בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!
OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.

היסטוריה:
את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.
עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז.

מטרות:
בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...
אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.
הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .

מידע:
בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.

כל טוב!

ד"ר אורינג משיב בפורום בהתנדבות אחת לשלושה שבועות. שאלות דחופות ניתן לפנות לפורום יעוץ פסיכולוגי, בו ישנו מענה מקצועי על בסיס קבוע 
מפגשי הפורום נערכים אחת לשבועיים, בימי חמישי בערב. הודעות מקדימות יכתבו בתחילת השבוע.
הודעה חדשה

הודעה נעוצה חג חרות שמח לכולם
14/04/14 09:37
26צפיות
חג של פריחה ,תקווה ושל ביחד
º
חג שמח!
14/04/14 12:20
14צפיות
º
חג שמח לכולם!
14/04/14 16:25
12צפיות
º
חג שמח והתחלות חדשות
16/04/14 02:29
6צפיות
הודעה נעוצה דוקטור ריצרד אורינג יענה ב4\18 לשאלות
14/04/14 16:28
27צפיות
דוקטור ריצרד אורינג יענה לשאלות ביום שישי ה18/4. שאלות נא לשרשר לכאן.
בואו נתמודד ביחד
15/04/14 20:05
40צפיות
האוסידי זורק לנו למחשבות תכנים מאוד קשים וכדי לדחות אותם אנחנו מבצעים טקסים וחושבים מחשבות
והטורדנות היא מעגל אימה בפני עצמה

והדרך היחידה היא להסכים לתוכן שהאוסידי זורק, לא משנה מה הוא זורק.

ואני יודעת כמה שזה קשה. אוי סי די...

אני מזמינה כל אחד שיצא לו "לחטוף" מחשבה מתקילה- עקומה/ מעוותת/ מפלצתית/ משונה/ מקורית/ תזיזיתית/ זוויתית/ יהודית
והסכים למחשבה לגמרי
ויצא מזה חי
לכתוב בפורום: הסכמתי למחשבה ונשארתי בחיים (: (סמיילי)
שנדע אושר ובריאות ושנאחד ידיים ונצא מזה כי אפשר!
אוסי

היי אוסי
15/04/14 21:16
22צפיות
בדרך כלל שיש לי מחשבה מפחידה על שיקרה משהו לאחד מבני משפחתי אני שורטת קלות את המצח כמו הענשה עצמית. הרבה פעמיים אני פשוט עוצרת את עצמי מלשרוט למרות המחשבה.
לפעמים מצליח ולפעמים לא
16/04/14 16:52
12צפיות
היי אוסי , יצא לי בעבר המון פעמים לעמוד מול האוסידי להסתכל לפחד בעיניים ואחרי זמן. פעם יותר ופעם פחות המוח השתחרר והסתכלתי על המצב שהייה כבדיחה לא מוצלחת, ומה באמת מזה פחדתי והייתי משותק כל כך הרבה זמן . אך מנגד עדיין המחשבות והתקופות באות גלים גלים לפעמים יותר ולפעמים פחות אבאני מוצא את עצמי המון פעמים לא מסוגל להתמודד עם הפחד ואז אני עושה קומפולסיות שוב ושוב ולא משנה כמה אני עושה ואם אפילו הקומפולסיה מושלמת אז ההרגשה היא לא טובה והואסידי אומר פתאום שאולי זה לא טוב ונכון שההרגשה מושלמת ואולי אם היא מושלמת אז אני יאלץ להתמודד עם כל פחדי האחרים בצורה מושלמת של קומפולסיות ואז אני עושה קומפולסיה לא מושלמת ואז הפחד אולי אולי זה לא טוב אולי מישהו יפגע ותמיד הספק הזה שדופק במוח , עיייייייייף.
לפעמים מצליח ולפעמים לא
16/04/14 16:52
13צפיות
היי אוסי , יצא לי בעבר המון פעמים לעמוד מול האוסידי להסתכל לפחד בעיניים ואחרי זמן. פעם יותר ופעם פחות המוח השתחרר והסתכלתי על המצב שהייה כבדיחה לא מוצלחת, ומה באמת מזה פחדתי והייתי משותק כל כך הרבה זמן . אך מנגד עדיין המחשבות והתקופות באות גלים גלים לפעמים יותר ולפעמים פחות אבאני מוצא את עצמי המון פעמים לא מסוגל להתמודד עם הפחד ואז אני עושה קומפולסיות שוב ושוב ולא משנה כמה אני עושה ואם אפילו הקומפולסיה מושלמת אז ההרגשה היא לא טובה והואסידי אומר פתאום שאולי זה לא טוב ונכון שההרגשה מושלמת ואולי אם היא מושלמת אז אני יאלץ להתמודד עם כל פחדי האחרים בצורה מושלמת של קומפולסיות ואז אני עושה קומפולסיה לא מושלמת ואז הפחד אולי אולי זה לא טוב אולי מישהו יפגע ותמיד הספק הזה שדופק במוח , עיייייייייף.
הי עייף
16/04/14 17:27
16צפיות
מעייף, מפלצתי, מתיש. לגמרי. אני מאחלת לך וגם לי שנסכים להיות המוח שהספק כל הזמן דופק בו ונשמע את הדפיקות האלה בום בום וננשום אותם פנימה בהסכמה מלאה ובידיעה שזה הריפוי הכי גדול שיש.
º
לגמריייייי
16/04/14 19:06
3צפיות
ייעוץ
16/04/14 15:40
10צפיות
שלום,
בסביבות גיל 22 התגברו אצלי תופעות הקשורות לOCD, אך לאחר התייעצות עם נויורלוג לקחתי תרופה שאפשר להגיד עזרה לי להתגבר על התופעות.
התחלתי ללמוד לתואר, וכאשר אני לומד בבית לבד יש לי פתאום חשק מיני מוגבר וכדי להרגיע אותו אני צריך לאונן.
עד כמה שזה נשמע מוזר, החשק המיני מתגבר רק כאשר אני לומד ובאופן מוגזם.
אני לא יודע אם זה קשור להתפרצות ה-OCD אך אשמח לייעוץ איך ניתן לטפל בזה כי אני מי מובך מכל העניין.

תודה.
ילד בן 9 פוגע בעצמו
15/04/14 10:05
40צפיות
שלום לכולם,
הבן שלי לוקח פריזמה כבר שבועיים וההתנהגות שלו החמירה - הוא פוצע את עצמו בשפתיים, מגרד את האוזניים עד זוב דם, תולש שיערות מהגבות ומהריסים
נכנס להיסטריה מכל דבר, בקושי ישן ומאוד תזזיתי. הוא התחיל לקחת פריזמה על בסיס של חרדות וטריכוטילומניה, אבל במקום שזה יפחית את הפגיעה העצמית זה רק הגביר.
התור הבא לפסיכיאטר הוא רק בעוד שבוע וחצי. להפסיק את הפריזה? מה דעתכם? זה נורמלי?
היי
15/04/14 12:33
28צפיות
אי אפשר להתקשר לפסיכיאטר?
אני לא ממליצה להפסיק על דעת עצמך, אבל מצד שני אינני רופאה, ואינני יכולה  לקבוע. נסי להשיג את הפסיכיאטר בטלפון ותגידי לו שזה עיניין בעול.
הרופא בחופשה
16/04/14 15:18
7צפיות
חלק מ OCD זה לפגוע בעצמך?
מיפגש ביום רביעי במקום חמישי
16/04/14 14:02
12צפיות
היום,  רביעי  חול  המועד  פסח  יתקיים  מיפגש  קבוצה  בנחלת  בינימין  85  ת"א.  שעה  20.00    .המיפגש  יהיה  היום  במקום  בחמישי.  תבואו.
מפגש שלא מן המיניין היום.
16/04/14 01:50
48צפיות
חג שמח
היום, 16.4.14, יתקיים מפגש פורום בהשל סנטר במתכונת רגילה.
הכתובת היא נחלת בנימין 85, תל אביב.
המפגש יחל ב-8 בערב.

בואו בהמוניכם (אבל רק אם יש לכם אוסידי)

באיחול חירות מכל ההשתעבדויות.
º
דר' הו יקרה, תנעצי בבקשה את ההודעה
16/04/14 02:17
9צפיות
º
מה המשמעות של "לא מן המניין"?
16/04/14 13:53
8צפיות
º
כי זה ביום רביעי ולא בחמישי כרגיל.
16/04/14 14:02
5צפיות
איך מתמודדים?
15/04/14 21:10
39צפיות
יש לי מחשבה טורדנית שזה כמו ווירוס כזה... לפעמים אני מצליחה להתגבר על זה ולפעמים זה יותר קשה. אני מרגישה שזה לוקח ממני הרבה כוחות ולפעמים מכניס אותי לחרדה. המחשבה הזו לא קשורה למשהו רציונאלי אלא באה מתוך חרדה פתאומית שממשיכה להציק לי.
אשמח לעצות.. :'(
היי נוני
15/04/14 21:27
22צפיות
קודם כל הכינוי שלך חמוד משהו!
כשלי יש מחשבה טורדנית  אני עושה טקס כדי להרגיע את זה. תנסי להעסיק את עצמך כדי למנוע מהמוח לחשוב על זה.
למשל לראות טלויזיה או מחשב, ללכת לטייל לעשות ספורט, לעסוק בצירה, אני אומרת את זה מנסיון כשאני מעסיקה את עצמיי יותר טוב לי.
את מוזמנת גם לדבר איתי במסרים אם תרצי:)
אבל
15/04/14 21:55
15צפיות
אבל הדאגות תמיד נמצאות ברקע... ואני מצליחה להפסיק לדאוג לפרקים.
היי
15/04/14 21:57
11צפיות
הדאגות תמיד נמצאות ברקע גם אצל אנשים בלי אוסידי. העיניין הוא לא להתיחס אלהם ולהרגיל את המוח שאלו סתם מחשבות.
למישהו היה OCD של "אולי כל המציאות
15/04/14 19:33
33צפיות
והאנשים שנמצאים סביבי וכל מה שאני רואה, ממשש ושומע... הכל זה רק תעתוע של המוח ובעצם אין כלום"?

כי ברור לי שאין באמת שום היגיון במחשבה הזאת (הרי מה פתאום ש... ברור שהכל מציאותי) אבל ה-OCD החליט ליפול על הנושא הזה

למישהו זה קרה ויכול לכתוב מה הצליח להוציא אותו מזה?
תודה
היי ניב
15/04/14 21:07
22צפיות
לי פעם היתה תחושה שהלכתי ברחוב לד ביתי וחשתיי כאילו כל הבינינים והרחובות הם תפאורה של איזו הצגה. לא יודעת אם זה קשור לאוסידי. תנסה לא לחשוב יותר מידי על זה וזה נעלם מעצמו אני מבטיחה:)
חג שמח אנשים
14/04/14 18:34
14צפיות
אני מאחל לך שתזכו להנות מהחג ושמחבות יניחו לנו לפחות לחג חח תזכרו לא לפחד מהפחד ושזה הכל סתם אשליה בראש שלנו ממש כמו טריפ רע אז אנחנו לא מתיחסים למחשבות וזה הדרך לזרום בחיים ולהנות כמה שיותר . חברים תיהיו אופטימים
חג שמח אנשים
14/04/14 18:34
9צפיות
אני מאחל לך שתזכו להנות מהחג ושמחבות יניחו לנו לפחות לחג חח תזכרו לא לפחד מהפחד ושזה הכל סתם אשליה בראש שלנו ממש כמו טריפ רע אז אנחנו לא מתיחסים למחשבות וזה הדרך לזרום בחיים ולהנות כמה שיותר . חברים תיהיו אופטימים
השלווה של יום שבת
12/04/14 13:33
57צפיות

איזה כיף .אני יושבת על היכסא ושני החתולים המקסימים שלי

והחבר לידי .היינו בסינימה סיטי בראשון סתם בישביל הכיף

שבת כיפית.מי היה מאמין שיש גם טוב בחיים ואפשר גם להנות

ולא רק איכסה ומגעיל.

לי יש ocd בראש .אם תיכנס מחשבה היא תתגלגל .כך שאני אכן

מתאימה לפה .אני לא סתם פה
כל הכבוד על הגישה מילקשייק
12/04/14 15:54
27צפיות
שמח לשמוע שאתם נהנים ושיצאתם לסרט
שבת שלום
איזה כיף!
12/04/14 17:33
24צפיות
כמה כיף לשמוע את זה
מחשבות טורדניות
12/04/14 23:47
27צפיות

דיברתי על זה כאן בעבר .

אסור גם להשתמש במילים כמו "כיף"כי מייד אחרי זה

שוב פעם רע.

הייתי השבוע אצל מתקשרת והיא אמרה לי שהחבר שולט בי

והיא צודקת.הערב הוא עושה לי דווקא וזה מצליח.

כאילו מה עשיתי עד היום ?? ועכשיו אני מצפה שמישהו מבחוץ

יגאל אותי מהחיים האלה.אבל רק אני יכולה ולי אין מספיק כוח

Ocd  בראש זה אומר שלדוגמא החבר לא רוצה לבוא היום אחרי העבודה וזה מתגלגל בראש בלי סוף וגם מחר זה יתגלגל

וגם מה שהמתקשרת אמרה.זה פשוט שדברים מתגלגלים בראש

ללא סוף .זה יכול ליהיות דבר פעוט כמו לדוגמא צלחת שאני לא מוצאת וזה מוציא מהדעת איפה היא.אם נניח אני צריכה לעשות משהו כמו כביסה עד שהבגדים לא יהיו במכונה לא יהיה לי שקט

ועד דברים גדולים כמו זה שהחבר או יותר נכון "חבר " לא רוצה לבוא אחרי העבודה .אז הנה ה"שלווה " כבר איננה .

ונכון היה כיף בבוקר אבל כיף זאת תחושה ריגעית האיכס שולט.

בחזרה לשיגרה
13/04/14 10:24
11צפיות
היי יקירה , לפעמים שמחה ועצב משתלבים ביחד. למש מקודם קמתי לעבודה רק כדי לגלות שאני בכלל עובדת ערב!
זה הה כל כך מעצבן. אני מקווה שהכול יסתדר.  אוהבת
ocd
13/04/14 14:56
28צפיות

אמרתי ל"חבר" שאני רוצה לעשות הפסקה

זה היה היום בשתיים עשרה והוא אמר בסדר מה שאת רוצה לא התנגד ובגלל שהוא עמד לצאת מהבית אז הוא אמר לי שהוא יתקשר אליי באחת והוא לא התקשר וכן הוא באמת עמד לצאת
אבל מאז כל שנייה אני בודקת בוואטסאפ האם הוא היה שם וכאשר רטיתי שכן אני חושבת איך הוא בטח אולי דיבר עם אקסיות שלו

Ocd אצלי סא לידי ביטוי במחשבות ובכתיבה אובסביבית בפורומים שונים .זה מתגבר כאשר קורה משהו דרמטי כמו פרידה מחברה, חבר

או עם מישהו זורק איזו מילה נניח "שמנה " אז זה לא יפסיר להתגלגל במוח .שמנה .שמנה .שמנה.

אני בעבודה כן ?? וכותבת כאן .זה רק מראה לכם

אני ללא ספק שייכת לכאן .
:)
14/04/14 16:24
11צפיות
את תמיד שייכת לכאן:)
שלום לכולם
12/04/14 11:24
96צפיות
שלום לכם,

אני סובל מ OCD באופן המתבטא בחרדה לא רציונלית מהידבקות באיידס, במהלך קניות, לחיצות ידיים, התעטשות של אנשים לידי. האם יש פה מישהו שגם סובל מכך? אשמח לשמוע ולשתף ולקבל הצעות להתמודדות ולטיפול.

תודה
קישור שיכול לעזור לך:
12/04/14 12:25
50צפיות
תודה אבל
12/04/14 17:28
29צפיות
קראתי את הכתבה הזו עשרות פעמים. ואין חומר ברשת שאיני מכיר. שאלתי היא האם מישהו הצליח להתמודד עם חרדה מסוג זה וכיצד?
העבודה שגם אנשים עם איידס כיום מצליחים לחיות
12/04/14 18:28
36צפיות
כמעט כמו כל אדם נורמטיבי (וגם עם תוחלת חיים דומה) לא עוזרת לך?

תוכל לתת דוגמה ללופ ספיציפי שכרגע הכי מטריד אותך?
º
העובדה*
12/04/14 18:28
14צפיות
הלופ
12/04/14 18:35
25צפיות
איני מסוגל להיפגש עם חברים אפילו מחשש שידביקו אותי כשהם מדברים ורוק עלול לצאת מפיהם ולפגוע לי בעין או בפה (החשש שמא יש להם דלקת חניכיים) ואז אדבק.או לחילופין תוך כדי הליכה ברחוב רוק מהול בדם של אנשים שיורקים או משתעלים
השאלה היא האם
12/04/14 19:15
29צפיות
זה שהרפואה היום יכולה להשגיח על המחלה בצורה כזו שאפילו אם יהיה לך (סיכוי קטן מאוד ואפסי במצבים שתיארת) יוכלו לעקוב אחרי זה ולהשקיט את זה מבלי שיפריע לך בחיים בכלל, לא מעודד אותך?
ואם לא - למה?

ברוך הבא
12/04/14 12:39
27צפיות
אני יש לי אוסידי שמתבטא בהצקות בראש התנהגות אובססיבית וקומפלוסיבית ,ומחשבות טורדניות.
היי חדש
12/04/14 17:36
30צפיות
קודם כל ברוך הבא לפורום. לי האמת היה את זה. פחד מלחלות במחלות קשות ונמנעתי ממגע עם אנשים כולל אפילו סתם התנגשות של כתף בכתף.
מאז התחלפו לי האובססיות ככה שזה כבר לא כל כך מציק. העיניין הוא לדעת שהמחלות הקשות האלו צריכים ממש אבל ממש מגע אינטימי כדי להדבק בהם.
אתה לא צריך לדאוג:)
נכון
12/04/14 18:11
21צפיות
אתה צודק, ואני מודע לכך היטב. אך החרדות משתלטות אני ממש חושש. מה עושים? אגב, אשמח מאוד להכיר מישהי הסובלת גם מאותה החרדה על מנת שנוכל לנסות ולסייע אחד לשניה ואולי אפילו לפתח זוגיות
באיידס יש חשיבות רבה לכמות הדם המזוהם
12/04/14 20:34
24צפיות
תקרא בלשכות הבריאות מדובר על כמות משמעותית מאוד במיליליטרים שאין מצב שתעבור בסיטואציה שתיארת
קראתי על מקרים ביבר של צוות רפואי שדם מזוהם באיידס ממבחנות או מצנרת ניתז לעיניהם ולא נדבקו . על הפה אפילו מיתר להרחיב מאחר והרוק קוטל את הנגיף ובבליעהנוא נהרס מייד ע"י הקיבה. הכמות הרבההנדרדת להדבקה מריכנ לחדור למחזור הדם ולא סתם לייד פצע. גם דקירה ממחט רגילה (לא רפואית) וכלי חד, שאדם נשא זיהם עם גם טרי ואתה נפצעת ממנו לדברי המומחים ככל הנראה לא מדבק .עקב הכמות הקטנה דבאמת חודרת. יש הרבה רופאי עיננים בעבר וככל הנראה בהווה שקודחים בפה (וכנראה דם ניתז על פניהם) ומטפלים ולפי הידוע לא נדבקו. האמן ששאלתי את המומחים ביותר בתחום על כל התסריטים והרבה מעבר למה שתיארת והתשובות שקיבלתי שאין מצב או סניח ביותר . מומחה אולי הבכיר ביותר הסביר לי שאין מקרה אחד בעולם על הידבקויות בדרך שתיארת על אף חיים משותפים, ילדים,מקרי ריב ואלימות בכל רחבי העולם עם נדאים ואין תיעוד רפואי למקרה של הידבקות.תחשוב תמידומה אם לא נדבקתי (וזה כנראה בוודאות) סתם  הייתי בחרדה..
גם את זה היה לי באוסף ...
13/04/14 21:08
16צפיות
התחילו לי לנקר בי ספקות שמה אולי נדבקתי באיידס. אולי בטעות שקיימתי יחסים עבר איכשהו מגע ולא זכרתי אם שמתי אמצעי מניעה או לא ואז ....אולי ואולי ואולי ואולי ואולי אולי ואולי ואולי ואולי אולי ואולי ואולי ואולי. איכשהו זה עבר לפחד אחר, לאחר שבסופו של עניין הפסקתי לנסות ולבדוק .ולחיות עם העובדה שאולי יש לי איידס ואין מה לעשות ,ולחיות עם זה .
אני מניח שאתה כבר יודע מזמן
13/04/14 21:26
27צפיות
שאין היגיון בבעיות שלך
לכן כל ההסברים שקיבלת כאן לא יעזרו לך.
לדעתי
הבעיה שלך נובעת מרעיונות שגויים שהתנחלו
בתת מודע שלך
אני ממליץ ללמוד "דימיון מודרך" כדי לטפל בבעיה.
יאוש
10/04/14 22:47
111צפיות
אני לא מצליח לצאת מזה..  מכל המחשבות שיש לי בראש.. זה פשוט גומר אותי..
שלא תבינו לא נכון, באופן כללי אני בתקופה טובה ב"ה.
רוב החזרות והטקסים שהייתי אגיל אלהם נעלמו לאחר שנלחמתי בהם וגם המצב רוח עלה..
בחודש האחרון הייתי בתקופה אולי הכי טובה מאז שאובחנתי בocd.
אבל, יש רגעים שאני פשוט לא מצליח להירגע מהלחץ ומהמחשבות (מחשבות שתמיד אומרות לי שאני לא בסדר או לא מספיק טוב בפעולות שאני עושה גם אם אלו פעולות קטנות מאוד ולא חשובות).
המחשבות האלו גורמות לי לדיכאון ולחוסר ריכוז (למרות שלרוב זה לא נראה עליי..).

אם משהו יוכל לעזור לי אני אשמח..
נתנאל.
היי נתנאל
11/04/14 01:52
40צפיות
גם לי יש מחשבות כאלו ומצחיק שהן באות בתקופות די טובות.
שוב אני מציעה כשזה קורה להתמקד במשהו אחר שלא יתן זמן לחשוב.
אני מנסה..
11/04/14 15:11
54צפיות
כאשר המחשבות מגיעות אני פשוט מרגיע את עצמי אבל בתקופה האחרונה זה פשוט לא עובד..
אני לא יודע למה הרי אני בתקופה רגועה ואין לי שום לחצים על הראש וכרגע אני בבית..
זה גורם לי ליאוש ולמחשבות שאף פעם אני לא אצליח לצאת מהמחלה אחרי שחשבתי בזמן האחרון שעוד כמה חודשים של מלחמה עם המחשבות והחרדות הכל נגמר...
תודה על התגובה..
אשמח אם תוכלי לעזור..
נתנאל.
מהם הדברים שמעסיקים אותך בחיים כיום?
11/04/14 12:42
38צפיות
שאיפות שיש לך? פחדים?

ודבר נוסף - אתה לוקח תרופות נגד ה-OCD?
הדברים שמעסיקים אותי
11/04/14 15:07
49צפיות
אני לומד כרגע בישיבת הסדר ומה שמעניין אותי זה בעיקר ללמוד. יש לי כל מיני פחדים או לחצים בקשר לדברים שאני עושה (כמו שכתבתי)..
מופיעות לי כל מיני מחשבות כמו: האם יצא ממני משהו בסוף? איזה בן אדם אני בעיני אחרים? האם אני מספיק "בסדר"? אלו מחשבות שמעסיקות אותי הרבה בחיים והן לא מפסקות לבוא...
לפעמים אני מצליח לזהות כאשר הן מתחילות ואז לעצור אותן בהתחלה ע"י הרגעה עצמית אבל כשאני לא מצליח.... הכל קורס ואני נכנס לדיכאון ושוב הכל שחור..
אני מקווה שאני אצליח לצאת מזה מתישהו לגמרי..

תודה על התגובה ובשורות טובות,נתנאל.
אחי כנס
13/04/14 10:26
44צפיות
שמע אני סובל מocd מחשבתי 3 שנים וגם אותי תוקפים המחשבות והספק אבל הכי חשוב אחי לקבל תמחשבות ולא לנסות להתנגד כי אז הם באות יותר חזק . זה פשוט עובד ככה . לפי דעתי אתה צריך מטפלת התהגותית מחשבתית טובה שתעזור לך להתמודד עם המחשבות ותמצא לך מחשבות מתקנות ותלמ אותך ותתן לך כלים להתמודד עם האובססיות . יש לי המלצה למטפלת מעולה בחיפה אם אתה מעוניין .
º
שרון לויט? מניסיון שלך? יכול לפרט?
13/04/14 11:29
37צפיות
היי
14/04/14 13:19
8צפיות
תודה רבה על ההיענות!
תראה, כרגע אני מטופל אצל פסיכולוג.. הוא לא כל כך מומחה לocd אבל הוא קצת עוזר לי..
לפעמים אני מרגיש שהוא לא מבין אותי כל כך..
הוא לימד אותי תכניקה להירגעות אבל אני לא מצליח לעשות אותה לבד אלא רק  עם עוד מישו שמבין אותי ואין לי כרגע אחד כזה בבית..

בכל מקרה תודה על התמיכה..
מקוה לטוב!
נ.ב.
אני אחפש עכשיו מטפל בשיטה ההתנהגותית אולי זה יעזור..

חג שמח!
בכיף אחי
14/04/14 18:32
5צפיות
אם אתה מרגיש שאתה צריך עוד משהו או סתם לפרוק שלח הודעה בפרטי בכיף
אחי כנס
13/04/14 10:26
29צפיות
שמע אני סובל מocd מחשבתי 3 שנים וגם אותי תוקפים המחשבות והספק אבל הכי חשוב אחי לקבל תמחשבות ולא לנסות להתנגד כי אז הם באות יותר חזק . זה פשוט עובד ככה . לפי דעתי אתה צריך מטפלת התהגותית מחשבתית טובה שתעזור לך להתמודד עם המחשבות ותמצא לך מחשבות מתקנות ותלמ אותך ותתן לך כלים להתמודד עם האובססיות . יש לי המלצה למטפלת מעולה בחיפה אם אתה מעוניין .
חג שמח נתנאל
13/04/14 16:39
13צפיות
יהיה טוב, תזכור תמיד שיש רגעים טובים יותר ולהבדיל רגעים קשים, אבל הם עוברים.
,תודה רבה!
14/04/14 13:09
2צפיות
תודה רבה על כל התמיכה! אני מקווה שהמצב ישתפר בעז"ה..

חג שמח!
יש לנו אוסידי וקשה נכון? זה לא פייר שאנחנו
12/04/14 21:50
81צפיות
מתמודדים עם כאלו קשיים? לאחרים קל יותר כי הם לא מתמודדים עם דברים כאלו?
כן לו קשה אבל לי יותר כי אני נלחם בעצמי וכו' וכו'
רילי? WATCH THIS CHILDREN AND THEN TELL ME IF U GOT AN HARD LIFE
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4509498,00...

KEEP FIGHTING !!!

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה