לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום לכולכם, הגעתם לפורום של עולם האמנות השביעית, זהו פורום סרטים וקולנוע,

נדבר כאן על שוברי הקופות החדשים ועל סרטים ישנים,

נדון בשחקנים, במאים ותסריטאים, ובכל מה שקשור בקולנוע.

אז אם אתם אוהבים קולנוע - הפורום הזה בשבילכם

כאן מדברים על אומנות העשייה, ולא על הורדות,

הפורום הוא למענכם, אז אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום,

חוקי הפורום:

נא לא לשאול על תוכנות / אתרי הורדות בלתי חוקיים.

באם הודעה מכילה ספויילר, נא לציין זאת בכותרת,

נא לא לכתוב ספויילרים בכותרת ההודעה.

נא לא לצרף קבצים בלתי הולמים או כאלה שעוברים על זכויות יוצרים.

נא לשמור על תרבות דיון מעל דפי הפורום,

בלי קללות, גידופים והעלבות.

ובנוסף לכתוב לעיל, נא לא לכתוב הודעות שעוברות על תקנון האתר.

(קישור לתקנון האתר)

הודעות לא חוקיות תמחקנה ללא התראה!

ועכשיו נסיים עם ציטוט עמוק לחיים כמובן:

`` Has anything you`ve done made your life better?”, American history X

והתיאוריה שלנו:

“If it hasn´t been made into a movie, it´s not worth knowing about, is that it?”, Dogma

בסך-הכל הפורום הזה הוא בשבילכם, ואנחנו מקווים שתמצו אותו עד תום, ושכמובן תחזרו בקרוב!

שלכם,

מנהלי פורום סרטים וקולנוע

top 10 מדע בדיוני?
06/03/15 19:18
1צפיות
היי חדשה פה ומחפשת סרטים מעניינים לראות וזאת נראת לי דרך נחמדה למצוא :)
תודה.  
סרטי השבוע
05/03/15 23:08
21צפיות
אז מה ראיתם השבוע? ספרו לנו 
סרטי השבוע
הודעה זו מכילה תמונות
06/03/15 01:08
41צפיות
(2014) Listen Up Philip
הסרט החדש של אלכס רוס פרי קצת מתרחק מקולנוע עצמאי ומתקרב לחקות את ווס אנדרסון פינת וודי אלן.
הדמויות אוהבות את היותן נפוחות מחשיבות עצמית, מה שמוביל אותנו לחוות פיאסקו לא נעים. אוקוורד.
עם ג'ייסון שוורצמן, אליזבת' מוס, ג'ס ווקסלר (רובין, 'האישה הטובה') וקריסטין ריטר (ג'יין, 'שובר שורות').
טריילר -

(2012) The Do-Deca-Pentathlon
הסרט האחרון לעת עתה של האחים דופלאס המוכשרים בטירוף לפני שפנו כעת לעשות עבור HBO את הסדרה
המקסימה והמצחיקה, 'כולנו יחד'. צמד אחים מחליטים לשחזר מרתון תחרויות שהתקיים ביניהם בילדותם.
דיון בוגר ואינטיליגנטי על אנשים לא בוגרים שאמנם הגיעו לגיל 35 אבל עדיין לא מבינים זאת, מסתבר. טוב מאוד.
טריילר -

(2011) The Color Wheel
סרט טוב מאוד של אלכס רוס פרי, מוצלח פי כמה מהחדש שלו אותו ציינתי ממש אי שם במעלה ההודעה הכוללת.
רוס פרי, שכתב את התסריט יחד עם קרלן אלטמן, גם משחק לצידה של אלטמן ושניהם אחים שיוצאים למסע גילוי
מחדש אחרי פרידתה של האחות מהפרופסור שלה. אלטמן תגלית נפלאה, המניירות שלה זה משהו שלא נתקלים
בו כל יום. או לה לה, כפי שהיא אוהבת לומר שוב ושוב במהלך הסרט. רוס פרי עושה פה מחווה יוצאת מהכלל לקולנוע
העצמאי הטוב והישן של קסבאטס וג'ארמוש, מצולם בשחור-לבן מגורען ושופע אימפרוביזציות משעשעות של הקאסט.
טריילר -

(2009) Humpday
עוד סרט מעניין מתנועת הממבלקור המשובחת, הפעם זו לין שלטון הבוחנת מחדש את יחסיהם של גברים ממוצעים
שטרם עיצבו וסיגלו מחדש את חייהם למרות ציפיות החברה. מארק דופלאס מגלם בחור שתקוע בבורגנות משמימה
ולילה אחד מקבל ביקור פתע של חבר מהעבר. שניהם מחליטים לעשות מעשה ולעבור גבול אישי באינטראקציה שלהם
לטובת פרויקט אמנותי אך כמובן שהדברים הרבה יותר מורכבים מכך. הרבה שיחות ותובנות, תסריט מפוכח לעילא.
טריילר -

(2008) Baghead
סרטם השני של האחים דופלאס עושה תרגיל מטא מבריק, מציג קבוצת חברים, יוצרי קולנוע אינדי, המחליטים לצאת
לבקתה ולכתוב ביחד תסריט עבור סרט חדש. סדרת אירועים מוזרה גורמת להם להעריך מחדש את יחסיהם וגם
על הדרך לעבור לילות סופ''ש בלתי נשכחים. עם גרטה גרוויג, נסיכת האינדי, לצד סטיב זיסיס המצוין ואחרים.
טריילר -

(2007) Sick Girl
סרט אימה אמריקני עצמאי מעולה. טראש גראפי שמזכיר את הקלאסיקות של הסבנטיז אבל עם נגיעות חזקות של
פסיכולוגית רצינית, יחסית לסוגה בה הוא פועל. אקסטרים טורצ'ר פורן מהול בסרט נקמה מהול בדרמה משפחתית.
לזלי אנדרווס עושה מטעמים מהתקפיד הראשי שלה, מופרעת ומגניבה בו זמנית.
טריילר -

(2005) The Puffy Chair
סרט הביכורים של האחים דופלאס נהנה מיופי של תסריט, ריאליזם כנה שמסכם את עצמו בשלמות מעוררת השראה
לקראת הסוף, כמו אצבע משולשת אחת גדולה כלפיי הוליווד שסובלת בעקביות מאינטיליגנציה רגשית נמוכה. מארק
דופלאס וזוגתו יוצאים להביא את המתנה שהזמינו מאיביי עבור אבא של מארק, אליהם מצטרף חבר, הם עוברים כל
מני משברים קטנים, זה יוצר פסיפס אנושי מקסים ואותנטי, ממש מעורר הזדהות. סרטים כאלה מצילים את המוניטין
של הקולנוע האמריקני המודרני, צריך פחות מיינסטרים ויותר לב ונשמה!
טריילר -

(1958) Eva Wants to Sleep
סרט פולני ממוגג ומאוד מצחיק. אם יזדמן לכם, תפסו אותו מתישהו באחד הסינמטקים, זו פנינה קולנועית משובחת.
אווה היא סטודנטית שמגיעה לעיירה מוזרה בשם... ''מוזרה'' ופוגשת טיפוסים שונים ומשונים, דמויות נלעגות של
שוטרים, פושעים או סתם עוברי אורח שיכורים. והיא בסך הכל רוצה שיניחו לנפשה בעודה מחפשת מקום לינה.
האווירה והטון נוגעים ללב, ממש אסופה של סצינות קומיות שלא יביישו את מה שעושים היום, או מה שמתיימרים לעשות.
סיקוונס הפתיחה המוזיקלי  שלא יוצא לי מהראש -

משחקי החיקוי ואחרים
06/03/15 10:32
24צפיות
השבוע ראיתי:

2002 - The Star
מלחמת העולם השנייה (זאת זירה לכל כך הרבה סרטים רוסיים). 1944. הרוסים והגרמנים מחזיקים קוו האחד מול השני על גבול פולין בלרוס. הגרמנים מנסים לארגן פריצת נגד, והרוסים מנסים לבלום ולעדוף את הגרמנים עוד יותר. כולם מותשים. לרוסים חסר כ"א, מצרכים וציוד. חבורת סיירים נשלחת מאחורי קווי האוייב למשימת התאבות לגלות כוונות הגרמנים לגבי הפריצה המתוכננת שלהם. זהו סיפור של החבורה. אמנם הסוף ברור מראש, אך המתח נשאר באוויר שמהול בקטעי אקשן מלחמתי בנוסח גרילה. מרשים ביותר הצילום אשר הופך את הסיירים לרוחות רפאים בתוך הטבע הירוק של קיץ 1944. אמנם סרט עם כמה נפילות קטנות - אך בהחלט שווה.

2014 - אקסודוס: אלים ומלכים
אם הוא מגעגע כמו ברווז, הולך כמו ברווז ונראה כמו ברווז - אז זה ברווז. הרבה אמרו וכתבו שזהו סרט מאכזב - ולאחר ששראיתי אני מודיע בחגיגיות - זהו ברווז. לעשות מסיפור כה מדהים ומעניין סרט כל כך משעמם ומשמים - צריכים לזה כשרון מיוחד. אני מכיר את רידלי סקוט כבעל כשרון מיוחד ומדהים - אך לא שיערתי שזה הכיוון בו הוא יבחר למסמס אותו. כזאת נפילה.

2014 - משחקי החיקוי
טיורינג - אבי המחשב המודרני. אניגמה - הסודות המוצפנים של תקשורת גרמנית במלחמת התשה של צוללות נאציות  מול שיירות של אוניות אמריקאיות לאנגליה במלחמת העולם השנייה. זהו סיפור כל כך מעניין ובמידה מסויימת גם די ידוע, שהופתעתי שיש סרט חדש בנושא. עיניין אותי מה ניתן לחדש עוד. נפלתי במלכודת דבש כמובן - אין צורך "לחדש" - אפשר רק להציג בסרט מרענן, מעודכן, עשוי היטב - והסיפור כבר יעשה את שלו. נהניתי מאוד. 

2015 - קלף חזק
זה אמור להיות סרט אקשן - טוב, יש בו גם אקשן, אך חוץ מקטעי האקשן (הלא כל כך רבים ד"א) הוא נורא משעמם ולא יוצר אמון (מהמר כפייתי שמנסה להתנזר מהימורים - דווקא ב-ווגאס? - נו, באמת). למעריצים מושבעים של ג'ייסון סטטהם. יש סרטי אקשן טובים יותר, יש סרטים על ווגאס טובים יותר.

השבוע כתבתי גם על:
היה לי שבוע מוצלח עם 11 סרטים
06/03/15 10:33
23צפיות
צפיה ראשונה:
אל תוך היער - מחזמר חביב עם מערכה שניה כ"כ קודרת עצובה וחסרת קשר. לא נפלתי מהרגליים.
פראנורמן -  מוצלח יותר גם מ"קורוליין", וגם מ"הקופסונים". אנימציה מעולה עד שלרגעים מסויימים שכחתי שאני צופה בסרט אנימציה. העלילה טובה ובוגרת. והדמויות עשויות באופן מוצלח. אחד הסרטים הטובים שיצא לי לראות לאחרונה.

צפיות חוזרות:
באטמן חוזר -  סרט חביב, וללא ספק טוב מקודמו בסדרה או מהסרטים הבאים אחריו. אך לא יותר מזה. המראה של גות'אם שנראה יותר כמו תפאורה בהצגה מאשר עיר אמיתית, פשוט לא עובד, ומעניק לסידרה תחושה מגוחחת.
הענק - אומנם הסרט יותר משכנע מהענק הירוק שבה אחריו, אבל זה לא אומר שהוא סרט טוב. אנג לי רצה לעשות משהו גדול, אולי גדול מדי. בסופו של יום הסרט יומרני ומנופח כ"כ עד כדי כך שהוא מעיק בשלב מסויים.
רנגו -  ללא ספק, אחד מסרטי האנימציה המצחיקים והכיפיים שיצאו בשנים האחרונים. מצחיק כל פעם מחדש  
טרילוגיית האביר האפל:
באטמן מתחיל - אחרי שברטון הביא לנו סדרת סרטי באטמן, שהיו כל כך שטוחים בכל מה שקשור לדמויות. נולאן מגיע ונותן לנו סרט שנועד לבחון את ייוצרותו של ה'אביר האפל', ועושה את זה באופן מוצלח.
האביר האפל -  סרט גיבורי העל הטוב ביותר שיצא איי פעם. נקודה.
עלייתו של האביר האפל - זה הקטע המבאס. "עלייתו של.." הוא סרט מוצלח וטוב. אבל לצערו הוא בא במדוייק אחרי האביר האפל שהיה כ"כ טוב, עד כדי כך ש"עלייתו.." נראה בינוני לידו. אבל עדיין מדובר בסרט טוב, גם אם הוא גם קצת מסובך ומבלבל. 

טרילוגיית שודדי הקאריביים:
קללת הפנינה השחורה - הסרט המוצלח ביותר בסדרה. כיף, משעשע, ולא לוקח את עצמו יותר מדי ברצינות.
תיבה של איש מת - אוקיי, זה כבר סרט המשך לכל דבר. כזה שמתחיל איזה סיפור ענק, ולא מסיים אותו, אלא מספיק באמצע.
כמות הכיף ירדה אומנם באופן משמעותי, אבל זה עדיין סרט מוצלח.
סוף העולם - סרט חלש ביחס לראשון. את הצחוקים הם החליפו בכמות אדירה של תככים, עד למצב שאני כבר לא הבנתי כ"כ מי נגד מי. ואף על פי כן, יש שם סצנות אקשן מוצלחות וסוחפות, שמצליחות לרכך מעט את כאב הראש המתקבל מהצפיה בסרט.
או.. ויש גם סיצנת סיום כל כך מוצלחת שדי משחזרת את הכיף של הסרט הראשון. חבל שלא כל הסרט הוא כזה.. 
ראיתי הרגע גם את צלף אמריקני - חלש, סתמי, בלי פואנטה ממשית
06/03/15 16:42
14צפיות
שמחתי לראות שהביקורות הראשונות ב IMDB נתנו לו ציון 1 מתוך 10 (דירגתי 2 מפאת כבוד לאיסטווד קשישא),
כי זה היה באמת די גרוע. כל קלישאה אפשרית פטריוטית נמצאת כאן, הסצינות בעירק סובלות מחוסר ליטוש משווע,
הסצינות בארה"ב מרושלות ועייפות מתוכן. חבל. קתרין ביגלו הוכיחה עם 'מטען הכאב' שלה שעדיין אפשר לעשות סרטי
מלחמה מצוינים בשנות האלפיים, לשם השוואה.
אל תוך היער-ביקורת...
06/03/15 00:10
18צפיות
נראה לי שזה המקום שאפשר לכתוב בו ביקורות.
פשוט הלכתי לסרט ויש לי כל כך הרבה מה לומר עליו..
דבר ראשון:
הביקורות מוצדקות בפעם הזו.
כל ביקורת שלילית שנכתבה מוצדקת לגמרי.
כי בפירוש-זה סרט גרוע.
עם כל השירים(המעיקים) והעלילות(שבבום אחד התפצלו באמצע לשניים והשנייה יותר מוזרה ומעיקה מהראשונה) והשחקנים(הכה מעייפים חוץ ממריל שמפתיעה כל פעם מחדש, למרות שמכל הסרטים שהיא כיכבה בהם שאני ראיתי, זו ההופעה ההכי פחות טוב שלה..) מה שהכי היה הזוי מבחינתי, זה כל הקטע עם ג'וני דפ. לשחקן המוכשר הזה נתנו הכי קצת הופעה. בקושי היה אפשר לראות אותו. בקושי 3 סצנות בהם כיכב, שיר קצר בן דקה או שתיים בלבד, ובלופ נהפך ל''גלימה'' החדשה של כיפה אדומה, שסבתא שלה בעצם הכינה מהעור של ג'וני. כל כך מסכן...בשני המובנים.
 היו כל כך הרבה הופעות משמעותיות ממנו בסרט ובכוונה הדגישו שהוא מופיע בו בגלל השם....בקושי הופיע וזה הכי ביאס..
בקיצור, סרט מאכזב.
אולי יש כמה מוסרי השכל בסרט, אבל זה רק הם וזהו.
זה לא הם, זה אני...
מאכזב 
מישהו יכול להסביר לי את הסוף של בירדמן?
05/03/15 18:51
21צפיות
היי,
מישהו יכול להסביר לי את הסוף של בירדמן? האמת שכל הסרט היה מוזר אבל לא הבנתי את הקטע בסוף, שהוא כביכול קופץ מהחלון ואז הבת שלו מסתכלת לשמיים ומחייכת?
תודה לעוזרים
05/03/15 19:13
22צפיות
בקטע לפני כן, כשריגן מתאבד, אפשר לראות שהתמונה נהיית לבנה לחלוטין, מה שמרמז על כך שהוא מת והגיע לגן עדן (טכניקה קולנועית די נפוצה בסרטים כאלו). את הסצנה האחרונה אפשר לפרש בכמה דרכים אבל אני אישית מפרש אותה כפנטזיה. הוא לא מת, המחזה שלו זכה בשבחי הביקורות (כולל מפי המבקרת ששונאת אותו) וכולם אוהבים אותו. כשהוא עף והבת שלו מסתכלת עליו זה גם חלק מהפנטזיה, שהיא לכאורה שמחה שאבא שלה הגשים את חלומו. התעופה של ריגן זה ניסיון להגיד שהוא מעופף משמחה, שהוא שמח בהצלחתו.
º
סבבה תודה
05/03/15 19:15
6צפיות
º
לא חשבתי על זה ככה, יפה כתבת
06/03/15 01:13
8צפיות
º
06/03/15 17:43
2צפיות
לוק סטוק ושני קנים מעושנים או סנאץ'
04/03/15 12:56
36צפיות
לכבוד פורים ולכבוד זה שנזכרתי בזה ש'סנאץ' הוא סרט מושלם () אתם מוזמנים להשתתף בסקר הקטן הזה שייקבע מי המנצח בשאלה הנצחית הזאת נכון לתחילת מרץ 2015. כתבו פה בתגובות מי המועדף עליכם ולמה.

אני מניח שאתם כבר יודעים במי אני בחרתי .
º
לוק סטוק, אין שאלה בכלל. סנאצ' נחמד אבל מגוחך לפרקים
04/03/15 18:09
13צפיות
סנאצ', by a mile.
04/03/15 19:52
34צפיות
דמויות יותר טובות, עלילה יותר טובה, הכל יותר טוב.
סנאץ'
04/03/15 19:54
24צפיות
סנאץ' נראה כמו גרסה מלוטשת מאוד של לוק סטוק, שגם הוא טוב כמובן.
כבר לא עושים סרטים כאלה היום...
º
עם הופעה כל כך טובה של בראד פיט זה חייב להיות "סנאץ'"
06/03/15 11:21
1צפיות
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
04/03/15 11:16
6צפיות
|מטוס|היעדים הבאים שלכם:
|קדימה|טיולים ביפן ? ארץ השמש עולה בפורום חדש:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|קדימה|תאילנד ? הייתם? עומדים להיות? חולמים להיות? בואו לדבר על זה:

|קדימה|טיולים בסין ? לבד, עם קבוצה, היסטוריה או תרבות. מתעניינים? מקומכם כאן:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה|טיולים בסקנדינביה ? לא משנה איזו מדינה תבחרו:

|קדימה|טיולים באיטליה ? לא רק בשביל האוכל והאופנה:

|@|פורומים טיפוליים חדשים:
|קדימה|תטא הילינג ? שיטת התקשור המסתורית עכשיו בפורום חדש:

|קדימה|פורום טיפול בפסוריאזיס ? אם אתם חולים או אם בני משפחתכם, בואו לדבר עם מטפל:
איפה ניתן להשיג עותק דיוידי של "גברים במבחן"
04/03/15 10:58
13צפיות
עם תרגום בעברית. תודה (ו  לא, אין באוזן השלישית )
º
ניסית בדיסק סנטר שבדיזינגוף סנטר?
04/03/15 12:35
5צפיות
אז הפורום גוסס באופן רשמי?
02/03/15 09:32
79צפיות
אולי נקים קבוצה בפייסבוק וזהו? 
חבל לי מאוד. האמת שחוץ מהפורום הזה ועוד פורום אחד, אני כבר לא נכנסת לתפוז. נראה שזמנו קצוב...
סבלנות .....
02/03/15 12:01
66צפיות
עוד מעט עונת הבלוקבאסטרים מתחילה והפורום הזה יהיה גועש בהודעות ודיונים.
אם האוסקר לא העיר את הפורום
02/03/15 23:31
63צפיות
אני לא יודע מה כן.

לגבי קבוצת פייסבוק, זה אפשרי אבל נראה לי כבר שיש אחת כזו (שאני כבר לא חבר בה מזמן כי היא הייתה פשוט מרדימה ת'תחת).
יש כבר קבוצה בפייסבוק אבל היא לא ממש פעילה
03/03/15 20:27
48צפיות
וקבוצה נוספת ופעילה בפייסבוק זו דרך טובה להרוג את הפורום כי כולם יעברו לשם.
מי רוצה להיות מנהל?
02/03/15 17:01
91צפיות
כפי ששמתם לב, לאחרונה הפורום מעט יבש. הסיבה לכך היא שאני נמצא בתקופת לימודים די עמוסה עכשיו, מה שמוריד לי את הזמן הפנוי.

בעקבות כך, בשיתוף עם הנהלת תפוז, החלטנו על צירוף מנהל נוסף לפורום. מי זה יהיה? תגידו אתם. מי שרוצה להצטרף לניהול שישלח לי מסר או שיכתוב פה שהוא מעוניין ואני אעביר זאת להנהלת תפוז.

(כמו כן, אתמול היה לי יום הולדת ).
º
מזל טוב
02/03/15 21:16
11צפיות
º
הבעיה של הפורום היא לא העדר מנהלים אלא העדר משתתפים אקטיביים
02/03/15 23:03
18צפיות
º
02/03/15 23:43
1צפיות
º
ו... מזל טוב!
02/03/15 23:04
9צפיות
מזל טוב קולולולולולולווווו
03/03/15 03:29
21צפיות
מזל טוב ליום הולדת, איזה כיף לך שזה יוצא על פורים, יהיה לך פינוקים כל השבוע.

אני גם בדעה שהפורום לא פעיל בגלל מחסור במשתתפים אקטיביים.
תראה את פורום לימודי תסריטאות וקולנוע, ממש גוסס. אנחנו איזה 4 משתתפים קבועים שמגיבים שם וחוץ מאיתנו המקום שומם.  איפה כל הסטודנטים לקולנוע איפה? ואל תגידו לי פייסבוק.
תודה לכול המברכים
03/03/15 20:02
27צפיות
ואף אחד עוד לא הציע את עצמו לניהול הפורום .
50 גוונים של אפור
28/02/15 20:54
77צפיות
זה רק אני או שהסרט ממש לא משכנע?

הסרט גרוע
02/03/15 21:20
61צפיות
חוץ מהליהוק של כריסטיאן גריי, שהוא באמת ליהוק מוצלח בעיניי, שום דבר בסרט הזה לא היה משכנע ו/או מחרמן (מה לעשות, זה סרט שאמור לעשות את זה..)

כמה שחשבתי שהספרים גרועים (נכנעתי בשני), הסרט גרוע עוד יותר.
אני לא מבינה את כל מי שלא התחבר לספר אבל
03/03/15 10:15
50צפיות
הלך לראות את הסרט. כמעט תמיד סרטים נופלים מהספרים. אז אם הספר לא טוב בעינייך למה ללכת לסרט?
(קראתי את הספר הראשון באנגלית, אהבתי מאוד. את השני כבר לא. לסרט בינתיים אני לא הולכת).
º
לא קראתי את הספר
03/03/15 12:22
15צפיות
º
לא הגבתי לך אלא לדנה1982
03/03/15 13:21
18צפיות
º
אוקיי
03/03/15 17:03
11צפיות
לעתים הסרטים אכן נופלים מהספרים
03/03/15 17:05
27צפיות
הדוגמא הקלאסית מבחינתי "מלך עכברוש"-ספר מעולה,סרט גרוע
התפוז המכני לעומתו-הפוך.
לא הלכתי לסרט
03/03/15 18:56
31צפיות
לא היה שום סיכוי שאשלם כסף בשביל לראות סרט על ספר שהיה מאכזב (הוא כבר זמין לצפייה בדרכים אחרות, חינמיות...)
והסיבה שכן רציתי לראות בכל זאת היא שדווקא סרטים יכולים "לשפר" את המצב.

מה שהפריע לי בספר זה 2 דברים עיקריים:
1. השפה הפתטית ("זה היה וואו, מהמם, מדהים")
2. יותר מדי סצינות סקס. ברור שזה היה הרעיון, אבל בשלב מסוים זה כבר היה טו מאץ', גם בשבילי...

בסרט הבעיה השנייה נשארה, כל החצי השני של הסרט הוא רק סצינות סקס, ששוחקו גרוע ובצורה מאוד לא מושכת.
סרטי השבוע
26/02/15 23:24
71צפיות
אז מה ראיתם השבוע? ספרו לנו 
השבוע שלי
הודעה זו מכילה תמונות
27/02/15 15:37
120צפיות
נקודת פריצה. אקשן עמוס קלישאות וצפוי אבל חביב. רגעים מצחיקים נרשמו: (א) ריבס מסתובב ויורה באוויר - זה לא היה בנשק קטלני? או בפארודיה כלשהי? (ב) ריבס זורק את תג ה-FBI שלו (ג) יש מצב שחבר ברד הוט צ'ילי פפרז מופע שם.

חיית לילה. כולם מדברים (בצדק) על ההופעה האדירה של ג'ק ג'ילנהול אבל אני מצאתי לנכון לרוץ לבדוק מיהו הברנש שאפיין באופן כה מבריק ומקורי את הדמות המורכבת, מסתורית וסופר-מעניינת של לואי בלום וכתב לה את הטקסטים האינטילגנטיים והייחודיים (= דן גילרוי). בהחלט לא דמות שגרתית ולא סרט רגיל. חשבתי עליו המון לאחר הצפייה, וניהלתי על הסרט, על הדמות ועל סצינות רבות בו שיחות מעניינות ונלהבות עם אחרים. מומלץ.

הכחול הגדול. סיימתי בדילוגים. דרמה מעניינת ורגישה אבל בעייתית מאוד מבחינת אורכה. אפשר וצריך היה לקצץ כ-45 דקות. כ"כ שונה מהסרטים של לוק בסון היום.

הארי המזוהם. סיימתי בדילוגים קדימה. די משעמם וקלינט לא שחקן משהו.

השופט. צפיתי ב-30 הדקות הראשונות שהיו לא מעניינות, אמשיך היום, מקווה שישתפר. דאוני ג'וניור מגלם את דאוני ג'וניור כפי שהוא באיירון-מן, שרלוק הולמס ועוד. אחד השחקנים הכי אוברייטד שיש, ואני מחשיב השתתפות שלו בסרט כתמרור אזהרה.

חיית לילה
º
תראה את הארי המזוהם 2
28/02/15 00:53
23צפיות
השבוע ראיתי את
28/02/15 17:11
81צפיות
האדם השלישי- אחלה סרט. בימוי מוצלח, פסקול מעולה, צילום שחור לבן מדהים, שחקנים טובים ועלילה מרתקת. פילם נואר משובח בהחלט.

מה שאנחנו עושים בצללים- לא הקומדיה דוברת האנגלית הכי טובה של 2014 אבל עדיין סרט מצחיק מאוד עם דמויות שקל לחבב.

הקוסם מארץ עוץ- אני מעט מתבייש להגיד את זה, אבל זאת הפעם הראשונה שאני צופה בקלאסיקה הזאת. מה שכן, לפחות גיליתי עד כמה זה סרט מקסים, מופלא ומאוד כיפי. מצדיק בהחלט את מעמד הקלאסיקה שלו.
על האדם השלישי
28/02/15 17:22
33צפיות
אכן פילם נואר במיטבו - יצירת מופת לטעמי https://hafsaka.wordpress.com/2014/01/10/1949-the-...

ועוד אחד
28/02/15 23:40
46צפיות
Predestination- מסרטי המסע בזמן הכי מיינד פאקים שראיתי. אני לא בטוח שהבנתי אותו עד הסוף. אבל חוץ מזה, סרט מגניב ביותר שעובר בקלילות ובמהירות.
Predestination זוכה לתגובות מאוד שונות
02/03/15 23:09
21צפיות
הרבה אנשים אהבו. מנגד חבר שאני מעריך את דעתו כתב לי שצפה בו בעקבות המלצות והתאכזב מאוד, הגדיר את הסרט כ-VOD" TRASH". ואלו שמכירים את הסיפור המקורי לא מרוצים בכלל מהעיבוד שלו.

אצפה בו בסופ"ש ואחליט בעצמי....

חצות בפריז, קפיצה בזמן, ג'ון וויק ואחרים
28/02/15 17:19
62צפיות
השבוע ראיתי

2010 - חצות בפריז
צפייה שנייה. פריז ואמריקאים. אמריקאים מאוד אוהבים את פריז. בסצנת הפתיחה, אוון ווילסון עומד נפעם עם רעיתו לעתיד ליד אגם עם הליליות, ורוצה רק להשאר שם לנצח. כמובן שמדובר בביתו של מונה, בג'יברני, ליד פריז, בית בו יצר מונה את סדרת ליליות המים המפורסמת. בעיר ג'יברני ישנו גם מוזיאון האמנות של האמנים האמריקאים שחיו בצרפת. ובצרפת ובמיוחד בפריז חיו הרבה אמריקאים מפורסמים. תקופת תור הזהב לפי אוון ווילסון הייתה שנות העשרים עם פיקסו, עם המינגווי, פיצג'רלד והרבה אחרים שחיו ויצרו בעיר קוסמופוליטית זו. וראה מה הפלא, כמו בשושנת קהיר הסגולה השחקן שעל המסך פתאום חצה אל העולם האמיתי, כך גם כאן, בדיוק בחצות גיבורנו עולה על מונית הלוקחת אותו לתקופת תור הזהב. וכמו שלו יש מקום וזמן אידאליים - תור הזהב, מסתבר שגם לאנשים בתקופה ההיא היה תור הזהב משלהם - תקופת בל אפוק, עם דגה רודן גוגן ואחרים, תקופת סוף המאה התשע עשרה, תקופה בה התעצבה הפריז המודרנית עם שדרות רחבות , מגדל אייפל, בתי קפה, מופעי קאן קאן. וכמובן, שבתקופת בל אפוק חלמו על תור זהב אחר - תקופת הרנסנס. כן, כל תקופה עם הנוסטלגיה שלה. האמת שגם אני אוהב את  התקופות האלו, וחושב שהאמנות באמת תפסה תאוצה הן ברנסנס, הן בבל אפוק, והן בשנות העשרים. כשאני רואה את האמנות המודרנית, לאחר זמן מה זה מתחיל להיות כבד וחלול, ויש אצלי כמיהה בלתי נשלטת לראות קצת דברים מהתקופות ההן. גם אצל וודי אלן, מסתבר.

2007 - הטורף
כמה מהר אתה שוחה? סרט אימה על תנין גדול במיוחד באאוטבק של אוסטרליה. לזכותו יאמר שלא הגזימו בגרפיות יתר ושמרו על מסך נקי מקטשופ - עד כמה שזה אפשרי בסרטי אימה, כמובן. הדבר החיובי השני שיש לי לאמר עליו - שהוא הזכיר לי שיט שעשיתי על נהר הדיינטרי בצפון אוסטרליה ותנינים שעקבו בעצלנות מטעה ושלווה מרדימה אחר כל תנועה שעשינו. ואני לא הורדתי את העין מהם.

2014 - אל תוך היער
בליל של אגדות מאת האחים גרים מעורבבים ביחד בקוקטייל זה. כמובן שמי שלא מכיר את האגדות - הסרט יראה כיותר ממוזר לעקוב אחריו. אך מכיוון שכולנו (אני מתכוון לעולם המערבי) גדלנו על האגדות - אזי הסרט יכול להוות בהחלט מקור להנאה. מה עוד שמדובר בסרט מוזיקלי, עם הופעות מישנה מרנינות למדי של מריל סטריפ וג'וני דפ. אך לי המרק הזה שהתבשל לקול השירים הכמעט בלתי נסבלים במתיקותם עשה קילקול קיבה - לא אהבתי.

2014 - המעניק
יש בסרט 2 דברים עיקריים - הרעיון של הצבע ההולך בעקבותיו של פלזנטוויל הנהדר, והרעיון של אוטופיה (דיסאוטופיה למעשה) בסגנון עולם חדש ואמיץ. הדוגמאות מהם הסרט שואב את רעיונותיו הם בליגה אחרת לגמרי. לאורך כל הסרט חיכיתי שאולי הילת הגדולים ממנו בכל זאת תרחץ את הבינוניות הפושעת ויהיה איזה ברק פה ושם. חלומות באספמיה. הסיום המאכזב של הסרט סתם עליו גולל באופן סופי. 

1946 - קלוני בראון
הסרט הוא לא בין הגדולים והטובים של לוביטש - אך גם כאן אפשר להבחין במגע היד של האמן. קומדיה קלילה שנעשתה אחרי מלחמת העולם השנייה, וזירתה היא אנגליה לפני המלחמה. בסרט רואים היטב את שתי העולמות - העולם השמרן עם המעמדות, עם האצולה והמשרתים, עם סדר היום והאג'נדה שלא משתנים - מול העולם החדש שיפציע לאחר המלחמה, בו אין חשיבות לכל זה. הקונפליקטים שמסביב רק מדגישים את עיקר הדיאלוג על המסך - הדור הצעיר מול הדור הישן, רגש החובה החברתית מול רגשות אינדיווידואליים, וכו'. לא בטוח שהשיח הזה רלוונטי להיום,  והוא גם נגוע בשוביניזם - רק לחובבי לוביטש שרופים.

2014 - ג'ון וויק
למי שרוצה לראות גופות נערמות עוד ועוד ככל שהסרט מתקדם, למי שמעוניין לראות איך מכסחים צורה למאפיה הרוסית, למי שנקמה מבעירה אש יוקדת המכלה כל שאריות שכלו - במיוחד בשבילו עשו את ג'ון וויק - קיאנו ריבס בתפקיד "באבא-יאגה" הקבוע שלו. אקשן נון-סטופ.

2014 - קפיצה בזמן
או - זה סרט אינטליגנטי ומסקרן - מה הייתם עושים אילו היתה לכם מצלמה שהייתה מצלמת תמונה אחת ביום אך מיום המחרת? הסרט מנסה להתמודד עם השאלה הזו. רק חבל שההתמודדות לוקחת כיוונים די צפויים ומיישמת נוסחאות חבוטות של מוטיבים מסרטי פשע. זה כאילו שהיוצרים הציבו לעצמם מטרה גבוהה, נתנו לעצמם זמן להתפעל ממנה, אך אח"כ השתפנו, נבהלו וברחו לנוסחאות בדוקות. 

השבוע כתבתי גם על
IP Man
01/03/15 10:42
63צפיות
סרט פשוט ענק. באתי בלי ציפיות, לא זכרתי בכלל על מה זה. ידעתי רק שזה קיבל ביקורות טובות, ורצינו סרט קליל, שמנו play ויאללה.
הסרט התגלה פשוט כמופלא. קטעי הלחימה מרהיבים, הסיפור עמוק ומעניין, הדמויות נוגעות ללב.
9.5/10 מבחינתי.
יש לך עוד 3-4 סרטי IP MAN
02/03/15 23:05
30צפיות
לא כולם באותה רמה, אבל עדיין משהו לצפות לו.
º
והשנה יוצא חדש! מחכה לזה...
03/03/15 10:14
11צפיות
עוגה
02/03/15 21:18
71צפיות
ראיתי כרגע כדי להבין למה שמעתי כאלה ביקורות משבחות וזעם על זה שג'ניפר אניסטון לא הייתה מועמדת לאוסקר (וגם כי אני באופן כללי אוהבת סרטים שלה).

האמת? סרט שלא עשה לי יותר מדי. ג'ניפר אניסטון אכן משחקת מעולה, מרגשת ומפתיעה, אבל חוץ מזה - לא "עפתי". קשה להתחבר לדמות שלה, למרות שהיא מאוד מורכבת ועמוקה. לא יודעת, משהו לא עבד לי.
איתור סרט
26/02/15 13:41
64צפיות
אולי מישהו זוכר: הסרט משנות ה-70, כנראה. העלילה עוסקת בגבר מסתורי המגיע לאחוזת אלמנה וטוען שהוא בעלה. כל הצוות מזהה אותו שכזה . גם אנשי הכפר, בעלי העסקים וקרובים מזהים אותו שכזה ורק היא טוענת שבעלה מת בתאונה. מנסים לשכנעה שאיבדה זיכרונה. לבסוף היא מודה שרצחה את בעלה בביום תאונה ואז נחשף הזר המסתורי כבלש משטרה שמסתייע בצוות שחקנים ומסייעים מהכפר לחשיפת האישה. בארץ נקרא הסרט "הזר" אבל לא מצאתי לכך זכר באינטרנט . מישהו יודע במה מדובר? תודה
º
זה סרט של רוג'ר קורמן, נדמה לי
26/02/15 17:28
24צפיות
תודה,,,
26/02/15 17:56
23צפיות
תודה רבה. עשוי להיות, אבל קורמן זוקף לזכותו מאות סרטים כבמאי וכמפיק ומה לא. לא הצלחתי לסנן מהרשימת סרטים שלו משהו שדומה לחיפוש שלי. אבל מודה לך מאוד.
אני חושבת שאתה מתכוון ל-
01/03/15 00:59
37צפיות
Chase a Crooked Shadow משנת 1958, עם ריצ'רד טוד ואן באקסטר.
הנרצח שהשוטר מתחזה אליו הוא לא בעלה של האישה אלא אחיה, אבל שאר הפרטים תואמים.

מיליון תודות- צודקת
01/03/15 09:51
26צפיות
תודה רבה. ממש את צודקת. זכרתי את שני השחקנים הראשיים. לא חשבתי שזה סרט עד כדי כך ישן ואכן הוא היה בשחור לבן, ככל שאני זוכר. איך הצלחת לאתר אותו? כל הכבוד ומיליון תודות
במקרה ראיתי אותו לפני כמה חודשים.
01/03/15 22:40
15צפיות
היה לי מיני-קראש על ריצ'רד טוד , שחקן טוב וכריזמאטי שקצת התבזבז לדעתי בתפקידי קצינים בריטים מאופקים.
סרט מ-58
01/03/15 23:40
14צפיות
ראיתי אותו לפני 20 שנה לערך בבית קולנוע בתל אביב, היה בשחור לבן. ושנים ניסיתי לברר איך קראו לו במקור כדי לאתר השחקנים. תודה לך.
וויפלאש - הסרט הקצר! עליו התבסס הסרט המלא (רבע שעה)
28/02/15 19:05
46צפיות
ערכתי ראיון מרתק עם במאי אימה צעיר ומבטיח
28/02/15 13:50
28צפיות
רבים רואים בו כתקווה החדשה של הז'אנר. מרגש אותי להיות חלק ממגזין תרבות חדש. העיצוב אינו
סופי ויתגבש בשבועות הקרובים אז בינתיים נותן לכם טעימה בלעדית. תהנו!
לאונרד נימוי נפטר
27/02/15 20:41
39צפיות
השחקן שידוע כספוק מ'מסע בין כוכבים' הלך לעולמו היום בגיל 83. יהי זכרו ברוך.
º
28/02/15 21:13
3צפיות
Flix
מוטי סלע - איפור והדרכת איפור

יש לך אירוע?

מאפר מקצועי בעל ניסיון רוצה לשמוע עוד? לחצי כאן >>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום