בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום לכולכם, הגעתם לפורום של עולם האמנות השביעית, זהו פורום סרטים וקולנוע,

נדבר כאן על שוברי הקופות החדשים ועל סרטים ישנים,

נדון בשחקנים, במאים ותסריטאים, ובכל מה שקשור בקולנוע.

אז אם אתם אוהבים קולנוע - הפורום הזה בשבילכם

כאן מדברים על אומנות העשייה, ולא על הורדות,

הפורום הוא למענכם, אז אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום,

חוקי הפורום:

נא לא לשאול על תוכנות / אתרי הורדות בלתי חוקיים.

באם הודעה מכילה ספויילר, נא לציין זאת בכותרת,

נא לא לכתוב ספויילרים בכותרת ההודעה.

נא לא לצרף קבצים בלתי הולמים או כאלה שעוברים על זכויות יוצרים.

נא לשמור על תרבות דיון מעל דפי הפורום,

בלי קללות, גידופים והעלבות.

ובנוסף לכתוב לעיל, נא לא לכתוב הודעות שעוברות על תקנון האתר.

(קישור לתקנון האתר)

הודעות לא חוקיות תמחקנה ללא התראה!

ועכשיו נסיים עם ציטוט עמוק לחיים כמובן:

`` Has anything you`ve done made your life better?”, American history X

והתיאוריה שלנו:

“If it hasn´t been made into a movie, it´s not worth knowing about, is that it?”, Dogma

בסך-הכל הפורום הזה הוא בשבילכם, ואנחנו מקווים שתמצו אותו עד תום, ושכמובן תחזרו בקרוב!

שלכם,

מנהלי פורום סרטים וקולנוע

ביקורת סרטים : ספיידרמן 2
17/04/14 08:41
18צפיות

ביקורת סרטים מה מה אני חשבתי על ספיידרמן 2

https://www.youtube.com/watch?v=NXqD0Mo-Ltk
פארגו 1X1
16/04/14 19:55
41צפיות
מאוד התרשמתי מהפיילוט. הומור משובח, דמויות אקסצנטריות. העלילה מונעת ע''י כאוס וטירוף, טומנת בחובה
לא מעט התרפקות ישירה על המקור הקולנועי של האחים כהן. לא פלא למשל שדמותו המסתורית של בילי בוב ת'ורנטון
מתנהגת כמו האח הקטן של אנטון שיגור ('ארץ קשוחה'). הציפיות שלי להמשך לא יכולות להיות גבוהות יותר. זה באמת היה מעולה.
בהחלט, ציפיות גבוהות
17/04/14 05:21
17צפיות
הנקודה שהעלתה twisted nerve על האלוהות שנמצאת גם (ואולי בעיקר) באדם הפשוט שיש בו חמלה, עירנות.. נמצאת גם כאן.

זו ידם המכוונת של האחים כהן, למיטב הבנתי..

מתאים למולי, השוטרת מהסדרה, לשיר את השיר (זוהר):
http://benyehuda.org/bialik/bia043.html

(אגב, למי שלא מכיר, כדי שהשיר באמת יתנגן - צריך לקרוא אותו בהטעמה מלעילית - "בעצם יל >>דו<< תי  י >>חי << די הוצגתי")
אוף טופיק - על ההופעה המצופה של פיט דוהרטי
17/04/14 01:30
16צפיות
בעוד פחות משבועיים, ה-30 באפריל למעשה, יופיע בבארבי ת''א הפואטיקן ופרסונת הרוקנרול הבריטית, פיט דוהרטי.
אל תחמיצו הזדמנות לחזות בו בלייב!
כתבה המסכמת במדויק מיהו, מהו ולמה הוא.
http://e.walla.co.il/?w=%2F272%2F2738333

האיוונט לקראת בואו
https://www.facebook.com/events/211417179056781/

טעימה מהמוזיקה שלו
https://www.youtube.com/watch?v=VCrSrV_pGKQ

ועוד טעימה
https://www.youtube.com/watch?v=CJLVQXgKfZA

קינוח
https://www.youtube.com/watch?v=gmExkUzTCXY
&nbsp;
עזרה במציאת סרט
16/04/14 14:49
26צפיות
היי לכולם!
אני מחפשת את הסרט ׳Unmasked׳ על פיליפ רות. עדיף עם תרגום.
בנתיים לא מצאתי אותו לא באנגלית ולא בעברית.

מישהו יכול לעזור לי לאתר אותו? תודה
פארגו
15/04/14 13:46
98צפיות
לפני שעתיים סיימתי לראות את 'פארגו' פעם שנייה, לקראת הסדרה. במהלך הסרט חשבתי שהוא לא רע. כשסיימתי את הסרט חשבתי שהוא סרט טוב אבל לאחים כהן יש יותר טובים. ככול שעובר הזמן מאז הצפייה אני חושב עליו יותר ויותר ומגלה שהוא מבריק.

מה שהופך את 'פארגו' למבריק בעייני זה רגע קטן לקראת סוף הסרט. לאחר שמארג' תופסת את גייר, היא לוקחת אותו במכונית המשטרה. במהלך הנסיעה היא אומרת 'אז זו גברת לונדגארד על הרצפה וזה היה השותף שלך במגרסה ושלושת האנשים האלו בבריינרד. ובשביל מה? בשביל קצת כסף? החיים הם יותר ממעט כסף, אתה יודע. אתה יודע את זה? והנה אתה וזה יום יפהפה. אני פשוט לא מבינה את זה'.

המשפט הזה בעצם מגדיר את כול המהות ומה שקרה בסרט. כול החטיפות, כול הרצח וכול הבלגן בשביל קצת כסף. אני אישית רואה את הסרט כמעיין משל על מה שאנשים מוכנים לעשות בשביל כסף. על איך הם מוכנים להפוך הכול בשביל כמה מזומנים גם אם זה יעלה להם בחייהם. נכון שזה לא מאוד מקורי, אבל ב'פארגו' מעבירים את זה בצורה מקורית ומבריקה.

מה אתם חושבים?
15/04/14 17:05
62צפיות
ואני רוצה להרחיב קצת על הנקודה שלך. פארגו לדעתי גם סרט מבריק ובין הסרטים הכי טובים של האחים כהן. למה אני חושבת שהמשפט שציינת כ"כ מבריק?
נראה לי שצריך להסתכל על הסרט בקונטקס רחב. האחים כהן משחקים על ז'אנרים, וזה לא הסרט הראשון שהם עושים את זה בו.
יש משהו מעניין בסרט הזה שהגיע פחות או יותר בעידן שבסרטי פשע זנחנו את ההזדהות עם ה"אנשים הטובים" (השוטרים, השריפים, אנשי החוק וכו') ועברנו לסרטים על פושעים מגניבים (טרנטינו, סקורסזה ועוד). הקולנוע קיבל את ה-"אוקי" להתעסק דווקא בדמויות לא מוסריות בלי להרגיש אשמים, ועם השחרור ממוסר השכל בסוף הסרט.
השוטרים אם בכלל נמצאים בסרטי פשע, הם דמויות שוליות, שלרוב מפריעים לנו להנות מהדמויות המגניבות.

הסרט דווקא מתחיל דווקא עם התמקדות על הפושעים, וכאן מתחילה ההטעיה. אני חשבתי שזה הולך להיות סרט עליהם ועל איזה מבצע עוקץ מגניב.  
אבל ככל שהסרט ממשיך להתגלגל, מפרקים לנו את התפיסה הזאת. הפושעים שבהתחלה נראים כמו הדמויות הגדולות האלה שתמיד הכל מצליח להם, אבל הסרט דואג להגחיך לנו אותם שוב ושוב. להציג לנו אותם בשיא עליבותם.
ואז מציגים לנו את מארג', בשלב יחסית מאוחר בסרט (צעד נועז בפני עצמו- הבן אדם שאנחנו אמורים להיות בעדו בסרט לא מופיע עד שלב יותר מאוחר. הכהנים אוהבים לשחק עם החוקים ככה, ובגלל זה אני אוהבת אותם). גם הדרך שבוחרים להציג לנו אותה ממש מעניינת. אנחנו לא פוגשים אותה באמצע העבודה, לא באיזה סצנת אקשן שתציג אותה כבאד-אסית, אלא דווקא בסיטואציה יומיומית. היא מתעוררת ללכת לעבודה, ליד בעלה שמתעקש שהיא תאכל ארוחת בוקר. הדמות שלה ושל בעלה כ"כ לא מגניבות, מעין שני פוצים כאלה, דיי כבדים, לא מגניבים בעליל, יכולים להזכיר לכל אחד מאיתנו זוג הורים שלנו, או זוג זקן ומבוגר אחר שאנחנו מכירים. זה בא לי ממש בשוק כי זה כ"כ מנוגד לדמויות שראינו בתחילת הסרט. אם הדמויות של הפושעים בהתחלה ניסו כביכול להיות דמויות "קולנועיות"- הדמות של מארג' ובעלה הם הכי אנשים פשוטים.
דרך זה הסרט לא רק מפרק לנו את הרעיון, שאנחנו כקהל רוצים להזדהות עם הפושעים, אלא גם שאנחנו אוהבים להזדהות עם אנשים מגניבים. תשוו את הדמות של מקדורמנד לשוטרים קולנועיים מפורסמים אחרים. קחו את ג'ון קליז הקשוח שמזנק מבניינים ופולט קץ' פרייזס, לעומת הפשטות, המציאותיות, הכביכול חוסר אטרקטיביות של מארג' ההריונית, המעט מורתית והלא מגניבה בעליל.

אבל היא זאת שמצליחה לעצור את הפושעים, והיא זאת שמנצחת את הסרט. הכהנים פה ממש מאתגרים את התפיסות שלנו. והמשפט שלה בסוף- "האם זה באמת היה שווה את זה"? בגדול- ב-99% מהמקרים הייתי תופסת סיטואציה כזאת כקיצ'ית ומביכה. אבל בקונטקס הספציפי הזה זה פשוט מבריק. היא בן אדם פשוט. אין לה קץ' פרייזים מגניבים- היא מגיבה למה שקורה במעין פוציות מורתית- סוג של- "נו באמת, למה אתה מפריע לי? אתה רוצה עונש"? אבל דווקא הקונטקס שבו זה קורה, בסרט הזה שבו הכהנים מעמתים אותנו עם התפיסות שלנו על פושעים- זה מרגיש כאילו  הפואנטה שלהם הייתה דווקא להחזיר אותנו לימים תמימים יותר- כשהטוב היה זה שמנצח את הסרט, כשהטובים היו אנשים קיצ'יים ולא בהכרח מגניבים. שהם אנשים פשוטים אבל טובים יותר, אנשים שאכפת להם מהדברים החשובים כמו בני הזוג שלהם, ומשפחה.
º
16/04/14 10:05
2צפיות
16/04/14 13:31
36צפיות
"קחו את ג'ון קליז הקשוח שמזנק מבניינים ופולט קץ' פרייזס"
כמו: you don't frighten us, english pig dogs במבטא צרפתי?

(הבנתי שהתכוונת לברוס וויליס כג'ון מקליין)
16/04/14 13:43
23צפיות
אוי, איזה טעות אפית. הרגת אותי עכשיו. כן, ג'ון מקליין כמובן.
º
15/04/14 22:31
9צפיות
......
15/04/14 23:24
27צפיות
"מעיין משל על מה שאנשים מוכנים לעשות בשביל כסף"?

זה לא משל... זה *על* מה שאנשים יעשו בשביל כסף. אין משל. זה בדיוק זה. הא?
15/04/14 23:29
25צפיות
אגב, בדיוק היום מתחילה בארה"ב הסדרה בעלת אותו שם - "פארגו".
בסדרה החדשה - אותו עולם, סיפור חדש, דמויות חדשות.
האחים כהן כמובן נמנים כחלק מצוות התסריטאים של הסדרה.
טריילר שלישי לאקס מן
16/04/14 11:21
23צפיות
וכנראה האחרון לפני הסרט עצמו.

זה אחד הסרטים שהכי ציפיתי להם בשנים האחרונות, ואני מקווה שסינגר לא יערבב יותר מידי דברים כמו שעשו באקס מן 3.
את הטריילרים הקודמים פחות אהבתי, את זה יותר, אבל היה עדיף לא לראות כלום כי הם הסגירו יותר מידי מהסיפור.
המלצות לסרטים קלילים וכיפים?
15/04/14 00:43
51צפיות
ז'אנרים: קומדיה, מתח, פנטזיה...
day and knight
15/04/14 09:13
46צפיות
ציפור על תיל
chronicle
זומבילנד
mean girls
האנגאובר
500 ימים עם סאמר
º
בחזרה לעתיד (הערב ב22:00 בהוט)
15/04/14 21:17
15צפיות
14/04/14 12:14
25צפיות
שיהיה לכולם חג פסח שמח.
ביקורת סרטים: טופ 5 סאונד אפקט
13/04/14 19:31
64צפיות
..."בתלת מימד זה נשמע יותר טוב"...?
13/04/14 21:35
43צפיות
אתה... רציני?
it was an attempt at a joke
13/04/14 21:51
40צפיות
Apparently not a good one .
Thx for watching
ביקורת שלי על סרט הלגו
13/04/14 16:31
47צפיות
'אפס ביחסי אנוש' של טליה לביא - טריילר
13/04/14 12:13
75צפיות
זה נראה ממש ממש מצחיק
https://www.youtube.com/watch?v=oi5iNi88yuQ&fe...
חחחחחחח ענק
13/04/14 14:16
55צפיות
זה ממש החיים הצבאיים שלי מקוצרים לטריילר של 3 דקות
חצי אוף - הצגות מומלצות?
07/04/14 15:36
60צפיות
היי,
אשמח לשמוע על הצגות רצות שאהבתם.
ובכלל, על איזה מקורות אתם מסתמכים כשאתם רוצים ללכת להצגה? (מבחינת כמה טובה היא)
תודה.
לא ידוע לי על הצגות שרצות כרגע...
13/04/14 12:55
32צפיות
אני זוכר הרבה הצגות מהעבר שהרשימו אותי אבל לא יודע איפה הן עולות כיום ואם הן בכלל עולות.

אני מחליט על ההצגות שלי דרך המקום שהם עולים בו, לדוגמא ההצגות של האוניברסיטה ממש הצליחו להרשים אותי, יותר מהבימה או הקאמרי - מהם לרוב יצאתי מאוכזב.

ההצגה האחרונה שראיתי
14/04/14 12:10
17צפיות
"המקרה המוזר של הכלב בשעת לילה"
מבלי שקראתי את הספר, באתי להצגה בלי להכיר את הסיפור
ומאוד נהנתי, ואני בהחלט ממליץ
סרטי השבוע
11/04/14 00:01
90צפיות
אז, מה ראיתם השבוע?
סרטים מהזמן האחרון + מד מן
11/04/14 08:31
116צפיות
בימים האחרונים חזרתי לצפות ולהעריך מחדש את מד מן בנקודה בה הפסקתי בזמנו, העונה השלישית. נזכרתי מה בכל
זאת חיובי ומושך כ''כ בסדרה שהיא אנטי-דרמה במהותה, ללא עוקץ עלילתי ועם דיאלוגים אמנם שנונים ומענגים אך יבשים ומתוזמנים
היטב מדי. ודווקא אותו תיזמון מושלם מכדי להיות ריאליסטי - הופך את התסריט לסוג של רומן ספרותי מרובה ניואנסים. תשומת הלב
לפרטים הקטנים היא עוד מעלה רבת חשיבות ביריעה המורכבת מדמויות מטולאות, בעודן תרות אחר תכלית רגשית ומימוש עצמי.
על רקע סבך השינויים הנרקמים בסיקסטיז, הנשים והגברים של 'מד מן' מייצגים גורם מחולל מרכזי בקריסה של העבר והכרה תודעתית
במהפכות קטנות כגדולות, התפכחות. בידוד הנראטיב והצרתו משאירים הרבה מקום להתפתחות איטית ומבוקרת של החרדה האנושית
דרך עיניהם של דון, פגי, סאלבטורה ושות'. יש ערך מוסף סאבטקסטואלי יקר מפז בסדרה המבקשת לעשות אנליזה מתמשכת לדמויות.
על כן, ההנאה אותה 'מד מן' מספקת טמונה דווקא בהגדרתה מחדש את המדיום כמקום בו חלומות הופכים לפרסומות, פרסומות הופכות
לאשליות והאשליות הופכות למציאות. והמציאות, ובכן, מתכופפת לטובת גחמות של בני אדם. ככה זה. גם עם כל העגמומיות הזו, יש הרבה
הומור וסטייל. ואופטימיות! כן כן! שאלו אותי אחרי הפוסט הזה בפייסבוק למה אני חושב שהסדרה היא אנטי-דרמה ואמרתי -
ובכן, אני רואה את 'מד מן' כאנטי-דרמה מהסיבה הפשוטה שהיא לא נוטה לייצר אימפקט מיידי של הנראטיב על דמויות והן גם ספונות בתוך
עצמן. הדברים המסעירים ביותר מתרחשים בסדרה מתחת לפני השטח ונסיבות ארעיות נותנות אותותיהן רק ברגעים מינוריים מדודים מאוד,
בלי אסקלציה בוטה או חיכוך מר. וזה בסדר, למרות שיש לא פעם מריחה לא ברורה של צירי סיפורים שונים. הדמויות הן הסיפורים, אגב,
אז יש להן תפקיד להרחיב את עצמן ולהראות דו משמעות, כי המימדים המרובים שלהן לא כולם יכולים להרטיט את חוויית הצפייה. אז ברגע
שאתה מתחבר לרובד מסוים אחד בכל דמות, יש ייצור אוטומטי של הזדהות עם אמת. ולא כל אמת היא דרמתית וכבדת ראש, 'מד מן' למעשה
משתדלת להתרחק מגוזמאות סנטימנטליות לא רצויות, על חשבון דרמה. יש בה טון שלא מתפתה לקחת צעדים נועזים, ברוב המקרים אבל גם
מה שהיא מייצגת בכל מקרה ראוי ובר צפייה, קצת יותר מעל הממוצע משאר הסדרות של ימינו.

(2013) העבר The Past
סרטו של אסגר פראהדי ('פרידה') משליך את דמויותיו לתהומות עמוקים של קונפליקט הומני מריר ועורך לנו היכרות עם
פגמיה העבים של האמת, המתהווים בעודה מתאמצת להוליך שולל את הלא ראויים לה. הריאקציות הניתזות כתוצאה מחיכוך
מתבקש של ערכים מנוגדים הולכות ומחריפות, הרבה בזכות תסריט תיאטרלי ביסודו האחראי לשמירה על חלל רגשי דחוס.
גם כשיש סטייה קלה למחוזות של טלנובלה, בכל זאת מתקיים מנעד רחב היקף של מרכיבים מעניינים לדיון. דרמה עם ריכוז
גבוה של מתח משפחתי, המכסה בעדינות את השמץ האחרון של החסד ומסירה באכזריות מציאות נתונה לטובת אחת אחרת,
הכל לפי פרספקטיבה של מספרים שונים. סרט נוגע ללב ומצולם נהדר, מציג נוף עלילתי עם אופק מחשבתי מרובה.
10/7

(2013) הלי Heli
סרט מכסיקני שפתיע רבים כשזכה בשנה שעברה בפרס הבימוי היוקרתי של פסטיבל קאן. קשה לרדת לשורש העלילה מבלי
להכיר את המציאות החברתית הלא פשוטה אשר פוקדת את הסצינות הטעונות באלימות ודממה. התסריט הוא דווקא הצד החזק
והבלתי צפוי של הסרט, יש בו התפתחויות חכמות שמצליחות למעשה למשוך תשומת לב גם על חשבון סבלנות יקרה. המניע והתכלית
של דרמת הפשע הזו לא הכי ברור אבל החידתיות בו מכפרת.
10/6

(2012) הקיר Die Wand
סרט אוסטרי שהוא לא רק קולנוע יפהייפה למראה, אלא גם סיפור הגותי המשתמש באופי האדם לדורותיו בשביל להוכיח שיש
מציאויות שהן מעבר לתפיסה המוחשית. הדמות הראשית מוצאת את עצמה במלכודת מוזרה, שיבוש של מימד הזמן, תקועה לבדה
ביער עבות מדהים ביופיו, כאשר קיר בלתי נראה תוחם ומגביל תנועתה, כמו בדיחה קוסמית. פנייתה הכמעט מיידית לכתיבה, לרצון
העז לשמר את ציביונה האישי ע''י מילים ופרצי מחשבות, הופכים את השהייה שלה לסוג של מבחן קיומי. הסרט לוקח אותה ואותנו
(יש גם כלב וחתולים!) לחפש ולהתבונן אחרת על הסיבות בגינן אנחנו קמים מהמיטה מדי בוקר. החיבור בינה לבין הטבע, המקבל
כאן נופך ואישיות גדולים מהחיים עצמם, כה מקסים בפשטותו. הדקויות הקטנות של הבימוי והמשחק מהדהדות כפלאי האמנות האחרונים,
במה שנראה כמו תחילתו של סוף וסוף להתחלה. יצירה עם משמעות מיוחדת.
1/08

(2012) מעמקים The Deep
באיסלנד פועל במאי מוערך בשם בלתזר קורמאקור. עם סרטים כמו 'הים' (דרמה חזקה ומרגשת) ו'ג'אר סיטי' (מותחן בלשי מעולה)
הוא הציב רף חדש לשפה הקולנועית של סקנדינביה. הוליווד כבר הספיקה להשתמש בשירותיו כשלקחה אותו לביים את 'המבריח'
עם מארק וולברג ו'אקדח כפול' עם דנזל וושינגטון (לא ראיתי אותם עדיין). ב-2012, הספיק לעשות סרט נוסף על רקע נופיה הקפואים
והמרהיבים של מולדתו, מבוסס על סיפורו האמיתי וחסר התקדים של דייג ששרד טביעת ספינה באייטיז ושחה לבדו מרחק עצום למקום
מבטחים. זהו סרט הישרדות עם כיווני עלילה מחולקים היטב אבל לא מעניינים מספיק. נדמה שהבימוי מתעלה על שאר ההיצע, למרות שניכר
היטב כיצד הושקעה אינטיליגנציה רגשית גבוהה בעשייתו.
10/5

(2012) עלטה
סרט ישראלי שנמכר להמון מדינות וזכה להצלחה רבה בקרב הקהילה ההומו-לסבית העולמית. הוא לא לוקח סיכונים עלילתיים מיותרים
ולכן החיוניות שלו כמעט ולא קיימת, שהרי הדרמה בו רדודה מיסודה וחסרת נשמה. הרגישות שלו עוד איכשהו מועברת כראוי, במיוחד
בדינמיקה המשפחתית של דמות הערבי. סרט עם רצון טוב שנבלע מהר מדי בתסריט שגרתי יתר על המידה הרצויה.
10/5

(2010) ממלכת החיות Animal Kingdom
לשרוד היה האתגר האמיתי בעת הצפייה, כיוון שמדובר בסרט מנומנם ונפוח מחשיבות עצמית. המגרעות שלו מתחילות בתסריט:
הדמויות פלקטיות ושזורות בעלילת פשע אוסטרלית קלושה, בה חוטי הדרמה מסתבכים בינם לבין עצמם ולמעשה מסתירים את
הצורה המקורית אותה הבמאי חתר להשיג מלכתחילה. לא ראיתי כל תועלת הכרחית בנעשה בו, הכל כ''כ בלתי נסבל. אין נקודות אור
או מגע רגשי אמיתי, גם כשהריכוך של הסצינות מופר מעת לעת ע''י שיאים חסרי תנופה. ג'קי וויבר? היא בסדר, יש לה בקושי עשר
דקות זמן מסך ולא זיהיתי ייחוד מסוים בהופעה שלה, אם כי הדמות שלה הייתה היחידה שעוד איכשהו גיליתי בה עניין וגם זה בקושי.
10/2

(2000) צ'ופר Chopper
סרטו הראשון של אנדרו דומיניק ('ההתנקשות בג'סי ג'יימס') מטפל בהרבה הומור שחור בדמותו האקסצנטרית והאמיתית של פושע
נודע לשמצה ואריק באנה עושה עבודה בת זונה, לא חושב שיש לו תפקיד טוב יותר מזה. הצילום המונוכרמטי משאיר אותנו עם צבעים
ספורים בלבד וזו בהחלט טכניקה ששואבת אותך עמוק יותר לצדדים המסוימים והאפלים של העלילה.
10/7

(1994) אודסה הקטנה Little Odessa
סרט הביכורים של ג'יימס גריי שולח את טים רות' להחצין כישוריו המעולים בתור פושע זוטר שחוזר לביתו ונאלץ להתמודד עם אבא עצבני
ואח סקרן (אדוארד פרלונג). הדגש על האווירה מונע מהסרט להפוך לפנינה אמיתית של דרמה, למרות סצינות שלא יוצאות מהראש.
10/6

(1992) איש נושך כלב Man Bites Dog
משום מה, הקונצנזוס הוא שזהו הסרט הבלגי הכי טוב אי פעם. לא אהבתי בכלל, המועקה שלו דוחה בכל רגע ורגע, בלי שום נשמה ודמות
ראשית מעצבנת, קשקשנית ולא מעניינת. רוצח סדרתי המתעד בעזרת חבריו ימיו ולילותיו? ראיתי לפחות 3 סרטים אמריקנים שהיו עדיפים.
10/2

(1980) שוטטות Criusing
סרטו של וויליאם פרידקין מגדיר מחדש את היחס הקולנועי לסצינת הקווירים ולא בוחל בתיאור מפורט של מחתרת האאוטסיידרים, שאריות
החברה. אל פצ'ינו יורד למרתפי נפשו כשהוא נקרא לחקור סדרת רציחות בקהילה, המשימה כרוכה בהפיכתו לסוכן סמוי ומיזוג טוטאלי עם
אופי זר ומנוכר. הפסיכולוגיה של דמותו מחליפה צבעים ומטילה ספק גדול בזהותו החדשה, מה שגורם לסרט להיות קצת יותר מעניין מהממוצע,
לצד כמובן עוד הופעה מצוינת של פצ'ינו. עלילת המותחן לא בדיוק מאזנת בין העיקר והתפל ולכן חוץ ממבט גראפי שנוי במחלוקת אי אפשר
לומר שיש בו משמעות אמיתית.
10/6

(1974) רצח באוריינט אקספרס murder On The Orient Express
מסרטיו החלשים יותר של סידני לומט האגדה המנוחה. מצאתי את הסרט יבש וזחוח מדי, רובו עמוס הסברים עלילתיים המוגשים דרך
הבלש הצעקני שעשה לי חור ארור בראש. האלגנטיות המאולצת של הסרט מוציאה ממנו מעט מאוד בכל הקשור למתח טעון ומפותל.
10/4
מסכים לגבי העבר
11/04/14 11:49
50צפיות
לגבי רצח באוריינט אקספרס - אני הוקסמתי - גם ממצעד הכוכבים ששיחקו, וגם מהאווירה הכל כך אגאתה קריסטי בסרט. לטעמי, זהו הסרט המבטא בצורה הנאמנה ביותר את האווירה של הבלש הקריסטי. אין הרבה סרטים טובים שנעשו עפ"י קריסטי, והרבה נופלים מהרצח באוריינט אקספרס בהצגה אותנטית, קולנועית ומותחת.
וגם את 'ראשומון' של קורוסאווה
11/04/14 08:32
83צפיות
(1950) ראשומון Rashomon
הסרט השני בלבד של קורוסאווה שאני רואה (הראשון היה 'ראן', יצירת מופת בקנה מידה בל יתואר). לא טוב במיוחד. כלומר, הטקסט
הרעיוני הבסיסי באמת מרתק והכל אבל הביצוע ממש מבולגן ובלתי נסבל. כ''כ אהבתי את הדרך בה התסריט חושף עוד ועוד טפחים
של שבילי הסיפור הראשי, שם בספק את האמת וכו' אבל הסגנון הקולנועי של הסרט - להוציא את הפתיחה והסיום המעולים - פשוט לא
עבד לי בשום צורה.
10/5
אני אהבתי מאוד את ראשומון
11/04/14 11:45
42צפיות
אני חושב שזו יצירת מופת. ראיתי פעמיים - יכול להיות שצריך יותר מפעם אחת. לגבי הסגנון - זה היה הסגנון של קורסאווה בשנות הארבעים והחמישים. הוא השתנה בשנות השישים וגם בשנות השמונים. זהו במאי שהתפתח והתבגר, אחד הגדולים והמשפיעים.

http://hafsaka.wordpress.com/2014/01/11/1950-rasho...
סרטי השבוע שלי
12/04/14 03:33
89צפיות
The Lego Movie
אחד הסרטים היותר חמודים וכיפיים שראיתי לאחרונה.
וויזואליות מטורפת כל כך (שמצאתי מלאת צבעים ואפילו טריפית לאורך רוב הצפייה, ובמיוחד במיוחד בשתי סצינות פסיכיות וטריפיות לגמרי), הומור מהנה ביותר, המון רפרנסים ומחוות לסרטים, עלילה טובה מאוד שגם עליה אפשר להסתכל כעלילה טריפית ואבסורדית לגמרי (אמרתי את זה לחברים שלי בסוף הצפייה והם לא הבינו מה אני רוצה מהם אז כנראה שזה כל אחד ונקודת המבט שלו על הסרט), דמויות גאוניות ומצחיקות לגמרי... ממש נהניתי, אפילו שלקראת סוף הסרט הייתה כבר תחושת מיצוי כזו והוא היה קצת ארוך מדי לפי דעתי.
בכל מקרה, הוא זרם לי לגמרי... באמת שבשבילי הוא סרט אסיד לכל דבר.
7/10

?Why Don't You Play in Hell
הסרט הראשון שאני רואה של שיון סונו ואני שמח להגיד בפה מלא שהוא כבר התמקם בטופ רשימת ה"במאים-שאני-חייב-לראות-סרט-סרט-בכל-הפילמוגרפיה-שלהם-בגלל-שהם-יותר-מדי-גאונים-מכדי-שלא-אעשה-את-זה" שלי.
בהתחלה הסרט הזה נראה כמו קומדיה אבסורדית וסוריאליסטית לגמרי אבל לאט לאט ככל שהסרט מתקדם הוא מתאחד לכדי עלילה אחת (שעדיין מאוד מאוד מאוד הזויה ואבסורדית כל כך) ועם קצת חשיבה על הסרט מגיעים לקונספט האמיתי שלו שהוא ללא ספק אחד הקונספטים הכי אדירים שראיתי לסרט.
סרט פאן פשוט מהנה ואדיר לגמרי, הומור אבסורדי ומצחיק בטירוף (כמו שאפשר לצפות מהקולנוע היפני), המון המון המון דם, עשייה נהדרת לגמרי... סרט הפאן של 2013 לפי דעתי. שיון סונו ללא ספק גאון אמיתי.
8/10

A Very Long Engagement
ובזאת אני מסיים את הפילמוגרפיה של ז'אן פייר ז'נה... שלמרות שאחרי שצפיתי בפילמוגרפיה שלו אכן נוכחתי ללא מעט נפילות שהיו לו במהלך הקריירה, הוא בהחלט במאי יצירתי ביותר שביסס לעצמו סטייל מאוד ייחודי ואופייני רק לו. מקווה לצפות בסרט החדש שלו the young and prodigious spivet בימים הקרובים.
שנים של אירוסין הוא לא בין הנפילות שלו שציינתי קודם אבל גם לא בין הסרטים הבולטים שלו... הסטייל הז'אן פייר-י עם הוויס אוברס המשעשעים והדמות המרכזית הילדותית והשתלשלות האירועים שקוראת כמו תמיד בסרטים שלו, ביד הגורל, העריכה המהירה וכו.. הרגיש קצת קצת מאולץ, למרות שהיה מדהים.
הסיפור נחמד מאוד ושילב סיפור היסטורי עם רומנטיקה בצורה ראויה, אודרי טוטו כרגיל הדהימה אותי והפסקול של בדלמנטי פירק אותי לחתיכות אבל משהו היה חסר לי בסרט... הדמויות פשוט לא מספיק עניינו אותי והשתלשלות האירועים הייתה מאולצת מדי מכדי שאני באמת אתרגש מהסרט ואתחבר אליו.
אני לא חושב שכבר צריך לציין כי זה די ברור מאליו כשמדובר בז'אן פייר ז'נה אבל אני אציין את זה שהוויזואליות עינגה לי את העיניים ברמות לא אנושיות.
נהניתי, אבל לא ממש כמו שציפיתי שאהנה.
7/10

Exit Through the Gift Shop
סרט דוקומנטרי מסקרן כל כך ונותן המון המון השראה והערכה לאומנות רחוב.
אז לפי מה שמסופר בסרט, הוא התחיל כדוקומנטריה של בחור בשם תיירי גואטה שכל החיים שלו צילם כל דבר שהוא עשה פחות או יותר ונהיה ממש אובססיבי לצילום וברגע מסויים בחיים שלו הוא פגש את אומנות הרחוב, הגרפיטי, בדיוק כשהתחילה התנועה. הוא תיעד המון המון אומנויות רחוב ויצירות גרפיטי, רדף אחרי אומנים ועקב אחריהם יום יום, שעות על גבי שעות מוקלטות על ערימות לא שפויות של טייפים על גבי טייפים על גבי טייפים של תיעודי גרפיטי ואומנות רחוב. בסצינת אומנות הרחוב צץ בחור שכינה את עצמו בשם באנקסי שהדהים את כולם עם היצירות שלו ונהיה מדובר בכל מקום ושמר על דיסקרטיות מוחלטת. תיירי גואטה החליט שהוא מוצא את הבחור הזה בכל מחיר, שאל עליו ורדף אחריו המון זמן, עד שהוא מצא אותו... וכשהוא מצא אותו הוא לא הפסיק לתעד אותו. מהרגע הזה הסרט נהפך מסרט דוקומנטרי על באנקסי לסרט דוקומנטרי של באנקסי על תיירי גואטה, שצמח לאחד מאומני הרחוב המוערכים וידוע בשם mr. brainwash. מצטער שהרסתי קצת למי שרוצה לראות את הסרט, עם התיאור, אני פשוט ממש hyped לגבי כל הסיפור הזה עכשיו ככה שהייתי חייב לתקצר אותו קצת... לא אמשיך את הסיפור.
בכל מקרה, הסיפור הזה, עם כמה שהוא היה מדהים הוא היה נראה לי הזוי לגמרי... בדקתי באינטרנט ואכן יש המון המון תאוריות הזויות לגמרי לגבי אם הסיפור וכל הסרט הזה בכלל, נכון. חלק טוענים שזה בכלל תכסיס של באנקסי, שעשה בעצם סרט על עצמו והכל כאן שקר מוחלט, חלק אומרים שכל הסיפור לגבי mr. brainwash מומצא לגמרי... באמת שאין לי מושג מה לחשוב. בכל מקרה, נכון או לא נכון, הסיפור הזה בהחלט נתן לי המון השראה, אם קודם הערכתי אומנויות רחוב (והערכתי מאוד! תמיד התעניינתי בנושא), עכשיו אני מעריך אפילו יותר.
בנוסף לסיפור ולדמויות (קורא להן דמויות כי עדיין אין לי מושג אם התוכן בסרט הזה נכון או לא) שהדהימו אותי, הסרט עשוי בצורה באמת מעולה, עם עריכה גאונית לגמרי (הקטעים שהראו מהסרט שתיירי גואטה עשה על גרפיטי היו כל כך פסיכיים, פשוט התפרצתי מצחוק כשהראו את זה חח), שיר הפתיחה היה פשוט במקום... בסך הכל סרט מסקרן בטירוף שעשוי בצורה באמת טובה.
אמיתי או לא, מפוברק או לא, הזוי או לא, הסרט הזה היה בהחלט מעורר השראה ואני שמח שצפיתי בו.
8/10

The Laughing Woman
מותחן אירוטי איטלקי סאדיסטי ויפהפה לגמרי.
העלילה או ההתרחשויות בסרט לא שינו בהרבה, זה היה יותר all about התפאורה והמוזיקה. העיצוב סטים הסיקסטיזי הוא פשוט יצירת אומנות בפני עצמה, מדהים כל כך, לעתים זה גם לווה בתאורה מיוחדת שהוסיפה המון וכמובן בפסקול מעולה לגמרי עם כמה סצינות בלתי נשכחות שגרמו לי לסערת חושים אמיתית.
מצד שני, הסיפור בסרט באמת היה קצת חלש אבל היה ללא ספק מגניב לראות סרט סקספלויטיישן שלא מתרכז בעירום ובגור אלא יותר הרבה יותר בכל מה שמסביב לכך (עיצוב סטים, צילום, מוזיקה..) וזה מה שבאמת משנה, לי לפחות.
עוד דבר, זה כנראה אחד הסרטים הכי שובניסטיים שראיתי, אבל העניין הזה היה מבדר לגמרי.
8/10
רק משחקי הכס
12/04/14 13:46
78צפיות
האמת, הפרק הראשון של העונה הרביעית היה די חלש.
נקודות טובות בפרק-
-סצנת הפאב עם אריה וThe Hound
-Red Viper
-ג'יימי ובריאן, שידוך מושלם.
וכמובן אולנה טיירל, אדירה.

אני מחכה בטירוף לפרק הבא. כל כך חיכיתי לראות את החתונה של ג'ופרי ומרג'רי, ויהיה מטורף.
השבוע ראיתי את
12/04/14 14:02
115צפיות
Compliance- לא ייאמן. סרט שמתאר סיטואציה די קשה בצורה אמינה ומשכנעת.
החיים הסודיים של וולטר מיטי (1947)- סרט מקסים מאוד.
צ'פלין- סרט טוב מאוד. רוברט דאוני ג'וניור משכנע.
ועוד אחד
12/04/14 15:10
74צפיות
הילד- מיד לאחר שסיימתי את 'צ'פלין' היה לי חשק לראות סרט שלו, אז ראיתי את 'הילד'. העלילה לא מאוד מפותחת, אבל הסרט מצחיק ומלא בקסם של קולנוע ישן. מומלץ.
כן, הילד הוא סרט חובה. גם האחרים שלו נהדרים
12/04/14 19:11
22צפיות
יש לי בלו ריי של Compliance
12/04/14 15:18
70צפיות
שחבר שלי נתן לי... צריך באמת לראות אותו.
זה אחד הסרטים הכי קשים לצפייה בשנים האחרונות.
12/04/14 21:37
52צפיות
לא גרפית או משהו, זה פשוט סרט שבמלוא מובן המילה גורם לך לאבד אמונה באנושות.
חבר שלי דווקא אמר לי שהוא התאכזב ממנו ממש...
13/04/14 08:31
33צפיות
הוא ציפה למשהו כמו שאמרת והתבאס לגמרי, אז אני מוריד ציפיות.
אבל אני אצפה בו, הוא בהחלט מעניין אותי.
נימפומניאק VOL1
16/04/14 18:56
19צפיות
יצירת מופת משובחת.
º
לא הייתי מגזים
16/04/14 19:54
6צפיות
קפטן אמריקה 2?
09/04/14 20:40
103צפיות
מה חשבתם על הסרט?
איך הוא היה בהשוואה לסרט הקודם ובהשוואה לשאר סרטי האוונג'רס?
ואיזו סצינת אקשן הכי אהבתם?

אחלה סרט
09/04/14 22:52
87צפיות
הוא יותר טוב מכל סרט מארוול שהוא לא איירון מן, איירון מן 3 והנוקמים.
הכי אהבתי את הסצנה שבה ניק פיורי נלחם באנשיםשמתקיפים אותו ברכב, רק היה חסר שהוא יקלל קצת.
(מצטער שאני לא מפרט, אולי אכתוב ביקורת עליו וגם אם לא- תמיד יש את סרטי השבוע)
זהו, איזו סצינה אדירה זו הייתה נכון??? ספוילר
10/04/14 10:58
59צפיות
זו התשובה שחיכיתי לשמוע.. XDDD

וואי זו הייתה ממש סצינה מעולה עם ניק פיורי! וזה מצחיק כי בסופו של דבר זה אפילו לא היה כזו סצינה קריטית לעלילה (ביחוד כשהגיבור אפילו לא נמצא בה) אבל זה פשוט היה עשוי מותח בטירוף.

ואני לא כל כך נהנתי ממנו (לדוגמא נהנתי הרבה יותר מתור 2) אבל אין ספק שהוא הרבה יותר טוב ורציני מהסרטים הראשונים של הסדרה (הענק הירוק, איירון מן, תור) וזה מרשים לראות את היקף הפרוייקט הענקי שמארוול לוקחים על עצמם ומצליחים בו.

אם אתה רואה שובר שורות (ספוילר)
10/04/14 11:04
55צפיות
זה ממש מזכיר את הסצנה שהאנק נלחם באנשים מהקרטל שמתקיפים אותו.
º
חח, אני לא רואה.. (:
11/04/14 00:04
15צפיות
מינוס ה......
11/04/14 23:40
34צפיות
נסיעה. והרכב המדבר. וה- 50 איש.
מאוד נהנתי מהסרט...
11/04/14 23:46
45צפיות
מזל שלא היו קללות בסצינה של ניק פיורי אחרת הם היו הורסים הכל.
ללא ספק יותר טוב מהראשון. באופן כללי, מבחינת סרטי מארוול, הוא מתברג לי בין הראשונים, למרות שעדיין לא החלטתי איזה מקום.
באותו עדיין עם הסצינה של פיורי, מאוד הצחיק אותי איך שהוא שואל את הרכב מה כן עובד והוא עונה לו שמע' מיזוג האויר.
יחד עם זאת, ממש הצטער לי שכמעט כל טוויסט בסרט (גדול וקטן) יכולתי לנחש שיבוא. ניק פיורי בחיים, השכנה של הקפטן היא סוכנת SHIELD, רוברט רדפורד הוא הרע, חייל החורף הוא באקי. לי זה היה חבל כי רציתי להיות מופתע. אבל לפחות סצינות האקשן הצליחו להפתיע אותי ביופי שלהן. עם אפקטים או בלי.
למה....................
13/04/14 12:51
19צפיות
שמחת שלא היו קללות?
לא חשבתי על זה אבל דווקא נראה לי היה מגניב אם היה!

לגבי הטוויסטים:
ניק פיורי בחיים ידעתי כי קראתי את הסיום של הסרט לפני שראיתי (XD), ועדיין הסצינה של הכביש הצליחה למתוח אותי בטירוף
השכנה של הקפטן לא ידעתי אבל כשגילו את זה קלטתי שבעצם בכל מקום היה כתוב שהיא משחקת אותה אז זה לא חוכמה לנחש את זה!
רוברט רדפורד ניחשתי בגלל הליהוק שלו, זה ממש ליהוק טיפוסי לתת לגבר לבן מבוגר ונאה את תפקיד הרע הראשי
ובאקי לא ידעתי כי בכלל לא ידעתי מי זה באקי!! שכחתי שהייתה דמות כזו בכלל בסרט הקודם..

אבל נגיד הפתיע אותי קשר הידידות שהתפתח בין האלמנה השחורה לקפטן.. וזה משהו שלא נרמז בשום מקום שראיתי לפני הסרט..

(ספויילר) זה היה הסרט שניסה לעשות את הטון
12/04/14 13:41
48צפיות
הרציני ביותר בכל הסדרה, שזה מאוד מוערך, במיוחד כשהוא העלה נושא מאוד אקטואלי (חדירה גסה לפרטיות ולקחת את החוק לידיים במחיר של ביטחון אישי). אבל, וזה אבל גדול, התירוץ העלילתי לקידום הנושא הזה היה מצוץ מהאצבע ופשוט הרס הכול. זה כמו לגלות פתאום ש-90 אחוז מאנשי "המוסד" הם ערבים אנטישמים. ממש שטותי.

תור האחרון למשל אמנם היה שטותי גם, אבל הוא מראש הלך על הקלף של סרט קומיקס וסיפק סרט מהנה הרבה יותר.
זו
12/04/14 15:31
32צפיות
היידרה. לא קראתי את הקומיקס אבל לפי מה שהבנתי, ככה היידרה פועלת. בקומיקס יש הרבה סיפורים מופרכים ואם הסרטים מבוססים על חלק מהם, פשוט צריך לזרום עם זה וככה זה לא מפריע.
הרי זה לא נשמע הזוי שאל מיתולוגי, גיבור מלחמה בן 95, מליארדר פלייבוי ו..... ענק ירוק () יעבדו יחד בשביל להציל את העולם? זה כן אבל ככה כתבו בקומיקס.
יש הזוי ויש הזוי
12/04/14 17:47
28צפיות
לא סתם ציינתי את תור השני כסרט שנהניתי ממנו מאוד, למרות הקאמפיות שלו. כי הוא זרם עם זה ולא ניסה לעשות משהו אחר.

קפטן אמריקה לא. לא איכפת לי מה היה בקומיקס, יש מיליון ואחד שינויים בין הסרטים שעשו לבין הקומיקס. אם זה באמת היה בקומיקס, היה צריך לשנות. ניסו ליצור בסרט הזה ספציפית סיפור רציני, וחבל.
זה לא חבל זה יצא מצוין
12/04/14 21:25
22צפיות
השינויים מהקומיקס הם קטנים עד בינוניים, אבל יכול להיות שהבסיס לקוח מהקומיקס. אם הבסיס הוא בעיתי (שוב, כמו הרעיון של הסרט הנוקמים) אז הכל בעיתי אבל צריך לדעת להתעלם ולזרום. מבחינתי, כל סרטי מארוול מהנים ובכלל לא הזויים.
סרטים בהם מעיד ילד בבית משפט
09/04/14 12:19
74צפיות
היי כולם!

אשמח לעזרתכם.. אני מחפשת סרטים או פרק מסדרה בהם מופיע ילד שמעיד בבית משפט..

תודה מראש!!!

º
העד
09/04/14 19:57
12צפיות
עד ראייה- היילי מילס הילדה
11/04/14 15:31
41צפיות
סרט ישן מאד. אמנם לא ראיתי, אבל שמעתי עליו רבות.
http://www.habama.co.il/Pages/Event.aspx?Subj=4&am...

פרסום בתפוז - תפוז עסקים

לפרסום העסק שלך בתפוז

השאר פרטים כאן >>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום