בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום כלבים! 

הפורום הוא פורום כלבים, למען כלבים.

מטרתו העיקרית של הפורום הינה העלאת המודעות למצבם של הכלבים בישראל, בשאיפה תמידית לשיפורו.

הפורום מקדם הצלה ואימוץ, מעודד פיקוח על התרבות כלבים בדרך של עיקור וסירוס וקורא לכל בעלי הכלבים לדאוג להם לטיפול איכותי ומושכל למשך כל ימי חייהם.

הפורום משמש כבמה למתן עיצות ומידע בנושאי גידול כלבים, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הגולשים מוזמנים לחלוק מחוויותיהם המשותפות עם חבריהם ההולכים על 4, לשאול שאלות ולתרום מהידע שלהם לטובת גולשים אחרים.

בפורום כותבים מספר מאלפים ווטרינרים מוכרים המזוהים ע"י ניק צבוע אדום. אנו קוראים לגולשים להעזר באנשי המקצוע בבואם לבחור את הדרך הטובה ביותר להתמודד עם בעיות ודילמות שונות. יש לציין שאנשים אלו כותבים בפורום בהתנדבות, ועל כך תודתנו להם.

בפורום פעילים מתנדבים ועובדים בעמותות השונות, והפורום משמש במה מרכזית להצלת כלבים בארץ. הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, ובשום מקרה לא להשתמש במילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

ע"מ להנעים את השהייה בפורום:

אפשר להתעדכן בתקנון הפורום (לינק מהעמוד הראשי של הפורום).

הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לאותו נושא נכללות הודעות בנושאים שונים הנשאלות על ידי אותו משתמש שלו הודעה ראשית אחת בדף הראשון או אותו נושא המתדיין ע``י כמה אנשים).

יש לשמור על רמת דיון מכובדת.

הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה.

העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ הוט' הפרטי/הקבוע ולהביא את הכלב/ה לבדיקה.

אין לפרסם מודעות זיווג. לזיווגים יש לפנות לרכזי החוג. את הפרטים ניתן למצוא בקישורי הפורום בקטגוריה המתאימה.

הודעות למכירת גורים וכלבים תימחקנה. אנחנו מתנגדים למכירת כלבים שאינם גזעיים.  מכירת כלבים גזעיים צריכה להיעשות אך ורק דרך רכז הגזע. גורים שאינם גזעיים צריכים להמסר תחת סינון מוקפד ותמורת דמי רצינות. נשמח להעשיר את הידע שלכם לגבי מסירה נכונה ובטוחה של גורים.

למערכת תפוז לוחות מובנים לכל פורום. אין לפרסם מודעות מכירה בפורום (הודעות כאלה ימחקו) אלא להשתמש בכך בלוח המודעות.

הודעות הקשורות לאופן ניהול הפורום יש להעביר אלינו במסר אישי או להנהלת הפורומים ולא על גבי הפורום.

שיחות נפש ניתן לנהל במערכת המסרים או מערכת הצ'טים. גולשים אשר הודעתם תמחק מהפורום בגלל עבירה על אחד מכללי התקנון, יקבלו הסבר על סיבת המחיקה במסר אישי. גולש אשר ימחקו שתי הודעות שלו באותו נושא, יחסם מהפורום.

כמו כן, אתם מוזמנים לפנות אלינו אישית דרך מערכת המסרים בכל נושא הקשור לעניין. גלישה נעימה! OrlyNL ו meedas

הפורום לא מהווה תחליף להתייעצות / ביקור אצל וטרינר ואין אחריות על מתן העיצות הניתנות בפורום. תקנון הפורום.  רוצה לאמץ כלב? - הכנס לקישור ותתאהב.  מצאת כלב? היכנס לכאן!   קישורים למרפאות חירום
המשך...
הודעה חדשה

כלב פומריניאן
61תגובות
01/09/14 00:22
315צפיות
שלום,
אנו רוצים לרכוש כלב מסוג פומרניאן (בלי הטפות מוסר על רכישת כלב) התאהבנו בגזע הזה אבל לפי הבדיקה שעשינו  עלות רכישת כלב כזה מטורפת (7000-10000) 
אתם מכירים גזעים דומים להמליץ עליהם ולא במחיר מטורף כזה? 

תודה

(המשך...)
שלום,
אנו רוצים לרכוש כלב מסוג פומרניאן (בלי הטפות מוסר על רכישת כלב) התאהבנו בגזע הזה אבל לפי הבדיקה שעשינו  עלות רכישת כלב כזה מטורפת (7000-10000) 
אתם מכירים גזעים דומים להמליץ עליהם ולא במחיר מטורף כזה? 

תודה
שטיפת כלבים
הודעה זו מכילה תמונות
30/08/14 13:33
124צפיות
צהריים טובים לכולם ושבת שלום הייתי מעוניין לשמוע על  מחיר למקלחת /שטיפה /רחיצה  לכלב מעורב (לברדור +רועה אוסטרלי בן שנתיים) באיזור חולון  / בת ים ודבר שני  הייתי  רוצה לשמוע יותר פרטים על הרחיצה האוטומטית באבן גבירול בתל אביב  מישהוא/היא  ניסה/סתה? תודה רבה לכולם
ריצ'י
יש רחיצה אוטומטית לכלבים??
01/09/14 21:38
2צפיות
WTF

לכלב שלך יש פנים ממש יפות.
אני מתכנן לנסות את זה באחד הימים הקרובים
01/09/14 21:56
כשאנסה - אדווח. (ויש שתי "מכבסות" אוטומטיות לכלבים בת"א. אני אנסה את זו שבאבן גבירול, לא רחוק מפנקס).
הכנסת גור לבית עם כלב
30/08/14 12:42
32צפיות
שלום לכולם,
יש לנו בבית כבר כחצי שנה כלבה בת כ-8 חודשים מעוקרת כנראה פ'ינצר מעורב.
לפני כשבוע אימצנו גורה חדשה בת כ-7 שבועות מעמותה כנראה צ'יוואווה מעורבת.
מאז שהגורה נכנסה הביתה הן שתיהן לא מפסיקות לריב, הקטנה כל הזמן "מתחילה" עם הגדולה ע"י לקיחת המשחקים שלה והגדולה שכבר מחונכת מפילה אותה על הרצפה ומנסה לתפוס אותה בצוואר אך לא חזק אלא רק עם החניכיים בעוד שהקטנה מנסה לנשוך אותה.
כיום אנחנו כבר מנסים להפריד ביניהן ע"י קריאה לגדולה המחונכת כבר והרחקתה מהמקום.

האם למישהו יש רעיונות איך לפתור זאת?
אני מבינה שהגורה רואה בזה משחק והגדולה מאבק כוכות וזו הבעיה, שבעיני כל אחת המטרה שונה.

תודה
את בטוחה שגם הגדולה לא רואה בזה משחק?
01/09/14 21:55
אני הייתי נותנת לכלבה המבוגרת לחנך את הקטנה כל עוד אף אחת לא נפגעת ולא סובלת מבריונות של השניה, אך גם מאפשרת לכלבה המבוגרת זמן רגוע בלי הצקות.
אוכל לכלבה בוגרת
הודעה זו מכילה תמונות
30/08/14 12:38
96צפיות
שלום לכולם :)
לאחרונה קיבלתי "בירושה" את הכלבה של סבתא שלי שכבר לא הייתה מסוגלת לטפל בה,
זו כלבה בת 8.5 שהייתה אצל סבתא שלי רק כמה חודשים ואכלה בעיקר בונזו בשר...
הבנתי מהוטרינר שבונזו בשר הוא לא הכי מומלץ ורציתי לשמוע ממכם מה הייתם ממליצים
לתת לה, נורא בא לי לפנק אותה באוכל טוב :)

דייזי במיטה החדשה שלה :)
נכתבו באמת הררי מילים בנושא מזון לכלבים
01/09/14 21:52
זו שאלה מאד כללית.
תלוי באיזה רמת מחיר רוצים לקנות.

אני למשל מאכילה בפרופק, יש מזונות איכותיים יותר (ויש פחות) אבל זה כרגע מה שמתאים לי מבחינת המחיר והכלב נראה מרוצה איתו.
* מעדכנת * מספרת * שואלת * מאחלת *
הודעה זו מכילה תמונות
31/08/14 13:47
187צפיות
אהלן חברים שלי .
אז הכלבה ליידי לוקחת כדור נגד קדחת קרציות וזריקה נוראית ששורפת גם אחריי שנותנים אותה - הכלבה צרחה שם... מסכנונה   . מרגישה טוב היא כאמור בת 6 חודשים אוטוטו .
והחל ממחרתיים היא עומדת להיות בערך 5-6 שעות לבד כל יום (חוזרים לעבודה)
ואני לא יודעת איך לארגן לה את סדר היום  HELP !!! 
אנחנו נוציא אותה על הבוקר בערך ב 6.30 עד 7.00 לסיבוב קצר לצרכים  וחזרה הביתה .
מהבית אנחנו נצא ב 7.30 בערך וחוזרים בצהרים המוקדמות .
כשאנחנו לא בבית משאירים לה אוכל בקערה ?  ברור שמיים משאירים.
כאשר אנחנו לא בבית גם לחצי שעה היא עולה על שולחן פינת האוכל- קורעת בובות של הבנות שלי , פותחת דלתות סגורות ( לא ברור איך אבל זה קורה ) קורעת דברים וכניראה מאוד משתוללת .
יש לה צעצועים ויש לה עצם ויש לה בובה שלה ויש לה גם אוכל בקערה .  זה ברור שאולי זה חרדת נטישה או כל דבר אחר
אבל
מה עושים כדי שלא תתנהג ככה .  היא אצלנו שבועיים (וכמה שכבר עברנו איתה...... )  האם היא "תירגע" בהתנהגות שלה כשאנחנו לא בבית ?  מילא כשאנחנו חוזרים היא קופצת ונובחת מהתרגשות  ולפעמים בורח לה קצת פיפי כשאנחנו חוזרים ( הפיפי זה גם משהוא שייפסק? )  בדרך כלל איננה עושה צרכים בבית גמלה את עצמה לבד - לא עשינו בשביל זה כלום.
לא רוצה לקשור אותה בבית - ניראה לי לא כייף עבורה .  גם לא יודעת איך ואיפה לעשות זאת בתוך הבית.  (היא לא תיהיה יותר אגרסיבית אם תיהיה קשורה בבית  אם תשתחרר או שאנחנו נשחרר אותה כשנחזור ?
האם כדאי להשאיר אותה במרפסת - זו מרפסת בבניין  לא גדולה ולא קטנה .  אנחנו קומה שניה אני קצת חוששת שהיא תקפוץ למטה  וגם חם בחוץ ( בבית אני לא משאירה מזגן )  וגם אולי תנבח מידי ותפריע לשכנים.  אבל אולי בכל זאת עדיף מרפסת ?
גם גדר בתוך הבית ניראה לי מסורבל מידי עבורה ועבורנו.  יש דרך אחרת ללמד אותה לא להיתפרע כשאנחנו לא בבית ?

פרעושים - מה החומר הכי טוב למרוח לשים או לרסס ? אשמח להמלצות .
 עוד שאלה -  היום בבוקר הכלבה ניכנסה מיתחת למיטה שלנו ולא הצליחה לצאת - היתי חייבת ממש לעזור לה . איך עושים שלא תעשה זאת שוב ?  האם היא מספיק חכמה כדי לא להיכנס למצב הזה שוב ?

ובכלל בלי קשר -
מחר הילדים חוזרים ללימודים אז בהצלחה ענקית לכוווולם.
שההסתגלות תיהיה קלה ומהירה .

צרפתי תמונה אז היתה עם חום בדרך לוטרינר הראשון.... מאז היא כבר יותר טוב.

שמחה לשמוע שהיא מתאוששת.
31/08/14 15:15
50צפיות
יש לך הרבה שאלות ואני ממליצה להכנס לאתר חיי כלב ,http://www.dogslife.org.il/07-03/07-03-06/, תוכלי למצוא שם הרבה מידע וטיפים חשובים.
היא גורה וצריכה להוציא הרבה מרץ במיוחד כשתבריא.טיול צרכים בבוקר עמובן הכרחי,אבל קחי בחשבון שתצטרך טיול ארוך ומעייף לפנות ערב כשמתחיל להיות קריר יותר,ובהמשך משחק ומיפגש עם כלבים נוספים למשל בגינת כלבים מתאימה במידה ויש באזורכם.
כעשחוזרים בצהריים דבר ראשון להוציא לצרכים.
ממליצה לא להשאיר אוכל ,רק קערת מים ועצם לעיסה/צעצוע וכו.
בשופ פנים ואופן(!!!!!)לא לקשור בבית,ולא להשאיר במרפסת שיש לה איזו שהיא יכולת לקפוץ/ליפול ממנה!
קשירה  עלולה להגמר באסון,כנל שהייה במרפסת בילתי מוגנת.

ייתכן ולהתחלה כדאי לתחום בחדר אחד בבית,או בתוך גדרת גורים כדיי למנוע נזקים ובלגן בכל הבית.
תחימה כזאת צריכה להתנהל נכון,וההרגלה אל הגדרה או לחדר סגור צריכה להיות הדרגתית,כשאתם נמצאים איתה חלק מהזמן בפנים משחקים ומלטפים.
במידה והיא נשארת חופשייה בחלל הבית סיגרו דלתות בכל החדרים,והרימו כל דבר שניתן ושאינכם רוצים ש תלעס או תגרום נזק.
חלק מההתנהגות הגורית היא לעסנות,ונזקים בבית,ואת זה צריך בהרבה סבלנות והכוונה נכונה למה מותר ומה לא ללמד.
וכמובן הוצאת מרץ מספקת בטיולים ומישחק שישאיר אותה עייפה ורגועה אחר כך.
ייתכן ויעזור מלבד הקריאה באתר גם להזמין מאלף/ת טובים מהאזור שלכם לתת לכם טיפים וכלים רלוונטים להתנהלות איתה במיוחד בחודשים הקרובים.

היא נראית מתוקה להפליא,כולי תיקווה שתחילם לגמרי ותתרגל ותסתגל ואתם יחד איתה תתמודדו היטב.

לגבי הפרעושים/קרציות-
31/08/14 15:19
41צפיות
מציעה להתייעץ עם הווט המטפל האם יש איזו שהיא הגבלה במה שמותר כרגע לשים עליה בגלל מחלתה.
חשוב ביותר שלא יהיו עליה שום טפילים,והחומרים המתאימים הינם רבים ומגוונים,רק צריך כאמור לוודא שאין מגבלה כרגע.
אישית ממליצה על קולר בשם סרסטו מעולה לקרציות,ואמור לתת גם כיסוי לפרעושים,היתרון-חומר פעיל המשתחרר לאט לתקופה ארוכה.
אבל ישנם קולרים ואמפולות ספציפיות רבים,דברו עם הווט.
תודה ו....מחשבה
31/08/14 20:50
24צפיות
תגידי -
כשאנחנו לא בבית חושבת שזה בסדר להשאיר אותה בחדר סגור ?  זה יהיה חדר שינה של הבנות שלי . יש בו 2 מיטות וארון.
גודל לא גדול במיוחד . בטוח שהיא תעלה שם על המיטות . אין הרבה מרחב אבל גם אין הרבה מה להרוס ופחות חשוב מהסלון שעדין שומר על ערכו.
 מה דעתך ?
אפשר לנסות...
31/08/14 21:01
26צפיות
חשוב  להשאיר לה צעצוע שיכול להעסיק אותה כמה שעות,ולהקפיד להרים/לסגור בארון נעלים וחפצים שהיא עלולה לכרסם.
כמה שעות ייצא לה להיות לבד?

אין בעיה להשאיר כלב בחדר
01/09/14 21:16
10צפיות
גם אם הוא לא גדול.
יש כלבים שזה דווקא ירגיע אותם.

כמו כל דבר כדאי להרגיל בהדרגה.

בקשר לפיפי שחוזרים הביתה - זו השתנה מהתרגשות.
איך צריך לנהוג
01/09/14 19:51
50צפיות
יש בשכונה שלנו דוג ווקר שמסתובב עם 13 כלבים בערך, רובם עם בעיות התנהגות
הכלבה שלי מאוד רגישה ומזהה בשניות כלב לא מאוזן, כל המפגש איתם מלחיץ אותה בטירוף.
כבר מרחוק היא נובחת עליהם, סומרת, פעם אפילו חשפה שיניים מרוב פחד. 
הבעיה מתחילה שהדוג ווקר מתעקש [!!] להגיע עד אלינו ולעמוד בכוונה מולנו, למרות שהכלבה שלי סומרת, רועדת, נובחת, מגרגרת...מראה כל סימן של מצוקה. זה קורה בזמן המשחק שלה עם כלבים אחרים, ככה שאני לא יכולה פשוט לקום וללכת. חוץ מזה שבמצב הזה אי אפשר לקחת אותה לשום מקום, היא כל כך לחוצה שהיא תוקפת כל מי שעומד לידה. מבחינתו הוא נעמד שם עד שהיא מפסיקה לנבוח, לא משנה כמה אני מבקשת שיתרחק ממנה.
היום היא כל כך נבהלה מהם שהיא הכניסה את הראש מתחת לספסל. לא היה אפשר אפילו לקחת אותה משם במצב הזה.
אין לי מושג איך להתמודד עם הסיטואציה הזאת...הכלבה שלי לא רצתה להמשיך לשחק, נהמה ונבהלה מכל כלב שעבר לידה אחרי המקרה הזה.
מה פירוש מתעקש??
01/09/14 20:03
35צפיות
הוא ממשיך להתקרב למרות בקשותך שלא להתקרב?   
הסברת באופן ברור שאינך מעוניינת בקירבתו? 
מוזר מאד. למוליך כלבים אין ממש אינטרס לעצבן בעלי כלבים.

איפה ממוקמת השכונה?

ותהייה : מי בכלל ישכור את שירותיו של מוליך כלבים אשר מסתובב עם 13 כלבים????  את בטוחה שזה מוליך  מקצוע?

בדיוק ככה!
01/09/14 20:09
28צפיות
הוא כנראה חושב שהוא גם מאלף או משהו...בגלל שאני כותבת באופן אנונימי אני מוכנה להודות שהוא באופן כללי בחור מוזר.
למרות שאני מבקשת להתרחק, הוא חושב שזה טוב לכלבה שכל הלהקה שלו תעמוד מולה עד שהיא תפסיק לנבוח. אני לא חושבת ככה!! כל צעד שלה אחורה הוא מתקרב בכוונה...
הבהרה: הוא נעמד ככה מול הבית שלך? או מול גינת כלבים ציבורית?
01/09/14 20:35
24צפיות
אם הוא נעמד ככה מול הבית שלך, אני הייתי נוקט בצעד הבא: יוצא אליו עם מצלמה שמסריטה (וידאו, לא סטילס) ומבקש ממנו בצורה תקיפה ושאיננה משתמעת לשני פנים (ובקול ברור, שגם יישמע בהסרטה) שאת מבקשת ממנו בצורה מפורשת שלא להיצמד ככה לבית שלך, שכן הוא מטריד אותך, ואת בני ביתך ואת כלבתך, ומאחר ומדובר בהטרדה אישית, אם לא יעשה כן, את תפני עם הוידאו המצולם למשטרה ותבקשי שידאגו להרחיק אותו מביתך.

אני מניח שזה יעשה את העבודה.
לא מול הבית, אלא במקומות ציבוריים
01/09/14 21:15
15צפיות
לפעמים בגינת כלבים, לפעמים סתם באמצע הרחוב...כל מקום שהוא קולט אותי הוא מתקרב בכוונה.
רציתי לקבל מכם עצות איך להתמודד עם הסיטואציה גם מבחינתי וגם מבחינת הכלבה- איך אפשר להרגיע אותה אחרי החוויה הזאת. היא ממשיכה להיות בלחץ, נוהמת על כל כלב שעובר לידה.
פסיכולוגיה של כלבים.
30/08/14 18:24
181צפיות
לחברי הפורום המנוסים שלום.
אני זקוקה לעזרתכם בפיענוח ההגיון של הכלבה שלי...
כלבתי הקטנה בת ה 3- מתנהגת כמו ילד קטן באותו גיל בערך... מתבכיינת.
יצאנו לטיול של שבת , כ חצי שעה נסיעה מהבית. הכלבה שמחה והתרגשה לקראת הנסיעה, אך איך שנכנסנו לאוטו התחילו יבבות של התבכיינות שלא פסקו. מה לא ניסינו: גרודים בראש, ליטופים,חיבוקים, תנוחות שונות, עם חלון פתוח/ סגור, עם/בלי  מזגן, במושב הקדמי, במושב האחורי... כלום לא עזר עד שהגענו. (כמו ילד שמתקרצץ "מתי מגיעים? מתי מגיעים?")
כשיצאנו מהאוטו הטיול היה נעים ומהנה, פרט לאיזה מפגש עם חתול שהסתובב להנהתו בין הסועדים במסעדה, רק שכלבתי הקטנה והסנובית לא ממש התלהבה מהרעיון. (טוב, זו המסעדה שלה, ברור לא?)
בדרך חזרה הביתה - הכלבה "חדשה", לא בוכה, לא מתבכיינת ואפילו מנקרת לה בשינה קלה שמופרעת מידי פעם בפניות של הרכב..
(זאת אומרת, שהנסיעה לא מפחידה אותה בעצם, ולא מלחיצה). כאילו :"קנו לי גלידה, עכשיו אני מרוצה...חחחח" כל המשפחה לא הבינה למה עכשיו היא לא בוכה...
רעיונות למישהו? ואיך כן אפשר להרגיע אותה בנסיעות? (האם היא הרגישה שאנחנו נוסעים הביתה?) 

טוב פסיכולוגיה בשקל
30/08/14 20:01
114צפיות
יכול להיות שהיא סתם חטפה סיבוב מאיזזה משהו, גם לכלבה שלי לפעמים יש בלילה בטיולים פתאום סעיף שהיא מפחדת מכל דבר שזז או עושה רעש או שניהם. ברוב הימים היא בסדר גמור ובמצב רוח לטיול.
אם זה משהו שחזור על עצמו יכול להיות שיש לה פחד מהרכב ועדיף להרגיל אותה לרכב על ידי התנייה חיובית הדרגתית.
במידה ויש צורך אז רצוי לערב מאלף שמבין עניין.
לא יוצא לנו לנסוע איתה המון במכונית
30/08/14 20:45
64צפיות
רק שברוב המקרים הדרך חזור הרבה יותר רגועה מהדרך הלוך....
בפעם הראשונה שלקחנו אותה היא קצת התנשפה (היום זה מוכר לי כסימן ללחץ אצלה). היום היא מרשה לעצמה גם ליבב.
º
שאלה: איך, בפעם הראשונה, היא נכנסה לאוטו? בקפיצה? בשמחה?
30/08/14 20:02
27צפיות
º
עניתי למעלה
30/08/14 20:48
18צפיות
כתבת: "הכלבה שמחה והתרגשה לקראת הנסיעה". זה לא ענה על שאלתי
31/08/14 00:11
56צפיות
איך היא נכנסה לאוטו?
היא נכנסת ברצון
31/08/14 12:16
42צפיות
פותחים את הדלת, אומרים לה "כנסי" או "בואי" והיא קופצת פנימה.
אם כך, אני יכול רק לנחש אין לה בעיה כלשהיא עם הנסיעה במכונית
31/08/14 13:46
46צפיות
לא לפה ולא לשם (אם היתה לה בעיה, ולו הקטנה ביותר, עם נסיעה במכונית - היא היתה מסתייגת יותר עם הכניסה למכונית. בוודאי לא קופצת פנימה בשמחה).

נותר רק לנחש שאולי מדובר בהתנהגות נרגשת מצידה (תיארת את זה נכון - קצת כמו ילד קצר סבלנות), לא בקטע של "מתי מגיעים" כמו שיותר בקטע של "נו, יש לי המון אנרגיה רעננה של בוקר, ואני נרגשת" - קוצים בישבן מה שנקרא.

בדרך חזרה, היא כבר עייפה יותר, רגועה יותר, הולכת לישון. כן, שוב כמו ילד שעבר עליו יום מתיש של ריגושים בחוץ, ובערב, בדרך חזרה הביתה, הוא נרדם באוטו.

נסו פעם לעשות ניסוי קטן - בפעם הבאה, כשאתם יוצאים לטיול כזה של שבת, צאו איתה קודם לאיזה חצי שעה-שעה של טיול סביב הבית (גינת כלבים, משחק עם כדור, טיול רגלי, אופניים, משהו), כדי להפיג ממנה את האנרגיה וההתלהבות הראשוניים של הבוקר, וראו אז איך היא מתנהגת באוטו בדרך לשם.
תודה , רעיון מצויין
31/08/14 20:00
25צפיות
בהחלט אנסה ליישם זאת בפעם הבאה. 
זה ממש מצחיק להבין איך הם אנושיים בהתנהגות לפעמים ואנחנו לא מבינים.

נתקלתי במקרה די קיצוני כזה
31/08/14 20:51
35צפיות
מה שעשינו היה למצוא דרך עפר ולנסוע לאט. בכל פעם שההתרגשות הייתה עולה עצרנו. בהתחלה גם כיבינו את המנוע, לאחר מכן רק עצרנו. ברגע שהיא הראתה סימנים של רגיעה (גם אם לא רוגע מוחלט) המשכנו בנסיעה וכך הלאה. לאחר שבוע כבר הייתה רגועה לגמרי בנסיעות.

חשוב מאוד להבין - זה יעבוד רק אם הנסיעה עצמה מרגשת אותה ולא עצם השהייה ברכב. כמו כן - אם הגורם לזה הוא פחד מהנסיעה, זו גם לא הדרך לטפל. רק אם זו התרגשות יתר.
דרך מוכרת אל מול דרך לא מוכרת
30/08/14 20:58
70צפיות
אצלנו לפחות זה מאוד בולט.

אם אני נוסע במסלול מוכר שהיעד ידוע מראש, יש "התרגשות" רגילה מנסיעה למקום אחר (בעיקר הסתכלות בחלון ובסוף שינה).
מספיק שאני טועה בפניה, ותוך דקה מתחיל לי בכי של תינוק ברכב.

יכול להיות שהדרך חזור פשוט הייתה מוכרת יותר והיה ברור לה מה היעד.
גם אצלי רגועים יותר בחזור
01/09/14 21:11
6צפיות
כנראה הסיבה היא שילוב של ההתרגשות בהלוך והעייפות בחזור.
אבל כלבה שמייבבת באוטו נשמע ממש מעצבן ולא מקובל. לא הייתי נותנת לה צומי.
mast cell
הודעה זו מכילה תמונות
31/08/14 15:26
234צפיות
מעשה בתאים ארורים וכלב רגיש
זהו דובי
מי שלא מכיר יכול לפשפש בעבר ולהזכר/להכיר את הסיפור המדהים של הכלב המדהים הזה.

ונחזור להווה, לפני שבוע וקצת, גיליתי גוש, קבעתי לוטרינרית מייד לאותו הערב
נשאב חומר למזרק ומאוחר יותר בלילה קיבלתי טלפון המבשר שמדובר בתאי מאסט ארורים.

מאז נחי, כל גידול גורם לי לזעזוע עמוק ופסימיות קטלנית.
התקבלה החלטה משותפת בין הוט' לד"ר קריסטל שדובי יתחיל סטרואידים להפחתת הגודל וינותח.
º
הגוש ->
הודעה זו מכילה תמונות
31/08/14 15:28
150צפיות
הניתוח
הודעה זו מכילה תמונות
31/08/14 15:34
145צפיות
לא קל למצוא וטרינרים באזור מודיעין שגם זמינים לניתוח
בטח לא כשהבטן מתהפכת לך וזועקת "הוא חייב להיות מנותח עוד השבוע"
למרות שהוטרינרים שדיברתי איתם אמרו שאין בעיה לדחות לשבוע שאחרי.
לא, עניתי, זה חייב להיות השבוע!
למצוא וטרינר שאני סומכת עליו גם כן לא קל..
אז
למרות המרחק, מיכל האלופה הסכימה לקבל אותנו כבר למחרת.
(מהמרפאה של רפי קישון למי שלא מכיר)
למרות כל החסרונות, היתרון היה ברור, לפחות לי...
אז דובצ'קה נסע איתי לעבודה, מנוחה לא היתה לו בטח לא כשהוא אטרקציה
ובצהריים כבר היינו בדרכנו למיכל..
התמונה הראשונה כאן מעלפת, יו יו
31/08/14 16:42
67צפיות
איזה מבט מסכןןןןןןןןןן יו, לאכול אותו.
מאחלת בריאות מכל ה
אפטר שוק
הודעה זו מכילה תמונות
31/08/14 15:44
156צפיות
בזמן שהקטן בידייה האמונות של מיכל
לא מצאה נפשי מנוח
אז נסעתי אל הים..

הטיפול בסטרואידים הפחית משמעותית את הגידול עד כדי כך שמיכל בקושי מצאה משהו
מה שאותי קצת הלחיץ, אולי החליט לנדוד לו בגופו הקטן ?

קצת קשה לו, עם החבישה, קולר האליזבט, אזור הניתוח
הוא משתגע, רגיש כזה, בסטרס אדיר
מלחיץ לראות אותו ככה, מחר החבישה תרד, מקווה שיהיה לו קל יותר
31/08/14 16:23
70צפיות
What now? Chemo? What do the vets say?

I, too, am hysterical when it's about tumors. My heart is with you! Since Dovey is a young dog, I hope he has good chances to come out of this. I remember his story, I remember how you went to save him and the problems you had with him. But he's such a sweet little guy! Good luck, to both of you!
לא, אני מקווה שלא נגיע לשם
01/09/14 07:49
40צפיות
תאי המאסט נעלמו כמעט לחלוטין, זה בעצם מה שמפחיד אותי, אני מחכה לביופסיה.
הוא שוב איתי פה בעבודה, הלחץ הסטרס, ונראה לי שיש לו חום, לא יכולתי להשאיר אותו בבית אני חייבת למצוא תור מוקדם יותר
והיום....
הודעה זו מכילה תמונות
01/09/14 08:25
86צפיות
הכלב באטרף, סטרס, מאמינה שגם חום
התפרקה החבישה הקשוחה
עם הקולר אליזבט הוא מתחרפן
אז...
נסענו לעבודה ככה, ביחד
כשבאוטו הוא לא רגוע, באקסטזה מטורפת, לשון בחוץ, כלב מחורפן אטרףףף
הורדתי קולר אליזבט, שמתי לו מחסום
הודעה זו מכילה תמונות
01/09/14 08:27
94צפיות
כמה שהוא שונא את המחסום
אבל...

הוא נרגע 
מוזר, הוא ישן לו..עם המחסום

לפני כן שתה המון, ממש המון, כמו כלב בכותונת משוגעים.
נשמע כמו תופעות לוואי של הסטרואידים
01/09/14 15:15
35צפיות
החלמה מהירה
שתייה מרובה והשתנה מרובה ....
01/09/14 20:42
13צפיות
בהחלט מתסמיני הסטרואידים.
איך הוא מרגיש עכשיו?
פוסט חדש בבלוג האילוף שלי
01/09/14 20:30
20צפיות
º
01/09/14 20:36
1צפיות
שלום לכולם :)
01/09/14 16:04
91צפיות
אני קוראת בפורום כבר המון שנים וכתבתי פה קצת בכינוי אחר פעם. 
תרשו לי להציג את עצמי :)
אני יעלי, מאלפת ומטפלת התנהגותית וגם עוסקת בכלבנות טיפולית. יש לי גם חוגים של אילוף כלבים לילדים ולנוער. אני עובדת באיזור ירושלים וחלק מאיזור המרכז.
אני לא משתמשת בכפייה באילופים שלי. 
אחת הכלבות האישיות שלי, מוקה, אומצה על ידי מעמותת צער בעלי חיים כשהייתה בת 9 חודשים. היא הגיעה אליי פרא! נשכה ותקפה אותי בלי הפסקה, הייתה לה חרדת נטישה, ברחה מהגינה, משכה בטיולים, רדפה אחרי חתולים ועוד ועוד.. 
את רוב הבעיות האלו עזרה לי לפתור הגר רובין המדהימה (שבזכותה הגעתי לעולם אילוף הכלבים).
אתם יכולים לראות את הסרטון של מוקה ולראות כמה היא מדהימה היום! מוקה היא ההוכחה שעבודה קשה, סבלנות ובעיקר המון אהבה יכולים לגרום לשינויים מדהימים. https://www.youtube.com/watch?v=MU2dO2tPobg&feature=youtu.be
אני אמנם חדשה כאן אבל באילוף אני כבר לא כל כך חדשה

אז זהו, נעים להכיר :) 
הלו, לצערי אני לא יכול כרגע לצפות בסרטונים :) אבל בכל מקרה..
01/09/14 16:09
48צפיות
נעים להכיר :).
היי יעלי
01/09/14 17:20
77צפיות
(אני זוכרת אותך מהתקופה שבה יצרת איתי קשר לגבי כלב שהיה אצלי באומנה)

הסרטון מקסים ומוקה מדהימה, רק הפריע לי קצת הכיתוב בהתחלה ש"*גם* כלבי עמותות יכולים..." כאילו הם סוג ב'...
שני הכלבים הצעירים שלי (שאחד אומץ מהרחוב והשני מהסגר), עושים דברים בהחלט מדהימים וכשאנשים מתלהבים ושואלים איזה גזע זה אני תמיד אומרת שזה הגזע הכי טוב שיש, מעורב. בעיני זה הרבה יותר מתגמל להביא כלב מהמצב הכי נמוך שיש להרמוניה ותקשורת כזאת, מאשר גור שנקנה בהתאמה אישית והונדס גנטית לצרכיך... ולכן בעיני כלבי עמותות לא "גם" אלא "הכי"!!!!!!
את צודקת
01/09/14 17:42
72צפיות
אני מסכימה איתך מאוד. הסרטון הוכן במקור כדיי "להחזיר" לחברים שלי שיש להם בורדרים, ג'קים, גולדנים וכו' שמעלים סרטונים של הכלבים הגזעיים שלהם :) לכן ציינתי כך את העובדה שהיא כלבת עמותה. 

ואני זוכרת אותך גם.. חששת שאני לא אהיה בית מספיק טוב לכלב המקסים ההוא שהיה אצלך. הייתי אמורה להגיע לראות אותו אחרי שראיתי את מוקה בעמותה, אבל כבר בדרך אלייך הרגשתי שהיא כבר שבתה את ליבי ושאני שלה והיא שלי וביטלתי את ההגעה אלייך. אמרת עליי אז דברים נוראיים. לא נוטרת טינה, חלילה, אבל מקווה שאת רואה שטעית
יעלי,
01/09/14 18:37
48צפיות
בשום שלב לא חששתי שאת בית לא מספיק טוב לכלב. אפילו לא פגשתי אותך עצם זה שהזמנתי אותך אלי הביתה לפגוש בו, מראה שהתרשמתי ממך לטובה אחרת היית מוצאת את עצמך "מסוננת". אז אני שמחה להיווכח שלא טעיתי מהבחינה הזאת...
את ניסית בהתחלה לדלות פרטים לגביו בהודעות SMS, ואכן אני לא סבלנית כלפי אנשים ששולחים הודעות ולא מתקשרים לברר פרטים. זה נתפס אצלי כחוסר רצינות. קיבלתי בזמנו את הביקורת שלך לגבי זה ומאז בכל מודעות הפרסום שאני מעלה תוכלי למצוא את ההנחיה הברורה *נא לא לשלוח הודעות טקסט* (כמובן שעדיין מתעלמים ממנה, אבל אז אי אפשר לבוא אלי בטענות שאני משיבה באופן לקוני או לא מגיבה כלל)
את לא יכולה להבין מה עובר על אדם שעובר הטרדות ונעשה קנאי לפרטיות שלו. בזמנו הייתי מקבלת איומים ואפילו הונחה גולגולת של בהמה כלשהי על גדר הבית (ממה שהבנתי - אמור להוות איום מרומז) ומבחינתי כל אדם זר שיצר איתי קשר, לא משנה באיזה נושא, בבחינת חשוד. כלפי חוץ התנהגת באופן מחשיד ביותר, שלחת לי שלוש הודעות בנוסח "איפה הוא נמצא" בלי שום שאלות לגבי אופי הכלב וכו', ביקשת את הכתובת שלי ערב לפני שתכננת להגיע וביקשתי שכשתהיי באזור תתקשרי ותקבלי כתובת. אכן כך עשית, ותוך כמה דקות שלחת הודעה שאת לא מתכוונת להגיע... נסי להבין איך זה נראה מבחוץ ואולי תביני שאני נלחצתי מזה מאוד ורק למחרת נרגעתי כאשר גיליתי שיש לנו מכרה משותפת ושאת אכן התעניינת בכלב ולא סתם חיפשת תירוץ להוציא פרטים עלי בשביל מישהו.
בדיעבד אני כמובן מבינה אותך
01/09/14 19:14
35צפיות
אך זה מאוד פגע בי שחשדת בי כל כך. הרי בסך הכל רציתי לאמץ כלב :)
בכל אופן, לא התכוונתי לפתוח את הנושא שוב :)
העיקר שזה מאחורינו, הכלב מצא בית חם אחר, אני אימצתי כלבה מדהימה אחרת, והכל יצא לטובה :)
לא התכוונתי לפגוע, ואני שמחה שאימצת את מוקה
01/09/14 19:22
31צפיות
ושהיא זכתה בבית טוב ופתחה בפניך דלת לעולם מופלא שנראה כלפי חוץ שטוב לך בו...

ולגבי כל החברים עם הכלבים הגזעיים, אני בהחלט מבינה את הכוונה. אני הייתי גאה מאוד בילדון שלי כשביצע מסלול נקי וקיבל את התוצאה הכי טובה במבחן אג'יליטי רשמי, מבין כל הכלבים בקבוצה שרובם גזעיים כמובן
º
כל מילה!
01/09/14 20:02
7צפיות
אילוף עם קליקר
01/09/14 09:22
64צפיות
הי,שאלה בנוגע לאילוף עם קליקר.
אני לא יודע מה השלב הבא לאחר שהכלב הבין ומבצע את הפקודה שלמד בשלמות באמצעות הקליקר .
האם להפסיק להקליק ורק לתת ממתק לאחר הביצוע ?
האם להפסיק יחד את הקליק והממתק ורק לתת מחמאה וליטוף ? 
האם עלי לבצע משהו אחר שלא חשבתי עליו?
אני ממש אשמח אם מישהו שיודע ועבר אילוף כזה יוכל לענות ולתרום מנסיונו כמה שיותר.
תודה רבה ושנת לימודים מצויינת לאלה מבינכם שיש להם ילדים
º
מישהו יכול לעזור ולענות לי בבקשה ?
01/09/14 15:51
2צפיות
תשובה מהאינטרנט
01/09/14 18:58
20צפיות

תשובה ממני - לגבי חטיף, אנחנו רוצים שבסוף הכלב יבצע גם בלי חטיף לכן אחרי שהוא למד וכבר מבצע מושלם אז מורידים קצת את תדירות החטיפים בהדרגה, אבל בצורה רנדומלית (לא פעם כן פעם לא אלא בלי תבנית מסודרת). כך שהכלב לא יודע מתי הוא הולך לקבל ומתי לא. אבל משאירים סבירות שהוא עדין עלול לקבל חטיף ואי הודאות הזאת גורמת לו בכל זאת לבצע למרות שאין לך חטיף ביד.
º
תודה רבה
01/09/14 20:11
3צפיות
קניות דרך המחשב
01/09/14 17:56
23צפיות
מאיזה אתר אתם קונים כי אני אשדודית ואני לא רואה מיגון רחב
º
פיטבול מעורב חמוד חום-לבן למסירה לאוהבי כלבים, 6432
01/09/14 15:31
36צפיות
ריב בין כלבים
01/09/14 12:31
105צפיות
בגינת כלבים, היה ריב בין שני כלבים - אל תשאלו אותי איך הוא התחיל כי אין לי מושג ואני בכלל לא בטוח מה זה משנה - אחד הכלבים נפצע, כנראה נשיכה.
בעל הכלב הפצוע לא נשאר במקום להחליף פרטים אלא רץ די מהר אל הוטרינר בכדי לטפל בכלבו.

השאלה היא מה האחריות המשפטית של בעל הכלב השני במידה ובעל הכלב הפצוע דורש כיסוי של הוצאות הטיפול?

תודה
כאילו ננשך אדם, יכול אפילו לדרוש הסגר..
01/09/14 12:47
67צפיות
מצער מאוד אבל זה המצב
אם אין לך מושג מהיו נסיבות הנשיכה
01/09/14 13:05
78צפיות
אז איך לכל הרוחות אתה מצפה לקבל חוות דעת לגבי האחריות המשפטית של בעל הכלב הנושך????????? 
º
כתבתי שאני לא יודע איך הריב החל - הנשיכה היא תוצאה של הריב
01/09/14 13:18
21צפיות
הבנתי שאין לך מושג
01/09/14 14:07
51צפיות
ועדיין שאלתי עומדת :  איך לכל הרוחות אתה מצפה לקבל חוות דעת לגבי האחריות המשפטית של בעל הכלב הנושך כאשר לא ידועות נסיבות האירוע ????????? 
את הרשויות זה לא ממש מעניין
01/09/14 13:25
61צפיות
כשלא יודעים מסגירים את שניהם, כן, אפילו את הנינשך..
השאלה הייתה בנוגע לאחריות נזיקית של בעל הכלב הנושך
01/09/14 14:05
52צפיות
"האחריות המשפטית של בעל הכלב השני במידה ובעל הכלב הפצוע דורש כיסוי של הוצאות הטיפול"
ולא להיבט של הסגר.   

אני חושב שברור לך שאם יש הליך משפטי הוא יכלול את הפרטים
01/09/14 14:12
38צפיות
אבל לאור זה שלא מצאתי תקדימים או סיפורים מספיק דומים אני מחפש דעות גם אם לא פרטניות. אני גם לא רוצה לפרסם יותר מדי פרטים בדיוק מהסיבה הזו.

אז כן - אני לא מצפה שמישהו יענה לי בתשובה מוחלטת וסגורה אבל אני כן מחפש דעות ומחשבות בנושא. ואת זה מי שרוצה יכול לספר.
בקשתך תמוהה
01/09/14 14:29
40צפיות
לאור אי הרצון/יכולת לתאר את נסיבות האירוע.   

איזה דעה אתה רוצה ? איזו חוות דעת ? איזו ניתוח? על סמך מה לכל הרוחות? 

הרי יכולים להיות כל כך הרבה תרחישים אשר בכל אחד מהם בעל הכלב הנושך חשוף באופן שונה לחלוטין לתביעת נזיקין ובעל הכלב הננשך חשוף באופן שונה לחלוטין לייחוס רשלנות תורמת. 

אני אתן שתי דוגמאות ראשונות שעולות לי בראש כיוון שאני לא מוכן להקדיד יותר מ 20 שניות לעניין.   

1. כלב גדול קשור וכלב קטן משוחרר תוקף אותו ובתמורה מקבל ביס שגורם לו נזק. זה לא תרחיש הזוי, זה קרה לי. הצלחתי בנס למנוע מהכלב הקטן להינשך. 
2. כלב קטן קשור וכלב גדול משוחרר תוקף אותו וגורם לו נזק.   

בכל אחד מהתרחישים ניתן לייחס לצד אחר רשלנות. אז על סמך מה אתה רוצה חוות דעת????? 
אני בנאדם תמוה - אישית לא הייתי מדבר איתי אם הייתי פוגש אותי
01/09/14 14:33
41צפיות
אבל לגבי השאלה שלי - הוגדר מראש שמדובר בגינת כלבים ובריב בין כלבים - מכאן אני מניח שאתה יכול להבין כי שני הכלבים משוחררים.
זה אכן מקרה מעניין
01/09/14 15:23
34צפיות
לא ניתן לייחס באופן מובהק רשלנות לאף אחד מהצדדים (בהנחה שהכלב הנושך אינו מוגדר ככלב מסוכן).  אין לי שום יכולת להעריך מה יקבע בית המשפט.
בהצלחה.    

מאגר השבבים הארצי
01/09/14 10:14
74צפיות
משום מה אני לא מצליחה למצוא את הכלב שלי שם... קרה לעוד מישהו? פרטים על חיסון כלבת אמורים להופיע שם? אימצתי את הכלב שלי מב"ש אוהבת חיות והם לא יודעים לתת לי תאריך של חיסון כלבת אחרון, אז אני רוצה לחסן בכל מקרה... מישהו יודע איפה מחסנים כלבת בב"ש?
כשגרתי בב"ש חיסנתי בעירייה
01/09/14 10:28
58צפיות
נראה לי הכי טוב והכי זול כך.
בכל עיר בעצם..

גם כי מעדכנים את השבב וגם כי לא משלמים על ביקור לוטרינר.
דווקא ממש לא ממליצה
01/09/14 10:40
57צפיות
תחנת ההסגר העירונית פה היא מקום נוראי ומלחיץ לכל כלב, על אחת כמה וכמה לכלב שאומץ מבאר שבע אוהבת חיות, רוב הסיכויים שהעמותה הוציאה אותו מההסגר ולהחזיר אותו לשם אפילו אם לכמה דקות זו טראומה לא נורמלית שאין לדעת איך יגיב אליה...
לא שווה בעיני את החיסכון של עלות הביקור לוטרינר. הייתי הולכת לוטרינר פרטי.

לפותחת השרשור, נסי להתקשר לד"ר סבינה הובר (הוטרינרית של העמותה) ולבדוק אם מופיעים אצלה במחשב פרטי החיסון לפי מספר השבב של הכלב. רוב הסיכויים שהמידע קיים אצלה.
כל מקום בעיר יכול להיות העבר של הכלב
01/09/14 11:13
35צפיות
לטוב ולרע..לכי תדעי.

זה אחרת לגמרי כשכלב מגיע עם הבעלים שלו קשור ברצועה אליו, יש הבדל למרות שהור רק כלב..הם מבינים טוב מאוד.
הם מבינים טוב מאוד...
01/09/14 11:29
43צפיות
מבינים שמעבר לקיר קורה משהו נורא ואיום. הם מריחים את הפחד ושומעים את הזעקות ונכנסים לסטרס אדיר. (ממש לא דומה לכל מקום אחר בעיר שביקרו בו בעבר)
שלא לדבר שאם אני נאלצת לבקר בתחנת ההסגר, לפני שאני נכנסת הביתה בחזרה לכלבים שלי אני מחליפה בגדים ונעליים. המקום מזוהם ושורץ מחלות, במקרה ה"טוב" זה "רק" שעלת, ובמקרה הפחות טוב מחלות הרבה פחות סימפטיות שאפשר להביא משם.
מהיכרות קרובה עם המקום אמליץ בחום לכל בעל כלב לשלם לוטרינר פרטי ולא להביא את הכלב לשם.
נראה לי שלקחת את זה רחוק מידי
01/09/14 11:50
35צפיות
לא נכנסים להסגר ע"מ לחסן את הכלב
יש משרד חיצוני ובד"כ ממתינים על הספסל מול המשרד.

וזה עדיין לא בית מרחציים, עד כמה שכולנו שונאים את ההסגר.
(אבל היי לפחות משחררים משם כלבים לאימוץ)

ועם יש בעיה אפשר לבקש מהוטרינרית לצאת החוצה, היא דווקא בסדר, מהניסיון שלי איתה היתה רגישה..
יש להם משרד עם קיר משותף להסגר עצמו
01/09/14 12:06
40צפיות
ויש בו מרפאה, בה מטפלים בכלבים שבהסגר. ושם גם מחסנים...
את לא באמת חושבת שהאנשים שמסתובבים שם כל היום במשרד וברחבה (ויושבים על אותם ספסלים) מחליפים נעליים רגע אחרי שיצאו מזוהמת ההסגר, נכון? הכל שם נגוע בחולי, ולא, אני לא לוקחת את זה רחוק מדיי. אני הוצאתי משם מעל ל50 כלבים בשנה האחרונה. כולם ללא יוצא מן הכלל היו חולים! כמה כלבים את הוצאת משם בריאים?...
ואגב, אין שם וטרינרית, יש כמה וטרינרים ממין זכר.
שמעי, היא בוודאות היתה אישה
01/09/14 12:45
33צפיות
את לא חייבת לחסן שם
אני יסנתי שם את כל הכלבים כשגרתי בב"ש.

אף אחד מהם לא חלה בשום מחלה...
סה"כ חיסנתי שם כעשרים כלבים, אין ספק שאת "בילית" ו"תבלי" שם יותר ממני
בכל אופן, זה מהניסיון שלי..
ואם אי פעם אחזור לב"ש, אחסן שם.

את, לא חייבת.
אם טענת שהיתה רגישה
01/09/14 14:33
24צפיות
זה יכול להסביר למה היא כבר לא שם. מי שמחסן שם זה אחד משני וטרינרים, ד"ר רומן זינגר וד"ר דימיטרי אלטשולר.

אני מן הסתם לעולם לא אתקרב לשם עם הכלבים שלי ואמשיך להמליץ לחסן במקומות אחרים...
זה עניין של דפדפן וורסייה מסויימת
01/09/14 10:44
37צפיות
מה מספר השבב? אנסה לבדוק בשבילך.
אני לא יודע על מה את מדברת
01/09/14 13:30
35צפיות
כמובן שהתכוונתי לאתר הרשמי
01/09/14 14:53
16צפיות
של מרכז השבבים. זה שהיא ניסתה לחפש בו.
תודה לכולם
01/09/14 11:04
34צפיות
קבעתי תור לחיסון אצל סבינה מחר.

אצל וטרינר פרטי אי אפשר לעדכן שבב?
כמובן שאפשר
01/09/14 11:09
34צפיות
הוטרינר שולח את טופס העדכון לעירייה, הם מעדכנים אצלם ומשם מעדכנים את המאגר הארצי. פשוט לוקח לזה קצת זמן להתעדכן...
º
אוקיי,תודה
01/09/14 11:10
5צפיות

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה