לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום חובבי רדיו
שלום לכם חברים והחובבים בפורום זה נוכל לדבר על חובבות הרדיו על תחביב חובק עולם זה שמקשר בין עמים וחברות שונות על תחביב שנותן דרך חדשה להכיר אנשים מכל העולם על תחביב שפותח לנו דלת לעולם אחר - עולם חובבות הרדיו כאן נוכל לדבר על כל דבר שקשור לחובבות רדיוכמה חוקים למען הסדר הטוב1 יש להקפיד שלא לפרסם פרטים שעלולים ליפגוע בביטחון המדינה {הודעות בעלות תוכן שפוגע בביטחון שדה כגון פירסום תדרים של כוחות הביטחון וההצלה וכדומה ימחקו} 2 אין לפרסם דברים {תוכנות או קודים} לא חוקיים בפורום3 אין לפרסם הודעות הכוללות אאוטינג, קללות, העלבות כלפי גולשים אחרים 4 מכירה או קניה של חלקים או מכשירים או כל דבר אחר יש לפרסם בלוחות לא בפורום 5 אם יש כבר הודעה הקשורה לנושא עליו אתם מעוניינים לדבר בעמוד הראשי או אפילו בעמוד שלפניו. אנא שרשרו את הודעתכם להודעה זאת 6 אוף-טופיק - אנחנו משתדלים לשמור על פורום בעל אופי מקצועי. מובן שנוצרה גם קהילה אך אנחנו מנסים לשמור הודעות לא ענייניות לרמת מינימום. הודעות פרטיות מקומן במסרים

אודות הפורום חובבי רדיו

שלום לכם חברים והחובבים בפורום זה נוכל לדבר על חובבות הרדיו על תחביב חובק עולם זה שמקשר בין עמים וחברות שונות על תחביב שנותן דרך חדשה להכיר אנשים מכל העולם על תחביב שפותח לנו דלת לעולם אחר - עולם חובבות הרדיו כאן נוכל לדבר על כל דבר שקשור לחובבות רדיוכמה חוקים למען הסדר הטוב1 יש להקפיד שלא לפרסם פרטים שעלולים ליפגוע בביטחון המדינה {הודעות בעלות תוכן שפוגע בביטחון שדה כגון פירסום תדרים של כוחות הביטחון וההצלה וכדומה ימחקו} 2 אין לפרסם דברים {תוכנות או קודים} לא חוקיים בפורום3 אין לפרסם הודעות הכוללות אאוטינג, קללות, העלבות כלפי גולשים אחרים 4 מכירה או קניה של חלקים או מכשירים או כל דבר אחר יש לפרסם בלוחות לא בפורום 5 אם יש כבר הודעה הקשורה לנושא עליו אתם מעוניינים לדבר בעמוד הראשי או אפילו בעמוד שלפניו. אנא שרשרו את הודעתכם להודעה זאת 6 אוף-טופיק - אנחנו משתדלים לשמור על פורום בעל אופי מקצועי. מובן שנוצרה גם קהילה אך אנחנו מנסים לשמור הודעות לא ענייניות לרמת מינימום. הודעות פרטיות מקומן במסרים
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

סורק תדרים
20/06/2012 | 04:06
969
איך אפשר להביא מחול (מישהי מהמשפחה שצריכה לחזור)
או איפה אפשר לקנות בארץ
הייעוד : להאזין לכיבוי אש , אני צופה ופשוט רוצה לשמוע אם יש אירועים
יסודות האלקטרוניקה והתקשורת לחובבי רדיו
24/05/2012 | 13:27
883
מחפש לקנות יסודות האלקטרוניקה והתקשורת לחובבי רדיו.

יש למשהוא עיצה או הכוונה.

בברכה
יוסי
תדר ערוף 2
24/05/2012 | 09:43
344
באיזה תדר אני צריכה לקוון את הרדיולערוץ 2
בניית אנטנה FM לבד
19/05/2012 | 19:36
1374
אני רוצה לבנות אנטנה טובה למגבר שלי רעיונות??
יש מגן אדידס לגלקסי S1 ?
04/05/2012 | 23:04
287
איפה אני משיג מגן של אדידס לסמסונג גלקסי S1?
דרך טובה ללמוד את ה Q CODES
28/07/2009 | 01:31
10
323
אני נמצא כרגע בקורס לדרגה ד', וכמות ה Q CODES כל כך גדולה שאני לא מצליח לשנן אותה..
למישהו יש שיטה טובה ללמוד אותם?
תודה מראש..
שים פתק בכיס
28/07/2009 | 15:26
195
ולך לשירותים במבחן
Q CODES
28/07/2009 | 19:47
1
219
אני הולך לעבור אתכם את חלק המורס, ויש לי בעיה כפולה ומכופלת.............
הדרך שלי - השגתי את הדיסק של ARRL ומאז כמה שבועות הוא מנגן קבוע כל בקר וכל ערב.
זה יותר מעניין מאשר לשמוע את מופז למה החוק לא נקרא על שמו...............
תקליט את עצמך - צרוב על דיסק ותשמע את זה בבקר בדרך לעבודה ובערב בדרך הביתה.
אפילו תיש זקן וסנילי שכמותי מקשקש כבר מורס ממש לא רע............
אהההה.........אם אוהד שואל אם הייתי פה וקפצתי בראש - אל תספר לו, שיישאר בינינו...
החלטת לעקוץ?
28/07/2009 | 20:46
140
אני את המבחנים עשיתי כבר לפני יותר מ-15 שנים.
ואת קודי ה-Q אני מניח שאני עוד זוכר...
נסה לדבר בהם עם החברים, כזה כאילו
29/07/2009 | 12:29
6
153
תחשוב שמגיעה איזה שאפה, אתה שואל את החבר'ה QRZ ? והם עונים לך CQ מישהי שמתאימה לך.
תוך חודש אתה אלוף.
נזכרתי בעוד
29/07/2009 | 12:31
123
אחרי ערב עם בחורה, אתה שואל "את QRV ? נלך לQTH שלי או שלך ?"
אתה בן 51? ויורד על ילד בן 19?
29/07/2009 | 16:54
4
144
אם אתם מחפשים מה דפוק כל כך בקהילה שלכם, הנה התשובה
בזה מתמצה הידע שלי בקודי Q
29/07/2009 | 17:18
3
122
אני חייב לציין לטובה את העובדה שטרחת לבדוק את העולם שלי
מסתבר שאתה יותר אינטלגנטי מהממוצע.
גם אני קיבלתי 100 בפסיכומטרי
מאחל לך הצלחה, מי שצוחק חי שמח.
Q CODE
30/07/2009 | 05:43
117
מסתבר שאתם טובים רק בלעקוץ אחד את השני לפי מה שאני עוקב
אחרי הפורום ולרוב לא טורח להגיב.
אני עברתי את דרגה ד' לפני 5 שנים(בן 39) ולשנן Q CODE זה קל
וזה רק ענין של רצון מולא קשור לגיל ובקורס שלנו היו גם אנשים
מעל גיל 60 שעברו את הקורס.
דרך אגב, בשידור SSB משתמשים בקושי ב 5-6 קודי Q .
לגבי המורס אני ממליץ להוריד מהאתר של 4Z1PF את הקבצים
וללמוד מהם זה קל יותר.
נעזרתי גם בתוכנה חינמית שנקראת CW_PLAYER .
אז חברה שיהיה בהצלחה לכולם .זה ממש לא בשמים לעבור דרגה ד' או ב' .

בהצלחה ו 73
קצת עצוב שמראש אתה מתייחס אלי כאילו
30/07/2009 | 16:46
1
100
שאני טיפש והאינליגנציה שלי לא גבוהה. מה אתה מנסה להוכיח פה?

תודה למי שמנסה לעזור
ממרומי גילי המופלג
30/07/2009 | 17:16
97
אין לי כוונה להתנצח איתך
ניסיתי להעלות חיוך על שפתיך
אם עצוב לך, חבל.
העולם מצחיק אז צוחקים.
שיהיה לך אח'לה יום מצחיק.

או שזה "למכירה לרציניים בלבד"
סגירת הפורום
30/07/2009 | 16:13
205
נוכח חיסרון במנהל ורמת פעילות נמוכה הוחלט לסגור את הפורום בשלב זה.

אנו מזמינים אתכם הגולשים להמשיך לגלוש וליהנות בשאר הפורומים בתפוז.

במידה ויוגשו בקשות לניהול הפורום נשמח לשקול את פתיחתו בשנית

רוצים לנהל את הפורום  

מי מכם שחושב שהוא מתאים לניהול הפורום מוזמן לשלוח אלינו את טופס הבקשה לניהול הבא:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...

בהצלחה לכל הפונים!
צוות הנהלת הפורומים
הרצאת השבוע 30/7/2009
27/07/2009 | 00:17
4
130
ה ר צ א ה
ביום חמישי 30/7/2009
תתקיים הרצאה בבית האגודה
רחוב מייטב 10 תל-אביב

הנושא: בעקבות מבצע איכמן - היה מבצע מנגלה
מבט מזווית אחרת

הזווית היא הזווית האישית של המרצה
ששירת אותה תקופה בשרות המדינה

המרצה - 4X1DF  אמנון בר-גיורא

ההרצאה בשעה 19:30
חובבי הרדיו מוזמנים
מה זה קשור לחובבי רדיו . העניין מעניין שלעצמו
28/07/2009 | 21:33
3
89
על מיבצע איכמן שמעתי וגם עקבתי במישפט ברדיו בשנות ה60 בהתחלה נידמה לי .. על מנגלה שהייה מיבצע לא דיברו בחדשות אולי כן לא שמעתי
הם קיבלו אישור מיוחד מההורים לעסוק גם בנושאים
28/07/2009 | 22:56
51
שאינם קשורים לחובבות הרדיו.
אייכמן ומנגלה יש"ו היו מאזינים סמויים
29/07/2009 | 12:26
1
57
הם מעולם לא נרשמו כחברים באגודה ומעולם לא שילמו דמי חבר.
סיבה מספיק טובה ?
עכשיו ברצינות, אני חושב שדור השואה הולך ופוחת וכל הרצאה בעניין חשובה יותר מנושאים רבים אחרים.
לעקוץ את היד המתחנפת למשרד התקשורת זה דבר אחד, לשמור על מורשת ניצולי השואה (יהודים או לא יהודים) זה דבר אחר.
את הזוועות של הנאצים אסור לשכוח ואם ההרצאה הזו תגרום לאדם אחד להרהר אפילו שניה בעבר - היא עשתה את שלה.
אני מהרהר הרבה בשואה . אחי ואחיותי נירצחו
29/07/2009 | 23:23
39
בשואה . מנשואיי הראשונים של הורי . אני נולדתי ב47 . הורי היו נישואים בפעם שניה ואני נולדתי . ושואל את אלוהים למה???
רדיו סטלה 24 המקורי- FM , רדיו המשדר אליכם
29/07/2009 | 01:51
1
118
רדיו  סטלה  24 המקורי- FM , רדיו  המשדר אליכם מוסיקה רדיו מזרחית - רדיו ים תיכוני 24 שעות ביממה עם קהילה איכותית.
מיטב התוכניות והשדרנים ברדיו אינטרנטי הגדול במדינה
אירוח זמרים מהטובים בארצינו בראיון בשידור חי כל שישי בשעה 2-3 בצהריים
תוכנית ,,המועדון,,בשישי בלילה הכולל המלצות על מקומות בילוי דיסקוטקים,מועדונים,מסיבות  כולל גם תוכנית היכרויות למציאת אהבה חדשה
וכמובן רדיו המתיחות הגדול והראשון בישראל שמותח אנשים בשידור חי ON LIVE

כתובת אתר הרדיו:
satla-fm.co.il

רדיו - רדיו מזרחית - רדיו ים תיכוני - רדיו באינטרנט - מוסיקה מזרחית - מזרחית - מוסיקה ים תיכונית - ים תיכוני  
דודו אהרון - משה פרץ - אייל גולן - רגב הוד - קובי פרץ - לירן טל - שרון זריהן - אופיר כהן  
גיא גמזו - גיא יעקובי - ירון כהן - ניסים מרי- ליאור פרחי - דניאל בן חיים - שרית חדד - ליאור נרקיס  
איציק שמלי - רון שובל - חיים משה - איציק קלה - ראובן המלאך - מורן קריתי - זהבה בן - שלומי סרנגה  

מעניין, נכתב רק לפני כשבועיים
29/07/2009 | 12:33
52
רדיו, דבר אלי
בניית אנטנת שידור דייפול - התייעצות
25/07/2009 | 06:23
14
310
שלום לכולם,
רציתי לדעת האם אני שוגה במה שאני עושה.
בניתי שתי אנטנות שידור למשדרים שההספק שלהם הוא 25 וואט מקסימום, באנטנה אחת לקחתי כבל RG58 וחיברתי לו שני מוטות אלומניום חלולים בקוטר של כמעט שני סנטימטרים, כאשר אורך כל מוט הינו 75 סנטימטרים.

באנטנה השניה המצב זהה לחלוטין פרט לזה שבמקום מוטות האלומיניום חיברתי שני מוטות של אנטנה טלסקופית באורך של 75 סנטימטרים לכל מוט, מבחינת הספקי שידור וקליטה שניהם זהים כמעט אך הביצועים של האנטנה עם הטלסקופיים טובה מעט מזו של האלומניום החלולים. אך בגדול, הביצועים אינם תואמים למשדרים מהסוג הנ"ל.

האם נכון להשתמש במוטות של אנטנה טלסקופית לשימוש באנטנת שידור?
ומה בעניין העכבת, GAIN, איך ניתן לחשב זאת בצורה הנכונה או המדיוקת ביותר?

תודה.
הפרופורציה בין קוטר האלמנט לבין אורכו אינה
25/07/2009 | 12:19
84
סטנדרטית ויש לתקן את אורך האלמנט, הטבלאות לא לפני כרגע.

איך בדיוק אתה מודד "ביצועים" של אנטנה? ואיך אתה מחבר את הכבל לאלמנטים?

אגב, בפרקטיקה, לאורך האלמנטים באנטנה יש להכנים מקדם תיקון של כ 0.95 מהאורך התיאורטי שיצא בנוסחא שקיבלת בשאלה קודמת בשירישור אחר.
הנתונים שסיפקת אינם מספיקים
25/07/2009 | 21:13
12
52
האם יציאת המשדר לאנטנה דורש עכבה של 50 אוהם? אם כן האנטנה שלך אינה מתואמת ועקומות הקרינה שלה מעוותות ואתה תזדקק למתאם עכבות (BALUN).

כמו כן לא ניתן לבנות אנטנה לשידור ללא מכשירי מדידה . המכשיר הבסיסי ביותר הוא מד יג"ע לתדר שבו אתה רוצה לשדר.

בהצלחה.
אני כן משתמש עם מד יג"ע אבל...
27/07/2009 | 11:59
11
70
אינני יודע איך לבדוק את העכבת (אשמח ואזדקק להסבר), מדובר בכבל RG59 שבקצהו כניסת UHF זכר.
חשוב לציין שהקליטה של המשדר הנ"ל חזקה יחסית (עיר אחרת) אך בשילוב של גלים חוזרים ועדיין, לא הקליטה החזקה או יותר נכון ה-"יציבה" שנידרשת ממשדר בסדר גודל כזה.

איך ניתן לבדוק עכבת הלכה למעשה
ואיך ניתן "לסנכרן?" עכבת?
RG59
27/07/2009 | 12:26
51
קודם כל הייתי הולך לכבל נכון -  RG59 הוא 75 אוהם, ואתה צריך 50 אוהם - משהו כמו RG58
RG213 או RG8X .
ןתגיד איזה מילה טובה לאוהד, שלא  יקפוץ עוד פעם על "דפוס ההתנהגות הקופצני שלי".................
אתה מוסר נתונים סותרים
27/07/2009 | 13:11
6
54
בהתחלה כתבת RG - 58 ואח"כ RG-59 העכבה שלהם שונה. שוב אני אשאל מה עכבת היציאה לאנטנה של המשדר בו אתה משתמש?

אם העכבה היא 50 אוהם אז ראשית תשתמש בכבל עם עכבה זהה.

לאחר מכן יש לבצע התאמה בין הדייפול שהוא מוליך סימטרי לבין כבל הקואקס שהוא מוליך לא סימטרי, אם תמסור לי את התדר שאתה משדר בו אוכל לעזור לך לבנות מתאם שכזה באופן פשוט למדי.

וגם לא הבנתי את האובססיה שלך לבדיקת העכבה (הצעה שלי שכח ממנה בשלב זה).
ועוד פרט שכחתי
27/07/2009 | 13:56
5
39
לא הבנתי את עניין הגלים החוזרים לנושא הקליטה. גלים חוזרים יש רק בשידור!!
כבל מצויין הנתון הבא:
28/07/2009 | 04:44
1
50
TFC-T10 - מה זה אומר? RG58 או 59?
כי מבחינתי RG59 הפך לשפ גנרי לכבל לאנטנת שידור, אז אולי טעיתי כאן...

תודה על העזרה החיונית.
זהו כבל המיועד להעביר
28/07/2009 | 08:15
40
שידורי טלויזיה בכבלים והעכבה של כבלים אילו היא 75 אוהם.
גלים חוזרים מהווים אינדיקציה
28/07/2009 | 20:44
2
51
גלים חוזרים מהווים אינדיקציה לאנטנה/כבל לא מתואמים.
כאשר אין תאום עכבות, יחס העברת ההספק אינו אופטימלי בשידור וגם בקליטה, דבר המתבטא בירידה ברגישות המקלט.

אוהד.
שמת לב למה שכתבת?
28/07/2009 | 21:09
1
34
"יחס העברת ההספק אינו אופטימלי...וגם בקליטה".

על איזה הספק אתה מדבר בקליטה? של מיקרו וולט? אתה מצפה שעם מד יג"ע לחובבים ניתן יהיה לתאם אנטנה לקליטה. לא מדובר כאן במעבדה מקצוענית.
כן, בהחלט שמתי לב
28/07/2009 | 21:19
34
מאחר ואני מונחיי מקצועיים, אני מתנצל מראש:
גם המקלט קולט הספק כלשהו מהאויר. את ההספק הזה ניתן למדוד באמצעות מיכשור שלהערכתי לרוב חובבי הרדיו אין בביתם.
ברור שלתאם אנטנה במצב של קליטה זה בלתי אפשרי.

(בהערת מסגרת: גם מכשירים מקצועיים למדידת תאום אנטנות, דוגמת נתח רשת או מכשירים יעודיים אחרים, משדרים לאנטנה ומודדים את ההספק החוזר).

אבל להזכירכם - בהנחה שתדר השידור זהה לתדר הקליטה והאנטנה מתאימה להספק המשדר - האנטנה מתנהגת בצורה זהה (תיאום, עקום קרינה, שבח) גם בשידור וגם בקליטה.
באנטנה לא מתואמת, בה יהיה ההספק החוזר של שווה למחצית הספק המשדר, גם רגישות הקליטה תפגע באותו יחס, 3DB.

על כן, מאחר והתפתח פה דיון בנושא, עלתה שאלה, עלו מושגים שחלקם קשורים וחלקם פחות, אני חושב שמין ההגינות ראוי להסביר ולפרט את המושגים וההקשרים ביניהם, להנאת כל קוראי הפורום, שאני משוכנע ששמחים לראות פה דיון מקצועי גרידא.

אוהד.
יג"ע זה לא "ביצועים".
28/07/2009 | 10:43
2
48
יתכן שזה מה שפגע בביצועי השידור עד כה?
28/07/2009 | 14:03
1
37
יש הבדל משמעותי בין RG58 לבין T10?
אכן בMANUAL של המשדר מצויין שכניסת העכבת היא 50 אום.
אני לא יודע מה פגע בביצועים
28/07/2009 | 15:38
28
אבל אתה מתקמצן במסירת נתונים רלוונטיים.

אם אתה עובד עם מד יג"ע אז תתדווח מה תוצאות המדידה ?

אם כניסת העכבה למשדר היא 50 אוהם אז אתה צריך להתאים את עכבת האנטנה שלך ל 50 אוהם.

ניתן לבצע זאת בכמה דרכים.

הדרך הפשוטה כמו שכבר כתבתי לך היא:

1. לשדר אם כבל בעכבה זהה.

2. לבנות מתאם בין האנטנה לכבל.

יש לבצע את שני הדברים ולא ניתן לבחור ביניהם אם רוצים להגיע לתיאום מלא.

חובבי רדיו נוהגים בדרך כלל כך:

1. לבחור כבל מתאים .
2. לבנות אנטנה או לקנות אנטנה מוכנה כאשר לכל סוג אנטנה יש מתאם משלו.
3. עבור שידורים בגלים קצרים נהוג להוסיף אנטנה טיונר בין המקמש לכבל האנטנה לכיוונון עדין וסופי. (לא הכרחי אם האנטנה מכוילת ומתואמת כמו שצריך).

עוז 4X6TF
פורומים חדשים בתפוז אנשים
26/07/2009 | 17:13
14

פתחו לכם תיק במשטרה? רוצים להתייעץ בנוגע לחוק הפלילי? סתם מתעניינים בנושא? היכנסו לפורום משפט פלילי כדי לדעת עוד:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

נערה מתוסבכת בת 15 מגלה לפתע שהיא חצי ערפד וחצי אדם. נשמע לכם הזוי? בפורום החצויה זה ייראה הרבה יותר הגיוני

בפורום הריון בסיכון גבוה–ייעוץ רפואי תקבלי תשובות בכל הקשור בנושא זה מד"ר אלי רימון, רופא בכיר ביחידה לאשפוז טרום לידתי ומנהל המרפאה למניעת לידה מוקדמת בביה"ח "ליס" ליולדות:

אם את רוצה להתחיל אבל לא יודעת איך, אם התמכרת קשות ואת מחפשת חברות לשריטה - פורום נשים בספורט הוא המקום לשאול, לשתף ולחלוק:

פורום סיוע לעובדים זרים ולפליטים הוא המקום לדון בסוגיות הנוגעות לנושא, לתת קול, פנים וזהות למי שאנחנו נוטים לא לראותם ולסייע להם:
אני אנסה להסביר למה התחביב גוסס
25/07/2009 | 13:55
4
289
יש לזה כמה סיבות עיקריות
* אנשים כמו DHD שלא מבינים כלום מהחיים שלהם ומזבלים את המוח לאנשים בפורום ו/או תוקפים אנשים ללא סיבה
* מחלקת הגריאטריה של באגודה ועל ממסר תל אביב בפרט
* שיווק כושל של האגודה

צלצל 1201
26/07/2009 | 01:10
1
141
בקש עזרה נפשית או פנה ישירות לברבי.
אחריך
26/07/2009 | 09:32
92
LADIES FIRST
אני אסביר למה התחביב גוסס
26/07/2009 | 10:05
168
לדעתי ....
1) החובבים אוכלים אחד את השיני שלא לדבר על חוסר פירגון ועזרה הדדית  כל אחד חושב רק על עצמו ועל "מה יצא לי מזה"
2) ועד האגודה לא מקדם פיתוח טכנולוגי  וכתוצאה מכך אין שום אטרקציה בתחביב כי לקנות מקמש בחנות ולדבר לא דורש שום חכמה יתרה
3) לא מביאים כך אדם חדש (כי אז יפריעו ל"אולד טימרים" לספר על הפקק בנתיבי אילון ב R-7 או הפקקים בדרך לטבעון על ממסר חיפה)
4) אין יחסי ציבור לאגודה (אולי בגלל סעיף  2  שאין אטרקצייה ואז  אין מה ליחצן)

5) אתר האגודה שאמור להיות שער החובבים לא במיטבו (מבחינת התוכן והעדכניות שלו )
6)השיטות הנוקשות של טיפול באי משלמי מיסים שיוצרות אנטי  במקום לגרום להם לשלם  "לא שילמת את המיסים לא תקבל שרות מהאגודה על אתר האגודה וכמובן אסור לך לדבר על הממסרים" ....
7) חוסר הקשבה של נבחרי הציבור באגודה להלך הרוחות של החברים ולרצונם לאן להוליך את התחביב .... במקום זה יודעים רק לתקוף כאן כל מי שרק מנסה להעביר ביקורת על התנהלות הענינים ולהגיד ש "הכל בסדר  רק אתה לא בסדר"

בטח ישנם סיבות נוספות אבל זה מספיק בתור התחלה .....
התעוררתי היום
26/07/2009 | 14:20
109
ואחרי ותק של 25 שנים בתחביב אני רואה שעדין אותם נושאים קיימים, ועדין הויכוח הזה אקטואלי.

האמת שזוקיק - אומר את אותם הדברים באמת 25 שנים.
האמת - שהתופעה של חוסר פרגון כל הזמן היתה קיימת.
האמת - שלא תמיד ההתרסה על הותיקים שלא עוזרים נכונה. אני כחובב צעיר זכיתי להמון קשב ועזרה מחובבים ותיקים (כולל מזוקיק ואביו דויד).

האמת - שאין לי עיצה או פתרון. צריך להקשיב לרחשי הלב של הציבור ולהפנים. אף אחד לא עושה זאת מכוונה רעה, לכולם יש ענין רציני.

73

שלמה
4x6lm
מה המונח באנגלית לגלים חוזרים?
22/07/2009 | 18:48
10
76
תודה.
יג'ע
22/07/2009 | 22:22
9
77
SWR - Standing Wave Ratio
תודה
23/07/2009 | 01:27
32
מדויק יותר
23/07/2009 | 07:54
7
62
יחס גלים עומדים (יג"ע / SWR) הוא היחס בין ההספק היוצא מהמשדר להספק החוזר מהאנטנה, עקב תיאום עכבות לא תקין.

גלים חוזרים פרושם הספק חוזר, או באנגלית REVERSE POWER.

אוהד.
SWR
23/07/2009 | 09:47
2
44
אוהד
אם הבנתי נכון -  השאלה שנשאלה היתה  מה המונח האנגלי ל"יחס גלים עומדים", והתשובה
ענתה בדיוק לשאלה. לא התבקש הסבר טכני או מתי משתמשים באיזה מושג.......
בוא נעשה לנו הרגל של לקרוא עד הסוף מה שכל אחד מאתנו כותב................
אני מצטט: "מה המונח באנגלית לגלים חוזרים?"
23/07/2009 | 18:25
1
48
בשאלה לא עלה המושג יחס גלים עומדים.
להבא, תקרא את השאלה, תחשוב על התשובה, תחזור ותבדוק האם תשובתך עונה על השאלה ורק אז תפרסם אותה.

אתה לא צריך לקפוץ כל פעם שמשהו שואל פה שאלה, כאילו יש לך מונופול על הידע. זה נראה כמו דפוס ההתנהגות שלך.

מאחר ובתשובתך העלת את המושג "יחס גלים עומדים", הסברתי את הנושא על מנת לקשור את כל הקצוות הפרומים שנוצרו פה.

קח את הדברים ברוח טובה.

אוהד.
עיזה פזיזה
24/07/2009 | 14:17
32
ברמה העובדתית - השואל קיבל תשובה כזו או אחרת, ואמר תודה רבה
הסקתי מכך שקיבל תשובה לשאלה ששאל, גם אם בניסוח מעורפל. אם היה מבהיר או שואל הלאה - הייתי
אולי מבין שהוא התכוון למשהו דומה, ולא בדיוק מה שכתבתי.
לקחתי את דבריך  ברצינות רבה וברוח טובה והגעתי למסקנה שאני לא באמת צריך את זה.
אני באמת אשב לי כאן ואלמד מהשאלות והתשובות, על בסיס זמן פנוי.
ואם בדפוס התנהגות עסקינן - אנא חשוב על כל אלה המאזינים לפורום הזה - יודעים המון (באמת) אבל מסיבות
שאני לא מבין במקום לענות - ממתינים שמישהו יענה, ימעד, ואז זו הזדמנות ל : "שופוני אני יודע הכל..."
אני כמובן לא התכוונתי אליך,  יש פה המונים שכאלה.
הם אבל בסדר עם כולם - פעם בכמה זמן הם מתקנים את האקסיביציוניסט הקבוע ומראים לו "מאיפה מטיל הדג את מימיו ..."
חשבתי לתומי שהפגנת ידע ונסיון היא עבור אלה ששואלים ולא על מנת לשבת בממשלת נתניהו (שזה עונש על באמת...........)
אם "דפוס ההתנהגות שלי"  משדר דברים שאפילו מתקרבים להתנהגות אנטי חברתית - זה נפסק ברגע זה
שתיהיה לכולנו שבת שלום....................נראה אם הערב יהיה זמן לליצנים ב - ISS בשבילי ועוד כמה מסכנים על הפלנטה האומללה.............

SWR
23/07/2009 | 09:51
3
41
אתה יודע מה - זה בעצם הופך לויכוח של עורכי דין בעניין לא ממש חשוב
אני מניח שהשואל קיבל תשובה, וזה מה שחשוב
רק אתה נשארת בפורום
25/07/2009 | 02:02
2
42
כמו שהתחביב גוסס גם הפורום גוסס באותה מידה.

רק אתה נשארת לעזור לאחרים.

אני ממליץ לך לעבור לפורום רכבים

http://www.carsforum.co.il/vb/forumdisplay.php?f=9
תחביב גוסס
25/07/2009 | 09:20
1
40
כפי שבוודאי שמת לב, אני מרשה לעצמי מדי פעם שלא להסכים עם כותבים כאלה ואחרים
1. התחביב לא גוסס. לעולם יהיו כאלה שיתעניינו בהעברת מידע באמצעות אלחוט . כל זמו שיישארו גופים
    ותעשיות המשתמשות במדיה הזו - יהיו כאלה שירצו "להציץ".  שלא לדבר שהצבא, בו כולנו מבקרים לעתים
    תכופות ולאורך זמן - יהיה מבוסס לעולם על אמצעי זה.
2. מה שפטאתי בעיני הוא הנסיון להסביר לכולם למה בעידן בו אתה יכול  לזרוק כמה גיגה לכל פינה בעולם
    בשניות, עדיין צריך את המדיה הזו. זה כאן, זה יהיה כאן עוד הרבה זמן ובאים לתחביב הזה מאהבת
    ההתעסקות עם הציוד, עם חישובי קרינה ושאר עניינים טכניים. מי שאוהב ורוצה להתעסק בזה בא לתחביב
    לא בגלל ש"אפשר להתקשר לחצי הכדור השני בלחיצת כפתור". לזה אין ספק שיש דרכים יותר מהירות.
3. מה שאני מוכרח לאמר, בדחילו ורחימו, שחלק ממי שכבר מאושפז במוסד הזה של חובבי הרדיו, איבד או
    שלעולם לא היה בעל תכונות אופייניות לתחביב הזה - ואחד מהם הוא הרצון לחלוק ידע ונסיון עם כולם.
     אני שוב "משוויץ" - אבל כאחד שיש לו תעודה עם סמל האגודה משנת 83 - אני לצערי יודע במה מדובר.

הייתי תמים ואני בעצם מודה למי שהאיר את עיני בעניין. ובעניין רכב - כמאמר הגשש - מה יש לי לחפש
בבלוג שר רכב בפתח תקווה ???  

חייב לומר שאני מסכים לכל מילה. גם בחו"ל היתה
25/07/2009 | 12:32
34
היתה דעיכה כמה שנים אבל שם השכילו להביא תקציבי חינוך ודורות צעירים.

אני מפעיל הרבה בחו"ל HF וVHF  ושם יש הרבה מאוד פעילות והממסרים תקינים לחלוטין.

ונכון, התחביב אצלנו יצר קרקע פוריה והצליח להביא במשך השנים גם אנשים מוזרים עם הפרעות אישיוּת ובנוסף הפוליטיקה סביב האגודה לא הייתה מביישת אף "חצר ביזנטית" אבל יש לא מעט חובבים רציניים.
איזה טווח ניתן לשדר FM מהבית של יהיה פיראטי?
21/07/2009 | 19:05
5
258
אינני בקי כלל בתחום זה. ניסיתי לברר בגוגל ולא מצאתי וגם בשירות יעוץ לאזרח (שי"ל) לא ידעו.

המות תודות למשיבים.
פירט
21/07/2009 | 21:41
4
186
ההספק המקסימלי המותר לשידור ללא רשיון הוא חצי וואט. למטרות של
טלפונים אלחוטיים ושאר אביזרים לבית פרטי. כל מה שמעבר לזה מותנה ברשיון
הן למשדר והן לתדר עליו רוצים לעבוד.
עברית קלה - כל שידור, אפילו עאלק לשכונה/לחברים בלבד - הוא פירטי......
אם רוצים לשדר לחברים.
21/07/2009 | 23:41
3
171
למה לטרוח וסתם להסתכן בהסתבכות עם החוק?
אפשר פשוט "לשדר" באינטרנט.
לשדר באינטרנת
22/07/2009 | 06:53
2
164
לדעתי לא הבנת משהו בסיסי
חובבות הרדיו ממשיכה להתקיים כאשר יש כבר מיליון דרכים אחרות לשדר לכולם
זה כמו שיש עדיין כמה משוגעים שמטפסים שבועיים לאיזה פיסטין בהימלייה, כשאפשר
לעלות לשם ב-10 דקות בהליקופטר
אני מניח שמה שמתבקש היא דרך להגיע לכל אלה עם פלאפונים דור 3 המכילים כבר גם
מקלט FM לתחום המסחרי (88-108) . בצורה הזו זה נגיש לכל אחד, בלי לגרור את המחשב
והקיר מהבית על האופניים בטיול הבוקר בפארק.
   אם אני צודק בהערכתי, הרי שזה פירטי מהשנייה הראשונה. אלא אם כן ירצה לקנות תדר וכל
הבוג'ראס - אבל לא נראה לי שגיידמאמק יהיה זמין בעשור הקרוב בסביבה................
מה העלויות של רשיון ותדר FM?
22/07/2009 | 16:19
1
150
רשיונות
22/07/2009 | 17:12
165
פרסום רדיו רדיו-אקסל
22/07/2009 | 00:29
115
אנשים רדיו תותח שדרנים מגניבים צחוקים,מתיחות,שירים ומובטח גם לילה לבן

http://www.tipo.co.il/zone/?zone=31773019519244

תכירו את השדרנים:דוד,אופק וגיל (ההומו) נרד עליו חופשי
סורק תדרים
21/07/2009 | 17:07
2
118
לא מזמן הבאתי מאר''הב סורק תדרים נייד. בעל טווח רחב מאד.בערך עד 1 גיגה.האם מישהוא יכול לאמר לי היכן אני משיג את רשימת התדרים בטווחים האלו? דברים מעניינים.תודה למשיבים.
רוצה לימקור
21/07/2009 | 17:53
72
הזוג המושלם
21/07/2009 | 19:23
79
תתגיסו למשטרה - שניכם כזוג.............
אחד לא קורא והשני לא כותב.................................
מה ההבדל בין רבע אורך גל או חצי אורך גל
19/07/2009 | 19:57
5
342
ניתבקשתי לחשב את אורך כל מוט בניפרד של אנטנת שידור, אנטנת דיפול בעלת שני מוטות האחד עליון והשני גראונד, מה ההבדל בין סוגי אורכי הגל, ובעיקר, למה זה גורם באם ניבחר חצי אורך גל לעומת רבע אורך גל?
תודה מראש
אנטנת DIPOLE
19/07/2009 | 21:53
4
114
תודה רבה, ושאלה נוספת לגבי חישוב אורך גל
20/07/2009 | 11:18
3
73
אני מכיר את הנוסחה של 300.000.000 חלקי התדר, אבל לא בהכרח מבין אותה.
נניח שניקח תדר מסויים כמו 57.6 מגה הרץ שעליו אני מעוניין לשדר, וברשותי אנטנת דיפול כמו הנ"ל, שמורכבת משני מוטות איך אני מחשב את אורך כל מוט בצורה הברורה והוודאית ביותר?.
שוב תודה מראש.
אורך אנטנה
20/07/2009 | 14:01
2
80
בגדול וגס -
1.מהירות האור/התפשטות גלי רדיו - 300.000 קמ/שנייה
2. אורך גל  - מהירות חלקי תדר עבודה. שלא נתייגע בנוסחאות - הנה כללי אצבע :
אורך במטר כפול תדר במה'ץ צריך ליהיות 300. כלומר - אורך גל לאנטנה ל-120 מה'ץ - 300 לחלק ל - 120 - שזה 2.5 מטר אורך גל. דייפול של 1.25 (שני החלקים)
יתאים כמו עכבר שמן לחתול רעב.................
בגדול  - אנטנה חצי אורך גל לתדר עבודה של 300 מה'ץ - 2 חוטים/מוטות של חצי מטר, או מוט אנכי של קצת יותר מחצי מטר עם משטח הארקה.
המוניות למשל עובדות ברובן באיזור ה-160-170 מה'ץ, והאנטנה שלהם היא קצת פחות ממטר. מוטורולה  מייצרת את הציוד שלה כך שהמעגלים
הסופיים מתואמים הכי טוב לאנטנה 5/8 . כן כן, יש גם תחום כזה..............  

חובבים יושבים על 144 מה'ץ - וזו הסיבה שתשמע אותם מדברים על תחום ה-2 מטר...
לא הבנתי את עניין המעגלים הסופיים ו 5/8.
20/07/2009 | 20:23
1
38
מעגלים סופיים
20/07/2009 | 20:43
36
האמת היא שזה היה ממש מזמן שעבדתי במוטורולה, וגם אז לא בתפקיד טכני.
בשנות ה-70 וה-80 של המאה שעברה, כל ציוד הקשר של מוטורולה היה מותקן עם אנטנות 5/8.
ההסבר שנתנו לנו בזמנו הוא שאורך כזה של אנטנה מאפשר תכנון מעגלי הספק עם נצילות גבוהה
יותר וחימום מופחת של המכשירים (בימים ההם מזגן באוטו היה רק לראש שממשלה..................)
האמת הטכנית היא שמעגל הספק, אם מתוכנן נכון, יכול וצריך להתכוונן לכל אורך של אנטנה (בגבולות
הסביר כמובן).
אני לא בטוח שהיום, בימים של ספקים ממותגים ומגברים דיגיטליים יש משמעות כל כך מכרעת ליחס האנטנה.
אני חושב שכאן כבר באות  לידי ביטוי תכונות של נצילות וכווני הקרינה של האנטנה, וכאן כבר יש לכל אורך את היתרונות
והחסרונות. לא אפרט מסיבה פרוזאית - לא מומחה לעניין, ואני נאמן לאמרה " אם אין לך משהו מועיל/חכם/אינפורמטיבי
לאמר - אל תתן לזה הוכחות בכתב......." . (באנגלית עם ברנארד שאוו באמצע זה נשמע הרבה יותר טוב )
חדש ברדיו: 'כוכב נולד'
20/07/2009 | 16:25
14
לכל מאזיני רדיו המזרח
12/07/2009 | 13:07
3
36
עד לפני זמן לא רב התנוססה כאן מודעה המציעה האזנה לרדיו המזרח.
מי שלא הספיק, הנה הסיבה.
האזנה נעימה.
מפתיע ...
12/07/2009 | 13:49
1
15
עכשיו נראה כמה זמן יקח לטפל במפריענים על R-7 ואיזה  עונש הם יקבלו
מקווה שיקח פחות מכמה שנים שלקח לתפוס את דר ברלה המפורסם ......

מישהו יכול לספר את הסיפור המפורסם
14/07/2009 | 08:41
18
של ברלה ה"מפורסם"?
קול המזרח
12/07/2009 | 20:35
17
כמו שנאמר - זכה ביושר לחופשה ארוכה בתא קצר......
האמת - הייתי מוסיף לו עוד שנתיים ב"זכות" חסידיו השוטים שלא מסוגלים לקרוא
דברים בסיסיים כמו מטרות פורום.
תקשורת בין חלליות לכדוה"א
10/07/2009 | 03:53
20
52
אפשר הסבר על שיטות התקשורת בין חלליות לכדוה"א?
מהן השיטות העיקריות? באיזה תדרים זה עובד? וכו'

תודה מראש.
חלליות או לווינים?
10/07/2009 | 10:31
5
28
חללית
10/07/2009 | 13:25
4
28
הכוונה לחללית מאויישת,כן?
למיטב זכרוני הדבר המאוייש היחיד כרגע הוא תחנת
10/07/2009 | 20:18
3
33
החלל ISS. זו שנראתה ביום רביעי בערב בצורה מאוד בהירה. זו הבעיה כששואלים שאלות כלליות ולא ממוקדות: לאיזה תקשורת בדיוק אתה מתכוון?

התקשורת איתה נעשית בדיבור ו PACKET על VHF FM בזמן הדגמות קשר חובבי הרדיו. אתה יכול לחפש ARISS.
טלמטריה מסרים ופיקוד יש חיבור רציף דרך לוויני תמסורת.
הצוות מדבר עם תחנת הקרקע במכשיר קשר או דרך טלפון לוויני.
בדיוק על זה דיברתי
10/07/2009 | 20:55
2
26
רק שכחתי לרשום.

חוץ מהISS יש גם את מעבורות החלל והחלליות המאויישות של הרוסים והסינים,לא?
מעבורת חלל
11/07/2009 | 08:59
1
27
אז ככה
1. יש רק תחנת חלל אחת מאויישת באיזור הגלובוס שלנו. מה נכון - משגרים לשם
    מדי פעם את ה"פרענק" התורן. מכאן הרעיון של הבינלאומי.
2. באתר שך AMSAT יש לוח זמנים בהם היא עוברת מעל ארץ הקודש.
3. יש להם ציוד לקשר עם חובבים, אבל גם השבוע וגם בפעם שעברה כשראתי
    אותה בעין, לא הצלחתי לקלוט אותה אפילו עם אנטנה ARROW . או שהתדרים
    שבאתר לא מעודכנים, או שהמעופפים לא שמים על החובבים קצוץ.........

http://www.amsat.org/amsat-new/tools/predict/index...

המיקום שהזנתי הוא ראשל'צ, אבל במדינה בגודל שלנו - זה מספיק טוב.

ואלה כל הנתונים :
http://www.amsat.org/amsat-new/satellites/satInfo....

למען הסר ספק - זה רק קטע אחד קטן בכל ציוד התקשורת שבחללית, והוא הקטע של ARRL לטובת חובבים נטו.
בעניין התקשורת המבצעית שלהם - אנא עיין במאמר הקודם.

תודה על ההסברים
11/07/2009 | 16:27
13
וכן יותר עניינה אותי התקשורת הרגילה שלהם,כלומר המבצעית
תקשורת לחלליות
10/07/2009 | 12:03
24
אנא בקר באתר :

http://www.answers.com/topic/space-communication

אני מנחש שאחרי עיון מעמיק - יהיו לך את כל התשובות, כולל אלו שהתכוונת לשאול
אחרי התשובות הראשונות...............
מהמעט שאני יודע
10/07/2009 | 13:00
19
לא כל כך מספרים את זה אבל
אחד התחומים השימושיים הוא איזור ה 8 GHZ
איזו שיטות  לא יודע
היתי מנסה לקבל חלק מהתשובות מהאתר של NASA ששולטת על תקשורת  עם החלל העמוק ....
http://deepspace.jpl.nasa.gov/dsn/index.html
ARROW
11/07/2009 | 13:10
20
אוווופס  - מה זה ARROW ??
בדרך כלל יש הפרדה בין התדרים אל החללית וממנה
במקרה של  ARISS - דיבור עם הצוות - גם ה - UP  וגם ה - DOWN הוא בתחום ה - VHF.
יש להם גם ממסור אטומטי - ושם ה - UP  הוא בתחום ה - UHF ואילו ה - DOWN הוא בתחום ה - VHF.
מכיוון שלמעופפים בדרך כל אין זמן לשיחות חולין משמימות, החובבים בדרך כלל ממסרים אוטומטית ולצורך
העניין הזה יש אנטנה משולבת לשני התחומים.  צריך כמובן גם DUPLEXER וכראה גם קדם-מגבר לתחום
ה - VHF. גם אני אשמח לשמוע על מישהו שהצליח עם התחנה. .
כל מה שרצית לדעת על.....
12/07/2009 | 09:26
10
21

תקשורת ל ISS:
http://www.amsat.org/amsat-new/satellites/satInfo.php?satID=19&retURL=/satellites/status.php
רשימת תדרים ומודים.

דף הבית של תחנת החלל:
http://www.amsat.org/amsat-new/ariss/
http://www.ariss-eu.org/

תדהר.
4Z5CA

ex. Techsat GS Team

במה זה שונה ממה שכתב כאן כבר 4Z7DHD?
12/07/2009 | 13:33
9
11
איכות העוטף.
12/07/2009 | 15:21
8
11
איכות העוטף
12/07/2009 | 15:39
7
11
"צדיקים מלאכתם נעשית....."
תמשיך כך תדהר - שכולם יבינו את "איכות" המתיימר לרוץ למשרת יו'ר הוועד.
איכות
12/07/2009 | 15:59
1
12
ונכות -
12/07/2009 | 16:11
6

רק נשמעות דומה.
סלחתי לך.

"די לחכימא ברמיזה ולשטיא..."

יום נפלא.

תדהר.

ממש ככה? מרוץ? כמעט כל הוועדים שהכרתי,
12/07/2009 | 22:11
4
9
באסיפות השנתיות מזה הרבה שנים,כולל הוועד שהיה לי עצמי הכבוד לכהן בו עם אביו המדהים של המכונה כאן "זוקיק" ועם אריה אורגד (יבדל"אט), די נדחפו/נחטפו לתפקיד מתוך הכרה שאם הם לא הולכים לכהן בשנה הקרובה, אז פשוט לא יהיה לאגודה וועד ולא חשוב מי מוכשר, מי מתאים ומי רוצה לעשות מה.

אז רוצה לרוץ, שירוץ. נראה שאפשר ללכת בנחת, ממילא אין הרבה קופצים.

לדעתי במצבנו הנוכחי, כדאי כמו במדינות אחרות, להשקיע עכשיו את כל המרץ בדור הבא, אחרת האגודה בארץ תיגמר (או שאולי היא כבר נגמרה והיא עוד לא יודעת?).

אשמח לעזור ולסייע.
תגובה
13/07/2009 | 08:03
1
8
מכיוון שהתגובה הראויה לדבריו של תדהר מצויה עמוק בתחום
פיזור הרעל ואי הנחמדות בעליל, אקיים הבטחתי ואחריש.
מקווה אבל בשביל האגודה שהבחירה של היו'ר הבא תדלג הפעם על
הג'נטלמן הנ'ל.
מפתיע
13/07/2009 | 12:43
7

הודעתך הקודמת (והקודמת) מה היתה אם לא פיזור רעל ? צביעות לייט ? נו באמת.
בכל מקרה נחמד השקט הזה אין צורך להמשיך.

הג'נטלמן הנ"ל דילג בעצמו על "המירוץ" לראשות הועד אם לא שמעת
וכנראה ידלג בשמחה גם על ההזדמנות הבאה לצערם של כל בני הנוער,
הסטודנטים והפנסיונרים שהיו מעשירים את חייהם בעזרת חובבות הרדיו
אם הייתי ממשיך לממש את רעיונותי הקשורים בחובבות הרדיו בעמותה.
גם אם אבחר לא אוכל למלא את תפקיד היו"ר בדיוק כפי שהיו"ר הנוכחי
מסתבר לא ממלא את תפקידו כיושב ראש. לא באשמתו דרך אגב.

השיא השנתי היה בישיבת הועד האחרונה....פרטים בהמשך....

שתו מים. חם בטבריה.

תדהר.

...רצים למליון
13/07/2009 | 12:47
1
4

השכר המפתה של היו"ר...הוולוו שרד בחניה המקורה במוטורולה......
...ארוחות השחיטות בפרידרכיסהאפן ע"ח הועד....טיסות לדייטון......
שווה להיות יו"ר אגודה חובבי הרדיו בישראל

אני בקושי מקבל מקום ליד השולחן ולפעמים שרוסלן מאחר אז כסא עם משענת וריפוד...
זה תנאים ? בושה.

HI HI כמובן שלא יתלו אותי פה הצדיקים.
תדהר.
ריצת ההמיליארד
13/07/2009 | 13:09
4
אחחחח טבריה טבריה, לו היית צפת..................
אולי קרני השמש היו פחות מזיקות
אתה לא יכול ככה OUT OF THE BLUE לבשר כאלו בשורות לאומה
תן התראה, שיוכלו המאזינים הנאמנים להתרחק מחפצים חדים ומשפת מצוקים  או בניין
גבוה רחמנה ליצלן.
ובעניין התפקוד - או שאתה שם ומנסה לשנות - או שאתה בחוץ. איך אמר פעם אריאל שרון - לא
נחמד לעמוד מחוץ לאוהל ולהשתין פנימה.
אם אתה חושב שלהעיר בעדינות על העובדה שאתה לא קורא את מה שיש לאחרים לאמר  ומחליט
שמה שאתה כותב זו התורה ואין בלתה - אז אתה רק מחזק את המחשבה שלא ממש יתגעגעו.
אני בטח לא..................
חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
04:06 | 20.06.12 אורחים בפורום
13:27 | 24.05.12 אורחים בפורום
09:43 | 24.05.12 אורחים בפורום
19:36 | 19.05.12 אורחים בפורום
23:04 | 04.05.12 אורחים בפורום
01:51 | 29.07.09 DJSATLA
00:17 | 27.07.09 4Z1PF
06:23 | 25.07.09 מילי ומוקה
18:48 | 22.07.09 מילי ומוקה
00:29 | 22.07.09 ofeksukar
מקרא סימנים