לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!

אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלות ענת אמא ליובל הקטן, ושחף, אמא של איתמר ויותם, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

הודעה חדשה

חיסון גיל חודשיים
23/11/14 10:14
מחר אנחנו עושות חיסון גיל חודשיים (אין לי מושג איך קוראים לחיסון הזה או נגד מה הוא..) איך להיערך לזה? מה מידת הכאב של התינוקות ובאילו מקרים צריך לפנות לרופא?
תודה רבה
מה עושים ואיך מגיבים במקרים כאלה??
20/11/14 23:33
327צפיות
היי בנות,
האם נתקלתן בתופעה כזו?
קרו לי לאחרונה שני מקרים, שמאד לה היה ברור לי איך להגיב.

אני מתכוונת, שאני מגיעה עם התינוקת שלי לחנות או קופת חולים, והמוכר שולח יד ומלטף אותה בפנים
או, למשל, מקרה שקרה לי...הייתי עם הילדה בטיפול פיזיותרפיה (טיפול עבורי) והפיזיותרפיסטית החלה לעסות את הילדה באופן אגרסיבי לטעמי .
אציין, שבכל המקרים הערתי לאדם המבצע עוד בזמן המעשה - אך לא נעיתי.

אודה  לכל עצה

אף אחת לא ענתה??
22/11/14 01:16
87צפיות
º
מגיבים באסרטיביות. לא הבנתי מה הבעיה
22/11/14 08:11
47צפיות
אז זהו, שלא תמיד מספיקים להגיב
22/11/14 22:45
39צפיות
בהרבה מקרים, הערתי גם הערתי....אבל, המלטף/ת המשיכו בשלהם

כשאת באה לחנות כלשהי - אין אפילו למי להתלונן...
לצערי יש סיכוי שאני לא אגיד כלום
22/11/14 08:11
155צפיות
קרה לי לפני שבוע בערך שהקטנה בכתה בעגלה ואני סידרתי את המנשא כדי להכניס אותה אליו וגברת מבוגרת אחת באה וליטפה אותה בפנים ושאלה אם אני רוצה שהיא תרים אותה. התעצבנתי נורא, אבל רק מלמלתי "לא, זה בסדר". אח"כ קצת התבאסתי על עצמי שלא ביקשתי ממנה לא לגעת בתינוקת סתם כי לא היה לי נעים.
הכי מעצבנים הם אלה שרצים לעגלה ומתחילים לנענע אותה..בלי רשות
22/11/14 22:47
49צפיות
כביכול מרצון טוב...
אומרים שיש לה עור רגיש
23/11/14 08:47
13צפיות
ומבקשים לא לגעת כי זה עושה לה פצעים.
זה השיטה שאני מצאתי כי באמת אין לי מושג איפה הידיים שלהם הסתובבו לפני 5 דקות ואני הכי לא היסטרית, אבל ברגע שזה מגיע לזרים, אני לא אוהבת בכלל שנוגעים בתינוקות, מהסיבה שאם לי הם לא ירגישו חופשי ונוח ללטף את הפנים אז למה לתינוק כן? כי הוא לא יודע לדבר? בכלל אני בעד לתת מסר מגיל 0 גם לתינוק, שזרים לא צריכים לדעת בו/ללטף אותו
מאוד תלוי
23/11/14 08:52
9צפיות
יש לי בעיה מאוד רצינית עם מעשנים שנוגעים לי בילדים ולהם אני מעירה די באגרסיביות כולל הסבר שזו הסיבה, ופה אני לא נחמדה 
אתה מעשן יופי אל תתקרב לי לילדים עם הרעל שלך גם אם כבר סיימת את הסיגריה הוא ספוג בך וזה דוחה

כל השאר אני מודה שאני די סבלנית מה כבר יכול לקרות
ביננו לפיצי בן החודש שלי יש אחות בת שנתיים שחוזרת מהגן וישר רצה לחבק אותו ואחרי שהצלחת פטרי המהלכת הזאת ליטפה אותו שום חיידק כבר לא מפחיד אותי
אצלי זה מגיע מכיוון אחר..
23/11/14 09:17
6צפיות
שאני רוצה לחנך את התינוק שלי מגיל 0 שזרים לא אמורים לגעת בו ללא רשותי/ רשותו,.
עם הכמות סוטים ופדופילים שמסתובבים היום וכל התרבות אונס הזו שאנחנו חיים בה, אני רוצה מאד להשריש לבן שלי שגופו הוא שלו ושצריך להיות לו מודעות לזה שלא כל אחד יכול לגעת לו בגוף, כי זה פרטי.
וזו הסיבה שאני גם לא מנשקת אותו על הפה ( מאד מתחשק חחח), שילמד שנשיקות בפה לא לגיטימיות (לפחות לא עם מבוגרים, אולי עם ילדים אחרים בהמשך זה כבר בחירה שלו).

אני אמנם לא היסטרית מלכלוך, אבל מסוטים כן ;/
מיואשת... ממש ממש מיואשת :(
20/11/14 16:43
378צפיות
שלום, אני אשמח לעצות/טיפים/הורים שהתמודדו עם מצב דומה- אשמח לכל פיסת עזרה בנושא!
מתנצלת מראש- זה הולך להיות ארוך....
אז ככה, אני אמא לתינוקת (ראשונה) בת 5 חודשים.  היא ישנה כל הלילה עד גיל 4 חודשים ולאט לאט התחילה רגרסייה בשינה... רגרסייה קשה!
גזים/משבר גיל 4 חודשים/בקיעת שיניים...

וכרגע המצב ממש איום- השינה שלה טובה במהלך היום בלבד (השעות שלה התהפכו ושלי יחד איתה) ובלילה... חגיגה!
- קודם כל היא מסרבת ברמה של צווחות איומות לישון במיטה שלה, במיוחד על הבטן.
היא מוכנה לישון במיטה שלנו יחד איתי כשהיא מחוברת לי לציצי- מה שגורם לי לכאבי גב איומים! או לחילופין בנדנדה- שזה גרוע ואני מודעת לכך שאני חופרת פה בור לעצמי- אבל בימים שבהם היא ערה עד 5-6 בבוקר פשוט אני מרגישה שאין לי ברירה...
בעבר הייתה נרדמת כשהיא שוכבת עליי על הבטן- וככה לפחות היתה לי אופציה לישון קצת, היום- כל פעם שאני משכיבה אותה על הבטן היא מתחילה להתלונן ואם אני לא מורידה אותה לתנוחה אחרת זה יכול להגיע לצווחות...
- הסדר יום שלנו השתבש לחלוטין- היא נרדמת לבסוף בשעה 5:00-6:00 בבוקר וישנה עד השעה 11:00-12:00 שבהם היא קמה לינוק ועוד פעם נרדמת עד 15:00-16:00 עוד פעם היא מתעוררת לינוק ונרדמת שוב... רק לקראת השעה 17:00-18:00 אני לא נותנת לה לישון יותר ומניחה אותה באוניברסיטה/משטח פעילות . עד 19:00-20:00 ואז אמבטיה הנקה והיא נרדמת עד 22:00 בערך... מהשעה 22:00 עד 24:00 היא לא ישנה- בוכה,מתלוננת, ממלמלת לעצמה, יורקת עושה הכל חוץ מלישון. ואני נשברת ומניחה אותה שוב באוניברסיטה/מזרן פעילות.
אני עייפה, מותשת, השעות שלי התהפכו בהתאם. מאוד קשה לי לקום בבוקר ולתפקד בבית ואני ישנה יחד איתה בשעות שבהן היא ישנה.
-בפעמים שבהן היא ישנה (לידי או בנדנדה) היא מתעוררת בבכי איום ואני ישר מרימה אותה לידיים להרגיע-   פעמים רבות היא מתפתלת מכאב ולבסוף יוצאים לה גזים או שהיא מנסה לנשוך ואני מסיקה שאלו כאבי שיניים ...
- חשוב לי לציין שבכל אותם שעות שהיא ישנה ביום - ההרדמות היא תוך כדי הנקה במיטה לידי.
- לפני גיל 4 חודשים, היא הייתה נרדמת תוך כדי הנקה, כשאני בסופו של דבר מרימה אותה לגרעפס ומניחה במיטה שלה כשהיא עדיין ישנה- היא לא עשתה בעיות וישנה על הבטן במיטה שלה.
השעות שנת הלילה שלה היו 24:00-8:00 ולפעמים גם עד 9:00.
- הבית שלי נראה נורא, אנחנו חיים על אוכל מוכן/משלוחים מבחוץ כבר מספר שבועות כי אני לא מתפקדת מרוב עייפות.
אנחנו לא עושות טיול בשעות ביום בחוץ.
- הדברים שניסיתי לעשות כדי לשפר את המצב- להניח אותה במיטה שלה כשהיא ערה (אחרי מקלחת והנקה) ולנסות להרגיע אותה ולהשרות אוירה של שינה (לשיר, לעשות ששש שששש וכו׳), ללטף, לעמוד לידה, להרים אותה כשהיא בוכה ולהחזיר כשנרגעה, לתת לה לבכות 3-5 דקות, להפוך אותה על הגב/הבטן, לנסות להרדים אותה בהנקה וכשהיא חצי רדומה להשכיב במיטה... וכלום :(
היא ערה לחלוטין ופשוט משחקת עם עצמה, ממלמלת, יורקת ומתחילה לבכות בתלונה שהיא במיטה. או לחילופין מצבים שבהן אני רואה כי היא עייפה אבל היא בועטת ויורקת ובוכה ולא רוצה להישאר במיטה שלה...

אני לא יודעת למה היא הפסיקה לישון אצלה במיטה, למה השינה שלה הפכה להיות קלה וקצרה... למה התהפכו השעות לא יודעת איך לעשות סדר בשעות היום ואיך לחזור לשפיות...סליחה על האורך... הייתי חייבת לפרוק את הכל!!
ה-צ-י-ל-ו !!!
לא מתיימרת להיות יועצת שינה אבל
21/11/14 08:20
165צפיות
נראה שצריך להפוך לה את שעות השינה ולעשות כמה דברים. ראשית, בבוקר, אחרי השינה הראשחנה, לפתוח אור ולהגיד בוקר טוב. להחליף חיתול ולא לתת לה להרדם שוב בהנקה (להניק רק אחרי "טקס" בוקר).
אחרי כשעה וחצי-שעתיים, או כשמראה סימן עייפות, השכיבי אותה שוב לישון.
שנית, במהלך היום דאגי שיהיה קצת אור ורעש בבית. במהלך הלילה שיהיה שקט וחשוך...
אל תתני לה לישון יותר מ 3 שעות רצוף כדי שלא "תמשיך" לשנת לילה... אחרי כ 3 שעות, תדליקי קצת אור ותעלי את הרעש בסביבתה.
בלילה אל תשחקי איתה אלא תהיה עניינית- תרגיעי, תנחמי אבל בשקט- שששש.. עכשיו ישנים...
אפילו אל תחליפי חיתול בלילה אלא אם זה עם קקי או שממש מפוצץ בפיפי (שימי לה חיתול מידה גדולה יותר ללילה) ועשי זאת באור קטן ובשקט.
כמו כן, במהלך היום שימי אותה במיטה בזמן עירות לכמה דקות. שתתחיל להתרגל בחזרה למיטה שלה.
המשיכי עם טקס שינה בערב. וכשעה-שעה וחצי מהרגע שקמה משנת אחה"צ, דאגי שתהיה במיטה ישנה...
אחרי שהדברים קצת מתייצבים, אני ממליצה לך להתחיל לנתק את ההרדמה מההנקה ולהתחיל ללמד אותה לישון עצמאית...

ובנתיים, עד שמתייצב קצת יותר, נסי לישון כשהיא ישנה כי תצטרכי את הכוח והסבלנות כדי לשנות דברים כשלא...

נשמע מתיש ברמות... ממש לא קל
תודה רבה!
22/11/14 20:21
23צפיות
התשובה שלך עשתה לי קצת סדר בבלאגן, ואני לגמרי אפעל ע״פ ההמלצות שלך... מקווה שיעזור. תודה רבה
ליבי איתך!!
21/11/14 23:12
79צפיות
אני אמא טרייה לתינוק בן חודשיים וחצי אז אין לי ממש עצות אבל כן יש לי המון אמפתיה!
לא קל השינויים הפתאומיים ותחושת חוסר האונים כשלא מבינים מה לעזאזל השתנה.
אני חושבת שבמקומך הייתי פונה לייעוץ שינה
עזרה מהלוחשת לתינוקות
22/11/14 14:35
76צפיות
אני קוראת את הספרים שלה דיי הרבה וזה ממש עוזר, מומלץ וגם עובד.
התינוקת שלך נרדמה תוך כדי הנקה וכנראה פיתחה עמידות לסוג הרדמות זה. יש לה סדר יום משובש שנובע מכך שלא היית עקבית בשגרה שלה- כמו לתת לה לשחק באמצע הלילה- מובן לגמרי, היית מותשת ואבודה.
הנשיכות שלה יכולות להיות גם דרך להרגיע את עצמה לפני השינה.
אני מציעה לך לקרוא את הספר של הלוחשת לתינוקות ולבצע את השיטה שלה לקיום שגרה יומית והרדמות עצמאית.
בהתחלה הילדה תתנגד ותבכה הרבה אבל בסוף זה עובד, מנסיון.

בגיל הזה לא משכיבים לישון על הבטן
22/11/14 14:44
97צפיות
מעלה את הסיכויים למוות בעריסה. היא אמורה לשכב על הבטן רק בהשגחתך.
תודה על התזכורת. אני משכיבה חופשי על הבטן מאז
22/11/14 15:33
86צפיות
שהבן שלי מתהפך (ובוחר לבד איך נוח לו לישון). וגם לפני זה, האמת (וזה לשיקולי, למרות ההמלצות. אני מודעת אליהן, ובחרתי למזער את הסיכונים האחרים, THANK YOU VERY MUCH).
תפני ליועצת שינה
22/11/14 15:51
55צפיות
נראה כי חומרת המצב מצדיקה ומחייבת עזרה מקצועית. יועצת שינה טובה תיתן לך הוראות מדויקות מה לעשות, תתאים את התרופה למכה מנסיונה ותרגישי פחות חסרת אונים.
עצות באינטרנט זה טוב אבל לא בטוח מה מתאים ספציפית לבעיה שלך וזה רק ייאש אותך עוד יותר  אם תנסי ולא תצליחי.

תחפשי יועצת עם המלצות חמות מהורים מרוצים.

בהצלחה!
יועצת שינה
22/11/14 15:57
54צפיות
במצבך לא הייתי מהססת בכלל.
ניסית בשעות היום להעיר אותה למשל אחרי שעה או שעה וחצי שינה על מנת לנסות ליצור לה פרקי זמן של עירות במהלך היום?
לא קל.....
22/11/14 20:08
39צפיות
גם אצלנו היו כמה משברי שינה. היא ישנה מעולה עד גיל 4 חודשים ומאז דברים התחילו להתהפך....היום היא בת חצי שנה וטפו טפו טפו שוב ישנה טוב...
אני לא יועצת שינה אבל נשמע שיש 3 בעיות מרכזיות אצלך:
1.היא לא מוכנה לישון במיטה שלה
2.היא נרדמת רק בהנקה
3.השעות התהפכו לה כך שהיא ישנה ביום וערה בלילה

מה שאני הייתי עושה זה שלושה דברים בהתאם:
1.קודם כל מרגילה אותה שוב לישון במיטה שלה. אצלנו בתקופת החגים יצא לנו לישון הרבה מחוץ לבית, במלונות או אצל ההורים וכשהחגים נגמרו הסתבר שהתינוקת לא מוכנה יותר לישון במיטה שלה וגם לא בשלנו...אלא היא התרגלה שאנחנו מרדימים אותה בנדנודים על הידיים....ניסיתי הרבה שיטות שהיו אמורות לעזור אבל בסופו של דבר מתוך ייאוש עמוק החלטתי שאני פשוט אתן לה לבכות עד שהיא תירדם. אני יודעת שזה נשמע נורא, וזה גם היה ממש נורא, התאפקתי לא לבכות בעצמי. אבל החלטתי שהשפיות שלי בסכנה. אחרי שבוע של הרדמות ארוכות על הידיים כשלפעמים לוקח לה גם חצי שעה להירדם ואז כשאני מניחה אותה במיטה היא קמה.....
אז החזקתי אותה על הידיים שלי כשהיא רצתה ללכת לישון, נתתי לה מוצץ וחיכיתי. היא עצמה עיניים וחיכתה לנדנודים שיבואו...אבל הייתי חזקה ורק ישבתי בלי לנדנד. היא התחילה לבכות ולדרוש את הנדנודים יותר ויותר עד שזה הפך לצרחות נוראיות...הכי נוראיות שיש :(
אבל הייתי חזקה ואחרי עשר דקות איומות היא נרדמה...בהרדמה הבאה היא נרדמה אחרי דקה אחת של בכי, ובהרדמה השלישית היא נרדמה במיטה שלה, לבד בלי בכי ובקלות......
אז קשה לי לייעץ לך לתת לה לבכות כי זה קשה קשה קשה, אבל יכול להיות שפעם פעמיים שהיא תבכה במיטה שלה יגרמו לה להבין שזה המקום שהיא צריכה לישון בו....
2.לגבי ההנקה, אם היא פיתחה תלות בזה כדאי פשוט לנתק את האוכל מהשינה...אל תתני לה להירדם עלייך, ברגע שקצב המציצות יורד, נתקי אותה, תעלי לגרעפס ותניחי אותה במיטה....אחרת כשהיא קמה מהשינה היא מיד דורשת לינוק כדי שהיא תוכל להירדם שוב....
3.לגבי ההיפוך של היום והלילה, נראה לי שפשוט תצטרכי להעיר אותה מהשינה מוקדם יותר, נגיד ב8 בבוקר ומיד לצאת איתה לטיול ולהעסיק אותה במיליון דברים כדי שלא תירדם שוב. נסי לגרום לה להיות כמה שיותר ערה ביום גם אם את צריכה לקצר לה את זמני השינה.
הרי באופן טבעי כל התינוקות רוצים להירדם כשמתחיל הערב כי אז הורמון השינה שלהם מופרש. נראה לי שאם תצליחי להתגבר על העייפות שלך במשך כמה ימים ולהיות ערה איתה ביום (ועדיף בחוץ!) זה בטח יסתדר שוב...אין סיבה שלא :)

מה שעבד בשבילי + מילות עידוד
23/11/14 09:25
הגדולה המההמת שלי היתה ככה
עד גיל 4 חודשים פינקה אותי ויחד עם ההתהפכות הראשונה נגמרו לנו הלילות
ויתרתי
היא עברה לישון במיטה שלי מה שקודם כל סידר לנו את היום והלילה וחזרנו לישון (עם הגב התפוס של אמא אבל הרבה יותר קל להתמודד עם זה כשאת ישנה)
ורק אחרי שהתאפסנו על שינה מסודרת ואני חזרתי לתפקוד וסבלנות בכלל התחלנו לחשוב על לעשות שינוי
לקח לי הרבה מאוד זמן להגיע זה כי ברגע שהתחלתי לישון מאוד פחדתי מלעשות צעד אבל מתישהו בעלי נשבר והודיע שזהו הילדה יוצאת מהמיטה שלנו (מסתבר שאני ישנתי איתה נהדר הוא קצת פחות למרות שהיא היתה ביני לבין הקיר)
קראתי את הלוחשת ולא התחברתי בכלל (מה גם שהבנתי שהשיטות שלה ממש בעיתיות לתינוקות יונקים ואפילו הוגדרו כמחרבות הנקה)
חיפשתי פתרון שלא יכלול בכי וקיבלתי פה המלצה על הספר לישון בלי לבכות שמאוד התחברתי לגידה שלו מהרגע הראשון
גייסתי את אבא למשימה כי אין לו ציצי ולכן היה לו יותר קל לפתח שיטות הרדמה אחרות
והתחלנו לאט לאט כל יום אחרי הנקה להירדם עם אבא
לקח להםמעט מאוד זמן למצוא את הדרך שלהם שכללה הרבה סיפורים חיבוקים ועוד
ועדיין במהלך הלילה היתה נדידה טבעית אלי למיטה
בנתיים הפיצית כבר היתה בת 9 חודשים והוחלט להעביר סופית לחדר משלה
ההרדמות עם אבא כבר הפכה לשגרה אז המעבר היה קל
חיכינו עוד טיפה כדי שאבא יהיה בחופש וכשהפיצית חגגה 10 חודשים היא עברה לחדר משלה זה כבר שולב עם גמילת לילה ואבא ניגש שאלי ה כל פעם שהיא התעוררה עד השעה שהגדרנו כבוקר (בשלב הזה זה היה 4 לפנוצ בוקר ונדד לבוקר אמיתי בהמשך)

אז לפחות את השלב הראשוני של להירדם עם אבא (או כל דמות אחרת שהיא לא את כי מה לעשות האסוציאציה שלך ושל הנקה היא מאוד חזקה ולכן זה יהיה מאוד קשה) את יכולה לעשות כבר עכשיו 
ואז נשארות רק ההתעוררויות בלילה שבגיל הזה הן עוד לגיטימיות לגמרי
מה שעשיתי בעקבות הנסיון עם הגדולה עכשיו עם הפיצי זה שמראש חיברתי את המיטה שלו לשלי
ככה שגם כשהוא נרדם בהנקה (הוא רק בן חודש מותר לו) המעבר למיטה שלו הוא טבעי לגמרי והוא לא מתעורר (ואני לא צריכה לקום)
אותו הדבר ממשיך בהתעורריות הליליות
ככה שאחרי ההנקה הוא חוזר בקלות למיטה שלו ולי יש פחות כאבי גם

ואם הצלחת לעבור את כל האורך הזה אז כמה מילות עידוד
הפיצית המדוברת היום בת שנתיים
ואמנם חווינו רגרסיה מסויימת עם הולדת האח אבל גם היא עברה בנתיים
ישנה היטב (אוי ויי עכשיו כשאמרתי את זה היא מפסיקה לישון מיד)
המעבר לחדר שלה היה קל 
גמילת הלילה היתה קלה
התהליך היה ארוך כי הוא נעשה בשלבים ובאופן מאוד מדורג אבל כל שלב התקבל בקלות וללא דרמות מיותרות
ובסופו של דבר נגמר בזה שחזרנו לישון בלילה 

ממליצה על בקבוקי אוונט מטורל
22/11/14 23:09
41צפיות
ממליצה מאוד על בקבוקי אוונט נטורל הם מעולים לשילוב של הנקה והאכלה בבקבוק, בזכות פטמת הסיליקון הרכה ומעוצבת כמו הפטמה של השד.
אז לכל האמהות שחוששת לשלב הנקה והאכלה בבקבוק אוונט נטורל הוא הפיתרון מניסיון!
תא מדוייק ואל תכללי כי זו טעות
23/11/14 09:22
13צפיות
אני דוגמא חיה לכך, התינוק שלי יינק כמעט מחא עד גיל חודשיים, ושילבתי לו מדי פעם בקבוק של אוונט נטורל כעצת רבים וטובים. אבל הוא פיתח העדפת בקבוק, וההנקה לאט לאט הלכה לגמריי..
אולי אם כבר, בקבוקים של מדלה, שמדמים יניקה אמיתי עם מנגנון הזוי של פטמה. אבל לא יודעת אם הם מתאימים רק לשאוב או גם לתמל.
מטפלת מנוסה מתפנה בתחילת ינואר
23/11/14 09:11
10צפיות

שלום,
אני מטפלת מנוסה, עם המון נסיון (בעיקר בטיפול בתאומים) והמלצות. העבודה הנוכחית שלי מסתיימת בסוף דצמבר, ואני מחפשת משפחה חדשה מתחילת ינואר, למשרה מלאה. אני מטפלת ומטפחת את התינוקות, עוזרת להם לגדול בצורה הכי טובה וחמה שיש, וגם עושה עבודות קלות בבית.
לא מעשנת ואין לי בעיה עם בעלי חיים בתוך הבית.
אשמח לעמוד לשרותכם בכל שאלה.
SELMA 052-6464913

º
אוכלים ונהנים לסופש
52תגובות
20/11/14 09:28
186צפיות

(המשך...)
º
ישנים ומתפתחים לסופש
47תגובות
20/11/14 09:08
164צפיות

(המשך...)
גמילה ממוצץ בלילה
22/11/14 16:22
101צפיות
(סורי, לא ידעתי לאן לשרשר)

תינוק בן 5.5 חודשים
נרדם עצמאית, בלילה על הגב, לא תמיד עם מוצץ. אנחנו נפרדים לשלום במיטה ורק אם אחרי כמה דקות הוא מקטר אז נותנים מוצץ. 
מאז משבר ארבעת החודשים (שהקדים בשבועיים, תודה) הלילות הפכו... מאתגרים... יותר.
הוא בוכה כל שעתיים בערך למוצץ. לפעמים אפילו לא מתעורר, אלא רק תוקעים לו מוצץ והוא חוזר לישון.
העניין הוא שזה קורה המון ויחד עם קשיי שינה שלי והשכמות בוקר שלו, החיים די קשים.
הוא עדיין לא מצליח לקחת מוצץ לבד גם בשעות היום, אז אין מה לדבר על לקחת לבד בלילה. אם כבר, בגלל שהוא מנסה, הוא כל הזמן מוציא את המוצץ ובוכה.

יש למישהי ניסיון עם גמילה ממוצץ בלילה?
אני יודעת שזה לא מה ששאלת
22/11/14 18:36
69צפיות
אבל אני ממליצה לך מאוד להחזיק מעמד עם זה עוד קצת - אוטוטו תוכלי ללמד אותו לקחת מוצץ לבד והכל ייראה אחרת! אנחנו לימדנו את הבת שלנו בגיל שישה חודשים, בעצת יועצת שינה.
אם את בכל זאת רוצה לגמול, אז אני מניחה שפשוט גומלים. כלומר, לא נותנים מוצץ אלא עוזרים להרדם בצורה אחרת, נניח באמצעות מגע וקול.
מנסה...
22/11/14 18:47
43צפיות
תנקס,
אני מנסה ללמד אותו, בנתיים גם במהלך היום הוא לא מצליח, אז בטח שלא בלילה...
הכוונה היא אם בכלל שווה להכנס למלחמה הזאת, אם למישהי יש ניסיון חיובי עם זה...
מוכר
22/11/14 19:52
43צפיות
התינוקת שלי ממש תלויה במוצץ כדי להירדם לצערייייי!
בתינוק הבא אני אנסה שיטות אחרות....
וגם היא היתה קמה בבכי למוצץ אינספור פעמים בלילה.
שמעתי על הרעיון הזה של ללמד אותה לקחת את המוצץ לבד אבל לא האמנתי שזה יעזור כי כשהיא רוצה את המוצץ בלילה זה בעצם חצי מתוך שינה ואם אני לא שמה לה אותו בזמן היא מתעוררת לגמרי, ככה שחשבתי שגם אם היא היתה יודעת לקחת אותו לבד זה היה דורש ממנה להתעורר כל פעם לחלוטין ואז במילא הייתי צריכה להחזיר אותה לישון.
שקלתי לקחת לה את המוצץ לגמרי כדי שתלמד להירדם בלעדיו אבל כאב לי הלב עליה....
ככה שנשארנו בלית ברירה עם האופציה הראשונה!
גם ככה במהלך היום היא היתה מתעסקת המון עם המוצץ, בעיקר מוציאה אותו בלי סוף מהפה, אבל לאט לאט למדה להחזיר אותו לעצמה.
דרך אגב, איזה מוצצים יש לכם? כי לנו היו מוצצים שאפשר לשים בפה רק בכיוון מסויים אז לקראת הלימוד החלפנו למוצצים של אוונט שהם דו כיווניים (גם למאם יש ואולי לעוד חברות...)
בכל מקרה, הלא ייאמן קרה ולאחר כמה ימים בהם הראיתי לה איפה אני מניחה את המוצצים במיטה שלה היא התחילה לקחת אותם לבד גם תוך כדי שינה (חזיתי בפלא הזה כמה פעמים ולא האמנתי!!!)
ככה ששווה לנסות! תני לו את המוצץ כמה שיותר פעמים ביד במהלך היום ותראי מה קורה....
חפצים אחרים שהוא מחזיק בידיים הוא לא מכניס לפה? אין סיבה שאת המוצץ הוא לא ינסה....
את תראי שתוך כמה ימים הוא כבר ילמד....
הוא מנסה
22/11/14 20:06
37צפיות
כבר חודש אני עובדת אותו על הכנסת המוצץ, הוא מכניס אותו, פשוט הפוך...
ואז מה שקורה זה שמתוך שינה הוא מושיט ידיים לפה (כדי "להתאמן") ומוציא אותו ובוכה...
בדיוק כמו שהיה אצלנו...
22/11/14 20:30
25צפיות
היא עדיין מוציאה לעצמה את המוצץ כל הזמן ומתעצבנת...אבל היא יודעת להחזיר אותו חזרה כבר...
מה זאת אומרת מכניס הפוך? עם הידית לתוך הפה? או הפוך כלפי מעלה? מוצצים דו כיווניים יוכלו לפתור את זה?
הפוך= את הפלסטיק...
22/11/14 20:32
25צפיות
או על הצד... עוד לא ממש הפנים את הקטע
º
נסי לעזור לו..ותתמידי....בטוח הוא יקלוט את זה בקרוב!
22/11/14 20:34
8צפיות
המלצות לקלינאית תקשורת
22/11/14 20:16
22צפיות
המלצות לקלינאית תקשורת, לילד בן שנתיים שלא מדבר אבל מבין הכל ,קופ"ח מאוחדת יתקבלו בברכה.
תודה!
אכזבה קשה ממשפחתון
22/11/14 16:13
148צפיות
כתבתי פה לפני כמה ימים שמצאתי משפחתון לקטנצ'יק. סך הכול היתי מרוצה וקיבלתי רושם טוב אבל איכשהו לא הרגשתי לגמרי רגועה.
ייחסתי את התחושות שלי לפרנויה הטביעת שכל הורה מרגיש בילד הראשון.

מסתבר שהתחושות שלי היו מוצדקות - התקשרתי לאחת הממליצות שבעלת המשפחתון הביאה לי והיא נתנה לי המלצה לא חיובית במיוחד.
היא אמנם היתה מרוצה מאופי הטיפול בילד אך סיפרה לי שבעלת המשפחתון הכניסה ילד אחד יותר מעל כמות הילדים שהובטח להם וכי ההורים היו בטוחים שאפילו הגיעה לכמות של 8 ילדים בזמנית בתקופות מסוימות. לטענת הממליצה היא כנראה קיבלה חלק מהילדים למספר שעות ביום  וככה הסתירה את זה.
היא אמרה לי לא לסמוך עליה ואם אני מחליטה להכניס את הילד לשם להגיע כל הזמן לביקורות פתע החלטנו לבדוק את הטענות וביקשנו מאחד החברים להתקשר ולשאול אם יש מקום במשפחתון שאמור להיות מלא נכון לעכשיו ונחשו מה - היא הודיעה שיש מקום. דרך אגב אחר כך גיליתי שבאינטרנט, על כרטיס ביקור ובפורומים שונים מופיעה כל פעם כמות אחרת של ילדים שהיא מוכנה לקבל.

לקח -
1. בהתחלה התלבטתי אם בכלל לפנות לממליצים כי היתי בטוחה שאם הם באים ממנה אז בטוח יתנו דעה חיובית. מסתבר שטעיתי. מעכשיו תמיד אתקשר לכל ממליץ אפשרי.
2. בעלי משפחתונים הם רודפי בצע. זהו כבר משפחתון שני ששמעתי עליו כאלה דברים וזה די מוריד ל חשק להתקרב למשפחתונים באשר הם.

אוף.
מבאס ממש. חיבוק
22/11/14 19:51
65צפיות
אבל טוב לגלות את זה עכשיו טרם הכניסה למשפחתון. חצי נחמה.
ויותר מזה, אין כמו תחושה אמהית שלנו, שמחה מאוד שהלכת עם האינטואיציה שלך,״הרווחת״ מזה...
מקווה שבקרוב תמצאי מקום טוב וראוי לפיצי, בהצלחה!!!
מה עושים עם תינוק שכל הזמן רוצה ידיים?
22/11/14 17:41
92צפיות
אני אמא לבן מתוק בין שבעה שבועות (ילד ראשון). 
בשבועיים האחרונים הוא אינו מוכן להיות לבדו ולישון בעריסה. הוא נרדם על הידיים, אני מניחה בעריסה והוא מתעורר שוב בבכי וצרחות לאחר בין דקה ל-20 דקות כשהדבר היחיד שמרגיע אותו הוא ציצי.
ככה יוצא שכל היום על הידיים ועל הציצי, ובגלל שהוא כל הזמן נמצא עלי, הוא לא אוכל ארוחות מלאות, אלא מנשנש - אוכל קצת ונרדם, אוכל וקצת ונרדם (יש לציין שהיציאות שלו תקינות והוא עולה יפה במשקל).
בערב זה סיפור אחר והוא ישן בעריסה יפה מאוד - 4 שעות, הנקה,שעתיים, הנקה, שעתיים הנקה.
השאלה מה לעשות במהלך היום כי חייבת להודות שזה נעשה קשה, מצד אחד אני רוצה לספק לו את המגע שהוא צריך ומצד שני לא רוצה לפתח אצלו הרגלים רעים.

לעזרתכן אשמח
מנשא זה פיתרון מעולה
22/11/14 18:31
51צפיות
אני ממליצה בחום על מנשא בד מערסל - יש כל מני סוגים. כך תוכלי לנוח ולעשות מה שאת רוצה בבית והצורך שלו במגע יקבל מענה.
אל תדאגי מפיתוח הרגלים בגילו
22/11/14 18:40
50צפיות
הוא צעיר מאוד ועד גיל 3 חודשים תני לו לישון כפי שמסתדר לך. כמובן נסי לשים אותו גם במיטה אבל מנשא זה רעיון מעולה.
בנתיים נסי להרדים אותו כל כשעה כדי לא לפספס חלונות שינה (ואז נכנס לעייפות יתר וקשה לו להרדם וישן פחות טוב).
בסופו של דבר הוא יגדל ויזדקק פחות לחום הגוף שלך כדי להרדם (אגב, מנשא זה טוב מאוד גם לגזים) ותוכלי לשים אותו יותר ויותר במיטה עם פחות ופחות עזרה מצידך.
דבר נוסף שיכול לעזור לנישנושים הבלתי פוסקים זה מוצץ. יכול להיות שהוא משתמש בך כמוצץ (מה שלגיטימי בגילו הצעיר) ואם יסכים לקחת מוצץ, זה יכול לעזור (מודה ששני הילדים שלי לא לקחו מוצץ ישר על ההתחלה והמשכתי לנסות הרבה סמן עד שהבינו את הרעיון).

מחפשת משטח / מזרן לרצפה
22/11/14 17:01
31צפיות
מעוניינת לרכוש משטח / מזרן כדי לפרוס  בסלון ולתת לבני מרחב להתהפכויות ונסיונות זחילה. מעוניינת במשטח אחד ולא ב"פאזלים " למיניהם , משטח שיהיה ניתן לגלגל ולהניח בצד.  אשמח להמלצות
º
קניות, ציוד, בילויים לסופש
54תגובות
20/11/14 09:17
123צפיות

(המשך...)
כתבה על איסור שימוש במוצרים הומאופטיים
21/11/14 15:29
91צפיות
האם מישהי ראתה את הכתבה בערוץ 2 על איסור השימוש במוצרים הומאפטיים מתחת לגיל שש??

אשמח להבין במה מדובר (ראיתי ממש את הסוף של הכתבה) ועל איזה מוצרים מדברים..

תודה

יש על זה כתבה ב ynet
21/11/14 19:31
60צפיות
מוסרת שידת החתלה במרכז תל אביב
הודעה זו מכילה תמונות
21/11/14 12:34
137צפיות

במרכז ת"א - שידת החתלה למסירה לחד הוריות.
מוסרת שידת החתלה במצב סביר-טוב. צבע לבן-שמנת. רוחב מטר, עומק 60 ס"מ. 4 כפתורי ידיות נפלו, הן נמצאות באחת מהמגירות. 3 מגירות גדולות, 3 קטנות. שימשה אותי היטב זמן רב. מצ"ב תמונה. מיקום יימסר בפרטי.

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

הריון ולידה

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה