בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!
OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.

היסטוריה:
את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.
עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז.

מטרות:
בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...
אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.
הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .

מידע:
בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.

כל טוב!

ד"ר אורינג משיב בפורום בהתנדבות אחת לשלושה שבועות. שאלות דחופות ניתן לפנות לפורום יעוץ פסיכולוגי, בו ישנו מענה מקצועי על בסיס קבוע 
מפגשי הפורום נערכים אחת לשבועיים, בימי חמישי בערב. הודעות מקדימות יכתבו בתחילת השבוע.
הודעה חדשה

מחשבות ודחף מיני מבולבל
25/07/14 13:07
יש לי שאלה :
היה לי תסמין מסויים ,
שאני נמצא ליד אמא שלי כמו דחף מהיר כזה ומבולבל משולב עם מחשבה ,של קיום מין איתה,אני לא ממש מקבל תמונה של המין,אבל זה דחף מבולבל ומהיר מאוד.
האם מישהו מכיר את זה ? ולדעתכם זה חלק מOCD?
ocd עם הבת זוג
23/07/14 22:23
63צפיות
אז אני בקשר עם מישהי כמעט שנה
ואחרי חודשיים שהייתי איתה גיליתי שהיא היתה עם הרבה גברים לפני..וכמה היו בקטע ממש שנוגד את הערכים שלי
ואז נפלו עלי כל המחשבות וכל השאלות של מה היה ואיך היה..ושם גיליתי שיש לי ocd
הלכתי לטיפול פסיכולוגי שעזר לי להתגבר על השאלות והאישורים..כי נהיו לי השוואות עם כל אלה שהיו לפני
עכשיו אני כבר לא שואל ולא מבקש אישורים אבל המחשבות משגעות אותי!!
אני לא מצליח שניה לא לחשוב על מה שהיה..ואני יודע מה היה הכל הכל..לפרטים! כי היא סיפרה לי
אני לא מצליח להתנתק מזה וכבר שנה אני ממש סובל אבל היא בחורה טובה
אני מצד אחד לא רוצה לעזוב אותה, אבל מצד שני כמה אני יכול לסבול? אני לא מתפקד בעבודה..אני קם בבוקר עם כאבים בחזה
שאני שוכב איתה אני מרגיש שיש עוד בחדר..ככה שאפילו מיחסי המין אני לא מצליח להנות רב הזמן
אני גם לא יודע אם אני יעזוב אותה זה יעבור לי..אני עד כדי כך בפנים
החברים אומרים לי שנכביתי והייתי פעם בחור שמח..מה שנכון
אני ממש לא יודע מה לעשות! רציתי לשתף ואם למישהו יש עצה או תגובה אני אשמח לשמוע
היי דניאל
23/07/14 22:50
32צפיות
אינך יכול לשנות את עברה של הבחורה. אני מציעה שתקח אותה לשיחה ותספר לה מה אתה חש. ביחד תגיעו לפיתרון משותף. אני מציעה להתיעץ גם עם המטפל שלך על הנושא. אסור שתגיע למצב שאתה כבוי מבחינה ריגשית, זה לא הוגן לא כלפיך ולא כלפיה.
דוקטור הו
23/07/14 23:01
29צפיות
אנחנו מדברים על זה מהיום שזה התחיל..אני לא שומר בבטן.
אני אמרתי לה מלא פעמים שזה ממש מפריע לי ושאני לא יכול עם מה שהיה
הכל מזכיר לי את מה שהיה..הכל מכעיס אותי..ואף פעם לא תכננתי לצאת עם בנות מהסוג הזה זה היה קו אדום
אני לא יודע אם זה בגלל האוסידי אני כ"כ מתבאס או שבמילא הייתי מתבאס והאוסידי רק מעצים את זה
בכל אופן אני לא אוהב לוותר..לא לאוסידי כזה או אחר
אבל זה נראה כמו מלחמה אבודה
היא יודעת את מה שאני מרגיש..אבל היא אוהבת אותי מאד ומחכה שאולי יום אחד זה יעבור
היא עם היד על הדופק מתי אני אתייאש ואלך
זה לא פייר והיא בוכה המון..אבל אני גם סובל ולא יודע מה לעשות
אין לנו שום פיתרון...והמטפל לא הצליח להעביר לי את זה
היי
23/07/14 23:34
17צפיות
אולי תנסו ללכת ליועץ זוגי?
דוקטור
23/07/14 23:40
20צפיות
את מנסה לעזור לי בקטע של הזוגיות
אבל יותר מפריע לי המחשבות והאוסידי..זה ממש גורם לי לסבול
אני עכשיו בכלל מפחד מקשרים בגלל כל זה..ממש טראומה
מצב בלתי נסבל
רק שיפסיקו המחשבות כאילו
תמיכה גם יכול להיות נחמד
23/07/14 23:36
28צפיות
ממש ממש קשה לי ובאתי לשתף
התשובה היא ממש טכנית..אין לי תלונות חס וחלילה אבל לפעמים בנאדם צריך גם תמיכה שהוא לא לבד במערכה
כי ממש קשה לי אני ממש חשבתי לסיים עם החיים האלה..רק מלחשוב על לחיות עם האוסידי הזה זה משהו בלתי נסבל
היי
24/07/14 13:15
18צפיות
אני מצטערת אם נראה שעניתי תשובה טכנית אני באמת מצטערת התכוונתי רק לטובה.
בוואדי שאתה ראוי לקבל תמיכה ואני כאן אם תרצה לדבר או כל דבר אחר.
לאוסידי יש המוון טיפולים רק צריך לבחור:)
אני כרגע מטופל
24/07/14 19:45
10צפיות
טיפול סיביטי
אבל הסיכולוג לא מתמקד במשהו אחד..זה כאילו הוא מנסה לעצור נחל עם האצבע
פעם זה ההורים אשמים במה שאתה מרגיש
פעם זה תנסה מחשבות אלטרנטיביות מלאכותיות
פעם זה תנסה להוציא רגשות
לא יודע מה נסגר אני כבר מבולבל
בכל אופן..סיביטי.
אבל עדיין...לא מצליח להתגבר על זה
היי
24/07/14 21:21
3צפיות
אם המטפל לא נראה לך ולא עוזר שווה לקחת חוות דעת שניה ממטפל אחר.
טיפול באוסידי זה לא קל אבל יש מטפלם טובים בארץ, אני יכולה להמליץ לך על הפסיכיאטרית שלי.
אני אשמח לקבל המלצה
24/07/14 21:31
6צפיות
הבעיה שאני לפעמים קצר בכסף..אז עדיף משהו לא יקר מדי
אבל לשמוע לא עולה
היי
24/07/14 23:09
3צפיות
הפסיכיאטרית שלי עובדת בבריאות הנפש כך שזה בחינם
הטלפון של המרפאה הוא:
03-5151111
תבקש את דוקטור טטיאנה פומרנץ
מצטער שאני חופר אבל
24/07/14 19:58
19צפיות
מישהו פעם חווה מחשבות על רגשי נחיתות ועל הרגשה שמישהו יותר טוב ממך
מישהו יודע איך מתמודדים עם הדבר הזה..זה לא נותן לי מנוחה
זה ממש מחרפן ואיך שאני לא עונה לעצמי בראש הראש מנצח בזה שאני פחות טוב
חשתי כך
24/07/14 20:29
9צפיות
אבל זה עיניין שעובר. אל תוותר לעצמך אתה בן אדם מיוחד:)
תודה על ההקשבה
24/07/14 21:16
5צפיות
רק אתמול גיליתי את הפורום
וכבר שנה אין לי עם מי לדבר
זה כיף לדעת שיש עם מי לדבר ומתייחסים..אז תודה :)
חושבים שמה שיש לי קל? אני מתערב שאם
24/07/14 16:06
44צפיות
מישהו אחר היה צריך לשאת את מה שאני נושא  הוא היה מתאבד בשניות בלי לחשוב פעמיים אפילו, אז שהמטפל שלי לא יגיד לי להתגבר כי הוא היה ממזמן מתאבד אם היה חווה את מה שאני חווה אז שלא יבלבל לי את השכל
אל ייאוש !
24/07/14 17:11
17צפיות
מחשבות כאלה בטח שלא טובות לך  עם כל הקושי שאתה חווה
תמיד יש דרך החוצה ! הכל מלחמה וכוח רצון . אני יודע שזה ממש קל להגיד אבל זה הדבר הנכון לעשות ... להיות כמה שיותר חזק בטח שלא להתייאש . אם תשתף פה מהן האובססיות שאתה לא יכול להתגבר עליהן אולי למישו יהיה משהו נכון או מעודד להגיד .

היי ציפור
24/07/14 18:59
14צפיות
גם אני בזמנו אמרתי את אותו משפט. אל תדאג הזמן מסדר הכול ואוסידי הרבה פעמים זה כמו גל הוא הולך וקטן.
º
תודה לכם, דוקטור יכולה להוסיף אותי לפייסבוק?
24/07/14 19:06
11צפיות
זה בדיוק מה שאני מרגיש
24/07/14 19:42
12צפיות
גם אנשים שאומרים לך זה שטויות מזה הכל בראש
אני מת להעביר להם את התחושה הם דופקים לעצמם כדור בראש באותה שניה
המלצה על טיפול
24/07/14 15:01
24צפיות
היי,
מישהו היה בטיפול ויכול להמליץ?
כרגע דיברתי עם פסיכולוגית בשם תמר הרן
וגם עם מכון טמיר
מישהו ניסה אחד מהם? או מקום אחר במחיר שפוי?
אשמח להמלצות:)
אני כרגע במכון טמיר
24/07/14 19:40
15צפיות
עם פסיכולוג בשם אלי..
בחור נחמד..עזר לי קצת לא יודע כמה באמת הצלחתי בטיפול..אפשר לומר חלקית
לכל בעלי האוסידי העמיד, שאני אחד מהם אני
24/07/14 19:14
29צפיות
חושב שמה שאנחנו צריכים לעשות זה ללכת הכי רחוק על סיביטי ולהתמיד ולראות לאן זה מביא אותנו ודברים אחרים שבלתי ניתן להתגבר עליהם לעקוף אותם או ללמוד לסבול אותם בשקט כי לנו יש בעיה האוסידי עמיד בפני סיביטי לפעמים אז ננסה לתת לו מנה גדושה של סיביטי ממושך מאוד ורק אם זה לא יעזור נפנה לעקיפות או להשלמה עם המציאות אם אי אפשר לעקוף
WTF יש אובססיות שאני לא יכול מולן
24/07/14 15:50
15צפיות
מה נסגר עם זה יש דברים שכמה שאני לא אנסה לגבור עליהם אני לא מצליח... מה נסגר
WTF יש אובססיות שאני לא יכול מולן
24/07/14 15:46
12צפיות
מה נסגר עם זה יש דברים שכמה שאני לא אנסה לגבור עליהם אני לא מצליח... מה נסגר
העברת המיקוד
23/07/14 12:57
35צפיות
כבר הרבה זמן שאני מרגיש שהOCD הוא רק תוצאה של דבר אחר ואינו עומד בפני עצמו.
אני מרגיש שהדבר המוכר בכינוי OCD, הוא תוצר של רגישות גבוהה.
הוא לא ״מוצר״ פרטי העומד פני עצמו אלא תוצר של רגישות גבוהה.
יותר ויותר אני מעביר את ״ההתעסקות״ שלי מהתעסקות בocd, להתעסקות ברגישות, והתחושה שזה ככה, הולכת ומתחזקת וגם מקבלת הרבה תימוכין.
מעניין לדעת אם יש שותפים לתחושה זו?
הטענה במאמר מעולה אחד היא
23/07/14 14:36
34צפיות
שהמערכת מגיעה למצב של עומס יתר, והאובססיות הן מנגנון חירום שעוזר לנו להתמצא בשטח ולהמשיך להתניע תהליכים מחשבתיים שאיבדו כיוון ברור.
למה אני מתכוון בדברי?
24/07/14 07:19
13צפיות
הגעתי למסקנה הולכת ומתחזקת שתופעת האוסידי (אולי רק חלק ולא הכל) היא תוצאה של רגישות אישיותית גבוהה.
כמו נגיד שאדם שהעור שלו רגיש מאוד לשמש אז הוא עלול לסבול בקלות מכוויות ומכות שמש, אבל אלה לא עומדים בפני עצמן, אלא הם תוצאה של העור הרגיש:
המסקנה הזו מביאה אותי להתייחס לאוסידי אצלי במבט אחר ממה שהתרגלתי.
אני יותר מתייחס לרגישות שמתבטאת לא רק בתופעת האוסידי, אלא גם למשל אני יכול להגיע בקלות לתחושת היפגעות מדברים שאומרים לי, מהתרגשות ביתר קלות, ממצב של ״התכווצות״ במצבים  כנ״ל ועוד.
שינוי ההתמקדות, מוציא את העוקץ מהאוסידי, ומעביר את זה לדבר רחב יותר שיש לו השלכות לא רק שליליות, אלא גם חיוביות, ומעביר את תפיסת הדברים לפרספקטיבה רחבה יותר.
מעניין לדעת אם מישהו הגיע למסקנה כזו?
אולי נכון אבל לא יקדם אותך הרבה מול האוסידי
24/07/14 09:30
19צפיות
אני גם חשבתי על כך וחשבתי על עוד הרבה דברים שכנראה חלקם נכונים אבל בתכלס ולאחר זמן זה לא קידם אותי מול האוסידי. הגישה שדי שייכת לעבר שמסבירים ממה נובעת בעיה ומחטטים (עד החיטוטים של פרויד שלפי מה שהבנתי בעצמו סבל מאוסידי) לא כל כך יעילה היום בטיפולים אלא די מקבעת את הבעיה (זאת לפי פסיכולוגים וספרים שקראתי וגם נוכחתי מנסיוני). אתה בכל מקום כנראה תכין עצמך לאוסידי עקב ההבנה של הרגישות. מצבי מאוד מאוד השתפר בחודשים האחרונים אודות לטיפול אחד בלבד והוא החשיפה ומניעת התגובה שעשו לי בבן שמן . בתחילה אמרתי שאין מצב בעולם שאני יעשה זאת .אתה עומד מול הדחף המטורף הזה  שהוא טראומתי עבורנו זמן רב ככל הניתן ועושה עוד ועוד חשיפות זה נראה לחלוטין בלתי אפשרי אבל אתה מבין שכל הדיבורים ,התובנות והתאוריות היו בזבוזי זמן.
עמידה אחת כזאת והעלאת הדחף להגיב ומניעת התגובה שווה יותר מכל התאוריות מאחר ואין שום הגיון באוסידי ואתה מצליח להבין את זה רק אחרי חשיפות!
אחד המטפלים בעת עימות חיובי בינינו אמר לי אתה יכול להסביר לעצמך כמה שאתה רוצה כדי לכסות על העובדה שאתה פשוט מפחד. צודק.
מה שנכון לך לא בהכרח נכון לי
24/07/14 12:58
9צפיות
מאין לך שזה לא יקדם?
אני דוקא מרגיש שכן.
אתה יכול לספר על מה נכון לך, אתה לא יודע מה נכון לאחרים.
דבר שני, האוסידי אצלי לא מציק במיוחד ביומיום,  ודוקא הבנה כזו ממסמסת את הצדדים ״הדמוניים״ שבאוסידי, כאשר אני מבין שההסתכלות עליו היא מכיוון נכון יותר.
החשיפה ומניעת תגובה, זה לא הדבר שדיבר אלי כבר מזמן מזמן.
מי שזה (הcbt) עוזר לו, אדרבא ואדרבא, אבל לי וגם להרבה אחרים דבר זה (cbt) לא ממש עזר.
מה שאמרתי אינו נבירה אחר סיבות (כמו למשל שטוענים שהסרוטונין הוא הסיבה) אלא ראיה נכונה יותר, מאוזנת יותר וראיה נכונה עוזרת ״להיערך נכון״ מול זה, לסלק את הדמוניות (במשמעות הפסיכולוגית של המילה) שמצטיירת בו, ולראות את זה כדבר טבעי יותר, וככה מרגישים שמולנו לא נמצא איזה שד, אלא מצב טבעי, כמו שאדם עם עור רגיש לא ייבהל מכוויות בעור כי הוא יודע את סיבתם.
כמה זמן זה כבר עוזר לך?
24/07/14 13:13
8צפיות
ובאיזה אופן (אם כמובן תוכל לפרט)? בעיית הספק אצלנו מעלה שאלות בהמשך על כל סוגיה. יש תחומים שזה טוב, לא בטוח באוסידי (אני חושב שלעיתים רצוי ונכון לקבל דברים מסויימים). כמו שכתבת בעבר שקבלת הבעיה טובה והבנתי שהתכוונת פשוט לחיות איתה ולהיכנע לה בהסכמה, אכן מורידה בתחילה את התנגודת אולם לא משפרת בהמשך את האוסידי . יש לשלב נכון. לקבל את הבעיה את המחשבות התגובות הפנימיות וכו' אולם לא להגיב בטקסים ובמניעות
אובססיה לבן זוג
23/07/14 14:29
44צפיות
שלום לכולם,
אני בת 25, עם אוסידי מאז שאני זוכרת את עצמי..
בערך בגיל 14 גיליתי מה זה, דרך האינטרנט.
לא זכור לי שהטקסים היו על מנת להפיג חרדה מסויימת, אלא פשוט תמיד הרגשתי שאני חייבת לעשות אותם.
אחרי שגיליתי מה מקור הטקסים, הצלחתי להפחית אותם משמעותית.
כיום כמעט ואין לי טקסים, איכשהו הצלחתי להגיד לעצמי שזה לא הגיוני.
יחד עם זאת- יש לי עדיין מחשבות בלתי פוסקות.
בתקופות רבות בחיים הייתה לי דמות שהייתי קצת אובססיבית אליה. כשהייתי צעירה יותר זו הייתה שחקנית מפורסמת, בהמשך זו הייתה המנהלת שלי בעבודה.
יכול להיות שהיו עוד כמה בדרך.. אני לא יודעת איך אבל איכשהו מתישהו האובססיה אליהם עברה.
כיום אני מרגישה מאוד אובססיבית לבן זוגי. אני משתדלת לא להראות את זה יותר מדי.
אבל אני כל הזמן מרגישה צורך להיות בשליטה, לדעת איפה הוא ומה הוא עושה ועם מי הוא נמצא.
עכשיו הוא בחו"ל לחודשיים וחצי ואני מרגישה שזה ממש מעיק עליי.
בודקת מתי הוא היה מחובר בווטסאפ, תוהה למה הוא התחבר ולא שלח לי הודעה, חושבת עם מי הוא נמצא..
אני כבר ממש משתגעת מכל המחשבות.
לאחרונה צצו לי מחשבות על בגידה ונהייתי קנאית בטירוף- הוא שם לב לזה ואמר לי שאני חייבת להירגע בעניין הקנאה.
לצערי אני לא יכולה להרשות לעצמי טיפול כרגע, אבל אתמול ראיתי כמה סרטונים ביוטיוב שעזרו לי קצת.
אני חושבת שהטקסיות שלי מתבטאת בזה שאני בודקת כל הזמן מתי הוא התחבר בווטסאפ ושולחת לו הודעות על מנת לקבל חיזוקית ולהירגע- יכול להיות?
בכל מקרה, החלטתי לנסות להיות חזקה ולא לבדוק מתי הוא התחבר לאחרונה ולא לשלוח לו הודעות אלא לתת לו ליזום.
חשוב לי לציין שכשאני נמצאת עם הרבה אנשים (בעבודה או ביציאות עם חברים) אני כמעט לגמרי נרגעת
אבל כשאני לבד זה צף לי.
עכשיו אני במבחנים ואני כל היום בבית לכן מאוד קשה לי עם המחשבות.
אשמח לשמוע עצות ולקבל קצת תמיכה
תודה,
פרפרית
מכיר את זה .
23/07/14 15:55
20צפיות
אני לא חושב שזה קשור ל OCD  אלא לחוסר ביטחון עצמי ... אבל אני לגמרי לא בטוח .
גם אני הייתי אובססיבי למישהי אבל זה היה בגלל שתמיד ניסיתי להרשים אותה כשרציתי אותה ומרוב שניסיתי להרשים אותה אז היה נורא חשוב לי מה היא חושבת עליי יותר מכל אדם אחר וזה מה שיצר את האובבסיה כלפיה . תמיד לנסות לרצות אותה ותמיד להיפגע מדברים שהיא עושה למרות שבפועל הם שטותיים - מדברת עם מישו אחר וכדומה .

שוב , אני לא מבין גדול אבל אני לא חושב שזה קשור לOCD כמו שאובססיה של אנשים היא לא תמיד בהכרח  OCD . אבל תנסי להפחית בלי קשר את ההסתכלויות בוואטס אפ כי גם ככה זה יעשה לך רק טוב =]
היי ותודה על התגובה.
23/07/14 17:21
10צפיות
יכול להיות שיש כאן גם מרכיב של חוסר בטחון בזוגיות.
אולי זה שילוב של השניים..
כי אני חושבת שאני מוטרדת במחשבה הזו והיא מעסיקה אותי הרבה מעבר לאדם נורמלי.
היי פרפרית
23/07/14 20:03
10צפיות
אהבתי את הכינוי שלך:) ברוכה הבאה לפורום.
אובססיה בין אם היא נובעת מאוסידי ובין אם לא היא לא דבר טוב. אני מציעה כשהבן זוג חוזר פשוט לדבר איתו על זה.
להסביר לו שאת אוהבת אותו ויש לך בעיה שנקראת אוסיד ותפרטי. הכיי חשוב זה כנות, במקום שהוא לא יבין מה קורה ולמה את מקנאה לו כך.
לא ייאמן, זה החזיק בדיוק יום:(
24/07/14 12:42
9צפיות
אתמול הצלחתי יום שלם להשאיר את זה בגדר מחשבות ולא לבדוק ולחפש.
היום כבר נשברתי, בדקתי מתי הוא התחבר בווטסאפ, התחלתי לחפש בפייסבוק אנשים שיכול להיות שנמצאים איתו שם ואולי הם העלו איתו תמונות..
וואו.
נוראי.
זה סתם גרם לי להרגשה רעה כל ההתעסקות הזאת ולעוד מחשבות של "עם מי הוא נמצא" "אולי יש שם בחורות יותר יפות וחמודות ממני".
איך יוצאים מהמעגל הזה?
מפגש בת"א ביום חמישי בערב
20/07/14 20:36
47צפיות

ביום חמישי  24.7.14 יתקיים המפגש הדו שבועי שלנו וכולם מוזמנים.

המפגש יתקיים בכתובת:
השל סנטר
רחוב נחלת בנימין 85
קומה 2 (במעלית)
תל אביב

נפגשים בשעה 20.00  עד 22.00 ואולי קצת יותר.
אבקש לנסות להגיע בזמן.

המפגש מיועד רק לאנשים שיש להם OCD ולא לבני משפחה וחברים.

כל אחד יכול להצטרף, גם כאלה שלא היו במפגשים קודמים.

הקבוצה היא שלנו, לתמיכה ועזרה הדדית ואין הנחיה של מישהו מקצועי.

עלות המפגש 5 ש"ח למשתתף, ומי שיכול מביא במבה או בקבוק שתיה וכאלה (דבר אחד).

אדגיש, ואנו מדגישים זאת גם בתחילת כל פגישה, כי אנו מתחייבים ומחויבים לסודיות וכל דבר פרטי שנאמר במפגש נשאר חסוי.

יום טוב
תמי

הלופ העכשווי
23/07/14 15:53
24צפיות
צריך לטפל בעניין הצו שנשלח לי למילואים בספטמבר. אני צריך את אבא בשביל זה אבל הוא בעצמו במילואים מהבוקר עד הלילה ויישאר שם עד שהמלחמה תיגמר. אז שתיגמר כבר, לעזאזל! למרות שאנחנו כבר בתוך עזה הם ממשיכים לירות רקטות לאן שהם רק רוצים, כולל לנתב"ג, כך שמבטלים טיסות לארץ. משחקי הבית שלנו בספורט נערכים בקפריסין וניל יאנג ביטל את ההופעה שלו בארץ, וכמוהו עוד כמה להקות ואמנים. אני לא מדבר על אלה שהם נגד ישראל. אלה, מבחינתי, שלא יבואו. אני מדבר על אלה שלא באים כי מסוכן. החמאס הצליח, עם הרקטות שלו, להפוך את כל הארץ למסוכנת. למה אי אפשר לעצור אותם, לעזאזל? אני מבין שאי אפשר לכבוש את עזה מחדש כי גם ככה נהרגו כבר יותר מדי חיילים. למה אי אפשר פשוט למחוק אותה מהאוויר?
כשכתבתי על פוליטיקה בפורום תמיכה נפשית מחקו את זה כי זה לא היה המקום. מה בסך הכול אמרתי? סיפרתי על איזה גזע דמיוני בשם דראקה והצעתי להביא אותם לכאן שיטפלו בערבים במקומנו. כשאני אומר למחוק את עזה אני מתכוון שהמטרה של עצירת הרקטות מקדשת את כל האמצעים, אבל ממש את כולם, ולא מעניינת אותי כל הפילוסופיה של זכויות האדם. המוח האנושי, שלי לפחות, נמצא עוד בתקופה הפרימיטיבית שלפני הפילוסופיה. ואפרופו פילוסופיה, מתי כבר יגיע הציון של המבחן שעשיתי בזה? ההתכוננות הייתה סיוט ואני לא רוצה לעבור את הסיוט הזה שוב. גם ככה, להתכונן למבחן על יפן כבר מוציא ממני את המיץ, למרות שזה נושא מעניין ואני מבין בקלות. אני כבר לא מנסה לכתוב כלום, חוץ מהמטלות של סדנת הכתיבה, כי הלימודים תקועים לי כמו קרצייה בראש ואני לא יכול לחכות עד שהם ייגמרו בעוד חודשיים.
שתיגמר כבר המלחמה הזאת...
היי סופר
23/07/14 20:06
9צפיות
אני נמנעת מלומר את דעותי בפומבי, אבל גם אנוכי מחכה שהמלחמה הזאת תגמר כבר.
שולחת לך חיבוק ענקי בתקווה שהכל יסתדר. תן לזמן לעשות את שלו, עד כמה שאני יודעת שזה קשה.
שאלה
22/07/14 23:30
68צפיות
במצב שבו המחשבות השליליות לא נותנות לאדם מנוחה והוא ממש לא מתכוון לחיות ככה
אז הוא מנסה לשפר את מצבו
אבל פסיכולוגים אומרים שניסיון שיפור המחשבות השליליות גורם לאדם למצב נפשי ירוד ולדיכאון

אז מה אני אמור לעשות?

תודה לעונים שיהיה שבוע טוב מלא בכוח = ]
היי מתן
23/07/14 10:19
16צפיות
מצטערת שלקח לי זמן לענות. אני בעקרון חיה את חיי עם האוסידי בניסיון להוריד את החרדה כך שגם המחשבות וגם האובססיה ירדו מעצמם ברגע שהחרדה תעלם.
לא יודעת אם זאת שיטה טובה בינתיים היא עוזרת לי:)
יש המון דרכים לשפר את המצב ואת האוסידי, צריך פשוט לא להתיאש:)
טקסים מחרפנים את המוח
21/07/14 08:33
69צפיות
לאחרונה אני מנסה לעשות טקס גדול פעם או פעמיים ביום . והאמת שזה לא כזה עוזר . אבל לפחות אני מרגיש שיש לי קצת שליטה על המצב עם כל הכאב שכרוך בכך . יש הרבה בעיות בדרך,הרגע שקבעתי מראש שאפשר לעשות את הטקס , אז דבר ראשון כל הזמן שלפני אני במין המתנה לא מצליח כל כך לעשות הרבה ולא באמת מקדם את הדברים בחיים שמעניינים אותי , לפני הטקס האוסידי מתחזק ובאים מלא מלא פחדים שאני צריך לענות להם כדי שהטקס הגדול יצליח ואז רגע לפני שאני בא לעשות את הטקס הגדול קופץ לי בראש שלא לעשות אותו כי אחת מהשלושה תיפגע אם אני יעשה אותו . כל היום הראש שלי בטקסים אני גמור מעייפות ורוצה רק לישון היות ששם יש לי שקט ואז אין לי כח לקום כי איך שני פותח את העיינים הראש מתחיל לטחון. אם אני עושה טקס אחד אז א תיפגע אז אני צריך עוד אחד ואז ב תיפגע ואני צריך עוד אחד ואז ג תיפגעו ורק ברביעי אם הוא ילך טוב אז אולי אף אחת לא תיפגע . ואם זה מתפקשש אז כל הסדר שאמרתי צריך לעשות אותו עוד 3 פעמים. כי אז כל מה שעשיתי עד עכשיו  שייך לסיכוי ש א תיפגע . עכשיו אמרתי לעצמי אתמול שאני יעשה היום בבוקר אחד ואני לא זוכר בדיוק אם אתמול אף אחת לא נפגעה או מישי מהם אולי היתה אמורה להיפגע והפסקתי . אז בבוקר קפצה לי מחשבה שאם אני יעשה טקס עכשיו אז ג תיפגע אולי . אז אמרתי לעצמי שאני לא יעשה טקס ואחכה למחר בבוקר לעשות . ובין לבין יש מלא חרדות וטקסים והמלחמה שלי זה להתמודד עם הבין לבין ולא להענות להם . מחכה לטיפול שאמור להתחיל עוד בערך חודש אני ברשימת המתנה עש אז מנסה לשרוד ולהמשיך את החיים . מצטער על החפירה אנשים טובים מקווה שזה לא ישלח שוב פעמיים ...
היי בבו
21/07/14 11:16
22צפיות
קודם כל זה המקום לחפור חחח
מה יקרה אם לא תעשה שום טקס? המחשבה מפחידה אבל זה אפשרי.  תחשוב שלא משנה מה אין לך שליטה על מה שיקרה או לא וזכותך לא לעשות כלום בנושא.
אני אומרת שוב זה לא קל אבל זה אפשרי. אם תרצה לדבר על זה במסרים אני אשמח
אפשרי להתעלם
21/07/14 23:59
21צפיות
קשה מאוד אבל זאת הדרך הנכונה . להתעלם בלי לעשות שום טקס .
תקריב הכל בבו תילחם בשביל האושר שלך . אתה לא רוצה לראות את עצמך עושה טקסים לנצח .
מכיר את זה
22/07/14 11:30
16צפיות
היי, יש לי את אות דבר שאתה מתאר , אצלי זה נובע ממחשבות על דת, לדוגמא במידה ולא אחזור על הטקס בכמות הנדרשת יקרה משהו רע, אני חושב שגם אצלך זה נובע ממחשבות שקשורות לדת.
אצלי החזרות הם תמיד על המספרים 2,4,6 ,אם זה מספר אי זוגי ישר עולות מחשבות נוראיות על מחלות קשות, ואירועים נוראיים שיקרו, ונכון לא משנה כמה אתה מנסה להגיד לעצמך שהחזרות לא קובעות דבר, ולפעמים מצליח לעשות את הטקס במספר חזרות שהוא אי זוגי, המחשבות הטורדניות יפריעו לך ויציקו לך, אך לאט לאט אתה תצליח להתעלם מכמה מחשבות, חוץ ממחשבות שמידת האסון גבוהה מאוד, והמחשבה יותר מדי נוראית ויותר מדי מציקה.
תנסה להגיד לעצמך כל הזמן שהחזרות לא קובעות דבר,  ותנסה כל יום להמעיט בטקס אחד פחות שבו אתה משתמש בחזרות זה ישפיע עם הזמן, ותנסה לפעמים לעצבן את עצמך(כשאתה עצבני אתה מחפף בעשיית הטקסים והרבה פעמים מוותר על עשייתם).
ובנוסף בעקבות כך שאני יודע שהתעסקות מרובה עם החזרות, מרבית הפעמים קשה יותר מהטקס עצמו, מכיוון שאתה מרגיש שלא התרכזת מספיק, איבדת את הספירה או בטקס הקודם עשית יותר חזרות, לכן אני אומר תנסה להוריד את החזרות למספר הקטן ביותר שעוד איכשהו נראה לך בסדר, לדוגמא אני חוזר על הטקסים בחזרות על מספרים זוגיים, אז אני אנסה לעשות חזרות של שתיים(המספר הנמוך ביותר), זה יקל מאוד.
ocd-bdd
21/07/14 23:50
52צפיות
שלום, אני סובל מ-ocd כבר שנים רבות ביניהם זה מחשבות על מיניות, מחשבות על דת, מחשבות על מחלות, אובססיות מוזרות ועד.
בשנתיים האחרונות התחילו מחשבות אובססיביות על המראה החיצוני, המחשבות כוללות פינטוזים על מראה מסוים של אנשים שראיתי, שכמוהם אני רוצה להראות, או שיש להם דברים שהייתי רוצה לדוגמא אך סולד יותר, צבע עיניים,  צבע שיער, שיער על הגוף, אורך רגליים וידיים, מבנה עצמות ועוד.
בנוסף במחשבות האלו יש התעסקות בלתי פוסקת בסידור השיער, כלומר כמעט כל שעות היום אני מסתכל על עצמי במראה ומנסה לסדר את השיער בכל מיני פוזיציות( אני מוצא את הזמן להסתכל במראה גם במקומות ציבוריים ובפעילויות בחיים היום - יומיים), לא משנה איך אני אסדר את השיער תמיד בסוף זה ייראה לי ''לא יפה'', זה כבר הגיע למצב שאני אומר לעצמי תנסה להישאר עם אותה תסרוקת ארבע ימים, ואני לעולם לא מצליח, דבר שמכביד על זה עוד זה סוגי המראות, הרי בכל מראה האדם ייראה שונה הודות לתאורה, למרחק שהאדם מסתכל על עצמו מהמראה, וקימורים במראה, זה גורם לכך שאני תמיד ייראה לעצמי שונה גם אם באותו רגע מצאתי תסרוקת מתאימה וניראה לי שאני יוכל להשתמש בה, תמיד אני אראה את עצמי במראה אחרת ולבסוף זה לא יתאים לי.
אני מדוכא מאוד, ועסוק בצורה מוגזמת במראה החיצוני, ההתעסקות בחיצוניות מתישה בצורה מטורפת וגורמת למחשבות אובססיביות נוספות כמו אם אני לא אעשה מעשה מסוים(מחשבה רעה פגיעה באדם) אני יצליח למצוא את התסרוקת המתאימה או משהו אחר שקשור לחיצוניות, או להפך אם אני אעשה מעשה מסוים(בדרך כלל מעשה מוזר כמו לגעת כמה פעמים בחפץ כלשהו שיהיה נקי כדי לעזור) אז החיצוניות תשתפר.
ההתעסקות המוגזמת בחיצוניות גורמת לי להיות מאוד קנאי באנשים שיש להם ''מה שאני רוצה'' , ואף גורמת לי לשנוא אותם ברמות גבוהות מאוד.
החיים הופכים להיות מתישים ונוראיים, קשה מאוד לתפקד, אשמח לקבל עצות כיצד לטפל בזה, תודה לעוזרים
היי חנוק מאוסידי
22/07/14 00:30
26צפיות
קודם כל ברוך הבא לפורום:).
אני מבינה מה עובר עליך. אבל תחשוב שלא משנה איזו מחשבה מתגנבת למוח היא לא באמת אמיתית.
תגיד לעצמך שאתה מיוחד ויפה ושום דבר לא יהרוס את זה. נסה לא לתת למחשבות כוח, כמו למשל לצאת עם התסרוקת כמו שהיא בלי לשנות ותראה שאחרי כמה זמן החרדה תרד ואף תעלם, וכך יעלמו להם המחשבות הטורדניות בנושא.
בנוסף אתה יכול לקרוא חומר על הנושא בקישורים, ובאתר של אנטיזה גלגל (מופיע בחתימה שלה).
תודה על העזרה
22/07/14 11:12
13צפיות
ניסיתי להגיד לעצמי את זה, אבל תמיד בסופו של דבר אני מגיע למראה איכשהו גם אם אני מנסה לא להסתכל הרבה במראה באותו יום, ואז שוב אני נגרר להסתכלות מרובה על עצמי, ולמחשבות ודיכאונות.
אני משתדל לקרוא על הנושא הזה ומחפש פתרונות, אבל המצב קשה במיוחד.
הלוואי שלא היו מראות בעולם...

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה