בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!
OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.

היסטוריה:
את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.
עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז.

מטרות:
בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...
אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.
הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .

מידע:
בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.

כל טוב!

ד"ר אורינג משיב בפורום בהתנדבות אחת לשלושה שבועות. שאלות דחופות ניתן לפנות לפורום יעוץ פסיכולוגי, בו ישנו מענה מקצועי על בסיס קבוע 
מפגשי הפורום נערכים אחת לשבועיים, בימי חמישי בערב. הודעות מקדימות יכתבו בתחילת השבוע.
הודעה חדשה

איך זה להתאשפז?
22/08/14 01:34
מישהו פה יכול לספר לי על אשפוז?
איך זה שם, מה יש שם? גם אשפוז יום וגם אשפוז מלא. יש מישהו שזה עזר לו, זה יכול לעזור? כמה זמן בדרך כלל מתאשפזים?
כמה שיותר פרטים וסיפורים אישיים, תודה :)
לא מסוגל להפסיק לחשוב עליו
21/08/14 23:22
7צפיות
שלום לכולם, לצורך העניין קוראים לי אנונימוס ואני בן 21 (ולצורך העניין אצטרך לספר שאני הומו)
לפני כשנה עוד שירתתי בצבא, במסגרת השירות הקרבי עשינו תגבור במוצב נידח בגבול הצפון...
ראיתי שם לראשונה בחור שלא הכרתי(!) אותו מהנח"ל והבחור הזה היה הבחור הכי יפה שאני ראיתי אי פעם בחיי...
הייתי מטורף על היופי שלו הוא היה מושלם, פשוט מושלם... לא הצלחתי לדבר איתו כל העת שהיינו ביחד במוצב הזה ולא היה ניראה שהוא הומו, היום בדיעבד אני יודע בוודאות שהוא לא הומו יש לי את השם שלו בפייסבוק (לא צירפתי אותו מן הסתם), אבל בכל זאת נוצרה אובססיביות אליו (או יותר נכון אל היופי שלו), הוא מושלם בכל היבט מבחינתי אם זה העיניים שלו ועד למבנה העצמות שלו, פיתחתי אובססיה לדמות שלו... ואני גם מקנא בו וחולם להיות כמוהו וגם נמשך אליו- לאהוב אותו אני לא יכול (זאת אומרת זה די אבוד להיות איתו ביחד כי הוא לא הומו יש לו חברה- לא פעם ראשונה שזה קורה לי להימשך לסטרייט ואפילו להיות אובססיבי אליו אבל הפעם זה ממש חמור)...
אני אדם אובססיבי נפגש מדי פעם עם פסיכולוג (לא בגדר טיפול למרות- שעכשיו יכול להיות שאני אבחן את האפשרות של טיפול) וגם המטפל אומר לי שאני אדם אובססיבי להרבה דברים לא רק ליופי של האדם הזה... האמת הכואבת (והמפגרת אפילו) שאני די מנסה להתחכות אחרי הבן אדם הזה לשווא... (והוא לא יודע את זה) הוא ממש חתיך, ואני לא מצליח- עד היום להוציא אותו מהראש שלי... אני נתקל במחשבות בו בהרבה סיטואציות: אני יכול לשאול את עצמי- איך החיים היו יותר קלים אם היו לי את העיניים שלו, או את האף שלו, או את העצמות לחיים שלו (שאני יודע שזה נשמע הזוי או ככה אני מקווה לפחות!!!), מה החיים שווים שאני לא ניראה כמוהו? איזה כיף לו! החיים שלו מושלמים... איזה גבר הוא... אין אף אחד שהיה מסרב לו...
אני רק עכשיו השתחררתי מהצבא ואני מתחיל להיפתח לקהילה- אני מוצא את עצמי המון זמן בבית מול המחשב (כמו בטרם גיוסי) - ורע לי עם זה שאני נשאר בבית אני לא אוהב את זה בכלל אני צריך לצאת החוצה- והרבה! (למזלי גיליתי בצבא שאני יכול להיות אדם מאוד חברתי, ואני זקוק לחברה ולאנשים להיות איתם ולדבר איתם) הבעיה שאין לי ביטחון לצאת למקומות, אני מפקפק באפשרות שאני אמצא מישהו שאני אמשך אליו והוא ימשך אלי, ואם אני אכיר מישהו אחרי כמה זמן שאנחנו ביחד הוא יילך אל מישהו אחר כי הוא ניראה הרבה יותר טוב ממני בטוח...
(ההתעסקות סביב המראה החיצוני והתפקיד שהמחשבות האלה לוקחות בחיי פוקדות אותי יום יום, הן גדולות עליי ומכבידות עלי מאוד!) 
אני מבין את זה ובכל זאת אני מאמין שגם אחרי שאני אצא ואני אבלה המון בקרב חברים מהקהילה(ב"ה) המחשבות עליו ימשיכו לעלות...
אני מרגיש לגמרי אבוד כבר, אני מרגיש די מכוער ולא מושך והמחשבות השחורות כבר באות...
זה נורמלי מה שאני מתאר? זאת אומרת זה הגיוני שדבר כזה יקרה ברמה כזאת למי שלא מאובחן ב OCD? או שזה היה אמור לחלוף לפני הרבה זמן?
בעבר הייתי מטופל בכדורים SSRI היה לי BDD לא הסתכלתי במראה וזה שוב פעם חלק מהדפוס האובססיבי הזה שאני מאמין שקיים בי...  (וגם היום אני לצערי עדיין נמנע מלהסתכל במראה ככה סתם, כי אני פשוט לא נהנה מזה אני לא אוהב את זה אני מאוד לא מעריך את היופי שלי ואני חושב שאני די מכוער עם אף גדול)...
איך אני מפסיק עם זה? יש לי סיכוי לחיים נורמליים?
עזרה תועיל, תודה רבה מראש
|תפוז| מזמינה אתכם לסופרלנד|!|
21/08/14 16:50
4צפיות
|קסם|בא לכם לקבל 4 כרטיסים לסופרלנד? אולי למימדיון? לונה פארק? - תפוז וויטמינצ'יק אולי ישלחו אתכם|!|
תעזרו לנו לחשוב על רעיונות מקוריים לדברים טעימים שאפשר לעשות עם ויטמינצ'יק ואולי תקבלו 4 כרטיסים לאטרקציה שתבחרו.

לפרטים נוספים והשתתפות, היכנסו עכשיו לפורום הורים ועוד :
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

בהצלחה :-)
טיפול קוגניטיבי לocd מכונים או דרך קופת חולים ?
21/08/14 13:43
15צפיות
מי יכול לתת לי חוות דעת אודות טיפול קוגניטיבי באחד מכוני סדנאות למיניהם ?
והאם יש לזה הצלחה ? או שזה סתם מסחטת כספים ?
בקיצור האם זה שווה את הכסף ?
ואם כן ,אני מתלבט האם ללכת לסדנאות מכונים או ללכת דרך קופת החולים .
מאחר ואני רוצה לנסות ללכת לטפל בבעיה הבעייתיית הזאתי
הפסקת תרופות
20/08/14 15:31
47צפיות
האם יש פה מהפורום אנשים שהפסיקו טיפול תרופתי ב ocd ומרגישים טוב יותר ללא צורך נוסף...

כן אני
20/08/14 23:13
24צפיות
לא מאמין בכדורים פסיכיאטריים וגם אם זכרוני אינו מטעה אותי אז ראיתי בכל מיני מקומות באינטרנט שאומרים שמחלות נפש או הפרעות נפש זה לא דבר שניתן לבדוק פיזית על מטופל כמו למשל בעיות לב ודברים אחרים....אלא ניתן להבין מה יש לו רק על פי תשאול המטופל...אני לא אומר שזה בטוח ככה משום שקטונתי...פשוט אני אומר שלפי זכרוני אז בעבר יצא לי לראות באינטרנט חח...גם אם זה נכון וגם אם לא אז שכל אחד מן הסתם יעשה מה שטוב בשבילו אך לי אישית יותר טוב ללא כדורים פסיכיאטריים...וזה לא שלא ניסיתי...אכן ניסיתי מספר כדורים לאורך תקופות מסויימות...פשוט החלטה אישית שלי...תרגיש טוב אחי 
º
ויש לך ocd?
20/08/14 23:20
16צפיות
º
אכן כן
20/08/14 23:30
19צפיות
º
איזה כיף לך הלוואי והייתי מצליח ניסיתי כמה פעמים אך ללא הצלח
21/08/14 01:12
10צפיות
הכי רבה זמן זה היה 4 חודש אחרי זה לא יכלתי לתפקד היה מאוד קש
21/08/14 01:13
19צפיות
בלבולים כאלה משו מפחיד הייתי חייב לקחת תרופה אם הייתי לוקח ואבן הייתי מרגיש חלש רצח אז הגעתי למסקנה שאני חייבלחזור
שמע אחי
21/08/14 02:54
26צפיות
שלא תחשוב שהכל ורוד אצלי חח...יש ימים שמגיעים שהאוסידי מנסה בכל כוחו להקשות עליי וכמובן שהדבר הכי קל זה להיכנע לו אבל לא משנה כמה הוא מנסה לפתות אותי לבצע טקסים אז אני בכל זאת פשוט ולא עושה שום דבר...עכשיו כמובן שיש לזה מחיר שזה אומר שאני יכול להגיע למצב שאם אני לא אכנע לו אז זה להיות עכשיו יום שלם במצב רוח ירוד וחוסר מוטיבציה לפעמים אבל בתוך תוכי בתת מודע שלי אני כבר יודע גם בגלל הגיון בריא וגם בגלל ניסיון אישי שזה משהו שיחלוף אם אני פשוט אבחר לא להתעסק בזה... הוא סוג של ייצר הרע האוסידי זה כבר ידוע...אל תיכנע לזה 
המלצה ועלות טיפול
19/08/14 12:37
56צפיות
מה העלות לטיפול באו סי די  משמעותי במשך כשלשה חודשים?
על מי אתם ממליצים (בירושלים אך גם בכל הארץ )?
האם יש דרך לקבל  נתונים על אחוזי ההצלחה של המטפלים לפני שמוציאים טת כל הכסף הזה?
קיבלתי הצעות מחירים שנעו בין  18,000 ש"ח עבור מטפלים מומלצים ו4000 ש"ח למטפלים פחות מוכרים.
העניין הוא שלא תמיד המחיר הוא שקובע את הרמה של המטפלים כך שאשמח לנתונים ומשובים ממכם...

המליצו לי על מטפלים כמו בן הרוש, רונדה אודסקי, ניצה נקש, גיא דורון ודני דרבי)

תודה רבה
º
נ.ב. מישהו או מישהי ניסו מכון טמיר?
19/08/14 12:39
29צפיות
תפנה רק למי שעוסק רק באוסידי
19/08/14 13:07
48צפיות
חבר שלי התקשר לאחרונה לאחד ממכוני הפסיכולוגיה הנחשבים (אחד ממנהליהם מופיע במומלצים שלך). תשובתם היתה שבמקרים מורכבים הם לעיתים מפנים לבן ארוש בבן שמן.
אל תבזבז זמן (כמובן לא רק המרכז אולם הרבה לא מבינים כלל באוסידי למרות שהם אומרים שכן)
בדרך כלל....
20/08/14 21:48
23צפיות
המחירים הם פונקציה, של הכישורים המסחריים של המטפל.
בתחום הזה יש הרבה שרלטנים.
המטפלת שעזרה לי הכי הרבה- היתה זולה יותר
מכל מטפל אחר שהכרתי.
מחפש תשובה לבעיה שלי
20/08/14 14:50
47צפיות
אני בן 35  וסובל למעלה מ 7 חודשים ממחשבה  מציקה ולא הגיונית שלא עוזבת אותי והיא מלווה בפחד כזה 
הייתי אצל פסיכאטר והוא נתן לי טיפול בכדורים שסיממו אותי והרסו לי את החשק המיני 
זרקתי את הכדורים  כאשר שאלתי אותו מה יש לי אז הוא אמר שזה ocd 
אני זוכר שתמיד היו לי תקופות בחיים שהייתי שקוע במחשבות ודמיונות הרסניות שמלוות בחרדה מתמשכת 
הייתי מנהל חיים רגלים אבל עם קשיים 
שקשה לי לזרוק את המחשבות ולהמשיך הלאה 
ואני מזכיר זה מחשבות לא מחרדה אם לא תהיה לי עבודה לא היה לי כסף 
זה מחשבות כגון מחשבות שאם ראיתי את הבן אדם הזה אז סימן שהאושר שלי ילקח כמו אמונות טפלות טיפשיות 
אז אני ממש לא יודע בוודאות האם זה ocd אשמח לעזרה 
ואם זה כן מה הדרך שתעזור לי לטפל בזה ?
ואם כן יש הצלחה בזה בטיפול ואני אח"כ יוכל לחיות חיים שלווים ?
או שיש הרבה מכונים לטיפול בזה וזה סתם שרלטנים או מטחנת כסף לרמאים ?
אשמח לתשבות תודה מראש על התיחסותכם לנושא 
היי למון
20/08/14 14:57
36צפיות
קודם כל ברוך הבא לפורום
מה שאתה סובל ממנו הוא אכן אוסידי. זה מזכיר כמו אמונות טפלות אבל אלו בעצם מחשבות טורדניות.
יש המון טיפולי לטפל מאוסידי אחל מסיביטי עד לדמיון מודרך.
אני בעיקרון נוטלת כדורים וכדור נגד תופעות הלוואי של אחת התרופות, עברתי סיביטי והאוסידי השתפר פלאים.
אז אתה יכול לברר בקישורים של הפורום או באתר של אנטיתזה גלגל (מופיע בחתימה שלה) , וכמובן להתיעץ עם רופא המשפחה.
אפשר טיפול דרך הקופה, או דרך המרכז לבריאות הנפש שהם בחינם, וכמובן יש פסיכיאטרים ופסיכלוגים בתשלום. הכול זה רק בחירה שלך.
שלום לכולם ! :)
19/08/14 21:32
48צפיות
אני סובל מספר שנים מאו סי די מחשבתי. לאחר טיפול קוגנטיבי אצל מספר פסיכולוגים שעזר במעט, אני מחפש טיפול חדש וממוקד.
אשמח מאוד אם אנשים שעברו טיפול משמעותי ומומלץ שעזר להם, יוכלו להפנות אותי בהודעה אישית.
מטפלים של קופ"ח מכבי בעדיפות, אך גם טיפול פרטי מקצועי ששווה את הסכומים הגדולים.
אני יודע שלשתף את שם הפסיכולג/ית זה קצת אישי, אבל לעזור לאדם שסובל כמוכם זו גדולה ועזרה ענקית.
שיהיה לילה שקט
מאחל לכולם שלווה ורפואת הגוף והנפש
בשורות טובות ו
הי אייס
19/08/14 22:38
22צפיות
בעיקרון אני לא עברתי טיפול משמעותי אבל יש לי פסיכיאטרית מדהימה. אם תרצה אתן לך את הפרטים שלה.
מישהו מזדהה איתי?
18/08/14 23:58
73צפיות
אני יודע שלכולכם יש אובססיות אבל באמת לא חושב שלמישהו יש אובססיה כמו שלי ( לא בחומרה אלא בסוג)
האם למישהו יש אובססיה שכל עולמו עוסק בה עד כדי כך שהוא לא מנסה ליצור קשרים חברתיים או ליזום , להתחיל עם בחורות וכ'ו
הוא מדבר עם אנשים אבל הכל שיחות של "אה ודא" ולא באמת נפתח ....עד שהוא ישיג את מה שהוא אובססיבי כלפיו וסוף סוף יוכל לחיות כמו שהוא רוצה ורק אז יחזור לחיות? באמת שאני שנתיים ככה ואני לא חושב שלמישהו יש דבר כזה...אדם שאשכרה שנתיים מהחיים שלו פשוט לא חי ... קם הולך לעבודה מדבר עם אנשים צוחק איתם ומבחוץ הכל נראה טוב ויפה אבל האמת שאין לו חיים הוא לא מנסה להכיר חברים לא מנסה לצאת לא חופשה בחול לא חברה לא התקדמות כלשהי בחיים ( לימודים , עבודה חדשה וכ'ו ) .

רק מקווה שהאובססיה הזאת לא תגזול עוד זמן מהחיים אני יודע שהיא טיפשית אבל להיפטר ממנה לא כל כך קל ...
היי מתן
19/08/14 14:52
39צפיות
גם אני היתי ככה, עד שזה לאט לאט עבר שלא היתה לי ברירה להיות באינטרקציה עם אנשים.
תנסה להכניס יותר אנשם בחיך ותראה שלאט לאט בלית ברירה האובססיה הזאת תפטר. מבטיחה לך מנסיון!
מחזק את מה שדוקטור אומרת
19/08/14 21:36
20צפיות
"מה שלא הורג אותך, מחשל אותך"...
מזדהה לגמרי
19/08/14 17:16
26צפיות
החיים שלי הפסיקו לפני 8 חודשים שהוא התפרץ .
מבין לגמרי מה אתה אומר , אני מנסה להשיג את השקט כדי לחזור לחיים ...
אבל אני מנסה לצאת מנסה להמשיך ללמוד מנסה להמשיך להנות ולפתח את עצמי . אפילו אם זה באחוז אחד ממאה שאני יכול . 
לפעמים המצב שלי כל כך כואב שאני לא יכול לדבר עם הבוס ועם שאר העובדים לא יכול לדבר עם חברים ואפילו לא עם האישה...
מתפלל לטוב
איך חיים בינתיים?
18/08/14 13:00
82צפיות
האוסידי כאן , כן הוא כאן והוא חזק ובועט , ואני סובל מאוד . אבל בינתיים שהוא מרביץ ומכאיב הייתי שמח קצת לחיות עם הכאב והזוועות , בין לבין אני נלחם ומנסה לעמוד מול הפחדים, ולעיתים נשבר ועושה את הטקסים המגעילים. איך בין לבין חיים . לא הרבה רק קצת גם מספיק . זה כבר מרגיש שיגרה כל הזמן אותם פחדים , מנסה להחזיק ולהחזיק בלי לעשות את הטקסים , הראש כואב ועסוק כל הזמן . והכל שטויות איומות שטויות במיץ עגבניות . וזה קל להגיד מה הבעיה אז קח את הסיכון תגיד מה כבר יקרה ותחייה עם הפחד . אבל אני מנסה מנסה כל הזמן וכל פעם אחרי כמה זמן נשבר לצערי , ושום דבר לא משתפר.
הייתי רוצה לראות איך מישהו אחר מתמודד עם אותם פחדים שצצים לי בראש רק ליום אחד לראות איך הוא מחזיק מעמד מהצד .למרות שלא הייתי מאחל זאת לאף אחד .
היי בבו
18/08/14 13:08
52צפיות
קודם כל אל תתיאש. הייתי במצבך וזה מצב מאוד מעצבן. אני יודעת מה אתה חש. נסה להתמקד בדברים הטובים בחיים ולאט לאט האוסידי יחלוף כמו גל של ים.
תודה דוקטור
18/08/14 14:54
35צפיות
אבל באמת אני לר מבין מה לעשות עוד . אני מנסה להישאר עם החרדות כמה שאני יכול , באמת שעות ימים , והלחץ לא יורד הוא לא אבל הלחץ לא יורד הוא נשאר גבוה . הראש כואב ומקרין כאבים בעיקר לגב . אני מת כבר . לא אכפת לי שיהיה לי סרטן בגב . אבל רק שתיגמר החרדה . אני לא יכול יותר . לפחות אם היתה מחלה אחרת כלשהי הייתי נלחם מצליח לגבור עליה סבבה לא מצליח אז הייתי מת . אבל הלחץ לא יורד הוא גבוה כל הזמן שעות ימים שבועות כל הזמן
היי
18/08/14 16:14
34צפיות
דיברת עם המטפל על זה? אולי יש פיתרון אחר לחרדות. אני בעצמי ניגשת הבוע לפסיכיאטרית שלי לשאול את דעתה בנושא.
אני יכולה להציע בינתיים חיבוק וידיעה שבסוף זה יעבור
תודה חמודה
18/08/14 18:37
27צפיות
אני מחכה כבר חודשיים להתחיל טיפול במכון לocd ולשאול אותם את כל השאלות האלו . הייתי אצל מטפלת שרטב הזמן דיברה ודיברה ולא עשתה שום חשיפות
º
שיהיה רק בהצלחה:)
18/08/14 18:41
17צפיות
תודה דוקטור
18/08/14 14:54
27צפיות
אבל באמת אני לר מבין מה לעשות עוד . אני מנסה להישאר עם החרדות כמה שאני יכול , באמת שעות ימים , והלחץ לא יורד הוא לא אבל הלחץ לא יורד הוא נשאר גבוה . הראש כואב ומקרין כאבים בעיקר לגב . אני מת כבר . לא אכפת לי שיהיה לי סרטן בגב . אבל רק שתיגמר החרדה . אני לא יכול יותר . לפחות אם היתה מחלה אחרת כלשהי הייתי נלחם מצליח לגבור עליה סבבה לא מצליח אז הייתי מת . אבל הלחץ לא יורד הוא גבוה כל הזמן שעות ימים שבועות כל הזמן
ק.
18/08/14 19:46
21צפיות
הי בבו היקר !
קראתי את דבריך ונראה שאתה באמת סובל.. 
תראה .. >> גם לי  יש אוסידי מחשבתי חזק ובוטה מאוד אך כמעט ללא טקסים . 
ולכן אני באמת מבין ויודע בדיוק מה כן
עובר עליך..
אני אומר לך שבוודאיי שהמצב שלך יכול 
להשתנות . 
כותב ומגיב לך ומזדהה איתך עם כל הסבל הנלווה . 
מאחל לך שתרגיש טוב . 
ערב טוב 
מזדהה איתך מאוד
18/08/14 21:36
25צפיות
גם לי יש אוסידי שמתבטא בעיקר במחשבות ובנקיון ואני יכול לומר בביטחון שלם שאני בכלל לא נכנע לטקסים ובחודש האחרון התחלתי לעבוד על עצמי ואני מרגיש שיפור...הייתי מטופל בכדורים למשך בערך שנה והחלטתי על דעת עצמי להפסיק לקחת כל כדור שהוא...אני מאוד אוהב לעשות כושר וזה מעלה לי את המצב רוח...תנסה אולי...תרגיש טוב אחי
היי בבו
18/08/14 23:51
28צפיות
זה קשה לא להיכנע לטקסים אני מתאר לעצמי .. אבל זו הדרך הנכונה חשוב להילחם כמה שיותר כולנו מאחוריך =]
אני מבין את הסבל .. הדרך לאושר מתחילה באמונה שהכל טיפשי אנשים "רגילים"  לא צריכים לעבור את מה שאתה עובר
ולא צריכים לעשות טקסים ויש לכם בידיוק את אותם המחשבות...אז למה שאתה תסבול סתם ?   
תודה חברים
19/08/14 11:36
23צפיות
אני מנסה שלא לענות לו , הוא משגע אותי . פעם הוא היה חלש יותר ועכשיו הוא הפך למלפצת.
פעם שלא הייתי עונה לו ומנסה להילחם הוא היה מתכופף ומבקש טקסים פחות מסובכים ובכלל היה נותן לעשות טקסים פשוטים , העיקר שאני יעשה איזה טקס. עכשיו אני אחרי לילה של חרדה בלי שעשיתי טקסים והפחד נשאר כפי שהיה . הכאבים של המתח עלו וירדו , וקמתי בבוקר ואמרתי שאני יעשה איזה טקס אבל הפחד בראש קפץ ואמר שאסור כי אז מישהו יפגע , הכל כל כך מבולגן הטקסים התערבבו עם הפחדים ואני כבר לא יודע מה זה מה . 
(למשל עכשיו שכתבתי עלה לי פחד בראש שאסור לי לכתוב ולהגיד שאסור היה לי לעשות טקס בבוקר  אבל אני מנסה להלחם בו וכמה שיותר לא להישמע לו ) נקווה שהוא יחלש בעוד כמה זמן שאני לא יוותר לו . זה כמו מלחמה אינסופית עם החמאס
היי. אני רוצה לנסות לעזור לך איך אוכל ליצור אתך קשר טלפוני א
19/08/14 12:38
29צפיות
אני עברתי די הרבה מטפלים (לאחרונה במרכז בבן שמן) ואני במצב הרבה יותר טוב כיום. אני יכול לשתף אותך בדרכי הטיפול שלהם מבחינה פרקטית ולנסות ליישם אותם ולעבוד עליהם.  עברתי חלק מהבעיות שציינת אני חושב שאין לך מה להפסיד
הוא מרמה אותך
19/08/14 14:48
33צפיות
הדרך שלך לא להתבלבל זה לדעת דבר אחד
טקס = לא טוב
צורך לענות למחשבות = לא טוב
אתה מקליד ואומר לך שאסור ? תמשיך להקליד .

בול!!!
19/08/14 21:33
23צפיות
מחזק את מה שהוא אמר
חרדה איומה מול מצבים עם סיכון
19/08/14 07:33
47צפיות
היי לכםאני מאובחנת עם OCD לפחות 5 שנים כבר. בת 27, וגם דיכאון חריף היה לי בעבר.עכשיו מתחיל לי משהו חדש, לא יודעת אם זה חלק מהאוסידי או לא- יש לי בעיה קשה להתמודד עם כל סיטואציה שיש בה רמת סיכון . למשל, אני מפחדת לצאת לפאב עם חברים מחשש שמישהו ישתה שליש בירה אפילו ואז ינהג, עכשיו לבן זוג שלי יש עוד יומיים חתונה בבאר שבע (בנות זוג לא מוזמנות ואנחנו גרים בהרצליה), ואני ממש ממש דואגת איך הוא ינהג חזור הביתה כשהוא יהיה עייף בלילה במשך שעה וחצי נהיגה. וזה משתק אותי, אני חושבת כל היום רק על זה ומדמיינת דברים שלא נדע. מישהו יכול להגיד לי האם זה קורה גם לו? איך נרגעים מזה?
הי גל
19/08/14 14:49
22צפיות
קודם כל ברוכה הבאה לפורום. גם לי יש את זה זה חרדה. כשאחי הלך לעבודה תמיד הייתיי מדמיינת את המצב הכיי גרוע. כדי לנטרל זאת צריך לסמוך על ההיגיון ולראות שלא באמת יקרה דווקא התסרט הגרוע ביותר. זה רק פחדים ופחד שיקרה משהו לאהובים שלנו.
הלוואי הפסקת אש נוספת או תמידית
18/08/14 18:17
42צפיות
אין לי כוחות למערכות חדשות. כל כך כיף בהפסקת האש הזאת.
º
לגמרי מסכימה
18/08/14 18:40
12צפיות
º
עוד !
19/08/14 14:07
11צפיות
º
שיט...
19/08/14 20:09
8צפיות
עדכונים ב"קישורים" של הפורום
15/08/14 12:24
44צפיות

1. "מוח לא נותן מנוח - הפרעה טורדנית כפייתית", כתבה ב YNET (בקטגוריה "OCD - מה זה ?")
2. "מה קורה במוחם של האנשים האובססיביים ?" (כתבה בהארץ המתארת בפירוט מנגנונים מוחיים  בבסיס האוסידי)
3.  ד"ר שטרייכר מסביר על OCD בערוץ הרופאים הישראלי -  קליפ ביו-טיוב (בקטגוריה "OCD - מה זה ?)
4. סינגל חדש ומרגש ממש על אוסידי.(בקטגוריה "איך זה מרגיש להיות עם אוסידי ?")
5.  "אוהב-לא אוהב" - מאמר על אוסידי של מערכות יחסים (בקטגוריה חדשה ROCD).
6.  "ההפרעה הטורדנית שתהרוס לכם את חיי המין" - כתבה ב  YNETמתבססת על מחקר משותף של ד"ר דני דרבי וד"ר גיא דורון מהבינתחומי (בקטגוריה ROCD)
7.  אוסידי, לא רצח" – הבעיה היא הבורות ולא האוסידי (בקטגוריה "OCD - מה זה ?)
8.  תשובותיו של ד"ר ריצ'רד אורינג מה-  6.8.14 (בקטגוריה "תשובותיו של פסיכולוג הפורום - ארכיון)

סוף שבוע שקט ורגוע לכל תושבי הארץ !

תוספת בשניה האחרונה...
15/08/14 12:30
34צפיות
"באתי לחזק" של אלון בר (בקטגוריה "סיפורי הצלחה של חברי הפורום").
כבר עברו שנתיים ? יש כבר קסדה ישראלית למזור ?
17/08/14 16:11
53צפיות
תעירו אותי כשתהיה....
אנטיתזה
18/08/14 11:54
32צפיות
אל תדאגי דברים לפעמים קורים מהר ממה שנדמה:)
Hope is my guide
18/08/14 12:22
29צפיות
אגב, לקחתי את המשפט הזה מהמדיטציה של היום השישי במדיטציה האינטראקטיבית שהמלצתי עליה בדף הפייסבוק. עוד לא מאוחר להתחבר...
הזנחתי את עצמי
17/08/14 21:44
52צפיות
אין מילים לתאר את מה שאני מרגיש עכשיו.
אני מוזנח מהראש ועד לבוהן. כבר יותר מחודש ימים שלא ניקיתי את דירת החדר שלי. הכל מאובק, מלוכלך, מלא בשערות, ניירות ודברים שהייתי כבר מזמן להיפטר.
הזנחתי את ניקיון הגוף גם כן, בקושי בהתקלחתי במהלך החודש הזה. השפרצתי על עצמי מים חמיםפה ושם, קצת שמפו אבל אלו לא המקלחות שמביאות אותי להרגשה של ניקיון.

אני מרגיש מסריח מאוד, מרגיש שאני חי בפח אשפה, מרגיש כמו הומלס שלא התנקה זמן רב. אני חייב לקחת את עצמי בידיים, אבל אין לי כוח, אין לי כוח להיכנס לסבב של הטקסים ואני יודע שביום שאקום לנקות את דירתי ואת עצמי אני אכנס לטקסים ארוכים ומעייפים. מצד שני שאני מרגיש מת, חולה, מוזנח במצבי עכשיו.

מפחד ממה שמחכה לי.
היי אורח
18/08/14 11:07
22צפיות
כמה שאני מבינה אותך הייתי בדיוק במצב הזה. אבל אתה חייב לעזור כוח ולנסות בכוח. רק תדמיין את התחושה הטובה שתרגיש אחרי שהכול יהיה נקי.
אין מישהו שיכול לעזור לך בנקיון?

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה