בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
בס"ד

ברוכים הבאים   

תהליך החזרה בתשובה אינו תהליך קל. לא לאדם עצמו ולא לסובב אותו מאחר והוא מצריך שינוי משמעותי בחיים. כמעט תמיד השינויים האלה משפיעים רבות על הסובבים אותנו ו/או הסובבים אותנו משפיעים רבות על תהליך החזרה בתשובה. דבר זה עלול לגרום לבעיות ולחיכוכים רבים עם הסובב אותנו ובעיקר עם בני משפחתנו והחברה שאנו נמצאים בה. לא תמיד אנחנו יודעים איך להתמודד עם הבעיות וזקוקים לעזרה מרב או רבנית בעלי ניסיון עם חוזרים בתשובה, ולאוזן קשבת מאדם שעבר חוויות דומות ויכול לייעץ לנו כיצד לפעול בתבונה. מצד שני, גם הסובבים אותנו לא תמיד יודעים כיצד ללכת איתנו בין הטיפות על מנת לשמר את החיים בצוותא, בשלווה ובהרמוניה.

פורום זה מיועד לכם, החוזרים בתשובה שביצעתם את ההחלטה שברצונכם לחזור בתשובה על מנת שתוכלו לחלוק את חוויותיכם, ההתלבטויות והבעיות הכרוכות בשינוי מהותי בחיים ושמו החזרה בתשובה. פורום זה מיועד גם לכם, בני משפחותיהם של החוזרים בתשובה. כאן תוכלו לחלוק במה אחת עם חוזרים בתשובה, ובני משפחה של חוזרים בתשובה, על מנת שתוכלו להתמודד עם החוזר בתשובה הפרטי שלכם ו/או לעזור לאנשים אחרים הנמצאים במצבכם.

מן הראוי לציין שפורום זה מיועד לשומרי תורה ומצוות ושאינם שומרי תורה ומצוות כאחד.

מטרת הפורום היא לא לעורר דיונים בנושאי הלכה או אמונה בשביל דיונים כאלה קיימים פורומים אחרים בתפוז. הפורום מיועד לאנשים שכבר החליטו לבצע את הצעד. מהסיבה הזאת הפורום לא מיועד כדי לשכנע את החוזרים בתשובה בטעות דרכם.

כללי הפורום:

1) אנחנו בפורום חוזרים בתשובה ולכן, בבקשה, אל תשכנעו אותנו לחזור בשאלה. בשביל לשכנע אנשים לחזור בשאלה ישנם פורומים אחרים בתפוז.

2) פורום "חוזרים בתשובה" לא נועד לויכוחים על רקע דתי-אידיאולוגי. בשביל אלה קיימים פורומים אחרים בתפוז.

3) פורום "חוזרים בתשובה" לא הוקם כדי להוות בימה להידברות בין הדתיים ללא דתיים. על כן, אין מקום בפורום לויכוחים בין הדתיים ללא דתיים גם לא ויכוחים פוליטיים בין הדתיים ללא דתיים.

4) בפורום שלנו מדברים בשפה יפה ובכבוד לאורח השפה הנהוג בעולם הדתי-חרדי. הן בלי קללות אפילו לא קללות של סלנג, הן בלי ביטויים מיניים, עוד כיוצא באלה. מי שלא יכול לכבד את רגשות חברי הפורום - מוזמן שלא לדבר בפורום שלנו בכלל.

5) בפורום שלנו מעצם טבענו כחוזרים בתשובה מכבדים את היהדות ואת מורי דרכה הרבנים. על כן בפורום שלנו מתייחסים בכבוד הן לתורה והן לרבנים ולא מקללים. זה לא אומר שלא ניתן להביע דיעה, אלא שצריך לעשות זאת מתוך הכבוד הראוי.

6) הפורום אינו מיועד לשאלות הלכתיות. לצורך כך קיים פורום ייעודי בתפוז קהילות: 'לשאול את הרב'. כמובן ששאלות הלכתיות מפי חברי הפורום הקבועים, יתקבלו בברכה.

7) דף הפורומים בתפוז קהילות, מחזיק חמש עשרה הודעות ראשיות בלבד. על כן, חברי הפורום מתבקשים שלא לקפוץ ולפתוח הודעה ראשית נוספת, כל זמן שנמצאת בדף הראשי הודעה קודמת של אותו גולש, או במשך זמן סביר מפתיחתה, כדי להשאיר מקום בדף הראשון גם לחברים אחרים בפורום.

8) הערות והארות להנהלת הפורום, יתבצעו במערכת המסרים בלבד!

שלום לחברי הפורום
22/07/14 12:13
5צפיות

במסגרת פרויקט חדש אנו מחפשים אנשים שמעוניינים להתוודות על דבר מה בפני משפחתם או חבריהם, או לחילופין, אנשים שמעוניינים להתנצל ולסיים מריבה מתמשכת במשפחה או בין חברים.

זה יכול להיות כל דבר העולה בראשכם, כל תהליך של סליחה או וידוי שהייתם רוצים ליישם. נשמח אם תפנו אלינו באופן פרטי ל-user של תפוז או לחילופין לכתובת המייל   viduy@gilp.co.il
שלום לחברי הפורום
22/07/14 12:14
4צפיות
במסגרת פרויקט חדש אנו מחפשים אנשים שמעוניינים להתוודות על דבר מה בפני משפחתם או חבריהם, או לחילופין, אנשים שמעוניינים להתנצל ולסיים מריבה מתמשכת במשפחה או בין חברים.

זה יכול להיות כל דבר העולה בראשכם, כל תהליך של סליחה או וידוי שהייתם רוצים ליישם. נשמח אם תפנו אלינו באופן פרטי ל-user של תפוז או לחילופין לכתובת המייל   viduy@gilp.co.il
כל יום וההפתעה שלו
21/07/14 21:42
24צפיות
היום עליתי לסופר שמעל הישיבה. עוד הישג של התערות בחיי המקום מתחילה גם להתכבש התודעה שהמקסימום שאני יכול לצפות מהמקום הזה הוא קיום של חתול שומר מצןות.
ולמרות זאת יש לקבה מהלכים משלו והיום התחילה לי חברותא בהילכות שבת משנה ברורה כף החיים ילקוט יום וסף פסקי תשובות משהו נחמד עשיר והרבה אהבת התורה וישראל
אז ראשי הישיבה יש להם חשבונות רבים טבל הקבה זורק לי חיוך.... ועצם...לילה טוב  כמה שבת ות לדבר על העתיד יותר בריא. יש לי לילה לעבור ואולי אצליח לקום נץ בעה
ולאט לאט מתעצבת ההכרה שאני אהפוך את המקום הזה בעבורי לגן עדן לימודי
בתוכניות שלי קימת חצ ות במקום סדר לילה ונץ בהצלחה לי וחלומות פז לכולכם תערב לכם תשובתכם ןתהיה רצויה לפני אלוקים ואדם

מה ?
23/07/14 11:11
4צפיות
חתול שומר מצוות ?..... :)
היום הוא יום הפטירה של סבי עליו השלום
23/07/14 13:17
6צפיות
וכדרכי אני צם. ולומד משניות לעילוי נשמתו. כך גם השנה ביררתי איפה יש בישיבה משניות עם פירוש קהתי ואני עובר פרק פרק לפי ראשי התיבות של שמו.
ככה למדתי הבוקר חמישה פרקין והיום אשלים איה עוד שישה.
ןאני מקוה שזה יעשה נחת רוח בשמים.....

