לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!
OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.

היסטוריה:
את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.
עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז.

מטרות:
בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...
אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.
הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .

מידע:
בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.

כל טוב!

ד"ר אורינג משיב בפורום בהתנדבות אחת לשלושה שבועות. שאלות דחופות ניתן לפנות לפורום יעוץ פסיכולוגי, בו ישנו מענה מקצועי על בסיס קבוע 
מפגשי הפורום נערכים אחת לשבועיים, בימי שלישי בירושלים. הודעות מקדימות יכתבו בתחילת השבוע.
הודעה חדשה

הודעה נעוצה שיר
04/07/15 01:45
45צפיות

לא רוצה לאגור
רוצה רק לעבור
על פנֵי
ולחלוף
כל מכה שבאה. כל תחושה קשה שמופיעה
רוצה לתת לה להיות ולהמשיך
בלי תוכן, בלי סיבה, בלי מטרה
כל פגיעה ממנו ממנה, מהן מהם, ממךְ ממךָ-
להרגיש, להיצרב ולהתקרב
להתקרב לפחד האורב
לפסוע אל עבר הסכנה
להרגיש פגיעה, צרימה, צריבה
ולהמשיך
לא ללכת אחורה
רק קדימה
אל עבר
האושר הנצחי
º
מהמם!
04/07/15 19:00
12צפיות
º
אוסי, תרצה שנכניס את השיר לקישורים ?
05/07/15 10:46
6צפיות
בסדר (עם חרדה)
05/07/15 20:14
19צפיות
או בקיצור: בחרדר 
יש לי חרדה מפרסום אז זה מעלה לי את החרדה אבל כמו שכתבתי בשיר: להרגיש את הפחד ולהמשיך קדימה!
(אני אוסי, כותבת השיר (: )

º
אוקיי תמיד טוב להילחם בפחדים.
06/07/15 15:07
1צפיות
הודעה נעוצה מפגש קבוצת תמיכה ירושלים יום שלישי הקרוב בערב
05/07/15 09:07
10צפיות
מפגש של קבוצת התמיכה בירושלים יתקיים ביום שלישי כ' בתמוז 7 ביולי, בין השעות 20:30-23:00.
במפגש מועלים נושאים שונים בקשר ל ocd וההתמודדות איתו
אבל גם כמפגש חברים לצרה, שיותר מכל מקום אחר מבינים אחד את השני .
המפגש באווירה נחמדה אבל כמובן מתחייבים לסודיות מלאה.
המפגש לא עולה כסף למעט 5-10 ש"ח השתתפות בכיבוד.

המפגש ייערך במרכז קל"ע (קבוצות לעזרה עצמית) רח' בר-כוכבא 66, הגבעה הצרפתית, ירושלים  
(לא כדאי להכנס לרחוב בכניסה הראשונה כיוון שזהו רחוב מעגלי ארוך, לכן עדיף להיכנס בכניסה השניה לרחוב - להסבר מפורט אפשר לפנות אלי).
משה 0547-973422

המפגש מתקיים אחת לשבועיים ביום שלישי בערב בשעות 20:30-23:00.
מודיעים כאן בפורום בתחילת שבוע על המפגש.
כמו כן בתזכורת SMS לנייד למעוניין .
|סיוע|אירוח בנושא נכות כללית
06/07/15 14:25
|רמקול|מחר בין השעות 9:00-11:00 נארח בפורום ביטוח לאומי - סיוע את הגב' מיכל אלנתן רפרנטית בתחום נכות כללית במשרד הראשי בביטוח הלאומי.
האם אני זכאי לקצבת נכות אם חליתי? מה ההבדלים בין הקצבאות השונות? כיצד נקבעת הדרגה?

מוזמנים לשאול את שאלותיכם כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
איזה קומפרסים ?
04/07/15 15:11
40צפיות
נקעתי את הרגל לפני כמה שנים והאורטופד אמר שטוב לשים קרח עד שהגעתי אליו.
השבוע התפתח אצלי טניס אלבו והרופא המליץ על קומפרסים חמים דווקא.
למה ?
היי דנידין
04/07/15 18:59
18צפיות
לא אשת רפואה אנוכי אבל אני חושבת שהרעיון הוא לכווץ את השרירים(חום מכווץ) ואילו ברגל זה למנוע התפתחות של דלקת וכן לכווץ את הנפחות. (נראה לי שסטרתי את עצמי עכשיו.. חחח)
אתה יכול לשאול שאלות כמו זו בקישור הבא
05/07/15 10:48
10צפיות

זה פורום בריאות המשפחה של כללית. הם עונים לכולם.
תנסה סוכריות מציצה פרופלנטום זה נגד דלקות. לי ולמכרה זה
05/07/15 16:12
7צפיות
העביר את הטניס אלבו. אין לי ביטחון אבל נראה שזה מה שהעביר לשנינו. זה עבר בדיוק אחרי הש/ימוש בפרופולנטום
רפורמה בבריאות הנפש - כך מצויין בפרסום :
26/06/15 13:21
97צפיות
ב- 1 ביולי 2015, תיכנס לתוקפה הרפורמה בבריאות הנפש.
במסגרת הרפורמה, תועבר האחריות הביטוחית על שירותי בריאות הנפש, ממשרד הבריאות לקופות החולים.
משמעות מהלך זה היא איחוד רפואת הנפש ורפואת הגוף ויצירת כתובת אחת לאספקת שירותים אלו - הכתובת היא קופת החולים שלך.
מטרת הרפורמה היא לשפר את איכות, זמינות ונגישות שירותי בריאות הנפש בישראל - במהלך תקופת ההיערכות נפתחו עשרות מרפאות לבריאות הנפש ברחבי הארץ,
הוגדלו אפשרויות הטיפול על ידי אנשי המקצוע השונים, התרחבו שעות פתיחת המרפאות והתקצרו זמני ההמתנה לטיפול.
מאחר והזכאות לטיפול נפשי כלולה בסל הבריאות, הרי שהטיפול הנפשי יינתן לכלל תושבי מדינת ישראל, כאשר חלק מהשירותים כרוכים השתתפות עצמית (כבשאר תחומי הרפואה הכללית).
עכשיו גם יש שאלות ותשובות
01/07/15 17:21
48צפיות
שאלה ל DOCTOR W H O
02/07/15 14:47
35צפיות
מ 1 ביולי התחילה הרפורמה בבריאות הנפש.
האם יש צורך בטופס 17 כדי להגיע לפסיכיאטר במרכז לבריאות הנפש שלך?
היי
03/07/15 00:54
24צפיות
עוד לא בררתי בנושא אני אהיה חכמה יותר יום ראשון אחרי שאני אדבר עם הפסיכיאטרית שלי. מבטיחה לעדכן
º
תודה
03/07/15 01:25
5צפיות
תשובה
06/07/15 16:03
אמנם לא דיברתי עם הפסיכיאטרית שלי, אבל הרופאה אמרה שמעתה והלאה יצטרכו טופס 17 כדי להגיע לשם
מה תרצו לשפר בפורום?
04/07/15 22:18
19צפיות
האם יש לכם רעיונות לפינות חדשות? או אולי אירוח של מישהו מסוים?
אם כן כיתבו לי ואני אשמח לשפר.
ציפרלקס..מישהו מכיר?
02/07/15 15:12
59צפיות
מישהו יכול לתת לי קצת מידע על ציפרלקס ? אני מתחילה טיפול בו. האם הוא משנה את האופי של האדם או גורם לאדם להיות אפאטי לעולם - חוסר אכפתיות כזאת? זה מה שמפחיד אותי.. אני סובלת מocd וחרדות. וכבר 5 חודשים בטיפול cbt. זה עזר מאוד אבל עדיין מתקשה ולא מצליחה לתפקד ב50 אחוז מהחיים.
המלצות ותופעות לוואי? אשמח לשמוע
תרופה נעימה ועדינה
04/07/15 22:16
24צפיות
הצפרלקס מניסיון האישי שלי, תרופה נעימה ועדינה, לא מרגישים תופעות לוואי והיא מיצבת את הנפש. אבל ניראה לי גם שזה התרופה הכי עדינה, לי זה לא עזר בכלל לאוסידי. רק קצת לחרדות. זה התרופה הכי נפוצה ניראהלי, מכיר המון אנשים גם בלי אוסידי שלוקחים
השאלה עד לאיזה מינון הגעת וכמה זמן לקחת אותו
05/07/15 18:54
9צפיות
שלום
השאלה היא עד לאיזה מינון הגעת וכמה זמן היית על המינון הזה. כי לפי מה שאני מבין, באוסידי מינון גבוה עוזר יותר, וכדי לקבוע שמינון מסויים של תרופה לא עוזר, יש צורך לחכות מס' שבועות מרגע שעלית למינון הגבוה. אם אינני טועה אז שלושה חודשים מרגע שעלית למינון הגבוה
אם יהיו תופעות לוואי תוכלי תמיד להפסיק
05/07/15 18:58
10צפיות
שלום
ציפרלקס היא תרופה מוכרת לאוסידי , לדיכאון וחרדות.
לפי מיטב הבנתי היא "יכולה" לגרום לתופעת לוואי של אדישות או אפטיות, ויש כאלו שזה מפריע להם, ואחרים שדווקא מרוצים מהאדישות הזו, ואני מניח שיהיו כאלו שלא יחוו את התופעת לוואי הזו. כי כל תופעת לוואי אפשרית היא פוטנציאלית, ולא בטוח תקרה. בכל מקרה, אם עולים בהדרגה במינון אז הסיכוי לתופעות לוואי פוחת, ואם בכל זאת לאורך זמן יש תופעת לוואי שמציקה לך, את תמיד יכולה לבקש מהרופא להפסיק את התרופה או להחליף אותה באחרת (כמובן שבהדרגה ובפיקוח רופא)
ציפרלקס הוא האביר על הסוס הלבן
05/07/15 19:05
15צפיות
ממש הציל אותי מדכאון ומחרדות. 
אני לוקחת 10 מ״ג וזה גרם לי בעיקר לעליה במשקל (10 ק״ג נוספו)
רגישות יתר
04/07/15 18:08
25צפיות
שמתי לב לתשובות שלך ואני חושב שתופעות שלנו מאד דומות יש מצב לשוחח איתך תודה
פוסט חדש בבלוג שלי
04/07/15 13:06
23צפיות
http://ocdstatuspost.blogspot.co.il/2015/07/blog-post.html?m=1
הפעם אני מדברת על תהליך הטיפול ועל הקושי לשחרר את אחיזתינו מה"מציאות המושלמת".
אשמח לשמוע ממי שהיה בסיטואציה דומה
º
אהבתי מאוד ומזדהה עם כל מילה
04/07/15 19:03
14צפיות
בחיפושי אחר אנשים עם קושי דומה.
30/06/15 22:55
97צפיות
אני מקוה שהודעה זו תאפשר לי למצוא אנשים נוספים הנתונים למצוקה דומה.
זה שנה שאני ניזון מאינטראקציה עם דמות מסוימת. דמות הרסנית. ברובה מתעללת, אכזרית. הצרה היא, שאיני מעונין לחדול מאינטראקציה זו. הרגשות כלפי דמות זו עזים במיוחד ולא היתי מעונין שתמצא מחוץ לחיי. למעשה, איני מסוגל לדמיין קיומי בלעדיה.
באם האינטראקציה עם אותה דמות חיובית (זאת הקורה לעיתים רחוקות יחסית), אני נמלא בן רגע כוח לתפקד; נמלא חיוניות, שמחה, מרץ ומניב רבות.
אינטראקציה שלילית עם אותה דמות, מאידך, שואבת אותי לתהומות ולשפל נוראי כך שנעדרים בי היכולת והרצון לתפקד כלל (ולו ברמה האלמנטרית); אובד כל חשק לדאוג לעצמי, לגופי, להתפנות לחובות ועניינים בהולים. תחת נסיבות עגומות אלה אובד בי כמו כן כל רצון להתקיים, לחיות. אני משולל צלם אנוש וכל דבר אחר מלבד אינטראקציה נשנית עם אותה דמות אין ביכולתו להושיע.
מעבר לזאת, אני לבדי. ללא משפחה או חברים.
יש לציין עוד, כי הדמות קרוב לודאי ביפולארית או אף נוטה לפיצול אישיותי, גחמתנית, ילדותית למשעי, נוטה להתקפי ופרצי חמה וכיוב'.
מגיל צעיר מאוד היתי במסגרות טיפוליות כאלה ואחרות והתנסתי בשיטות ובמתודולוגיות תראפוטיות מגוונות, בארץ ובעולם. התנסויות אלה הותירו חותם שלילי בלשון המעטה ועוררו בי אוורסיה מובהקת לטיפול מקצועי אותה אני נושא עד יום זה ממש. אין לי כל אמון ברופאי הנפש על סוגיהם. הם שם כל עוד הארנק פתוח והשעון מתקתק ואיני חפץ בעזרה מסוג זה. אני זקוק לאוזן קשבת, לאמפאתיה, תמיכה, יעוץ, רגישות.
ניסיתי כמו כן טיפול תרופתי. בעבר הרחוק טופלתי בציפרלקס למשך תקופה ממושכת ואף שהמחשבות הטורדניות גוועו במידת מה, חשתי כבענן, דיסוציאטיבי ונונשלנטי לחלוטין. האפאתיה היתה כה עצמתית שהחלטתי לפני שנים מספר להפסיק ליטול כדורים אלה לצמיתות. לפני כשלושה חודשים, נוכח המצוקה ההולכת וגואה שהולידה האינטראקציה ההרסנית עם אותה דמות, התחלתי ליטול אפקסור. הענקתי לכדורים אלה הזדמנות למשך חודש אולם תופעות הלואי היו כאלה עמן לא היתי מוכן להתמודד והן אותם חדלתי מליטול.
למעשה, כאמור, איני מעונין לחדול מאותה אינטראקציה. רצוני הוא שאינטראקציה זו לא תטיל בי מומים דומים ולא תשתק אותי עד רצון אבדני. היתי מעונין לפתח אדישות, אפאתיה לאותן סיטואציות ושהן לא תטלטלנה בי כפי שעושות כעת. אני שוקל שמא טיפול ב-DBS, אולי בכך המזור.
מזדהה עימך
01/07/15 17:21
36צפיות
במיוחד עם זה שזה דמות, שכיף לי כשהיא חיובית ,אבל כשהיא שלילית זה נורא ואיום והיא חיובית רק לפעמים. קשה להיפטר ממנה ואף אין רצון  היא חלק מחיי כבר כל כך הרבה שנים ו24 שעות ביממה שכשהיא נעלמת פתאום מרגיש ריקנות.
לכששבה.
01/07/15 19:34
34צפיות
אולם האם ודאית חזרתה של הדמות כל אימת שעוזבת? לכשהדמות נעלמת או מתרחקת איני יודע באם תשוב (אף שלרוב ועד כה שבה), מתי תשוב, ובאיזה מצב צבירה. אני נותר, מלבד תחושת הריקנות, עם חרדת נטישה איומה, עצבות תהומית, יאוש, חוסר חיות וחוסר רצון לתפקד.
היא עשויה לשוב במצב שהינו מאה ושמונים מעלות מן המצב בו התרחקה, או לחילופין לשוב במצב דומה ולהתהפך בו במקום בין רגע. היא לרוב אינה סבלנית, אינה קשובה, רגישה או אכפתית, כי אם משפילה, מסרסת, רעה ועולבת.

º
יש לך כתיבה יפה מאוד!
01/07/15 19:44
12צפיות
º
תודה רבה!
01/07/15 19:49
12צפיות
היי
02/07/15 12:10
25צפיות
קודם כל ברוך הבא לפורום. אני יודעת מה אתה חש כי גם לי בעברי היתה אינטרקציה עם דמות שכאשר הלכה נפלתי לתהומות וכשהיתה איתי והיתה שמחה נמלאתי אושר תהומי.
מנסיון נתק מגע עם הדמות זה לא ישתפר רק יעשה גרוע יותר. כל עוד אתה חש חזק נסה חלשחרר אותה ממך. אם תרצה לדבר שמי כהנא.
הי
02/07/15 12:32
21צפיות
לצערי איני חש חזק כעת. למעשה, אני מרוקן מכל אנרגיה ומוטיבציה. כמובן שישנן עליות ומורדות. אות חיים חיובי/נייטראלי מאותה דמות מפיח בי חיים ואילו העדר אות/אות שלילי מרסק אותי ומשתק. רצוני אינו שדמות זו תצא מחיי כליל, אלא שהאינטראקציה עמה לא תהא כה הרסנית עבורי ותמוטט אותי. היתי רוצה לפתח חוסן, עמידות, אפאתיה. היתי רוצה שהדמות תחפוץ בקרבתי ואילו אני אתנהל בנונשלנטיות אל מולה. דמות זו נוטה למצבי רוח ולא אחת הפכתי מושא כמיהתה. איני יודע אם אפשרות זו עודה ריאלית.
אשמח לדבר. מהיכן את בארצנו?
אני יובל.
היי יובל
02/07/15 13:07
19צפיות
שמי כהנא ואני מפתח תקווה אתה רשאי לכתוב לי במסרים
בדיוק באתי לכאן עם אותה הבעיה..
03/07/15 18:53
18צפיות
אומנם הדמות שאני מחוברת אליה לא שלילית כלל, היא דווקא מאוד חיובית ואדם מדהים ומקסים.
אבל אני מפחדת ממה שקורה לי כשהיא לא עונה.. או כשאני לא מדברת איתה יום שלם או כשאני יודעת שפעם הבאה שאראה אותה יכול לקחת זמן רב.. התלות הזאת באדם הזה משתקת אותי. 

