לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום כלבים! 

הפורום הוא פורום כלבים, למען כלבים.

מטרתו העיקרית של הפורום הינה העלאת המודעות למצבם של הכלבים בישראל, בשאיפה תמידית לשיפורו.

הפורום מקדם הצלה ואימוץ, מעודד פיקוח על התרבות כלבים בדרך של עיקור וסירוס וקורא לכל בעלי הכלבים לדאוג להם לטיפול איכותי ומושכל למשך כל ימי חייהם.

הפורום משמש כבמה למתן עיצות ומידע בנושאי גידול כלבים, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הגולשים מוזמנים לחלוק מחוויותיהם המשותפות עם חבריהם ההולכים על 4, לשאול שאלות ולתרום מהידע שלהם לטובת גולשים אחרים.

בפורום כותבים מספר מאלפים ווטרינרים מוכרים המזוהים ע"י ניק צבוע אדום. אנו קוראים לגולשים להעזר באנשי המקצוע בבואם לבחור את הדרך הטובה ביותר להתמודד עם בעיות ודילמות שונות. יש לציין שאנשים אלו כותבים בפורום בהתנדבות, ועל כך תודתנו להם.

בפורום פעילים מתנדבים ועובדים בעמותות השונות, והפורום משמש במה מרכזית להצלת כלבים בארץ. הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, ובשום מקרה לא להשתמש במילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

ע"מ להנעים את השהייה בפורום:

אפשר להתעדכן בתקנון הפורום (לינק מהעמוד הראשי של הפורום).

הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לאותו נושא נכללות הודעות בנושאים שונים הנשאלות על ידי אותו משתמש שלו הודעה ראשית אחת בדף הראשון או אותו נושא המתדיין ע``י כמה אנשים).

יש לשמור על רמת דיון מכובדת.

הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה.

העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ הוט' הפרטי/הקבוע ולהביא את הכלב/ה לבדיקה.

אין לפרסם מודעות זיווג. לזיווגים יש לפנות לרכזי החוג. את הפרטים ניתן למצוא בקישורי הפורום בקטגוריה המתאימה.

הודעות למכירת גורים וכלבים תימחקנה. אנחנו מתנגדים למכירת כלבים שאינם גזעיים.  מכירת כלבים גזעיים צריכה להיעשות אך ורק דרך רכז הגזע. גורים שאינם גזעיים צריכים להמסר תחת סינון מוקפד ותמורת דמי רצינות. נשמח להעשיר את הידע שלכם לגבי מסירה נכונה ובטוחה של גורים.

למערכת תפוז לוחות מובנים לכל פורום. אין לפרסם מודעות מכירה בפורום (הודעות כאלה ימחקו) אלא להשתמש בכך בלוח המודעות.

הודעות הקשורות לאופן ניהול הפורום יש להעביר אלינו במסר אישי או להנהלת הפורומים ולא על גבי הפורום.

שיחות נפש ניתן לנהל במערכת המסרים או מערכת הצ'טים. גולשים אשר הודעתם תמחק מהפורום בגלל עבירה על אחד מכללי התקנון, יקבלו הסבר על סיבת המחיקה במסר אישי. גולש אשר ימחקו שתי הודעות שלו באותו נושא, יחסם מהפורום.

כמו כן, אתם מוזמנים לפנות אלינו אישית דרך מערכת המסרים בכל נושא הקשור לעניין. גלישה נעימה! OrlyNL ו meedas

הפורום לא מהווה תחליף להתייעצות / ביקור אצל וטרינר ואין אחריות על מתן העיצות הניתנות בפורום. תקנון הפורום.  רוצה לאמץ כלב? - הכנס לקישור ותתאהב.  מצאת כלב? היכנס לכאן!   קישורים למרפאות חירום
המשך...
הודעה חדשה

אין מילים.חולרות.
05/03/15 18:04
83צפיות
רבים לא יאהבו את מה שיש לי לכתוב
05/03/15 18:15
86צפיות
אבל הדוברת הזאת של תנו לחיות לחיות ממש דורשת תביעה משפטית על הוצאת דיבה.
היא לא מדגישה שמדובר בסחר *לא חוקי של כלבים דמויי גיזעיים* פשוט עושה הכללה בוטה.
והיא בטח יודעת את ההבדל של דמוי גיזעי לגיזעי עם תעודות היא פשוט לא רוצה להדגיש את זה.
זאת הסיבה שמחודש ינואר לא תרמתי לשום עמותה למרות שהייתי עושה את זה באופן קבוע.....
דוברי עמותות ממלאים תפקידים של פוליטיקאים אז שיתחילו להתנהל בהתאם- אל תירק לבאר ממנו אתה שותה.

לא הבנתי, מי אמר לך שזה "דמוי" גזעי, מה גורם לך לחשוב
05/03/15 19:38
39צפיות
שבגזעיים זה נראה יותר טוב?

תעשה שיעורי בית קודם (בישראל כמובן) ואז נדבר
05/03/15 19:48
44צפיות
בישראל מעטים ממגדלי הגיזעיים מבצעים עברות כאלו......
וגם אלה שעושים את זה אלה אנשים עם תפקידים שאי אשפר להדיח אותם ועושים את זה בצורה שונה.
לא פאנטית של כלבנות גיזעית ישראלית אבל זה שונה ממטחנות.
פחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
05/03/15 23:36
7צפיות
״בישראל מעטים ממגדלי הגיזעיים מבצעים עברות כאלו״, ואת עוד ממליצה לאחרים לעשות שיעורי בית?
אפשר לדעת איך הגעת למסקנה הזאת? את באמת מאמינה שקיים פיקוח יעיל על מגדלים גזעיים בישראל?

בואי נראה,
בישראל אין פיקוח יעיל על מחירי מזון, על קרטלים ומונופולים, על דיור, על תקציבים לנכים, לזקנים, על סיליקון בחלב, על הורמונים בבשר, על חוק העישון, על אופניים על המדרכה, על חניה באדום לבן, אין פיקוח על רשות הדואר, על רכבת ישראל, על ונדליזם, על בניה בלתי חוקית, על כפרים שלמים שהמשטרה לא נכנסת אליהם, אין פיקוח על הסתה, על הומופוביה, על פגיעה בחקלאים, על תנאי גידול של חיות משק, על ריסוס של תוצרת אורגנית, על שוחד בחירות, על פוליטיקאים עם קלון, על הטרדות מיניות במשטרה, על העלמת מס בהיקף של מיליארדים כל שנה..... אבל!!!!!!!!!!!!!! יש פיקוח חבל על הזמן על אנשים שמרביעים כלבים בבית כי.... כי.... כי דולי אמרה?

וגם בלי עניין ההתעללות בכלבים- אני לא מבינה איך אפשר לעשות הפרדה בין כלבנות גזעית ומטחנות גורים- מדובר בדיוק- אבל בדיוק באותו מוצר! רק שלאחד יש פיסת נייר שמגיעה עם המוצר ולשני אין פיסת נייר שמגיעה עם המוצר. כל השאר זה פשוט טמינת ראש באדמה.
בעיני ההודעה שלך מאד מוזרה.
05/03/15 22:05
25צפיות
זה כל  מה שמפריע לך?...
מדובר על גהנום לכלבים.
על חלאות אדם שאחראים במודע לזוועה  הזאת ושצריך להשליך לכלא למאסר בלי תאריך תפוגה.

יעל ארקין דיברה כללית מידי?
כנראה יש לה סיבות טובות לכך....

º
חסרי ישע.
הודעה זו מכילה תמונות
05/03/15 22:08
22צפיות
º
הודעה זו מכילה תמונות
05/03/15 22:22
15צפיות
º
הודעה זו מכילה תמונות
05/03/15 22:23
14צפיות
מינואר כבר ידעת שבמרץ היא תגיד את זה??
05/03/15 23:19
12צפיות
וואו זה מדהים! ומספרים ללוטו את יודעת במקרה?
כלב גזעי גדול במסגרת דיור
05/03/15 10:08
120צפיות
שלום, אני כבר הרבה שנים רוצה רועה קווקזי וכרגע אני גר בדיור בנייני עם המשפחה ושני חתולים 
האם הדרישות האלו מתאימות לגזע כזה?
º
נתחיל בשאלה האם אתה יודע מה המשמעות של כלב כזה?
05/03/15 10:58
30צפיות
לא כל כך
05/03/15 13:03
77צפיות
אלו בדיוק משמעויות ?
º
ונמשיך בשאלה למה אתה צריך רועה קווקזי בדירה?
05/03/15 11:45
36צפיות
דירה
05/03/15 13:07
83צפיות
באופן כללי כבר הרבה שנים מאז שאני ילד רציתי רועה קווקזי
כמו שאמרתי שכרגע אני גר בדירה ואין לי בינתיים אופציות נוספות ואני שואל האם כלב כזה מתאים גם לדירה?
כלב כזה לא מתאים לגידול של 99.9% של בעלי כלבים מנוסים
05/03/15 15:53
52צפיות
ולא מתאים ל99% מבעלי גזעים חזקים מנוסים. מדובר על הכלב עם היצר הגנה ושמירה הכי חזק בעולם, מדובר על כלב שיכול לסגור 100 קילו די בשקט ואין שום דרך פיזית לעצור אותו. זה יכול להיות שזה נשמע לך מגניב כי אף אחד לא יפרוץ לך לבית, מצד שני אם חבר שלך שיבוא אלייך לא יבוא לו בטוב אתה תהיה בבעיה מאוד מאוד רצינית.
ישנם קווקזים יחסית מתונים ורגועים אבל זה הימור, ותאמין לי שזה לא הכלב לדירה. היחידים שצריכים כלב כזה זה בעלי חוות שצריכים שישמרו על העדר שלהם, זה פשוט יותר מדי אקסטרים לכל דבר אחר.
לא, לחלוטין לא מתאים
05/03/15 14:25
81צפיות
רועה קווקאזי שגדל בדירה בסבירות גדולה יפתח בעיות התנהגות, כולל תוקפות שזה צרה צרורה בכלב בגודל כזה.
אילוף?
05/03/15 14:30
60צפיות
מה אם אילוף מגיל צעיר?
לרועים קווקזים יש יצרים ששום אילוף לא יעזור לך אם זה קיים
05/03/15 15:49
72צפיות
אצלו. אני מבין שזה כלב נורא מרשים ופרוותי והכל אבל תסמוך על אנשים פה שאומרים לך להתרחק מזה, חלקנו מגדלים גזעים מאוד מאוד רציניים ואף אחד לא היה מוכן להתקרב לגידול של רועה קווקזי. יש לזה סיבה, לא אומרים לך להימנע מזה סתם.
תודה הרבה על הבנה ומידע, מה לגבי רועה גרמני?
05/03/15 19:40
31צפיות
חשוב לציין שזה גם מיועד למטרת הגנה 

אין בעיה לגדל רועה גרמני בדירה
05/03/15 20:05
33צפיות
כל עוד מפעילים אותו מספיק, מנטאלית ופיזית.

אבל... רועה גרמני וקווקאזי הם שני כלבים שונים בתכלית ובעל תפקידים שונים. תגדיר לעצמך קודם מה זה "מטרות הגנה" ופנה לאיש מקצוע שיתאים לך את הכלב הנכון.
איש מקצוע
05/03/15 21:19
17צפיות
איזה איש מקצוע בדיוק?
דברתי עם מאלף כלבים שגם המליץ על רועה גרמני
לדעתי, אתה עוד צריך ללמוד הרבה לפני שאתה מחזיק "כלב הגנה"
05/03/15 23:16
8צפיות
בתיאוריה זה נשמע נהדר, למעשה זה אמצעי ההגנה מהקלים ביותר לנטרול מצד אחד, ומאמצעי ההגנה שיכול להכניס אותך להרבה מאד צרות לא מתוכננות מצד שני. כלב עם יצרים ואילוף לפעולות התקפיות כלפי בני אדם זה לא משהו שהייתי ממליץ לאף אחד בתור כלב ראשון, ולרוב האנשים גם בכלל. זה לא אקדח שכל עוד הוא בנדן הוא בנדן ושיקול הדעת מתי הוא יוצא מהנדן הוא שלך. כלב כזה יכול להחליט שהחבר מהמילואים שפגשת ברחוב ושהביא לך צ'אפחה ידידותית בעצם תקף אותך ולצאת עליו לצורך הדוגמא.
ולגבי החזקת כלב עבודה באופן כללי - תקרא פה בפורום מה ווגאף צרך לעשות עם הכלבה שלו (רועה גרמנית מקו תצוגה, לא עבודה) באופן יומיומי רק כדי שהיא לא תפרק את הבית בגלל רמת האנרגיה הטבעית שלה, יש תיאור דומה של מה איילה נאור צריכה לעשות כל יום עם נארדו (בורדר קולי) שלה. זאת וואחד מחוייבות, ולך אפילו אין פרספקטיבה של גידול כלב "רגיל" כדי להשוות. לצורך העניין, למרות שאני חולה על כלבי עבודה אני יודע שאני לא אחזיק כזה בשנים הקרובות כי לי אין את האפשרות למלא לכלב כזה את הצרכים שלו כל יום.
אין שום קשר לאילוף
05/03/15 15:55
65צפיות
לכלב כזה יש צרכים שלא יכולים להיות מסופקים בחיים בדירה.
לא ממליצה בכלל
05/03/15 14:38
73צפיות
היה לי רועה קווקזי מעורב,
הוא דורש הרבה התעסקות, טיולים, משימות ועניין, הרבה להיות בחוץ ולהיות פעיל.
זה כלב מאוד קשוח, עם דגש על מאוד.
אילוף וחינוך זה מצויין, ויכול להיות שגם תצליח, אבל מכל האפשרויות דווקא לא הייתי הולכת על קווקזי במקרה שלך.
לפעמים מגיעים כאלה מעורבים לעמותות, אולי תמצא אחד מתון שמשתוקק לבית חם.
בהצלחה!
קיצוץ זנב
04/03/15 21:30
127צפיות
הכלב שלי ממש, אבל ממש, סובל מהזנב שלו, במיוחד כמה חודשים לאחר שמסתפר, הזנב כל הזמן מדגדג אותו בגב והוא מסתובב סביב עצמו בנסיון להוריד את הזנב, וזה מגיע למצב שהוא תופס את הזנב וממש מושך בכוח, לפעמים אני שומע שהוא מיילל, אפשר לראות שהוא ממש ממש סובל מזה.

האם וטרינרים עושים ניתוחים כאלה מסיבות כאלה? זה לא משהו בשביל קוסמטיקה או בגלל איזה מחלה, זה באמת הורס לו את החיים, מדובר על רוב ימות השנה, רק כשהוא מלא פרווה הזנב לא מפריע כל כך, אבל אז חייבים לספר אותו שוב.

אם איבוד הזנב פוגע בכלב במובן מורלי אז נראה לי שקיצוץ מסויים יספיק, צריך רק שהזנב לא ישב לו על הגב.

הכלב הוא תערובת של משהו, הוא קטן ושעיר, כמו פיקינז.
º
מה הבעיה להשאיר פרווה על הגב, באיזור בו הזנב נוגע?
04/03/15 22:06
37צפיות
קצת בעייתי, הזנב דיי ארוך אני לא רואה איך זה ימנע את זה
05/03/15 21:20
9צפיות
חשבתי על זה..

נראה לי הכי טוב להתיעץ עם הוטרינר
מספר בעיות שיכולות לגרום לזה
04/03/15 22:36
100צפיות
דבר ראשון לך לוטרינר כי זו לא התנהגות נורמלית (במידה וזה לא משחק).

דבר שני, אולי צמיחת הפרווה לאחר התספורת מגרדת לו ולכן זה מציק לו, אם זה כך הייתי ממליצה פשוט לא לספר באזור.

ואולי יש לו שם טפיל בעור, פטריה, פשפשים, קרציות.... יש הרבה אופציות לכן הכי טוב ללכת לוטרינר.

אל תקצץ, לא צריך להוריד איברים לכלב בגלל גירוד. אני לא חושבת שגם וטרינר ימליץ על הליך כזה לפני ששללו את כל שאר האפרויות.

פשוט לא מספרים כל כך קצר
05/03/15 07:14
75צפיות
עשיתי את הטעות הזאת שנה שעברה עם הכלב שלי. הוא גולח ברמה אחת קצר יותר מהרגיל והתחרפן לי לגמרי... מסכן. לקח כמעט חודש לפרווה לגדול מספיק
הפתרון פשוט - מספרים על סכין ארוך יותר. או שלא מספרים בכלל

הבקשה שלך דומה לכריתת רגל בגלל פטריה בציפורן (= מוגזם לחלוטין)

הוטרינר שלי,שהוא אחד מהמוערכים והוותיקים בחולון
05/03/15 13:12
73צפיות
ראה איך הכלב שלי מקשקש בזנב ומפרק כל דבר איתו אמר לי שאם הוא ימשיך ככה זה עלול לעשות לו נזק ואם נרצה להוריד לו אותו אז הוא יוריד,כשאמרתי לו ששמעתי שזה לא חוקי  הוא אמר שאם ווטרינר מחליט שזה בריאותי אז ניתן לקצץ.אני מדבר על ווטרינר של מעל ל30 שנה עם קצת ניסיון מאוד מוכר,אני סומך עליו בעיניים עצומות...בנתיים לא הורדנו
º
זה נשמע לי מופרך לגמרי. ואם זה רציני אז....
05/03/15 16:30
25צפיות
הוטרינרים לא שונים מכל מגזר מקצועי אחר בארץ
05/03/15 17:17
44צפיות
אולי למרות מה שהיינו רוצים לחשוב, וגם שם לא חסרים כאלו שמקצוענים היא לא בהכרח המילה הנכונה לתאר אותם, כאלו שמקובעים בתפיסות עתיקות, כאלו שהקו המנחה אותם הוא זה המוביל לכיסם, וכאלו שהחוק הוא רק מהמורה בדרך שצריך למצוא דרך לעבור סביבה. וכל זאת כמובן לצד אותם אנשים מופלאים שעובדים בתחום.
תודה חברים, נראה לי אני אתיעץ עם וטרינר
05/03/15 21:39
13צפיות
הוא יסתכל על הכלב, וימליץ המלצותיו. רציתי לראות אם עוד כלבים סובלים מהבעיה. אבדוק גם אם אפשר להסתפר כך שהזנב לא יפריע, אולי אפשר לשים איזה לבוש על הגב כך שהזנב לו יציק לו?

אם אין פתרון, לדעתי - כשאני מסתכל כמה הוא סובל - שווה לעשות ניתוחון קטן ולקצץ לו את הזנב, גם אם זה לא נהוג. אם הורידו לו את הביצים, אפשר להוריד לו גם קצת זנב בשביל שלא יסבול כל היום. בסה"כ אם עושה את זה וטרינר עם הרדמה זה לא צריך לכאוב, יום יומיים והוא כמו חדש. הבעיה היא האם זה יפגע בו מורלית או משהו כזה. או שהוא לא ירגיש בחסרון.

לי נראה שאם הוא יכל לתת את דעתו הוא היה מסכים מיד להוריד לו את הזנב. אפילו בלי הרדמה.

יהיה טוב
חג שמח
מאיפה המסקנות האלו?
05/03/15 23:02
7צפיות
למה, למשל, אתה כל כך בטוח שהוא לא יעדיף לוותר על התספורת במקום על הזנב? למה אתה מתעקש לספר אותו קצוץ מדי?
ו"יום-יומיים והוא כמו חדש"? אם יחתכו לך אצבע, אתה תוך יומיים חוזר לעבודה או שאתה יושב בבית חודשיים ומרחם על עצמך?
איך לאמץ כלב שיתאים לנו, ואנחנו נתאים לו?
03/03/15 10:44
171צפיות
רקע: יש לנו שני כלבים כרגע, שניהם מאומצים (אחד מהסגר ואחד מהרחוב). אנחנו שוקלים לאמץ עוד כלב. כשלקחנו את הכלב האחרון מההסגר, קיבלנו כלב עם פחד נוראי מבני אדם מבלי שידענו על-כך קודם. פשוט היינו בקשר עם מתנדבים מההסגר, ראינו את תמונת הכלב, אמרו לנו שנקבל אותו מעוקר ומחוסן תמורת תרומה כספית לארגון, ואז הביאו את הכלב למרכז. מהרגע הראשון היה ברור לנו שיהיה מרד קשה עם הכלב, אבל לקחנו אותו, כי כבר התחייבנו, ואין לי באמת לב לשלוח כלב חזרה להסגר. 
הכלב אצלנו שנתיים, אנחנו מאוהבים בו, אבל עדיין יש לנו קשיים אתו. לדוגמה, נסיעה לווטרינר זה מבצע צבאי שדורש תכנון מראש, כי הכלב בורח מהרצועה. וזה עוד מצב טוב לעומת מה שהיה בהתחלה, כי עכשיו הכלב אוהב ליטופים ועולה לישון על המיטה שלנו, מה שהיה דמיוני לחלוטין לפני שנתיים.
השורה התחתונה היא שאנו מאד אוהבים את הכלב, אבל הרגשתי מאד לא נוח עם כך שלא קיבלנו מידע מדויק עליו. בזמנו זה נראה לי חסר אחריות וכעסתי על-כך.
ברור לי שהמתנדבים ואנשי העמותות מאד רוצים למצוא לכלבים בית, ולכן הם מציגים כל כלב באופן חיובי, אבל בבואי לשקול אימוץ, אין לי מושג על מי לסמוך. אנחנו אנשים בוגרים, ואנחנו לאו דווקא נברח אם יגידו לנו שלכלב יש צליעה או סכרת (לדוגמה), אבל אני רוצה לקבל החלטה מודעת ולהיות שלם אתה. אחותי, שכתבתי עליה בשרשור אחר, על הקרשים לגמרי אחרי שהרדימה את הכלב שלה לפני יומיים, וזה גרם לי להבין שגם שני הכלבים שלי ילכו לעולמם יום אחד וזה יכאב בצורה בלתי נסבלת. אחד מהם כבר אינו צעיר במיוחד, כך שזה לא יקרה עוד המון שנים. בקיצור, איני מרגיש מוכן כרגע לאמץ כלב מבוגר מאד או חולה מאד והלתמודד עם מוות אפשרי של כמה כלבים בהפרשי זמן קטנים.
מעבר לכך, הכלבים האהובים שלנו הם די פושטקים, סליחה על הביטוי, ואני כן חולם קצת על כלב יותר ממושמע ויותר נוח. לא במקום, כמובן, אבל אם כבר אני מאמץ...

אני רואה את הכלבים של רחובות אוהבת פה, וכולם כל-כך יפים וכל-כך ראויים. הלב נקרע לי, אבל אני גם חושש להחליט על-סמך רגשות אלה בלבד.
מסכימה איתך..
03/03/15 10:57
118צפיות
המצב בארץ שהמון פעילים ועמותות עדיין לא רואים את הצורך האמיתי בהתאמה נכונה בין הכלב לבית המאמץ..במקום שהמטרה תהיה למצוא מאמצים ראויים לכלב המתאים המטרה שלהם הפכה להיות "רק לא בכלוב".אנחנו מתנגדים לכך לחלוטין.לא בכדי הכלביות מלאות וכמות ההרדמות לא קטנה כל השנים..בגלל התאמות לא נכונות .מיעוט האנשים כמוכם שמתמודדים עם כלב לא קל..רוב האנשים פשוט מוסרים מאחד לשני והכלב מתגלגל לכלביה אחרת ומומת.חשובה התאמה טובה ובזה הייחוד של עמותת "רחובות אוהבת חיות".לצערי לא מגיעים אלינו מספיק בתים טובים ועל כן שליש מהכלבים שלנו תקועים בכלוב בין שנה ל 3  שנים.כשרובם כלבים ללא בעיות ניכרות לעין.נישמח לייעץ ולהתייעץ איתך.

מאד מסכימה עם מה שהעלית.
03/03/15 13:53
102צפיות
"ברור לי שהמתנדבים ואנשי העמותות מאד רוצים למצוא לכלבים בית, ולכן הם מציגים כל כלב באופן חיובי"....
זה מישפט המפתח!
אימוץ טוב = סינון של החיים,ומחייב  אמינות ומסירת האמת כולה באופן מוחלט.
מי שרוצה רק להוציא כלב מהסגר/כלבייה /אומנה ולדחוף אותו לראשון שיבוא עם שלל עצימות עיניים מאופיו האמיתי ובעיותיו של הכלב בעצם עשה רק(!)נזק.
כי מה שיקרה בוודאות גמורה,שהמאמצים יופתעו/יתקשו/יוותרו על הכלב.
לא נעשתה התאמה טובה ולא נמסרה להם האמת כפי שהיא.
הכלב יתגלגל הלאה יחווה טראומה על טראומה ולרוב זה יגמר בבכי.

המציאות בארץ שיש כל כך הרבה כלבים מיותרים(בכל שלב-גורים,צעירים,בוגרים,קשישים)
ומיעוט הבתים הטובים והמחוייבים באמת, אינה עומדת בשום יחס מול כמות הנזקקים על 4.
יש עמותות ועילים שמול המצב הנורא הזה יעמדו איתנים  במיכסת הכלבים שלהם הם דואגים, יתרכזו בהם,לא יקחו על עצמם מכפי מידת יכולתם לדאוג ולטפל באופן מלא ללא מגבלת זמן!!!
לפעמים גם ימתינו  חודשים ארוכים וגם שנים עד מציאת הבית המתאים.
ולגטימית השאלה  האם חיים ארוכים כל כך  בכלוב(ללא חצר,ללא טיולים,ללא חשיפה לעולם-תלוי בכל מקום ובתנאיו ובצוות העובדים /מתנדבים שבו)הם חיים ראויים לאורך זמן.
מה עדיף על מה?להרדים? להחזיק "מעמד"?...
דילמות קשות.
ומהצד השני ישנם כאלו שבהמשך למה שתיארת יוציאו כל כלב מועמד להמתה אם רק יוכלו,ימסרו לאימוצים לא מתאימים רק כדי לתת צ'אנס ולקוות לטוב גם אם תנאי ההתאמה הראשוניים אינם נכונים וכו...
התחום הזה קשה נורא.
בגלל המציאות שקשה עוד פי מיליון...(כי באמת כלבי הסגר מומתים באלפיהם,ומוסר המאמצים הוא מתחת לכל ביקורת,ומודעות הציבור אינה מספיקה ועוד ועוד ועוד.)
ההמלצה הכי טובה שלי אלייך להצמד בשלבי ההתלבטות לעמותה טובה.אחראית.מסננת כראוי.
יש כאלו,תמיד תוכל לוודא זאת כאן.

לצערי אני יכול לענות על שאלתך
03/03/15 20:43
66צפיות
זאת דעתי לפחות, גם אם אינה פופולרית ולא תאהבי אותה.

ההתרשמות שלי שהעמותות פועלות יותר מהלב ופחות מהראש. מה לעשות שהעמותות מנוהלות ע"י אנשים עם לב רחב מאוד.

המצב הוא כזה שבסופו של דבר כלבים רבים מומתים וזו עובדה. קורים מצבים רבים שהעמותות מחזיקות תקופה ארוכה כלבים שהסיכוי למצוא להם בית נמוך מאוד ובו בעת כלבים בעלי סיכוי גבוהה נשארים בהסגר ומומתים. מאמצים רבים נמנעים מלקחת כלבים מעמותות מתוך חשש "ליפול".כך נוצר מצב שניצלים פחות כלבים, כלבים בעלי סיכוי מומתים, כלבים אחרים "מבלים" תקופות ארוכות מאוד בכלוב, העמותות קורסות מהעומס והכלבים הם שסובלים. מאמצים שפנו לעמותה יוצאים מתוסכלים, זורקים את הכלב ולא יאמצו אחר בחיים (דבר ששוב מוביל לפחות כלבים שינצלו).
כאן מגיעה הפעולה של הראש, צריך לזהות את הכלבים בעלי הפוטנציאל הגבוהה לאימוץ, להיות מאוד ישר עם הפונים, ולתת לכלבים השוהים בעמותה תנאים טובים.
כן, זה אומר שצריך לבחור על מי מוותרים, קשה- הלב נמחץ אבל זו המציאות.

מספר הכלבים בעמותה צריך להתאים לכמות המאצים, שיפר השירות ומיקוד בכלבים אטרקטיביים  יגדיל את כמות האימוצים.

ולא, אני גם לא אוהב את הרעיון של להרדים כלב, אבל זה יקרה בכל מקרה. אני פשוט חושב שעדיף להרדים בצורה הומניטרית מאשר להחזיק כלב עשור בכלוב.

זו דעתי-אני יודע שלא תאהבו אותה, מוזמנים לכלות בי זעמכם...אקבל זאת בהבנה.
מסכים איתך ולפעמים זה גם לא רק הפעילים אלא גם המאמצים שמתלהב
03/03/15 14:18
79צפיות
מהכלב הממש יפה או הממש בטעם שלהם ומתעלם משלל המטענים שלו והבעיות שלו.
לא הרבה יכולים להתמודד עם הבעיות שיכולות לצוץ לכלבים ובמיוחד אם אלה כלבים באמת בעייתים ועם עבר מאוד קשוח (שלי לדוגמא, התנאי היחיד שלו להישארות היה שהוא לא יהווה איום על בני הבית, אז בזה הוא עמד אבל לפרקים הוא עשה בערך כל דבר אחר שהוא יכול היה לעשות בשביל לבחון את האמירה שלי).
כן מבין אותך לגבי הרצון לכלב רגוע אחרי כלב אחד שהיה מאבק מתמשך (היום תודה לאל הוא שלמות), כשמאמצים לא תמיד אפשר לדעת. תמיד אפשר לקחת גור\ה ולחנך מגיל מוקדם וזה יקטין את הבעיות בהמשך אבל זה לא יבטיח כלום+זה לשרוד את תקופת הגורות הזוועתית. שוב גם לא תמיד אפשר לדעת איך כלב יתנהג בבית וכלבייה זה לא מדד לכלום.
אכן נושא מאוד בעייתי
03/03/15 20:18
66צפיות
בתנו לחיות לחיות כפר רות יש מאלפת בשם גל שהיא מאוד מקצועית וכנה, הכירה כל כלב ואמרה לי בצורה מאוד ישירה את המעלות הטובות והפחות טובות של כל כלב.

חוסר כנות ודחיפת כלבים היא בעיה ידועה מאוד ויש אין סוף סיפורים.

אז על אילו עמותות או הסגרים אתם ממליצים באזור המרכז?
05/03/15 19:04
21צפיות
בין גדרה לחדרה, כמו שאומרים.
כמה
05/03/15 22:26
9צפיות
צער בעלי חיים רמת גן http://www.spca.org.il/
רחובות אוהבת חיות  http://www.rehovotlovesanimals.org/
  הסגר עירוני ת"א (רידינג), ש"י עגנון 1, ת"א, 03-6990889
מספר שאלות התיעצות ואל תשלחו אותנו לאילוף....
05/03/15 17:54
38צפיות
אז אהלן
יש לנו כלבה  בת שנה ( יום הולדת ביום א הקרוב )  קטנה חמודה מתוקה ועוד מיליון מחמאות
אבל
היא לאחרונה התחילה לפוך את הפחים  בחדרים ולהוציא משם נייר טואלט ולאכול אותו או לפורר אותו. 
מה ניתן לעשות , למה היא עושה את זה , זה קשור לרעב כי היא לא אמורה להיות רעבה .

ועוד עיניין
הבת שלי יושבת לידה ומלטפת אותה ,  מחבקת אותה ואז בכלבה מתחילה לגררגר או לעשות נהימות כאלה
איך אני יכולה לדעת שאילו גירגוריי הנאה ולא גירגורים לפני תקיפה ?  אציין שהיא כלבה מאו ידידותית , לא תקפה מעולם , לא נושכת ( רק במחקים ) , כלבה מאוד נוחה .
לחברה הכלבה תקפה את הבת שלה בתוך הבית בפנים תוך כדי ליטופים  אני מפחדת ולא רוצה שדבר כזה יקרה גם אצלי  .
איך לא מגיעים למצב כזה

ולא פלייזזז תענו מהידע שלכם אל תפנו אותי למאלף

פורים שמח

יש לכלבה שלך צעצועים אחרים שתוכל לנשוך?
05/03/15 19:42
23צפיות
שימי לב שחשוב שיהיו לה דברים במרקמים שונים כאלה שניתן לנשוך עמוק.
את הפחים תעלימי בנתיים.
לאחר מכן תחזירי אותם ותנפי בכלבה כל פעם שהיא לוקחת משו שהיא לא אמורה
אבל תדאגי תמיד לאלטרנטיבות.

גם לכלבים ידידותיים
05/03/15 20:44
25צפיות
יש תחום קריטי ובהחלט ייתכן שבתך, ללא ידיעה והבנה נכנסת אליו וגורמת לכלבה אי נוחות ולכן היא מסמנת שלא נעים לה.
זה מן הסתם מה שקרה לכלבה של חברתך. צריך לאפשר לכלבה לסגת ממצבים בהם לא נעים לה כדי למנוע אפשרות של תקיפה, כמו כן כדאי ללמוד וללמד את הילדים אדחוף כלב לפינה.
הנה חומר קריאה בנושא-

"חיי כלב" בהתנדבות מלאה למען הקהילה
איך אפשר לדעת אם מדובר בגרגור איום או הנאה?
05/03/15 22:04
22צפיות
ממשיכים לחבק את הכלבה.  
אם מקבלים ביס זה גרגור של איום.
אימוץ כלבים מדהימים ברחובות אוהבת חיות
הודעה זו מכילה תמונות
05/03/15 10:08
43צפיות
עשרות כלבים מכל הסוגים מטופחים, מחוסנים ומעוקרים ממתינים לבתים מאמצים.
ייעוץ והתאמה מירבית.
כנבו לתמונות הכלבים המעודכנות באתר 
http://www.rehovotlovesanimals.org/
לפרטים ותיאום הגעה 0506282018 
קרמבו
שלל כלבים מהממים. הכי יפים שיש!
הודעה זו מכילה תמונות
05/03/15 10:17
39צפיות
הכי חברותיים ומטופלים
דונלד
פספרטו ועמי.. שני גורים צעירים ומקסימים
הודעה זו מכילה תמונות
05/03/15 21:56
13צפיות
יהיו בינוניים בגודלם הסופי
מחוסנים..
פספרטו
סוג של כלב
הודעה זו מכילה תמונות
05/03/15 13:49
103צפיות
שלום לכולם.

איזה סוג כלב בתמונה?
º
פודל, כנראה סטנדרטי לא נראה לי ננסי
05/03/15 13:55
24צפיות
º
מה ההבדל בין הננסי לרגיל?
05/03/15 14:07
19צפיות
יש 4 גדלים לפודל
05/03/15 15:33
42צפיות
גדול, בינוני, ננסי וטוי

º
הכלב הזה נחשב בינוני?
05/03/15 16:13
9צפיות
לא מבינה גדולה בפודלים אולי כדאי להעזר בויקיפדיה
05/03/15 18:07
24צפיות
ועוד משהו אם זה המראה שמדליק אותך אז יש את צמר:
נתקלתי אתמול בתמונה שלו ופשוט נזל לי ריר.....
כלב ממיס לבבות .
05/03/15 14:35
56צפיות
אבל אני נמס כמעט מכל כלב.

05/03/15 14:43
36צפיות
כלבה חדשה באומנה עם פוטנציאל אימוץ - כמה סוגיות
הודעה זו מכילה תמונות
05/03/15 10:33
114צפיות
אשמח לעזרתכם ועצתכם עם כמה סוגיות שאני חווה עם כלבה חדשה שהבאתי מיום אימוץ. 
היא בת שנה וחצי שנתיים. יש לה יצרי שמירה מלחיצים. 
א. היא מראה תוקפנות כלפי הכלבה שלי במצבים מסויימים של התרגשות או כשהיא ברצועה איתי ובעיקר - כשאנחנו בתחום החצר. רק בשטח היא אפילו מסוגלת לקפוץ עליה למשחק. 
ב. היא מתחרפנת מהחתול, היא בכלל מתחרפנת כשהיא רואה אותי מלטף אותו. הייתי מת להכניס אותה הביתה להכיר גם את החתול שבפנים ושתוכל להיות גם בבית - אני פשוט מפחד
מהתגובה שלה אליו.
אחד האלמנטים פה הוא המכנה המשותף שהוא אני - אם אני שם היא מגיבה קיצוני יותר. אם אני מלטף את החתול, אם הכלבה שלי מתקרבת אלי כשהיא (החדשה) ברצועה אצלי.
ומצד שני היום התרנגולת העיוורת שלי פגשה אותה פנים מול פנים והיא רק הריחה לה את הפרצוף ונתנה לה ללכת.
אני אשמח לשמוע סיפורים שלכם על התמודדות עם דברים דומים, מה עזר לכם יותר ופחות וכד'.

מצורפת תמונת שוחד שלה, שמה החדש ואני מקווה שאולי הקבוע SIA. 

מציעה להתייעץ
05/03/15 16:33
40צפיות
עם מאלף/ת שיבואו לראות מה מנהל את ההתנהגות הזו, האם זה באמת יצר ציד? האם זו תוקפנות כשהיא על חגורה  דבר שקורה ללא מעט כלבים מכל מיני סיבות וניתן לנהל את זה , האם היא רכושנית?

עצות ברשת הן בערבון מוגבל, הסיטואציה מורכבת וכדאי מאד שמישהו מקצועי יבוא יבחן ויתן הנחיות רלוונטיות
מחירים עדכניים לחיסונים (+ מנוי ) באיזור חולון ,בת ים
05/03/15 16:17
25צפיות
שלום 

בשנה האחרונה אני מוצא את עצמי משלם ויותר על החיסונים השוטפים ,לדוגמה תולעת הפארק  התייקר מ 50-60 שח ל 80 ש"ח  ( ועבור 4-6 פעמים בשנה זו התייקרות רצינית ) 
הוטרינר שאני הולך אליו הוא וטרינר טוב שהומלץ בפורום בעבר ,  כמובן שזכותו לקחת כמה שהוא רוצה עבור כל חיסון ,אבל אני לא ממש רואה סיבה להתייקרות כזו .
אולי באמת הייתה התייקרות רצינית באיזור בת ים חולון  ( ראשון לציון )  ואני לא מעודכן  , אבל הייתי שמח לדעת כמה אתם משלמים על הטיפולים הבאים ואיפה  : 
משושה ,תילוע , ת.הפארק  ,ניקוז בלוטות ( אצלי לא לוקחים על זה כסף )   ועכשיו נצטרך פעם ראשונה גם ניקוי שיניים .
אם יש מנוי שמכיל את כל הדברים לעיל אשמח לשמוע .

פרמטר להשוואה :  מדובר בכלבה בת 6 , במשקל קצת פחות מ 7 קג , בריאה ,מטופלת ,אהובה מאוד  ואוכלת טוב .

המון תודה 
יניב 
*בנוסף , שמתי לב שהפורום לא ערך סקר וטרינרים מומלצים כבר כמה שנים , ואשמח להתעדכן .

פורים שמח
הודעה זו מכילה תמונות
05/03/15 10:24
128צפיות
דון וסאם מאחלים חג שמח לכל הגולשים וישמחו אם תעשו להם לייק בתחרות תחפושות 
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=872240916152489&set=a.168540756522512.33498.100000997669007&type=1&theater

º
אחיינים מושלמים
05/03/15 10:43
16צפיות
לא אוהב את זה. נראה במקרה הטוב להסתלבט עליהם.
05/03/15 14:38
60צפיות
ואני בטוח שהם מוקפים באהבה.
אתה לא חייב לאהוב
05/03/15 14:56
63צפיות
אבל מה הקשר להסתלבט? ומה המטרה של התגובה שלך? (נראה אותך מעיז לכתוב משהו בסגנון לאמא טריה שהעלתה לפייסבוק תמונה של תינוק בן 10 חודשים מחופש בפורים הראשון שלו...)

לגבי הכלבים, מבטיחה לך שעם כל תשומת הלב (והחטיפים) שהם קיבלו, אין להם תלונות
(ואם בטעות נזכה בשק אוכל, יהיה לנו במה להאכיל 13 כלבים שכרגע אנחנו מחפשים להם בתים)
º
חתיכים ברמות על
05/03/15 16:53
7צפיות
º
יואוווו לא מאמינה ! לשניהם יש עין אחת כחולה ?
05/03/15 18:03
6צפיות
מזון לכלבים בלקנדו
04/03/15 14:28
59צפיות
האם מישהו התנסה במזון בלקנדו, תוצרת גרמניה? אשמח לחוות דעת. קיבלנו הצעה עבור רכישת שקים ללהקה שמשתלמת כלכלית, אבל חשובה לנו גם האיכות.
אף אחד לא האכיל/מאכיל בלקנדו?
05/03/15 10:37
28צפיות
אם בכל זאת יש מישהו.... אשמח לחוות דעת. תודה!
אני מאכילה בבלקנדו את כל הלהקה
05/03/15 14:26
44צפיות
ואת כלבי הפנסיון שמגיעים ללא אוכל מהבית, ומאוד מרוצה מהתוצאות.
עזרה זריזה (אם אפשר) לעניין אוכל לכלבים
05/03/15 09:52
56צפיות
ראשית, התשובה שאני צריך את זה זריז זה כי אני עומד להתקע בלי אוכל והחנות מחכה לתשובה על הזמנת אוכל שעשיתי :)

עד עכשיו הכלבה, (בוקסרית בת 8 חודשים) אכלה יוקונובה, היה לה טוב סה"כ...
אך כידוע לכם (או שלא) אין ממש יבואן רישמי בארץ לאוכל הזה ונהיה קשה יותר ויותר להשיג אותו, ואין לי כוחות לרדוף אחריו
החנות יעצה לי על 2 תחליפים אפשרים - כאשר דרישותיי היו עד 250-260 שקל לשק גדול....וכמובן שיהיה טוב
ברור לי שלחנות יש הרבה אינטרסים ולכן מתייעץ איתכם...
האופציה הראשונה שהמליצה לי היא
 Regal - 249 שקל לשק של 13.6 ק"ג - לטענתה הרבה יותר טוב מיוקונובה בגלל שאין שם תירס לעומת יוקונובה
אופציה שנייה

Summil - 259 שקל לשק של 12.7 ק"ג - מאותה סיבה של הקודם

בנוסף חבר המליץ לי גם על Nutro Choice - הבעיה רק שהחנות שאני עובד איתה ומאוד מרוצה, לא מוכרת כזה לגורים, אלא רק לבוגרים...

אשמח לחוות דעתכם על האוכל,
ברור לי שכל כלב זה אינדודואלי וצריך להתאים לו וכו', אבל לדעת שסך הכל מדובר על אוכל טוב
אז איזה עדיף מבין השניים ? והאם בכלל רצוי משהו מבין השניים?

תודה
רק מנסיון אישי של גורה אחת שלי...
05/03/15 12:10
36צפיות
נוטרו צ'ויס היתה משלשלת בלי סוף...
ריגל - כבר מס' חודשים שאין שלשולים כלל...

דרך אגב - לגבי מהירות ההחלטה -
החנות ממנה קניתי איפשרה להחזיר שק, גם לאחר פתיחתו,
במידה ואני לא מרוצה.
Royal canin
05/03/15 12:41
25צפיות
גם מומלץ
התייעצות לגבי סוג אוכל (הייטק נטול דגנים) ושאלה על נשירה
05/03/15 11:57
24צפיות
היי חברים, יש לי כלבה כנענית מעורבת בת שנה וחודשיים בערך.
ראשית שמתי לב שבשבועיים האחרונים לכלבה שלי נושרת די הרבה פרווה ביחס לחודשיים האחרונים, לא החלפתי לה אוכל ואני מאכיל בקאנין קוויאר טלה כרגע. קילחתי אותה לפני חודש בערך אם זה קשור. 
בנוסף רציתי לשאול לגבי אוכל לכלבים, בקרוב נגמר לי השק של הקאנין קוויאר וחשבתי לגוון ראיתי את המזון של היי טק שמדורג בחמישה כוכבים באתר של דירוג אוכל לכלבים (הקאנין קוויאר שתפסתי אותו כאיכותי מאוד מדורג ב-4 כוכבים) אז חשבתי להחליף להיי טק נטול דגנים כבש/דגים. מישהו התנסה ויכול לחוות דעה? בנוסף מישהו יודע מה הכמויות האכלה שם לכלבה במשקל של 20 קילו?
º
מישהו? לפחות לגבי האוכל בתור התחלה כי עוד מעט נגמר לה האוכל.
05/03/15 18:22
3צפיות
כמה משלמים ל- 'בייביסיטר' של כלבים?
04/03/15 19:55
81צפיות
שלום לכולם :) משפחה קרובה בקשה ממני לשמור על הכלב שלהם (ביגל קטן וחמוד) לשבועיים במשך פסח ואני לא יודע כמה כסף לבקש ליום... בעקרון החצר של הבית ענקית ויש גדר, הכלב חופשי לישון בכל מקום בתוך הבית. אני צריך לדאוג לו לאוכל מים וטיולים כמובן. דרך אגב יש לי גם כלב קטן בבית. בקיצור, כמה הם אמורים לשלם לי ביום?? תודה!!
כמאה ש"ח ליום
05/03/15 07:16
55צפיות
בהערכה גסה

משפחה קרובה?
05/03/15 08:33
54צפיות
לא הייתי דורשת יותר מדי.
30-50 שקל ליום. לפי רמת המטרד עבורך.

אני שמה את הכלב אצל אחי כשאני  צריכה, לפעמים ליומיים שלושה, והוא לא מבקש כסף בכלל.
משפחה, בכל זאת...
גיוון מזון לכלב רגיש - עדיף להחליף חברה או טעם?
04/03/15 23:30
45צפיות
היי,
הכלב שלי רגיש למשהו במזון שהוא אוכל אבל אני לא יודע איזה רכיב בדיוק.

אני כן יודע שרויאל קאנין עוף וקאנין קוויאר טלה - לאורך זמן (אחרי חודשיים של אכילה) גרם לו להתחרפן ולאכול דשא בצורה אובסיסיבית ולתדירות גבוהה יחסית של הקאות (יותר מפעם בשבוע).
יש לנו נסיון טוב עם go salmon וקאנין קוויאר דגים.

הבעיה היא - שדי נמאס לו מהאוכל - ובצדק.

איך עדיף לגוון לו? אוכל דגים של חברות אחרות או טעם שונה מאותה החברה שהוא אוכל כרגע?
אנחנו מאכילים בביודוג
05/03/15 02:33
37צפיות
והכלבה ממש ממש טורפת את זה ושאר בעלי החיים גם מאד רוצים לטעום מזה. לא יודעת אם זה מתאים לסוג הרגישות של הכלב שלך, אצלנו היא סובלת מאלרגיות אבל כדאי לבדוק.
ארכיון הודעות
Flix
פורום טיולים בסין

פורום טיולים בסין

הטיול שתמיד רציתם היכנסו עכשיו לפורום!>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה