בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
השמנה ובמיוחד השמנת יתר כרונית, מפריעה לכל אחד הסובל ממנה. הדרכים לרדת במשקל הינן רבות, בינהן דיאטות ואף ניתוחים לקיצור קיבה, במקרים המתאימים. קהילה זו באה לעזור לכם להבין מהו משקל עודף, מהי השמנת יתר ומהי השמנת יתר כרונית. מי מאיתנו מתאים לניתוח ומי לא וכיצד ניתן לעבור ניתוח שכזה ובמה הוא כרוך. במרכז הרפואי ת"א קיים מרכז ייחודי לטיפול בסובלים מהשמנת יתר כרונית ובו צוות רופאים מומחים מתחומים שונים: כירורגים, אנדוקרינולוגים, מומחים לתזונה ועוד, זאת על מנת לאפשר למטופל לקבל את המידע והאפשרויות העומדות בפניו, בצורה הטובה ביותר. במסגרת הקהילה ישתתפו אנשי צוות המרכז, על מנת שנוכל לענות לשאלותיכם בצורה המקצועית ביותר. הערות, הארות והצעות יתקבלו בברכה ד"ר שי אלדר מרון, המערך הכירורגי, המרכז הרפואי ת"א.

המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל. לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
הודעה חדשה

דואגים לחתולים ב|תפוז|
24/04/14 12:18
|חתול| היום בשעה 20:30 , נארח בפורום חתולים את נעמי דוד , מטפלת ברפואה וטרינרית משלימה והמנהלת האקדמית של המסלול להכשרת מטפלים ברפואה וטרינרית.
נעמי תשמח לדבר על פתרונות טבעיים לטיפול רפואי גם עבור מאכילי חתולי רחוב - טיפולים שאפשר לעשות גם כשאין אפשרות לגעת בחיה החולה.

כמובן שאפשר גם לשאול על בעלי חיים באופן כללי ולא רק חתולים, בקישור הבא:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
הסרת טבעת ו .... ?!
24/04/14 10:28
4צפיות
שלום רב, לפני כ 20 שנה עשיתי ניתוח טבעת שלא הצליח. כמעט ולא רזיתי, ומלבד הקאות רבות מאוד בשנים הראשונות וירידה משמעותית באיכות החיים שלי (עד היום!) לא חוויתי כלום מהטבעת הארורה הזאת. אני בת 42, ה bmi  שלי היום הוא : 31 ואני סובלת מבקע סרעפתי גולש גדול, רפלוקס, וסוכרת סוג 2 (a1c  שלי 7.7 ללא איזון תרופתי). בשנים האחרונות ההמוגלובין שלי יורד בהדרגה ונכון לבדיקה אחרונה לפני כחודש הוא היה 8.8. עשיתי שוב גסטרוסקופיה וקולונוסקופיה שיצאו תקינות למעט הבקע . ממתינה לתשובת ביופסיה מהקיבה והתריסריון וכן ל ct מעי דק.
נכון לשנים האחרונות אני  לא מקיאה ואוכלת מהכל (מבחינת הטבעת), ומבחינת הבקע הוא גורם לי לכאבים ולקושי בבליעה, ולכן התזונה שלי בררנית מאוד ולא בריאה. גלידה, מעדנים ושוקולד לא נתקעים בכלל בבקע . כעת אני בהתלבטות גדולה בנוגע להסרת הטבעת. ברור לי שהיא לא צריכה להיות שם, אבל אני חוששת מאוד מניתוח. אחרי כל כך הרבה שנים שהיא שם הבנתי שיכולות להיות הידבקויות ושפעולת ההוצאה יכולה להסתבך. בנוסף, קראתי שיתכן ובעת ניתוח להסרת טבעת יתכן שיהיה צורך לעבור מהשיטה הלפרוסקופית לפתיחת בטן.

ועכשיו לשאלותיי :
1. מאחר ולמדתי לחיות עם הטבעת (בוררת אוכל ומשתדלת לא לעצבן אותה), האם קיים סיכון אם היא תישאר שם לנצח נצחים ?
2. האם היא הגורם לבקע ואולי לאנמיה ?
3. במידה וכן מומלץ להוציאה asap מה הסכנות בניתוח כזה ? האם ניתן רק להוציאה או שמומלץ לעשות כבר שרוול או מעקף ?
4. שאלה אחרונה, אשמח לדעת מה ההבדל בין ניתוח שרוול למעקף (גם הפנייה לחומר ברשת תעזור לי מאוד).

מודה על המידה ותשומת הלב.
פורום עד סוף העולם מגיע ל|תפוז|
22/04/14 18:34
1צפיות
|גלובוס| עד סוף העולם מחברת מחדש עשרה זוגות גרושים ולוקחת אותם להרפתקה באי אקזוטי בפיליפינים. כדי לסיים את ההרפתקה בהצלחה הם יצטרכו לשים את משקעי העבר מאחור, לשלב ידיים פעם נוספת, להתמודד עם השדים מעברם ולגעת מחדש במה שפעם חיבר אותם. הזוג שינצח יזכה במיליון שקלים שייסגרו בתכנית חיסכון עבור ילדיהם המשותפים.

אתם מוזמנים לדבר על התוכנית בפורום עד סוף העולם
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
שנה וחצי אחרי ניתוח שרוול
17/04/14 08:41
41צפיות
אני שנה וחצי אחרי ניתוח שרוול תקוע איזה8חודשים על אותו מישקל אני לא יורדת לא עולה ויש לי עוד 8 קילו לרדת אני ליפעמים מאוד חלשה ועם רצון לנס קפה או משהו מתוק למרות שבזמן האחרון אני מרגישה שכאילו נולדתי מחדש דרך אגב שי אלדר ניתח אותי הייתי רוצה לדעת עם אחרי הזמן הזה האים יש עדיין הגבלות על אוכל מסויים והאים אני צריכה לגשת למעקב של רופא כירורג ומה קורה עם התוספי ויטמינים?...
שנה וחצי אחרי ניתוח שרוול
20/04/14 09:00
19צפיות
סביר שהמשקל מתייצב כשנה לאחר הניתוח - הירידה לא נמשכת לנצח.
לא ציינת כמה ירדת ומדוע לדעתך את אמורה לרדת עוד 8 קג, אך ידוע שלא יורדים את כל המשקל העודף בעקבות ניתוח בריאטרי אלא כ60-70% ממנו.
את אמורה לאכול אוכל רגיל בשלב זה, כמובן שרצוי אוכל מזין ובריא ולא עתיר קלוריות, אם בא לך משהו מתוק פעם ב... זה בסדר - אל תעני את עצמך.

את מוזמנת לביקורת בכל מקרה, רצוי להישאר במעקב לנצח, בשלב שלך אחת לשנה.
מישהי מהמשפחה בת 20 עברה נתוח שרוול לפני
15/04/14 08:21
55צפיות
כחודשייים וחצי ועדיין יש לה צרבות האם זאת תופעה רגילה ?
º
כן, צרבות עלולות להחמיר לאחר שרוול
20/04/14 08:57
9צפיות
º
תודה וכמה זמן זה עלול להימשך?
20/04/14 22:53
6צפיות
טבעת וארקוקסיה
14/04/14 07:03
41צפיות
בוקר טוב וחג שמח
עקב חשד לפריצת דיסק הומלץ לי על ידי אורטופד לקחת ארקוקסיה.
הרוקחת בבית המרקחת אמרה לי שלדעתה אסור לקחת למי שעבר קיצור קיבה
שאלתי אם זה נוגע גם למטובעים, אמרה שאין לה מושג, אבל משורוולים בטח שלא.
אז אני שואלת פה- האם מותר לקחת ארקוקסיה לאחר ניתוח טבעת?
תודה וחג שמח וכשר.
º
כן, רצוי עם תרופה נוגדת חומציות כמו לוסק
20/04/14 08:56
7צפיות
לאחר ניתוח
11/04/14 11:02
70צפיות
בוקר טוב. לפני שלושה שבועות עברתי ניתוח שרוול ( משקל 112, גובה 162), מציינת כי אני בריאה לחלוטין. הניתוח עבר בקלות .
היום אני על כלכלה מוצקה אך רכה, לפעמים עובר טוב ולפעמים פחות. אני מגיעה ל 400-500 קלוריות בלבד ליום.
למרות כל זאת בשבוע האחרון ירדתי 400 גרם בלבד. סהכ הירידה בשלושה שבועות היא 7 קילו.
חייבת לציין כי זה די מתסכל בשלב ככ מוקדם להפחית 400 גרם בשבוע.
מה יכולה להיות הסיבה?
הסיבה פשוטה מאוד!
16/04/14 23:43
35צפיות
בשלושה שבועות ירדת 7 קילו!
זה ה-מון!

הציפיה שלך לקצב מהיר יותר הזויה.
הציפיה שלך לקצב אחיד של ירידה במשקל גם היא הזויה.
התסכול הוא פונקציה של הציפיה.

גם אם שבנה התינוק שנולד אינו מדבר ואינו הולך בתוך 3 שבועות - תהיה מתוסכלת מאוד אם היא ציפתה לכך... כמובן שטוב יהיה אם לא תצפה ציפיות משונות מתהליך התפתחותו של התינוק.

הסיבה שאנשים רבים מצפים לירידה במשקל לפי החשק שלהם, שאינה ריאלית כלל וכלל, היא שהם לא מבינים שמדובר בתהליך מורכב לאין שיעור, שאת החומר לימודי שמסביר אותו לומדים כמה שנים טובות. אנשים לא למדו את החומר הזה, אבל עפ"י אפס הידיעות שלהם בירידה במשקל הם מניחים הנחות איך היא תהיה.

אין שום קשר ליניארי בין כמות הקלוריות לבין קצב הירידה במשקל.
ירידה במשקל נמדדת בטווח של חודשים. טוב תעשי אם תנהלי טבלה, בה תרשמי את הירידה בכל חודש, באותו יום, ובשקילה באותו משקל ובאותה שעה של היום, עם אותה כמות בגדים.

יש אנשים שאומרים: אבל בדיאטה רגילה ירדתי יותר מהר... הם צריכים לזכור שהם גם עלו בחזרה מהר מאוד. אם עברו ניתוח, זה על מנת לרדת במשקל בבריאות, בלי לחזור ולעלות מהר את כל המשקל. זו ירידה לשנים, אם לא לכל החיים. ותהליך שמיועד לשנים אורך זמן, יותר מ-3 שבועות או מ-3 חודשים.
לאחר ניתוח
20/04/14 08:55
17צפיות
יש לבחון תוצאות הניתוח לאורך זמן ולטווח הארוך.
אין טעם בספירת גרמים שבועים - היי סבלנית ותפעלי לפי ההנחיות (תזונה ופעילות גופנית) והכל יהיה בסדר.
חדשה וקצת מבולבלת - צריכה מאוד הכוונה
06/04/14 16:06
65צפיות

שלום,
אני מבינה שכאן לא המקום לבקש המלצות על מנתחים, ואני מקבלת זאת
אבל אשמח לדעת מה השלב הבא שאני צריכה כי אני ממש מבולבלת....

אני BMI 37.5 ולאחרונה עקב  בעיה בברך וכנראה רצועה שנקרעה מבינה שאני חייבת את הניתוח קיצור קיבה בכדי שאוכל לחזור לחיים פעילים כמו שאני אוהבת ורגילה.

עשיתי את כל בדיקות הדם
עשיתי ו.ק.ת
עשיתי איסוף שתן
עשיתי א.ק.ג
תור ראשון לדיאטנית יש לי בעוד כמה ימים

ומה עכשיו? אמרו לי שצריך להגיש בקשה לאישור ניתוח ואני צריכה לבקש מנתח ספציפי, ואם למנתח שאני אבקש לא יהיה קום או תור ממש ממש ארוך אני אצטרך שוב ועדה ואישור למנתח אחר?
איך אני אמורה לדעת מי המנתח שלי יהיה? מה אני יכולה לבחור מכל הארץ או רק מאיפה שאני גרה?
אני מניחה שזה צריך להיות בית חולים של קופת חולים כללית....

בקיצור מהו השלב הבא שאני צריכה לעשות? למי לפנות בכדי לקדם את הניתוח?

אשמח 3762לעצה
צריך לעשות כמה דברים במקביל
16/04/14 23:51
24צפיות
לבחור את סוג הניתוח, לא רק עפ"י ההמלצה שייתן המנתח בייעוץ שלו, אלא גם על פי למידה אישית דרך חוויות של אנשים שנותחו ודרך קריאה במאמרים שברשת.
לשמוע מנותחים איזה מנתח ניתח אותם, לשאול אותם על הניסיון שלו וכו', ולהחליט על מנתח ובי"ח.
לקבוע תורים לייעוץ אצל מספר מנתחים. כדאי להתייעץ עם כמה. אם לא תרצי, אפשר לבטל תור ללא בעיה.
לברר בקופ"ח כללית (אצל מישהו מוסמך! כי כמות השטויות שיכולה להיאמר לך ע"י מי שלא לגמרי יודע עלולה להיות אסטרונומית...) עם איזה מנתחים ובתי חולים הם עובדים.
לקבל החלטה אם את רוצה את המסלול הפרטי (השתתפות עצמית) או המסלול הציבורי. יש יתרונות וחסרונות לכל מסלול. השיקול צריך להיות שלך, ומותאם לסוג ביטוח הבריאות (המשלים ו/או ביטוח פרטי) שיש לך.

כל הפעולות הללו צריכות להיעשות במקביל.

אפשר לבחור מנתח בכל הארץ, לא צריך וועדה על כל מנתח, עושים אישור פעם אחת וזה מספיק.

המלצה - כל מה ש"אומרים לך", לכתוב לעצמך מי בדיוק אמר לך, ולשאול אותה שאלה גורמים שונים, כדי להצליב מידע.
עוד המלצה - להיכנס לפורום תמיכה של מנותחים (קיצורי קיבה בתפוז, קיצור קיבה משורוולים בתפוז) לקרוא ולשאול ולשמוע מהניסיון שלהם, כדי שלא תצטרכי בכל מהלך לייצר את הגלגל מחדש.
אני חושבת שיש החלטה
17/04/14 08:19
21צפיות
הי אופירA
תודה על התגובה וההסבר
האמת שהלכתי ושאלתי ודיברתי עם 3 מנותחים ( שרוואל ) + אחת שהיא עם טבעת
והגעתי למסקנה שכנראה השרוואל הוא מתאים יותר עבורי
אני מעוניינת לעשות דרך הקופה
וחשבתי על ד"ר קידר בבלינסון כי זה בית חולים של הכללית וקיבלתי המלצות טובות עליו

לגבי ההצלבת מידע - את כל כך צודקת! אני מקבלת מידע סותר מכמה מקומות
האם אני צריכה להיפגש עם הרופא המנתח ורק אז להגיש בקשה לוועדה או שזה צריך להעשות במקביל?המזכירה של הרופא שלי מתעקשת שאין סיבה לעבור ועדה עד שלא נפגשים עם הרופא המנתח
ומכיוון שכבר עשיתי את כל הבדיקות וכבר יש לי המלצה מדיאטנית
וכמובן שהתור לרופא הוא מאוד ארוך למה לא לעשות זאת המקביל?

אני צודקת פה? האם עלי ללחוץ עליה?

תודה מראש
כמה דברים -
17/04/14 09:49
53צפיות
אם החלטת על שרוול, תיצמדי לפורום התמיכה "קיצור קיבה -משורוולים" ותשאלי שם כל דבר בנוגע לפרוצדורה ובנוגע למידע סותר.
לדעתי תקבעי תורים עם עוד מנתחים לייעוץ.
תשאלי את מזכירות המנתחים בעניין הוועדה. כמו כן תשאלי בנושא זה גם במשרד הקופה - לא פקיד/ה אלא את מנהל/ת המשרד (או פקיד/ה ששאלה במפורש את מנהל/ת המשרד).
כנראה שכן כדאי לעבור וועדה במקביל לייעוץ אצל המנתחים.

מי המזכירה שמתעקשת שאין סיבה לוועדה - מזכירת רופא המשפחה שלך? היא לא קשורה בכלל לעניין. את פונה לוועדה ואת קובעת תור. אין צורך בהפניה או באישור מרופא המשפחה. תתייעצי גם עם מזכירות הוועדה בנוגע לתאריך הוועדה ותאריך הייעוץ עם המנתח.
הבדיקות תקפות לחצי שנה.
אני חושבת שיש החלטה
20/04/14 08:51
12צפיות
אין קשר בין בחירת המנתח לועדה.
את אמורה לעבור ועדה שתאשר הניתוח.
ואז - עם אישור הועדה - להגיע למנתח.
בחירת מנתח אפשרית רק ברפואה הפרטית.
במידה ותבחרי רפואה ציבורית, לדוגמא ביח בילינסון, לא תוכלי לבחור המנתח.
º
תודה דוקטור. אני אדאג להגיש מסמכים לועדה מיד אחרי פסח. חג שמח :-)
20/04/14 10:26
6צפיות
שאלה לרופא
06/04/14 04:55
58צפיות
שלום,
אני בת 33, סובלת מהשמנה מאז היותי ילדה.  בעברי, תקופה של בולימיה, המאופיינת בהקאות יזומות על מנת לרזות/להשמין פחות. כיום, הנני שוקלת ניתוח שרוול ושאלותי הן:
1. האם יש לעובדה זו השלכות על ניתוח בריאטרי בכלל ו/או על בחירת סוג הניתוח?  והאם השלכות אלו הינן רפואיות (כלומר, כרוכות בסיכון פיזי)?
2. האם בדיקת צילום הבריום צפויה להעיד על כך וכיצד?  אילו ממצאים עלולים להשפיע על החלטת המנתח/הועדה לדחות את בקשתי לניתוח?

מודה מראש על תשובותיך.
שאלה לרופא
20/04/14 08:49
13צפיות
המכשול העיקרי במקרה שלך  - אישור פסיכיאטרי לניתוח, שיצטרך להחליט שהפרעת האכילה מאחורייך.
זה לא ישפיע על סוג הניתוח.
טלפון של גוייטין?
06/04/14 01:01
29צפיות
יש למישהו??
תחילת התהליך
05/04/14 12:09
38צפיות
היי אני חושבת בזמן האחרון לעשות ניתוח לקיצור קיבה ה BMI שלי קרוב ל 38 עם כאבים בגב ברכיים ורגליים אני בחורה בת 20
אמרתי לרופאת המשפחה שאני שאני מעוניינת להתחיל בתהליך הזה  והיא שלחה אותי לעשות צילום אולטרסאונד ושלחה אותי לדיאטנית ואז הרופאת משפחה אמרה לי לחזור אחרי שאני יעשה אותם
אז רציתי לשאול מאנשים שכבר עשו את זה כמה זמן התהליך הזה לוקח ומה הצעד הבא שלי צריך להיות מה עוד אני צריכה לעשות....
חשוב לציין שאני בקופת חולים מכבי ,בביטוח הכי גבוהה כביכול
תודה לכול מי שעונה
תחילת התהליך
20/04/14 08:47
7צפיות
את תופני למספר בדיקות ויעוצים ובהמשך הדרך תוזמני לועדה שתחליט אם את מועמדת לניתוח.
התהליך לרוב לוקח מספר שבועות ואפילו חודשים.
האם מישהו עבר בקע סרעפתי? מה עושים עכשיו???
02/04/14 09:32
43צפיות
אתמול אחרי שיקוף קיבה התגלה אצלי בקע סרעפתי, שזה אומר לפי הסבר של הרופא שחלק מהקיבה נדחף לריאות וכתוצאה מכך אני כל לילה ערה, משתעלת ומקיאה.
מחכה לתשובה שתגיע כדי להגיע לכירוג.
מישהו יודע אם במצב כזה מנתחים להוציא את הטבעת. היא פתוחה אצלי כבר 3 חודשים מניתוח הסרת סינר. ומאז לא יום ולא לילה.
עדכון ועוד שאלה
07/04/14 23:17
27צפיות
ביום רביעי  נפגשתי עם אבינוח המנתח שלי, שפתח 1 סיסי מהטבעת וביום שישי  הוא קבע לפי הדיסק  של הבדיקה שזה בכלל לא בקע בסרעפת אלא נוזלים שמצטברים למעלה כמו בריכה וצריך היה לפתוח,
לצערי מיום שישי בלילה וזה קורה בעיקר בלילה השיעול שוב חזר והפעם עם הקאה בצבע חום כהה מאד.
האם זה נורמלי. היום דיברתי עם הפקידה שלו שאמרה לבוא לפתוח עוד קצת בטענה שזה אוכל שישב שם .
משהו לא נשמע לי הגיוני.
אשמח לשמוע את דעתכם.
עדכון ועוד שאלה
20/04/14 08:46
12צפיות
אכן יתכן שמדובר בפאוץ קיבה מעל הטבעת ולא בבקע סרעפתי - יכול להראות דומה.
אם מדובר בפאוץ מורחב אז ריקון הטבעת יכול לפתור הבעיה.
אם מדובר בבקע סרעפתי - ריקון הטבעת לא יפתור הבעיה.
בכל מקרה - המשיכי מעקב אצל המנתח שלך.
ובכל מקרה - במידה והטבעת עושה לך בעיות יהיה מקום לשקול הוצאתה בשלב כזה או אחר
תרופות פסיכוטיות
01/04/14 11:24
41צפיות
שלום ד"ר  האם בגלל שאני צורכת כדורי חרדה יש אפשרות שהועדה לא תאשר לי ניתוח
נוגדי חרדה הם לא פסיכוטיות
01/04/14 13:44
33צפיות
יש הבדל בין SSRI או ארגענים למינהם.
לבין פסיכוטיות.

נוגדי חרדה אין להם שום השפעה על החלטת הוועדה, רק צריך אישור מהפסיכיאטר.
אם זה נוגדי פסיכוזה, הפסיכיאטר יפעיל שיקול דעת לפי המקרה.
תרופות פסיכוטיות
01/04/14 14:05
34צפיות
לא סביר, יתכן ויבקשו אישור לניתוח מפסיכיאטר מטפל
שלום לרופא - שאלה על טבעת
31/03/14 03:39
44צפיות
יש לי כאבים תקופה ארוכה באיזור הטבעת, עשו לי צילום והטבעת במקום.
אני עומד לעבור גרסטוסקופיה בימים הקרובים.

הגסרטולוג חושד על ארוזיה של הטבעת, שהטבעת אולי חדרה את דופן הקיבה.
מה עושים במקרה כזה ? אני די חושש הניתוח מסוכן ? לפי מה שאני מבין יש ממש חור בקיבה, וצריך לתפור את הקיבה לא כך ?!.

ואם זה לא ארוזיה, מדוע יש לי כאבים כבר כמה חודשים ?

תודה רבה
שלום לרופא - שאלה על טבעת
31/03/14 13:50
37צפיות
אם הטבעת עברה ארוזיה לקיבה צריך להוציא אותה.
לעיתים נדירות הטבעת עוברת ארוזיה מלאה ואז ניתן להוציאה בגסטרוסקופיה.
במרבית המקרים יש צורך להוציאה בניתוח לפרוסקופי. במקרים אלה עלול להיווצר חור בקיבה שדורש תפירה.
בבקשה עוד שני שאלות
01/04/14 01:36
31צפיות
1. אירוזיה זה תמיד חור בקיבה ? או שיתכן אירוזיה ללא חור ?

שאלה שניה. אם הטבעת פוגעת רק בדופן הקיבה מבחוץ,  אך לא חדרה פנימה, איזה בדיקה אפשר לבדוק ? הרי גסטרו רואה רק מה שקורה בתוך הקיבה.

תודה
בבקשה עוד שני שאלות
01/04/14 14:05
21צפיות
1. לא, מכיון שמדובר בתהליך איטי וכרוני ולפעמים עד שהטבעת חודרת את כל עובי הדופן ומבצבצת בקיבה הגוף מספיק לרפא את הדופן החיצונית סביב הטבעת החודרת.
2. אין דרך לראות ארוזיה חלקית עד שחלק מהטבעת לא מבצבץ אל תוך הקיבה.
|*| פורומים חדשים בתפוז |*|
30/03/14 11:24
8צפיות
|קדימה|מנהגים רבים, מאכלים ומוזיקה הן רק חלק מהדברים המיוחדים שתמצאו בתרבות התימנית. הנכם מוזמנים להיכנס בצעד תימני לפורום תרבות תימן.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה|יש המחפשים מתכונים חדשים ונועזים ויש המשתוקקים לריח ולטעם של תבשיל מבית אמא,  אתם מוזמנים לשתף ולחוות טעמים בפורום מבשלים כשר.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה|פורום הומואים דתיים נועד לתת בית עבור כל מי שמתעניין או חלק מדת והומוסקסואליות, בואו לכתוב על כל מה שעל ליבכם.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה