לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!
OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.

היסטוריה:
את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.
עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז.

מטרות:
בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...
אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.
הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .

מידע:
בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.

כל טוב!

ד"ר אורינג משיב בפורום בהתנדבות אחת לשלושה שבועות. שאלות דחופות ניתן לפנות לפורום יעוץ פסיכולוגי, בו ישנו מענה מקצועי על בסיס קבוע 
מפגשי הפורום נערכים אחת לשבועיים, בימי חמישי בערב. הודעות מקדימות יכתבו בתחילת השבוע.
הודעה חדשה

עוברת עליי תקופה קשה. היקום כאילו נגדי
31/10/14 12:32
44צפיות
למי שמכיר את האוסידי שלי אני בין היתר מפחדת ממכוניות "לא טובות". המבין יבין...והחודש כבר ראיתי 5 או 6. אחת אתמול בעשר בלילה מתדלקת בתחנת דלק שלי....שתבינו הייתה לי שנה שלמה קודמת שלא ראיתי אחת ! אני ממש לא יודעת מה קורה ????? וקשה לי עם זה ! זה יותר מדי ואני פשוט לא מבינה מה קורה פה ? אני במבחן ???? אני מרגישה שאני צריכה שמישהו יסיר את הקללה, אולי רבי שיברך (ואני לא דתיה) ואני הולכת למקומות לא הגיוניים בחשיבה כמו שלא אמרתי אתמול  תודה למוכרת שציידה אותי במידע על מידות אמריקאיות שלי מבלי שקניתי בחנות מהסחורה שלהם בגלל איזשהו הקשר אוסידי.
היא נעלמה ולא היה לי נעים שהיא עזרה לי כי אני יכולה עכשיו לחפש ברשת במידה אמריקאית שלא ידעתי עליה עד עכשיו. אז לא אמרתי תודה ! יכול להיות שזה זה ???? אז אני מבקשת סליחה, אם הייתי יכולה להחזיר את הזמן אחורה ורק להגיד לה תודה. והרי אני מבינה בהגיון שזה שטויות, ויש לי הגיון.  ואני יודע שאין שום קשר בין התודה שלי לנוכחות הבלתי נסבלת של המכוניות האלה שאני רואה בחודש האחרון. כבר זרקתי קצת דברים בגללם, זה כפרה. אבל ההרגשה שהיקום לא זורם איתך היא לא הרגשה טובה.
אני במצב לא פשוט עם מה שקורה ואני רק התחלתי (להבדיל) כדור חדש ואני מחכה בקוצר רוח לקסדה הישראלית שתחזור לניסוי בארץ. רק הקלה לאוסידי העמיד הזה והתוכן המחורבן, סליחה, "שבחרתי לעצמי". מכל התכנים בעולם הלכתי על הכי גרוע....באסה באסה באסה....

היי אנטי.... יקרה!
31/10/14 15:36
33צפיות
כמה שאני מזדהה עם מה שסיפרת.מכיר את זה יותר מדי טוב.הייתי בסיטואציות שהביאו לי מחשבות ״שהיקום כאילו נגדי״,חוויתי כל כך הרבה צירופי מקרים מוזרים ביותר, מורכבים ולפעמים גם מביכים.משך שנים חוויתי דברים כאלה, הייתי מרגיש כאילו ״מישהו״ סמוי מהעין מושך בחוטים ״ועושה לי דווקא״ כדי להקניט ולהכעיס אותי.זה הביא אותי לכך שכם ״צירופי מקרים״ בעלי קונוטציות חיוביות, היו מפחידים אותי והייתי עושה הכל כדי ״לא לשתף פעולה״ עם כל סוג של צירוף מקרים.(בעבר לא הייתי אפילו מעיז לספר בלב קל ובצורה חופשית את מה שאני מספר לך עכשיו)עד ש......אני לא זוכר מה הביא אותי לשנות את הגישההתחלתי להרגיל את עצמי לחייך בכל פעם שהייתי ״נתקל״ בסיטואציה כזו שאנו קוראים לה ״צירוף מקרים״.אט אט החיוך הפך לצחוק והצחוק הפך להתגלגלות מצחוק.ואט אט נעלמו להם אותם ״צירופי מקרים״ מפחידים, וגם אם לפעמים אני ״נחשף״ לכאלה מהסוג ״המפחיד״, זה כבר לא מפחיד כמו שהיה בעבר.הפחד התפוגג, ״ונבלע״ בצחוק שטמנתי בסוג הזה של החוויות.מאחר שסוג האוסידי שלי דומה מאוד לסוג האוסידי שלך, אם תרצי להחליף מילים הפרטי, אולי אוכל לתרום לך מנסיוני האישי.רועי 10(אני עדיין מתעצל לשנות את שם המשתמש)
אם תרצה, תכתוב לי במסר מנסיונך
31/10/14 15:40
15צפיות
אגב, לא ידעתי שיש לך אוסידי גם מהסוג שלי.
היי יקירה
31/10/14 15:53
15צפיות
גם לי זה קרה, לכן אני מבינה אותך מאוד. זה נראה ומעצבן כאילו היקום נגדך, למרות מה שההגיון אומר.
אני מאינה שזה באמת צירוף מקרים ועוד כמה זמן תצחקי על זה:)
º
לצחוק על זה נראה לי מדע בדיוני כרגע
31/10/14 15:58
19צפיות
היי
01/11/14 12:10
7צפיות
היה לי את אותו הדבר ...חשבתי שמגיעים אליי סימונים מהשמיים ..היו לי כל הרבה צירופי מקרים שחשבתי שאני משתגע ....עד שאמרתי לעצמי אני יתחיל לספור את הצירופים ...והגעתי למצב שאני סופר את המקרים ולאט לאט הפסקתי לפחד מהם ואז הם ממש נעלמו ...מדי פעם זה חוזר אבל אני לא מפחד מהם...(נשמע לך מוכר?)
אדם לא נורמלי?
01/11/14 10:17
11צפיות
אהלן, יש לי בן דוד שיש לי תחושה שהוא לא נורמלי.. הוא סיפר לי שהוא השאיר קונדום מלא בזרע
שלו מתחת למיטה אחרי שהוא עזב את הדירה.. סתם ככה..
מה אפשר לומר על כזה בן אדם? האם הוא אדם מופרע שחושב שזה מצחיק לעשות כזה דבר?
חייב עזרה
30/10/14 16:51
72צפיות
מגיל 17 וחצי 18 בערך התחיל אצלי פחד פתאומי של פגיעה באחר וכתוצאנ מזה גם פחד ד מאובדן שליטה,לעשות משהו שאני לא רוצה לעשות,
זה השפיע לי על החיים בצורה ישירה,רציתי להתגייס לקרבי והמחשבה שאני לא מסוגל לקחת חיים של מישהו אחר גרמה לי לוותר על זה לאחר 8 חודשים של טירונות.
השנים עוברות ויש כל מיני הפרעות,אם זה כל מיני "סוגיות" דברים שאתה עושה שאתה חושב שבגללם יקרה משהו למישהו אחר,פחד מלהיות קרוב לסיטואציה שבה אני יכול לאבד שליטה,לפעמים אפילו סתם ללכת ברחוב במקום שיש הרבה אנשים,אתה פשוט מפחד,יש תקופות שזה חלש יותר והמטרה שלי תמיד הייתה לא למנוע מעצמי כלום למרות הפחד כי אז התחושה שאני נמנע הייתה גורמת לי דיכאון,אבל עדיין יש דברים שאני מפחד לעשות רק בחודש וחצי האחרון נחשפתי לדבר הזה שנקרא OCD ראיתי תסמינים של ההפרעה והבנתי שככל הנראה זאת ההפרעה שיש לי,אני סובל,המחשבות האלה והדיכאון לא עוזבים אותי מהשניה שאני קם ועד השניה שאני יושן,יש תקופות שזה פחות מפריע ואני מתפקד,הולך למכון כושר והכל,אבל בזמן האחרון זה הדרדר,כמה שאני מנסה להילחם זה פשוט לא עובד,כל הדברים שאני משקיע בהם פתאום לא חשובים לי,אני מתרכז רק בדבר אחד,להעיף את הדבר הזה ממני,עכשיו זה פשוט מלווה בדיכאון עמוק,אני רק מחפש תירוצים לא להגיע לעבודה,מפסיק עם כל מה שאני אוהב,חי מבחוץ אבל מבפנים אני לא נושם,אני חייב עזרה כי אני לא מסוגל יותר,רציתי להיות חזק בשביל עצמי והמשפחה,להגיע להישגים,אבל אני כבר לא מאמין שזה יכול לקרות,אני מתחנן לעזרה...
התמודדות עם OCD
30/10/14 17:20
42צפיות
היי דניאל,
קודם כל הדבר החיובי הוא שאתה מודע לבעיה.
הייתי ממליצה לך לקרוא מעט על דרכי הטיפול השונות שיכולות לעזור לך מאוד להתמודד עם הפחד ועם התסמינים אותם תיארת.
למשל טיפול CBT הוא טיפול קוגניטיבי- התנהגותי המסייע  לסובלים מ- OCD לזהות ולשנות את דפוסי החשיבה הבעייתיים שגורמים לחרדה שבעקבותיה נגרמת ההתנהגות הכפייתית.
צוות מכון CBT. 
היי דניאל
30/10/14 17:21
33צפיות
אני מזמינה אותך לקרוא מאמרים באתר שלי על מחשבות אלימות, ובכלל על מחשבות טורדניות ואוסידי ואיך מטפלים בו .כתובת האתר פה למטה בחתימה.אתה נפגש עם מטפל, אולי זה שאבחן אותך ?
יש למעשה 5 מאמרים על מחשבות אלימות ומטרידות
30/10/14 17:27
15צפיות
הראשון ברשימה מהקבוצה של החמש הוא : ״אוסידי של מחשבות - סימפטומים וטיפול״ .
חייב עזרה
30/10/14 17:35
17צפיות
לא הייתי אצל טפל עדיין,אף אחד לא יודע על זה,חוץ מ 2 חברים שגילו את זה בזמן ששתיתי ופשוט פרקתי הכל אבל מאז כלום לא השתנה,אני עדיין לא יודע בידיוק מה יש לי,אני חושב שזה OCD אבל לא בטוח,בדבר אחד אני בטוח שאני סובל,זה לוקח ממני הכל לאט לאט,כמה שניסיתי עם ההיגיון,תמיד רציתי שאני יהיה מוטרד מבעיות אחרות בחיים,אבל עכשיו זה ממלא הכל,אני מתעסק הרבה בפיתוח גוף ותזונה כי זה "מרפא אותי"אבל רק לאותם רגעים שאני במכון כושר,אני מרגיש חסר אונים,אני רוצה לעזור לעצמי,אני רוצה לחיות את החיים,לשאוף,לנסות להגיע להישגים,אבל זה פשוט לא נותן.הדימוי עצמי נמוך מאוד,בחיים לא הייתי במערכת יחסים,כמה שאני מנסה למלא את החיים הם פשוט מתרוקנים שוב..
קודם כל תיפגש עם מטפל שיאבחן אותך ותתחיל "לעבוד"
30/10/14 17:41
21צפיות
ללמוד על האוסידי שלך ואיך נכון לטפל בו, בען אם זה טיפול CBT ו/או תרופות.ברוך הבא לפורום ויש הרבה כמוך שסובלים מאותו סוג של אוסידי ובעצם תוכן דומה של מחשבות.לי גם היה פעם אוסידי של מחשבות אלימות וזה עבר. הבנתי שהן רק מחשבות ושאני לא היחידה בעולם שחוותה את זה.יש גם קבוצות תמיכה בפורום בת״א חיפה וירושלים.תוכל לקבל פרטים נוספים ממנהלת הפורום דוקטור WHO.
טיפול
30/10/14 17:59
17צפיות
אני כל יום מקדיש לקריאה על הדבר הזה..מנסה לזהות מקרים דומים,אני פשוט חושש שאם אלך לטפיול החרדה תתעצםי אני נותן לה במה יותר גדולה,אם יש כאן מישהו שאולי יכול לדבר איתי בוואטספ אני אשמח..
היי דניאל
31/10/14 21:22
5צפיות
קודם כל ברוך הבא לפורום
יש המון שיטות לטפל באוסידי מתרופות לסיביטי לדמיון מודרך וכן הלאה.
אני מציעה לקרוא באתר של אנטיתזה גלגל בחתימה שלה על סוגי האוסידי ויש גם בפורום המון מידע.
אתה צריך להשיג מטפל יש גם חינם דרך הקופה או דרך המרכז לבריאות הנפש, ולפתור את זה ביחד:) אל תתיאש יש לזה פיתרון
אור בקצה המנהרה
31/10/14 14:19
39צפיות
שלום לכולם,
למי שמכיר אותי ומכיר את הדברים שאני משתף כאן, רציתי לשתף אתכם עם כמה מהדברים שעזרו לי להעלים את ה-OCD כמעט לאפס.
אני חושב שאחד הדברים החשובים ביותר שגרמו לי להניע את המהלך וגרמו לי להתמיד בו, הייתה ההחלטה שקיבלתי להפסיק את ה-OCD. כשהגעתי לתחתית האחרונה שלי(לפניי 4 חודשים), הגעתי להחלטה הגורלית ולהתחייבות באמת באמת להפסיק את ה-OCD. ההתחייבות גרמה לי להיות כל כולי בעניין של ההפסקה מה-OCD, הייתי כל כך מחוייב שידעתי ששום דבר לא יעצור אותי בדרך להשיג את החיים שרציתי. זה כמו שרואים נמלה שמרימה גרגיר של חול ששוקל פי 7 ממשקלה והיא לא מוותרת, עד שהיא מגיעה אל היעד שלה. באותו הזמן לא ממש ידעתי איך אני הולך לעשות את זה, לא חיפשתי תשובות לאיך אני יבצע את זה, פשוט ידעתי בתוך תוכי שזה יקרה והתשובות יגיעו. חשבתי רק מה אני צריך לעשות כרגע בכדי להתחיל, מה הפעולה הראשונה שאני צריך לעשות בכדיי לעמוד מאחורי ההתחייבות וההחלטה שלי. אני חייב להגיד שעצם המחשבה והפעולה של קבלת ההחלטה, שינתה אצלי את תפיסת החיים והמהות באותו הרגע.
אחרי קבלת ההחלטה היה מאד חשוב לי לראות איך החיים שלי יראו ללא ה-OCD. בשביל כך הייתי צריך לחזור אחורה בזמן ולנסות ממש לראות במוחי איך הייתי כילד בן 8/9 לפניי ה-OCD. איך הרגשתי? מה עשיתי ביום יום? איך התנהגתי? כמה חברים היו לי, ומה עשיתי איתם? מה התחביבים שהיו לי? מה אהבתי לעשות? באיזה סביבה חייתי? ניסיתי ממש לספוג הכול. ברגע שהייתה לי תמונה ברורה של החיים שלי לפניי ה-OCD, ידעתי כי זה מה שאני רוצה בחזרה. כתבתי את הכול, שיננתי את זה שוב ושוב, וידעתי כי אני רוצה בחזרה את האני האמתי שלי, ולא איזה אישיות שייצרתי עם השנים, לא רציתי את האיש עם האמונות והתבניות שגדלתי להיות. ובטח לא מה שזה הפך אותי להיות.
העלאה בכתב את הדברים מאד עוזרת, לא רק ברמה הנפשית כי גם ברמה שאני לימדתי את המוח שלי מחדש מה אני רוצה להיות, ומה אני רוצה להפוך להיות.
באימון של המוח אחר כך השתמשתי בכדיי להפסיק את המחשבות הטורדניות ואת הטקסים שהיו לי.
תודה על ההקשבה
ונשתמע