אני יודעת שהכי טוב יהיה פשוט להפסיק לחשוב על הדמות אך אני לא מצליחה. כשאנחנו מדברים אני אדם אחר מלא שמחת חיים, אני מלאה אוויר במפרשים ומרגישה שהכל יהיה בסדר, וכשהיא הולכת אחרי 2 דקות הכל נשאב ממני חזרה ואני חוזרת למחשבות הטורדניות של מה קורה איתה איפה היא עכשיו מה היא עושה.
אני מפחדת לכתוב לה הודעה מהחשש שהיא לא תענה לי, פחד משתק.

אני לא מכירה את הדמות הרבה זמן, רק חודשים ספורים ואני יודעת שהפחד שלי לא רציונלי ולא מציאותי, אם היא תנתק אותי מחייה או אני אנתק אותה שום דבר לא יקרה והסדר יום שלי לא יפגם כלל. יש לי חברים קרובים מאוד ובן זוג ומשפחה מחבקת והיא לא חלק אנטגרלי מהמעגלים האלה.

זה פשוט טירוף וזה שואב ממני כל כוח אפשרי.. 
אני גם לא יכולה לדבר על זה אם אף אחד כי בחיים אף אחד לא יבין את זה.. אני פשוט תקועה בלופ של מחשבות שלא נפסק לרגע
-
03/07/15 19:09
9צפיות
חשתי הזדהות מאוד גדולה עם המלל שהעלת כאן. אני שותף (כמעט) מלא לתחושות, לפחדים, לחרדות.
לצערי, להבדיל ממך, איני סבור שאתמודד היטב עם העלמותה/יציאתה של הדמות מחיי. למעשה, התחושה היא שאעשה הכל על מנת להותירה בחיי. ואכן כך, כדי הקרבה עצמית כמעט טוטאלית!
מעגל החברים שלי אפסי ואין לי כמעט כל תמיכה ממשפחתי. מה גם, שכפי שציינת, איני מסוגל ממש לשתף פחדי עם אף גורם אחר; איש לא יבין. בעבר ניסיתי אולם זכיתי כמובן להרמות גבה ובאמרות מקוממות כגון "נתק קשר; קח את עצמך בידיים...".
תחושות היאוש, העצב, חוסר האונים, הפחד המשתק האופפות אותי הופכות את שגרתי לסיוט מתמשך.
אשמח לשוחח על כך עמך בפרוטרוט, וכמובן גם להאזין קשב רב, אם תאותי.
º
שבת שלום לכולם
03/07/15 12:37
13צפיות
התפיסה של מה זה OCD רעועה!
02/07/15 13:40
59צפיות
להיגמל מהתפיסה של מה זה בכלל OCD, ומשם אפשר חהיה למצוא את המסור האמיתי לאותם ביטויים התנהגותיים ומנטליים המוכרים בכינוי זה.
להיגמל גם מהתפיסה הכללית של היתלות בגורמים מימסדיים ופורמליים שרק הם (כביכול) מוסמכים לפרשן לנו את התופעות הללו, ורק הם מוסמכים (שוב כביכול) לתת לנו התוויות בדבר הדרכים לשינוי.
פתרונות אמיתיים יימצאו ברגע שסובלי האוסידי יקחו אחריות על חייהם, ויפסיקו להשליך אחריות זו על אחרים (אנשי מימסד ואקדמיה שאין להם כל עניין אמיתי בסבל שלנו, ועניינם הוא באוסידי ״כמקצוע״ ולא בסבל שלנו, כי זה ״המקצוע״ בו בחרו כמקצוע מפרנס, כשבאותו זמן יכלו גם לבחור להיות מהנדסי מחשבים)
שינוי יסודי של הגישה יהיה התחלת מציאת פתרונות לכל סוגי האוסידי
כי אוסידי הוא יטוי לאישיויות ייחודיות שהובלו לא נכון, והם מסתבכות עוד יותר בגלל פרשנויות ויחס לא נכון.

לא פלא שכל הזמן מספרים כאן על אוסידי כזה ואוסידי כזה ולמרות הטיפולים עדיין אנשים סובלים מזה.
יציאה מאותה תפיסה מוטעית כפי שציינתי, יכולה לתת פתרונות אמיתיים לסבל זה, שהינו בעצם תוצר של נסיונות מאולצים של האישיות הייחודית של אנשי האוסידי, להסתגל ולתמרן בחיים בעולם ובמציאות.
הסרטונים שהחזירו אותו למסלול חיים נורמטיבי
01/07/15 17:06
89צפיות
שלום
קוראים לי יוסף, יצרתי שבע סרטונים ביוטיוב העוסקים בניתוח האוסידי, ומתן תובנות ופתרונות יסודיים שמהם אפשר להקיש לכל סוגי האוסידי
 אני מצרף כאן לינק לכניסה לסרטון מספר ארבע לצפיה ישירה                https://www.youtube.com/watch?v=YERJaguGGNg

בד בבד אני מצרף כאן לינק לדף שבו תוכלו להיות שותפים ביצירה הנפלאה של הספר "הכניעה" ocd שיצרתי מתוך נסיון חיים אישי של עשרות שנים     http://www.headstart.co.il/project.aspx?id=15875&n...;
שותפים ביצירה נפלאה
01/07/15 20:02
48צפיות
כשלוחצים על הלינק התחתון מופיע דף שגיאה

ללחוץ על המילים "צוות ההדסטראט" בתחתי הכתוביות ואש מועברים לדף ההדסטראט

אפשר למצוא את הספר בתחתית העמוד בכותרת "הכניעה".

יש ללחוץ על הספר ואז נפתח הדף שלי שם תוכלו ללחוץ על תמיכה.

בתודה מראש
º
כל הכבוד יישר כוח
01/07/15 22:09
23צפיות
לינק לספר הכניעה
05/07/15 07:04
13צפיות
שלום לך יוסף!
06/07/15 08:34
7צפיות
הפרוייקט שלך מסקרן מאוד!
ויותר מזה אגיד לך שהוא נועז ונדיר.
נועז על שום מה?
על כך שמספר ״המעיזים״ לצאת משבלונת החשיבה הסטנדרטית ״ולמרוד״ בתפיסות המימסדיות בדבר מהות האוסידי, הוא קטן ביותר.
תעיד העובדה שבמשך כחמש עשרה שנה, מאז הקמתי את פורום אוסידי הראשון (הפורום שקדם לפורום זה) לא היתה כל היענות למפניות ולמאמרים ולרעיונות שכתבתי בפורום  זה ובקודמו, בנוגע לכך שהבעיה שלא מוצאים פתרונות ממשיים לאוסידי, היא תפיסה וגישה לא נכונה לאוסידי.
האנשים נעולים בקונספציות חשיבה לא נכונות לגהי האוסידי (בדיוק כמו שהאנשים נעולים על קונספציות חשיבה אוסידיות לגבי כל מיני דהרים בחיים, קונספציות המהוות את האוסידי עצמו)
אז יש אוסידי לגבי כל מיני דברים בחיים, ויש אוסידי לגבי תפיסת האוסידי עצמו.

(תראה את הפוסט שכתבתי ושנמצא בדף זה, אף אחד לא הגיב לו, ואני לא מופתע כי ככה זה כמעט לגבי כל הפוסטים שכתבתי בכיוון זה במשך שנים!)

הספר שכתבת, מסקרן אותי, והייתי חפץ לעיין בו.
האם יש אפשרות למצוא אותו ברשת?
(האוסידי אצלי מתמקד בטקסטים כתובים ולפיכך איני מרשה לעצמי החזקת ספרים רגילים (כמעט, מלבד במקרים נדירים)
מגע פיזי עם טקסטים כתובים, גורם לי ״להסתבכויות״ אוסידיסטיות)

אודה לך אם תגיב לדברי
שלום לרועי
06/07/15 09:31
6צפיות
אשמח לשלוח לך את טקסט הספר לאימייל שלך. תשלח את כתובתך לכתובת שלי gosef12@walla.co.il

ואני מאחל לך שתמצא את הדרך לריפוי העצמי על ידי הספר והסרטונים המופיעים בלינק בראש השרשור, ולצפות בהם ממספר 1 עד 6 ובטוחני שמי שיילך עם הסרטונים הנ"ל ימצא הרבה כלים ותובנות וחזרה לחיים נורמטיבים בעשרות אחוזים.

בכבוד רב יוסף
º
יוסף, שלחתי לך אימייל
06/07/15 14:02
2צפיות
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
30/06/15 18:41
3צפיות
|לק| מתכננות מסיבת רווקות לחברה הכי טובה ויש לכן שאלות? מחפשות רעיונות מגניבים לערב נשים מהסרטים?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום מסיבת רווקות ערבי נשים ותקבלו את כל המידע הדרוש:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|לב| הזוגיות שלכם נקלעה למשבר? את מרגישה שהקשר תקוע אך לא רוצה לוותר?
|קדימה|פורום טיפול זוגי הוא בדיוק המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו:

|מייל| מעוניינים להגדיל את המכירות ולא יודעים בדיוק איך? רוצים ללמוד על שיטות שיווק מומלצות?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום מכירות ותלמדו מהי הדרך הנכונה ביותר!

|בית| מתעניינים בתחום התכנון והבנייה? חובבי אומנות וטכנולוגיה?
|קדימה|פורום אדריכלות הוא בדיוק המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו:

|שמש| חולמים על יום כיף חלומי ומתלבטים בין מגוון הטיפולים המוצעים בספא? סובלים מכאבי גב ורוצים לשמוע על טיפול באבנים חמות?
|קדימה|פורום ספא הוא המקום האידיאלי בשבילכם! היכנסו עכשיו:

|כלב| הכלב מתנהג בצורה מוזרה? החתול לא מפסיק לילל?
|קדימה|היכנסו לפורום רפואת חיות מחמד והתייעצו עם וטרינר מוסמך:

|סביון| חולמים על חופשה מיוחדת ולא שגרתית בארצנו היפה?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום קארוונים קמפינג ותתכננו את הטיול המושלם!
ocd שהתפרץ בעקבות משבר
28/06/15 13:01
116צפיות
היי..אני פה לראשונה.
מחפשת פתרונות ואישורים ותמיכה מכל מקור שרק אפשר.
עברתי משבר מאוד קשה לאחרונה בחיי האישיים. אני עדיין עוברת.
בן זוג  שמאוד מאוד אהבתי ניפרד ממני אחרי שנתיים וחצי ואז חזר לחיי, כשחזר כבר לא הצלחתי לראות אותו באותן עיניים.
משכתי את זה חודשיים עד שהחלטתי אתמול שדי, שלמרות שקשה לי לשחרר אותו, עכשיו זה הזמן שלי להיות לבד.
העניין הוא שבנוסף להכל אני מסיימת תואר בחודש הקרוב ואז טסה ללמוד בחו"ל, במדינה זרה, באסיה, לגמרי לבד.
עד עכשיו הדחקתי את עניין הטיסה, כי הראש שלי היה כל כולו בעניין הזוגיות.
ולנקודה המשמעותית- אני בחורה חילונית שמגיל קטן היה לי OCD דתי. לא יודעת מתי זה התחיל, אבל מרגיש כאילו תמיד היה שם, לפעמים יותר רדום ומודחק.
בחודש האחרון...ובמיוחד בשבוע האחרון הוא התפרץ.
מחשבות טורדניות התחילו בקשר לבן זוג- שאולי אלוהים לא רוצה שנהיה יחד (כנראה כי אני לא הייתי בטוחה ובחרתי להתמודד דר המנגנון הבעייתי הזה...)
והמשיכו למחשבות מפחידות על חזרה בתשובה..על למה אנשים חוזרים בתשובה..ממש כאילו אלוהים שם ומכריח אותי לחשוב דברים.
החלק הרציונאלי שבי יודע שזה ה-OCD בתחפושת..אבל הוא עדיין שם..לא מרפה.
ועכשיו הוא מתחיל לחדור לי למה שהייתי הכי בטוחה לגביו..המלגה שקיבלתי לחו"ל..אולי שוב כדרך בתת מודע להתגבר על הפחד מהטיסה.
אני רק אומר שאני מאוד מאמינה בה' ובדרך כלל האמונה היא אור בחיי, אבל עכשיו היא מרגישה לי כפחד, חושך ושיעבוד.
אני אוהבת את חיי ורחוקה מלרצות להיות דתיה/חרדית על אף קירבתי הרוחנית לדת.
רק רציתי לשתף...רק רציתי לדעת שאני בסדר, שאני שפויה, שיש יציאה מכל זה...
היי יקירה
28/06/15 22:09
49צפיות
גם לי היה אוסידי דתי.אל תתני לאוסידי להרוס לך את הטיסה זה לא באמת זה רק האוסידי כמו שאמרת בתחפושת. תמיד אחרי משבר ולפני שינוי גדול יש פחדים וחששות וזה טבעי לחלוטין את לא צריכה לפחד.
...
28/06/15 23:57
28צפיות
הקטע המפחיד שזה מתחיל לשחק לי בכל מה שאני, בכל מי שאני, באמונות הכי בסיסיות שלי.
נגיד פתאום התחלתי להילחץ מבגדים שלי, אפילו מגופיות או מכנסיים...ואני ממש אוהבת אופנה.
יש לי מלא חברים טובים מאוד ,מאוד הומואים ופתאום אני מתרחקת מהם.
הוא מתלבש על דעות פוליטיות נחרצות שלי...
אני פשוט רוצה שזה יעבור..זו לא אני!
גם לי יש משהו שמאוד דומה לשלך
29/06/15 16:59
43צפיות
מחשבות על דת, אמונה אישית, אמונה באלוהים זה נושאים שמעסיקים אותי כל הזמן עד כדי אובססיה של ממש.
אני כל הזמן בקונפליקט ובדילמה עם הדת- מחשבות שמנוגדות לאמונה הדתית ומחשבות שבעד האמונה הדתית.
אני גדלתי בבית דתי ומאז היותי נערה לא הסכמתי עם הרבה דברים בדת וכבר אז עלו בי תהיות ושאלות.
למשל: לא הסכמתי עם העונש המובטח לאדם שמתאבד.
כי הרי בנאדם שמתאבד לא עושה את זה מתוך רוע אלא מתוך מצוקה אמיתית ובמקום שאלוקים יבין אותו ויהיה שם בשבילו הוא שופט אותו ומעניש אותו. אני זוכרת שאז כל כך התאבלתי על זה ולא הסכמתי עם זה.
עד היום יש לי הרבה שאלות ותהיות שמתעסקים בנושאים וסוגיות בדת.
אני מחפשת את עצמי כל הזמן ואני שואלת את עצמי איפה אני רוצה להיות ומה אני רוצה להיות.

התחושה שאת מתארת שהאמונה שהייתה אור בחייך הפכה לחושך, פחד ושיעבוד
זה בדיוק מה שאני מרגישה הרבה פעמים..

אני לא בטוחה שהמחשבות שיש לך זה סתם מחשבות שהאוסידי מייצר אלא זה מחשבות אישיות שלך, נטייה מחשבתית שלך שבאות ממך אך הנקודה היא שהאוסידי משתמש במחשבות האלה והופך אותן לאובססיביות, מפחידות וחולניות שלא מובילות לשום מקום.

איני יודעת מה בדיוק יעזור לך ואיך להקל עלייך כי אני בעצמי בתוך כל המערבולת הזאת.
אני שיתפתי אותך בזה כדי שתדעי שאת לא לבד ואת לגמרי שפויה.
אם תרצי לדבר פני אליי.
מזדהה
30/06/15 04:02
21צפיות
מזדהה לחלוטין כי גם לי יש אוסידי של מחשבות וחלק מהן קשורות לנושא הדת...הייתי עושה בעקבות המחשבות הרבה טקסים עד שנשבר לי כי שמתי לב שזה לוקח ממני המון כוחות וזה נורא מיותר ושטותי...נתקלתי במחשבות שנראו לי כל כך מציאותיות שאם לא הייתי מבצע טקס מסויים אז הייתי מתחיל לחוות חרדות ודופק גבוה בעקבות זה...אבל למרות זאת אמרתי לעצמי שזה לא אמיתי ולאט לאט זה דעך...
ארכיון הודעות
דלית וולאך - נטורופאתית

דלית וולאך - נטורופאתית

מטפלת ברפואה אלטרנטיבית ממתינה לשיחתכם כעת>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום