לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!

אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלות ענת אמא ליובל הקטן, ושחף, אמא של איתמר ויותם, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

הודעה חדשה

סקר שינה
20/09/14 22:11
288צפיות
בן כמה הילד/תינוק/פעוט?
באיזה שעה הוא הולך לישון?
האם זו שעה קבועה ואתם מתמידים בה, או מחכים שיראה סימני עייפות?
האם ישן ברציפות?
כמה פעמים מתעורר בלילה ולֵמה (אוכל, מים, מוצץ)?
באיזה שעה מתעורר בבוקר (האם זו יקיצה טבעית או שאתם מעירים)?
בדיוק חשבתי על זה היום
20/09/14 22:51
230צפיות
לגבי התינוק - זה פשוט לא קבוע (או שאני לא שמה לב)
הוא בן 3 חודשים. הירדמות, יקיצה - אני לא עוקבת. יש ימים שככה ויש ימים שאחרת. (עכשיו למשל התלבטתי אם לקלח אותו או לא והוא נרדם בעגלה. אז לא)
הוא כן ישן רוב הלילה ומתעורר בד"כ פעם אחת לאכול.
אין לנו שגרה בכלל
20/09/14 23:27
195צפיות
היי
תינוק בן 3 חודשים, נרדם בין 19:30 ל23:30 :-\
בדר"כ ישן עד 5:30 (לא משנה מתי נרדם) אוכל וחוזר לישון לסירוגין עד 9.
אין כל כך טקס שינה כי השעות שינה שלו משתנות (הערב ניסינו להרדים אותו מתשע ועד עכשיו...).
היא ישנה, אני לא...
21/09/14 04:31
213צפיות
עד לפני כשבוע לא היה ממש סדר יום - בשבוע האחרון התחיל להיות מעין סדר יום.
היא נרדמת סביבות שבע בערב וישנה עד הבוקר (חמש וחצי בבוקר). היא מתעוררת פעם פעמיים לאוכל ונרדמת ממש עם סיום האוכל.
שמתי לב שאם חורגים מזמן השינה היא נהיית עצבנית ואני מקווה שבערב החג לא נסבול מזה.
עונה-בתקווה לקבל עזרה-עייפה!
21/09/14 05:21
211צפיות
בן כמה הילד/תינוק/פעוט? 8 חודשים
באיזה שעה הוא הולך לישון?בין 18 וחצי ל19 בימים קשים בין 20-21
האם זו שעה קבועה ואתם מתמידים בה, או מחכים שיראה סימני עייפות? מתמידים,  טקס שינה מתחיל בדכ ב 18 וחצי-19 ולפעמים קל יותר והוא נרדם ישר ולפעמים לוקח שעתיים עד שהוא נרדם....
האם ישן ברציפות? הלוואי
כמה פעמים מתעורר בלילה ולֵמה (אוכל, מים, מוצץ)? במצב רגיל פעמיים לאכול,  לפעמים יותר למוצץ,  בשבוע האחרון( חולה ) קם הרבה כמעט כל שעה-סיוט
באיזה שעה מתעורר בבוקר (האם זו יקיצה טבעית או שאתם מעירים-מתעורר לקראת 6 וחצי-7 יקיצה טבעית.
שכחתי...
21/09/14 05:24
144צפיות
מתעורר לפעמים בשביל לשחק...
מנסה לעזור
22/09/14 23:59
6צפיות
הי
הרדמה בין 18:30-19 זה אידיאלי,כל הכבוד! תשמרו על זה
האם ישן 3 עמים במהלך היום? אולי זקוק לשיהנ שלישית אפילו קצרה במנשא של חצי שעה זה משפיע לטובה על הלילה.
איך נרדם בתחילת הלילה? אם בהאכלה אפשר להעביר את האוכל ללפני האמבטיה ולנסות לשים לב לקצב כאשר אוכל פחות לנתק ולהשכיב במיטה. הרבה פעמים שאין קשר בין אוכל לשינה יש שיפור. בהצלחה! גינת
עונה
21/09/14 08:33
139צפיות
בת שנה
הולכת לישון בשבע
שעה קבועה, מתמידים
ישנה ברציפות
בדרך כלל לא מתעוררת, אם כן אז למוצץ
מתעוררת ביקיצה טבעית בסביבות שש וחצי
זה נושא מאוד דינאמי אצלנו
21/09/14 19:00
176צפיות
היא משנה דפוסי שינה כל הזמן, כך שאני עונה בהתאם למוד הנוכחי...
הגברת בת חמישה חודשים (אתמול )
כרגע הולכת לישון בין שמונה לתשע בערב (עד לפני חודש היתה מואילה בטובה להרדם רק בסביבות 12 בלילה)
מתעוררת להאכלה בסביבות 1 ולא חוזרת לישון מייד, בדרך כלל זה לוקח איזה שעה בה היא שוכבת במיטה ומדברת עם עצמה עד שנרדמת שוב..
אחר כך תתעורר שוב לאכול מתישהו בין חמש לשבע בבוקר..
מה שמוזר זה שאחרי ההאכלה הזו היא נרדמת מייד ונשארת לישון עד בערך 12 בצהריים..
מאחר ואני לא מאמינה שצריך להעיר אנשים ותינוקות בפרט, אני נותנת לה לישון עד שהיא קמה יקיצה טבעית..
וואו, הייתי חותמת על על נוהל שינה כזה!
21/09/14 23:06
83צפיות
אצלנו, לפני חודש חודשיים היתה מושכת את ההירדמות עד 22-23 ומתעוררת בין 8:30-9:30 התלהבתי עמוקות שהיא, כמו הוריה, אוהבת לקום מאוחר.
אבל ככל שעובר הזמן, היא מעצמה מקדימה את הלו"ז, עכשיו כבר עייפה בשש, אז הולכת לישון לקראת שבע והקדימה את זמן היקיצה שלה עוד ועוד עד שבשבוע האחרון זה התקבע על שש וחצי! גומר עלי השש וחצי הזה.. מילא אם היא היתה במסגרת ו/או שאני הייתי צריכה ללכת לעבודה, אבל שתינו בבית! נראה לי כזה בזבוז לקום כל כך מוקדם ליום שלם בבית... מנסה לשדר לה את זה בטלפתיה וזה מה זה לא מצליח
עונה על הסקר ומבקשת את עצתכן
21/09/14 21:10
104צפיות
בן 8 חודשים
בין 7 ורבע ל- 8 ורבע
לפני כן הייתי מקפידה, היום קצת משחררת כדי שבעלי יוכל לראות אותו לפני השינה
לא! קם בין פעמיים לשלוש פעמים, בעבר היה קם פעם אחת, רוצה הנקה, מנסה להחזיר אותו לישון ללא הנקה
מתעורר בין 6-7 יקיצה טבעית, במקרים חריגים מעירה כי מאחרים לגן
ועכשיו לשאלה:
מאז הכניסה לגן דברים קצת השתנו, מבחינת השינה מאוד קשה לי להרדים אותו במהלך היום (בשישי שבת). בלילה, מתעקש להירדם במיטה שלנו, אנחנו לא נמצאים שם פיזית במצב של שינה, בעלי יושב שם איתו והוא מרדים את עצמו לבד, לאחר מכן מעבירים אותו למיטה שלו.
לדעתי, צריך ללמד אותו להירדם במיטה שלו, אני מנסה בהמון דרכים: שירים, הרמה והורדה, אפילו ציצי ואז מיטה, אבל הוא מתעקש לא להירדם למרות שנראה גמור מעייפות, כשמעבירים למיטה שלנו מיד נירדם. בעלי לא תומך בעמדה שלי ולא מבין למה צריך להתעקש איתו. מה שקורה בפועל, שאני מנסה להרדים אותו, אחרי 20 דק' בעלי בא לחדר ומבקש ממני לתת לו להרדים אותו במיטה, אנחנו מתווכחים ליד הקטן, אני מוותרת והוא מרדים אותו. לדעתי הקטן מבין את מאזן הכוחות ויודע שבסופו של דבר בעלי יגיע ולכן שווה לו לבכות, אני יוצאת "הרעה" והוא "הטוב" שפותר את הבעיה.
מה דעתכן? האם להמשיך להתעקש שירדם באופן עצמאי??

גם וגם ( כמו אסי עזר....)
23/09/14 00:12
3צפיות
הי אמא של בוב
בגלל שאת מנסה הרבה דברים לא מתקיימת למידה, כלומר ברגע שתעשי משהו אחד עקבי (אפשר לקרא לזה גם להתעקש) תוכלי לראות שינוי לטובה.
מציעה לך ללמד אותו להרדם לבד במיטתו בדרך עקבית ( אני ממליצה על מגע רצוף ואחרי כמה ימים כשההרדמה מתקצרת להפחית מגע ואחרי כמה ימים לשבת בקצה החדר ואחרי כמה ימים ששוב ההרדמה מתקצרת ויש פחות בכי לתת נשיקה ולצאת )
כלומר שניכם תלמדו אותו להרדם לבד ואז איכות החיים של כולם תשתפר !!
בהצלחה
עונה על הקטנטנית שלי
21/09/14 22:33
108צפיות

בן כמה הילד/תינוק/פעוט? בת 6 שבועות וחצי 
 באיזה שעה הוא הולך לישון? הולכת לישון ונרדמת זה לא אותו הדבר.. בדר"כ נכנסות למיטה (מניקה בשכיבה בלילה) ב 19:30-20:30 והיא נרדמת אחרי שעה-שעה וחצי.
 האם זו שעה קבועה ואתם מתמידים בה, או מחכים שיראה סימני עייפות? משתדלים להתמיד בשעה. תלוי מתי החצי חוזר מהעבודה (כדי שיספיק לראות אותה ובתקווה להיות שותף למקלחת). בנתיים היא תמיד עייפה בערב, במיוחד אם לא ממש ישנה במהלך היום.
 האם ישן ברציפות? לא.
 כמה פעמים מתעורר בלילה ולֵמה (אוכל, מים, מוצץ)? 2-3, בדר"כ בגלל אוכל / קשיים בהוצאת הקקי (מתחילה לבכות מתוך שינה) מה שגורר אוכל- כי זה בדר"כ מקל עליה והיא מצליחה להוציא.
 באיזה שעה מתעורר בבוקר (האם זו יקיצה טבעית או שאתם מעירים)? יקיצה טבעית כרגע (עדיין בחופשת לידה), מתעוררת סופית בסביבות 9.

סקר בול במקום
22/09/14 05:57
72צפיות
גילוי נאות- עברנו דירה השבוע (תלונות וכו' אני אעלה בשירשור אחר , אז הכל תקף לעד לפני איזה שבוע  ) 
 בן כמה הילד/תינוק/פעוט? בת חצי שנה
 באיזה שעה הוא הולך לישון? בין 18-19, תמיד
 האם זו שעה קבועה ואתם מתמידים בה, או מחכים שיראה סימני עייפות? כשהיא הייתה בת חודשיים וחצי התחלתי עם השעות האלה, כלומר כשהייתה מראה סימני עייפות סביב 18-19 הייתי עושה טקס שינה קצר ולמיטה ל'שנת לילה', כיום גם אם הייתי רוצה למשוך או לשנות את השעות האלה לא יעזור, שנת הלילה שלה מתחילה בשעות האלה 
 האם ישן ברציפות? ובכן, היה איזה שבוע וחצי לפני כמה זמן שבו ישנה רצוף, היה נהדר נפלא וקצר  באופן כללי התעוררות אחת לאכול
 כמה פעמים מתעורר בלילה ולֵמה (אוכל, מים, מוצץ)?התעוררות אחת לאכילה
 באיזה שעה מתעורר בבוקר (האם זו יקיצה טבעית או שאתם מעירים)? מתעוררת טבעי בין 5-6
בן 4 חודשים עוד ככה ימים
22/09/14 08:49
77צפיות
נרדם בין 18:00-19:30, תלוי מתי קם ואיך ישן במהלך היום.
בעקרון לפי סימני עייפות, אבל יש לו מחזורים של 4 שעות בערך במשך היום, אז השעה תלויה במחזור פעילות-שינה.
עד גיל חודשיים וחצי בערך היה נרדם ב17:00 בערב וזהו מתעורר רק לאוכל עד הבוקר.  חחח

אנחנו ניסינו הפוך, קצת לאחר לו את השעת שינה שישן בערך ב19:30-20:30, בתקווה שזה יתן לי שעה יותר כייפית לקום בבוקר 7:30-8:30, במקום 5:00-6:30 כמו עכשיו, אבל מה.. זה עובד הפוך, כשניסיתי להרדים אותו ב8 בערב הוא היה עצבני, עייף, לא רצה להרדם, התעורר כל שעתיים, וקם ב4 בבוקר, אחרי 4 ימים כאלה ויתרנו.

לצערי אין דפוס שינה קבוע בלילה.. יש לילות טובים שקם פעם פעמיים בלילה ופותח מרווחים של 5-7 שעות, ויש לילות שקם כל שעה! סתם, למוצץ, לחיבוק, לאוכל, להציק לי? כי יש ימים שהוא מתעורר בלילה ואיך שרואה אותי מחייך ומתחיל להשתולל עם הידיים והרגליים ואיך שאני מרימה אותו נרדם בשניה ברגע שהראש נגע בידיים שלי.

אבל בגדול, הלילות טפו טפו בינתיים לא ממש קשים איתו. כי גם אם מתעורר כל שעה, בצ׳יק חוזר לישון תוך 5-15 דקות. נדיר שהחזיק אותי באמצע הלילה גג חצי שעה. אז אני מתנחמת בזה.

הבעיה שלי בבוקר.. שאם הוא מתעורר ב4 בדרך כלל חוזר לישון בקלות עוד שעתיים ככה, אבל אם קם ב5-5 וחצי כשיש כבר ניצני אור, כלום לא יעזור הוא לא יחזור לישון. גם אם התריסים סגורים הוא בעקשנות בוהה בנקודות אור שיש בכל זאת מבעד התריס ומבין שהבוקר התחיל. :/
אני מברכת על המזל שנפל בחלקי
22/09/14 09:36
118צפיות

הפיצית אוטוטו בת 5 חודשים, בד"כ הולכת לישון סביב 19:00-19:30. האמת בשבוע שעבר הזמנים השתבשו כי היא בילתה 4 ימים אצל הסבים כשהיינו באילת וכנראה השינה התאחרה - גם אחה"צ וגם ההירדמות בלילה - ואני מנסה להחזיר אותה לשגרה. בימים האחרונים לא נרדמה לפני 20:15 והיא נמרצת ועושה צחוקים...
בד"כ מתחילים בטקס שינה בשעה 19:00, אבל מקפידים להיות ערניים גם לסימני עייפות אם יש מוקדם יותר. 
היא ישנה לילה שלם מגיל חודשיים, לפעמים זזה קצת ומחפשת מוצץ אבל לא מתעוררת 
היא מתעוררת ביקיצה טבעית סביב 5:30-6:00, ובשבוע האחרון גם חוזרת לנמנם עד 7:30-8:00 בערך, כנראה בגלל שנרדמת מאוחר יותר.

מרגישה גם ברת מזל
22/09/14 12:53
88צפיות
התינוק שלי עוד מעט בן 9 חודשים
\מגיל חודשיים וחצי ישן לילה שלם.
הולך לישון בין 18-19 עד למחרת באותה השעה (אם נרדם ב18,יקום ב-6 בבוקר,סה"כ ישן 12 שעורת ברצף )
כמובן שבבוקר מתעורר ביקיצה טבעית,גם כשמתעורר לא בוכה אלא יכול לשחק עם עצמו במיטה לפחות חצי שעה ואני לא מפריעה לו-עד שעושה קולות של "נמאס לי".
הוא לא מתעורר כמעט אף פעם בלילה,למעט לילות שהוא חולה/מוציא שיניים ואז מתעורר המון.
מאד מקפידה על שעת ההשכבה אבל יותר מקפידה על סימני עייפות ואם עייף לפני השעה אשכיב אותו לעיתים גם אוותר על מקלחת .
עונה
22/09/14 17:53
48צפיות
הקטנה בת שנה וחודשיים.
מגיל חודשיים בערך ישנה לילה שלם (עם יקיצה שנעה בין חמש-חמש וחצי בחורף לשש-שש וחצי בקיץ).
היתה הולכת לישון ברבע לשש גג בחורף, כשגדלה קצת והימים התארכו גם שעת השינה שלה התאחרה, עכשיו נרדמת סביבות 7 בערב.
בגדול היא ישנה לילה נהדר, יודעת להירדם לבד ובלילות "רגילים" בדרך כלל לא מתעוררת וגם אם כן בדרך כלל לוקחת מוצץ לבד ונרדמת חזרה. מתעוררת לבד מתי שמתעוררת, אני לא מאמינה בלהעיר תינוקות.
אממה, כבר תקופה ארוכה שאנחנו בצמיחת שיניים בלתי פוסקת, טוחנות ראשונות ועכשיו ניבים, והשינה משובשת. זה אומר שלפעמים לוקח לה הרבה יותר זמן להירדם, יש הרבה יותר התעוררויות בלילה למוצץ/מים/הרגעה כללית/נובימול. לפעמים היא מתעוררת באמצע הלילה בצרחות אימים ולוקח לה שעות לחזור לישון. ברוב הבקרים מתעוררת מאוד מוקדם - איפשהו בין 4 ל-5 וחצי.
החלק הטוב - גם בתקופה מאוד משובשת כשיש הפוגות קטנות בכאב השגרה חוזרת מעצמה, כך ששווה להקפיד לשמור עליה גם כשזה נראה קשה.
º
ישנים ומתפתחים לתחילת שבוע
21/09/14 22:08
27צפיות
נופש בחו"ל בלי התינוקת.. סקייפ או לא?
22/09/14 03:38
106צפיות
כמו שכתבתי בכותרת, אני פה בדילמת סקייפ.
כשהבייבי תהיה בת שנה וחודשיים ניסע עם בעלי לשבוע בחו"ל, היא תישאר בידיהם הנאמנות של סבא-סבתא. 
אני כמובן אתגעגע אליה בטירוף ואני מניחה שגם היא אלי (עוד לא הולכת למעון, איתי בבית). השאלה היא - האם אפשר/כדאי ליצור קצר יומי בסקייפ עם סבים ולראות אותה? או שעלולה להיגרם לה טראומה כל יום מחדש מזה שהיא רואה רק "תמונה" שלנו ולא יכולה לגעת בנו ואז אנחנו פשוט "נעלמים"? מישהו התנסה בזה? 
(טוב, זה לא בדיוק קשור לשינה, אבל אולי קצת להתפתחות... לא מצאתי שירשור מתאים יותר)
לא חושבת שזה יכול להזיק
22/09/14 07:24
131צפיות
בגיל הזה הם כבר מספיק חכמים כדי להבין בדיוק את ההבדל בין מפגש פנים אל פנים לטלפון וסקייפ.
הקטנה שלי מדברת עם אמא שלי בסקייפ כבר חודשים, פעם-פעמיים בשבוע. אנחנו גרים קצת רחוק ולכן לא מתאפשר להיפגש הרבה, אבל היכולת לדבר ולראות בסקייפ שומרת על הקשר מצוין (יש לה קשר הרבה יותר טוב איתה מאשר עם הסבתא השניה שאותה היא רואה בערך אותו דבר).
לפני כמה חודשים הבחור היה מאושפז לכמה ימים והיא היתה מוטרפת מדאגה. שוחחנו בסקייפ וזה ממש ממש שיפר את המצב. אחרי שניתקנו היא בכתה מעט אבל באופן כללי היתה הרבה יותר רגועה.
מציעה לנסות ולראות איך זה מתקבל. סך הכל בצד השני יש סבים דואגים שיוכלו להרגיע אותה אם זה יהיה סוער מדי. אם תראו כי טוב, יופי. אם לא, פשוט מוותרים. אני אישית חושבת שזה עוזר.
אם היא מעולם לא דיברה בטלפון עם אף אחד שווה אולי לעשות לה הכנה של שיחות קצרות, אפילו בסקייפ, עם סבא-סבתא או אפילו עם אחד מכם כשזה אפשרי. היא תהנה מהמשחק וכשתסעו זה יראה לה טבעי יותר וישמח אותה לדבר אתכם ככה.
גם לי הייתה את ההתלבטות הזו
22/09/14 21:59
15צפיות
אבל אני חושבת שסבא-סבתא זה שונה... את אבא ואמא הם הרבה יותר מחפשים ורוצים וקשורים. אני הגעתי למסקנה שבימי הטרום-סקייפ
הייתי בטח מדברת איתה בטלפון, זאת אומרת רוצה לשמוע את הקול שלה ושהיא תשמע את שלי. אז מניחה שגם סקייפ זה טוב. 
לי טלפון נשמע מתאים יותר
22/09/14 23:48
1צפיות
הי
דווקא נשמע לי שטלפון שבו לא רואים עושה הפרדה ברורה ואפשר "לתרגל" עכשיו שכאבא בעבודה.
אגב, עלתה שאלה כזו אצל מיכל דליות ב 103 FM אם בא לך לחפש שם את התשובה שלה
גינת
השלכות של מעבר דירה?? עזרה ממנוסות
22/09/14 06:24
140צפיות
אז השאלות שלי הן לא רק על שינה, אבל לא הייתי בטוחה איפה להכניס, אז צמצמתי לפוסט אחד 
[בצמצמתי כמובן, אני חלילה לא מתכוונת שכתבתי מעט , אלא מסתבר שיש לי פה מגילה שלמה, תודה לכל מי שתטרח ותקרא...] 

עברנו דירה לפני כשבוע ומאז המון דברים השתנו. אמרתי לעצמי שאני יודעת שתהיה תקופת הסתגלות אבל אני לא יודעת מה קשור למעבר ומה לא, והאמת שמאוד קשה לי עם השינויים האלה, יותר ממה שדימיינתי (|רגשות אשם בטרוף|).
מבחינת השינה- חזרנו לשתי קימות בלילה כדי לאכול, ובשעות כל כך לא נוחות ב12 וב4, עד חצות אולי אני מצליחה 3 שעות שינה, ואחרי 4 אני לא מצליחה לחזור לישון  גם ההתעוררויות שלה, גם ביום, הן יותר בוכיות, לפני המעבר הייתה קמה, מדברת לעצמה קצת והייתי נכנסת והייתה, להרגשתי התעוררות רגועה כזאת, עכשיו כמעט כל קימה היא מבכי, גם אם היא נרגעת כשהיא רואה אותי...
מבחינת אוכל- אז אני אציין שאנחנו עוד לא בשלב הארוחה שלמה ממצוצקים, אבל אני נורא מנסה להגביר את הטעימות, אני לא יודעת אם זה קשור אבל פתאום התקצרו זמני האכילה למרווחים של 3 שעות במקום 4, קודם היא הייתה ממש מאורגנת (מעצמה, לא ממני) וגם הכמויות העידו על זה, עכשיו זה גם 3 שעות, וגם בגלל שלא תמיד אני עולה על זה שזה אוכל אז היא מאוד מאוד לא מרוצה (באופן הגיוני) ועד שמגיע הבקבוק אני מרגישה שחלק מהאכילה משמשת גם כהרגעה והיא מחסלת את הבקבוקים (180). אז עכשיו אני אהיה יותר ערנית לעניין ה3 שעות, אבל עדיין אולי קורה עוד משהו שאני מפספסת אותו?
מצב רוח- השינוי הכי גדול והכי קשה  זה כאילו שבשבוע הזה הייתה קפיצה פיזית, ריגשית וקוגנטיבית ביחד, והאמת, נראה לי שלאמא שלה- זה הכי קשה  בגלל שזה מקום חדש (אני לא בטוחה, רק משערת) כל פעם שאני מסובבת אליה את הגב, מיד יש בכי מרורים, זה השתפר בשבוע הזה, אבל עדיין היא כאילו בסף תסכול מאוד מאוד נמוך לנוכחות שלי אל של בעלי (הרבה יותר נמוך מקודם). גם התחיל בכי שמרגיש לי חדש. היא רוצה לשחק עם הטלפון שלי (שאחרי נסיון כאוב למדתי שזה לא כדאי), אבל עכשיו אם אני לא נותנת לה אותו אלא מרחיקה, היא בוכה, אם אני מסיחה את דעתה עם משו אחר אז היא תשכח ממנו, אבל אני שמה לב שזה חוזר על עצמו (לא רק עם הטלפון, אלא גם עם דברים אחרים, ואני אוסיף, שכרגע הבית עדיין בתהליך סידור אז אמנם יש לה שטח גדול להתנהל בו ללא הפרעה במשחק אבל עדיין יש הרבה דברים שאני לא רוצה שתשחק איתם שנמצאים באזור). 
מבחינה מוטורית, כמו גינגר קטנה וCafe Latte, עולה על 4, התחילה להתיישב יותר בייציבות והנפילות, הו הנפילות  חלקן אני אפילו לא בטוחה כמה זה מכה כואבת וכמה פשוט הסף תסכול שלה כל כך נמוך שיוצא בכי קורע לב שמאוד קשה להרגיע (הסיבה שנראה לי שזה לא רק מהכאב של המכה היא שלמשל מהחיסון, היא נרגעה תוך 20 שניות בחיבוק והרגעה מאיתנו, ואילו כאן ממש קשה לה להרגע)...

אני יודעת שחפרתי המון, אבל אני אשמח לכל עצה או מחשבה, או אפילו תמיכה 
סמי-מנצלשת אותך, כי ראיתי שהזכרת טעימות
22/09/14 08:26
108צפיות
הבנתי שסביב גיל חצי שנה, אמורה להתבסס להם לפחות ארוחת טעימות אחת... נכון? מה זה אומר "ארוחה", מבחינת כמויות? אני לא מבינה כל כך...
התחלנו עם טעימות רק לא מזמן, כי הרגשתי שהוא לא צריך כלום מעבר לחלב אם.. ולאחרונה זה השתנה (הבחור היה כל הזמן רעב!) אז התחלנו לאכול. אבל אני ממש מתקשה להאמין שבעוד שבוע/שבועיים (גיל חצי שנה/חצי שנה+) זו תהיה ממש ארוחה, ולא בגדר כמה כפיות בודדות...

בקשר לנפילות - אצלנו הכל קורה על משטח פעילות... ועכשיו הוא 'יוצא' המון החוצה מתחום המשטח, ומוצא את עצמו על הרצפה (מרקם חדש ומעניין ללקק...). אז את איזור המשטח פעילות, אני תוחמת במלא-מלא כריות פשוט. קצת עוזר.. מרכך חלק מהמכות.
שאלה מצויינת
22/09/14 08:32
65צפיות
שאין לי באמת תשובה עליה
ניסיתי לברר אבל לא ממש הצלחתי, מישהי ענתה לי פה לא מזמן שבכל קוביית קרח (אם את עושה את שיטת ההקפאה) יש 10 גר' בערך, לשאלה כמה זה ארוחה, אין לי מושג, אולי עד שהם שבעים?

תודה על ההצצה, אבל ניסיתי את זה זמן מה וזה די נכשל, גם אין לי מספיק כריות (גם אם מוותרת על הכריות מיטה שלנו) היא ניסתה לטפס עליהם ובין אם הצליחה או לא זה מספיק מזיז אותם ככה שהיא מגיעה לרצפה....
מוצקים
22/09/14 09:14
59צפיות
אם הוא אוכל כמות שמשביעה לשעתיים+ אז זו ארוחה. לרוב זה באזור החצי כוס ומעלה אבל זה משתנה.
זה ממש לא חייב לקרות בול בחצי שנה, במיוחד כשבטיפת חלב מנחים להתחיל טעימות יותר מאוחר ממה שהיה נהוג בעבר. זה בהחלט יכול לקחת אפילו כמה חודשים לבסס ארוחה.
צמצום המרווחים בין הארוחות זה סימן מצוין שאפשר להתקדם עם המוצקים.
עונה (בדיוק כתבתי על זה בשרשור אוכל)
22/09/14 11:02
55צפיות
ארוחה = מדלגים על הנקה/בקבוק.
זכור לי מהתינוקת הקודמת שטיפלתי בה שהתייצבה על כמות של בערך 200 (זה מה שהיה יוצא בכוס המדידה של הבלנדר מוט)
הפעם הטורפת הקטנה התבררה כלועסת מצטיינת שאני פשוט מועכת לה (עם האצבעות או מזלגות) אז אין לי מושג לגבי כמויות "רשמיות"
אבל אתמול הייתה הפעם הראשונה ששבעה מהמוצקים בלבד ולא הייתי צריכה להשלים לה עם שאוב (לציין שבין המוצקים לבקבוק בכל זאת היה פער יפה אז אפשר לומר שמבחינה מסוימת אפשר לקרוא לזה ארוחה)
אגב התחילה עם המעבר למוצקים ממש בתחילת ספטמבר (כשהתחלתי לטפל בה) ותראי את הקצב... הפתיעה את כולם... ככה שכמובן זה יכול לקחת זמן... אבל גם יכול להיות מהיר...
לגבי מרקם המוצקים
22/09/14 18:32
28צפיות
אני בד"כ עושה את זה למעין מרקם משחתי כזה, לא נוזלי אבל לא גושי, את מתכוונת שכדאי שיהיה נוזלי יותר?
מנסה לעזור
22/09/14 09:40
58צפיות
לגבי האוכל - אצלנו קיצור המרווחים בין הארוחות העידו שהגיע הזמן להגביר קצב במוצקים. אאל"ט, יש גם קפיצת גדילה בגיל חצי שנה. לדעתי, ברגע שתתאפסו על זמני הארוחות והמוצקים אז גם הלילות יסתדרו (מעצמם או עם קצת עזרה).
לגבי הבכי והתסכול - אני לא בטוחה שזה קשור למעבר כי גם אצלנו זה היה ואפילו מחמיר. אם לא נותנים לה משהו שהיא רוצה אז היא בוכה (גם אצלנו הטלפון להיט, ביחד עם השלטים, הטאבלט ובעצם כל דבר שאסור). עד כמה שידוע לי זה טבעי לגמרי ואמור להחמיר בגיל שנתיים הנורא S=
הבכי קורע הלב בנפילות לרוב נובע יותר מהבהלה ולא מהכאב ולפעמים לוקח הרבה זמן להרגיע. זה עוד יקרה הרבה.
אצלנו יש תקופות של חרדת נטישה שהתחילו מוקדם מהרגיל, זה בא בגלים ואין ממש מה לעשות.
תודה
22/09/14 18:35
16צפיות
מה שנקרא, אף אחד לא אמר שלגדל ילדים זה פיקניק, אה

אני חושבת שאת צודקת לגבי הארוחות, אני מתכוונת להתאמץ יותר בנושא, נקווה שנחזור לרגיעה בקרוב...

הפינה של ענת
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
20/09/14 21:47
114צפיות
בוקר טוב ושבוע טוב לכולם
אתם מוזמנים לשאול ולעדכן בנושא התפתחות מוטורית של תינוקות
אני אשוב מחר וביום שני כדי  לענות לכולם

שיהיה שבוע מקסים
ענת

היי ענת - בתי בת שנה וחודשיים+
21/09/14 07:56
156צפיות
קראתי באתר שלך את השלבים לפני הליכה עצמאית.
הבת שלי עושה את כולם עד לשלב של עמידה זקופה עם הישענות על הקיר. את ה-2 האחרונים עדיין לא.

האם יש דרך לעזור ולעודד?

בנוסף היא הולכת כשמחזיקים לה ידיים (משתדלת לא מאוד גבוה אבל היא ממש נשענת קדימה עם הבטן). היא לא נראית לי יציבה. הצלחתי כמה פעמים ללכת איתה רק עם יד אחת אבל היא דורשת גם את היד השניה ברב המקרים. ולעמוד הצליחה לבד כשעזבתי לה את הידיים גם מספר פעמים לכמה שניות.

נראה שהיא מתלהבת מזה מאוד אבל אני מחפשת איך לעודד אותה שתתחיל להתייצב וללכת.

יש לציין שהיא רזה מאוד (גובה מעל הממוצע קצת ומשקל מתחת לאחוזונים) ונראית קטנה בכלליות. אם יש קשר

תודה רבה ושנה טובה!
הי שירה
22/09/14 22:02
7צפיות
העובדה שהיא רזה לא צריכה להשפיע כל עוד היא בבריאות כללית תקינה.
בסך הכל הבת שלך נמצאת במצב יפה ומתאים לגיל שלה .
נראה שהיא זקוקה לעוד זמן ונסיון כדי להתייצב בעמידה ללא תמיכה.

אפשר לנסות גם את התרגילים הבאים:
1. להעמיד אותה עם הגב אל הקיר כך שהיא תלמד להישען לאחור ולא רק לפנים.
2. כשהיא עומדת עם הגב לקיר לשבת מולה קרוב מאד  ולעודד אותה ללכת צעד אחד אלייך
3. להושיב אותה על חבילת חיתולים ולתת לה רק יד אחת כדי שתעבור מישיבה לעמידה.
לנסות עם כל יד לחוד
4. הקרב שני רהיטים כדי שהיא תנסה לעבור מאחד לשני. אם זה קל מידי אז להרחיק בינהם מעט

כל טוב
ענת
מעבר לעמידה
21/09/14 11:01
93צפיות
שלום ענת ותודה!

הבת שלי בת 8.5. זוחלת מגיל 7 ח', בעיקר על 6, אבל לפעמים גם גחון
מתיישבת יפה מזחילת 6 הצידה, ובשבוע האחרון יושבת לבד ללא תמיכת יד לרצפה (יושבת לבד גם בלי בעיה בכסא אוכל)

בשבועיים האחרונים מנסה מאוד להעמד ולא כל כך מצליח לה. היא מתקרבת בזחילה לאזשהו מכשול לא גבוה מאוד (נניח הרגל שלי על הרצפה) ומנסה לעשות עמידת 4 ולהתרומם לעמידה. האם זו הדרך בה היא תלמד לעמוד?
אמא שלי לפעמים מעמידה אותה בלול, ואז היא עומדת לבד ומחזיקה בדפנות הלול (ומאוד מרוצה). אבל כמובן שהיא לא מאוד יציבה ויכולה לאבד שיווי משקל וליפול אחורה. האם זה בסדר או שאסור להעמיד אותה ככה?

אשמח להמלצות ותובנות בהקשרים של התקדמות מזחילה לעמידה והליכה. תוך כמה זמן לדעתך מהשלב הזה היא כבר תוכל לעמוד ולהעמד לבד ויציב?

תודה!
הי קוד סודי
22/09/14 22:13
24צפיות
מעבר לעמידה בתמיכה צריך להיות על מכשול/רהיט לא נמוך מידי .
בואי נגיד שגובה של 40 סמ בערך זה מתאים.שולחן סלוני למשל .
או סורגים של לול או מיטת תינוק.
בדרך כלל המעבר נעשה עי אחיזת הרהיט או הסורגים בכפות הידיים  תוך כדי "עמידה" על הברכיים. מהמצב הזה הרגליים דוחפות לעמידה.  

בגיל ובמצב ההתפתחותי של ביתך אין בעיה להעמיד אותה אם היא מרוצה וטוב לה .
אפשר גם לתת לה ידיים כשהיא יושבת על מנת שהיא תיתמך בהם ותנסה לקום לעמידה.
סביר להניח שהיא מאד תהנה מזה ולך תהיה שליטה טובה יותר ביכולת שלה לרדת מעמידה בחזרה לישיבה מבלי ליפול

אין סיבה שתוך שבועיים היא לא תלמד לעבור בעצמה מעמידת שש לעמידה בתמיכת רהיט

כל טוב
ענת
היי ענת, שוב אני.
21/09/14 11:22
134צפיות
כאמור התינוק שלי נעמד על 6, בצורה מאוד יציבה כבר (בן כמעט חצי שנה). אתמול התחיל לזרוק רגל אחת, "ליפול" הצידה בחצי ישיבה... לא יודעת אם מובן. הוא אמנם משתנה כל יום, וזה שהוא עושה את זה אתמול לא בהכרח מעיד דבר על היום וההמשך, אבל אם זה יחזור על עצמו, למיטב הבנתי, זה לא מאוד מומלץ לגב (ישיבה לפני זחילה).
מה לעשות?
Cafe Latte הי
22/09/14 22:17
13צפיות
אין שום סיבה לדאגה.
הזחילה והישיבה באות פעמים רבות במקביל ולפעמים ישיבה מקדימה את הזחילה בשבוע או שבועיים.

המקרים בהם לא מומלץ על ישיבה הם כשהתינוק צעיר ולא מוכן לשכב על הבטן ואנו לא רוצים שיעדיף  ויתרגל לישיבה על חשבון שכיבה על הבטן כדי שלא ידלג על זחילה.

אני לא רואה שום סיבה שהבן שלך ידלג על זחילה.
הוא יהיה זחלן מעולה

שתהיה שנה טובה

היי ענת :) שאלה לגבי תינוק בן חודשיים
21/09/14 12:25
97צפיות
היי ענת,
בני בן חודשיים, עדיין יש העדפה לכיוון ספציפי למרות ניסיונותינו לשים גירויים בכיוון השני ולהקפיד יותר על עבודה לכיוון השני. אודה לך אם תוכלי לעזור לי ולכוון אותי לתרגילים נוספים שאפשר לעשות..
כמו כן, אילו תרגילים מומלצים בגיל הזה על מנת לפתח אותו יותר? כרגע בעיקר מדברים ושרים לו, יש לו מובייל מעל המיטה וספרון שחור- לבן.
תודה רבה מראש!!! :)
ori האחת הי
22/09/14 22:22
10צפיות
מה שחשוב הוא הקפדה על שינוי תנוחות והתנסות בהתארגנות בכל צד בנפרד בדגש על הצד הפחות נוח
לדוגמה:
שכיבה על הצד
האכלה מכל צד בנפרד
נשיאה בערסול בכל צד
נשיאה על הידיים בתנוחות שונות
החזקה על הידיים עם הגב להורה והטיה קטנה הצידה כדי לאפשר לראש להתאזן ולחזור למרכז  עי הפעלת השרירים בצידי הצוואר.
מנוחה בשכיבה על הבטן כשכל פעם לחי אחרת צמודה למזרן
היפוך ומעבר מבטן לגב ולהפך דרך כל צד בנפרד

מבחינת רעיונות כלליים לפעילות בגיל הזה כולל היפוכים הנה קישור למדור "מלידה עד חצי שנה" באתר שלי ובו מספר כתבות והדגמות של פעילויות
תהנו
ענת
היפוכים בבת 5 חודשים (וקצת)
21/09/14 17:03
67צפיות
ביתי בת ה5 חודשים ושבוע החלה להתהפך מהגב לבטן בגיל 4.5 חודשים. שכללה את המיומנות במשך כ10 ימים ואז פחות או יותר הפסיקה להתהפך.
אציין כי בזמן הזה טסנו לחופשה בחו"ל במהלכה היא בילתה פחות על מזרון ויותר בטיולון (גם על הבטן לפעמים) ובמנשא. אחרי שחזרנו היא היתה חולה יומיים וחצי. במהלך התקופה הנ"ל היא ממש לא התהפכה.
בימים האחרונים היא חזרה להתהפך מהגב לצד (בעיקר בעקבות צעצועים - אך חוזרת לגב אחרי שתפסה אותם) ופעמים ספורות גם השלימה היפוך לבטן.
האם יש מה לדאוג?

ולגבי היפוך מהבטן לגב - היא די הרבה על הבטן, על אמות וביישור מרפקים, שולחת ידיים לצעצועים ומסתובבת על ציר. לפעמים מנסה להביא את אחת הברכיים מהצד לכיוון היד (נראה לי ניסיון להתהפך) - אך היד הנגדית לא מספיק במרכז ומונעת ממנה את ההיפוך. אני מנסה להראות לה ולהפוך אותה, אבל ללא התקדמות ממשית.
איך לעזור לה?
הי גולדי
22/09/14 22:26
8צפיות
ראשית אין סיבה לדאוג.
הילדה כבר הראתה שהיא יכולה אבל כנראה שהיא לא הספיקה להפנים את היכולת הזאת לפני שטסתם ולכן קשה לה לשחזר אותה ללא תזכורת .
הנה רעיונות  לעידוד היפוכים מגב לבטן

והנה רעיונות להיפוך מבטן לגב

תהנו
ענת
תינוק בן 4 שבועות
21/09/14 18:45
82צפיות
שלום,ענת,

בני בן 4 שבועות ורציתי לדעת מה ההתפתחות הרצויה לגילו?
אנחנו במתקפת גזים קשה לאחרונה המתמשכת בשעות היום והלילה ולכן מאוד קשה לי להניח אותו על הבטן בזמן ערות על מנת שיחזק את חגורת הכתפיים כי הוא בוכה רוב הזמן ועצבני. היתי רוצה לדעת אם זה פוגע לו בהתפתחות.
נכון לעכשיו הוא דוחף עם הרגליים כשהוא על הבטן, מרים קצת את הטוסיק,  מעביר את הראש מצד לצד.
האם ההתקדמות תקינה?
חשוב לציין שאני  שמה אותו הרבה במנשא בד  - הבנתי שגם ככה הם מחזקים את חגורת הכתפיים.

תודה מראש.
Nutti הי
22/09/14 22:35
11צפיות
אם הוא עצבני ובוכה רב היום כדאי לנסות ערסול במנשא או ערסל וכדאי מאד לקבל הדרכה על עיסוי תינוקות ולהכניס אותו לשגרה היומית שלכם.
זה עשוי לשנות את איכות החיים שלו ושלך
אם את משתמשת במנשא בד ניתן לשלב שתי תנוחות:
תנוחת ערסול בשמן שינה להרפיה והקלה על כאבי בטן
ותנוחת בטן לבטן שאכן מאפשרת גם להתאמן על החזקת ראש ולחזק את חגורת הכתפיים במידה מסויית

לגבי התפתחות מוטורית :
.שכיבה על הבטן חשובה ביותר.
בגיל ארבעה חודשים נצפה לראות יכולת להרים ראש וחזה ולהישען על אמות הידיים כמה דקות ברציפות.

נסי אותלי לשכב על גבך ולהניח אותו עלייך

אני מקשרת לך הסברים שלי על עידוד שכיבה על הבטן ואשמח אם תנסי ותספרי לי בשבוע הבא איך הולך

הנה תרגילים לעידוד שכיבה על הבטן

והנה הסבר על מהלך השיעור
כל טוב
ענת
אוי אוי אוי- עכשיו אני רואה שטעיתי בגיל
22/09/14 22:59
7צפיות
משום מה ראיתי קודם את הגיל 4 חודשים ולא 4 שבועות.

אם כך מה שכתבתי לך על השכיבה על הבטן לא רלוונטי.

הבן שלך צעיר מאד וזה בסדר גמור להשאיר אותו במנשא ולתת לו להתרגל לעולם.
השכיבה על הבטן יכולה לבוא במנות קטנות וכשהוא עלייך ( כשאת שוכבת על הגב)

חבקי אותו ותני לו להנות מחום גופך ובטח בטח שלא לדאוג

כל טוב
ענת
היי ענת, בן חצי שנה ומנסה לשבת
21/09/14 20:14
110צפיות
שלום ענת ותודה על הפינה המקסימה הזו.

בני בן חצי שנה ועומד על שש, מתנדנד קדימה אחורה וקופץ קדימה עם הושטת יד לחפץ מעניין.
בשבוע האחרון גם עמד על ארבע .
הרבה פעמים כאשר עומד על שש, הוא מיד מכניס רגל ימין מתחת לבטן ומתחיל לקרב ידיים לגוף- נראה שרוצה מאוד לשבת.
קרה גם שנפל פעמיים אחורה או הצידה וקיבל מכה בראש.

נאמר לי שעדיף שקודם יזחל מאשר יישב. ואולי לנסות לתת לו 'קונטרה' עם היד לכפות הרגליים.
האם יש צורך להתערב ?
º
You and me both sister חחח תראי את השאלה שלי למעלה.
21/09/14 20:59
19צפיות
º
צודקת, מעניין מה ענת תאמר
21/09/14 21:37
13צפיות
אאל"ט, כל עוד הוא מתיישב בעצמו זה בסדר, לא כדאי להושיב
22/09/14 10:45
38צפיות
במיוחד אם הוא עושה זאת מעמידת שש, שזה ממש רגע לפני זחילה.

למרות שמגיל חצי שנה כן אפשר להושיב לכמה דקות מדי פעם.
הי גינגר הקטנה
22/09/14 22:39
14צפיות
אכן אותה תשובה כמו שכתבתי לקפה לאטה.
אין שום בעיה עם ישיבה במקרה הזה ואין שום סיבה שהוא ידלג על זחילה.

שתהיה שנה טובה ומתוקה
ענת

נ.ב. לו השאלה היתה על ילד באותו גיל בדיוק ששונא לשכב על הבטן ובוכה בשכיבה על הבטן אבל מעדיף ישיבה הייתי עונה אחרת לגמרי  
היי ענת בן אחד עשר חודשים שלא יושב עצמאית ולא זוחל ולא נעמד
21/09/14 21:18
77צפיות
היי ענת יש לי אחיין מתוק בן אחד עשר חודשים הבעיה אתו היא שהוא לא זוחל עדיין רק עכשיו מתחיל לעמוד על ארבע ולהזיז את הטוסיק קדימה ואחורה וזוחל ברוורס קצת וגם עדיין לא יושב לבד כלומר יושב אם מושיבים אותו בכסא אוכל או קצת על מזרון פעילות  ואני מניחה שגם בגלל זה הוא עדיין לא עומד.האם זה נחשב איחור התפתחותי וזה יגרור בעיות בעתיד? אני אישית לקוית למידה והיה לי איחור בהתפתחות ויש לי בעיות במוטוריקה וקורדינציה האם זה אומר שהוא יהיה גם לקוי למידה? תודה מראש ושנה טובה מדודה אחת קצת דאוגה
הי טנגו צפרדעים
22/09/14 22:52
6צפיות
אתחיל מהסוף: אף אחד לא יכול להיות נביא ולדעת מה יקרה בעוד כמה שנים.
אמנם בקרב ילדים לקויי למידה יש יותר ילדים שהיו להם קשיים מוטוריים בילדות המוקדמת אבל זה בהחלט לא מעיד על כך שכל מי שיש לו קושי יהיה לקוי למידה.

לגבי האחיין שלך:
מהתאור שלך נראה שהוא קרוב לזחילה ומנסה לזחול.
אין לי מספיק נתונים כדי לדעת כמה הוא עוד רחוק מיישום הזחילה ואם יזחל בקרוב או שזה יקח עוד זמן אבל אם הוא נמצא הרבה על משטח ומתנסה עוד בעמידות ארבע ונסיונות זחילה זה מצויין.

לו זה היה בנך הייתי שואלת אם הוא נבדק עי רופא התפתחות והאם טונוס השירים שלו נמוך או שהוא גמיש במיוחד או שיש סיבה אחרת לעיכוב.
אולי גם הייתי ממליצה על הדרכה לתירגול: על עידוד זחילה, מעברים מישיבה לעמידת שש ועידוד לעמידה

אבל מכיוון שמדובר על אחיין ואין לנו פרטים אז קשה לענות.

מקווה שבכל זאת קצת הרגעתי
כל טוב
ענת
היי ענת
21/09/14 22:33
70צפיות
היי ענת :)בת 7 שבועות אוטוטו. אני שמה אותה על הבטן ושמה לה את הידיים מתחת לחזה, והיא לרוב אוהבת להכניס את האגרופים לפה... כל פעם צד אחר. מה שבהרבה מקרים לא מאפשר לה להרים את הראש :). זה בסדר? היא גם ישנה לעיתים על הבטן במהלך היום, ובמהלך השינה מזיזה/מחליפה ראש לשני הצדדים, אבל כשמתעוררת הזרועות שמוטות לאורך הגוף והיא לא בדיוק מצליחה להתרומם ולהרים ראש (נוחתת על האף). תקין?
הי pitzkipitzkit
22/09/14 23:03
1צפיות
זה בסדר . היא צעירה מאד וזה אופייני להתעסק במציצת האגרופים בזמן השכיבה על הבטן.

אני מקשרת לך הסברים שלי על עידוד שכיבה על הבטן ואשמח אם תנסי ותראי אם זה עושה שינוי מבחינת יכולת זקיפת הראש
הנה תרגילים לעידוד שכיבה על הבטן
והנה הסבר על מהלך השיעור
כל טוב
ענת

איך לשכנע תינוקת לישון על הבטן??
21/09/14 23:23
71צפיות
שלום ענת,
בתי בת 4.5 חודשים, כאשר היא ערה היא לא ממש אוהבת להיות על הבטן אבל מצליחה להחזיק את הראש יפה וגם לשחק במשך כמה דק' עד שמתעצבנת ובוכה ואז אני הופכת אותה. 
היא ישנה רק על הגב מאז שנולדה, ומאוד קשה להרדים אותה. 
יש לי תחושה שאם תסכים לנסות להירדם על הבטן זה יילך הרבה יותר בקלות, אבל היא ממש לא "מבינה" את הקונספט של להניח את הראש על המיטה כאשר היא נמצאת על הבטן, אלא רק מרימה אותו וכשמתעייפת טומנת את הפרצוף בתוך המזרן ובוכה.
האם יש לך המלצה איך ניתן לנסות לשכנע אותה להניח את הראש כאשר היא על הבטן?
יכול להיות שזה משהו שיגיע בהמשך כאשר תרגיש נוח יותר על הבטן/תלמד להתהפך?  

הי פופיק
22/09/14 23:13
1צפיות
את צודקת
האפשרות לנוח בשכיבה על הבטן יכולה להקל מאד על השהייה בתנוחה מפני שאפשר לזקוף ראש ולנוח לסירוגין

לרב קל יותר להפוך את הילד לשכיבה על הבטן אחרי שהוא נרדם ואז לטפוח קלות על גופו או לנענע בעדינות כדי שיהיה לו קל להמשיך את השינה על הבטן

יש גם תרגילים שיכולים לסייע לשחרר גב או עורף מכווץ שעשויים להקשות על מנוחה בשכיבה על הבטן
הנה קישור לתרגילים ( יש גם הקדמה שאולי רלוונטית ואולי לא אך התרגילים בכל מקרה טובים)

בנוסף הנה רעיונות לעידוד שכיבה על הבטן

והנה הסבר על מהלך השיעור
כל טוב
ענת

בן 11 חודשים
22/09/14 21:29
34צפיות
היי ענת, ברשותך 2 שאלות. הקטן אוטוטו בן 11 ח...מברבר המון..עומד ליד כל דבר אפשרי, כיסא, ספה , קיר ומתחיל להראות רצון להליכה בכך שזוחל אליי נעמד על ידי ומושך ידיים לכיווני על מנת שאתמוך בו.. השאלה הראשונה היא כמה זמן את מעריכה שלוקח עד להליכה עצמאית לאחר מכן?
בנוסף..אני מהסה לאתגר וללמד אותו לחזור אחרי הפעולות שאני עושה כמו כפיים ביי ביי שלום...והוא לרוב לא עושה את זה. הוא כן עושה עצמאית לפעמים את הפעולות אבל לא חוזר אחריי אם אני עושה.  יש דרך לעודד אותו לזה?
simulacra הי
22/09/14 23:20
קשה להעריך כמה זמן עד להליכה . חסרים עוד שלבי ביניים כמו למשל מעבר לעמידה ללא כל תמיכה. אבל מצד שני הוא במצב מעולה לגיל שלו וסביר שזה לו יקח יותר מחודשיים ( ואם אני רוצה ממש להגזים אז גג שלושה חודשים ) עד שילך.

אני מקשרת לך הסבר ורעיונות לעידוד מחיאות כפים

אשמח אם תספרי לי בעוד שבועיים איך הולך
כל טוב
ענת
º
תודה רבה לכולם. נתראה כאן שוב ביום א הבא
22/09/14 23:24
התלבטות עגלה-פג פרגו בוק פלוס או סולה?
22/09/14 22:54
4צפיות
הי,
אחרי כמה סיבובים התלהבנו מאד מהפג פרגו בוק פלוס, אבל המחיר הגבוה קצת גורם לנו להתחבט...
למקום השני מבין כל מה שראינו הגיעה כרגע הסולה של מאמאס&פאפאס...
ההבדל ביניהן במחיר הוא 1400 ש״ח.
האם באמת שווה להשקיע בפג? האם אפשר לקנות אותה איפשהו בלי הסלקל (יש לנו סלקל שקיבלנו)? ואיך הסולה והאם אפשר להסתפק בה?
תגידו, באיזה חיתולים השתמשתן בשלב הניו בורן?
22/09/14 21:57
17צפיות
אני מתלבטת מה להמליץ לחברה...
º
האגיס NB עם הפתח לטבור
22/09/14 23:50
1צפיות
º
אוכלים ונהנים לתחילת שבוע
21/09/14 22:05
19צפיות
שאלת כמויות מוצקים לבת חצי שנה
22/09/14 09:40
106צפיות
היי. התחלתי לטפל בתינוקות חדשה. התכנון של האימא ושלי הוא להתייצב על מוצקים בזמן שלי - הנקה בזמן אמא.
בשבוע הראשון יצא לי לתת לה רק מנה אחת (פירות) בשל חוסר התאמה ללוח הזמנים של השינה שלה (כשעייפה מאוד אין לה סבלנות למוצקים אז נתתי שאוב)
בשבוע השני הצלחתי להכניס עוד ארוחה (בהתחלה הכנו לה ירקות במיוחד, אבל מהר מאוד הטורפת הקטנה פשוט עברה לאוכל שלנו... יום חמישי למשל חיסלה עוף וקינואה עם ירקות שבישלתי בצלי ואתמול קציצה עם פסטה וירקות ברוטב אדום) אבל בשל כמויות מועטות עדיין נתתי לה מנה של שאוב
אתמול אחרי ארוחת הפירות הכנתי לי כריך והיא כמעט אכלה לי את הראש אז הכנתי לה פרוסה משלה עם גבינה לבנה ועגבניה. אכלה בהנאה.
יצא שאתמול לא נתתי לה בקבוק. על פניו זה מצוין (כאמור הכיוון הוא שהאמא לא תצטרך לשאוב בעבודה). השאלה היא, האם לזרום איתה (לא נרשמו כאבי בטן... כאבי בקיעת שן כן... אבל זה לא קשור) או שזה מוקדם מדי ויכול לגרום נזק ממשי למערכת העיכול/קיבה? (והיבט נוסף של ערכים תזונתיים - מבחינת ההנקות, בשאר הזמן כשהיא עם אמא שלה יש לפחות ארבע, ככה שהיא מקבלת מה שהיא צריכה לאורך היממה, נכון?)
אני הייתי זורמת איתה כל עוד אין בעיות עיכול למיניהן
22/09/14 10:48
54צפיות
במיוחד כשנשמע שהיא אוכלת אוכל בריא ומגוון [:
אני רק שאלה...
22/09/14 19:55
41צפיות
שאלות של טירונית לפי הודעתך משתמע שהתינוקת אוכלת גם אוכל של גדולים "פרוסה עם גבינה ועגבניה". איך עברתם מאוכל טחון לאכול פרוסה? וגם לגבי הדוגמאות נוספות שלך : אוכל עם קינואה וכו'... האם מדובר באוכל טחון או שהיא כבר אוכלת ממש כמו גדולים?
תזונאיות שמתמחות בילדים ממליצות בגיל הזה
22/09/14 21:39
24צפיות
לא לעשות ארוחת מוצקים אחת אחרי השניה. כלומר, מוצקים והארוחה הבאה הנקה/תמל וכו'. זה מעמיס על מערכת העיכול שעדיין לא מותאמת לזה בממוצע. לכן גם לרוב ההמלצה בגיל חצי שנה היא ארוחת מוצקים אחת. כמובן שיכול להיות שהיא שונה. גם לא הייתי שופטת את תגובת מערכת העיכול על סמך יום אחד. אצלנו למשל העצירות הרצינית של התחלת המוצקים הגיעה רק אחרי כמה שבועות.
ועוד שאלה - שקדיה VS טחינה
22/09/14 12:20
75צפיות
מה ההבדל מבחינה תזונתית? על איזו "משבצת" כל אחת מהן יושבת?
יושבים על אותה משבצת
22/09/14 21:29
28צפיות
בטחינה צריך להיזהר עם אלרגיות
º
בטחינה יש יותר ברזל, לא?
22/09/14 21:32
6צפיות
כן, בד"כ כן. סידן - לפעמים יותר ולפעמים פחות. תלוי בסוג
22/09/14 21:36
21צפיות
אבל מבחינת "משבצת" הם יושבים על אותה אחת. (כמו שעדשים ומאש יושבים על אותה משבצת, או אורז ובורגול). תמיד כדאי לגוון
מסיבת ברית -
22/09/14 14:37
57צפיות

בוקר טוב לכולם,

אני מחפשת מקום נחמד לא יקר במיוחד באזור המרכז למסיבת ברית ..

אשמח לשמוע המלצות אם יש..

תודה מראש!

מתכוננים לחג עם |תפוז| אנשים!
22/09/14 11:59
3צפיות
|סיר| היום בין השעות 17:00-19:00 נארח בפורום מבשלים כשר את איילת הירשמן, סופרת, בעלת טור ב-לאשה וכוכבת תכניות בישול טלוויזיוניות.
באירוח תוכלו לבקש מאיילת את כל הטיפים והשאלות שיעזרו לכם להקפיץ את ארוחת החג שלכם!

מוזמנים לשרשר את שאלותיכם כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|ספר|יש לכם הזדמנות לזכות בספר מתנה! היכנסו לפורום ספרים וספרות וכתבו לנו האם ואיך השתנה הטעם הספרותי שלכם בשש שנים?
ואולי תזכו בספר שש שנים" של הרלן קובן!

לפרטים נוספים והשתתפות:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
º
מפגש פורום מישהו?
22/09/14 07:00
21צפיות
מנהלות פורום יקרות
22/09/14 07:02
131צפיות
יש באוויר מפגש פורום לחודש אוקטובר?..
אני נוחתת בארץ בחודש הקרוב ואם יתקיים מפגש מסוג כזה אשמח להשתתף
מאוד!!! חחח
º
אני בעניין בשמחה :)
22/09/14 08:05
22צפיות
º
22/09/14 08:18
7צפיות
º
22/09/14 10:13
4צפיות
º
אוכלים ונהנים לסופ"ש
42תגובות
19/09/14 06:42
60צפיות

(המשך...)
º
בריאות לסופ"ש
19/09/14 06:46
25צפיות
º
בריאות לסופ"ש (מקווה שזה בסדר שפתחתי שרשור)
18/09/14 18:21
43צפיות
כף רגל שנוטה פנימה והמלצה לאורתופד
18/09/14 18:48
135צפיות
(סליחה על המגילה, אני פשוט קצת נסערת)
אז היינו היום באחת הבדיקות היותר מע'פנות שהייתי בחיי. הלכנו לאורתופד לבדוק את כפות הרגליים של קטנטונת. תוך חצי דקה וכשהוא בקושי מסתכל הוא קבע שצריך גבס! (מרוב שהכל היה כזה דפוק אני אפילו לא יודעת אם הוא התכוון ברגל אחת או שתיהן!)
התחלתי עכשיו לחקור באינטרנט ואני רואה שזה לא כזה חד משמעי, שלרוב מתחילים בפיזיותרפיה ושאולי יש אלטרנטיבות כמו סד או נעליים מיוחדות, הוא לא אמר לנו כלום. מזל שהתעשתתי ושאלתי כמה שאלות אז הבנתי קצת יותר מה הסיפור. 
מצד אחד הוא אומר שזה רק קוסמטי, מצד שני לא המליץ על שום דבר אחר חוץ מגבס (ובכלל נראה שמרן כזה אז אולי זו הסיבה שזו הצעת הטיפול היחידה) מצד שלישי הבנתי עכשיו מקריאה באינטרנט שהטיפול בבעיה הזו הוא עד גיל 8 חודשים בערך וקטנטונת כבר בת 4 חודשים אז אולי בגלל זה הוא לא הציע שום דבר אחר (אבל ראבק - תסביר!!) מצד רביעי הבנתי שאם זה מתישר כשמזיזים את כף הרגל לצד השני ולא כואב לה (מה שאכן קורה) אז זה נחשב קל יחסית ולרוב לא מצריך גבס... (וזה גם מה שאמרה לי פיזיותרפיסטית ממש טובה חברה של ההורים שלי כששאלתי אותה על זה כמה שבועות אחרי שקטנטונת נולדה וזו אחת הסיבות שלא ממש דאגתי והלכנו רק עכשיו לבדוק את זה, אולי זו היתה טעות לחכות...)
אז כרגע אני מבולבלת לגמרי וכועסת מאד על הרופא הזה שנראה לי פשוט הדבר הכי לא מקצועי עלי אדמות (הוא רק שם עט ליד הרגל כדי לראות שאכן מתעגלת פנימה. מה זהו? אין משהו יותר מתקדם לעשות? וגם רק ליד רגל אחת, ומה עם השניה? ומה עם לשאול אותנו שאלות? לבחון יותר לעומק את הרגל? לנסות להזיז אותה לכל מיני כיוונים? אוף אני כועסת על עצמי שלא אמרתי לו משהו...)
אז מחפשת המלצה על אורתופד תינוקות מעולה שיהיה גם סופר מקצועי וגם בעל יכולת סבירה לתקשר ולהסביר מה שצריך לפציינטים שלו. באזור ירושלים או המרכז. אנחנו בכללית אבל נלך גם לפרטי אם לא תהיה ברירה.
וגם אם יש כאן מישהי שלתינוק שלה היה דבר דומה אשמח לשמוע חוויות, תובנות, עצות, כל דבר... 
תודה ושוב סליחה על החפירה..

º
בטעות יצא סמיילי זה לגמרי היה אמור להיות או או
18/09/14 18:49
27צפיות
דר׳ ענר אלן
18/09/14 20:39
89צפיות
חביב למדי
º
תודה, ידוע לך איפה הוא מקבל?
21/09/14 22:49
7צפיות
º
במשרדים של קניון קרית אונו
22/09/14 10:14
5צפיות
הומלץ לי ע"י חבר רופא
19/09/14 09:51
102צפיות
גם אצלנו היה חשד לזה אז מיד בקשנו מחבר רופא שיברר מי "הכי הכי".
בנתיים (6 שבועות) זה נראה יותר טוב ואני הולכת שוב לאורטופד עוד שבועיים, אז טרם ניסיתי את ההמלצות אבל בכל מקרה:
הומלץ מנהל אורטופדית ילדים בבלינסון ובכללי מחלקת אורטופדית ילדים באיכילוב.
º
תודה, את יודעת במקרה את השמות?
21/09/14 22:47
9צפיות
לא, כי עוד לא בדקנו יותר לעומק
22/09/14 01:10
18צפיות
היינו אצל אורטופד אחד (כשהייתה בת שבועיים, בהמלצת הרופאה מנהלת התינוקיה בשיבא)  שאמר בנתיים רק לעקוב, אז יש לנו תור עוד 3 שבועות (לאחד אחר כי אני בעד שני זוגות עיניים, סיכוי קטן יותר לפספוס).
אבל בטח אפשר למצוא באתר של בית החולים..
גם אצלנו הייתה כף רגל שפונה פנימה
21/09/14 11:08
57צפיות
זה היה בכף רגל אחת בלבד, והיום (בן 1.5) זה כבר עבר לבד.
אני התייעצתי בזמנו עם הרופא שלי ועם מלווה התפתחותית שהתייעצה עם אורתופד, ושניהם אמרו לי שבגיל כ"כ צעיר לא נוטים להתערב אלא פשוט לעקוב אחרי המצב. הרופא שלי אפילו אמר שעד גיל שנתיים לא ניתן לאבחן אם הבעיה היא קבועה או חולפת.

ממה שראיתי על הבן שלי, זה משתנה בצורה משמעותית מאוד כשמתחילים לזחול ולהעמד.
מוזר, לנו הרופא אמר הפוך, שתכף כבר יהיה מאוחר מדי לטפל...
21/09/14 22:48
32צפיות
מקווה שאת צודקת ושרופא נורמלי יותר יגיד לנו גם כן לחכות!
מחפשת המלצות לרופא עיניים לתינוק
20/09/14 21:06
53צפיות
רצוי מכבי, אבל גם פרטי. איזור המרכז או השפלה. תודה
המלצה
21/09/14 08:32
35צפיות
לי המליצו על דר' קינן ברמת אביב. 
הלכתי אליה עם הגדול והיא היתה מאד נחמדה.
עלי היא עשתה רושם טוב, אבל לא היתה שום בעיה קונקרטית, כך שאני לא יכולה להעיד מעבר לזה.
יש גם את דר' פרילינג בהרצליה.
הבנתי שהיא מאד מקצועית, אבל כשאני הייתי אצלה היא לא היתה כל כך נחמדה. 
פרופ' מורד בראשון לציון
22/09/14 08:15
10צפיות
נחשב מעולה, וגם נחמד ביותר.
אין לי מושג אם עובד במכבי...
הילד שוב מצונן
21/09/14 01:50
168צפיות
ואני לא מוצאת את את השרשור הקודם ששאלתי לגבי צינון וקינוח אף מעל גיל שנה
קבלתי מלא עיצות וטיפים שכבר לא שימשו אותי כי הוא הבריא
לפני כחודשיים אם אני זוכרת נכון
הייתי צריכה לשים את זה במועדפים

אשמח אם מישהי תצליח למצוא אותו או לרשום שוב

אני גם ככה אחרי לידה ביום חמישי וחזרתי לבית בשישי כדי לא לעשות שבת בבית חולים ואתמול בלילה הבכור התחיל להיות מצונן
כל היום הוא מנוזל והספריי מי מלח לא ממש עוזר
תהיתי אם ילדת מזל טוב יקירתי
21/09/14 08:21
98צפיות
בבקשה השרשור המדובר - http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
מקווה שהייתה לידה טובה וכולם חשים בטוב
תרגישו טוב
תודה רבה!!! עזרת מאוד
21/09/14 11:00
76צפיות
הייתי בטוחה שזה היה סביבות יוני-יולי
את האמת הייתה לי לידה חלומית
ילדתי בחמישי ב-8:15 בבוקר והשתחררתי כבר למחרת כדי לא לעשות שבת בבית החולים
מחכה כבר לכתוב את הסיפור המלא
חשוב לי לפרסם כי אני חושבת שמעייני הישועה לא מקבל מספיק קרדיט לעומת בתי יולדות אחרים בישראל
לפחות לא בפורומים הרלוונטים
º
שמחה לשמוע! מחכה לך בהריון ולידה עם הסיפור
21/09/14 12:34
18צפיות
חיסון רוטה- גיל חודשיים
21/09/14 12:29
99צפיות
היי לכולם,
הבנתי שלחיסון יש תופעות לוואי (תופעת לוואי חמורה אך נדירה- חסימת מעיים) ויש כאלו שמוותרים עליו.. כמו כן מחסן נגד 90% מהזנים.
אשמח לדעתכם :)
אכן.. אנחנו ויתרנו (אחרי מיליון התלבטויות)
21/09/14 22:57
86צפיות
לדעתי קריטריונים חשובים הם:
אם התינוק נחשף הרבה לילדים קטנים ותינוקת
אם הוא יונק
אצלנו היא בכורה, איתי בבית לעוד הרבה זמן, לא פוגשת יותר מדי ילדים למגע קרוב וגם יונקת הנקה מלאה (מחוסנת יותר טבעית). החלטתי שזה לא הגיוני לחסן נגד מחלה שהרבה סיכויים שהיא תחטוף אותה מעצם החיסון עצמו ('תופעת לוואי') ומעט סיכויים שהיא תחטוף אותה סתם כך.
כמובן שאם היא תחלה אני לגמרי אוכל את הלב אבל קריטריון חשוב עבורי היה זה שזו לא מחלה מסוכנת, מאד מאד לא נעימה כן, אבל לא מסכנת חיים.

רק רציתי לציין
22/09/14 03:28
82צפיות
(לאו דוקא בהקשר של הרוטה, אלא סתם על מחלות לא מסכנות חיים) -
שיש מחלות שהן באמת לא מסכנות חיים (אבעבועות רוח, למשל) אבל סיבוכים שלהם מחייבים אשפוז (אחיינית של גיסתי אושפזה בגלל סיבוך כזה למשל) ואז יש סכנת הידבקות בחיידקים עמידים בבי"ח...
ברור.. אחת הסיבות המרכזיות שכל כך התלבטנו...
22/09/14 08:02
56צפיות
אבל החלטנו בסוף לקחת את הסיכון, אני מאמינה שבגלל שהיא באמת פחות במגע עם ילדים ותינוקות אז יש סיכוי גבוה יותר שהיא לא תידבק, אני ממש לא בונה ומתכננת שהיא תהיה חולה בזה אלא פשוט למנוע את זה ממנה..
יש סיכוי גבוה שבילד הבא כבר נחסן (כי היא בטח תהיה במסגרת ותביא משם מחלות עצוב העניין הזה של המחלות וההדבקויות בגנים...)
אני מחסנת - המחלה הזאת ממש ממש לא נעימה
22/09/14 03:50
79צפיות
ומביאה לאשפוזים אם חולים בה, ואני חושבת שחוסר הנוחות של חיסון עדיף על פני אשפוז ומחלה פעילה. בניגוד להרבה מחלות אחרות שמחסנים נגדן, רוטה עדיין שרירה וקיימת והמון תינוקות נדבקים בה כל שנה.
אזהרה של משרד הבריאות לגבי חלק ממוצרי מאמי קייר:
22/09/14 19:55
16צפיות

חשוב שתקראו.
כבר לפני זמן רב שמתי לב שיש אצלם סתירות בין ההצהרות על האריזה לבין רשימת המרכיבים באחד המוצרים וכתבתי על זה פה, אבל מסתבר שזה קורה בעוד מוצרים שלהם.
º
קניות, ציוד ובילויים לסופ"ש
19/09/14 06:43
83צפיות
º
קניות וציוד לסוף שבוע
18/09/14 10:24
78צפיות
מחפשת טיולון
18/09/14 10:26
186צפיות
הוא בן 3 חודשים אבל רוצה כזה שישמש הלאה

איך משפיע גודל הגלגלים על העבירות והאפשרות לגלגל אותו במדרגות עם התינוק בתוכו ?
איך משפיע גלגל אחד או גלגל כפול (=2 גלגלים במקביל) על הנ"ל ?
?
ראיתי בטוב לי לתינוק ברעננה איזי בייבי ב 250 ו 350 שח וצ'יקו (לא יודעת איזה דגם אבל עם ריצרץ לגגון מאחור) ב 550 שח (שאמרו לי שהוא מגיל לידה) אבל נראה לי טיפה צר מהאחרים.

איך האיזי בייבי (לא יודעת בדיוק איזה דגם)?

ולאיזה עוד קריטריונים חשוב לשים לב?
(כולם קיפולי מטריה)
אוי.. אל תקני את האיזי בייבי
18/09/14 16:56
233צפיות
נראה לי שאנחנו מדברים על אותו דבר, כתוב עליו EVE וגם איזי בייבי.. עולה 250, צבע שחור ואדום..וכן, יש לו כיס כזה בגגון שאפשר לשים שם ארנק או פון או משהו...
פשוט, אבא שלי קנה מטוב לי את הטיולון הזה, הוא רצה שתהיה עגלה גם אצלם בבית למקרה ש.. וכדי שלא אסחב אליהם כל פעם עם העגלה..
לפני כמה שבועות האוטו היה עמוס ולא היה לי מקום להכניס את העגלה שלי, אז עברתי אצל ההורים שלי ולקחתי את הטיולון..
איף כמה סבלתי איתו, וזה עוד היה ברצפה ישרה של סופר, לא היה נוח לנוסוע איתו בכלל..אני הולכת ישר והוא חותך לי ימינה ושמאלה בעקימות שאין שניה לה...  ושתי ידיות זה בכלל בכלל לא נוח...
יש לי בבית את האוייסטר שמיים וארץ מבחינת נוחות הנסיעה וזה אולי מה שהופך אותי "למפונקת" כי אני כל הזמן השוויתי בינהם..
המלצתי האישית , אם זה טיולון שאמור לשרת אותך רבות ברמה יומיומית ללכת על דגם אחר...

היו שם 2 של איזי בייבי
18/09/14 23:42
129צפיות
אני לא אקנה שום טיולון ב 4000 ש"ח

נשאר לי צ'יקו או ד"ר בייבי
ואגב - חשוב - המרחק בין הגלגלים הקדמיים לאחוריים
18/09/14 23:44
116צפיות
משפיע על היכולת "לעלות" עם העגלה מדרגה מדרגה (ולא רק על ה2 האחוריות), נכון?

כי הד"ר ביבי השבורה שלי מתאימה מבחינה זו למדרגות בבית שלי. אז כדאי ללכת עליה בלי להסתכן עם טיולונים אחרים ?
או שאני יכולה למדוד את המרחק אצלה ולהשוות למרחקים של טיולונים אחרים ?

קודם כל, לפני הכל..
19/09/14 01:59
119צפיות

אם יצאתי מתנשאת באיזשהו אופן במה שכתבתי, אלף סליחות , זו ממש ממש לא היתה הכוונה..
בכלל אני חושבת שבהמון מוצרים פונקציה של מחיר היא לא מדד לאיכות.. לרוב אנחנו מוצאים את עצמנו משלמים יותר בגלל מיתוג או עיצוב ולאו דווקא איכות.
וברור שלא צריך לקנות שום טיולון ב4000 שקל..
אני בטוחה שיש מבחר גדול של טיולונים מעולים בטווח מחירים סביר , פשוט התכוונתי לדגם הספציפי הזה שאני מכירה של איזי בייבי שהוא לא מוצלח לטעמי, קשה לנסוע איתו.
ואם את צריכה אותו לשימוש יומיומי אני לא חושבת שתהני ממנו.
ושוב זו רק דעתי האישית על סמך ההכרות שלי איתו, יכול להיות שיש כאלו שמוצאות אותו נוח..
(לא ידעתי שהם מחזיקים 2 דגמים, אבל לפי הפרמטרים שתיארת אני חושבת שזה אותו אחד..)

זה בסדר גמור
19/09/14 14:27
76צפיות
תודה על מה שכתבת.  תמיד טוב לשמוע עוד דעות. ואני בכ"ז חושבת שאני אסתובב איתו הרבה (מוציאה עכשיו את הקטנה מהגן ברגל). אני פשוט לא מורגלת למחירים האלו. עגלת הפג ונציה שלי נחשבה בזמנו כמעט הכי יקרה שהיתה בארץ, והיא עלתה כ 2000 שח. אם כבר אז הייתי קונה עכשיו את הסיטי מיני. אבל פשוט חבל לי להשקיע יותר מידי כי הם ממילא יידפקו בטיסות...
הייתי היום בד"ר בייבי והסתבר שהטיולון כמו שהיה לי עולה 329 שח במבצע (לי היה זכור שקניתי אותו בפחות ממאתיים ומשהו). דוקא התלהבתי מטיולון פריז שהיה להם שם (600 שח) אבל מכיון שבכ"ז בהמשך אצטרך להעמיס אותו בבגאז' עם ילקוטים עמוסים הוא נפסל אז חזרתי לטוב לי וקניתי את הצ'יקו. המעצבן הוא שהגגון שלו קטן יותר משל הד"ר בייבי אבל זה מה יש.
טיולון JET מבית BabySafe
21/09/14 15:55
27צפיות
שלום, 
תוכלי למצוא באתר מאמי ביי מגוון רחב של טיולונים החל מ-299 ש"ח
טיולון מצויין לדוגמא הוא ה-JET מבית BabySafe, מחירו 299 ש"ח בלבד, הוא קל משקל, נוח לתפעול, קומפקטי במיוחד.
לצפייה בשאר הטיולונים שלנו: http://www.mamibuy.co.il/store/%D7%98%D7%99%D7%95%...

נשמח לענות לכל שאלה גם בטלפון: 
03-7444234
טיולון Evolution Mini Mountain Buggy
21/09/14 16:00
27צפיות
שלום,
את מוזמנת להגיע לאחד מסניפי בייבי סטאר ולהתרשם מטיולון Evolution Mini Mountain Buggy.
מדובר בטיולון קומפקטי ביותר, קל ונוח לשימוש. בעל יכולת תמרון מדהימה. מתקפל בקלות ובמהירות. ניתן להציב מקופל ללא תמיכה. מצוייד בגלגלים גדולים המאפשרים יציבות מירבית.
מוזמנת להכנס ולצפות בסרטון: 

כאן לכל שאלה,
צוות בייבי סטאר 
1-700-555-666

º
האם הכניסה לרכב עם עגלת תינוק נוחה ?
18/09/14 21:40
63צפיות
º
תלוי איזו עגלה...
19/09/14 14:38
22צפיות
ותלוי איזה רכב
22/09/14 09:54
16צפיות
º
המלצה על בימבה לגיל שנה? (הילד עוד לא הולך)
17/09/14 22:54
85צפיות
אני קניתי של אימג'נריום שהיא גם הליכון. בפועל
18/09/14 14:10
198צפיות
מעולם לא אחז בה וניסה ללכת איתה. הבימבה מאוד יפה למראה וגם שימושית, אבל אני בטוחה שגם בימבה זולה יותר תעשה את העבודה.
אגב היא עולה 400 ש"ח ולא חסר בשוק בימבות זולות בחצי, אני פשוט שטחית והולכת הרבה לפי מראה.

ראיתי בפייס ורוצה להמליץ
18/09/14 09:58
220צפיות
היי בנות, ראיתי שיש אירוע מכירות מחר -עגלות ובגדים בהנחות 
זה של מאמי ביי ובייבי סטאר
במושב רינתיה ,דרך האורנים 17
צריך להרשם מראש
יש פרטים בפייסבוק של בייבי סטאר

עגלת טאי טאי של חברת ביבה
17/09/14 13:47
129צפיות
היי,
אני שוקלת מאוד ברצינות לקנות את העגלה הזו אבל אמרו לי שהדגם החדש פחות איכותי מבחינת הבד שהוא לא ניתן לכביסה (ייתכן?!?!?) ומבחינת הגלגלים,
אבל בגלל שאני רוצה אמבטיה הדגם הקודם - שבו לא ניתן להוריד את הטיולון ואז הוא מכסה חלק מהאמבטיה ואז זה קצת סגור מידי לטעמי - לא ממש בא בחשבון.
מה דעתכם? מישהו מכיר את האיכות של החומרים החדשים? למישהו יש את הדגם החדש ויודע להגיד עליו תובנות כלשהן? או מישהו שהתנסה באמבטיה עם הדגם הישן, איך זה לא סגור מידי? האם לרדת מהעגלה הזו וללכת על הבייבי גוגר 4 גלגלים וזהו?
תודה!
שקלתי לקנות אותה
17/09/14 13:58
121צפיות
ובסוף קניתי בייבי ג'וגר 3 גלגלים ואני מאוד מרוצה.
אז אני לא יודעת לענות לגבי הטאי-טאי אבל אם יש לך שאלות בקשר לבייבי ג'וגר, אשמח לנסות לעזור.
מה שכן, נראה לי דווקא נחמד שאפשר לחבר אמבטיה מבלי להוריד את הטיולון, משאיר לך יותר אופציות.
אני מאד אהבתי את הטאי טאי הדגם הישן...טוב קניתי
19/09/14 14:15
68צפיות
לפני חצי שנה. האמבטיה היתה קטנה אבל הספיקה לי ל- 4 חודשים והתינוק שלי גדול. בטיפת חלב המליצו לי לעבור לטיולון והוא מצויין. החסרון...קצת קשה לי כשהוא פונה לכיוון הנגדי אבל מתרגלים. עגלה מצויינת וקלה.
מתנת יומולדת לגיל שנתיים?
20/09/14 10:38
106צפיות
לאחיינית שלי... כל מחיר הולך, אם יקר נקנה מתנה משותפת מכל הדודים
אני יודעת מה אבקש לגיל שנתיים
20/09/14 13:12
166צפיות
למרות שיש עוד זמן, אני ממש רוצה - מטבח שווה! יש מטבחים מדהימים, אני שמתי עין על אחד באימג׳נריום... תסתכלי באתר שלהם
לגמרי מטבח
20/09/14 19:33
97צפיות
הכי הכי הכי שימושי. גם שנים אחרי. בנוסף כלי רכב כלשהו, עגלה עם בובה, כל מיני משחקים סוציו דרמטיים (ככה קוראים לזה?) שהיא מתחפשת או מתלבשת כמו משהו..
כמה הצעות
21/09/14 05:20
69צפיות
התחלתי לחשוב מה אני הייתי רוצה לקבל ליום הולדת שנתיים של הקטנה שלי ועלו לי כמה רעיונות
תאטרון בובות+בובות יד. זה מפתח את הדימיון וילדים מאוד נהנים לשחק בזה יחד עם המבוגרים.
מטבח (שכבר קניתי לקטנה שלי ועומד בגארג')
שולחן וכסאות
קן ציור וצבעים עם מכחול שיש לו 2 צדדים צד מגנטי או גירים וכו.
אם יש להם חצר פרטית אז בית מפלסטיק או ריהוט חצר

מתלבטים בין לול לטרמפולינה או גם וגם..
20/09/14 19:32
112צפיות
היי,
שקד, בת חמישה חודשים ואנו רוצים שתהיה איתנו כשאני למשל בסלון, או עסוקה בעבודות הבית, או כשאנו אוכלים, פשוט שלא תרגיש בודדה בחדרה. מכיוון שהיא בשלב של להתחיל לזחול, אנו מתלבטים אם לדאוג לה ללול. מאידך, עוד מעט היא גם מתחילה את שלב החשיפה למוצקים, אז גם טרמפולינה זה מתבקש.
- מה יותר יחזיק מעמד לאורך זמן מבחינת השימוש שלה בו?
- האם יש לולים מומלצים המתקפלים ממש? זאת אומרת למחיצה דקה? אין לנו הרבה מקום.
- לכמה זמן בכלל משמשת טרמפולינה והאם היא יכולה לבוא במקום כיסא אוכל או לא?
תודה מראש.
שניהם שווה
21/09/14 05:35
72צפיות
הטרמפולינה נוחה מאוד עד השלב שהם מתהפכים ונמאס להם לשבת וזה נהיה מסוכן. הלולטוב כשהם מתחילים לזחול ואת רוצה שנייה ללכת לשירותים לדוגמא, אז הוא/היא יכול להיות שם בינתיים., מה גם שמאוחר יותר עוזר לפתח את העמידה. יש מפלסטיק יותר זולים וזה מתקפל. מאוד נוח להאכיל בטרמבולינה ... שניהם משמשים אותי כרגע ( הקטן בן 8 חודשים )
היו לי את שניהם
22/09/14 03:00
37צפיות
בטרמפולינה השתמשתי עד גיל 10 חודשים בערך. כמו שאמרת, שמתי אותה שם כדאי שתהיה עם כולם בסלון. אבל הביקורות נגד טרמפולינה הן כל כך גורפות (מבחינת זה שהיא מזיקה לעמוד השידרה והתפתחות) שאני לא יכולה להגיד שהייתי מרוצה מעצמי ששמתי אותה שם. כשהיא התחילה לאכול מוצקים, במשך 5 חודשים השתמשנו בטרמפולינה ככיסא אוכל. אז כן, טרמפולינה יכולה לבוא במקום כיסא אוכל, אבל לזמן מוגבל. כי נניח בגיל 10 חודשים הבנתי שזה תכלס לא כזה נח להאכיל בגובה של טרמפולינה ואני מעדיפה גובה של כיסא אוכל. כמו כן, בטרמפולינה אין מגש שעליו אפשר לשים דברים, ומגש הוא חלק די חשוב בתהליך האכילה, אולי לא בחודשים הראשונים, אבל אח"כ - ללא ספק.
בגיל 9 חודשים קנינו לול ואנחנו משתמשים גם בו וגם בכיסא האוכל כדי לאפשר לבייבי להיות איתנו במטבח/סלון.
הטרמפולינה יצאה לפנסיה.
שורה תחתונה, יש מצב (מהניסיון שלי) שאם עכשיו את קונה טרמפולינה, זו השקעה לחמישה חודשים בלבד.
אולי עדיף כבר לול וכיסא עם גב מתכוונן.  
אני לא רואה שום צורך בלול
22/09/14 09:13
32צפיות
אצלנו הקטן מבלה לרוב בסלון. היה לנו משטח פעילות ואוניברסיטה בסלון, ורוב הצעצועים מסודרים בסלון. גם בחדר שלו יש צעצועים ומשטח פעילות, אבל פחות מבלים שם כי הוא אוהב להיות איתנו בסביבה. כשהוא הולך לחדר אני באה איתו, אבל זה לפרקי זמן קצרים ואז חוזרים לסלון.
אני לקחתי מחברה לול מתקפל למקרה הצורך, ולא השתמשתי בו מעולם! הכי כיף שהקטן משתולל בבית, חוקר, נוגע בהכל... לא היה לי מצב שהייתי חייבת להשאיר אותו לכמה דקות בלי השגחה. ואם ממש ממש צריך- אפשר לשים במיטה שלו. אם אתם לחוצים במקום- בטח שלא הייתי תופסת מקום עם לול.
לגבי טרמפולינה, אותנו היא שימשה מגיל 3 חודשים עד 8 חודשים בערך. פשוט גילינו שאחרי בקבוק אם הוא מיד חוזר לשחק הוא פולט מלא. אז הושבנו 15 דקות אחרי האוכל. בעיקרון עדיף להימנע או להמעיט בשימוש. אנחנו לא השתמשנו לאוכל, בטעימות ישב עליי, וכשהתחיל לאכול ארוחה ממש קנינו כיסא אוכל (מתכוונן ונשכב לקטנטנים, לא מהקשיחים כמו של איקאה).
אגב, לגבי לול, יכול להיות שימוש אצל סבא וסבתא או חברים לשינה. אצלנו יש לול אצל הסבים מכל צד, אז אין לנו צורך. אם אין אצל הסבים, אולי כדאי למקרה שהולכים אליהם בשעת שנ"צ או לילה.
אני אוהבת לול
22/09/14 12:27
21צפיות
טרמפולינה היתה לי שימושית רק למעט זמן (רק אצל הגדולה, ואצל הקטן עכשיו, כשאני בחופשת לידה בבוקר כשהאחים הגדולים לא בבית). לעומת זאת הלול הוא הפינה שלו בתוך הג'ונגל של הגדולים (שרצים וקופצים בבית וכו' וכו') מעבר לעובדה שאני לא אוהבת לשים אותו ממש על הרצפה בינתיים (בן 3 חודשים) בגלל חרקים וכו'
אחרי האוכל אם אני חוששת מפליטות אני שמה אותו בעגלה בזוית קטנה (45 מעלות כזה). לאוכל ממש טרמפולינה לא במקום כסא אוכל אבל יש בוסטרים שמתלבשים על כסא רגיל והם כמו כסא אוכל.
הלול שלנו מתקפל למחיצה "דקה" (לא לגמרי דקה, כי יש את העובי של המעקות מ2 הצדדים, אולי זה יוצא 10-15 ס"מ)
שק שינה לתינוקות - מישהי מכירה?
21/09/14 08:27
134צפיות
אני רוצה לקנות לבן שלי לחורף. הוא לא מתכסה בלילות וזה נראה לי פתרון טוב, אני תוהה אם זה נוח לו.
לדעתי זה דבר מעולה
21/09/14 08:42
88צפיות
לי הביאו מחו"ל, אז לא מכירה ספציפית את הסוג הזה (אבל זה נראה דומה).
אני מאד ממליצה. הגדול שלי מעיף את השמיכה כל הזמן. השכבתי אותו בזה בחורף של גיל שנה וזה היה מעולה.
הוא הסתדר עם זה מצוין וגם הצליח להיעמד עם זה במיטה כשרצה.
לצערי בחורף שאחרי - בגיל שנתיים הוא כבר לא הסכים (ביקש להוריד כל הזמן).

זה מצויין
21/09/14 09:44
67צפיות
ככה אני עברתי שתי חורפים עם הגדול.
ותודה על הקישור -אני בדיק מחפשת אחד כזה עכשיו לקטנה
הניסיון שלי עם שק״ש
21/09/14 11:01
94צפיות
דבר ראשון, שתדעי שבארה״ב זה מוצר מאד מאד פופולרי.
אני התנסתי בו עם הגדולה שלי והמסקנות מעורבות.
מצד אחד, מאד מאד נוח לדעת שהקטנה מכוסה, לא יכולה להעיף את השמיכה ולא יכולה למשוך אותה על הפרצוף ולהחנק ממנה. גם מאד נוח לתינוק שהגוף שלו מכוסה, אבל הידיים משוחררות. השק״שים לרוב גם מאד מפנקים וכיפיים, ונוח להשתמש בהם גם בעגלת אמבטיה (לא בטיולון, כי אי אפשר לקשור את התינוק).

החיסרון הוא שזה מקשה על התינוק להתהפך בלילה, ואם מדובר בתינוק שכבר מתהפך ורוצה להתהפך במהלך הלילה (במהלך השינה או כשמתעורר בלילה) יש סיכוי שזה יעצבן אותו מאד והוא יפרוץ בבכי ויתעורר לגמרי. שלא לדבר על תינוקות שכבר יושבים/עומדים עם תמיכה, וזה ממש כובל אותם.

בכל מקרה, אם את מחליטה לקנות, לאיקאה יש שקי שינה טובים, גם ל H&M היו פעם ממש שווים (יש לי גם וגם) ושמעתי דברים טובים גם על מאיה אינטרנשיונל.
לבן שלי זה ממש לא הפריע
21/09/14 11:10
61צפיות
הוא היה מתהפך עם זה, יושב ואפילו נעמד בפעם הראשונה במיטה עם זה
מניחה שזה תלוי בילד
אני חושבת שהוא גדול בשביל זה
21/09/14 12:38
71צפיות
הוא בגיל של בני אם אני לא טועה, שנה וחמש, ולדעתי זה ממש לא מתאים לגילאים האלו
גם בחורף הקודם הוא כבר לא הסכים להיות בזה שניסיתי אחרי שלמד להתפך, עכשיו אין סיכוי אצלנו
º
תודה לעונות!
21/09/14 15:54
7צפיות
בייבי טבע למי שאוהבת יש מבצע על כל מוצרי החנות
הודעה זו מכילה תמונות
21/09/14 15:31
147צפיות
היי בנות בדיוק היום הייתי בקניון וקניתי מוצרים של בייבי טבע אני יודעת שהרבה אמהות כמוני שיש לתינוק שלהם רגישיות לסבון משתמשות במוצרים שלהם
המבצע על כל החנות 15 % הנחה  קניתי שם גם מזרן פעילות מעולה שחיפשתי המון כזה שיהייה עבה ומבודד :)

יש מבצע באתר של קרטרס
21/09/14 15:55
113צפיות
עד 60% הנחה + 25% הנחה בקופה, עד מחר...
רכישת נעלי צעד ראשון של אלפנטן
21/09/14 20:23
50צפיות

שלום לכן,
איפה כדאי לקנות נעלי צעד ראשון של אלפנטן? ראיתי שבנמרוד נעליים יפות וטובות עולות 180 ש"ח בערך- יקר מאוד לנעליים שנצטרך להחליף לעיתים קרובות בגלל ענייני גדילה..
האם כדאי להזמין מהאינטרנט? 
אם כן- מאילו אתרים?
אשמח להכוונה- אני די ירוקה בכל הנוגע להזמנות אונליין...
תודה!

º
קניות, ציוד ובילויים לתחילת שבוע
21/09/14 22:11
17צפיות
מזרון למיטת תינוק
20/09/14 13:18
88צפיות
אשמח לקבל המלצה דחופה למזרון למיטת תינוק. איפה קונים ואיזה דגם מומלץ.
לא מחפשת את הכי יקר אבל מוכנה להשקיע במשהו טוב שילווה אותנו כמה שנים
תודה לעונים
ממליצה בחום על מזרן airnettress
20/09/14 14:00
92צפיות
מזרן רשת נושם. פיתוח ותוצרת ארץ.
קנינו במבצע בbaby outlet בכפר סבא. עולה שם 199 ש"ח ועוד 99 ש"ח לשכבת נוחות (בלעדיה יותר מדי קשיח לטעמי).

איך הוא בחורף?
21/09/14 13:26
34צפיות
שמעתי טענות שבגלל שהוא בעצם מחורר אז לקטנטנים קר בחורף..
לנו יש את המזרן הנושם
20/09/14 18:51
119צפיות
של שילב.עלה 1000 ש"ח וזה אחד הדברים המוצלחים שקניתי.אם אני לא טועה זה של עמינח,כל הכיסוי שלו נשלף ומתכבס והמזרן עצמו עשוי מסיבי פלסטיק שניתן לשטוף אותם במים.מיוחד ונוח בטירוף לקטני.
בדיוק קנינו אותו גם
20/09/14 20:14
94צפיות
אחרי שקיבלנו המלצות.
עולה כבר 1200 
עדיין לא השתמשנו, אבל שמחה לשמוע שאת מרוצה! 
נכון,שמעתי שמחירו עלה
21/09/14 10:01
54צפיות
אני בזמנו קניתי אותו באילת ללא מע"מ זה יצא בערך 820 משהו כזה,אבל תשמעי,שווה כל שקל.זה פשוט מזרן מעולה מעולה! (כותבת מי שהמון דברים קנתה יד 2  כמו-מיטה,שידה,סלקל ועוד...)
פשוט רכישה טובה!אתם תהנו ממנו!

בהקשר למזרונים איך מוצאים את הריח של תחליף החלב ??
21/09/14 15:33
60צפיות
הבן שלי בן שנתיים לוקח בלילה בקבוק ואז מניח לידו זה הרבה פעמים מטפטף ואחרי כמה ימים מתחיל להסריח
לא יודעת איך לנקות את זה והכי חשוב שיתייבש מה כי בלילה הוא כבר צריך את ה ניסית מים עם אבקת כביסה ולא עזר להוציא:)
º
בריאות לתחילת שבוע
21/09/14 22:08
2צפיות
מה עושים עם תינוק מנוזל?
21/09/14 13:12
34צפיות
בן 8 חודשים מנוזל מאוד,  לא נותן לשאוב את הנזלת ורואים שהוא ממש סובל... הוא גם משתעל נורא. ...
º
איפה קוים בקבוקי פליטקס
21/09/14 18:23
11צפיות

קצת מכל דבר!

חנות קטנה ומפתיעה בשילת מתנות, חולצות לילדים ועוד! לפרטים >

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

הריון ולידה