היי אליעזר
31/10/14 15:54
19צפיות
כמה טוב לשמוע את זה:) שמחה ששיתפת:)
שום אזור במוח, שלא יעבדו עליכם
31/10/14 19:07
22צפיות
תודה אליעזר על השיתוף.
בטח שמעתם מדענים ידועי שם בתחום אומרים שהוכח מדעית שיש אזור במוח שלא עובד באוסידי.
אפילו היום בתוכנית בריאות בחינוכית.
להם זה מוסיף מניות
לנו זה מוריד את התקווה
אז שלא יעבדו עליכם ואל תאמינו לכל מה שמספרים לכם אנשי מקצוע למיניהם.

איך להיפטר מאובססיה
31/10/14 09:50
25צפיות
אישה מחטטת כל הזמן בכיסים של בעלה לראות כמה כסף יש לו.
וכל כסף שחסר מיום ליום או שואלת אותו או מפרשת בעצמה לאן הלך הכסף.

מתוך מה זה מגיע?

איך אפשר לעזור לה להתגבר על כך?
º
אולי בעלה יהיה פתוח בנושא כספים וישתף אותה,אז לא תצטרך לחטט
31/10/14 11:27
10צפיות
טיפול..??
31/10/14 07:23
29צפיות
הי !!
סובל מסוג דכאון כזה שקצת רע לי משהו כמו דיכי..כמו שאומרים .
אך ..יש בי גם עצב כזה מרגיז בנשמה ..
לא מטופל בשיחות  לאחרונה ..>כי חש ללא התקדמות ושיפור אלא סוג של תקיעות .. 
זה קורה לי אצל כל מטפל אשר  איתו אני מתחיל טיפול אז מצפה ומרגיש שהנה עכשיו תבוא לי הישועה ..
ושזה לא קורה אז מתאכזב ומפסיק טיפול .. 
זה משהו שמוכר לכם ? 
מאוד רוצה להפסיק לסבול מתמודד עם המצב לא רע בכלל . >>אך תמיד צריך חיזוקים ודירבון .
רוצה גם להתפתח ולפתח אצלי כיווני עשייה ולהתמקצע בדבר מסוים בו אצליח לפרנס את עצמי . 
כי המצב כיום אינו..... משהו .
תודה וסופ"ש נעים וטוב לכולם .
בבבבבבייייייייייייי..
ocd
30/10/14 21:51
35צפיות
שלום ,
מעוניינת לדעת האם אחיך סובל מocd. הוא בן 39 ישנם מספר תופעות שהביאו אותי לתהות. הוא מרבה לשטוף ידים עד כדי יובש מרב רחיצות. ישן מספר מועט של שעות בלילה. מתקלח לפני שינה. גילוח הזקן אורך אצלו זמן רב.  אחרי שהוא לוחץ יד למישהו הוא רוחץ ידים. בקשרים זוגיים מתקשה לקבל החלטה לחתונה. אשמח לשמוע את דעתכם.
ייתכן. נשמע כמו. אך צריך אבחון מקצועי.
30/10/14 23:58
13צפיות
זה נשמע בכיוון של אוסידי אך אבחון מקצועי זה מה שדרוש.
אני מקווה שהוא מזהה בעיה בהתנהלות שלו וירצה לטפל בעצמו.
אני מזמינה אותך לאתר המאמרים שלי שם תמצא מאמרים על הפרעת החרדה הזאת והדרך הנכונה לטפל בה. יש גם מאמרים לבני משפחה כיצד לעזור ואם חלילה הוא ימנע מהחלמה יש גם מאמרים שעוזרים בזה.
אם יש הימנעות מהחלמה תיצור איתי קשר, כי יש לי מאמר שאני לא יכולתי לפרסם באתר בגלל שלא קיבלתי עליו אישור אך אני כן יכולה לשלוח אותו למייל שלך. אני מקווה שזה לא יהיה המצב.
ב ה צ ל ח ה .
תזמין אותו להיכנס לפורום ולחלוק את החוויות ולקבל תמיכה. יש גם מפגשי תמיכה בת"א ירושלים וחיפה. פרטים תוכל לקבל ממנהלת הפורום דוקטור WHO.

מפגש בתל אביב ביום חמישי בערב
27/10/14 19:38
58צפיות
ביום חמישי  30.10.14 יתקיים המפגש הדו שבועי שלנו וכולם מוזמנים.

המפגש יתקיים בכתובת:
השל סנטר
רחוב נחלת בנימין 85
קומה 2 (במעלית)
תל אביב

נפגשים בשעה 20.00  עד 22.00 ואולי קצת יותר.
אבקש לנסות להגיע בזמן.

המפגש מיועד רק לאנשים שיש להם OCD ולא לבני משפחה וחברים.

כל אחד יכול להצטרף, גם כאלה שלא היו במפגשים קודמים.

הקבוצה היא שלנו, לתמיכה ועזרה הדדית ואין הנחיה של מישהו מקצועי.

עלות המפגש 5 ש"ח למשתתף, ומי שיכול מביא במבה או בקבוק שתיה וכאלה (דבר אחד).

אדגיש, ואנו מדגישים זאת גם בתחילת כל פגישה, כי אנו מתחייבים ומחויבים לסודיות וכל דבר פרטי שנאמר במפגש נשאר חסוי.

להתראות
שלום! יש לי אוסידי חמור ועמיד מי שרוצה להוסיף אותי לפייסבוק
30/10/14 18:21
43צפיות
לתמיכה וסתם חברות מוזמן בכיף : חפשו לירון לוי עם תמונה של ילד קטן ובלונדיני ומתולתל
חייב עזרה דחוף.
29/10/14 19:33
71צפיות
שלום לכולם, שמי מיכאל, בן 26.
מזה כשלוש שנים אני סובל מההפרעה הארורה.
ההפרעה אצלי מתבטאת בכך שאני מטיל ספק בהבנה שלי  מכל אינפורמציה שנכנסת למוחי דרך כל חמשת החושים; ואתן דוגמאות:
1. ברגע שאני רואה סיטואציה כלשהי, הכי בסיסית-בן אדם שותה קפה-אני חייב לציין זאת לעצמי במילים בתוך המוח, ותוך כדי אני מרגיש חרדות מטורפות.
2. כשאני קורא משהו, או מישהו אומר לי משהו או מרצה מלמד חומר חדש בכיתה-אני חייב לחזור על הדברים בראש בצורה אינסופית ולנתח אותם, מכיוון שהספק שמא  לא הבנתי את הדברים גובר עליי, ולכן הקומפולסיות שפוקדות אותי לרוב-הן לא ע"י פעולה פיזית, אלא, ע"י חזרה על אינפורמציה, והדבר פשוט מתיש אותי, ומוציא ממני את הרצון לחיות בעולם שלנו.

ההפרעה שולטת בי כמעט בכל רגע במהלך הרוטינה היומיומית שלי, ומחריפה כשאני בעבודה או בלימודים(התחלתי לימודי מוסמך בכלכלה) עד שאני מרגיש נואש וחסר אונים, ואף מגיע למצב שבא לי להפסיק לחיות, או להחליף את מחלתי במחלה פיזית קשה אחרת, רק לא להרגיש את החרדות.
טופלתי כשנתיים ע"י פסיכיאטר ציבורי שהיה גם כן הפסיכותרפיסט שלי, והדבר כלל שיחות עימו , נטילת תרופות(ציפרלקס כשנה וחצי ולאחר מכן מרוניל) , וכל מה שהוא למד אותי זה פשוט לא לבצע קומפולסיות, אך הדבר קשה עד מאוד כשמדובר לרוב בקומפולסיות בתוך הראש-החזרה על כל סוג של אינפורמציה שאני נחשף אליה-בראש. הדבר מתבטא בפירוק של משפטים ובנייה מחודשת שלהם בשביל להבין, אך כמובן שזה לא עוזר, מכיוון שהחרדות לא עוזבות; אני מדבר אפילו על הדברים הכי בנאליים שקורים ביומיום, כמעט כל דבר.

הפסקתי את הטיפול אצל הפסיכיאטר לפני כ-4 חודשים ועברתי לטיפול טבעי ע"י איזה רוקח שהסב את מקצועו. אני חייב לאמר שהאדם עזר לי בדבר אחד-התחלתי לישון בצורה רצופה בלילה, אך למעט זאת-האוסידי לא שוחרר ממני, ואף החמיר-אני מזכיר, אני כבר כ-4 חודשים ללא כדורים פסיכיאטריים.

אני נמצא כרגע בתחתית שלי בחיים, ואני די רוצה לצאת מהבור הזה, נמאס לי לחיות עם החרדות וחוסר המנוחה של הנפש, במיוחד בתקופה זאת-שהתחלתי את התואר השני שלי, ואני די חושב להרים ידיים מלכתחילה ולא להמשיך איתו. אני לא יודע מה לעשות, מכיוון שאף אחד בסביבתי לא מבין אותי ולא מסוגל לעזור לי עם ההפרעה.
יש לכם אולי מושג מה ניתן לעשות בשביל לחזור לתפקד בצורה נורמלית? אני די אבוד!
ניסית סיביטי?
29/10/14 20:28
28צפיות
אני רק יכול להגיד לך דבר אחד שאני מזכיר לעצמי כל בוקר ....לא מגיע לנו לחיות ככה ...מבחנתי כל יום אני מתקדם אל האושר ..לא בכך שהאוסידי עובר אלא בכך שבכל יום אני פשוט מוצא עוד ניצוץ ...ועוד גרגיר ..ועוד אופצייה ...אין סוף לדברים האלה ...תקרא על המחקר של יוסף זוהר עם הקסדה ...תראה שאפילו כבר יש טכנולוגיה שתביא לנו את הישועה ...אנחנו חיים בחיים חרא ..אבל לא מגיע לנו לחיות ככה ...תזכור שיש אנשים דיברו את השואה...ניצחו סרטן סופני ויש אנשים שניצחו אוסידי .....בהצלחה
היי מיכאל
30/10/14 11:10
19צפיות
קודם כל ברוך הבא לפורום
אני מציעה למצוא מטפל טוב אתה יכול גם חינם דרך המרכז לבריאות הנפש בעיר מגורייך.
לי זה מאוד עזר, אני כיום לוקחת תרופות שמורידות את החרדה ומסדרות את הסרטונין ועל ידי כך המחשבות פחתו ואני פחות עושה טקסים מחשבתיים.
גם שיחות או סיביטי יכול מאוד לעזור. אני מציעה להתיעץ עם רופא המשפחה שיתן לך הפניה או דרך הקופה או דרך בריאות הנפש.
אתה יכול גם פרטי אבל חשוב שלא תזניח את עצמך ותתחיל בטיפול רק הטבה תהיה לך מזה.
תודה לכל המגיבים.
30/10/14 11:23
17צפיות
doctor who-הייתי מטופל ע"י פסיכיאטר של בריאות הנפש בעיר מגוריי, הדבר לא עזר לי כל כך, לא התרופות, ולא הטיפול בשיחות שהיה די רצוף בהפרעות מצד הפסיכיאטר שהיה עונה בטלפון שלו לכל אדם שצלצל אליו.
היי
30/10/14 11:32
12צפיות
אז אני מציעה לחפש מטפל פרטי כי הטיפול עצמו יעיל ביחוד עם המטפל עצמו הוא טוב. אל תתיאש.
כיוון לעבודה
30/10/14 11:31
29צפיות
הי מיכאל
תודה על השיתוף שלך.
קודם כל כדאי לדעתי במצב שאתה מציג להסתייע בתרופות.
אני הייתי שמה פוקוס על התחושה לפני שאתה משחזר את האירוע לפרטים. מה התחושה לפני? חוסר וודאות? פחד? פאניקה?
לשם הייתי חותרת. ללמד את עצמך כמה שיותר להיות במצב הזה של פרפור פנימי כזה, כביכול מצב בלתי נסבל אבל אם אתה מרגיל את עצמך עוד ועוד להימצא בו, בסופו של דבר הוא פחות יציק ויהיה נסבל יותר.
בסן פרנסיסקו וניו יורק למשל יש מרכזים מאוד מתקדמים לטיפול ב- ocd. יש גם יותר ידע.
אל תוותר בגלל חוסר ידע והכוונה לא נכונה. מגיע לך למצוא את המטפל המתאים והשיטה הנכונה ולחיות חיים של אושר ורווחה.
אוסי
חידוד
30/10/14 11:49
16צפיות
כמה שיותר להיות עם המחשבה: אולי לא הבנתי את הדברים נכון. לשים את עצמך עוד ועוד מול האמירה הזו
להרגיש את כל מכלול התגובות: פיזי, רגשי, קוגניטיבי. להסכים להיות במקום הזה כביכול השברירי ולא יציב
שבסופו של דבר המקום הזה יכול להביא לך הרבה מאוד יציבות (:
כי אם אתה מסכים להיות בו, אתה לא צריך שום טקס כדי לגרש אותו (:
אבל זה דורש המון תרגול וסבלנות. גם אני עוד לא שם (:
אור בקצה המנהרה
30/10/14 13:34
24צפיות
שלום מיכאל,
רציתי לשאול אותך, מה קרה לפניי שלוש שנים?
אם אתה זוכר מה הפעיל את ה-OCD?
אני אשמח עם תוכל לשתף
תודה
ונשתמע 
דרכים להתמודדות
30/10/14 15:01
20צפיות
היי מיכאל,
הייתי מציעה לך לנסות טיפולים שונים ולא תרופתיים.
טיפול CBT למשל. זהו טיפול קוגניטיבי התנהגותי קצר המתמקד בהווה, ב”כאן ועכשיו”. במהלך הטיפול מתמקדים בדפוסי חשיבה שליליים ובהתנהגות בעייתית שגורמים להפרעות רגשיות- מנטרלים אותם ומפתחים דפוסים חדשים וחיוביים באמצעות תרגול מטלות טיפוליות. שינוי דפוסי החשיבה וההתנהגות בסופו של דבר, תורמים להגברת הביטחון העצמי, גורמים להפחתה בצורך בשליטה וצורך לפרפקציוניזם ומחזירים את תדירות המחשבות והרגשות השליליים לרמת הנורמה.
הייתי ממליצה לך לקרוא עוד על שיטות הטיפול הנוספות שעשויות להתאים לך.
צוות מכון חיבורים. 
מתלבט אם להתחסן? יש לך שאלות בנושא?
30/10/14 12:32
8צפיות
עם בוא החורף, מחלת השפעת מאיימת על כולנו.

מתלבטים אם להתחסן? יש לכם שאלות בנושא? אתם מוזמנים לאירוח מיוחד בנושא :-)

היום בין השעות 16:00-18:00 נארח את ד"ר ליזה רובין מטעם משרד הבריאות שתענה על כל שאלותיכם בנושא.

מוזמנים |@|
מכירים את זה ש
29/10/14 20:47
28צפיות
אתם יודעים שהמחשבות לא עושות נזק ואם פתאום קופצת מחשבה אני יכול להתעלם ולהגיד היא סתם באה להציק לי והיא לא מזיקה

אבל מה שהכי מפריע לי זה שאני בנאדם שכל הזמן צריך לעבוד על דברים בשביל לחזור לחיות - להעיף את האובססיה להיגמל 
ובדרך בתהליך שלי תמיד קופצות מחשבות שהרסתי משהו ואני צריך לחזור אחורה ולתקן .
מה שהכי מבלבל זה שמצד אחד מחשבות שליליות סתם לא עושות נזק ומצד שני הן באות להגן וזה תפקידן ואולי באמת הרסתי משו ?
הרי אם לא הייתי מתעסק לא הייתי הורס מילא אבל כן יכול להיות שעשיתי משו מזיק .. 

היי מתן
30/10/14 11:05
9צפיות
לא הרסת שום דבר אל תתיחס למחשבות הללו.
אז..ככה...
27/10/14 11:43
97צפיות
לאחר שהרופא אצלו טופלתי  בחמש השנים האחרונות עזב את המרפאה>>>
הודיעו לי שגם המחליף אצלו הייתי כפעמיים גם עוזב .. 
ווווואאלללללההההה נמאס לי מזה .
מה ולאיזה רופא אפנה עכשיו ?
אציין שאני זקוק לרופא איתן ועם דעה משלו ומוצקה .. 
אחד כזה שלא "יילך" עם הראש שלי אלא רק הוא מחליט על הטיפול וכמובן בערבון מוגבל ביחד איתי . 
תודה לכם ואשמח מאוד לקבל הצעות והמלצות . 

תודה יום טוב 
היי קליבר
28/10/14 12:37
25צפיות
אולי לרופא שעוזב יש המלצה על מישהו אחר?
ק.
29/10/14 20:49
14צפיות
אין לי איך להשיג אותו .. הוא כבר עזב .
וכפי שכתבתי שהרופא השני שהיה שם במרפאה גם עזב . 
אני בבעיה..
אשמח לפיתרון  .
אשמח לרעיונות .
תודה 

הייי
30/10/14 11:04
9צפיות
האם ניסית לשאול אולי את רופא המשפחה על המלצה? אפשר גם לחפש באינטרנט.
ק.
30/10/14 22:03
7צפיות
הי כהנא!!
איך אחפש באינטרנט ? כיצד עושים זאת ?? 
תודה 
היי קליבר
31/10/14 14:15
4צפיות
הכי פשוט פשוט לחפש בגוגל
שאלה
29/10/14 14:06
44צפיות
רציתי לדעת מה המרגש שלכם בחשיפה? כמה זמן לוקח לחשיפות לעבוד האם זה שבוע עשרה ימים או תהליך של כמה שבועות של התמדה?? אני מתרגל חשיפה אני מעלה את המחשבה המטרידה ופשוט ננעל עליה וחושב עליה למשך זמן האם זה נראה לכם נכון?
היי
29/10/14 14:53
23צפיות
אני בעד חשיפות אבל לא כאלו שיכולות לעשות ההיפך. אתה גם צריך לתת למוח לנוח מהלחץ שנוצר עקב החשיפה.
אבל בעיקרון אני בעד מה שאתה עושה.
תודה
29/10/14 18:37
18צפיות
כמה זמן לדעתך לוקח לחשיפות ליהות יעילות לדוגמא אצלך ?? 
היי
30/10/14 11:01
13צפיות
בדרך כלל מידית
º
יש כאן מישהו במקרה בשעה זו של הלילה?
29/10/14 23:32
24צפיות

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום