לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!

אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלות ענת אמא ליובל הקטן, ושחף, אמא של איתמר ויותם, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

הודעה חדשה

קופסאות בטיחותיות לתרופות
19/12/14 20:24
10צפיות
שלום רב,
התינוקת שלי זוחלת בינתיים מעט, אבל אני כבר מתכננת כמה צעדים קדימה, ורוצה לקנות קופסאות בטיחותיות לתרופות, כאלה שלא ניתן יהיה לפתוח בקלות ובגודל שיכנס למדף של מקרר או מגרת שידה. יש המלצות?
למקרר זו בעייה,
19/12/14 21:47
אבל מה שלא צריך להיות במקרר, כדאי מאוד לאפסן במקום גבוה (כמו בארון מטבח או משהו) שלא תהיה לתינוקת אפשרות להגיע אליו, ולא לסמוך על כך שהיא לא תצליח לפתוח את הקופסא. לי לפחות יש ילדה שמסוגלת לפתוח כל דבר שאין עליו מנעול - אז אולי תחפשי משהו כזה למקרר, עם מנעול...
מה עדיף והמלצות: מטפלת? פעוטון? ויצו?
17/12/14 08:11
123צפיות
הי, אין ברירה וצריך לחזור לעבודה . מה עדיף לתינוקת? הקושי הוא עצום גם לעזוב וגם להחליט מה מתאים. ובנוסף די חדשה בבקעה ירושלים ולא מכירה עדיין הורים לילדים כדי לקבל המלצות. אשמח מאוד לקבל המלצות. תודה.
לא נראה לי שיש משהו עדיף
18/12/14 08:39
73צפיות
לכל אלד מהדברים הייתרון שלו. אני מציעה לך לקרוא את הפרק על זה בספר "מלידה עד גיל שנה", לי זה עשה סדר בעניין ובסוף החלטתי ללכת על משפחתון כי רציתי מסגרת אינטימית אבל לא אחת על אחת.
אין לי המלצות כי אני לא גרה בירושלים אבל שיהיה בהצלחה עם החיפושים!
לדעתי זה תלוי בגיל
18/12/14 09:01
71צפיות
לתינוקות עדיף מטפלת, כי הם צריכים יותר טיפול אחד על אחד, ולפעוטות שכבר מתחילים להזדקק לחברה (גיל שנתיים-שלוש, תלוי בילד) עדיף להיות במסגרת עם עוד כמה ילדים. עדיף מסגרת עם מעט ילדים ויחסית הרבה אנשי צוות... מעבר לכך זה עניין בעיקר של תקציב. אני לא רואה איך אוכל להרשות לעצמי מטפלת כשאחזור לעבוד, למשל...
º
19/12/14 17:13
1צפיות
לדעתי זה תלוי בגיל
18/12/14 09:01
30צפיות
לתינוקות עדיף מטפלת, כי הם צריכים יותר טיפול אחד על אחד, ולפעוטות שכבר מתחילים להזדקק לחברה (גיל שנתיים-שלוש, תלוי בילד) עדיף להיות במסגרת עם עוד כמה ילדים. עדיף מסגרת עם מעט ילדים ויחסית הרבה אנשי צוות... מעבר לכך זה עניין בעיקר של תקציב. אני לא רואה איך אוכל להרשות לעצמי מטפלת כשאחזור לעבוד, למשל...
נצלש כמה עולה מטפלת בערך?
18/12/14 13:21
50צפיות
וכמה עולה משפחתון? איזור ירושלים
מאוד מבינה את ההתלבטות
19/12/14 18:36
9צפיות
אני הייתי בטוחה שאקח מטפלת, אבל היה לי קשה למצוא. את גם צריכה למצוא מישהי שאת סומכת עליה בעיניים עצומות, שלא רק תטפל בצרכים הבסיסיים אלא תטפל בה כמה שיותר דומה לאיך שאת היית מטפלת - כלומר גם חשיפה לגירויים מתאימים, שתדבר אליה, תשיר לה וכו' וכו'.
כמובן שמטפלת עולה הרבה יותר כסף ואם היא חולה אז אין פתרון לילד.
היתרונות כמובן זה יחס 1:1, הילד לא נחשף למחלות ונמצא בסביבה הטבעית שלו. לדעתי זה גם הרבה יותר מתאים לתינוקות קטנטנים, אם למשל את חוזרת אחרי 14 שבועות אז אין לדעתי מה לדבר על גן, זה לא מתאים לדעתי.

התייעצנו עם מספר זוגות חברים שיש להם ילד אחד או יותר וההמלצה של רובם הייתה (לפעמים בדיעבד) לשלוח לגן קטן/פעוטון/משפחתון.
אנחנו בסופו של דבר החלטנו לשלוח לגן קטן שהרגשנו תחושה טובה כשנכנסנו אליו וכשדיברנו עם הגננת.
הוא ייכנס בגיל 7 וחצי חודשים.
אם יש אפשרות כלכלית מטפלת עדיפה
19/12/14 19:43
8צפיות
מבחינת התינוק זה להנות מכל העולמות - הענות מהירה ומכווננת לצרכים, חום ואהבה 1:1 ויחד עם זאת יכול להיפגש עם קבוצת השווים (כמובן לא מדובר על תינוק בן כמה חודשים... יותר בסביבות גיל שנה) בגינה ולזכות לתיווך ופירשון מצבים חברתיים...
תלוי בגיל לגמרי וגם
19/12/14 19:43
9צפיות
במוכנות של הילד וההורים. אני שמתי את הקטן במשפחתון פרטי בגיל חצי שנה ואז בגיל 9 חודשים בפעוטון. יכולה להגיד דלמרות שמדובר בשתי מסגרות פרטיות אין מה להשוות בכלל. הפעוטון מקסים, הילד שמח ונההה מ אינטראקציה של עוד ילדים. יש גם הרבה חוגים ופעילויות מה שלא היה במשפחתון. בקיצור..תבחני כל מקום טוב.תשאלי שאלות ותבקרי שם כמה פעמים ולא לבד על מנת לקבל חוות דעת של אנשים נוספים.
איך גורמים להם לישון על הגב?
19/12/14 13:48
51צפיות
הי,
תינוקת בת חודש שישנה מעולה על הבטן במהלך היום, אבל בלילה אני כמובן חוששת להשאיר אותה לישון ככה וכל פעם כשהיא נרדמת שמה אותה בעריסה על הגב ומיד היא מתעוררת. ניסינו עיטוף- לא עבד, שמנו נחשוש בעריסה- לא עבד. היא פשוט מתחילה להתנועע ומתעוררת, ומהר מאד גם מתחילה לבכות. זה בסוף נגמר בזה שאני מוציאה אותה ונותנת לה להירדם עלי, אבל בסוף גם נרדמת יחד איתה ומתעוררת בבהלה (למרות שככה היא ישנה הכי טוב).
אשמח לעצות! 
תודה.
אצלי עבד לדאוג
19/12/14 14:23
50צפיות
שכמה שיותר (ויותר זמן) יהיה משהו שנוגע לה בבטן - כלומר, להניח אותה כשאני מתכופפת ככל האפשר ויש רק מעט מרחק עד המזרן (אם בכלל), וכשמניחה אותה להניח יד על הבטן ורק אחרי זמן מה להרים את היד - וכמובן, לשים שמיכה, וכו' - לדאוג לחום + מגע, בקיצור.
נכון- להניח יד!
19/12/14 16:44
25צפיות
שכחתי את זה לגמרי... גם אנחנו עשינו את זה. ואם הייתי חייבת לשירותים הייתי מניחה עליו בובה במקום יד, הולכת, חוזרת ומחזירה את היד.
מה עם לשים בקבוק חם קטן? או שקית חמה שכזו למקרו...
19/12/14 19:16
15צפיות
זה חם וזה "כבד" ומרגיש אולי קצת יותר כמו יד...

אל תגידו לרווחה/אחות טיפת חלב, אבל אני מודה שמהר מאוד אני ויתרתי והשכבתי על הבטן בלילה ובאיזה שהוא שלב היא פשוט ישנה על הגב בסבבה (בעיקר אחרי תקופת הגזים הקשה). הבן שלי, לעומת זאת, לא מצליח לישון על הגב בשום צורה בנתיים...
ואם כבר חנוכה - חייבת להתייעץ
17/12/14 20:47
404צפיות
מה עושים עם כל האירועים האלה בערב?? היום היינו אצל השכנים של אמא שלי שהם גם די חברים שלנו - לא משהו כבד, כמה לביבות, 3 שירים והביתה. ועדיין יצא שהגענו אחרי שעת ההשכבה של הקטן אז הוא נרדם באוטו, דילגנו על אמבטיה, קיבל ציצי והלך לישון - ולדעתי הסיכויים שהוא יתעורר שוב בקרוב לא רעים כי הוא לא אכל מספיק ונרדם עליי באמצע ההנקה.
הוא גם לא ממש נהנה מהאירוע עצמו - בן 5.5 חודשים, קטן מידי בשביל להבין מה הולך עם הנרות, אבל כל הרעש והבלגן בשילוב עם העייפות שלו בהחלט נתנו את אותותיהם, הוא היה לא רגוע ורצה להיות רק על הידיים שלי.
מחר לשמחתי אין כלום אבל בשישי בערב ובמוצאי שבת יש שוב אירועים עם המשפחה. בשישי זה עוד חצי צרה כי הצד של גיסתי מתחילים ומסיימים מוקדם כי יש שם ילדים קטנים. אבל במוצש זה עם המשפחה של אבא שלי, שזה אומר המון אנשים שהקטן בקושי מכיר וכולם רוצים להחזיק אותו, המון רעש וצפיפות, אירוע ארוך ומתיש, ואפילו אין בונוס בצורה של אוכל טעים... מצד שני - אבא שלי הוא מהנעלבים ואם נבריז ברור לי שיהיה סקנדל גדול.
בקיצור - עצה ממנוסות תתקבל בברכה. איך לנהל את זה נכון? המטרה היא מינימום פגיעה בשגרת השינה של הוד גמדותו, ובמקביל לא להעליב אף אחד - אם זה אפשרי בכלל.
מה שאנחנו עשינו...
17/12/14 21:23
202צפיות
כשהקטנציק היה בן שלושה חודשים וקצת היה לנו מפגש משפחתי (מהצד שלי) שלא יכלנו להבריז ממנו. הפתרון הלא אידיאלי אבל הכי נכון בשבילו היה לצאת אחרי שהוא נרדם ולהשאיר אותו עם אמא של בעלי לשלוש שעות.
ככה אנחנו היינו שקטים שאנחנו לא משגעים אותו והוא ישן בבית בנעימים
לצערי זו לא אופציה
18/12/14 09:50
138צפיות
כי יש עדיין בלאגן עם השינה שלו (ולראייה אתמול הוא שוב התעורר איזה מיליון פעמים) והוא מסרב לקחת בקבוקים אז אין אף אחד שמוכן להישאר איתו. ואם הוא יתעורר לפני הזמן ויילחץ - תהיה לנו בעיה כי רק ציצי מרגיע אותו. לא זןכרת מתי הפעם האחרונה שעשיתי משהו ״של מבוגרים״
מבינה אותך...
18/12/14 20:49
38צפיות
מה יהיה איתם ועם הבקבוקים האלה?
גם שלי עוד לקח בהתחלה בקבוק אבל כבר חודש שהוא לא מוכן לגעת בהם.
בעלך מצליח להרגיע אותו? אנחנו היינו יוצאים בהתחלה לסירוגין רק כדי להתאוורר בערב.
יש כמה אפשרויות
18/12/14 08:12
101צפיות
לכל אירוע מתאים משהו אחר:
* להגיע מוקדם ולהרדים שם
* להגיע מוקדם ולהתחפף מוקדם
* להשאיר את התינוק בבית עם בייביסיטר אחרי ההשכבה
* לאירועים מאוחרים במיוחד - להרדים בבית קצת יותר מוקדם אחרי טקס שינה רגיל, ואז להעיר לפני שיוצאים לאירוע. כך לפחות ישן בחלון השינה שלו
* לבקש להעביר את האירוע לצהריים או להקדים אותו
* להבריז
* לזרום (אין ברירה לפעמים)
אצלנו שעות שינה הן קדושות
18/12/14 09:34
118צפיות
אחרת אנחנו מתמודדים עם לילה לבן, ולא הנעלבים...
אם זה משפחה קרובה וניתן לבקש- לעשות אירוע ממש מוקדם.
אם זה לא כזה חשוב- להבריז.
במקרה של אבא שלך - ללא ספק הייתי הולכת לבד ומשאירה את בעלי בבית עם התינוק.
כמובן שזה תלוי באופי של התינוק- אצלנו כל שינוי קטן בשעת ההשכבה גורר מלחמת עולם. מי שיש לו בעיה עם זה שאנחנו לא מגיעים בלילה - שיקדים את האירוע או שיתמודד עם זה שב-8 בערב הוא לא יראה את הבן שלי ואת אחת מהוריו...
כמו שאמרו לך זה תלוי באירוע
18/12/14 09:51
100צפיות
אצלנו בגיל הזה שעות השינה היו דבר כמעט "קדוש" ולמעט ארועים ממש חריגים נמנענו מלקחת אותו איתנו לארועים שפוגעים לו בשעות שינה.

אני לא הייתי מתרגשת מהנעלבים אבל אם לא הייתה ברירה הייתי משקרת שקר לבן, לרוב הייתי אומרת שהקטן לא מרגיש טוב שזה לא היה ממש מדוייק אבל היה ברור לי שאם כן נלך הוא באמת לא ירגיש טוב כי יכנס לעייפות יתר.
גם אני שוברת ת'ראש...
18/12/14 09:53
102צפיות
מה שעשינו עד עכשיו זה מקלחים בבית, יוצאים ממש מוקדם בפיג'מה ובורחים הכי מוקדם שאפשר. יום ראשון אנחנו נוסעים לאחי שגר במרחק שעה נסיעה. מקווה שנשרוד ללא צרחות בנסיעה. פעם קודמת צלצלו לי האוזניים....
לקלח בבית זה רעיון טוב
18/12/14 16:07
60צפיות
ניישם אותו מחר. תודה!
באותה בעיה
18/12/14 10:01
107צפיות
לדעתי הכי טוב זה להגיע ולתת *לכולם* את זמן הידיים הדרוש. אם הוא עצבני, תני לו להבהיר את זה לבד לסובבים. אחרי שירים את הסירנה קחי אותו ואת הבעל וצאו לסיבוב בחוץ להירגע עם מנשא או עגלה. מה שעובד.
ישחרר אותך גם כן
ומניסיון של אתמול, הקטן שלי צרח היטב אתמול בידיים של סבא. היה פאדיחות. הסבא נעלב, במיוחד כי ניסה להרשים את הנוכחים כמה הוא סבא טוב. אבל אנחנו יצאנו והוא נרדם בעגלה ואז הודענו שהולכים הביתה (לפני הקינוח). מכיוון שהייתה הסצינה הגדולה, אף אחד לא עשה עיניין. מניחה שאם הייתי לוקחת את הקטן מהסבא לפני שצרח, היו מרכלים עלי בלי סוף...
ממש אין לי שום כוונה להעביר אותו בין כולם
18/12/14 15:54
83צפיות
מדובר במשהו כמו 20 איש, ואת חלקם אני בכלל לא מחבבת. יכול להיות שאני מגזימה (הבנזוג טוען שבהחלט כן) אבל לא בא לי טוב הקטע הזה. הוא תינוק, לא חבילה עוברת.
שלא לדבר על זה שעכשיו חורף וכולם מצטננים. עם כל החיבוקי-נישוקי הזה הקטן עוד יכול לחטוף לי משהו בפעם השלישית... לא תודה
לא רוצה לומר לך כמה פעמים הקטן שלי חלה
18/12/14 20:24
75צפיות
והוא עוד לא בן ארבעה חודשים. צינון ראשון בגיל שלושה שבועות אחרי שעבר מספר ידיים באחד משישבת.
חוץ מזה שהוא כבר נכנס למעון אז בכלל מחכה לנו חורף מעניין...
אני מעודדת את עצמי שבסופו של יום הם מתחסנים מזה. מקוה שזה נכון.

תראי, העניין עם אנשים אחרים שמחזיקים אותו הרבה יותר עמוק משאלת חיסונים טבעיים. זו למעשה שאלה של שחרור ושליטה. אני, למשל, ממש קשה לי לשחרר אותו. אני רואה איך חמי מחזיק את התינוק ואני משתגעת. מצד שני, במשפחה של בעלי אני לא יכולה להרשות לעצמי לדבר, אז הבנזוג עושה את ההערות.
אני החלטתי, לעצמי, שעדיף שהתינוק יצרח מאשר שאני אקח אותו מהידיים של אנשים אחרים רגע לפני הצרחה. אחכ זה ריכולים. והם פולנים. ואם הקטן צורח, ממילא הוא מיד מועבר אלי לטיפול.

אני לא בטוחה שהוא יצרח מלעבור בין כולם
18/12/14 21:58
57צפיות
כי זה לא כ״כ מתאים לו. אבל ברור לי שהוא לא אוהב את זה - הוא משתתק ומקבל מבט מבוהל כשיש סביבו מיליון אנשים וכולם בו זמנית מסתערים עליו. מה שקרה בפעם הקודמת זה שהוא כ״כ נבהל שהוא פשוט נרדם מהלחץ (מסתבר שזה אפשרי) ולא התעורר כל האירוע. שזה נשמע לא נורא בכלל אבל הפעם זה בערב... מה שאומר שיש מצב טוב שאחכ לא נישן בלילה
את מתכוונת שהוא נכבה
18/12/14 22:35
46צפיות
כאילו יש לו כפתור כזה שהוא עושה off?
כי הבן שלי היה די דומה בהתחלה אבל עכשיו הוא הרבה פחות ביישן.
משהו כזה
19/12/14 18:05
8צפיות
אנחנו באיחור אטומי בדרך לשם עכשיו. נראה איך ילך...
אני לא בטוחה שהוא יצרח מלעבור בין כולם
18/12/14 21:58
34צפיות
כי זה לא כ״כ מתאים לו. אבל ברור לי שהוא לא אוהב את זה - הוא משתתק ומקבל מבט מבוהל כשיש סביבו מיליון אנשים וכולם בו זמנית מסתערים עליו. מה שקרה בפעם הקודמת זה שהוא כ״כ נבהל שהוא פשוט נרדם מהלחץ (מסתבר שזה אפשרי) ולא התעורר כל האירוע. שזה נשמע לא נורא בכלל אבל הפעם זה בערב... מה שאומר שיש מצב טוב שאחכ לא נישן בלילה
בדיוק כמוך,ברור שאנחנו לא מגזימות!
19/12/14 16:36
11צפיות
גם אצלנו יש לא מעטים שטוענים שאני מגזימה, אבל וואלה, לא ברור לי למה רק בגלל שהיא תינוקת זה לגיטימי להעביר אותה ככה מיד ליד כאילו היא חבילה.
הרי אף אחד מאיתנו המבוגרים לא היה שש לעבור חוויה כזו של קרבה כל כך גדולה לכל כך הרבה אנשים שלא מכירים מאד טוב בבת אחת. כל כך הרבה קולות וריחות ואנרגיות, הרי כל אדם משדר משהו קצת אחר. אז למה רק בגלל שהם תינוקות ולא יכולים להביע את עצמם ונורא מתוקים זה לגיטימי?
האחות של הבנזוג אשכרה מתייחסת אל הפיצקית כאילו היא צעצוע, זה מחרפן אותי. היא נושפת לה לפרצוף ונהנית לראות את המבט המופתע שנראה לה הכי חמוד בעולם, זה באמת מאד חמוד אבל ברור שזה לא נעים לה! מה גם שהיא אשכרה נושפת את כל המיקרובים שלה לתוך הפרצוף של הקטנה! וכשאנחנו אוסרים עליה לעשות את זה היא יורדת עלי ועל בעלי ואומרת שאנחנו הורים היסטריים מה הקטע של אנשים? כאילו שהיא היתה נהנית שמישהו גדול וקולני (מה לעשות שהיא כזאת) היה בא ונושף לה לפרצוף..
אנחנו צריכים לעבור אירוע כזה כל שבוע, כי ארוחת ערב של יום שישי זו מסורת משפחתית שם, ובגלל שסבתא (אמא של בעלי) באמת מאד משקיעה בפיצקית ובאה לבקר אותה (מרחק שעה נסיעה) פעם בשבוע, אני מרגישה לא בנוח לא למלא את החלק שלנו לבוא לארוחה המשפחתית. אבל זה מתיש כל הערב על המשמר שלא ישגעו את הקטנה, שתמיד סובלת שם (לפעמים זה בא לידי ביטוי בצרחות, לפעמים סתם קיטורים) חוזרים מאוחר, כל הלילה משתבש לה ובאופן קבוע למחרת - יום שבת, הוא יום מעוך (לה ובעקבות זה גם לי).
לדעתי צריך לעמוד על שלנו, אפילו במחיר ריכולים ודיבורים מאחורי הגב על איזה אמא 'מפנקת' ו'לא משחררת' אני, שידברו מה אכפת לי... לפעמים אני תוקעת אותה במנשא וככה מגנה עליה מפני כל מיני דודות...
(וואו, חפרתי, נושא רגיש אצלנו שמקפיץ אותי, כל שבוע אני נואמת לבעלי חצי דרך חזרה על כל הסיטואציה המעצבנת הזו...)
יש הרבה גישות לעניין
18/12/14 11:17
113צפיות
יש את אלה שגורסים שילד צריך ללמוד שבירת שיגרה מהי מגיל 0 (אימא של הבן זוג) אבל לרוב הם אילו שלא קמים בלילה....
הגישה שלי היא שיש אירועים לשבירת שיגרה כזאת- חגים ואירועים שחשובים לנו ועליהם אנחנו מוכנים לספוג לילה לבן. כמובן שננסה להימנע אבל לדעתי אם יש לך מצב של נעלבים וכדומה לפעמים עדיף לנסות למתוח את הגבול ולא סתם אח"כ לסבול מדברים אחרים. אגב אני מניחה שאם תגיעו תוכלו להגיד בנימוס שהזאטוט עייף ולכן רוצה רק על אימא ואבא, וזה גם ייתן לכם לגיטימציה ללכת להרדים אותו בחדר אחר.
הקיצר הגישה שלי היא ששיגרה זה חשוב מאוד מאוד, אבל לפעמים אפשר לשבור אותה (לא כל סוף שבוע אלא כמה פעמים בשנה) בשביל לשמור על שלום בית, הלילות הלבנים יעברו הרבה יותר מהר ממה שיעברו כל הקיטורים שיעשו לי כבד על הנשמה. ושוב גם בתוך השבירת שיגרה אני תומכת מאוד בלשמור על מיני שיגרה כמה שאפשר- לישון בחדר אחר אם צריך, או לא להפוך את הילד לבובה אנושית ניידת....
º
נראה לי שזו הגישה שאני אאמץ גם
18/12/14 15:56
19צפיות
היה לנו אירוע כזה ביום שלישי אצל ההורים שלי
18/12/14 11:44
126צפיות
והחלטתי שהגיע הזמן להתמודד באומץ עם הנושא הזה כי לא ייתכן שנמשיך להחמיץ כל אירוע אפשרי , אז עשיתי לה אמבטיה בצהריים והשכבתי אותה לישון קצת (ניסיתי ליצור סביבה שתיתן לה לישון הרבה, לא ממש עבד, היא התעוררה אחרי חצי שעה..) ובערב לקחנו אותה איתנו.
היה לי ברור שכל הדודים יעוטו עליה ואכן כך היה.. כל פעם שהיא נלחצה ביקשתי סליחה, לקחתי אותה ופרשנו לחדר צדדי, הרגעתי והחזרתי אותה רגועה לסלון..
החלטתי שאני משחררת, לא לחוצה ולא שומרת עליה בצמר גפן ונותנת לה להתמודד במפגש עם אנשים , אז בהתחלה הייתי תמיד בקשר עין איתה וככל שהערב המשיך וראיתי שהיא נרגעה התרחקתי יותר ויותר.. מודה שמאוד הפתיע אותי לגלות שיש אנשים (בעיקר נשים) שהיא מאוד רגועה אצלם למרות שהיא בכלל לא זוכרת את רובם המוחלט..
חייבת להודות שגם לי היה קצת נחמד להיות "חופשיה" בזמן שהיא עושה הצגות לאורחים , כולם נמסו ממנה ולי היה סוג של זמן לעצמי..
סך הכל, באופן כללי באמת עבר בסדר, היו צרחות פה ושם כשהגיעו פרצופים שלא באו לה טוב (בעיקר בתחילת הערב)  אבל היא נרגעה מהר ובאופן כללי היא היתה מסמר הערב..

חשבתי שהיא כבר תרדם שם ואקח אותה הביתה ישנה, אבל היא הפתיעה והיתה עירנית וסקרנית עד מאוד מאוחר (בערך תשע וחצי) ואז חשבתי שאנחנו כבר צריכים להתארגן לתזוזה כי זה מאוחר מאוד.
אז לקחתי אותה לחדר הצדדי, החלפתי לה לפיג'מה, נתתי בקבוק , נפרדנו לשלום מכולם ונסענו הביתה.
בדרך היא כבר נרדמה באוטו, עשינו סיבוב נוסף כדי שהיא תרדם היטב, והעלנו אותה בעדינות למיטה שלה, היא לא התעוררה ונשארה לישון עד הבוקר...

מציעה לך להביא את עגלת האמבטיה איתך (אם הוא עדיין נכנס לתוכה) ואם את רואה שהוא מאוד עייף ואתם עדיין לא יכולים ללכת, תרדימי אותו בעגלה ואחר כך תעבירו אותו בעדינות לאוטו..

אני מודה שזה לא היה הדבר הכי קל בעולם הערב הזה, אבל אני חושבת שאין מה לעשות, חייבים ללמוד להתמודד גם עם זה, לא נראה לי הגיוני לא להגיע לאף אירוע בגלל שיש תינוק . צריך לתת צ'אנס ולראות איך הוא מתמודד,תנסי לשחרר ותוך כדי להיות עם אצבע על הדופק, אם את רואה שזה לא מתאים והוא סובל ולא נינוח, תתנצלו ותפרשו מוקדם אבל יש סיכוי שהוא גם יפתיע אותך לטובה ומאוד יתעניין במה שקורה סביבו למרות ששעת השינה הקבועה שלו כבר עברה ..

בהצלחה!!!!!

האמבטיה של העגלה זה רעיון טוב
18/12/14 17:21
49צפיות
הוא עדיין אוהב לישון שם לפעמים, למרות (ואולי בגלל) הצפיפות. הוא כנראה מרגיש שם מוגן יותר מאשר במיטה הגדולה.
ניקח אותה איתנו לכל צרה.
לוליפופ בת כמה הקטנה שלך?
18/12/14 19:05
54צפיות
מעניין מתי מגיע שלב ההצגות לאורחים... פיצקי שלי עוד בקטע של לבכות כשמסתכלים עליה...
היא בת שמונה חודשים
18/12/14 23:00
44צפיות
אבל מאוד סלקטיבית לגבי הקהל שלה, היא לא מוכנה להופיע בפני כל אחד ויש רבים שזוכים ממנה רק לצווחות מחרישות אוזניים
אצלי התינוק הוא התירוץ
18/12/14 14:10
105צפיות
״אוי אני מצטערת, חייבים ללכת, כבר חמש בערב ועוד מעט הפשוש צריך לישון״

לא הייתי מפרה את הרגלי השינה ליותר מפעם בשבוע..
הלוואי וזה יצליח
18/12/14 16:06
50צפיות
בעיה: בשישי יש אירוע נחמד שאני מחכה לו, ובשבת יש אירוע פחות נחמד שאני לא יכולה להבריז ממנו
חח בול אני.. כלכך הרבה פעמים
19/12/14 07:41
30צפיות
היה לי לא נעים להתחמק/ להבריז מאיזה מפגש או ארוע, ועכשיו יש לי את הסיבה המושלמת :)

בכל אופן אני מאמינה שאפשר גם להגיע לזמן קצר, לשעה שעתיים, לחתוך מוקדם ולצאת בסדר.

לי יש בעיה חמורה עם התינוק שלי שלא מאפשרת לי להוציא אותו מהשגרה יותר מדי (אם חייבים ממש וזה משהו מאד חשוב)
הוא פשוט מתעורר קבוע בין 5:30-6:30לא משנה מתי נרדם!
היו ימים שנרדם ב10 בלילה וקם ב5 בבוקר!
נגיד אתמול הוא נרדם סופית ב9 וחצי כי היו אורחים, ועשה לי השקמה היום ב6.

אז כמובן שהעדפה שלי היא שילך לישון כרגיל בין 18:30-19:30.

אולי אם הוא היה מהתינוקות שמתעוררים בהתאם לשעה שהלכו לישון, אולי זה היה עוזר לי להוציא אותו בקלות מהשגרה שלו.

למשל הבן של חברה שלי, מתעורר כל יום בשעה שונה, תלוי מתי הלך לישון. אם נרדם ב9, יקום ב8:00-8:30

שלי כמו שעון שוויצרי בבוקר, קם 6:00 בדרך כלל
תודה לכולכן
18/12/14 16:01
76צפיות
כמו שכתבתי לטופולומפו, בייביסיטר זו לא אופציה כל עוד הוא עדיין מתעורר בלילות ונרגע רק על הציצי שלי. מניחה שמישהו זה יעבור לו.
בעיקרון אני יותר קרובה בגישה ל״שינה זה קדוש״ (ובגלל זה אני גם מוטרדת מהסיפור הזה) והבנזוג יותר קרוב ל״התינוק צריך לזרום איתנו״. כך שנראה לי שהגישה באמצע היא זו שתנצח בכל מקרה. אין לי ממש ברירה - נלך ונקווה לטוב. אולי נצליח לחתוך מוקדם. ובכל מקרה הפעם אין מצב שאני שוכחת את המנשא בבית
חג שמח!
אני חושבת שמשפחה זה חשוב
19/12/14 11:38
27צפיות
(אבל אני מאוד אוהבת חגים, את המשפחה, וחגים משפחתיים, ובמשפחות שלנו לא נעלבים, ואם כן - אומרים ישירות ולא עושים מניפולציות פאסיב-אגרסיביות) אם הבעיה היא האירוע עצמו, אז תעשי מה שהיית עושה בכל מקרה (באה או לא, מחייכת או לא, סובלת קצת והולכת).
אם הבעיה היא התינוק אז:
לעניין "חבילה עוברת" - מנשא (ואת לא צריכה להוציא אותו משם. יש המון סיבות: אני אוהבת שהוא מחמם אותי / קרוב אליי / נוח לי ככה / אני תמיד מסתבכת עם להכניס אותו לשם אז עד שכבר הצלחתי...)
לעניין השינה: אם אני זוכרת נכון שינה זה לא תחום חזק אצלו. את חושבת שדווקא אירוע כזה ירע את המצב? (ובבקשה לא לכעוס עליי - בעברי ילדה מאותגרת ומאתגרת בתחום השינה, וגם אם חשבתי ששינה זה קדוש, היא ממש לא הסכימה איתי). שיקולי "האם זה שווה את המחיר" הם כמובן אישיים

מעלה שאלה שתעני לעצמך, עד כמה הקשר עם אבא שלך
18/12/14 19:29
51צפיות
חשוב לך בכל מחיר?
וסצינות תתחילי עכשיו לתרגל את עצמך איך מתמודדים איתן לפני שפיצי יגיע לשלב 
זה אופציה להרדים אותו שם?
18/12/14 20:56
65צפיות
הקטם שלי קטן יותר וטני בנתיים מצליחה להרדים ולהעביר אח"כ לאוטו.
עם הבת שלי זה לא כ"כ היה הולך... (או אולי בגילו עוד כן. אני מודה שאני לא זוכרת כבר)...
אה, אגב
18/12/14 20:58
62צפיות
אצלנו כל האירועים והארוחות מוקדמים בשביל הגדולה שעדין ישנה מוקדם ולא נרדמת בחוץ בקלות.
אם רוצים את חברתנו הנעימה ולא ילדה אומללה במצב אנטי, אנחנו באים מוקדם והולכים מוקדם...
זה הפתרון ההגיוני היחיד
18/12/14 22:00
52צפיות
להגיע מוקדם וללכת מוקדם.
ננסה ונקווה לטוב
הולכים בלי האדון
19/12/14 04:41
61צפיות
רק את ושאבא שלו יישאר איתו בבית.
נו, ככה את מכירה אותנו
19/12/14 18:12
17צפיות
ואם הוא ירצה ציצי?? כידוע לך לאבא שלו אין כזה בשלוף
אז מה דעתכן לגבי חפץ מעבר?
16/12/14 20:56
262צפיות
מה משמש / שימש כחפץ מעבר לקטנטנים שלכם? מאיזה גיל הרגלתם אותם אליו ואיך?
תמונות יתקבלו בברכה

אני רוצה להתחיל להרגיל אותו למשהו שגם ירגיע אותו במקום המוצץ שהוא לא לוקח. יש לנו כמה ארנבונים אבל הבד שלהם נורא ארוך ואני מפחדת שהוא יישן עם זה וחלילה ייכרך לו סביב הצוואר או משהו נוירוטי אחר.
זה מעולה אבל
16/12/14 21:05
177צפיות
אני לא הצלחתי להרגיל את הגדולה לחפץ מעבר ורק כשעברה את געל שנה, היא פתאום בחרה לעצמה חפץ מעבר (בובה רכה) והבאתי לה כמה דומות, כדי שאם תאבד לה לא תהיה בעיה...
כדאי. רצוי. מומלץ.
17/12/14 10:09
210צפיות
מבחינת התפתחות פסיכולוגית חפץ מעבר הוא מאד מאד מומלץ, ואכן רוב הילדים מאמצים לעצמם בשלב זה או אחר של חייהם חפץ מעבר כלשהו. חפץ מעבר משמש את הילדים בהתמודדות עם מצבים מעוררי חרדה שבהם ההורים לא נמצאים לידם (למשל: מצבי פרידה כמו בהליכה לגן בבוקר, או בזמן השינה). חפץ המעבר מסמל עבור הילד את הנוכחות המרגיעה של ההורים ונותן להם ביטחון, תחושת עצמאות, מסוגלות ויכולת וויסות עצמי. 

איך מעודדים חפץ מעבר? תלוי באיזה גיל. אצל תינוקות מתחילים להציג את החפץ שבחרנו בזמנים שהם רגועים ונינוחים, בשעת משחק, האכלה וכו'. בהמשך, לאחר שהם התרגלו לנוכחות החפץ וכבר קישרו אותו לזמנים "נעימים" מוסיפים אותו גם בזמן השינה וגם בזמני "פרידות" אחרים. ריח של אמא על חפץ מעבר כמובן מסייעת לאימוץ של חפץ מעבר. בגילאים מבוגרים יותר ילדים בד"כ בוחרים לעצמם חפץ שמקנה להם ביטחון. זה לא חייב להיות חפץ קבוע, יכולים לבחור בכל יום משהו אחר, ואפשר גם להציע להם בנקודות קושי לקחת איתם משהו "מהבית". 

חפץ מעבר מומלץ? לתינוקות אני ממליצה באופן חד משמעי על חיתול טטרא (רצוי לעשות קשר במרכזו על מנת לקצר אותו ולהפוך אותו לבטיחותי יותר). היתרונות של חיתול טטרא: בד נושם - כך שגם אם הילדים שמים אותו על הפנים זה עדיין בטיחותי, זול ונגיש, קיים בכל בית, ניתן להחליף בקלות (בניגוד לבובה הסופר-מיוחדת שהדודה הביאה מניו יורק ואז כשבטעות שוכחים או חס וחלילה מאבדים אותה אי אפשר למצוא לה תחליף), מתכבס בקלות ולכן גם כדאי להחליף מדי פעם על מנת שלא יהיה רק "חיתולי" אחד מרוט מרוב כביסות (כי אז מאבדים את כל היתרונות שפירטתי קודם לכן). 

ובנימה אישית... אצלנו בבית הפיצי אימץ בחום חיתול טטרא כחפץ מעבר כשהיה תינוק. הפיצית העדיפה את המוצץ שלה (איך יודעים כשהמוצץ הוא חפץ המעבר? כשהילדים מחזיקים גם מוצץ ביד וגם מוצץ בפה באותו זמן). עכשיו ממרומי גיל 3 .... לפעמים הם רוצים את החיתול/המוצץ ולפעמים בוחרים בבובה או חפץ אחר בבית לקחת איתם לגן/למיטה. כל זמן שאין סכנה בטיחותית - אנחנו מאפשרים. 
º
תשובה נהדרת
17/12/14 11:17
29צפיות
º
תודה!!
18/12/14 20:57
16צפיות
גם אני סקרנית לדעת
17/12/14 10:22
185צפיות
איך מרגילים תינוק בן פחות מחצי שנה לחפץ מעבר.
אצלנו כל הבובות ה״יעודיות״ נכשלו כשלון לרוץ. ובכלל הוד גמדותו עושה לנו בית ספר עם חפצים פונקציונליים: הוא מוכן להכניס ה-כ-ל לפה. הכל חוץ מ... בקבוקים, מוצצים, נשכנים ובובות סמרטוט שמיועדות לזה
בינתיים הדבר הכי קרוב לחפץ מעבר שיש לו זה מין בובה די גדולה של סוסון ים (כן...) שכשלוחצים עליה מתחילה לנגן מנגינות נחמדות ושקטות. הוא מחבק אותו כשהוא עייף וזה כנראה מרגיע אותו. וכמובן שהוא מנסה להכניס אותו לפה (לא מצליח, זה גדול מידי)
הוא קיבל את הצעצוע מאחי וגיסתי, זה היה של האחיין שלי. מיותר לציין שזה צעצוע לא חדש, והם לא גרים בארץ, אז אם יקרה לזה משהו, הסיכוי למצוא תחליף שואף לאפס
זה הצעצוע?
17/12/14 12:30
144צפיות

גם אצלנו הוא ישן איתו.. אפילו בלי שהוא מנגן. רק מניח עליו את היד.
כן!!!
17/12/14 17:24
86צפיות
יצאתי חומוס קצת, אני משערת
אצלנו אומץ דובי
17/12/14 11:04
91צפיות
הוא קיבל כשהיה בן חודש, ומאז דרכם לא נפרדה. (כבר בן שנה וחצי...)
הדובי לא יוצא מהמיטה, מההתחלה ישנים ביחד, ובבוקר אנחנו תמיד מכסים אותו כדי שימשיך לישון ולא יהיה לו קר.
כשישן במשפחתון, הוא אימץ לעצמו איזה בובת זחל וישן איתה.
לקראת המעבר לגן, קצת חששתי שלא יצליח לישון עם הרבה ילדים אז הבאתי את הדובי כל יום לימים הראשונים (עם חשש מאוד גדול שיאבד או יקרה לו משהו...).
אח"כ הלכנו לבחור ביחד בובה חדשה (היה בן שנה ו-3), והוא בחר את זה בשילב:
גם בגן זה רק לשינה..

ממליצה כמו שאמרו לך שזו לא תהיה בובה קשה להשגה או ייחודית מדי!
אני ניסיתי להרגיל ולא הצלחתי
18/12/14 08:25
69צפיות
אבל בכל מקרה אני מצטרפת להמלצה של פיצי ופיצית לנסות להרגיל לטטרה.
אמא שלי מספרת שחפץ המעבר של אחי הקטן היה התווית של איזה דובי ישן שהיה לו, שכל הזמן הייתה נקרעת, כי הוא היה ממולל אותה כדי להרגע/להרדם, ואמא שלי הייתה צריכה לתפור אותה חזרה שוב ושוב.
תודה לכולן
18/12/14 20:59
52צפיות
חשבתי על שדרוג בתיה עוזיאלי ולקחתי טטרא, חתכתי לארבע ותפרתי את המסגרת, ותפרתי לכל אחד ארנבון בד קטנטן עם רגליים ואוזניים שהוא יכול ללעוס להנאתו (קניתי אתמול ארבעה כאלה).
זה נשמע מסובך אבל זה באמת לא. יצא קטן, חמוד ונושם
עכשיו ננסה להרגיל אותו...
קיבלתי גם אני מוטיבציה...
19/12/14 08:53
35צפיות
נראה לי שאנסה עם השמיכת עיטוף שלה,  טטרא ענק מבמבוק רך ונעים.
וואו מודה שמעולם לא עלה על דעתי
19/12/14 17:28
24צפיות
לייצר עבורם היקשרות לחפץ מעבר... כולם אצלי עם מוצץ (או היו...), לשני והשלישית היו/יש חפצי מעבר אבל זה לגמרי לא היה יוזמה שלי.. השני בסביבות גיל שנה אימץ לו איזה דובי שבכלל היה של הגדול, והיה צמוד אליו 24/7, וכל הזמן חרדנו מהרגע שיילך לאיבוד. פעם אחת בטיול הדובי נשכח, אבא שלי נסע לחפש אותו שעות באיזה יער ומצא אותו יושב נשען על עץ... ממש ניסיון בריחה נועז... היום הילד כמעט בן חמש, הדובי קטוע רגל וקטום אוזן והילד עוד ישן איתו באדיקות השלישית לפני איזה שנה אימצה את כל חיתולי הטטרה שהיו בבית בתור חפץ מעבר... ואני מסכימה עם כל מה שנאמר פה לגבי היתרונות של אימוץ חפץ זול, זמין וקל לשיכפול בתור חפץ מעבר והפיצי עוד פיצי אבל האמת השתכנעתי מכל מה שכתבו כאן ואני רצה מהר לתפור אוזניים לאיזה חיתולי ושיאמץ אותו מייד
באיזה סבון רוחצים בקבוק עם חלב אם?
18/12/14 19:38
69צפיות
תינוקת בת מספר ימים. תודה:)
אנחנו משתמשים בסבון כלים אקולוגי
18/12/14 21:43
54צפיות
וגם לניקוי האמבטיה שלו משתמשים בספריי אקולוגי לניקוי רב תכליתי. זה פשוט נראה לנו הכי הגיוני ומאז שגיליתי את הספריי החומר הזה אני משתמשת בו לניקוי הכיריים והשיש.
יש לציין שאני ג׳אנקית של אקונומיקה בד״כ :) אבל מאז ההריון הפחתתי את השימוש
בסבון כלים רגיל
19/12/14 04:44
41צפיות
רק מקפידים על ספוגית נפרדת רק לטובת הבקבוקים.
כל הטירוף הזה של מוצרים יייעודים - נוזל ניקוי, אבקת כביסה וכו' וכו' הוא טירוף שיש לו מטרה אחת - בזבוז כסף ותו לא.
º
סבון כלים (:
19/12/14 16:49
2צפיות
כל סבון כלים סטנדרטי על כל סקוצ' סטנדרטי
19/12/14 17:10
12צפיות
וכל דבר סטנדרטי אחר שיצמצם את זמן הכיור שלכם למינימום וישאיר אנרגיה זמינה לכל שאר הדברים המתישים שבאים קומפלט עם תינוקות בגיל לידה
מזל טוב
חזרנו מהבית חולים - מספר שאלות
18/12/14 19:07
193צפיות
לא קנינו עגלה. איך קונים עגלה עם התינוקת בלי עגלה? רק להשאיל מחברים?
אני מעוניינת לקנות לי כרית הנקה, יש המלצות? כרית של מאמאסיטה נראית ממש נוחה האם יש למישהי נסיון איתה?
מזל טוב!
18/12/14 20:54
88צפיות
הייתי משאירה את התינוקת בבית עם אחת הסבתות. כרית הכי נוח ושימושי עם קלקר בעיני.
מזל טוב!!
18/12/14 22:58
70צפיות
אם את יכולה להשאיר את הפיצקית עם סבתא הכי טוב.. קריר בחוץ ולא כדאי להוציא תינוק כלכך קטן לדעתי..
הצעה נוספת, אם את נעולה על עגלה כבר אפשר לסגור הכל בפון ולשלוח את הבעל לאסוף.
ואם כל ההצעות האלו לא יעילות אפשר לקחת את הקטנה עם הסלקל שזה אני משערת שיש לכם..

המון מזל טוב וברוכה הבאה
מזל טוב!
19/12/14 12:33
55צפיות
מצטרפת להמלצות של כולן לגבי העגלה.
לגבי כרית הנקה- לחברה שלי היה את המאמיסיטה ובפעמים שהנקתי אצלה נשבעתי שזו הכרית ללידה הבאה. אישית, אני הנקתי על סתם כרית שינה רגילה (קניתי את של מילגה אבל לא הי לי נוח - מסורבלת מדי).
אני ממש אהבתי את מילגה דווקא
19/12/14 16:47
14צפיות
זה נורא אישי. עדיין מניקה עליה 10 חודשים אחכ..

מזל טוב!!?
ממליצה לשקול גם מנשא כריכות
19/12/14 16:47
13צפיות
מעולה לתינוקות קטנים
אנחנו לקחנו את התינוקת לחנות
19/12/14 13:52
54צפיות
עם הסלקל, ו"ניסינו" עליה את העגלות ששקלנו, וקנינו.
סקר חנוכה
16/12/14 16:16
371צפיות
לכבוד נר ראשון של חנוכה בא לי סקר קצר,
מקווה שתשפו פעולה 

מדליקים נרות חנוכה בבית? את כולם? רק את הראשון? מה שיוצא? או שבכלל לא?
לביבות או סופגניות?
ואם כבר סופגניות קלאסיות או מפונפנות?
לקטנטנים שכבר במסגרת הייתה מסיבת חנוכה בגן? איך היה?
כמה סופגניות כבר אכלתם?
קניתם או קיבלתם מתנות לקטנטנים לכבוד החג? ואם כן אז מה?

ושאלה אחרונה לקינוח: מה הנס הכי גדול שלכם מהשנה האחרונה?

שיהיה לכולנו חג חנוכה שמח ושנה מלאה בניסים ונפלאות
עונה!
16/12/14 16:34
393צפיות
לא מדליקים בבית, רק כשמוזמנים. בכלל חגים אצלנו זה עניין לגמרי משפחתי / חברתי ולא דתי, וביומיום זה רק אני, הבנזוג והקטן (בן 5.5 חודשים שמנסה להכניס ה-כ-ל לפה...) אז זה די חסר משמעות. כשהבת של הבנזוג היתה קטנה יותר היינו מדליקים גם בבית בשבילה, כדי שתהיה לה אווירה של חג, אבל עכשיו היא טינאייג'רית שהחגים בשבילה זה סוג של עונש אז בכלל אין טעם...
למה לבחור?! אני בעד גם וגם אם אפשר
קלאסיות, אני מתה על ריבה, בהסתייגות אחת - כל עוד הסופגניה איכותית ולא גוש צרבת. אבל גם המפונפנות הולך. אני לא מפלה.
לא רלוונטי
שתיים, ועוד לא התחיל החג (צריך שיהיה פה אייקון של דובון)
לא קניתי לקטנטן כלום לחג - הוא בן 5.5 חודשים, לא נראה לי שהוא ישים לב. הבת של הבנזוג תקבל דמי חנוכה, מן הסתם.
הנס, כמובן, הוא הגמדון שהצטרף למשפחה באופן ספונטני אחרי שכבר היה לנו תור למומחה פוריות וביטלנו אותו ברגע האחרון
פולי אני מאוהבת בך
16/12/14 16:43
255צפיות
קנית אותי לגמרי בתשובה לשאלה סופגניות או לביבות.
התשובה האהובה עלי היא גם וגם, ואם מדובר במטוגן אז בכלל

לא, את
16/12/14 17:30
145צפיות
הבעיה שלי עם מטוגנים היא שאח"כ אני ממש סובלת מהם (צרבות וכאלה). שנים לא אכלתי פלאפל... אבל פעם בשנה אני אומרת יאללה, וואט דה הל. אבל אז הסופגניה צריכה להיות ממש שווה את זה, אחרת זה פשוט לא משתלם
º
לגמרי גם וגם
18/12/14 00:38
14צפיות
º
אהבתי!
18/12/14 14:20
7צפיות
שלא נדע מהחג הזה
16/12/14 19:19
209צפיות
אני מתה על חנוכה - זה החג שבו יש לי יומהולדת ואני מתה מתה מתה על סופגניות ולביבות.
שנה שעברה למרות שחגגתי 40 היתה לי סכרת מהגיהנום בגלל ההריון ולא אכלתי אפילו לא סופגניה אחת.
מיותר לציין שהשנה פיציתי ובגדול למרות שאסור לי
אנחנו בבית לא מדליקים נרות - בטח לא אם בא לנו שאחד הכלבים יפיל את החנוכייה ותהיה שריפה
אני אוהבת כל מה שמטוגן, שמן ואסור לי
אני לא מפלה על רקע מילוי, ציפוי או כל דבר שכזה...

הנס? למרות הגיל והסכרת בחדר ליד ישנה לה תינוקת חמודה
עונה
16/12/14 21:07
110צפיות

מדליקים נרות חנוכה בבית? אני דווקא מחובבי הדלקת הנרות וכשגרתי אצל ההורים היינו מדליקים כל ערב, אבל היום רק אם אנחנו מוזמנים לצערי.

ואם כבר סופגניות קלאסיות או מפונפנות? לגמרי גם וגם <אמרה תוך כדי בהייה בסופגנייה מגה-מפונפנת מרולדין>

כמה סופגניות כבר אכלתם? ארבע, כולל המפונפנת מהסעיף הקודם

קניתם או קיבלתם מתנות לקטנטנים לכבוד החג? קניתי בלי קשר לחג, סתם כי זה ממכר. שני נשכנים (שיצטרפו לחמישה שכבר יש לו ), ועוד כמה בגדים שהוא לא צריך.

ושאלה אחרונה לקינוח: מה הנס הכי גדול שלכם מהשנה האחרונה? קרו כמה דברים טובים בשנה האחרונה, אבל החתיך ההורס הקטנצ׳יק שלי הוא by far השווה מכולם
כולל המפונפונת
18/12/14 14:22
30צפיות
אהבתי את הסגנון-כתיבה! כדאי להיזהר מהלחץ כאילו חייבים לאכול הרבה סופגניות, אלא להגביל את הכמות.
עונה
16/12/14 21:20
70צפיות
מדליקים מתי שיוצא. שנה הבאה כשהקטנציק יבין מה קורה סביבו אני מניחה שהטקס יהיה יותר מהנה ומלא שירים.
מעדיפה סופגניות עם ריבת חלב. עד כה רק אחת. כל הכבוד לי!
הנס שלי קטן ושמנמן וישן בחדר הסמוך
חג שמייח
17/12/14 09:46
59צפיות
* מדליקים נרות רק כשאנחנו מוזמנים (או מזמינים את עצמינו ),
בדר"כ דווקא חנוכה זה החג הכי גדול במשפחה שלנו, כיוון שיש אצלינו דתיים וחילונים, וזה החג היחיד (חוץ מיום העצמאות) שדתיים נוסעים בו, אז יש ארוע המוני (המוני במונחים אשכנזיים ) אצל אמא שלי בבית (נראה לי שאנחנו היחידים שעדיין משחקים בסביבון, גם המבוגרים, בעיקר במבוגרים ), השנה אמא שלי לא בארץ ולכן לא יהיה ארוע.
* משתדלת להמנע מסופגניות כי אני לא יודעת לעצור באחת....
* אז זהו, שלא.....
אז זהו, שלא.....
* אז זהו, שלא.....
* ביום שישי הקטנצ'יק יקבל מתנות מחמותי, וכשאמא שלי תחזור מחו"ל הוא בכלל יפונק
* אז חוץ מהקטנצ'יק שהגיע לחיינו, חידשתי קשר עם החברה הכי טובה שלי אחרי שנים של נתק (סיפור ארוך וכואב, מקווה שהסוף טוב )
עונה גם
17/12/14 10:44
43צפיות
 בעיקרון אנחנו הכי לא דתיים, בעלי אפילו קצת אנטי. רציתי להדליק בשביל הקטן ונזכרתי אחרי שכבר הלך לישון . אבל ביקשתי מבעלי שנדליק בכל זאת והוא זרם. אז היום נשתדל יותר...
 לביבות! שונאת כל דבר מטוגן, אז את הלביבות עושים בתנור, כל השנה, לא רק בחנוכה. הקטן ממש אוהב, צריך לעצור אותו מלהכניס 5 ביסים אחד אחרי השני עוד לפני שמספיק לבלוע.
 לא אוהבת סופגניות. בכלל בכלל בכלל. פעם אחרונה שאכלתי היה אולי בתיכון. זה מרגיש לי כמו קלוריות מיותרות שיכלו ללכת בכיף על שוקולד. אם כבר - סופגניית ריבת חלב, מעיפה את כל הסופגניה, ואוכלת את הריבת חלב עם כפית
 בגן של הקטן עושים את המסיבה רק בשבוע הבא, כדי להתחשב בהורים ל-2 ו-3 שיש להם מסיבות בזמנים שונים לאורך השבוע. בינתיים סיפרו לנו שעושים חזרות. אני מנסה לדמיין את הקטן שלי עושה חזרות למסיבת חנוכה וזה לא ממש נתפס לי
 כאמור, 0, וזה גם לא ייכנס אלינו הביתה (בעלי איתי, הוא יתחרה איתי על הריבת חלב בכפית. אלא אם יבוא הקטן ויגנוב לשנינו).
 על זה אחראים סבא וסבתא וסבתא רבא. ההורים קנו לו מגה בלוקס, וסבתא רבא סט מכוניות. פיתחנו אובססיה "קלה" לאחרונה לכלי רכב.
הנס שלי... הפטפטן הקטן והמתוק שלי, ואבא שלו שסוף סוף חזר ממילואים והחיים חזרו למסלולם...
חג שמח!!!
פעילה חדשה פה - נראה לי הזדמנות טובה להכיר
17/12/14 10:46
79צפיות
משתדלים להדליק בבית כל ערב (בלי קשר לקטנצ'יק שנולד השנה)
גם וגם - יש מקום לכולם
הכי אוהבת סופגניה קלאסית עם ריבה (משתדלת לאכול מיני.. )
אין מסגרת - אבל הייתה מסיבת מטפלות וקטנטנים - קיבלתי תמונות מהממות
עוד לא אכלתי אחת אפילו! יתוקן לאלתר!
אמורים לקבל מההורים שלי מתנה עבורו.. לא יודעת מה עדיין

הנס הכי גדול ? שיש לי ילד שהוא שלי ושל בעלי והוא מהמם! (ואחרי תקופה לא פשוטה אני גם נהנית ממנו!)

חג שמח!
גם אני עונה
17/12/14 10:59
78צפיות
מדליקים נרות חנוכה בבית? את כולם? רק את הראשון? מה שיוצא? או שבכלל לא? בגדול אנחנו לא מאנשי החגים אבל מניחה שמשנה הבאה נתחיל להדליק בשביל הקטן.
לביבות או סופגניות?לגמרי גם וגם
ואם כבר סופגניות קלאסיות או מפונפנות?גם אני לא מפלה ואוכלת את כולן באהבה רבה
לקטנטנים שכבר במסגרת הייתה מסיבת חנוכה בגן? איך היה? הייתה מסיבת חנוכה ביום חמישי שעבר, אני ובעלי לא היינו כי טסנו ביום רביעי לסופ"ש באתונה אבל קיבלנו שפע של תמונות וסירטונים מהחמים, נראה שהקטן נהנה מאוד.
כמה סופגניות כבר אכלתם? משתדלת לא לספור אבל בטוח מעל 5
קניתם או קיבלתם מתנות לקטנטנים לכבוד החג? ואם כן אז מה? קנינו לקטן מתנות באתונה אבל לא באמת חשבנו על זה בהקשר של חנוכה, משנה הבאה נתחיל עם מנהג דמי החנוכה
ושאלה אחרונה לקינוח: מה הנס הכי גדול שלכם מהשנה האחרונה? אז בגלל שהקטן כבר בן שנה וחצי אני לא יכולה להגיד שהוא הנס של השנה.
אז אחרי מחשבה רבה החלטתי שהנס של השנה הוא זה שהניירולוג של הקטן אמר שאין יותר צורך במעקב ניירולוגי ושדרכנו נפרדות.
שיהיה לכולנו חג חנוכה שמח ושנה מלאה בניסים ונפלאות

ממש אוהבת את חנוכה
17/12/14 11:06
44צפיות
מדליקים נרות הכל יום. פשוט כי אני ממש אוהבת... ומנסים תמיד גם להזמין ולהיות מוזמנים.
לביבות או סופגניות- גם וגם...שמנה זה גם אופי!
סופגניות- הכל עובד אבל בהחלט המפונפנות של רולדין מנצחות
עד כה 5 סופגניות כבר נבלסו אבל אני מניחה שאני גם אשים לעצמי קצת גבולות החל מאחרי הסופגניה הבאה
מתנות לזאטוט בטוח יתקבלו מהסבים והסבתות!
מצטרפת גם
17/12/14 12:01
56צפיות
מדליקים נרות חנוכה בבית? את כולם? רק את הראשון? מה שיוצא? או שבכלל לא? - אתמול הדלקנו נר ראשון ואכלנו סופגניות כי נר ראשון בלי זה לא שווה... את שאר הנרות מדליקים אם אנחנו זוכרים או אם אנחנו מוזמנים.
לביבות או סופגניות? אני חולה על לביבות! אבל גם מתה על סופגניות... למזלי בינתיים אני יכולה להרשות לעצמי ליהנות מכל העולמות .
ואם כבר סופגניות קלאסיות או מפונפנות? מפונפנות, או עם ריבת חלב. שונאת ריבה אדומה וזרחנית.
לקטנטנים שכבר במסגרת הייתה מסיבת חנוכה בגן? איך היה?
כמה סופגניות כבר אכלתם? עדיף לא לדבר על זה...
קניתם או קיבלתם מתנות לקטנטנים לכבוד החג? ואם כן אז מה? סבתא שלי הלכה איתי לשופינג עבורו לפני חודש והכריזה שזה דמי חנוכה בשבילו

ולגבי הנס - אמנם קצת צפוי אבל כמובן שהבייבי שלנו הוא הנס שלנו לשנה זו והוא מכניס לחיינו המון המון אושר ואור
ואגב
17/12/14 12:05
38צפיות
הסופגניה האהובה עליי היא הבן שלי!
גמאני רוצה!
17/12/14 13:02
213צפיות

אנחנו מדליקים נרות בבית (כשזוכרים) אבל.. פאדיחה... שכחתי לקנות נרות ואין לי מושג איפה תקענו את החנוכיה .. 
אתמול חגגנו הדלקת נר ראשון עם כל המשפחה המורחבת אצל ההורים שלי והיה נחמד , החלק הפחות נחמד היה שהקטנה שלי התחילה לצרוח באיזשהו שלב ואפשר להבין אותה, כל היום זה רק שתינו בבית ופתאום 30 דודים שרוצים רק אותה ועומדים בתור כדי להרים אותה...

אני לא אוהבת סופגניות, גם לא לביבות, כך שאין לי העדפה ולא אכלתי כלל , אבל אל דאגה, בעלי אוכל סופגניות עוד מסוכות עבור כולנו...

קטנטוש לא במסגרת, אז היא הסתפקה בשירי חנוכה ששרתי לה בקולי הערב לא בטוחה כמה רושם זה עשה עליה

לגבי מתנות, אצלנו נהוג לתת דמי חנוכה, ואתמול כשכל המשפחה היתה עשינו יופי של קופה 
קנינו לגברת משטח פעילות  חדש (שלישי במספר, השניים האחרים שקנינו לא היו מוצלחים ) והנוכחי נראה מוצלח..
וגם קנינו לה כדור תנועה  שלא ממש גורם לה לנוע, היא מעדיפה לנזוף בו שיתגלגל חזרה אליה...

הנס הכי גדול השנה... אז אני לא יצירתית שנה שעברה הנס היה שהבעיטה הראשונה שלה היתה בדיוק בשעת הדלקת נרות חנוכה והשנה הנסיכה הקסומה על הידיים שלנו ..

לא סופגניות לא לביבות לא בשר
17/12/14 13:53
168צפיות
ואת עוד מופתעת כשהקטנה עושה שביתת רעב?
לי נקרא שהיא פשוט הבת של אמא שלה
אופפוי!
17/12/14 15:46
102צפיות
לא חשבתי על זה
אם זה כך.. אכלנו אותה ולא תרתי משמע 
אפשר להדחף בשאלה לא קשורה?
17/12/14 17:33
188צפיות
איזה משטח פעילות קניתם? (זה שנראה מוצלח כמובן )
גם אני עדיין לא מצאתי את האחד...
º
בדיוק באותו מצב. גם אשמח לדעת.
17/12/14 21:41
32צפיות
מצרפת תמונה עם המשטח שיש לנו
18/12/14 03:08
111צפיות
אני מאוד מרוצה. הוא נשטף במכונה ומתייבש במהירות. הוא רך ויש בו שכבה מרופדת. מצורפים אליו מס צעצועים.
אני משתמשת בו מגיל 4 חודשים ועד עכשיו (הקטנה נושקת לשנתיים) אנחנו פורסים אותו בסלון ויושבים עליו עם משחקים.

ברור שאפשר
18/12/14 12:13
135צפיות
אז ככה, הוא אכן נראה מוצלח, אולם רחוק מלהיות מושלם..
פשוט אני חושבת שספציפית לבת שלי בשלב הזה זה הכי טוב שאני יכולה למצוא..
יש לה עיכוב בהתפתחות (שונאת את המילה פיגור, כאילו זו איזה תחרות) כך שהיא חייבת משטח מאוד קשה - אז כל השמיכות ומזרוני הספוג לא מתאימים לנו..
קניתי לה משטח סול לפני איזה שבועיים, הוא היה סבבה, אבל הרגשתי שזה צעצוע ולא מספיק עבה (למרות שקניתי את ההכי עבה שיש) אז הנוכחי מאוד מאוד קשה ויחד עם זאת עבה כך שאין סיכוי לחטוף בומבה בראש (קניתי עובי מספר 2 שהוא מספיק בהחלט, היה גם יותר עבה)
ואכן על היום הראשון היא הואילה בטובה להוכיח את מה שאני מזמן יודעת שהיא יכולה להתהפך יפה מאוד.. (מהבטן לגב, אין לה אינטרס לעשות את ההיפך  כי היא שונאת להיות על הבטן, למרות שאני בטוחה שהיא יכולה לעשות זאת בקלות) אז מהבחינה הזאת הוא מוצלח ועושה עבורנו את העבודה..
הוא גם מאוייר באיורים שונים ויפים משני הכיוונים.. 
אבל יש לו חסרונות..
אין לו רצועות מובנות כדי לגלגל אותו בקלות, פתרתי את זה באמצעות חגורה שאני לא צריכה , גילגלתי אותו וסגרתי עם החגורה..
הוא גם עשוי מתוויה של חוטי נליון שזה סבבה ויופי מבחינת כתמים (פאק נוסף, הוא לא כביס, אבל הוא מתנקה בקלות עם מטלית/מגבון) כרגע הוא נעים ונעים להיות עליו, אבל אני חוששת שבקייץ החם והדביק הוא לא יהיה הדבר הכי נעים בעולם לשבת עליו.. אבל מקווה שעד אז היא כבר תסתובב לנו בבית ולא יהיה לה מה לחפש עליו... מקסימום.. סדין..

אז אם זה עדיין נשמע מעניין, הוא נרכש בבייבי סטאר ב149 ש"ח.. לא מוצאת אותו באינטרנט
אם תרצו אעלה תמונה שלו..

º
גם אצלינו מסתמן עיכוב.... אשמח לתמונה של המזרון
18/12/14 12:31
43צפיות
חם מהתנור
הודעה זו מכילה תמונות
18/12/14 13:48
196צפיות
כפי שניתן לראות הקצוות שלו טרם התיישרו, אני מנסה כל יום לגלגל אותו מכיוון אחר- מקווה שזה יסתדר, למרות שזה לא קריטי, סתם מעצבן אותי...

קשה להתרשם מהמשטח כשיש דוגמנית מתוקה כזו
19/12/14 10:05
36צפיות
נראה ממש טוב ויחסית למשטחים אחרים הוא גדול, לא? מה הגודל שלו?
מבאס אותי שהם כל כך קטנים, שתוך שניה היא יוצאת מהם...
עונה
17/12/14 13:41
63צפיות

מדליקים נרות חנוכה בבית?  לא מדליקים, לא יודעת מה נעשה כשפיצקי יגדל.
לביבות או סופגניות? סופגניות, ברוררר.
ואם כבר סופגניות קלאסיות או מפונפנות? לא איכפת לי. לא אתלהב מסופגניית חומוס אבל הסופגניות ברולדין בהחלט נראות טעימות.
לקטנטנים שכבר במסגרת הייתה מסיבת חנוכה בגן? הקטן עוד לא במסגרת אבל הוזמנתי למסיבת חנוכה של גן בו התעניינתי לא הלכתי כמובן.
כמה סופגניות כבר אכלתם? 2
קניתם או קיבלתם מתנות לקטנטנים לכבוד החג? ממ,לא.. אנחנו עוד קטנים מדי.

ושאלה אחרונה לקינוח: הנס הכי גדול שלי השנה  - הלידה שנגמרה בשלום למרות כל מיני תסבוכים  למיניהם ופיצקי שמחייך אליי כל בוקר חיוך ענק וממיס אותי
אני אוהבת את החג הזה!
17/12/14 20:01
47צפיות
מדליקים נרות חנוכה בבית? בדרך כלל לא, אבל השנה קיבלנו מהגן של הקטנה חנוכיה מתוקה מעשה ידם של הילדים הגדולים יותר ובנוסף שני נרות, אז נזכרנו שהגיע החג וביצענו הדלקת נרות בבית, בעיקר כדי לצלם ולשלוח למשפחה..
לביבות או סופגניות? סופגניות, ללא כל ספק!
ואם כבר סופגניות קלאסיות או מפונפנות? האמת.. רק סופגניות של אמא שלי. בקרב המשפחה והחברים של המשפחה ידוע שיש כל חנוכה ערב סופגניות מוצלח במיוחד, ולזה אני מחכה כל השנה. אלו הסופגניות היחידות שאני אוכלת 
לקטנטנים שכבר במסגרת הייתה מסיבת חנוכה בגן? האמת אמורה להיות מסיבה ביום שישי לתינוקיה וגם לגן של הגדולים שצמוד לתינוקיה, ונראה לי שלא נלך כי מה נעשה שם עם הקטנה? היא רק בת 7.5 חודשים ולא נראה לי שאנחנו נמצא את עצמנו שם בין מלא ילדים קטנים..
כמה סופגניות כבר אכלתם? עדיין לא אכלתי... מחזיקה את עצמי לערב סופגניות של המשפחה
קניתם או קיבלתם מתנות לקטנטנים לכבוד החג? זה לא ממש הסגנון שלנו

ושאלה אחרונה לקינוח: הנס הכי גדול שלי השנה: אני בכלל לא מקורית - הבת המקסימה שלי   

המשפחה המדהימה שלה זכיתי
17/12/14 22:37
96צפיות
זה נס מבחינתי..ממש הכל מלמעלה!!ללא ספק גם העובדה שזכיתי השנה לעוד תינוק מקסים ברה..יותר ממה שיש לי לא יכולתי לבקש♥♥ברוך השם
עונה
18/12/14 00:36
40צפיות
מדליקים נרות חנוכה בבית? את כולם? רק את הראשון? מה שיוצא? או שבכלל לא?
אנחנו מדליקים נרות בבית את כולם ושרים את השירים.חנוכה זה חג מהמם!!!
אתמול הקטנה הביאה מהגן חנוכיה שהיא הכינה אז הדלקנו שתיים גם את שלנו עם השמן וגם שלה המהממת.

לביבות או סופגניות? גם וגם. אתמול הכנתי לביבות תפוחי אדמה קלאסיות בהמשך החג אני מתכננת להכין גם סופגניות. אבל הכי אני אוהבת לאכול זה סופגניות ולא רק בחנוכה

ואם כבר סופגניות קלאסיות או מפונפנות? הכי טעימות הקלאסיות למרות שיש עם שוקולד ופיסטוק שטעמתי פעם ברולדין לפני כמה שנים טובות וזה היה מטור-ף!!

לקטנטנים שכבר במסגרת הייתה מסיבת חנוכה בגן? איך היה? לקטנה שלי יש מסיבת חנוכה בגן שבוע הבא בנר האחרון.. אני מאוד מאוד מתרגשת כי זה החג הראשון שהיא תחגוג בגן. ולפי הרמזים של הגננת הקטנים מתכננים הפתעה...

כמה סופגניות כבר אכלתם? מתחילת החג (שזה אתמול) אכלתי שתיים ולפני כמה חודשים כבר טחנתי עוד כמה חחח

קניתם או קיבלתם מתנות לקטנטנים לכבוד החג? ואם כן אז מה? אתמול אחרי שאספתי את הקטנה מהגן הלכנו אני והיא לבחור לה מתנה... יש לה לגו בצבעי ורוד שהיא מאוד אוהבת אז הפעם הלכתי לקנות חבילה חדשה צבעונית והיא בנוסף בחרה אוטו לגו שהיא ישבה עליו בחנות ואמרה ביפ ביפ אז גם אותו צירפנו...
מה הנס הכי גדול שלכם מהשנה האחרונה? לפני כשבועיים כשאבא שלי ביקר אצלנו הוא עבר התקף לב+צינתור+החייאה ולדעתי הנס הכי גדול שהוא הצליח להגיע אלי (הוא היה בטיול במדינה אחרת) ולקבל את הטיפול המהיר. ואני מודה לה' שהוא בסדר עכשיו...
עונה
18/12/14 07:36
29צפיות
בטח שמדליקים נרות, כיף גדול
לביבות לגמרי. סופגניה זה נחמד אבל לביבות אפשר לאכול בלי סוף
קלאסית, בלי ריבה
היינו במסיבת חנוכה בגן, פעם ראשונה שלנו היה קצר ולעניין, בכל זאת תינוקייה...
אכלתי שתיים
האמת שלא קנינו כלום, קיבלנו מהגן מנורת לילה עם התמונה של הקטנה וחנוכייה חמודה

הנס הכי גדול שלי של הילדה שלי, אמנם קרה לפני שנה ושלושה אבל זה נס שהיא קיימת ושהיא שלי
עונה קרו לי כמה ניסים השנה!
18/12/14 11:52
135צפיות
הכי חשוב זה שיש לי בן מדהים שהוא אהבת חיי!!! לא משנה שאוטוטו בן שנה ו 7.
בבטן יש לי... תינוקת!!! אני עדיין לא מאמינה!
לא מדליקים נרות... אין חנוכיה ולא יצא. אכלתי השנה לראשונה בחיי סופגניה. מקמח מלא שהכינה השכנה ממש טעימה.
מעולם לא חשבתי שזה טעים אז לא טרחתי לטעום.
אם אהיה מאופסת בסופ"ש מבחינת בחילות אז אכין לביבות ואולי גם סופגניות.
הילדים ברכה
18/12/14 14:12
63צפיות
אל פרנצסקה, באמת מרגש. סופגניה קמח מלא? יש היתרון שנחשב קמח מלא טבעי בריא אבל הופתעתי שיצא טעים. לא צריך חנוכיה בכדי להיחשב יהודי ויחד עם זאת אפשר לשיר שירי חנוכה בלי הטקס אם רוצים.
היי המון מזל טוב!!!!!!
18/12/14 14:35
49צפיות
שיעבור משעמם ועגול ושיהיה באמת בהצלחה!
סקר כיפי
18/12/14 14:01
48צפיות
מדליקים הכל כמובן, אנחנו "דתיים" אם חייב להגדיר...
גם וגם
כמובן ששל רולדין מנצחות למרות המחיר היקר (שעדיין לא יצא לי לאכול השנה)
אין קטנטנים במסגרת עדיין
לא ספרתי אבל אני לא מחשבנת חחחח
קבלתי כמה דברים, הילדים (תינוקות) תמיד מקבלים מתנות 
שאלה טובה ואין לי מושג מה לענות, אולי להודות על הבריאות כי זה לא מובן מאליו
תשובה לסקר
18/12/14 14:19
42צפיות
אקצר כי הרוב לא מעשי: 1 אני מאמין מאחר שרבני המשנה לא הדליקו נר חנוכה כי קראו לו 'רשות' למי שרוצה אז אין סיבה להדליק ולא לעשות מזה עניין. אפשר לשיר את השירים בלי להדליק אם רוצים. דווקא מה שנחשב תנאי- דברי בית הלל, נפסל מלהיכלל במשנה. לכן אין סיבה להדליק כלל, כי לא נכלל ביהדות של קדמוננו.
הבעיה של לביבות וספגניות היא דווקא השמן וחשוב לחנך את ילדינו לצמצם בכמות מאכלי שומן. שנה שחלפה ניסיתי לצמצם רק שלוש סופגניות לכל החג. אולי שלוש גם יותר מדי? כבר מדליקים נר השלישי וכמעט אכלתי אחת כבר, ואז מה אוכל בסוף החג?
עונה
18/12/14 14:33
33צפיות
מדליקים כל יום לבד או ביחד עם חברים/משפחה.
בעקרון היה גם וגם. הילדה אוהבת סופגניות והיחידה שאוכלת
הגדולה שלי בכתה א אז אין והקטנה עוד אצל מטפלת....שנה רווח :)
לא אכלתי סופגניה ובתקווה שלא אוכל גם
האמת שלא.... השנה היומולדת של הגדולה יוצאת על חנוכה אז הכל סביב זה

חג שמח!
מה המחיר של איירפופר?
19/12/14 09:06
35צפיות
מה המחיר של איירפופר?
אני מקנאה באמהות אחרות
16/12/14 22:38
779צפיות
אני אמא ל-2 תינוקות בני פחות משנתיים, הגדולה שלי בת כמעט שנתיים והקטנטן בן חודשיים.
ההריון של הקטן לא היה מתוכנן ונוצר למרות שימוש תקין באמצעי מניעה.
אני לא עובדת מזה שנתיים וחצי, עזבתי את העבודה בגלל מעבר דירה ובאותו חודש שעזבתי את העבודה נכנסתי להריון עם הגדולה, ולא רציתי לחפש עבודה בהריון וכך קרה שאחרי שילדתי את הגדולה נשארתי איתה. אחרי הלידה לא הצלחתי למצוא עבודה שתתאים ללו"ז של הלימודים שלי ולמשפחתון שמצאתי עבור הבת שלי. הייתי בטוחה שאשאר איתה בבית רק עד שאסיים את הלימודים (סיימתי תואר ראשון בשנה שעברה) ואז אוכל לשים אותה במעון בספטמבר האחרון ולצאת לעבוד. אך התוכניות לא תמיד עובדות כמו שאנחנו מתכננים.

ממש לפני שנה גיליתי שאני בהריון ממש לא מתכונן ומפתיע. בחסדי שמיים ההריון היה תקין ונגמר בידיים מלאות למרות שהיה בסיכון. אני מאוהבת בילדים שלי, הקטנצ'יק תינוק קצת יותר מאתגר מאחותו הגדולה, אבל אני שמחה ואפילו לא היה לי בייבי בלוז כמו שהיה לי עם הגדולה.

אבל אני מקנאה. אני מקנאה באמהות אחרות שיוצאות לעבוד ומדברות על דברים שהם לא חיתולים או האכלות. אני אפילו מקנאה בילדים אחרים שזוכים לחברה יותר מאשר הבת שלי (אני מקפידה ללכת איתה לגינה וגם לפעילות עם עוד ילדים בגילה ויש לנו סדר יום, ובכל זאת). אין לי ספק שמיציתי מזמן את ההישארות בבית וזה לא בשבילי.
בשנה הבאה שני הילדים יילכו למעון ואני אצא לעבוד, גם אם זה לא ישתלם כלכלית, אני פשוט לא מסוגלת יותר. הפכתי להיות צל חיוור של הבחורה השמחה שהייתי. כל פעם שאני הולכת עם אחד הילדים החוצה אני קצת מתאפרת  ומתלבשתוזה היי לייט של היום שלי, לשים קצת איפור ולהתלבש לא בפיג'מה ולהרגיש קצת אישה. לפני הלידות הייתי רזה ועכשיו יש לי משקל עודף שאני ממש רוצה להוריד אבל אפילו זמן לספורט אין לי. בגלל שנכנסתי להריון למרות שימוש באמצעי מניעה אני כבר חוששת להתקרב לבעלי, למרות שעברתי לאמצעי מניעה אחר, כל הזמן יש לי בראש את המחשבה שאני שוב אכנס להריון. ואני שואלת את עצמי, איך זה אפשרי שאני מרגישה כך? כשיש לי ילדים שאני כל כך אוהבת ובעל שתומך. אנחנו כרגע גרים רחוק מהוריי, עברנו זמנית לעיר שבה אני לא מכירה אף אחד ורוב היום אני לבד עם הילדים בבית. ההורים שלי מגיעים לפעמים לעזור אבל יש להם חיים משלהם והם לא יכולים לבוא כל יום. כל המצב הזה פשוט מכניס אותי להלם, אין יום שאני לא שומעת לפחות חצי יום בכי של תינוק. בעלי עוזר אבל עדיין רוב העומס עליי. בעוד כמה חודשים אנחנו עוברים חזרה כי המעבר הזה לא צלח וגורם לי למצבי רוח קשים דיכאונות ושתייה כדי לשכוח את המצב שלי.

אני מבקשת עזרה כיצד להתמודד עם הקנאה שיש לי לנשים אחרות. אני פשוט מרגישה שיש לי קנאה בוערת לכל אישה שהילדים שלה בגן והיא עובדת. 

קודם כל
16/12/14 22:54
278צפיות
האם את עכשיו בבית עם שני הילדים או שהגדולה במשפחתון?
הייתי מתחילה מלבדוק דכאון אחרי לידה. אני לא מומחית אבל זה נשמע קצת כזה וכדאי לברר.
דבר שני - לא יודעת אם מבחינה כלכלית זה מתאפשר, אבל אולי ללכת להתעמלות? אני הולכת לסטודיו C ויש שם ביביסיטר בבקרים וכך את גם פוגשת נשים בדיוק במצבך.
אם תמשיכי להרגיש ככה - אולי כדאי לך כבר עכשיו לחפש עבודה, אפילו חלקית ולשים את הקטן במשפחתון ?
(ולילדה בת שנתיים אין צורך בחברה. אל תרגישי אשמה בגלל זה)
תודה
16/12/14 23:01
237צפיות
אני עם שניהם בבית. אני יודעת שאין לגדולה צורך ממשי בחברה, אבל כשאנחנו יוצאים לפעילויות עם ילדים אחרים היא ממש נהנית..אני מודה שהרצון שלי לשים אותה במעון הוא יותר שלי מאשר צורך שלה בחברה..היא כרגע לא הולכת למעון מסיבה כלכלית בלבד.
בשנה שעברה יום שלם הייתי בלימודים ואמא שלי הייתה עם הילדה, וזה קצת נתן לי מרווח נשימה והייתי חוזרת הבייתה שמחה ומלאת התרגשות לראות את הילדה. אני זקוקה להתאווררות הזאת. בקרוב אני מתחילה קורס אני מקווה שזה ייספק את הצורך שלי להתאוורר.

הייתי מאוד רוצה ללכת להתעמלות,  אבל זה לא מתאפשר מסיבות טכניות בגלל העבודה של בעלי שהיא לא בשעות קבועות. אולי כשנעבור דירה ואמא שלי תוכל לבוא ולשמור קצת על הילדים.

אני מקווה שאני לא אמשיך להרגיש כך..אין טעם לשים אותם במשפחתון כרגע כי אנחנו ממש עוד כמה חודשים עוברים דירה, אין לי מה לחפש עבודה כשאני עומדת לעבור הרחק..

תודה על התמיכה:)
בהצלחה!
16/12/14 23:03
156צפיות
אולי (אם אפשרי כלכלית) תמצאי ביביסיטר/סטודנטית שתוכל לשמור עליהם שעתיים-שלוש ותוכלי לצאת להתאוורר.
וגם - לא יודעת אם זה ריאלי מבחינת המרחק - שאת תסעי לבקר את ההורים שלך ולהשאיר אותה/אותו שם קצת?

שיהיה בהצלחה במעבר. זה כשלעצמו לא קל.
תודה
16/12/14 23:06
134צפיות
לגבי ההצעה הראשונה אני באמת אחשוב על זה(למרות שקשה לי לשחרר כשמדובר בילדים שלי)
לגבי ההצעה השנייה אני עושה את זה לפעמים..זה באמת עוזר לי..אמא שלי שומרת לפעמים עליהם כשאני באה אליה ואני יוצאת לבקר חברה או משהו כזה..זה באמת נחמד.. :)
בהצלחה!
16/12/14 23:55
89צפיות
לגבי ההצעת הראשונה - אם קשה לך לשחרר, אז אפשר אפילו שתביאי מישהי ש"תטפל" בהם בבית אבל את תעשי בזמן הזה משהו אחר (תשני/תקראי ספר/תקפלי כביסה/תראי סרט, העיקר שתהיי "משוחררת" מהילדים. זה גם עוזר מאוד). אחרי כמה פעמים, אם ימצא חן בעיניך איך שהיא מתטפלת בהם אולי תרגישי משוחררת גם לצאת מהבית ולהשאיר אותם איתה
היי, תראי לכל מטבע יש 2 צדדים.
17/12/14 07:16
264צפיות
נכון שלהיות עם ילדים לבד בבית זה מתיש נורא, וקשה לא לפחות מעבודה פיזית, אבל לא בטוח שאם היית עובדת זה מה שהיה עוזר לך.
נשמע באמת אול יש איזשהו דכאון קל אחרי לידה, ומחסור בטעינת מצבורים+חברה..
אני מאד נהנת עם התינוק שלי בבית, מודה, שבשבילי זה מספק יותר מלצאת לעבוד (אולי כי לא היתה לי עדין ממש קריירה, ואני עוד בתכנון ללימודים), ועדיין עם כל כמה שאני נהנת מזה ואוהבת להיות איתו, אני עדיין צריכה את הזמן שלי לפעמים. סתם לעצמי, ללכת לקניון לקנות קצת בגדים, לפגוש חברה, סתם להיות בבית ולקרוא ספר/לנוח, או שבעלי יצא לשעה-שעתיים עם התינוק רק לתת לי את החוויה של בית שקט ואני לבד קצת בכיף שלי שמה מוזיקה ורוקדת או עושה יוגה.
ועוד מה שעוזר לי, זה מדי פעם, לעשות אמבטיה, עם מלח אמבט ושמנים, ולהתפנק אחרכך עם קרם גוף+רגליים וידיים וכל הגוף מרגיש חדש יותר.

זה ממש חשוב לנפש, וזה לדעתי חשוב לבריאות הנפשית והפיזית שלך. כי נשמע שאת ״מקנאה״ במי שהולכת לעבוד רק כי יש לה את הניתוק הזה, שחסר לך.
אם בעלך לא יכול לעזור, אז תקחי בייביסיטר, אפילו לפעם בשבוע ל3 שעות, שתרגישי שיש לך את החלון זמן שרק שלך.

ועוד דבר שכדאי לנסות להשקיע בו, זה איזשהם מפגשי אמהות וילדים, יש כלמיני קבוצות של חינוך ביתי שמארגנות מפגשים וכל מני פעילויות.
אפשר ללכת לגימבורי, להוציא אנרגיות ולחפש חברה  לילדים וגם לך.
וסתם גם מעביר את הזמן להיות מחוץ לבית.

בכל אופן, תנסי להקל על עצמך, תמצאי את הדרך כי קודם כל נשמע שאת מותשת ועמוסה, זה באמת קשה לגדל ילדים, רק עכשיו התחלתי להבין כל מני משפטים ששמעתי מאמהות אצלי בעבודה, כשעוד לא היה לי תינוק, כמו מישהי שאמרה שהיא נחה בעבודה!
כי באמת ילדים יכולים להתיש אותנו יותר מהכל, יש להם רמת אנרגיה אטומית כמעט, הם חדשים בעולם, ואנחנו מה לעשות קצת שחוקים כבר :) חחח אז תמצאי את הדברים שמרעננים אותך ומחזירים לך כוח.
אפרופו לכל מטבע שני צדדים
17/12/14 13:00
160צפיות
תחשבי על אמהות עובדות שנקרעות בין הילדים לעבודה
שכל פעם נופלת הנחתה אחרת מהעבודה ופתאום צריך למצוא סידור לילדים לאחרי הגן
למרות שברמת העיקרון המשרה מותאמת לאמהות, צריך לתת לפעמים מעבר, ולפעמים ה״מידי פעם״ הזה נהיה בלתי נסבל...

ברור התסכול שלך, שאת בעיקר מתגעגעת להיות ״את״ ולא ״אמא של״
זה ממש אינטנסיבי כזה פער קטן!
אופרטיבית, תחשבי על זה שתעברו דירה בקרוב, בנתיים אפשר גם לקבוע פליי דייטס לגדולה עם ילדים שאתן פוגשות בגינה,
אם אפשרי כלכלית אז להביא פעם בשבוע בייביסיטר בשביל זמן שלך עם עצמך או זמן איכות רק עם אחד מהילדים.
כל כך מבינה אותך
17/12/14 14:01
119צפיות
אני הייתי בבית עם הילדה שלי 5 חודשים שהיו קשים מאוד מנטלית. גם בייבי בלוז אחרי לידה וגם תינוקת מאתגרת וגם בלי חיי חברה וכמעט בלי לצאת מהבית. קינאתי בכל האמהות שעובדות, בנשים שהן עוד לא אמהות, באמהות שנפגשות בגן ציבורי ומעבירות את הזמן, באמהות שמטיילות עם התינוק בכיף ובשלווה.. לא היה לי את זה.
אני מתארת לעצמי איך זה כשיש שני זאטוטים בבית... בגילאים כאלה קטנים שדורשים המון תשומת לב
אין לי הרבה מילות עידוד חוץ מזה שהרבה עוברות מה שאת עוברת בדרך כזו או אחרת. גידול ילדים וכל השגרה והחיים החדשים שנוצרים סביב זה, זה משהו שיש בו מצד אחד הרבה אושר אבל גם הרבה קושי נפשי. הנקודת אור היא שהכל עובר, הילדים גדלים מהר, הולכים לגן, את יוצאת לעבוד, והכל חוזר לשגרה.
סתם שתדעי, שהיום אני עובדת והילדה שלי בגן וזה קשה לא פחות. יש הרבה אמהות שיעדיפו להיות בבית
תהיי חזקה ושיהיה בהצלחה
תודה לכל האמהות שענו לי
17/12/14 22:14
118צפיות
בהחלט עודדתן אותי, ואני אשתמש בכל העצות המועילות הטובות שנתתן לי
שולחת לך מלאא חיבוקים
17/12/14 22:46
84צפיות
והמון עידוד..תנסי בכל זאת קצת להביט על חצי הכוס המלאה..בעל זאת בעל תומך לא מוצאים בקלות..
את אישה חזקה שאת עומדת בזה..
בקטע של העבודה אני לגמרי יכולה להבין
.גם אני כבר שנתיים וחצי בבית לא מבחירה
.בעלי ביקש
ולי יש הפרש של שנתיים וההריון מתוכנן .אבל כן יכולה להביא וההצעה שלי היא בהחלט לשנות אווירה ולמצוא לך מישהי מאיזורך להתאוורר איתה וליצור חיבור כדי לשמור על שפיות.
בקטע של יחסי המין פשוט תקיימו הגנה כפולה לא רק גלולות ..נגיד גם משגל נסוג או קונדום.
יש אופציות..לא לחשוש . תמצאי דרך שתעלה אצלך ביטחון והכי חשוב ..לדבר ולשתף את בן זוגך.
חבל על הזוגיות כי גם יחסי מין זה חלק מכך.
מאחלת לך שהמצב יישתפר ..

המון עידוד וחיזוק ממני..את מדהימה!!!
סליחה הנה ההודעה בשלמותה:שולחת לך חיבוקים
17/12/14 22:52
117צפיות
והמון עידוד..תנסי בכל זאת קצת להביט על חצי הכוס המלאה..בכל זאת בעל תומך לא מוצאים בקלות..
את אישה חזקה שאת עומדת בזה..
בקטע של העבודה אני לגמרי יכולה להבין
.גם אני כבר שנתיים וחצי בבית לא מבחירה
.בעלי ביקש
ולי יש הפרש של שנתיים וההריון מתוכנן .אבל כן יכולה להבין וההצעה שלי היא בהחלט לשנות אווירה ולמצוא לך מישהי מאיזורך להתאוורר איתה וליצור חיבור כדי לשמור על שפיות.
בקטע של יחסי המין פשוט תקיימו הגנה כפולה לא רק גלולות ..נגיד גם משגל נסוג או קונדום.
יש אופציות..לא לחשוש . תמצאי דרך שתיצור אצלך ביטחון והכי חשוב ..לדבר ולשתף את בן זוגך.
חבל על הזוגיות כי גם יחסי מין זה חלק מכך.
מאחלת לך שהמצב יישתפר ..

בנוגע לשתייה קצת עצוב לי לשמוע וכל שאני יכולה הוא להפציר בך שלא תפלי לזה אני פשוט מקרה מקרה מקרוב ..אם את רוצה אני לגמרי יכולה להציע את עצמי כחברה לשפיות אם את מאיזורי ואם לא אז גם טלפונית טוב ..
רק תמסררי.. ויהיה נחמד דווקא.

המון עידוד וחיזוק ממני..את מדהימה!!!
אל תהססי לשלוח מסר ונחליף טלפונים גם אם את סתם בהרגשה רעה וצריכה אוזן קשבת.
בלת"ק- קודם כל חיבוק זו סיטואציה לא קלה
18/12/14 14:06
67צפיות
גם כשאת יודעת שהיא תחומה בזמן.
ממליצה לך לבדוק אם במקום מגורייך יש פרויקט סיוע בהתנדבות לאמהות- משהו בכיוון של אם לאם.
מפגשים כאלו יכולים לעזור לך קצת להתאוורר ולאוורר את הקושי.
כל כך מוכר
18/12/14 18:57
59צפיות
תדעי לך שאין כמעט אמא שלא הייתה בהרגשה כזו.
למה ששישי שבת בעלך יחזיק אותם ואת תהיי עם עצמך?

לעשות את כל העצות המעולות שקיבלת כאן ,אבל !!! לעשות גם דבר א
19/12/14 05:10
43צפיות
לעשות גם דבר אחד גדול /סוג של שינוי קיצוני
לנסות להשאיר את שני הילדים אצל ההורים ולנסוע ליומיים שלושה עם הבעל לבד
או לנסוע עם חברה לבד ,בארץ או בחו״ל
ללכת בערב לשיעור ריקוד (ריקודי עם ,סלסה ,זומבה)
לברר על מעון ולמצוא אפילו עבודה בחצי משרה ,פשוט לדעתי את חייבת חייבת דחוף לצאת מהבית ולעבוד בשביל השפיות הנפשית אפילו שהשכר לא יהיה שווה את זה אבל הנפש תודה לך
ואגב חובה כשקמים בבוקר  להתקלח ולהתלבש ולא להתקע עם הפיג׳מה
בהצלחה
סקר מצעים: לאור סוויסרה מול מיננה
18/12/14 18:45
79צפיות
אפשר להידחף :) אני לא עונה (עעדייין) להגדרות הפורום , אבל יש לי עוד קצת כדי להצטרף בעזרת השם....
רכשתי משטח החתלה ומצעים של מיננה למיטת תינוק וראיתי שהם יותר יקרים מאלה המקבילים של לאורה סוויסרה....
מישהי השוותה פעם בין השתיים? עם איזה שמיכה הם מגיעים למשל? לגבי המשטח החתלה השוותי את זה של לאורה( למרות שאני חושבת שיש 2) מול זה של מיננה ונראה שהמיננה היה יותר עבה...
אשמח לחוות דעת האם יש סיבה לפער במחיר...
מיננה פלצנים וסוויסרה לא
18/12/14 19:10
75צפיות
זה ההבדל היחיד..
מבחינת איכות- המוצרים של סוויסרה מעולים ואיכותיים.  נראה לי גם שזו חברה ותיקה בהרבה יותר
פליטות, פיפי וקקי לא מבחינים בין סוגים
19/12/14 04:47
54צפיות
תקני סוג פלצני אחד בשבלך ואת השאר תקני פשוט - סדין חלק ב 20 ש"ח. חבל על הכסף!!!
ואגב, לי יש גם של מיננה גם של סוויסרה וגם פשוטים - כולם כולם אותו זבל והם ממש לא יותר איכותיים
מפחדים לחזור על אותם טעיות!!!
18/12/14 11:06
202צפיות
שלום לכולכם עוד מעט מתווספת תינוקת חדשה למשפחתנו,הלידה מתקרבת ואיתה גם החששות,אומנם הפעם אנחנו כבר מתורגלים {יש לנו ילדה בת 7 }אבל בכל זאת ובעיקר בגלל זה עולות לנו המון שאלות.
את הילדה הראשונה שלנו גידלנו לבדנו באיטליה ,לבד לבד,בלי סבתא בלי דודה,הכל אנחנולא היה רגע אחד לנשימה,היא גדלה איתנו עד גיל שנתיים בבית ואז שבנו לארץ.
יכול להיות שזה בגלל שהיינו הורים חדשים או שהיא היתה תינוקות קשה,אבל עשינו את כל הבעיות האפשריות ,בעיקר בעיניני השניה שעד היום לא נפתרו.
הנסיכה שלנו עדיין מגיעה בקביעות למיטתינו וממשיכה לישון איתנו עד הבוקר ,לפעמים זה בשתיין לפעמים בחמש,אבל לא מפספסת אף לילה.
אנחנו אפילו לא מרגשים אותה,ולכן לא מחזרים אותה למיטתה באמצע הלילה.
הפעם אמרנו שניהיה יותר נוקשים עם הקטנטונת החדשה,היא לא תכיר את המיטה שלנו,תישן אך ורק בעריסה או במיטה שלה,כי אי אפשר לעבור שוב את אותו סיוט.
אז בבקשה תנו לנו כילים להיות חזקים ולהתכונן לקראת בעיות השינה שלה.מנסיונכם!!
תודה ויום טוב
מניסיוני המועט כאמא לשניים
18/12/14 11:21
143צפיות
(הקטנה רק בת שלושה חודשים), הכי טוב לא לעשות סיפור מעינייני השינה. עם הגדול הייתי כ"כ בלחץ לא לעשות טעיות ואם מותר לישון איתו במיטה או שזה הרגל רע, ולנסות להרגיל אותו לישון לבד וכל אלה עד שהיתי מאוד בלחץ מענייני השינה וזה השפיע גם עליו לדעתי. עד היום יש יותר ימים שהוא מתעורר בלילה מאשר ימים שלא.

עם הקטנה שאגב בעלת פוטנציאל של חוסר שינה רציני (לא ישנה אפילו במחלקת יולדות!) פשוט זרמתי, ובינתיים היא ישנה הרבה יותר טוב מהגדול בגיל שלה (ובלילות מסוימים יותר טוב ממנו אפילו עכשיו). יכול להיות כמובן שזה ישתנה, אבל חיי יותר קלים והרבה פחות לחוצים.
ואני דווקא חושבת ההיפך...
18/12/14 20:17
65צפיות
אני חושבת שמהגיל שאפשר להקנות הרגלי שינה נכונים כדאי ממש לעשות את זה.....קודם כל - בשבילנו ההורים, שנוכל לתפקד יותר טוב בהורות שלנו עם ילד שהולך לישון בזמן, רגוע, בלי יותר מדי בעיות, נרדם לבד במיטה שלו וכו'..
אבל גם בשביל הילד! ילד שיודע להירדם לבד זה ילד שיודע להרגיע את עצמו - להביא את עצמו לבד לבד למצב בו הוא נרגע ונרדם. וזה משהו שישמש אותו הלאה לחיים, זה בונה ביטחון עצמי ונותן לו כלים להתמודדות.
דרך אגב, ברוב הפעמים כשיש בעיה עם ילד גדול יותר, אפילו בן 5,6,7 ולוקחים אותו לטיפול, המטפל קודם כל יבדוק איך הילד נרדם, האם הוא יודע להירדם לבד...זה עד כדי כך משפיע עליהם....
כמובן שעם כל ילד זה אחרת. יש ילדים שילמדו להירדם לבד בקלות ויש כאלה שיעשו הרבה בעיות....אבל התפקיד שלנו בעיניי הוא לפחות ללמד אותם ולתת להם את ההזדמנות.

לגבי כותבת ההודעה, אני חושבת שקודם כל חשוב שתפתרו את הבעיה שיש לכם עם הילדה הגדולה. אני חושבת שזה יחזק אתכם בתור הורים וייתן לכם כלים וכוחות להתמודד בהמשך עם הקטנה שבדרך....
אני הייתי מתייעצת עם איש מקצוע, בעיות כאלה נוטות להישאר ולהחמיר ולא לעבור לבד...
אני מכירה ילדה שמאז שהיא תינוקת היתה נרדמת רק כשאמא או אבא שלה נמצאו איתה בחדר, אח"כ היא גדלה קצת ובגיל 3 זה עדיין היה נראה להם לגיטימי להישאר לידה עד שהיא נרדמת כי היא פוחדת מהחושך או כל מני הסברים אחרים....והיום היא כמעט בת 8 ועדיין לא מוכנה בשום פנים ואופן (צרחות, בכי, היסטריה) להירדם לבד. רק עם מבוגר צמוד אליה....

ירידה במשקל
18/12/14 09:15
93צפיות
האם כשמוציאים את המירנה יורדים במשקל למרות שהתזונה נשארת אותו דבר?
ברוב הסיכויים אין קשר
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
18/12/14 19:28
40צפיות
המירנה  משחררת הורמונים בצורה מאוד מאוד מקומית בתוך הרחם בלבד ומבלי שיש מעבר לדם
ולכן ההשפעה היא מאוד נקודתית.
כדי לרדת במשקל צריך לשנות תזונה, ואם אפשר גם להוסיף פעילות גופנית

בהצלחה !
שאלה על אמבטיה לפני השינה
17/12/14 22:32
166צפיות
שלום,
התינוקת שלי בת חודש וחצי, כל ערב אנוחנו עושים לה אמבטיה (לפני שנת לילה).
בהתחלה הנקתי אותה לפני האמבטיה וגם אחריה, כי אם לא לתת לה לפני היא בוכה.
בימים האחרונים התחלתי להניק רק אחרי האמבטיה. נסינו להעיר אותה קצת לפני זמן ההנקה (היא יונקת כל שלוש שעות), אך זה לא עוזר, היא עדיין בוכה.
ניסיתי גם לתת לה לינוק לפרק זמן קצר ואז לעשות אמבטיה, אבל זה הרגיז אותה עוד יותר.
כך הפכו האמבטיות מנעימות ורגועות למלאות בבכי.
האם יש משהו שניתן לעשות כדי להרגיל אותה לינוק אחרי האמבטיה?
להקדים קצת את שעת האמבטיה?
18/12/14 06:32
63צפיות
כדי שלא תגיע רעבה מדי לאמבטיה
בגיל הזה לא הייתי מרגילה לכלום
18/12/14 08:16
86צפיות
תחשבי מה זה אמבטיה בשבילה - להתפשט, להיות בתוך מים, לזוז בצורה שהיא לא זזה בדרך כלל - אלה דברים מאוד מסעירים בשביל תינוקת כל כך קטנה, ומאוד מרעיבים ומעייפים. אם היא צריכה לינוק גם לפני וגם אחרי לדעתי תתני לה. אני ממש מבינה את הצורך בסדר של ההנקות אבל לטעמי זה קצת מוקדם אם את רואה שהיא לא מוכנה לזה.
מצטרפת לדבריה של Discordi
18/12/14 09:54
71צפיות
זה לגמרי גיל מוקדם מידי להרגיל אותה לדברים כאלה והייתי מניקה גם לפני וגם אחרי.
כשהיא תגדל קצת יהיה יותר קל לסדר את זמני ההנקות והאמבטיה בצורה נוחה, כרגע זה מיותר לדעתי.
אצלנו
18/12/14 10:09
48צפיות
בגיל חודש וחצי הוא גם ינק לפני ואחרי האמבטיה. אומנם הנקות סופר-צפופות, אבל אני פולניה
בגיל שלושה וחצי חודשים הוא יונק כבר רק לפני. אני תמיד מציעה אחרי האמבטיה והוא תמיד מסרב.
קחי בחשבון שעם הזמן כמות החלב עולה. כך שאם עכשיו בטח יונק 70, בעוד חודש ינק 100, או יותר, ואז זה גם יתן לך יותר שעות של שינה עבורו.

אני הייתי מניקה גם לפני וגם אחרי
18/12/14 14:16
42צפיות
כשהוא היה בגיל הזה...

מה שכן, מתישהו שעות השינה שלו התחילו לזוז ופתאום אי אפשר היה לעשות לו אמבטיה בלילה מבלי שהיה בוכה. הקדמנו אותה ל6 וזה פתר טת הבעיה. הצרכים של התינוקות משתנים ככ מהר בגיל הזה שקשה לעקוב.
תודה רבה
18/12/14 17:52
16צפיות
תודה על העצות, נחזור לשיטה הקודמת, גם לפני וגם אחרי. 
º
אנחנו הקדמנו את האמבטיה בשעה ואין יותר בכי...
19/12/14 15:27
4צפיות
מוצץ מוכתם בעקבות מזון מוצק
18/12/14 17:38
40צפיות
אמא שלי אמש האכילה את המתוקה שלי. בסיום האכלה מיד שמה לה מוצץ ( נוק סיליקון) והמוצץ הוכתם בשאריות המרק ואני לא מצליחה להסיר? האם יש פתרון? ניסיתי מים חמים ושפשוף בסבון אך ללא הועיל.
לזרוק לפח וזהו?
מיקי תשבי, מטפלת מוסמכת באמנות

חיזוק הביטחון העצמי לילד

טיפול באומנות לקביעת פגישת ייעוץ כנס>>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

הריון ולידה

Flix
מקרא סימנים