אתמול הייתי בשחעור הקבוע לימי שלידי בנביא ישיעהו הפרקים על מואב פרק טז ולא יכולתי שלא לשים לב בדימיון בין מואב לארהב שניהם בעלי גאוה ושניהם לא רואים ממטר אף אחד חוץ מעצמם

מוזר...
באוטובוס אני מקבל את מנת החדשות היומית ולפעמים זה יותר מדי. ןכשאני עובר בהר הרצל אני עד לתוצאת הקזת הדם שה' יתברך מעביר אותנו ואני מהרהר תשובה. .זה כל כך גם אחרת כשיש לי עץ להתבונן בו אם אני לא יכול לישון באמצע הלילה או שיש לי cnn ןשתי החוויות אפשרייות בעולם הזה במקביל. לא יאומן.

אז הרב, איך זה שאדם שעשה חסד עם חיילים נהרג?
22/07/14 13:57
18צפיות
שאלה:(22/07/2014)

כבוד הרב שלום!
יש לי מספר שאלות...
נאמר שאדם המתפלל שמונה עשרה ויש לידו נחש ארסי מותר לו לזוז, השאלה איך הוא ידע אם זה ארסי או לא כי אם לא אסור..?
2) אם אני במקלחת ויש אזעקה ואין סיכוי שאני אספיק להתלבש מה אני אמורה לעשות?
3) איך האדם שהלך להביא לחיילים אוכל נהרג הרי "שלוחי מצווה אינן ניזוקין"? או ש"נשמרתם מאוד לנפשותיכם" עולה על זה?
כבוד הרב אם אתה יכול לברך אותי בבקשה, לזיווג,פרנסה,בריאות.תודה

תשובה:
אחותי היקרה.

א. אם הוא לא יודע אם הנחש ארסי הרי שיש כאן ספק סכנת חיים ולכן מותר לזוז.
ב. לגבי המקלחת , ראוי לצאת עם חלוק למקום מוגן יותר בבית (לשמור על צניעות)
ב. לכל כלל יש יוצא מן הכלל וכיון שניתן רשות למשחית, אינו מבחין בין צדיק לרשע
ג. אסור לאדם לסמוך על הנס גם במקרה הזה,"כל שנעשה לו נס מנקים מזכויותיו".
ד. אני לא ממש בקיא במה שקרה שם,אבל אם הוא נהרג תוך עשיית חסד זו זכות

שליחי מצווה אינם ניזוקים.
חשוב להבהיר , עשיית חסד לא מתירה לנו להכניס את עצמנו לידי ניסיון, המצווה הגדולה ביותר שאדם יכול לעשות בעולם הזה היא לימוד תורה ולמרות הכל גם הרבנים וודאי יודו שכאשר נשמעת אזעקה , כל בחורי הישיבה חייבים להיכנס למתחם מוגן , למה? הרי שליחי מצווה אינם ניזוקים? מכאן למדנו שחייב כל אדם ואפילו שליח מצווה לעשות השתדלות ולא לסמוך על הנס , כי לא כל אדם ראוי שייעשה לו נס , שיתכן מאוד שעבר על עבירות אחרות שבהם נפסק דינו אחרת.

לסיכום: כדי להבין את הנושא כדאי ללמוד אותו לעומק ולא לסמוך על סיסמאות ו\או אמירות שטחיות , כמו כן לכל אדם יש חשבון ארוך עם ה' יתברך , לא שופטים אדם רק על פעולה אחת שעשה , אדם נמדד על פי פעולות רבות שעשה , האם עבר על עבירות של "כרת" , האם עבר על איסורי תורה חמורים , מי יודע? נסתרות דרכי ה'.
בכל אופן , במקרה הנ"ל אם מדובר באדם שנהרג ע"י פעולת טרור , לעניות דעתי יש לו מקום מיוחד בשמים ואולי אפילו במחיצתם של הרוגי מלכות ואז ודאי שלא ניזק שהרי למדו שהרוגי מלכות,אין כל בריה יכולה לעמוד במחיצתן ובפרט כשעשה חסד

הערה: אם הגזירה נחתמה בדם אי אפשר לבטלה , אם היא נגזרה בטיט אפשר לבטלה , במקרה של המן הרשע , המן גזר על היהודים לאבדם. לאבדם = אותיות לא-בדם מכאן למדו חז"ל שהגזירה לא נגזרה בדם ומכאן שאפשר לבטלה.
1)
23/07/14 11:05
4צפיות
מדברים באחד שמבין בנחשים, ומותר לו להסתכל על הנחש כדי לבחון אותו. 2) אז כמובן מה שיש ללעשות זה להכין חלוק מראש, או להתלבש מהר בחולצה וחצאית, התורה מתחשבת בתנאי השטח, לא יכפו עלייך לעשות דברים לא הגיוניים, שנאמר ; דרכיה דרכי נועם, וכל נתיבותיה שלום.
מחפשת חברות חוזרות בתשובה...
22/07/14 01:13
15צפיות
בס"ד
אני חזרתי בתשובה לפני כשנה, אך בגלל שאני לומדת בבית ספר חילוני לגמריי אין לי כבר חברות,
בעיקר כי אינני מעוניינת בחברות חילוניות..
אני עולה ל-י"ב ואשמח לחברות דתיות !
אשמח אם תשלחו לי הודעות וכו' !
ברוכה הבאה לפורום!
22/07/14 20:11
14צפיות
בעזהי"ת

כאן תמצאי לא מעט חברות חדשות, ובכלל סביבה תומכת לחוזרים בתשובה. אשמח לראות אותך כאן בקביעות.

º
ברוכה הבאה!
23/07/14 15:05
1צפיות
שיעורי תורה בעיר נשר או באיזור חיפה
21/07/14 11:01
20צפיות
היי מישהו יודע במקרה איפה אני מוצאת שיעורי תורה בנשר או בחיפה? באיזה ימים ובאיזה שעות? (ויש מישהי שהולכת לשם באופן קבוע?)
מדרשת מבשר שלום:
21/07/14 20:46
10צפיות
בעזהי"ת

לא יודע עד כמה לוח השיעורים עדכני, אבל מצורף שם מספר טלפון לבירורים:

http://www.m-shalom.co.il/%D7%96%D7%9E%D7%A0%D7%99...
שיעורי תורה בחיפה
22/07/14 14:46
9צפיות
שלום וברכה טל יקרה,
יש לנו מדרשה נהדרת הפועלת 3 ערבים בשבוע, מתאימות למדרשה בנות בעלות תשובה ומתחזקות, שיעורים מגוונים, שבתות משותפות,
למעוניינות המתאימות יש גם אפשרות לינה בדירה.
המדרשה כרגע בחופש ( הקדמנו את החופש בגלל שרבנים/בעלים של רבניות מלמדות במדרשה ) גוייסו בגלל הלחימה בדרום.
אשמח לשוחח איתך באופן אישי ( לפעמים מתארגנות כמה בנות לשיעור בתיאום איתי ).
בעזרת ה' נחזור ללימודים סדירים בראש חודש אלול.
אשמח לשמוע ממך . אפשר בהודעה אישית .
ברכה והצלחה גילה
שבוע חדש
20/07/14 09:30
32צפיות
עשיתי שבת בירושלים בעיר הרחק מיערות ביתי המאולתר
הרחק מהישיבה איפה שמוכר וידוע ולא קיצוני כמו שמלאך יעץ לי... ולקחתי לי ציוד לשבת ויתאתי למסע מקווה בית כביסה ואוכל בשוק. קצת יין קצת לחם ובשר. וכמןבן הניסיונות לא אחרו לבוא. שכחתי לקחת גוזז ומברשת לשיער וקניתי את שניהם עח האוכל (סוג של קנס לעצמי) ושכחתי טלית רק שלא נותר לי ז
המשך
20/07/14 09:40
19צפיות
זמן לסןע לישיבה ולקחת את הטלית. כי רב הזמן עשיתי בבית הכביסה מול מכונות כביסה ויבוש שמוכנות לקבל כסף אך מסרבות לעבוד
ןאחרי כמה טלפונים ותפילה אחת (אני  עובד על להפוך את היחס) הגיע הבעלים והפעיל את הטעון הפעלה והכל בא על מקומו בשלום
ויש אדם בירושלים ושמו מרדכי (בן יאיר בן קיש?) והןא החליט לפני למעלה מ30 שנה שאף אחד לא יהיה בודד ורעב בשבת בירושלים ןהוא עושה ארוחות מכין דברי תורה וכל ארוחה כזו נמשכת בין שלוש לארבע שעות והכל בעושר ב נעימ ות ובטוב טעם.
ואני מתמלא מארוחה כזו נפשית וגופנית.
ותשאלו

ויש
המשך שני
20/07/14 09:57
17צפיות
ותשאלו מדוע אדם שמילא כרסו שס צריך מילוי בסופש? והתשובה כי רבו הניסיונות ואפילו ראש הישיבה הנוכחית לא מלאו ליבו לתת לי לעבור ולשלם על המים והלחם שאני צורך ןאני תוהה שאם זה קשה לראשישיבה באדם אחד אולי יש לסנגר על בלק שנכשל באותו ניסיון רק פי שלוש מיליון...
ולכן נזקקתי למילוי. והלכתי לישון בין העמודים בבית יעקב הישן כי שימוש בעץ עבור הערסל אסור בשבת.

והיה לילה קשה וקר ורציתי לא לפספס את תפילת שחרית בישורון
ובעה התעוררתי וטאזתי והלכתי לגן העיר שם חשנתי עוד אחזה שעה עד לץפיךה ושם קבעתי את מנולץ השבת שלי ואץ שאר הארוחוץ. והחה באמת יפה מאד ונעים ועשיר למרות הצימתום וךקראת אחהצ כינסה אישה אחץ חךדים במתקני השעשועים שבמקום לשחק יגידו פסוקים ותגמלה אותם בשוקולד. היה לי מרגש לשמוע דברי תורה בלשון זכה של ילדים.והיוזמה הזאץ היתה כל כך כך פשוטה שנגעה לליבי. ואז מנחה ושיעור פרשת שבוע ערבית מוצש והבדלה ונסעתי להום סנטר לקנוץ כסא כדי שאוכך ללמוד ביער אם כבוד ראש הישיבה יחליט על איסור דריכה שלי שם. בכל מקרה הגעתי לעצי בשלום לפני חצות
ברוך השם ועכשיו צריך להתנפל על הגמרא מחדש...
שבוע טוב לכולם.

בשוקולד

וחשבתי
20/07/14 10:27
24צפיות
אולי יש באתר מי שמוכנה להיות לי אמוראית כי באמת הודעות שלי יוצאות דחוסות מדי והרבה אפשרויות עריכה אין לי עם האייפון הףשוט והמראה החרדי שלי שלא הולכים ביחד ואולי זה יותר פשוט מלחפש שידוך ואולי בצורה זו תתרגל אלי אותה האמוראית ויצא מתוך הלא לשמה לשמה
..
סתם מחשבה שאני בטוח שיעורר את זעמם הכבוש של המחרפים למיניהם אבל שוה לנסות.
וכוד באותו נושא
שאלה אותי אישה איפה אני חי והצבעתי על היער ומסתבר שגם היא חיה ביער כמה זמן עד שעובדים סוציאליים איימן עליה לקחת לה את הילדים

בעולם החילוני קראתי לזה מישהי שתגרד לי את הגב ואגרד לה בחזרה לכשתבקש הגדרה דתית לזה אין לי...

לא הבנתי
21/07/14 01:18
15צפיות
את הקטע של ההודעה האחרונה
אתה כותב נורא גבוה
נראה שאתה נהנה מעולמות רוחניים (ואולי אפילו "מעופף" בהם)
מה נסגר??
שצריך להיזהר
21/07/14 09:31
10צפיות
אגב האיטיות של השינוי שלא יתמסמס השינוי ויטבע בים ההרגלים.
לכן מומלץ להפריד בין הרחקה מהרגל רע שיש לעשותו (לדברי הרב המצוטט) במהירות וביעילות ובין רכישת הרגלים חדשים טובים (מצוות עשה) שיש לעשותם באיטיות.
הסתכל באורייתא וברא עלמה
20/07/14 22:44
15צפיות
שואל המהר"ל, וכי בורא עולם היה צריך להסתכל בתורה כדי לברוא את העולם !!??....
אלא מסביר המהר"ל, הנהגה זאת נועדה כדי להורות לנו הוראה,
תרשום לך על פתק כל דבר ועניין, ככה  תיהיה מסודר, ותצמח,
וגם לא תשכח את הטלית ואת המקצץ ואת המברשת לשיער..
וכנראה שאז אשכח את הפתק :)
21/07/14 09:33
9צפיות
בערב שבת השטן מרקד...
ערב שבת
23/07/14 11:14
3צפיות
זה זמן של התעלות נעימה. בפתק הנמצא בבית אתה כותב מה שאתה אמור לקחת
יופי
23/07/14 12:57
2צפיות
כשיהיה לי בית יהיה לי גם פתק
יופי
23/07/14 12:58
2צפיות
כשיהיה לי בית יהיה לי גם פתק
מפה ומשם - סור מרע בחיפזון
20/07/14 18:17
23צפיות
נמצא שלא רק היציאה הגשמית ממצרים היתה בבהילות ובחיפזון "כי גרשו ממצרים לא יכלו להתמהמה" אלא גם היציאה הרוחנית היתה בפתאומיות על ידי השי"ת ה וציאם בבת אחת ממ"ט שערי טומאה והעלם לדרגה עליונה של הקדושה. רק בניתוק חד ומיידי יכלו להתרומם מעומק מצולות הרע שהיו טבועים בהם במצרים וזהו לימוד לדורות שאי אפשר לצאת מתחת לשלטון היצר באיטיות צעד אחר צעד כי אז קיימת הסכנה שפוסעים צעד אחד קדימה ושוב נסוגים שני צעדים לאחור רק ביציאה פתאומית ומהירה אפשר להשתחרר ממאסר הרע (שפתי חיים) מידות ועבודת ה' ב עמ' שצו)

אכן.
20/07/14 20:11
13צפיות
בעזהי"ת

בשלבים המאוחרים יותר של החזרה בתשובה, אולי רק לאחר כמה שנים,  ההוראה החד משמעית תהיה מתינות גדולה. אבל אין ספק שאצל רבים מאתנו נמצא שם שלב, שבו צריך לצאת בחיפזון ובהחלטיות מהעולם החילוני, ואם לא כן - לא היינו יוצאים משם לעולם.

מבולבלת כל כך
17/07/14 00:47
63צפיות
אני נמצאת על הגדר, אחרי אינספור פעמים שהחלטתי להתפשר ו"לפרוק עול" בכל כך הרבה דברים
אני מדברת על התהליך שהתחלתי מגיל 15, תהליך התקרבות לדת ולמצוות
אני היום פשרנית וטוב לי עם זה
אבל כשרואה מישהו "צדיק שכזה" ומעריכה אותו על כל הטוב שבו, החוכמה והעומק
זה גורם לי שוב אולי.. לרצות לעשות דברים שיגדירו אותי כ"דתיה יותר" או "מסורתית פחות"
אני לא עושה זאת מתוך רצון שלי..אני שואבת מהדת ערכים אבל אני יותר מידי- "ראש פתוח"- מכדי לסגור את עצמי בכל כך הרבה דברים..ולהגדיר את עצמי כדתיה "קונבנציונאלית"
זה בא לידי ביטוי שכששואלים אותי "מה את מחפשת בבחור?" - אני לא באמת יודעת מה לענות
יוצא לי לאחרונה להכיר פה ושם גברים דתיים..שכן אני אומרת לעצמי "הם משהו מיוחד" וכזה..ולא רק בגלל שהם דתיים, אלא- כל המהות שלהם
לא בטוחה ש"המיוחד הזה" הוא גם "המיוחל" או המתאים, אבל כן זה עושה לי משהו בלב
ואז אני מתחילה לחשוב שכמה בא לי כבר להתחתן..או לפחות - שיהיה מישהו כבר!!
אין מה להגיד, בחור רוחני ועמוק זה פשוט עושה לי את זה..
מצד שני לא כל דתי הוא רוחני ולא כל רוחני הוא דתי, כך אני לדוגמא יותר רוחנית מאשר דתיה וכן רוצה להנות גם מהעולם הזה..ולא רואה את עצמי עם כיסוי ראש בעתיד, לצורך העניין (למרות שמאמינה בערך של זה, זה כל כך מכער אותי שאני לא מסוגלת, ואני גם לא שם..לגמרי לא)
אני לא יודעת מה אמור להיות הצעד הבא שלי במציאת זוגיות
האם עליי קודם למצוא את *עצמי*?ורק אחר כך לרצות למצוא זוגיות?(פליז אל תגידו לי שכן..אני לא אקבל זאת בחיים!)
זה תהליך כייפי אומנם אבל אני בטוחה שהוא ייקח עוד שנים רבות..(קשה לי לשטח את עצמי לתוך מסגרות מגדירות שהם לא במאה אחוז מה שאני באמת)
לפעמים אני מתגעגעת לתקופה שהייתי יותר "אדוקה בדת, אבל בטוחה כי תקופה כזו לא תחזור, איך אומרים? זה פשוט "עבר לי"
אני מאמינה אבל לא מקיימת קלה כבחמורה, וכל זה..
הלוואי שאלוהים ייתן לי פתרון כלשהוא, במהרה..
אני רוצה להכיר מישהו שיתאים לי כבר(!!)
כל העניין ממש מעציב אותי..במיוחד היום
º
למה הכוונה רוחני ולא דתי?
17/07/14 21:55
20צפיות
ההגדרות לוקחות אותך לגדר...
17/07/14 22:33
30צפיות
בגלל שאת מנסה להגדיר את מצבך מבחינת אדיקות, קיום מצוות - את מרגישה על הגדר.
אין הגדרות.
אין דתי, חרדי, אדוק, רוחני, אחת שמכסה את הראש, אחת שלא מכסה את הראש (ברמת ההגדרה).

יש מילי כרגע. זה מה שיש לאלוקים. ולדבר הזה אין הגדרה קבוצתית.
יש המקום שלך כרגע, ואיתו את צריכה ללכת לאן שאת רוצה ויכולה.

שואלים אותי מה הבן שלי, חילוני או שומר מצוות? אין לי מושג מה לענות, ברמת ההגדרה. הוא הבן שלי, הוא בן מדהים של אלוקים.
הוא לא חובש כיפה, לא שומר שבת, אבל כן מקיים כמה וכמה מצוות בגלל שאלוקים ציווה, ועם אמת פנימית מאוד עמוקה. יש מצוות שהוא מקיים כי הן קלות וכי הוא התחבר אליהן כשהיה ילד/נער, כי ראה אותי מתחברת אליהן טוב, וכי דיברנו עליהן וזה עשה לו חיבור. ותמיד אמרתי לו שלא ייקח על עצמו מצוות שקשה לו, ויכבידו עליו ולא יאפשרו לו להיות שמח ומחובר לעצמו. בגלל שהוא לא קיבל חינוך דתי לקיום מצוות, הוא צריך לקחת על עצמו אך ורק עם רצון, ומתוך תחושה שזה קל לו ומתחבר לו.
אז זה מה שהוא עושה, ובנוסף גם מקיים מצוות תפילין שהיא לא קלה בכלל, אבל הוא התחבר אליה מאוד בנסיבות מסוימות בחיים שלו, ולכן מרגיש שהיא חשובה לו מאוד.

אז תגידי לי את - הוא דתי או חילוני? הוא פשוט הוא, במקום שהוא נמצא כרגע. וזה מה שצריך להיות.
ואם אני חייבת להגיד תשובה לבן אדם, אז אני אומרת לו שהוא חילוני כי הוא לא חובש כיפה ולא שומר שבת. זה ההגדרות הסתמיות עבור בני האדם. אבל אלוקים רואה ללבב, ורואה נסיבות ורואה כל מיני דברים שאנשים לא יכולים לראות, לכן התשובה הזו היא רק מילה, ולא אמת.

ובנוגע לבן זוג - יש לי תשובה ברורה בשבילך, שהיא דעת תורה. כי גם אני שאלתי אותה לגבי הבן שלי, לפני הרבה שנים, כשהוא היה בערך בגילך.
הסביר לי הרב דיאמנט שבן אדם צריך למצוא בן זוג לפי מה שהוא כרגע, שמתאים לו ברגע זה, ולא צריך קודם להתחזק במצוות ואח"כ להקים בית.
כי התורה מלמדת אותנו שאדם צריך להתחתן כמה שיותר מוקדם שהוא יכול. אז כשהוא מוצא בן זוג, שיתחתן, ולא יעשה שום חשבונות לגבי המצב הרוחני שלו כרגע או בעתיד.

במקום לחשוב על זה שתקופה האדוקה לא תחזור, או שאת לא מקיימת קלה כבחמורה, תשני את כל החשיבה והגישה שלך, ותחשבי על כל מצווה שאת כן מקיימת, כמה טוב לך בזה, כמה זה יקר וחשוב בפני הקב"ה, תחזקי כמה שיותר את האמונה, מה שמאוד קל לעשות היום כשרואים את הניסים 24 שעות ביממה, אם רק מתבוננים טיפטיפה.
תתפללי לאלוקים על כל דבר הכי קטן שאת רוצה, גם אם את לא מרגישה שזה עוזר, כי זה חשוב מאוד וזה הדבר היחיד שיכול לעזור לנו. ומספיק שאנו יודעים שזה חשוב, גם אם לא מרגישים.
תחפשי בקשר שלך עם אלוקים את האמת העמוקה, ולא את הכיסוי החיצוני של האדיקות שאולי היא למראית עין.
הי מילי,
18/07/14 06:58
27צפיות
קודם כל שמחתי לראות שאת משתפת את מה שעובר עליך, זה סימן טוב.
אני מציע לך שאם עדיין לא היית בסמינר של ערכים - אז אני ממליץ בחום, זה גם אוירה מרוממת וגם צבירה של הבנה הרבה יותר רצינית של הנושא כי חשוב להיות עם הרבה ידע לפני שמתחתנים כדי לבסס השקפה לפניכן גם משום ש"אין מזווגין לאדם אלא לפי מעשיו".
תוכלי למצוא פרטים על סמינר באתר ערכים.
את אומרת שאת רוחנית, אז אני כבר אומר לך שאת תהני שם מאוד.
ומומלץ גם ללמוד מסרטונים גם באתר הידברות המעולה והמפורסם. (יש להם גם ערוץ בכבלים).
הרבה הצלחה בע"ה,
חיים.

נ.ב. אשמח לשמוע מה איתך...
יש בעיה
20/07/14 15:24
21צפיות
בציפיה החברתית למושלמות לפני שמציעים אנשים עתמם לקשר. וזו טעות. כי הציפיה למימוש המושלמות הוא בלתי אפשרי במובן האני הבודד.
פעם שאלתי את עצמי איך זה שכל שתי עצמות בכל גוף (יונקים) מתאימה בדייקנות לעצם שנפגשת בה.

ןאולי אפשר ללמוד מזה להתאמת זוגיות. זו היתה המחשבה אז. וגיליתי שכל עצם מץחיךה לכדול מהאמצע לצדדים. כך שכל פגישה של שתי עצמות מתרחשת תוך כדי גדילה...
האם אפשר לתרגם את זה גם למישור הבין אישי? אולי...

לשם כך יהיה טוב לפגוש בנות זוג תוך כדי גדילה ולהגיד זו לזה וזה לזו סליחה שאני עןד לא שלם אבל הייתי רוצה ליצור איתך יחד אני חןשב שיש לזה יןתר סיכוי מאשר לשי טת החשיבה הנוכחית שאני צריך לדעת את עצמי לפני שאני יוצר בשר אחד זוגי...
באתר שניים שהם אחד
20/07/14 22:18
17צפיות
יש מלא מעומדים כמוך, וחלק אף מציינים שהם מחפשים להתחזק יחד.
זה גם תלוי בת כמה את, נראה שבכל מקרה, אם תשאלי רב, הוא יורה לך לצאת לדרך.
יש כאלה שקשה להם העול הזה, כדאי להתמקד בעיקר, ולהניח את הטפל, אישה לא אמורה להתפלל כמעט..
קחי לך את ספר המצוות לרמבם, או את ספר המצוות של החפץ חיים, ותלמדי אותו, וככה תתחזקי.
המאור שבתורה, מחזירה אותנו למוטב.
מותר לנו להגביר את החושך על האור..
נראה שגם בחור עם מודעות עשוי להתאים לך.
התקדמות בלימוד התורה יאיר לך את הדרך.
לא עלייך המלאכה לגמור, ואי את בת חורין להפטר ממנה.
אפשר בהחלט להבין אותך, את לא מוכנה לעשות מצוות שאת לא מחוברת אליהם, מסתבר.
בהצלחה !
וידעת היום, והשבות אל לבבך
15/07/14 22:53
47צפיות
המרחק בין "וידעת" ל"השבות", להרגיש שבורא עולם איתנו, זה  כל כך רחוק, זו חתיכת עבודה.
מה גם שחסר ב"וידעת".
כל דבר אני רגיל לחשוב בהגיון ובשכל. נראה לי גם שזוהיא הדרך המומלצת. להיות על הקרקע. מה דעתכם ?
תודה
º
יש דברים שהם למעלה מן השכל האנושי
16/07/14 11:07
13צפיות
הדרך עליה ממליצים
18/07/14 07:17
24צפיות
כדי לבצע את "והשבות אל לבבך" זה (לאחר שכבר בוצע "וידעת היום" ברמה בסיסית) ללמוד ספר מוסר שהכי מתחברים אליו ע"י קריאה בניגון של כיסופים וערגה וחזרה על הקטעים שמרגישים שהם גורמים להתעלות והתרגשות ושיפור העניינים בהם אנו צריכים חיזוק במיוחד.
לאחר זמן לאט לאט מרגישים את השיפור.
יש שקוראים לזה שטיפת מוח... אני אומר נכון, מה שמלוכלך - חייבים לרחוץ לא עם סבון... עם טרפנטין!!!

בהצלחה רבה בע"ה,

חיים.
אני וגדולים ממני
20/07/14 22:34
14צפיות
בעד ספרי התחזקות ו או חסידות, עידוד עדיפה על תוכחה.
גדולים ממני ואני
21/07/14 12:16
5צפיות
יחי ההבדל הקטן
חח
23/07/14 11:16
1צפיות
מעלין בקודש
1+ גמ'ני (וגדולים ממני...)
21/07/14 07:37
13צפיות
 1+ גמ'ני (וגדולים ממני...)
ב''ה
אחד הגדולים ממני (מוהרנ"ת, תלמידו של רבי נחמן) נהג לאמר- "על כל כף של התעוררות צריך קערה של חיזוקים"... (הפירוש דיי פשוט... על כל כף של התקדמות בעבודת ה' צריך קערה של חיזוקים מבפנים ומבחוץ...)
שיהיה בהצלחה...
*שים לב לסדר של המסטיק והמשקפופר... (יש סיבה לזה...)
מה העניין
23/07/14 11:22
2צפיות
של שישו ושימחו ?.... מה זה עושה לך בפנים ?...
(גם בימים אלה חייבים במצוות שמחה בפנימיות הלב)
כמובן להתפלל ולבקש
21/07/14 10:12
5צפיות
על זה מבורא עולם כמובן ותהילים מאוד מועיל.
חוץ מזה, ללמוד הלכות ולקיימם וזהירות בבין אדם לחברו.
תמיד כדאי להיות מחוברים לרב מסוים שסומכים עליו בעניין השקפה והלכה וצריך להתפלל על מציאת כזה רב שגם תהיה נוחות לספר לו דברים אישיים הצריכים הכוונה.
בבקשה מכולם, להתחיל דחוף באמירת תהילים, דחוף!
17/07/14 22:57
29צפיות
בבקשה מכולם, להתחיל דחוף באמירת תהילים כעת כשהחיילים נכנסים לפעולה קרקעית
חשוב ביותר! בהוראת גדולי ישראל
18/07/14 01:34
21צפיות
הרב קנייבסקי, הרב שטיינמן והרב יצחק יוסף - ביום שישי ב 13:00 יתכנסו כל בית ישראל בכל מקום שהם בבתי הכנסת ובתי המדרש ויקראו פרקי תהילים, תחנונים וקבלות להגנה על חיילי ישראל לאור הכניסה הקרקעית.

אז גברים, נשים וטף תגיעו ל 13:00 לבית הכנסת באזורכם.

תודיעו לחברים!!
שלום
16/07/14 20:04
51צפיות
שלום לכולם,
אני בן 22 ומתחיל להתקרב קצת יותר לדת בזמן האחרון..
אני חי כיום אורח חיים חילוני, כל סביבתי חילונית, אבל לאחרונה החלטתי להתחיל לשמור במה שאני יכול..
אם זה כשרות,בשר-חלב, קריאת שמע, מודה אני,נטילת ידיים, ובקרוב בעזרת השם אתחיל עם הנחת תפילין והיד עוד נטויה לעבר שמירה מלאה של מצוות.
רציתי לשאול. בשבת הקרובה אני רוצה להתחיל יותר לשמור.. שוב אזכיר שאני וסביבתי - חילונים לגמרי, ורציתי לשאול, האם זה בסדר בכדי שאתחיל לאט ובטוח, שבכל פעם אוותר על משהו אחד? למשל בשבת הקרובה אהיה בלי פלאפון, שבת לאחר מכן, אוותר על טלוזיה ומחשב, וכן הלאה..
האם זה תופס? אני פשוט מעדיף להתחיל לאט כל פעם , מאשר בדרסטיות ושלבסוף זה לא יצלח כי העומס היה רב מדי.
אשמח מאוד לשמוע מכם מה דעתכם..
ואם כבר אני כאן, איזה ספרים כדאי לי לקנות? אני רוצה ספר עם כל הברכות שיהיה לי, וגם סידור עם התפילות..  האם יש ספר מסוים או שפשוט ללכת לחנות תשמישי קדושה ולקנות ספר בנוסח אשכנזי ? [אני אשכנזי]
תבורכו, תודה רבה לכם
שלום וברכה!
17/07/14 08:42
30צפיות
שמחים שהצטרפת אלינו לפורום. נשמח לעזור לך בדרכך החדשה

לגבי שאלתך על שבת -
אכן מומלץ כשמתחילים לשמור שבת לעשות את זה בצעד צעד,
כל פעם קצת לשמור יותר...ההתקדמות האיטית היא ההתקדמות הבטוחה. הקב"ה לא דורש ממך ביום אחד להשתנות מהקצה לקצה.

לא רק שזה תופס, כך צריך לעשות את הדברים!
17/07/14 10:00
53צפיות
הנפש שלנו היא דבר מורכב. אפשר לדמות את זה לילד קטן.
תדמיין שאתה עכשיו מחנך את הילד הקטן שלך, אתה תתאים את הידע שאתה נותן לו בהתאם לגילו ולכשרונותיו, בהתאם למצבו הנפשי כרגע ובהתאם לרצונו לקלוט וללמוד.

מניסיוני, כשאנחנו לוקחים על עצמנו יותר מדיי דברים במעט מדיי זמן - זה מתכון בטוח לנפילה. גם אם לא עכשיו, גם אם לא ב5 שנים הקרובות. הנפילה תגיע. אי אפשר לחנוק את הנפש ולצפות שהיא תתעצב בהתאם לחניקה, זה לא גוש חימר פה...

תהנה מהשבת. תקבל על עצמך משהו ותתמיד בו מס' שבתות עד שתרגיש (מבפנים!) שאתה רוצה לקבל על עצמך עוד משהו.
ולעניות דעתי, הקבלות האלה צריכות להיות ב"עשה טוב" ולא ב"סור מרע". כלומר, תקפיד על המצוות המעשיות בשבת כגון: הדלקת נרות, קידוש, 3 סעודות, תפילות בבית הכנסת ועוד ועוד. תבחר לך משהו שאתה מתחבר אליו ותתחיל לגשש לקראתו.

לעניין ספרים: תמיד אפשר להזמין באינטרנט (יש את חנות ברסלב ישראל שהם טובים ומגיע עד הבית) וזה נוח וקל.
ברמה הראשונית הספר "יהדות הלכה למעשה" של הרב לאו עוזר לקבל בגדול מושגי יסוד לגבי דברים שונים באורח חיים היהודי, יש אותו בסטימצקי ודומיו.
לעניין הסידור אני אשאיר לאחרים לענות.

ממליצה לך לבקר באתר של הידברות
http://www.hidabroot.org/#!/
וגם בערוץ שלהם (97 בהוט וביס) וככה לרכוש עוד ועוד ידע בצורה נעימה.

וכמובן, תשאר פה איתנו! נשמח להיות לעזר.
הרבה הצלחה בהמשך.
כל הכבוד לך!
17/07/14 12:16
25צפיות
דרך יפה, אם כי לפעמים לא פשוטה לפנייך.

אני לא מסכים עם גולדן שכך צריך לעשות את הדברים (לגבי שבת). אם כי זה בהחלט אפשרות.

אפשר בהחלט לשמור את השבת בפעם אחת כמו שצריך, פשוט לעשות את סור מרע (כי אתה עדיין לא יודע בדיוק את זמני הסעודות ועוד לא הולך ל 4 תפילות ועוד לא יודע הלכות מוקצה, בורר וכו').

הנה כל ההלכות לבוקר מהרב זמיר (על נטילת ידיים)  http://www.hidabroot.org/he/video/61058   ומהרב פראזיס ב 3 חלקים על כל הלכות הבוקר  http://www.hidabroot.org/he/video/64240
º
מסכים מאוד עם העשה טוב.
17/07/14 15:04
10צפיות
יפה מאד! אהבתי את מה שכתבת.
17/07/14 17:09
31צפיות
לגבי "עשה טוב" ו"סור מרע", בעיקרון אני מבין את מה שאת אומרת: קל יותר להכיר ולהתחבר לשבת דרך ה"עשה טוב", ואחרי שמתחברים יותר לשבת ולאווירה הרוחנית שלה, ממילא גם השלב של ה"סור מרע" יגיע. אלא שמבחינה פסיכולוגית אני חושב שהרבה פעמים המציאות היא כזו, שהתנאי בשביל להגיע ל"עשה טוב" הוא דווקא לעבור קודם את השלב של ה"סור מרע". הסיבה לכך היא, שכאשר האדם שבוי עדיין בידי היצר הרע, הוא מבחינה פסיכולוגית נמצא במעין מרוץ אינסופי אחרי עשיית הרע ואינו מוצא פנאי בשביל לעשות את הטוב. ולכן טוב שהקדים הפסוק "סור מרע" ל"עשה טוב".
º
קטעים. הוצאת לי את המילים מהפה.
17/07/14 22:35
10צפיות
º
ברוך הבא!
17/07/14 15:13
13צפיות
אשריכם!
17/07/14 15:55
17צפיות
תודה רבה, השכרתי היום מהספריה את הספר של הרב לאו , '' יהדות הלכה למעשה'' ,
התחלתי לקרוא בו, אמשיך יותר בריכוז .. איזה כיף לדעת שיש כאן קהילה כזו תומכת ושיכלה לעזור..
תודה רבה לכם, ושנדע בשורות טובות
דקל
ברוך הבא לפורום
17/07/14 17:11
23צפיות
יישר כח על התקרבותך לעולם התורה, שיהיה המון בהצלחה בהמשך הדרך
חשוב מאוד חברים יקרים!
17/07/14 03:43
34צפיות
הדרך לנצח את כל אויבנו
אנא שתפו את התמונה המצורפת ברשתות החברתיות ובכל מקום ששייך ובקשו לשתף...!

תודה רבה,

ותזכו למצוות.

חיים.
º
אשמח לדעת ששיתפתם...
18/07/14 06:59
7צפיות
כל הלכות נטילת ידים מפי הרב זמיר וגם כל הלכות
17/07/14 12:02
18צפיות
השכמת הבוקר. למה בכלל נולים ידים לפי לחם אם הם נקיות הרי? וכל הלכות השכמת הבוקר מפי הרב פראזיס (בצד שמאל בארבעה חלקים).
מאוד מאוד מעניין גם לבקיאים ולמתקדמים...

http://www.hidabroot.org/he/video/61058

º
סליחה טעות 3 חלקים ההלכות השכמת הבוקר
17/07/14 12:18
3צפיות
מכונים להסרת קעקועים בגמח לחוזרים בתשובה
18/07/14 16:27
14צפיות
מכון להסרת קעקועים.
גברים שמעוניינים לברר לגבי מחירי גמ"ח : 0527500006
בנות שמעוניינות :  0528538695
מספר הטלפון במכון:  035036144

מכון להסרת קעקועים בזול.
לאחרונה ראיתי שיש מכון שמסיר קעקועים במחירים נוחים וסבירים אנסה להשיג לך את המספר. כמו כן אברר את הנושא הדק היטב לעומק עם דיין בבית הדין ואתן לך תשובה בקרוב בע"ה. בינתיים תבררי מחירים גם כאן: הסרת קעקועים בצפת לגברים ולנשים. מספרי טלאפון ליצירת קשר:  0502920576 - משרד: 046821451
שיתוקי שינה - מישהו מכיר את זה??
15/07/14 12:45
56צפיות
לי זה קרה פעם אחת, אך זה היה אחרי שקראתי באתר orlanoar.com את התשובות בנושא כך שהייתי רגוע. אבל זה היה מוזר. הייתי משותק ולא יכול לדבר לכמה שניות.

הנה הסבר באתר  http://orlanoar.com/

שלום אחי היקר !!! רציתי לשתף אותך בבעיה אישית שיש לי. לעיתים קרובות מאוד אני סובלת משיתוקי שינה אני פשוט לא יכולה לזוז אני יכולה רק לראות וגם זה בקושי רב
קורים לי מקרים מאוד מפחידים משהו משתק אותי ואני פתאום רואה צללים, בפעם הראשונה נרדמתי ושמעתי זרמים ממש חזקים באוזניים הרגשתי כאילו יש מישהו ממש קרוב אליי ואז הוא פתאום צעק: למה עשית את זה? והכה בי בחוזקה, ניסיתי לראות אותו אבל ראיתי רק חושך ואני פשוט מרגישה את זה מוחשי (זה לא חלום!) אני מנסה לזוז ואני פשוט משותקת והוא מכה אותי ושוב אומר למה עשית את זה? תעזור לי אחי היקר! אני לא יודעת מה רוצים ממני?

תשובה:
אחותי היקרה, התופעה שאת מדברת עליה היא תופעה ידועה, הרבה בני נוער כתבו לי עליה בהתחלה לא ממש התייחסתי ברצינות לעניין אבל כשראיתי שהרבה בני נוער נחשפים לתופעה בדקתי את העניין וגיליתי שמדובר בתופעה ידועה שנקראת: "Sleep paralysis" כלומר: שיתוק שינה, לדעת המדע שיתוקי שינה נובעים מכשל במערכת העצבים, כשאדם מתעורר חלקים מסויימים במערכת העצבים שלו עדיין חסומים ולכן הוא יכול להניע אך ורק את עיניו. זו באמת תופעה מפחידה ולא שגרתית , התופעה מלווה בהזיות והיא עשויה להימשך כמה דק' (2,3 דק' אולי אפילו פחות). מדובר בתופעה שבאה לידי ביטוי בגיל ההתפתחות המינית, לכן היא מצויה בעיקר אצל בני נוער, הלחץ הנפשי שאנחנו שרויים בו , הדאגות , השינויים הרבים שפוקדים אותנו , החוויות הרבות שאנחנו חווים עשויים לגרום לנו לפתח שיתוקי שינה.

תסמיני השיתוק:
א. פחד.
ב. נוכחות מאיימת.
ג. לחץ בחזה.
ד. תחושה של מוות.
ה. הזיות (שמיעת קולות)

בקיצור כל אחד והדמיון המפותח שלו , בכל מקרה יש כמה טיפים שיכולים לעזור.
1. בתחילת הלילה לישון על צד שמאל (כמו שממליצה ההלכה)
2. לישון בצורה מסודרת ולא לחטוף נמנומים לא סדירים.
3. להשתדל לא להיות במתח יתר על המידה (תשתחררו קצת עם מוסיקה טובה)
4. תנסו להזיז את העיניים מהר מאוד לכל הכיוונים זה יכול לעזור מעט.
5. תתמקדו באגודלים שברגל ותנסו בעדינות להזיז אותם עד שתשתחררו מזה.
6. תקפידו לקרוא קריאת שמע שעל המיטה כל לילה מילה במילה + וידוי בעמידה.
7. רצוי מאוד שתבדקו היטב את המזוזות בחדר השינה שלכם.
8. תקבלו על עצמכם להקפיד יותר בנטילת ידיים של בוקר ויהיה בסדר בע"ה.
9. תאמרו את המשפט הבא לפני השינה: "אם תשכב לא תפחד וישנת וערבה שנתך"
11. אם זה עדיין לא עוזר תקראו כל יום פרק תהילים באתר ואנחנו נתפלל עליכם.

לקריאת פרק תהילים משותף באורלנוער והוספת שמכם לתפילה לחצו כאן: "תהילים"
º
האמת שבחיים לא שמעתי על זה...
16/07/14 11:00
8צפיות
º
גם לי זה היה קורה בצעירותי. וגם לאחי.
16/07/14 11:08
10צפיות
עם ישראל, זה עם ישראל. התמונה שסוחפת את הרשת!
16/07/14 14:10
36צפיות
זה קרה אתמול סמוך לשעה 13:00 בצהריים – לי אביב דדון (34) ובעלה ברק נסעו יחד עם ילדיהם, תינוק וילד בן ארבע וחצי – כשלפתע נשמעה אזעקה. דלת הרכב לא נפתחה, והם נכנסו ללחץ. רק ברגע האחרון הצליחו ההורים לפתוח את הדלת ובנם יאיר בן ארבע וחצי רץ לבדו במהירות כדי להסתתר.

אלא שאז בני הזוג, מורה ואח בבית חולים במקצועם, הבחינו במראה מרגש: קציני פיקוד העורף עוטפים את בנם ומגוננים עליו בגופם. האם צילמה את המחזה והתמונה זוכה מאז לשיתופים רבים ברשת, ומרגשת רבים מהגולשים.

"היינו ברכב עם הילדים ובדיוק פנינו בכניסה לשכונה שלנו ברחובות ואז שמענו את האזעקה", שחזרה בשיחה עם חדשות 2 Online לי אביב דדון, שהעלתה את התמונה לרשת. "מיד עצרנו בצד, וראינו רכב שעצר לפנינו והיו בו ארבעה קצינים וחיילים של פיקוד העורף".

בעלה יצא להוציא את התינוק ואמר לרעייתו להוציא את יאיר – אך הדלת ננעלה והיא לא הצליחה בהתחלה לפתוח אותה. "כולם כבר תפסו מחסה וזה היה מאוד מלחיץ עד שהצלחתי להוציא את יאיר והוא רץ לבד לתפוס מחסה. פתאום ראיתי שני חיילים של פיקוד העורף שעוטפים אותו – זה היה פשוט מדהים, וביקשתי רשות מהם לצלם את זה, הייתי חייבת".

החיילים, שלא מכירים את המשפחה, פשוט זינקו על הילד והגנו עליו. הם לא הסתפקו בכך, ובמהלך 10 דקות ההמתנה שאחרי האזעקה הם דובבו אותו, שאלו אותו שאלות ושוחחו עמו. "הודיתי להם וממש התרגשתי, יאיר נרגע מזה", הוסיפה.

מיד לאחר האירוע היא ידעה שהיא צריכה לעשות מעשה – והעלתה את התמונה לפייסבוק. "רציתי שכולם יראו את הפנים האמיתיות של החיילים והאנושיות – במקום להגן על עצמם הם הגנו עליו".
עיקר חסר מן הספר (ועדיף: זכויות יוצרים).
16/07/14 14:52
32צפיות
בעזהי"ת

אבל הנה קישור ישיר לתמונה:
  http://img.mako.co.il/2014/07/16/523479pic_G.jpg
º
אמת! תודה אלישיר
17/07/14 12:19
4צפיות
החרדים באיחוד ההצלה מחלקים אוכל וציוד לחיילים
18/07/14 01:37
14צפיות
השם ירחם! דברי הרב קוק
18/07/14 13:24
10צפיות
הרב דב קוק אנו חייבים להתעורר אנו לפני רעידת אדמה קטלנית הטילים הם רק הקדמה
בואו נעשה תשובה, וידוי, התקדמות במצוות. זה לא צחוק המצב!!

https://www.youtube.com/watch?v=iwkMX4uPh5U
קרה לי כמה פעמים בעבר. בהחלט מפחיד.
21/07/14 12:39
8צפיות
אבל לא מסוכן.
אתם קולטים מה קורה פה?!
14/07/14 17:02
70צפיות
חבר'ה!

אין לנו נבואה,ואין לנו רוח הקודש,אבל יש לנו ניסים,הרבה ניסים בדור הזה..

אני תושבת אשקלון,בתוך כל הסיר לחץ הזה,וכולי נפעמת ונרגשת מהניסים שהשם יתברך עושה לנו. גם הילד היקר שנפצע קשה באשקלון,עכשיו קראתי שהוא לאט לאט מתאושש ב"ה.

בואו נמשיך להיות מאוחדים,נגביר אהבת ישראל גם ובעיקר למי ששונה מאיתנו.בבקשה! למען החיילים,למען תושבי הדרום,ולמען כל עמ"י-בכל מקום שהם נמצאים.

בע"ה מחכים לגאולה שלימה וקרובה,אמן!!!!

"חבור עצבים אפרים,הנח לנו"-בין יתר הפירושים,פסוק זה ג"כ מפרש שגם כעמ"י חוטא,הקב"ה מניח לו כל עוד הוא מאוחד.כולנו הרגשנו את האחדות הגדולה שהיתה בעמ"י כששלושת הנערים נחטפו...
º
להתאחד.
14/07/14 19:27
22צפיות
º
חזק וברוך?
14/07/14 23:16
13צפיות
º
חזק וברוך!
14/07/14 23:16
9צפיות
אמת! להתאחד!
15/07/14 11:29
20צפיות
לקבל ולאהוב את כולם: ברסלבים, חבד, דתיים, חוזרים בתשובה, חרדים מבית... את כולם!

גם מבחינת העדות מספיק עם השיפוטיות והסטריוטיפים.

די אחים שלי. בואו נתאחד
הרבה לפני כן - לחדול מלקבץ
15/07/14 12:30
22צפיות
לא להתייחס לאנשים דרך קבוצות וקיבוצים.

להתאחד זה מלשון אחד. לראות כל אחד בפני עצמו, אדם אחד אישיות אחת, הרכב יחיד ומיוחד של מבנה אישיות, מידות, רצונות, דחפים, מעשים, טעויות, כוונות, פחדים, חולשות, אהבות.
כל אחד בפני עצמו, בלי תלות בזולתו.
כמו שהורים מתייחסים לילדיהם - לא כקבוצות (קבוצת הקשים, קבוצת הקלים, קבוצת המצטיינים...). כל ילד בפני עצמו, עם הנתונים שלו והיחס שהוא זקוק לו ספציפית.

כל האחדים הם יחידה אחת. לא מקבץ של קבוצות.
כנס נשים לאחדות ישראל.
22/07/14 15:08
3צפיות
כנס נשים לאחדות ישראל.
ב"ה בירושלים יש פעילות  ממושכת ליצרת אחדות בין נשים ממגוון זרמים ( דתיות, חרדיות, חילוניות, חסידיות, ליטאיות וכו' )
ב"ה פעילות מבורכת.
יום השיא של הפעילות המתוקה הזו היא יום פטירת אהרון הכהן.
אפשר להצטרף לכנס בירושלים ואפשר לארגן כנסים דומים בכל הארץ .
מצווה לארגן ולהשתתף.

התחושה האישית שלי היא שזה מסר מהקב"ה בחודשים האחרונים, החל מאסון ההדברה בו התפללנו כאיש אחד לרפואת הילדים,
דרך אירוע החטיפה של הנערים וח"י ימי התפילה.
ועד לניסים והנפלאות במלחמה הנוכחית, שלמרות הקרבנות אי אפשר שלא לראות את מידת הרחמים של הקב"ה עלינו
שנזכה לאחדות מלאה ומתוך כך לגאולה שלמה
במהרה בימינו אמן
º
ספר תהילים לשמירה על עמ"י יוצא לדרך...קדימה!
10/07/14 16:01
32צפיות
º
יום ראשון עליי!:)
10/07/14 16:02
14צפיות
º
בחלוקה חודשית או שבועית?
10/07/14 23:16
11צפיות
וגם, איך באופן כללי זה עובד?..
11/07/14 06:37
19צפיות
אם אפשר להסביר את הנהלים :) לא מכירה כ"כ איך זה עובד, מי קורא מה וכמה ומתי וכו'..
תודה :) שבת שלום !!!
בעיקרון
14/07/14 16:39
16צפיות
הספר תהילים מחולק לפי כמה "שיטות" אם נקרא לזה כך,אם תפתחי כל ספר תהילים שייקרה בדרכך,את תיווכחי כי הוא מחולק גם לפי ימים-ראשון,שני שלישי, וגם לפי חודשים-כב' לחודש,כג' לחודש ויש גם חלוקה לפי ספרים-ספר ראשון ,ספר שני וכו....הבנת?

התכוונתי שכל אחד יקרא כמה שהוא יכול ובצורה שהוא רוצה.
sarale690, א'-כ"ט!
14/07/14 19:02
13צפיות
בעזהי"ת

(בכל הפעמים הקודמות, החלוקה הייתה בציון אותיות הפרקים, כנראה שככה יותר נוח למתחילים).
º
14/07/14 22:16
1צפיות
º
פרק ל'. אבל אני יודע בעל פה, אז לא חכמה.
15/07/14 12:30
7צפיות
פרסום בתפוז - תפוז עסקים

בעל עסק קטן?

זה הזמן שלך להופיע בפורומים! למידע השאר את פרטיך כאן >>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה