בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!
OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.

היסטוריה:
את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.
עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז.

מטרות:
בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...
אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.
הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .

מידע:
בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.

כל טוב!

ד"ר אורינג משיב בפורום בהתנדבות אחת לשלושה שבועות. שאלות דחופות ניתן לפנות לפורום יעוץ פסיכולוגי, בו ישנו מענה מקצועי על בסיס קבוע 
מפגשי הפורום נערכים אחת לשבועיים, בימי חמישי בערב. הודעות מקדימות יכתבו בתחילת השבוע.
הודעה חדשה

הודעה נעוצה מפגש פורום בירושלים יום שלישי הקרוב בערב
27/07/14 23:18
30צפיות
מפגש של קבוצת התמיכה בירושלים יתקיים ביום שלישי ב' באב 29 ביולי,  בין השעות 20:30-23:00.
במפגש מועלים נושאים שונים בקשר ל ocd וההתמודדות איתו
אבל גם כמפגש חברים לצרה, שיותר מכל מקום אחר מבינים אחד את השני .
המפגש באווירה נחמדה אבל כמובן מתחייבים לסודיות מלאה.

המפגש ייערך במרכז קל"ע (קבוצות לעזרה עצמית) רח' בר-כוכבא 66, הגבעה הצרפתית, ירושלים  
(לא כדאי להכנס לרחוב בכניסה הראשונה כיוון שזהו רחוב מעגלי ארוך, לכן עדיף להיכנס בכניסה השניה לרחוב - להסבר מפורט אפשר לפנות אלי).

הקבוצה מיועדת לסובלים מההפרעה בלבד. המפגש הוא ללא תשלום למעט השתתפות של 5-10 ש"ח לכיבוד.
לפרטים ניתן לפנות למשה 0547-973422
סליחה שאני שואלת...
28/07/14 09:58
29צפיות
למה דווקא המפגש הפעם דווקא בירושלים אי אפשר במקום יותר קרוב כמו תל - אביב או משהו אחר פשוט קשה להגיע עד לירושלים?
יש גם בתל אביב
28/07/14 21:18
20צפיות
שבוע בתל אביב שבוע בירושלים
ירושלים ימי שלישי פעם בשבועיים
תל אביב ימי חמישי פעם בשבועיים

מפרסמים כאן בפורום הודעה תמיד לפני מפגש
º
אה אוקי תודה
29/07/14 09:04
8צפיות
סליחה שוב ...
29/07/14 09:29
16צפיות
רק רציתי לדעת אם לפי התגובה ששלחת לי זה אומר ששבוע הבא ביום חמישי יהיה מפגש בתל - אביב?
תודה
º
כן
29/07/14 18:00
1צפיות
מחשבות אלימות לא רצויות
29/07/14 12:15
18צפיות
אין בי שמץ של אלימות ומעולם לא היה. 
אמנם בתור ילד ספגתי אלימות "מתונה" מאבא. אך מלבד ללכת מכות עם אחי בתור ילדים, זה לא התפתח ובוודאי לא הפך למשהו שמאפיין אותי
אין לי שום נטייה להכנס לקטטות או לפעול באלימות, אני מאוד יודע להביע בעל פה ולקחת את התסכול שלי למקומות אישיים ולא למקומות של התפרצויות זעם או כעסים קשים. 

יש לי ותק של יותר מעשור בחרדות, כולל אגורפוביה. אבל לאחרונה הדיכאון משתלט ויחד איתו באות מחשבות אובססיביות שהכרתי אמנם מהעבר, אך בצורה הרבה יותר נשלטת. אני אדם גדול ואני חושש להזיק לאנשים מתוך איבוד שליטה. לתינוקות, למשפחה שלי, לאנשים שאולי לא יוכלו להשתלט עליי או לעצור אותי במקרה שזה יתרחש. זה מפחיד אותי מאוד וגורם לי לא לרצות להיות קרוב לאף אחד, גם לא לאמא שלי ולא לאחים שלי ולאחיינים. אני מפחד שאני משתגע כי זה בא במקביל לדיכאון, חרדות ודה פרסונליזציה. יחד עם תקופת הסתגרות ממושכת בבית וללא שום תקווה או ראיה לעתיד, או בכלל סדר אירועים הגיוני.
בגלל שדה פרסונליזציה היא בעצמה חשש מאיבוד שליטה ו"שיגעון", כשהמחשבות באות התחושה היא איומה פי כמה. המלחמה בוודאי לא עוזרת אך לא נראה לי שהיא הגורם, מכיוון שזה התחיל עוד לפניה.

עברתי שנים קשות מאוד, לאחר שכבר הצלחתי להגיע למקום טוב בחיים, שהוא מעבר לאגורפוביה, שהוא עצמאי. הרגשתי שהיה לי ערך בחיים ותחושה שאני שווה משהו. היו לי חברים טובים, הייתי בקשר טוב עם המשפחה, נראיתי טוב, השקעתי בעצמי ולא הייתי תלוי כמו בעבר. רק כשנכנסתי לקשר שבמבט לאחור היה הרסני, הכל התחיל להתדרדר. התחלתי לוותר על עוד ועוד דברים בחיים. התרחקתי מהחברים, התרחקתי מהמשפחה, נשארתי לבד. ועד שהבחנתי בכך כבר כל כך פחדתי לסיים את הקשר הזה, כי ידעתי שאם גם אותה אני שולח הלאה, אני נשאר לגמרי לבד. יחד עם חוסר יכולת לפרגן מצידה ואמירות + התנהגויות שהורידו לי את הבטחון לרצפה וגרמו לי להרגיש חסר ערך לחלוטין...

פחדתי ועשיתי זאת בכל זאת. ועכשיו אני באמת לבד ומסתגר כבר קרוב לשנה, מאוכזב מהמין האנושי, מפחד לסמוך עליו, לא מוצא עניין באף אחד ובשום דבר, לא מתרגש מאנשים, לא נהנה מלדבר איתם או להיות בחברתם ובעיקר מפחד שאני מסוגל לפגוע ללא שליטה באלה שחיים את חייהם בשמחה ובהנאה. אני כן מרגיש מבואס ומדוכא מזה שאני לא מצליח לשמוח ולהנות עם אנשים, לצחוק, לנהל שיחה קולחת כמו בעבר ואשכרה להתעניין ממנה וכו'. זה מדכא אותי, אני בנאדם מאוד חברתי ואחד הדברים שיותר מילאו לי את החיים בתקופת החרדות והאגורפוביה זה שיחות עם אנשים, כל אחד. יחד עם התעניינות והתעמקות בכל מי שנקרה לדרכי. ועכשיו אני מרגיש כאילו איבדתי עניין במין האנושי, כאילו "הבנתי את הקטע שלו" ועכשיו זה כבר לא מעניין אותי. התחושה היא של איבוד תמימות מסויימת שבגללו אולי אני לא אוכל יותר ליצור קשרים בינאישיים ולהנות מהם באמת, או מהחיים עצמם.

המחשבות האובססיביות התפרצו לפני כחודש וחצי, לאחר שנה של דעיכה ודיכאון, עם קשיים רציניים. חשוב לציין שלפני חודש וחצי היה מקרה כזה מאוד קשה של מחשבות שנורא הדאיג והפחיד אותי, כי זו פעם ראשונה שלא הצלחתי להשקיט את המחשבות האלה והן ממש השתלטו עליי. ולאחר מכן עד אתמול זה הלך ודעך ונרגע. כנראה עומס של אירועים והתרחשויות, יחד עם המלחמה והאווירה הכללית, עם עייפות קיצונית, הובילו למחשבות כאלו. 

אני בעצם לא יודע מה אני רוצה מכם, סתם אולי קצת לשתף את התסכול והקושי שלי, את הפחד שאאבד שליטה, שמשהו רע יקרה. אולי לשמוע ממישהו שמכיר את זה מה אפשר לעשות. או סתם לשמוע שזה בסדר ושלא באמת קורה כלום. פניתי לטיפול ואני צריך להתחיל בו בקרוב. רופא המשפחה המליץ לי על ציפרלקס או רמוטיב, למישהו יש ניסיון עם התרופות האלו ויכול להגיד עד כמה זה עוזר, אם לא למחשבות אז לפחות לדיכאון? <שלדעתי אגב, ממנו באות המחשבות>

גם סתם מילים טובות יתקבלו בברכה. 
תודה רבה
היי
29/07/14 14:28
8צפיות
קודם כל ברוך הבא לפורום
המחשבות הללו הן מחשבות טורדניות נטו זה לא אומר שאתה תפגע ממישהו זה רק הפחד הלא הגיוני.
אתה נשמע בן אדם מדהים וחבל לי שבגלל קשר אחד לא מוצלח הירהר לך את הביטחון במין האנושי.
אני מציעה לנסות לשקם את הקשרים עם המשפחה והחברים. למדתי על בשרי מה זה להתנתק מהעולם או שמישהו הופךאותך לכזה קטן בקשר ומהרהר לך את הביטחון.
אני כאן אם תרצה לדבר גם במסרים:)
שמי כהנא
אשמח להמשיך על גבי הפורום, למקרה שזה יוכל להועיל למישהו
29/07/14 14:43
8צפיות
תודה רבה על התגובה

אני לא יודע אם כל האחריות מוטלת על הקשר, אני נוטה לא להאשים את הקשר וגם לא את בת הזוג שהייתה לי. אבל כן מאוד נוטה להאשים את עצמי ולכעוס על עצמי, על כך שהייתי בו במשך יותר משלוש שנים וחלק מהבעיות ראיתי כבר לאחר חודשיים של קשר. גם הכעס והאשמה העצמית לא תורמים בכלום.

בנוגע לעצתך, אני מנסה להתקרב למשפחה אבל כבר מרגיש מאוד בחוץ. כשאני מרגיש יותר מדי התרגשות ויותר מדי אנשים במקום אחד קטן, אני מתחיל לחשוש שאני אאבד שליטה ואפגע במישהו, ויחד עם זאת מרגיש צורך עז להתרחק מכולם ולהסתגר לבד. אני לא חושש לפגוע בעצמי ולכן אין לי מחשבות אובססיביות על כך, אבל גם לא נוטה לפגוע בעצמי. ההעדפה שלי תמיד תהיה כמובן לפגוע בעצמי מאשר לפגוע באחרים, למרות שאף אחד מהשניים לא קורה וגם לא יקרה כל עוד יש לי שליטה על כך. 

אני מודע לכך שהשליטה קיימת, שזה תלוי אך ורק בי, שבעיקר בגלל המודעות הרבה שלי לנושא, אני לא אאבד שליטה ולא אשתגע. אבל החשש תמיד קיים. כי מי יכול לדעת בוודאות שהוא לא יאבד שליטה ולא ישתגע? אף אחד. אני מפחד מזה שאני רוצה להיות רק לבד כל הזמן, כי אני לא אדם עצמאי כל כך ולא אסתדר לבד. אין לי את היכולת להחזיק עבודה יותר משלושה חודשים ולכן גם אין לי את היכולת הכלכלית להחזיק את עצמי ולהרגיש טוב עם עצמי. גם את היכולת לצאת מהבית, לנהל חיים משלי, לפגוש חברים ולהנות ללא פחד, אין לי. והייתה לי את היכולת הזו בגילאים 21-22, גילאים צעירים בהרבה. 

התסכול הוא גדול, גם כשאני מרזה או מצליח לעשות דברים קטנים, התחושה היא שכבר עברתי את זה ואני רוצה חיים מלאים כמו בעבר, לא הצלחות קטנות, כאלה שלא מחזקות את הבטחון שלי ורק גורמות לי להרגיש שהדרך עוד רבה וארוכה מדי, אם בכלל קיימת. 
נפגעתי בעבר מקשרים שהיו ונגמרו, אפילו קשר אחד מאוד משמעותי שהיו מעורבים בו שקרים ופגיעות משמעותיות. אבל אופי הקשר היה טוב הרבה יותר מהאחרון. ולכן אחריו דווקא התפתחתי וצמחתי למקום טוב, לא נפלתי ושקעתי.

אני קצת מרגיש כאילו ביזבזתי את חיי במקומות הלא נכונים, ועכשיו כשאני בגיל אחר, שאמור להיות מקום אחר בחיים, אני מאוד חשוף לשיפוטיות מצד אנשים. אני גר עם אמא שלי, אני לא עובד בעבודה קבועה, אני בקושי יוצא מהבית לבד. ואנשים כן רוצים לבלות איתי. אנשים כן רוצים לבוא ולקחת אותי, לצאת לשבת איפשהו, ללכת למקומות, לדבר. אני חושש מזה, אני חושש מהעולם. סוג של פרנויה שאני מודע לחוסר היגיון שבה.

אני לפעמים אפילו חושש לצאת למרפסת לעשן, כדי שלא יסתכלו עליי. החשש הזה עובר כשאני כן יוצא מהבית ונמצא בחברת אנשים, שם אני פחות מודאג לגבי מה חושבים עליי. אבל התחושה היא שאני במן מקום כזה, ששום צעד קטן לא יספיק, כי אני רוצה כבר להגיע למצב שאני חי בהתאם לגיל שלי ולציפיות של החברה ובעיקר שלי מעצמי. ככל שהמקום שבו זה קורה רחוק יותר בעיניי, ככה גם התסכול שלי גדול יותר והייאוש גדול יותר. אני במן מעגל כזה שאני כבר לא יודע מה לעשות. אני לא מבקש הרבה. אני לא צריך כסף, אני לא צריך בת זוג, אני גם לא בהכרח צריך דירה משלי. אני רק רוצה את היכולת לתקשר עם אנשים, לצחוק ולשמוח קצת *באמת*, מכל הלב.. ולהיות בן אדם קצת יותר רגוע ומחובר, כפי שכבר הייתי בעבר.

וזה לא קורה. אז קשה לי מאוד.
היי
29/07/14 19:45
אני מבינה אותך הייתי באותו מצב. הדרך היחידה זה להלחם בזה בכוח, לנסות בכוח לצאת ולפגוש חברים.
אני אומרת את זה מנסיון.
ק.
28/07/14 22:56
19צפיות
אין לי כבר עצבים לאוסידי הארור איתו אני מתמודד.
למרות שאוליי דיייי "התרגלתי " למצב אך מאוד מאוד קשה לי עם ההפרעה .
שמעתי על פרופסור יוסי זוהר האומנם ?
והיכן הוא מקבל ?
וכמה זה יעלה לי ?
אשמח לפתרונות משמעותיים .
על ליאור כרמי מתה"ש גם שמעתם .?
אשמח לקרוא תגובות
תודה וביייייייייי

הי ק...
29/07/14 09:18
13צפיות
כן אני מבינה אותך גם לי אין כוח לאוסידי הזה ובעיקר מהמחשבות הטורדניות שבאים איתו זה ממש גיהנום מה גם נמאס לי ואני ממש מבואסת ומיואשת ממנו שעדין יש לי אותו ומה יהיה איתי הלאה
מה גם נמאס לי מכל הפחדים והחרדות שמתלווים אליו אופה די
אני לא שמעתי על מי שכתבת אבל אני נמצאת בקבוצת תמיכה נוספת במרפאת גהה עם הפסיכולוג דניאל וכטר כבר שנתיים ויש עליות וירידות ואני חושבת שאני דרך הקופת חולים שלי אז אני לא יודעת איך הולך מטעם התשלום מקווה שעזרתי
ק.
29/07/14 09:39
11צפיות
ראשית .. :: אצייןשאני סובל יותר ממחשבות טורדניות וללא טקסים כמעט בכלל .
במהלך השנים פניתי למרפאת גהה פעמיים ומילאתי טפסים שם ביחידה אך לא יצא מזה כלום ולא יודע למה . 
אני אובד עצות כלפי המצב הקשה הזה . 
אשמח לפתרונות .
תודה מראש 
הי שוב ק...
29/07/14 10:03
10צפיות
גם לי הרוב זה מחשבות טורדניות ופחות בדיקות כי אני מנסה לא לעשות מראש דברים שגורמים לי לטקסים ובדיקות.
הפסיכיאטרסידר לי להיות שם בגהה בקבוצת התמיכה אז אני לא מבינה בזה תנסי לדבר עם הפסיכיאטר שלך
צריך למגר את הטרור שבפנים...
28/07/14 08:08
44צפיות
ואני לא מדברת על עזה. אני מדברת על שלטון הטרור בראש שלנו. האוסידי. זהו  טרור אכזרי שמתנכר לחפים מפשע. לנו ולאהובינו. מנסים מולו נשק (תרופות) מנסים מולו משא ומתן (טיפול קוגנטיבי התנהגותי) ומכנסים קבינט (פסיכולוג) כל שבוע מחדש ואין לו מזור !הוא מרים את הראש כל בוקר מחדש !ואני שואלת, מה צריך כדי להחזיר את השקט ????? איך אני יוצאת מהמצב שנקלעתי אליו ??? ומי אשם ???? ואם זה בכלל משנה...מייחלת לשנים טובות יותר שבו האוסידי מפורז מנשקו ואז יתחיל תהליך השיקום, וכולי תקווה שזה יגיע מהר כי השנים עוברות מהר מדי והנזק גדול מדי.בברכת ימים של שקט ולשלום לכל מי שמכיר את האויב הזה שלי גם אצלו מקרוב.
הי את צודקת בהחלט...
28/07/14 09:49
30צפיות
תודה רבה
מאחלת גם לך ימים של שקט ושלווה נפשית אם אפשר בכלל מהאויב הזה  ומהגיהנום הזה של המחשבות הטורדניות ומהמעשים החוזרים של בדיקות {במקרה שלי} והטקסים האינסופים האלה
אוסידי ארור כרגע מונע ממני מלהפגש עם בחורה ולמצוא
28/07/14 13:17
43צפיות
תעסוקה לקיץ לא פשוט להלחם בו הוא משתמש באזרחים חפים מפשע בתור מגן ויש לו מנהרות ושבילים שמובילות לכל אזור בגופי 
28/07/14 17:05
43צפיות
אתה צודק בהחלט הוא ממש ארור גם ממני הוא מונע לצאת עם מישהו שאין לו אוסידי כמוני שלא לדבר על מסגרת מתאימה בחיי היום יום
º
דרוש כיפת ברזל לאוסידי דחוףף...
28/07/14 18:05
18צפיות
הי...
28/07/14 19:21
23צפיות
אתה צודק במאה אחוז חחח  אשכרה
הי ציפור...
29/07/14 09:22
13צפיות
שלחתי לך תגובה על המסר ששלחת לי למקרה שלא שמת לב יום טוב ושקט
מה שלומכם עם המלחמה?
27/07/14 11:41
40צפיות
איך אתם מרגישים חברים עם המשך המלחמה?
שתפו אותנו.

לשאלתך..
28/07/14 18:57
32צפיות
אין ספק שהאוירה והמלחמה משפיעה למרות 
שלא רוצים לשמוע ולדעת.. 
עצם האוירה .. 
כבר לא פוחד מהזעקות בלשון המעטה . 
שייגמר כבר כי נמאס מהטילים . 
חיים טובים ושקטים לכולנו אמן 
לשאלתך...
28/07/14 19:52
19צפיות
עלי האווירה של המלחמה משפיעה קצת כי הפחדים והחרדות של האוסידי משפיעים יותר סורי
מאידך קצת מפחיד אותי האזעקות שלא אספיק להגיע למרחב המוגן בזמן ודי מפחיד אותי שיפול עלי טיל או הרסיסים שלו מה אגיד שבאמת יהיו ימים שקטים וטובים לכולנו בהמשך אמן סלע
ומאוד עצוב לי שמתים לנו חיילים ופה ושם אזרחים וצר לי מאוד על המשפחות השכולות
וקצת סורי שאני אומרת  מעציב אותי שילדים ואזרחים פלסטינים שחפים משפע נפגעים מאוד קשה עד מוות סורי זו האמת שלי
קשה לי אתה
28/07/14 20:43
23צפיות
כן נגמרת, לא נגמרת, שיחליטו כבר.
אי אפשר לפתוח את הטלוויזיה כי יש חדשות 24 שעות ביממה. אני לא מבין, המגישים לא נחים מתישהו? אי אפשר לשמוע רדיו כי כל שעה תהינה חדשות על זה. באתר YNET זה כבר חוק שמתי שאני לא נכנס, אני אמצא כתבה מעניינת, לא משנה על איזה נושא. אבל לפני כן אני צריך לראות את ההודעות בעמוד הראשי, שבגלל שהם מתעקשים להיות ראשונים זה לפעמים מידע לא ברור. היום, למשל, כשהודיעו על הפגיעה באשכול רק אמרו שיש הרוגים ולא אמרו כמה.
אני לא יודע אם באמת זו המלחמה שמלחיצה אותי או שזה עוד תירוץ לא ללמוד אבל העובדה היא שאני פשוט לא מצליח. היום, למשל, אימא שלי נסעה לסבתא ואבא במילואים אז הייתי בודד לגמרי. מתישהו יצאתי רק בשביל לראות שיש עוד אנשים אבל לא היו הרבה כי מי יוצא ביום חול בצהריים?
שאלה על או סי די
27/07/14 18:32
80צפיות
שלום, האם קיים או סי די הפוך? כלומר אדם שלא ביצע פעולה מסוימת, טרוד במחשבות שבדיעבד לכאורה כן ביצע את הפעולה וחייב לבדוק זאת בכל דרך אפשרית?
היי
27/07/14 19:55
39צפיות
כם זה גם נגזרת של אוסידי היה לי את זה. פשוט לנסות להתעלם מזה כמו בכל מחשבה טורדנית.
אם זה ממש מציק כדאי להתיעץ עם המטפל
היי התחלתי טיפול תרופתי
28/07/14 11:13
30צפיות
באופן עקרוני קיבלתי מרשם לכדורי ציפרלקס 10 מ"ג וקיבלתי מקופ"ח כדורי אסטו 10 מ"ג. אני מרגיש שיפור קטן, אבל כמדומני השיפור היותר משמעותי אמור להיות מורגש לאחר חודש. האם כך למיטב ידיעתך?
בהצלחה !
28/07/14 13:10
23צפיות
לכל כדור ולכל אינדיבידואל לוקח זמן להתחיל להרגיש אחר. אם אתה כבר מרגיש שיפור זה כבר סימן טוב. בהצלחה.
º
נכון , תודה!
29/07/14 09:11
1צפיות
היי
28/07/14 22:14
13צפיות
אינני רופאה למרות הכינוי עדיף לשאול את הפסיכיטאר שמטפל בזה.
º
לקחתי לתשומת לבי ... תודה
29/07/14 09:12
3צפיות
שוכח מילים
28/07/14 14:21
32צפיות
יש לי ocd כבר שש שנים ובזמן האחרון, בזמן שאני מדבר, הדיבור שלי לעיתים נשמע לא ברור ולא מאורגן
ואני גם לעיתים שוכח מילים מאוד פשוטות. אני חש מאוד מתוסכל מכך! מה עליי לעשות על מנת לגרום לדיבור שלי
להיות יותר שוטף וברור? אני פשוט מרגיש כמו איזה ילד מפגר הרבה פעמים.. רציני!
ינראה לי שעדיף
28/07/14 17:49
21צפיות
נראה לי שבמקרה כזה, גם מניסיום שלי, הכי טוב זה לחשוב קצת לפני שמדברים, ואז "לירות" את מה שיש לך להגיד, אבל לפני לנסות לחשוב על איך לקצר משפטים ופסקאות. דבר שיכול אולי גם לעזור זה כדורי הרגעה, תבדוק איזה. קלונקס למשל?
הי בר...
28/07/14 19:27
11צפיות
אולי תנסה/י לכתוב קודם בצד מה שאת/ה רוצה לומר כי לי למשל יותר קל להתבטא בכתב אז אולי גם לך ואז תאמר/י כך אולי תצליח'י לומר מה שרצית/ה ויהיה יותר ברור ושוטף ואם את/ה שוכח מילים חפש אותם במילון או משהו תוסיף לך אותם איפה שכתבת/ה ואז תאמר/י מה שרצית/ה
מקווה שעזרתי
הי שוב בר...
28/07/14 19:33
10צפיות
רק רציתי להוסיף שאני לא חושבת שאתה/ת מפגר/ת אולי זה חלק מהאוסידי אז אל תאשים'ימי את עצמך
אולי זה נורמלי לסוג האוסידי שלך ואולי יעלם עם הזמן אולי תתיעץ/י עם הפסיכיאטר שלך לגבי כדורים מתאימים שיעזר לזה?
מקווה שעזרתי
מה תרצו שיהיה בדור הבא של הפורומים?
28/07/14 13:15
6צפיות
אנו מתחילים בימים אלו  תהליך אפיון ועיצוב מחדש של הפורומים בפרדס ומאוד מעוניינים שאתם תהיו שותפים לו.

כרגע אנחנו ממש בתחילת התהליך ונשמח לקבל מכם הצעות... מה פורום החלומות שלכם?

|שמש| איפה בעיניכם החוזקות של הפורומים|?|  באילו דברים לדעתכם אסור לגעת|?|
|שמש| אילו פיצ'רים חסרים לכם|?| מה לדעתכם כדאי להוסיף|?|

אתם מוזמנים להגיב בפורום פורומים 2015

למה? למה??
26/07/14 17:57
73צפיות
יצאתי כל שבוע בחודש האחרון, אבל תמיד עם הקללה הזאת שלא מגיעה לאף אחד: אחריות. תמיד עצרתי את עצמי אחרי בקבוק אות שניים של בירה ועד שסו-סוף הגעתי הביתה כל ההשפעה נעלמה. אני רוצה פעם אחת לצאת ובאמת לדפוק את הראש כמו שהייתי עושה לפני שנים אבל אני אצל ההורים שלי ואם אני אגיד לאימא שאני רוצה לצאת היא תחטוף קריזה וכשהיא חוטפת קריזה היא אומרת דברים שמעליבים אותי. אז אני סתם מדמיין את עצמי יוצא, מדמיין את טעם הבירה על לשוני ובעיקר מטפח את הפנטזיה הלא ממומשת להזמין גם בקבוק רביעי, חמישי ושישי. תחשבו לבד מה עדיף? לטפח פנטזיות או ללמוד?
זו שאלה רטורית. אתם בטח חושבים שעדיף ללמוד אבל את המוח שלי זה לא מעניין. אני לא מסוגל ללמוד כשיש לי את הפנטזיה הזאת בראש ואני יודע שבלילה אני שוב אירדם במפח נפש.
הי
26/07/14 18:10
30צפיות
גם אני פוחדת מסוג מסוים של אחריות על אחרים אבל יחד עם זאת אני לא מציעה לך להתפרק על אלכוהול כי האלכוהול יכול לגרום לדברים מסוכנים
היי סופר
26/07/14 18:37
28צפיות
יש דרכים אחרות שאולי אתה יכול להתפרק דרכם?
אני לא בטוח
26/07/14 21:20
21צפיות
אולי, אם אני ממש ממלא את הבטן זה יכול להרגיע אותי, או לעשות הליכה.
בן כמה אתה? מה רע בלהתפרק מאלכוהול?
26/07/14 23:33
28צפיות
בן כמה אתה? מה רע בלהתפרק מאלכוהול?
למה אמא שלך לא מסכימה שתצא? ומה הבעיה שתשתה?
תשובה
27/07/14 00:53
28צפיות
אני בן 30 אבל גר עם ההורים באופן זמני. מבחינת אימא שלי, שתייה היא בזבוז כסף.
קללת היום והלילה
27/07/14 02:07
27צפיות
ביום שישי התעוררתי באחת עשרה. אז החלטתי שבלילה הבא אני אהיה גיבור ואעשה לילה לבן. כתוצאה מכך נרדמתי היום מחמש וחצי עד 14:00. משום מה, זה לא מנע ממני להירדם שוב בעשר בלילה בלי ריספונד וכמובן, להתעורר בחצות וחצי. עכשיו אני שוב באותו מצב כמו שהייתי אתמול, מבלה את הלילה בכתיבת מסרים לכאן ולמקומות אחרים.
הי סופר
27/07/14 09:28
23צפיות
לגבי האלכוהול נראה לי שזה בסדר לשתות לעיתים רחוקות אבל במידה ולא להבריז כי זה יכול להוביל לדברים מסוכנים אולי תמלא את הבטן במשהו אחר איזה אוכל שאתה אוהב אבל בריא ושוב במידה וגם לעשות ספורט זה טוב אני עושה זומבה אז אולי כדי שתמשיך עם ההליכות או תלך למכון כושר אולי זה יעזור, ולגבי לישון טוב בלילה גם לי קשה ללכת לישון בלילה בגלל המחשבות הטורדניות ולכן אני שומעת מוסיקה שאני אוהבת כדי להסיח את הדעת ואת המחשבות או הייתי קוראת ספר טוב וכמובן לוקחת תכדור שרשמו לי שמרדים אותי בסופו של דבר איך נשמע לך?
בדיעבד
27/07/14 13:51
16צפיות
הייתי יכול לקרוא. יש לי כמה ספרים מותחלים שמשוועים להימשך. הצרה היא שכל עוד יש לי לימודים על הראש אני רואה בקריאה פרס על הצלחות ולילות לבנים, באופן רשמי, לא נועדו בשביל ליהנות מהם.
אה אוקי...
27/07/14 18:33
15צפיות
חבל סופר ספר זה מאוד טוב ומהנה להסחת דעת מהמחשבות הטורדניות ואפילו שיש לימודים אפשר להקדיש שעה מקסימום בערב לפני השעה לפרק אחד או שניים בספר אבל עדין חשוב כך אני חושבת לקחת את הכדור שרשמו לך אולי הוא עוזר גם להירדם טוב,  ומה עם שאר הדברים שאמרתי לך?
מי שרוצה תמיכה או שמשעמם לו שיוסיף בפייסבוק : לירון לוי עם
27/07/14 15:56
26צפיות
תמונה של ילד קטן בלונדיני ומתולתל, זה אני :)
עליית עמוד ההודעה החדש ב|תפוז|
27/07/14 11:56
5צפיות
גולשות וגולשים יקרים,
היום העלנו את עמוד הוספת הודעה החדש בכל הפורומים :-)

העמוד החדש כולל:
- עורך חדש בעמוד ההודעה שיאפשר הדגשת טקסט, לינקים, גדלי וצבעי פונט שונים.
- העלאת מספר תמונות  / סרטוני וידיאו / קבצים אחרים להודעה אחת.

בכל עניין (טכני או כללי) ניתן לפנות אלינו בשרשור המיועד בפורום משוב, במסר ל"הנהלת הפורומים" או למייל forums@tapuz.co.il.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

המלצה על טיפול
24/07/14 15:01
87צפיות
היי,
מישהו היה בטיפול ויכול להמליץ?
כרגע דיברתי עם פסיכולוגית בשם תמר הרן
וגם עם מכון טמיר
מישהו ניסה אחד מהם? או מקום אחר במחיר שפוי?
אשמח להמלצות:)
אני כרגע במכון טמיר
24/07/14 19:40
54צפיות
עם פסיכולוג בשם אלי..
בחור נחמד..עזר לי קצת לא יודע כמה באמת הצלחתי בטיפול..אפשר לומר חלקית
השאלה היא מה עדיף-
26/07/14 09:37
32צפיות
מכון שעובד עם CBT ויש שם צוות רב שאני בטוחה שעושים השלמות, קורסים ומתייעצים אחד עם השני, אך ההכשרה שלהם היא לרוב של תואר שני בעבודה סוציאלית.
או שמא עדיף ד"ר לפסיכולוגיה קלינית- אך אני לא יודעת מה טיב העבודה שלה עם CBT (כשדיברתי איתה היא אמרה שהטיפול הוא אינטגרטיבי- דינמי בשילוב עם CBT)
המחיר הוא אותו מחיר.
מה אתם חושבים?
אני נמצא
27/07/14 09:57
20צפיות
אצל ליאור כרמי בתל אביב
ממליץ מאוד מאוד
הי פרפרית
27/07/14 10:23
28צפיות
אני לא יודעת אם זה יעזור לך אני נמצאת בקבוצת תמיכה במרפאה של גהה עם הפסיכולוג דניאל וכטר שהטיפול שלו הוא טיפול קונגטיבי - התנהגותי משהו כזה ואני חושבת שזה דרך הקופת חולים שלי אז אני לא יודעת איך זה הולך מבחינת תשלום
מחשבות ודחף מיני מבולבל
25/07/14 13:07
69צפיות
יש לי שאלה :
היה לי תסמין מסויים ,
שאני נמצא ליד אמא שלי כמו דחף מהיר כזה ומבולבל משולב עם מחשבה ,של קיום מין איתה,אני לא ממש מקבל תמונה של המין,אבל זה דחף מבולבל ומהיר מאוד.
האם מישהו מכיר את זה ? ולדעתכם זה חלק מOCD?
היי לירון
25/07/14 16:01
48צפיות
זאת רק מחשבה טורדנית אל תתרגש זה מהאוסידי. זה לא אומר כלום.
זה סתם כזה
26/07/14 23:39
32צפיות
זה אפילו לא או סי די זה יכול לקרות לכל אחד , זה סתם מחשבה. אל תייסר את עצמך
שלום שוב
25/07/14 17:26
69צפיות
הי אני סי ואני פוחדת לזרוק פסולת המחשבות הטורדניות מביאות אותי לחשוב שיש משהו חשוב ויקר בה ואני לא מסוגלת לזרוק יש מישהו עם אותה הבעיה
26/07/14 20:47
21צפיות
אני בת 28 ומפ"ת יש עוד מישהו מהאזור
סליחה שלום שוב
25/07/14 18:15
88צפיות
הי אני סי ואני פוחדת לזרוק פסולת המחשבות הטורדניות מביאות אותי לחשוב שיש משהו חשוב ויקר בה ואני לא מסוגלת לזרוק יש מישהו עם אותה הבעיה
היי סי
25/07/14 19:06
44צפיות
ברוכה הבאה לפורום:)
לי יש גם את הקטע הזה כשאני מארגנת חשבונות וטפסים וצריכה לקרוע ולזרוק אותם ואז אני חוששת שאיזה מידע חשוב יאבד שם.
אבל בעיקרון אני מנסה להתעלם מזה וממשיכה הלאה. נ.ב- אני מפתח תקווה:)
תודה
25/07/14 19:38
30צפיות
זה לא בדיוק ככה אני פוחדת מנייר ולא רוצה להתעסק עם ניירות של אחרים מחשש לאבד אותם או שיקרה אסון פטאלי בגלל הטעות שלי או שיפלו לידיים לא נכונות ואת הניירת שלי אני גורסת ושמה בצד שמישהו אחר יזרוק ואני לא מצליחה להתעלם אני פשוט לא זורקת ושמה בצד שמישהו אחר יזרוק
שאלה
25/07/14 20:14
27צפיות
בת כמה את דוקטור הו, כמה זמן את מנהלת את הפורום הזה את מכירה את כולם?
היי
25/07/14 20:29
25צפיות
אני בת 30 שנה הבאה. אני מנהלת את הפורום נראה לי כשנתיים פלוס אם אינני טועה:)
לא אני לא מכירה את כולם רק פה בפורום:)
תשובה
25/07/14 20:34
27צפיות
כן איזה יופי שיהיה מזל טוב ברור בפורום התכוונתי אם את מכירה את כל מי שבפורום הזה
25/07/14 20:43
21צפיות
תודה:) אני מכירה חלק אבל מעולם לא נפגשתי פנים אל פנים את מוזמנת לדבר איתי במסרים:)
תודה
25/07/14 20:51
24צפיות
בסדר כבר שלחתי לך שם הודעה
הלוואי שאלו היו הצרות שלי
25/07/14 23:04
36צפיות
סליחה אם אני מזלזל, אבל הלוואי שזה היו הצרות שלי.
תחשבי שמקסימום יש משהו חשוב, מה כבר יקרה. אני הרבה פעמים זורק דברים חשובים, לפחות יש לי סדר
הי
26/07/14 09:43
33צפיות
בסדר אתה לא מזלזל כל אחד שיש לו אוסידי עם הצרות שלו אז אחר ששומע אותו אומר הלוואי וזה יהיה הצרות שלי ולא מה שיש לי אבל תאמין לי מפחיד אותי לחשוב שזה חשוב ויקר וזה יאבד לבן אדם והוא לא יראה את זה שוב וזה יהיה בגללי או שזה יגרום לאסון נורא בגללי או שזה יפול לידיים לא נכונות וישתמשו בהם לרעה על הבן האדם שנאבד לו בגללי לא רוצה שזה יהיה בגללי אז זה ביא אותי לחרדה גבוהה

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה