לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
בס"ד

ברוכים הבאים   

תהליך החזרה בתשובה אינו תהליך קל. לא לאדם עצמו ולא לסובב אותו מאחר והוא מצריך שינוי משמעותי בחיים. כמעט תמיד השינויים האלה משפיעים רבות על הסובבים אותנו ו/או הסובבים אותנו משפיעים רבות על תהליך החזרה בתשובה. דבר זה עלול לגרום לבעיות ולחיכוכים רבים עם הסובב אותנו ובעיקר עם בני משפחתנו והחברה שאנו נמצאים בה. לא תמיד אנחנו יודעים איך להתמודד עם הבעיות וזקוקים לעזרה מרב או רבנית בעלי ניסיון עם חוזרים בתשובה, ולאוזן קשבת מאדם שעבר חוויות דומות ויכול לייעץ לנו כיצד לפעול בתבונה. מצד שני, גם הסובבים אותנו לא תמיד יודעים כיצד ללכת איתנו בין הטיפות על מנת לשמר את החיים בצוותא, בשלווה ובהרמוניה.

פורום זה מיועד לכם, החוזרים בתשובה שביצעתם את ההחלטה שברצונכם לחזור בתשובה על מנת שתוכלו לחלוק את חוויותיכם, ההתלבטויות והבעיות הכרוכות בשינוי מהותי בחיים ושמו החזרה בתשובה. פורום זה מיועד גם לכם, בני משפחותיהם של החוזרים בתשובה. כאן תוכלו לחלוק במה אחת עם חוזרים בתשובה, ובני משפחה של חוזרים בתשובה, על מנת שתוכלו להתמודד עם החוזר בתשובה הפרטי שלכם ו/או לעזור לאנשים אחרים הנמצאים במצבכם.

מן הראוי לציין שפורום זה מיועד לשומרי תורה ומצוות ושאינם שומרי תורה ומצוות כאחד.

מטרת הפורום היא לא לעורר דיונים בנושאי הלכה או אמונה בשביל דיונים כאלה קיימים פורומים אחרים בתפוז. הפורום מיועד לאנשים שכבר החליטו לבצע את הצעד. מהסיבה הזאת הפורום לא מיועד כדי לשכנע את החוזרים בתשובה בטעות דרכם.

כללי הפורום:

1) אנחנו בפורום חוזרים בתשובה ולכן, בבקשה, אל תשכנעו אותנו לחזור בשאלה. בשביל לשכנע אנשים לחזור בשאלה ישנם פורומים אחרים בתפוז.

2) פורום "חוזרים בתשובה" לא נועד לויכוחים על רקע דתי-אידיאולוגי. בשביל אלה קיימים פורומים אחרים בתפוז.

3) פורום "חוזרים בתשובה" לא הוקם כדי להוות בימה להידברות בין הדתיים ללא דתיים. על כן, אין מקום בפורום לויכוחים בין הדתיים ללא דתיים גם לא ויכוחים פוליטיים בין הדתיים ללא דתיים.

4) בפורום שלנו מדברים בשפה יפה ובכבוד לאורח השפה הנהוג בעולם הדתי-חרדי. הן בלי קללות אפילו לא קללות של סלנג, הן בלי ביטויים מיניים, עוד כיוצא באלה. מי שלא יכול לכבד את רגשות חברי הפורום - מוזמן שלא לדבר בפורום שלנו בכלל.

5) בפורום שלנו מעצם טבענו כחוזרים בתשובה מכבדים את היהדות ואת מורי דרכה הרבנים. על כן בפורום שלנו מתייחסים בכבוד הן לתורה והן לרבנים ולא מקללים. זה לא אומר שלא ניתן להביע דיעה, אלא שצריך לעשות זאת מתוך הכבוד הראוי.

6) הפורום אינו מיועד לשאלות הלכתיות. לצורך כך קיים פורום ייעודי בתפוז קהילות: 'לשאול את הרב'. כמובן ששאלות הלכתיות מפי חברי הפורום הקבועים, יתקבלו בברכה.

7) דף הפורומים בתפוז קהילות, מחזיק חמש עשרה הודעות ראשיות בלבד. על כן, חברי הפורום מתבקשים שלא לקפוץ ולפתוח הודעה ראשית נוספת, כל זמן שנמצאת בדף הראשי הודעה קודמת של אותו גולש, או במשך זמן סביר מפתיחתה, כדי להשאיר מקום בדף הראשון גם לחברים אחרים בפורום.

8) הערות והארות להנהלת הפורום, יתבצעו במערכת המסרים בלבד!

שלום לכולם...
25/12/14 14:37
36צפיות
ב"ה
סתם עברתי בסביבה...
ושלום...
איך היה חג האורים?
אני ביליתי אצל משפחתי,
היה נפלא ומלא באור...
º
חנוכה הוא ה"חג" האהוב עליי. מתחילת התשובה הוא עושה לי משהו.
25/12/14 22:18
10צפיות
היה נפלא. כל שנה החג מאיר לי באור חדש.
26/12/14 00:00
41צפיות
בחג החנוכה יש בהחלט משהו מיוחד. למרות שאינו חג מן התורה, אומרים בו הלל שלם בכל ימי החג. זאת בדומה לחג הסוכות שבו גם כן אומרים הלל שלם כל ימי החג, אך בשונה מפסח שבו אומרים הלל שלם ביום הראשון בלבד.

הגאולה ממצרים לא היתה גאולה שלמה, שכן בני ישראל היו עדיין משועבדים לתרבות האלילית של מצרים והושפעו ממנה, כפי שהדבר בא לידי ביטוי גם בחטא העגל. לעומת זאת, הגאולה מגזירות מלכות יון הרשעה - ניתן לראות בה גאולה שלמה, שכן מלחמתם של החשמונאים היתה לשם התורה ולמען הצלת היהדות מסכנת ההתייוונות, וניצחונם מהווה את ניצחונה של התורה על התרבות האלילית של יוון. מכאן מובן מדוע תיקנו חכמים לומר הלל שלם בכל ימי חנוכה, יומר מפסח שבו תיקנו לומר הלל שלם ביום הראשון בלבד.
קל להוציא את ישראל ממצריים אבל לא קל להוציא את מצריים מישראל
26/12/14 00:51
26צפיות
ב"ה
בתגובה לדבריך, ככה אמר הרה"ג הר' שלמה לוינשטיין באחת מהרצאותיו המדהימות,
"לא קל להוציא את מצריים מישראל"- הכוונה את התרבות של מצריים שנכנסה בלב ישראל בזמן שהותם שם (מן הסתם ההסבר שקוף...)
זהו...
זאת מלחמה של כבר מעל 3000 שנה,
להוציא את המצריים מישראל
כמו שציינת,
דרך אגב יש לי קושיה על דבריך,
אמרת שבחנוכה קוראים הלל שלם כי שם נגאלנו רוחנית (זמנית לפחות) ואילו בפסח לא כי לא נגאלנו רוחנית אלא פיזית וכו', אז למה בסוכות כן אומרים הלל שלם?.. זה הרי ביציאת מצריים...
יפה מאד!
27/12/14 19:17
12צפיות
בנוגע לשאלתך על חג הסוכות, שאלה טובה מאד. ע"פ מה שקראתי ולמדתי בכמה מקומות, חג הסוכות (בהמשך ליום הכיפורים) מציין את התיקון שלאחר חטא העגל, ואת השיבה של ישראל אל ה' ואל תורתו. המשמעות העמוקה של חג הסוכות היא התשובה, וכן אהבת ה' המתבטאת במוכנות לקיים את מצוות ה' בשמחה. ובכך למעשה החג מהווה השלמה של התשובה הגדולה של יום הכיפורים.

ולכן, ע"פ דברים אלה, יש לומר הלל שלם בכל ימי סוכות. ואילו פסח מציין את השלב הראשון של יציאת מצרים הקודם לתשובה ולתיקון החטא.
º
יפה!!
28/12/14 00:35
לשתף, וכאלה:
הודעה זו מכילה סרטונים
21/12/14 15:52
56צפיות
בעזהי"ת

º
איש חזקקקקק תרתי משמע :)
21/12/14 19:34
13צפיות
º
כל הכבוד לך! הרבה בהצלחה
21/12/14 19:39
12צפיות
º
קידוש השם חזק ביותר! תצליח!!!
21/12/14 20:48
8צפיות
º
בהחלט קידוש ה'!!
23/12/14 19:36
5צפיות
כדאי לחגוג סילבסטר?
הודעה זו מכילה תמונות
17/12/14 11:18
67צפיות
º
ולו רק בגלל העיצוב!
17/12/14 21:32
29צפיות
º
חשוב מאוד לפרסם את זה
23/12/14 21:13
10צפיות
º
בהמשך למסר של עוז :
הודעה זו מכילה תמונות
24/12/14 15:21
15צפיות
סילבסטר הגדול מכולם
26/12/14 10:45
9צפיות
כולם נהנים מהטכנולוגיה
13/12/14 19:30
32צפיות
בס"ד

חבר שעובד בערוץ תקשורת תורני אמר לי שכשהוא מביט על כל המחשבים, מסכי האל.סי.די, משתמש באינטרנט ובכל האמצעים הטכנולוגיים המשוכללים שעומדים לרשותם הוא מבין את הסיבה האמיתית שלשמה נתן ד' יתברך שמו וישתבח לאדם את החכמה, הבינה והדעת כדי שיוכל לפתח את הטכנולוגיה הזאת והיא להנגיש את דבר ד' לעולם כולו בכלל ולכל ישראל בפרט.

לא רק שהיצר הרע אינו מתנגד לכך כי אם מעודד ואף תומך במהלך הזה, מאחר וזה משרת גם את המגמות שלו, להכשיל בני אדם, לגרום להם להתחבר לצדדים הבהמיים שלהם, להוביל אותם למקומות הרדודים והשפלים ביותר, לספק את התאוות האסורות ביותר ולעבור על כל איסורי התורה האפשריים, שהרי הדבק ב-ד' יתברך ובדברי תורתו הקדושה זוכה לחיי העולם הבא, חיים של נצח, עונג ואינסוף, שסך כל תענוגות העולם הזה לא ישוו לפרומיל אחד של עונג בעולם הבא.

אחת ממטרותיו המוצהרות של היצר הרע היא להרחיק את האדם מדרך המלך הזאת ולהאבידו מן העולם. חלק מהסממנים לכך שהאדם נכנע לפיתוי נוסף של היצר הרע הן תחושת הריקנות, העצבות והדיכאון המופיעות מיד אחרי המעשה האסור. בפתיחה לספר המוסר המפואר "מסילת ישרים" כותב הרב "שהאדם לא נברא אלא להתענג על ד' ולהנות מזיו שכינתו שזהו התענוג האמיתי והעידון הגדול מכל העידונים שיכולים להמצא", ומכאן ניתן להבין שרוצה ד' ואף מאוד שנתענג ולא רק בעולם הבא כי אם גם בעולם הזה, אלא שלא כל עונג הוא אמיתי ולא כל הנאה מצויה קולעת למטרה שאליה התכוון מי שברא את העולם ואת כל בני האדם יחד עם מערכות האמת והשקר, הטהור והטמא, שהרי גם הכופר הגדול יסכים שיש דברים רעים שאין דעת האדם סובלת.

אם שואל האדם את עצמו בתמימות כיצד יכול הוא להתענג בעולם הזה ובכך לעשות את רצון הבורא יתברך מחד ומאידך לא ליפול למלכודות שטומן לו היצר הרע, ברור הוא הדבר שרק התורה (מלשון הוראה) יכולה להדריך אותנו ולהגדיר את ההבדלים בין טוב ורע, עיקר וטפל ומהי מצוה ומהי עבירה, מה מקרב ומדבק אותנו אל ד' ומה מרחיק ומצער אותו יתברך. שנזכה לבחור רק בטוב. תמיד.
שליחי ד' יכולים להתחפש גם לנהגי מוניות
11/12/14 12:02
61צפיות
בס"ד

שליחי ד' יכולים להתחפש גם לנהגי מוניות

הסיפור הבא יתחיל ביום שישי בצהריים ויסתיים עם כניסת יום שבת קודש, והוא התרחש בשנת ה'תשעב במרכז ארץ הקודש.

זוג צעיר התכונן לעשות שבת אצל ההורים בעיר השכנה ובמהלך ההכנות שמו לב שיש להם 26 ש"ח במזומן שמספיקים כדי לנסוע באוטובוס. ההכנות נמשכו וחצו את השעה שבה עובר הקו האחרון אך הם לא היו עליו.

האפשרות היחידה שנותרה להם היא לתפוס מונית מחד ומאידך ידעו הם שהתעריף הוא 50 ש"ח. אמנם היו נהגים שהסכימו בעבר להסיעם תמורת 40 ש"ח, אך עדיין מכאן ועד לסכום שהיה ברשותם היה הבדל משמעותי.

אמנם היתה אפשרות ללכת לבנק ולהוציא כסף אך הסניף הקרוב ביותר היה מספיק רחוק כדי לגרום להם לאבד זמן יקר ולהזיע אחרי המקלחת החמה שעשו לכבוד שבת קודש.

בני הזוג שמו מבטחם במי שאמר והיה העולם והאברך ממנו שמעתי את הסיפור הזה מעיד כי הוא התחיל להתפלל מעמקי ליבו א-ל ד' יתברך שיעזור להם למצוא נהג מונית צדיק שיבין לליבם ויסכים להסיעם תמורת הסכום הסמלי שהיווה כחצי ממחיר הנסיעה לפי התעריף המקובל. האברך חשב לעצמו שגם אם רק הנהג העשירי יסכים להסיעם ישמח הוא מאוד, העיקר שיהיה אחד כזה ושכל זה יהיה לפני כניסת השבת.

הם ידעו שהנסיעה אורכת כעשר דקות ולשעת כניסת השבת נותרו רק כמה דקות יותר. הם הרגישו שהם זקוקים לנס משמים.

מספר שניות לאחר שבני הזוג הגיעו לכביש הראשי שליד ביתם הבחינו במונית, סימנו לנהג וזה עצר מיד. האברך ניגש לדבר איתו וליתר דיוק אל ליבו הרחום, והסביר לו שהוא צריך להגיע עם אשתו להורים טרם כניסת השבת ויש להם רק 26 ש"ח וישמח אם יסכים להסיע אותם חרף כך.

תגובת הנהג היתה מיידית כשהוא הזמין אותם לעלות וגרם לבני הזוג להרגיש את ההשגחה הפרטית של מלך מלכי המלכים שנמצא בכל זמן מקום ומצב בבריאה ודואג לבניו ובנותיו האהובים, וכל זאת עוד לפני שהוא אמר להם את הדברים המופלאים שהשאירו את בני הזוג נדהמים, נרגשים ופעורי פה.

אמנם נחשפו הם עד לאותו היום לסיפורים מהסוג הזה רק בדרשות של הרבנים, בספרי הקודש ובעלונים של פרשת השבוע שמחולקים בבית הכנסת אך לא ידעו איך זה מרגיש להיות מהעבר השני של הסיפור.

הנהג אמר להם שלא סתם כך במקרה הוא הסכים להסיע אותם תמורת הסכום הזה, ואז הוסיף ואמר שבזמן ההמתנה בצומת הקודמת הוא התמלא בהרגשה חזקה שתוך זמן קצר הוא עתיד לפגוש אדם דתי שממהר להגיע ליעדו לפני שעת כניסת השבת ואין לו את כל הסכום הדרוש לנסיעה, וגמר בליבו שאף אם לא תהיה לו ולו אגורה שחוקה בכיסו יסכים להסיע אותו בשמחה.

מדבריו של הנהג עוד התברר שלו ולאברך יש את אותו ייחוס, שאימותיהם הן בעלות אותו שם מלכותי, ושבנו גם לומד תורה.
בעה"י הצליחו בני הזוג להגיע לבית ההורים כמה דקות לפני כניסת השבת והספיקו אף להתארגן מעט לקראת המלכה לפני שהאברך פצח בדהירה לכיוון בית הכנסת כדי להספיק להגיע כמה שיותר מהר לתפילה לפני מלך מלכי המלכים, הקב"ה.

לא פחות מהנס העל טבעי למד והתרשם האברך מחשיבות ועצמת התפילה. הוא ואשתו באמת הרגישו שרק הקב"ה יכול להושיע אותם ושמו יהבם רק על ד', שנאמר בתהלים נה, כג: "השלך על ד' יהבך והוא יכלכלך".

מהרגע שהבין שלא יספיקו לתפוס את האוטובוס הוא ביקש מהקב"ה שיעזור לו ולאשתו להגיע מהר ככל שרק ניתן להורים כדי שלא יגרם חלילה חילול שבת, כדי לא לגרום צער להורים שחיכו בגעגועים לביקורם והיו מתאכזבים אם לא היו מצליחים להגיע בסופו של דבר, כדי לא לאחר לתפילת מנחה של ערב שבת קודש בבית הכנסת וגם כדי להתפלל בנחת וביישוב הדעת.

את הסיפור הזה סיפר האברך להורים וגם למתפללים באותו בית כנסת במהלך הסעודה השלישית באותה שבת, וזכה לעשות פרסומי ניסא ולחזק אנשים שיקרים מאוד לליבו.

ולסיום קושיה ותירוץ. האם ההרגשה של נהג המונית היתה מוטעית? שהרי הוא ציפה לפגוש אדם אחד אך בפועל פגש בזוג נשוי, אלא שעפ"י היהדות רק איש ואשה נשואים קרויים אדם, שהרי בשונה מכל בעלי החיים שנבראו הזכר לחוד והנקבה לחוד, אמנם גם האדם נברא מהאדמה אך בגוף אחד שמורכב מזכר ונקבה המחוברים ביחד, ורק אח"כ הקב"ה הפיל תרדמה על האדם, כדי שחוה לא תתגנה עליו, והפריד בין שני החלקים ע"י נסירה, שנאמר בבראשית ה ב: "זכר ונקבה בראם ויברך אותם ויקרא את שמם אדם".

דבר נוסף שהוסיף האברך הוא שהבחין בכך שהפער בין הסכום שהיו צריכים לשלם לפני או אחרי ההנחה לבין הסכום שהיה ברשותם הוא 24 או 14 ש"ח בהתאמה. 24 כנגד מספר השעות שמרכיבות יממה אחת, ו-14 כנגד מניין שתי שבתות, בהנחה שכל שבת, היום השביעי בשבוע, מיוצגת ע"י המספר 7. בין כך ובין כך יוצא שהקב"ה שלח להם מסר סמוי, שלא נעלמה מעינו הפקוחה שלא מפספסת דבר בכל זמן, מקום ומצב גם העובדה שהם מכניסים את השבת כמה דקות לפני הזמן ומוציאים אותה אחרי הזמן לפי רבינו תם, וכך יוצא שכל שנה הם עושים עוד שבת אחת או שתיים מעבר לזמנים להם הם מחויבים לפנים משורת הדין, והרי הקב"ה לא אוהב להישאר חייב ונוהג במידה כנגד מידה עם ברואיו, במיוחד שיש לו יתברך האפשרות לתת ולהעניק, אפשרות שהיתה חסרה לפני שנברא העולם.
אמנם כן, אבל חלקים מהסיפור מנוגדים להלכה...
14/12/14 20:49
44צפיות
בעזהי"ת

אמרו חז"ל שאפילו גנב, לפני שמתחיל לפרוץ לבית, קורא לה' יתברך. אז בוודאי זוג בני תורה, אפילו אם לכאורה חלק ממעשיהם צריכים להיות אחרת - יכולים לקבל ישועה! כי: תחילה לכל אסור לצאת לדרך סמוך לשבת, ושנית: לא פשוט בכלל לקחת מונית רגע לפני שבת, כשידוע שנהג המונית לא יחנה אותה רגע אחרי, אלא ימשיך בנסיעה לתוך שבת קודש...

והרי זה סעיף בשולחן ערוך!
14/12/14 22:19
38צפיות
בדיוק שמעתי לאחרונה מהרב מוצפי על כך,
שזה סעיף בשולחן ערוך ואנשים עוברים עליו בשאט נפש - חובה על האדם לצאת לדרכו בערב שבת בזמן כפול מנסיעתו.
אם אתה נוסע להתארח במקום מרחק שעה וחצי מביתך - עלייך לצאת לפחות 3 שעות לפני שבת. וכן על זה הדרך.
15/12/14 14:59
33צפיות
בעזהי"ת

בדיוק בגלל זה, למרות שהיה קשה לי 'להרוס את השמחה', ראיתי צורך להעיר.

ואמנם כמו שכתבתי: יתכן לא מעט, שלמרות שיהודי ינהג שלא כהלכה, הוא עדיין יזכה לישועת ה'. רק אלך אני, לאותם ימים טרם החזרה בתשובה, כשהייתי מבקש מה' יתברך עזרה בהשגת דברים לא כל כך ראויים, וראיתי לא מעט פעמים שתפילותי נענות. וקל וחומר זוג צעיר שבוודאי שלא מזדון נהג שלא כהלכה - אבל מנגד, את ההלכה צריך לומר בנחת ובבהירות. וכמו שאמרו חז"ל שמיום שחרב בית המקדש אין לה' יתברך בעולמו, אלא ד' אמות של הלכה.

º
פלפולי בדיות
15/12/14 23:57
20צפיות
אפשר גם לצאת מהנקודה הזו.
16/12/14 14:55
39צפיות
בעזהי"ת

על כל פנים, אני דווקא מעדיף לצאת מנקודת הנחה שהדברים אמת, כי יותר חשוב מהדיון האם הם כן או לא, חשוב להבהיר את מעמד ההלכה מול סיפורים מסיפורים שונים. אחת הדרכים היותר מקובלות, למרבה הצער, להביא חוזרים בתשובה למצב של עשיית עבירות מתוך מה ש'מנהיג רוחני' מפוקפק שיכנע אותם שאלו מצוות - היא דרך סיפורים שכאילו מנצחים את ההלכה. וזהו שלא! ההלכה מעל הכל, וכמו שכבר הקדים רבי נחמן - וכנראה ידע את הנולד, ואמר שיקמטו את ספריו ככל שירצו ולא יעברו על סעיף אחד של השלחן ערוך.

º
אז זאת הנקודה, אצלי הכל שטויות במיץ
16/12/14 21:32
19צפיות
הסבתא נפטרה. כל שבוע קוראים בבית שלה משניות. למה?
05/12/14 13:18
55צפיות
שלום לכולם.
סבתא שלי נפטרה לפני כשלושה שבועות והמשפחה המורחבת החליטה כל שבוע ביום שני לקרוא בבית שלה משניות.
אני בעיקרון מסורתי ולא אוהב ללכת אחרי העדר ולעשות דברים שאני לא יודע למה אני עושה אותם.
כשהגעתי לשם נתנו לי ספרון קטן ואמרו לי לקרוא כל מילה מהתחלה עד הסוף. ניסיתי אבל לא הבנתי כלום ופשוט הפסקתי כי מבחינתי אין טעם לקרוא משהו כשאני לא יודע למה אני קורא אותו ובנוסף אני גם לא מבין מה כתוב שם (היה הרבה בארמית ובלל זה לא כזה מובן).
התחלתי להתווכח עם דוד שלי שלא צריך לעשות דברים בלי לדעת למה ולקרוא כמו תוכים. אמרתי לעצמי שאני חייב לדעת מה זה המשניות האלה ולמה זה גורם מבחינת היהדות. אם אפשר עוד קצת מידע על למה הנשים צריכים לשבת בחוץ בזמן המשניות כאילו הן פחות טובות ולמה גםצריך להשאיר את סוכת האבלים חודש? היו לי מלא שאלות בשבעה הזאת ואף אחד שם לא ידע לענות ובגלל זה הדברים קצת מעצבנים.
אשמח לתשובה. תודה מראש.
מעט תשובות
07/12/14 03:31
29צפיות
בניגוד לאותיות הבינלאומיות שהן סוג של הסכמה הרי האלף בית אינו כזה אלא לכל אות משמעות עמוקה ונרחבת בצורתה בהגייתה ועוד. ולכן: משנה אותיות נשמה ולימוד תורת המשנה מועילה מאד לנשמת המת להעלותה לעולמות גבוהים יותר הנוחים לה מאד.
אין בעיה שנשים תהיינה שם אלא שבדרך כלל הלימוד הזה הוא בין שתי תפילות מנחה וערבית ולכן ממילא נשים מתרכזות במפרד.
סוכת אבלים חודש אינו חובה
07/12/14 03:34
24צפיות
זה יותר ענין של נוחיות ומנהג.
אם אהבת את הסבתא תוכלי לשלוח לה דשי"ם שוטפים על ידי מצוות שתעשי ותאמרי שזה לזכותה תוך אזכור שמה ושם הוריה.
עדיף לתת פעמים רבות צדקה כסף קטן מאשר פעם אחת הרבה כסף כי כך נצברות לזכות נשמת המת הרבה יותר מצוות.
מהיכן סבתא היתה?
09/12/14 03:07
34צפיות
אוכל לבוא אליכם, לתת, תשובות, להסביר במשלים על העולם הבא והחשיבות של העולם הזה כמו שאני עושה מידי פעם בבתי אבלים.
תתקשר אלי (תנסה בערבים עד שאני עונה)  או תכתוב פה
ר' עוז  077-4002093
º
איזה יופי!
10/12/14 18:59
16צפיות
אני צריך שתתפללו בשבילי
04/12/14 10:10
68צפיות
למי שלא יודע, אני מעל גיל 35, לא נשוי, כתוצאה מזה אני מתקשה לשמור על קדושה. אני מקווה שהקדוש ברוך הוא, ירחם על הנשמה שלי.
אמן!
10/12/14 16:58
22צפיות
בעזהי"ת

הרבה עצות אין לי, בטח לא ברמה של פעולה מעשית לקראת היכרות והקמת בית יהודי, אבל כן יש לי אחת שאני חושב שהיא עצת העצות לדור שלנו: לקיים שיעור יומיומי קבוע, שבע ימים בשבוע, של אמירת תהילים. ולא חמש דקות או עשר דקות, אלא ממש שעה שלמה. להגיע למצב שהמילים הקדושות והנפלאות הללו מאירות את הנשמה שלנו.

יהי רצון
10/12/14 19:02
24צפיות
שתתחתן בקרוב ממש !
מה שאתה נופל זה לא מה שאמור לייסר אותך, אתה אמור לחזור בתשובה, ותיכף אתה נקי וממשיך הלאה. מומלץ לטבול במקווה אחר כך, זה מטהר, ונותן הרגשה טובה.
להכנס לדיכי זה עצת היצר להפיל אותך לגמרי, יש כמה וכמה ספרים מחזקים בעניין, וכמו שכתבתי לך פעם כמדומני, שהאדם נמדד לפי מה שהוא עושה, ולא לפי מה שהוא נופל, ליפול זה טבע האדם, כל אדם נופל, אחד יותר, השני פחות. במיוחד בדברים כאלה שהם צורך לאדם. אשריך שאתה רציני ואתה שואף לטוב. עסוק כל יום בתורה, ותראה שתרגיש אחרת לגמרי, כל העוסק בתורה - הרי הוא מתעלה  - כתבו חז"ל.
בהצלחה !
º
10/12/14 20:40
5צפיות
º
אמן!
11/12/14 11:21
7צפיות
מקרה שקרה לי שמוכיח שדברי רבותנו אמת!
01/12/14 15:31
102צפיות

לפני כ 3 שנים בעודי מחזק יהודי שכרגע גר עם גויה פיליפינית שעזרה לו כספית ונתנה לו חום, ימח שמה, לאחר גרושים כואבים שהוא חווה עם מזונות ועוד בעיות.

היהודי הזה בערה בו הנשמה והיה בא ומתפלל בבית כנסת של מורנו הרב חיים, וכך הכרנו.  אפילו שבת היה משתדל לשמור ופעם אף היה לי זכות משמיים וליווה אותי מרחק רב ועשה איתי סעודת שבת ראשונה מקדימה עם קידוש לפני ה"סעודת שבת" עם הגויה.

בכל מקרה, הכנסתי אותו לרב חיים רבי על מנת שידבר איתו על החשיבות לעזוב את הגויה. לקבוע תאריך ודרך לעשות זאת כי היא הלוותה לו כספים ואף יש לה ילדים בפיליפינים והוא אמור לנסוע איתה לעזור לה עם העיניינים שם (בקיצור בלאגן גדול שאני כבר לא זוכר את פרטיו לאחר כל השנים הללו),
אבל מה הקטע המרתק שתוך כדי שיחה עם הרב חיים רבי, הוא אומר לרב (הכל היה הנוכחותי בחדרו של הרב) "הרב היא קשורה אלי כמו כלב"...  אני הסתכלתי על הרב, הרב הסתכל עלי,  הייתי כבוהה ולא מאמין למה ששמעו אוזני (אם אפשר היה הייתי משפשפן שוב)...

לצערי כל השתדלותי להראות לו את יופי התורה, התפילות, הדיבור עם השם וכו' לא הצליחו להוציא ממנו את הטומאה החמורה שנטמא בה כאשר היה במגע עם גויה (איכססס, גועל רפש) וכיום הוא איתה והיא מכלכלת אותו וכמובן גם מקלקלת אותו ומעמיקה לו את בור הגהינום.

דברי רבותנו אמת!!

**למי שלא יודע, כתוב: "הבא על הגויה קשורה היא בו ככלב... גם לעולם הבא"
º
חזק !
01/12/14 18:11
20צפיות
תודה רבה
02/12/14 00:12
27צפיות
אכן השם חיזק אותי בתורתו שהיא אמת
הפתרון לא נמצא סביב יופי התורה.
03/12/14 19:22
61צפיות
בעזהי"ת

להגיע ממצב של זוגיות, של אישה אהובה שהולכים איתה לישון מחובקים בלילה, שחולקים איתה את החיים, שמנהלים שיחות נפש, שמכינה ארוחה חמה כשאתה חוזר קפוא מיום עבודה חורפי -- למצב שבו אתה זרוק לבד באיזו דירה זולה, בודד וגלמוד, שבור נפשית וכלכלית (עלות גירושין + דמי מזונות + שקיעה מאוד אופיינית בחובות בעקבות אובדן בקרה תקציבית), זה מצב מאוד מאוד לא פשוט, שבקלות מאוד אפשר ליפול בו לתהומות הנמוכים ביותר, החל מסמים קשים וכלה באמת כמו שציינת - זוגיות עם גויה.

והפתרון לא נמצא סביב יופי התורה, אלא סביב נטיעה תקווה, וסיוע מעשי מאוד - למציאת זוגיות חדשה ופרק חדש לחיים. וכמו שמתואר שיצחק אבינו לא התנחם על פטירת אימו, אלא כשנשא את רבקה לאשה.

º
תיאור יפה של חיי הזוגיות
03/12/14 19:34
19צפיות
חביב
04/12/14 11:17
38צפיות
אדם שנברא בצלם, ולכל אדם יש את החן שלו.
ביטויים מכוערים נגד גוים, הם לא ראויים.
הביטוי הזה ספציפית לא מכוער, אלו דברי רבותינו הקדושים .
04/12/14 21:12
31צפיות

ומה לעשות,קשורה בו ככלב ..
º
הוא התכוון ל: ימח שמה, איכססס, גועל רפש
04/12/14 21:18
18צפיות
הבנתי . תודה על התיקון .
05/12/14 08:28
40צפיות
בס"ד

רק אומר, שבעיון קצר בספר " כי תצא למלחמה " המפורסם על שמירת הקדושה והצניעות, ראיתי
שהביאו ציטוט כמדומני מבעל ה"שבט מוסר" (אביא מקור מדויק לדבריי),
שאם חלילה בא לידי יהודי ניסיון כזה עם גויה, עליו לחשוב בדעתו כשבא לחטוא, שזה גוף אשר בעט בו הקב"ה ובעמו
שניזון מבשר נבלות ושקצים ושעליו לפרוש ממנו כמטחוי קשת . אולי הניסוח של חברינו לעיל הוא לא "פוליטקלי קורקט", אבל זו דעת אחד מגדולי בעלי המוסר . אם לא בדיבור, אז במחשבה .
*מקור :
21/12/14 13:33
22צפיות
בס"ד

"שבט מוסר " לרבי אליהו בן אברהם שלמה הכהן, פרק ד', דף ח',ד"ה : " ואם עם בת עכו"ם ",
והביא ראיה לדבריו ממעשה ברבי עקיבא באבות דרבי נתן .
º
ישר כוח!
21/12/14 15:47
5צפיות
אביא את המעשה בר' עקיבא :
21/12/14 18:20
26צפיות
בס"ד

" שסיפרו על ר' עקיבא, כשהלך לארם (?), הלשינו עליו אצל שלטון אחד,

ושיגר לו ק' נשים יפות נוכריות כדי שישכב אצלם, והיו מתנפלות עליו כל הלילה !

זאת אומרת אצלי וזאת אומרת אצלי, והוא לא פנה אליהן . הלכו להן והקבילו פני השלטון :

" תמית אותנו משתתננו לאיש הזה ! "

שלח וקרא לו .

אמר לו :

" מכל מקום, לא עשית עם הנשים הללו כדרך שבני אדם עושים לנשים . לא בנות אדם כמותך הן ?! "

אמר לו :

" מה אעשה ?!  ריחן בא עלי מבשר נבלות וטריפות ושרצים ! "

עד כאן המעשה .

בחיפוש ברשת אחר המעשה באבות דרבי נתן, לא מצאתי אותו . העתקתי את המעשה מצילום של

אולי נפלה טעות דפוס, אם מישהו מצא מקור מסודר, אשמח שיביא .

ערב טוב לכולם . : )

מעשה יפה. אני מכיר אותו.
21/12/14 18:34
14צפיות
בעזהי"ת

ועדיין כדברי. לא הזדרזתי למחות על מה שעוז כתב, אבל מנגד כן צריך להבין את מי שזה צורם לו - אנחנו לא נמצאים בזמן המשנה, אלא בדור אחר.
וודאי .
21/12/14 18:41
17צפיות
בס"ד

שוב, השקפת עולם כזו חייבת להתקיים בעולמו הפנימי של איש הישראלי ולהישאר שם .

חזק ואמץ .

מעניין לדעת שבמעשה אחר בר' עקיבא כמדומני בפרק חלק בסנהדרין באשתו של טורנוסרופוס הרשע,
שר' עקיבא ירק, צחק ובכה וגילה דעתו אחרת לפי העניין והזמן .

גדולים מעשי ר' עקיבא . סולם מוצב ארצה וראשו מגיע השמימה !

לשם שמים כמובן .
בוודאי:
21/12/14 15:46
14צפיות
בעזהי"ת

ורק כמו ההבדל בין אשר אתה עורך עם עצמך במסגרת המלחמה עם היצר, ובין אשר אתה מעלה על דל שפתיך כשאתה פוגש איש נוכרי, כן גם ברמה זו או אחרת - על גבי האינטרנט, כשהדברים יכולים לראות צורמים במעט למי שמרוחק מקדושה, למרות נכונותם!
ההוכחה שדברי רבותינו אמת
04/12/14 15:05
36צפיות
היא שהתורה האלוקית ציוותה אותנו לציית לכל דברי רבותינו וגדולי התורה שבכל דור ודור. 
וכן, שהקב"ה הוריד את התורה השמיימית ארצה, ונתן אותה לבני האדם, על מנת שמי שלומד אותה לאמיתה גם יקבע את אמיתה, כי לא בשמיים היא.
ואמיתה של תורה, שנאמרה ע"י לומדיה לאמיתה - אין שאלה שהיא אמת.

יהודי, גם אם ירד לתחתי תחתיות המכוערים ביותר - יכול לחזור בו, לשוב בתשובה ולהתקדש מחדש לגבהי הגבהים המכסימליים שאליהם יכול יהודי להגיע. 
יש בחירה חופשית ליהודי. 

הבעיה שלנו אינה החזרה בתשובה, אלא שאיננו מאמינים שאפשר לחזור בתשובה.
התייעצות קטנה
03/12/14 11:09
81צפיות
בס"ד

מפאת ויש כאן אנשי ספר לא מעטים הייתי רוצה לשאול אתכם אם אתם מכירים ספר מוסר טוב(משהו מלפני 100 שנה ויותר...)
בסגנון של "פלא יועץ". החברותא שלי ואני סיימנו את פלא יועץ פעמיים מרוב שאהבנו אותו, ואנחנו רוצות להתחיל ספר חדש.

תודה רבה מראש.

º
ממליץ על "מסילת ישרים" להרמח"ל
03/12/14 14:15
23צפיות
וואו! ישר כוח!
03/12/14 15:16
44צפיות
בעזהי"ת

מעבר להמלצה בסמוך על מסילת ישרים, ובצד רבים אחרים:

תומר דבורה לרבינו משה קורדובירו.
   שערי תשובה לרבינו יונה מגירונדי.

שאלה לגבי תומר דבורה
04/12/14 01:48
25צפיות
בקריאה לבד התקשתי להבין. אמנם אני חושב שלמדתי המון וחלק הצלחתי להבין קצת לבדי אבל עדין הייתי זקוק לפירוש מקיף ומפורט (רק להבהיר שאין לי רקע תורני, ואני חוזר בתשובה מרקע חילוני).
אולי אולי תוכל להמליץ על ספר עם פירוש מקיף והסברים לספר ?
תודה !

º
וחשוב לאמר שאני מאוד מאוד מאוד ממליץ על הספר !!!
04/12/14 01:48
13צפיות
"מנורת המאור" לרבי יצחק אבוהב
04/12/14 00:43
25צפיות
ספר שנהגו ללמוד בקביעות בכל העדות, אשכנז וספרד
גם מיוחסות לו סגולות למסיימים אותו פעמיים
מקיף נושאים רבים.
אפשר
04/12/14 11:10
19צפיות
את הספר המעולה "אורחות צדיקים",  ואפשר משהו קצת יותר עמוק, כמו הספר חובות הלבבות, ובמיוחד שער הביטחון.
ויש גם ספרים חדשים בנושא הביטחון בפרט, ובכלל בנושאים של עבודת המידות. יש את סדרת ספרי תיקון המידות של הרב קובלסקי, הספר אזל מחנויות הספרים, ואפשר למצוא אותו בהרבה בתים ובסיפריות.
תנסו להתמקד באיזה תכונה מסוימת שהייתן רוצות לשפר.
בהצלחה
תודה לכל המסייעים!
11/12/14 22:02
11צפיות
רכשנו כבר את מנורת המאור ב"ה!!:)
שידוכים - אשמח להתייעץ
30/11/14 19:38
57צפיות
אני בעל תשובה אוטוטו בן 35. כ-6 שנים בהתקרבות.
לוויתי על ידי שדכנית תקופה ארוכה שניסתה לשדך לי והתאמצה.
אך זכיתי לביקורת ממנה על לא מעט קלקולים שראתה אצלי בדרך.
לבסוף, החליטה שהיא לא מנסה לשדך לי יותר ואמרה לי שאני זקוק לטיפול והיא לא יכולה לעזור לי יותר. אולי אולי ורק אם אלך לטיפול.
מיותר לציין את תחושת הצער שעוברת אצלך. אתה מנסה להתקרב ליהדות על מנת ללטש את הקלקולים, ומישהיא שנחשבת דוסית על ומקפידה על קלה כחמורה לפחות בחיצוניות  יוצרת אצלך תחושת צער.
יש לי מס' שאלות ואשמח שאנשים אובייקטיבים יביעו את דעתם. אני בטוח שאיני היחיד שמתמודד עם עולם השידוכים.
הסקטור אליו אני רוצה להשתייך הינו הדתי הלאומי.
1 עד כמה לדעתכם נכון / מקצועי הצעדים שהיא נקטה ? אני יודע שהנושא כאן הוא העתיד שלי אבל בכל מה שקשור לשידוכים, ובהתחשב שהשדכנית ליוותה אותי תקופה ארוכה בהצעות (שזה לזכותה) ? האם לקחת בעל תשובה ולהפסיק את הצעות השידוכים אליו כי לדעתה יש בי קלקולים הוא נכון ? אני כותב את זה כי מאוד נפגעתי.
2 לנושא היעוץ. עד כמה לדעתכם מומלץ לי ונכון בהתחשב בגילי ובקשיים הרבים (חלקם אובייקטיבים וחלקם כי קשה למצוא בכל סקטור) שבשידוכים כבעל תשובה ? (המון בנות דתיות לא רוצות לצאת איתי סתם בגלל שאני לא דתי מבית וכו' ) וגם בי יש כמובן דברים לשפר, אני למשל מתייחס בכובד ראש לנושא החיצוניות (מה שהשדכנית מנגחת אותי עליו).

3. כאן השאלה מול מי להתייעץ. יש ארגונים שונים ששם יש יועצים וקואצרים שהכשרתם לא ממש ברורה ובכלל מביאים כל מיני שיטות מעולם הפסיכולוגיה. חשוב לי שייעוץ כזה ינתן ברוח התורה. לצערי, ותסלחו לי על הציניות, למדתי שכיפה וציציות בחוץ, בג'ונג'ל של היום הם לא ערובה לרוח התורה. אשמח למאוד לשמוע תובנות שלכם.

חשוב לי לשמוע מה אתם/ן חושבים/ות ואם להתייעץ אז מול מי. אני עובר תקופה לא נעימה בגלל השידוכים.

קשה לכתוב בלי להכיר את הפרטים...
01/12/14 14:59
32צפיות
בעזהי"ת

אם מדובר על שדכנית, שכדבריך התאמצה לא מעט למצוא לך שידוך, ועכשיו הגיעה למסקנה שאתה אמור לעבור עם עצמך תהליך כלשהו, אז ראוי לקחת את הדברים שלה בתשומת לב - היות ולנוכח המאמצים שלה, יש להניח שאמירתה מגיעה מאכפתיות, ולא מביקורתיות עוינת.

מה זה 'טיפול', אני לא יודע. לא אוהב את המילה הזו בכלל. נותנת הקשרים שליליים. בד בבד, חוזר בתשובה חייב הדרכה רצופה, על מנת לעצב את דמותו כראוי, ובוודאי להיות יכול לבנות זוגיות יציבה ובריאה - ואפילו החוזרים בתשובה המוצלחים ביותר והחכמים ביותר, אם יוותרו על ההדרכה הזו, מסכנים את עצמם בהרבה הרבה מכשולים ועגמת נפש - שאפשר בהחלט להימנע מהם.

כנראה
04/12/14 11:03
20צפיות
שהשדכנית נפרדה ממך בצורה לא יפה.
אפשר כמובן להבין אותה, ובמיוחד אם לא שלמת לה דבר, אז התיסכול שלה גדול.
ועכשיו לתכל'ס, ברור שיועץ עשוי לעזור לך הרבה, יש יסוד סביר להניח שאתה זקוק לכך, וגם כדי למתן את הדרישה  לחיצוניות.
אפשר למתן את זה ע"י שיחות, אתה אמור לעשות סדר בעניין  - מה חשוב לך במראה שלה ?   פנים חמודות ?  גובה ?   מבנה גוף מסוים ?...  וכו וכו'  כשכל זה יהיה ברור לך ותגיע מישהיא עם הנתונים התואמים אזי היא תימצא חן בעינך, למרות שהיא לא תהיה מושלמת, היא תתן מענה למה שאתה מבקש וזקוק.
אם אף פעם לא היית בשיחות יעוץ, אז אני ממליץ לך, ראשית, לעשות סדר בראש, ולהתייעץ עם איש חכם שאתה מעריך. בהמשך תוכל גם לפנות למטפלים ריגשיים, כי בהמשך יהיה לך מודעות יותר על מה לטפל.
שיחה עם פסיכולוג זה סיפור יקר וממושך מאוד, וגם, אין צורך בפסיכולוג, גם הפסיכולוגים מודים שמה שחשוב זה הקשר האישי שנוצר בין המטפל למטופל, כמובן, שיש צורך באיזהשהיא חכמת חיים והקשבה אמיתית. היות ויש אצלך  נקודות שיש ללבן, אז לא נשמע שמאמן  זה מה שאתה זקוק לזה עכשיו.
תחשוב אם אתה מכיר בסביבה שלך איש מקסים שאתה יכול לשוחח איתו. אתה יכול לנסות באירגון "אהבת חינם - ידיד נפש" יש להם מטפל מעולה בשם הרב יעקב חיון, האיש עסוק, יתכן שתמצאו זמן לשוחח, האיש פנוי לשיחות בטלפון,
אני ממליץ עליו בחום.
לפעמים קורה שאתה לא מתחבר למטפל, אז לא קרה דבר, ממשיכים הלאה.
המצב שלך לא גרוע, יש המוני בנות חוזרות בתשובה.
בהצלחה !
בקשה: מצוות שאדם מקיים כשמסתפר - לזיכוי הרבים
הודעה זו מכילה תמונות
01/12/14 08:34
39צפיות
יש למישהו מודעה כזו? קובץ כזה?
פעם במיקום הישן של הספר אצלו אני מסתפר הייתה מודעה כזו
על איזה מצוות אדם מקיים כשמסתפר עם איורים, הכל בשחור לבן
(שאלתי את הספר והוא איבד אותה והוא לא זוכר איפה קיבל אותה)
מישהו יודע על מה אני מדבר? יש למישהו את הקובץ הזה?
נ.ב
זה לא הקובץ המצורף שצירפתי

איסור הקפת פאות הראש ואיסור גילוח בתער
07/12/14 03:37
13צפיות
כאן המקום להעיר כי התסםורת האופנתית בה מקרחים את צידי הראש היא ממש איסור של לא תקיפו פאת ראשכם - איסור מוחלט שהוא פסוק מפורש בתורה.
רבים אינם יודעים זאת כולל צעירים דתיים שמסתפרים כך.
º
הנה כל ההלכות בנושא
הודעה זו מכילה תמונות
17/12/14 11:22
9צפיות
המסע ארוך, ומייגע - שלב המלכוד.
22/11/14 23:54
88צפיות
אני נמצא בין פטיש לסדן. מלכוד.
אני גיא, בן 23 מבית חילוני-מסורתי.
מצד אחד יש את הקדוש ברוך הוא שנקלע לדרכי בדרכים מדהימות של צירופו מקרים נדירים
ומצד שני יש את אמא ומשפחתי היקרה.
חשתי בעברי חוויות רוחניות יוצאות דופן, שגם גרמו לי להכנס למעגל של חולי רוח במקרה שלי זה רק מצבי רוח.
נדלקתי על הדת, על הנסתר והנגלה, והבאתי התעניינות גדולה בנושא. 
אמא שלי קושרת את מצבי הרוח להתעסקות הרוחנית שלי וגם הפוך.
אני משתוקק להתקדם בעולם הזה, וללמוד אפילו בישיבה לתקופה מסוימת. אך אמי מקשה עלי,
הרופא דרש שאברר את המשיכה לדת ורק אז אוכל להתקדם.
קשה להעמיד את אמי במקום של חרדות ולהקשות עליה.
אך לי זה ברור כשמש. עוד מילדות, התעניינתי בנושא ובהמשך הרוחניות נראתה לי גם כמוקר שמחה גדול.

שלום עליך.
23/11/14 14:55
50צפיות
בעזהי"ת

שאלה מקדימה, ואני מתנצל על הישירות שלה: האם חוויות רוחניות שגרמו בהמשכן ליציאה מהמסגרת, הגיעו דרך שימוש בפסיכואקטיביים?
שלום
23/11/14 17:39
44צפיות
לא... חס ושלום.
הסיבה ששאלתי, למרות שכתגובתך: לא רלוונטי.
23/11/14 20:04
36צפיות
בעזהי"ת

אני פשוט מאמין, לנוכח נסיון החיים שלי, שבמקרים דוגמת אלה שכן וכו' כדברי, עיסוק באתלטיקה מערבית - החל מתחומים כמו קרוספיט וכלה בטיפוס הרים, יכולים לייצב לא במעט את המצב. רק ראיתי חובה להבהיר.
º
השגחה פרטית - היום חידשתי מנוי לחד"כ
23/11/14 20:06
22צפיות
כולנו כל הזמן במלכוד
23/11/14 18:35
40צפיות
תוכל לפרט קצת יותר מה כוונתך ב"משתוקק להתקדם בעולם הזה"?
התקדמות היא לא רק כניסה לישיבה, אם כי זאת קפיצת מדרגה גדולה. אך ישנן דרכים להתקדם גם מהבית...
מה אתה עושה היום בתחום הדת? (השאלה נשמעת נורא... לא מצאתי דרך לנסח אותה אחרת)

וברוך הבא לביתנו החם
תודה על הברכות,
23/11/14 19:06
33צפיות
אני מקווה לספוג עוד ועוד. לקבל ולתת מהחכמה היהודית..
אני יודע שצריך להתקדם לאט לאט וששינוי קל בגישה יוביל לשינוי בהרגשה.
אך אני מרגיש שכמעט כל החלטה שלקחתי על עצמי בנושא הדת הפרתי בגלל המצב רוח הירוד.
אני מתכוון לקחת החלטות וגם אם זה ללכת לשיעור אחת לשבוע, אז לעשות וכנראה שאעשה את זה בסתר.

מה שעשיתי עד היום
23/11/14 19:08
42צפיות
נתקלתי בחב"ד בטיול שלי בדרום ומרכז אמריקה, וכשחזרתי לארץ הלכתי אחת לכמה זמן לרב של האוניברסיטה או של השכונה (חב"ד ), ובנוסף הלכתי ל2 שבתות לישביות חב"ד ועוד כמה ימים.

עכשיו אני מרגיש שאני צריך לאסוף את עצמי ולחדש את התהליך.
בר אילן?
23/11/14 19:37
43צפיות
גם אני לומדת שם. ולמיטב ידיעתי אין עוד אוניברסיטה שיש לה רב...

הרעיון שהעלית להתחיל ללכת לשיעור קבוע נשמע מצויין.
אכן, כדאי לרכוש כמה שיותר ידע ביהדות שהיא באר ללא תחתית כמה שיותר מוקדם.
אני רואה כיום שהשנים בהן למדתי ולמדתי ולמדתי על היהדות - מבלי לקיים מצוות באופן רשמי! - עומדות לצידי כיום בגדול.
º
23/11/14 20:02
9צפיות
º
בן גוריון
23/11/14 20:04
19צפיות
23/11/14 20:21
54צפיות
בעזהי"ת

- "שריון?"
- "רגלי."
- "פיקוד מרכז?"
- "סיני."
- "ד"ש לאריק."
- "הוא כבר לא שם."
- "תחפש אותו."
- "ברצון, מר חסון."
º
23/11/14 20:25
12צפיות
º
וחוזר וממליץ על העצה של גולן. קביעות והרחבת אופקים.
23/11/14 20:51
17צפיות
º
גולני? גמאסי!
23/11/14 22:15
13צפיות
הקב"ה ואמא שותפים בבריאתך ובבריאותך
24/11/14 02:57
41צפיות
הם לא ניצבים בשני צדדים מנוגדים. 
אמא צודקת בגישה שלה - כפי שאתה מביא אותה פה - זה לא נכון בשבילך ללמוד בישיבה כעת. ואכן יש קשר בין טלטול נפשי לשינוי רוחני. 

יש סיכון לנפש בהתעסקות ברוחניות ללא הדרכה וסדר. אמנם בד"כ הנפש לא משתבשת בגלל חזרה בתשובה, אבל שינוי רוחני התנהגותי בהחלט יכול לאנשים שנפשם יותר חלשה להתמוטט ולעבור חולי. והיום, בדור הזה, רבים מאוד האנשים שנפשם חלשה בצורה ובמידה זו או אחרת. אלא שאם הם לא עוברים זעזועים בחייהם, נפשם תקינה ובריאה. ואם עובר עליהם משהו עוצמתי, זה טריגר לזעזוע נפשי.

כך שבהחלט המטרה העיקרית שלך היא לשמור על בריאותך. לכן הרופא בעצם מבקש ממך לצקת את היסודות בצורה חזקה, זהירה והדרגתית יותר מאחרים. השינויים הללו מסכנים את יציבות הנפש שלך, ולכן הם צריכים להיות זהירים ומודרכים ע"י הבקיאים בתחום חולשת הנפש, כדי שבריאותך תישמר בביטחה. 
זו צריכה להיות המטרה שלך, ולא רק הדאגה של אמא שלך והרצון שלך לא להדאיג אותה. 

אתה כבר לא ילד, אתה לומד באוניברסיטה. אין טעם לקטוע את מהלך החיים בצורה משמעותית. אפשר ללכת לשיעורים, לשמוע, להתרשם, להתעשר, לברר את הרצון שלך להיות דתי לפרטי פרטיו, ולקחת את כל הזמן שאתה צריך לשם כך. 
והכל תוך כדי שמירה קפדנית על הבריאות ועל אורח חיים לא לוחץ ומעמיס. אסור שקיום המצוות יכביד על הנפש שלך.
קיום מצוות צריך להיות הדרגתי, ורק לפי היכולת. הקב"ה לא מעוניין שתחבל בבריאותך. לכן צריך הדרכה מסודרת של אדם שמבין בנפש, כדי לעזור לך למדוד את הכוחות לקחת על עצמך מצוות. כעיקרון, שהכלל שלך יהיה: לעשות רק מה שקל לך וטוב לך ולא מכביד.

וללמוד - קריאה, שיעורים. יש המון חומר ללמוד. השקפה, היסטוריה יהודית. כשאתה לומד ויודע את היהדות, ורוצה לקיים גם אם אינך יכול - נחשב לך כאילו קיימת כל מה שאתה לא יכול, שהרי הקב"ה לא בא בטרוניא לבריותיו. ואם יהודי לא למד מקטנות להתרגל במצוות, ויש לו מניעה לקיים אותן, הרי הוא צריך ללמוד כמיטב יכולתו (אבל לא שיעורים שגורמים לך להרגיש רע עם עצמך, רק כאלו שמביאים לך שמחה), לעשות מה שהוא יכול ונכון בשבילו, ולשאוף לקיים את כל מה שהוא לא יכול (או עדיין לא יכול) - ובזה הקב"ה רואה קיום מלא של "נעשה ונשמע" שלו. 
º
תודה! תודה על התשובה המנומקת! אקח הרבה לצומת ליבי
24/11/14 17:28
14צפיות
באמת מדוע לא תבדוק את עצמך בסמינר יהדות?
24/11/14 06:41
27צפיות
שם יש את האנשין המתאימים לענות לשאלותיך ולברר את תהיותיך
ההחלטה בסופו של דבר היא שלך
גם אם לא תקבל בסוף את המסע הזה - לפחות תדע על מה ולמה
היכנס לאתר של ערכים והירשם שם
º
תודה :)
24/11/14 17:30
10צפיות
יתכן ש
27/11/14 11:24
18צפיות
ההפרעות הנפשיות שהיו לך נגרמו עקב עיון בחכמת הנסתר ובספר הזוהר,  גם לפי היהדות - ספרים אלה מיועדים עבור אנשים יראי שמיים ויציבים, שלמדו הרבה את תורת הנגלה, מומלץ שתתעמק בתורת הנגלה, גם בנגלה יש חכמה גדולה, משמעות שמחה וסיפוק, והדרכה נפלאה לחיים.
בקשר לחכמת הנסתר,
אל לך ללמוד אותו בשלב זה, וכדאי להתייעץ עם רב שמכיר אותך, כי
יש גם מצב של טעימות מחכמת הנסתר, וזה לימודי החסידות למיניהם, שאפשר בעיקרון לעסוק בזה, ואולי אפילו אפשר יהיה להמליץ לך להשתתף בשיעורים מסוימים של תלמידי הרב אשלג, ובתנאי שמדובר ברבנים יראי שמיים, שלא מסלפים את היהדות.
שוב, עבורך הכי טוב שתתעסק בחכמת הנגלה, ולא בנסתר, זה ממש לא מומלץ לנפש הרגישה שלך.
יש את הכלל שתורת הנסתר מתאימה למי שגדול בחכמה וביראת שמיים, מצד שני - יש מצב והרבנים מנחים אנשים מסוימים ותלמידי חכמים שאפשר ורצוי להם להתעסק בנסתר.

אם תשמע לקולי, יתכן  שאמא שלך תניח לך להתקרב ליהדות, ואז תזכה לשלום ושלווה שכל כך נחוצה לנו כדי להתקדם.
בהצלחה
כמה עניינים מתוך מאמר במגזין אדרבה האחרון:
21/11/14 15:02
71צפיות
במגזין 'אדרבה' האחרון (חשוון תשע"ה) הובא ראיון ארוך עם האדמו"ר מביאלה. [המשך לראיון שהובא באתר מענה והבאנו אותו לכאן]
קראתי את הדברים בשבת האחרונה בשקיקה, ואני מרגישה שישנם בעלי תשובה שהדברים האלה כל כך פשוטים וברורים להם ולעומת זאת אחרים שרחוקים מכך שנות אור.
נביא קטעים נבחרים:

לבוש
הודעה זו מכילה תמונות
21/11/14 15:10
51צפיות

לבוש
"בעלי תשובה לכתחילה לא צריכים ללבוש בגדים של חרדים (שטריימל וכו').
זה לא טוב גם מהסיבה שהם דוחים אנשים מתשובה. אחרת הם יכלו להשפיע על המשפחה שלהם, אבל אם המשפחה חושבת שזה חלק מההלכה, מהשולחן ערוך, הם אומרים: 'אני לא יכול להתלבש בצורה כזו, אני בן אדם נורמלי'. לכן מאד חשוב שילכו לבושים באופן נורמלי. וזה אפשרי אם יש קהילות נפרדות של בעלי תשובה. אם הם לא בקהילות נפרדות, קשה מאד להשפיע עליהם בענין הזה."

לדעתי העניה זה נושא חשוב מאד.
ראיתי על עצמי ועל אחרות שהניסיון להתלבש בצורה 'חרדית' מעכיר ומפריע ללב שהתרגל לבחור את הבגדים לפי נטייתו והצבעים האהובים עליו. בנוסף - כמו שהאדמו"ר ציין: מרחיק את הסביבה של האדם ממנו. זכורה לי פעם אחת שקבעתי עם אימי שנפגש בצהריים במקום מסויים אחרי שכל אחת תסיים את ענייניה, והיא ראתה שהתארגנתי בבוקר והתלבשתי בצורה מסויימת מאד וקיצונית והיא אמרה שהיא לא רוצה להסתובב איתי ככה. אמנם זה אולי לא היה יפה מצידה לומר דבר כזה, אך האמת היא שגם אני לא הייתי שלמה עם הלבוש המוזר בין כל האחרים ואין שום עניין להתלבש באופן יוצא דופן.

פרנסה
21/11/14 15:18
41צפיות
"לדעתי צריכים גם לעשות פרנסה.
זה לא טוב שאין להם פרנסה, אבל אי אפשר להכריח כל אחד לזה. הם לא מוכרחים ללמוד כל היום. רק אחד שלמד בישיבה ויכול להתפתח היטב. הם עוברים מספיק ניסיונות ולא צריך שיהיה להם את החסרון הזה גם כן, שאין להם ממה להתפרנס. נעשו בעלי תשובה, והנה אין להם מה לאכול. זה לא טוב"

שאלה - אבל הנטיה היא לומר "למה נגרע?". אני גם רוצה ללמוד כל היום, להיות קודש קודשים...
האדמו"ר עונה: "תשמע, בעבר בפולניה, בליטא, ובהווה בכל המקומות - כל החרדים לומדים כל היום?
אם אחד למד בצעירותו ויכול להתפתח בתורה, אבל אם הם קובעים עתים לתורה זה מספיק. ושלא יהיה להם הניסיון הזה, לאשה וילדים, שאין להם מה ללבוש ואין מה לאכול. זה לא טוב".

<font>כיום בשביל להתפרנס צריך ללמוד מקצוע, וזה כרוך בבעיות של חוסר צניעות, או השקפה.</font>
"אפשר למצוא עצות לזה"

<font>אמנם היום פתחו כל מיני מקומות שיש שם הפרדה וצניעות, אבל הבעיה גם שבעלי התשובה מרגישים שבזה הם כמו חוזרים לעולם של חולין, אוניברסיטה וכו'</font>
"אז צריך להסביר להם שזה לא ככה. אם אחד לומד מקצוע על מנת להתפרנס זו לא בעיה.
זה לא טוב שיהיה את הניסיון הזה שאין להם פרנסה. אני כמעט בטוח שיש כאלה, חלק גדול, שבתוך ליבם מתחרטים על התשובה בגלל זה. אבל כבר לא יכולים לשנות, כי נכנסו לתוך העניין. הניסיונות שבקושי לצאת מכל התאוות שהם היו צמודים אליהן זו כבר מלאכה גדולה. לא צריך לומר יותר ממה שחז"ל אמרו: אחד המרבה ואחד הממעיט ובלבד שיכוון ליבו לשמיים. אז ה'ממעיט' שעובד, יש לו אותה המעלה כמו אחד שלומד כל היום."

דבר זה מבואר לאורך ולרוחב בספר "מקום שבעלי תשובה עומדים חלק ב'" (מומלץ!!!).
להשאר "מי שאתה", גם בתוך התשובה
21/11/14 15:31
39צפיות
"...זו הטעות. מה אני יכול לעשות. להיות חרדי זה נכון. אבל זה לא אומר שהוא צריך לגור במאה שערים. אפשר אפילו לעשות ישוב, או קהילה כמו במעלות או מקום אחר, ולא צריך להיות עם 'גרביים לבנות' או שטריימל וכל הדברים האלה.
להיות חרדי הכוונה שהוא שומר תורה ומצוות קלה כחמורה.
ולהיות לא-חרדי זה שפעם מתפלל מנחה, פעם לא מתפלל מנחה, אני לא רוצה לדבר על החוגים האלה, שהוא מאמין בהקב"ה, אבל לפעמים לא מתפלל ואפילו לא הולך בשבת לבית הכנסת.
חרדי זה אחד ששומר קלה כחמורה אפילו שהוא לא לבוש בבגדים האלה.
היהודים שגרו פעם בגרמניה היו חרדים, ואגודת ישראל נוסדה על ידם, הלכו לבושים כמו, להבדיל, גרמנים. אפילו לעבודה היו הולכים בלי כובע (כיפה). היו יהודים חרדים ושמרו קלה כחמורה. רבי יעקב רוזנהיים היה ממייסדי וראשי אגודת ישראל והלך לבוש בחליפה קצרה וכו' כמנהג הגויים אז, וישב עם כל גדולי ישראל.
זו טעות לחשוב שחרדי צריך ללבוש שטריימל וחליפה ארוכה וזקן ארוך, אם הוא מוריד את הזקן בסם או בדברים אחרים המותרים. צריך ללכת לאט לאט, אחרת אני חושב שזה לא משפיע בצורה טובה."

אז גם בתוך הקהילות של הבעלי תשובה, הרי הם ישראלים עם כל התרבות והמנטליות אז הרבי אומר שהם צריכים להשאר באותה מנטליות, רק לשמור מצוות בדקדוק. לא לעשות את השינוי הפסיכולוגי להיות חרדי חברתי.
"לא. זו הדוגמא שהייתה בגרמניה. גם בהונגריה רוב היהודים שהלכו בשיטת ה'חתם סופר' הלכו בלי זקן, בחליפות קצרות. אבל שמרו תורה ומצוות וקבעו עתים לתורה. כל מדינה היה לה את הסגנון שלה. בפולין היה סגנון אחר. אבל בגרמניה והונגריה היו חרדים והתלבשו אחרת, שומרי תורה ומצוות, תלמידי חכמים, מצייתים לרבנים."

הרבי אומר כאן חידוש. זה לא בדיעבד, אלא לכתחילה כך בעל תשובה יכול להעביר את התורה לדור הבא.
"אם הוא יהיה ככה, יהיה לו יותר טוב. שיהיה כמו היהודים בהונגריה או בגרמניה. בצורה הזו יהיו גם יותר בעלי תשובה לדעתי. ובצורה האחרת דוחים בעלי תשובה".

הרבי אומר שהעיקר שיהיה לו טוב?
"שיהיה לו טוב. הוא צריך להרגיש טוב בקיום התורה והמצוות. לא דבר משונה. ושהאשה תרגיש טוב. זה מאד מאד חשוב"
אין עוד?
22/11/14 21:17
39צפיות
אולי כדאי שיוציא ספר ועצם היותו אדמו"ר יגרום לאחרים לקרוא ולקבל ממנו הרבה יותר ממה שמקבלים מ"מקום שבעלי תשובה עומדים".
אגב מה שכתב לגבי הונגריה וגרמניה זה על קצה המזלג, יהודים שומרי מצות קלה כחמורה ב200 שנה האחרונות באירופה, מהם רבים בלי כיסוי ראש, בלי זקן, בעלי תארים באוניברסיטאות המפורסמות ביותר בגרמניה וכו', כאן בארץ תפסה הקהילה הפולנית והליטאית את המושכות ולכן כל שאר יוצאי אירופה ואפילו עדות המזרח הרוצים להקרא "חרדים" נאלצים ליישר עמהם קו.
הרב דן טיומקין והרב עופר גיסין ביקשו ממנו
23/11/14 19:38
30צפיות
לבוא לכנסים של בעלי תשובה והוא אמר שהוא בהחלט יבוא.
הבעיה היא - שמעגל התשובה רחב הוא מאד וכדי להגיע לכולם צריך הרבה יותר מכנס...
2 שאלות בנושא שידוכים לחוזר בתשובה
49תגובות
19/11/14 16:35
283צפיות
אני בן 45 גרוש ואבא לילד בן 6 וחצי (במשמורת משותפת)
    בא מבית דתי לייט (כיפות סרוגות) התחלנתי במשך שנים לא מעטות, אבל רק כלפי חוץ, את האומץ לחיות גם חיצונית כיהודי מאמין ושומר מצוות קבלתי רק שנים רבות אחרי. ולאט לאט.  כיום אני מקורב בתפיסת עולמי לחסידות חב"ד....

(המשך...)
אני בן 45 גרוש ואבא לילד בן 6 וחצי (במשמורת משותפת)
    בא מבית דתי לייט (כיפות סרוגות) התחלנתי במשך שנים לא מעטות, אבל רק כלפי חוץ, את האומץ לחיות גם חיצונית כיהודי מאמין ושומר מצוות קבלתי רק שנים רבות אחרי. ולאט לאט.  כיום אני מקורב בתפיסת עולמי לחסידות חב"ד. (מדייק: אינני חסיד חב"ד, אבל קרוב בתפיסת עולמי לשם)

עולם הגרושים/גרושות שמחפשים שידוך נראה לי הרבה יותר קשה ולא פשוט מאלה של הרווקים/רווקות שאליהם כולם מכוונים.
אתה כבר בא כאיש משפחה אבא לילד/ים לפרק ב', והמצב רק הולך ומחמיר שם והמצוקה רק הולכת וגדלה.

שני שאלות חשובות שאשמח מאוד אם מישהו יוכל לעזור או לתת כיוון לאן להמשיך לחפש:

1. היכן ניתן למצוא באינטרנט אתר הכרויות לדתיים. שלא גובה דמי מנוי.
המליצו לי על 2 כאלה טובים ושניהם התגלו כבלוף שמפרסם כביכול בחינם אבל אי אפשר ליצור קשר עם אף אחת אם אתה לא מנוי
זה "שליש גן עדן" אפשר להרשם אפשר לבחור. עד לרגע שבו אתה מנסה ליצור קשר עם הגברת. אם לך אין מנוי ולה אין מנוי לעולם לא תוכלו ליצור קשר. אתר בלוף.
ויש עוד אחד "שניים שהם אחד" שגם הוא מבוסס על כסף.
ויש את אתר הידברות הידוע שהנסיון לברר שם איך נראת הגברת חסר כל סיכוי. גרוע מאוד מכל הבחינות כמעט

2. בנושא שדכנים/שדכניות.
להשיג רשימת שדכנים/יות גם אני יכול.
אבל האם מישהו או משהיא כאן יודע על שדכנים/שדכניות בהתנדבות. או תשלום סמלי
שגם אנשים במצב כלכלי "מאותגר" פננסית יכולים לעמוד בו.

תודה מראש

אוי לנו כי שודדנו...
19/11/14 16:20
89צפיות
ב"ה
עד מתי???
עד מתי נסבול את ידיהם המגואלות מדם???
לבי לבי על חללינו, מעי מעי על הרוגינו...
יהודי אחד, חרדי, החליט לשלוח את פועליו הערבים הבייתא...
אבל זה טיפה בים...
מתי נבכה ונצעק עד השמיים עד שישמע-אל ויושיע??
כמה עוד תלמידי חכמים נאבד עוד??????
הרב הרוש כותב
21/11/14 11:25
35צפיות
שיש והאדם מתייאש מתפילות, היות והוא אומר ; מי יודע כמה תפילות צריך כדי לראות ישועה ?!
עלינו לדעת שבהרבה מאוד מקרים מספיק תפילה של דקה אחת ביום, כל יום.
הרב גם מרחיב לבאר את גודל העניין של הודאה לה'
הוא מבטיח שחולה שיודה לבורא עולם חצי שעה רצוף - הוא יראה ניסים גלויים !
זהו עניין שנשכח, וכדאי להתחזק בזה,
ולו עבור החוסן הנפשי שלנו,
זה מחזק, מנסיון

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה