לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום לכולכם, הגעתם לפורום של עולם האמנות השביעית, זהו פורום סרטים וקולנוע,

נדבר כאן על שוברי הקופות החדשים ועל סרטים ישנים,

נדון בשחקנים, במאים ותסריטאים, ובכל מה שקשור בקולנוע.

אז אם אתם אוהבים קולנוע - הפורום הזה בשבילכם

כאן מדברים על אומנות העשייה, ולא על הורדות,

הפורום הוא למענכם, אז אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום,

חוקי הפורום:

נא לא לשאול על תוכנות / אתרי הורדות בלתי חוקיים.

באם הודעה מכילה ספויילר, נא לציין זאת בכותרת,

נא לא לכתוב ספויילרים בכותרת ההודעה.

נא לא לצרף קבצים בלתי הולמים או כאלה שעוברים על זכויות יוצרים.

נא לשמור על תרבות דיון מעל דפי הפורום,

בלי קללות, גידופים והעלבות.

ובנוסף לכתוב לעיל, נא לא לכתוב הודעות שעוברות על תקנון האתר.

(קישור לתקנון האתר)

הודעות לא חוקיות תמחקנה ללא התראה!

ועכשיו נסיים עם ציטוט עמוק לחיים כמובן:

`` Has anything you`ve done made your life better?”, American history X

והתיאוריה שלנו:

“If it hasn´t been made into a movie, it´s not worth knowing about, is that it?”, Dogma

בסך-הכל הפורום הזה הוא בשבילכם, ואנחנו מקווים שתמצו אותו עד תום, ושכמובן תחזרו בקרוב!

שלכם,

מנהלי פורום סרטים וקולנוע

הסר "דבר אליה" המלצה
30/03/15 21:14
8צפיות
האם מישהו יכול להמליץ לי על הסרט? שווה צפייה? האם הוא צנוע?
ממליץ בחום
30/03/15 21:29
4צפיות
סרט נהדר, אחד הטובים של אלמודובר.
לגבי הצניעות - לא זכור לי משהו מיוחד מבחינת הערום (וייתכן שזכרוני מטעה אותי), אך יש לזכור שאף סרט של אלמודובר הוא לא "צנוע" מבחינת הנושאים שהוא מטפל בהם. 
מה דעתכם על הטיזר הזה לסרט החדש של רוברט זמקיס?
30/03/15 12:32
13צפיות
העלילה נשמעת מאוד דלה:
The story of French high-wire artist Philippe Petit's attempt to cross the Twin Towers of the World Trade Center in 1974.
אבל ממש בא לי לראות את זה!
סרטי השבוע
27/03/15 04:19
77צפיות
קיבלתי מסר, ראיתי שלא פתחו, אז הנה, פעם ראשונה שאני עושה את זה. 

אז... חברים יקרים, נא לספר לנו את הסרטים שראיתם השבוע ומה אתם מתכננים לראות הלאה. 

אה וכן, מעבר שעון קליל  
(והתקנון גם יעלה אף הוא במהלך הסופ"ש )

שובר את הקרח
27/03/15 13:24
67צפיות
היה שבוע מעולה ועמוס מהרגיל (ככה זה כשאין עבודה)
לא מעט סרטי DC - וונדר וומן שהיה חביב (קארי ראסל מדבבת אותה וזה גרם לי לחשוב שהיא ליהוק מושלם לסרט הקרוב, תראו 'האמריקאים' ותסכימו איתי)
ליגת הצדק: DOOM שהיה בסדר עם עלילה דיי דלה. פלאשפוינט פאראדוקס שהיה מעולה, אפל, מייאש ואלים בדיוק כמו שאני אוהב, אבל לעתים מרגיש אובר-מוגזם עלילתית.
חזרתי אחורה לסרטים הישנים של DC וראיתי את באטמן: מסיכת התעתועים שהיה פשוט נפלא! בוגר ומורכב, עומד בגאון לצד האביר האפל.
בנוסף, באטמן: הדור הבא שהיה גם טוב, ויכל להיות אפילו יותר אם סיומת טיפה שונה. 
לסיכום, שבוע שכולו זריקת נוסטלגיה אחת גדולה וכיפית.

בגזרת הסרטים האמיתיים - ראיתי את פאדינגטון שהיה הפתעה גדולה, מקסים ומשובב נפש, וגם את סיפורים פרועים שהיה מבריק (רוצו לקולנוע, באמת. ואל תתנו לטריילר להטעות אותכם).
סרטים מהשבועיים האחרונים
27/03/15 13:28
94צפיות
(2014) גט
לא רע בכלל, הקומפוזיציות מרשימות וטורדות מנוח, אנסמבל השחקנים עושה עבודה יוצאת מהכלל, הביקורת הנוקבת על
מוסד הרבנות מושחזת והולכת כמעט עד הסוף. ובכל זאת, חשבתי כי ביחס לקודמיו בטרילוגיה הוא פחות מעורר אמוציות.

(2014) The Skeleton Twins
מצאתי את הפרסונה המבדרת של קריסטין וויג וביל היידר כגורם העשוי להטיל דופי ופקפוק בדמויות המורכבות שלהם בדרמה
הקומית (או בעגה הפוסט מודרנית - דראמדי) מאשתקד. ואכן, קשה להתעלם מהמאמצים הכנים אך המוזרים של הצמד להטמיע
חותם אנושי מכמיר לב, בטח בסצינות המצחיקות בהן יש מימד נוסטלגי, חזרה אל מקורות ההומור המוכרים להם. בגדול, התסריט
משתדל למזער מדי פעם את מידותיו של סגנון חמור סבר בשביל לשמור על מרחב תמרון בו וויג הנפלאה יכולה להדהים שוב ושוב.
ביקום מקביל היא ליקטה אוסקר.

(2014) Citizenfour
הדוקו המדובר המלווה את אדוארד סנודן בימים בהם החליט להוציא החוצה מידע מסווג על ידה הארוכה של ארה''ב שלא בוחלת
מסתבר בשום אמצעי, מאזינה ועוקבת אחרי אזרחיה ואף אחרי ממשלות העולם. אותי כמובן כחובב קונספירציות זה ממש לא
הפתיע והאמת שהופתעתי דווקא שזה הפתיע אחרים... החצי הראשון יבש ואינפורמטיבי ואפשר לדלג עליו, זו בעיקר סוג של
אקספוזיציה ודיוני בית משפט על סוגיות זכויות האזרח ופרטיותו. החצי השני כבר סיפור אחר. סנודן במלון בהונג קונג, נגלה לנו
במלוא אנושיותו. מתראיין ושופך אור על משנתו וחוזר ומדגיש כי הוא לא האישו ומעדיף שיתמקדו רק בשערוריות המקוממות של
המסמכים אותם הפיץ. מומלץ.

(2013) Moebius
טוב, בדיוק כשהרהרתי כי קולנוע דרום קוריאני כבר לא יוכל להפתיע אותי עם דימויים בוטים אך יוצאי דופן בהתגלמותם, מגיח לו
מר קים קי דוק עם סרטו הלפני אחרון שיצא לפני שנתיים ומניף לעברי אצבע משולשת. אני מקבל. היי הו, תראו תראו! קי דוק ממשיך
לצייר בבטחה את הקווים המדממים של סרטו המצוין 'רחמים', זוכה ונציה, ומתרחק מהתום והקסם של 'להרגיש בבית'. במרכז העלילה,
סינקדוכה פאלית עם טוויסט חולני מהפנט, הטומנת בה קורטוב הומור מקאברי שמחלץ פרצי צחוק בלתי רצוניים. בהיעדר דיאלוגים (!),
השפה הקולנועית מסתפקת בתבונה רבה באלימות ככלי תקשורת אותנטי המעיד על מצוקה רגשית. אצל קי דוק הכל הולך, גראפיות על
סף אקספלוטיישן אבל רק על סף. בעזרת כושר המצאה אסוציאטיבי תכליתי במיוחד, קי דוק עדיין רלוונטי. הסרטים שלו עדיין הולמים
וממסמרים את עצמם עמוק פנימה. כואב אבל נחוץ.

(2013) A Touch of Sin
סרט סיני זוכה פרס התסריט בפסטיבל קאן. מורכב משלושה מערכות/אפיזודות על שלושה דמויות שונות ומאבקן על מקומן בחברה
המנוכרת. אלימות ריאליסטית משתלטת על העניינים בעוד התוכן העלילתי דל מדי לטעמי. בינוני.

(2012) מעבר לגבעות Beyond The Hills
לפני 8 שנים כריסטיאן מונג'יו העיף לי את המוח עם 'ארבעה חודשים, שלושה שבועות ויומיים' והמציא מחדש את הקולנוע הרומני.
הציפיות שלי מהסרט החדש שלו לא התממשו כולן והן היו גבוהות כי הוא זכה בכל זאת בפרס התסריט בקאן (והשחקניות הראשיות
זכו על הופעתן) ועורר הדים חיוביים. אני מניח שהיה חסר לי עומק ומשמעות, מלבד ההתבססות על סיפור אמיתי ומזעזע. הדיון על דת
וגורל לא התעלה מעבר לפשטות מעיקה. יש מגוון איכויות משובחות שבזכותן הסרט שווה צפייה אף על פי כן.

(2010) Please Give
סרט נהדר של ניקול הולופסנר עם רבקה הול (אני מאוהב!), קתרין קיניר, אמנדה פיט, אוליבר פראט ושרה סטיל (הבת של איליי גולד
ב'האישה הטובה'). למרות שממבט ראשון הסרט עשוי להיראות ככזה המביע סלידה מצרות האדם הלבן בניו יורק המגניבה, הוא דווקא
מטפל בהן ללא מידה כזו או אחרת של שיפוטיות. הולופסנר שמה דגש מקסים וחכם על הנשים בסרט ומתמצתת כיאות את קיומן כאינדיבידואליסטיות.

(2009) Tony
טוני הלונדוני רובץ בין קירות ביתו הדל ובוהה בסרטי טראש מהאייטיז, בעוד את זמנו בחוץ הוא מעביר בשוטטות בין שולי החברה.
כשמגיע הרגע בו עליו להיות חלק נורמטיבי ומתפקד במציאות, כלומר להשתוחח ולהתערות, אז ובכן דברים משתבשים ויוצאים
מכלל שליטה. למעשה, התחביב של טוני מפריע לו. אספן של חיי אדם. ריפר בהתנדבות מרצון. סרט הביכורים של ג'רארד ג'ונסון
ממשיך את דרכו של 'הנרי: פורטרט של רוצח סדרתי', היות והמבע הקולנועי שלו מותיר הד מבעית, לצד אסתטיקה ריאליסטית חרוכה
שמזכירה את Angst האוסטרי. התרשמתי רבות מהכוונה האותנטית הנועדה לשרטט קו תימתי ברור בין פסיכוזה ומקורותיה הבלתי צפויים.
פיטר פרדיננדו מצוין בתפקיד הראשי.

(1999) ג'ו המלך Joe The King
את פרנק וויילי אתם ודאי זוכרים בתפקיד הקטן והמצוין של ברט ב'ספרות זולה'. מסתבר כי הוא מביים בעצמו ואף זכה בפרס התסריט
בסאנדנס 1999 עם דרמת ההתבגרות המרגשת שלו, בה נקטמים באכזריות חלומותיהם של נוער שוליים מקופח באפסטייט ניו יורק
של הסבנטיז. חייהם מסותתים בידיה המיובלות של כרוניקה רובצת בייאוש, זו שאינה מוכנה להתיר מחשבות על תקווה. וויילי בכל זאת
מפזר שביבי נחת, אדיבות וטוב לב, וכך מונע מהדמויות שלו ליפול במלכודת של חד מימדיות.

(1976) The Killing of A Chinese Bookie
סרטו של ג'ון קסבאטס, כמה שאני אוהב את הבמאי הזה. לא רק שהוא מהגדולים בתולדות הקולנוע האמריקני, החזון האמנותי שלו
ממשיך להשפיע על דורות של יוצרים גם בזמנינו אנו. בן גזארה המצוין מגלם בעל מועדון שנקלע לחובות עקב ערב הימורים לא מוצלח.
המאפיה מטילה עליו משימה על מנת למחוק את החוב ומכאן מתחיל סיפור עם השלכות פסיכולוגיות מעניינות. גזארה סיפר כי היה לו
מאוד קשה להתחבר לדמות בעל המועדון, אז קסבאטס דמע מולו ומילמל כי הסרט הוא למעשה מטאפורה על חייו כבמאי - כל המכשולים
והאנשים שמנסים לנפץ את החלומות והרצונות שלו בדרך להגשמתם. בניגוד לסרטי גנגסטרים סטנדרטיים, הגישה של קסבאטס שונה
ויש לה תכלית ייחודית. הדמויות שלו מפגינות פגמים בלי להתבייש, מה שיוצר מבט אישי על מציאות קרובה אך רחוקה מרוב הקהל.

(1955) The Big Combo
נואר מרתק ומשובח, אל תחמיצו.

(1924) Sherlock Jr
קומדיה אילמת קצרה (40 דק') עם באסטר קיטון. משעשע וחמוד ברוב חלקיו.

באסטר קיטון לדעתי אוברייטד
27/03/15 18:36
30צפיות
אני מבין שהבחור עשה לא מעט חידושים בטכניקת הקולנוע, יש לו גם גימיק טוב מאוד של פרצןף פוקר בכל הסיטואציות המצחיקות - אך לאחר שצפיתי בלא מעט סרטים שלו, לא יכול להגיד שהתרשמתי. כנראה שפיספסתי בו משהו. בז'אנר הזה צ'פלין הוא כמובן הגאון שצמח ועשה סרטי מופת שרלוונטיים ומרגשים גם בימינו. קיטון - היה אגדה מהלכת בזמנו, אך קשה להעריך אותו כיום.
שרלוק ג'וניר אכן נהדר
27/03/15 18:48
38צפיות
ועם אחת מעבודות הפעלולים הכי מרשימות שיצא לי לראות (המחשב עוד לא הומצא וקיטון ביצע הכול לבדו). גם 'הגנרל' שלו מאוד מומלץ.
Moebius!
29/03/15 20:40
22צפיות
דמיין שכתוב פה OMG חמישיים פעמים ברצף.

חבר יקר שאוכל סרטיים חולניים, ביזאר וזוועה לארוחת בוקר, סיפר לי איך הזדעזע מרצף האירועים בתחילת הסרט. לא העזתי להתקרב.
º
אתה חייב להתקרב, סרט אדיר!
29/03/15 22:06
9צפיות
נעלמת, שבויה, לפני השינה ואחרים
27/03/15 18:23
75צפיות
השבוע ראיתי:

1967 - הטוב הרע והמכוער
קצת קלסיקה. מזמן לא ראיתי את איסטווד כשהיה צעיר - וזה מופת קלאסי של  מערבוני הספגטי (לטעמו של הצופה המודרני הסרט יהיה קצת איטי ומיושן - אך במהרה הוא יתרגל לקצב ויתחיל להנות) - כולם פה רעים וומכוערים ומה שמבדיל את הטוב מהחברה האחרים הוא די חמקמק. נראה אם תצליחו לאפיין מה טוב בדמות ה"טוב" - חוץ מהעובדה שקלינט איסטווד משחק אותה. סרט אנטי מלחמתי ובעד היוזמה האישית - אפילו אם היא רעה ומכוערת - היא טובה יותר מאלטרנטיבות. איסטווד במיטבו, בלי הרבה דיבורים. אם אתה רוצה לירות, אז תירה, אל תדבר. הסיום המורט העצבים של התיקו המקסיקני פשוט ומעולה.מומלץ

2014 - מסע של מאה צעדים
צפייה שנייה. אם בצפייה הראשונה הרגשתי "טוב" - אזי בצפייה השניה הסרט עושה עוד יותר טוב. אחלה מצב רוח, מישחק כובש ובעיקר רוצים לאכול למראה כל כך הרבה מאכלים מצויינים. שווה.

2014 - שף
סרט נחמד - אך לא יותר, אפשר גם להנות ממנו, אם בא לכם על סרט שעושה טוב, סרט שפורט על מיתרי היוזמה האישית, על עצמאות ועל משפחה. כמובן הכל מוגש עם אוכל טוב - ומי לא אוהב לאכול טוב?

2014 - לפני השינה
עלילה מעולה עם רעיון שמזכיר במקצת את ממנטו הגאוני. גם כאן מדובר במיקרה של מחיקת הזכרון, ותזכורות עצמיות לגבי מאורעות ומשמעויות של הדמויות הסובבות את הגיבורה (ניקול קידמן). כל יום מתחיל מחדש - הלילה מוחק את מה שהיה. וכך איך אפשר להבין מי נגד מי, מה היה ומיהו מי. זו בדיוק המשימה של הגיבורה. אהבתי את המשחק של קולין פירת' - סרט מתח טוב . שווה

2014 - נעלמת
עלילה מפתיעה ומותחת ואף מזכירה קצת את היצ'קוק - איך שהוא היה בונה את העלילה ומכניס את הגיבור למלכודת על א עוול בכפיו. הסוף מאוד מעניין - בד"כ בסוג כזה של סירטי מתח היה אפשר לצפות לסיום מוחץ מסוג שונה - אך כאן הוא מאוד ראליסטי, לא מתחנף ודטרמניסטי במובן מסויים - הרי אם חושבים, כך הוא היה צריך להסתיים, בדיוק איך שהתחיל. ואולי כל מה שהיה באמצע - זהו סתם חלום רע? מומלץ.

2014 - שבויה
די ירדו על הסרט הזה וכך לא הייתי בטוח אם ארצה לראות. בסוף שמתי פס וראיתי. לא התחרטתי. סרט מתח מצויין. אמנם ללא מעוף מיוחד - נכון, אך לא תמיד צריכים מעוד או חידושים. לטעמי אחד הסרטים שלא זקוק להם. משחק עצור אך משכנע של כל הצוות, שם אותך באמצע עלילת חטיפה וזוועות שעושים בילדים - נושא מאוד מרכזי בקולנוע אמריקאי - אך מבלי להביא את התיאורים הגרפיים (שללא ספק היו עמלים קשה להביאם אל המסך אילו זה היה סרט דרום קוריאני). כך שאתה גם שם וגם בחוץ - צופה, כמו החוטפים עצמם. החפיפה הזו ביננו המציצים לבין החוטפים - לדעתי היא זו שהפריעה לאנשים לראות בסרט הזה סרט טוב. ז"א הקהל נעלב, אך לא מודה בזה ומאשים את הבמאי בסרט לא מוצלח. שווה.   

השבוכ גם כתבתי על

חשבתי ש"שבויה" היה נוראי
29/03/15 11:28
30צפיות
מהסרטים הגרועים ביותר של 2014.
גם אני חשבתי כך עד שראיתי
29/03/15 18:03
24צפיות
אין כמו מהראה עיניים, אין התאוריה מחליפה את הניסיון. צריך לראות ע"מ לשפוט. בכל אופן - לא מהסרטים הכי טובים של 2014 - אך לדעתי הביקורות השליליות לא מוצדקות. ואולי לא הבנתי עד כמה הסרט הוא גרוע  העליתי סברה למה אני חושב היו ביקורות לא טובות - ואשמח לשמוע דברים נוספים
לגבי הטוב הרע והמכוער
29/03/15 20:35
23צפיות
אני חושב שאם מתעלמים מהמימד ההיסטורי, מדובר בסרט בינוני - עלילה בסיסית, דיאלוגים מעטים ולא אינטיליגנטיים במיוחד, הרבה כדורים שורקים. לא ברור לי מה הגדולה של הסרט.
האם זה אפשרי בכלל להתעלם מהמימד ההיסטורי?
29/03/15 23:40
11צפיות
אני לא בטוח בכך.
האם אפשר להוציא פרק מספר ולנסות לקרוא ולשפוט אותו כיצירה עצמאית?
זו שאלה ד"א. אני מכיר כמה ספרים שהתשובה תהיה חיובית  (ספר האי-נחת למשל) - אך לרוב זהו ניסיון שנועד לכישלון.
ולגבי המימד ההיסטורי של הטוב, הרע והמכוער - זהו הסרט שסוגר את הטרילוגייה של איש ללא שם. טרילוגיה נפלאה של מערבוני ספגטי. מערבון ספגטי זהו מערבון שביימו אותו האיטלקים. התחיל בשנות השישים. מה שאיפיין אותו - זה שהוא היה מלוכלך, מאובק, עם קלוז-אפ לנבזות ונבלות והרבה דם - לפני זה המערבונים היו עם דיאלוגים, עם עלילה, עם התפתחות עלילתית ודי נקיים - וכאן קיבלנו בלי הרבה דיבורים, עם הרבה כדורים וחיוך מרושע - אנטיתזה. וכמו כל אנטיתזה, בזמנו לפחות זו הייתה הצלחה רבתי. וכיום נחשב כקלאסיקה. 
מה שאני אומר הוא שלא ניתן לשפוט מהפכה (כי מה היא אם לא שבירת כלים) ללא הכרה של המיאוס של הסדר הישן.

ולגבי - ובכל זאת, בוא נשלוף את הסרט מהקשרו. אזי אני כן מסוקרן לגבי הדמויות שבו - ושאלתי עדיין פתוחה - מה מבדיל את הטוב מהרע או המכוער? והאם מערב פרוע טוב יותר ממלחמות? אותי הסרט שלח לחשוב על שתי השאלות האלו. וכמובן, יש בו לא מעט סצנות שקשה לשכוח אותן - הן נחרטו אצלי בזכרון ומסרבות לשחררו. אך חוץ מזה? אתה צודק - אין הרבה דיאלוגים, העלילה לא מסובכת מדי, הרבה יריות, פסקול מאוד בסיסי (ונדבק כמו מסטיק). אלו הם חלק ממאפייני מערבון הספגטי. התלבושת האחידה של הז'אנר. הכלים הדלים של היוצר.

סרטי השבוע שלי
28/03/15 17:45
64צפיות
אליבי- הסרט הראשון של היצ'קוק שצולם בתלת מימד (אני ראיתי אותו בדו מימד) הוא, בדומה ל'החבל', יותר מחזה מצולם מאשר סרט רב לוקיישנים. לא מיצירות המופת שלו, אבל עדיין סרט מעולה המוכיח את כישוריו של המאסטר.

פי- סרטו הראשון של דארן ארונופסקי מוכיח את כישוריו הגדולים כבמאי: מרתק, קצר, מטריד וסוריאליסטי. כמישהו שמתעניין במספרים מצאתי גם המון עניין בתיאוריות שהסרט מעלה. מומלץ ביותר.
º
על פי ואליבי
28/03/15 18:41
15צפיות
ראיתי 2 סרטים
28/03/15 19:08
58צפיות
מתנקש על הכוונת: מזל שזכיתי בזוג כרטיסים לסרט הזה (ותודה לתפוז!) ולא שילמתי עליהם כי הייתי מתבאס לגמרי. סרט נוראי כל כך שאני אפילו לא יודע איפה להתחיל. עלילה קיטשית ודבילית שמבוצעת בצורה מגוחכת לגמרי, מהאקשן הלא סוחף ועד המשחק המפגר להפליא של שון פן ובעיקר של חוויאר בארדם שמתבזה פה, לא פחות. אין לי ממש מה להרחיב עליו אני רק ממליץ לכם לא להתקרב לסרט הזה בשום פנים ואופן!

לחיות את הרגע: נראה לי שככה קראו לסרט The Spectecular Now עם מיילס טלר ושיילין וודלי, סרט חביב בסך הכל שמרגיש כרומן די ריאליסטי של בני זוג צעירים ועוד כמה דברים מסביב, כיאה לדרמות שכאלו. הוא לא קיטשי מדי, המשחק של כל הקאסט מדויק ויצאתי מהסרט בתחושה שהעברתי כשעה וחצי בסבבה. לא וואו, לא גרוע, חמוד שכזה.
אהבתי את The Spectecular Now
29/03/15 20:29
10צפיות
היה בו משהו פשוט ונוגע ללב.
2 סרטים
28/03/15 21:49
42צפיות
האחד סרט על מנדלה-כרגיל מעורר השראה.
השני-חקירה מעבר לקווים-סרט דרמה טוב.מומלץ
Big Hero 6
29/03/15 09:26
35צפיות
חמוד מאוד, מצחיק ועם יופי של מסרים לדור הצעיר.
לא סרט שייחרט לי במוח כנראה, אבל בהחלט סרט מוצלח.

7/10
הבלתי אפשרי
29/03/15 20:17
26צפיות
לא משהו מיוחד, אפשר לוותר.
לא סרט אלא סדרה - העונה האחרונה של בנות
30/03/15 08:48
26צפיות
סיימתי את העונה אתמול.
מה אגיד... עונה גרועה במיוחד. הסדרה מתדרדרת מרגע לדודלי. היו כמה רגעים יפים אבל בסה"כ - משעמם. לא יודעת אם אראה את הפרק הבא.
חבל שלא נשארו בסגנון העונה הראשונה. עכשיו הסדרה בעיקר מעיקה.
היו העונה כמה פרקים ממש טובים ברצף, בגדול בינונית מינוס
30/03/15 10:27
13צפיות
תראי את 'ברוד סיטי'
º
איזה פרקים היו טובים?
30/03/15 10:44
9צפיות
º
4-7, ארבעה פרקים מעולים, השאר כאמור היה בינוני מינוס
30/03/15 19:11
4צפיות
סרטים שמהדהדים את ורטיגו של היצקוק
27/03/15 21:36
30צפיות
שלום לכם,

אני מחפש סרטים מהשנים האחרונות שמהדהדים את ורטיגו . שני סרטים יצירתיים שראיתי הם 'ההצעה הטובה ביותר' ו'נעלמת'. בשניהם יש התכתבות יפה עם ורטיגו. אתם מכירים סרטים נוספים כאלה?

תודה על המענה :]
לפי האינטרנט, הסרטים הבאים:
29/03/15 21:48
15צפיות
Brian DePalma’s "Obsession"
Pedro Almodóvar's "Bad Education"
Mike Figgis’s "Liebestraum"
º
לתחילת השבוע
29/03/15 19:59
11צפיות
רון (סדרה ישראלית של רון פלדמן, גרסה מקומית של 'לואי')
הודעה זו מכילה תמונות
29/03/15 17:43
28צפיות
צמד הפרקים הראשונים קיימים ביס ויאודי, כמו כן הסדרה עולה היום רשמית. פלדמן, בוגר ספיר, קיבל הזדמנות פז
לכתוב, לביים ולשחק בתפקיד הראשי בסדרה משלו. מאוד אהבתי את מה שראיתי עד כה. מצחיק, מתוזמן היטב,
מידה נאה של אוקוורדנס. הכתיבה של פלדמן לא מתפתה ללכת על בטוח או להתיימר לחקות את מה שכבר כה
מוכר לנו הודות לגלי האמריקניזציה השוטפים מוחינו מימים ימימה. פלדמן מתחכם אך מתוחכם וזה סוד הקסם.
יש לי ציפיות גדולות מאוד משאר עשרת פרקי הסדרה הנותרים, צריך עוד יצירות ישראליות כאלה בסביבה. שאפו.

פינת הבמאי-כריסטופר נולאן
הודעה זו מכילה סרטונים
26/03/15 13:45
72צפיות
הבמאי האהוב ביותר בקרב חובבי קולנוע באינטרנט. כול סרט חדש שלו מלווה בבאזז עצום ומקום גבוה בטופ 250 של ימד"ב (6 מסרטיו נמצאים ב-100 המקומות הראשונים של הרשימה!).

הפילמוגרפיה שלו:

*לעקוב (1998)
*ממנטו (2000)
*אינסומניה (2002)
*באטמן מתחיל (2005)
*יוקרה (2006)
*האביר האפל (2008)
*התחלה (2010)
*עלייתו של האביר האפל (2012)
*בין כוכבים (2014)

מה הסרט הכי אהוב עליכם שלו:

מה הסרט הכי פחות אהוב עליכם שלו:

מה הסרט הכי אנדרייטד שלו לדעתכם:

מה הסרט הכי אוברייטד שלו לדעתכם:

האם הבאזז סביבו מוצדק?

מה הייתם רוצים שהוא יביים/יעשה בהמשך הקריירה שלו:

מה דעתכם עליו בכללי:
עונה
26/03/15 13:53
47צפיות
מה הסרט הכי אהוב עליכם שלו: 'ממנטו'. תסריט גאוני וכיף אחד גדול.

מה הסרט הכי פחות אהוב עליכם שלו: 'אינסומניה'. לא שהוא גרוע, סתם סרט חביב וזניח.

מה הסרט הכי אנדרייטד שלו לדעתכם: 'בין כוכבים' זכה ללא מעט ביקורות מאוכזבות אבל אני אישית מאוד אהבתי אותו.

מה הסרט הכי אוברייטד שלו לדעתכם: 'עלייתו של האביר האפל'. לא כזה טוב אחרי מחשבה נוספת עליו.

האם הבאזז סביבו מוצדק? לא שכול סרט שהוא עושה הוא אחד הסרטים הכי טובים בכול הזמנים, אבל עדיף שיהיה עליו ועל במאים כמוהו באזז חיובי מאשר מייקל ביי ושיכפוליו.

מה הייתם רוצים שהוא יביים/יעשה בהמשך הקריירה שלו: משהו נוסף בסגנו קובריקי, כמו סרט אימה בסגנון 'הניצוץ'. זה יכול להיות מעניין.

מה דעתכם עליו בכללי: במאי נהדר.
26/03/15 14:35
36צפיות

מה הסרט הכי אהוב עליכם שלו:
וואי, שאלה קשה. נראה לי שכרגע בין כוכבים או האביר האפל. לא מצליחה להחליט.
מה הסרט הכי פחות אהוב עליכם שלו: ממנטו, אם כי גם הוא אדיר. אוהבת את כל הסרטים שלו, לפחות את אלו שראיתי.
מה הסרט הכי אנדרייטד שלו לדעתכם: יש לו סרטים שהם אנדרייטד?
מה הסרט הכי אוברייטד שלו לדעתכם: אין כזה דבר :)
האם הבאזז סביבו מוצדק? כן!!!!
מה הייתם רוצים שהוא יביים/יעשה בהמשך הקריירה שלו: לא יודעת. חלק מהכיף אצלו זה שהוא מביא דברים בצורה מאוד שונה וגורם לפיתוח החשיבה תוך כדי הסרט. אז, שימשיך להביא רעיונות מקוריים ומעניינים. 
הייתי שמחה שהוא יעשה איזשהו סרט פנטזיה סטייל שר הטבעות אבל לא נראה לי שזה יקרה וזה גם לא ממש השטח הטבעי שלו.
מה דעתכם עליו בכללי: אוהבת מאוד!

מה מצאת בבין כוכבים?
27/03/15 09:41
42צפיות
אחרי 35 דקות פרשתי משעמום. 
האם הייתי צריכה להמתין עוד קצת בסבלנות או שהטעם שלי פשוט שונה?
תלוי מה מעניין אותך.
28/03/15 00:08
29צפיות
אני גיקית בנשמתי, כל הנושא הזה של מדע בדיוני מאוד מושך אותי בפני עצמו.
נוסיף על זה דמויות מעניינות, סיפור מקורי לחלוטין שיש לו הגיון פנימי אדיר (אם מתעלמים מחורים פה ושם),
סאונדטראק שהוא אחד המשובחים וגרפיקה עוצרת נשימה (ראית בבית או בקולנוע? אין מה להשוות לצפייה בתלת מימד בסרט הזה)... מדהים מכל בחינה שהיא.
10/10.
אני גם אוהבת מדע בדיוני
28/03/15 09:58
27צפיות
אבל הסרט הזה משום מה לא משך אותי. אולי הייתי צריכה קצת סבלנות מעבר ל-35 דקות שצפיתי.

צפיתי בבית ולכן היתה לי האפשרות להפסיק :)
אז כבר נתת הסבר -
29/03/15 09:25
15צפיות
זה לא סרט לראות בבית. ברור שהוא כבר לא מוקרן אז אין לך אופציה, אבל זה סרט שחלק גדול מההנאה ממנו מושפע מתלת המימד, המסך הענק, הווליום האדיר... צפייה בבית כבר מורידה משמעותית מההנאה בו.
אבל אם בא לך, ויש לך זמן פנוי, תנסי אולי לתת לו עוד צ'אנס. אני הייתי מרותקת מהרגע הראשון.
יש לו ולאחיו מיומנות טכנית גבוהה מהרגיל אבל
26/03/15 16:52
50צפיות
התסריט והדמויות אצלם לא תמיד מאוזנים כיאות. בעוד 100 שנים אנשים עדיין ידברו למשל על קסבאטס, בעוד נולאן די יעלם, מלבד
אולי 'ממנטו'. אם מסתכלים על הוליווד, הוא מהבמאים היותר מרשימים מבחינה תימתית, לא נרתע מלאתגר או לתסכל את הקהל,
יאמר לזכותו. 'בין כוכבים' היה סרט סוחף ומרגש, עדיין היו בו נקודות תורפה בלתי נסלחות אבל אפשר לומר כי נולאן יודע לבנות סאגות
ארוכות ואפיות גם אם לא תמיד מרגישות כמו יצירת מופת אמיתית.

הכי טוב שלו - ממנטו (מבריק)
הכי פחות טוב - עלייתו של האביר האפל (אכזבה)
הכי אנדרייטד - אינסומניה (מותחן פסיכולוגי מורט עצבים)
הכי אוברייטד - התחלה (כשלים לוגיים פנימיים חמורים וחוקיות לא עקבית, שלא לדבר על הפן הרגשי המנוכר)

נולאן לדעתי אחש הבמאים הטובים ביותר אי פעם!!!
26/03/15 17:04
38צפיות
הסרט הכי אהוב : האביר האפל
הכי פחות אהוב : אינסומניה
אנדרייטד : לדעתי לעקוב, כי לא הרבה מכירים אותו !
אוברייטד : לדעתי ממנטו, אין ספק שהוא סרט מצויין ונהדר , אבל נולאן סקרן אותי יותר בסרט התחלה למשל !
ההילה סביבו מוצדקת לחלוטין !
אני חושב שהפרוייקט הכי מיוחד של נולאן היה "התחלה" זה סרט כל כך נפלא, כל הסיפור המיוחד, הבדיוני, הלא מובן, הטוויסט, החלומי, משהו בו מזכיר לי את היצ'קוק הנהדר!
גם יוקרה סרט נהדר ואגב ממליץ גם לראות עוד סרט קצר שלו https://www.youtube.com/watch?v=-WhKt_CkXD0 doodlebug סרט קצר הראשון של נולאן לפני לעקוב!
עונה
27/03/15 10:05
31צפיות
מה הסרט הכי אהוב עליכם שלו: יוקרה ואח"כ באטמן מתחיל
מה הסרט הכי פחות אהוב עליכם שלו: ממנטו
מה הסרט הכי אנדרייטד שלו לדעתכם: בין כוכבים
מה הסרט הכי אוברייטד שלו לדעתכם: עלייתו של האביר האפל

האם הבאזז סביבו מוצדק?
מספק בידור ברמה הכי גבוהה שיש ומייצר חוויה מהנה, אבל הסרטים שלו בסה"כ די סטנדרטיים. הדמויות וקוי העלילה לא שטוחים בסגנון מייקל ביי אבל גם לא מורכבים במיוחד, אין שום דבר מופרע \ אקסטרים \ יוצא דופן בסרטים שלו שמהמם אותי כצופה, ואין ערך מוסף שנותר איתך לאחר הצפייה. לא מפתיע שהסרט היחיד שיש בו קצת מעבר מבוסס על ספר (יוקרה).

מה הייתם רוצים שהוא יביים/יעשה בהמשך הקריירה שלו:
שימשיך לעשות את מה שהוא טוב בו. שייקח מג'יי ג'יי את סטאר וורז ויעשה ריבוט לטרנספומרס. דיל?
נולאן - במאי שמרוויח את שמו הטוב ביושר
27/03/15 18:52
34צפיות
נולאן הוא בין הבמאים היציבים ביותר מבחינת איכות סרטיו. וזו מעלה יקרה מפז - כל פעם שיוצא סרט שלו אני יודע שארצה לראות אותו. יש במאים גדולי שאיכזבו, אפילו קשות - למשל רידלי סקוט שיצר יצירות מופת כמו הנוסע השמיני ובלייד ראנר וגם כמה סרטים מעולים אחרים - שממשיך לפשל כבר הרבה זמן - אך נולאן ממשיך כאילו אין מחר  - כל סרט שיוצא - קולע. אני מאחל לו המשך יצירה פוריה.
אני אוהב את ממנטו הגאוני, את ההתחלה הכל כך מעניין, את האביר האפל הממש מעולה - אך לדעתי כסרט שלם - אין על יוקרה - סרט גדול.
לגבי בין כוכבים - לא ברור לי למה הביקורות כאן קצת צוננות - אולי מכיוון שהסרט ארוך? אני אהבתי מאוד.
מישהו יודע היכן ניתן להשיג או לצפות בסרט הים האחרון של
28/03/15 15:50
19צפיות
חיים גורי?
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
26/03/15 11:37
13צפיות
|*|האם אתם בעלי עסק קטן או בינוני וצריכים הכוונה בכל הנוגע להתנהלות הפיננסית מול הבנק? האם אתם מכירים את קרנות הסיוע שעומדות לרשות העסק שלכם?
פורום מימון עסקים בהנהלה חדשה ואתם מוזמנים להיכנס לפורום ולהתייעץ:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|*|יש לכם שאלות לגבי החזרי מיסים? אתם מעוניינים לקבל יותר מידע בנוגע למס רכישה?
היכנסו עכשיו לפורום דיני מיסים וקבלו את כל התשובות לשאלותיכם:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|*|את סובלת מצניחת רחם? יש לך שאלות לגבי חיזוק שרירי רצפת האגן?
היכנסי עכשיו לפורום רצפת האגן והעלי את שאלותיך בנושא:
גולשי הפורום- עזרתכם חשובה!
23/03/15 20:40
88צפיות
אני עומד לכתוב תקנון לפורום כדי לעגן חוקים וכ'ו. 

האם יש לכם איזשהם בקשות כדי לעגן כחוק חוק כלשהו שחשוב לכם? (ספוילרים ברור שיעוגנו בתוך התקנון. אפשר גם כל דבר אחר.) 

בתודה על שיתוף הפעולה, 
ניר
Only one rule
23/03/15 21:37
80צפיות
BE KIND

מי מזהה מאיזה סרט שאלתי?
º
שומר הבארים עם פטריק סוויזי
25/03/15 18:32
13צפיות
לא, התכוונתי לסרט אחר
25/03/15 22:07
30צפיות
הרבה יותר קלאסי
º
נזכרתי שזה גם be nice עם פטריק סוויזי
26/03/15 09:51
11צפיות
º
Be Kind Rewind
הודעה זו מכילה סרטונים
25/03/15 22:45
24צפיות
לא, הרבה יותר ישן וקלאסי
26/03/15 10:27
27צפיות
ומתקשר באופן ישיר לחברה וחוקים.
º
משפט הקופים?
26/03/15 18:17
11צפיות
לא, תשובה בגוף ההודעה
26/03/15 21:51
30צפיות
הקלאסיקה "אופק אבוד" של פרנק קפרה. מומלץ.
לא מכיר את הסרט הזה...
28/03/15 19:10
16צפיות
למה סרט כזה ישן?, אף אחד לא היה מזהה את התשובה.

הנה ציטוט בשבילך :
"A kiss under the mistletoe. You know, mistletoe can be deadly if you eat it. But a kiss can be even deadlier... if you mean it"

מאיזה סרט הציטוט?

כי הציטוט והסרט התאימו לשאלה באופן מושלם
29/03/15 18:55
14צפיות
וכדאי לראות, סרט ישן אבל מעניין ומעורר מחשבה (ולא מעיק כמו הרבה סרטים ישנים).

לגבי הציטוט שלך, חשבתי חשבתי ובסוף נשברתי וגיגלתי. אז אני יודע אבל לא אגלה... אולי אחרים יזהו.
º
שלח לי את התשובה במסר, נראה אם אתה צודק.
30/03/15 22:23
הסרט "רוץ ילד רוץ"
25/03/15 11:20
35צפיות
לקראת יום השואה אני מחפש את הסרט רוץ ילד רוץ כולל תרגום לעברית.
לא תמצא אותו כאן. נסה לחפש בדרכים חוקיות.
26/03/15 05:54
25צפיות
אולי בדיוידי ישיר יהיה אותו. או בערוצי הטלוויזיה הרגילים ביום השואה עצמו.
חמישה סרטים קצרים נהדרים
24/03/15 18:50
35צפיות
בחסות פסטיבל הקולנוע ההומו-לסבי 2015 של לונדון
º
פינת הטריילרים
23/03/15 23:05
23צפיות
הצצה ראשונה ל'משימה בלתי אפשרית 5'!
הודעה זו מכילה סרטונים
23/03/15 09:37
38צפיות
או בשמו המלא: Mission: Impossible Rogue Nation (מה?).
הטריילר של "קוד הצללים" היה הרבה יותר מעורר ציפיה...
23/03/15 22:33
24צפיות
אלא אם כן, זה הטריילר לטריילר... ובמקרה הזה, אני אבין למה הוא סתמי להחריד וחסר אקשן להפליא.
º
ויש טריילר מלא
הודעה זו מכילה סרטונים
24/03/15 16:21
21צפיות
טריילר ל'פיקסלים'- הקומדיה החדשה של אדם סנדלר
הודעה זו מכילה סרטונים
18/03/15 23:59
66צפיות
הפעם הוא ועוד כמה אנשים (בינהם טיריון לאניסטר!) נלחמים במשחקי מחשב ישנים שפולשים לכדור הארץ (כן כן).
זה סרט עם פוטנציאל גדול. האם הוא יקיים זאת או שזאת תהיה עוד קומדיה דבילית של אדם סנדלר?

אני חושב שזה יהיה גם וגם
19/03/15 19:38
45צפיות
הייתי מעדיף שזה לא יהיה בהומור של אדם סנדלר, אני לגמרי רואה את ג'ונה היל והשיגועים שלו עובדים כאן, אבל זה נראה בסה"כ נחמד.
טריילר True Story
הודעה זו מכילה סרטונים
25/03/15 15:49
46צפיות
לא שמעתי על הסרט הזה עד היום, הטריילר הנ"ל עלה בדצמבר האחרון. הארה"ב הסרט יוצא באפריל הקרוב.
הטריילר מצויין והסיפור (המבוסס על סיפור אמיתי) נראה מדהים. למה אין באזז לגבי הסרט?

º
סימנתי לעצמי את הסרט הזה. ג'יימס פרנקו יפיוף
26/03/15 05:48
7צפיות
Knight of Cups
הודעה זו מכילה סרטונים
25/03/15 16:12
38צפיות
טרנס מאליק מבלבל אותי שוב, צפיתי בטריילר ואין לי מושג על מה הסרט. מישהו מבין?
º
טיזר טריילר לבונד החדש - ספקטרה
הודעה זו מכילה סרטונים
28/03/15 10:46
14צפיות
me likey!
29/03/15 11:32
5צפיות
הגיע הזמן להשלים את 2 הסרטים הראשונים בתקופת דניאל קרייג כדי שהכל יתחבר לי כמו שצריך.
º
טריילר ל-Southpaw עם ג'ייק ג'ילנהול
הודעה זו מכילה סרטונים
28/03/15 10:50
20צפיות
עוד סרט שמציג את עולם האיגרוף כאלים
28/03/15 12:16
25צפיות
הזיה. כמתאגרף אני יכול לומר שאיגרוף זה מדע ולא אלימות, מתאגרפים עם טמפרמנט אלים לא נהיים אלופים. רק אלו שיודעים לחשב, לקרוא את היריב, לחשוב צלול ולהקשיב למאמן - רק אלו נהיים טובים.
אתה עוסק באיגרוף וגם בקולנוע...
28/03/15 19:18
15צפיות
או שאחד מהם זה רק תחביב?
לא עוסק באף אחד מהם
28/03/15 23:13
15צפיות
אי אפשר להתפרנס מאיגרוף בארץ. אני מתאמן הרבה שנים.
מסתבר שאמינם היה אמור לשחק את התפקיד הראשי
29/03/15 11:39
12צפיות
שזה מאוד.. מוזר, אבל מסקרן.
שאלות בקשות וכ'ו לתחילת שבוע
23/03/15 20:23
12צפיות
צריכים זיהוי בסרט? 
לא בטוחים איזה סרט לראות? 
תוהים האם הסרט מתאים לכם? 
יש שאלה טכנית?

הכל לפה!
סיפור בזיגזג פטריק שולמן - איפה יש?
23/03/15 10:48
18צפיות
לא בטוחה שזה הפורום המתאים, לא מצאתי פורום אחר רלוונטי.
מחפשת עותק של הסרט הנ"ל עם תרגום לעברית או אנגלית - מישהו מכיר?

באוזן השלישית יש רק עותק ללא תרגום.
תודה מראש.
עזרה במציאת סרט
23/03/15 07:48
33צפיות
האם משהו יודע באיזה סרט יש קטע בהתחלה של רצף אירועים שמוביל לתאונה שמתחילה בכדור פינג פונג?
º
לא בטוח שהכדור הוא פינג-פונג, אך עושה רושם - סיפור בזיג-זג
23/03/15 18:41
8צפיות
º
תודה רבה....בדיוק מה שחיפשתי
24/03/15 17:43
4צפיות
º
גם לי זכור סיפור בזיג זג
25/03/15 18:33
4צפיות
איזה סרטים טובים על אופנועים אתם ממליצים
23/03/15 00:34
16צפיות
איזה סרטים טובים אתם ממליצים על אופנועים
ממליץ על "החלום המהיר בעולם", אחלה סרט
23/03/15 21:34
15צפיות
ובאנגלית Worlds Fastest Indian
עזרה לאיתור שם של סרט.
20/03/15 13:55
50צפיות
מדובר בסרט היסטורי שיצא בשנים האחרונות. מדובר בהשתלטות הנצרות על הפגאנים ברומא. הפגאנים מוצגים בסרט כצד הנאור.
האם למישהו יש מושג מה שם הסרט?
תודה.
agora
21/03/15 14:31
25צפיות
שמישהו יציל אותי פליז...
23/03/15 22:04
32צפיות
אני לא מצליחה למצוא סרט שהיה בשנות ה-90 או ה-80 המאוחרות. קראו לו בעברית"האמיצה בחבורה" ואלוקים יודע איך קראו לו באנגלית...על ילדה שעוזבת עם אמה את הבית ומגיעה למקום חדש כי אבא שלה נפטר. היא מתחפשת לבן ומתחברת עם חבורה של בנים שעושים להקה ובמקביל מתחברת עם בת. בסוף התרמית מתגלה...היא הייתה מתולתלת עם שיער בלונדיני, אולי מישהו יכול לעזור לי.?

|*|נפתח פורום גישור|*|
22/03/15 14:29
3צפיות
|שמאל|יש לכם סכסוך משפחתי על ירושה? קלקלתם את היחסים עם השכנים?
כנראה שהליך גישור הוא הפתרון בשבילכם!

היכנסו עכשיו לפורום גישור והעלו את שאלותיכם בנושא:
סרטי השבוע
19/03/15 23:33
72צפיות
אז מה ראיתם השבוע? ספרו לנו 
מהשבועיים האחרונים
20/03/15 08:52
82צפיות
2014 - הולכת רחוק
מעניין כל הנושא של הליכה לאורך מאות קילומטרים. זכורים לי שניים - זה וגם המסע האחרון מ-2010. שניהם מראים את המסע בתור תיקון עצמי, בעקבות טרגדיה שעוברים הגיבור/ה. ייתכן שעבור האנשים האלו זו אכן טראפיה. אך מה שמעניין יותר - האם גם אנשים שלא צריכים תיקון גם הם הולכים ככה? או שאין דבר כזה - אין אנשים שלא זקוקים לתיקון, או שהדרך עצמה מכתיבה תיקון? מעניין. צריך לנסות פעם ע"מ להגיע לתובנות.

2014 - באהבה, רוזי
קומדיה רומנטית לא מזיקה. לילי קולינס (כן, הבת של פיל) ממש יפהפיה כאן. אפשר בהחלט להנות - מי שאוהב את הג'אנר כמובן. 

2013 - אידה
סרט קטן ומעניין. ברור לי למה הוא הרגיז מספר פולנים. הסרט לא מדבר על היקף התופעה אמנם, אך כאשר זה כואב, אז אתה לא מתעסק בפרופורציות - ז"א הסרט נגע בנקודה אמיתית, ולא מומצאת. עוד נקודה - הפעם אלינו - היהודים תמיד היו מעורבים בקומוניזם בצורה מאוד אקטיבית. אני חושב שהגיע הזמן שנשאל מדוע. אך הנקודה המרכזית לטעמי היא השאלה - מי זאת אידה. נזירה, נזירה יהודייה, יהודייה, כופרת, קרובת משפחה של קומוניסטית. השאלה מעניינת גם את אידה עצמה. המודעות, הזהות... אתה אף פעם לא מה שאתה חושב, וגם אף פעם לא מה שאתה רוצה להיות. אפשר לקחת את הסרט לבירור הזהות העצמית של הרבה יושבים בציון, שחולמים בסתר ליבם על אירופה. כן אפשר. אך אני אשאיר את הסרט ככה - שחור לבן, קטן, עצוב,  ויפה.

2013 - רכבת לילה לליסבון
זהו מסע אחר עצמך - מורה תופס רכבת לילה לליסבון בעקבות ספר אשר דיבר אל נפשו ועורך מסע גילויים אחר האיש שכתב אותו. נכון, נשמע קצת הזוי - איך אדם במשרה קבועה, משעמם וצפוי, ועוד מ-שוויץ פתאום עוזב הכל כמו אברהם שאלוהים ציווה עליו לצאת לכנען. נכון קצת הזוי. אך אני מתוודה שאחרי שהתחלתי לקרוא את פרננדו פסואה, גם אצלי יש הרצון לתפוס מטוס לליסבון ולשוטט ברחובות העיר אשר פסואה פסע בהם. אני קורא אותו ולא מאמין - זה כמו לקרוא ביומן של מישהו שכמעט כל דבר שם יוצר תהודה אישית בין אם אתה מזדהה עם מה שכתוב ובין אם לא. כך שאני בהחלט מבין את הלך הרוח של המורה, ולי זה לא נראה תמהוני. משחק טוב של ג'רמי איירונס ואחרים.

1997 - עימות חזיתי
ג'ון טרוולטה וניקולס קייג'. אמנם אני לא אוהב את קייג' ואת המשחק המיוסר יתר על המידה שלו - אך הפעם תהפוכות העלילה עם משחק חתול ועכבר של שוטר ופושע מסוכן מחפים על זה - סרט אקשן כיפי ומעניין.

2013 - אי-שיוויון לכול
דוקו. יש בסרט כמה נתונים מעניינים - כמו ההשוואה של נתונים כלכליים בארה"ב של 1928 ו-2007 - נכון, בשנים הקשות של הכלכלה, בהם הפער בין העשיר לעני היה הגבוהה ביותר. כמו העובדה ש-400 האנשים העשירים ביותר בארה"ב מחזיקים בהון המשתווה להון בבעלות מחצית האוכלוסיה בארה"ב. הקביעה שמעמד הביניים הוא הוא המחזיק את הכלכלה, ולא הטייקונים. הסרט מנסה לטרפד טענה שהטייקונים הם אלו המייצרים משרות, הם אלו שבזכותם יש עבודות - ובמקודם זה מציב טענה חלופית - הג'ובים קיימים בזכות מעמד הביניים. אני לא קונה את זה. והסרט לא הצליח לשכנע, אך הוא מעניין למרות זאת.

1999 - לונה פאפא
סרט אוזבקי רב חושי, צבעוני הן במרקע והן בדמויות, קיצבי עם מוסיקה ומקצבים העובדים על התת מודע, סרט עם הרבה אווירה - אך הכל הכל נמצא במעין ערפל - ערפל חושים. הערפל נוצר ע"י סצנות צבעוניות אך מאובקות - אני ממש מרגיש את גרגירי האבק נכנסים לי לפה. בהתחלה חושבים שנקלעים לאחד מסרטי אמיר קוסטוריצה, אך לא, כאן זה עדין יותר, מעודן יותר, אך תמהוני באותה המידה. אחלה משחק, אחלה סרט.

2011 - הפשיטה
בעקבות ההמלצות בפורום, התלבשתי, הסתרקתי, שמתי ג'ל, דפקתי בושם והתיישבתי על השפה כשביד באחת השלט וביד השנייה בירה. לחצתי פליי. וואו. איזה אקשן מטורף. לא התאכזבתי. איך שיהיו שעתיים חופשיות, מוכרח לראות את ההמשך.

2014 - הפשיטה 2
מצאתי שעתיים וחצי פנויים (גנבתי מהשינה). טוב - הסרט הרבה יותר מתוחכם, יותר מסוגנן, עם יותר עלילה, עם גיוון באקשן - בקיצור - הרבה יותר מקודמו. אך לטעמי זה גם החיסרון שלו מול הראשון. כאשר הראשון היה פשוט, גולמי, נקי ומלוכלך באותה המידה, השני לקח כיוון דרום קוריאני, והאקשן - שאכן קיים - הפך לנגן כינור שני, כאשר על הכינור הראשון ניגנה אלימות לשמה. זה מה שמפריע לי בהרבה סרטים דרום קוריאניים. קצת חבל - כי הראשון היה ממש טוב. וזה - אמנם שווה, אך זהו.

2006 - משפחה על גלגלים
צפייה שנייה. היה מאוחר ורציתי משהו קטן, מצחיק, דבילי שלא יפריע להירדם. ובכן - זה היה בדיוק זה, אך הרבה יותר. בצפייה השנייה כבר הכרתי את העניין - רובין וויליאמס עם משפחתו נוסעים להרי הרוקיס בקולורדו ומתרעים עם חבורת מטיילים בקראוונים התמהוניים. אך הפעם גיליתי צחוק בריא, מצב רוח טוב וצפיתי ברובין וויליאמס, אשר גם בסרט מסוג זה מפיק מעצמו את המיטב.

כתבתי גם על:

אהבתי את 'באהבה, רוזי'
20/03/15 10:15
46צפיות
סרט רומנטי קליל ומצחיק. ומעניין הנושא של הם היו ידידים ואיכשהו התאהבו.

משפחה על גלגלים זה לא RV במקרה? לא שרדתי אותו עד הסוף.
בקצרה
20/03/15 15:48
73צפיות
איה - הסרט הישראלי שהיה מועמד לאוסקר השנה בקטגוריית הסרט הקצר. אין לי הרבה לכתוב עליו כי מבחינתי לא היה בסרט הזה כלום.
40 דקות של שיעמום וחוסר עניין שהרגישו כמו נצח.
אני אוהב אותך, פיליפ מוריס - סיפור הזוי לגמרי אבל הסרט עצמו לא משך ועניין אותי יותר מדי, הרגשתי שלסיפור כזה מגיע טיפול יותר טוב.
עיניים גדולות - מאכזב. משעמם לפרקים, איימי אדאמס וכריסטוף וולץ בהופעות חלשות, והסוף הרגיש לי ממש מגוחך.

על 'איה', סרט מקסים ותכליתי, סיום נבון ונוגע
21/03/15 14:51
44צפיות
ושרה אדלר נפלאה. חבל שהסרט הקצר הבריטי הדוקר והיבש זכה על חשבונו.
לצפות בסדרת TV ברצף זה כמו לראות סרט מאוד מאוד ארוך
21/03/15 12:51
52צפיות
צפיתי בעונות 1-4 של שובר שורות. נדרש קצת מאמץ לצלוח את עונות 1-2, הדינאמיקה בין וולטר לג'סי חזרה על עצמה באופן קצת מתיש ומעצבן (במיוחד כשצופים ברצף), אבל הסיפור עצמו מעניין, ואני מאוד אוהב את המורכבות של הדמויות. עונה 3 ו-4 יותר מוצלחות, ועכשיו הסדרה הזו "מתרוצצת" בראש שלי כל הזמן.

אתמול בערב זפזפתי ותפסתי את "גברים בחלל" בערוץ 1 ושם מצאתי את... האנק משוברים שורות בתור קצין בצבא הנלחם בג'וקים.
השבוע שלי
21/03/15 21:25
75צפיות
איש הגשם- חור מביך נוסף בהשכלה הקולנועית שלי נסתם! סרט ענק ומרתק עם משחק מעולה של טום קרוז ודסטין הופמן. מזוכי האוסקר המוצדקים ביותר.

הנהג של מיס דייזי- סרט חביב ולא יותר מזה. לא הייתי נותן לו אוסקר.

רשת שידור- סרט ענק שהקדים את זמנו על השפעת הטלוויזיה על חיינו ומה האנשים מאחורי הקלעים יעשו כדי בשביל רייטינג מאוד גבוה (רמז: פחות או יותר הכול). תצוגות משחק מרשימות ביותר מכולם. סרט חובה.

סיפורים פרועים- אסופה פרועה של 5 וחצי סיפורים שהטובים שבניהם הם מופת של קומדיה שחורה והפחות טובים שביניהם הם סתם חביבים. אם אתם אוהבים הומור שחור, אל תחמיצו.
º
אז גם אני אשב על איש גשם בשבוע הבא.
21/03/15 21:45
14צפיות
º
לגמרי, הנהג של מיס דייזי שיעמם לי את התחת, על מה אוסקר?
21/03/15 23:15
15צפיות
אני דווקא אהבתי את 'הנהג של מיס דייזי'
25/03/15 00:18
12צפיות
ו'איש הגשם' הוא באמת סרט מדהים....
לצערי ההקלטה של הסרט לפני כמה חודשים לא יצאה שלמה - רציתי להכיר את הסרט לבת שלי...
ועוד אחד מהיום
22/03/15 11:15
44צפיות
הכומר- הסרט השני של ג'ון מייקל מקדונה מסמן אותו כבמאי שכדאי לשים עליו עין (יותר מאחיו מרטין). הסרט, שעוסק באמונה וביחסים כשהמוות מתקרב, מעט מנומנם בכמה קטעים בודדים אבל המשחק הנהדר של כולם, הצילום המרהיב, הפסקול המשובח וכמה רגעים קומיים שנונים הופכים אותו לכדאי מאוד לצפייה.
על איש הגשם ו-רשת שידור
22/03/15 14:04
26צפיות
אכן סרטים מעולים. אם אהבת את נושא התקשורת (או התשקורת כמו שנהגו פעם להגיד) אזי יש מגוון של סרטים בנושא - למשל כותרת ראשית של בילי ווילדר (או עיבוד מוקדם יותר של הנושא - His Girl Friday), או אפילו Scandal של אקירה קורוסאווה (שהוא פחות טוב) - שנעשו על תקשורת לפני רשת שידור

ד"א אהבתי גם הנהג של מיס דייזי (טוב, אהבתי גם מגנוליות של פלדה ועגמניות ירוקות ומטוגנות - כך שלא פלא)
מפוצלים 2, גורל, חיית הלילה
22/03/15 09:16
47צפיות
מפוצלים 2 - ראינו בקולנוע.
דווקא את הסרט הראשון אהבתי, אבל השני גרוע מכל בחינה אפשרית. אפשר לומר שהדבר הטוב היחידי בו זה המראה של ת'יאו ג'יימס. פשוט רע, והפוסטמה שישבה לידי והרעישה כל הסרט לא תרמה לחוויה. נו, שווין.
4/10 ואני נדיבה.

גורל (Predestination) -
בעקבות המלצה כאן בפורום. היה בא לי על סרט mind fuck ואכן זכיתי לכזה. אני אוהבת את אית'ן הוק, סרט חמוד מאוד ומעניין. אהבתי את הקריצה ל"בחזרה לעתיד", ואם אני לא טועה בפרשנות שלי, אז הסרט כמעט בסופו צוחק על הפרדוקס הפנימי שבו ועל כך שהוא בסופו של דבר - לא באמת הגיוני. אבל הוא עדיין כיפי ועשוי טוב. שרה סנוק מגניבה לגמרי.
7.5/10

חיית הלילה -
תפקיד שתפור על ג'ייק ג'ילנהול, שמבצע כאן תפקיד מורכב באופן מושלם. סרט עשוי היטב, מעניין, מוזר לפרקים אבל שומר על עניין לכל אורכו. הסאונדטראק מעולה ובסופו של דבר קיבלנו סרט מעניין עם נקודות מבט מקוריות. אהבתי.
8/10

º
חיית לילה משובח, אהבתי מאוד
23/03/15 21:38
12צפיות
ספיידרמן המופלא 2
22/03/15 14:00
47צפיות
 ראיתי אותו לראשונה ביום שישי yes2.
לאחר שנה שלמה בה קראתי וצפיתי ושמעתי את כל הביקורות עליו, אני חייב לומר שאכן היו יכולים להוציא מוצר טוב יותר. אמנם לא השתעממתי, אבל הסרט לא סחף אותי.

לא אהבתי איך שכתבו את הדמות של ג'יימי פוקס כנבעך חנוני שמשחרר כעס בין לילה, כל כך קלישאתי ושחוק, לדמות הזו בגילומו יש פונטציאל יותר גדול. קו העלילה עם דודה מיי היה מיותר לחלוטין, חוץ מהטיפ הקטן שנתנה לו עם האסימונים, לא היתה לנוחכות שלה שום מטרה מלבד למטרה קומית או רגשית. והקטעים הרגשיים איתה לא הצליחו לרגש אותי. לא בגלל השחקנית (סאלי פילד הנהדרת), אלא בגלל הכתיבה.

חוץ מזה האפקטים נהדרים, השחקנים עושים עבודה מצויינת עם החומר שניתן להם. אנדרו גארפילד יודע להיות קומי, ואני כבר מת לראות אותו בסרט קומדיה יום אחד.

חבל שהוא לא יצטרף ליקום של מארוול.
אוי כ"כ שנאתי אותו
23/03/15 21:39
32צפיות
צריך לשים על הסרט אזהרת גיל (לגילאי 6-9 בלבד). ספיידרמן מעולם לא נראה כ"כ רע. הריבוט המיותר ביותר.
º
23/03/15 22:09
1צפיות
פעם ראשונה שלי
23/03/15 19:49
57צפיות
אני קוראת סמויה בפורום וראיתי את השרשור לגבי "מות הפורום". הפורום הזה חשוב לי ואני בטוחה שלעוד הרבה קוראים סמויים. החלטתי גם לתרום ולא רק להיתרם.
ולהלן הסרטים בהם צפיתי:
בין כוכבים: לא יודעת על מה ההתלהבות. אחרי 35 דקות פרשתי.
עקבות במים: סרט נחמד על אדם שמחפש את ילדיו שלחמו בטורקיה. יש קצת עומק בסרט (צריך לחפש אותו).לא ציפיתי לכלום ולכן לא התאכזבתי. אפשר לראות.
יחפה: אחרי קריאה של 150 עמודים של ספר העוסק בשואה הייתי צריכה משהו קליל. יחפה בא לי בזמן. סרט קליל ונחמד.
º
ברוכה הבאה
23/03/15 20:19
9צפיות
º
Bienvenido a la familia!
23/03/15 21:42
7צפיות
º
ברוכה הבאה
23/03/15 22:10
8צפיות
º
תודה רבה לכם
23/03/15 22:32
8צפיות
צ'אפי!
23/03/15 22:31
39צפיות
ראיתי אתמול "צ'אפי" עם החברה, קיבלנו זוג כרטיסים באדיבות תפוז.

אני לא ארחיב יותר מדי, רק אכתוב שסרט מעולה. שנינו נהנינו מאוד, סרט קליל, מצחיק וכיפי ביותר. יש גם אקשן ואהבנו מאוד את הפן הפילוסופי שלו. מומלץ!
Flix

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה