לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!

אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלות ענת אמא ליובל הקטן, ושחף, אמא של איתמר ויותם, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

הודעה חדשה

מישהי מכירה מושב בטיחות מגיל לידה (לא מגיל שנה) ו/או סלקל
26/11/14 13:07
רחב במיוחד?
הקטנה שלי- בת ארבעה חודשים- סובלת מאוד בנסיעות ולכן אני כמעט ולא נוסעת איתה לשום מקום. די סיוט. אני חושדת שאולי זה הסלקל שלא נוח לה.
יש למישהי המלצות לחברה/ דגם? 
תודה!
זקוקה זיעוץ
26/11/14 11:24
17צפיות
תינוק שלי בן שנה .
עושה לי המון בעיות עם אוכל. מסרב לאכול אוכל מוצק - מבקש רק מטרנה
לא מוכן לטעום כלום, כל דבר יורק
מבקש   ומצביע רק על הבקבוק

עד לפני שבוע עוד איך שהוא פה ושם הצלחנו להכניס משהו חוץ ממטרנה,
השבוע - ממש כלום!!!
מה עושים
אז ככה
26/11/14 12:12
קודם כל ממשיכים להציע בסבלנות, משתדלים לאכול ביחד לידו
מציעים מאכלים שונים במרקמים שונים, מנסים גם בכפית וגם לתת לו לו להחזיק מאכלים שאפשר לבד
לא ללחוץ ולא להתעצבן, זה יקרה בסוף!

תובנותיה ש אימא שהבן שלה התחיל לאכול מוצקים רק בגיל שנה וחודשים כמעט! ככה פתאום ביום בהיר אחד ומאז טפו טפו אוכל יפה מאוד
ומ-6 בקבוקים ביממה, ירדנו ל-3, עוד מעט בן שנה וחצי
אני נותנת לו בקבוק רק לפני התנומת יום, שנת לילה
ובאמצע הלילה הוא עדיין מתעורר לאכול ואני חושבת שזה צורך ולא הרגל אז אני בינתיים לא מנסה לגמול
º
לא רוצים לישון רוצים להשתגע
24/11/14 20:28
75צפיות
שיטת easy של הלוחשת לתינוקות.
24/11/14 17:00
191צפיות
הי, האם מישהי ניסתה את השיטה ? בני הפצפון בן שמונה שבועות,. הוא צורח בכל פעם שמגיע לשלב העייפות ויהדבר היחיד שמרגיע אותו זה ציצי. הוא נרדם עליי וברגע שאני מניחה אותו בעריסה הוא מתעורר.  בלילה הוא ישן מעולה בעריסה.. במהלך היום יוצא שהוא יונק בכל שעה במקרה הטוב וכל הזמן נמצא עליי.איך אני יכולה לרווח בין הארוחות? אני מנסה את השיטה של הלוחשת אבל הוא בוכה תוך כדי..בבקשה - help!! אני גמורה
EASY
24/11/14 17:08
159צפיות
לפני שילדתי הייתי בטוחה שאני הולכת ליישם כל דבר שכתוב בספר הזה....אבל אחרי שהיא נולדה גיליתי שזה לא כל-כך פשוט כמו שכתוב 
גם אצלי היא היתה יונקת ויונקת ויונקת כמעט לבי הפסקה...יניקות ארוכות אפילו של שעתיים! ואז לוקחת הפסקה של חצי שעת שינה ושוב פעם רוצה לינוק...הייתי מ-ו-ת-ש-ת-!!!!!!!! והכי גרוע - פחדתי נורא שהיא תתרגל לזה ובחיים אני לא אוכל להכניס אותה לשגרה נורמלית...
אבל זה ממש לא ככה ואת תראי שתוך כמה שבועות הכל הולך להשתפר ובגדול!!! אני לא חושבת שאפשר באמת ליישם את ה EASY על תינוקות קטנטנים...זה יותר עובד מגיל 3-4 חודשים (ואז זה פחות או יותר כבר נהיה אוטומטי אצלם הלאכול, לשחק, לישון או לחילופין לשחק, לאכול, לישון....)
אז אל תדאגי! תמשיכי עוד קצת ככה ואת תראי שדברים יסתדרו בקרוב 
º
תודה, מקווה לטוב :)
24/11/14 17:13
35צפיות
º
מסכימה עם מה שאמרו לל
24/11/14 19:12
24צפיות
מסכימה ותנסי מנשא
24/11/14 19:13
68צפיות
משחרר את הידיים ומרגיע.
לפעמים צריך כמה דקות עד שנרגעים במנשא (לפחות בפעמים הראשונות)
נכון מנשא בד יכול לעזור לפעמים...
24/11/14 19:38
55צפיות
מרגיע ומרדים את התינוק ונותן קצת מנוחה מההנקה :)
ממש שנאתי את השיטה
25/11/14 08:56
91צפיות
היא כל כך לא נכונה לתינוקות יונקים
מה גם שהתינוק שלך עוד פצפון
את כותבת שבלילה הוא כן ישן. זה נפלא 
במהלך היום תני לו מה שהוא צריך (ואני כותבת את זה כשתינוק בן שישה שבועות שוכב עלי)
אל תנסי לעשות שום דבר שהוא לא הכרחי
שבי על הספה תשלמי סדרות שאף פעם אין זמן לראות תקראי את כל הספרים שמחכים כבר חודשים ושיהיה עלייך
אוטוטו הוא יגדל קצת ותוכלו לעשות דברים אחרים ביחד
ולטובת מה שחייבים לעשות בשביל זה יש מנשא הידיים פנויות והפיץ רגוע
הלוחשת מתאים מגיל 3 חודשים
25/11/14 12:25
61צפיות
והאמת שממש לא מתאים ליונקים. ההנקות והשינה מסתדרות עם הגיל. אני עשיתי VOD, נתתי לה לישון עליי ופשוט ראיתי סדרות
אני יישמתי
25/11/14 15:55
54צפיות
את השיטה בהצלחה עם הנקה החל  מגיל 8 שבועות בערך. לקח קצת זמן עד שתפס אבל ברגע שתפס עבד מעולה.
בנוגע להרדמה - גם התינוק שלי היה מתעורר בכל העברה, ולכן מהר מאד התחלנו להרדים אותו בעריסה בטפיחה לחישה.
אני
25/11/14 16:14
36צפיות
אבל עזבי אותך רגע מהשגרה. הדבר הכי חשוב בספר הוא טבלה המחולקת לפי חלקי גוף של התינוק, איך הם זזים ומה זה אומר. בעזרת הטבלה הבנתי שלקטנציק אין גזים, אלא הוא עייף מאוד. זה הציל אותי. יש שם גם אחלה עצות כמו איך להוציא גרעפס ואיך לגרום לקטן לא לצרוח באמבטיה ובהחתלה.

נראה לי שהמפתח הוא לנתק את ההרדמה מהציצי. אצלי הוא היה נרדם בהתחלה תוך כדי היניקה או על הכתף בדרך או אחרי הגרעפס. אולי כשאת רואה שהוא מתנמנם ביניקה תלטפי לו את הלחי, זה ידרבן אותו להמשיך לינוק. אם בכל זאת נרדם (על הציצי או על הכתף), תניחי אותו לידך (לא חייב בעריסה, רק שלא ירגיש אותך), הוא יתעורר מזה ואז תנסי לתת לו שוב לינוק. יונק ונרדם שוב- תחליפי לו חיתול (מתעורר מזה) ותחזירי לציצי ליניקה. בסוף הוא יהיה ער ולא ירצה יותר. ככה את יודעת שכיסית את השלב של האוכל.

אחכ זה השלב של הפעילות: זה לא יותר מדי עבורו. להסתכל עלייך או על תמונות בשחור לבן בדרך כלל מספיק. כשאת רואה סימני עייפות, תתחילי להרדים.

לגבי ההרדמה- קחי בחשבון שזה קשה. תתכונני לכך שבהתחלה תשקיעי יותר זמן בהרדמה מאשר בזמן שינה. אבל ממרומי מקומי כאמא ליונק בשבוע ה 13 לחייו, לדעתי זה שווה.
אצלי הוא עובר ממש מהר מעייפות לעייפות יתר, אז קחי בחשבון שההסבר של הטכניקה הוא עבור תינוק עצבני וצורח:
אני נשענת אחורה על הספה ומניחה אותו עלי, על חזה או על הכתף, ומחזיקה מוצץ בפה שלו עד שהוא מפסיק לצרוח ומתחיל למצוץ אותו. במקביל אני טופחת לו על הגב תוך אמירת שששש. בהתחלה אני עושה הכל מהר, טפיחות בקצב קבוע ומהיר ולחישות שש קצרות, בקצב הטפיחות. כשהצרחות שלו נכנסות איתי לקצב הטפיחות, אני מתחילה להאט את הטפיחות ולהאריך את הלחישות.
היום לוקח לי פחות מחמש דקות להרגיע אותו. כשהוא היה בן 8 שבועות זה לקח איזה עשרים דקות, עם רגרסיות. היה קשה.
לגבי ההנחה בעריסה- אצלנו ההנחה בעריסה הפעילה את הרפלקס הזה עם הנפת הידיים והוא היה מתעורר מזה. כשאת מניחה תנסי להקפיד להניח אותו על הצד, קודם אגן ורק אחכ ראש. אחכ בעדינות לסובב לגב ואז לעטוף (אצלנו על המזרן יש תמיד משולש מחיתול טטרה שמשמש לעיטוף של הידיים).
כל מה שכתבתי חסר ערך אם אין עיקביות. תכלס, בכל שיטה שתבחרי, זה החלק הכי חשוב.
אז אם החלטת שאת הולכת על זה, את חייבת להתכונן מראש: שאמא/חמות/בעל/ווטאבר ידאגו לך לאוכל לשבוע, שהבית יהיה מוזנח. רק אחכ תקחי נשימה עמוקה ותתחילי. זה בטח יקח פחות זמן
עובד לנו מצוין והוא יונק והכל
25/11/14 18:26
54צפיות
פשוט לאט לאט לא להניח לישון אחרי ההנקה.

שליי תמיד נמנם אחרי האכילה חמש דקות וקם.
וממש לפי החלונות עובד פיקס
ואיך זה מסתדר עם ההנקה בלילה?
25/11/14 22:44
14צפיות
הוא חוזר לישון מיד אחרי ההנקה, זה לא מפריע למחזוריות של היום?
מי יכול/ה להמליץ על יועצת שינה באיזור ת״א?
24/11/14 01:20
199צפיות
זה מתחיל להיות רציני, הקטע של הצוציק עם לא לישון. לא בלילה ולא ביום, הוא לא מסוגל לישון יותר משעה וחצי / שעתיים רצוף, וגם זה אם יש לי מזל. הוא נרדם כרגע אך ורק על ציצי או בעגלה תוך כדי תנועה, אז אפשר להבין למה אני בדרכי להתחרפן. גם הבנזוג לא ממש סובל מעודף מנוחה.
יש לי את לישון בלי לבכות וכל מה שניסיתי משם לא עבד, אם כי אני חייבת להודות שלא ניסינו ממש הכל (לא טרחתי לרשום מתי הוא נרדם ומתי התעורר כי זה רק מתסכל אותי).
הגישה של הלוחשת לא מקובלת עליי בנוגע להנקה אז אני לא ממש סומכת עליה לגבי השינה.
בקיצור, משבר גיל 4 חודשים או לא, נראה לי שאני צריכה עזרה מקצועית. זה ככה כבר יותר מחודש ואי אפשר לגרור את זה יותר כי זה פוגע לי בתפקוד כבר.
אמא שלי קראה על מישהי בשם אלה גרשטיין - אולי יש כאן המלצות / דיס המלצות עליה?
תודה.
לא מכירה את אלה
24/11/14 08:04
172צפיות
אבל ענבל בן משה מקסימה במיוחד ומצויינת... תגגלי עליה
º
גם אני ממליצה עליה בחום!
24/11/14 09:10
35צפיות
º
מצטרפת בחום להמלצה. שינתה לנו את החיים לטובה!
24/11/14 14:39
24צפיות
אפשר לשאול
26/11/14 10:43
11צפיות
מה היא "עשתה"?
סתם סקרנית לגבי המקצוע הזה...
התהליך עצמו היה בנוי אצלנו משישה שבועות
26/11/14 11:52
6צפיות
אחרי שהיא שמעה מאיתנו מה המצב ואיזה שינוי אנחנו רוצים, היא עזרה לנו לבנות תוכנית מתאימה. כל יום העברתי לה באופן מסודר מה היה ביום קודם ועברנו על הכל עם פידבקים, חיזוקים או שינויים אם צריך. במקרה הצורך דיברנו בטלפון או בסמסים באופן מיידי-לרבות תוך כדי הרדמה קשה וקבלת פידבק מיידי ממנה. בשורה התחתונה ההכוונה שלה והתמיכה עשתה את כל ההבדל. את ה'חומר' עצמו כאמור ידעתי, ברובו. אם כי היומלא מעט טיפים קטנים שעזרו מאוד גם הם. בשורה התחתונה, תוך שלושה שבועות הילדה עברה מהתעוררות כל שעה וחצי שעתיים להתעוררות פעם בלילה להנקה וחזרה לישון. למדה להרדם לבדה בנעימות וברוגע. ואני קיבלתי את שפיותי בחזרה.
תודה רבה!
24/11/14 09:36
88צפיות
מקווה שהיא תוכל לעזור לנו. זה נהיה ממש קשה
מזדהה איתך...
24/11/14 10:31
197צפיות
אין לי המלצה על יועצת שינה... רק רציתי להגיד שאני שותפה לתסכול שלך... הפיצית בת 4 חודשים, אבל מגיל חודשיים השינה שלה רק הולכת ומדרדרת... הלילה היא קמה כל חצי שעה. ונרדמה על הציצי רק כדי לקום שוב כעבור חצי שעה וחוזר חלילה. ביום - אנחנו מבלות שעתיים בנסיונות הרדמה בשביל לזכות בארבעים (גג ארבעים וחמש) דקות של שינה. בבוקר היא דווקא ישנה עד מאוחר (כמובן, תמיד אחרי שאני התייאשתי מלנסות לישון, בערך משמונה וחצי עד 11).
גם אני לא מתחברת לשיטות של הלוחשת (בעקבות חברה ניסיתי "הרם-הורד" שלושה ימים, וזה ממש לא התאים לי), וקראתי את לישון בלי לבכות שלא חידש לי הרבה ולא עזר לי הרבה (וכמוך, גם אני וויתרתי על רישום יומן כי זה מתסכל ובעיקר כי למי יש כוח לזה בפעם ה-7 או ה-8 שהיא מתעוררת בלילה...). קראתי גם את הורים גם בלילה, שגרם לי להרגיש רע עם זה שאני מתוסכלת מחוסר השינה שלה, ושאני לא רוצה להכניס אותה למיטה הזוגית שלנו...

אין לי עזרה כלשהי במשך היום, וגם בלילה בגלל שאני מניקה אני לא רואה הרבה טעם שבן הזוג יסבול כשבבוקר הוא זה שיוצא לעבודה (מודה שלאחרונה אני כן מעירה אותו מדי פעם, שינסה להרדים אותה בלי ציצי.)
אשמח אם תספרי אחרי זה איך היה עם היועצת שינה והאם כדאי... כי אני באמת לא מבינה מה היא יכולה להוסיף מעבר לכל מה שאפשר לקרוא בספרים אינטרנט.
גם אני לא... בסה"כ מדובר במישהי שעשתה קורס קצר
24/11/14 10:43
146צפיות
של כמה חודשים בודדים... "ומתפזמת" על הורים טריים ומחוסרי שינה (שמשוועים ל"פתרון").
לא מאמינה ביעוץ שינה.
אין פה שום קשר לאמונה ואני חולקת עלייך
24/11/14 19:18
111צפיות
בתור מישהי שעברה ייעוץ שינה כשהילדה היתה בת חמישה חודשים. ובתור מישהי שידעה היטב את ה'חומר'. עדיין לא הייתי מצליחה לעשות את השינוי הנפלא שעברנו בתחום השינה בלי היועצת שלנו. להגיד שאת לא מאמינה בזה זה כמו להגיד שאת לא מאמינה בגב תומך בעת משברכי זה בדיוק מה שזה מבחינתי. כמו פסיכולוג/קואצ'ר/חברה טובה. מישהו אובייקטיבי שיודע לתת עצה נכונה בזמן, לעודד, לכוון, להגיד שהכל יהיה בסדר. מבחינתי זה מה שעשה את ההבדל. וזה לא מותרות בעיניי.  
אני לא מאמינה בקואצ'רים.. ועל שירותים של חברה טובה, למזלי,
24/11/14 19:33
103צפיות
לא צריך לשלם. ולפסיכולוג יש הכשרה ארוכה מאוד-מאוד.
יש לי בעיה עם כל מיני אנשים שעוברים הכשרה (מאוד מפוקפקת) וממהרים לגבות כסף על "שירותיהם".
זה תקף למאמנים למיניהם, יועצות שינה, ועוד כמה דומים.
מסכימה איתך מאוד
25/11/14 11:02
60צפיות
אנחנו גם בתהליך ייעוץ, והמחויבות לגורם חיצוני כאן היא קריטית לדעתי.
ברגע שאני יודעת שכשאני קמה בבוקר אני כותבת ומוסרת דין וחשבון לגבי מה שקרה בלילה, אז אני עושה מה שצריך. ההנחיה והמשוב שאני מקבלת גם הם חשובים כמובן - אני מבינה עכשיו למה דברים קורים איך שהם קורים, ואיך אני יכולה לשנות אותם. ובסופו של דבר - זה עובד.
הרם הורד לא עבד אצלנו מעולם
24/11/14 12:53
113צפיות
פשוט כי הוא לא נרגע על הידיים, רק על הציצי.
אולי זה נכון ויועצת שינה זה דבר מיותר. לא יודעת. מה שאני כן יודעת זה שכרגע הפיצקול ישן עליי ואם אני אזיז את הרגל הוא יתעורר. וזה באמת רק הולך ומחמיר.
האמת?
24/11/14 13:38
110צפיות
אני קראתי את כל מה שלספרים ולאינטרנט היה להציע בקשר לשינה (באמת, חרשתי על הנושא שעות), וזה עזר במידה אבל בסופו של דבר מה שעשה את השינוי זה הליווי הפרטני והעזרה הספציפית לבעיות שלנו. לא יודעת להסביר את זה, כי הרבה דברים שהיא אמרה לנו כן ידעתי, אבל עדיין המכלול של כל הדברים והעזרה בבניית התהליך שיפרה לנו את החיים מאוד.
הייתי פעמיים אצל יוליה תמיר ובשתי הפעמים הייעוץ עזר
24/11/14 14:00
116צפיות
מאוד
הסיבה שפעמיים היא שבשלב כלשהו אחרי הפעם הראשונה אנחנו קלקלנו והבאנו אותו למיטה שלנו ובזה גמרנו לו את ההרגל הטוב שהיה והכנסנו הרגל רע
פעם ראשונה הייתה בגיל 5 חודשים ופעם שניה עכשיו בגיל שנתיים וחצי
תקראי עליה קצת באינטרנט
אנחנו היינו מאוד מרוצים
כל מי שנעזרת במנשא להרדמה - שאלה:
23/11/14 13:53
213צפיות
משהו לא ברור לי: איך אתן מעבירות מהמנשא למיטה? בפעמיים שניסיתי היא מיד התעוררה.
משאירים במנשא
23/11/14 14:44
168צפיות
ובינתיים נחים, משלימים פרקים בטלוויזיה, מקפלים כביסה, מתעדכנים בפורומים... האמיצות גם מבשלות.
אם התכוונת למנשא בד
23/11/14 14:49
201צפיות
אז ככה:
אני עומדת מעל המיטה, מקלפת בעדינות את השכבות מהגב ומהטוסיק שלו. אחרי שסיימתי מחזיקה אותו עם אחת הידיים ומורידה את הרצועות שעל הכתפיים שלי עם היד השניה. אחרי זה הוא כבר משוחרר ואני פשוט מניחה אותו על המיטה תוך כדי התכופפות.
זה קצת פחות עדין מהלניח כשהם נרדמים על הידיים אבל אם פיצקי היה נרדם חזק מספיק לא הזיז לו כשהעברתי אותו למיטה.

23/11/14 17:23
86צפיות
מחכה עוד 10 דקות בערך אחרי שנרדם ומשתדלת להתכופף כמה שיותר יחד איתו עד למיטה (כדי שלא ירגיש שהוא ״צולל״ ויתעורר) ומניחה. ממשיכה עוד דקה-שתיים עם ליטופים וטפיחות.
הגוזל הפך את היום והלילה
25/11/14 13:15
90צפיות
מקווה ששירשרתי למקום הנכון....
הגוזל בן חמישה שבועות, מזה כשבוע ,לא ברור איך ולמה, ער בלילות עד השעה 04:00 בערך, היו יומיים שנרדם ב-01:00 (יש!) וגם אם מצליח להרדם עלינו מתעורר ברגע שמניחים אותו . מילא היה שקט, אבל הוא גם צורח המון, אני חשבתי שאולי זה בגלל עייפות יתר אבל אולי זה הגזים? יש לציין שהוא סובל מגזים מגיל שבוע וחצי. ביום ראשון האחרון נשברנו והתחלנו סימיקול. אז באמת בלילה הוא משחרר המון גזים אז אולי זה מה שמציק לו?כשיונק בלילה ,אחרי כמה דקות מתחיל להתפתל ולבעוט ברגליים ואז מתנתק ומתעצבן מעצם ההתנתקות, אלו גזים לדעתי, אז אני מרימה אותו טיפה על הכתף,אבל זה בדרך כלל ממשיך עד שאני כבר לא נותנת לו לינוק והוא מנמנם עלי.  מה שקורה זה שבסוף הוא נרדם תשוש ואז יום למחרת ישן כל היום וקם כל 2-3 שעות רק לאכול ובקושי ער. האם זו "רק תקופה"? איך מחזירים אותו לישון בלילה? האם יש קשר בין כמה שהוא ישן ביום לזה שלא ישן בלילה? הרי אני לא אעיר אותו במהלך היום רק כדי שיהיה עייף, נכון? תודה לקוראות תודה למי שתענה ...
כמה דברים
25/11/14 15:11
50צפיות
אני אתחיל דווקא מהסוף - יש קשר ישיר לגמרי לאיכות שנת הלילה ושנת היום, ככל שישנים יותר טוב במהלך היום כך גם שנת הלילה יותר טובה ברוב המקרים.

לגבי המקרה שלך, בתור התחלה הייתי שוללת ריפלוקס או ריפלוקס סמוי בעיקר בגלל התיאור שלך של ההתנהגות שלו בזמן ההנקה.
במידה ונשלל הריפלוקס יתכן מאוד שזה גזים ואז אין המון מה לעשות וחשוב לזכור שזאת תקופה עוברת.
אצלנו עזרו מעט העיסויים וכיפוף הרגליים לכיוון הבטן.

אני הייתי ממשיכה לשמור על אווירת לילה בשעות הלילה גם אם הוא ער לגמרי וזה כן כדי להרגיל את הגוף שלו להבדלים בין יום ללילה.
תודה , אברר בנושא הריפלוקס ,רק עוד שאלה בבקשה
25/11/14 19:40
28צפיות
אם הוא ישן המון במהלך היום זה מה שגורם לו לא לישון בלילה או שאין קשר ובגיל שלו הוא אמור לישון ככה גם ביום וגם בלילה,מסביב לשעון?
אצלי בגיל הזה
26/11/14 11:46
4צפיות
באמת ישן  סביב השעון גם ביום וגם בלילה. דווקא ביום שבת כשכולם נמצאים ושנת היום שלו היתה מופרעת והיה ער יותר, גם שנת הלילה היתה פחות טובה.
איך להרדים?
25/11/14 15:10
63צפיות
קצת חפירה, אבל אשמח אם למישהי יהיו הצעות
בשבוע הבא ימלאו לבן שלי 3 חודשים ועברנו את מה שנקרא "הטרימסטר הרביעי".
כיום אני מקפידה על טקס שינה לפני שנת הלילה והוא נכנס למיטה בסביבות 18:45 ונרדם בשיטות שונות (לפעמים לחישה-טפיחה, לפעמים בערסול עליי) בסביבות 19:30 מקסימום.
עד לפני יומיים ישן 6-7 שעות בתחילת הלילה ולאחר מכן התעורר עוד פעם אחת במהלך הלילה ואז בבוקר (חשוב לציין שהוא יונק).
אז סה"כ שנת הלילה די מסודרת, אני יודעת פחות או יותר למה לצפות.

עם זאת, הוא ממעט מאוד בשינה במהלך היום (אני כותבת את ההודעה הזו תו"כ קפצוצים וניעות מצד לצד כשהוא עליי במנשא כדי שלא יתעורר), ישן בד"כ 40-60 דקות ומתעורר ולא מצליח לחזור לישון. אני בד"כ לא רצה אליו איך שמתעורר מתוך מחשבה שאולי ירדים את עצמו אבל זה לא קורה והוא מתחיל להתרגז.
אני משתדלת מאוד להשכיב עם סימני עייפות ראשונים, בערך אחרי שעה-שעה וחצי מקסימום.
טכניקות ההרדמה במהלך היום כוללות טיול בפארק, מנשא וידיים. בפעם האחת שניסיתי להרדים במהלך היום בעריסה, לקח לי חצי שעה להרדים בשביל 40 דקות שינה - מאוד לא מתגמל...
לתחושתי גם כל יציאה מהשגרה משבשת לו לחלוטין את השינה - למשל אם הולכים לפעילות בקניון או סתם לטייל וכו'.

אז עכשיו אני מגיעה לשאלה:
הטענה שעד גיל 3 חודשים לא מפתחים הרגלים והכל מותר.
עכשיו כשאנחנו בפתחו של גיל 3 חודשים אני תוהה - איך להרדים אותו במהלך היום? אני כמובן רוצה שילמד הרגלים, אבל הרגלים שמתאימים גם לי ולא רק לא.
אשמח לשמוע תובנות וטיפים.
º
קניות ... קניות ... קניות
25/11/14 08:52
45צפיות
המלצות על נעלי בית
25/11/14 08:56
136צפיות
בוקר טוב,
אני מחפשת נעלי בית ונעליים לגן
קטני בן שנה וחמישה חודשים, הולך, רץ כבר כמה חודשים. בחוץ יש לו נעליים אבל בתוך הבית ובתוך הגן אני לא מוצאת משהו מתאים.
אשמח להמלצות לנעלי בית איכותיות שלא מזיקות לרגל. אפשר גם לצטף לינקים.

תודה,
ויום מקסים
לנו יש נעלי בית של נמרוד
25/11/14 09:04
80צפיות
הקטן שלנו באותו הגיל ובבית הולך עם נעלי הבית של נמרוד.
נראה שנוח לו והוא כבר יודע בעצמו שאיך שחוזרים הביתה מחליפים לנעלי בית.

מה שכן אחרי פחות מחודש של שימוש התפרים של הנעל התחילו להיפרם חזרתי לחנות החליפו לי לחדש במקום ומאז אין בעיות (כבר חודשיים טפו טפו).

שווה אולי לבדוק גם באתר של נקסט, הנעלי בית שלי משם ואני מאוד מרוצה הם כבר שורדים שתי עונות ועדיין נראות במצב מעולה.
נעלי בית קניתי בנקסט של איל החורף, מהממות!!! נוחות ומחממות
25/11/14 09:23
125צפיות
נעליים לבחוץ קניתי באדידס, נעלי ספורט. אם זה לאירועים / ליציאות יותר רשמיות אז בזארה.

º
תודה!
25/11/14 11:24
6צפיות
לנו יש של פפאייה
25/11/14 20:07
34צפיות
ושל נקסט. אישית מרוצה יותר מהפפאיה שהסוליה שלהן יותר גמישה והנעל בית קצת יותר קלה.
המלצה על מבצע טיטולים ביינות ביתן
25/11/14 09:54
111צפיות
משמאסתי לקנות חבילה אחת במחיר מופקע כל פעם בסופר פארם (שנראה כאילו אף פעם לא יוצאים במבצע על פמפרס! למרות שעכשיו יש שם 5 חבילות נשיאה של 20 יחי' ב100 ש"ח) הלכתי לחפש ארגזי ג'מבו כאלה שיש רק בסופרים
ראיתי בשופרסל ארגז 112 יחידות (פאמפרס אקטיב בייבי) ב98 ש"ח. לא כזה וואו אבל בסדר.
בדרך עצרתי ביינות ביתן וגיליתי שעל אותו ארגז של 112 יחי' יש מבצע ממש טוב!! 59 ש"ח!!!
ההתלהבות ירדה כשגיליתי שזה רק לחברי מועדון (אבל מישהו עשה לי טובה והעביר לי במבצע ) ומוגבל לארגז אחד בחודש
אבל!!! (וזה אבל רציני) גיליתי שגם בלי חבר מועדון המארז במבצע
במקום 95 ש"ח רק 79 ש"ח!
אז יצא לי 224 טיטולים ב138 ש"ח! (אחד במועדון ואחד במבצע)
לדעתי זה מחיר שווה
קניתי אתמול ואני לא יודעת עד מתי המבצע אז מי שרוצה לבדוק מוזמנת
ברמי לוי
25/11/14 22:14
31צפיות
יש את הארגזים האלה ב- 69 שח לא רק לחברי מועדון. הרגע שגיליתי את זה משול אצלי להארה וזה אחרי כמעט 5 חודשים של קניית חיתולים בסופר פארם, כמה חבל..
המלצה על לול קמפינג
25/11/14 16:11
69צפיות
אנחנו מבלים די הרבה אצל סבתוש - לפחות יומיים בשבוע. עד עכשיו כשהוא רצה לישון זה היה באמבטיה של העגלה, אבל זה נהיה ניג'וס רציני לסחוב אותה רק לצורך הזה (עברנו לטיולון). לכן אני רוצה לרכוש לו לול שיוכל גם לשמש כלול, גם כמיטה, וגם אפשר יהיה לקפל אותו בצורה נוחה כשלאמא שלי ימאס מהבלאגן שהולך לה בבית כתוצאה מהנכד החדש
למי יש המלצה עבורי? ראיתי כל מיני סוגים - של אינפנטי, של בי סייף, של דוקטור בייבי... לא יודעת מה לבחור. חשוב לי שהמזרון יהיה איכותי מספיק בשביל שינה, אפילו שנת לילה פה ושם, וגם שלא יהיה קטן מידי (פיצקול בן 5 חודשים תיכף)
תודה!
דוקטור בייבי
25/11/14 21:06
41צפיות
ולהוסיף מזרן רציני
הלול מתקפל ככה שאין בלאגן והמזרן זה מסט כדי שלא ישבר הגב
סבבה
25/11/14 23:02
19צפיות
אסנג׳ר את הבנזוג לקפוץ לשם בחמישי. נמאס לי להרים את כל הבית כל פעם שקופצים לאמא שלי...
תבדקי את נוחות הקיפול
25/11/14 22:13
36צפיות
אנחנו קיבלנו אחד של חברים, ענק ותופס מלא מקום וחוץ מהבנזוג אף אחד לא מצליח לקפל אותו כמו שצריך..
תודה על הטיפ!
25/11/14 22:19
32צפיות
זה בהחלט אחד השיקולים. של איזו חברה הלול? שאדע ממה להיזהר
אין לי מושג..
25/11/14 22:35
27צפיות
לא זוכרת שיש עליו לוגו - נראה לי שהוא גם די ישן, בן 5-6 כגיל הבכור של החבר'ה שמסרו לנו
כרגע הוא מקופל ודחוס אי שם במחסן בתוך איזה שק העיקר שלא נצליח להגיע אליו בטעות
שימושי ביותר..
לול קמפינג
26/11/14 11:12
3צפיות
למיטב ידיעתי רוב לולי הקמפינג מאד דומים. הם מתקפלים לפי אותו מנגנון וחשוב שתבינו איך פותחים ומקפלים.
חשוב לדעת שבזמן הפתיחה והקיפול המרכז של הלול צריך להיות מורם.
אני מכירה מישהו שהרס לול כי ניסה לקפל בכוח כי לא ידע איך זה עובד...

יש קצת הבדלים בגודל (בין הסוגים השונים) - זה ענין של העדפה אישית אם עדיף רחב וקצת יותר קצר או צר יותר וארוך.
יש כאלה שיש להם שני גלגלים אז יותר קל להזיז אותם בזמן שהם פתוחים.
בכל מקרה, הם מגיעים עם "מזרון" די קשיח. רצוי להוסיף מזרון. אפשר לקנות מזרון בחנות למוצרי תינוקות - רק לוודא שהגודל מתאים.
אנחנו קנינו סתם מזרון פשוט בעובי של בערך 4 ס"מ ופשוט חתכו לנו את זה לפי מידה.
בטראומה
26/11/14 03:48
125צפיות
עברתי טלטלה הלילה ולא מצליחה להרגע..
הקטנה נרדמה ובעלי ואני ישבנו בחדר שלנו ודיברנו..
מה שאירוני זה שהשיחה שניהלנו היתה על זה שאני חייבת לשחרר יותר, צריכה לחזור לישון בחדר שלנו ולא לטייל כל לילה לחדר של הילדה ובסוף להשאר לישון שם (למרות המצלמה..)
בעודנו מדברים על כך נכנסה רוח פרצים לחדר (החלון היה טיפה פתוח) והדלת נטרקה..
בעקבות הטריקה רציתי ללכת לראות שהילדה לא התעוררה וגיליתי שהדלת ננעלה!!!!!!
נכנסתי ללחץ אימים , הרגשתי שאני בתוך חלום רע ורק רציתי להתעורר.. אמרתי לעצמי אולי זה סגור חזק ואני לא מצליחה לפתוח, בעלי ניגש לנסות וגם הוא לא הצליח. 
ואז הבנתי שאנחנו באמת נעולים, זה בחיים לא קרה!!!
הרגשתי שאחד הסיוטים הכי גרועים שלי מתגשם, שאני נעולה בחדר ובחדר הסמוך שוכבת לה התינוקת שלי לבד וחסרת ישע..
ידעתי שהיא אמורה להתעורר לאכול ופשוט לא היה לי אויר מרוב לחץ..
בעלי ניסה לשחק עם הדלת ולא הצליח לפתוח אותה, אני ראיתי את הפון שלי והדבר היחידי שחשבתי עליו היה להתקשר לשרותי הצלה שיבואו לחלץ אותנו.
למרבה המזל, היתה בחדר כפית (פעם ראשונה שמשהו טוב יצא מפרוסת עוגה שנאכלה בלילה..) בעלי עשה איזה מוב מקגייברי והצליח לפרוץ את הדלת באמצעות הכפית..
טסתי לחדר של הילדה , ראיתי שהיא בסדר וניסיתי לנשום..
חצי שעה אחרי האירוע היא התעוררה בצרחות .. רק הודיתי לאלוהים שזה לא קרה כשהיינו נעולים כי אני לא יודעת איך הייתי מגיבה ..
ו.. זהו .. זה עבר... זה היה פחות מחמש דקות כל הסיפור הזה אבל הרגיש כמו נצח נוראי.
ולמרות שזה עבר, אני מרגישה שאני ממש בטראומה.. הגוף שלי רועד, לא מצליחה לנשום סדיר, מרגישה את הלב שלי עדיין דוהר בטירוף וחווה את רגעי החרדה האלו שוב ושוב...
מרגישה שבא לי לחבק אותה להצמד אליה ולא לזוז ממנה לעולם ושאף אחד לא יגיד לי לשחרר..
כמובן שבעלי ואני עיבדנו יחד את החוויה המטלטלת ושנינו הבנו כמו מזל היה לנו.. גם הוא לקח את זה קשה, אבל הוא נרגע, הודה לאל על מזלנו ועבר לו ... כעת  הוא ישן שנת ישרים..
רק אני עם לב של אמא שעדיין מתהפך בקרבי ולא מוצא מנוח, אני מרגישה שהתרשלתי, אכזבתי , למרות שלוגית  אני לגמרי מבינה שזו לא באמת היתה אשמתי..
אולי זה טיפשי, לא הגיוני, אבל עצם המחשבה על סיטואציה שאם היא היתה צריכה אותי באותם רגעים לא הייתי יכולה להיות שם עבורה פשוט אוכלת אותי..

זהו, אין מטרה לכתיבה של זה, סתם, רציתי לפרוק..
אוף
קודם כל קבלי חיבוק
26/11/14 06:13
79צפיות
דבר ראשון לא קרה שום דבר. כי תוך כמה דק פתחתם את הדלת.
דבר שני גם אם היא היתה בוכה לא היה קורה שום דבר כי תוך כמה דק הייתם מצליחים דרך לפרוץ את הדלת.. (לא יודעת אם מדובר בדלת מעץ או ברזל) אבל במקרה הכי קיצוני הייתם מזעיקים את השכנים או מכבי אש. וגם אז אפילו אם זה היה לוקח חצי שעה שום דבר לא היה קורה (בהנחה שהקטנה ישנה במיטה שלה מוגנת) במקרה הכי קיצוני היא היתה יכולה להיות קצת רעבה..
אני מבינה את התחושה שלך כאמא כי לי קרה מקרה דומה ולכן אני מאוד מזדהה איתך..
אבל הכי חשוב את חייבת להבין שזה עבר. ובסופו של יום. שום דבר לא קרה באשמכתם והכל בסדר.
שולחת לך חיבוקים
26/11/14 08:09
65צפיות
סוף טוב הכל טוב
מאוד מתחברת למה שקרייזי באטרפליי כתבה, מבינה את התחושות שלך מאוד מאוד מאוד
מצד שני, בהגיון, לא קורה כלום אם ילד בוכה קצת. לא נעים ומלחיץ אבל היא עוד תבכה...
אבל באמת שמבינה אותך ואת התחושה של החוסר אונים
חיבוקים
**ובלי קשר, רק שתדעי שיש פורץ שמגיע באזורנו בכל שעה. מניסיון **
26/11/14 10:36
21צפיות
בת כמה היא?
º
7 חודשים
26/11/14 11:11
4צפיות
תודה
26/11/14 11:10
20צפיות
טוב.. עבר קצת זמן מאתמול והרוחות נרגעו.. אתמול פשוט הרגשתי את הבטן שלי מתהפכת מזה והאנדרנלין לא הפסיק להשתולל.. זה השפיע עלי חזק... 
אני רגישה מדי בכל מה שנוגע אליה..
שזה הזוי בהתחשב בעובדה שלפני ההריון הייתי הבנאדם הכי שאנטי בעולם ששומדבר לא היה יכול להוציא אותו משלוותו ועכשיו אני ההיפך המושלם מזה..
בכל מקרה, נרגעתי , אחרי שכתבתי את זה משהו הצליח להשתחרר והצלחתי להרדם, קמתי היום לבוקר רגיל עם זכרון לא נעים ובלי משקעים..
תודה
º
עוד לא אכלנו עוד לא שתינו יבש לנו בגרון
26/11/14 10:14
10צפיות
שאלה על תמ״ל - מבולבלת
25/11/14 15:06
105צפיות
הי!
אז ככה... עד עכשיו הנקתי הנקה מלאה והיה כיף.
בייבי בן חצי שנה. נכנס לגן ואני חוזרת לעבודה ולשאוב זה ממש לא כיף... החלטתי להניק בבוקר ובערב ובגן לתת לו תמ״ל .
בפעמיים שקיבל קצת מטרנה נדמה לי שכתבה לו הבטן (אבל מי יודע הוא היה בן שבוע בערך ובבית חולים...). השאלות שלי הן-
האם לתת להן בגן לתת לו בקבוק אחד של תמ״ל ביום בתור התחלה? או לתת בבית בשבת?
האם זה בסדר לתת לו לנסות מדוגמיות שיש לי שמתאימות עד גיל חצי שנה ואחרי שנחליט איזה סוג נקנה בהתאם לגיל? (מה ההבדל בכלל בין התרכובת עד ומ חצי שנה?)
ובכלל איזו תרכובת הכי קלה לעיכול לבטן הקטנה שלו ? חשבתי לתת אחת ללא לקטוז או עם מעט לקטוז במחשבה שיותר קל לעכל אותה.... האמנם? מפחדת שישלשל או משהו ואני לא אוכל ללכת לעבודה בשבוע הראשון חזרה...

קיצור - יצאו. וטיפים יתקבלו בברכה
תודה!!!
אני חושבת שזה מאוד אינדיבדואלי
25/11/14 18:40
66צפיות
אם תשאלי אותי, המטרנה מתעכלת הכי בקלות, כי הסימילאק הוא סמיך יותר וכבד ומהנוטרילון יש לי סיוטים ממה שהוא עשה לקטנטונת שלי ..
אני כן הייתי מתחילה לנסות בבית כדי ללמוד איך הבייבי מגיב לזה..
לא יודעת כמה זמן יש לך אבל את גם יכולה לבקש דוגמיות באתרים של מטרנה סימילאק ונוטרילון וישלחו לך...
לגבי העניין של העד חצי שנה אין לי מושג... אולי יש כאן כאלו שמבינות יותר .. לי אישית זה נשמע כמו שטויות, אבל זה לא מתבסס על כלום...
אבל בכל מקרה נראה לי שעדיף לעשות ניסוי על הסוג שלבסוף הוא יאכל כדי לראות איך הוא מגיב לזה (כלומר שלב 2)...
אבל .. סתם שאלה..
למה שלא יאכל בגן מוצקים? הוא בן חצי שנה, כבר אפשר לבסס לו ארוחה, אז לא עדיף שבבית את תניקי אותו ובגן יאכל מוצקים?
ברור שעדיף
25/11/14 18:43
62צפיות
אבל הוא עדיין אוכל סביב 3 בקבוקים (וקצת פירות וקצת ירקות) אז צריך להחליט מה לעשות עם שלושת הבקבוקים האלו...
אני בטוחה שלאט לאט הם ירדו ויהפכו גם למוצקים... אבל יקח לזה זמן.

תודה על התובנות שלך בכל מקרה!

אפשר לשאול מה נוטריון עשה לקטנה ? דווקא המטפלת המליצה עליו
הרבה ממליצים על הנוטרילון
25/11/14 18:50
55צפיות
הוא אמור להיות לתינוקות רגישים יותר והוא מאוד מומלץ
אבל לקטנה שלי הוא ממש לא התאים,
היא היתה אוכלת סימילאק מאז שנולדה ואז התחילו איתו בעיות כי התחילה לפלוט מלא, אז הרופא המליץ על נוטרילון...
וזה פשוט הפך לה את הבטן, התעוררה בלילה בבכי קורע לב והתפתלה מכאבי בטן עד הבוקר, היתה זרוקה ואומללה..
אכלתי את עצמי מרגשות אשם , לקחתי את הקופסה כמו שהיא והשלכתי לפח..
עברנו למטרנה והכל בסדר חוץ מזה שהיא לא אוכלת אותה משהו, כי זה לא טעים לה כמו הסימילאק
באיזה כפית אתן מאכילות?
25/11/14 19:25
75צפיות
ניסיתי כפית סיליקון אבל זאת הפכה במהרה לסוג של משחק..
פשוט הכפית הרבה יותר מעניינת אז היא נושכת אותה ולא משחררת..
וכך היא נשארת מרוצה מעצמה עם כפית תקועה בפה והרבה אוכל על הסינר והפנים

ניסיתי כפית מתכת והיא אוכלת איתה סבבה וההאכלה עוברת בקלות, אבל לי זה מרגיש לא נוח..
אני מנסה להכניס לה אותה בזוית אבל אם היא מזיזה את הראש אז הכפית נוגעת לה בשיניים..
מעבר לזה שזה מצמרר אותי שזה שולי, אני בטוחה שזה לא נעים לה , למרות שהיא לא מתלוננת..
האם יש כפיות מחומר נוסף שכדאי לנסות?
ניסית 2 כפיות במקביל?
25/11/14 20:05
66צפיות
אני האכלתי עם הכפית סיליקון- אחת נתתי ביד שישחק ועם השניה האכלתי.
אפשר לנסות גם פלסטיק קשיחות (לא חד פעמיות). זה פחות אטרקטיבי מהסיליקון הצבעוניות ולא עושה ״רעש״ בשיניים כמו המתכת.
את יצירתית
25/11/14 20:32
45צפיות
לא ניסיתי שתי כפיות במקביל, אבל האמת שהיא אוהבת פשוט ללעוס את הכפית סיליקון ולהחזיק אותה בפה מאשר לשחק איתה בידיים, אבל אנסה בכל מקרה, אולי זה יעבוד..
אם לא אקנה כפיות קשיחות (לא ידעתי שיש כאלו )

תודה
וואלה. לא שמתי לב בכלל
26/11/14 10:45
12צפיות
כנראה בכפית מתכת רגילה (עברה במוחי מחשבה אם צריך לעשות סטריליזציה קודם...)
ואתמול היה אצל המטפלת בבית אז בחד פעמי (אולי בגלל זה לא אכל הרבה?)
דייסה בבקבוק
24/11/14 15:03
128צפיות
היי התחלתי להוסיף דייסה בבקבוק לביצי בת ה 4 החודשים בבקבוק של מאם עם פיטמת צלבהבעיה שהדיייסה לא עוברת בפיטמה והכל נשאר בתחתית הבקבוק.למישהו יש ניסיון בנושא?
גם לי זה קורה
24/11/14 15:13
84צפיות
עם פטמת צלב של אוונט נטורל, מסמיכה תמ"ל עם דייסת קורנפלור בגלל ריפלוקס ולפעמים כשאני לא מערבבת מספיק טוב, נתקעת למטה שארית דייסה. אני פשוט מוסיפה קצת מים עד שנהיה יותר דליל מעט
אבל אצלי זב מעורבב טוב
24/11/14 18:00
55צפיות
פשוט לא עובר בפיטמה וכל הדייסה נשארת סמיכה לאכילה בכפית בתחתית.
אני שמה כף דייסה ל 120 .

כמה לחמם את החדר של התינוקת עם מזגן?
26/11/14 10:31
6צפיות
שלום,
בשל מזג האוויר הקר, אני רוצה לחמם לשקד את החדר ל22 מעלות שיהיה לה חם ונעים לקראת האמבטיה ואחריה. כמה זמן מומלץ לחמם? בנוסף, איך מערכת ויסות החום בגיל שבעה חודשים, עוד מתפתחת או מפותחת לגמרי?
אדמומיות פתאומית בפנים
25/11/14 01:15
88צפיות
מצטערת לא ידעתי לאן לשרשר...
הקטנה שלי בת שנה ו9 היום אכלה מרק. במרק היו את כל הירקות והעוף שהיא רגילה לאכול מגיל חצי שנה+.. אחרי 2 דק שהיא התחילה לאכול היא התחילה לשפשף חזק את הפנים והעיניים ולהתבכיין
ואז ראיתי שכל הלחיים והסנטר הפכו להיות אדומים מאוד ואפילו נפוחים. אח"כ היא גם התחילה לגרד את הידיים...
יש לציין שכעבור כמה דק זה עבר כשהיא הפסיקה לאכול חלק מהאוכל והתמקדה רק בעוף.. כשסיימה לאכול לקחתי את לשטוף פנים וידיים בסבון.. (היא ממש רצתה לשטוף את הידיים במים כנראה שרף לה.. :( )
אני רוצה לרשום לכם מה היה בדיוק שמתי במרק כדי שאולי מישהי מניסיון אישי תוכל לומר לי על איזה ירק או תבלין שיכול לעורר תגובה פתאומית כזאת.. שמעולם לא היתה לה..
סלרי. כרוב. כרובית. גזר. ואפונה וגזר קפוא. בצל. שום. עגבניה. ברוקולי. עוף. כורכום מלח פלפל.

מוסיפה כי לאחרונה אני רואה שינוי בעורה הרגיש בפנים.. נניח אם היא אוכלת קלמטינה או מוצר חלב שנמרח ע"י הפה.. תותים עגבניות... יש לה קצת אדום מסביב לפה.. וזה עובר
אין לי מושג, אבל גם אצלנו
25/11/14 04:58
80צפיות
קורים דברים דומים לאחרונה, לפעמים אחרי אכילת מוצרים "רגילים". אנחנו משתדלים לרחוץ לה את הפנים והידיים לעיתים תכופות יותר כשהיא אוכלת (אבל לפעמים זה קורה גם כי הריר שלה נגע בפנים - למשל בשינה). שלי בת שנה וחודש. אני יודעת בודאות שחומוס צבר עושה לה אודם (וזה קרה גם לאחיות שלה), וגם אני חושדת שמוצרי חלב ופירות הדר הם גורמים נוספים. רציתי לציין שיכול להיות אצלכם שזו אותה רגישות כנו ביתר המקרים שציינת גם הפעם - רק שבגלל שזה מרק היא התלכלכה באזורים רבים יותר ולא רק סביב הפה, וגם קשה לך יותר לראות איפה המרק נגע בה כי הוא שקוף. אולי זה באמת מהעגבנייה, רק שהפעם, כאמור, היא הגיעה לכל הפנים ולידיים. לא יודעת - גם אותנו זה מטריד (במיוחד כי זה חדש).
מעניין..
25/11/14 06:13
40צפיות
אנסה לראות בעוד פעמים ואם זה יחזור על עצמו נלך לרופא להתייעצות..
העיניין שבגיל שנה+ היא עברה בדיקות אלרגיה כולל חלב ביצים ועוד כמה דברים ולא התגלה משהו (למרות שמתחת לגיל שנתיים זה לא וודאי)
וגם כרגע אצלנו סופר סופר יבש באוויר... לא יודעת עם קשור
כן, גם היובש יכול להיות קשור
25/11/14 06:18
30צפיות
למה היא עברה בדיקות אלרגיה? בגלל העניין הזה? תעדכני בבקשה אם לרופא יש משהו לחדש.אני לא חושבת שזה בהכרח קשור לאלרגיה - לגבי החומוס, למשל, שגרם אדמומיות לכל שלוש הבנות שלי הבנתי שזה קרה גם לאחרים עם חומוס תעשייתי - ולפחות אצלנו זה רק איפה שזה נגע בעור ולרוב גם נשאר יותר מרגע - כלומר זה לא כי הן אכלו את זה ואין פריחה במקומות שבדרך כלל יש באלרגיה (כמו המרפקים וכו') אלא רק באזור הזה בעור.
עונה
25/11/14 06:29
32צפיות
הבדיקות נעשו כי היא אובחנה כבעלת רגישות ללקטוז.
מגיל  9 חודשים לא אכלה מוצרי חלב בכלל וחזרנו לנסות רק בגיל שנה וחצי...
כרגע אחרי בדיקה "שטחית יחסית" הרופא אמר שהיא יכולה לחזור לאכול מוצרי חלב... (למרות שכנראה היתה לה רגישות כבר מגיל0) .. בכל אופן אם אני יראה סימנים שחוזרים על עצמם נחזור שוב לרופא..
היה לה גם אקזמה שנגרמה מהחלב ודם בצואה (שראו מקרוסקופית)
º
תודה על התשובה! רק בריאות...
25/11/14 06:31
8צפיות
º
בכיף. ותודה
25/11/14 06:32
5צפיות
אכן היובש לא עוזר
25/11/14 07:49
31צפיות
אצלנו בתקופות של יובש הרבה מאכלים עושים אדמומיות בעור אבל לא נפיחות.
האם את כל מה שאת שמה במרק נתת לה בנפרד לשלול אלרגיה? כי גם בבדיקות אלרגיה לא בודקים ממש הכל אלא רק דברים נפוצים.

בכל מקרה ידוע שמאכלים חומציים כמו לדוגמא עגבניה יכולים לגרום לאדמומיות בעור בלי קשר לאלרגיה
עכשיו אני מתחילה להבין
26/11/14 06:00
16צפיות
שכנראה זה שילוב של מזג אוויר סופר יבש שיש אצלנו כרגע..+ פלפל + עור רגיש
לגבי הירקות כן מגיל חצי שנה היא אוכלת את הירקות האלו וכמובן שכולם נוסו ביחידים..
אולי זה באמת היה פלפל יחד עם העור היבש שיש לה כבר כחודש
עדבניה חומצית ולפעמים עושה אדום כשבאה במגע עם הגוף..
25/11/14 08:54
26צפיות
זה לאו דווקא רגישות או אלרגיה. גם הבת שלי כשאוכלת עגבניה ו"מתמרחת" בה נהיה לה אדום איפה שהעגבניה נגעה, וזה עובר אחרי כמה דק'. שווה אולי לבדוק את התג' כשהיא מקבלת את כל הירקות מלבד העגבניה
תודה
26/11/14 06:02
7צפיות
עגבניה היא אוכלת בכל צורה ובדר"כ אין לה את התגובה הזאת.. לדעתי זה יכול להיות הפלפל
אם אראה שוב תגובה כזאת אנסה לבדוק איזה ירק/תבלין זה היה שוב..
בכל מקרה בנתיים אפסיק עם הפלפל
º
גן/ מטפלת/ משפחתון - שרשור בנושא מסגרות
24/11/14 21:04
26צפיות
אכזבה קשה ממשפחתון
22/11/14 16:13
933צפיות
כתבתי פה לפני כמה ימים שמצאתי משפחתון לקטנצ'יק. סך הכול היתי מרוצה וקיבלתי רושם טוב אבל איכשהו לא הרגשתי לגמרי רגועה.
ייחסתי את התחושות שלי לפרנויה הטביעת שכל הורה מרגיש בילד הראשון.

מסתבר שהתחושות שלי היו מוצדקות - התקשרתי לאחת הממליצות שבעלת המשפחתון הביאה לי והיא נתנה לי המלצה לא חיובית במיוחד.
היא אמנם היתה מרוצה מאופי הטיפול בילד אך סיפרה לי שבעלת המשפחתון הכניסה ילד אחד יותר מעל כמות הילדים שהובטח להם וכי ההורים היו בטוחים שאפילו הגיעה לכמות של 8 ילדים בזמנית בתקופות מסוימות. לטענת הממליצה היא כנראה קיבלה חלק מהילדים למספר שעות ביום  וככה הסתירה את זה.
היא אמרה לי לא לסמוך עליה ואם אני מחליטה להכניס את הילד לשם להגיע כל הזמן לביקורות פתע החלטנו לבדוק את הטענות וביקשנו מאחד החברים להתקשר ולשאול אם יש מקום במשפחתון שאמור להיות מלא נכון לעכשיו ונחשו מה - היא הודיעה שיש מקום. דרך אגב אחר כך גיליתי שבאינטרנט, על כרטיס ביקור ובפורומים שונים מופיעה כל פעם כמות אחרת של ילדים שהיא מוכנה לקבל.

לקח -
1. בהתחלה התלבטתי אם בכלל לפנות לממליצים כי היתי בטוחה שאם הם באים ממנה אז בטוח יתנו דעה חיובית. מסתבר שטעיתי. מעכשיו תמיד אתקשר לכל ממליץ אפשרי.
2. בעלי משפחתונים הם רודפי בצע. זהו כבר משפחתון שני ששמעתי עליו כאלה דברים וזה די מוריד ל חשק להתקרב למשפחתונים באשר הם.

אוף.
מבאס ממש. חיבוק
22/11/14 19:51
354צפיות
אבל טוב לגלות את זה עכשיו טרם הכניסה למשפחתון. חצי נחמה.
ויותר מזה, אין כמו תחושה אמהית שלנו, שמחה מאוד שהלכת עם האינטואיציה שלך,״הרווחת״ מזה...
מקווה שבקרוב תמצאי מקום טוב וראוי לפיצי, בהצלחה!!!
צודקת במאה אחוז
23/11/14 15:01
234צפיות
שמחה מאוד שגיליתי בזמן. אך עדיין בשוק מהגרידיות של האנשים ועוד כשזה קשור לתינוקות
בינתיים החלטת להאריך את חופשת הלידה ולחפש גן ראוי לפיצי.

תודה על העידוד!
איזה באסה
24/11/14 21:00
88צפיות
מסכימה עם פסק, אין על תחושת הבטן.
אני תמיד ממליצה גם כשמאוד מאוד מרוצים תמיד להיות עם יד על הדופק, שקיפות וכנות הם א-ב במערכת האמון.

מצטרפת לאיחולים במציאת מקום טוב במהרה
התייעצות בעניין משפחתון
24/11/14 10:40
291צפיות
מכיוון שאין לי חברות עם תינוקות, ולא קיבלתי פה המלצות למשפחתון בכפ"ס, פניתי לד"ר גוגל. מצאתי משפחתון בסביבה, והלכתי לביקור. בסך הכל היה נראה לי בסדר, המקום נקי, ומסודר, המטפלת נראית חמה והילדים נראו רגועים ונהנים.
ההתלבטויות שלי נוגעות לשני דברים שבכל זאת כן הפריעו לי. הראשון - קיבלתי רושם שצריך להודיע לה לפני שמגיעים. כשרציתי לבוא לראות ביקשה לדעת באיזה שעה. גם כשהייתי שם, הייתה אימא בדרך לאסוף את הילד, והיא שלחה לה אסאמאס שהיא בדרך. ביקשתי להגיע שוב לכמה שעות באמצע היום, והיא אמרה שבשמחה, אבל לא לכמה שעות, אלא לקצת זמן, כי הילדים לא מכירים אותי וזה יכול להפריע להם... לא יודעת אם זה סביר ונכון, או שהיא לא רוצה ביקורי פתע מסיבה כלשהי. אבל לא נוח לי עם זה.
שנית- כמות הילדים. כרגע יש 10. הן שתי מטפלות קבועות + מטפלת מתגברת בחלק משעות היום (לפי מה שאמרה מ-9-13). היא אמרה שהיא מוכנה לקבל עד 12. אני לא יודעת איך להתייחס לזה, כי יחס של 12 לשלוש מטפלות הוא אולי סביר, אבל 12 לשתי מטפלות כבר נראה לי גרוע מאוד...

מה הייתן עושות?

זה בדיוק מה שהיה אצלי!
24/11/14 11:10
239צפיות
בעלת המשפחתון כל הזמן רצתה לדעת מתי אני מגיעה - גם כשבעלי רצה להגיע ניסתה לקבוע שעה מדויקת.
הממליצה שהמליצה נגדה סיפרה לי שהגיעה כמה פעמים בהפתעה ולקח לה כמה דקות לפתוח את הדלת. זה גרם לה לחשוד שהיא מסתירה משהו.
פשוט תגיעי בהפתעה בלי להגיד להם ותבדקי כמה זמן יקח להם לפתוח לך ומה תהיה האווירה במשפחתון. תקשיבי מבחוץ אם שומעים בכי או הרמת קול.

לגבי כמות ילדים - נשמע לי המוני קצת אלא אם הם מחלקים את הילדים ל2 קבוצות כשעל כל קבוצה יש מטפלת בלעדית וחדר שונה לכל קבוצה. אחרת איך זה שונה מתינוקיה בגן?
כל הייחוד במשפחתון זה שיש מעט ילדים ויש יחס אישי.
ההבטחות להביא עוד מישהי בשביל 12 ילדים כנראה לא יתממשו. זה פשוט לא משתלם להם.

בהצלחה!

אני יכולה לברר לך על משפחתון בכפס!
24/11/14 18:45
107צפיות
יש לי חברה שהילד שלה במשפחתון ומאוד מאוד מרוצה. פני אלי במסרים אם רלוונטי ואברר לך את שמו. בהצלחה!!
אני רק יכולה להגיד לך על הגן של הבת שלי...
25/11/14 09:04
100צפיות
בזמנו כשחיפשתי לבתי גן, עשיתי ביקורי פתע בגנים ובזה שמאד רציתי לרשום אותה אליו הגננת ביקשה שנתאם מראש וגם לי זה הפריע- מה יש לה להסתיר? ואכן באתי כשקבענו ואחרי כמה דק' היא סילקה אותי בנימוס כי הן היו צריכות לארגן את הילדים וכו' וזה עוד יותר הפריע לי. ביקשתי ממנה וקיבלתי המון טלפונים של הורים. כולם נתנו המלצות עליה ועל הגן ובסוף החלטתי לרשום את בתי.חוץ מזה, הסתובבתי לא מעט ליד הגן בשעות שונות ותמיד היה שקט ורגוע, לא שמעתי בכי/צעקות וכו'.
ואכן במהלך השנה גיליתי גננת מדהימה. אין דברים כאלה... היתה לבת שלי שנה מדהימה בגן. והבנתי שזה אולי היה דבר טוב שהיא לא נותנת לכל אחד להיכנס לגן מתי שהוא רוצה כי לילדים יש שגרה וכל פעם שבא "אורח" זה מבלבל אותם ומפריע לצוות לטפל בילדים, ושכשיש לה עומס ובלגן והרבה ילדים עייפים ומרוגשים, היא מעדיפה להתרכז בהם ולא בהורה פוטנציאלי לגן. אולי לא "מכירתי" מצידה, אבל מאד אחראי...
בקיצור- לא הייתי פוסלת על זה, אבל כן הייתי בודקת טוב טוב ממליצים (זו לא בושה לבקש רשימה של ההורים מהגננת), הייתי "אורבת" להורים שמביאים בבוקר/אחה"צ ומתשאלת אותם ומסתובבת ליד הגן ומקשיבה להתרחשויות שם.
לגבי יחס של -  1-6 זה אכן לא אידיאלי, אך בשעות הפעילות הן תהיינה 3 מטפלות וזה אחלה. תחשבי שב1300-1500 הם ישנים, ואז מארגנים אותם לקראת ההורים ובאמת בשעה האחרונה אין צורך ביותר מ2 מטפלות
אגב,
25/11/14 22:38
27צפיות
זו שדרכה המלצתי לך על המשפחתון חברה בקבוצת פייס בשם "מאמות כפר סבא" שיש בה המון טיפים, עצות והמלצות על פעילויות וחוגים ועניינים "מקומיים", שווה לך להכנס במיוחד אם אין לך חברות עם תינוקות מהאזור..
והיום בפינתנו: פאדיחות באוניברסיטה
25/11/14 17:39
113צפיות
מרצה 1 (פונה לבחורה שיושבת בצד השני של הכיתה): פולי (תתייחסו לזה בתור השם שלי), שקט שם בפינה.
בחורה: אני לא פולי, אני XXX (השם שמור במערכת)
מרצה 1: אוי, סליחה. רגע, אז מי זו פולי?
מרצה 2: פולי זו הבחורה שמדברת כל הזמן על התינוק שלה בטלפון בהפסקה.
אני: (רוצה לקבור את עצמי מתחת לשולחן)
אההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההה
עוד טיפ =]
25/11/14 22:33
61צפיות
אותה חברה שהעברתי לך המלצה שלה על משפחתון חברה בקבוצת פייס סגורה שנקראת אם אינני טועה "מאמות כפר סבא" והיא מקבלת שם מלאאאאאאא עצות טיפים וכו לדברים מקומיים כמו סדנאות, חוגים וכו', בגלל שכתבת שאין לך חברות עם תינוקות מהאזור אולי שווה לך להכנס לשם =]
º
אוי סליחה איך זה הגיע לכאן... טמטמת
25/11/14 22:36
15צפיות
בקיעת שיניים - פליז help !
25/11/14 10:29
104צפיות
היי בנות. כבר כחודש בערך הקטנה מתלוננת מידי פעם על כאבי בקיעת שיניים. היא כרגע בת חצי שנה, והיום היה לה התקף בכי היסטרי כמו שקורה כשכואב לה בשיניים. בזמן שהכנסתי אצבע לפה עם משחה שתרגיע את האזור הרגשתי בשעה טובה משהו קטנטן וחד , כנראה התחלה של שן ראשונה. מהרגע הזה למישהי פה יש מושג כמה זמן אמור לעבור עד שתצמח השן הראשונה ?
כל יום היא תצא עוד קצת...
25/11/14 10:56
82צפיות
אבל כנראה שהחלק הקשה, לפחות לשן הזו, מאחוריכם. רק הבקיעה עצמה כואבת, ההמשך של הצמיחה שלהן כבר לא כואב.
עברתם אחת, נשארו עוד 19...
º
מעולה טוב לשמוע (:
25/11/14 11:33
25צפיות
חכי.. השניה בדרך
25/11/14 18:44
55צפיות
הן בדרך כלל בוקעות יחד 
º
הלוואי... בעלי כבר התחיל לקרוא לה גרגמל (:
25/11/14 19:22
20צפיות
º
חחחחחחחחחחחחחחחחחח לול
25/11/14 22:15
5צפיות
פרישת המנהלות וכניסת מנהלת חדשה
41תגובות
24/11/14 12:15
228צפיות
אנו מודים לyoyo268 וSunflower Fairyעל תקופת ניהול בפורום ומאחלים להן הצלחה בהמשך הדרך בתפוז ובכלל

באותה הזדמנות, אנו מברכים את Pixelss עם כניסתה לניהול הפורום ומאחלים לה הצלחה והנאה בתפקיד.

המשך גלישה מהנה בתפוז אנשים
...

(המשך...)
אנו מודים לyoyo268 וSunflower Fairyעל תקופת ניהול בפורום ומאחלים להן הצלחה בהמשך הדרך בתפוז ובכלל

באותה הזדמנות, אנו מברכים את Pixelss עם כניסתה לניהול הפורום ומאחלים לה הצלחה והנאה בתפקיד.

המשך גלישה מהנה בתפוז אנשים

הפינה של ענת
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
23/11/14 14:46
139צפיות
שבוע טוב וחודש טוב לכולם
כמידי יום א גם היום אני  כאן, מזמינה אתכם לשאול ולעדכן בנושא התפתחות מוטורית של תינוקות.
אשוב לכאן מחר כדי לענות לכולם

שיהיה יום טוב רווי גשמי ברכה
ענת
היי ענת
23/11/14 16:05
171צפיות
הבת שלי בת שבעה חודשים, מגיל 5.5 חודשים זוחלת גחון, זזה יפה ומהר. בחודש האחרון גם נעמדת על 6 ומתנדנדת, אפילו עושה כמה צעדים של זחילה רגילה אבל אז משתטחת חזרה לגחון וממשיכה כך.
היא עוד לא מתיישבת, אבל בשבועיים האחרונים כבר התחילה להעמד תוך כדי טיפוס על רהיטים, והיום היא כבר עומדת ממש יציב ואפילו מבלה המון זמן מהיום שלה בעמידה וטיפוס על רהיטים ועלי.
רק שזה נראה לי מוזר שהזחילה שלה די נבלמה בגחון, כאילו שגילתה שיותר נוח לה ככה ומסרבת להתקדם.. וגם זה שהיא לא יושבת וכבר כן עומדת..אני לא יודעת אם זה תקין..
היא עשתה בלאגן בסדר של הדברים? איך לעודד אותה לזחול?

תודה רבה!  :)

הי אמא מודאגת
24/11/14 21:12
55צפיות
הילדונת שלך מתפתחת מצוין
בואי בעוד חודש ותספרי לי מה קורה.
אני כמעט בטוחה שאז תספרי לי שהיא זוחלת על שש יפה.

אם בכל זאת מתחשק לך עוד קצת לעודד אותה אז תני לה לטפס  על מדרגות בזחילה , אבל האמת היא שגם בלעדי זאת היא תזחל על שש יפה מאד

אז אני מחכה לעדכון בעוד חודש..

זחילת גחון אחרונית
23/11/14 19:01
125צפיות
היי ענת,
לאחרונה התינוקת שלי החלה לזחול על הגחון אחורה. היא בת שבעה חודשים. היא דוחפת בעזרת הידיים את עצמה אחורה. איך מלמדים אותה לזחול קדימה?
הי רונה
24/11/14 21:15
49צפיות
כדי לזחול קדימה צריך לדחוף את הגוף בעזרת הרגליים.

הנה רעיונות לעידוד זחילת גחון

את כמובן מוזמנת לעדכן

ענת
בן 5 חודשים לא מתהפך
23/11/14 20:06
134צפיות
הי ענת
התינוק שלי בן 5 חודשים, גדול מאד פיזית (אחוזון 99 במשקל, אחוזון 95 באורך), עדיין לא מתהפך מהבטן לגב או מהגב לבטן (התהפך אולי פעמים מהבטן לגב ולא חוזר על זה), הוא שוכב די הרבה על הבטן וכל פעם אני מראה לו איך להתגלגל לגב, אבל הוא לא מתגלגל לבד אלה מתבכיין עד שאני הופכת אותו.
לעומת זאת, אם מחזיקים לו את כפות הידיים, הוא מושך את עצמו וכמעט מתיישב.
האם זה תקין לתינוק בגילו?
היה מעשה שהיה
24/11/14 21:21
83צפיות
מצויין שהוא שוכב על הבטן
אני ממליצה לשכב גם על הגב וגם על הצדדים וכמובן לתרגל היפוכים שהם המעברים בין המצבים הללו .
הנה רעיונות לתרגול :

כדאי  לגוון את  התרגול ולנסות בכל פעם  להפוך באופן אחר כדי לאפשר לו להפעיל את הגוף במגוון דרכים

בדרך כלל היפוכים נרכשים עד גיל חצי שנה ולפעמים  קצת יותר .
בשכיבה על הבטן מומלץ לעודד גם סיבובי ציר עי הנחת צעצועים בצדדים

תקין שהוא מושך עצמו לישיבה .

כל טוב
ענת
מת לזחול...
23/11/14 21:14
127צפיות
גיל בן כמעט 6 חודשים, מתהפך לשני הכיוונים ולשני הצדדים, יכול לבלות פרקי זמן ארוכים מאוד על הבטן ובאופן כללי ילד גדול וחזק (נמצא מעל האחוזונים...). רואים עליו שהוא מת לזחול - הוא שוכב על הבטן, דוחף עם הרגליים והטוסיק מתרומם, אבל הידיים לצידי הגוף ולא קדימה אז זה לא מקדם אותו לשום מקום, ואם כבר הידיים מקדימה אז הוא דוחף אחורה וזוחל ברוורס. יש תרגילים שיעזרו לו ללמוד לזחול קדימה?
noahanoon הי
24/11/14 21:23
50צפיות
יופי של התפתחות

הנה תרגילים לעידוד זחילת גחון

תהנו
ענת
בן שנה
23/11/14 21:16
104צפיות
שאלה ותהייה. הקטן בן שנה וחודש כמעט..לפני שבועיים בערך התחיל לעמוד לגמרי לבדו ולא היסס לנסות ללכת ולצעוד ואפילו הצליח לעשות כמה צעדים רצופים 6-7. ואז..הקטן חלה בוירוס קשה..שבוע וחצי עם חום. עכשיו כשבריא מהסס לעשות צעדים לבד..גם צעדים בודדים שעשה בעבר בקלות וגם לצעוד לעברי שהצליח לעשות גם כן..
שאלה האם מדובר באיזשהו עיכוב מתקופת החולי שהשפיע עליו מעט?
בנוסף מעוניין יותר שישנעו אותו כמו על הבימה או אופניים ולתת לו ידיים לתמיכה ומתרגז כשלא..האם כדי לתת לו לנסות להתמודד לבד ?
simulacra הי
24/11/14 21:27
37צפיות
רב הסיכויים שבעוד חודש  גג הוא כבר ילך .
יכול להיות שהוא זקוק לעוד ביטחון בגוף שלו  אחרי המחלה.
אולי הוא הרגיש פחות יציב וזקוק לעוד זמן להתחזק.
אני מניחה שכבר בימים הקרובים תראי עוד נסיונות מצידו וכאמור תוך חודש  גג יחזור ללכת.

אני מציעה לגוון.
מידי פעם לתת לו יד  ואז להנמיך את גובה  היד התומכת מידי פעם "להיות עסוקה" ולהזמין אותו להגיע אלייך  בעצמו בלי עזרה.
שדרי לו שאת סומכת עליו  שהוא מסוגל לזה
בודאי שאין צורך לתת לו תחושה שיש כאן מלחמה עם מנצח או מפסיד

אני מחכה לעדכון בעוד חודש.
כל טוב
ענת
ישיבת W
23/11/14 21:53
85צפיות
הי ענת,

המון זמן שלא התייעצתי איתך   ב"ה הקטנה והמתוקה שלי מתקדמת ומשלימה אבני דרך, כמו שנאמר, כל ילד בקצב שלו....

בכל אופן, היא אוטוטו בת שנה והחלה להתיישב רק בחודש האחרון, יחד עם העמדה בכל מקום ואף מעין הליכה מוזרה על הברכיים..... בכל אופן, למיטב הבנתי ישיבת W היא לא מומלצת ובכל פעם שאני רואה אותך כך, אני מסובבת את רגלייה קדימה..... האם זה נכון? ואם לא? מה צריך לעשות?

תודה מראש ושבוע מצויין
LET IT BE
הי Let it be31
24/11/14 21:30
43צפיות
במקום לסובב את הרגליים קדימה אני בדרך כלל מעדיפה לתרגל חיזוק הגב והפניות של הגב. ועוד.
הנה סיכון שלי בעניין עם רעיונות לכמה תרגילים בסיסיים

כל טוב
ענת
יד דומיננטית
23/11/14 22:58
91צפיות
שחר בן שנה וארבע , מוטוריקה גסה מעולה : הולך קדימה ואחורה , רץ , מטפס על כל דבר.חמותי שמה לב שהילד כנראה שמאלי : מקשקש ביד שמאל, אוכל ביד שמאל , משחיל ביד שמאל , מנפנף לשלום ביד שמאל.כשאני נותנת משהו בצד ימין , לוקח ביד ימין אבל מעד מעביר ליד שמאל .האם יכול להיות שבגיל כזה כבר יש לו יד דומיננטית? האם יש מקום לבדיקה אצל מרפא בעיסוק?
yulilior הי
24/11/14 21:32
36צפיות
בהחלט נראה ששחר כבר בחר לו יד דומיננטית.

יש שמאליים במשפחה?
אני לא רואה שום צורך באבחון כלשהו

כל טוב
ענת
התפתחות תינוק בן 3 חודשים
24/11/14 07:09
127צפיות
היי ענת,
הבן שלי בן שלושה חודשים וחצי, עדיין לא מתהפך מהבן לגב (עשה זאת כשהיה קטן יותר מספר פעמים, אך בטח שלא במכוון), הוא ישן על הבטן (מודעת לסכנות וכו') וכשאני מניחה אותו במזרן פעילות על הבטן שינסה להתהפך הוא מהר מאוד מתעצבן.
איך אפשר לעודד אותו ? הוא עוקב יפה אחרי חפצים ומחזיק ביד כשנותנים לו. יש עוד דברים שניתן לעשות איתו ?
תודה מראש
מירבילה הי
24/11/14 21:36
55צפיות
אנו מצפים לשליטה בהיפוכים  עד גיל חצי שנה בערך
אני אוהבת לעודד היפוכים, להתחיל היפוכים ולאפשר לתינוק להמשיך אותם

הנה רעיונות לעידוד היפוכים

מבטן לגב

מגב לבטן

כל טוב
ענת
תודה ועוד שאלה...
25/11/14 07:51
21צפיות
מה עוד אפשר לעשות עם הקטנצ'יק מבחינה מוטורית? יש לו לא מעט שעות ערות ביום ואני רוצה לנצל אותן היטב :)
התהפכות וזחילה..
24/11/14 08:37
116צפיות
בוקר טוב ענת,
התינוק החמוד שלנו בן 7.5 חודשים, ונולד בשבוע 34.
בגיל 4.5 חודשים הוא התחיל לזחול לאחור, וקצת אחרי זה להתהפך מהבטן לגב. מדי פעם הוא עומד עמידת 6 בלי להתקדם,
וכשהוא רוצה הוא עושה חצי סיבוב משכיבה על הגב בלי שום בעייה, אבל אף פעם לא ממשיך לסיבוב מלא. גם אם אני מנסה לפתות אותו בצעצועים הוא לא מתפתה :)
רציתי לדעת, האם הוא כבר אמור להצליח להסתובב מהגב לבטן? האם כל התינוקות עושים את זה? והאם עובר פרק זמן ארוך כל-כך בין זחילה לאחור לזחילה קדימה?

תודה רבה!
tamirye הי
24/11/14 21:39
43צפיות
נשמע שהוא מתפתח יפה מאד לגילו

מכיוון שהוא עושה כבר חצי סיבוב אז אני מניחה שעם קצת תרגול הוא במהרה יצליח לבצע היפוך מלא

הנה רעיונות לעידוד היפוך

האם בעמידת שש הוא מתנדנד קדימה ואחורה.
נסי להניח ליד הידיים שלו צעצוע כדי שינסה להרים יד אחת מעמידת שש

הנה עוד רעיונות לתרגול ועידוד זחילה ממצב עמידת שש

כל טוב
ענת
היי ענת! עדכון ושאלות...
24/11/14 10:15
124צפיות
שבוע שעבר כתבתי לך על התינוקת שלי, בת חצי שנה, שלא אוהבת להיות על הבטן ולא מתהפכת.
התחלתי לשים אותה יותר על הבטן וגם לעשות איתה תרגילי התהפכות מהאתר שלך! ובאמת נדהמתי שכבר אחרי הפעם הראשונה שעשיתי איתה את התרגילים היא התחילה להתהפך לבד!!! :)
מיום ליום היא מתהפכת יותר ויותר ורציתי להגיד לך תודה וגם לשאול מה הלאה? 
כאילו, על מה עוד אני יכולה לעבוד איתה? כי אני מרגישה כאילו היא רק חיכתה שאני אבוא ואלמד אותה וברגע שעשיתי את זה היא התחילה להתהפך המון!
אז מה עכשיו? 
shaya54 הי
24/11/14 21:43
50צפיות
אני כל כך שמחה לראות את העדכון שלך.
אני לפעמים מרגישה שהם רק מחכים שנלחץ על כמה כפתורים  כדי להעלות להם מודעות ליכולות המופלאות שלהם.
תינוקות הם תלמידים נפלאים ומגיבים מהר מאד לגירויים.

מה קורה עם סיבובי ציר בשכיבה על הבטן?
אם עדיין לא גילתה אותם אז תניחי צעצועים בצדדים כדי לעודד תנועה כמו מחוג של שעון בשכיבה על הבטן וזה יכין את הגוף לזחילה

עוד רעיונות להכנת הגוף לזחילה כאן

כל טוב
ענת
º
תודה רבה לכולם. נתראה שוב ביום א הבא
24/11/14 21:44
6צפיות
|*|נפתח פורום תרבות סין|*|
25/11/14 14:33
|גלובוס| אוהבים אגרול, ג'קי צ'אן ודרקונים?
אנו מזמינים אתכם לבקר בפורום החדש בתפוז-תרבות סין!
בפורום תוכלו לדון בסין, בתרבות הסינית ובהשפעתה על העולם שלנו, על ביקור במדינה, ממשק עם תושביה, פעילות עסקית ומגע עם אנשי העסקים המקומיים, וכמובן בשפה הסינית ובלימוד שלה.

אתם מוזמנים להיכנס לפורום כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

גלישה מהנה! |תפוז|
גמילה ממוצץ בלילה
22/11/14 16:22
534צפיות
(סורי, לא ידעתי לאן לשרשר)

תינוק בן 5.5 חודשים
נרדם עצמאית, בלילה על הגב, לא תמיד עם מוצץ. אנחנו נפרדים לשלום במיטה ורק אם אחרי כמה דקות הוא מקטר אז נותנים מוצץ. 
מאז משבר ארבעת החודשים (שהקדים בשבועיים, תודה) הלילות הפכו... מאתגרים... יותר.
הוא בוכה כל שעתיים בערך למוצץ. לפעמים אפילו לא מתעורר, אלא רק תוקעים לו מוצץ והוא חוזר לישון.
העניין הוא שזה קורה המון ויחד עם קשיי שינה שלי והשכמות בוקר שלו, החיים די קשים.
הוא עדיין לא מצליח לקחת מוצץ לבד גם בשעות היום, אז אין מה לדבר על לקחת לבד בלילה. אם כבר, בגלל שהוא מנסה, הוא כל הזמן מוציא את המוצץ ובוכה.

יש למישהי ניסיון עם גמילה ממוצץ בלילה?
אני יודעת שזה לא מה ששאלת
22/11/14 18:36
205צפיות
אבל אני ממליצה לך מאוד להחזיק מעמד עם זה עוד קצת - אוטוטו תוכלי ללמד אותו לקחת מוצץ לבד והכל ייראה אחרת! אנחנו לימדנו את הבת שלנו בגיל שישה חודשים, בעצת יועצת שינה.
אם את בכל זאת רוצה לגמול, אז אני מניחה שפשוט גומלים. כלומר, לא נותנים מוצץ אלא עוזרים להרדם בצורה אחרת, נניח באמצעות מגע וקול.
מנסה...
22/11/14 18:47
123צפיות
תנקס,
אני מנסה ללמד אותו, בנתיים גם במהלך היום הוא לא מצליח, אז בטח שלא בלילה...
הכוונה היא אם בכלל שווה להכנס למלחמה הזאת, אם למישהי יש ניסיון חיובי עם זה...
מוכר
22/11/14 19:52
123צפיות
התינוקת שלי ממש תלויה במוצץ כדי להירדם לצערייייי!
בתינוק הבא אני אנסה שיטות אחרות....
וגם היא היתה קמה בבכי למוצץ אינספור פעמים בלילה.
שמעתי על הרעיון הזה של ללמד אותה לקחת את המוצץ לבד אבל לא האמנתי שזה יעזור כי כשהיא רוצה את המוצץ בלילה זה בעצם חצי מתוך שינה ואם אני לא שמה לה אותו בזמן היא מתעוררת לגמרי, ככה שחשבתי שגם אם היא היתה יודעת לקחת אותו לבד זה היה דורש ממנה להתעורר כל פעם לחלוטין ואז במילא הייתי צריכה להחזיר אותה לישון.
שקלתי לקחת לה את המוצץ לגמרי כדי שתלמד להירדם בלעדיו אבל כאב לי הלב עליה....
ככה שנשארנו בלית ברירה עם האופציה הראשונה!
גם ככה במהלך היום היא היתה מתעסקת המון עם המוצץ, בעיקר מוציאה אותו בלי סוף מהפה, אבל לאט לאט למדה להחזיר אותו לעצמה.
דרך אגב, איזה מוצצים יש לכם? כי לנו היו מוצצים שאפשר לשים בפה רק בכיוון מסויים אז לקראת הלימוד החלפנו למוצצים של אוונט שהם דו כיווניים (גם למאם יש ואולי לעוד חברות...)
בכל מקרה, הלא ייאמן קרה ולאחר כמה ימים בהם הראיתי לה איפה אני מניחה את המוצצים במיטה שלה היא התחילה לקחת אותם לבד גם תוך כדי שינה (חזיתי בפלא הזה כמה פעמים ולא האמנתי!!!)
ככה ששווה לנסות! תני לו את המוצץ כמה שיותר פעמים ביד במהלך היום ותראי מה קורה....
חפצים אחרים שהוא מחזיק בידיים הוא לא מכניס לפה? אין סיבה שאת המוצץ הוא לא ינסה....
את תראי שתוך כמה ימים הוא כבר ילמד....
הוא מנסה
22/11/14 20:06
95צפיות
כבר חודש אני עובדת אותו על הכנסת המוצץ, הוא מכניס אותו, פשוט הפוך...
ואז מה שקורה זה שמתוך שינה הוא מושיט ידיים לפה (כדי "להתאמן") ומוציא אותו ובוכה...
בדיוק כמו שהיה אצלנו...
22/11/14 20:30
79צפיות
היא עדיין מוציאה לעצמה את המוצץ כל הזמן ומתעצבנת...אבל היא יודעת להחזיר אותו חזרה כבר...
מה זאת אומרת מכניס הפוך? עם הידית לתוך הפה? או הפוך כלפי מעלה? מוצצים דו כיווניים יוכלו לפתור את זה?
הפוך= את הפלסטיק...
22/11/14 20:32
71צפיות
או על הצד... עוד לא ממש הפנים את הקטע
º
נסי לעזור לו..ותתמידי....בטוח הוא יקלוט את זה בקרוב!
22/11/14 20:34
23צפיות
מעדכנת
24/11/14 12:14
140צפיות
אז גמלנו ממוצץ בלילה.
בלילה הראשון- בכה חצי שעה און אנד אוף (), בסוף אבא שלו הצליח להרגיע אותו בטפיחות והוא נרדם.
פעמיים בלילה בכה והרגיע את עצמו ועוד פעם אחת בכה און אנד אוף שעה.
בלילה השני- שיחק איזה חצי שעה עד ששם ראש ונרדם, התעורר פעמיים, הרגענו אותו בטפיחות וחזר לישון די מהר.
בחמש בכה פעם שלישית (שזאת היתה שעת ההתעוררות שלא מבורכת בכלל שלו לאחרונה), הרגענו אותו וישן עד שש וחצי.
אז אמנם אנחנו עדיין עובדים בלילה, אבל מרגיש שאנחנו בכיוון טוב 
(טפו, חמסה וזה)
עדכון משמח!
24/11/14 14:55
58צפיות
שתדעי שחשוב להיות מוכנים להמון שינויים בכל מה שנוגע לשינה, כל פעם שאתה מתרגל למשהו הופ משהו אחר משבש את זה,
אני לא אומרת את זה חלילה כדי לבאס זה פשוט תובנות שלי.
סיפרתי פה לא פעם ולא פעמיים שהקטן שלי היה לגמרי לפי הספר, ישן טוב ונרדם לבד ובקלות, ואז הגיעו שיניים/מחלה/קפיצה התפתחותית וכל פעם זה טרף לנו את הקלפים מחדש.

מקווה שאחרי הלילה שוב יבוא עדכון משמח
נהדר שהסתדר לכם
25/11/14 10:27
23צפיות
מה שמתאים לכם בכל נקודת זמן- זה אחלה.
אל תפסלי לחלוטין את המוצץ בהמשך. יכול להיות שכשיצאו שיניים זה ממש יעזור לו (ולשפיות שלכם).
אצלנו הקטן בן שנה וחצי, המוצץ אצלו אך ורק שינה מאז ומתמיד, כך שהוא לא ממש רגיל להכניס ולהוציא מוצץ כפעולה יומיומית.
בלילה לרוב נופל המוצץ די מהר וזה לא מזיז לו, אבל אם מתחיל קצת לבכות, אנחנו מהר שמים לו מוצץ והוא נרדם מיד שוב.
זה קורה, נניח, פעם-פעמיים בשבוע. אני מעדיפה את זה מאשר שיבכה ויתעורר לגמרי... וגם אם אשאיר לו מוצצים ליד המיטה, כאמור הוא לא מתורגל לשים לבד בטח שלא מתוך שינה, ומבחינתנו זה בסדר.
בקיצור, תעשו מה שמתאים באותו זמן, אבל תהיו מספיק גמישים בשלבים שונים. הוא קטנצ'יק והכל משתנה כל הזמן! :)
אפשר להחליף מוצץ באצבע
24/11/14 15:59
85צפיות
וברצינות: מזה קשה לגמול
º
מאד מקווה שזה לא יהיה המצב...
24/11/14 16:38
25צפיות
כבר כתבתי על זה מזמן!
24/11/14 17:45
82צפיות
הפקות וצילום סטודיו אלירון