בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
השמנה ובמיוחד השמנת יתר כרונית, מפריעה לכל אחד הסובל ממנה. הדרכים לרדת במשקל הינן רבות, בינהן דיאטות ואף ניתוחים לקיצור קיבה, במקרים המתאימים. קהילה זו באה לעזור לכם להבין מהו משקל עודף, מהי השמנת יתר ומהי השמנת יתר כרונית. מי מאיתנו מתאים לניתוח ומי לא וכיצד ניתן לעבור ניתוח שכזה ובמה הוא כרוך. במרכז הרפואי ת"א קיים מרכז ייחודי לטיפול בסובלים מהשמנת יתר כרונית ובו צוות רופאים מומחים מתחומים שונים: כירורגים, אנדוקרינולוגים, מומחים לתזונה ועוד, זאת על מנת לאפשר למטופל לקבל את המידע והאפשרויות העומדות בפניו, בצורה הטובה ביותר. במסגרת הקהילה ישתתפו אנשי צוות המרכז, על מנת שנוכל לענות לשאלותיכם בצורה המקצועית ביותר. הערות, הארות והצעות יתקבלו בברכה ד"ר שי אלדר מרון, המערך הכירורגי, המרכז הרפואי ת"א.

המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל. לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
הודעה חדשה

דר' גוייטן?
20/08/14 10:33
2צפיות
האם מישהו מכיר את דר' גוייטן?
º
תשאלי בפורומים החברתיים של קיצורי קיבה, לא כאן.
21/08/14 01:34
|*|נפתח פורום סדרות ישראליות|*|
17/08/14 14:47
|טי-וי|אוהבים את הסדרה נויורק? חולים על משפחת זגורי? רוצים להיזכר בעופרה מלגעת באושר?
פתחנו במיוחד בשבילכם את פורום סדרות ישראליות בו תוכלו לדבר על כל היצירות הישראליות מכל השנים!

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולדבר על סדרות ישראליות מהעבר, מההווה ושיהיו בעתיד:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
כאב בין החזה
16/08/14 08:33
12צפיות
שבוע אחרי ניתוח שרוול כל לגימת מים כאב חד שנמשך כמה דקות יעבור או שצריך לפחד? לא מצליחה לשתות יותר משלוש כוסות במהלך היום בעקבות הכאב מתחילה לדאוג
º
לפנות מיד לרופא. זה לא צריך להיות. תתעקשי על צילום
21/08/14 01:35
ניתוח שרוול לאחר לידה
15/08/14 11:45
12צפיות
שלום חברים,
אני עתידה לעבור ניתוח שרוול, יש לי כבר תאריך לניתוח במהלך חודש ספטמבר.
בעת הניתוח אהיה חמישה חודשים לאחר לידה.
כעת נמסר לי שאולי לא אעבור את הוועדה בגלל הקרבה ללידה.
למישהו ידועים הקריטריונים בהקשר זה?

תודה על כל תשובה והתייחסות.
º
אחוזי התמותה בארץ מניתוח קיצור קיבה?
15/08/14 11:32
13צפיות
ושט מורחבת
13/08/14 13:24
16צפיות
ב 1995 עשיתי ניתוח טבעת (לא כמו של היום. עם סגירה בסיכות) ירדתי הרבה, אך במשך השנים עליתי שוב.
ב 2009 עשי תי שוב את ניתוח הטבעת. שוב ירדתי כ 60 ק"ג . לצערי התברר שיש לי ושט מורחבת, ולכן סבלתי מאוד משיעולים מטורפים ורםלוקסים במיוחד בלילה.
בעצת רופאי ראות ורופא גסטרולוג, פתחתי את הטבעת לגמרי למשך שנה.  התופעות נעלמו אך גם המשקל עלה שוב.
האם יש פתרון לבעיה זאת של ושט מורחבת? 
מזל שרופא הריאות והגסטרואנטרולוג לא השתילו לך לב...
21/08/14 01:41
1צפיות
למה הם מייעצים עצות אחיתופל בנוגע לשיעולים ורפלוקסים עקב וושט מורחב? 
בכל הנוגע לטבעת, יש לשאול אך ורק מנתח טבעת, ולא רופא ריאות וגסטרו. הם לא מבינים בטבעת - בדוק ומנוסה.
את צריכה הדרכה מרובה לשימוש נכון בטבעת. ההדרכה מלמדת שימוש "באפורים" ולא "שחור לבן" קיצוני ומיותר שגורם רק נזקים. 
כדי לתת לך הדרכה אני צריכה לשאול אותך מתי החלו הרפלוקסים, מי אמר לך שיש לך וושט מורחב, כמה היתה הטבעת סגורה כשסבלת מהרפלוקס  והאם השיעול והרפלוקס נעלמו לחלוטין כשפתחת את הטבעת, או שהמשיכו קצת זמן קצר ואז נעלמו. 

ההדרכה שלי ניתנת מניסיון רב שנים בהרבה עזרה למנותחי טבעת. בפורום "קיצורי קיבה" בניהולי, או בטלפון - הייעוץ חינם ומועיל (ולא יכול לגרום שום נזק), רק שתהיו לי בריאים.
טל' 03-5781855, אופירה, לא בשבת, להשאיר הודעה בתא הקולי, כדי שאוכל לחזור טלפונית. 
פורום דם אמיתי נפתח ב|תפוז|!
11/08/14 16:51
4צפיות
|ערפד| אנו נמצאים בשיאה של העונה האחרונה של דם אמיתי!
בבון טמפס קיים דו קיום בין הערפדים לבני אנוש, בלב ארצות הברית, עיירה דמיונית. רוצים לספר כמה אתם מעריכים מלצרית בעלת יכולות טלפתיות? רוצים להיזכר ברגעים גדולים מהעונות הקודומות?

בואו לדבר על הסדרה בפורום דם אמיתי
עזרה...
11/08/14 00:31
36צפיות
שלום רב,
אני מנותחת טבעת מתכוונת עם כפתור כבר 12 שנה. לא היתה ירידה משמעותית אך זו לא הבעיה. הייתי לפני ניתוח שרוול ( גיליתי בצילום ושט כי הטבעת שוחררה מהכפתור) אך ממש לפני קביעת תאריך לניתוח גיליתי שאני בהריון. היום אני חודש וחצי אחרי לידה (ניתוח קיסרי חירום אבל הכול בסדר!) ואני מרגישה כבר חודש וחצי כאבי תופת מתחת לחזה ובבטן העליונה. בימים האחרונים גם בטבעת. , קושי לאכול. אני ממש מפחדת ללכת לבדוק ואני לא יודעת מה עושים ואיך מתקדמים. חשוב לי לציין כי אם אגלה שהטבעת נפלה לקיבה ארצה כבר להשתרוול כי אני מפחדת מהניתוחים ולא ארצה להתנצח פעמיים, אנא עיזרו לי , מה לעשות , למי לפנות אני מתוסכלת עם תינוק קטן שזקוק לי ואני רק כואבת. תודה
חודש וחצי כאבי תופת...
11/08/14 10:53
38צפיות
בדיוק מאז הלידה...
מתקשרים בדחיפות למנתח הטבעת.
צריך לעשות שיקוף וושט קיבה ותריסריון דחוף (לא בקופ"ח, בבי"ח. יש פרוצדורות שונות, תלוי בקופת החולים שלך. לשאול את מזכירת המנתח). 
אם לא מוצאים סיבה לכאבים יש לעשות גם סיטי. 
אם חס ושלום יש אירוזיה - פציעת הקיבה - מנתח הטבעת צריך בדחיפות להוציא הטבעת ולחכות עד להחלמה של הקיבה לפני שרוול. אין דרך אחרת. יתכן שיומלץ לך לעשות מעקף קיבה ולא שרוול. 
את יכולה להתקשר אלי לכל שאלה בנדון. טל' 03-5781855 אופירה, לא בשבת. להשאיר הודעה בתא הקולי .
תודה על תשובתך
11/08/14 15:55
21צפיות
אופירה תודה על תשובתך, אם אני לא מעוניינת בקשר עם המנתח שלי ורוצה תהליך מההתחלה? מה עושים?
º
מתקשרים אלי... חחח... כבר התקשרת.
11/08/14 19:07
13צפיות
|*|נפתח פורום פוליטיקה עולמית |*|
11/08/14 11:13
1צפיות
|גלובוס|רוצים לדעת מה קורה עכשיו בממשלת בארה"ב? מעוצבנים על פוטין? רוצים ללמוד מהאירופאים?
פתחנו בשבילכם את פורום פוליטיקה עולמית. בפורום תוכלו להתווכח  על סוגיות העומדות על סדר היום, לדבר על אירועים פוליטיים המתרחשים היום בעולם ועל השלכתם הבינלאומית.

היכנסו כבר עכשיו |שמאל|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
|*|פורום אכילת יתר ב|תפוז| אנשים|*|
06/08/14 11:16
5צפיות
|שמאל| סובל מהפרעות אכילה, אכילת יתר, או מהתמכרויות מזון?
פורום אכילת יתר הוא בית חם ומחבק לכל מי שרק מחליט שמעכשיו מבקש את חייו בחזרה.

אנו מזמינים אתכם לקבל טפיחה וחיבוק, לשאול ולייעץ, לשתף ולהשתתף.
חברים יש לי שאלה דחופה!!!
04/08/14 17:13
38צפיות
היי,
אני חצי שנה אחרי הניתוח.
יש למישהו מושג אם מותר/אסור לי לצום היום - מחר? (ט' באב)
אשמח לתשובות מהירות כי עוד מעט הצום נכנס
תודה
אוהבת אתכם
זו שאלה לרופא המנתח, ואח"כ עם תשובתו - לרב פוסק.
05/08/14 14:08
21צפיות
פה יש רופא אבל לא המנתח שלך, ולכל רופא מנתח יש דעה אחרת בנוגע לצום חצי שנה אחרי ניתוח (איזה? שרוול, טבעת או מעקף קיבה?).
ובוודאי שזו לא שאלה לחברי פורום, למנותחים. הם לא יכולים לדעת. 

הרופא לא נמצא פה כבר מספר שבועות. אולי מילואים.
אני לא רופאה, אני מנותחת לשעבר, מנהלת הפורום השכן של המנותחים, ושומרת מצוות.
שרוול ואבנים בכיס מרה...
05/08/14 12:38
10צפיות
שלום לכולם, צום קל ומועיל לצמים שבינינו...
לאחר התלבטות של כמה חודשים החלטתי לעשות ניתוח שרוול. הBMI שלי הוא 40 ויש לי בעיות בפרקים..
החלטתי להתנתח אצל פרופסור רובין במדיקל סנטר הרצליה.
במהלך הבדיקות גיליתי שיש לי אבנים בכיס מרה ואני צריכה להסיר אותו, אז אני צריכה לשכנע את פרופ' רובין להסיר אותו יחד עם השרוול... 
יש לי פגישה עם הפרופ' ביום חמישי הקרוב וועדה ביום שני הבא (קצת לחוצה אני חייבת להגיד)
מישהו כאן עשה את הניתוח המשולב?
יש לכם הערות/הארות בקשר לפגישות עם המנתח או הועדה?

תודה מראש :)
סאלי
יש אנשים שעשו ניתוח משולב
05/08/14 14:06
12צפיות
אך זה תלוי במנתח עצמו ובהעדפותיו. 
תיכנסי לפורום "קיצור קיבה" השכן, פורום התמיכה של המנותחים (פה לא מסתובבים מנותחים מלבדי ועוד אחד או שניים), ותעברי על ההודעות. יש שם שאלה כמו שלך.
מהוועדה אין לך מה להילחץ אם יש לך BMI40. סתם וועדה שבה בוחנים את בדיקותייך ושואלים אותך שאלות כדי לוודא שאת לא במצב פסיכוטי, שניסית לעשות דיאטות בעבר ושאין לך איזה מחלה בבלוטת התריס שגורמת השמנה, שאפשר לרפא אותה בלי ניתוח. 
פרופ' רובין מנתח מעולה ומנוסה. אך לא כדאי לצפות ממנו לתמיכה נפשית, ולדבר לפניו על קשיים נפשיים. זה לא התחום שלו, הגם שיש קשר להשמנה, והוא כנראה מאוד לא אוהב זאת, ואנשים רגישים מאוד יכולים להיפגע ממנו. הוא כירורג, יודע טוב מאוד לחתוך את הגוף, לא יודע לעסוק בנפש. 
|*| נפתח פורום לרזות בראש אחר |*|
03/08/14 15:30
4צפיות
|שמאל|ניסיתם את כל הדיאטות האפשריות? דיאטת כרוב לא עזרה לכם?
אנחנו מזמינים אתכם לפורום לרזות בראש אחר, בו תוכלו להתייעץ, לשתף וללמוד איך משנים את התפיסה כלפי האוכל לא רק מהבטן, אלא גם מהראש!

היכנסו עכשיו |קדימה|
תחילת תהליך
31/07/14 09:49
23צפיות
בוקר טוב, בתי בת ה - 18 מתחילה בימים אלה את ההכנות לקראת הניתוח. בפגישה עם הפסיכיאטרית הועלתה הצעה להיפגש עם מטפלת בהפרעות אכילה,בתי הסכימה, ולאחר שניים שלושה משפטים של הכירות שטחית החליטה המטפלת שכדאי לבתי להיפגש מס פגישות עם פסיכולוג.בתי מאד כועסת וחושבת ששיחות עם פסיכולוג מיותרות. מציינת שבתי עברה מס ניסיונות של דיאטה מסוגים שונים, עם ביטחון עצמי נמוך מאד. כל שיחה עם איש מקצוע בנושא פסיכולוגי מתיש אותה וגורם לה לוותר.שאלות:האם כל מטופל חייב לעבור שיחות עם מטפל בהפרעות אכילה ופסיכולוג?האם ניתן לוותר או לא להסכים לשיחות עם מטפל בהפרעת אכילה ופסיכולוג?מה החשיבות של שיחות אלה ועד כמה הן מהוות מכשול לאישור מעבר הניתוח?תודה מראש על התייחסותכם.
היא לא חייבת פסיכולוג כדי לעשות ניתוח, אם יש לה BMI40 ויותר
05/08/14 13:59
14צפיות
היא יכולה להתעלם מההצעות, לבקש מכתב מהפסיכיאטרית אם נדרש (אינני יודעת באיזו קופ"ח אתם, ואם נדרש מכתב, כאשר אין עבר פסיכיאטרי).

אבל בלי קשר לניתוח - אני שואלת אותך, אם יורשה לי, כאם לבן 31 - בתך בת 18, מתחילה חיים בוגרים, מנקודת פתיחה של ביטחון עצמי נמוך מאוד. זה נראה לה טוב לחיות כך? זה נראה לך טוב שהיא תחיה כך? היא לא היתה רוצה להעלות את הביטחון העצמי שלה ולחסוך לה הרבה כאבי לב בחיים?
השמנת יתר ענקית בגיל 18 לא מופיעה בדרך כלל ללא רקע נפשי. רקע נפשי משמעותו סבל. לא צריך לטפל בסבל הזה?
נערה בת 18 עם ביטחון עצמי נמוך מאוד, תוכל לשקם את בטחונה העצמי עשרת מונים, אם כל המשפחה תרצה לבחון את התנהלותה ולהסכים לעבור שינוי של העצמה ומודעות של כל בני המשפחה, לפחות אלה שמסכימים לכך.
אם הבת והאם רוצות לעבור טיפול משפחתי יחד - זה יכול להיות הכי טוב כשמדובר בנערה צעירה, שרק אתמול היתה ילדה.

נתקו עצמכן מהפסיכולוגית ומהפסיכיאטרית והמלצותיהן (ומהכעס עליהן), ושאלו עצמכן אם אם לא נכון לעשות טיפול מקיף בשורשי הבעיה שגרמה את ההשמנה ואת הביטחון העצמי הנמוך.
מניסיון רב, אני מבטיחה לך שהביטחון העצמי הנמוך אינו בגלל ההשמנה בלבד, ואין טעם לטפל בבעיות עצובות רק מעל לפני השטח. 
אכילת היתר היא התנהגות מפצה על חסכים רגשיים שיצרו את חוסר הביטחון העצמי. 
ניתוח יביא להרזיה מהירה, ואחרי כשנתיים תתחיל השמנה מחדש - אם הבעיות מטופלות על פני השטח (באמצעות ניתוח בקיבה...) ולא בשורשן. 
שורשי בעיות ההשמנה והביטחון העצמי הנמוך הן קשר לא טוב שהתהווה אצל הילדה הקטנה בינה לבין עצמה, והשליך על התבגרותה.

תפקיד ההורים בטיפול כזה הוא להעצים את יכולותיה ליצור קשר חיובי עם ה"אני" שלה, העצמי, ע"י שהם מעצימים את יכולותיהם להבין את אישיותה ונתוניה, וגם את אישיותם ונתוניהם. בטיפול כזה חושפים איזה חסר גרם לתפיסת הדימוי העצמי של הילדה להתבגר באופן שלילי, ואיך מכוונים אותו מהיום והלאה לחיובי, מתוך מודעות (שהרי התפיסה השלילית של הילד הקטן נוצרה באין מודעות של ההורים לכוונה לכיוון חיובי). 
נכון שבתך בוגרת כעת, אבל הורים, כידוע, נשארים כל החיים הורים. הם אוהבים את בניהם ורוצים שיהיו להם חיים טובים, ושהנכדים שלהם לא יסבלו מה שסבלה הבת.
יש להניח שגם בבית, בו היא חיה כעת, אין התנהגות אכילה בריאה, וזה יפריע לה לאחר הניתוח. לכן חשוב שכל המשפחה תעשה שינוי בהרגלים ובמודעות לבריאות. 

תחשבו שתיכן - על מה הכעס, בגלל המלצות הפסיכולוגית? אם זה בגלל שהיא מעכבת את האישור לניתוח - אז תבקשו את האישור שלה ותמשיכו בהליכים.
אבל על ההמלצה אין להן מה לכעוס. היא לטובתכן מאוד, היא נכונה מאוד, והיא מאוד רוצה שאכילת היתר תטופל בשורשה, כדי למנוע מצב של חבלה חמורה בגוף, ע"י ניתוח שיביא להרזייה ולאחר מכן להשמנה חוזרת בקיבה חתוכה ומצולקת... אין ספק שאם הגורמים לאכילת היתר לא יטופלו בשורשם, היא תתעצם עם השנים והניתוח לא יועיל לטווח הארוך יותר ממספר שנים קטן. האם החיים נגמרים בגיל 23?...
שיחות עם פסיכולוג מתישות את בתך אולי בגלל שהיא לא מוכנה לטיפול, לא מבינה את התועלת שבו, או שהפסיכולוג במקרה לא מתאים. תשאלו את עצמכן, איך אפשר למנוע את ההתשה הזו, למנוע ויתור על טיפול. איך אפשר לעורר בה רצון לטיפול. יתכן שליווי שלך בטיפול והסכמה שלך לשינוי עצמי יכולים להיות הדרך לפיתרון. אולי לא, אבל כדאי להציע ולחשוב על זה יחד.
º
תודה רבה על תשובתך הכנה, בהחלט חומר למחשבה.
07/08/14 13:18
6צפיות
º
להבהרה- אני לא רופאה! הרופא נעדר כמה שבועות. אולי מילואים?
05/08/14 14:09
8צפיות
התווספות כפתור עריכה חדש ב|תפוז|
30/07/14 13:35
3צפיות
אנו שמחים להודיע שהחל מהיום נוספה לפורומים אפשרות חדשה- עריכת הודעה|!|

ניתן לערוך את ההודעה עד רבע שעה מפרסומה (גם אם נוספו לה תגובות),

ולאחר מכן יהיה כתוב על גבי ההודעה שהיא נערכה.

|*| איך עורכים את ההודעה?|*|

לאחר פרסומה, יש לפתוח את ההודעה בפורום.

בשורה הכחולה שבתחתית ההודעה, בסופה (צד שמאל שלה) יופיע: ">עריכה".

לחיצה על "עריכה" יכניס חזרה לתוכן ההודעה ויהיה ניתן לערוך ולשנות אותה לחלוטין!

בכל עניין (טכני או כללי) ניתן לפנות אלינו באחת מהדרכים הבאות:

?    בשרשור המיועד בפורום משוב:  http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

?     במסר ל"הנהלת הפורומים"

?    למייל: forums@tapuz.co.il.
פרסום בתפוז - תפוז עסקים

בעל עסק קטן?

זה הזמן שלך להופיע בפורומים! למידע השאר את פרטיך כאן >>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים