לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!
OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.

היסטוריה:
את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.
עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז.

מטרות:
בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...
אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.
הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .

מידע:
בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.

כל טוב!

ד"ר אורינג משיב בפורום בהתנדבות אחת לשלושה שבועות. שאלות דחופות ניתן לפנות לפורום יעוץ פסיכולוגי, בו ישנו מענה מקצועי על בסיס קבוע 
מפגשי הפורום נערכים אחת לשבועיים, בימי חמישי בערב. הודעות מקדימות יכתבו בתחילת השבוע.
הודעה חדשה

הודעה נעוצה ד"ר ריצרד אורינג יענה לשאלות ב31.3
26/03/15 03:21
13צפיות
ד"ר ריצרד אורינג יענה לשאלות ביום שלישי הקרוב ב31.3
שאלות נא לשרשר לכאן
שלום דר"..!!!
27/03/15 03:26
10צפיות
סכיזופרניה ואוסידי עמיד  וקשה מאוד  לדעתי.. 
כמובן נוטל תרופות עם הטבה חלקית למדיי. כמו"כ  סובל סבל אישי מוגבר וקשה מאוד ..
כל היום  ובזמן שאני ער .. הראש נמצא בחשיבה טורדנית וכפייתית מאוד מאוד ..
לאחר הרבה שנים של סבל מוגבר מאוד כאמור.. "דייי" התרגלתי למצב.>> אני פועל בכיוון התמודדות שאיני מתייחס למה שקורה אצלי בראש וכל הזמן ממש כל הזמן ממשיך הלאה כאילו שאין לי כלום ושהכל בסדר איתי .. 
זה  עוזר לי >> אך עדיין מאוד קשה לי עם החשיבה הטורדנית ועם האוסידי הקשה והעקשן שייש לי .
כי יש יש ברקע התמודדות מאוד מאוד קשה עבורי ולמרות שמכיר את הבעיה זה לא גורם להפחתת הסבל .
אני אובד עצות .. כי ממש רע וקשה לי .
הרמתי ידיים .
אשמח לשמוע את תגובתך היעילה אליי.. 
תודה רבה קליבר 
התלבטות על התחלה בשימוש בציטלופרם
26/03/15 19:33
18צפיות
היי
אני מטופל כמעט שנה אצל פסיכולוג עקב OCD שהתפרץ לפני כמעט שנתיים.
בחודשים האחרונים חל שיפור במצב ובחרדה, אני מקפיד לחשוף את עצמי מדי פעם, ולוותר על חזרות, אך זה עדיין קיים שם.
בשיחות עם הפסיכולוג הוחלט שאתחיל לקחת ציטלופרם, אך אני עדיין חושש מלהתחיל להשתמש בזה.
אני חושש בעיקר מתופעות לוואי ארוכות טווח, כגון התמכרות או תופעות פיזיות כמו נשירה וכו'.
אציין שהשתמשתי פעם ברואקוטן (2 תקופות שונות) וזה עשה לי תופעות פיזיות (בתקופה) ולדעתי אף נפשיות במעט (מאז ועד היום).
אם כך החשש העיקרי שלי הוא מתופעות לוואי ארוכות טווח (נפשיות-עייפות ודיכאון, ופיזיות).
אני ממש לא יודע איך להמשיך מפה, אני סטודנט ולפניי סמסטר קשה מאוד שאני חייב להצליח בו כדי להישאר בלימודים.
אשמח למענה אמיתי וכנה מכל המשתמשים/השתמשו בתרופה.
תשובה
26/03/15 21:57
17צפיות
פסיכולוג לא אמור לתת טיפול תרופתי. תתיעץ עם פסיכיאטר לגבי תופעות לוואי של הכדורים
עוברת טיפול קוגנטיבי פעם ראשונה
26/03/15 14:01
22צפיות
היי חברים... שאלה לי.
התחלתי טיפול קוגנטיבי התנהגותי ל ocd סובלת בעיקר ממחשבות טורדניות וחרדות. 
אני ללא תרופות.
אני כבר בפגישה שישית ואני עושה חשיפות כבר 4 ימים זה מאוד קשה צפים לי מלא חרדות קשות ומחשבות כמו מתקפה. 
המטפלת שלי טובה. היא גם מרצה על הטיפול.
הבנתי מהמטפלת שרק בשבוע הראשון קשה מאוד ולאחר מכן מתחיל להיות הקלה. האם זה באמת עובד כך?
ומה הלאה? 
בנוסף נתפסתי בפחד נוראי שהרי אני אומרת את כל הפחדים שלי בחשיפות ושחס ושלום כל הפחדים לא יהפכו לנבואה שמגשימה את עצמה. מה אתם אומרים האם זה עוזר? מישהו יכול לס]פר על החשיפות שעבר וכמה ותוך כמה זמן זה עזר?
היי
26/03/15 21:16
14צפיות
גם כשאני חוויתי סיביטי וחשיפות ההתחלה היתה קשה ואחר כך זה נהיה קל יותר. גם לי יש את הפחד מנבואה שמגשימה את עצמה ואני יכולה לומר לך ששום דבר לא קורה מהמחשבות הללו מנסיון��
בחורות עם ocd?
26/03/15 19:44
44צפיות
היי לכולם אתם בטח שואלים את עצמכם מה אני רוצה, אז מחר וכולנו קצת קומפולסיבים דיסאןרדרים חח חשבתי שיהיה נחמד לעשות פה איזה מיני הכרויות אני מאמין שקששרים חברתיים זה הפתרון האולטימטיבי, מנהלי הפורום סתם מסקרן אותי אם חשבתם פעם על הקונספט, אני חושב שזה יכול לתפוס...
בכל מקרה אני בן, בן 23... דיי טרי פה ואני מאוד שמח שפותחים פורומים לנושאים הלא פשוטים הללו מקווה להכיר גם קצת אנשים ��
שלום חברים
24/03/15 13:01
69צפיות
איתכם הסליחה לא הייתי פה כמעט חודשיים. אני מגיעה לפה בעיקר כשאני במצבי יאוש :( סליחה על האנוכיות. אשתדל להיות יותר וגם לתת עצות..הבעיה שאני בשיא ההתמודדות שלי.
כפי שכמה חברים טובים מכירים אותי הפעם החלטתי לא להזדהות רק בגלל שאני הולכת לכתוב כאן דברים מאוד אישיים ולא נעימים. אני מראש אומרת סליחה ובוחרת לשתף קצת לפרטים עמוקים כי באמת זקוקה לעזרה מכם. כי רק אתם עברתם את זה.  התפרץ לי ה ocd לפני כ5 חודשים. עברתי גיהנום ויש ימים טובים יותר ויש ימים נוראים. עכשיו אני שבוע נמצאת בגיהנום.
רציתי מעט לקבל את עזרתכם חיזוקים וכל מה שיוכל לעזור לי לקום מחדש על הרגליים.
אני מטופלת אצל פסיכולוגית כבר חודשיים וחצי לא טיפול קוגנטיבי אאל פסיכודינאמי זה עוזר אך לא עוזר למחשבות ולחרדות. לכן התחלתי כבר 5 טיפולים אצל עוד מטפלת קוגנטיבית c/b/t. והתחלנו אתמול טיפול בחשיפה.
בנסוף יש לי בן זוג לראשונה בחיי ותודה לאל הוא אוהב אותימאוד אך הוא עובר ייסורים בגלל החרדות שלי, לא פעם אני שבורה והוא שבר כלי איתי לא יודע איך להתמודד. רצינו להתארס ולהתחתן השנה . להתארס אחרי פסח, אבל אני עוברת חרדות קשות, הוא מיואש והטעות הגדולה היא ששיתפתי אותו בכל החרדות והמחשובות שלי - וזה פוגע והורג אותו. כי אני סובלת בעיקר ממחשבות טורדניות מיניות. אם זה על אחים שלו על גברים אחרים ועל כל הסביבה, יש לי קושי בלהפריד בין דבר מיני לתחושה נעימה רגילה עם כל אדם. וגם אציין שזה קשר ראשון שלי ללא ניסיון קודם בקשרים.  אני מותשת מובסת מיואשת.. היה לי יום שהסתכלתי על אחיו והוא ניראה לי מאוד חתיך כריזמתי וחמוד והרגשתי שכייף לי להסתכל עליו. שם זה היה אמור להעצר וזה לא נעצר-בגלל הocd, נכנסתי לפאניקה נוראית מהפחד שהסתץכלתי על אחיו מהפחד מה יהיה עכשיו וחשבתי בלי סוף אם ארגיש אליו משהו אםפ אפתח משהו ומרוב שחשבתי ועשיתי טקסים של בדיקות הוא נכנס לי עוד ועוד לראש ונהבלתי מאוד שמא נדלקתי על הבחור כי איפה שהוא היה לי נחמד לחשוב עליו הוא באמת מענין וחתיך אך לא רוצה לחשוב עליו כי אני אוהבת את בן הזוג שלי אני חושבת שמרוב שחשבתי ותיארתי אותו בראש הוא נכנס עוד יותר לראש כמו דיבוק. יש לי בהלה גדולה אני אוהבת נטו את בעלי לעתיד אני מטורפת עליו הוא האהבה הראשונה שלי.. למה אני עוברת את זה? וקרה לי הרבה פעמים בגלל ה ocd שחוויתי פחד ומחשבות טורדניות לגבי מין ולגבי אם יקרה שאסתכל על אחר והמון פחד מלהסתכל על אחרים..וזה עבר לי כמו שבא אבל פה משהו נתקע, אולי מהידיעה שזה אחיו ושאני עוד רואה אותו פעם בשבוע ואני ככ שבורה ומובכת מיזה. ואני יודעת שאני אוהבת את בן זוגי. מה עושים? האם מישהו עבר את זה? סליחה שאני שופכת פה לפרטי פרטים אין לי את מי אם לא אתם והטיפול. בנוסף רציתי להגיד שהוא נבהל מהחרדות וזה עלול לגמור לנו את הקשר והחלטתי להפסיק לספר לו על המחשבות, והתחלתי אתמול חשיפה ראשונה ואני עכשיו עושה כל יום חשיפה. הבנתי מהמטפלת שזה מאוד קשה והחרדות יצופו עוד יותר. האם מישהו עבר את זה? תוך כמה זמן ההצפה יורדת וזה מתחיל להצטמצם? מישהו יכול לתת לי חוויה משלו? המטפלת אמרה שלוקח כמה ימים עד שבועיים לירידה של הצפה. אני לא לוקחת טיפול תרופתי ואני רוצה להתחיל אך בן זוגי מפחד מיזה ולא רוצה ??..מישהו עבר את זה בלי תרופות..האם זה ניתן ? אני סובלתתתתתתת.. תודה לכולם זקוקה לעזרתכם מאוד. מפוחדת מאוד לאבד את אהבת חיי בגלל ה ocd
ממליץ להשקיע בטיפול ההתנהגותי שהתחלת בו
24/03/15 15:09
35צפיות
על חשבון טיפול פסיכולוגי-דינמי (שנחשב למיושן והרבה פחות יעיל). טיפול התנהגותי זה הטיפול הכי יעיל ל-OCD - טיפול קצר טווח יחסית, ממוקד ודורש משאבים נפשיים  רבים אבל בסופו של דבר זה ישתלם! חשוב שהמטפלת שלך תהיה מומחית ועם ניסיון בנושא.
לגבי טיפול תרופתי - זה תלוי כמה הסבל שלך בלתי נסבל. במידה והסבל אכן כל כך קשה ממליץ להיעזר בטיפול תרופתי ועם כל הכבוד לבן זוגך הרי שהוא לא נמצא במקומך והבריאות הנפשית שלך צריכה להיות במקום הראשון אצלך. בנוסף הרבה פעמים טיפול תרופתי מסייע מאוד להצלחת הטיפול ההתנהגותי.
בהצלחה
אני 14 שנים עם אוסידי חמור ואני מקווה שבקרוב הוא יעבור
24/03/15 16:52
33צפיות
השיטה היא באמת חשיפות ומניעת תגובה גם אם קשה גם אם נראה שהעולם ייחרב צריכים לאזור אומץ, לסבול אפילו כמה חודשים עד שזה עובר ולהמשיך לאתגרים הבאים עד שמוחקים את כולם! זה אפשרי גם בלי תרופות אני ללא תרופות אך יש כאלו שתרופות עוזרות להם ואולי חבל שלא לנסות
היי אני יקירה
24/03/15 21:50
31צפיות
אני מסכימה עם חברי הפורום שרשמו לך, הכי טוב זה להמשיך בחשיפה כמה שזה קשה,ובסופו של דבר דברים מסתדרים גם אם זה לא נראה לנו באותו רגע.

לדוקטור הוא
25/03/15 13:57
25צפיות
היי דוקטור הוא... המון תודה כבר דיברנו בעבר. אפשר לדבר איתך בטלפון ? אגב קוראים לך כהנא נכון? 
פשוט אני לראשונה בחשיפה ויעזור לי מאוד לשמוע על אנשים שעשו את זה ואם זה עזר ותוך כמה זמן .. ואם המחשבות מרפות איי פעם.
היי אני
25/03/15 21:27
18צפיות
בוודאי שאתה יכול להתקשר אלי:) וכן שמי הפרטי הוא כהנא
לכהנא
26/03/15 14:02
8צפיות
כהנא אפשרי את המספר שלך? 
כן
26/03/15 19:11
7צפיות
0525406588
זה לוקח זמן אבל בסוף החשיפות מאוד יעזרו לך
25/03/15 17:01
18צפיות
זה לוקח זמן אבל בסוף החשיפות מאוד יעזרו לך
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
26/03/15 11:36
2צפיות
|*|האם אתם בעלי עסק קטן או בינוני וצריכים הכוונה בכל הנוגע להתנהלות הפיננסית מול הבנק? האם אתם מכירים את קרנות הסיוע שעומדות לרשות העסק שלכם?
פורום מימון עסקים בהנהלה חדשה ואתם מוזמנים להיכנס לפורום ולהתייעץ:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|*|יש לכם שאלות לגבי החזרי מיסים? אתם מעוניינים לקבל יותר מידע בנוגע למס רכישה?
היכנסו עכשיו לפורום דיני מיסים וקבלו את כל התשובות לשאלותיכם:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|*|את סובלת מצניחת רחם? יש לך שאלות לגבי חיזוק שרירי רצפת האגן?
היכנסי עכשיו לפורום רצפת האגן והעלי את שאלותיך בנושא:
היי לכולם
25/03/15 21:29
20צפיות
אחרי פסח יתארח בפורום דוקטור דרבי מהמרכז לקוגנטיקה, אני מציעה לכם לחשוב כבר עכשיו על שאלות שתהיו מוכנים ברגע שאני אפרסם את השירשור:)
קשה
23/03/15 23:11
75צפיות
המחשבות לא מפסיקות,האוסידי שלי הוא כרוני,הרבה פעמים נכנסתי ויצאתי ממנו,אבל הלופ הנוכחי כבר למעלה משנה בלי הפסקה בלי רחמים!
חרדות מהחרדות חרדות מהאוסידי,אני חרד שזה ישאר ככה לעד,ואני לא מסוגל יותר,כמה אפשר להאבק ולהיות מפסיד,למה הניצחונות הם כאלה קטנים וכל כך קצרים,והאוסידי גדול וחזק?!
אני עושה כל מה שצריך כדי לנצח,אני עובד,אני מטופל תרופתית ופסיכולוגית אבל אני לא מצליח לגרש את החרדות והמחשבות,אני מרחם על עצמי ונכנס לעצב יאוש ודיכאון,אני חוזר מיד להלחם אבל שוב אין הכרעה הלופ נשאר ומתחלף למיליארד מחשבות של אם לא תצליח,ואם זה ימשיך ככה,ואתה כבר שנה פלוס ככה ושום דבר באמת לא זז חוץ מהמלחמה התמידית שלי.
עד מתי אנשים אני חושב על מוות ולא רוצה להיות שם לא רוצה להגיע לשם,אבל הפחד מזה מוביל אותי לשם,אני רוצה לחיות אני רוצה לנצח אבל לא מצליח,מתי יגיע היום שאוכל לשבת על הספא ולא לחשוב על האוסידי ולחשוב על דברים אחרים?!
היי ינקי
24/03/15 00:14
40צפיות
אני מבינה מה עובר עליך. לפעמים לופים יכולים להתקע הרבה זמן, אבל מטבעו של האוסידי שהוא נא כמו הים גם זה יחלש. אל תוותר אתה בדרך הנכונה, ואתה תצליח. הייתי במצבך ויצאתי ממנו, הכל עיניין של אמונה. בנוסף שווה להתיעץ עם המטפל לגבי זה, אולי שווה להחליף כדור? אני החלפתי וזה עזר לי מאוד, או ללכת על שיטת טיפול שונה, יש המון אופציות.
אני מטופל
24/03/15 00:54
47צפיות
עם אנפרניל שהוא הנשק הכי חזק נגד אוסידי,הוא עוזר לי במקצת אבל לגמרי לא מרים אותי,אני כל יום כל היום נלחם,ואני מתחיל לתהות בשביל מה לחיות עם כזה סבל?!
אני כבר שנה פלוס ככה.
אני על 3 כדורים של 75 מ״ג אנפרניל,+1 סרוקסט ועכשיו הוא הוסיף לי אנטי פסיכוטי בשם פימוזיד אוראפ,משהו כזה.
הייתי כבר על סיבלטה,פקסט,פבוקסיל,רסיטל,ציפרלקס,ועזרו פחות מהאנפרניל.
את חושבת שאפשר לצאת מהמעגל הזה,למרות שאני כבר שנה פלוס ככה סובל?!
התחלתי לקחת הרגעה גם אבל יש לי חרדות שאתמכר לזה.
סליחה על החפירה והרחמים העצמיים שלי על עצמי,ותודה לך על העזרה.
היי
24/03/15 01:07
34צפיות
היי ינקי, אני הייתי במשך כמעט שנתיים מתקלחת אחרי כל מתן שתן שלי. אז תאר לך כמה ביום בן אדם משתין? כל פעם הייתי עושה מקלחת של שעתיים אחרי זה. ועובדה יצאתי מזה. אני מאמינה בכוח של הבן אדם ולא בכוחו של האוסידי. תאמין ודברים יזוזו בעקבות האמונה בעצמך, לכן אני אומרת שאל תתיאש תמיד אבל תמיד יש פתרון.
אני חושב שזה קצת שונה
24/03/15 20:51
23צפיות
לי אין טקסים פיזיים,זה הכל מחשבות סביב החרדות שלא עוברות,אני מנסה לצאת מהם לברוח מהם או לפתור אותם,אבל בשום אופן זה לא נפתר,למרות שאני עובד ומעסיק את עצמי.
זה מעגל אכזר שרודף אותי,למרות שאני עושה כל מה שמוטל עלי במשך היום,תחושת החרדה מהחרדה והפחד נשארת לי ולא עוברת.וזה מתסכל ומייאש כי כמה כבר אפשר לעשות נגד מה שאת מרגישה,ותכל׳ס הכל בסדר סביבי,והתיסבוך הזה לא נפתר והלחץ מתעצם עוד יותר עליי והחרדות מתגברות,ושוב מחשבות על התאבדות שמתסכלות אותי על עצם החשיבה עליהם.
תודה לך כהנא על הסבלנות התגובות שלך מחזקות אותי -:)����
היי ינקי
24/03/15 21:29
23צפיות
גם לי יש את העיניין המחשבתי וכשהייתי נערה זה היה פשוט בלתי נסבל. אבל אפשר גם מזה לצאת תן לעצמך את הכוח ואת הזמן, אל תתיאש
מז״א
24/03/15 22:02
18צפיות
כח וזמן,זה נוטל ממני הרבה כוח וזמן,וככל שזה ממשיך אני נהיה יותר בהיסטריה והפניקה מתעצמת,איך זה עובר פתאום?
תודה לך ��
היי
24/03/15 22:07
14צפיות
זה עובר, אל תדאג, רק סבלנות והמון כוח
ואני 14 שנה עם אוסידי חמור ורואה שיפור ומקווה לצאת מזה בקרוב
24/03/15 16:47
30צפיות
להלהלהלה אוסידי טיפש
הלוואיי
24/03/15 20:56
21צפיות
אשמח בשבילך אם תצליח,תודה על העידוד!.
מבין אותך
25/03/15 11:30
15צפיות
היי
אני מבין לליבך.. וזה באמת קשה. אצלי למשל גם בנוסף לאוסידי שאני איתו כבר 14 שנה, התפתח דיכאון כרוני וקשה (כבר 8 שנים רצוף) עם עליות וירידות אבל עדיין כרוני, והוא כבר לא רק מהאוסידי. אני רואה שלא ניסית תרופות אנטי פסיכוטיות.. בדרך כלל דווקא מנסים קודם תרופות מהדור החדש כמו אביליפיי בראש ובראשונה, סוליאן, ריספרדל, סרוקוול XR, גאודון ולא תרופות ישנות כמו אוראפ, פימוזיד. אולי תשאל את הרופא למה הוא החליט ככה. לפעמים אני יודע שנותנים הלידול במינון נמוך אבל נדמה לי אחרי שמנסים קודם את התרופות החדשות יותר. ודרך אגב, אנפרניל מקובל לתת באוסידי גם עד 300 מג
התמדה מביאה לתוצאות....
25/03/15 11:34
15צפיות
בגדול, התמדה מביאה לתוצאות. אתה כעת עלית על המסלול של הטיפול, ואתה במעקב תרופתי צמוד, ואני מעריך שאם תתמיד בכך, אתה בסוף תרגיש הקלה גדולה, כי עובדה שבעבר הייתה לך הקלה גדולה. כל פעם משנים מינון או מוספיםי תרופה עד שמצליחים להגיע לתוצאות מספקות. דרך אגב, עם כל התרופות שנטלת היו לך תופעות לוואי ואם כן אז אילו (למשל עייפות?) ובאיזה מינונים לקחת? (סתם מתוך סקרנות). דרך אגב, מתוך הSSRI אני רואה שלא ניסית את התרופה לוסטרל. מתוך הSNRI אני רואה שלא ניסית ויאפקס XR, למרות שפחות נותנים אותה לאוסידי כי אין עליה הרבה מחקר
לא מזמן עיינתי באתר ואף צפיתי בסרטון ...
24/03/15 15:28
42צפיות
איך אני יכול לצפות  פעם נוספת  בסרטון של בחורה שלא מזמן העלתה אותו אף לyoutube ( שכחתי את
שמה ) בעקבות כל המקרה האישי שלה , אשמח לעזרה .
מתקווה כניראה לזה?https://www.youtube.com/watch?v=4NTUYSBIjH
24/03/15 16:55
34צפיות
להלהלהלה אוסידי טיפש קוראים לה רננה אורן 
מתכוון*
24/03/15 16:56
15צפיות
להלהלהלה אוסידי טיפש :)
º
כן אחלה , תודה .
24/03/15 19:48
8צפיות
º
תודה
25/03/15 07:39
6צפיות
אנשים מבקשים שידור חוזר שלי, תענוג. הנה לינק עובד:
25/03/15 07:35
29צפיות

אם מעניין אותך, יש לי עוד סרטונים. למשל על למה אני לא רוצה ילדים, שירים שכתבתי ועוד. תהנה חבר.
מפגש פורום יום שלישי בערב בירושלים+ אורחת מטפלת בסיביטי
21/03/15 21:56
57צפיות
מפגש של קבוצת התמיכה בירושלים יתקיים ביום שלישי ד' בניסן 24 למרץ,  בין השעות 20:30-23:00.
במפגש תתארח בתאל ויואנטי שתתן הרצאה קצרה בנושא-"סיביטי יהודי"- זוית קבלית על אוסידי וכלים פרקטיים.
יינתן מקום נרחב לשאלות בנושא ההרצאה ,ובכלל על אוסידי(OCD) וטיפול סיביטי (CBT)
בתאל היא פסיכוטרפיסטית ועובדת סוציאלית קלינית. מטפלת במודיעין.
במפגש מועלים נושאים שונים בקשר ל ocd וההתמודדות איתו
אבל גם כמפגש חברים לצרה, שיותר מכל מקום אחר מבינים אחד את השני .
המפגש באווירה נחמדה אבל כמובן מתחייבים לסודיות מלאה.
המפגש לא עולה כסף למעט 5-10 ש"ח השתתפות בכיבוד.

המפגש ייערך במרכז קל"ע (קבוצות לעזרה עצמית) רח' בר-כוכבא 66, הגבעה הצרפתית, ירושלים  
(לא כדאי להכנס לרחוב בכניסה הראשונה כיוון שזהו רחוב מעגלי ארוך, לכן עדיף להיכנס בכניסה השניה לרחוב - להסבר מפורט אפשר לפנות אלי).
משה 0547-973422

המפגש מתקיים אחת לשבועיים ביום שלישי בערב בשעות 20:30-23:00.
מודיעים כאן בפורום בתחילת שבוע על המפגש.
אירוח בנושא משכנתאות ב|תפוז|
23/03/15 12:00
7צפיות
|רמקול|ביום רביעי הקרוב 25.3 בין השעות 17:00-19:00 נארח בפורום משכנתאות וייעוץ מיחזור את דרור פלדמן, מנהל סקטור מטה המשכנתאות בבנק מזרחי טפחות
ושרון בן יהודה, אחראית תפעול ובקרה בחטיבה הקמעונאית בבנק מזרחי טפחות.

מהם סוגי המשכנתאות הקיימות? איך יודעים איזו סוג משכנתא מתאימה ולמי? ומה כדאי לדעת לפני שלוקחים משכנתא?
מוזמנים לשרשר את שאלותיכם כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
היDOCTOR W H O
23/03/15 17:49
19צפיות
אני רוצה גם כן לשאול אותך כמה שאילות לגבה קצבת ניכות.. איך אני יכול לדבר איתך בפרטי?
היי
23/03/15 18:21
14צפיות
היי יוכי יש לך כינוי בתפוז? אם כן שלח לי מסר.
אם לא הינה הטלפון שלי 0525406588
ואפשר גם במייל
23/03/15 22:48
12צפיות
|*|נפתח פורום גישור|*|
22/03/15 14:29
4צפיות
|שמאל|יש לכם סכסוך משפחתי על ירושה? קלקלתם את היחסים עם השכנים?
כנראה שהליך גישור הוא הפתרון בשבילכם!

היכנסו עכשיו לפורום גישור והעלו את שאלותיכם בנושא:
יש לי כל מיני שאלות לגבי נכות וקצבת נכות
22/03/15 02:41
214צפיות
שלום, יש לי כל מיני שאלות לגבי נכות וקצבת נכות. בגלל אוסידי.
מי כאן מוכן לדבר איתי בפרטי ולענות לי על שאלותיי?
º
היי אתה יכול לשלוח לי מסר אני אסביר לך
22/03/15 03:36
29צפיות
יש מידע גם ב״קישורים״ בקטגוריה ״אפרויות טיפול״/מרפאות ציבורי
22/03/15 11:55
25צפיות
קישור 017.
שימו לב לשרשור עם הפרטים של ליבי עובדת סוציאלית שיכולה לעזור.
גם בועז ורדי עובד סוציאלי אני חושבת שישמח לתרום מהידע שלו.
º
ה״קישורים״ פה למעלה בתגית ״כלים ומידע״
22/03/15 11:58
12צפיות
בועז ורדי
22/03/15 12:03
30צפיות
בועז ורדי - יועץ סוציאלי עונה לשאלותיכם בענייני ביטוח לאומי וקצבת נכות.
בועז בהכשרתו בעל תואר שני בעבודה .M.S.W ובעל תואר בפסיכולוגיה .B.A סוציאלית ומדעי ההתנהגות.
פרטים נוספים על בועז ניתן למצוא באתר http://clinica-b.co.il
º
אם אתה רוצה אפשר לפנות אלי
22/03/15 21:45
26צפיות
בבעייה...
20/03/15 13:02
86צפיות
למרות עוצמת הכוחות  וההתמודדות והקושי בו נמצא חש כאב וסבל גדול מנשוא בחודש האחרון .. תחושה של עומס חזקה ביותר . 
מתקשה להתמקד מתקשה לתפקד בביית ובעבודה גם עקב כאבים חזקים בגוף. קשה מאוד להניע את עצמי קדימה 
תפוס לי כל הגוף וכואב נורא.
סבל נוראי עם כל מה שמתלווה לסבל שלי .
מחשבות בראש לרוב יחד עם טקסים מחשבתיים דבר שלא היה לי בעבר אך אני שולט ע"ז וזה סביר .
היי קליבר
20/03/15 14:53
37צפיות
התיעצת עם רופא לגבי הכאבים?
כדי מאוד לשאול ולהתיעץ. שולחת לך המון כוחות וחיבוקים.
דרכים להתמודד עם הסבל הנוראי
19/03/15 21:25
141צפיות
היי, 
יש לי אובססיה ו OCD למראה שלי ולגיל שלי, אם מישהו אומר לי אתה "מכוער" אפילו בצחוק, אני נתקע על זה, והמחשבות כל הזמן משגעות אותי "אתה מכוער, אתה מכוער", אם מישהו אומר לי שאני ניראה בגיל מסויים שהוא יותר מהגיל שלי, אז אני ניכנס לסרטים, ושוב המחשבות לא עוזבות אותי, אם מישהי מתנהגת אלי לא יפה או אומרת לי משהו לא יפה אני ישר מפרש את זה כאילו היא אומרת את זה כי אני מכוער, והמחשבות תוקפות אותי ולא מפסיקות ולא מרפות, ואז אני מנסה לשאול ולברר למה התכוונו, ואז אם עונים משהו לרוחי אז המחשבות אומרות שהם משקרים כי לא נעים להם, ומרוב שיש מחשבות אני כבר לא בטוח מה נכון ומה לא, מה קרה ומה לא קרה, אני מנסה לנתח כל פיפס ופיפס, ותמיד המחשבות מובילות אותי לצד הרע. יכולים לזרוק לי איזו מילה ואז המחשבות תוקפות וזהו, אני מושבת, לא מסוגל לדבר, התיפקוד יורד, ורק חושב ומנתח וחושב ומנתח, ואם נגיד הגעתי למסקנה שבאמת מישהו חושב עלי שאני מכוער או זקן אז זה ישר משליך על כולם, כאילו כולם חושבים ככה, וזה מכניס אותי לחרדות, והמחשבות משכנעות אותי שגם אלה שהצלחתי לשכנע את עצמי לחשוב שהם חושבים שאני ניראה טוב-בעצם שיקרו, וגם הם חושבים שאני מכוער וזקן.

קשה לי להסביר את זה במילים, אבל המחשבות לא מרפות, מרוב שהן לא מרפות, וכל פיפס מנותח מיליון פעם בנסיון להוכיח להן שהן טועות, אז כבר כואב לי הראש ואני מותש, פשוט באפיסת כוחות, זה גורם לכך שאחרי 6 שעות של יום מהרגע שקמתי אני כבר גמור ורוצה רק לישון. לישון כמה שעות ולנוח מהמחשבות, ואז לקום לעוד כמה שעות, ואז שוב.

עד היום מה שהייתי עושה זה פשוט לבדוק עם בנות אם הן רוצות אותי, ואז הייתי מנצח את המחשבות, הייתי אומר להן X,Y,Z אמרו שאני ניראה טוב וצעיר, אז C אמר שאני לא משהו, ו B לא בטוח שהבנתי נכון\דוברת אמת, אבל עדיין יש רוב, ואני בסדר. אם היו רצף של "הצלחות" אז הייתי נותן למחשבות מכה הגונה והן היו פוחתות משמעותית. אם היה איזשהו כישלון-אז הופ הן היו מגיעות בשיא הכוח, ואז אולי X,Y,Z שיקרו, אולי לא הבנתי נכון, אולי ריחמו עלי, ומרוב המחשבות והשיחזורים כבר הגעתי למצב שאני לא בטוח מה קרה ומה לא, ותמיד יש את התחושה הזו של החרדה ניכנסת, כאילו גילית או עשית משהו ממש נורא, ואז אתה אומר "למה הרגשתי ככה? אולי נזכרתי בפרט חשוב שמראה שהן בעצם חושבות שאני מכוער וזקן", התחושת חרדה ניכנסת הזו גורמת לך לחשוב שלא ניתחת נכון את הסיטואציה, ואז אתה מנתח אותה שוב ושוב ושוב, ואז אתה כבר לא בטוח לגבי כל הפרטים, ואז עוד ניתוח, ועוד פיפס שמכניס ללופ, ועוד פיפס שמכניס ללופ, וכבר יש מלא מקרים, שאת כולם צריך לנצח, שוב ושוב ושוב, ואתה כבר באפיסת כוחות!!

מה אני יכול לעשות מעבר לעוד ועוד נסיונות לאתר עוד מקרים שיתמכו בזה שאני ניראה טוב וצעיר ולא זקן ומכוער? אני מנסה להתרחק מהשיטה הזו, ומנסה לחשוב על שיטות אחרות, אני מותש, קשה לי מאוד, זה ממש פוגע לי בתפקוד. וזה גם טריגר לדברים נוספים, כמו אם אעשה ככה אף אחת לא תרצה אותי, אם אעשה ככה כולם יחשבו שאני מכוער, ועוד ועוד ועוד דברים שקופצים למדורה, ואז עוד מחשבות ועוד מחשבות ועוד מחשבות, עד שכבר כל היום שלי עסוק רק בזה, ומדי פעם הולך לישון כשאני באפיסת כוחות. לפעמים הסערה כ"כ גדולה שגם לישון קשה, כי אתה שוכב ומנתח עוד ועוד ועוד. 

הדבר הזה נוראי, וגם מתי שיש "הצלחה", ומישהי אומרת שאני נראה טוב והיתה יוצאת איתי וכאלה, אז כל פיפס יגרום לי לחשוב שהיא משקרת\מרחמת עלי\לא נעים לה, ואז אני שואל אותה שוב ושוב, וזה כבר ניראה משוגע, ויוצר מצב לא נעים. יחד עם זאת , לא מצאתי שום שיטה אחרת שמצליחה להרגיע את המחשבות מעבר לשיטה הזו. אבל בגלל שאיבדתי את אהבת חיי בגלל השיטה הזו (בתקווה שהיא בסוף תסלח לי ותחזור), אני מעדיף לנסות להתמודד בדרך אחרת.

אני אמור להתחיל  טיפול בקרוב מאוד במרכז לבריאות הנפש, אבל מה אני יכול לעשות בינתיים? אני מנסה להימנע מה"שיטה", אבל אני מרגיש שללא זה המחלה משתלטת עלי לגמרי, ופוגעת לי קשות בתפקוד. מצד שני אני מבין שהשיטה הזו אמנם מביאה הקלה עצומה, אבל אני לא יכול להמשיך בה. מה אפשר לעשות? מתפוצץ לי הראש מהמחשבות, כל אינטרקציה עם אנשים יכולה להביא ללופ שלא ניגמר, שמתווסף ללופים האחרים, כל מילה קטנה ובום המחשבות מתעלקות עליה ולא מניחות, ופשוט אי אפשר לעצור את זה, הן תוקפות ותוקפות ותוקפות ללא הרף ואז כבר יש עשרות "קייסים" לעסוק בהן. ופשוט אי אפשר לתפקד. מאוד מפתה לחזור ל"שיטה", כי המצב הזה נוראי, פשוט נוראי להיות עסוק כל הזמן במחשבות בלי טיפת מנוחה, עם עייפות נפשית אדירה לאחר שעות ספורות ביום, פשוט פגיעה אנושה ביכולת לתפקד. חרדה בלתי פוסקת ששואבת אותך, ואין לי שום דרך אחרת לעצור את זה מעבר "לטקסי הבדיקה" עם בנות. באיזה עוד דרך אפשר לנקוט בינתיים עד להתחלת הטיפול?

היי יניב
19/03/15 21:39
65צפיות
השיטה הזאת די הרסנית כי כמה שהיא מרגיעה היא כמו חרב פיפיות וזה פוגע בך בחזרה.
הבבריאות הנפש ימצאו לך שיטות אחרות איך להתמודד עם המצב. בינתיים אני מציעה לעשות התעלמות. מחשבות באות? תראה טלויזיה שוב צצות תקרא משהו מעניין, תעשה ספורט תשמע מוסיקה כל דבר שיסיח את המוח מהמחשבות.
זה לא מצליח, אני לא מצליח לדחות את זה אפילו לשניה
19/03/15 22:08
53צפיות
בעבודה אתמול מישהי אמרה לי משהו שלאדם נורמלי ייחשב רגיל, אבל לי המחשבות לקחו את זה למקום רע, ואז אמרתי טוב אחכה שאסיים את המשמרת ואז מקסימום אשאל אותה בוואטסאפ או משהו, ולא יכולתי, ניסיתי ואחרי כמה דקות כבר הרגשתי שאני לא יכול יותר, ולא יכול להמשיך לעבוד ככה, וישר  ניסיתי לשאול ולברר איתה למה היא אמרה את מה שאמרה. וכמובן שניכנסתי ללופ. פשוט לא ניראה לי שיש דרך אחרת להתמודד עם זה. המחשבות תוקפות בשיא העוצמה ואי אפשר להתעלם מהן, גם אם עכשיו אעשה מיליון דברים בו זמנית שאמורים להסיח את הדעת שלי.

היי
20/03/15 02:38
38צפיות
אתה חייב למצוא דרך להרגע ולהרגיע את המוח. מדיטציה יכולה לעזור, אפילו משהו מתוק לאכול כדי שהסרטונין יעלה ויוריד את המחשבות.
ד

ד"ר אריה מבר רפואה טבעית

פגישה ראשונה ללא עלות לפרטים נוספים היכנסו>>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה