לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!

אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלות ענת אמא ליובל הקטן, ושחף, אמא של איתמר ויותם, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

הודעה חדשה

האם אפשר להניח לתינוק לבכות קצת
27/07/15 08:39
258צפיות
האם זה בסדר, להניח לתינוק בן 5 חודשים, לבכות סתם כך בלי שום סיבה, עד שיתעייף? אין לי כח להחזיק אותו על הידיים (זה מה שהוא רוצה) אני מתוסכלת, עייפה ובוכה כל הזמן. מה יקרה, אם אניח לו לבכות עד שיתעייף, האם זה מראה על חוסר אמהות או תיפקוד כושל? הוא בריא ושמנמן ומתפתח יפה מאד. קשה לי להחזיק אותו כל היום. הוא מאד כבד ואני סובלת מכאבים בזרועות ובכתפיים. אני ממש מיואשת, מה עושים?????????
אני אהיה בוודאי חריגה
27/07/15 10:31
216צפיות
אבל לטעמי לא יקרה אסון אם הוא יבכה רגע או שניים אם את כבר עייפה.
אני לא פעם שמתי אותה בעגלה כשבכתה כי היא היתה כבדה וגם נמאס לי להחזיק אותה על הידיים.
בנתיים היא חייכנית ובריאה אז כנראה שלא קרה נזק (ואם כן אני אשלם לפסיכולוג טוב בהמשך)
אין לי תשובה אבל רק מציעה
27/07/15 10:48
192צפיות
רעיונות. אולי תנסי לשחק איתו? להסב את תשומת ליבו למשהו אחר? לשיר לו? או להעביר אותו למקום אחר כמו עגלה או טרמפולינה?
מניחה שבטח ניסית כבר אבל בכל זאת מציעה....
כשהקטנה שלי בוכה, ולא מעיפות או רעב, אלו בד"כ הדברים שעוזרים לי להרגיע אותה.

מצטרפת לתשובה של ניקי 8 ומוסיפה -
27/07/15 12:44
131צפיות
אצלנו המובייל מאוד מרגיע..
וכמובן - מוצץ, במידה ועדיין לא ניסית לתת..
קודם כל, כמובן שכן
27/07/15 13:09
156צפיות
כל עוד מדובר על מספר רגעים, לא יקרה שום נזק לתינוק אם הוא יבכה קצת.

דבר שני, אני חושבת שכשאת מגיעה למצב שבו את מתוסכלת, בוכה ועייפה כל הזמן, זה אומר שאת צריכה עזרה כלשהי. מישהו שיבוא אליך הביתה ויעזור לך פיזית: יקח קצת את התינוק כדי שתוכלי לנוח או סתם לבהות בטלויזיה, יכין לך אוכל ויעזור לך לארגן את הבית. אם יש מישהו קרוב שיכול לעשות את זה זה מצוין, אם אפשר עזרה בתשלום זה גם בסדר גמור, ואם לא- כמעט בכל עיר יש פרויקטים של אם לאם או משהו בסגנון שבו עוזרים לאמהות צעירות.

אם חוץ מזה, את מרגישה שקשה לך גם רגשית, תדעי שגם כאן יש הרבה מקומות שיכולים לעזור לך, אץ יכולה להתייעץ גם עם טיפת חלב ועם רופא המשפחה איפה יש מסגרות כאלו מסובסדות. ודברי על זה גם עם אנשים שקרובים לך, אין סיבה שתרגישי רע ומגיע לך להיות שמחה. על זה אומרים: אמא מאושרת, תינוק מאושר.
לתת לו לבכות עד שיתעייף זה זה ממש לא כדאי
27/07/15 19:03
125צפיות
כמו שכתבו אם זה לכמה דקות אז לא נורא, אבל עד שייתעייף זה נראה לי קשה מאוד בשבילו. אף אחד לא נותן לך ציונים על איזו אמא את אבל אני חושבת שזה מאוד מזיק לתינוק. הוא מבין מזה שאם הוא מבקש עזרה הוא לא נענה, ואת בשבילו כל העולם שלו...גם בשבילך זה יהיה סיוט...
את בטוחה שהוא כל הזמן רוצה להיות רק על הידיים? אולי משהו מציק לו והידיים זה זה בשבילו נחמה?
אם באמת את בטוחה שלא כואב לו משהו, לא עייף או רעב, לא חם לו או קר לו, אז תנסי להעסיק אותו. שבי איתו על המזרן פעילות, תתגלגלו ביחד ,תציעי לו משחקים - אוניברסיטה, קצת על טרמפולינה, נדנדה או משהו כזה, ואם הוא צריך קצת בידיים (גם כן מותר...) אז אפשר בישיבה. עוד אופציה זה מנשא, אם באמת הוא חייב על הידיים. את יכולה גם לצאת איתו לטייל. 
נשמע שבכלל קשה לך איתו - אולי את יכולה לבקש עזרה ממישהו, שיחליפו אותך קצת ותוכלי להתאוורר.
בלי קשר לבכי של התינוק
27/07/15 21:15
143צפיות
את לא צריכה להיות אמא שמרגישה שהיא כל הזמן מתוסכלת, עייפה ובוכה.
לא כתבת אם יש לך עזרה במשך היום. אם לא - זה בהחלט הזמן לגייס את כל מי שיכול לעזור לך (בן/ת זוג, חבר/ה קרוב/ה, בני משפחה) כדי שיעזרו לך קצת בטיפול בו ויאפשרו לך לצאת מדי פעם ולהתאוורר - ללכת להיפגש עם חברים, סתם לצאת להליכה בחוץ או אפילו ללכת לישון לכמה שעות כדי להשלים שעות שינה. אם אין מישהו שיכול לעזור לך "בהתנדבות" אז גם עזרה בתשלום מדי פעם יכולה לעשות פלאים.
אני חושבת שחלק מלהיות אמא טובה זה לדאוג גם לעצמך. לקחת לעצמך רגע להירגע ולנוח כשאת צריכה אותו, לתת לעצמך לנשום, "לשחרר" לעצמך קצת את החבל ולא לשפוט כל פעולה שאת עושה האם היא מעידה על "חוסר אמהות או תפקוד כושל". תני לעצמך להיות עצמך, גם אם זה אומר לתת לבן שלך לבכות כמה דקות, כדי שכשאת ניגשת אליו תוכלי לגשת אליו בחיוך, ובסבלנות, ועם כוחות להיות האמא שאת רוצה להיות עבורו.

אם את מרגישה ששעה-שעתיים של מנוחה לא יעשו את ההבדל מבחינתך, והתחושה שלך היא יותר קשה ממשהו שיכול להיפתר בשעתיים של שקט ושלווה, אני חושבת שכדאי שתפני לרופא המשפחה שלך או לאחות טיפת חלב. יש תופעות של אחרי לידה שעם עזרה נכונה יכולות להיפתר מאד בקלות - רק צריך לפנות ולבקש עזרה.

ולשאלתך בעניין הבכי של התינוק - כל מי שקרא/ה אותי פעם או פעמיים פה בפורום יודע שאני לא אוהבת להשאיר תינוק בוכה בלי מענה. אני מאד מאמינה בלהיות שם בשבילו כשהוא בוכה ולנסות לעזור לו. יחד עם זאת, לתת מענה לבכי לא בהכרח אומר שאת צריכה לסבול בשביל זה או לוותר על הגבולות שלך. תהיי איתו, אבל בתנאים שלך. את יכולה סתם לשבת לידו, ללטף, לחבק ולא להרים על הידיים (או לשבת בזמן שאת מחזיקה אותו על הידיים אם זה מקל עליך). את יכולה לשיר לו שיר, את יכולה להסיח את דעתו עם צעצוע נחמד או סתם עם מוזיקה שתשמיעי לו ברדיו, את יכולה לעשות לו עיסוי או למצוא דרך אחרת לתת לו מגע מבלי להרים אותו.

ואם כל זה לא עובד, ואת מרגישה שאת כבר בקצה גבול היכולת שלך, שאיבדת את הסבלנות, שאת מתוסכלת וכועסת - אז כן (ולמרות שאני בד"כ לא בעד, זה המצב היחיד בערך שבו אני אגיד לך): תשכיבי אותו במקום בטוח לכמה דקות ותלכי לחדר אחר לנשום קצת ולהרגע, תשתי כוס מים קרים, תאכלי קוביית שוקולד, תשטפי פנים ותחזרי אליו עם חיוך ובכוחות מחודשים. כמובן שאני לא ממליצה להשאיר אותו לבכות שעה מבלי להתייחס. אבל אם 5 דקות שתקחי לעצמך יעזרו לך להרגיש אמא טובה יותר עבורו - קחי אותן. זה עדיף על פני האלטרנטיבה של להרגיש חוסר אמהות או אמא בתפקוד כושל.

אם את צריכה לדבר, את מוזמנת להתקשר אלי.
שולחת לך חיבוק גדול והרבה הרבה שלווה
בסדר גמור
29/07/15 00:30
1צפיות
להיפך, אם את עייפה ומתוסכלת *עדיף* שתתני לו קצת לבכות, תלכי לחדר אחר להסתגר שם כמה דקות ו"להתאוורר". אפילו מקלחת   (לפעמים אם לא עושים את זה עלולים להגיע לדברים יותר גרועים).
קראתי איפושהו שלפעמים לתינוק יש צורך "לשחרר" (לפעמים דוקא בגלל עודף גירויים) והבכי עוזר לזה.

רעיונות נוספים (לפני שאת מגיעה למצב הזה ) - הילדים שלי מאוד אהבו טיול בעגלה בחוץ, מספיק שיצאנו לאויר בחוץ זה כבר עזר. גם לשים בשיפוע את העגלה/טיולון + נדנוד קדימה ואחורה של 10-15 דקות.

המון הצלחה!

שרשור משעשע- מקומות הזויים להחליף חיתול
28/07/15 21:55
19צפיות
בעקבות סיטואציה שהייתה לי היום. 
מה הוא המקום ההזוי ביותר או הדרך המוזרה ביותר שבהם החלפתם חיתול. 
מעשה שהיה היום כך היה
28/07/15 22:08
18צפיות
סוף סוף כשהפיצקול בן חודשיים הצלחתי אחרי כל  מיני עיכובים לצאת לעיר הגדולה רחובות  לקניון 
לפגוש חברה. 
הפיציקול התנהג למופת והכל היה סבבה. 
משלמת חנייה ואיך שאני עם בגאז פתוח לעגלה ורוצה לשים אותו בסלקל אני מגלה שהחיוכים שהוא הרביץ שנייה קודם לכן 
הם בגלל קקיפלצת ריחני במיוחד (בזכות המשך השפעת המחומשת והרוטה ).
הבעייה שלא יכולתי לחזור לקניון כי כבר שילמתי חנייה ויש רבע שעה לצאת לפני שעושים בעיות. 
בלי להתבלבל פעמיים באמצע החנייה של הקניון , בעגלה, כשיוצאים וחונים לידי החלפתי לו במהירות שיא שלא הייתה מביישת 
אצן בריצת 100 מטר. 
מה שכן, לא היה לי לאיפה לזרוק את שקית הטיטול ונאלצתי לעשות נסיעה ריחנית של חצי שעה ככה  
למותר לציין שאיך שהגענו הביתה הוא עשה קקיפלצת שני, לפחות עכשיו התענגתי על משטח ההחתלה ותנאי
בית. 
על הברכיים שלי, בחצר של בי"ס
29/07/15 00:19
2צפיות
כשהגדולה היתה בחוג (ולקחתי את הקטנה במנשא ולכן לא היתה לי עגלה להחליף בתוכה)

מאז יצא לי כבר הרבה פעמים להחליף חיתול על הברכיים שלי (כולל בבית, ככה הוא פחות מסתובב) אבל זו היתה הפעם הראשונה

חששות שמשהו לא בסדר...
28/07/15 00:04
232צפיות
-לא לראשי-  

הרבה זמן לא כתבתי כאן, אז קודם כל , שלום לכולם :)
הקטנה שלנו בת שנה ושלוש.
עוד מההתחלה היה ניכר שיש אצלה עיכוב התפתחותי ,אולם חשבנו שהוא רק מוטורי.
היא רק לפני חודש התחילה לזחול על 6 כמו שצריך ולהתיישב. (לפני כן היתה ממציאה דרכים יצירתיות לנוע בחדר)
טרם נעמדת, מטפסת טיפה, גם על מדרגות.
אבל איפשהו כאן אני יותר רגועה, כי אני רואה שהיא עושה הכל, פשוט בקצב אחר. 
היינו בטיפול של המרכז להתפתחות הילד, ומאוד לא אהבתי.. אילצו אותה לעשות תרגילים שהיה ניכר שהיא סובלת בהם ולא נוח לה והיא היתה בוכה מההתחלה ועד הסוף, אז ויתרתי, אחרי כמה חודשים היא עשתה בדיוק מה שציפו ממנה לבד מיוזמתה בזמן שהגוף שלה היה מוכן לזה.
אז.. למה אני כותבת ?
כי יש מספר התנהגויות שמטרידות אותנו לגביה,
הילדה לא מגיבה לשם שלה, לא מגיבה כאשר יש רעש חזק בבית , כאילו היא בכלל לא שומעת את זה (גם הגוף לא נדרך בבהלה מעוצמת הרעש , כאילו היא לא באמת לא שומעת אותו..)
מצד שני, אם היא משחקת בחדר שלה ופתאום שומעת את הטלויזיה שדולקת בסלון עם שיר אהוב, היא תמהר להגיע לסלון.
כשמקריאים לה סיפור, או שרים לה שיר היא כן מסבה מבט ומקשיבה, אבל לא לדיבור וקריאות בשמה.
(בעלי טוען שזה תמיד היה כך, אני כן זוכרת תקופה שהיא היתה מגיבה קצת לשם שלה..)
היא לא מדברת,בכלל, רק מקשקשת הברות. היא יודעת להגיד אמא ואבא אבל אני לא בטוחה שהיא מבינה שזה אנחנו (למרות שכשהיא בוכה לא אחת היא אומרת אמא תוך כדי בכי..)  "אור" היא אמרה כמה פעמים כשניסינו ללמד אותה להצביע (טרם נחלנו הצלחה למרות חודשים של חפירה) והפסיקה לחלוטין, אממ אממ אממ (אוכל) היא הושיטה פעם יד אל הבקבוק ואמרה אממ אממ אממ אבל זה הסתכם רק בפעם הזו.
היא לא יודעת להצביע על חלקי פנים, לא יודעת לומר איך עושות החיות, לא מצביעה באופן כללי ולא בונה מגדלי קוביות וכו'..
יודעת למחוא כפיים, לעשות ביי ביי כשמתחשק לה, ידיים למעלה על הראש מדי לפעמים משתפת פעולה..

מעבר לזה, יש את עניין המבט, כשמרימים אותה, היא לא מסתכלת עלינו בעיניים אלא מתעסקת בכל דבר אחר, חוקרת בסקרנות את הסביבה (גם אם היא מוכרת) מנסה לתלוש לי את הריסים, לשבור לאבא שלה את המשקפיים, למשוך בשיערות, ולקרוע תכשיטים, אבל לא להסתכל בעיניים.
אבל אם אשיר לה שיר שהיא אוהבת היא בהחלט תסתכל לי בעיניים ותצחק.

ברור לי שכל אלו נורות אזהרה, היום היינו אצל הרופא, אבל הוא לא היה נראה מודאג מדי, אמר שיתכן שזה שומדבר, או משהו שבגלל העירנות שלנו נתפוס בזמן ונטפל בו כעת כך שזה לא ישפיע בעתיד..
הוא שלח אותנו לאיבחון במכון להתפתחות הילד (כאן זה המקום לשאול, האם ניתן לעשות איבחון פרטי, אם כן , איך, דרך מי? ) ובדיקות שמיעה מקיפה (למרות שלא נראה לי שיש לה בעיות שמיעה, כי הרי את הטלויזיה היא שומעת מהצד השני של הבית וממהרת לזחול לשם כשיש שיר שהיא אוהבת,כשאנחנו שרים לה היא מקשיבה וכנ''ל כשמספרים לה סיפור. )

העניין הוא שמן הסתם עשיתי גוגל ולא הופתעתי לגלות דגלים אדומים שמקשרים התנהגויות כאלו לאוטיזם.
 האינטרנט הוא מקום מלחיץ ואני לא ממש מתייחסת, עבדתי עם אוטיסטים הרבה שנים, אני לא חושבת שזה המקרה למרות שאני מבינה שהספקטרום היום הוא מאוד רחב.. אבל גם הרופא לא הזכיר את המילה אוטיזם, אבל אולי זה בכוונה כדי לא להלחיץ אותנו עוד יותר.. לא יודעת. 
היא ילדה סוציאלית (כשמתחשק לה..) , היא מחייכת לאנשים, היא עושה "עיניים" לאנשים שמעניינים אותה, היא מחלקת נשיקות באוויר, יש לה חוש הומור-צוחקת כשמצחיקים אותה ומצחיקה גם את עצמה..היא יוזמת משחקי קוקו עם חיתול, היא יודעת לקרוא לנו כשהיא צריכה אותנו..

קשה לי לשים את האצבע, קשה לי להבין מה בדיוק אני מתארת, תחושה מעורפלת כזאת..
לפעמים אנחנו מסתכלים עליה וחושבים שהכל בסדר שהיא מתפתחת מאוחר,נקודה. וכנראה שזה בכל התחומים, כי זה שומדבר לא באמת מובהק כדי להצביע עליו בבירור.
לפעמים אנחנו חושבים שהיא בכלל מודעת להכל אבל מתעלמת (שזה קצת דומה לי, גם אני כזאת ולא אחת זכיתי לכינוי סנובית במהלך חיי בגלל זה..) , אולי זה בכלל סוג של הפרעת קשב (אני, אבא שלי ועוד שני אחים שלי עם הפרעות קשב..) ולפעמים אנחנו נתקפים בלחץ וחושבים שבהחלט יש מקום לדאגה ומתחילים לאכול סרטים עם כיוונים יותר מלחיצים,  אמא שלי שמטפלת בה הרבה חושבת שאנחנו משוגעים שאנחנו דואגים כלכך ואומרת שהילדה בסדר גמור רק שההורים שלה קצת שרוטים.

בגלל כל העירפול הזה אני מפחדת שניפול בין הכסאות. כי אני לא מרגישה שהדברים מספיק ברורים לי עצמי כדי לנסות להסביר אותם למאבחן, כי הכל כלכך דואלי.
בדיוק בגלל זה לקח לנו גם זמן "להכנע" ולהגיע לרופא , כי אנחנו לא הצלחנו להבין אם משהו חריג או האם זה סתם לחץ של הורים טריים..

אני גם מרגישה שאין לי בטחון במכון להתפתחות הילד ששם היא אמורה לעבור את האיבחון וזאת בגלל נסיון העבר שלא גרם לי להעריך אותם יותר מדי.
אני מנסה לחפור באינטרנט לחפש מקורות מידע רפואיים על משהו שיזכיר לי את ההתנהגות שלה, ולא ממש מצליחה.
אני כבר לא יודעת מה לחשוב
לכן אני פונה אליכם..
אם משהו ממה שכתבתי נשמע מוכר, אשמח לשמוע, כאן או במסרים.
אם למישהי יש שם של מכון שכדאי להגיע אליו, מאבחן פרטי, רופא, לא יודעת אפילו מה אני מחפשת, אבל אשמח לכל המלצה רלוונטית למישהו מוביל בתחום, עלויות לא מעניינות אותי .

תודה למי שקראה עד הסוף 
שולחת חיבוקים וחיזוקים ומקווה שיהיה בסדר
28/07/15 00:33
125צפיות
לצערי לא יכולה לתת לך מידע אלא רק להביע אמפתיה ולחזק.  בעיני עדיף לדאוג ולבדוק סתם מאשר להיות שאננים ואולי לפספס משהו. בהצלחה
זה יכול להיות הכל, וזה יכול להיות כלום.
28/07/15 10:46
152צפיות
יש לי חברה שמתמודדת עם תהיות דומות לשלך (אצלה יש בעיות אחרות, אבל זה לא משנה). גם לה יש הרבה דילמות, והרבה BACK AND FORTH, של פעם "הוא בסדר", ופעם "ברור שמשהו לא בסדר אצלו", ו"למה הוא ככה, בעוד שאחרים כבר מזמן לא ככה", וכו' וכו'... זה אינסופי, והספק והחשש מכרסמים, ומערערים מאוד.
אני לא יודעת איך אצלך, אבל אצלה זה גם פוגע משמעותית בהיקשרות ובקשר שלה עם הילד שלה.
הצעתי לה, ואני מציעה גם לך, ללכת למישהו מומחה, שיתן את דעתו על המצב.
בזמנו, חברה אחרת שלי, הלכה עם בעיות אצל התינוקת שלה, למומחה בשם חיים בסן (עובד באיכילוב לדעתי).
אני לא לגמרי סגורה שיש אפשרות בכלל לאבחן דברים בגיל שנה וקצת, אבל הוא בטח יוכל לתת יותר תובנות, ולהרגיע קצת, או להפנות למי שצריך.

המון בהצלחה
אין על ד"ר חיים בסן!
28/07/15 11:27
135צפיות
היינו במעקב צמוד אצלו באיכילוב מגיל 0 ועד קרוב לגיל שנתיים.
בדיוק באתי להמליץ עליו.
מקבל בדנה באיכילוב, אפשר לנסות להשיג הפניה של קופת חולים וגם אם לא לדעתי עלות הביקור היא 250 שקלים.
רופא מדהים מנהל מחלקת ניורולוגיה לילודים ותינוקות בדנה, איש נעים ומקצועי כנאמר לנו שאין יותר צורך בליווי אומנם שמחנו מאוד כי אלו היו בשורות טובות אך היה לנו קשה להיפרד ממנו ומהמפגשים איתו.
לכל הפגישות שלו כמעט מצטרפת הפיזיוטרפיסטית הראשית של דנה שזה פלוס ענק!.

ממליצה בחום לקבוע איתו פגישה.
ידעתי איפה לשאול
28/07/15 12:13
106צפיות
תודה רבה , אני מתקשרת אליו עכשיו 

נצל"ש לעצמי- בדיקות שמיעה, אשמח לתובנות..
28/07/15 13:43
105צפיות
התקשרנו היום לקבוע תור לבדיקת שמיעה.
במדינת ישראל2015 תור לבדיקת שמיעה הכי קרוב יהיה ב18.10 , כן.. תינוק עם חשד ללקות שמיעה ייאלץ להמתין כמעט שלושה חודשים .
בקיצור, התקשרנו לחברות פרטיות, הדים וגלי קול, הבדיקה נשמעת אותו דבר, רק שבגלי קול היא עולה בדיוק כפול ממה שהיא עולה בהדים..
יש למישהי נסיון בזה? ויכולה להסביר לי האם מדובר בפער שנובע בגלל הבדלים באיכות הבדיקה או שסתם מדובר בהפקעת מחירים?

אנחנו עשינו מספר בדיקות בהדים
28/07/15 14:31
82צפיות
אין לי מושג מה עושים בגלי קול, כך שלא אוכל להעיד על פער, אבל הבדיקות בהדים היו מצוינות (ככל שיש ביכולתי להעריך בעין לא מקצועית).
הבדיקות נערכו דרך הקופה.
הי יקירה
28/07/15 19:50
75צפיות
לפני שנה ו-3 חודשים ילדת והפכת לאמא ויחד נולד שק של דאגות  ברוכה הבאה לעולם האימהות.
מקווה עבורכם שבסוף זה יתבהר שהכל בסדר ושזה רק היה עניין של זמן.
קראתי את כל מה שכתבת, יכולה לספר קצת עלינו, הבן שלי בן שנה ו-7 חודשים, טרם הולך. החל לעמוד לפני 3 חודשים וגם אצלו כל ההתפתחות מלכתחילה הייתה מעט מעוכבת בגלל טורטויקוליס קל. כמו שרשמת על הבת שלך- גם הילדים שמעוכבים התפתחותית עושים את הדברים פשוט בקצב שלהם ומתי שהגוף שלהם מוכן. יכולה לספר לך שהכנסתי אותו למסגרת בגיל 10 חודשים (לגן) וזה עזר מאד להתפתחות שלו, הוא רואה ילדים אחרים עושים דברים והוא מנסה לחקות אותם! זה מדהים כמה אינטרקציה ארוכה ויום-יומית עם ילדים אחרים מקדמת בכל המובנים את העוללים שלנו. הוא ניסה לזחול כמוהם ובסוף הצליח, לטפס כמוהם ועכשיו גם לעמוד כמוהם.
אך מנגד, השפה שלו מאד מפותחת. יש לו אוצר מילים של בערך 70 מילים, הוא כבר מחבר מילים ושר שירים, מצביע, משחיל טבעות, בונה קוביות, אומר שמות של חיות ומחקה קולות של חיות. הרבה מהדברים שציינתי כאן הוא למד בגן! כל יום הוא חוזר עם מילה חדשה משיר שהם שרים שם או הצגה שהם רואים. זה כייף לראות את התרומה של המסגרת להתפתחות שלו.
בקשר לפער ההתפתחותי- אנחנו בטיפול אצל מטפלת התפתחותית מדהימה שמאד עוזרת לו כתוספת לכל ה"מסביב". כן, גם אנחנו היינו בהתפתחות הילד וגם אני לא יכולתי לסבול שהוא בוכה מתרגילים אז פניתי למטפלת פרטית ואנחנו כבר 9 חודשים בטיפול אצלה. אם תרצי שם ארשום לך במסר.
לגבי העניין הקוגנטיבי, האם אתם חושפים את הילדה למילים חדשות? משמיעים לה שירים? מפגישים אותה עם ילדים אחרים בני גילה?
ככל הזכור לי מהפעם האחרונה שרשמת הילדה לא המסגרת, אני צודקת, נכון? לא שאני אומרת חלילה שכל הילדים שאינם במסגרת לא מתפתחים טוב, אני שואלת באמת בשביל לדעת. מהו סדר היום שלכם ומה עשיתם עד כה בשביל ללמד את הילדה את כל הדברים שציינת שהיא עדין לא עושה?
לי היא נשמעת מהכתוב ילדה פיקחית שעושה מה שנוח לה באותו הרגע.
יחד עם זאת בגיל זה היא אמורה לדעת בערך כ-10 מילים ולהבין את משמעותם, לכן כן הייתי בודקת מה הסיבה שהיא מתקשה ומנסה לעזור לה במידה ויש צורך.
לגבי שאר הדברים שרשמת איני מבינה בנושא ולכן לא ארחיב.
אני מאחלת המון בהצלחה והתפתחות תקינה וקלה.
אני לא מודאגת
28/07/15 20:50
36צפיות
הבן שלי באותו הגיל וחוץ מללכת הוא לא עושה פעלולים מרשימים במיוחד...
לא מוחא כפיים, לא יודע אף מילה (לומר, כן מבין כמה), מכיר בדיוק 2 חלקי גוף, לא קולות של חיות, אבל מה? חייכן ומבסוט מהחיים, חמווווד

בקיצור, נשמע שאת מעט לחוצה, במיוחד לאור זה שאת כותבת שגם הרופא וגם שאר בני המשפחה רומזים לכם שאתם היסטרים.

תהני מהקטנה ומקווה שבקרוב תקבלי גם ״אישורים״ שהכל בסדר מאנשי מקצוע.
º
כתבו כבר הכל. אז והרבה בריאות ובשורות טובות.
28/07/15 22:24
לא נשמע מדאיג
29/07/15 00:17
4צפיות
הבן שלי בערך באותו הגיל והתיאור שלך די מתאר אותו גם (חוץ מזה שהוא נעמד והולך כשמחזיק במשהו אבל הוא לא מחלק נשיקות באויר ובקושי עושה ביי-ביי. כשאני לחוצה עם קשר עין [בייחוד אחרי חיסון גיל שנה] אני גם "בודקת" אם לפעמים הוא כן מסתכל עלי, ומסמנת וי וממשיכה הלאה. גילוי נאות: אף אחד לא ממש לימד אותו עדיין חלקי פנים ואיך עושות חיות אז אולי בנו האשמה... לא זוכרת מתי הגדולים עשו את כל הנ"ל

במקומך הייתי עושה בדיקת שמיעה ליתר בטחון (בעבר עשיתי בהדים בכפר סבא נדמה לי, דרך קופ"ח ולא זכור לי שהתורים היו כ"כ רחוקים. אולי תבררי במכונים בערים הסמוכות) וגם הייתי מבקשת פיזיותרפיה. לא זוכרת באיזו טיפת חלב אתם, ואם חייבים אבחון. אצלי היה חשד לא-סימטריה בגיל 3 חודשים ושלחו אותנו לפיזיותרפיסטית (בלי שום אבחון, רק הפניה של רופא הילדים בעקבות הפניה של הרופא ההתפתחותי בטיפת חלב) שעקבה אחריו עד שהוא זחל חופשי.

לגבי כל השאר - אני נוטה להסכים עם אמא שלך
האם תינוקות חולמים?
28/07/15 21:15
23צפיות
מדי פעם, בעיקר בשנת לילה (בערך 2000-2300), קורה שהבן שלי מתחיל לבכות בהיסטריה מתוך שינה. אני מרימה אותו ומחבקת אבל הוא ממשיך.
מדובר בבכי שאני לא מכירה מהיומיום. משהו שממש מפחיד אותי.
אחרי עשר-עשרים שניות הוא נרגע ואני מחזירה אותו לישון. הוא בד"כ נשכב על הצד והנשימות שלו נשמעות כמו התייפחות. אחרי כמה דקות זה עובר. 

זו התנהגות מוכרת? יכול להיות שהיה לו סיוט? מה כבר יכול כל כך להבעית אותו?

אם זה חוזר על עצמו כמה פעמים- אני נותנת נובימול, אבל אם זה חד פעמי אז לא.
קרה לנו.
28/07/15 22:22
13צפיות
קרה לנו כמה פעמים. ישן ובוכה בצרחות, מתוך שינה, ולוקח זמן להרגיע אותו. קורע לב.
הגענו למסקנה שזה קורה בעיקר בזמנים של צמיחת שיניים.

גם אנחנו תהינו לגבי החלומות, אבל אין לי תשובה.
לילה שקט.
אולי זה ביעותי לילה..
28/07/15 22:26
14צפיות
גם לבת שלי היה את זה.. 
קראתי שזה יכול להיות קשור לעייפות יתר, אבל תעשי גוגל על המונח הזה ותראי אם זה מזכיר לך..
לדעתי גם חיפוש בפורום יניב תוצאות , כי אני זוכרת ששאלתי גם על זה לפני כמה חודשים ופיצית אמרה שזה נשמע לה כמו ביעותי לילה.
משפחתון חדש בהרצליה
28/07/15 22:18
3צפיות
משפחתון  ביתי, חם ואינטימי נפתח במרכז הרצליה.
מהרו להרשם!
רעיונות לארוחת ערב
28/07/15 19:34
37צפיות
היי לכולן/ם
מחפשת רעיונות לדברים שאפשר לתת בארוחת ערב, אני ממש זקוקה לגיוון (הוא ככל הנראה לא כ״כ.. אבל לי נמאס).
עד כה הוא מקבל פנקייקים מפירות (בננה, תפוח) או פשטידה, לפעמים מסכים לאכול לביבות בטטה/תפו״א. 
מסרב לאכול ביצה בבית (אוכל בגן) בכל צורה שהוגשה לו - חביתה, מקושקשת, לחם מטוגן בביצה.
לא רוצה לתת לו כריך כי מקבל בגן.

אשמח לרעיונות יצירתיים (או גם סתם רעיונות.. )
תודה!!
מה גיל הפשוש?
28/07/15 19:36
28צפיות
לא ציינת האם זו ארוחה במקום בקבוק או בתוספת?
פשושון בן 11 חודשים
28/07/15 19:55
33צפיות
הוא מקבל ארוחת ערב ולפני השינה הנקה (וגם יונק בלילה, אבל זה עניין אחר, אולי...).
אם כך הייתי נותנת ארוחת ערב קלילה, בהתחשב שזו לא הארוחה
28/07/15 20:47
20צפיות
העיקרית והאחרונה שלו.
מה שהיה מאד אהוב על הבן שלי בגיל זה ונראה לי מתאים למקרה הזה, זה:
פנקייקים קטנים
לביבות גבינה (גבינה לבנה, קמח, ביצים)
לביבות בטטה (מהספר טעמים ראשונים)
חתיכה של פשטידת קישואים (מתכון של קובי בר)
לחם משולשים קלוי לטוסט קל

ארוחות מוצקים של בת חצי שנה
28/07/15 10:27
95צפיות
היי בנות,
הקטנה שלי בת חצי שנה (היום!), וכבר חודש וחצי שאני נותנת לה טעימות של ירקות ופירות, בנוסף להנקה כמובן (מלאה). היא כבר אוכלת בהנאה, ואני מרגישה שכמה שאתן לה, היא תאכל:).
בשבוע האחרון כבר נתתי לה קצת יותר לאכול, והבנתי שמגיל חצי שנה כבר אפשר לתת לה ממש ארוחות, אבל אני מפחדת לתת לה כמויות גדולות.
אתמול לראשונה ממש העלתי כמויות ונתתי לה פעמיים מוצקים (במקום פעם אחת). האכלתי אותה בפירות (בערך חצי תפוח, חצי שזיף וחצי נקטרינה) ובכ-6 או 8 כפות גדושות של ירקות (גזר ותפוח אדמה). לא הרגשתי שזה הכביד עליה והיציאות גם היו תקינות (ומוצקות ).
אני ממש מתקשה להבין כמה לתת ומתי? האם זה כבר בא במקום הנקה? קניתי ספר מתכונים כך שאני מתכוונת להשתמש במתכונים שבו.
עד עכשיו,היא אוכלת 7 ארוחות ביום: 8:30, 12:00, 15:00, 18:00, 19:30, 23:00, 2:00.
משום מה, אני חוששת להחליף לה 2 הנקות ביום בארוחות, כי אז ההנקה תצתמצם ל- 5 פעמים ביום סה"כ... ואני יודעת שההנקה מאוד חשובה בגיל הזה.
בנוסף, הבנתי שצריך לתת מים לאחר כל ארוחה. כמה מים בד"כ הם שותים לאחר הארוחה? והאם לתת רק לאחר הארוחה? והאם אפשר להשתמש באותו בקבוק עם מים כמה פעמים או שצריך להחליף בכל פעם ששותה?
אני ממש לא יודעת מה לעשות בשלב הזה ואשמח לכל הכוונה ועצה.
זה ממש נשמע טוב.
28/07/15 10:39
72צפיות
אין סיבות שלא יהיו 2 ארוחות בגיל הזה, שיחליפו הנקה.
היא הרי עדיין תמשיך לינוק ביום, ובלילה. אי אפשר ולא כל כך רצוי בגיל הזה להתקיים רק על חלב אם.
ארגון הבריאות העולמי, ממליץ על הנקה בלעדית עד גיל חצי שנה, ולא בכדי. אח"כ יש מקום לאכילת מוצקים. וזה חשוב מאוד, לא רק בפן של האכילה. לעיסה מפתחת גם את המוטוריקה של הפה, ואת מיומנות רכישת השפה.
כך שלי דווקא נשמע שאת עושה טוב.
הייתי מציעה מים בסמוך לכל ארוחה.
אני לא מחליפה או שוטפת בקבוק בכל פעם ששותה (אלא אם הבקבוק ממש מטונף); אבל בסוף כל יום, אני משתדלת לשטוף את כל הבקבוקים של המים במדיח (יש לנו 3-4).
אני מפחדת לתת לה יותר מדי
28/07/15 10:44
52צפיות
ולא באמת יודעת כמה לתת?
את מציעה שפשוט אחליף לה מעכשיו 2 ארוחות מתוך השבע במוצקים? כלומר, לא להציע לה גם חלב לאחר הארוחה או במרווח מסוים מהארוחה? שכחתי גם לציין שעד עכשיו עלתה מצוין במשקל והיא די ממוצעת.
יש חשיבות באילו שעות לתת מוצקים?
תודה על התשובה המהירה :)
זה הסדר יום שלנו, בת 8 חודשים,
28/07/15 11:10
55צפיות
זה הסדר יום שלה מגיל 6 וחצי חודשים, כלומר מהרגע שנכנסה לגן.
6 וחצי הנקה
9 דייסה (דייסת שיבולת שועל עם פרי או מנת פירות, לא תמ"ל)
11 וחצי מרק
15:00 בקבוק (או שאוב או תמ"ל)
17:30 הנקת השלמה (אתמול התחלתי לתת ארוחת ערב קטנה אבל זה בהמשך)
18:30 הנקה לפני שינה

לילה... לפי איך שהיא קמה (בין פעם לפעמיים)

בנוגע לכמויות, אצלי הילדה לא זה במיוחד אבל אוכלת כמויות קטנות יחסית
אני מכינה ונותנת עד שהיא מסרבת להכניס לפה.
אצלי היא פשוט מסובבת את הראש ולא פותחת פה.
ככה אני גם מנסה לשמור לה על מנגנון השובע ולא להכריח אותה לסיים לאכול.

מים אני נותנת אחרי האוכל ובין לבין כי חם.
בהתחלה שתתה מעט והיום כבר שותה כוס ביום.

מילת המפתח היא סבלנות
אין סיבה לדאוג,
28/07/15 11:15
37צפיות
אצל תינוקות המנגנון של השובע והרעב - מאוד מפותח.
אם היא לא תרצה, היא פשוט לא תאכל.
הייתי נותנת את 2 הארוחות כמה שיותר מוקדם.
ז"א, פירות בבוקר, ומרק/ירקות/עוף - בצהריים. וכל השאר הנקות/תמל/שאוב.
ולהישאר עם 5 הנקות בסה"כ נראה תקין?
28/07/15 11:21
37צפיות
כששתיים מהן בלילה (23:00 ו- 2:00)
אם זה יושב לך על חרדות שלך,
28/07/15 11:35
58צפיות
תציעי יותר ציצי. מקסימום, היא תסרב.
אבל 5 הנקות בגיל חצי שנה, נשמע מצוין
הפינה של ענת
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
26/07/15 16:04
52צפיות
שבוע טוב
כמידי יום א גם היום אני מזמינה אתכם לשאול ולעדכן בנושא התפתחות מוטורית של תינוקות.
בימים הבאים אהיה כאן כדי להשיב לכולם

צוטם קל לצמים
ואהבת חינם לכולם

ענת
בדיוק שאלתי עליך :)
26/07/15 16:14
150צפיות
הקטן שלי בן 10.5 חודשים.
כבר יותר מחודש הולך לאורך רהיטים.
הסתכלתי ברשימה שנתת למישהי מהאתר שלך שבוע שעבר והוא עושה את הכל- עובר פינות, מצליח לעמוד לבד כמה שניות, נעמד על קיר חלק וכו'. הוא גם עובר בין רהיטים כשלרגע לא מחזיק בכלום (יד משתחררת ואז נשען לרהיט השני ועם היד השנייה תופס אותו..מקווה שאני ברורה)
יש לנו גם הליכון דחיפה שהוא מצליח לשלוט עליו יפה (לא רץ איתו קדימה, אלא מצליח לשמור על איזון ולהתקדם בקצב שהוא רוצה, ז"א לא רק נשען ודוחף קדימה)

כמה שאלות-
הוא לא עובר לעמידה לבד אלא רק מושך את עצמו מרהיטים (או כל דבר אחר שבדרכו). זה אמור גם לקרות לפני שמתחיל ללכת עצמאית?
בימים האחרונים יש לי את ההרגשה שהוא כאילו לא קולט איך הולכים קדימה (למרות שלפני כן הלך קדימה עם ההליכון)..גם עם ההליכון או כשהוא דוחף כיסאות בימים האחרונים הוא עומד מהצד שלהם וככה מתקדם. האם לנסות לתקן אותו איכשהו?
גם אם אני נותנת לו ידיים הוא כאילו עושה צעדים לצדדים ולא קדימה אלי...
זה תקין? הגיוני?
היי ענת,
27/07/15 08:04
75צפיות
בן 7 שבועות.
כשהוא על הבטן הוא תמיד שולח את יד שמאל קדימה בזמן שהוא נשען על אמת ימין, כאשר רק האגרוף נוגע בקרקע.
גם כשאני מקפלת לו את היד שתהיה מקבילה ליד ימין הוא עדיין מתעקש להשאיר את המרפק באויר ונשען רק על האגרוף. 
איך אפשר לעזור לו עם זה?

בנוסף, עושה רושם שהוא שכח איך נחים על הבטן. כלומר איך להוריד את הראש ולנוח. איך אני יכולה לגרום לו להזכר בזה?

תודה רבה!
היי ענת!
27/07/15 11:04
65צפיות
היי ענת,
קודם כל, אני מתייעצת איתך כאן באופן קבוע ורוצה להודות לך על כל העצות שמאוד עזרו. במיוחד לגבי העצה שלך לא לפחד מהפליטות המרובות שלה על הבטן.  מאז, אני שמה אותה המון על הבטן ובאמת כמו שכתבת, לאחרונה אפילו נדמה לי שהפליטות פחתו.
אז הקטנה שלי בת חצי שנה מחר (). בשבוע וחצי האחרונים היא עושה סיבובי ציר ומתהפכת המון מהגב לבטן, מאוד בקלות, ומאוד יפה. אבל... רק דרך צד אחד. אני מנסה לגרות אותה להתהפך לצד השני, אבל המקסימום שהיא עושה זה חצי היפוך. האם זה תקין?
בנוסף, בגיל 4 חודשים התהפכה ממש מעט פעמים מהבטן לגב, במשך כשבועיים (לא עשתה זאת כל יום), ומאז בכלל לא. אני מנסה לעבוד איתה על זה ותמיד הופכת אותה בצורה נכונה כדי שתלמד, אבל אין שינוי. האם נשמע לך נורמלי?
ודבר אחרון, מאוד מטריד אותי שהיא לא צוחקת עדיין. היא מחייכת, ולפעמים מחייכת עם פה פתוח אבל עדיין לא צוחקת. זה ממש מטריד אותי ואני לא יודעת אם זה תקין (בדיוק כתבתי הודעה מודאגת אתמול). בנוסף, היא לא מחייכת חיוך ספונטני אלינו או סתם לצעצועים. האם יש מה לדאוג? מה אפשר לעשות? היא מחייכת אלינו רק כשאנחנו מחייכים אליה, שרים לה ומצחיקים אותה.
המון תודה!!!

הי ענת, בן כמעט 7 חודשים
27/07/15 13:39
65צפיות
שלום לך ותודה!
התייעצתי איתך כבר קודם.. ובכן, הקטנצ'יק ממהר, זוחל גחון, עומד על שש, מתיישב ועומד.. כבר מתחיל אפילו טיפונת צעדים כשמחזיק מסביב לשולחן. מה מטריד אותי? נראה שרוצה לזחול על שש אבל לא מצליח להתארגן על התנועות. לכן כבר פחות זוחל (גם על הגחון כבר ממעט לזחול). אני חוששת שידלג על זחילה על שש, ואני יודעת שזה שלב חשוב. יש דרך לעזור לו? אני מניחה את הרגל שלי כ"מכשול" כדי שיצטרך לעבור מעליה, והוא עושה זאת. מה עוד?
בת ארבעה וחצי חודשים
27/07/15 20:44
37צפיות
היי ענת!

הבת שלי בת ארבעה וחצי חודשים. מהרגע שנולדה הרגשנו שיש לה טונוס שרירים מאוד גבוה.
האחיזה שלה חזקה מאוד, וכך גם התנועות בידיים וברגליים.
היא מתפתחת עד כה מהר ויפה, אך יש גם צדדים פחות נחמדים לטונוס הגבוה: היא מתקשה להניח את הראש בשכיבה על הבטן (ישנה לרוב על הבטן ולכן בכל הרדמה אנחנו עוזרים לה להניח את הראש- גם כשהיא עייפה נורא). לפעמים מתוך שינה היא מרימה את הראש כשנופל המוצץ (מבלי להתעורר), עד שאנחנו מחזירים לה את המוצץ.
בנוסף, כשמחזיקים אותה קשה לה להתרפק ולהניח עלינו את הראש. גם בהאכלה היא קפוצה ונראה כי לא תמיד נינוחה.
האם זה צריך להטריד אותי? יש דרך לגרום לה "להרפות" לפעמים?
מאוד נחמד לי שהיא מתפתחת מהר, אבל הייתי רוצה ללמד אותה "לשחרר" ולהתפנק לפעמים. וגם להניח את הראש כשעייפים.

שאלה נוספת- כרגע היא מתהפכת מהגב לבטן משני הכיוונים (ולא מפסיקה לעשות את זה :) ), עושה סיבוב ציר לשני הכיוונים. היא התהפכה כמה פעמים מהבטן לגב, אבל לא חוזרת על זה, ולרוב כשרוצה לחזור לגב היא בוכה בחוסר אונים.
איך אוכל לעזור לה לשכלל את השיטה להתהפכות מהבטן לגב?

תודה מראש!
שלום לכולן. מחפשת המלצות לדולה לאחר לידה
27/07/15 05:33
55צפיות
שלום
אני בשבוע 21 מחולון. עתידה ללדת בתחילת דצמבר .
מעוניינת בדולה לאחר לידה (=פוסט פארטום)
חיפשתי בפורום אך אלה תגובות מלפני כמה שנים.  
אשמח לפניות.המלצות.
תודה מראש 
ממליצה על חן כ"ץ
27/07/15 20:20
28צפיות
מקסימה,  עם המון סבלנות וגם עוזרת בנושא השינה.  תחפשי בפייסבוק חן כ"ץ יועצת משפחתית לשינה והורות.
מטפלת לילה
27/07/15 19:51
68צפיות

שלום לכולם 
שמי כלנית אני מטפלת לילה התאומים ושלישיות 
סיימתי עם 2 זוגות תאומים שישנים את הלילה ועכשיו אני פנויה 
למשפחה הבאה שצריכה עזרה בלילות 
אפשרי בכל אזור המרכז 
כלנית 
0535215006

מטרנה למכירה
27/07/15 19:49
34צפיות
עקב גמילת בננו יש לנו בבית 9 קופסאות מטרנה 700 גרם, שלב 3 חלבי, תאריכי תפוגה: 27.4.16, 31.5.16.
מוכנים למכור ב-35 ש"ח לקופסא.
גרים בפתח תקוה.
המעוניינים יכולים להתקשר לטלפון 054-8110583.
סטריליזציה ראשונה של מוצרים ובקבוקים
25/07/15 21:06
118צפיות
הפטמות של הבקבוקים (טומי טיפי) סגורות, לא עובר בהם מים.מה עושים? 
ויש הצטברות של מים באחד המוצצים (מאמ ) שם זה אמור להיות בכל מקרה אטום לא
סטריליזציה
27/07/15 08:18
75צפיות
לגבי המים שמצטברים במוצצים - צריך לנער אותם כמה פעמים והמים יוצאים.
לא הבנתי כל כך מה הכוונה בפטמות סגורות. אני את הבקבוקים שוטפת טוב ושמה לסטריליזציה ראשונה בסטריליזטור למיקרוגל, בניגוד למוצצים שאת ההרתחה הראשונה של חמש הדקות אני עושה כמובן על הגז (אחרי ששוטפת אותם טוב.
את לא אמורה להעביר בהם מים
27/07/15 19:07
71צפיות
את צריכה לפרק את הבקבוק לגמרי, כולל להוציא את הפטמה ואז זה בא במגע עם המים או האדים בשני הכיוונים. אל תנסי להעביר משהו בכח דרך החור של הפטמה או דרך הפתח של האויר בצד, זה עלול להרוס את הפטמה.
º
אוקיי. זה מה שאני עושה
28/07/15 09:47
8צפיות
סדנת ליווי התפתחותי
27/07/15 19:02
45צפיות
היי,

מחפשת המלצה לסדנאות ליווי התפתחותי לתינוקות בת"א, אזור הצפון הישן.

אשמח לשמוע ממי שמכירה, היתה, או שמעה מחברות :)
סטרליזציה של בקבוקים
25/07/15 21:20
134צפיות
היי לכולן, רציתי להתייעץ
אינני זוכרת אם אחרי כל האכלה יש לבצע סטרליזציה של הבקבוקים?
האם מספיק לשפוך מים רותחים לתוך הבקבוק ולהמתין מס' דק?

תודה מראש
º
מקפיצה
26/07/15 18:01
18צפיות
סטריליזציה
27/07/15 08:15
49צפיות
אני משתמשת בסטריליזטור למיקרוגל לסטריליזציה של בקבוקים ומוצצים. פחות התעסקות :)
אגב צריך לשים לב שלבקבוקים של חלק ממשאבות ההנקה (אם אני לא טועה, לפחות לאלה שלוקחים מיד שרה), אסור לעשות סטריליזציה.
כן - אחרי כל שימוש בבקבוק
26/07/15 18:48
93צפיות
גם אם הכנת במקרה ושפכת בלי להשתמש.
ההנחיה אומרת להרתיח במשך 5 דקות לפחות.

ו...כדי להקפיץ צריך תוכן בהודעה 
קצת מודאגת
26/07/15 22:29
233צפיות
הקטנה שלי בת חצי שנה, ועדיין לא צוחקת...
היא גם לא מחייכת חיוך ספונטני, כלומר מיוזמתה, אלא רק כאשר אנחנו מצחיקים אותה, או מחייכים אליה, אז היא מחייכת אלינו בחזרה.
נשמע נורמלי? או שיש מקום לדאגה?
ממליצה על בדיקת רופא/ת התפתחות
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
26/07/15 22:42
175צפיות
הי ניקי 8
האם יש קשר עין טוב? מיקוד מבט בחפץ/צעצוע הורה?
האם מחייכת חיוך חברתי?
אלו דברים היא כן עושה?
אם את רואה כי יש בעיה במעקב או אם את חוששת תמיד מומלץ להתייעץ עם רופא/ת הילדים שלך.
האם יש במשפחה בעיות ראיה? מישהו עם מספר גבוה במשקפיים? אם כן ממליצה לגשת לבדיקת ראיה אצל רופא/ת עיניים לילדים
לילה טוב
מיכל נעם
פיזיותרפיסטית ילדים נוירו-התפתחותית
היי מיכל
26/07/15 22:51
170צפיות
תודה על התגובה.
היא יוצרת קשר עיין טוב, משחקת יפה, ונראה לי שמחייכת חיוך חברתי, כלומר, בתגובה אלינו כאשר אנחנו שרים לה, מחייכים אליה ומצחיקים אותה. רק לא צוחקת ומחייכת חיוך ספונטני.
אין אצלנו בכלל בעיות ראיה במשפחה.
אפשר לחכות עוד קצת....
26/07/15 23:42
143צפיות
מתיאורך כעת נשמע טוב : )
אצל בתי(כיום בת 6) מה שגרם את פרצי הצחוק הראשונים היה מובייל של טייני לאב ודיוידי של פו הדוב באנגלית : )))))
אם את עדיין חוששת אנא התייעצי עם רופא הילדים שלך
לילה טוב
מיכל
ארכיון הודעות
Flix

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

הריון ולידה

מקרא סימנים