בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום כלבים! 

הפורום הוא פורום כלבים, למען כלבים.

מטרתו העיקרית של הפורום הינה העלאת המודעות למצבם של הכלבים בישראל, בשאיפה תמידית לשיפורו.

הפורום מקדם הצלה ואימוץ, מעודד פיקוח על התרבות כלבים בדרך של עיקור וסירוס וקורא לכל בעלי הכלבים לדאוג להם לטיפול איכותי ומושכל למשך כל ימי חייהם.

הפורום משמש כבמה למתן עיצות ומידע בנושאי גידול כלבים, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הגולשים מוזמנים לחלוק מחוויותיהם המשותפות עם חבריהם ההולכים על 4, לשאול שאלות ולתרום מהידע שלהם לטובת גולשים אחרים.

בפורום כותבים מספר מאלפים ווטרינרים מוכרים המזוהים ע"י ניק צבוע אדום. אנו קוראים לגולשים להעזר באנשי המקצוע בבואם לבחור את הדרך הטובה ביותר להתמודד עם בעיות ודילמות שונות. יש לציין שאנשים אלו כותבים בפורום בהתנדבות, ועל כך תודתנו להם.

בפורום פעילים מתנדבים ועובדים בעמותות השונות, והפורום משמש במה מרכזית להצלת כלבים בארץ. הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, ובשום מקרה לא להשתמש במילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

ע"מ להנעים את השהייה בפורום:

אפשר להתעדכן בתקנון הפורום (לינק מהעמוד הראשי של הפורום).

הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לאותו נושא נכללות הודעות בנושאים שונים הנשאלות על ידי אותו משתמש שלו הודעה ראשית אחת בדף הראשון או אותו נושא המתדיין ע``י כמה אנשים).

יש לשמור על רמת דיון מכובדת.

הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה.

העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ הוט' הפרטי/הקבוע ולהביא את הכלב/ה לבדיקה.

אין לפרסם מודעות זיווג. לזיווגים יש לפנות לרכזי החוג. את הפרטים ניתן למצוא בקישורי הפורום בקטגוריה המתאימה.

הודעות למכירת גורים וכלבים תימחקנה. אנחנו מתנגדים למכירת כלבים שאינם גזעיים.  מכירת כלבים גזעיים צריכה להיעשות אך ורק דרך רכז הגזע. גורים שאינם גזעיים צריכים להמסר תחת סינון מוקפד ותמורת דמי רצינות. נשמח להעשיר את הידע שלכם לגבי מסירה נכונה ובטוחה של גורים.

למערכת תפוז לוחות מובנים לכל פורום. אין לפרסם מודעות מכירה בפורום (הודעות כאלה ימחקו) אלא להשתמש בכך בלוח המודעות.

הודעות הקשורות לאופן ניהול הפורום יש להעביר אלינו במסר אישי או להנהלת הפורומים ולא על גבי הפורום.

שיחות נפש ניתן לנהל במערכת המסרים או מערכת הצ'טים. גולשים אשר הודעתם תמחק מהפורום בגלל עבירה על אחד מכללי התקנון, יקבלו הסבר על סיבת המחיקה במסר אישי. גולש אשר ימחקו שתי הודעות שלו באותו נושא, יחסם מהפורום.

כמו כן, אתם מוזמנים לפנות אלינו אישית דרך מערכת המסרים בכל נושא הקשור לעניין. גלישה נעימה! OrlyNL ו meedas

הפורום לא מהווה תחליף להתייעצות / ביקור אצל וטרינר ואין אחריות על מתן העיצות הניתנות בפורום. תקנון הפורום.  רוצה לאמץ כלב? - הכנס לקישור ותתאהב.  מצאת כלב? היכנס לכאן!   קישורים למרפאות חירום
המשך...
הודעה חדשה

היי לכולם
28/08/14 15:45
84צפיות
מה שלומכם?
יש לי כלבה מדהימה קולי גזעית..
רוצים תמונות?
אף אחד לא רוצה תמונות
הודעה זו מכילה תמונות
28/08/14 17:10
102צפיות
של הכלבה הכי מדהימה בעולם?

ואני לא מתכוונת לזה שהיא גיזעית יש לה אופי מדהים ביותר!

אני אוהבת את הכלבה הזאת 

אני והיא קשורות אחת לשניה.

הזכרתם פעם באיזה שירשור על הכלב הפייבוריט..
אז וובחן היא הכלב הפייבוריטית שלי ורק בגלל האופי המדהים שלה 
º
אין ספק-מלכת היופי!
28/08/14 23:26
8צפיות
הכלבה הזאת מפתיעה אותי כל פעם
28/08/14 23:42
24צפיות
היא מאוד אוהבת אותי וקשורה אליי ואני רואה זאת בתגובות שלב וברמת הקשבה שלה ובנאמנות שלה אליי.
אני קוראת לה אליי והיא רצה אליי וקופצת עליי, אני משחררת אותה שתעשה צרכים והולכת לשבת בפינה מסויימת בדשא והיא באה ומתיישבת או שוכבת לידי ולא מוכנה לזוז,
כשאני מנשקת אותה על האף הארוך שלה היא תמיד מנשקת אותי בחזרה בפרצוף ולא משנה מה יש בסביבה לברוח לי היא לא תברח לי היא תעדיף להיות צמודה אליי ולהתעלם מהסביבה. היא הכלבה המושלמת .

אני אוהבת אותה.
היא חכמה מאוד, עדינה, נאמנה ואוהבת.
איזה אופי מדהים 

כלבתי האהובה 
כמעט שכחתי
28/08/14 23:45
20צפיות
היא אחלה כלבה טיפולית.

האופי העדין והסבלני שלה הופך אותה לכלבת טרפיה מעולה!
אני אוהת את הכלבה הזאת
למה להתעלם?
28/08/14 23:16
35צפיות
למה אין התייחסות?
את צודקת, זה חרא של פורום
28/08/14 23:24
35צפיות
תתביישו!
אני שמתי תמונה של הכלבה עם מקל ולא קיבלתי אף תגובה !

זה כי אתה דוחף לנו את אותה כלבה ואת אותו מקל פעמיים בשבוע
29/08/14 03:28
6צפיות
בערך...

ולעניין - כלבה נסיכה! יפהפיה כזאת!
לכלבה שלי יש נפיחות מוגזמת באיבר מינה.
29/08/14 00:24
13צפיות
היא מתנהגת מוזר,בקושי הולכת ולא מלקקת כל הזמן את האיזור. אציין שהיא לא מיוחמת ואין קשר לייחום.היא סיימה ייחום לפני חודש אתמול היא עברה תספורת (כולל באיזור הנ"ל) האם יש קשר ומה עושים.?. היא ממש סובלת ומוטרדת
תודה
לפנות לוטרינר ללא דיחוי
29/08/14 01:52
3צפיות
סימני ייחום שלא בזמן מחזור ייחום, יכולים להעיד על דלקת רחם בכלבה לא מעוקרת. מצב קריטי ומסכן חיים!
גם אם זה משהו שנגרם מגירוי מהתספורת, הוטרינר יתאים טיפול.
שאלות לראשלצים (בעיקר) - 1.ים 2. דשא 3. אג'יליטי
28/08/14 18:09
56צפיות
מנסה לרכז כמה שאלות בשרשור אחד...

1. האם בחוף הים בראשל"צ אסור בכלל להגיע עם כלבים, או שרק אסור לשחרר אותם ? לאיזה חוף כלבים אתם הולכים בדרך כלל ? (פלמחים אגב - כן או לא ? זה כלב קטן-בינוני).
2. יש מקום (בראשלצ או במקום אחר) עם דשא שניתן לשחרר בו את הכלב ? הכלב שלי מת על דשא, הכי אוהב לרוץ על דשא, הייתי שמחה מדי פעם לאפשר לו את זה...
3. יש פה מישהו שמכיר את מפגשי האג'יליטי בראשל"צ ? אשמח לשאול כמה שאלות בפרטי (למשל - כתוב באתר שלהם שניתן להצטרף רק מגיל שנה, האם זה בהכרח רק למי שמתכוון להתחרות ועוד כמה שאלות...).

תודה מראש 

כמה תשובות
28/08/14 18:41
40צפיות
1. מותר להגיע עם הכלב לחוף, אסור לשחרר.. בגדול כבר שנה מדברים על חוף כלבים בראשל"צ, עדיין לא קרה
2. לא קיים
3. זה הפייס של החוג הישראלי לאג'ילטי, תוכלי לשאול שם הכל https://www.facebook.com/pages/%D7%90%D7%92%D7%99%...
תשובות:
28/08/14 20:46
38צפיות
1. תעברו לת"א
2. תעברו לת"א
3. אני הייתי חבר בחוג משך שלוש שנים עד לפני כמה חודשים. אני מאמין שאני יכול לתת לך תשובות למרבית השאלות.
מוזמנת להתייעץ לגבי 3 בפרטי
הודעה זו מכילה סרטונים
28/08/14 22:45
34צפיות
אנחנו חברים בחוג בראשון... (משוויצה בגאון שלי )
אומנה לכלב בבית שיש בו כבר כלב
28/08/14 16:17
48צפיות
שלום לכולם!
רציתי להתייעץ איתכם בנוגע לאומנה לכלב בבית שיש בו כבר כלב.
הכלב שלי בן 5, גדול, מעורב, מאולף, שקט מאוד, אומץ לפני כשנתיים וחצי מצער בע"ח אחרי התעללות קשה. הוא מאוד מאוד (מאוד!) אוהב כלבים. בבית הוא לא דומיננטי, רוב היום שטיח. 
כבר הרבה זמן אני רוצה להביא לו חבר אבל בגלל בעיות כלכליות אני מפחדת שלא אצליח לדאוג לשניהם (סטודנטית ענייה). אז לכן חשבתי על רעיון האומנה.
מצד אחד חשבתי שזה יהיה לכלב שלי נחמד שיהיה איתו מישהו, בעיקר בגלל שהוא אוהב חברת כלבים וכי משעמם לו בבית, אבל מצד שני חשבתי על הטראומה שאעביר את הכלבים- קודם כל את הכלב שלי, שיום יבוא והאומנה יעזוב והוא יישבר, ובטח בשביל הכלב שיעזוב שהתרגל לחיות איתו.

רציתי לשמוע מה דעתכם בעניין, אל תהססו להגיד כל דבר.
תודה מראש!
היי
28/08/14 22:21
25צפיות
אני חושבת שכל בית על 2,שמוכן ומבין את משמעות  המילה"אומנה לכלב נטוש",ומוכן לרתם לכך-זאת מיצווה אמיתית וענקית!!!!
כל כך הרבה כלבים נמקים בהסגרים ובעמותות,משוועים לבית.
אומנה טובה תאפשר  לכלב את שלב המעבר  הקריטי מתא בטון מסריח ורטוב לתנאי בית שיכינו אותו טוב מכל(כמובן במידה בית האומנה רציני,מחוייב,ומבין מה
נדרש),לחיים בבית קבוע בהמשך.
הסתגלות לתנאים של בית,חינוך לצרכים,לטיולים עם רצועה,לקשר עם כלבים אחרים,אנשים,ילדים חיי עיר/קיבוץ/מושב וכו וכו....
לצערי הרבה אימוצים מתאים בכלבייה/הסגר נופלים בדיוק על רקע זה.
ולכן כלב ששהה באומנה טובה סיכויי האימוץ שלו טובים בעיני,והידע שיבוא מהאומנה על אופיו והרגליו יעזור גם למצוא את הבית הנכון.

יכולה לספר לך שאנחנו בית אומנה קבוע...מלבד להקה שלמה קבועה, תמיד יש אומנה אחת או שתיים בנוסף.(והיו גם יותר...)
קשה להיפרד ,זה נכון.
נקשרים,וזה צובט בלב,אבל זה דבר שמתחשלים בו,וללא ספק הקושי הזה בטל בשישים לעומת השימחה והסיפוק של מציאת בית טוב ,והידיעה שהצלחת האימוץ קשורה קשר ישיר ועצום לתקופת האומנה ששהה איתכם.
אישית בשנים האחרונות,3 כלבים ששהו  תחת הגדרת אומנה נשארו אצלנו כמאומצים בהמשך,וכרגע הרביעי בדרך להפך כזה גם....
עשרות רבות רבות אחרים עברו,ואומצו ואת כולם אנחנו אוהבים וזוכרים ,אבל גם מאושרים על שסייענו!

בקיצור...הייתי הולכת על זה.
חשוב לקחת כלב שיתאים לכלב הקבוע,לנסות למצוא ולקבל מידע ככל שניתן,ולהבהיר מול העמותה/מי שלא ייהיה את תנאי האומנה בברור(מה עליכם,מה על העמותה,מה נידרש וכו)
בהצלחה!!!!

º
תודה רבה!!
28/08/14 22:32
1צפיות
פלוטו שלי
27/08/14 17:09
191צפיות

הכלבה שהיתה הרבה יותר מבנאדם
פלוטו האהובה שלי שכולה אהבה שמחה ומסירות,
נדרסה למוות. זה קרה לעיניי.
חזרתי מהלווייתה עכשיו.
הבית לא בית בלעדיה.
זה הקורבן שהקיץ הארור הזה גבה ממני.
יהי זכרה ברוך.

אני לא יכולה לעכל את זה. לא מאמינה, כאילו חלום בלהות.
היא היתה בת 5 וחצי שנים, בריאה ומלאת אנרגיה ושמחה.
אהבה את ילדיי והתייחסה אליהם כאל גורים.
אפילו גידלה גורי חתולים שמסרתי אחר כך לאימוץ.
אני לא מפסיקה לבכות.
מה עכשיו?
איך ממשיכים?..

תודה על המאמר.
27/08/14 17:40
97צפיות
אולי אילו היתה מתה מזיקנה או ממחלה זה היה קצת אחרת.
אבל היא נדרסה לעיניי.
ראיתי רכב נוסע, צעקתי "פלוטו!", היא עצרה לרגע הביטה בי ונדרסה!!
אלהים, למה???
משתתפת בצערכם.
28/08/14 10:52
54צפיות
האם היא טיילה לבד?
לא. יצאתי להביא את התינוק שלי למטפלת,
28/08/14 12:12
73צפיות
5 דקות בהליכה, ממש ליד הבית.
פלוטו יצא אחרינו בלי רצועה.
זה קרה מאות פעמים שהיא התלוותה אלי למרחקים קטנים
היא תמיד הולכת ליד, ממושמעת וזהירה מאוד.
בדרך חזרה היא רצה כמה מטרים לפניי, ממש ליד הבית.
חצתה את הכביש, קראתי בשמה, ותוך רגע אחד זה  קרה.
אני יודעת שלא היתי צריכה להרשות לה לצאת בלי רצועה,
היתי צריכה להרים אותה בידיי...
הלב נקרע
28/08/14 19:14
23צפיות
המאמר מדבר על הרשות המלאה להתאבל, לחוות את כל קשת הרגשות הכרוכה באובדן מישהו אהוב
אני רוצה להוסיף בזהירות שחלק משמעותי בקבלת ובעיבוד אובדן הוא רגשי אשם. חלק טבעי ונורמלי. ללמוד לקח זה דבר אחד אבל להאשים את עצמנו זה משהו שאמור לחלוף עם הזמן מתוך הבנה שאין דרך לשנות את העבר אלא להמשיך קדימה. כל דבר בזמנו.
º
27/08/14 23:40
7צפיות
עצוב כל כך
28/08/14 10:11
49צפיות
אין לי מילים..
משתתפת בצערך הגדול..
עצוב עצוב
28/08/14 11:38
36צפיות
אין מילים ליבי איתך.
איזו טראומה. תהא מנוחתה עדן.
איך ממשיכים? אני אומרת שקודם כל מתאבלים.
כן כואבים, כן בוכים, כן מדברים....
עם הזמן ממשיכים הלאה. עם כל הכאב....

º
28/08/14 11:40
7צפיות
קברנו אותה בבית קברות לחיות
28/08/14 12:22
66צפיות
אני רוצה לשים מצבה אמיתית מאבן.
מישהו יודע איפה אפשר להזמין מצבה לכלב?
º
הודעה זו מכילה תמונות
28/08/14 18:22
46צפיות
º
מקסימונת
28/08/14 18:48
6צפיות
איזה שברון לב.
28/08/14 22:05
13צפיות
אין מילים.
מישהוא כאן מאכיל בפרו נייטיב?
28/08/14 22:03
15צפיות
המלצות?הסתייגויות?
מי היבואן של המזון לכלבים טייגר
28/08/14 20:54
21צפיות
מי היבואן של המזון לכלבים טייגר
וטרינר בפתח תקווה
28/08/14 20:47
15צפיות
היי,
מחפשת המלצה על וטרינר בפתח תקווה.
מאוד חשובה לי המקצועיות - בעדיפות ראשונה.
תודה!
כלוב אילוף או גדר תיחום? או כלום ?
28/08/14 20:34
21צפיות
שלום לכולם. בשבועות הקרובים אני מתכוון לאמץ גור בוקסר. זכר. מקריאה מאסיבית של מאמרים באינטרנט קראתי הרבה חוות דעת שהמליצו על כלובי הטסה / כלובי אילוף / כלובי תיחום.מרוב כל המאמרים כבר נהיה לי סלט ולא הצלחתי להבין מה יותר טוב אם בכלל...חשוב לציין שב 25 שנים האחרונות היו לי בבית כלבים ואף פעם לא השתמשתי בכלום (מצד שני אחד מהכלבים גידלתי בבית עם חצר והכלב השני היה פקינז קטן שלא עשה אף פעם נזק לכלום) אבל נראה לי שלגור בוקסר יש יותר פוטנציאל נזק ויותר צורך בחינוך......בקיצור , אם מישהו יכול לעשות לי סדר בכל העניין הזה אני מאוד יודה לו. תודה
שאלה לגבי אוכל לגורים
28/08/14 16:50
21צפיות
היי,
לקחנו את הכלב שלנו מעמותה. כרגע אוכל פרופק. אנחנו רוצים להעביר לאוכל אחר (כמובן להעביר בצורה מדורגת בהמלצת הוטרינר).
מחפשים אוכל טוב (ברמה של פרופלן, רויאל קנין וחבריהם), יש המלצות?

תודה
פרופק, פרו פלאן ורויאל קנין הם +/- אותה רמה
28/08/14 18:00
23צפיות
מזונות ברמה גבוהה יותר - נטורל באלנס, קנין קוויאר, גו, נאו וכו'...
בית גידול דוגסלייף - מלטז
27/08/14 22:31
158צפיות
היי, 
ראיתי המון דיונים בפורום בנוגע למלטזים וכלבים גיזעיים בכללי, ברורים לי גם ההבדלים והחשיבות בתעודות.
עקב אלרגיה חמורה אני יכולה לקחת רק כלב היפואלרגני, מה שמוסיף לשיקולים שלי לגבי תעודות.
לצערי רוב, ככל המקומות שדיברתי איתם התעניינו רק בכסף ובכמה גורים אני יוכל "להרוויח" מהכלבה, והתפלאו לשמוע שאני בכלל מעוניינת לעקר את הכלבה ואין לי רצון בגורים.
בית גידול דוגסלייף היו ממש נחמדים, יש להם תעודות אבל הבנתי שיש להם גם הרבה המלטות.
מישהו מכיר אותם? ממליץ? יודע אולי על מקומות אחרים מומלצים?
לא הבנתי
27/08/14 23:09
109צפיות
האם תוכלי להסביר מה פירוש "התעניינו רק בכסף"? כלב גזעי אכן עולה כסף, הרבה כסף. אבל למה את חושבת שבית הגידול מתעניין רק בכסף?
גם לא הבנתי מה זאת אומרת "כמה גורים אני יוכל "להרוויח" מהכלבה" - האם הם מצפים שתרביעי את הכלבה על פי הוראותיהם ותמסרי להם גורים? מה הם מבקשים בדיוק?
כן, אסביר את עצמי
28/08/14 07:36
96צפיות
באמת לא היה ממש מובן ...
ברור שהם עולים כסף- הרבה כסף. אלו גם סכומים שלקחתי בחשבון ואשלם, אבל למקום איכותי וטוב.
גם ככה הסכומים גדולים אז מעדיפה לשלם יותר למקום איכותי עם תעודות, בייחוד שאצלי זו בעיה של אלרגיה.
פניתי לכמה מקומות, שכל מה שעיניים אותם זה הכסף, לא רק שלי. במקום לענות לי על התאמת הכלב ושאלות כלליות ששאלתי, התייחסו לכלב כהשקעה כספית, אמרו לי שאלו כלבים מצוינים לרווח, מבוקשים, הסבירו לי על אופציות לזווג עם כלבים מהמקום וכ'ו.
לרבים לא היו תעודות אלא רק התפארו בהורים וכאלה...
בהסתמך על דברים שקראתי בפורומים, הם הציעו "לבוא עד הבית" וזה מעלה קצת חשד....גם העובדה שיש להם יחסית הרבה גורים זמינים,
זה לא נשמע כאילו אכפת להם מהכלבים או מי אני לצורך העניין....
יוצאי דופן היו באמת דוגסלייף, אז רציתי להתייעץ כי זה הבדל יחסת גדול במחיר (שכמובן אני יהיה מוכנה לשלם למקום איכותי), מעדיפה באמת לקבל המלצות....
מקווה שהסברתי יותר טוב.
הרחבה
28/08/14 08:47
94צפיות
קודם כל, נראה שאת רצינית בחיפוש אחרי מקור שעומד בסטנדרטים מספיק גבוהים, ובכך את שייכת למיעוט הראוי. באמת כל הכבוד. ולפרטים:את צודקת מאוד שאת מחפשת מקום שבו כל מה שייימכר לך - יימכר עם תעודות. אם לאחד ההורים, או אפילו שניהם יש תעודות ולגור שמוכרים לך אין - יש פה בעיה, בין מפני שעובדים עלייך באיזה אופן או מפני שהגור לא עומד באיזשהו סטנדרט (שיכול להיות כל מיני דברים, גם דבר שישפיע על בריאותו). משום כך, גור ללא תעודות, ולא משנה באלו הורים מתפארים, אינו גזעי.  לצערנו, אנשי הכלבנות הגזעית הרשמית לא ממש מפנימים את המידע שמסרת כאן, לפיו יש מבחר מקומות.שמציעים גורים ללא תעודות מהורים שאולי כן יש להם (כלומר, שכלבים מתועדים הם בהחלט חלק מהבעיות הקשות של כלבים פה בארץ). אצלך, הרציונל לקניית כלב הוא בריאותי, ציינת אלרגיה. במקרה כזה, מומלץ:1. שתיבדקי אצל אלרגולוג מומחה כדי לוודא בדיוג למה את אלרגית - ולא רק אצל רופא משפחה או הערכה עצמית. לעתים קרובות, כשלא נבדקים כראוי האבחון שגוי וזה יכול להגמר גם באלרגיה לכלה ה'היפואלרגני'. עבורך קודם כל, וגם עבור הכלב, כדאי להתחיל מאלרגולוג מומחה (כמובן בהנחה שלא עשית זאת כבר, אולי כן?).2. בהתאם לאבחון האלרגיה, להבין מה בדיוק יתאים לך. אם, למשל, יתאים לך כלב שהפרווה שלו היא מה שמוגדר 'שיער' (כמו של טדם) ולא 'פרווה' (כמו של רוב הכלבים), יתכן שאם תרצי, תוכלי למצוא כלב כזה לאימוץ וכך לא להגרר לשוק הבשר של סחר מכר בכלבים. גם אם בסופו של דבר עדיף לך כלב גזעי קנוי, כדאי לדעת בדיוק מה דרישות הטיפוח שלו. מקור מידע מעולה בנושא טיפוח כלבים היא רעות תיכון מ'חיות ובית' בכפר סבא, אם איני טועה. גם בלי קשר לאלרגיה, שווה ללמוד ממנה על טיפוח, על סוגי פרווה שונים ואיך ובאיזה גזע מוצאים מה. 3. אם כן מגיעים לקניה מבית גידול,  לחפש את מה שהופך אותו לעדיף מאחרים:א. נקיון, תחזוקה וגודל הולמים של המקוםב. רווחים די גדולים בין המלטות לנקבה אחת (אחת לשנתיים, למשל)ג. תיעוד מלא של שושלות, כולל מידע רפואי לא רק על ההורים אלא גם על הסבים וכמה שיותר לפניהםד. בטובים יותר גם יתייחסו למידע התנהגותי (מידע על האופי של ההורים והסבים) כי גם תכונות אופי מסוימות יכולות לעבור בתורשה, וזה לא כיף לקבל כלב גזעי זוכה פרסים עם אופי מפלצתי בבית.באופן בסיסי, לא צריכה להיות לך בעיה לעקר או לסרס כל כלב שקנוי, בגיל המתאים. אפשר בהחלט להכנס לאתר ההי”ל ולקרוא בתקנון שלהם מה הקריטריונים לבית גידול ראוי. הם לא מקפידים על התקנון, אבל אם החלטת לקנות, הוא יכול לעזור לך לבחון אם בית הגידול שאת רואה הוא אכן בסדר,.
בעסה
28/08/14 08:50
72צפיות
למרות שפתחתי חלון נפרד לכתיבה, כל התגובה שלי הפכה לגוש טקסט אחד ללא יכולת עריכה!הלוואי שיסדרו כבר את כל הבאגים האלה...לפותחת השרשור, אני מתנצלת, מקווה,שתצליחי לקרוא בכל זאת.
אם רוצים לקרוא מצליחים, תודה..לגבי האלרגיות
28/08/14 12:55
38צפיות
הייתי אצל אלרגולוג, אבל בהבנה שלי זו הייתה אלרגיה לפרווה ולכן חשבתי על מלטז, לא היה לי מושג שיש כמה סוגי אלרגיה לכלבים, הוא עשה לי טסטים כאלו על היד אך לא ציין מה זה ספציפית אלא אמר אלרגיה לכלבים וחתולים, אולי שווה ללכת לבדיקה נוספת.
תודה על המידע וכן לקחתי בחשבון את עניין הטיפוח (:
º
בית גידול מצויין!
27/08/14 23:16
38צפיות
º
תודה
28/08/14 07:37
12צפיות
לא כל המגדלים מדברים ישר על כסף....
28/08/14 10:18
105צפיות
זה דבר ראשון...
בנוסף, דוגסלייף אכן מגדלים כלבים גזעיים בלבד, בכל הרמות, יש להם כלבים לתערוכות וכלבים שלא לתערוכות, לכן את יכולה לברר איתם אם יש בשגר גור/ה שאינו מתאים לתערוכות ולכן המחיר יהיה נמוך יותר.
לא דברת איתי, כך שלא כל המגדלים מדברים דבר ראשון על כסף...
אין כלב היפואלרגי, זו שטות, יש כלבים שאין להם נשירה ואין להם ריח כלבי, אבל לעמת זאת יש להם ריח פה, ישנם כלבים שהפרווה אינה גורמת לאלגיה כי אינה סופחת את האלרגנים שבאויר....
אין אלרגיה לפרוות/שיער הכלב אלא לאלרגנים הנמצאים על הפרווה/שיער, או לחלבון המופרש מעור הכלב, ישנם אנשים שאלרגים לחלבון שיש ברוק הכלב/ה ולכן שום כלב למעט כלב מחנות צעצועים יתאים להם.....
כשאת בוחרת כלב X, עליך לברר מה התכונות שלו, מה יהיה גודלו הסופי, אופיו, תוחלת חיים, לבקש לראות את ההורים ולברר את תוחלת החיים של הסבים והסבתות לפחות שני דורות....
את צריכה לברר מה הטיפול הדרוש לפרוות/שיער הכלב....
כל הפודלים, חלק מהטריירים, חלק מהזעירים אינם נושרים,  כדאי לבדוק היטב, לדוגמא הקוולייר הזעיר נושר, גם הבולדוג הצרפתי ועוד זעירים....

זהו, עכשיו תבררי היטב....
איזה תשובה מקיפה ואינפורמטיבית!(:
28/08/14 12:42
65צפיות
לא התכוונתי לכל המגדלים כולם, המשפט לא נוסח כראוי, מתנצלת!
כל המגדלים (למעט דוגסלייף) שיצא לי באופן אישי לדבר איתם- אליהם התכוונתי.
לגבי הכלב, איך יודעים לאיזה סוג של אלרגיה מתייחסת הבדיקה של האלרגולוג? ):
בכל אופן, לקחתי בחשבון שכשרוכשים מלטז יש הוצאות טיפוח ויש להשקיע גם בסירוק יומי ואז זה מוריד את השיער שהצטבר, מימה שבררתי.
האם את בתור מגדלת מוכרת גם מלטזים? או סוגים זעירים שלא נושרים אחרים? (:
אינני מגדלת, קטונתי...
28/08/14 12:53
70צפיות
אני מרכזת את גזע הווסטי בארץ, גזע קטן ולבן השייך לקבוצה 3, קבוצת הטריירים.
בדרך כלל אין לי המלטות, אחת ל..... לכן אינני נקראת מגדלת, מגדל זה אדם שצאצאי הכלבים שלו, דור שני ושלישי עושים חייל בזירת התערוכות, למרות שנותי הרבות כבעלת כלבים (גזעיים ורבגזעיים) אין צאצאים ש דור שני ולשלישי.
לגבי הגזע, ניתן למצוא חור רב עליו בכל אתר באינטרנרט, רישמי ווסט היילנד וויט טרייר או west higthland white rerier  ותמצאי חומר מעניין עליו.
אני מבקשת לציין שהכלב אינו מתאים לכל אחד, זה כלב שזקוק לתספורת הנקראת מריטה, נשמע נורא, אבל בכלל לא, לכן אם אינך יודע לעשות זאת לבד (אני מלמדת את מי שמעוניין) זו חתונה קתולית עם ספר מומחה לכך.
ברוב המקרים אני מנסה לשכנע אנשים שלא לקנות ווסטי (מוזר אני יודעת) בגלל המריטה ובגלל שהם עקשנים מאוד ובעלי דיעה משל עצמם ויש להם נטיה לאבן שן ולריח רע מהפה אם לא מטפלים נכון.
את יכולה להכנס לדף שלי בFB ולראות תמונות של ווסטים.
תודה על המידע
28/08/14 12:59
47צפיות
בעיקר עודדת אותי להיבדק שוב בעניין האלרגיה לפני קבלת החלטות!
במידה ובאמת תקני בסופו של דבר מלטז,
28/08/14 11:41
82צפיות
הם הכלבים הכי מקסימים ביקום!
אבל, וזה אבל שאת צריכה לקחת בחשבון -
ההוצאות עם המלטז לא נגמרות ביום הקניה. זה כלב יקר לגידול שגם זקוק להשקעת זמן רב בטיפוח - תספורת כל חודש וחצי-חודשיים במיוחד בטוסיק, תכשירים לדמעות בעיניים (למען ההגינות: אני אישית לא משתמשת) שמפואים וכאלה.
הפרווה אולי לא סופחת אלרגנים אבל היא כמו שיער של אדם רק דקיק יותר ולכן היא סופחת בערך כל לכלוך וריח שבסביבתה וזקוקה להברשה יומיומית ובמידה והכלב עם רצועה עליו בבית אז אפילו דו יומית, אחרת נוצרות ראסטות נוראיות.
מלטז גם מקלחים הרבה יותר מכלב רגיל (משהו כמו בין פעם בשבוע לפעמיים בחודש, תלוי כמה את נותנת לו להיות כלב חח)...
בקיצור, קחי את כל אלה בחשבון... גזע מדהים אבל מלאנתלפים השקעה. הו ויש להם נטייה לנבוח מלא
נלקח בחשבון, תודה על הטיפים וההתייחסות (:
28/08/14 12:45
50צפיות
לקחתי את עניין הטיפוח בחשבון כמובן, אי אפשר  לצפות לכלב שלא ממש משיר שיער וגם ללא סירוק חחח...גם לגבי העיניים קראתי..
לגבי עניין הנביחות זה כבר משהו אחר....
דוגסלייף
28/08/14 13:25
72צפיות
1.אני מכיר את גיא ושרלה ,הבעלים.אנשים ניפלאים ואמינים.מגדלים את הכלבים באהבה רבה.
2.הם מגדלים מלטז,שיצו,קינג צרלס, כל הכלבים שלהם אך ורק עם תעודות .
3.הכלבים שלהם משתתפים בתערוכות.
4.הם נימצאים בכפר סירקין.
5.ממליץ בחום רב.
º
הם אכן היו נשמעים כאלה! תודה רבה על ההיתיחסות(:
28/08/14 16:01
10צפיות
אכן כל ההמלטות של דוגסלייף הינן גזעיות
28/08/14 17:05
48צפיות
והכלבים שלהם מצטיינים בתערוכות...
הם אינם יושבים יותר בסירקין, אלא עברו למשמר השבעה, הם לקחו את הפנסיון של רויאל קנין - משק ארז...
קיבלתי קולר של kiltix לכלב ושפתחתי את החבילה גיליתי שיש עליו
27/08/14 16:56
161צפיות
אבקה לבנה. הייתי רוצה לדעת אם זה אמור להיות עם אבקה. ושנית, אם זאת אבקה נגד פרעושים כמו שאני חושב, האם זה בטוח? אני לא חושב שהייתי קונה לכלב קולר עם אבקה נראה לי כימי מידי וזה עלול להתפזר לאוכל ולמים.

תודה למשיבים
º
ככה זה מגיע.. זה בסדר..
27/08/14 18:49
28צפיות
תודה. באמת בדקתי אבל קראתי שהחומר הלבן הזה PROPOXUR לא ממש
27/08/14 20:08
80צפיות
סימפטי. מישהו יוכל להרגיע אותי בנושא הזה?
החומר הלבן הוא חומר הדברה
28/08/14 11:20
54צפיות
אחרת הקולר לא יעבוד...
אין מה לדאוג, הוא בטיחותי לחלוטין לכלבים (כל עוד הם לא אוכלים אותו).

הוא יכול להתפזר כי הוא הרי אבקה. וקראתי שהחומר הזה דיי חזק
28/08/14 11:31
47צפיות
גם מזהירים אנשים מחשיפה לחומר הזה דרך העור ואפילו על המוצר כתוב שאם נוגעים בזה צריך לשטוף טוב את הידיים בסבון. אם אני צריך להיזהר מהחומר עד כדי כך איך אני יכול להצמיד את זה לצוואר של הכלב?
אל דאגה..
28/08/14 11:46
50צפיות
החומר נמצא בארץ בשימוש כבר לא מעט שנים. אתה יכול להרגיש בטוח למדי.

מה לגבי אנשים?
28/08/14 13:28
31צפיות
החומרים שיש בקולרים רעילים לבני אדם?
לילדים קטנים? לאישה בהריון?
אם את לא מתכוונת לשים את הקולר על עצמך או על הילדים
28/08/14 15:22
29צפיות
או לתת להם לגעת בו וללקק את הידיים או להתחבק עם הקולר אז אין שום סכנה..
כמובן אין להסניף את הקולר..
הקולר בשימוש המון שנים וכל עוד כל הוראות השימוש נשמרות אין שום בעיה או סכנה
אתה.. :)
28/08/14 15:43
17צפיות
הכוונה היתה בזה שמתחבקים עם הכלבה ומלטפים אותה והכלבה גם נמצאת לפעמים על הספה.
זה מספיק בטוח?

כ"כ מה לגבי סרסטו? מה ההבדל ביניהם?

תודה
לאחר הוצאת הקולר מהאריזה
28/08/14 12:46
72צפיות
רצוי לתת לו כמה משיכות לניעור, להשאיר אותו 24 שעות לנוח ורק אז לשים על כלב.
º
אף פעם לא עשיתי את זה..
28/08/14 15:24
12צפיות
º
תמיד יש פעם ראשונה.
28/08/14 17:06
11צפיות
חדש כאן וזה הכלב שלי
הודעה זו מכילה תמונות
27/08/14 12:24
299צפיות
שלום לכולם .

יש לי כלב , קוראים לו בולט , אצלי כחצי שנה וכולם !! שואלים אותי איזה גזע הוא ... הוא די חתיך וייחודי כפי שתראו בתמונות , אולי תדעו לעזור לי { אין לו תעודות , אימצתי אותו מבעלים מבוגר שלא היה לו הכוחות אליו והוא טען שהוא שפיץ גרמני .. } הוא עוד מעט בן 3 ושוקל 9 קילו
אם יש שאלות לגביי אופיו ובכלל אשמח לענות
מעבר לכך יש לי עוד שאלה מקצועית יותר אותה אשאל בהמשך ...
º
עוד תמונות
הודעה זו מכילה תמונות
27/08/14 12:27
223צפיות
סוג הכלב
27/08/14 15:22
171צפיות
לפי התמונות סוג הכלב האסקי סיברי            אך לפי הפרווה  הארוכה והזנב נראה שיש בו גם מהקולי בורדד  שניהם כלבים יפים במיוחד וחכמים וטובים. הרבה אושר עם היפה.
האסקי שוקל הרבה יותר
27/08/14 18:12
118צפיות
כלב חמוד מאד
לדעתי מזכיר את אחד מכלבי השפיץ
27/08/14 18:33
107צפיות
כמובן שמעורב אבל משהו בסגנון השפיץ קליין אולי עם עוד משהו
סוג הכלב
27/08/14 18:34
101צפיות
הפנים פני האסקי בגוף הוא נראה כקולי בורדד  , מזכיר את הקולי שלי.
º
גם בורדר קולי שוקל יותר...
27/08/14 18:47
40צפיות
אז אין החלטה ?
27/08/14 19:22
146צפיות
כפי שהבנתם בעצמכם , כולם אומרים האסקי , הבעיה היא שאינו גור ...
שפיץ דומה אמנם אך האף שלו פחות שפיץ חח
מהאינטרנט התמונות שהכי דמו לו ב היו כמה תמונות ספיציפיות של שיבא אינו , גם אם האופי זה מתאים חוץ מהעובדה שהוא קצת פוחד ממים ..
ועשיו לשאלה השניה- כרגע הוא אינו מסורס , השיקול העיקרי מבחינתי לסירוס הוא בריאותי .. אך מסתובב אזה מיתוס {?} שכשהכלב מסורס הוא פחות עירני ואנרגטי ואת זה אני פחות רוצה לאבד ... הוא עירני עם אינסטנקטים של שמירה וציד באופן נדיר { ממעט הכלבים שלי יצא להכיר לפחות } והוא מאוד שובב במקביל .
מישהו כאן נתקל בתופעות הלוואי הללו ??
זה בעיקר מיתוס!
27/08/14 21:49
95צפיות
בעיקר כשמדובר בכלב בוגר שאופיו כבר יציב
ברצוני לספר לך
27/08/14 23:13
100צפיות
שהפסקתי כבר לספור את מספר הפעמים שבהם מישהו (עד כה אלו היו תמיד גברים, ויסלחו לי גברי הפורום) שהביטו על הכלב שלי, ששוקל בדיוק כמו שצריך ויש לו מידה מסויימת של התנהגויות שמירה, ואמרו "הוא לא מסורס, נכון?"
כמובן שהכלב שלי מסורס, וגם הכלבה מעוקרת, שניהם שוקלים טוב מאוד בהתאם לגודלם (זה לא עניין של סירוס/עיקור אלא של האכלה נכונה ומתן אפשרות להוציא אנרגיה במידה מספקת כדי לשרוף קלוריות), שניהם ממש לא סמרטוטים. כל אחד והאופי שלו, אבל באמת שסירוס לא יגרום לכלב שלך להיות פחות ערני ואנרגטי. סירוס ועיקור לא משנים אופי. הם כן מונעים שליטה מוחלטת של יצרים מיניים בכלב, וגם המידה בה זה קורה תלויה בגיל הסירוס או העיקור.
אוח, הלוואי, הלוואי וזה היה נכון!
28/08/14 10:32
72צפיות
הכלב שלי בן ארבע וקצת ועדיין עם אנרגיות, יצרים ואינסטינקטים כמו של גור! הלוואי והסירוס (שנעשה בגיל 11 חודשים) היה מרגיע אותו קצת. הלוואי!

לדעתי, סירוס בגיל טרום ההתבגרות (אני יודע, לא רלוונטי לגביך) דווקא משמר את חדוות הנעורים ומשאיר את הכלב במנטליות גורית, ילדותית, תמימה ו"פלייפולית" יותר לכל חייו.
לגבי סירוס
28/08/14 14:37
32צפיות
גם אני בדעה שזאת לא פעולה אוטומטית, וצריך להפעיל שיקול דעת ולהבין את כל הגורמים והסיבות בעד ונגד לפני שעושים את זה.
צירפתי כאן מאמר של ד"ר אבי פצו' על סירוס ועיקור:

הכלב מעורב...
27/08/14 19:33
114צפיות
נראה שמעורב באיזשהו כלב שפיץ יפני או גרמני...
אבל יכול להיות סתם תערובת מוצלחת שנתנה את המראה הזה
º
תתחדש. איזה כיף לך. מעתה והלאה אושר ואושר
28/08/14 11:43
13צפיות
סירוס בגיל מתקדם
28/08/14 13:52
49צפיות
במקרה שלי בא הכלב אוטוטו בן 3 , גם אז אין סיכון לשינוי האופי ??
ותודה לכל המגיבים ..
הידעתם שכל מוצץ עולה 20-25 שקל
הודעה זו מכילה תמונות
27/08/14 17:00
302צפיות
אולי זה נראה חמוד/מצחיק, אבל אני חייבת לציין
27/08/14 23:29
149צפיות
שזה עלול להיות מאוד מסוכן.
כלבים יכולים לבלוע מוצצים ממש בקלות. אותם מוצצים יכולים להיתקע במערכת העיכול ואז הכלב יצטרך ניתוח חירום להוצאתם.
אני מסכים לחלוטין
28/08/14 06:18
123צפיות
אבל מה לעשות שהא חוטפת לילד שלי את המוצץ ל הזמן ? ? ? (זה לא שאנחנו נותנים לה)
אנחנו מיד לוקחים לה תמיד
אבל הפעם גם החלטנו לצלם
º
28/08/14 10:17
8צפיות
אם כבר החלטתם לצלם
28/08/14 11:34
89צפיות
אז לפחות תסדרו לה את האוזן לפני התמונה

היא מתוקה!
º
אני דוקא מתה על האוזן ההפוכה
28/08/14 11:55
25צפיות
זה מציק לי...
28/08/14 12:47
70צפיות
לכלב הקודם שלי זה קרה כל הזמן, כל היום הייתי רודף אחריו והופך לו אוזניים
º
OCD much?
28/08/14 13:10
10צפיות
º
כנראה
28/08/14 16:35
4צפיות
º
התעייפתי מלהפוך לה כל הזמן חחחח
28/08/14 14:06
14צפיות
º
גוש של מתיקות!!
28/08/14 10:06
15צפיות
º
חמודה. היא מזכירה לכם שיש עוד תינוקת בבית
28/08/14 11:40
13צפיות
לגמריי....
28/08/14 14:08
44צפיות
היא והבן הקטן שלי סוג של מאהבים....
כל לילה היא ישנה אצלו במיטה, והוא בבוקר נכנס אלייה למיטה
כל היום מלקקת אותו
"גונבת" לו את המוצץ
מלקקת לו את הבקבוק
ממש דבוקים אחד לשני
º
ווייי אחד הדברים החמודים שראיתי
28/08/14 13:29
11צפיות
כלב נובח
27/08/14 13:08
111צפיות
צהריים טובים,
גר במושב,בהרחבה.ביננו לבן השכן מצד אחד גדר ומצד שני גדר אבל שטח ציבורי. יש לנו כלב מעורב בן 10 חודשים שאינו רואה דבר מה מתרחש בצד השני של הגדר עם השכנים אך ,כל מיני רעשים רגילים כמו אצלי בחצר שבאים משם ,או אדם שהולך אצלהם  בשקט בחצר  והוא מזנק לעבר הגדר בנביחות שמפריעות להם וגם לי.הדבר קורה גם כשאני נמצא בחצר ,אבל אני מהסה אותו .
הכלב בחלק מהזמן  בבית ,בחלק מהזמן בחצר והתופעה מרגיזה מאוד.הכלב טוב ממושמע ונבון .
מה עושים?
המקום שקט מאוד ,מושב,אדם  שהולך בצעדים רגילים בצד השני של הגדר קופץ מבהלה ובצדק.
מה ניתן לעשות? 
תודה
מנגואית
לתת לכלב להיות בתוך הבית
27/08/14 13:45
77צפיות
להוציא אותו רק איתך.. לתלות שלט על הגדר שאנשים ידעו שיש כלב בחצר..

זה בית פתוח,עם גישה חופשית לחצר מהסלון,אני רוצה שיהיה חופשי
27/08/14 13:58
78צפיות
ומשוחרר בלי שינבח על השכנים  שהם אנשים מאוד נחמדים .הם בעיסוקיהם בחצר והוא נובח עליהם ללא כל סיבה.לדוגמא:אנו יושבים בחצר בנינוחות ,הדלת האחורית שלהם נשמעת  נפתחת קלות,הוא נדרך ,רץ לגדר ומתחיל לנבוח ,ראבק ,מה עשו לך?
אני מתוסכל מזה.
במקרה כזה, אז
27/08/14 14:09
88צפיות
לתת לשכנים צ'ופרים שיפנקו אותו
אולי אפילו לתת להם להכיר האחד את השני
לקבוע איזשהו פליי דייט בין הצדדים, אבל דרך הקיבה הם בטוח יגיעו אל ליבו של הכלב
אבל ככה זה בחצר, כשהוא חשוף לכל העולם
27/08/14 14:05
74צפיות
וזה טיבעי וזה בסדר וככה זה בד"כ
אין כלב שלא יגיב לסביבה שלו (אלא אם הוא חולה/זקן/חירש/עיוור)

בבית הכלבים הרבה יותר רגועים ושקטים, פשוט כי הם פחות חשופים לסביבה.

להשתיק כלב בחצר זה הכי פשוט, מכניסים הביתה
אבל זו סביבה מוכרת מאוד,הרעשים הריחות די קבועים,
27/08/14 17:48
56צפיות
 לא יוצאי דופן,הוא שמע  והריח אותם הרבה פעמים .
טריטוריה ?
מנגואית
בן כמה הוא?
28/08/14 08:11
35צפיות
"שמע והריח" מקרוב או תמיד דרך הגדר?
אמנם אני ממש לא מחסידיו, ואמנם מדובר פה בדירת מגורים ולא
28/08/14 11:22
53צפיות
בבית עם חצר, ובכל זאת, אני מסכים לגמרי עם ההדרכה שפירסם המאלף אורן עדיקא איך לפתור בעיות של נבחנות בבית (ולצורך העניין אין הבדל גדול בין הגדר של החצר לדלת הניסה של הבית):

העיקרון הוא פשוט למדי, ומורכב מכמה שלבים:

1. לזהות מהו הטריגר המדוייק שמפעיל את הכלב לנבוח (וזה קשה, כי יכול להיות שמדובר ברחש או קול שאנחנו לא מסוגלים לשמוע, כמו רחש צעדים למשל, ויכול להיות שמדובר בכלל בריח, שבטח איננו מסוגלים לקלוט. אבל ייתכן גם שנקלוט איזה שהוא משהו נסיבתי שקשור לזה. למשל: הטריגר שמפעיל את הכלב זה הריח של השכן ורחש צעדיו, אבל אנחנו נקלוט את המכונית שלו מגיעה עוד קודם).

2. במקביל, ובלי קשר, ליצור לכלב פינה אינטימית בטוחה ומרגיעה שהיא רק שלו: מזרן, מיטה, כלוב, בקיצור - מקום מובחן שהוא רק שלו, ושבו הוא מרגיש בטוח ונינוח ומסוגל להירגע. כדי לחזק את ה"מקום" הזה ביחס של הכלב אליו מומלץ להאכיל אותו שם תקופה ובכלל, את כל העצמות, הצ'ופרים, עצמות הכירסום וכן הלאה לתת לו אותם רק שם.

3. ללמד את הכלב את הפקודה "למקום" ביחס למקום הזה. לצ'פר עם המון המון חטיפים. מומלץ להשתמש בחטיפי כירסום, כך שברגע שהוא נשכב במקום הוא יישאר שם לכרסם את העצם. הפקודה למקום חייבת להיות אקסטרא-חיובית בתפיסה של הכלב. הקריאה "למקום" חייבת להיות שמחה ונלהבת מבחינתו, בקול נלהב וגבוה, ולא איזו "פקודה" קשה ונוזפת.

4. לחבר את כל המרכיבים הנ"ל ובעצם לייצר התנהגות חלופית עבור הכלב. במקום שזה ירוץ לגדר וינבח, הוא ירוץ לגדר (מבחינתי מותר לו לרוץ לגדר, לתת נביחה אחת סמלית) ומיד אז ירוץ למקום שלו וישכב שם, להירגע. לדעתי קצת קשה לקעקע מהכלב את היצרים הבסיסיים שלו, כמו יצר הגנה או טריטוריאליות, ובמקרים כאלה אולי עדיף להשאיר לו את טקס הריצה לגדר, לאפשר לו איזו נביחה אחת או שתיים סמליות, ובלבד שילמד לרוץ מיד לאחר מכן למקום שלו, לשכב שם ולהירגע.

לדעתי הטריק הוא פחות בללמד את הכלב "לא לנבוח" אלא יותר ב"בסדר, תן את הנביחה שלך, אבל תלמד להירגע מיד אחריה". כי לרוב מה שמפריע זה לא שהכלב נובח, אלא שהוא לא מפסיק לנבוח, ובעצם לא יודע איך לצאת מהמצב הריאקטיבי הזה ולהירגע. הנקודה, לדעתי, היא בעצם בללמד את הכלב להפסיק מיד וללמוד איך להירגע ופחות בלמנוע את זה לגמרי. מרבית הכלבים פשוט לא יודעים איך להירגע ואיך לצאת ממצב ריאקטיבי או של עוררות יתר (כמו במקרה של נביחות). אנחנו צריכים ללמד אותם את המיומנות הזאת, או לעזור להם ללמוד אותה. ומדובר במיומנות נרכשת.

אין מניעה, לדעתי, לוותר על שלב 1 של איבחון הטריגר המדוייק, ופשוט להיות סופר-עירניים לתגובת הכלב, ולהיות דרוכים ומוכנים עם תגובה מיידית שלנו לתגובה של הכלב לאותו טריגר עלום.

הכוונה: ברגע שהכלב רץ ונבח, נביחה אחת, - לקרוא לו (ברוגע! לא בהיסטריה וגם לא בקול רם מדי!) למקום, שיילך למקום. זה בהנחה שעבדתם עוד קודם היטב היטב על הפקודה למקום והוא כבר הפנים את זה היטב. אם הכלב פעל נכון, רץ, נבח, ואז רץ בהתלהבות למקום שלו ונשכב - חובה אז לצ'פר אותו בטונה של חטיפים טעימים במיוחד כשהוא כבר שוכב במקום. למשל: לזרוק לו המון המון צ'ופרים אקסטרא-טעימים על המזרון שלו כשהוא שוכב עליו בקצב של אחד אחרי השני, חטיף אחרי חטיף, כדי לקבע את השכיבה שלו במקום. או לחילופין - לזרוק לו עצם כירסום שתשאיר אותו שם. עוד אפשרות: להכין מראש קופסת שימורים בקערה ולתת לו במקום, רק כשהוא כבר שכוב שם.

במידה ואנחנו מוותרים על שלב 1, זה אומר מבחינתו להיות יותר דרוכים וקשובים לתגובות הכלב, ולהיות מוכנים עם תגובה מיידית שלנו (קריאה "למקום" עם קערית של צ'ופרים מוכנה לפעולה לידינו).

שלושה דגשים:

אחד, לא לנזוף בכלב ולא לצעוק עליו כשהוא "משתולל" בנביחות. מבחינתו זה רק מוסיף ואפילו מעודד את הריאקטיביות שלו באותו רגע. חשוב מאוד, מאוד מאוד חשוב, לשמור על איפוק ועל קור רוח מצידנו. אם נפגין גם אנחנו סוג של "ריאקטיביות" או "נבחנות" מצידנו, מה בעצם זה מלמד את הכלב? זה בדיוק כמו הורים שמגיבים בצעקות ובהיסטריה לילד שלהם שמתנהג בהיסטריה.

שתיים, את הקריאה "למקום" לעשות בכיף, בשמחה, בעידוד, לא בטון נוזף! ה"בריחה" למקום חייבת להיעשות מצד הכלב מתוך תחושה של כיף, לא מתוך עונש.

שלוש, כאמור, אין מניעה לצ'פר את הכלב, ואפילו בנדיבות רבה מאוד, גם כשהוא רץ לגדר ונבח - ובלבד ועשה את הדבר הנכון מיד לאחר מכן - רץ בחזרה למקום שלו, נשכב שם ונרגע! ייתכן (לא ייתכן, בטוח!) שבפעמים הראשונות הוא לא יעשה זאת מיד. ידרשו מצידו הרבה נביחות כלפי הגדר עד שהוא יאות לרוץ למקום, לשכב שם ולהירגע. עדיין - לחזק לחזק לחזק! עם הזמן, ככל שתתמידו באופן הפעולה הזה, הוא ילמד למהר, לקצר את הנביחות שלו כלפי הגדר, ולמהר למזרן לקבל חטיפים. החטיפים לא מחזקים את הנביחות שלו! החטיפים מחזקים את הפסקת הנביחות מצידו, הריצה למקום וההירגעות! לאט לאט, אם תתמידו בזה, ההתנהגות הריאקטיבית תתקצר, וההתנהגות החלופית (או יותר נכון הנרכשת של היכולת להירגע מיד) תבוא מהר יותר. בתחילה הוא ינבח וינבח וינבח, ורק אז, אחרי זמן, הוא ירוץ למקום, ישכב שם ויירגע - לחזק! בהמשך, בסוף התהליך, הוא ירוץ לגדר, ייתן נביחה אחת או שתיים, וימהר למקום שלו לשכב להירגע ולקבל את החטיף. מדובר בהתניה.

מדגיש שוב - לא בטוח שזה יפסיק אצלו את הנביחות, אבל לפחות זה ילמד אותו להפסיק אותן מהר ולא להמשיך לנבוח ולנבוח.

בהצלחה!

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה