיפול שלך.
יש לי הרושם שהמסר שהיא מנסה להעביר לך זה, שמכיוון שגם ככה העולם הוא לא בשליטתנו בין אם נרצה ובין אם לא נרצה, אז גם הקומפולסיות של האוסידי, שמבטאים רצון לא מודע לשליטה, לא יעזרו להשיג שליטה על החיים שממילא לא קיימת, אז חדל מהם ודי!
זה הרושם שיש לי, שהיא מנסה להביא אותך לחדול מהקומפולסיות באמצעות אמירה שהם לא משיגים את השליטה שנדמה לנו שהם ישיגו.
יש דבר שלא לוקחים בחשבון, (וזו הבנה שהגעתי אליה) שאמנם המנגנון שמפעיל את הדחפים לביצוע הקומפולסיות הוא מכוון ליצור (כביכול) שליטה על מה שקורה לנו, אבל מנגנון זה עצמו לא מופעל המודע, והוא עצמו צא מכלל השליטה המודעת שלנו, והפך להיות מנגנון אוטומטי ועצמאי שאינו מונחה הכוונה מודעת שלנו.
(הוא לא דומה למשל, למנגנון שליטה שמפעיל מנהל מפעל ייצור, על עובדי המפעל באמצעות העלאות שכר, פרסי ייעול או סנקציות כלפי עובד סורר)
המנגנון הזה, הינו בעצם מנגנון ״פרימיטיבי״, שפועל באופן אוטומטי, ושהשליטה המודעת והישירה (והדגש הוא על ״הישירה״) שלנו עליו אבדה.
מכיוון שככה, כדאי לברר איתה האם שכנוע כזה אכן יכול לגרום לך לשליטה על הקומפולסיות, אולי כן? אני לא יודע.
תודה למגיבים
24/04/14 17:05
אני באמת מנסה לעזור לעצמי וזה כל כך קשה אני מקווה לטוב
טוב אז לקחתי את הכדור הראשון.
23/04/14 11:35
42צפיות
יום #1 -
הבטן.
אלוהים אדירים!
הבטן.
אני אלרגית ללקטוז ואפילו  אחרי אכילה את קופסה מלאה של גלידת וניל עוגיות אני לא מתפתלת ככה מכאבים.
כבר נמאס לי מהם.
איך אני אשרוד חודשיים עד שהם יתחילו לעבוד?!
המחשבות טורדניות היום יותר מתמיד.
הראש שלי מתרוצץ ולא נותן לי מנוחה.
אני תופרת,מציירת,מנגנת...כלום לא עוזר.
אני לא מצליחה להרגע!!
º
תחזיקי חזק!!
23/04/14 12:24
17צפיות
היי
23/04/14 22:05
14צפיות
האם התיעצת לגבי הכאבים עם הרופא המטפל? אני כשהתחילו לי תופעות הלוואי מהכדורים ישר רצתי לרופא, אל תדחי את זה!
היי
24/04/14 13:21
13צפיות
הרופאה שלי אמרה לי מההתחלה שהכדורים יעשו לי כאבי בטן ואפילו הגברה של החרדות בימים הראשונים ואחרי שזה יעבור להתחיל לקחת כדור שלם (בינתיים אני לוקחת חצי).
הבעיה היא שאפעם לא לקחתי כדורים בסיגנון (רק נוגדי חרדה כשהייתי דיי קטנה מה שעשה לי את הטראומה מתרופות כאלה)..
אני מרגישה ממש מוזר,אני לא יודעת אם זה טבעי או לא.
כאבי הבטן שלי כבר נעלמו ושלקחתי את הכדור השני לפני כמה שעות לא הופיעו כאבים חדשים.
אבל התחושה הכללית מוזרה.אני מרגישה חולשה ועייפות , הראש שלי עובד שעות נוספות.מרגיש לי עכשיו יותר מתמיד כאילו יש משהו בתוך ש שלי שלא נותן לי מנוחה.
אני פרנואידית ומפחדת מהצל של עצמי, כלכך הרבה מחשבות טורדניות שלא עוזבות אותי....הרגשתי אתמול שאני עומדת להתחרפן.כל מה שרציתי היה לחזור למיטה ולבכות עד שאני ארדם ולא לקום עד ליום למחרת.הרבה זמן כבר לא הרגשתי ככה ואני לא אוהבת את זה.
בנוסף גם חוץ  מהמלצה אחת באינטרנט לא מצאתי שום חוות דעת או אנשים שניסו או לוקחים את התרופה שאני לוקחת עכשיו והחוסר ידיעה דיי משגע אותי.
היי
24/04/14 13:35
9צפיות
כדורים יכולים לעשות דברים כאלו אל תתרגשי זה חולף מנסיון. אם לא יחלוף פני ךמטפלת ובקשי כדורים נגד תופעות הלוואי.
(אני לוקחת דקינט נגד תופעות הלוואי של הפארפנאן שאני נוטלת)
º
,תודה רבה!
24/04/14 17:43
דואגים לחתולים ב|תפוז|
24/04/14 12:14
|חתול| היום בשעה 20:30 , נארח בפורום חתולים את נעמי דוד , מטפלת ברפואה וטרינרית משלימה והמנהלת האקדמית של המסלול להכשרת מטפלים ברפואה וטרינרית.
נעמי תשמח לדבר על פתרונות טבעיים לטיפול רפואי גם עבור מאכילי חתולי רחוב - טיפולים שאפשר לעשות גם כשאין אפשרות לגעת בחיה החולה.

כמובן שאפשר גם לשאול על בעלי חיים באופן כללי ולא רק חתולים, בקישור הבא:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
חדשה בפורום, סובלת מ OCD
22/04/14 01:56
114צפיות
היי, שמי הדר בת 23. לפני כחצי שנה החלו להתפתח אצלי אובססיות ומחשבות טורדניות, זה הלך והחמיר, החלו להתלוות לזה חרדות מתמשכות במשך כמה חודשים.
לפני כחודשיים התחלתי טיפול תרופתי. התרופות עזרו להרגיע את התסמינים הפיזיים של החרדה אך מצבי הנפשי עדיין רע.
מרגישה שהתרופות כלל לא עוזרות ושה- OCD רק הולך ומחמיר. אני מטופלת גם בשיטה הקוגנטיבית- התנהגותית. הבעיה היא שמאוד קשה לי ליישם את העצות ו"שיעורי הבית" שנותנים לי. קשה לי מאוד לא לחשוב את המחשבות ולהתעמת איתן. הכל מרגיש לי מוזר ולא הגיוני. מרגישה כאילו אני במעין בועה כזאת. פתאום לא מבינה למה בעצם חיים. מזה החיים ומה מטרתם. ההרגשה הזאת משגעת אותי. מרגישה שלא אכפת לי מכלום. הייתי רוצה לשמוע מכם מה דעתכם על טיפול תרופתי וכיצד ניתן ליישם את הטיפול הקוגנטיבי. ברגע שאני לא מצליחה אני ישר נופלת לקרשים ומתחילה לבכות. קשה לי להאמין שמתישהו זה יעבור לי. כל כך קשה לשחרר את המחשבות ואני פשוט מרגישה במצוקה. הסובבים אותי לא מבינים את התופעה. מלבד אימי שהיא תומכת בי. מרגישה כבר כמו משוגעת.

אשמח לשמוע עצות להתמודדות ולהעלאת המוטיבציה לשתף פעולה בטיפול ולהצליח בו.
היי הדר
22/04/14 13:29
50צפיות
קודם כל ברוכה הבאה לפורום. אני עברתי אוסידי חמור מאוד ויצאתי מזה. אני יודעת מה כוחן של המחשבות שאת חשה וכמה סבלן.
לוקח לפעמים זמן עד שמוצאים את התרופה הנכונה שעוזרת. העיניין הוא לא רק בכדורים. את צריכה את הכוח הפנימי שיש בך ואני יודעת שיש בך. אל תדאגי אפשר לנצח את האוסידי וגם די בקלות.  נסי לעשות את שיעורי הבית אבל בקצב שיתאים לך. אם תרצי לדבר איתי במסרים אני אשמח:)
את רק בהתחלה
22/04/14 14:46
56צפיות
ברור שאת במצב כזה. לוקח הרבה זמן עד שבנאדם בכלל מקבל את זה שיש לו OCD.
יכול להיות שהטיפול הקוגנטיבי התנהגותי גם לא מתאים לך בצורה שבה הוא מועבר.
אל תעמיסי על עצמך יותר מידי את לא יכולה לצפות שזה ישתנה כל כך מהר. לוקח לזה הרבה מאוד זמן והרבה מאוד מאמץ עד ש"מוטרדים" פחות
את לא לבד
22/04/14 15:25
40צפיות
אני סובל מocd דומה מאוד לשלך. צריך ללמוד לחיות עם זה, ברוך השם אנחנו לא משוגעים.
תוכלי לומר מה קרה לפני חצי שנה?
22/04/14 23:57
25צפיות
האם חווית שינוי משמעותי בחיים שהוא חיצוני?
או שינוי שהוא לא חיצוני אלא דווקא פנימי אצלך, שינוי בשאיפות שלך, בתחומי העיסוק וכו'?

לגבי התרופה אולי אפשר להחליף תרופה.
היית אצל הפסיכיאטר מאז?
לדעתי ישנן מספר סיבות
23/04/14 00:42
27צפיות
המחשבה שסביבה האובססיה קיימת הרבה זמן..  אני חושבת שנה שנתיים, אך זה לא היה טורדני זה היה מופיע לעיתים כעוד סוג של מחשבה. לאט לאט בחצי שנה האחרונה החלו להתגבר המחשבות. לדעתי זה נבע מתזונה לקויה, כמויות  רבות של קפאין ושוקולד, חוסר שינה, הרבה לימודים עבודה חוסר מנוחה. לדעתי זה משהו שהגביר לי את המתח ואת החוסר איזון כימי וכן הוביל בין היתר לחרדות. והחרדות לדעתי החמירו לי את המחשבות והאובססיות. כאשר הייתי בתוך החרדות, ניסיתי תמיד למצוא פוקוס ולחוות ולחוש את מה שאנשים חווים מדברים ומרגישים, לא היתיתי מצליחה בגלל החרדות  והייתי נשענת על זה שזה בגלל האובססיהה. ודבר הוביל דבר. היום אני עדיין בחרדות ואני לא יודעת אם האובססייה גורמת לי למצב של ערפול וחוסר עניין בדברים או שמא אני עדיין במעין חרדה קטנה שגורמת לי לתחושה הזאת.

הייתי כמה פעמים אצל הפסיכיאטרית, היא טענה שיש מגמה של שיפור ולא ראתה צורך בלהחליף את התרופה. השיפור לא היה ניכר במחשבות הטורדניות, אלא בעיקר בסימפטומים הפיזיים של החרדות. פחות דפיקות לב, פחות רעידות וזרמים. יותר יכולת להתרכז- כמו למשל בתקופה של החרדות לא הצלחתי להתרכז וללמוד למבחן. כעת אני יכולה לשבת וללמוד כמה שעות למרות המחשבות שלא מניחות.

היום אני כבר מבינה שהתרופות זה לא פתרון, ואין דרך לברוח מזה ולהתמודד ולפתח שיטות להתמודדות. אני מקווה שבאיזשהו מקום לתרופות יש מקום קטן של השפעה.
משהו ששכחתי לציין
23/04/14 00:46
21צפיות
בעברתי היה לי אוסידי כמה שנים,אבל שונה. זה היה יותר קומפולסיבי ולא מחשבתי, בין גיל 12-15 היו לי אובססיות ניקיון ומפחדים ממחלות לאט לאט זה עבר לבד ללא שום טיפול. יש היום עדיין שאריות קטנות אך זה לא משהו שמפריע לי בחיי היום יום.
הי הדר
23/04/14 23:06
14צפיות
את חמודה וזה יהיה בסדר.
הנחת היסוד היא שאנחנו לא יכולים לשלוט על המחשבות שלנו. ואז גם לא צריך לנסות.
מה שכן אפשר זה לזהות ולציין לעצמנו שעלתה מחשבה. כך עושים במדיטציה.
עצה שלי: לעשות הליכה של חצי שעה בפארק. כל פעם שעולה לך מחשבה, כל מחשבה , כדי לציין את זה לעצמך תני נגיעה קטנה של אגודל ואצבע.
אם יש ממש פטפטת בראש, אפשר לסגור ולפתוח אגרופים. התנועות הן רק כדי לציין את המחשבה. לא כדי לחסום אותה. אין שיפוט על המחשבה.
במקביל, להביא תשומת לב להרפיית הגוף ולנשימה תוך כדי ההליכה.
אשמח לשמוע איך היה לך. אוסי

אני נכנעת מהחיפוש אחרי תרופה שניה
22/04/14 18:56
67צפיות
אני לאחרונה התנסיתי עם סרקוול כתרופה שניה (אוגמנטציה) והתופעת לוואי שלו של השמנה שברה אותי. עד שרזיתי והתחלתי להראות טוב ולהרגיש טוב עם עצמי התחלתי להשמין ושום ג'ינס לא נסגר עליי ויש לי צמיג ענקי בבטן....הפסיכיאטר טוען שאין לו תרופות נוספות לתת לי לנסות אותן ואלה שיש לו הוא משער שלא יעזרו לי מהנסיון שלו.
אני מחליטה לרדת מהסרקוול ולא לעלות בכלום. לא מחפשת פסכיאטר חדש שיתן לי תרופות חדשות...
מרימה ידיים.
עכשיו נשאר לחכות ולתלות תקוות להקלה בקסדה הישראלית שזה עניין של שנתיים לפחות...

גיימבוי אני מראש אומרת לך שאל תשאל אותי מה סך התרופות שלקחתי והמינונים שלהם, כי לא עשיתי רישום וכל ההתנהלות מול התרופות יותר ידועה לבעלי מאשר לי. אין לי מקום פנוי בגלל מחשבות בראש לנהל את זה...

זהו. רציתי לשתף אותכם ואני מקווה לטוב. אין ברירה אחרת...
תיהי חזקה..
22/04/14 19:15
33צפיות
רציתי לשאול אותך משהו..
פעם ראיתי שרשמת שאת סובלת מכאבים מה נסגר עם זה?מצאת מזור? גם לי יש כאבים ואני לא ממש יודע כבר מה לעשות..כל רופא אומר או שאין לי כלום או שזה יכול לנבוע מאלף סיבות וזה מייאש..
אוי אני שונאת את צמד המילים הזה. אז להבדיל
22/04/14 19:34
43צפיות
וחס וחלילה (אוסידי ! שום דבר לא אישי כלפיך) אני מנסה להיזכר בכאבים שציינתי. אם זה לגבי הכאב בברך אז הוא כבר נדיר כמו גם  הכאב בקרסוליים שגם לא קורה הרבה. עשיתי מדרסים בשביל זה ואני משתדלת ללכת איתם.
המלצה
22/04/14 21:14
31צפיות
אולי תשקלי להמשיך עם סרוקוול ולעסוק בספורט באותו זמן. אפשר להזמין הביתה מאמן אישי
היי יקירה שלי
22/04/14 22:06
27צפיות
אני יודעת מהם תרופות שעושות השמנה. האם יש הבדל בין תקופה שלקחת תרופות לתקופות בהן לא?
כן בהחלט יש הבדל
23/04/14 12:32
23צפיות
מילא עם ההשמנה הייתה מגיעה עם הקלה בסימפטומים של האוסידי אבל לא. אז למה אני משמינה , סתם....
23/04/14 22:04
7צפיות
יקירה שלי אני כול כך רוצה טוב בשבילך. רק שתדעי שאני תמיד כאן ואולי דברים ישתפרו:) אי אפשר לדעת.
º
תודה
24/04/14 00:25
5צפיות
ביקור ראשון (שני) אצל פסיכיאטרית.
22/04/14 21:29
47צפיות
בעבר someone1909 אם משהו זוכר אותי.
הלכתי לפסיכיאטרית שמתמחה בOCD, היא איבחנה אותי עם Obsessive Compylsive Personality Disorder
איך זה שונה מOCD רגיל?
בנוסף,היא נתנה לי מרשם ל Serenada
כמו "ילדה טובה" דבר ראשון קראתי את תופעות הלוואי.
לא יכולה לחכות להתחיל לקחת את זה..
(יושב לי כבר שלושה ימים על המדף.)
משהו...להרגיע אותי קצת?
היי
22/04/14 21:58
31צפיות
בטח שזוכרים אותך:) לכול תרופה יש את התופעות לוואי שלה, את לא צריכה לפחד מזה. אם בכל זאת יש את הפחד שווה לדבר ולהתיעץ שוב עם המטפל.
תודה:)
22/04/14 22:29
16צפיות
הבעיה היא שאחת מתופעות הלוואי היותר שכיחות היא חרדה מוגברת.
כן,אחלה של כדורים...
פורום עד סוף העולם מגיע ל|תפוז|
22/04/14 18:31
8צפיות
|גלובוס| עד סוף העולם מחברת מחדש עשרה זוגות גרושים ולוקחת אותם להרפתקה באי אקזוטי בפיליפינים. כדי לסיים את ההרפתקה בהצלחה הם יצטרכו לשים את משקעי העבר מאחור, לשלב ידיים פעם נוספת, להתמודד עם השדים מעברם ולגעת מחדש במה שפעם חיבר אותם. הזוג שינצח יזכה במיליון שקלים שייסגרו בתכנית חיסכון עבור ילדיהם המשותפים.

אתם מוזמנים לדבר על התוכנית בפורום עד סוף העולם
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
האם אפשר לצאת מדיכאון למרות OCD פעיל?
19/04/14 21:05
87צפיות
האם מישהו מצא כדור שעזר לו לא להיות מדוכא רוב הזמן למרות שהOCD עדיין פעיל אצלו?\
כי התסמינים של הדיכאון אצלי זה מה שעושה לי כזה רע וכזה קשה להתמודד עם הOCD אני חייב שהדיכאון הזה יעבור
היי לירון
21/04/14 15:18
35צפיות
אני לוקחת פאקסט שעוזר לי לדיכאון ואני עדיין עם אוסידי פעיל.אבל שוב תרופה אחת משפיעה על כל בן אדם אחרת. לכן חשוב להתיעץ עם המטפל.
צריך לבדוק איזו תרופה מתאימה
22/04/14 14:49
31צפיות
למרות שחצי מהזמן זה שינוי שתעשה בחיים שישנה את המצב. כך למשל פעילות גופנית עוזרת מאוד
º
23/04/14 00:00
3צפיות
OCD ולימוד שפות
19/04/14 19:09
78צפיות
התחלתי ללמוד ערבית לפני כמה שבועות אני בא מבית מרוקאי אמא שלי יודעת ערבית חלקית אני לומד מימנה ודרך אפליקציות ובימים האחרונים הגעתי לרמה טובה אז אני נכנס לצ'אט של תפוז לחדר של הערבים לדבר קצת ..
זה נהיה אובססיה..לא יודע איך להסביר זה כמו שמישהו פה פעם רשם שיש לו אובססיה לגובה שהוא כל הזמן מודד את עצמו וחושב על להיות גבוהה ..אותו דבר אצלי זה ככה עם הערבית אני לא עושה משו חריג אבל יש לי כמיהה גדולה לדעת את השפה ובמחצית הזמן זה הצקה ובמחצית הזמן השניה זה כיף..
אז מצד אחד אני אומר גם עם אני יודע שזה קומפלוסיה , על ה*** שלי למה אני לא יכבול את עצמי עכשיו באזיקים ולא יעשה מה שאני אוהב..
מצד שני כמה שאני אומר כל פעם יהיה מה שיהיה בזמן שאני לומד בצורה קומפלוסיבית אני בסוף אוכל אותה ומקבל דיכאון וחרדה..
היי לירון
21/04/14 15:23
32צפיות
לפעמים אפשר "לנצל" את האובססיה לטובתנו. נצל את העיניין כדי ללמוד ערבית בלי לפחד. אל תפחד מהאובססיה, נצל אותה.
זה נורא פשוט
22/04/14 14:48
30צפיות
אם אתה סובל מזה, תשנה את זה. אם אתה נהנה מזה, מה אכפת לך?
ocd וסדר
22/04/14 00:29
46צפיות
היי, רציתי לדעת האם יש קשר בין ocd לבין חוסר היכולת לסבול בלאגן ואי ניקיון.
אם כן, מהם המאפיינים בהם הרצון לסדר כבר נחשב ל ocd?

תודה רבה ושבוע טוב!
היי נוני
22/04/14 13:30
19צפיות
אני לא יודעת אם יש כול כך קשר בין זה לאוסידי אבל יכול להיות שזו נגזרת של אוסידי שלא חוויתי אז אינני רוצה להטעות.
במקרה והOCD הוא של סדר וניקיון
22/04/14 14:45
38צפיות
אז מן הסתם חוסר ארגון וסדר יציק יותר.
כשהרצון לסדר מפריע למהלך חייך יש סיכוי שמדובר בOCD
שבוע טוב ומלא בדרכי התמודדות בOCD
19/04/14 20:22
99צפיות
ועם כמה שיותר מצב רוח ודרכים להתמודד
אבל חרא לי :/
19/04/14 20:57
65צפיות
אני לא מצליח לפרוק את הדיכאון הזה אני פשוט לא מצליח אני אפאטי וממש משותק כל הדלק שלי אזל
היי לירון
20/04/14 20:23
34צפיות
מכיר את ההרגשה הזו... תנסה לעשות דברים שאתה אוהב ומעודדים אותך.
אתה בטיפול?
כל מה שאני אוהב נהיה אובססיות
20/04/14 21:57
45צפיות
התחלתי ללמוד ערבית וזה נהפך לאובססיה אז עכשיו הפסקתי
על הכל כבר אני מוותר בגלל האופי האובססיבי המחורבן הזה אני לא יודע מה לעשות
תתייעץ עם המטפל/ת שלך
21/04/14 12:47
28צפיות
ייתנו לך עזרה איך להשתחרר מזה.
אולי תנסה לשים זמן מוגבל ואיך שהוא עובר אתה מפסיק. נגיד, שעה אתה לומד ערבית, ואיך שהשעה נגמרת אתה פשוט מפסיק בכוח. לא יודע אם זה יעזור כי אני מבין את ההרגשה האובססיבית הזאת.
זה כמו שישימו לי שעון שאני סוגר את הדלת... בכל מקרה זה הדבר היחיד שחשבתי אליו תחשוב אם זה באמת יעזור לך... המלצתי זה פשוט לדבר עם המטפל כי חבל שתפספס דברים שאתה אוהב ומפתחים אותך.

אגב, יפה שאתה לומד ערבית, אני תמיד חשבתי גם ללמוד.
תודה רבה לך פסיפיק
21/04/14 16:17
18צפיות
זו שיטה טובה.התאהבתי עכשיו בשיר ברוסית.שמעתי פעמיים רצוף,עלה המחשבה שזה יהפוך לאובסיה.אמרתי אני שם את השיר פעם שלישית עכשיו וזהו.כדי לא להרוס את ההנאה מיזה.
בכיף :)
21/04/14 17:39
18צפיות
אני שמח שזה עוזר
הי לירון
21/04/14 18:47
31צפיות
יש השבוע מדיטציות של אושו שיכולות לעזור מאוד בפריקת מתחים
כל יום שישי ב8:00 יש מדיטציית דינאמיק בסטודיו נעים בסלמה 46
זו המדיטציה הכי טובה לפרוק. כדאי לך לנסות. אח"כ תרגיש הקלה גדולה.
היי לירון
21/04/14 15:14
30צפיות
מבינה אותך. אני יודעת את ההרגשה שכל דבר חדש עלול להפוך לאובססיה. פשוט אל תתיחס אל זה. קשה לעשות אני יודעת אבל נסה להגיד לעצמך שלא יקרה כלום אם לא תהפוך את זה לאובססיה. בהתחלה זה יהיה קשה אבל אני מבטיחה לך שתרגיש שיחרור אחרי זה. אם תרצה לדבר אתה יודע אני תמיד זמינה במסרים.
תודה כהנא
21/04/14 16:18
14צפיות
את פעילה גם בצאט של האתר ?
היי לירון
21/04/14 16:46
23צפיות
עיקרון אני לא נכנסת כול כך לצאט של תפוז אלא אם משהו רוצה לדבר איתי. אם אתה רוצה לדבר איתי אתה מוזמן להגיד לי ונקבע מתי תרצה לדבר.
בא לך לדבר שם עכשיו?
21/04/14 17:14
20צפיות
?אם כן אני בחדר - הפרעות
היי
21/04/14 21:31
13צפיות
אני מצטערת שלא יכולתי לבוא. רוצה אולי יום חמישי בבוקר?
אני הייתי מציע לך
21/04/14 20:19
46צפיות
להתנתק מהפורום הזה כמה שיותר מהר. הוא לא טוב בשבילך. הוא רק מחזק אצלך את הצורך להדגיש כמה אתה מסכן.
למסתכל מהצד
21/04/14 21:34
22צפיות
זכותו של כול אחד לכתוב איפה שבא לו מה שבא לו. זכותו של כל אחד להתבטא איך שבא לו. אינני מרשה הערות כאלו בפורום.
לדוקטור הו
21/04/14 22:10
29צפיות
בוודאי שזכותו של כל אחד לכתוב איפה ומה שבא לו.
בתנאי שלא יפגע באחר.
השאלה היא אם זה יקדם אותו לאן שהוא. ודעתי היא שסוג כתיבה כזה לא מקדם לכלום.
זה הכל.
למסתכל
22/04/14 13:21
13צפיות
זכותך המלאה להביע את מה שאתה מרגיש וחש, אך שים לב שצריך לדעת גם טאקט לפני שמדברים ביחוד אם דבריך פוגעים.
תגובת פסיכולוג הפורום
18/04/14 17:13
136צפיות
שלום לכל חברי הפורום
ראשית ברצוני לאחל לכם חג שמח.
לגבי השאלות:
1) בקרוב האחיין שלי אמור לעבור לגור איתי, והוא בן 6. ראיתי בתוכניות שילדים מחקים הרבה את התנהגות המבוגרים ואני מפחדת שהאחיין שלי לא יחקה את הדברים שאני עושה בשם האוסידי. איך אני יכולה למנוע את הז והאם הוא יקבל אוסידי בעקבות זה?
.
תגובה: יש הסכמה רחבה בין החוקרים שאוסידי מתפתח משילוב של נטייה תורשתית והתנסויות סביבתיות. להמחשה, תאומים לא זהים שגדלים בבית עם אבא שסובל מאוסידי וגם האבא מבצע את ההתנהגויות הכפייתיות לפני הילדים ואף מעודד את הילדים להיות כפייתי כמוהו!!!!
אולם בסופו של דבר ילד אחד מפתח אוסידי והשני לא. מכאן שחשוב שיהיה גם נטייה תורשתית ולא רק חשיפה לגורמים סביבתיים.
בנוסף חיכוי היא רק גורם סביבתי אחד בין גורמים רבים המשפיעים על התפתחות אוסידי. ולא רק זה . חיכוי נחשב גורם פחות משמעותי בתהליך למידה. גורם סביבתי   יותר משמעותי זו התנסות ישירה. לדוגמא, ילד שוכח לנעול את הדלת ובאותו יום פורץ גנב לבית. לאחר מקרה זה הילד מתחיל לבדוק באופן כפייתי את הדלת כל פעם שהוא יוצא מהבית. שוב התנסות ישירה משפיע יותר חזק בדרך כלל מאשר התנסות לא ישירה, שזה למידה דרך חיכוי. עוד גורם סביבתי זה חינוך ומידע. לדוגמא, אמא שאומרת לבנה שאם לא ישטוף ידיים לאחר שירותים תחלה.
ככל שיש יותר גורמים הסבירות להתפתחות ההפרעה גדלה. לדוגמא ילד שנולד עם נטייה תורשתית וגם עבר התנסות ישירה מעוררת אוסידי, נחשף לבן משפחה שמבצע טכסים ובנוסף חונך ןעודדו אותו להתנהג באופן כפייתי
מכאן המסקנה היא שאם יש ילד שגר עם אדם שיש לו/לה אוסידי אז מומלץ שאותו אדם ישתדל להמנע ככל האפשר מהתנהגות כפייתית בפני הילד וגם ימנע מלעודד את הילד להיות כפייתי. אולם גם אם קשה לאותו אדם עם אוסידי להמנע מטכסים מומלץ לו/לה להסביר לילד (במקרה שהוא מבחין שהלד מחכה) שהילד לא צריך לחכות אותו, שלא כל שבר שהמבוגר עושה אז גם הילד צריך לעשות
ולא לשכוח גם אם ילד נחשף לאדם עם אוסידי לאורך זמן יש גורמים הכרחיים נוספים (תורשה) ומשמעותיים יותר (התנסות ישירה) להתפתחות אוסידי.

2) שאלה לגבי השילוב בין תרופות פסיכיאטריות ואלכוהול
תגובה: אני מעדיף ששאלות לגבי תרופות יופנו לפסיכיאטר שמגיב מדי פעם בפורום או לפנות לפורום של פסיכיאטריה. בהצלחה

3) שאלה לגבי  כיצד להתמודד עם ספקות
תגובה: לא סתם מכנים את אוסידי מחלת הספק!!! כאשר הספקות הן לגבי התרחשותם של אירועים שליליים. מה שמבדיל בין אנשים עם אוסידי לאנשים עם אוסידי הוא הדרך שבה הם מתייחסים ומתמודדים למצבי ספק. הרי כולנו חיים בעולם שכל שנייה עלול לקרות משהו רע. יכול להיות שבטעות אקיש על מקש שימחק את כל מה שכתבתי , מה שאכן קרה לי אתמול כאשר רשמתי תגובה זו!!!! אז ההבדל הוא לא שלאנשים עם אוסידי חיים בעולם עם יותר ספקות (אף על פי שלעתים קרובות נשמה להם שכן), ההבדל הוא שאנשים ללא אוסידי מסתפקים בוודאות גבוהה ולא חייבים ודאות מוחלטת, לעומת אנשים עם אוסידי שחייבים ודאות מוחלטת ולא מוכנים להיות עם ודאות גבוהה. האדם ללא אוסידי חי לפי תפיסת עולם שרוב הסיכויים יהיה בסדר, וזה מספק אותו, ואלו אדם עם אוסידי לא מוכן לרוב הסיכויים, אף על פי זו המציאות ולא יעזור לו רמה שינסה להשיג ודאות. כי תמיד אבל תמיד לא תהיה ודאות מוחלטת. הרי כל שנייה אני עלול שוב למחוק את הקובץ. או בדוגמא שלך אולי עשית משהו לא בסדר. אבל אני מעדיף  לחיות לפי הגישה שודאות גבוהה שלא וזה מספק אותי. מכאן שבטיפול עובדים עם המטופל לשנות את הגישה מחיפוש ודאות מוחלטת ללקבל ודאות גבוהה.
מה שאני קורה לחבק את הספק
כפי שאתם רואים הקובץ לא נמחק

שלכם
דר  ריצ'רד  אורינג   
סליחה לא קיבלתי מענה לשאלתי.
18/04/14 19:03
55צפיות
תודה ריקי
ריקי
18/04/14 19:05
52צפיות
לא קיבלתי תשובה כרגע המחשב שלי לא תקין אני כותבת ממחשב אחר. אבל שאלה לדר אורינג מריקי לא קיבלתי תשובה תודה
היי ריקי
21/04/14 15:26
26צפיות
דוקטור ריצרד ענה בכלליות בשאלה מספר 3 לשאלתך.
תודה לדוקטור ריצרד אורינג
21/04/14 15:27
25צפיות
תודה לדוקטור ריצרד על התשובות:)

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום