לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
בס"ד

ברוכים הבאים   

תהליך החזרה בתשובה אינו תהליך קל. לא לאדם עצמו ולא לסובב אותו מאחר והוא מצריך שינוי משמעותי בחיים. כמעט תמיד השינויים האלה משפיעים רבות על הסובבים אותנו ו/או הסובבים אותנו משפיעים רבות על תהליך החזרה בתשובה. דבר זה עלול לגרום לבעיות ולחיכוכים רבים עם הסובב אותנו ובעיקר עם בני משפחתנו והחברה שאנו נמצאים בה. לא תמיד אנחנו יודעים איך להתמודד עם הבעיות וזקוקים לעזרה מרב או רבנית בעלי ניסיון עם חוזרים בתשובה, ולאוזן קשבת מאדם שעבר חוויות דומות ויכול לייעץ לנו כיצד לפעול בתבונה. מצד שני, גם הסובבים אותנו לא תמיד יודעים כיצד ללכת איתנו בין הטיפות על מנת לשמר את החיים בצוותא, בשלווה ובהרמוניה.

פורום זה מיועד לכם, החוזרים בתשובה שביצעתם את ההחלטה שברצונכם לחזור בתשובה על מנת שתוכלו לחלוק את חוויותיכם, ההתלבטויות והבעיות הכרוכות בשינוי מהותי בחיים ושמו החזרה בתשובה. פורום זה מיועד גם לכם, בני משפחותיהם של החוזרים בתשובה. כאן תוכלו לחלוק במה אחת עם חוזרים בתשובה, ובני משפחה של חוזרים בתשובה, על מנת שתוכלו להתמודד עם החוזר בתשובה הפרטי שלכם ו/או לעזור לאנשים אחרים הנמצאים במצבכם.

מן הראוי לציין שפורום זה מיועד לשומרי תורה ומצוות ושאינם שומרי תורה ומצוות כאחד.

מטרת הפורום היא לא לעורר דיונים בנושאי הלכה או אמונה בשביל דיונים כאלה קיימים פורומים אחרים בתפוז. הפורום מיועד לאנשים שכבר החליטו לבצע את הצעד. מהסיבה הזאת הפורום לא מיועד כדי לשכנע את החוזרים בתשובה בטעות דרכם.

כללי הפורום:

1) אנחנו בפורום חוזרים בתשובה ולכן, בבקשה, אל תשכנעו אותנו לחזור בשאלה. בשביל לשכנע אנשים לחזור בשאלה ישנם פורומים אחרים בתפוז.

2) פורום "חוזרים בתשובה" לא נועד לויכוחים על רקע דתי-אידיאולוגי. בשביל אלה קיימים פורומים אחרים בתפוז.

3) פורום "חוזרים בתשובה" לא הוקם כדי להוות בימה להידברות בין הדתיים ללא דתיים. על כן, אין מקום בפורום לויכוחים בין הדתיים ללא דתיים גם לא ויכוחים פוליטיים בין הדתיים ללא דתיים.

4) בפורום שלנו מדברים בשפה יפה ובכבוד לאורח השפה הנהוג בעולם הדתי-חרדי. הן בלי קללות אפילו לא קללות של סלנג, הן בלי ביטויים מיניים, עוד כיוצא באלה. מי שלא יכול לכבד את רגשות חברי הפורום - מוזמן שלא לדבר בפורום שלנו בכלל.

5) בפורום שלנו מעצם טבענו כחוזרים בתשובה מכבדים את היהדות ואת מורי דרכה הרבנים. על כן בפורום שלנו מתייחסים בכבוד הן לתורה והן לרבנים ולא מקללים. זה לא אומר שלא ניתן להביע דיעה, אלא שצריך לעשות זאת מתוך הכבוד הראוי.

6) הפורום אינו מיועד לשאלות הלכתיות. לצורך כך קיים פורום ייעודי בתפוז קהילות: 'לשאול את הרב'. כמובן ששאלות הלכתיות מפי חברי הפורום הקבועים, יתקבלו בברכה.

7) דף הפורומים בתפוז קהילות, מחזיק חמש עשרה הודעות ראשיות בלבד. על כן, חברי הפורום מתבקשים שלא לקפוץ ולפתוח הודעה ראשית נוספת, כל זמן שנמצאת בדף הראשי הודעה קודמת של אותו גולש, או במשך זמן סביר מפתיחתה, כדי להשאיר מקום בדף הראשון גם לחברים אחרים בפורום.

8) הערות והארות להנהלת הפורום, יתבצעו במערכת המסרים בלבד!

יום חמישי, ה' כסלו
27/11/14 11:48
7צפיות

שמירת הלשון
27/11/14 11:53
10צפיות
בס"ד
שלום עליכם ,עמכם הסליחה שנעמלתי בימים האחרונים אני פשוט מאוד עמוסה.

לשון הרע על קטן

לפעמים שייך לשון הרע אפילו על קטן, כגון לספר גנותו של יתום שמגדלים אותו אנשים בתוך ביתם. כי על ידי זה יוכל להיסבב שיגרשו אותו מאיתם. וכמו כן,בכל מקרה שיכול להיסבב נזק לקטן או להצר לו על ידי הסיפור.
ואם מכוון בסיפורו לסלק את הנזקין שבאין על ידי הקטן ולהדריך אותו בדרך ישרה - מותר. אך צריך שיידע מתחילה בבירור שהסיפור הוא אמת, ולא למהר לסמוך על זה ששמע מפי אחרים

לשון הרע על עם הארץ

ודע שאיסור לשון הרע הוא אפילו על עם הארץ, כי גם הוא בכלל עם ה' וצבאותיו שהוציאם ממצרים, וכל שכן אם הוא תלמיד חכם, בוודאי המספר לשון הרע עליו עונשו גדול בהרבה. ואמרו חזל "כל המספר לשון הרע אחרי מיטתו של תלמיד חכם - נופל בגיהנם". ולפעמים נכנס בגדר מבזה תלמיד חכם. וידוע גודל עונשו של המבזה תלמיד חכם. והיצר הרע מסית לאדם שהאיסור הוא רק על תלמידי חכם של זמן הגמרא, אבל תלמידי חכמים של היום מותר לבזותם. והוא טעות גמורה. כי כל תלמיד חכם הוא לפי הדור. ואפילו בזמנינו, אם הוא יגע בתורה וראוי להורות וללמד - בגדר תלמיד חכם נקרא. והמבזה אותו אפילו רק בדברים, ואפילו שלא בפניו, עוון הוא, וחייבים עליו נידוי. וכל שכן אם התלמיד חכם הוא מורה הוראה בעיר, בוודאי האיסור חמור הרבה יותר. כי בעקבות סיפורו אנשים לא יילכו לשאול אותו הלכות, אלא יפסקו לעצמם, ויבואו לידי קלקול. 
על קורי עכביש מול חבלים עבים: היצר הרע.
24/11/14 18:59
22צפיות
בעזהי"ת

אמר רב אסי: יצר הרע, בתחילה דומה לחוט של בוכיא, ולבסוף דומה כעבותות העגלה.
  (סוכה נב).

נניח ומגיע היצר הרע לפתות אותך לעשות איזו גניבה קטנה. מסביר לך שזה לא נורא כל כך, שאף אחד לא ישים לב, ורק הפעם באופן חד פעמי, וכו' וכו' – כל עצותיו הרעות. באותו הרגע, ביכולתך פשוט לטרוק לו את הדלת כמעט ללא מאמץ נפשי. וגם אם הוא יחזור עוד פעם או פעמיים, אם תתעקש לנהוג כן, בנושא הזה הוא פשוט ימשיך הלאה מעליך.

אבל אם חלילה מתפתים, וגונבים את הגניבה הקטנה הזו, לאחר זמן קצר היצר הרע לא רק שלא 'נרגע', אלא מתחיל לדחוף אותך שוב, ובכוחות כפולים, לגנוב בשנית. ובפעם הזו הרבה יותר קשה לעמוד בלחץ הנפשי של התאווה...

וחלילה, אם שוב נופלים ושוב נופלים, מגיעים למצב שכבר פשוט לא שולטים במציאות של עצמנו. אנחנו יודעים שזה רע, אנחנו יודעים שזה הולך לדפוק לנו את החיים, ופשוט לא מצליחים יותר להתגבר. היצר הרע נעשה, ה' ירחם, לשליט עלינו.

והם דברי חז"ל: בתחילה כשהיצר הרע מגיע לפתות אותך, כוח להכריח אותך לדבר מה, דומה לכוחם של קורי עכביש למנוע ממך ללכת: תנועה קלה והם נקרעים ומתפזרים לכל עבר. אבל אם חלילה מתפתים ונופלים ונופלים, מגיעים למצב שכוחו של היצר הרע עליך משול לכוחם של החבלים העבים שפעם היו רותמים בעזרתם את העגלה לסוסים... מהם אתה תצטרך המון המון רחמי שמים כדי להימלט, וגם אז מי יודע באיזה מחיר...
יש שיר אחד, "אלוף בשחור"
25/11/14 20:43
50צפיות
זהו שיר מפורסם של עמיר בניון. שנים שאני שומע אותו, שוב ושוב כדי לרדת לעומק הדברים כאילו היה סוגיה תלמודית מסובכת. שיר קצר, לא מבין בדיוק מה כוונת המשורר אך היופי בו הוא שכל אדם יכול לפרש אותו כראות עיניו. יש שאמרו שהוא מדבר על האדם בכללי, יש שאמרו שהוא מדבר על הדיכאון באדם. מבחינתי, השיר הזה מדבר על יצר הרע ואם כבר הזכרת אותו, חשבתי להביא פה פירוש קצר שכתבתי לעצמי לא מזמן ומקביל לדברים שכתבת.
https://www.youtube.com/watch?v=TeGQP7cDVzw

"התחיל המשחק..." 
בגמרא, במסכת סנהדרין (צא, ב) נחלקו רבי ואנטונינוס מאימתי יצר הרע שולט באדם. רבי סבר שיצר הרע שולט משעת יצירה, דהיינו – מתחילת התרקמות העובר, אנטונינוס סבר משעת לידה והביא אסמכתא לכך מן הפסוק "לפתח חטאת רובץ", פתח הרחם. לבסוף הסכים רבי עם אנטונינוס שיצר הרע שולט באדם רק משעת יציאה, כלומר משעת לידה. כוונת הדברים היא שהילדים טרם זכו לתבונה שתדריכם ולכן נוהרים אחר הדחפים החומריים הגופניים שלהם. ה-"בא לי" וה-"זה שלי" המוכר.

"ויהי יום ובוקר מאז שהפסקנו לזכור..." 
 הגמרא במסכת נידה (ל,ב) אומרת : "למה הולד דומה במעי אמו? ... ומלמדין אותו כל התורה כולה, וכיוון שבא לאוויר העולם, בא מלאך וסטרו על פיו ומשכחו את כל התורה כולה". מצירוף הגמרות לעיל נלמד כי בעת העובר ברחם אמו, אין לו יצר הרע ומאידך לומד את כל התורה כולה אך ביום ובוקר הראשונים כבר "הפסקנו לזכור",  כל התורה כולה נשכחת ואנו נשארים עם היצר הרע לבדו.

"יצור מוזר מודע קצת לנפש..." 
עפ"י בעל התניא לאדם יש שתי נפשות, נפש אלוקית, רוחנית היא משכן היצר הטוב ונפש בהמית, גשמית ומקום משכן היצר הרע הוא בנפש הבהמית. שתי הנפשות הללו שוכנות בגוף אחד ותכלית האדם להביא להרמוניה בין שניהם כנאמר "ואהבת את ה' אלוקיך בכל לבבך וגו'. בכל לבבך - בשני יצריך, ביצר טוב וביצר הרע – בגשמיות וברוחניות. 
למילים "מודע קצת לנפש" ניתן לתת פירוש כפול. מצד אחד, המודעות שלו לעצמו, לנפש הבהמית ומאידך המודעות שלו לנפש האלוקית.
הכוח שלו נובע דווקא מתוך הידיעה בכוח הנפש המקבילה לו ולא מתוך זה שהוא עצמו חזק. מדוע? משום שכשאומרים נפש אלוקית כפי שאמר רבי חיים מוולוז'ין ב-"נפש החיים", פירוש הנפש בעלת כל הכוחות כולם ובעת שיודע זאת היצר חושש מהתעצמות הנפש הזאת באדם על ידי התורה ולכן מרפה הוא ממנה.

" מין בעל חיים בשחור ,נושם והולך על שתי רגליים רק שהוא גם מדבר " 
נתקלל "על גחונך תלך" מכאן למדים שעד הקללה , היה הולך על שתי רגליים , כך מובא גם במדרש שנתקצצו רגליו אך לאחר החטא נכנס באדם ולכן הוא למעשה יונק מכל תכונות האדם הבסיסיות כנשימה והליכה. כשצריך הוא מוחא גם כפיים כי בניגוד לקטגור בשר ודם שיכעס על הנאשם, כאשר האדם נכשל הוא אמנם קטגור אך ימחא לו כפיים ולא חלילה על מנת לעודד את האדם שהנה והעולם ממשיך להתקיים "אף על פי מעשיך" אלא כשמחה לאיד.

"יודע הוא גם לאלתר."
רבותינו אמרו "בתחבולות תעשה לו מלחמה" אך כמו ספורטאי אלוף וכשרוני שמופתע ממהלכיו של המתחרה בפעם הראשונה עם השנים הוא לומד אותנו טוב יותר, מכיר בתחבולותינו ויודע לאלתר ולבצע מהלכים חדשים על מנת לנצחו. זו הסיבה שבתור חוזרים בתשובה טריים אנו מזנקים מן המיטה לתפילה ואחרי כמה שנים, שעון מעורר אחד לא יספיק. כנאמר בקהלת, "ובא אליה מלך גדול וסבב אותה... ומצא בה איש מסכן וחכם". אמנם חכם האדם שיודע למצוא תחבולות אך מסכן הוא כי המלך הזה, זקן הוא וראה הכל מכל האנושות ובקיא הוא ואם יראה חידוש, ילמד ויעקפו.

"והאמת שאין לו כנפיים אז איך הוא יודע לעוף" 
"יודע לעוף" , בסלנג אומרים "עפת" לאדם שאמר דבר מוגזם. "מנפח" מצוות והופך אותן לדברים שהם כביכול מחוץ להישג אדם. אלוקים אסר לאכול רק מן העצים שבתוך הגן אך בנקל היה לו להרחיב את האיסור לכל העצים.

"ומעניין שהוא לא חי במים" 
 חיותו אינה במים כי אם בשמן. מבחינה כימית, השמן פחות צפוף מהמים ויש בו יותר מרווח בין החלקיקים המרכיבים אותו – מראה עצמו כהרבה אך בפועל הוא ריק. בעקבות זאת, הוא צף מעל המים ואם נדמיין את מרחב המחיה שלו ככוס שמן, הרי על כל טיפת מים שתחדור למרחב המחיה הזה, הוא יצטרך לצמצם עצמו החוצה ובכך יחלש כוחו.

"אבל הוא צולל כמו אלוף, כמו אלוף בצבע שחור. "
כמו ספורטאי הוא אלא שכל היניקה שלו זה מהמים שלך והוא צולל בהם ופותח לך היתרים מתוך תורתך. כל המתגדלים, יצרם מתגדל. בים עמוק יותר של תורה ניתן לצלול עמוק יותר ובכוחו לפתוח היתרים מתוך הלימוד לעבור על משפטי האל. אדם יכול להרגיש זאת ולא לחינם רבותינו אמרו "שנה ופרש – קשה מכולם" – כי מעוצמה של שינון התורה ומפלפולים נמצא היתרים.

"במשחק צריך קו למתוח בין נקודה לנקודה" 
כל כך קשה לשבור את הקווים. המשפט הזה צמרר אותי. החיים הם כמשחק אשר מגיל צעיר מחנכים אותנו לרוץ אחרי מטרות חיצוניות שרובם רדיפת כבוד ותהילה וצריך למתוח קו בין נקודה לנקודה. הגעת ליעד מסוים, החברה תשמח בו אך תשאלך את השאלה המייסרת במיידית "מה עם?" ולא תיתן לך לשמוח בהישגך הנוכחי.
כך בעולם הכללי, אתה נער - מה עם רישיון, יש רישיון, מה עם תעודת בגרות, יש בגרות מה עם צבא או שירות לאומי, סיימת צבא או שירות לאומי, מה עם תואר ראשון, סיימת תואר ראשון, מה עם חתונה, התחתנת, מה עם ילדים, יש ילדים, מה עם עבודה טובה, השגת עבודה טובה, מה עם שדרוג במשכורת, אולי תעשה תואר שני, עשית תואר שני, מה עם קניית בית וכו'. הסיבה שאנחנו לא מרגישים בכך היא משום שזה קורה בהפרשי זמן אך אם האדם ברגע אחד היה שומע את כל ה-"ומה עם" הללו ברגע, הוא היה מתמוטט. 

"ולסמן עם שכל וכח שבירות בין תנודה לתנודה" 
ברגע שאנחנו מתבגרים יותר ומשכילים בחכמה האלוקית – רוצה לומר, השכל וההיגיון נכנסים בנו כמו שהרמב"ם במורה נבוכים (ג, כב) כותב :  "יצר טוב הוא מלאך הבא לאדם אחרי שלמות שכלו". אנחנו מתחילים לשבור את אותם קווים שהורו לנו הורינו למתוח. זאת פעולה שכלית משום שפה מתבטאת ההבנה כי אנחנו אנושיים ולא כפופים למוסכמות חברתיות אלא אלוקיות בלבד והמוסכמות שלו בוודאי אנושיות שהרי העיד עליה, התורה לא בשמיים היא.
 יש פה רמז גם לתיקון המידות, היצר בטבעו מנסה להוליך אותך בקיצוניות במידות החיוביות (הקצנת הענווה אינה אלא שפלות) והשליליות והתורה השכלית נותנת לך כלים לאזן את הקו בעודך כותבו, שלא יהיה ישר מדי ולא עקום מדי אלא כפי שהוא צריך להיות כנאמר ברמב"ם.

"כמה דקות בתוך המים יכול היצור לא לנשום?" 
הגמרא בקידושין אומרת, אם פגע בך יצר הרע, משכהו לבית המדרש, לבית התורה, לבית המים– אנו נכנסים אליו עם חליפת צלילה, ביראה ובקדושה אך הוא לא חשוף לגמרי והוא צולל איתנו. בזמן הזה היצר הרע "לא נושם" , הוא בתוך המים אך הבעיה היא שגם בלימוד ארוך מאוד, הוא מצליח לעצור את נשימתו לאורך כל הלימוד וברגע שיצאת מתוך המים, הוא חוזר עמך לחוף.

"וכמה צבעים אפשר להחליף לו לפני שישוב אל צבעו או אל טבעו." 
האלוף בשחור מחליף צבעים רבים בחיצוניותו,  "אל תראוני שאני שחרחורת!" אך במהותו הוא שחור . כתוב במדרש "ויאבק איש עמו עד עלות השחר". יעקב ביקש ממנו "הגידה לי נא שמך!" והוא ענה לו "למה זה תשאל לשמי?" או במילים אחרות, מדוע תשאל למהותי? – ידוע כי אין שם אלא מהות אדם והוא נתחמק מלומר מהותו משום שאין בו כזו אלא עוטף את עצמו בעטיפות יפות וצבעוניות ולאחר מעשה, מסיר מעליו אלו צבעו ומה שאמר טבעו שהרי טבעו להגיע כחבר ולהתגלות כהיפך הגמור כפי שקראו רבי נחמן עליו השלום, "המדמה", מציג לך דמיונות ומנתק אותך מן המציאות. פשוט, אלוף בשחור.

º
וואו
25/11/14 21:50
14צפיות
º
כתיבה נפלאה...
26/11/14 16:27
6צפיות
º
28/11/14 08:56
2צפיות
עכשיו זה קיים! אתר הכרויות חינם לגמרי! כולל אפלוקציה לאנדרוא
26/11/14 14:22
20צפיות
כפי התרשמותי
27/11/14 10:59
11צפיות
האתר "קשרים" פונה בעיקר לדתיים, ולא לחרדים.
יש עוד אתרים בחינם לחרדים, כמו האתר ; טן דו
המסע ארוך, ומייגע - שלב המלכוד.
22/11/14 23:54
45צפיות
אני נמצא בין פטיש לסדן. מלכוד.
אני גיא, בן 23 מבית חילוני-מסורתי.
מצד אחד יש את הקדוש ברוך הוא שנקלע לדרכי בדרכים מדהימות של צירופו מקרים נדירים
ומצד שני יש את אמא ומשפחתי היקרה.
חשתי בעברי חוויות רוחניות יוצאות דופן, שגם גרמו לי להכנס למעגל של חולי רוח במקרה שלי זה רק מצבי רוח.
נדלקתי על הדת, על הנסתר והנגלה, והבאתי התעניינות גדולה בנושא. 
אמא שלי קושרת את מצבי הרוח להתעסקות הרוחנית שלי וגם הפוך.
אני משתוקק להתקדם בעולם הזה, וללמוד אפילו בישיבה לתקופה מסוימת. אך אמי מקשה עלי,
הרופא דרש שאברר את המשיכה לדת ורק אז אוכל להתקדם.
קשה להעמיד את אמי במקום של חרדות ולהקשות עליה.
אך לי זה ברור כשמש. עוד מילדות, התעניינתי בנושא ובהמשך הרוחניות נראתה לי גם כמוקר שמחה גדול.

שלום עליך.
23/11/14 14:55
33צפיות
בעזהי"ת

שאלה מקדימה, ואני מתנצל על הישירות שלה: האם חוויות רוחניות שגרמו בהמשכן ליציאה מהמסגרת, הגיעו דרך שימוש בפסיכואקטיביים?
שלום
23/11/14 17:39
28צפיות
לא... חס ושלום.
הסיבה ששאלתי, למרות שכתגובתך: לא רלוונטי.
23/11/14 20:04
21צפיות
בעזהי"ת

אני פשוט מאמין, לנוכח נסיון החיים שלי, שבמקרים דוגמת אלה שכן וכו' כדברי, עיסוק באתלטיקה מערבית - החל מתחומים כמו קרוספיט וכלה בטיפוס הרים, יכולים לייצב לא במעט את המצב. רק ראיתי חובה להבהיר.
º
השגחה פרטית - היום חידשתי מנוי לחד"כ
23/11/14 20:06
11צפיות
כולנו כל הזמן במלכוד
23/11/14 18:35
27צפיות
תוכל לפרט קצת יותר מה כוונתך ב"משתוקק להתקדם בעולם הזה"?
התקדמות היא לא רק כניסה לישיבה, אם כי זאת קפיצת מדרגה גדולה. אך ישנן דרכים להתקדם גם מהבית...
מה אתה עושה היום בתחום הדת? (השאלה נשמעת נורא... לא מצאתי דרך לנסח אותה אחרת)

וברוך הבא לביתנו החם
תודה על הברכות,
23/11/14 19:06
24צפיות
אני מקווה לספוג עוד ועוד. לקבל ולתת מהחכמה היהודית..
אני יודע שצריך להתקדם לאט לאט וששינוי קל בגישה יוביל לשינוי בהרגשה.
אך אני מרגיש שכמעט כל החלטה שלקחתי על עצמי בנושא הדת הפרתי בגלל המצב רוח הירוד.
אני מתכוון לקחת החלטות וגם אם זה ללכת לשיעור אחת לשבוע, אז לעשות וכנראה שאעשה את זה בסתר.

מה שעשיתי עד היום
23/11/14 19:08
32צפיות
נתקלתי בחב"ד בטיול שלי בדרום ומרכז אמריקה, וכשחזרתי לארץ הלכתי אחת לכמה זמן לרב של האוניברסיטה או של השכונה (חב"ד ), ובנוסף הלכתי ל2 שבתות לישביות חב"ד ועוד כמה ימים.

עכשיו אני מרגיש שאני צריך לאסוף את עצמי ולחדש את התהליך.
בר אילן?
23/11/14 19:37
33צפיות
גם אני לומדת שם. ולמיטב ידיעתי אין עוד אוניברסיטה שיש לה רב...

הרעיון שהעלית להתחיל ללכת לשיעור קבוע נשמע מצויין.
אכן, כדאי לרכוש כמה שיותר ידע ביהדות שהיא באר ללא תחתית כמה שיותר מוקדם.
אני רואה כיום שהשנים בהן למדתי ולמדתי ולמדתי על היהדות - מבלי לקיים מצוות באופן רשמי! - עומדות לצידי כיום בגדול.
º
23/11/14 20:02
7צפיות
º
בן גוריון
23/11/14 20:04
14צפיות
23/11/14 20:21
40צפיות
בעזהי"ת

- "שריון?"
- "רגלי."
- "פיקוד מרכז?"
- "סיני."
- "ד"ש לאריק."
- "הוא כבר לא שם."
- "תחפש אותו."
- "ברצון, מר חסון."
º
23/11/14 20:25
6צפיות
º
וחוזר וממליץ על העצה של גולן. קביעות והרחבת אופקים.
23/11/14 20:51
10צפיות
º
גולני? גמאסי!
23/11/14 22:15
8צפיות
הקב"ה ואמא שותפים בבריאתך ובבריאותך
24/11/14 02:57
24צפיות
הם לא ניצבים בשני צדדים מנוגדים. 
אמא צודקת בגישה שלה - כפי שאתה מביא אותה פה - זה לא נכון בשבילך ללמוד בישיבה כעת. ואכן יש קשר בין טלטול נפשי לשינוי רוחני. 

יש סיכון לנפש בהתעסקות ברוחניות ללא הדרכה וסדר. אמנם בד"כ הנפש לא משתבשת בגלל חזרה בתשובה, אבל שינוי רוחני התנהגותי בהחלט יכול לאנשים שנפשם יותר חלשה להתמוטט ולעבור חולי. והיום, בדור הזה, רבים מאוד האנשים שנפשם חלשה בצורה ובמידה זו או אחרת. אלא שאם הם לא עוברים זעזועים בחייהם, נפשם תקינה ובריאה. ואם עובר עליהם משהו עוצמתי, זה טריגר לזעזוע נפשי.

כך שבהחלט המטרה העיקרית שלך היא לשמור על בריאותך. לכן הרופא בעצם מבקש ממך לצקת את היסודות בצורה חזקה, זהירה והדרגתית יותר מאחרים. השינויים הללו מסכנים את יציבות הנפש שלך, ולכן הם צריכים להיות זהירים ומודרכים ע"י הבקיאים בתחום חולשת הנפש, כדי שבריאותך תישמר בביטחה. 
זו צריכה להיות המטרה שלך, ולא רק הדאגה של אמא שלך והרצון שלך לא להדאיג אותה. 

אתה כבר לא ילד, אתה לומד באוניברסיטה. אין טעם לקטוע את מהלך החיים בצורה משמעותית. אפשר ללכת לשיעורים, לשמוע, להתרשם, להתעשר, לברר את הרצון שלך להיות דתי לפרטי פרטיו, ולקחת את כל הזמן שאתה צריך לשם כך. 
והכל תוך כדי שמירה קפדנית על הבריאות ועל אורח חיים לא לוחץ ומעמיס. אסור שקיום המצוות יכביד על הנפש שלך.
קיום מצוות צריך להיות הדרגתי, ורק לפי היכולת. הקב"ה לא מעוניין שתחבל בבריאותך. לכן צריך הדרכה מסודרת של אדם שמבין בנפש, כדי לעזור לך למדוד את הכוחות לקחת על עצמך מצוות. כעיקרון, שהכלל שלך יהיה: לעשות רק מה שקל לך וטוב לך ולא מכביד.

וללמוד - קריאה, שיעורים. יש המון חומר ללמוד. השקפה, היסטוריה יהודית. כשאתה לומד ויודע את היהדות, ורוצה לקיים גם אם אינך יכול - נחשב לך כאילו קיימת כל מה שאתה לא יכול, שהרי הקב"ה לא בא בטרוניא לבריותיו. ואם יהודי לא למד מקטנות להתרגל במצוות, ויש לו מניעה לקיים אותן, הרי הוא צריך ללמוד כמיטב יכולתו (אבל לא שיעורים שגורמים לך להרגיש רע עם עצמך, רק כאלו שמביאים לך שמחה), לעשות מה שהוא יכול ונכון בשבילו, ולשאוף לקיים את כל מה שהוא לא יכול (או עדיין לא יכול) - ובזה הקב"ה רואה קיום מלא של "נעשה ונשמע" שלו. 
º
תודה! תודה על התשובה המנומקת! אקח הרבה לצומת ליבי
24/11/14 17:28
8צפיות
באמת מדוע לא תבדוק את עצמך בסמינר יהדות?
24/11/14 06:41
16צפיות
שם יש את האנשין המתאימים לענות לשאלותיך ולברר את תהיותיך
ההחלטה בסופו של דבר היא שלך
גם אם לא תקבל בסוף את המסע הזה - לפחות תדע על מה ולמה
היכנס לאתר של ערכים והירשם שם
º
תודה :)
24/11/14 17:30
6צפיות
יתכן ש
27/11/14 11:24
8צפיות
ההפרעות הנפשיות שהיו לך נגרמו עקב עיון בחכמת הנסתר ובספר הזוהר,  גם לפי היהדות - ספרים אלה מיועדים עבור אנשים יראי שמיים ויציבים, שלמדו הרבה את תורת הנגלה, מומלץ שתתעמק בתורת הנגלה, גם בנגלה יש חכמה גדולה, משמעות שמחה וסיפוק, והדרכה נפלאה לחיים.
בקשר לחכמת הנסתר,
אל לך ללמוד אותו בשלב זה, וכדאי להתייעץ עם רב שמכיר אותך, כי
יש גם מצב של טעימות מחכמת הנסתר, וזה לימודי החסידות למיניהם, שאפשר בעיקרון לעסוק בזה, ואולי אפילו אפשר יהיה להמליץ לך להשתתף בשיעורים מסוימים של תלמידי הרב אשלג, ובתנאי שמדובר ברבנים יראי שמיים, שלא מסלפים את היהדות.
שוב, עבורך הכי טוב שתתעסק בחכמת הנגלה, ולא בנסתר, זה ממש לא מומלץ לנפש הרגישה שלך.
יש את הכלל שתורת הנסתר מתאימה למי שגדול בחכמה וביראת שמיים, מצד שני - יש מצב והרבנים מנחים אנשים מסוימים ותלמידי חכמים שאפשר ורצוי להם להתעסק בנסתר.

אם תשמע לקולי, יתכן  שאמא שלך תניח לך להתקרב ליהדות, ואז תזכה לשלום ושלווה שכל כך נחוצה לנו כדי להתקדם.
בהצלחה
כמה עניינים מתוך מאמר במגזין אדרבה האחרון:
21/11/14 15:02
51צפיות
במגזין 'אדרבה' האחרון (חשוון תשע"ה) הובא ראיון ארוך עם האדמו"ר מביאלה. [המשך לראיון שהובא באתר מענה והבאנו אותו לכאן]
קראתי את הדברים בשבת האחרונה בשקיקה, ואני מרגישה שישנם בעלי תשובה שהדברים האלה כל כך פשוטים וברורים להם ולעומת זאת אחרים שרחוקים מכך שנות אור.
נביא קטעים נבחרים:

לבוש
הודעה זו מכילה תמונות
21/11/14 15:10
35צפיות

לבוש
"בעלי תשובה לכתחילה לא צריכים ללבוש בגדים של חרדים (שטריימל וכו').
זה לא טוב גם מהסיבה שהם דוחים אנשים מתשובה. אחרת הם יכלו להשפיע על המשפחה שלהם, אבל אם המשפחה חושבת שזה חלק מההלכה, מהשולחן ערוך, הם אומרים: 'אני לא יכול להתלבש בצורה כזו, אני בן אדם נורמלי'. לכן מאד חשוב שילכו לבושים באופן נורמלי. וזה אפשרי אם יש קהילות נפרדות של בעלי תשובה. אם הם לא בקהילות נפרדות, קשה מאד להשפיע עליהם בענין הזה."

לדעתי העניה זה נושא חשוב מאד.
ראיתי על עצמי ועל אחרות שהניסיון להתלבש בצורה 'חרדית' מעכיר ומפריע ללב שהתרגל לבחור את הבגדים לפי נטייתו והצבעים האהובים עליו. בנוסף - כמו שהאדמו"ר ציין: מרחיק את הסביבה של האדם ממנו. זכורה לי פעם אחת שקבעתי עם אימי שנפגש בצהריים במקום מסויים אחרי שכל אחת תסיים את ענייניה, והיא ראתה שהתארגנתי בבוקר והתלבשתי בצורה מסויימת מאד וקיצונית והיא אמרה שהיא לא רוצה להסתובב איתי ככה. אמנם זה אולי לא היה יפה מצידה לומר דבר כזה, אך האמת היא שגם אני לא הייתי שלמה עם הלבוש המוזר בין כל האחרים ואין שום עניין להתלבש באופן יוצא דופן.

פרנסה
21/11/14 15:18
30צפיות
"לדעתי צריכים גם לעשות פרנסה.
זה לא טוב שאין להם פרנסה, אבל אי אפשר להכריח כל אחד לזה. הם לא מוכרחים ללמוד כל היום. רק אחד שלמד בישיבה ויכול להתפתח היטב. הם עוברים מספיק ניסיונות ולא צריך שיהיה להם את החסרון הזה גם כן, שאין להם ממה להתפרנס. נעשו בעלי תשובה, והנה אין להם מה לאכול. זה לא טוב"

שאלה - אבל הנטיה היא לומר "למה נגרע?". אני גם רוצה ללמוד כל היום, להיות קודש קודשים...
האדמו"ר עונה: "תשמע, בעבר בפולניה, בליטא, ובהווה בכל המקומות - כל החרדים לומדים כל היום?
אם אחד למד בצעירותו ויכול להתפתח בתורה, אבל אם הם קובעים עתים לתורה זה מספיק. ושלא יהיה להם הניסיון הזה, לאשה וילדים, שאין להם מה ללבוש ואין מה לאכול. זה לא טוב".

<font>כיום בשביל להתפרנס צריך ללמוד מקצוע, וזה כרוך בבעיות של חוסר צניעות, או השקפה.</font>
"אפשר למצוא עצות לזה"

<font>אמנם היום פתחו כל מיני מקומות שיש שם הפרדה וצניעות, אבל הבעיה גם שבעלי התשובה מרגישים שבזה הם כמו חוזרים לעולם של חולין, אוניברסיטה וכו'</font>
"אז צריך להסביר להם שזה לא ככה. אם אחד לומד מקצוע על מנת להתפרנס זו לא בעיה.
זה לא טוב שיהיה את הניסיון הזה שאין להם פרנסה. אני כמעט בטוח שיש כאלה, חלק גדול, שבתוך ליבם מתחרטים על התשובה בגלל זה. אבל כבר לא יכולים לשנות, כי נכנסו לתוך העניין. הניסיונות שבקושי לצאת מכל התאוות שהם היו צמודים אליהן זו כבר מלאכה גדולה. לא צריך לומר יותר ממה שחז"ל אמרו: אחד המרבה ואחד הממעיט ובלבד שיכוון ליבו לשמיים. אז ה'ממעיט' שעובד, יש לו אותה המעלה כמו אחד שלומד כל היום."

דבר זה מבואר לאורך ולרוחב בספר "מקום שבעלי תשובה עומדים חלק ב'" (מומלץ!!!).
להשאר "מי שאתה", גם בתוך התשובה
21/11/14 15:31
28צפיות
"...זו הטעות. מה אני יכול לעשות. להיות חרדי זה נכון. אבל זה לא אומר שהוא צריך לגור במאה שערים. אפשר אפילו לעשות ישוב, או קהילה כמו במעלות או מקום אחר, ולא צריך להיות עם 'גרביים לבנות' או שטריימל וכל הדברים האלה.
להיות חרדי הכוונה שהוא שומר תורה ומצוות קלה כחמורה.
ולהיות לא-חרדי זה שפעם מתפלל מנחה, פעם לא מתפלל מנחה, אני לא רוצה לדבר על החוגים האלה, שהוא מאמין בהקב"ה, אבל לפעמים לא מתפלל ואפילו לא הולך בשבת לבית הכנסת.
חרדי זה אחד ששומר קלה כחמורה אפילו שהוא לא לבוש בבגדים האלה.
היהודים שגרו פעם בגרמניה היו חרדים, ואגודת ישראל נוסדה על ידם, הלכו לבושים כמו, להבדיל, גרמנים. אפילו לעבודה היו הולכים בלי כובע (כיפה). היו יהודים חרדים ושמרו קלה כחמורה. רבי יעקב רוזנהיים היה ממייסדי וראשי אגודת ישראל והלך לבוש בחליפה קצרה וכו' כמנהג הגויים אז, וישב עם כל גדולי ישראל.
זו טעות לחשוב שחרדי צריך ללבוש שטריימל וחליפה ארוכה וזקן ארוך, אם הוא מוריד את הזקן בסם או בדברים אחרים המותרים. צריך ללכת לאט לאט, אחרת אני חושב שזה לא משפיע בצורה טובה."

אז גם בתוך הקהילות של הבעלי תשובה, הרי הם ישראלים עם כל התרבות והמנטליות אז הרבי אומר שהם צריכים להשאר באותה מנטליות, רק לשמור מצוות בדקדוק. לא לעשות את השינוי הפסיכולוגי להיות חרדי חברתי.
"לא. זו הדוגמא שהייתה בגרמניה. גם בהונגריה רוב היהודים שהלכו בשיטת ה'חתם סופר' הלכו בלי זקן, בחליפות קצרות. אבל שמרו תורה ומצוות וקבעו עתים לתורה. כל מדינה היה לה את הסגנון שלה. בפולין היה סגנון אחר. אבל בגרמניה והונגריה היו חרדים והתלבשו אחרת, שומרי תורה ומצוות, תלמידי חכמים, מצייתים לרבנים."

הרבי אומר כאן חידוש. זה לא בדיעבד, אלא לכתחילה כך בעל תשובה יכול להעביר את התורה לדור הבא.
"אם הוא יהיה ככה, יהיה לו יותר טוב. שיהיה כמו היהודים בהונגריה או בגרמניה. בצורה הזו יהיו גם יותר בעלי תשובה לדעתי. ובצורה האחרת דוחים בעלי תשובה".

הרבי אומר שהעיקר שיהיה לו טוב?
"שיהיה לו טוב. הוא צריך להרגיש טוב בקיום התורה והמצוות. לא דבר משונה. ושהאשה תרגיש טוב. זה מאד מאד חשוב"
אין עוד?
22/11/14 21:17
26צפיות
אולי כדאי שיוציא ספר ועצם היותו אדמו"ר יגרום לאחרים לקרוא ולקבל ממנו הרבה יותר ממה שמקבלים מ"מקום שבעלי תשובה עומדים".
אגב מה שכתב לגבי הונגריה וגרמניה זה על קצה המזלג, יהודים שומרי מצות קלה כחמורה ב200 שנה האחרונות באירופה, מהם רבים בלי כיסוי ראש, בלי זקן, בעלי תארים באוניברסיטאות המפורסמות ביותר בגרמניה וכו', כאן בארץ תפסה הקהילה הפולנית והליטאית את המושכות ולכן כל שאר יוצאי אירופה ואפילו עדות המזרח הרוצים להקרא "חרדים" נאלצים ליישר עמהם קו.
הרב דן טיומקין והרב עופר גיסין ביקשו ממנו
23/11/14 19:38
22צפיות
לבוא לכנסים של בעלי תשובה והוא אמר שהוא בהחלט יבוא.
הבעיה היא - שמעגל התשובה רחב הוא מאד וכדי להגיע לכולם צריך הרבה יותר מכנס...
חודש טוב ומבורך לכולם
23/11/14 15:19
10צפיות
חודש טוב ומבורך
חודש מלאה גשמי ברכה
º
חודש טוב לכולם!
23/11/14 16:19
5צפיות
2 שאלות בנושא שידוכים לחוזר בתשובה
49תגובות
19/11/14 16:35
134צפיות
אני בן 45 גרוש ואבא לילד בן 6 וחצי (במשמורת משותפת)
    בא מבית דתי לייט (כיפות סרוגות) התחלנתי במשך שנים לא מעטות, אבל רק כלפי חוץ, את האומץ לחיות גם חיצונית כיהודי מאמין ושומר מצוות קבלתי רק שנים רבות אחרי. ולאט לאט.  כיום אני מקורב בתפיסת עולמי לחסידות חב"ד....

(המשך...)
אני בן 45 גרוש ואבא לילד בן 6 וחצי (במשמורת משותפת)
    בא מבית דתי לייט (כיפות סרוגות) התחלנתי במשך שנים לא מעטות, אבל רק כלפי חוץ, את האומץ לחיות גם חיצונית כיהודי מאמין ושומר מצוות קבלתי רק שנים רבות אחרי. ולאט לאט.  כיום אני מקורב בתפיסת עולמי לחסידות חב"ד. (מדייק: אינני חסיד חב"ד, אבל קרוב בתפיסת עולמי לשם)

עולם הגרושים/גרושות שמחפשים שידוך נראה לי הרבה יותר קשה ולא פשוט מאלה של הרווקים/רווקות שאליהם כולם מכוונים.
אתה כבר בא כאיש משפחה אבא לילד/ים לפרק ב', והמצב רק הולך ומחמיר שם והמצוקה רק הולכת וגדלה.

שני שאלות חשובות שאשמח מאוד אם מישהו יוכל לעזור או לתת כיוון לאן להמשיך לחפש:

1. היכן ניתן למצוא באינטרנט אתר הכרויות לדתיים. שלא גובה דמי מנוי.
המליצו לי על 2 כאלה טובים ושניהם התגלו כבלוף שמפרסם כביכול בחינם אבל אי אפשר ליצור קשר עם אף אחת אם אתה לא מנוי
זה "שליש גן עדן" אפשר להרשם אפשר לבחור. עד לרגע שבו אתה מנסה ליצור קשר עם הגברת. אם לך אין מנוי ולה אין מנוי לעולם לא תוכלו ליצור קשר. אתר בלוף.
ויש עוד אחד "שניים שהם אחד" שגם הוא מבוסס על כסף.
ויש את אתר הידברות הידוע שהנסיון לברר שם איך נראת הגברת חסר כל סיכוי. גרוע מאוד מכל הבחינות כמעט

2. בנושא שדכנים/שדכניות.
להשיג רשימת שדכנים/יות גם אני יכול.
אבל האם מישהו או משהיא כאן יודע על שדכנים/שדכניות בהתנדבות. או תשלום סמלי
שגם אנשים במצב כלכלי "מאותגר" פננסית יכולים לעמוד בו.

תודה מראש

אוי לנו כי שודדנו...
19/11/14 16:20
70צפיות
ב"ה
עד מתי???
עד מתי נסבול את ידיהם המגואלות מדם???
לבי לבי על חללינו, מעי מעי על הרוגינו...
יהודי אחד, חרדי, החליט לשלוח את פועליו הערבים הבייתא...
אבל זה טיפה בים...
מתי נבכה ונצעק עד השמיים עד שישמע-אל ויושיע??
כמה עוד תלמידי חכמים נאבד עוד??????
הרב הרוש כותב
21/11/14 11:25
22צפיות
שיש והאדם מתייאש מתפילות, היות והוא אומר ; מי יודע כמה תפילות צריך כדי לראות ישועה ?!
עלינו לדעת שבהרבה מאוד מקרים מספיק תפילה של דקה אחת ביום, כל יום.
הרב גם מרחיב לבאר את גודל העניין של הודאה לה'
הוא מבטיח שחולה שיודה לבורא עולם חצי שעה רצוף - הוא יראה ניסים גלויים !
זהו עניין שנשכח, וכדאי להתחזק בזה,
ולו עבור החוסן הנפשי שלנו,
זה מחזק, מנסיון
º
הפינה של ozir
21/11/14 01:07
13צפיות
כולם לשמוע מה מרן עובדיה אמר על היתר מכירה
20/11/14 19:52
34צפיות
אני מבינה מה אומר מרן הרב עובדיה יוסף
20/11/14 22:13
20צפיות
ובכל זאת אני חוששת גם למה שאומרים גדולי ישראל האחרים, החולקים על פסקו בנושא זה. 
הרי דבריהם אינם בטלים.
אנחנו הולכים לאורו של מרן
21/11/14 00:21
18צפיות
הרב עובדיה
הוידאו הזה אינו מציג את דעתו המלאה!! קרא:
21/11/14 00:27
23צפיות
בראש ספר ילקוט יוסף על שביעית מובא מכתבו של מרן אל הקהילה באשקלון ובו הוא כותב שכל היתר המכירה הוא רק בשעת הדחק ו"ודאי במקום שיש בני תורה ואברכי ישיבות ומשפחותיהם החרדים לדבר ד ראוי מאד להחמיר ולעשות מאמצים לשמור כל דיני השמיטה בדקדוק רב ובהידור ולקנות מוצרים שאין בהם חשש כלל ".
ובערב שמיטה תשסז הוסיף וכתב: " אשר אין ספק שחייבים להתאמץ ולשמטר על כל דיני השביעית בדקדוקיה כי לפי מצב החקלאות בארץ היום שמירת השביעית אינה גורמת להתנוטטותהישוב וקיימת כיום אפשרות לחקלאים לשמור על כל דיני השביעית כדעת רבותינו הרמבם והשולחןנערוך"
º
גם אין בסרט ההקשר בו נאמרו הדברים. לאיזו שאלה הגיב מרן
21/11/14 10:17
13צפיות
כל הסגולות לזרע קודש של קימא מהרב רביד נגר
21/11/14 00:24
11צפיות
המתכון להצלחה תלוי באמונה, בכוחה של אמונה פשוטה לשקם כל צער אבל להגיע לרמה של אמונה שלימה צריך הרבה כוחות ומסירות נפש, אין לנו מושג מדוע ה' יתברך מעכב לנו את ההיריון, אנחנו רק יודעים שה' מתאווה לתפילתם של צדיקים, בנוסף, יתכן מאוד שעשינו טעויות בעבר והעיכובים והצער מכפרים לנו על חטאי העבר, במיוחד גברים שפגמו ברית, נשים שהכשילו את הרבים בחוסר צניעות, תנסו לברר אם יש תמונות שלכם או חומר שפירסמתם שעדיין גורם להכשלת הרבים באינטרנט וכיוצב' ופשוט תעלימו אותו, תמונות לא צנועות חלילה, או פורומים שפתחתם ועדיין לא סגרתם אותם, אם אינכם מכשילים את הרבים וקיבלתם על עצמכם צניעות (בברית ובלבוש) אין לי ספק שתזכו לזרע בר קיימא, תקראו את כל התגובה הבאה ואני מקווה שתבשרו לי בשורות טובות בקרוב.

זרע בר קיימא - בזכות רבי נחמן מברסלב: (סיפורי צדיקים)
אספר לך סיפור שיעזור לך להאמין בכוחם של הצדיקים שוכני עפר, פגשתי בחור נפלא שסיפר לי שהוא ואשתו לא זכו לזרע בר קיימא שמונה שנים, הם ניסו את כל הסגולות והיו אצל המון רופאים, הרופאים פסקו פה אחד: "אשתך לא מבייצת אין באפשרותכם להביא לעולם ילדים" הבחור לא וויתר, הוא החליט לעשות מעשה, הוא ואשתו נסעו לקברו של רבי נחמן מברסלב בסוכות ובכו מעומק הלב, כששניהם חזרו לארץ לא עבר זמן רב ואשתו התחילה לבייץ ונקלטה להיריון, בקרוב היא תלד בע"ה.

זרע בר קיימא בזכות - אמירת תודה וקבלת גזירת שמים באהבה:
סיפור מחזק נוסף, זוג אחד לא זכה לזרע בר קיימא 7 שנים, הם עשו את כל הסגולות האפשריות ונראה היה כאילו שום דבר לא עזר, שניהם התייאשו והחליטו לתת מבטחם בה' , הבעל קיבל על עצמו להתפלל 3 תפילות ביום במניין ושניהם קבלו עלע עצמם להתבודד 5 דק' ביום כל יום פשוט לדבר עם ה' ולומר לו תודה על הכל, תודה על העיכובים, תודה על הזוגיות, תודה על האמונה, תודה על היכולת להודות, בקיצור כל יום מזמור לתודה + 5 דק התבודדות וראו זה פלא, חודש אחרי שהם קיבלו גזרת ה' באהבה, האשה נקלטה להיריון, צריך פשוט לצאת מהלחץ.

יוצאים מהלחץ וזוכים לזרע בר קיימא - האימוץ ששחרר את הלחץ: (מקרה מהחיים)
סיפור מחזק נוסף, אשה אחת לא זכתה 9 שנים לפרי בטן, הם ניסו את כל הטיפולים עד שהם החליטו לאמץ ילדה, במהלך תהליך האימוץ (שלקח כמה שבועות) , הם היו צריכים למלא כל מיני שאלונים וטפסים, עד שהם קיבלו אישור וקיבלו את הילדה, בערך חודש אחרי שהילדה כבר נכחה בביתם, האם הלכה לבדיקות שגרתיות עקב סחרחורות והרגשה של בחילה ומסתבר שהיא פשוט נקלטה להיריון, אחרי שהיא אמצה את הילדה מסתבר שהלחץ ירד וזה מה שבעצם אפשר לה להיקלט להיריון.

זרע בר קיימא בזכות השבת הגזלה - סגולה לפיריון תשלום לשדכנית: (סיפורים)
סיפור מחזק נוסף, זוג אחד לא זכה לזרע בר קיימא, כל הטיפולים לא הועילו, חלק מהטיפולים שיפרו את המצב, הם זכו להיריון והעובר נפל אחרי 6 שבועות, לאחר כמה הפלות הם החליטו לגשת לרב ולשאול בעצתו, הרב חשב ובסוף שאל: "האם שילמתם לשדכן\נית עבור השידוך?" הזוג ענה: "לא" ! הבטחנו לשלם במידה והשידוך יצליח ולא שילמנו שום דבר, פשוט שכחנו מזה, הרב אמר להם לכתוב מכתב התנצלות ולשלוח כסף באופן מיידי לשדכן, הם כתבו מכתב, שלחו את סכום מסויים של כסף וברוך ה' , בערך חודשיים אחרי האשה נקלטה להיריון.  

איך יוצאים מהלחץ? מתחזקים באמונה !
א) תעסיקי את עצמך (עבודה טובה) שלא יהיה לך זמן לחשוב על זה
ב) תלמדי מוסר ואמונה - תקראי את הספר בגן האמונה (של הרב הרוש) 
ג) תביני ששום דבר לא קורה בעולם בלי שה' גוזר על כך ("הכל מלמעלה")
ד) חשוב מאוד שבעלך יעודד אותך ולא ילחיץ וישגע אותך (שלחי אותו ללמוד)
ה) חשוב מאוד שלא תתייחסי לשום לחץ מצד המשפחה והסביבה (תהיה אופטימית)
ו) תאמיני באמונה שלימה שהבעייה היא לא בך ! היא בגזירת ה' ! (תקבלי באהבה)

לדעתי הכל תלוי באמונה בצדיקי האמת, זה לא אומר ששניכם צריכים עכשיו לטוס לאומן, אבל אין לי ספק שאם שניכם תתפללו בקברו של רבי שמעון בר יוחאי ותקבלו על עצמכם קבלה בצניעות, תראו ישועות, אבל עד אז, אכתוב לך כמה טיפים טובים שקשורים לזמן שבו אנחנו נמצאים רגע לפני חג הסוכות.

א) אתרוג מהודר (אשה שאוכלת אתרוג יהיה לעוברה ריח טוב)
ב) הכנסת אורחים (במיוחד בחג) - מסוגלת לזרע בר קיימא (בנים) 
ג) תקפידו קלה כבחמורה בהלכות טהרת המשפחה - בדוק ומנוסה ! (קבלו הדרכה)
ד) שבעלך יזכה להעביר את התינוק בברית מילה לידי אבי הבן (להיות קוואטר)
ה) רחמנות כלפי הבריות תגרור רחמנות כלפיך משמים (תרבו בצדקה כפי יכולתכם) 
ו) תבדקו היטב אם שילמתם למי ששידך ביניכם, הרבה פעמים זה מעכב היריון.

סגולות לזרע בר קיימא \ סגולה לבנים.
א. הנח מיטתך בין צפון לדרום.  "וצפונך תמלא בטנם" (תהילים יז',יד')
ב. הקפד להטיב לאשתך את הנרות ביום שישי (במידה ואתם מדליקים בשעווה)
ג. תשתדלו להדליק רק בשמן זית - שמן ראשי תיבות - "שומר מצרות נפשו"
ג. תקפיד שאשתך תהיה שמחה "אם הבנים שמחה..."
ד. תלמד עם אשתך כל יום 2 הלכות לשון הרע. (מובא בזוהר: לשון הרע מעכב תפילות) 
ה. תדאג שאשתך תקפיד על כיסוי ראש (לא בכפייה בנועם ובנחת) הרבה תפילות
ו. תבטיח לה' שאם תזכה לילד תחנך אותו בדרך ה'. (בית ספר דתי, נטילת ידיים וכד')
ז. תתפללו על זוג שלא זכה לפרי בטן ויקויים בכם: "כל המתפלל על חבירו נענה..."
ח. תבקש להעביר תינוק לסנדק באחת מהבריתות שתזכה להיות נוכח בהן. (קוואטר)
ט. תקפידו יותר על הכנסת אורחים. - הכנסת אורחים סגולה מעולה לבנים (גם בחג)
י. תקפידו היטב על ברכות אחרונות בעיקר "בורא נפשות רבות" ותזכו לנפשות רבות.

עצות לשני בני הזוג.
א. צאו מהלחץ , הלחץ גורם לאשה לעיכובים. (כדי לצאת מהלחץ תלמדו חסידות)
ב. תבדקו שאינכם מפספסים את יום הביוץ. (זה בד"כ מה שגורם לבעיות ועיכובים)
ג. תקבלו ייסורים באהבה ותאמינו שהכל לטובה. (אמת עשית ואנחנו הרשענו)
ד. אם אתם גרים בסמוך להורי החתן ו\או הכלה תשכירו דירה לפחות שנה רחוק יותר.
ה. תקפידו על נטילת ידיים סמוך למיטה (אם קשה לכם, תעשו סגולות אחרות)
ו. ככל שיהיה ביניכם שלום , תזכו לזרע קודש "וראה בנים לבניך שלום על ישראל"
ז. תקפידו היטב על טהרת המשפחה וצניעות ובע"ה אין לי ספק שתזכו לבשורות טובות
ח. אם עשיתם את כל זה ולמרות הכל לא זכיתם לישועה , תלו מבטחכם בה' ויהיה טוב.
ט. תבררו אם מישהו מקפיד עליכם (לא שילמתם לשדכן, פגעתם במישהו ולא התפייסתם)
הדרכה לשלום בית לגברים. רוצה שלום בית תמידי? תצפה!
17/11/14 20:51
20צפיות
נס שהקדוש ברוך הוא עשה לפני כמה ימים
23/11/14 14:14
6צפיות
אפשר קישור לשידור חי של מרן הראשון לציון יצחק יוסף שיהייה
22/11/14 20:27
12צפיות
עכשיו?  שידור לצפיה
כולם קוראים תיקון הכללי 3 פעמים להצלחת הרב ברלנד במשפט מחר
16/11/14 18:48
39צפיות

כולם קוראים תיקון הכללי בשעה 19:00 3 פעמים להצלחתו במשפט מחר של הרב ברלנד שליטא.

כנס עם הסעות מכל הארץ יערך בירושלים בשעה זו וגם שם יאמרו תיקון הכללי במקביל להצלחת הרב.

כולנו תקווה שהקדוש ברוך הוא ישמע את תפילתנו בזכות האחדות של כולם להצלחת הרב.  אנא קח גם אתה חלק!!!

רבנים גדולים שמראים מה זה אהבת ישראל אמיתית! מסירות נפש למע
17/11/14 00:13
31צפיות
º
אני קורא להצלחת האשה שהוא אנס, על פי החשד
18/11/14 13:24
29צפיות
יש מצוה לדון לכף זכות אפילו בינוניים
18/11/14 18:35
45צפיות
קל וחומר מי שהוחזק לחסיד. חזקתו לא מורעת ביום אחד מפני כמה חשדות, אם כי כמובן איננו חסידים שוטים ועיוורים שיטענו ל"עלילת דם" ו"רדיפה" אבל הדברים עוד צריכים להיבדק ולהתאמת.
לדון לכף זכות כן
19/11/14 02:44
37צפיות
לפרסם בראש חוצות (במקרה זה בפורום שלנו) להתפלל עבור חשוד באונס שמעשי המלטותו כאחרון העבריינים לא מוסיפים לו נקודות זכות בעיניי לפחות, לא הייתי מפרסם, זה הקפיץ לי את הפיוז וכולם יכולים לקפוץ כנגדי.
אני דן לכף זכות גם את הנאנסת לכאורה וקורא תהילים להצלחתה.
תגובה
19/11/14 22:58
28צפיות
צודק זה לא המקום לפרסם , ואני באופן אישי גם לא אגיע לתפילות חיזוק שעושים לשאר צדיקים חסידים ומקובלים שחשודים בפלילים. אבל מצוה שלא לומר דבר שאינו נשמע והתגובות מתחת ממחישים זאת.

לגבי התגובה שלך היא לא נשמעה שאתה מלמד זכות, אם רצית רק למחות על עצם העניין כמו שכתבת עכשיו, נראה לי שהיה אפשר  להסביר יותר.
º
קיבלתי
21/11/14 11:30
8צפיות
º
25/11/14 19:31
כלומר, הרשעת אותו כבר מעכשיו.
18/11/14 21:08
39צפיות
בעזהי"ת

הנושא של שובו בנים מאוס עלי מאוד, ולו רק בגלל שלטענתי אסור היה להקים קהילה כזו ולהנהיג חוזרים בתשובה בדרך שכזו - ועוד לפני הטירוף מערכות שהקהילה הזו נכנסה אליו בעקבות מעגל המאפיה שהוקם סביב הרב ברלנד. אבל בכל הנוגע להרב אליעזר ברלנד, לנוכח המעגל הכל כך מושחת הזה, כולל בנו ונכדו שלו, האפשרות שמדובר בעלילת חיסול חשבונות, נמצאת במלוא עוזה.

כי מעולם לא ראיתי תלונה מוגשת למשטרה על כליאת שווא של הרב ברלנד, שהודגמה היטב בדף שפורסם בכתב ידו (שאני מכיר אישית, והווי אומר לא שסיפרו לי משהו. ראיתי את כתב ידו בהזדמנויות שונות, וזיהיתי אותו היטב היטב בדף הזה), "לא להשתמש בטלפון בלי רשות", ולנוכח רקע שכזה העובדות דורשות בירור יסודי עד שלא תשאר אבן על גבי אבן, לפני שחורצים מסקנה באשר היא.

כן. יש פה גם רשעים בפורום שאפילו רבנים
19/11/14 01:24
39צפיות
לא שופטים לכף זכות או שיש חשש עלילה.
אסף לא רשע!
19/11/14 14:47
37צפיות
בעזהי"ת

תוך כדי שהנושא כאן מורכב הרבה יותר מיכולת להאשים מיידית את הרב אליעזר ברלנד בכל אשר מופץ אודותיו, הוא גם הרבה יותר מורכב מכדי להכתיר כרשעים את אלה שהתמונה המצטיירת בעיניהם לנושא, בעייתית מאוד.

להבהיר:
19/11/14 20:52
26צפיות
בעזהי"ת

בנוגע להאשמות עצמן, אני חושב שאלו פשוט שטויות, ובלשון המעטה. ויש להרב אליעזר ברלנד מספיק אויבים מרים ובעלי יכולת (כמו שהוצג בוידאו 'השקר הגדול'), עד כדי שנוכל לתלות בהם את הנושא - כל עוד אין לנו הוכחות ברורות שאכן חלילה.

מנגד, יותר מעגום מאוד מה שמתרחש בשובו בנים בעשור השנים האחרונות, ומגדול ועד קטן, עד כדי שאין לי אלא לומר שאסור לחוזרים בתשובה להתקרב לקהילה הזו, ושממש ממש לא בדרך הזו צריכים לנהוג חוזרים בתשובה שמחפשים חיים יהודיים בריאים ויציבים.

צודק! אבל אסף כבר הכריע שהרב ברלנד אשם ועוד
22/11/14 20:32
14צפיות
כתב משפטי כפירה מגעילים כלפיו!

חלילה להצדיק אותו!!  שלא תילקה איתו ובעוונו עם הכף זכות שאתה מפנה כלפיו!!
תגובה
19/11/14 02:54
19צפיות
הבחור שדיבר על הרב ברלנד, עשה זאת מתוך אינטרס, מחקו
לו תיקים, ויש פה מעורבות של עוד גורמים לא אוהבי ישראל 
במיוחד, הרב פחד וזאת הסיבה שלא העיד נגדם, מי שמעיד
נגד אנשים בעולם התחתון, זה רק זמן עד שירצחו אותו, תקראו
את זה: http://judaism.walla.co.il/item/2798404, זה קישור 
למידע שקשור לרב פינטו, כתבה שמעידה עד כמה מעורבים פה
גורמים שמאלנים שונאי ישראל שמשתפים פעולה עם גויים בחו"ל
שמחפשים לעשות מחלוקת בתוך עם ישראל, שמעתי מרב מארצות
הברית שאמר שהרב ברלנד ידע מה הולך בישיבה שלו אבל רצה
שהחסידות תמשיך ולא תיפול, כל אחד יכול לחשוב שהוא היה פועל 
אחרת, אבל יש משפט שאומר אל תדון אדם עד שתגיע למקומו,
בקשר לאונס זאת שטות מוחלטת,  הדגרנט הזה אמר שהוא 
ראה איך חוץ מכבודכם טימאו את אישתו, אם מישהו היה עושה
את זה לאישתכם מה היתם עושים?, אני הייתי שוחט את האדם 
הזה בלי לחשוב פעמיים, אם החמור הבן בליעל הזה מספר דברים 
כאלו זה רק מעיד מיהו, אנשים כאלו, חומר אנושי זול כזה לא ראוי
ליריקה, אני כבר מעדיף את כל ראשי הפשע שתורמים סכומי עתק
לישיבות ועושים מצוות שרק בעולם הבא יראו מה הם עשו למען ישראל,
חלקם כבר מזמן הבינו שיש אמת אבל לצאת מהפשע זה לא קל
בדרגות האלו ואם תראה חולשה לא תשאר הרבה זמן, מולנר חזר
בתשובה, הררי חזר בתשובה, ועוד הרבה מהם שעושים הרבה דברים
בסתר ומנהלים עסקים נורמטיבים אבל לצאת משם ולהפוך למשה רבנו
הם לא יכולים בגילגול הזה בינתיים.

מכיוון ש*חובה* למחות על ביזוי תלמיד חכם וכל שכן צדיק..
הודעה זו מכילה תמונות
19/11/14 01:22
33צפיות

ב"ה
אז קודם, לפני שאביא המקור שהמבזה תלמיד חכם נקרא רשע ואין לו חלק לעולם הבא.. קודם אוכיח שהרב אליעזר ברלנד שליט"א הינו בגדר תלמיד חכם (מינימום, אם לא צדיק ומעלה...), אז הנה 4 מגדולי הצדיקים וגדולי התלמידי חכמים בדורנו- אחד הוא מתלמידיו של הגרי"ש אלישיב זצ"ל- הגאון רבי משה מרדכי קארפ שליט''א, השני הוא המו"צ הראשי של העדה החרדית (הספרדי) הרב יעקב שיכנזי שליט"א (מגדולי הת"ח בדורנו), ועוד מגדולי המקובלים היום הרב דב הכהן קוק, וכן נכדו הקדוש של הבבא סאלי רבי דוד אבוחצירא שליט"א, 4 מגדולי הצדיקים היום שאין חולק שהם אכן כך, טוענים שהרב אליעזר ברלנד הוא צדיק פרוש ולא שייך אצלו העלילות נ"ל... והנה קישורים לדבריהם בנושא:  .http://oi59.tinypic.com/331dah5.jpg, ;http://oi60.tinypic.com/fly3bt.jpghttp://oi58.tinypic.com/8wz15c.jpg 

והנה המקור בח"ח ושו"ע שהמבזה תלמיד חכם (וכל שכן צדיק) דינו כרשע ואין לו חלק לעולם הבא-  "אם הוא חולק עם תלמיד -חכם , אפילו איננו רבו , בוודאי גדול עוונו ונכפלה רעתו , כי ידוע ,שדרך בעלי המחלוקת לבזות בדברים להצד שבנגדו , וידוע גודל ענשו של המבזה תלמיד -חכם ,ממה שאמרו בחלק {סנהדרין צט ,כ }, ונפסק כן בשו"ע יורה -דעה , בסימן רמג, סעיף ו ,שהמבזה תלמיד -חכם הוא בכלל {במדבר טו, לא} "כי דבר ה' בזה , הכרת חברת הנפש ההוא עונה בה" {ואפילו בזמננו , אם הוא רק ראוי להורות הגע בתורה , נקרא תלמיד -חכם , והמבזה אותו ,אפילו בדברים בעלמא ואפילו שלא בפניו ,עוון פלילי הוא וחייב נדוי על זה ,בדאיתא בשו"ע יורה -דעה , בסימן רמג , עוון פלילי הוא וחייב נדוי על זה ,כדאיתא כיורה -דעה , בסימן רמג ,סעיף ז , ובסימן שלד , בש"ך סעיף -קטן סח},וגם אין לו רפואה למכתו עבור זה , כדאיתא בשבת ,דף קיט {עמוד ב}:אמר רב יהודה ,אמר רב : כל המבזה תלמידי חכמים ,אין לו רפואה וכו' , וגם חורבן ירושלים היה עבור זה החטא , דכאיתא שם : לא חרבה ירושלים אלא בשביל שבזו בה תלמידי חכמים ,שנאמר {דה"ב לו ,טז}: "ויהיו מלעגים במלאכי האלוהים ובוזים דבריו וממעתעים בנבאיו , עד עלות חמת ה' בעמו עד לאין מרפא ", עוד אמרינן {בברכות יט ,א} מאר רבי יהושע בן לוי , כל המספר אחר מטתן של תלמידי חכמים נופל בגיהנום, שנאמר וכו'..." (מתוך ספר החפץ חיים- חלק שמירת הלשון, פירוש הלכה ט"ז סיון מחזור ב).
צודק חיים
19/11/14 01:27
28צפיות
רבנים גדולים ורבים אמרו שאסור לחשוד ברב ברלנד, אז מי אני הקטן שיחשוד
שכוייח על התפילות... גם אני מתפלל...
19/11/14 01:38
43צפיות
ב"ה
ובוכה על גלות השכינה, גלות האור, גלות התקווה שנותן הצדיק הנ"ל בליבותיהם של צעירים שרואים שאפשר להיות בן 80 (כמעט) ולעבוד את ה' בשמחה ובהתלהבות ולהיות צעיר ברוחו, ברור שהיצר יילחם בכל כוחו בתופעה כזאת באחד שנותן תקווה ככה...
הלו... כל העולם מתהפך, תתעוררו
20/11/14 14:49
20צפיות
º
**תיקון "היכרת חברת" זה טעות כתיב אלא "היכרת תיכרת"...
19/11/14 01:47
13צפיות
קראתי בויקפדיה על הרב גלנטי ורציתי לשתף קטע
19/11/14 08:15
24צפיות
יש כמה סיפורים, חלקם "עממיים" על רבי משה גלנטי מזמן כהונתו בתור "הראשון לציון" ולהלן כמה מהם:
בזמן כהונתו של רבי משה, הממלכה העות'מאנית הייתה השלטת בארץ. ובאחת השנים הייתה שנת בצורת והשליט העות'מאני האשים את היהודים שהם אינם מתפללים מספיק לאלוהיהם על ירידת הגשמים, ואמר להם שאם בעוד שלושה ימים לא ירד גשם, יסולקו היהודים מירושלים. תדהמה נפלה על אנשי ירושלים ואלו לא ידעו מה לעשות. ובזמן עגום זה התגלתה גדלותו של רבי משה. הוא כינס מספר אנשים שהתפללו והתענו ושמו שק ואפר על ראשם במשך שלושה ימים בבקשה ובתחנונים מהקדוש ברוך הוא שיוריד גשם, שאליו היו כה זקוקים. וביום השלישי, כשהלכו רבי משה וחסידיו להתפלל, רבי משה אמר לאנשיו שישימו עליהם בגדים המתאימים לימי הגשם כיוון שהיום ירד גשם, וזאת אף על פי שהיה זה יום ללא עננים, ואז הגיע לפתע פתאום אחד מחיילי הממלכה העות'מאנית וסתר לרבי משה על לחיו לנגד עיני כל חסידיו וגער בו שאינם צריכים את בגדי הגשם הללו שהרי אלוהיהם ממילא לא ישמע לתפילתם, וכן גיחח על זה שמחר הם עומדים להיות מגורשים על ידי על ידי הסולטאן. רבי משה וכך גם חסידיו, הגיבו באיפוק על מקרה זה והמשיכו ללכת למקום תפילתם. מסופר, שמיד שכשאלו סיימו תפילתם החל לרדת גשם. נחת ושלווה ירדו בחזרה על אנשי ירושלים המבועתים, הם יוכלו להשאר בבתיהם אשר בעיר הקודש. בחזרתם מן התפילה רץ אל רבי משה לא אחר מאשר אותו החייל שסטר על לחיו של רבי משה שעות ספורות קודם לכן, ובדמעות שליש בא אליו שימחל לו על מעשיו. ורבי משה מחל לו בלב שלם והתנה עמו שלא יזיק עוד ליהודים אשר בירושלים.
עוד מסופר על שייח' אחד שהיה בירושלים שהיו באים אליו המון חולים כדי שיתפלל עליהם, ולאחר שסיים תפילתו אמר להם אם יחיה או ימות. ובאמת כך גם התקיים הדבר במציאות מי למוות ומי לחיים. יום אחד רצה רבי משה ללכת ולבדוק מהו סודו של אותו שייח'. בא אליו רבי משה ואמר לו שייגלה לו את סודו האיך הוא מצליח לדעת בסיום תפילתו אם החולה יחיה או ימות. אותו שייח' הסכים לגלות לרבי משה את סודו בתנאי שהוא בתמורה יגלה לו אחת מחכמות היהודים, רבי משה הסכים לתנאי זה, ואז קרא אליו השייח' לבוא אחריו לביתו. היה זה בית מפואר וגדול מאד עם שלל בדים צבעוניים המעטרים את הבית רחב היידים. אך השייח' לא עצר שם והלך אל חדר פנימי מפואר עוד יותר ואחריו הלך רבי משה, וכך נכנסו כמה חדרים שכל חדר מפואר יותר ויפה יותר מקודמו. ואז הגיעו לחדר האחרון ושם היה דבר המכוסה בבד. ואז אמר אותו שייח' אל רבי משה שישתחווה אל אותו הדבר. רבי משה חשד שיש פה שמץ של עבודה זרה וסירב עד שיוריד את הבד מעל אותו הדבר. השייח' הסכים להוריד את אותו הבד, ורבי משה נדהם מהמראה שהתגלה לנגד עיניו. היה זה טס של זהב שעליו היו חקוקות המילים "שיויתי ה' לנגדי תמיד". אותו השייח' הסביר לרבי משה שלאחר תפילתו על החולה מתבונן הוא באותו טס של זהב ורואה אם האותיות קורנות או לא, ואם קורנות הן, זה סימן לכך שתפילתו נענתה ואם לאו אין תפילתו נענתה. כשיצא משם רבי משה שמח וסיפר סיפור זה ואמר שכבוד ה' ורוממתו מתגלה אפילו בגויים כדוגמת אותו השייח'.
כפי שנאמר לעיל רבי משה נשלח לארצות הגולה בתור שד"ר (שליח דרבנן) כדי לאסוף כספים ליישוב היהודי שנהנה אז מכספי החלוקה ובכל מקום שבא קיבלו אותו בזרועות פתוחות ובידיים רחבות והיו צמאים לשמוע מדברי תורתו של ה"מרא דאתרא" שבארץ ישראל. באחת מן הפעמים שהלך לארצות הגולה, באה אליו שאלה סבוכה בדבר עגונה שיושבת בעיגונה כבר כמה שנים ולא מצאו לה החכמים שבאותה העיר התיר להנשא. ואז כתב רבי משה קונטרס ארוך שבו דן ופלפל בדבר אותה עגונה ולבסוף כתב במסקנתו שאפשר להקל ולהתיר עגונה זו מעיגונה. חכמי אותו העיר נפעמו מגדלותו בתורה של רבי משה, וההערכה אליו עלתה בעשרת מונים. תשובה זו נשארה עד היום.
כבר נאמר לעיל שחתנו של רבי משה גלנטי היה הרב ישראל יעקב חגיז, ונרחיב בדבר. כשבא רבי משה גלנטי לירושלים מצא שם ישיבה ששמה ישיבת "בית יעקב" שהייתה מכונה ג"כ "ישיבת חכמי ההסגר" או "ההסגר בירושלים" וזאת בשל הקפדתם של חכמיה שלא לצאת מתחומי הישיבה שלא לצורך ומספרים שהיו בה שמונים ושבעה תלמידי חכמים שישבו ועסקו בתורה מבוקר ועד ערב. ובראש ישיבה זו עמד רבי ישראל יעקב חגיז. וכשבא רבי משה גלנטי לירושלים פינה רבי יעקב חגיז את מקומו לרבי משה גלנטי מפאת גדלותו בתורה. בהמשך נתן רבי משה את ביתו לרבי יעקב חגיז. עם הימים הלך לעולמו רבי יעקב חגיז, והותיר אחריו בן ושמו רבי משה חגיז. רבי משה לקח את בתו, אלמנתו של רבי יעקב חגיז, ואת בנם משה חגיז גידל כאילו היה בנו.
אשמח אם תוכלו להבהיר לי ולהאיר בנושא אקטואלי
12/11/14 20:02
62צפיות
אני יודע שזה נושא חם היום בתקשורת, נושא שיש בו מחלוקת הלכתית ובכלל בציבור.
אבל מאוד חשוב לי לשמוע את דעתכם בלי קוסמטיקה.
כמי שאין לו מאחוריו יכולת שיפוט הלכתית, בקושי יודע תורה אבל מרגיש משהו בבטן.
אני יודע כמה הנושא במחלוקת ויכול להצית אש.
יש רבנים שמתירים עליה להר. ככל שגיליתי ברשת רובם דתיים לאומיים. 
האם יש גם רבנים חסידיים שמתירים עליה להר ? האם יש רבנים חסידיים שמתירים עליה להר ?
אפשר לדון בנושא הזה כאן שעולה בתקשורת ?
לפי שראיתי רבנים שנחשבים גדולים מאוד בתורה לא מתירים עליה אז ההלכה לא נקבעת לפיהם ? (סליחה על הבורות)
אשמח לשמוע את דעתכם בנושא למרות המחלוקת. מעניין אותי לשמוע

בעניין זה אני הולך על פי הפוסקים שאוסרים
12/11/14 20:12
45צפיות
אך אוסיף כי לפי דעתי בזמנינו הדבר גם כרוך בפיקוח נפש ממש, ולכן לעניות דעתי גם הפוסקים שמתירים צריכים לאסור זאת בפועל בשביל למנוע סכנת נפשות.
ההלכה היא קבועה. אלה שעולים עושים זאת על
13/11/14 18:26
38צפיות
סמך רבותיהם שהם רובם ככולם מהמגזר הדתי-לאומי.
ולדעת האוסרים - הם עוברים על ההלכה.

ועוד שמעתי במקרה בנושא הזה לפני מס' שנים מאת הרב מוצפי שאחד מגדולי הדור שעבר הספרדיים (שכחתי מי, אני גרועה בלזכור את גיבור הסיפור תמיד) היה בכל יום עולה על גג בית בעיר העתיקה שקרוב להר הבית ומתפלל ומוריד דמעות כמים.
באחד הימים בעת ירידתו מן המקום העביר את רגלו מעבר לגדר והיא הייתה באוויר הר הבית (!!! לא נגעה בכלום ולא ירדה לקרקע), ואף על פי שוודאי לא היה זה בוודאות במקום בו מתחייבים בעונש כרת ואף רגלו לא נגעה כלל ועיקר בקרקע הר הבית, ואף על פי כן - צם והתענה והוריד דמעות כמים לכפר על עוונו ומאותו יום התפלל על בית המקדש בבית הכנסת על הקרקע ולא מסתכן בהתקרבות להר הבית.
מי שיודע איזה גדול דור זה היה, אשמח אם יגיד ... (נראה לי רבי עזרא עטיה זצ"ל אבל לא סגורה על זה)
שום אדמו"ר חסידי לא התיר עלייה להר הבית
13/11/14 18:54
36צפיות
ההלכה לא נקבעת מאליה, באיזו מסגרת קובעת. ההלכה נקבעת ע"י פוסקים.
כאשר יש פוסקים שקובעים שיטה בהלכה שלא מקובלת על הפוסקים האחרים, ושהם רואים בפסיקה שלהם טעות ושגיאה - עולם התורה מפרסם את התנגדות הפוסקים האחרים לשיטה שקבעו הפוסקים הבודדים בהלכה, ומיידע עד כמה ההתנגדות שלהם חמורה.
למשל במקרה של הפסק שניתן בצפת ע"י רב אחד, בנוגע לגט של אשה. הפוסקים האחרים פרסמו והסבירו באריכות עד כמה הם מתנגדים, כמה זה חמור, ולמה זה שגיאה הלכתית גמורה.
לפעמים יש פוסקים מעטים שקובעים שיטה מסוימת בהלכה, שמנוגדת לשיטת הפוסקים האחרים הרבים, אבל אין התנגדות גדולה של הפוסקים האחרים לשיטה הזו, כי "יש להם על מי שיסמכו" בשיטתם זו, ויש להולכים לפי שיטתם על מי לסמוך. 
כמובן זה לא המקרה. פה יש התנגדות עצומה, מצד רוב רובם של הפוסקים, גדולים וענקים, וגם קטנים יותר. 

כך שההלכה נקבעת ע"י כל פוסק שפוסק הלכה, עבור אלו ששומעים לפסיקותיו. אך יש ביקורת של שאר הפוסקים בעולם התורה על ההלכה שנקבעה, אם זו שיטה נכונה, גם אם שונה משיטות אחרות, או אם זו טעות בהלכה ושגיאה חמורה יותר או פחות. וכאשר זו שגיאה מפרסמים את דעתם בצורה ברורה ונחרצת. 

במקרה כזה, מסתכלים מי הפוסק שהתיר, מי הפוסקים שאסרו, מה הגודל של אלה ומה הגודל של אלה בידיעת התורה, מה הנימוק של המתיר ומה הנימוק של התנגדות האוסרים - ובקלות מבינים עניין, מה ההלכה האמיתית, ומה ההלכה השגויה והמטעה...
º
16/11/14 16:51
4צפיות
ההלכה נקבעת ע"י
17/11/14 15:56
25צפיות
הרוב המכריע של הרבנים שאוסרים באיסור חמור את העליה להר.
יש יהודי חסידי בשם אלבום שעולה להר, לך שאל אותו על מי הוא סומך, זה לא משנה בעצם
ההלכה נקבעת ע"י
17/11/14 15:56
14צפיות
הרוב המכריע של הרבנים שאוסרים באיסור חמור את העליה להר.
יש יהודי חסידי בשם אלבום שעולה להר, לך שאל אותו על מי הוא סומך, זה לא משנה בעצם
לא נעים אבל אין ברירה. האמת חייבת להיאמר:
21/11/14 01:12
22צפיות
99 אחוז מענקי פוסקי ההלכה בעולם - אוסרים את העליה להר הבית באופן גורף ומוחלט יהיה מה שיהיה.
מדובר על ענקי העולם של מאות שנים.
אם ניקח את הדורות האחרונים - אפילו מהציבור הדתי לאומי - כל הרבנים הראשיים לישראל ללא יוצא מהכלל, הראי"ה קוק ובנו הרצ"י זצ"ל, הרב שפירא, שלא לדר על הרבנים אלישיב  ואוירבאך וווזנר ופיינשטיין וכל ענקי העולם ממש! כולם אוסרים לגמרי באיסור חמור של עונש כרת הנורא לעלות לכל שטח שהוא בהר!!
נשמעת טענה כאילו שהרב אליהו זצ"ל התיר - וגם זה סילוף מחוצף שלהם!! כי הרב התיר רק בתנאי שיבנו שם בשטחים ה"מותרים" בית כנסת ורק לשם יכנסו ובו יתפללו, ולא לעלות סתם להר הבית, ואכן הרב אליהו בעצמו לא עלה להר הבית מעולם!!
גם את הרמבם שמביאים כאילו עלה להר הבית - אין ממנו ראיה. האם שאלית נדה או שאלת שבת הוא היה נוהג לפי רמבם? ברור שלא!! יש לנו ב"ה רבנים חיים ואנו נוהגים אך ורק לפיהם!! לא מזגזגים איך שנוח לנו כדי שנקבל את התוצאה הרצויה לנו!

האם אותו אדם שמנפנף בדברי מרן הרב עובדיה בענין היתר מכירה (שהתיר רק כאשר יש הפסד מרובה והכל יקר וחקלאים מתמוטטים בלי זה)  גם ינהג כדבריו בקשר לעליה להר הבית (שמרן אסר לגמרי בצורה חריפה ביותר)?? או שפה זה כבר לא מסתדר לדעתו ולכן כאן יחפש רב אחר...

היחיד שמתיר עליה להר הוא הרב דב ליאור, ועם כל הכבוד - דעתו בטלה באחד חלקי שש מאות מול ענקי פוסקי העולם שקומתם גדולה מקומתו בקומת הננס מול הענק שבענקים. הנושא אפילו אינו מחלוקת הלכתית או ספק דאורייתא (שגם הוא לחומרה) - אלא איסור חד משמעי פה אחד!

חומר למחשבה:
לו היו שמים לפניכם מזון שיש בו אחוז אחד של אפשרות שהוא מכיל ציאניד - הייתם אוכלים?
מדוע מזון הנפש יהיה מזולזל יותר ממזון הגוף?

º
איך עשית כתב כחול? ועוד ראיתי ששינו פונט פה..
22/11/14 23:12
10צפיות
º
בעורך החדש
23/11/14 01:14
6צפיות
עוסק בחיי שעה
11/11/14 21:29
90צפיות
עוסק בחיי שעה ולפתע הטלפון מצלצל והינך מבין כמה הבל חיים אלו, נחוצים הם אך טפלים הם.  בישרו לי כי אמו של גיסי נפטרה וזה, שנה וקצת לאחר שאביו נפטר ושניהם מהמחלה הידועה.
אני יודע מה הוא שכול מקרבה ראשונה ומאז השתייכותי למשפחה הרחבה הזו, האמנתי תמיד שאוכל למצוא את המילים לנחם ולחזק במצבים כאלו אך כאן נשארתי אלום, דממה בפי ורוח נכאה מי ישאנה. להרעיף חום ותו לא. המעט שיכולתי וכן, רק, רק להפנים כי טוב שם משמן טוב ואין תכלית אלא זו. טוב שם משמן טוב. לא. לא לעמול רבות בריח הגשמי, לעמול בריח הרוחני כי הוא אשר יורח לעתיד לבוא והריח הגשמי יתפזר כלא היה במהירות.
ביקשתי לפרוק. לא מצאתי מקום אחר. תודה.
וְרָאִיתִי, אֶת-כָּל-מַעֲשֵׂה הָאֱלֹהִים, כִּי לֹא יוּכַל הָאָדָם לִמְצוֹא אֶת-הַמַּעֲשֶׂה אֲשֶׁר נַעֲשָׂה תַחַת-הַשֶּׁמֶשׁ, בְּשֶׁל אֲשֶׁר יַעֲמֹל הָאָדָם לְבַקֵּשׁ וְלֹא יִמְצָא; וְגַם אִם-יֹאמַר הֶחָכָם לָדַעַת, לֹא יוּכַל לִמְצֹא.
תהי נשמתה צרורה בצרור החיים.

º
11/11/14 22:32
9צפיות
מאז ומתמיד לא ידעתי כיצד להתמודד עם מוות.
12/11/14 11:37
36צפיות
לא לפני התשובה, ולא עכשיו.
"טוֹב לָלֶכֶת אֶל בֵּית אֵבֶל, מִלֶּכֶת אֶל בֵּית מִשְׁתֶּה
12/11/14 15:20
51צפיות
המוות זה לא דבר מפחיד.להיפך,לשם אנו הולכים...ואז מתחילים החיים האמיתיים.
אם אדם יודע שזו התכלית,כל התנהלות חייו מקבלת מימד שונה לחלוטין...

אכן, זה צד אחד להסתכל על העולם הזה.
12/11/14 20:04
46צפיות
אך צד שני הוא שכאשר אנו דבקים בכל לבנו בקב"ה ובתורתו, אז כבר חיי העולם הזה הופכים להיות מעין עולם הבא.
ומבחינתי חיי העולם הבא שאנו יוצרים לעצמנו בעודנו חיים בעולם הזה, הם יקרים יותר מן העולם הבא שאליו אנו הולכים ועליו איננו יודעים מאומה.
º
תודה על הדברים האלה...
12/11/14 21:18
19צפיות
מזדהה עם מה שכתבת
12/11/14 19:56
41צפיות
בדרך כלל יש לנו הנטייה לשכוח זאת, אך ברגע שאנו עומדים מול מקרה של מוות (במיוחד אם מדובר במוות של מישהו קרוב) אז לפתע פתאום זה מזכיר לנו שוב את אשר אנו יודעים - שלמעשה הכל הבל, החיים הם דבר חולף. ועל כן עלינו לנצל כל רגע בחיים בשביל להגשים את התכלית האמיתית של חיינו שהיא עבודת ה', ולא לפספס אף הזדמנות שיש לנו לעשות מצוות.

אני נזכר כעת במחשבות שעלו בי לפני קרוב לשנה כאשר תלמיד שלמד איתי בקורס וסבל ממחלה נפטר בזמן ניתוח. לא הייתי מודע לכך שהוא נמצא בסכנת חיים כך שהדבר נודע לי לגמרי בהפתעה. האירוע גרם לי לחשוב כלמני מחשבות, חשבתי על זה שלמעשה אף אחד אינו יודע מה תאריך הפטירה שלו. ולכן חשוב מאד לקחת אחריות גדולה על כל המעשים בחיים, להשתדל שלא לבזבז זמן על דברים בטלים ולא לדחות סתם דברים חשובים. הרי אינני יכול לדעת כמה שנים נותרו לי לחיות, רק ה' יתברך יודע ולפיכך אינני יכול לתכנן את חיי על פי מספר השנים שאני מקווה או מצפה שיהיו לי. הזמן הוא יקר מאד וחשוב מאד לנצל אותו נכון ולהרבות כמה שיותר בעשיית מצוות ובתיקון המידות שלנו.
ב"ה נפתח ערוץ של הרב בזנסון ביוטיוב
10/11/14 18:03
29צפיות
ב"ה נפתח ערוץ של הרב בזנסון ביוטיוב השיעורים התחילו לעלות..
https://www.youtube.com/watch?v=jcvHOpxo3Gg
כמו כן נפתח עומד הפייסבוק של הרב: 
https://www.facebook.com/pages/%D7%A9%D7%99%D7%A8-...
נשמח לכל מי שיכול להפיץ קדימה....
כל הישועות:)
looking for a mikveh in jerusalem מחפשת מקווה בירושלים
09/11/14 13:08
33צפיות
hello
sorry i hope you all understand english seen as my writing in hebrew is not so good.
im a young jewish woman who has started making tshova recently, 
i have been in a serious relationship for 3 years,we live already a married life and we are planning on getting married (just waiting for him to pop the question)
i have started keeping shabbat/hagim, dressing modestly and study of torah. and  now i  have decided that i want to start keeping the full nida and i would like to immerse in a mikveh.. after doing some research i have realised that i many mikvehs here in israel deny an unmarried woman to immerse..
correct me if im wrong but from what i understand  there is no halaha against a unmarried woman using the mikveh and the only reason they deny us is so not to encorage premarital sex?
but what about cases such as myne where i am already in a sexualy active relationship and want to make a step towards purity? i do want more than anything to get married and bring hashem into our relationship and i wish i had made this journey sooner and waited untill im married, but this is not the situation 
now.. and i feel that by deciding to move out and not live with my partner for the sake of avoiding premarital sex may savotage my relationship with the man that i have decided to spend my life with.
i live here in jerusalem nahlaot area i am looking for a mikveh  which will not turn me away... this is the second time i have started making tshova, the first time i started my journey was through love for hashem and judaism but was pushed away by fear, extremism and pressure to move faster than i was ready... i ended up almost completly losing my faith... i am now stronger and i will never allow my faith to be effected by others, my journey is between me and hashem and no other.. so i would like to avoid any place that will make me feel unaccepted and judged by my brothers and sisters... i have only one natural spring that i am able to get to seen as i dont have a car but many religous men are usually there and i will not take a chance that a man might see me without my clothes. please if anyone know a mikveh that will accept me in jerusalem preferable in nahlaot area please let me know as soon as possible i need to immerse in a mikveh on thursday..
thankyou 
09/11/14 22:37
31צפיות
בעזהי"ת

you must know this, if you are serious on your will to get close to TORA LIFE: it's better to stay just as you are, and get married as soon as possible, even if it will take a year or two, then try doing thing as you suggested.

i greatly recommend to phone the Nishmat's Women's Halachic Hotline, to discuss more about the good and smart way to act at your situation.

LINK:
הי
04/11/14 01:49
82צפיות
מה קורה ?, אני הגעתי למצב אני לא מאמין בעצמי ושי לי לבטם של יציאה בדאלה בגל ל כל הנפילות הוקשיים שלי  מה עושים? (עברתי  גם הרבה דסירם בשנה החולפת  ככה  שאני מאמין שזה השפיע עליי נפשית)   אז מה עושים חברים   אשמח אם תדברו איתי בפרטי  או פה בכל מקרה תודהמ ראש 
"...רבה אמונתך".
05/11/14 00:43
58צפיות
עוד לפני שנטלנו ידיים, המילים הראשונות שלנו הן "מודה אני.." ושם חותמים "רבה אמונתך". נשאל, מדוע נאמר "רבה אמונתך" וכי לאלוקים אמונה? היה נכון לומר "רבה אמונתי" - רבה האמונה שלי באלוקים אך פירוש הדברים הוא שמלבד החזרת הנשמה אנו מודים לבורא על האמון שהוא נותן בנו בכל יום. 

אנחנו לא שמים לב לכך שזו הודאה על מחמאה מצד הקדוש ברוך הוא כלפינו ואם כך, על פי הטבע, כל אדם המקבל מחמאה מאדם אחר ובמיוחד בשעת בוקר בצאתו מביתו. מיד מתמלא הוא בכוחות נפש, לבו מתרחב ויומו משתנה לחלוטין, אנרגיות זורמות בקרבו וכן במיוחד אם זו מחמאה שהגיע בעת דכדוך, כשראשו למטה ולא עוד אלא שמתמלא גם חיבה כלפי מרעיף המחמאה. קל וחומר שכך פני הדברים אמורים להיות כשמקבלים מחמאה בפתח כל יום ממי שיצרנו וקל וחומר בעת עצבות.

נחזק זאת עוד על ידי משל לאדם שהיה עובד במקום עבודה ובכל יום ויום בתחילת יומו המעסיק אומר לו - "דע לך, אני סומך עליך, אתה אדם אחראי, אין לי ספק שיש בך את היכולות לקדם את העבודה ולשפר את ביצועי החברה וכמובן שתתוגמל בהתאם", מיד אותו אדם מתמלא הערצה והערכה כלפי אותו מעסיק וכך העובד משתוקק לשפר את פריון עבודתו רק כדי להצדיק את האמון שקיבל מהמעביד ואם נניח אותו עובד החליט "אף על פי כן, אני נשאר כפי שאני" - על פי מידת האמת העובד צריך להיות מתוסכל יותר שכן שמלבד עצם המציאות של עבודה שנתקללנו בה -  "בזיעת אפך" מתווספים להם כעת ייסורי מצפון על כך שאנחנו לא מקיימים את רצון המעביד בעוד הוא לא מפסיק להרעיף בנו אמון בכל יום ובנוסף, הוא חוסם לו את "השפע" בשכר מלהגיע. לכן, אם אלו הרגשות כלפי המעביד האנושי , לא קל וחומר שאלו יהיו הרגשות כלפי "המעביד" האלוקי?

ולמה אמרתי זאת? כי יציאה משאלה בשל לבטים וקשיים כפי שאתה שוקל רק תוסיף לך את הפן של "ייסורי המצפון" משום שבין אם תרד מדרגתך הרוחנית ובין אם לא, האמון של הקדוש ברוך הוא בך ישאר זהה, גם אם "תפרוש" ממנו ותחסום אותו לתקופה ובסיומה תפתח את הסידור, אתה תגלה שהמילים נשארו שמה בדיוק כפי שהיו בזמן שהלכת ולא זזו ממקומן ואז תגיע להבנה שבכל הזמן הזה, הוא האמין בך. הוא מאמין, תאמין גם אתה. בהצלחה.
º
לקרוא ספרי מוסר
הודעה זו מכילה תמונות
05/11/14 12:15
53צפיות
º
פשש יפה מחזק מאוד
06/11/14 12:32
16צפיות
מה זה יציאה בשאלה?
07/11/14 00:02
53צפיות
לכפור באלוקים? לא כדאי, בגלל קשיים...
להפסיק לקיים מצוות כעיקרון? לא הגיוני. כל חילוני מקיים מצוות מסוימות בלאו הכי. אז לא עדיף להיות אדם שמקיים כמה שיותר מצוות שהוא מסוגל? עדיף יותר להפסיק לקיים את המצוות שאתה מסוגל בקלות?...

אתה לא מאמין בעצמך - זו בעיה אחת גדולה.
אתה מסרב להפנים את העיקרון שבגלל קשייך הנפשיים והנוירולוגיים אינך חייב בקיום המצוות שמחמירות את בעיותיך. אתה פטור, פטור, פטור מהרבה מצוות. כולל החמורות הללו, שכל הזמן מייאשות אותך. אלוקים אוהב את אי ההצלחה שלך.
תכניס לך לראש שזה לא שלך כל המשימות הבלתי אפשריות האלה עבורך. תכניס לך לראש שאם אתה מצליח - נפלא. אם אתה נכשל - עוד יותר נפלא. הכל נפלא ומצוין. אתה פטור לחלוטין ממצוות שגדולות עליך. נקודה. 

אל תהיה דתי, אל תהיה חילוני. תהיה אתה, עם היכולות שלך. אלוקים לא צריך ממך הגדרות ומסגרת של מעשים. הוא צריך אותך, שתהיה אתה.
יש מצווה אחת שחובה עליך לשאוף לקיים: לקבל את עצמך בשמחה, להעריך את עצמך, לאהוב את מי שאתה. מצווה גדולה ומורכבת מאוד, אבל הבשורה הטובה היא שאין לה לו"ז, ואין לה רף. משתדלים כל החיים, וזה התפקיד שלך. 

אתה לא מפנים את הפטור שיש לך עקב קשייך השונים, וגם החברים בפורום לא מפנימים את זה, ושולחים אותך בעקביות כמה שנים ללמוד ספרי מוסר. ספרי מוסר בכלל לא בשבילך. הם מדכאים אותך ולא מעודדים אותך. עובדה...
אתה צריך לקרוא/לשמוע/ללמוד רק מה שמצהיל את נפשך ותו לא. גם אם זה חוברת תשבצים או קומיקס. גם אם זה שירי ביאליק. גם אם זה ספרי ילדים או עיתון. 
אתה צריך למצוא הנאות. ליהנות מהחיים. 

לדעתי, במקום להתייאש בקביעות מעצמך, תעשה רשימה של המצוות שאתה מסוגל לקיים בקלות רבה, אפילו אם יש רק 3 כאלה.
למשל: לומר "מודה אני" בבוקר. לרחוץ ידיים אחרי השירותים. להתקלח לכבוד שבת. ללכת לרופא בעניין שנחוץ לך. לחשוב חיובי על אדם מסוים. דברים כאלה. כל דבר שאתה מסוגל. 
בא לך להעלות רשימה כזו לפורום? או אפילו לפרט מה קשה לך ומייאש אותך, כדי שתקבל הגדרה מדוייקת לפטורים שלך?
º
07/11/14 08:40
7צפיות
מחילה, אינני יודע
17/11/14 16:09
13צפיות
מה מצבך, יתכן אולי שיש לך קשיים ריגשיים ועוד קשיים שונים,
כדאי לבדוק עם עובדת סוטציאלית האם יש לך זכויות כלשהן, היא תוכל להמליץ לך על קבוצה תומכת.
אם מגיע לך זכויות בביטוח הלאומי אז יש את המשרד  הידוע של שמאי שזירי שיעזור לך בהתנהלות מול הביטוח הלאומי, התשלום רק אחרי שאתה מקבל כסף מהביטוח הלאומי.
בהצלחה
פורום עדשות מגע ומשקפיים

חדש בתפוז!

פורום עדשות מגע ומשקפיים להתייעצות עם בעלת מקצוע היכנסו >>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום