לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!

אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלות ענת אמא ליובל הקטן, ושחף, אמא של איתמר ויותם, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

הודעה חדשה

כולם מדברים על הלידה, אבל..
18/04/15 12:49
31צפיות
אני דווקא חושבת על מה יהיה אחרי - כשחוזרים מבית החולים - מה אז?
איך מטפלים? מה עושים? מה הכי נכון?
איך יודעים מתי צריך להאכיל את התינוק? מתי צריך להשכיב לישון? מהו סדר יום נכון? מה חשוב לדעת ולעשות?
אני לא בטוחה כמה תהיה לנו עזרה, אז רק בעלי ואני נהיה - ואני ממש אשמח לכל טיפ בנושא.. אני קוראת הרבה, אבל עדיין בחששות על איך צריך להתנהל. ממש אעריך כל ייעוץ שתוכלו לתת - מרגע החזרה הביתה..
המון תודה על העזרה!

אני זוכרת איך עמדנו מחוץ לשער של בית החולים עם התינוקת
18/04/15 13:37
15צפיות
ואז הבנו שאנחנו לא יודעים מה לעשות עכשיו .
בבית החולים (לפחות בליס) יש שיעור של טיפול בתינוק (איך לעשות אמבטיה, להרים, וכו') - אבל לא תמיד יוצא לך להיות שם בזמן שיש שיעור (לרוב כן).
באופן כללי כשהתינוק רק נולד אין ממש סדר יום, והוא רוב הזמן ישן וכשהוא ער הוא אוכל - אם את מניקה אז מניקים כשהוא רוצה (בהתחלה הוא פחות או יותר מתעורר, יונק והולך חזרה לישון...). אם פורמולה - לא יודעת כי תמיד הנקתי אבל מישהי אחרת תוכל לענות.
משהו שחשוב לדעת לעשות הוא להוציא לתינוק גרפס אחרי היניקה / בקבוק - אני מרימה אותו אל הכתף ומשפשפת את הגב קצת כלפי מעלה ותמיד יוצא... אם לא עושים את זה זה גורם לתינוק כאב בטן ואי נוחות.
עוד דברים שכדאי לדעת לעשות הם להחליף חיתול, איך לטפל בטבור לפני שהוא נושר, איך לעשות אמבטיה (אם כי זה דווקא לא מאוד דחוף - לא חייבים לעשות על ההתחלה).
רק בהמשך נוצרים מרווחים גדולים יותר בין ההנקות והילד ער יותר שעות, ואז יש דברים נוספים שכדאי לדעת, כמו איך להעסיק אותו, כמו מה לעשות כשהוא בוכה, כמו זה שלפעמים הם בוכים כשהם תינוקות בלי סיבה וזה בסדר.
אפשר גם להיעזר בספרי טיפול בתינוק (נראה לי שהיה לי את של פנלופה ליץ' - בעקרון יוצא "תנ"ך" כל 10 שנים, ואת יכולה לבחור את זה שנראה לך).
עוד דבר שחשוב לדעת זה שמומלץ להשכיב את התינוק על הגב כדי להוריד את הסיכון למוות בעריסה, שלא צריכים להיות דברים במיטה שלו, שהמזרן צריך להיות קשיח, שלא לעשן לידו ושהטמפרטורה בחדר לא צריכה להיות חמה מדי כי גם עודף חימום זה בעייתי - משהו בסביבות 23 מעלות זה טוב. ואם את משכיבה על הגב זה לפעמים מעיר אותם אז כדאי לדעת גם איך להניח אותו בלי להעיר (אצלי עבד להניח יד על הבטן ולשים שמיכה - שלא יהיה קר באזור הבטן כי זה מעיר אותם).
והכי טוב - להחזיק אותו עלייך הרבה בהתחלה - זה תורם להם המון (וגם לך) - גם בלי בגדים. אני ממליצה גם על עיסוי תינוקות, שגם תרם לנו מאוד (אבל זה כבר לא חובה...) - ועוזר לחבר ביניכם, להקל על כאבי בטן אצל התינוק, להרגיל אותו לעולם, ועוד.

שינה על הבטן
15/04/15 12:39
218צפיות
הקטנה שלי בת חודשיים. בחודש הראשון השכבנו אותה רק על הגב והיא ממש התענתה. סובלת מריפלוקס קל והאוכל עולה לה כשהיא על הגב והיא מתחילה להשתנק. גם לא מצליחה לישון יותר מרבע שעה רצוף. כשהעברנו אותה לשינה על הבטן היא התחילה לישון 4-6 שעות רצוף וכבר אין בעיות הפליטות וההשתנקויות. אבל זה מפחיד. הרי כל הזמן אומרים לנו ששינה על הבטן מסוכנת. מה עושים?
האם אני היחידה שמשכיבה על הבטן בגיל כזה? עד כמה זה מסוכן?
את ממש לא היחידה וזה אכן מפחיד
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
15/04/15 13:05
167צפיות
מה עושים?
כל מה שאפשר כדי למנוע מצבי חנק (לא לחמם מדי, לא להשאיר שמיכות וסדינים חופשיים, בלי בובות וצעצועים וכדומה) וגם להבדוק אותה הרבה בשביל השקט הנפשי שלך...
את יכולה גם לקנות בייבי סנס או מוניטור אחר (יש מגוון) כדי להיות שקטה יותר (עד כמה שניתן). יש גם ביד 2. לא חייבים חדש.

ברגע שלומדים להתהפך (עוד חודשיים-שלושה בערך, גם ככה הם מתהפכים לישון על הבטן ואין הרבה מה לעשות בנידון...).
אני גם נתתי בסוף על הבטן מהחודש הראשון
15/04/15 13:28
138צפיות
גם הרגשתי שעל הגב הוא נחנק מהפליטות... והשינה הייתה מצוינת. ממש.

אני מאמינה שזה לא קשור... אבל זה רק אני....

אני מאמינה שהשינה הטובה חשובה, ומה שאמרה קודמתי למיעוט הסכנות.
בהצלחה.
אני משכיבה על הבטן
15/04/15 15:42
111צפיות
הם פשוט ישנים יותר טוב ככה...
גם אנחנו השכבנו את הקטנה על הבטן
15/04/15 21:02
99צפיות
עד גיל חודש השכבנו אותה על הגב וראינו שהיא לא ישנה כמו שצריך (היא גם סבלה מריפלוקס סמוי אגב) וגם אנחנו כל הזמן התעוררנו בגלל זה ולכן העברנו אותה לשכיבה על הבטן, עם כל אמצעי הביטחון כפי שציינו מעליי - בייבי סנס, מוצץ, חדר מאוורר, בלי צעצועים וכן הלאה. מאז (טפו טפו חמסה חמסה ) היא ישנה נהדר. 

לא מניסיון, אבל -
18/04/15 12:26
15צפיות
יש מזרן שקוראים לו Numu שיש אפשרות לשים מעין רגליות כאלה להגבהת המזרן טיפה, כך שכשישנים על הגב יש טיפה שיפוע.
זה אמור לעזור אם לתינוק יש ריפלוקס.
אני רק יודעת שזה קיים, שוב - ללא ניסיון. כדאי לך אולי לברר על זה.
איך יודעים אגב שיש לתינוק ריפלוקס? כלומר - זה טבעי שתינוק פולט, אז איך יודעים לאבחן ריפלוקס?
ענייני שינה- לעשות יעוץ שינה? ואיזה?
15/04/15 15:14
281צפיות
שלום לכולם בפורום המקסים הזה. אני לרב סמויה אבל יצא לי לכתוב פה כמה פעמים.
הייתי רוצה לשמוע עצה/טיפים/רעיונות ותובנות בנושא שינה.

יש לי תינוקת בת חצי שנה עם בעיית שינה קשה שהתפתחה עקב זה שהיינו כל הזמן מחזיקים אותה על הידיים (היתה בעיה רפואית שכרגע מטופלת ולא מפריעה לה). היא נרמת רק על הידיים, ישנה רק על הידיים ורק תוך כדי נידנוד. מתעוררת המון בלילה. התחלנו לעשות לה אימון שינה עדין, כלומר היינו מנמנמים אותה ומניחים אותה כשהיא חצי רדומה במיטה תוך כדי הרבה שששש עד שנרדמת. היה שבוע קשה ומתיש עם הרבה הרבה הרבה צרחות עד שהמצב ממש התפר. ואז.. יום בהיא רחד אחרי 10 ימים רגרסיה בעקבות בקיעת שיניים ושוב חזרנו למצב ההתחלתי.

פה אני הייתי שמחה לשמוע מניסיונכן מה לעשות:
*להמשיך בשיטת ההרם-הורד העדינה המדורגת למרות שבכל שלב מחדש זה שבוע של צרחות עד התקדמות כלשהי (כן אנחנו מתמידים בכל השינות ושומרים על חלונות שינה ויש טקס לילה) וזה מאוד מתסכלת וקשה.
* לעשות הרם הורד קלאסי. סביר להניח שיהיו הרבה הרבה צרחות והקאות תוך כדי אבל יכול להיות ששבועיים יספיקו במקרה הזה
*לקחת יועצת של שיטת "לילה טוב". יש למישהי כאן ניסיון עם השיטה? במה היא שונה מהרם-הורד מדורג?
*לקחת יועצת שינה שעובדת בשיטה אחרת? (יש המלצות)

קודם כל הילדה סובלת מהמצב, רואים שקשה לה ושהיא רוצה לישון ולא יודעת איך. מעבר לזה אנחנו פשוט גמורים מעייפות ומהמאמץ הפיזי והנפשי בעיקר.

זהו. ממש אשמח לשמוע את דעתכן. 
הצילו!!!!!!!!

שאלה
15/04/15 15:37
158צפיות
היי,

הקטן שלי רק הן חודשיים אבל כבר עתה אני נתקלת בקשיי שינה משמעותיים...
למה כוונתך בשיטת ״הרם הורד מדורגת״? מהם השלבים?
אנחנו עדיין לא בשלב של ייעוץ שינה אבל יכולה לספר מנסיון של חברה קרובה שלה עזר מאוד יעוץ של פסיכולוג ילדים שעובד במרכז להפרעות שינה בשיבא. שמו אייל בן מאיר והבנתי שהוא מאוד מקצועי. כאמור, אני טרם הגעתי לשלב הזה אבל אני מקווה שההמלצה תעזור לך.
בהצלחה!
שיטת ״הרם הורד מדורגת"
15/04/15 15:45
155צפיות
עד כמה שאני יודעת (ואני ממש לא מומחה בשינה) בגיל חודשיים עדיין עוזרים לתינוק להרדם ולא ממש עושים יעוץ שינה. יש כל מיני טיפים המלצות של הקניית הרגלי שינה נכונים כדי להמנע מבעיות שינה בעתיד. לנו זה לא עבד כי כפי שציינתי יש רקע של בעיה רפואית.

לגבי הרם-הורד מדורג. הכוונה כל פעם להוריד תלות בהדרגה. כלומר:
בהתחלה מנדנדים ומנמנמים ואז מניחים במיטה ועוזרים עם ששש ומגע.
כשהשלב הראשון מוטמע מנדנדים פחות ואז מניחים במיטה.
אחרי כמה ימים פשוט מניחים במיטה ועוזרים רק במגע וששש. ואז בהדרגה מורידים מגע וכך הלאה.
זהיכול לקחת שבועות ואף חודשיים-שלושה עד שהילד ילמד להרדם עצמאית והמטרה למנוע סטרס ובכי. הבעיה שאצל הקטנה שלנו מעבר מכל שלב הוא מאוד מיגע וארוך וכולל המון המון צרחות ובכי עד שהיא מסתגלת ולכן אני מתלבטת אם לא לעשות הרם-הורד קלאסי שהוא טראומטי מעט יותר אבל מצד שני זה פעם אחת וזהו.
מרגישה אבודה ולכן מתלבטת לגבי ייעוץ שינה בשיטת לילה טוב (לא לגמרי מבינה מה בדיוק השיטה כוללת וממה היא שונה מהרם הורד מגורד)
תודה על ההבהרה
15/04/15 15:49
92צפיות
אני צופה שגם אצלנו כל שינוי יהיה כרוך בהרבה בכי, התינוק שלי עם טמפרמנט קשה...
כמה זמן עבר מרגע שהנחתאת התינוקת מנומנמת במיטה ועד שנרדמה בעזרת ליטופים וכו׳?
ואגב
15/04/15 15:54
73צפיות
אותה חברה שהמליצה על הפסיכולוג התנסתה לפני כן עם יועצת שינה שבדיעבד היתה מאוד לא מקצועית. כמובן שיש גם יועצות נהדרות אבל מבחינת הידע וההכשרה, אולי עדיף לפנות לפסיכולוג שמבין באמת את ההשלכות של תהליכי שינוי התנהגותי.
החסרון הוא שהוא לרוב נותן מתווה פעולה אבל לא מלווה את ההורים ביישום. אם אתם אנשים עם התמדה ועצבי ברזל, ייתכן שהפתרון הזה יתאים לכם.
משהו כמו 10 דקות
16/04/15 12:43
43צפיות
בהתחלה היינו צריכים לעשות המון הרם הורד, אני מדברת על 2/3 שעות. אחר כך זה השתפר אבל עדיין היה צורך להרים פעמיים/שלוש ורק אס הסכימה לשכב ולנסות לישון. מאוד מייגע
פרטי התקשרות עם אייל בן מאיר
16/04/15 12:37
70צפיות
הבנתי שמכון השינה בשיבא נסגר ואני לא מוצאת כיצד ניתן ליצור קשר עם אייל בן מאיר. את יודעת כיצד חברה שלך יצרה איתו קשר?
תודה רבה
º
שולחת לך במסר
16/04/15 13:55
6צפיות
לא מצליחה לשלוח מסר
16/04/15 17:46
31צפיות
הטלפון שלו הוא
052-666-8582
º
תודה רבה
17/04/15 11:41
4צפיות
לנו מאד עזר ייעוץ שינה שיטה הזאת
16/04/15 10:54
172צפיות
מכיוון שלא ניסינו לבד, אז אני לא יכולה להשוות, רק לומר שלי מאד עזר לקבל הדרכה ראשונית ולאחר מכן מעקב וייעוץ יומיומי שנמשך לאורך תקופה ארוכה עד למעשה שאנחנו מגיעים לנקודה שרצינו להגיע אליה. וכן יש רגרסיות אבל אחרי שמכירים את השיטה יודעים איך להתמודד איתן ולחזור לתלם מהר יותר. עכשיו אנחנו עדיין בדרך וממשיכים לקבל ייעוץ, אך השלמנו את התהליך בהצלחה עם הבת האמצעית כשהיתה גדולה יותר (בת שנה וחצי) אז זה היה קצת שונה. עכשיו עם תינוק בן 10.5 חודשים. הגענו לזה לאחר שהוא התרגל לישון אך ורק על הידיים, ואיתנו בלילה, ולא היה דבר כזה להניח אותו לבד במיטה ושישן שם, זה היה מאד מגביל כי כל הזמן הוא היה צריך להיות על הידיים שלי או של בן זוגי.
היתרון בייעוץ חיצוני, שעובדים לא רק על ההשכבה לישון אלא גם על אירועים שקורים במהלך היום ושקשורים לעניין -סדר יום, שעות שינה קבועות במהלך היום, תשומת לב לתינוק וזמן איכות משותף וכו'.
אנחנו נעזרים ביועצת בשם בר תימור שאני ממליצה עליה בחום.
כיצד היא עובדת?
16/04/15 12:39
74צפיות
שלום, תודה על ההמלצה. את יכולה לספר ככה בצורה כללית איך היא עובדת? מה השיטה בגדול?  
זה די מותאם לילד אבל בגדול
16/04/15 12:47
91צפיות
מדובר בשיטה הדרגתית בה מרגילים את הילד להירדם במיטה תוך היענות מלאה לצרכים שלו, עם חום, מגע והכלה, לא משאירים לבכות וגם בכלל לא משאירים אותו בהתחלה לבד (אנחנו בשלב שאנחנו עדיין נשארים ליד המיטה שלו עד שהוא נרדם).
אני קולטת שלא ממש פירטתי
16/04/15 14:20
99צפיות
הכוונה בהתחלה להשכיב במיטה ולהיות ליד הילד, ולהרגיע אותו במיטה ולהרים על הידיים במידה ובוכה ולהחזיר למיטה רק לאחר שנרגע. אבל באמת זה צריך להיות מותאם לילד, והשלב ההתחלתי יכול להיות שונה - למשל להרדים בהתחלה על הידיים ולהעביר למיטה ורק לאחר מכן להרדים במיטה וכן הלאה. ממש מתאימים תכנית פעולה.
אני עוברת עכשיו משהו דומה מאוד
16/04/15 20:34
89צפיות
לבד. למה צריך יועצת שינה בשביל זה?
אני מכירה ממש טוב את התינוק שלי (הכי טוב), אני ממש מרגישה מה עושה לו טוב. למה צריך מישהי מבחוץ בשביל זה?
שואלת במלוא הרצינות.
תראי גם אני מעולם לא נקקתי לייעוץ שינה
17/04/15 09:35
79צפיות
ויש לי ילדון שישן לפי הספר (ולא הוא לא קרא את הספר זה הכל תוצאה של עבודה קשה שלי מההתחלה ועד היום)
אבל יש אנשים שיש להם את הצורך בליווי, שלא מספיק להם לקרוא ולעשות לבד שהם צריכים לקבל את העזרה/ הביטחון/ ההנחייה ואולי אפילו את הפידבק שיש בליווי צמוד.
אני מניחה שזה ככה בהרבה מאוד תחומים ולא רק בנושא ייעוץ שינה, היום בעידן הדיגיטלי כמעט וכל דבר נגיש, כמעט כל פיסת מידע ניתן להוציא מהאינטרנט ועדיין אנשים לוקחים קורסים/ שיעורים פרטיים וייעוץ בהרבה תחומים.

אנחנו מתקשים לעזור לה
17/04/15 11:46
68צפיות
כמו שPixelss אמרה, לתינוקת יש הפרעת שינה קשה שכוללת המון צרחות גם כשהיא על הידיים ולכן למרות שאני מכירה אותה הכי טוב אני לא  יודעת מה הדרך הנכונה לעזור לה (למרות שקראתי כבר הכל באינטרנט). לפעמים פשוט צריך עזרה כי יש המון דרכים ואני לא יודעת מה יתאים לילדה שלי. ליועצת שינה יש ניסיון עם המון משפחות וילדים ויכולה לכוון אותנו מה הדרך המתאימה לתינוקת וגם לתת לנו תחושת ביטחון.
אני חייבת לציין שניסינו לבד, היינו עקביים וזה התחיל לעבוד אבל אז אחרי 10 ימים בערך חלה החמרה וזה הפך להיות אפילו יותר גרוע ממה שהיה.
אני מודה, אנחנו צריכים עזרה יותר מקצועית ולכן מחפשים יועצת שינה/פסיכולוג ילדים/ שניהם ביחד כדי לעזור לקטנה שלנו.

לי ההדרכה מאד עוזרת למרות שקראתי את הספרים
18/04/15 11:18
11צפיות
ואני מכירה את התינוק. העובדה שיש תכנית פעולה מובנית, ביקורת ופידבק כל יום על ההתנהלות שלנו ומישהי שמסתכלת מבחוץ ורואה דברים שאנחנו לא רואים, דפוס מסויים שחוזר על עצמו, כמה זמן לוקח לו להסתגל לשינויים, אם הוא לא ישן מספיק שעות במהלך היום או שלא הקפדנו על סדר יוםקבוע פחות או יותר וכו'. גם לדבר לתינוק ולהכין אותו לשינויים גם כאשר הוא קטן ולא מבין כל מה שאנחנו אומרים.  אני מניחה שזה גם קשור למשמעת עצמית( לא לביטחון ) לנו יש נטיה להזניח את העניין של השכבה מסודרת והרגלה למיטה ועוזר לי ש"יושבים לי על הראש" . בסופו של דבר האינטואיציה ההורית גוברת על כל עצה אבל לי השיטה של ייעוץ חיצוני עוזרת.
שינה במהלך היום
15/04/15 14:52
222צפיות
היי בנות,
צריכה את עזרתכן ודעתכן...
המתוקה שלי בת חודשיים וחצי. ישנה יחסית טוב מאוד בלילה. הולכת לישון בין 20:00- 23:00, מתעוררת תמיד לארוחת לילה בין 22:00-23:00 ואז מתעוררת פעם אחת בין 3-6 או שישנה רצוף עד 7,8.
הבעיה שלי שהיא לא ישנה כמעט ביום. השינות שלה מאוד קצרות. מקסימום 40 דקות בכל שלוש שעות בערך. לפעמים מתעוררת אחרי 30 או 20 דקות. כלומר, היא ישנה מקסימום 3 שעות במהלך היום ובין 8-12 שעות בלילה. לפי מה שקראתי זה לא מספיק. איך אפשר להאריך את השינה שלה ביום?
עד עכשיו שמתי אותה לישון בעגלה (אמבטיה) בסלון שמואר ולא שקט. עכשיו היא ישנה בעגלה בחדר חשוך ויחסית שקט. בנוסף אני עוטפת אותה בשמיכה. עדיין לא כל כך עוזר...לפעמים היא מתעוררת ואני מצליחה להחזיר אותה לישון באמצעות הרדמה על הידיים.
ועוד שאלה, האם זה לא טוב בגיל כזה להרדים על הידיים או בנדנוד של העגלה?
ושכחתי לכתוב
15/04/15 15:09
88צפיות
שאני מנסה לשמור איתה על סדר יום של אוכל, משחק, שינה. בגלל שהיא מתעוררת תמיד לפני שהגיע הזמן לאוכל, אני לא מניקה אותה אלא קצת משחקת איתה (אם היא לא בוכה) ורק אח"כ מאכילה אותה.
בנוסף, לפעמים היא מתעוררת והיא לא רגועה כל כך. לא בוכה אבל קצת מקטרת. ולעיתים גם בוכה. אולי זה סימן שלא ישנה מספיק טוב?
למישהי יש רעיון?
16/04/15 11:24
48צפיות
עצה?
אשמח לכל עזרה בנושא......
היי ניקי
17/04/15 09:56
67צפיות
בתור התחלה חשוב לי לציין שממש לא מומלץ להשכיב תינוקות לישון באמבטיה של העגלה, גם בגלל שאין זרימת אוויר בגלל דפנות האמבטיה האטומות וגם בגלל שאין את התמיכה שמספק מזרן יעודי לשינה.

לגבי השינה, בגדול לדעתי הקטנה שלך במעגל של עייפות יתר ולכן מתעוררת מהר משנות היום ונרדמת מאוד מאוחר לשנת הלילה.
מציעה לך ממש לחפש כל פעם את סימני העייפות הראשונים (עוד לפני שיפשופ העיינים הפיהוקים והקיטורים) אצלנו לדוגמא היה קל מאוד לראות שאזור הגבות של הקטן מאדים, להשכיב בסימן עייפות ראשון ובשנות היום לאחר חצי שעה לגשת לשבת לידה וקצת לפני שהיא מתחילה להתעורר לעזור לה להמשיך למחזור שינה נוסף ע"י תפיחות קלות ולחישות ששש...

לגבי השנת לילה, הייתי מנסה להקדים את ההשכבה לסביבות 19:00, לעשות טכס השכבה קבוע שיעזור לך ולה להתרגל לשינוי בשעות.
תודה רבה על התגובה :)
18/04/15 09:57
16צפיות
ניסיתי כל מה שאמרת. אני יושבת לידה לאחר חצי שעה וכאשר מתחילה לזוז אני מנסה להרדים בחזרה בעגלה. גם ניסית כמה פעמים להרדים בחזרה על הידיים. הקטנה נרדמה רק אחרי חצי שעה... (בד"כ נרדמת בכמה דקות על הידיים).
ואני משכיבה אותה לישון לאחר כשעה ורבע ערות כשאני רואה שמתחילה להיות עייפה. ועדיין היא לא מצליחה לישון יותר מ- 40 דקות, גם לאחר שנת הלילה הטובה.
טקס השכבה אני כמובן עושה, ומנסה להשכיב אותה לישון ב 7-8. לפעמים זה מצליח ולפעמים מתעוררת אחרי שעה...
מה לגבי שינה בלול? זה עדיף מהאמבטיה?
והאם זה בסדר להרדים על הידיים? או שזה יוצר הרגלים לא טובים?
אז ככה. נשמע שבתך מתעוררת במחזורי השינה
18/04/15 10:37
15צפיות
מבחינה טכנית זה לא כזה נורא. הכי צריכה מכלול של שעות שינה. הן לא בהכרח חייבות להיות רצופות (זאת אומרת היא יכולה לישון 3 פעמים 40 דקות ולא פעם אחת שעתיים...). אבל! אם בכל זאת את רוצה שהיא תישן רצוף יותר יש כמה דברים שאת יכולה לעשות
1. אם היא ישנה על הגב אני מציעה מעטפת, ואם בלי מעטפת אז על הבטן...
2. מנשא (לא ראיתי שכתבת, נכון?) עובד כמו קסם... אני באופן אישי בגיל הזה מכורה לסיני (סאפי מאי...) בהתחלה רגלי צפרדע ובהמשך בטן לבטן
3. לישון ביחד... אחרי שסיימת לאכול/לסדר את הבית/לנקות/לעשות כביסה/לנוח/לגלוש במחשב... להצטרף אליה... ואז בדרך כלל מתעוררים אחרי 3! שעות בערך...
* זה בסדר להרדים אותה בכל דרך שאת מוצאת לנכון שמעניקה לך ולה רוגע ו... שינה
א) בגיל הזה עדיין לא מפתחים הרגלים! בכלל. באופן ספציפי ללהרדים על הידיים. זה "הרגל" מבורך ובריא. היא עוד קצת עובר. זה צורך פיזי שלה להיות קרובה למישהו (אל פעימות לבו וחום גופו) ומעניק לה בטחון! ליתר דיוק. ככל שהצרכים הרגשיים האלה ימולאו עכשיו, יהיה לה יותר קל לשחרר ולהתרחק בהמשך (ניתן לקרוא עוד על התקשרות בטוחה) ואני לפחות יודעת שאני דווקא מתגעגעת לשלב הכרבול הזה, ואם מישהו מנסה למשוך את זה כמה שיותר ומסרב להשתחרר מההרגל זאת אני
ב) היא תשתנה כל כך הרבה ואת תשתני כל כך הרבה ש"הרגל" (כביכול!) שהתבסס בגיל חודשיים לא יהיה עוד רלוונטי בגיל שנה או אפילו חצי שנה וישתנה בעצמו - אז למה למנוע משהו שלא יהווה בעיה בכלל? או לחילופין. תחליטי שזה לא מתאים לך יותר ותוך יומיים (או שבועיים) תבססי הרגל חדש, אז יהיה קצת קשה אבל לפחות עכשיו את זוכה לכמה שבועות (או חודשים) של הרמוניה. אבל תתארי לעצמך שעכשיו לא "תרגילי" למשהו מסוים וזה יגרור קשיים (תסכול, בכי, עייפות...) למרות שבהמשך בכלל לא היו צפוים להיות כאלה. אין לנו כדור בדולח - עושים מה שמתאים ונוח עכשיו. לעשות שינויים והתאמות תמיד אפשר.
שאלות לאמהות הטריות
15/04/15 12:10
329צפיות
היי,
אני כרגע בחודש שמיני אוטוט תשיעי.
רציתי לשמוע ממכם על נסיונכם מה הכי מומלץ לקחת לחדר לידה/לתינוקת
מה לגבי תחבושות הגיוניות של איזה חברה?
תודה
לקחתי שהיה חשוב לי
15/04/15 12:21
197צפיות
התחתונים החד פעמיים, זה בסדר לימים הראשונים.

תחבושות - השתמשתי בשל הבית חולים, שמים איזה 4 ביחד :) וקניתי עבות וכאלה...
ביקשתי שם גם פדים קפואים שזה מקל - זה מקובל בכל מקום אגב.

והמשחה לפטמות אם את מתכוונת להניק
והם נתנו לי משחה לכאבים בסגנון אמלה 5.

בגדים משלי להסתובב... הסתובבתי שם ימים...

האמת שאחכ הביאו לי גם כוסות חד פעמיים לקפה וכאלה...

בהצלחה ולידה מצוינת :)

נעלי בית!
17/04/15 18:03
48צפיות
אני שכחתי להביא...
בקבוק מים עם פיית ספורט... לא לשתיה... משפריצים עם זה על המקום הכואב כדי לשטוף אותו.
לגבי תחבושות
15/04/15 14:27
158צפיות
יש עבות מאוד של וניה וגם של פוייז, שממש מתאימות לאחרי לידה
יש תחבושות קפואות שספוגות מגנזיום או משהו כזה, זה נמצא במקררים במחלקת היולדות של כל בית חולים, רק צריך לשאול.
תחתונים חד פעמיים צריך הרבה לדעתי
חטיפים קלים, מוזיקה, קנדי קראש

לידה קלה!

מטען לנייד!
15/04/15 15:18
136צפיות
אני לא השתמשתי בכלל בתחתונים חד פעמיים, ותחבושות עבות קיבלתי במחלקה/מלונית... פויז או וניה, לא זוכרת איזה מהם.. היו טובות.
פדים מגנזיום - אכן אפשר לבקש מהאחיות
מגבת - כשנכנסתי למקלחת בחדר לידה בזמן הצירים היה לי יותר נחמד להשתמש במגבת שלי ולא זו של בית החולים
כפכפי אצבע...
והאמת? שזהו..
הבאתי איתי המון דברים.. בדיעבד, לא הייתי צריכה יותר מזה כלום.

(למחלקה/מלונית זה כבר קצת שונה)
סבלנות וגמישות
16/04/15 00:28
125צפיות
לחדר הלידה אין לי המלצות כי אני התגלגלתי מהר מאוד לניתוח קיסרי ולא השתמשתי בשום דבר ממה שהבאתי (שמן שקדים וכל זה).
לימים שאחרי - אני קניתי תחבושות אבל בסוף השתמשתי באלה של בית החולים. תחתונים הבאתי ישנים וזרקתי בסוף האשפוז. אם את רוצה להניק תביאי חזיית הנקה, משחה לפטמות וחולצה שאפשר להניק איתה (אני השתמשתי בחולצת פיג'מה מכופתרת שפשוט פתחתי חצי מהכפתורים. לוקח זמן ללמוד להניק, בהתחלה עדיף משהו שבאמת אפשר לפתוח ולא חולצת הנקה שאני הצלחתי להשתמש בה רק לאחר שפיתחתי מיומנות מסוימת). מטען לטלפון באמת לא כדאי לשכוח .
אבל באמת - הכל די שטויות. מה שתצטרכי בן זוגך/אמא/חברה יוכלו להביא לך לבית החולים אחר כך. הכי חשוב סבלנות ומוכנות לשמוע מידע ולקבל החלטות.
שיהיה בהצלחה ורק בריאות!
גרביים
16/04/15 04:10
106צפיות
קר בחדר לידה ורצוי שתביאי גרביים (יעזור לך להתחמם). אני קיבלתי גרביים בבית החולים וזה מאוד עזר.... כמו כן, מצטרפת לאחרות בעניין החולצה (מכופתרת) והמטען. למלווים שלך, רצוי שיביאו עליונית למקרה שיהיה להם קר בחדר הלידה. בעלי שכח את הסוודר באוטו והוא קפא בחדר הלידה. אחות נחמדה הביאה לו שמיכה מחוממת.
לגבי תחתונים, השתמשתי בתחתוני רשת שקיבלתי בבית החולים (היו מאוד נוחים) , אבל קניתי גם תחתוני סבתא מידה אחת יותר גדול וזה היה מעולה. לגבי תחבושות, בימים הראשונים  השתמשתי בתחבושות הגדולות והעבות של בית החולים ולאחר מכן בתחבושות אולווייז לספיגה מרובה.
בכל מקרה, שתהיה לך לידה קלה ובידיים מלאות!
לגבי ציוד לחדר לידה הכי חשוב לטעמי
17/04/15 23:51
48צפיות
שיהיו מלווים תומכים. זה משנה את כל חווית הלידה. מעבר לזה, להביא חזיית הנקה, אם את מתכוונת להניק. לי אישית היה הכי נוח תחתוני רשת חד פעמיים שלא הציקו לי בתפרים ולגבי תחבושות, הסתפקתי באלה של בית החולים ואחר כך היה לי בבית תחבושות עבות של וניה. מצטרפת להמלצה על גרביים, קר בחדר הלידה...
באשפוז עצמו מטען, כפכפים למקלחת, נעלי בית, שמפו, מברשת שיניים, מברשת שיער ואולי קצת חטיפים. לא מעבר, השאר די מיותר.
לתינוקת הכי חשוב להביא מושב בטיחות ובגדים ליציאה מבית החולים.
טיולון מומלץ עם פגוש קדמי
17/04/15 23:25
23צפיות
היי,
שאלתי פה לפני זמן מה  על פגוש קדמי לטיולון של ברייטקס דגם b-mobile. ביררתי עם היבואנית, בייבי סייף והם ענו לי שאין לטיולון פגוש ולא ניתן להתאים פגוש לטיולון. אני עדיין אברר על פגוש אוניברסלי, אבל במקרה שלא אמצא, איזה טיולון עם פגוש קדמי מומלץ? רצוי שיהיה נוח לקיפול ונוח להתנייד איתו באוטובוסים.
שער למדרגות
17/04/15 11:59
66צפיות
עברנו לבית עם מדרגות והבחור התחיל לזחול ולהיעמד.
אשמח להמלצות על שערים למדרגות.
האם קיים שער למדרגות כזה שגם אם האחים הגדולים פותחים אותו כדי לעבור בעצמם, 
הוא "נסגר" מעצמו?
(חוששת ממצב שהם יפתחו את השער וישכחו לסגור...)
אם לא תמצאי יש עוד אופציה
17/04/15 14:49
66צפיות
אנחנו הרכבנו על החלק העליון של הדלת מנגנון מיוחד לא יקר הסוגר את הדלת אוטומטית ואפשר גם לכוונן שהדלת תסגר מאוד באיטיות כך שלא תטרק. לדעתי אין מניעה להרכיב מנגנון כזה על השער (זה מאוד פשוט) תבדקי בחנויות כגון הום סנטר. אחר כך אפשר לפרק ולהרכיב על דלת יציאה למרפסת למשל כשלא תזדקקו לשער.
תינוקת לא חייכנית
17/04/15 10:13
132צפיות
היי,

הבובה בת 5.5 חודשים.
התחילה לחייך בגיל חודש וחצי בערך.
כשקמה בבוקר לרוב מאד חייכנית ומאושרת, כך גם ברוב הפעמים שקמה מתנומות ארוכות יחסית.
אבל, במהלך היום קשה מאד מאד להוציא ממנה חיוך. היא סקרנית מאד, מתעניינת בסביבה , מקשיבה, מסתכלת על השפתיים
כשמדברים איתה . לאחרונה גם התחילה לפטפט עם עצמה  בלי סוף. אבל מחייכת ממש מעט.

זה צריך להדאיג? זה פשוט עניין של אופי?

אודה לשמוע מאמהות מנוסות או כאלה שמכירות תופעה כזו...
מתי ללמד שינה ללא גורמי תלות / לגמול מעיטוף?
16/04/15 12:47
106צפיות
שלום, יש לי שאלה,
הבן כבר בן ארבעה חודשים. כמעט מהרגע שחזר הביתה, ישן בלילה בשמיכת עיטוף (ייעודית). מאוד אוהב את זה. ישן מצוין בלילה. לאחורנה אמנם הוסיף התעוררות בלילה כדי לאכול, אבל כנראה שצריך את זה (אפשר גם להרדים אותו בחזרה, אבל כנראה שצריך את האוכל ולכן מקבל ולאחר מכן חוזר לישון). במקביל לשינות המצוינות של הלילה, השינות ביום היו לא טובות. 20-30 דקות בדרך כלל ובמקרי השיא 40 דקות. ניכר היה שהשינות האלה לא מספיקות לו. במהלך היום לא היה ישן עטוף. היה נרדם לבד במיטה עם מוצץ (במקרים ממש נדירים עם ליטופים קלים), ההרדמה היתה יכולה לקחת נצח (40 דקות עד שעה לפעמים, למרות שלרוב תוך 20-30 דקות היה נרדם) והידיים היו ממש מפריעות לו (זזות תוך כדי שינה ואז מעירות). כאשר היה מתעורר - לא היה סיכוי להצליח להרדים אותו שוב בפרק זמן סביר.
החלטנו, אולי בטעות, אולי לא, לעטוף אותו גם בשינות במהלך היום. כתוצאה מכך, ישן יותר טוב במהלך היום. המינימום הפך להיות 40 דקות לשינה ויש גם שינה אחת שהוא יכול לישון שעה וחצי עד שעתיים. לפעמים אפילו יותר משינה אחת ארוכה כזאת. כרגע, לא נראה לי שיכול במהלך היום להירדם לא עטוף, אלא אם זה בעגלה כשאנחנו מטיילים בחוץ. 
אין כרגע סממנים "מדאיגים" שמחייבים להפסיק את העיטוף. הוא כמעט ולא בורח מהשמיכה, וגם אם כן, אז מדובר ביד או שתיים שמשתחררות, אבל לא מסתבך בשמיכה. לא מתהפך מתוך שינה ואמנם זז המון במיטה, אבל בעיקר סיבובי ציר. בנוסף, גם לא מגלה התנגדות לעיטוף. כאמור, אוהב את זה מאוד. 
אבל בכל זאת, ברור שזה לא יישאר לנצח והשאלה היא מתי כדאי להתחיל לגמול משמיכת העיטוף וללמד לישון עצמאית. הורגלנו לטוב, לתינוק שישן טוב בלילה ונותן גם לנו לישון, אז יש את התחושה של חוסר רצון לזעזע את המערכת, אבל ברור שזה מתישהו יקרה. האם כדאי להתחיל לגמול מהתלות בשמיכה וללמד להירדם עצמאית או שכל עוד אין סימנים שמחייבים גמילה או שהוא מנסה לגמול את עצמו לתת לו קודם כל לעבור את הגיל של משבר שינה/צמיחת שיניים/כל מיני דברים אחרים?
אציין שבמהלך היום הוא תינוק מאוד פעלתן, סקרן, עירני, חייכן, צוחק, מתפתח יפה וכו'. מבלה המון על הבטן ואוהב את זה, חוקר את הסביבה שלו, שולח יד לצעצועים, משחק עם הידיים וקצת עם הרגליים, מרים את הראש אפילו שהוא על הגב ומחפש במה להתעסק וכו'.
מה דעתכן?
אין צורך לגמול מעיטוף
16/04/15 14:08
124צפיות
זה יקרה מעצמו.
רק שימו לב כשזה מתחיל לקרות לא להרגיל אותו לגורמי תלות שאח"כ יהיה לכם קשה לגמול אותו מהם.
איך זה בעצם קורה?
16/04/15 14:49
81צפיות
הוא פשוט יתנגד ויתחיל לבכות כשעוטפים אותו או לחלופין ינוע בחוסר נוחות במיטה? ואז בעצם איך צריך להתנהג - כי תהיה פתאום את הפעם הראשונה שהוא במיטה לא עטוף ופתאום משהו חסר לו. או שזה יקרה בהדרגה? נשחרר לו רק רגליים ואחרי זה רק יד אחת וכו' וכו' וכו'?

תודה
אצלנו זה קרה מעצמו לקראת גיל חצי שנה
17/04/15 09:44
69צפיות
הוא היה משתחרר יותר ויותר בקלות ולרוב גם בתחילת השינה, עד שבשלב מסויים רק כיסינו אותו וזהו.

º
היכן אני מוצאת או קונה אוהל לתינוקת לטיולים
16/04/15 10:47
68צפיות
לא יודעת על אוהל..
16/04/15 15:05
81צפיות
אבל אפשר לול קמפינג, זה מגיע עם כיסוי עליון נגד יתושים ואם מוסיפים מזרון זה גם מאוד נוח.
אני גם לא ממש מבינה את הכוונה לאוהל לתינוק
17/04/15 09:36
59צפיות
אין אוהלים יעודיים לתינוקות תינוק ישן באוהל עם ההורים שלו,
כמו שלוליפופ המקסימה אמרה יש לול קמפינג ורובם באים גם עם כילה מלמעה שסוגרת ומונעת מחרקים להיכנס.
שיעור בתינוק
15/04/15 21:09
297צפיות
שלום אמהות
אשמח לשמוע מנסיונכן האישי
בני נולד ממש ממש שעיר
לא היה מקום בגוף או בפנים שלא היה שם שיער
נשר בגב בכתפיים בידיים הרבה נשר בפאות וקצת במצח
צמח שפם בגיל חודשיים
עשינו בדיקות אנדו
תודה לאל יצא תקין
הגבות ממש התעבו בגיל שלושה חודשים ונהיו עבות ואף קצת מחוברות
אשקר אם אומר שזה לא מפריע לי על אף שמדובר בבן
כיום הוא בן 5.5 חודשים
המצח מלאאאאא בשיער שחור
יש שערות ברגליים,שפם,אוזניים,ובעיקר במצח
מנסיונכן,זה ישאר כך או שיש עוד סיכוי שינשור
ובנוסף יש סיכוי שאף ״יחמיר״?
תודה לעונות
הרוב ינשור
16/04/15 07:38
137צפיות
להגיד לך שהוא יהיה ילד חלק? לא בטוח... תלוי בגנטיקה זה יחמיר ככל הנראה כשיגיע לגיל ההתבגרות, ואז תמצאי שיער בפנים, בחזה, בבית שחי ובעוד כל מיני מקומות.. 
סתם, לא באמת...
גם הילדה שלי נולדה דיי שעירה, היו שערות במצח כמו שאת אומרת, ומלא בגב ובטוסיק. בעלי עיראקי..מה שאומר הכל
אבל היא בת שנה ושבע, והכל נשר.. יש פלומות דלות פה ושם, אבל מה לעשות אף אחד לא מושלם
חברה יקרה, תמצאי פסיכולוג טוב, ותרשמי
16/04/15 09:06
199צפיות
אליו, ASAP.
אם את לא טרול כמובן. מאחלת לך בריאות, שלווה, והרבה שקט נפשי. ומקווה שהתינוק שלך מקבל את האהבה והחום להם הוא הכי זקוק.
הייתה כאן כבר אחת לפני חודשיים עם אותו סיפור
16/04/15 09:46
236צפיות
וכנראה שזו שוב את... :)  כי הוא היה בן שלושה חודשים אז...

מה אני אגיד לך... שלי בן 10 חודשים וחצי, והוא עדיין מלא מלא מלא שיער.
בשפם, במצח, בגב, בזרועות ובידיים. ואיפה לא...  
יש לו גבה עצומה מחוברת...

והוא מתוק, מקסים ולא נראה לי בכלל שזה עומד להיעלם :)
שעירולי שלי מתוק. תצחקי על זה...

אני לא יודעת אם את טרול, או סתם אדם אובססיבי לנושא, תצטרכי להתמודד עם זה,
ולמצוא דרך לחיות עם זה. כי אם לא תמצאי, הוא פשוט יסבול בגללך.

יש לנושא הזה טיפול כשיתבגר, אם הוא יחליט שהוא רוצה, יש לזה טיפול.
שיער זו לא מחלה ממארת.

יש לי אחים, קופים ממש אחד אחד, גבות מחוברות ומה לא.
תמיד היו שפיצים, מוצלחים, נבונים, יש להם חיים טובים ומלאים.
לא עלה הנושא הזה... מעולם.

בחייך... תשתחררי...
º
הרגת אותי עם ה "קופים אחד-אחד"
16/04/15 10:21
63צפיות
נולד לך גבר גבר. אני צופה לו עתיד מזהיר עם הבנות, החל מהגן
16/04/15 13:09
133צפיות
ועד בכלל...
גם אם כן וגם אם לא אין לך צה לעשות בנדון
16/04/15 15:01
127צפיות
אז פשוט תאהבי ותקבלי אותו כמו שהוא..
הכל בסדר:)
לבת שלי יש רווח גדול מאוד בין השיניים העליונות, אולי זה יסתדר עם הזמן ואולי לא..
אין לי באמת איך להשפיע על זה.
ובגלל שאני אמא שלה אני מוצאת את הרווח הזה כדבר הכי מתוק בעולם אפילו אם זה נחשב ״פגם אסטתי״ בעיני אחרים (שיקפצו לי..) .
היא הכי יפה בעולם כמו שהיא. זהו.
אני לא מתייחסת לזה עכשיו ולא אתייחס לזה בעתיד כבעיה.
כשתגדל אם יהיה צורך נפנה לאורתודנט וזהו.

אז אל תתני לזה להשפיע עליך או להטריד אותך.
תעטפי אותו באהבה וקבלה כי את הבטחון העצמי שלו בעתיד הוא ישאב מהבית.
ואם את תהפכי את זה לאישיו זה גם ישפיע עליו.
אז חלאס:)
ממש לא בעיה
16/04/15 22:59
72צפיות
הוא תינוק!
אם הוא בריא והכל בסדר אז הכל טוב :)
אם תשדרי שזה מפריע לך זה גם יפריע לו..
הייתי משחררת מזה, אף אחד לא מושלם
כמו שציינו כנראה שרב ינשור
17/04/15 09:31
92צפיות
וגם אם לא מאחלת לכם שאלה יהיו כל הצרות שלכם.
לכל אחד יש "משהו".
לי יש ילדון נמוך, ממש ממש נמוך, מה לעשות גם אני נמוכה ואומנם אצל בנות זה פחות נורא אבל אין לי ספק שזה לא מה שיקבע את עתיד הילד שלי.
אז נכון רב הסיכויים שהוא לא יתחתן עם בר רפאלי הבאה אבל זה בהחלט לא מה שימנע ממנו להצליח ולהתקדם בחיים.

בתור מישהי שהילד שלה עבר סוג של אירוע מוחי בזמן הלידה ותקופה של כמה חודשים טובים לא ידענו אם ואיזה השלכות יהיו לזה לעתיד אני מחזקת את כל הבנות שאמרו לך להתעלם מזה כי גם ככה במקרה הכי הכי גרוע כשיגדל יש פתרונות קוסמטים לעניין.
שנת צהרים
14/04/15 23:30
233צפיות
שלום לכולן
התינוקת שלי בת 3 חודשים ומאז שהיא נולדה היא ישנה בצהריים בסלון בעריסה ( השבוע קונה לה לול  מעץ ) ובלילה כבר שבועיים ישנה במיטה החדשה שלה בחדר
השאלה שלי האם כדאי לשים אותה לישון במהלך כל היום והלילה במיטה בחדר או שזה בסדר שהיא ישנה בסלון ?

תודה
שינה בסלון במהלך היום-מעולה
15/04/15 11:15
174צפיות
עוזר להבדיל בין יום ללילה.
ועוד משהו
16/04/15 23:57
44צפיות
תודה על התשובות ;)
הבעיה היא שבצהריים היא מתפנקת ולא מוכנה להרדם בלול !
רוצה להרדם רק בידיים
איך להרגיל אותה להרדם בלול בצהריים ?

בלילה גם קשה לה להרדם במיטה שלה אבל אני לא מוותרת לה ובסוף לאחר כ 40 דק נרדמת כמובן ע״י ליטופים ונשיקות
האם כדאי ליישם את זה גם בצהריים ?
רוצה לציין שקצת קשה בגלל שהלול הוא נמוך ואין אפשרות להגיע אליה להביא לה נשיקות ;(
יש לי יסורי מצפון
תעזרו ליייי

תודה
אני אישית נמנעתי מלהשכיב בלול
17/04/15 09:28
47צפיות
והשכבתי בעריסה עד שעברנו למיטה הרגילה.
שתי סיבות עיקריות שלא השכבתי בלול, הסיבה הראשונה היא אכן הגובהה של הלול מאוד קשה להרגיע ולהשכיב ככה.
הסיבה השניה שלי אישית היה חשוב שהלול יהיה "מגרש משחקים" לרגעים שבהם אין לי יכולת להשגיח על הקטן, זה אומנם שירת אותי לתקופה קצרה יחסית ולא לפרקי זמן ארוכים אבל היה פיתרון מעולה למצבים בהם ממש הייתי צריכה להתעסק בדברים אחרים ולא יכולתי להשגיח ולראות לאן הוא זוחל ומה הוא עושה.
אני מעדיפה שתישן במיטה שלה גם במשך היום
15/04/15 16:38
128צפיות
בהתחלה הייתי משאירה לה את התריס קצת פתוח, שתלמד להבחין בין יום ולילה. השיקול שלי בשינה במקום אחד הוא שאני לא אצטרך ללכת על קצות האצבעות סביבה בסלון, בהתחלה הקולות לא מפריעים להם אבל במשך הזמן זה מתחיל להפריע.  לכן העדפתי שתישן בחדר שלה כדי שאפשר יהיה לנשום כשאני בסלון. מבחינתי זה היה הכי טוב. ככה היא גם התרגלה לישון לבד.
אצלנו בגיל הזה ישן במהלך היום גם בעיקר בסלון
17/04/15 09:25
47צפיות
אבל זה בעיקר כי הייתי משכיבה לשנות יום על הבטן ורציתי להשגיח.
כשהייתי משכיבה על הגב העדפתי להשכיב לישון בחדר בעיקר בשביל לייצר הרגלים מסויימים.
התייעצות- - תינוק בן עשרה חודשים רוצה על הידיים
16/04/15 11:18
221צפיות
שלום לכולם-
אם לא במקום הנכון- אשמח אם ההודעה תשורשר
בננו בן עשרה חודשים הוא ילד מקסים- סקרן מאוד, עצמאי, החל לפני כחודש לזחול היטב ברחבי הבית - לעמוד בכל מקום אפשרי. אפילו מחקה קולות של חיות ומתקדמם מילולית

הוא נמצא בגן כתשע שעות כל יום. לארחונה שמנו לב שהוא ממהר בבית לזחול לכיוונו ולטפס עלינו במטרה שניקח אותו לידיים, וכך כנראה גם בגן. הגננת שאלה אותנו אם הוא רוצה הרבה ידיים

אנחנו באמת היינן לוקחים אותו הרבה לידיים. אבל- כיצד ניתן לעזור לו להיגמל מההרגל הזה? מאחר ושמתי לב שבגן פשוט שמים אותו משך שעות במין מתקן עמידה אך ללא יכולת לזחול וזה פשטו מרתיח אותי! קודם כל זה משמעם כל היום או רובו. ושנית- כל התינוקות האחרים חופשיים. 
מה ניתן לעשות כדי לגמול אותו מהרגל זה ומה הייתן עושות עם גננת שרואה במתקן הנ"ל פיתרון? (אני אדבר איתה כמובן על כך)

אני מאוד מאמינה בלתת לילד את מה שהוא מבקש.
16/04/15 11:36
175צפיות
במידה ונותנים, שוב זו רק דעתי, הילד מרגיש מספיק בטוח ואהוב, ולא צריך את זה כל כך הרבה.
אני נותנת ידיים כל זמן שהוא מבקש, ואני יכולה. אם אני לא יכולה (נניח אני מכינה משהו במטבח) אני פשוט מנסה להסב את תשומת ליבו לדברים אחרים (לא תמיד זה מצליח).
אבל בסה"כ, מעבר לאי נוחות זמנית, שזה מייצר, זה לא מנהג רע בעיני. זה דווקא מאוד לגיטמי ונחוץ לתינוק קטן. אם הוא אקטיבי וסקרן ולא מנצל את הידיים לצרכי "עצלנות" או שמדובר בבעיה התפתחותית כלשהי, נראה לי ממש בסדר.  
אם כבר את שואלת אותי.. הייתי מחליפה גן.
תינוק שמרגיש שנענים לצרכיו מפתח בטחון
16/04/15 14:06
115צפיות
נוצרת לו הקשרות טובה לאם ולאב (או מי שזה לא יהיה הגורמים המטפלים הדומיננטיים) וכך מתפתח אצלו בטחון והוא יכול לצאת לחקור את העולם בסקרנות ובשלווה.
תינוק שלא מקבל את כל צרכיו (וצרכים זה גם אוכל, שינה וכו' וגם תשומת לב ומגע וגם היענות מיידית לביטויי מצוקה או קושי) יתקשה לפתח הקשרות טובה ובטחון בעצמו, בהוריו ובעולם.

ומה זה המתקן הזה?? נשמע נורא (סליחה על הביקורתיות, בחיים לא שמעתי ולא ראיתי דבר כזה...)
תודה על ההתייחסות. אבל חייבת להגיב-->
16/04/15 14:18
136צפיות
הילד מקבל מקסימום תשומת לב, מגע, פינוקים וכו' מהוריו- סבא וסבתא וכו' והוא תמיד אבל תמיד, שמח לקראתינו כשבאים לקחת אותו מהגן עם חיוך ענק.
כאמור- לידינו הוא גם יוזם לזחול הרבה ברחבי הבית, להיעמד- צוחק מכל הלב כשמצחיקים אותו ואנחנו נותנים לו 100 אחוז פלוס פלוס...

מה שאני לא בטוחה שנכון לגננת. השאלה שלי נבעה דווקא מזה שחשבתי שאנו נענים כ"כ לצרכיו ואולי יש פער בין זה למה שהגננת עושה וזו בעיה-שאולי תיתכן בהרבה גנים. איזו גננת תעניק המון תשומת לב רק לילד אחד? (וזה אני אומרת על אף שהגננת שלנו ספציפפית, לדעתי מחפשת לעצמה חיים קלים)

אולי לא הבנתי נכון את דברייך אבל זה נשמע קצת ביקורתי כלפי ההתנהלות שלנו כהורים- אנחנו לחלוטין נענים לצרכיו (לא רק הפיזיים)
ממש לא ביקורת עליכם!!
16/04/15 14:25
97צפיות
אם כבר על הגננת (למרות שאני מבינה שאין לכם ברירה כרגע ואילוצים וכו')
נשמע לי שבבית הכל סבבה אבל בגן הוא לא מקבל את כל מה שהוא צריך, ותשע שעות זה המון כל יום בשביל לא לקבל כל מה שהוא צריך...
אז כשהוא חוזר הביתה הוא 'משלים' ורוצה הרבה ידיים וכל מה שהוא לא מקבל בגן.
ובגן הוא רוצה את זה פשוט כי הוא לא מקבל את זה מספיק..
את בעצמך אומרת שהוא ילד עצמאי וסקרן, כנראה שזה הבסיס שלו וכשהוא מקבל כל מה שהוא צריך זו ההתנהגות שלו.
בגן הוא רודף אחרי הגננת כי כנראה הבסיס הזה לא מתמלא אצלו כמו שהוא היה צריך ולכן הוא לא פנוי להסתובב ולהיות עצמאי וסקרן ומבסוט כמו בבית.

מתנצלת אם נשמעתי ביקורתית.

הבנתי. תודה -->
16/04/15 14:32
67צפיות
ייתכן מאוד שאת צודקת. אני מתנצלת אם הייתי קצת תקיפה מקודם- פשוט העניין הזה מכעיס אותי ומלווה אותי לאורך היום.

רק שתביני לגבי הגננת- פרט לחופשי איסרו חג שהיא תמיד לוקחת בנוסף לחופשים המקובלים, בהתחלה הייתה קוראת לנו כל פעם שהיה "נודניק"- ללא חום וכו' בתדירות של אחת לשבוע-שבועיים. היינו באים לאסוף אותו ומגלים שאומנם זה לא יום נינוח שלו, אבל לא מחייב יציאה שלנו מהעבודה...

בעיה שהגנים הממש טובים פשוט תפוסים! פיספסנו את ההרשמה לשנה הבאה לגנים הטובים בגלל מחלות חורף של הקטן, חיפושי דירה וכו' ועכשיו אנחנו בדילמה. נכנסו ל"ווייטניג ליסט" של גן אחד שידוע שהוא ממש טוב

אני ממש מקווה שיתפנה שם מקום
סליחה על החפירה...
16/04/15 14:40
53צפיות
קשה...קשה... העניין הזה עם הגנים.
כל כך קשה למצוא מקום טוב!
אני בבית בינתיים עם פיצקית וממש בחרדות משנה הבאה שאצטרך בשלב כלשהו להכניס אותה למסגרת...
אין לי מושג איך בכלל מתחילים לחפש ולבחור...

מקווה בשבילכם שיתפנה לכם מקום בגן הטוב או שתמצאו מקום טוב אחר!!

ואגב, ממש מכעיס שהיא היתה קוראת לכם על כל דבר כזה, ממש נשמע שלא בא לה לעבוד קשה...
אולי אפשר להתאגד כמה הורים ולדבר איתה? ואפיל לאיים בעזיבה (גם אם זה לא נכון) ואם היא תראה שזה לא רק אתם אלא הרבה לא מרוצים, לא תהיה לה ברירה אלא להתיישר קצת?
תראי->
16/04/15 14:57
55צפיות
אני לא בעניין של "להנהיג מרד" כלפיה- יש כאן אימהות שעסוקות בלהתחנחן אליה כל הזמן והן לא ייפנו כנגדה אפילו שגם הן לא מרוצות 100 אחוז מהזמן
אני לא יודעת מי אולי תלך לספר לה אם אזום מהלך כזה ולכן אנחנו מעדיפים לפעול עצמאית

בעבר הייתה לי שיחה טעונה איתה ואיימנו בעזיבה.  אני יכולה לפתוח פה עליה- לא פה הבעיה. הבעיה היא
שהילד עלול להיות סוג של "בן ערובה" ואנו משאירים אצלה כל יום לתשע שעות את היקר לנו מכל- אז אני ממתנת את עצמי בביקורת שלי. אבל- היא רמזה פעם שהיא מעריכה המלצה על הגן ותודות מילוליות- ואת זה אני לא עושה.

אין לה כוונה "להתיישר" הגן לא גדול (לא גן המוני)- והיום אנו מבינים למה. היא, מצידה לא רוצה שהגן יגדל מדי... נוח לה. את מבינה את התמונה כבר.
קריטריוניל לבחירת גן- קודם כל לכי על תחושת האם שלך- זה חזק יותר מכל
דבר נוסף- קבעי את ביקור ההתרשמות מהגן שיהיה בהפתעה
האם הגן נקי? איך מסתובבים שם הילדים האחרים? (נינוחים וכו')
אוכל טרי וחם שמבושל כל יום וההתרשמות שלך מהגננת.

ותבואי מוכנה לפשרות- אין כמו בבית. 100 אחוז זה רק בבית
מקווה שעזרתי

כן זה מובן...
17/04/15 08:14
21צפיות
מקווה שהמצב ישתפר בקרוב.
ותודה על העצות!
תודה לך-->
16/04/15 11:58
78צפיות
אנחנו בשמחה היינו מחליפים גן- אבל זה לא פשוט. גנים טובים כמעט ואינם פנויים לא לאמצע שנה זו ולא לשנה הבאה...
אני נוטה לחשוב שהגננת פשוט לא אוהבת לעבוד כ"כ- לראיה- איסרו חג של פסח + איזרו חג של שבועות הם ימי חופש אצלה.  ימי הצום בשנה- היא מבקשת מאחת המטפלות שתחלפנה אותה. ועוד כהנה וכהנה. אבל היא מה שיש כרגע. (מאחר והגן נקי, מושקע, ארוחות חמות... הבעיה שלי היא הדידקטיקה עצמה. היא לא אשת חינוך ויש הרבה כמוהה...

העניין הוא- ולכן אני מתייעצת- אם יש דרכים בכ"ז להפחית את הרצון הזה לידיים כל הזמן. כי בבית אפשר לפנק.. אבל בחוץ היחס תמיד יהיה שונה ולכן אשמח לעוד הארות אם יש

שוב תודה לך

אני בדעה של caffe
16/04/15 12:38
86צפיות
לדעתי ידיים זה לא הרגל אלא צורך. כנראה שהוא צריך את המגע שלכם שמאוד חשוב להתפתחות שלו.
דווקא ילד שמקבל הרבה זמן ידיים, חיבוקים ונישוקים ומגע זה ילד שיהפוך להיות עצמאי.
בקשר לגננת-זה מזעזע לדעתי. אם רק הייתי רואה מתקן כזה בגן הייתי חושבת פעמיים.

אוי אוי אוי. אני מצטערת אבל המתקן הזה שיש בגן ממש לא לרוחי
16/04/15 12:52
121צפיות
וגם יכול להסביר חלק ממה שאת מתארת. בוודאי שהוא רוצה חום ומגע אם במשך שעות רבות הוא נמצא במתקן הזה - לא הבנתי במה מדובר, זה משהו שבכלל מתאים לשימוש לאורך הרבה שעות? כבר היה עדיף לשים אותו בלול, לא שאני בעד שלא יהיה חופשי.
אני גם חושבת שאין בעיה לתת לו הרבה ידיים, מה גם שאת מתארת תינוק עצמאי, אז אני לא רואה עם זה בעיה.
תודה בנות--> נתתן לי פה כמה נקודות למחשבה
16/04/15 13:17
106צפיות
אני בהחלט אדבר עם הגננת ואבקש לצמצם עד לא להשתמש במתקן הזה.

נעשה גם ביקורי פתע לגננת... סתם באמצע היום
אני מרגישה אמא רעה שאני הולכת לעבוד ומשאירה אותו בגן הזה... לצערי יש אילוצים כלכליים

חס וחלילה את אמא נהדרת! פשוט תדברי עם הגננת ותציבי בפניה
16/04/15 14:17
62צפיות
עובדות. תגידי לה שהתייעצת עם אורתופד או משהו ונאמר לך שזה לא בריא. יש לך זכויות כאמא. וביקורי פתע כמו שכתבת.
תודה על החיזוק ->
16/04/15 14:20
42צפיות
כבר היום אדבר איתה וביקורי פתע וודאי וודאי שיהיו!
את ממש לא אמא רעה! תוציאי את זה לעצמך מהראש!
17/04/15 09:21
27צפיות
רובנו חיים במצב בו ישנם אילוצים ואנחנו בוחרים מתוך האופציות שיש לנו, זה שאת צריכה ללכת לעבוד בכדי לספק לבן שלך עתיד ראוי ובגלל זה את שמה אותו במסגרת ממש לא הופך אותך לאמא רעה!

לגבי המתקן בגן הייתי פונה לגננת בנעימים ומסבירה שלהבנתך שהייה ממשוכת במתקן אינה טובה ולכן את רוצה שתגביל את השהייה בזמן קצוב.

אני גם רוצה להגיד שילדים ותינוקות זה עם מאוד סתגלתן בבסיס שלהם ואני מאמינה שעם הזמן הקטן יבין וילמד שמה שיש בבית אין בגן ולהיפך, לא הייתי מפסיקה לקחת אותו בידיים בבית אלא מספקת לו את כל החום והאהבה שהוא צריך.
אני אישית הפסקתי לקחת בידיים את הבן שלי לפני כמה חודשים אבל זה מכיוון שהוא היה מבקש ידיים מעצלנות נטו, חשוב לציין שלא מדובר כבר בתינוק אלא בפעוט בן שנה ועשרה חודשים שהיה מבקש שניקח אותו בידיים בזמן טיולים כשנמאס לו ללכת ברגל מבחינתי זה לא מקובל כשיש את אופצית העגלה ולכן אני עד היום נותנת לו לבחור עגלה או ללכת ברגל אבל אני לא מוכנה לסחוב אותו על הידיים.
לעומת זאת בבית בשביל פינוק וכיף אשמח להרים אותו ואם כבד לי אשב ואתן לו לשבת עלי, כמו כן כשהילד צריך נחמה ארים אותו גם או ארד לגובה שלו בשביל לחבק ולנחם.
זה סוג של הליכון
16/04/15 13:22
92צפיות
שמאוד לא בריא לתינוק. אמרי לגננת שאת לא מסכימה לכך. משהו בהתנהלות בגן נשמע לא תקין. תעקבי אחר הקטן, רצון ביותר ידיים,אכילה יותר מבקבוק הם לפעמים סימן לקושי.
רק להבהיר משהו לגבי המתקן הזה...
16/04/15 13:22
121צפיות
זה בעצם כמו כסא עם מגש ורצועות לעמידה. יש לו משחקים. כך שזה לא שהילד עומד שם ובוהה בחלל כל היום....

אבל מה שלא מוצא חן בעיני הוא שהוא רתום ברצועות שם (כסא מעודד עמידה אם אפשר לקרוא לזה ככה) והוא לא יכול לזחול מה שהוא מאוד אוהב, ולבדוק את הסביבה (מה שהוא גם מאוד אוהב). אני לא יודעת לכמה שעות
הגננת קנתה אותו לטענתה במטרה לעודד עמידה- רק שנראה לי שהיא משתמשת בזה לצורך "אי נידנוד" לקחת לידיים.

מאחר והיא אמרה לי כבר מספר פעמים שהוא תמיד רוצה אותה בסביבה והוא באמת ילד של "תשומי" למרות שהוא מקבל המון חופ ואהבה בבית ורגיל לזה מגיל 0
אה, את מתכוונת ל-exercauser?
16/04/15 14:06
96צפיות
הילדים מתים על זה... אבל באמת לא כדאי לשים אותו שם במשך שעות ארוכות - אם זה המצב, באמת כדאי שתוציאי אותו מהמסגרת הזאת. אבל אם זה מדי פעם לרבע שעה, ככה - זו לא בעייה.

רעיון קצת מהפכני אבל ראיתי אותו בכמה גנים
16/04/15 14:14
110צפיות
אפשר להציע לגננת שתשתמש במנשא. וגם אתם בבית. פותר את הבעיה שאי אפשר תמיד להיות עם תינוק על הידיים.
נכון, זה יכול להיות לה מוזר, אבל יש לי חברה שהיתה מטפלת (בגיל הזה זה בכלל לא גננת עדיין..) בכמה מסגרות, ושם היה מקובל להשתמש במנשאים.
זכור לי שהיא סיפרה לי שיש תינוק (נראה לי שזה היה בערך בגיל הזה, אולי 8 חודשים) שזקוק להרבה ידיים כך שהיא תוקעת אותו במנשא ופנויה להמשיך בעיסוקיה.
הכי כדאי מנשא גב, לא מאוד מעייף ומשאיר ידיים פנויות.
כל הצדדים יוצאים מורווחים. הילד מקבל את המגע שהוא זקוק לו והמטפלת פנויה להמשיך בעיסוקיה.
רק צריך לפתוח קצת את הראש לרעיונות חדשים ובעיקר ולהבין שלא מדובר בסתם התפנקות ו'תשומי' (לא מאמינה שיש דברים כאלה בגיל הזה) אלא הכל נובע מצרכים של הילד.

ילדון שפתאום לא מוכן לינוק
16/04/15 18:29
139צפיות
היי בנות,
הילדון שלי כמעט בן 8 חודשים. עד לפני חודשיים היה על הנקה מלאה, מאז שילבנו מוצקים והיום אוכל 2.5 ארוחות פלוס הנקה בבוקר ולפני השינה. לפעמים יונק פעם אחת במהלך היום (אם ארוחה לא הלכה טוב או שהתעורר מורעב ולא הספקתי להכין כלום).
לציין שהיה סרבן בקבוקים רציני והתחיל לשתות מהם רק בגיל חצי שנה (מים) עם המוצקים. בשבוע האחרון כן מסכים פה ושם לשתות גם סימילאק.
היום הוא סירב לינוק! התעורר משנת צהריים כאשר את הפירות אכל 4 שעות קודם לכן. הוא בבירור היה רעב אבל הסיט את הראש כל פעם שקירבתי אותו לפטמה. לא ייחסתי לזה חשיבות, נתתי לו בקבוק של 120 ולאחר שעה אכל צהריים.
עכשיו השכבתי אותו לישון. הוא תמיד יונק לפני השינה. למעשה, מעולם לא קרה שהוא לא. ניסיתי להניק והוא התחיל לצרוח, כך לסירוגין במשך חצי שעה (הוא כבר היה עייף נורא בנוסף). בחוסר אמון משווע הכנתי בקבוק והוא שתה 140, נרגע והלך לישון בחיוך.

אני לא חושבת שזו בעיה של כמויות חלב. הדבר היחיד שהשתנה הוא שקיבלתי מחזור אתמול בבוקר (בפעם הראשונה למעשה), אבל כאמור - עד היום בצהריים לא הייתה לו שום בעיה.
זה קצת מבאס. אפילו הרבה. לא תכננתי להניק לנצח אלא לעוד חודשיים שלושה גם ככה, אבל זה מרגיש לי עוד מוקדם ובאופן אבסורדי - קצת מעליב שהבן שלי לא רוצה יותר

מישהי נתקלה בכזה דבר? יכול להיות שזה קטע חולף? ואם כן - מה יכולה להיות הסיבה?
תודה!
אולי זה באמת קשור למחזור. גם אצלי אני שמה לב
16/04/15 18:53
92צפיות
לשינויים בהנקה בתחילת מחזור.
היי, להכיר מישהי יפה תוך חמש דקות!..........................
16/04/15 19:27
86צפיות
היי, להכיר מישהי יפה תוך חמש דקות!..........................................
כאן באתר שלי:
גם לי זה קרה...
16/04/15 20:03
85צפיות
וזה באמת מעליב מאד 
מגיל 6 חודשים הוא העדיף את הבקבוק על פני, וינק רק בלילה, אם התעורר.
בגיל 7 חודשים סירב להנקה גם  בלילה והפסיק סופית לינוק... הצעתי לו, כמובן עוד מספר פעמים, וניתקלתי במרמור  ובסירוב עיקש.
בטח, נעלבתי, אבל בסופו של דבר, רצונו - כבודו.  

מחזור!!
17/04/15 00:49
81צפיות
כמעט בוודאות. גם לי זה קרה כשקיבלתי פעם ראשונה אחרי הלידה. וקראתי שהטעם של החלב משתנה ושהרבה תינוקות פותחים בשביתת הנקה בזמן מחזור. תנסי להניק כשהוא מנומנם ואל תוותרי על ניסיונות במשך היום. בתקווה שיעבור בקרוב!
º
אופס, זה כמובן היה אמור להיות משורשר לטומפולופו
17/04/15 08:12
9צפיות
השינוי הכי גדול בלהיות אימא לתינוק
14/04/15 17:08
385צפיות
זה שאין זמן להיות חולים. פשוט אין את הפריווילגיה הזאת. הילדון חולה כל שני וחמישי מאז שנכנס לגן. ימי עבודה עפים לי והדברים קוראים בלעדיי. בנוסף פעם בכמה זמן גם אני חוטפת מחלות וממשיכה לטפל בו. מדי פעם לוקחת יום יומיים וממשיכה כאילו כלום.  וגם כשאני כבר מחליטה שהינה אני נשארת בבית להיות חולה אין אף אחד שיכול לעזור. אז עכשיו חטפתי ממש חזק, הרבה זמן, חום גבוה וסחבתי... היום נשארתי בבית כי לא יכולתי יותר. כאב ראש שלא מפסיק. שיעול קשה ליכה שלא משתחררת ואין מי שיעשה לי כוס תה. בעלי מטפל בקטנצ'יק (וטוב שכך, כי גם זה שהוא לקח אותו מהגן זה לא טריוויאלי אצלנו)... אפשר להגיד שגם אני רוצה אימא שתטפל בי?
רפואה שלמה
14/04/15 20:34
135צפיות
הרבה הרבה בריאות.

את חזקה ומדהימה
16/04/15 10:49
72צפיות
קודם כל הבריאות. שלך... הילד צריך אמא בריאה... כל הבית צריך;)
ארכיון הודעות
Flix
פורום ניתוחי בקע

פורום ניתוחי בקע

עברתם? עומדים לעבור? בואו לדבר על זה בפורום >>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

הריון ולידה

מקרא סימנים