לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!

אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלות ענת אמא ליובל הקטן, ושחף, אמא של איתמר ויותם, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

הודעה חדשה

מישהו מדד פעם קרינה באיזור שהילד ישן?
29/10/14 08:16
109צפיות
איך עושים את זה?
שאלה מעולה
29/10/14 15:55
94צפיות
קרינה של ה-WIFI, של הטלפונים, של המכשירים החשמליים, של האנטנות הסלולריות...
שאלה זו מטרידה אותי מאד. 
מקווה שמשהו יענה.
אפי 
כן
31/10/14 09:38
אני עשיתי את זה לפני שהילדה נולדה.
תכנסי לאתר של המשרד להגנת הסביבה. אפשר להזמין מדידות קרינה. זה עולה בסביבות 500 ש"ח לבית פרטי אם אני לא טועה.
אפשר גם להזמין אותם לגני ילדים (שלי עדיין בבית, אבל אני חושבת שחשוב לבדוק גם באזורים בהם הילד שוהה שעות רבות).
בהצלחה :)
לא יודעת לאן לשרשר.. אני נכשלת עם הבקבוק והמוצץ והשינה...
28/10/14 13:55
299צפיות
אז שלום לכן! אני חדשה כאן בפורום, אבל לא בפרדס...
ממש אשמח לכל עצה!
נוני כמעט בן 3 חודשים ולא מוכן לאכול מבקבוק או לקחת מוצץ... הוא מוכן רק לינוק. והרבה. ואם אפשר, במרווחים קטנים.
הוא נולד בשבוע 34 ובפגיה לקח יופי מוצץ וגם אכל בלילות חלב שאוב מבקבוק. ואפילו היה רווח של 3 שעות בין האכלה להאכלה ולפעמים יותר.
הוא גם ישן רוב הזמן, אבל זה כי הוא היה פג...
מאז שאנחנו בבית, הצלחנו רק כמה פעמים בודדות להאכיל מבקבוק. הוא מוכן רק לינוק. וממש מחובר לציצי. האכלות נהיו תכופות יותר ויותר וברור לי שהוא גם משתמש בציצי כמוצץ... שהוא עושה קולות של הקאה כשאני מנסה לתת אותו.
בהתאמה ובגלל התכיפות הזו הוא גם נרדם על הציצי ולא משנה כמה אני מנסה להעיר אותו.
ככה שהוא לא יודע להרדם לבד עדיין...
עוד חודש אני חוזרת לעבודה וחשוב לי לדעת שהוא יאכל ויהיה רגוע בזמן שאני שם.
איך אני מחזירה את הגלגל ומלמדת אותו שוב לאכול מבקבוק, לקחת מוצץ?
מיותר לציין שהוא אוכל יפה וכבר מזמן לא שוקל או נראה כמו פג אז אין חשש שחסר לו משהו...
רעיונות?
הכל בסדר ממש לא נכשלת בכלום
28/10/14 17:16
146צפיות
רוב התינוקות היונקים ממש מחוברים לציצי לכל צרכיהם. לפעמים מגבירים זמני יניקה בתקופות שונות.
בקשר לבקבוק- צריך לנסות סוגיםנשונים. ושמשהו אחר יתן לו. ברוב המקרים מוצאים את הבקבוק המתאים.
מוצץ-גידלתי ילד עם מוצץ, שניים בלי וזו באמת לא בעיה. יכול להיות שכשיקח בקבוק ואת לא נמצאת יסכים לקחת מוצץ כדי לספק את המציצה.
תודה על התגובה :)
30/10/14 14:42
33צפיות
ניסיתי כבר כמה בקבוקים ומוצצים...
אולי אני מבקשת יותר מדי... גם מוצץ, גם בקבוק וגם שירדם לבד.... אבל נראה לי שזה קשור זה בזה.
להתחיל בהדרגה
30/10/14 19:14
16צפיות
קודם למצוא בקבוק.
אם את  רוצה מוצץ את יכולה לתת כשרגוע אחרי הנקה כשהתינוק על הציצי, להצמיד את המוצץ אלייך ולתת לו בפה כאילו יונק.
לגבי להרדם לבד מעולם לא הרגלתי אותם זה בא מעצמו אז מקווה שיענו לל מנוסות. מה שכן בסוף הנקה כשמתנתק להניח מיד במיטה ולא לתת לישון על הציצי. אם ישן על הבטן לתפוח על הישבן או הגב לשלב צליל כמו אההההה או ששששש
מוכר
28/10/14 23:29
115צפיות
גם אצלי זה ככה למעט הפגות. בקבוק - בהתחלה הסכים בלי לעשות עניין. אחכ עשינו הפסקה והופ, הוא לא מוכן יותר. מוצץ בכלל לא ניסיתי עד גיל חודש וחצי כי יועצת ההנקה הזהירה אותי שזה יקלקל לי את ההנקה. בדיעבד - כל החברות שלי שנתנו מוצץ מהיום הראשון מניקות ואין עם זה שום בעיה...
בקיצור כשתמצאי פתרון תעדכני גם אותי
אל תתבאסי... אצלי הוא כן לקח מוצץ מההתחלה וזה גם לא עזר...
30/10/14 14:47
42צפיות
חברה המליצה לי על המוצצים הכי פשוטים... אנסה ואעדכן
º
תנסי את אוונט נטורל לי זה ממש עזר עם השילוב בהנקה
30/10/14 12:49
18צפיות
ממש חשוב להגיד שאת לא נכשלת בכלום...
30/10/14 22:01
26צפיות
יש הרבה יונקים שקשה להם לקחת בקבוק. יודעים מה טוב בשבילם ;)
ויש גם הרבה תינוקות שלא רוצים מוצץ.

ואין שום תינוק שאמור לדעת להרדם לבד בגיל שלושה חודשים. כלומר יש אולי כאלה שיכולים אבל הם החריגים.

לגבי הבקבוק - נסי באמת סוגים שונים של בקבוקים. שמישהו אחר ייתן כאשר ידוע שהתינוק רעב וכשאת אינך בסביבה.
בסוף זה יסתדר. אם הוא ימשיך בסירובו אפשר יהיה לתת לו חלב שאוב בכפית או להשקות אותו בכוס. גם בגיל כזה קטן. לא אידיאלי אבל הוא לא ישאר רעב.

מוצץ - אין לי הרבה ניסיון בזה, שלי לקח בשקיקה. צריך להמשיך ולנסות אולי פתאום זה יסתדר.

מה שבטוח - החזרה שלך לעבודה תהיה יותר קשה לך. הוא יסתדר. תינוקות הם סתגלתנים.
חכי בחשבון שאחרי שתחזרי לעבודה סביר להניח שהוא ירצה לינוק המון בשעות שאתם יחד כדי להשלים זמן אמא, וגם שבדר"כ סביב גיל ארבעה חודשים יש משבר בשינה בלילה וזה מתנגש להרבה אמהות עם החזרה לעבודה. מצפות לישון בלילה ומקבלות חגיגות... אני מניחה שאם באים לזה מוכנים נפשית אז יותר קל להתמודד. קצת.

בהצלחה!
º
רפואי ובריאות לסופ״ש
30/10/14 12:07
37צפיות
אורולוג לבן חודשיים באזור נס ציונה
30/10/14 12:16
42צפיות
הי לכולם,

למישהי יש המלצה על אורולוג באזור נס ציונה, ראשון, רמלה והסביבה?
(או רחוק יותר זה גם בסדר)

תודה!
נשירה - יש תקווה?
30/10/14 12:27
73צפיות
מה עושים עם הנשירה? אני ממש מיואשת.
בהריון הייתה לי נשירה מאסיבית עד חודש שביעי. רופאי הנשים והעור אמרו שאין מה לעשות.
מהלידה היא חזרה ובגדול. חצי שנה חלפה והיא רק הולכת ומתגברת. התחילו גם קרחות קטנות.
השבוע הייתי אצל רופאת עור שטענה ״אין לך נשירה, תפסיקי להתבכיין יש לך מספיק שיער״. לא הסכימה להסתכל מקרוב וטענה שלכולם יש נשירה.

מה עושים? טיפים? המלצות? משהו?
לציין שאני לוקחת אבץ וברזל כל יום, אבל לא נראה שמועיל.

תודה לעונות.
בדקת B-12?
30/10/14 13:55
38צפיות
לפעמים יש חוסר (גם לאוכלי בשר וקטניות כמוני). וזה גורם לנשירה.
לוקחת בתוספת.
30/10/14 13:59
31צפיות
יש B12 בכדורי ברזל שאני לוקחת, אבל נראה לי שאבקש בדיקות דם כלליות לראות מה המצב.
תודה.
לפעמים גם עודף אבץ יכול לגרום לנשירה.
30/10/14 14:29
29צפיות
אני לא יודעת אם אפשר לבדוק את זה בבדיקות דם. תשאלי את הרופא.
ותנסי לעשות קצת הפסקה מהאבץ.
כמה זמן את אחרי הלידה?
חצי שנה.
30/10/14 15:10
26צפיות
אברר. לא ידעתי, תודה.
זה ינחם אותך שגם אני עדיין עם הנשירה?
30/10/14 20:28
19צפיות
אני 11 חודשים אחרי לידה..
מטופש, אבל כן.
30/10/14 21:03
12צפיות
אני מרגישה קצת לא נורמלית. חברות אמרו לי שאצלן כבר נגמר וגם כל מי שבמקרה רואה כמה שיער נושר לי בהלם. וזה עוד יותר מבאס.
º
ממליצה לך לבדוק גם תפקודי בלוטת התריס
30/10/14 14:31
13צפיות
תינוק שמשמיע קולות מוזרים ובכי
29/10/14 10:08
152צפיות
היי,
תינוקי בן חודש. לאחרונה יש תופעה שמאד התחזקה. הם זה היה לפעמים עכשיו זה כל הזמן.
תינוקי משמיע קולות מוזרים כאילו הוא מתאמץ\שואג  בהתחלה חשבתי שהוא עושה קקי אבל זה כל הזמן והרבה פעמים במיוחד מתוך שינה. מוך שינה הוא גם מתחיל לבכות מה שגורם לי לרוץ אליו כל כמה זמן ובסוף אני מגלה שהוא בוכה בעיניים עצומות כאילו משהו מפריע לו וחוזר לישון.
הוא משמיע את הקולות האלה גם בלילה וגם בוכה בלילה בלי קשה לזה אם הוא רעב או לא ואני מתעוררת כל השניה והרבה פעמים בגלל שאני מתעוררת אני לוקחת אותו להנקה (הנקה מלאה)  כי כבר קמתי. הרבה פעמים יש לי הרגשה שהקולות האלה מקדימים בהרבה זמן את הרעב ובלי קשר לרעב ואני כבר מתה מעייפות כי הקולות האלה לא נותנים לי לישון.
אולי אלה גזים? למישהי קרה כזה דבר? לא יודעת אם הוא סובל מזה כי אני לא רואה שהוא סובל(חוץ מהבכי מתוך השינה) אבל אני די סובלת מזה בלילות כי אין לי מה לעשות בקשר לזה.
הוא גם מרדים את עצמו עם בכי לפעמים (נשמע מוכר?)
יש לי 2 ילדים חוץ ממנו והרבה פעמים יש "קרייססט" ואני צריכה לטפל בילד אחר ובדיוק הוא צריך להרדם אז קרה לי 3 פעמים שהוא בכה חצי דקה ועד שהגעתי אליו הוא נרדם( אבל באמת זמן מאד מאד קצר לא נתתי לתינוק לבכות הוא בכה ממש קצת כי לפעמים כשיש ילדים אחרים קורים דברים דחופים גם כן.. ואין לי עזרה אין לי כלום. ככה שלפעמים קורה בעלי יוצא ב6 בבוקר וחוזר ב8 בערב ואני לבד עם 3 ילדים (חוץ מהקטע ש2 הילדים הולכים למסגרות)
למישהי יש מושג?
אולי אני צריכה לקחת אותו לרופא? למרות שהוא נראה בריא, אוכל, חיוני.
אב, גיל חודש זה עדיין מוקדם לקשר עין? כי לא לא ממש יוצר....
תודה

כמה דברים.
30/10/14 14:41
82צפיות
* לגבי הקולות שהוא משמיע, יכול להיות שעולה לו האוכל (הבן הגדול שלי סבל מריפלוקס והיה משמיע קולות שנשמעים כמו מה שאת מתארת כשהיה קטנצ'יק).
   מה שעשיתי היה להחזיק אותו מספיק זמן אחרי ההנקה לפני שהשכבתי אותו וגם השכבתי אותו בשיפוע במיטה.
* הרבה פעמים הם בוכים מתוך שינה, כמו חצי בכי כזה ומפסיקים לבד, אם זה מפסיק אין צורך שתרימי אותו כי ככה הוא לומד להרגיע/להרדם לבד.
* בכי אכן עוזר להרדם (לא ממליצה חלילה לתת לבכות בלי סוף, אבל את זה גם ככה את לא עושה.)
* כשיש עוד ילדים בבית, הילד השני/השלישי "לומד" להיות סבלני כי לא תמיד אפשר לרוץ אליו מייד כשהוא צריך.. אין לי הרבה תובנות בנושא, גם אני מגדלת לבדי 2 קטנטנים,      בעלי עובד מהבוקר עד הלילה.
* הייתי לוקחת אותו לבדיקת רופא למען השקט הנפשי שלך (אני מעדיפה ללכת סתם מאשר חלילה לפספס משהו)
* וגיל חודש זה עדיין מוקדם לקשר עיין.

תודה! אני אכן חושדת בריפלוקס
30/10/14 16:33
41צפיות
הוא אמנם לא פולט הרבה( רק קצת ממש קצת ולפעמים לא תמיד) אבל שמתי לב שהרבה פעמים הוא משתעל קצת אחרי האוכל וזה באמת יכול להצביע על ריפלוקס. רציתי ללכת לרופא אבל קצת פחדתי כי הוא עדיין קטנציק ויש שם הרבה ילדים חולים וזה לא נראה לי כ"כ דחוף אבל אני אלך.
תודה רבה על התשובה!
תקבעי תור ראשונה
30/10/14 20:31
17צפיות
תבואי מוקדם וככה יהיו כמה שפחות ילדים אם בכלל.
גם אצלי הוא היה פולט קצת בהתחלה וככל שהכמויות שינק/אכל גדלו כך גדלה גם כמות הפליטה.
מקווה שאין לו ריפלוקס והכול בסדר, אבל גם אם כן תזכרי שבסוף זה עובר!
בעיית גזים - מה מקל?
30/10/14 00:18
80צפיות
תנוקת שבוכה בגלל גזים. האם יש משהו שניסיתם ועבד?
להחזיק על האמה, בתנוחת נמר על העץ. פיזיו. עיסוי בטן.
30/10/14 08:36
47צפיות
לא לתת כל מיני תכשירים. סתם עבודה בעינים, חבל על הכסף, וחבל על התינוק גם, תכלס.. כי משרד הבריאות מאוד לא ממליץ על הדברים האלה.
אצלנו גרפווטר ממש עזר
30/10/14 08:54
38צפיות
טיפות שומר, ממש עוזר בשניות.....
עיסוי בטן, כדור פיזיו
30/10/14 13:11
33צפיות
הכדור ממש הציל אותנו בהתחלה, הדבר היחיד שהרגיע אותו.
גם להשכיב על הבטן עלייך כשהבטן שלו על הרגל שלך ולטפוח על הגב.

אנחנו נותנים גם סימיקול. אני יודעת שזה לא הוכח, אבל זה עוזר לו מאוד (כשהפסקנו או עברנו לתכשיר אחר הייתה החמרה ברורה, ושיפור כאשר חזרנו להשתמש..).
גם אנחנו היינו עם גרפווטר
30/10/14 14:37
30צפיות
הייתי נותנת לפני כל האכלה, ואכן היה מרגיע. 
מה שעוד עזר זה כדור פיזיו'. עבד כמו קסם אחרי כמה קפיצות :)

תכל'ס? כלום. לחכות שיעבור
30/10/14 20:25
19צפיות
רק לנענע על האמה או בתנוחה אחרת שנוחה לתינוק
פשוט לחכות שיעבור
תעשי גוגל /יוטיוב - תראי את התוצאות

מישהי יודעת איפה אפשר למצוא
29/10/14 22:51
320צפיות
אוברולים שנסגרים מאחור?
אני מלבישה את בני, לשנת לילה, באוברול, עם תיקתקים או ריצ'רץ' מקדימה. 
יש לי אוברול אחד בלבד, שנסגר מאחורה, והוא מהמם ונוח. הבן שלי ישן על הבטן, ולא כיף לישון על תיקתקים (או על ריצ'רץ').. 
יש למישהי שמץ איפה מחפשים (רצוי אינטרנט כמובן)? ואיך?
לפני שקראתי את הסוגריים בשורה האחרונה
30/10/14 07:45
206צפיות
הייתה לי תשובה
לא נתקלתי בזה ברשת ואין לי שמץ איך קוראים לזה
המקום היחיד שראיתי היה בזארה. לא זול אבל נעים ונוח בטירוף
יש לי אחד כזה. אחד!!! אנחנו סוגרים אותו מאחורה, בצורה
30/10/14 08:35
172צפיות
מתוקה לאללה (נראה כאילו הילד בתוך מעטפה, ו"נשלח" לישון). אבל אי אפשר לישון באמת כל הזמן בפיג'מה אחת.. בעיקר כשיש כל מיני תאונות ליליות
לא מבינה למה לא מייצרים כאלה בכל מקום... תיקתקים על הבטן זה לא כיף!
ראית עכשיו בזארה? יש טעם ללכת לחפש?

שיגור למיטה
30/10/14 08:46
143צפיות
כן, ראיתי את זה אתמול בזארה (אם את מהמרכז אז בסניף רמת אביב המבחר הכי גדול) יש כל מיני דוגמאות וציורים יפים.
אולי אפילו אספיק לקפוץ היום. ואיך הסגירה מאחורה? תיקתקים?
30/10/14 08:53
85צפיות
איזה בד?
כן תיקתקים מאחורה
30/10/14 09:02
105צפיות
יש בד כמו קטיפה/מגבת, התמונה האחרונה בלינק ממחישה
זה הבד שיש לנו.. וולור... מן קטיפה/מגבת כזה. נורא נעים ללילה
30/10/14 09:16
85צפיות
תודה רבה.
בכיף! הוא לא חם מדיי?
30/10/14 09:17
67צפיות
תמיד חוששת שהאדון יזיע...
קריר עכשיו בלילה... ואני לא אוהבת שמיכות.
30/10/14 09:18
79צפיות
אז נראה לי שזה מספיק. (והוא גם ישן עם חלון פתוח)
כשאני מלבישה בכותנה, אני גם משתדלת לכסות.
פה מעיפים את השמיכה אז עד עכשיו הלבשתי
30/10/14 09:19
78צפיות
ארוך אבל דק  אופס! וכם, חלון פתוח כמובן...
טוב חייבת לקנות אחד לנסות עכשיו, שולחת לך את החשבונית
טוב - הייתי מוכנה לשלם 80 ש״ח. אבל האיכות, אוי האיכות...
30/10/14 14:36
92צפיות
ממש בררה.
תודה בכולופן :)
º
באמת? הפתעת אותי עכשיו
30/10/14 14:54
15צפיות
יש אוורולים עם תיקתקים למטה
30/10/14 08:48
130צפיות
כלומר כאלה שנסגרים ברגליים. הוא נלבש כמו חולצה ואחרי שניסינו לנו היה מאוד נוח להתעסק איתו (ראיתי בפוקס).
זה יכול לתת לך עוד סוג של מענה אם לא תמצאי מה שאת מחפשת. 
º
מגניב, תודה. גם רעיון מצוין.
30/10/14 08:54
21צפיות
יש גם בנקסט
30/10/14 11:36
66צפיות
עם תקתקים למטה.
גם בשילב יש. ראיתי שבוע שעבר בחנות אווטלט שלהם
30/10/14 12:08
63צפיות
ב20 ש״ח
מתלבט אם להתחסן? יש לך שאלות בנושא?
30/10/14 12:33
27צפיות
עם בוא החורף, מחלת השפעת מאיימת על כולנו.

מתלבטים אם להתחסן? יש לכם שאלות בנושא? אתם מוזמנים לאירוח מיוחד בנושא :-)

היום בין השעות 16:00-18:00 נארח את ד"ר ליזה רובין מטעם משרד הבריאות שתענה על כל שאלותיכם בנושא.

מוזמנים |@|
גלאי עשן בחדר ילדים
29/10/14 15:59
105צפיות
כאבא טרי יחסית אשמח להמלצות על גלאי עשן. הבנתי שזה פריט חובה בכל מקרה עם ילדים 
או בלי ילדים. יש את הגלאים הקטנים האלה עם סוללות, זה שווה משהו? סוללה נגמרת מתישהו, לא?
תודה.  אפי 
לא מכירה את זה ספציפית
29/10/14 20:52
55צפיות
כדאי ללכת להום סנטר/אייס
בגלאי שלנו יש בבית כשהסוללה חלשה יש לו צפצוף מעצבן כל כמה דקות

º
לנו יש ספרינקלרים.. נראה לי שזה פותר את הבעיה.
29/10/14 22:45
36צפיות
ספרינקלרים? הדלקת אותי
29/10/14 22:59
107צפיות
מה ספרינקלרים, בבית? תן קצת הסבר, נשמע לי יקר מאד אבל הכי בטוח.

תני* קודם כל.
29/10/14 23:42
103צפיות
נראה לי שזה סטנדרטי בבתים החדשים.
º
ואללה? לא ידעתי!
30/10/14 14:45
6צפיות
º
ישנים ומתפתחים לתחילת שבוע
26/10/14 18:11
82צפיות
מה עושים עם שעון חורף? הילדה הלכה לישון בחמש !!!
26/10/14 17:34
266צפיות
התנוקת שלי בת 3.5 חודשים ובשש בערב כבר גמורה לגמרי. היום, עם שעון החורף, היא נרדמה בחמש. זה ישאר ככה או יסתדר לבד? יש משהו שאני יכולה לעשות? נראה לי מוגזם ללכת לישון כל כך מוקדם. היא בטח גם תתחיל את הבוקר בסביבות ארבע... מה עושים?
שעון חורף
26/10/14 17:45
176צפיות
לאט, ובהדרגה דוחים את שעת ההשכבה בשעה כדי לחזור ל"תנאים" שהיו בשעון הקיץ.

אם את רוצה - שלחי לי מייל (הפרטים בחתימה) ואשלח לך את המדריך שכתבתי בנושא.
סביר שזה יתאזן לאט לאט
26/10/14 18:08
178צפיות
וגם אם לא, בגיל הזה חמש זה כבר ערב. הקטנה שלנו היתה הולכת לישון בחמש וחצי גג עד גיל 8-9 חודשים (כשעברנו לשעון קיץ). אם זה מתאים לה אין בזה שום רע.
אבל אז אני חושבת שזו בערך השעה שלוקחים אותה מהגן ומה- היא
27/10/14 07:10
140צפיות
ישר תלך לישון? לא יהיה לי זמן איתה בכלל? מה עשיתם עם זה? פשוט השלמתם?
כן
27/10/14 07:19
111צפיות
אחרי נסיון או שניים לדחות לה את שעת השינה הבנו שזה מה שמתאים לה וכל שעה מאוחרת יותר פשוט משבשת לה את הלילה.
עד שהפסיקה לישון שנת אחה"צ השגרה היתה כזו - אוספים מהגן, משכיבים לישון מיד בבית, ומהרגע שהתעוררה היתה לנו כחצי שעה ביחד עד לנוהל אמבטיה-בקבוק-לישון. זה מבאס, אבל זו רק תקופה.
כמובן מאוד יכול להיות שבעוד שבוע בערך זה ישתנה, כשהיא תתרגל לשעון חורף. אצל כל ילד זה משהו אחר.
º
מעדכנת- היום נרדמה בארבע לשנת לילה! פשוט להניח לה? הזוי!
27/10/14 19:23
51צפיות
º
ואיך היא ישנה בגן?
28/10/14 21:57
24צפיות
שינה של תינוק בן חודשיים וחצי
26/10/14 08:53
202צפיות
היי בנות,

הקנצ'יק שלי בן חודשיים וחצי , קם בלילה כל ארבע שעות לאכול. בזמן האחרון מתעורר כל יום בחמש בצרחות. לא ברור לי למה, הוא לא רעב , כי זה בסמוך לארוחה שלו וגזים גם נשללו.

אציין שהוא סובל מריפלוקס, יכול להיות שזו צרבת? לא יודעת איך להקל עליו.. מה שאני עושה זה מרימה אותו ומרגיעה ואחרי לא מעט זמן הוא נרגע 
אם זו צרבת
26/10/14 10:18
81צפיות
אולי את יכולה לנסות אחרי ההאכלה האחרונה (שלפני 5) להניח ספר מתחת למזרון, כך שהראש יהיה יותר גבוה מהרגליים.
ממליצה לעשות זאת גם אם מצונן. אצלנו זה ממש הקל עליו את הנשימה (בצירוף שינה על הצד).
האם הוא מקבל טיפול לריפלוקס?
26/10/14 17:20
48צפיות
מציעה לך להתייעץ עם הרופא בנושא.
אם כי אני מניחה שאם היה מדובר בתופעה של הריפלוקס היית אמורה לראות את אותם סימפטומים אחרי כל ארוחה.
מקבל טיפול...
26/10/14 19:35
54צפיות
היום היינו אצל גסטרולוגית, ואמרה לנו לתת לו דייסת קורנפלור של מטרנה עם התמ"ל . נקווה שיעזור ...
גם אצלנו זה היה קורה...
26/10/14 19:47
66צפיות
היא היתה מתעוררת ב4-5 בבוקר בבכי....אחרי כמה לילות הבנתי שזה גזים...הייתי נותנת לה מוצץ שמאוד עזר לה, מקפלת לה את הרגליים לכיוון הבטן ואחרי כעשרים דקות זה היה עובר והיא היתה נרדמת שוב.....זה חלף אחרי כמה שבועות והיא חזרה לישון כרגיל :)
º
תודה.. אני מקווה מאוד שבקרוב יחלוף המשבר
27/10/14 11:47
13צפיות
משבר גיל 4 חודשים- הצילו
26/10/14 10:07
206צפיות
אני מכירה את המשבר, מודעת לקיומו וחווה אותו כרגע. כל שעתיים-שלוש היא מתעוררת בלילה ומוכנה לחזור לישון רק בהנקה. אם אני מרדימה אותה חזרה עם מוצץ היא מתחילה להרביץ לעצמה או לזרוק את הגוף שלה מצד לצד ומעירה את עצמה (היא ישנה על הגב). מה עושים עם זה כשאני בוודאות בטוחה שהיא לא רעבה כל שעתיים שלוש? ומתי זה עובר???
לא ייתכן שבבקרים היא לא אוכלת עד 10 כי היא בילתה בסעודות כל הלילה...
מנסה לעזור...
26/10/14 10:25
120צפיות
לפני ה"משבר" היא גם הייתה אוכלת כל שעתיים-שלוש בלילה? אם לא, הרי את יוצרת לה הרגלים חדשים וחבל... 
המשבר הוא עניין של שבועיים פחות או יותר, צריך לעבור אותו ולמצוא את הדרכים להרגיע אותה בלילה בלי אוכל (הרי את בעצמך אומרת שהיא לא רעבה....), אחרי זה זה יהיה עניין של גמילה וזה רק יהפוך את העניין לקשה יותר ....
אגב - האם היא כבר מתהפכת לבטן? אצלי בתקופת המשבר הוא התחיל לישון על הבטן ולא היה מוכן אחרת... אבל רק ככה הוא נרדם אז מי אני שאגיד אחרת :) 
צריך לזכור שזו רק תקופה (אמנם לא פשוטה - אני יודעת!) אבל זה עובר... אז הרבה סבלנות וכוחות .... בהצלחה!
º
מה זה המשבר הזה?
26/10/14 12:40
42צפיות
מה זה משבר גיל 4 חודשים
26/10/14 17:15
117צפיות
בגדול...
כתוצאה של שינויים התפתחותיים שונים, תינוקות שהיו ישנים היטב בלילה והיו רגילים לפתוח פערים גדולים, מתחילים להתעורר לעיתים קרובות יותר, לפעמים מתנגדים להרדמה, השכבות ארוכות וקשות יותר, שנות יום קצרות יותר.
משבר גיל 4 חודשים
26/10/14 17:13
135צפיות
אם היא לא היתה רגילה לאכול כ"כ הרבה פעמים לפני כן, וגם את מרגישה שההתעוררויות לא באמת נובעות מרעב - אל תאכילי אותה. תעזרי לה לחזור לישון בדרך אחרת ולא ע"י הנקה.
המשבר הוא בסה"כ 10 ימים - שבועיים. אם תהיי עקבית בתגובות שלך ולא "תיפלי" למקום של להניק אותה ללא צורך - הוא יעבור הרבה יותר מהר והרבה יותר בקלות מאשר אם תרגילי אותה להאכלות תכופות במהלך הלילה.
את בהחלט צודקת בכך שכשאת מאכילה אותה כ"כ הרבה פעמים בלילה היא מקבלת את רוב הקלוריות שהיא צריכה במהלך הלילה ולכן לא אוכלת במהלך היום.

מה שאת יכולה לעשות עד שיעבור המשבר:
(*) לשמור על שיגרה ועל סדר יום קבוע. ליזום את השכבות היום והלילה בהתאם לסדר היום.
(*) במשך היום להאכיל האכלות יותר קרובות זו לזו מבחינת פרקי הזמן, בעיקר בשעות אחה"צ והערב לפני שהולכת לישון.
(*) להאכיל במקום קבוע, נקי מגירויים חיצוניים כדי שלא יסיחו את דעתך במהלך האוכל במשך היום.
(*) במשך היום להקפיד על הרבה מגע וגירויים כשהיא ערה.
(*) לפני השינה - להשתדל להוריד הילוך בפרק הזמן שלפני השינה, להחשיך את הבית, להפחית גירויים.
(*) בלילה - להאכיל בשעות שאת יודעת שהיא רעבה, ובשאר ההתעוררויות לעזור לה לחזור לישון ללא הנקה. אם את יודעת שלך זה קשה ויש אפשרות שמישהו אחר יגש אליה בהתעוררות האלה - זה הזמן לעזרה הזו.
(*) עקביות, עקביות, ועוד פעם עקביות. אם את לא חושבת שזה הזמן להנקה אל "תישברי" ותניקי שלא לצורך. תעזרי לה להירדם בדרכים אחרות ולא בהנקה. הנקה היא לא תמיד רצון באוכל הרבה פעמים מה שנראה כרצון שלהם בהנקה הוא צורך בחום, בקירבה, בתשומת לב, ולאו דווקא באוכל.

ובכל מקרה, קחי בחשבון שגם הרגלים פחות טובים אפשר לשנות אח"כ, ואם הברירה היא בין תינוקת שלא ישנה כל הלילה לתינוקת שצריכה עזרה בהנקה כדי לחזור לישון עדיף לאפשר לה לישון כיוון שלחוסר שינה יש השלכות הרבה יותר גרועות..

לילה טוב
תודה איילת, יש לה רפלוקס
26/10/14 21:33
64צפיות
הקימות בבכי היסטרי בלילה התחילו לפני כשבועיים עם התפרצות הריפלוקס (הוא לא היה שם מלידה) ולכן אני בטוחה שחלק מההתעוררויות הן מכאב, אבל, מכיוון שלא נוח לה להיות מעורסלת והיא לא אוהבת להרדם על הידיים, וישנה רק על הגב אנחנו די חסרי אונים באמצע הלילה והדבר היחיד שמרגיע אותה זו הנקה. עם זאת אני לא רוצה להעמיס על הקיבה הקטנה שלה כל הלילה, זה לא נראה לי הגיוני.
לגבי סדר יום ולהאכיל במקום קבוע, אנחנו מסתובבות המון בחופשת הלידה, זה לא שאני בבית כל היום... וגם לה נעים להיות בחוץ ולראות עולם.
אבל תודה. הלילה אני אנסה להאכיל אותה בסביבות 23:00 ושוב רק בהתעוררות של לפנות בוקר, ושיהיה לנו בהצלחה.
אם יש לה ריפלוקס
27/10/14 07:43
47צפיות
את צריכה להתייעץ עם הרופא לגבי מה נכון לה מבחינת ההאכלות (האם לרווח אותן או שעדיף יותר ארוחות קטנות).
בכל מקרה, אם מדובר בהתפרצות של מחלה אזי כל מה שכתבתי לגבי משבר גיל 4 חודשים לא רלוונטי לפני שמדברים עם רופא ומוודאים שהיא מקבלת את הטיפול המתאים לה ושהתעוררויות הלילה לא נובעות מכאבים בגלל הריפלוקס.

מה שכתבת לי לגבי הטיולים בחוץ הוא מעולה. סדר יום קבוע לא אומר שצריך להיות בבית. אני מסכימה איתך מאד שגם לה נעים להיות בחוץ ולראות עולם. המשמעות של סדר יום ושגרה הוא שגם אם אתן מטיילות בחוץ היא לא צריכה לוותר על שינות במהלך היום, כיוון שהן חשובות להתפתחות שלה לא פחות מאוכל. אין בעיה שתישן בעגלה, במנשא, בסל קל.... אבל שלא תפספס שינות כיוון שפספוס שינות במשך היום משפיע גם על שנת הלילה. ועייפות ביום גוררת עייפות יתר בלילה, קושי בהרדמות, יקיצות מרובות בלילה, התעוררויות מוקדמות בבוקר...

בהצלחה והרבה בריאות.
פחד מחושך אצל תינוק
27/10/14 00:23
90צפיות
התינוק שלי בן חצי שנה, יצא לי פעמיים לצאת איתו בעגלה החוצה בשעות הערב כשכבר חשוך,מהרגע שיוצאים הוא בוכה ללא הפסקה, אם נכנסים לחנות מוארת הוא נרגע, גם אם אני מרימה אותו בידיים הוא נרגע.
בבית בלילה כלל לא מראה סימני פחד מהחושך, ישן בבית בחושך ללא מנורת לילה.
משהו בחושך ברחוב יחד עם תאורת הרחוב מפחיד אותו.
מישהי נתקלה בתופעה כזו??
עכשיו שמחשיך מוקדם זה ממש בעיה .
בדיוק מה שתיארת אצלינו
30/10/14 21:17
4צפיות
לא עושים עם זה כלום. נמנעים לטייל איתו בחושך.

פטנט שעוזר זה להאיר עליו עם הפנס של הפלאפון. זה מרגיע.
שאלה קצת מטופשת... אבל חייבת לשאול
23/10/14 13:21
843צפיות
איך אתן חופפות לקטנטנים את הראש בלי שיתיז על הפנים?
איך מלמדים אותם להרים את הראש... שלי לא משתף פעולה ומתעצבן כל פעם מחדש...
º
דווקא שאלה טובה. אני גם אשמח לדעת...
23/10/14 13:22
118צפיות
בבקשה -
23/10/14 13:29
336צפיות
יש הרבה שיטות
23/10/14 13:31
322צפיות
יש מן כובע מצחייה כזה או עיגול עם גומי שמלבישים על הראש
יש כוס מיוחדת כזו או מסיליקון או פלסטיק עם פיה מסיליקון שמצמידים למצח ושופכים את המים על הראש אבל בתכלס.... גם עם הראשונה כשהייתה תינוקת וגם עם הנוכחית - תמיד יש בכי. לא אוהבים את זה. וזה בעייתי.
השיטה שלי היא לשחק ולסבן הכל כולל את השיער. ואחרי הכל ממש בסוף האמבטיה עם הטוש אני שוטפת הכל ומשתדלת עם היד לחסום את הנזילה על הפנים. בכל מקרה שם נגמרת המקלחת ככה שגם אם נעמדים או מוחים נחרצות זה לא משנה. ולאט לאט מתרגלים.

אגב כשהגדולה שלי קצת גדלה הייתי מבקשת שתחפש ציפורים על התיקרה או משהו כזה....
לגבי הכובע .... אני בספק שהוא יסכים לשים
25/10/14 01:05
132צפיות
והקטע של המשחק הוא מעסיק את עצמו יש לו הרבה משחקים אבל אף אחד מהם לא מעודד אותו להרים את הראש אחורה... זה מה שאני מנסה ללמד אותו אבל זה טרם נקלט...
אבל אני אולי אקנה לו את הכוס אולי זה יעבוד...
הוא לא בוכה אבל הוא מנסה לצאת מהאמבטיה...

אפשר לתלות או להחזיק צעצוע גבוה
25/10/14 11:00
90צפיות
ולהגיד לו להסתכל למעלה וככה הוא ילמד להרים את הראש. זה נקלט מאוד מהר.
אם הוא יושב, אפשר להשתמש בטבעת. אצלנו היא מאוד אוהבת את הטבעת. ככה היא לא נעמדת כל הזמן ויש שתי ידיים פנויות אז יותר קל לשטוף.
הוא יושב בטבעת
27/10/14 08:51
41צפיות
רק שהוא תמיד עם הפנים למטה עסוק בלאכול איזה צעצוע וקשה לגרום לו להרים את הראש...
אבל אני אחפש איזה צעצוע שאפשר לתלות אולי זה יעזור

בשלב החפיפה אני לוקחת לו את הצעצוע מהיד - שיהיה לו "משעמם"..
29/10/14 19:53
39צפיות
ושרה ומצפצפת מעליו עם ברווז הגומי - בגלל שאין לו במה להתעסק ויש אטרקציה מעליו הוא מרים את הראש - ואני מהר מהר חופפת...
עם מה את חופפת?
30/10/14 13:34
28צפיות
אני עושה עם כוס פלסטיק, אבל איכשהו תמיד זה מגיע לו לפנים והוא מושך את האף ומתעצבן...
האמת שהאמבטיה שלו מלא צעצועים כך שאם אך נעלם לו הוא לוקח אחד אחר...
גם שלי מנסה לצאת
26/10/14 09:53
63צפיות
אבל זה משתפר עם הזמן ואח/ות גדול/ה עוזרים מאוד :)
בכל מקרה לי גם הכוס לא עזרה. היא רק משחקת איתה
אני לא. מחזיקה מגבת קטנה בהישג יד
23/10/14 15:16
242צפיות
ופשוט מקבלת את זה ככורח המציאות. כמובן שאם להרים/להוריד את הראש עובד אז יופי
אצלנו היא דווקא למדה מאוד מהר תוך כדי משחק
23/10/14 17:38
242צפיות
אומרים "ראש אחורה" והיא מטה את הראש. וכשמדי פעם נשפכים מים על הפנים ועל העיניים הופכים את זה למשחק כך שזה אף פעם לא נורא.

אני בכוונה לא עושה מזה סיפור
23/10/14 19:11
243צפיות
ממש מגיל 0 הייתה שופכת לה קצת מים על הפנים וגם עכשיו (היא בת 9 חודשים) אני שוטפת את הראש פשוט, בלי להרים ראש ובלי עזרים. לא מפריע לה כנראה כי היא רגילה לזה כבר.
אנחנו הדבקנו מדבקות של כוכבים על התקרה באמבטיה
26/10/14 17:52
105צפיות
ואז כשהיה צורך לשטוף את הראש הסתכלנו על הכוכבים...
כמה אמור לישון?
29/10/14 17:51
111צפיות
היי,
קטני בן 3 חודשים וקצת,
נרדם או תוך כדי הנקה או על הידיים.
אינני יודעת מתי ליזום שינה, מתי להרדים אותו? כמה אמור לישון בשלב זה? האם יש סדר יום מבחינה זו?

תודה מראש :)
מצרפת לך לינק שעזר לי שפיצי היה קטן יותר
30/10/14 07:47
64צפיות
º
תודה רבה :)
30/10/14 15:32
12צפיות
חדשה עם שאלה
30/10/14 22:41
16צפיות
שלום,

אני אמא טרייה ליותם הקטן, בן שבועיים וחצי.
בגלל בעיות בהנקה (כרגע משלב בעיקר הנקה ומעט תמ"ל) פניתי למספר יועצות הנקה, שעל הדרך אמרו לי שבגיל הזה הוא אמור להיות עם אפס זמן עירות שקטה- כלומר אמור להיות רק במצב של הנקה/החתלה/אמבטיה/שינה.
האם כך הדבר? ואם כן- ממתי אמור להתחיל לתרגל זמן בטן?
כרגע יש לו שעות ערות ארוכות (כנראה כי לא מקבל מספיק בהנקה- כלומר מקבל מספיק כדי לא לבכות, אבל לא כדי להרדם) אבל אני כל הזמן בלחץ שזה לא תקין ולכן מנסה יותר להרדים אותו מאשר לשחק איתו/להפעיל אותו (כמובן שמדברת אליו כל הזמן בלי שום קשר..).

אשמח לעצות בנושא! 
º
אוכלים ונהנים לתחילת שבוע
44תגובות
26/10/14 18:12
98צפיות

(המשך...)
º
קניות, ציוד ובילויים לתחילת שבוע
26/10/14 18:16
46צפיות
º
למכירה
26/10/14 14:31
56צפיות
כסא אוכל למכירה
הודעה זו מכילה תמונות
26/10/14 14:35
229צפיות
שלום
מוכרת כיסא אוכל לתינוק:
כסא אוכל ליפסקי (כתר)במצב מעולה

מי שקונה יקבל במתנה:
 כסכסא – כסא אוכל נייד (צבע ירקרק) – כחדש
פתרון מצוין כאשר נמצאים מחוץ לבית, נארז ככדור ולא תופס מקום
לינק למוצר (אין לי קשר לחנות):
http://milkastore.co.il/Web/?PageType=9&ItemID...;

מושב הגבהה – מתחבר לכסא רגיל
דיסקליימר – קיבלנו אותו בירושה ולא ממש היה בשימוש אצלנו

מחיר מבוקש: 200 ש"ח
איסוף מהוד השרון

מושב הגבהה + כסכסא
כסא אוכל כתר
למכירה מטרנה
26/10/14 14:51
107צפיות
2 קופסאות מטרנה חלבי שלב 1 700 גר' ב60 ש"ח. הקונה יקבל חבילת מטרנה אקסטרא קייר טו גו.
איסוף מראשל"צ

למכירה עגלת אחים/תאומים
הודעה זו מכילה תמונות
26/10/14 17:49
197צפיות
דגם קוקו של ביבה.
צבע חום.

פרטים במסר.
עגלת קוקו ביבה
סימילאק למהדרין שלב 1 במחיר 69 שח
29/10/14 20:57
9צפיות
אריזה סגורה ובתוקף
נקנתה בטעות
º
היי בנות אשמח להמלצה על מנשא טוב תודה ושבוע מקסים לכולן
26/10/14 17:02
48צפיות
מנשא באתר מאמי ביי
26/10/14 17:05
92צפיות
שלום אמא של יובלולה :)
יש לנו דיל מומלץ במיוחד באתר , ל-5 ימים בלבד
Elite cruiser מנשא עם תומך ראש לגילאים קטנים, מותאם לשני מצבים פנים להורה ותנוחת ראה עולם.
מתאים למשקל: 3.5 ק"ג עד 10 ק"ג
ועד מינימום גובה של 53 ס"מ.
המחיר הוא 209 ש"ח בלבד במקום 279 ש"ח
לפרטים ורכישה און ליין: 

המשך ערב נעים
צוות מאמי ביי

לאיזה גיל?
26/10/14 18:21
55צפיות
אם מדובר מגיל לידה ואת מחפשת מנשא בד מערסל לחודשים הראשונים - לנו יש של ״צמד״ ומאוד מרוצים.
נוח ונעים, לבישה בשניות (מגיע עם כתפיות, אין צורך בקשירות וכריכות), אפשר לשנות את גודל הרצועות (בהתאם למי שמרכיב אותו). קנינו בעקבות המלצות שקראנו כאן ובפורום הריון ולידה.
עובד כמו קסם.
תלוי כמה את רוצה להשקיע ולמה את צריכה אותו
29/10/14 14:09
29צפיות
הקטנה שלנו לא כל כך אוהבת את העגלה ואנחנו מטיילים הרבה ולכן השקענו בארגובייבי 360, הוא הכי הכי נוח לטיולים ולהסתובבות ארוכה עם התינוק אבל עולה בארץ 860... אנחנו קנינו בארהב ב650. יש לנו גם מנשא בד לופיקס שהשתמשנו כשהיא הייתה פיצית והיום אני לפעמים שמה בבית, כשאין לי כוח לשים את הארגו, הוא הרבה פחות נוח אבל קל לשים ולהוריד אותו - להרדים את הקטנה לדוגמא, בדיעבד הייתי קונה את זה שיושב על גתף אחת כי הוא נוח לבית. תיכנסי לאתר "מנשא".... יש שם מלא סוגים, בעיקר מבד 
לנו יש של צ'יקו
29/10/14 15:07
32צפיות
דגם יו אנד מי.
לדעתי הוא ממש עושה את העבודה, נשיאה קלה ונוחה, בד נושם ואווירירי
מחיר יחסית זול ממה שיש בשוק

יש במאמי ביי ב387 שח : http://www.mamibuy.co.il/store/cat/CHICCOYOUME
בהצלחה
צפוף בסל קל
26/10/14 00:28
256צפיות
היי
הגוזל שלי בן 4 חודשים שוקל 8.5 קילו, נראה לי שמאד צפוף לו בסל קל (למרות שהוא לעד משקל 13 קילו)
מה עושים?
מעבירים לכסא בטיחות
26/10/14 05:48
157צפיות
שמתאים גם לתינוקות שעדין לא מתיישבים בכוחות עצמם ושיש להם זווית של חצי-שכיבה (וגם של ישיבה בהמשך).לנו הייתה אותה בעיה וזה מה שעשינו.
º
עם תינוק ככ קטן?
26/10/14 07:18
41צפיות
בהחלט כן.הוא קטן בגיל אבל לא
26/10/14 08:40
142צפיות
במשקל (חמסה) כך גם היה אצלנו (חמסה) וגם פסקי כתבה לך זאת למטה.במיוחד בשביל זה נועדו הכסאות הללו.
זה היה המשקל גם אצלנו...
26/10/14 07:26
132צפיות
עברנו לקראת גיל חצי שנה/שבעה חודשים לסלקל ואפשר היה הרבה קודם...

מצטרפת להמלצה
26/10/14 09:01
95צפיות
כיסא בטיחות רצוי כזה מגיל 0 או לפחות אחד שניתן לשים בהטייה ולא בזווית ישיבה ישרה.
º
תודה בנות, אז איזה כסא מומלץ?
26/10/14 15:34
16צפיות
º
אנחנו עם אוונפלו סימפוני E3 ומאוד מרוצים
26/10/14 15:43
24צפיות
לנו יש 2
26/10/14 16:26
93צפיות
קוסקו סנרה וסיגמה 
שניהם טובים,
לנסיעות ארוכות מעדיפה את הקוסקו שנמצא ברכב של בעלי.
בקבוק אוונט ופטמה קטנה
25/10/14 13:00
113צפיות
אני משתמשת לתינוקת שלי (בת שבוע) בבקבוקים ופטמות של אוונט, פטמה מס׳ 1 גדולה לה מידי ואני זוכרת שקראתי שאפשר להשתמש בבקבוק של אוונט אבל עם פטמה של חברה אחרת שהיא צרה יותר משל אוונט אבל אני לא זוכרת איזה?? אשמח לעזרה..
לבקבוקים של שילב אני יודעת יש מידה 0
25/10/14 16:26
73צפיות
אבל בבקבוקים הצרים (אולי גם ברחבים אני לא יודעת) שלא מתאימים לטבעת הרחבה של אוונט
אאל"ט אפשר להשתמש עם פטמות של מאם
26/10/14 20:53
42צפיות
ההברגה נשארת ההברגה של אוונט, אבל מחליפים את הפטמה בפטמה של מאם.
מכונת שאיבה מומלצת לקראת חזרה לעבודה? ��
26/10/14 09:32
85צפיות
היי בנות,

אני מניקה הנקה מלאה והתינוקי שלי עוד מעט בן חצי שנה. לצערי המאוד רב אני חוזרת לעבודה עוד שבוע ומחפשת מכונת שאיבה. הדרישות שלי הן (מקווה שהן לא מוגזמות):
1. שתשאב טוב. ממש טוב. אני שעות ארוכות מחוץ לבית וחשוב לי לשאוב הרבה ולשמר את ייצור החלב.
2. עדיפות למכונה חשמלית ועדיפות לכזו שלא מרעישה הרבה.
3. אם אפשר גם שתהיה קומפקטית
º
מישהי..? אשמח להיעזר בניסיונכן.
27/10/14 04:46
15צפיות
º
השאלתי ביד שרה את הספקטרה... די עונה על הדרישות
27/10/14 07:36
18צפיות
מדלה סווינג לעבודה עצמה וספקטרה מיד שרה לבית
27/10/14 11:37
58צפיות
הסווינג היתה לי קצת חלשה אבל עשתה את העבודה די טוב בסה"כ.
בלי קשר, לא משנה איזה מכונה תקני, תקני קצת יותר בקבוקים שלא תהיי בלחץ של שטיפת בקבוקים
בלנדר מוט מומלץ - של בראון? איזה דגם?
23/10/14 23:57
98צפיות
שלום לכולן,

התינוק שלי בן חמישה וחצי חודשים ובקרוב מתחיל טעימות. אני מחפשת בלנדר מוט מעולה ואמין שישמש אותי גם לטעימות וגם פה ושם לבישולים (לא הרבה). ראיתי שהרבה כתבו בעבר על בלנדר מוט של בראון אבל לא מצאתי איזה דגם. אודה על המלצתכן על איזה דגם של בראון כדאי לקנות או אם יש בלנדר מוט אחר מצויין - אני פתוחה לרעיונות.

תודה מראש!
לא יודעת שם הדגם
24/10/14 13:06
99צפיות
וכולם דומים למדי
אבל הדגשים שלי הם שיבוא עם כוס מדידה (שם טחנתי את הפירות וישירות משם האכלתי) ולשים לב שאפשר להזיז (לא בהכרח לנתק, אלא להוריד ולהרים על המסילה למשל או שיש מספיק רווח בין הלהבים למסגרת) את הלהבים כך שיהיה קל לניקוי.
המלצה על עגלת "מטריה" סופר פשוטה
27/10/14 11:44
102צפיות
היי לכולם
אני מחפשת לקנות היום או מחר עגלת "מטריה" מאוד פשוטה בעלות מאוד נמוכה.
הסיבה היחידה שאני צריכה אותה היא כי אני טסה לארה"ב ואני צריכה עגלה להיות איתה בשדה תעופה ועד רגע שנעלה למטוס.
הקטנה שלי בת שנה ו8. יש לנו עגלת טיוליון מצויינת בארה"ב ולכן אין לי צורך להשקיע באחת חדשה נוספת.
תודה לעונים.

מצרפת שתי לינקים של הסגנון עגלה שאני מחפשת

כסאות בטיחות אחרי תאונה
28/10/14 05:45
102צפיות
בוקר טוב
עברתי תאונה די רצינית עם הרכב בה ניזוק החלק הקדמי. במושב האחורי היו מותקנים כסא בטיחות וסלקל. לשמחתי ללא הילדים. האם צריך לזרוק אותם לפח ולקנות חדשים או שיש איזו בדיקה בה ניתן לבדוק האם הם תקינים?
תבדקי בחוברת הוראות
28/10/14 07:47
60צפיות
אצלנו בכיסא כתוב בחוברת הוראות שיש סט תפרים שבתאונה נפתחים ואז יודעים שצריך להחליף את הכיסא.
אפשר גם לבדוק עם היבואן מה ההנחיות
28/10/14 08:36
46צפיות
ואולי להביא לבדיקה אצלם (אני יודעת שהיבואן של הכסא שלנו עושה את זה)
סלקל ... מתלבטת
27/10/14 14:00
117צפיות
היי אימהות יקרות 
אנחנו רוצים לרכוש סלקל וכנראה שנלך על הATON 3 של סייבקס. 
מישהי שמעה? מכירה? אשמח לשמוע גם על מקומות זולים... תודה מראש!
אטון 3
27/10/14 14:02
74צפיות
היי אמאמושה 
לנו יש אותו ואנחנו מאוד מרוצים הוא מאוד נוח לשימוש ומרגיש מאוד בטיחותי
הבנתי גם מחברות שהוא נחשב בין הסלקלים האיכותיים בשוק היום
אנחנו קנינו באתר מאמי ביי ב1190 שח תבדקי אולי יש עדיין מבצע.

בהצלחה!
את לפני לידה?
27/10/14 21:54
80צפיות
אישית לא הייתי משקיעה הרבה בסלקל. הבן שלי בן 4וחצי חודשים, וכבר די כבד לי לסחוב אותו בתוך הסלקל.
מתכננת לעבור בקרוב לכסא בטיחות שיהיה יותר נוח לקשור אותו בתוכו
לנו היה את האטון 1
30/10/14 12:11
9צפיות
לא יודעת מה השדרוג בין הדגמים, אבל סהכ סלקל נחמד מתאים לבייבי ג׳וגר,
אבל(!)
למרות שמתאים עד 13 ק״ג בערך בגיל 4 חודשים פיצי היה בגבול האורך לסל קל ועברנו לכיסא בטיחות

קניות שוות שמומלץ לעשות בארץ לתינוק/פעוט
29/10/14 09:55
106צפיות
היי
אני יודעת שבדרך כלל השאלה הזאת נשאלת הפוך "מה כדי ושווה לקנות בחו"ל לתינוק או פעוט"
אבל בשבילי הארץ זה החו"ל שלי..
פשטתי כבר על שילב, קיווי, פוקס, צומת ספרים. ועוד מתנות לקטנה מכל מיני חברות שונות ובכל זאת הערב אני טסה..
יש איזו המלצה מה כדי כאן לקנות.. משהו שאין בחו"ל וייחודי לארץ?
משהו שיתאים או לתינוק שנולד או לתינוקת שנה ו8
תודה לעונות
הבגדים של קסטרו ממש יפים
30/10/14 11:19
42צפיות
אבל מעבר לזה אני חושבת שאפשר לקנות בחו"ל כל מה שיש בארץ, במחירים זולים יותר. הדברים היחידים שראיתי שזולים פה בהשוואה לאנגליה למשל, וגם טובים יותר, זה מנשאי בד ואמבטיות פלסטיק לתינוקות.
º
27/10/14 09:07
49צפיות
חסכון משתלם לילדים?
26/10/14 11:28
277צפיות
היי, אנחנו מתלבטים איפה לפתוח חסכון לבת שלנו, בבנק נותנים ריבית אפסית ואילו בבתי השקעות אפיקי ההשקעה פחות סולידיים והעמלות גבוהות יותר,
אשמח לשמוע ממי שחוסך/ת קצת פרטים כדי לגבש החלטה. תודה!!
מה שאנחנו עשינו
26/10/14 12:48
370צפיות
זה :החלטנו על סכון חודשי קבוע שילך לחסכון עבור יורש העצר,
קנינו קרן נאמנות סולידית 
אותו סכום שהחלטנו יורד לנו בהו"ק קבוע כל חודש ונכנס לקרן עצמה.
(מקווה שהסברתי טוב)
º
בדיוק מה שאנחנו עשינו
26/10/14 18:51
80צפיות
26/10/14 20:59
123צפיות
אצלנו זה היה בהמלצת פקיד הבנק שאמר שזה טוב יותר מסתם פק"מ ובעלי בדק את הנושא לעומק...
בדיוק מה שאנחנו עושים
27/10/14 10:29
179צפיות
רק שאי אפשר לרשום את השם של הילד על החיסכון אלא אם עושים אותו בחשבון משלו
דבר שני , אנחנו מפקידים לשתי קרנות שונות סכום שווה כדי לפצל סיכון
נכון מאד,
27/10/14 15:25
124צפיות
החסכון הוא בתוך החשבון הפרטי שלנו-של ההורים.
|*|נפתח פורום עגלות לתינוק|*|
26/10/14 10:39
80צפיות
|@|הילד או הילדים הראשונים שלכם גדלים ברגעים אלו ממש בבטן? עליכם להיות ערוכים בהתאם לקראת הגעתם!
חדש בתפוז ? פורום עגלות לתינוק. פורום זה מיועד עבור הורים, משפחה ועוד העומדים לקראת רכישת עגלת תינוק.

המגוון רחב מאוד וקשה להחליט מהי העגלה עבורכם. איך יודעים מה ההבדלים בין העגלות? האם עדיף להזמין מחו"ל? מהי העגלה שתענה לכם על הצרכים?
כל המידע במקום אחד! היכנסו עכשיו לפורום להתייעץ ולייעץ בנושא:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

מחקר על חוויות לידה- זקוקה לכן
24/10/14 10:02
331צפיות
פורום יקר שלום רב,

במסגרת עבודת התיזה שלי אני עורכת מחקר על חוויות לידה והסתגלות.
אני מחפשת נשים לאחר לידה (לא פחות מחודשיים ולא יותר משנה לאחר לידה) שישיבו על שאלון המחקר שלי.
זהו תחום מחקר די חדש כך שאני מאמינה שהמחקר יכול להוסיף להבנה טובה יותר של משמעות חווית הלידה והשלכותיה.
מדובר בשאלון אנונימי.

אנא השיבו על השאלון בקישור המצ"ב אם רלוונטי וכן הרגישו חופשי להפיץ את הקישור לחברים, משפחה, מכרים שיכול להיות רלוונטי עבורם או יכולים להפיצו:
.
https://barilanpsychology.qualtrics.com/SE/?SID=SV

תודה על העזרה מקרב הלב.
שני רשף
º
הקישור לא עובד
24/10/14 13:31
25צפיות
שמה שוב- תודה!
24/10/14 17:10
122צפיות
º
עובד עכשיו?
26/10/14 00:06
16צפיות
נראה לי שראוי להסביר מה זה השאלון הזה
27/10/14 17:19
238צפיות
ולא רק להשאיר קישור תמים למראה .
כלומר..
את לגמרי מחטטת שם בנבכי הנפש ומציפה את המשיבה בהעלאת אירועים טראומתיים מעברה..
ונראה לי .. שאם מישהי נכנסת מרצונה הטוב באווירה טובה לעזור לך עם השאלון.. זה רק ראוי ונכון ובעיקר הוגן לומר תחילה מה טיבו ואופיו..
אל תשכחי שרוב הנשים שמשיבות לשאלון הזה עדיין מוצפות בהורמונים שטרם התאזנו. 
והורמונים + השאלון שלך, עלולים לגרום להמון עוגמת נפש למישהי שרק רצתה לסייע לך. 
ואני לא אומרת שהוא לא לגיטמי, אבל למען ההגינות והמוסריות ראוי לומר תחילה מה אופי השאלות שלו כדי שכל אחת תוכל לעשות את השיקול אם בא לה לעזור או לא..

בחיי, הוצאת לי את המלים מהמקלדת
27/10/14 18:40
160צפיות
התחלתי לענות על השאלון כולי כוונות טובות ורצון לעזור במעט הזמן שיש לי "בין לבין" כשהקטנה ישנה ואני נחה ממטלות הבית. השאלון הזה לא נגמר והופך לחופר יותר ויותר!!! סבבה, העליתי שם כל חוויה קשה אפשרית שהייתה לי בעבר, חפרתי עם עצמי, ובסוף, בשלב כלשהו- איבדתי את הסבלנות לחלוטין וסגרתי את הדפדפן שעליו היה השאלון. סורי, זה היה פשוט מעיק וכל כך לא מותאם לנשים בשלבים כאלה אחרי לידה, עם רמות עייפות והורמונים ועומס פיזי ורגשי...
סתם הערה אני קצת מכירה שאלונים כאלה ולחלוטין יכולתן לפשט ולקצר בכדי להקל על המתנדבות..
הי לוליפופ
27/10/14 18:51
201צפיות
אני מעריכה את ההתייחסות.
אני מודעת לקושי שעלול לעורר השאלון.

על כן בפתיחה של השאלון אני כותבת שהוא עלול לעורר קושי, וגם מפורטת רשימה של גורמי תמיכה שאפשר לפנות אליהם, וכן פרטי התקשרות שלי ואני גם יכולה להפנות לתמיכה כאשת מקצוע.
כמו כן, ההשתתפות היא וולונטרית וניתן לעצור בכל רגע.

אני מאוד מודה לכל אישה שמסכימה לשתף ומאמינה שזה מאוד יכול לתרום לידע הקיים.

תודה,
שני

היי שני,
27/10/14 18:55
176צפיות
אני מרשה לעצמי לענות לך למרות שכתבת ללוליפופ את התגובה.
אני חושבת שלכתוב בתחילת השאלון שאפשר לפנות לאיזשהו מוקד תמיכה אזורי או רופא משפחה, זה פשוט לא רלוונטי.
השאלון מעיק בעיקר בגלל שהוא ארוך, נדמה כאילו לא נגמר, ודי "חופר" -סליחה על הסלנג אבל אני מניחה שהמסר מועבר.
זה שהשאלון העיק על מי מאיתנו לא אומר שאנחנו זקוקות לתמיכה מקצועית- על כל חשיבותה ויתרונותיה הרבים.
זה פשוט אומר שהשאלון הזה פחות ידידותי למשתמשת, ולכן יהיה כלי פחות יעיל עבורכן.
נתקלתי כבר בשאלונים ידידותיים ונגישים הרבה יותר, על אף ה"נבירה" בנבכי הנפש, שהם מכונים אליה. גם סתם הערה בתחתית כל עמוד לגבי כמה אחוז מהשאלון הושלם ועוד כמה נותר, הייתה עוזרת, לעניות דעתי.
שיהיה בהצלחה בכל מקרה!

הי
27/10/14 19:07
132צפיות
אני מקבלת בשימחה את ההערות שלכן. :)
אם אני מבינה נכון ההערות שלך ושל לוליפופ מתייחסות לקושי אחר.
לוליפופ התייחסה לקושי רגשי וטריגרים שהשאלון עלול לעורר, על כן התייחסתי לנושא של תמיכה. ההערה שלך מתייחסת לאורך ול'חפירה'.
מדובר בשאלונים שעברו תיקוף והם הנפוצים בתחום למשתנים שאני בודקת.
הוקדשה מחשבה רבה לבחירה בשאלונים הללו ובמשתנים הללו ולא הכנסנו שאלות 'מיותרות' או שלא תורמות למה שאנו מבקשות לבדוק.
השאלון עבר גם אישור של וועדת אתיקה והתיעצות עם מרצים נוספים ועבר שינויים רבים עד צורתו הסופית.
אני מבינה את מי שמרגישה שהשאלון ארוך ובוחרת להפסיק באמצע ומעריכה מאוד את מי שמוכנה להשיב.

אשמח להתייחס אם יש הערות נוספות.
שני

הצעה
29/10/14 13:51
37צפיות
בשאלונים ארוכיםמהרבה פעמים יש את האםשרות להפסיק ולהמשיך מאותה נקודה אח''כ. זה בייחוד רלוונטי לאוכלוסיה שאת צריכה, כי עם תינוק קטן את לא יודעת.כמה זמן פנוי יש לך...
הכרות לצורך מפגשים משותפים
22/10/14 14:53
443צפיות
הי, מתגוררת בהרצליה הירוקה, אמא לבן שנה ו10 חודשים, איתו בבית מבחירה ומעוניינת להכיר אמא עם ילד קרוב לגיל למפגשים משותפים, אשמח לשמע מכן
היי
22/10/14 20:25
246צפיות
אני אומנם גרה בירוקה עם ילדון בן שנה וארבע אבל הוא בגן עד ארבע.
ממליצה לך בשעות הבוקר לקפוץ לגינות בפינסקר עד לפני חודשיים כשעוד הייתי איתו בבית הייתי פוגשת שם אמהות עם ילדים (והרבה מטפלות).

י
23/10/14 22:39
108צפיות
הי, תודה , אלך על זה :)
תודה
26/10/14 14:26
74צפיות
אגב לאיזה גן רשמת אותו ? אפשר להפגיש ביניהם גם אחר הצהריים אם נוח לך
אנחנו רשומים לגן ניצני טל
27/10/14 12:09
83צפיות
וכמעט כל יום אחרי הגן הולכים לגינות בפינסקר (סביב ארבע - ארבע וחצי).
כרגע לצערי חולה במחלת הפה והגפיים אז פחות רלוונטי להיפגש אבל את מוזמנת לפנות אלי במסר וניפגש כשיבריא.

הי שלום לך
22/10/14 21:23
232צפיות
אני מרמת השרון אימא לבן שנה ו-5 ועוד פיצי בן חודש
אשמח להכיר
ממליצה לך גם על:
24/10/14 05:51
200צפיות
קודם כל יש בארנה ג'מבורי נהדר לילדים וגם בשבעת הכוכבים יש ג'מבורי שחבל על הזמן כי שם יש גם הפעלות, מאד ממליצה לך להתקשר להנהלת הקניון בשבעת הכוכבים ולשאול מתי יש להם הפעלות. תהנו
הי
26/10/14 14:28
55צפיות
אכן מכירה, אגב הג׳ימבורנה פתוח בבוקר רק בשלישי, שינו את שעות הפתיחה וכמובן אחר הצהריים גם
תצפית שבועית בתינוק באזור חיפה:
22/10/14 20:27
169צפיות

במסגרת לימודי תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית באוניברסיטת חיפה
דרושות נשים בהריון אשר עתידות ללדת באמצע/סוף נובמבר.
במסגרת הלימודים עלינו לצפות בתינוק שרק נולד, פעם בשבוע למשך השנה האקדמית, בבית המשפחה.
נשמח לשמוע מכן, לתת פרטים נוספים ולתאם מועד נוח עבור המפגשים.
אדר קדם
adarked@hotmail.com

מגרילה בבלוג שלי כרטיסים לבייבילנד
28/10/14 08:43
82צפיות
מוזמנות להשתתף. כנסו לבלוג דרך הקישור בחתימה.
יום נפלא
רישום למסגרות...
29/10/14 12:51
53צפיות
שלום

בני כעת בן חודשיים ואני שוקלת לחזור לעבודה בעוד חודש בתום חופשת הלידה. האופציות שעומדות על הפרק הן גנים/מעונות או טיפול של 2 הסבתות שבוע/שבוע בביתנו. הסבתות יצטרכו להשאר לישון 4 לילות בשבוע בגלל מרחק המגורים, לא הסידור האידאלי מבחינת פרטיות.
יש לי כמה שאלות:
1- האם מישהו כאן התנסה עם סידור סבתות כזה? זה ישים בכלל מבחינת הדינמיקה בבית?
2- אם לא ארשום את בני לכניסה לגן בעוד חודש אלא אנסה לרשום אותו כשיהיה בן 6 חודשים במקום 3 האם יכול להיות שיגמר המקום בגלל התקופה בשנה?
עכשיו עוד נחשב תחילת שנה אך מזהירים אותי שלא ישאר מקום בקרוב. אנו גרים ברמת גן.

מה אתן אומרות?
º
בריאות לתחילת שבוע
26/10/14 18:17
35צפיות
חיסון שפעת - כן או לא?
26/10/14 12:41
126צפיות
(כמובן , לאחים הגדולים ולנו. הקטן עדיין לא בן חצי שנה ולא יכול להתחסן בעצמו)
אנחנו לא מחסנים לשפעת
26/10/14 12:48
192צפיות
אצלנו רופא הילדים לא המליץ, ואמר שגם הוא לא מחסן את הבת שלו.  גם כיון שמדובר בהימור על הזנים , אבל בעיקר:
1. מחקרים שמוכיחים את היעילות של החיסון ממומנים ע"י חברות התרופות. לטענתו לא נתקל במחקר עצמאי שמוכיח את זה. הוא גם טוען שממה שהוא רואה אין הבדל באחוז הנדבקים במחלה בין אלה שלקחו את החיסון ואלה של לקחו את החיסון.
2. לחץ מסיבי מצד קופת החולים שמופעל עליו לשווק את החיסון שלטענתו עשוי לנבוע מקניית מלאי ע"י משרד הבריאות ורצון "להיפטר" מהמלאי.

2 סייגים שלו: ילדים אסטמתיים, ואנשים מאד מבוגרים. להם כן ממליץ לעשות את החיסון.

בכל מקרה ממליצה לך להתייעץ עם רופא הילדים שלך ולשמוע מה דעתו, כיוון שהוא מכיר את מצב הילדים ויודע מה הסיכונים שבחיסונים או באי נטילת החיסון.

הרבה בריאות לכולם
רופא הילדים כמובן המליץ
26/10/14 13:14
173צפיות
לכי תדעי אם זה לא כי משרד הבריאות מחייב אותו.
הוא נתן סיבה הגיונית: יש לנו תינוק קטן, לא כדאי שהגדולים יביאו מחלות מהגן/בי"ס וידביקו אותו.

אם אין סיכון בחיסון, לא אכפת לי לחסן. היעילות לא תרד בגלל החיסון...השאלה אם יש סיכונים
למיטב ידיעתי
26/10/14 16:51
142צפיות
ואני ממש לא מומחית בתחום... לכל חיסון יש סיכונים.

בכל מקרה, קחי בחשבון שלשפעת יש 2 סוגי חיסונים: בזריקה ובתרסיס. אחד מהם הוא חי מוחלש והשני הוא מומת ויש לזה השלכות מבחינת הקטנצ'יק שאת לא מעוניינת לחסן.  

החלטה לא פשוטה... חייבת לומר שאני לראשונה הפעם הרגשתי שיש שאני עומדת מול רופא ששם את השיקולים שלי בראש מעייניו ולא את שיקולי המערכת...

תודה. עשינו את המומת בזריקה.
26/10/14 22:29
122צפיות
האחות אמרה שהם בכלל לא קיבלו את התרסיס. שיהיה.

º
העיקר שדואגים לפרסם שיש אותו...
27/10/14 07:45
37צפיות
אנחנו חיסנו והתחסני בעצמנו
26/10/14 22:11
115צפיות
אנחנו מביאים הביתה מספיק מחלות מהמשרד (חללים לא מאווררים, ישיבות ממושכות) אז מה שאנחנו יכולים לחסוך לדרדס את ההדבקה, אנחנו משתדלים.
בדיוק ההתלבטות שלי...
27/10/14 10:34
90צפיות
ואני עכשיו בהריון ..
º
בהריון התחסנתי בעצמי בכל מקרה
27/10/14 21:44
25צפיות
היי
26/10/14 18:22
135צפיות
נתתי לילדה שלי אקמולי ברבע לאחת בצהריים האם אפשר לתת לה נורופן או אקמולי שוב אחרי ארבע שעות???
כן
26/10/14 19:07
60צפיות
אקמולי/נובימול אפשר לתת כל 4 שעות, נורופן כל 6 שעות. אם משלבים לשים לב שאסור לתת נורופן לפני שעוברות 4 שעות מהנובימול/אקמול, וכנ"ל לגבי אקמול אחרי נורופן.
וכמובן לשים לב שלא לעבור את המינון הרשום של מנות ליממה.
רק לשים לב שנורופן מותר רק מגיל 3 חודשים
26/10/14 20:51
63צפיות
ומתחת לגיל 6 חודשים דורש מרשם מרופא.
עושה חיסון גיל חודשיים בעוד יומיים
26/10/14 21:58
157צפיות
בנות שעשו בבקשה תרגיעו אותי.במידה והיו תופעות לוואי איך התמודדתן?
אל דאגה זה עובר
26/10/14 22:13
82צפיות
אצלי הדרדס העלה חום, נתתי אקמולי. חוץ מזה היה יותר עייף וישן יותר מבד״כ.
הכי חשוב שיהיה לך בבית נובימול או אקמולי ומדחום
26/10/14 22:48
77צפיות
למקרה של חום או הרגשה רעה.
אצלנו היה לה חום טיפה גבוה ונתנו פעם אחת נובימול לפני השינה, חוץ מזה היה בסדר.
זה קשה, כי זה החיסון הרציני הראשון ולא יודעים למה לצפות ואיך יהיה, אני הייתי בלחץ מזה כמה ימים קודם, אבל זה עובר בסופו של דבר.
לי עזר לשנן לעצמי שיש לי תינוקת חזקה ועמידה והיא תעמוד בזה בגבורה וכך גם אנחנו.
אנחנו מאלה שלא היו שום תופעות-
27/10/14 15:26
53צפיות
כן גם זה קורה! ויכול להיות שזה יקרה גם לכם-
מאחלת שיעבור בקלות!
הכל עובר
27/10/14 16:47
51צפיות
היא תבכה קצת ותשכח מזה..
מציעה לך להביא איתך רעשן , ואיך שהיא מקבלת את הזריקה להתחיל להרעיש, אצלנו זה עבד פלאים וכמעט ולא היה בכי...
מייד אחרי זה קיבלה בקבוק וכשיצאנו מהאחות היא כבר חייכה אליה ...
אצלנו ב"ה לא היו תופעות לוואי, רק קצת שלשולים מהרוטה..
בכל מקרה, שיהיה בבית מדחום ונובימול או משהו בסגנון..
יהיה בסדר!
אצלינו...
28/10/14 21:18
39צפיות
הוא בכה בזריקה הראשונה, והיה מאד מאוכזב ממני בזריקה השניה, אבל שכח אחרי 5 דקות, לא היו תופעות לוואי בכלל
מצטרפת להמלצות
28/10/14 23:38
47צפיות
שיהיה לך מדחום ונובימול בבית, וגם נרות אקמולי מותאמים למשקל למקרה חירום. אצלי הוא שלשל מהרוטה וגם היה לו קצת חום, נתתי מנת נובימול והוא הקיא אותה אחרי כמה דקות. מכיוון שלא ידעתי כמה נספג ופחדתי לתת מנה נוספת (התייעצתי עם אחות במוקד הטלפוני שאחכ אישרה את מה שחששתי ממנו - שמנת יתר עלולה להיות מסוכנת יותר מהחום עצמו, אם הוא לא גבוה מאוד) - הלכנו על אמבטיה פושרת. זה עזר, אבל בפעם הבאה אני הולכת ישר על נר.
חוץ מזה הוא בעיקר היה שפוך חצי יום. מסכן
תודה בנות!
29/10/14 02:17
33צפיות
היום החיסון. הצטיידתי בנובימול בשבילו ורגיעון בשבילי. מקווה שיעבור חלק. תודה על העידוד!:)
ב2 מהילדים שלי לא היו כל תופעות לוואי
29/10/14 09:56
27צפיות
תינוקי בן חודש נראה איך הוא יעבור את זה בעוד חודש
מקום לברית מילה
26/10/14 08:53
69צפיות
אנחנו מחפשים מקום לערוך בו ברית בשישי בצהריים באזור הצפון (חיפה+קריות). יש המלצות?
טורבו הוריקן ווינטר - האם מומלץ?
25/10/14 11:59
93צפיות

היי!

אנחנו מחפשים דרך חסכונית, טובה ונעימה לחמם את חדר השינה (עם תינוקת ).
אין אפשרות להתקין מזגן - אנחנו מתלבטים בין הטורבו הוריקן ווינטר לבין רדיאטור.

למישהו כאן יש נסיון? מה אתם ממליצים?

תודה!

תינוק עם ריפלוקס
27/10/14 11:45
79צפיות
הבן שלי עם ריפלוקס והגסטרולוגית הנחתה אותי להוסיף לו לתמ"ל דייסת קורנפלור של מטרנה. אנחנו עם בקבוקי אוונט נטורל שלב 2 ונראה שהוא מתקשה.

מישהי ניסתה את הפטמה הרב שלבית שמתאימה לדייסות, האם היא אפקטיבית?

תודה
רפלוקס
28/10/14 10:04
34צפיות
לא מבינה למה נתנו לך להסמיך עם קורנפלור את המטרנה. אצלנו הרופא העביר אותנו לאינפמיל שמסמיך רק בקיבה. התקשרתי אז לחברה והנחו אותי רק להכין על מים קרים ואז יוצא ממש דליל כמו המטרנה בבקבוק. בהתחלה קצת היו יציאות יותר קשות אבל אחרי שבוע הכל הסתדר וגם היה שיפור משמעותי מאוד בפליטות. אני ממליצה לך לשאול את הרופא.
איך עוברים לתחנת טיפת חלב אחרת?
28/10/14 09:52
101צפיות
שלום רב,
התינוקת שלנו משתייכת לתחנת טיפת חלב בשיכון עובדי בלינסון בפתח תקווה, המשתייכת לקופת חולים כללית. אנו לא מרוצים מאחות התחנה ומהרופאה שם. בקיצור אנו רוצים לעבור לתחנת טיפת חלב אחרת בפתח תקווה. איך עושים זאת?
בהמשך לטיפת חלב בפתח תקווה
28/10/14 21:04
62צפיות
חשוב לי להוסיף שאנו מחפשים טיפת חלב שבה נותנים חיסונים באופן הפחות מכאיב ורופאת התחנה מקצועית. אשמח לקבל המלצות.
מציעה לך להתקשר ל*2700 ויסבירו לך..
28/10/14 21:20
56צפיות
למרות שזה נראה לי שזה עובד כמו שזה עובד אצלנו המבוגרים..
הולכים למרפאה שאת רוצה לעבור אליה ומבקשים מהם למשוך את התיק מהמרפאה הקודמת ולפתוח לך כרטיס אצלם..
אבל כדאי לברר את זה מול *2700 בכל מקרה..
בהצלחה.
נפיחות תחת העיניים
27/10/14 21:16
67צפיות
לבתי בת השבועיים יש נפיחות תחת העיניים, לא עיגולים שחורים, אלא נפוח בלבד. מישהו יודע מה זה? תודה
º
מסגרות לתחילת שבוע
27/10/14 08:55
31צפיות
ילד שקט מאוד ובית תינוקות
25/10/14 12:02
534צפיות
שלום, יש לי דאגה, הבן שלי יכנס בעוד חודש בגיל חצי שנה לבית התינוקות בקיבוץ. הוא ילד מאוד רגוע, ממעט לבכות, משחק עם עצמו זמן ארוך. בוכה חזק כשכבר כלו כל הקיצים. וזה לוקח זמן ;) ישן בקלות ותודה לאל טפו טפו מאוד נח יחסית. עכשיו, מה הסיכוי שילד כזה יקבל משמעותית פחות תשומת לב מהאחרים? שירימו הרבה את הבוכים יותר? אני מודאגת ממיעוט יחס כי הוא לא דורש תשומת לב גדולה. לחשוש? לדבר?
זה יכול לקרות בשפה המקצועית קוראים לזה הילד "הנימוג"
25/10/14 16:28
344צפיות
ואני מקווה בשבילך שהצוות מקצועי אחראי חם ואוהב מספיק בשביל לא ליפול לפח ה"נוח" הזה
אותה דילמה
25/10/14 22:19
229צפיות
רק ששלי יהיה בן ארבעה חודשים
לצערי אין לי איך לעודד אותך. אצלי הוא גם כך, רק שאם הוא מגיע לסף מסויים, הוא כאילו "נכבה"- מגיע למעין ניתוק כזה ממה שקורה סביבו. מתהפכת לי הבטן כשאני רק חושבת עליו, שוכב בודד באיזה לול...
מה פירוש "הנימוג" ואיך אפשר למנוע את זה? האם זה תלוי רק במטפלות או שאני יכולה לעשות משהו כדי למנוע את זה?
מנסה לענות
26/10/14 11:25
193צפיות
כמי שהייתה בעבר מטפלת בבית תינוקות בקיבוץ במשך תקופה ארוכה, והיום אמא לתינוקת בת 5.5 חודשים, אני אנסה לשתף מנסיוני - 
קודם כל הדאגה שלך מובנת.
אני יכולה להרגיע אותך שגם אם זה היה הפוך והילד שלך היה "עצבני" ובכיין היית דואגת, שלא יאהבו אותו כי הוא צווחן ודורש הרבה תשומת לב... (זו קצת הדאגה שלי, לצערי...).
לגבי השאלה עצמה, ממה שזכור לי וממה שאומר לי ההגיון, אני חושבת שדווקא תינוק שהוא מאוד רגוע ומשחק יפה לבד, יקבל תשומת לב חיובית ויהיה חביב על צוות המטפלות - בדיוק מהסיבה שיהיה להן יותר קל ונעים איתו.
לא שזה אומר שהן יזניחו ילדים צווחניים, אבל לדעתי כן יהיה להן קל להיקשר אליו. בד"כ במקומות כאלו לפחות חלק מהמטפלות הינן חמות מטבען ומרעיפות חום ואהבה על התינוקות. לכל אחת בצוות יש תינוקות מועדפים, אבל אני לא חושבת שזה מספיק משפיע כדי לפגוע בילדים הפחות מועדפים. בסופו של דבר הילד חוזר איתך הבייתה ויקבל ממך את החום והאהבה שהוא זקוק להם על מנת לפתח אישיות בטוחה ועצמאית (כל עוד לא יחווה הזנחה מוגזמת במסגרת הטיפולית כמובן, ואני חושבת שהסיכוי לכך הוא נמוך).  
ככל שהילד יגדל ויהיה יותר תקשורתי (וזה יקרה יותר ויותר, עוד לפני גיל שנה), אם הוא ימשיך בטמפרמנט הנוח שיש לו היום, אני מאמינה שזה בהחלט יעבוד לטובתו (שוב, כך לעניות דעתי ומנסיוני בתחום).
תסמכי על הילד שלך, שכאשר הוא יצטרך תשומת לב, חיבוק, עזרה בהרדמה/האכלה/החזקה, הוא יידע לבקש זאת. אני מאמינה שככה תינוקות פועלים.
תשמחי שהוא רגוע ושקט, כנראה שיש לך חלק גדול בכך ואת בהחלט יכולה ליהנות מכך. 
במישור הפרקטי, נסי לשהות קצת בבית התינוקות ביחד עם תינוקך ולראות איך הצוות מתנהג.
אחרי שתרכשי אמון באחת המטפלות, במידה ותרגישי צורך לשתף אותה בתחושותייך, אני חושבת שזה בהחלט יכול לעזור לך להרגיש יותר בטוחה (יכול להיות שזה יקרה רק אחרי שתכניסי אותו ותכירי את הצוות טוב יותר). 
תנסי לעשות כל מה שאת יכולה כדי להגביר את התחושה שאת יכולה לסמוך על הצוות המטפל, כי את תעבירי את התחושה הזו לילד. 
מקווה שעזרתי! תחשבי חיובי ותאמיני בילד שלך! 
אני מודה לך מאוד
27/10/14 08:29
63צפיות
בהחלט עזרת ואתחיל לבקר בבית התינוקות ;) אני אדם אופטימי בסה״כ ;)
עונה לך מצד המטפלת
26/10/14 12:54
259צפיות
שימי לב אם המטפלות יודעות לספר לך משהו על הילד בסוף היום. זה יכול להיות משהו טוב כמו היום הוא ניסה להתיישב או עשה פרצוף מצחיק או משהו פחות טוב (מישהו טיפס עליו/לא היה לו תאבון...)
זה מעיד על כך שהן "רואות" אותו ומתוך זה כנראה גם מרגישות כמה תשומת לב הוא צריך בכל רגע.
בהצלחה
אחלה טיפ ;)
27/10/14 08:30
92צפיות
לא חשבתי על זה ;) תודה!!!
****מטפלת בפתח תקווה *** מ ד ה י מ ה
27/10/14 08:29
68צפיות

שלום כלוכלן!
התפנה מקום אצל מטפלת מקסימה בתפח תקווה
היא עובדת בביתה עם עד 3 תינוקות וכרגע יש אצלה אחד
מקסימה, עדינה ומסורה
עושה הכל בתיאום עם ההורים - בניית תפריט אישי
יש לה ניסיון עם חוגי גירויים לתינוקות מוסיקה וכו
וקיצור ממש מומלץ בחום
המלצות נוספות יינתנו למי שרוצה :)):):)

גן יולי בלואי מרשל, מישהו מכיר?
26/10/14 20:43
53צפיות
שלום, יש למישהו המלצה או דיסהמלצה על הגן? אני מעונינת לרשום לשם את בני בן 3 חודשים, תודה:)
מה חשוב בבחירת תינוקיה? +מחפשת המלצה לתינוקיה בהוד השרון
25/10/14 15:12
92צפיות
שלום,
מחפשת תינוקיה\משפחתון לבן שלי שיהיה בן 4 חודשים בהוד השרון.. יש המלצות?
כמו כן אשמח לדעת מה חשוב לשאול את הגננת בבואי לראות את הגן (ילד ראשון אז אני אמא שוקיסטית, כל המלצה תתקבל בברכה)
השתתפות המדינה בשכר לימוד גני ילדים?
22/10/14 22:16
246צפיות
האם מבחן ההכנסה הוא לפי משכורת בסיס או כולל שעות נוספות?
כי שעות נוספות זה דבר משתנה מאד והמעסיק יכול להחליט יום אחד שאין יותר שעות נוספות.
ראיתי בסימולטור של התמ"ת "משפחתון" .לאיזה ארגונים יש משפחתונים? לידנו יש ויצו אבל לדעתי הם בהגדרה של "מעון".
לפי הסימולטור מעון הרבה יותר יקר ממעון למרות שבמשפחתון רק 5 ילדים המקבלים יותר פוקוס.
שאלת קידבג,אך אשאל: האם רק מסגרות ציבוריות מוכרות לצורך השתתפות המדינה בשכר לימוד?
אענה לפי מה שאני יודעת
23/10/14 21:49
156צפיות
לגבי מבחן ההכנסה אני לא יודעת. יש טלפון של משרד התמ"ת * משהו ושם את יכולה לברר לגבי העיניין. לגבי משפחתון זה באמת יותר זול....מניחה כי יש פחות הוצאות על אנשי צוות/מבשלת/מנקה וכד....בעיניי משפחתון לקטנטנים כמובן עדיף. אני הוצאתי מויצ"ו ושמתי במשפחתון (גם בפיקוח של התמ"ת). עד שמצאתי את המשפחתון הנשמה פרחה כי בגלל הביקוש הם מתמלאים מהר. תתקשרי למחלקת הרווחה אצלך בעיר לרוב הם אלו האחראים לפיקוח על המשפחתונים. וכן רק מסגרות ציבוריות המדינה מממנת....וטוב שכך.
בהצלחה
אם יקרה,לגבי הוצאות תפעוליות
24/10/14 23:05
114צפיות
נתעכב רגע על מעון.
לפי התקן 15 תינוקות ו-23 פעוטות בכיתה וכנ"ל מספר המשלמים.
האם ההוצאות התפעוליות כאלה גדולות? האם אנו ההורים משלמים גם את משכורות הצוות במסגרות הציבוריות.
אני בסך הכל צריכה בגיל של פחות משנה משמורת יום.לא ביקשתי שיעורי מחול,פסנתרנית,מחשבים ושאר גדג'טים.
ברשותך בואי נקצין - פעוטון לעובדים זרים בלוינסקי המספק מיטה,צעצועים והזנה ומנוהל ע"י גננת ניגרית ו-2 עוזרות עולה 1000 ש"ח לחודש וכולם מגיעים לבתי-ספר ואפילו חלקם לצה"ל.אף אחד לא יוצא מפגר.
אינני רוצה להשתלח במוסדות המדינה אבל אני חשה ממש שלא בנוח.

סליחה רק שאני אבין...
24/10/14 23:49
165צפיות
את טוענת שהסכום לתשלום שדורשים עבור מעון ציבורי הוא גבוה מידי ושההוצאות התפעוליות לא כאלו גדולות (לדעתך) ? אל תשימי במעון ציבורי. שימי בפעוטון עם גננת ניגרית עם 40 ילדים ובא לציון גואל.....רק מציעה לך לבקר שם קודם כדי להבין במה מדובר לפני שאת חושבת שזה לא גורם נזק פיזי והתפתחותי לילדים. וחוץ מזה אני לא נתקלתי במעון עם 15 ילדים. בויצ"ו אצלנו יש 19 ילדים וגם 15 לילדים מתחת לגיל שנה נראה לי המון. זו בדיוק הסיבה ששמתי במשפחתון. אגב השיקול שלי לגבי ההוצאה מויצ"ו גם היה כלכלי כי ב 2400 שקל אני יכולה לשים גם בגן פרטי עם פחות ילדים שלא יתנו לילד לצרוח רבע שעה עד שניגשים אליו....
ציבורי מול פרטי
25/10/14 11:49
112צפיות
גם אני הגעתי למסקנה שלך.
אז במה הועילו המסגרות הציבוריות אם הן לא יכולות להוריד את שכר הלימוד לריצפה? משהו כמו 1500 ש"ח או אף למטה מזה.
אגב,חיפשתי במרחב האינטרנט משפחתון ציבורי ברמת גן ולא מצאתי. החברה למתנסים לדוגמא מפעילה משפחתונים אבל לא אצלנו.יש ארגון "בית עימנואל" הפרוס בכל רמת גן אבל יש להם רק מעונות.
אגב,בעלי לא הכי בריא שבעולם אבל הוא לא רוצה לדווח לרשויות,מפחד שזה יפגע בו.
היתרון במסגרת ציבורית
26/10/14 20:29
70צפיות
זה שניתן לקבל הנחה לפי הכנסה לנפש במשפחה, הרבה פעמים זה הנחות מאוד משמעותיות למשפחות עם הכנסה נמוכה, בזמנו שבדקתי התקרה הייתה 5000 ש״ח נטו לנפש במשפחה, זאת אומרת משפחה בת 5 נפשות צריכה להרוויח מעל 25 ש״ח נטו לחודש כדי לא לקבל את ההנחה. ונכון את צודקת ברמת גן וגם גבעתיים אין משפחתונים בפיקוח, או יש מאת מאוד גם מאת מאוד גנים של ויצו או נעמת, ישנם ערים עם הרבה יותר גנים ומשפחתו ים אשר בפיקוח, אגב מסגרות פרטיות ברמת גן לרוב יותר יקרות מ2400 ש״ח, ויכולות להגיע גם ל 3200 ש״ח, וגם בויצו ונעמת כמה שהגיל עולה העלות יורדת בגיל שנתיים הגן עולה 1600 ש״ח כבר, שאין מחירים כאלו בפרטי. בטח לא ברמת גן. והשערורייה לא מסתיימת כאן במחירים, אין שום פיקוח על הגנים הפרטים, החופשים האין סופיים במסגרות האלו, זה שהמדינה החליטה שגנים מגיל שלוש חינם, וזה טוב ויפה אבל שמסתכלים מקרוב במסגרת של 35 ילד על גננת וסעיית, זה גם שערורייה, אז יש הרבה דברים לא הגיונים בכל ההתנהלות הזאת שהמדינה עוצמת עניים, וכן אנחנו כהורים ממנים את השכר של הגננות, ואת העלויות התפעול של הגנים הציבורים רק מגיל שלוש המדינה מתחילה להשתתף בעלויות האלו.
בחירת מסגרת לתינוק
23/10/14 14:29
134צפיות
אני נורא מתלבטת ואשמח לשמוע מה דעתכן, סליחה על האורך..
בני יהיה בספטמבר בן שנה ושבעה חודשים, הוא בבית עם מטפלת מדהימה ואנחנו מאוד מרוצים ממנה. אני צפויה ללדת במאי, כך שבספטמבר (שאז אצטרך לחזור לעבודה אחרי חופשת לידה) הוא/היא יהיו בני כארבעה חודשים.  
יהיה לנו קשה לממן גם מטפלת לקטן וגם גן לגדול וחשבנו אולי להשאיר את שניהם עם המטפלת. היא מקסימה אבל מבוגרת ואני חוששת שלא תצליח לאתגר מספיק את הגדול לאורך השנה וגם שתחסר לו אינטראקציה חברתית (למרות שאני איתו כמעט כל יום אחה"צ במרכז הקהילתי השכונתי ויש שם חוגים ומשחקיה והוא פוגש שם ילדים, אבל לא את אותם ילדים).
אני גם חוששת מהכניסה לגן בגיל שנתיים ושבעה חודשים. אני חוששת שההסתגלות תהיה לו קשה. אני מניחה שרוב הקטנטטנים בגן כבר נחשפו למסגרות, אולי גם מכירים אחד את השני כבר.
אני גם טיפה חוששת שהקטן ילך לאיבוד כי הגדול ידרוש את רוב תשומת הלב.. 
בקיצור הרבה חששות :) אשמח לשמוע מה אתן חושבות.. תודה רבה למי שהגיעה עד הלום! 

מחפשת משפחתון/מטפלת ביבנה
27/10/14 12:05
14צפיות
אני גרה ביבנה ומחפשת במיידי מטפלת או משפחתון לבן שלי, תינוק בן 4 חודשים. אשמח להמלצות.
בנוסף, במידה ומישהו מכם מכיר את משפחתון ילדודס של אילונה שמש (עבדה בעבר בראשון) אשמח לדעת אם אתם מכירים ואם הייתם מרוצים מהטיפול שלה, או לא.
תודה מראש
משפחתון פעוטון באם המושבות הוותיקה
27/10/14 12:22
20צפיות
אשמח לשמוע המלצות למשפחתון או פעוטון לבת שנה וחודש בשכונת הדר המושבות בפתח תקווה. תודה
גן במבינוס הרצליה
27/10/14 20:18
32צפיות
אשמח לשמוע המלצות/דיס המלצות אם מישהי מכירה
מישהי יודעת מה טווח המחירים למטפלת לשני ילדים בתל אביב? וכמה
27/10/14 20:54
36צפיות
זה שונה מטיפול בילד אחד?
מחפשת משפחתון/מטפלת ביבנה
27/10/14 11:59
24צפיות
אני גרה ביבנה ומחפשת במיידי מטפלת או משפחתון לבן שלי, תינוק בן 4 חודשים. אשמח להמלצות.

בנוסף, במידה ומישהו מכם מכיר את משפחתון ילדודס של אילונה שמש (עבדה בעבר בראשון) אשמח לדעת אם אתם מכירים ואם הייתם מרוצים מהטיפול שלה, או לא.

תודה מראש 

פעוטון/ משפחתון בהדר המושבות פתח תקווה
27/10/14 11:26
15צפיות
בוקר טוב.
אם לבת שנה וחודש המחפשת לה משפחתון או פעוטון מומלץ, חם ואוהב להשתלבות. אשמח לשמוע המלצות או דיס המלצות באזור אם המושבות הוותיקה- הדר המושבות.
תודה לכל העונות ויום נפלא

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

הריון ולידה

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה