לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!
OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.

היסטוריה:
את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.
עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז.

מטרות:
בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...
אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.
הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .

מידע:
בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.

כל טוב!

ד"ר אורינג משיב בפורום בהתנדבות אחת לשלושה שבועות. שאלות דחופות ניתן לפנות לפורום יעוץ פסיכולוגי, בו ישנו מענה מקצועי על בסיס קבוע 
מפגשי הפורום נערכים אחת לשבועיים, בימי חמישי בערב. הודעות מקדימות יכתבו בתחילת השבוע.
הודעה חדשה

הודעה נעוצה האם לכולם יש בעיה עם לפתוח מאמרים באתר שלי ?
23/10/14 18:29
37צפיות
אנא בדקו את זה. הכתובת של האתר בחתימה שלי למטה.
העניין הוא שכבר שניים שיתפו אותי שהם לא מצליחים לפתוח מאמר מהרשימה (המאמרים הם מסמכי word).
העניין הוא שאצלי במחשב אין בעיה. אני רוצה לנסות להבין איפוא יש בעיה. אולי מערכות הפעלה אולי browsere-ים מסויימים, לא יודעת.
אשמח אם תבצעו את הבדיקה בשבילי. תודה מראש.

היי
23/10/14 19:07
14צפיות
אני נכנסת לאתר אבל כשאני לוחצת על מאמר זה מביא אותי שוב לדף הראשי של האתר. אני משתמשת באקספלורר
º
לחיצה על מאמר מורידה לי אותו למחשב
23/10/14 21:12
12צפיות
º
אז אצלך תקין ?
23/10/14 21:44
6צפיות
º
עם איזה דפדפן את עובדת ?
23/10/14 21:45
7צפיות
º
אקספלורר
24/10/14 10:27
2צפיות
º
לציפור איזה דפדפן את עובדת ?
24/10/14 10:44
3צפיות
מעכשיו אתר המאמרים שלי מאפשר צפייה ב3 פורמטים
24/10/14 13:26
6צפיות
אם עדיין יש למישהו בעיה לפתוח מאמר באחד מהפורמטים : HTML/PDF/WORD
אנא ידעו אותי. תודה !
º
דוקטור WHO האם עכשיו את מצליחה לפתוח מאמר ?
24/10/14 13:37
3צפיות
º
והאם בשלושת הפורמטים ?
24/10/14 13:37
3צפיות
הודעה נעוצה סופשבוע נפלא לכולם!
24/10/14 10:29
8צפיות
ספרו איך עובר לכם השבוע:)
º
ניב, תוכל להשיב למייל ששלחתי?
24/10/14 16:17
5צפיות
שיר שכתבתי...
24/10/14 15:18
9צפיות

"Slow"(דואט)
בית 1:
בעוד שבוע בשישי בלילה תהיה לי יום הולדת,
והנה עוד שנה עברה ואת עדיין לא כאן...
נשאר שבוע למצוא אותך וליבי מלא באכזבה,
והדמעות זולגות בחשיכה
בית2:
אני יודעת שזה אתה, שהולך לידי בבדידות בהליכה
למה לא תאמר סליחה ? תשאל מה אני עושה ?
אני רואה את המבט העצוב שלך,  ואז אתה מביט בי וחושב שאני לא רואה,
וכמו נס אני מרגשיה שהעצבות שלך הופכת לתקווה
פזמון:
אני רוצה לפגוש אותך ולהגשים את החלום ביום הולדת שלי איתך
וזה רק לך לחבק אותך, רק להיות איתך
להביט בעינייך היפות , לקחת את ידך ולרקוד איתך slow
בית 3:
והנה שוב זולגת הדמעה באיטיות, ולפתע אני רואה אותך באמצע הבדידות
ואז בליבי יש חיוך של תקווה ולפתע הדמעה הופכת לשמחה
מה אני אשאל אותך ? האם את תרצי לצאת איתי ?
לא משנה אני חייב לנסות, לא משנה מה תאמרי....
בית 4:
שוב אתה עובר לצידי , אז למה שלא תחזיק בידי ?
למה שלא תבוא ותשאל לשמי ותזמין אותי ?
אני רוצה להסכים, אני רוצה לומר לך כן ,
אני רוצה להיות האחת שתציל אותך
פזמון:
אני רוצה לפגוש אותך ולהגשים את החלום ביום הולדת שלי איתך
וזה רק לך לחבק אותך, רק להיות איתך
להביט בעינייך היפות , לקחת את ידך ולרקוד איתך slow
     ובינתיים זה נראה כמו חלום, אבל אני אני ממשיך לחפש גם היום,
     והזמן כבר לאט לאט אוזל ונשאר עוד שבוע כדי להגשים את המציאות
     ולרקוד איתך ביום הולדת שלי בהתאהבות......

השיר הזה נכתב בהמון עצבות ובהמון רגש כי אולי באמת יש מישהי שתרצה לצאת איתי...
אז אם זו את, והיית רוצה לנסות להכיר ואולי אפילו לרקוד...אשמח אם תשלחי הודעה....

אני אוהב ימי הולדת אבל אחר כך אני מרגיש כאילו נפילה, ובגלל זה אני כל הזמן בודק ומפחד ושואל את עצמי איך ומה לעשות... אגב בדיקות זה כמו טקסים...
עצה
21/10/14 21:04
135צפיות
אהלן שלום שמי גיא, מזה כמה חודשים מתמודד עם אוסידי מחשבתי עברתי טיפול סיבטי אצל מומחית לסיביטי לא עזר שוקל מעבר לטיפול אצל המרכז לאוסידי בבן שמן, יש טעם לשלם סכומים כולכך גבוהים למטפל שתכלס משתמש באותם שיטות???
מבחינתי הוא שנוי במחלוקת
21/10/14 22:51
98צפיות
אני לא בעדו כי הוא לא דוגל בטיפול קוגנטיבי ולוחץ חזק מדי על הגז בהתנהגותי. לי הוא יותר הזיק. יש שהוא עזר להם.
איש בבחירתו יחיה.
..
21/10/14 23:01
66צפיות
הקטע הוא שאין איזשהוא טקס שאני עושה ובשיטה שטיפלו בי מן הסתם גם הוא ישתמש בה ,אולי זה הזמן להבין שהפיתרון לא יבוא מהפסיכולוגיה אלא מעצמי בלבד?
אצלי למשל יש צורך גם בתרופות...
22/10/14 01:29
65צפיות
אני מטופלת קוגנטיבית ולוקחת תרופות, וזה בתקווה השילוב שיקדם אותי יום אחרי יום.
º
את לא חייבת לענות סתם מתוך סקרנות : איך הוא יותר הזיק לך?
22/10/14 22:26
29צפיות
תשובה
23/10/14 00:37
36צפיות
החשיפות שהוא הטיל עליי לעשות היו קיצוניות והיוו עבורי ״הצפה". נשארתי עם טראומות קטנות ויותר מדי אינפורמציה שהוא לא היה חייב לתת לי, בהקשר של הפחדים הספציפים שלי שאני לא רוצה לפרט אותם.
º
איזה אינפורמציה הוא לא היה חייב לתת לך?
23/10/14 20:50
14צפיות
אינפורמציה על דברים חדשים לפחד מהם
23/10/14 20:51
24צפיות
הוא ידע מה הנושא שמפחיד אותי ובכל זאת שיתף אותה .
או סי די ללא טקסים והטיפול בו
22/10/14 14:45
73צפיות
שלום גיא,
זה שטיפול CBT לא היה יעיל במקום אחד לא אומר שהוא לא יהיה יעיל במקום אחר. הסטנדרט המקובל היום לטיפול באו סי די הוא שילוב של טיפול פסיכולוגי בשיטת CBT ותרופות SSRI.

טיפול CBT שלא מצליח יכול לנבוע מסיבות רבות ומגוונות (למשל יתכן כי הכימיה עם המטפלת לא היתה טובה, יתכן כי החשיפות תוכננו לא טוב ולכן לא היו יעילות, לפעמים יש כימיה ויש תכנון חשיפה נהדר אך המטופל מאד הימנעותי ואז כדאי שהטיפול יהיה יותר אינטנסיבי, יתכן שהראציונאל הטיפולי לא הובן או לא הוסבר בצורה טובה ועוד) וכן - יתכן גם שהאו סי די עקשן כל כך ו CBT אינו מספיק. אני מציע לך דווקא כן לנסות גורם טיפולי נוסף לפני שאתה מתייאש מהשיטה.

אגב, אם ברצונך דעת יותר על 'או סי די ללא טקסים' והטיפול בו תוכל להיעזר בקישור הבא
º
לי הוא יחסית עזר, לא סגור אם הוא הכי טוב או כמה הוא טוב...
22/10/14 22:28
29צפיות
בן שמן
23/10/14 11:37
42צפיות
מקובל על כל בעלי הניסיון- שזה מקום יקר מאוד.
לא שמעתי על מישהוא שנרפא שם
חלק מהמטופלים ניזוקו.
ממליץ לנסות אופציות זולות יותר כולל אופציות חינמיות.
מניסיוני, ממליץ מאוד
23/10/14 12:52
43צפיות
אבי, אם מפרקים את שעות הייעוץ לשלו ושל מטפליו לא ברור לי מדוע הוא יקר. הטיפול ממוקד ומהיר ללא בזבוזי זמן על דברים לא יעילים.
 אנטיתזה- אני תוהה לגביי ההצפות. מה היה קורה לדעתך (באמת) אם היית נשארת עם העומס החשיפתי וממשיכה עוד ולא נסוגה.כלומר הולכת עם גישתו עד הסוף?
!!
23/10/14 14:31
20צפיות
תודה רבה על העצות :) יש מפגש היום בתלאביב???

דרור
23/10/14 15:15
33צפיות
הוא מאמין בשיטת ״הניתוח הצליח, החולה מת״. יש נקודה שממנה אין חזור.אני עשיתי את הכי טוב שיכולתי והוא התעקש על יותר מזה כמו המאמנות הרומניות. קשוח, ובטוח בעצמו ולא איכפת לו האדם שעומד מולו. אולי המחלה.
אני הגעתי מוכן מהעצות שלך ולא המשכתי אתו עד הסוף
23/10/14 15:33
37צפיות
פרשתי בשיא אולם השיפור ממנו היה אדיר ואין מה להשוות את המצב מלפני לאחרי, אבל כמה שאני הופך בזה אני חושב שהצדק המלא הוא עם הטיפול שלו.
הסובלים מאוסידי לא יבינו אפילו סובל אחר מאוסידי והבעיה שהם יודעים שזה לא הגיוני לא משתלם והזוי ומכאן הרבה מצוקה.
אם למשל תחשבי על משהו הזוי של מישהו שסובל מאוסידי שלא קשור אלייך תביני שהעצה היחידה הנכונה היא פשוט להפסיק את זה בלי הסבר (כי אין) אלא פשוט להעלות את רמת הדחף להתמודד . זה די להתחרפן אבל בסוף להבין שאין בזה כלום להתרגל למחשבה ולהמשיך הלאה לא קל אבל לדעתי הדבר היחיד.
לעיתים אני עומד מול סיטואציה של טקס ומסביר לעצמי שהטקס יהיה זמני וקצר אין זה לא עובד! ברגע שהתחלת הדחף חזק כמעט מכל, וקשה ביותר להפסיק אלא ע"י העברת ההילוך בכוח לצאת מהתקיעות ואז כשזורמים זה נראה הרבה יותר נכון .הדחף הזה לסגור את הוודאות זה האוסידי. למי שאין או סי די אין בעיה להעביר הילוך אוטומאטית כי גם הסגירה של הארוע הייתה אוטומאטית וטבעית.
אתה צריך להבין מה מפחיד אותי ומה הוא עשה עם זה
23/10/14 15:49
29צפיות
כדי להבין שהוא עבר גבולות מקצועיים.
עכשיו קראתי שאמרת שבאת מוכן מהעצות שלי...
23/10/14 15:53
31צפיות
יפה, אני שמחה שעזרתי, עכשיו לפחות תנסה להאמין לי או אם אתה כל כך מתעקש תאמין בו...
אני הייתי שפן נסיון. הוא בדיוק פתח את המרכז
23/10/14 16:16
25צפיות
אז במסילת ציון. אם היה מישהו שהיה נותן לי עצות הייתי יודע ועומדת על שלי ויודעת להגיד מתי מספיק ומתי די.אבל אי אפשר לחזור אחורה...ולתקן. הנזק נעשה ואני ממשיכה לסבול ממנו עד היום. אני כועסת על עצמי שלא שמרתי על עצמי והוא משך לי בחוטים ואיבדתי כל יכולת לעמוד על זכויותיי. הזכויות של המטופל. יש כאלה.
באתי מוכן, המצב השתפר מאוד אבל לא בטוח שזה היה נכון
23/10/14 17:23
25צפיות
אינני יודע מה היה קורה אם הייתי ממשיך ולא פורש .
אני יודע על מישהו שרצה עוד להיחשף ומעבר לגבולות ועודד סירב כי זה היה מעבר לקו האדום
דרור דבר עם דנית, אני לא אובייקטיבית אולי
23/10/14 17:45
34צפיות
דנית זו זו שמבקשת עזרה דחופה.
ממרום גילי...
24/10/14 06:54
24צפיות
לדעתי, לעולם אין להעביר את האחריות לבריאותנו- באופן מוחלט
למישהו אחר !!!
למיטב ניסיוני, רוב הטיפולים אינם עוזרים, או עוזרים חלקית
וחלקם מזיקים.
זו התפיסה!
24/10/14 07:45
25צפיות
הבעיה נמצאת בקונספציית הבסיס.כשהרצפה עקומה אז רוקדים עקום.והאחריות לשינוי קונספצייה זו מוטלת על האוסידיסטים ולא על אנשי האקדמיה.רועי10(התעצלתי להחליף שם משתמש)
!@
24/10/14 14:08
8צפיות
מסכים לגמרי 
עזרה דחופה
23/10/14 16:54
63צפיות
בן זוגי בטיפול במרכז האו סי די בבן שמן וקורים דברים איומים בטיפול 
מישהו יכול לעזור לי ?
אילו דברים?
23/10/14 19:09
32צפיות
איזה דברים קורים שם, אנא פרטי כדי שנוכל לעזור.
בכיף, גם אני הייתי שם ועשיתי דברים איומים ונוראיים
23/10/14 20:48
34צפיות
תפרטי במה אפשר לעזור לך? ואיזה דברים נוראיים קורים שם
למישהו כאן היה OCD על הדבקה במחלה כשכל המומחים
20/10/14 17:06
104צפיות
שהוא כתב להם/דיבר איתם אמרו לו שאין סיכוי אבל מבחינה רגשית הוא המשיך להרגיש פחד חריף כאילו יש לו סיכוי סביר להידבק?
בהחלט
20/10/14 18:51
45צפיות
יש לי את זה. לא משנה מה אפילו ההגיון לא מצליח להוריד את החרדה, עסק מדבק חחחח
כן ואני מניחה שאתה מדבר על איידס
22/10/14 04:19
39צפיות
זה נורא ואין דרך לשכנע אותך שלא תידבק. אולי הזמן יעשה את שלו...
החרדה היא על הדבקה
22/10/14 12:51
43צפיות
ממחלת הכלבת שהתסריט שלה שכביכול עטלף נגוע חדר הביתה ושרט אותי בלילה מבלי שידעתי ולמחרת יצא מבלי שראיתי אותו. מצאתי שריטות על היד שלי ולא ידעתי מה גרם להן אז החרדה ישר בנתה את הסיפור הזה.
º
כל כך מבינה אותך. קבל חיבוק.
22/10/14 15:33
23צפיות
עם איזה מומחים התייעצת ?
23/10/14 12:58
19צפיות
אם תוכל לכתוב שמות . אני יכול להמליץ לך לשוחח על כך או בכתב עם פרופסור רשפון . איש נחמד מאוד ואדיב והוא המומחה והסמכות בארץ 
ניב יש בדיוק לנושא הזה התייחסות בספר די לאובססיה. כעיקרון
23/10/14 17:26
17צפיות
לגבי הכלבת הבינו שחשש הסובלת אינו מהידבקות אלא מאותה אי וודאות אם נידבקה או לא וטופלה ע"י התמודדות וחשיפה אפילו מחשבתית לאותה אי וודאות
לא יודע אם זה עוזר כשאתה כבר עמוק בבור. אולי כן למניעה
23/10/14 19:54
13צפיות
ז"א לעצור את זה כשזה רק מתחיל.
זה איכות חיים מזעזעת אי אפשר להיות באי וודאות על דבר כזה
23/10/14 20:13
14צפיות
אפשר לעשות מקסימום חשיפה של שעה ואז לחזור לעשות את מה שצריך כדי להשיב את הוודאות.
דיברתי איתו בטלפון. כן הוא נחמד מאוד אבל היום דיברתי גם עם
23/10/14 19:53
16צפיות
חוקר עטלפים נסעתי לבאר שבע. 'טקס' ארוך אמנם (לקח כל היום) אבל משתלם. היה מעולה. הוא כ"כ נחמד ועזר לי מאוד.
º
23/10/14 19:51
3צפיות
ניב היי
23/10/14 20:23
11צפיות
אתה יכול לפרסם את המייל שלך . אשלח אליך מס'הנייד שלי ואם אפשר לדבר. או להתכתב במייל.  זה מפריע גם לי
כן אין בעיה
23/10/14 23:03
8צפיות
ניב היי
23/10/14 20:24
7צפיות
אתה יכול לפרסם את המייל שלך . אשלח אליך מס'הנייד שלי ואם אפשר לדבר. או להתכתב במייל.  זה מפריע גם לי
מפגש קבוצת תמיכה ירושלים ביום שלישי השבוע בערב
19/10/14 23:14
44צפיות

מפגש של קבוצת התמיכה בירושלים יתקיים ביום שלישי כ"ז בתשרי 21 באוקטובר ,  בין השעות 20:30-23:00.
במפגש מועלים נושאים שונים בקשר ל ocd וההתמודדות איתו
אבל גם כמפגש חברים לצרה, שיותר מכל מקום אחר מבינים אחד את השני .
המפגש באווירה נחמדה אבל כמובן מתחייבים לסודיות מלאה.
המפגש לא עולה כסף למעט 5-10 ש"ח השתתפות בכיבוד.

המפגש ייערך במרכז קל"ע (קבוצות לעזרה עצמית) רח' בר-כוכבא 66, הגבעה הצרפתית, ירושלים  
(לא כדאי להכנס לרחוב בכניסה הראשונה כיוון שזהו רחוב מעגלי ארוך, לכן עדיף להיכנס בכניסה השניה לרחוב - להסבר מפורט אפשר לפנות אלי).
משה 0547-973422

המפגש מתקיים אחת לשבועיים ביום שלישי בערב בשעות 20:30-23:00.
מודיעים כאן בפורום בתחילת שבוע על המפגש.
º
מפגש ביום חמישי-יש או אין?
22/10/14 21:44
16צפיות
"להפסיק את הכפייתיות" (עבור מומו2008)
22/10/14 14:36
32צפיות
בהצלחה !
º
התבלבלתי, עבור מומו108.
22/10/14 14:52
16צפיות
|*| נפתח פורום קצת אחרת |*|
22/10/14 11:17
18צפיות
מי מאיתנו לא מרגיש שונה לפעמים? או מוזר? שקשה לנו להשתלב בחברה.
פורום קצת אחרת נועד לאנשים שמרגישים קצת שונים וחריגים בחברה ורוצים להכיר אנשים שמרגישים כמוהם.

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולייעץ ולהתייעץ, לחבק ולנחם, לשתף בחוויות טובות ובחוויות לא טובות, לחלוק רגשות ופשוט לדבר.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
עצה ושאלה לגבי שילוב תרופה
20/10/14 09:47
70צפיות
בוקר טוב לכל חברי הפורום . 

הותיקים שבכם , חלקכם לפחות , כנראה זוכר אותי . הרבה זמן שלא הייתי בפורום . יש לי שתי שאלות בבקשה : 

1. האם זה בסדר לשלב לוסטרל ביחד עם אקמול/דקסמול ליום ולילה ?  אין לי מושג איך הם עובשים יחד . אני מודע שהתשובה היא לא של רופא מומחה או משהו כזה , אבל אשמח לעצה בכל זאת .
2. יש לי בעיה מזה זמן רב שמתבטאת בפציעה עצמית של כף הרגל . תהיתי אם מישהו מכם חווה את העניין ויש לו/לה עצה כיצד להתמודד עם זה ? כרגע ישנו מין דחף לגרד ואני לא ממש מאפשר לעצמי להקדיש מחשבה לתוצאות של הגירוד , פיזיות או עקיפות . אשמח לכל עצה שתעזור לי להפסיק את הטקס הזה . 

תודה רבה ושיהיה לכם המשך שבעו נפלא
היי
20/10/14 18:53
38צפיות
די התגעגעתי אליך טוב שחזרת:) אני גם פוצעת את כף הרגל בגירוד מציק. אני מנסה להעסיק את הידיים שלי במשהו אחר כמו מחשב או ציור וכדומה.
היי כהנא !
21/10/14 08:19
28צפיות
נחמד לקרוא , תודה . גם אני התגעגתי . טובה על הטיפ . אני חושש שזה מזמן כבר לא עוזר לי . הדבר היחידי שיכול לעזור לי כרגע זה לנעול נעליים עד שאני הולך לישון . ממש לא בא לי לעשות את זה ...
איחורים לעבודה - כל יום
18/10/14 02:31
97צפיות
כתוצאה מהחרדות הבלתי פוסקות כנראה, אני מאחר לעבודה כל פעם.
לפעמים אני מתחיל להתארגן 3-4 שעות לפני המשמרת וזה לא מספיק.
אני מנסה להזדרז ולא מצליח , ובסוף אני נלחץ ממש.
קשה לי לוותר על הטקסים, ולמרות שאני יודע שפעולה מסויימת אפשר לבצע מהר יותר , אני מתעקש לבצע אותה בדרך שלי.
הדבר גורם לי סבל רב.
מישהו מכם חווה בעיה דומה?
האם שימוש בתרופות יכול לעזור לי?
בתודה.

היי רון
20/10/14 18:55
43צפיות
אני הייתי גם מתמרנת בצורה קשה בין הסידורים בחוץ לבין האוסידי והטקסים שלקחו לי זמן.
אני מציעה לדבר עם מקום העבוטדה ולהסביר להם למה אתה מאחר ואיך. בנוסף נסה לעשות שינוי בטקס, כן אני יודעת זה קשה אבל אפשרי
ואני אומרת זאת מנסיון.
את תמיד מיעצת לספר בעבודה על קשיים נפשיים.לדעתי זו עצה גרועה
21/10/14 12:18
30צפיות
יסתכלו עליו בצורה שונה אחרי שיספר. אנשים לא יודעים מה זה ocd וטקסים והם לא מבינים (אם מדובר  בעבודה "רגילה").
היי תמרה
21/10/14 14:05
25צפיות
אני נותנת את העצה הזאת מנסיון. כל מקום עבודה שעבדתי ידעתי את ההמונים עלי על מה שיש לי. ככה נמנעתי מלגעת בפחים או לטאטא או לשטוף, כי הם ידעו שאינני מסוגלת לזה.
מי שלא מוצא חן בעיניו  מה שאני , זכותו אני אמצע עבודה שיקבלו אותי בשל מה שאני.
אמממ יש לי שאלה. חוץ מהדברים שציינת,
22/10/14 04:16
17צפיות
יש עוד דברים שאינך מסוגלת לעשות? כמו לגעת בידיות של דלתות, או עפרון שמישהו אחר נגע בו או לשבת על כיסא שלא שייך רק לך?
או שהלכתי רחוק מידי? שאלותיי כמובן אינן שיפוטיות כלפייך, להיפך...
היי אין בעיה:)
22/10/14 13:50
17צפיות
אני לא יכולה לגעת בחומרי ניקוי או מטאטא או לשטוף רצפה, בעבודה למשל הייתי צריכה לגעת במים של זיתים בלי לשטוף ידיים וידעתי אותם על זה.
הכרה בחומרת המצב - אשמח לתשובתכם
19/10/14 20:28
100צפיות
שלום לחברי הפורום,
יש לי שאלה שמטרידה אותי ואשמח לדעת האם יש גם אחרים 
שמוטרדים משאלה זו.
האם אתם מצליחים להכיר בכך שהמעשים והמחשבות הכפייתיות הם בעיה ודבר שלילי?
משמע, האם אתם מכירים שהציות שלכם לקולות/מחשבות בראש שאינם בשליטתכם הוא בעיה נפשית שיש לטפל בה?

תודה

היי ניר שאלה מעולה
20/10/14 01:06
55צפיות
אז זהו שאצלי גם בזה הספק מכרסם מאוד ולא נותן לי באמת לדעת האם זו הבעיה או שלפעמים (אולי) אני גורם אותה
אבל המחשבות לא מפסיקות זה פשוט מדהים,הייתי רוצה להרגיש ליום אחד איך זה אדם עם "מוח נורמלי"
בלי ספקות ורגשות אשם כל היום..
היי ניר
20/10/14 18:52
37צפיות
אני מרגישה ככה לפעמים. אני יודעת שהמחשבות והטקסים הם משהו לא טוב אבל לא יודעת אם הייתי קוראת לזה בעיה נפשית יותר כמו משהו שמציק.
AAAA
20/10/14 16:22
41צפיות
AAA

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום