בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!

אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלות ענת אמא ליובל הקטן, ושחף, אמא של איתמר ויותם, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

הודעה חדשה

º
קניות, ציוד, בילויים לשבוע חגיגי
14/04/14 06:21
55צפיות
מחפשת שק שינה דמוי שמיכת עיטוף?
13/04/14 14:43
88צפיות
הילדונת (3.5 ח') אוהבת לישון רק על הבטן
ביום אני מרשה בהשגחה מלאה

בלילה מכיוון שאני חוששת, אני עוטפת אותה בשמיכת עיטוף על הגב, וזה עובד לא רע. הבעיה שהיא מתחילה להיות קצת גדולה לשמיכת עיטוף, נאבקת בי כשאני שמה אותה בה ובוכה קצת, וגם הרבה פעמים בבוקר אני מוצאת אותה עם הידיים מחוץ לשמיכה. אני אציין שהיא עדיין ישנה טוב על הגב בזכות זה בלילה, כך שאת המשימה שלה השמיכה עושה, אבל זה מתחילת להיות בעייתי.
אני מחפשת שמיכת עיטוף אבל משהו פחות הדוק, כלומר שכן תוכל להניע את הידיים בתוך השמיכה (נניח יד אחת לכיוון השניה ולהניח על הבטן ולקפל וכאלה), פשוט לא תוכל להוציא אותם החוצה ולקרב לפנים (ולהפחיד ולהעיר את עצמה)
אני מדמיינת משהו ריבועי כזה, שמכניסים את התינוק פנימה ורוכסים עם רוכסן/תיתקים וזה כמו חולצה ארוכה כזו שסגורה גם מלמטה. בקיצור כמו שק שינה אבל בלי חורים לידיים, בלי קפוצ'ון ושיהיה דק כמו שמיכת עיטוף ולא עבה.
משהו כמו שק שינה עם צווארון של חולצה..

מקווה שהעברתי את הנקודה שלי. מישהי מכירה משהו כזה? כל השקי שינה שאני רואה הם חמים ו/או עם קפוצ'ון ומקום להוציא ידיים, וכל השמיכות עיטוף הם הדוקות וכבר לא מתאימות לה..

תודה!
(מנהלות לא מצאתי שרשור ציוד לתחילת שבוע..)
אולד נייבי מידה 12-18 לבת הכל חדש
15/04/14 10:06
180צפיות
אולד נייבי מידה 12-18 לבת הכל חדש
.
אינטרקום למלון, חייבת מענה!!
15/04/14 12:33
231צפיות
עוד שבוע אנחנו נוסעים לסופ"ש במלון. הקטנה חייבת מקום סגור ושקט לישון ולא בא לי להיות צמודה אליה בחדר כל היום, היא ישנה המון.
יש לנו אינטרקום פשוט של מוטורולה. האם יש אינטרקום שקולט לטווח של קילומטר בערך שאוכל להשאיר אותה בחדר? חייבת לדעת דחוף כדי לנסות לארגן כזה אם קיים.
תודה רבה לעונים!!
בחיים אבל בחיים לא להשאיר לבד!
15/04/14 15:17
218צפיות
אני לא היסטרית ולא חיה בסרט אבל תינוק לא משאירים לבד ובטח לא במקום זר!!!!!!!!!!
או שתקחו איתכם מטפלת שזה בדיוק מה שאני עשיתי היום או שאל תקחו את התינוק או שתהיו איתה בחדר או או.. בקיצור הכל רק לא להשאיר לבד (לא חסרים דברים שיכולים לקרות ועד חטיפה למרחיקי לכת).
º
צודקת
15/04/14 16:10
43צפיות
היינו סופ"ש עם המשפחה בצימרים
15/04/14 16:29
199צפיות
והשארנו אותה לבד בחדר הרבה פעמים. חדר נעול כמובן, עם אינטרקום, והיינו בחצר החדר... בצימרים היו רק המשפחה שלנו (10 צימרים רק שלנו). הרגשתי מאוד בטוחה עם זה...
הייתי לידה כשנרדמה, וכשישנה יצאתי והאזנתי... איך שעשתה קולות שעומדת להתעורר כבר התייצבתי חזרה...
למלון אנחנו גם נוסעים עם משפחה גדולה... ולכן רצינו לא להיות סגורים בחדר כל הזמן... אין שום מטפלת שיכולה לטפל בה. היא עם חרדת זרים קשה ורוצה רק את אמא ואבא. בקושי אמא שלי נשארת איתה לבד (והיא אלופה איתה ומכירה אותה היטב). ומאותה סיבה אין שום סיכוי שלא תבוא איתנו...
אני מתכוונת להשאיר לעשרים דקות-חצי שעה ולהיות קצת מחוץ לחדר, לא לשעות...
ונניח שיהיה לך אינטרקום- מה תעשי כשיכנסו לחדר
15/04/14 19:28
152צפיות
צוות ניקיון? תתחילי לרוץ מהבריכה לחדר? או שאת רוצה לסמוך על השלט של "נא לא להפריע"?
להשאיר תינוקת בחדר של צימר כשאת בחצר זה דבר אחד (שאישית גם הייתי חוששת לעשות אבל ניחא).
עם זאת, להשאיר תינוקת לבד בחדר במלון זה דבר אחר לגמרי...
º
צודקת... לא חשבתי על צוות המלון!
16/04/14 13:17
º
אסון יכול לקרות גם בפחות מ20 דקות
15/04/14 23:04
30צפיות
אני מצטרף לכל מי שאומר שלא היה עושה את זה
16/04/14 12:59
13צפיות
מהבחינה הטכנית, אינטרקומים מגיעים לטווח של כ-300 מטר בהצהרה (אני מרשה לעצמי להניח שבמציאות - חצי מזה במקרה הטוב).
לשבת בחצר של הצימר כשהיא בפנים - פסדר. מדובר על מרחק של 20-30 מטר מקסימום. אם צריך - פחות מחצי דקה ואת שם.
במלון? הייתי הולך במקרה כזה אולי לחדר הסמוך של החברים/דודים/אחים, בטח לא ללובי או למקום מרוחק אחר.
וסתם בשביל הדיון: קילומטר זה 10 דקות הליכה זריזה. זאת נראית לך זמינות סבירה לתינוקת שנמצאת לבד? לי לא.
לא התכוונתי ללכת קילומטר...
16/04/14 13:10
5צפיות
לי יש את האינטרקום של ה300 מטר, וזה בקושי 100 מטר בפועל, ראינו את זה בצימרים... לכן רציתי קילומטר, שאוכל להיות בחדרים של החברים קצת בערב, עם כולם. לא התכוונתי ללכת לשהות בבריכה או בספא אם זה לא היה ברור... רק לא להיות מקובעת לחדר כל היום...
מסכימה עם כל הנמנעים
16/04/14 13:10
7צפיות
רק לשם השוואה - הערב אנחנו עורכים על האש בחצר (יש לנו בית קרקע עם חצר) ואני מאוד מתלבטת אם להישאר רק בפנים אחרי שהקטנה תירדם או להוציא את המוניטור החוצה. ומדובר בבית *שלנו*, בחצר *שלנו*, כשאני מרוחקת ממנה מקסימום חצי דקה בהליכה נינוחה.
אני חושבת שזה מוגזם... ואני לגמרי פרנואידית
16/04/14 13:20
אני לגמרי פרנואידית באופי שלי כלפי הקטנה, ובעלי עוד יותר... אבל לצאת לחצר נראה לי בטוח לגמרי. אני הרבה פעמים תולה כביסה בחוץ עם האינטרקום...
אמא שלי מספרת שכשהייתי תינוקת ובחורף הייתה צריכה להחזיר את אחי הגדול מהגן לא הייתה רוצה להוציא אותי מהבית בקור, הייתה משאירה אותי לישון הולכת עם אינטרקום ומביאה אותו. לא יודעת אם זה בסדר, אבל זה מה שהיה...

בכל מקרה... חזרתי בי. לא מתכוונת להשאיר אותה לבד בחדר. נעשה משמרות כשהיא ישנה.
תודה!
מעבר מאמבטיה לטיולון
15/04/14 16:36
103צפיות
התינוקת בת ארבעה חודשים פלוס והאמבטיה כבר נראית קטנה למידותיה לכן אני רוצה להעביר לטיולון.

יש לי עגלת סיטי מיני של בייבי ג'וגר, באיזה זוית הטיולון צריך להיות?

קראתי איפשהו שצריך זוית של כמעט שכיבה, נראה לי הזוי לשים תינוק פעיל בזוית כזאת. גם כל המטרה היא שתראה מה קורה מסביב ומהזוית הזאת זה נראה לי קשה.

באיזה גיל אתן העברתן מאמבטיה לטיולון? באיזה זוית כיוונתן את העגלה?

º
בגיל הזה - רק שכיבה מלאה או כמעט מלאה
16/04/14 10:58
7צפיות
בן שלושה חודשים
16/04/14 07:29
45צפיות
מנסה להתרומם לישיבה
האם זה תקין בגיל הזה?
הוא עושה את זה כשהוא בתנוחת ערסול ועם הגב עלי ובשכיבה אם נותנים לו ידיים
עדיף להימנע מזה בשלב הזה
16/04/14 12:48
זה תקין שהוא מנסה, אבל בשלב הזה עוד לא כדאי לעודד אותו לזה.
º
אוכלים ונהנים לתחילת שבוע
41תגובות
13/04/14 09:03
48צפיות

(המשך...)
º
ישנים ומתפתחים לתחילת שבוע
13/04/14 08:25
59צפיות
מנורת לילה כטכב של טומי להירדמות
12/04/14 19:25
210צפיות

שלום,

למי מכם שמכיר את הכוכב של טומי, אני משתמשת בו להרדמות כשממש לא נותרה דרך אחרת (התינוקת שלי בת 8 חודשים).

יש לי קצת הסתייגות כי אני חוששת שהתמונות הזזות מקבילות לטלויזיה, שבטח לא רצויה בגיל 8 חודשים.

מה גם שאני חוששת מההתניה שעלולה להיווצר.

אשמח לשמוע את חוות דעתכם.
מסכימה איתך לגמרי לגבי ההתנייה
12/04/14 21:07
169צפיות
אם היא תתרגל להירדם רק עם הכוכב המנגן, אז בכל התעוררות שלה במהלך הלילה היא תצטרך אותו כדי לחזור לישון. זה הקשר שינה לא עצמאי, כיוון שהיא תלויה בכם כדי להפעיל אותו.
תינוק לא אוהב טיולון -מה עושים?
12/04/14 00:03
231צפיות
יש לנו עגלה בייבי ג'וגר מיני סיטי ועד גיל חצי שנה הבן שלנו היה באמבטיה וממש אהב לטייל בעגלה בחוץ.
בגיל חצי שנה העברנו אותו לטיולון ומאז אי אפשר לטייל איתו, הוא ממש בוכה כשאני שמה אותו בטיולון, אחר כך קצת ואז אחרי 5-10 דקות מתחיל
לבכות ממש בצרחות עד שאני לוקחת אותו על הידיים ומוציאה אותו מהעגלה.
אני לא יודעת מה לעשות, הייתי נוסעת איתו המון פעמים לקניון ולמלא מקומות ועכשיו הוא לא מוכן להיות בעגלה וכל הזמן צורח.

מה יכולה להיות הסיבה? אולי העגלה לא נוחה לו? הוספנו לו מזרן לעגלה וסידרנו את הרצועות כי חשבנו שאולי משהו לא נוח לו אבל הוא עדיין רק צורח.
שאלה פשוטה שאולי תשפוך אור על התעלומה
12/04/14 07:53
313צפיות
לאיזה כיוון היה הראש כאשר היה בעגלה ולאן כעת בטיולון?
אם בעגלה הראש היה לכיוונכם וראה אותכם אז כעת כשהעברתם לטיולון זה מסביר את הכל כי כיוון הראש השתנה
מכם החוצה (זה בדרך כלל מה שקורה במעבר אם כי לא מחייב - יש כל מיני היום) ואז הוא חווה חרדה.
אם זה המצב אז זה העניין ואם  לא רשמי לי אם עוד משהו השתנה ואני אנסה לחשוב מה אפשר לעזור.
בהמשך לעצה של עוגיית מזל
12/04/14 09:28
160צפיות
אולי תצאי לטיול ניסיון עם עוד מישהו, ובזמן שהשני דוחף את העגלה תלכי ליד התינוק ותדברי איתו ושיראה אותך. אם זה מרגיע אותו, אולי זה באמת קשור לחרדה מזה שלא רואה אותך.
אם יש לך חברה שיש לה טיולון שניתן להפוך, את יכולה להשאיל לטיול ולראות מה קורה?
בעגלה ראה אותנו
12/04/14 11:05
179צפיות
בעגלה הוא ראה אותנו אבל אהב להיות עם הבטן לכיוון השני
בטיולון הוא עם הראש החוצה ולא רואה אותי

אולי באמת זאת הסיבה?
כשאני הולכת ביחד עם בעלי אני תמיד הולכת קדימה כדי שהוא יראה אותי וזה עדיין לא עוזר.
אפשרויות לכך שלא אוהב טיולון
14/04/14 08:48
69צפיות
יש לי מספר אפשרויות שלדעתי גורמות לכך שהקטנים לא אוהבים בהתחלה את הטיולון (אצלינו היה כך בימים הראשונים ואז הסתדר):
1.המעבר מלראות את ההורים ללראות את הרחוב...כבר דנו בזה למעלה.
2.קשירה – באמבט העגלה לא קושרים ומרבית התינוקות שונאים את הסיטואציה בה קושרים אותם...האם הוא בוכה בזמן הקשירה?
3.תנוחה לא נוחה – חלק לא אוהבים לבת ישיבה מלאה וכדאי להטות את זווית הטיולון לכהה יותר...חלק יעדיפו ישיבה מלאה – נסו לשחק עם המושב...
4.בחלק מהטיולונים המשענת ממש לא נוחה, ישנה תחשוה כאילו התינוקי "יושב על הברזלים" – אנחנו הוספנו כרית לטיולון שיהיה יותר נוח... גם נוח לכבס כך...כדאי לשקול.
5.נסו לתת לא לשחק במשחק שהוא אוהב/קשת שנתלית על הטיולון כשאתם שמים אותו בטיולון וזה יסיח את דעתו עד שיתרגל...
6.שמש/רוח– בדקו שהתינוקי יושב בצל ואין עליו רוח מבחוץ – בחלק מהטיולונים נכנסת שמש/רוח וזה לא נעים להם
בכל מקרה במרבית המקרים אחרי כמה טיולים בהם ישנן מחאות קטנות זה עובר...חשוב ללכת ולא לעמוד...הם אוהבים תזוזה...
בהצלחה!
לדעתי? רוצה לזחול..
14/04/14 10:50
62צפיות
ככה היה עם הגדולה ומסתמן שכך עם הקטנה. פשוט לא רוצה להיות קשורה, רוצה לטייל, לזחול, לזוז..
עוד אפשרות
15/04/14 20:04
49צפיות
אנחנו גילינו שהקטנה פשוט לא מצליחה לישון בטיולון (באמבטיה כן הייתה נרדמת). אז אם היא עייפה, אחרי כמה זמן היא מתחילה לבכות.
אולי תנסי לצאת איתה כשהיא אחרי שישנה? ויכולה להנות מהנוף במקום לנסות להירדם?
בינתיים אנחנו יוצאים איתה רק כשהיא לא עייפה, בתקווה שכך תתרגל לטיולון ואולי בהמשך תוכל גם לישון שם.
אוי סליחה, אני רואה שזה בן
15/04/14 20:06
33צפיות
כוחו של הרגל... :)
בלאגן סדר יום וגם עניני מוצץ
12/04/14 23:59
194צפיות
הי
הקטנצי'ק בן חודשיים. עד כה לא התגלה שום סדר יום בחייו (למרות שסדר לילה בהחלט יש ומרגע שנרדם בערב יקום לאכול כל שלוש שעות ויחזור מיד לישון 555 אם אין גזים עד סביבות 6-8 בבוקר)
ההרדמות ביום קשות לא מצליח שלא על הידיים אלא במקרים נדירים. הכי קשה זו של הערב - ניסיתי כבר מגוון שעות מ-6 ועד 8 ואף פעם זה לא קל. הנקה קצרה אם התעורר משינה, ואז אמבטיה ושות' שזה לוקח איזה חצי שעה ואז מלבישה באור עמום, מניקה עד שובע ומצפה לצניחצ עפעפיים, אבל בד"כ תוך כדי הנקה כבר מתגלה עצבנות, משיכת הפטמה, בכי. בד בבד אציין שהוא ממש לא מחבב את המוצץ (ניסיתי שלושה סטנדרטיים) אבל אם אני מתעקשת, כמעט מכריחה אותו הוא מתרצה ואז יכול למצוץ גם דקות ארוכות (אבל בסוף ידחוך אותו החוצה, להבדיל מאחיו הגדול שהיה ישן עם המוצץ במשך שעות) ההרדמה יכולה להתארך מעל שעה כולל נדנוד והליכה בחדר (חשוך), שכיבה במיטה כשהוא שעון על ידי, נסיונות הנחה בעריסה או על המיטה שלנו ומה לא. אציין שבבית לא שקט כי זה זמן הארוחה/אמבטיה/השתוללות קטנה של הגדול בן 3. אבל אני סוגרת את הדלת לכל הפחות.
אז מה אני שואלת - א - איך מאתרים את הזמן הנכון להתחיל טקס שינה ולהשכיב לישון
ב- מה הכי כדאי לנסות כדי להרגיל להרדמות עצמאית, ביום ובעיקר בערב
ג- מוצץ - חשוב לי שיקח - איך כדאי לשכנע והאם מומלץ מוצץ לסרבנים ומאיזו פירמה...

תודה רבה לכל מי שתוכל לעזור.
חג שמח
כמה הצעות
13/04/14 09:09
84צפיות
אני בסך הכל "מקדימה" אותך בחודש וחצי אבל יכולה להציע כמה דברים שעזרו אצלנו...

קודם כל אני לא ציפיתי לסדר יום, ובבלי שחיפשתי אותו הוא מתחיל להתגלות לי בבוא נאמר שלושה שבועות אחרונים. זה יגיע אל לחץ...

תנומות יום - הקטנצ'יק שלי די נרדם עצמאית מההתחלה (הייתי קולטת באיזשהו שלב שהוא לא נינוח ובעצם צריך קצת פחות נדנודים והזזות ולשכב בשקט...), אבל מה שעוזר לכנס אותו לשינה עכשיו כשהוא כבר קצת מפתח אל העולם, זה לשים אותו בעריסה עם מוצץ או חיתול עם סימן העייפות הראשון. כשהוא כבר עייף מידי הסיכוי שיירדם לבד מתמעט עד כדי נעלם...
זה אמנם לא עצמאי אבל אצלנו פתרון קסם לתנומות היום הוא מנשא - זה כשכבר פספסתי את העייפות הראשונית והוא עייף מידי.

מוצץ - אצלנו הוא לקח מוצץ לא ממני (מניקה) אלא ממישהו אחר שטיפל בו וביקש להרגיע אותו (אחותי ויום למחרת אמא של בנזוגי). אם יש מטפל נוסף שווה ערב אחד שהוא ינסה להרדים עם המוצץ (במידה והתינוק שבע כמובן) ואת תטפלי בגדול ואולי זה יעבוד יותר טוב. אגב שלי לרוב משתמש במוצץ בשביל להירדם וכשהוא כבר ישן עמוק הוא פולט אותו. זה דווקא סבבה כי אז אין התעוררויות למוצץ.

בהצלחה!!
מה שאני חושבת
13/04/14 22:07
69צפיות
לגבי ההרדמות יכול להיות שהוא עוד קטן בשביל הרדמות עצמאית אבל תנסי להרגיל אותו לחפץ מעבר כלשהו, חיתול ומוצץ זה מה שעבד אצלנו.
נסי את שיטת הליטוף וה״שששש״, אולי תניחי על הבטן (ושלא יהרגו אותי פה) בשינה במהלך היום.
סדר יום לאט לאט יהיה, זה עניין של זמן.
לעניין המוצץ תנסי סרבנים, אבל בזה מילת המפתח היא התמדה והתעקשות שלך :)
תודה לכולן
13/04/14 22:33
58צפיות
לגבי מוצץ לא מוותרת. ניסיתי לסרבנים לא נרשמה יותר התלהבות מאשר הרגיל. אבל זה עובד לעיתים (רחוקות) אם אני ממש מכריחה ולעיתים רחוקות יותר יקח מרצונו (למשל עכשיו התעורר, נתתי מוצץ וחזר לישון).
אין לי בעיה להשכיב על הבטן (הגדול שלי ישן כך כל חייו בערך, וגם אני) אבל נראה שהוא דווקא לא אוהב ומנסה כל הזמן להתהפך (על האוניברסיטה גם מצליח - במיטה רק מידי אז רק מזיז ראש מצד לצד בתסכול ומתלונן) אז זה לצערי לא פתרון.
אנסה אולי לתת חיתול כחפץ מעבר אבל זה לא מסוכן מבחינת חנק באמצע השינה?
תוציאי לו את החיתול מיד אחרי שנרדם
16/04/14 07:41
13צפיות
גם אצלי זה עובד.
ואגב תנסי את המוצץ של ביבי האורטודנטי. גם אצלי הוא סרב לקחת מוצץ בהתחלה אבל עכשיו הוא לוקח בשמחה ואירי שהוא נרדם חזק הוא פולט אותו.
לגבי החיתול
16/04/14 10:39
6צפיות
הטטרה מאוד נושם, אין עם זה בעיה לדעתי.
אם את מפחדת תעשי קשר באמצע של החיתול
שוב כאן
13/04/14 22:06
250צפיות
הקטנה שלי בת 8 חודשים כמעט
היו לנו איתה לאחרונה לילות מאוד לא פשוטים
ולאחר הרבה מחשבות ומחקרים הבנתי שאולי ההזנה שלה לא נכונה.
יועצת שינה שהתייעצתי איתה אמרה שהיא משלימה תזונה בלילה כשלמעשה בימים לא אכלה מספיק
והעלתה למודעות שלי את הצורך להשקיע יותר בהאכלת מוצקים (היא לא מתה על זה)

עכשיו אנחנו אחרי הגל הנוראי (טפו טפו בחיי)
אבל עדיין יש לה דפוסי שינה שאני לא מבינה... הולכת לישון ב 7 וחצי בערך אחרי מקלחת וטקס מאוד מסודר,
ומאותו רגע- קמה כל חצי שעה עד הארוחה הבאה.

אחרי הארוחה הבאה (בסביבות 10 וחצי)- היא לרוב תישן עד 2 וחצי- שלוש.
רוצה לומר- היא יודעת לישון. אז מה הקטע?

היום הרגשתי שהיא היתה רעבה. אכלה ב 19:00 בקבוק עם 120 (לא אוכלת יותר מזה)
וב 20:30 כשקמה בפעם השלישית נשברתי ונתתי עוד 90 והיא ש-א-ב-ה אותם.
מאז ועד עכשיו (22:00) היא קמה עוד 3 פעמים.

לא מבינה מה קורה כאן, ואין מצב ששיניים מעורבות, כי זה כבר מרגיש כמו דפוס של משהו לא טוב.

אשמח לכל, אבל כל תובנה
תודה
אוף זו פעם שניה שלא עונים לי
14/04/14 16:12
96צפיות
בסוף אני אחשוב שזה אישי
לדעתי בגיל הזה עוד סביר שהם מתעוררים בלילה
15/04/14 09:59
91צפיות
ועוד מוקדם מדי לצפות ממוצקים להיות מבוססים מספיק על מנת שישביעו דיה כדי למלא ללילה שלם.
בגיל הזה המקסימום (זאת אומרת, ממצטיינים בלבד, וגם זה לא חובה) הוא שתי ארוחות מלאות - אחת פירות ואחת מרק (שעל פי רוב אחת ניתנת בבוקר ואחת בצהריים) והתחלה של ארוחה שלישית. וזו ארוחה קטנה. סוג של ארוחת ביניים. וממש לא באה להחליף הנקה/פורמולה
כן אבל לא זה מה שהיא מתארת-היא קמה לאכול כל
15/04/14 21:07
48צפיות
חצי שעה משבע וחצי עד עשר וחצי.. אח"כ ישנה "רגיל" עד 2:00.
רעיונות?
אמי מדגישה לך ולא עונה בעצמי כי כל נושא השינה מאוד מקרטע גם אצלינו ...
לא יודעת אם זה עוזר
15/04/14 23:38
30צפיות
אבל בסביבות הגיל הזה (פלוס מינוס, עם חוסר שעות השינה המצטבר שלי קשה להגיד בוודאות) הייתה תקופה של כמה שבועות שהגוזל, שעד אז כבר התחיל לפתח מרווחי שינה יפים בלילה - התחיל להתעורר כל שעה בערך ולינוק. עבר לבד (כלומר כמעט עבר - בגיל שנה וחצי הוא מתעורר בערך פעמיים בלילה כדי לינוק). לא יודעת מה הייתה הסיבה...
היא עברה בדיקה רפואית?
15/04/14 20:33
42צפיות
נשמע שמשהו מציק לה. לא תקין להתעורר כל חצי שעה.
גם בתי הייתה כך, אבל הייתה לה נזלת ולאחר מכן ליחה. היא הייתה מתעוררת כל חצי שעה כי הייתה נחנקת. אני מניחה שלא כך אצלכם, כיוון שהיית יודעת.
אבל אולי היא סובלת ממשהו נסתר כמו כאבי אוזניים או גרון. ואחרי 10 היא כבר מאד עייפה, אז ישנה קצת יותר טוב.
קשה לענות כך דרך הפורום. אל תקחי זאת אישית.
שובו של הקקי הלילי
14/04/14 08:59
131צפיות
אחרי שמגיל חודשיים בערך אני לא מחליפה חיתולים בלילה להוציא מקרים נדירים וחד פעמיים (כי פיפי אנחנו לא מחליפים בלילה וקקי בלילה לא היה כמעט) חזרנו להחלפה כל לילה.
הדרדס בן 8 חודשים קם, עושה קקי, לוקח בקבוק וחוזר לישון (בקושי רב).
אני מניחה שאין דרך למנוע קקי לילי, האם לייחס את זה לשיניים שלא נותנות לנו מנוחה כבר שבוע? משבר גיל 8 חודשים שלא ידעתי עליו? הצילו!
º
בריאות לתחילת שבוע חגיגי
13/04/14 08:21
71צפיות
אלרגיה
12/04/14 19:59
126צפיות
שיחקנו בגינה , בן שלי 3.5 פתאום העיניים שלו התנפחו וזה כבר קרה לו פעם אחת. הינו בשניידר , נתתי שלושה ימים פנסטיל ועבר. כמה פעמים ביום ניתן לתת ובאיזה מינון
רק רופא יוכל לקבוע מינון
12/04/14 22:23
39צפיות
המינון תלוי בין היתר ברמת התגובה ומשקל הילד
º
אם זה עבר, למה צריך לתת?
13/04/14 08:25
11צפיות
שאלה על אורתופד ילדים
13/04/14 09:01
66צפיות
שלום
בגיל חודשיים עשיתי לבני בדיקת אולטראסאונד פרקי ירכיים. אני זוכרת במעומעם שהרופא שבדק אמר לי לחזור שוב בעוד חצי שנה לביקורת. הבדיקה היתה תקינה.
האם זה נכון? עם הבן הגדול שלי לא עשיתי בדיקה או מעקב נוסף אצל האורתופד......
מישהי יודעת באילו מקרים מומלץ לעשות מעקב אצל אורתופד או מתי צריך לבוא לביקור נוסף?

תודה
יודעת מבת דודה שלי
14/04/14 14:17
38צפיות
שלבת שלה התוצאה לא הייתה תקינה במאה אחוז והיא במעקב אצל אורתופד ופיזיותרפיה
אצלנו לא אמרו לחזור לביקורת
מה שלום הגברת שלך?
13/04/14 09:03
213צפיות
איך היא מרגישה ומה עם השיניים?...

אצלנו סופ"ש בסימון פיצי חולה - מצונן ומנוזל אבל היום כבר קם הרבה יותר טוב
שאלת אותי?
13/04/14 09:07
183צפיות
אתמול הרגשתי עוד טוחנת מצטרפת לחגיגה...
כלומר, חותכת אחת כבר יצאה ועכשיו ארבע (!) טוחנות בוקעות להן במקביל. אינעל העולם! יחי נובימול!

(כפי שאפשר לשים לב, האמא הזאת ירדה מהפסים, יצאה מכלל שליטה וכעת היא במצב כפית מתקדם)
איפה הנימוס שלי??
13/04/14 09:08
154צפיות
שפיצי ירגיש טוב לקראת הפסח, כן?
יש לו ארבע קושיות על הראש
אכן אותך
13/04/14 09:14
72צפיות
גם שמתי לב שלא היית פה כל הסופ"ש אז דאגתי לשלומכן

הגברת רוצה להדביק פערים? להצמיח את כל השיניים יחד? לאיפה היא ממהרת?
אצלנו 3 שיניים במקביל יאיי [עוד לא טוחנות] ומסרב לנובימול שעד עתה שתה בשקיקה
את מצחיקה במצב כפית, תמשיכי

עד מחר האדון יהיה כמו חדש יש לו בגד חדש מסבתא שלי וכיאה לפולנייה תיעלב אם לא ילבש, אז אסור פאדיחות
אצלנו אותו הדבר בתוספת בונוס:
13/04/14 11:52
113צפיות
מחלה לא ברורה: חום גבוה כבר כמה ימים.
הרופאה לא ראתה כלום ושלחתה אותנו לבדיקות דם ושתן. קטנצ'יק כל הזמן בוכה, חסר מנוחה וכבר לא יודע מה כואב לו יותר... מסכן קטן.
לא יודעת כבר כמה זמן לא ישנתי ליותר משעה ברצף.
ליל הסדר המתוכנן יורד מהפרק, כי נוכחת שם האחיינית שלי שהיא בת חודשיים, ואנחנו ממש לא רוצים להדביק.
אם הוא ירגיש בסדר אולי נצטרף לליל סדר מהצד השני. נראה כבר.
בקיצור, באסה בריבוע. אני מנסה לשכנע את עצמי שלא נורא, וצריך לקחת דברים בפרופורציות... לא כ"כ מצליח לי בינתיים.
º
13/04/14 14:07
18צפיות
אגב, יויו, פרצסקה, יש לי המלצה אחת:
13/04/14 12:47
151צפיות
יש תרסיס טבעי על בסיס חרובים בשם סורקס שמרססים אל תוך הפה.
במחלה הקודמת (לפני שבוע ) השתמשנו בו להקלה על הפצעים בגרון שהיו לו. זה עוזר במיידית.
במחלה הנוכחית, כשעוד לא ידעתי מה כואב לו, שוב ניסיתי להשתמש בזה ואפשר לומר שבפעמים היחידות שהוא הצליח להרדם בלילה זה היה בזכות זה- אמנם הפעם אין לו משהו קונקרטי בגרון או בפה, אבל יכול להיות שזה ממש הקל על הכאבים של בקיעת השיניים. בכל מקרה זה עובד ואני לא מתווכחת...
º
הולכת לגגל! תודה!
13/04/14 13:56
14צפיות
אז ברור שלא יכול להיות לי סופ"ש אחד רגוע
13/04/14 11:45
276צפיות
ונינוח... לבייבי יש מחלת הפה והגפיים, פצעים בפה ומסביב לו, פריחה בידיים וברגליים.
ניכר שהוא סובל, אבל בהחלט הרבה יותר נינוח לעומת סיפורים אחרים ששמעתי.
שמתי לו חלב עיזים מפוסטר, נתתי נורופן להקל ואוכל קר / קפוא.
יש עוד מה לעשות?
הבנתי שזו הדבקה מילדים אחרים. הבן שלי איתי בבית אבל כן נפגש עם ילדים אחרים פעם בכמה ימים והשבוע בדיוק היו אצלנו 3 ילדים קטנים.
| מבינה אותך
13/04/14 16:31
72צפיות
יש מגיפה בארץ עכשיו !
זה מאד מדבק עם תקופת דגירה של 4 שבועות.
הרופא ילדים אמר שאין מה לעשות יותר מידי חוץ מלהקל על הכאבים ושזה עובר לבד תוך
7- 10 ימים. אני הייתי מושבתת עם פשוש הבית שבוע וחצי
נשמע שאת עושה את המקסימום.
הרבה שתייה כמה שניתן וסבלנות...( קל להגיד, קשה כשהם חולים)
הרבה בריאות, החלמה מהירה וחג שמח

º
תרגישו טוב מותק!!!
14/04/14 14:23
14צפיות
אוי
15/04/14 20:27
20צפיות
גם לנו היה את זה.
בתי קיבלה את זה בגיל 6 חודשים ממש קל. היה חופ נמוך, והמחלה ארכה כיומיים. היא יונקת, אז אולי זה מה שהציל אותה.
אני נדבקתי בצורה לא ממש קלה.
ואכן הבנתי שאין מה לעשות. המחלה אורכת כשבוע. ניתן רק להקל עם משככי כאבים למינהם.
חלב עזים לא עזר לי.
שיעבור בקלות והחלמה מלאה ומהירה!
ירידה באחוזוני גובה
13/04/14 12:05
184צפיות
הקטנטונת בת 10 חודשים. בביקורים האחרונים בטיפת חלב גילינו שהיא יורדת באחוזונים של הגובה (המשקל בסדר).
לאחיה הגדול יש חוסר בהורמון גדילה אבל הבנתי שזה לא בהכרח משפחתי.

אשמח לשמוע מנסיון של אמהות שחוו ירידה כזאת....מה זה יכול להיות?
הי אורלי
13/04/14 16:44
119צפיות
כמה דברים:
אחד- טיפת חלב יש כל מני טבלאות שבערך 80 אחוז מהתינוקות לא עומדים בהם בתחום. כלומר, מראש לעמוד במדדים שלהם זו בעיה.
שתיים- מצד שני, היות ויש היסטוריה במשפחה אני חושבת שכדאי לפנות לרופא ילדים ולבקש התייעצות אצל רופא מומחה.
שלוש- האם הקטנה הייתה חולה הרבה בזמן האחרון? מחלות תכופות לעיתים קרובות משבשות את המשקל אבל גם את ההתפתחות לגובה בגלל שהגוף מפנה את כל המשאבים לטובת המלחמה במחלה. רצף מחלות יכולה להיות סיבה טובה לעצירה, שהיא זמנית כמובן.
ארבע ואחרון- ילדים משתנים כל הזמן ויכולים לנוע בקלות בחודשים מסויימים במדיי המשקל והגובה. צריך לראות את הרצף ולדבר עם מישהו שהוא לא מטיפת חלב כי לצערי יש להן הר ה כוונות טובות אבל הר ה פעמים הן מלחיצות שלא בצדק. טוב שאת במעקב שם ואני לא אומרת להפסיק אבל כרגע זה זמן לא להתייחס אילהן בנושא הזה ולפנות לגורמים אחרים לבירור מקיף גם ולו רק לקבל את התשובה שהכל קישקוש ( וזו כמובן התשובה שהכי כדאי לקבל)
שיהיה חג שמח ובהצלחה בבירורים

נ.ב. כאחד שהיא מטר ושייבה אני כיולה להגיד לך שלהיות קטנה בגובה לבנות זה בדרך כלל יתרון ענק ( חחחחח...משחק מילים שכזה) וחוץ מזה בבית הספר שאני עובדת בו הבנות בכיתה ה ' ו ו' תמיד גבוהות באיזה ראש וחצי מהבנים וזה די משעשע. ( לא לדאוג, בכיתה ח' זה מתחלף  היחס )

תודה על התשובה המפורטת
14/04/14 12:08
46צפיות
סה״כ כל הנשים במשפחות שלי ושל בעלי לא גבוהות במיוחד, אנחנו פשוט בחשש נוראי מפני עוד ילד עם חוסר בהורמון גדילה ותהיתי אם הירידה הזאת באחוזונים היא נפוצה

חג שמח
חולה המון+ בעיית עצירות מתמשכת
13/04/14 14:30
112צפיות

הי לכולם,

סמוייה פה אבל כרגע מאוד אשמח לעזרתכם.

הקטן שלי בן 10 חודשים אוטוטו, מצא במעון ביישוב מגיל 4 חודשים (חייבת לפרנס) ב4-5 חודשים אחרונים חולה המון כמעט כל שבועיים נשאר בבית כאשר סובל מחום גבוה כמה ימים.  תמיד בבדיקות הדם יוצא שזה ויראלי. לפעמים זה במקביל עם אוזניים, שיניים, דלקות עיניים...

בנוסף כרגע אנחנו אחרי אפיזודה של קוצר נשימה שלישית כבר מאז דצמבר (כל פעם אינלציות במשך שבוע) ועכשיו הרופא נתן לו אבקה לבליעה יומיומית למניעה.
ואם זה לא מספיק הוא גם סובל המון מעצירות ויציאות קשות מאוד(שהחמיר מאז שהתחלנו עם הברזל בגיל 4 חודשים)- כבר ניסיתי הכל מעגבניות ושזיפים ועד סיבים ואפילו לאבולק (סירופ לעצירות).

לאור כל מה שקורה, הסבל שלו והתדירות הגבוהה אני חושבת שאולי כדאי לפנות לתחום של רפואה משלימה /אלטרנטיבית בנוסף לרפואה הרגילה שאנחנו לקוחות "קבועים" שלה.

כיוון שאני ממש לא מכירה /ואו מבינה בזה הייתי שמחה להפניה לאיזה תחום/איש מקצוע כדאי לפנות? האם הומאופתיה רלוונטית? מה עוד? איזה הסמכה צריך להיות לאיש המקצוע?

תודה מראש וחג שמח לכולם...
º
מישהו.....
14/04/14 15:08
12צפיות
רק בקשר לעצירות ,
14/04/14 22:49
43צפיות
אם היא לא יונקת
אני עברתי ממטרנה לנוטרילון ובינתיים נראה לי שזה יותר קל לעיכול ויש שיפור בנושא העצירות .
צריכה עידוד
14/04/14 12:35
230צפיות
הקטנה חולה עם איזה וירוס שיעולים כבר שבוע. ראינו רופא בשבוע שעבר, ואתמול שוב אחרי שהחמיר. קיבלנו הוראה לאינהלציות והתחמשנו בקצת תקווה שזה ישתפר (היא משתעלת במשך כל הלילה שיעולים נוראיים, פשוט כואב הלב.)
אתמול בצהריים היא העלתה חום, שבמהלך הערב הגיע ל39.8. נתנו לה נובימול ברגע שיכולנו (כי היא קיבלה נורופן אחה"צ) והתחלנו במסע מייגע להורדת החום (גרביים עם חומץ, אמבטיה, מגבת לחה על המצח). אחרי חצי שעה התחיל לרדת, ואחרי שעתיים כבר הצלחנו להשכיב אותה במיטה עם חום הגיוני יותר של 38. עד 12 בלילה היא לא נרדמה, השינה הגיעה בסוף רק במיטה שלנו כשכבר לא היה לי כוח לעמוד, ובאמצע הלילה התחיל לעלות החום שוב.
מהבוקר היא לא מצליחה להירגע ממש או לישון, אין לה חום אבל היא בוכה בצווחות אימים וכבר אין לנו מושג מה לעשות כדי לעזור לה. עכשיו הבחור לקח אותה לרופא עם מרפאה פרטית פה באיזור כי התחלנו לחשוש שמשהו התפתח באוזניים.
אני אובדת עצות ואין לי כבר כוח לכלום, בטח שלא לחג הזה עם כל המשפחה והבלגן (עוד לא סיימנו לארוז ולהתארגן), ואני רק רוצה לקרוס איפשהו וללכת לישון
14/04/14 12:49
89צפיות
אוי יקירה, כואב הלב לשמוע.
מקווה לשמוע על שיפור בקרוב, ובינתיים שולחת המון חיבוקים וחיזוקים.

מציעה לכם לנסות לכוון דווקא אתה נורופן לשעות בערב ונובימול בשעות היום כי נורופן יותר חזק ומחזיק ליותר שעות.

אצלנו עוזרים המון טיולים בעגלה אז אנחנו עושים משמרות, אחד יוצא לטיול והשני זוגה לשעת שינה לסירוגין.
אנחנו עושים את שניהם
14/04/14 12:54
95צפיות
לוקחים אותה לטיולים, לסידורים, כל דבר שמאוורר אותה ומשנה אווירה. הבעיה עם מחלה לפני פסח היא שמי שנשאר לא ישן אלא מנקה או מסדר...
הנורופן היה בלית ברירה. היינו מחוץ לבית ועלה לה החום, ובמקרה היה לנו נורופן כי בדיוק קנינו אז נתנו לה מה שיש. בדרך כלל אנחנו עושים בדיוק מה שאמרת בגלל אותן סיבות.
בינתיים קיבלתי עדכון מהבחור שאין דלקת אוזניים אבל כן יש הצטברות של נוזלים, מה שאומר שצריך לטפל בזה עכשיו כדי שלא לפתח זיהום.
למה הכל בא ביחד?
איזה נאחס!
14/04/14 13:24
55צפיות
אויש, מסכנים ממש. זה הכי לא מגיע לכם ועוד לפני החג.
אני מקווה לשמוע ממש בקרוב שהדרעק הזה מאחוריכם.
זמינה לעצה או עידוד כל הזמן, את יודעת נכון?
אויש ממש
14/04/14 13:27
74צפיות
מאחלת לקטנה החלמה מהירה ותרגישו טוב

מה אמרו במרפאה?
נוזלים באוזניים
14/04/14 13:45
76צפיות
תודה אני מקווה שזה יעבור מהר.
נוזלים באזניים זה כאבי תופת. מסכנה
14/04/14 14:19
68צפיות
יכולה להבין עוד יותר את חוסר השקט של הגברת בתור אחת שסובלת ממים באוזניים, אני רואה כוכבים שזה קורה לי.
תרגישו טוב
והטיפ הכי טוב שיכולה לתת לך על עצמי, לא חופפת שיער כמה ימים שלא חלילה ייכנסו לי מים לאוזן
צריכה עזרה מניסיון שלכן
14/04/14 18:02
132צפיות
קיבלנו לתת מוקוליט 3 פעמים ביום לקטנצ'יק. האם לתת 3 פעמים בזמן הערות שלו, או להעיר באמצע הלילה כלומר לחלק 24 שעות ל3 ובעצם כל 8 שעות לתת? לא יודעת מה לעשות ואין עם מי לדבר היום... תודה
לדעתי תמיד מתכוונים לזמן העירות
15/04/14 08:43
59צפיות
אלא אם מדגישים אחרת .
כשאומרים 3 פעמים ביום מתכוונים בוקר צהריים וערב (לפני השינה)
ממש לא הייתי מעירה רק בשביל זה
אז הצלחתי לתפוס אחות אתמול
15/04/14 19:18
42צפיות
במוקד, מסתבר שמוקוליט צריך לתת 3 פעמים ביממה ולא במסגרת זמן העירות, כלומר כל 8 שעות, אז כן צריך להעיר, חבל שהרופאה לא אמרה לנו את זה...
להעיר תינוק ישן בשביל סירופ נגד שיעול נשמע
15/04/14 20:21
47צפיות
לי מוגזם . בעיניי עדיף לתת פעמיים ביום (גם ככה יש סיכון מסוים בסירופים נגד שיעול לקטנטנים)
ולא להעיר תינוק ישן .
אם הוא גם ככה קם , זה משהו אחר
אבל אישית זה נראה לי קצת מפחיד לתת באמצע הלילה תרופה (ואז לא לראות מה בדיוק קורה עם התינוק)
מה גם שבחיים לא שמעתי שכשכתוב 3 פעמים ביום מתכוונים גם ללילה ...

גם אני לא שמעתי שמעירים בלילה עד אתמול
15/04/14 21:33
33צפיות
בכל מקרה אין פה כל כך הרבה שינה בשבוע האחרון כך שבפועל הוא מתעורר לפני שמעירים אותו.
מה הסכנה במוקוליט לתינוקות?
מצרפת לך כתבה , לא יודעת בן כמה הוא
15/04/14 21:43
34צפיות
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4185368,00...
אישית הייתי נותנת פחות מהמומלץ (פעם או פעמיים ביום, ולא בלילה )

האמת , יכול להיות שאם היית מתייעצת עם רופא/אחות אחרת הוא היה אומר לך
לתת 3 פעמים ביום בזמן העירות כי אחרת לא היה כתוב (לדעתי) בהוראות לתת 3 פעמים ביום
אלא לתת כל 8 שעות נניח ואז זה באמת יוצא בלילה (יכול להיות שאני טועה , סתם דיעה אישית) .
שאלון למטופלות
15/04/14 13:54
79צפיות
במידה וילדת בשלוש השנים האחרונות וקיבלת טיפול סב-לידתי במרכזים לבריאות האישה,
מצורף קישור לשאלון אינטרנטי אנונימי,
כחלק ממחקר בנושא התקשורת עם צוות האחיות ואיכות הטיפול שחווית.
הנך מוזמנת להקיש על הקישור ולמלא את השאלון.

כתובות אינטרנט מצורפות:
עזרה במחזור...
15/04/14 13:39
90צפיות
לצרכי מחזור ויצירה
אשמח לקבל קופסאות קטנות (ריקות כמובן) של :
מטרנה קטנות + מכסה
נוטרילון קטנות + מכסה
סימילאק קטנות + מכסה
אנפימיל קטנות + מכסה
מאזור ראשל"צ והסביבה
אשמח גם לשמוע על המעגל הרחוק יותר
ואולי אצליח לסדר שינוע....
תודה וחג שמח
ברוכות הבאות
14/04/14 06:16
33צפיות
La la - את יכולה להצטרף גם
מניקה מתוך שינה
13/04/14 18:24
187צפיות
יש לי תינוק בן 3 שבועות. אני עדיין חלשה מהלידה ועם לחץ דם נמוך מאוד ולכן אני ישנה מאוד עמוק.
התינוק ישן בעריסה שמחוברת למיטה שלי כך שבעיקרון הוא ישן איתי במשך כל הלילה.
כל בוקר אני מתעוררת וזוכרת במעומעם שהנקתי אותו כמה פעמים במהלך הלילה, אולם אני זוכרת רק שהתחלתי להניק ולא שסיימתי, וכן אני מתעוררת עם פטמות חשופות מה שגורם לי להבין שאני פשוט נרדמת במהלך ההנקה... אני לא ממש זוכרת מה היה בלילה וזה ממש מלחיץ אותי..
האם זה יכול להיות מסוכן לתינוק? הוא יכול להיחנק מהפטמות? מה ניתן לעשות במקרה כזה?
גם לי זה היה,בקושי הייתי מתעוררת כשהוא בוכה
13/04/14 22:48
141צפיות
ונרדמת תוך כדי הנקה. לי זה הרגיש מסוכן.חוסר שליטה עם ילד אוכל בידיים, לא נראה לי אידיאלי...
פשוט ניסיתי להחזיק את עצמי ערה- הורדתי מעלי את השמיכה (שיהיה קצת קר),הדלקתי אור, שתיתי מים, ופתרתי תשבצים (בהתחלה ניסיתי לקרוא ספר אבל ראיתי שזה לא עוזר ואני נרדמת עם ספר+ילד ביד...).
עד לא מזמן גם לא זכרתי האם ומתי הנקתי (אפילו לא ידעתי לומר כמה פעמים הוא התעורר בלילה...)- אז שמתי לי פנקס ועט ליד המיטה ורשמתי. בחודש הראשון ניהלתי רישום כזה לאורך כל היום (כולל רישומי פיפי קקי) וזה מאוד עזר לי להתפקס ולהרגיש בשליטה. ככה בבוקר לפחות ידעתי מה קרה בלילה...
בנוסף, רק ליתר ביטחון, סידרתי כרית הנקה סביבי שתומכת בידיים- כדי שגם אם פתאום אנקר- הילד מוחזק טוב. גם לא ישנתי בקצה המיטה.

זו היתה תקופה באמת קשה ומלחיצה. גם הייתי עייפה ולא מורגלת בהתעוררות. זה באמת עובר!
תודה על התגובה המפורטת
14/04/14 01:20
78צפיות
עזרת לי מאוד.
גם אצלי זה היה ככה
14/04/14 05:36
105צפיות
אמנם טיפהלה יותר מאוחר (אבל לא הרבה) בשלושה ארבעה שבועות הראשונים בעלי היה בכאלה חרדות שהוא ישב ושמר עלינו כל הנקה אחר כך עבר לו
המיטה שלה היתה לידי והייתי קמה מוציאה אותה מהמיטה לוקחת אותה אלי וממשיכה לישון ויודעת שזה קר הרק לפי זה שבבוקר היא היתה איתי במיטה
מהר מאוד פשוט עברתי ללישון איתה במודע ובמשך חודשים הייתי מתעוררת בבוקר זוכרת הנקות לילה במעומעם ולא יותר מזה
משום מה לא פחדתי שתחנק או שאמעך אותה אלה שתיפול (מה שגם קרה בשלב מסויים אבל זה כבר עניין אחר)
גם אני חדשה
15/04/14 11:08
69צפיות
שלום לכולן,
הקטן בן חמישה שבועות.

לידה ראשונה, שהייתה ארוכה ומעייפת.
הקטן רצה להשאר בפנים, ואחרי כמה שעות בפתיחה מלאה וירידות בדופק- סיימנו עם ואקום.
בשחרור מבית החולים רופא הילדים אמר לי שיש לו שבר בכתף ימין, אך נראה שהוא לא סובל ושהוא מזיז את היד יפה.
אנחנו נפגוש אורטופד עוד שבועיים ונראה מה דעתו (גם בשביל בדיקת מפרקי ירך).
בשבועות הראשונים הייתה נפיחות ונראה שהוא סובל מכאב, אבל לאחרונה הוא בסדר גמור ואני לא רואה נפיחות.
בכל מקרה- הדריכו אותו איך להמנע מלהכאיב לו וכך אנחנו נוהגים.
אני מרגישה שאני מגוננת יותר מידי וקשה לי לשחרר- אני מזכירה לכל אחד שמרים אותו- איך לעשות זאת נכון.
מחכה כבר לפגוש את האורטופד ולשמוע את דעתו.

אני מניקה בצורה מלאה ושואבת פעם ביום בעקבות המלצה של אחות טיפת חלב כי הוא לא עלה במשקל מספיק לאחר הלידה.
לאחרונה כואב לי להניק וקבעתי תור לרופא נשים על מנת לבדוק את הנושא.

מקווה להשתלב
º
לתחילת שבוע חגיגי
41תגובות
13/04/14 08:18
34צפיות

(המשך...)
מתקן לבקבוק / כוס בכסא קוסקו סינרה
14/04/14 12:27
70צפיות
סליחה על הבורות, אבל איך מחברים את מחזיק הכוס / בקבוק שמגיע עם כסא קוסקו סינרה ?
לפי התמונות בגוגל
14/04/14 12:58
59צפיות
זה מתחבר בצד מלמטה.
נתפס על הפלסטיק התחתון של הכיסא.
מה בסירים לסופ"ש לפני החג ולחג
11/04/14 11:32
79צפיות
אז מה בסירים מורחב
ספרו לנו מה בסירים לסופ"ש אבל גם מה מתכננים לליל הסדר לבשל.
מתכונים ועיצות יתקבלו בשמחה.
שתיהיה שבת מבורכת וחג שמח!
אמונה על חלק מקינוחי החג
11/04/14 13:04
265צפיות
מקווה שיהיה בסדר...אני הכי חלשה במשפחה בבישול או אפיה...גם בטחינות מזון לפיצי אני כנראה שומרת על התואר..לא ממש בגאווה...אבל בכל זאת מינו אותי להיות אחראית על שתי עוגות...אכין טריקולד (שכבת בראוניז דקה ועליה שכבת שקולד לבן וקוקוס, שבכת שוקולד חלב עם נגיעת קפה ושכבת גנאש מריר)...מקווה שיצא טוב...העוגה השניה תהיה עם לימון...אולי פאי כשר לפסחא... צריכה כל אצבע שמישהו יכולה להחזיק לי...
º
11/04/14 14:27
40צפיות
למישהי יש מתכון טוב לצלי בקר?
12/04/14 20:34
123צפיות
הצעתי לאמא שלי שאני אכין ופתאום במפתיע היא אמרה כן! הצילו!!
כן, לי:
12/04/14 21:00
155צפיות
בבקשה:
http://www.kipa.co.il/food/matkon/923-%D7%A6%D7%9C...

זה יוצא נורא טעים ולא מורכב לעשיה.
בהתחלה עשיתי עם 500 גר' בשר, אח"כ עם קילו.
מה שאני עושה:
13/04/14 02:54
149צפיות
מחממת מעט שמן בסיר גדול, מטגנת בו את גוש הבשר מכל צדדיו, מוציאה אותו לקערה ובשמן הזה (אם יש צורך, מוסיפה קצת) מטגנת המון בצל פרוס לטבעות דקות. אחרי שהוא מיטגן היטב, מכניסה חזרה את הבשר ומקטינה את הלהבה למינימום. מדי פעם הופכת אותו.
הבשר מפריש נוזלים, הבצל גם כן. יוצא אחרי הרבה שעות על אש קטנטונת בשר מעולה בלי שכל מיני תבלינים גנבו את ההצגה.
כשהוא מתקרר אני פורסת אותו ונותנת לפרוסות עוד קצת בישול ברוטב הזה.
זהו.
חג שמח וכשר.
פשוט וקל
13/04/14 09:22
148צפיות
למרוח את חתיכות הבשר בשום כתוש
73צפיות
מלח ופלפל ולתת לעמוד לתפוס טעמים
לטגן בצל עד שזהוב קל (המון בצל)
להוסיף את הבשר ולסגור אותו
להוסיף מים ועוד מלח ופלפל לפי הטעם
וירקות - גזר קישוא ושורשים קולרבי/לפת...
ובסוף תפוח אדמה.

מעדן
השנה טבעוני הבית מבסוט
14/04/14 05:33
102צפיות
כי אנחנו חוגגים עם אמא שלי החבר המקסים שלה והילדים שלו
והבת שלו גם טבעוני אז הוא סוף סוף לא המשוגע היחיד שצריך לדאוג לו במיוחד
ושניים מתוך עשרה הם כבר אחוז מספיק מכובד בשביל שיהיה מגוון טבעוני מרשים
והחלק שלי
מרק ירקות עם קניידלך טבעוניים (חתיכת אתגר )
דלעת ערמונים במילוי אורז בשלושה צבעים עם בצל מטוגן פקאנים חמוציות בהרט ויין לבן (מנה ראשונה מנצחתשלי שאי חוזרת אליה לא פעם)
קדירת ירקות שורש עם פטריות ערמונים וטימין (בקדירה הכתומה המהממת שלי שאני כל כך אוהבת שאני מגישה אותה ישירות לשולחן למרות שהיא שוקלת טון)

ולקינוח - מוס שוקולד שעשוי הפלא ופלא רק משוקולד ומים סוג של קסם שמפתיע אותי כל פעם מחדש
º
וואו.. אפשר מתכון לקניידעלך טבעוניים?
14/04/14 10:47
17צפיות
מה מסובך?
14/04/14 11:41
73צפיות
קניידעלך עשויים ממצות מרוסקות ודבק מגע! שני רכיבים טבעוניים למהדרין!
אתה רוצה להגיד לי שאם הייתי עושה את זה רק
15/04/14 21:46
20צפיות
מקמח מצה ומים זה היה מספיק?
אני הכנתי לראשונה מרק קיינדלך ובכל המתכונים באינטרנט ראיתי עם ביצה ופחדתי לא לשים שזה לא יתפורר לי....
אני בעיקרון לא טבעונית ולא צמחונית ובכל זאת הייתי מעדיפה לוותר על הביצה
ואנחנו
14/04/14 09:16
80צפיות
אנחנו לליל הסדר אמונים באופן מסורתי (מסורת שאנחנו קבענו מלפני 4.5 שנים שהתחתנו)  על......
הגפילטא פיש
ניסינו מתכון בהתחלה ככה ככה ואחר כך קיבלתי מאישתו של הבוס שלי מהעבודה הקודמת שלי מתכון ועיצות מנצחות
ומאז אנחנו תותחים בנושא (וזה לא פשוט).
החצי אמון על הערבובים והקיצוץ (עשיית הקציצות) ואני על התיבול, קניית הדג ועוד דברים טכניים.

מתכון פשוט מאד לכ-20 קציצות : (אם צריך מכפילים כמויות)  
1 ק"ג דג קרפיון טחון פעמיים (חשוב פעמיים) + ראשים וזנבות
1 בצל גדול קצוץ דק וקטן (עדיף במג'ימיקס)
3 ביצים בינוניות
2 כפות סוכר (ניתן להוריד לאחת)
1/2 כף מלח
1/4- 1/2 כוס קמח מצה
פלפל שחור לפי הטעם
מערבבים את העיסה לעיסה אחידה ונותנים לה לעמוד כ -5 דקות. אם היא רכה מידי ואי אפשר ליצור קציצות אז מוסיפים עוד קמח מצה במשורה (לא יותר מידי כי אחרת הקציצות יצאו קשות)

בסיר בקוטר של 28 ממלאים עד גובה חצי מים.
מוסיפים למים 1 בצל פרוס לעיגולים + 2 גזרים חתוכים לעיגולים + כף סוכר + מלח + פלפל לפי הטעם + זנבות וראשים
כשזה מגיע לרתיחה , עושים קציצות ומניחים בשכבה אחת (זה יוצר לפחות 2 נגלות. לא לנסות בשתי שכבות לקצר תהליכים כי אז הקציצות לא נעשות כראוי)
מבשלים  20 דקות כשהסיר מבעבע ברתיחה קלה.
מוצאים את הקציצות למגש בו רוצים להגיש אותן.
בתום בישול של כל הקציצות דרך מסננת שופכים את הנוזלים כך שיעטפו עד גובה חצי את הקציצות.
מקשטים בעיגול גזר כל אחת מהקציצות ומסביבן ניתן לשים חלק מהבצל ושאר הגזר.   

משאירים במקרר ללפחות לילה עטוף בניילון נצמד או נייר כסף את הקציצות עד להתקרשות הג'לי.

אפשר לאכול אותם עד יומיים לאחר הכנה.

חג שמח ובתיאבון

אני אחראית על עוגה, קינוח
14/04/14 13:32
238צפיות
אני אחראית על עוגה, קינוח
ולקציצות פראסה לאדון שירגיש ליל סדר אמיתי לצד הגפילטע פיש
והאדון אחראי להעסיק את פיצי כל היום היום
14/04/14 14:10
81צפיות
העוגה מדהימה! מה זה הדבר המושלם הזה?
תודה!
14/04/14 14:15
90צפיות
זו אינטרפרטציה שלי על עוגת איספהאן של פייר הרמה - מקרון ענק במילוי קרם פטיסייר וקצפת עם קמצוץ מי ורדים ותותים מסביב
ברית אשמח ליעוץ
14/04/14 09:15
110צפיות
חבר שלי נולד לו בן והשבוע ייערך הברית במזל טוב זה יקרה בעוד 3 ימים

החבר שלי ואשתו עושים אירוע מצומצם בנוכחות המשפחה בלבד בבית הכנסת כאשר בעוד חודש וחצי או חודשיים הם ייערכו ב"ה אירוע באולם

למרות שהאירוע שהם עושים השבוע הוא אירוע מצומצם בנוכחות המשפחה בלבד החבר שלי החליט להזמין אותי כי אני החבר הכי טוב שלו ורציתי לדעת האם נהוג להביא מתנה לאירוע כזה?

מדובר באירוע שייערך בבית הכנסת שיימשך רבע שעה ואח"כ הביתה

או שלא נהוג ופשוט רק להביא צ'ק לאירוע באולם

אשמח לתשובה
אני הייתי מביאה מתנה קטנה לבית הכנסת
14/04/14 09:43
76צפיות
למשל איזה חליפה נחמדה עם פתק החלפה
ולאירוע צ'ק
º
ישנים (או שלא) ומתפתחים לסופש
10/04/14 18:49
157צפיות
שנת יום קצרצרה אצל בן 4.5 חודשים....מה עושים?
10/04/14 11:31
242צפיות

הי בנות,

אשמח לקבל עצות והצעות לגבי נושא של שינה אצלנו ביום.

הקטנציק בן 4.5 חודשים ושנת היום שלו קצרצרה. ישן לתנומות קצרות (3תנומות) של כ30-45 דקות.

עד לא מזמן ההירדמות הייתה בידיים (והיה מתעורר כששמים בעריסה גם זה היה סיפור) ולאחרונה כמה שבועות פשוט מניחה במיטה עם מוצץ,הוא קשקשן לא קטן ,זז במיטה ורק אחר כך כנראה מתעייף ונרדם.

אני מקפידה לשים במיטה לאחר שרואה סימני עייפות וגם משתדלת להקפיד על זמן עירות שלא יותר משעה וחצי שעתיים. פעם אחת הצלחתי לגרום לו לעבור לעוד 45 דקות עם קולות של שש...וכשהייתי לידו. לא כ"כ עובד מאז.

יש לכן רעיונות? הוא לחלוטין רחוק מ5 שעות שמומלץ לישון בשעות היום...ואני יודעת כמה חשובה השינה בגיל הזה.

חוץ מזה שכולי קנאה באמהות שהקטנים שלהם ישנים לזמנים ארוכים ביום ומצליחות עוד לעשות משהו בבית שעות העירות רבות ולפעמים אני כבר מוצאת את עצמי חסרת רעיונות וכוח מה לעשות במהלך היום....

אגב בלילה מצליח לישון  6 שעות ברצף וקם לאכול לרוב פעם אחת בלילה (3 לפנות בוקר) ולפעמים גם בין 24-1)

אשמח מאוד לעיצות והארות
מה בערך הלוז שלכם?
10/04/14 13:24
118צפיות
ממה שזכור לי זה גיל בעייתי, יש קפיצת גדילה והרבה והרבה שינויים מוטורים שמשפיעים על השינה.
הוא למד משהו חדש לאחרונה? התחיל להתהפך או מנסה להתהפך?
כמה זמן זה כבר ככה?
תמיד היה ככה?
10/04/14 17:09
92צפיות
או שזה לאחרונה?

תנסי להיות לידו אחרי חצי שעת שינה, ולזהות סימני התעוררות ולנסות להעביר אותו מחזור שינה
או למשל להשכיב אותו לישון בעגלה וברגע שאת מזהה טיפה סימנים להתחיל קצת לנענע את העגלה

עוד אופציה זה לנסות להשכיב על הבטן (רק ביום ובהשגחה מלאה כמובן), הם בד"כ ישנים יותר טוב ככה

והאופציה האחרונה היא לנסות לקדם הרדמות עצמאית, ואז הוא יצליח להעביר את עצמו בין המחזורים, זה אומרים שאפשרי החל מגיל 5 חודשים בערך
אצלנו זה גם ככה...
12/04/14 17:35
71צפיות
רק שהפסקתי להיות מוטרדת כשהבנתי שניחנו בשנת לילה איכותית יחסית. אם זה מנחם אותך- אנחנו אפילו לא יכולים להרשות לעצמנו להניח אותה סתם ככה במיטה- היא לא נרדמת בלי נדנוד/קפיצה על הפיזיו..

"ילדים של אחרים" הפך להיות שם קוד ל"דשא של השכן ירוק יותר", ואני בטוחה שעוד שנה אתענג על הטמפרמנט שלה.

בינתיים הוספתי תחנות נוספות ליום הארוך-ארוך שלנו- משחק במיטה כשמתעוררת, טרמפולינה במטבח, רגע של שירה, וכאלה...

אני אפילו זוכרת רגעים קשים שבהם תהיתי אם היא כבר הגיעה לשלב של יום אפייה, יום מלאכה, וכו'
גם אצלנו זה היה בדיוק ככה
12/04/14 19:14
67צפיות
"צחקנו" שאפשר לכוון שעון לפי התנומות שלו בנות החצי שעה בדיוק.
אני ניסיתי את כל השיטות שכתבו לך- להיות לידו ולנסות לעזור לו לעבור מחזורי שינה, ללמד הרדמות עצמאית. לא עזר. קטני לא רצה לישון יותר מחצי שעה. למדתי שאני יכולה לעשות דברים כשהוא ער. אמנם שימוש ממושך בטרמפולינה לא מומלץ, אבל מכיוון שהוא ער כל כך הרבה שעות, וממילא יש לו המון שעות של משחק על הבטן, כן הושבתי על טרמפולינה לידי בזמן תליית כביסה (אחלה משחק אינטראקטיבי, כל הבדים והצבעים...) או בישול זריז.
אצלנו השינוי המבורך והארכת תנומות היום קרה מעצמו סביב גיל 9 חודשים, כשכבר ישן 2 תנומות בלבד, התחיל מעצמו להאריך אחת מהן, כל פעם אחת אחרת.
אני הייתי לחוצה כמוך מהחשיבות שבשינה טובה להתפתחות, אבל תזכרי שהבן שלך ישן טוב בלילה, כך שהוא משלים שעות. חוץ מזה אם הוא מתפתח יפה, שמח ופעיל, כנראה שזה מספיק לו...
כל כך מזדהה!!!
13/04/14 22:51
28צפיות
גם אני בדאגה נוראית מהקטן (5 חודשים) שלא ישן ביום יותר מחצי שעה- שעה. אחרי שהוא מתעורר הוא לא מצליח להירדם (גם לא אם אני מנסה להרדים אותו על הידיים). ניסיתי הכל (עגלה, כדור פיזיו, ידיים) אבל הוא פשוט לא חוזר שוב לישון. בלילה הולך לישון בסביבות 19:30 ואני מעירה אותו לאכול ב23:00. אח"כ הוא מתעורר לבד ב06:00 לארוחה וחוזר לישון. הייתי אפילו אצל יועצת שינה וזה לא פתר כלום...)-:
התהפכות- בהכרח?
10/04/14 20:58
199צפיות
קטני בן 5 ח. מתהפך מהגב לבטן כבר חודש בערך גם משמאל וגם מימין..שוהה על הבטן בנוחות ורוב הזמן על הבטן..משחק עם הצעצועים ומנסה להגיע אל הרחוקים.הרבה זמן עושה תנועת 'אוירון' כשעל הבטן מפסיר לסירוגין בשביל צעצוע אחר. לפני כמה ימים התחיל גם להסתובב ציר...נשען היטב על הידיים, מותח אותן ומרם ראש היטב.
אבל לא נראה שיש רצון להתהפך מהבטן לגב...מעולם לא ראיתי אותו מנסה לעשות את זה.
יש עוד מישהי שאולי חוותה את זה גם כן ? האם יש טעם להתעקש ?
האם זה שךב הכרחי התהפכות מהבטן לגב ולהפך?  ניסיתי כל מיני תרגילים איתו...לא ראיתי בינתים התקדמות רבה...מה גם שאני לא בטוחה מה באמת יכול להועיל.
הוא עוד פיצפוני...תני לו זמן...זה יקרה
10/04/14 21:14
79צפיות
נשמע שהוא מתפתח נהדר ואפילו מעל לממש נהדר...יש כאלה שמתהפכים רק בגיל שמונה חודשים...
לא להילחץ
13/04/14 22:54
19צפיות
גם אני נלחצתי מזה לא מזמן אבל המשכתי לעבוד איתו על התהפכות ולפני כמה ימים הוא פתאום הפתיע והתהפך לבד על הגב! זה יגיע, אל תתיאשי...
משבר שינה - help!
10/04/14 21:17
173צפיות
אז התינוקת חגגה ארבעה חודשים לפני כמה ימים וכנראה שהגיע משבר השינה הידוע לשימצה...

עד עכשיו שנת הלילה שלה הייתה דיי טובה, היתה מתעוררת בממוצע פעם אחת בלילה, ולפעמים אפילו פירגנה לנו וישנה לילה שלם. אבל מתחילת השבוע המצב השתנה לחלוטין... קשה להרדים אותה (גם לפני כן הרדמנו על הידיים אבל יותר בקלות) וקמה מספר פעמים בלילה וקשה מאד להרדים אותה... היא קמה ונראית עירנית ביותר, מפטפטת לעצמה במיטה וגם אם מנסים להרדים בידיים זה לא ממש עובד. היא יכולה להיות ככה ערה במיטה אפילו יותר משעה כל פעם, הזוי ממש.... אפילו הנקה (האופציה האחרונה שאני מנסה כי אני יודעת שזה לא רעב) לא תמיד עוזרת.

מה אני אמורה לעשות במצב כזה? האם זה אמור לחלוף מעצמו? אני חושבת להעביר אותה לחדר שלה שבוע הבא (כרגע איתנו בחדר ישנה בעריסה), האם זו טעות לעשות זאת עכשיו? איך אתן צלחתן את התקופה הזאת?

אוףף זה כ"כ קשה לא לישון בלילה, ממש עינוי
האם ניסית לא לגשת אליה?
12/04/14 21:04
78צפיות
בהנחה שהיא לא בוכה, אלא סתם מפטפטת עם עצמה במיטה,  למה לא לתת לה לעשות את זה עד שתירדם בחזרה לבד?  

לגבי ההעברה לחדר נפרד, רק יכולה לומר לך שההמלצה של משרד הבריאות היא לינה בחדר ההורים עד גיל חצי שנה.
ניסיתי לא לגשת...
13/04/14 11:40
63צפיות
אבל רב הפעמים כעבור שעה היא מתחילה לבכות כי לא מצליחה להירדם לבד. אז יוצא מצב שהיא ערה שעה וגם אני כי קשה לי להירדם כשהיא ערה לידי (כמובן שלבעלי זה איכשהו ממש לא מפריע לשינה ).

לא ידעתי שזוהי ההמלצה של משרד הבריאות, מה רוב ההורים ישנים עם התינוק עד גיל חצי שנה??
לא אמרתי שזה מה שרוב ההורים עושים
13/04/14 21:28
40צפיות
אבל זו ההמלצה של משרד הבריאות....

לגבי הגדולה - אולי היא יכולה להצטרף ל"נשנוש" קטן ביחד עם אחיה כשהוא אוכל א. ערב ואח"כ לאכול עוד משהו, כדי שלא תהיה רעבה מדי...

ובכלל, הייתי מנסה לשתף אותה כמה שניתן בשגרה שלו, כדי שתרגיש חלק ממה שקורה בבית מצד אחד, ומצד שני גם יישאר לה זמן איכות עם אמא ואבא אחרי שהוא הולך לישון (הסבלנות משתלמת )

לגבי הקטנצ'יק - תנסי לשנות קצת את שעת השינה שלו ותראי איך זה משפיע על ההירדמות. אולי הוא בעייפות יתר או שעדיין לא עייף.
שנת יום לבן חודשיים
10/04/14 21:51
90צפיות
טוב, ילד שני, לוקח זמן עד שמגיעים לטפל בדברים שמפריעים, למי יש זמן!?
אז אשמח להפניה לעצות איך מרגילים ילד לישון שינות ארוכות ועצמאיות בשעות היום, וגם מה מקובל בגיל הזה מבחינת שעות, משך השינה וכו'.

לילה טוב!
ושוב שאלת שינה עם שני ילדים...
10/04/14 21:57
120צפיות
הקטנצ'יק בן 6.5חודשים. הגדולה בת חמש.. אני רוב הזמן לבד איתם בערבים (לצערי). קטנצ'יק עושה אמבטיה בשש וחצי, יונק ונכנס למיטה. אבל... לא נרדם וצורח ובוכה ואז מתחילה סאגת הרדמות קשה שלוקחת לעיתים יותר משעה. בתוך כל זה אני צריכה ורוצה להתייחס גם לגדולה, לקלח אותה, לאכול איתה ארוחת ערב... - איך עושים את זה? יש לציין שעניין ההרדמות הארוכה הוא חדש- עד עכשיו הוא היה נרדם לבד ובקלות במיטה.
הרדמה של שני ילדים
12/04/14 21:01
65צפיות
באיזו שעה הגדולה הולכת לישון?  
האם יש אםשרות לדחות לה קצת את ארוחת הערב?  או לחילופן להקדים לה קצת ?
אולי היא יכולה גם לקחת חלק בטקס השינה של הקטנצ'יק?  למשל לשמוע סיפור ביחד איתו...  

אגב, מה לדעתך השתנה בחודש האחרון וגרם לשינוי בהירדמות שלו?  האם יכול להיות שהוא פשוט הולך לישון עייף מדי ולכן קשה לו להירדם?  
תודה על ההתייחסות
12/04/14 22:17
45צפיות
הגדולה בתיאוריה הולכת לישון בשמונה וחצי... זה לא קורה בזמן האחרון ויוצא שהיא גם ערה לעיתים אחרי תשע. בן זוגי מגיע הביתה בסביבות שמונה או אחרי והוא רוצה להיות איתה קצת... ואז זה מתארך לתשע. לצערי כרגע הוא לא יכול להגיע מוקדם יותר והלוואי שזה ישתנה בקרוב...יום אחד בשבוע הוא מגיע אחר הצהריים... לפחות זה..
ארוחת הערב בכל מקרה נדחית אבל היא רעבה וזה יוצר מצב שכל הזמן היא צרכי להיות בוגרת ולהבין... וזה לא הוגן לדעתי.
אני חושבת שהוא הולך לישון בשעה שבע הוא לא עייף מידי. אחרי שבע זה כבר נהיה עייפות יתר. אני חושבת שמה שהשתנה זה גם שהוא גדל והוא קולט שיש תנועה בבית והוא רוצה להשאר בתוך הענייניים... וגם זה שקצת, בגלל הקושי שלי להתמודד עם שניהם לבד בערב, יצאנו יותר מידי מהשגרה בזמן האחרון.
אני מנסה לשמור עכשיו על שגרת הערב, אבל זה כמעט ובלתי אפשרי כי זה חופש עכשיו ולא הוגן שהחיים של הגדולה יתנהלו לפי השגרה שלו... כדי להתחיל את טקס ההשכבה בשש וחצי אני צריכה להיות בבית בשש או אפילו לפני כדי להכין ארוחת ערב לפני שהוא הולך לישון...
הנקה והרדמה, בן חודשיים
10/04/14 22:04
106צפיות
אני חושבת לשנות קצת את ההרדמה של הלילה כדי לא לקשר בין הנקה ושינה.
מה שקורה היום זה שאחרי אמבטיה, עיסוי לפעמים, ואז מחשיכה את החדר, הנקה, גרפס, ושמה עלי שרה שירי ערש ומעבירה לעריסה או שישר לעריסה תוך נענוע עד שנרדם. לפעמים הוא במצב שאני משאירה אותו ער ויוצאת אבל זה לא קורה הרבה.

מה שחשבתי זה שבמקום להניק בחושך, אחרי האמבטיה/עיסוי להניק באור (אבל זה כבר בחדר), להחשיך ואז להמשיך.
להניק לפני האמבטיה נראה לי פחות רצוי כי אז יכול לעבור שעה עד שנרדם. מצד שני ממילא קם בלילה אז מקסימום יקום קודם, לא?

אשמח לתובנות על המצב הנוכחי ומה כדאי לשנות.
שאלה בשיטת הרם / הורד
11/04/14 10:22
157צפיות
בתי בת 8 חודשים. אתמול בלילה התחלתי עם שיטת הרם / הורד. הלילה עבר בשלום, והיא נרדמה יחסית מהר 555. לקראת שנת הבוקר, כשהראתה סימני עייפות, הכנסתי אותה למיטתה. היא שיחקה במיטה ונראתה אנרגטית. אז כעבור 20 דקות הוצאתי אותה מהמיטה. כעבור מס' דקות שוב אותו דבר.
רק בפעם השלישית התחיל בכי, וכעבור חצי שעה של הרם / הורד נרדמה. שאלתי היא, כאשר היא במיטתה משחקת ונראית אנרגטית, האם נכון להוציאה מהמיטה, או להשאיר אותה שם עד להרדמות, אפילו מעל שעה?
אני לא בקיאה בשיטת הרם-הורד...
11/04/14 19:09
101צפיות
אבל אם אני שמה את הבת שלי במיטה והיא לא בקטע של לישון, בד״כ אחרי גג חצי שעה אוציא אותה משם.
אבל זה בגלל שמרגיש לי לא נכון לתת לה להיות שם לבד...
אם היא מראה סימני עייפות אחרי שהוצאתי אותה מהמיטה אחזיר שוב, בד״כ היא נרדמת בפעם השךישית שהיא חוזרת למיטה
אלו שני דברים שונים
12/04/14 16:21
78צפיות
הרם הורד זו שיטת הרדמה - אם התינוק לא בכיוון של להירדם אז זה לא רלוונטי.
אני אוהבת לשלב בין הרם הורד ללחישה ליטוף
כשהתינוק מראה סימני עייפות
מערסלים/עושים טקס שינה
שמים במיטה ואם התינוק לא מרוצה מרימים עד לכדי הירגעות (לא הירדמות) ושוב מניחים. גם אם זה אומר להרים ולהוריד עשרות פעמים
בין ההרמות יושבים ליד. אפשר להניח יד על התינוק, ללחוש לו "שששש" אבל לא לדבר.
אם הם שוכבים רגועים במיטה להישאר לידם (ספר לקרוא בשלב הזה זה מצוין) כי אני רוצה שהם יקשרו את השהייה במיטה לדבר בטוח=נוכחות, ולא שהייה במיטה=להישאר לבד. בהמשך לאט לאט אפשר לעזוב את החדר אבל להיכנס עם כל פיפס (אני פשוט יושבת ליד, כדי שהתגובה תהיה מידיית. רק בהמשך מתחילה להסתובב ומתרחקת) או אפילו להיכנס כל דקה/שתיים/שלוש (כמה שנראה מתאים) גם אם בלי איתות מצד התינוק. ללטף ולצאת. וכך הם לומדים שאנחנו יוצאים אבל גם תמיד חוזרים.
מהניסיון שלי
12/04/14 18:11
78צפיות
אני גיליתי שהרבה פעמים עצם זה שאני נכנסת כל כמה דקות דווקא מעיר אותו והוא רוצה לשחק במקום לישון.
אז בניגוד לעצה מעליי, אני דווקא לא נכנסת כל כמה דקות אלא נותנת לו להירדם לבד. אם אני שומעת אותו מפטפט ונעמד במיטה, אני נכנסת רק אחרי כ-10 דקות, עוזרת לו לרדת ולשכב ולקחת מוצץ ואני יוצאת שוב. בהרדמת לילה בד"כ תוך פעם-פעמיים נרדם. בהרדמות ביום אם אחרי נניח 3 פעמים כאלה לא נרדם וממשיך להיראות אנרגטי אני מוציאה אותו ומנסה שוב אחרי כרבע שעה. אבל לרוב זה לא קורה - אם אחרי חצי שעה לא נרדם לבד הוא יתחיל לבכות ואז צריך קצת יותר עזרה בלהירדם (ליטוף, שששששש).
התייעצות בעניין שעת האמבטיה
11/04/14 14:02
180צפיות
שלום לכולן (ם)

יש לי תינוקת בת 3 חודשים, בגלל סדר היום בבית ובעיקר תשומת הלב לאחיה הפעוט, יותר נוח לי לרחוץ אותה בבוקר ולא בערב. ולפעמים אני יכולה לרחוץ בערב כך שיוצא לו"ז לא כ"כ עקבי. יש לציין שגם בלי אמבטיה היא יונקת והולכת לישון בלי בעיה.

עד כמה זה בעייתי בעיניכן? אשמח לשמוע.

תודה
בעייני זה בסדר גמור
12/04/14 20:31
79צפיות
כי גם בגיל הזה הם עדיין לא ממש מתלכלכים (בדר"כ) אז מניחה שבכל מקרה היא הולכת לישון נקייה.
בכלל לא בעייתי
48צפיות
אצלי זה ככה תמיד, בעיקר כשקריר או שהוא מצונן. בערב מחליפים לפיג׳מה עם שטיפת טוסיק ויאללה למיטה :)))
משתגעת!יכול להיות שיניים לבן 3 וחצי חודשים?
11/04/14 14:41
140צפיות
ילד שבדר"כ נרדם בקלות,לא רוצה לישון ובוכה המון מכאבים.לפני כמה ימים היה חום (שירד)ומס' ימים של שלשולים....גם לא אוכל את אותן הכמויות של פעם.....יכול להיות שן?
אצלנו שן ראשונה יצאה שבוע לפני גיל 4
11/04/14 15:50
130צפיות
חודשים... אז אולי כן
אצלנו זה גנטי, אני בגיל 3.5 חודשים הייתי עם שתי שיניים תחתונות בחוץ
תודה פסק זמן,הגענו למסקנה שזה
12/04/14 14:17
130צפיות
יותר כמו משבר גיל ה-4 חודשים!
º
מצטרפת לשאלה.
16/04/14 07:44
18צפיות
שיטת לילה טוב - לא עובדת
13/04/14 21:26
135צפיות
הי בנות, רציתי לשאול האם יש כאן מישהי שנעזרה ביועצת שינה בשיטת לילה טוב, עשתה הכל לפי הספר וזה פשוט לא עבד (או שקטני שלנו יוצא דופן)
ואם יש כאלה, אשמח לדעת איך יצאתם בסוף ממעגל הטירוף הזה עד שהוא בסוף נרדם במיטה בלי צרחות ובכי קורע לב (שיכול להימשלך זמן רב)
כמה זמן מאז שהתחלתם את התהליך?
14/04/14 05:38
61צפיות
בוודאי שיכול להיות שזה לא מתאים לילד שלכם.
אנחנו לא מכונות.
ויכול להיות שמה שהדריכו אתכם לא מותאם לאופי שלו.
אנחנו בתהליך חודשיים
14/04/14 13:45
46צפיות
מיואשת... לא יודעת איך לנהל את ההרדמות כעת...
אני התחלתי ביום ששי הרם / הורד
14/04/14 14:36
42צפיות
לבת 8 חודשים.
בינתיים טפו טפו טפו 555 הולך טוב. היו פעמיים קשות, ומאז זה הולך ומשתפר.
בחרתי בשיטה זו, כיוון שהיא לא הייתה נרגעת במיטה, לא משנה מה עשיתי.
הרמה על הידיים מרגיעה אותה.
בהצלחה!
אם אין אני לי מי לי
10/04/14 19:08
130צפיות
...ואם לא עכשיו-אימתי?

התגעגעתם? חיכיתם?
אחרי הפוגה, הנה היא חוזרת להעלאת המורל והטענת המצברים-

אז זה הזמן לספר-

מה עשיתן עבור עצמכן השבוע?
הלכתן למספרה? לקוסמטיקאית?
אכלתן משהו טעים?
ביליתן עם חברות?
הרשיתן לעצמכן עוד חצי שעת שינה? בהיתן בשקיעה?
קניתן לעצמכן משהו חדש ומפנק?
או הרשיתן לעצמכן התנתקות קלה מהשיגרה והמטלות?

שתפו אותנו

(*הפינה מנוסחת בלשון נקבה ומיועדת לשני המינים)
מחפשת המלצה לספר טוב, על מנת שאוכל לעדכן
10/04/14 20:13
286צפיות
בפינה הבאה של אם אין אני לי...אבל אחד ממש טוב, כזה שמתאהבים בו תוך כדי קריאה... יש לי יום הולדת שבוע הבא ובא לי לפנק את עצמי... אני אוהבת הכל מלבד מדע בדיוני...עדיף ספר מעשיר ופחות רומן...כתוב בשנינות...תודה ענקית לכל הממליצות מראש! גם ספרי פסיכולוגיה יתקבלו בברכה!
שתיי המלצות
10/04/14 21:37
154צפיות
מעשירות וכתובות בשנינות, לטעמי לפחות, זה הסגנון שאני אוהבת.
אומנות נהיגת המרוצים בגשם
אלגנטיות של קיפוד
שנונים וכתובים בקלילות, אני מאוד אהבתי.
הזקן בן המאה שיצא מהחלון ונעלם
10/04/14 21:46
126צפיות
ישן אבל מצויין
ליM.
10/04/14 21:49
132צפיות
לא בטוח שיעשיר אותך, אבל כתוב בשנינות ענקית.
אגב, לא טעיתי בהקלדה. זה שמו: ליM.
(זכיתי בו פעם בתחרות של תפוז. זה המקום לתת קרדיט)
המלצות
10/04/14 22:23
117צפיות
מצטרפת להמלצה על אלגנטיות של קיפוד. וגם: משהו כיפי לכאורה שלא אחזור עליו לעולם (זה באמת שם הספר. פלצני מעט, אבל חביב מאוד); מה שראה הכלב; סופו של מיסטר Y; האוהל האדום; רעש; חיל הפרשים ועוד סיפורים; גנבת הספרים; ובטח יש עוד כמה...
מתחום הפסיכולוגיה אני נהנית לקרוא ת יוסי יסעור, יעקב בורק, את ההוא של "לא רציונאלי ולא במקרה" ואת נסים טאלב.
כמה ספרים שאהבתי...
11/04/14 09:40
177צפיות
מליון רסיסים קטנים - ספר קשה לקריאה אבל ממכר
בנו של חמאס - מאוד מאוד מעניין
הטאו של פו ופו והפילוסופים (פו הכוונה לפו הדב כמובן)
האי של סוניה
הריקוד של סופיה
יש לטעם משובח!
11/04/14 12:56
107צפיות
קראתי את כולם מלבד מיליון רסיסים
º
אז בהחלט ממליצה עליו....
11/04/14 13:14
31צפיות
תודה לכולן! עשיתן לי את הסופ"ש!
11/04/14 12:55
93צפיות
בדרך לסטימצקי:)
קיבלתי מתנה ליום הולדת שני ספרים
11/04/14 21:14
137צפיות
יום הולדת של שנה שעברה. ושאני אומרת שנה שעברה אני מתכוונת מילולית, כי יש לי יום הולדת שבוע הבא
אז את האחד גמעתי תוך שלושה ימים
ואת השני מצאתי היום אחרי הצהריים ואני כבר בעמוד 133 ולולא הייתי צריכה להגיע לארוחת ערב לא הייתי מפסיקה לקרוא

> ימים בסערה/מיכל שליו
> הבת הסודית/שילפי סומאיה גוודה: בתור אמא בנשמתי, ולכן בתור אימהות באמת הספר פשוט מצמרר. ההתחלה פשוט הרעידה אותי.
ימים בסערה מדהים
12/04/14 23:58
46צפיות
כמו כמעט כל הספרים של מיכל שלו
איזה כיף
13/04/14 08:36
39צפיות
הוא ממתין לי על מדף הספרים כבר כמה חודשים
עכשיו יש לי מוטיבציה להתחיל לקרוא אותו
תודה!!! מקווה שאקבל ליום ההולדת הרבה תלושי
13/04/14 13:45
29צפיות
מתנה לסטימצקי!
הבת הסודית הוא ספר קשה מנשוא
13/04/14 13:50
76צפיות
לא הצלחתי לשרוד אותו:(
אני באמצע
13/04/14 17:39
60צפיות
כשאשה מגיעה לבדה לביקור מולדת (לא להרוס לי את ההמשך)
קשה אך מעולה
13/04/14 21:02
34צפיות
בימים פחות הורמונאליים שלי לבטח אחזור אליו:)
חם מהתנור
11/04/14 02:01
497צפיות
אני ״מאושפזת״ במלונית של ליס עד מחר. בחרתי בהנקה מלאה וביות חלקי אז כל הלילה של אתמול קיבלתי טלפונים מהתינוקיה במרווחים של שעתיים שהקטני מחפש ציצי. בסופו של דבר ב 5:30 בבוקר השארתי את קטני אתנו בחדר עד לארוחת בוקר.

ולפינתנו, היום בשעה 19:00 הגשתי אותו כלאחר כבוד ולאחר הנקה לתינוקיה ציידתי אותם בחלב שאוב בבקבוק הרגיל שלו וביקשתי שלא יפנו אלי עד הבוקר ואם צריך ממש שישלימו מתמ״ל (מטרנה) מסתבר שאפשר לבחור תמ״ל.

ואז הלכתי לישון ב 19:30 (!!!) ואחרי כתיבת הודעה זו כי התעוררתי לפיפי, אני חוזרת לישון. אז נכון הזהירו אותי מגודש ונטפל בזה מחר אבל אני הולכת לישון מלא!
כמה כבוד אני רוכשת לך!!!
11/04/14 08:22
303צפיות
שנאתי את האומללות שבה הייתי מקפצת כל הלילה בין החדר לתינוקיה, כזה טמטום!!, כל כך חשובות שעות השינה האלה שאחר כך אין שום אופציה להשלים (לפחות אצלי...אין לנו עזרה מההורים העסוקים...) ועכשיו את מלאת מרץ לפיצי!, והגודש...כמה שאיבות/הנקות ויחלוף...ל נעים אבל לא כזה נורא..ץפשוט נהדרת, המלונית נועדה בדיוק לזה...אבל אני מניחה שזו תובנה שמגיעה רק עם ילד שני...
תודה
11/04/14 09:40
226צפיות
הפעם התווסף השיקול שקטני בן שנה בבית מחכה לנו ושכל כך התגעגעתי לשחק אתו ואני חייבת לצבור כוחות גם בשבילו וגם בשביל פיצי.

ישנתי כל כך הרבה, זה היה נהדר!
º
מזל״ט!!!
11/04/14 18:27
26צפיות
המון המון מזל טוב
11/04/14 20:05
65צפיות
תנוחי כמה שאפשר בשביל הקטן ופיצי (וגם בשביל שיהיו לך כוחות אלינו בפורום).
º
מזל טוב! בשורות משמחות!
11/04/14 23:05
17צפיות
תודה, תודה.
12/04/14 08:56
136צפיות
אמן רק בשמחות!
º
:
12/04/14 18:46
4צפיות
13/04/14 13:26
12צפיות
המון מזל טוב!!! שיהיה בשמחה ובנחת עם הקטנטנים

ורק לעדכן אותך שבזכותך יש לנו חבילה של בגדים מהממים מקרטרס בפעם הראשונה בחיינו

אני אני אני
13/04/14 08:35
227צפיות
עוברים עלינו שבועות לא קלים (האנדרסטייטמנט של המאה...) עם השיניים של הקטנה.
בשבוע שעבר אחרי ניסיון הרדמה כושל נוסף במשך היום, נשברתי ובכיתי כמו ילדה קטנה.
אחרי שאספתי את הרסיסים שלי מהרצפה וחיסלתי עוד חבילת טישו, החלטתי שזה לא עסק ואני עושה משהו גם עבור עצמי.
למחרת על הבוקר התייצבתי אצל הספר (בתכנון מחודש שמיני).
וביום שישי אמא שלי האלופה נשארה בעבודה אחרי הלקוחה האחרונה וקיבלה אותי לפדיקור, מניקור וגבות

וזה נתן לי הרגשה טובה!
שטחי? ייתכן...
אבל sooooo worth it!

חג שמח ושבוע מוצלח ומקסים
שישי נשי
13/04/14 09:06
141צפיות
איזה כיף, כל כך מגיע לך להתפנק, רק תעשי טובה ותשתדלי לעשות את זה לעתים קרובות יותר
חודש שמיני כמדומני היה לפני כמעט שנתיים
בהחלט. מה שנשאר על רצפת המספרה
13/04/14 09:10
126צפיות
הוא יותר ממביך.
הספר ההו-כה-מתנשא ועילאי שלי היתה מזועזע.
בחיי, היה שלב שחששתי שהוא יסרב לספר אותי
אלופה
13/04/14 16:50
59צפיות
מותר לי להגיד לך "אמרתי לך"
מאחלת לך חג שמח, הרבה שינה טובה רצופה ואיכותית
בריאות לקטנטונת ושיהיה חג מעבדות לשיניים לחירות לעיסת המצה עם או עם משהו חינוכי ובריא יותר
אין כמו מני-פדי לשיפור מצב הרוח
13/04/14 17:20
78צפיות
כל הכבוד לסופר-אמא של הסופר-אמא
Note to self - Do it more often!!!
º
מסגרות לסופש
09/04/14 19:23
38צפיות
המלצה לפעוטון/משפחתון
09/04/14 13:16
111צפיות
שלום לכולם,
אשמח לקבל המלצות (עדיף מניסיון אישי) על משפחתונים/פעוטונים לתינוקת (כרגע בת 3 חודשים.. מחפשים משהו לעוד חודשיים ככה כשתהיה בת 5 חודשים בערך...)
עדיף מקום עם מעט תינוקות, ולא בקבוצות גדולות... ראיתי שיש גם 2 מטפלות על 12-14 תינוקות... לטעמי זה מעט מדי מטפלות על קבוצה יחסית די גדולה של תינוקות...

עדיפות ל 2 מטפלות על 8 תינוקות מקסימום.

איזור פ"ת, ולמי שמכיר.. עדיפות באיזור הדר גנים.

תודה רבה מראש!
לא המלצה אישית,אבל בהדר גנים יש מעון של נעמת
09/04/14 20:52
60צפיות
זה אמור להיות זול יותר באופן משמעותי.

(שוב, לא יודעת כמה ילדים יש שם או אם זה טוב, רק מציינת למקרה שהכסף הוא שיקול משמעותי. אני חיפשתי לא מזמן גן באיזור אחר בפ"ת והתאכזבתי שאין נעמת בסביבתי...)
לגביי משפחתון בפ"ת
12/04/14 19:19
19צפיות
היי. שמי נויה ואני בעלת משפחתון פרטי במרכז פת". רוטשילד 79 חניון צמוד לבניין ללא תשלום. 0525583939. המשפחתון של נויה. נותר אצלי מקום אחרון לקיץ הקרוב. בקרי גם בדף הפייסבוק של המשפחתון/ המשפחתון של נויה. מידע, תמונות, והמלצות מכל <3 משפחתון באוירה קסומה וייחודית בקבוצה קטנה ואיכותית. המשפחתון היחיד שפעיל בכל אוגוסט. אשמח לתת לך פרטים נוספים. תודה נויה- 0525583939
לגביי משפחתון בפ"ת
12/04/14 19:27
15צפיות
היי. שמי נויה ואני בעלת משפחתון פרטי במרכז פת". רוטשילד 79 חניון צמוד לבניין ללא תשלום! קבוצה קטנה ואיכותית. משפחתון ותיק מעל 8 שנים. והמלצות רבות! המשפחתון פעיל בכל אוגוסט! לפרטים נוספים: 0525583939. וגם בדף הפייסבוק / המשפחתון של נויה. תודה
משפחתון בחולון - המלצה (ח-300)
09/04/14 10:46
86צפיות
היי, יש לי המלצה על משפחתון בחולון -בשכונת ח-300- המשפחתון של תמר. אני אמא לתאומים ועוד תינוק - שלושתם היו אצלה מזה שנים עד גיל שנתיים, מדובר באישה מדימה, ישרה וכנה, מלאת שמחת חיים, מסגרת מצומצמת עד 5 ילדים בלבד בביתה. דגש על חום, אהבה, אוכל חם וטעים.

שמה הוא תמר והטלפון שלה 052-3455267.

יש המון המלצות עליה.

אם יש שאלות - מיקה
המלצה למשפחתון/פעוטון בראשל"צ
10/04/14 12:39
33צפיות
מבקשת המלצה למשפחתון או פעוטון בשכונת רמב"ם בראשל"צ. מה רצוי לברר כשמתחילים לחפש מסגרת לקטנה?
התלבטות
10/04/14 14:45
75צפיות
כתבתי את הנ"ל כבר כחלק משרשור 'דברים שרציתי לומר', אבל החלק הזה יותר מתאים פה:

התחלנו שוב לברר לגבי גנים לשנה הבאה. התחלנו בזה לפני חודשיים לפני שנכנסנו למרתון המחלות, ועכשיו שוב חוזרים לעניינים.
יש לי ממש התלבטות בעניין הזה. ראינו גן שממש מצא חן בעינינו והאנרגיה שם היתה ממש טובה. הגננת עובדת בתחום כבר 15 שנה, היא ותיקה ונראית מבינה עניין.
ההתלבטות: היא קנתה גן נוסף, מה שאומר שבשנה הבאה היא תהיה גם בגן הזה, וגם בגן השני (נניח ימים אי זוגיים בגן הנוכחי, ואחה"צ בגן השני, והפוך בימים הזוגיים), הגננת מהגן השני תגיע במקומה בזמן שהיא תהיה שם. כמו כן, תהיה עוד גננת קבועה בגן הנוכחי שתעבוד כל יום עד 13:00 (כשהגן עצמו עובד עד 16:30). כבר ביקשנו להפגש גם עם הגננות האחרות ופגישה תתואם אחרי החג.

השאלה היא מה אתן הייתן עושות? אם הגן מוצא חן בעיניכם, יש עליו המלצות והכל- האם הייתן הולכות על סידור כזה?
זקוקה למטפלת בפתח-תקווה
11/04/14 23:57
37צפיות
שלום לכולם,

אני זקוקה בדחיפות להמלצות על מטפלת לתינוק בן 9 חודשים באם המושבות למשרה מלאה שפנויה להתחיל אחרי פסח

תודה לעונים
עזרה בדיני עבודה של מטפלת
12/04/14 08:47
111צפיות
אני מתחממת לאט
כבר 7 שנים במקצוע ולאט לאט אני לומדת
אז השאלה הבסיסית היא - האם יש הבדל בחובות והזכויות של מטפלת לעומת עובד אחר במשק? המידעים שאני מוצאת באינטנט שונים ומבלבלים (גם בין מטפלת לעובד "רגיל" אבל גם בין מטפלת למטפלת) ואני כבר לא יודעת מה לעשות. אם יש הבדלים בין המשק לבין הטיפול, אנא ציינו זאת:
1. כמה שעות נחשב משרה מלאה? בחלק מהמקומות כתוב 40 ש"ש ובחלק 45. חלק מדברים על יום שישי וחלק לא. חלק מדברים על 9 שעות שבאים לפצות על העדר יום שישי (זאת אומרת 8 כפול 5 ועוד 5) וחלק מדברים על 8 שעות לחמישה ימים בלי קשר לשישי
2. כמה ימי חופשה? מי קובע אותם? העובדת או המעביד? מה קורה אם עוברים את המכסה הקבועה בחוק? (קבענו שחלק מהימים אני קובעת וחלק הם ועכשיו הם רוצים לצאת לנופש ארוך ולהוציא אותי לחופשה ארוכה כפויה, אמרו לי שעל פי חוק הם יכולים פשוט לא לשלם לי על הימים האלה - אבל האם מכיוון שזה מיוזמתם והם אלה שלא עומדים בימים, אני יכולה להגן על עצמי בחוזה עתידי שלא ניתן להוריד לי מהמשכורת?)
3. ערבי חג. הבנתי שעל פי חוק זה נחשב להורדה של חצי יום עבודה, ככה ששני ערבי חג שאני לא עובדת זה יום חופש שיורד לי. זה נכון? (כאן דווקא כן הגנתי על עצמי ומכיוון שמבחינתי אין לי בעיה לעבוד בערב חג וחג, זה לא יורד לי ממכסת ימי החופש)
4. חישובים חישובים חישובים. איך בכלל ניגשים לזה? האם צריך להמציא משכורת ברוטו ממנה אפשר יהיה להוריד את החלקים של המטפלת בביטוח לאומי ופנסיה? איך מחושבים החלקים של העובד-מעביד בפנסיה? האם זה יורד מהברוטו (שכאמור לא קיים?) או מהנטו שנקבע (שהופך למשכורת בסיס) ואז יש נטו חדש? או לכאורה העובד משלם גם את החלק של העובדת על מנת לא לפגוע לה בנטו?
5. יש עוד היבטים שהם מיוחדים/שונים/פשוט טוב לדעת?
קצת ממה שאני יודעת
12/04/14 12:11
54צפיות
קחי בחשבון שדיני עבודה זה לא תחום ההתמחות שלי אז זה רק ממה שאני זוכרת/יודעת. והנה התשובות, לפי הסדר:
1. ככלל: משרה מלאה היא 9 שעות עבודה ביום לעובדים חמישה ימים בשבוע ו-8 שעות עבודה למי שעובד 6 ימים בשבוע (ואז שישי הוא 5 שעות). יש כל מיני חריגים, הוראות מיוחדות על ענפי תעסוקה ספציפיים, הסכמים קיבוציים במקומות שונים. אבל - אני לא מכירה שיש איזושהי הוראה מיוחדת שחלה על מטפלת שמועסקת באופן פרטי.
2. ע"פ החוק (ואת יכולה בהקשר הזה לעיין בחוק חופשה שנתית) לעובד שנה ראשונה במקום עבודה מגיעים 14 ימי חופשה (המספר הזה כולל שישי שבת. כלומר- אם את עובדת א-ה אז יש לך 10 ימי חופשה בשנה ואם א-ו 12 ימי חופשה). ע"פ חוק המעביד הוא זה שמוציא לחופשה. אבל - הפרקטיקה המקובלת בשוק הוא שחופשה נקבעת בתיאום בין שני הצדדים (להוציא חופשות מרוכזות ממקום עבודה שאז גם יש חובת הודעה מראש). למיטב ידיעתי, אם בחוזה הגדרתם שרק על חלק מהימים הם רשאים להוציא אותך לחופשה הם לא יכולים פשוט להוציא אותך לחל"ת סתם ככה ומעבר לימי החופשה הם צריכים לשלם לך עבור התקופה (אבל-את זה שווה לך לבדוק מול היעוץ המשפטי של נעמ"ת או ש.י.ל).
3. על ערבי חג אפשר לפי חוק להוריד יום עבודה מלא. בפועל בהרבה מקומות הפרקטיקה המקובלת היא שמורידים חצי יום (וזה משהו שאת גם יכולה לעגן בחוזה).
4. ברגיל- השכר הוא ברוטו. ממנו מורידים את התשלום לביטוח לאומי ופנסיה (חלק העובד) ובנוסף, המעביד מפריש את החלק שלו. בפועל- הרבה פעמים עם מטפלות/עוזרות בית המעביד משלם את הביטוח לאומי מבלי לפגוע בשכר של העובדת (כלומר- הוא משלם לך שכר שמוגדר כנטו וכל העלויות מעל הן עליו - זה מותר, חוקי ויש מקומות עבודה גם שעושים את זה).
5. לשאלה הראשונה- אין הבדל מיוחד שאני מכירה בין מטפלת לעוזרת בית/עובדת משק בית (בהנחה שאף אחד מהם לא העסקה עם לינה ואז זה תמונה אחרת לגמרי).
תמיד בהסכם העסקה כדאי לך להסדיר את תשלום הביטוח לאומי (זה גם מקנה לך ביטוח במקרה של פציעה/תאונה במקום העבודה), הפרשות לפנסיה ופיצויי פיטורין (כן- גם למטפלת מגיע פיצויים בסיום העסקה). תשלום עבור נסיעות אם רלוונטי לך. לא לשכוח שמגיעים לך ימי מחלה ע"פ חוק.
וכמו שציינתי אם יש ספק אפשר לנסות להתייעץ עם ש.י.ל שירות ייעוץ לאזרח (יש להם אתר לדעתי וגם לשכות אזוריות והם מתמחים במתן ייעוץ בדיני עבודה).

ודיסקליימר משפטי לסיום- האמור אינו מהווה ייעוץ משפטי ואינו תחליף לייעוץ משפטי מקצועי.
מתנה למטפלת לחג
12/04/14 10:45
83צפיות
התחלנו אצל המטפלת של הדרדס לפני כשבועיים. מתלבטים אם אחרי תקופה כל כך קצרה צריך לתת לה משהו לכבוד פסח, ואם כן אז מה מקובל לתת?
הייתי נותנת משהו קטן לתשומת לב
13/04/14 09:00
70צפיות
כדי לפתוח את היחסים באווירה טובה.
אולי איזה סבון או קרם טוב מסבון של פעם כזה?
º
רעיון טוב. תודה
13/04/14 10:36
9צפיות

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

הריון ולידה

Flix
מקרא סימנים