לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום כלבים! 

הפורום הוא פורום כלבים, למען כלבים.

מטרתו העיקרית של הפורום הינה העלאת המודעות למצבם של הכלבים בישראל, בשאיפה תמידית לשיפורו.

הפורום מקדם הצלה ואימוץ, מעודד פיקוח על התרבות כלבים בדרך של עיקור וסירוס וקורא לכל בעלי הכלבים לדאוג להם לטיפול איכותי ומושכל למשך כל ימי חייהם.

הפורום משמש כבמה למתן עיצות ומידע בנושאי גידול כלבים, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הגולשים מוזמנים לחלוק מחוויותיהם המשותפות עם חבריהם ההולכים על 4, לשאול שאלות ולתרום מהידע שלהם לטובת גולשים אחרים.

בפורום כותבים מספר מאלפים ווטרינרים מוכרים המזוהים ע"י ניק צבוע אדום. אנו קוראים לגולשים להעזר באנשי המקצוע בבואם לבחור את הדרך הטובה ביותר להתמודד עם בעיות ודילמות שונות. יש לציין שאנשים אלו כותבים בפורום בהתנדבות, ועל כך תודתנו להם.

בפורום פעילים מתנדבים ועובדים בעמותות השונות, והפורום משמש במה מרכזית להצלת כלבים בארץ. הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, ובשום מקרה לא להשתמש במילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

ע"מ להנעים את השהייה בפורום:

אפשר להתעדכן בתקנון הפורום (לינק מהעמוד הראשי של הפורום).

הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לאותו נושא נכללות הודעות בנושאים שונים הנשאלות על ידי אותו משתמש שלו הודעה ראשית אחת בדף הראשון או אותו נושא המתדיין ע``י כמה אנשים).

יש לשמור על רמת דיון מכובדת.

הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה.

העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ הוט' הפרטי/הקבוע ולהביא את הכלב/ה לבדיקה.

אין לפרסם מודעות זיווג. לזיווגים יש לפנות לרכזי החוג. את הפרטים ניתן למצוא בקישורי הפורום בקטגוריה המתאימה.

הודעות למכירת גורים וכלבים תימחקנה. אנחנו מתנגדים למכירת כלבים שאינם גזעיים.  מכירת כלבים גזעיים צריכה להיעשות אך ורק דרך רכז הגזע. גורים שאינם גזעיים צריכים להמסר תחת סינון מוקפד ותמורת דמי רצינות. נשמח להעשיר את הידע שלכם לגבי מסירה נכונה ובטוחה של גורים.

למערכת תפוז לוחות מובנים לכל פורום. אין לפרסם מודעות מכירה בפורום (הודעות כאלה ימחקו) אלא להשתמש בכך בלוח המודעות.

הודעות הקשורות לאופן ניהול הפורום יש להעביר אלינו במסר אישי או להנהלת הפורומים ולא על גבי הפורום.

שיחות נפש ניתן לנהל במערכת המסרים או מערכת הצ'טים. גולשים אשר הודעתם תמחק מהפורום בגלל עבירה על אחד מכללי התקנון, יקבלו הסבר על סיבת המחיקה במסר אישי. גולש אשר ימחקו שתי הודעות שלו באותו נושא, יחסם מהפורום.

כמו כן, אתם מוזמנים לפנות אלינו אישית דרך מערכת המסרים בכל נושא הקשור לעניין. גלישה נעימה! OrlyNL ו meedas

הפורום לא מהווה תחליף להתייעצות / ביקור אצל וטרינר ואין אחריות על מתן העיצות הניתנות בפורום. תקנון הפורום.  רוצה לאמץ כלב? - הכנס לקישור ותתאהב.  מצאת כלב? היכנס לכאן!   קישורים למרפאות חירום
המשך...
הודעה חדשה

הודעה נעוצה ממליצה בחום רב-
24/04/15 12:20
140צפיות
קבוצה מעולה בפייס,כל השאלות והבעיות הווטרינריות-זה מקום מצויין ומקצועי לקבל תשובות!

המליצו לי על וטרינר שקרוב לי יותר לבית. באתי אליו
24/04/15 15:53
104צפיות
בשביל שיבדוק את הבלוטות האנליות של הכלב שלי.
הוא מצא שיש בהן דלקת וניקה אותן, וגם אמר לי
שהסיבות לבלוטות אנליות מודלקות הן אוכל רך והשמנה,
ולכן הכלב שלי צריך לרזות קצת.
זאת שאלה לבעלי כלבים שנותנים אוכל רך לכלבים שלהם במיוחד
אליך, דבליו, שאתה מאכיל את צ'ילי באוכל רך, באמת זאת הסיבה לבלוטות אנליות מודלקות?
השאלה היא לא אם האוכל רך
24/04/15 17:23
92צפיות
אלא אם הקקי רך.
אם הצואה רכה מדי אז היא לא לוחצת על הבלוטות בזמן שהיא יוצאת ולכן הן לא מתרוקנות.
ווגאף למשל תיאר מספר פעמים את הצואה של הכלבה שלו כקטנה וקשה, ולכן אין אצלו בעיה כזו למרות שהאוכל רך, אני מאכיל בקנין קוויאר וגם אצל הכלבה שלי הצואה דומה לתיאור הזה.
מה ? אתה וטרינר ? לא. ברצינות אני שואלת, כי דווקא נראה
24/04/15 23:40
75צפיות
הגיוני מה שאתה אומר.
וכן, גם אני מאכילה את הכלב שלי בקנין קוויאר וגם אצל הכלב שלי, שנהיה בריאים,
הצואה מוצקה (אם היתה קשה, סמאללה !).
לא צריך להיות וטרינר
25/04/15 19:38
31צפיות
רק בעל כלב ששואל את הוטרינר או "סתם" קורא ברשת
כן. מסתבר שנתתי אוכל שלא בריא לשקים האנאליים של הכלב, כגון:
25/04/15 22:17
14צפיות
בונזו במשך שבוע, חזה עוף לא מבושל עד הסוף, ירקות וביצים קשות,
ולכן ההמלצה של הוטרינר שאני אתן לכלב אך ורק אוכל יבש כמו הקאנין קוויאר
שאני נותנת לו באופן קבוע, ונכון שהוא עלול לא לאכול מספיק במשך תקופה
אבל גם ככה הוא צריך לרדת קצת במשקל.

רישום כלב עם שבב
25/04/15 22:03
14צפיות
היי
הכלב קיבל שבב בתאריך ה-15.04.15.
בדקתי במאגר ורשום שהשבב נמכר לוטרינר אבל אין רישום כלב.
האם זה תקין? תוך כמה זמן כל המידע אמור להופיע?
תודה מראש
אובדת עצות
הודעה זו מכילה תמונות
25/04/15 19:35
51צפיות
היי
לקחתי את זוהיא מ"הזדמנות שניה"(מאדלה) ב-3/2012, כשהיא בת כ-8 חודשים.
היא נמצאה ע"י אדלה בצומת קסטינה כשהיא בת כחצי שנה. סווגה כרועה קווקאזית.
זוהיא הייתה מאד חרדתית ולקח זמן רב עד שהתחילה להפתח ולהתיידד עם אנשים כלבים וחתולים...(יש בבית 4 חתולים וכשהחתולים ברחוב רואים אותה כולם רצים אלי כי יודעים שהאוכל הגיע).
עדיין היא פוחדת מהרבה דברים ונבהלת בקלות, אבל בדרך כלל היא רגועה ושמחה.
לאחרונה התחילה להשתולל כשהיא רואה כלב ברחוב , נובחת ומושכת וקשה לי להשתלט עליה(שוקלת כ-45 קילו).
עלי לציין שעד לאחרונה בכלל לא שמעתי את קולה, לא נבחה בכלל. ופתאום זה.
לא יודעת אם אכן היא תתקוף במידה ויתאפשר לה(פעם ראשונה כשזה קרה והופתעתי היא דחפה את הכלבה בחוטמה כמו שמזיזים עדר שיכנס לתלם, נבחה ודחפה, אבל לא נשכה. כמובן שלא לוקחת צ'אנס, אבל מאד אשמח לדעת מה קרה פתאום ומה אני יכולה לעשות.
עלי לציין שזה לא עם כל כלב, יש לה המון כלבים וכלבות שהיא משחקת אתם, בלי קשר לגיל ולמין.
כמו כן התגובה שלה באה כשהיא רואה את הכלב מרחוק מטייל עם בעליו, לדעתי לא יודעת אפילו את מינו וגילו עדיין.
אודה לכל עצה.
בברכה
יהודית
זוהיא
צריך לדעתי לחשוב בשני כיוונים-
25/04/15 20:47
32צפיות
ראשית בדיקה רפואית לוודא שלא מכאיב לה משהוא/לא סובלת משום בעייה רפואית חדשה.
במידה והכל תקין רפואית אני מציעה להפגש בהקדם עם מאלף/ת   טוב/ה שיאבחן אותה ואת הסיטואציות שבהן מתחילה להשתולל,ויציע מה לעשות.
כלבה כזאת בגודל ובתערובת שבה אינה יכולה להיות בסיטואציה שתיארת שבה אינך יכולה לרסן אותה מיידית.(וכמובן צריך לחשוב מה השתנה פתאום שמביא אותה להתנהגות החדשה והבילתי רצוייה הזאת)
חרדת נטישה אצל גור
25/04/15 18:51
38צפיות
. יש לי גור יורקשייר בבית בן 3 וחצי חודשים. הוא אצלנו כבר קרוב לחודש וחצי ובקושי נמצא לבד. כיום התחלנו להשאיר אותו לבד באופן יזום לכמה שעות פה ושם והשכננים מתלוננים שהוא בוכה מהרגע שאני הולכת עד אשר חוזרת. מתארת לעצמי שמשהו אני עושה לא נכון. אשמח לדעת מה הדרך הנכונה ללמד אותו להשאר לבד בבית מבלי לבכות וכמה זמן לוקח התהליך
מהתאור הזה
25/04/15 20:35
30צפיות
ועד חרדץ נטישה המרחק הוא רב- השבח לאל

בבקשה ובהצלחה!
היום !!! יום שבת, יום אימוץ ב"רחובות אוהבת חיות"
הודעה זו מכילה תמונות
25/04/15 08:03
42צפיות
עשרות כלבים מדהימים יחכו לבית משלהם
יום האימוץ יתקיים במתחם הכלביה ביום שבת ה 24.5 בין השעות 11-15
כמו כן ניתן לאמץ בתיאום מראש.
050-6282018, 054-6841613

לתמונות של הכלבים שלנו היכנסו לאתר:
עמי, מעורב מנומר משגע !!!! בן חצי שנה
הודעה זו מכילה תמונות
25/04/15 08:08
32צפיות
כלבלב חברותי ושובב... יהיה בינוני.

מוזמנים להפיץ את המודעה שלו גם בפייסבוק
https://www.facebook.com/125042827541103/photos/a.199469480098437.51806.125042827541103/951949028183808/?type=1&theater
יולי כבר 4 שנים בכלוב!!! מי יאמץ אותה ?
הודעה זו מכילה תמונות
25/04/15 08:11
32צפיות
יולי מחכה לאחד/ת שלה !!!
יולי הגיעה אלינו כגורה ושהתה 4 שנים בכלוב.. יולי שמרה על אופטימיות וגם אנחנו.. לאחרונה יולי יצאה לאומנה והתבררה ככלבה מקסימה שצריכה להיות כלבה יחידה.
יולי מחונכת לצרכים, שופעת באהבה ואוהבת מאוד לשחק. היא מטופחת ויפה ובינונית בגודלה (כ- 15 קילו בלבד). מחוסנת ומעוקרת.

היכנסו גם למודעה שלה בפייסבוק ושתפו !

ויש גם סרטון מקסים שלה

º
פספרטו, גור מקסים, בן 5 חודשים
הודעה זו מכילה תמונות
25/04/15 08:13
29צפיות
צ'יקה, רועה מעורבת יפיפיה, בת שנה
הודעה זו מכילה תמונות
25/04/15 08:16
31צפיות
טובה וחברותית לכולם, בינונית בגודלה.
מעוקרת ומחוסנת.

מוזמנים להפיץ אותה גם בפייסבוק
אוף
25/04/15 20:33
12צפיות
ניסיתי לשכנע את בעלי שזו אחותו האובדת של הכלב שלנו (באופן כללי בערך חצי שנה אני מנסה לשכנע אותו שהוא חייב אחות), בנתיים ללא הצלחה. מהממת. וגם מקפיצה על הדרך, אפילו שיום האימוץ נגמר
ויש גם גורת חתולים מקסימה וחברותית
הודעה זו מכילה תמונות
25/04/15 08:18
28צפיות
בת כחודש וחצי-חודשיים.
מקסימה וחברותית... אין דברים כאלה !!!!!!!!

משוועת לבית חם ואוהב...

º
המון כלבים מקסימים לאימוץ !!! כולם מחכים לכם היום
הודעה זו מכילה תמונות
25/04/15 08:19
20צפיות
כריס, מעורב מקסים, בן כ- 3...
הודעה זו מכילה תמונות
25/04/15 08:21
31צפיות
כלב מקסים ואוהב, חברותי מאוד לאנשים ומעניק ים של אהבה...
מחוסן ומסורס.
מחפש בית חם ומשפחה אוהבת.

מוזמנים להפיץ את המודעה שלו גם בפייסבוק
מישהו מכיר - מאלפ/ת מומלצת באזור ירושלים?
25/04/15 19:00
14צפיות
אודה להמלצה על מאלפ/ת באיזור ירושלים.
רוני
מיכאל וינוקורוב
25/04/15 19:27
16צפיות
054-587-3308
º
תודה. מאלף בגישה חיובית?
25/04/15 19:47
8צפיות
בהחלט!
25/04/15 20:31
17צפיות
מיכאל ויניקורוב, בוגר בית הספר מרקר טריינינג.
שלום, חדש, שאלה, או שתיים
25/04/15 13:34
57צפיות
אני מעוניין בגור בורדר קולי ורוצה לדעת איך אני אוכל למצוא אחד. אני ממש לא מעוניין גזעי, אלא אחד למסירה (לא בגלל עניין התשלום, אלא כי לא נראה לי שצריך לרבות כלבים כשיש כל כך הרבה בלי בית)
האם יש דרך לדעת באיזה מתי מחסה יש גורי בורדר קולי צעירים? או מי מוסר?

דבר שני:
יש לי כלב זאב מזדקן (בן 13) בבריאות לא ממש טובה וברור לי שאני כלב נוסף (עד לפני חצי שנה הייתה לי גם כלבה מבוגרת שהגיעה לגיל 16). ואם כבר כלב חדש אז אני רוצה גור. 
אבל אני לא בטוח אם זה באמת כדאי להביא גור לחיות עם כלב זקן כזה. דבר ראשון בגיל כזה הוא כבר לא ממש סובלני להרבה דברים. דבר שני גור צעיר יכול להתיש אותו נורא. דבר שלישי, אני לא רוצה לגרום לו לקנא, כי מין הסתם הגור יזכה להמון תשומת לב (בעיקר מהילדים) שהוא לא יזכה לה.
האם עדיף בשביל הכלב הזקן לחכות עד שהוא ימות?
או אולי דווקא כלב צעיר שיחיה איתו יעשה לו טוב?
אם אתה רוצה לוודא איזה כלב זה "יהיה" אז עדיף בוגר
25/04/15 15:12
41צפיות
סביב שנה.
היי, צירפתי
25/04/15 15:23
39צפיות
לך קישור למאגר כלבי בורדר קולי מעורבים מעמותות שונות.
שני דברים
25/04/15 18:44
25צפיות
א. למה בורדר קולי? האם אתה מכיר את הגזע ומבין את הדרישות? נכון שמעורב יכול להיות דומה לגזע רק במראה ולא באופי אבל במידה ש"תיפול" על אחד שקיבל בירושה גם את המאפיינים ההתנהגותיים של הגזע, תצטרך כלים ויכולת להתמודד. זה אחד הגזעים האנרגטיים ביותר, שדורש הפעלה יום יומית גם במישור הפיזי וגם במישור השכלי - צריך לתת להם עבוד ולאפשר לכלב לעבוד כל יום. אחרת כמות בעיות ההתנהגות והבעיות הנפשיות שתתקלו בהן תהיה אדירה

ב. לגבי ההשפעה על הכלב המבוגר, זה תלוי בכלב הספציפי. יש כאלה שיכנסו לדכאון ויסבלו מכל רגע, כאלה שיהיו אדישים לשינוי וכאלה שיגיבו מצויין ואפילו יחזרו קצת לימי נעוריהם
חשוב גם לזכור שכלב צעיר חדש יצריך הרבה השקעה מצדכם בטיפול ותשומת לב, במיוחד בהתחלה אבל גם לאורך זמן. האם יש את המשאבים להשקיע בחדש בלי לזנוח את המבוגר?
נסה להיות אובייקטיבי ביחס לאופי והצרכים של הכלב שלך ולשאול את עצמך מה באמת יהיה טוב יותר עבורו. הוא הרוויח את זה ב- 13 שנים של חברות נאמנה

ביחס לשאלה השניה
25/04/15 19:31
21צפיות

בברכה
"חיי כלב" בהתנדבות מלאה למען הקהילה
אובדת עצות
25/04/15 18:42
21צפיות
היי
לקחתי את זוהיא מ"הזדמנות שניה"(מאדלה) ב-3/2012, כשהיא בת כ-8 חודשים.
היא נמצאה ע"י אדלה בצומת קסטינה כשהיא בת כחצי שנה. סווגה כרועה קווקאזית.
זוהיא הייתה מאד חרדתית ולקח זמן רב עד שהתחילה להפתח ולהתיידד עם אנשים כלבים וחתולים...(יש בבית 4 חתולים וכשהחתולים ברחוב רואים אותה כולם רצים אלי כי יודעים שהאוכל הגיע).
עדיין היא פוחדת מהרבה דברים ונבהלת בקלות, אבל בדרך כלל היא רגועה ושמחה.
לאחרונה התחילה להשתולל כשהיא רואה כלב ברחוב , נובחת ומושכת וקשה לי להשתלט עליה(שוקלת כ-45 קילו).
עלי לציין שעד לאחרונה בכלל לא שמעתי את קולה, לא נבחה בכלל. ופתאום זה.
לא יודעת אם אכן היא תתקוף במידה ויתאפשר לה(פעם ראשונה כשזה קרה והופתעתי היא דחפה את הכלבה בחוטמה כמו שמזיזים עדר שיכנס לתלם, נבחה ודחפה, אבל לא נשכה. כמובן שלא לוקחת צ'אנס, אבל מאד אשמח לדעת מה קרה פתאום ומה אני יכולה לעשות.
עלי לציין שזה לא עם כל כלב, יש לה המון כלבים וכלבות שהיא משחקת אתם, בלי קשר לגיל ולמין.
כמו כן התגובה שלה באה כשהיא רואה את הכלב מרחוק מטייל עם בעליו, לדעתי לא יודעת אפילו את מינו וגילו עדיין.
אודה לכל עצה.
בברכה
יהודית
עיקור לפני ייחום ראשון
25/04/15 06:32
72צפיות
שלום לכל חברי הפורום.
ברשותי כלבת קאנה קורסו גזעית בת חצי שנה, ואני מתלבט עם לעקר אותה לפני הייחום הראשון,?( כלומר פחות או יותר עכשיו), או שמא לחכות לייחום הראשון ואחרי זה לעקר.
יש כאלה הטוענים שכדאי לאפשר לה גם לידה אחת לפחות - רק אחרי הייחום השני או השלישי.
האם עיקור עתה יכול לפגוע לה בגדילה ?
האם עיקור לאחר ייחום יותר קשה לכלבה ולמנתח ?
האם כדאי לא לעקר כלל ?
לצערי במידה ולא מעקרים צריך גם לשלם סכום גדול לרשות המקומית על אגרה שנתית.( וכמובן גם פתח למחלות עתידיות).
אספקט נוסף הינו ,במידה ויהיו לה גורים כל גור כזה עולה המון כסף, אך טובת הכלבה כמובן חשובה לי יותר ממכירת גורים.
אכן התלבטות לא קלה, מה לעשות??????
תודה לעונים.
לא לא לא! אסור לחכות!
25/04/15 08:35
70צפיות
שלום בובי כץ,

אני לא יודעת לגבי השאלה האם עיקור יכול לפגוע בגדילה (הוא לא פוגע במובן של פגיעה בבריאות, אבל כלבים מסורסים אכן יוצאים קצת יותר קטנים בגודלם הפיסי, שלדעתי זה לא רע בכלל; אני לא יודעת לגבי נקבות בגיל חצי שנה). את התשובה לזה תקבל מאחרים פה או מוטרינר\ית, אבל בכל מקרה גם אם תחליט לחכות חודש-חודשיים - ממש אסור לתת לכלבה ללדת.

מעבר לעובדה שהייחום והרביה אינם בדיוק נעימים לכלבה ושזה עלול לגרום לכל "תופעות לוואי" כמו כלבים שבורחים מהבית כדי להגיע לכלבה מיוחמת וכו' - הבעיה הגדולה ביותר היא שיוולדו עוד גורי כלבים. בכלביות בארץ חיים כרגע כמאה אלף כלבים חסרי בית, חלקם מבלים את כל חייהם בכלובים ותלויים בחסדי המתנדבים שמנסים לעזור להם ככל יכולתם. המשאבים של כל העמותות מוגבלים, וכל היצורים האלה סובלים.
בנוסף לאלה, יש אלפי כלבים בבתים שלא דואגים להם כמו שצריך - החל מכלבים שקשורים כל חייהם בחצר, דרך כלבים ש"יוצאים לטייל" לבד ואף אחד לא משגיח עליהם שלא יידרסו, וכלה בכלבים שפשוט לא זוכים לטיפת אהבה. וזה עוד בלי לדבר על כלבים שסובלים מאלימות.

אני יודעת שנדמה לך שבגלל שהגור הזה אולי יהיה גזעי אז יהיו לו חיים טובים, אבל זה לא אומר כלום. להיפך - כלבים גזעיים עלולים להפוך למכונות רבייה - מישהו קונה ממך גורה אחת ודואג שהיא תיכנס להריון כל הזמן כדי למכור עוד ועוד גורים לאחרים...
ואם כן תמצא לגורים בית חם ואוהב? מי שיאמץ את הגור שלך - לא יאמץ כלב אחר, שכבר נולד, וזקוק לבית חם.

אם טיעוניי לא שכנעו אותך, אני מתחננת שתפתח אתר אינטרנט או דף פייסבוק של אחת העמותות, ותסתכל על התמונות של כל היצורים המתוקים האלה שחיים בכלובים. אסור שיהיו עוד כאלה. היום יום שבת, אתה יכול אפילו לקפוץ ליום אימוץ של אס או אס חיות, ולראות כמה יצורים מקסימים ממתינים לבית. חלקם בני 13, ננטשו בגיל 8 על ידי משפחה שהכלב כבר לא חמוד מספיק בשבילה, ומאז הם חיים בכלוב... ממש אסור שיהיו עוד כאלה.

אשרה.

נ.ב. - למכור גורים זה בכל מקרה מסריח. כלב הוא לא זוג אופניים יד שניה, אין לנו זכות לסחור ביצורים חיים בשביל כסף. הסיבה היחידה לאמץ יצור כזה היא מאהבה ורצון טוב, דאגה ויכולת לעזור.
באופן עקרוני אני נגד עיקורים וסרוסים
25/04/15 13:56
66צפיות
אבל במדינה כמו שלנו שבכל יום ננטשים עשרות גורים שנולדו בגלל גחמותיו של X או Y כי *הילד רצה לראות המלטה* כי זה מאוד בריא לכלב/ה* בכדי שהכלךבה תחוו אימהות* אורגזמה* ושויות נוספות,
אין ברירה אלא לנתח.
האם לנתח לפני היחום הראשון או אחריו? תלוי על פי איזו אסכולה הולכים, יש הטוענים לכאן ויש הטוענים לשם.
אם החלטת לנתח, עשה זאת, לגבי המלטות צפויות, אם אינך ערוך לכך עזוב את זה, בנוסף, בכדי שהגורים יהיו *גזעיים* על הכלבה לעמוד בתקנון הגידול של הגזע, עד כמה שידוע לי כולל צילמוי אגן.

תודה לעונים אכן....
25/04/15 16:31
45צפיות
אין ברצוני ליצור מהכלבה מכונת רבייה, וכנראה נעבור ייחום או שניים, ואז נעקר.
אל תחכה.
25/04/15 17:08
42צפיות
עיקור לפני יחום ראשון מונע סרטן העטינים, אחרי יחום ראשון הסיכוי הוא 20%, ואחרי יחום שני אין מניעה כלל.
לרגל אחר הדוגיסיטרית?
23/04/15 21:43
164צפיות
אני מתלבטת האם זה הוגן ומוסרי לשים בסלון מצלמה בזמן שהדוגיסיטרית נשארת לבד עם הכלב.. מדובר על שהות של שבועיים אצלנו בדירה, בחורה שאני לא מכירה בכלל (נפגשנו פעם אחת והיא עשתה רושם חיובי, אבל עדיין, לא מכירה). מצד אחד לא נעים לי לגזול לה ככה את הפרטיות, אם כי זה לא סטודיו ובחדר שינה כמובן לא תיהיה שום מצלמה. ומצד שני, הייתי רוצה לדעת שמטפלים טוב בכלב ואולי גם אם היא תדע שמצלמים אז היא תשתדל יותר.

מה דעתכם?
כמובן שאיידע אותה על המצלמה במידה ותיהיה אחת.
º
לשים מצלמה, ליידע אותה שיש מצלמות, לא להגיד איפה
23/04/15 22:10
49צפיות
סביר שזו תיהיה מצלמה בולטת
23/04/15 22:25
126צפיות
אני לא הולכת לחנות ריגול לקנות מצלמת סיב אופטי או להשתיל אותה בעין של בובת פרווה. אני קונה מצלמה פשוטה מהאינטרנט שאפשר להתחבר אליה מרחוק, רוב הסיכויים שיהיה ניתן די בקלות לראות אותה בסלון.. בואי נגיד שאם היא תכסה אותה במשהו אני לא אשתמש בה כדוגיסיטרית יותר לעולם.

תכלס חשוב לי שהיא תיהיה מכוונת לאוכל ולמים של הכלב, וגם לראות ככה בכלליות שהיא באמת נמצאת בבית לפעמים ולא באה רק להוציא אותו והולכת.
אני הייתי שמה מצלמה
24/04/15 07:44
87צפיות
ואומרת גם לדוגסיטרית שישנם מצלמות.היא זרה ואינך מכירה אותה .את דואגת לכלב שלך  את לא עושה פשע.כשיש מצלמות ההתנהגות שונה וטובה יותר אין מה לעשות.ואת רוצה את הטוב  לכלב.
מצלמה משנה התנהגות, אבל רק לרעה
24/04/15 11:30
104צפיות
אם מראש הדוגסיטרית היא מפלצת מרושעת, המצלמה לא תהפוך אותה לאמא תרזה. אם היא תרצה להתעלל בכלב, היא תעשה זאת מחוץ לעין המצלמה. אל מול המצלמה היא תעשה הצגה של מלאכית.
מצד שני, אם היא באמת בנאדם טוב, מצלמה יכולה לגרום לה לתחושה של חוסר אמון בה, ולעורר בה אנטגוניזם. אז אולי היא לא תרביץ לכלב, אבל היא תעשה את המינימום הנדרש, ולא מעבר לכך.

לכן לדעתי יש לך שתי אפשרויות:
אם את רוצה ללכת במסלול של מצלמה, פשוט תגידי לה שיש מצלמות פזורות בבית (גם אם אין), כך שהיא לא תדע בדיוק איפה הן ממוקמות ובתקווה תתנהג יפה מחשש שאת צופה בה. זה כמובן לא מבטיח כלום בטיולים מחוץ לבית.

האפשרות השניה היא לשים מצלמות נסתרות ולא לספר לה על כך, כך שההתנהגות שלה תהיה אותנטית, לטוב ולרע. לפחות תדעי אם להזמין אותה שוב בפעם הבאה. לגבי פרטיות אין לך מה לחשוש, מדובר בבית שלך ובכלב שלך, ואת פועלת בצורה סבירה להבטיח את שלום הבית ושלום הכלב. אכן תימנעי מלשים מצלמות במקומות "פרטיים" כמו שירותים, אמבטיה וחדר שינה.
אני הייתי שם מצלמה ומיידע
24/04/15 17:28
57צפיות
אבל הייתי אומר זאת כבדרך אגב, כאילו שהמצלמה שם כבר הרבה זמן וייעודה לתצפת על הכלבה בזמן שאת בעבודה והיא לבד בבית, ולא כאילו שהותקנה לא מכבר בכדי להשגיח על הדוגסיטרית. כך את עומדת בגילוי הנאות כלפי הבחורה מבלי להעליב אותה או להצטייר כחשדנית.
לא הייתי מכניסה לשבועיים הבייתה-
24/04/15 19:42
99צפיות
בחורה שאיני מכירה כלל.
אם היא אמורה לשהות אצלך לתקופה כזאת ואין לך שום הכרות מוקדמת איתה פשוט לא הייתי הולכת על זה.
להכניס מישהוא לשבועיים הבייתה נראה לי צריך הרבה יותר מפגישה אחת לפני...
ולכן כל העיניין של המצלמה לא רלוונטי בכלל.(לטעמי)
º
24/04/15 21:23
3צפיות
אז אנחנו מקורקעים לבית?
24/04/15 21:48
73צפיות
אף אחד לא יכול להאשים אותי שאני לא אוהבת כלבים, אבל באיזשהו שלב צריך לעשות הפרדה בין להיות בעלים של כלב ובין להיות משרת שלו. מותר גם לבעלי כלבים לצאת לחופשה מידי פעם, ומכיוון שאין לנו פה משפחה שיכולה להשגיח עליו יש רק 2 ברירות:
1. לחפש מישהו שעושה את זה למחייתו, תמורת כסף.
2. לוותר על החיים שלנו ולהישאר בבית.

וכאן בדיוק עובר הגבול אצלי בין אהבה לכלבים ובין אובססיה לא בריאה. זה לא שאנחנו נוסעים כל יומיים לחופשה, אבל פעם בשנה נראה לי מאוד סביר ובריא נפשית בעבור כולם.
רק חופשה ? ומה עם אלה שעובדים הרבה שעות והם
24/04/15 23:44
57צפיות
באמת צריכים דוגסיטר ?
אף אחד לא אומר שלא תצאי לחופשה אם בא לך
24/04/15 23:58
81צפיות
מה שאמרתי שכדיי להכניס זר/ה הביית לטפל ולשהות בו שבועיים עם כלב  כשאת מבקשת להיות רגועה ובטוחה שהכלב בידיים הכי טובות שאפשרר צריך הרבה יותר מהכרות אחת מקדימה.
כי אם היית רגועה ובטוחה לא היית צריכה מצלמות...
ניתן גם לשים אותו בפנסיון כלבים מומלץ  שזאת עבודתם ובטוח שניתן למצוא מכל הסוגים וברמות מעולות היכן שאתם גרים,וניתן כמובן לחפש מישהוא שאת מקבלת עליו המלצות מאנשים שהעסיקו אותו  וממליצים ומפנים אלייך,או מישהוא שאת פשוט מכירה לאורך זמן ממושך ומשמעותי יותר לפני שאת מכניסה אלייך הבייתה לשבועיים.

כל אדם כמו הדודים שלך
25/04/15 04:10
66צפיות
שיש לו דוגווקר קבוע, מוכר ואהוב למשך שנים- התחיל מפעם ראשונה קצת מפחידה כמו הפעם הראשונה שלי. מובן מאליו שאם היה לי מישהו שאני מכירה ממש טוב ויכול היה לשמור עליו- הייתי בוחרת בו על פני אישה זרה, אבל זה לא המצב. אין לי אפשרות להגיד לאשה הזאת ״בואי נבלה כל יום כמה שעות ביחד עד שאכיר אותך״ כי יש לה חיים משלה וזו העבודה שלה, אני לא יכולה לכפות את עצמי עליה. מה שאני יכולה לעשות זה להתרשם ממנה כמיטב יכולתי בפעמים הבודדות שניפגש לפני הנסיעה ואולי לשים מצלמה בסלון. אם הכל יעבור טוב וחלק אז בפעם הבאה יהיה קל יותר ובעוד שנה מהיום הלוואי וגם לי תיהיה דוגיסיטרית קבועה ומוכרת ואוכל לנסוע בלי דאגות.

תודה לכולם :)
24/04/15 21:51
63צפיות
כנראה שנשים מצלמה, לא נסתרת, בסלון וניידע אותה על כך.
- למה לא נסתרת? כי אני לא מעוניינת שהיא תסתובב בבית בתחושה מתמדת שצופים בה. מבחינתי אין לי בעיה שתדע בדיוק איזה שטח מצולם וגם לא הייתי רוצה שבמקרה תצא מהמקלחת עירומה או משהו כזה ומבלי לדעת תצולם.
- למה ליידע? מכיוון שהיא גם ככה לא מצלמה נסתרת אז מן הסתם היא תראה אותה בשלב כלשהו, שבועיים זה הרבה זמן ואין טעם להעמיד פנים שהיא לא שם.
- למה בסלון? כדי שיהיה לה חדר שינה ללכת אליו כשתרצה פרטיות. ברור שאם היא תרצה להתעלל בכלב היא תוכל לעשות את זה בכל חדר אחר / בחוץ, אבל אם הייתי חושבת שזה מה שהיא הולכת לעשות בחיים לא הייתי בוחרת בה. המצלמה זה יותר בשבילי, כדי שמידי פעם אוכל לדגום שהכל בסדר בבית ולהמשיך בשגרת יומי. בכל מקרה לא יהיה לי זמן או אינטרנט לשבת שעות ולבהות בה וזו גם לא כוונתי. כמו שאמרתי, אני בעיקר רוצה לראות שלכלב יש אוכל ומים ושהיא נמצאת בבית לפעמים ולא רק באה להוציא אותו והולכת.

לא
24/04/15 21:56
68צפיות
לא, זה לא הוגן ולא מוסרי לשים מצלמה שתעקוב אחר מישהי שאת מכניסה לביתך,
זה לא מקום עבודה שבאים אליו ב8 ולהולכים ב4.
היא גרה בבית, מותר לה ללכת עם תחתונים וחזיה או ערומה אם בא לה.

לא להגיד ולשים מצלמה זה לא מוסרי.
להגיד ולשים מצלמה זה לא ייתן לך כלום, מי שיודע שהוא מצולם לא יתנהג בצורה רעה.

אם את לא סומכת עליה, אל תכניסי אותה הביתה, אם את סומכת עליה, אל תצלמי.
ובכלל, לא ברור מה היתרון של דוג סיטר קבועה בבית על פנסיון איכותי לכלבים.
זה לא יותר זול, זה לא יותר נח, כלב יעדיף להיות בפנסיון שהוא מכיר (כן, צריך לבקר בו כמה פעמים)
עם כלבים מענינים עם בני אדם שהוא כבר מכיר מאשר להיות סגור בבית שלו עם בן אדם זר.
לא מדויק
24/04/15 22:03
59צפיות
יש המון יתרונות במישהו שבא הביתה על פני פנסיון לכלבים:
- הכלב לא חשוף למחלות של כלבים אחרים (שעלת, טפילים שונים)
- הכלב זוכה ליחס אישי כל הזמן
- הכלב לא בסכנה שכלב אחר יתקוף אותו

שים לב שלא כל הכלבים זהים אחד לשני. יש כאלה שרק רוצים לשחק ולהשתולל ולא אכפת להם עם מי, ויש כלבים שהם יותר חרדתיים ופחות ״זורמים״ עם כל כלב זר. שלי הוא מהסוג השני. במידה ויהיה בפנסיון הוא יבלה את כל זמן המשחקים בלעמוד בצד עם זנב בין הרגליים, ואת כל הזמן בכלוב שלו בשינה בפינה בדיכאון. כאן בבית הוא אולי לא יהיה מאושר במיוחד כשניעלם לו, אבל לפחות תיהיה לו הסביבה המוכרת שלו, ההרגלים הקבועים, צלחת האוכל. הטראומה תיהיה הרבה יותר קטנה.

לגבי המצלמה כבר עניתי למעלה.
תמיד יש אפשרות של פנסיון פרטי - בלי כלבים אחרים
25/04/15 11:30
39צפיות
יש לי חברה שמארחת אצלה בבית רק כלב אחד בכל פעם, ברמת גן, אם זה מעניין אותך.

לגבי המצלמה - אני בעד, ובדיוק כמו שתיארת (במקום אחד בלבד, גלוי, לעדכן). מסכימה גם עם מי שהציע כאן להציג את זה כאילו המצלמה תמיד שם - פשוט כדי לא לתת הרגשה שאת תוקפת.
מסכימה מאד עם רוב מה שכתבת.
25/04/15 00:11
68צפיות
לגבי  השורות האחרונות קצת פחות:
"ובכלל, לא ברור מה היתרון של דוג סיטר קבועה בבית על פנסיון איכותי לכלבים.
זה לא יותר זול, זה לא יותר נח, כלב יעדיף להיות בפנסיון שהוא מכיר (כן, צריך לבקר בו כמה פעמים)
עם כלבים מענינים עם בני אדם שהוא כבר מכיר מאשר להיות סגור בבית שלו עם בן אדם זר."

מניסיון של מי שמפעילה אצלי בבית הפרטי פנסיון לכלבים מאד ספציפים,אני בהחלט חושבת שכמו שליאת כתבה זה מאד תלוי בכלב.
יש לכל דבר חסרונות ויתרונות.
כלבים מסויימים יהיו מאושרים בפנסיון כלובים איכותי עם  אינטראקציה לכלבים נוספים,וכו.
כלבים אחרים יחטפו מזה את הטראומה של החיים והם כאלו שבפנסיון ביתי איכותי יהיו רגועים ושמחים.
ויש את האפשרות הנוספת שעליה מדברת ליאת זה הבאת דווגווקר הבייתה.
הנקודה רק היא באמת רמת ההכרות והביטחון באותו"זר"שנכנס אלייך  לתוך ביתך הפרטי.
אני יכולה רק לאמר שהדודים שלי שחיים בניו יורק נוסעים הרבה יחסית,יש להם כלבת פודל קטנה ומפונקת ודווגווקרית קבועה ומוכרת שמלווה אותם כבר שנים.
הם נוסעים בשקט ובביטחון כי יודעים שהכלבונת ביידים בטוחות,הם סומכים עליה במאה אחוז ורק בתנאי הזה מוכנים לנסוע.

לא הוגן ולא מוסרי.
25/04/15 10:43
45צפיות
אנחנו בחרנו להעביר את הכלבה לפנסיון שהיא מכירה פחות או יותר - עם כמה ביקורי הסתגלות לפני.
הם נוהגים להעלות לרשת סרטים ותמונות של הכלבים על בסיס יומי ואנחנו ראינו אותה כשהיינו בחו"ל שמחה ומשתוללת .
למרות שעברו עליה כמה ימי דכאון בהתחלה.
אין לי ספק שבבית היה לה יותר קשה בגלל הציפיה והמחסור שלנו.
עניין אישי כמובן.
קמפינג מוסדר עם כלבים
24/04/15 12:09
56צפיות
היי לכולם
אני, בעלי ועוד זוג חברים מעוניינים לצאת לקמפינג, אחותי מתעקשת על מקום מוסדר עם שירותים ומקלחות וכמעט כל המקומות הם ללא לינה עם בעלי חיים. מצאתי את פארק הירדן שבאמת מאפשר כניסה ולינה עם כלבים.
מישהו פה מכיר מקומות נוספים שיש אפשרות להיות עם כלבים בלילה??
נסי את הקמפינג בבננה ביץ'-
24/04/15 13:43
55צפיות
חוף אכזיב.
אחלה מקום ותמיד מתרוצצים שם כמה כלבים.
מאגר שבבים
24/04/15 07:49
58צפיות
היי לפני שבוע עשינו שבב ..שילמתי אגרה אצל הווטרינר והוא הוציא לי במקום רישיון להחזקת כלב.בדקתי במרכז השבבים וכל הפרטים מדוייקים רק פרט אחד לא..שרשום שם כלב זכר,ויש לי נקבה.הווטרינר כתב להם בפירוש שזו נקבה.למי פונים לשינוי? במרכז השבבים אמרו לי לפנות לווטרינר שישלח לרשות המקומית,אבל הוא שלח.אולי לפנות לעירייה לווטרינר העירוני  שישנו את זה ?
תודה רבה
עדכון פרטים במאגר השבבים
24/04/15 11:15
49צפיות
כמו ששמת לב, הבלאגן חוגג בתחום.
המאגר די נכפה על כל הגורמים, וכל אחד מעביר את האחריות הלאה.
בעיקרון, מי שאמור להעביר את הפרטים המדוייקים מלכתחילה, ולאחר מכן לבצע שינויים הוא הוטרינר הפרטי שלך.
הוא אמור להעביר את הפרטים לראשות המקומית, והיא אמורה לעדכן את המאגר.
מכיוון שזה כרוך בטרחה עבור הוטרינר הפרטי, ישנם וטרינרים שמראש מפנים את הלקוחות לראשות המקומית.
כל ראשות מקומית מתנהלת בצורה שונה, ישנן ראשויות שיסכימו לבצע את השינוי בשיחת טלפון, וישנן כאלה שיפנו אותך חזרה לוטרינר הפרטי.

מקווה שעזרתי
הכלבה
24/04/15 07:56
88צפיות
טעות בפרסום- נא למחוק

מישהו מכיר את המרפאה הוטרינרית בעמישב, פ"ת?
23/04/15 14:10
45צפיות
ד"ר ליליה אברומוביץ'
המלצות/הסתייגויות?
מצד אחד זה חצי דקה הליכה מהבית שלי, מצד שני יש את וטרינר תורן שמצוייד טוב רבע שעה נסיעה מהבית (המרחק לא נורא בכלל..)

ארכיון הודעות
Flix
פורום שוויץ

שוויץ במרחק נגיעה

היכנסו עכשיו לפורום טיולים בשוויץ >>

פורום טיולים בספרד פורטוגל

פורום טיולים בספרד

פורטוגל הטיול המושלם בשבילכם היכנסו עכשיו לפורום!>>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום