בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
בס"ד

ברוכים הבאים   

תהליך החזרה בתשובה אינו תהליך קל. לא לאדם עצמו ולא לסובב אותו מאחר והוא מצריך שינוי משמעותי בחיים. כמעט תמיד השינויים האלה משפיעים רבות על הסובבים אותנו ו/או הסובבים אותנו משפיעים רבות על תהליך החזרה בתשובה. דבר זה עלול לגרום לבעיות ולחיכוכים רבים עם הסובב אותנו ובעיקר עם בני משפחתנו והחברה שאנו נמצאים בה. לא תמיד אנחנו יודעים איך להתמודד עם הבעיות וזקוקים לעזרה מרב או רבנית בעלי ניסיון עם חוזרים בתשובה, ולאוזן קשבת מאדם שעבר חוויות דומות ויכול לייעץ לנו כיצד לפעול בתבונה. מצד שני, גם הסובבים אותנו לא תמיד יודעים כיצד ללכת איתנו בין הטיפות על מנת לשמר את החיים בצוותא, בשלווה ובהרמוניה.

פורום זה מיועד לכם, החוזרים בתשובה שביצעתם את ההחלטה שברצונכם לחזור בתשובה על מנת שתוכלו לחלוק את חוויותיכם, ההתלבטויות והבעיות הכרוכות בשינוי מהותי בחיים ושמו החזרה בתשובה. פורום זה מיועד גם לכם, בני משפחותיהם של החוזרים בתשובה. כאן תוכלו לחלוק במה אחת עם חוזרים בתשובה, ובני משפחה של חוזרים בתשובה, על מנת שתוכלו להתמודד עם החוזר בתשובה הפרטי שלכם ו/או לעזור לאנשים אחרים הנמצאים במצבכם.

מן הראוי לציין שפורום זה מיועד לשומרי תורה ומצוות ושאינם שומרי תורה ומצוות כאחד.

מטרת הפורום היא לא לעורר דיונים בנושאי הלכה או אמונה בשביל דיונים כאלה קיימים פורומים אחרים בתפוז. הפורום מיועד לאנשים שכבר החליטו לבצע את הצעד. מהסיבה הזאת הפורום לא מיועד כדי לשכנע את החוזרים בתשובה בטעות דרכם.

כללי הפורום:

1) אנחנו בפורום חוזרים בתשובה ולכן, בבקשה, אל תשכנעו אותנו לחזור בשאלה. בשביל לשכנע אנשים לחזור בשאלה ישנם פורומים אחרים בתפוז.

2) פורום "חוזרים בתשובה" לא נועד לויכוחים על רקע דתי-אידיאולוגי. בשביל אלה קיימים פורומים אחרים בתפוז.

3) פורום "חוזרים בתשובה" לא הוקם כדי להוות בימה להידברות בין הדתיים ללא דתיים. על כן, אין מקום בפורום לויכוחים בין הדתיים ללא דתיים גם לא ויכוחים פוליטיים בין הדתיים ללא דתיים.

4) בפורום שלנו מדברים בשפה יפה ובכבוד לאורח השפה הנהוג בעולם הדתי-חרדי. הן בלי קללות אפילו לא קללות של סלנג, הן בלי ביטויים מיניים, עוד כיוצא באלה. מי שלא יכול לכבד את רגשות חברי הפורום - מוזמן שלא לדבר בפורום שלנו בכלל.

5) בפורום שלנו מעצם טבענו כחוזרים בתשובה מכבדים את היהדות ואת מורי דרכה הרבנים. על כן בפורום שלנו מתייחסים בכבוד הן לתורה והן לרבנים ולא מקללים. זה לא אומר שלא ניתן להביע דיעה, אלא שצריך לעשות זאת מתוך הכבוד הראוי.

6) הפורום אינו מיועד לשאלות הלכתיות. לצורך כך קיים פורום ייעודי בתפוז קהילות: 'לשאול את הרב'. כמובן ששאלות הלכתיות מפי חברי הפורום הקבועים, יתקבלו בברכה.

7) דף הפורומים בתפוז קהילות, מחזיק חמש עשרה הודעות ראשיות בלבד. על כן, חברי הפורום מתבקשים שלא לקפוץ ולפתוח הודעה ראשית נוספת, כל זמן שנמצאת בדף הראשי הודעה קודמת של אותו גולש, או במשך זמן סביר מפתיחתה, כדי להשאיר מקום בדף הראשון גם לחברים אחרים בפורום.

8) הערות והארות להנהלת הפורום, יתבצעו במערכת המסרים בלבד!

שתי שאלות
28/07/14 04:11
29צפיות
שלום, יש לי שתי שאלות:
1. האם מישהו יודע (או יודעת) להמליץ על ספר תפילה לנשים? .אני מכירה את הספר "תפילת נשים" אבל לא התחברתי אליו. הוא היה יותר ספר עיון בשבילי מאשר תפילה. אני לא בן אדם דתי, אבל צריך להתחבר לתפילה מבפנים, לא?

2. מישהוא יכול בבקשה להסביר לי על ספר תהילים? מי כתב, ואם באמת צריך לקרוא רק את הפרק של אותו יום בשבוע? ומה הקריאה עושה? ומה ההבדל בין לקרוא תהילים או כל ספר תפילה אחר?

מצטערת אם נשמעתי קצת בורה, פשוט באמת שאני רוצה קצת יותר מאשר רק להדליק נרות שבת, אבל ממש קשה לי להתחבר לדת לפעמים. תודה.

שלום וברכה!
28/07/14 22:07
16צפיות
תרגישי בנוח לשאול שאלות. אם לא נשאל, איך נדע?

בקשר לשאלתך בנושא תהילים:
ממליץ לך לצפות בסרטון הבא המסביר את הדברים הבאים:

המעלה הגדולה שבאמירת התהילים, סגולות הנקשרות בקריאת מזמורי התהילים, והחיבור לדוד מלך ישראל.
לצפייה: http://www.hidabroot.org/he/video/56172
גם אני הייתי פעם בור בנושא, אז מה?
28/07/14 22:12
12צפיות
כל הכבוד לך!
שום התחזקות לא קטנה.
1)אני ממליץ על סידור לבת ישראל.  אם את לא מתכוונת ללכת לבית הכנסת בשישי בערב לאחר הדלת נרות שאז זה זמן תפעלה ויש נשים בבית הכנסת (שם יסבירו לך נשים בעזרת הנשים היכן ומה קוראים) או אין לך חברה שיכולה להסביר לך על התפילה מה מתי ואיך לקרוא אז אולי עדיף לקנות את ליקוטי תפילות ולקרוא תפילה או 2 שאת מתחברת אליהן.

2) את התהילים כתב דוד מלך ישראל. אפשר לקרוא איזה פרקים שרוצים ומתי שרוצים. אם את מסוגלת לקרוא הרבה, הרווחת.
מה הקריאה עושה? שומרת עליך ועל בני משפחתך ועוד דבר הוא שדוד המלך נהייה מליץ יושר שלך.

אשמח אם תראי את השינוי שאני עשיתי לפני 7 שנים, ברוך השם. אז והיום https://www.youtube.com/watch?v=iT-ZbhbSSmk

אשמח תמיד לעזור לנשים במייל ולגברים בטלפון או במייל.

שלחי לי מייל עם "מבקשת להצטרף לרשימת התפוצה" ואשלח לך קטעים מחזקים מידי פעם (כמו שמקבלים ממני כמה מאות ברוך השם).
אין צרך לציין שתמיד אפשר לבקש "להסיר מרשימת התפוצה".

לכל בקשה או עזרה אני במייל לכל עם ישראל המתוק שלנו! נשתמע!
º
ברוכה הבאה!
29/07/14 20:39
3צפיות
º
תודה לכולם על התגובות :)
29/07/14 21:34
3צפיות
סידור עם הסברים
30/07/14 11:03
1צפיות
שלום וברכה,
קודם כל יישר כח על ההתעניינות בתפילה ועל הרצו להוסיף בקודש.
יש סידור שנקרא : כוונת הלב, יש בו הסברי מילים של התפילות.
אולי יסייע לך.
ברכה והצלחה ! 

השם מסיט טילים. עכשיו אני גם מבין את דברי איש החמאס
30/07/14 10:45
3צפיות
שאמר שהם מכוונים טוב יותר מתמיד אך אלוהי היהודים מזיז את הטילים.  מי שלא ראה את העדות איש החמאס אז זה מופיע פה:

עדות מרטיטה: "ראיתי את יד ה' מסיטה את הטיל"
"שלוש פעמים כיפת הברזל החטיאה, וראינו את האסון מול העיניים. אבל אז ראיתי את
יד ה'..." סיפור מצמרר של אחד ממפקדי כיפת ברזל, שהכה גלים ברחבי הרשת
* |
* שלישי ב' מנחם אב התשע"ד
* |
* 01:17 29.07.14
*
הסיפור הבא נכתב על ידי אוהד שקד בעלון "שולחן השבת", ביום שישי שעבר, ומאז הוא
מכה גלים ברחבי הרשת..
"את הסיפור סיפר לי תלמיד שלי לשעבר, שהוא אחד ממפקדי סוללת כיפת ברזל בארץ",
כותב שקד.
"ביום ראשון התקשר אלי א', אחד ממפקדי סוללת כיפת ברזל. הוא היה תלמיד שלי לפני
6 שנים לערך. שמחתי שהתקשר. 'איפה לומדים תורה ברמת-גן?' שאל. תהיתי, מה קרה?
שהרי היה רחוק לגמרי מקיום תורה ומצוות.
'אני עומד להשתחרר עוד כמה חודשים ורוצה להתחיל ללמוד בישיבה. ראיתי את
הקדוש-ברוך-הוא בעיניים שלי!' אמר, לא פחות ולא יותר. שאלתי 'מה קרה'? והוא
סיפר.
"טיל יצא מעזה. לפי החישובים המדויקים של כיפת ברזל מיוחדת, אנחנו יודעים איפה
הטיל עומד ליפול ברמה של רדיוס של 200 מ'. הטיל שעליו אני מדבר, עמד לנחות
במגדלי עזריאלי, בקריה, או על פסי הרכבת. איך שלא נסתכל על זה - מאות יכולים
לשלם בחייהם. אנחנו שולחים כיפה ראשונה, היא מחטיאה. כיפה שנייה, מחטיאה, כיפה
שלישית – מחטיאה. זה נדיר מאוד. עד היום רק היו שני מקרים כאלו. הייתי בשוק. יש
לנו 4 שניות עד שאין דרך חזרה, והטיל נופל. הודענו כבר לשירותי החירום – מד"א
משטרה ומכבי-אש להגיע למקום. הופעל נוהל חירום של פח"ע (פיגוע חבלה עוין)".

"פתאום, בלי שום תכנון מוקדם של מערכת כיפת ברזל (שמחשבת את זרמי הרוח האפשריים
וכו'), מגיעה רוח ממזרח - רוח חזקה שאין לנו מושג מאיפה באה, ושולחת את הטיל
מערבה אל תוך הים. כולנו היינו בהלם. קמתי וצרחתי 'יש אלוקים! יש אלוקים! יש
אלוקים!'. ראיתי את הנס הזה בעיניים. לא סיפרו לי, לא דיווחו לי. אני ראיתי את
יד ה' בועטת בטיל אל הים. הבחורים הדתיים שהיו איתי באותו מקום, לא הבינו על מה
הסערה שלי, הרי ברור להם שהכל משמים, ובגדר נס. כמובן שזה לא דווח מטעמי ביטחון
שדה (לכן לא מצוין מועד), אבל מספיק לראות את הנסים שכן רואים בעיניים בשטחים
הבנויים, כדי להבין שיש אלוקים".
"רצתי לאחד החיילים הדתיים ששירתו איתי באותו מקום, וביקשתי להניח תפילין.
קיבלתי על עצמי להתחיל לשמור שבת, וזאת הייתה השבת הכי טובה שהייתה לי עד
היום".
"הייתי נרגש מאוד, ואפילו דמעה של התרגשות זלגה מעיניי", כותב שקד, ומסיים:
"אשריך", אמרתי לו. "שזכית לראות את האירוע, ושזכית להבין שהוא מאת ה'".
התגובות ברשתות החברתיות סערו תחת אמיתות הסיפור, והם הציפו את דף הפייסבוק של
שקד בשאלות, שהשיב כמיטב יכולתו, מבלי יכולת למסור פרטים אישיים מעבר לאלו
שנכתבו בסיפור, משום רגישות העניין. 

הסרת קעקועים ללא צלקות - גמ"ח
29/07/14 22:51
4צפיות
העתקתי מפורום של חזרה בתשובה:
ברוך השם זכיתי להסיר את שלושת קעקועיי ללא צלקות וסימנים אצל אדם ירא שמיים שפתח קליניקה המופעלת ע"י רופאים ורופאות בימים נפרדים, במחירי גמ"ח לבעלי תשובה ועם התחייבות לכל החיים! אחרי סקר שוק שערכתי ואחרי שניסיתי ושמחתי בתוצאות- הבטחתי לספר שזה פשוט גאולה!
אשמח ללוות ולייעץ בתהליך או סתם לחזק בנושא
050-6686563 דקלה
החותם האלוקי שב - DNA - שם י-ה-ו-ה חקוק בדי אן אי
29/07/14 22:09
3צפיות
עצרת תפילה והתחזקות למרגלות קבר דוד המלך, יום ראשון הקרוב..
הודעה זו מכילה תמונות
29/07/14 12:16
3צפיות

נשים יקרות שימו לב,                                                                                            
"כי עזה- כמוות אהבה"
בימים אלו של בין המצרים שמקדשנו חרב ואויבנו צרים עלינו
נתכנס כולנו נשים ונערות
 ליום שכולו תפילה, זעקה, התעוררות ולימוד
לכבודו של עם ישראל ולהחשת הגאולה השלמה
בהר ציון - בקבר דוד מלכנו
ביום א' ז' אב התשע"ד
 באולם 'היכל דוד המלך' -  למרגלות קבר דוד
בתוכנית:
11:30 התכנסות וכיבוד קל
12:00 תפילת נשים משותפת בקבר דוד
שיעורים והתעוררות מפי:
12:45 הרב דביר טל  – ראש ישיבת קבר דוד
13:30 ר' הראל חצרוני – הזולה של חצרוני
14:50 הרב זאביק הראל – ראש מדרשת טהר
16:00 הרב דודי דודקביץ – רבה של יצהר
עלות : 20 ₪ / בנות אולפנה, שרל"א ובוגרות 10 ש"ח

לפרטים 050-8684096 מדרשת טהר
תחבורה ציבורית מתחנה מרכזית י-ם קווים: 1,3,8,38 ועוד..
רכבת הקלה תחנה בעיר העתיקה
בGPS  לכתוב מעלה שז"ך

"בעבור דוד עבדך - אל תשב פני משיחך"

אני לא יודעת אם זה המקום אבל
26/07/14 22:56
48צפיות
הייתי רוצה לשתף אתכם במשהו ואשמח לתגובה כל שהיא, אני כותבת את זה בקושי רב- פיזית ונפשית, פיזית מפני שקשה לי לראות את האותיות במקלדת, העיניים דומעות והראש מסתובב בסחרורת ואין לי אפשרות לעצור את זה למרות שאני רוצה ונפשית כי אני נקרעת לאלפי חתיכות: מתחילת המבצע אני עומדת על הברכיים מול החלון עם תהילים בידים, סידור, סתם מול החלון וזועקת אליו, "בבקשה אבא בבקשה מלך מלכי מלכים- סליחה!!!! סליחה על מה שזה לא יהיה, אנחנו מתחרטים במה שחטאנו לפניך, אנא גאל!! עזור לנו!!! בבקשה אבאלה אל תיקח יותר מלאכים, יש לך כל כך הרבה שלקחת, תשאיר לנו קצת תשמור על ילדינו בבקשה" "אבאאאאאאא" ואז לאחר חצי שעה שככה אני עומדת פותחת את הטלויזיה ורואה עוד 4 ילדים נפלו לנו, עוד 3, עוד 2 ואז מראים אמא שכולה, אמא שקוברת את בנה, אמא שאומרים לה שנה חלל ואז שהוא נעדר ואולי בשבי הטרור-חי, מת או חלקים ממנו ואחרי 5 ימים מושאלים מהגיהנום אומרים לה שהוא חלל אבל היא לא חייבת לשבת שבעה אליו כי אין לו מקום קבורה, ואז אמא שקוראת מעל קבר בנה מכתב פרידה שהוא כתב לה לפני הכניסה ואז אמא ששכלה 2 בנים ואומרת על בית קברות "בית שני" ואני מבינה שכנראה אני לא ראשונה שזועקת אליו, שזועקת אליו מכל הלב, ממלוא העומק אבל הוא לא שמע, לא השקיב ולא ריחם.....ואז אני קולטת שהרי צוק איתן זה רק מקרה קטן, הרי היו לפני זה עמוד ענן ועופרת יצוקה, ולבנון 1 ו2 ושלא נדבר על כל המלחמות הגדולות מהקמת המדינה ואז אני קולטת שכל זה בקטנה לעומת השואה.......ופתאום עולה לי המחשבה המפחידה, המרעידה שאוכלת ומכרסמת מבפנים: (כל אלו התפללו וזעקו אליו והוא הרי לא שמע) אולי אין למי להתפלל..... אולי כל הזעקות המלאות הכאב האלו לא נענו כי אין מי שישמע.....הרי זאת גם אופציה לא? ואז אני אומרת לעצמי :לא!!!!! כי אם זה נכון מה הטעם העולם העלוב הזה? לא יכול להיות שאני הפקר לכל אומות העולם סתם, לא יכול להיות שכל הדם ששפכנו זה היה "כי ככה" זה מרעיד מבפנים!!! אבל אז אני שוב מדליקה חדשות ורואה עוד הלוויה של ילד בן 19- כל כך חמוד, כל כך מתוק והיאוש שוב מחזיר אותי למחשבה..... אני כבר שבוע לא יודעת צמה לעשות עם עצמי, לא מוצאת לי מקום, העם שלי מדמם ואני לא יכולה לעשות כלום!!!! וגם התפילות לא עוזרות והמצב רק הולך ומדרדר וכל העולם נגדינו ואני חושבת מה הטעם???? נכון תודה תודה תודה שמשפחתי הפרטית כולם בריאים ושלמים-תודה, אבל איך אני יכולה לראות את עמי מדמם כך ולהמשיך להאמין שמשהו טוב קיים בעולם הזה וכי יש מישהוא שיכול לעזור לנו? כל בוקר אני מתעוררת לחלום בהלות בצורה כל כך חדה ומבוהלת, לא מחלום בלהות אלא לתוכו- רצה למחשב פותחת WALLA או YNET שמה יד על העיניים אומרת שמע ישראל מלא כוונה-מכל הלב ואז פותחת"" 7 חיילים, 2, 3 ,4 כה 40... אבל הרי התחננתי בפניך אתמול בבקשה, בבקשה אבאלה, ואחרי 4-5 ימים ולילות כאלו לפני השינה רוצה שוב לעמוד מול חלון או לקרוא כמה פרקי תהילים ואז אומרת לעצמי" נו, מה הטעם?"
נשמה טובה
27/07/14 20:52
28צפיות
קשה לקרוא את מכתבך ואת החוסר תקווה שבו.

אני יכול להמליץ 2 דברים קטנים?

1) לקרוא את הנס של היום שאולי את מנעת בבכיות שלך:
נס גדול התרחש הבוקר (ראשון) סמוך לעיר ביתר עילית שבגוש עציון. לוחמי משמר הגבול מנעו פיגוע על רקע לאומני, בהיקף רחב ממדים. נהג הרכב, מסוג ברלינגו, עורר את חשדם כשהגיע למחסום ביתר עילית, והם הורו לו לעצור בצד. בתום חיפוש ברכב, התגלה עוצמת הנזק שנמנע. הנהג, שהיה חבוש בפאה נכרית על ראשו, עורר את חשדם, הסביר מפקד המחסום.
רכב שנסע בצורה חשודה, והתקרב למחסום ביתר עילית, עורר את חשדם של לוחמי משמר הגבול ששהו במקום. הם סימנו לנהג לעצור בצד, אך הנהג, שנבהל מההתפתחות אותה ציפה לעבור ללא בעיות, החל להתמהמה בהוצאת המסמכים להם נדרש. גם כשאחד הלוחמים נשען על רכבו, הנהג לא התכוון לעצור את הרכב לחלוטין, ופתח בנסיעה מהירה כשהוא מנסה להגביר את המהירות.
הלוחם שנותר תלוי על הרכב, הוציא את נשקו וכיוון אותו לעבר הנהג, תוך כדי שהוא מורה לו לעצור. בלית ברירה הוא עצר את הרכב, והובל לידיהם של כוחות הביטחון שנהרו למקום. תוך כדי חיפוש מהיר ברכב, התגלה מטען חבלה רב עוצמה. לפחות 100 קילוגרם של חומר נפץ, בתוספת בלוני גז, להעצמת הנזק.
חבלני משטרה שהגיעו למקום, טיפלו במטען רב העוצמה, שהיה מיועד לביצוע פיגוע רחב היקף.

2) לראות את העדויות של החיילים מהשטח על ההגנה של השם עליהם  https://www.youtube.com/watch?v=iQxXd26iBOc ; אין לי ספק שזה יחזק אותך!!

אז על מה היאוש? על מה??
עוד מלא ניסים. והכל רק מהיום
27/07/14 21:01
19צפיות
הכל בסדר בע"ה
28/07/14 04:12
13צפיות
כשהייתי עוד חילוני נתקלתי באמירה הזו הכל בסדר ותמהתי עליה...
איך הכל בסדר עם הרוע והטפשות והניצול.....
ואז גיליתי שאני קורא את זה בצורה אחת...
הכל ב ס ד ר הדגש על הבסדר. ואז עולות לי כל מיני טרוניות...
אבל...
אפשר לקרוא את זה הכל בסדר עם הדגש על ההכל ה ה כ ל בסדר וזה אומר שאם אני לא רואה שהכל בסדר סימן שלא ראיתי הכל.....

ועוד עולה
28/07/14 04:18
7צפיות
סיפור על צדיק שנפטר לבית עולמו. הבטיח לחסידיו להיות נגיש עבורם בכל תפילה בכל בקשה לשנות את הנגזר.....
אם יעלו לקברו.....
ולאחר שנפטר ועלו החסידים לקברו להתפלל על משהו נתגלה לבכיר תלמידיו בחלום ואמר לו שלפני פטירתו חשב שיש לשנות הרבה ואחרי פטירתו הראו לו שהכל בסדר ןיש סדר מופתי בעולם ומאז הוא לא רוצה לשנות כלום כי הכל לטובה
עוד מעט בוקר
28/07/14 04:21
8צפיות
עוד קצת לימוד תורה עוד קצת תפילה עוד קצת.תשובה ונשנה את רוע הגזירה.....
והרי ברור שכל הקזת הדם הזו היא בכדי לעורר לתשןבה ולא כדי לגמור בעיה זו או אחרת....
נזכרתי
28/07/14 04:26
9צפיות
שמספרים על כתב חדשות חצןף שבא לראיין את אביו של החייל הנרצח נחשון וקסמן הי"ד אחרי שהתפללו ברב עם בכותל...
והכתב שאל אחרי מציאת הגופה אז למה כל התפילות הללו אם לא מקבלים תשובה...
תיקן אביו של החייל הנרצח ואמר : זה לא שלא קיבלנו תשובה. קיבלנו תשובה והתשובה היתה שלילית....
עליית עמוד ההודעה החדש ב|תפוז|
27/07/14 11:58
5צפיות
גולשות וגולשים יקרים,
היום העלנו את עמוד הוספת הודעה החדש בכל הפורומים :-)

העמוד החדש כולל:
- עורך חדש בעמוד ההודעה שיאפשר הדגשת טקסט, לינקים, גדלי וצבעי פונט שונים.
- העלאת מספר תמונות  / סרטוני וידיאו / קבצים אחרים להודעה אחת.

בכל עניין (טכני או כללי) ניתן לפנות אלינו בשרשור המיועד בפורום משוב, במסר ל"הנהלת הפורומים" או למייל forums@tapuz.co.il.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

מה תרצו שיהיה בדור הבא של הפורומים?
28/07/14 13:18
2צפיות
אנו מתחילים בימים אלו  תהליך אפיון ועיצוב מחדש של הפורומים בפרדס ומאוד מעוניינים שאתם תהיו שותפים לו.

כרגע אנחנו ממש בתחילת התהליך ונשמח לקבל מכם הצעות... מה פורום החלומות שלכם?

|שמש| איפה בעיניכם החוזקות של הפורומים|?|  באילו דברים לדעתכם אסור לגעת|?|
|שמש| אילו פיצ'רים חסרים לכם|?| מה לדעתכם כדאי להוסיף|?|

אתם מוזמנים להגיב בפורום פורומים 2015

הקמפיין המדהים של ילדי עזה נגד החמאס
27/07/14 17:54
13צפיות
מאמר שפירסמה בסוף השבוע קצינת חינוך בעלת תשובה
27/07/14 10:48
19צפיות
ארוך ושווה כל שניה של קריאה !
מועקה בגרון שרק הולכת ומצטברת. הלוואי והיייתי מצליחה לבכות בשביל להוציא הכל. זה גדול מזה. מצד אחד מציאות כ"כ עגומה וקשה, הפצועים, ההרוגים, הילדים שהאבות שלהם לא בבית, האמהות שהבנים והבנות שלהם בלי טלפון כבר שבוע, הבנות זוג... להיות מחובר לחדשות ולא להאמין לאף שם שנאמר, לאף מספר שנמסר. ללכת לישון בידיעה שגם אם לא תרצי- סביר להניח שתקומי ותשמעי על שמות נוספים שמצטרפים לרשימה הטהורה של מי שמסר נפשו לטובתך, ולטובת העם המיוחד והחזק שעומד מאחוריו. ממש עוד רגע תשמעי על עוד חייל שנפצע- פיזית, נפשית. 
המציאות הזו שלאט לאט ובשקט נהפכת לשגרה כואבת. ההסתכלות על הרבה דברים נהיית פתאום שונה. שקטה יותר. פנימית יותר וחסרת הסברים.
לצד כל האווירה הלא פשוטה הזו, להביט רגע מהצד לראות את כל העם שלנו מסור ככה- מקטן לגדול, בדברים הקטנים- בשלטים , במבט, בתמונות, בשיחות, בשתי מילים הפשוטות והכ"כ עוצמתיות "חזקים ביחד" - באמת שלא צריך להגיד יותר מזה. פתאום כל דבר נוגע בך עמוק יותר. הלב מתרכך. בא לי פשוט לחבק את כל עם ישראל ביחד ולהגיד שאני אוהבת אתכם. לחבק את כל המשפחות, החברים, הילדים. את זה שהולך לידי ברחוב. את הנהג מונית שרואה אותי עם תיקים ונשק ומכריח אותי לעלות בטענה שנסתדר עם המחיר- ושהכל טוב! את החבר'ה בתחנה מרכזית שאוספים תרומות לחיילים, את השניים האלה שדופקים על שמשות בחלונות של אוטובוסים עם חיילים, ומדביקים את הסטיקר - "אוהבים את ישראל, סומכים על צהל" , את כל החיילים שאומנם לא נולדו יהודים- אך יהודים בכל רמך איברם שרים בעוצמה למען שלום חבריהם שבחזית. את הקטנים, שמביעים את אהבתם והערכתם דרך הציור הפשוט והמילה הטובה. את הדיינים- שקיבלו החלטה לגייר את הלוחם שריון שמולם תוך יום אחד- ואף נתנו לו מכספם האישי בכדי שיוכל לשלם על מונית למקווה וכל זאת בשביל לחזק אותו לפני שהוא נכנס עם חייליו לשטח האויב כי- "אני רוצה להוות יהודי נוסף בעזה" . את האבות, והאמהות, שאין לי מושג מה עובר עליהם ומקווה שהם חזקים ברוחם. ועוד כ"כ הרבה אנשים אני רוצה לחבק ולהגיד פשוט תודה על שאתם העם שאני חלק ממנו. 
לא מוצאת איזון הגיוני בין הכאב, הכעס, הפחד והדאגה - לבין האהבה הזיקה והערכה שאני חשה בימים אלו. 
ימים קשים עוברים על כולנו אבל אנחנו באמת חזקים ביחד. אנחנו נותנים את הכוח לאחים שלנו להמשיך ולהילחם. האהבה והאחדות המיוחדת הזו בעם נותנת לנו כוח להמשיך, ולהאמין.
היום בנסיעה ניסיתי להיכנס לראש של כל מי שנמצא שם בפנים. איזו מן תחושה זו לבצע את המשימה שלך כשעם שלם עומד מאחורייך, ומאחורי החברים והאחים שלצידך, באופן כ"כ מאוחד- עם שלם שתומך בך ואוהב אותך פה אחד. עם שלם שדואג לשלומך- מבלי להכיר אותך. כמה כוח זה זה נותן.
רוצה להאמין שהמוות הוא לא הסוף, רוצה להאמין בכל ליבי שכל מי שכבר לא בן החיים- עדיין חי ורואה הכל. שנשמתו עדיין בקרבנו- רואה את כל האחדות המיוחדת הזאת, רואה כמה העם שלנו חזק בעורף, וחש גאווה על שלקח חלק בשמירה על בטחונינו לצד הצער שלא יחזור לקרוביו. שנשמתם שלמה ואוהבת. שקטה. 
כל מה שנותר לומר הוא תודה.
עם ישראל יקר שלי, בואו נאמץ את האחווה הזו גם לרגעים שאינם מלחמה.
כי אנחנו באמת אוהבים.
שמרו על עצמכם-כל אחד היכן שלא יהיה.
ובבקשה, בלי עוד אבדות יקרות כ"כ, אי אפשר להכיל זאת יותר.
נס כפול .נס ממש בהשגחה פרטית כל הכבוד לבורא ע
25/07/14 11:09
22צפיות
עושים חתונה בהפרדה ואין מי שישמח אתכם?
25/07/14 16:22
17צפיות
"זוג שמתחתן ומקים בית בישראל צריך לשמוח ביום הכי חשוב בחייו, ואנחנו פה כדי להאיר להם את היום הזה ולהעלות להם את החיוך על הפנים".

אין מי שירקוד בחתונה? הזמינו את צוות 'משמחים'

כך אומר אביחי גרינוולד מההנהגה הצעירה של האיחוד הלאומי, שמרכז את צוות 'משמחים'.

צוות 'משמחים', הוא יוזמה של ההנהגה הצעירה, המושתתת על ערכי החסד, ערבות הדדית, רצון טוב ואהבת ישראל.

צוות 'משמחים' מורכב מעשרות בני נוער מכל הארץ שבאים בהתנדבות וללא כל תמורה לשמח חתן וכלה ביום חתונתם.

הבקשה היחידה שלהם הוא שרחבת הריקודים בחתונה תהיה נפרדת, אחרת לא יוכלו לרקוד.

אביחי גרינוולד, רכז צוות הבנים, מסביר "לצערנו יש הרבה זוגות בודדים, כלומר, זוגות של עולים חדשים, גרים, חוזרים בתשובה או אנשים שאין מי שישמח אותם ביום חתונתם. עם ישראל בנוי על ערבות ועזרה הדדית."

(פורסם ב 2011) לפני פחות מחודש, אחרי חודשים של התארגנות ושל הכנות, צוות "משמחים" קיבלו 'טבילת אש' ראשונה, כישצאו לחזק את תושבי הדרום ב 2011. שני צוותים הגיעו לרקוד ולשמח בחתונות באשדוד ובנתיבות על רקע מטחי הרקטות שנחתו על ערי הדרום.

"רקדנו בחתונה שבה הכלה חוזרת בתשובה, ולא היו מספיק אנשים שיעשו שמח", אומרת טל שיינברג, רכזת צוות הבנות. "ובחתונה אחרת הרבה אורחים ביטלו השתתפות בגלל המצב הביטחוני ששרר בדרום לפני כשלושה שבועות עקב הטילים, אז באנו לחזק וב"ה היה מדהים ומרגש."

==

המעוניינים להצטרף לצוות ה'משמחים' או מי שמכיר חתן וכלה שצריכים חיזוק ביום שמחתם מוזמנים ליצור קשר עם אביחי: 052-4363637  (אני רשום פה ואת/ה?)
יש שאלה בהלכה? עכשיו פשוט מתמיד גם בשעות מוזרות
28/07/14 22:34
5צפיות
כמה פשוט לכאורה להרים את הטלפון ולקבל תשובה מרב מוסמך, אבל לא פשוט לארגן 40 רבנים חשובים, מורי הוראה, רבני שכונות וראשי כוללים, ולחלק ביניהם את השעות מ-8:00 בבוקר ועד 1:00 בלילה(!), ללא תמורה.
לקו ההלכה הספרדי הארצי, התקשרו: 0737860860 במחיר שיחה רגילה!
אבל אליהו שושן, 31, נשוי ומתגורר בבני ברק עם ילדיו, רגיל לעבוד סביב השעון בזיכוי הרבים, בין היתר בניהול הכולל של סביו, רב בית כנסת בבת ים, שם נולדה לאליהו היוזמה. "אני מסתובב בבת ים ורואה שלאנשים אין הרבה את מי לשאול", הוא מספר. "הרבנים רוצים לענות, אבל מוגבלים לפי שעות, וטרודים מאוד. החלטנו להרים את הכפפה".
כיצד הצלחת להביא את כל הרבנים לפרויקט?
"ביקשתי עזרה מחבר מועצת גדולי התורה הרב דוד יוסף שליט"א שיעזור להביא רבנים. הוא אמר לי לפנות לרב משה פנירי, ואכן הרב פנירי הביא לי את רוב הרבנים. רובם היו מורי הוראה אצלו. יש גם רבני יישובים, ראשי כוללים, רבני שכונות ורבני קהילות בארץ".
קו ההלכה יצאה לדרך בראש חודש ניסן. "היום יש בקו כמעט 40 רבנים שעונים מ-8:00 בבוקר ועד 1:00 בלילה רצוף, מספר שושן. "בכל שעה יש בין שניים לשלושה רבנים שעונים לשאלות. אפשר לשאול בכל עניין, גם בטהרת המשפחה. היום בפועל יש בקו בין 300 ל-400 שיחות ליום, ועוד היד נטויה".
הרבנים החשובים, ביניהם הרב משה פנירי, הרב שמואל פנחסי ועוד רבנים ידועים, מקבלים את השיחות לניידים שלהם, ועושים זאת בהתנדבות מלאה. "המרכזייה מעבירה כל שעה שיחות למי שפנוי, ועלות השיחה היא של שיחה רגילה לבזק", אומר שושן ומדגיש "אני אדם פרטי, והקו לא קשור לשום גוף פוליטי". הרבנים כולם פוסקים על פי שיטת הספרדים, לפי מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל.
הרב שושן יודע לספר על לא מעט אנשים שנעזרו מאוד בקו ההלכה. "היה מישהו שאמר לי שכל מה שהם עושים בבית זה ´פחות או יותר´, הוא מספר וצוחק. "מאז שנפתח קו ההלכה הכל אצלם הולך על פי ההלכה. אין יותר ´פחות או יותר´". כמו כן, הרב שושן נזכר באברך שלא ידע מה מותר ומה אסור בהלכות אבלות, כיוון שיש אברכים שלא לומדים אבלות בחיי הוריהם. "הוא התקשר ולא ידע מה לעשות, וקו ההלכה עזר לו מאוד".
לקו ההלכה הספרדי הארצי, התקשרו: 0737860860
דיווח מהשטח של שטחי כינוס החיילים בדרום
24/07/14 00:45
33צפיות
הרב רביד אני חייב לספר משהו ולשתף את הגולשים , אתם חייבים לראות כדי להאמין , מה שקורה כאן בשטחי הכינוס הוא בלתי נתפס, לא בשכל, לא ברגש ולא בדמיון.
כל שעה בערך מגיע לכאן רכב מפוצץ באוכל, ממתקים, שתייה קרה, גרביים, ביגוד תחתון, חולצות, הגיינה, מגבות, סגריות שש בש ועוד. הגיעו מהצפון והמרכז, מפעלים, חברות ועסקים פרטיים, שירות בתי הסוהר, חרדים ומתנחלים, תל אביביים וגם מסביון. כל צומת בדרך לכאן עוצרים אותך לא המשטרה, אלא תושבים שמחלקים אוכל. מה שמדהים בכל הסיפור הזה זה שכל אחד בא באופן אישי ולא מתואם עם השני ואין איזה ארגון מסודר. הם כותבים מכתבים וברכות ואומרים שחושבים עלינו כל הזמן, יש כאלה שהשקיעו בסנדוויצ'ים כמה שעות כדי שיהיה הכי מפנק שיש. חב"ד כמובן מניחים תפילין ומחלקים ח"תת לכל נגמ"ש וברסלב מגיעים לגבול ורוקדים עם החיילים בשמחה עצומה. החרדים באים מהישיבות ומבקשים את השם של החייל והאמא כדי שהישיבה שלהם תתפלל עליו. יש לציין שכל האזרחים מוסרים את נפשם בהגעה לכאן תחת איומי מנהרות ו"צבע אדום".
בית חולים סורוקה נראה היום כמו בית מלון 5 כוכבים, חבר שהשתחרר משם סיפר לי שיש שם משאית "מאסטר שף" שמאכילים את כל הפצועים באוכל הכי טוב שיש וכמובן הרבה תפילות.
גם בענייני דת, יש כאן שיחות ושיעורי תורה, כל האוכל כמובן כשר, מניינים שחרית מנחה וערבית עם ספר תורה. חילקתי מאות ציציות ומאות תהילים. זו נהייתה אופנה חדשה. חבר שלי, רב של מגלן שנמצא איתי כאן סיפר שכמעט כל מגלן אימצו את הבגד הזה, כי הרבנות חילקה בגד ציצית נודף זיעה. הם מרוויחים גם מצווה אלוהית וגם בגד איכותי. קראנו לזה שכפ"ציצית. שיחות עומק עד השעות הקטנות של הלילה, בלי וויכוחים ובלי ריבים, על הרוב מסכימים, הרבה בדיחות על החמאס ובלי פוליטיקה. יש עוד הרבה מה לספר אבל הבטריה נגמרת והמפקדה כאן ביקשו שיעור תורה בליקוטי מוהר"ן.. אשרי העם שככה לו.. מרגש.

תשובה:
וואי איזה מדהים ! איזה כיף לשמוע את הדברים... איזה כיף לראות כזאת אהבת ישראל,,, תודה רבה ששיתפת אחינו... אני מאמין באמונה שלימה שבזכות אהבת החינם הזאת,,, למרות התקופה הקשה שבה אנחנו נמצאים , הכל יתהפך לטובה,
החסד העצום של כל בית ישראל יכריע את הכף. כי אין דבר גדול יותר מחסד,,
במהלך המבצע , כמעט בכל שיעור אנחנו מחלקים קבלות ואנשים מתחזקים מאוד.
אני מרצה כבר 12 שנים ומעולם לא ראיתי אחדות כזאת והתרגשות כזאת בעם.

לסיכום: שמחתי לשמוע שהמוני בית ישראל מתפללים על חיילי צה"ל , לומדים להצלחתם
לוקחים שמות של חיילים ועושים נחת רוח לאבינו שבשמים , יש לי חבר טוב שפצוע בינוני בבית החולים סורוקה , אני חושב שכל בית בישראל כואב את כאבם של הפצועים וכל בית מרגיש שהבן שלו נפצע , תחושה כזאת של אהבת חינם לא הייתה שנים רבות.

נ.ב - כששמעתי שבהלוויה של החייל הבודד היו 30,000 איש , דמעתי מהתרגשות , זה עם ישראל בתפארתו , על אלה נאמר: "ישראל אשר בך אתפאר" יהי רצון שנזכה בקרוב ממש לגאולה ברחמים , עם ישראל הקריב כבר הרבה קורבנות , דיי הגיע זמן הגאולה , אספנו כבר מעל 900 קבלות ומעל 890 ספרי תהילים להצלחת עם ישראל, מי היה מאמין שעם ישראל יקבל כל כך הרבה קבלות , יעשה כל כך הרבה מעשים טובים.
º
מה טבו אהליך יעקב משכנןתיך ישראל
24/07/14 08:39
13צפיות
יש הודע ות
24/07/14 11:13
16צפיות
שגןרמות לי לבכות משמחה....
פעמי משיח....
איזה כיף לי שגרמתי ליהודי שמחה
24/07/14 20:44
16צפיות
מצווה גדולה.
"מצווה הבאה לידך אל תחמיצנה".
כאשר באה לידך מצווה, תחטוף אותה מיד ואל תחכה, וגם אם תבוא לך המחשבה שאולי אם תמתין תוכל לעשות מצווה גדולה יותר, תדע שזאת עצת היצר, ובסוף תישאר בידיים ריקות.
אפרופו דיווח מהשטח ע"י החיילים
26/07/14 23:46
12צפיות
תראו את החיילים מספרים על הניסים, עשרות עדויות של ניסים, עדות ממקור ראשון  https://www.youtube.com/watch?v=iQxXd26iBOc
שלום לכולם
25/07/14 00:18
36צפיות
בס"ד

מעוניינים לקחת חלק בקריאת תהילים?

אני רוצה לארגן כמה שיותר ספרים השבת לשמירה והגנה על עמ"י, והחיילים היקרים שלנו בפרט.

אשמח אם תקחו יום בשבוע (למי שלא יודע-מופיע בשורה העליונה של הספר)

תזכו למצוות.

º
כבר יש 6 ספרים וה7 עומד להיסגר
25/07/14 15:29
12צפיות
סוף סוף מצאתי
24/07/14 11:08
24צפיות
שעון שעות זמניות שאוכל להסתכל על השעון כמן יהודי.

וידןע גם כשעון ארץ ישראל (בירושלים)
הלילה התעוררתי
24/07/14 11:11
18צפיות
ב 3:30 מתוך פחד של תנים קרובים מדי.....
ואמרתי לעצמי אתה לא אמור לפחד חזור לישון....
זה נכון שאני לא אמור לפחד.... אבל אני אמור לקום....ולא לחזור לישון
אז קמתי ואמרתי תיקון חצות והתפללתי בנץ וכמו שכתוב בגמרא היום שלי כולו חיוכים....
מחפשת חברות חוזרות בתשובה...
22/07/14 01:13
48צפיות
בס"ד
אני חזרתי בתשובה לפני כשנה, אך בגלל שאני לומדת בבית ספר חילוני לגמריי אין לי כבר חברות,
בעיקר כי אינני מעוניינת בחברות חילוניות..
אני עולה ל-י"ב ואשמח לחברות דתיות !
אשמח אם תשלחו לי הודעות וכו' !
ברוכה הבאה לפורום!
22/07/14 20:11
31צפיות
בעזהי"ת

כאן תמצאי לא מעט חברות חדשות, ובכלל סביבה תומכת לחוזרים בתשובה. אשמח לראות אותך כאן בקביעות.

º
ברוכה הבאה!
23/07/14 15:05
15צפיות
איך הן יצרו איתך קשר?
23/07/14 22:23
25צפיות
אין שום דרך ליצור איתך קשר. לא מייל ולא הודעה פרטית בפורום.

תשאירי מייל או משהו.

בהצלחה.  את גם מוזמנת להיות פה בפורום ולכתוב פה. גם כך תכירי בנות.
את זאת מ- fxp ששאלה שם ת'אותה השאיילה??
24/07/14 08:56
21צפיות
ב''ה
ואני הצעתי לך כמה פורומים
כולל זה??
אם זאת את
ברוכה הבאה
ואם לא
גם כן
º
ברוכה הבאה
25/07/14 00:20
9צפיות
אין כמוך ! שנה בתשובה !
27/07/14 10:33
11צפיות
ברוכה הבאה לפורום ולעולם התשובה,
חברות זה דבר חיווני בתהליך העצום שקיבלת על עצמך,
גם מסגרת קבועה של שיעורים יכולה לסייע לך,
אם את מאיזור חיפה- אני ממליצה לך באהבה ליצור איתי קשר,
תוכלי להגיע לשיעורי תורה, שבתות ואירועים במדרשה,
תמצאי חברות קרובות לגיל שלך
ותזכי לליווי ויעוץ מחבק לכל אורך הדרך ! 
אשמח לשמוע ממך ! 
בהערכה עצומה 
גילה
שיעורי תורה בעיר נשר או באיזור חיפה
21/07/14 11:01
25צפיות
היי מישהו יודע במקרה איפה אני מוצאת שיעורי תורה בנשר או בחיפה? באיזה ימים ובאיזה שעות? (ויש מישהי שהולכת לשם באופן קבוע?)
מדרשת מבשר שלום:
21/07/14 20:46
13צפיות
בעזהי"ת

לא יודע עד כמה לוח השיעורים עדכני, אבל מצורף שם מספר טלפון לבירורים:

http://www.m-shalom.co.il/%D7%96%D7%9E%D7%A0%D7%99...
שיעורי תורה בחיפה
22/07/14 14:46
11צפיות
שלום וברכה טל יקרה,
יש לנו מדרשה נהדרת הפועלת 3 ערבים בשבוע, מתאימות למדרשה בנות בעלות תשובה ומתחזקות, שיעורים מגוונים, שבתות משותפות,
למעוניינות המתאימות יש גם אפשרות לינה בדירה.
המדרשה כרגע בחופש ( הקדמנו את החופש בגלל שרבנים/בעלים של רבניות מלמדות במדרשה ) גוייסו בגלל הלחימה בדרום.
אשמח לשוחח איתך באופן אישי ( לפעמים מתארגנות כמה בנות לשיעור בתיאום איתי ).
בעזרת ה' נחזור ללימודים סדירים בראש חודש אלול.
אשמח לשמוע ממך . אפשר בהודעה אישית .
ברכה והצלחה גילה
שבוע חדש
20/07/14 09:30
39צפיות
עשיתי שבת בירושלים בעיר הרחק מיערות ביתי המאולתר
הרחק מהישיבה איפה שמוכר וידוע ולא קיצוני כמו שמלאך יעץ לי... ולקחתי לי ציוד לשבת ויתאתי למסע מקווה בית כביסה ואוכל בשוק. קצת יין קצת לחם ובשר. וכמןבן הניסיונות לא אחרו לבוא. שכחתי לקחת גוזז ומברשת לשיער וקניתי את שניהם עח האוכל (סוג של קנס לעצמי) ושכחתי טלית רק שלא נותר לי ז
המשך
20/07/14 09:40
24צפיות
זמן לסןע לישיבה ולקחת את הטלית. כי רב הזמן עשיתי בבית הכביסה מול מכונות כביסה ויבוש שמוכנות לקבל כסף אך מסרבות לעבוד
ןאחרי כמה טלפונים ותפילה אחת (אני  עובד על להפוך את היחס) הגיע הבעלים והפעיל את הטעון הפעלה והכל בא על מקומו בשלום
ויש אדם בירושלים ושמו מרדכי (בן יאיר בן קיש?) והןא החליט לפני למעלה מ30 שנה שאף אחד לא יהיה בודד ורעב בשבת בירושלים ןהוא עושה ארוחות מכין דברי תורה וכל ארוחה כזו נמשכת בין שלוש לארבע שעות והכל בעושר ב נעימ ות ובטוב טעם.
ואני מתמלא מארוחה כזו נפשית וגופנית.
ותשאלו

ויש
המשך שני
20/07/14 09:57
23צפיות
ותשאלו מדוע אדם שמילא כרסו שס צריך מילוי בסופש? והתשובה כי רבו הניסיונות ואפילו ראש הישיבה הנוכחית לא מלאו ליבו לתת לי לעבור ולשלם על המים והלחם שאני צורך ןאני תוהה שאם זה קשה לראשישיבה באדם אחד אולי יש לסנגר על בלק שנכשל באותו ניסיון רק פי שלוש מיליון...
ולכן נזקקתי למילוי. והלכתי לישון בין העמודים בבית יעקב הישן כי שימוש בעץ עבור הערסל אסור בשבת.

והיה לילה קשה וקר ורציתי לא לפספס את תפילת שחרית בישורון
ובעה התעוררתי וטאזתי והלכתי לגן העיר שם חשנתי עוד אחזה שעה עד לץפיךה ושם קבעתי את מנולץ השבת שלי ואץ שאר הארוחוץ. והחה באמת יפה מאד ונעים ועשיר למרות הצימתום וךקראת אחהצ כינסה אישה אחץ חךדים במתקני השעשועים שבמקום לשחק יגידו פסוקים ותגמלה אותם בשוקולד. היה לי מרגש לשמוע דברי תורה בלשון זכה של ילדים.והיוזמה הזאץ היתה כל כך כך פשוטה שנגעה לליבי. ואז מנחה ושיעור פרשת שבוע ערבית מוצש והבדלה ונסעתי להום סנטר לקנוץ כסא כדי שאוכך ללמוד ביער אם כבוד ראש הישיבה יחליט על איסור דריכה שלי שם. בכל מקרה הגעתי לעצי בשלום לפני חצות
ברוך השם ועכשיו צריך להתנפל על הגמרא מחדש...
שבוע טוב לכולם.

בשוקולד

וחשבתי
20/07/14 10:27
29צפיות
אולי יש באתר מי שמוכנה להיות לי אמוראית כי באמת הודעות שלי יוצאות דחוסות מדי והרבה אפשרויות עריכה אין לי עם האייפון הףשוט והמראה החרדי שלי שלא הולכים ביחד ואולי זה יותר פשוט מלחפש שידוך ואולי בצורה זו תתרגל אלי אותה האמוראית ויצא מתוך הלא לשמה לשמה
..
סתם מחשבה שאני בטוח שיעורר את זעמם הכבוש של המחרפים למיניהם אבל שוה לנסות.
וכוד באותו נושא
שאלה אותי אישה איפה אני חי והצבעתי על היער ומסתבר שגם היא חיה ביער כמה זמן עד שעובדים סוציאליים איימן עליה לקחת לה את הילדים

בעולם החילוני קראתי לזה מישהי שתגרד לי את הגב ואגרד לה בחזרה לכשתבקש הגדרה דתית לזה אין לי...

לא הבנתי
21/07/14 01:18
18צפיות
את הקטע של ההודעה האחרונה
אתה כותב נורא גבוה
נראה שאתה נהנה מעולמות רוחניים (ואולי אפילו "מעופף" בהם)
מה נסגר??
שצריך להיזהר
21/07/14 09:31
13צפיות
אגב האיטיות של השינוי שלא יתמסמס השינוי ויטבע בים ההרגלים.
לכן מומלץ להפריד בין הרחקה מהרגל רע שיש לעשותו (לדברי הרב המצוטט) במהירות וביעילות ובין רכישת הרגלים חדשים טובים (מצוות עשה) שיש לעשותם באיטיות.
הסתכל באורייתא וברא עלמה
20/07/14 22:44
19צפיות
שואל המהר"ל, וכי בורא עולם היה צריך להסתכל בתורה כדי לברוא את העולם !!??....
אלא מסביר המהר"ל, הנהגה זאת נועדה כדי להורות לנו הוראה,
תרשום לך על פתק כל דבר ועניין, ככה  תיהיה מסודר, ותצמח,
וגם לא תשכח את הטלית ואת המקצץ ואת המברשת לשיער..
וכנראה שאז אשכח את הפתק :)
21/07/14 09:33
13צפיות
בערב שבת השטן מרקד...
ערב שבת
23/07/14 11:14
7צפיות
זה זמן של התעלות נעימה. בפתק הנמצא בבית אתה כותב מה שאתה אמור לקחת
יופי
23/07/14 12:57
5צפיות
כשיהיה לי בית יהיה לי גם פתק
יופי
23/07/14 12:58
4צפיות
כשיהיה לי בית יהיה לי גם פתק
מפה ומשם - סור מרע בחיפזון
20/07/14 18:17
27צפיות
נמצא שלא רק היציאה הגשמית ממצרים היתה בבהילות ובחיפזון "כי גרשו ממצרים לא יכלו להתמהמה" אלא גם היציאה הרוחנית היתה בפתאומיות על ידי השי"ת ה וציאם בבת אחת ממ"ט שערי טומאה והעלם לדרגה עליונה של הקדושה. רק בניתוק חד ומיידי יכלו להתרומם מעומק מצולות הרע שהיו טבועים בהם במצרים וזהו לימוד לדורות שאי אפשר לצאת מתחת לשלטון היצר באיטיות צעד אחר צעד כי אז קיימת הסכנה שפוסעים צעד אחד קדימה ושוב נסוגים שני צעדים לאחור רק ביציאה פתאומית ומהירה אפשר להשתחרר ממאסר הרע (שפתי חיים) מידות ועבודת ה' ב עמ' שצו)

אכן.
20/07/14 20:11
14צפיות
בעזהי"ת

בשלבים המאוחרים יותר של החזרה בתשובה, אולי רק לאחר כמה שנים,  ההוראה החד משמעית תהיה מתינות גדולה. אבל אין ספק שאצל רבים מאתנו נמצא שם שלב, שבו צריך לצאת בחיפזון ובהחלטיות מהעולם החילוני, ואם לא כן - לא היינו יוצאים משם לעולם.

כל יום וההפתעה שלו
21/07/14 21:42
29צפיות
היום עליתי לסופר שמעל הישיבה. עוד הישג של התערות בחיי המקום מתחילה גם להתכבש התודעה שהמקסימום שאני יכול לצפות מהמקום הזה הוא קיום של חתול שומר מצןות.
ולמרות זאת יש לקבה מהלכים משלו והיום התחילה לי חברותא בהילכות שבת משנה ברורה כף החיים ילקוט יום וסף פסקי תשובות משהו נחמד עשיר והרבה אהבת התורה וישראל
אז ראשי הישיבה יש להם חשבונות רבים טבל הקבה זורק לי חיוך.... ועצם...לילה טוב  כמה שבת ות לדבר על העתיד יותר בריא. יש לי לילה לעבור ואולי אצליח לקום נץ בעה
ולאט לאט מתעצבת ההכרה שאני אהפוך את המקום הזה בעבורי לגן עדן לימודי
בתוכניות שלי קימת חצ ות במקום סדר לילה ונץ בהצלחה לי וחלומות פז לכולכם תערב לכם תשובתכם ןתהיה רצויה לפני אלוקים ואדם

מה ?
23/07/14 11:11
9צפיות
חתול שומר מצוות ?..... :)
היום הוא יום הפטירה של סבי עליו השלום
23/07/14 13:17
13צפיות
וכדרכי אני צם. ולומד משניות לעילוי נשמתו. כך גם השנה ביררתי איפה יש בישיבה משניות עם פירוש קהתי ואני עובר פרק פרק לפי ראשי התיבות של שמו.
ככה למדתי הבוקר חמישה פרקין והיום אשלים איה עוד שישה.
ןאני מקוה שזה יעשה נחת רוח בשמים.....

אתמול הייתי בשחעור הקבוע לימי שלידי בנביא ישיעהו הפרקים על מואב פרק טז ולא יכולתי שלא לשים לב בדימיון בין מואב לארהב שניהם בעלי גאוה ושניהם לא רואים ממטר אף אחד חוץ מעצמם

מוזר...
באוטובוס אני מקבל את מנת החדשות היומית ולפעמים זה יותר מדי. ןכשאני עובר בהר הרצל אני עד לתוצאת הקזת הדם שה' יתברך מעביר אותנו ואני מהרהר תשובה. .זה כל כך גם אחרת כשיש לי עץ להתבונן בו אם אני לא יכול לישון באמצע הלילה או שיש לי cnn ןשתי החוויות אפשרייות בעולם הזה במקביל. לא יאומן.

פרסום בתפוז - תפוז עסקים

בעל עסק קטן?

זה הזמן שלך להופיע בפורומים! למידע השאר את פרטיך כאן >>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה