בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום לכולכם, הגעתם לפורום של עולם האמנות השביעית, זהו פורום סרטים וקולנוע,

נדבר כאן על שוברי הקופות החדשים ועל סרטים ישנים,

נדון בשחקנים, במאים ותסריטאים, ובכל מה שקשור בקולנוע.

אז אם אתם אוהבים קולנוע - הפורום הזה בשבילכם

כאן מדברים על אומנות העשייה, ולא על הורדות,

הפורום הוא למענכם, אז אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום,

חוקי הפורום:

נא לא לשאול על תוכנות / אתרי הורדות בלתי חוקיים.

באם הודעה מכילה ספויילר, נא לציין זאת בכותרת,

נא לא לכתוב ספויילרים בכותרת ההודעה.

נא לא לצרף קבצים בלתי הולמים או כאלה שעוברים על זכויות יוצרים.

נא לשמור על תרבות דיון מעל דפי הפורום,

בלי קללות, גידופים והעלבות.

ובנוסף לכתוב לעיל, נא לא לכתוב הודעות שעוברות על תקנון האתר.

(קישור לתקנון האתר)

הודעות לא חוקיות תמחקנה ללא התראה!

ועכשיו נסיים עם ציטוט עמוק לחיים כמובן:

`` Has anything you`ve done made your life better?”, American history X

והתיאוריה שלנו:

“If it hasn´t been made into a movie, it´s not worth knowing about, is that it?”, Dogma

בסך-הכל הפורום הזה הוא בשבילכם, ואנחנו מקווים שתמצו אותו עד תום, ושכמובן תחזרו בקרוב!

שלכם,

מנהלי פורום סרטים וקולנוע

ביקורת סרטים : רץ המבוך
21/09/14 08:46
 ביקורת סרטים מה מה אני חשבתי על רץ המבוך:

סרטי השבוע
19/09/14 09:33
55צפיות
והשבוע מה ראיתם?
השבוע ראיתי את
19/09/14 12:21
67צפיות
The Search for One-eye Jimmy- סרט די הזוי, אבל מלא בשחקנים טובים (שעושים תפקידים מוזרים) וברגעים משעשעים.
הרפתקאותיו המוזרות של טי אס ספיויט- חמוד מאוד ועם תלת מימד נהדר, אבל לא מדגדג את הסרטים הכי טובים של ז'אן פייר ז'אנה.
גודזילה (2014)- ככה ככה. הפסקול טוב והאקשן נהדר, אבל מה שביניהם (ויש הרבה ביניהם) הוא קלישאתי, לא מעניין ומעצבן. התפקיד של בראין קרנסטון לא משהו.
לוק- סרט טוב מאוד. העלילה מעניינת וטום הארדי משחק נהדר.
חיים של אחרים- סרט מעולה עם עלילה מעניינת וסוף נהדר.
שיר אשיר בגשם- צפייה שנייה. סרט מקסים עם שירים נהדרים.
רק אחד
19/09/14 14:53
60צפיות
"עיר החטאים - עלמה להרוג",
בסיכום שנת 2007 כתבתי שאחד הסרטים שאני מצפה להם ב-2008 זה "עיר החטאים 2"
(זו הייתה השנה המקורית שבה הסרט היה אמור לצאת)
הרווח הזה העלה אצלי את הציפיות,
ומה אני אגיד, הסרט בהחלט עמד בציפיות שלי,
הסרט עשוי טוב, יש שם קטעים טובים,
צילום ועריכה טובים, מוזיקה טובה, אפקטים טובים,
אה... כן, וגם אווה גרין מדהימה,
ממליץ.
19/09/14 16:47
32צפיות
השנה המקורית שבה הסרט היה אמור לצאת הייתה דווקא 2006, שנה אחרי הסרט הראשון. כנראה שבשלב מסויים הוא היה אמור לצאת ב-2008.
ארבעה
19/09/14 18:09
72צפיות
מראות- רעיון נחמד, ביצוע דיי מעפן וסיום מגניב. מצפה שיעשו לו מתישהו רימייק.
הפולחן- תמיד כיף לראות את אנתוני הופקינס אבל הסרט הזה כלכךךךךךךך לא מעניין ומשעמם פצצות.
אקס מן: העתיד שהיה - צפיתי פעמיים השבוע בעקבות יציאתו לבלוריי, ואני פשוט מאוהב בסרט הזה. עלילה מצוינת (ולא מחוררת בטירוף כפי שכולם טוענים), גם משחק מצוין של כולם, אקשן מדהים ומסע בזמן... באמת שאני לא יכול לבקש יותר מסרט קומיקס. הסרט הכי טוב של אקסמן והאהוב עליי עד כה מהמבחר הנפלא של השנה).
גט: משפטה של ויויאן אמסלם - וואו, סרט פשוט משובח ומדהים... רונית אלקבץ כישרונית בטירוף ועוצרת נשימה, לא מפסיקה להתעלות על עצמה כל פעם מחדש. חובה חובה לראות
השבוע שלי
19/09/14 19:31
60צפיות
Only Lovers Left Alive. אני לא כ"כ אוהב את ג'רמוש, ולכן ניגשתי לסרט בהיסוס. נהנתי מאוד מהאסתטיקה של הסרט, וניכר שהושקעה המון מחשבה בעיצוב הדמויות, בזויות צילום, תפאורה ובחירת בצעים. נהנתי גם ומהערפדים המודרנים, המשכילים והמורכבים של ג'ים, חידוש מרענן לתת ז'אנר הספציפי הזה. בסופו של דבר, נקודת החולשה של הסרט היא הסיפור הדל, מעבר לבחינת המשמעות של להיות ערפד "בימינו" אין לעלילה הרבה מה להציע, והיא לא ממש מתקדמת לשום מקום.

מחר אצפה במותחן הצמחוני "חיים דוממים" שמגיע אלינו מרצועת Blood Window בקאן, ומיד לאחריו בקומדיה "החיים בצללים" שסוגרת את אוטופיה, וראיתי שנבחרה לחביבת הקהל בפסטיבל שונים, ממש לאחרונה בטורונטו.

ראית את 'זרים' הנהדר של ג'ארמוש?
20/09/14 18:25
17צפיות
את החדש שלו לא בטוח שאראה, הטריילר שלו מלמד על סרט גרוע.
º
לא, הוספתי לרשימת צפייה (טנקס!)
21/09/14 00:54
1צפיות
"מתחת לעור"
הודעה זו מכילה סרטונים
20/09/14 18:03
34צפיות
אין בי מספיק מילים על מנת לתאר כמה התמוגגתי מהסרט הזה כשצפיתי בו על מסך גדול במסגרת פסטיבל אוטופיה. הייתי עם פה פתוח כמעט לאורך כל הסרט מרוב השתוממות מהפלא הזה שנקרא ״מתחת לעור״. פעם אחרונה שזה קרה לי היה אולי לפני שנה עם ״כוח משיכה״, ופעמים ראשונות שזה קרה לי בחיי היה בערך בכל סרטיו של סטנלי קובריק ז״ל, הגאון בדורו. כנראה שיש משהו בשילוב הזה של מד״ב/פנטזיה וקובריקיות שפשוט תופס אותך ולא מרפה ממך אחר כך. וכך גם ב״מתחת לעור״ של הבמאי ג׳ונתן גלייזר. ללא דיאלוגים רבים ועלילה עשירה, גלייזר מצליח להעשיר את הסרט אף על פי כן באסתטיקה ויזואלית מרהיבה, בסאבטקסט שאכן חודר כמה וכמה שכבות עור, במשחק פיוטי (הבעות הפנים העדינות של סקרלט ג׳והנסון יכולות באלפית שנייה לעבור מהבעות המעוררות אמפתיה לכאלה המעוררת אצל הצופה הרגשת איום מצמרר, היא פשוט תפורה לתפקיד הזה!), בפסקול מהפנט ומקורי להפליא ובהמון המון רפרנסים מעוררי חיוך לסרטיו של קובריק (במיוחד ל״2001: אודיסאה בחלל״). אולי טיפה יותר מדי, מה שיכול להעיד על חוסר מקוריות, אבל מי בתכלס יכול לסרב לזה? זה לא כאילו יש לנו את קובריק בעודו בחיים כדי לראות מה יהיה הפרוייקט המסקרן הבא שלו. ״מתחת לעור״ זה הדבר הכי מתקרב לזה שקיבלנו אי פעם כנראה.

אני חייב לתת קונטרה בפה מלא לכל אלה הטוענים כי מדובר בסרט כלל לא מתקשר עם הקהל, תמוה ומשעמם תמידית. קודם כל, הייתי בריכוז מלא כמעט לכל אורכו של הסרט ואני חושב שהרבה מזה אודות הפסקול המולחן ע״י מיכה לוי. גרוטסקי וחסר פרופורציות ככל שיישמע, הוא פשוט שם ברקע עושה את עבודת הקודש של חדירה לעצמות ובעזרת מקוריותו המתפרצת של צליליו הוא גורם לעור ברווז. אם הבמאי היה רוצה לגרום לסרטו להיות עוין לגמרי כלפי הצופה, הוא כנראה היה בוחר בפסקול רקע פסיבי הרבה יותר או בכלל לא משתמש בפסקול (ואכן, לפי ראיון עימו התכנון המקורי שלו היה לא להשתמש בזה בחצי הראשון של הסרט כלל, אך למזלנו הוא התפכח). באשר לטענת האניגמטיות שבסרט, אני הרגשתי כי באתי על סיפוקי באשר לכמות התשובות שניתנו לשאלות ותעלומות הרבות שהופיעו במהלכו. דברים אחדים נשארו סתומים ממענה, ודברים אחדים קיבלו מספר תשובות אפשריות מהן ניתן להסיק מספר מסקנות הגיוניות. הסרט לא הרגיש לי אניגמטי לחלוטין בסופו של דבר, ואם מתרכזים מספיק במוצג על המסך אפשר בהחלט לצאת מרוצים. שרשרת ההתרחשויות הרגישה לי אורגנית במיוחד וכל דבר קישר אל הדבר הבא בתור, גם בחצי השני של הסרט אשר סבל מנפילת מתח מסוימת אבל אולי הכרחית קצת. ולבסוף, בנוגע לשיעמום המתמשך שצופים רבים התלוננו לגביו, טוב – זה כבר עניין של טעם כמובן, אבל אני מצאתי כל חלק בסרט מרתק למדי. גם בחלק הראשון אשר כולל חזרותיות בהתרחשויות, בזכות העלילה המצמררת, הויז׳ואלים המרהיבים ביופיים והפסקול, כשהשילוב של כולם יחדיו הפך את ״מתחת לעור״ לסרט אימה משובח לכל דבר. וגם בחלק השני השקט, הגואל (לכאורה?) והרומנטי יותר באופיו הרגשתי כי רוב מרכיבי הסרט הטובים מהחלק הראשון עדיין פועמים בליבו החוצני ואנושי כאחד.

בסופו של דבר, לקח לי ימים רבים להתאושש מסרטו של ג׳ונתן גלייזר אבל כעת אני יכול להגיד כי מדובר בסרט מפעים ועוצמתי מספיק כדי לספק מקור לדיון לסינפילים לעוד שנים רבות ואני בהחלט רואה ומקווה לכניסתו לדברי ההיסטוריה של הקולנוע. מבחינתי, הוא ללא ספק נכנס לדברי ההיסטוריה הפרטית שלי והוא הסרט הכי מדהים ומיוחד שיצא לי לראות עד כה השנה. פלא קולנועי, לא פחות ולא יותר.
º
סרט לא רע
20/09/14 18:26
7צפיות
שבוע מוצלח
20/09/14 22:26
17צפיות
הטעות הגדולה: ראיתי ב-VOD, חמוד שכזה. מעביר כשעה וחצי בפנאן וגם אם זה לא קורע מצחוק ולא מרגש בכלל זה מהנה בסה"כ. יש פה פוטנציאל גדול, גם למצבים דרמטיים חזקים, וזה משהו שמאוד צרם לי שלא עבר בהצלחה מלאה.

20 צעדים מהתהילה: סרט תיעודי שהוא לא פחות מחובה לכל מי שמגדיר את עצמו כחובב מוסיקה גדול. מעניין, קולח, לא משעמם לרגע, מוסיקלי מאוד, כיף לאוזניים, כיף לראש שלומד דברים חדשים. פשוט מוצלח.

הרץ במבוך: סרט אקשן-מד"ב מוצלח, סוחף, לא משעמם לרגע עם אפקטים טובים ומשחק מדויק של כל השחקנים. מבין כל סרטי "משחקי הרעב" למיניהם זה השני המוצלח מביניהם אחרי "משחקי הרעב". ציפיתי לאחלה סרט, קיבלתי הרבה יותר.
טריילר - "Big Eyes"
19/09/14 03:20
68צפיות
סרטו החדש של טים ברטון,
עם איימי אדמס וכריסטוף וואלץ בתפקידים הראשיים
נראה נחמד ביותר
19/09/14 11:52
39צפיות
אולי, סוף סוף, טים ברטון יחזור לעשות סרטים טובים באמת?
º
19/09/14 14:32
3צפיות
ולך תדע
19/09/14 15:00
39צפיות
אולי איימי אדאמס תהיה מועמדת לאוסקר השנה...
כרגע מסתמן שכן
19/09/14 16:50
30צפיות
אבל אנשים לא ראו עדיין את הסרט (אאל"ט) ככה שהכל ספקולציות כמובן.. בכל מקרה, נראה שאם היא תקבל מועמדות היא תפסיד אותה לג'וליאן מור.
היא דווקא מועמדת מובילה, פייבוריטית.
19/09/14 23:39
23צפיות
מור אכן יכולה לקבל מועמדות על הסרט הזה שלה, אבל יש לציין שהוא נמצא ברדאר של עונת הפרסים בערך שבועיים - זה קרה כשהסרט "מפת הכוכבים" של דייוויד קרוננברג, עליו רבים הימרו שמור תקבל מועמדות שחקנית משנה, נדחה מסיבה "לא ברורה" ל-2015, והמרכאות הן בגלל שכמה שעות אח"כ הוכרז תאריך היציאה של הסרט החדש וההרבה יותר אוסקרי של מור. אני לא אומר שהיא מחוץ לתחרות, אבל אדמס מחזיקה בסטטוס פייבוריטית כבר כמה חודשים טובים ורק ביקורות גרועות ל"עיניים גדולות" עלולות לשנות את זה. היא בול באותו מצב שבו קייט ווינסלט הייתה ב-2008: 5 מועמדויות ללא זכייה (שגורמות לתחושה שהבחורה מועמדת על משהו בכל פאקינג שנה), ואז במועמדות השישית... כנראה זכייה (על תפקיד אוסקרי במיוחד) מתוך עיקרון סגירת חשבונות של האקדמיה. נכון שעל מור אפשר להגיד דבר דומה, ועדיין, לה יש רק 4 מועמדויות...
היתרון של מור על איימי
19/09/14 23:49
17צפיות
הוא שמור הרבה יותר ותיקה ממנה וגם את הסרט שלה אנשים ראו ככה שיש "עדות" לכך שהיא טובה, בעוד איימי מסומנת כמועמדת על סמך היא עצמה+הסיפור. אני חושב שכרגע מור היא הפייבוריטית הברורה, לא בהרבה על איימי אבל עדיין..

בכל מקרה, את שתיהן אני מאוד אוהב (והן גם ג'ינג'יות אז בכלל!) ככה שלא ממש אתלונן אם מישהי מהן תזכה.
אני עדיין לא בטוח בסיכוייו של הסרט הזה להגיע משום מקום
20/09/14 00:12
15צפיות
ולהגיע למצב טוב בעונת הפרסים בכ"כ מעט זמן.
אתה מדבר על הסרט של ג'וליאן?
20/09/14 12:08
16צפיות
עכשיו שאני לא באפליקציה המפגרת של תפוז אני אגיד לך למה לדעתי ג'וליאן היא הפייבוריטית לזכייה (נכון לעכשיו):

ג'וליאן היא כבר כוכבת מוערכת מאוד למעלה מ-20 שנים, מאז שאיימי פרצה עם "ג'ונבאג" עברו "רק" 9 שנים.

לג'וליאן יש 4 מועמדויות לאוסקר, לאיימי 5 - כלומר לא הפרש משמעותי. ג'וליאן גם זכתה באמי על Game Change לפני שנתיים וזו בהחלט נקודת זכות לטובתה. ג'וליאן גם זכתה השנה בפרס המשחק בקאן שזה גם יתרון מאוד גדול שמעיד עליה כאחת השחקניות הגדולות בהוליווד, וזה למרות שהיא כרגע מתחרה עם סרט אחר לגמרי. ג'וליאן לא קיבלה מועמדות כבר למעלה מעשור בעוד איימי קיבלה רק בעשור האחרון 5 מועמדויות, אחת מהן בשנה שעברה - וזה הופך את ג'וליאן ליותר overdue מאשר את איימי, כי ג'וליאן ותיקה יותר ממנה.

ג'וליאן תחגוג בדצמבר יום הולדת 53, איימי חגגה 40 בחודש שעבר.

אנשים כבר ראו את התפקיד של ג'וליאן, כלומר יש כבר "הוכחה" לכך שהיא באמת מעולה שם (אני מסתמך על הביקורות, כן?). את Big Eyes אף אחד לא ראה והטריילר שלו יצא רק לפני כמה ימים, מה שנותן לג'וליאן יתרון של כ-3 חודשים על איימי כי הסרט שלה יוצא בעוד 3 חודשים שזה המון בזמן אוסקרי.

הכל מצביע לטובתה של ג'וליאן כרגע. נכון, המצב יכול להשתנות - פתאום יתברר ש"עיניים גדולות" הוא מאסטרפיס או שבכלל תגיע שחקנית אחרת שתהפוך לפייבוריטית (או שריס ווית'רספון תתפוס שוונג על Wild). אבל נכון לעכשיו, לדעתי, ג'וליאן מור היא הפייבוריטית המובהקת לזכייה.
עדיין לא מסכים.
20/09/14 12:47
11צפיות
עם כל הנתונים שהצגת, שהם נכונים, אני באמת עדיין לא חושב שסרט שנמצא על הרדאר האוסקרי בסה"כ כמה ימים וגם זה רק בגלל שדחו סרט אחר שלה (אם הסרט של קרוננברג לא היה נדחה אז באמת לא היו מסתכלים על הסרט השני ההוא) יכול לעשות משהו בזמן כ"כ קצר, למרות הכל.
ההיפך, אני חושב שבגלל הדחייה של הסרט
20/09/14 13:26
10צפיות
של קרוננברג היא יוצאת מכאן מרווחת - הרי תחילה היא נחשבה פייבוריטית בגללו, ואז הוא נדחה וכולם כזה "אויייי, לא נוכל לתת לה עכשיו אוסקר", ואז הגיע הסרט החדש שלה וכולם עפו עליה שם וגל האהדה הענק שהיה כלפיה מהסרט של קרוננברג פשוט עבר לסרט החדש. אני לא יודע באיזה מהסרטים היא טובה יותר אבל אתה יודע איך זה באוסקר - יש בזה המון פוליטיקה, שבמקרה של הסמיכות בין הדחייה של קרוננברג להצגה של "עדיין אליס" ב-TIFF לגמרי עבדה לטובתה.

גאני חושב שהדחייה של הסרט של קרוננברג עשתה לה רק טוב - גם ככה היא הייתה פייבוריטית על סרט שנחשב בינוני ופתאום היא נחשבת פייבוריטית על סרט שנחשב מאוד איכותי. אני מניח שעד שהוא ייצא להקרנות מסחריות, מתי שזה לא יהיה, הוא יוקרן בלא מעט פסטיבלים וזה יבסס את המעמד שלה כפייבוריטית מובהקת. כל עוד "עיניים גדולות" לא מוקרן באף פסטיבל כזה או אחר זה רק פוגע באיימי אדמס (מצד שני, ג'ף ברידג'ס זכה באוסקר על סרט שלא הוקרן בשום פסטיבל גדול ויצא בהפתעה יחסית גמורה כשהוא היה לגמרי מתחת לרדאר אז הכל יכול לקרות).
הסרט של קרוננברג דווקא קיבל ביקורות מצויינות
20/09/14 14:39
9צפיות
(וגם אלה שהיו יותר בינוניות שיבחו אותה בטירוף, יותר ממה ששיבחו אותה על הסרט האחר ההוא)..
את ג'וליאן עצמה שיבחו, זה כן
20/09/14 15:33
9צפיות
אבל הסרט עצמו בסה"כ לא ממש קיבל ביקורות אוהדות - יעידו על כך 53% אחוזי טריות ברוטן טומטוס.
º
מ-22 סקירות.
20/09/14 16:42
7צפיות
ברור, אפשר להסתמך רק על מה שכבר פורסם
20/09/14 17:08
12צפיות
ובינתיים הביקורת הכי טובה שיש על הסרט היא מהטלגרף הנחשב, כל השאר קצת פחות נחשבים.
זיהוי סרט
19/09/14 14:21
36צפיות
מחפשת סרט קומדיה משנות ה90 או ה2000
בחור שעושה התערבות עם חברים שהוא לא עושה שום דבר שקשור לסקס במשך חודש..
מישהו יודע?
יכול להיות שזה הסרט הזה?
19/09/14 14:22
32צפיות
º
כן תודה!!
19/09/14 14:24
9צפיות
º
19/09/14 14:28
דלף התסריט של גרביטי 2 (ספויילר)
16/09/14 01:06
86צפיות
על פי "עולם הקולנוע" היוצא בלוס אנגלס,סנדרה בולוק נחתה בעירק, מצטרפת לארגון אסלמי קיצוני כדי לשרוד, ואף משחררת קבוצת נזירות
נראה לי ספיד 2 all over agin
17/09/14 08:18
47צפיות
גם את זה היא תעשה בגלל 'הכבוד לבמאי שנתן לה את הסיפתח'?

נראה לי סתם בדיחה שלא מצליחה להמריא.
ובגרביטי 3
18/09/14 23:06
31צפיות
היא תנחת בטעות על כוכב בו חיים רק קופים מתורבתים בעלי אינטליגנציה גבוהה?
|*|נפתח פורום חוכמת ההמונים|*|
18/09/14 14:26
6צפיות
|נורה|פורום חוכמת ההמונים הוקם בשבילכם, הגולשים והגולשות שמעוניינים להשתמש בחוכמת ההמונים כדי לקבל עצות, תשובות, רעיונות וכל דבר אחר שיעניין אתכם.
חוכמת ההמונים יכולה לעזור ולהועיל בכל מקרה שבו אתם רוצים מגוון של דעות, מאנשים שונים אשר עוסקים בתחומים שונים, כדי לסייע לכם להגיע למסקנה מסויימת, רעיון או אפילו החלטה, בכל נושא שעולה על רוחכם.

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו... ואל תשכחו להיות יצירתיים :-)

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
סקר הז'אנר: Film-Noir
16/09/14 09:41
50צפיות
כמה סרטים ראית מז'אנר זה?

מהו הסרט שהכי אהבת מז'אנר זה?

איזה עוד סרטים ממש אהבת?

מהו הסרט שהכי פחות אהבת מז'אנר זה?

איזה עוד סרטים ממש לא אהבת?

איזה סרטים מעניין אותך להשלים?

מה דעתך על ז'אנר זה בכלליות?
עונה
16/09/14 09:47
44צפיות

5. עלוב.

ביטוח חיים כפול.

איזה עוד סרטים ממש אהבת?

שדרות סאנסט, זרים ברכבת, ליל הצייד.

לא לא אהבתי, אבל לא מאוד התלהבתי מ'נשיקת הרוצח' של קובריק.

ההרג, מגע של רשע, ידועה לשימצה, האדם השלישי, הנץ ממלטה, השינה הגדולה

ז'אנר אדיר.
איך מוצאים את זה ב- IMDB?
16/09/14 11:12
38צפיות
אין לי את זה ברשימת הז'אנרים.
בכל אופן, היחיד שאני יכולה לחשוב עליו זה סודות אל איי. אחלה סרט, אהבתי.
מעבר לזה אין לי מושג, לא נראה לי שראיתי. 
אם אין לך את זה ברשימת הז'אנרים
16/09/14 21:00
31צפיות
אז כנראה שלא דירגת פילם נוארים. 'סודות אל איי' לא נחשב לפי ימד"ב פילם נואר (משום מה).
º
http://www.imdb.com/genre/film_noir
16/09/14 22:32
15צפיות
אם זה לא כולל neo noir ו-tech noir
16/09/14 22:54
33צפיות
אז אין לי מה להגיד למעט זה ש-Touch of Evil ברשימות שלי, ושאני ממש לא אוהב את הז'אנר.
אם neo noir  ו-tech noir נחשבים בקטגוריה, זה פותח דלת להרבה סרטים מעניינים... אחרי 1950.

חוצמזה תגידו צ'יינהטאון זה לא noir?

º
צ'יינטאון אכן בז'אנר. הוא למעשה קלאסיקה שלו.
16/09/14 22:58
13צפיות
ההגדרה של IMDB די צרה
17/09/14 19:56
17צפיות
אם אני זוכר נכון, הם לא מחשיבים שום סרט שיצא אחרי 1958 (השנה שבא יצא Touch of Evil) כפילם נואר. כל דבר מאוחר יותר נפסל אוטומטית. לא אידאלי, אבל לגיטימי לדעתי (כשאני שומע את המילה קלאסיקה ליד פילם נואר, אני בעצמי חושב אוטומטית על שנות ה-40/50).

חוץ מזה, נראה שיש להם במערכת חילוקי דעות אם סרטים זרים יכולים להחשב נואר או לא. תמיד רואים את התווית של פילם נואר מופיעה ונעלמת מסרטים שהם לא אמריקאיים, גם אם מבחינת הסגנון (והתקופה) הם בדיוק מתאימים.

לא שיש איזשהו הגיון בז'אנרים אצליהם בדרך כלל.
תשובות
16/09/14 23:05
29צפיות
12 לפי ימד"ב
הנץ ממלטה
איזה עוד סרטים ממש אהבת?
מגע של רשע, שדרות סנסט, זרים ברכבת. (ישר אחריהם: לורה, ליל הצייד)
ביטוח חיים כפול. ( שזוכה גם בתואר הסרט שהכי פחות אהבתי של וילדר. [ לא שזה אומר שהוא באיזה שהיא צורה רע, כן?])
איזה עוד סרטים ממש לא אהבת?
השינה הגדולה היה בלגן גדול, אבל בוגארט נמצא בו וזה מחפה על הרבה.
DOA, הריח המתוק של ההצלחה, מחוץ לעבר,
נהדר. ז'אנר שמצליח בקלות לשלב בין עלילות זולות לרעיונות מעניינים ואת הכל עושה בשימוש קולנועי נהדר של פסקול, צילום, תאורה ותסריט.
הריח המתוק של ההצלחה
17/09/14 20:03
15צפיות
הוא פשוט התגלמות מעולה של "שימוש קולנועי נהדר בפסקול, צילום, תאורה, ותסריט" - ממליץ להשלים במהרה
אני אוהב נואר...
17/09/14 19:45
18צפיות
מה דעתך על ז'אנר זה בכלליות? אוהב. אני לא רואה אותם בתדירות גבוהה מדי, אבל תמיד חוזר אל הז'אנר כשאני במצב רוח נכון.

כמה סרטים ראית מז'אנר זה? 28 לפי IMDB. או 37 בספירה של RYM (שכוללת גם נאו-נואר)

מהו הסרט שהכי אהבת מז'אנר זה? איכשהו הבלגן של The Lady From Shanghai של אורסון וולס ממש מצא חן בעיניי כשראיתי אותו.

איזה עוד סרטים ממש אהבת? Ascenseur pour l'echafaud של לואי מאל (עם הפסקול של מיילס דיויס) אהוב עלי במיוחד, ו-Sweet Smell of Success עם עוד פסקול ג'אזי ואווירה מעולה, Stray Dog של קורוסאווה, הנוארים של בילי ווילדר (כמובן), The Killing של קובריק... ומהנאו-נוארים יש את Branded to Kill של סוזוקי סייג'ון שהוא בערך הסרט הכי טוב אי פעם, או Le samourai של מלויל...
אה, ו-The Third Man, שבשבילו שוב אני צריך לציין את הפסקול (ואת האורסון וולס.)

איזה סרטים לא אהבת? הבלגן של The Big Sleep ממש לא מצא חן בעיניי. והשחקנים בו (בוגארט\בקול) לא כל כך כריזמטיים לטעמי כמו שהם בעיני אחרים, אז... לא עבר אצלי בכלל. גם את Night of the Hunter אני זוכר שממש שנאתי, אבל אני לא זוכר למה.

איזה סרטים מעניין אותך להשלים? הרבה. לא אכפת לי באיזה סדר. אני סימנתי לעצמי את הטופ של IMDB, כשלב ראשון:
יש לי 26 סרטים להשלים שם, ואז נראה לאן אני אמשיך. ואני צריך לחפש גם עוד נוארים מחוץ להוליווד.
פסטיבל ניו יורק 2014
16/09/14 20:56
26צפיות
''אני כמעט לא משוגע''
14/09/14 02:22
60צפיות
דוקו בן שעה מ-1984 על הבמאי/תסריטאי המצוין אותו גיליתי רק בזמן האחרון, חלוץ הקולנוע האמריקני העצמאי,
משפיע על דורות יוצרים עד היום, הלא הוא ג'ון קסבאטס.
https://www.youtube.com/watch?v=NbvP8JNZZ8U
דוקו מעניין בן חצי שעה על גברים ביישנים שלא מצליחים עם נשים
15/09/14 05:36
40צפיות
סרטים על טרור, מלחמה, ויחידות מיוחדות
16/09/14 17:25
15צפיות
מבקש המלצות על סרטים שחובה לראות
בנושא לוחמה בטרור ויחידות מיוחדות,
ובכלל סרטי מלחמות 

ההמלצות שלי לפסטיבל אוטופיה שנפתח היום
13/09/14 11:25
56צפיות
היי כולם,

גם השנה לקחתי חלק (בהתנדבות) בתהליך הלקטורה של פסטיבל אוטופיה. הפסטיבל נפתח היום ואני שמח להמליץ על מספר סרטים שאהבתי במיוחד מתוך התכניה העשירה והמגניבה:

המכשפות מהיער. סרט מטורלל ומצחיק על צמד גנבים שמבצעים שוד לא מוצלח בחנות תכשיטים ונמלטים אל איזור כפרי, שם קורים דברים מפתיעים. אלכס דה איגלסיה (הקרקס האחרון) הוא במאי פרוע שאני מאוד אוהב, תמיד מפתיע, חושב מחוץ לקופסא ולא נצמד לתבניות מהוליווד.
רובר. בשממה האוסטרלית, חבורת פורעי חוק גנבה לגאי פירס את האוטו והוא יוצא במסע מסוכן להשיב לו את רכושו. דרמה פוסט אפוקליפטית עצמתית עם תצוגת משחק *משובחת* של גאי פירס ורוברט פטינסון. לטעמי, יש בו רגעים שבשבילם המציאו את הקולנוע. אם אתם בעניין של מופת, אז רובר.
האות. שלושה האקרים צעירים המשחקים משחק של חתול ועכבר עם האקר מסתורי, מוצאים עצמם נעולים במעבדה ללא זכרון לגבי כיצד הגיעו לשם, וללא הסברים מהצוות במקום. סרט מד"ב מסתורי ומפתיע עם מערכה שלישית שגרמה לי להחסיר כמה פעימות. עם לורנס פישבורן.
הרפתקאותיו המוזרות של טי.אס ספיווט. סיפור מקסים ונוגע ללב של ילד עם חיבה להמצאות, דמיון עשיר ומשפחה עם בעיות. סרט בקטגוריית "לכל המשפחה" שאין בו ממש מד"ב, פנטזיה, אימה או מתח, אך בכל זאת התקשנו לוותר עליו. למי שאינו חובב סרטי ז'אנר, זהו הסרט הנגיש ביותר. עפ"י רב-מכר באותו השם.
מתחת לעור
.  סקארלט ג'והנסון מככבת בסרט קולנוע ארטסי, מוזר, מהפנט ומעורר מחשבה. חלפה שנה מאז שראיתיו לראשונה והמשל הזה על אנושיות והמשמעות של להיות אנושי עדיין לא יצא לי מהראש. סרט שדורש סבלנות.

מה עוד?
  • תכנית קלאסיקות - ובינהם "שגעון בחלל" של מל ברוקס, "ברזיל" הדיסטופיה המופלאה של טרי גיליאם, "הנוסע השמיני" במחווה לה.ר. גייגר שהלך לעולמו השנה והאנימה המפוארת "Ghost in the Shell".
  • מי מכם שאוהב מד"ב וסוגד ל-"חולית" כמוני, בוודאי יהנה מהסיפור המרתק על "חולית של חודורובסקי", פרוייקט שאפתני שכשל אך השפיע על הקולנוע לעד.
  • לחובבי האימה אני ממליץ במיוחד על "שער" ועל "קילרז" ומי שמחפש משהו יותר מתון, "החוזרים" היא דרמת אימה מקורית ומצויינת.
  • לא קולנוע: לולז: מרתון סטנדאפ לילי. סטנדאפ לגיקים ע"י גיקים, נהפך למסורת של הפסטיבל. הנה דוגמא מהעבר.

את התכניה המלאה, מידע נוסף לגבי הסרטים, טריילרים, זמני הקרנה ואורחים - אפשר למצוא את באתר הפסטיבל.

הנה כמה המלצות מפי אחרים:

º
משהו לא בסדר עם האתר
13/09/14 16:58
16צפיות
נסה עם פיירפוקס \ גוגל כרום \ אקספלורר 11
13/09/14 17:58
14צפיות
יש בעיה עם 10 לדעתי.
מה אתם עושים ביום רביעי?
15/09/14 22:23
24צפיות
אתם יכולים לנסות לאתגר את עצמכם במרתון סרטים בסינמטק ת"א. השיבוץ של הסרטים מאפשר לכם לראות שלישית סרטים מגוונת ופנטסטית שאני אהבתי במיוחד – להתחיל עם "האות", להמשיך ל-"המכשפות מהיער" ולסיים ב-"רובר". לחילופין אפשר גם את הטריפל הבא: "האות", "התאבדות" המותחן הירושלמי ו-"נשמות תועות" החדש של בריט מרלינג ומייק קאהיל. גם לצפות בסרט אחד זה בסדר

מי שבא לו להפגש עם חברים לפורום על בירה, פיצה או קפה ולקשקש על סרטים ועל החיים, שלחו לי הודעה. אני אהיה שם בערב בימים רביעי וחמישי, ושוב בשבת.
'קצה האגם' עם אליזבת' מוס ו'אוטופיה' הבריטית עונה 2
15/09/14 20:00
30צפיות
קצה האגם מיני סדרה בת שבעה פרקים של ג'יין קמפיון, מעוררת חלחלה דווקא בגלל שהיא לא נסוגה בשום שלב
מכוונותיה הכוללות ניכוש עשבים שוטים בחממה האנתרופולוגית בה היא פועלת. אליזבת' מוס הנפלאה זכתה באמי
על תפקידה כבלשית החוקרת פרשה חמורה, בעוד רגשותיה מסתעפים פנימה, מצטופפים, מכוסים עלטה ואין להם מוצא.
העלילה מרתקת ורודפת את המחשבה, יש בה בוז מהדהד והשגות מקפיאות דם אל נוכח ביטויים אומללים של התנהגות
גברית מעוותת. טלוויזיה מצוינת.

גם בעונתה השנייה, אוטופיה הבריטית ממשיכה לנקר עיניים עם עוד שישה פרקים מהפנטים ביופיים אבל הצבעים המגרים
לא מניבים לבדם התפתלות חושית. הכרוניקה של הקונספירציה לפיה יש לעקר ולדלל את האוכלוסייה כי בעתיד המשאבים יאזלו
להם, משכילה להיות הרבה יותר מאשר מותחן גראפי/פלסטי סמי-בידיוני עם קילוחי דם המשפריצים לכל עבר בקלות בלתי נסבלת.
בידור אינטיליגנטי ממכר.

קצת התאכזבתי מקצה האגם
19/09/14 15:12
11צפיות
ראיתי אותו בגלל הביקורות המהללות, כנראה שפיתחתי ציפיות גדולות מידי.
הביקורת שלי על 'התבגרות'
14/09/14 21:21
42צפיות
ביקורת שנכתבה ביום אחד על סרט שנעשה ב-12 שנה.
סרטי השבוע
12/09/14 00:00
83צפיות
אז, מה ראיתם השבוע? 
השבוע שלי
12/09/14 09:50
110צפיות
הנערים מברזיל (78). קבוצת נאצים בראשות ג'וזף מנגלה משתכנת בדרום אמריקה וזוממת להשיב את הרייך השלישי למרכז הבמה. סרט בסגנון וקצב "של פעם", במרכזו לא אפקטים אלא שני שחקנים בהופעה אדירה (גרגורי פק ולורנס אוליביה), והסיפור הבדיוני שמוצג בו – מרתק ומעורר מחשבה.

גוף מארח (2013). לאור הביקורות, הגעתי לצפות בסרט עם ציפיות בגובה הרצפה, שלא לומר קומת המרתף. הסרט אינן מן המשובחים... הקונספט של "הקול שנמצא בראש שלי" לא עובר טוב בקולנוע ומרגיש מאוד מאולץ – זה מתאים לקומדיות אולי כגון "תראו מי מדבר". גם במאים מוכשרים כמו אנדרו ניקול מביימים סרטים פחות טובים. על הצד החיובי, אם בא לכם לראות סרט הוליוודי קליל ולא לנתח יותר מדי, אפשר גם להנות ממנו. הוא פחות או יותר ברמה של "מפוצלים". והערה נוספת - Saoirse Ronan התפתחה לשחקנית נהדרת וכדאי לראות אותה בביזנטיום ובכך אני חיה עכשיו, שני סרטים לא רעים בכלל.

מלהולנד דרייב (2001). אז התיישבתי לצפות בסרט ולהשלים חור בהשכלה. לדעתי אפשר לחלק את הסרט לשני חצאים. החצי הראשון, קוהרטני, מעניין ומבטיח רבות. החצי השני מרגיש כמו ערבול של 4-5 תסריטים שונים ומאכזב ביותר, ואילץ אותי להביט מדי פעם כמה זמן נשאר לסוף הסרט. לא חושב שלינצ' ידע מה הוא עושה שם, ולמרות שבסרט יש צוות שחקנים פנטסטי, הוא פשוט הלך לאיבוד ואני לא יכול להמליץ עליו אלא אם כן אתם אוהבים לצפות במקבץ חלומות חסר פשר.

גודזילה (2014). לא הייתי מרוכז במהלך הצפייה עקב עייפות כבדה, ולכן יש לומר שלא ממש הבנתי מי נגד מי ולמה, אבל הגרפיקה נהדרת, יש סצינות פנטסטיות וכמו שמיכאל כתב שגודזילה נוהם ושואג זה פשוט פאקינג אוסום. בסה"כ אני מרוצה, וכל הכבוד לגארת' אדוארדס על הקפיצה מסרט אינדי מד"בי קטן ומוצלח (מונסטרס) היישר לסרטים עתירי התקציב של הוליווד. שזה בערך כמו להגיע ממכבי פתח תקווה לריאל מדריד.

השבוע ראיתי את
13/09/14 18:07
89צפיות
נימפומנית- הלארס פון טרייר הראשון שלי. החלק הראשון די מתיש ומאוד סוחט רגשית, אבל הסיפור מרתק והפסקול מעולה. החלק השני פחות טוב מהחלק הראשון, אבל הוא עדיין לא רע. מלא מלא עירום וקטעים שגרמו לי קצת להקיא בפה, אבל הסיפור ממשיך לשמור על עניין.
שדרות סאנסט- סרט אדיר. תסריט מבריק, משחק משובח וסאטירה נושכת ועוקצנית על הוליווד שמגדלת כוכבים ואז זונחת אותם לאשפתות. בילי ווילדר גאון.
שכנים- מצחיק ואמיתי. למרות הגסויות, קומדיה שמצליחה לגעת בנושא ההתבגרות בצורה משכנעת ונוגעת. זאק אפרון מפתיע לטובה.
התבגרות- סרט מדהים. אין לו ממש מבנה של סרט והוא דומה כמה שיותר לחיים עצמם, אבל הסרט מרתק ועם דמות ראשית שאכפת לך ממנה.
לוסי, בית הקלפים
14/09/14 15:10
69צפיות
לוסי -
איזה פספוס. מהטריילר חשבתי שזה יהיה סרט ממש מגניב. אכן יש כמה קטעים טובים אבל הסרט הזה כל כך מפוספס שמבאס אפילו לחשוב על זה. פשוט אוף. אפשר לראות אבל לא לצפות ליותר מדי.
5/10

בית הקלפים -
סיימנו את שתי העונות הראשונות. העונה הראשונה מתעלה על העונה השנייה, אבל בסה"כ שתיהן טובות. קווין ספייסי הוא מלך, וגם לרובין רייט לא חסר. הם עושים את כל הסדרה. יחד עם פסקול מצויין (שבעונה הראשונה הורגש יותר והוסיף המון) ובימוי קולח, אפשר לומר שזו אחת הסדרות המוצלחות. עכשיו נותר רק לחכות לפברואר.

סרטי השבוע שלי
16/09/14 11:27
46צפיות
Boyhood - יש כבר ביקורות עליו כאן .. יצירה קולנועית-אין ספק, אך אותי קצת שעמם.
Brothers - סרט מצויין בעיניי, ממליצה !!!!

סרט השבוע
16/09/14 13:38
49צפיות
השבוע ראיתי סוף סוף את הסרט הישראלי - הנסיך הירוק. למי שלא שמע על הסרט- הוא מבוסס על סיפור אמיתי של אחד ממקורותיו הבכירים של השב״כ אשר גויס ופעל כמרגל בצמרת תנועת החמאס למעלה מעשור.סרט טוב !!! 10/10 ! למי שיש יס אז הוא בחינם ביס דוקו.
הנסיך הירוק
16/09/14 16:57
33צפיות
סרט ממש טוב !!!!
התחלה חדשה
17/09/14 21:47
31צפיות
סרט מקסים!
מה דעתכם - אשה גיהנום
14/09/14 15:29
25צפיות
הסרט הגיע ממש לאחרונה לוואלהVOD אז כולם מוזמנים להכנס ולצפות בו בהקדם ולהגיב כאן

אשמח לשמוע גם מאנשים שלומדים/מתעסקים/חובבים קולנוע וגם סתם אנשים שאוהבים לראות סרטים

הסרט כאן:
סרט חדש בדרך...
13/09/14 20:35
54צפיות
לאחר ההצלחה של 'אדם' , הבמאי שגב גרשון והשחקנית מיכל ינאי יוצאים לצילומי סרט חדש ומבקשים עזרה בהגשמתו.
פורום ייעוץ רוחני

חדש בתפוז

פורום ייעוץ רוחני בואו לקבל תשובות לשאלות >>

פרסום בתפוז - תפוז עסקים

בעל עסק קטן?

זה הזמן שלך להופיע בפורומים! למידע השאר את פרטיך כאן >>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix