לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום כלבים! 

הפורום הוא פורום כלבים, למען כלבים.

מטרתו העיקרית של הפורום הינה העלאת המודעות למצבם של הכלבים בישראל, בשאיפה תמידית לשיפורו.

הפורום מקדם הצלה ואימוץ, מעודד פיקוח על התרבות כלבים בדרך של עיקור וסירוס וקורא לכל בעלי הכלבים לדאוג להם לטיפול איכותי ומושכל למשך כל ימי חייהם.

הפורום משמש כבמה למתן עיצות ומידע בנושאי גידול כלבים, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הגולשים מוזמנים לחלוק מחוויותיהם המשותפות עם חבריהם ההולכים על 4, לשאול שאלות ולתרום מהידע שלהם לטובת גולשים אחרים.

בפורום כותבים מספר מאלפים ווטרינרים מוכרים המזוהים ע"י ניק צבוע אדום. אנו קוראים לגולשים להעזר באנשי המקצוע בבואם לבחור את הדרך הטובה ביותר להתמודד עם בעיות ודילמות שונות. יש לציין שאנשים אלו כותבים בפורום בהתנדבות, ועל כך תודתנו להם.

בפורום פעילים מתנדבים ועובדים בעמותות השונות, והפורום משמש במה מרכזית להצלת כלבים בארץ. הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, ובשום מקרה לא להשתמש במילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

ע"מ להנעים את השהייה בפורום:

אפשר להתעדכן בתקנון הפורום (לינק מהעמוד הראשי של הפורום).

הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לאותו נושא נכללות הודעות בנושאים שונים הנשאלות על ידי אותו משתמש שלו הודעה ראשית אחת בדף הראשון או אותו נושא המתדיין ע``י כמה אנשים).

יש לשמור על רמת דיון מכובדת.

הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה.

העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ הוט' הפרטי/הקבוע ולהביא את הכלב/ה לבדיקה.

אין לפרסם מודעות זיווג. לזיווגים יש לפנות לרכזי החוג. את הפרטים ניתן למצוא בקישורי הפורום בקטגוריה המתאימה.

הודעות למכירת גורים וכלבים תימחקנה. אנחנו מתנגדים למכירת כלבים שאינם גזעיים.  מכירת כלבים גזעיים צריכה להיעשות אך ורק דרך רכז הגזע. גורים שאינם גזעיים צריכים להמסר תחת סינון מוקפד ותמורת דמי רצינות. נשמח להעשיר את הידע שלכם לגבי מסירה נכונה ובטוחה של גורים.

למערכת תפוז לוחות מובנים לכל פורום. אין לפרסם מודעות מכירה בפורום (הודעות כאלה ימחקו) אלא להשתמש בכך בלוח המודעות.

הודעות הקשורות לאופן ניהול הפורום יש להעביר אלינו במסר אישי או להנהלת הפורומים ולא על גבי הפורום.

שיחות נפש ניתן לנהל במערכת המסרים או מערכת הצ'טים. גולשים אשר הודעתם תמחק מהפורום בגלל עבירה על אחד מכללי התקנון, יקבלו הסבר על סיבת המחיקה במסר אישי. גולש אשר ימחקו שתי הודעות שלו באותו נושא, יחסם מהפורום.

כמו כן, אתם מוזמנים לפנות אלינו אישית דרך מערכת המסרים בכל נושא הקשור לעניין. גלישה נעימה! OrlyNL ו meedas

הפורום לא מהווה תחליף להתייעצות / ביקור אצל וטרינר ואין אחריות על מתן העיצות הניתנות בפורום. תקנון הפורום.  רוצה לאמץ כלב? - הכנס לקישור ותתאהב.  מצאת כלב? היכנס לכאן!   קישורים למרפאות חירום
המשך...
הודעה חדשה

שתי שאלות טכניות לגבי אילוף בעזרת חיזוק חיובי
22/05/15 09:57
76צפיות
שלום,
יש לי שתי שאלות טכניות לגבי אילוף בעזרת חיזוק חיובי (קליקר+ממתק):

1. האם אמורות לא לתת לכלבים אוכל לאורך היום כדי שיישארו רעבים ונואשים לחטיפים ממני? או שעסקים כרגיל?

2. מהי הדרך הנכונה להגיב כאשר הם לא עושים מה שאני אומרת? אם אחזור על זה מספיק אז באחת ההזדמנויות הם יעשו את זה, אבל זה גם מנטרל את ההוראות מתוכן כי הם לומדים שאפשר לפעמים לשבת ולפעמים לא לשבת, מה שמתאים להם באותו רגע; אם אכפה עליהם ישיבה בכח, זה סותר את הרעיון של החיזוק החיובי; ואם אתעלם או אחכה שהם יעשו את זה, הם כבר ישכחו מהפקודה או אם יעשו את זה אחרי חמש דקות כבר לא יקשרו למילה שאמרתי.

תודה ושבת שלום,
אשרה.
בודאי שלא רעבים ונואשים...
22/05/15 10:51
53צפיות
מקסימום לתת את הארוחה לא בדיוק לפני אימון...

הרעיון הוא קודם כל ללמוד את רעיון הישיבה - כשהכלב יושב ספונטנית
את מקליקה ונותנת חטיף, עד שמבין את הפקודה...
לאחר מכן את אומרת שב ואם ביצע נותנת חטיף, אם לא ביצע מתעלמת
ומנסה שוב כעבור מס' דקות...
בודאי ובודאי (ובודאי) שלא לכפות בכוח...
ולא לתת חטיף אם לא בוצע מיד.
בהצלחה
כלב רעב ונואש לא חושב, ולא ילמד טוב
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
22/05/15 15:34
57צפיות
בדרך כלל פשוט מתזמנים את האימון לשעה של הארוחה הרגילה. ואם יש לכם כלב כמו דיצה שלא חושב בכלל בזמן של הארוחה, נותנים ארוחה קטנה לפני (רבע מנה) ואז עובדים, כשהכלב מסוגל כבר לחשוב.

2. תלוי בשלב של הלימוד- אני מניחה שאת יחסית בהתחלה עדיין. בגדול, מוסיפים את המלה רק אחרי שכבר יש לך את ההתנהגות בצורה טובה. תחשבי על המלה (״שבי״) כעל שם להתנהגות- לא תתני שם להתנהגות שהיא לא מספיק טובה, נכון? וכמו שהבנת בצדק- אם הכלב לא מבין את משמעות הצליל ״שב״ (מבחינתו זה רק צליל), הוא פשוט ילמד להתעלם ממנו.

אז מה כן עושים? מתחילים בלהקליק כל פעם שהכלב יושב. אפשר בהתחלה לעזור לו ולהוליך עם החטיף- אבל לא יותר מ- 3-4 פעמים! (החטיף צריך להיות תשלום- לא שוחד). למזלנו, כלבים נוטים לחזור על ההתנהגות האחרונה שהצליחה להם, אז מהר מאוד הכלב ישב שוב ושוב. כשהוא יושב על בסיס קבוע בסשן, רק אז זה הזמן להוסיף את המילה ״שב״- שנייה לפני שאת יודעת שהכלב יושב, את אומרת את המילה ״שב״. הוא מתיישב (כי גם ככה הוא היה אמור להתיישב) ומקבל קליק וחטיף.

מה שאת מלמדת אותו למעשה זה ״אתה רואה את ההתנהגות הזו של הטוסיק על הרצפה? לזה קוראים ״שב״״.

לכלבים לוקח כ-50 חזרות של צימוד מילה להתנהגות כדי להבין שזה משמעות הצליל.

כדאי מראש לתרגל במקומות שונים (במטבח, בסלון, בחדר השינה) וכשהכלב בזויות שונות יחסית אליך- כלבים נורא גרועים בהכללה, ומבחינתם לשבת במטבח ולשבת בסלון אלו שתי התנהגויות שונות...
תודה רבה על התשובות!
22/05/15 16:21
45צפיות
בכל זאת, שאלת המשך וקצת רקע כי שתיכן עניתן לי כאילו הכלבים לא מכירים את הפקודה עדיין:
לצערי הרב אנחנו ממש לא בהתחלה - הכלבים שלי כבר בני שנתיים וחצי, עברו אילוף אצל כמה וכמה מאלפות. לאחד מהם יש בעיות פסיכולוגיות רציניות וניסינו הרבה אילוף וגם כדורים - רק לאחרונה הפסקנו עם התרופה כי להרגשתנו היא כבר לא עזרה. הרבה זמן לא היתה תקופה אינטנסיבית של אילוף (דווקא ניסיתי לקבוע עם שני מאלפים "בעלי שם").

אחרי שאתמול בערב העיפו אותי בנימוס מגינת כלבים (שמש מתחרפן מקורקינטים וכו', ומחוץ לגינה היו לא מעט כאלה אז הוא נבח והשתולל ליד הגדר, השניה הצטרפה אליו וזה הוביל לדינמיקה שלילית עם האחרים בגינה), הבנתי שאני חייבת לחזור לאילוף הבסיסי ביותר ולבד להתחיל מאפס אם אני רוצה אי פעם להיות מסוגלת לעזור לכלב המסכן שלי.

אז הכלבים מכירים את הפקודות וכבר מנוסים בלבצע אותן במקומות רבים - אבל הם לא מבצעים אותן באופן עקבי. אני לא בטוחה כיצד לנהוג בכל הסיטואציות השונות שעולות: אם אני אומרת מילה והם לא מבצעים את הפקודה, כיצד לנהוג? ואם אחד מהם מבצע אותה והשניה לא - האם להשתמש בקליקר? ואז היא תשמע קליק ורק הוא יקבל חטיף? ואם הם מבצעים פקודה "בערך" - למשל "ראש" כשהם בארצה כדי שיניחו את הראש על הרצפה, והם מנמיכים את הראש אבל לא מורידים אותו לגמרי או מרימים אותו ממש מהר - לצ'פר? ואם הם מבצעים פקודה כמו ארצה, מקבלים חטיף ואח"כ קופצים בלי שאמרתי "חופשי"?
כל הדברים הבסיסיים האלה, הדקויות של מתי להקליק ולתת חטיף מתי לא - כבר שכחתי מה כללי הברזל לזה.

תודה רבה על העזרה (:
אשרה.
ההבדל ביני לבין שושנה שאני לא מאלפת, רק מתאלפת :)...
22/05/15 16:31
44צפיות
אני מציעה, לפי התאור שלך לנסות עוד מאלף בעל שם,
(וללא ספק בעל שם בחיוביים) כי נשמע שבהחלט את והכלבים
קצת מבולבלים בנושא, במיוחד שאת עם שני כלבים.

מה שכן, נראה לי שכדאי לוותר על פקודות מדוייקות כמו "ראש"
(שנשמעת לי על פניו פקודה קצת מטופשת), במיוחד כשהכלבים עדיין בשלב
כל כך מוקדם מבחינתם.
ועוד דבר שיכולה להגיד בודאות - אין לך שום תגובה שהיא לכך שהכלבים
לא מגיבים לפקודה שלך... את יכולה להסיק מסקנות למה לא הגיבו,
אבל בטח שלא יכולה להעניש וכדומה.

אבל שוב - תקבלי המלצות ותנסי עם מאלף "תותח" כדי שהדברים החשובים
באמת יתישבו אצלם טוב.

(דרך אגב, לא נראית לי אחריות שלך כשהכלבים שלך נובחים ובעקבות כך כלבים
אחרים נכנסים ל"ג'ננה"... :) ).

אה, זה כבר מורכב יותר
22/05/15 16:49
38צפיות
״ אם אחד מהם מבצע אותה והשניה לא - האם להשתמש בקליקר״-
לא הבנתי- את עובדת עם  שניהם במקביל באותו הסשן?

בגדול, כמה כללי אצבע (ולזכור שיש לא מעט דקויות- אולי שווה לקחת שיעור-שניים עם מאלף פשוט שיראה את הטכניקה שלך ויעשה סדר):
* עובדים עם כל כלב בנפרד (בתורות). רק כששניהם ברמה טובה מצרפים אותם ביחד.
* קליק הוא גם שחרור (״חופשי״). החטיף מגיע אחרי הקליק.
* השאיפה שלך היא לכוון (ולצ׳פר) תגובות טובות מהממוצע. כמובן שזה מעלה בהדרגה את הממוצע :)
* כשמעלים קריטריון מסוג אחד (משך גדול יותר, מרחק גדול יותר, יותר הסחות דעת) זמנית מורידים את הקריטריונים האחרים.
* לא לפחד לחזור אחורה כשצריך אם הכלב מתקשה.
* תגובות ״בערך״- נתון לשיקול דעת. זה באמת תלוי בהרבה גורמים שאין כלל קבוע.
לחזור אחורה
22/05/15 18:19
23צפיות
המאלפת שלנו אמרה - כשמשהו לא עובד, סימן שביקשתם יותר ממה שהכלב מבין - לחזור אחורה.
אז אם הוא לא נשאר במקום בחצר כשאומרים לו להשאר, לחזור הביתה ולעבוד על זה המון פעמים עד שזה חקוק.
אם הוא לא נשאר כשאת הולכת מעבר לפינה, תחזרי להשאר בלי לזוז, פעם פעמיים, ואז לזוז קצת וכו'.
כלומר לחזור אחורה הרבה ואם הכל סבבה להתקדם יותר מהר מבפעם הראשונה.
וכמובן לעבוד עם כל כלב בנפרד - לעבוד עם שניהם יחד זו כבר הסחה ותוספת סיבוך.
יש כל מיני גישות
23/05/15 09:01
17צפיות
לגבי זמני האכלה - עדיף לתת ארוחות בזמנים קבועים ולא להשאיר אוכל לאורך כל היום.
בטח שלא להשאיר אותו רעב....
אני מאכילה בשעה קבועה בבוקר ובשעה קבועה בערב (בערך 12 שעות הפרש)

כשהם לא עושים מה שאני אומרת, אפשר לתת תיקון קטן. לא משהו מכאיב, אלא תנועה / רעש / פקודה שתוציא אותם מהפיקצציה.
לחזור ולחזור על הפקודה עד שהם יבצעו אותה, גורם לפקודה לאבד מערכה.

מעבר לזה, מאד תלוי בגיל הכלב. האם מדובר בגור? כלב מבוגר שכבר מכיר את הפקודות?
אישית, קשה לי עם ההתניה עם החטיפים.
יש כלבים שמגיבים טוב לחטיפים, אחרים (כמו שלי לדוגמא) מגיבים טוב יותר למשחקים.
הוא משתגע מהכדור הרבה יותר מהנקניקיות.

מה גם, שאיפשהו... זו לא חוכמה שהוא ישב ויירד ארצה וכו וכו, כשאני מחזיקה משהו טעים ביד.
יש שכל בלהעלות את הערך שלי ובכך לגרום לו להיות ממושמע יותר, אבל לא דרך התניה קבועה של אוכל, אלא דרך חיזוק הקשר ומנהיגות. 
להבנתי את קצת מפספסת...
23/05/15 11:11
14צפיות
הרעיון הוא לא שיגיב לפקודה כשאת מחזיקה משהו טעים ביד.
הרעיון הוא שהוא לא יהיה מודע לחטיף, וכשהכלב מבצע את הפקודה
את מקליקה (לסמל שהוא עשה את הפעולה הרצויה) ואז מלווה בחטיף.
זה הבדל מהותי.
בהמשך הזמן נרצה שהקליק יהיה טבוע וזאת ההתנייה, לא החטיף.
העלאת הערך שלך, קשר ומנהיגות לא בא במקום אלא במקביל
(ואין ספק שערכך עולה אם את מצ'פרת לפעמים בחטיף שווה :) ).
את קצת הרבה מפספסת :)
23/05/15 15:52
3צפיות
* בעבודה מבוססת חיזוקים חיוביים חיזוק לא חייב להיות דווקא אוכל, אלא כל דבר שהכלב רוצה- משחק, חטיף, צעצוע, לפתוח לו את הדלת, להכנס לגינה, לצאת לטיול... בהתחלת הלימוד נוח לעבוד עם אוכל כי אז אפשר לעשות הרבה חזרות בזמן קצר, אבל זו לא חובה.

* בעבודה עם חטיפים, החטיף לא נשאר ביד- זו עבודה לא נכונה. החטיף מגיע כתשלום אחרי ביצוע ההתנהגות, ולא מוחזק ביד כשוחד. מאיפה הוא מגיע? לפעמים מהכיס. לפעמים מקערה שנמצאת באיזור. לפעמים רצים יחד למקרר להוציא משהו, וכמובן החטיף לא חייב להיות אוכל (ראי סעיף קודם).

כן, גם שמש מתרגש מצעצועים הרבה יותר מאשר מאוכל
23/05/15 16:42
3צפיות
לעומת אודרי, שרוב שאיפות חייה מסתכמות באוכל, אוכל ועוד קצת (הרבה) אוכל, ובין לבין גירודים בבטן...

שושנה, מתי אפשר לטלפן אלייך?
שמתי לכלב advantage אחרי הרחצה
23/05/15 08:50
19צפיות
מה ההשלכות אם מרחתי את החומר כשעתיים לאחר הרחצה ?
אמפולה?
23/05/15 08:57
19צפיות
אני יודעת שעדיף לא לרחוץ את הכלב כיומיים לפני הטיפול. מניחה שזה בשביל להגן על העור שלו (שומניות טבעית על העור וכו')
לא חושבת שיהיו השלכות מטורפות.  תעקוב... אם אתה רואה שלא נוח לו, תשטוף אותו.
תעקוב גם אחרי טפילים כמובן.

בכל מקרה, עדיף לא לרחוץ יומיים לפני ויומיים אחרי 
שהוא יהיה פחות יעיל
23/05/15 15:46
7צפיות
האמפולה מתפזרת על העור בעזרת השומן הטבעי שעל הגוף- שרחצה מסירה. לכן אם שמים מיד אחרי רמחצה יש סיכוי שהיא לא תתפזר כמו שצהריך ותהייה פחות אפקטיבית
בלנקה אבדה באליכין!
הודעה זו מכילה תמונות
23/05/15 09:41
35צפיות
בלנקה הלכה לאיבוד ממושב אליכין.היא לא מכירה את האזור ,הכלבה מתל אביב,ובוודאי מבוהלת.לכלבה שבב על "רחובות אוהבת חיות", קולר ותג טלפון.אנא צרו קשר לכל מידע 0506282018 (סמסו אם לא עונים)
הכלבה שלי מסרבת לאכול אוכל יבש , מסכימה רק לאוכל ביתי
20/05/15 20:08
104צפיות
שלום לכולם//ן
הכלבה שלי מסרבת לאכול אוכל יבש (כדוגמת בונזו/דוגלי וכדומה).
כתוצאה מכך אני מבשל לה סירים כבר כמה שנים.

אולי יש המלצה למישהו כאן בפורום על אוכל יבש שמאוד טעים לכלבים.
בעבר קניתי שקים יקרים שלבסוף הענקתי במתנה לבעלי כלבים אחרים.

מדובר בכלבה מסוג גדול, רועה גרמני מעורב. שוקלת כ35 קילו.

אשמח  ואודה מאוד לקבל שם  של מותג  אוכל יבש לכלבים, שהכלבה תאהב לאכול. בוודאות,
ושגם המחיר יהיה נח.
תודה גדולה.
טל.
לא חושב שיש דבר כזה
20/05/15 22:04
89צפיות
אוכל טרי מבושל תמיד יהיה ארומטי יותר מאוכל יבש, ולכן ימשוך את הכלבה יותר. מאחר והיא כבר התרגלה לאכול רק את זה, ההעברה שלה לאוכל יבש פירושה שינוי התנהגותי יותר מאשר שינוי תזונתי.

יש את BELCANDO שאצלנו עובד גם על תקן חטיפים
21/05/15 08:39
75צפיות
אישית לא טעמתי, אבל מכל סוגי האוכל שיצא לכלבה לאכול (דוגמיות וכאלה שמקבלים בחנויות חיות) - זה האוכל שהיא הכי מתנפלת עליו. 
גם אנחנו איתו.
23/05/15 09:08
33צפיות
החלפנו ארבעה סוגי מזון עד שהגענו אליו.
הכי מדהים שהוא זול באופן יחסי למזון האמריקאי והכי טעים לו (וגם בריא... אחוז חלבון מאד גבוה)
מעולם לא אכל אוכל בית / של בני אדם חוץ מנקניקיות לאילוף.

האם יש חוק החייב לתלות שלט המעיד על כלב בחצר?
23/05/15 00:23
27צפיות
שלום רב,
יש מולי בית קרקע, ובו שני כלבים, אחד קטן והשני גדול, רועה גרמני צעיר.
הכלבים האלה כל הזמן נובחים על כל מי שעובר ליד החצר, ופעם ראיתי את הדוור נכנס על מנת לחלק דואר. אני רוצה לציין כי הדוור כבד שמיעה, ואני מכיר אותו אישית. בכניסתו כלב הרועה הגרמני הפתיע אותו, הבהיל אותו וגרם למנוסתו של הדוור. אני מתפלא שהוא לא התלונן, וכי על דלת הכניסה, ובכלל על הגדר של המבנה אין שום שלט המעיד על כך שיש כלב בחצר.
השאלה שלי היא: האם בעל הכלבים עובר כאן על החוק, ומה החוק אומר בעניין זה בכלל?

בברכה
alio3d
andyhenik@gmail.com
לכלב advanntageנגד פרעושים לאחר רחצה ?
22/05/15 23:29
16צפיות
שמים לכלב advanntageנגד פרעושים לאחר שעבר רחצה עם שמפו?
º
מחכים 24 שעות אחרי הרחצה
23/05/15 00:51
7צפיות
º
אני יודעת על יומיים לפחות
23/05/15 08:57
3צפיות
להתראות סרן שוקי
הודעה זו מכילה תמונות
22/05/15 17:53
106צפיות
סרן שוקי השתחרר מהכבל בבסיס תל נוף בזכותה של מורן כהן המדהימה. כלב כל כך נוח, מלא אהבה וסקרנות למרות שנות הכלא שחי לאחר שבעליו (טפו עליהם) מסר אותו לצה"ל בגיל צעיר. כולם חשבו שהוא בן 14, אבל בביקור הראשון איתו אצל הוטרינרית הסתבר שהוא כבר 17!
לצערנו הספיק רק שנה וקצת לחיות בבית, מוקף באחים ואחיות, ולתת ולקבל מאיתנו אהבה. שלשום שוקי נפטר.

תודה מורן שנתת לנו את הסרן הכי שווה בצהל.
נפרדנו משוקי שוברי לב 
22/05/15 19:41
41צפיות
זכה בשארית ימיו לבית הכי טוב שיש.
וזאת נחמה אמיתית.
אתם עושים עבודת קודש
22/05/15 21:23
34צפיות
לפחות שוקי זכה לבית מעולה להזדקן בו - לא מובן מאליו בכלל.

אין לי ספק
22/05/15 23:25
24צפיות
שבשניות האחרונות לחייו הוא לא חשב לא על הצבא ולא על הכבל, הוא חשב עליכם ועל הבית שלו והמשפחה שהוא אוהב כל כך. עשיתם מצווה שנתתם לו לטעום את החיים האמיתיים לקראת הסוף.
º
23/05/15 00:22
6צפיות
º
הכי כואב בעולם
23/05/15 08:58
7צפיות
º
. היה לו המזל הכי גדול להגיע אליכם.
23/05/15 12:42
5צפיות
לא יודעת כמה מכם ערים לעובדה- כלבת בגליל
20/05/15 08:55
180צפיות
אובחנה כלבונת שנאספה ליד קבוץ אדמית
כחולת כלבת
היא הספיקה לנשוך כלבים וחתולים באומנה בה שהתה
כמובן שהורדמה בלית ברירה

אנא ודאו שהחיסונים לכלבים ולחתולים בתוקף
אל תתנו לילדכם להתרועע עם כלבים וחתולים לא מוכרים
זכרו שהמחלה מידבקת דרך יונקים שונים כך שאדם שנפצע מפגיעת בעל חיים לא מוכר מחייב ביקורת רפואית להחלטה איך להמשיך
הסכנה היא אמיתית
כלבת במירון ובמרכז - סבור שכדאי לנעוץ
20/05/15 14:58
149צפיות
שלום לכולם,
מצ"ב קישור לדיווח נוסף על כלבה חולת כלבת שהובאה למרכז מהר מירון.
אני משער שהתפרקותה של סוריה תורמת להגדלת מספר מקרי הכלבת בישראל.
בכל מקרה אף פעם לא כדאי להיות שאננים לגבי כלבת, וחשוב מאד להקפיד על חיסון כל שנה ועל דיווח למשרד הבריאות על כל מקרה נשיכה.
בברכה,
אורי.

היום רוב הגבול עם סוריה מגודר
20/05/15 21:59
120צפיות
ובכל מקרה בע"ח שחודרים מסוריה אמורים להסתובב יותר ברמה ופחות בגליל.

אני מזכיר שע"פ פקודת הכלבת, גם כלב ביתי מחוסן שננשך ע"י בע"ח החשוד כנגוע בכלבת צריך להכנס להסגר, שכל אחד יעשה את ניהול הסיכונים שלו בעצמו.
חומר קריאה מעניין.
21/05/15 07:40
120צפיות
מה הכי טוב לתת נגד לכלבה נגד גירודים ?
22/05/15 11:59
23צפיות
מה הכי טוב לתת נגד לכלבה בת 4 שנים נגד גירודים ( בלי סטראוידים ) ?
חשוב ללכת לוטרינר שיאבחן מה מקור הגירוד
22/05/15 16:45
12צפיות
ולפי זה יציע פתרון.
בשעה טובה אימצנו היום כלבה!
22/05/15 14:27
57צפיות
היי לכולם :) אני שמח לבשר שאימצנו כלבה כמעט בת שנה, מעורבת, מצער בעלי חיים.
אשמח לעצות איך להנעים את הימים הראשונים שלה בבית
למה חשוב לדאוג? קנינו אוכל וחטיפים ושלל שטויות...

חשוב לציין שהבאנו לה עצם ללעיסה ורצינו איך היא מגיבה כשמתקרבים לעצם כשהיא מתעסקת בה, והיא קצת נהמה... זה בעייתי?
מזל טוב!
22/05/15 16:40
33צפיות
להנעים את הזמן שלה בבית - לסדר לה "מקום" נוח במקום יחסית מרכזי אבל שיש בו גם פרטיות (נניח בפינת הסלון)
לתת לה מרחב - כלומר אם ברור שהיא רוצה לשבת עכשיו מתחת לשולחן ולא לקבל ליטופים אז לא לרדוף אחריה לשם.
לגבי העצם - היא עדין לא מכירה אתכם, אלא דברים שלוקחים זמן לבנות אמון, ואפשר לתרגל בהמשך (עוד לא עכשיו) החלפה של עצם בחטיף או בצעצוע שווה כך שתלמד שאם לוקחים לה זה כדי לתת לה משהו יותר טוב - לטובתה.

אפשר להתחיל לעבוד איתה על פקודות פשוטות בתוך הבית כמו בואי, שבי, ארצה, בעזרת חטיפים -ללא כפיה.
לחזק התנהגות טובה כשהיא קורית ספונטנית (נניח לתת חטיף כשהיא סתם יושבת רגועה) ומנגד לא לחזק התנהגות שלילית - אם למשל היא קופצת עליכם אז להתעלם ולא ללטף.
כלבה "בעייתית"
22/05/15 12:14
83צפיות
שלום לכל חובבי ומביני הכלבים,

יש לנו כלבה בת 8 חודשים, היא אצלנו חודשיים ונאספה מהרחוב.
היא מפחדת מאוד מכלבים וגם מבני אדם חדשים, כתוצאה מזה יש לה התנהגות פחדנית מאוד ליד כלבים אחרים ואני מניחה שבגלל זה היא גם נובחת הרבה.
אנחנו ניקח אותה למאלף לטיפול בדבר הזה.

העניין שבנוסף לזה, היא לפעמים תוקפנית אלינו,
בד"כ היא ממש בסדר, גם עם ילדים היא עדינה מאוד, אבל כשמנסים לקחת ממנה משהו שהיא רוצה היא נושכת.
היום ניסיתי לקחת לה נייר טואלט מהפה (משום מה היא אוכלת ניירות) והיא ממש תקפה אותי, כמה נשיכות ואפילו ירד לי דם. זה לא היה "בקטנה" בכלל.

עכשיו אני חוששת אם מאלף יכול לגרום לכך שזה לא יקרה בשנית,
אני דואגת שהיא תנשך ילד אם הוא ינסה לקחת ממנה את הצעצוע שלו. חוששת שהיא מסוכנת.

מה דעתכם?
מה עלי לעשות איתה?

לא יודעת אם רלונטי, אבל היא מעורבת עם בעיקר רועה כנעני ולברדור.

תודה מראש לעונים
שלום לך.
22/05/15 12:47
61צפיות
בדיוק כמו שכתבת-נחוץ יעוץ ואיבחון ואחר כך בהתאם למה שיציע -עבודה איתה.
היא עכשיו בת 8 חוד',גורה מתבגרת..
החחשנות שלה יחד עם מה שאת מתארת כרוכשנות כלפי דברים שאצלה בפה או בסביבתה יוצרים יחד בעייה החייבת טיפול מיידי.
היא צעירה וזה הזמן ולא לדחות אפילו רגע.
בכל מקרה בשלב הזה עד שמאלף יראה אותה אני ממליצה להזהר במשנה זהירות ליד ילדים.
לא לתת גישה לילדים אליה כשהיא עם אוכל/צעצוע וכו.
לפקוח עיינים בכל מפגש כזה ,שחלילה לא תנשך ילד.
ציינו מהיכן אתם,ינסו להציע לכם מטפלים מקצועיים ומתאימים.
חשוב מאד שיגיע לעבוד איתה מישהוא בגישה שתתאים לכלבה פחדנית וחששנית,בשום פנים ואופן לא מאלף שעובד בשיטות ישנות של דומיננטיות  ותיקונים.
שימו לב לבחירה באיש המקצוע זה חלק עצום מהצלחת האילוף.

º
ספרית כלבים מומלצת בירושלים?
22/05/15 11:54
6צפיות
הי לכולם..
21/05/15 23:51
89צפיות
יש לנו אסקי סיבירי מהממממם בן 4 חודשים  ואנחנו בהתלבטות האם למכור אותו או להכניס אותו לאילוף בפנסיון השאלה היא כמה עולה אילוף בפנסיון??
מה הטווח מחירים??
תודה ויום נפלא..
איך הגעתם למצב שאתם מתלבטים בין השניים?
22/05/15 07:51
71צפיות
למכור את הכלב משמעו להפטר ממנו.
לאלף אותו משמעו להשקיע בו לחיים המשותפים שלכם.
לדעתי די ברור שאם אלו האופציות אז יש משהו שמאד מפריע לכם בהתנהגות הנוכחית שלו שאתם לא מספרים, אבל אני גם מהמר על כך שמדובר על התנהגות גורית סבירה, ואתם פשוט לא עברתם שום תיאום ציפיות לפני שרכשתם אותו.
בכל מקרה, אני לא חושב שיש הצדקה לשלוח גור כה צעיר לאילוף בפנסיון, אילוף בבית יהיה זול יותר. חייבים לזכור שכלב שהולך לאילוף בפנסיון לא חוזר "רובוט", אם אתם לא תתרגלו איתו את מה שלמד שם הוא מהר מאד יאבד את זה, ומאחר וממילא אתם צריכים לתרגל איתו, ואני מתקשה להאמין שיש לו בעיות התנהגות שדורשות תיקון שלהן במנותק מסביבת הבית בגיל 4 חודשים, אילוף בביתכם הוא לדעתי הפתרון הנכון.
º
מסכימה עם עומר לחלוטין
23/05/15 09:07
3צפיות
שתן שקוף בגור
22/05/15 07:30
63צפיות
היי, 
יש לנו גור בן חצי שנה שביומיים האחרונים הוא משתין בצורה לא רצונית מים שקופים קצת סמיכים בכמות גדולה, וזה קורה בלי שהוא שם לב אפילו, בעמידה, ולא בתנוחת השתנה, וזה קורה לו בכל מקום בבית. הוא גמול מעשיית צרכים בבית ויש לציין שכשאנחנו מורידים אותו לטיולים בחוץ הוא עושה שתן תקין לחלוטין, צהוב. אין לו שינוי בהתנהגות או באכילה והשתייה. זה משהו שקורה אצל גורים? או שרצוי לקחת אותו לוטרינר?
º
וטרינר.
22/05/15 07:32
14צפיות
º
הוא כבר מסורס?
22/05/15 07:44
16צפיות
º
עדיין לא. הוטרינר אמר לנו לחכות עם זה.
22/05/15 08:25
9צפיות