לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!

אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלות ענת אמא ליובל הקטן, ושחף, אמא של איתמר ויותם, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

הודעה חדשה

לא מצליחה להוריד כתמי קקי
01/04/15 13:57
99צפיות
איזה באסה. פיצי יונקת ויש לה קקי חרדלי כזה.
כלללל הבגדים שהוכתמו בקקי, נשארו עם כתמים. זה כל כך מבאס. עד כה הייתי שמה מיד במיים רותחים עם סבון כביסה, אבל אמא שלי אמרה לי שדווקא זה מעמיק את הכתם.
ניסינו מלבין (כלור), זה עזר אבל ממש עבודת פרך.
עצות למישהי?
תודה 
נ.ב ברור שאני גם מתבאסת שיש לה את החיתול הכי יקר בשוק ויוצא ממנו הקקי.
המלצה שקיבלתי שעובדת לי טוב מאוד
01/04/15 14:19
109צפיות
לפני שאת מכניסה את הבגד המלוכלך בקקי לכביסה, שימי על הכתם פיירי (או נוזל כלים אחר) וקצת תשפשפי (לא חייב) ואז למכונה.
זה מוריד גם כתמים ישנים והציל לי הרבה בגדים. 

בהצלחה!
ליבש בשמש!
01/04/15 14:21
74צפיות
אני מחתלת בחיתולי בד אז רגילה לכתמים - מרססת בקליה לפני הכביסה. מכבסת רגיל ושמה בשמש ליבוש.
לשפשף עם סבון כלים
01/04/15 14:25
95צפיות
לשטוף ולייבש בשמש.
למחרת הכתם נעלם כלא היה. אח"כ לכביסה כמובן.
וואללה בנות?
01/04/15 14:28
98צפיות
בטח שאני אעשה זאת.
אני יכולה לשלב מסיר כתמים + שפשוף בסבון + ייבוש בשמש
לפני הכביסה
01/04/15 18:14
47צפיות
לשפשף עם סבון מוצק הכי פשוט שיש והכתם יורד.
בלת״ק. אני עובדת בשתי שיטות
01/04/15 20:04
56צפיות
אם יש לי זמן אני מכבסת ביד במים קרים, זורקת למכונת כביסה ואז מייבשת בשמש, רצוי ישירה.

אם אין לי זמן אני רק שוטפת את החרא במים קרים ולא מכבסת ביד ואז אותו דבר - למכונת כביסה ולשמש ישירה.

יוצאים מבהיקים. אגב במכונת כביסה גם על קר כמובן. אמא שלך צודקת - הכיבוד בחום מעמיק את הכתם.
וואו. לבטח לא הייתה לי שמש בחורף הזה...
02/04/15 01:59
4צפיות
מייבשת על הרדיאטור... מלבד כמה ימים יפים
הפינה להורים עייפים
01/04/15 20:59
17צפיות
להתלבטויות בעניין סדר היום של הבייביז, לשאלות בנושא ההרדמה, לתהיות לגבי ההתעוררויות בלילה .... - אני כאן. 

אני איילת - אמא לתאומים ויועצת שינה מזמינה אתכן לשאול בכל מה שקשור לשינה וסדר היום של הקטנטנים שלכן. 

מוזמנות גם לקרוא השבוע באתר שלי על חגים ויציאה מהשגרה
גמילה מהרדמה על הציצי / ידיים
01/04/15 22:01
23צפיות
לילה טוב איילת (-:

אני אמא טרייה לבן 7.5 שבועות (ילד ראשון). מיומו הראשון הרגלנו אותו להירדם על הידיים (ולעתים גם על ציצי). בהתחלה זה היה כיף אבל מהר מאוד התפתח לו הרגל וכעת לא ניתן להרדים אותו בשום דרך אחרת. מה גם שלאחר שנרדם ומועבר לעגלה או לעריסה, הוא מתעורר לעתים קרובות בבכי ואז צריך להוציא אותו משם ולהתחיל את כל ההרדמה מחדש. (ניסינו להמתין 20+ דקות לפני ההעברה וזה לא תמיד עובד). בקיצור, מתיש. איך ניתן לגמול אותו מההרגל בגילו הצעיר? האם הוא בכלל יהיה מסוגל להירדמות עצמאית בגיל כה צעיר? אני מעוניינת בשיטה הדרגתית כדי לא להכניס אותו לסטרס אבל מצד שני לא אוכל להמשיך לאורך זמן בשיטה הזאת כי אני כבר מותשת...

תודה מראש וחג שמח!
הרדמה על הציצי/בידיים
01/04/15 23:10
14צפיות
היי

תראי, גיל 7.5 שבועות הוא גיל מאד מאד צעיר כדי לדבר על הירדמות עצמאית. זו יכולת שבד"כ נרכשת בסביבות גיל 4-5 חודשים ולא קודם לכן. בין היתר, היניקה מאד מתישה עדיין בגיל הזה ולכן תינוקות רבים פשוט נרדמים במהלכה.
מה שאת יכולה לנסות לעשות בגיל הזה הוא במהלך היום לא להניק לפני השינה אלא דווקא כאשר מתעורר, על מנת להפחית את הקישור שבין הנקה לשינה. סביר להניח שבהתחלה עדיין יהיה צורך בהרבה עזרה במהלך ההירדמות, אבל עם הזמן אני מאמינה שתוכלו להפחית את המעורבות שלך בהרדמה ולאפשר לו להירדם לבד במיטתו.

חג שמח
תינוקת בת חמישה וחצי חודשים
01/04/15 23:00
16צפיות
שלום איילת,

התייעצתי איתך לגבי בתי לפני כחודשיים וחצי, כשהיא הייתה בת שלושה חודשים ובקושי ישנה. כתבת לי אז שאני צריכה להרדים אותה בכל דרך אפשרית, כדי לוודא שהיא מקבלת את מספר שעות השינה שהיא זקוקה לו. מאז התחלנו להקפיד מאוד על שעות שינה וכשאנחנו איתה בבית אנו מקפידים להשכיב אותה לישון כל שעתיים או מיד עם הופעת סימני עייפות. לצערי, אנחנו עדיין לא מצליחים להגיע למספר שעות השינה הדרוש, כי בכל תנומה במהלך היום היא ישנה 20-30 דק' בממוצע, לעיתים נדירות תנומה אחת של כשעה. (כשאני מרדימה אותה, היא נרדמת לי על הידיים ואז אני מעבירה אותה למיטה שלה.) חשוב לציין שהיא תמיד קמה אנרגטית מאוד. מצד שני, אם אנחנו ישנים איתה שנ"צ, היא יכולה לישון אפילו 2.5 שעות ברציפות, מה שגורם לי לחשוב שהיא פשוט לא אוהבת לישון לבד... 
לפני כחודשיים היא התחילה ללכת למטפלת שנחשבת מאוד מנוסה ומומלצת וקיוויתי שהיא תצליח להקנות לה הרגלי שינה טובים יותר. בפועל, קרה בדיוק ההיפך: היא כמעט ואינה ישנה אצלה במהלך היום (נמצאת אצלה לרוב בין השעות 8-15): לרוב ישנה אצלה פעם אחת בלבד ,למשך כחצי שעה ולעיתים נדירות - כשעה. ישנם גם ימים שבהם היא כלל אינה ישנה אצל המטפלת - היא פשוט לא מצליחה להרדים אותה. (היא מרדימה אותה בעגלה כיוון שהילדה מסרבת בתוקף לישון בלול.) לעיתים היא נרדמת למס' שניות ואז שוב מתעוררת ובוכה. מצד שני, כשהיא שם היא אוכלת משמעותית הרבה יותר ממה שהיא אוכלת כשהיא איתנו בבית (היא על הנקה מלאה ואצל המטפלת היא מקבלת חלב שאוב) - היא מסוגלת לסיים שם 4 בקבוקים של 150 מ"ל בין השעות 8:30-13:30 (!) - מה שגורם לי לחשוב שאולי המטפלת מאביסה אותה במקום להרדים אותה.  (המטפלת אומרת שהיא מציעה לילדה אוכל כשהיא בוכה והילדה תמיד אוכלת בתאבון רב) 
לצערי, אנחנו לרוב לא מצליחים להרדים אותה לתנומה נוספת במהלך השעות שאחרי שאנחנו אוספים אותה מהמטפלת ועד שנת הלילה (לעיתים היא נרדמת למס' דקות, אבל ישנה שינה קלה מאוד ומתעוררת בקלות) וכפועל יוצא מכך, היא מרבה להתעורר אחרי שאני משכיבה אותה לישון בערב. חשוב לציין גם שבערב היא לא מוכנה שבעלי ירדים אותה ורוצה גם אותי. אם בעלי מנסה להרדים אותה במהלך אחת ההתעוררויות שלה בערב, זה רק גורם לה לבכות חזק יותר, עד שאני מגיעה.
השאלו שלי הן:
1. האם יש דרך לגרום לילדה להרדם בקלות רבה יותר ולפרקי זמן ממושכים יותר? 
2. איך גורמים לה להירדם ולישון אצל המטפלת ולהסכים שבעלי ירדים אותה כשהיא מתעוררת בערב?

סליחה על האורך ותודה מראש.
בת 5.5 חודשים
02/04/15 00:01
5צפיות
התשובה לשאלה ששאלת כבר נמצאת בגוף השאלה שלך. את מדברת על תינוקת שלא ישנה כלל במשך היום, כאשר תינוקות בגילה זקוקים בממוצע ל-5 שעות שינה במהלך היום. זה לא פרק זמן שאפשר לדלג או לוותר עליו מבלי שיהיו לזה השלכות. ברור שקשה לה להירדם - היא במצב של עייפות יתר. מבחינת הגוף, חוסר שעות שינה הוא מצב של סטרס. ההורמונים המופרשים במצב הזה הם הורמונים שדומים מאד לאדרנלין, ולכן אין פלא שהיא מתקשה להירדם.
לצערי, אין לי פתרונות קסם להציע לך. היא צריכה לישון. את צריכה להבהיר למטפלת ששינה היא חשובה לא פחות מאוכל. בדיוק כמו שאת מתארת, זה נשמע שהילדה בוכה כי היא עייפה ומותשת ובתגובה מקבלת בקבוק במקום לעזור לה לישון. מטפלת מנוסה אמורה לדעת להתמודד עם ילדים שמתקשים לישון, ולמצוא את הדרכים שבהן היא כן יכולה לאפשר לה לישון. ואת צריכה להבהיר לה שזה חשוב לך.
בכל מקרה, את שנת הלילה שלה אל תמשכי. תשכיבי אותה לישון בשעה 18:00 בערב, ובסופי השבוע כשהיא לא אצל המטפלת - תעזרי לה לישון במהלך היום, תשכיבי אותה בחלונות השינה המתאימים לה, תעזרי לה להירדם בכל דרך ולהשלים שעות.

לשאלתך לגבי הירדמות עם בעלך - אני עונה בשאלה משלי: מה קורה אם את לא נמצאת בבית?
כמו ארטיק 7...
02/04/15 00:45
9צפיות
היי איילת :)
רק שאצלי היא בת 3.5 חודשים...
בדיוק אותו הדבר, על הידיים, ועכשיו אני מבינה שהגיע הזמן... הבעיה היא שכל זה מלווה בבכי ערב ערב וממש שובר לי את הלב.
כלומר - הגיעה שעת השינה (סוף סוף התחלתי לעקוב אחרי חלונות שינה) אני עוטפת אותה (ככה היא הרבה הרבה יותר רגועה) וכבר אז מתחיל הבכי,
אם אני שמה אותה על הגב הוא מתגבר ואם אני רק מתקרבת למיטה ממש צרחות קורעות לב.
רוצה לציין שזה משפיע עליי לא טוב כי קשה לי לא לקשר את הבכי למצוקה אמיתית. לוקחת את זה קשה בקיצור.
גם כואב לי שרגע אחד היא שמחה וטובת לב ורגע שני צורחת אימים.

בעבר הלא רחוק הייתי מפרשת את הבכי כרעב ונתתי לה לאכול עוד ועוד. מסתבר שזה רק העמיס עליה, והרופא אמר לי להפסיק עם זה, שזה לא רעב.
ואני רואה שזה לא רעב. התחלתי לתת קצת תה שומר או קמומיל כדי שתרגע, אבל לא רוצה שתתרגל שהיא נרגעת עם אוכל...
מה בדיוק עליי לעשות?
היא רוצה רק בידיים. ניסיתי לשכב לידה ולא הלך. כמובן בתוך המיטה לא הולך.
אני מתוסכלת... כל ערב אותו הדבר...

המון תודה
לפעמים זה באמת גזים אבל
02/04/15 00:53
5צפיות
לפעמים לא... הנה כמו עכשיו שהוצאתי אותה לסלון, נרגעה בשניה...
האם את חושבת שבגלל שפיספסתי חלון שינה על הדקה, כל הבלגן?
שלוש שעות של נסיונות הרדמה
02/04/15 01:51
1צפיות
שני הורים מרוסקים (אחד נוחר כמובן)
ותינוקת אחת יושבת לה בטרמפולינה ומפטפטת.
בדיקות מקיפות לתינוקת. כן או לא...
01/04/15 10:35
183צפיות

אשמח לשמוע קצת דעות כי אני מבולבלת נורא

קצת רקע:
הקטנה בת 8 חודשים, פצפונת בכל מובן, שוקלת 6.5 ק"ג ונמוכה מאוד 64.5 ס"מ
נולדה 3.5 קג אך מאז שברה אחוזונים בטירוף ועלתה מעט מאוד.
יש לקטנה ריפלוקס סמוי ומטופל. היא לא אכלנית גדולה של חלב אבל מוצקים אוכלת יפה מאוד.
אגב, אני ובעלי לא אנשים קטנים בכלל.

הרופא הפרטי שהלכנו להתייעצות ממליץ לבצע בדיקות מקיפות לאי שגשוש שלה.
הרופא המטפל הקבוע חושב שהבדיקות שהמליץ לנו מוגזמות לאללה ולהתחיל רק בספירת דם ודיאטנית ולהתקדם משם.

מצד אחד, אם חלילה תתגלה בעיה עדיף שהיא תתגלה כמה שיותר מוקדם.
מצד שני אולי בגיל כזה בדיקה של הורמוני גדילה וכל מיני כאלה מוקדמת?
אני באמת לא יודעת מה להחליט ואשמח לשמוע מה הייתן עושות במקומי רק בשביל לקבל עוד דעות.

º
מה כוללות הבדיקות המקיפות?
01/04/15 10:50
48צפיות
בעיות גדילה, בודקים בכמה צורות, ולמיטב זכרוני זה
01/04/15 13:31
90צפיות
לא משהו שאפשר לבדוק בבדיקת דם אחת. כי ההורמון מופרש בפעימות, ולכן צריך בדיוק מקיפות יותר (סוג של בדיקת דם "מתמשכת"). אולי אני טועה, אבל זה לא ענין של בדיקת דם אחת פשוט, בקיצור.
למה לא לבדוק בעצם?האם אלה בדיקות פולשניות ולא נעימות?
01/04/15 11:12
74צפיות
אם זו בדיקת דם רגילה וגם ככה בודקים לה ספירת דם הייתי עושה את כל הבדיקות.
מה דעתך על ללכת לרופא מומחה (פרטי) נוסף? לקבל חוות דעת
01/04/15 13:32
73צפיות
נוספת בעצם?
רעיון טוב, ושורה תחתונה
01/04/15 13:58
85צפיות
הייתי עושה כל מה שצריך. כל בדיקה. כדי לדעת, ולטפל.
בריאות ובהצלחה
מתחילים מהקל ואז ממשיכים אל הכבד
01/04/15 14:38
89צפיות
רק להרגיע אותך, היא עדיין מאוד מאוד צעירה בשביל טיפולים מאוד חזקים אז זה שאת כבר מבררת זה כבר טוב
האם את מחשיבה סבון כלים ומסיר כתמים מאוד חזק?
01/04/15 15:17
68צפיות
בכל מקרה אחרי טיפול זה או אחר מגיעה כביסה בסבון תינוקות... מה דעתך?
.
01/04/15 17:56
33צפיות
.
אוי סליחה !!! עניתי במקום שלא נכון...
02/04/15 00:47
4צפיות
איזה בושות
זה בעיקר קושי שלי עם הסבל שלה
01/04/15 16:36
65צפיות
אמורים להתחיל עם בדיקות דם מהווריד. שתן. צואה ועוד משהו שאני לא זוכרת.
ואז להתקדם משם.
אני חושבת שעוד רופא פרטי מיותר בשלב הזה. זה סהכ לבצע בדיקות. לא מדובר על החלטה עד כדי כך גורלית.
פשוט קשה לי עם בכי שלה. ותהיתי אם אני יותר מידי מזדהה עם הכאב שלה על חשבון שיקולים אחרים אולי.

בכל אופן תודה על הפרספקטיבה.
יש משיחה שאת יכולה לקנות ולמרוח לה חצי שעה לפני הבדיקה
01/04/15 18:10
42צפיות
המישחה נקראת אמלה והיא עושה אילחוש מקומי כך שהבדיקה תכאב פחות או שאולי בכלל לא. פשוט תיכנסי עם המשחה לאחות שלוקחת דם ותבקשי  שימרחו לך בדיוק במקום ממנו יקחו לה דם, תחכי בחוץ חצי שעה כדי שהמשחה תעבוד. בנוסף, אם את מניקה את יכולה להניק אותה בזמן הבדיקה זה מרגיע. אם את לא מניקה תתני לה 30CC מים עם 2 כפיות סוכר. יש מחקרים שמראים שתינוקות שמקבלים את מי הסוכר כמעט ולא מרגישים את הבדיקה.
אני מסכימה איתך שזה מפחיד, ומאד קשה עם הבכי בזמן הבדיקה. אבל גיל שנה מתקרב ואת ממילא תצטרכי לעשות בדיקות דם. אז תבקשי לעשות הכל ביחד בבדיקה אחת. אם יש בעיה עדיף לעשות את הבדיקות עם כל הכאב שזה יסב לה ולך.
הבדיקות ממש לא נוראיות
01/04/15 19:35
35צפיות
ספירת דם היא לרוב מהאצבע והשאר לא חודרני. בגיל 9 חודשים הרוטינה היא בלאו הכי ספירת דם.
ב 9 חודשים יש גם בדיקת התפתחות בטיפת חלב ואצל הרופא, מקסימום תמתיני עוד חודש לראות מה קורה
איילת
שאלת שימוש במנשא
31/03/15 21:20
180צפיות
אהלן,
רכשתי מנשא מסוג בייביביורן וואן והוא אחלה
הקטנה בת החודשיים מרוצה וגם אני (בעיקר אחרי החוויה הפחות מוצלחת שלי עם מנשא בד)
כמה זמן אפשר להסתובב עם הקטנטונת במנשא? האם כל יציאה מהבית מחייבת ליווי של עגלה?
אשמח לדעתכן בעניין
ממש לא חובה עגלה
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
31/03/15 22:25
119צפיות
שימי אותה בתנוחת בטן אל בטן ותסתובבי מה שאת רוצה
אני די בטוחה שמשטרת העגלות לא תעצור אותך
01/04/15 10:19
112צפיות
אנחנו נסתובבנו כל שלושת החודשים הראשונים במנשא בשמחה. עכשיו מחלקות את הזמן בין עגלה למנשא.
01/04/15 11:08
73צפיות
השאלה אם היא לא צריכה מנוחה מדי פעם בשכיבה.. או נאמר מה עושים כשחם ומזיעים במנשא?
או למשל מצב בו היא צריכה לאכול ואז מה? גרעפס וחזרה למנשא?
אני קצת חדשה בעסק ההורות בכלל ובמנשאים בפרט :) 
תשובות
01/04/15 21:23
31צפיות
אנחנו אמנם לא עם הבייביביורן אלא עם מנשאי כריכות למינהן (בינהן שרון דרור המצוין) ועכשיו גם תיכף עם הארגו, אבל באופן עקרוני כשהיא עייפה היא פשוט נרדמת שם. אל תחששי בכלל מהעניין הזה. זה כל הכיף בלהיות תינוק - הם נרדמים בכל מקום ובכל תנוחה

כשחם ומזיעים והמנשא מתפקד כשכבה נוספת פשוט מלבישים בשכבות ומורידים שכבה ואם רוצים שהיא בכל זאת תהיה בתחושת עיטוף אז שמים טטרה קלילה (אישית אני מתה על אלו של חברת סוודל שעשויות מבמבוק, רכות מאוד, עוברו כביסה מצוין ואכן משמשות כשמיכה מצוינת בקיץ מפאת גודלן).

מצב בו היא צריכה לאכול - אז אם היא אוכלת בקבוק תשלפי אותה מהמנשא תאכילי אותה, תעשי מה שעושים אחרי בקבוק ואז תחזירי אם היא יונקת אז בעיקרון אני גם מניקה במנשא בהליכה, אבל מי שלא נוח לה יכולה לעצור בכיף, לשלוף או להשאיר במנשא ופשוט לשבת ולהניק.

המנשא נראה לך כרגע אופרציה ובפעמים הראשונות הוא באמת יהיה ככה. אבל אחרי שתשימי ותסירי אותו בעשר הפעמים הראשונות, כבר תוכלי לעשות את זה מתוך שינה

והיה ותגלי שמנשא לא נוח לכן? אין בעיה. יש עגלה
אני אישית חובבת מנשאים גדולה אבל לא לכולן הוא נוח ולא כל התינוקות אוהבים אותם וזה בסדר גמור.

מה שכן תוודאי שהמנח של הבייבי ביורן מתאים לתינוקות רכים, כי בד"כ הילקוטים האלה גם אלה שהם כביכול מגיל לידה, לא כ"כ בריאים להם בגלל המנח ועדיף גם לרמת התחושה מנשאי קשירה שאפשר לערסל בהם בין השאר ומדמים הרבה יותר את החוויה הרחמית. כמובן לשיקולך לגמרי, זה לא נאמר בביקורת, אלא רק לבדיקתך למקרה שלא ידעת.
בהתחלה כן
01/04/15 11:48
88צפיות
בפעמים הראשונות עם המנשא לא היה לי בטחון והעגלה נתנה לי בטחון.
כיום, אם זה לשעות ארוכות, אני מעדיפה עגלה. גם תלוי לאן כמובן. עם העגלה אני יודעת שאיש לי היכן להניח אותה בין הורדה מהמנשא להנקה, לחתל אם צריך ואני לא במקום מסודר...
אבל בדרך כלל זה או זה או זה. 
אין שום צורך בעגלה אם נוח לכן בלעדיה
01/04/15 21:09
32צפיות
אני הייתי יוצאת לימים שלמים מהבית רק עם מנשא.
העגלה בכלל לא הייתה אצלי אלא באוטו שנסע לעבודה עם הנוחר לצידי.
אני לא יודעת איך אפשר לגדל תינוקות בלי מנשא, אבל עגלה היא לגמרי לא הכרחית בעיני.
01/04/15 22:59
12צפיות
כמובן שיש גם להתחשב במקום מגורים (ומידת החום שבו) ובעובדה שלפעמים דווקא בגיחות הקצרות יותר
לטעמי יותר נוח במנשא (כמו קניות/סופר/ בית מרקחת)
ולמטרות ארוכות יותר, (כמו בית קפה/ארוחת ערב עם החצי/מרחקים ארוכים) אולי יהיה יותר נוח בעגלה

חוץ מזה- כדי לדעת האם ומה היא הנחיצות האמיתית של מנשא- צריך רק להתסכל על כל הנשים שיוצאות
עם התינוקות עם עגלה לסידורים ואיך שהוא תמיד התינוק נמצא בידיים של האמא וכל הקניות בעגלה
שזה ממש, אבל ממש לא נוח
עדיף שהידיים שלך תהיינה פנויות והתינוק מוחזק בבטחה במנשא.
יש לציין- שהכי מבאס להחליף טיטול עם מנשא כי אז צריך למצוא מקום לעניין (ספסל בגינה/כסא של בית קפה-
לא אוהבת בד"כ מקומות שמיועדים להחלפות כי הם הרבה יותר מלוכלכים משאר המקומות)
וכאשר יש עגלה, הכי נוח להחליף על העגלה שלך

כשצריך להחליף חיתול והתינוק במנשא
01/04/15 23:14
18צפיות
פשוט פורסים את המנשא ומחתלים עליו, בדיוק כמו שמחתלים על עגלה
טיסה לאילת עם תינוק בן חודשיים!!! צריכה עזרה
31/03/15 21:46
119צפיות

ן - ילד שלישי,,
אין מקום באוטו לעגלה , הבנתי שאפשר לקחת את העגלה איתי 
אבל מה עם הסל קל?
איך אפשר ליוסע בלי סל קל למלון שהוא נסיעה של 10 דקות מהעיר.
האם משהי פה התנסתה ויכולה להגיד לי ששווה לי לבטל וליסוע באוטו...תינוק שלא נסעתי איתו מעבר לשכונה לא נראה לי רגוע יום שישי יהיה הפעם הראשונה שנעבור גבול מסוים..אני בלחץ אני מותשת גם בלי שום קשר בקיצור אשמח לעצות ..

אני נסעתי באוטו
31/03/15 21:54
95צפיות
אז אין לי מושג בקשר לטיסה. ילד רביעי בן 3 חודשים. הנסיעה היתה קלה. דאגנו לעצור כל שעתיים להנקה, החלפת חיתול וכד'. גם טיילנו כך עם הילדים הגדולים.
עוד שאלונת
01/04/15 10:57
65צפיות
לפני שנסעת איתו לאילת הוא היה באוטו והיה לך קל איתו - לא בכה וכל זה?
היה לך מקום לכל באוטו?

הוא בוכה..
01/04/15 14:15
50צפיות
אחים שלו שחקו איתו בנסיעה. גם נרדם אחרי הנקה ונסענו כשישן. כשהתעורר נצלנו את הזמן לטיול אם אפשר. תליתי לו משחק על הסלקל.
אם את מתכננת לתת מוצץ זה יכול להיות מצויין (אני לא נתתי מוצץ אבל מכיוון שהוא די קשה בנסיעות בעיקר בערב, התחלנו לתת מוצץ רק בנסיעות ארוכות. ביום יום לא נותנת).
השאלה היא האם יהיה לך רכב באילת ?
01/04/15 22:54
11צפיות
למטוס אפשר להעלות , גם עגלה גם סלקל
אבל אם לא יהיה לך רכב קבוע לאילת , חבל לקחת לנסיעה של 5 דקות עד המלון
אומנם לא שיא הבטיחות בלשון המעטה אבל מדובר בנסיעה אחת מהשדה למלון ומהמלון לשדה
חוץ מזה תהיו במרחק הליכה לכל מקום.
אם תשכירו רכב באילת, תקחי סלקל ותתקיני ברכב .
תהנו מהחופשה

דייסה בבוקר, מעבר מבקבוק לצלחת, איך עושים את זה?
01/04/15 21:56
17צפיות
הקטנצ׳יק בן שנה,הפסקנו תמ״ל, ואני מנסה להוריד את הבקבוקים. הבעיה היא שבבוקר הוא רגיל לדייסה מבקבוק, ניסיתי כמה פעמים להעביר את הדייסה לצלחת ולתת לו בכף, אבל הוא בוכה ולא מוכן לגעת בזה, ממש נעול על זה שהדייסה באה מתוך בקבוק. למישהו יש רעיונות איך לעבור לצלחת?
לדעתי - כשזה יבוא ממנו
01/04/15 22:13
12צפיות
אם כרגע הוא עוד זקוק לזה (רגשית על פי התיאור שלך, בבקבוק יש משהו מנחם) אני לא הייתי מתעקשת בגיל הזה.
תני לו עוד חודשיים-שלושה ואז תבחני את העניין מחדש.
כן אפשר לנסות להציע לו דברים אחרים - ארוחת בוקר שונה, נניח כריך או פרי וכו'. יתכן שיהיה לו קל יותר לאכול משהו שאינו דייסה אם זה בצלחת, ויכול להיות שגם הגיוון יעשה לו טוב.
מחפשת את השרשור שהיה פה לא מזמן
30/03/15 23:22
171צפיות
על כיסאות הבטיחות לרכב ולא מצליחה למצוא, נכון שהיה ואני לא מתבלבלת?
אשמח לעזרה במציאת השרשור או קישור אליו,
(או המלצה על כיסא בטיחות טוב )

תודה!
לנו יש את האיוונפלו סנאגלי
30/03/15 23:56
131צפיות
שזה בעצם הדגם המשודרג של הטריומף..
והוא בסדר והכל עם דירוג גבוה וכל מה שצריך אבל אני ממש לא אוהבת את המנח שלו..
כשהבת שלי נרדמת בו הראש שלה ממש נשמט (ניסיתי כרית וזה הציק לה) כך שאני מייצבת לה אותו כל הנסיעה (אני לא הנהגת)..
אני לא יודעת אם זו בעיה בכל הכסאות או בעיה של האיוונפלו אבל זה משגע אותי, כי היא מרבה להרדם בנסיעות כך שזה ממש מבאס..
למרות שלמען ההגינות אציין שנראה שלה זה לא באמת משנה והיא ישנה סבבה, כך שכנראה זה יותר מפריע לי ממה שזה מפריע לה.

חוצמזה אני רק אמליץ לך בחום שכשאת מגיעה לקנות את הכסא תקחי את הפיצקית איתך ותושיבי אותה בכסא ותראי איך זה נראה..
כשאנחנו הלכנו לקנות היינו ממש נעולים על כסא של ברייטקס ואז הושבנו אותה בכסא וזה פשוט נראה לא נכון.. היא היתה דחוסה כזה והיה ניכר שלא נוח לה והיא גם בכתה בעצבנות..
כשהנחנו אותה באיוונפלו היא ישבה בצורה מרווחת וזה היה נראה טוב והעובדה שהיא לא קיטרה חיזקה את דעתנו..
המממ... זה בדיוק הדגם שתכננתי לקנות...
31/03/15 16:08
83צפיות
הפיצקית שלנו אמנם לא נרדמת מצטיינת אבל אני ממש מקווה שזה ישתפר עם המעבר לכיסא...
השאלה אם הבעיה הזו היא ספציפית לדגם הזה או שזה קורה גם בכיסאות אחרים.
בדיעבד היית קונה סוג אחר?
אנחנו בהחלט מתכננים ללכת כולנו, כולל פיצקית ושהיא תדגמן לנו את הכיסא הנבחר.

תודה על המידע!
אני באמת לא יודעת..
01/04/15 01:14
64צפיות
הכסא עצמו מרווח ונוח ומאוד בטיחותי ויש לו יתרון משמעותי מבחינת הבדים שלו שהם נעימים ולא מתבשלים בהם מחום (הבדים של ברייטקס למשל מאוד מחממים והיה נראה שמאוד מזיעים בהם בקייץ... )
אבל אין לי מושג אם עניין ההשמטות של הראש הוא משהו שיש בכל הכסאות או רק באיוונפלו.. אולי זה בכלל קשור למבנה של הבת שלי (היא קצת נמוכה, אולי יש קשר..) ולא קורה לכל התינוקות, אני באמת לא יודעת..
חזרתי לחנות פעמיים כדי לוודא שהכסא הותקן כהלכה כי פשוט לא האמנתי שכך הראש נראה כשהתינוק נרדם, ובשתי הפעמים שחזרתי בדקו אנשים שונים (מוסמכים של בטרם) וכולם אמרו שזה תקין... 
העניין הוא שאין דרך לעלות על זה לפני שהילד נרדם ואז רואים את זה.. ומן הסתם זה מאוחר מדי להחליף ,כי הכסא כבר הורכב ברכב ואין אפשרות להחזירו... 
אבל בדיעבד, אם הייתי יודעת את זה אז אני חושבת שהייתי בוחרת בכסא אחר,אולי זה נשמע זניח אבל ממש מבאס אותי לראות אותה ישנה ככה עם כל הראש שמוט..  (שוב, זה יותר שלי מאשר שלה, כי היא ישנה בסבבה שלה וזה לא ממש מזיז לה..)

שמעתי שהכסא של צ'יקו מעולה, אבל הוא מאוד מאוד יקר..
הברייטקס גם מאוד טובים ובטיחותיים ויש להם את התוקף הכי רחוק, וכמעט קנינו אותו כפי שציינתי קודם, אבל הם צרים כאלה, לא יודעת, לא היה לה נוח שם...

אגב , מאוד חשוב , כשאת קונה את הכסא , תבקשי להפוך אותו ולראות את תאריך הייצור שלו, יש חנויות שמחזיקות סחורות ישנות ומוכרים את זה לאנשים בלי לציין שזה כסא שיושב אצלם במחסן כבר שנה...
לא נראה לי שהבעיה עם עם הכיסאות של אוונפלו
01/04/15 10:26
62צפיות
הבן שלי עם אוונפלו טריומף, הראש לא נשמט כמעט אף פעם. אנחנו מרוצים מאוד מהכיסא.
יכול להיות שקשור למבנה של כל תינוק, שלי מאוד גבוה דווקא.
כנל להכל. הראש אף פעם לא שמוט.
01/04/15 13:34
45צפיות
פעם אחת נשמט לו הראש, כשהתופסנים שאמורים לשבת על בית החזה, ישבו נמוך מדי.
הוא גבוה והכסא הוא גם אוונפלו טריומף.

זה די זהה בכל הכסאות
01/04/15 13:47
51צפיות
כדי לעמוד בתקנים אסור להם לעבור זווית מסוימת של השכבה לאחור, ולכן תינוקות שיש להם נטיה לשמוט את הראש ישמטו אותו בכל כיסא בלי קשר לסוג.
אני יכולה לנחם אותך עם העובדה שזה שלב ממש קצר, כי כשהם גדלים קצת הם מתמקמים בכסא הרבה יותר טוב ואז גם הראש נשען טוב יותר. ואת זה אני אומרת כאמא לתינוקת הכי שמטנית שיש, שגם עם כרית תומכת איכשהו הצליחה להביא את הסנטר לברכיים (בערך).
זה באמת מעודד לשמוע:)
01/04/15 16:28
23צפיות
כי זה כלכך מבאס אותי וחשבתי שכך זה יישאר..
אז כייף לשמוע שזה עוד צפוי להסתדר.
כי באמת שכבר התחלתי לחשוב על לקנות כסא חדש במקומו..
אנחנו בכלל עם סלקל והראש שלה נשמט
01/04/15 13:49
37צפיות
לא הצלחתי להבין למה. כשהיתה קטנה יותר הראש לא נשמט. דווקא עכשיו נשמט... באסה!
והיא נחשבת לגבוהה מאוד.

אשמח לקבל עצות.
גם אני מחפשת המלצה לכסא
01/04/15 00:05
46צפיות
ובאותה הזדמנות - אקפיץ לך את ההודעה 
º
פתרון תקלה מכשיר מים קומפקט בר C301?
01/04/15 16:03
10צפיות
גמילה מחיתולים במהלך החופש
01/04/15 13:53
43צפיות
בתי בת שנה ותשעה חודשים ומגלה סימנים של מוכנות לתהליך הגמילה מחיתולים. חשבתי לנצל את החופשה הקרובה לביצוע השינוי אבל מתחילת חול המועד אנחנו נוסעים לחופשה ולא נהיה בבית... אנחנו נשהה בבית אחר, לא במלון, אבל נצא לטייל, כלומר לא תהיה הנוחות של הבית. האם לוותר על השבוע הזה או ללכת על זה בכל זאת?
תתחילי בהדרגה
01/04/15 15:05
27צפיות
את יכולה לשים תחתוני גמילה או להשאר עם החיתול. להציג סיר ומה עושים בו. ואז לקחת בזמנים קבועים שתחליטי. הכי טוב בבוקר אחרי השינה ולפני האמבטיה. בטיול את יכולה מידי פעם לעצור, להרים בתנוחת פשפוש ולהציע להשקות פרח, עץ וכד' . העיקרון הוא להכיר לה מה מצפים ממנה. אם היא בגן אפשר אחרי פסח להמשיך באותו אופן. לבקש מהגננות לקחת אותה באופן יזום בזמנים קבועים לשרותים ולחזק כל הצלחה. אחרי שתרגיש בטחון ותבין את העיקרון אפשר להוריד חיתול לגמריי ואז גם יהיה חם יותר לעבור לחצאית עם תחתונים או טייץ קצרצרים במקום תחתונים.
תמונות של ילדים בפייסבוק
31/03/15 22:25
223צפיות
שלום,
שאלתי כבר את השאלה הזו בפורום אחר אבל אני אשמח לשמוע עוד דעות. אני בהריון ראשון בשעה טובה ומאז אני חושבת על זה יותר ויותר -
אני לא רוצה שקרובי משפחה יעלו לפייסבוק/אינטרנט תמונות של הילדים שלי. זה לא שחשבתי על העניין לגמרי בעצמי. רוב מוחלט של החברות שלי לא מעלה ולו תמונה אחת של הילדים שלהן לפייסבוק וגם אנשים נוספים שאני מכירה. כששאלתי, חלק מהאנשים דיברו על עין הרע או חשש מפדופילים (שאלו טיעונים שפחות דיברו אליי...הסיכוי שמישהו יבוא וייטפל לילד שראה תמונה שלו בפייסבוק נראה לי קלוש..). הסיבות שיותר הזדהיתי איתן הן בעיקר הפגיעה בפרטיות שלי ועוד יותר של הילדים, החשיפה הזו למאות אנשים, והעובדה שהילדים/תינוקות לא יכולים לבחור אם תמונה שלהם תהיה באינטרנט או לא. הרי הם גם בני אדם ולא רק ילדים ואיש לא שאל לדעתם. אני יודעת שלו היה פייסבוק בתקופה שהייתי תינוקת/ילדה לא הייתי רוצה שההורים שלי יעלו תמונות שלי לפייסבוק, ולא משנה איזו תמונה (הם גם ככה לא היו עושים את זה כי זה לא מעניין אותם לפרסם ואין להם בכלל פייסבוק).
הבעיה היא שהמשפחה של בעלי, שהם אמריקאים, מאוד מאוד פתוחה בעניין הזה. גיסי (הוא גר בארץ) מעלה כמעט כל יום תמונות של הילדים שלו לפייסבוק, כולל תמונות של בנו התינוק. גם יתר המשפחה שמתגוררת בארה"ב מעלה תמונות בשפע והם רגילים להנות מהתמונות שגיסי מעלה. זה כ"כ טבעי בעיניהם ומובן מאליו בעיניהם שכל דבר שקורה להם מצלמים ומעלים לפייסבוק שגם גיסי וגם חמי העלו בעבר תמונות שלי ושל בעלי לפייסבוק בלי לשאול אותנו (לא כחלק מסדרת תמונות, אלא כתמונה בודדת... אצל גיסי זו היתה תמונה שלנו עם הילדים שלו). ברור לי שהם לא עשו את זה מתוך חוצפה או חוסר אכפתיות. זה נראה להם מובן מאליו ושאין סיבה שאדם כלשהו יתנגד שיעלו תמונה שלו לפייסבוק. כשדיברתי על זה עם בעלי הוא אמר שזו הדרך שלהם לגשר על המרחק בין ישראל לארה"ב וגם בתוך ארה"ב עצמה ולשתף את המשפחה המצומצמת, המורחבת, הקהילה היהודית בה הם חיים והחברים מעבר לים במה שקורה עם הילדים/נכדים. אני כבר יודעת שתהיה ציפייה כזו מאיתנו (אולי לא שנעלה תמונות באופן אקטיבי אבל שהם יעלו תמונות בעצמם כשהם יצלמו או שהתמונה תגיע לידיהם אם נשלח בוואטסאפ למשל). זה גורם לי להרגיש לא בנוח מהסיבות שכתבתי. אבל אני יודעת שבעלי לא יתן לי גיבוי בעניין (כלומר לא יתערב) כי הוא מבין את הצורך שלהם יותר ממה שהוא מבין את הרתיעה שלי.
מה אתם חושבים על הסוגיה באופן כללי? זה יהיה "אגואיסטי" מצידי למנוע מהם לפרסם תמונות של התינוק/ת אחרי הלידה או של הילדים שיהיו לנו גם בעתיד? שווה להתעקש על זה? עד כמה ראוי שאני אתפשר בעניין הזה ו"אנשוך שפתיים" לאור הצורך שלהם לשתף תמונות שלהם עם הנכדים בפייסבוק (צורך שאני גם מתקשה להבין לגמרי)?
אשמח לשמוע את דעתם.
תודה!
אני לא מעלה ומבקשת מאחרים לא להעלות תמונות
31/03/15 23:47
147צפיות
לא רק של הקטנה אלא גם שלי, לא אוהבת חשיפה. לא אוהבת את המחשבה שאני לא יודעת מי רואה את התמונות שלנו.
יכולה לספור על כף יד אחת את מספר הפעמים שתמונות שלי ו/או של בעלי ו/או של קטנטונת הועלו לפייסבוק. פעם אחת בלבד קצת אחרי שהיא נולדה העלתי שתי תמונות שלה כי הבטחתי לכל מיני מכרות וחברות רחוקות שאני אשלח להן תמונות וכך זה חסך לי לשלוח לכל אחת בנפרד (כמה שבועות אחרי לידה אפילו חסכון כזה בזמן הוא חשוב ) מעבר לזה, לא מעלה תמונות שלה. שולחת במייל או בוואטסאפ אם בא לי לשתף ולהשוויץ
לי אישית ממש אין צורך להראות לכל העולם את הקטנטונת,
ולא מבינה למה זה אגואיסטי אם את רוצה לשמור על פרטיות של התינוק/ת שלך, זה לא שלא תראי להם תמונות, ושהם לא יידעו איך התינוק נראה, הרי תשלחי להם תמונות בערוצים פרטיים, אפשר אפילו לעשות קבוצה של כל מי שמעוניין בתמונות בוואטסאפ ואז יישאר אפילו אלמנט השיתוף. אז אם זה רק בגלל ההרגל שלהם, בהחלט אפשר לדעתי לבקש.
תראי, זה רק הדבר הראשון שבו יהיה הבדל או פער בינך/כם לבין המשפחה המורחבת, תמיד יש הבדלים או אי הסכמות על צורת חיים ודרך גידול ילדים.
צריך לפתח את היכולת לעמוד על העקרונות שלנו...
גם לי זה מאוד קשה. אצלנו המשפחה של בעלי כבר רוצים לתת לקטנטונת (עוד לא בת 11 חודשים) שוקולד ועוגות ואני צריכה לעמוד על זה שלא יתנו לה. ככה זה, לפעמים אין ברירה אלא להיכנס קצת לעימותים לטובת הילד/ה שלנו...

לגמריי מסכימה עם כל מילה!
31/03/15 23:58
84צפיות
לא מעלה תמונות שלי.
לא מעלה תמונות של ביתי ולא שולחת גם אם מבקשים.

אני לא מעלה תמונות שלה לפייסבוק
01/04/15 00:30
85צפיות
העליתי פעם אחת כשהיא נולדה, ומאז לא.
אני כן ממליצה לך למצוא דרך לחלוק תמונות עם המשפחה בחו"ל. אני גרה בחו"ל, כך שאני מכירה את שני הצדדים, גם בתור אמא לילדה שסבא וסבתא שלה וכל המשפחה המורחבת גרה בארץ, וגם בתור דודה שרוצה לדעת מה קורה עם האחיינים שלה בארץ .
יש היום המון שיטות, זה ממש לא חייב להיות פייסבוק שהוא פומבי מדי לטעמי, אבל כן כדאי למצוא משהו.
תדעי לבחור את המלחמות שלך
01/04/15 00:54
122צפיות
חילוקי דיעות תמיד יהיו, בין אם זה על נושאים שברומו של עולם ובין עם זה על נושאים זניחים ..
כמובן שלא ניתן להלחם על כל דבר, כלומר ניתן אבל זה מיותר ,מתיש ולא בריא ..
לכן עצתי לך שתדעי לבחור את המלחמות שלך..
אם נושא התמונות והחשיפה בפייסבוק מהותי בעינייך אז כן, תתעקשי על זה..
תסבירי להם שלך זה מפריע, שאת לא מעוניינת לחשוף את הבת שלך ומעדיפה לשמור את התמונות בתוך המשפחה ולא חשופות לכל בפייס..
אני משערת שהם מן הסתם לא יבינו מה את רוצה מהם , אבל נראה לי שאם תסבירי את המניעים שלך ותוסיפי שזה מאוד מטריד אותך לחשוב שהתמונה של בתך תהיה חשופה הם יכבדו אותך, כי זו בתך וזכותך לדאוג לפרטיות שלה...

בהצלחה..

גם לי היתה את אותה בעיה
01/04/15 03:26
127צפיות
אני גרה בארה״ב (אני האמריקאית, בעלי ישראלי) ופה זה מאוד נפוץ להעלות תמונות לאינטרנט. אפילו בבית החולים, איך שהתינוק נולד, יש אפשרות (בחינם אפילו) להעלות תמונות שלו לאתר של בית החולים  עם שם ההורים... כמובן שאנחנו לא הסכמנו!
לי ולבלבעלי אין פייסבוק כי אנחנו יותר מדי אוהבים את הפרטיות שלנו, אבל ביקשתי מכל האנשים שצילמו אותנו ואת הקטנציק שלא יעלו אף תמונה לפייסבוק וכולם הבינו את הבקשה וכיבדו אותה.
אני כל כך מבינה את הבעיה שלך, מכיוון שזו המנטליות של האמריקאים  (אבל דוקא אצל בעלי, המשפחה לחצה להעלות תמונות לפייסבוק. המשפחה שלי דוקא מאוד הבינה וקיבלה את הסירוב) וגם מכיוון שכולם גרים רחוק אחד מהשני. אני פתרתי את הבעיה בכך שפתחתי פרופיל באתר שנקרא moment garden וכך אני מעלה תמונות לאתר  (כמו אלבום תמונות) ואני מאפשרת רק לאנשים שאני רוצה, להכנס לאתר ולראות את התמונות.כך אני גם שומרת על הפרטיות שלנו וגם כולם מרוצים.
מעניין
01/04/15 08:40
82צפיות
אנחנו נשואים שנתיים בדיוק. אני תמיד מופתעת מחדש לראות את הבדלי המנטליות בין אמריקאים לישראלים כשלפני כן לא חשבתי שההבדל גדול מאוד בין שתי התרבויות האלה (בהשוואה נגיד לאירופה או מדינות אחרות באסיה). זה בא לידי ביטוי מיד עם תכנון החתונה ועד עכשיו. עם בעלי זה מסתדר מצוין אבל אני תמיד מוצאת את עצמי מתקשה להסביר דברים למשפחה שלו...
אבל ברור לי שאם אבקש הם יכבדו את הבקשה שלי... פשוט חמי הוא קצת בעייתי כי הוא אובססיבי לנכדים (בתוך שנה וחצי הוא כבר שאל אותנו פעמיים מה עם ילדים למרות שהוא ידע שאנחנו מנסים להיכנס להריון ובסוף נאלצנו לספר לו שאנחנו עוברים טיפולי פוריות כשזה בכלל לא היה בתכנון לספר למישהו חוץ מאמא שלי).
כמובן שאין לי בעיה לשתף תמונות עם משפחה באמצעים אחרים כמו שציינת. רק יש לי הרגשה שהוא מאוד יתאכזב שהוא לא יכול "להשוויץ" בפייסבוק למעגל רחב יותר של מכרים...
אני מניחה שאני לא באמת אדע עד שהנושא יעלה...
אולי עוד תופתעו לטובה
01/04/15 10:15
58צפיות
אולי, אם תסבירי להם את המניעים שלך, הם יבינו. הכי חשוב זה להיות אסרטיביות״לעמוד על שלך״. אתם גם יכולים לנסות ולהגיע להסכמה ביחד. אני , למשל, ״מרשה״ להורים שלי לשלוח תמונות לחברים שלהם באמצעות הווטסאפ או אימייל. אותו הדבר לגבי המשפחה של בעלי. אני בטוחה שהם לא אוהבים את זה, אני בטוחה שיש להם מה להגיד בינם לבין עצמם, אבל אני ובעלי מאוד שלמים עם ההחלטה הזו ובסופו של יום , הילד הוא שלנו ורק לנו יש את הזכות להחליט לגביו.
אנחנו לא מפרסמים
01/04/15 09:02
58צפיות
העלנו תמונה אחת כי בעלי נורא נורא רצה ומאז אף תמונה לא עלתה לרשת.
אני מנסה כמה שאני יכולה לשמור על הפרטיות של הקטן ותכלס גם לעצמי אני לא מעלה המון תמונות והפרופיל שלי חסום כמובן למי שלא חבר שלי.

בהתחלה ההורים הרימו גבה וגם הגיסות שלי, בעיקר אחת שמפרסמת המון תמונות ובאמת פעם אחת העלתה תמונה שלו וביקשנו שתוריד. הם די מכבדים את ההחלטה שלנו אז מאז לא היו תקריות נוספות.
אני לא מעלה ולא מאשרת לאחרים לעלות
01/04/15 09:22
61צפיות
אני מסבירה כמובן את הסיבות שלי ומדברת בנימוס ונעימות, אבל אם מישהו לא משתכנע זה מזיז לי את הקצה הקטן של הציפורן (not). ההחלטה הזאת היא פשוט לא שלהם. נקודה.

הבעיה שעולה מהפוסט שלך יחד עם זאת היא שבעלך לא מגבה אותך. לו הייתי במקומך היייתי מגיעה לעמק השווה עם בעלי. הוא האדם היחיד שהמילה שלו נחשבת בדיוק כמו המילה שלך.

ולגבי פדופילים רק מילה. נכון שהסיכוי שהם יחפשו ויאתרו ילד ע"פ תמונה בפייסבוק הוא קלוש. אבל הסיכוי שישחקו עם עצמם, סליחה על הצרפתית, ע"פ תמונה בפייסבוק, הוא לא רק גבוהה, אלא בעיקר ודאי. אם זה שיקול או לא שיקול זה כבר עניין אישי.
בלתק - אל תתפשרי
01/04/15 11:12
79צפיות
מצטערת יש לי כמה דקות ואני ארצה לקרוא מה כולכן חושבות.
אני לגמרי איתך, מסיבות שלי. עד כה עלתה בדיוק תמונה אחת בפייסבוק - כשהיא נולדה. תמונה שלי ושל בעלי והיא בידיים שלי, מרחוק. היה מאוד משמח, יש לנו ה מ ו ן משפחה וחברים ממש טובים וההודעה על הלידה הייתה מרגשת וכייפית.
זהו.
שנינו מסכימים שזה לא לעניין. יש לי רשימת אימייל, של אנשים קרובים ואהובים שאין לי בעיה לשגר אליהם כמה שאני רוצה - אני מצרפת תמונות ושולחת בכיף.
יותר "קשה, מסובך ומפרך" מהפייסבוק, אבל שווה לי.
ועוד - 
הבהרתי חד משמעית לחברים ומשפחה לא להעלות תמונות של הבייבי לפייס. בעבודה שלנו זה מאוד מקובל וכשביקרתי והם צילמו אותה ואותנו והיה נורא מרגש וכייפי, הם ידעו מצויין לשלוח רק לקבוצת החברים בווטסאפ. אני מאוד ברורה ונעימה בעניין, ומכבדים אותי ממש בלי בעיות.

אני מאוד מאוד מבינה את עניין המנטליות, אבל זה הבייבי שלך, ואת תקבעי.
לדעתי, אל תנשכי שפתיים. הבטן שלך תתהפך ולא יהיה לך טוב.

בכלל הפייסבוק הזה מאוס עליי כבר מזמן.
בשעה טובה!!!!

עוד משהו - כל פעם שהעלינו תמונה שלנו ברגשות מעורבים, נהיה לנו נאחס של שבוע. קשור או לא? לא יודעת, אבל התחושה זיפת. אנחנו מעלים מידיי פעם כדי לא לצאת איזה זומבים מתחבאים ובאמת יש הרבה ידידים וחברים לעבודה שכיף לשתף אותם. מדובר רק על תמונות שלנו כזוג.

אני גם ממש, ממש לא סובלת את ההודעות בסגנון - נו!!! תעלי תמונות!!! נו תעלי תמונות של הבייבי!!! עוד תמונות! תמונות!

לא, לא אעלה. מה זה פה? כולה פייסבוק. רוצים תמונה? שלחו מייל. פשוט. 
מאוד מזדהה
01/04/15 14:58
48צפיות
גם לי יש רתיעה כללית מפייסבוק...
האינטרנט מאפשר לנו הרבה מאוד דברים טובים.
מצד שני הפכנו לחברה (בלי לפגוע באף אחד, כן?) אובססיבית שעסוקה בלתעד את החיים במקום לחיות אותם. או כמו שגיסי אמר לבעלי חצי בצחוק "מה שלא נמצא בפייסבוק לא קרה באמת...".
כל כך קל לחשוף את עצמך (ואחרים) בלחיצת כפתור וההרגשה היא שזה אתה מול המחשב/סמארטפון ולא מרגישים באמת את נוכחותם של מאות ואלפי האנשים שנחשפים לתמונה שלך/לדברים שאתה כותב. ככה המושג של "פרטיות" הטשטש לחלוטין. לדעתי, בדיוק מהסיבה הזו הרבה אנשים מרשים לעצמם להתבטא יותר בחריפות/פוגענות דרך המחשב מאשר פנים אל פנים.
אבל סתם חפרתי עכשיו יותר מידי 
בכל מקרה, תודה על התמיכה!
º
בכלל לא חפרת, הכי מדוייקת
01/04/15 15:15
9צפיות
לשלוח במייל
01/04/15 11:15
61צפיות
גם בפייסבוק יש אפשרות ליצור קבוצה של המשפחה ולשתף שם תמונות פרטיות. זה מה שאנחנו עושים.
יש לי שאלה קצת מוזרה, חייבת עזרה!
31/03/15 19:55
205צפיות
הכנתי היום מרק לבונבון ושמתי בפנים כרוב סגול. אף פעם לא בישלתי כרוב סגול, אלא רק השתמשתי בו לסלט.
אחרי שהמרק התבשל הכרוב קיבל צבע ירוק! כמו תרד. ממש מוזר. חשבתי שהוא אמור להשאר סגול, לא? זה נורמלי?
יש מצב שיצאתי קצת פשוט נראה לי שזה לא אמור להיות ככה, ואני לא בטוחה אם זה בסדר לתת לו לאכול מהמרק הזה.
לכרוב הסול יש פיגמנט כחול
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
31/03/15 22:24
138צפיות
הוא באמת משנה צבע בבישול.
לכן צריך להיזהר איתו ולשלב רק שזה לא פוגע אסתתטית באוכל ( למשל עם סלק)
הדמנות לשיעור בכימיה
01/04/15 14:47
71צפיות
זה הזמן להשוות בין כרוב סגול עם מיץ לימון לבין כרוב סגול עם סודה לשתיה. הקטנים אולי לא יבינו אבל בגן זה כבר שיעור מצויין.
שלשולים...
01/04/15 10:37
50צפיות
הקטן עם וירוס כבר שבוע. היה לו חום יום אחד ומאז נשארו שלשולים
(לא כל הזמן, אבל כשיש - זה נוזלי)
הרופא בחופשה ואין לו מחליף. 
האם זה הגיוני שנמשך שבוע?   (בינתיים גם אני נדבקתי...)
יש איזה תרופת סבתא לזה?
תבשלי אורז ותכיני לו מהמים של זה תמ״ל
01/04/15 14:39
36צפיות
תוך יומיים יהיה שיפור
º
גם לנו מאוד עזר מי אורז
01/04/15 20:07
4צפיות
אז הגיע הקיץ...
31/03/15 18:30
211צפיות
(טוב, כמעט) ולמרות שיש לה כובע חדש רחב שוליים ומתקתק, אני מבינה שהיא חייבת תחליב הגנה...אבל מה לבחור? איך קוראים את הרכיבים של מה שיש בתוך התחליב וגם אם אני מצליחה לקרוא - מי מבין בכלל?!?!?!
מי מבינה? מי יכולה להמליץ על תחליב לתינוקות?
º
אני קניתי של MUSTELA, הוא לא רע בכלל.
31/03/15 21:54
43צפיות
שתי אפשרויות
31/03/15 21:57
122צפיות
אוון
מאמי קר
שניהם טובים מאוד.
º
אוון כל כך יקר..
31/03/15 22:13
32צפיות
º
אני קונה של מאמי קר בלי sls ושאר כימיקליים
01/04/15 13:49
19צפיות
אני קונה סאן סייבר, יש לו ריח טוב והוא לא שמנוני
01/04/15 14:34
36צפיות
הבעיה הכי גדולה שלי עם הקרמים הם שהם שמנוניים ולא נעימים על העור וגם לא מריחים נעים במיוחד...
הסאן סייבר עדין ומעולה לתינוקות מגיל חצי שנה 
בכמה שכבות להלביש תינוק בלילה
01/04/15 07:46
102צפיות
בוקר טוב
אני לא בטוחה בכמה שכבות צריך להלביש את התינוק בלילה במזג אויר כזה
הוא בן 9 חודשים, אני מלבישה אותו בלילה בשיכבה אחת ומכסה בשמיכה, זה מספיק? הוא מצונן מדי פעם יש קשר?

הקטן שלי בן 7 חודשים
01/04/15 09:08
114צפיות
הוא כמעט ולא מתכסה בלילה, בד"כ בועט את השמיכה או מקסימום מתכרבל איתה קצת.
אני מלבישה לו בד"כ שתי שכבות ארוכות דקות (בגד גוף+רגלית ומעל זה אוברול כותנה דק). לא נראה שחם לו מדיי. בלילות יותר קרים אני מחליפה את האוברול הדק באוברול מעט יותר עבה (פוטר או פליז בהתאם לטמפרטורה) ובלילות יותר חמים מורידה לו את הרגלית התחתונה.

לי אישית עדיין קר בלילות ואני ישנה עם ארוך+פוך (בלילות חמימים יותר חולצה קצרה +פוך) אז מלבישה אותו בהתאם אליי.
זו באמת תקופה מבלבלת..
01/04/15 12:09
68צפיות
הלילה הזה היא ישנה עם שתי שכבות.
אוברול טריקו ומעליו אוברול פוטר.
אבל בלילות שקדמו ללילה הזה כשהימים היו נעימים וכך גם הלילות היא ישנה עם פיג׳מה נעימה מפלאנל (שכבה אחת)..
לפעמים אני מלבישה/ מפשיטה אותה באמצע הלילה אם אני חשה שהטמפ׳ בחדר משתנה..
º
אצלי הוא לא מתכסה. 2 שכבות ארוכות
01/04/15 14:39
11צפיות
איך בוחרים גן/מעון
01/04/15 00:03
49צפיות
היי בנות,
אז בקרוב תתחיל ההרשמה למעונות התמ"ת.
עוד לא סגורה אם אני רוצה מעון של התמ"ת (שדיי מרוחקים מבייתי ) או גן פרטי (שקרוב יותר לבייתי).
על כל פנים- כמה שאלות: 
א. על מה צריך לשים לב כאשר באים לבקר גן בפעם הראשונה?
נכנסתי השבוע למעון של נעמת (הגעתי בהפתעה, למרות שלא מקובל, וזאת היות ולא הצלחתי להשיג אותם בטלפון במשך שבוע).
המנהלת קיבלה אותי ברצון, אבל לא ממש עשתה לי סיור היכרות בגן...מצד שני, אם כן מתאמים מראש עם מנהלת המעון - אז מה שרואים זו לא תמיד המציאות האמיתית  .
ב. איזה גן עדיף? 
מעון של התמ"ת -
יתרונות:  נמצא תחת פיקוח ויש בו סיכוי לקבל הנחה (בכל אופן - גם מחיר ללא הנחה נמוך בהרבה מגן פרטי).
חסרונות: יש בכתה 30 ילדים   ו- 3 מטפלות ואין ארוחות בשריות.
או-
גן פרטי- יש כ-15 ילדים.
יקר בהרבה ממעון של התמ"ת ואין בו פיקוח
יש ארוחות בשריות

אודה לכל טיפ בנושא   . חג פסח שמיח 

אני ממש לא מומחית...
01/04/15 00:40
65צפיות
מה שאני הכי אהבתי ו"כבש את ליבי" כשביקרתי בגן אליו רשמתי את ביתי, זה הקשר בין הצוות לילדים. הילדים אוהבים את הצוות וזה דבר שאי אפשר לזייף גם אם הביקור תוכנן מראש. ראיתי שהם ניגשים לגננות ומתרפקים עליהן, שהם משחקים ביחד ומתגלגלים מצחוק - דברים כאלה.
אני לא אומרת שזה הדבר היחיד החשוב - למשל צריך לשים לב לרמת הבטיחות בגן (שהילדים לא יכולים להיכנס למטבח למשל) ואני מניחה שיש חשיבות גם לתפריט (פחות קריטי בעיניי אם הארוחה בשרית או לא, אבל כן חשוב שיאכלו אוכל מגוון ולא רק לחם וביסקוויטים כל היום...), אבל מאוד היה חשוב לי להתרשם שפשוט טוב לילדים שם.

ארכיון הודעות
Flix

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

הריון ולידה

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה