לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום הורים לתינוקות
ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלות ענת אמא ליובל הקטן, ושחף, אמא של איתמר ויותם, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלות ענת אמא ליובל הקטן, ושחף, אמא של איתמר ויותם, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

המשך >>

הי אפשרי לתת גרבר בתור טעימת פירות ראשונה?
30/08/2015 | 16:37
2
אני יודעת שזה לא אידאלי ובעז"ה בהמשך כן תהיה לי אפשרות לטחון פירות טריים. פשוט עכשיו אנו בשלב של שיפוצים בבית. וגרבר (ראיתי שיש בטעם תפוח עץ) אוכל לתת.
ירקות הוא כבר התחיל לטעום (אצל הסבתא).
משקל לתינוק לבית
30/08/2015 | 12:17
2
34
היי, 

אנחנו רוצים לקנות משקל תינוק הביתה כדי לעקוב קצת יותר מהמפגשים בטיפת חלב.. 
יש למישהי נסיון או המלצות?

תודה מראש !
יש כמה חברות שמשכירות משקלים לתינוקות
30/08/2015 | 14:28
19
או מוכרות משקלים
יש לשים לב שמדובר במשקלים שברוב המקרים אינם מדוייקים כמו המשקלים
שיש בטיפות חלב
אבל אם חייבים לרכוש
יש לשים לב שאמור להיות סטייה של לא יותר מ 1-5 גרם
דיגיטליים , חשמליים, המיועדים בלבד לתינוקות.
משקל טוב ואיכותי עלול להגיע לעלות של כמה אלפי שקלים.
יש משקלים סבירים שעומדים על סכום של כ 800-1000 ש"ח.
רוב המשקלים הזולים יותר, (שוב רובם ) לא נותנים תוצאות מדוייקות
מספיק - בייחוד במקרים שבהם נדרשת שקילה מדוייקת (כמו אצל פגים
או תינוקות מיוחדים)

לטעמי, תמיד יש על מה למצוא להוציא סכומי כסף, אבל משקל איננו בהכרח
אחד מהקניות ההכרחיות למשפחה.
עדיף לסוע אחת לשבוע לטיפת חלב ולהיות שקטים שהשקילה מבוצעת
במשקל מקצועי ורציני.

(זו דיעה אישית- הן כאמא ל5 , והן כמי שעוסקת בין היתר בהנקה- כך ששקילה
היא אחד הכלי עבודה שלי)
יד שרה?
30/08/2015 | 16:09
2
ישן, כבד, ידני אבל מדויק וזה במילא זמני
שאלת ביגוד
29/08/2015 | 20:56
3
85
הי,
יש לי הזדמנות לעשות הזמנת בגדים בארה"ב ושקרובי משפחה יביאו לי משם אחרי החגים.
אז חשבתי לנצל את זה בשביל להיערך לעונת החורף.
אבל...פתאום חשבתי על זה שאין לי בעצם מושג מה הפיצקי בעצם יצטרך לחורף. בחורף שעבר הוא היה קטנטן...ואני מניחה שעכשיו זה כבר שונה מבחינת ביגוד.
בסוף אוקטובר הוא יהיה בן שנה.
אשמח לשמוע מה בעצם לובשים בשלב שבין שנה לשנה וחצי. כמה שכבות? איך זה עובד? ממה לקנות יותר (נגיד מכנסיים?) ועל מה לוותר? ועל מה לא לוותר?
אודה מאד על המלצות.
הכי הלך אצלנו בתקופה הזאת
30/08/2015 | 08:00
2
56
בגדי גוף ורגליות של קרטרס. זה היה ה״בסיס״ לכל שאר הביגוד.
ובכמה שכבות הלבשת?
30/08/2015 | 13:15
1
22
מעל בגד גוף - מה את מלבישה?
מעל המכנסיים - עוד שכבה?
סליחה על השאלות הבסיסיות...אבל אני באמת לא יודעת...
אגב - למה את מעדיפה מכנסיים עם רגלית?
ותודה, כמובן
תלוי ביום...ובמזג אוויר.
30/08/2015 | 15:14
8
היו ימים שטרנינג מעל עשה את העבודה (2 שכבות).
והיו ימים שבהם גם היה צריך מעיל (3 שכבות). והיו ימים שגם שמתי שמיכה על העגלה עוד.. ממש קשה לחזות מראש.
אני אוהבת רגליות, כי גרביים, לפחות אצלי, הילד מאוד אהב להסיר. אז ככה הרגליים תמיד מכוסות.
צלמת
30/08/2015 | 14:42
7
מזל טוב!:)
שמי מיטל,צלמת..
אתן רוצות לעשות צילומי נוי בון לילד/ה שלכן??
הגיע הזמן לעשות בוק לילד/ב שלכן לפני שהם יגדלו ולא תיהיה לכן מזכרת יפה.

לפרטים ולהזמנות: 0544329010 מיטל
מים לתינוקת בת חצי שנה
28/08/2015 | 16:47
2
81
שלום,

הקטנה שלי תהיה השבוע בת חצי שנה,
בימים האחרונים התחלתי לתת לה פרות וירקות טחונים, לא מנות גדולות מידי, נרשמה התלהבות.
אבל היא לא מוכנה לשתות מהמים שאני נותנת לה תוך כדי או אחרי, עושה פרצוף ומוציאה את הפיטמה של הבקבוק, לתחושתי זה עושה לה עצירות שהיא לא שותה מים עם הארוחה הטחונה (מאד מתאמצת לעשות ויוצא ממש קצת)
מה אפשר לעשות בנידון?

תודה.
תנסי סוגים שונים של בקבוקים
28/08/2015 | 17:19
63
או שבעצם את נותנת לה מים מהבקבוק של הפורמולה? אני מבינה את זה מהשימוש במונח פיטמה, אבל תתקני אותי אם אני טועה. אם כן - תתני לה מים בבקבוק שתיה, יש כל מיני בקבוקים שמיועדים לתינוקות. אני חושבת שזה יעזור.
ויתכן שגם אם תשתה מים יהיה לה עצירות - כשמתחילים היציאות משתנות הרבה פעמים. אבל זה אמור להסתדר.
המתיני קצת
30/08/2015 | 14:37
12
זו רק ההתחלה
המשיכי להציע לה את בקבוק המים
וגם אם היא מסרבת, אל תתעקשי,
הציעי שוב בארוחה הבאה
בסופו של דבר היא תקח כמה שלוקים
ובמקביל גם כמויות המוצקים יעלו
אפשר להחליף השלמה של ארוחת חלב (תמל או הנקה) כאשר
ארוחת המוצקים משמעותית , מעבר לשלב הטעימות , או שלב הארוחות הקטנות

תינוק בן חודשיים
29/08/2015 | 10:34
6
98
מתנצלת מראש על האורך.
התינוק שלי בן חודשיים, ואני ממש מתוסכלת מעניין שנת הלילה שלו...
ברור לי שתינוקות מתעוררים בלילה, אוכלים בלילה וכדומה .
אבל אני כן שומעת מחברות וקוראת במקומות שונים שבגיל הזה כבר כן יש הבחנה בין יום ללילה וכן יש פערים קצת יותר גדולים בין ארוחה לארוחה בלילה.
אז נראה שהתינוק שלי לא קרא את הספר הנכון במקרה הזה :-\
הוא בהנקה מלאה (למעט פה ושם בקבוק), וכן מבחין בין יום ללילה, אבל-
יכול לקום כל שעה-שעה וחצי-שעתיים בלילה. אם זה שעתיים עוד מילא... אבל למה כל שעה? אני מרגישה שחזרנו להתחלה ממש... לגיל שבוע-שבועיים.
יש ימים שהוא פתאום מפתיע ופותח פער של 3-4 שעות בלילה, ואז אני כבר מתלהבת.. ובלילה למחרת שוב אותו סיפור. אני משתדלת לא לתת לו לינוק אם עברה שעה-שעה וחצי מההנקה הקודמת, אלא לנסות להרדים בדרכים אחרות (מוצץ/ידיים), כדי שגם יצטבר יותר חלב והארוחה תהיה מלאה ולא "בר פתוח" של נשנושים כל הלילה, וגם כי אני עייפה מאוד מאוד מלהיות מוצץ אנושי

בנוסף, גם בין ההתעוררויות הוא יכול לישון מאוד לא רגוע, לזוז המון באי נוחות. אני יודעת שבמקרה כזה זה גרפס שלא יצא, אבל יכולים להיות גם 3 כאלה! חשבתי שהוא יכול לעשות אותם תו"כ שינה אבל נראה שזה ממש ממש מפריע לו לישון, ואז כשמרימים אותו לגרפס (בפעם ה-3...) הוא לרוב מתעורר ושוב סאגת הרדמה, בכי והרבה פעמים אני בסוף נשברת שוב לציצי...
מה עושים? יש עצות כלשהן? או שפשוט לחכות לגיל 3-4 וזה אמור להשתפר?
בתודה,
אמא עייפה...
אני דווקא בעד להניק כל פעם
29/08/2015 | 10:57
65
בין היתר, כי זה יותר קל ולא חייבים ממש להתעורר.
לי נראה סביר שיתעורר כל שעתיים, זה מה שקורה אצלי ואני לא רואה בעיה.
מה שכן, לי יש בעיה שאם פתאום הוא ישן שלש שעות, אני מתעוררת מכאבי גודש. לך זה לא קורה?
בכל מקרה, אין לי משהו חכם להגיד.
תקווי שזה יעבור עוד מעט.
אגב, אף אחד לא הבטיח לך שבגיל שלושה חודשים המצב ישתפר.
אבל אחרי גיל חצי שנה אפשר ללמד אותם לישון יותר טוב.
מקווה שזה יסתדר לפני.
שנת לילה לתינוק בן חודשיים
29/08/2015 | 21:24
39
נעים מאוד, אמא לתינוקת שאכלה כל שעתיים עד גיל חמישה חודשים... והיום בגיל שבעה חודשים אוכלת כל שלוש שעות. ולא, מבחינה רפואית או התפתחותית היא ממש לא זקוקה לזה. והיא רק יונקת, אז אין עם מי לחלוק את הנטל :) וכבר מההתחלה היא הבחינה בין יום ללילה לדעתי, אבל זה כמובן לא עזר לעניין...
אני חושבת שקודם כל אנחנו צריכים לעשות התאמת ציפיות עם עצמנו. לי בהתחלה היה מאוד קשה לקום כל שעתיים - לא רק מבחינה פיסית, אלא מבחינה מנטלית, רעיונית. זה ממש ביאס אותי... אחרי כחודשיים עשיתי סוויץ' ופשוט החלטתי לזרום. אמרי לעצמי שאני הרי כאן בשבילה, ואתן לה את מה שהיא צריכה כל עוד אני מסוגלת. 
אני יודעת שהתשובה לא מעודדת ואולי גם מרגיזה, אבל לי הסוויץ' הזה עזר להתמודד ולאט לאט ככל שהיא גדלה המצב משתפר. בצעדים מאוד קטנים, אבל עדין....
חוץ מזה, האם הוא לוקח מוצץ? זה עשוי לעזור. האם כשאת מניחה אותו במיטה את משתמשת בעיטוף? גם עשוי לעזור למניעת התעוררות. האם כל פעם שהוא "מצייץ" (לא בוכה או מקטר, אלא עושה קולות) את ישר ניגשת אליו ונוגעת בו/ מרימה אותו? זה מה שקרה אצלנו במשך חודשים וזה הוביל לבעיות של התעוררויות מרובות (לא רק להנקה). אולי בחלק מהשינות תשתמשי במנשא בד? יכול מאוד לסייע... 
ואחרי כל זה, אני באמת חושבת שהזמן יכול לסדר הרבה מהבעיות האלה... את תראי שדברים יתחילו להסתדר.
הנקה לפי דרישה וקימות בלילה
29/08/2015 | 21:47
30
שלי, בן חודשיים וחצי, היה קם בהתחלה כל שעה וחצי לאכול. אח"כ התחיל קצת לפתוח פערים. במקביל, אני התחלתי להכיר את תנועות הגוף שלו יותר טוב והבנתי שלא תמיד הוא קם בשביל לאכול. לפעמים זה גרעפס תקוע, לפעמים לשחרר גזים. 
אז הפסקתי להרים אותו בשניה ששמעתי קולות. רק אם ראיתי שזה ממש כבר נמשך הרבה זמן או קשה לו או שהוא צריך אותי.
הפסקתי לתת לו ציצי על כל פיפס.
והפלא ופלא, הוא ישן משבע בערב עד שבע ולפעמים עד תשע בבוקר עם קימה אחת לאוכל בלבד (סביב 4 בבוקר). בהתחלה היה קם גם ב 11 ולאחרונה ויתר גם על זה. 
בדר"כ סביב שתיים הוא מתעורר חלקית כדי לשחרר גזים (בחלקית הכוונה שהוא זז מלא עושה קולות ומשחרר אבל בתכלס בדר"כ לא פותח עיניים). אם הוא פותח עיניים או עושה קולות מאמץ יוצאי דופן אני מתערבת. אם לא אני נותנת לו לשחרר לבד והוא חוזר לישון אח"כ. 
ואחרי שאמרתי את זה- אני לגמרי בעד הנקה לפי דרישה. ואם הוא קם כי הוא רעב - אז לנסות למשוך אותו רק עושה לילות יותר קשים לך ולו. וכן - יש תינוקות שבאמת רוצים או צריכים אוכל כל שעה וחצי שעתיים. רוב הסיכויים שהוא יפתח פערים לאט לאט עם העליה במשקל, ויעילות היניקה שלו.

לגבי תזוזות בשינה - תינוקות זזים המון. בגלל זה אנשים כל כך אוהבים את הפתרון של עיטוף. לחלק מהם זה מפריע לישון. לחלק מהם (כמו לשלי) זה מפריע פחות. אם את חושבת שזה מעיר אותו - אז תנסי עיטוף.
חודשיים זה כלום לדעתי ואכן הייתי מניקה בלי לחשוב פעמיים בכלל
30/08/2015 | 11:17
1
19
זה עוד צעיר נורא כדי להסתדר... וגם ההנקה עוזרת נורא לכאבי בטן! באמת!

זה לוקח עוד קצת זמן כדי לפתוח פער, וגם אחהצ לרוב יש יותר אי שקט, ויותר אי נוחות, זה ככה הולך, עובר עליהם די הרבה בחודשים האלו.

למה לא לתת ציצי? את חושבת שהוא יתרגל מידי? זה עוד צעיר לפתוח לו פערים לדעתי... הוא יונק כי גם כואב לו אולי משו, לא רק כי הוא רעב.

מנסיון שלי, הנקתי מתי שהוא רק רצה, בכה, התרגז, ומה לא. ולא נוצרה בלי תלות והיום הוא בן שנה ושלוש, לא תלוי בהנקה ולא כלום.

רק מגיל 3-4 חודשים התחיל לפתוח פערים. תזרמי איתו, אל תצמדי לשעון, עוד מוקדם לזה :)
זו דעתי. אני חייבת למצוא לך איזה תמונה יפה בהקשר הזה :)
בהצלחה :)
הנה זה.. אומנם בהקשר של אין מספיק חלב אבל... עדיין :)
30/08/2015 | 11:28
22
חודשיים הוא גיל צעיר מאוד , מאוד
30/08/2015 | 14:34
11
גיל שבו אין לתינוק אפשרות להירדם לבד ללא עזרה
אם את מספקת שהוא זז באי נוחות ואז יש גרעפס, כנראה זה מה שהציק לו
לפעמים יש משהו אחר שמפריע
ולפעמים תינוק "רק" זקוק לחום ומגע של אימו על מנת לישון
ולפעמים הוא זקוק להנקה כדי לחזור לשינה
בכל אופן, בהנקה, יש הנחת עבודה שאומרת "הנקה לפי דרישה"
ומשמעותה - הוא דורש, את מיניקה
גם אם זה 2 בבוקר, גם אם זה 4 או 5
קשה לצפות בגיל חודשיים לפערים של 3-4 שעות ואם הוא מגיע לזה לבד
זה מופלא
ואומר שהוא מתחיל להבשיל מבחינת השינה שלו
צריך גם לזכור, שפעמים רבות תינוקות זקוקים ליניקה לאו דווקא מטעמים של רעב
פרופר
לפעמים התינוק עובר משהו מבחינה בריאותית , וירוס או כל מחלה שלא תמיד יודעים
או רואים
וההנקה המרובה מאותת לגוף שלך, להכין את החלב הנכון למצבו
אז...הניקי לך בכיף
והמלצתי- תעברי לתנוחת הנקה בלילה, כזו שמאפשרת גם לך לנוח תו"כ ההנקה

יישר כוח
סדר יום לבן חודש
29/08/2015 | 10:18
8
91
אני רוצה ליצור סדר יום לקטן עד כמה שניתן. הוא בן חודש, אז ברור שיותר מדי הצלחה לא תהיה, אבל בכל זאת. בגדול, הוא ילד די נוח, מתעורר לא מעט בלילה אבל חוזר לישון. בימים הטובים סדר היום שלו נראה בערך כך: מתעורר בסביבות עשר וחצי, ער עד 12-13, מנמנם חצי שעה ושוב ער עד 14:30 בערך. אז הולך לישון לשעה וחצי, ער עד 18, ישן עם הפסקות עד 21, ער עד 22:30, נרדם עד 8, עם הפסקות לאוכל כל שעתיים. ב8 הוא פותח עיניים אבל אני ״משכנעת״ אותו לישון עד 10:30.
יש קצת שינויים במהלך היום, בשנת הלילה ההבדל לרוב הוא במספר התעוררויות, אבל לא בשעות השינה.
עד עכשיו זה עבד כי תמיד היה מישהו עם שאר הילדים, אבל מעכשיו אצטרך לקום בבוקר לארגן אותם למסגרות וגם לקחת אותם. וגם מפריע לי שבמהלך היום הוא ישן לרוב חצי שעה כל פעם, הולך לישון מאוחר.
אני זוכרת שבשלב מסויים יש שנת בוקר ושנת צהריים. מה זה יקרה? בטח לא לפני גיל חצי שנה, נכון?
אני לא חושבת שבגיל הזה אפשר
29/08/2015 | 10:26
2
61
לקבע סדר יום. יש לי תינוק בן חודשיים ורק עכשיו מתחיל להיות איזשהו סדר כללי, למרות שהוא גם לא 100%. אני חושבת שסדר ממש זה רק מגיל 5 חודשים באמת.
לגבי השינה, מחזור שינה של תינוק הוא כ-40 דקות, תנסי להאריך לו את השינה אולי ע"י נדנוד עגלה וכו'...
למרות שנראה שאצלך הוא ישן בסדר במהלך היום, תנסי גם להשכיב אותו ברגע שמראה סימני עייפות ולא למשוך יותר מידי. הוא אמור להיות ער בערך שעה-שעה וחצי כל פעם ואז שוב לישון.
גם ככה הוא יונק כל שעה שעה וחצי כשהוא ער
29/08/2015 | 11:16
1
58
אבל לא תמיד הוא נרדם בהנקה. ולפעמים הפוך, בכוונה אני מביאה אותו להנקה בסלון, יש רעש , אור, ילדים, והוא חוזר לישון אחרי ההנקה.
הוא ישן במיטה, לא בעגלה. את אומרת להעביר אותו לעגלה שימשיך לישון? אם לוקחים אותו על הידיים, הוא מתעורר.
סדר יום
29/08/2015 | 21:10
29
אצלנו בגיל הזה הדבר הקבוע היחיד בסדר היום היתה שעת האמבטיה שגם הבדילה בין יום ללילד, וגם היא כמובן לא בדיוק באותה שעה, אלא רק בערך וזה היה יותר בשבילנו, ההורים, מאשר בשביל התינוקת.
אני חושבת שאפשר בגיל הזה לנסות לקבוע אולי לעצמך כמה עוגנים (אמבטיה לתינוק, שעת התארגנות לעצמך ולילדים הגדולים בבוקר, טיול עם העגלה וכו') ולראות איך התינוק משתלב עם אותם העוגנים. כמובן שעם הזמן מתקבע סוג של סדר יום גם לתינוק, כמו שאת בטח יודעת מניסיון :)
אני לא חושבת שיש אפשרות לבנות לו ממש סדר יום
29/08/2015 | 21:50
2
25
אם כי אצלנו ההקפדה על המקלחת וטקס השינה ממש סידרה לנו את שנת הלילה (ולא אף שינה אחרת).
אצלי הוא ישן תנומות של 40 דקות במשך היום. בדר"כ 3 כאלה. ומבחינת שנת לילה אחרי שהתחלנו להקפיד על טקס הולך לישון סביב שבע וקם בדר"כ בשבע. לפעמים מושך עד תשע.

חשבת על פתרון של מנשא? אם הוא ער בבוקר בזמן ההתארגנויות שימי אותו במנשא וזה משאיר לך ידיים לילדים האחרים.
הבעיה העיקרית שלי היא שנת יום
30/08/2015 | 10:11
1
20
בלילות הוא ישן, אומנם עם התעוררות של פעם בשעתיים וקצת לאוכל, אבל חוזר לישון אחרי זה. יש קצת בעיה מבחינת ההשכבה כי במצב אידאלי הוא מתעורר באזור תשע, ער עד עשר וקצת ונרדם לשנת לילה. אבל לפעמים מתחיל את השינה כבר בשמונה ולפעמים דוקא מתעורר לחלוטין בעשר. אני מניחה שאמבטיה יכולה לעזור, רק שזה קצת בעייתי כי  באזור שבע כולם אוכלים ארוחת ערב ואז מתחילים להתכונן לשינה. הבית שקט רק באזור תשעה. לא כמו ילד אחד :)
וביום יש בלגן, הוא ישן הרבה פעמים, לפעמים עשרים דקות ולפעמים יותר משעה. כמו שאמרתי, עד עכשיו זה לא היה נורא, אבל עכשיו יהיה לי קשה להסתדר איתו ועם סדר היום של הגדולים. במיוחד שכל אחד מסיים בשעה אחרת, ויש חוגים וכד׳.
בעיקרון, יש לי עזרה, אבל היא רק מעיקה והייתי שמחה להסתדר לבד.
ואיך גורמים לילד בן חודשיים להתעורר פעם אחת? אף אחד אצלי לא היה כזה.
. אם כי היום הקטן פתח פערים של שלוש שעות, אחרי שהלך לישון בסביבות 11, אחרי שבכה בגלל כאבי בטן ועשה מלא קקי (זה כנראה הסוד של שינ טובה
בטח היום יקום כל שעה, כדי לאזן.
אז ביום שימי במנשא
30/08/2015 | 10:52
14
גם קרוב אליך, גם משאיר לך ידיים פתוחות.
את יכולה לשים בטן אל בטן ואז כשהוא ער הוא מתרגל הרמת ראש וברגע שהוא נרדם לתמוך לו את הראש עם הבד.

לגבי הלילה - הפסקתי לתת לו ציצי על כל פיפס וניסיתי להבין למה קם. אבל אם תשאלי את אמא שלי זה כי הוא הבן שלי. היא טוענת שאני ישנתי לילות מגיל חודש וחצי
אצלי בשלב הזה עבד האיזי של הלוחשת כמו שעון שוויצרי לחלוטין
30/08/2015 | 11:05
1
23
ומדובר בילד מאוד נח.
ככה שמההשכמה זה הולך ככה: אוכל (נרדם בהנקה ל5 דקות, זה בסדר), משחק שעה ושעה שינה דווקא לאחר המשחק. אני חיפשתי גם אז משו שיתאים, והרי לפי גישת הלוחשת אין צורך לחכות ל5 חודשים והקטן שלי תפס את זה לגמרי.

אם היה צורך שמישהו ישמור עליו, אז הייתי ממש פותחת שעון ויודעת להגיד מתי כל דבר וכך היה. תמיד. משו נפלא באמת. זה לא מתאים לכולם, זה ברור. בהצלחה :)
אבל איך הרדמת בלי ציצי?
30/08/2015 | 12:12
16
אצלינו על אבא מדי פעם הוא נרדם בלי ציצי, ולפעמים נרדם על שטיח הפעילות.
אבל ממני הוא דורש ציצי
מחקר קליני- תסמונת קדם ווסתית PMS
30/08/2015 | 12:00
7
(מודעה רשמית מצורפת)
בימים אלה מתקיים במרכז המשולב לרפואה משלימה, המרכז הרפואי שערי צדק בשיתוף עם המרכז לבריאות האישה ב"הדסה" עין-כרם, ניסוי קליני ל:
טיפול הומיאופתי בתסמונת קדם וויסתית.
תסמונת קדם וויסתית היא אוסף תסמינים גופניים, ופסיכולוגים הקשורים לווסת הנשית. תסמינים אלו ניתנים לחיזוי מראש ובאים לידי ביטוי בדרך כלל בשבועיים שלפני קבלת הווסת. תסמינים אלו יכולים להעלם אחרי התחלת הדימום, אך יש מקרים בהם הם נשארים גם אחרי שהדימום התחיל. למעלה מ-200 סימפטומים שונים נקשרו עד היום לתסמונת. שלושת הסימפטומים המרכזיים הם עצבנות, מתח ודיכאון. סימפטומים רגשיים נפוצים כוללים לחץ, חרדה, נדודי שנה, עייפות, מצבי רוח משתנים ותנודות בחשק המיני. בין הסימפטומים הגופניים נמנים כאבי בטן, עצירות, נפיחות או רגישות בחזה, אקנה, כאבי פרקים או שרירים המופיעים בדרך כלל לפני המחזור החודשי.  מדובר בתסמינים כמו עצבנות, התקפי בכי [מתוך הויקיפדיה].
במסגרת הניסוי תתבקשנה המתנדבות למלא שאלון במשך 5 חודשים, חודשיים לפני הטיפול ושלושה חודשים לאחריו. המתנדבות תחולקנה למספר קבוצות על פי התאמתן לטיפול ההומיאופתי. כל קבוצה תחולק אקראית לשתי תתי קבוצות. האחת שתטופל בתרופת אמת הומיאופתית והשנייה בתרופת דמי. תרופות האמת ותרופות הדמי, דומות אחת לשנייה בטעם, ריח, צבע וצורה. עד סוף הניסוי לא ידעו רופאי הניסוי והמתנדבות מי קיבלה את תרופת האמת ומי את תרופת הדמי.
עם סיום הניסוי ופתיחת קוד הניסוי, תקבלנה המתנדבות שטופלו בתרופת הדמי וסיימו את הניסוי  את תרופת האמת .
המעוניינות להשתתף בניסוי מתבקשות לפנות בטלפון- 054-4670181  בימים א-ד' בין השעות 20:00 ל- 23:00. ניתן לשלוח מסרון במהלך כל שעות היום.
בעיה אסתטית לא נעימה
29/08/2015 | 17:22
7
152
שלום,
אבקש לא לצלוב אותי בבקשה. מי שיש לו משהו מרושע להגיד בבקשה לדלג, גם ככה קשה לי ממש.
יש לי תאומים בני חצי שנה, בן ובת.
הבן יצא ממש שעיר (לא היסטרי ובכל זאת) תינוק עם גבות מחוברות ושפם, יש לו שיער בכל מקום כמעט. השיער שלו שחור מאוד והוא בהיר ולכן זה גם בולט.
אני מקבלת הערות בלי סוף גם מבני משפחה (כולל אחים שלי ובני משפחה קרובה) זה התחיל ממש לפגוע בי.
מתחילה לפחד מה יהיה כשיילך למעון ושיתחיל להבין.
אני יודעת שזה נשמע הכי מפגר בעולם אבל זה משהו שמושך "אש" מאנשים לכולם יש מה להגיד לי.
הוא ילד יפה, וחייכן, מתפתח יפה וברוך השם בריא שזה באמת הכי חשוב ואני מתה עליו.
מה עושים? איך מתמודדים? בא לי לבכות בכל פעם שמישהו אומר לי משהו עליו - ואומרים!
אחותו גם שעירה אבל פחות בולט כי הגוון שיער שלה בהיר יותר.
בבקשה אל תשפטו אותי - זה כל כל שיטחי ובכל זאת אנשים מסביב כל כך רעים.
מה עושים?
זה עוד יכול להשתנות
29/08/2015 | 19:12
4
103
השיער עוד יכול לנשור. ואם לא, בגיל שנה את יכולה להתייעץ עם רופא, לשלול בעיה הורמונלית או כל בעיה אחרת. ומקסימום, הוא בן, אז לא נורא. אני גם בספק שלו זה יפריע כמו שזה מפריע לך.
תודה,
29/08/2015 | 20:09
3
99
אני חוששת מהסביבה, רואה איך מבוגרים (משפחה!) שיודעים כמה עברתי עד שהגיעו הילדים האלה מגיבים לי.
לא יודעת איך מתמודדים עם ההערות האלה. התחלתי לענות "זה מה יש" אבל זו לא דרך.
זו דווקא בדיוק הדרך
29/08/2015 | 21:54
2
87
אלא אם כן את רוצה לרדת לפסים אישיים ואז את יכולה להבליט להם את מה שהם לא אוהבים בעצמם (ולך יש אף גדול! ).
אופציה אחרת זה להדגיש את הדברים הנפלאים כמו איזה ילד מתקדם הוא ונוח ומקסים וכו'.
ואופציה שלישית היא להתעלם. שיקפצו. 
מה גם ששער גוף מהלידה בדר"כ נושר. לפעמים זה לוקח יותר זמן.
והוא כזה ילד טוב
29/08/2015 | 22:13
1
80
שקט, חייכן לכולם ובאמת מקסים.
מרגיז אותי שאני מתעסקת בשטות הזו
אני לפעמים בשוק מאנשים
30/08/2015 | 11:07
42
נתחיל מהבשורות הטובות - רב הסיכויים שחלק גדול מהשער הזה עוד ינשור!, לשלי היה עד גיל שנה בערך לא מעט שיער על הכתפיים והוא כל כך לבן שהשיער השחור היה נראה ממש בולט עליו, לקראת גיל שנה נשר הכל.
וגם אם יקרה ולא ינשור עידן הטכנולוגיה כל כך מפותח שאם ירצה כשיהיה גדול יוכל לעבור הסרת שיער, זה באמת לא דבר כזה נורא.

לגבי נושא המעון - את צריכה לזכור ותמיד לתזכר את הילדון שכל אחד הוא שונה, לאחד יש משקפיים, ולאחד יש כתם לידה בולט, לאחד קצת יותר שיער והאחר מעט יותר מלא, אבל אף אחד מהדברים האלו לא עושה ילד אחד יותר מוצלח וטוב מהאחר.
אני מבטיחה לך שאם הילדון יגדל להיות חברותי ונחמד ילדים ישחקו איתו גם אם תהיה לו גבה מחוברת ובמיוחד אם הוא לא יתרגש מזה וירגיש נאהב ואהוד בלי קשר לדברים.

ולגבי מה לענות -  אני רק בשביל להשתיק אנשים ככל הנראה הייתי עונה משהו בסגנון "תודה, ואם זה כל כך מפריע לך את/ה מוזמן להתחיל לחסוך לטיפולים קוסמטים עבורו".
זה פחות משנה מה תעני ותגידי אלא מה שחשוב זה שהדברים לא צריכים להשפיע עליך, יש לך ילדון שקט חייכן ומקסים כמו שתיארת, והכי חשוב בריא!!! הלוואי עלי ונושא השיער יהיו כל צרותיך וצרותיו!
ברגע שתוציאי את זה מהראש שלך כבעיה כך ייטב
30/08/2015 | 11:11
25
כי גם שלי קופיפון קטן (גדול), היו כאן כמה פוסטים כמו שלך בעבר, וכן, זה היה לא נעים.

יש לבן שלי גבות מחוברות, שיער בלי סוף, הוא נולד עם כמויות כאלה שאפשר היה לעשות לו קוקו :) היום הפוני שלו מסתיר את הגבות אבל כשהוא מסתפר... והוא הסתפר כבר מלא פעמים והוא בן שנה :)

כשאני שמה גופיות יש לו מלא שערות על הידיים והגב ומה לא :) שפם ברור!

אני לא מתעסקת בזה, אני לא מתייחסת לזה, גם כי האחים שלי קופיפים לגמרי ויש להם חיים נהדרים וגם אבא שלו שעיר ואני מתה עליו. גם גבר ללא שיער מגעיל אותי נורא :)

אני לא מתעסקת בזה, אני לא רואה את זה אפילו וכשאני רואה, אני צוחקת :) זה מה שיש לו ותכלס לשיעור יתר יש פתרונות רבים. כך שאם זה יפריע לו נטפל בזה! זה הכל!
זה לא בלתי הפיך :)

ואגב, לא נשרה לו שערה מאז שנולד, רק גדל וגדל והתעבה והתמלא :) אז בהצלחה :)
יש סיכוי טוב מאד שזה ינשור
30/08/2015 | 11:22
22
לרוב שיעור יתר שנולדים איתו נושר בשלב מסויים, צריך סבלנות.
גם אם לא ינשור, בסופו של דבר הדימוי העצמי שלו ודימוי הגוף שלו יושפע בעיקר מאיך את תופסת אותו ומה את משדרת לו.
בינתיים גדלי עור של פיל ותהני מהילדים.
ועוד שאלונת קטנה
29/08/2015 | 10:45
5
116
עוד בבית חולים הקטן התחיל לעשות בעיות:
אחרי כל האכלה אני מחכה לגרפס ומשכיבה אותו.
הוא שוכב דקה ואז מתחיל להתפתל ולגנוח, כאילו מנסה לעשות קקי.
לפעמים הוא נרגע בלי שקרה משהו, אבל לרוב הוא מוציא עוד גרפס, לפעמים גם עושה קצת קקי.
ואז הוא נרדם וישן די רגוע.
לפעמים התופעה חוזרת על עצמה גם בלי קשר לאוכל.
ברור שזה לא גזים כי זה התחיל כבר אחרי הלידה, וזה גם לא מוכר לי מהבנים האחרים.
מישהי מכירה את התופעה? מה אפשר לעשות?
נשמע שאין כאן כל כך בעיה...
29/08/2015 | 10:48
4
63
כל עוד הוא מצליח לשחרר את הגרפס ואחר כך לישון רגוע, אז נראה לי שהכל בסדר לא?

אבל הוא משחרר ישר אחרי האוכל
29/08/2015 | 11:08
3
62
למה יש עוד גראפסים שנתקעו?
אולי אני מאכילה יותר מדי?
לא זוכרת את זה מהגדולים.
ובטח שלא בכזאת עוצמה.
למעשה, אין פעם אחת שהוא נרדם מייד.
גם אצלנו לפעמים יש יותר מאחד.
29/08/2015 | 21:52
2
34
אם זה לא מעיר אותו זה לא נורא. 
אצלנו זה דווקא מעיר אותו המון
השאלה היא האם יש מה לעשות?
30/08/2015 | 10:15
1
12
אצלינו זה קורה אחרי האכלה, אז הוא פשוט לא נרדם. ואם זה תוך כדי שינה, אז ללפעמים הוא מתעורר ולפעמים לא. אני לא ניגשת אליו אם נראה שזה יעבור, אבל זה גם מעיר אותי. חשבתי שזה אולי קשור לכמה הוא אוכל, אבל לרוב הוא לא נרגע בלי ציצי.
אין מה לעשות. אני מאמינה שעם הזמן זה יקרה פחות והוא ילמד
30/08/2015 | 10:46
10
לשחרר יותר בקלות
איך אתם מחתלים ומלבישים ילדה בת שנה פלוס שעדיין לא עומדת??
29/08/2015 | 22:35
2
66
ערב טוב,
היום אחרי שקילחנו את בתנו, שקד, בת שנה וארבעה חודשים, ניגבנו אותה על השידה והלבשנו אותה כשהיא שוכבת. בשלב שהעברנו לה את החולצה מעל הראש, שקד החלה להשתולל וכמעט נפלה מהשידה. תפסנו אותה בזמן. החלטנו על מנת למנוע מקרים כאלה בעתיד, שאחרי ההחתלה או שמלבישים אותה במיטה שלה או שמלבישים אותה כשהיא יושבת על השידה. מה אתם עושים ואיזו אופציה היא יותר בטיחותית?
בטח שלא על השידה!
30/08/2015 | 10:18
32
מאד לא בטיחותי. הכי טוב - במיטה שלה או במיטה שלכם (זה הפתרון שלנו, הכי נוח ובטיחותי).
עוד אין לי בגיל. אבלכשהייתי בייביסיטר
30/08/2015 | 10:44
26
על הרצפה. משם אי אפשר ליפול.
אם זה לא נוח אז על המיטה שלכם (זוגית, גדולה).
מעבר לטיולון
29/08/2015 | 17:25
1
56
הבן שלי בן 3 חודשים שבוע הבא
ורציתי לדעת מתי מעבירים אותו לטיולון ?
יש לי עגלת גואי כרום והאמבטיה מתחילה להיות קצרה בשבילו
אפשר כבר  להעביר לטיולון ? , הוא נשכב 170 מעלות וכמובן עם הפנים אלי .
בטח שאת יכולה
30/08/2015 | 09:19
22
170 מעלות זה מספיק לגמרי..
תקציר מחקר חדש לגבי הקשר בין הנקה להתפתחות מינית מוקדמת
29/08/2015 | 13:51
62
The preventive effect of breast-feeding for longer than 6 months on early pubertal development among children aged 7-9 years in Korea.
האכלה
27/08/2015 | 10:03
8
159
שלום לכן, הבת שלי בת שבוע וחמישה ימים 
אני לא מניקה ונותנת לה סימילאק
מבי"ח אמרו לי לתת לה 120 מ"מ  יחד עם שני כפות של סימילאק וכך אני עושה. (במקום כמות אחת של 60)
מה שקורה שהיא לפעמים כן אוכלת נגיד 80 לפעמים רק חצי וכו'
יוצר מצב שאוכל נזרק לכיור מבלי שהיא תאכל וחבל לי.

בטיפת חלב אומרים לי שהאוכל כשהוא פתוח מתאים לשעה בחוץ כי ברגע שהיא נוגעת בו יש חיידקים ואחכ לזרוק. יש כאלה שאומרים לי שלמרות זאת כן אפשר לחמם אותו עם מים חמים ולתת לה (לחמם רק פעם אחת) האם זה נכון? מומלץ?

מה מנסיונכן אתן יכולות להציע לי לעשות בסיטואציה כזו? 

הציעה לי בטיפת חלב לשים 180 מים ולשים 3 כפות ולפצל את זה לשניים. ניסיתי כך
וניסיתי גם לשים 270  מים ושמתי 4 כפות ופצלתי לשלוש.
השאלה האם כדי ככה לעשות?

שאלה נוספת 
אם נניח אני במלון איך אני מחטאת שם בקבוקים? סטואציה מעניינת...  

אני אשמח לקבל תשובות
ואודה עליהן
יום נהדר!
עונה
27/08/2015 | 14:23
3
103
1. שאריות של תמל מעורבב עם מים , בין אם התינוק אכל ממנו ובין אם לא
יש לזרוק תוך שעה מזמן ההכנה.
2. אם היא אוכלת פחות ממה שהכנת, אכן אין ברירה ולזרוק. אין מה לעשות
3. לא רצוי להכין כמות גדולה מאוד מראש ולחלק , כי אז בכל מקרה את צריכה לזרוק
לאחר שעה (מתפלאת שאמרו לך שזה בסדר בטיפת חלב )
4. אסור לשמור שאריות שנטעמו של תמל , לא לחמם ולא לשמור ולתת קר  - אכן בשל ריבוי
חיידקים (לא רק מהפה של התינוק , אלא גם חיידקים שיש בתמל עצמו, בבקבוק עצמו , באוויר וכו..)
5. אם ממש חייבים אפשר להכין מנה וחצי - כלומר לשים 90 סיסי של מים
ובתוכם כפית וחצי של תמל.  - יש עדיפות לא לפעול בצורה זו באופן קבוע כי קשה לנו
מאוד למדוד בעין חצי מנה בצורה מדוייקת.
6. עיקור שלא בבית - אפשר לקנות כדורי טהרטף , שמתמוססים במים ואז כל מה שצריך
זה קערה גדולה, 1 ליטר מים ולהכניס הכל ביחד לעיקור קר שמתאפשר בכל מקום.

מותר לשמור תמ"ל שלא נאכל ממנו במקרר
27/08/2015 | 15:15
2
99
מתוך מידע באתר משרד הבריאות:

ניתן להכין מראש מנה נוספת להאכלה הבאה.
מנה זו יש לשמור במקרר ובלבד שלא יעבור פרק זמן
מרגע הכנת התמ"ל ועד להאכלת
שעות 8 מירבי של  התינוק.
פרק הזמן מרגע הגשת התמ"ל ועד לסיום ההזנה לא
יעלה על שעה אחת בטמפרטורת חדר. אין להחזיר
למקרר תמ"ל מוכן שחומם.
אין להשתמש בתמ"ל מוכן מעבר לזמנים ולתנאים
שהוזכרו
ההנחיות היום שונו
27/08/2015 | 18:34
1
97
(נכון לבדיקה עם ראש אגף במשרד הבריאות נכון ללפני כמה ימים)

ויש לציין שמשרד הבריאות מעדכן ומשנה את הוראותיו בהתאם למחקרים
שמשתחררים מידי פעם
אישית - בהזנה של תינוקות אני מעדיפה ללכת על החומרה, אני יודעת שיש אחרות
שמקלות יותר

כמובן שאפשר גם להשתמש בכפית של חברת תמל אחרת התכולה היא דומה לכל החברות
(כותבת גם מי שמניקה את ילדייה , גם כמי שעוסקת בהנקה ועוסקת בתחום
הטיפול בילדים)

סימילאק מוכן שלא נתנו עדיין מותר לשמור במקרר עד 24 שעות
27/08/2015 | 21:17
64
מתוך האתר:

ייתכן שזה שונה לגבי סוגים אחרים.
זה מה שגם הנציגה שלהם הציעה לי לעשות כששאלתי על כפית לחצי כמות - בדיוק את מה שאת עושה, להכין יותר ולחלק למנות. גם אותי זה עיצבן שאין כפית של חצי כמות, היה חוסך לי הרבה פורמולה..
ואי אפשר להשתמש בכפית של חברה אחרת, אני ניסיתי למדוד וזה לא אותו הגודל.
ראיתי פרסום של מטרנה שיש להם כפית של 30.
27/08/2015 | 14:34
1
100
כלומר חצי מהכמות ואז אפשר להכין פחות.
אולי תבררי עם סימילאק אם יש להם כפית דומה?

לא הייתי מכינה כמות גדולה ומפצלת (אבל אין לי הרבה ניסיון בתמ״ל כי הנקתי).
בהצלחה ומזל טוב.
תודה לכל העונות
27/08/2015 | 19:39
18
מזל טוב! עונה
28/08/2015 | 20:31
28
לסימילאק אין כפית של 30 ולא ניתן להשתמש בכפית המטרנה (צפיפות שונה) ובגיל זה ומאחר וזו התזונה שלה, הייתי ממש מקפידה בעניין. אז או שתכיני 120 ותזרקי את מה שנותר, או שתכיני 180 ותחלקי לשני בקבוקים של 90, כשאחד להאכלה והשני למקרר. לא מכירה שההנחיות בעניין הזה שונו. רק זו טרחה אחר כך לחמם את הבקבוק מהקרר ולפעמים בשניה זה נהיה חם מדי. קיצר אני העדפתי לזרוק את היתרה וזהו. 
בכל מקרה, אל תתני שאריות אוכל. זה אסור ולא משנה אם אחרים עושים זאת, בטח לא עם תינוקת כ"כ קטנה. 

באשר למלון - אם יש שם מיקרו אז את יכולה לקחת סטריליזטור, בנוסף יש סטריליזטור חשמלי. חלופה אחרת היא טיהור קר (טהרטף) טבליה אחת על שני ליטר מים ולהשרות את הבקבוקים שם. 

מדידת חצי מנה
28/08/2015 | 22:17
47
אם תסתכלי טוב יש בתוך הכפית פס בולט בדיוק באמצע הגובה.
אפשר למדוד איתו חצי מנה.
אני לא בטוחה אם היה לי בכל הכפיות, או רק בחלקן, השתמשתי בסימילק.
אני בעד לזרוק שאריות אחרי שעה.

את יכולה לשאול מראש אם יש מיקרו שאפשר להשתמש בו.
בארץ- אפשר עם גזיה וסיר קטן. גם טוב כדי להרתיח את מי השתיה.
שאלת גן
28/08/2015 | 20:47
2
116
הי בנות, כותבת כאן לראשונה ויש לי שאלה לגבי הכניסה לגן. אני לא מאמינה בלהכניס לגן בגיל צעיר, ושני הבנים הגדולים נכנסו קרוב לגיל שנתיים. הבן השלישי נאלץ להתחיל גן בגיל שנה כי לא היה לי פתרון. מה שכן, הכנסתי אותו לחלק מהשבוע ושאר הזמן היה בבית עם אחת הסבתות. ילדתי לפני חודש ואני בבית עם התינוק.
ההתלבטות שלי היא האם להמשיך עם הסידור של חלקי שבוע. הוא כבר בן שנתיים שזה הגיל ששלחתי את האחים שלו לגן לשבוע מלא (לא ידעתי שיש פתרון של חלקי שבוע ורציתי שיהיו עם ילדים אחרים). מצד שני, אני בבית שזאת גם ההזדמנות להיות איתו וגם נראה הגיוני להמשיך בסידור שהוא כבר מכיר.
מה דעתכן?
הממ... שאלה טובה.
28/08/2015 | 21:27
64
מצד אחד, אם תשלחי אותו לגן תוכלי להתפנות לטפל בתינוק. מצד שני, גם התינוק ירוויח מכך שהאח שלו יהיה בבית. לדעתי תעשי מה שנראה לך הכי נוח מבחינתך - כי שני המצבים יהיו בסדר גמור לילד - גם ללכת לגן, וגם ללכת רק חלקית.
עד איזו שעה הוא בגן, אגב? אצלי הבכורה הייתה עד 1 בגילאים האלה.
מקפיצה
30/08/2015 | 12:21
1
תינוק בן 5 חודשים
26/08/2015 | 09:37
2
196
בוקר טוב,
האם קרה למישהי שהבן שלה בן 5 חודשים כמעט פעמיים בחודש מעלה חום של כמעט 39 ואחרי 48 שעות זה עובר?
עשינו בדיקות דם ושתן הכל תקין ברוך השם הרופא טוען שזה ביש מזל והילד פשוט מאוד רגיש לסביבה.
הגיוני?
נשמע לי שיש פה צורך בבירור מעמיק יותר
27/08/2015 | 18:36
80
"רגיש" לסביבה זה לא מספיק רציני לטעמי
כי גם במידה והיתה חשיפה למחלה ויראלית אמורות להיות
אינדיקציות לכך בדם

אולי מוציא שיניים?
28/08/2015 | 20:34
35
למיטב הבנתי כששיניים מתחילות לצאת, מערכת החיסון מעט נחלשת והקטנים תופסים מהר יותר וירוסים. 
אולי דלקת אוזניים? האם הוא משפשף את האוזן? 
מעבר לזה קשה לתת ייעוץ רפואי במקרים כאלה. מה שתחושת הבטן שלך אומרת לך לעשות, תעשי. אם את מוטרדת, גשי לעוד חוו"ד. 
בכי
28/08/2015 | 17:39
1
73
שאלה זה נראה לכם נורמלי תינוקת בת שבועיים שנרדמת ביד מניחים אותה במיטה בוכה ושוב מרימים אותה כך כל היום...
פלטה לי כבר את האוכל שלה.
נראה שהיא גם סובלת מגזים אבל ככה? סיבה ללכת למר"ם?
בכי
28/08/2015 | 18:41
57
אלה הדברים שאני הייתי מנסה, כמובן לא במקום בדיקה רפואית שתשלול בעיות רפואיות:
כשאת מניחה אותה במיטה אחרי שהיא נרדמת לך על הידיים, אל תניחי אותה לאט לאט כי אז היא מבלה הרבה זמן באוויר וברגע שהיא "פוגשת" את המיטה, היא מתעוררת. הניחי אותה במהירות רגילה. ישר אחרי שאת מניחה אותה, שימי עליה יד למשך כדקה ושחררי את היד בהדרגה. אפשר  גם לנדנד אותה קצת במיטה עם היד, אחרי שהנחת אותה.
כשאת מניחה אותה במיטה, (אחרי שהורדת את היד, אם אכן הנחת אותה) תעטפי אותה ישר בחיתול טטרא גדול (שיחכה לך פרוס על המיטה מבעוד מועד), בערך כמו שעוטפים בוריטו. חפשי בגוגל "עיטוף תינוק" ותראי איך העיטוף מתבצע.
מנשא בד - מאוד עוזר. מקל על גזים, מרגיע את התינוק. מנשא בד פלוס קפיצות על כדור פיזיו - עוזר עוד יותר.
שיטת מתו"ק - מגע, תנועה וקול. חפשי אותה גם בגוגל, עזרה לנו מאוד בזמנו.
משהו שאני כהורה חדש פחדתי לעשות ולא עשיתי אבל יש האומרים שעוזר - השכבה על הבטן, כמובן עם השגחה צמודה ורק בשעות היום, אבל שוב - זה נגד הוראות משרד הבריאות.
וכמובן כל שאר הפתרונות לגזים - נמר על עץ, עיסוי בטן בכיוון השעון וכו'.
בהצלחה... מקווה שיעזור. 
דם בצואה - שאלות
28/08/2015 | 11:15
1
78
שלום לכולן
מצאתי בקקי של התינוק שלי נקודות דם. אתמול והיום. הוא בן ארבעה חודשים, יונק. היינו אצל רופאה ששלחה לבדיקת צואה והורידה אותי ממוצרי חלב. מאתמול אני קוראת וחושבת ויש לי כמה שאלות...
האם החשד הוא רגישות לחלב פרה, ואז אני כן יכולה לאכול יוגורט עיזים למשל? לא איכפת לי להחמיר ולא לאכול בכלל...
ואם מדברים על החמרה - האם אני אמורה לא לאכול מוצרים חלביים בכלל? עוגה שהיא חלבית (לא עוגת גבינה...) גם לא?
האם יכול להיות שנוצר זיהום כלשהו בגלל סטריליזציה של בקבוק? הוא אכל אתמול חלב שאוב מבקבוק. יכול להיות שזה איכשהו קשור?
ובקשר לסטרליזציה - בקבוק שעבר סטריליזציה ולא היה בשימוש, כמה זמן "נשאר נקי"?
והכי חשוב... השבוע אני מתחילה לעבוד ובניתי על סטוק החלב הקפוא שיש לי. אבל אז זה פוגע בהימנעות שלו ממוצרי חלב... לא יודעת מה לעשות.  
תודה....
אידה
לגבי חלב
( לעמוד שלי בתפוז )
28/08/2015 | 11:31
68
זה הרבה פעמים עניין של ניסוי וטעיה
אצלי בזמנו אני יודעת בודאות אחרי כמה נסיונות  שהייתי צריכה להוריד חלב פרה ולהישאר רק עם חלב עיזים כדי להקל על הילד ( לא דם בצואה אלא ליחות)
רופא ששמע אותי התלהב ואמר שהוא בדיוק מתכנן מחקר ושאל אם אסכים לתת לו דגימות חלב שלי לפני ואחרי אכילת מוצרי חלב.
כמובן שהסכמתי

בסופו של דבר כנראה לא קיבל מימון למחקר ולא יצר איתי קשר .

מכיוון שעל כל תינוק הדברים משפיעים קצת אחרת אז הייתי מציעה לך להפסיק לגמרי לתקופה של שבועיים
ואז לנסות מוצר חלב עיזים  אחד ולחכות לראות מה התגובה

G6pd
28/08/2015 | 06:06
1
56
ילדתי לפני שלושה ימים בן עם חסר ב g6pd ואני מניקה אחרי קיסרי.
זה נכון שאסור לי לקחת אופטלגין בתקופת ההנקה?
מישהי יודעת על עוד תרופות שאסור? יש את השמות באנגלית באינטרנט קצת קשה לדעת מה זה בדיוק..
וגם מבחינת הפול זה רק פול נטו
או גם חלב סויה, פלאפל וכולי?

תודה רבה בטח אציק עוד בהמשך:)
רק פול נטו
28/08/2015 | 08:45
55
(בפלאפל וסויה יש פול?)
לכל המשפחה של אמא שלי יש והם אוכלים פלאפל חופשי.
אמא שלי גילתה שהיא נושאת את הגן רק לאחרונה וכל החיים היא אכלה פול. 
אוכל
25/08/2015 | 16:34
2
167
האם אתן/אתם מתקשים/מתקשות בקירור האוכל של הילד/ילדה שלכם? או שהילד תמיד מתלונן על חום האוכל שלו
אשמח אם תענו. תודה
לא
( לעמוד שלי בתפוז )
25/08/2015 | 18:04
16
בתי בת שנתיים ועד היום לא מוכנה לאכול אוכל חם
27/08/2015 | 20:21
71
גם לא פושר. ארוחות חמות אני מכינה מראש ומשאירה מכוסה עד לטמפרטורת החדר.
חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
ליאת ארנון - יועצת הנקה
ליאת ארנון
פורום חינוך לילדים
פורום חינוך לילדים
המרכז הארצי לחוות דעת רפואיות
המרכז הארצי לחוו"ד רפואית
קומונות
קומונה זו נפתחה על מנת לאפשר העברת אינפורמציה מסודרת ומרוכז...
הגעתם לגיל שנה ה"מופלג" ואת עדיין מניקהמקומך כאן.למרות המלצ...
קמים בבוקר.. חרדה.. מתח , איך יהיה היום?הוא יבכה? הוא יצר...
עדכונים שוטפים
16:37 | 30.08.15 שיר למעלות4
14:42 | 30.08.15 meital ravitz
12:17 | 30.08.15 droplet8
20:56 | 29.08.15 mg8
17:25 | 29.08.15 26118772
17:22 | 29.08.15 איזוהתחלה
13:51 | 29.08.15 פולספגן
10:45 | 29.08.15 אנה חדשה
10:34 | 29.08.15 מתנותקטנות
10:18 | 29.08.15 אנה חדשה
20:47 | 28.08.15 אנה חדשה