לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
בס"ד

ברוכים הבאים   

תהליך החזרה בתשובה אינו תהליך קל. לא לאדם עצמו ולא לסובב אותו מאחר והוא מצריך שינוי משמעותי בחיים. כמעט תמיד השינויים האלה משפיעים רבות על הסובבים אותנו ו/או הסובבים אותנו משפיעים רבות על תהליך החזרה בתשובה. דבר זה עלול לגרום לבעיות ולחיכוכים רבים עם הסובב אותנו ובעיקר עם בני משפחתנו והחברה שאנו נמצאים בה. לא תמיד אנחנו יודעים איך להתמודד עם הבעיות וזקוקים לעזרה מרב או רבנית בעלי ניסיון עם חוזרים בתשובה, ולאוזן קשבת מאדם שעבר חוויות דומות ויכול לייעץ לנו כיצד לפעול בתבונה. מצד שני, גם הסובבים אותנו לא תמיד יודעים כיצד ללכת איתנו בין הטיפות על מנת לשמר את החיים בצוותא, בשלווה ובהרמוניה.

פורום זה מיועד לכם, החוזרים בתשובה שביצעתם את ההחלטה שברצונכם לחזור בתשובה על מנת שתוכלו לחלוק את חוויותיכם, ההתלבטויות והבעיות הכרוכות בשינוי מהותי בחיים ושמו החזרה בתשובה. פורום זה מיועד גם לכם, בני משפחותיהם של החוזרים בתשובה. כאן תוכלו לחלוק במה אחת עם חוזרים בתשובה, ובני משפחה של חוזרים בתשובה, על מנת שתוכלו להתמודד עם החוזר בתשובה הפרטי שלכם ו/או לעזור לאנשים אחרים הנמצאים במצבכם.

מן הראוי לציין שפורום זה מיועד לשומרי תורה ומצוות ושאינם שומרי תורה ומצוות כאחד.

מטרת הפורום היא לא לעורר דיונים בנושאי הלכה או אמונה בשביל דיונים כאלה קיימים פורומים אחרים בתפוז. הפורום מיועד לאנשים שכבר החליטו לבצע את הצעד. מהסיבה הזאת הפורום לא מיועד כדי לשכנע את החוזרים בתשובה בטעות דרכם.

כללי הפורום:

1) אנחנו בפורום חוזרים בתשובה ולכן, בבקשה, אל תשכנעו אותנו לחזור בשאלה. בשביל לשכנע אנשים לחזור בשאלה ישנם פורומים אחרים בתפוז.

2) פורום "חוזרים בתשובה" לא נועד לויכוחים על רקע דתי-אידיאולוגי. בשביל אלה קיימים פורומים אחרים בתפוז.

3) פורום "חוזרים בתשובה" לא הוקם כדי להוות בימה להידברות בין הדתיים ללא דתיים. על כן, אין מקום בפורום לויכוחים בין הדתיים ללא דתיים גם לא ויכוחים פוליטיים בין הדתיים ללא דתיים.

4) בפורום שלנו מדברים בשפה יפה ובכבוד לאורח השפה הנהוג בעולם הדתי-חרדי. הן בלי קללות אפילו לא קללות של סלנג, הן בלי ביטויים מיניים, עוד כיוצא באלה. מי שלא יכול לכבד את רגשות חברי הפורום - מוזמן שלא לדבר בפורום שלנו בכלל.

5) בפורום שלנו מעצם טבענו כחוזרים בתשובה מכבדים את היהדות ואת מורי דרכה הרבנים. על כן בפורום שלנו מתייחסים בכבוד הן לתורה והן לרבנים ולא מקללים. זה לא אומר שלא ניתן להביע דיעה, אלא שצריך לעשות זאת מתוך הכבוד הראוי.

6) הפורום אינו מיועד לשאלות הלכתיות. לצורך כך קיים פורום ייעודי בתפוז קהילות: 'לשאול את הרב'. כמובן ששאלות הלכתיות מפי חברי הפורום הקבועים, יתקבלו בברכה.

7) דף הפורומים בתפוז קהילות, מחזיק חמש עשרה הודעות ראשיות בלבד. על כן, חברי הפורום מתבקשים שלא לקפוץ ולפתוח הודעה ראשית נוספת, כל זמן שנמצאת בדף הראשי הודעה קודמת של אותו גולש, או במשך זמן סביר מפתיחתה, כדי להשאיר מקום בדף הראשון גם לחברים אחרים בפורום.

8) הערות והארות להנהלת הפורום, יתבצעו במערכת המסרים בלבד!

תשליך
21/09/14 22:23
15צפיות
היי 
אפשר לקבל קצת יותר פרטים על תשליך
למה הוא נועד
ואיך עושים אותו?
תגובה
22/09/14 01:39
23צפיות
"אחר תפילת המנחה ביום הראשון של ראש השנה, נוהגים ללכת על יד שפת הים או הנהר, או באר מים חיים, או בור, לומר "סדר תשליך".  המטרה שלו היא אקט חיצוני שנועד להביא לידי התעוררות פנימית באדם למציאות של התבוננות במעשיו, התנקות והשתפרות לעתיד לבוא. הראשונים לא הזכירו את המנהג. המהרי"ל הזכיר זאת.  מקור שם המנהג בפסוק "ותשליך במצולות ים כל חטאתם" , ישנם מספר טעמים למנהג שהשתרש ברוב קהילות ישראל עפ"י הפשט ועפ"י הסוד.
אזכיר חלקם. ישנו הטעם שהוזכר במדרש תנחומא לזכור עקידתו של יצחק. שם מסופר כי בדרך לעקידה אברהם נתקל במחסומים רבים מצד המלאך שתכליתו הייתה למנוע ולעכב את אברהם מלקיים את הציווי האלוקי (ואת כל האנושות...) אשר "התלבש" כנהר. אברהם כוסה במי הנהר עד צווארו עד שאמר "הושיעני אלוקים כי הגיעו מים עד נפש" וסדר התשליך הוא זכר לדבר שהתקיים בראש השנה. 
טעם נוסף, נאמר במסכת הוריות דף יב\א  "תנו רבנן: אין מושחים את המלכים אלא על המעיין, כדי שתמשך מלכותם שנא' ויאמר המלך להם קחו עמכם את עבדי אדוניכם [וגו'] והורדתם אותו אל גיחון". הגרעין של ראש השנה מעל לכל הוא המלכת מלכותו של האלוקים בעולם למען הכרה מצד האנושות כי הוא היוצר לכל יצירה כפי שמבקשים בתפילות ראש השנה "מלוך על כל העולם כולו בכבודך והנשא על כל הארץ ביקרך"  ו-"תמלוך אתה ה' אלוקינו מהרה לבדך על כל מעשיך" , "וידע כל פעול כי אתה פעלתו" וכו'.
יש שמהדרים לקיים את התשליך במקום שיש בו דגים -  יש ראו בכך טעם ללימוד מוסר לאדם שכשם שעיני הדג פקוחות תמיד כך  עינינו צריכות  להיות פקוחות על מעשינו, טעם נוסף - מה דגים נדרשים למים לחיות כך אנו נדרשים לתורה לחיות שאין מים אלא תורה.  "בעל הלבוש" כתב את טעמו במשל לדגים הנאחזים במצודה, כך אנו בראש השנה נאחזים במצודת הדין ומכאן מגיעים לידי הרהורי תשובה וכיוצ"ב טעמים נוספים.
הוא מיועד לגדולים שהגיעו לגיל מצוות. לגבי נשים, הרה"ג אלישיב זצוק"ל כותב כי נשים אשכנזיות יאמרו תשליך בנפרד וכך נוהגות להקפיד. הרב עובדיה יוסף זצוק"ל כתב כי אינן חייבות לצאת לאומרו ואכן ספרדיות לא נהגו בכך, גם על פי הסוד. באחת מתשובותיו של הרה"ג בן ציון מוצפי הובן לי כי תוכל לאמרו ביחידות בביתה. 
בשנה שעברה, השם זיכני להכין סרטון בנושא המדמה תשליך בים ובו ליקוטים מהנוסח הנאמר.

https://www.youtube.com/watch?v=NVKazUX-eoo

שנה טובה ומבורכת.

º
אכן, יכולה למלא גיגית קטנה במים ולעשות בביתה.
22/09/14 07:12
14צפיות
זה בחג עצמו
22/09/14 09:25
11צפיות
ואני לא גרה ליד ים..
אם אכן אני עושה את זה בגיגית- כמה מים יש לשפוך עלי?
ומה עלי להגיד בזמן שאני עושה זאת?

לא שופכים מים,
22/09/14 16:36
3צפיות
ממלאים קערה קטנה או גיגית במים ומקריאים את מה שכתוב במחזור של ראש השנה. יש לך?
אם לא, תדפיסי:
יש פה סדר כמנהג הספרדים: http://www.babakama.co.il/downloads/item/id/67#pre...
יכולה לדלג על הדף הראשון וחייבת לדלג על הקדיש בסוף.
אם את מסתבכת תגידי לי ואסביר לך בטלפון או בצורה אחרת.
כתיבה וחתימה טובה
º
יום ראשון, כ"ו אלול.
21/09/14 12:57
9צפיות
ראש השנה: יום סעודה ומשתה, שמחה, אבל גם כובד ראש:
21/09/14 13:02
18צפיות
בעזהי"ת

כיוון שהוקשו כל המועדים זה לזה (שבועות י, א), כשם שמצווה לשמוח בשלושת החגים כך מצווה לשמוח בראש השנה ביין ובשר. ולכן הוא גם נקרא 'חג', שנאמר (תהלים פא, ד): "תִּקְעוּ בַחֹדֶשׁ שׁוֹפָר בַּכֵּסֶה לְיוֹם חַגֵּנוּ". אלא שהואיל והוא גם יום דין ותרועה, לא נצטווינו לשמוח בו שמחה יתירה כמו בשאר החגים, ולכן אין אומרים בתפילת ראש השנה "מועדים לשמחה חגים וזמנים לששון" כפי שאומרים בשאר החגים (שו"ע תקפב, ח). וגם אין אומרים בו הלל. ודבר זה שאלו מלאכי השרת לפני הקב"ה: "מפני מה אין ישראל אומרים שירה לפניך בראש השנה וביום הכיפורים? אמר להם: אפשר מלך יושב על כסא דין וספרי חיים וספרי מתים פתוחים לפניו, וישראל אומרים שירה?!" (ר"ה לב, ב; ערכין י, ב; שו"ע תקפד, א; עי' פנה"ל מועדים ב, ז).

לפיכך, מצווה לערוך בו שתי סעודות מכובדות, אחת בלילה ואחת ביום, ולשמוח בהן בבשר ויין. אלא שכתבו הראשונים שלא יאכל אדם בראש השנה כמלא שובעו, כדי שלא יקל ראשו ותהיה יראת ה' על פניו (שו"ע תקצז, א). הרי שסעודות ראש השנה צריכות להיות יותר חשובות ומשמחות מסעודות שבת, אבל לא כמו סעודות שלושת הרגלים.

וכן מצווה ללבוש בראש השנה בגדים מכובדים ונאים, ולכבס אותם לקראת החג. אבל אין לובשים את הבגדים היפים ביותר כמו בשאר החגים, מפני מורא הדין. ויש נוהגים ללבוש בגדים לבנים בראש השנה (שו"ע תקפא, ד; מ"ב כה).

(פניני הלכה).

אמרה יהודית.
21/09/14 13:04
17צפיות
בעזהי"ת

תניא,  רבי אומר:  לעולם אל ירבה אדם,  רעים,  בתוך ביתו.
  (ברכות סג).

את ביתך ומשפחתך, שמור כמקום פרטי. אין לחבר'ה שלך מה לחפש שם. את ההרגלים שהיו לך בימי הרווקות, תשאיר מאחור.
º
יום שני, כ"ז אלול.
22/09/14 04:26
4צפיות
השנה צריכים לעשות "עירוב תבשילים", בערב ראש השנה:
22/09/14 04:31
6צפיות
בעזהי"ת

השנה חל ראש השנה בימים חמישי ושישי. כדי שיהיה מותר לבשל ולעשות מלאכות ביום שישי לצורך השבת תיקנו חז"ל לעשות בערב החג 'עירוב תבשילין' (ה'עירוב' מתיר עשיית מלאכות רק ביום  השני של ראש השנה לצורך השבת, אבל לא ביום הראשון - לא לצורך היום השני ולא לצורך השבת).

מכינים תבשיל חשוב (נתח בשר, דג, ביצה מבושלת או קופסת טונה או סרדינים) בשיעור 'כזית' (27 סמ"ק לפחות), וכמו-כן לחמנייה או פיתה בשיעור 'כביצה' (54 סמ"ק לפחות), ומניחים אותם למשמרת. בזמן שמייחדים אותם למטרה זו מברכים: "ברוך אתה ה' אלוקינו מלך העולם, אשר קידשנו במצוותיו וציוונו על מצוות עירוב", ומוסיפים: "בעירוב הזה יהיה מותר לנו לאפות ולבשל ולהטמין ולהדליק נר ולתקן ולעשות כל צרכינו מיום-טוב לשבת".

את הלחם והתבשיל יש לשמור (כמובן במקרר) לפחות עד שמסיימים לעשות בחג את כל ההכנות לשבת. ומצווה מן המובחר לברך על הלחם 'המוציא' (אם הוא כיכר שלמה) בסעודת שבת, ויש הנוהגים לברך עליו בסעודה שלישית.

את הבישולים וההכנות ביום השני יש לעשות בעוד היום גדול, כדי שיהיה אפשר ליהנות מהתוצאות בחג עצמו.

(הרב יוסף שמחה גינזבורג, חב"ד).

אמרה יהודית.
22/09/14 04:34
9צפיות
בעזהי"ת

רבים יהיו דורשי שלומך, גלה סוד לאחד מאלף!
  (יבמות סג).

היה חברותי ומסביר פנים לכל, ועם זאת אל תהיה פתי לסמוך על אנשים ללא אבחנה. ועד כדי האמירה הזו: גם כשיהיו לך אלף מכרים שדורשים בשלומך, את סודותיך אל תגלה ליותר מאחד מהם...

לימודי יהדות
20/09/14 22:59
25צפיות
היי,
הופניתי מפורום "דתיים"- אמרו שם שאולי תוכלו לעזור לי: מישהו מכיר מסגרות המציעות לימודי העשרה ביהדות לדתיים, באזור המרכז? אני מחפשת שיעורים המתקיימים באווירה יותר אינטלקטואלית, פחות דרשנית-מטיפה [אם כי, נופך רוחני יכול להיות יתרון גדול מבחינתי], יכולים לכלול לימוד תורה ועיסוק בפרשת שבוע/חגים/היסטוריה/מנהגים/דמויות ביהדות ועוד.

בבקשה, אשמח למידע. תודה :) 

תבדקי בקשר לשיעורי ערב בכל אלה
21/09/14 01:55
21צפיות

מדרשה מקסימה ובית חם.. בד"כ המדרשה היא של לימודי ערב (18:00-23:00 והבנות עובדות ביום, אבל בקיץ יש שם תכנית מלאה.. המרצים מעולים, והבנות מקסימות ממש. נראה לי שיכול לעניין אותך. האתר שלהם www.pnimiyut.org והאחראית על השיעורים 052-4500444

יש מדרשת ערב בת"א: שושנת אביב, מדרשה של ראש יהודי 0524295589

יש את מדרשת סלה בבני ברק ברח השל"ה 13 ועוד מדרשות http://www.ll144.co.il/midrashot.aspx

בהצלחה רבה רבה
º
21/09/14 12:41
6צפיות
º
ממליץ לפנות לארגון הידברות. בהצלחה!
21/09/14 14:12
10צפיות
אוקיי, תודה לכם.
22/09/14 01:16
7צפיות
במיוחד למי שהשקיע עם הקישורים :)
º
לוח מודעות
21/09/14 12:48
9צפיות
מתוק מדבש ונופת צופים! חדש שו"ת של הגאון הרב מאיר אליהו
19/09/14 12:06
22צפיות
כל השאלות והתשובות באתר ובחינם. ממש כמו שעשה הגאון הרב מוצפי שליט"א

סופש במלון הכרת היהדות. מומלץ! פנסיון מלא!
21/09/14 01:47
17צפיות
נושא:
ציבור חילוני משכיל מיועד לציבור:
שלום סרברניק , צבי עינבל, כפיר שחר, דודי ברוורמן, יעקב אליצור שם המרצה:
בית הארחה בית וגן מקום האירוע:
רח´ הפסגה 8 כתובת:
ירושלים עיר:
ירושלים והסביבה מיקום גיאוגרפי:
שני יום בשבוע:
13/10/2014 תאריך:
16/10/2014 עד תאריך:
12:00 שעה:
1050 ש"ח עלות השתתפות:
חיה (ויקי) 050-4119278 איש קשר:
במפגש תהנו מנופש יחודי לכל המשפחה ברמת אירוח גבוהה ובשילוב הרצאות וקבוצות דיון בנושאים הבאים:

תקשורת חיובית במשפחה | החיים שמעבר לחיים | בחירה חופשית | איכות חיים | מהי אהבה | עולם החומר והמדע משמעות החיים | מציאות הבורא | מהותה הרוחנית של השבת

בזמן ההרצאות יהנו ילדיכם מחוגי העשרה, טיולים ומופעים חינוכיים.
צוות שמרטפיות מסור ישמור על הפעוטות.

מחירים:

מבוגר: 1050 ₪ לכל האירוע
ילד: 525 ₪ עד גיל 12 (בחדר הורים)
תינוק: 180 ₪ (עד גיל שנתיים)
סטודנט: 650 ₪ (בחדר גן)
המחירים כוללים פנסיון מלא

לפרטים והרשמה:

צפון: גילה 050-4119533
ירושלים: תהילה 02-5373413
מרכז: חיה (ויקי) 050-4119278
דרום: יעקב 050-4119328
מודיעין: ניסים 054-8053146
זכרון יעקב: יצחק 052-7154321

º
האם ניתן לקבל את הנייד של בנו הרב ישראל ?
14/09/14 09:47
19צפיות
º
על איזה רב אתה מדבר? מה שם משפחתו?
21/09/14 18:32
6צפיות
º
אהבתי את הרעיון. שכוייח
21/09/14 14:13
9צפיות
לפי העדה שלך ולפי הרב אליו אתה מתחבר. קו לשאלות בהלכה
22/09/14 00:13
4צפיות
ספרדים:

1.בית הוראה "יורה דעה" של הרב מחפוד שליט''א:
טלפון: 03-6765888
בימים: א-ה בשעות: 17:30-20:00
לשאלות הלכה עפ"י שיטת הספרדים.
(בפסח עונים גם במהלך שעות היום).

2. בית הוראה "משפט וצדק", של הרב מאיר מזוז שליט''א , כסא רחמים:
טלפון: 5747316 –03
ימים: א-ה שעות: 19:00-20:30
יום שישי בשעות: 11:00-12:00
לשאלות דחופות ישר להתקשר לנייד: 0507-739-292

3.רבנות חולון,הרב אברהם יוסף שליט''א:
טלפון ישר אל הרב: 03-5051951
ניתן להתקשר עד הצהרים.

4.הרב בן ציון מוצפי שליט''א:
מספר טלפון בבית: 5811847- 02

אשכנזים:
1. הרב וואזנר שליט''א ,בני ברק:
טלפון: 03-5704432
בשעות: 9:15-10:00 , וגם 17:00-19:00

2.הרב קליין שליט''א, בני ברק:
טלפון: 03-5799454
שעות: 19:00-24:00

3. הרב אולמן שליט''א, בני ברק:
מ- 23:00 לשאלות דחופות שלא סובלות דיחוי 03-5743805

4.הרב שטרן שליט"א, בני ברק:
מספר טלפון: 03-5742364
שעות: 13:00-14:00 , וגם 21:00-22:00

5."קו ההלכה"-ע"י מורי הוראה מבית הדין של הגאון הרב קרליץ שליט"א:
טלפון: 1-599-501-111
שעות: מהשעה 8 בבוקר ועד השעה 2 בלילה.
(המוקד פועל ע"י הפניה אוטומטית לבית הוראה, או לבית של מורה הוראה שעונה בשעה זו).

6."מענה ההלכה"-ע"י מורי ההוראה של הגאון הרב גרוס שליט"א:
טלפונים: 073-724-6000 073-724-6000
שעות: 24 שעות (בשעות 1-5 בלילה זה לשאלות דחופות).

7. קו ההלכה על פי מרן הרב עובדיה יוסף זצוק"ל. מ-8:00 בבוקר עד 1:00 בלילה, בטלפון: 073-7860860
מה, לא כדאי שבעל תשובה ילבש שחור-לבן?
17/09/14 20:55
68צפיות
האדמו"ר מביאלה בשיחה עם מרכז "מענה": בעלי תשובה צריכים להיות מאוזנים ומרוצים.
השיחה המלאה עם האדמו"ר בקישור הבא:

מומלץ!!
ראיון מאלף.
17/09/14 22:01
58צפיות
בעזהי"ת

אגב, אם רק אתייחס לדבר הכותרת, אז בשונה מכובע וחליפה - שחור לבן פשוט מאוד מומלץ בעיני לחוזר בתשובה, כשמבחינתי השחור יכול להיות גם ג'ינס.
קשה לי להסכים עם זה.
18/09/14 08:07
37צפיות
בעיניי השחור-לבן נתפס חזק מדיי בהוויה הישראלית כמשהו 'חרדי' וקיצוני, וכך גם בראש של מי שהיה פעם חילוני בעצמו ומבלי משים הוא מתלבש בצורה שבעיניו לא באמת יפה או מתאימה אלא רק כדי להיות כמה שיותר חרדי.
ובכלל, אני רואה את העניין של הלבוש כחלק מההתבטאות העצמית ואחרי תקופה מסוימת של בחירת בגדים מסיבות חיצוניות ולא כי בא לי באמת ללבוש אותם - מגיעה תקופה שאי אפשר יותר לכלוא את הרצונות האלה בתוך הבטן.
אז קשה לי להסכים עם זה.
שחור לבן זה בלאו הכי לא את.
18/09/14 15:10
43צפיות
בעזהי"ת

כמובן שאם בשביל חוזר בתשובה, שחור לבן זה מכוער, אז אסור לו ללבוש את זה. כי מעבר לדברים שהם שורת הדין הפשוטה ביותר ללא החמרות במאומה - כל דבר אחר שגורם להרגשה רעה, כמעט ויש לומר שאסור לנהוג בו. שאם אתה מחפש החמרות, תחמיר בלהיות יהודי שמח ומצליח בחייו - ובדגש על חייו הגשמיים (ואין הכוונה רק לרמת הכנסה, אלא לעיסוק שהוא אוהב ומרגיש שבכך הוא ממצה את יכולתיו וכו', כמו שקראנו כולנו במקום שבעלי תשובה עומדים ח"ב).

מנגד, ללבוש מכנסי אלגנט או מכנסי ג'ינס או אפילו שרוואל שחור, ועליהם חולצה לבנה, לא יכול להיכנס להגדרה של משהו שאתה עושה "כדי להיות כמה שיותר חרדי". חוזרים בתשובה שעושים את זה, מגיעים לשטריימל בשבת, וחליפה חסידית ארוכה ביום חול, ועל כל פנים מגבעת חרדית ליטאית בכל אשר יפנו. את לא יכולה להכליל את מה שכתבתי, תחת המטריה הזו! גם לא תחת מטריה של משהו מכוער - כי הלבוש הזה, בטעם ספורט-אלגנט, הוא בסך הכל הופעת עורך דין או איש עסקים (רק בלי חליפה ועניבה), וממש אי אפשר לומר שעכשיו משהו מקובל ומכובד ואופנתי, פתאום נעשה מכוער רק בגלל שנעשה בהקשר חרדי. הרתיעה החילונית אינה מגיעה רק בגלל כיעור, אלא בגלל שכיפה וציצית הם דבר שמעצבן את העין ההדוניסטית.

ושחור לבן זה בלאו הכי לא את. את אשה הרי. ואני טוען, כלפי חוזר בתשובה, כאחד שהן צריך לזכות לתלמוד תורה יומיומי בחייו - גם אם רק חצי שעה איכותית, וצריך משהו שישמור עליו מפני הפיתויים של העולם החילוני, שחור לבן פשוט + ציצית, מאוד מומלץ בעיני, ועל עצמי ראיתי.
אין ספק שהלבוש משפיע על ההתנהגות אבל עדיין...
18/09/14 22:56
27צפיות
בתור אחת שבאה מבית דתי לאומי,השחור לבן בשילוב המגבעת והחליפה נראה לי ממש מוזר(אז קל וחומר שיהיה קשה לבעל תשובה להתרגל למראה הזה).כאילו,זה מחויט ויפה אבל יצא לי להיפגש עם בחור שבא לפגישה עם מגבעת וזה היה הכי מוזר לי בעולם על גבול המעצבן...
אבל אבל אבל,
18/09/14 23:10
29צפיות
בעזהי"ת

אבל כתבתי שם בהתחלה: "בשונה מכובע וחליפה - שחור לבן פשוט מאוד מומלץ בעיני לחוזר בתשובה, כשמבחינתי השחור יכול להיות גם ג'ינס".

º
אתה מתכוון לג'ינס שחור או גי'נס ג'ינס?
18/09/14 23:15
15צפיות
שחור/אפור/כהה כלשהו. כנ"ל דגמח.
18/09/14 23:25
58צפיות
בעזהי"ת

אבל רגע, אני לא כותב כאן על קוד מחייב - אלא על משהו שבעיני, בשונה מכובע וחליפה כאמור, הוא כן חיובי.
º
בהחלט
18/09/14 23:43
17צפיות
º
19/09/14 15:19
7צפיות
ולמען האמת, על הנקודה העקרונית:
19/09/14 09:46
33צפיות
בעזהי"ת

זו תקופה ארוכה שחברינו היקר jermaine מביא בחתימתו דברים נוקבים מאוד: "כי אם אקרב נפש אחת מישראל לקדושה אז יותר חשוב בשמיים משאהיה יודע כל כתבי האר"י ז"ל בעל פה". כי מי הוא זה שיודע את כל כתבי האר"י בעל פה? זה תלמיד חכם מהשורה הראשונה, שכבר למד לאורך ולרוחב את כל התלמוד והפוסקים, ובקיא בהם מתחילה ועד סוף, ועל המדרגה העליונה הזו - הוא עוד נכנס לבית הנסתר, ומגיע לידי כתבי האר"י! ויותר חשוב מכל זאת, לקרב נפש אחת לקדושה!!!

הנפשות הראשונות שחוזר בתשובה צריך לקרב, הן ילדיו שלו עצמו. והווי אומר שהרבה יותר משמעותי מכל המעלות שישיג בעבודת ה', לגמור ש"ס ולקום חצות לאורך שנים ולא יודע, הוא שיבנה מסגרת אישית ומשפחתית איכותית ובריאה, שתצליח להעביר את הלפיד הלאה, אל הדור הנולד.

ובהחלט יש כאן נושא משווע: אחוזי הנשירה בקרב ילדי חוזרים בתשובה הינם ניכרים מאוד, הרבה יותר מאשר היינו מצפים לכאורה מבנים להורים שכן מכירים את העולם החילוני וכן עמידים יותר בפני מקסמי השווא שלו!

כמובן, לא הכל תלוי בחוזר בתשובה עצמו. אנחנו נמצאים בדור של נסיונות נוראיים בכל הנוגע לקדושה, בשילוב עם אובדן סמכות הורית עד כדי פחד מישיבה בכלא אם תתעקש על דברים שרק לפני דור היו מובנים מאליהם, ועל כן אפשרי שאחרי כל המאמצים - יכולים בן או בת מתבגרים של חוזר בתשובה פשוט ליפול ולהתרסק בפני נסיון, ולהתדרדר חיש מהר לעולם החילוני, וללא שום יכולת אמיתית של החוזר בתשובה לעצור זאת.

אבל עדיין יש לדבר על מה שכותב הרב דן טיומקין. על הצורך להיות חוזר בתשובה מצליחן בגשמיות לא פחות מאשר ברוחניות, להצליח להיות עם חיוך על הפנים הנבנה מתוך היותו מתפרנס ברווח ועוסק בתחום שהוא מוכשר בו ומגשים את עצמו בו, באופן שאנשים שרואים אותו - רוצים להיות כמוהו, ומתוך זאת באופן שהילדים ירגישו גאווה בהורים שלהם, ורצון בסיסי להיות כמוהם, עוד לפני שמדברים על החובה היהודית שלהם להיות כך.

וכן לדבר עוד על אשר כותב הרב דן טיומקין, ואני יכול להרחיב בנופך משלי, שהדרך החרדית מאוד בנוייה על להחמיר ולהקפיד, דבר שהרסני מאוד לשמחת החיים היהודית של החוזר בתשובה, ומציג את הדרך היהודית באור שלילי כלפי הילדים, שרואים בה עונש ולא הזכות הגדולה ביותר ומסקנת החיים האמיתית ביותר.

מנגד, אנחנו צריכים להיזהר מפסילה אוטומטית של כל דבר שחרדים עושים, רק בגלל ההבנה שלחוזר בתשובה בכמה דברים עקרוניים אסור להיות חרדי. נמצאים שם כמה דברים חיובים מאוד בתרבות החרדית (נניח: בגדי שבת בראש חודש? סתם פרט קטנטן), שכן ראוי לאמץ אותם, והם כן יתנו לנו כוחות ושמחה ומשנה חוסן.

הביגוד השחור לבן - ללא כובע וחליפה (כנ"ל כמה פעמים), יכול להיות אצל הגברים, פרט שכזה. אולי לא, אבל לטענתי יתכן בהחלט. זו הנקודה העקרונית.

שכוייח לכולכם
19/09/14 11:04
27צפיות
בלי לראות את הראיון הנ"ל אני רק אזכיר נקודה, קראתי בשו"ת של הרב מוצפי שכתב על אביו שהזדעזע כשהגיע לירושלים וראה את כל המי ומי במכנסיים כמנהג האירופאים, ונדר שהוא וילדיו ימשיכו להתלבש עם הג'לביות שהביאו מעיראק. אבל ברגע שראה ש100% מהצעירים היראים בירושלים לובשים כך עשה התרת נדרים כדי שילדיו לא יראו מוזרים והוא לעצמו נשאר עם הבגד המסורתי.
מכאן לומדים כמה דברים, שבגד זה עניין של מנהגי המקום, בגליציה גדולי הדור לובשים פראק ובבגדד חלוק, זה לא עושה מישהו ליותר צדיק או פחות זה פשוט מנהג המקום (שמושפע בדר"כ מהאקלים והתרבות באותו מקום).
דבר שני , יש עניין לא להיות שונה מכולם, עובדה שהרב זלמן מוצפי זצ"ל הסכים לשנות ולהתיר את נדרו כדי שילדיו לא יראו שונים.
ומה זה נוגע אלינו?
אנחנו חיים באקלים ספק מדברי אין סיבה שנאנוס את עצמנו עם פרווה על הראש בשיא הקיץ ואפילו לא בשיא החורף. בקשר לתרבות והשוני אז גם כאן לא 100% מהיראים מתלבשים באותו סגנון , אולי בשכונות מסויימות בבני ברק אבל אפילו לא בירושלים. לכן אני לא רואה סיבה שבעולם ישר וצודק חוזר בתשובה יחוייב ללבוש שחורים או יופלה לרעה. אבל זה רק בעולם ישר וצודק, בפועל אולי עדיף לחיות בכאילו וליישר קו בשביל לא להיות מופלה.

לעניות דעתי
20/09/14 20:41
17צפיות
זה מאד אינדיבידואלי כל אחד איך שהוא מרגיש.
אישית אני לא לובש שחור לבן אבל יש זרמים שברובם חוזרים בתשובה וישנה מוסכמה ללבוש החרדי כמו חוזרים בתשובה בחבד למשל. לחבדניק חוזר בתשובה יהיה מאד קשה להיות בקהילה חבדית או להשתדך אם לא יקח על עצמו את הלבוש החרדי וחבד זו רק דוגמא יש המון קהילות שרובם חוזרים בתשובה ויהיה מאד קשה להשתלב למי שלא לוקח על עצמו גם את הלבוש החיצוני.

אמנם בקהילות מסויימות גם של חוזרים בתשובה ישנו את הלחץ המתון או אפילו הסמוי ללבוש החרדי וקורה שיש אילו שלוקחים על עצמם דבר שהם לא מוכנים אליו או אפילו לא מתאים להם אבל ישנם גם המון אנשים גם חוזרים בתשובה שזה מאד עוזר להם וזה עושה להם טוב.
º
שבת שלום!!
19/09/14 13:49
17צפיות
שיהיה שנה טובה ומתוקה לכולם...
הודעה זו מכילה סרטונים
17/09/14 07:24
40צפיות
ב"ה
אני מתחיל להתארגן לקראת הנסיעה השנתית לצדיק אז אולי לא יצא לי לכתוב, תודה לכל מי שעזר! במיוחד ל- elar84  ולשנה טובה תיכתבו ותיחתמו לאלתר לחיים טובים!!!  ובאמת שנזכה כל אחד לישועות שלו\שלה. כל טוב! ותנו חיוך הכל לטובה. 
º
תודה רבה. כתיבה וחתימה טובה לכולם.
17/09/14 09:33
18צפיות
º
אמן
17/09/14 16:58
9צפיות
שנה טובה אחי
17/09/14 12:57
22צפיות
צדיק אתה, תאמין לי, תוסיף כל יום ברכה, ברוך שעשני ברסלב:)
אני לא ברסלבר, לומד מכל אחד, אבל יש כבוד לברסלב!
חחחחח XD אוהבים 'תך...
17/09/14 16:54
19צפיות
ב"ה
חחח אולי להוסיף ב-שלא שני גוי (פלוס קרבני לרב'ה??? ישתבח שמו..)
רק שלא יקפצו עלינו כצ'יו על בל תוסיף חחח
איזה כיף :)
17/09/14 23:14
21צפיות
תודה רבה, ממש מקווה שבאמת הצלחתי קצת.
אני אגיב מחר להודעה שלך , תקרא כשתחזור. פשוט אני רוצה להגיב כשאני "קשובה" ולא עייפה ובלחץ, אלא באמת להעמיק :)

בכל מקרה שנה טובה ומבורכת, מלאה בשמחות קטנות, אושר מתיקות, ואהבת הבורא, התחזקות ושלווה.

שנה טובה ובבקשה תתפלל עלינו אצל רבי נחמן....
18/09/14 23:04
13צפיות
כתיבה וחתימה טובה לכל חברי הפורום היקרים.
הפרכת האבולוציה
18/09/14 17:43
24צפיות
אחת ההפרכות הגדולות כיום לתיאוריית האבולוציה, היא זו שנחשבה בעבר כמסייעת לה.
בעבר השתמשו מדענים רבים במחקרי השכבות הגיאולוגיות השונות של כדור הארץ, על מנת להוכיח את השינויים שהתחוללו בעולם, ולפיהם מגדירים המדענים את המעברים מעידן לעידן. מעברים אשר השפיעו רבות על שלבי התפתחותם של בעלי החיים, עד כדי הכחדת מינים מסוימים והופעת אחרים.
אחת ההנחות הייתה שכל שכבה גיאולוגית עמוקה יותר, אמורה להיות, כמובן, קדומה יותר, וכך גם המאובנים הטמונים בה, אמורים להיות קדומים למאובנים שבשכבות העליונות והמאוחרות יותר. עם התקדמות מחקרי הגיאולוגיה בעולם בעשרות השנים האחרונות, התברר, למרבה התדהמה, כי זוחלים (אשר לטענת האבולוציה התפתחו לאחר הדו-חיים), נמצאו בשכבות תחתונות, ואילו בעלי-חיים, שלטענת האבולוציה קדמו לזוחלים (כגון הסימוריה - Seymuria), נמצאו בשכבות עליונות, אשר לפי הגיאולוגים קדמו לתחתונות בעשרים מיליון שנה...
כמו כן, בשכבות אדמה גיאולוגיות שונות, אשר לפי תיאוריית האבולוציה שייכות רק לתקופת היצורים שקדמו בהרבה להופעת בני אדם, התגלו חריטות וחפצים שונים מעשי ידי אדם (!). האמנם סבם של הדינוזאורים הוא שיצר אותם?
המקור המקיף והמפורט ביותר למחקר המדעי בנושא זה הוא ספרם של מייקל קרמו וריצרד תומפסון, "ארכיאולוגיה אסורה", שתורגם לשלוש-עשרה שפות. בספר, שנוצר לאחר עבודת מחקר מעמיקה, מובאים מאות מקרים של ממצאים שנמצאו בשכבות שלא שייכות לזמנם המשוער.
בטבלה הבאה ניתן לראות מדגם מן הממצאים שהתגלו.
למאמיני ההתפתחות בשלבים שבתיאוריית האבולוציה אין מענה לנוכח עובדות אלו. לעומתם, מדענים בעלי יושרה מדעית הודו באמת העובדתית. כך, לדוגמא, הכריז פרופ קֶנֵת הְסוּ, שכיהן כנשיא של עשרות ארגונים אקדמאיים וממשלתיים בעולם, כי: "המחקרים בסטרטיגרפיה [ענף בגיאולוגיה העוסק בסדר שכבות סלע ותיארוך היווצרותן], שנעשו בשנים האחרונות, אכן הנחיתו מכת-מוות על תורתו של דארווין."
ואם לא די בממצאים שהוזכרו, הנה מעשה שהיה, אשר מלבד המידע החשוב שבו, הוא גם מוכיח כבדרך אגב, עד כמה הלהיטות אחר האבולוציה מסוגלת להטות חוקרים ידועי שם מכללי הגילוי הנאות, ולהביאם לנקוט בהסתרת ראיות ובהטעיית הציבור.
בראשית המאה העשרים, כשלושים שנה בלבד לאחר מותו של אבי תיאוריית האבולוציה צארלס דארווין, ערך הפליאונטולוג, צארלס דוליטל וולקוט, מחקר בהרי רוקי שבקנדה, באזור סלעי צפחה המשופעים במאובנים. באותם ימים כיהן וולקוט בתפקיד מזכיר מכון סמיתסוניאן המפורסם בוושינגטון. ב-31 באוגוסט 1909, חשף וולקוט את אחת התגליות הגדולות ביותר בהיסטוריה של הפליאונטולוגיה: הוא גילה את המאובנים הקדומים ביותר. היו אלה המאובנים הראשונים של יצורים שגילם משוער ליותר מחצי מיליארד שנה.
וולקוט אסף בהתלהבות את המאובנים שהתגלו, אולם כאשר בחן את המערכת אליה הם משתייכים, חשכו עיניו. הוא נדהם לגלות שהשכבה שבה נמצאו - אשר הייתה כה קדומה עד ששום צורת חיים משמעותית לא נתגלתה עד היום בשכבה קדומה יותר - הכילה מאובנים של בעלי-חיים מוכרים ולא מוכרים כאחד. משמעותה המסעירה של תגלית זו היא שכל המבנים הגופניים של בעלי החיים השונים הופיעו יחד (!) באותה תקופה גיאולוגית. היתה זו מכת מוות להנחה המרכזית של תיאוריית האבולוציה הדמיונית שהעלה דארווין, לפיה כל היצורים התפתחו בשלבים מובחנים זה מזה במשך זמן ארוך מאד. והנה, נמצאת עדות ברורה, שכל היצורים הופיעו בעת ובעונה אחת, והתקיימו יחדיו עוד לפני כ- 530 מיליון שנה...
איזו תיאוריה מדעית יכולה לעמוד בפני מציאות גלויה כזו?
אולם, וולקוט לא נתן למציאות שהתגלתה למוטט את התיאוריה אשר עולם המדע עלז ממנה. יש לזכור שהיו אלה הימים בהם עולם המדע חגג את פריקת עול המצפון הדתי, בעקבות התיאוריה האבולוציונית החדשה הנוגדת את התנ"ך, והמדען הנכבד ביצע מעשה שלא ייעשה.
וולקוט החליט להסתיר מאובנים אלה, והם נגנזו במכון סמיתסוניאן למשך קרוב לשמונים שנה (!). רק ב- 1985, כשארכיוני המוזיאון נבדקו מחדש, נחשפו מאובני סלעי הצפחה והוצגו בפני העולם.
וולקוט היה דארוויניסט קנאי. הוא ציפה למצוא מאובנים בעלי מבנים פשוטים יחסית בסלעים כה קדומים, כפי שמתחייב מתיאוריית האבולוציה. אולם, המאובנים שוולקוט חשף לא היו שונים מיצורים בני זמננו. ההיבט המדאיג עבורו ועבור חבריו הדארוויניסטים הייתה העובדה שלא נתגלו שום דוגמאות מאובנים שניתן להציגן כאבותיהם הקדמוניים של יצורים אלו, לא בסלעי הצפחה ולא בסלעים קדומים יותר.
יש לזכור כי חסידי האבולוציה ביצעו תרמיות רבות, ביניהן הדבקת לסת של קוף לגולגולת אדם, יצירת שחזורים המציגים את חיי החברה של אנשי-קוף מתוך הסתמכות על שן מאובנת בודדת של חזיר, או הוספת נוצות למאובני דינוזאור. תומכי התיאוריה חותרים לשומרה, לא על בסיס מדעי כי אם על בסיס אידיאולוגי. הם לא היססו לייצר בעצמם מאובני מעבר מזוייפים כדי לתמוך בטענותיהם, אך חשו מצווים להסתיר מאובנים שאת גילם שיערו למאות מיליוני שנה, משום שחשיפתם הייתה גורמת לסילוק התיאוריה לסל האשפה של ההיסטוריה. למרבה הצער, גם כיום, רוב המדענים חסרים את האומץ לצאת חוצץ נגד עמיתיהם, ולחשוף את נתוני האמת אשר ימוטטו עד היסוד את תיאוריית האבולוציה.
בושה לשמוע
19/09/14 11:32
18צפיות
איך שמדענים מדברים על תאוריות הזויות כעל עובדה.
יש ספרים מדעיים שמבארים היטב איך שהמדע מובילה ומוכיחה שהתורה אמת
גברת, רוחניות? לא על חשבון הבעל !!!
19/09/14 11:14
36צפיות
ידוע ש
19/09/14 11:28
30צפיות
עבודת האישה בבית שקול כמו עבודת כהן גדול בבית המקדש, שניהם מתעסקים לכאורה בדברים גשמיים, והם בבחינת סולם מוצב ארצה וראשו מגיע השמימה.
והאישה נבחרה להיות בבית, זה מתאים לאופי שלה ולרצון שלה, כדי שהיא תתן אהבה חום ורוך לילדים וכו'
אמת קליטי. אמת!
19/09/14 11:29
16צפיות
דברים חזקים כתבת
תפילה להכנה רוחנית לפני ראש השנה
18/09/14 01:20
22צפיות
בס"ד

תפילה להכנה רוחנית לפני ראש השנה והימים הנוראים עם הסכמה של הרב רונן המדדי שליט"א:

אבינו שבשמים, ראש השנה קרב ובא. ציווית אותי שלא לכעוס ושלא להיות עצוב ביום הקדוש הזה מאחר והדבר עלול להשפיע על כל השנה הבאה עלינו לטובה. מתוך הבנה של חשיבות העניין מתפלל/ת אני שלא יהיו לי ניסיונות בכלל וניסיונות של כעס ועצבות בפרט, כדי שלא אצער אותך ואת כל מי שיהיה איתי.
למדתי שהקב"ה לא שולח ניסיון לאדם שהוא לא יכול לעמוד בו, ובמידה ויהיה לי אחד כזה, אנא ממך תן לי כח להתמודד איתו בהצלחה רבה בתוך כל הניסינות שעתידים להיות לי, כדי שאגרום לך, אבינו מלכנו, להרבה נחת רוח, עונג ושמחה, שאשמש דוגמא טובה לבניך ובנותיך היקרים שנמצאים איתי ומתרשמים ממעשיי, כך שמעז יצא מתוק ויצמח מכאן קידוש שם שמים ברבים.
שנית, ברצוני לבקש ממך מלך מלכי המלכים, שתסיר ממני כל שמץ של גאווה, כעס, עצבות, קנאה, כבוד ושנאה. רק אתה יכול לעזור לי.
כ"כ הרבה ניסים ונפלאות עשית עמדי ועם עם הנצח ישראל, ולמרות שאין ביכולתי להחזיר לך על כך מידה כנגד מידה, אנא ממך ד' יתברך, עזור לי לעשות כל שביכולתי כדי להודות, לברך, להלל, לשבח, לפאר, לרומם, לקדש, לייחד, לייקר ולהמליך אותך עליי ועל הבריאה כולה. אין עוד מלבדו.
עזור לי להתגבר על היצר הרע ולבער את כל מה שמצער, שנוא ומאכזב אותך מקרבי. מחוק ממני את המחשבות הזרות, הרהורי העבירה, הזכרונות הרעים והמנהגים השליליים. עזור לי להיתקן לכבודך, להיטהר למענך ולהתקדש עבורך, עזור לי לבטל את החשיבה האנושית והמצומצמת שלי בפני החכמה, הבינה והדעת האלוקיים והנשגבים שלך. אבא, אני אוהב אותך יותר מכולם ויודע שלא תעזוב אותי לעולם. אני לא יכול ולא רוצה להיות בלעדיך בכל זמן, מקום ומצב. קרב אותי אליך, עזור לי להתמסר לך ולהידבק בך ובמידותיך, בתורתך הקדושה, (באשתי / בבעלי,) במצוותיך היקרות, ביצר הטוב ובאמת, עזור לי לעבוד אותך באיזון הנכון שבין אהבה זכה ויראת הרוממות, באמונה ובבטחון, בשמחה ובעונג, בקדושה ובטהרה, בענוה ובטוב לבב, בחשק ובערגה, בעוז ובגבורה, בחסד וברחמים, באמת ובתפארת, בישוב הדעת, בשקט נפשי ובשלוה פנימית. הפוך אותי לכלי להופעת אור ד' יתברך, תוליך אותי בדרך ד', התורה והמצוות, האמת, הצדק והשלום, אני רוצה להיות קדוש, אני רוצה להיות קדוש, אני רוצה להיות קדוש.

תפילה בזמן מצבי ניסיון של כעס בראש השנה עם הסכמה של הרב רונן המדדי שליט"א:

אבינו שבשמים, ציוויתנו שלא לכעוס ושלא להיות עצובים בראש השנה מאחר והדבר עלול להשפיע על כל השנה הבאה עלינו לטובה. מתוך הבנה של חשיבות העניין התפללתי שלא יהיה לי ניסיונות בכלל וניסיונות של כעס ועצבות בפרט, כדי שלא אצער אותך ואת בני ביתי שכאן איתי, אך עתה מששלחת לי את הניסיון הזה, ראשית ברצוני להודות לך על כך מעומק ליבי, מאחר ובמשלי ג פס' יב כתוב: "כי את אשר יאהב ד' יוכיח, וכאב את בן ירצה" ועוד למדתי שהקב"ה לא שולח ניסיון לאדם שהוא לא יכול לעמוד בו.
שנית, ברצוני לבקש ממך מלך מלכי המלכים, שתסיר ממני כל שמץ של גאווה, כעס, עצבות, קנאה, כבוד ושנאה. רק אתה יכול לעזור לי, אנא ממך תן לי כח להתמודד עם הניסיון הזה בהצלחה רבה בתוך כל הניסינות שעתידים להיות לי, כדי שאגרום לך, אבינו מלכנו, להרבה נחת רוח, עונג ושמחה, שאשמש דוגמא טובה לבניך ובנותיך היקרים שנמצאים איתי ומתרשמים ממעשיי, כך שמעז יצא מתוק ויצמח מכאן קידוש שם שמים ברבים.
כ"כ הרבה ניסים ונפלאות עשית עמדי ועם עם הנצח ישראל, ולמרות שאין ביכולתי להחזיר לך על כך מידה כנגד מידה, אנא ממך ד' יתברך, עזור לי לעשות כל שביכולתי כדי להודות, לברך, להלל, לשבח, לפאר, לרומם, לקדש, לייחד, לייקר ולהמליך אותך עליי ועל הבריאה כולה. אין עוד מלבדו.
עזור לי להתגבר על היצר הרע ולבער את כל מה שמצער, שנוא ומאכזב אותך מקרבי. מחוק ממני את המחשבות הזרות, הרהורי העבירה, הזכרונות הרעים והמנהגים השליליים, עזור לי להיתקן לכבודך, להיטהר למענך ולהתקדש עבורך, עזור לי לבטל את החשיבה האנושית והמצומצמת שלי בפני החכמה, הבינה והדעת האלוקיים והנשגבים שלך. אבא, אני אוהב אותך יותר מכולם ויודע שלא תעזוב אותי לעולם. אני לא יכול ולא רוצה להיות בלעדיך בכל זמן, מקום ומצב. קרב אותי אליך, עזור לי להתמסר לך ולהידבק בך ובמידותיך, בתורתך הקדושה, (באשתי / בבעלי,) במצוותיך היקרות, ביצר הטוב ובאמת, עזור לי לעבוד אותך באיזון הנכון שבין אהבה זכה ויראת הרוממות, באמונה ובבטחון, בשמחה ובעונג, בקדושה ובטהרה, בענוה ובטוב לבב, בחשק ובערגה, בעוז ובגבורה, בחסד וברחמים, באמת ובתפארת, בישוב הדעת, בשקט נפשי ובשלוה פנימית. הפוך אותי לכלי להופעת אור ד' יתברך, תוליך אותי בדרך ד', התורה והמצוות, האמת, הצדק והשלום, אני רוצה להיות קדוש, אני רוצה להיות קדוש, אני רוצה להיות קדוש.
סיפור אמיתי מערב פסח ה'תשעד
18/09/14 19:44
14צפיות
בס"ד

<p><font>זהו סיפור אמיתי שהגיע לאוזניי לאחרונה על אברך שידע שעליו להתכונן לפסח ה'תשעד אך לא מצא זמן להתחיל בהכנות אלא רק ביום שלפני החג. הוא ידע שרק נס על טבעי יעזור לו לעשות עבודה של חודש במשך קצת יותר מיום, אך מלאים באמונה התחילו הוא ואשתו לפעול בשיתוף פעולה, כשהוא קונה את החסה והכרפס הטריים ברשת המזון והיא מנקה את הבית, הוא מגעיל את הכלים והיא מכשירה את המטבח, הוא מנקה את המקרר והיא בודקת את כשרות מוצרי המזון לפסח, הוא הולך לקיים את מצוות קמחא דפסחא והיא מעבירה את החמץ לארונות מיוחדים, הוא מכין את כזיתות המצה והיא מנקה את החסה מתולעים, הוא מבצע את בדיקת החמץ לאחר שהיא מכינה לשם כך עשרה פתיתים, הוא הולך לשרוף את החמץ והיא מנקה את הטוסטר אובן מפירורי חמץ למרות שלא התכוונו להשתמש בו במהלך החג.</font></p> <p> </p> <p><font>כמה שעות לפני כניסת החג הקדוש גילו הם שבאורח פלא הצליחו לסיים את כל רשימת הפעולות הדרושות בזמן המועט שהיה להם.</font></p> <p> </p> <p><font>בתוך תוכם הם הרגישו שלא היו יכולים להספיק ולו רבע מכל ההכנות לפסח אילולא היה ד' יתברך עוזר להם תוך שינוי סדרי הטבע והזמן. הם חשו בהשגחתו הפרטית של בורא עולם שליווה אותם צעד אחר צעד ועזר להם להיכנס לחג באווירה מרוממת שלא זוכים לפגוש בכל יום.</font></p> <p> </p> <p><font>בשלב מסוים נזכר האברך בגבאי של בית הכנסת השכן, שביקש ממנו ללוות את אחד המתפללים המבוגרים שמתגורר בסמוך אליו לאחר תפילת ערבית מאחר ומיהר לעיסוקיו באותו ערב, וכך במשך כמה ימים חזר על אותו מעשה וזכה ללוות את אותו אדם יקר לביתו תוך שיחה נעימה שהלכה והתפתחה ביניהם.</font></p> <p> </p> <p><font>בשלב הזה הקיש האברך בין שני המקרים וראה איך נהג איתו הקב"ה מידה כנגד מידה. כשם שהוא שינה מסדר היום שלו, הקריב מזמנו וחזר לחיק משפחתו כחמש דקות מאוחר יותר בעקבות אותה מצוה, כך הגדיר עבורו הקב"ה את חוקי הזמן מחדש כדי שיספיק ביחד עם אשתו לעשות את כל ההכנות הדרושות לקראת חג החירות. הוא שוב הרגיש כמו בהרבה מקרים בעבר שהוא מצידו נתן מעט כשעזר לאחד מבניו האהובים של מלך מלכי המלכים להגיע לביתו בבטחה והקב"ה מצידו נתן לו הרבה יותר בצורה שאינה ברת השוואה, כשקיפל עבורו חודש שלם לקצת יותר מיממה.</font></p> <p> </p> <p><font>כשאותו אברך ליווה את אותו אדם נפלא שזיכה אותו באותה מצוה חשובה גם לאחר חג הפסח, הרגיש הפעם שמעבר לשקט המדומה והמעשה שנראה לכאורה שגרתי, זזים בשמים גלגלים אדירים וגורם דבר זה לנחת רוח אדירה ושמחה כבירה לקב"ה.</font></p> <p> </p> <p><font>מצוה גוררת מצוה וויתור גורר ויתור. לאחר שאותם שניים סיימו עם כל ההכנות, הצליחו לתפוס את הרכבת האחרונה מירושלים לת"א. בתוך הרכבת הם פגשו את הקב"ט ושאלו אותו אם ידוע לו על רכבת המשך מת"א לחולון. תשובתו איכזבה אותם וגרמה להם להבין שיצטרכו כנראה למצוא מונית או אוטובוס שיגרום לעיכוב נוסף בהגעתם לבית ההורים היקרים של האברך בעוד כמה דקות חשובות. הוא רצה להספיק להגיע בזמן לתפילת מנחה בבית הכנסת בו התחיל את תהליך החזרה בתשובה והיא רצתה להתחיל לעזור בהכנת שולחן החג.</font></p> <p> </p> <p><font>בני הזוג רצו בכל מאודם להגיע מהר ככל שניתן לבית ההורים, ולאחר שירדו מהרכבת הגיעו למעלית שהיתה צריכה לקחת אותם למעלה, כשאחריהם הגיע זוג נוסף עם עגלת תינוק ונכנסו למעלית לפניהם כשלא נותר מקום נוסף במעלית. הם החליטו לוותר והעדיפו להמשיך לחכות מאשר להתווכח איתם בטענה כגון: "סליחה אבל אנחנו הגענו לכאן לפניכם". בדיוק באותו זמן בו המתינו שהמעלית תרד חזרה אליהם פגשו בקב"ט נוסף והחליטו לשאול גם אותו אם צריכה להיות רכבת נוספת לחולון, כשהתשובה הפעם הפתיעה אותם לטובה והבינו שאכן צריכה לצאת עוד אחת כזאת בעוד 2 דקות. ולכן במקום לצאת מהתחנה ולחפש אחר מונית הם ירדו במהירות במדרגות הנעות כדי להחליף רציפים בידיעה שכל שנייה היא בעלת משמעות, כשהם שומעים ברקע את הקול שבוקע מהרמקולים ומודיע אודות הרכבת שלהם שעומדת להיכנס לרציף 2. ברגע שהם הגיעו למטה הרכבת כבר עמדה שם עם דלתות פתוחות והם נכנסו אליה מיד בהתרגשות רבה ושמחה גדולה.</font></p> <p> </p> <p><font>באותם רגעים הם הרגישו איך המושגים "על כנפי נשרים" ו"מרבד הקסמים" קורמים עור וגידים ונתפרים לפי מידותיהם בעה"י.</font></p> <p> </p> <p><font>השניים לא היו יכולים כלל לדעת שעומדת לצאת רכבת נוספת אילולא פגשו את אותו קב"ט וכל זאת בזכות אותו ויתור "קטן" שהוביל לשינוי גדול שהשפיע עליהם לטובה במהלך החג כולו. גם כאן כמו במקרה הקודם הם העדיפו לוותר על כשתי דקות והפעם עבור השלום, שעות בודדות לפני הגעתו של הקב"ה לכל בתי ישראל בהם מקיימים את ליל הסדר יחד עם פמליה של מעלה, וזכו בחיסכון של זמן יקר ביחס של יותר מאחד לעשר במה שקיבלו מאת ד' יתברך לעומת הויתור שלהם, כוחות שהוקדשו לליל השימורים במקום לכל ההתרוצצויות שנחסכו מהם, לא מעט כסף וגם מראות לא צנועים שהעדיפו להימנע מהם לפני החג הקדוש.</font></p> <p> </p> <p><font>הם אמנם מיהרו מאוד אך עם זאת ידעו שהזוג השני ממהר לא פחות ואולי אף יותר, ולמרות שהבינו את משמעות ההגעה בזמן לפני כניסת החג הם לא התעלמו מהסביבה וניסו שלא לפגוע באף אחד.</font></p> <p> </p> <p><font>הם אמנם עלו על המעלית רק בפעם השניה לפי הפשט אך מצד האמת כבר המעלית הראשונה לקחה אותם למעלה, הרבה יותר גבוה ממה שהם יכלו לתאר לעצמם לפני שהגיעו לשם מבחינת עבודת השם ועבודת המידות שלהם בכלל, והענווה, כבוד הבריות, אהבת הזולת והסבלנות שלהם בפרט.</font></p> <p> </p> <p><font>אותו אברך נזכר שהרב שלו אמר לו אודות מקרה אחר ששאל אותו לגביו: "מי שמוותר בעולם הזה מוותרים לו בעולם הבא", וזכה לראות את עצמת האמת של הפסיקה התורנית כבר בעולם הזה.</font></p> <p> </p>
תמיכה
14/09/14 19:14
88צפיות
שלום רב,
מבקש שתבינו אותי ותתנו לי עצות.

אני רוצה להתקרב יותר למסורת מצד אחד אבל מצד שני אני חי בתוך חברה שיהיה לה קשה להכיל את זה.
הקונפליקט הזה מציק לי כבר הרבה זמן ואני לא יודע מה לעשות. כי מצד אחד הגעתי למסקנה שיהיה לי טוב אם אתחבר למסורת כי זה באמת דבר שאני אוהב. אבל מצד שאני יש לי כל הזמן את הפחד מעל הראש של איך החברה שאני חי בה תקבל את זה. נורא מרתיעה אותי המחשבה שאני ממש לבד בעסק הזה ושכמעט אין לי עם מי לדבר על זה ושאף אחד לא באמת יבין את מה שעובר לי בראש. ומהכיוון השני השנים עוברות להן וזה מרגיש לי כמו פספוס שאני לא עושה עם זה כלום וסתם מחכה. אילו היו לי חברים שהם גם בעניין אז זה היה הרבה יותר פשוט והיה לי עם מי לדבר ועם מי להכיל את התגובה של הסביבה הקרובה.  וכל הנרטיב הזה מתנגן לי בראש. היום הגעתי למצב שהתגובה האשפרית השל הסביבה הרבה יותר מרתיעה אותי מאשר הדת עצמה.  אני פשוט מרגיש שאני לא שייך לפה ולא שייך לשם ושאין לי זהות. וזה נורא קשה לי לחשוב איך אני אעביר שבותות וחגים ככה? ומצד שאני אני גם עדיין לא שלם לגמרי עם המחשבה שזה מה שאני צריך לעשות. וזה מרגיש שזה או הכל או כלום.

מה אתם מציעים לעשות?
שלום
15/09/14 22:42
42צפיות
אנחנו מבינים אותך טוב מאוד, כי רובנו היינו שם.
אני חושב שבשלב הראשוני (לפני השלב המעשי), תתנתק מחלק מהתפיסות שכתבת, האימה מתגובת החברה קצת מוגזמת, חברים ואנשים שמבינים ומלווים יש בכל מקום גם בקרבת הבית שלך (ובמיוחד בזמננו על ידי אינטרנט וכד' כולם קרובים ויכולים למלא את הצורך הזה בקלות), וכמובן שאין כזה דבר "הכל או כלום" ביהדות.

ואז תתחיל עם מה שאתה רוצה ויכול ותתעלם מכל אלה, תוכל להתגבר עליהם אחד אחד והם יסתדרו בסוף.

החברים פה יציעו לך כל מיני דרכים להתחבר ללומדים , שיעורים וכו'.
הבעיה היא
15/09/14 23:05
40צפיות
שאני לא מכיר אנשים כאלה בסביבה שלי ולכן אני מרגיש לבד. ועוד יותר אני מרגיש שאם אני אחליט לשמור על דבר מסויים, ישר תגיע הביקורת מהסביבה שלי שתסתכל עלי ותגיד "אז למה אתה כבר לא הולך עם זה עד הסוף" במונחים של שחור ולבן, אפילו שאני לא חושב כך אך כבר יצא לי לספוג בעבר תגובות מהסביבה ולכן אני יודע על מה אני מדבר והחשש שלי רג גדל כאשר אני מחליט לאמצץ דברים יותר משמעותיים בחיים.
מצד שני, אני גם קצת חושש איך אני אתקבל בסביבת בית הכנסת ולומדי תורה. נורא מפחיד אותי להרגיש שם זר ולא שייך ועם ההרגשה הזו עוד לחזור הבייתה ולהרגיש שם את אותו הדבר.
אתה חייב ללמוד לא לשים על אף אחד !!!
16/09/14 08:13
56צפיות
לא על האנשים מהצד הזה ולא על האנשים מהצד הזה.
לאנשים תמיד יהיה מה להגיד, לא משנה מה תעשה. מתי תתחתן? למה אין לך תואר? מתי תביאו כבר ילדים? למה אתה צמחוני? אם אתה כבר צמחוני תהיה טבעוני, הכל או כלום.... וכן הלאה וכן הלאה בכל תחום בכל עניין בכל נושא.

אני מבינה אותך מאד והדברים שאתה כותב מוכרים לי כי גם אני סבלתי מאד מהחברה ביישוב הקטן שאני גרה בו כשהתחלתי את תהליך התשובה. וגם היום אחרי הרבה שנים עדיין אני לא מרגישה 100% נוחות.
אבל גם לי וגם לך אין שום ברירה. אני לא אקבור את עצמי ואת הרצונות שלי מהפחד מה יגידו ומה יחשבו.

אל תעשה מהיהדות איזה מהפך אדיר שאתה צריך לקחת על עצמך כפרוייקט.
תשמע שיעורים, תתחבר לדברים קטנים... אף אחד בסביבה הטבעית שלך אפילו לא צריך לראות שעובר עלייך שינוי, עד כדי כך זה פנימי ואישי.
לא סתם מגיעים לשלב של לחבוש כיפה רק אחרי שכבר "מבוססים" ביהדות ואז יש מטען פנימי להתמודד עם תגובות הסביבה.

אז בלי לחץ מיותר בבקשה... הכנסת אותי בעצמי ללחץ ממה שכתבת.
והכי חשוב שתזכור שאתה לא זר בשום מקום. הקדוש ברוך הוא איתך בכל מקום שבו אתה נמצא, והוא הסיבה לכל זה.
תמשיך לבוא לפורום זה מקום מצויין להתחיל להרגיש בו שייך.

הרבה הצלחה
אמרתי לך כבר , שאני מתה עלייך, ילדה צדיקה שלי ?
17/09/14 04:38
29צפיות
הוי, הוי, הוי....... אם היית יודעת , יפה שלי, איזה נחת רוח את עושה בשמים . 
אני חייבת להתוודות בפנייך , שבעודי כותבת לך, מילים אלו, נסיכה שלי ,  
אני  פשוט בוכה. לא יכולה לעצור את הדמעות .  
ריגשת אותי מאוד, אהובה שלי. 
אין כמוך בעולם, גיבורה ,  ילדה אמיצה שלי !!!!!!
הוי, כמה אני אוהבת אותך . 
הוי, הוי, הוי, כמה אני גאה בך, אהובתי . 
ומתגעגעת המון . 
הלב שלי אצלך לנצח, יקרה שלי !!! ............     

שנה טובה ומתוקה, יקרה שלי,  לך, 
ולכל חברי הפורום המופלאים ,
והמסולאים בפז, בדיוק כמוך .
אוהבת את כולכם כאחד , לנצח נצחים .        
וגאה בכולכם  כל כך ..............

באהבת נצח., שאין נצחית ממנה    

º
התגעגעתי אלייך מאד! מאד!
17/09/14 20:24
9צפיות
º
גם אני , מתוקה !
18/09/14 13:52
6צפיות
מסכימה עם כל מילה שגולן כתבה
21/09/14 12:50
7צפיות
יש לך את האמת שלך ואם תתן לה מקום- היא תנצח.
תתחזק קודם מהמקום הפנימי, תשמע שיעורים וכו'
כשאר תגיע לדבריים חיצוניים יהיה לך ידע וכח להתמודד עם החברה.
ולבי תחושת הזרות בבתי הכנסת- יש ויש.
מזמינה אותך לנסות בסבלנות כמה בתי כנסת- ובע"ה תמצא את המקום שיתאים לך.
אם אתה רוצה לשתף מהיכן אתה בארץ- חברי הפורום שגרים קרוב/מכירים בתי כנסה קרובים אליך, ישמחו לייעץ לך
שתהיה לך שנה טובה ומתוקה 
כתיבה וחתימה טובה ובהצלחה 
אני
21/09/14 14:50
8צפיות
מחולון. אשמח לקבל כל מידע לגבי מקומות שנותנים הרצאות לציבור הרחב ובפרט לאנשים צעירים. ככשאני לא ארגיש נתח זר.
ראש יהודי בתל אביב
21/09/14 22:00
3צפיות
קישור לשיעורים :
אתה יכול לטייל באתר וללמוד עליהם.
בהצלחה.
נ.ב. יש גם את קהילת נהורא ברמת גן : http://www.nehora.org.il/

....
16/09/14 09:39
33צפיות
בס"ד

מי זאת הסביבה שאתה חושש ממנה? הסביבה הזאת לא תפרנס אותך,ולא תדאג לך.בסופו של יום, מי שצריך לדאוג לעצמך זה אתה ורק אתה בלבד.
אז עזוב אותך מכל החששות והפחדים-הכל עובר.פעם צוחקים, פעמיים צוחקים אח"כ מתרגלים. אתה עכשיו מנסה לבנות מערכת יחסים חדשה בינך לבין ריבונו של עולם.זה רק אתה והשם.

למשל
16/09/14 13:08
31צפיות
אצלנו בבת מבשלים בשבת. ואם אני רוצה לשמור שבת אז יש בעיה. נגיד שבבית מוכנים לשים פלטה, בסדר. מה לגבי ערבים שאנחנו מוזמנים אצל חברים? מה אני אעשיה? אגיד להם אל תבשלו בשבת כי אני לא אוכל את זה?  או שאני פשוט לא אבוא ואצא מגעיל? או שאני אבוא ולא אוכל? או שאני אבוא וכן אוכל. כל האפשרויות רעות. וזה רק קצה המזלג.
ולפעמים בחגים אנחנו נוסעים לדודים, עכשיו זה שוב אני מול כל המשפחה המורחבת ואני לא יכול להגיד להם מה לעשות כי זה הבית שלהם. לפעמים יש ערבי חג שאנחנו מוזמנים לעשות את החג רק בערב ואז חוזרים הבייתה. אז זו גם בעיה, זה פשוט אומר שאני לא אוכל לבוא. ויש עוד מליון בעיות. ואני יודע שזה הדבר העיקרי שעוצר אותי, כי אחרת כבר מזמן הייתי במקום אחר היום.
שלום מקווה שתצליח
16/09/14 13:51
21צפיות
לא קל ובצדק ,קודם אמור תפילה קטנה בלב בקש מבאב שהוריך ישמעו אותך
ויבינו ואחר כך תראה אם הם רגועים ויש הזדמנות לשיחה  ואז
נסה שיחה עם ההורים ספר מה בעיה ,שמע אותם אל תשפוט ולא תריב נסה להסביר מה בעיה
והציע אולי אתה לא תלך איתם לכול מקום ,[דודוים או שאפשר להישאר אצלם לשבת או חג
לחזור ברגל עם יש עירוב או בצאת החג ]
נסה לבדוק אם ההורים מה הם היו מוכנים ללכת לקראתך
בקשר לבישול שבת אם היו מוכנים להכין משישי לשבת ופלטה טוב לא תאכל משימורים
אתה לא יכול לדעת יתכן שילכו לקראתך יוצתר ממה שניראה לך נסה
אך זכור בעדינות בלי ריב ,

בסופו של דבר
16/09/14 14:04
23צפיות
אני מאמין שההורים ילכו לקראתי. אבל זה עדיין לא פותר את רוב הבעיות כי כמו שרשמתי יש לא מעט ערבי שבת וחג שאנחנו מוזמנים צל משפחה הרחבה או חברים והרי שם אני לא יכול לדרוש מהם להתנהל על פי ה"שגעונות" שלי. אז מה אני עושה במצב כזה? בא ולא אוכל? הם יעלבו ובצדק יש לומר. אז אני לא רבוא בכלל? הם עוד יותר יעלבו וזה די יעכיר את היחסים שלי איתם. אז אני אבוא כאילו כלום וכן אוכל? אז מה עם התפיסה שלי? כל אופציה רק יותר גרועה מהשניה וכאן הבעיה.

בעיה נוספתהיא שאני לא מכיר בכלל אנשים בסביבה שלי שהם מתקרבים למסורת או לחילופין אנשים שומרי מסורת שהולכים להתפלל ושומרים שבת וכו'. אם היו כאלה אז היה לי הרבה יותר קל והיה לי במי להיעזר. כי ככה לבד ממש אין לי אומץ אפילו להיכנס אל בית הכנסת בשישי.
אין שום סיבה שיחסיך יתעכרו
16/09/14 14:52
21צפיות
שוב שלום:)

הכל תלוי באיך שאתה בוחר להגיב. 
אין שום סיבה שיחסיך יתעכרו אם תסביר להם בצורה מכובדת ויפה שאינך יכול להגיע לאכול אצלם כי מאוד חשוב לך לאכול אוכל כשר בהתאם לכך וכך...אז או שתבוא אליהם ותביא איתך אוכל או שהם יבואו אליך ותכין להם כמו שאתה רוצה שיהיה(פלטה וכו')
אני מבינה אותך,ברור שזה לא פשוט,אבל אתה חייב לעבור את המהמורה הזו כדי להתקדם הלאה.
תכל'ס, זו רק התקופה הזו שמלאה בחגים אח"כ כבר יהיה לך פחות התמודדות כי זה רק שבתות.

וחוץ מזה שזה רק אוכל! נכון שהאוכל מחבר וכו' אבל חלק מהחוויה כשנפגשים עם החברים זה גם לשבת ביחד ולדבר.(או במקרה של הגברים-רק לשבת)
פה תהיה לך הזדמנות לגלות מי החברים האמתיים שלך ומי סתם כאלה בשביל היופי והפאן...
יש פה בפורום מומחים לכל זה-כאלה שכבר עברו את זה ויודעים איך להתמודד מול סיטואציות כאלה-נחכה לשמוע מהם כמה טיפים...

ועד אז שיהיה המון בהצלחה.השם איתך,אתה לא לבד. ואשרייך בגדול,בזכות הקושי עכשיו שאתה חווה לפני ר"ה,יהיה לך בע"ה שנה מתוקה מדבש "לפום צערא אגרא"-ככל שהקושי גדל,השכר גדל.
הבעיה היא שהם חברים
16/09/14 15:25
23צפיות
קרובים שאנחנו באים אלהיות בתדירות גבוהה וגם הם אלינו. הבן שלהם הוא חבר טוב שלי שנים. והם לא יבינו כי גם אני לא הייתי מסוגל להבין אם היו באים אלי ואומרים לי שהאוכל שלי לא מספיק "כשר" וכל הבלה בלה הזה. הייתי מתעצבן אז שהם לא יתעצבנו? זה עלול להוביל לעיכור קשה ביחסים וזה דבר שאני צריך לקחת בחשבון.

שוב אני חוזר למה שרשמתי בהתחלה. כל הבעיות האלו נובעות מזה שאין לי מכרים מהצד השני. אילו היו לי חברים שהולכים להתפלל וחברותות לומדים, אז הייתה לי אפשרות עם מי להעביר את השבת. אבל ככה? זה כמו לקפוץ למים עמוקים בלי מצופים.
שלום אורן,
16/09/14 16:44
25צפיות
בס"ד

צפה בהרצאה הבאה, אני מאמין שהיא \ תועיל לך,

בהצלחה רבה . : )

תראה איך אתה כבר בלחץ ממשהו שאתה כל כך רחוק ממנו! יש זמן!
16/09/14 21:04
25צפיות
קודם כל בוא תתקדם לאט לאט.
אף אחד לא מתחיל לשמור שבת מלשמור את הכל בבת אחת ולא לאכול אוכל שבושל בשבת וכו'.
תתחיל צעד צעד.
עצם זה שאתה מלחיץ את עצמך כל כך במחשבות על מה יהיה כש....לא תוכל לאכול מהאוכל שבושל, אתה יוצר אנטי פנימי כלפי השבת והמצוות וזה הפוך ממה שאמור להיות.
תנשום עמוק בבקשהההההההההה!!!!
בוא נתחיל לאט לאט... באיזה איזור אתה גר? איזו עיר?
בוא ננסה ביחד פה בפורום למצוא לך שיעורי תורה קלילים ללכת אליהם ואולי להכיר על הדרך אנשים שיהיה יותר נחמד בחברתם מאשר לבד...
זאת הייתה השאלה הבאה שלי
16/09/14 23:05
32צפיות
באמת התעניינתי לדעת אם אתם מכירים מקומות כאלה ואולי גם הדרכה ואנשים צעירים באיזור חולון?
אמליץ על מקום אחד ואשאיר לחולוניים את הבמה -
17/09/14 09:32
30צפיות
בית הכנסת סודאי ברחוב רוטשילד 12 - יש שם הרבה שיעורי תורה בכל שעות הערב וכל יום רביעי בשעה 21:30 הרב מוצפי נותן שם שיעור.

עוד מעט יענו לך עוד חברים שבוודאי מכירים עוד מקומות :)
º
מאיפה אתה בחולון?
17/09/14 11:30
13צפיות
מ
17/09/14 11:31
19צפיות
אזור קרית שרת
תגובה
17/09/14 11:36
33צפיות
אני ממליץ לך בג'סי כהן יש את הרב שעשוע והרב טל, ובתל גיבורים רחוב פילדלפיה יש את הכולל של הרב חיים רבי. תגיע בצהריים\ערב תמצא אברך לדבר איתו לשאול שאלות וללמוד.
מעדיף
17/09/14 11:54
26צפיות
מקום שנותן שיעורים לקהל הרחב ובפרט לאנשים שאינם דתיים.
מאוד חשוב לי שמבין האנשים שבאים לשם אני אוכל למצוא אנשים כמוני.
אני גם מחולון. תדבר איתי
21/09/14 18:31
9צפיות
אשמח לעזור, להדריך. מה שהשם יתן בידי.

שולח לך הודעה.
יש לי עצה מאוד פשוטה - ותשובות מאוד פשוטות לשאלותיך
19/09/14 01:59
22צפיות
שים היום "כיפה שקופה" על ראשך, ותרגיש בטוח. גם מסורתי וגם לא חשוף לביקורת. 
כיפה שקופה, זה אומר להניח תפילין ולקרוא קריאת שמע, למשל. זה אומר ללכת לשיעור מהשיעורים שהציעו לך פה. ללמוד שיעורים מאתר הידברות. לקרוא בפורום פה בקביעות. לקשור את השרוכים בנעל לפי מה שכתוב בשו"ע. לומר "מודה אני" בהשכמת הבוקר. 
כיפה שקופה זה אומר למשל לא להדליק אור בשבת. לא צריך לשמור שבת מלאה, רק להימנע מפעולות לא מסובכות: הדלקת מכשירי חשמל או אש, חיתוך נייר טואלט (תשתמש בטישו בשבת).
כיפה שקופה זה למשל לתת מעשר, לתת צדקה, לשים בגניזה עיתונים עם שם ה', להפסיק לגלוש באתרים לא חיוביים באינטרנט. 
זה כל הדברים שאתה עושה בצנעא, ואף אחד לא יודע בכלל. 

כל אחד שמתחזק ביהדות לא מקבל על עצמו את כל המצוות בבת אחת. זה בלתי אפשרי ואסור. אז כל אחד מקבל על עצמו מצווה אחת, ואח"כ עוד מצווה, לפי הכוחות שלו. ללמוד אפשר את כל המצוות, אבל לקיים רק בהדרגה ולפי סדר הכוחות.
אז אתה תקבל על עצמך בשלב הזה רק מצוות שאנשים לא מודעים להן ולא רואים אותן. מצוות שיהיו נוחות לך. וכך אתה יכול לקיים אותן גם בבית של החברים. כי כרגע לא קיבלת על עצמך להימנע מאכילת אוכל שמבושל בשבת, רק להימנע מלקרוע נייר טואלט בקווים של החיתוך (אם אין טישו, אפשר לחתוך באמצע נייר הטואלט, בצורה משונה, נניח עם המרפק. והעיקר לא בקו של החיתוך). לא קיבלת על עצמך להפסיק לנסוע בשבת עדיין, רק להימנע מלהדליק בידיים שלך טלוויזיה או מתג חשמלי. 

ולא - זה לא מגוחך שאתה נותן מעשר ועדיין לא שומר שבת. זה לא מגוחך שאתה מניח תפילין אבל מחלל שבת. זה לא מגוחך שסדר המצוות שלך "לא הגיוני". זה הסדר שנכון בשבילך ובשביל רבים אחרים!
הראייה של שחור לבן וה"פיתרון" שלך לא לעשות כלום בכיוון הרצון להתקרב למסורת - זו עצת היצר. ולכן גם החבר'ה מסביב ממקדים את שאלותיהם בסגנון זה - אם אתה עושה את זה ואת זה, אז למה אתה לא כבר עושה גם את זה ואת זה ואת זה? אם כבר אז כבר...

הרי הבעיה שלך בחרדה מהביקורת הסביבתית היא התחושה שלא תהיה שייך לא לכאן ולא לכאן. כי אתה חסר ביטחון בעצמך. לא הביקורת מפריעה לך אלא חוסר החוסן הפנימי שלך. אז תקיים מצוות בינך לבין עצמך, ולא תיחשף לשום ביקורת. במשך הזמן יתחזק בך הביטחון העצמי, ואז הביקורת לא תפחיד אותך. כל עוד מפחידים אותך מצוות - אל תיקח אותן על עצמך. עם הלימודים, הכוח שלך לעמוד שלו בפני אי הסכמה יגבר ויגדל. תהיה מסוגל לא להפוך כל אי הבנה ליחסים עכורים, אלא להחליק על אי הבנה/הסכמה ולהשפיע על הזולת להימנע מהעכרת היחסים איתך (אלא אם כן הוא לא שווה שתשקיע בו...). 

בשלב שתהיה בטוח בעצמך, ותקבל על עצמך לא לנסוע בשבת - תוכל לא להגיע לחברים וקרובים בשבת בגלל נסיעה או בעיות אחרות, אבל לא לצאת מגעיל! רק כשתהיה לך היכולת הזו, רק אז תיקח על עצמך לא לנסוע בשבת. עד אז, אל תאיץ את הקצב של הדברים. לא הקצב קובע את איכות המסורתיות של אדם. 

ברור שאסור לקפוץ למים עמוקים בלי מצופים. זה מסוכן, והיהדות ניתנה לנו כדי שנחיה בה ולא כדי שנטבע בה.
לכן זו הדרך הנכונה!

זה מה
21/09/14 13:11
8צפיות
שאני מרגיש כבר כמה זמן. אבל כל הפחד זה לצאת עם זה החוצה מול כולם. והרי שזה צריך לקרות יום אחד.
יש פרופסור מאד מומלץ...
17/09/14 17:44
31צפיות
ב"ה
יש פרופסור שהרב שלום ארוש המליץ עליו, אני חושב שהיום כווולם מסכימים שצריך אותו קודם כל, פרופסור שמחה... צ'מעת עליו?... זה ההתחלה לדעתי...

הרב זמיר כהן הוכיח מה שהרב שלום ארוש כל הזמן אומר, הוא הביא מחקר שדיברו ליד מים (או שזה היה קרח?) ליד חלק דיברו דברים שליליים ןליד חלק חיוביים, אח"כ ראו במיקרוסקופ, המים\קרח שדיברו לידם דברים חיוביים החלקיקים האטומיים הקטנים שבהם היו בצורות יפות ומפוארות כמו ציורים יפים, ואלה שדיברו לידם דברים שליליים יצאו חלקיקים בצורות מבהילות ורעות וכו'... אז הדיבורים משפיעים על לב האדם, כשאדם מוציא מפיו- אני מאמין, זהו, צמד מילים פשוטות, אפילו בלב, זה עושה רושם על הלב! או אני מאמין בה', אני מאמין בעצמי שאגיע לכל הדברים הכי טובים שיש, וכו', זה משפיע פלאים, מנסיון!

"כן אני יכול! להגיע לכל הגבהים הכי עצומים (לטובה, לא מעניין אותנו גבהים של כסף וכו') שקיימים בעולם!
אני יכול לעבוד את ה' בזריזות עצומה ונפלאה!
אני יכול!
אני מאמין בה' שהכל מה' לטובתי"...
ככה אני עושה...  אני הרבה פעמים מתחיל מאפס... ככה הרב'ה אומר...

וגם תמיד מדבר עם חברים ר' נחמן מברסלב קורא לזה דיבוק חברים, או כמו שהחכם מכל אדם אמר- דאגה בלב איש ישיחנה...
אז מה שאתה עושה פה זה נכון, וגם תדבר עם אנשים שלדעתך רוצים בטובתך...
שיהיה בהצלוחה...
ושנה טובה... 
זה מדהים איך לכל אחד יש מיליארד עצות לאחרים אבל לעצמו הוא אומר 'נישט אזוי פשוט, נישט אזוי פשוט' כל הזמן, ה' יצילנו להמליץ דברים שאנחנו באמת מקיימים...
כוזרי
16/09/14 07:40
36צפיות
אשמח להמלצות על ספר עם הסברים או דיונים או פירוש על הכוזרי.

יום טוב לכולם
זכורני
19/09/14 11:34
9צפיות
שהרב מרדכי נויגרשל שליט"א מבאר את הכוזרי בספרים ובהרצאות.
מה ההבדל בין פדיון נפש למשברך
14/09/14 22:14
31צפיות
מה ההבדל בין משברך לפדיון נפש.
תודה.
º
שנדע מה זה משברך ומה זה פדיון נפש, נעמוד על ההבדלים :)
15/09/14 19:37
13צפיות
º
פדיון נפש זה עם כסף (כמה אג') ומי שברך זו ברכה.
15/09/14 19:49
10צפיות
עזרה לגבי הספר נצור לשונך
15/09/14 08:19
42צפיות
בס"ד

שלום לכולכם,

אולי מישהו יודע היכן ניתן להשיג מהדורת כיס של נצור לשונך לזיכוי הרבים? אני צריכה איזה עשר כאלה...
ללא נושא
15/09/14 08:40
20צפיות
אפשר גם ליצור קשר במייל breslevmeir@gmail.com
אני לא יודע אם יש להם את הספר אבל הם שולחים בדואר
ספרים בסגנון לזכות את הרבים.
º
אני מוכן לקנות ולשלוח לך מהחנות בבת-ים שהחבר הביא לינק ממנה
15/09/14 19:40
18צפיות
º
תודה רבה. תזכה למצוות.
16/09/14 09:49
11צפיות
תתקשרי שם לנייד ותזמיני. או ישירות דרך האתר
19/09/14 11:28
10צפיות

איזה מחמם את הלב שמייד נרתמו לעזור לך פה.

כל הכבוד לכולם. רואים שיש להם נשמה של יהודי: רחמנים, ביישנים וגומלי חסדים.
שלום לכולם למי שמכירים ולמי שלא,אני הולך לפתוח ת'לב,
12/09/14 04:18
84צפיות
ב"ה
שלום לכולם פה, למי שאני מכיר ולמי שלא,
אני הולך לפתוח ת'לב כרגע, רק מקווה שלא ישברו לי אותו חחח

אז ככה, יש לי חרדה חברתית מה שנקרא, 
אני חוזר בתשובה מעל שלושים כבר ומאז שהתקרבתי לר' נחמן ולרבי שלום ארוש המצב הרבה יותר טוב,
הרבה יותר יוצא מהבעיה, אבל עדיין רחוק רחוק... מלצאת חופשי מתי שבא לי מה שנקרא לשיעורים, חברותות, חברים משפחה וכו',
ולכן אני המון בבית,

זהו, הייתי רוצה לשמוע יותר מאנשים ש'בזירה' מה שנקרא, שיש להם ת'בעיה, מאשר אנשים מבחוץ מה שנקרא שלא יכולים להבין,
לכן אני לא מאמין ברופאים למיניהם שאומרים: 'אני מבין' ו'אני מבין' וכו' הם לא מבינים, רק מי שיש לו ת'בעיה, או צדיקים שמקבלים רוח הקודש מה' כמו הרב שלי שעוזר לי וממש גלגל הצלה! אם לא הוא, לא הייתי שומר תורה ומצוות היום, הוא מציל אותי אבל הייתי רוצה לשבת איתו לשיחה ארוכה כמו שהצלחתי כמה פעמים ספורות כשגרתי לידו (מתוך מיליוני נסיונות! חחח אבל כל רגע היה שווה!) אבל היום אני גם גר רחוק וגם לדרשה פעם בשבוע בקושי יש לי כוח ללכת... כל שכן לנסות לתפוס אותו בבית (שכנ"ל מצליח רק פעם ב... לא יודע כמה נסיונות) אבל הוא האור בחיי וגלגל ההצלה שלי כמובן הכל מה' ישתבח שמו! ר' נחמן מברסלב זי"ע מדבר הרבה על דיבוק חברים וגם החכם מכל אדם אמר במשלי: 'דאגה בלב איש ישיחנה',

אז הנה אני פה לפניכם, חשוף, גלוי, והקטע זה שאני תופס מעצמי בחור מאד יפה ומאד אינטליגנט (הכל מתנות מה'! לא ממני, שלא יישמע שאני מתגאה חחח) ומאד מתפלל בהתלהבות ומאד לומד בהתלהבות שטייגן מה שנקרא, ומרגיש שיש לי המון מה להציע אבל כאילו תקוע, אני מזל דגים, והרב יצחק פנגר אמר דברים, חלק מתורותיו של ר' נחמן מברסלב, ואחד הדברים שאמר זה- שהמזל הזה זה הפכים, פשוטו כמשמעו! (כמו הסמל של דגים) הוא אמר שמצד אחד כתוב שצדיקים מתגלגלים בדגים ומצד שני הדגים הם היחידים שיכולים לאכול את בני מינם וכו' ולכן לא להיבהל אם את/ה רואה בעצמך ממש דבר והיפוכו, בקיצר קשה לי מאד עם זה וכל עצה למי שגם יש את זה (ברמה מסויימת, פחות או יותר ממני, אבל שיש את הבעיה) מאד יעזור לי, אני גם פתוח לשמוע עצות מאחרים (במיוחד מאופירA) אבל יותר מכאלה עם הבעיה הנ"ל,

לכל מי שקרא, ומצטער שלא כל אחד יכול לעזור עם כל הרצון הטוב, מקווה אולי להכיר ולמצוא אנשים וביחד אולי להתכתב וכל אחד יעזור לשני למרות שאני כרגע כותב בעיקר כדיי לקבל עזרה מקווה שבעתיד אוכל גם לעזור, תודה לכולם ויום מדהים, וגוט שאבס! :)
גם אני
12/09/14 05:33
37צפיות
גם אני חוזר בתשובה (אמנם כבר הרבה זמן יחסית) מעל 30, מזל דגים, וסובל מחרדה חברתית שמשפיעה לי מאוד על החיים.
הפסיכולוגים שאני נתקלתי בהם באמת לא עוזרים הרבה, רק קצת.
קשה לי לתת עיצות כי פשוט אין לי הרבה כאלה בנושא הזה, צר לי.

XD אולי אתה האח התאום האבוד צ'לי???
12/09/14 14:11
33צפיות
ב"ה
איזה קטע ממש האח התאום האבוד חחח
אם אכפת לך הייתי רוצה להתכתב דרך הודעה פרטית,
אם הסכמתך,
תודה! 
אל תהיה כל כך בטוח שזה חיסרון
12/09/14 07:38
43צפיות
יש אנשים שהם יותר מוחצנים ויש כאלו יותר מופנמים.
היה פעם מחקר ביפן שגילה שאנשים עם תופעה כזאת יש להם תשומת
לב מאוד אבל מאוד גבוהה באופן קיצוני לפרטים, לכן שהם עברו מאחת 
הפרברים של יפן לטוקיו או אנשים שגרו בריצ'מונד ועברו לניו יורק אז
התחילה להם הבעיה, שיש הרבה צפיפות והעין קולטת וקשה לה לעבד
את כל זה, בא נגיד שבנהיגה אתה אמור להיות עדיף פי כמה מאחד שיכול
לפתור בעיות מטמטיות מסובכות אבל שוקע בסוג של תרדמת ומעופף
כשהוא משוחח עם מישהו בטלפון, יש לזה קשר לבעיות קשב וריכוז,
היה פעם מאמר שומר שזה קשור לגלגולים קודמים, ומי שהיה צייד או לוחם
אמורה להיות לו הבעיה הזאת, אדם כזה יש לו מודעות הרבה יותר 
גדולה, הוא חשדן בעסקים והוא קולט אם האדם ממול הוא אדם רציני
או שזה עוד רמאי, תקנה אוזניית בלוטוט, תשמע שיעורי תורה ברחוב
ותימנע מלהסתכל על כל דבר שזז, אני בטוח שכשאתה מרוכז במשהו
או שיצאת מפגישה עמוסת מידע לא איכפת לך בכלל מהאנשים שאתה
פוגש בדרך, לוגית, זה בכלל לא אמור להיות מעניין, יש סדר עדיפויות,
אתה לא תזכור אותם עוד כמה ימים ובטח לא עוד כמה חודשים, יש 
אנשים שיש להם סף רגישות גבוה, והם קולטים מי הבנאדם וזה מעניין 
אותם, הבעיה שהם רואים קטע אחד מתוך הפאזל, קשה להם להבין 
שזה שורש אחר של נשמה, שהמסלול שלו שונה לגמרי, זה מדובר
בתור לבנק לדוגמא, אבל בהליכה סתמית ברחוב זה כל השיפוט יכול 
להיות מוטעה, הרבה מאנשים לא מעניין אותם האדם שחושב שחושבים 
עליו, להגיד לך את האמת גם אם אובמה היה מגיע בלימוזינה בקושי 
אנשים היה מעניין אותם אובמה, אנשים כל כך עייפים ונמצאים לרוב
במקומות כל כך לא פשוטים בהרגשה שלהם בחיים שבכלל לא מעניין
אותם אנשים אחרים, הם שקועים בבעיות שלהם.
יכול להיות גם
12/09/14 08:24
28צפיות
שאתה גבוה יותר מדי, או נראה טוב חיצונית הרבה יותר מאנשים 
אחרים ובגלל זה שמים לב אליך יותר מאנשים אחרים
קודם כל שכוייח עצום!!
12/09/14 14:35
24צפיות
ב"ה
ותודה!
נתת לי כמה נקודות של תקווה!
1. הרעיון להתנתק ע"י בלוטוס (או נגן mp3) עם מוסיקה ושיעורי תורה וכו', רעיון עצום! (ופשוט כל כך!...)
2. להתחזק בשמירת העיניים (כנראה בשבילי לא רק בנשים אלא כל הזמן להיות עם עצמי בעולם משלי עם שיעורים משלי ומוסיקה משלי וכו'), לא רק משום שמירת העיניים אלא גם בשביל החרדה חברתית
3. נכון, כשאני יוצא ממקום חשוב כמו שיעור תורה טוב או פגישה עם חבר\משפחה פגישה ככה לבבית גם אני עסוק בזה ופחות מפריע לי הסביבה,
וגם לגבי הגבוה יותר מדאי, אני לא, גובה רגיל ממוצע, כן (מחשיב את עצמי) כנראה טוב, אבל יש יפים ממני בלי הבעיה שלי, ונראה לי שפה זה עוד נקודה שעזרת לי להבין, זה לא רק מהחיצוניות אלא סתם כי אני אדם מאד מאד שונה אולי מהנורמלי, אני מאד (כמו שציינת) חד, בהתנהגותי, ממהר, מאד אנרגטי! אולי אפילו היפר, ואולי זה גם מושך תשומת לב, הבחור עם הכיפה הלבנה (אבל ללא הכיתוב, אבל זה עדיין קצת שונה) שרק ממהר (ולפעמים בעצבים חחח), וכו' אולי גם זה, 

בכל אופן נתת לי כמה זוויות ראייה חדשות שאנסה, תודה עצומה!!!
תודה לאלישיר
12/09/14 14:16
22צפיות
ב"ה
ששמת בנעוץ.
שלום לך
12/09/14 15:18
32צפיות
אני בת 30 וגם מזל דגים, לאחרונה אני קצת מתחזקת.
בעברי הרחוק סבלתי מ"חרדה חברתית", אני מניחה שיש על הסקאלה כמה דרגות. והיום אני מרגישה שזה כבר לא משהו שהוא חלק ממני, אבל לעיתים בסיטואציות מאוד מסויימות זה יכול לשחזור, אך בדרגה קלה קלה.

אני יכולה להגיד מהנסיון שלי שאפשרי בהחלט להתגבר על כך.
גם אני לא בעד פסיכולוגים וכאלה מטפלים, אבל יש עוד סוגי מטפלים יותר "רוחניים" שבהחלט יכולים לתת כלים טובים.
סה"כ בסופו של דבר העבודה היא שלנו.

אני בן אדם מאוד רוחני ועם מודעות עצמית מאוד גדולה, ולכן הרבה שנים הצלחתי גם לבד להתמודד. אבל אני יודעת שלא כל אחד יכול, ולכן בהחלט יש מטפלים טובים שבכמה שיעורים יכולים לתת הכוונה ומשם אפשר לבד.

השיטה היא כזו, אם אתה מפחד ממשהו פשוט תתמודד איתו. קפיצה למים.
ואם כשלת , "גמגמת" ולא הצליח לך, הכי חשוב לא לבקר את עצמך על כמה זה היה גרוע, אלא ההיפך תמיד להחמיא על הדברים הטובים שכן קרו.
השינוי הוא לא בבת אחת, צעדים קטנים קטנים כל פעם משהו. עד שאתה פשוט מצליח לשחות במים.

נניח בחרת להשתתף במשהו חברתי שאתה מאוד חושש ממנו. מפחד לא לדבר, מפחד שאנשים הסתכלו עלייך מוזר, מפחד לעמוד בצד ולא ולהיות לבד.
השלב הראשוני הוא לבחור להתמודד. אפשר ללכת לאותו המקום עם חבר.
ואז בצעדים קטנים לנסות לחייך, זה בסדר אם לא השתלבת, אבל על עצם ההתמודדות , הצעד שעשית, כבר על זה מגיע כל הכבוד.

אתן עוד דוגמא, פחד ללכת למסיבה ולרקוד.
אז לבחור חבר שנוח איתו, וכן ללכת למסיבה, ואז להכנס לרחבה.
אז אולי יהיה קשה לזוז... אבל להחמיא לעצמך על זה שקודם כל הגעתי ובחרת באומץ לב להתמודד ועל זה שנכנסת לרחבה.
זה שלא רקדת, זה שטויות... תמיד להסתכל על ההשיגים. וכך שוב להתמיד ושוב בהזדמנות אחרת ללכת ואז והלתמודד עם עוד דבר קטן.
בנוסף לשים לב למחשבות שרצות ומציפות בסיטואציות האלה, זה הכי חשוב.
אם אלה מחשבות שמבקרות אותך ומורידות אותך, איתן להתמודד.
כאנחנו מחמיאים לעצמנו (וזה לא הכוונה ממקום של אגו), אנו רק תורמים לשינוי. 
כשילד קטן מתחיל את צעדיו הראשונים, אם הוריו לא יעודדו אותו הוא יפחד, אך ההורים מחמיאים מעודדים ואז הוא שוב מנסה ושוב, ונופל ולא מתייאש ומקבל מחמאות אדירות גם אם עשה צעד פיצפון... והופ הוא מתחיל ללכת.

למזל דגים יש בהחלט נטייה לחוסר יציבות וקיצוניות שמתחלפת, יש צורך לאזן. שוב מודעות עצמית מאוד עוזרת לשים לב למחשבות שלנו, שתמיד אפשר לשנות אותן. חשיבה חיובית ואמונה שנצליח...

מקווה שהצלחתי קצת לעזור,
שבת מבורכת.

היי
12/09/14 15:45
32צפיות
אני חוזר בתשובה בשנות ה30 המאוחרות
אין לי הסבר לזה
אבל סבלתי מחרדה חברתית שנות ה20 שלי
וזה נעלם!
חוויות החיים מחשלות אותנו להתמודד עם זה
אין לי עיצה טיפולית כלשהיא
אולי רק כדאי שתחשוף את עצמך בהדרגה לקהלים שונים(כולל, בית כנסת)
בע"ה תתגבר על זה ותהיה לך רפואה שלמה מהעניין הזה!

היי
15/09/14 01:25
12צפיות
ב"ה
אני מסכים עם דבריך...
כן ללכת למקומות עם אנשים ולאט לאט זה יעבור
ובצירוף של אמונה כמו שהרב שלי רבי שלום ארוש תמיד צועק להתחזק באמונה חחח
תודה
שלום לך גם. ותודה. :)
15/09/14 01:12
22צפיות
ב"ה
אממ בהחלט נשמע שעברת את זה גם,
אני לא כל כך יש לי את כל האופציות שהעלת, חלק כן וחלק לא,
לדוגמא, ללכת עם חבר טוב, בעייתי כי יש לי חברים טובים מהעבר הלא דתי (והם עדיין לא דתיים) לא שייך להגיד להם בואו איתי ל.. שיעורי תורה(?) או נגיד לסתם יישיבה פה בסביבה ללמוד (וזה רוב הדברים כי אני גר היום בשכונה חרדית ואני חוזר בתשובה חרדי), 
ויש לי כמה חברים שהכרתי פה חרדים אבל גם מהם לא שייך לבקש לבוא איתי לכל מיני מקומות כי הם עסוקים נורא חלקם עובדים ולומדים חלקם לומדים כל היום, זה לא אפשרי,
אממ לגבי הקשבה למחשבות ה'מבקרות' וה'מורידות' וכו', זה אחלה רעיון! נראה לי שייקח המון זמן עד שאצליח לנצח אותן :/ אבל הרב'ה אבל לא להתייאש אז אני אעשה כדברייך ובעזרת ה' בלי להתייאש...   :)
תודה לך על ההקשבה ועל הדברים שאמרת
המשך
15/09/14 18:11
19צפיות
חברים תמיד אפשר להכיר :)
אבל אני לגמריי מזדהה ומבינה, אז מסתדרים עם הקיים.
בכל מקרה עניין התשומת לב למחשבות שלנו, המודעות למעשה היא מאוד חשובה.
אין ספק שזה לא פשוט, אבל צעדים קטנים... לאט לאט.
אם תרצה לשתף במקרה ספציפי, אשמח להקשיב.

בהצלחה.
קודם כל תודה שוב...
הודעה זו מכילה תמונות
17/09/14 06:33
17צפיות
ב"ה
קודם כל תודה על האכפתיות! 
אמממ
משהו ספציפי...
אוקיי..
אני (כמו שאמרתי) חוזר בתשובה חרדי (ברסלב), אני מרגיש כשאני יוצא מהבית כאילו אני אביב גפן (כשהיה פרובוקטיבי, כמו בתמונה, לא כמו היום שהוא מצ'עמם) או משהו כזה... ומה פרובוקטיבי בי? שאני הולך עם כיפה לבנה? (ללא הכיתוב), או העובדה אולי שאני הרבה פעמים (למעיישה רוב הזמן) מואס בזקן הקטנטן ומתגלח? (עם מכונת תספורת), ככה אני מרגיש... שוב כמו שגם אמרתי, אני 'קצת' היפר כזה... אז אני מרגיש כאילו או ששונאים אותי או שדבוקים לי לפרצוף, מצ'הו כזה, כאילו אין באמצע, כזה מושך תשומת לב יותר מדאי... וזה גורם לי רוב הזמן להיות 'תקוע' בבית על המחצ'ב המאפן שנמאס לי ממנו כבר... אז זהו קיבלת את האמת הלא נעימה מה צ'נקרא  אבל ביקשת אז אמרתי... זה רוב הבעיה צ'לי...
נ.ב- אני מתארגן לקראת הנסיעה לראש השנה אז אם לא אוכל להגיב, אני יגיב כשאחזור, שנה טובה ומתוקה. ושוב תודה.
השורש של מה שאתה מספר זה בעצם
19/09/14 15:49
13צפיות
קבלה עצמית
ואם אתה מושך תשומת לב, נו אז?
אתה טוב בעיני עצמך? זה מה שחשוב!
אתה טוב בעיני הבורא, זה מה שעוד יותר חשוב.

תרשה לי לגלות לך משהו 
אתה לא מרכז העולם , תאמין לי או לא אף אחד לא חושב עלייך את המחשבות שמתרוצצות אצלך בראש כשאתה הולך ברחוב.
אני לא אומרת זאת ממקום מזלזל, חלילה אל תחשוב כך. אני אומרת מהמקום המזדהה שלי, שהרגשתי מאוד דומה למה שאתה מתאר, בעבר.
כל יציאה לרחוב הייתה מלווה בפחד, בקושי בחוסר הנאה וההיפך, בסבל.
חשבתי בראשי מחשבות כאלו ואחרות, שכולם ברחוב מסתכלים עליי, שחושבים עליי דברים לא טובים, שאני משונה ומוזרה וכד'.

זוכר שכתבתי על תשומת לב למחשבות שלנו, אז יש בזה שורש מאוד חזק.
להבין שאנו השופטים היחידים של עצמנו.
תאמין לי , כל אחד מתעסק בעצמו... וגם אם יש בך משהו פרובוקטיבי... וגם אם אנשים מרימים גבה כשאתה עובר ברחוב.
זה בעיה שלהם, אך ורק שלהם. עצוב שאנשים לא יודעים לקבל את האחר. כולנו שווים בעיני הבורא. זכותינו להיות מי שאנחנו, וטוב שאנו שונים זה מזה.

כשאתה הולך ברחוב, ומרגיש תחושה לא נוחה, שאנשים בוהים בך כי אתה.... לא יודעת מה?
תנסה לשנות את המחשבות למחשבות חיוביות.
מה שחשוב זה שאתה תקבל את עצמך, שאתה תאהב את מה שקיבלת, כי מי שאתה זה הכל בזכות בורא עולם שבחר שתהיה כזה.
וזה הדבר המיוחד ביותר שיש, מי שאתה.
תחייך, תאהב אל תשפוט אלתתבייש במי שאתה, או תחשוב דברים שליליים.

אז מה אתה אומר? 
העולם מאוד יפה, כיף להסתובב ברחוב, יש אנשים נחמדים. אל תבזבז את חייך בגלל המחשבות הרעות שמנסות להכשיל אותך.
מגיע לך הכי טוב. כי לכולם זה מגיע. אין סיבה שתהיה תקוע בבית.

בנוסף
15/09/14 18:16
15צפיות
חשוב לדעת שיש פתרון תמיד לכל דבר (לא להתייאש:) )
אם אין חברים שמתאים ללכת איתם בגלל שאתה חוזר בתשובה, אפשר למצוא פתרון גם לזה.
צריך להבין את המקרה לעומקו... ומשם למצוא פתרונות יצירתיים.... אבל לא להסתבך יותר מדיי...
ושוב, אם תרצה אתה מוזמן בשמחה לשתף במקרה ספציפי, אולי אני אצליח לחשוב על פתרון שיראה לך, אולי לא... אבל שווה לנסות.
אגב, נשמע דווקא שאתה בדרך הנכונה, אתה יודע ש50% מה"בעיה" נפתרת ברגע שאת מודע אליה :)
גם מרגישים מהכתיבה שלך שאתה אכן בדרך.

העניין הזה
16/09/14 13:04
18צפיות
מוכר לי מקרוב ואני גם יודע שיש סוגים שונים ורמות של חרדה חברתית .
אני אתחיל בעיצה של רבי אלימלך מהצעטיל קטן: 
טז. האדם לא נברא בעולם רק לשבר את הטבע לכן יזרז א"ע לתקן מדותיו בשנת י"ח דוקא כמו שאבאר כגון מי שנולד בטבע של עקשנות ישבר את טבעו מ' יום רצופים לעשות דוקא להיפך ממה שיעלה במחשבתו וכן מי שבטבע עצל ירגיל את עצמו מ' יום רצופים לעשות כל דבר בזריזות הן בהולך לשכוב על מטתו הן לקום בבוקר ממשכבו הן בזריזות לבישת בגדים ונט"י ולנקות את גופו ולילך בזריזות לבהכ"נ תיכף אחר קומו מהספר וכיוצא בהן וכן מי שטבעו ביישן מהחלק של בושה רעה ירגיל את עצמו מ' יום להתפלל דוקא בקול רם וכח תנועת אבריו ולקיים כל עצמותי תאמרנה ולברך על התורה בקול רם עד שיעזרהו מן השמים להסיר הבושה הרעה ממנו וכן מי שאמרי פיו אינם עולים יפה ומסודר מחמת הרגל טבעו וכלי הדיבור שלו ירגיל את עצמו מ' יום להטות אזנו להדיבורים היוצאים מאליו הן במילי דעלמא והן במילי דשמיא הן בשעת הלימוד כי הרגל של כל דבר נעשה שלטון וכן מי שטבעו אינו מתמיד בלימודו ירגיל את עצמו גם כן מ' יום וילמוד יותר מהרגל שלו ויסתכל בכל פעם קודם הלימוד בצעטיל קטן שלי ומשם ואילך מן השמים יעזרוהו להיות מוסיף והולך בשבירת מדות הרעות עד תומם:

דבר נוסף, ומנסיון אני לא יודע איזו רמה של חרדה חברתית אתה מתמודד איתה אבל רצוי אם אתה יכול להגיע לשיעורים קטנים לימוד בחברותא של מספר אנשים מצומצם נניח עד ארבעה אנשים ולאט לאט להכנס להביע דיעה ולהעלות את המינון באופן מאד מתון מה שחשוב הוא שלעשות קביעות בענין הזה ולנסות ולהתקדם עד שבע"ה תגיע גם לשיעורים יותר גדולים ואירועים.

פעם הייתה לי את אותה הבעיה שאתה מתאר והיום בעזרת ה' אני מעביר שיעורים מול ציבור קטן עד בינוני מה שחשוב זה לנסות ולא ללכת לאחור כלומר לקבוע את השיעור הקבוע ולהתמודד עד רמה מסויימת שאתה לא ממש נלחץ מהסיטואציה.
איזה קטע אני נולדתי אותו יום שר' אלימלך מליז'ענסק נולד
17/09/14 06:41
12צפיות
ב"ה
איזה קטע שאתה מזכיר אותו שהוא ואני אותו יומולדת עברי! בכל אופן אני ינסה את דברי הצדיק הקדוש הנ"ל בעזרת ה'... תודה ושנה טובה אם לא יצא לי לכתוב יותר.
מחילה,
22/09/14 13:33
3צפיות
איפה אתה גר ?.....
יש חסיד ברסלב מקסים מקסים ומקשיב, הוא יודע פרק בתורת הנפש,  והוא יועץ ותיק, תתחבר אליו, הוא לא יבקש ממך כסף. קוראים לו הרב יעקב חיון.
למרות שהוא רב, תוכל לדבר איתו על ההכל, הוא יבין ויקשיב, יחייך ויאלף אותך חכמה.
הוא מבית שמש.
אני מכיר אותו אישית. הוא די ידוע.
*דבר שני, אנשים לא זזים יותר מדי מאיזה המלצה שקראו באיזה פורום.
אם אתה רוצה לשנות את החיים שלך, תלמד EFT, זו שיטה קצרה ויעילה להפליא, עם השיטה/טכניקה הזאת אתה מעיף בקלות כל מצוקה ריגשית, ולאט אבל בטוח, אתה מתקדם בצעדי ענק בנושא של חרדות, וכל מה שקשור לנפש או לרגש, או להרגשה.
אתה מטפל בעצמך ולא זקוק לטובות מאף אחד.
מנסיון.
בקרוב יהיה קורס על השיטה במכללת בינה בירושלים.
יש סירטונים בנושא ביוטיוב, אולי תקלוט שמה את העניין.
בהצלחה !
כתיבה וחתימה טובה !
ארגון פתחון לב

החגים כבר כאן!

880 אלף ילדים ישארו רעבים ללא עזרתכם. בואו לתרום להם עכשיו >>

רונית כהן זמורה - מנהלת פורום טיפול זוגי ומשפחתי

פורום טיפול זוגי ומשפחתי

מענה על כך שאלה בדיסקרטיות היכנסו עכשיו >>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום