לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!
OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.

היסטוריה:
את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.
עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז.

מטרות:
בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...
אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.
הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .

מידע:
בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.

כל טוב!

ד"ר אורינג משיב בפורום בהתנדבות אחת לשלושה שבועות. שאלות דחופות ניתן לפנות לפורום יעוץ פסיכולוגי, בו ישנו מענה מקצועי על בסיס קבוע 
מפגשי הפורום נערכים אחת לשבועיים, בימי שלישי בירושלים. הודעות מקדימות יכתבו בתחילת השבוע.
הודעה חדשה

º
חג שמח
23/05/15 21:24
5צפיות
º
חג שמח !
23/05/15 22:23
3צפיות
השפעת האו סי די על חיי החברה.
21/05/15 20:37
73צפיות
שלום, אני בת 25, סובלת מאו סי די מזה שנים. מקבלת את כל הטיפול והתמיכה האפשרית. גם תמיכה מקצועית וגם תמיכה בבית.
כרגע בבית. לא עובדת. גרה בבית הוריי. מנותקת מהחברה. הולכת לקבוצות תמיכה שנפתחות דרך המרפאה לאנשים עם מוגבלות נפשית במטרה להיחשף לאנשים ולהכיר חברים אך מספר האנשים בקבוצות אלו הוא מאוד מצומצם ולא מצאתי את האנשים המתאימים.
הבדידות היא כואבת וקשה. אני מאוד מתביישת להיחשף לחברה הכללית ומאוד חוששת מהשאלות שישאלו ( כמו: בת כמה את? מה עושה בחיים? האם עשית צבא או שירות לאומי? וכ'ו...) וזה מאוד מגביל אותי מהיחשפות לאנשים ומהיזדמנות להכיר חברה או אפילו חבר.
אני גם מתקשה הרבה פעמים להתבטא והביטחון העצמי שלי נמוך מאוד.
שאלתי היא: מה עושים במצב כזה? איך מכירים חברים? ואיך עובדים על הביטחון העצמי ועל ביטוי העצמי?
זה הרבה את
21/05/15 22:40
44צפיות
למרות הקושי המובנה, אני ממליץ לעשות את המאמץ וכן לצאת לעבודה בשלב הראשון. בשלב השני, כשבטחונך העצמי יתחזק תוכלי לפתח קצת יותר חיי חברה. לא פירטת עד כמה האוסידי שלך מגביל אותך.
אני ממליצה על אימון Coaching
22/05/15 07:45
38צפיות
אם את יכולה להרשות לעצמך זו מתנה גדולה. יעזרו לך להציב מטרות כמו להגדיל את מעגל התמיכה של חברים ולהשיג אותם.
היי רחלי
22/05/15 15:04
27צפיות
אני ממליצה לנסות לפרוץ את המעגל הזה כמו למצוא תחביבים שכוללים שיתוף עם אנשים או עבודה או חוג ספורט, ולאט לאט את תראי הביטחון יעלה אני אומרת לך מנסיון כי הייתי ככה בדיוק.
בנוסף אל תחשבי למה ישאלו אותך זכותך לומר מה שנראה לך.
היחשפות לאנשים כמוני
22/05/15 17:55
34צפיות
שלום,
בשלב הראשוני הייתי רוצה להיחשף ולהכיר צעירים וצעירות בגילי שמתמודדים עם או סי די.
מי שרוצה לדבר ולהכיר בפורום זה מוזמן לפנות אליי.
תודה על התגובות.
רחלי
פעילות גופנית,הליכה קצרה
22/05/15 22:55
25צפיות
מניסיון במצבים קשים זה עוזר לא מעט,ויכול להיות תחליף ל CBT
תרגישי טוב
תרומה
19/05/15 20:07
66צפיות
שלום רב, אני שנים רבות בעל OCD וחי בעצם על 60 מ"ג של רסיטל.
אם אני מעוניין לתרום כסף לאגודה כלשהיא שתומכת באנשים עם OCD בארץ, לאיזה אגודה מומלץ לתרום?

האם http://www.ocdcenter.org.il/ הינה אגודה ללא מטרות רווח, או שמא מוסד רווחי?
באמת תודה מראש,
עוזי תפוזי
מוסד רווחי. מ-א-ו-ד רווחי
19/05/15 20:23
48צפיות
ממליץ להשקיע באפיקים אחרים עבור אנשים שבאמת צריכים את הכסף.
יש איזשהי אגודה אחרת?
19/05/15 20:34
26צפיות
יש איזשהו אגודה אמיתית או עמותה או מוסד ללא מטרות רווח, שניתן לתרום להם כסף?
בתודה מראש,
עוזי תפוזי
שלום עוזי
19/05/15 22:14
28צפיות
עושה רושם שהמוסד שציינת הוא מוסד רווחי ולא וולונטרי.
לא ידוע לי על ארגון או מוסד וולונטרי המטפל באוסידי בארץ.
אם מדובר בתרומה עם סכום משמעותי, אני מציע לך לחשוב על יוזמה לטובתם של חולי אוסידי, דבר שלא קיים כיום.
וככל שידוע לי כל המוסדות הקיימים כיום בישראל בתחום האוסידי הם מוסדות על בסיס עסקי לחלוטין.
בעבר חשבתי על יוזמות שונות אבל רק חלק קטן מזה בא לידי מימוש, וזה לא ממלא מספיק את הצרכים האמיתיים.

עמותת "ערך" שפתחה מנהלת הפורום הקודמת שהיא "אמא11"
20/05/15 03:13
36צפיות
זו עמותה לאוסידי בשבילנו.
הלינק לאתר שלהם לא נפתח, אני חושבת שפשוט אין להם כסף להחזיק אפילו את האתר...
שם זה המקום לתרום. זו העמותה שלנו של הסובלים מאוסידי ואינה למטרות רווח.
אני הייתי מציעה לפנות לאמא11 שזו תמי.

האתר שציינת הוא אכן מאוד למטרות רווח, יותר מדי אפילו...
תודה רבה על העזרה
20/05/15 08:44
20צפיות
תודה רבה על המידע בנוגע למרכז הישראלי לטיפול בOCD. עקב כך שהם מוסד רווחי לא אתרום להם,
בינתיים מצאתי את עמותת אנו"ש (העמותה הישראלית לבריאות הנפש), שהיא לא מטפלת רק בOCD אלא בכלל 'מחלות הנפש'.
אבדוק גם על עמותת ערך, היא נשמעת לי בדיוק מה שאני מחפש
תרומה לעמותת ערך תתקבל בברכה גדולה
20/05/15 09:30
24צפיות
הנה הלינק לעמותה :

אין להם כסף לאתר משלהם, אז הם בתוך אתר...
20/05/15 09:32
23צפיות
בעמוד למטה, תמצא את הטלפונים של תמי שהיא מנהלת הפורום הקודמת שלנו.

מצאתי את האתר, תודה
22/05/15 15:13
13צפיות
אני פשוט מנסה להרים פרויקט בהדסטארט, אשר יגביר את המודעות כלפי קהילת הOCD בארץ בפרט וקהילת הסובלים מהפרעות נפשיות בכלל.
(אם ו) כאשר הפרויקט יצא לפועל, אני מתכנן שכל הרווחים שיהיו ילכו לעמותת ער"ך. 
ב"ה, אם הפרויקט יצא לפועל, אעדכן אתכם בהמשך
המון תודה לכם
שבת שלום ומבורך
º
כל הכבוד, וגם התודה, לך !
22/05/15 15:35
7צפיות
º
שבת שלום לכולם!
22/05/15 15:06
9צפיות
יש לך קשרים ווירטואלים? את/ה הבנאדם בשבילי!
22/05/15 11:43
21צפיות

שלום לכולם, שמי דוריה ואני סטודנטית לתקשורת במכללה למנהל 
כחלק מתרגיל לימודי אני מחפשת אנשים שיש להם קשרים וירטואלים (יכולים להיות רומנטיים, חבריים, קשרי עבודה, תמיכה וכו) שמעולם לא נפגשו
אם זה רלוונטי אליכם אני יותר מאשמח לשמוע, מאוד חשוב לציין שזה רק לצורך התרגיל במכללה ולא מתפרסם באף מקום!
פייסבוק- doriya bardarian
אימייל- doriya1991@gmail.com
טלפון- 0506970662
המלצה לפסיכיאטר
21/05/15 16:06
37צפיות
שלום לכולם, אשמח להמלצות על פסיכיאטרית שמתמחה ב OCD בתל אביב ולוקחת סכום סביר.
תודה
היי
21/05/15 21:14
27צפיות
אני ממליצה על הפסיכאטרית שלי היא מקבלת בבריאות הנפש חינם. אם תרצי  צרי איתי קשר
משחק תפקידים על אוסידי
17/05/15 22:33
93צפיות
הי לכולם,
אמנם אוסדיתית ותיקה אבל לא פעילה בפורום כל כך (לא מרגישה בזה צורך), כן שמחה שהוא קיים. אני כאן כי רציתי להתייעץ איתכם לגבי רעיון שצץ לי ואולי עשוי לעניין אתכם (אם כבר עשיתי זאת בעבר ושכחתי, עמכם הסליחה).

שאלת רקע: כמה מכם יודעים מה הם משחקי תפקידים?
למי שלא מכיר- ויקיפדיה אולי תעזור קצת:http://goo.gl/2kU927
הז'אנר הכי מוכר במ"ת הוא מבוכים ודרקונים, אבל משחקי תפקידים הם מאוד רחבים בשיטות ובנושאים שלהם. בדרך כלל הם מתבצעים בתוך איזשהו "עולם", הרבה פעמים עולמות פנטזיה, אבל לאו דווקא.
לפני כמה שנים הרצתי משחק תפקידים חי בשם "דיקטטורת המחשבות" שמתרחש בעצם בתוך הראש של מישהו עם אוסידי. חלק מהאנשים שיחקו מחשבות טורדניות, חלק שיחקו טקסים, חלק שיחקו את האדם עצמו. וכל ההתרחשות הזו קורית בזמן דייט של המישהו הזה עם מישהי. אשמח לפרט על המשחק בהמשך, אם זה יעניין.

המשחק היה מוצלח וזכה לתגובות חיוביות. עם זאת, בשביל להריץ אותו שוב אצטרך לעבוד עליו הרבה- יש כמה שיפורים משמעותיים שנדרשים. זאת עיקר הסיבה שאני לא עושה את זה, וגם- כבר הרצתי אותו, למה לעשות זאת שוב?

ידיד שלי שסיפרתי לו על האוסידי שלי ועל המשחק התלהב ואמר שזה משהו שעשוי לעזור לאנשים שאין להם אוסידי להבין מה זה בעצם. מה אנחנו חווים. באיזו דיקטטורה אנחנו חיים.

מאז אני משתעשעת ברעיון של לפתח את המשחק יותר. עוד לא החלטתי אם זה פרויקט שהייתי רוצה להשקיע בו אנרגיה, אז חשבתי לשאול אתכם מה דעתכם. אם זה דבר שהייתם שמחים שיהיה קיים ואתם חושבים שיתרום להעלאת המודעות ולטיפול באוסידי, או שזה דווקא מביך והייתם מעדיפים שאנשים לא ידעו כמה מוזרים הדברים שעוברים לכם בראש. אם זה נראה לכם כיוון מעניין ורלוונטי להשקיע בו מחשבה. אם זה יכול לעזור בכלל.

חשוב לי לציין שלא מדובר על כלי טיפולי בטיפול פסיכולוגי. הוא יכול להיות גם, אבל בגדול, זו לא המטרה. זה משחק כיפי שחושף אנשים רגילים לעולם שהוא לחלוטין לא מוכר להם בדרך די חווייתית.

בקיצור, אשמח לשמוע הרהורים ותגובות.

תודה!

רעיון מקורי ונפלא!
18/05/15 00:10
37צפיות
בעבר חשבתי על רעיון דומה, במגמה טיפולית.
לא מימשתי את הרעיון והוא נשאר בגדר מחשבה.
התלהבתי מהמקוריות שלך, דבר נדיר במיוחד בכל הקשור לאוסידי.
איני יודע אם אוכל לתרום משהו ברמה הרעיונית, אבל ייתכן.
אם תרצי כתבי לי לתיבה הפרטית (אפשרי רק אם את רשומה בתפוז)
אולי בכ״ז אוכל לתרום משהו, במיוחד אחרי שהגיתי כבר רעיון דומה.
שני דברים/שאלות
18/05/15 00:10
43צפיות
1. מי ישחק את המשחק איתך ? ואני לא חושבת שזה יכול להזיק לאף אחד אם ידעו מה קורה בראש של מישהו עם אוסידי
2. למה שאלת ולא ענית למה זה מביך לרשום את השם שלך ?
לא הבנתי, משחק כסוג שלל הצגה או מופע? אני בעד
18/05/15 01:39
25צפיות
לא הבנתי, משחק כסוג שלל הצגה או מופע? אני בעד זה ובעד העלאת מודעות בכלל
רעיון אדיר
18/05/15 03:31
27צפיות
ובתור חובבת את זאנר הפנטסיה אני אשמח למשחק שכזה
ולגבי שאלתך (הרטורית?)
18/05/15 11:22
32צפיות
זה מביך ולא רצוי, כי:
לבני האדם יש טבע סטיגמתי

הטבע הסטיגמתי הזה הוא חלק מתכונות האופי האנושיות (בלי לשפוט כרגע לגבי טיבם או רעותם)

הטבע הסטימתי הזה קשור כנראה לצורך להרגיש ״למעלה״, שווה, טוב מאחרים, וכדו׳

הטבע הסטיגמתי הזה ״נשאב״ אוטומטית למקום הכי נוח לו להתביית עליו

והכי נוח להתביית עליו אלה אנשים שמאפיינים של התנהגויות ״לא הגיוניות״ מכל סוג נקשרים אליהם

מה יותר נוח מלהגיד לאדם אחר ״איזה שטויות אתה עושה״ או ״אני טוב ממך כי אני לא עושה דברים לא הגיוניים כמוך״

וטבע אנושי זה לא נראה באופק שעומד להשתנות, מכסימום הוא ״מחליף כתובת״, זה הכל

ומתי הוא יחליף כתובת מ-אוסידי ל-דיסידי? (אמצאה שלי כרגע)

לא ידוע

ומכיוון שלא ידוע, הכי פרקטי, הכי נכון זה לא להיחשף מול אנשים בלי אוסידי, שיש לך אוסידי.
אני חושב שזה כן נכון להחשף בפני אנשים. אין לך במה להתבייש
19/05/15 04:10
25צפיות
ישלא יבינו ושיהיו סטיגמטים. העלאת מודעות זה קודם כל בשבילנו, כמו לצאת מהארון ולא להתבייש באישיות שלנו שכן אוסידי הוא חלק מכל אחד ואחת מאיתנו. רוב האנשים אין להם מושג מה זה, ולפי דעתי העלאת המודעות זה דבר מאוד חשוב בשבילנו.
אני חושב שגם מה שאמרת זה נכון לגבי רק חלק מהאנשים. בכל מקרה אני בעד להחשף. זה לא בושה

º
אני מסכימה.
19/05/15 09:22
11צפיות
זה גם לא באמת שחור ולבן
19/05/15 22:16
17צפיות
שכאילו לנו "יש" OCD ולאחרים "אין" OCD.
יש באמת אנשים שאין להם כמעט בכלל, אבל לרוב האוכלוסייה יש טיפה מה-OCD וקצת מכל הסימפטומים שלו.
תודה לכולם
21/05/15 17:45
11צפיות
ביקשתי מתפוז לתת לי תגובה במייל כשיש הודעה חדשה, ולא הגיעה אף תגובה, אז אמרתי "נו מילא, לא עניין אנשים כנראה"... טוב שבאתי לבקר.
תודה רבה על התגובות. אני בטיול בימים הקרובים, אבל אני עוד אשוב עם תגובות. שמחה שהתלהבתם..
להיחשף או לא זה שיקול אישי
19/05/15 23:47
18צפיות
מי שנחשף לוקח על עצמו את האחריות על ההשלכות שיכולות להיות.
אני נגד זה ברמה האישית שלי.
סיבה נוספת על מה שכבר כתבתי והיא שזה לא עניינו של איש, בדיוק כמו שלא אספר למשל שאני לא אוהב עגבניות (אני באמת לא אוכל עגבניות) כי זה עניין אישי לגמרי ולא צריך לעניין אף אחד.
אין סיבה שאספר שאני רוחץ ידיים מסיבות ״אוסידיסטיות״.
זה עניין לגמרי פרטי.
בקשר למפגשים
18/05/15 14:52
59צפיות
כרגע אין מי שינהל וימצא מקום במפגשים בת"א. אם מישהו רוצה לשלוף את הכפפה ולנהל הוא מוזמן לארגן ולעדכן אותי בנושא.
ראוי לציין שמתקיים מפגש אחת לשבועיים בימי שלישי בירושלים
18/05/15 18:57
34צפיות
doctor who  אולי אפשר שיהיה הודעה קבועה בכותרת של הפורום כמו ההודעה על של קבוצת ת"א?
º
אני אטפל בזה
18/05/15 19:08
21צפיות
כל הכבוד תודה
19/05/15 19:42
17צפיות
אבל תשאירי גם את ת"א
ocd עם רגישות למיספרים
19/05/15 19:03
42צפיות
האם מישהו מכיר את הסיפור על בחורה ששיננה כל הזמן את תאריך יום ההולדת של חברה טובה עד שזה הפך לפעולה כפייתית חרדתית.
הסוף הטוב היה שהיא רשמה את התאריך כמספר בלוטו וזכתה בפרס נכבד. 
חשוב לי לאתר את הסיפור .
תודה
פרק חדש בבלוג
17/05/15 08:02
55צפיות
º
כרגיל אתם מוזמנים להגיב ולשתף
17/05/15 08:03
22צפיות
היי
17/05/15 11:07
32צפיות
כרגיל הכתיבה שלך מאוד מושכת וקולחת ואני אוהבת את הפוסטים שלך. מאוד אהבתי שעשית פגישת סיום עם המטפלת הקודמת, זה היה נכון לפי דעתי.
גם לדעתי זה היה נכון....(:
17/05/15 12:18
27צפיות
תודה על המחמאות.
רק בדיעבד הבנתי עד כמה זה היה חשוב לסגור את הפרק הזה בחיי על מנת שאוכל להמשיך הלאה
קטקטית - שאלתי פעמים רבות על רגע ההתגברות מול הספק והדחף ולא
18/05/15 14:54
29צפיות
השבת... לדעתי זוהי השאלה החשובה ביותר ,ואבקש להסביר:
ידוע שאם מישהו עומד מול חרדה גדולה ממושא האוסידי או חרדה , הוא יתגבר- למשל החרד מטיסה פחדיו יעלמו כאשר יצטרך לטוס לניתוח דחוף או לעתים מבוכה רבה מאוד מטקס ליד אנשים מסויימים ( העניין הוא שגם החרדה או האוסידי נעלמים) ולדעתי זה לא מספיק ..
בשיחותיי עם דר' בן ארוש חלק גדול מהשיחות היה על ההגיון וההצדקה למה לא לקיים טקס מול גורם כה מאיים וכן איך אני מתגבר באותו רגע על הדחף. טענתו (ואני מאוד מעריך אותו) שכאן הטעות שלי - אין הגיון !! צריך פשוט לעמוד מול הדחף ולנצח ולפתח סבילות אליו. הוא הסביר שגם אם יסביר שההסתברות לא ריאלית כמעט אלא 1 למליון ,הדחף יבוא מול אותו סיכון לא סביר כאשר מול משהו אחר כלל לא "אזהר" ולא אבקש אישור -פועל יוצא של חוסר ההגיון שבאוסידי שאנו מבזבזים זמן למצוא לו הגיון ופיתרון קוגנטיבי.
איך עומדים מול הדחף ולא מבצעים את הטקס?
18/05/15 22:36
41צפיות
זאת באמת השאלה הכי חשובה. אין לי תשובה מתימטית מדויקת בשבילך. אני רק יכולה לאמר שלא כל כך התעסקתי בדיונים תאורטים על הלוגיקה של הצדקה או חוסר הצדקה לביצוע הריטואל.
האופן שבו הטיפול שלי נעשה היה אחר. כל כך הרבה שנים של סבל ותסכול התנקזו לרגע אחד של זעם טהור שבו מיתר בתוכי פקע והחליט למרוד, וזה היה הרגע שבו עמדתי מול הדחף ולא ביצעתי את הטקס. ושלא תחשוב שזה היה קל. הסתובבתי כל היום עם תחושת מצוקה, שריר ה"סכנה" בתוכי פעל אבל החלטתי שאני מוכנה לזרוק את עצמי לאש, לא משנה מה התוצאות.
עזרו לי שלושה חוקים בסיסיים שהפנמתי והטמעתי:
חוק האויב: אופן החשיבה שאומר שהטקסים הם לא הדרך להגן על עצמי מהסכנה, כי הסכנה היא לא הגיונית לא מציאותית ומופרכת. הטקסים וה-ocd  ועומד בבסיסם הם הם האויב. ברגע שה-ocd הוא לא הפתרון אלא הבעיה, זה משנה את אופן ההסתכלות שלי על הדברים. הקומפולסיות הפסיקו להיות הגורם המגן עליי, הם הפכו להיות האויב. הפניתי את החץ כנגד הקומפולסיות.
חוק המרד: זו היכולת לעמוד ולאמר: כל כך הרבה שנים הטקסים וה-ocd הכתיבו את התנהגותי ושלטו בי. מיררו לי את החיים. גרמו לי לשנוא את עצמי ולסבול. לא עוד! זו היכולת למרוד ולאמר: לא אכפת לי מה יקרה, אני מורדת במערכת החוקים שכלאה אותי.
חוק הספק: הצורך שלנו בוודאות הוא זה שמוביל אותנו לעשות את הטקסים, ובכך, הספק הוא כלי השרת של ה-ocd. הצורך של המוח האוסידיסטי בוודאות פועל באופן שבו עד שלא נהיה בטוחים לגמרי שמיגרנו את הסכנה, החרדה לא תרד. וכך, הייתי מוצאת את עצמי מבצעת את הטקס שוב ושוב. צריך להבין, שבכל פעם שהמוח שהאוסידיסט נתקף בהלה ורוצה לבדוק ולוודא כדי להרגיע את החרדה, הספק הוא זה שעומד מאחורי זה.
חוק הספק אומר שאין לנו יכולת לשלוט בכל דבר עד הסוף. צריך לקבל את נוכחותו של הספק בחיינו ולהבין שהצורך הזה לשלוט בכל דבר הוא לא מציאותי. ויותר מזה, בכל פעם שעולה מחשבה מעוררת חרדה, תחושת סכנה או חוסר ביטחון, הדרך הטובה ביותר היא לאמר לעצמנו שמדובר בספק שפועל את פעולתו.
אז בשורה התחתונה איך עשיתי את זה? רתמתי את הכוח של כל הסבל שחויתי לכדי אנרגיה של רצון בשינוי והחלטה לפעול. בחרתי את החשיפה הכי נמוכה שיכולתי. החלטתי מראש איך אני עושה את זה ומתי. ישבתי מול החשיפה והתמלאתי חרדה. התרכזתי בחרדה ונתתי לה למלא אותי. וחיכיתי עד שתרד. הסתובבתי כמה ימים בתחושה נוראית של זיהום. ולאט לאט נתתי לתחושת החרדה בעקבות החשיפה ומניעת התגובה לדעוך. סבלתי.
זהו. מקווה שהבאתי את תובנותיי. זה תהליך מאוד אישי, וייתכן מאוד שאצלך זה היה אחרת. אבל אני מקווה שהתשובה שלי עוזרת.

וואווו
18/05/15 22:50
24צפיות
תיארת והסברת בצורה נפלאה,נותן לי חשק להלחם.ממש תימצות מזוקק של המלחמה באוסידי,עלי והצליחי!
גזור ושמור לגבי הספק אוסיף כי לא עד שמיגרנו אלא גם חוסר
19/05/15 12:14
19צפיות
היכולת להפסיק- למשל כשנגמר הסבון או כשמותשים לגמרי, ואין מה לעשות יש קבלה של המצב וכל עוד המחשבה של יש מה לעשות אפשרית יש קושי באוסידי לא לעשות...חשוב מאוד שלהבדיל מחרדה זה רק צורך לקבל אישור (להבדיל מחרדה זה דחף) .
מאוד אהבתי את מה שכתבת- תודה
אני מקלפת פצעים בעור איך עוצרים את זה
18/05/15 10:26
33צפיות
אני מקלפת פצעים בעור אם זה גירוד של יתושים או סריטות אני חייבת לקלף איך עוצרים את זה?
היי
18/05/15 10:39
31צפיות
לפנות למטפל ולהתחיל טיפול מונע
º
קבוצה לסובלים מ-OCD שנפגשת, יש דבר כזה?
17/05/15 20:59
60צפיות
היי
18/05/15 04:06
55צפיות
יש קבוצה בירושלים, והיתה בת"א אני עדין מבררת מה קורה איתה, כשיהיו לי תשובות אני אעדכן:)
º
18/05/15 21:36
8צפיות
משתמש חדש
17/05/15 19:54
80צפיות
היי חברים אחרי שנים שאני עוקב אחרי הפורום התומך כאן החלטתי להרשם סוף סוף.
דרך אגב ההודעות מאוסי 7248 נכתבו מימני בתור משתמש אורח
ברוך הבא:)
17/05/15 20:31
47צפיות
אהבתי מאוד מאוד את הכינוי אני בתחילתי בפורום קראתי לעצמי לוחמת:)
º
תודה :)
17/05/15 23:29
33צפיות
היי וברוך הבא/הנמצא לפורום
18/05/15 00:16
39צפיות
אני גם אוהבת את השם שלך. כי זה מה שאנחנו. לוחמים/שורדים לכל דבר. survivers.
אני גם מזמינה אותך למגזין הפייסבוק שלי אם אתה עדיין לא שם. יש בו כבר 106 לוחמים

º
הייי,לגמרי מסכים איתך
18/05/15 21:03
15צפיות
מימון טיפול
16/05/15 01:45
91צפיות
היי לכולם,
אני סובלת מOCD, חרדה, סימפטומים של דיכאון, חיטוט כפייתי בפנים ועוד מרעין בישין כבר 20 שנה לפחות. עברתי אצל מספר מטפלים, חלקם עזרו, חלקם עזרו פחות. ניצלתי את כל מיכסת ההנחות של קופ"ח. כרגע אני כבר שנתיים לא בטיפול. הפסיכיאטרית לוחצת עליי שאני חייבת להיות בטיפול ולדבריה, כנראה שכל החיים אצטרך להיות בטיפול פסיכולוגי (מעודד נכון?). מה אתם חושבים על זה? איך זה אצלכם? איך אפשר לשלם 350-400 ש"ח לשבוע לאורך זמן רב? האם הטיפול לא אמור להסתיים מתישהו? אם זה היה תחום בזמן, מילא, אבל זה לא.
לבריאות הנפש יש לי קושי ללכת, כיוון שאני דמות מוכרת בעירי. לא שזה בושה, חס וחלילה, פשוט אינני רוצה שזה "יזלוג" החוצה ובמדינתנו הקטנה כולם מכירים את כולם....
תודה מראש לעונים,
עינב
היי
16/05/15 18:17
52צפיות
אני חושבת ששווה לבדוק שוב בקופה, למרות שאין בושה בללכת לבריאות הנפש אני גם דמות מוכרת ואני הלכתי.
אם בכל זאת קשה ואני מבינה את ההרגשה תתיעצי עם הפסיכיאטרית שלך אולי יש לה עלויות זולות יותר שהיא מכירה.
תגובה לד"ר WHO
17/05/15 00:38
38צפיות
הי,
בקופה לא ניתן לקבל מעבר לסבסוד של 36 טיפולים, שסיימתי מזמןןןןןן...
לפסיכיאטרית אין הצעות לעלויות זולות יותר. להיפך, היא אומרת ש400 שח זה סביר (בטח.... היא לוקחת 900 ש"ח לפגישה....).
לבריאות הנפש אין סיכוי שאלך כי אחת הפסיכולוגיות שם היא שכנה שלי.....וגם -אני מוכרת בעירי הקטנה.
בקיצור- באסה!!! המחירים פשוט הזויים! טוב בנימה אופטימית זאת אאחל לכולנו לילה טוב ושבוע טוב,
עינב
אפשר לשלם בקלות 280 ש"ח פעם בשבועיים
16/05/15 22:23
51צפיות
כלומר 140 (ואפילו פחות) לשבוע. לאחר מס' פגישות אפשר לבקש להיפגש פעם בשבועיים ולהישאר בקשר במייל/אסמסים עם המטפל/ת במידת הצורך. חבל שתסבלי.
תגובה לניב
17/05/15 00:32
33צפיות
הי ניב,
תודה על המענה. הטיפול שאני מתענינת בו, יותר נכון המטפלת שאני רוצה, גובה 400  שח ל50 דקות, ואני עוד לא פגשתי פסיכולוג שמוכן להיפגש פעם בשבועיים בתחילת הטיפול (והאמת גם לא לאחר פרק זמן ארוך....). השאלה היא האם אנחנו צריכים טיפול כל החיים? אפילו אם זה לתחזוקה? איך אפשר לעמוד בזה?
פעם בשבוע תצטרכי רק לתקופות מסויימות
17/05/15 20:20
24צפיות
אין שום סיבה להניח שכל החיים תצטרכי להיפגש איתה פעם בשבוע.
דיברת עם המטפלת?
תגיעי לפגישה ראשונה ותסכמו ביחד איך תוכלו להגיע לעמק השווה בין הצרכים הטיפוליים לבין המחיר. אני מאמין שהיא תתחשב.
כמה הצעות
17/05/15 21:51
28צפיות
יש לי כמה מחשבות שאלוי יעזרו לך:
1. הכי חשוב: אין שום סיבה בעולם שתצטרכי להמשיך עם הטיפול כל החיים. המטרה של הטיפול היא להרים אותך על הרגליים ולתת לך כלים להיות עצמאית ולתפקד בחיי היום יום. מטפל שאומר לך אחרת רק מנציח ומחזק את התלות. אני לא הייתי הולכת למטפלת כזו....
2. בחודש יולי עומדת להכנס לתוקפה הרפורמה בבריאות הנפש. זה אומר שהרבה קופות מגייסות פסיכיאטרים ופסיכולוגים למרפאות בריאות הנפש שהן פותחות ויש הרבה שינויים. אני יודעת שניצלת את כל הטיפולים שלך בקופה, אבל את בהחלט יכולה לאיים שאת עוזבת לקופה אחרת אם לא תקבלי סיבסוד לסדרת טיפולים נוספת, מהסיבה שבקופה אחרת יש מרפאה חדשה ואת עוזבת לשם.
מניסיוני, ייקחו אותך ברצינות.
3. אני מבינה שאת לא רוצה ללכת לבריאות הנפש בעירך, אבל, אולי תוכלי לפנות לכאלו של ערים קרובות? אם תסבירי למה יש לך צורך בפרטיות, אני מאמינה שיבואו לקראתך.
בהצלחה.
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
17/05/15 16:10
5צפיות
|בית|מתעניינים בביצוע פרויקט תמ"א 38? נתקלים בשכנים סרבנים?
בואו להתייעץ על זה בפורום תמ"א 38:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|*|אתם או בני משפחתכם סובלים מפסוריאזיס? אל תעברו את זה לבד.
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום פסוריאזיס

|כלנית|יש לך שאלות לגבי אמצעי מניעה או הפסקת הריון?
היכנסי עכשיו לפורום הפסקת הריון ותקבלי מענה לכל השאלות:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|*|יש לכם שאלות בתחום חוות הדעת הרפואיות עבור תביעות נזיקין כנגד, ביטוח לאומי וחברות הביטוח?
היכנסו עכשיו לפורום חוות דעת רפואיות ותקבלו מענה:

|@|עברתם ניתוח בקע או שאתם עומדים לעבור?
בואו לדבר על זה בפורום ניתוחי בקע:

|כסף|חושבים שמגיע לכם החזר מס?
בואו לברר על כך בפורום מיסים והחזרי מס:

|סביון|בואו לקבל עצת מומחה על הנושא הכואב מכל.
היכנסו עכשיו לפורום כירורגיה אונקולוגית ותקבלו מענה לשאלותיכם:
ארכיון הודעות

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה