לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!
OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.

היסטוריה:
את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.
עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז.

מטרות:
בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...
אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.
הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .

מידע:
בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.

כל טוב!

ד"ר אורינג משיב בפורום בהתנדבות אחת לשלושה שבועות. שאלות דחופות ניתן לפנות לפורום יעוץ פסיכולוגי, בו ישנו מענה מקצועי על בסיס קבוע 
מפגשי הפורום נערכים אחת לשבועיים, בימי חמישי בערב. הודעות מקדימות יכתבו בתחילת השבוע.
הודעה חדשה

תחילת טיפול
28/11/14 17:07
22צפיות
היי לכולם,
התחלתי היום טיפול אצל מישהי שמשלבת בין CBT לטיפול דינאמי.
יצאתי קצת בהרגשה שלא לגמרי הצלחתי להסביר איך הOCD מפריע לי ומתבטא אצלי. אולי זה בסדר לפגישה ראשונה כי זה היה יותר היכרות איתי מעבר לOCD. אבל גם קצת הרגשתי שהיא יותר מדי מדברת על מטופלים אחרים (בעילום שם כמובן), רק לצורך מתן דוגמאות ובנוסף מרבה גם בכל מיני הסברים תאורטיים כאלה ואחרים. למעשה לא יצאתי עם הרבה מהמפגש, מעבר לזה שקבענו שאני אבוא שבוע הבא עם המטרות שלי לטיפול.
זו פעם ראשונה שלי בטיפול לכן רציתי קצת לשמוע ממכם..
האם זה ככה בד"כ? אני ממהרת לשפוט?
אשמח לעוד דעות
תודה:)
אין דבר העומד בפני רצון
28/11/14 14:46
30צפיות

סוף שבוע נעים לכולם
זה משתק, האם זה OCD?- הסיפור שלי
28/11/14 10:56
28צפיות
הכל התחיל בגיל 11...
התלבטתי אם לשתף אתכם בתלאות העבר, אבל את האמת זה פחות אקטואלי, אבל הבסיס הוא אותו בסיס.

קוראים לי תום בן 26, אני מאובחן ב-BPD ו-OCD שהאבחנה העיקרית היא ה-BPD כמובן.

כשראיתי אנשים שסובלים מ-OCD ושקראתי מאמרים, הבחנתי על טקסים מסויימים, או פחד מזיהום, זה דבר שיכול לשבש את איכות החיים אך לא להביא לידי חוסר תפקוד כמו אצלי.

תמיד סבלתי ממחשבות אובססיביות, לפעמיים תאוריות מופרכות שהייתי ממש דבק בהן.
לפני שנה לדוגמא הייתה תקופה די טובה בחיים שלי וניצבתי לפני המון אתגרים, ביום מסויים עשיתי משהו נורא ואז החלה שרשרת ארועים של הרס.
אני לא מצליח להמשיך בחיים, אני כל היום חושב על היום הזה, ומה היה קורה אם זה לא היה קורה, ושהייתה לי הזדמנות להיות הכי הכי ועכשיו גם אם אני אתאמץ מאוד אני אוכל להיות רק 50 אחוז ממה שיכלתי, אני כל הזמן מתרפק על העבר, על מה יכלתי להיות, על דברים שנחשפתי אליהם והם הרסו לי הכל.

האם זה דפוס מחשבה שקשור ל-OCD?
אני כבר שנה לא עובד, לא מצליח להשתחרר, לא מצליח להמשיך קדימה.
נראה לי די ברור שה"משהו הנורא" שעשית לא היה כל כך נורא בכלל,
28/11/14 13:39
24צפיות
והמחשבה שלך שזה היה כל כך נורא היא לכשעצמה טורדנית ולא הגיונית.
היי ענת
28/11/14 13:59
21צפיות
אני לא מתכוון מבחינה מוסרית.
המעשה שעשיתי הוא בעל מרכיב הרסני מאוד שפשוט מפרק את הנפש.
ואת האמת כל אחד שיחווה דבר כזה יפגע, אולי לא בעצמה כמו שלי.
הצעת ייעול
28/11/14 12:21
25צפיות
מצד אחד יש המון סובלים מאוסידי שמחפשים מטפל שיעזור להם במחיר סביר
מצד שני יש הרבה מתמחים צעירים וטובים שמחפשים מטופלים שיסכימו לשלם להם מחיר סביר.
בפועל אנחנו- הסובלים מאוסידי- עוברים בין מטפלים ידועי שם ומרכזים ידועי שם, משלמים להם הון תועפות ולא תמיד מגיעים לתוצאה שרצינו.
עובדה- אנחנו ממשיכים להגיע לפורום. לכן רציתי להציע שנציגי עמותת האוסידי יפנו למנהלי אגודת איט"ה ויבקשו מהם שמות של מתמחים מומלצים עם המלצות ממטופלים שהם עזרו להם. הם יופיעו בחלונית "בעלי מקצוע"  בקטגוריית "מומלצים מאיטה".
או לחילופין שלרשימת בעלי המקצוע יצרפו המלצות ממטופלים. זה יקצר את הדרך ויקל על החיפוש לשני הצדדים.
מה דעתכם?

אספר מה עובר אצלי בראש ואשמח לחוות
26/11/14 16:27
88צפיות
דעת האם מדובר על OCD או סכיזופרניה. אני יודעת שצריך חוות דעת מקצועית, אבל רציתי לקרוא חוות דעת שלכם מנסיון.

אני עוברת ליד בניין שיש בו קומת קרקע. אני חושבת שקל מאוד לגנוב משם כי חלונות מאוד נמוכות. אחרי זה חושבת האם אני בעצמי יכולה לגנוב, אבל ישר כדי שלא לבצע זאת (אני מאוד פוחדת שאם אפתח מחשבה זאת הלאה אז אני תהיה מסוגלת גניבה מדירה זאת אני עוברת על מחשבה טורדנית אחרת, כדי לא לפתח מחשבה זאת עד הסוף ולבדוק האם מסוגלת לבצע זה או לא. אני מאוד מפחדת שכן אני מסוגלת  לבצע זאת.

אני מפחדת שבעתיד אתחיל להשתמש בסמים או אתחיל לשתות משקאות חריפים. אני פוחדת שאעשה זה כדי להפסיק לפחות לכמה שעות לסבול מ OCD או סכיזופרניה (אצלי במשפחה יש אלכוהוליסטים אז יש לי תורשה לא טובה בנוגע להתמכריות).

אני מפחדת שאכנס לאיזשהו אירגון טרוריסטי.

אני מפחדת שאם אני יתעצבן חזק אז אתחיל לשבור משהו מרוב עצבים או שאלך מכות עם מישהו (מי שעיצבן אותי או מישהו אחר).

לרוב אני כשמחשבות אלו עולות לי לראש אני משתדלת להעביר את מחשבות על עצמי. לדוגמא :מדמיינת שאני נכנסת לבית חולים לחולי נפש, שחיים שלי חרא (לא לדאוג אין מחשבות אובדניות!!!!!! אני רוצה לחיות) וכול"י.

אני מפחדת לראות חדשות או תוכניות על רצח, אלימות, מה עשו אירגוני טרור ודברים בסגנון זה. אני מפחדת לראות זאת כדי לא להכניס לראש מחשבות על נושאים אלה.

סליחה על חפירה ואשמח לחוות דעת.
º
שכחתי. תודה מראש על חוות דעת שלכם:)
26/11/14 16:29
20צפיות
º
מחשבות טורדניות כן, אבל אין קשר בין מה שאת מתארת לסכיזופרניה
26/11/14 16:53
31צפיות
עצה :)
27/11/14 11:22
32צפיות
היי,
טיפול OCD הוא מונע מאיתנו להתרכז בפעילויות שגרתיות כמו לימודים, עבודה וכו', כאשר ברור לנו שהאובססיה כלפי משהו מסויים והטקסים הם לא הגיונים.
וזאת בהשוואה לסכיזופרניה שבה האדם מאבד את הקשר עם המציאות.
מקווה שהצלחתי לעזור לך לעשות את ההבחנה.
צוות מכון חיבורים.

תודה רבה על תגובות. כשאני מנתחת את
28/11/14 10:45
12צפיות
מחשבות שלי אני מבינה שאצלי זה OCD ולא סכיזופרניה. אני שבוע וכמה ימים בטיפול תרופתי (תרופה פריזמה), מאוד מקווה שהיא תעזור לי עם או סי די מחשבתי.
ואיי הראש מלא חרדות , אוף קשה
25/11/14 11:13
112צפיות
הראש מוצף חרדות ופחדים , מנסה לא לעשות אבל כל הזמן אני עושה טקסים שלא יקרה משהו רע ... אתמול עשיתי אחד אחרי יום שלם וכבר הייתי גמור והוא יצא ככה לא ממש בסדר  אבל עוד נסבל לכמה זמן ואז הפסקתי פחות או יותר עד היום בבוקר ושוב הכל עלה , כמו ביוב שמציף את הכל ... ואז  התחלתי לעשות מלא טקסים , שוב ועוד ,ועוד , ועוד זה מתיש. וכל כך חסר טעם , אבל ההרגשה הזאת שאתה מנסה להישאר עם הפחד , כאילו שאתה מתעצל ומוכן שיקרה הנורא מכל ליקרים לך זו הרגשה נוראית , ובשביל מה שתנוח מהטקסים... בכל אופן עשיתי לפני חצי שעה אחד ואני אנסה להישאר עם זה עד מחר , נקווה להצליח ...
הכי מעצבן שפתאום הראש מנפיץ טקסים לא אפשריים. תרוץ מפה במעלה הכביש במשך שעה ,ואז תחזור ,ואז תקפוץ על רגל אחת 44 פעמים, ואז תטפס על ההר ותחזור ,ואז תגיד 44 פעם שלא יקרה כך וכך וכך ושזה הכל שטויות וזה רק בראש שלך ואסור שיקפוץ פחד בזמן הזה ,ואז יקפוץ לך פחד בזמן הזה, ותאלץ לעשות הכל מהתחלה. וזה אף פעם לא נגמר, וזה אף פעם לא מושלם . ואתה יושב בעבודה המעפנה שלך ואומר רק אם לא היה לי תחרא הזה לא הייתי פה .הייתי עושה משהו שבאמת מעניין אותי ומתאים לכישורי, ורק אם לא היה לי את זה ,הייתי כל כך מאושר ,וחברתי. ורק אם לא היה לי את זה ... אז אני כל היום נכנס לאינטרנט ומחפש מחקרים שעשו על המחלה ,ואולי יש פריצת דרך חדשות .ואז אתה חושב על החברים שלך ומה הם השיגו עד היום ,וכמה אתה לא נופל מהם ביכולת .ובכלל תאמת שאתה יותר מוצלח מרובם .אבל אתה לא ממש עשית הרבה עם הקריירה שלך ואף אחד לא באמת יודע למה אתה ככה תלוש . ומי שסיפרת לו חושב שאתה סתם בכיין ומוותר לעצמך ... ואתה מתגעגע לחיים ורוצה רק לחזור לחיות וחושב מתי מתי זה יגמר, ורוצה שהמחלה הזאת תלבש פנים ובאמת תתמודד איתך ולא תתחבא מאחורי מסכות ותברח כל הזמן ,ואם היא הייתה מוחשית היית נלחם איתה עד המוות .מצדי עכשיו להלחם איתה עד המוות אבל לדעת שעשיתי הכל כדי לנצח .אני עייף עייף עייף
עייף עייף עייף עייף עייף עייף עייף עייף עייף עיי......... הייתי רוצה לפעמים אם אפשר לתת ליום אחד לכל אותם אלה ששופטים אותי להרגיש באמת מה אני מרגיש בראש ליום אחד.
הייתי רוצה מחלה אחרת כל מחלה ( אני יודע שאסור לאחל לעצמך צרות של אחרים וזה תבוסתני ומלוקק , אבל באמת שאני רוצה לפעמים ). הייתי רוצה להיות בריא ושאף אחת או אחד מהיקרים לי לא יפגע מהפחדים שלי. הייתי רוצה לישון עכשיו , כי שם יש לי שקט ,ובחלומות אני רגיל בלי אוסידי . הייתי רוצה שיקום איזה גוף חזק שידחף את המלחמה במחלה הארורה הזאת , אני מרגיש שאין מספיק מחקרים שאין מספיק דחיפות לפתור את הרוע הזה מבחינתי הסבל הזה לא נופל משום סבל של מחלה אחרת . לפעמים אני הולך ברחוב ורואה אנשים עם טקסים חולי אוסידי כמוני שקשה להם להסתיר וזה כואב לי כל כך .הם נראים מהצד משוגעים ,עושים דברים כל כך מוזרים אבל אני גם כזה ואני באמת לא משוגע אני הכי רגיל שיכול להיות .וכל היום אני יושב וטוחן בראש איך לצאת מהמצב שאליו נקלעתי ומנסה למצוא פתרונות .ואתם חושבים שאין לי פחדים עכשיו בראש שאני כותב שזה אסור לכתוב ואסור להגיד כך או אחרת .
מצטער על החפירה וגם אם אף אחד לא יקרא את זה זה היה משחרר לדקה לבכות קצת על רוע מזלי ומזלכם . וכמה זה לא פייר ושילכו להזדיין כל אותם מתחסדים שאומרים לי לא לרחם על עצמי , נכון זה לא עוזר אבל לפעמים בא לי קצת .
תדע שאתה לא לבד
25/11/14 13:25
55צפיות
אני עובר בדיוק את אותו הדבר. מחשבות ועוד מחשבות והפעם מחשבות , פחדים ועוד פחדים ועוד פחדים וחרדות.
אצלי זה מלווה עכשיו בטיקים ורפלקסים.
אף פעם לא להתייאש
25/11/14 15:03
35צפיות

העלתי לך כאן קישור , לי הוא נתן קצת כוח. מקווה שיתן גם לך :)
חושב כמוך - זו המחלה הכי קשה שיש
25/11/14 19:44
44צפיות
הסבל הוא נוראי - ומתמשך -  ואתה יודע שאתה גורם אותו לעצמך - הגיהנום בהתגלמותו .

והכי נורא -- האנשים הרגילים ...   אין כמעט מצב שיבינו מה עובר עליך ......

ואתה יודע שאתה חכם ופיקח וכשרוני והכל חסום כמעט לגמרי בגלל במחלה הארורה .

אתה לא לבד ידידי היקר .  כל כך צר לי בכאבך , הלוואי שהייתי יכול להקל עליך  !
אני בטיפול תרופתי 8 שבועות ו 85 אחוז יצאתי מזה .... מקווה שהשבועות הבאים ימחקו הכל .

מקווה מאוד בשבילך שתצא מזה גם אתה.
בדיוק .... זה ממש כך
25/11/14 20:51
29צפיות
אנחנו יכולים הרב יותר ואנחנו מוכשרים פה , אחד אחד, ותקועים במקום.
ואנשים שלא חווים את זה לא יבינו
ולי אישית יש בנוסף גם חרדה חברתית
º
שונא תמחלה הזאת
25/11/14 21:36
20צפיות
באיזה טיפול תרופתי אתה נמצא?
28/11/14 00:26
18צפיות
תודה מראש,
רון
פאקסט 60 מ"ג
28/11/14 09:43
11צפיות
עומד היום על 95 אחוז ריפוי שמונה וחצי שבועות
אתה יודע את האמת שהאמונה בטקסים ובסמלים האלה היא היחידה
25/11/14 21:47
44צפיות
שמביאה לך את המזל הרע (ותראה כמה רע לך ). אתה נותן כוח עליון למספר, למילה, לסמלים  וזאת עבודת אלילים- עבודה זרה.
וזה מה שמביא לך את הקללה. תחשוב על זה
אם אתה מתנסח ככה
25/11/14 21:52
37צפיות
אין לך מושג מה זה OCD
לצערי יש לי והרבה אבל מהאוסידי הזה הספציפי הזה נפטרתי אבל
25/11/14 22:22
40צפיות
אתה דוגמא לאוסידי קלאסי של מי שיודע לכאורה הכל
עד כמה זה נורא ששיתפתי בפחדים שלי ?
26/11/14 14:23
100צפיות
שלא לומר "הפחדים המוזרים שלי". כי אז זה כבר שיפוטי מצידי ואני בעצם שואלת אותכם, לא אותי... .

אז ככה, התקשרתי לבקש לדבר עם הספר שלי כי יש לי תור עם קוסמטיקאית אצלו בשעה בחמש והוא צריך להיות נוכח ומעורב בהחלטה אם לעשות משהו או לא. הפקידה אמרה לי שהוא יצא לכשעה, אז אמרתי אוקיי אני אדבר איתו כבר כשאגיע.
ואז כשסגרתי את השיחה. התחילו לעלות הפחדים הרגילים הצפויים אצלי שהוא הלך לחלילה למקום שקשור לעובדה שלמישהו חלילה קרה משהו, משמע הלך לב"ק או חלילה לביקור אבלים. (קשה לי לרשום את זה).
דברים כאלה קורים לצערנו, זה דרך העולם ולפעמים אנשים צריכים לעשות דברים שקשורים בזה, אך אני לא יכולה לבוא במגע עם אנשים שהיו במקום כזה...מי שמכיר אותי יודע שזו תמצית האוסידי של זיהום שאני סובלת ממנו.
בקיצור, אחרי מחשבה רבה, ועוד קצת, החלטתי להתקשר כי המזכירה שכרגע ענתה לי נחמדה והיה נראה לי שתבין עניין אם אני אשתף אותה. יש מזכירה אחרת שבשום אופן לא הייתי מעיזה.
אז התקשרתי ואמרתי לה שיש לי מהו אישי לשתף אותה והיא מהנהנת "כן, תמשיכי" ושיתפתי אותה שיש לי אוסידי, ומיד שאלתי אותה אם היא יודעת מה זה אוסידי ? לצערי היא לא שמעה...אמרתי "אלה ששוטפים ידיים ומנקים"...."לא, לא שמעתי" היא עונה ואני ממשיכה "כמו בסרט של ג'ק ניקולסון הכי טוב שיש אם ראית ?" והיא "לא, לא מכירה".
מודעות עוד אין בישראל, הערת ביניים שלא מחדשת לנו דבר...
אז המשכתי "בקיצור יש לי אוסידי וזה אומר שאני מפחדת מכל מיני דברים כמו מקומות שמפחיד אותי שאנשים הולכים לשם". והיא שואלת "איזה מקומות מפחידים ?". אמרתי "לא נעים לי להגיד, אני קצת מתביישת" והיא "לא, תרגישי בנוח". אז אמרתי "אני מפחדת ממקומות שהולכים אליהם אם קרה למישהו חס וחלילה משהו, ואם אני באה במגע איתם אני עשויה לזרוק את כל הבגדים שלבשתי". היא הייתה בשקט שניה, ואז נפל לה האסימון, אמרה ש"לא, לא, ממש לא, רק למקום הכי סימפטי הספר הלך, ושם דבר כזה ואין לי מה לדאוג". אז אמרתי לה תודה וסליחה ושבבקשה לא תספר לספר ששאלתי.
אמרתי לה שהוא יודע שיש לי אוסידי אבל לא ממש יודע את התוכן של הבעיה.
היא אמרה "הכל בסדר, תרגישי בנוח", אני נשמתי לרווחה ואמרתי תודה וסגרנו את השיחה.

עכשיו אני שואלת אותכם : כמה נורא זה היה ששיתפתי בדבר כזה לא נעים לדבר עליו ? האם עשיתי נכון ? האם לחלופין הייתי צריכה לקחת את הסיכון ולזרוק בגדים (ראויים) רק כי לא נעים לי לשאול מראש ואז אולי להחליט פשוט לא להגיע היום ??? 

מה דעתכם ? אני פונה אליכם, למעשה לאנשים שיש להם אוסידי והתכנים שלכם יכולים להיות שונים משלי. אך תנסו להיכנס לראש ולסביבה שהוא חי בתוכו (הראש שלי) ותענו עם הלב. תפרגנו. מתוך הבנה. אני רגישה. אתם בטח גם את זה יודעים מעצמכם...

מודה מראש. מבולבלת. מתביישת. נבוכה....

אגב, יש שיפוט גם באיך שהצגתי את השאלה.עכשיו אני רואה את זה.
26/11/14 14:41
36צפיות
השאלה שלי צריכה להיות "עד כמה זה נורא (אם בכלל) ששיתפתי בפחדים שלי ?".
זה לא עניין של נורא, זה נראה לי פשוט מיותר לספר דבר כזה
26/11/14 15:08
49צפיות
לפקידה. אם הספר יודע, אפשר היה לשאול אותו איפה היה. המחשבה שאם מישהו יוצא לשעה מהעבודה, אז הוא הולך לבית חולים או בית קברות, היא כמובן לכשעצמה טורדנית ולא הגיונית.  
בקיצור, לדעתי היה מיותר, אבל לא נורא. התשובה הרגיעה אותך והפסיקה את החשיבה האובססיבית. ואת צודקת, הפקידה באמת נחמדה.
הערה
26/11/14 15:10
33צפיות
לשאול את הספר זה כבר היה יכול להיות מאוחר מדי בשביל הבגדים שלי...שהיו הולכים לפח...
תוספת להערה
26/11/14 15:27
25צפיות
כבר היו דברים מעולם. לצערי יש לי נסיון עגום עם הדברים האלה. והרבה בגדים שלי הלכו לפח....
º
אגב, תודה מראש על כל תשובה שתענו לי.
26/11/14 15:13
21צפיות
הייתי הולך אליה שוב ומבקש שתכבד את זה שסמכת עליה ולא תעביר
26/11/14 17:18
25צפיות
לאף אחד גם בעתיד. הייתי מערב ומבקש גם מהספר עצמו שהיא תתחייב גם מולו בעובדת. תסבירי לה כמה זה חשוב לך. לא בטלפון !  
º
לא לא,זה רק עושה מזה עניין עוד יותר גדול. לעזוב את זה ודי.
26/11/14 18:13
21צפיות
זה לא נורא בכלל
26/11/14 20:35
29צפיות
אם הרגשת נוח עם אותו אדם אשר לו סיפרת את המצב, אז אין לך מה להרגיש לא בנוח .
ההפך את צריכה להרגיש איתו יותר בנוחות 
אני יודע על עצמי שסיפרתי על האוסידי שלי להרבה אנשים ויש כאלה שסיפרתי להם ובדיעבד לא הייתי צריך , אבל זה לא משהו שביאס אותי יתר על המידה...

אז קיבלת פה את כל הספקטרום: באבו, שמספר הרבה ולא אכפת לו;
26/11/14 20:49
34צפיות
דרור , שכנראה חושב שזה נורא וצריך להשביע את העובדת לא לספר; ואני, שחושבת שזה מיותר אבל לא נורא.
דווקא עם המיותר אני לא מסתדרת
26/11/14 22:54
21צפיות
כי חסכתי בגדים לפח. אם הייתי מגיעה ואז שואלת או מגלה בעצמי אז הבגדים היו לפח. הכל. גם הכסף שהם עלו וגם עוגמת נפש שנשארת איתך להרבה זמן.
º
אך תודה על דעתך. ועל הסיכום
26/11/14 22:56
12צפיות
במחשבה שניה, את צודקת. פתרת את הבעיה שלך, סילקת את המכשול,
26/11/14 23:02
27צפיות
ונרגעת אחרי ששאלת אותה. 
º
נכון זה לא מושלם אבל לא מיותר. שוב תודה.
26/11/14 23:09
12צפיות
אין לך ממה לחשוש בכלל
26/11/14 21:15
23צפיות
אנשים כל כך לא מבינים אותנו , שזה כמעט לא נתפס אצלם והם פשוט שוכחים מזה .

יש לי ניסיון עם שניים שסיפרתי להם וכל  הזמן צריך להזכיר להם  מחדש .
כמי שחווה את האוסידי ברמה גבוהה על בשרו מדי יום אני יכול
26/11/14 22:24
45צפיות
להגיד שלפעמים זה לא חכם ולא נכון להתנגד לאוסידי - כנגד מה שלימדו אותי, פשוט מניסיון הבנתי שלפעמים עדיף לוותר ואני משתדל שלא לוותר, בהכל... אבל לפעמים נראה שהדרישות של האוסידי חייבות להתמלא והתחושות קשות עד מאוד כשאני נמנע מדרישותיו, ובטח שלספר ולשאול חבל סתם לזרוק בגדים מה לעשות לפעמים מתחשבים באוסידי גם... כל עוד משתדלים שלא
הצעה
27/11/14 11:31
30צפיות
את זורקת את הבגדים?
לא כדאי שתתרמי אותם לנזקקים?
בגלל שאני חושבת שהבגדים
27/11/14 12:18
32צפיות
מלוכלכים, נאמר בקיצוניות "רדיואקטיבים״ אני לא רוצה להעביר אותם לאחרים...  אבל אל דאגה ברגיל, אני תורמת בגדים ;
תשובה
27/11/14 13:41
20צפיות
טוב שאת תורמת...
יחד עם זאת, לא נראה לי שלמישהו שנזקק לבגדים יהיה משנה מה הייתה הסיבה שבגללה הבגדים נתרמו
לי איכפת
27/11/14 13:49
26צפיות
אני לא רוצה לחשוב שאני נותנת משהו מזוהם למישהו. לא טוב לי עם ההרגשה.
סוג גם של אוסידי של אחריות על אחרים.
לא ברור
27/11/14 19:01
26צפיות
מה יכול לקרות להם?
אם יש לך אוסידי אתה אמור להבין שהפחדים שלנו לא הגיוניים
27/11/14 19:13
27צפיות
אני מרגישה בתחקיר וזה לא נעים.
הבנתי
27/11/14 19:21
40צפיות
את דוחה כל נסיון לעזרה...
º
אתה חצוף ומתנהג בחוסר רגישות
27/11/14 23:07
23צפיות
תשובה
28/11/14 00:38
21צפיות
לא התכוונתי לפגוע. אם התפרש אחרת
שאלה חשובה
27/11/14 02:48
54צפיות
האם מישהו מהחברים כאן לקח אי פעם אנטיביוטיקה בשם רפיקסימין לטיפול בבעיות מעי.
נתקלתי במספר דיווחים על ריפוי מיידי של OCD כתוצאה מלקיחת האנטיביוטיקה הזאת. מדובר בתרופה מאושרת לשימוש משנת 2013 בישראל בין היתר לחולים באנצפלופתיה כבדית (אי ספיקה של הכבד וכתוצאה מכך שחרור רעלנים שפוגעים במוח) ובעיות מעיים שמקורם בחוסר איזון של חיידקים (שמייצרים בין היתר עודף רעלנים שהכבד אינו מסוגל לפרק במלואם).

º
לא שמעתי על זה אף פעם.
27/11/14 13:49
12צפיות
ק.
26/11/14 18:02
23צפיות
הי !!
היום נפגשתי עם מטפלת.. כמובן ב--סיביטי.. 
אשמח לעדכן כאן ..תודה 
ןערב טוב ונעים לכולנו.. 
טיפול בשנת שמיטה
25/11/14 11:31
77צפיות

שלום לחברי הפורום, 
שמי ליאור כרמי וחלקכם מכירים אותי כפסיכולוג המטפל בהפרעה טורדנית כפייתית. 
השנה היא שנת שמיטה, הרעיון בשנה הזו, כפי שאני מבין אותו, הוא הנסיון לפתוח את מה שמוגדר "שלנו" לאחר, לנסות לחיות באופן מעט יותר שוויוני ומכבד עם התחשבות באלה שחווים את החיים עם יותר קשיים..
אינני אדם דתי, אך מתוך התפיסה הזו, והחיבור שלי לרעיון, חשבתי לתת את מה שאני יודע לעשות - לטפל - ללא תמורה.
במשך השנה הקרובה, אני מציע למי שיהיה מעוניין חבילה של 12 מפגשים איתי בעלות של דמי רצינות בלבד (50 ש"ח למפגש + 20 ש"ח למפגש שיינתנו על ידכם למי שיש לו פחות ממכם או מוסד שהייתם רוצים לתרום לו). הטיפולים יתקיימו באזור המרכז-תל אביב. 
אלה מכם שהיו מעוניינים בכך יכולים לשלוח מייל ל liorocd@gmail.com
במייל אנא כתבו את הרקע הכללי שלכם (גיל, מצב משפחתי, מצב תעסוקתי, לימודים, כל מה שהייתם רוצים לספר על עצמכם), ההיסטוריה של ה OCD  (מתי התחיל, מה השתנה במשך השנים, איזה טיפולים עברתם, מה עזר).
מאחר ואני עושה זאת מתוך רצון לתרום ובמקביל לעיסוקיי האחרים, אקדיש שעתיים בשבוע לטובת העניין (ז"א שני מטופלים בשבוע, כל אחד ל 12 פגישות) ואשמח לעזור למי שיהיה מעוניין במסגרת זמן זה.
המשך שבוע טוב
ליאור כרמי.

ליאור, האם אפשר לפרסם את זה גם במגזין הפייסבוק ?
25/11/14 12:19
37צפיות
וכל הכבוד לך !
º
אפשר
25/11/14 12:50
32צפיות
º
תודה.
25/11/14 13:07
19צפיות
קצת על ליאור
26/11/14 14:03
41צפיות
ליאור הוא מטפל מדהים.
יצא לי להיות אצלו במשך כמעט שנה והוא החזיר לי את חיי במתנה.
הוא דורשני, ולא מוותר, אבל מתקשר בגובה העיניים ובעיקר יודע את העבודה.
לדעתי הוא שווה מחיר מלא (ואני יודע שהוא גם לא זול) והעובדה שהוא מציע את הטיפול שלו באופן כזה רק מראה שמעבר למטפל הוא גם אדם גדול.
מומלץ בחום. 
ישנה אולי דרך של תזונה מסויימת שמישהו אולי נחשף אליה כדי
26/11/14 11:41
29צפיות
לתעל את ההתמודדות  עם הocd וכן מה לגבי אומגה 3 , אשמח לתשובה .
ק.
25/11/14 20:28
36צפיות
הי !!
שמעתם על דר ניר עישר ??
הוא מומחה בחרדות וטיפול קוגנטיבי התנהגותי.. 

|*|נפתח פורום תרבות סין|*|
25/11/14 14:30
3צפיות
|גלובוס| אוהבים אגרול, ג'קי צ'אן ודרקונים?
אנו מזמינים אתכם לבקר בפורום החדש בתפוז-תרבות סין!
בפורום תוכלו לדון בסין, בתרבות הסינית ובהשפעתה על העולם שלנו, על ביקור במדינה, ממשק עם תושביה, פעילות עסקית ומגע עם אנשי העסקים המקומיים, וכמובן בשפה הסינית ובלימוד שלה.

אתם מוזמנים להיכנס לפורום כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

גלישה מהנה! |תפוז|
ערב טוב לכולם
24/11/14 20:53
92צפיות
סתם רציתי לשתף שגם המצב שלי לא בשמיים בתקופה האחרונה , אז לא לוותר לעולם!
כמו שאני לא מוותר ומקיא דם גם אתם לא תוותרו , הכל אפשרי :)

24/11/14 23:32
27צפיות
אגב, יש לך אוסידי או סתם אורח לרגע ?
כן יש לי או סי די
25/11/14 06:49
47צפיות
הוא התפרץ לפני כמה שנים
לאחרונה המצב הידרדר
25/11/14 07:27
41צפיות
חזרתי לטיפול תרופתי ומפגשים עם פסיכולוגית פרטית. מנסה למצוא את האור שלא נראה באופק , אני רץ כל יום זה עוד שומר לי קצת על השפיות.
ברוך הבא לפורום
25/11/14 12:30
27צפיות
מקווה שתמצא פה אוזן קשבת ותמיכה ואנחנו נשמח גם לשלך בדיוק כמו שכתבת ...אני מזמינה אותך לאתר מאמרים ולמגזין פיייסבוק שכתובתם בחתימה שלי.ב ה צ ל ח ה ותרגיש טוב.
º
תודה לך
25/11/14 13:26
12צפיות
טיפול בשנת שמיטה
25/11/14 11:14
78צפיות
שלום לחברי הפורום, 
שמי ליאור כרמי וחלקכם מכירים אותי כפסיכולוג המטפל בהפרעה טורדנית כפייתית. 
השנה היא שנת שמיטה, הרעיון בשנה הזו, כפי שאני מבין אותו, הוא הנסיון לפתוח את מה שמוגדר "שלנו" לאחר, לנסות לחיות באופן מעט יותר שוויוני ומכבד עם התחשבות באלה שחווים את החיים עם יותר קשיים..
אינני אדם דתי, אך מתוך התפיסה הזו, והחיבור שלי לרעיון, חשבתי לתת את מה שאני יודע לעשות - לטפל - ללא תמורה.
במשך השנה הקרובה, אני מציע למי שיהיה מעוניין חבילה של 12 מפגשים איתי בעלות של דמי רצינות בלבד (50 ש"ח למפגש + 20 ש"ח למפגש שיינתנו על ידכם למי שיש לו פחות ממכם או מוסד שהייתם רוצים לתרום לו). הטיפולים יתקיימו באזור המרכז-תל אביב. 
אלה מכם שהיו מעוניינים בכך יכולים לשלוח מייל ל
מייל לאן ?
25/11/14 11:37
21צפיות
מייל לאן ?
liorocd@gmail.com
25/11/14 12:01
21צפיות
הוא הרחיב את מה שהוא כתב בפעם השניה. אני העתקתי בשבילך את המייל לכותרת. בהצלחה.
º
תודה
25/11/14 13:07
14צפיות
º
על לא דבר.
25/11/14 13:20
11צפיות
º
כל הכבוד !!! מהיכרות ממליץ בחום
25/11/14 21:54
18צפיות