לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!

אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלות ענת אמא ליובל הקטן, ושחף, אמא של איתמר ויותם, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

הודעה חדשה

º
אוכלים ונהנים בשבוע חדש
41תגובות
20/10/14 08:47
53צפיות

(המשך...)
השתתפות המדינה בשכר לימוד גני ילדים?
22/10/14 22:16
17צפיות
האם מבחן ההכנסה הוא לפי משכורת בסיס או כולל שעות נוספות?
כי שעות נוספות זה דבר משתנה מאד והמעסיק יכול להחליט יום אחד שאין יותר שעות נוספות.
ראיתי בסימולטור של התמ"ת "משפחתון" .לאיזה ארגונים יש משפחתונים? לידנו יש ויצו אבל לדעתי הם בהגדרה של "מעון".
לפי הסימולטור מעון הרבה יותר יקר ממעון למרות שבמשפחתון רק 5 ילדים המקבלים יותר פוקוס.
שאלת קידבג,אך אשאל: האם רק מסגרות ציבוריות מוכרות לצורך השתתפות המדינה בשכר לימוד?
סיוט נסיעה באוטו
21/10/14 18:01
236צפיות
שלום לכולן!
משהו שהתחיל ממש בשבועיים האחרונים ולא קרה לפני כן.
תינוק בן 4 חודשים, בכל פעם שלוקחים אותו ברכב - מתחיל לצרוח בכל הכח! צרחות של ממש וככה איזה 15 דקות עד שמתעייף מעצמו ונרדם.
חייבת לציין שמלפני כן הוא היה תינוק למופת בנסיעות ואף אהב אותן מאוד, שיבחנו אותו מאוד על כך (ואולי עשינו עין רע..)
בכל אופן היום זה בלתי נסבל לנסוע איתו באוטו, כל פעם זו טראומה חדשה בשבילו (וגם בשבילנו).
מוכרת התופעה או שזו רק אני? 
נשמע קשה
21/10/14 19:03
141צפיות
אני מקווה שזה משהו זמני שיחלוף. גם אצלי היו תקופות שהיא הייתה ממש בוכה בנסיעות והייתי די חסרת אונים, אבל יש דברים שאפשר לעשות: לשים את הסלקל במושב ליד הנהג. זה פחות בטיחותי אבל זה יכול אולי לעזור לו שהוא יראה אותך במהלך הנסיעה. אפשר לתלות לו צעצוע מעניין שהוא יוכל לשחק איתו. אפשר לשיר שירים שהוא מכיר או בכלל להשמיע מוזיקה ברדיו. תבדקי גם שלא חם לו מדי שם. חוץ מזהכ הבנתי גם שיש תינוקות שלא נוח להם בסלקל ועוזר לעבור לכיסא בטיחות מגיל 0.
מקווה שזה יחלוף מהר!
אנחנו העלנו את הסלקל הביתה והפכנו אותו ..
21/10/14 19:52
161צפיות
לעוד מקום שבו היא שוהה ..
ככה הגברת הסתגלה לסלקל, וכמעט לא הרגישה כששמים אותו באוטו (איתה).
כמה דברים שעזרו אצלינו
22/10/14 12:49
86צפיות
לא לאותו ילד. מעבר מהסלקל לכיסא בטיחות, הצעיר שלי היה תינוק נוח מאוד בנסיעות ובשלב מסוים הפסיק להיות נוח. בסביבות גיל 9 חודשים העברתי לכיסא והוא חזר לנסוע בכיף, כמובן כיסא שמחובר הפוך. השניה שלי נסעה יותר טוב שהחלון היה פתוח והייתה לה רוח זה משום מה מנע בכי, וגם מוזיקה חזקה. אגב הבכורה שלי העדיפה גם כיסא על סלקל
אולי הוא גדל ופחות נוח לו
22/10/14 21:36
18צפיות
אצלנו הקטנה התחילה לבכות בכניסה לסלקל סביב גיל שלושה-ארבעה חודשים, כשנהיה לה צפוף בסלקל. כשהוצאנו את המקטין שהשתמשנו בו מהלידה, הבעיה נפתרה.
גם אצלינו
22/10/14 21:42
17צפיות
הי
הקטנצ'יק שלי בן 4 חודשים, כבר חודש וחצי בערך שהוא צורח בנסיעות, הרבה פעמים בקבוק עוזר (זה יעיל רק עם אנחנו 2 מבוגרים ברכב), אבל עוד לא נמצא פיתרון ממשי....
אצלנו גם פתאום התחיל לבכות בנסיעות בגיל כחודשיים
22/10/14 22:16
17צפיות
בעלי הזיז את מצב הרצועות לשלב מתקדם יותר - בעצם סוג של הגדיל את הסלקל - וזה פתר את הבעיה לחלוטין.
º
בריאות לתחילת שבוע
20/10/14 08:53
16צפיות
ברית מילה רפואית - התייעצות
18/10/14 19:23
213צפיות
שלום,
יש לי שאלה חשובה, אני לא יודעת לאן לשרשר. מקווה שתוכלו לעזור לי.
אנחנו ממש לפני לידה ורוצים לערוך לבן ברית מילה ע"י רופא ולא ע"י מוהל רב.
איך אני מוצאת רופא מומלץ שמבצע זאת?
כל מה שמצאתי באינטרנט זה באיזור המרכז ואנחנו גרים בצפון.
יש כאן מישהי שעשתה זאת באיזור חיפה/עמקים?
אשמח מאוד מאוד מאוד לקבל המלצוחת. בעיקר על כאלה שמבצעים זאת בקליניקה שלהם ולא בבית שלנו.
תודה מראש.
אני במקור מהצפון, כך שהחברות שלי עדיין גרות
18/10/14 19:31
188צפיות
בחלקן בחיפה ובאיזור. לא מכירה רופא שעושה את ההליך בקליניקה שלו (גם לי, כמוך, זה היה חשוב). אבל - למיטב הבנתי, ולדמן מאוד מומלץ. יפים קנדליס - מאוד לא מומלץ.
עוד אחד מאוד מומלץ הוא בנימיני, אבל לא בטוחה עד כמה צפונה הוא מגיע.
º
כתבתי משהו אבל לא בטוחה שזה עליו. אז מוחקת
19/10/14 02:12
37צפיות
מצטרפת להמצלה על ולדמן
18/10/14 19:36
96צפיות
עשה ברית לבן שלי, כיום בן חודשיים. רופא כירורג. בעיקרון יש לו קליניקה בחיפה , עד כמה שידוע לי.

לי היה חשוב שיהיה בבית. רופא מצויין , ממליצה בחום!
אמנם מהמרכז אבל מל את בני רופא מהצפון
19/10/14 08:42
85צפיות
עובד בחדרה וגר בחיפה כך שיכול להתאים
ד"ר צבי שטיינר, מנהל מח' כירורגיית ילדים בהלל יפה, עשה את ההליך בצורה עדינה מאוד,
אדם נעים ועבר בסדר גמור. היינו מאוד מרוצים ומאוד ממליצים
אנחנו עשינו אצל קנדליס
19/10/14 11:20
78צפיות
בבני ציון. נראה שהוא עשה עבודה טובה, אין לי בסיס להשוואה או ידע מקצועי מספיק בשביל להעריך... מה שכן, הוא קשקשן בלתי נלאה!
עשינו אצל ד"ר רונן רוב בזכרון יעקב
22/10/14 22:02
3צפיות
עשה ברית רפואית אצלנו בבית.
בהצלחה.
עד איזה גיל נתתן ברזל?
15/10/14 13:41
162צפיות
התאומים שלי בני שנה ושלושה חודשים והרופא אמר לגמור את בקבוק הברזל וזהו לא לתת יותר, כמובן הוא הסתכל על בדיקות הדם, עד איזה גיל אתן ננתן ברזל? תודה בנות וחג שמח
º
מקפיצה
16/10/14 14:35
24צפיות
אמרו לי שנותנים עד גיל שנה וחצי
16/10/14 19:53
132צפיות
אם הכל תקין אז האחות בטיפת חלב אמרה להמשיך עד שנה וחצי.
אני נתתי עד שנה ועשר כי הבדיקות הראו שיש אנמיה בגיל שנה ובגיל שנה וחצי.
לנו הסבירו שבגיל שנה עושים בדיקת דם ואחריה
18/10/14 09:08
101צפיות
ככל שרמת הברזל תקינה הרופא נותן פטור מברזל וככל שיש חוסר מקבלים הנחיות לגבי כמות הברזל שיש להמשיך לתת...
כמו שנאמר לך
18/10/14 15:19
87צפיות
בסביבות גיל שנה עושים בדיקות דם ולפי זה הרופא ממליץ.
º
הרופא אמר שיש לו וירוס אדנו מכירות? בן 10 חודשים. חום 40.6!
20/10/14 12:43
87צפיות
כן. וירוס נוראי
20/10/14 19:19
156צפיות
כם לוקח לפחות שבוע עד שמרגישים טוב יותר וגם מערב דרכי נשימה ובטן ולפעמים גם דלקת עיניים... ממש וירוס נוראי
º
אוקיי קבלו תיקון, זה דלקת גרון ודלקת אוזניים. אוגמנטין
21/10/14 16:58
17צפיות
שאלת
22/10/14 08:17
91צפיות
הקטנה בת 8 חודשים אוטוטו ובשבוע האחרון בערך אני שמה לב שלפני יציאות היא נראית במיוחד במצוקה, כולל התעוררויות לפנות בוקר בבכי, אני מרגיעה ומחזירה לישון, אחרי 20 דק שוב בכי ואז גם יש קקי אז מחליפים וכבר קמה.
בפעם פעמיים שיצא לי לראות יציאה באמצע היום זה גם לווה בחוסר שקט ובהרבה התאמצות. 

מבחינת אוכל, אנחנו עדיין על לא מעט בקבוקים כי אני קצת מתקשה לבסס ארוחות של ממש, כרגע הממוצע שלה הוא 4/5 כפיות של מזונות משתנים (אחרת הייתי חושדת בדבר מזון) בסיום כל 'ארוחה' אני נותנת לה מים בבקבוק (כוסות לא מצליחות אצלנו בנתיים) והיא שותה רק חצי מהם בערך (סביב 30-40 נראה לי).

יש למישהי/ו רעיון מה הסיבה לכך? אני אוסיף שמגיל עוד יותר קטן (סביב חודשיים) יש לה יציאה פעם ביום /יומיים כך שהתדירות לא חריגה....

תודה 
בריאות לאמא
22/10/14 11:03
69צפיות
שלום
אני שואלת גם פה. אולי משהי חוותה:
אני מניקה כבר חצי שנה ולפני כמה ימים יצא לי פצע מוגלתי על הפטמה.
רופאת משפחה לא הצליחה לאבחן ממה זה נובע. היא רשמה לי משחה אנטביוטית שאומנם הפחיתה מהכאב אך הפצע לא נעלם.

ממה זה יכול לנבוע?
לאיזה רופא כדי ללכת? גניקולוג\כירוג?

תודה מראש

נסי רופא עור
22/10/14 11:09
37צפיות
גניקולוגים לא מבינים שום דבר בפטמות והנקות. ממש ממש. היה לי זיהום פיטרייתי אחרי שלושה חודשי הנקה, כאבי תופת והגניקולוג פשוט אמר לי- תשמעי זה לא תחום המומחיות שלי. (הבעיה שזה לא תחום המומחיות של אף אחד- הרופא משפחה לא ידע מה לעשות, היועצת הנקה אמרה שזה אולי פיטריה אבל לא יכלה לרשום תרופות. זה היה סיפור). בכל אופן פצע מעל העור הכי כדאי ללכת לרופא עור. 
תינוקת בת חצי שנה עם תולעים
22/10/14 17:46
73צפיות
היי, לתינוקת בת החצי שנה יש תולעים. ראיתי אותן בחיתול.

אולי נדבקה מהילדים הגדולים בבית שנמצאים בגן וב"ס או שאני לא יודעת מאיפה זה הגיע... - מאיפה באמת??
אנחנו שומרים על היגיינה די גבוהה בבית. כל הזמן שוטפים ידיים וכו'...

לא נתקלתי בתופעה הזאת עם אף אחד מהילדים הגדולים ואין לי מושג מה לעשות.

המליצו לי על טיפול טבעי של גרעיני דלעת וגזר - אנחנו עושים את זה כבר שבועיים. טוחנים לה וכנראה שזה לא עוזר...
התרופה לטיפול בהן לא מומלצת לתינוקות. ואני גם מעדיפה משהו טבעי..
המליצוו לי על שן שום - אבל מאוד לא נראה לי לשים לה בגיל הזה . . .
הילדה לא רגועה ולא ישנה כבר הרבה זמן בלילה...וגם אנחנו לא

מישהי התנסתה ויכולה להלמליץ על משהו שעוזר????
היית אצל רופא ילדים איתה?
22/10/14 18:38
46צפיות
לא הייתי מסתכנת בגיל כזה......
מחר אקח אותה
22/10/14 18:49
46צפיות
השאלה אם יש דברים טבעיים?
לגמרי להתייעץ עם רופא
22/10/14 20:17
26צפיות
הילדה לא רגועה כי זה מאוד לא נעים, מגרד ומציק וגם גורם לכאבי בטן, זה מחריף בלילות כי בלילות התולעים נודדות לפי הטבעת בכדי להטיל ביצים.

לדאוג לגזור ציפורניים לגדולים כל הזמן ולצמצם מגע של ידיים - פה.
באופן כללי צריך את כל המצעים בבית לכבס ורצוי בהרתחה כולל מגבות. לשאוב שטיחים ולכבס גם את המשטח פעילות של הקטנה.

אני לא ממש יודעת מה הטיפול המקובל אצל תינוקות כי עד כמה שידוע לי הטיפול המקובל בתרופה מומלץ מגיל שנתיים.
בנוסף עד כמה שידוע לי מומלץ לטפל בכל בני הבית במקרים כאלה בכדי למנוע הדבקה חוזרת.
חיסוני שפעת ותינוקת חדשה
22/10/14 20:03
34צפיות
יש לי בת עשר ובן שמונה בבית שאני רוצה לחסן לשפעת,
הבן מבקש את התרסיס כי הוא לא רוצה זריקה.
יש בבית גם תינוקת בת כמעט שבועיים.

השאלה האם החיסון המוחלש לבן יכול להיות מסוכן לתינוקת שאינה מחוסנת?
º
ישנים ומתפתחים לתחילת שבוע
55תגובות
20/10/14 08:51
326צפיות

(המשך...)
הכרות לצורך מפגשים משותפים
22/10/14 14:53
89צפיות
הי, מתגוררת בהרצליה הירוקה, אמא לבן שנה ו10 חודשים, איתו בבית מבחירה ומעוניינת להכיר אמא עם ילד קרוב לגיל למפגשים משותפים, אשמח לשמע מכן
היי
22/10/14 20:25
34צפיות
אני אומנם גרה בירוקה עם ילדון בן שנה וארבע אבל הוא בגן עד ארבע.
ממליצה לך בשעות הבוקר לקפוץ לגינות בפינסקר עד לפני חודשיים כשעוד הייתי איתו בבית הייתי פוגשת שם אמהות עם ילדים (והרבה מטפלות).

הי שלום לך
22/10/14 21:23
26צפיות
אני מרמת השרון אימא לבן שנה ו-5 ועוד פיצי בן חודש
אשמח להכיר
תצפית שבועית בתינוק באזור חיפה:
22/10/14 20:27
32צפיות

במסגרת לימודי תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית באוניברסיטת חיפה
דרושות נשים בהריון אשר עתידות ללדת באמצע/סוף נובמבר.
במסגרת הלימודים עלינו לצפות בתינוק שרק נולד, פעם בשבוע למשך השנה האקדמית, בבית המשפחה.
נשמח לשמוע מכן, לתת פרטים נוספים ולתאם מועד נוח עבור המפגשים.
אדר קדם
adarked@hotmail.com

היי בנות אני חדשה פה :)
22/10/14 15:08
97צפיות
אשמח להמלצות שלכן על אתרי קנייה לתינוקות
טובים וזולים

תודה רבה לכולן ויום מקסים!
היוש!
22/10/14 15:10
57צפיות
היי לך :) אני באופן אישי חורשת על מאמי ביי 
יש שם חנות של מוצרי תינוקות וילדים אוןליין ובנוסף יש כל מיני דילים שעולים לזמן מוגבל והרוב ממש שווה
קיצר כדאי לנסות
בהצלחיוש!
השאלה היא מה את מחפשת לקנות
22/10/14 20:20
27צפיות
בגדים? טואלטיקה? משחקים?
º
מסגרות לשבוע חדש
20/10/14 08:50
33צפיות
פעוטון תינוקייה ליומיים בשבוע
19/10/14 21:16
101צפיות
שלום, אני מעונינת להכניס את ביתי בת ארבעה חודשים למסגרת של גן או פעוטון ליומים בשבוע . אם מישהו מכיר מסגרת שמסכימה לקבל רק ליומיים אני אשמח לקבל פרטים .
משפחתון/מטפלת לעד 5 תינוקות
19/10/14 19:34
111צפיות
שלום,
אני מתגוררת במרכז חולון, ליד מנסבך, ואני מנסה למצוא מסגרת לביתי הקטנה.
אני עוד מתלבטת האם אני רוצה להכניס אותה למשפחתון או מטפלת פרטית או מטפלת ל3 תינוקות בביתה,
אז קודם כל אני אשמח לדעת מה בערך טווח המחירים,
דבר נוסף והרבה יותר חשוב אני אשמח להמלצות לכל האופציות.
אני רוצה להכניס אותה למסגרת כאשר תגיע לגיל 5 ח' בסוף ינואר 14
תודה רבה.

צופציק שלום אני אמא לשלוש בנות מחולון ומעוניינת לטפל בתינוקת
22/10/14 10:11
37צפיות
אמנם יש לי נסיון מעשי בלבד מהבנות שלי ולא במסגרת מקצועית
אבל מנסיוני - חום ואהבה זה מה שהם צריכים בגיל הזה. (וכמובן , אוכל, החלפות, טיולים בחוץ ועוד...)
גרה במרכז חולון (שנקר ליד סוקולוב) ומטעמי נוחיות גם מוכנה לשמור על מחיר שפוי
אשמח אם תפני אליי בנושא
אני לא יודעת אם מותר להשאיר פה פרטי טלפון אבל תוכלי לפנות אליי במייל
hindibaly
walla.co.il
(בכוונה רשמתי את זה בשתי שורות נפרדות.....)
מחפשת המלצה לגן
18/10/14 20:54
123צפיות
היי,יש לי תינוקת בת 9 חודשים.אנו כרגע במעבר דירה.מחפשת המלצה לגן באזור בבלי/יהודה המכבי בת״א.תודה מראש,בתי
מטפלת ליומיים - 3300 ש"ח?!?
20/10/14 18:27
192צפיות
שלום לכולם!
לקראת חזרתי לעבודה במשרה מלאה, אני מחפשת לבתי מטפלת ליומיים מלאים (8:00-17:00) שתתחיל לטפל בילדה לכשימלאו לה 5 חודשים.
בשלושת הימים הנותרים סבתא, ברוב טובה, הציעה לשמור על הילדה.
מצאתי מטפלת, שהמליצו עליה מכרים, והיא מבקשת 40 ש"ח לשעה עבור כל שעה ביומיים האמורים, מה שמתרגם לדבריה בחודש ממוצע ל- 3300 ש"ח.

האם אלו המחירים הנהוגים? האם עבור יומיים בשבוע משלמים 3300 ש"ח כפי שמשלמים לגן פרטי עבור שבוע מלא?!?

תודה רבה מראש למי שיתרום מידע
תלוי באיזה אזור אבל כן
20/10/14 19:22
151צפיות
בהרצליה מטפלות שאני ראיינתי רצו 35-40 ₪ לשעה מה שהתרגם לכ-7,000 ₪ לחודש לשבוע מלא (ואני הייתי צריכה שעה פחות ממך), כך שבערך 3,000 ₪ לכמעט חצי משרה זה הגיוני.

אם מדובר רק ביומיים בשבוע אולי כדאי לך לנסות לחפש מישהי שמחפשת לחלוק מטפלת כך שהבת שלך תצטרף ליומיים בשבוע בעבור תשלום מופחת או לחפש אמא שמחפשת לטפל בילד נוסף על שלה.
בתור מטפלת אני יכולה לומר לך ש:
21/10/14 09:46
168צפיות
זה מחיר קצת גבוה אבל נהוג לצ'פר מטפלת שעובדת משרה חלקית (אם נלך על פי ההגיון שזה תוקע אותה מלעבוד בעוד עבודה) על אובדן ימי העבודה האחרים
ובשלושת הימים הנותרים?
22/10/14 18:56
41צפיות
יש לי חברה (בת"א) שמחפשת בנרות מטפלת מומלצת ליומיים בשבוע
אם המטפלת שלך פנויה אני אשמח לשדך לה בימים הנותרים 
(וכן, המחירים ששמעתי ממנה זה 40 לשעה + נסיעות וכו')
º
אשמח להמלצה על גן לתינוק בן חצי שנה בשכונת רמת ורבר פ"ת
20/10/14 21:29
36צפיות
לגביי מסגרת לתינוק ברמת ורבר פת".
22/10/14 09:50
32צפיות
שמי נויה. המשפחתון של נויה. רוטשילד 79 מרכז העיר פת"- רמת ורבר. חניון צמוד לבניין ללא תשלום. משפחתון של עד 5 קטנטנים. נותר מקום אחרון. משפחתון ותיק מעל 8 שנות פעילות והמלצות רבות מאוד!! ביטוח לכל ילד, מרחב מוגן בצמוד למשפחתון, פעילויות העשרה לקטנטנים. אשמח לתת לך פרטים נוספים: 0525583939. דף הפייסבוק- המשפחתון של נויה. או באתר שלי: באינפוגן תחת השם המשפחתון של נויה. תודה ויום טוב. 
הצעה מעניינת עבורכן
22/10/14 13:28
109צפיות
עלה לי רעיון להקים קבוצת ווטסאפ של אמהות על מנת שנוכל להתייעץ באונליין על נושאים שונים,לאו דווקא הורות אלא כל דבר . זה יותר נוח מהפורום שלוקח זמן עד שעונים ,ככה מקבלים תשובה באותו הרגע וכל אחת תורמת מניסיונה האישי. מי שמועניינת להצטרף יכולה לרשום לי פה או לשלוח לי למספר :050-2078699 . מה אתן אומרות??
דעתי האישית והכנה
22/10/14 17:31
79צפיות
הווטסאפ הפך להיות מטריד, במיוחד הקבוצות.
אני לאט לאט נמנעת מלהיכנס לשם כי מצאתי לנכון שזה מבזבז לי המון זמן יקר.אני מעדיפה להרים טלפון ולשמוע את קולו של האדם שבצד השני.
ושוב,
זו רק דעתי האישית.

º
קניות, ציוד ובילויים לתחילת שבוע
45תגובות
20/10/14 08:49
269צפיות

(המשך...)
|*| נפתח פורום קצת אחרת |*|
22/10/14 11:20
10צפיות
מי מאיתנו לא מרגיש שונה לפעמים? או מוזר? שקשה לנו להשתלב בחברה.
פורום קצת אחרת נועד לאנשים שמרגישים קצת שונים וחריגים בחברה ורוצים להכיר אנשים שמרגישים כמוהם.

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולייעץ ולהתייעץ, לחבק ולנחם, לשתף בחוויות טובות ובחוויות לא טובות, לחלוק רגשות ופשוט לדבר.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
º
פצע בזוית הפה ללא חום לתינוקת
22/10/14 10:03
13צפיות
הפינה של ענת
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
19/10/14 07:12
157צפיות
שבוע טוב לכולם
כמידי יום א אני שוב איתכם כאן היום
אתם מוזמנים לשאול ולעכן בנושא התפתחות מוטורית של תינוקות ואני אשוב מאוחר יותר לענות לכולם

שתהיה חזרה טובה וקלה לשגרה המבורכת  של ,אחרי החגים"
ענת
התהפכות מהגב לבטן
19/10/14 10:18
215צפיות
היי ענת!
הקטנה כבר בת 5 חודשים ושבוע ולפני מספר ימים היא התהפכה לראשונה מהגב לבטן והיא עשתה את זה עוד מספר פעמים מאז. למעשה היא נשכבת על הצד, לוקחת את רגל שמאל ואז מעבירה מעבר לרגל ימין וכך מצליחה להתהפך. היא עושה את זה רק לכיוון אחד למרות שאני מנסה לשים גירויים בשני הכיוונים. בנוסף - קרה רק פעם או פעמיים לפני חודשיים בערך שהיא התהפכה מהבטן לגב. מאז זה לא קרה שוב. אני מנסה לשים אותה על הבטן כמה שיותר אבל אולי זה לא מספיק? כמה זמן צריך בגיל הזה? יכול להיות שיש עיכוב בגלל הרצועות פבליק שהיו לה?
דבר נוסף הוא שכשהיא יושבת עליי\בעלי בידיים היא מנסה לקום לישיבה. אני הבנתי שלא כדאי לעודד את זה כדי שהיא לא תקפוץ שלבים... האם זה נכון?
מעבר לכך היא מגיבה יפה לגירויים תופסת חפצים בשני הידיים ממלמלת וצועקת כל מיני צעקות משונות ונראה שהיא ממש מתפתחת יפה. יש עוד משהו שהיא אמורה לעשות בגיל הזה?
תודה מראש
etib2310 הי
20/10/14 08:36
94צפיות
מתי הסרתם את הרצועות?
כעיקרון אין שום סיבה שהיא תתעכב בגלל הרצועות.
השכיבה על הבטן אמורה להיות נינוחה  לאורך זמן ועם אפשרות לשחק בתנוחה זו.
אם את חשה שהיא לא שוכבת מספיק על הבטן אז פשוט הפכי אותה יותר.

לגבי ההיפוך שתיארת מגב לבטן- זה מצויין.
את יכולה לעודד היפוכים עי כך שתתחילי עבורה היפוך ותתני לה להמשיך אותו.

הנה רעיונות לעידוד היפוכים

סביר להניח שבגלל הרצועות היא לא שכבה על הצדדים ואולי אחרי הסרתן  היא "גילתה: צד אחד ועדיין לא חקרה מספיק את האפשרויות בצד השני.

פשוט השכיבי אותה גם על הצד השני כדי שתעבור ממנו אל הבטן או אל הגב.

הנסיון לקום לישיבה הוא נורמלי אך את צודקת שעדיף לא לעודד ישיבה כל עוד השכיבה על הבטן אינה מופנמת מפני שתינוק שמעדיף ישיבה על שכיבה עשוי לדלג על שלב הזחילה וחבל.

מעבר לשכיבה על הבטן והיפוכים אני מעודדת בגיל זה הושטת ידיים לכל הכיוונים וגם אחיזה ברגליים בשכיבה על הגב.
בשכיבה על הבטן לעודד משחק והושטת ידיים לצעצועים וסיבובי ציר ( תנועת מחוג של שעון) אל צעצועים שנמצאים בצדדים.

כל טוב
ענת
עדכון ועוד שאלות
19/10/14 15:41
254צפיות
הי,
לפני שבועיים שאלתי כאן על תינוק שלא "עומד" ולא מיישר רגליים כשמחזיקים אותו.
אז רציתי לעדכן שהתינוק כנראה קרא את השאלה שלי כאן ובאותו יום כבר יישר רגליים ו"עמד" קצת.
כנראה זה באמת היה עניין של מודעות. אז הוא אמנם עדיין הרבה פעמים גם "מתקפל" אבל הוא גם מצליח להחזיק את עצמו קצת.
עכשיו הוא כבר ממש יושב, זוחל במרץ בכל הבית וגם מרים את עצמו מאד יפה מ 6 ל 4.
רציתי לשאול כמה שאלות:
1. אני כרגע די נזהרת לא "להעמיד" אותו כי אני מפחדת שזה יאיץ לו את העמידה. האם זה נכון? (הוא כמעט בן שמונה חודשים)
2. הוא מתהפך מהגב לבטן (כבר מזמן) אבל לא מהבטן לגב. לדעתי פשוט אין לו שום מוטיבציה לזה. כשהוא על הבטן הוא יכול לזחול ועל הגב פשוט משעמם. האם יש צורך בכלל לטפל בזה? אם כן, אז איך?
3. כשהוא יושב עם רגלים קדימה הן בזוית לא נכונה. הוא כאילו מקפל אותם קצת כלפי חוץ במקום כלפי פנים. אני לפעמים משנה לו את הזוית שיתקפלו פנימה, אבל זה כנראה פחות נוח לו, כי אחרי רגע הוא מחזיר אותם לזוית המוזרה הזו (או מקפל רגל אחורה). האם כדאי להמשיך לשנות לו את הזוית כל הזמן כדי שילמד? כדאי להתייעץ עם אורטופד?
תודה

הי יוצאים לדרך חדשה.
20/10/14 08:43
92צפיות
איזה יופי של עדכון.
עמידת הארבע נעשי הודות לדחיפת הרגליים ויישורן וזה מראה שהוא מפנים וגם מתרגל  ומתאמן בעצמו . לגמרי משמח לקרוא.

לגבי שאלותייך:
1. אין צורך להיזהר. אם הוא רוצה שתתני לו ידיים ותעזרי לו לעמוד  ואם זה משמח אותו אז אין עם זה שום בעיה .
2.את צודקת. אין מוטיבציה להתהפך מבטן לגב בגיל בו רוצים לזחול ולחקור את הסביבה. מכיוון שאני מחשיבה את היכולת להתעגל ולהתהפך מבטן לגב גם כדי לרכך נפילות (כלומר להתגלגל במקום ליפול בצורה נוקשה) אז אני לעיתים פשוט מתוך משחק מגלגלת את התינוקות מבטן לגב בהיפוך ג'ודו כדי לוודא שהם משתפים פעולה והגוף לא מתקשח כשהם נופלים הצידה

הנה קישור להיפוך ג'ודו ( אשר להתחיל אותו גם ממצב עמידת שש)

3. את מתכוונת לישיבת W?
הנה דברים שכתבתי בנושא ישיבת W

כל טוב ואשמח לעוד עדכונים משמחים
ענת

תודה רבה על התשובות
הודעה זו מכילה תמונות
20/10/14 09:01
200צפיות
אנסה איתו את ההיפוך ג'ודו.
לגבי צורת הישיבה - הכוונה לא לישיבת W.
הוא לרוב יושב עם רגל אחת אחורה ואחת קדימה.
אני מתכוונת שכשאני מושיבה אותו עם שתי רגליים קדימה הרגליים מוטות החוצה (וזה נראה מאד מוזר).
אני מצרפת שרטוט שניסיתי לעשות - כאילו צילום מלמעלה - העיגול הוא הראש של הילד.
במקום שהברכיים יהיו מקופלות פנימה כמו בציור 1. הברכיים מוטות החוצה כמו בציור 2.
אני אנסה לצלם במצלמה ולשלוח שבוע הבא תמונה אמיתית...
תודה רבה על הפינה המעולה הזו 
תודה רבה אשמח לצילום של הרגליים
20/10/14 09:11
84צפיות
בציור 2 התנוחה היא סימטרית ולא כפי שתיארת עם רגל קדימה ורגל אחורה .
אני בהחלט אשמח לתמונה

ענת

היי ענת, אשמח לקרוא את דעתך..
19/10/14 18:55
255צפיות
היי ענת..
הפיצקית שלי בת חצי שנה, מאחר והיא הילדה הראשונה שלנו ואנחנו חסרי נסיון, מן הסתם אנו נוטים לדאוג יותר.. כך שאשמח אם תוכלי לומר לי האם המצב שאני מתארת נשמע תקין..
היא ילדה סקרנית וחוקרת, אבל היא טרם התהפכה וכרגע רק יודעת להביא את עצמה למצב שהיא שוכבת על הצד,  אני יודעת שזה לא נורא.
אבל מה שקצת מוזר לנו זה שאנחנו רואים שהיא לא ממש יודעת מה עושים עם הידיים...
כלומר כאשר היא שוכבת על הבטן (התנוחה הכי שנואה עליה)  היא מרימה את עצמה יפה מאוד, אבל אחרי כמה דקות נראה שהיא ממצאת את העניין ונתקעת בתנוחה שנראית כמו אוירון מוזר כזה, כלומר מרימה את הידיים ופורשת אותם לצדדים וגם את הרגליים היא מרימה , בדרך כלל היא מלווה את זה גם בבכי כדי שנהפוך אותה...
גם כשאנחנו מרימים אותה הידיים שלה פרושות לצדדים באגרופים קפוצים ולא מחבקות (אלא אם כן היא רוצה למשוך במשהו)
כשאנחנו עוזרים לה להתהפך(נראה שאצלה היא תתהפך תחילה מהגב לבטן, מהבטן לגב נראה שהיא עדיין לא בכיוון ) היא תמיד נתקעת עם היד מתחת לבטן ולא יודעת מה לעשות איתה , אנחנו מנסים לתת לה לפענח את זה בעצמה אבל היא לא מצליחה לחלץ אותה בלי עזרה שלנו..
היא כן תופסת חפצים, כן חוקרת אותם, אתמול ראיתי אותה חוקרת את המוצץ, מנסה להבין איך להפוך אותו כדי שהפיטמה שלו תהיה בצד של הפה שלה, היא לא ממש הצליחה להפוך אותו, אבל כן ניסתה להכניס את האצבעות שלה לתוך החורים שיש במוצץ..
אז זה קצת מבלבל..
במהלך החג בעלי ואני שוחחנו על הנושא ותהינו אם אנחנו צריכים לפנות למישהו שיראה איך היא משתמשת בידיים שלה..
לכן אשמח אם תוכלי לכוון אותנו מנסיונך האם מה שאני מתארת נשמע תקין או האם כדאי להתייחס לזה ולפנות לבירור (אצל מי ? )

תודה רבה
ואחרי החגים שמח 

LolliP0p הי
20/10/14 08:59
149צפיות
אצל רב התינוקות הבריאים כשאני רואה שלא משתמשים בחלק מסויים של הגוף הסיבה היא שהם פשוט לא מכירים אותו מספיק.
אין סיבה לא להתערב או לא לעזור.
אני באופן אישי לא רואה בהפעלה תנועתית או בעיסוי "התערבות" אלא משחק ודרך נוספת לתקשר עם התינוק.

אני ממליצה לקבוע לכם שעה ביום ( או שני חצאי שעות) אותם תקדישו לתנועה ומגע.
כשאני מכירה לתינוק את האיברים שלו עי מגע ועיסוי אני מקפידה לגעת בכל חלק .
אם ניקח למשל את הזרועות אז אגע בכל אצבע בנפרד, אלוש את הזרועות והאמות  , אניע את המפרקים השונים, נכפוף מרפק וניישר, נגלגל כתפיים , נפתח זרועות ונסגור לחיבוק על הגוף.
נתנסה בהושטת ידיים לכיוונים שונים ובתנוחות שונות  וגם ננסה להוציא יד מתחת לגוף אחרי היפוך ( דבר שאני עושה בסדנאות גם עם תינוקות בגיל חודשיים והם קולטים את העניין די מהר)

מה שהכי יפה זה לראות את הקליטה והלימוד המהיר ולכן אם אתם רוצים הדרכה שווה לדעתי להקדיש זמן וכסף לפגישת הדרכה בה תוכלו לקבל כלים מעשיים, לשאול שאלות וגם לראות איך היא מתחילה לקלוט ולהתקדם..
מנסיוני פגישה כזו יכולה מאד מאד להרגיע  ולהעשיר במידע.

אני לוקחת בחשבון שמדובר בילדה בריאה  ולכן ההמלצה היא על מדריך/מטפל התפתחותי  שיוכל להגיע אליכם הביתה ולהראות לכם את הדברים בצורה נעימה ונינוחה.
אפשרות נוספת היא לבקש הפניה לפיסיותרפיה  דרך הקופה .

ובינתיים את מוזמנת להעזר בכתבות באתר שלי במדור מלידה עד חצי שנה ובהן המלצות לפעילות עם תינוקות לעידוד תנועה.
קראי גם את הכתבה "גב עגול" . אולי היא תהיה לך רלוונטית

הנה קישור

כל טוב
ענת
תודה רבה ענת, חיזקת את דעתי..
20/10/14 09:20
105צפיות
רציתי לפנות למלווה התפתחותית,האינסטינקטים שלי מאוד דוחפים אותי לכיוון הזה. 
אבל אנשים סביבי קצת עירערו ובלבלו אותי וגרמו לי לחוש לא נוח עם זה.
"מה את רוצה מהילדה , תני לה להתפתח בקצב שלה" וכאלו...
חיזקת אותי
תשמעי
20/10/14 09:34
101צפיות
אני לגמרי מבינה את הבלבול הזה אבל מנסיון ארוך שנים אני יכולה להגיד לך שבסוף תמיד הורים אומרים לי "חבל שחיכיתי ולא עשיתי את זה קודם"

אפילו במקרים בהם הכל היה מעולה ואני רק הרגעתי  אמרו שהיה שווה  את הפגישה ועל אחת כמה וכמה בפעמים בהם גם הראיתי טיפים ואפשרויות לשפר .

שמחה שחיזקתי אותך

ענת
אני הייתי בחוג ליווי התפתחותי.
22/10/14 14:26
15צפיות
גם היה לשנינו כיף, גם פגשנו חברות  וחברים חדשים שגרים באיזור שלנו וגם למדנו דברים חדשים והיה לי מקום לשאול את כל השאלות האלו...

ממליצה בחום לחפש חוג כזה באיזור שלך (זה גם בטוח יותר זול ממישהי שבאה הביתה 1 על 1)
הושטת ידיים
19/10/14 19:17
183צפיות
היי ענת,
הפיצקי בן שלושה חודשים, נהנה לבלות על הבטן מרים יפה את הראש והחזה ומנסה ליישר מרפקים. נראה שנהיה קצת מתוסכל שלא מצליח להתקדם ומנסה להרים את הטוסיק בעזרת הברכיים.
הוא לא ממש מושיט את הידיים לכיוון חפצים. הוא תופס ומחזיק לדקה חפצים שמניחים לו ביד ומנסה למשוך לפה ותופס זרועות של צעצועים שתלוים מעליו.
השאלה היא איך לעודד אותו להושיט ידיים? ובאיזה גיל הוא אמור להיות מסוגל להושיט יד?
על מה עוד כדאי לעבוד בגיל שלו?
14Newmom הי
20/10/14 09:04
84צפיות
הפיצקי מפותח ממש יפה לגילו.
למעשה זה הזמן בו מתחילות הושטות הידיים.
אני אוהבת לעסות את הידיים ולהניע אותן בכיוונים שונים  ואחר כך לקרב את הפנים שלי ולאפשר לתינוק ללטף אותן.
אם הוא לא מושיט יד נסי לקרב עוד את הפנים או להוביל את היד שלו אלייך

אפשר לעשות זאת כשהוא שוכב על הגב או כששניכם שוכבים על הצד.

את אותו דבר אני עושה גם עם צעצועים.
מקרבת אותם אל התינוק כדי שיהיה לו קל להושיט אליהם יד.

בתחילה קל להושיט יד לצעצועים קרובים יחסית שנמצאים מול הפנים
בהמשך ניתן יהיה להושיט ידיים גם לצעצועים בצדדים.

כל הפעילויות במדור "מלידה עד חצי שנה" באתר שלי מתאימות לשעת משחק בגיל זה
הנה קישור

כל טוב
ענת
רק רציתי לומר
19/10/14 20:19
199צפיות
לך תודה הפינה שלך נהדרת. אין לי שאלות היום, אבל כל מה ששאלתי, וענית... .
º
איזה כייף לקרוא . תודה רבה
20/10/14 09:12
14צפיות
יש! אני תמיד מפספסת.. בת שנה- הליכה..
19/10/14 20:22
214צפיות
אז אנחנו ממש לא בלחץ, בת שנה וחודש, בת שניה, (אחותה כבר רצה בגיל הזה, אני יודעת, לא משווים..)
עושה כמה צעדים פה ושם, אבל ניכר שמאוד מפחדת ומעדיפה לזחול. בן זוגי כל הזמן מנסה לעודד אותה שתלך עוד.
אז שוב, יש לה את כל הזמן שבעולם, אבל יש משהו שכן ניתן לעשות? היא גם נעמדת מהריצפה, מטפסת לגבהים, והולכת על שתי ידיים שלנו.

תודה

הי איימי שלי
20/10/14 09:14
119צפיות
נעמדת לבד ללא תמיכה?
ועושה כמה צעדים פה ושם לבד בלי תמיכה?

אז היא הולכת !!
סמני לה באלבום שבגיל שנה וחודש היא כבר הולכת לבד.
עכשיו זה רק עניין של אימון ומיומנות.
בעוד חודש זה יראה לגמרי אחרת

כל טוב
ענת
טורטיקוליס
19/10/14 21:01
161צפיות
הקטנה שלי בת 3.5 חודשים (נולדה בשבוע 35 + 1. הגיל שציינתי הוא גיל כרונולגי, בגלל השבוע היחסית "בסדר" אין לה גיל מתוקן). מרימה ראש יפה מאד ומתהפכת מהבטן לגב. היא מסוגלת להישען על האמות, להרים את החזה, להחזיק את הראש ככה כמה דקות וגם ליישר את הידיים כשהיא מרימה את עצמה. 
כשהיא נולדה נאמר לנו שיש לה העדפת צד קלה. האחות בטיפת חלב בגיל חודשיים אמרה שיש לה טורטיקוליס ושלחה אותנו לרופא ילדים. רופא הילדים לא הפנה אותנו לפיזיותרפיה ואמר לנו לתת לה להיות הרבה על הבטן בהשגחה כשהיא ערה להחזיק אותה בתנוחה שדומה לנמר על עץ אבל כזו שמאפשרת לראש להימשך למטה בכוח המשיכה בכיוון של הצד ה"לא מועדף".

אני נמצאת איתה הרבה על משטח הפעילות ונותנת לה לתרגל הרמת ראש כמה פעמים ביום, מנסה לרכז לה את הצעצועים והגירויים בצד היותר "חלש" והדבקתי לה מדבקות על החלון של שידת ההחתלה כדי שתסתכל לשם (וזה עובד). 
ועדין - לא נראה לי שהטורטיקוליס עבר לה לגמרי, אם כי יש שיפור. היא מניעה את הראש מצד לצד בחופשיות רק שיש לה נטייה קלה של הראש לפעמים וכשמניחים אותה על הגב היא הרבה פעמים תניח את הראש עקום. 
מה אפשר לעשות כדי להיפטר מהטורטיקוליס הזה? האם יש משהו שאני מפספסת? 
Blackbird8 הי
20/10/14 09:30
83צפיות
יש הרבה מה לעשות כדי לאזן בין הצדדים ולהיפטר מהטורטיקוליס.
למה הרופא לא נתן הפניה לפיסיותרפיה?

השכיבה על הבטן, המבטים לצדדים וגם התנוחה שהרופא הדגים לכם מצויינים אבל יש עוד המו מה לעשות.
חלק מהדברים קלים להסבר בכתב ואציין אותם כאן
וחלק צריך להדגים ( וגם לבדוק בדיוק אלו כיווני תנועה עדיין מוגבלים)
חשוב לציין שככל שמטפלים בגיל צעיר כך נפטרים מהעניין מהר יותר ( ובהמשך כדאי לעקוב כדי לוודא שההתפתחות ממשיכה להיות סימטרית)

בבית אפשר:
להשכיב על כל צד בנפרד
להאכיל מכל צד בנפרד ( רלוונטי במיוחד להאכלה מבקבוק שנוטה להיות בצד שנוח להורה)
לגלגל מבטן לגב ומגב לבטן דרך הצדדים
בהיפוך מגב לבטן לתת לה להרים את הראש לבד ( זו הרמה הצידה)
להשכיב ולהרים משכיבה דרך הצדדים
להחזיק עם הגב אלייך ולהטות לצדים בלי תמיכה של הראש כדי שהיא תחזיק אותו  ותאזן חזרה לכיוון המרכז.

אני מאד מאד ממליצה לקבל הדרכה מסודרת
אפשר גם ממדריך/מטפל מנוסה

כל טוב
ענת

º
תודה רבה לכולם. נתראה כאן שוב ביום א הבא
20/10/14 09:35
14צפיות
אם עוד לא מאוחר לשאול....
20/10/14 22:54
180צפיות
היי ענת סימון,
אני מקווה שאת עונה גם בשאר ימות השבוע
שתי שאלות: 
הקטנה בת 5 חודשים. זוחלת (חמסה חמסה).
א. היא מזמן מתהפכת מהגב לבטן (דווקא מהבטן לגב - אין התהפכויות)...
הבעיה: היא מתהפכת גם בזמן החתלה ו/או החלפת בגדים
כמובן, שזה לא נוח לי ומאד מאד מאד מתיש לסובב אותה בכל פעם מחדש.
מה את מציעה לעשות?? (גם אם אני מסובבת אותה, כדי שתשכב על הגב - היא מיד מסתובבת בחזרה על הבטן).

ב. משום מה, ובאופן מאד לא ברור - התינוקת שלי צורחת ובוכה בכל פעם שהיא רואה את אמא שלי
לא ברור למה...יש לי אמא מאד נחמדה ועדינה.
מה את מציעה לעשות?

הרבה תודה מראש
º
אופס....אני מבינה שאיחרתי את הרכבת לשבוע זה
20/10/14 22:56
28צפיות
לגבי ההתהפכויות
21/10/14 11:29
95צפיות
כשמדובר בפעולה קצרה, כמו החלפת חיתול, כדאי להחזיק על השידה כמה צעצועים קטנים שיעסיקו אותה. בהתחלה מספיק משהו פשוט כמו קשקשן, בהמשך עוברים לשלט של המזגן וכו'.
בגדים אפשר להחליף גם על הבטן.
ברגע שהיא תלמד להתיישב, יהיה לך יותר נוח.
לא נראה לי שאפשר לחתל בישיבה
22/10/14 01:26
48צפיות
תודה לך !
עוד לפני שקראתי את המלצתך - אכן, עלה בדעתי לתת לה נשכן.
זה עבד מצוין...אבל, לזמן קצרצר.
הי רינת
21/10/14 20:27
106צפיות
את מתארת משהו מאד מוכר.
כשילד זוחל ומתלהב לחקור את העולם אין לו חשק וסבלנות לחכות להחלפת חיתול.
את פשוט מפריעה לה וגוזלת מהזמן שהיא רוצה לבלות בו בגילויים חדשים ומרעישים.
זו גם הסיבה שאין לה מוטיבציה להתהפך אל הגב.

סובבי אותה ודברי אליה או תתלי משהו מעניין מעל שידת ההחתלה שימשוך את תשומת ליבה או תני לה צעצוע מעניין שהיא מקבלת רק בזמן ההחתלה ולכן לא יהיה מוכר ויעסיק אותה.
זה יכול לתת לך עוד שתי דקות של שקט

לגבי אימך:
זה אכן מתסכל מאד  אבל יש פיתרון:
תגידי לאמך בפעם הבאה שהיא באה לשבת מולך ולשוחח איתך כשהבת שלך על היידיים שלך אבל בלי ליצור איתה קשר עין ובלי לדבר אליה.
זה יתן לבת שלך את הזמן לבחון אותה ולהכיר אותה בלי לחץ שמסתכלים עליה או מיד ניגשים ונוגעים בה.

אני עושה את זה הרבה פעמים עם תינוקות שחוששים מאנשים זרים.

אחרי כמה דקות אפשר להתחיל להגניב מבטים קצרים .
אפשר גם אחרי כמה דקות לשלוח יד וללטף את כפות הרגליים או השוקיים שהם אזורים יחסית רחוקים ולכן המגע בהם פחות מאיים.

כשמרגישים שהקרח מפשיר אפשר להאריך עוד את המבטים.

אני כאמור משתמשת המון בדרך הזו וזה עובד בצורה נהדרת.

אשמח לעדכון
ענת

ענת סימון - הרבה תודה! אבל...
22/10/14 01:30
73צפיות
היי,
ראשית - המון תודה שענית לי, למרות שיום ראשון חלף עבר לו

שנית - לגביי החתלה - אין לי שידת החתלה, אלא אני מחתלת במיטת התינוקת.
ולכן, לצערי גם המובייל שהיה תלוי עד לאחרונה - לא משך את תשומת ליבה.

לגביי אמא שלי והתינוקת....זה מקרה יותר מסובך...
האם אפשר להתכתב איתך במסר אישי או במייל (ולא כאן בפומבי?)?

שוב - המון תודה לך!
בן ארבעה וחצי חודשים
22/10/14 12:10
43צפיות
היי ענת,הבן שלי בן 4.5 חודשים.נולד לא גדול וטס בקצב הגדילה. התחיל לפני חודש להתהפך מהגב אל הבטן. לא מצליח מבטן לגב (ברגע שעל הבטן פורש ידיים לצדדים). לאחרונה גם לא מרבה להמשיך להתהפך אלא פשוט שוכב איך שהנחתי אותו.מה לעשות? האם תקין? האם הוא אמור לעשות יותר בגילו?
מישהו יוכל להמליץ על מטפל/ת קרניו סקראל?
21/10/14 18:15
50צפיות
היי לכולם,
אני מחפשת מטפל/ת קרניו סקראל עבור בתי תינוקת בת חודש, מישהו יוכל להמליץ על מטפלים?
תודה רבה!!
º
אזור, ובשביל לטפל במה?
21/10/14 20:09
11צפיות
ענת רונן פרל- יועצת הנקה מוסמכת

רוצה להניק ולא מצליחה?

הגישה השפויה בהנקה התקשרי עכשיו 054-4604411

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום