בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!

אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלות ענת אמא ליובל הקטן, ושחף, אמא של איתמר ויותם, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

הודעה חדשה

ילדים ואזעקות
25/07/14 16:08
היי,
אנחנו חיים בדרום. הבן שלי, בן כשנתיים, מראה סימני פחד חריגים כשיש אזעקות. קשה לי להאמין שהוא מבין מה זה טילים וכולי, אבל כנראה רואה שאנחנו משדרים לחץ ורצים איתו לממ"ד. מה אתם מציעים? איך אפשר להפחית את האפקט?
מפנה מקום בארון ובבית,מוזמנות
25/07/14 15:11
לבקר בפורום הורים לפעוטות. בשרשורסוף שבוע שקט
דברים שרציתי לומר-לימים קשים אלו
24/07/14 07:28
118צפיות
ימים לא פשוטים, הלב כואב, יש גוש מחניק בגרון. שיגרה שהיא לא שיגרה. מה שלומכם? איך ההתמודדות? ומה שלום הילדים? כאן המקום לכתוב כל שעל לבכם בכל נושא שהוא
נמאס, נמאס, נמאס
24/07/14 09:52
237צפיות
אני כל הזמן מסתובבת עם תחושה מגעילה בבטן, מרגישה ממש בדכאון חצי מהזמן.
כל פעם שמודיעים על עוד הרוגים אני מתכווצת מבפנים.
היתה נפילה לא רחוק מהבית של אמא שלי, ואני אפילו לא יכולה לנסוע להיות איתה.
עכשיו שמעתי מקרובת משפחה בחו"ל שהם מבטלים את החתונה שלהם בעוד שבוע וחצי כי המשפחה מהארץ לא תוכל להגיע. זה מבחינתי היה הקש האחרון, כי למרות שלא התכוונתי לנסוע אני צופה בכל העניין מרחוק כבר חודשים ומאוד מתרגשת בשבילם.
אני רק רוצה שזה יגמר כבר. די.
זה הדבר היחידי שאני יכולה להציע לך
24/07/14 10:43
101צפיות
גם אני מקווה שזה ייגמר בקרוב. 

אז הבעל כבר יותר משבועיים במילואים
24/07/14 11:06
153צפיות
ואני לומדת מה זה להיות אם חד הורית... נקווה שהוא יגיע לשבת כמו שהוא אמור. אני מנסה לשמור על שגרה מסודרת אבל כל כך קשה להיות לבד כל כך הרבה זמן, ואני ממש מפחדת שהפיצית לא תזהה את אבא שלה שכשהוא יחזור. בשבוע שעבר הוא הגיע לכמה שעות ולקח לה זמן להתרגל אליו. גם ניסיתי לקחת אותה בשישי שעבר לסופ"ש עם המשפחה שלי, אבל לפיצית היה קשה לא להיות בשגרה של הבית ועם המולת ילדים ומבוגרים, כל היום לא הפסיקה לבכות ולקטר אז נאלצתי לחזור הביתה כבר בשבת בבוקר, די אומללה בעצמי .  
חוץ מזה כל היום אני מול החדשות, בוכה ממש על כל חייל שנפל, תוהה מתי כל הבלגן הזה יגמר. זה משגע כי מצד אחד אני בעד המבצע אבל מצד שני רק רוצה לראות אותו כבר בבית...
שונאת שאני צריכה להעיר אותו כדי ללכת למרחב מוגן
24/07/14 11:32
186צפיות
וזה קרה בדיוק עכשיו אחרי כמה ימים שקטים שהאזעקות במרכז "דילגו" על רמת השרון
º
הבעל קיבל 8..... זהו פרקתי.....
24/07/14 11:55
102צפיות
24/07/14 11:56
98צפיות
אין לי מה להגיד, רק לשלוח חיבוקים.
שיחזור הביתה מהר!!
24/07/14 13:27
75צפיות
אני בודקת את תיבת הדואר בחשש כל יום :(
מאחלת לכם שיחזור מהר ולא תספיקו בכלל להתגעגע!
24/07/14 14:51
35צפיות
שיחזור הביתה בשלום ובמהרה
º
חיבוק!
24/07/14 17:04
9צפיות
גם אני מוסיפה חיבוק מחזק..
25/07/14 14:19
9צפיות
נסי להיות עסוקה ועם אנשים טובים ואוהבים כמה שאפשר..
º
הלב של כולנו שבור לנוכח הפרחים שאיבדו את חייהם
24/07/14 19:43
26צפיות
קצת לא קשור אולי... מחפשת משלוח של בשר/עוף אורגני
25/07/14 14:06
5צפיות
היי, אולי אתן מכירות מקום שעושה משלוחים של בקר ועוף אורגניים?
מפרסמת כאן כי מניחה שאולי יש עוד הורים שזה חשוב להם...
ניסיתי בשופרסל ואין להם במלאי את הטבעוף... ואני רוצה גם בקר...
אם מישהי התנסתה בהזמנה של מוצרים כאלו הביתה אשמח לחוות דעת...
תודה :)
סקר - נקי זה בריא?
24/07/14 08:16
276צפיות
לא פעם שומעים על הקשר בין נקיון יסודי לבריאות, בעיקר של ילדים.
ניסחנו כמה שאלות כדי לנסות לבדוק אם בפועל זה נכון, או אולי ההיפך, כמו הדעה שאפשר למצוא כאן.

עד כמה אתם יסודיים בנקיון הבית?
כמה זמן אתם מקדישים כל שבוע לנקיון? (אבק, שאיבות וכו')
האם יש שינוי בשגרת הנקיון לפני ואחרי שנולד הקטן/ה?
בן כמה התינוק? האם הוא רגיש לאבק? האם יש אלרגיות אחרות שקשורות לנקיון?
האם יש לכם בע"ח בבית? ישנם מחקרים שכבר הראו שנוכחות בע"ח בבית עוזרת לשיפור הבריאות ולתופעות אלרגיות למיניהן. האם אתם יכולים להעיד שאצלכם זה כך?
אני בדיעה שעודף נקיון לא תורם לבריאות
24/07/14 08:37
206צפיות
אלא להיפך!

אני חיה בבית עם ארבעה כלבים גדולים והחצר מלאה בחתולים חמודים ואפילו קיפוד מתוק אחד.
כשנכנסתי להריון מרבית התגובות היו על העובדה שהבית מלא חיות - ושאני אהיה חייבת ל"דלל". לא רק שזה לא עלה בדעתי אלא שאני בטוחה שהגברת תרוויח מכך שהיא תחיה בבית לא מאוד נקי וסטרילי.
אנחנו מקפידים על נקיון ויש עוזרת פעמיים בשבוע - אבל עם כל כך הרבה חיות אף פעם לא נקי לגמרי, התרגלתי עם השנים (לא היה קל בהתחלה)
לקראת הלידה עשינו ריסוס יסודי והתחלנו להקפיד יותר שהחתולים לא יכנסו הביתה (לא תמיד בהצלחה)
אני בטח אפקיד יותר עכשיו מבעבר על נקיון אבל שוב, סטרליות זה ממש לא אני.
"Clean enough to be healthy and dirty enough to be happy"
24/07/14 09:13
142צפיות

עד כמה אתם יסודיים בנקיון הבית?  לא יסודיים  ממש נקיון בסיסי, כמאמר הפתגם, הסף נקיון שמתאים לנו בבית הוא כזה שיהיה נקי מספיק אבל תכלס, רק עד המידה 'מספיק' ולא מעבר
 כמה זמן אתם מקדישים כל שבוע לנקיון? (אבק, שאיבות וכו')  כל יום ממש קצת, אני בעיקר משקיעה בנקיון של המזרן פעילות שלה, נראה מה יהיה כשהיא תתחיל לזחול
 האם יש שינוי בשגרת הנקיון לפני ואחרי שנולד הקטן/ה?  שינוי אדיר. אני בלי להתבלבל בכלל האדם הכי מבולגן שאתם מכירים, בעלי לא הרבה יותר טוב. אחרי שהיא נולדה קרה שינוי טיבעי בזה, אני רחוקה מלהיות מסודרת או סופר נקייה, אבל הרבה יותר טוב מלפני שנולדה.
 בן כמה התינוק? האם הוא רגיש לאבק? האם יש אלרגיות אחרות שקשורות לנקיון?  5 חודשים, אין משהו ששמנו לב אליו.
 האם יש לכם בע"ח בבית?  ישנם מחקרים שכבר הראו שנוכחות בע"ח בבית עוזרת לשיפור הבריאות ולתופעות אלרגיות למיניהן. האם אתם יכולים להעיד שאצלכם זה כך? אין בע"ח, אלא אם כן סופרים אותי ואת בעלי 

עונה
24/07/14 09:31
109צפיות
 אנחנו נקיים, הבית נקי אבל מודה, אני שונאת לנקות. אין משהו שאני יותר שונאת מאשר לשטוף את הבית.
יש עוזר פעם בשבוע שמבריק את הבית. אני מטאטאת עוד פעם מתישהו אבל לא שוטפת.
מטבח ואזור פינת האוכל איפה שהילדון אוכל צריך לנקות כל יום
 אין שינוי, אולי רק בסידור הבית שהרבה דברים מסוכנים עלו למעלה
 שנה ושלוש כמעט, לא רגיש
 אצלנו אין, יש אצל אמא שלי והרבה פעמים הכלבה באה לביקור. הילדון מאוהב בה ואני מאושרת על כך

עונה וקצת חופרת, תסלחו לי
24/07/14 11:26
171צפיות
עד כמה שמתאפשר לי מבחינת כוח והתנהלות עם הילד
האמת שזה משתנה, יש שבועות שמסתדר יותר ויש שפחות
אני מאוד אוהבת ניקיון אבל העצלות, הכוח והחשק לא תמיד מסתדרים לי
מקפידה בעיקר שהשיש יהיה נקי כי הוא קטן ואין מקום להעמיד יותר מדי כלים מלוכלכים (ואין מדיח כי אין מקום)
בתקופות טובות מצליחה לשטוף כל יומיים אבל לאחרונה זה מצליח רק פעם בשבוע והריצפה פה נהיית מטונפת בקלות
(ואגב הלכלוך על ריצפה ככה ניכר הרבה יותר!, מניסיון!)
יש שינוי כי הטיפול בו לוקח לי זמן וכוח וגם העובדה שאי אפשר לעשות פעולות ניקיון מרעישות כשישן
ועכשיו שהוא כבר בן שנה וחודשיים עוד שבוע, הוא גם דורש הרבה יותר תשומת לב ומשתעמם יותר בקלות אז צריך כל הזמן "לבדר" אותו
ולהשגיח שלא יחבל בבית או בעצמו 
הוא לא רגיש לכלום ומעולם לא היה חולה
אין לי בעלי חיים בבית אבל אם יבואו לבקר אותי עם חיות, לא יפריע לי, בכיף...
º
ריצפה ככה=ריצפה כהה
24/07/14 11:29
18צפיות
יש להפריד בין מה שהייתי רוצה ומה שאני מספיקה.
24/07/14 11:35
161צפיות
הייתי רוצה שיהיה נקי יסודי. כולל תריסים ומסילות, כולל להזיז כל שבוע מיטות, כולל ארונות מבפנים בקביעות, כולל לטאטא כל יום.
בעיקר הייתי רוצה שיהיה מסודר. הסדר הוא נקודת תורפה שלי יותר מהנקיון.
בפועל אני עסוקה מעל הראש עם עבודה קשה ועם לימודים תובעניים ועם שלוש בנות ברוך ה'. אז מה שקורה הוא נקיון בסיסי. אף פעם לא מטונף פה. אבל נכון לעכשיו המסילות מגעילות, השולחן בסלון מלא חפצים (בעלי יסדר מחר לקראת שבת. הוא אלוף בלסדר ואני מחר בעבודה), ערימות כביסה ממתינות לקיפול על המיטה שלי... כמו שנראה בית מבורך בילדים, ברוך ה'.
הזמן שהיה פה הכי נקי והכי מסודר, למעט לפני שנולדו הבנות, זה בחופשת לידה של הקטנה. הייתי בבית, ללא עבודה וללא לימודים והיה לי זמן להשקיע. כל יום כשבעלי חזר לבית הנקי ולריח הבישול הייתי מתרה בו שלא יתרגל כי עוד מעט זה נגמר...
אין בעלי חיים בבית. אנחנו לא בקטע. אבל החצר של הבנין המשותף מפוצצת בחתולי רחוב שגם פוריים מאוד. די נמאס לי אבל אין מה לעשות.
לגבי חתולי הרחוב
24/07/14 11:49
110צפיות
אפשר לפנות לעיריה שיבואו לקחת אותם לסירוס/עיקור. זה יפתור (לפחות חלקית) את בעיית ההתרבות.
ברוב העיריות עושים את זה בחינם לחתולי רחוב.
אנחנו לא שייכים לרוב העיריות אלא למיעוט.
24/07/14 11:51
115צפיות
ממה שאני מכירה את עיריית בני ברק, יש לה דברים הרבה יותר דחופים לעשות מאשר לקחת לי את החתולים.
אגב, היות שעיקור / סירוס בעלי חיים הוא אסור על פי ההלכה, אני גם לא אבקש, וגם אם אבקש לא יקבלו את הבקשה.

אז להיות עצלנית זה טוב לילדים?
24/07/14 12:14
127צפיות
אני לא מנקה את הבית. יש לי בן זוג שכשמפריע לו הוא מנקה (בערך שבועיים לפניי).  
פעם בשבועיים יש מנקה וכל יום רובוט שואב את הרצפה.
כמה זמן מוקדש לנקיון בשבוע?  אני מניחה שבמצטבר כביסה + מדי פעם כלים בערך שעה.  לחצי זה יותר בסגנון ה-3 שעות
שינוי בשגרת הניקיון?  מחליפים מגבות ידיים ומטבח בתדירות גבוהה יותר, זהו בערך.
בן כמה בתינוק. אחת בת שבועיים אחד בן שנתיים.  אין אלרגיות, הם לא היו שורדים
אסור לנו בע"ח בבית לצערי.  אבל כל חתול כלב סמור שפוגשים ברחוב זוכה לליטופים ולנשיקות.
אצלנו
24/07/14 13:53
77צפיות
עד כמה אתם יסודיים בנקיון הבית? תלוי בכח חשק ומצב הרוח, בכללי אני לרוב די עצלנית כשזה מגיע לניקיון הבית ומצד שני מתחרפנת כשהבית מלוכלך ומבולגן.
כמה זמן אתם מקדישים כל שבוע לנקיון? (אבק, שאיבות וכו') - פעמיים בשבוע לפחות אני שואבת את הבית, אין לי הרבה ברירה כי יש לנו שני חתולים וכלב שנראה כמו שטיח שאגי, מטבח אני מעבירה סמרטוט אחת ליומיים וכל לילה לפני השינה מסדרת את המדיח.
שוטפת את הבית פעם בשבוע ואז גם עושה אבק.
פעם בשבועיים מגיעה עוזרת שעושה ניקיון ממש יסודי.
האם יש שינוי בשגרת הנקיון לפני ואחרי שנולד הקטן/ה? - ברור שיש, מאז הקטן צריך לסדר הרבה יותר את כל הבלאגן שהוא עושה ברחבי הבית, בנוסף יש הרבה יותר שיער חיות מפוזר כי הכי כיף זה לתלוש לחתול שיערות ולזרוק על הריצפה.
בן כמה התינוק? האם הוא רגיש לאבק? האם יש אלרגיות אחרות שקשורות לנקיון? - הקטן בן שנה וחודשיים בינתיים לא נצפו שום רגישיות או אלרגיות.
האם יש לכם בע"ח בבית? ישנם מחקרים שכבר הראו שנוכחות בע"ח בבית עוזרת לשיפור הבריאות ולתופעות אלרגיות למיניהן. האם אתם יכולים להעיד שאצלכם זה כך? - כמו שכתבתי יש שני חתולים וכלב, לא יכולה לדעת מה היה קורה אם לא היו אבל נראה שטפו טפו מערכת החיסון של הקטן בינתיים מעולה, יחסית לילד לשני הורים עם היסטוריה אסמטית ואלרגיות מרובות (לי יש אפילו אלרגיה לחתולים) נראה שהוא יצא בלי נזק.
שונאת לנקות,אוהבת ניקיון
24/07/14 14:47
81צפיות
עד כמה אתם יסודיים בנקיון הבית? יסודי זה תלוי הגדרה....בעיקרון חצי יסודית כדי שאני אצטרך לנקות כמה שפחות פעמים בחודש
 כמה זמן אתם מקדישים כל שבוע לנקיון? אני מניחה שהולכות לי על הביזבוז זמן הזה 5 שעות בשבוע. ובשנייה שאני אמצא עוזר/ת בית אמין/נה וטוב/ה ה5 שעות האילו ירדו לשעה והיתר ינוצל לדברים חשובים יותר (כמו לקרוא ספר טוב בערב)
 האם יש שינוי בשגרת הנקיון לפני ואחרי שנולד הקטן/ה? לפי שנולד הזאטוט ניקיתי יותר...היה לי יותר זמן.... עכשיו הרומבה עובד קשה יותר!
 בן כמה התינוק? האם הוא רגיש לאבק? האם יש אלרגיות אחרות שקשורות לנקיון? הזאטוט בן שנה לא מזיז לו מאבק, ומצב האוכל העדיף עליו הוא- מהריצפה (לא צוחקת- הוא זורק לריצפה ואז מרים ואוכל את זה למרות שיש לו על צלחת/ מגש נקי)
 האם יש לכם בע"ח בבית? יש לנו כלבובה בבית. אבל אין לי מושג אם היא העוזרת לחיסון או שזה טיבעי. הוא לא ממש חולה (חוץ משיניים שזה מעצבן). והכלבובה עוזרת יופי בניקיון של מה שנשאר על הריצפה ומרשה לו כתוצאה מזה לדחוף לה אצבעות לעיניים, לאוזניים למשוך בזנב וכמובן שהיא המעודד התפתחות הטוב ביותר שקיים בבית- לדעתי הוא לא היה הולך בגיל כל כך מוקדם לבד אם היא לא הייתה.

הוי ואבוי. זוהמה. אנחנו כבר חודשים
24/07/14 17:38
165צפיות
יש מצב ששנים בלי מנקה. פלוס אבא חולה. למי יש ראש לניקיון? עברו 8 חודשים מאז שהוא נפטר ואמנם התפנה לנו הרבה זמן אבל הבית לא הרבה יותר נקי...
º
איך הבהלת אותי!!! לקח לי זמן להבין מי נפטר.
24/07/14 20:52
34צפיות
חוזרת אחרי שבוע ללא מחשב-עונה!
24/07/14 19:42
66צפיות
1.אני מאד יסודית ומאד אוהבת שהבית נקי ומסודר.
2.אני מקדישה ביום בערך שעה לבית-מדיח,כביסות,אבק,שירותים,פחים.לפעמים קצת יותר משעה.
3.יש שינוי גדול בשגרת הנקיון מאז שהנסיך נולד,משוואה פשוטה-יש לי פחות זמן לנקות ולסדר 
4התינוק בן 7 חודשים,לא רגיש לאבק ולא לדברים אחרים
5.יש לנו כלבה ועוד כלבה שכנה אצל חמי (דלת ליד),ולאימי 4 כלבים,כך שתינוקי חשוף להרבה מאד בעלי חיים,
לא יודעת אם זה עוזר לשיפור הבריאות,לא יודעת איך זה לגדל ילד בלי חיות ואיך זה לגדול בלי חיות,אני מגיל 0 עם כלבים וחיות.אם הבן שלי פחות חולה מילדים אחרים?אין לי מושג!
מה שבטוח שילד שגדל עם חיות בעיני זה מבורך!
כאן זוהמה
24/07/14 20:54
58צפיות
1. לא יסודיים בככל. טיטוא פעם בשבוע שטיפה פעם בחודש. 2. כאמור לא הרבה...3. אין שינוי מאז שנולד הקטן לפני חודשיים. ג׳יפה היינו וג׳יפה נשארנו. 4. בן חודשיים, כרגע נטול אלרגיות. 5. לא בבית אבל נחשף לכלבים של משפחה וחברים. הדבר היחיד שאני מקפידה עליו הוא חיטוי יסודי של מוצץ ובקבוקים. מזל שגם הבן זוג כמוני אחרת זה היה מביך. אה וגם מזל שהאינטרנט אנונימי. די פאדיחות
שאלה מעניינת
24/07/14 21:03
78צפיות
אני אדם נקי ומסודר אבל אני לא רצה בבית עם סמרטוט ולא מנקה פעמיים ביום כמו אמא שלי. לי זה עובד טוב וככה היא אוהבת, אני לא מוכנה להשתעבד למען בית. מנקה פעם בשבוע וזה לגמרי מספיק לי במיוחד שאנחנו בקושי בבית ואין עדיין ילדים.

אני בעד שתהיה סביבה נקייה ומסודרת אבל גם צריך לקחת בחשבון שלא צריך ולא כדאי לשים ילד בסביבה סטרילית מידי.
עונה
24/07/14 21:25
37צפיות
עד כמה אתם יסודיים בנקיון הבית? משתדלת לסדר את הבית פעם פעמיים ביום.. (להחזיר צעצועים למקום בפינת המשחקים, כלים, וכו) רומבה (שואב אבק אלקטרוני) נדלק כמה פעמים בשבוע לפעמים כל יום.

כמה זמן אתם מקדישים כל שבוע לנקיון? (אבק, שאיבות וכו') פעם בשבוע משתדלים לעשות ניקיון יסודי מטאטאים, שטיפת ריצפה, אבק, מראות ושירותים/מקלחת. וכמובן מסדרים הכל למקום שלו שלא יהיה בלאגן בבית...

האם יש שינוי בשגרת הנקיון לפני ואחרי שנולד הקטן/ה? אין ספק שהיה הרבה יותר קל לנקות בעבר כי היום אחרי שמנקים/מסדרים אחרי כמה דק הכל חוזר לבלאגן..
כשהקטנה שלי נולדה הפכתי להיות סטירילית/הסטרית ברמות קיצוניות!!! אם מוצץ היה נופל לשטיח/ריצפה לשניה הוא היה עובר הרתחה של 5 דק. אם בקבוק היה נופל היה טס לסטרליזציה. תמיד כשהחלפתי חיתול לקטנה בבית או בחוץ או חברים תמיד שמתי חיתול מתחת. אפילו כשמכסה של בקבוק היה נופל לריצפה היה הולך לשטיפה. אם מישהו חס וחלילה השתמש במנקה בקבוקים לנקות משהו אחר מבחינתי ישר לפח. את הכלב לא ליטפתי בכלל בחודש הראשון כי מבחינתי הייתי צריכה ללכת לשטוף ידיים במים וסבון וחומר סטרליזיה..
בקיצור הסטריה זה כאן

חייבת לציין שמאז שהקטנה התחילה לזחול השתנתי 180 מעלות. הבנתי באותו הרגע שאם היא זוחלת על ריצפה שיש בה אבק ושערות של הכלב.. מכניסה נעליים וסוליות לפה כדי לטעום אותם אין לי יותר שליטה.. איך אומרים נרפאתי

בן כמה התינוק? האם הוא רגיש לאבק? האם יש אלרגיות אחרות שקשורות לנקיון? הקטנה בת עוד מעט שנה וחצי לא ידוע רגישות לאבק טפו טפו

האם יש לכם בע"ח בבית? ישנם מחקרים שכבר הראו שנוכחות בע"ח בבית עוזרת לשיפור הבריאות ולתופעות אלרגיות למיניהן. האם אתם יכולים להעיד שאצלכם זה כך?
לנו יש כלב גדול ואין ספק שזה מאוד עוזר... ברגע שהבנתי שאין ברירה ויהיו שערות בשטיח/ריצפה והיא תרצה ללטף אותו ולהכניס ידיים לפה וכו.. פה הרמתי ידיים... חברים צוחקים עלי שהכלב הציל אותי מהסטרליות...
הבית תמיד מסודר! נקי... זה כבר עניין אחר
24/07/14 21:27
56צפיות
אנחנו לא יסודיים בכלל. שוטפים יחסית יסודי פעם בשבועיים וחוץ מזה כשמתלכלך נקודתית. ניקיון ממש ממש יסודי נעשה בבית כשעברנו אליו, לפני שנה
כמה זמן בשבוע? כל שבועיים מקדישים כשעתיים ביחד. אבל אני פדנטית בענייני סדר חבל על הזמן. קטני בן שנה וחודשיים כבר עוזר לי לסדר בסוף היום ( הוא מכניס 2 כדורים לאוהל הכדורים, אני מסדרת את כל השאר). אני מסדרת את כל הצעצועים שמבלגן בבוקר לפני שיוצאים למשפחתון, מסדרים שוב בערב כשהולכים לישון. כביסה מקפלת בבוקר מוקדם, כשהקטן משחק בסלון, ואנחנו מנצלים את הזמן למשחקי קוקו וללימוד צבעים...  אין מדיח, אז שוטפים כלים במשך היום.
שינוי בשגרת הניקיון... גם לפני זה היינו מנקים פעם בשבועיים, אבל הבית היה נשמר יותר נקי משום מה . כשהיה קטנצ'יק הקפדתי לשטוף טוב את משטח הפעילות שלו.
קטני בן שנה וחודשיים ולא נראה לי שרגיש למשהו. אבא שלו מקפיד מההתחלה לציין כמה חשוב שלא יהיה תינוק סטרילי, ושזה בסדר שיכניס לפה דברים שלא ממש עברו עיקור... לא שהקטן שואל אותנו מה להכניס לפה, כן?
לצערי אין בע"ח, בעלי ואני גדלנו בלי ואין גם במשפחות שלנו. אני אומרת לצערי כי זה נראה לי מדהים לגדול עם כלב (אני פחות מתחברת לחתולים...), אבל זה נראה לי גם נורא קשה, ולאף אחד מאיתנו אין ניסיון או יוזמה להביא כלב. בכל מקרה, אין אצלנו באף אחת מהמשפחות אלרגיות לשום דבר לאף אחד, למרות חוסר הנוכחות של בעלי חיים...
יאללה בלגן
24/07/14 21:30
56צפיות
כן, אצלנו בלגן. אף אחד מאיתנו לא מסודר במיוחד וביחד אנחנו פצצה מתקתקת של ערמות שטויות בכל פינה. מה שמתנגש מאוד עם הסלידה שלי מבלגן ולכלוך
משתדלים פעם בשבוע לנקות כמו שצריך, פעם בשבועיים להזיז ספות ומזנון. הדברים היחידים שאנחנו מקפידים עליהם באופן שוטף הם הכלים במטבח והכביסות.
בתור אסמטית לשעבר שנשואה לאסמטי, אנחנו מברכים כל יום שהקטנה נחלצה (לפחות בינתיים) מהזוועה הזו. הדבר היחיד שאפשר להצביע שהיא רגישה אליו במיוחד הוא ענייני אוזניים - כל שן שצומחת מביאה איתה נזלת+ליחה+נוזלים באוזניים, ומשם הדרך לדלקת לא ארוכה בכלל. אבל גם כאן אנחנו בני מזל, כי מסתבר שתעלות צרות זה עניין גנטי אצלנו, ולעומת בן הדוד שלה שסבל מדלקת אוזניים לכל שן חדשה, אצלנו זה ממש בקטנה.
אני אישית בטוחה שזה בגלל שהיא נושמת מגיל אפס שערות חתולים
עונה
24/07/14 21:31
83צפיות
בגדול יש לי עוזרת פעם בשבוע והיא עושה את הדברים הגדולים. מאז שהתחילה לזחול אני שוטפת את הסלון והמטבח עוד פעם אחת בשבוע. לטאטאות אני מטאטאת את איזור המטבח וחלק מהסלון שקרוב למטבח, איפוא שהיא בדרך כלל נמצאת, אחרי כל ארוחה. הריצפה שלי בהירה ורואים כל גרגיר וזה מפריע לי. גם קודם הייתי מטאטאה בלי סוף (בלי קשר לתינוקת) אבל מאז שהיא זוחלת אני מקפידה עוד יותר.
כלים אני מנקה ברגע ההתהוות. לא יכולה לסבול כלים בכיור. בענייני סדר אני פחות מקפידה מקודם.
חייבת לציין שלקח לי זמן להבין מתי העוזרת שלך
24/07/14 21:37
92צפיות
התחילה לזחול
נכון? זה מנקה מצוין את הרצפה
24/07/14 22:22
47צפיות
המצב פה לא משהו - אבוי לנו
25/07/14 08:51
50צפיות

@ עד כמה אתם יסודיים בנקיון הבית? ממממ לא משהו... כשאני מחליטה שאני מתלבשת על הבית אז אני ברמה של לשבת על הברכיים ולנקות. לצערי זה לא קורה מספיק.
@ כמה זמן אתם מקדישים כל שבוע לנקיון? (אבק, שאיבות וכו') אנחנו משתדלים כל יום להעביר סמרטוט על הרהיטים בסלון כי כמות האבק פה מטורפת. שואב פעם-פעמיים בשבוע (אם אנחנו מזכירים אחד לשני) וכשאני בקריסה אז אני לוקחת סמרטוט רצפה רטוב (מאלה המוכנים החד פעמיים) ומעבירה בסלון. אז זה באמת עניין של גג 15 דקות . כשאני באטרף של ניקיון אז זה בערך 3 שעות הכל ביחד.
@ האם יש שינוי בשגרת הנקיון לפני ואחרי שנולד הקטן/ה? רצינו שיהיה אבל מהר מאוד הבנו שא- אנחנו פשוט לא כאלה וב- אין לנו כל-כך זמן לנשום אז הדבר האחרון שבא לנו זה לנקות.
@ בן כמה התינוק? האם הוא רגיש לאבק? האם יש אלרגיות אחרות שקשורות לנקיון? בת שנה וחודש. אני לא כל-כך יודעת. לא נראה לי. מצחיק שדווקא בכל ביקור בארץ היא נהיית חולה.. אני מקשרת את זה לעובדה שההורים שלי גרים על-יד הים ואז כל האבק והאיכרה מגיע משם.
@ האם יש לכם בע"ח בבית? ישנם מחקרים שכבר הראו שנוכחות בע"ח בבית עוזרת לשיפור הבריאות ולתופעות אלרגיות למיניהן. האם אתם יכולים להעיד שאצלכם זה כך? אין לנו בע״ח (צב מים נחשב?!?) אבל כלב זה בתכנון ברגע שנעבור דירה.

בגדול שנינו הגענו מבית שעשו בשבילנו בו הכל וזה מאוד קשה פתאום לעשות לבד.
לצערי גם אין לנו כל-כך זמן לזה, זה או שאנחנו שנינו צריכים להיות בבית יחד כדי שאחד יהיה עם הקטנה או שמר בחור צריך לצאת איתה מהבית כדי שאני אוכל לנקות ואז זה אומר ששנינו צריכים לא לעבוד באותו היום.
קצת קשה לתמרן, בגלל זה אנחנו מנסים כל יום לעשות משהו קטן כשאני בעבודה.
יש תקופות שזה זורם ויש תקופות שהדבר היחיד שיקים אותי מהספה זה להכין אוכל לי ולקטנה...
אני מקווה שברגע שאמצא עבודה ״רגילה״ ולא במשמרות זה יהיה יותר פשוט.
עונה
25/07/14 12:29
12צפיות
טוב..אז אין ספק שאני חולת נקיון..

עד כמה אתם יסודיים בנקיון הבית? מאוד יסודית..לפחות בהשוואה לאחרים, כשאני מנקה זה כולל ניקוי של מתגים, חוטי חשמל, מאחורי רהיטים וכו'..
כמה זמן אתם מקדישים כל שבוע לנקיון? (אבק, שאיבות וכו')..כל יום אני מקדישה בערך שעתיים לנקיון- שואבת ומעבירה סמרטוט על כל הבית כל בוקר..ויש זריז של ניקוי אבק מרהיטים גדולים, מנקה עם מגבוני ניקוי את האסלה והכיור בשרותים..חוץ מזה כל יום אני מקדישה חצי שעה לניקיון יסודי של חדר אחד בבית..וחוץ מזה כלים (אין מדיח) וכביסות.
האם יש שינוי בשגרת הנקיון לפני ואחרי שנולד הקטן/ה? כן. לפני שהקטנה התחילה לזחול הייתי מטאטא כל יום, ועכשיו שואבת ומעבירה סמרטוט כל יום. לפני שנולדה הייתי מנקה ביום שישי את כל הבית. בגלל שכבר אין לי זמן לזה, בכל יום אני מקדישה זמן לחדר אחד.
בן כמה התינוק? האם הוא רגיש לאבק? האם יש אלרגיות אחרות שקשורות לנקיון? התינוקת שלי בת 10 וחצי חודשים. טפו טפו אין שום אלרגיות
האם יש לכם בע"ח בבית? ישנם מחקרים שכבר הראו שנוכחות בע"ח בבית עוזרת לשיפור הבריאות ולתופעות אלרגיות למיניהן. האם אתם יכולים להעיד שאצלכם זה כך? יש לנו חתול..הוא חתול חוץ אבל מדי פעם נכנס הביתה. בחצר יש שני כלבים והרבה חתולים שהקטנה מאוהבת בהם.

מבחינת הניקיון יש את הרצוי ויש את המצוי
25/07/14 12:46
19צפיות
לצערי הבית לא נקי כמו שהייתי רוצה, למרות שיש שינוי לטובה מאז שהפיצית נולדה - משתדלים יותר ויש יותר זמן פנוי כי אני איתה בבית, למרות שהבעל הוא זה ששוטף את הרצפה ביסודיות. העניין הוא שהוא מבולגן ואני מסודרת והבלגן שלו משגע אותי.
שדרוג רציני היה בקניית הרומבה לא מזמן, ואני חייבת להגיד שאני ממש מרוצה, בעיקר כי יש לנו 2 חתולים שמשירים שיער בכל פינה. הפיצית בת 3 חודשים ועד כה לא ראיתי אינדיקציה כלשהי לאלרגיה (ובגלל שאבא שלה אסטמתי אז אני מנסה לעקוב אחרי זה). חוץ מזה היא מגיל אפס עם החתולים אז אני סומכת על זה שהיא תהיה "עמידה" יותר בפני חיידקים וכדומה 

איזה עיתוי תקלטו את זה
25/07/14 13:09
14צפיות
5דקות אחרי שאני מסיימת לשטוף את כ-ל הבית מתקשרת אלינו מנקה פוטנציאלית וקובעת איתי לתחילת שבוע הבא
הודעת פירגון\תודה לבנות הפורום
25/07/14 03:42
109צפיות
קודם כל, סליחה מראש מהמנהלות שאין שרשור... אבל אין שום נושא שקשור לזה. אז אנא שרשרו כראות עיניכן.

היה לי חשוב לתת קרדיט לאמהות המקסימות מרחבי הפורום הזה שעזרו לי סוף כל סוף לפענח את הסיבה לבעית השינה\חוסר המנוחה של הקטנה.
הסתבר לי בשבוע שעבר בעקבות העצות שלכן + ביקור מדאיג בטיפת חלב שכנראה הפיצקית הייתה פשוט רעבה כל התקופה האחרונה - ספציפית בחודש האחרון.
להזכירכן, פניתי אל הפורום לפני שבועיים בערך מיואשת לחלוטין בעקבות תינוקת בת כמעט חודשיים שסבלה באופן נוראי מגזים נון סטופ, שלא ישנה כמעט במהלך היום וגם בלילה היה קורה שמתעוררת לא פעם ושהייתה מתרגזת ממש שנייה אחרי שהייתי מצמידה אותי אליי על מנת לינוק.
לא ויתרתי על הנקה ממש עד הרגע האחרון, ובשבוע שעבר ביום שלישי היה לי תור לטיפת חלב.  כשהסתבר לי שהילדה עלתה 100 גרם בשלושה שבועות נדלקה אצלי נורה אדומה ואחרי הפרצופים שקיבלתי מהאחות שם (וגם הפנייה דחופה לרופאת ילדים לבדיקת התפתחות) לכן התייעצתי עם בעלי מה כדאי לעשות. אחרי התלבטויות רבות, ביום חמישי שעבר הגעתי למסקנה שאני מתחילה לנסות לתת לה תמ"ל. הניסיון הראשון היה ממש אחרי המקלחת ולפני השינה והופתעתי מאוד לגלות כמה שקטה היא הייתה אחרי האוכל. זו גם הייתה הפעם הראשונה שהיא נרדמה בכוחות עצמה ותוך מספר דקות. ממש עולם אחר. בכל מקרה, ומכיוון שהיה חשוב לי להמשיך עם חלב האם אך לא רציתי שתסבול בהנקה (יכול להיות שהתנוחות שבהן היא הייתה יונקת גרמו לה לחוסר שקט או גזים מוגברים) התחלתי גם לשאוב עבורה. מהר מאוד עברתי למינון של 180 מ"ל - 5 פעמים ביום בתמ"ל + בערך פעמיים ביום 100 מ"ל חלב שאוב.
סוף כל סוף הבנתי את היתרון הגדול בתמ"ל. השקט התעשייתי שנוצר בבית + השינה שהתחדשה במהלך היום ממש שינה את האופי שלה לחלוטין. היא קודם כל הרבה יותר רגועה, ישנה הרבה יותר זמן במהלך הזמן , חזרה לעשות יציאות באופן סדיר (לפני זה הייתה עושה פעם בשבוע -שבוע וחצי), נהנית מהמשחק איתי באוניברסיטה. הנחתי לעצמי שיכול מאוד להיות שהיא הייתה רעבה כל הזמן הזה בשילוב של אולי 10 אחוז כאבים מגזים. האמת היא, הרגשתי די רע עם כל הפעמים שלא הבנתי למה היא בוכה והתעצבנתי לשווא והייתי מתוסכלת ממנה (אני מניחה אבל שעם כל הורה נולד שק שלם של רגשות אשם). מה שכן, עכשיו כשהיא רעבה זה מלווה בהיסטריה די רצינית וצרחות עד שהיא מקבלת את האוכל - מה שהיה לא היה בזמן ההנקה.
בכל אופן, היה לי חשוב שנשים במצבי אולי יוכלו ללמוד מהניסיון שלי משהו ולהבין שלא תמיד זה חשוב להתעקש על משהו רק כי זה חשוב עבורך. בסופו של דבר, טובת הילדה עמדה מול עיניי ואני שמחה מאוד שעזרתן לי לפתוח את העיניים. עם כל הטיפים שקיבלתי מסביב - ממשפחה, חברים וכו' אתן היחידות שבאמת גרמו לי לחשוב פעמיים ועובדה שצדקתן... מוקירה לכן חסד לנצח. שבת שלום ושקט לכולכן 
איזה כיף לשמוע. יופי שהכל הסתדר
25/07/14 06:27
64צפיות
ולמען הדורות הבאים אני מוסיפה רק עצה קטנה נוספת-כשיש חשד שיש בעיה עם ההנקה ורוצים כן לנסות המשיך- לפנות באופן דחוף ליועצת הנקה טובה ומומלצת. לפעמים תנוחה לא נכונה/לשון קשורה שאף אחד לא זיהה וכו' עושים את ההבדל.
האמת ששקלתי לדבר עם יועצת הנקה
25/07/14 10:10
43צפיות
אבל מסיבות כלכליות נמנעתי מזה. המעבר די היה בלית ברירה אבל אני שמחה שעשיתי את זה. אין לי שום חרטה לגבי הפסקת ההנקה. הוקל לי ולה באותו הזמן
אז אני אכתוב משהו
25/07/14 10:30
45צפיות
התלבטתי והתלבטתי, אבל בגלל התגובה הזאת ובגלל המסקנה שלך ובגלל המשפט "היה לי חשוב שנשים במצבי אולי יוכלו ללמוד מהניסיון שלי משהו" בהודעה המקורית (שאני מניחה שרק בגללו יויו הרשתה לעצמה להוסיף את העצה שלה בתוכן) אני כן רוצה לכתוב:
שמעבר לזה שאני באמת שמחה שהסתדר עבורכן מכל הבחינות - היא שבעה, היא נינוחה, את נינוחה, את לא מתחרטת, ובאמת שתינוק רעב חייב קודם כל לאכול - אני מאוד מחזקת את יויו:
מי שרוצה להניק ונתקלת בקשיים (והמון נשים נתקלות בקשיים) - פנייה דחופה ליועצת הנקה טובה ומוסמכת אכן תעשה את ההבדל ברוב המקרים (ולאורך זמן זה זול יותר מתמ"ל), ואפילו לנושא החרטה זה עוזר (כי את אמנם לא מתחרטת, אבל נשים רבות מצטערות על אובדן ההנקה, ויועצת הנקה יכולה או לפתור את הבעיה או לכל הפחות לומר לך שאת שייכת למיעוט שלא יכול להניק. לי נראה שזה מקל על הצער).

ובאמת שמחה שהסתדר לכן. דאגתי...

*
º
אכן כך. היטבת לבטא מה שהתכוונתי גם
25/07/14 14:11
2צפיות
º
אני שמחה לשמוע שהסתדר לכן
25/07/14 08:21
11צפיות
איזה כיף לשמוע
25/07/14 09:15
40צפיות
פייר, התרגשתי מההודעה שלך. עשית לי טוב על הלב בימים אלו.
שמחה שזה מאחוריכם, הילדה רגועה וחוזרים ל״מסלול״
º
25/07/14 10:12
3צפיות
º
אוכלים ונהנים לאמצע שבוע
53תגובות
22/07/14 18:56
214צפיות

(המשך...)
º
בריאות לאמצע שבוע
43תגובות
22/07/14 07:07
45צפיות

(המשך...)
º
קניות, ציוד ובילויים לאמצע שבוע
22/07/14 07:08
108צפיות
רכישת עגלול
21/07/14 23:48
165צפיות
אני רוצה לקנות לבת שכרגע בת 5 חודשים עגלול. היא יחסית ארוכה (התינוקת) והשאלה שלי היא האם להסתפק בעגלול בינוני יחסית (אורך 80~ ס''מ) או לחשוב לטווח רחוק על עגלול שתוכל לשכב בו עד גיל 3 ואז לקנות באורך 100 ס''מ..?

השאלה היא גם לגבי הרגלים של טווח גילאים שאין לי ניסיון איתו - למשל בגיל שנה - עד שלוש שנים : בכלל מעניין אותם לשכב אם יש להם אופציה כזו? כי אם עניין השכיבה הוא רק כשהם לא יכולים עדיין לשבת ואח''כ רוב התינוקות לא רוצים בכלל לשכב, אז אוכל להסתפק בעגלול הבינוני..

אשמח לעצה:)
אצלנו..
22/07/14 12:00
108צפיות
קנינו עגלול של BABYSAFE. כשחיפשתי לא מצאתי של חברה אחרת. הבת שלי היא אחוזון 90 בגובה, כיום בת 10 חודשים ועדיין יכולה לשכב בו. אבל..מרגע שלמדה לשבת ולעמוד מעולם לא שכבה בעגלול. לדעתי, תקנה אחד גדול יותר רק אם את רוצה שהיא תוכל לישון בתוכו.

האם הייתם מרוצים מהעגלול בייבי סייף?
23/07/14 09:44
55צפיות
יש לי אופציה לקנות אותו במחיר טוב
אשמח לקבל פידבק לגביו
כן מאוד
23/07/14 11:10
49צפיות
יש לי אותו כבר 4 חודשים בערך..הוא מאוד נוח. הדבר היחידי הוא שיש לי השוואה לעגלולים ישנים של הקיבוץ..לעומתם הוא מעולה!
יש לו גם מנגנון נעילה של הגלגלים, ואצלנו הוא גם מתפקד כלול בבית
כן
23/07/14 11:12
38צפיות
יש לנו אותו כבר 4 חודשים והוא מאוד נוח (קחי בחשבון שההשוואה שלי היא עגלולים ישנים של הקיבוץ- לא יודעת בהשוואה לחברות אחרות). נוח מאוד להתנייד איתו, הוא יחסית קל. בנוסף, יש לו מנגנון נעילת גלגלים והוא משמש אותנו בבית גם כלול.
מה לגבי הנסיעות (הכנסה לתא מטען)
23/07/14 16:15
47צפיות
יצא לכם להתנייד גם במובן הזה? יש לנו רכב סדאן משפחתי מסוג קיה פרטה ואני תוהה אם זה נכנס לבגאז' בקיפול.בסרטון ברשת הם מראים שזה נכנס לתא מטען של רכב גדול יותר
גם אני חשבתי
23/07/14 18:01
49צפיות
בתמימותי שנוכל לקפל אותו ולהתנייד איתו. הוא מגיע מפורק ואחרי שבעלי הרכיב אותו הוא הודיע לי שזה סיפור רציני לפרק ולהרכיב ושאין סיכוי שזה יקרה (והוא לגמרי הנדי מן).

חחחח.. שמתי לב שהסרטון הסברה שלהם
23/07/14 21:45
30צפיות
ערוך בדרך מניפולטיבית שבו הבחורה משחררת איזה בורג אחד ופתאום הכל מקופל.. היה ברור שחתכו שם קטע קיפול (בו כנראה הסתבכה עם שאר הברגים..)
º
מרגע שהיא תלמד לשבת וואחר כך לעמוד אין סיכוי שתסכים לשכב בו
22/07/14 15:20
41צפיות
הייתי מסתפקת בבינוני
22/07/14 17:02
70צפיות
ברגע שהם לומדים לשבת/לעמוד זאת הם יעדיפו לשבת או לעמוד.
היתרון של לול גדול יותר זה מקום לעוד ילדים, אני זוכרת שעבדתי בפעוטון בקיבוץ היינו מכניסים לעגלות הענק 6 ילדים ומטיילים איתם ככה ברחבי הקיבוץ.
מזגן בחדר תינוקות
21/07/14 23:13
225צפיות
התקנו מאוורר תקרה בחדר של הקטנות (תאומות בנות 10 חודשים) אבל עדיין נראה שחם להן. הרבה פעמים מזיעות. המאוורר כמובן באמצע החדר והמיטות צמודות לקיר. שוקלים להתקין מזגן. האם מומלץ? לא ישנות עם שמיכה. מעיפות אותה...  תודה!
כן :) מאוורר לא ממש עוזר בחום כבד ולחות גבוהה
22/07/14 08:14
154צפיות
הבן שלי ישן עם מזגן מגיל 5 חודשים... פחדנו להדליק מזגן בהתחלה אבל הוא פשוט לא נרדם מהחום. ברגע שהדלקנו לראשונה, קסם :)בחורף עבר לחדר משלו, וכבר מחודש מאי השנה התקנו שם מזגן. הוא ישן עם פינג׳מה וחיתול עדן ואנאיס. טמפרטורה על 25 מעלות. כיום בן שנה וחצי.
ברור! הבן שלי ישן עם מזגן
22/07/14 10:53
163צפיות
מיום שנולד ולא היה מצונן כלל.
הוא לא יכול להרדם בלי מזגן.
בעיניי עינוי לישון בלי מזגן, אני חובבת קור ומיזוג והבן שלי יצא כמוני.
לנו יש פתרון ביניים
22/07/14 21:50
133צפיות
בבית שלנו יש מזגן מרכזי ישן אז אנחנו לא ישנים איתו משיקולי חיסכון ורעש.
אנחנו מדליקים אותו בשעות הערב ככה שהדרדס נרדם איתן והבית מתקרר ולפני שאנחנו הולכים לישון אנחנו מכבים ומדליקים מאוורר תקרה ששומר שיהיה נעים בחדר והאוויר לא יעמוד.
מובייל צי'קו - למי יש?
22/07/14 10:21
163צפיות
קיבלתי מאחוית את המובייל הנ"ל - מצורפת תמונה..

אין לי הוראות הפעלה והתינוק האחרון של אחותי בן חמש כמעט אז היא לא זוכרת איך מתפעלים אותו...

יש למישהו ספר הוראות שיכול לסרוק לי ?
ניסתי להשיג מהשירות לקוחות.. שלחו לי בובה חלופית לאחת שהיתה חסרה (וזה ממש יפה מצידם.. בחינם..) אבל שכחו את הספר הוראות...
º
תמונה
הודעה זו מכילה תמונות
22/07/14 10:22
275צפיות
יש דבר כזה ספר הוראות למובייל???
22/07/14 12:06
93צפיות
לא זכור לי אי פעם שראיתי דבר כזה.....

אולי תרשמי מה הבעיה ונוכל לעזור?
מה בדיוק לא עובד? (אולי המנגנון עצמו מקולקל....)
המנגנון עובד מצויין
22/07/14 15:11
81צפיות
יש שם מלא כפתורים.. רציתי לדעת מה כל אחד עושה..
איך מכוונים את הטיימר
יש שם עוד אופציה שהמובייל מתחיל לנגנן כשהתינוק בוכה.. לא יודעת איך מפעילים או מנטרלים את זה לחילפין...
קיצר זה מכשיר אלקטורני.. בטוח שזה הגיע עם הוראות הפעלה..

º
את יכולה לומר את השם של המובייל?
22/07/14 16:42
7צפיות
מצאתי משהו באינטרנט
22/07/14 16:49
51צפיות
זה אולי לא בדיוק מה שיש אצלך אבל אולי יכול לתת לך כיוון למה עושה כל דבר:
קודם כל תודה!
22/07/14 22:35
33צפיות
זה לא אותו דגם.. אצלי יש הרבה יותר כפתורים במנגנון..
נדמה לי שזה נקרא מובייל החלומות ...

זה נקרא במקומות מסוימים
23/07/14 03:12
54צפיות
dream music cot mobile ובאחרים sweet cuddles musical cot mobile.
את יכולה לעשות חיפוש על השמות האלה, אולי תמצאי משהו.
אני מצאתי סרטון שאולי יעזור לך קצת (בהנחה שזה זה):
º
תודה רבה על הסרטון!
23/07/14 08:57
9צפיות
זיכוי ב"שילב"
22/07/14 22:56
180צפיות
קבלתי מתנה בשילב שלא הייתי צריכה, החלפתי לכמה דברים שרציתי (סל רשת לעגלה, מובייל נייד, וכו') ונשאר לי עוד כ 100 ש"ח.
מתלבטת מה לקנות בזה, או פשוט להשאיר זיכוי ולקנות בו מתנות לתת לאחרים או מוצרים "מתכלים"...
זה לא ילד ראשון כך שהכל כבר יש לי בבית (וגם קבלתי שוברים לגולף ופוקס כך שבגדים אוכל לקנות שם)
מתלבטת אם כדאי לקנות שם חזיית הנקה (או שבאינטימה - בזיכוי של גולף)

ואגב  קניתי רפידות הנקה רבה פעמיות של פיור והן ממש בולטות מתחת לטי שירט. תובנות ??
חזיות הנקה
23/07/14 07:39
100צפיות
אני קניתי שם חזיות הנקה. הן נוחות ואיכותיות. בהחלט בחירה טובה שצריך גם בילד השני והשלישי...
אני הייתי משאירה את הזיכוי.
23/07/14 10:34
86צפיות
תמיד יש מישהו לתת לו מתנה ואפשר להשתמש בזה
אני קונה שם:
24/07/14 16:03
37צפיות
בגדים (בעיקר לגדולה) כל מיני סוף עונה וכאלה,
שמן אמבט, בקבוקים/ כוסות פטנט
לפעמים איזה צעצוע. נכון יקר בטירוף אז ממש בוררת, וגם זה שובר מתנה אז פחות מורגש
בסוף קניתי משחה לטוסיק בהנחה
24/07/14 22:58
12צפיות
והשאר השארתי זיכוי (קצת קשה לי מעכשיו לקנות בסוף עונה. לא יודעת עדיין באיזה קצב הוא יגדל)
למכירה - מנשא ושמיכות עיטוף
הודעה זו מכילה תמונות
23/07/14 10:42
225צפיות
סאפי מאי - מנשא סיני מתאים מגיל לדיה ועד גיל 2-3. http://www.nemashim-baby.com/%D7%9E%D7%A0%D7%A9%D7... בצבע חום+פרחוני כמו בתמונה המצורפת.- 300 ש"ח.
בגד עיטוף לשינה - מומלץ בחום למי שמתעקש להשכיב על הגב אבל הילד שלה מתעורר כל הזמן בכלל רפלקס מורו....אצלנו ישן כך 3 חודשים תמימים.
1. - חדש - כובס ומעולם לא נלבש (עד שהגענו לזה כבר נפסיק עם הרפלקס וישן בשלווה) http://www.qbabyshoppe.com.my/babies-n-tots/baby-b... בפסים כחול ירוק ולבן - 60 ש"ח
2. משומש במצב טוב מכותנה ט=אורגנית - בצבע קרם דומה לזה http://www.jilliansdrawers.com/img/ucart/images/pr...;
40 ש"ח
סאפי מאי למכירה
מצטרפת - למכירה (מקווה שמותר...)
23/07/14 11:05
111צפיות
אני לא יודעת מה הנוהלים - אם אסור בבקשה תמחקו את ההודעה שלי..

למכירה במצב מעולה:

אנגל קר - כולל סנסור ואינטרקון
מנשא בייבי ביורן סינרג' (בצבע שחור)
תיק קמפניולה גדול (בצבע שחור)

יותר פרטים אשמח למסור במסרים.
ועוד כל מני צעצועי תינוקות ובגדים שאשמח למסור
23/07/14 11:06
81צפיות
למי שזקוק
מוכרת מנשא בייבי ביורן סינרג'י
23/07/14 13:35
79צפיות
צבע שחור. בד נושם (חשוב במזג האוויר הישראלי   )

נקנה לפני פחות משנה ובמצב חדש.

מחיר גמיש
למכירה עגלה אמבטיה+טיולון
הודעה זו מכילה תמונות
23/07/14 14:43
177צפיות
למכירה עגלה של חברת סייבקס מדגם קליסטו בצבע טורקיז. אמבטיה+טיולון+ מתאמים לסלקל של סייבקס. הייתה בשימוש שנה וקצת. במצב טוב מאוד, שמורה ונקייה.
קליסטו
מישהי יודעת מה ההבדל בין תחליב רחצה וולדה וקרם אמבטיה וולדה?
23/07/14 19:33
70צפיות
ומה עדיף?
שניהם מהסדרה הכתומה לתינוקות כמובן.
ביקשתי מבעלי את תחליב הרחצה והוא הביא קרם אמבטיה..
הקרם במרקם מוזר (לא כמו של סבון או שמן אלא ממש כמו קרם..) ולא מרגיש לי שזה מספיק מנקה, למרות שלפי מה שרשום עליו זה אמור להיות סבבה..

אני יודעת
24/07/14 11:27
78צפיות
קרם האמבטיה מיועד בעיקר לתינוקות עד גיל 3 חודשים, שמים אותו במי האמבט ורוחצים את התינוק עם המים. בתחליב הרחצה מסבנים את התינוק עצמו והוא מומלץ ע״י החברה לתינוקות קצת יותר גדולים. לא נראה לי שיש הבדל משמעותי בהרכב החומרים, אבל יש הבדל משמעותי והוא שקרם האמבט עולה הערך פי שניים מתחליב הרחצה. אני הייתי מאד מרוצה מקרם האמבט עם הבת הראשונה שלי, הפעם (תינוקת שניה) מצאתי קרם אמבט אז פשוט שופכת קצת תחליב למים.
וואלה, תודה, החכמתי
24/07/14 17:37
20צפיות
ואגב הקרם אמבטיה היה ב-30% הנחה בסופר פארם, אז איכשהו המחיר יותר סביר (אבל וולדה בהחלט יקרים להחריד).
אמבטיה של SUMMER בשילב
הודעה זו מכילה תמונות
24/07/14 00:56
144צפיות
ראיתי בחנות, אבל היא לא מופיעה באתר.
אמורה להיות חסכונית במים אבל לא על מעמד.
(יש לי בבית אמבטיה מתקפלת על מעמד אבל לוקח המון זמן למלא אותה, גם בשביל גובה נמוך...)
למישהי יש? ממליצה/לא ממליצה ?
חייבת התייעצות- האם זה נורמלי?
24/07/14 21:12
77צפיות
מצטערת מנהלות שלא שירשרתי.
לא מצאתי נושא רלוונטי. ..אז אחרי תקופה של שבועיים שלא הלכנו למשפחתון עקב המצב הבטחוני ( גרים בדרום), קיבלתי הודעה מהגננת לגבי התשלום לחודש אוגוסט. התשלום הוא יחסי כי לא מתחילת השנה...עד כאן בסדר. לכל מקרה ביקשתי ממנה שתשלח לי צילום של החוזה על מנת שאעיין בו והיא אמרה שלא מצלמת את החוזה ולא נותנת העתקים. במעמד החתימה לא התעמקתי בזה ועכשיו זה נראה לי ממש מוזר ומרגיש לא בנוח..אמנם אמרה שאני מוזמנת להגיע אליה ולעיין. .אבל לא הגיוני בטותה מיה להביא לי עותק?
כשחותמים מקבלים העתק
24/07/14 21:59
40צפיות
נראה לי מוזר. הייתי הולכת אליה לעיין בכל זאת ומצלמת עם הטלפון או משהו כזה. 
הורים ותינוקות למחקר פסיכולוגי קצר בבר אילן!
23/07/14 22:32
35צפיות
*מחקר ללא מטרות רווח * שי להורה ולתינוק * תרומה למחקר * אווירה נעימה בבר אילן *

הורים לתינוקות בני 9-16 חודשים
(אפשר גם קצת קטנים יותר ונקבע להמשך...)

האם אתם רוצים לדעת איך אנשים נתפשים בעיני ילדיכם?
בואו לגלות, ולעזור לנו לחקור שאלה מרתקת זו.

אנחנו עורכים מחקר ייחודי בשיתוף עם אוניברסיטת הרווארד, שמנסה לפענח את התפתחות השפה אצל תינוקות.
המחקר יכלול מפגש של חצי שעה במעבדה להתפתחות שפה וחשיבה בבר אילן.

ההשתתפות מקנה שי לילד ותו קנייה להורה.

לפרטים נוספים ולתיאום פגישה, ניתן לשלוח מייל לכתובת: babylab.biu@gmail.com

או לחפש אותנו בפייסבוק – התפתחות שפה וחשיבה
http://www.facebook.com/babylab.biu ;

או להשאיר הודעה במשיבון המעבדה ואנחנו נחזור אליכם:
03-7384621

נשמח לראותכם!
צוות המעבדה
º
שלחתי מייל
23/07/14 23:17
8צפיות
למייל או לפייסבוק?
24/07/14 21:02
8צפיות
היי! איזה כיף! קיבלנו כמה הודעות לפייסבוק שלנו, אך לא קיבלנו מיילים חדשים. האם יש טעות כלשהי? 
º
ישנים ומתפתחים לסופ"ש
24/07/14 07:24
31צפיות
בת שנה התחילה להתעורר מוקדם מאד
24/07/14 05:37
90צפיות
נרדמת עצמאית.
הייתה מתחילה את היום בשעה 6-7.
כבר שבוע שמתחילה את היום ב 5.
יש מה לעשות על מנת להאירך את שנתה, או שלהכנע לשעון הביולוגי שלה?
אצלנו זאת תופעה קבועה בזמן שיניים
24/07/14 07:20
65צפיות
בד'כ זאת תקופה וזה עובר.
להבא-נא שרשרי הודעותייך. אם לא מצאת שרשור רלבנטי, פתחי אחש בבקשה.
אוי.. סליחה...ותודה
24/07/14 14:26
23צפיות
הייתי בטוחה ששרשרתי. כמו שאמרת - תקופה קשה...
וכמובן, תודה על העידוד!
גם אצלנו התעוררות מוקדמת
24/07/14 14:29
32צפיות
מבשרת את בואה של תקופה קשה של שיניים.
לנשום עמוק, ולזכור שבסוף זה עובר (גם אם לא תמיד נראה שיפור באופק)
מיואשת...
24/07/14 16:07
54צפיות
הפיצקית שלי קצת התחרפנה לה השינה...כבר שבוע מתעוררת הרבה בלילה..
אתמול הגיע למצב שבקושי ישנה בכלל, בכתה המון, נרגעה לסירוגין, התעוררה ורצתה לשחק, ואז שוב בכתה ושוב ניסתה להרדם ושוב בכתה בהיסטריה.. וככה התחרפנו עד 2 וחצי בלילה שנכנעתי והבאתי לה בקבוק...אכלה איזה 90-100 ונרדמה חלק עד 7 בבוקר.
לא נראה לי שהיתה רעבה...היא לא רגילה בכלל לאכילה בלילה. יוצאות לה 4 שיניים למעלה, אבל כולן כבר בקעו.
מה זה יכול להיות??
'משתוללת בשינה' - אני כבר ממש מודאגת...
24/07/14 18:03
65צפיות
הקטנטונת בת חודשיים וחצי, פיתחה בזמן האחרון מן התנהגות מוזרה בשינה, של ממש השתוללות, תנועות חזרתיות של הידיים ושל הרגליים (בעיקר הידיים)
היא ממש מטיחה אותן במזרן, הראש זז מצד לצד, התפתלויות, לפעמים גם עם קולות, וכל זה תוך כדי שינה.
במשך היום זה לא קורה בעוצמה כזו אלא רק לפעמים תזוזות יותר עדינות של הידיים והראש. יש לי חשד שזה קשור לגזים או לכאבי בטן כי במשך היום כשזה קורה לה זה עובר מיד כשהיא עושה קקי. בלילה היא באמת לא עושה קקי אז יכול להיות שזה קשור.
יש לציין שעל הבטן זה פוחת בהרבה ולפעמים אפילו נעלם לגמרי.
הסשנים האלה יכולים להיות לפעמים כמה דקות ואז היא נכנסת לשינה שקטה אבל לפעמים זה פשוט נמשך ונמשך, עד שלרוב אני מרימה אותה והיא מתעוררת או חצי מתעוררת ואז זה נפסק.
מישהי נתקלה כאן בתופעה כזו? בכזו עוצמה? אני ממש חוששת שזה משהו נוירולוגי...
וגם, יש איך להקל עליה? היא אמנם ישנה תוך כדי אבל זה נראה כל כך לא נעים...
המון תינוקות עושים את זה
24/07/14 20:55
33צפיות
גם בדרך להירדמות וגם כשעוברים מחזור שינה (השינה הופכת קלה ואז מעמיקה שוב).
זה בסדר
תינוקי בן 5 חודשים .. הייתן נותנות לו לטבול קצת בכנרת?
24/07/14 13:24
86צפיות
שיהיה יום שקט
º
אני הייתי נותנת
24/07/14 14:16
27צפיות
º
תודה על התגובה
24/07/14 14:32
13צפיות
º
גם אני הייתי נותנת
24/07/14 17:07
20צפיות
אני הייתי נותנת קצת
24/07/14 19:47
34צפיות
אבל דואגת שלא יבלע מים/יכניס ראש (אבל קחי בחשבון שאני אמא קצת היסטרית אז זה מאוד תלוי אופי).
º
קניות, ציוד ובילויים לסופ"ש
24/07/14 07:26
21צפיות
אתר עם בגדי תינוקות בזול מחול- יש דבר כזה?
23/07/14 23:19
73צפיות
וכמובן שעושים משלוח לארץ
מחפשת כבר הרבה זמן ללא הצלחה. אם יש למישהו איזו מציאה, אשמח שישתף
º
נקסט
24/07/14 02:35
20צפיות
מצטרפת להמלצה על נקסט
24/07/14 08:55
48צפיות
יש להם בגדים מהממים במחירים הוגנים.
שימי לב רק לא לעבור מעל 260 ש״ח כי תשלמי מיסים
מזמינה הרבה מנקסט
24/07/14 10:01
56צפיות
גם לי וגם לילדים.
משלוח חינם מעל 75 ש"ח. יש סכום שלא כדאי לעבור כדי לא לשלם מס.
טסקו F&F
24/07/14 12:52
45צפיות
אתר בריטי ששולח לארץ בעלות של 10 פאונד למשלוח. לעיתים קרובות יש קודים להנחה שמוזילים את העניין, ומומלץ לבדוק גם את מחלקת הסייל שלהם. בזמנו הייתה הנחה של 25% על בגדי התינוקות. הזמנתי פעם אחת עד כה ואני ממש מרוצה, בדים נעימים שעברו כבר כמה כביסות בהצלחה. החבילה מגיעה תוך שבוע עם שליח עד הבית! כמובן שאני ממליצה גם על נקסט, רק שלאחרונה כל מה שרציתי להזמין אזל מהמלאי :(
ערסל של מילגה
24/07/14 08:05
63צפיות
היי, קיבלנו מתנה ללידה ערסל בד שנתלה מהתקרה וזה נראה לי נפלא עבור התינוקת, אולי דומה לתחושה במנשא בד. הבעיה היא- שאנחנו מפחדים שחס וחלילה הערסל יפול. ברור שזה לא חשש רציונלי במיוחד.. אם אכן מקפידים על תלייה בטיחותית.. אבל- מה דעתכן? הייתן משאירות או מחליפות למשהו פחות "מפחיד", נניח פוף..?
לנו היה ג׳אמפר שנתלה על משקוף
24/07/14 08:56
50צפיות
לגיל טיפה יותר גדול אבל זה אותו רעיון.
השתמשנו בו והילדון מאוד אהב אותו, כן היינו לידו בזמן שהיה בפנים
º
דברים שב
21/07/14 06:23
171צפיות
לא יודעת לאן לשרשר. צריכה לפרוק.
20/07/14 22:11
633צפיות
הקטנטונת בת חודשיים. חודשיים של אושר, ועייפות, ומאבקים אינסופיים על ההנקה. עד שאבחנו לשון קשורה ועד שהתרנו, יועצת הנקה ראשונה ושניה ושלישית, המון שקילות ומדידות וחישובים ופחדים ומה לא. חודשיים שבהם המצב שלי הוא בעיקר ישיבה (לא מאוד נוחה) בכל מני פוזיציות הזויות, מנסה להניק. כמעט בלי לצאת מהבית חוץ מטיולי אחר הצהריים עם המנשא או העגלה כי צריך להתאוורר קצת. הבקרים מתחילים ב- 6-7 עם הנקה שלא נגמרת במשך שעות, ואז הצהריים, ואז אחהצ וערב, וכמובן הלילה. ואני בנאדם פעיל, בחורה של עשיה ושל תנועה, שונאת סתם לשבת בבית. היום החלטתי שזהו, יוצאים לקניון להפעלה מגניבה. השעה שפויה לגמרי (12:30, פעילויות שמתחילות ב- 9-10 בבוקר הן ממש מחוץ לתחום ), מה כבר יכול להיות.
נסענו לטיפת חלב ב- 10, בעלי המשיך לעבודה. שקילה (דווקא משמחת), הסתובבות, קצת סידורים וקניות. פצ'קול רוצה לינוק, אני מתיישבת בספסל נטוש וצדדי, שמה סינור הנקה ומקווה לטוב. היא יונקת אבל לא מסתדרת כל כך (בגלל שההנקה לא הולכת טוב, זה עוד יותר קשה כשזה לא במגרש הביתי שלי ושלה ועוד מתחתת ל"אוהל"..). מבעוד מועד שמרתי בתיק בקבוק עם חלב שאוב. נתתי לה אותו, שתתה קצת ומיצתה ונרדמה כמו מלאכית. ממשיכות לקניון, אני מחליטה להחליף לה ולתת לה לאכול ולינוק עוד קצת לפני ההפעלה. היא מתחילה בסשן צרחות. אנשים מסתכלים. אלוהים למה מסתכלים עלי עכשיו. עזבי מה אכפת לך בכי זה דבר שגורם באופו טבעי לסובב את הראש, זה לא נגדך. אבל למה היא צורחת ככה. בבקשה שתפסיק. מסיימת את הבקבוק וממשיכה לצרוח. חדר ההנקה תפוס. הולכת לאיזה שולחן צדדי, היא באמוק, משתוללת, הגוף מוקשת לאחור, מחורפנת. בסוף מתברר שיש לה גרפס. מנסה שוב את חדר ההנקה, היא נרגעה קצת בינתיים. בחדר ההנקה מישהי יושבת ומניקה בסבבה שלה ואני נטרפת מקנאה. הלוואי שזה היה הולך לי פשוט. ממשיכה לנסות להניק, הפצ'קולית שוב צורחת. וככה שעה שלמה. בסוף, אני נשענת לאחור, עייפה, רעבה, מותשת. 12 וחצי כבר לא יהיה היום. ובא לי פשוט לישון במשך יומיים רצוף.
אוף  
20/07/14 22:40
139צפיות
האמת, בגלל זה בשבוע שעבר העזתי לפתוח קופסת מטרנה (מהחבילות שקבלתי מבי"ח/סופר פארם וכו')
וביומיים האחרונים אפילו נתתי ככה כמה ארוחות. הוא לא רגוע אחרי שיונק (ואני לעיתים נרדמת איתו על הספה ), וכואב לי נורא עם השאיבות בימים האחרונים. מקווה לא להתרשל ולהמשיך בשאיבות אחרי שקצת יירגע

שיהיה לך בהצלחה!
ימים כאלה
20/07/14 23:03
154צפיות
יש גם ימים כאלה שעדיף שלא היו באים. מבטיחה לך שבעוד שלושה חודשים הכל מאחורייך...בתחום הגזים. השיניים לפנייך. סעי לשלום...

21/07/14 07:46
104צפיות
ימים כאלה צריך לזרוק מהחלון ולא להסתכל לאחור. כל הכבוד לך שהחלטת לצאת לפעילות, אני לא העזתי לצאת מהבית בחודשיים הראשונים ליותר משעה, או למקום שאי אפשר לשבת ולהניק בו בנוחיות.

גם אצלנו הייתה לשון קשורה שהותרה וגם לי היו קשיים בהנקה, ואני זוכרת בבירור שבגיל חודשיים אמרתי שאני לא מבינה למה עדיין מסובך לי להניק מחוץ לבית ושחשבתי שאחרי 6 שבועות ההנקה אמורה ללכת חלק. אבל כמו תמיד, אמור זה שם של דג. כמה שבועות אחרי זה כבר הייתי עם הנקה נהדרת שהולכת חלק שנמשכה עד שהילד היה בן שנה וחצי.

מה שהציל את שפיותי בחופשת לידה היה טיולים יומיים שעשיתי. בכל יום הייתי יוצאת עם הקטן לגינה, פורשת שמיכה ונותנת לנו לחזק את חגורת הכתפיים ולי לנשום אוויר של בחוץ ולדבר עם אמהות באותו מצב. עוד דבר שעזר לי היה להירשם למפגשי "אמהות מדברות" שבהן פגשתי אמהות בדיוק באותו מצב כמוני (ואח"כ גם נפגשתי איתן בגינה).
חיבוק!
21/07/14 08:09
98צפיות
אמנם לא הנקתי, אבל לתינוקות שאוכלים תמ״ל יש ימים ״רעים״. ימים של בכי, של גזים שעברונו הם ימים קשים ומתסכלים.

ההצעה הכי טובה שלי אלייך, שיום כמו היום לא יישברו אותך. תמשיכי לצאת איתה, זה ישתפר מפעם לפעם.
גם אני כמוך, לא יכולה לשבת בבית. לאט לאט העזתי יותר ויותר לצאת.

חיבוק גדול
קבלי חיבוק
21/07/14 08:57
78צפיות
כל החוויה אצלי עד גיל 3 חודשים הייתה מאד קשה. היא בכתה המון בעיקר בימים (דוקא הלילות היו יחסית בסדר). הרגשתי מותשת. כל פעם שניסיתי לצאת קצת מהבית זה הסתיים באנשים מסתכלים, תינוקת צורחת ואמא מדוכאת.

אבל זה עבר! זה ממש חשוב לשמוע. זה ממש משתפר כל חודש שעובר ועכשיו תענוג לצאת איתה.  קבלי חיבוק ופשוט כמו שכתבו לך כאן תזרקי את היום הזה מהחלון. ותתחילי יום חדש.
אוי אוף
21/07/14 16:05
72צפיות
ההפעלות האלה מחרפנות את השכל.  ולהתמודד עם כל המבטים השופטים בקניון זה לא ביג נו נו אם ההנקה לא הולכת חלק.
אני זוכרת שעם הבן הגדול הייתי מגיעה לבייבי יוגה ובשנייה שהתחילו, הוא נרדם.  ישבתי בצד והסתכלתי על כל האימהות מבלות עם הילדים. ואחרי זה שכהרבה בנות נחמדות ישבו בארומה רציתי להצטרף וכולן זללו להן בהנאה כשאני עם תינוק בוכה על הידיים. 

מה שעשיתי בסופו של דבר הוא פשוט להפגש עם נשים נוספות בחופשת לידה בלי פעילויות מתוכננות. נפגשים בקניון או בבית שלי מישהי (בהמשך)  בלוז מאוד גמיש. שמים את הילדים על שמיכה שיסתכלו אחד על השני, פעילות אידאלית בשבילם,   קצת חברה, קצת אוויר, שינוי אווירה  ובמקום בו את מרגישה נוח להניק בכל זווית וצורה שמתאים לך.
רק יכולה להבטיח שעוד קצת ויוקל לכם
22/07/14 15:22
72צפיות
שולחת המוןן חיבוקים????
כל כך מבינה אותך
22/07/14 21:20
43צפיות
גם אצלי בגיל הזה הכל היה קשה כל כך. אי אפשר היה לחלום לצאת לפני 12:30. אצלי היא בכלל לא ינקה בגיל הזה. הייתי צריכה לשאוב ולשאוב ולשאוב. נורא מבינה את הרצון לצאת החוצה לראות את העולם. אבל אני גם חושבת שגיל חודשיים זה מוקדם מדי לקחת תינוק לקניון. יותר מדי גירויים, יותר מדי רעש, יותר מדי קולות, צבעים, אנשים. התינוקת שלך אולי פשוט הייתה מוצפת מדי. לדעתי תינוק בגיל הזה צריך הרבה יותר שקט ורוגע. יציאות קטנות לגינה, בתי קפה רגועים וכו'.
לגבי ההנקה הכל מתחיל לזרום הרבה יותר טוב אחרי גיל 3 חודשים. התינוק כבר הרבה יותר חזק ויעיל  וההנקה הולכת בקלות.
מה שהיה נחמד לנו בגיל הזה זה עיסוי תינוקות. בגלל שלא היה סיכוי שאני אצליח להגיע לקורס שמתחיל ב 8:30 בבוקר, הזמנתי מדריכה אלי הביתה והיא לימדה אותי אחד על אחד. על הדרך גם ענתה על מיליון שאלות שהיו לי. עלה לי בערך 400 או 450 ש"ח, אבל היה שווה כל שקל. מהעיסוי הזה נהננו עד גיל 8-9 חודשים.
דבר נוסף :  יש קורסים של ליווי התפתחותי בקבוצות. וזה גם היה נחמד לנו. עונה על הצורך בהתאווררות, ועל הדרך פוגשים אימהות נוספות ומכירים אנשים חדשים. והכל באווירה רגועה. אנחנו התחלנו בגיל 3 חודשים בערך. גם הבייבי נהנתה.  
כל כך כל כך
23/07/14 00:32
53צפיות
מזדהה, אוף אני הכי מזדהה איתך בעולם, יש נשים שהכל עושות בקלות: הריון, לידה, הנקה, אצלי זה לא היה ככה. ההנקה במקומות ציבוריים הייתה בשבילי סיוט, כי הוא מאוד סבל מגזים ולא התחבר טוב. הגרפווטר הציל לנו את המצב, אחרת הוא בכלל לא היה מפסיק לבכות ואוכל.
האמת היא שלא גילו לנו את זה לפני, אבל האמהות היא מאוד מאוד קשה, את שמה תמיד את טובתה מעלייך ולפעמים רק בא לך פסק זמן למנוחה, ופשוט אין אפשרות
º
איזה מקסימות כולכן. תודה
21/07/14 08:27
55צפיות
מקנאה
21/07/14 15:51
360צפיות
אני מוצאת את עצמי מקנאה בנשים שעברו לידה ובעיקר פוסט לידה רגיל (היה לי דימום בטני אחרי קיסרי מה שהופך את ההחלמה שלי למורכבת).
כל כך קשה לי להתמודד עם התינוקת ועם כל הדברים שאני לא מסוגלת לעשות.  מנסה לא להשוות את עצמי לסביבה אבל כשאני משווה את עצמי לאיך שהייתי אחרי הלידה הראשונה אני פשוט מוצאת את עצמי ממררת בבכי.

היום היייתי בביקורת, הכל מחלים כצפוי ועוד שבוע שבועיים הכאבים צפויים לעבור. אוף, למה משהו שאמור לעודד מביא אותי לדמעות?
קנאה היא דבר טבעי
21/07/14 16:06
148צפיות
ואל תרגישי רע עם עצמך.
את עברת לידה לא קלה בלשון המעטה, ושאת משווה אותה ואת ההחלמה ללידה הקודמת שעברת זה לא הוגן כלפייך.
את אחרי שני ניתוחי בטן, תני לעצמך זמן לנוח, להתאושש, לעכל. עוד קצת ואת תהיי כמו חדשה, הזמן עושה את שלו
וככל שעוברים הימים נהיה יותר ויותר קל. מניסיון.

החלמה מהירה ותרגישי טוב!
קחי את הזמן
22/07/14 08:02
110צפיות
וכמה שקל לומר וקשה לעשות אל תשווי את עצמך לאף אחת אחרת ולא לעצמך בלידה הקודמת.
אני חזרתי מביהח ומיד חזרתי לעבוד כי ממש ממש אין לי ברירה. אני שונאת את העובדה שאני משלבת בקבוק והנקה כי אין לי 24 שעות ביממה שיהיו מוקדשות רק לתינוקת.

אני כועסת על עצמי שעד עכשיו לא הלכנו לרופא ושלא כל יום אני לוקחת אותה לטיול בחוץ.
אבל אני יודעת שעם כל הכעס העצמי אני מנסה להתמודד בסיטואציה שהיא חדשה עבורי ולא קלה.

אני בטוחה שאת אמא מעולה ושתפצי את עצמך ואותה בהמשך ובגדול!
לעודד אותך?
22/07/14 21:45
71צפיות
אני הלכתי רק היום לרופא (חודש ויומיים) ולא לקחתי אותו לטיול בחוץ אפילו פעם אחת! (כן לקחתי אותו להסיע את האחים מהגן/קיטנה) וגם לא מתכוונת בקרוב... (חם, יתושים)
ויתרתי על הזרעה ....
22/07/14 07:38
354צפיות
עשיתי את זה בלב שלם , פחות או יותר. רק עכשיו מרגישה פחות ביטחון לגבי זה.
אני רגע לפני מעבר דירה , אמורה מתישהו לעבור לארה"ב (מחכים לשגרירות שתיפתח ונוציא ויזת עבודה), שבועיים לפני סוף שנה, הייתה לי מסיבת סיום רק לפני כמה ימים ואני נמצאת בלחץ רגשי מאוד גדול.

פשוט לא היה לי אנרגיות לזה.
ואולי טעיתי?אולי זו ההזדמנות האחרונה לנסות לפני הנסיעה?
אולי ויתרתי על האופציה האחרונה להיכנס להריון לפני שאכנס למצב של טיפולים במקום זר?

הרגשה קשה-כאילו ויתרתי על ילד משלי...
מכירה את ההרגשה
22/07/14 08:56
199צפיות
לפני שנה וחצי וויתרתי על טיפולים. לא השתמשתי במילה וויתרתי. החלטתי לסיים עם הטיפולים כדי לשמור על עצמי. הפיצי היום בן 4 חודשים. [עשית לי דמעות]
אני מאמינה שאת יודעת הכי טוב מה מתאים לך. ואם יש הרגשה שזה לא הזמן המתאים, אז זה לא זמן המתאים. במשפט הזה בעצם מסתכמת כל התשובה שלי.
וחוץ מזה... מלא חיבוקים . מוזמנת לדבר איתי בפרטי
22/07/14 08:59
150צפיות
מבינה מאוד את תחושות הבלבול והתהיה.
גם אני מטופלת פוריות.
זה מאוד כבד על הנפש.
וכשיש  עוד דברים רבים ומהותיים שמעסיקים, זה קשה פי כמה.
קודם כל, אם הלב אמר לך ברגע האמת לוותר, טוב שהקשבת לו.
סליחה שאני נדחפת ואני לא יודעת מהי הבעיה והסיבה לטיפולים, אבל אם הביוץ היום/מחר, אפשר במקום לעשות 'שיעורי בית' ומה שיהיה יהיה, אם את לא שלמה עם ההחלטה.
לגבי טיפולים במקום זר-תזכרי תמיד שיש גם אופציה להמשיך בטיפולים בארץ. זה אומר להיות על הקו אבל מכירה כמה שעשו זאת בהצלחה. בפורום פוריות המקסים בטח ידעו להסביר על האופציה הזאת יותר.
תהיי חזקה. המון חיבוקים.
מאחלת תקופה הכי קצרה ופשוטה בטיפולים.
איך באת לי בזמן... צריכה תמיכה ועצה [זהירות ארוך]
22/07/14 09:34
351צפיות
הכל מתחרבש לי... זוגיות, אני עצמי, והקטנצ'יק עושה לנו בית ספר - ופה אתן הכתובת מבחינתי
הקטנצ'יק בן 4.5 חודשים [ מי אמר משבר גיל 4 חודשים? ] . עד לפני כמה שבועות היה עם סדר יום די קבוע. היה נרדם וישן לא רע ביום. היה נרדם וישן טוב בלילה. (כל זה נכון בערך לתקופה של בין 3 ל4 חודשים, אבל במושגים של אימא מותשת לתינוק זה  ה מ ו ן ).
הכל התחרבש.
אין שעות. רק שעת מקלחת נשארת קבוע כי זה תלוי בנו. וגם כאן אנחנו מפשלים מדי פעם
אוכל פחות מהרגיל - זה כעצמו לא כזה מטריד אותי , כי מדובר ב אחוזון 90 בלי עין הרע. מה שמטריד אותי זה מה התחרבש?
שינה - נהייתה קטסטרופה. בוכה כשרואה מיטה. לא רוצה לישון. גם כשנכנס למיטה מנומנם יכול להתעורר ולהתחיל לצעוק. ביום בקושי מצליח לעבור מחזורים של 45 ד"ק. לוקח שעה וחצי להרדים ,בעיקר על הידיים בזמן הזה וגם זה לא תמיד עוזר. [מי אמר עייפות יתר?]
וברקע : תינוק לא רגוע מהרגע שנולד, בוכה, צורח בלי סיבה נראית לעין. [השתפר מאוד לאחרונה, אבל...] לא ניתן לתאר את הרגישות שלי לבכי שלו . זה כאילו מישהו לוקח סכין וחותך אותי חיה. הכוחות שלי שואפים לאפס. וכמו שכתבתי בהתחלה בעיות בזוגיות, אז זה לא עוזר.
עוד רקע ריפלוקס. לפחות זאת ההבחנה האחרונה (היו כל מני בדרך... ) התחלתי לתת לו נוטרילון AR בכמה ארוחות ביום ודייסות. משתדלים להחזיק אותו אחרי האוכל במאונך.
עוד ברקע: חזרתי לעבודה לחצי שבוע והוא עם אבא בימים שאני בעבודה. העברנו אותו למיטת תינוק. ועוד חודש וחצי גן.
 ב ל ג ן...
עצות? סתם מילה טובה לאימא יורדת מהפסים?

22/07/14 13:32
102צפיות
אין לי הרבה עצות, הגברת שלי גם לא ממש מאמינה בשינה וחוויתי אותו דבר במעבר ל4 חודשים ומעלה- כולל האוכל הלא סדיר, אני יכולה להגיד לך שאצלנו השעת מקלחת היא קדושה ואני מאמינה שזה בעיקר תורם לי. גם בימים שלוקח לה הרבה זמן להרדם ואני יוצאת וחוזרת לחדר 100 פעם בהשכבה, אני יודעת שב8 או הכי גרוע 9 היא ישנה ומשם זה לפחות שעתיים שלוש קדושות של שינה, שאר הלילה? זה כבר מאוד לא סדיר אצלנו...
אני חושבת שגם מאוד משמעותי שחזרת לעבוד, זה שינוי מאוד גדול עבורו, איתך הוא הכיר הכל והנה בא אבא והוא עושה דברים אחרת (לא 'לא טוב' אבל בהחלט שונה), אני חושבת שחלק מזה לפחות זה הסתגלות- שהיא לוקחת זמן, גם לך וגם לו.
מקווה שלפחות קצת ניחמתי  
לפי התחושה שלי
23/07/14 08:37
70צפיות
זאת באמת תגובה לשינוי. לא יודעת האם הכל, אבל ברור לי שיש שוני מובהק בסגנון התנהלות שלנו. ובשבועות האחרונים אני יותר מדי "זרמתי".... צריך לחזור  לתלם ולחנך גם את הצאצא וגם את אבא
אני שוקלת להשאר איתו בבית ליותר ימים ברצף ולראות האם זה שסדר יום שלו נעלם זה בגללו או בגללנו....
ייתכן וזה אכן שבר גיל 4 חודשים וייתכן גם שלא.
23/07/14 08:16
72צפיות
פתרונות קסם אין לי, גם אנחנו היינו שם.
שנת יום של 30-40 דקות ולא משנה כל הטריקים שסיפרו פה, שוב דבר לא עבד.
כל היום שלי היה עסוק במרדף אחר השינה שלה.
זה ישתפר.
תנסו באמת לעשות סדר יום ואל תזוזו ממנו במשך כמה ימים, ואם מזמינים אתכם / רוצים לבוא כשהוא אמור להיות במקלחת ואז בקבוק ( או הנקה ) ואז לישון, תסרבו בעדינות, עם הסבר  או בלי.

אם הבן זוג יכול לקחת אותו יום אחד להורים / דודים לכמה שעות שאת תוכלי לנוח קצת ולצבור כוחות זה מעולה, תנסי לעשות גם את אותו הדבר בשבילו.
זה לא קל אבל באמת שיהיה בסדר, ואם את מרגיש ששום דבר לא עובד אז אולי כדאי להיוועץ ביועצת שינה...

שיהיה המשך שבוע קל ובשורות טובות
כך או כך אני חייבת קצת סדר בחיים...
23/07/14 08:42
66צפיות
אז מנסיון של אתמול הצלחתי להרדים אותו במיטה (ולא על הידיים ) בכל שנות היום. הוא עדיין ממשיך להתעורר כל 45 ד"ק אבל אני הולכת לפי התבנית שהייתה לו בעבר ובשינה "שאמורה" להיות ארוכה יותר אני פשוט מרדימה אותו שוב באותה שיטה. זה עולה לי 2 דקות להתמודד עם הבכי תוך כדי שאני מלטת, נותנת טפיחות קטנות, שרה וכל שאר הרפרטואר הידוע. מבחינתי זה היה מעולה...
בערב הכל התחרבש שוב אבל מאוד הקפדתי לא להרדים על הידיים. לקחתי לכמה שניות, הרגעתי והחזרתי. לקח הרבה זמן... היום מתחילים מחדש

תודה

כל הכבוד!! איזה כיף!!
23/07/14 11:21
37צפיות
זה הכל עניין של התמדה ולשדר לו שהכל בסדר ושאת תמיד לידו ולא הולכת.
מסתבר שאנחנו נקטנו בשיטת ה 5 דקות (שאצלנו היתה פחות) + הרם-הורד ואיכשהו זה עבד.
לא היינו מרדימים בידיים אבל כן מרגיעים בידיים, הרבה ששששששש ותנועות מצד לצד (סוג של רפטטיביות - אם כך רושמים את המילה) עד שהיא היתה נכנסת למוד של רוגע ושינה ואז שמים במיטה בחזרה.
היה לנו מובייל ומצאתי שזה כן עזר לה להירדם..
זה נכון, זו תלות, אבל גם פשוט ביום אחד הפסקנו עם זה והכל היה בסדר.

שיהיה יום מוצלח גם היום
הלוואי והייתי מרגישה ככה
24/07/14 10:12
11צפיות
ערב היה סיוט. הוא לא רצה להרדם. בכה כאילו לא יודעת מה עושים לו. אם הייתי מרימה היה נרגע. ומתחיל הכל מחדש ברגע שמגיע למיטה. גם במיטה היה כבר נרגע כמעט נרדם ושניה אחרי זה מתחיל מחדש. שום דבר לא הצליח. הילד בכה. אני קקועה לחתיכות... ובלילה התעורר ב12 לאכול. לא ברו לי למה (לא מתעור בשעות האלה כבר חודשיים אם לא יותר). בבוקר היה קשה שוב וזה היום של האבא...לא יודעת...
מנסה לענות
24/07/14 04:00
33צפיות
אצלנו הקטנה לא ישנה ב3 חודשים הראשונים.. אח"כ מגיל 3 חודשים עד 5-6 חודשים ישנה לילה שלם (מתנה משמים) אבל אז החלה תפנית התחילה לקום כל הזמן ולא לישון בכלל. לא ישנה טוב לא לילה לא יום... היה סיוט לכוווולם. לבסוף התברר שאלו השיניים.. הציקו לה כחודש-חודשים לפני.. ולבסוף השן הראשונה התחילה לצאת בחודש 7 ועוד אחת היתה בדרך...
ככה שיכול להיות שאם את רואה שינוי פתאומי יכול להיות שיני-ם שבדרך..
דבר נוסף רשמת שיש כמה שינויים חזרת לעבוד... ועכשיו אבא מטפל בתינוק.. העברתם אותו לחדר משלו כל אלו יכולים להעיד על חרדות לשינויים והתסגלות חדשה...
שולחת לך חיזוקים ומקווה שבקרוב זה יפתר/יעבור.. אם זאת שן אז יהיה קצת נחת לתקופה קצרה כשהיא תבקע... ואם זה השינויים של העבודה והחדר אז צריך זמן הסתגלות... אולי לשבת איתו בחדר עד שהוא נרדם.. (אנחנו ישנו עם הקטנה שבוע ימים בחדר שלה... עד שהסתגלה (הסתגלתי)
שיהיה בהצלחה

אופס התכוונתי
24/07/14 04:03
19צפיות
לפרצוף מחייך (מתנה משמים) תפוז מעצבן
תודה
24/07/14 10:01
12צפיות
עניין החדר לא רלוונטי כרגע. העברנו אותו רק מיטה. אם זאת תקופצ הסתגלות אז אני בבעיה. כי עוד חודש גן... עוד הסתגלות.. אוףףף
לכל שינוי ולו הכי קטן תיהיי
24/07/14 20:22
33צפיות
תקופת הסתגלות... אבל ככל שתיהיו מוכנים לזה מראש ככה יהיה לכם יותר קל להכיל לקבל ולהבין... עם המון סבלנות ואמפטיה..
לדוגמא עם הקטנה שלי מכניסה כל הזמן ידיים לפה במהלך היום אני יודעת לצפות שבקרוב תיהיי תקופת שיניים (לילות בלי שינה... בכי צרחות) וכולנו ניהיי מותשים ויהיה קשה אבל ברגע שמקבלים את זה ובאים מוכנים הכל יותר רגוע וסבלני...
עוד מעט שיכנס לגן יהיה קשה אבל אחרי כמה ימים/שבוע יתרגל והכל יהיה יותר קל.. כי בגן יש סדר יום ברור..
שיהיה בהצלחה
ראיתי את התנשמת שלי באזור הבית שלי שוב
22/07/14 13:25
198צפיות
טוב זאת לא באמת התנשמת שלי, פשוט היא אמצה לעצמה עץ בגינה שהיה רקוב (לא בנתה שם קן אבל עמדה שם תמיד) ואני תמיד נהניתי לראות אותה ולזהות שזאת אותה תנשמת יפה.
כשהורדנו את העץ (שהיה חולה ורקוב ואיים להתמוטט על הגינה, ופחדתי שיכול ליצור נזק) ניסינו להרגיל אותה כמה חודשים לפני לבית חלופי שבנינו לה, או לעץ חלופי אבל כלום לא עזר, ואחרי אחת הסופות חורף כשהעץ כבר היה סכנה כרתנו אותו . מאותו יום כמעט לא ראיתי את התנשמת, וזה נורא הציק לי. יש שיגידו שהיא עברה לשטח מחייה אחר, אבל אותי זה ביאס לא לראות אותה.
ואתמול בין העצים ראיתי אותה שוב באזור שלנו. אז נכון היא לא הלכה לבית שבנינו לה, ולא לעץ שנטענו במיוחד בשבילה, אבל היא באזור וזה כבר משמח אותי בימים המדכאים האלה. 
אמא טרייה ומבולבלת..
22/07/14 16:38
331צפיות
היי לכולן,
אני חדשה פה בפורום וחדשה בכלל כאמא. יש לי תינוקת מתוקה בת שבוע ויום שנולדה בקיסרי חירום.
אנחנו בבית מיום שישי. כל יום אנחנו מגרילים קלף חדש בהתנהגות שלה.
הלידה עצמה היתה חוויה קשה בגלל ניתוח החירום מעכשיו לעכשיו אחרי שעות של לידה 'רגילה' וכל החוויה בבית החולים היתה ממש לא משהו בגלל חוסר הכוונה טוטאלי בנושא הנקה מצד הצוות והאשמה כלפיי שגרמתי לילדה חום בגלל שאני לא מאכילה אותה כמו שצריך ומתעקשת על הנקה.
מה שגרם לחוסר בטחון מצידי בכל נושא ההנקה.. 
אבל התעקשתי, הבאתי יועצת הנקה פרטית ואני מנסה להתאקלם וללמוד כמה שיותר.
הימים האלה נורא קשים, לפעמים היא מקסימה, ישנה טוב, אוכלת כל שעתיים שלוש וכשמעבירים אותה לעריסה היא ממשיכה לישון.

היום זה יום קשה. היא אוכלת בקבועי זמן קצרים, ישנה רק עליי או על בעלי וברגע שמעבירים אותה לעריסה, אחרי שהיא כבר ישנה ורגועה היא מייד מתעוררת ומתחילה לבכות. היום זה ממש היה ככה כל הזמן.
בעלי כבר מותש ומתוסכל, חושב שבגלל שהרגלנו אותה להיות עלינו כמו שהיועצת הנקה אמרה לנו לעשות, שתהיה כמה שיותר עלינו, הקטנה לא מסכימה לישון בעריסה. האם באמת כך?
אנחנו צריכים גם זמן לישון מידי פעם, לעשות דברים אחרים.

זה ממש מתסכל.. 

מצטערת שיצא לי ארוך, מסתבר שהיה לי הרבה על הלב 

ברוכה הבאה לעולם ההורות
22/07/14 16:46
127צפיות
ולפורום קודם כל מזל טוב!

אני חושבת שמה שתינוק כה קטן צריך זה חום ואהבה. הרגע הוא יצא לאוויר העולם מהמקום המוגן שלו.
אם היא רוצה להיות על הידיים, תנו לה, היא זקוקה לכם. פיתוח הרגלים לא נעשה בגיל שבוע וגם לא בגיל חודש. אולי בגיל חודשיים והלאה.
תקשיבו ליועצת הנקה, זה בסדר אבל יותר מכל העצות, תקשיבו לעצמכם, לאינסטינקטים שלכם ואל תחששו לגרום לה להרגלים ״לא טובים״ בזה שהיא עליכם.

יש ימים קשים יותר ויש פחות, יש ימים של כיף ויש ימים שלא, בסופו של דבר זה עובר, זה נעשה קל יותר, לומדים להכיר אחד את השני...

לגבי ההנקה, אמנם לא הנקתי אבל מקומם לשמוע את ההערה שקיבלת. לא להאמין

ולגבי הניתוח, גם אני ילדתי בקיסרי חירום, תני לעצמך זמן להחלים, לאט לאט את בסה״כ שבוע אחרי ניתוח בטן.

תהנו מהקטנה!
בגיל הזה עוד אין קבעון של הרגלים
22/07/14 16:48
108צפיות
אז לא לדאוג בנושא הזה.
היא עדיין קטנה והייתה רגילה להיות צמודה אליך ולשמוע אותך 24/7 ועכשיו גם לה קשה. זה תקופה קשה וזה עובר. מבטיחה. מתישהו הם גדלים ונהיים עצמאיים יותר.
עכשיו תתני לה את תשומת הלב שהיא צריכה ותמשיכי להניק כמו שהסבירה לך היועצת. אחרי 6 שבועות ההנקה מתבססת ואפשר להתחיל סוג של שגרה - זה השלב שכדאי שוב להתייעץ אם היועצת הנקה במידת הצורך (כמובן שאם צריך אז אפשר גם לפני... ) גדול, ענק!

זה קשה וגם זה יעבור...
אכן זה קשה
22/07/14 16:50
93צפיות
אבל בא פיצית, ומאוד צריכה את המגע שלכם.
אין מה לדאוג לגבי מה שהרגלתם אותה, היא רק בת שבוע ולא רגילה עוד לכלום.
היא הייתה תשעה חודשים במקום חם נעים עוטף ושקט ואז נפל עליה כל העולם, רעשים ריחות תחושות בקיצור זה הלם.

תעשו תורנויות, תבקשו עזרה ממשפחה וחברים, אפשר ומומלץ להעזר במנשא שיתן לקטנה את החום הקירבה ולכם טיפה חופש.

שולחת חיבוקים וחיזוקים, לאט לאט דברים מסתדרים.
זה קשה אבל זה עובר
22/07/14 21:37
76צפיות
לקטנה הכל חדש ורועש וקשה לעכל אז היא מחפשת מה שהיא מכירה- ריח של אמא, עור חם, דופק מרגיע. אח״כ כשהם מפסיקים להתכרבל עליך ולהירדם מתגעגעים לזה (לא תאמיני כמה מהר זה עובר).

כמו שאמרו לפני בגיל שבוע עוד אין הרגלים. כדאי לך אולי לנסות עיטוף (יש תינוקות שהתחושה המשוחררת מלחיצה אותם וישנים יותר טוב עטופים)- תחפשי בגוגל.
חוץ מזה, מנשא יכוך לעזור אם זה נוח לך (לי אישית זה לא היה נוח וחם מדי באוגוסט כשדרדס שלי נולד) אז פשוט ביליתי בחודש הראשון הרבה רובצת על הספה מול הטלוויזיה כשהדרדס ישן עלי.

והכי חשוב תעזרי במי שאפשר- אמא, חמות, סבתות וכו, אפילו אם זה רק בשביל שמישהו חשגיח על הקטנה חצי שעה שתוכלי לעשות מקלחת ארוכה ולשתות כוס קפה רגע בלי הפרעות. זה שומר על שפיות..
מזל טוב ו -
23/07/14 07:53
60צפיות
כל הכבוד לך שאת מתעקשת על הנקה למרות הקשיים. זה מדהים אותי לפעמים כמה הסביבה יכולה להקשות בהתחלה, בעיקר בכל מה שקשור להנקה. עוד לא החלטתי ביני לבין עצמי אם כל המעירים למינהם (בדרך כלל נשים באופן מפתיע) היו כאלו שלא הצליחו להניק בעצמם או שזה איזושהי נבערות כללית כזאת. ההערה שקיבלת מהצוות (אחות!?!) מזעזעת. אני גם הייתי מתלוננת מתישהו, אבל לא עכשיו. עכשיו תשמרי את הכוחות שלך. לבעלך תגידי שאת צריכה את התמיכה שלו ולכן שישתדל להיות תומך גם אם הוא בעצמו מבולבל. תינוקת בת שבוע צריכה חום ואהבה והיא צריכה המון המון ידיים. הם מאד אוהבים לישון עלינו, בייחוד בהתחלה. כולם כאלו ואין פה שום אלמנט של פינוק. זה צורך בחום, במגע ובביטחון, זה אבולוציוני. אל תקשיבי גם לכל הדודות, סבתות (אמא שלך, חמות?) שיהיה להם מה להגיד בנושא. אין פינוק בגיל הזה בכלל. זה לא רלוונטי. זה צורך. זה מקשה, נכון, אבל זה משתפר עם הזמן ובזמן שאתם שניים אתם יכולים להתחלק ולנוח בתורות. בן זוגי היה שוכב על הספה אחר הצהריים ובערב והאפרוח התורן היה שוכב עליו, ישן עם שמיכה תוך כדי שאני הייתי מתקלחת, עושה דברים בבית ואוגרת כוחות. זה גם מאד תורם גם לקשר עם האב כך שאת יכולה להציע את זה לבן זוגך. זה גם דיי כייף האמת, ברגע שאת משחררת את המחשבות על זה שאת מקלקלת אותה, את יכולה להנות מההתרפקות של האפרוחית הזאת עליך . אין כאן שום הרגלים בגיל הזה כך שאין לכם מה לדאוג שאתם מרגילים אותה לזה. אתם יכולים לנסות לשים אותה בעריסה אם היא ישנה עמוק אבל אם היא מתעוררת ואת צריכה לעשות משהו את יכולה להיעזר במנשא למשל. אני עשיתי הרבה דברים עם מנשא כשהקטן מכורבל לו וישן על הגוף שלי.
ההתחלה מאד מאד קשה. אנשים לא יודעים כמה זה קשה בהתחלה. אני הייתי בכזו טראומה עד שכתבתי על זה ספר .
תחזיקי מעמד ותהני ממנה
תודה רבה רבה
23/07/14 09:09
91צפיות
הדברים שלכן מאוד עוזרים. 
הלילה גם הערתי את בעלי כדי שהוא יהיה איתה ואני אוכל לישון אחרי ההנקה. זה לאחר שקצת ריחמתי עליו בלילות.. אבל הוא היה כל כך מבסוט מזה שהוא יכל לעזור לי ונהנה מהזמן עם הקטנה.
מבאס אותי שהוא חוזר לעבודה בקרוב, למה הם לא יכולים גם להיות בחל"ד 

אמא שלי הציעה/חופרת לי שאני והקטנה נעבור אליהם. הכוונה שלה טובה אבל מבאס לא להיות בסביבה הביתית שלי כשאני יכולה להסתובב איך שבא לי, ואני אצטרך ממש לעבור דירה. וגם זה שבעלי יחזור מהעבודה לשם איתי ונהיה כל הזמן עם הורים שלי..
הם מקסימים, כן, אבל כל אחד והעניינים שלו. 
אמרתי לה שאני מוכנה לעשות ניסיון של שבוע ושמה שאני אחליט לעשות לאחר מכן, הם יקבלו. לאמא שלי יש נטייה לעשות לי רגשי ולגרום לי לפעול לפי מה שהיא רוצה, אבל זה כבר נראה לי חומר לפורום אחר.

בקיצור, אם יש דבר כזה, תודה רבה על המילים המעודדות, כיף שיש מקום לשפוך. 
רוצה להוסיף
24/07/14 05:13
48צפיות
קודם כל המון מזל טוב על הקטנה החדשה שלכם... שתסב לכם רק נחת אושר ואהבה.
קודם כל את רק אחרי שבוע של לידה/ניתוח בטן. אני יודעת מניסיון ש3 חודשים הראשונים של הלידה וקבלת הקטנה לעולם מרגישים כמו נצח. בכי/החלפות חיתול/שינה/ערנות/אכילה וחוזר חלילה... והשינה.. אין שינה...
בקיצור תתנחמי שככה זה אצל הרוב... וזה בסדר גמור להרגיש יום נפלא ויום באסה.. לפעמים מתלווה גם בייבי בלוז קטן שמתגנב ואת פתאום קולטת את עצמך בוכה ככה סתם בלי שום סיבה כשלפני רגע חייכת וצחקת לקטנטונת... הכל בסדר. הכל טוב. במילים אחרות ברוכה הבאה לעולם ההורות.
לגבי זה שהקטנה שלכם רוצה/מעדיפה לישון רק עליכם על דאגה זה לא יוצר הרגלים שככה יהיה מעתה ועד הצבא.
כמו שכבר כתבו לך הקטנה שלך היתה במקום חמים ונעים ושקט ולפתע יצאה לאוויר העולם לא בדרך "הטבעית" אלה דרך ניתוח קיסרי אשר טראומתי לאם ולתינוק... אם הקטנה מרגישה נוח לשכב על הבטן/חזה שלך זה כי היא מרגישה את פעימות הלב שלך שהיא זוכרת מימי הרחם.
הקטנה שלי שכבה עלי 24/7 בחודשים הראשונים כי זה הרגיש לי נכון.. לצערי לא השתמשתי במנשא כפי שיעצו לי... והידיים לא היו פנויות למטלות הבית/לאכול וכו.
כל הכבוד על התתמדה והתעקשות על הנקה. כל הכבוד שהבאת יועצת הנקה הביתה. זה לא מה בכך..
כל הכבוד לבעל שנרתם ועוזר ונותן לך כמה שעות שינה בלילה...
וכל הכבוד לאימך שהציעה את עזרתה שאני מציעה תקחי ב2 ידיים..
תעשו באמת ניסיון של שבוע מה כי גרוע שיכול לקרות?.. שלא תסתדרו ואז תלכי כמה ימים קודם... הכל טוב.
הייתי מציעה מראש להסביר לאימך את הגישה שלך לגבי טיפול בתינוקת.. תסבירי שהכי היית רוצה שהיא תעזור לך בטיפול בקטנה ואת תוכלי להשלים שעות שינה... או/ו באוכל ולסדר.. שיוריד ממך את כל המטלות האלו..
סיפור אישי אני ואמא שלי מסתדרות מצויין עדיף במרחק.. מדברות כל יום בטלפון מתכתבות בווטאופס 24/7 (אני גרה בחו"ל) כמה ימים אחרי שילדתי היא הגיעה לעזור לי לחודש. אני לא יודעת איך להסביר את זה אבל העזרה שלה היתה כ"כ לא מובנת מאליו למרות שאני יודעת שהיא סבתא מדהימה לאחיינים שלי.. היא עזרה לי ברמות שבחיים לא האמנתי שאני יודה לך ככה... היא עזרה להאכיל/להשכיב היא בישלה ניקתה קיפלה כביסה וחוץ מפעמים בודודת שקצת התעצבנתי על משהו והיא לא נכנסה איתי לויכוח אלה העבירה הלאה.. הכל היה נפלא ושושנים...
להבדיל כשהיא מגיעה עכשיו לחודש והקטנה כבר בת שנה+ זה אחרת לגמרי..
בקיצור תני לאמא שלך הזדמנות אולי היא תפתיע אותך הרי בסך הכל היא רוצה לעזור.. תגדירי גבולות מאוד ברורים שלך.. תזכרי את האמא ואת מחליטה..
שיהיה המון בהצלחה... ותזכירי בסוף ישנים יותר ו/או מתרגלים לחוסרים בשינה...
רק לגבי יחסי אם ובת אחרי לידה
24/07/14 12:51
49צפיות
קודם כל רציתי להגיד שאני מסכימה לכל מה שכתבו לפני. זה קשה, זה עובר. לתינוק קטנטן קשה להתרגל שהוא לא ברחם. היא תישן במיטה בסוף (אולי תנסו לשים אותה עטופה אפילו עטופה בחולצה עם הריח שלכם. לנו זה עזר).

אבל רצית לספר לך איך היה עם אמא שלי אחרי הלידה. כמובן שהיא הפעילה עלי ריגשי ממקום טוב של רצון לעזור- שנעבור לגור אצלם ובאמת יש להם בית גדול עם חצר. אבל לי זה לא התאים אז הפעלי ריגשי נגדי. אמרתי לה שאני כל כך מותשת וכל כך כאובה וכל כך מלאה הורמונים שבא לי לבכות כל הזמן (הכל היה נכון) שאני מרגישה שלארוז ולעבור ולחיות מתוך מזוודה זה קשה לי מידי. אמרתי לה שאני אשמח שהיא תבוא אלי אפילו לגור שבוע שבועיים. וגם שתשלח לי אוכל כל יום. (זה חשוב!) ובאמת היא באה לכמה וכמה ימים. לפעמים ישנה לפעמים לא וזה באמת עזר לי. כי עם תינוקת יש כל כך הרבה מה לסחוב, בקבוקים וסטריליזטור (היינו בהנקה חלקית) ובגדים שלך ושלה ואמבטיה ומיטה בשבילה ותכשירים למינהם וסיפור שלם.

תהיי חזקה, כל הכבוד על ההתמדה בהנקה (ושתדעי שגם את תחליטי להפסיק ולעבור לתמל זה בסדר גמור לגמרי). כל אמא צעירה מבחינתי היא גיבורה, זה מאד מאד קשה ומגיע לכולנו מחיאות כפיים. אני לא צוחקת. הדבר הכי קשה שעשיתי בחיי. אבל שווה. עכשיו היא בת שנה ושבועיים והיא הדבר הכי יקר לי בעולם כולו וממלאת אותי שמחה גדולה.

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

הריון ולידה

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה