לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!
OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.

היסטוריה:
את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.
עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז.

מטרות:
בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...
אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.
הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .

מידע:
בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.

כל טוב!

ד"ר אורינג משיב בפורום בהתנדבות אחת לשלושה שבועות. שאלות דחופות ניתן לפנות לפורום יעוץ פסיכולוגי, בו ישנו מענה מקצועי על בסיס קבוע 
מפגשי הפורום נערכים אחת לשבועיים, בימי חמישי בערב. הודעות מקדימות יכתבו בתחילת השבוע.
הודעה חדשה

קבוצת וואטספ
03/05/15 06:04
8צפיות
למה שמישהו לא יפתח פה קבוצת וואטספ של ocd ? אני אשמח להצטרף. מקווה שמישהו יקח את היוזמה ויפתח.
º
רעיון מעולה
03/05/15 09:20
2צפיות
קבוצה
03/05/15 09:25
2צפיות
אז שמישהו ירים את הכפפה ויקים את הקבוצה.
אני עצוב
30/04/15 23:55
73צפיות
נמאס לי להילחם כל יום נמאס לי לשרוד כל הזמן,כמה פעמים כבר אפשר לומר לעצמך ״תחזיק מעמד״ זה רק בינתיים זה יעבור.
אתה תנצח את האוסידי ובסוף תהיה רגיל כמו כולם,תוכל לחייך סתם בלי עבודה של שעות כדי להיות מפסוט מעצמך ולחייך.
יש לי דיכאון מהאוסידי הזה מהפחד מהפחד,מהפחד שזה יתחזק,מהפחד שזה לא יעבור,מהפחד שאולי אני נלחם לשווא,שאולי אני נלחם ולעולם לא אנצח,אולי בכלל התאבדות היא הפיתרון כמו שאני חושב לעיתים.
מישהו פה עוד מרגיש כמוני,סבל יום יומי מתמשך,כבר שנתיים ברצף,אני מטופל עם תרופות ופסיכולוג משהו טיפה השתנה מהתרופות אבל עדיין רחוק מאוד מלהיות שמח ומאושר.
נמאס לי פשוט להילחם! עד מתי המלחמה.
כל פעם שאני טיפה מרגיש טוב,אני מיד נזכר באוסידי ומיד חוזר להיות דרוך להיות מוטרד ולהיות עצוב.אווףף!
ינקי, אני מאוד מבינה את העצוב שלך
01/05/15 09:34
40צפיות
אני עצמי סובלת כבר 20 שנה כמוך, לא שנתיים, כפול 10 !, והנה אני עדיין על הרגליים. ואיך אומרים יום ככה יום ככה...
סבלנות. נלחמים. שורדים ויהיה בסדר !
יש התפתחויות גדולות בתחום כבר היום שמהוות תקווה גדולה, כמו הקסדה, כמו בדיקת הרוק להתאמה לתרופה, וזה ענק, אלו צעדים ענקים שמומחים עולמיים עושים עבורנו.
נכון, עוברת לפעמים מחשבה שלא רוצים להיות כאן יותר אבל צריכים לסלק אותה ובדיוק בשבילה אני אימצתי לעצמי שורה מתוך שיר של נתן גושן :"עד שהמסך הזה ירד, יש עוד מה לראות" !

תחזיק מעמד, כמוני וכמו הרבה בפורום הזה. אנחנו כאן בשבילך
היי ינקי
01/05/15 12:06
30צפיות
סליחה על האיחור בתשובה. כמו שאנתיטזה אמרה יש היום המון פתרונות ומשאבים שלא היו קיימים לפני 10 שנים. אל תתיאש מכול דבר אפשר לצאת, אני נלחמתי באוסידי קשה ויצאתי. יש תקווה. אם תרצה לדבר אנחנו כאן.
כמה שאלות אשמח אם תוכל לענות
02/05/15 23:02
16צפיות
אתה עושה עושה פעילויות להרגעת הגוף ו/או ספורט?
עובד ו/או לומד? נמצא בחברת אנשים או רוב הזמן לבד?
מטופל ב-CBT ו/או לוקח תרופות?

היי ניב
03/05/15 00:28
13צפיות
אינני עושה פעיליות ספורט להרגעת הגוף,מה שכן אני עובד 8-9 שעות ביום עבודה פיזית כך שגופי מגיע מותש לפנות ערב.
הייתי מטופל בcbt תקופה ממושכת בעבר אצל אורינג,כיום אני מטופל אצל פסיכולוג רגיל לא של cbt שזה עוזר לי במעט מאוד.
אני מטופל בתרופות אנפרניל 225 מ״ג וכדור אחד של סרוקסט + אוראפ אחד מ״ג.
ואגב אני חושב שצריך להרגיע את המחשבות בראש ולא את הגוף,הגוף מעצמו הוא רגוע,זה המחשבות בראש שעושות את האוסידי.
ואגב אחד הדברים שאוכלים אותי נורא זה שאני עושה כל מה שצריך,כגון עבודה,מתיש את עצמי פיזית מטופל תרופתית ופסיכולוגית ועדיין האוסידי בשלו,מזה נולד היאוש אצל שכל מה שאני לא עושה האוסידי עדיין נשאר בתקפו.זה מתסכל.
º
אצלי*
03/05/15 00:29
5צפיות
תודה לכולכם על התמיכה
03/05/15 00:18
11צפיות
אנטי תיזה ודוקטור שאני אוהב,אתם נותנים כוח להילחם.
פרק חדש בבלוג-חשיפה ומניעת תגובה
01/05/15 07:44
45צפיות
אשמח שתגיבו ותשתפו
01/05/15 07:47
22צפיות
לא רוצה להשמע פולניה אבל די שפכתי את הקישקאס בפוסט הנוכחי ולכן אשמח לקבל תגובות
יפה! תודה! אצלי הסיפור היה שונה בקטע הקוגנטיבי..
01/05/15 15:22
24צפיות
קראתי המון בנושא (גם את בק)ועל אף שהבנתי זה לא עזר לי כמעט במאומה לא בחשיפה ולא במניעת התגובה. הדחף לעשות טקס , לקבל וודאות ולהירגע, גבר כמעט על הכל. הייתי אצל מטפלים שניסו לשכנע אותי לבחון פרשנויות נוספות זה לא באמת עזר. כשהגעתי לעודד בן ארוש הוא מיקד את הטיפול במס' מישורים שיחות שייתכן שהן הקוגנטיביות בעיניו שבהן הוא מסביר מתווכח ומשכהע אותך שזאת לא הפרעת חרדה ואינך באמת חרד מהתוצאות אלא בעייתך (גם בדברים אחרים בעבר) היא צורך בקבלת אישור ע"י בדיקות, טקס וכו' הוא כ"כ נחוש שלדבריו רוב שאלותינו אנו יודעים את התשובות אולם זה חלק מאותה גישה של קבלת אישור חיצוני ולכן הוא מבקש ממך להשיב כמעט על כל דבר.קראתי לפני חודשים שהגישה בפסיכולוגיה שמטפלים שיתייחסון לכך כהפרעת חרדה יואשמו ברשלנות רפואית! הוא מוכיח לך זאת בסרטוני FMRI אשר בזמן אמת מראים מה קורה במוח בחרדה ולעומת זאת בהפרעה נוירולוגית של אוסידי שיש כאן ממש צורך נוירווגי לסמן וי על ארוע כדי לקבל אישור שהכל בסדר. זהו ! לאחר שאתה מתווכח אבל די מבין זאת הוא טוען שהקוגנטיבי לא יכול אוסידי אלא רק ! ההתנהגותי . זה עד כדי כך שמבחינה מקצועית הוא סירב לבזבז את זמני וכספי על הסברים קוגנטיביים. כשהייתי שואל שאלות במייל (והוא זמין 24 שות ביממה ועונה) הוא מחד מבהיר שהתשובות שביקשתי הן אישור נוסף ולכן עליי להשיב בעצמי ובנוסף אני מבזבז כאמור את זמני והטיפול הנכון ביותר והיחיד הוא חשיפה אגרסיבית ללא תגובה (לדבריו אין הבדל בין חשיפה קטנה לגדולה. אמרתי לו שאני מסכים ולכן אעשה רק חשיפות קטנות )לדבריו גם אין טקס קצר או ארוך צריך פשוט לחתוך .שנים רבות של סבל ,קריאה עצמאית ,ומטפלים רבים לא הועילו כמו החשיפות . רק לאחר שאתה נחשף ולא מגיב אתה הבנתי שהוא באמת צודק ולא יכולתי להשיג זאת בהסברים הגיוניים מאחר ואין כל הגיון באוסידי (גם אנחנו לא חושבים שאנו פועלים נכון (לכן לוקחים כדורים) ומבינים שהעלות תועלת לא הגיונית) אבל אחד ההיבטים המרכזיים הנו של הדחף לתגובה וחוסר היכולת להפסיק. אני הפסקתי לאחר מס' שבועות כשלא הסכמתי לחשיפות שהיו בעיניי קשים מדיי אולם מה שקיבלתי כבר יהיה קשה לקחת ממני (חיים).אני מבין היום משמעותית טוב יותר את הבעיה ,את הרצון והצורך לאישור , שאינני באמת חרד מכך אלא זהו אוסידי, שזה בסדר וטוב להיות במצוקה ובעיקר בספק ושזו המלחמה החשובה ביותר שלנו ולכן צריך לקחת סיכון אמיתי. אני מבין היום שהדרך היחידה היא לעמוד מול הסיטואציה ומול הספק ולשבור את הדחף להגיב ולחתוך את התגובה .לא תמיד אני מצליח אבל די הרבה ורואה את המצב שלפעם כהזוי. אני חושב שעמידתך מול הגורם "המאיים) חווית המצוקה האדירה , הספקות (שמראות דה פקטו שישנן עוד אפשרויות ),הבחירה בחיים והניצחון בסוף הם שהועילו יותר מכל הסבר .מעניינת אותי אצלך ההתגברות עצמה על הדחף והקונפליקטים באותו הזמן
מבקש להוסיף. תובנה ששינתה אצלי המון
01/05/15 15:58
32צפיות
אינני רוצה לפרט את בעייתי מאחר ויש רגישות אצל חברים בקבוצה שעלולים לאמץ ו"להידבק".
אבל אכתוב על משהו. באחץ הפעמים הייתי עם מטפל של עודד בחשיפה שהוא הציע שתהיה מאוד אגרסית. היה לי וויכוח אתו דקות ארוכות שזה באמת מסוכן (אשווה זאת רק לאדם שסובל מחרדה מנחשים ומוצע לו להיכנס למערה ביער שיש בה פוטנציאל סביר לנחשים בלי שהוא רואה מה יש שם וזה אמיתי לאחר נסיעה של חצי שעה ביער בו אתה בוחר אקראית את המערה. אינני חושש כלל מנחשים מעבר לחשש טבעי אולם רק להמחשה). תשובת המטפל הייתה שזה נכון זה באמת מסוכן מי שיגיד שזה לא מסוכן משקר או לא מטפל בך נכון (גם להבין שסיטואציה מסויימת לא מסוכנת גם זה אישור מרגיע מאחר ואז תחשוב ומה לגבי הסיטואציה האחרת היא כן או יותר וצריך להישמר ואז חוזרים ללופים). הסובל מאוסידי גם אם ישמע שזה יחזיר לו את החיים לא בטוח יעזור מאחר ולגבי סיטואציה אחרת זה יותר מסכן חיים גם אם נקודתית ואז שוקלים מה גובר ועוד פעם "לופים" צריך לקבל שיש סכנה אמיתית זה נכון גם אם ההסתברות נמוכה צריך להבין את זה באמת וצריך לדעת לעמוד מול המצוקה הקשה והדחף זה מניסיוני, הטיפול מבחינתי היחיד . מעניינת אותי החוויה שלך במקום הקשה הזה
תודה על הדברים
02/05/15 09:04
14צפיות
אני לא כל כך מסכימה עם גישת הטיפול האגרסיבית על גבול המסוכנת. לדעתי זה על סף התעללות במטופל, אבל יש כאלה שזה מתאים להם וזה הדבר היחיד שעזר ואני כמובן מכבדת את זה.
אני דווקא מאוד הערכתי את הרגישות של המטפל והעובדה שנתן לי להתקדם בקצב שאני קבעתי לעצמי. הרגשתי שזה נותן לי עצמאות ושליטה וסוף סוף אני מחליטה ולא פסיבית. אני חושבת גם שזה מעיד על כבוד למטופל בכך שניתנת לו/ה הזכות להחליט. זה יוצר דינמיקה של דיון בין שווים.
אני מאמינה שדווקא מכיוון שלא דחקו בי ההתקדמות שלי הייתה מהירה יותר, בקצב שאפילו הפתיע את המטפל שלי. עצם העובדה שאני קבעתי את הקצב נתן לי הרבה כח.
תודה על הדברים
º
גישת 'מרכז' הכי טובה לדעתי
02/05/15 22:58
12צפיות
כל הכבוד! החשיפות האלה גם אם הן אקראיות
02/05/15 22:57
8צפיות
וגם אם אנחנו לפעמים נחשפים ולפעמים "נכנעים" - עדיין כל חשיפה כזו לא רק שמחזקת את השריר ההתנהגותי, אלא גם נותנת בוסט לדימוי העצמי שלנו, מגבירה את תחושת החיוניות והביטחון ואת תחושת השליטה ועוזרת להחליש עוד את ההפרעה. 
רואקוטן באוסידי???
29/04/15 22:28
50צפיות
שלום לכולם- אני אמורה לקחת טיפול של קיורוטאן (רואקוטן) כבר שלושה חודשים....בפועל אני קונה את המרשם ומפחדת לקחת...המינון נמוך (רק חמש מ"ג) אבל עדיין מפחדת מתופעות הלוואי וההחמרה באו סי די שאצלי בא לידי ביטוי במחשבות טורדניות...הא מישהו לקח??...טיפים??...הפסיכיאטר שלי אומר להיות עם הילד על הדופק....לא רוצה להגיע להחמרה אבל להשאר עם עור פנים בעייתי זאת גם בעיה
תופעות הלוואי
29/04/15 23:20
40צפיות
הם קושי קל בחזה להתרומם למשל לקום מהמיטה, יובש בשפתיים שמחייב וזלין או שפתון אחר צמוד. ובקשר לתופעות לוואי נפשיות כתוב בעלון שזה נדיר יחסית ועל כך יש להתייעץ עם מומחה מן הסתם, עד כמה זה נוגע לOCD
שני, לא הבנתי את הקשר לעור פנים בעייתי.
30/04/15 08:50
30צפיות
זו תופעת לוואי שאת חווה ?
תגובה
01/05/15 01:02
19צפיות
היי חברים- רואקוטן יוצר החמרה במצב הנפשי ואפילו להתפרצות הפרעות שונות לכן רציתי לדעת אם מישהו עבר...אצלי האוסידי החמיר בגיל 16 בשימוש במינון גבוה ברואקוטן
בשום פנים ואופן לא לקחת
02/05/15 21:51
12צפיות
אני הייתי בנסיגה כמעט מלאה של שנים מה OCD, ולאחר שלקחתי רואקוטן לפני 3 שנים הכל חזר ובעוצמה הרבה יותר חריפה, והיום מצבי יציב יחסית אך עדיין קשה מאוד.

רואקוטן היא לא תרופה מצילת חיים ושום דבר לא שווה את הסיכון הזה.

תזרקי את המרשם לפח
מסמך word של סיכום תשובותיו של ד"ר דני דרבי
29/04/15 15:09
88צפיות
אני למדתי המון. מקווה שגם אתם.
בנוגע לסירוטונין
29/04/15 16:58
55צפיות
שאלתי אם קיימים מחקרים מעבדתיים המוכיחים את הטיעון שהרמה של הסירוטונין אכן נמצאת בקורלציה עם האוסידי.
תשובתו היתה שזה במחקר.
גם בעבר ולפני שנים שאלתי שאלות כאלה, ולא היתה תשובה ברורה.
לי מספיקה העובדה שבמשך שנים אין הוכחות מעבדתיות המוכיחות טיעון זה לגבי הסירוטונין, כדי להסיק שהטיעון הזה עומד על כרעי התרנגולת (ומסכנה התרנגולת שהוא עומד על כרעיה)
לפיכך גם אני לוקח מסקנות הנשענות על טיעון הסירוטונין, בעירבון מוגבל לכאן ולכאן.
תודה מדהימה!
29/04/15 20:19
38צפיות
בלעדייך לא הייתי מסוגלת לנהל את הפורום:)
º
בכיף שמחה לעזור.
29/04/15 22:28
10צפיות
º
תודה רבה על התשובה המפורטת והמעניינת!
29/04/15 23:20
24צפיות
º
ניב, אני לא בטוחה שד"ר דני דרבי יראה את זה
30/04/15 08:42
27צפיות
º
חחח לא נורא
02/05/15 22:46
2צפיות
עשית עבודת סיכום טובה!
30/04/15 23:03
19צפיות
עברתי והתרשמתי מההשקעה שהשקעת
נראה לי ששכחת לצרף את השאלה ששאלתי בנוגע לסירוטונין אם הוא מוכח רפואית ואת תשובתו שזה מצוי במחקר.
קישור לשאלה
30/04/15 23:06
23צפיות
"ישנם מחקרים מגוונים בעניין"
01/05/15 09:29
16צפיות
זו לא תשובה שמקדמת אותנו לשום מקום, לכן דילגתי.
אוסידי של מילים מאנשים
01/05/15 19:50
32צפיות
מילים מאנשים תוקפות אותי.
זה מחריף, זה משתרש, זה מתחזק. כבר 15 שנים.
הייתי אצל טובי המטפלים. מוכרים וידועים.
הם מדברים על ולא חושפים אותי למילים הפוגעות.
אני מחפשת מטפל שידע לעשות חשיפות בצורה ממוקדת ועם הרגישות הנחוצה והמקצועיות והידע
ושיעזור לי כבר להיפטר מהחרא הזה!
יש לי הרבה מה לעשות בחיים חוץ מלבזבז את הזמן שלי על טקסים!
יש למישהו המלצה?
תודה, אוסי
שאלה מנהלתית (למנהלת הפורום ולאנטיתזה)
30/04/15 09:00
41צפיות
הרגע אני שם לב שאפשר להגיע בהיסטוריה של הפורום רק 25 עמודים אחורה (עד דצמבר 2014)
היכן נעלמו יתר העמודים עד תחילתו של הפורום?
ועוד בירור חשוב:
ניסיתי להיכנס לפורום באמצעות שם המשתמש הנוסף שיש לי (מומי123) כדי לגשת באמצעותו לבלוג על אוסידי, ונתקלתי בהודעה שצריך להחליף סיסמא שאותה ישלחו לאימייל
אבל אני לא בטוח כלל שיש לי גישה לאותו אימייל ישן מאוד
יש לכם מושג מה אפשר לעשות?
בעניין הארכיון תשאל את התמיכה של תפוז
30/04/15 10:25
21צפיות
בעניין הסיסמא, אני מוכנה שתיתן את שלי ואני אגיד לך מה הם כתבו לך.
פתרתי את עניין הסיסמא
30/04/15 14:11
18צפיות
ותודה לך על ההצעה לעזור.
ולגבי הארכיון, נחכה לכהנא אולי יש לה מידע בעניין.
º
אוקיי, מצויין.
30/04/15 15:46
8צפיות
היי רועי
01/05/15 12:03
11צפיות
לצערי אין לי פתרון בנושא זה רק טכנאי תפוז יכולו לענות על זה.
|*|פורומים מקצועיים חדשים|*|
30/04/15 10:56
6צפיות
|קדימה|האם אתה בעל עסק קטן או בינוני וצריך ייעוץ בהתנהלות הפיננסית מול הבנק?
האם אתה מעוניין בהכוונה בנושא גיוס הלוואות מהבנקים או מקרנות שונות לטובת העסק שלך?

|שמאל|היכנס עכשיו לפורום מימון עסקים ותקבל את כל המידע הנדרש!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|מטוס|חולמים על חופשה חלומית באוסטרליה?
מתכננים את מסלול הטיול לניו-זילנד ויש לכם שאלות?

|שמאל|היכנסו עכשיו לפורום טיולים באוסטליה ניו-זילנד ותארגנו לעצמכם את הטיול המושלם!

|שמש|אם תמיד חלמתם על חופשה בסקנדינביה ואתה מעוניינים לקבל מידע על היעד היפה בעולם,
פורום טיולים בסקנדינביה הוא בדיוק המקום בשבילכם!

|שמאל|היכנסו עכשיו לפורום טיולים בסקנדינביה ותתכננו את הטיול שלכם!

|מטוס|מתכננים חופשה חלומית לספרד וזקוקים להמלצות על היעדים החמים?
מתלבטים לגבי מלון או מסעדה בפורטוגל ומעוניינים בהכוונה?

|שמאל|היכנסו עכשיו לפורום טיולים בספרד פורטוגל ותקבלו מידע שיאפשר לכם לתכנן את מסלול הטיול האידיאלי ביותר עבורכם!

|קדימה|אם אתם או בני משפחתכם סובלים מאלצהיימר, אין לכם צורך להרגיש לבד.
פורום אלצהיימר נפתח מחדש על מנת לספק לכם זירה נהדרת לשאול שאלות ולקבל את התשובות המקצועיות ביותר.

|שמאל|היכנסו עכשיו לפורום אלצהיימר ושתפו במה שעובר עליכם:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
מישהו ראה את התוכנית בערוץ 10 על OCD ומערכות יחסים ?
30/04/15 08:51
44צפיות
אם כן, אשמח לדעת, כי אז אני אחפש את זה ב V.O.D.
בבקשההההה תעזרו לי עם זה- המחקר בהשראת סיפור החיים שלי
29/04/15 22:04
41צפיות
היי חברים,
במסגרת סמינר בלימודי פסיכולוגיה, אני עורך מחקר שעוסק בילדים להורים החולים במחלה כרונית, פיזית או נפשית. השאלון מיועד לנשים וגברים בגילאי 18 ומעלה, שלפחות אחד מהוריהם/ן חלה במחלה מעין זו, בהיותו ילד/מתבגר. 
נשמח לשיתוף פעולה קצר במילוי השאלון המצורף, באמת עניין של 3 דק'. 
אני מתחנן לעזרתכם, זה מאוד חשוב לי באופן אישי, מדובר בסוגיה שטרם נחקרה. 

תודה מראש,
ליאור

דברים חכמים ויעילים
29/04/15 16:42
65צפיות
מצאתי בדף הבית שלי בפייסבוק.
( תודה למביא הקישור)
חלקם ישימים יותר בקלות וחלקם לא כל כך קל ליישם
אבל לדעתי חלק משמעותי מהאוסידי נשען על הרגלים אלה
בכל אופן כדאי לפחות לעיין בהצעה ולבחון מה מאלה אפשר ליישם
קבלו
http://www.lifehacks.co.il/דברים-שאתם-צריכים-לוותר-עליהם-כדי-להיו/
בעיה בקישור
29/04/15 16:51
26צפיות
כנראה שיש בעיה בקישור שהבאתי.
בכל אופן, לפתוח את תיבת החיפוש שבאתר הנ״ל ולרשום שם את הכותרת הזו: (בלי הסימנים שלפני ואחרי)
==דברים שאתם צריכים לוותר עליהם כדי להיות מאושרים==
אמנם ההצעה נשמעת יומרנית, אבל לפחות חלק נוגע לחיזוק והחלשת האוסידי
תודה על האתר. יש מאמרים נחמדים. אני רק
29/04/15 17:38
26צפיות
מחפשת מישהו שם לכתוב לו, שהכתבות מלאות בטעויות דקדוק ומעברים מלשון זכר ללשון רבים ובכלל שהכתבות עדיף שיהיו בלשון רבים מלשון זכר. כי גם יותר קל לאישה לקרוא את זה וגם שוויון זכויות !  מה יש...
רועי, בשבילי הקישור היה תקין.
29/04/15 17:48
18צפיות
אגב, מצאתי מקום להעיר להם על טעויות הכתיב והמעבר הרצוי ללשון רבים במקום ללשון זכר.
אגב2, אני השתדלתי במאמרים שתרגמתי עד היום לכתוב בלשון רבים במקום יחיד זכר, ואם התפספס לי בכמה לאורך השנים, אנא העירו לי. אשמח לתקן ולשפר.
בגדול התכנים מצאו חן בעיני
29/04/15 19:41
20צפיות
עברתי אמנם בעיקר על הכותרות וברפרוף על התוכן.
לי הדברים מוכרים, כי מזמן הגעתי למסקנות ״לא מקובלות״ בנוגע למה זה בכלל אוסידי (מסקנות שונות לחלוטין ממה שאומר המימסד)
והרעיונות והעצות האלה תואמים את המסקנות שהגעתי אליהם ושאני מיישם כבר שנים.

(אנטיתזה: מציע לנסות פחות ״לדקדק״ בעניינים שגרתיים בחיי היומיום, כמו שגיאות כתיב ושגיאות התבטאות, כי אוסידי זה הקצנה של דקדוקים למיניהם והקפדות למיניהם, ונטישה מודעת של דקדוקים כאלהבעניינים שבשיגרה, גם בהקצנה הפוכה, יכולה לדעתי להשפיע בעקיפין על האוסידי)
ואם כבר נזכירו כאן את הרמב״ם
29/04/15 19:50
24צפיות
אז נזכרתי בדבריו של הרמב״ם בקובץ דברים הנקראים ״שמונה פרקים״:
בקובץ זה הרמב״ם נותן הדרכות מעשיות לשינויים באישיות.
הוא כותב שם שאם אדם רואה עצמו שהוא נוהג בקיצוניות באיזה עניין אישיותי והתנהגותי, אז כדי לאזן את אותו עניין, עליו לנהוג בצורה מכוונת ומודעת בקיצוניות ההפוכה.
נניח אדם הנוהג בקמצנות יתרה, והוא באמת רוצה לשנות את זה למצב נורמלי (לא קמצנות ולא פזרנות) יהיה עליו לנהוג לתקופת מה בפזרנות מוגזמת.
לאחר אותה תקופה הרמב״ם אומר שזה יביא את האיזון לאדם..
רועי, זה לא חלק מאוסידי. זה המקצוע שלי
29/04/15 20:14
31צפיות
אני קופירייטרית...זה הכל...
º
סליחה סליחה, עכשיו אני מבין!
29/04/15 20:44
14צפיות
º
אין בעיה
29/04/15 22:29
11צפיות
היכרות
29/04/15 17:47
46צפיות
היי. אני גילי. בת 36. גרושה פלוס ילדה מהצפון. סובלת מאוסידי קל המתבטא במחשבות טורדניות. אני מחפשת זוגיות חדשה  ואשמח להכיר מישהו מכאן שסובל מאותה בעיה כמוני.
אז אם יש כזה כתוב לי לפרטי.
האם יש הבדל בין ...
26/04/15 19:49
84צפיות
, למי יש מושג מה ההבדל בין ההגדרה של המושג ocd לסכיזופרניה לא מאובחנת    , הרי בשניהם יש אפקט של רגש גבוהה ובעקבות כך התרופפות אסוציאציות מהירה ולאובססיה  וגורמת לשסע ברגש ,חשיבה ובהתנהגות  , אפשר להגדיר זאת כך וכך , מי צודק  ?
היי
27/04/15 19:41
22צפיות
זה כבר נושא שאפשר להתפלסף עליו המון כי בכול זאת כמה שהם דומים יש שוני בתסמינים לפי מה שהבנתי
חשוב לדעת
28/04/15 08:26
32צפיות
שההגדרות של מחלות/הפרעות הנפש הרגש והאישיות הם לא מדע מדוייק (למרות שהם מתיימרות להיראות כאלה) אלא הם ״בערך״.
הגדרות ושמות אלה אינם מקבילים להגדרות ושמות של מחלות גופניות אשר הם ״יותר מדוייקות״ (באופן יחסי בלבד)
לכן לא פלא שאפשר לראות מאפיינים של הפרעה X אצל מי שהוגדר כבעל הפרעה Y, בדיוק מהסיבה הזו.
תודה על העזרה , אך עדיין יש מישהו שיודע בדיוק ויודע לחתוך
29/04/15 17:38
18צפיות
בוודאות את שאלה , אשמח אם כן , תודה לכם .
חשוב לי לביטוח לאומי
29/04/15 17:43
21צפיות
בעקבות ניסיון לעזרה הפסיכיאטר מתעקש שזה גם זה וגם זה אך אני פוחד כי ההטבעה של סכיזופרניה יכולה לפגוע בעתיד באיזשהיא דרך לדוגמא בעקבות נישואין או בעיה כלשהיא חוקית יהייה את האפשרות לראות פרטים בביטוח הלאומי או שאולי הוא מעביר לקופת החולים או הרווחה על כך , למישהו יש ניסיון על כך .
היי
29/04/15 19:59
12צפיות
בדברייך לא ציינת מה מטרת הבירור, לכן התנסחתי איך שהתנסחתי.
אחרי שקראתי שהמטרה היא לצורכי הביטוח לאומי, אז מדובר במשהו אחר ובתכלית אחרת לדברים.
אז לעניין זה כדאי שתנסי לקבל מפסיכיאטר את האישורים הנכונים לך (כן, לך ולא להגדרות הנמצאות בDSM!)
ולדעתי יש משהו בחשדות שלך בהרבה מובנים
וחשוב גם שתדעי שההגדרות בבריאות הנפש (הרשמיים!) הם לא חד משמעיות (בדומה למה שאמרתי בדברי הקודמים) לכן לא ייפלא שרופא אחד יתן הגדרה X ורופא אחר יתן הגדרה Y.
יש יועץ סוציאלי שאני חושבת שיכול לעזור לך
30/04/15 10:27
12צפיות
שמו בועז ורדי והוא מבין בעניייני הביטוח הלאומי והקצבאות (לא לרק אוסידי). תרצה קישור אליו ?
אמא שלי אמרה בהמשך למצוקה שהייתי בה ועדיין ש"כנראה שזה כתוב"
28/04/15 08:53
66צפיות
האם זה היה מציק לכם ? כי אותי זה קומם. קומם נגדה וקומם נגד היקום.
כי למה שיהיה לי כתוב שמגיע לי לסבול, ומאוסידי ? מה, עשיתי רע למישהו ?

מה דעתכם ? זה היה מקומם גם אותכם ?
זו ״פרשנות״ מקובלת
28/04/15 10:22
39צפיות
בלי להיכנס למשמעות האמונתית פילוסופית של ״כנראה זה כתוב״, אפשר כן להתייחס ל-למה בני אדם משתמשים בהתבטאות כזו.
אנשים בעלי אמונה ש-״יש מנהל לעולם״, מאמינים גם שלא תמיד הניהול ותוצאותיו מובנים לנו או מתקבל על דעתנו ועל הגיוננו.
כמו נגיד שלא תמיד ניהול מערכת גדולה על תוצאותיה תמצא חן בעיני חבר באותה מערכת.
אז ״כנראה שזה כתוב״ מבטא בעצם אמירה שמשמעותה: ״יש דברים שהם למעלה מיכולתנו להבין או לקלוט או להסביר בהגיון שלנו״, שוב בלי להיכנס כלל למשמעות הפילוסופית של מילים אלה.

אל תנסי לרדת למילים אלה עצמם, אלא ראי אותם כהצהרה שאנו בני האדם לא מבינים הכל.
תודה רועי על ההסבר. אני רק רוצה להגיד ש...
28/04/15 11:49
27צפיות
נראה לי שיש הבדל עצום בין "אנחנו לא יודעים למה" לבין "זה כתוב". הם אפילו הפוכים אחד מהשני !
הראשון מדבר על חוסר וודאות והשני על וודאות, כי אם כתוב, אז כתוב. ולך תמחוק....
לא יודעת, לי היה קשה לשמוע את זה. ואני לא מצליחה להפסיק לחשוב על זה, ולא באובססיביות ברמה של מחשבה מטרידה אלא בקטע של אדם מהשורה.
אני מאמינה שגם להורים, בני משפחה או חברים, אם אין לך משהו טוב להגיד פשוט אל תגיד.
אם אתה רואה את הילד/בן המשפחה/החבר או החברה שלך במצוקה, תדבר על החיובי. תדבר על יהיה בסדר, אל תתן פרשנות ללמה יש לו את זה....עדיף שפשוט תגיד שאנחנו לא יודעים למה אבל שיהיה בסדר ושזה יעבור.
התבטאות מקובלת
28/04/15 13:50
24צפיות
ברמות האלה, האמונתיות של מעבר ליכולת ההגיון לתפוס, התבטאות כזו מאוד נפוצה ומקובלת.
לא שבאמת ״יודעים״ מה כתוב שם למעלה, אלא שמאחר והשברים לא ניתנים להסבר הגיוני במונחים ״ארציים״, אז תולים את זה כברירת מחדל, בכך שככה ״החליטו״ שם למעלה וככה כתבו שם.
מה שאת אומרת והטיעונים שלך הם נכונים במונחים ובחשיבה ״מודרניים״, אבל במונחים ובחשיבה מסורתיים זו התבטאות מאוד מקובלת, ושאינה לוקחת בחשבון צורות חשיבה מהסוג שנתת להם ביטוי.
אל תקחי את הדברים מילולית וכפשוטם, תכניסי למשוואה גם את ההסבר שניסיתי לתת, ואולי זה יקהה את העוקץ מהדברים.
º
אוקיי, תודה רועי.
28/04/15 15:08
12צפיות
אנטיתזה היקרה- תאמרי לאמך שהרמב"ם הענק מאוד התנגד ל"מכתוב"
29/04/15 11:29
24צפיות
כפי שציינת. הכתוב מבחינתו זה ארועי הטבע וכו' כמו סיבוב כדוה"א.
כך שאת בחברה מאוד מאוד טובה וחכמה .
יש לרמב"ם מאמרים מעניינים על נפש האדם ומה גורם לבעיות לא ראיתי בהם את גורם ההשגחה הפרטית נהפוך הוא .. באחד ראיתי התייחסות מרתקת למי שיודע לחיות עם ספק ולהיות באי וודאות הוא שיזכה בחיים. (פרשנותו  המקורית מאוד לזמנו)על סיפור הפרדס שהיחיד שיצא בחיים זה שיכל לשאת אי וודאות)
אוקיי, כיף לשמוע שאני בחברה טובה וחכמה
29/04/15 14:25
12צפיות
אז אם כן ההתנגדות או ההתקוממות שלי לגיטימית וראויה לצורך הדיון בלמה יש לי אוסידי שאני סובלת ממנו.
בהקשר של סיפור הפרדס שאתה מספר עליו : אי הודאות היא הגורם המשותף כך אומרים לאנשים עם אוסידי. כלומר אי היכולת לסבול אי ודאות, ובעצם הרצון להיות בשליטה בכל דבר בכל רגע נתון.

תודה דרור
מפגש קבוצת תמיכה ירושלים יום שלישי הקרוב בערב
26/04/15 23:07
45צפיות
מפגש של קבוצת התמיכה בירושלים יתקיים ביום שלישי ט' באייר 28 באפריל,  בין השעות 20:30-23:00.
במפגש מועלים נושאים שונים בקשר ל ocd וההתמודדות איתו
אבל גם כמפגש חברים לצרה, שיותר מכל מקום אחר מבינים אחד את השני .
המפגש באווירה נחמדה אבל כמובן מתחייבים לסודיות מלאה.
המפגש לא עולה כסף למעט 5-10 ש"ח השתתפות בכיבוד.

המפגש ייערך במרכז קל"ע (קבוצות לעזרה עצמית) רח' בר-כוכבא 66, הגבעה הצרפתית, ירושלים  
(לא כדאי להכנס לרחוב בכניסה הראשונה כיוון שזהו רחוב מעגלי ארוך, לכן עדיף להיכנס בכניסה השניה לרחוב - להסבר מפורט אפשר לפנות אלי).
משה 0547-973422

המפגש מתקיים אחת לשבועיים ביום שלישי בערב בשעות 20:30-23:00.
מודיעים כאן בפורום בתחילת שבוע על המפגש.
גם חברי הקבוצה מתל אביב מוזמנים
26/04/15 23:09
37צפיות
היות ובינתיים אתם לא מקיימים את המפגשים בת"א, מוזמנים לבוא למפגש בירושלים.
º
אגב, מדוע לא נפגשים בת"א ?
28/04/15 07:01
21צפיות
הסיבה לפי מה שהבנתי
28/04/15 08:44
57צפיות
לפי מה שאני יודע אין להם מקום כרגע להיפגש בו ,כי אין מי שמוכן להיות אחראי לארגון המקום ואיסוף תשלום למקום.
אצלנו בירושלים המקום בחינם מטעם עיריית ירושלים.
º
אוקיי תודה מה נשמע. ודוקטור Who, האם אכן זו הסיבה ?
28/04/15 09:07
25צפיות
ארכיון הודעות
ד

ד"ר אריה מבר רפואה טבעית

פגישה ראשונה ללא עלות לפרטים נוספים היכנסו>>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים