בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
השמנה ובמיוחד השמנת יתר כרונית, מפריעה לכל אחד הסובל ממנה. הדרכים לרדת במשקל הינן רבות, בינהן דיאטות ואף ניתוחים לקיצור קיבה, במקרים המתאימים. קהילה זו באה לעזור לכם להבין מהו משקל עודף, מהי השמנת יתר ומהי השמנת יתר כרונית. מי מאיתנו מתאים לניתוח ומי לא וכיצד ניתן לעבור ניתוח שכזה ובמה הוא כרוך. במרכז הרפואי ת"א קיים מרכז ייחודי לטיפול בסובלים מהשמנת יתר כרונית ובו צוות רופאים מומחים מתחומים שונים: כירורגים, אנדוקרינולוגים, מומחים לתזונה ועוד, זאת על מנת לאפשר למטופל לקבל את המידע והאפשרויות העומדות בפניו, בצורה הטובה ביותר. במסגרת הקהילה ישתתפו אנשי צוות המרכז, על מנת שנוכל לענות לשאלותיכם בצורה המקצועית ביותר. הערות, הארות והצעות יתקבלו בברכה ד"ר שי אלדר מרון, המערך הכירורגי, המרכז הרפואי ת"א.

המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל. לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
הודעה חדשה

מפגש הבלוגרים הרשמי של |תפוז| אנשים
23/07/14 12:55
|אקשן|אנחנו שמחים להודיע כי ביום שני הקרוב, יתקיים אירוע מיוחד הכולל הקרנה של הסרט שושנה חלוץ מרכזי ושיחה עם הכוכב הראשי של הסרט- אושרי כהן.
ההקרנה המיוחדת תיארך ב 28.7.14. והיא מיועדת לבעלי בלוג תפוזי בלבד|!|

לפרטים נוספים, היכנסו לקישור הבא>>
http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?Ent...

|פטיש| היום בין השעות 18:00-20:00, נארח בפורום מבצע "צוק איתן" את עו"ד רבקה ורבנר, סגנית הממונה הראשי על יחסי עבודה במשרד הכלכלה.
עו"ד ורבנר תענה על שאלותיכם בנושא חובות העובדים והמעבידים במצב חירום.

אתם מוזמנים להעלות את שאלותיכם כבר עכשיו.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|חייל| אנחנו מזמינים אתכם להיכנס לפורום הורים ועוד, ולכתוב מכתב או לצייר ציור עם ילדיכם עבור החיילים בחזית.
את כל הפוסטים וההודעות מהבלוגים והפורומים נרכז בעמוד ייעודי, נדפיס ונשלח לחיילים בדרום.

http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
|תו| פורומים חדשים בתפוז |תו|
17/07/14 11:25
|קדימה| אנו שמחים לבשר על חידוש פתיחתו של פורום אוונסנס ואיימי לי|!|  בימים אלה איימי לי עובדת על מוזיקה חדשה.
בואו להתעדכן בכל מה שחדש אצל הלהקה הגוטית - רוקטיסטית>>

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה| לפני יומיים היא צייצה בטוויטר ציוץ שהצליח לעצבן רבים, אבל עדיין אנחנו אוהבים לשמוע את המוזיקה שלה בבית, בנסיעות באוטו ובמסיבות
היכנסו עכשיו לפורום ריאהנה |!|

|קדימה| מכוכבת ילדים לילדה פרועה, אי אפשר להתעלם מהנוכחות שלה בשנה האחרונה בכל ערוץ אפשרי. ולכן פתחנו לכם את פורום מיילי סיירוס
בפורום תמצאו את כל החדשות והעדכונים החמים על מיילי ומי יודע אולי נצליח להביא אותה להופעה בארץ.

|קדימה| אנחנו מזמינים אתכם להיכנס כבר עכשיו לפורום של הראפרית המובילה ניקי מינאז'. ניקי עובדת בימים אלה על אלבום חדש ומשתפת פעולה כמעט עם כל אמן אפשרי!
בואו להתעדכן בכל הלהיטים שלה עכשיו בפורום>>

|קדימה| היא התחילה את דרכה בסרט "קאמפ רוק" והיום היא אחת הכוכבות הגדולות בארה"ב. עם אלבום חדש והשתתפות בסדרה המצליחה "גלי" האם היא בדרך אלינו?
בואו לדבר על זה בפורום של זמרת הפופ והשחקנית דמי לובאטו.

היכנסו לפורום כבר עכשיו >>
אחרי ניתוח שרוול
16/07/14 20:01
22צפיות
עברתי ניתוח ביום ראשון האחרון
אני מוצאת את עצמי כל היום מפנטזת על אוכל
כולם אומרים לי שהחשק לאכול היה אמור להחלש מאוד עם הניתוח, אבל אני לא מפסיקה לחשוב על אוכל וזה הורג אותי
אני גם משועממת מאוד, ואני לא רגילה להיות משועממת בכלל.
אני לא מטפלת בילדים כי אני בקושי זזה, נמצאת אצל ההורים ומטפלים בי כל הזמן
אבל אני משועממת ומאוד מאוד כמהה לאוכל.
הכי גרוע זה שארגנו לי היום מסיבת יומהולדת עם סושי ופיצות ואני ממש מדמיינת את הביסים בסושי (שכמובן לא יהיו)

זה טבעי להרגיש ככה? זה עובר מתישהו?
אני מרגישה כמו נרקומן בגמילה
יש למישהו טיפים איך מתמודדים עם זה?
בדיקןת לפני ועדה באיכילוב
14/07/14 20:10
41צפיות
אני חברת קופת חולים מכבי ואני רוצה לעבור ניתוח שרוול בבית חולים איכילוב. פניתי אליהם, קיבלתי תאריך לוועדה יחד עם סדרת בדיקות. אחת מבדיקות הנדרשות היא בדיקת testosteron. עד כמה שידוע לי זה הורמון גברי... יכול להיות שיש טעות כלשהיא?
לפני שהחלטתי לעשות ציבורי פניתי לאסותא ובבדיקות שהם שלחו לי לא מופיעה שם הבדיקה הזו ועוד בדיקות אחרות...
תודה לעונים
התייעצות
13/07/14 22:35
26צפיות
היי, אני בת 27 עם טבעת כבר 3 שנים ירדתי יפה מאד (מ-113 ל-59). פעם אחת בהריון פתחתי 1 סמ"ק ולא סגרתי והמשכתי לרדת.
בסופ"ש האחרון משהו קרה, אולי מהאזעקות הטבעת פשוט ננעלה לחלוטין ולא הצלחתי אפילו לא לשתות מים או מרק במשך הימים האלו הצלחתי בקושי לשתות תה עם מזרק.
הייתי חלשה כמו זבוב, וגם ירדתי 3 קילו, הגעתי ל56!.
ביום ראשון על הבוקר רצתי לכירורגית שתפתח לי, והחלטתי לפתוח 1.5 כדי שאוכל לאכול היטב ובריא מאכלים שאני בד"כ לא מצליחה לאכול כמו סלט ירקות, פירות ולחם מלא. ולמלא את המחסנים...
האם פעלתי נכון? מתחילות לעלות בי חששות שפתחתי יותר מידי... לא בא לי לאבד את מה שהשגתי.
האם עליי לסגור שוב?
ואם כן, כמה?
אם אני מבינה נכון הרגשת חולשה גם לפני המלחמה
14/07/14 02:37
11צפיות
הטבעת שלך היתה סגורה מאוד, והיתה לך הגבלה חזקה, אפילו כשפתחת בהריון.

כשיש מתח, מערכת העיכול בד"כ מגיבה באופן שמצר את המעבר בטבעת, וכיוון שהוא מאוד צר אצלך, הוא ננעל.
ברור שהיה צריך לפתוח חצי CC, ואולי גם 1CC, בהתאם למצב שהיה לפני הנעילה.
1.5 אני לא יודעת אם היה צורך לפתוח, וגם אם כן, אני מעדיפה לפתוח 1, ואז אחרי כמה זמן לפתוח עוד חצי בהתאם לשיקול הדעת.
אני מעדיפה הדרגה בפתיחה וסגירה, ולא קפיצות גדולות. זה מניסיון רב עם הרבה אנשים.

מה שכן, ברור שכרגע לא כדאי לסגור. לא כדאי להתיש את מערכת העיכול ולסכן את הטבעת.
כרגע כדאי לשמור על אכילה בריאה, דלת קלוריות ופעילות גופנית, ולעקוב אחר המשקל בצורה בריאה (שקילה פעם בשבוע, התבוננות על מגמה אחת לחודש).

אחרי חודשיים, רק אם יהיה צורך מאוד משמעותי, אפשר לסגור רבע CC (לא יותר. אלו הקפיצות הנכונות שצריך לסגור בהן טבעת מגבילה). להישמר שתמיד תהיה אפשרות לאכול ירקות מבושלים, לשתות טוב והרבה ולאכול חלבונים איכותיים ומגוונים.
אם יש צורך בסגירה נוספת של רבע, רק אחרי 4 שבועות.

הניסיון מלמד שלא כדאי לזלזל בהמלצות אלה, בפרט לאחר מספר שנים עם הטבעת. אלו המלצות ששומרות אותך מסיבוכים שמאוד נפוצים מספר שנים אחרי ניתוח הטבעת.
אחרי ניתוח טבעת משנת 2010 עייפות כרונית, חולש
12/07/14 07:31
24צפיות
שלום רב,
אני אחרי ניתוח טבעת משנת 2010 עייפות כרונית, חולשה , חולה כל הזמן ונידבקת המון (גננת )וכל הזמן, מאז הניתוח לא נטלתי ויטמין יום אחד, עשיתי בדיקות דם ונימצא חסר קל בויטמין די, כל השאר תקין.אנא עצתכם איך עם טבעת אוכל לשפר הבריאות?אי אפשר לאכול ירקות ופירות וגם חלבון זה מוגבל.
אשמח לתשובה
למה לא לפתוח את הטבעת ברבע CC?
13/07/14 18:46
6צפיות
ולהגדיל יכולת אכילה?
למה אי אפשר לאכול פירות וירקות מבושלים?
ניתוח קיצור קיבה לילד
10/07/14 10:41
30צפיות
יש לי ילד בן 11.5 ששוקל 100 קילו ניסינו את כל הדרכים שהוא ירצה לעשות דיאטה הוא לא מצליח האם אפשר לעשות לו ניתוח קיצור קיבה? יש רופא מומלץ לילדים לניתוח כזה?
תשובה
11/07/14 15:33
23צפיות
ניתוח בריאטרי ניתן לעשות רק מגיל 13 וגם זה רק ב bmi של 50 ומעלה עם סיבוכי השמנה קלים או bmi מעל 40 עם סיבוכי השמנה קשים.
בנוסף יש דבר כזה הנקרא גיל עצמות שבנים (ריכים להיות מעל 15) אני לא בטוחה מה זה
צריך גם להוכיח שהוא ניסה לרדת במשקל במשך לפחות ששה חודשים ללא הצלחה (ירד ועלה בחזרה).
מה הגובה שלו?
|*|פורומים מקצועיים חדשים בתפוז!|*|
10/07/14 10:56
5צפיות
|גלובוס|חולמים על נכס בארה"ב?
פורום השקעות נדל"ן בארה"ב קם על מנת לספק לכם את כל המידע בנוגע לרכישת נכס מעבר לים.
בארה"ב תהליך רכישת נדל"ן הינו קל ופשוט בהשוואה לארץ - כך שעל מנת להצליח צריך רק לדעת לעשות זאת נכון ולבדוק את כל הנתונים לפני הרכישה.

מנהל הפורום, מומחה בתחומו, יספק לכם את כל המידע והתשובות לשאלות עכשיו בפורום השקעות נדל"ן בארה"ב.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|בית| בואו לחדש את הבית! בפורום החדש צביעה בהתזה.
פורום צביעה בהתזה פועל על מנת לספק לכם מענה לכל השאלות שעלו לכם בנוגע לאלמנטים שברצונכם לצבוע מחדש כגון אלומיניום, שערים, דלתות ועוד.
בפורום ניתן לקבל מידע, לשאול שאלות, לקבל תמיכה בזמן התהליך ולהפוך את הצביעה לחוויה מהנה. מנהל הפורום הינו מומחה בתחומו וישמח לסייע בכל.

ניתוח שרוול
07/07/14 07:27
48צפיות
אני חצי שנה אחרי הניתוח ועליתי 1.5 קג במשקל. רציתי לשאול אם זה נורמלי כי עלי לרדת עוד כ8 קג
ניתוח שרוול
09/07/14 17:01
29צפיות
סביר לעלות במשקל מעט לאחר שמגיעים למשקל המינימום.
על-פי מה החלטת שעליך לרדת עוד 8 קג?
ניתוח קיצור קיבה שרוול לילד
10/07/14 10:40
21צפיות
יש לי ילד בן 11.5 ששוקל 100 קילו ניסינו את כל הדרכים שהוא ירצה לעשות דיאטה הוא לא מצליח האם אפשר לעשות לו ניתוח קיצור קיבה? יש רופא מומלץ לילדים לניתוח כזה?
מבצע "צוק איתן" ב|תפוז| אנשים
08/07/14 19:33
1צפיות
לאור ההסלמה בשעות האחרונות והיציאה למבצע "צוק איתן" החלטנו לפתוח למענכם את פורום מבצע "צוק איתן".
פורום זה יאפשר לכולנו לשפוך את הלב, להשאר מעודכנים בהתפתחויות האירועים.
אנא גלו אחריות ואנא אל תפרסמו מיקומים של נפילת טילים

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולהתעדכן בכל מה שקורה בשטח

בתקווה לימים שקטים יותר|@|
ניתוח שרוול דרך קופ"ח
06/07/14 12:15
52צפיות
היוש.
הלכתי לרופא משפחה שלי בשביל לברר על הניתוח והוא שלח אותי לאיזה רופאה באשדוד שהיא מאשרת את כל הניתוחים מסתבר
אני מחולון. לא מבינה למה אני צריכה לנסוע עד אשדוד בשביל זה
גם אין לי זמן לנסוע עד לשם.
מישהו יודע על פיתרון יותר הגיוני??
נשמע לי ממש סיפור..
שאלי במשרד של קופת החולים שלך
07/07/14 08:23
19צפיות
שם אמורים לתת לך הסבר על כל הפרוצדורות הנחוצות, וכך תוכלי לוודא אם המסלול שרופא המשפחה שולח אותך נכון או לא.
במקרים רבים, רופא המשפחה כלל לא יודע מה הפרוצדורה שנחוצה בקופת החולים כדי לעבור ניתוח שרוול.

אם הפקידה במשרד "לא יודעת", תשאלי את מנהל המשרד מי אמור לדעת, מי צריך לתת לך תשובה על השאלה הזו.
אם הוא לא יודע, דרשי שיברר במחוז, או שתבקשי את הטלפון של הממונה על המשרד במחוז ובררי שם.
אין לא יודע. יש "לא מנסה לברר".
כיוון טבעת
06/07/14 10:36
21צפיות
אני קצת מודאגת
הייתי אצל חירורג וכיוונתי את טבעת. ועשיו אני מתקשה לשתות. אחרי 3-4 לגימות אני מרגישה שמיים נתקעים לי.
האם זה בסדר?
ברור שלא!
07/07/14 08:19
15צפיות
האם שתית 4 כוסות מים לאחר הסגירה?
כמה סגרת ומדוע?
כמה זמן את אחרי ניתוח הטבעת?
חוות דעת על המנתח טיומקין ויטלי במאיר
03/07/14 15:02
22צפיות
אשמח לחוות דעת לפני ניתוח שרוול לדר טיומקין ויטלי במאיר איך היה ? אני לפני ניתוח וכולי חששות תודה
º
זה לא המקום להמלצות על רופאים
09/07/14 16:59
10צפיות
כבר שאלתי שאלה למטה אבל רציתי לשאול עוד שאלה
03/07/14 14:21
34צפיות
מתנצלת אם אני מגעילה מישהו שקורא את זה בפורום. זו שאלה על בחילות והקאות.
עברתי נתוח שרוול לפני כחודש. לפעמים קורה שאני אוכלת ביס אחד יותר מדי ואז חייבת להקיא. אבל כשאני מקיאה, למרות שאני מרגישה בחילה ובאמת מקיאה - כמעט לא יוצא כלום החוצה או מעט מאוד.
לדוגמה, בדיוק עכשיו שתיתי כוס מים מהר מדי ורצתי לשרותים להקיא, ובאמת אני מרגישה שאני מקיאה מבחינת זה שאני רוכנת מעל האסלה ואני מרגישה שהבטן מתהפכת לי ואני מוציאה קולות של הקאה - אבל כלום לא יצא החוצה, כלום. האם זו תופעה ידועה אחרי נתוח שרוול? אולי זו בעייה עם השרירים של הקיבה אחרי הנתוח?
º
התופעה מוכרת - אין כמעט מה להקיא
09/07/14 16:59
13צפיות
ניתוח הוצאת קיבה זה מסוכן?
02/07/14 16:48
39צפיות
ניתוח הוצאת קיבה זה מסוכן?
º
כן
09/07/14 16:58
10צפיות