לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!
OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.

היסטוריה:
את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.
עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז.

מטרות:
בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...
אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.
הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .

מידע:
בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.

כל טוב!

ד"ר אורינג משיב בפורום בהתנדבות אחת לשלושה שבועות. שאלות דחופות ניתן לפנות לפורום יעוץ פסיכולוגי, בו ישנו מענה מקצועי על בסיס קבוע 
מפגשי הפורום נערכים אחת לשבועיים, בימי חמישי בערב. הודעות מקדימות יכתבו בתחילת השבוע.
הודעה חדשה

º
אז למה התחפשתם
06/03/15 13:13
3צפיות
בעיה
03/03/15 15:54
66צפיות
הי יש לי סוג של בעיה ורציתי לדעת אם יש פה מישהו שמבין או חווה את זה...
אני בת 17, בגיל 14 וחצי איבחנו אצלי OCD ומאותו רגע התחלתי לקחת תרופה נגד דיכאון (פריזמה) וטיפול התנהגותי...
עם הזמן התחלתי להחלים ולהתרגל למצב ככה שהתחילו להוריד לי את מינון הכדורים (בהתחלה הייתי לוקחת 2 כדורים)
לפני3 חודשים אמרו לי שאני יכולה לקחת רק חצי כדור (כמובן שהכל בייעוץ פסיכיאטר) ואמרו לי לחזור בעוד 3 חודשים לחזור לייעוץ נוסף כך שאוכל להוריד לגמרי את הכדור ולא לקחת אותו יותר.
לפני שבועיים על דעת עצמי הפסקתי לקחת אותו ללא כל ידיעה של איש מבוגר.
ואם הפסקת התרופה התחלתי להרגיש דיכאון, עצבנות, חוסר מצב רוח וכו
רצתי לדעת אם כל ההרגשות האלה נובעות מכך שהפסקתי לקחת את הכדור
מאוד אודה למי שיעזור לי 
ירידה מכדור פסיכיאטרי חייבת להיעשות בהשגחה
03/03/15 17:50
37צפיות
עדכני את הפסיכיאטר שרשם לך והוא כבר יגיד לך איך להמשיך מפה.
בעיה נוספת
03/03/15 18:11
39צפיות
יש לי קצת בעיה עם זה כי אני לא רוצה שאמא שלי תגלה שהפסקתי לבד היא תתעצבן ופשוט אין לי כוח לזה יש לי מספיק דברים אחרים על הראש...
יש דרך אחרת אולי?
לדעתי
03/03/15 20:02
36צפיות
עדיף שאמא תתעצבן משתרגישי לא טוב.
אמא רק דואגת ורוצה בטובתך והכעס יעבור.
היי אנונימית
04/03/15 00:33
28צפיות
גם אני עשיתי את זה והפסקתי על דעת עצמי וחוויתי עצבנות, דיכאון, כאבי ראש וזצים של חשמל. ירידה מכדור חייבת להעשות רק באישור ופיקוח של הפסיכיאטר שמטפל בך. אני מציעה לחזור אליו ואפילו לספוג את הזעם של אמא שלך מאשר שתפגעי בעצמך.
לאנונימית17
06/03/15 00:07
13צפיות
הקשיבי לעצתם של מומחי הפורום. 
הפסקת לקיחת תרופות באופן פתאומי וללא פיקוח רפואי יכולה לזרוק אותך ובעוצמה לכל התופעותה שציינת וגם לא בטוח שאם תחזרי לקחת לאחר ההפסקה תהיה לתרופה את אותה השפעה.
מציע להיעזר במיידי בגורם רפואי בתהליך ההפחתה(הבעיה עם אמך מתגמדת ליד זה).
בהצלחה

מבקשת המלצה לפסיכיאטר פרטי באזור באר שבע שמתמחה באו סי די
03/03/15 20:49
61צפיות
דחוף לי.

תודה!
פרופסור זוהר
03/03/15 21:26
58צפיות
הוא מקבל נראה לי במודיעין,תגגל עליו בגוגל ותמצא.
הערה
04/03/15 09:53
50צפיות
אני לא ממליצה. אני מציעה שתאספי עוד דעות ועוד המלצות.
שהדעה שלי לא תעצור ממך לקבל טיפול הולם, פשוט חייבת להביע את דעתי האישית אני מרגישה שאנחנו מחוייבים לזה.
אגב
04/03/15 09:57
47צפיות
לא מעוניינת להרחיב רק לציין תכונה אחת שלילית אצלו שהוא לא תקשורתי בעליל וזו תכונה חשובה בין היתר אצל פסיכיאטר.
הפסיכיאטר שלך לא יותר טוב
05/03/15 05:16
34צפיות
אני עוקב בקביעות אחר הפורום, וממה שאני רואה הפסיכיאטר שלך פשוט חסר אחריות. איך הוא מפסיק לך ככה את האנפרניל, שהיא התרופה היחידה שעזרה לך לטובת ויאפקס? על ויאפקס אין מידע מחקרי רחב כמו על SSRI ועל אנפרניל. יש מחקרים פתוחים ותאורי מקרים שמראים שהוא עוזר אבל אין מחקרים גדולים עם קבוצת ביקורת (שמקבלת פלסבו). בכל מקרה, לעתים משתמשים בו. מה שהיה יותר הגיוני לעשות במצב שלך זה אולי אם כבר להוסיף את הויאפקס לאט ובזהירות (כי זה יכול לעשות serotonin syndrome) לאנפרניל ולראות אם הוא משפר (כמו שעשו לך פעם עם פרוזק וציפרלקס שהוסיפו לאנפרניל), או להוריד קצת במינון של האנפרניל ולהתחיל במינון נמוך עם הויאפקס, ולחכות ולראות מה ההשפעה- במידה והמצב משתפר או לפחות לא מורע אז אפשר להמשיך בהדרגה ובאיטיות להוריד אנפרניל ולעלות בויאפקס. במידה והמצב מחמיר אז ההחמרה לא תהיה מאוד גדולה, כי ירדת רק מעט באנרפניל ולא הפסקת בבת אחת, ויהיה אפשר לעלות מיידית למינון הקודם.  כי אם הויאפקס לא יעזור לך ותצטרכי לחזור לאנפרניל אז קודם תצטרכי לעלות בהדרגה חזרה ל300 מג וגם אחרי שתגיע ל300 תצטרכי לחכות זמן ממושך כמו חודשיים כדי להרגיש השפעה מקסימלית.

ובכלל, אני שמעתי באמת שאם מפסיקים תרופה שכבר לא עוזרת אז לפעמים ההשפעה שלה טובה יותר כשחוזרים לקחת אותה. אבל גם שמעתי ההפך- שהתרופה לא משפרת בכלל, או שהשיפור שהיא נותנת הוא קטן יותר לעמת הפעם הקודמת- וזה מה שקרה אצלך כשהורדת את האנפרניל-המצב לא חזר להיות כמו לפני שהורדת אותו
המשך
05/03/15 05:18
27צפיות
ובכלל, הפסיכיאטר שלך אמר לך בעבר שמניסיונו אין עוד משהו שיכול לעזור. ופתאום הוא רושם לך תרופות אחרות, כאלה שאת מציעה לו, ולא מיוזמתו. זה לא נשמע טוב...
קודם כל אני יודעת מי אתה ודבר שני זו לא תחרות פסיכיאטרים
05/03/15 10:50
31צפיות
הבעתי את חוסר המלצתי. מי שרוצה שיעשה עם זה מה שהוא רוצה.
ותפסיק להעביר ביקורת על תרופות ושינויי תרופות שאחרים עושים, אתה לא פסיכיאטר אתה רק אחד שקורא הרבה על תרופות. מספיק עם זה.
מסכים עם אנטיתזה לגבי פרופ' זוהר
05/03/15 23:50
27צפיות
אומנם נחשב למקצוען בכל הקשור ל-OCD, אולם הינו יהיר ומתנשא. כמו כן חשוב לדעת כי הוא מתנה כל טיפול אצלו בהתחלת טיפול התנהגותי במרכז של ד"ר בן-ארוש שלא בהכרח מתאים לכולם.
הוא לא מוכן בשום אופן לקבל לקוחות חדשים לטיפול שלא עומדים בתנאי הזה ללא קשר לחומרת מצבם. חשוב לדעת.
º
תודה.
06/03/15 08:57
8צפיות
לא תחרות
05/03/15 14:54
27צפיות
השירשור נועד כדי לעזור לאמא ששאלה על המלצה של פסיכיאטר. השירשור לא נועד לריבים ומלחמות ואני מבקשת חלהתנהג בהתאם אחרת ההודעות ימחקו.
משו פה ידוע לו שתרופת איקסל מקבוצת snri
04/03/15 19:09
37צפיות
עושה עצירות בשתן??
היי יוכי
05/03/15 00:16
16צפיות
האם שאלת את הפסיכיאטר על זה? אפשר לטפל בבעיה שווה אבל להתיעץ קודם עם הפסיכיאטר שנתן לך את הכדור יש כדורים ושיטות אחרות נגד עצירות בשתן שנגרמת עקב תופעות לוואי.
כי עלתה לי מחשבה שלא רוצה לחיות עם כדורים! מצד שני
04/03/15 19:08
40צפיות
הוא עשה לי טוב ורוגע נפשי......
היי
05/03/15 00:15
17צפיות
שוב אם ההרגשה עשתה לך טוב שווה לעשות חושבים לפני שמפסיקים.
האם יש מחר (יום חמישי) פגישה בת"א?
04/03/15 19:53
33צפיות
מתי הפגישה הבאה?
היי אורן
05/03/15 00:14
30צפיות
הודעה על מפגש בת"א תינתן על ידי אמא11 בתחילת השבוע.
º
תודה
05/03/15 18:56
8צפיות
º
אני חושב שביטלו את הקבוצה בת"א
05/03/15 05:58
16צפיות
º
לא ביטלו כלום
05/03/15 14:52
10צפיות
Ssri
04/03/15 18:38
52צפיות
אני טופלתי בסרנדה 8 חודשים עקב דכאון וחרדת עבודה והיתי מרגיש(קינג)..התחלתי טיפול cbt חצי שנה ואז הורדתי ממינון 100 ל50 אחר כך הפסקתי על דעת עצמי!! עכשו אני מרגיש קצת אי נוחות כללית ועצבנות. אפשר לחיות בלי הכדור הזה?? או שכדי לחזור אלו לעלאת אכות החיים??
לא מפסיקים לבד כדור פסיכיאטרי !
04/03/15 18:53
34צפיות
רק בהשגחת הפסיכיאטר ולמה להפסיק אם הרגשת קינג ???? אני תמיד אומרת שאם נותנים לך גלגל הצלה, למה לא לקחת ?!?!?!
היי יוכי
05/03/15 00:13
18צפיות
מסכימה עם אנטיתזה גלגל, לא מפסיקים כדור על דעת עצמית בלי ירידה נכונה שמודרכת על ידי הפסיכיאטר.
אני אישית עשיתי זאת וסבלתי נורא.
º
בסיכיאטר״
04/03/15 22:55
23צפיות
º
בסיכיטר״״״
04/03/15 22:54
12צפיות
הקרב מתחיל מחדש
04/03/15 17:17
43צפיות
סיוט המחשבות הרפטטיביות התחיל שוב. הפעם אני מתכוון לדווח כאן על המאבק בזמן אמת. ראשית, אני אנסה לדבר עם חבר. אחר כך אני אקציב לעצמי שעה עגולה להתעסק בכתיבה. אם אני ארצה לעשן אני אשתה קפה במקום. אני מקווה שאף אחד לא יגיד לי שגם קפה מנטרל את התרופות.
עידכון ראשון
04/03/15 17:44
19צפיות
הפסקתי את הטיימר כשנותרו 36 דקות כי נעשיתי צמא. אני הולך לכוס קפה ראשונה.
º
בהצלחה תעדכן!
04/03/15 18:08
13צפיות
עידכון שני
04/03/15 18:29
18צפיות
סיימתי את הטיוטה הראשונה לסיפור על ההוא שמטייל בארץ של אימא שלו. אני חושב ברצינות איך להמשיך את הטיוטה השלישית, אבל אני לא אעשה את זה עכשיו. אני אנסה להתקשר שוב לחבר שלא ענה קודם ואז אכוון עוד שעה לקרוא.
עידכון שלישי
04/03/15 20:07
13צפיות
קראתי מתוך ספר שנקרא "סיפורי ארץ גוועת" של ג'ק ואנס. עכשיו אני אנסה לאכול ארוחת ערב.
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
04/03/15 11:15
8צפיות
|מטוס|היעדים הבאים שלכם:
|קדימה|טיולים ביפן ? ארץ השמש עולה בפורום חדש:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|קדימה|תאילנד ? הייתם? עומדים להיות? חולמים להיות? בואו לדבר על זה:

|קדימה|טיולים בסין ? לבד, עם קבוצה, היסטוריה או תרבות. מתעניינים? מקומכם כאן:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה|טיולים בסקנדינביה ? לא משנה איזו מדינה תבחרו:

|קדימה|טיולים באיטליה ? לא רק בשביל האוכל והאופנה:

|@|פורומים טיפוליים חדשים:
|קדימה|תטא הילינג ? שיטת התקשור המסתורית עכשיו בפורום חדש:

|קדימה|פורום טיפול בפסוריאזיס ? אם אתם חולים או אם בני משפחתכם, בואו לדבר עם מטפל:
היום נלחמתי באוסידי וניצחתי
03/03/15 22:35
52צפיות
אני לא זוכר מתי בדיוק זה התחיל, אבל כנראה שבשתיים עשרה וחצי כבר היה לי בראש הלופ הקבוע על כך שאין לי חברה (הניסוח היה בוטה יותר אבל נשתמש בניסוח הזה), אני מעשן במקום לעשות מה שעושים עם חברות ובאופן בלתי נמנע אני מעריך את היטלר שירד מארבעים סיגריות ביום לאפס אחרי שההורים שלו כבר מתו ולא יכלו להכריח אותו יותר.
עד שתיים וחצי זה רק החמיר עוד יותר, כי רשום ביומן שלא הפסקתי לגלוש עד שקראתי את הערך בוויקיפדיה האנגלית על האובססיה שאני סוחב מאז גיל 18. אבל שעתיים אחר כך כבר יש הקלה. אני זוכר את זה עד עכשיו: חיפשתי ביטויים כמו "שרידי הקריירה הספרותית שלי" או "הקריירה הספרותית המנוחה שלי". המילה "מנוח" באנגלית משמעה גם "מאוחר" וכך הגעתי לסופרים שהתחילו את הקריירה בגיל מאוחר. בין לבין גם ראיתי שוב את הקליפ לשיר שמאוד לא מומלץ לדתיים או לילדים מתחת לגיל ההתבגרות. מפה לשם קראתי וראיתי סרטונים על רעיונות למבני ענק, ביפן בעיקר, שיאכלסו מליוני אנשים ויתפקדו כערים שלמות. במציאות אני לא בטוח אם יבנו אותם אי פעם, אבל בעולם הסיפורים שלי ברור שמבנים כאלה הם הראשונים שנבנים ע"י בני עמי הדמיוניים בעולם החדש, אחרי שנמלטו מכבלי העולם הישן. ואת מה שמתואר בשיר אפשר לעשות שם בסביבה מבוקרת, בלי כניסה לילדים.
כמובן שהאוסידי אמר את המילה האחרונה, כשבדרך חזרה מסדנת הכתיבה חטפתי עוד לופ של מחשבות, הפעם גזעניות. אבל את הניצחון של ארבע וחצי אני אשתדל לזכור, ולפתח, כדי שעליו אני אחלום בלילה.
לילה טוב לכולכם/ן!
º
טריגר
03/03/15 23:03
20צפיות
יש לי מחשבות כל הזמן על קשיי עבודה ושהחיים קשיים וקשה לתמודד
02/03/15 21:28
59צפיות
מה פתרון
º
אין פתרון, החיים פשוט קשים עד בלתי אפשריים
03/03/15 11:59
28צפיות
º
רוני החיים לא קשים. לכל אחד יש תקופוֹת
03/03/15 13:32
22צפיות
היי רוני
03/03/15 13:38
34צפיות
סליחה על האיחור בתגובה. בעיקרון כשלי קשה אני מנסה לקחת פסק זמן ולעשות קצת משהו שיעשה לי טוב. כמו הליכה או צפייה בטלויזיה או סתם לשחק במחשב או לקרוא ספר טוב.
כל העיניין הוא לעשות את החיים קצת יותר נוחים:)
º
חרדות משיחות ומלגעת בדברים
02/03/15 17:02
43צפיות
היי
02/03/15 17:33
37צפיות
אשמח אם תפרט קצת יותר בכל מקרה זאת תופעה ידועה באוסידי, אתה יכול לקרוא בקישורים של הפורום או באתר של אנתיטזה גלגל יש קישור בחתימה שלה.
º
לדוגמא אם מגיעה הודעה בוואצ אפ היד כואבת ואני לא נוגעת בדברי
02/03/15 17:40
26צפיות
היי
02/03/15 17:41
24צפיות
השאלה למה את לא נוגעת, בגלל פחד מלכלוך, או מחשבות מגיות כגון אם אני אגע יקרה משהו לא טוב או כי האוסידי אומר לי שלא?
º
הכל סביב מה יקרה.
02/03/15 17:44
20צפיות
היי
02/03/15 17:55
21צפיות
האם את מטופלת? טיפול בשיחות או סיביטי יכול לפתור את הבעיה. האם את נוטלת תרופות?
º
ניסיתי קצת cbt כדורים לא. מתיש מאודד
02/03/15 18:19
21צפיות
היי
02/03/15 18:27
22צפיות
בהחלט מתיש מאוד. אני מאמינה בשיחות. טיפול בכדורים יכול לעזור אבל זאת בחירה שלך.

או סי די בהריון
01/03/15 20:16
61צפיות
היי מאז ההריון האו סי די החמיר מוכר למישהי?

היי
02/03/15 17:35
27צפיות
לפעמים מצבים ושינויים הורמונלים יכולים להשפיע ולפעמים להרגע יותר או להחמיר יותר. אבל כמו האוסידי זה בא והולך
ד

ד"ר אריה מבר רפואה טבעית

פגישה ראשונה ללא עלות לפרטים נוספים היכנסו>>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה