לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!

אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלות ענת אמא ליובל הקטן, ושחף, אמא של איתמר ויותם, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

הודעה חדשה

שאלה אולי קצת מוזרה וכללית אבל אני מנסה...
24/05/15 20:28
37צפיות
שלום
הייתי מעוניינת לקבל עצות - על הכוונה כללית בנוגע למקום אליו אוכל לגשת וללמוד קצת יותר על חינוך ילדים.
אני אשתף מעט, אני בהריון בחודש רביעי.. ילד ראשון. יש לי המון חששות בנוגע לגידול ילדים. בעיקר בנושא חינוך, גבולות.
מאוד מאוד חשוב לי לגדל ילד לפי איך שאני רוצה וחוששת שלא אדע איך לעשות זאת. או שלא אעשה זאת כראוי.
יכול להיות שזה לא הפורום המתאים אך דווקא להורים שכבר קצת מנוסים, רציתי לשאול. חוץ מניסיון חיים איך ואיפה אוכל לעבור קורס על נושאים שחשובים לי כהורה ואיך ל"עמוד על המשמר" בנוגע לחינוך?
תודה מראש
יש הרבה גישות חינוך..
24/05/15 21:51
11צפיות
אם את יודעת מה חשוב לך זה כבר טוב. חשוב לדבר על כך - עד כמה שניתן, כי זה תיאורטי מאוד - עם שותף/ה/ים לחינוך הילד אם יש כאלה.
אני אוהבת את הספרים מסדרת "איך לדבר כך שהילדים יקשיבו ולהקשיב כך שהילדים ידברו".
יש קורסים / הדרכות אישיות של מכון אדלר, וקורסים / הדרכות בגישת תקשורת מקרבת / איך לדבר כך ש...
יש מידע באינטרנט (פורומים, הרצאות, קבוצות פייסבוק).
התמודדות אמיתית עם גבולות מתחילה בערך מהרגע שהילד מתחיל לזחול (בעיניי), אבל החשיבה על כך אכן יכולה להתחיל הרבה קודם.
בהצלחה!
מעבר למוצקים - זקוקה לעצות/עזרה/הכוונה
24/05/15 20:34
24צפיות
הי,
הפיצקי בן 7 חודשים. התחיל לטעום מזון מוצק רק לפני 3 שבועות.
הוא אוכל אנפמיל (בגלל ריפלוקס) 5 בקבוקים ביום (כ"א 150 מ"ל).
אני לא טיפוס בשלן ולא מבינה כמעט כלום בענייני מטבח ואני די מבולבלת ואשמח לקבל עצות והכוונה.
עד היום הוא טעם 3 סוגים של ירקות - קישוא, בטטה, גזר.
הוא אוכל אותם מאודים וטחונים היטב במרקם חלק (לא מוכן לאכול אם יש קצת גושים...). אוכל כל יום כמה כפיות טובות בהנאה רבה (בעיקר שילוב של שלושת הירקות, אבל לפי מה שיש בבית באותו יום).
אני נותנת לו את זה בין הארוחות, בד"כ פעם ביום אבל לפעמים פעמיים (תלוי בלו"ז שלו).
אני לא כ"כ יודעת איך להתקדם מכאן. הבנתי שאפשר להכין מרק. אבל מה ההבדל בין מרק לבין 3 הירקות יחד מרוסקים?
מתי מנת הירקות אמורה להחליף בקבוק? ואיזו כמות הוא אמור לאכול מהירקות?
ומה להוסיף לו לזה?
אני לא בטוחה לגבי הכנסת פירות, כי אני לא רוצה את כל הסוכר הזה. ובננה זה בעייתי מבחינת העיכול.
אבוקדו - ניסיתי, אבל אין לי מזל איתם העונה - הם קשים מדי ואני לא מצליחה לפתוח אחד שיהיה רך מספיק עבורו.
בנוסף - אנחנו משפחה עם רגע אלרגי, אז אני קצת מפחדת להכניס טחינה, למשל, או אגוזים שונים טחונים.
בקיצור - מה הייתן מייעצות לי?
תודה מראש
איך להתקדם
24/05/15 21:43
13צפיות
הי, 'מרק' זה אכן ירקות מרוסקים. את יכולה להוסיף ירקות נוספים (בהדרגה) - תפוח אדמה, סלק, דלעת, שומר, קולרבי, כרובית...
אפשר להוסיף גם בשר, עדשים, אפונה, בורגול, אורז... בהתחלה טוחנים ובהמשך מועכים / טוחנים פחות עד שעוברים לאוכל אצבעות.
מנת מרק מחליפה מנת בקבוק כשהוא מפסיק להזדקק להשלמת בקבוק אחריה.
פירות זה סוכר + ויטמינים...
ולמה בננה בעייתית?
מבין האגוזים כדאי להתחיל עם שקדייה (פוטנציאל אלרגני נמוך)

מוכרת סנדלים מהממות , חדשות כמובן
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )הודעה זו מכילה תמונות
24/05/15 19:40
33צפיות
מוכרת סנדלים מהממות חדשות (הגיעו היום)מארה"ב של sun-san, לצערי קטנות לבת שלי :(((
מוכרת ב-180 ש"ח (כפי שקניתי בארה"ב), בארץ נמכרות ב-239 ש"ח.
גבעתיים.
כמו בתמונה (צבע מוזהב, מידה 5) - מהממות וחדשות!
º
*נמכר*
24/05/15 23:55
מוצץ עם צורה טבעית - מישהו מכיר?
24/05/15 19:30
40צפיות

דוגמה לסוג טבעי: באתר של Mimijumi אפשר לראות דוגמה לצורה הטבעית.
http://mimijumi.com/#menu-products-desktop
אם נתקלתם במוצץ עם צורת פטמה כזו.
נשמח לשמוע
º
כן, ברור שתשמחו...
24/05/15 20:35
6צפיות
º
כבר פרסמת את אותו הדבר לפני 3 ימים...
24/05/15 20:55
4צפיות
פיצול ארוחות - ארוך ומייגע, תרתי משמע :)
22/05/15 19:32
167צפיות
היי.
יפתנו האהובה בת חודשיים וחצי.
אוכלת סימלאק קומפורט ללא הנקה.
עד לאחרונה אכלה ארוחות סדירות של כ 120 מ"ל מידי 3 שעות. כשהחלה לגלות סימני רעב בין הארוחות הגדלתי שתי ארוחות ל 150 מ"ל. יום יומיים זה עבד, בשבועיים האחרונים בלאגן שלם.
את ארוחת ה 120מ"ל הגברת מפצלת כפי רצונה, מנה ראשונה, כ 30 מ"ל במועד, הפסקה, עוד 60 מ"ל, הפסקה וממש לפני התנומה את היתר (הכמויות לא באופן קבוע ומחייב, אבל ברעיון). לפעמים מבקשת עוד (מרפי... תמיד כשאני מציעה 120 היא רוצה 150, שאני מציעה 150, היא מסתפקת ב 90...). בהפסקות היא חיונית, משחקת לבד או איתנו, מתחילה במאמצי זחילה מרשימים ואז מתחילה בחיפושי אוכל ואוכלת בשקיקה כאילו אין מחר.
במקביל התנומות במהלך יום התקצרו משמעותית, משעתיים לחצי שעה, אך בלילה עלו מ 7 ל 9 שעות ברציפות ואז אוכל ועוד 3 שעות, כלומר בכללי ישנה מספר שעות לפי הספר, כ 15 שעות ביממה.
הבעיה: כל היום סביב הארוחות, אין חוקיות לכמויות, לא תמיד אוכלת מספיק בספירה הכללית, אם כי עד לפני שבועיים עלתה במשקל יפה.
ועוד נקודה: ארוחת בוקר, זו שב 6:00 אחרי כ 9 שעות שינה קטנה משמעותית, לפעמים רק כ 70 מ"ל וחוזרת לישון.
מה עושים?! היא נראית לי קצת קטנה מידי ל"חינוך" למועדי הארוחות. זו קפיצת גדילה?! (שבועיים! ארוך מידי בשביל הסבר זה...)

תובנות מישהי? מצב מוכר? רעיונות?!

איך היא מפסיקה לאכול?
23/05/15 01:01
96צפיות
נרדמת? צרחות של כאבי בטן? או סתם לא מראה עניין יותר?
אם היא נרדמת, הייתי קצת משחקת עם הבקבוק, מסובבת את הפיטמה, או קצת מושכת החוצה. לפעמים זה מעיר אותם והם אוכלים עוד יפה. אם היא סובלת מכאבים זה ממש קשה, זה מה שיש לנו. מתחילה לאכול ואז צרחות והתפתלויות, ואנחנו כל פעם מרימים על הכתף, מרגיעים ומנסים לתת עוד. זה מאד משבש את הזמנים, וגודל הארוחות מושפע מכמה היא סובלת באותו יום ומתי היתה יציאה בפעם האחרונה... ממש מתסכל אבל אין מה לעשות כל כך. הארוחות לא קבועות ויציבות ואנחנו זורמים עם המצב בתקווה שהשלב הזה יעבור מהר.
אם היא סתם לא מראה ענין יותר, גם הייתי מנסה לשחק עם הבקבוק כדי שתאכל יותר. עוד דבר- כאשר בוכה לאוכל לנסות להרגיע על הידיים ו"למשוך" זמן עד לארוחה הבאה, כך שהיא תגיע אליה יותר רעבה.
לא הייתי דואגת לכמות שהיא מקבלת אחרי הלילה. היא אוכלת כמה שהיא צריכה, וכנראה היא לא צריכה יותר.
וסחתיין על התשע שעות שינה בגיל חדשיים וחצי- כולי ירוקה מקנאה

בדיקות דם, אנמיה וספיגת ברזל
22/05/15 13:24
99צפיות
היי!

אני אמורה לקחת את הילדון לבדיקות דם שגרתית, ועל הדרך עלה גם חשד שהוא קצת אנמי (הוא קצת חיוור ועייף לאחרונה).
הוא מקבל 6 טיפות ברזל (בן 9 חודשים) ואוכל הכל, וחשבתי שאולי חלק מהעניין הוא ספיגה חלקית של הברזל - אני נותנת לו אותו במקלחת בערב, ולאחר כעשרים דקות הוא מקבל סימילאק לפני השינה.

איך אתן נותנות ברזל?

וגם - ספירת דם בגיל הזה - אמורים לקחת מהווריד או מהאצבע?

תודה!
מהאצבע..
22/05/15 15:04
76צפיות
היא דוקרת את האצבע וסוחטת..
זה לוקח טיפה זמן , לא התרשמתי שזה כואב רק מציק, כי היא האחות תופסת את היד..
מציעה להביא צעצוע שהוא ממש אוהב ולהסב את תשומת לבו עם היד החופשיה לצד השני..
אני הבאתי את השלט של הכבלים
ושרתי שירים מרפטואר הבית, עבר בקלילות..
לגבי האנמיה אני לא יודעת לענות לך..

הרבה בריאות וחג שמח:)
במקרה שלך (אנמי) מהוריד, כי צריך לבדוק לו גם ברזל וגם פריטין
22/05/15 17:13
68צפיות
בשביל להגביר ספיגה מקסימלית, צריך לתת במקביל לברזל פירות וירקות העשירים בויטמין C.
כמו כן, רצוי לתת מרווח זמנים גדול יותר בין הברזל לסימילאק, כי רחד סותר את השני ואז את מקבלת רק את הדברים השליליים של המרכיבים.
זהו, שקצת קשה לרווח...
22/05/15 18:56
56צפיות
הוא מקבל ברזל במקלחת כי הוא ילדון פעיל ויש לו נטייה להעיף דברים
אחרי המון כתמי ברזל שלא יצאו מהבגדים שלו / שלי, עברנו למקלחת. אחרי המקלחת הוא הולך לישון ואז הבקבוק = בעייה
חשוב לרווח את מתן הברזל ממוצרי חלב
22/05/15 18:57
66צפיות
יש האומרים שעה, המחמירים יגידו שעתיים ואני פשוט נמנעת. אסביר: אני מטפלת. אז פשוט בחצי שלי של היום לא נותנת מוצרי חלב. כמו גם כדי לשפר את הספיגה, נותנת עם הפירות (ויטמין C) של הבוקר.
מנשא לתינוק
20/05/15 16:52
145צפיות
היי,
מתלבטת איזה מנשא כדאי לקנות.
שמעתי דברים טובים על הארגו, אבל ראיתי שיש כל מיני דגמים - 360, קלאסי וכו'..
למישהי יש את אחד מהדגמים והיא יכולה להמליץ או לספר מה ההבדל ביניהם?
האם המנשא של ארגו מתאים לתינוק בן חודש או עדיף לחכות?
תודה!
לנו יש 360
20/05/15 20:52
99צפיות
מאוד מאוד מרוצים, אם כי עכשיו כשמתחמם ממעטת להשתמש בו כי חםםםםםם איתו.
אבל מניחה שחם עם כל מנשא.

ההבדל העיקרי בין 360 לאחרים הוא שאפשר לשאת את התינוק מקדימה, עם הפנים החוצה. הבן שלי בן 8.5 חודשים וטרם השתמשנו באופציה הזו, אבל חשבנו שזה nice to have (וגם קנינו בחו"ל שהיה קצת יותר זול והרשינו לעצמנו).
זה לא מאסט ולדעתי אפשר גם לוותר על זה.

להתחלה אפשר להשתמש בו אך יש לקנות מתאם לניו-בורן (אין לי ולכן אין לי תובנות לגביו).
אני בכל מקרה ממליצה על מנשא בד להתחלה, הוא נראה לי יותר מערסל ומתאים לקטנטנים שהם.
ההמלצה הקבועה שלי בנושא המנשאים
20/05/15 22:05
161צפיות
זה ללכת למדוד עם התינוק, או בחנויות השונות או להזמין יועצת מנשאים.
מה שנוח לאחת לא נוח לאחרת ומה שמתאים לתינוק אחד לא מתאים לשני.

אני גם אוהבת את הארגו
20/05/15 23:35
176צפיות
אבל.. לא משנה איזה דגם תבחרי, עד גיל חצי שנה בערך יש לשאת את התינוק עם המתאם וחם בתוך זה, מאוד חם!
מאחר וקייץ עכשיו אני לא חושבת שתהני מזה..
אני גם חושבת שמנשא בד מערסל להתחלה ולקייץ יתאים יותר..
וכמו כן מסכימה עם פיקסל שללכת ללמדוד עם התינוק / להזמין יועצת מנשאים הביתה יהיה הכי נכון...
וואוו, הערה ממממש חשובה!
21/05/15 19:58
92צפיות
אם חם עם המתאם - אני בהחלט יורדת מהארגו לתקופה הקרובה..
עכשיו השיקול הוא אם לקנות מנשא בד בינתיים או לא.. אבל גלים גלים כתבה בתגובה שלא מומלץ לשים תינוק במנשא מעבר לשעה, אז עכשיו בכלל אני מתחילה להתלבט אם כדאי מנשא או לא..
אני חושבת שבהרבה מקרים המנשא מציל
22/05/15 15:11
54צפיות
עכשיו בדיוק חזרנו מהסופר והקטנה היתה מאוד לא נינוחה בעגלה..
שמתי אותה על המנשא עלי תוך שניה נרגעה, שמה ראש ונרדמה..
גם זה טוב לסתם סידורים קלילים שלא מתחשק להסחב עם עגלה, או במקרים שיש לעלות מדרגות , או סתם בבית כשהילד לא נינוח..
המנשא, הקרבה להורה, מרגיעה אותם מאוד..
אני לא משתמשת במנשא יותר מדי ועדיין אני חושבת שזה מוצר שמאוד עוזר ושווה שיהיה..
לי יש את הבייבי ביורן מיריקל
21/05/15 01:50
104צפיות
ומאד מרוצה ממנו. השאר שמדדתי עשו לי כאבי גב...
תינוק בן חודש- מנשא בד. (יש כאלה לא של בד ארוך)
21/05/15 11:42
121צפיות
היה לי יאמו, שאמור להיות מאד דומה לארגו. בתינוקת הראשונה שהיתה ילדת חורף, העברתי אותה בגיל ישיבה כמו שממליצים.
בתינוק שני שהיה ילד קיץ ו"אתה ילד שני, נא לשבת בשקט במנשא, כשאחותך עושה לי את המוות" העברתי אותו ליאמו בגיל חודשיים וחצי ברגע שהחזיק את הראש כראוי.
התייעצתי עם אורטופד הילדים השכונתי אם התנוחה שהתינוק נישא -רגליו מפוסקות, ראשו על הצד ומוצמד לגב שלי- עשויה להזיק לו .אמר שלא. ובפירוט- תשובתו היתה : כל המנשאים זה לא רצוי, מעבר לנשיאה של שעה ביום. שמחתי על האישור ובלבי חשבתי, נו, תספר את זה לבכורתי שגרה במנשא 24/7 עד גיל 3 חודשים..ובלי זה חיי לא היו חיים.
באמת? אבל הבנתי שאורתופדים ממליצים על הארגו..
21/05/15 19:56
99צפיות
גם מנשא בד לא מומלץ יותר משעה?? נשמע מוזר, לא?
אני מעולם לא שמעתי על המלצה כזו
21/05/15 20:33
101צפיות
אבל מודה שלא שאלתי.
המנשא ממש מציל בחודשים הראשונים להרדמה/הקלה על כאבי גזים/שחרור הידיים לדברים אחרים...
לא הייתי מוותרת עליו.
לנו יש צמד וארגו.
21/05/15 21:14
76צפיות
אל הצמד הגענו בעקבות המלצות כאן ובהריון ולידה. מנשא בד רך, ממש מעולה. שווה כל שקל. ואחריו (7 חודשים בערך) עברנו לארגו (קלאסי). גם מנשא טוב ומאוד תומך לגב.
לא הייתי משתמשת בארגו להתחלה, גם עם מתאם.

אנחנו השתמשנו ועדיין משתמשים המון ובעיקר במנשא. הרבה יותר מעגלה. אלה הרכישות הכי טובות ושימושיות שלנו. וכשאני שאלתי רופאים, לא נאמר לי על הגבלה לשעה.
בקיצור, להתחלה ממליצה מאוד על מנשא בד רך.
יש לי ארגו ויש לי בקו ג'ימיני
21/05/15 23:57
69צפיות
הבקו לוקח בגדול. אני לא יודעת למה הוא לא נפוץ בארץ כמו הארגו אבל הוא נוח ממנו בהרבה. אפשר לשים את הרצועות באיקס על הגב שזה מאוד נוח ואפשר לשים גם עם הפנים קדימה כמו ב360. עוד יתרון זה שאפשר להשתמש מגיל קטן יחסית כי אפשר להקטין את הרוחב של הפישוק עם תיקתקים.
יתרונות של הארגו זה הכיס והכובע שלו שיותר מוצלח.
בכל מקרה לגיל חודש מנשא בד זה הכי טוב.
חום אחרי משולשת?
20/05/15 21:22
204צפיות
שלום לכולן, למי שנתנה את המשולשת בנפרד, רציתי לשאול מתי התחילו תופעות הלוואי. הבת שלי קיבלה את המשולשת אתמול וכבר בלילה עלה לה החום, והיום גם יש לה קצת פריחה חלשה.
רציתי לדעת אם למישהי קרה שתופעות הלוואי התחילו כל כך מוקדם, כי במקומות שקראתי היה כתוב בסביבות 5 ימים הכי מוקדם.
האפשרות השנייה היא שיניים, כנראה, אבל אשמח לקבל מידע כדי לדעת מה יותר סביר (יכול להיות גם שהיא סתם חטפה איזה וירוס). היא מתנהגת אותו דבר, פרט לשינויים מסוימים בשינה - היא לא מתנהגת חולה או מסכנה או משהו כזה.
אז קראת ...
20/05/15 23:45
163צפיות
זה מיתוס שהתופעות לוואי מתחילות רק לאחר 5 ימים, כי אם אני זוכרת נכון, רק חיסון החצבת הוא מתאים לסנריו הזה וכל השאר, התופעות לוואי הן רגילות עד יומיים שלושה לאחר החיסון, כך שבעצם באופן תיאורטי רק היום הרביעי הוא ללא תופעות לוואי
טוב, היום בבוקר היא קמה
21/05/15 06:45
145צפיות
ובינתיים אין חום, אבל יש לא מעט פריחה על הפנים ועל הגפיים. אני מזכירה שעברו פחות מיומיים מהחיסון. למישהי זה מוכר? לאיזו מחלה יותר סביר שזה שייך? שוב, האחות בטיפת חלבונים אמרה רק אחרי חמישה ימים - אבל דיברה בדיוק על חום ופריחה.
º
טיפת חלב...
21/05/15 07:05
27צפיות
אני הייתי בודקת את זה איתם
21/05/15 08:08
99צפיות
תרימי טלפון לטיפת חלב, או אפילו לרופא הילדים שלכם - הם אמורים לדעת לענות על השאלות האלה.
אולי לא מדובר בתופעת לוואי של החיסון אלא במשהו אחר, ואז כדאי שרופא יבדוק אותה (ולהזכירך - אנחנו בפתחו של סוף שבוע ארוך.... ולכן אם יש צורך ברופא כדאי שזה יקרה היום).
שאלתי בטיפת חלב
21/05/15 09:15
110צפיות
ביום שאחרי, כשעוד היה רק חום. האחות אמרה שהתופעות מתחילות רק אחרי חמישה ימים, וזה לא מזה. אני שואלת פה כדי לדעת אם הניסיון פה מראה אחרת. אני לא רוצה לקחת אותה לרופא סתם. אבל באמת לא ידעתי שקופת חולים לא עובדת מחר. אולי אנסה לדבר בטלפון עם הרופא, אם כי גם עליו ספציפית אני לא מאוד סומכת.
בדקת?
22/05/15 12:03
43צפיות
פריחה אחרי חיסון צריך לבדוק
כן, הלכנו לרופא היום בבוקר
22/05/15 12:11
75צפיות
הוא אמר שבגלל הנסיבות (שעשינו חיסון) סביר להניח שזה מהחיסון, אבל אחרת הוא היה אומר שזה וירוס, ושבכל מקרה לא צריך לעשות עם זה כלום וזה לא נראה לו מדאיג. שאלתי אותו אם להרחיק אותה מתינוקות מאחר שזה עלול להיות וירוס, והוא אמר שאם זה וירוס סביר שזה מדבק ולכן כן, כדאי להרחיק אותה מתינוקות כל עוד הפריחה לא עברה.
אז רוב הסיכויים שהיא לא תלך מחר למסיבת יום ההולדת שנה של בן דוד שלה... (אלא אם הפריחה תעבור עד אז - היא השתפרה מאתמול להיום אבל עוד לא עברה).
º
לסופ"ש
22/05/15 10:37
11צפיות
בקשה לעזרה במילוי שאלון קצר ללימודים, תפרגנו לאמא עסוקה..:)
22/05/15 10:37
30צפיות
שלום חברים,
אני צריכה משיבים לשאלון ממש קצר ללימודים.
בבקשה תפרגנו לאמא לשניים, עסוקה כמו שאתם בטח יודעים,  שממש ממש יש לה את הזמן לחפש משיבים לשאלון בלימודים בין "אמא תראי איך פרקתי את הסלון" ל- "אמא תגידי לו"...... :)
תודה גדולה לכל מי שיבחר לעזור, סליחה ממי שזה הפריע לו.
חג שמח!

מה דעתכן על פעוטון נעמי ברחובות? מתלבטת אם לרשום
22/05/15 07:44
36צפיות
מלבטת אם לרשום את בני לפעוטון נעמי ברחובות, אשמח לשמוע תגובות מהורים שמכירים.
הפינה להורים עייפים
58תגובות
20/05/15 11:16
233צפיות
להורים שמרדימים שעות על הידיים.... ולאלו שמתעוררים 200 פעמים בלילה....
להורים שלא זוכרים מה זה לישון...
אני כאן כדי לנסות לעזור.

אני איילת, אמא לתאומים ויועצת שינה. מזמינה אתכם לשאול בכל מה שקשור לשינה וסדר היום של הילדים שלכם.

(המשך...)
להורים שמרדימים שעות על הידיים.... ולאלו שמתעוררים 200 פעמים בלילה....
להורים שלא זוכרים מה זה לישון...
אני כאן כדי לנסות לעזור.

אני איילת, אמא לתאומים ויועצת שינה. מזמינה אתכם לשאול בכל מה שקשור לשינה וסדר היום של הילדים שלכם.
מוצצים - מה עדיף?
21/05/15 15:23
182צפיות
לאחרונה נראה שיש עלייה בביקוש למוצצים בעלי פטמה עם מבנה טבעי.
האם לדעתכם להמשיך עם המוצצים הרגילים או לעבוד לטרנד החדש?
º
הסוג שאת מפרסמת (מה שהוא לא יהיה) הוא הכי טוב, קני אותו!
21/05/15 15:36
60צפיות
איזה סוג?
21/05/15 15:40
172צפיות
אשמח להמלצות.
ההמלצות היחידות שאני רואה באינטרנט שייכות באמת למפרסמים למרות שהם מופיעים עם גיבוי מדעי
עדיין, הכי טוב - לשאול הורים:)

מה זה מבנה טבעי?
22/05/15 00:07
120צפיות
לכל תינוק יש העדפה.
אני הייתי הולכת על הזולים אם הוא מרוצה מהם...
º
22/05/15 00:17
28צפיות
אפשר לעשות בדיקת ראייה לתינוקת בת שנה?
20/05/15 23:17
156צפיות
אני שמה לב שלאחרונה היא פתאום מכווצת את העיניים כאילו מתאמצת לראות..
לא כל הזמן כמובן אבל אני שמה לב לזה מדי פעם והייתי רוצה שיבדקו את זה.
האם אפשרי לעשות בדיקת ראייה בגיל כזה?
ואם כן אשמח לדעת איך הבדיקה מתבצעת.

אני מעדיפה לא לעבור דרך רופאת המשפחה ,כי לאחרונה אני בתחושה שהיא מבטלת אותי על כל דבר.. כאילו שאין לי מה לעשות חוץ מלחפש ״בעיות״.
זה מרגיז, כי מצד אחד כהורים התפקיד שלנו הוא להיות עירניים ולשים לב לכל דבר ושינוי אצל הילד..
ואז מגיעים לרופא שנותן תחושה שאת סתם מחפשת סיבות לבוא אליו..
אני מכבדת אותה כרופאה, היא באמת ותיקה וידועה, אבל חשוב לי שגם היא תכבד אותי כאמא ולא נעים לי שאני צריכה ״להוציא״ ממנה בדיקות או התייחסות רצינית בנחישות.
זה לא אמור להיות ככה..

לא צריך הפניה לרופא עיניים
21/05/15 07:05
94צפיות
אני לא יודעת באיזו קופה את אבל יש בעירנו כמה רופאים עיניים מומלצים לילדים.
אם את בכללית אנחנו היינו אצל רופאה נהדרת בהרצליה.
בדיוק היינו בטיפת חלב
21/05/15 07:09
104צפיות
בבדיקת עיניים על ידי רופא - הבנתי שעושים אותה החל מגיל תשעה חודשים, אז אם לא עשיתם תקבעי ותשאלי את הרופא בעניין - הוא יוכל להגיד לך אם זה דורש בדיקה וכו'. יש גם פורום רפואת עיניים לילדים התפוז שאפשר לשאול בו. ואם לא נוח לך עם הרופאה אולי תשקלי להחליף לרופא אחר.
אפשר בהחלט, אפילו מוקדם יותר
21/05/15 08:05
93צפיות
אם תרצי המלצה על רופא פרטי - אשמח להמליץ לך.
מבחינת הקופה, אני חושבת שכן יש צורך בהפנייה של רופא הילדים, אבל זכותך לקבל הפנייה גם אם היא חושבת שזה מיותר.

באופן כללי, אם רופאת הילדים שלך לא נותנת לך תחושה טובה, ואת לא מרגישה שאת יכולה לסמוך עליה - אני מאד ממליצה לך להחליף רופא. בשנים הראשונות מגיעים לרופא הילדים לא מעט פעמים, וחשוב שתהיה לך אינטראקציה טובה איתו.
אנחנו החלפנו כמה רופאים עד שמצאנו רופא שהוא גם מ-ד-ה-י-ם עם הילדים וגם קומוניקטיבי עם ההורים... - לי נורא חשוב שהרופא יתייחס גם אל הילדים ולא ידבר איתי מעל הראש שלהם, ומצד שני ידע לדבר איתי בגובה העיניים תוך שהוא יוצא מנקודת הנחה שאני מסוגלת להבין אותו ויתן לי תשובות מעמיקות ומפורטות ולא "ינפנף" אותי בזלזול שמאפיין יותר מדי רופאים פה.
אם תכתבי איזור מגורים וקופ"ח אני בטוחה שתוכלי לקבל פה המלצות על רופאים מוצלחים.
אפשר גם אפשר
21/05/15 09:27
69צפיות
בדיוק היינו בבדיקה אצל רופאה שמתמחה בילדים. (בן 10 חודשים)
היא פרטית, ויש סבסוד של הכללית, כך שעלה לנו 120
היא בתל אביב, אם תרצי שם בשמחה.
תודה רבה:)
21/05/15 10:24
95צפיות
אנחנו בכללית ויש לנו פלטינום..
נשמח להמלצות לרופאי עיניים לילדים באיזור המרכז.
תוכלו לספר לי גם איך מתבצעת הבדיקה?
תשובות
21/05/15 10:55
87צפיות
אנחנו היינו אצל ד"ר אורנית קריסטל שליט
היא מקבלת ביגאל אלון

היא עשתה לו בדיקה של מעקב וכאלה - זה היה קליל והוא שיחק איתה תוכדי
ואז שמה טיפות להרחבת אישונים (עבר עם ממש טיפונת בכי ונרגע תוך חצי דקה)
אז מחכים כחצי שעה.. ואז היה החלק הפחות נעים של הבדיקה.. כי היינו צריכים להחזיק אותו שלא יסתובב ויזוז - אז זה היה כרוך בבכי. (אין לי שום ידע להגיד לך אפילו במה היא השתמשה.. לא מכירה כלום בעגה המקצועית )

אבל סכה לא היה משהו מיוחד ועבר ממש בסדר..
למה שלא יסתובב ויזוז?
21/05/15 15:24
50צפיות
הם רואים בסדר גמור, אין שום סכנת נפילה יותר מהרגיל עם הרחבת אישונים... כבר מטושטש למרחוק, והסתנוורות מאור חזק, זה הכל.

מה שכן, הפשוש שלי עבר שתי בדיקות, ובשניה שמו לו טיפות מרחיבות אישונים שלוש פעמים, ברווחים של כמה דקות, ואז חיכינו עוד הרבה, ולפני הכל היה בדיקה נוספת של אופטומטריס, ועד שהגענו לבדיקת רופאה כבר עברו כמעט שעתיים והילד היה גמור (הוא גם לגמרי במקרה כמעט לא ישן בלילה קודם).

בדיקת הרופאה עצמה לא מאוד נעימה - היא מאירה בפנס ישר לתוך העין וזה לא כיף גדול. אני והאחות היינו צריכות להחזיק בכוח את הילד המצווח בזמן הבדיקה. חוויה לא נעימה בעליל לאף אחד מאיתנו...

אז נסי להגיע לבדיקה כשכולם עירניים ושמחים וטובי לבב
רק בזמן הבדיקה.. כמו שכתבת היה צריך להחזיק אותו
21/05/15 15:28
41צפיות
זה היה לא נעים - אבל לא השאיר משקעים

אהה, אופסי...
21/05/15 15:35
32צפיות
גם לא יודעת לאיית וגם לא יודעת לקרוא, מסתבר

קפצתי למסקנה ישר, בגלל שהיו הורים בחדר ההמתנה שלא נתנו לילד לרוץ כי הוא "לא רואה", אז ביררתי את העניין טוב עם האחות, ליתר בטחון
º
"כבר מטושטש" = "קצת מטושטש"
21/05/15 15:33
6צפיות
אני רק רוצה להוסיף,
21/05/15 11:27
127צפיות
בתור מי שעברה בדיקה שכללה הרחבת אישונים בעצמה, שאם עושים לו בדיקה כזאת, מומלץ אחר כך לחזור הבייתה ולא להסתובב הרבה בחוץ, וגם בבית לא להדליק יותר מדי אורות אלא להאפיל קצת, כי כשהאישונים מורחבים העולם נהיה מאוד מסנוור.
מה שחייבתלהגיד אמרה
21/05/15 11:37
106צפיות
אנחנו ירדנו איתו למטה כדי קצת להעביר את הזמן אז היינו רק בצל או בבית קפה.. + כובע + לסגור את הסוכך של העגלה

וואלה, איך ידעתם לעשות את זה?
21/05/15 11:43
85צפיות
לא זכור לי שהרופא אמר לנו משהו בנושא.
º
אמרו לנו לא לצאת איתו לשמש וידעתי כי באמת עברתי את זה בעצמי
21/05/15 11:46
25צפיות
וואלה. אז גם את מכירה את החוויה הסוריאליסטית הזאת
21/05/15 11:50
73צפיות
לי לא אמרו גם כשעשיתי את הבדיקה בעצמי, והיה מאוד מפתיע לצאת לרחוב ולהיווכח בזה (ולא היו לי משקפי שמש איתי, אז לא הייתה לי ברירה אלא ללכת ככה כשהכל בוהק).
תודה רבה, החכמתי!
21/05/15 18:26
49צפיות
טוב ששאלתי.. רופאים לפעמים שוכחים לציין הנחיות חשובות כמו אלו שנתתן לי.
מזל שאתן כאן
הכנה למוצקים
21/05/15 15:20
97צפיות
היי,

יש לי מספר זיכויים שאני רוצה לנצל ואשמח לדעת
מה כדאי להחזיק בבית לקראת מוצקים? יש לי מוט בלנדר וזהו. קופסאות? כפית סיליקון? יש המלצה ספציפית?
בנוסף, אני רוצה להרגיל את הקטנה לחפץ מעבר, יש רעיונות מה כדאי? 

תודה! 
כפיות סיליקון זה מצוין (של מאנצ׳קין מעולות!).
21/05/15 15:56
84צפיות
קופסאות.. אפשר. אבל אם יש לך טפרוור בבית/או סתם לוק&לוק לא צריך משהו מעבר.
בלנדר מוט - אם יש לך אחלה (לנו היה, כי אני אוהבת לבשל, וטוחנת מרקים מסויימים גם לנו), אם לא - לטעמי, לא חובה. בני אף פעם לא אכל טחון.. רק מעוך במזלג.
את יכולה לקנות שושנת אידוי, כי ירקות מאודים שומרים יותר על הויטמנים שלהם, מאשר מבושלים. לנו היתה, אבל מהר מאוד עברנו לבשל מרקים... אז ויתרתי עליה.
לגבי חפץ מעבר..
21/05/15 18:16
87צפיות
מה שלא תבחרי תדאגי שזה יהיה משהו שניתן לרכוש שוב במקרה של אובדן ..
אצלנו לא יזמתי חפץ מעבר אבל הבת שלי נקשרה לחיתולי טטרה ענקיים כשהיתה קטנה ובלעדיהם היא לא נרדמת וזה גם עוזר לה להרגע כשהיא בוכה..

ייעוץ משפחתי להורים טריים
21/05/15 15:20
196צפיות
היי
יש לי חברה שחיפשה באינטרנט מקורות לייעוץ פיננסי משפחתי ולא ממש הצליחה למצוא אתר לעניין.
המלצתי לה על האתר הבא והיא ממש אהבה את המאמרים והמליצה הלאה, אתם גם מוזמנים:
המאמרים קלילים, נחמדים והכי חשוב - באמת עוזרים.
תהנו!:)
º
עדיף מוצצים עם מבנה טבעי, שמעתי שזה הטרנד החדש
21/05/15 15:41
50צפיות
מאוד משכנע
21/05/15 15:50
149צפיות
ולהורים הרציניים פה בפורום:
אשמח לדעתכם, האם לעבור ל"טרנד" החדש?
אתם מוזמנים גם לשלוח הודעה בפרטי.
תודה