בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!

אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלות ענת אמא ליובל הקטן, ושחף, אמא של איתמר ויותם, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

הודעה חדשה

º
סקר - כמה נמצא אבא בתמונה לאחר הלידה?
55תגובות
30/07/14 18:31
40צפיות

(המשך...)
º
ישנים ומתפתחים לסופ"ש
31/07/14 15:01
11צפיות
הרמת ראש
31/07/14 11:45
29צפיות
התינוק שלי בן חודשיים וחצי ועדיין לא מרים את הראש.
כל פעם שאני שמה אותו על הבטן הוא מזיז  את הידיים ואת הראש מצד לצד, אב לא מרים את הראש. אחרי כמה שניות מתעצבן ומתחיל לצרוח.
יש לציין שדווקא בגיל חודש שהייתי שמה אותו על הבטן הוא היה מרים ראש יפה לכמה שניות ומוריד (היו כמה פעמים בודדות כאלה).
אני משתדלת לשים אותו כמה שיותר על הבטן כשהוא ער, אבל הוא כל פעם מתעצבן וצורח- ניסיתי לשים צעצועים ולשכב מולו- לא עוזר.
אגב- על הגב הוא פעיל מאוד- מזיז יפה ידיים ורגליים, מושיט יד לחפצים וכד'.
האם מדובר בבעיה מוטורית לדעתכם?
מישהו חווה מקרה דומה וזה הסתדר?
אשמח לשמוע ממי שיודע.
תודה.
º
???
31/07/14 14:12
1צפיות
זה בסדר גמור
31/07/14 15:14
23צפיות
כל ילד והקצב שלו. יש לו עוד זמן עד שבכלל יהיה אפשר אולי לחשוב על לקרוא לזה איחור.
כמה טיפים לעידוד הרמת ראש:
- להשכיב אותו על כרית קטנה/עגולה, כך שהידיים פונות קדימה. זה נותן תמיכה בחזה ומאפשר להם להרים ראש בקלות יותר.
- לשכב על הגב על הספה כשהראש מעט מורם ולהשכיב אותו על הבטן (שלך). הכי מעניין מכל הצעצועים ובטח שיותר מעניין מסתם לשכב מולו.
- להשכיב על הבטן (עם תמיכה) במקומות גבוהים יותר שמהם יש זווית ראיה טובה יותר: על גב הספה (כשמישהו עושה קוקו מאחורה), על שידת ההחתלה, כל מקום שהוא שונה מהרצפה.
- לעשות את זה במנות קטנות: כל פעם שמחליפים חיתול להפוך על הבטן לחצי דקה-דקה, לשחק קצת ולהתהפך. גם המשחק של ההתהפכויות נהדר להם, וככה אפשר לקבל מספיק זמן בטן במנות קטנות בלי להתעצבן ולהתעייף מדי.

מבטיחה לך שעוד שבועיים-שלושה כבר יהיה שיפור משמעותי ולא תביני ממה נלחצת
זה בסדר גמור וחצי,שלי סרבן בטן רציני
31/07/14 16:36
25צפיות
 עד גיל 4 חודשים כמעט לא הרים את הראש ברצף בשכיבה על הבטן!המשכתי באימונים ולא התייאשתי.כל פעם שהתעורר משינה לקחתי אותו למשטח החתלה ושמתי על הבטן,כל הזדמנות על הבטן אפילו ל-10 שניות,בסוף הזמן הזה מצטבר.פשוט לא לוותר אבל לא בכוח-כשבוכה ולא נעים לו אני הייתי מחזירה לגב ושוב לבטן.עשיתי זאת יותר במהלך הבוקר ואחה"צ כי לקראת הערב הם מתעייפים וקשה להם יותר.
לדעתי לא מדובר בשום בעיה מוטורית,נסי את לשכב על הבטן ולהרים ראש גם את תתעייפי זה לא פשוט.התמידי וראי תוצאות.גרי עם צעצועים,שימי מוזיקה,רקדי לו ושירי לו-אני הייתי אפילו עושה עמידת נר!!!רק שיחזיק מעמד!!!(כל דבר שמושך את תשומת חיבו)
והנה זה עבד,הוא מרעם ראש יפה וגם בית חזה ועכשיו אני מעודדת אותו לזחול......

המון המון בהצלחה,בסוף הוא עוד יחבב את התנוחה!
חיתול דולף בלילה
01/08/14 03:26
46צפיות
מאז ומתמיד משתמשים בחיתולי פמפרס בלילה, כל פעם שהחלו דליפות עברנו למידה גדולה יותר וזה פתר את הבעיה...אבל...בשלושה ימים האחרונים החלו דליפות נוראיות בלילה...בני בן 10.5 חודשים, שוקל 9.4 קילו ולפני כחודש וחצי עברנו למידה 5 (פמפרס אקטיב). מידה 6 היא החל מ16 קילו...נראה לי מוקדם מדי לעבור (או שאני טועה...)...ניסינו גם את החיתולים של לייף/טיטולים והחיתול גרם לו לפריחה. האגיס לא נראים לי מתאימים ללילה מלא... יש למישהי הצעות?
אולי לנסות את הפרימיום בלילה?
01/08/14 06:07
32צפיות
אמור להיות להם מבנה שונה.
מצטרפת לפמפרס פרימיום
01/08/14 14:50
7צפיות
אנחנו בגיל הזה השתמשנו בפמפרס/טיטולים ביום ופמפרס פרימיום בלילה. עם כל טיטול אחר היה קם לפנות בוקר כולו רטוב, כולל בגדים ומצעים...
היו גם תקופות שהייתי מחליפה לו טיטול לפני שהייתי הולכת לישון בעצמי. לרוב לא גרם לו להתעורר.
תינוקת שלא רוצה לישון
01/08/14 08:04
47צפיות
היי,
הבת שלי בת 7 חודשים עדיין איתי בבית ויש בעיות שינה נוראיות שככל שעובר הזמן זה רק נהיה יותר ויותר גרוע..
היא לא נרדמת לבד וישנה מעט מאוד במשך היום, מתעוררת כל 40 דקות (במקרה הטוב) ובדרך כלל ישנה רק פעמיים כאלה במשך היום 
מן הסתם זה לא מספיק לה והיא פשוט עיפה כל הזמן
כל הרדמה זה מאבק שלוקח בין שעה לשעתיים ואני כבר ממוטטת
בלילה מתעוררת המון, לפעמים מספיק לנדנד אותה קצת על הידיים אבל בדרך כלל היא רוצה לינוק
היא ישנה איתי במיטה וזה כבר בלתי נסבל, אני מנסה להעביר אותה לחדר שלה וזה פשוט לא מצליח
כבר הצלחתי ללמד אותה להרדם במיטה כשאני שוכבת לידה אבל מרגע שניסיתי להעביר אותה לעריסה הכל השתבש שוב 
אולי יש לכן קצת עצות? איך לא להתחרפן? אני עיפה מאוד וכבר מצאתי את עצמי צועקת עליה... 
יצא לי קצת מבולגן, מקווה שתסלחו לי אני באמת עיפה
מנסה לעזור
01/08/14 08:25
34צפיות
ראשית, חיבוק.
הייתי שם. לא קל בכלל.
תוכלי לכתוב סדר יום שלכן בגדול? שעות שינה וכו'?
נשמע שיש פה שני דברים שמזינים אחד את השני-קושי להרדם ועייפות יתר. צריך לנסות לשבור את מעגל הקסמים הזה.
האם 'תמיד' התקשתה להרדם? סובלת מבעיות רפואיות? אולי שיניים שמציקות? אזניים?
יש דרך שהיא נרדמת בקלות? עזבי שינה עצמאית, קודם כדאי לנסות לאפס אותה מבחינת עיפות יתר במשך כמה ימים ורק אז לחשוב איך לעזור לה ללמוד להרדם בנועם וביעילות. זה תהליך מדורג בכל מקרה שלוקח זמן. ואם במקביל משהו כמו שיניים מציק לה, אז בכלל כדי לשים את העניין על 'הולד' עד יעבור זעם.
אם מתאים לך, תעני ונראה מה כדאי לנסות.
עונה
01/08/14 13:34
11צפיות
אני לא מצליחה לעשות שם סדר יום כי כל היום סובב סביב השינה
אמבטיה בשש-שש וחצי ואז הנקה והרדמה זה הדבר היחיד שקבוע כבר מגיל שבועיים בערך 
בערך 3 חודשים היא ישנה נפלא, נרדמה לבד במיטה שלה וישנה לילה שלם עם 2-3 התעוררויות לאוכל, בגיל 3 חודשים משהו השתבש ואז המון זמן כל הרדמה היתה מלווה בצרחות של שעתיים, הבכי התמתן בחודשיים האחרונים אבל עדיין כל הרדמה לוקחת שעתיים
לא חושבת שיש בעיה רפואית כבר היתה הטבה ועכשיו התחיל בלאגן שוב כשניסיתי להוציא אותה מהמיטה שלי...
אני מנסה כבר 4 ימים לשבור את מעגל עיפות יתר הזה ולא מצליחה הילדה פשוט לא רוצה לישון, פותחת עיניים ומחפשת על מה להסתכל בכוח, אני מכסה אותה בטטרה אז היא בוכה ומשתוללת ומנסה להעיף את זה
אני מחזיקה אותה מנדנדת ושרה וזה לא עוזר, נלחמת עם עצמה לא לעצום עיניים
היא כבר נרדמה במנשא בקלות ועכשיו גם זה לא
אין שום דרך להרדים אותה בקלות, זה פשוט סיוט
באילו מרווחי זמן את מנסה להרדים אותה?
01/08/14 13:45
8צפיות
יש לה איזשהם סימני עיפות?
º
קניות, ציוד ובילויים לסופ"ש
31/07/14 14:59
12צפיות
מספר שאלות של מתחילה, לא מצאתי לאן לשרשר....
31/07/14 09:48
34צפיות
בוקר טוב
ילד ראשון , בן חודש, ואני מלאת שאלות...
אפשר לכבס מגבות מטבח ותחתונים שלנו יחד עם הכביסה של התינוק ב30 מעלות?
איך אתן מנקות את הבקבוקים? כל פעם שאני מוציאה את המברשת ניקוי בקבוקים מהבקבוק היא משפריצה עלי....
אני שוטפת עם הרבה מים ושמה בסטריליזטור, מספיק טוב? איך מנקים בלי שהמברשת תשפריץ?
אחרי שעה התמ"ל מקולקל או סתם חסר ערכים תזונתיים?, לפעמים הוא סתם עייף/עצבן ו10 מ"ל שנשארו מלפני כשעתיים יכולים לסגור את הפינה, אפשר לתת לו?
זה תלוי איזה אמא את
31/07/14 09:55
27צפיות
זה משפט מאוד חכם שמישהי אמרה לי כששאלתי שאלות דומות
לגבי הכביסה- יש אמהות שמפרידות כולל סבון כביסה ומרכך נפרדים ויש שעושות ביד ויש כאלה שעושות הכל ביחד בתוכנית הכי מהירה שהמכונה מסוגלת לה (אני למשל  ).
לגבי נקיון הבקבוקים, אני לא מצאתי איך המברשת לא תשפריץ, אם תגלי, תשתפי גם פה השאלה לגבי 'מספיק טוב' תלויה באיזה אמא את, אני נוטה להיות חופשית עם הנושא, כמו שיש אמהות שיותר מקפידות על זה.
לגבי התמ"ל, אני מכירה 3 שעות אחרי שהוא שתה, זה עדיין בסדר, אני לא מכירה משהו שאומר שהערכים התזונתיים משתנים

ומזל טוב
אני עוד יותר חדשה ממך
31/07/14 10:01
26צפיות
אבל אני כרגע מכבסת את הבגדים שלה בנפרד משלנו - האמת היא שלא עושה רושם שהיא רגישה ואני חושבת שברגע שייגמר התינוקלין אני אכבס את שלה יחד עם שלנו.
אני שוטפת עם מברשת של אוונט והאמת שלא משפריץ עליי. כרגע אנחנו אצל אמא שלי אז אני עושה סטרליזציה בסיר מים חמים כי אין לה מיקרוגל כשנגיע הביתה נעשה במיקרו.
לגבי התמל אני אולי אזעזע אותך - אני שמה במקרר בקבוק לא גמור ועושה בו שימוש חוזר אם מדובר במספר שעות.
אני הייתי יומיים אצל אמא שלי אחרי הלידה
31/07/14 11:17
30צפיות
עולם אחר סטריליזטור וסיר....
גם אני עושה שימוש חוזר במה שנאשר בבקבוק תמ"ל
31/07/14 12:35
25צפיות
במיוחד עם נשאר לפחות 30 מיל ולפעמים יותר
התחלתי לעשות את זה בגיל 3 חודשים וזה רק עד הארוחה הבאה שזה בערך 3-4 שעות
אין מה להזדעזע, הילד שלי בריא ברמות שאני מאחלת לכל אימא
תשובות
31/07/14 10:04
22צפיות

אני מכבסת לו הכל בנפרד עם אבקה ומרכך מיוחד לתינוקות. 
גם משפריץ גם עליי, משפשפת בסבון עם סקוץ' ומברשת, שוטפת, משרה 5 ד' במים רותחים מהקומקום.
לא לתת לא, לזרוק אחרי שעה. זה גם לא טוב לתת בטפטופים. אם הוא לא אוכל אני ישר זורקת ושוטפת

עונה
31/07/14 10:24
16צפיות
אני עד היום מכבסת את הכביסה שלו בנפרד כי מודה שלא יכולה להיפרד מהאבקה והמרכך של התינוקות שהריח שלהם מדהים. שטחיות זה פה.

מברשת משתמשת בטומי טיפי, היא מעולה ולא משפריצה
אכן לשטוף ולשים בסטריליזטור זה מספיק

לגבי התמ״ל לא הייתי נותנת אבל אפ את מרגישה שתוספת קטנה תרגיע או תרדים אוצו הייתי מכינה 30 מל חדשים ונותנת.
אני אחדד, אני מכבסת הכל עם אבקץ כביסה ומרכך לתינוקות
31/07/14 11:15
21צפיות
השאלה אם אפשר לערבב מגבות מטבח יחד עם כביסה שלו 
כביסה שלנו - כן
31/07/14 11:21
16צפיות
מגבות מטבח באופן כללי מכבסת בנפרד, שריטה שלי.

זו דעתי האישית כמובן
º
כן
31/07/14 12:13
4צפיות
מאיזה בחינה?
01/08/14 04:36
35צפיות
אני מערבבת בגדים שלו רק עם חולצות שלי (שממילא מלוכלכות בחלב)
אבל אצלי הילדים מנגבים ידיים במגבות המטבח...
לא מכבסת בנפרד. הטיפול בתינוק רך גם ככה
31/07/14 11:39
22צפיות
לא פשוט, לא מתכוונת להעמיס על עצמי יותר ממה שחייבים. יש ג׳ל כביסה ומרכך - רגילים (לבגדים שלנו), וככה גם מכבסת את שלו.
מה ששונה זה שלעתים הכביסה שלו עוברת סוג של הרתחה (כביסה ב95 מעלות) בגלל תאונות חומות :P ואז רצוי לא לכבס עם זה דברים עדינים מחשש שיהרסו.
בקשר לבקבוק תמל - מאמינה שדומה לדינו של שאוב.. אם לא עבר ה-מ-ו-ן זמן, אני נותנת את אותו הבקבוק שוב. החשש הוא לא מאיבוד ערכים תזונתיים, אלא מהתרבות חיידקים (כי התינוק ינק מהבקבוק ולכן היה מגע בין הרוק שלו לתוכן הבקבוק).
אני לא עושה סטריליזציה לבקבוקים... בני בשלב כבר שבו הכל נכנס לפה, גם פרוותו של לברדור הבית, אז חבל על הזמן.
גם שלי זה הראשון
31/07/14 11:42
12צפיות
ובעיקרון תמיד הכביסה שלו בנפרד כי אני עורמת לו, וככה ממש נח לי בגלל הצבעים, אין לי הפרדת חומר ואין לי בעיה לדחוף עם כביסה עדינה שלנו, לא עם בגדי העבודה שלי בעלי מהמפעל :)

לגבי בקבוקים, חלב אם, לקצת שוטפת, קצת מחממת, פעם ביומיים מרתיחה את בקבוק השאיבה, כי אני שואבת פעם ביומיים שלושה.

לא היסטרית :) בהצלחה
אז ככה
31/07/14 12:41
7צפיות
אפשר לכבס ביחד.
אני לרוב אוספת בצד ועושה פעם בכמה ימים ביחד עם כביסה עדינה שלנו.

סטריליות זה לא כאן. אני משתמשת בספוג כלים רגיל (אחד נפרד, שמיועד רק לבקבוקים שלה, יש גבול לג'יפה :P). בהתחלה הייתי מכניסה למיקרו פעם ביום אך מהר מאוד התדירות ירדה עד שבגיל חמישה חודשים הפסקתי לגמרי (היא גם ככה זחלה וליקקה כל דבר שבא בדרכה..).

לגבי התמ"ל - אם ממש אין לך כוח להכין 30 מ"ל חדשים אז לפחות תשימי את מה שנשאר במקרר כדי למנוע שגשוג של חיידקת. אני לא נוהגת לתת אחרי שעה (או אפילו חצי שעה) כדי למנוע נשנושים וקשר בין שינה אוכל.

שיהיה בהצלחה ושאלה יהיו הצרות שלנו (:
מזל טוב
31/07/14 14:49
12צפיות
אני מכבסת בנפרד
בקבוקים אני מנקה עם המברשת וקצת סבון ומים. בהתחלה עשיתי סטריליות, אבל בגיל 7 חודשים בערך כבר לא. כן זה משפריץ...תוציאי בתנועה סיבובית איטית
תמיד מה שלא סיימה זרקתי, לא אהבתי את זה שהיא מנשנשת לי במהלך היום
נשנושים
01/08/14 09:22
12צפיות
תינוקי בן חודשיים.
התחיל מנהג מפוקפק של לאכול (מציעה צד שני, מחליפה חיתול, מציעה צד שלישי, מחבקת מכרבלת, צד רביעי) משחקת וכו'
ואחרי בערך 45 דק' שעה, כשהוא מראה סימני עייפות ואני מנסה להשכיב אותו, הוא מגיע לצרחות שנפסקות רק עם עוד 5 דק' על הציצי.
איך מונעים את זה והופכים אותו ל"לא נשנשן"?

תודה :)
אני הפרדתי כביסה מסיבה אחת
31/07/14 15:08
26צפיות
את הכביסה שלה כיבסתי בתוכנית קצרה. לא רואה צורך סתם לתפוס מקום בתוכנית ארוכה, אלו בגדים עם קצת פליטות ולכלוך, בעיקר בהתחלה. היום אני מערבבת עם שלנו, חוץ מהחיתולים שמכבסת בנפרד.
תמ"ל שנשאר בחוץ לא הייתי נותנת, אני חושבת שהסיבה היא החלב שיש בזה שמחמיץ. אם שמים במקרר זה משהו אחר.
ומודה שאני מעולם לא עיקרתי בקבוקים בין כל שימוש, רק מדי פעם כשנראה לי שצריך. לא מבינה בשביל מה זה טוב.
בשביל המצפון...
31/07/14 15:35
17צפיות
תכל'ס שטיפה טובה תעשה את העבודה
ראשית מזל טוב
31/07/14 15:57
12צפיות
עונה לך גם:
1.אני מכבסת מההתחלה את הכביסה שלנו יחד עם של התינוק.
2.גם אצלי המברשת משפריצה וגם אני עדין לא מצאתי לזה פתרון,משתדלת להנמיך את היד לכיור ככל שניתן.
3.אני לא משתמשת בסטריליזטור אבל מה שאת עושה נשמע לי לחלוטין מספיק.
4.אחרי שעה אני לא משתמשת בתמ"ל שנשאר.אם הכנתי בקבוק והוא כמעט לא אכל ממנו הוא נשמר במקרר .כמו שראית כל אחת מתנהלת אחרת,בשביל 10 מ"ל אני אישית הייתי מכינה 30 מ"ל חדש.

בהצלחה בהורות 
מזל טוב 1. אני כיבסתי לבד עד גיל 4
31/07/14 16:51
19צפיות
חודשים בערך אבל לא עם מגבות או תחתונים. אלא עם הבגדים שלנו.
2. מנקה את גוף הבקבוק עם סקוטצ' ואת שאר החלקים עם מברשת בעדינות בלי לשקשק יותר מידי כי זה משפריץ. כל ערב עושה סטריליזציה במיקרו.
3. מאוד תלוי, האמת שלא נראה לי שזה מקולקל אבל בגלל שהפחידו אותי אז לא שמרתי. מגיל 9 חודשים בערך אם לא אכל אני שומרת במקרר ונותנת לו.

תנסי מברשת של חברה אחרת?
01/08/14 04:38
17צפיות
לי יש מברשת שלא שורטת.
אני עושה סטריליזציה עם טהר טף - טבליות ששמים ב 2 ליטר מים ואז התמיסה טובה ל24 שעות
בתמ"ל הייתי פחות מתקמצנת וזורקת אחרי שעה. בחלב שאוב זה יותר בעיה...
עונה בפירוט
01/08/14 05:32
22צפיות
1. את יכולה לכבס את הכביסה שלכם יחד עם של התינוק בחומר של התינוק אין עם זה בעיה. אני מעדיפה עד היום (שנה וחצי) לכבס את הדברים של הקטנה בנפרד למה?... כי  למשל ג'ינס שלנו יכול לשפשף ולהרוס לה את הבגדים מה גם שתמיד הבגדים שלה ממלאים מכונה שלמה. את ציינת מגבות מטבח ותחתונים אלו דברים קטנים ולכן אני לא רואה שום בעיה לכבס יחד עם הדברים של התינוק ובחומר כביסה של התינוק.
2. עד לפני חודש הייתי שוטפת את הבקבוק במברשת ניקוי ונוזל ניקוי המיועד לבקבוקים וצעצועים (פלמוליב בייבי) לדעתי אפשר להשתמש גם בנוזל ניקוי רגיל. וכן גם אצלי המברשת משפריצה. שימי לב  שחשוב לנקות הקצה הפנימי של פטמת הבקבוק. יש מברשות שבקצה שלהן יש אזור מעוגל מחוספס שעוזר בניקוי. כל עוד את מנקה טוב ומעבירה בסטרילזיה במכשיר למיקרוגל או במים רותחים בסיר על הגז זה בסדר גמור.
3.לגבי תמ"ל - מצרפת לך מאתר משרד הבריאות:
"מומלץ להגיש התמ"ל המוכן לתינוק מיד עם הכנתו.
ניתן להכין מראש מנה נוספת להאכלה הבאה. מנה •
זו יש לשמור במקרר ובלבד שלא יעבור פרק זמן
שעות מרגע הכנת התמ"ל ועד להאכלת
מירבי של 8 שעות מרגע הכנת התמ"ל ועד להאכלת
התינוק.
פרק הזמן מרגע הגשת התמ"ל ועד לסיום ההזנה לא
יעלה על שעה אחת בטמפרטורת חדר. אין להחזיר •
למקרר תמ"ל מוכן שחומם.
אין להשתמש בתמ"ל מוכן מעבר לזמנים ולתנאים
שהוזכרו."

מצרפת לך 2 לינקים של טיפול בתינוק לפי משרד הבריאות יש המון מידע בסיסי שיכול לעזור.. לי הוא עזר המון שיהיה בהצלחה

יומולדת בפארק בהרצליה- הייתן הולכות?
31/07/14 16:14
29צפיות
הי
הוזמנו ליומולדת משפחתי בפארק הרצליה בשישי אחה"צ. אני עם תינוק בן 8 חודשים. מתלבטת מאוד- מצד אחד חוששת מאזעקות (אפילו החוויה של לשכב על הרצפה על התינוק ולקוות לטוב מספיק נוראית בשבילי, לא חייבים גם שייפול משהו..) ומצד שני- אוהבת את האנשים, ולא רוצה לתת הרגשה לא נעימה. תוהה אולי אני מגזימה..במקרה כזה בעלי יילך לבד, בלעדי ובלי הילדון.

מה אתן הייתן עושות?
אני הייתי הולכת
31/07/14 16:26
17צפיות
אבל אני לא אדם היסטרי בכלל ומחר אני חוזרת לבית שאין בו מרחב מוגן.

אני חצי חצי,
31/07/14 16:30
12צפיות
אם זה מחר-הייתי מתסכלת על מצב האזעקות בהרצליה היום ואם המצב שקט יחסית הייתי הולכת ומקווה לטוב.
בהחלט הולכת. אם היה הדרום אז אולי לא
31/07/14 16:55
21צפיות
אבל כן הייתי הולכת ומקסימום רצה למרחב מוגן.
מזל טוב.
זה העניין, פארק פתוח..אין מרחב מוגן
31/07/14 17:05
15צפיות
(אולי השירותים- אבל זה מבנה חד קומתי עם המון חלונות=זכוכיות ומתנפצים אחרים...)
אותי מפחידה רק הנסיעה...
31/07/14 18:57
30צפיות
הנהיגה עצמה בזמן אזעקה יותר מסוכנת
ועדיין לוקח לי מלא זמן להכניס ולהוציא אותו מהסל-קל....
זה גם שיקול..הנסיעה תיקח חצי שעה ודורשת
31/07/14 19:00
26צפיות
כבישים מהירים בהכרח.
(עד עכשיו כשחששתי- נסענו בכוונה דרך רחובות ולא כבישים מהירים, וכך גם נוסעים לאט יותר וניתן לעצור באופן בטוח, וגם לרוב יש מקום מוגן יותר ללכת אליו)
אפשר להוציא את הסלקל עצמו
01/08/14 04:34
31צפיות
זו התוכנית שלי לדקה וחצי שיש...
אני לא הייתי מביאה את התינוק
01/08/14 08:33
31צפיות
הייתי בהתלבטות דומה לפני שבועיים. בסוף החלטתי ללכת לבד בלי התינוקת ובעלי נשאר לשמור עליה.
אני לגמרי מבינה אותך, ובכלל לא חושבת שאת מגזימה.

חייבת להוסיף
01/08/14 08:36
29צפיות
אני לא מבינה את העניין הזה, שאם אתה שומר על הנחיות פיקוד העורף אתה נחשב בן אדם היסטרי. יש פה מלחמה, יש כאן טילים. המינמום זה לשמור על ההנחיות. מה הקשר בין זה לבין היסטריות. זהו. פרקתי
אני לא מבינה את ההפרדה בין ההורים לילדים
01/08/14 12:48
22צפיות
אני רואה הרבה פעמים שכותבים אם את/ה מפחד/ת על הילד תשאירו אותו בבית ותסעו לבד.
למה??? ההורים יכולים להיפצע או למות? ומי ישמור ויגדל את הילדים שלהם?
אם יש מרחב מוגן ואת לא מפחדת תסעו או אל תסעו כולכם. אם את חוששת לחיי הילד שלך, מגיע לו שתחששי גם לחיי אמא שלו ומגיעה גם לך.

לשואבות
01/08/14 09:17
43צפיות
שאלת ניקוי ערכת שאיבה.
אני כבר לא זוכרת מה עשיתי בפעם הקודמת.
קניתי ערכה חדשה.
מן הסתם זה צריך לעבור סטריליזציה, אבל על ההוראות כתוב שאת הצינורית לא שוטפים במים.
זה הגיוני?
איך מנקים בפעם הראשונה שיהיה סטרילי ואיך מנקים אחרי כל שימוש?

רק את הצינורית לא שוטפים במים
01/08/14 10:11
31צפיות
כי אם את שוטפת ונשאר מים ותמיד נשאר זה עושה את הואקום פחות טוב או מאט מאוד את המכונה ולפעמים אפילו אי אפשר לשאוב בכלל.
למיטב זכרוני הסבירו לי שהחלק הזה לא נוגע בחלב השאוב ולכן אין עם זה בעיה.
מה שכן אפשר לעשות זה לנקות בשימוש הראשוני אבל קחי טווח ארוך לפני שימוש כדי שיתייבש טוב ולא יהיו בעיות.
בהצלחה! 
אפשר לנקות את הצינוריות במים, אבל להוציא אותם
01/08/14 10:45
22צפיות
אחכ; פשוט לחבר למשאבה ולתת לה לשאוב על ריק (כשאין משהו שמחובר לצינוריות)... כל המים יוצאים. אפשר גם לשטוף במים עם חומץ ואחרי זה להכניס אוויר עם מזריק.
לרגל נסיעה לחו"ל שוקלת לקנות את הבייבי ג'וגר GT הטיולון
01/08/14 13:09
9צפיות
בעיקר כדי לאפשר הליכה בתנאי שטח שהם לא מדרכות. הרבה הליכה בשבילים קלים, חול, וכו'. אשמח לחוות דעת, או המלצות אחרות. מחפשת עגלה עם עבירות טובה בכל תנאי שטח, אבל רצוי שהיא לא תהיה כבדה מדי, ושלא תהיה עם גלגלי אוויר.
ציוד לתינוק או למשפחתון
01/08/14 12:13
16צפיות
למכירה אזור לוד עגלה טרמפולינה  לול כסא בטיחות סלקל אמבטיה עם מעמד הכל במצב מעולה דברו איתי בפרטי  למי שמעונין0537171783
º
בריאות לאמצע שבוע
29/07/14 22:23
2צפיות
עצירות אצל בן חודשיים
29/07/14 22:11
2צפיות
תינוקי בן חודשיים. יונק 90 אחוז. (פה ושם הזוג או הסבתות נותנות בקבוק). 
לא עשה קקי כבר 5 ימים. אני יודעת שלפי הספרות מותר גם לעשות פעם בשבוע ויותר, אבל זה תינוק שהיה ממלא 4 חיתולי קקי ביום והוא נורא סובל. מתפתל ומפליץ (סליחה :-p) כל היום.
אשמח להמלצות איך אפשר להקל עליו...
חפשי ביוטיוב איך עושים עיסויים
30/07/14 08:58
2צפיות
להקלה בעצירות.
לא זוכרת זה גיל שנותנים ברזל? אולי זה מזה.
כ"כ מבינה אותך. היה לנו יום אחד כזה של צרחות
31/07/14 17:00
10צפיות
אצלנו זה קרה ממעבר משלב 1 לשלב 2 בסימילאק. בסוף לא עשיתי כלום ונרגע אחרי שעשה קקי.
אבל המליצו לי לתת עגבניה מגורדת, אני לא יודעת אם זה מתאים לבן חודשיים.

המון המון ערסולים ובטן לבטן
31/07/14 18:56
7צפיות
במנשא, בישיבה/ שכיבה, על הידיים... אצלנו באופן כמעט קבוע היא עושה קקי או כשהיא בערסול במנשא או כשהיא בטרמפולינה. גם שכיבה על הבטן- כמו שעוזרת לגזים עוזרת גם לעצירויות ולקושי ביציאות.

אינטואיטיבית הייתי חושבת על אמבטיות ועל עיסוי אחרי אמבטיה, דברים שיכולים "להזיז" את המערכת.

בהצלחה!!! ושיעבור מהר!
תינוק צורח
30/07/14 00:02
8צפיות
בן שבעה חודשים בשלושת הימים האחרונים פתאום מתחיל לצרוח לא יודעת מה לעשות האם משעמם לו האם כואב לו? אשמח לשמוע מנסיו כן כיצד לטפל בענייןתודה
קחי אותו לרופא
30/07/14 04:33
2צפיות
נשמע שמשהו מפריע לו, הייתי מתחילה קודם כל מבירור רפואי כדי לשלול את האופציה שהצעקות נובעות מכאב. אולי יוצאות לו שיניים ואולי כואב לו משהו (אוזניים, גרון...).
עוד אופציה היא שזה משהו התנהגותי - לפעמים בגיל הזה הם עושים ״ניסויים״ עם הקול שלהם, צועקים וכך לומדים איך הוא נשמע כשהוא  יותר.
בדרך כלל זה" ניסוי "על ההורה...
30/07/14 13:03
4צפיות
הגיל שהם מתחילים להבין איך לעבוד עלינו
help - שיניים בגיל 3 חודשים?
30/07/14 17:06
6צפיות
היי,
הפיצית בת 3 חודשים ובימים האחרונים מוציאה יותר רוק מהרגיל, דוחפת את הידיים לפה כל הזמן וגם מתעוררת באמצע הלילה, כשלרוב  זה לא קורה. כמו כן בזמן ההאכלה מבקבוק היא מתקשה מאד לאכול - אוכלת עם המון הפסקות ולפעמים לועסת את הפטמה של הבקבוק רק בצד אחד של הפה, וכל האכלה היא מלחמה (גם כך היא סובלת מריפלוקס ). אני מבינה שכל זה מצביע על הוצאת שיניים, אז הסתכלתי על החניכיים שלה וראיתי שהחניכיים התחתונות נפוחות יותר ויש אזורים בהירים יותר (זה נשמע קצת מגוחך אבל זה כאילו שרואים את השן שנמצאת בפנים) וזה בשני הצדדים של הפה - במיקום של הניבים, שלפי הידע שלי אלו  לא השיניים הראשונות שיוצאות בד"כ. 
זה הגיוני שאלו שיניים?  וששני ניבים ייצאו בבת אחת?  ואיזה ג'ל טבעי יכול לעזור??
אני מפחדת שאולי זה משהו אחר...
ד"ר גוגל אומר שזה ייתכן
30/07/14 20:11
4צפיות
כמו שבטח כבר ראית
אני לא יודעת אם זה שיניים (הקטנה בת 5 חודשים ועוד אין שיניים), אבל כשהיא הייתה ב3 חודשים וכמה ימים היה לנו סוף שבוע כזה, ממש מיום שישי בצהריים ועד ראשון בבוקר היו את כל הסימנים. בפועל זה היה משהו אחר לגמרי (היה לה חם מדי ולקח לי זמן לעלות על זה), אם זה לא היה סוף שבוע הייתי פשוט הולכת לרופא (בהנחה שזה באמת פשוט) ומקבלת עוד דעה.
אני אקח אותה לרופא
30/07/14 21:00
4צפיות
אפילו רק בגלל שזה נראה לי לא הגיוני מה שיש לה בפה, נראה לי לא סביר שבגיל 3 חודשים היא מתחילה להוציא 2 ניבים בו זמנית. אני מעדיפה להיות אמא "היסטרית" אצל הרופא ולשלול דברים אחרים. 
תודה על העצה. 
º
31/07/14 05:21
תינוקת פולטת אקמולי
30/07/14 17:45
2צפיות
הקטנה שלי בת 4.5 חודשים ומהלילה יש לה חום. בלילה נתתי לה פראמול קט וממש בשלוק האחרון היא פלטה את זה החוצה. בבוקר שוב אותו סיפור. עכשיו קניתי אקמולי שזה גם בטעם אחר וגם פחות מרוכז - ושוב אותו דבר. אני לא יודעת מה לעשות עם זה. זה כן מוריד לה את החום אבל לא מספיק והוא גם חוזר מהר, כנראה בגלל שמה שנכנס באמת זה אולי חצי מהכמות שהיא צריכה.יש למישהי המלצות?השתמשתי במזרק, השתמשתי בכפית. אנינ נותנת לה בכל שלוק ממש ממש טיפה, עשיתי הפסקות אחרי שלוק שהיה לה קשה, זה לוקח לי איזה 10 דקות לפחות לתת לה ובסוף היא פולטת...אשמח לעזרה
תקני נרות אקמולי לטוסיק
30/07/14 18:04
2צפיות
פשוט להחדרה ומוריד יופי את החום
זה מותר בגיל הזה?
30/07/14 18:11
2צפיות
זכור לי שיש איזו הגבלה מגיל מסוים או משקל מסוים, לא?
תשאלי את הרוקח
30/07/14 18:29
4צפיות
הם יודעים להגיד בדיוק לפי המשקל.
אם אני זוכרת נכון החבילות מחולקות לפי משקל ויש גם נרות שמתאימים למשקלים נמוכים יחסית.
מה שסאן פלאוור רשמה
30/07/14 18:33
4צפיות
בהחלט יש
זקוקה להמלצה לרופא משפחה ברמת גן
31/07/14 08:01
12צפיות
מכבי.
צריכה רופא מקצועי שאפשר לסמוך עליו.
אם הוא גם נחמד-מה טוב.
º
מה קרה לרופאה הקבועה שלכם?
31/07/14 08:18
3צפיות
º
משפחה, מותק, רופא משפחה
31/07/14 08:31
3צפיות
º
31/07/14 08:44
3צפיות
טוב לך אזור שיכון ותיקים/אבא הלל
31/07/14 09:48
6צפיות
יש שם רופאת משפחה לא מהעולם הזה
º
ד"ר ויינפאס מקסים
01/08/14 03:19
4צפיות
תודה, אתמול אמנם הסתדרתי, אבל
01/08/14 06:15
18צפיות
הרופאה הוכיחה שהיא לא בשבילי, אחרי שחשבה שהכל בסדר והייתי צריכה להתעקש על בדיקות דם שהוכיחו שמשהו דווקא לא ממש בסדר.
אז אשמח לשמוע שמות, אין לי בעיה בכל רמת גן או גבעתיים. האוטו לוקח אותי בכיף
מישהו יודע איך מגיעים לאוסתאופט מיכאל סנהדרין?
31/07/14 07:34
2צפיות
שלום לכם, מישהו יודע איך משיגים אותו בדחיפות?הוא לא זמין בטלפון (052-803-5505)...כתובת מדוייקת של קליניקה, מספר בקליניקה, או דרך מי ניתן להשיג אותו הכי מהר שאפשר...ילדתי לפניי 3 שבועות, אני מניקה, ונתפסה לי הכתף/צוואר לפניי שבוע. אני לא מתפקדת. לא מצליחה לישון בלילות... הייתי אצל כירופראקט , מעסה, ועוד שיטת לחיצות.. כלום לא עזר. הבנתי שהוא סוג של קוסם...זקוקה לו בדחיפות!מישהו יכול לעזור?תודה מראש
º
שרשור לסופ"ש...
31/07/14 12:04
7צפיות
מחקר עולמי על רגשות חברתיים - נשמח למשתתפים!
31/07/14 12:06
8צפיות

הי!
אני עובדת במעבדה לפסיכולוגיה באוניברסיטה שם מקיימים קשת רחבה של מחקרים. אחד מהם ממש מעניין ונשמח למשתתפים נוספים!
מדובר במחקר עולמי על רגשות חברתיים ומדיה מקוונת. מילוי השאלון יכול לקחת 10 דקות אבל גם יותר מכך (זה תלוי רק בך ובכמה סרטונים תבחר/י לצפות).
נשמח מאוד לכמה שיותר משתתפים!
קישור לשאלון המחקר

הגיע הזמן לומר שלום...
01/08/14 03:05
48צפיות
אז אחרי יותר משנה פה (אין לי מושג ממתי באמת...) הגיע הזמן להודות: ה"תינוקת" שלנו כבר ממש לא תינוקת. בהדרגה, הדיונים פה בפורום נשמעים לי יותר ויותר רחוקים ופחות ופחות רלוונטים לנו.
אז אפשר למצוא אותי בפורום השכן (הורים לפעוטות).
ואנקדוטה קטנה לסיום: יצא לי לשמוע כמה אנשים שונים אומרים לאחרונה דברים בסגנון של "איזה כיף זה לגדל ילד/ה, אבל אין לנו כוח לשנה הראשונה שהם כל כך קטנים ולא עצמאיים". אני תמיד עונה "וואלה? זו הבעיה שלכם? אז תעשו ילד, תביאו לי אותו לשנה בליסינג, וקחו בחזרה בגיל שנה!" כן... יש לי ממש אובססיה לקטנטנים השבריריים האלה... אני מודה שעם כמה שאני מאוהב בילדה המושלמת שלי, משהו בי בהחלט מתגעגע לגורה הקטנטנה והמכורבלת...
אל תדאגו, עוד תראו אותי מדי פעם בשרשורי תמונות, בדיונים על חופשת לידה לאבא, או בחידודי טומי טיפי. זה לא באמת כל כך פשוט להיגמל...
אז תודה לכל מי שהיה פה בשנה הזו ו... ניפגש בסיבוב הבא...
º
קניות, ציוד ובילויים לאמצע שבוע
29/07/14 12:22
מנשא ארגו
29/07/14 12:19
3צפיות
יש לנו מנשא ארגו כוכבים.
אף פעם לא השתמשתי בו אבל אני רוצה להתחיל עכשיו..
היא בת שלושה חודשים ומרגישה לי פחות שבירה..
יש לי שאלה למי שמכירה, האם היא יכולה להיות עליו כשהפנים שלה קדימה, או רק עם הפנים עלי? (בטן לבטן)
בארגו אפשר לשאת מגיל 4 חודשים
29/07/14 12:46
4צפיות
אלא אם יש לך מתאם לגילאים קטנים יותר.
הארגו הוא מנשא בטן לבטן בלבד בגלל התאימות הארגונומית שלו (יותר בריא לקטנטנים לשבת ככה מאשר עם הפנים קדימה). ידוע לי שיש להם דגם חדש שמאפשר גם נשיאה עם הפנים קדימה אבל הוא היחיד, כל שאר הדגמים הם כפי שאמרתי.
תודה רבה
29/07/14 13:03
4צפיות
באתרי המשווקים כתוב שאפשר מגיל שלושה חודשים..די התבססתי על זה.. תודה על התיקון
º
אני זוכרת שהיה כתוב 4 חודשים... אולי אני טועה
29/07/14 13:09
2צפיות
יש מתאם
29/07/14 13:12
3צפיות
מן ריפוד פנימי. הבנתי שזה מאוד מחמם ולא פרקטי בקיץ שלנו.
אנחנו עברנו לארגו בגיל 4 חודשים. זה אינדיבידואלי. צריך לראות מתי הילד מוכן להיות עם הפישוק הדרוש במנשא בנוחות.
מגיל 4 חודשים
29/07/14 14:42
3צפיות
בארגו אפשר להיות רק עם הפנים אלייך. ויש גם אופציה למנח צידי ועל הגב (אבל זה מגיל הרבה יותר גדול, לא זוכרת בדיוק מתי)
מישהי ראתה מבצע על בקבוקי מאמ?
29/07/14 13:05
1צפיות
צריכה לרכוש סטוק
29 ש"ח בביבי פארם,
29/07/14 13:07
23 ש"ח על 2 פטמות!
º
יש אתרים מחו"ל כמו איכמיסט שמוכרים בזול יותר מבארץ
29/07/14 13:50
1צפיות
גם אני ממליצה! ואפילו יותר זול
30/07/14 08:59
7צפיות
קניתי באיביי. 109 שקל ל 6 בקבוקים גדולים של טומי טיפי.
אמבטיה /גיגית
29/07/14 14:44
9צפיות
יש כאן מישהי/ו שאין להם אמבטיה בבית? איך אתן עושות אמבטיות לקטנטנים?
יש לנו מקלחון, ובגיל 11 חודשים אני חושבת שהאמבטיה מתחילה להיות קטנה עליה (הורדנו את המעמד והיא יושבת בתוך טבעת).
יש עצות? מישהי יודעת איפה קונים גיגית ענקית?
תודה
אני קניתי בכתר גיגית ענקית
29/07/14 16:48
6צפיות
והילדה התקלחה בה עד שהיא הסכימה להתקלח בעמידה במקלחון.
גיגית
30/07/14 10:51
6צפיות
אצל אמא שלי אין אמבטיה אז כשאני שם כל עוד הוא היה מספיק קטן לרחוץ בכיור אז שטפנו ככה וכשגדל קצת עברנו לגיגית על רצפת המקלחון.

יש בכל אייס/הום סנטר גיגיות פלסטיק לכביסה, רק שימי לב שאת קונה משהו שישב יציב על רצפת המקלחון ושיהיה קל להכניס ולהןציא (אצלנו הדלתות של המקלחון נפתחות בזווית מוגבלת אז זה היה שיקול)
היי, צריכה המלצה לחופשה בקיבוץ
30/07/14 16:05
5צפיות
בסוף אוגוסט.

עם פעוט בן שנה וארבע, בצפון הארץ אבל לא כ"כ קרוב לגבול...

תודה לעונות!!
ראש פינה?
31/07/14 19:20
3צפיות
להורים שלי יש צימרים עם כל הציוד לתינוק, דשא ענקי עם ערסלים ומנוי לבריכת היישוב לאורחים של הצימרים.
אם מעניין אותך אשמח לשלוח לך בפרטי
שער הגולן
31/07/14 19:38
5צפיות
היינו לפני שבוע עם קטנצ'יק שתכף בן שנה . היה מקסים ומאוד נהננו , הבן שלי ממש פרח בשבוע שהיינו שם ( ברחנו מהקסאמים ).

מישהי התנסתה בטיסת צ'רטר עם תינוק בחברת סאנדור?
30/07/14 10:38
8צפיות
הזמנו טיסה לרודוס, הטיסה היא של חברת סאנדור והזמנו אותה דרך סוכנות נסיעות. אנחנו טסים עם תינוקת בת 3 חודשים. 
סוכנת הנסיעות אמרה שלא ניתן לשריין מקום בקדמת המטוס כיוון שמדובר על צ'רטר. רק להגיע 3 שעות לפני לשדה התעופה ולקוות שעדיין יהיה מקום. 
ניסיתי לברר מול סאנדור - נציג טלפוני אמר שלא ניתן כיוון שזה צ'רטר, ונציגה דרך המייל אמרה שכן ניתן והפנתה לאתר שלהם, שם אכן מצוין שניתן לשריין מקום לתינוק ואפילו לקבל ערסל. כשניסיתי לברר מולה איך עושים את זה היא אמרה ליצור קשר יומיים לפני הטיסה....
כל ההתנהלות הזאת נשמעת לי ממש מוזרה...
אולי מישהי טסה איתם עם תינוק ויודעת לספר מנסיונה איך היה? 
אז ככה
30/07/14 12:38
10צפיות
ממה שאני יודעת סאנדור זאת החברת צארטרים של אלעל, והסיבה שלא נותנים לכם להזמין מושב ספציפי מראש זה כי עוד לא יודעים איזה דגם מטוס זה יהיה (מחליטים דיי קרוב לטיסה בהתאם לכמות ההזמנות).
בכללי במקרה שלך לא הייתי נלחצת, זאת טיסה מאוד קצרה וגם ככה בהמראה והנחיתה התינוקות צריכה להיות עליכם, מחברים את העריסה רק רבע שעה לפחות אחרי ההמראה ומנתקים לפחות רבע שעה לפני הנחיתה, ככה שגם אם לא תהיה לכם עריסה זה לא יהיה נוראי.
ממליצה להביא מנשא לטיסה זה עוזר מאוד.

אני טסתי עם תינוק בן חצי שנה לניו יורק לבד והייתה לי עריסה כמובן אבל לפחות מחצית מהטיסה התינוק היה עלי ואפילו ישנו מחובקים שלוש שעות (ולצערי בזמן הזה גנבו לי את האייפון )

שתהיה טיסה קלה ונעימה!
העריסה לא חשובה אלא המקום בקדמת המטוס שיהיה טיפה מרחב
30/07/14 12:56
4צפיות
באמת שלא קריטי לי עריסה, אלא מקום נורמלי בקדמת המטוס כדי שיהיה קצת מרחב, בכל זאת גם אם היא עליי עדיף מושב שיש בו קצת יותר ספייס...
אין ספק שזה עדיף
30/07/14 13:52
2צפיות
יכולה רק לומר לך שבמקרה ולא תקבלי, זה עובר בסדר. היינו בז׳נבה שהאדון היה בן חודשיים וקצת, זה מטוס קטן בלי עריסות בכלל ואנחנו קיבלנו מושב איפשהו באמצע. ככל שהם יותר קטנים יותר קל... סעו ותהנו!!!
º
הטיסה קצרה יחסית אז זה לא נורא בכל מקרה
30/07/14 13:00
2צפיות
איזה ניצול ציני של המצב!
30/07/14 15:23
9צפיות
לפחות נהנית משינה משותפת עם הקטן...

לגבי הטיסה - מקווה בשבילך שתקבלי את המושב הקדמי! אם אם לא- לא נורא...
אנחנו טסנו לא מזמן לארגנטינה עם תינוק בן שנה וחודש. למזלנו קיבלנו את המושב הקדמי והעריסה (הטיסה הארוכה היא 18 שעות, אז רצוי באמת... ). זה גם היה די קריטי כי הוא כל הזמן משתולל, אבל עם תינוק כזה קטן נראה לי סביר. אישית, אם היה מאחורי תינוק, הייתי מתחשבת ולא משכיבה את המושב שלי כדי לתת מקום לתינוק. נראה לי שבטיסה כזו קצרה רוב האנשים ינהגו ככה, לא?
שתהיה טיסה נעימה!
|דוחוף|מחר נוסעים לשפיים עם בן 1.9
30/07/14 13:18
7צפיות
שלום
אני נוסעת מחר באוטובוס מאורגן לשפיים עם הגדולים שלי והפיצפון.
פעם ראשונה שלוקחת את הקטן למקום כזה ולא יודעת איך להתארגן.
מה לקחת? איזה אוכל עדיף לקחת, כי הבנתי שמאוד יקר שם.
ע"מ שיהיה נוח לנו, מה צריך לערוז?
סליחה על הדחיפות, אין זמן, מחר בבוקר נוסעים
º
אוכלים ונהנים לסופ"ש
31/07/14 15:00
2צפיות
חברים, מחפשת שקדים/אגוזים להוסיף לו לפירות (7 חודשים)
31/07/14 10:01
12צפיות
איך נותנים את זה? מה קונים?
יכולה לקנות שקדיה
31/07/14 10:25
14צפיות
זו מחית מ100% שקדים טעימה מאוד (ויקרה), הייתי מוסיפה את זה לפירות
מסכימה!
31/07/14 10:50
12צפיות
אני הייתי מרחיקה את השקדייה ממבעלי שלא יגמור לו...
אם אני לא טועה, עולה משהו כמו 35 ש"ח לצנצנת קטנה, אבל שמים רק כפית כל פעם, אז מחזיק הרבה... טעים ומאוד בריא.
º
אני מעצמי. זה כל כך טעים ומשמין
31/07/14 10:51
7צפיות
º
לגמרי
31/07/14 18:51
4צפיות
יש בזה יותר קלוריות מנוטלה!
31/07/14 19:16
12צפיות
אחרי שהראתי לאיש שלי את העובדה הזו- הממרח נשאר של פיצי
º
כמה זה עולה?
31/07/14 11:04
2צפיות
אני שילמתי 45 ש״ח לקופסא קטנה
31/07/14 11:06
5צפיות
נדמה לי 400 גרם אבל לא בטוחה
º
מה? הגזמה פרועה! כתוב על זה שמיועד לתינוקות?
31/07/14 11:32
3צפיות
שקדיה
31/07/14 12:26
11צפיות
כתוב שזה מתאים גם לתינוקות.
יקר אבל טעים...

אפשר במקום להוסיף טחינה גולמית. מזין ועולה הרבה פחות.
º
משומשום מלא גם עשירה בסידן
31/07/14 12:33
4צפיות
נכון
31/07/14 12:45
7צפיות
רק שאצלנו היא הייתה קצת קשה לעיכול וגרמה לגזים /=
דווקא השקדיה נמצאה עדינה יותר.
גם אצלנו טחינה היתה להיט
31/07/14 12:37
7צפיות
את השקדייה אהבו, אבל פחות.
לטעמי האישי היא קצת מתוקה מדי ביחד עם הפירות, והטחינה דווקא נותנת טעם מאוזן יותר....
º
לאו דווקא לתינוקות
31/07/14 12:35
4צפיות
תזונה לבן חודשיים
31/07/14 16:47
11צפיות
יש לי התייעצות: 
האם עדיף לתת לתינוקי בן חודשיים בקבוק פחות או יותר בשעות/מרווחים קבועים או לחכות עד שהוא מאותת שרעב
כיום אני נותנת בקבוק פחות או יותר בשעות קבועות ע"מ לסגל לו סדר יום, זה יוצא בערך כל שלוש שעות לפעמים יותר
הפחד שלי הוא שבמידה ואני אחכה שהוא יהיה רעב גם  אני אפספס את האיתותי רעב שלו וכמו כן שנגיע לשעת הערב עם בקבוק בחמש וחצי ואז זה יגרור עיכוב של ארוחת ערב ושינה....
כמו כן אני רוצה לדעת כמה בקבוקים אמור לקבל תינוק בן חודשיים, אני כרגע נותנת 5 בקבוקים במהלך היום ואז עוד בקבוק בלילה. 
אני רואה פה בנות שכותבות שהילד שלהן מתעורר בשבע בבוקר והולך לישון בשבע בערב... איך אתן מסדרות פחות או יותר את הארוחות

אשמח להצעות
תודה
º
מסגרות לאמצע שבוע
29/07/14 07:53
5צפיות
משפחתון או גן
28/07/14 11:00
125צפיות
שלום

כרגע הבן שלי נמצא במשפחתון,הוא בן שנה .
במשפחתון יש עוד כמה ילדים בגיל שלו,ועוד כמה בגיל 4-6 חודשים.
לשנה הבאה רשמתי אותו לגן ,ששם יהיו בערך 22 ילדים, מגיל חצי שנה עד שנה וחצי.
עכשיו אני לא בטוחה שעשיתי את המעשה הנכון כי הוא יצטרך להתרגל מחדש לגן אחר .
מצד שני בגן שאליו רשמתי אותו זה נראה שיש יותר הוואי של פעילויות ,אבל יכול להיות שפשוט זה נראה ככה כי יש שם יותר ילדים,כי כרגע המשפחתון מכיל 5 ילדים ובשנה הבאה 10 ילדים.
כרגע הוא מאוד אוהב את המשפחתון וגם את הגננת ומשחק יפה עם ילדים אחרים.
באופן אישי גם התחברתי אל הגננת והיא באמת מתייחסת לבן שלי ממש יפה ואוהבת אותו מאוד.
בגן שאליו רשמתי אותו יש המלצות טובות+הכרות עם ילדה שהיתה שם מגיל שנה וחצי עד 3,+הכרות עם הסייעת.
זה הילד הראשון שלי ככה שאני בטוחה שיש כאן הורים עם תובנות אחרות.
נצל״ש, המלצה על מטפלת בחולון
28/07/14 20:37
13צפיות
אני רוצה להמליץ על מטפלת מצויינת בחולון.היא עם תואר ראשון ושני בחינוך מיוחד, עבדה כסייעת לילדים עם צרכים מיוחדים, אבל כרגע רוצה להשאר עם בת השנה שלה בבית ומחפשת פעוט/ה שיצטרף.יש לה המון סבלנות, חום ואהבה לתת, מבלה עם הילדים הרבה בחוץ.האוכל הוא ביתי, מלא, ללא שום דבר תעשייתי, ברובו טבעוני (כמובן - אלא אם תבקשו אחרת) וטעים!!פרטים במסר
מסגרת לפעוטות באשדודעדיין אין גנים
28/07/14 23:13
6צפיות
יש כאן הורים מאשדוד?
שמעתם משהו על כך שגנים פרטיים מעבירים לגבני עירייה היכן שיש מרחב מוגן? אני יועדת שברחובות עשו כך.

º
ניסית לברר עם העירייה אולי?
29/07/14 02:35
לא שמעתי על זה
31/07/14 15:09
1צפיות
אצלי הילדה בבית אבל האחיין שלי בן 3.5 בגן פרטי לא הלך לגן מאז שהתחיל המבצע
עלות ליום -ומיים בשבוע אצל מטפלת
29/07/14 08:59
8צפיות
אז זאת שאלה ששאלתי כמה פעמים (לא רק פה) וגם אחרות שאלו ואיכשהו תמיד נותרה ללא מענה. 
אני לא יודעת מה המחירים באופן ככלי, ומן הסתם, זה גם תלוי מיקום (אני מהצפון) נסיון המטפלת ועוד ועוד גורמים, אבל רציתי לשתף בתקווה שיתן איזשהו קנה מידה למישהי אחרת 

הקטנה תיכנס למטפלת באוקטובר ליום וחצי (יום אחד רק עד 13) כתינוקת שלישית (כלומר היא מטפלת כל השבוע בשני תינוקות ובימים שהקטנה שלי תהיה, היא תהיה התינוקת השלישית) מכיוון שזה כל כך מעט שעות המחיר הוא שעתי ולא גלובלי (שמבחינתי זאת הייתה הפתעה מאוד מאוד טובה, כי אני סטודנטית אז הלוז גמיש), מדובר במישהי עם נסיון גם כגננת והיא לוקחת 26 לשעה.
מקווה שיעזור גם לאחרות 
מחיר נהדר. מניחה שמשתלם לה כי יש לה
31/07/14 16:57
4צפיות
עוד 2.
תודה על העדכון.
מיואשת...משפחתון/פעוטון באשדוד
29/07/14 20:20
1צפיות
אחרי חצי שנה שהקטן היה במשפחתון ואני לא התחברתי למה שקורה שם..חייבת המלצה למקום אחר באשדוד. קטן, חם, נעים עם מטפלות אוהבות ואיכותיות..
מישהי??
אני מאשדוד, מאוד אוהבת את משפחתון שלנו
30/07/14 13:14
1צפיות
יש שם 12 ילדים,הילד מאוד אוהב ללכת לשם
אבל המשפחתון רוסי בעיקר.
º
איך נקרא המשפחתון?
30/07/14 16:59
º
המלאך
31/07/14 21:46
1צפיות
כמה מטפלות לוקחות לטיפול בשני תינוקות?
29/07/14 20:29
4צפיות

אני ועוד מישהי מהאזור מחפשות מטפלת שתטפל בתינוק שלה ובפיצית שלי במשרה מלאה 5 ימים בשבוע,  כאשר ההפרש בין התינוקות הוא חודשיים. אנחנו שומעות על צפיות שכר הזויות והייתי שמחה לדעת כמה גובים באזורכן, אני יודעת שזה תלוי אזור אבל בכל זאת, שיהיה לנו איזשהו סטנדרט..

ואם מישהי מכירה מטפלת טובה בחיפה יותר מאשמח לשמוע
זה אצלכן או אצלה ? אם זה אצלכן אז המחיר
30/07/14 14:53
6צפיות
הוא כמו המחיר לטיפול בתאומים . ובאיזור המרכז - נכון ללפני שנתיים - המחיר היה 7000 ומעלה . לא כולל ביטוח לאומי וכו' .
את יכולה להיכנס לפורום תאומים ולשאול גם שם.
אם זה אצלה בבית - אז זה יותר כמו משפחתון . והמחיר שאני שילתי למשפחתון הוא בסביבות 2900 ש"ח
כמובן שזה תלוי איזור מגורים . המחירים שאני מציינת פה הם מחירי מרכז. לא יודעת איך זה באיזורים אחרים
שמעתי על מטפלת טובה בחיפה
31/07/14 10:47
3צפיות
מישהי שאני מכירה הציעה לי את המטפלת שלה (התינוקת שלה נכנסת לגן). לדברי האם - היא מטפלת מדהימה. לי זה לא מתאים כי היא מחפשת משהו די מיידי ואני צריכה לעוד כמה חודשים, אם את רוצה אוכל להעביר לך את הטלפון שלה.
אני ממש אשמח אם תוכלי לשלוח לי במסר
31/07/14 15:14
1צפיות
תודה!!
מחפשים זוג שיחלוק איתנו מטפלת בתל-אביב
31/07/14 09:35
7צפיות
שלום,

בספטמבר הקרוב מסתיימת חופשת הלידה והקטנצ׳יק שלנו (שיהיה בן 6 חודשים בספטמבר) יעבור לטיפול של מטפלת.
כיוון שאנחנו מאמינים ששהייה עם תינוק נוסף תתרום להתפתחות שלו, אנחנו מחפשים זוג שחושב כמונו ומעוניין לחלוק מטפלת באזור מרכז תל-אביב החל מספטמבר הקרוב. יש לנו כמה מטפלות שראיינו ונשמח לשמוע הצעות אחרות, אז אם אתם בראש - שלחו הודעה בפרטי או כאן בפורום.

תודה וסוף-שבוע נעים!
º
ישנים ומתפתחים לאמצע שבוע
29/07/14 10:12
בת שנה התחילה להתקשות להרדם ללילה
30/07/14 19:01
5צפיות
בהמשך לשאלתי הקודמת: בת שנה. התחילה להתעורר ב 5 בבוקר. נמשך כשבועיים. אמרתם לי שכנראה בגלל שיניים, וצדקתם.
בנוסף, כבר 3 לילות, מאד מתקשה להרדם לשנת הלילה. (כבר חודשים שנרדמת עצמאית ומייד). הבעיה היא שעכשיו בגלל שמתקשה להרדם אני: מניקה, נשארת איתה בחדר, מחזיקה לה את היד. האם אני פועלת נכון? ממש לא בא לי לחזור אחורה. מה עושים?

עם שנת היום אין בעיה, נרדמת עצמאית ומיד. הבעיה רק ללילה.
משהו מפריע לה בזמן ההירדמות?
30/07/14 19:16
4צפיות
אם היא מוציאה שיניים יכול להיות שזה זה. אצלנו באופן קבוע בזמן יציאת שיניים היא לא מצליחה להירדם בלי טיג'ל/נובימול.
בכל מקרה אני מציעה לך לנסות לצמצם כמה שאפשר את ההתערבות בהירדמות שלה. להישאר לידה וללטף/להחזיק יד נשמע לי בסדר גמור אם זה עוזר לה. (לא הייתי למשל מרימה אותה ומרדימה בידיים אם עצם הישיבה לידה עוזרת).
סביר להניח שברגע שמה שמפריע לה ירגע/התקופה תעבור היא תחזור להירדם לבד כרגיל.
קורה לטובים ביותר....
30/07/14 20:01
5צפיות
אוי שיניים שיניים, מי היה מאמין שהן מביאות איתן כל כך הרבה צרות.
לדעתי את עושה מצויין, קשה להם מאוד לישון בתקופות שיניים ובטח ובטח שלהירדם.
לרוב שנות הלילה יותר קשות אבל זה לפעמים גם משפיע על שנת היום.

ממה שהבנתי פה בעבר, ובסופו של דבר גם באמת קרה, אל דאגה הם לא מתקלקלים
ילד שיודע להירדם עצמאית יחזור לזה בסיום תקופת השיניים, בהדרגה וחוזר חלילה בסיבוב הבא.
אם הזמן לומדים לזהות מתי זה מתחיל, מתי השיא, ומתי לאט לאט חוזרים לשגרה.

בימים אלו ממש אנחנו בתקופת שיניים וכרגע כל הרדמה דורשת שהיה ממושכת של אחד מאיתנו בחדר וליטופים או ניענוע של המיטה,בימים קשים מאוד כל האצמעים כשרים וכבר יצא לנו בעבר לרדת לטיולי עגלה באמצע הלילה, וזה ילד שבתקופות רגילות ולא שיניים נחשב למצטיין בתחום השינה.
º
תודה על העידוד!
31/07/14 14:07
מיואשת
31/07/14 08:50
2צפיות
שלום לכולן
יש לי תינוק בן חודשיים, אמנם ילד שני אבל כל כך שונה מהילד הראשון.
במהלך היום יכול לקחת עשרדקות להרדים אותו ויכול לקחת ארבעים דקות להרדים אותו אך בכל מקרה מתעורר אחרי חצי שעה ואז לא מצליחה בשום צורה להחזיר אותו לישון אלא אם כן לוקחת אותו בידיים ואז ממשיך לישון עוד חצישעה ואפילו יותר
בלילה אם אני מאכילה אותו באזור שבע וחצי והולך לישון בסביבות שמונה וחצי לרוב יירדם די מהר.
אם אני מנסה להקדים את שעת האוכל והשינה אני יכולה כמה וכמה פעמים לשים אותו במיטה והוא מתעורר ובוכה ובכל מקרה ההירדמות הסופית תהיה רק שעתיים מהרגע שהתחיל לאכול. אז אני מעדיפה לעכב את שעת השינה למרות שכבר משבע הוא פשוט לא מוצא את עצמו והוא מאוד לא רגוע...

מה עושים?????? אני כבר פשוט מותשת!!!!
אשמח לתשובות והצעות
שינה במהלך היום - בת 3.5 חודשים
31/07/14 09:24
10צפיות
שלום לכן,
בתי בת 3.5 חודשים ובחודשיים האחרונים מאוד מתקשה לישון ביום. התחושה שלי שזה הולך ומחמיר.
קראתי כבר את כל הספרות האפשרית בנושא - חלונות שינה וכו' ועדין, גם אם אנחנו מנסים ממש להקפיד - כל הרדמה לוקחת הרבה מאוד זמן.
הרבה פעמים גם אם היא תרדם (על הידיים, בנדנוד או בכורסאת הנקה) היא תתעורר ברגע שננסה להעביר לעריסה והתחושה שהיא ממש נלחמת בשינה.
חוץ מזה, היא כמעט אף פעם לא ישנה מעבר ל45 דקות. ניסינו את כל השיטות להארכת השינה ללא הצלחה.
סה"כ היא ישנה במהלך היום 3 פעמים (כל פעם כ40 דקות).
היא צוברת עייפות לאורך היום ובערב היא כבר גמורה ועצבנית ובימים האחרונים התחושה שלי היא שכל היום סובב סביב התעסקות עם השינה שלה.

דווקא בלילה (טפו טפו טפו) - אחרי טקס שינה מסודר היא נרדמת (כרגיל - בידיים, בנדנוד) לרוב די מהר (למרות שהיו גם כמה ימים קשים לאחרונה) וישנה לא רע במהלך הלילה מ18:30-19:00 ועד 6:00 (מתעוררת 1-2 פעמים לאכול)

עצות? תובנות?

תודה
קודם כל הזדהות
31/07/14 10:46
4צפיות
בחודשים הראשונים גם הקטן שלי בקושי ישן ביום, ודווקא בלילה ישן מצוין. כולם אומרים- טוב, העיקר שישן טוב בלילה! אבל זה ממש לא נכון, תינוק קטן צריך לישון גם ביום, והאמת היא שגם לבריאות הנפשית של האמא תינוק צריך לישון גם ביום...
לצערי אין לי ממש איך לעודד אותך, אני נלחמתי איתו כדי שיישן, ניסיתי כמו שאמרת את כל השיטות. חצי שעה על השעון, ומתעורר. התעסקתי עם זה חודשים, עד שבאיזשהו שלב ויתרתי. רוצה לישון חצי שעה? שיהיה. החלטתי להיכנס לחדר כשמתעורר בשמחה ובכיף לחזור לשחק, ולא בחרדות של "איך אנסה הפעם להרדים אותו??".
אצלנו השינוי היה רק סביב 9 חודשים, כשכבר ויתר על שנת אחה"צ, התחיל להאריך לשעה-שעה וחצי את שנת הבוקר או את שנת הצהריים. זה בא לחלוטין מיוזמתו.

את אומרת שבערב היא כבר עצבנית. באיזה שעה את משכיבה לישון ללילה? נשמע לי שמה שאת עושה נכון אם היא נרדמת בקלות, אבל אם את משכיבה מאוחר הוא שווה לנסות להקדים? בתקופות מסויימות השכבנו אפילו ב-18:30, כי היה ישן כל כל מעט ביום.
ההמלצה שלי היא לנסות מה שאפשר, כי השינה חשובה מאוד. אבל אם לא הולך- לשחרר! ולהבין שיש תינוקות שישנים פחות ביום, בעיקר אם הם משלימים שעות בלילה.
בערב היא כל כך עייפה
31/07/14 11:35
7צפיות
אנחנו מתחילים את המקלחת ב18:00. בדר"כ עד 18:30-19:00 היא כבר ישנה.

היום אנחנו פשוט כל כך מותשים (שנינו בבית אבל גמורים) והיא פשוט לא מוכנה לישון בעריסה.
הבוקר מ7 עד 8:20 ניסינו להרדים אותה ובסוף היא ישנה 40 דקות, אבל התעוררה עייפה ומקטרת (כשהיא ישנה טוב היא בדרך כלל חמודה וחייכנית)

עכשיו היא ישנה עלי במנשא 40 דקות (לא שקטות במיוחד) והתעוררה בבכי.

התחושה היא שכל יום יותר קשה להרדים אותה, יותר קשה להעביר אותה לעריסה ויותר קשה לה לישון ביום.

השינה משתנה כל כך הרבה פעמים
31/07/14 12:11
6צפיות
אם עכשיו במנשא איכשהו זה עובד לך, אולי עוד חודש כבר לא יעבוד, אבל פתאום היא תירדם בדרך אחרת...
גם אצלנו היה מתעורר כשהעברנו לעריסה. בחודשים הראשונים, ברגע שבעלי היה חוזר מהעבודה הוא היה נשכב על הספה, רואה פרק-שניים בסדרה בטלוויזיה, והקטן היה ישן עליו. באיזשהו שלב זה הפסיק לעבוד. לעומת זאת, אם פעם הייתי מרדימה בקפיצות על כדור פיזיו, בשלב מסויים ראיתי שלא רק שהפסיק להירדם, אלא אפילו מתעצבן ומתפתל, כאילו רומז לי שהוא רוצה למיטה. צריך להיות מאוד קשובים, במיוחד עם תינוקות כמו שלי ושלך שלא נרדמים בקלות.
אני מבטוחה שבגדול זה ילך וישתפר, לפעמים יש ימים קשים יותר, אבל ככל שגדלים המצב מתייצב, השעות נהיות קבועות יותר.
שאלה: למה ניסית להרדים לשנת בוקר כבר ב-7 בבוקר? באיזו שעה קמה? נשמע לי קצת מוקדם מידי. שימי לב שחלונות השינה הם כלליים. הקטן שלי תמיד היה ער הרבהההה יותר זמן ממה שממוצע לגילו. נסי יום אחד להשכיב אותה שעה וחצי אחרי שקמה, יום אחר שעה ושלושת רבעי, שעתיים, ותראי אם יש שיפור.
הרדמה
01/08/14 16:37
ניסיתי להרדים ב7 בבוקר כי היא התעוררה כבר לפני שש והתחילה לקטר ולפהק.
אולי פשוט צריך להשלים עם זה שהילדה לא ישנה ביום.

º
מזדהה מאווווד...
31/07/14 11:06
3צפיות
לצערי
31/07/14 12:53
7צפיות
אין לי תובנות מיוחדות.
גם אצלנו זה היה כך, כל השיטות לא עבדו, גם כשנרדמה עצמאית.
כמו כל דבר, גם זה משתפר עם הזמן.
אני פשוט שמתי אותה לישון יותר פעמים והלילה תמיד התחיל קצת אחרי שש.
פינת השוויץ והמחמאה השבועית
29/07/14 09:56
אז... יש איזו תמונה  נחמדה של הגוזלים שבא לנו להשוויץ בה
(או אולי של איזו עוגה  שווה שהכנו? או של חיית המחמד שלנו? )
אולי בהישגים המדהימים של האיינשטיין הקטן שלנו ואוצר המילים החדש שלו
אולי בכלל בא לנו לפרגן ולהחמיא, לעצמנו או לאחרים
יאללה זה המקום לשתף ולחלוק ו.. להשוויץ
למדנו להכניס צורות לקופסה
29/07/14 12:15
2צפיות
עדיין לא יודע לבחור את החור הנכון (אבל הוא רק בן 11 חודשים אז אני סופר גרה בו), ואם מראים לו לאן הוא מכניס יפה בחור, יושב בסבלנות ומזיז עד שנכנס ואז מחייך אלינו כאילו לפחות זכה בנובל.

הישג קטן אבל חשוב
29/07/14 18:00
3צפיות
הכי גאה בה בשבוע על העלייה במשקל... היא העלתה 640 גרם ב 12 ימים + התחילה להרים את הראש מאוד יפה. ממש זרחתי מאושר כשהאחות אמרה שהיא עלתה .. עכשיו ירדה לי אבן מהלב
מזל טוב
30/07/14 10:47
זה באמת אושר כשהם עולים ומתפתחים
סופר גאה
29/07/14 21:09
10צפיות
הבובונה שלי התחילה לנסות לחבר משפטים. בגיל שנה וארבעה חודשים היא מצרפת שתי מלים כמו "ביי אבא" או "אמא בואי", "אמא מים". לא יודעת איך זה במדד הבלתי אפשרי של טיפת חלב כי לא בטוח שהיא תדע להצביע על האור אם אשאל אותה אבל אני מאד גאה 
º
ואוו! זה ממש מרשים!
30/07/14 07:32
1צפיות
תודה
30/07/14 08:25
3צפיות
זו הבת השלישית שלי ואני זוכרת שהבנים התחילו קצת יותר מאוחר עם המשפטים. היא מאד תקשורתית ומאד מנסה לדבר ולהשתלב ב"חברה" (גם עם שני האחים הגדולים שלה שמכסחים אותה מרוב אהבה בכל הזדמנות...).
אז אנצלש אותך לשאלה ברשותך
30/07/14 08:58
5צפיות
הבן שלי בן שנה ושלוש, ילד ראשון, מדבר המון! באמת לא מפסיק לדבר, גם ביחס לאחרים לפי מה שרואה עם חברות עם ילדים בני אותו גיל שקוראים לו החפרן
מתי לצפות למשפט? עכשיו הדלקת אותי על זה...
זה צעיר לדבר המון
30/07/14 09:06
5צפיות
זה שהוא מדבר הרבה ותקשורתי בגיל כזה זה מצויין. משפטים זה השלב הבא. מניחה שבקרוב
תודה
30/07/14 09:07
1צפיות
למד מאבא שלו לחפור כנראה...
איזה כיף!
30/07/14 10:25
3צפיות
כל הכבוד לה, אכן מרשים!
הייתה רוצה להפגיש אותה עם הפטפטן שלי , שבגיל שנה וחודשיים לא מפסיק לדבר, ורשימת המילים שיודע כבר עוברת את ה-30
לעומת זאת אצלו במשפחתון עוד שתי בנות בנות שנה ו-4 שבקושי אומרות "אמא".
(לעומת זאת... הן הולכות מגיל 10 חודשים ורצות בכל הבית, הקטן שלי עדיין הולך עם רק עם רהיטים...)
הם כאלו חמודים
30/07/14 11:27
3צפיות
זה כייף שהם מתקשרים. אנשים קטנים
º
כל הכבוד לגאונה הקטנה!
30/07/14 12:58
2צפיות
º
תודה
30/07/14 14:27
29/07/14 22:29
11צפיות
הפצקול (בת חודשיים) כבר נמצאת על הבטן מדי פעם בלי לקטר ומחזיקה את הראש ממש יפה. השבוע אף נצפתה במהלך אימון בטן אינטנסיבי, בו הייתה במנח PLUNK כלומר רק על האמות והברכיים בלי שהבטן תיגע במזרן. נראה לי שאני מגדלת נינג'ה
מעבר לזה היא כמובן כבר עושה ביצה. סתם, היא אומרת רו ואני עונה לה ב-רו וזה דיאלוג פורה, אני עושה פרצופים מצחיקים והיא מחייכת חיוך ענק, ויש כבר תמונה אצל ההורים שלי שהיא אוהבת במיוחד.

(לגבי ההנקה המצב בקאנטים, לעומת זאת . מחר הולכים לטיפול קרניוסקראל שעולה המון כסף. מקווה מאודדד שזו לא תהיה הוצאת כספים לשווא)
º
מה זה הטיפול הזה?
30/07/14 04:40
4צפיות
תאמיני לי.. אין לי מושג.
30/07/14 23:01
11צפיות
זה סוג של טיפול אוסטיאופתי שמתמקד בגולגולת. איזון של נוזלים ולחצים. כמו שאמא שלי הייתה אומרת- איכוועייס.
קיצר, היינו שם היום. הבנזוג לא ידע אם להתפוצץ מצחוק או לבכות על הכסף שהלך. יצאנו ממנו, עם כמה המלצות ותהייה אחת גדולה. הבובונת ישנה שעתיים וקמה עם קפיצת התפתחות מבחינת התקשורת שלה עם כל מני יצורים וחפצים מסביבה והתהפכה לכל עבר (חדש ותמוה! היא בת חודשיים).
גם ההנקה השתפרה שיפור ניכר אם כי יש עוד מקום לשיפור.
קיצר, לא ברור אבל לא שואלת שאלות, רק אומרת אמן
מה שאנחנו מוכנות לעשות בשביל הקטנטנים
30/07/14 23:37
8צפיות
אה?

מבחינתי זה הישג
30/07/14 14:40
5צפיות
כאמא טרייה, אני גאה בכל קקי ופיפי שיש לקטנה,

אבל היא בת שבועיים וקצת ומחייכת המון, בתגובה לדיבורים ופרצופים!
אני נמסה ממנה, גם כשהיא עושה לנו לילות לבנים 
היא לא אוהבת לישון..
הקטנה בת שנה!
הודעה זו מכילה תמונות
30/07/14 18:52
19צפיות
בגלל השנה המעוברת ספרנו את זה בעצם פעמיים, אבל אתמול היה יום ההולדת העברי שלה כך שעכשיו היא באופן רשמי בת שנה
מסיבונת קטנה מתוכננת בהמשך (אחרי ט' באב), כולל סשן צילומי פרוט-סמאש, הגרסה הבריאותית שלי לקייקסמאש
בינתיים תיעדנו את המאורע בצילומי ילדה+חתול:
º
מהממת! תמונות מלאות קסם!
30/07/14 19:31
1צפיות
מדהים! מזל טוב!
30/07/14 19:43
5צפיות
בובה אמיתית.
ואיזה חתול רגוע ומתמסר! שתי התפלצות שלי ממהרות לקפוץ למקום גבוה איך שהנינג'ה מתקרב (מחר יהיה גם הוא בן שנה )
אה, זה מאוד חריג אצלו
30/07/14 19:47
4צפיות
בדרך כלל הוא פושטק אמיתי. הוא עוד גורון קטן (סה"כ בן 4 חודשים) ומשתולל כל היום.
איזה כיף! הם גדלים ביחד
30/07/14 19:53
3צפיות
החתולות שלי בנות 5 ומעדיפות לישון
כן, זה נורא כיף
30/07/14 20:01
4צפיות
רק שצריך לפקוח שמונה עיניים כי גור שובב וילדה שלפעמים מושכת בפרווה זה לא תמיד שילוב טוב...
אבל הם מאוד אוהבים להיות ביחד. זה קסום.
º
איזו בובה מתוקה
30/07/14 20:17
º
איזה תמונות שני מהממים
30/07/14 23:03
1צפיות
סקר/דיון - מתי אתם דואגים?
29/07/14 17:43
6צפיות
נגיד שמתן לב למשהו, סתם פתאום נראה לכן שהיא או הוא קצת פוזלים/ מתעכבים בזחילה/ אוכלים מעט/ מליון ושתיים דברים אחרים.
כרגע זאת רק מחשבה, משהו חולף שעבר לכן בראש-
מתי זה הופך ממחשבה חולפת לדאגה? 
זה תהליך מודע?
כמה אנשים משתתפים בהחלטה אם זה מדאיג או לא?
מה אתן עושות עם המחשבה-דאגה?

זה סקר דיוני כזה שאני חושבת עליו הרבה זמן, זה קצת על רקע השרשורים של ענת (שהם נהדרים ותודה לה ולמנהלות שהתחילו את המסורת הזאת) וזה קצת על רקע המצב, וזה קצת על רקע אישי (אני אפרט בהודעה הבאה) אבל זה גם לא על רקע כל אלה אלא רק על רקע ההורוּת.
          מתי משהו שקורה הופך להיות מדאיג??

התשובות שלי
29/07/14 17:46
2צפיות

מתי זה הופך ממחשבה חולפת לדאגה?  בד"כ כשאני אומרת את זה לבעלי והוא גם חושב שזה מדאיג, אם שנינו חושבים שיש פה משהו, אז ככל הנראה יש משהו.
זה תהליך מודע?   כאמור, כן, אני לגמרי אומרת לו כל מחשבה סמי מחשידה שעוברת לי, לרובן הוא מגיב בסבבה ולעיתים רחוקות מעלה דאגה משלו
כמה אנשים משתתפים בהחלטה אם זה מדאיג או לא?  בעלי, ד"ר גוגל ואמהות אחרות (שזה כל כך לא טוב, ההשוואות שאני עושה)
מה אתן עושות עם המחשבה-דאגה?  אם זה כבר הפך ממש לדאגה, אז השלב הראשון שלנו זה רופא הילדים, אם זה לא הרגיע אותי/אותנו אז בני משפחה כאלה ואחרים יקבלו שיחת טלפון, בנתיים זה הספיק 

ולסיבה האישית לדיון, יש לי ולבעלי נטייה להיות קצת שאנטים  למשל בהריון היו כמה פעמים שהיו תופעות (אצלי, לא עם הקטנה) שלא הדאיגו אותנו, אבל ממש היו צריכות להדאיג אותנו, כמה מהן גם הסתיימו במיון. יש לי חשש שמרוב שאנחנו 'זורמים' כאלה אנחנו נפספס בעיות שאנחנו יכולים לפתור 
מממ מעניין
29/07/14 20:14
מתי זה הופך ממחשבה חולפת לדאגה?--- לא ככ הופך..

זה תהליך מודע?-- ברור שלא. דאגה בסיסית של אמא זה לא משהו ששולטים בו לדעתי.

כמה אנשים משתתפים בהחלטה אם זה מדאיג או לא?---הייתי רוצה להגיד שבלי ואמי אבל הם לא ממש מצליחה להשפיע עלי אם אני לא  מאמינה שיש סיבה לדאוג.

מה אתן עושות עם המחשבה-דאגה?--- מציבה בכלים ריאלים- מסתכלת על התמונה הכוללת. לדוגמא אם לא עולה במשקל ואף יורדת ויורדת ויורדת-- דבר שקרה לנו, אז אני מסתכלת עליה, רואה שהיא אוכלת יפה, רגועה אחרי האכלה, רואה שהיא מתפתחת מהר ובהתאם לגילה.. ואם צריך הולכת לרופא.. חייבת לציין שגם האחות לא הצליחה להלחיץ אותי.

תלוי
29/07/14 23:20
בגדול - בגיל ובכמה זמן זה נמשך
לגבי נושאים התפתחותיים - אם האחות בטיפת חלב דואגת...
מתיעצת עם אמא שלי או בעלי (שהוא לרוב שאנן לכן דעתו פחות נחשבת)
אם צריך - שואלת את רופא הילדים

שאלה טובה שאלת
30/07/14 13:06
1צפיות
ברגע שאני מרגישה שיש מספיק סיבות שכביכול מאמתות את המחשבה
תהליך מאוד מודע
בגדול כל הסביבה הקרובה, אם זה האבא כמובן, אימא שלי וחמותי
יש משהו שעדיין לא שיתפתי בו אף אחד
מנסה לראות איך אני יכולה לשפר את המצב, פונה לאנשי מקצוע בהתאם לצורך, קוראת פה בפורום ובגוגל כמובן

דוגמא אחת לדאגה שהייתה לי במשך כמה חודשים היא לגבי ההתפתחות המוטורית שלו, ממש כעסתי שאף אחד לא אבחן זאת לפני,
שעד שהגעתי לרופא ילדים מסוים (לא מומחה ספציפי בתחום) אמר לי שיש לו גמישות יתר ומאז אני שלווה ורוגעה בעניין הזה

דוגמא נוספת היא העניין עם המוצקים, בחיי שניסיתי הכל!!!!! אבל רק עכשיו בגיל שנה וחודשיים הוא התחיל באמת לאכול וללעוס ולבלוע, 
פתאום מספיק שאני אככיל לו גם בכפית אחרי שסרב בתקוף תקופה, בחיי שזה "פתאום" הוא לא במסגרת, הוא איתי בבית.
עדיין יש דרך ארוכה  עד שיתחיל לאכול נורמלי 
אני תמיד דואגת
30/07/14 14:11
1צפיות
וכשאין משהו מיוחד אני דואגת שהנה...היום היא התנהגה משהו.... בטח זה השקט שלפני.... (ככה היה גם עם הגדולה)

אם מדובר במשהו מתמשך אני משתפת את אמא שלי ואחותי. בעלי ... תלוי הוא בד"כ צוחק עליי. רק כשזה משהו שהוא ברור ולא ניתן להתעלם ממנו.

מה אני עושה? מקטרת לכוווווווולם ומתייעצת וחופרת ומחכה שיעבור
מאוד תלוי מה זה
30/07/14 18:38
3צפיות
אם מדובר בהתנהגות חריגה שיכולה להיות קשורה למחלה (חום גבוה, צרחות כאב וכו') בד"כ נלך לרופא באותו יום/יום למחרת בהתאם לנסיבות. אני עם מחלות לא מתעסקת וכשיש לי חשד שמעורב וירוס/דלקת אני הולכת לרופא שיבדוק.
בכל תחום אחר - אני רגועה יחסית, וכך גם הבחור.
לדוגמה - כשהקטנה נולדה היה נראה כאילו יש לה קצת פזילה. בגלל שהבחור פוזל הוא שם על זה עין מיד (סטגדיש). מתישהו כשגדלה קצת שאלנו את הרופא שלה באופן כללי באיזה גיל כדאי (אם בכלל) לבדוק לעומק, והוא אמר שעד גיל שנה לא בודקים. מאז התעלמנו מזה, ותוך כמה חודשים זה נעלם.
לגבי התפתחות - ברור לי שלכל ילד יש את הזמן שלו בהתפתחות ולא תמיד דברים מגיעים מתי שמצפים להם. אני את הלקח שלי למדתי כשהקטנה כבר התקרבה ל-4 חודשים ועוד בקושי הרימה ראש בשכיבה על הבטן, ונלחצתי כהוגן. ברגע שהבנתי שהלחץ הזה רק יפגע בה, נרגעתי ונתתי לזמן לעשות את שלו, וזה עבד.
בגדול - אם מדובר במשהו שעשוי להיות בעייתי, אנחנו מתייעצים על זה ביחד ומחליטים אם ומה עושים, אם זה משהו קטן יותר לא דואגים. יש מספיק ממה לדאוג
עונה
30/07/14 19:22
1צפיות
מתי זה הופך לדאגה? כשאין שום דבר שנראה שיכול להשפיע, נגיד אם יש חום אבל אין סימנים של שיניים או התקררות וסתם ככה יש חום גבוה זה יטריד וידאיג, ובכללי אם משהו נראה לי לא תקין. אבל מצד שני אני גם קצת היסטרית.

האם זה מודע? מממ לא בטוחה שאני מבינה את השאלה.. האם המעבר בין מחשבה לדאגה הוא מודע?

כמה אנשים משתתפים בהחלטה אם זה מדאיג או לא? בן הזוג הוא הראשון, ובגלל שאני לא סומכת על הרפואה בהולנד אז אמא שלי (ואז מיד גם אחותי הגדולה שהיא אימא בעצמה) וחברה טובה שלי שיש לה ילדה קטנה מהבת שלי בחודש. וכמובן ד״ר גוגל.

מה אתן עושות עם זה? אם זה ממש ממש מציק לי אלך לרופא או אציין זאת בפני הרופאה בטיפת חלב בביקור הקרוב. בגלל שאני לא סומכת על הרפואה כאן בהולנד, למדתי להתעקש ולהתעקש אפילו אם צוחקים לי בפנים. פעמיים זה השתלם, וקיבלנו הפנייה לפיזיוטרפיה ושלחו אותנו למיון לאחר שהיתה עם חום של מעל 39 במשך שבוע בגיל 5 שבועות.
אם הייתי ממשיכה להקשיב פה לרופאים לא יודעת איפה היינו היום....

לסיכום- אני הרבה יותר לחוצה מבן זוגי, אבל נוכחתי לדעת שאם לא אתעקש יש סיכוי לדברים לא נעימים שיקרו. בן זוגי הרבה יותר רגוע אבל מכיר אותי ומכיר את הלחץ הישראלי והוא זורם איתי. לדוגמא: אם אנחנו רואים שיש לה חום, ניתן נר ואם ביום למחרת זה ימשיך אז אלך לרופא (אם אין שום סממנים למשהו אחר כמו שרשמתי בהתחלה).
אני גם יותר קוראת מידע על תינוקות והתפתחות אז אני משתפת אותו ויחד אנחנו מחליטים אם יש צורך לעשות עם זה משהו הלאה או לא.
º
אוכלים ונהנים לאמצע שבוע
29/07/14 07:53
4צפיות
חוסר נוחות לתינוקת בת חודשיים
28/07/14 22:59
11צפיות
היי,
הקטנה שלי כבר בת 9 שבועות. בערך מגיל שבועיים היא אוכלת רק חלב שאוב בבקבוק (ללא הנקה), וב"ה גדלה ומתפתחת יפה.
משבוע שעבר בערך, היא התחילה לגלות סימני עצבנות בזמן האוכל, ובבערך אחרי 80-90 היא מתקשה, מתחילה לבכות ולצרוח. המנה שלה כרגע עומדת על 130, ומאז שהתחילו העצבים המוזרים האלו, היא בקושי מסיימת אותה. עד לפני שזה התחיל, היא הייתה מסיימת בקבוק כמו שצריך, בשיטת האכלה שיועצת הנקה המליצה לי עליה - עם הפסקות באמצע כי מההתחלה היא הייתה אוכלת נורא מהר ובאטרף. היה לוקח לה בין 10 דק לרבע שעה לסיים בקבוק, ועוד רבע שעה על הכתף - בין אם היה גרפס או לא, ורק אז השכבה.
ניסיתי להפסיק להאכיל אותה בשיטה הזו, זה לא עזר. היא פשוט מתחילה לבכות, זורקת את הפטמה ומתעצבנת. כשאני מפסיקה לה, היא כועסת - אני מחזירה, ושוב היא מסרבת.
אני נותנת לה גרפווטר כבר מעל חודש, כל ארוחה בלי לפספס.
עד עכשיו היא הייתה נותנת יציאה ביממה, והיום למשל היו 3 בתדירות צפופה. יצא לי לראות שיש בועות בזמן שהיא עושה, אבל לא קצף ממש (שאני יודעת שיוצא אם אוכלים הרבה חלב קדמי, מה שלא אפשרי כי השאיבות שלי די ארוכות - מינימום רבע שעה וכמעט תמיד יוצאת הכמות למנה 130-150)
מכל הבחינות זה מרגיש כמו גזים, השאלה אם להחליף את הגרפווטר בסימיקול ? או שיש דרך אחרת להקל עליה? היא לא אוהבת תנוחת ערסול, בד"כ היא הייתה נרגעת בשינה על הבטן אבל גם זה לא עובד עכשיו... על הכתף זה אולי הדבר היחיד שמרגיע. אבל היא צוברת חוסרים בארוחות, ומיום ליום נהיית יותר ויותר חסרת סבלנות. היא גם מצמצמת את הזמנים מ4 שעות בערך לשעתיים וחצי בין הארוחות. מצד שני, אני לא רוצה להעמיס עליה ולגרום לה לעוד כאבים...

מה עושים ?? :(
הייתי מנסה כמה דברים..
29/07/14 13:30
2צפיות
למרות שהיא לא אוהבת תנוחת ערסול הייתי מנסה ללכת איתה בתוך מנשא - לופי (לחברה שלי זה מאוד עזר)
אבל צריך לוודא שלא מתרגלים להרדים אותה בו - כיוון שאז קשה להיפטר מהרגל זה
נסי עיסויים בבטן עם כיוון השעון - לנו מאוד עוזר גם עם הגזים וגם עם היציאות
נסי להחליף את התכשיר להקלה שאת נותנת - כמו שציינת ונסי גם קפיצות על כדור הפיזיו (של היוגה) מאוד-מאוד מרגיע אותם

מקווה שמשהו מאלה יקל עליכן..
לנו גרפווטר ממש עזר
29/07/14 18:19
שימי לב שאת נותנת לפי ההוראות (10 טיפות לפני כל האכלה) וזה יעזור ויקל.... לא יעלים לגמרי אבל בהחלט יעזור. 
ומסכימה לחלוטין עם מה שאמרו לך, שווה לנסות גם כדור פיזיו' . זה מרגיע אותם הקפיצות האלו....
מה שכן, לא להעמיס באוכל.... שימי לב מתי היא כאובה וסובלת ותוותרי. תקשיבי לאינסטינקט האמהי שלך בקטע הזה... לא להאכיל סתם. כשהיא תהייה רעבה, את תזהי את זה. 
גמילה מבקבוק?
29/07/14 10:19
3צפיות
שלום
הבת שלי בת שניים וחודשיים,היא מאד קשורה לבקבוק מים שלה...מהרגע שנכנסת הביתה היא רק עם הבקבוק ומבקשת מים בכל פעם שמסימת...נכון שבריא לשתות מים (אבל גם לא יותר מדי ביקש הרופא ) ויוצא מצב שבלילה החיתול שלה מלא בפיפי כי גם לפני השינה היא מקבלת עוד קצת מטרנה (מדוללת רק בשביל ההירדמות)
אני מאד מנסה לא לתת לה יותר מדי...מנסה כוס...או כל דבר אחר אבל היא רוצה בקבוק.
היה שלב שהעלמתי את הבקבוקים ואז היא לא שתתה פשוט כמעט בכלל מים אז החזרתי לה את הבקבוק.
מה עושים? יכול להיות שזה עוד מוקדם מדי והיא צריכה את הפינוק הזה? היא הרי לא באמת צמאה...אני רואה שהיא מתפננת על זה 
תודה

º
איך שותים בגן?
29/07/14 18:56
1צפיות
בגן היא שותה מכוס
30/07/14 07:38
1צפיות
כי הגננת אמרה לי שכל היום היא סביב הבקבוק,אז החלפתי לה לכוס ומאז היא שותה שם בכוס.
אם בגן היא שותה מכוס, אז היא יכולה לשתות מכוס
30/07/14 08:24
2צפיות
גם בבית.
בטח שהיא רוצה בקבוק, אבל אם זה חשוב לך, תסבירי לה למה ותני לה כוס, ותזכירי לה איזה יופי היא שותה מכוס בגן. או שתגבילי את הבקבוק. בכל מקרה תצטרכי למתוח גבול.
מה ההבדל בין סימילאק אדבנס לטופ?
29/07/14 19:08
3צפיות
פיצקית בת שלושה חודשים..
אמא שלי קנתה לי בטעות 2 חבילות של אדבנס במקום הטופ..
הקבלה אבדה מזמן, ורק היום כשבאתי לפתוח את הפחית גיליתי שהיא קנתה אדבנס ולא טופ ...
מישהי יודעת אולי מה ההבדל בין שתי הפורמולות? 
ללא שמן דקל וברצינות, תשובה בפנים
30/07/14 09:35
8צפיות
סימילאק אדוונס זו התרכובת פרימיום של סימילאק מוועשר עם ויטמינים/תוספות שאין בטופ
להגיד לך שזה הכרחי? לא, אבל גם אני נפלתי בפח וקונה את האדוונס
ואני חשבתי שהטופ
30/07/14 15:16
7צפיות
זה הצעד הבא של סימילאק אחרי האדבנס..
כי זה מה שנתנו לנו בבית חולים לפני שלושה חודשים, מסתבר שההגיון שלי חא שותף לשלהם..
אנסה לתת לה את האדבנס, מקווה שהיא תשתף פעולה הבררנית הזאת..
התווספות כפתור עריכה חדש ב|תפוז|
30/07/14 13:35
1צפיות
אנו שמחים להודיע שהחל מהיום נוספה לפורומים אפשרות חדשה- עריכת הודעה|!|

ניתן לערוך את ההודעה עד רבע שעה מפרסומה (גם אם נוספו לה תגובות),

ולאחר מכן יהיה כתוב על גבי ההודעה שהיא נערכה.

|*| איך עורכים את ההודעה?|*|

לאחר פרסומה, יש לפתוח את ההודעה בפורום.

בשורה הכחולה שבתחתית ההודעה, בסופה (צד שמאל שלה) יופיע: ">עריכה".

לחיצה על "עריכה" יכניס חזרה לתוכן ההודעה ויהיה ניתן לערוך ולשנות אותה לחלוטין!

בכל עניין (טכני או כללי) ניתן לפנות אלינו באחת מהדרכים הבאות:

?    בשרשור המיועד בפורום משוב:  http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

?     במסר ל"הנהלת הפורומים"

?    למייל: forums@tapuz.co.il.
º
קניות, ציוד ובילויים לתחילת שבוע
88תגובות
27/07/14 12:23
131צפיות

(המשך...)
º
ישנים ומתפתחים לתחילת שבוע
69תגובות
27/07/14 07:54