לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!

אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלות ענת אמא ליובל הקטן, ושחף, אמא של איתמר ויותם, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

הודעה חדשה

האם מותר לעבוד בעבודה צדדית בחופשת לידה?
07/03/15 01:30
8צפיות
מישהו יודע האם עבור שכירה, שמאריכה את חופשת הלידה שלה מעבר לשלושה וחצי חודשים, כלומר נכנסת לתקופה שהיא ללא תשלום, האם מותר לאישה לעבוד בעבודה צדדית קטנה?

לפי החוק והותק שלי מגיע לי אפשרות לקחת חופשה ללא תשלום של עד שנה. רציתי לדעת אם מותר לי לעבוד במשהו אחר בתקופה הזו. 
מבחינת בטוח לאומי
07/03/15 02:05
4צפיות
אם זה בתום התקופה בה קבלת דמי לידה את יכולה לעבוד.
מבחינת המעסיק זו כבר שאלה אחרת.
חילוקי דיעות תמידיים ביני לבין בן הזוג
06/03/15 23:15
20צפיות
קודם כל היי... כתבתי פה עד לא מזמן בשם אחר (behappy) שאני לא מצליחה לשחזר באתר תפוז :( אז אני נאלצת לפתוח ניק חדש אחרי שנים ארוכות של הניק הקודם. מוזר משהו..
כותבת כאן כי אני ממש אובדת עצות.
אמרו לי והבטיחו לי הרבה על מה שיקרה לזוגיות עם תחילת ההורות. החוויה של זה במציאות קשה יותר מהסיפורים.
בכל הזדמנות מסתבר לשנינו, גם לי וגם לבן הזוג, שאנחנו ממש לא רואים עין בעין את גידול הילדה שלנו. ישנם כמובן דברים שאנחנו מסכימים עליהם, אבל יש גם כל כך הרבה דברים שלא, וחלק מהם עקרוניים, או מצביעים על מגמה גדולה יותר ועקרונית יותר.
למשל, הגברת בת 9 וחצי חודשים, ולא יודעת לישון. הרדמות של שעתיים כל לילה, הרדמות במנשא או בהנקה במשך היום (לא אם היא בגן. שם אמנם קשה לה אבל נרדמת עצמאית). הוא בעד "לתת לה לבכות". כמה שצריך. עד שתירדם. אני מתחלחלת מהגישה. מוכנה להוציא הרבה כסף על יעוץ שינה, מוכנה לסבול (ואני סובלת. הייתי חולה עם איזה צינון שהסתבך במשך יותר משבועיים, כי אני בקושי ישנה), העיקר לא לעשות דברים קיצוניים כל כך.
יש לי עוד מליון דוגמאות.
אני בעד טיפולים אלטרנטיביים. דיקור למשל עזר לי עשרות פעמים בחיי לפתור בעיות מורכבות ופשוטות. אני נעזרת בצמחי מרפא ומקפידה על תזונה בריאה ואורח חיים בריא ויש לזה תוצאות. הוא? אם זה לא רפואה קונוונציונלית, זה קשקוש, "וודו", "עוד פעם את והכשפים שלך", "אנשים שמנסים להוציא מאחרים כסף" וכולי. במקביל לאכילת ג'אנק ואורח חיים די לא מסודר. 
הגישה שלי יותר בטיחותית בנוגע לילדה. אני תמיד אעדיף שכבה יותר משכבה פחות בבגדים. תמיד אשים לה כובע כשיוצאת איתה החוצה בחורף (בקיץ כובע מפני השמש). תמיד אהיה זהירה איתה בכל מני מצבים בבית ובחוץ. הוא פחות, וטוען שאני פרנואידית ושכך גידלו אותי וזה יגרום לילדה להיות חסרת בטחון כלפי עצמה (מה )
תזונה: אני לא רוצה לתת לה סוכר לבן על נגזרותיו, עד שלא תהיה ברירה (ימי הולדת בגן או עוגה בחגים או משהו). הוא סופר את הימים עד שאסכים לתת לה עוגיות או גלידה. אני לא רוצה לתת לה הרבה מוצרים מהחי. בטח לא מוצרי חלב, גם ככה היא מקוררת וזה לא תורם. הוא טוען שזה עושה לה נזק והיא "מפותחת פחות מאחרים". ובאופן כללי, השיח שלו הוא תמיד לכמה אנחנו "פחותים" מאחרים אם אנחנו מחסירים משהו מאיתנו או ממנה. אני רואה את הדברים אחרת.
בקיצור, המצב הוא שאנחנו כל הזמן, אבל כל הזמן, לא מסכימים.
אנחנו משתדלים לא להתווכח לידה - בעיני זה ממש לא נכון לעשות כך- אבל יוצא שאנחנו כל הזמן חיים באי הסכמות ובתחושת תסכול בגלל הצד השני.
אני באמת ובתמים שוקלת לפרק את החבילה.
עם כל הקושי.
שלא לדבר על זה שעם רמת התשישות שלנו מחיי היומיום הפסיכיים האלה והעובדה שאין לנו ממש זמן זוגי כי השעתיים הרדמה בערב גומרות את החשק להכל, בערך- אני בכלל לא יודעת אם אני רוצה להשאר איתו.
מצב מבאס לגמרי.
גם לפני הלידה היו חילוקי דיעות ופיצוצים וקשיים.
אבל עם הילדה זה אחרת. 
זה ברמה של להשאר או ללכת. במיוחד בגלל שאני כן רואה נכונות להתקדמות והתגמשות ממנו, ומוכנה גם אני להתגמש, אבל שנינו מוכנים לכך במינונים מאוד נמוכים. לכל אחד מאיתנו יש את האג'נדה שלו שאינו מוכן לוותר עליה. מודה, גם אני בטוחה בצדקתי. 
מישהי נתקלה במקרה כזה? יש פתרונות בכלל? נתתי לזה תקופה מוגבלת. אני מתבשלת ברעיון של פרידה. אבל אני לא באמת יודעת איך ארגיש ביום שאחרי. יש מצב שזה יהיה די גיהנום.

תודה על המקום.. אשמח לתגובות.
מה הדרך הכי נכונה
04/03/15 22:47
322צפיות
להתחיל גמילה? אני מתכננת להתחיל בחופשת פסח
ואני רוצה להיות מוכנה מראש לכל התהליך הזה...
הי
05/03/15 09:42
105צפיות
בן / בת כמה?
ממליצה לך להיכנס לפורום הורים לפעוטות, שם הנושא נטחן מכל הכיוונים ויהיו לך שותפים רבים לדרך בפסח.
הייתי שואלת אם יש / אין מודעות של הילד/ה, אבל תכל'ס, זה לא מאוד משנה.
מתחילים ב'לחפור' לילד/ה על הנושא ובהורדת חיתול בשעות שנמצאים בבית. מכינים הרבה סבלנות וסמרטוטים לניגוב שלוליות, וזהו, יוצאים לדרך.
סיר / מקטין אסלה / ישבנון / עצים בחוץ תלוי בגיל, במין ובגישה.
אם תהיי יותר ספציפית התשובות יהיו יותר רלבנטיות.
תלוי ילד,הורים וגיל
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
05/03/15 12:54
88צפיות
ואיזה גמילה?
הנקה?
חיתולים?
בקבוק?
צודקות אפילו לא שמתי לב שלא פירטתי :)
05/03/15 20:48
106צפיות
מדובר בילד בן שנתיים והגמילה שהתכוונתי הייתה מחיתולים :)
אה! :)
06/03/15 14:14
27צפיות
טוב, זה עדין די תלוי ילד והורה.
יש שמתחילים טרום גמילה בבית (כשבועיים מורידים חיתול בבית, לפני ששולחים לגן בלי) ויש מי שבוחרים חג (פסח זה מעולה) ומורידים את החיתול בזבנג וגמרנו ושולחים לגן כבר בלי חיתולים.
מציעה לך כבר להתחיל עם ספרים וסרטונים בנושא. להדגיש כשעושה פיפי או כשמחליפים. לתת לו לראות את אבא.
לתת לו לעשות במקלחת או בסיר/שירותים לפני השינה וכך הלאה.
מציעה לך לקנות סיר וישבנון (אם הוא קטן אז עדיף סיר כי זה מאפשר הליכה עצמאית לשירותים וכי ילדים מרגישים יותר בטוחים כשהם יכולים להניח את הרגלים שלהם על הרצפה.
לקנות הרבה מגבות נייר ולהתחיל להזכיר שלפני כל פעילות או בכל סוף פעילות,קודם מנסים לעשות פיפי (על עץ, במקלחון, בסיר, בשירותים. אפשר גם לתת לו לבחור). אם יש שעות מסויימות שבדר"כ עושה בהם קקי, קחו אותו לשירותים ושבו איתועם משחק/ספר ובקשו ממנו לנסות. אם אין, ממשיכים הלאה ומנסים אח"כ שוב.
כשבורח לו, להזכיר ש x עושים בשירותים ושעכשיו צריך להחליף ולנקות. בלי כעס/אכזבה אלא כציון עובדה...
אצלנו מה שעוד עזר היה לא להתווכח איתה, אם היא אומרת שאין אז אין.לא מנסים בכל זאת ולא בכוח ואם צריך אח"כ להחליף אז מחליפים כאילו כלום וממשיכים הלאה...

זו הגישה שאני מאמינה בה אבל שוב, זה תלוי ילד ובעיקר תלוי הורה.
בהצלחה!
שאלת המליון...אז כמה דברים
05/03/15 23:14
98צפיות
אחלה שהלכת על פסח! זה באמת הזמן הטוב ביותר להתחיל בזה בגלל החופש. תבואי מוכנה מראש לזה שתהליך הגמילה יכול לקחת תיק תק, ויכול מאוד להיות שזה יקח גם חודשיים אולי יותר מאוד תלוי בילד, באמת שאין חוקים. אנחנו אחרי שגמלנו פתאום הייתה רגרסיה והילד פיספס כל הזמן וזה אפילו לא הפריע לו. היינו מאוד מבולבלים אבל טפו טפו טפו זה עבר. אני ממליצה לך קודם להתחיל עם גמילה בבוקר למרות שיש כאלו שלא יסכימו איתי ויגידו שצריך לגמול בום טראח, כי גמילה בלילה זה עוד שלב. בעיני גמילת לילה זה  עניין פזיולוגי ולכן כדאי לחכות עם זה. מה שעשיתי זה פשוט בלילה שמתי לבן שלי תחתוני גמילה יש להאגיס את הפול אפס שזה חיתול אבל נראה כמו תחתון ומרגיש כמו תחתון וסופג וסופג. עוד דבר, קחי בחשבון שבמהלך הגמילה את הולכת לכבס המון ולכן אני מאוד ממליצה לכל מכונת כביסה להוסיך רבע כוס חומץ זה פותר את עניין ריח השתן החריף, כמובן שתקני מגן ניילון למיטה, אנחנו קנינו גם לספא בגלל בעלי הפדנט. והרבה הבהצלחה
רק הערה אחת
06/03/15 07:42
56צפיות
לא מוסיפים חומץ למכונת כביסה. זה יכול להרוס אותה.
גמילה
06/03/15 08:33
52צפיות
אני לא חושבת שיש דרך נכונה. יש מגוון שיטות לגמילה .
אנחנו לפני הגמילה קראנו כתבה על שיטת גמילה של ד"ר פיל - גמילה ביום אחד (את יכולה למצוא על זה כתבות באינטרנט).
לא השתמשנו בכולה (לא נעזרנו בבובה למשל), אבל כן בחלק מהדברים.
אנחנו התחלנו בהמלצת הגננת - כשהיא קיבלה רושם שזה מתאים (וגם חיכינו שלא יהיה צמוד מידי ללידת הקטן) - הוא היה בן שנתיים וחמישה חודשים בערך.
כבר לפני זה היה לנו סיר בבית ולפעמים ישב עליו. בפועל עשה בזה פיפי לעיתים מאד רחוקות.
הגננת גם המליצה להשתמש בסיר ולא בישבנון כי זה קרוב לקרקע ונותן יותר תחושת בטחון ויציבות.
קנינו הרבה תחתונים. ביום שישי עוד הלך לגן עם חיתול. הוצאנו שטיחים, כיסינו את הספה בנילונים וכו'.
כשחזר מהגן אמרנו שהוא כבר גדול ומורידים חיתול. הוא כמובן מאד התלהב מהתחתונים. השארנו אותו רק עם תחתונים בלי מכנסיים - לחסוך כביסות...
נתנו לו הרבה לשתות בשביל שיהיה כמה שיותר תרגול (בשיטה הוא ממליץ לתת חטיפים כדי שהילד יהיה צמא) - אצלינו גם ככה מאד אהב לשתות.
הקדשנו לזה את השבת. אצלינו גם ככה אין טלפונים והפרעות בשבת, אז זו לא היתה בעיה.
באחה"צ של שישי היו כמובן הרבה פספוסים (כל פעם ישר כיבסתי ביד את התחתונים ושמתי לייבוש בשמש - בשיטה הזו הוא עושה הרבה, אז כמה תחתונים שלא קנינו לא היה מספיק אם לא הייתי ישר מכבסת ומיבשת).
לכן אם את מנסה את השיטה הזו - תבחרי יום שימשי 
במשך השבת כמות הפספוסים הלכה וירדה.
נתנו מדבקה וכמובן הרבה עידוד על כל פיפי מוצלח. על הקקי בסיר בהתחלה קיבל גם הפתעה בשנקל.
כשמפספס לא מומלץ להגיד "לא נורא", אלא להגיד שפספס ושכח ללכת לסיר ושבפעם הבאה הוא ישים לב ויצליח (או משהו בסגנון הזה - הוא אמור לקחת אחריות על העניין).
אצלינו השיטה עבדה מצוין (אולי הוא גם באמת היה מוכן ובשל).
הוא הגיע לגן ביום ראשון גמול לחלוטין. מאז כמעט אפס פספוסים.
בלילה ובשינת צהרים כמובן השארנו חיתול - זה דורש בשלות גופנית לדעתי. 
עכשיו הוא בן 3 + .ברוב הלילות קם יבש, אבל נראה לי שאני אוריד את החיתול רק בקיץ כשיותר פשוט לקום מהמיטה לעשות פיפי.

איך מומלץ לנקות את הסיר
06/03/15 09:45
52צפיות
אחרי פיפי ואחרי קקי?
כדאי לעשות זאת עם הילד?

אנחנו שוטפים עם מים וסבון
06/03/15 11:11
53צפיות
יש לנו שפריצר שמחובר לאסלה אז שוטפים הכל בזרם מים חזק.
פעם בכמה ימים אני גם מנקה בפנים עם חומר חיטוי ומוציאה לשמש לייבוש.
נצל"ש : מה דעתכם על האפשרות להשאיר בלי תחתונים בימים
06/03/15 20:58
20צפיות
הראשונים של הגמילה?
יקיצה מוקדמת
06/03/15 20:57
20צפיות
הקטנה בת שנה וחמישה חודשים, בשבוע האחרון התחילה לקום עם הציפורים..
לפני כן היתה מתעוררת בין שש לשבע
הולכת לישון בשבע-שבע וחצי
מה אפשר לעשות??
יקיצה מוקדמת
2צפיות
מה אפשר לעשות??
יקיצה מוקדמת
7צפיות
מה אפשר לעשות??
אינטרקום
06/03/15 16:22
55צפיות
היי,
אנחנו מתכננים עוד מעט להעביר את הפיצית לחדר משלה וצריכים לרכוש אינטרקום,  עדיפות לאינטרקום עם מצלמה.
אשמח לקבל המלצות, אנחנו לא יודעים איזה לקנות..
תודה רבה
אנחנו התלבטנו ובסוף קנינו בלי מצלמה -
06/03/15 19:16
30צפיות
את הדגם הזה של מוטורולה - http://www.shilav.co.il/safety-at-home/intercom-an...

הוא נהדר, אחלה סאונד וטווח ולא קולט רעש סתם. מאוד מרוצים.
אנחנו קיבלנו את המוטורולה מילניום עם מצלמה
06/03/15 20:38
21צפיות
הוא ממש טוב, טווח יפה (גם בחוץ בחצר), בלי רעשים בכלל, שומעים כל קול, עם ניטור של הטמפרטורה , אבל יקר (כ 1000 ש"ח, נדמה לי)
איך נכון להתנהג עם תינוק מבוהל?
06/03/15 13:53
129צפיות
אני מיואשת, מאוד אשמח אם יש כאן מישהי שחוותה ויכולה לתת לי טיפים תובנות או כל דבר אחר..

הבת שלי בת עשרה חודשים תינוקת מאוד עדינה ורגישה, מה שגורם לה כנראה להבהל כמעט מכל דבר..
היא לא הולכת למסגרת, היא נמצאת איתי בבית, מעולם לא היתה עם בייביסיטר שהוא לא אמא שלי וזה פרט שאני לא בטוחה אם הוא משחק לטובה או לרעה במצב הזה..

ההיסטריה הזאת שלה לא קיימת במאה אחוז מן המקרים (נגיד 85% מהפעמים )  וזה רק מה שהופך את זה ליותר מבלבל, כי אני לא מבינה מה הגורם המבדל אצלה..
אי אפשר להכנס איתה כמעט אף פעם לקניון (אותו היא תמיד שנאה) , לסופר, מסעדות סגורות, לחדר של הרופא , או בכלל למקומות סגורים שהיא לא מכירה (אפילו בתים) כי היא נכנסת לפאניקה ולא מפסיקה לבכות בהיסטריה בכי ייחודי שמזוהה רק עם המצבים הללו.

אני יכולה להבין את הפחד ממקומות סגורים, גם אני לא אוהבת להיות בקניון, ההמולה, הצפיפות ,הרעש ,המוזיקה מחרישת האזניים, האויר הדחוס לא עושים לי טוב, אז אני מתחשבת בזה ומנסה שעיקר הפעילויות שלנו יהיו בפארקים או אם אני צריכה קניות אני יוצאת לרחוב הראשי ולא לקניון כי תחת כיפת השמיים היא רגועה..
אבל מה לעשות, שלא תמיד אפשר ולפעמים חייבים להכנס למקום סגור..
אתמול הלכנו איתה לסופר ,מקום שאנחנו כמעט ולא הולכים אליו כי אנחנו קונים ברשת, וזה היה סיוט!
איך שנכנסנו לשם העיניים שלה נפקחו והדמעות התחילו להציף אותם, בהלה והיסטריה מהשניה הראשונה..
ניסיתי בהתחלה להרים ולחבק אותה, לשיר לה , לדבר איתה והיא קצת נרגעה ושוב חזרה לבכות, אז לקחתי אותה למוצרים ונתתי לה לגעת בשקיות ,לראות שזה נחמד ושאין ממה לפחד..זה עבד לטיפה ושוב , בהלה..
אז ניסיתי לשים אותה בעגלה ולכסות אותה בחיתול טטרא שלא תראה את הסופר, עבד לקצת והפסיק, הצעתי מים, צעצועים, אפילו את האייפון שלי , אבל כלום, הילדה היסטרית..
לא ידעתי מה נכון לעשות, לצאת איתה החוצה ולהרגיע? להתמודד איתה כדי שהיא תבין שאין ממה לפחד, לא ידעתי מה נכון לעשות, בסוף שראינו שהיא כבר בתוך לופ של פחד שרק מחמיר לא משנה מה אנחנו עושים הוצאנו אותה החוצה..
הפעם לא נכנסתי עם המנשא (לא חשבתי להביא אותו כי לא תארתי לעצמי שהיא תתנהג ככה)  אבל בכל מקרה, מנסיון של פעם קודמת שהשתמשתי במנשא בקניון לא היתה לזה השפעה , היא היתה היסטרית באותה מידה..

אותו עניין עם אנשים, כל מפגש עם אנשים חדשים מבהיל אותה, היא בוכה כמעט מכולם, למרות שיש כאלו שעוברים אצלה את המבחן והלוואי וידעתי מה גורם לה להבהל מאדם אחד אבל לא מאדם אחר.. או פעם אחת כן להיבהל ממישהו ובמפגש הבא לפחד ממנו...
לאחרונה התחילה לפחד מאחי והיא מכירה אותו מגיל אפס! והיא רואה אותו מלא  והיא משוגעת עליו, כל פעם שהוא נכנס היא היתה משתוללת משמחה ובילתה לו על הידיים ובמשחקים שעות ארוכות מיום היוולדה כמעט..
ופתאום, בשבועיים האחרונים, כל פעם שהיא רואה אותו היא מתחילה לבכות.. ואני לא מבינה למה, מה קרה לה שהיא ככה? והוא מסכן כלכך "נפגע" כי הוא כלכך כלכך אוהב אותה ולא מבין מה קרה לה איתו פתאום.. כל פעם אני מספרת לו סיפור אחר כדי שלא יקח את זה קשה..

פליז.. עזרה ... מישהי ... מה עושים?? חשבתי שזה כבר יעבור לה בגיל הזה וזה רק מתעצם..

היי.. אין לי ניסיון עם זה, אבל נשמע קצת
06/03/15 14:12
99צפיות
כמו רגישות יתר או איזשהו קושי בויסות תחושתי.. יש תינוקות שמאד רגישים לרעש והמולה, ריחות חזקים, ולגירויים שמציפים אותם...
אולי תקראי קצת באינטרנט לגביי התופעה ותראי אם יש עוד תסמינים שאת מזהה.. למשל, האם יש לה גם רגישות לבדים מסויימים? לטיקטים של בגדים? האם היא נבהלת גם בבית מרעשים פתאומיים, או מריחות בישול חזקים?..

לגביי הנושא של הבכי מאח שלך וכו׳ נשמע דיי טיפוסי לשלב של חרדת הנטישה.. לפי מה שאני יודעת זה חלק טבעי בהתפתחות, ודיי עובר מעצמו..
גם לבן שלי זה קרה, ואמא שלי, וחמותי, מקבלות ממנו בזמן האחרון צווחות כשהן מחזיקות אותו, ורק אחרי שאני מרגיעה אותו והוא נמצא הרבה על הידיים שלי כשהן מדברות איתי/איתו הוא מתחיל להרגע..
וגם נהיה לו חרדה מלהשאיר איתן לבד., מה שלא היה עד לא מזמן (לבד הכוונה אפילו כשאני יוצאת מהחדר לחדר אחר..) איך שאני נעלמת מהרדיוס שלו הוא פותח סירנות...

אולי תוכלי להתייעץ לגבי זה בפינה של ענת שיש פה בפורום..
חרדת זרים דווקא מאוד אופיינית לגיל
06/03/15 17:10
53צפיות
לגבי הסופר - כדאי לבדוק באמת אילו דברים מפריעים לה. יכול להיות שזה לא העניין של מקום סגור אלא דברים ספציפיים כמו תאורת הניאון, הקור, וכו'. לאחי הקטן הפריעו הריחות בסופר, למשל. אז אל תכלילי ל"מקום סגור" לפני שאת מוודאת שזה באמת העניין של ה"סגור" ולא כל מיני דברים סביבתיים כמו שתיארתי (וגם המעבר בין החוץ שלא מכיל אותם לפנים שכן). העובדה שאת משתדלת בעצמך לא להיכנס למקומות סגורים עלולה להשפיע לרעה - כי אז מבחינתה זה משהו חדש (ולא נעים מסיבה כלשהי, כמו שתיארתי), ולא משהו שהיא רגילה אליו. זה גם אחד החסרונות של להיות עם מטפל יחיד (לצד המון יתרונות, כמובן) - שפחות נחשפים לדברים מסוימים, ואז זה עלול להיות בעייתי כשכן. אצלנו, בכל מקרה, הרגלתי את הילדה לכל דבר שהיא פחדה ממנו - אבל אצלנו לא היה מדובר במקומות סגורים, כך שאין לי עצה ספציפית דווקא לזה - באופן כללי את הכל פתרנו בעזרת חשיפה הדרגתית עדינה וגמישות (כלומר, להגיב אל הילדה והתגובות שלה ברגישות, ולא לדחוף אותה יותר מדי בכל פעם).
שינה על הבטן
03/03/15 09:10
241צפיות
שלום לכולם
   בתי עוד מעט בת חודשיים.כשהייתה בתינוקיה בבית החולים , שמו אותה הרבה פעמים לישון על הבטן.
היא ישנה טוב  מאוד    כשהיא על הבטן ובזמן האחרון מתעוררת הרבה בלילה אם אני שמה אותה על הגב או על הצד.
מה אתם אומרים , מה לעשות האם לתת לה לישון על הבטן?

כמובן תעשי מה שאת מרגישה
04/03/15 19:14
110צפיות
אבל אני משכיבה אותו רק על הבטן, ביום ובלילה והוא ישן נפלא (גם בן חודשיים)
אף אחת לא תאמר לך להשכיב על הבטן
04/03/15 19:53
124צפיות
גם אם בפועל, היא משכיבה את הילד שלה על הבטן מגיל צעיר.
הסיבה שהאחיות השכיבו על הבטן, היא שיש להן מוניטורים שמנטרים נשימה ולכן זה יותר בטיחותי.
את יכולה לקנות מוניטור כדי להרגיש עם זה יותר בנוח, את יכולה לנסות עיטוף (העיטוף תורם לשינה לאורך יותר זמן). שימי לב גם שהיא לא עייפה מדי, זה מקצר את השינה...
לא אומרת לך מה לעשות
06/03/15 06:07
90צפיות
אבל הפשוש (בן שנה) ישן על הבטן בערך מהגיל הזה. את הגדולה גידלתי "על הבטן" מרגע לידה
גם אצלינו
06/03/15 09:48
72צפיות
בן חודש. מאז שנולד לא מצליח לישון על הגב בשום פנים ואופן.
אז "בלית ברירה" ישן על הבטן. בהתחלה כל דקה הייתי רצה לבדוק שנושם, עכשיו קצת עבר לי....

אצל הגדולה ברגע שלמדה להתהפך לבטן, ממילא הייתה מתהפכת לבטן בשביל שינה, למרות שעד אז ישנה על הגב ללא בעיות.
נ.ב.
06/03/15 09:49
51צפיות
אורטופד ילדים ומדריכות התפתחות טוענים שזה מצויין לישון על הבטן.

משהו אצל הילדון שלי התחרפן בשבוע האחרון
04/03/15 08:14
340צפיות
היי!
משהו קורה אצל הילדון בשבוע האחרון ואני לא בטוחה מה.
הוא בן 6.5 חודשים. בימים האחרונים הוא עייף נורא, ברמה שהוא מפהק ומשפשף עיניים ואוזניים כבר שעה לאחר שהתעורר משינה (גם במהלך היום). בגדול הוא ילדון שישן ממש לא רע - משש וחצי/שבע בערב ועד שבע וחצי בבוקר עם קימה אחת לאוכל סביב 3-4, אבל בימים האחרונים הוא נרדם לשנת ערב בחמש (לפי חלונות שינה) ולא מתעורר ממנה, וככה מתחיל את הלילה. עוד אור בחוץ!!
שנת הלילה עצמה לא מאוד נפגעה בינתיים - במקום פעם אחת הוא מתעורר פעמיים (אני מניחה שזה בגלל שהוא מדלג על ארוחות בערב).

גם במהלך היום הוא מתעייף ממש מהר וההרדמות קשות.
זה כאילו נשמע אידיאלי אבל ממש לא כי הוא מסמורטט רוב היום ונראה לי לא הגיוני שתינוק בגילו יהיה עייף תוך גג שעה (בימים כתיקונם הוא ער שעה וחצי-ישן בוקר-שעתיים וקצת-ישן צהריים-שלוש שעות-ישן ערב).

מעבר לזה הוא מקטר ורוטן המון, נראה עצבני (או שהוא באקסטזה מדברים שהוא רואה בחוץ). כאילו אין לו סבלנות (למה מה כבר יש לך בלו״ז העמוס? ).
בקיצור - משהו ממש השתנה.

יכול להיות שזה משבר שישה חודשים?
לא נראה כמו שיניים או אוזניים. מה עוד יכול להציק לו?
כבר שבוע שהילדון שלי לא דומה לעצמו
עשיתם חיסונים?
04/03/15 08:37
158צפיות
מניסיוני, יש תקופות כאלה והרופאים לא מאוד מתרגשים מזה.
אולי יש לו איזה שהוא וירוסון או משהו שמשפיע עליו .. שווה לבדוק אם מקבל מספיק ברזל ושאינו אנמי ושאוכל טוב ומספיק.
אולי שווה להתייעץ בכל זאת עם הרופא.
עדיין לא...
04/03/15 08:44
180צפיות
את חיסוני חצי שנה הוא מקבל בעוד שבועיים (היה דיליי בכל המנות).

הוא מקבל תוספת ברזל (אני מעלה לו לאט את המינון לפי ההמלצה לגיל חצי שנה), ומעבר לזה הוא אוכל שתי מנות מוצקים (מנת פרי ומרק עם עוף).

אין שום סימנים לוירוס, אבל אי אפשר באמת לדעת. אני כנראה אקבע תור לרופא שלו, שכנראה יבדוק אותו וכנראה יגיד שהכל בסדר בטון ביקורתי (זה הטון הקבוע שלו אבל זה סיפור להודעה אחרת)
בלי קשר, אולי שווה לשקול להחליף רופא?
04/03/15 09:28
114צפיות
כזה שאת מרגישה שלוקח את מה שאת אומרת יותר ברצינות? ששולח לביקורים אם צריך ולא מעביר עלייך ביקורת?
º
*לבירורים
04/03/15 09:30
25צפיות
חשבתי על זה
04/03/15 09:43
97צפיות
אבל הוא לא כזה נורא. כלומר, הוא סופר מקצועי ולא מותח ביקורת חלילה, רק שהוא לא בקטע של פוצי מוצי ומאוד ענייני, כך שלפעמים נוצרת אצלי התחושה שאני מטרידה אותו. זאת כנראה בעיה שלי יותר מכל דבר אחר.
זה אף פעם לא מנע ממני להגיע אליו, כן? אני מעדיפה ״להטריד״ אותו מאתיים פעם על כלום ולא לפספס משהו.  

השורה התחתונה היא שאני סומכת עליו, גם אם לא תמיד הביקורים אצלו הם שיא הנחמדות ומלאים צחוקים וחיוכים
הבנתי אותך
04/03/15 10:11
50צפיות
אם הוא מקצועי ואת סומכת עליו - אפשר להתפשר לפעמים על היחס, בעיקר אם את חושבת שהבעיה היא אצלך ולא אצלו אגב, גם הרופא שלנו ענייני ומקצועי ויחד עם זאת משרה אווירה נעימה בהתייחסות שלו אל הילדה (בת 3. בכוונה כתבתי גיל כי לילדה ניתן לתת תשומת לב גדולה יותר בהשוואה לתינוק). בשורה התחתונה עדיין הייתי מעדיפה לפנות לרופא שנוח לי איתו ברמה הפרסונלית, שמסביר לי דברים בגובה העיניים ושהוא מעבר להיותו מקצועי- בן אדם עם יחסי אנוש סבירים.
לבת שלי היו תקופות לא מוסברות כאלה
04/03/15 11:56
96צפיות
לבן שלי גם קרה בקטנה וזה תמיד קורה אחרי חיסונים... ובקפיצות גדילה... (ואפילו בימים הממש קרים/חמים. קטע מוזר).

אם הוא סה"כ חמוד וחיוני בזמן שער, אז אולי זה סתם משהו שיעבור לו...
זהו, שככה ככה...
04/03/15 12:12
71צפיות
הוא נורא עצבני כשהוא ער.
כלורמ, מחיך אליי, צוחק, התאבון בסדר, אבל הוא מאבד סבלנות נורא מהר ומתחיל לקטר ובהמשך לבכות, מה שלא אופייני לו כ"כ.

חשבתי על קפיצת גדילה, אבל שבוע? הקודמת נמשכה רק יממה.
אני גם לא יכולה להגיד שהוא אוכל יותר (אני מניקה + שתי ארוחות מוצקים).

אני מקווה שזה אכן זה, או סתם וירוס מעצבן, או עוד שיניים שאני לא רואה בינתיים (צמחו לו 2 בגיל 5.5 חודשים!).

ליתר בטחון קבעתי תור לרופא שלו מחר...
הכי טוב לבדוק אצל הרופא מה דעתו
04/03/15 20:03
29צפיות
יש מצב שזה שוב שיניים..
מסכנצ'יק
שלי גם משפשף עיניים המון
04/03/15 10:31
107צפיות
ואני גם תוהה אז תעדכני :)

בכל מקרה אני לא נותנת ברזל ויש לו שיעול כרוני ככה שאמרו לי שזה מאוד מעייף.
הגברתי תזונה עשירת ברזל.

גם אני תהיתי.

גם אצלנו זה קרה,
04/03/15 10:32
116צפיות
היו יומיים שלושה כאלה בסביבות גיל 7.5 חודשים שהוא ישן פשוט המוןןן הרגשתי שהוא חזר לגיל חודשיים.

אצלנו זה כן היה קשור לשיניים. זה קרה לו אחרי שיצאו לו 2 שיניים בבת אחת, קישרנו את זה לסוג של קפיצת גדילה/תשישות מהכאבי שיניים שעברו.. ז״א שבימים שלפני הוא ממש סבל מכאבים עד שהשיניים בקעו, ונראה לי שפשוט כשהכאב עבר,היה תשוש ועייף..

היינו אצל הרופא שלנו,כי גם אני דאגתי שזה סימן למחלה שמתפתחת או משהו.  והוא אמר שזה נורמלי ושאצל תינוקות יש כלמני שינויים בשינה. ולפעמים הם לא רוצים לישון בכלל, או לישון המון (עד אז הכרנו בעיקר את התקופות שלא בא לו לישון בכלל...)
זה אחרי שהוא אמר שאין שום סימן לכאב אוזניים/גרון משהו אחר, וכמובן לא היה חום..

אני הייתי עוקבת לגבי החום, וגם לראות אם נראה שמשהו מציק לו, אם הוא מראה סימנים של אפאתיות קיצונית או משהו שנראה לך ממש חריג בהתנהגות (פרט לעייפות) ולפי זה מחליטה אם כדאי לבדוק חוות דעת נוספת..
גם לי היה קטע כזה בשבוע שעבר
04/03/15 16:49
129צפיות
והילד שלי באותו גיל. יש לי 2 הצעות שאצלי עבדו: הראשונה, למרות שלא נראה לך שזה שניים, תנסי למרוח משחת טיגל לאלחוש ותראי אם יש רגיעה. דבר שני- לתת אקמולי ולראות אם בשעות שלאחר מכן יש שיפור. אצלי אקמולי שבר את מעגל הכאב והיה שיפור בימים לאחר מכן (הסתבר אצלי שזה שניים), בהצלחה
סליחה שאני מתערבת..
04/03/15 17:03
147צפיות
אבל לתת אקמולי סתם ככה לא נשמע לי רעיון טוב כלכך..
אם לתינוק אין חום ונראה שהוא לא ממש סובל (היא כתבה שהוא קצת מקטר אבל סך הכל בסדר ושיש לו תאבון)
אקמולי אפילו שזה ללא מרשם,זה עדיין תרופה לכל דבר.
ולא הייתי ממהרת לתת אקמולי כשאין חום ובטח כשאין סימנים מובהקים שהתינוק סובל מכאבים...
אצלי כאב לו בוודאות
05/03/15 08:54
89צפיות
הרופאה שללה הכל וטענה שהחניכיים מאוד נפוחות. אל תשכחי שתינוק לא יכול להגיד שכואב לו. אקמולי באופן חד פעמי לא מסוכן לתינוק אבל חשוב לא לתת מעבר למינון המותר ולא לעיתים תכופות כי אז זה בהחלט מסוכן עקב עומס יתר על הכבד. בלימודים שלי דנו רבות בנושאים הללו עם המרצים-רופאים ובהחלט אני לא רואה סיבה לחשוש לתת אם התינוק סובל . יש גם מושג שנקרא לשבור את מעגל הכאב ולפעמים די במנה אחת כדי לעשות זאת. אצלי זה עבד, כמובן שזה לא במקום בירור רפואי.
מוסיפה עוד משהו קטן
05/03/15 08:59
80צפיות
דווקא אם יש חום נמוך והתינוק לא נראה סובל אני לא נותנת אקמול, כי במצב הזה יש לחימה עוצמתית בחיידקים. כשיש חום מופרש גם חומר שנקרא אינטרפרון שנחשב עוצמתי מאוד ומזרז את ההחלמה.
זהו, שנתתי כבר...
05/03/15 16:27
74צפיות
היה נדמה לי שהוא סובל ולא ראיתי נפיחות בחניכיים אבל גם התחתונות לא התנפחו ופתאום צצו להן שתי שיניים אז נתתי מנה של נובימול שלא שינתה הרבה.

הרופא בדק אותו היום ואמר שהכל תקין ורוב הסיכויים שזה וירוס, ולחזור בשבוע הבא אם לא משתפר או מעלה חום. נקווה שזה יעבור כפי שהתחיל
שלישי פעמיים כי טוב, וגם שמח ומבדח!
03/03/15 10:28
250צפיות
אז ספרו, מה עשה לכן את השבוע? ובאווירת החג - מוסיפה סקר קטן!
 למה חיפשתן את הקטנטנים, אם בכלל?
 הכנתן משלוח מנות מושקע?
 הולכות למסיבת פורים?
אצלנו
03/03/15 10:34
224צפיות
עשה את השבוע: הגורון מתרומם ל"עמידה" על הברכיים כשיש לו במה לתפוס (רגל של כסא / רגל של אמא / וכו'). כמו שזה נראה עכשיו הדרך לעמידה קצרה מתמיד. כיף לראות אותו מתפתח...
ביום שישי חגגנו יום הולדת לבת של בן זוגי (בת 14! הזמן טס), היתה המשפחה שלו (חמותי ושות') ולהפתעתי היה ממש נחמד.

התשובות לכל השאלות בסקר, לצערי, הן לא
1. בגלל שלא מצאתי תחפושת נורמלית במחיר שנראה לי סביר, ולא רציתי להציק לו עם בגד מסורבל.
2. אין לי למי / לאן להכין משלוח (עובדת מהבית, הגורון לא במסגרת, הבת של הבנזוג עם אמא שלה לשם שינוי בחג אז לא הייתי צריכה להתעסק בזה - לראשונה בשש השנים האחרונות)
3. לא יוצאת מהבית בערב כל עוד הוד גמדותו עושה לי את המוות עם ההשכבות ומתעורר כל שעה. מרחמת על הבנזוג.

מה אצלכן?
חוזרת להשתתף
03/03/15 11:26
234צפיות
אחרי כל בדיון סביב התמונות. כי עדיין סתם כיף לשתף

הקטנצ׳יק התחיל ממש ללכת מסביב לרהיטים, לאורך הקירות, וזה מגניב. שבוע שעבר גם התחיל לעשות כפיים. לפעמים יוצא לו ממש חמוד ולפעמים קצת מתפספס וזה עדיין חמוד
השבוע גם קיבלנו מלא מתנות בשבילו מהמשפחה וזה חסך קצת כסף.

לגביי פורים... בהתחלה חשבתי לקנות לו תחפושת.. ואז אמרתי לעצמי, הוא איתי בבית ולא בגן. מה הטעם בעצם? בשביל לעשות לו סיבוב בשכונה או הצגה לסבתות? במחשבה שנייה נראה לי מיותר ומגוחך.. (ושלא יבינו מזה שאני נגד מי שמחפשת את התינוקות שלה! אם הוא היה בגן היה נחמד לשים לו תחפושת)

אני חא מתחפשת.. אבל יש לי תחפושת מלפני 3 שנים שבאופן מפתיע עולה עליי והתכנון הוא שהבן זוג יהנה ממנה בלילה.ונעשה חג משלנו. (תחפושת דיי סקסית, כן..

אין תכנונים לצאת בערב.. גם בגלל שהבונבון פשוט פיתח בזמן האחרון סוג של חרדת נטישה/חרדה מזרים ופותח בצווחות אימים כשמשאירים אותו דקה עם מישהו מהמשפחה. (גם אם רק הלכתי לחדר ליד.)

בעלי ניסה לפני כמה ימים להשאיר אותו עם חמותי ולקפוץ לדואר, הוא לא הספיק כמעט לצאת מהבית וכבר הקטנצ׳יק היה בהתקף..
אם למישהי במקרה יש ניסיון עפ השלב הזה אשמח להדרכה איך מוציאים אותו מזה...
גם זו סוג של מסיבת פורים
03/03/15 11:53
138צפיות
נשמע כיף התכנון שלך עם הבן זוג...

לי אין בעיה עם תמונות
הודעה זו מכילה תמונות
03/03/15 14:54
383צפיות
אז הנה הגברת בתחפושת בלאי...(סתם סווטשרט חמוד שמשמש כתחפושת)
קבלנו אמנם תחפושת "אמיתית" אבל היא נראית לי מסורבלת ומציקה אז אולי נלביש אותה רק כדי להצטלם
הכנתי משלוח מנות למטפלת של הגברת (למעשה לילדים שלה) בעיקר כי אני ממש ממש שמחה שהיא שם ואני יודעת עד כמה מטפלים בה טוב

מסיבה??? לישון...
זה בלאי זה?!
03/03/15 18:42
161צפיות
טוב, דעתי על היורשת ידועה... אבל בלי קשר, זה בגד חמוד לאללה!
אצלנו..
03/03/15 17:51
341צפיות
אצלנו..
אז חוץ מהעובדה שהייתי חולה שזה מבאס, היום החלטתי שאני יוצאת מזה (אין לי חום כבר כמה ימים, רק חלושע׳ס נוראי וצינון מעצבן..)
לאחרונה חברתי דרך הפייס לקבוצת אמהות בעיר שלי ואנחנו נפגשות עם הקטנים לעיתים תכופות וזה כלכך מרענן..
אני בנאדם שמאוד אוהב את הבית והשקט שלו , אבל אני ממש נהנית בחברתן וגם הקטנה, אז כולם מרוויחים..
היום נפגשתי עם אחת מהן והבן שלה, פרשנו לקטנים שמיכה בשמש הם שיחקו בהנאה ואנחנו קישקשנו לנו בנחת ואני מרגישה הרבה יותר טוב..
חיפשתי את הקטנה לארנבונת, העליתי כבר תמונה אבל תמיד אפשר שוב
חשבנו לצאת לעדלאידע אבל החלטנו שזה המוני מדי ולא מתאים לקטנים.. לכן החלטנו לארגן מסיבת פורים משל עצמנו לגוזלים. תחפושות שירים משלוחי מנות.. יהיה כייף
אני גם מתחפשת לארנבת כמו פיצית, ויש לי גם תחפושת של דבורה רק שהיא די סקסית ואני לא בטוחה כמה נוח לי לסחוב עגלה ולהראות ככה
איזו חמודה
03/03/15 19:29
92צפיות
הקבוצת אמהות הזו נשמעת כיפית.
שמחה שאת מרגישה טוב יותר!
חג שמח
חזרנו לחיים שפויים!
03/03/15 21:42
167צפיות
זאת אומרת שחזרנו לישון....  אחרי כמעט חודשיים וחצי בהן הקטנה היתה מתעוררת כל שעה בלילה וישנה סביב 9 שעות מצטברות ביממה התחלנו לפני שבוע וחצי יעוץ שינה.
אני מאושרת כי הכנתי את עצמי
לתהליך ארוך ומייגע עם מלאאא אכזבות אבל הכוכבת שלי שיחקה אותה! אנחנו אומנם מתעוררים כבר ברבע ל5, אבל ישניםםםםםם כבר שבוע...  ובאמת שאני מעריכה כלל דקה ודקה.

מקווה לחזור לפורום עכשיו שיש לי מוח מתפקד
איזה כיף לך
05/03/15 12:33
37צפיות
אצלי הוא (שוב) מצונן מה שאומר שהוא ישן עוד פחות מכרגיל. לא האמנתי שזה אפשרי והנה - הפתעה הפתעה - אפשרי ועוד איך
רק שימשיך לכם ככה... באיזו שיטה היועצת שלכם עובדת? אם זה בסדר שאני שואלת
נגמרו המבחנים!
03/03/15 22:29
127צפיות
היום היה המבחן האחרון בסמסטר הכי מזעזע שהיה לי בתואר.. ללמוד עם הקטנטנית בבית זה פשוט בלתי אפשרי, רק אחרי שהיא נרדמת ואז המצב שלי כבר בכי רע. אני מרגישה כאילו היכולת שלי לאחזר נתונים פשוט לא קיימת.. אני זוכרת איפה התשובה פיזית בדפים שקראתי (סיכומים/מצגות) - רק לא מה כתוב שם 
זו כנראה התוצאה של 7 חודשים ללא שינה  ועוד הבנזוג אומר לי- שתי רדבול ולא תהיה כ"כ עייפה. הסברתי לו שזה כמו להגיד למישהו עם גידול בראש שיקח אקמול. אין הפנמה מהצד שלו... 
אבל נגמרו המבחנים.. אז זה נחמד!

הקטנטנית בשביתת שינה במהלך היום כבר 3 ימים, ברור למה, לא? כי היה לי מבחן וחס וחלילה שאלמד גם כשהשמש זורחת. ישנה במקרה הטוב פעמיים חצי שעה.
מצד שני היום הרדמתי אותה בפעם הראשונה בחדר שלה ובנתיים (טפו טפו טפו) הכל בסדר.
היא מסתובבת על צירה חופשי חופשי ובכללי פשוט היצור הכי מדהים שאי פעם נתקלתי בו! 

פורים:
קניתי לה אוברול מנקסט עם כתמים של פרה, אז מבחינתי היא תתחפש לעגלה 
לא הכנו משלוח מנות ואין שום מסיבה באופק.

הגברבר בן שנה מחר ולפני שבוע התחיל ללכת
03/03/15 23:11
124צפיות
אני בשוק שוק שוק. תחילה כמה צעדים והיום רק ללכת, בלי לזחול. ראה שכיף הדבר לראות מלמעלה. 
אצלנו שביתת תחפושות!
04/03/15 13:56
137צפיות
תפרתי במשך שבועיים, הקטן קיבל תחפושת אריה עם רעמה מרשימה, ובעלי ואני אמורים להתחפש לתותים. הקטן גם קיבל סלסלה מלאת תותים מפליז, והוא אמור להיות אריה שאהב תות למופת :)  התחפשנו פעם אחת והיה ממש ממש חם, אז הצטלמנו קצת בבית והחלפנו. אתמול מסיבה בגן - והקטן מסרב בכל תוקף להתחפש. (לא ניסיתי, אבל אולי היה משתכנע בפולנית: "חמודי, אמא קנתה מלא בדים במיוחד, לא ישנה לילות ודקרה לעצמה מלא אצבעות, אולי בכל זאת?").
אז לבשנו סתם טריינינג למסיבה עם כל הנסיכות והספיידרמנים...
מחר יש מסיבה בעבודה של בעלי והפנינג פורים לילדים, מקווה שיהיה מוצלח יותר

אפיתי לראשונה אוזני המן, ויצא נהדר! (תודה לאתר המופלא של ניקי ב). עם מילוי שוקולד כמובן
היום אכין נגלה נוספת ונעשה משלוח מנות לשכנים בבנין.
º
חחח מצטרפת לתודה לניקי ב
05/03/15 16:28
17צפיות
אצלינו
הודעה זו מכילה תמונות
04/03/15 14:58
237צפיות
מתחפשים רק מחר אצל המשפחה או אצלינו בבית עוד לא הוחלט סופית
הקטן בתמונה יחופש לחנון והגדול עדיין לא ידוע הייתה עם זה תקלה אין לי כוח לפרט 
המפגש המשפחתי זאת המסיבה שלנו
צריכה להכין משלוח מנות מושקע לשכנים המופלאים שלנו עד מחר!
קצת באיחור
04/03/15 20:54
91צפיות
היה שבוע לא קל - ביום ראשון אני חוזרת לעבודה והינו אמורים לעבור הסתגלות עם הקטן בגן שבחרתי. אחרי יומיים הבנתי שהגן לא משהו ולמזלי היה לי גן אחר לגיבוי. בגלל פורים יש חופש בחמישי שישי והקטנצ'יק היה עד עכשיו שעות ספורות בגן השני. הוא לא מתרגש יותר מדי עקב גילו הצעיר אבל אני קצת חוששת שהישארות ליום שלם תהיה לו טראומטית מדי. בינתיים ביום ראשון נשאיר לחצי יום ואחר כך נראה
עם כל הבלאגן לא היה לנו ראש לפורים ולתחפושות ככה שאין לי משהו מעניין לספר בנושא
עונה פעם ראשונה
05/03/15 10:37
79צפיות
עשה לי את השבוע שסוף סוף יצאנו ממשבר השינה שנגרם כנראה מקפיצה קוגניטיבית+צינון ואתמול ישנתי ממש כמות שעות מגונה...
ברוח הפעמיים כי טוב אני גם מתרגשת מהעובדה שבת השלושה חודשים סוף סוף סוף סוף מוכנה לשכב בעגלה כשיוצאים החוצה. יש!

לא חיפשתי אותה, לא הכנתי משלוחי מנות ולא הלכתי למסיבה... החג הזה די עבר לי למעלה מהראש.
הבן שלי - הפיצפון, זה שלפני קצת פחות משנה
05/03/15 13:24
120צפיות
הגיח לעולם, התחיל ללכת... כמה ימים אחרי יומולדת 11 חודשים.
מה יותר משמח מזה? מתנת חג נפלאה
היי מתוקות
05/03/15 16:24
72צפיות
מה עשה לי את השבוע...
הבייבי שלי צחקה פעם ראשונה!!! בקול רם!
זה באמת מוחק את כל הקשיים, צדקה מי שאמרה והבטיחה...
ועוד משהו, שקרה ממש עכשיו.
כולי מסתובבת לבד במדרחוב וחושבת שאני בודדה (רגש חדש אצלי - רק מאז הלידה)
ותפאום סבא, אמא ותינוקת והסבא מתחיל לשאול על הבייבי שלי ועל סוג המנשא וכולי, באיזשהוא שלב לקח את התינוקת לשמש ו8אני המשכתי עם האמא  - והופס! נוצרה לה חברות חדשה!

אנחנו השנה מלך, מלכה ונסיכה. קניתי לה כתר קל ורך ואשים לה אותו על כובע לבן :)

כן, עם כל הקשיים שלי, הכנתי חמישה משלוחים יפייפיים בעצמי ואף הגדלתי לעשות ואפיתי אזני המן. אני האמת חושבת שאני לא שפוייה אבל לא חשוב זה לדיון אחר. (כאילו, לכי לישון!!!)

כן, הולכים מחר לסעודה אצל חשברים שהם כמו משפחה וקרוב לבית.

מודה לאל הטוב על כך שהשלים את משפחתינו עם תינוקת השנה.

חג שמח!
שאלה אחרי ביקור בטיפת חלב- בן 9 חודשים
05/03/15 09:24
166צפיות
קודם כל- אם לא שירשרתי למקום הנכון- עימכם הסליחה- נא שרשרו...

בוקר טוב-
נאמר לנו שיש עליה מינורית בעליה בהיקף הראש של הקטן (משהו כמו 4 אחוז- כלומר מאחוזון מסוים קפץ לאחוזון + 4 אחוז)
עברנו בדיקה שגרתית אצל רופאת טיפת חלב שאמרה שהכל נראה לה תקין וכיוון שלבעלי יש גם היקף ראש גדול- כנראה זה תורשתי, אבל ליתר ביטחון שנקפוץ עוד חודש למדידה חוזרת.
מבחינה התפתחותית: דיבור- אומר- בה בה, מה מה, אתה ו"את זה"- נאמר לנו שתקין לגמרי
זחילה- זוחל ונעמד על שש לאחרונה - מתנדנד קדימה ואחורה ובשבוע האחרון מיישר רגליים אחוריות במטרה להיעמד או להתיישב

נאמר לנו שכל זה תקין- רק עניין היקף הראש לא ברור לנו לגמרי

מישהי כאן נתקלה בזה? איך להתייחס לזה בכלל?
ועוד דבר- מניסיונכן יש משברון בגיל 9 חודשים?בימים האחרונים איך שאנחנו מתרחקים הקטן מתחיל לייבב (חרדת נטישה??) וגם קצת חוסר שקט

תודה לעונים/ות

אצלנו היתה עליה דרמטית בהיקף הראש
05/03/15 12:29
99צפיות
(מאחוזון 11 ל-30)
בגיל חצי שנה ונשלחנו למעקב אצל רופאת עיניים ורופאת ילדים כדי לשלול לחץ תוך גולגלתי.
בבדיקה הכל נראה תקין, מכיוון שגם לי וגם לבן זוגי יש היקף ראש לא קטן בכלל המסקנה היא שכנראה הגנטיקה החליטה להתערב בשלב הזה.
אם זה מדאיג אותך תבקשי לראות רופא, אבל על 4% לא הייתי נלחצת.
חרדת נטישה
05/03/15 12:52
74צפיות
אכן זה גיל של חרדת נטישה.
מומלצים משחקי קוקו ומחבואים למיניהם וגם הכנה מראש- אני הולכת ל.... או אפילו לקחת אותו איתך שישחק לידך
תודה רבה לשתיכן...
05/03/15 12:59
53צפיות
על המידע והטיפים
עזרה במחקר (מילוי שאלון)
04/03/15 20:51
54צפיות
שלום לכולן,
שמי שירי ובימים אלה אני עובדת על התזה שלי בנושא איך הריון (טבעי/ דרך הפריה) משפיע על חיי האישה.
אני זקוקה למשתתפות שילדו בשנה האחרונה. אשמח לכל עזרה במילוי השאלון וכמובן אפשר להעביר הלאה(:
תודה רבה!! ו- 
http://idc.az1.qualtrics.com/SE/?SID=SV_50ebWyOmUX...

עניתי, ממש חופר
05/03/15 08:18
74צפיות
מזכיר את השאלון שממלאים בטיפת חלב אחרי הלידה בשביל לזהות דיכאון חחח

העניין הוא שהרבה מהדברים שהם פחות טובים או השתנו לרעה זה לא בהכרח קשור ללילה ולילד.
אז לא יודעת כמה התשובות מועילות לך.
רציתי לסייע אבל השאלון לוקה בחסר
05/03/15 10:34
65צפיות
כי הוא מניח שאפשר להכנס להריון וללדת רק אם את נשואה או במערכת יחסים
º
השאלון מיועד לנשים עד גיל 40אז אני מחוץ לתחום
06/03/15 06:05
6צפיות
שאלה לגבי הb smart של בריטקס ...
02/03/15 19:53
120צפיות
הבנתי שהדגם הזה של בריטקס הפסיק להמכר ...
האם יש דפקט בעגלה שבגללו הפסיקו ליצר את הדגם ?
בסך הכל זה דגם שהגיע לארץ ב2012 ממה שהבנתי ולא עבר הרבה זמן מאז ....

האם שווה לקנות את העגלה יד שניה ?
מתלבטת בין זו לבין סולה של מאמס אנד פאפס חדשה ....
לא יודעת לגבי הדגם הזה
03/03/15 10:22
97צפיות
אבל מהדגם הנפוץ יותר של ברייטקס (בי אג'יל פלוס) היינו מאוווווד לא מרוצים ובסוף מכרנו.
מהנסיון שלי - ברייטקס מייצרת סלקלים (וכנראה שגם כסאות בטיחות) טובים, ועגלות גרועות.
º
תודה
04/03/15 21:08
6צפיות
אני מקבלת אחוזים מברייטקס ופולי מהמתחרים
04/03/15 14:08
91צפיות
לנו יש ברייטקס בי אג'יל (לא פלוס) ומרוצים מאוד מאוד. קנינו בתחילת 2013. הקטן בן שנה ו-9 והעגלה עדיין משרתת אותנו נאמנה.
2 חברות קנו בעקבות ההמלצה שלי וגם הן מאוד מרוצות.
לא מכירה את הדגם הספציפי שציינת, וגם לא את העגלה השנייה.
תודה גם לך ...
04/03/15 21:09
43צפיות
מה שמוזר לי שהפסיקו  למכור את הדגם וזה דגם שרק הגיע לארץ ב2012 אז די חדש .. .ענין אותי לדעת למה ....
כאבי גזים
04/03/15 12:35
89צפיות
תינוקת יונקת בת חודש צריכה לייצר שש חיתולים רטובים. אבל כמה פעמים הם צריכים לעשות קקי ביום. ואך אפשר לדעת אם כואב לה כי זה הגזים או כי לא יוצא לה קקי. ומה לעשות כדי לעזור לה לעבור את הכאבים האלה
תודה לכולם

אם יונקת זה נורא משתנה
04/03/15 20:00
59צפיות
עד פעם בשבוע זה נורמלי (וגם 5 פעמים ביום מצד שני). נורא נורא אינדיבידואלי ומשתנה גם לפי תקופות...

לא אמור לכאוב לה כשעושה קקי אבל יכול להיות שמתאמצת לעשות.
אפשר להקל קצת על הגזים אבל יהיו שעות שיציקו לה יותר. מה שעוזר:
כמה שיותר זמן על הבטן.
לשים אותה במנשא מערסל.
לעשות עיסויים לבטן.
לעשות תנועות אופנים עם הרגלים ותנועות מעגליות עם הרגלים לבטן.
להניח אותה יל  האמה כשהיא על הבטן (תנוחת נמר על עץ).
לדאוג שתעשה גרעפס כמו שצריך אחרי הארוחות.
לדאוג שהיא מתחברת היטב לציצי וכמה שפחות אוויר נכנס (אפשר לנסות תנוחות שונות).
יש מי שחושבת שהמנעות ממוצרים שמייצרים גזים אצל אמא יכול לעזור גם לתינוק ויש גם מי שחושב ששתיית תה שומר תעזור לתינוק בעקיפין...

ואם צריך אז אפשר להוסיף סירופים שעוזרים (כמו גרפווטר, סימיקול, בייביזים וכדומה).
ארכיון הודעות
Flix

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

הריון ולידה

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה