לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!

אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלות ענת אמא ליובל הקטן, ושחף, אמא של איתמר ויותם, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

הודעה חדשה

שאלה קצת מטופשת... אבל חייבת לשאול
23/10/14 13:21
379צפיות
איך אתן חופפות לקטנטנים את הראש בלי שיתיז על הפנים?
איך מלמדים אותם להרים את הראש... שלי לא משתף פעולה ומתעצבן כל פעם מחדש...
º
דווקא שאלה טובה. אני גם אשמח לדעת...
23/10/14 13:22
66צפיות
בבקשה -
23/10/14 13:29
198צפיות
יש הרבה שיטות
23/10/14 13:31
182צפיות
יש מן כובע מצחייה כזה או עיגול עם גומי שמלבישים על הראש
יש כוס מיוחדת כזו או מסיליקון או פלסטיק עם פיה מסיליקון שמצמידים למצח ושופכים את המים על הראש אבל בתכלס.... גם עם הראשונה כשהייתה תינוקת וגם עם הנוכחית - תמיד יש בכי. לא אוהבים את זה. וזה בעייתי.
השיטה שלי היא לשחק ולסבן הכל כולל את השיער. ואחרי הכל ממש בסוף האמבטיה עם הטוש אני שוטפת הכל ומשתדלת עם היד לחסום את הנזילה על הפנים. בכל מקרה שם נגמרת המקלחת ככה שגם אם נעמדים או מוחים נחרצות זה לא משנה. ולאט לאט מתרגלים.

אגב כשהגדולה שלי קצת גדלה הייתי מבקשת שתחפש ציפורים על התיקרה או משהו כזה....
לגבי הכובע .... אני בספק שהוא יסכים לשים
25/10/14 01:05
15צפיות
והקטע של המשחק הוא מעסיק את עצמו יש לו הרבה משחקים אבל אף אחד מהם לא מעודד אותו להרים את הראש אחורה... זה מה שאני מנסה ללמד אותו אבל זה טרם נקלט...
אבל אני אולי אקנה לו את הכוס אולי זה יעבוד...
הוא לא בוכה אבל הוא מנסה לצאת מהאמבטיה...

אפשר לתלות או להחזיק צעצוע גבוה
25/10/14 11:00
ולהגיד לו להסתכל למעלה וככה הוא ילמד להרים את הראש. זה נקלט מאוד מהר.
אם הוא יושב, אפשר להשתמש בטבעת. אצלנו היא מאוד אוהבת את הטבעת. ככה היא לא נעמדת כל הזמן ויש שתי ידיים פנויות אז יותר קל לשטוף.
אני לא. מחזיקה מגבת קטנה בהישג יד
23/10/14 15:16
138צפיות
ופשוט מקבלת את זה ככורח המציאות. כמובן שאם להרים/להוריד את הראש עובד אז יופי
אצלנו היא דווקא למדה מאוד מהר תוך כדי משחק
23/10/14 17:38
134צפיות
אומרים "ראש אחורה" והיא מטה את הראש. וכשמדי פעם נשפכים מים על הפנים ועל העיניים הופכים את זה למשחק כך שזה אף פעם לא נורא.

אני בכוונה לא עושה מזה סיפור
23/10/14 19:11
117צפיות
ממש מגיל 0 הייתה שופכת לה קצת מים על הפנים וגם עכשיו (היא בת 9 חודשים) אני שוטפת את הראש פשוט, בלי להרים ראש ובלי עזרים. לא מפריע לה כנראה כי היא רגילה לזה כבר.
השתתפות המדינה בשכר לימוד גני ילדים?
22/10/14 22:16
123צפיות
האם מבחן ההכנסה הוא לפי משכורת בסיס או כולל שעות נוספות?
כי שעות נוספות זה דבר משתנה מאד והמעסיק יכול להחליט יום אחד שאין יותר שעות נוספות.
ראיתי בסימולטור של התמ"ת "משפחתון" .לאיזה ארגונים יש משפחתונים? לידנו יש ויצו אבל לדעתי הם בהגדרה של "מעון".
לפי הסימולטור מעון הרבה יותר יקר ממעון למרות שבמשפחתון רק 5 ילדים המקבלים יותר פוקוס.
שאלת קידבג,אך אשאל: האם רק מסגרות ציבוריות מוכרות לצורך השתתפות המדינה בשכר לימוד?
אענה לפי מה שאני יודעת
23/10/14 21:49
59צפיות
לגבי מבחן ההכנסה אני לא יודעת. יש טלפון של משרד התמ"ת * משהו ושם את יכולה לברר לגבי העיניין. לגבי משפחתון זה באמת יותר זול....מניחה כי יש פחות הוצאות על אנשי צוות/מבשלת/מנקה וכד....בעיניי משפחתון לקטנטנים כמובן עדיף. אני הוצאתי מויצ"ו ושמתי במשפחתון (גם בפיקוח של התמ"ת). עד שמצאתי את המשפחתון הנשמה פרחה כי בגלל הביקוש הם מתמלאים מהר. תתקשרי למחלקת הרווחה אצלך בעיר לרוב הם אלו האחראים לפיקוח על המשפחתונים. וכן רק מסגרות ציבוריות המדינה מממנת....וטוב שכך.
בהצלחה
אם יקרה,לגבי הוצאות תפעוליות
24/10/14 23:05
20צפיות
נתעכב רגע על מעון.
לפי התקן 15 תינוקות ו-23 פעוטות בכיתה וכנ"ל מספר המשלמים.
האם ההוצאות התפעוליות כאלה גדולות? האם אנו ההורים משלמים גם את משכורות הצוות במסגרות הציבוריות.
אני בסך הכל צריכה בגיל של פחות משנה משמורת יום.לא ביקשתי שיעורי מחול,פסנתרנית,מחשבים ושאר גדג'טים.
ברשותך בואי נקצין - פעוטון לעובדים זרים בלוינסקי המספק מיטה,צעצועים והזנה ומנוהל ע"י גננת ניגרית ו-2 עוזרות עולה 1000 ש"ח לחודש וכולם מגיעים לבתי-ספר ואפילו חלקם לצה"ל.אף אחד לא יוצא מפגר.
אינני רוצה להשתלח במוסדות המדינה אבל אני חשה ממש שלא בנוח.

סליחה רק שאני אבין...
24/10/14 23:49
23צפיות
את טוענת שהסכום לתשלום שדורשים עבור מעון ציבורי הוא גבוה מידי ושההוצאות התפעוליות לא כאלו גדולות (לדעתך) ? אל תשימי במעון ציבורי. שימי בפעוטון עם גננת ניגרית עם 40 ילדים ובא לציון גואל.....רק מציעה לך לבקר שם קודם כדי להבין במה מדובר לפני שאת חושבת שזה לא גורם נזק פיזי והתפתחותי לילדים. וחוץ מזה אני לא נתקלתי במעון עם 15 ילדים. בויצ"ו אצלנו יש 19 ילדים וגם 15 לילדים מתחת לגיל שנה נראה לי המון. זו בדיוק הסיבה ששמתי במשפחתון. אגב השיקול שלי לגבי ההוצאה מויצ"ו גם היה כלכלי כי ב 2400 שקל אני יכולה לשים גם בגן פרטי עם פחות ילדים שלא יתנו לילד לצרוח רבע שעה עד שניגשים אליו....
מחקר על חוויות לידה- זקוקה לכן
24/10/14 10:02
105צפיות
פורום יקר שלום רב,

במסגרת עבודת התיזה שלי אני עורכת מחקר על חוויות לידה והסתגלות.
אני מחפשת נשים לאחר לידה (לא פחות מחודשיים ולא יותר משנה לאחר לידה) שישיבו על שאלון המחקר שלי.
זהו תחום מחקר די חדש כך שאני מאמינה שהמחקר יכול להוסיף להבנה טובה יותר של משמעות חווית הלידה והשלכותיה.
מדובר בשאלון אנונימי.

אנא השיבו על השאלון בקישור המצ"ב אם רלוונטי וכן הרגישו חופשי להפיץ את הקישור לחברים, משפחה, מכרים שיכול להיות רלוונטי עבורם או יכולים להפיצו:
.
https://barilanpsychology.qualtrics.com/SE/?SID=SV

תודה על העזרה מקרב הלב.
שני רשף
º
הקישור לא עובד
24/10/14 13:31
6צפיות
שמה שוב- תודה!
24/10/14 17:10
25צפיות
בלנדר מוט מומלץ - של בראון? איזה דגם?
23/10/14 23:57
62צפיות
שלום לכולן,

התינוק שלי בן חמישה וחצי חודשים ובקרוב מתחיל טעימות. אני מחפשת בלנדר מוט מעולה ואמין שישמש אותי גם לטעימות וגם פה ושם לבישולים (לא הרבה). ראיתי שהרבה כתבו בעבר על בלנדר מוט של בראון אבל לא מצאתי איזה דגם. אודה על המלצתכן על איזה דגם של בראון כדאי לקנות או אם יש בלנדר מוט אחר מצויין - אני פתוחה לרעיונות.

תודה מראש!
לא יודעת שם הדגם
24/10/14 13:06
46צפיות
וכולם דומים למדי
אבל הדגשים שלי הם שיבוא עם כוס מדידה (שם טחנתי את הפירות וישירות משם האכלתי) ולשים לב שאפשר להזיז (לא בהכרח לנתק, אלא להוריד ולהרים על המסילה למשל או שיש מספיק רווח בין הלהבים למסגרת) את הלהבים כך שיהיה קל לניקוי.
הכרות לצורך מפגשים משותפים
22/10/14 14:53
269צפיות
הי, מתגוררת בהרצליה הירוקה, אמא לבן שנה ו10 חודשים, איתו בבית מבחירה ומעוניינת להכיר אמא עם ילד קרוב לגיל למפגשים משותפים, אשמח לשמע מכן
היי
22/10/14 20:25
157צפיות
אני אומנם גרה בירוקה עם ילדון בן שנה וארבע אבל הוא בגן עד ארבע.
ממליצה לך בשעות הבוקר לקפוץ לגינות בפינסקר עד לפני חודשיים כשעוד הייתי איתו בבית הייתי פוגשת שם אמהות עם ילדים (והרבה מטפלות).

י
23/10/14 22:39
52צפיות
הי, תודה , אלך על זה :)
הי שלום לך
22/10/14 21:23
164צפיות
אני מרמת השרון אימא לבן שנה ו-5 ועוד פיצי בן חודש
אשמח להכיר
ממליצה לך גם על:
24/10/14 05:51
95צפיות
קודם כל יש בארנה ג'מבורי נהדר לילדים וגם בשבעת הכוכבים יש ג'מבורי שחבל על הזמן כי שם יש גם הפעלות, מאד ממליצה לך להתקשר להנהלת הקניון בשבעת הכוכבים ולשאול מתי יש להם הפעלות. תהנו
סיוט נסיעה באוטו
21/10/14 18:01
461צפיות
שלום לכולן!
משהו שהתחיל ממש בשבועיים האחרונים ולא קרה לפני כן.
תינוק בן 4 חודשים, בכל פעם שלוקחים אותו ברכב - מתחיל לצרוח בכל הכח! צרחות של ממש וככה איזה 15 דקות עד שמתעייף מעצמו ונרדם.
חייבת לציין שמלפני כן הוא היה תינוק למופת בנסיעות ואף אהב אותן מאוד, שיבחנו אותו מאוד על כך (ואולי עשינו עין רע..)
בכל אופן היום זה בלתי נסבל לנסוע איתו באוטו, כל פעם זו טראומה חדשה בשבילו (וגם בשבילנו).
מוכרת התופעה או שזו רק אני? 
נשמע קשה
21/10/14 19:03
229צפיות
אני מקווה שזה משהו זמני שיחלוף. גם אצלי היו תקופות שהיא הייתה ממש בוכה בנסיעות והייתי די חסרת אונים, אבל יש דברים שאפשר לעשות: לשים את הסלקל במושב ליד הנהג. זה פחות בטיחותי אבל זה יכול אולי לעזור לו שהוא יראה אותך במהלך הנסיעה. אפשר לתלות לו צעצוע מעניין שהוא יוכל לשחק איתו. אפשר לשיר שירים שהוא מכיר או בכלל להשמיע מוזיקה ברדיו. תבדקי גם שלא חם לו מדי שם. חוץ מזהכ הבנתי גם שיש תינוקות שלא נוח להם בסלקל ועוזר לעבור לכיסא בטיחות מגיל 0.
מקווה שזה יחלוף מהר!
אנחנו העלנו את הסלקל הביתה והפכנו אותו ..
21/10/14 19:52
274צפיות
לעוד מקום שבו היא שוהה ..
ככה הגברת הסתגלה לסלקל, וכמעט לא הרגישה כששמים אותו באוטו (איתה).
כמה דברים שעזרו אצלינו
22/10/14 12:49
188צפיות
לא לאותו ילד. מעבר מהסלקל לכיסא בטיחות, הצעיר שלי היה תינוק נוח מאוד בנסיעות ובשלב מסוים הפסיק להיות נוח. בסביבות גיל 9 חודשים העברתי לכיסא והוא חזר לנסוע בכיף, כמובן כיסא שמחובר הפוך. השניה שלי נסעה יותר טוב שהחלון היה פתוח והייתה לה רוח זה משום מה מנע בכי, וגם מוזיקה חזקה. אגב הבכורה שלי העדיפה גם כיסא על סלקל
אולי הוא גדל ופחות נוח לו
22/10/14 21:36
123צפיות
אצלנו הקטנה התחילה לבכות בכניסה לסלקל סביב גיל שלושה-ארבעה חודשים, כשנהיה לה צפוף בסלקל. כשהוצאנו את המקטין שהשתמשנו בו מהלידה, הבעיה נפתרה.
גם אצלי מלאו לו עכשיו 4 חודשים
23/10/14 14:57
82צפיות
רעיון טוב, אולי באמת לנסות להגדיל את הסלקל, למרות שעל פניו הסלקל גדול דיו כדי להכיל ילדים אף גדולים ממנו....
גם אצלינו
22/10/14 21:42
99צפיות
הי
הקטנצ'יק שלי בן 4 חודשים, כבר חודש וחצי בערך שהוא צורח בנסיעות, הרבה פעמים בקבוק עוזר (זה יעיל רק עם אנחנו 2 מבוגרים ברכב), אבל עוד לא נמצא פיתרון ממשי....
אצלנו גם פתאום התחיל לבכות בנסיעות בגיל כחודשיים
22/10/14 22:16
116צפיות
בעלי הזיז את מצב הרצועות לשלב מתקדם יותר - בעצם סוג של הגדיל את הסלקל - וזה פתר את הבעיה לחלוטין.
אותו סיפור אצלנו
23/10/14 09:50
153צפיות
נראה לי אספנו את כל הבעיות אצלנו - לא אוהב עגלה,לא אוהב לישון,לא אוהב סלקל. כנראה יהיה מבקר מסעדות או סרטים כשיגדל
ברגע שנכנס לסלקל מתחיל לבכות בהסטריה. לפעמים נרדם אך לרוב בוכה עד שנהיה צרוד.
תוהה אם צפוף לו - הסלקל מיועד ל13 קילו והוא רק 6 אבל נראה כי קצת צפוף לו בפנים.
מתלבטת אם יעזור לעבור לכסא בטיחות.
בגדול חקרתי את העניין וראיתי שאין הרבה מה לעשות. רק לנסות לבדר את הקטן ולהתפלל חזק. בנסיעה הארוכה שעשינו לפני שבוע נסעתי לידו מאחורה והחזקתי לו את המוצץ. כשאני לבד איתו הוא פשוט בוכה.
אנחנו עם מקסי קוזי ואני תוהה אם ניתן להוריד את מגן הראש המובנה שלהם באיזשהו שלב(ניתן לשליפה)  או שזה לא בטיחותי. נראה כי המגן קצת לוחץ לו בכתפיים.
אפשר להוריד את המגן
23/10/14 10:23
109צפיות
תנסי ותראי, אם נראה לך שהראש שלו מתנדנד יותר מדי תחזירי.
זהו שהוא לא מחזיק את הראש עדיין מספיק טוב, במיוחד בשיפוע
23/10/14 10:41
96צפיות
מצד שני הוא תינוק גדול וכנראה צפוף לו עם מגן ראש.אנסה להוריד - בעלי קצת מתנגד לרעיון מבחינת הבטיחות. מצד שני לנסוע לבד עם ילד בוכה בהיסטריה במושב האחורי גם לא בטיחותי כל כך.
אולי להוריד את המגן אבל לגלגל טטרה ולשים כמו נחשוש
23/10/14 14:27
59צפיות
שיעזור להחזיק את הראש אבל לא יהיה צפוף מידי?
מקסי קוזי-
23/10/14 23:28
35צפיות
לפי המלצת היצרן, אפשר להוריד את המקטין גם לפני שהוא מחזיק את הראש. אנחנו הורדנו אותו בגיל חודשיים או שלושה, לפני שהוא ממש החזיק את הראש כי  הוא כבר לא נכנס. היום הוא כבר בן 7 חודשים, ממש בולט החוצה כבר מהמקסי קוזי, מתלבטת אם להחליף את המקסי קוזי לכיסא הבא שהוא מגיל 9 חודשים. מישהו ניסה לעבור כיסא לפני הזמן?
גם אצלנו ככה
23/10/14 16:48
72צפיות
עד גיל חודשיים בערך נסע בכיף בסלקל, אבל בשבועיים שלושה האחרונים צרחות אימים.
השבוע העפתי לו את מקטין הראש, ובשילוב עם לשיר לו שירים כלללללל הדרך (אלוהים יעזור לי, אני מזמזמת לעצמי ״על ראש הברוש שבחצר״ במקלחת), הנסיעה הייתה יותר טובה - הוא אמנם עדיין יילל, אבל לא צרח.
גם אצלנו מזמזמים את מקהלה עליזה ...וגם כרוב עם כרובית רוקדים
24/10/14 22:55
14צפיות
את לא לבד!!
24/10/14 22:53
16צפיות
אצלי הקטני שבוע הבא בן 4 חודשים וכבר חודשיים הוא עושה לנו שמייח באוטו.
עד כדי כך, שפשוט איבדתי את הרצון לנסוע איתו לבד, אז אנחנו נוסעים רק
כשיש עוד מישהו שיכול להיות לידו לנסות להרגיע (שמים מוזיקה - ילדות ישראלית מככב, ניסינו מוצץ - למרות
שהוא סרבן, אם מישהו במהלך הנסיעה מחזיק לו את המוצץ יש שקט לכמה שניות...).

בסוף, חברה שלי ראתה איך הוא יושב ואמרה לי שצפוף לו...הורדנו את החלק הזה שמקטין את המושב לניו בורן ולקטנטנים
והשתפר. חושבים על לקנות כסא לרכב - שיהיה לו יותר נוח. אולי סתם לא מחבב את הכסא לרכב שבא עם העגלה שקנינו?
אין מושג...

דבר נוסף שעשינו - שמנו אותו קצת במושב של הרכב בתוך הבית (זה מושב שמתחבר לבסיס של העגלה)
וניסינו לשים עליו את חגורת הבטיחות תוך כדי הסחת דעתו עם משחק (אם כי עוד אין לו משחק יחיד אהוב).

מקווה לשיפור Any day now...ולקבל אומץ לנסוע לבד...כי לא קל להיות בבית כל היום.

מקווה שעזרתי קצת,
טסלה.
הצעה מעניינת עבורכן
22/10/14 13:28
291צפיות
עלה לי רעיון להקים קבוצת ווטסאפ של אמהות על מנת שנוכל להתייעץ באונליין על נושאים שונים,לאו דווקא הורות אלא כל דבר . זה יותר נוח מהפורום שלוקח זמן עד שעונים ,ככה מקבלים תשובה באותו הרגע וכל אחת תורמת מניסיונה האישי. מי שמועניינת להצטרף יכולה לרשום לי פה או לשלוח לי למספר :050-2078699 . מה אתן אומרות??
דעתי האישית והכנה
22/10/14 17:31
222צפיות
הווטסאפ הפך להיות מטריד, במיוחד הקבוצות.
אני לאט לאט נמנעת מלהיכנס לשם כי מצאתי לנכון שזה מבזבז לי המון זמן יקר.אני מעדיפה להרים טלפון ולשמוע את קולו של האדם שבצד השני.
ושוב,
זו רק דעתי האישית.

לדעתי זה יותר נוח כי לא תמיד
23/10/14 22:27
101צפיות
יש זמן וסבלנות לשיחות חולין אלא רוצים לדעת ישר ולעניין על נושאים שונים וזה על אותו עיקרון של הפורום רק יותר נגיש ונוח
º
הקבוצה כבר פעילה , מי שרוצה להצטרף מוזמנת
24/10/14 22:04
8צפיות
בחירת מסגרת לתינוק
23/10/14 14:29
81צפיות
אני נורא מתלבטת ואשמח לשמוע מה דעתכן, סליחה על האורך..
בני יהיה בספטמבר בן שנה ושבעה חודשים, הוא בבית עם מטפלת מדהימה ואנחנו מאוד מרוצים ממנה. אני צפויה ללדת במאי, כך שבספטמבר (שאז אצטרך לחזור לעבודה אחרי חופשת לידה) הוא/היא יהיו בני כארבעה חודשים.  
יהיה לנו קשה לממן גם מטפלת לקטן וגם גן לגדול וחשבנו אולי להשאיר את שניהם עם המטפלת. היא מקסימה אבל מבוגרת ואני חוששת שלא תצליח לאתגר מספיק את הגדול לאורך השנה וגם שתחסר לו אינטראקציה חברתית (למרות שאני איתו כמעט כל יום אחה"צ במרכז הקהילתי השכונתי ויש שם חוגים ומשחקיה והוא פוגש שם ילדים, אבל לא את אותם ילדים).
אני גם חוששת מהכניסה לגן בגיל שנתיים ושבעה חודשים. אני חוששת שההסתגלות תהיה לו קשה. אני מניחה שרוב הקטנטטנים בגן כבר נחשפו למסגרות, אולי גם מכירים אחד את השני כבר.
אני גם טיפה חוששת שהקטן ילך לאיבוד כי הגדול ידרוש את רוב תשומת הלב.. 
בקיצור הרבה חששות :) אשמח לשמוע מה אתן חושבות.. תודה רבה למי שהגיעה עד הלום! 

º
אוכלים ונהנים בשבוע חדש
43תגובות
20/10/14 08:47
107צפיות

(המשך...)
º
בריאות לתחילת שבוע
20/10/14 08:53
26צפיות
ברית מילה רפואית - התייעצות
18/10/14 19:23
231צפיות
שלום,
יש לי שאלה חשובה, אני לא יודעת לאן לשרשר. מקווה שתוכלו לעזור לי.
אנחנו ממש לפני לידה ורוצים לערוך לבן ברית מילה ע"י רופא ולא ע"י מוהל רב.
איך אני מוצאת רופא מומלץ שמבצע זאת?
כל מה שמצאתי באינטרנט זה באיזור המרכז ואנחנו גרים בצפון.
יש כאן מישהי שעשתה זאת באיזור חיפה/עמקים?
אשמח מאוד מאוד מאוד לקבל המלצוחת. בעיקר על כאלה שמבצעים זאת בקליניקה שלהם ולא בבית שלנו.
תודה מראש.
אני במקור מהצפון, כך שהחברות שלי עדיין גרות
18/10/14 19:31
206צפיות
בחלקן בחיפה ובאיזור. לא מכירה רופא שעושה את ההליך בקליניקה שלו (גם לי, כמוך, זה היה חשוב). אבל - למיטב הבנתי, ולדמן מאוד מומלץ. יפים קנדליס - מאוד לא מומלץ.
עוד אחד מאוד מומלץ הוא בנימיני, אבל לא בטוחה עד כמה צפונה הוא מגיע.
º
כתבתי משהו אבל לא בטוחה שזה עליו. אז מוחקת
19/10/14 02:12
40צפיות
מצטרפת להמצלה על ולדמן
18/10/14 19:36
103צפיות
עשה ברית לבן שלי, כיום בן חודשיים. רופא כירורג. בעיקרון יש לו קליניקה בחיפה , עד כמה שידוע לי.

לי היה חשוב שיהיה בבית. רופא מצויין , ממליצה בחום!
אמנם מהמרכז אבל מל את בני רופא מהצפון
19/10/14 08:42
92צפיות
עובד בחדרה וגר בחיפה כך שיכול להתאים
ד"ר צבי שטיינר, מנהל מח' כירורגיית ילדים בהלל יפה, עשה את ההליך בצורה עדינה מאוד,
אדם נעים ועבר בסדר גמור. היינו מאוד מרוצים ומאוד ממליצים
אנחנו עשינו אצל קנדליס
19/10/14 11:20
87צפיות
בבני ציון. נראה שהוא עשה עבודה טובה, אין לי בסיס להשוואה או ידע מקצועי מספיק בשביל להעריך... מה שכן, הוא קשקשן בלתי נלאה!
עשינו אצל ד"ר רונן רוב בזכרון יעקב
22/10/14 22:02
13צפיות
עשה ברית רפואית אצלנו בבית.
בהצלחה.
עד איזה גיל נתתן ברזל?
15/10/14 13:41
174צפיות
התאומים שלי בני שנה ושלושה חודשים והרופא אמר לגמור את בקבוק הברזל וזהו לא לתת יותר, כמובן הוא הסתכל על בדיקות הדם, עד איזה גיל אתן ננתן ברזל? תודה בנות וחג שמח
º
מקפיצה
16/10/14 14:35
26צפיות
אמרו לי שנותנים עד גיל שנה וחצי
16/10/14 19:53
142צפיות
אם הכל תקין אז האחות בטיפת חלב אמרה להמשיך עד שנה וחצי.
אני נתתי עד שנה ועשר כי הבדיקות הראו שיש אנמיה בגיל שנה ובגיל שנה וחצי.
לנו הסבירו שבגיל שנה עושים בדיקת דם ואחריה
18/10/14 09:08
114צפיות
ככל שרמת הברזל תקינה הרופא נותן פטור מברזל וככל שיש חוסר מקבלים הנחיות לגבי כמות הברזל שיש להמשיך לתת...
כמו שנאמר לך
18/10/14 15:19
102צפיות
בסביבות גיל שנה עושים בדיקות דם ולפי זה הרופא ממליץ.
º
הרופא אמר שיש לו וירוס אדנו מכירות? בן 10 חודשים. חום 40.6!
20/10/14 12:43
99צפיות
כן. וירוס נוראי
20/10/14 19:19
196צפיות
כם לוקח לפחות שבוע עד שמרגישים טוב יותר וגם מערב דרכי נשימה ובטן ולפעמים גם דלקת עיניים... ממש וירוס נוראי
º
אוקיי קבלו תיקון, זה דלקת גרון ודלקת אוזניים. אוגמנטין
21/10/14 16:58
26צפיות
שאלת
22/10/14 08:17
146צפיות
הקטנה בת 8 חודשים אוטוטו ובשבוע האחרון בערך אני שמה לב שלפני יציאות היא נראית במיוחד במצוקה, כולל התעוררויות לפנות בוקר בבכי, אני מרגיעה ומחזירה לישון, אחרי 20 דק שוב בכי ואז גם יש קקי אז מחליפים וכבר קמה.
בפעם פעמיים שיצא לי לראות יציאה באמצע היום זה גם לווה בחוסר שקט ובהרבה התאמצות. 

מבחינת אוכל, אנחנו עדיין על לא מעט בקבוקים כי אני קצת מתקשה לבסס ארוחות של ממש, כרגע הממוצע שלה הוא 4/5 כפיות של מזונות משתנים (אחרת הייתי חושדת בדבר מזון) בסיום כל 'ארוחה' אני נותנת לה מים בבקבוק (כוסות לא מצליחות אצלנו בנתיים) והיא שותה רק חצי מהם בערך (סביב 30-40 נראה לי).

יש למישהי/ו רעיון מה הסיבה לכך? אני אוסיף שמגיל עוד יותר קטן (סביב חודשיים) יש לה יציאה פעם ביום /יומיים כך שהתדירות לא חריגה....

תודה 
בריאות לאמא
22/10/14 11:03
119צפיות
שלום
אני שואלת גם פה. אולי משהי חוותה:
אני מניקה כבר חצי שנה ולפני כמה ימים יצא לי פצע מוגלתי על הפטמה.
רופאת משפחה לא הצליחה לאבחן ממה זה נובע. היא רשמה לי משחה אנטביוטית שאומנם הפחיתה מהכאב אך הפצע לא נעלם.

ממה זה יכול לנבוע?
לאיזה רופא כדי ללכת? גניקולוג\כירוג?

תודה מראש

נסי רופא עור
22/10/14 11:09
54צפיות
גניקולוגים לא מבינים שום דבר בפטמות והנקות. ממש ממש. היה לי זיהום פיטרייתי אחרי שלושה חודשי הנקה, כאבי תופת והגניקולוג פשוט אמר לי- תשמעי זה לא תחום המומחיות שלי. (הבעיה שזה לא תחום המומחיות של אף אחד- הרופא משפחה לא ידע מה לעשות, היועצת הנקה אמרה שזה אולי פיטריה אבל לא יכלה לרשום תרופות. זה היה סיפור). בכל אופן פצע מעל העור הכי כדאי ללכת לרופא עור. 
תינוקת בת חצי שנה עם תולעים
22/10/14 17:46
165צפיות
היי, לתינוקת בת החצי שנה יש תולעים. ראיתי אותן בחיתול.

אולי נדבקה מהילדים הגדולים בבית שנמצאים בגן וב"ס או שאני לא יודעת מאיפה זה הגיע... - מאיפה באמת??
אנחנו שומרים על היגיינה די גבוהה בבית. כל הזמן שוטפים ידיים וכו'...

לא נתקלתי בתופעה הזאת עם אף אחד מהילדים הגדולים ואין לי מושג מה לעשות.

המליצו לי על טיפול טבעי של גרעיני דלעת וגזר - אנחנו עושים את זה כבר שבועיים. טוחנים לה וכנראה שזה לא עוזר...
התרופה לטיפול בהן לא מומלצת לתינוקות. ואני גם מעדיפה משהו טבעי..
המליצוו לי על שן שום - אבל מאוד לא נראה לי לשים לה בגיל הזה . . .
הילדה לא רגועה ולא ישנה כבר הרבה זמן בלילה...וגם אנחנו לא

מישהי התנסתה ויכולה להלמליץ על משהו שעוזר????
היית אצל רופא ילדים איתה?
22/10/14 18:38
114צפיות
לא הייתי מסתכנת בגיל כזה......
מחר אקח אותה
22/10/14 18:49
116צפיות
השאלה אם יש דברים טבעיים?
חומרים טבעיים
23/10/14 10:13
65צפיות
גם במתן חומרים טבעיים יש סיכון.... במיוחד בגילאים כאלה צעירים..
לגמרי להתייעץ עם רופא
22/10/14 20:17
105צפיות
הילדה לא רגועה כי זה מאוד לא נעים, מגרד ומציק וגם גורם לכאבי בטן, זה מחריף בלילות כי בלילות התולעים נודדות לפי הטבעת בכדי להטיל ביצים.

לדאוג לגזור ציפורניים לגדולים כל הזמן ולצמצם מגע של ידיים - פה.
באופן כללי צריך את כל המצעים בבית לכבס ורצוי בהרתחה כולל מגבות. לשאוב שטיחים ולכבס גם את המשטח פעילות של הקטנה.

אני לא ממש יודעת מה הטיפול המקובל אצל תינוקות כי עד כמה שידוע לי הטיפול המקובל בתרופה מומלץ מגיל שנתיים.
בנוסף עד כמה שידוע לי מומלץ לטפל בכל בני הבית במקרים כאלה בכדי למנוע הדבקה חוזרת.
בדיוק מה שרציתי לשאול!
23/10/14 12:49
104צפיות
יכול להיות מצב שתינוק ידבק מאחיו הגדולים בלי שהם היו חולים?
ואני יודעת שבלילה (כשהן יוצאות) אז לא רגועים, אבל מה לגבי היום?
והאם זה משנה משהו ביציאות/עושה כאבי בטן?
יכול להדבק בלי בעיה
23/10/14 14:24
65צפיות
בעיקרון מה שנדבק זה הביצים, מספיק שהאח הגדול יגרד בטוסיק ויגע בקטן או אפילו בצעצוע או בספה וההידבקות קלה.
במהלך היום לרוב זה עושה כאבי בטן ותחושת גרד ולפעמים אפילו שורף.
משפיע על בתאבון וכמובן גם על העליה במשקל.

ההשפעה בלילה לרוב מחריפה אבל לעיתים גם ביום יש את אותן התופעות.

לדעתי בכל מקרה של חשד קל בתולעים מומלץ להתייעץ ברופא ובמקרה של מספר ילדים לטפל בכל בני הבית.

להקפיד מאוד על שטיפת ידיים/ גזירת ציפורניים והרתחה של כל המצעים/מגבות שאיבה טובה של הספות וכל מה שאפשר הביצים ליליות ולא ניתן לראות אותן בעין יכולות להיות בכל מקום כמעט.
ועוד שאלה - האם תמיד רואים אותן בקקי?
23/10/14 15:12
50צפיות
זה אומרת, אם לא רואים אז זה לא תולעים?
לפי הרופא ילדים שלנו -לתרופה יצא שם רע שלא בצדק
23/10/14 16:55
68צפיות
לטענתו החומר לא נספג כלל בגוף אלא פשוט עובר דרך המעיים - ולכן אין בעיה לתת אותה גם לתינוקות קטנים.
º
שולחת לך מסר אישי
24/10/14 16:26
3צפיות
חיסוני שפעת ותינוקת חדשה
22/10/14 20:03
136צפיות
יש לי בת עשר ובן שמונה בבית שאני רוצה לחסן לשפעת,
הבן מבקש את התרסיס כי הוא לא רוצה זריקה.
יש בבית גם תינוקת בת כמעט שבועיים.

השאלה האם החיסון המוחלש לבן יכול להיות מסוכן לתינוקת שאינה מחוסנת?
לא
23/10/14 18:06
44צפיות
זה לא מסוכן לאף אחד, והתינוקת בכל מקרה מוגנת עוד מהשליה.
מומלץ שכל מי שמטפל בתינוקת יתחסן שכן לא ניתן לחסן תינוקות עד לגיל חצי שנה.
לשון קשורה
23/10/14 13:52
51צפיות
השבוע הייתי בטיפת חלב (רופא ואחות) לחיסונים ובדיקה שגרתית. האחות איבחנה לשון קשורה לקטן (עוד רגע חודשיים), משהו שקשור לצורת לב כאשר בוכה. הרופא אישר ואמר להתיר.
הקטן בהנקה מלאה שהולכת טוב (טפו טפו טפו, 555). עולה במשקל ובאורך, יונק כל 3 שעות בערך 20-30 דקות. לי לא כואב בזמן ההנקה.
האם חייבים להתיר? הבנתי שהדיעות חלוקות. יש שאומרים שחייבים כי זה גורם לבעיות בדיבור ויש שאומרים שיש איבחון יתר ואין צורך.
וגם, אשמח להמלצה על רופא (עדיף שעובד עם כללית מושלם) שיחתוך רק אם צריך. האם ד"ר אייל בוצר עונה להגדרה?

ד.א. בעקבות שיטוטיי באינטרנט איבחנתי לעצמי לשון ושפה עליונה קשורות. אמא שלי לא הצליחה להניק אותי (אולי בגלל זה), אבל אין לי בעיות דיבור (המקצוע שלי כולל דיבור אינסופי).
שלשול - האם אתן נותנות לזה לעבור לבד או עם תרופה
24/10/14 05:53
28צפיות
יש לבת שלי וירוס והרופא נתן מרשם לתרופה השאלה מה אתן ממליצות לתת לזה לעבור לבד או עם התרופה (שקית שצריך להמיס עם מים ולתת), היא בת שנה ושלושה חודשים, תודה רבה
º
ישנים ומתפתחים לתחילת שבוע
59תגובות
20/10/14 08:51
609צפיות

(המשך...)
תצפית שבועית בתינוק באזור חיפה:
22/10/14 20:27
95צפיות

במסגרת לימודי תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית באוניברסיטת חיפה
דרושות נשים בהריון אשר עתידות ללדת באמצע/סוף נובמבר.
במסגרת הלימודים עלינו לצפות בתינוק שרק נולד, פעם בשבוע למשך השנה האקדמית, בבית המשפחה.
נשמח לשמוע מכן, לתת פרטים נוספים ולתאם מועד נוח עבור המפגשים.
אדר קדם
adarked@hotmail.com

היי בנות אני חדשה פה :)
22/10/14 15:08
220צפיות
אשמח להמלצות שלכן על אתרי קנייה לתינוקות
טובים וזולים

תודה רבה לכולן ויום מקסים!
היוש!
22/10/14 15:10
123צפיות
היי לך :) אני באופן אישי חורשת על מאמי ביי 
יש שם חנות של מוצרי תינוקות וילדים אוןליין ובנוסף יש כל מיני דילים שעולים לזמן מוגבל והרוב ממש שווה
קיצר כדאי לנסות
בהצלחיוש!
השאלה היא מה את מחפשת לקנות
22/10/14 20:20
90צפיות
בגדים? טואלטיקה? משחקים?
º
מסגרות לשבוע חדש
20/10/14 08:50
42צפיות
פעוטון תינוקייה ליומיים בשבוע
19/10/14 21:16
122צפיות
שלום, אני מעונינת להכניס את ביתי בת ארבעה חודשים למסגרת של גן או פעוטון ליומים בשבוע . אם מישהו מכיר מסגרת שמסכימה לקבל רק ליומיים אני אשמח לקבל פרטים .
משפחתון/מטפלת לעד 5 תינוקות
19/10/14 19:34
135צפיות
שלום,
אני מתגוררת במרכז חולון, ליד מנסבך, ואני מנסה למצוא מסגרת לביתי הקטנה.
אני עוד מתלבטת האם אני רוצה להכניס אותה למשפחתון או מטפלת פרטית או מטפלת ל3 תינוקות בביתה,
אז קודם כל אני אשמח לדעת מה בערך טווח המחירים,
דבר נוסף והרבה יותר חשוב אני אשמח להמלצות לכל האופציות.
אני רוצה להכניס אותה למסגרת כאשר תגיע לגיל 5 ח' בסוף ינואר 14
תודה רבה.

צופציק שלום אני אמא לשלוש בנות מחולון ומעוניינת לטפל בתינוקת
22/10/14 10:11
68צפיות
אמנם יש לי נסיון מעשי בלבד מהבנות שלי ולא במסגרת מקצועית
אבל מנסיוני - חום ואהבה זה מה שהם צריכים בגיל הזה. (וכמובן , אוכל, החלפות, טיולים בחוץ ועוד...)
גרה במרכז חולון (שנקר ליד סוקולוב) ומטעמי נוחיות גם מוכנה לשמור על מחיר שפוי
אשמח אם תפני אליי בנושא
אני לא יודעת אם מותר להשאיר פה פרטי טלפון אבל תוכלי לפנות אליי במייל
hindibaly
walla.co.il
(בכוונה רשמתי את זה בשתי שורות נפרדות.....)
מחפשת המלצה לגן
18/10/14 20:54
137צפיות
היי,יש לי תינוקת בת 9 חודשים.אנו כרגע במעבר דירה.מחפשת המלצה לגן באזור בבלי/יהודה המכבי בת״א.תודה מראש,בתי
מטפלת ליומיים - 3300 ש"ח?!?
20/10/14 18:27
241צפיות
שלום לכולם!
לקראת חזרתי לעבודה במשרה מלאה, אני מחפשת לבתי מטפלת ליומיים מלאים (8:00-17:00) שתתחיל לטפל בילדה לכשימלאו לה 5 חודשים.
בשלושת הימים הנותרים סבתא, ברוב טובה, הציעה לשמור על הילדה.
מצאתי מטפלת, שהמליצו עליה מכרים, והיא מבקשת 40 ש"ח לשעה עבור כל שעה ביומיים האמורים, מה שמתרגם לדבריה בחודש ממוצע ל- 3300 ש"ח.

האם אלו המחירים הנהוגים? האם עבור יומיים בשבוע משלמים 3300 ש"ח כפי שמשלמים לגן פרטי עבור שבוע מלא?!?

תודה רבה מראש למי שיתרום מידע
תלוי באיזה אזור אבל כן
20/10/14 19:22
186צפיות
בהרצליה מטפלות שאני ראיינתי רצו 35-40 ₪ לשעה מה שהתרגם לכ-7,000 ₪ לחודש לשבוע מלא (ואני הייתי צריכה שעה פחות ממך), כך שבערך 3,000 ₪ לכמעט חצי משרה זה הגיוני.

אם מדובר רק ביומיים בשבוע אולי כדאי לך לנסות לחפש מישהי שמחפשת לחלוק מטפלת כך שהבת שלך תצטרף ליומיים בשבוע בעבור תשלום מופחת או לחפש אמא שמחפשת לטפל בילד נוסף על שלה.
תודה
23/10/14 09:53
37צפיות
כמו שנכתב למטה, שכחתי לציין שמדובר בטיפול בבית שלה. אני יודעת שלפיכך לא אצטרך לשלם תשלומים נילווים (בט"ל, פיצויים, נסיעות), אז מעניין אם זה גם מוזיל במשהו את רמת התשלום פר שעה...
בד״כ לא
23/10/14 11:14
31צפיות
המטפלות שאני שוחחתי איתן דיברו על שכר נטו של 40 ₪ לשעה. על זה צריך להוסיף את עלויות המעסיק (בט״ל, פנסיה, נסיעות, דמי הבראה וכו)
בתור מטפלת אני יכולה לומר לך ש:
21/10/14 09:46
234צפיות
זה מחיר קצת גבוה אבל נהוג לצ'פר מטפלת שעובדת משרה חלקית (אם נלך על פי ההגיון שזה תוקע אותה מלעבוד בעוד עבודה) על אובדן ימי העבודה האחרים
תודה
23/10/14 09:50
42צפיות
האם זה משנה אם הטיפול הוא בבית שלה, ברמת התשלום לשעה (ללא קשר לתשלומי בט"ל, פיצויים, נסיעות וכו', שאני יודעת שנחסכים ממני)? כי באמת שכחתי לציין שהיא לא מגיעה אליי הביתה...
בהחלט.
23/10/14 10:14
42צפיות
ממה שידוע לי (מהסצנה המקצועית אם לומר ככה לא מבוסס מקולגות או מניסיון אישי) אצל מטפלת בבית התשלום הוא פחות.
ובשלושת הימים הנותרים?
22/10/14 18:56
101צפיות
יש לי חברה (בת"א) שמחפשת בנרות מטפלת מומלצת ליומיים בשבוע
אם המטפלת שלך פנויה אני אשמח לשדך לה בימים הנותרים 
(וכן, המחירים ששמעתי ממנה זה 40 לשעה + נסיעות וכו')
לא מדובר על תל אביב
23/10/14 09:45
60צפיות
כי אם בהרצליה והיא מטפלת בבית שלה...
עכשיו חשבתי על זה ולא ציינתי שמדובר בטיפול בביתה שלה, אולי על זה לוקחים פחות מ40 ש"ח לשעה...
º
אשמח להמלצה על גן לתינוק בן חצי שנה בשכונת רמת ורבר פ"ת
20/10/14 21:29
45צפיות
לגביי מסגרת לתינוק ברמת ורבר פת".
22/10/14 09:50
58צפיות
שמי נויה. המשפחתון של נויה. רוטשילד 79 מרכז העיר פת"- רמת ורבר. חניון צמוד לבניין ללא תשלום. משפחתון של עד 5 קטנטנים. נותר מקום אחרון. משפחתון ותיק מעל 8 שנות פעילות והמלצות רבות מאוד!! ביטוח לכל ילד, מרחב מוגן בצמוד למשפחתון, פעילויות העשרה לקטנטנים. אשמח לתת לך פרטים נוספים: 0525583939. דף הפייסבוק- המשפחתון של נויה. או באתר שלי: באינפוגן תחת השם המשפחתון של נויה. תודה ויום טוב. 
º
קניות, ציוד ובילויים לתחילת שבוע
45תגובות
20/10/14 08:49
294צפיות

(המשך...)
ד

לייעוץ אורולוג ילדים

לד"ר יובל בר יוסף אורולוג ילדים מוסמך לחצי כאן >>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?