בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!

אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלות ענת אמא ליובל הקטן, ושחף, אמא של איתמר ויותם, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

הודעה חדשה

º
קניות, ציוד ובילויים לאמצע שבוע
19/08/14 19:11
70צפיות
קרינה ממכשירים סלולריים
19/08/14 15:54
121צפיות
היי,
טיפ כדי להגן עלינו ובעיקר על הילדים הרכים והמתוקים שלנו מהקרינה שניפלטת ממכשירי סלולר,
יש תוכנה חינמית לחלוטין בשם Talk Intact שממזערת את הקרינות בזמן שיחה כאשר הנייד צמוד לראש שלנו או של ילדנו.
היא דואגת לסגור את ה-wifi-bluetooth-mobile data ולפתוח אותם שוב רק בסיום השיחה.

עגלות - ג'ואי כרום או מאמאס&פאפאס טורבו 2 ?!?!
19/08/14 07:35
106צפיות
היי בנות נפלאות 
אני בשבוע 35 והגיע הרגע לקנות עגלה ...
האמת שכ"כ לא היה לי מושג (ועדיין אין לי מושג ... ) איזו אני רוצה וכו' וכו' וכו' ...
לפחות עכשיו אחרי שסוף כל סוף הלכנו קצת לראות ולשמוע אהבתי 2.
האחת שהיא ג'ואי כרום והשנייה היא המאמאס&פאפאס טורבו 2
פליס פליס פליס פליס פליס אשמח לשמוע המלצות חיוביות והכי חשוב שילילות על העגלות האלה

תודה 
ג'ואי כרום
19/08/14 10:40
104צפיות
לי יש את הג'ואי כרום. סך הכל אחלה עגלה, אני מרוצה ממנה, האמבטיה מתקפלת יחד עם המרכב ולאחר הקיפול רק הגלגלים נוגעים ברצפה- כך גם עם הטיולון. הבעיה היחידה שלי היא שהיא כבדה ואני גרה בקומה שניה ללא מעלית. מצד שני- כל עגלה שניסיתי כבדה לי (אני די קטנה בגודלי). וגם המחיר קורץ- עלה לי 1900 עם אמבטיה וטיולון ולפני שבוע ראיתי בבייבי ירכא שהמחיר ירד ל1300.
בטוחה לגבי המחיר??
20/08/14 18:02
35צפיות
גם אני ראיתי בירכא שבוע שעבר ב2000
מוזר...
20/08/14 21:33
25צפיות
פירסמו את זה בפייסבוק שלהם בשבוע שעבר. עכשיו כשנכנסתי לוודא הפרסום הוסר.
גם לנו יש את הג'ואי כרום
19/08/14 12:29
73צפיות
עדיין בשלב האמבטיה אז לא יכולה להמליץ מעבר לזה, אבל בינתיים ממליצים מאד.
הקטנטונת מתה עליה מהרגע הראשון (העדיפה את העגלה על פני העריסה אפילו) ועד עכשיו כשהיא תופסת כבר כמעט את כל המקום.
לנו היה חשוב הגובה כי שנינו גבוהים, ויחסית האמבטיה גבוהה, לא מאד כמו הג'וגר אבל עדיין ביחס למה שיש בשוק היא יחסית גבוהה וגם הידית מתכווננת (אצלנו היא תמיד על ההכי גבוה). אנחנו אהבנו שמאד קל לקפל אותה וגם שבטיולון הגב נוקשה והמעבר לשכיבה הוא בכמה שלבים מובנים ולא עם שרוך וגם שאת הטיולון אפשר לשים לשני הצדדים. כמו כן הגלגלים סבבה והנסיעה בה מאד חלקה ונעימה. שני הדברים הטיפה בעייתיים הם שהאמבטיה קצת קטנה, כנראה בגיל 4 חודשים או קצת יותר נצטרך כבר לעבור לטיולון (זה כמובן תלוי גם בגודל התינוק, הקטנטונת שלנו ארוכה יחסית) וגם שבאמת היא קצת כבדה במדרגות, אבל לא באמת ראינו אלטרנטיבות (בטווח המחירים הזה) יותר קלות...
המחיר הזול הוא כמובן בונוס רציני ביותר.
מצטרפת להמלצות על הכרום
20/08/14 23:09
17צפיות
גם אנחנו עדיין בשלב האמבטיה, אבל מאוד מרוצים.
אצלנו השיקול היה שהיא קומפקטית מבחינת הכניסה למעלית המאוד צרה שלנו.
ובנוסף: גבוהה, טיולון מסתובב לשני הצדדים, ניתן להרכיב סלקל, קלה מאוד בתמרון, וגם די יפה. המחיר המעולה הוא בונוס (עלתה לנו 1900 לפני כשלושה חודשים).
בקיצור, מצטרפת להמלצות של הבנות.
מתנה לגיל שנה- התייעצות
19/08/14 19:30
111צפיות
מחפשת רעיון למתנה לאחיין של בעלי שיהיה עוד רגע בן שנה.
אומנם לנו יש בבית דרדס בן שנה אבל אני לא מצליחה לחשוב על רעיון בגלל גודל התקציב- סביב 500 ₪ (וכבר יש להם שולחן פעילות)

תודה מראש
כמה רעיונות....שולחן וכיסאות מעץ
19/08/14 19:51
108צפיות
סמארט טרייק, קורס שחיית תינוקות
º
קטעים, כתבנו באותו זמן כמעט אותם הדברים
19/08/14 19:57
28צפיות
תודה לשתיכן
20/08/14 20:00
23צפיות
שולחן עם כסאות זה רעיון מעולה. יש המלצות איפה לקנות?
שולחן וכסאות
19/08/14 19:53
91צפיות
אוהל כדורים עם מנהרהקורס שחיה או אחר
מה עם קומפי?
19/08/14 20:15
79צפיות
זה עדיין הולך הדברים האלה?
º
כן...של אפל P:
19/08/14 20:47
18צפיות
מזרן פעילות
19/08/14 22:45
166צפיות
היי, אני מחפשת לקטנטונת בת 3 חודשים מזרן יחסית קשיח שתוכל לתרגל עליו שכיבה על הבטן, לשים עליו אוניברסיטה וכו. ראיתי בשילב מן משטחי ספוג כאלה שנראים כמו פאזל אבל המוכרת אמרה שזה לא מתאים ושזה לגד גדולים יותר והראתה לנו כל מני מזרנים מגולגלים צבעוניים שעולים כמה מאות שקלים..
לא מבינה בזה כלום
אשמח לשמוע המלצות, נראה לי מוגזם להוציא ככ הרבה כסף על מזרן שאפילו לא ישנים עליו
את לא צריכה יותר את האוניברסיטה (בגדול).
20/08/14 03:10
123צפיות
בגיל הזה (דהיינו לפני חודשיים בערך) התחלתי פשוט לשים כל הזמן רק על הבטן.
יש לי מזרן פעילות של טייני לאב, עולה 30 דולר באמזון (וגם עם משלוח הוא עולה יותר זול ממה שהוא נמכר בשילב). הוא די גדול, יחסית עבה (כך שגם אם הראש נשמט, לא חוטפים מכה מהרצפה).
אבל המזרן פעילות שהיה ה-כ-י ה-כ-י עבורנו, לצאת לדשא, לפרוש שמיכה, ולהניח אותו עליה. ככה אצלי הוא לא הפסיק להרים ראש, כי הכל מסביב היה מרתק.
לנו יש משטח ספוג
20/08/14 06:14
90צפיות
החל מגיל חודשיים בערך ובעיני זאת הקנייה הכי מוצלחת שעשיתי.
אני קניתי מאמזון ועלה סביב 200 אאל"ט, היא מתרוממת שם יותר טוב, המרקם שלו מעניין אותה, המליון ושתיים צעצועום שאמא שלה מתעקשת שיהיו לה לא מגיעים לרצפה, בקיצור, להיט בעיני.
לי יש מסוג הפאזל המתפרק אבל היא לא יכולה לפרק אותו (מלבד הקצוות, אבל אני פשוט מזיזה אותה למרכז כשצריך), כן חשוב להגיד שמזרן כזה רלוונטי עד זחילה, כי תינוק זוחל לא ישאר במתחם רק כי זה נוח
אבל אפשר לקנות אחד שמצא חן בעינייך מבחינת מראה ואז יש שטיח לעוד כמה שנים

אני דווקא ממליצה על משטח פאזל
20/08/14 17:20
51צפיות
הם עשויים מסול ולדעתי נותנים התנגדות ממש טובה בשביל תרגולי הרמת ראש והתהפכויות.
כל משטח ספוג פשוט יספיק
20/08/14 19:46
46צפיות
עדיף שיהיה כמה שפחות מקושקש.
לנו יש משטח ספוג 1.5/1.5 מ' ממוצצים. עלה מאה וקצת ש"ח ועובד יופי. מספיק גדול לשלב הגלגולים/התחלת זחילה. כיום משמש למנוחה רגעית בין מסעות הרס בבית.
היתרון של המשטחים היקרים יותר הוא בקיפול הקומפקטי ואולי בקלות הניקוי( לא כולם, הרוב סתם יקרים).
º
למה כמה שפחות מקושקש?
20/08/14 21:45
11צפיות
º
כי הרבה צבעים ודוגמאות זה עומס גירויים
20/08/14 21:51
14צפיות
זה היה האמת
21/08/14 08:15
20צפיות
האינסטינקט הראשוני שלי לגבי זה... מה שמוזר זה שרוב המשטחי פעילות/אוניברסיטאות צבעוניות בטירוף!!! על גבול הפסיכדלי, לא? מה ההגיון בזה?
גם לפני כמה ימים קניתי לו צעצוע כלשהו של למאז, וחשבתי שוואלה, אפילו בגילי הצעצוע עמוס מדי (למה לא חשבתי על זה רק בחנות ;)). על איזה צעצועים ״רגועים״ יותר את יכולה להמליץ? איפה קונים?
º
צבעוניים***
21/08/14 08:17
3צפיות
תודה בנות (:
21/08/14 08:22
15צפיות
בסוף לקחתי 2 מזרני פילאטיס עבים (מהגלגול הקודם שלי כמורה לפילאטיס) וחיברתי ביניהם. עובד יופי ולא הוצאנו שקל=]
יתושים
20/08/14 09:02
56צפיות
מחר אנחנו נוסעים לחופשה בקיבוץ בצפון.
1. איזה תכשיר נגד יתושים מותר לשים לתינוקי בן שלושה חודשים?
2. במידה ונעקץ, האם מותר לשים לו פנסטיל ג'ל? אם לא, מה כן?
תודה.
º
מישהו???
20/08/14 18:11
7צפיות
שמן לבנדר
20/08/14 19:31
27צפיות
לקנות אחד איכותי וטוב. עדיף אורגני. מצוין גם למניעת עקיצות וגם אחרי עקיצה להרגעה. אפשר למרוח ישירות ואפשר לקחת בקבוק ספריי קטן ולמלא עם מים וכמה טיפות שמן לבנדר. תהנו
מה שיויו אמרה, וגם ציטרונלה
20/08/14 21:57
21צפיות
אפשר לרסס מסביב למיטה כדי להרחיק יתושים. לתינוקות לא הייתי מורחת על העור.
אמא טרייה צריכה עזרה- איך יוצאים מהבית עם הקטן?
20/08/14 13:01
129צפיות
היי לכולם,
אני צריכה עזרה בתכנון יציאה מהבית עם הקטן :)
הוא בן חודש, אני מניקה, ותוהה- מה עושים כשיוצאים מהבית איתו לכמה שעות בהנחה שאיני רוצה להניק בחוץ? אני יכולה לשאוב, אבל הבקבוק עלול להתקלקל בחוץ.. ואיפה מחממים?
בקיצור.. מה אני מפספסת? כי לי זה נראה בלתי אפשרי לצאת איתו..
עזרה וטיפים יעזרו לי מאוד,
תודה מראש!!!
א. למה לא להניק בחוץ? נראה לי ממש יותר
20/08/14 17:23
99צפיות
פשוט מההתעסקות עם בקבוק.
ב. לוקחים חלב שאוב - בהנחה שרק שאבת, הוא יכול לשרוד יפה 3-4 שעות (ואם לא חום אימים, אפילו יותר). במידה וזה חלב קר, פשוט תוציאי ושימי בתיק.. הוא יגיע לטמפ׳ החדר in no time, בחום הזה.
עוד אופציה היא לתת אותו קר (עשיתי את זה, אבל לא כל התינוקות אוהבים את זה).
אבל באמת באמת שאם את לא שמה אותו בשמש ישירה למשך שעות.. הסיכויים שיתקלקל פשוט אפסיים. ואם יש לך ספק כלשהו - תריחי. ריח של חלב מקולקל אי אפשר להחמיץ.
פשוט להניק בחוץ, זה היתרון הגדול של ההנקה - לא צריך
20/08/14 19:33
87צפיות
להסחב עם בקבוקים ובלאגנים, יש לך את האוכל זמין בכל מקום ובטמפרטורה הנכונה.
אם את מתבישת להניק בציבור אני מציעה שתקני סינר הנקה, ותתאמני בשימוש בו בבית.
להניק בחוץ יהיה הכי נוח. אני בהתחלה
21/08/14 11:08
לא הסתדרתי עם זה ושאבתי ישר לבקבוק, שמתי במקרר וכשיצאתי הייתי שמה בצידנית עם קרח. כשהיה רעב הייתי מוציאה מהצידנית ונותנת לו אייס מאמא.
הבן שלי אוהב מאוד אוכל קר...
האוטו שלנו גדול וכסוף ו...משעמם
20/08/14 16:38
144צפיות
עכשיו שהקטנה בחופש יש לנו הרבה יותר נסיעות ארוכות (בעצם כל נסיעה מחוץ ליישוב היא מינימום חצי שעה), ולקטנה משעמם.
בד"כ אנחנו משתדלים לסדר את הנסיעות כך שיפלו על זמני השינה שלה (זכינו בילדה שישנה באוטו כשעייפה, למזלנו. לא יודעת איך היינו מסתדרים בלי זה).
אבל - עדיין זה לא תמיד מסתדר, ולאחרונה היא ממש סובלת בנסיעות אם היא לא ישנה.
אני מחפשת המלצות על משחקים/צעצועים/הסחות דעת לאוטו. רצוי משהו מאתגר וכיפי שאפשר להתעסק בו הרבה זמן. כדאי שיהיה משהו ייעודי לאוטו או משהו שיכול להתאים כי להביא לה קופסה עם צורות יסתיים בזה שתוך חמש דקות הכל על רצפת הרכב.
מדגישה שהיא עדיין יושבת נגד כיוון הנסיעה (גם כי עדיין לא הגיעה ל9 ק"ג וגם כי אנחנו הולכים לפי ההמלצה האמריקאית של עד גיל שנתיים) כך שמשחקים שמצמידים למושב הקדמי מאחורה לא תקפים.
כמו שאמרת, חייבים צעצועים גדולים
20/08/14 22:51
48צפיות
כאלה שאת יכולה להרים מהמושב הקדמי כשבעלך נוהג, או בעצמך כשעומדים ברמזור.
לנו יש 3 צעצועים באוטו: כרית מספוג עם כל מיני חוטים ובובות שיוצאים ממנה; כדור גדול שמורכב ממלא כדורים קטנים ועושה מלא רעש; צעצוע עם מראה.
גם אצלנו יושב נגד כיוון הנסיעה, אני נותנת לו צעצוע ביד ועוד שניים לידו, כך שייקח לבד.
ואם במקרה משתעמם ובוכה - לרוב דיסק של ציפי שביט מרגיע אותו. (ומוציא אותי מדעתי עם הקול הציפציף שלה, אבל זה עדיף כמובן מקטני בוכה מאחורה).
ואם גם זה לא עובד - הוא מאוד אוהב לשמוע אותי שרה וממציאה לו מילים מוזרות לשירים. אבל זה רק כשאני לבד איתו כמובן
נסיעה טובה!
º
ישנים ומתפתחים לאמצע שבוע
19/08/14 19:10
16צפיות
הילדה מתעלמת
18/08/14 22:54
219צפיות
היי,

ילדתי בת השנתיים וחצי התחילה להתעלם מאיתנו כאשר אנו פונים אליה, לא משנה במה זה קשור, אוכל, בגדים, ללכת לקניון וכו'...
אפילו אם זה בדברים שאנחנו יודעים בוודאות שהיא רוצה היא תתעלם עד שנגיד משהו כמו "טוב, אז לא צריך" ואז היא פתאום תתעורר.

אני מבין שזה עוד משהו כדי לגרום לנו להתעצבן ולקבל עוד קצת תשומת לב אבל אנחנו לא יודעים איפה לשים את הגבול, כמה לנג'ס לה על זה.

זה התחיל לפני כחודש בערך וזה הפך למשהו יום יומי כבר.

יש מה לעשות בנידון כדי שתפסיק את זה?

תודה לעוזרים :)

º
עשיתם לה בדיקת שמיעה?
19/08/14 04:16
31צפיות
זה יכול להיות מהרבה גורמים
19/08/14 08:13
104צפיות
דבר ראשון גיל שנתיים הוא גיל קסום (שכנראה לא נגמר אבל אנחנו מתרגלים ) מתחילים עם העצמאות והאנטי. 
בהחלט שמיעה כדאי לבדוק
יש גורמי לחץ חדשים? אח חדש? הריון?
בהחלט יש גורמים
19/08/14 10:24
113צפיות
שמיעה זה לא כי 99% מהזמן היא שומעת, היא "לא שומעת" כשהיא רוצה לעצבן :)

יש אח יחסית חדש בן שנה אבל כנראה שזה בא ביחד עם גיל שנתיים המופלא.

אנחנו דיי בטוחים שזה בשביל עוד קצת תשומי... אלא אם יש לכם רעיון אחר...
מבחינתי אמרת הכל
19/08/14 11:25
111צפיות
אמנם אצלי הגדולה בת 5 וחצי והיא בקשר מעולה עם אחותה אבל......... גם כשהקטנה התקרבה לגיל שנה והתחילה להיות שובת לב יותר (לא סתם שוכבת על הגב או קצת מתניידת אלא ממש סוג של בן אדם) התחילו "בעיות שמיעה".
לדעתי האישית פשוט להתעלם. לא להתעצבן. להגיד ברוגע כמו שאתם אומרים "טוב אז לא..." וזהו.
או שלפעמים אני אומרת משהו פעמיים שלוש...ואז "זו פעם אחרונה שאני מציעה/אומרת". גם עובד אצלי.
בשילוב עם גיל שנתיים זה בכלל כייף נשמע אבל אם התגברתם על כזה הפרש אז הכל קטן עליכם 
מעולה!
19/08/14 11:44
63צפיות
תודה רבה :)
בעיית שינה לתינוקת בת חודש.. עזרה בבקשה
20/08/14 11:17
127צפיות
היי לכולן!נולדה לנו תינוקת לפני כחודש ובבית פעוטה כבת שנה וארבעה חודשים. יש לי בעיה עם השינה שלה ואני ממש זקוקה לעצתכן... לא ישנה כלל על הגב, ניסיתי הכל: לעטוף אותה בשמיכה, להכניס לשינה עמוקה על הידיים ואז להעביר למיטה, להרדים על הבטן ואז להפוך אותה, כלום לא עובד, היא לא ישנה יותר מ 10 דקות.. על הבטן לעומת זאת ישנה מצוין וברור לי שזו ההעדפה שלה, יש לנו בייבי סנס אבל אני חוששת לתת לה לישון כך לאורך זמן בגלל ההנחיות הברורות של משרד הבריאות. נוצר מצב שבלילות אני בקושי ישנה כי היא לא נרדמת על הגב בשום צורה, ואני ממש אובדת עצות כי אני צריכה לטפל בשתי הבנות במהלך היום ואני מותשת מחוסר שינה..כל תשובה, עצה או טיפ יתקבלו בברכה, ואם יש לכן רעיונות עם איזה גורם אוכל להתייעץ אשמח מאוד לשמוע.תודה רבה לכל העונות וסליחה שפתחתי הודעה חדשה לא מצאתי נושא לשרשר..
º
תני לה לישון בשקט, על הבטן...
20/08/14 11:27
29צפיות
על הבטן
20/08/14 20:02
49צפיות
גם לנו נמאס והחלטנו להפסיק להיאבק ומאז הוא ישן על הבטן (אבל אל תופתעי מנזיפות שתקבלי מבני משפחה ואנשי מקצוע)
גם לי זה קרה..
20/08/14 20:05
55צפיות
בטיפת חלב הסבירו לי שאם יש בייבי-סנס ( שאמור לצפצף במידה והתינוק מפסיק לישון) אז זה בסדר. הבת שלי גם התחילה לישון על הבטן בגיל מאוד מוקדם ואחרי כמה לילות בלי שינה הבנתי שזה בסדר...

עיטוף
20/08/14 20:47
39צפיות
גם אצלנו היה בדיוק ככה, ואישית לא הייתי מסוגלת להשאיר על הבטן, כך שממש מבינה אותך
עיטוף רגיל לא עזר והיא הייתה מצליחה להשתחרר ממנו
קניתי שמיכת עיטוף ייעודית עם סקוצ'ים שהצילה אותנו - היא ישנה בה מצויין עד גיל 5.5 חודשים, ואז היא כבר התחילה להתפהך חופשי ושחררתי אותה, ומאז היא באמת רק על הבטן..

º
גם אצלי הם ישנים בעיקר על הבטן
20/08/14 21:11
9צפיות
תינוקת בת 7 חודשים מתקשה להרדם
20/08/14 19:34
42צפיות
היי, יש לי תינוקת מתוקה בת 7 חודשים. עד עכשיו היא הייתה נרדמת לבד בלי בעיה, היה לנו את הטקס הקבוע של מקלחת בשעה קבוע, אוכל ושינה. אבל כבר 4 ימים היא הולכת לישון בבכי וצרחות, חשבתי בהתחלה שהיא עייפה אז הקדמתי לה את שעת המקלחת והאוכל אבל זה לא עוזר. היא אוכלת ומשפשפת עניים ונראה שהיא עייפה אך ברגע שהיא רואה ששמים אותה במיטה היא צורחת. חשוב לציין שזה רק עם שינת הלילה, זה לא קורה עם השינה של הבוקר / צהריים. 
ממה זה יכול להיות?
תודה רבה
יכול להיות שמציקות לה שיניים?
20/08/14 21:02
24צפיות
אחרי שהיא נרדמת איך היא ישנה בלילה? איך היא נרדמת בסופו של דבר בתחילת הלילה?
היא נרדמת אחרי שהיא מתישה את עצמה מרוב בכי
20/08/14 21:15
34צפיות
ואז היא ישנה כול הלילה. אמרו לי שיתכן שהיא מבינה שזו פרידה ללילה ושזו פרידה ממושכת שאינה חפצה בה. האם יש דבר כזה?
תודה
יש חרדת פרידה
21/08/14 05:34
27צפיות
אני לא בטוחה שהיא לא קצת צעירה לזה. צריך לבדוק מאיזה גיל זה מתחיל. בכל מקרה, לא הייתי נותנת לה לבכות עד שנרדמת, ודאי אם זו הסיבה לבכי.
אני הייתי מנסה לעזור לה יותר בימים האלו
21/08/14 07:57
17צפיות
בעיקר אם את חושבת שזה קשור לחרדת פרידה. אם היא כבר יודעת להירדם לבד זה לא יינזק אם במשך כמה ימים תשבי לידה ותלטפי או תשירי לה או אפילו תחזיקי אותה מעט בידיים עד שתירגע. בעיניי זה חשוב יותר שתישן רגועה מאשר להקפיד בכל מצב על ההירדמות העצמאית.
תודה
21/08/14 10:36
זה מה שאני עושה, יושבת לידה, מלטפת ושרה לה... זה מרגיעה אותה 
גמילה מארוחת לילה
21/08/14 08:04
23צפיות
פיצי בן 11 חודשים (וטיפונת...) ואני מאד רוצה לנסות לגמול אותו מארוחת לילה. הוא הולך לישון בסיביבות 19:00, אוכל ארוחה אחרונה (בקבוק) רבע שעה לפני השינה. מתעורר סביב 05:00 בבוקר לאכול בקבוקי...המינון שאוכל הוא סביב 180 מ"ל וחוזר לישון עד סביבות 06:00 בבוקר.
האם לדעתכן/ם ומניסיונכן/ם אפשרי לגמול או שמדובר ביותר מדי שעות בלי אוכל?
איך הכי כדאי לגמול? (אני חסידת "זבנג וגמרנו"...פחות אוהבת שיטות של לדלל את הפורמולה/לתת מים וכאלה...אבל אשמח לשמוע מניסיון או ידע של אחרות/ים...אולי הגישה שלי לא נכונה...)
כמה זמן לוקח תהליך הגמילה?
תודה:)
האמת?
21/08/14 09:35
9צפיות
זה לא נשמע כמו ארוחת לילה אלא התעוררות לארוחת בוקר ואז עוד תנומה קצרה. כי חמש מבחינת השעון הביולוגי שלהם זה כבר סוג של בוקר, עד כמה שזה מבאס. מה שכן, אפשר לנסות לדחות את זה קצת. פשוט כל כמה ימים לנסות לעכב את הבקבוק בעשר דקות רבע שעה. בזמן הזה ללטף לטפוח לעשות מה שאפשר כדי להסביר לו שעכשיו ישנים ולהרגיע אותו אם בוכה. לא בטוח שזה יצליח אבל אפשר לנסות.
תינוקת בת 3 חודשים שכמעט ולא ישנה בימים האחרונים
21/08/14 08:36
15צפיות
הצילו!!! אני גמורה ומזל שהבנזוג בבית (אין עבודה למורי דרך במצבינו המדיני הנוכחי..)
לפני כמה ימים היה לה התקף בכי רציני שנמשך כל אחר הצהריים ובמהלכו יצאו לה גרפסים ענקיים
מאז בלילות היא בקושי ישנה. מתקשה לאכול בגלל גזים, בוכה, מתעצבנת, ולפעמים פשוט רגועה אבל לא ישנה..
היא נרדמת הרבה במנשא אבל כמה אפשר מנשא בחום הזה?
היא שונאת שמשכיבים אותה לבד ורוצה רק על הידיים. בלילה הצליחה לישון כמה שעות אבל זהו. בכלל בלילה האחרון היא כמה לינוק כל שעה
מה יהיה? מה זה יכול להיות???מתי זה יגמר
יש קפיצת גדילה בגיל שלושה חודשים
21/08/14 09:32
6צפיות
אני בימים של קפיצות גדילה התמקמתי לי במיטה, עם אספקת מים ואוכל, כרית טובה, ספר וכמה סדרות טלביזיה ונתתי להלהתנחל עלי ולינוק כאוות נפשה. אלו כמה ימים קשים של הנקות סביב השעון, עצבנות של הילדה ועייפות, אבל זה חולף. עד לקפיצה הבאה... פשוט נמנמתי ככה איתה בין לבין. שחררתי לחלוטין מכל סדר יום וזרמתי עד שזה עבר.
תינוקת ששותה המון מים בלילה והורים מבולבלים
21/08/14 09:32
16צפיות
אהלן,
הקטנטנה שלנו בת כמעט 9 חודשים, לאחרונה החלה לשתות המון מים בלילה. בהתחלה נתנו לה כי חשבנו שהיא פשוט צמאה אבל עם הזמן היא התחילה לשתות יותר ויותר מים, אפילו על חשבון בקבוקי אוכל בלילה (עד כה הייתה אוכלת בממוצע שני בקבוקים בלילה ומסיימת אותם. עכשיו בקושי מסיימת בקבוק אחד וגם זה ב"תשלומים"). האמת, אנחנו מבולבלים. כבר לא יודעים אם יצרנו לה תלות בבקבוק המים, אם זה כבר משהו התנהגותי שמרגיע אותה או צמא אמיתי. בגדול, כל שגרת הלילה התחרפנה לנו... היא התחילה להתעורר הרבה יותר מבעבר ודורשת לשתות מים, לא נרגעת לא עם מוצץ ולא עם אוכל ואפילו התחילה להרטיב במיטה הרבה יותר (הגיוני כי היא שותה המון והחיתולים כבר לא עומדים בזה). בקיצור.. בלגאן.
השאלה שלי - האם הגיוני שתינוקת בגילה תרצה לשתות כל כך הרבה מים בלילה? האם לנסות "לגמול" אותה מהמים בלילה ולנסות לחזור לשגרת ההאכלה? ומה לעזאזל עושים עם הפיפי? ניסינו חיתולים במידה גדולה יותר אבל זה לא ממש עזר.אנחנו משתמשים בפמפרס אגב. אולי יש סוג אחר שסופג יותר? נשמח לכל עצה, אנחנו עייפים וגם היא 
º
למה בעצם נתתם מים במקום הבקבוקים שהיתה רגילה אליהם בלילה?
21/08/14 09:37
9צפיות
היי yoyo
21/08/14 10:25
2צפיות
התחלנו לתת לה מים במהלך היום עם המעבר למוצקים והיא מאוד אהבה. אחרי זה היו כמה לילות שבהם היא הייתה מתעוררת לא רגועה, לא לוקחת מוצץ וגם לא רעבה. באחת מהפעמים האלה ניסינו לתת לה קצת מים (חשבנו שחם לה) ובאמת היא שתתה, נרגעה ונרדמה, וככה חוזר חלילה גם בלילות הבאים כשכל פעם היא הייתה מתעוררת ונרגעת רק עם מים. יש לי הרגשה שיצרנו לה תלות ושזה משהו התנהגותי. מה דעתך? מים בלילה זה מיותר?
º
רוצה לתקן עגלת מקלארן בירושלים
20/08/14 23:30
7צפיות
º
הייתי פונה לייבואן הרשמי אם אני לא טועה זה BBK
21/08/14 09:57
2צפיות
º
דברים שב
20/08/14 10:22
40צפיות
רגשות אשמה שלא עוזבים אותי
19/08/14 23:12
287צפיות
בחודשים האחרונים יש לי רגשות אשמה שלא עוזבים אותי בקשר למשהו שקרה לבן שלי.
הבן שלי בן שנה היה אצל מטפלת בגיל חצי שנה מספר ימים וקרה לו שם משהו, היא עשתה לו משהו שגרם לדימום רציני בראש
ובמשך כמה ימים לא ידענו מה יהיה ואם יהיה נזק או לא. 

הרגשות אשמה שלי קשורים לדרך שבה בחרתי את המטפלת.
המטפלת טיפלה פעמיים בשבוע בבן של חברה טובה שלי מהעבודה במשך חצי שנה ואותה חברה אמרה לי שהיא מתכננת לשים
את הבן שלה אצלה בבית כשהיא תחזור לעבודה והמטפלת מחפשת עוד תינוק לטפל בו בבית שלה ושאלה אם אני רוצה להצטרף.
אמרתי לה שאבדוק, דיברתי עם המטפלת וקבענו להיפגש.. כבר בטלפון היא לא כל כך נשמעה לי כי אין לה עברית טובה,
קשה להבין אותה והיא לא הבינה הכי טוב אותי, אבל קבענו להיפגש.

נפגשנו איתה בעלי ואני אבל לא הבאנו את הבן שלנו (לא יודעת למה, חשבנו שזה מיותר ושאנחנו צריכים לבדוק לבד במי מדובר).
התרשמנו ממנה לטובה, חשבנו שהבית שלה מתאים לטיפול בו ושהיא סך הכול בסדר, ידענו שיש גם המלצות ושהיא מטפלת
עם הרבה שנות נסיון. החלטנו שזה מתאים ושנלך על זה וחשבנו שזה הדבר הכי טוב בשבילו ופה בעיקר הרגשות אשמה שלי..
אני מרגישה שבחרתי לא נכון ושהייתי צריכה לבדוק יותר במי מדובר!!!
- לא ראיתי איך היא עם הבן שלי לפני שהחלטתי לבחור בה
- לא שאלתי הרבה שאלות (אבל גם לא ידעתי הרבה ולא הבנתי הרבה באותו זמן)
- הרגשתי כבר בטלפון שאין לי כימיה איתה ושהיא לא מבינה אותי ובכל זאת החלטתי ללכת על זה
למה? למה לא בדקתי יותר???

בקיצור החלטנו ללכת על זה והבאנו את הבן שלנו אליה ביחד בעלי ואני פעם ראשונה לשעתיים רק לראות איך זה כדי שיתרגל לאט לאט.
כבר ביום הראשון ראיתי דברים שלא אהבתי, כשהיא הלכה איתו עם העגלה היא מידי פעם ממש טלטלה את העגלה כדי לנסות להרדים אותו,
הייתי די בהלם ויום אחרי זה גם הערתי לה על זה (אבל היא כמובן לא ממש הבינה).
אחר כך גם ראינו איך היא מאכילה אותו די באגרסיביות ועוד כל מיני דברים שלא אהבתי אצלה.

הרגשתי שטעיתי וכל יום חשבתי שאני רוצה להוציא אותו משם אבל בעלי אמר שזה רק כמה ימים וניתן לה צ'אנס.
ואז קרה המקרה הנוראי ומאז אני פשוט לא יכולה לסלוח לעצמי שהשארתי אותו שם.

עברנו את כל הבדיקות והבן שלי בסדר כרגע, מתפתח מצויין ונראה שהכול טוב אבל אני לא יכולה לסלוח לעצמי.
אני מרגישה שטעיתי

חיבוק גדול יקרה
20/08/14 07:22
142צפיות
נשמע לא פשוט בכלל לעבור חוויה שעד היים משאירה בך צלקת נפשית אבל מנגד, בנך בסדר, תהיי בטוחה שהוא כבר שכח מזה...
תנסי להתקדם ולהמשיך הלאה, לא אומרת לשכוח כי זה לא יקרה, אבל לשים את החווי. הנוראית בצד ולהתמקד בהווה.

אין על אינטואיציה של אמא, ופעם הבאה אני בטוחה שתקשיבי ללב שלך.
זה באמת יכול לקרות לכל אחד ואחת, אל תחמירי עם עצמך, תסלחי לעצמך, את ממש ממש לא עשית שום דבר בכוונה חלילה.

חיבוק
20/08/14 10:53
68צפיות
לא טעית. יש דברים שאת לא יכולה לדעת מראש. לרוב אנחנו מסתמכים על המלצות בעניין של מטפלות. אני לא יודעת אם הנזק שעשתה לו היה במכוון או בטעות (נפילה מספה לדוגמא), אבל רגשות האשם שמכרסמים בך לא עוזרים לך.
עשית את הדבר הנכון בתגובה המהירה שלך- הוצאת הילד מהמטפלת שגרמה לו לנזק (ובמקרה הזה אגב לא כל כך משנה אם בשוגג או בכוונה), טיפלת בו, עקבת אחרי ההתפתחות, ופעלת נכון. 
לגבי תחושות בטן- אני הדוגמא לזה שתחושות בטן זה לא תמיד עובד, כי אף אחד לא יהיה כמו ההורים לצערי, וככה הזאטוט יכנס למסגרת בתיכון אולי אם לא בצבא. צריך לשים את התחושות בטן בפרופורציה לפעמים.
בכל מקרה בכל תיאור המקרה שלך אני חייבת להגיד לך שהייתי עושה בדיוק כמוך (חוץ מהסוף- אם המטפלת פגעה בילד בכוונה אני לא בטוחה שרק הייתי מוציאה ממנה את הילד אלא גם גורמת לה להצטער על זה בדרך זו או אחרת). ואני בטוחה שעוד הורים רבים כאן היו עושים את אותו הדבר.
אני מאוד מבינה אותך אבל אני לא חושבת שהיית יכולה לעשות
20/08/14 12:35
69צפיות
משהו כדי לגלות שהיא לא מתאימה...
בחרת בה על סמך המלצה של חברה....

לא הבנתי אם קרתה תאונה או חבלה מכוונת...
אני שמחה שהילד בסדר...

תסמכי על האינטואיציה שלך ותפסיקי לאכול את עצמך...

לא הייתה לך שום דרך לדעת...

במטפלת הבאה, אם תראי משהו שלא מוצא חן בענייך, אל תבחרי בה...
לדעתי זה משהו שכן אפשר להיות "בררני מידי"...אחרי הכל, את סומכת עליה עם הדבר היקר לך מכל...

הדבר הכי חשוב הוא שילדך היקר בסדר ואתם בסדר.
תסתכלי על זה כשיעור לחיים שלמדת לסמוך על עצמך
אל. אין דבר שהיית יכולה לעשות אחרת!וכמה שרוצים לגונן עליהם
20/08/14 14:17
53צפיות
לגונן ולשמור מהכל ומכולם אבל לא תמיד אפשר. 
אני מבינה אותך, מאז שהקטן שלי נולד אני רק מודעת לטעויות שלי ולדברים שבדיעבד אני מבינה שלא עשיתי בסדר (אחרי שהוא נפל מהמיטה שלי כששיחקנו, וכשילדה דחפה אותו במגרש משחקים כי אמא שלה התעסקה בטלפון ולא שמה אליה).
קראתי את כל הסיפור שכתבת וכל מה שזיהיתי זו אמא שכל כך אוהבת וכל כך איכפתית שהכאב ורגשות האשם שלך השאירו אותי עם מחנק בגרון (שנובע בחלקו גם מרגשות אשם שלי :)).
הקטנציק בסדר וזה הכי חשוב! ואת חייבת לסלוח לעצמך, אם לא בשביל עצמך אז בשבילו, כדי שאת תהיי יותר רגועה ונינוחה בשבילו, הוא כרגע לא לגמרי מבין שקרה משהו כל כך נורא אז אל תשדרי לו שכן והם מבינים הכל.
אני לא רואה איך היית יכולה להתנהל אחרת. אבל התחושות הן שלך ואם את מרגישה שיש צורך בהפקת לקחים אז תעשי את זה, אבל תשחררי את תחושות האשם על טעויות עבר הן מרעילות את ההווה ואת הרגע הזה עם הבן שלך.
רק בריאות ואושר וחיבוק ענק.
ואגב, הלקח שלי לעצמי לא לפחד ולהעיר לאמהות שהילדים שלהם מסתובבים בפראות ליד האזורים של התינוקים הקטנים ולא להרגיש לא נעים. 

אז אני מובטלת, אז מה? למה צריך להציק לי עם זה?!?!?
20/08/14 20:14
112צפיות
שבוע שעבר סיימתי חוזה עבודה וכרגע ללא עבודה חלופית.
זה התחיל בזה שיומיים אחרי שסיימתי לעבוד אמא שלי התקשרה כביכול לשאול מה קורה אבל זה מהר מאוד עבר ל״מה קורה עם עבודה״
- ואני תוהה לעצמי אם היא היתה רצינית בעניין כי אני בסה״כ יושבת יומיים בבית, אין צורך להציק לי. אני יודעת שזה לא מצב אופטימלי, אבל אני שולחת קורות חיים וזה לא פשוט.
ואז בלי קשר לאמא שלי אבל עם קשר לנושא, חברה טובה לא מפסיקה לשלוח לי לינקים לכל מיני הצעות עבודה שבפרוש אני לא עומדת בתנאים שדורשים (כמו לחיות 8 שנים לפחות בהולנד ואני פה רק 5 שנים...),
ואותה חברה הזמינה אותנו היום לארוחת ערב ואני הצעתי להביא עוגה, היא אמרה שאין צורך ושהיא תאפה משהו אז אמרתי לה שסבבה, אז במפגש הבא שלנו (במקרה בעוד שבוע) אין צורך שתביא כלום ואני אדאג להכל כי זה אצלי בבית, ובתגובה קיבלתי ״לא ממי, כל עוד אין לך עבודה אז אין צורך שתוציאי יותר מידי״ ואני יודעת שזה ממש לא בקטע רע , רק נשמע ממש גרוע.
ואז תוסיפו עוד חברה אחרת שמצאה את סוג של עבודת החלומות ( אחרי שתי משרות שסבלה בהן) ומתלוננת למה לפני שבועיים הבוס שלה הסכים שתיקח לסופש את הרכב חברה ושבוע הבא כשהוא שוב יוצא לחופש הוא לא מסכים שהיא תיקח... כאילו את רצינית?!?!? אני יושבת בבית בלי עבודה ואת בוכה לי ומספרת לי שהבוס שלך מעצבן אותך כי הוא לא רוצה ללת לך את הרכב חברה כדי שתסעי איתו לסופש לצפון?!?!?!?
אוףףףףףףףףףף
נכון, זו לא תקופה קלה, ואנחנו נצטרך להצטמצם בהוצאות אבל אנחנו לא מסכנים!!!! יש לנו כמה רעיונות בראש על איך ומה, אבל מירוץ החיים אפילו לא נותן לנו לשבת רגע ולעשות חושבים באמת!!!
זהו, רק רציתי להגיד....
20/08/14 22:58
22צפיות
התקופה של חיפוש עבודה יכולה להיות מייאשת, במיוחד עם התגובות מסביבך...
את מתארת תגובות קצת מעצבנות שרק מלחיצות, ומצד שני את החברה שמנסה להועיל. לכי תדעי? אולי מהלינקים של החברה יצא משהו... ככל שיציעו לך יותר, סטטיסטית הסיכוי שתמצאי משהו גדל. נראה לי שאת התגובות המלחיצות תסנני, אבל חבל לקחת את התגובות המועילות לאותו כיוון ולסנן גם אותן. 
נכון שזה קל להגיד וקשה ליישם, אבל תנסי להינות מהזמן שלך בבית עם הקטנה. הרי בסוף תמצאי עבודה, ותתבאסי שלא ניצלת את ה"חופש" כמו שצריך.
מאחלת לך שתמצאי את מה שאת מחפשת!
נמאס לי מהבלאגן במטבח!
20/08/14 11:06
147צפיות
בכל מקום יש בקבוקים, כוסות שתיה ומוצצים - במתקני ייבוש, בסלסילות במגירות וסתם זרוקים על השיש. חייב להיות פתרון ש"יעלים" את כל הבלאגן הזה ומצד שני הציוד ישאר נגיש.
חייבתי לתלות איכשהו בתוך אחד הארונות סלסלה או מדף רשת או משהו כזה..
ספרו לי איך אתם מתמודדים?
תודה מראש..
קודם כל מתחילים למיין, מה שכן נכנס לארון
20/08/14 11:48
112צפיות
ומה שלא עובר הלאה.
בקבוקים אני שמה בסטריליזטור כשהוא פתוח.. זה המקום הקבוע שלהם.
מוצצים בשקית זיפלוק במגירה.
כוסות שתיה לתינוק? סה"כ 2, אחת בארון ואחת הוא מסתובב איתה או שאני מניחה על הכסא אוכל שלו והוא לוקח משם.
הפתרון שלנו היה להעלות את הכל קומה
20/08/14 21:55
57צפיות
במקום מייבשי הכלים שנחים על השיש ותופסים המון מקום קנינו באיקאה מייבשי כלים לתליה, על אחד מהם הנחנו סלסלה בתוכה מתייבשים כל הבקבוקים/מוצצים/ציוד תינוקות אחר, ועל המוטות תלינו ווים בצורת S בשביל יבוש קל של מחבתות וסינרים וכל הבא ליד.
פתאום יש המון מקום על השיש וכבר אין בלגן בעיניים.
פינת השוויץ והמחמאה השבועית
18/08/14 16:26
80צפיות
אז... יש איזו תמונה נחמדה של הגוזלים שבא לנו להשוויץ בה 
(או אולי של איזו עוגה   שווה שהכנו? או של חיית המחמד שלנו?  )
אולי בהישגים המדהימים של האיינשטיין הקטן שלנו ואוצר המילים החדש שלו 
אולי בכלל בא לנו לפרגן ולהחמיא, לעצמנו או לאחרים 
יאללה זה המקום לשתף ולחלוק ו.. להשוויץ 
מצאה משחק חדש
19/08/14 00:41
378צפיות
מצאה משחק חדש
אייפון5..
לא ממקום של ביקורת:)
19/08/14 10:24
251צפיות
אם אנחנו יכולים לחסוך להם את הקרינה בשלב הזה לפחות אז לדעתי עדיף
º
ברור! לכן הוא כבוי
19/08/14 10:32
45צפיות
º
מתוקה
19/08/14 10:38
34צפיות
º
כפית יאממיייי
הודעה זו מכילה תמונות
19/08/14 09:13
267צפיות
º
אמא אוכל
19/08/14 20:13
23צפיות
סמאש קייק - ד"ר סוס
הודעה זו מכילה תמונות
19/08/14 14:21
347צפיות
הילדון שלי,
העוגה המהממת באדיבות פסק זמן המוכשרת (למי שתוהה העוגה לא רק הייתה מהממת אלא גם טעימה בטירוף!)

יש עוד כמה תמונות שוות אולי אוסיף עוד כמה בערב.
אני רק שאלה
19/08/14 15:17
188צפיות
באיזה גיל עשיתם את הסמאש קייק? תיכננו לפני כחודשיים אבל לחמאס ושות' היו תוכניות אחרות שהתנגשו עם התוכניות שלנו. ובינתיים דחינו ודחינו ואני פוחדת שהזאטוט גדול כבר. באיזה גיל צילמתם?
º
שנה וחודשיים
19/08/14 15:40
41צפיות
אין דברים כמוהו
19/08/14 15:59
119צפיות
הוא הורס! ומהמם! ואהוב!
איזה יפיוף קטן
19/08/14 19:51
79צפיות
ואני מאוהבת בסט ד"ר סוס הזה שלך. אני יכולה לעבור לגור אצלך?
º
מהמם גם העוגה גם הנושא וגם התמונה כישרון!!!
20/08/14 06:32
22צפיות
º
עוד מהסט
הודעה זו מכילה תמונות
20/08/14 22:07
69צפיות
שיוווווו איזה מתוק
20/08/14 22:20
28צפיות
אני מאוהבת בתמונה של כף הרגל הקטנה השמנמנה הזו
ומה זה עשית לו אאוטינג
במקום קייק סמאש - חלופה קיצית וקלילה
הודעה זו מכילה תמונות
19/08/14 16:43
351צפיות
גולת הכותרת: חיתול וסינר תואמים שנתפרו במיוחד.
º
מה זה תפוזבל עיוות את כל הצבעים
19/08/14 16:44
47צפיות
כנראה שגם אוהב לאכול
19/08/14 20:11
107צפיות
תמונה הורסת! והקטנה אפילו יותר! אבל באמת הצבעים בפייס הרבה טובים.
גם אצלנו אבטיח וענבים זה הפיבוריט, מוכן לאכול אותם בלי הפסקה.

כן, אין לי מושג מה השתבש
19/08/14 20:31
94צפיות
העריכה זהה למה שאני עושה תמיד. עובדה שבפייסבוק זה תקין.
כנראה אחד הבאגים המהוללים של הממשק החדש.
האבטיח זה קטע מצחיק - אבא שלה חתך לה פלח ענקי בטעות אבל השארנו כי היא התנפלה עליו וזה היה קורע מצחוק
סתם כי בא לי לשים תמונה
הודעה זו מכילה תמונות
20/08/14 12:28
217צפיות
בעיקרון הוא רק התחיל להבין את הפואנטה של ההכנסת צורות

והתמונה היא אחרי/בזמן אוכל
הוא התחיל לאכו באנמת מוצקים רק לפני כחודש
הסבלנות וההתמדה משתלמים
ואין ספק שהילד הזה לימד אותי כמה דברים
אגב חייבת לציין שהקרע בצד שמאל של הכורסא
20/08/14 12:32
133צפיות
זה מעשה ידיו (או יותר נכון שיניו) 
והיא בת פחות משנה והוא התחיל לעשות את זה עוד מלפני כמה חודשים, עצוב
º
אוכלים ונהנים לאמצע שבוע
19/08/14 19:37
12צפיות
כמה סוגיות לגבי האכלת בן 3 חודשים
19/08/14 08:07
136צפיות
שלום לכולן...
במשך היום אני נותנת לבן שלי בקבוק כל 3 שעות בערך.... הבקבוק האחרון בסביבות שבע וחצי בערב ואז הולך לישון
יכול לישון רצוף עד 3 בלילה ולפעמים גם עד 4-5 בבוקר
השאלה היא באמת מה לעשות כשהוא מתעורר בחמש, אני כמובן מאכילה והוא חוזר לישוןעד בערך שבע בבוקר ואז אני לא יודעת אם לתת לו בקבוק מה שאומר רק כשעתיים-שעתיים וחצי מהבקבוק הקודם או לחכות עד 8 וחצי בערך מה שאומר שאין ארוחה בהתעוררות.... מה עדיף?

עוד שאלה היא שלפעמים אני מרגישה שבקבוק כל 3 שעות זה יותר מידי ואני רוצה לרווח יותר את הארוחות ולהקדים את שעת השינה אז אני נותנת רק 4 בקבוקים ביום כשהאחרון הוא בערך שבע בערב או אפילו לפני... במקרה כזה לא מצליח למשוך יותר מ-5 שעות ומתעורר כבר בחצות לאכול ואז עוד פעם בחמש

איך אתן פועלות??? אשמח לתובנות
יכול להיות שעדיין מוקדם לו לעבור לבקבוק
19/08/14 10:40
89צפיות
כל 4 שעות.
אנחנו עברנו מהפרש של 3 ל-4 שעות בגיל שלושה חודשים בהדרגה
בתחילה 3 ורבע שעות, 3 וחצי כל פעם הגדלנו טווח בעשר דקות-רבע שעה עד שהתבסס על
4 שעות

לגבי האם לתת בקבוק ב-7 שקם אז בעיני רק אם דורש, אם לא תחכי קצת.
לא חייבים שיעברו בדיוק שלוש שעות ולהמתין עם סטופר אלא לפי תחושת הרעב שלו

אנחנו אף פעם לא ריווחנו
19/08/14 11:01
83צפיות
הוא אכל במשך היום כל 3 שעות בערך.
נניח: 7 בבוקר, 10, 13, 16, 19. בגיל של התינוק שלך, הקטן שלי קיבל באמצע הלילה בקבוק נוסף כשהתעורר.
סביב גיל 8 חודשים הפסיק מיוזמתו להתעורר לבקבוק בלילה (אבל אז ממילא התזונה משתנה בגלל המוצקים).
אני ממליצה לך לזרום עם התינוק. שלי אכל "כמו שעון", ממש, אם איחרתי ב-15 דקות הוא כבר בכה מרעב. איך שלך? אז מזהה שהוא מאותת כשרעב?
לדעתי אין בעיה בערב לתת בקבוק לאחר שעתיים-שעתיים וחצי מהבקבוק הקודם, לפעמים דווקא לקראת הערב תינוקות אוכלים יותר כדי להכין את עצמם ל"צום" של כמה שעות בלילה.
להבא, את ההודעות צריך לשרשר: תחפשי שרשור הקשור לנושא שאת שואלת, ותכתבי את ההודעה שלך כתגובה. :)
להאכיל לפי דרישה
19/08/14 19:59
54צפיות
אני מניחה שבשלב הזה את כבר מזהה את סימני הרעב שלו.
פשוט לתת לו לאכול כשהוא מבקש, בלי קשר אם עברו 3, 4 או 10 שעות או אפילו "רק" שעה וחצי. גם אנחנו נהיים רעבים בתדירויות שונות (אני לא מכירה יותר מדי אנשים שאוכלים ארוחת ערב באותה שעה כל יום), והוא גדל כל הזמן כך שהגיוני מאוד שזה ישתנה.
אני לא הייתי מנסה לרווח בכלל אלא פשוט זורמת איתו, עם הזמן האכילה שלו תשתנה והזמנים ישתנו מעצמם.
מצטרפת להמלצות לזרום
19/08/14 20:06
48צפיות
בעיקרון בנושא האוכל אני מאוד בדעה של לנסות לזרום עם התינוק ופשוט להיות קשובים לו.
כל עוד אין הצדקה רפואית ו/או התהגותית לשלוט בהחלטה של כמה ומתי יאכל (ובעתיד גם מה) הוא אוכל.
לדעתי זה גם מאוד נכון ועוזר להם לפתח אינסטינקטים והרגלים נכונים (לאכול בעקבות רעב ולא כי שמו מולך אוכל) וגם אני חושבת שהגוף של כל אחד מאיתנו יודע מה נכון לו, זה גם עוזר לנו ללמוד לקרוא אותם.

בהמשך לכל התגובות...
19/08/14 21:19
58צפיות
מידי פעם גם אני אומרת לעצמי שאני פשוט אזרום ואחכה שהוא יאותת לי שהוא רעב,
הפחד שלי הוא שאני אמצא את עצמי מאכילה אותו למשל בסביבות 6 וחצי בערב שמבחינתי מוקדם מידי לבקבוק אחרון לפני שינה
ומצד שני אחרי בקבוק בשעה כזו אין לי אפשרות לתת בקבוק בשעה 7 וחצי ואני לא רוצה לחכות עד 8 וחצי 9 לארוחת ערב כי אז זה כבר מאוחר מידי
עוד דבר זה שבפעוטון/גן הארוחות הן בשעות קבועות... אף אחד לא שואל כל ילד בנפרד מתי הוא רעב ע"מ לתת לו אוכל
יש שעות של ארוחות והילדים פשוט לומדים להסתגל לשעות הללו....
º
שש וחצי זאת ממש שעה מצוינת דווקא לארוחת ערב
20/08/14 05:26
11צפיות
כמה שאלות על ברזל והתחלת מוצקים
20/08/14 12:37
75צפיות
 בקשר לברזל - בטיפת חלב אמרו 6 טיפות ליום, הרוקח רשם 3, אולי אני מתבלבלת ? מדובר בטיפות של טיפטיפות ואין הנחיה מיוחדת, התינוקות שיהיו בריאים בני חצי שנה
וגם, איך אתם נותנים את הברזל ? אני נותנת טיפות אבל תמיד זה מלכלך הכל באמבטיחה זה מלכלך את המים
 בקשר להתחלת מוצקים, התחלתי השבוע, נתתי עוף+בטטה+גזר+תפו"א+קישוא, האם להוסיף לזה קצת מהמים של המרק ? כי ברגע שהוספתי את העוף הכל מאד מוצק, האם להוסיף כל יום משהו ? מה עוד מומלץ להוסיף ? מה היחס של עוף ליתר הירקות ? שמתי שוק אחת לתפ"א אחד, גזר אחד, קישוא אחד. בחרתי ירקות קטנים
כל יום להוסיף משהו אחר או שבבת אחת להוסיף כמה דברים ?
מתי להתחיל פירות ? איך להתחיל ? בהדרגה או הכל ביחד ? אני מדברת על בננה-תפוח-אגס, מתי להוסיף עוד פירות ואיזה ?

תודה רבה !
3 טיפות כל יום.
20/08/14 17:26
48צפיות
אני נותנת בבוקר, ומיד נותנת לו שלוק מהחלב שלי, ככה שהוא לא מספיק ממש להגעל ולהוציא את זה מהפה. נותנת בכפית (גם כי זה יותר נכון ככה מבחינת הדיוק בכמות, וגם כי הבן שלי, פותח את הפה בשמחה לעבר כלללל דבר כרגע, אז זה נוח מאוד).

עונה
20/08/14 19:20
43צפיות
ברזל - עכשיו התחלתם עם הברזל? עקרונית, ברזל נותנים 3 טיפות מגיל ארבעה חודשים ו-6 טיפות מגיל חצי שנה. אפשר לעלות במכה לשש או בהדרגה אם יש אי אלו בעיות עיכול.
אני נותנת בכפית במהלך ארוחת הפירות.

מוצקים - ההמלצה היא לתת בהתחלה כל ירק בנפרד למשך יומיים-שלושה למקרה שישנה רגישות, כך תוכלי לדעת מה המאכל הבעייתי. אם נתת ביחד ולא היו בעיות אז זה מעולה.
אפשר בהחלט להוסיף מרק לתערובת כדי להגיע למרקם הרצוי, אחרת זה באמת יוצא מאוד סמיך.
לגבי הפירות, את יכולה לחכות עם זה עד שארוחת הירקות תתבסס או להתחיל כבר עכשיו אם יש שיתוף פעולה. אני נותנת כל פרי שיש בבית (תפוח, אגס, בננה, שזיף, אפרסק, נקטרינה, מלון...). יש פירות שידועים כאלרגנים יותר (כמו אפרסק, תותים, פירות טרופיים) אז עדיף לתת בנפרד טעימה קטנה, רצוי בבוקר, כדי לוודא שאין בעיה (המחמירים מחכים עד גיל שנה, במיוחד אם ידועה רגישות במשפחה).

שיהיה בתאבון (:
מוצקים מתחילים בטעימות של כל ירק/פרי בנפרד, ומנסים כל אחד
20/08/14 19:32
34צפיות
במשך כמה ימים כדי לראות שלא מתפתחת אלרגיה. רק אחרי שבדקת שאין אלרגיה לכל המרכיבים של המרק, אפשר לתת אותם ביחד. המרקם צריך להיות מאוד מרוסק, כמו רסק תפוחים כזה, קרוב לנוזלי.
מה עוד מוסיפים למרק
20/08/14 20:43
33צפיות
כרגע נותנת : תפו"א, בטטה, גזר, קישוא, נתתי שוק עוף והיום נתתי במקום זה הודו
נתתי כמות שווה של הודו קישוא תפו"א וחצי כמות של גזר ובטטה
מתי מוסיפים עשבי תיבול ? האם טוחנים אותם או שמים בשביל הטעם ומוציאים ? מתי להוסיף בצל ? והאם לטחון ? מתי מוסיפים מלח ?
אלו עוד ירקות אפשר להוסיף ?
מתי מוסיפים אורז ופסטה ?

תודה רבה
כתבו לך כבר בתגובות הקודמות
20/08/14 21:49
23צפיות
אם רק התחלת לתת לו מוצקים תרדי שלב, זה המון לעיכול בשביל ההתחלה.
קודם כל מתחילים מירק אחד בלבד מאודה ומרוסק למשך יומיים שלושה (רק 2-3 כפיות). אחרי ששוללים רגישויות עוברים לירק נוסף, וכך הלאה.
אחרי שבמשך שבועיים-שלושה התנסיתם ובמידה שהוא מביע התעניינות וסקרנות, את יכולה להתחיל לשלב כמה ירקות למרק ולתת לו כמה כפיות עד שלא רוצה עוד.
במקביל (אחרי שכבר התרגל מעט לירקות, לא מיד) לתת טעימות (שוב, רק כפית-שתיים) של פירות מרוסקים/מגוררים. רצוי להתחיל מפירות לא מתוקים במיוחד כדי שיתרגל לטעמים חדשים בהדרגה.
אחרי תקופה של כמה שבועות, כשתראי שזה מתבסס והוא אוכל מעט יותר כל פעם (תני לו לקבוע את הכמויות, אל תנסי לתת לו ארוחה מיד אלא תני לו זמן להתרגל ולקבוע את הקצב שלו) כאשר יגיע לכמות שהיא מעט יותר מכמה כפיות, אפשר להתחיל לשלב עוף או בשר במרק (מומלץ להתחיל מהודו שהוא בריא יותר מעוף ולא כבד כמו בקר), להוסיף ירוקים כמו פטרוזיליה וסלרי ולראות מה הוא אוהב.
רק אחרי שמתבססת ארוחה אחת ממש (ארוחה מוגדרת ככמות שמשביעה לפחות לשעתיים), וזה יכול לקחת זמן - רק אז אפשר להתחיל לשלב עוד ארוחת מוצקים.
º
בריאות לסופ"ש
20/08/14 10:37
18צפיות
תינוקת חולה + שאלות על מעבר מאמבטיה לטילון ועוד
19/08/14 20:56
138צפיות
שלום רב,
התינוקת שלי בת 4 חודשים. היום שמתי לב, שיש לה פריחה בצורת נקודות אדומות על הבטן, רגליים ולחיים ובגב. החום שלה 37.5, כמו כן חסרת מרץ בהשוואה להתנהגות הרגילה שלה, ובוכה בכי של כאב כשמרימים אותה. לקחנו אותה לרופאת ילדים שפטרה את התסמינים כווירוס ורק אמרה לנו להמשיך לעקוב. יש למישהו מושג מה זה יכול להיות?
שאלה שנייה- האמבטיה של העגלה כבר צפופה לה (יש לנו עגלה של ברייטקס b-mobile למי שמכיר). אפשר כבר להעביר אותה לטיולון בזווית שכיבה הכי קהה? היא עדיין לא יושבת.
שאלה שלישית - האמבטיה שלה על חצובה היא מתוצרת ליטף. באיזה גיל ובאיזה משקל מעבירים אותה כבר לאמבטיה הרגילה ואיך הכי נוח לעשות זאת?
שאלה רביעית - המדחום שלה הא בצורת מוצץ ולא תמיד היא נותנת למדוד לה חום. האם כדאי לעתיד להשקיע במדחום המודד ללא מגע?
בתודה מראש על התשובות.
תשובות
20/08/14 08:57
65צפיות
1. תרגישו טוב, אין לי מושג מקווה שיעבור בקרוב ותחזור לעצמה
2.בטח שיכולה לעבור, למצב שכיבה (אנחנו עברנו אפילו לפני)
3. אנחנו השתמשנו באמבטיה עד גיל 9 חודשים בערך כי היה לנו נוח
לא זוכרת כמה שקל, אבל הבן שלי לא קטן...
4. מדחום מוצץ לא מדד לנו טוב, לוקח לו מלא זמן
קנינו מדחום גמיש פשוט ומודדים בטוסיק
מדחום מוצץ הוא איטי מאוד
20/08/14 11:03
61צפיות
1. פריחה יכולה להיות ווירוס (כגום אדמדמת), או אולי אלרגיה קלה לאוכל או משהו כזה. תעקבו אחרי זה ואולי תקפצו שוב לביקור אצל הרופאה אם זה לא עובד עוד 3 ימים.
2. אנחנו העברנו לאמבטיה הגדולה רק כשישב ועמד ואז כמעט נפל מהאמבטיה. קחי בחשבון שאמבטיה גדולה זה קצת לא כיף לגב שלכם, ממליצה לכם לנסות להמשיך עם האמבטיה עם המעמד כמה שרק ניתן.
3. מדחום אמין זה בטוסיק (בכל בית מרקחת יש כאלה בזול). כל המדחומים של האוזן וכדומה זה לתת אינדיקציה ויחסית לא מדוייקים. כמובן שאם הילד חם והמדחום אוזן נותן טמפרטורה של 38+ האינדיקציה מספיקה- יש לילד חום! 
תודה על התשובות
20/08/14 11:37
38צפיות
1. לגבי המחלה - נראה שכבר היום מרגישה יותר טוב.
2. לגבי הטיולון - אני אמשוך עוד קצת עם האמבטיה כדי שתתרגל שכיבה על הבטן בטיולים; לגבי האמבטיה עם החצובה - כנ"ל עד שתתחיל להתיישב;
3. לגבי המדחום - אני אתייעץ עם בעלי ואם צריך נמדוד לה בטוסיק.
לגבי 2
20/08/14 11:54
38צפיות
אני לא רואה סיבה לחכות עד שתלמד לשבת.
אצלנו ברגע שידע להרים ראש יפה על הבטן ויכל לשחק בכיף על הבטן עברנו לאמבטיה הגדולה הרגילה שמנו ממש מעט מים ונתנו לו לשחק על הבטן.

סטריליזציה - שאלה
20/08/14 16:01
55צפיות
הקטנה התחילה להסכים למוצץ. אשמח לדעת מתי צריך לעשות סטריליזציה? האם כל עוד לא נפל על הרצפה מספיק לשטוף בכיור? ואיך עושים את זה בלי סטריליזטור? הרתחתי בסיר מים ויצא מכוסה במן שכבה לבנה שנראית כמו אבנית...
לדעתי
20/08/14 17:21
43צפיות
אפשר להסתפק בלשים אותם לכמה דקות בקערה עם מים רותחים ואז לשטוף.
מודה שלא עשיתי סטרליזציה למוצצים כבר המון זמן, אבל כשהייתה קטנה יותר הייתי עושה כל שבוע בערך.
מישהי יכולה להמליץ על מומחה באורתופדית ילדים
20/08/14 19:05
24צפיות
שמקבל באופן פרטי 

תודה 
º
זינגר או בן חמו.
20/08/14 21:44
6צפיות
הפרש של שנה ושמונה בין אחים - כמה שאלות
20/08/14 15:01
53צפיות
שלום לפורום היקר,
רציתי לשמוע את המלצתכן לגבי כמה נושאים, ההפרש בין האחים יהיה כשנה ושמונה חודשים:
האם לקנות עגלת אחים או טיולון פשוט לגדול? יש לנו אינגלזינה טרילוג'י, אם לא התוספת לא הייתי חושבת לקנות טיולון. אנחנו תמיד נוסעים לאיפשהו לטייל בסופי שבוע וזה תמיד טוב שיש אפשרות להשכיב שני ילדים בעגלה
מתי עדיף להעביר את הגדול למיטת מעבר? בעקרון אחרי לידה, קטן ישן בעריסה בחדר שלנו ואחרי 3-4 חודשים נעביר אותו לחדר עם הגדול, אז שלא יווצר מצב שהגדול יחשוב שהקטן לקח ממנו את המיטה הישנה שלו.
איך מרגילים את הגדול שהוא לא תמיד יקבל מה שהוא רוצה באותו רגע? כלומר איכשהו הוא נהיה מפונק מידי, הוא אומנם הולך לגן ובגן הוא בכלל לא בוכה, כל היום משחק בשקט, אולם איתי אם הוא לא מקבל משהו הוא מתחיל לבכות, אם הוא משחק ואני יוצאת מהחדר הוא ישר הולך אחרי בבכי, אני הולכת לשירותים וסוגרת את הדלת ומסבירה לו שאני כבר יוצאת וממשיכה לדבר איתו אולם הוא מתחיל עם הבכי ההיסטרי שלו ודופק חזק בדלת, איך מלמדים אותו להיות יותר עצמאי? 
ובכלל מתי מתחילים להסביר לו שיהיה לו אח וצריך להתחשב בו
אם יש לכן טיפים נוספים, או ספרים לקריאה לגבי גידול ילדים בהפרשים קטנים, אשמח אם תשתפו
סקר מסגרות
17/08/14 09:32
425צפיות
לכבוד שנת הלימודים החדשה שמתקרבת אלינו בצעדי ענק בא לי לשמוע קצת על נושא המסגרות.
מנהלות מקווה שזה בסדר שפתחתי את השרשור הזה, במידה ולא תרגישו חופשי למחוק.

גיל הילד/ה
 האם היו עד עכשיו במסגרת ואם כן איזה?
 מתחילים מסגרת חדשה בראשון לספטמבר או ממשיכים באותה מסגרת של שנה שעברה?
 למי שתמתחיל מסגרת חדשה מהו נוהל ההסתגלות למסגרת אצלכם?
 מה החשש הכי גדול שלכם לגבי שנת הלימודים הקרובה?
 מה הציפייה הכי גדולה שלכם שקשורה לשנת הלימודים הקרובה?
 מאחד עד מיליון עד כמה אתם מתרגשים?

מצרפת שיר שאומנם מדבר על תחילת הלימודים בבית הספר ולא על גן ועדיין אני מוצאת אותו מאוד מתאים לסיטואציה:

בראשון לספטמבר 
מילים ולחן: נעמי שמר

בראשון לספטמבר 
אלף תשע מאות שישים 
הולך לבית ספר ילד 
חולצה בצבע תכלת 
משאיר מאחור את כל החיים היפים 

בראשון לספטמבר 
אלף תשע מאות שישים 
פתאום המורה שואלת 
מה יש על הלוח ילד 
והוא לא קורא, לא זוכר 
לא מבין 

אצלו 
שתיים ועוד שתיים הן שלוש 
פרפרים צבעוניים בראש 
החולצה לוחצת לו על הצוואר 
אל תגיד אין דבר 
יש דבר 

הראשון לספטמבר וכבר שבע ועשרים 
והוא מתחפר בכרים שלו 
מציץ בגנבה בהורים שלו 
רואה בפניהם ענני דאגה 

הראשון לספטמבר 
יום שונה מאחרים 
כולם כבר בתוך הכיתה שלו 
רק הוא עוד עמוק במיטה שלו 
לא ער, לא שקט, לא חולם, לא נרגע 

יש שיר אחד עצוב 
שאני זוכר מזמן 
עוד מלפני החופש 
עוד מסוף הגן 
חמש שנים חלפו 
על מיכאל או על דן 
אולי תגידו 
מה כל כך שמח כאן 

בראשון לספטמבר 
אי שם בשנות השמונים 
שוב הולך לבית ספר ילד 
חולצה בצבע תכלת 
נראה כמו כולם 
אבל אחר 

ומחוץ לגדר 
מראש ערמת השנים 
ממש מאותו השער 
מביט בו האיש מפעם 
כאילו אומר 
זה עובר, זה עובר 

יש שיר אחד עצוב.... 

אתם שרים אותו 
בהתכוונות כזאת 
שמתחשק לצעוק 
שמתחשק לבעוט 
חכו שנה שנתיים 
תנו לנשום, תנו לחיות 
מה בוער 
ומה כבר מחכה לי שם 
מעבר לגדר 

בראשון לספטמבר 
אחלה סקר
הודעה זו מכילה סרטונים
17/08/14 21:23
299צפיות
הקטנה בת שנה וחודש. נמצאת מגיל חצי שנה במשפחתון קטן ביישוב, ותישאר בו גם בשנה הבאה מכמה סיבות: המטפלת נהדרת ומדהימה, האוכל מצוין, היא כבר מכירה את הילדים ורובם ממשיכים לעוד שנה, ואין אף מסגרת אחרת לגילה באיזור שתענה על הצרכים שלנו באותו אופן.
כשהכנסנו אותה לשם התכנית היתה לעשות הכל מאוד בהדרגה: בפעם הראשונה באתי ושהיתי איתה שם במשך שעה, אחר כך השארתי אותה למשך זמן ממש מועט ולאחר יומיים-שלושה השארתי אותה שם למשהו כמו 3 שעות. הייתי מוכנה לסאגה שתימשך חודש עם עליות ומורדות וכל פעם לעלות טיפונת בזמן השהייה שלה שם, אבל בפועל היא הסתגלה מאוד מהר, נקשרה למטפלת ולילדים במהירות וברגע שראיתי שטוב לה שם שחררתי. יצא שמרגע שהתחלנו עד שהיתה שם יום מלא עבר בערך שבוע וחצי.
מכיוון שבעצם היא כבר נמצאת במסגרת חצי שנה וממשיכה בדיוק באותו מקום אין לי יותר מדי חששות או ציפיות כי אני יודעת בדיוק מה קורה שם. הציפיות שלי הן יותר כלליות: היא אוטוטו תתחיל ללכת ובטח גם שאר הילדים במשפחתון, יהיה מעניין לראות את האינטראקציה ביניהם. היכולות המילוליות שלה מתחילות להתפתח ועד סוף השנה יהיה הבדל של שמיים וארץ בין התינוקת שנכנסת לשם בתחילת השנה לפעוטה שתצא משם לגן אמיתי. יהיה מעניין גם לראות אותה בפעילויות "גן" עם המטפלת והילדים, כי יש הבדל עצום בין טיפול בתינוקות קטנים/זוחלים להעסקה של פעוטות שכבר הולכים ומפטפטים.
בקיצור, יהיה מעניין
שיר תחילת הלימודים שלי הוא זה: (פינה חמה מאוד תמיד תהיה לי ליוני רכטר)

עונה וחופרת
17/08/14 23:44
208צפיות
 פיצי יהיה בן שנה וארבעה חודשים בכניסה לגן
 היה איתי בבית עד עכשיו
 נוהל מבחינתי או מבחינת הגן? מבחינתי - הדחקה. גמורה. מוחלטת.
מבחינת הגן, לא ממש בדקתי, הייתי אמורה כבר לפני שבועיים לדבר עם בעלת הגן ואני דוחה את זה.
הוא ייכנס לכיתה הבוגרת במשפחתון, רוב הילדים ממשיכים אז מניחה שנזרום איך שנרגיש
 חששות, אין לי באמת חשש מסוים, אבל מאוד לחוצה מהכניסה למסגרת ולמען האמת גם לא מאוד שלמה איתה
מקווה שההסתגלות תעבור בצורה סבירה. הוא אמנם ילד סופר חברתי אבל אוהב שאני בסביבה
 ציפייה ששנינו נסתגל במהרה. מבחינתו, שיתפתח, שיהנה, שיכיר חברים ושיהיה לו כיף וטוב
 X> ממיליון....

בהצלחה לכל הקטנטנים
בא לי לבכות...
18/08/14 08:42
288צפיות
הבן הקטנציק שלנו בן שמונה חודשים. נולד בשבוע 32 ונראה לי שכל הלידה המוקדמת והשהות הארוכה בפגייה לא הביאה איתה הרבה רוגע לשחרור מצידי... אחרי חצי שנה של חופשת לידה הקטנציק עבר לידיה של אמא שלי מ7 עד 4. היה סיוט בהתחלה למרות שזה המקום שהכי קל להשאיר אותו לעומת מסגרות אחרות.. הוא מבסוט אבל מאז די מוכן לישון בלילה רק עליי... חודש וקצת מילואים של בעלי לא תרמו לעניין הלילות הקשים... יונק ואוכל פירות וירקןת בהנאה רבה חחח
אחרי התלבטויות רבות החלטנו לשים אותו במעון פרטי מספטמבר. מה שאומר עוד שבועיים. אני בהדחקה נוראית ולא ממש מבינה איך לעשות את זה. עזיבת העבודה עומדת על הפרק כל הזמן... מצד שני באיזשהו שלב אצטרך לשחרר למעון... וזה לא נראה לי יהיה קל יותר בהמשך...
אמא זה קצת קשה להמשיך עוד תקופה במתכונת יומיומית כי היא עובדת מהבית ובתקופה הזו מתחילה לעבוד כל יום אחהצ עד הערב.
מה עושים? אני ממש על סף דכאון מהעניין, ריבים וחיכוכים בבית כל הזמן, מניחה שקשור לזה כי אני פשוט מתפקדת על אוטומט..
כל עצה תתקבל בברכה
כיף לפרוק קצת חחח
זה אף פעם לא קל לשלוח ילד למעון ראשון, אבל בדר"כ כשמתחילים
19/08/14 23:59
60צפיות
מגלים שהשד לא כל כך נורא...
הכי גרוע זו "תקופת ההמתנה".  כמו כל שינוי  גדול  בחיים, הרגע שלפני הוא זה שקשה. אין הרבה מה לעשות בעניין, אבל בכל זאת:
1. אם  הגן פתוח בתקופה  הזאת, ובעלת הגן מסכימה, את יכולה לבוא עם הילד פעם פעמיים לביקור. אני חושבת שזה יעזור  לך להתחיל איזהשהו תהליך שיקל על ההרגשה שלך - ברגע שאנחנו מסתכלים לחששות שלנו בעיניים הם מתגמדים.
2. לתכנן את  השבוע הר אשון   בגן - את יכולה להחליט שבימים הראשונים את לא משאירה אותו שם לבד  ומאריכה את  זמני החשיפה, שלך ושלו
בהדרגה. לתכנן את זה עד לרמת הכנת הבוס בעבודה  או הכנת אימא שלך לשבת איתו בגן. שוב,  ברגע שאת מתכוננת לקראת משהו בצורה אקטיבית, זה עוזר להפחית חששות.
3. אם יש מתחים  וריבין בבית - לדבר על זה עם בעלך בצורה גלויה, ולזכור שהסיבה למתח היא בעצם זמנית (אני מקווה, שהמצב ישתפר ברגע שתתחילי את התהליך) - כדי שהריבים עכשיו לא ישאירו משקעים לעתיד..
אצלינו לפחות, הילדי ם בגיל הזה לא "שמרו" עלינו מאוד חזק והסתגלו בקלות למסגרות. בפרט  שהילד שלך כבר רגיל  ללכת לסבתא...נראה לי באמת שהשינוי לא אמור להיות קשה לו (חמסה חמסה  ). הקושי שלך לגמרי מובן  לי ושולחת  ענק.
שיהיה בהצלחה!

תודה רבה! אכן מפחיד מאוד
21/08/14 08:35
2צפיות
מקווה שלא יהיה כל כך נורא
בכל אופן נראה לי שנדחה את הכניסה למעון עד אחרי החגים..
גם עונה
18/08/14 11:17
173צפיות
בן שנה וחודשיים. 
מגיל 3 חודשים עד עכשיו היה עם סבתא בין 7:30 עד 16:30 (ולפעמים קצת יותר).
בספטמבר יכנס למעון פרטי (עם שלוש קבוצות גיל - אני מניחה שהוא כרגע יהיה עם קבוצת הזוחלים עד שיתחיל לבסס הליכה).
אני עם חששות רבות מצד אחד אבל מצד שני די שמחה שהוא נכנס, אני חשובת שאמא שלי (עם כל האהבה הענקית והחום) לא מצליחה להעסיק אותו ולעניין אותו כמו ישלדים אחרים וחוגים יצליחו.
בחודשיים הראשונים הוא יכנס לגן עד השעה 13:00 ואח"כ בצורה מלאה.
ונקווה לטוב..
לא עונה על הסקר אבל מוסיפה טיפים חשובים
18/08/14 11:28
325צפיות

היות ואני חווה ברגעים אלו ממש משבר אמון (בלשון המעטה) עם גן מהשנים האחרונות, ותסלחו לי על הכתיבה כסמויה:
תשאלו, תתעניינו, תקשו - הצוות שם כדי לטפל בילד שלכם ולתת לכם מידע לגבי ההתנהלות במשך היום. כן - זה בסדר לשאול מתי הוא עשה קקי ואיך היה המרקם. כן - גם כל יום... חובה להשוות גרסאות בין סייעות שונות כדי להבין אם מורחים אתכם או שמספרים את הדבר האמיתי.
תגיעו לאסוף מדי פעם לא בשעה הקבועה. יש נטיה "להכין" ילד לקראת השעה הרגילה שההורים באים. תפתיעו.
צרו קשרים עם הורים אחרים, גם מקבוצות גיל אחרות. זה מעט יותר רלוונטי לפעוטות אבל מאוד חשוב להבין ולזהות שינויים התנהגותיים שלכם לבד נראים תואמי גיל אבל אם הם קורים לעוד ילדים בוריאציות שונות יכול להיות שזה מעיד על משהו.
בדקו פיזית את הילדים. לכל מכה יבשה, שפשוף או חתך צריכה להיות סיבה, לא להתבייש לעשות רשימה. לכל משהו חדש שהופיע בגן צריך להיות הסבר.
שמרו על קשר רציף, פתוח וטוב עם הצוות הישיר שמטפל בילד שלכם ועם מנהל הגן עצמו. בכל בעיה פנו קודם לצוות הישיר. אם משהו נמשך אל תהססו לדבר עם מנהל הגן - זה תפקידו. חשוב לנהל שיחות חולין גם אם אין בעיות/טענות/תשבוחות כדי לשמור על ערוץ תקשורת פתוח.

שוב מצטערת על "ביאוס" השרשור, טיפים חשובים ומהותיים לטעמי.
º
לא ביאסת. תודה!!
18/08/14 11:39
40צפיות
מסכימה איתך לחלוטין
18/08/14 12:14
153צפיות
אחת הסיבות שאני מרגישה בטוחה להשאיר את הקטנה עם המטפלת היא כי דאגתי לוודא שזה מתאים עם טיפים כאלו.
ממליצה לכל הורה שמכניס ילד למסגרת לבדוק דברים שנראים שוליים או לבוא בהפתעה כדי להיות בטוחים שהילד נשאר עם מישהו שאפשר לסמוך עליו.
º
תודה, מאוד חשוב ורלוונטי לדעת
18/08/14 21:25
25צפיות
מסגרות... חפרתי!
18/08/14 13:22
173צפיות

גיל הילד/ה: שנה וחודשיים (תיכף 3...)
האם היו עד עכשיו במסגרת ואם כן איזה? כן, מגיל 5 חודשים במשפחתון. חודשיים ראשונים 4 שעות בלבד, וגם בלי ילדים אחרים (כי לא מצאה). אז קיבלתי מטפלת אישית מקסימה וחמה, וגם בעלה איש מקסים ואוהב, במחיר משפחתון...
מתחילים מסגרת חדשה בראשון לספטמבר או ממשיכים באותה מסגרת של שנה שעברה? מתחילים חדשה. הילדון חברותי ועצמאי, רשמנו אותו עם לא מעט חששות לגן ובו 24 פעוטות ו-3 גננות. אין חלוקה של שכבות גיל כעיקרון חינוכי שגם בחיים האמיתיים ילדים מתערבבים ואין חלוקה לפי גיל. מיועד לגילאי שנה עד 3, כך שקטני יהיה בין הקטנים. בתור תינוק ללא אחים עדיין, נראה לי מעולה המפגש עם ילדים בני גילו וגם גדולים. אני קצת חוששת אבל הכי סומכת עליו בעולם שיודע להסתדר, והגננות מדהימות עם המלצות במפה ועד הודעה חדשה.
למי שתמתחיל מסגרת חדשה מהו נוהל ההסתגלות למסגרת אצלכם? בעיקרון יש נוהל כלשהו, אבל לא ביררתי, כי יש להם 2 דברים שהם עושים מצויינים להסתגלות: החל מפסח (שעבר) ניתן להגיע בשעות אחה"צ לגן ולשחק שם עם אמא או אבא ושאר הילדים והגננות. כך שעוד לפני תחילת השנה קטני כבר מכיר את הגן, יודע איזה פינות הוא הכי אוהב ואיפה הספרים האהובים... ודבר שני שבוע שעבר רשמתי אותו לקייטנה בגן, בידיעה שאצטרך לאסוף מוקדם במידת הצורך. לא היה צורך! שבוע שלם מהיום הראשון היה מ-8 עד 16, שיחק, אכל וישן נהדר . אז ב-1 בספטמבר נתחיל יום שלם רגיל.
מה החשש הכי גדול שלכם לגבי שנת הלימודים הקרובה? שיש יותר מדי ילדים ומעט מדי אנשי צוות. מקווה שלא ירגיש בודד
מה הציפייה הכי גדולה שלכם שקשורה לשנת הלימודים הקרובה? שיהיה מאושר כמו שהוא עד עכשיו 
מאחד עד מיליון עד כמה אתם מתרגשים? מלא!!

עונה
18/08/14 13:41
108צפיות

גיל הילד/ה הזאטוט בן שנה וחודשיים
  האם היו עד עכשיו במסגרת ואם כן איזה?  עד עכשיו היה אצל מטפלת שאהבה אותו (וגם אותנו) ממש, אנחנו ממש מרגישים כלפיה שזכינו שהיא המטפלת של הזאטוט 
 מתחילים מסגרת חדשה בראשון לספטמבר או ממשיכים באותה מסגרת של שנה שעברה? לצערנו גם המטפלת וגם אנחנו תמימי דעות שהוא צריך יותר חברה, ולכן רשמנו אותו למשפחתון (8 ילדים שתי מטפלות) ואנחנו מקווים שזה אכן יהיה יעיל.
 מה החשש הכי גדול שלכם לגבי שנת הלימודים הקרובה? הזאטוט רגיל שאוהבים אותו. מאוד אוהבים אותו, והחשש הכי גדול הוא- מה אם לא יאהבו אותו כמונו וכמו המטפלת?יש הרבה ילדים, חלקם קטנים יותר שצריכים יותר תשומת לב. את הבטיחות, וכל הדברים הנדרשים בדקנו ב6000 עיניים, ואנחנו יודעים שלא נשאיר שם אם תהיה בעיה. אבל איך מודדים אהבה????
 מאחד עד מיליון עד כמה אתם מתרגשים? מליון וחמש!!!!
גם אני עונה!
18/08/14 14:01
143צפיות

גיל הילד/ה
יהיה שנה ושלושה חודשים
 האם היו עד עכשיו במסגרת ואם כן איזה? עד עכשיו היה איתי בבית ובחודש האחרון בגלל שאני עובדת ארבע פעמים בשבוע חצי יום אז יומיים עם אמא שלי ויומיים עם חמותי
 מתחילים מסגרת חדשה בראשון לספטמבר או ממשיכים באותה מסגרת של שנה שעברה? מתחילים גן 
 למי שתמתחיל מסגרת חדשה מהו נוהל ההסתגלות למסגרת אצלכם? בדיוק היום קיבלתי מייל עם הסבר על נוהל קליטה בגן, ביומיים הראשונים באים רק לשעתיים שלוש בליווי הורים, ביום השלישי הילדים נשארים עד לארוחת הצהריים והפעם גם תתבצע פרידה מההורים בהתאם לבשלות הילד, ביום הרביעי הגן כבר נכנס לשיגרה מאפשרים להורים שנראה כי הילד שלהם עוד לא בשל לפרידה להישאר, ביום החמישי מעודדים את ההורים להשאיר את הילד בבוקר ולהשאר זמינים במידת הצורך.
ועדיין מצויין שכל שלב גמיש בהתאם לקצב ההתסגלות של הילד הספציפי.
 מה החשש הכי גדול שלכם לגבי שנת הלימודים הקרובה? בתור התחלה החשש שלי הוא מההסתגלות, ואחרי זה מלא חששות, חשש ממחלות, ממחסור בתשומת לב, מזה שאני אפספס דברים, מההתמודדות שלו במצבים חברתיים (למרות שהוא מאוד חברותי) פוחדת שלא תמיד יבינו מה הוא רוצה ועוד מלאאאא פחדים.
 מה הציפייה הכי גדולה שלכם שקשורה לשנת הלימודים הקרובה? מקווה שהוא יפרח, שחברת ילדים תעשה לו טוב, מקווה שהצוות בגן ידע להכיל אותו בתקופות קשות, שידע לתת חום ואהבה, שיעודד ויעזור להתפתחות.
 מאחד עד מיליון עד כמה אתם מתרגשים? אומיגד זה בכלל לא משהו שאפשר למדוד!

מסגרת?
18/08/14 17:45
111צפיות
גיל הילד/ה חמישה חודשים
האם היו עד עכשיו במסגרת ואם כן איזה?היה במסגרת להיות בבית עם אמא ואבא
מתחילים מסגרת חדשה בראשון לספטמבר או ממשיכים באותה מסגרת של שנה שעברה? המסגרת שהוא יהיה בה לא ברורה ממש. כשיחגוג חצי שנה- אני אחזור לעבודה, ובן זוגי שהוא סטונדט שלומד בערב יהיה איתו. שוקלים יום או יומיים בשבוע לקחת מטפלת כדי שבן זוגי לא יקרוס.
למי שתמתחיל מסגרת חדשה מהו נוהל ההסתגלות למסגרת אצלכם?מסגרת עם אבא היא לא הכי חדשה, אבל דרושה הסתגלות לשני הצדדים, מבחינת תזונה (רק התחלנו) ומבחינת האכלה של חלב שאוב.
מה החשש הכי גדול שלכם לגבי שנת הלימודים הקרובה? שהוא יפסיק לינוק (מרגישה שזה כל כך טיפשי וזניח, כנראה שחששות עדיין לא התגבשו)
מה הציפייה הכי גדולה שלכם שקשורה לשנת הלימודים הקרובה? שיעבור בשלום, שבן זוגי יצליח לתפקד, ושיזכור לאכול לנוח וללמוד כשיתאפשר לו.
מאחד עד מיליון עד כמה אתם מתרגשים? 800 אלף
מסגרת חדשה..זה אכן נושא "חם" גם אצלינו
18/08/14 20:24
111צפיות
גיל הילד/ה: יהיה בספטמבר בן 9 חודשים
האם היו עד עכשיו במסגרת ואם כן איזה?היה איתי חצי שנה, ועוד 3 חודשים עבדתי חלקי (3 ימים, 8-14) ובזמן הזה היה עם אבא שעובד במשמרות. זה היה מתיש..
מתחילים מסגרת חדשה בראשון לספטמבר או ממשיכים באותה מסגרת של שנה שעברה?ייכנס מן הסתם למסגרת חדשה-חדשה.כיתת תינוקייה במעון פרטי רב גילאי.  גם ההורים ייכנסו למסגרת חדשה של גן ושגרה (ואני מתחילה גם יומיים בשבוע עבודה חדשה בגן בעצמי).
למי שתמתחיל מסגרת חדשה מהו נוהל ההסתגלות למסגרת אצלכם?ביום ראשון 31.8 מגיעים לשעתיים עם הילדים (זה ממש פאתטי ששנינו נבוא?) , ב 1.9 הילדים נשארים לבד עד 10:00 ואח"כ מאריכים בהדרגה לפי ההסתגלות של הילד.
מה החשש הכי גדול שלכם לגבי שנת הלימודים הקרובה?חסר? כמו שגינגר כתבה- שההנקה תיפגע. אני מקווה שבחרנו גן טוב (הסימנים מעידים שכן, אבל אי אפשר לדעת ב 100%..). מאוד קשה לי עם חוסר הודאות- בעיקר בהתחלה- אני עובדת במקום עבודה שממש בעייתי להודיע מהרגע להרגע שאני לא מגיעה (עושים את זה כמובן אבל רק כשאין ברירה),ומקום עבודה אחד מבין השניים הוא חדש. אני חוששת שאם יהיה לו קשה להסתגל יהיה בלאגן בעבודה (בעלי גם יוצא מהעבודה אבל בשבוע השני של ספטמבר יהיה במילואים ומזה בעייתי קצת לצאת).
מה הציפייה הכי גדולה שלכם שקשורה לשנת הלימודים הקרובה?לבוא לקחת אותו בצהריים ולראות ילד שמח שמפתח לאט לאט יכולות חברתיות ועצמאות, שאוהב את המטפלות והולך אליהן בשמחה בבוקר, ושהמטפלות אוהבות אותו. לא יותר (זה מוגזם?).
מאחד עד מיליון עד כמה אתם מתרגשים?טריליארד ורבע.למזלי אני מאוד מאוד אוהבת את העבודה שלי, וגם יכולה לשחק קצת עם השעות, אז אני מקווה למצוא איזון טוב בין העבודה והסיפוק האישי לבין האמהות. ושרק יהיה לנו טוב (אין כאן סמיילי מקווה?)

עונה ואשמח לטיפים ועצות
19/08/14 04:16
140צפיות
גיל הילד/ה? שנה וחצי
האם היו עד עכשיו במסגרת ואם כן איזה? עד עכשיו היא איתי בבית (רשומה לחוג)
מתחילים מסגרת חדשה בראשון לספטמבר או ממשיכים באותה מסגרת של שנה שעברה? מתכננת לרשום אותה לגן בחורף כיוון שבע"ה אני אלד וארצה שהיא תכנס למסגרת כמה חודשים לפני... תסתגל תתרגל ולי יהיה את הזמן להיות איתה לפני שיתווסף עוד אוצר למשפחה.
למי שתתחיל מסגרת חדשה מהו נוהל ההסתגלות למסגרת אצלכם? מתכננת לרשום אותה לגן חודשים שלוש לפני שאלד כדי להיות שם בשבילה בין אם לקחת אותה בהתחלה לחצי יום או רק לכמה ימים בשבוע.. במידה וחס וחלילה תיהיי חולה שתיהיי לי את האופציה להוציא אותה לטפל בה ולהחזיר אותה לגן בריאה...
מה החשש הכי גדול שלכם לגבי שנת הלימודים הקרובה? כרגע ראיתי 3 גנים אני גרה בחו"ל ולכן רוב הגנים כאן הם בתוך בית פרטי... אני לא כ"כ בקיעה במה צריך לשאול ולבדוק.. חלק מהגנים נראים קטנים ביחס לכמות הילדים.. חוששת שלא אבחר את הגן הכי טוב בשבילה.. חוששת שיהיה לה קשה להתרגל למרות שעושה רושם שהיא מוכנה... חוששת שלא אמצא גן טוב ואצטרך להתפשר..
מה הציפייה הכי גדולה שלכם שקשורה לשנת הלימודים הקרובה? כשתתחיל את הגן אני מקווה שהיא תמשיך להתפתח ולגדול תמשיך להיות ילדה תקשורתית ותלמד דברים חדשים ותפתח חברויות חדשות... שתראה לי שהיא יכולה לסמוך על עוד מישהו חוץ מאמא ואבא וככה אולי סוף סוף מתי שהוא בעתיד הרחוק אולי אביא בייבסטיר ואצא עם בעלי לדייט
מאחד עד מיליון עד כמה אתם מתרגשים? מתרגשת מאוד ומחכה לרגע שבו אכניס אותה לגן... מתרגשת לחוצה חרדה וכל הרגשות ביחד קשורים בסרט אחד.

אשמח לאימהות שכבר רשמו או הילדים שלהם כבר בגן, לתת לי כמה טיפים בנושא
מה הכי חשוב לבדוק/לראות שיש בגן? (הריי הגננת שאיתה אני קובעת להפגש מכינה את עצמה ואת הגן לפני ככה ששום דבר לא "בטבעי")
על מה אסור להתפשר?
האם גננת ללא תעודה אבל עם ניסיון של שנים זה מספיק טוב?
האם אפשר לבקש לראות שיש לה תעודה?
אילו שאלות עלי לשאול?
יש לי חברה שמחפשת גם גן והיא אומרת שהיא מגיעה לגן שאיתו קבעה פגישה ויושבת שם עם הילדה שלה כמה שעות בבוקר לראות את ההתנהלות הגן?.. (גננת אחת שהלכתי לגן שלה זירזה אותי כי היינו לפני א.צהריים והרגשתי לא נוח לשאול הרבה שאלות)
מה הכי חשוב בגן?
מה טווח הגילאים שצריך להיות בגן אם הקטנה שלי בת שנה וחצי.. מה הטווח גילאים שצריכים להיות איתה בגן?
כמה סייעות בנוסף לגננת אמורות להיות? 2-3 על 12-14 ילדים זה מספיק?
האם סדר/ניקיון/ריהוט במצב טוב צריך להיות בולט לעין?
חלק מהגנים שהייתי היה עומס של עבודות יצירה וחלק הריהוט נראה מתקלף (מהשמש) האם ככה נראים גנים?..
האם בכל הגנים הילדים ישנים על מזרנים על הריצפה?
הקטנה שלי נרדמה בצורה מסויימת בבית איך אני אדע שהגננות ממשיכות להרדים אותה באותה צורה?
אשמח לכל עצה וטיפ בנושא... אני חדשה בעיניין תודה לכולם

באמת לאף אחת אין עדיין ילדים בגן
19/08/14 21:17
66צפיות
אין עצות מה כדי לשאול כשמחפשים גן טוב?..
ממש לא מבינה בזה עדיין רק רציתי להגיד
19/08/14 22:35
58צפיות
ש-2 גננות על 12-14 ילדים נשמע לי מעט, אני מקווה מאד לא להגיע למצב שאצטרך לשים את קטנטונת בגן כזה (מה אני יודעת היא רק בת 3 חודשים, אבל כשאני מדמיינת את זה, אני רוצה משהו קצת יותר עם יחס אישי).
3 נשמע כבר יותר סביר (בעיקר על 12 ילדים).
תודה YOOLYUL
20/08/14 03:09
40צפיות
כאן רוב הגנים הם 10-12 ילדים ויש גננת וסייעת 1-2...
אין כאן "משפחתון" של 7 ילדים לצערי גם אני הייתי רוצה יחס אישי לקטנה שלי...
אז האופציה היא גן שהוא בתוך בית ספר והיחס שם לדעתי הרבה פחות אישי..
או גן כפי שתיארתי..
או שתשאר איתי בבית עוד שנה ולקחת מטפלת אבל לדעתי האופציה ה3 היא פחות טובה מכולם...
אנחנו עוד לא בגן
20/08/14 07:45
35צפיות
אבל אענה מה היו השיקולים אצלנו בבחירה.
לי היה חשוב לראות שהמקום בטיחותי לילדים, נקי, היגיני, שיש כימיה עם הגננת
באתי פעם ראשונה בשעה 16:30 בסיום יום לימודים ואחרי זה בהפתעה במהלך היום כאשר הן לא "מוכנות" לביקור
אני חושבת שיש הרבה משפחתונים שהגננת אינה גננת מוסמכת אלא יש לה הרבה ניסיון, בעיני בגילאים הצעירים זה
בסדר ולא הייתי פוסלת על זה גן (למרות שאצלנו היא בעלת תעודה)
אצלנו בקבוצה של בני יהיה טווח גילאים של שנה ושלושה חודשים עד שנתיים וקצת
היחס אצלנו  1:5 של סה"כ מטפלות (גננת/סייעת מול ילדים)

מקווה שעזרתי קצת
צריכה התייעצות - מה עושים עם שנת בוקר? האם להפסיק...
19/08/14 11:32
201צפיות
הקטן נכנס למסגרת ב 1.9- הוא רגיל לישון באזור עשר בבוקר לשעה וחצי ואח"כ בצהריים, האם להפסיק לו מעכשיו את שנת הבוקר?
אני לא רוצה שהוא יצטרך להסתגל למסגרת חדשה כשהוא עייף..
מה הייתן עושות<?
תודה לכל העונות
אני איתך... בדיוק באותה סירה
19/08/14 11:38
93צפיות
אין לי תשובה אבל צרת רבים חצי נחמה?...
לא הייתי מפסיקה
19/08/14 12:27
114צפיות
מה שכן חשוב זה ליידע את הצוות בלוז שלו. ברוב המקומות שאני מכירה בגילאים של שנה ומטה מתאימים את הלוז לילד כלומר הכל גמיש לפי צרכיו.
במקביל חשוב להבין מה הלוז בגן וליישם אותו גם בימים בהם אין גן (כלומר סופשים וחגים), זה עוזר להם לשמור על השגרה.
תראי מה המדיניות בגן
19/08/14 13:13
71צפיות
בגן שהקטן שלי ייכנס בספרטמבר אין שנת בוקר בצורה מרוכזת.
ישנים צהריים אחרי האוכל ועד 14:30.
אם הקטנים רוצים לישון שנת בוקר - פורסים להם מזרון ואין בעיה שישנו.
אני יודעת שהקטן שלי בחיים לא יירדם במזרון כשיש פעילות בסביבה, ולכן הייתי בהתלבטות הזו עד שהחלטנו להפסיק עם שנת הבוקר וזה עבד לנו מצויין (בגיל שנה וחודשיים). אבל... חשוב לי לציין שבחודש האחרון שעדיין ישן שנת בוקר הוא נרדם במאמץ רב, בעיקר לשנ"צ. הרגשנו שהוא כבר פחות צריך את זה. לעומת זאת אני מכירה מספר תינוקות שגדולים ממנו בחודשיים-שלושה שעדיין ישנים שנת בוקר. אם להפסיק או לא זה מאוד תלוי בתינוק ובתנאים שיהיו בגן כדי שיישן שם.
תודה לכל העונות
19/08/14 14:03
61צפיות
נראה לי שנמשיך לו את שנת הבוקר עד שיכנס למסגרת
עונה גם
19/08/14 17:11
74צפיות
תינוקי שלנו בן 8 חודשים עוד מעט
היה עד עכשיו איתי בבית
עדין לא ברור אם השנה יכנס למסגרת או ישאר עוד עם אמא,אני מחכה לאיזו תשובה מהעבודה לגבי תפקיד חדש בחברה בה אני עובדת,ותאריך הכניסה לתפקיד אז הכל עומד על זה...בכל מקרה מצאתי גן אחד שאהבתי,ודי "רשמתי " אותו לשם אבל התאריך לא ידוע...תקוותי היא שהוא יכנס ב:19/10 (מיד לאחר החגים) ואני אחזור לעבודה ב-1/11 (מקווה שיאשרו לי).
החשש הגדול ביותר שלי זה שלילד שלי לא יהיה טוב במסגרת.מפחדת שאני לא מכניסה אותו כשהוא עדין קטן מידי  ועדין זקוק לחום של אמא.
הציפייה הגדולה ביותר שלי זה לראות את הילד שלי מתפתח נהנה ולומד דברים חדשים.
מתרגשת מיליארד וגם חוששת.
כל שנה מתחילה בסימן שאלה...
20/08/14 09:06
53צפיות
הפיצקי שלי בן 11חודשים.
מתחיל לראשונה ללכת למשפחתון. עד עכשיו היינו שנינו בגן עדן בבית... גם אני חוזרת לעבוד אחרי יותר משנה וגם אני מתחילה שנת לימודים בגן (אני גננת).
ההסתגלות תהיה מאוד תלויה בו. במשפחתון יש שלושה תינוקות, הוא ושתי בנות וכל אחד יכול להסתגל בקצב שלו. ביום הראשון באים רק לביקור. ביום השני נשארים לחצי שעה וביום השלישי כבר נשארים ליותר...
הקושי הגדול שלי כרגע זה שאני לא אוכל להיות איתו בימי ההסתגלות כי גם אני מסתגלת יחד עם ילדי הגן שלי...
מצד שני, נראה לי שעם אבא הכל יותר זורם...אז אולי עדיף שלא אהיה
מאוד מאוד מאוד מתרגשת מכל השינוי שעומד לקרות בעוד שבוע וחצי...וגם קצת עצובה שזה קורה יותר מידי מהר...
בהצלחה לכולם
º
מסגרות לאמצ"ש
20/08/14 08:53
2צפיות
פעוטון במודיעין
20/08/14 08:56
21צפיות
בוקר טוב
אומנם קצת(הרבה)מאוחר..אבל אנחנו מחפשים מסגרת לקטנה בת שנה וחצי במודיעין באזור של הנחלים
מעדיפים פעוטון ואם זה משפחתון אז עם שתי מטפלות..אשמח ממש לשמוע הצעות/המלצות

המון תודה
מיאשת....מחפשת מסגרת ברעננה גיל שנה
20/08/14 10:15
33צפיות
הכל כל כך יקר!
רציתי לחזור לעבודה יומיים-שלושה בשבוע ולהשאר עם התאומים עוד קצת בבית. רוב המקומות לא מוכנים למסגרת חלקית ורוצים 3000 ש"ח לילד +- לעיתים עם הנחה לא משמעותית על הדרך לילד השני - מה שיהיה קשה אם אני עובדת רק יומיים כאמור.
למישהו יש עצה? תובנה? המלצה? כבר ממש מיואשת...תודתי נתונה מראש!
פתאום אבא
19/08/14 18:28
108צפיות
באם אתם הורים חדשים לילד ראשון ושלב "המעבר להורות" מהווה עבורכם סוגיה חשובה ומשמעותית בהתפתחותה של משפחתכם החדשה, בטח תגלו עניין בתוכנית אינטרנטית ייחודית שמוצעת לאבות חדשים שיש להם ילד/ה עד גיל שנה המתבצעת במסגרת מחקר של אוניברסיטת בן גוריון .
התוכנית פותחת צוהר בפני האבות החדשים לאותם נושאים רלוונטיים מעוררי עניין הנוגעים לדילמות והחוויות של הגברים בשלב "המעבר לאבהות", איתם הם נדרשים להתמודד עם כניסת תינוק/ת חדש/ה  למשפחה החדשה. להלן עדויות של  אבות שהשתתפו בתוכנית :
כך סיפר א': " ההשתתפות בתוכנית חידדה  לי את המחשבה.....כשמדברים עם חברים זה נראה אחרת ובקבוצה זה היה אחרת, לא נכנסים לעומק העניין עם החברים....". כך תיאר ל' : "  אני ראשון מהחבורה שלי שיש לו ילד ולא  הייתה לי אפשרות לדבר עם אף אחד.....כל הנושאים שעלו בקבוצה  לא היו מוכרים לי ולא שוחחתי עליהם עם אחרים". 
מי מתאים ?
אבות חדשים לתינוק/ת ראשון/ה עד גיל שנה.
מה בתוכנית ?
התוכנית מפגישה אבות חדשים לשיחה קבוצתית ייחודית באמצעות שימוש באינטרנט ללא צורך לצאת מהבית  וכוללת מילויי שאלון ממוחשב.
אתם מוזמנים להיכנס  לאתר התוכנית, בו תמצאו הסבר מפורט על קבוצת השיח הייחודית והשאלון המצורף למילויי:
חפשו אותנו בפייסבוק:    פתאום אבא
אנו נשמח לצרף אתכם לאלה שכבר חוו , כמובן נשמח לענות על כל שאלה שתופנה לצוות התוכנית:
ela. dolstra@gmail.com
                                                                                                                         תודה, צוות התוכנית !

º
קניות, ציוד ובילויים לתחילת שבוע
51תגובות
16/08/14 22:46
476צפיות

(המשך...)
הפינה של ענת
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
17/08/14 14:47
163צפיות
שלום לכולם
כמידי יום א גם היום אני כאן כדי לענות  על שאלותיכם בנושא התפתחות מוטורית של תינוקות .
אתם מוזמנים לשאול שאלות ולעדכן עדכונים   היום ומחר  ואני אכנס מחר כדי לענות לכולם

שיהיה שבוע רגוע
ענת
טורטיקוליס+
17/08/14 16:14
145צפיות
שלום ענת,

הבן שלי בן כמעט 4 חודשים, אחרי טיפול אינטנסיבי (פיסיותרפי+קרניוסקראל) בטורטיקוליס, שהוגדר בתחילה כדרגה קשה. היום טווח הסיבוב האקטיבי לצד הלא-מועדף כמעט מלא, למרות שעדיין יש העדפה מסוימת לצד הנגדי. הבעיה הניכרת לעין היא הטיה סיבובית של הראש לצד הלא-מועדף – הוסבר לי שבצד המועדף השריר ארוך אך חלש ובצד הנגדי שריר קצר אך חזק, ולכן ההטיה. אני מנסה למתוח לו באופן פסיבי את השריר הקצר (בשכיבה על הגב לקרב אוזן לכתף בצד הנגדי), אבל הוא בד"כ מתנגד למתיחה והיא מוגבלת לשניות ספורות. האם יש סוג אחר של תרגילים שניתן לבצע לשיפור ההטיה?

ושאלה נוספת על שכיבה על האמות על הבטן. אחרי שיפור ניכר בסיבולת של הקטן על הבטן (מחזיק מעל ל-5 דקות), בשבוע האחרון התחיל לפשוט ידיים כחצי דקה אחרי שהופכים אותו על הבטן, לא ממש לשכיבה כי הראש עדיין חצי מורם, והוא מתנועע-מסתובב. האם לשמור לו על הידיים בקו האמצע בזמן ביצוע התרגיל או שזה שלב כלשהו?
תודה רבה
הי לרלורית
18/08/14 14:47
62צפיות
יש המון תרגילים פרט למתיחה שתיארת.
ותנוחת הגיטרה שאני מניחה שלימדו אותך בפיסיותרפיה.

חשוב מצד אחד להאריך את השריר המקוצר ומצד שני להפעיל ולחזק את השריר הארוך בצד השני.
ניתן לעשות זאת עי החזקה בתנוחות שונות / הטיות  לצדדים בנשיאה על הידיים בשכיבה  , מגעים שונים ועוד.
מנסיוני זה יעיל ביותר ויכול להעשות בדרך נעימה ולא כואבת .
מכיוון שהדגמה עי מדריך מנוסה היא הרבה יותר יעילה ומדוייקת אני ממליצה בחום לחפש מדריך התפתחות טוב   שיוכל להנחות אתכם ובמקביל כמובן תוכלו להמשיך בטיפול הפיסיותרפי.

לגבי השכיבה על הבטן אפשר לגוון.
לפעמים למקם לו את הידיים ולפעמים להניח לו לחפש את הדרך לבד.
תלוי במצב הרוח והמוטיבציה שלו באותו רגע וביכולת שלו באותו רגע להתמודד עם תסכול ( למשל אם הוא עייף או לא)

גם כאן במידה שתלכו להדרכה ניתן יהיה להנחות באופן יעיל ומדוייק.
אני ממש ממש ממליצה להיפגש עם איש מקצוע  בפגישה אישית

כל טוב
ענת

תינוק בן חמישה חודשים
17/08/14 16:22
144צפיות
שלום ענת, בני יהיה השבוע בן חמישה חודשיםהוא תינוק מאוד רגוע, אוכל טוב, ישן טוב, חייכני ושמח וחמודהבעיה היא שהוא לא מסתדר כל כך עם תפיסת חפצים עדיין.. אנחנו מחזיקים מולו צעצוע והוא מושיט את היד חצי דרך ואז מכניס אותה לפה או שרק נוגע בצעצוע ולא תופס כשהוא על הבטן הוא לא מרים צעצועים ומתעצבן כשאנחנו מזיזים לו את הידיים לכיוונםבנוסף, כשאנחנו לוקחים את היד שלו ומקרבים לפנים שלנו שימשש הוא עושה אגרופים ומתנגד והדבר הכי מוזר שהוא מסית את המבט ונמנע מקשר עין כל פעם!! (האם זה קטע מוכר??)הוא התהפך מספר פעמים מהגב לבטן, מחזיק את כפות הרגליים שלו כשהוא על הגב ואין לו בעיה להיות על הבטן למרות שלא התהפך עדיין לגבהאם הוא בגיל שצריך כבר לדאוג שלא מושיט יד באופן חלק? מה אפשר לעשות כדי לזרז את ההתקדמות שלו?בעלי משגע אותי שצריך ללכת דחוף לייעוץ כלשהו ואני כבר מתחילה להילחץ בגללו תודה מראש  
הי נגהה
18/08/14 22:05
56צפיות
לצערי קשה לי מאד לענות מבלי לראות במה מדובר.
מכיוון שאת כותבת שהוא נמנע מקשר עין הייתי ממליצה לבדוק יותר לעומק
להתייעץ עם הרופא שלכם ואולי גם עם רופא עיניים.
הכוונה היא לא להלחיץ אלא לבדוק איך אפשר לעזור לו ולא להישאר במקום של אי הודאות שאתם בו כרגע.
יתכן שהרופא ירגיע אותכם או יכוון אתכם לטיפול כלשהו.
בכל מקרה אני עם בעלך  וממליצה על יעוץ מקצועי

כל טוב
ענת
לא הבנת אותי כל כך
18/08/14 22:36
46צפיות
לא הסברתי את עצמי כראוי.. הוא נמנע מקשר עין רק כאשר אנחנו לוקחים את הידיים שלו ומקרבים לפנים שלנו לליטוף.
הוא כן מייצר קשר עין כל הזמן ומסתכל ומחייך אלינו.
זה האמת פחות מדאיג אותי מהעובדה שהוא עדיין לא מושיט ידיים ולוקח צעצועים בצורה חלקה
באיזה גיל צריך לדאוג לגבי זה וללכת לייעוץ התפתחותי?
תודה!
עכשיו הבנתי
19/08/14 17:18
21צפיות
אז בואי תנסי כך:
עסי את כפות הידיים שלו כמה שיותר
גם כל אבצע לחוד.
הניעי את הזרועות לכל הכיוונים הצידה וחזרה למעלה ולמטה.
הקישי על כף היד עם צעצוע ואז הרחיקי את הצעצוע בכמה סנטימטרים כדי לראות אם הוא פותח את היד  כדי לתפוס אותו .

מ שחשוב לי שתספרי שיש התקדמות.
אם את רואה התקדמות אז את בדרך הנכונה וסביר שתוך שבועיים כבר יהיה שיפור משמעותי

כל טוב
ענת
בן 4 חודשים - בועט בעצמו עם ידיים
17/08/14 17:16
148צפיות
שלום ענת,

קודם כל תודה על העבודה המדהימה שאת עושה כאן בפורום! אוהבת את התשובות שלך
ועכשיו לשאלה.
בן 4 חודשים מזה מספר ימים התחיל לבעוט בפנים ובראש עם האגרופים. לא מתעצבן מזה, אבל זה נראה משונה..
הוא התחיל לאחוז דברים לפני חודש בערך, מתהפך ומסתובב לכל הכיוונים כבר שבוע. אז שולט היטב בגוף ובידיים לגיל שלו. ופתאום תנועות כאלו שנראה שהוא בכלל לא שולט בידיים.
יש לזה הסבר?

תודה!
הי בלה
18/08/14 22:11
63צפיות
תודה רבה על המילים החמות. איזה כייף לקרוא.
נשמע שזה סוג של גריה כלשהי.
האם הוא עושה זאת כשהוא עייף?
אולי כשהוא מנסה לעזור לעצמו להרגע ולשחרר מתח?
עוד אפשרות היא שמשהו מגרד לו ( אולי עקיצות יתוש או משהו אחר?)
נסי לעקב ולראות אם יש זמנים מסויימם שהוא עושה זאת.
האם הוא מחייך או צוחק או נהנה מהתגובה שלך לעניין הזה.
זה יכול להיות חלק מהפתרון

ואולי:
הוא תם גילה תנועה חדשה שנעימה לו ומבצע אותה וזה לא ברמה של כאב ולא בתדירות גבוהה ואז אין עם זה שום בעיה?

את מוזמנת לפרט כדי שנמשיך לחשוב יחד

כל טוב
ענת
זה באמת מופיעה יותר כשהוא עייף
19/08/14 13:31
33צפיות
אז יכול להיות שזה סוג של פורקן של עייפות יתר?
נשמע כמו פריקת מתח
19/08/14 17:19
27צפיות
אם הוא פוצע או שורט את עצמו נסי לתת לו להחזיק ביד חיתול בד
היי ענת, אני שוב פה.
17/08/14 17:40
213צפיות
הקטני בן דנה וחודשיים. לפני שבועיים המלצת לי לקנות לו נעליים.
הוא מדד בחנות ולא הצליח ללכת, כאילו יש לו סנפירים. הוא צרח וסירב להיות עימם, כשהורדתי לו התחיל לצחוק ולרוץ שוב.
האם בכל זאת לקנות ולהציע כל פעם מחדש?
אחותי המליצה על סנדליים סגורות, ראיתי נעל שהיא סנדל אבל די סגורה. כמו נעלי בובה סגורות. יכול להתאים? יש המלצה איזה סוג נעליים עדיפות? כמובן שהכל צעד ראשון לפי הכללים.
הי פרנצ'י
18/08/14 22:14
73צפיות
קודם כל בתור יחפנית ידועה אני ממש מבינה אותו.
אני אפילו  נהנית לרוץ רק ברגליים יחפות ( על החול הרך בחוף הים)

אם הוא מסכים לסנדלים אז תשתמשו בהם
אם לא אז עזבי אותו לשבועיים ותנסו שוב בחנות אחרת ואוירה אחרת .

בינתיים בבית תני לו לשחק בנעליים שלך או של אבא שלו ולנסות לעמוד בתוכם בשביל המשחק והצחוק.

יש זמן וסבלנות
אשמח לעדכון

כל טוב
ענת

בת 5 חודשים
17/08/14 18:38
159צפיות
היי ענת, שבוע טוב 

שאלה לי, ביתי בת 5 חודשים מתהפכת ל2 הכיוונים והתחילה לאחרונה לקפל את הרגליים כלפי הבטן כאילו היא מנסה לדחוף את עצמה, 
האם זה מראה על רצון לזחול או שזה סתם או תופעה התפתחותית? 

וכמו שבעבר שאלתי, אבל יכול להיות שלא הסברתי את עצמי טוב. כשמרימים אותה על הידיים אני מרגישה כאילו הגב שלה לא יציב, 
היא זזה לפה ולשם אבל נזרקת כזה ולא ממש מחזיקה את עצמה. השאלה אם זה נורמלי לגילה?
האם כדאי ללכת איתה עם זה לרופא? או למטפלת התפתחותית? 

תודה מראש. 

הי אוהבת לחשוב
18/08/14 14:33
78צפיות
אכן כפיפת הברכיים והרמת ישבן היא הכנה לקראת זחילה

לגבי היציבות שלה
אני מציעה בשבוע הקרוב להוריד את מקום התמיכה ( המקום בו את מניחה את היד שלך על הגב שלה) בכמה סנטימטרים .
כשאת חשה שהיא יציבה הורידי עוד את מקום התמיכה

את אמורה לראות שיפור תוך שבוע שבועיים

כל טוב
ענת
מעדיף ללכת על הברכיים
18/08/14 14:15
88צפיות
הי ענת,
הקטנצ'יק שלי, שלישי במספר. בן 16 חודשים. מידי פעם הולך 2-15 צעדים וברור שהוא מסוגל ללכת אבל ממש ממעט והולך על הברכיים.
נהנה מאוד ללכת כשמחזיקים לו יד אחת.
התחיל ללכת לפני חודש בערך, אבל נראים ממש מעט שינויים והוא הולך המון על הברכיים.
מה את ממליצה? פשוט להיות סבלניים?
תודה
dikli28 הי
18/08/14 22:21
47צפיות
נראה שהוא מרגיש בטוח יותר כשהוא נמוך ויש לו בסיס רחב ויציב יותר ולכן מעדיף ללכת על הברכיים.
מצד שני אני מבינה שהוא משלב הליכה על כפות הרגליים וזה מצויין.
נסי לסות את כפות הרגליים שלו כל יום מספר פעמים ביום על מנת להעלות מודעות ולגרות אותן לפעולה.
תעסי את כל חלקי כף הרגל כולל כל אצבע , עקב, חלק פנימי וחיצוני וגם גב כף הרגל.
פעמים רבות העיסוי הזה עוזר להעלות מודעת לאזור ולהשתמש בו יותר

אשמח לעדכון
ענת
שכיבה על הבטן ותינוקת עם ריפלוקס
18/08/14 15:45
90צפיות
היי ענת
הגורה בת 10 שבועות (גיל מתוקן 6 שבועות - נולדה מעט לפני הזמן). היא סובלת מריפלוקס ואנחנו כמעט ולא משכיבים אותה על הבטן, כי היא מיד פולטת ומתחילה לבכות, גם אם מחכים למעלה משעה מזמן האוכל. מה בכל זאת ניתן לעשות על מנת לחזק את השרירים? (כשמשכיבים על הבטן היא בקושי מצליחה להרים את הראש, ובטיפת חלב אמרו שהיא לא חזקה מספיק).
תודה!
הי shoosh101
18/08/14 22:26
56צפיות
אנחנו כמובן נתייחס לגיל המתוקן ולכן הרמת הראש צריכה להיות לזמן קצר יחסית .
אני מציעה להתחיל במצב של שכיבה על הבטן בשיפוע 45 מעלות .

למשל:
אם את יושבת על כורסה ונשענת לאחור ב45 מעלות - תניחי אותה על הבטן והחזה שלך כך שהיא תהיה בזוית שתקל על הרמת הראש וגם תקל עליה מבחינת הלחץ על הקיבה .

אפשרות נוספת שעובדת מצויין עם הרבה תינוקות שסובלים מריפקלוס היא להניח בשכיבה על הבטן לזמן קצר מאד בכל פעם כמה שניות או פחות מדקה אבל לעשות את זה הרבה פעמים ביום ( תתחילו עם 10 פעמים ביום ואם תראי שזה הולך טוב אז תגדילי את הכמות)

אשמח לעדכון איך הולך
ענת

º
תודה רבה!
19/08/14 09:44
2צפיות
היי ענת - אולי תפסיקי לענות גם לי.
18/08/14 18:02
178צפיות
האפרוח שלי בן כמעט חמישה חודשים. מתגלגל לכל עבר בשמחה רבה.
יש לו בוודאות צד מועדף (ימין) - ז״א זו היד הראשונה שהוא יושיט לעבר חפץ, הכתף שדרכה יסתובב מהגב לבטן, הרגל שאיתה יבעט כדי להתהפך מהבטן לגב וכו׳...
האם יש צורך לחזק את צד שמאל? לגרות אותו כך שיסתובב לצד הזה?

דבר נוסף, בשבוע האחרון, כשהוא על הבטן, הוא עושה משהו משעשע, ומן מעביר משקל מצד לצד בכתפיים (נראה כאילו הוא רוקד:)). מה זה?
כמו כן, הוא דוחף ברכיים מתחת לבטן.. מה זה אומר? תחילתה של זחילה?
תודה מראש (:
º
תפסיקי=תספיקי.
18/08/14 18:20
19צפיות
הי Cafe Latte ברור שאספיק
18/08/14 22:30
109צפיות
העברת משקל מצד לצד בשכיבה על הבטן חשובה ונהדרת ובהחלט מכינה גם לזחילת הגחון וגם לסיבובי ציר (מחוג).
אני מבינה שהוא מעביר משל גם ימינה וגם שמאלה וזה נהדר.

אם הבנתי נכון את התאור שלך הרי שאים מגבלה בתנועה ושני הצדדים עובדים יפה ויש רק העדפה של צד.
זה בסדר וזה נורמלי
עם זאת אני באופן אישי תמיד מעודד עבודה סימטרית במוטוריקה גסה ותמיד מאתגרת תינוקות/ילדים /וגם את עצמי להפעיל את הצדדים המוזנחים.

אז שחקו עם זה בכייף
תינוקות בדרך כלל נהנים מאד מאתגרים

כל טוב
ענת
º
תודה רבה לכולם. נתראה כאן שוב ביום א הבא
18/08/14 22:32
12צפיות
º
ישנים ומתפתחים לתחילת שבוע
46תגובות
16/08/14 22:45