לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום לכולכם, הגעתם לפורום של עולם האמנות השביעית, זהו פורום סרטים וקולנוע,

נדבר כאן על שוברי הקופות החדשים ועל סרטים ישנים,

נדון בשחקנים, במאים ותסריטאים, ובכל מה שקשור בקולנוע.

אז אם אתם אוהבים קולנוע - הפורום הזה בשבילכם

כאן מדברים על אומנות העשייה, ולא על הורדות,

הפורום הוא למענכם, אז אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום,

חוקי הפורום:

נא לא לשאול על תוכנות / אתרי הורדות בלתי חוקיים.

באם הודעה מכילה ספויילר, נא לציין זאת בכותרת,

נא לא לכתוב ספויילרים בכותרת ההודעה.

נא לא לצרף קבצים בלתי הולמים או כאלה שעוברים על זכויות יוצרים.

נא לשמור על תרבות דיון מעל דפי הפורום,

בלי קללות, גידופים והעלבות.

ובנוסף לכתוב לעיל, נא לא לכתוב הודעות שעוברות על תקנון האתר.

(קישור לתקנון האתר)

הודעות לא חוקיות תמחקנה ללא התראה!

ועכשיו נסיים עם ציטוט עמוק לחיים כמובן:

`` Has anything you`ve done made your life better?”, American history X

והתיאוריה שלנו:

“If it hasn´t been made into a movie, it´s not worth knowing about, is that it?”, Dogma

בסך-הכל הפורום הזה הוא בשבילכם, ואנחנו מקווים שתמצו אותו עד תום, ושכמובן תחזרו בקרוב!

שלכם,

מנהלי פורום סרטים וקולנוע

הודעה נעוצה חיים בסרט!
18/12/14 14:47
352צפיות
גולשי תפוז, יש לכם הזדמנות חד פעמית להשפיע על עתיד אומני האנימציה של ישראל! 

תחרות מרטון 2014 בסינמטק חולון יצאה לדרך ומתקיימת זו השנה השישית. המשתתפים נדרשו ליצור סרטון אנימציה קצר בחמישה ימים על פי הנושא יצירתו של מאוריץ קורנליס אשר, תוך התייחסות לפרדוקסים ותעתועי ראייה.
בתחרות משתתפים יוצרי אנימציה באשר הם, סטודנטים, אנימטורים צעירים, אנימטורים ותיקים וחובבי הז'אנר מגיל 16 ומעלה.
על גולשי תפוז מוטלת האחריות לבחור את חביב הקהל שיזכה בטאבלט איכותי של חברת Samsung.

אז מה אתם צריכים לעשות?
היכנסו עכשיו לקישור הבא: http://flix.tapuz.co.il/channel.asp?c=501
הציצו בסרטונים ודרגו אותם (באמצעות הכוכבים) על פי טעמכם האישי!
שימו לב, במהלך הסופ"ש יעלו סרטונים נוספים אז שווה לכם לחזור ולהציץ...

צוות Flix,
אתר הבית של יוצרי הווידאו בישראל

ההוביט: קרב חמשת הצבאות
17/12/14 19:15
58צפיות
לכבוד יציאתו של החלק האחרון בטרילוגיה מחר למסכים בארץ, ספרו לנו: האם אתם מתכוונים לראות את הסרט, באיזו גרסה, מה דעתכם על השניים הקודמים (ועל סאגת הארץ התיכונה בכללי) או סתם מחשבות, שאלות ותהיות בנוגע לסרט החדש. 
אני בהחלט מתכוון לראות
18/12/14 04:13
28צפיות
וכמו את שני הסרטים הקודמים, גם את הקרוב אני מתכנן לראות בפורמט HFR,
מאוד אהבתי את השניים הקודמים, בהחלט מקווה שהשלישי יעמוד בציפיות.
בוודאי שאראה. בקולנוע.
18/12/14 09:07
28צפיות
בגרסא הרגילה.
הראשון היה טוב, השני היה מעפן למדי עם כמה סצינות אדירות.
לא אהבתי את שר הטבעות (אבל ראיתי אותם לפני עשר שנים בערך), אז הופתעתי מכך שנהניתי מהראשון.
בכל אופן אף אחד מהם לא העיף לי את המוח.
אני שמח שהסרטים האלה גרמו לכך שמרטין פרימן יותר מוכר כיום, כי הוא ענק.

יש כרטיסים למחר בצהרים, יס פלנט רשל"צ VIP
18/12/14 09:55
21צפיות
לוקח את הבן שלי (12) בפעם הראשונה לראות סרט ב-VIP.
מהסרט הראשון בסדרה טיפה התאכזבתי, השני החזיר לי קצת את האמונה, ואני חושב שהשלישי יהיה אקסטזה.
ההוביט: קרב חמשת הצבאות - הקרנה טרום בכורה
הודעה זו מכילה סרטונים
18/12/14 11:13
84צפיות
ביום שני האחרון, זכיתי לראות את החלק האחרון של הטרילוגיה "ההוביט".

ברשתוכם ארצה לחזור להתחלה, ספר ההוביט לעומת ספרי שר הטבעות היה קצר משמעותית והיה לי קשה להבין איך אפשר להפוך ספר אחד לסרט טרילוגיה של כמעט 3 שעות.
והאמת? שפיטר ג'קסון הצליח לעשות את זה בגדול.

הסרט ההוביט הוא אחד הסרטים היותר טובים שיצאו השנה ואין דרך טובה יותר לסגור את השנה!
הסרט השלישי והאחרון נפתח בדיוק היכן שעצרנו בפעם האחרונה, המלחמה של הדרקון האיום בבני האדם, ג'קסון לא מורח את העלילה יותר מידי ומסיים אותה בהתחלה כדי שיהיה אפשר לעבור לחלק האחרון - קרב חמשת הצבאות.
הסרט עטור באפקטים, אקשן וקטעים מרגשים עד דמעות, הנוף המדהים עושה לי חשק לארוז תיק ולטוס לניו זילנד
כמובן שהוא מקדים בצורה מושלמת את הטרילוגיה של שר הטבעות ויש קריצות רבות והסברים רבים לטרילוגיה שקדמה לו.

הסרט כמו הספר, לא חס על הדמויות, המוות של חלקם (ומבלי להיכנס לשמות) היה כואב עד כדי דמעות, ג'קסון הצליח לערוך את הסצנות האלה בצורה הטובה ביותר, קרב מותח עם מוסיקה סוחפת ומבטים בהילוך איטי.
כמו כן, הגיע החלק שאליו כולם חיכו במשך שנתיים - סצנת המלחמה ההמונית. בני האדם ביחד עם האלפים, הגמדים והנשרים נלחמים נגד האורקים.

אני חייב להיות כנה, לרוב אני לא אוהב סרטים עם שחקנים רבים, זה מקשה עליי להתחבר אליהם. אך בסרט ההוביט יש משהו קסום יותר, ריבוי השחקנים והדמויות הוא דבר נכון והכרחי.
ובאמת שאני לא יכול לחשוב על ביקורת רעה אחת. הסרט מדהים וסוגר את העלילה בצורה הטובה ביותר.

מה שכן, עצוב לי.
עצוב שלא יהיה יותר, לא שר הטבעות, לא ההוביט ולא עוד סרטים אחרים דומים לו (אגב, יש הסכם חתום בין הבן של טולקין לג'קסון שלא יפיקו סרטים נוספים המבוססים על הספרים שלו).

ולסיום, צפיתי בסרט בקולנוע יס פלאנט ראשון בתלת מימד.
ואני ממליץ לכם לא לוותר על החוויה הזו, עצם העובדה שהסרט משודר בתלת מימד רק מוסיפה לחוייה, העומק של התמונה הכרחית כאן.
סביר להניח שאראה
18/12/14 13:00
30צפיות
אם כן יש מצב שב- HFR כפי שראיתי את הסרט הראשון ונדמה לי שגם את השני.

שר הטבעות הוא אחד הסרטים האהובים עליי.
חיכיתי ל"ההוביט" בכיליון עיניים, ואחרי שראיתי אותו נשארתי מאוד מאוכזבת. מבחינה ויזואלית הוא מדהים, אבל כמו שהרבה אנשים אומרים - הוא נמתח יותר מדי. ממש מרגישים שזה ספר קצר שמרחו על 3 סרטים. מבחינת התוכן, הוא מרגיש לי יותר כמו סרט לילדים ופחות כמו סרט מורכב ומעניין כמו ששר הטבעות היה. סה"כ נחמד, לא נפלתי.
אני מקווה שהסרט השלישי, עקב כך שהוא מתרכז במלחמה, יהיה מלא אקשן ועניין יותר מהקודמים.

אני לא אוהב את סרטי שר הטבעות
18/12/14 13:30
34צפיות
ההוביט הראשון נחמד והשני גרוע.
אבל בכל זאת כנראה אלך לראות את הסרט החדש (לפחות זה האחרון) :(
לא, השניים הקודמים פשוט
20/12/14 10:21
שיעממו לי את הצורה. לא ברור לי למה היה צריך למתוח ספר כזה קצר על שלושה סרטים
עזרה במציאת סרט של רובין ווילימס
19/12/14 18:48
17צפיות
מדובר בסרט, שרובין ויליאס משחק בתור איש החולה במניה דיפרסיה.
יש למשהו רעיון?
הסרט היחיד שאני מכירה של רובין וויליאמס
20/12/14 10:05
בו הוא מגלם אדם עם הפרעה נפשית הוא פישר קינג, ושם מדובר על הפרעה פוסט טראומתית.
אם בכל זאת את מתכוונת למניה דיפרסיה, אולי מדובר בשחקן אחר. הנה רשימה של סרטים בנושא זה -
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_films_featuri...

סרטי השבוע
18/12/14 23:49
27צפיות
אז מה ראיתם השבוע? ספרו לנו 
סרטי השבוע + הפרק החדש של 'מראה שחורה'
19/12/14 00:29
45צפיות
(2014) The One I Love
מתרחשת לה אפיזודה קוסמית מופלאה למדי באחד הסרטים הטובים ביותר של השנה, אותו ביים לא פחות מאשר
בנו של מלקולם מקדאוול, צ'רלי. מערכת היחסים של אליזבת' מוס ומארק דופלאס סובלת ממשבר, אז יועץ הזוגיות שלהם
ממליץ על סופ''ש בבקתה בקאנטרי-סייד ציורי ושליו. ההיבט הריאליסטי נזנח מעט לאחר מכן לטובת מעשייה כנה ומדכדכת
על טיבה של נאמנות, בשעה שפני השטח של רגשות האשם מתערערים אף יותר. התסריט מאוד נבון, תמיד מוצא דרכים
נוספות כיצד לשכלל את השתלשלות העניינים. תרגיל אניגמטי מקסים בפילוסופיה של הרומנטיקה.

(2014) Ever
אחד הסרטים הכי טובים ורגישים שראיתי השנה, השחקנית הראשית היא בבחינת תגלית. אינדי יוצא מהכלל.
כאן אפשר לקרוא מדוע הסרט עלה בחינם לוימאו, כולל ראיון מצולם קצרצר עם השחקניות, הבמאי והצלם -
nofilmschool.com/2014/12/heres-why-director-josh-beck-released-his-first-film-ever-online-free
וכאן אפשר לראות את הסרט במלואו בחינם כאמור, מאוד מאוד מאוד מומלץ -

(2009) Enter The Void
גספר נואה עם מיינד פאק קולנועי מרהיב ומהפנט, אפילו פורץ דרך. אבל אחרי שעה וחצי בערך, העניין בנעשה
הולך ודועך, שלא לדבר על סיקוונס הסיום הארוך והמביך. זה סרט שלא יוצא מהראש, לא תמיד מהסיבות הנכונות.
פרויקט אמנותי שאפתני ומאתגר לרגעים, בעוד שברגעים אחרים הוא מתיש, יומרני ותמוה. לא קל לעיכול.

(2007) בחיפוש אחר נשיקת חצות In A Search of a Midnight Kiss
אינדי נהדר על בחור בן 29 שלא מצליח למכור תסריט, בדיוק נפרד מחברתו ומבלה זמנו בבטלה ושקיעה בייאוש.
שותפו לדירה משכנע אותו לפגוש בחורה מהקרייגסליסט והיא מתגלה להיות מה שהיה חסר לו מזה זמן רב בחייו.
צילום שחור-לבן יפהייפה, מזכיר מאוד את 'מנהטן' של וודי אלן, רק שהלוקיישן הוא LA והדיאלוגים שנונים ומדויקים.
אחד מהטובים של סצינת הקולנוע האמריקני העצמאי.

(1994) Crumb
דוקו מרתק על רוברט קראמב, אמן הקומיקס המחתרתי הידוע שפיתח שפה חדשה של אמנות שוליים, ביטא את
מה שלדעתו משקף ומייצג את אמריקה כחצר אחורית של אאוטסיידרים עם אורח חיים נון-קונפורמיסטי ופנטזיות פרוורטיות.
כהקדמה, כדאי מאוד לראות את הדוקו הקצר האחר שנעשה עליו, 7 שנים לפני כן. כאן -

(1975) Grey Gardens
הדוקו של האחים מייזלס אשר שינה את פני השטח של הז'אנר והפך אותו להרבה יותר ממודל של כתבות טלוויזיה.
לצפייה -

(1921) הילד The Kid
הצ'פלין הראשון שלי. אהבתי מאוד את האווירה התמימה והמקסימה, סרט אילם שעושה מניפולציה מושלמת על הרגש.
לצפייה -

מראה שחורה - חג מולד לבן
הפרק החדש בסדרה הדיסטופית המעניינת של צ'רלי ברוקר מאתגר לעילא את המחשבה עם רעיונות קודרים של
היעדר הומניזם בעת עלייתה של טכנולוגיה מטרידה. הסינתזה הרגשית של נפתולי העלילה יוצרת תמרור אזהרה
מנבא שחורות, אבל אני חייב לציין כי הרזולוציה האסתטית מצליחה לאזן את המסרים לכדי נימה המותירה שורה
תחתונה חיובית. כלומר, חיובית רק ברטרוספקטיבה, שהרי מליצות מוסרית היא מצרך נדיר ויקר ערך בתפיסה הנכלולית
של ברוקר את הקשר בין דומיין מלאכותי-עתידני קר ומחושב לזה שאחראי לקיומו. ברוקר מבקר את הפגמים שטרם
התגלו בחברה המודרנית (או התגלו אך הטיפול בהם לוקה במיסאינטרפרטציה אומללה) ומעצב מציאות שטרם
התגבשה ונמצאת בחיתוליה. הוא כנראה מספיק מזוכיסט ואכפתי בשביל להתפלש בקקי של אותם חיתולים, רק
בכדי שנגדל חוש מודעות עצמית. ג'ון האם מצוין ומעלה חיוך כי הוא מגלם מעין בן דמות אלטרנטיבי של דון דרייפר
העתידי, לו היינו צריכים לדמיין. לא הייתי אומר שזה הפרק הכי טוב ומהדהד של המאמץ הטלוויזיוני הראוי והמרשים
של ברוקר, אבל גם שעה ורבע בינונית פלוס פלוס עשויה לגרות אתכם להרהר בסיומה.
הילד
19/12/14 18:41
14צפיות
במידה מסויימת אני מקנא בך - אם הילד זהו הראשון של צ'אפלין אצלך - אז אתה צפוי לראות גם לא מעט אחרים שלו. אני מת על צ'אפלין. הילד גם בעיני  מקסים, ויש הרבה אחרים שלו שממתינים לך.

שניים!
19/12/14 01:03
30צפיות
איך להפטר מהבוס 2
ציפיתי למשהו  נוראי אבל היה  מצחיק בסופו של דבר, גם אם לא כמו הראשון.
לעתים היה גס יותר מדי ברמה שהגעילה אותי, או שהוא היה מטומטם באופן קיצוני נורא. באמת, לא האמנתי שבני אנוש יכולים להיות כל כך מטומטמים.
כריס פיין לראשונה באחלה בחלה של תפקיד. את כריסטוף וולץ תמיד כיף לראות.

התיאוריה של הכל
משחק נדיר של אדי רדמיין, ומשחק משובח של פליסיטי ג'ונס.
הסרט עשוי נהדר ומצולם יפהייפה.
אבל מה, עלילה אין במיוחד. הסרט לא תמיד סוחב. מסיפור כזה אפשר להוציא משהו הרבה יותר חזק.
ההתחלה למשל מקוצרת לגמרי וחבל שלא הראו יותר מהיחסים של ג'יין וסטיבן כי הם בהחלט לא נבנו בצורה אמינה.
מזלו של הסרט שהמשחק היה נהדר, הציל את הסרט מתהומות השעמום והוסיף עד כמה שיכל.

השבוע שלי
הודעה זו מכילה תמונות
19/12/14 09:19
37צפיות
נהג עצבני \  Drive Angry. חרא של סרט, אבל לאחר יום עבודה ארוך זה התאים לי בתור בידור קליל ומטופש.

נקודת שיווין \ The Equalizer. עושה את העבודה בתור סרט אקשן סטנדרטי, אבל נוסחתי להחריד.  כל דמות מעוצבת ומתנהגת באופן הכי צפוי ונדוש שניתן לצפות. כמו כן, לראות את דנזל בן ה-60 עם הכרס הקטנה קיקינג אס זה מבדח ולא מאוד אמין. כאמור, אם בא לכם משהו קליל ולא מחייב, לכו על זה.

בשם האב. את דניאל דיי-לואיס לא תמצאו בספיידרמן, רובוטריקים או צבי הנינג'ה. גם לא את הבמאי האדיר ג'ים שרידן ("כף רגלי השמאלית", "השדה" המצויין, "באמריקה" ועוד) . בסרט "בשם האב" דיי לואיס מגלם צעיר אירי קצת טיפש וקצת אבוד שנקלע לסיטואציה בעייתית על רקע המתיחות בין אנגליה ואירלנד ופיגועי התופת של ה-IRA. דרמה משובחת ונוגעת ללב שמשלבת היטב בין סיפור קטן (יחסים בתוך המשפחה) לסיפור גדול (אירלנד-אנגליה). הקאסט הוא לא פחות ממופלא ובמרכז פיט פוסטלוויט (AKA "קוביאשי") ודיי לואיס בהופעות יוצאות מן הכלל, ולצידם אמה תומפסון, טום ווילקינסון ואחרים. לא סרט מומלץ, סרט חובה.

עיר החטאים 2. סרט בסדר. אפשר לראות, אפשר לוותר. אני לא אוהב את מה שאווה גרין עושה בשנתיים האחרונות. נראה כאילו היא מנסה למקסם רווחים בזריזות לפני שיפסיקו להציע לה תפקידים. בבקשה לחזור לתפקידים דוגמת "רחם" ו-"פרפקט סנס" בהקדם.

סיימתי את העונה הראשונה של The Knick עם רגשות מעורבים. הסדרה מקורית ומצויינת אך היו בה רגעים שהכבידו עלי מאוד מבחינה רגשית והתקשתי להשתחרר מהם ולישון כמו שצריך בלילה. אני לא מתכוון לרגעים המגעילים (ניתוחים וכו) אלא לחלק מהסיטואציות האנושיות הקשות שמתוארות בסדרה. זה מפתיע כי אני באופן כללי מסוגל "לאכול הכל" כולל סרטי אימה,זוועה וכו'.  לא יודע אם אחזור לעונה השנייה אם וכאשר תהיה זמינה.

בשם האב
בשם האב
19/12/14 18:43
11צפיות
דניאל דה לואיס הוא שחקן בררן מאוד כך שכל סרט שלו מסקרן. בשם האב הרבה יותר ממסקרן. אחלה סרט.
שני סרטים
19/12/14 15:12
33צפיות
הבוגר (1967)- נחמד

האורח (2014)- משפחה שכולה מארחת אדם בשם דיוויד שטוען ששירת עם בנם במלחמה באפגנסיטן. האורח מספר שהבטיח לבנם לבקר את המשפחה שלו במידה וימות. הוא משתלב בחברה ובמהרה הופך להיות החבר הטוב ביותר של כולם. אבל כשגופות מתחילות לצוץ עולה השאלה- האם משהו ממה שהוא אמר להם בכלל נכון?
האורח הוא אחד מהמותחנים הטובים ביותר שראיתי השנה, השחקנים אמנם לא מוכרים אך הם מספקים הופעות טובות מאוד. התסריט מפותל ומותח, האקשן מרשים והפסקול נפלא, מזכיר מאוד את הפסקול של דרייב. מומלץ לראות לפני שהשנה נגמרת.
שכחתי שראיתי את "אקסודוס: אלים ומלכים"
19/12/14 15:29
28צפיות
ומזה ששכחתי אותו פחות מ24 שעות אחרי הצפייה אפשר להסיק מה דעתי עליו.
שלי
19/12/14 16:01
30צפיות
neigbours -
קומדיה טובה מאוד שיכולה להיות בלתי מציאותית בעליל לעיתים אבל עם ערך מוסף מצד שני.

a million ways to die in the west -
לא להיט גדול, אבל גם לא שווה את הקטילות שהוא קיבל.
בסה"כ מספק את מה שהוא מוכר.

22 jump street -
אני דווקא הייתי מאלה שחשבו שהוא פחות טוב מהראשון,
אבל גם זה עושה אותו עדיין בכמה רמות מעל קומדיות רבות אחרות...
רק אני חושב שרבל וילסון היא הגרסה הנשית של ג'ונה היל??

the maze runner -
עוד סרט young adult, הסוף עצמו מופרך ויותר מידי בונה על סרט המשך, העלילה עצמה בינונית פלוס.
º
בדיוק מה שחשבתי על 22 jump street
19/12/14 20:48
6צפיות
מלון גרנד בודפסט ואחרים
19/12/14 18:35
29צפיות
יבול השבוע על טהרת בציר 2014:

2014 - מלון גרנד בודפסט
הסרט אצלי ברשימת המתנה כבר מספר חודשים - וסוף סוף ראיתי אותו. אין לטעות - זהו הסגנון של ווס אנדרסון - מוקפד, מדוייק, מאופק וטיפה מרוחק. קומדיה חביבה ביותר. אמנם הפעם אין כאן משפחה סטנדרטית עם יחסים מפוררים ומבולבלים - כמו שברוב הסרטים שלו - אך אי אפשר גם לכנות "נורמלי" לשום יחסים משפחתיים שכן נמצאים בסרט. השנינות העוקצנית, שיר ההילל לאיש התרבות מול ההמוניות של האיש הפשוט, העולם שהיה והעולם שאנחנו יוצרים, יכולת הסיפור המדהימה שתמיד נמצאת בסרטים שלו - יצרו יצירה בונבוניירה שכיף לנגוס בה כמו מקרון לימון מעודן עם התה בקבלת הפנים המלכותית בפייב או'קלוק טי. מומלץ.

2014 - גורל
גורל הוא איבוד לסיפור קצר של רוברט היינליין מ-1958 בשם '​"—All You Zombies—". למי שלא מכיר את הסיפור, הסרט יהיה בהחלט פצצת מחשבה ושיעור חשוב בפרדוקס אולטימטיבי (מי שחושב על פרדוקס על מי שנוסע לעבר והורג את סבא שלו - האם הוא קיים בכלל? - אזי לא, מדובר בפרדוקס הרבה יותר חזק מזה). אני זוכר את עצמי כילד קורא סיפורים על פרדוקסים, כולל סיפור זה, ושובר את הראש ומתפלא ומתמלא הוד ויראה למחשבה האנושית. וואו הייתי אומר. זה פשוט נהדר! אך מה לעשות, לאחר שאתה מכיר את הפרדוקס, אתה צריך שיחדשו לך אותו, אחרת זה משעמם. עבורי הסרט היה מסקרן בשאלה - האם אוכל להנות כשאני יודע מה יהיה? ומה לעשות, זה לא היה היצ'קוק, והשתעממתי. . אך מי שלא מכיר פרודסים של זמן - לראות ע"מ להכיר. 

2014 - המקור
הסרט עשוי בצורה שאני אוהב - משחק שקט אך בטוח, צילומים מסקרנים מבלי להיכנס לקיטש, בלי יותר מדי מלודרמה - מה שנשאר לעשות זה לבחור סיפור טוב כי התפאורה כבר הבטיחה לא להפריע. אך כאן מעדתי והתנדדתי. הקונפליקט בין המדע לבין חיי הרוח הוא נושא מעניין - אך את חיי הרוח נבחרה להציג העמדה הדתית שבימינו משום מה קידמו אותה לתואר "רוחניות" - יש כוחות עליונים פלאיים שאתם אנשי המדע לא מוכנים לקבל למרות שהם כאן. זה מיידית מסווג אצלי הסרט כניו-אייג' דידקטי ופרופוגנדה מוסוות (מאז הבליפ אני שם לב אליה יותר). טוב, צפיתי עד הסוף על מנת לראות באיזה תירוץ ינצחו כאן את המדע. ראיתי. חלש עד חלש מאוד. אמנם היה רעיון מעניין בסרט לגבי העין האנושית - רעיון שהיה אפשר להמשיך לכיוון מדע בדיוני עם שינויי האבולוציה למשל - אך הרעיון בעיני קולקל עם הבודהיזם שנכנס בדלת הקידמית לקול תשואות הניו-אייג'. מי שמתענג על סנוקרת שמאלית למדעים - יראה ויהנה.

2014 - שומרי הגלקסיה
זהו סרט כיפי. צוות הגיבורים שלו מאוד מזכיר בקווים כלליים את הצוות של מלחמת הכוכבים. למעשה, אם אני מקדיש לזה מחשבה - זה אכן כמעט שיכתוב חופשי למלחמת הכוכבים - בגלל זה הוא כל כך כיפי - ההומור, האקשן, הטובים מול העים, כשהטובים גם הם לא כל כך טובים, בני אדם וגזעים אחרים, מרדפים, כליאה, בריחה, הלוחמים והאריסטוקרטיה, הפעלולים. - אפשר להנות. העניין שלי עם הסרט הוא שהתחלתי לשכוח ממנו כבר למחרת - הוא לא השאיר טביעת אצבע אצלי. היה וחלף, כמו כוס קולה טוסס ורענן שלא משאיר לך זכרונות. 

2014 - הרקולס
ציפיתי לסרט אקשן מטומטם בלי שאשקיע אפילו מחשבה זוטרה בעלילה - אך הופתעתי. הופתעתי לטובה. טוב זו לא יצירת מופת, וגם לא סרט שהייתי ממליץ עליו, אך בסה"כ זהו סרט יפה ובכלל לא מטומטם עם כמה קטעי אקשן נחמדים. זה לא חשוב אם אתה באמת כזה, חשוב שיש לך יחסי ציבור המתחזקים לך תדמית וחשוב מה האחרים חושבים שאתה. לא משנה אם האלוהים קיים, חשוב שאנחנו חושבים שכן (או לא). או, אני מתכתב כאן עם ניטשה, אם האלוהים לא היה קיים, היה הכרחי להמציא אותו. ובמחשבה מבדחת יותר - גם אלוהים צריך משרד פירסום אחרת לא יאמינו בו.

השבוע גם כתבתי על

ועוד המלצה אחת שלא קשורה לקולנוע. אתמול הייתי בהופעה של יסמין לוי, דיווה שלנו במחוזות הלדינו, פלמנקו והסגנון הלטיני ששרה בספרדית במופע החדש שלה טנגו. היא מופיעה לעיתים רחוקות בארץ. ההופעה היתה נהדרת (פעם אחרונה ראיתי אותה לפני מספר שנים) עם חושניות מאופקת, עיבודים עשירי צלילים ווירטואוזיות וקול מכשף יהודי-צועני שנהוג לכנות ספרדי ששם את המיקרופון ללעג. יש לה עוד שתי הופעות בארץ. למי שמעוניין בחוויה אז לרוץ ולהשיג כרטיסים  - מומלץ מאוד.

מלון גרנד בודפסט
19/12/14 20:51
15צפיות
סרט מצויין שנהנה מהופעה משובחת של רייף פיינס. מי שעדיין לא ראה, אני ממליץ מאוד גם על "הגנן המסור" שפיינס מוביל אותו.
º
על 'מלון גרנד בודפסט' ו'שומרי הגלקסיה'
19/12/14 22:53
4צפיות
השבוע היה לי שבוע קולנועי נהדר
19/12/14 21:53
18צפיות
אמדאוס- הקצב בהתחלה טיפה מעיק, אבל בהמשך זה עובר. עלילה מרתקת, שחקנים נהדרים, עיצוב טוב ומוזיקה אדירה. היו כמה קטעים שהמוזיקה בהם גרמה לי לצמרמורת.

פרנק- סרט קטן ואדיר כמו שאני אוהב. שחקנים נהדרים, טאצ'ים חמודים, מוזיקה משובחת ועלילה טובה.

מרק ברווז- הסרט הראשון של האחים מרקס שאני רואה הוא אולי אחד הסרטים הכי מצחיקים שראיתי. קצר, קורע ונטול שומן עלילתי. כנראה שהאחים מרקס גאונים.

חולית של חודורובסקי- סרט מרתק ומלא באהבת קולנוע על סרט שכנראה אולי טוב שלא יצא לעולם. חודורובסקי הוא בלי ספק אדם שמעניין להקשיב לסיפורו.

בתוך הסופה- אין לסרט הרבה מה להציע חוץ מסופות מרשימות אבל הוא די מבדר ומעביר את הזמן בסבבה.

העוקץ- סרט מגניב וכיפי שגורם להרגשה טובה. נחמד שסרטים כאלה זוכים באוסקר.

מר טרנר- סרט נחמד ביותר. הצילום מרהיב ויש כמה קטעים משעשעים.
הפצת 'ראיון סוף' בוטלה
הודעה זו מכילה סרטונים
18/12/14 13:30
47צפיות
הסרט, שבו סת' רוגן וג'יימס פרנקו מנסים להתנקש בקים ג'ונג און', לא יופץ בקולנועי ארה"ב (וסביר להניח שגם לא בכול העולם) וכרגע לא ידוע מה יהיה בגורל הסרט.

כמו כן, בפסח הזה תתכוננו ל'בדרך לג'קוזי עוצרים בזמן'!
ברצינות.

מסתבר שלא
19/12/14 02:13
40צפיות

אני מהמר על הכליה שלי שהכל זה למעשה מהלך יח''צני מבריק, נראה לכם באמת שאמריקה הגדולה והחזקה והליברלית
תיכנע לפאקינג האקרים?
מהלך יח"צני יזום של סוני זה בטוח לא,
19/12/14 16:07
15צפיות
כי ברקע כל האירוע פגע בהם מזוויות אחרות.
אגב הביטול הגיע לאחר איומים על פיגועים בבתי קולנוע להבנתי ולא בגלל הפריצות עצמן...
אוסקר 15' - הימורים למועמדים?
17/12/14 23:39
38צפיות
הסרט הטוב ביותר:
בירדמן
משחקי החיקוי
התבגרות
סלמה
התאוריה של הכל
מלון בודפשט הגדול
פוקס קצ'ר
נעלמת
לתוך היער
וויפלאש

הבמאי הטוב ביותר:
ריצ'רד לינקלייטר - התבגרות
ווס אנדרסון - מלון בודפשט הגדול
אלחנדרו גונזלס אינאריטו - בירדמן
אווה דוברני - סלמה
מורטן טילדום - משחקי החיקוי

השחקן הטוב ביותר:
בנדיקט קאמברבאץ' - משחקי החיקוי
מייקל קיטון - בירדמן
ג'ייק גילנהול - חיית הלילה
אדי רדמיין - התאוריה של הכל
סטיב קארל - פוקס קצ'ר

השחקנית הטובה ביותר:
רוזמונד פייק - נעלמת
ריס ווית'רספון - פרא
ג'וליאן מור - עדיין אליס
ג'ניפר אניסטון - עוגה
איימי אדאמס - עיניים גדולות

שחקן המשנה הטוב ביותר:
אדוארד נורטון - בירדמן
אית'ן הוק - התבגרות
ג'יי קיי סימונס - וויפלאש
מארק רופאלו - פוקס קצ'ר
רוברט דובאל - השופט

שחקנית המשנה הטובה ביותר:
אמה סטון - בירדמן
פטרישיה ארקט - התבגרות
מריל סטריפ - לתוך היער
קיירה נייטלי - משחקי החיקוי
ג'סיקה צ'סטיין - שנה אלימה מאוד

תסריט מקורי:
בירדמן
מלון בודפשט הגדול
התבגרות
סלמה
וויפלאש

תסריט מעובד:
נעלמת
רע מנעוריו
משחקי החיקוי
התאוריה של הכל
פרא

הסרט המצויר הטוב ביותר:
שישה גיבורים
הדרקון הראשון שלי 2
סרט לגו
האגדה על הנסיכה קוגויה
הקופסונים

הסרט הזר:
גט - משפטה של ויויאן אמסלם (ישראל)
מאמי (קנדה)
אידה (פולין)
לוויתן (רוסיה)
כח עליון (שוודיה)

ו...מה ההימורים שלכם? שתפו!

זו שוב התקופה הזו בשנה...
19/12/14 01:23
17צפיות
כשיכריזו על המועמדים אני אכריז על ההימורים שלי לזוכים.
בינתיים הכל פתוח ואני לא מתיימר לדעת כלום.

אבל ממה שכתבת לדעתי הזוכים הם:

הסרט הטוב ביותר:
בירדמן

הבמאי הטוב ביותר:
אלחנדרו גונזלס אינאריטו - בירדמן

השחקן הטוב ביותר:
אדי רדמיין - התאוריה של הכל

השחקנית הטובה ביותר:
רוזמונד פייק - נעלמת

שחקן המשנה הטוב ביותר:
ג'יי קיי סימונס - וויפלאש

שחקנית המשנה הטובה ביותר:
אמה סטון - בירדמן

תסריט מקורי:
התבגרות

תסריט מעובד:
נעלמת

הסרט המצויר הטוב ביותר:
שישה גיבורים, או - סרט לגו
לילה מוטרף במוזיאון - סוד הקבר. ביקורת קצרה
18/12/14 10:10
13צפיות
הייתי כותב ביקורת ארוכה, אבל אין הרבה מה להגיד על הסרט.
בן סטילר חמוד, משחק טוב והכל, אבל הסרט לא מחדש שום דבר לעומת 2 הסרטים הראשונים בסדרה (שכן, גם אותם ראיתי).
הסרט הראשון היה מהפכני, חדשני, עם המון קריצות. הסרט הזה ממחזר את כל הקריצות האלה כמעט, כך שהאלמנט הזה חסר בו.

העלילה מביאה את סטילר והלוח שמחייה יצורים מוזיאוניים ללונדון, שם הוא פוגש את רבל ווילסון, שלרוב עושה תפקידים בוטים ומוגזמים.
ההצדקה להגעה ללונדון מתפוגגת בשניה שהם שם. כל ה"הרפתקה" בסרט חסרת כל הגיון או צידוק.
הפעם היא עושה מבטא בריטי מוגזם, אבל חוץ מזה היא חביבה למדי.
לסטילר יש תפקיד כפול הפעם - הוא גם שומר הלילה וגם ניאנדרטל שמוצג במוזיאון ובטוח שסטילר השומר הוא אבא שלו.
עוד מתארחים רובין ווילאמס, שממש עצוב לראות אותו בתפקיד טדי רוזוולט בידיעה שהוא כבר לא איתנו.
בן קינגסלי בתפקיד מלכותי, כרגיל, אבל חסר הומור לחלוטין.
אוון ווילסון וסטיב קיגן שלא תורמים *כלום* לעלילה.
המון אפקטים לא רעים בכלל של דמויות שמתעוררות לחיים, דילמות הורות לנער מתבגר וסצינת סיום מוצלחת.

הסרט ילדותי. זאת אומרת שהילדים שלי, שבאו איתי, היו מאושרים ודיברו כל הדרך הביתה על מה שהיה בסרט ומה הם אהבו.
לבוגרים שביננו זה סרט שיגרום לכם לחייך מידי פעם ולצחוק פעמיים בערך.
לא תסבלו ממנו, אבל יש לא מעט סרטים שהייתי ממליץ עליהם לפני שאני אמליץ עליו.
הסרט המוזיאון המוטרף סוד הקבר
16/12/14 21:04
29צפיות
הייתי בסרט עם ילדתי באדיבות תפוז המקסימים
הסרט היה נהדר גם אני וגם ילדתי מאוד אהבנו
הסרט מצחיק נורא ומלא הרפתקאות
הייתי בסרט מוזאון המוטרף סוד הקבר וזו המלצתי
16/12/14 11:56
30צפיות
בלילה במוזיאון: סוד הקבר לארי (בן סטילר) עוזב את העיר ניו יורק לטובת לונדון, מאחד דמויות אהובות וחדשות בזמן שהוא יוצא למסע הגדול להצלת הקסם לפני שהוא נעלם לתמיד. משהוא מוזר מתרחש במוזיאון בלילה  כל הדמויות מתעוררות להם ומשהוא מתחיל לקרות  כולם מתעוררים לחיים ולבנתיים משהוא מפחיד עומד לקרות חייבים להציל את כולם חייבים לעשות משהוא לפני שהקסם יגמר מאוד אהבתי וגם הילדים נהנו רק בעלי השתעמם . אני ממליצה לכם ללכת לראות  ממש טיול במוזאון שכל ילד יאהב גם מי שלא אוהב לבקר במוזאון פה לא משעמם בכלל. צחקנו ואהבנו מאוד את הקופיף החמוד שהציל את האנשים הקטנים והרומן המקסים של המאבטחת יחד עם דאדה וזהו משאירה קצת מתח לסיפור מה קרה במוזיאון.
סקר דעות משתנות
15/12/14 12:17
52צפיות
קרה לכם שהיה סרט/במאי/שחקן שפעם מאוד אהבתם אבל עכשיו אתם פחות אוהבים/כבר לא סובלים? קרה לכם גם ההפך?

לי יש כמה כאלה. פעם למשל מאוד אהבתי את טים ברטון, אבל אחרי הסרטים האחרונים שלו פלוס צפייה בקטעים מסרטיו כבר אין לי כוח לסרטיו. קצת מביך אותי להיזכר בכך שפעם אהבתי את הסרטים שלו.
אם כי בצד ההפוך, פעם לא סבלתי את האחים כהן. אבל אחרי שראיתי את 'ביג ליבובסקי' ואת שאר סרטיהם הם הפכו להיות הבמאי (או יותר נכון: הבמאים) החי האהוב עלי.

מה שלכם? 
עוד לפני שכתבת טים ברטון הוא הראשון
15/12/14 16:10
33צפיות
שקפץ לי לראש. ממש אהבתי אותו. הוא פשוט הרס את עצמו והמאיס את הקהל שלו וחבל.. (ולא נראה לי שזו פשוט אני שהזדקנתי...).
בצד ההפוך, שנאתי בעבר את כריסטיאן בייל (למה, למען השם?!) והיום אני ממש אוהבת אותו.
º
ג'וני דפ הפך לבלתי נסבל
19/12/14 09:28
5צפיות
|*|נפתח פורום מטבחים|*|
15/12/14 15:08
7צפיות
|בועה|חולמים על מטבח חדש לבית? קניתם דירה מקבלן ואתם רוצים לדעת איך לשדרג את המטבח מבלי לקרוע את הכיס?
בפורום מטבחים החדש של תפוז תוכלו לבשל לעצמכם את מטבח חלומותיכם בעזרת מומחים בתחום.

היכנסו כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

סרטי השבוע
11/12/14 23:41
60צפיות
אז מה ראיתם השבוע? ספרו לנו 
בין כוכבים, אנשים מאושרים, שני פנים לינואר ואחרים
12/12/14 00:28
124צפיות
השבוע ראיתי את

2014 - בין כוכבים
סוף סוף ראיתי אותו. זהו סרט ארוך, אך לא ארוך מדי - לא הייתי מוותר על אף דקה. סרט נהדר. משחק גדול של מתיו מקנהי. גם אן התווי ולמעשה כולם שיחקו נהדר, עם השראה והתלהבות.  זה נכון שיש בעלילה 2 חורים משמעותיים - אך זה די רגיל למצוא חורים, אפילו שחורים , בסרטי מדע בדיוני. כך שאם לסגור עיניים בסלחנות - אזי יש בסרט מימד מעניין - נולן הביא את האישי אל החלל. האהבה תנצח, כמו בשיר מפורסם של אריק איינשטיין. וכן - את הסרט עדיף בהחלט לראות בבית קולנוע, על מסך ענק ועם סאונד כמו שצריך. מומלץ.

2010 - Happy People: A Year In The Taiga
הם חיים מהאדמה, הם מספקים בעצמם את צרכיהם, הם באמת חופשיים. אין חוקים, אין מיסים, אין שלטון, אין ממשלה, אין ביורוקרטיה, אין רדיו, אין טלפון, הם חמושים רק בערכים הפרטיים שלהם ובקוד התנהגות. זה מה שוורנר הרצוג אומר על האנשים המאושרים. זהו סרט על כפר רחוק בסיביר בטייגה, אשר מתפרנסים מצייד הצובלים. רוב השנה הכפר מנותק מהציוויליזציה. הם חיים בינם לבין עצמם, אנשים קשי יום, עובדים רוב הזמן. אני חושב שדרושה בגרות בשנים על מנת לכנות סוג כזה של חיים אנשים מאושרים. אנשים צעירים ואידאוליסטיים היו מכנים זאת אנשים מסכנים בתנאי חיים קשים. אך לא כך הבמאי - הוא רואה את החופש, הכמעט מוחלט של האנשים האלו. חופש שלא ניתן לחלום עליו בציוויליזציה. סרט התעודה הזה מביא ראיונות וסיפורים מחיי היום יום, מראה את המיומנויות ומתרחש כולו בסביבה יפהיפיה אך אכזרית של טבע פראי בסיביר - צילומים נ-ה-ד-ר-י-ם. שווה.

2014 - שני פנים לינואר
אני אהבתי את הסרט. יש בו הכל - עלילה פתלתלה, תאווה לכסף, תאווה לחיים, תאווה בין המינים, הוא נלקח לתחילת שנות השישים עם הלבוש והדקורציה ששמה אותך שם לפני חמישים שנה, הוא ממוקם ביוון, כרתים ותורכיה המצטלמים נהדר כאן, יש בו כמה סצנות נהדרות (במיוחד הסצנה הנפלאה בה הגיבורים יושבים האחד מול השני על האוניה מבלי להחליף מילה), יש פה הרבה מאוד מצתי זיפו (ויגו מורטנסן לא הפסיק לעשן על המסך). הוא לא סרט בומבסטי, הוא לא סרט של וואו. זאת תחיית הפילם נואר המודרני. שווה

2014 - איש נובמבר
זהו סרט פעולה וריגול שיש לו את כל המרכיבים להיות סרט טוב. יש לו עלילה, קונספירציות, ג'יימס בונד לשעבר בתפיק הראשי, הוא זורם בצורה חכמה. אך זה לא מתרומם משום מה מעל לבינוניות - סצנות האקשן כבר לא לפי הסטנדרטים המודרניים, המשחק לא משהו, אין הרבה הפתעות - הסרט לא מרגש מספיק על מנת להיות טוב. זה לא שאי אפשר להנות כשיש גשם בחוץ, אין כח לצאת, וגם אין מצב רוח לעשות משהו  - זהו בדיוק הסרט למצבים כאלו. לוותר.

1979 - Serie noire
זהו עיבוד אפל, קודר, על גבול הפסיכוטי לסיפרו של ג'ים תומפסון. הסרט יכל להתרחש בכל מקום מערבי. כאן הוא בפרברי פריז מדכאים. הסרט מטריד ומדכא - וקרן האור היחידה הוא פטריק דוורה - שחקן בחסד בתפקיד אדיר של סוכן מדלת לדלת נאורוטי על גבול הפסיכיאטרי המתאהב בילדה-פרוצה, והמוצא היחיד שהוא מצא מהיאוש זהו רצח משולש (שם הסרט בצרפתית מתרגם לעברית - כשלא הולך, אז לא הולך) פטריק דוורה שם קץ לחייו ולקריירה המבטיחה שלו בירייה שלוש שנים מאוחר יותר. חבל - אהבתי את המשחק. אך הסרט היה לא לטעמי. לוותר

השבוע גם כתבתי על

º
שיכנעת, אראה את 'שני פנים לינואר'
12/12/14 00:39
23צפיות
סרטי השבוע
12/12/14 00:36
136צפיות
(2014) שומרי הגלקסיה Gauardians of The Galaxy
הסרט הכי כיפי ומבדר שראיתי מזה הרבה זמן! פשוט תענוג צרוף.

(2014) מפות לכוכבים Maps to The Stars
הו! חיכיתי מאז 'סימנים של כבוד' המצוין בשביל לראות את קרוננברג חוזר לעשות קולנוע נפיץ, מרושע, פרוורטי
והכי חשוב - מסמר שיער. והנה הוא שב השנה עם סרט היוצר זמזום מתמשך ומאיים בחסות הוליווד, יתושה מוצצת
דם שכמותה. לא הייתי שלם עם כל התסריט, במיוחד הסיום שהרגיש כקריצה ארוכה מדי. למרות זאת, רוב המניפסט
הקולנועי הארסי הזה היה כמו לחזות בהשתוללות של תעשייה שוחרת מדון. מיה וואסיקובסקה וג'וליאן מור על סף משחק
מושלם, הן מצליחות להעכיר את השלווה והאווירה בקלות כה פסיכוטית.

(2014) 20,000 ימים על פני האדמה
דוקו סוחף ונהדר על ניק קייב, אגדה בעודו בחיים. חובה למעריציו. גם חובבי מוזיקה משובחת וסמלי רוק יעלוזו ועוד איך.

(2013) מעגלים Krugovi
אירוע אלים מהעבר מצית את להבות עלילת נציג סרביה בשנה שעברה עבור האוסקר הזר וזוכה פרסים שונים
בברלין וסאנדנס. הדמויות טעונות, סובלות מעצירות סנטימנטלית ומשתדלות לשקם חייהן בהווה פוסט מלחמת
האזרחים היוגוסלבית. התחביר הקולנועי מבהיר מטרותיו תוך כדי התפתחות הסיפורים, מעגן את מרכז הכובד
הפסיכולוגי ואף מטפח דיון מרתק על מוסרנות.

(2013) העכשיו המדהים The Specteacular Noew
אכזבה קלה. מיילס טלר יוצא מהכלל (גם בסרט המצוין והאנדרייטד 'מחילת הארנב' מ - 2010 ולא אתבדה
לבטח כי כך הדבר גם ב'וויפלאש') אבל התסריט פשוט לא מציב רף גבוה מספיק, הטקסט שטחי ולא מיוחד.
ככל שהסרט ממשיך, לא ברורה לי כוונתו מלבד זו הברורה, הרעיונות שלו על נוער אבוד המסרב להתבגר
מחמיצים עצמם לדעת ונותרים בגדר קלישאות, למרות ועם כל הכבוד לרצון הטוב.

(2003) סיפורי בית קפה
סרט ישראלי טוב מאוד בו רבים כבר רואים סוג של קאלט תל אביבי. עם משה איבגי, אריה מוסקונה, צחי גראד
ועוד ועוד. אחלה של דיאלוגים!

(2001) משפחת טננבאום The Royal Tenenbaums
גם אחרי הצפייה בו, דעתי עודנה נתונה להגדיר את 'ממלכת אור הירח' כסרטו הטוב ביותר של ווס אנדרסון
עד היום ואחד מסרטי העשור הנוכחי. ניכר כי הסרט המוקדם שלו, האהוב ובעל ערך של סמל אמנות מודרנית,
עושה כל שביכולתו להיות הכי פוסט מודרני ומגניב שאפשר, עם קורטוב של מלנכוליות ושנינות, לצד עומס
ויזואלי עשיר בטקסטורות, עיצוב פריימים, סימטריה דקורטיבית נפלאה ועוד כהנה וכהנה גימיקים משובבי נפש.
עלילה של ממש אין בו, הדמויות קריקטוריסטיות מדי, הפסקול יפה לאוזן אבל נדוש - ולמרות כל אלו, מקסים למדי.
שומרי הגלקסיה באמת נהדר
20/12/14 10:20
צפיתי בו 3 פעמים כבר, פשוט פאן טהור
הנותן (ככה זה בעברית?)
12/12/14 05:03
105צפיות
סיפור מאוד דומה ל"אקוויליבריום" - עם עולם עתידני שבו מוותרים באמצעות חומרים כימיים על הרגשות על הכאב וכך גם על מלחמות עוני מחלות ורעב...
ויש מי שנלחמים לפרק את ההרמוניה המלאכותית הזו...
סרט בסך הכל כיפי והשימוש בשחור לבן /צבע עושה הרבה מהסרט (נדמה לי שגם באקוויליבריום עשו את זה או שאני טועה?)
ראיתי גם השבוע את "קוד מקור"  - כבר ראיתי אותו בעבר, סרט כיפי ועשוי טוב.

וכבר כתבתי למטה על הנסיכה קג'ויה היפיפה פה למטה...

הסרטים הפחות טובים של השבוע היו COHERENCE שהיה הכל מלבד קוהרנטי... בזבוז זמן
ן ENTER NOWHERE ... מממ... רעיון נחמד שמפוספס, לא מומלץ
המעניק
12/12/14 11:41
65צפיות
מבוסס אגב על ספר, ויש אפילו 2 ספרים נוספים.
לא מתפלא שמבוסס על ספרים כי הרגשתי שהיה שם פוטנציאל ענק אבל
12/12/14 16:23
47צפיות
הרגשתי שכאילו היו חייבים לסיים את זה והסיום הפשוט מדי והצפוי מדי, די מוריד...
(ממש כמו שהרגשתי בסרט ההוא עם שני כדורי ארץ קרובים זה לזה - "הפוך")

אה והיה נחמד לפגוש את ג'ף ברידגס
בסך הכל שווה צפייה, יש שם כמה קטעים מאוד חזקים כחלק מהאימון שה"מקבל" עובר אצל "המעניק".... הרגשתי שיכלו להאריך את הנושא הזה ולהראות יותר מהלימוד שלו (לא חסר דברים שאפשר להראות, מלחמות/רעב/שנאה/קנאה... וכו')... זה היה לדעתי מאריך את הסרט אבל בצורה קונסטרוקטיבית להמשך וללא ספק בצורה מעניינת מאוד, הרגשתי שקצת נחפזו לסיום
לפני מספר שנים קראתי את הספר
12/12/14 16:38
29צפיות
במסגרת בגרות באנגלית, והתלהבתי מאוד לשמוע שמפיקים סרט. אמנם עבר לא מעט זמן שקראתי אותו, אבל הוא זכור מאוד לטובה. יש כמה דברים שציפיתי לראות אחרת, אבל בסך הכל נורא נהניתי.
לגבי "הפוך"
12/12/14 16:40
36צפיות
אתה מתכוון ל Another Earth? כי אם לא, זה נשמע בדיוק אותו רעיון.
לא, אני מתכוון לFlipped"
12/12/14 18:14
37צפיות
שונה לגמרי מAnother earth למרות שהרעיון נשמע דומה, שם שני כדורי ארץ ממש קרובים זה לזה (לחלוטין חסר הגיון פיזיקאלי) ושם עולם אחד שונה לגמרי מהשני, אחד עשיר ומנצל את הפועלים בעולם השני ואין אפשרות לעבור מעולם לעולם כי כל מי שנולד על עולם אחד מופעל עליו רק כח המשיכה של אותו עולם ולכן כשהוא מגיע לעולם שלמעלה הוא כל הזמן נמשך לעולם שלו...(כן, שוב לחלוטין מנוגד לחוקי הפיזיקה הידועים לנו - אבל זה סרט ואני לא מתנגד לכך שסרטים ימציאו חוקים חדשים ולא חושב שהם חייבים להתאים עצמם לחוקי הפיזיקה המוכרים...) בקיצור כל זה יוצר מציאות מאוד מעניינת (במיוחד כשמישהו מהעולם האחד מתאהב במישהי מהעולם השני...) יש פה פוטנציאל ענק ויש שם דברים יפים ומגניבים ואפילו מקוריים ועם זאת שוב הרגשתי שהסוף נעשה בחיפזון ומוריד מהסרט, אחרי זה גם קראתי על זה שהתקציב נגמר באמצע העשייה וההוצאות הלכו וטפחו והיו חייבים לסיים את הסרט איכשהו, אפילו שחררו גרסא לא גמורה לגמרי כי רצו להתחיל להרוויח כסף כדי לשפר את הסוף ולהוציא גרסא נוספת למדינות אחרות אבל בסוף לא נראה לי שזה נעשה, או שכן... כבר לא זוכר קראתי על זה לפני כמה שנים

אתה מתכוון ל-Upside down
12/12/14 19:09
30צפיות
Flipped הוא סרט התבגרות מקסים של רוב ריינר - אך לא בכיוון של מדע בדיוני. ו-Another Earth דווקא מעניין. אני מסכים איתך על Upside Down 
º
אופסס אתה כל כך צודק, "הפוכים" בעברית
12/12/14 21:17
20צפיות
סרטים
12/12/14 11:53
114צפיות
הרבה זמן לא כתבתי פה.

- In Time - כאשר אדם מגיע לגיל 25, תהליך ההזדקנות נעצר, והוא מקבל עוד שנה אחת לחיות. כולם חיים בעולם בו כסף=זמן. אם רוצים קפה, משלמים בדקות, והשכר על העובדה הוא זמן. כך אפשר להגיע לגיל 50 ולהיראות בן 25.
הרעיון של הסרט נחמד, רק שלדעתי היה אפשר לבצע אותו אחרת לחלוטין/ 6/10

נראה אותך שוטר  - קומדיה על זוג חברים שמחליטים להיות שוטרים. כולם המליצו לי על הסרט הזה, אך הוא כשל לטעמי. ציפיתי לצחוק יותר. חוץ מזה 2 השחקנים הראשיים נמאסו עלי מזמן. 5/10
In time
12/12/14 13:48
68צפיות
הרעיון באמת נפלא. אנדריו ניקול כתב גם תסריטים לסרטים נפלאים אחרים - מה קרה בגאטקה והמופע של טרומן
º
מסכים על שניהם
12/12/14 16:26
26צפיות
השבוע שלי
12/12/14 18:34
98צפיות
שיטה מסוכנת. ויגו ופסבנדר נהדרים, אבל הסרט סובל מקשקשנות יתר, העדר קונפליקט משמעותי ומהופעה מעיקה למדי של קירה נייטלי. אפשר לוותר.

רק אלוהים סולח. סיפור נקמה מוזר ומעניין שמתרחש בפיליפינים. הצד החזק של הסרט הוא האווירה האפלולית-אדומה יוצאת הדופן, משחק משובח של הצוות ועלילה מסקרנת. בצד החלש יש את הקצב האיטי להחריד (כל תנועה והפניית ראש בסרט מתרחשים בסלו-מושן) ומיעוט דיאלוגים. רפן תמיד משאיר מקום לצופה להרהר ולחשוב בעצמו ואני מניח שיש שיאהבו את זה ויש שיחשבו שקיבלו "חצי סרט". לא לכל אחד.

JCVD. תסריט מבריק והופעה נהדרת של ז'אן קלוד, עם מנה יפה של הומור עצמי. כל הכבוד!

השבויה-ארוך מדי ומשעמם לטעמי
12/12/14 19:12
87צפיות
פאלו אלטו-לוותר-חסר עלילה, מיותר.חיים משעממים של תיכוניסטים בפרבר עשיר.
בסוד העניינים- in the loop- לאוהבי הומור בריטי וךהיות מוכן לניבולי פה...
לצוד כדי להרוג-מותחן אלים למדי עם זאת עשוי לא רע עם סטיב אוסטין,העלילה מזכירה את "סחרור מסוכן"
13- מצמרר, עשוי טוב
השבוע ראיתי את
13/12/14 13:31
84צפיות
בריק- סרט מגניב ביותר אך לא ממש מעבר לזה. עלילה מפותלת, שחקנים נהדרים וכמה רגעים הזויים ומשעשעים מאוד. לריאן ג'ונסון יש עתיד.

משחק החיקוי- סרט אוסקרים. בנדיקט קמברבץ' נהדר והסרט מבויים ביעילות רבה, אבל רואים שהוא נעשה בשביל לזכות בכמה שיותר אוסקרים. הוא מרוכך לחלוטין (במיוחד בסוף. דה פאק?) ומלא במשפטים כמו 'לפעמים האנשים שלא שמים עליהם הם האנשים שמשנים הכול'. אני עדיין בעד ש'התבגרות' ייזכה באוסקר.

הבריחה הגדולה- סרט נחמד. מאוד ארוך אבל יש בו כמה קטעים מגניבים. הסוף של הסרט הוא מאוד מעניין יחסית לסרט פטריוטי.

דמבו- אחד מחסכי ילדותי הושלם השבוע! מאוד פשטני אבל גם מאוד נוגע, חמוד וקצר.
אקסודוס
14/12/14 11:39
81צפיות
חיכיתי לסרט הזה מאוד. הזמנתי כרטיסים לסרט באיימקס, ואחרי זה הצצתי ב- IMDB ודי נבהלתי מהציון שהסרט קיבל, כי לרוב הציונים די תואמים את התחושות שלי לגבי סרטים כאלו ואחרים. החלטתי ללכת בכל זאת אבל עם ציפיות נמוכות.
מה אומר לכם - סרט מ-ע-ו-ל-ה שנהנתי בו בכל רגע ורגע.
אני מבינה למה הוא קיבל ציון שכזה - אנשים ציפו לסרט מלחמה היסטורי, לקרבות אינסופיים ולסיפור שיעניין אותם. אני חושבת שלנוצרים למשל, הסיפור פחות ידבר. לנו כישראלים סיפור יציאת מצרים וההליכה לארץ כנען הוא סיפור משמעותי עם חיבור היסטורי, ואני אומרת את זה בהיותי אתאיסטית/אגנוסטינקית (תמיד מתנדנדת בין לבין). תמיד גם כיף לשמוע עברית ברקע.

אני חושבת שמבחינת הסיפור והמגבלות שלו - יצא כאן סרט מדהים בעיקר ויזואלית אך לא רק. הסאונדטראק מדהים, השחקנים ברובם מתאימים מאוד לתפקיד ומשחקים מעולה - החל מכריסטיאן בייל הנהדר, וכלה בג'ואל אדגרטון (?), אותו לא הכרתי אבל בעיניי היה תפור לתפקיד של רעמסס, הלוא הוא פרעה.
נהניתי מכל רגע, ולא יכולתי לדמיין את הסיפור הזה בצורה טובה יותר. כאילו ורידלי סקוט לקח את כל מה שרק דמיינתי, ועשה אותו הרבה יותר מרשים ויפה.

בשורה התחתונה - אני מניחה שזה לא סרט לכל אחד, לא כל אחד יתלהב, ויש שם גם כמה קטעים שככל הנראה לא זהים לחלוטין לכתוב בתנ"ך. לי לא אכפת, היה לי כיף ונהניתי מכל רגע. נכון, זה לא גלדיאטור, אבל זה סרט מרשים לא פחות, בעיניי.

9/10
9 מ-10, עד כדי כך?
14/12/14 16:04
62צפיות
זה נראה אחלה סרט אבל כמעט הפכת אותו למאסטרפיס חח.. מה זה בעצם, אקשן? דרמה? רובוטריקים בזמן התנ"ך?
אני יודעת שאני אהיה במיעוט אבל בעיניי הוא כזה.
14/12/14 21:49
49צפיות
הוא היה תפור עליי לחלוטין. גם בעלי התלהב מאוד. הוא פשוט נוגע בהרבה מאוד דברים שאהובים עליי ומרגשים אותי. אני לא מסוג האנשים שיתרגש מסרט צרפתי, מה לעשות.
חח זה בסדר, לא צריך להתרגש מכל סרט
14/12/14 23:15
36צפיות
פשוט לא חשבתי שזה סרט שיש בו משהו מעבר לאקשן
דווקא אקשן אין בו יותר מדי
14/12/14 23:17
35צפיות
ז"א, יש.. אבל זה פשוט מראה את הסיפור של יציאת מצרים, בעיקר מנקודת המבט של משה... ויש לא מעט מה לספר ומה להראות בדרך.
טוב, סיקרנת אותי עכשיו לגביו
15/12/14 11:06
29צפיות
מבטיח לעדכן
º
לך על זה וכדאי באיימקס.
15/12/14 11:18
17צפיות
טוב, יש מצב שאלך לזה אפילו הערב חח
15/12/14 11:25
38צפיות
אני והחברה יוצאים עם עוד זוג חברים אז נראה מה יזרום חח.. אנסה להזרים אותם לאיימקס חח
º
*שמה קסדה*
15/12/14 11:31
21צפיות
º
15/12/14 15:32
27צפיות
את יכולה להירגע, את לא צריכה קסדה
16/12/14 11:14
26צפיות
אז באמת צפיתי אתמול בסרט והוא היה ממש אחלה! לא מאסטרפיס או קרוב לזה אבל הוא היה מהנה מאוד ורק לקראת הסוף, בערך ברבע השעה האחרונה, הרגשתי שהוא מתחיל להימרח. הוא העביר שעתיים וחצי בכיף.

אני חושב שהיה פה בזבוז גדול מאוד של קאסט איכותי: מסיגורני וויבר שלא עשתה כלום ועד ג'ואל אדגרטון שנראה בן 70 בערך עם כל האיפור הזה ושלא הצליח לעשות משהו טוב עם התפקיד. כריסטיאן בייל היה טוב כהרגלו, זה כבר לא מפתיע. אבל בסה"כ באמת נהניתי (:
פיו...
16/12/14 11:21
25צפיות
נראה לי שרק אני התלהבתי מג'ואל אדגרטון... חשבתי שהוא עשה את התפקיד ממש טוב (חוץ מזה שהוא חתיך הורס... אוסטרלי נו..)
מה נמרח לך בסוף? אני דווקא רציתי שימשיך, וימשיך, וימשיך... הדבר היחידי ש"הפריע" לי זה שלא הראו מה קרה עם מרים, ואני לא ממש זוכרת מהתנ"ך מה קרה, סתם עניין אותי.

בקטע של ים סוף כשהם עומדים אחד מול השני חשבתי שאני מתעלפת מהיופי. בחיי, תמונה שהייתי מגדילה ושמה בענק... מדהים.

מה נמרח? אממ..
17/12/14 01:28
23צפיות
לא יודע, התחושה הכללית של יאללה, נו, סיימו כבר.. אולי כי ידעתי איך זה ייגמר חח

שכחתי ממרים די מהר, אבל כן, מסכים איתך. ככה היא באה, ככה היא הלכה. וכן, הראש בראש בים סוף יפהפה - אבל כל כך הוליוודי שרציתי להקיא!
אני מתה על ההוליוודיות הזו...
17/12/14 09:05
20צפיות
(גם אוהבת את לאס וגאס וכו'... כנראה שזה עניין של אופי )
סרט אחרון שראיתי
14/12/14 15:56
94צפיות
נורא התחשק לי סרט אנימציא חמוד אז אחרי המון המלצות מחברים ראיתי את up , ממליצה ממש - משאיר טעם טוב בפה - 9/10
º
14/12/14 16:05
9צפיות
14/12/14 16:49
30צפיות
יצירת מופת. אחד הטובים של פיקסאר (בתקופה שכמעט כול סרט שלהם היה כזה).
UP
14/12/14 17:51
35צפיות
ברור שמומלץ 
שישה סרטים קצרים מעולים
14/12/14 20:29
23צפיות
הראשון, Miracle Fish, מביא את סיפורו של ילד המביע משאלה ביום הולדתו בהיותו בבי''ס והיא מתגשמת. בערך.
(רבע שעה)
https://www.youtube.com/watch?v=9cpKY2XI1NY

השני, The Confession, מביא את סיפורם של שני ילדים המסתירים אירוע נוראי לו היו אחראים.
(20 דק')
http://vimeo.com/76111983

השלישי, Toyland, מתרחש בגרמניה של מלחה''ע ה-2, כאשר ילד תמים חושב כי שכניו היהודים עומדים להיות מפונים
למקום שכולו צעצועים ושמחה.
(12 דק')
https://www.youtube.com/watch?v=51kkhCDiTZw

הרביעי, Schwarzfahrer, מתרחש ברכבת ובה אישה זקנה משתלחת ביושב לצידה, בחור שחור, ובשאר מיעוטים.
(10 דק')
https://www.youtube.com/watch?v=XFQXcv1k9OM

החמישי, The Door, משחזר את היום בו פונה כפר צ'רנוביל ונוגע בסיפורה של משפחה אחת והתמודדותה עם המצב.
(רבע שעה)
http://vimeo.com/9758104

השישי, 'הסדרן', סרט גמר ישראלי של ירמי שיק בלום, קומיקאי ובוגר מכללת ספיר.
(23 דק')
https://www.youtube.com/watch?v=mXK1a8luA3E

|*|זוכים בחבילת ספא זוגית מפנקת|!|
14/12/14 12:40
12צפיות
|בועית|יש לכם הזדמנות לזכות בחבילת ספא זוגית מפנקת במיוחד! היכנסו כבר עכשיו לפורום שיחת נשים וספרו לנו על הרגע הכי הרומנטי והבלתי נשכח שלכם ואולי תזכו|!|

לפרטים נוספים והשתתפות:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|רמקול|במהלך השבוע יתקיים ראיון מצולם מיוחד עם חברת הכנסת מירי רגב בביזפורטל. בין היתר היא תשיב על השאלות שלכם.
אתם מוזמנים לשאול אותה על :הפריימריס הקרבים בליכוד, סיכום הקדנציה ומה היא תרצה להשלים בהמשך, יוקר המחייה ומחירי הדירות ובעצם כל מה שבוער לכם לשאול אותה!

מוזמנים לשרשר את שאלותיכם כבר עכשיו בפורום בחירות 2015:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
מחווה רומנטית וריקוד מושלם
14/12/14 13:26
16צפיות

באותו יום אפרורי וקר זכיתי במתנה מאוד מרגשת מבעלי היקר, סופ"ש רומנטי בחו"ל שכלל גם מאין מחווה מיוחדת "החזרה לריקוד אחד מושלם".
כשהייתי ילדה למדתי בלט ,נגינה בפסנתר וריקודים קלסיים. הם השתלבו בחיי ביצירתיות, באהבה, במסורת, בנשיות אפילו באסתטיקה. 
"גן העדן שלי" שהכיל בעצם אותי: את האהבות, הבקשות, השיגעונות, המוזרות וההגזמות! גם ברגעים של חולשה תמיד פניתי למוזיקה ולריקוד.
בשנים האחרונות זה דיי נעלם מתוכי ממני מסיבות רפואיות, פיזיות ונפשיות. (חליתי בסרטן השד ועברתי תקופה קשה,למזלי עכשיו אני בסדר!) 
אותו יום חמישי בערב בחוץ ירד גשם וקר. ישבנו בסלון ושמעתי את הוואלסים המקסימים של "יוהאן שטראוס". 
לרגע דמיינתי הלוואי ויכולתי להיות שם, פעם אחת בחיי בנשף וואלס וינאי רומנטי מיוחד! כעבור שבוע, יום לפני הסילבסטר (שהוא גם יום ההולדת שלי..!)
בעלי הפתיע אותי בגדול עם טיסה לוינה וזוג כרטיסים לנשף! הגענו לסוויטה מלכותית במלון עם הרבה פינוקים. ונוף חורפי מושלג של עיר "אריסטוקרטית אירופאית".
נהיננו מאוכל טוב, שניצל בגודל של צלחת גדולה, בירה יין. תרבות ובילויים שפע מוזיאונים. 
בערב יצאנו לאירוע ייחודי ומרגש: "נשף וואלס וינאי". הגענו למקום שנראה כמו ארמון. עם קירות מקושטים, נברשות נוצצות ושטיחים כבדים. סידורי פרחים ושמפניה.
נשים בשמלות ערב וגברים בחליפות הדורות. היה זה רגע רומנטי בלתי נשכח, מביטה בבעלי והוא נבוך מעט אבל מלא גאווה. כולי מרחפת מעל נרגשת מהמראה והריקוד שלנו יחד.
כאילו חיה באיזה סרט יישן רומנטי אחר. (רק הטלפון הסלולרי שהיה בתיק, הזכיר לי את העובדה שאנחנו בשנות האלפיים..) 
רגע רומנטי מקסים בו הרגשתי שאני (חוזרת לחיים טובים ובריאים יותר) חוזרת להיות אותה האישה האחרת...! מאז החורף האחרון חזרתי לנגן מעט ולרקוד בכל הזדמנות

º
רציתי להוסיף תמונה מהנשף היפה..
הודעה זו מכילה תמונות
14/12/14 13:29
23צפיות
המועמדים לגלובוס הזהב
11/12/14 17:01
65צפיות
הוכרזו המועמדים לגלובוס הזהב 2015,
וכן, ״גט״ הישראלי קיבל מועמדות.
ההימור המופלא שלי...
11/12/14 23:50
51צפיות
FILM  קטגוריות קולנוע

Best film, drama
The Theory of Everything

Best film, comedy or musical
Birdman

Best actress, comedy or musical
Amy Adams - Big Eyes
Quvenzhané Wallis - Annie

Best supporting actor
Robert Duvall - The Judge
JK Simmons - Whiplash

Best score
מבחינתי כולם זוכים פה, כל אחד מהמועמדים הוא מוסיקאי מעולה.

Best song
אין לי מושג, למרות שאני אוהב את הקטגוריה הזאת, אני לא מתחבר לשום שיר בה.

Best director
Alejandro González Iñárritu - Birdman

Best actor, drama
Eddie Redmayne - The Theory of Everything

Best supporting actress
Patricia Arquette - Boyhood
Emma Stone - Birdman

Best actress, drama
Rosamund Pike, Gone Girl

Best actor, comedy or musical
Michael Keaton - Birdman

Best animation
Big Hero 6
The LEGO Movie

Best screenplay
Gillian Flynn - Gone Girl

Best foreign language film
אין לי מושג, אבל מקווה שגט ייקח.

TELEVISION
Best series, drama
The Good Wife
House of Cards

Best actress, drama series
Robin Wright – House of Cards

Best actor, drama series
Kevin Spacey - House of Cards

Best series, comedy or musical
Transparent

Best actress, comedy or musical series
Gina Rodriguez – Jane the Virgin
Taylor Schilling – Orange Is the New Black

Best actor, comedy or musical series
Jeffrey Tambor – Transparent

Best mini-series or TV movie
The Normal Heart
Olive Kitteridge

Best actress, mini-series or TV movie
Frances McDormand - Olive Kitteridge

Best actor, mini-series or TV movie
Martin Freeman - Fargo

Best supporting actress
Uzo Aduba – Orange is the New Black
Allison Janney – Mom

Best supporting actor
Matt Bomer - The Normal Heart
Alan Cumming - The Good Wife
רוצה לקחת את הבת שלי בת ה-12 לסרו ערבים רוקדים
09/12/14 12:37
69צפיות
אך מנסיון קודם עם סרטים ישראלים
הם בדרך כלל רויוים בקלטעי סקס.
אם מישהו כבר הספיק לצפות בסרט אשמח אם תוכלו להמליץ,
לא מצליחה למצוא הגבלת גיל לגבי הסרט הזה
תודה
לפי האתר של משרד החינוך והספורט
09/12/14 13:10
85צפיות
ל'ערבים רוקדים' יש 'הותר לכול', כך שסביר להניח שאין שם משהו חריג מבחינת עירום. צפייה נעימה!
º
תודה
09/12/14 13:25
9צפיות
לא ראיתי אבל אני מניח שזה סרט די פוליטי/שמאלני
11/12/14 01:06
53צפיות
אולי דיברתי עכשיו שטויות...
מישהו ראה?
פורום עדשות מגע ומשקפיים

חדש בתפוז!

פורום עדשות מגע ומשקפיים להתייעצות עם בעלת מקצוע היכנסו >>