לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום חוזרים בתשובה-תמיכה
בס"ד
   ברוכים הבאים   
   תהליך החזרה בתשובה אינו תהליך קל. לא לאדם עצמו ולא לסובב אותו מאחר והוא מצריך שינוי משמעותי בחיים. כמעט תמיד השינויים האלה משפיעים רבות על הסובבים אותנו ו/או הסובבים אותנו משפיעים רבות על תהליך החזרה בתשובה. דבר זה עלול לגרום לבעיות ולחיכוכים רבים עם הסובב אותנו ובעיקר עם בני משפחתנו והחברה שאנו נמצאים בה. לא תמיד אנחנו יודעים איך להתמודד עם הבעיות וזקוקים לעזרה מרב או רבנית בעלי ניסיון עם חוזרים בתשובה, ולאוזן קשבת מאדם שעבר חוויות דומות ויכול לייעץ לנו כיצד לפעול בתבונה. מצד שני, גם הסובבים אותנו לא תמיד יודעים כיצד ללכת איתנו בין הטיפות על מנת לשמר את החיים בצוותא, בשלווה ובהרמוניה.
   פורום זה מיועד לכם, החוזרים בתשובה שביצעתם את ההחלטה שברצונכם לחזור בתשובה על מנת שתוכלו לחלוק את חוויותיכם, ההתלבטויות והבעיות הכרוכות בשינוי מהותי בחיים ושמו החזרה בתשובה. פורום זה מיועד גם לכם, בני משפחותיהם של החוזרים בתשובה. כאן תוכלו לחלוק במה אחת עם חוזרים בתשובה, ובני משפחה של חוזרים בתשובה, על מנת שתוכלו להתמודד עם החוזר בתשובה הפרטי שלכם ו/או לעזור לאנשים אחרים הנמצאים במצבכם.
   מן הראוי לציין שפורום זה מיועד לשומרי תורה ומצוות ושאינם שומרי תורה ומצוות כאחד.
   מטרת הפורום היא לא לעורר דיונים בנושאי הלכה או אמונה בשביל דיונים כאלה קיימים פורומים אחרים בתפוז. הפורום מיועד לאנשים שכבר החליטו לבצע את הצעד. מהסיבה הזאת הפורום לא מיועד כדי לשכנע את החוזרים בתשובה בטעות דרכם.

כללי הפורום:
   1) אנחנו בפורום חוזרים בתשובה ולכן, בבקשה, אל תשכנעו אותנו לחזור בשאלה. בשביל לשכנע אנשים לחזור בשאלה ישנם פורומים אחרים בתפוז.
   2) פורום "חוזרים בתשובה" לא נועד לויכוחים על רקע דתי-אידיאולוגי. בשביל אלה קיימים פורומים אחרים בתפוז.
    3) פורום "חוזרים בתשובה" לא הוקם כדי להוות בימה להידברות בין הדתיים ללא דתיים. על כן, אין מקום בפורום לויכוחים בין הדתיים ללא דתיים גם לא ויכוחים פוליטיים בין הדתיים ללא דתיים.
   4) בפורום שלנו מדברים בשפה יפה ובכבוד לאורח השפה הנהוג בעולם הדתי-חרדי. הן בלי קללות אפילו לא קללות של סלנג, הן בלי ביטויים מיניים, עוד כיוצא באלה. מי שלא יכול לכבד את רגשות חברי הפורום - מוזמן שלא לדבר בפורום שלנו בכלל.
    5) בפורום שלנו מעצם טבענו כחוזרים בתשובה מכבדים את היהדות ואת מורי דרכה הרבנים. על כן בפורום שלנו מתייחסים בכבוד הן לתורה והן לרבנים ולא מקללים. זה לא אומר שלא ניתן להביע דיעה, אלא שצריך לעשות זאת מתוך הכבוד הראוי.
   6) הפורום אינו מיועד לשאלות הלכתיות. לצורך כך קיים פורום ייעודי בתפוז קהילות: 'לשאול את הרב'. כמובן ששאלות הלכתיות מפי חברי הפורום הקבועים, יתקבלו בברכה.
   7) דף הפורומים בתפוז קהילות, מחזיק חמש עשרה הודעות ראשיות בלבד. על כן, חברי הפורום מתבקשים שלא לקפוץ ולפתוח הודעה ראשית נוספת, כל זמן שנמצאת בדף הראשי הודעה קודמת של אותו גולש, או במשך זמן סביר מפתיחתה, כדי להשאיר מקום בדף הראשון גם לחברים אחרים בפורום.
     8) הערות והארות להנהלת הפורום, יתבצעו במערכת המסרים בלבד!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוזרים בתשובה-תמיכה

בס"ד
   ברוכים הבאים   
   תהליך החזרה בתשובה אינו תהליך קל. לא לאדם עצמו ולא לסובב אותו מאחר והוא מצריך שינוי משמעותי בחיים. כמעט תמיד השינויים האלה משפיעים רבות על הסובבים אותנו ו/או הסובבים אותנו משפיעים רבות על תהליך החזרה בתשובה. דבר זה עלול לגרום לבעיות ולחיכוכים רבים עם הסובב אותנו ובעיקר עם בני משפחתנו והחברה שאנו נמצאים בה. לא תמיד אנחנו יודעים איך להתמודד עם הבעיות וזקוקים לעזרה מרב או רבנית בעלי ניסיון עם חוזרים בתשובה, ולאוזן קשבת מאדם שעבר חוויות דומות ויכול לייעץ לנו כיצד לפעול בתבונה. מצד שני, גם הסובבים אותנו לא תמיד יודעים כיצד ללכת איתנו בין הטיפות על מנת לשמר את החיים בצוותא, בשלווה ובהרמוניה.
   פורום זה מיועד לכם, החוזרים בתשובה שביצעתם את ההחלטה שברצונכם לחזור בתשובה על מנת שתוכלו לחלוק את חוויותיכם, ההתלבטויות והבעיות הכרוכות בשינוי מהותי בחיים ושמו החזרה בתשובה. פורום זה מיועד גם לכם, בני משפחותיהם של החוזרים בתשובה. כאן תוכלו לחלוק במה אחת עם חוזרים בתשובה, ובני משפחה של חוזרים בתשובה, על מנת שתוכלו להתמודד עם החוזר בתשובה הפרטי שלכם ו/או לעזור לאנשים אחרים הנמצאים במצבכם.
   מן הראוי לציין שפורום זה מיועד לשומרי תורה ומצוות ושאינם שומרי תורה ומצוות כאחד.
   מטרת הפורום היא לא לעורר דיונים בנושאי הלכה או אמונה בשביל דיונים כאלה קיימים פורומים אחרים בתפוז. הפורום מיועד לאנשים שכבר החליטו לבצע את הצעד. מהסיבה הזאת הפורום לא מיועד כדי לשכנע את החוזרים בתשובה בטעות דרכם.

כללי הפורום:
   1) אנחנו בפורום חוזרים בתשובה ולכן, בבקשה, אל תשכנעו אותנו לחזור בשאלה. בשביל לשכנע אנשים לחזור בשאלה ישנם פורומים אחרים בתפוז.
   2) פורום "חוזרים בתשובה" לא נועד לויכוחים על רקע דתי-אידיאולוגי. בשביל אלה קיימים פורומים אחרים בתפוז.
    3) פורום "חוזרים בתשובה" לא הוקם כדי להוות בימה להידברות בין הדתיים ללא דתיים. על כן, אין מקום בפורום לויכוחים בין הדתיים ללא דתיים גם לא ויכוחים פוליטיים בין הדתיים ללא דתיים.
   4) בפורום שלנו מדברים בשפה יפה ובכבוד לאורח השפה הנהוג בעולם הדתי-חרדי. הן בלי קללות אפילו לא קללות של סלנג, הן בלי ביטויים מיניים, עוד כיוצא באלה. מי שלא יכול לכבד את רגשות חברי הפורום - מוזמן שלא לדבר בפורום שלנו בכלל.
    5) בפורום שלנו מעצם טבענו כחוזרים בתשובה מכבדים את היהדות ואת מורי דרכה הרבנים. על כן בפורום שלנו מתייחסים בכבוד הן לתורה והן לרבנים ולא מקללים. זה לא אומר שלא ניתן להביע דיעה, אלא שצריך לעשות זאת מתוך הכבוד הראוי.
   6) הפורום אינו מיועד לשאלות הלכתיות. לצורך כך קיים פורום ייעודי בתפוז קהילות: 'לשאול את הרב'. כמובן ששאלות הלכתיות מפי חברי הפורום הקבועים, יתקבלו בברכה.
   7) דף הפורומים בתפוז קהילות, מחזיק חמש עשרה הודעות ראשיות בלבד. על כן, חברי הפורום מתבקשים שלא לקפוץ ולפתוח הודעה ראשית נוספת, כל זמן שנמצאת בדף הראשי הודעה קודמת של אותו גולש, או במשך זמן סביר מפתיחתה, כדי להשאיר מקום בדף הראשון גם לחברים אחרים בפורום.
     8) הערות והארות להנהלת הפורום, יתבצעו במערכת המסרים בלבד!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

חוזר בתשובה (כבר כמה שנים)אבא גרוש+ילד בן 8 מחפשים...
02/09/2015 | 10:25
3
28
באיזור המרכז (רצוי בפתח תקוה והסביבה)  דירה עד 2 חדרים (גם חדר או חדר וחצי בסדר גמור לנו) להשכרה.
חשובים בהצורה הכרחית 2 דברים:

1. דוד שמש
2. 2 כיורים של בשרי וחלבי נפרדים.

פשוט נואשתי באף אחד מהלוחות נדלן ויד שניה וכאלה לא מצאתי שום דבר. שאפשר לחפש וחמצוא לפי הפרמטרים האלה.
לא מצליח למצוא דירות קטנות או יחידות דיור להשכרה שיש בהם חיור חלבי ובשרי. הדרישה הכי פשוטה ובסיסית לשמירה על כשרות.
הייתי בהרבה דירות עם כיור אחד בלבד
זה אף פעם לא הלך השמירה על הכשרות ככה כמו שצריך באמת.
אגב, זה יכול להיות גם יחידת דיור בתוך דירה או כל סידור דומה
הילד אצלי רק חצי מהשבוע (משמורת משותפת)

תודה מראש לכל מי שיודע או אפילו אם לא שמע להעביר הלאה לאחרים
תודה

א
זאת לא דרישה בסיסית זאת חומרה, וכאן הבעיה
04/09/2015 | 12:06
2
6
אני מסתדר שנים עם כיור אחד. גם לא מסובך ממש.
04/09/2015 | 16:01
1
4
גם אני, ויראים ושלמים ממני :)
04/09/2015 | 18:03
3
צריך מעשה מכוון ביותר בשביל לעבור על איסור בישול בשר בחלב עם כיור אחד.
עייפה
03/09/2015 | 10:19
5
47
האם הרגשתם פעם
כפי הכתוב בפרק סט פס' ט בתהילים
המשפחה שלי אוהבת אותי אבל מאוד קשה להם להבין
איך פתאום - ממשפחה חילונית יצאה להם מישהי
שהולכת בצניעות
לא מבינים
למה לא לנסוע בשבת? זה יום חופשי, שאף אחד לא עובד, הזדמנות להיפגש עם המשפחה
אנשים אומרים, להיות דתי זה קל. נסי לעשות משהו קשה יותר.
הם לא מצליחים כל כך להבין את הקושי בלשמור שבת
ואם זה קשה אז למה אני הולכת על זה

ואני עונה להם. והם משתדלים להבין

אני בקשר די טוב עם כולם, עם משפחתי, עם חברות
אבל היום אני כבר לא בדיוק חילונית
מצד שני אני לא חרדית. 
אני מרגישה שבדת אני לא מבינה כל כך הרבה רק מתחזקת בצניעות ושבת לא הכל במאה אחוז 
ובשביל המשפחה שלי אני "דוסית" רק בגלל הבגדים
איך אפשר להדביק תווית על מישהי מהמשפחה, שאתם מכירים שנים?
איך השוני באמונות שלנו מפריד בינינו, אני לא מנסה לחנך או לשנות את המשפחה בניגוד למה שחלק חושבים ולהם חשוב להשפיע עלי למרות שההחלטות שלי לרוב לא נוגעות לחייהם!

הרגשת התלישות הזו
כמעט קשה מנשוא
האם אני ארגיש פעם שייכת
מתרחשים לנגד עיני ניסים פעם אחר פעם. כשאני מבקשת עזרה ימצא מי שיתן אותה. גם עזרה מקצועית כשאין לי כסף אם אני צריכה אותה תמיד אני מקבלת ומהטובים ביותר
מאנשים בעלי חסד ואהבת אדם. 
הקושי בבדידות, מעטים אנשים במצב שלי
הכאב הוא כאב נפשי עצום שאין לי מושג איך להתמודד איתו
יש אשת מקצוע שאני משוחחת איתה היא חילונית מקסימה ואחת הנשים החכמות ביותר שהכרתי בחיי 

אני שוקלת להמתין מספר שבועות ולנסות תהליכים טבעיים  
למרות שהעדפתי לשינוי מתון וטבעי אם המצב ימשיך אפנה לעזרה פסיכיאטרית
אודה לדעתכם 
יגיעי השם יחליפו כח
04/09/2015 | 02:43
12
קורא ושוב קורא ונזכר איך היינו במצבים כמו שתארת ממש מכיר לטוב ולמוטב 1 הענינים שהצילו אותי זה ומצילים גם כיום זה " להדבק בצדיקים" (אמיתיים כמובן)נזכרתי ברבי עקיבא וברבי אלעזר בן הורקונוס מה הם עברו שמשפחתם שמעו שהם רצו ללמוד תורה ולהיות "דתיים" את במצב טוב ב"ה יש עוד המון לספר בענין.רבי נחמן מברסלב מתאר את החושך הרוחני בעולם בתקופתנו עכשיו ואיך אלה שיחזקו מעמד יעברו בעיות כמו שאת כתבת הם אלה שינצלו בתוך "חבלי משיח" שזה ממש עכשיו  יש ספר "חובת הלבבות"  של רבנו בחיי פרק 'שער הבטחון' ממש מסלק את הפחדים והחרדות בדוק ומנוסה .תשמרי על קשר .
את כותבת יפה ...מזדהה עם התחושות שלך לגבי הבדידות
04/09/2015 | 03:59
13
אמנם אצלי זה מגיע מכיוון החברים(שגדלתי איתם),כמעט ולא נפגשים ובמידה
ונפגשים מרגיש פער גדול.
עצה קטנה לי אלייך תשתדלי לברוח מהמקומות של העצבות,זו עבודת השם גרידא,
בטוח שיש דברים שמשמחים אותך,תשתדלי לעשות אותם כמה שיותר...

לגביי עניין 'הרגשת התלישות'...האם זו תחושה שמלווה אותך בתוך אורח החיים
השונה שלך או שגם לפני זה היו לך תקופות כאלו?
אם זה רק בגלל אורח החיים השונה כדאי מאוד להתייעץ עם סמכות רוחנית,
יש עצות שיפתיעו אותך(אם אני אגיד לך לעשות זאת אקבל תגובות נאצה  ,זה 
מובן לי כי אני לא סמכות כזו),בריאות הנפש זה דבר חשוב מאוד!!!

לבנתיים יש לי רק  גדול בשבילך...

שבת שלום!

שחיקה עקב סביבה חילונית עוינת, והפתרון
04/09/2015 | 10:55
1
18
נתחיל עם זה שהידע של החילוני המצוי ביהדות שואף לאפס, ואפילו הוא לא יודע שהוא לא יודע. עוד לא היה מקרה כזה בעולם, שבו תנועה אידאולוגית הצליחה תוך זמן קצר לנתק עם שלם מהמקורות שלו ולמחוק עבורו היסטוריה של אלפי שנים.

כתוצאה מכך, כל יסודות היהדות התעוותו אצל רוב הציבור. חילונים רבים חושבים לדוגמה שמצווה זה רשות. ולכן הם עושים רק מצוות שמובנות להם ומוצאות חן בעיניהם, כמו צדקה.
המושג של תורה לא קיים אצלם, הם חושבים שהכל נעשה בהתנדבות, שצריך להיות עם "לב טוב" וזהו.
לי למשל, כל הזמן אומרים "אתה לא עשית רע לאף אחד, למה אתה מעניש את עצמך?" הם רואים את שמירת השבת כעונש כבד.
אני מסביר להם במושגים שלהם, על כך שהרבה יותר קל לי בשבת. כי אני לא צריך להדליק אורות, הכל מופעל באופן אוטומטי, לא צריך לבשל כי הכל מוכן וכו'. אני גם לא צריך לנסוע לאף מקום, וכך במקום להישרף בחום אני שוהה במזגן, בבגדים חגיגיים.

תפישת העולם החילונית היא של פריקת עול, בניגוד גמור ליהדות שבה להיפך - אדם לוקח על עצמו עול. והתורה והמצוות הם עול לא פשוט.

לדעתי החילוני המצוי כנראה לא יבין את המושגים האלה, ורוב החילונים גם אם הם יבינו, לא יהיו מסוגלים לעכל מושגים שהפוכים ממה שהם מכירים. לכן הפתרון זה לעבור למדרשה שם יש סביבה תומכת ולא עוינת את היהדות.
אני לא חושב שכדאי להתייעץ עם אנשים חילוניים, מקסימים וחכמים ככל שיהיו. אין להם מושג ביהדות, והתפישה שלהם מעוותת לגמרי.
04/09/2015 | 16:41
2
מסכים עם דבריך. והדוגמא שנתת ממה שאמרו לך "אתה לא עשית רע לאף אחד, למה אתה מעניש את עצמך?" היא מעולה וקולעת בול לנקודת המוצא של החשיבה החילונית. הם פשוט לא מסוגלים להאמין שיש אנשים אשר בכנות מאמינים שקיום מצוות זה טוב. הם כל כך משוכנעים שסיפוק הצרכים הטבעיים של האדם זה הטוב הבלעדי שהם לא מעלים על דעתם שיבוא איזה יצור הזוי שלא יסכים איתם.

ולגבי השורה האחרונה, מסכים איתך אך יש לומר שכמובן אין זה אומר שבהכרח כל עצה שאדם דתי ייתן היא טובה או כל עצה של חילוני היא רעה. מה שכן, נראה שבד"כ גם אם שועמים לעתים עצות טובות של חילונים, הן יהיו מעורבבות עם כלמני צדדים לא כ"כ טובים.
יישר כוחך על הדבקות והמסירות שלך למצוות! חזקי ואמצי
04/09/2015 | 14:59
7
לגבי הפסוק "מוּזָר הָיִיתִי לְאֶחָי..." שהזכרת, מזדהה איתך היו תקופות שגם אני הרגשתי כך. בכלל, תחושת ה"מוזרות" הזאת קיימת לדעתי אצל רובינו, אך עם הזמן לומדים איך "לסבול" את התחושה הזו ובשלב יותר מאוחר כשהאמונה מתחזקת וכו', אנו מרגישים אפילו שלמים עם התחושה ומביטים עליה מזווית הסתכלות חיובית שזה מראה על אהבתנו לקב"ה ועל קידוש ה'!

אני מזדהה גם עם תחושת הבדידות שלך, ממה שהבנתי מדבריך תחושת הבדידות נובעת מכך שאת לא מכירה כ"כ אנשים שמסוגלים להבין את העולם החדש שאת נכנסת אליו. אז העצה שלי אליך היא לנסות לחפש לעצמך קהילה במסגרת של תורה ומצוות: נסי ללכת יותר לבית הכנסת בשבתות, לשיעורי תורה (במדרשה או כל מקום אחר שיתאים לך), ומדי פעם לשבתות מאורגנות וכו'. כך גם תתקרבי יותר לעולם היהדות ותקבלי חיזוקים בדרכך, וגם תכירי עוד חברות בגילך שתוכלי לשתף אותן במה שאת מרגישה ולא תרגישי לבד בדרך

המון בהצלחה! אשריך שזכית לעבוד את ה' במסירות כזאת
אחרית הימים
03/09/2015 | 01:37
11
על-ידי טבילה במקוה נתבטל הצרות וישועה באה....חלישות הדעת היינו עצבות על-יד זה בא רע מזל ומידת הדין שולט ....כשיש לאדם צער יתן צדקה 
ן שידוכים כן
01/09/2015 | 05:29
2
27
בן 56  בעל תשובה  12  שנים מחפש עזר כנגדו(בעדו)����
בימים הבאים יעלה אתר חדש של 7 ברכות,כדאי להרשם
02/09/2015 | 21:29
1
16
ישר כח
02/09/2015 | 21:53
16
לא פשוט בכלל עסק הזיווגם שא  ברכה 
תהילים
30/08/2015 | 23:10
3
35
שלום,
1. אשמח אם יש לכם המלצה על פירוש תהלים (הכי נחמד אם מכיל פנימיות התורה , חסידות).
2. ממש סליחה על הבורות שלי...אני מגוון מבחינה דתית אבל בגדול מתחבר לרוח החסידית. בזמנו שאלתי רב אם מומלץ לי ללמוד לבד (עם פירוש) מסילת ישרים והוא המליץ לי להתמיד בספרי החסידות שלמדתי אז. יכול להיות שיש קו מסויים של לימוד שבו קצת מוקדם ללמוד ספרי רמח"ל כגון מסילת ישרים ודרך ה'  (כמובן ספר עם פירוש) ? נניח בחבד או ברסלב לומדים את הספרים הללו ?
חפש בהיברו-בוקס:
31/08/2015 | 12:01
24
ספר הזוהר
01/09/2015 | 05:34
9
חמש עמודים ביום או פעם בשלשה ימים אז תבין יותר את יופי התהלים בהצלחה 
ועוד שאלות
02/09/2015 | 23:19
9
וסליחה על הבורות...
1. לגבי תהילים - יש שעות ביום / לילה שלא נהוג לאמר תהילים? או שאפשר לקרוא 24 שעות מתי שמר קצת ?

2. לגבי מזוזה שאני צריך לקנות : אני טבעוני ומאוד נגד סבל של בעלי חיים. לא רוצה ולא נכון להכנס כאן לסוגיה - אני מכבד ומאמין בכל מה שהלכתי. נקודה. אבל לגבי, ידוע לכם אולי על יצרן מזוזות (ותפילין לעתיד במידה ואצטרך) שמשתמש בכאלה של בע"ח שכבר מתו כלומר לא הומתו למטרה זו ? (וסליחה אם אני מפגין כאן איזשהיא בורות הלכתית).

3. שאלה בנושא אחר לגמרי :
לרב אני מרגיש כבר אחרי פגישות בודדות ממש אם אני רוצה בבחורה או לא. בתקופה האחרונה נתקלתי בבחורות שכאשר אחרי 3-4 פגישות אני חושב שאנחנו צריכים לשוחח בטלפון כל יום - זה נראה להם לוחץ מדי. אשמח לשמוע את דעתכם האוביקטיבית. לי זה נראה הכי טבעי..כמובן שאני מכבד ומבין את הבחורה במקרה כזה בלי לשאול יותר מדי אך, כמי שהוא טיפוס חם נראה לי מוזר שבחורה לא רוצה לשוחח כל יום..

בקשה קצת מוזרה-כתר מלכות
31/08/2015 | 09:45
1
33
היי מי שיכול לעזור לנו... אנחנו מקיימים ערב התעוררת גדול בת"א אי'ה, ומחפשים מישהו שיוכל להכין לנו כתר ממתכת שעליו ניתלה את כל העגילים והפירסינגים שהקהל שלנו מוריד מעצמו ב'ה,כתר לכבוד הקב"ה. זה אמור להיות כתר דומה לצורת הפעמון שיש על ספר תורה, בזמנו הרב אמנון יצחק הגיד כתר כזה לרב עובדיה יוסף זיע"א.
אם מישהו יכול לעזור או אפילו להפנות אותנו למקום שיכול לייצר לי דבר כזה אודה לו מאוד!!!
מה סדר הגודל של ההשקעה?
31/08/2015 | 12:04
17
בעזהי"ת

כתרי ספרי תורה הינם פריט שמחירו אינו זול כלל וכלל. האם אתם מכוונים לרמת השקעה שכזו? אם לא כן, אולי כדאי לחפש להכין דגם יפה מקרטון, נייר מבריק וכיוצא בזה?

שלום רב. דחוף. אני מחפשת אירגונים שעוסקים באירוח בראש
30/08/2015 | 22:10
2
23
השנה. אני גרה ברמת גן. אנא עיזרו לי

תודה רבה
מדרשת נביעה.
31/08/2015 | 11:52
1
18
הרבה תודה
31/08/2015 | 18:46
6
|תפוז| תפוז גאה להשיק |4U|
( לעמוד שלי בתפוז )
30/08/2015 | 15:00
15
|*| מערכת תפוז גאה להשיק את קהילת הכותבים החדשה!
בפורום הכותבים החדש תוכלו לשתף, להתייעץ, לחלוק, להכיר כותבים כמוכם ולקבל עוד כמה הפתעות.

בואו לאוורר את המגירה!:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
בירא עמיקתא בדרך לאיגרא רמה
27/08/2015 | 18:07
2
43
שלום לכולם!
ברצוני לשתף ולהיוועץ עימכם כאחד. בנושא "סור מרע" כלומר שנוי הרגלים, . למעשה הדרך והתחנות שעברתי עד כה בחיי ב"ה, היו מאוד רבות ומגוונות. בקצרה אציין את התחנות הרלוונטיות. התחלתי כילד חרדי אבל מתנחל {כבר בעייה :-} } והמשכתי עד ישיבה גדולה {גיל 19 ביום אחד עזבתי את הדרך. מהישיבה הלכתי לעבוד עבודת כפיים קשה באזור מגוריי בשמרון, כעבור שנתיים התגייסתי לצה"ל שירתתי שירות מלא, היה לי חברה, וכל טוב הארץ {חשוב לציין לטובת הבנת הסיפור. אני טיפוס מאוד דומיננטי עם יכול התאקלמות ותפיסה מהירה מה שמאוד זירז ועזר לי בהכרה של התרבות החילונית/מערבית} היום אני {30} כבר שנה וחצי בתהליך של תשובה, וכרגע הגעתי לצומת שאני מתקשה לפתור בדרך פרקטית בעיקר. והצומת נקראת , "שינוי הרגלים" חשוב לציין שאני במקום אחר מכל בעל תשובה שגדל בבית חילוני, למעשה אני מרגיש שהחושים שלי כהוו בכל מה שנוגע לרוח וגם חומר הכל מעובב ומבולבל { לדוגמא אני מסוגל לשבת בליל שבת קודש עם סיגריה קפה שחור ודף גמרא ופשוט להתענג מכל רגע} כמובן שזה ברור לי שחיים כאלה אינם תקינים, בנוסף אני מכור לסמים קלים . בקיצור אני מרגיש קצת כבול מהסיבה שאני לא מצליח להציל את עצמי מימני. אשמח לעצות פרקטיות 
כשאין מספיק רצון, או כשלא יודעים להיכן ללכת...
28/08/2015 | 10:04
21
בעזהי"ת

אמר רבי נחמן מברסלב, שבימי ספירת העומר - שמטבעם מהווים ימי התעלות וחזרה בתשובה, יש להרבות מאוד באמירת תהילים. לפעמים אין מספיק רצון ליהודי לחזור בתשובה, ולפעמים הוא רוצה, אך אינו יודע איך, או להיכן ללכת. על ידי אמירת תהילים מרובה, גם יתעורר לו הרצון, וגם יפתחו לפניו השערים.

המלצה זו של רבי נחמן מברסלב, נראית בדיוק מתאימה לך. שיעור תהילים יומי בן שעה, למשך שנה שלמה, ואני מתערב אתך שעוד שנה אתה במקום שתהיה הרבה יותר שמח ומרוצה ממנו.

צא
28/08/2015 | 16:24
24
לדעתי בשביל לעשות שינוי בהרגלים צריך לעשות שינוי משמעותי שיתחיל בסביבה החיצונית זה אומר מקום פיזי אחר (עיר אחרת) ומסגרת תורנית כלשהי שתתאים לך לאו דווקא ישיבה. יכול להיות מקום\עיר\איזור באוירה מסויימת כך שאם תבחר בסביבה טובה שמתאימה לשינוי החדש אז השינוי הפנימי יבוא יותר בקלות.
השאלה עד כמה "רחוק" אתה מוכן ללכת... אתה אמרת שאתה לא חדש בתחום.

שלום
25/08/2015 | 17:54
5
66
אני עושה עבודה בשיווק על חנויות ספרים, בעיקר מתמקדת ברשת הספרים סטימצקי.
אשמח לדעת איפה אתם רוכשים את ספרי הקודש. 
ספרי קודש או ספרי יהדות?
26/08/2015 | 16:33
1
22
בעזהי"ת

ספרי קודש, במובן המקובל של המונח, הם סידור, חומש, משנה, גמרא וכן הלאה - אשר מן הסתם אינם נמצאים כלל בסטימצקי. האם כוונתך לספרי יהדות, כמו 'מקימי' למשל?

הכוונה לספרי קודש
26/08/2015 | 16:40
22
ברור לי שהם לא נמצאים בחנויות הספרים הגדולות, השאלה איפה כן? והאם לדעתך יהיה מי שיקנה אותם ברשתות הגדולות?
עבודת סמינר - חזרה בתשובה
26/08/2015 | 11:43
1
27
שלום, אני סטודנט לתואר ראשון בפסיכולויגיה, אני עורך מחקר בקרב אנשים חוזרים בתשובה ואשמח אם תענו על שאלון קצר. השאלון אנונימי לחלוטין ולצרכי מחקר בלבד!
שאלון לחוזרים בתשובה
28/08/2015 | 12:49
19
שלום צדיקים וצדיקות!

אני עורך מחקר בקרב חוזרים בתשובה ואשמח מאוד אם תענו על שאלון קצרצר.
השאלון אנונמי ולצרכי מחקר בלבד!

http://goo.gl/forms/fw1siOpRKC

תודה!
אור החיים,פלדהיים ועוד...לא עולה לי כרגע.
27/08/2015 | 00:19
12
חוזרים בתשובה? מכירים חוזרים בתשובה? צרו קשר!
23/08/2015 | 16:36
1
69
שלום רב!
נעים מאוד, שמי קרן ואני תחקירנית בתכנית המשודרת בערוץ 10. נרצה לעסוק בנושא של חזרה בתשובה, על האתגרים והמורכבות. אשמח ליצור קשר עם אלו שעוברים כעת את התהליך, אם באופן אישי ואם כמי שסובב את האדם וזקוק לתמיכה. אוכל להסביר את מטרותינו, ולראות האם נוכל לשתף פעולה לצורך ראיון.
תוכלו לשלוח לי הודעה כאן, או במייל kerenliv@gmail.com
תודה ובתקווה להשתמע!
ממליץ להיזהר.
23/08/2015 | 21:30
56
בעזהי"ת

המטרה העיקרית של תוכניות הטלוויזיה, כידוע לכולנו, היא רייטינג - אשר ממנו נגזרת ההכנסה הכספית שלהם, וככל עסק כלכלי, ששם את שורת הרווחים בראש מעייניו. לא הבריאות הנפשית שלך נמצאת שם כדבר החשוב ביותר, לא איך הדברים יתפסו אצלך במבט לאחור.

לכן, תמיד אמליץ לשקול פעם ופעמיים וגם יותר, הצעות להופעה כזו או אחרת בתוכניות טלוויזיה. אחרי שדברים נעשו, וגם אם דמותך הוצגה באופן מעוות, וגם אם לאחר מעשה נמצאת שם חרטה על דברים שנאמרו, כבר מאוחר מידי.

דירה לחוזרות בתשובה באזור המרכז
23/08/2015 | 14:46
2
57
מחפשת עוד 2 בנות לדירה באזור המרכז בישוב חרדי במחיר זול כתבי למייל aim789@walla.com ואחזור אלייך. רק בנות רציניות.
סתם מעניין...איזה יישוב?
24/08/2015 | 18:51
1
11
ולא 'סתם'. הפרט הבסיסי ביותר...
24/08/2015 | 19:39
16
איזה מסכת התחילו ללמוד היום בישיבות?
16/08/2015 | 16:13
3
30
תחילת סדר אלול, מישהו יודע איזה מסכת התחילו ללמוד בישיבות הקדושות?

כל ישיבה ומה שהראש ישיבה שלה החליט
16/08/2015 | 21:57
2
24
ברוב הישיבות הגדולות לומדים אותה מסכת
16/08/2015 | 22:01
28
שאלתי אם מישהו במקרה יודע, מה התחילו ללמוד היום בישיבות למשל בישיבת חברון, או מיר או פונוביז וכו'
בד"כ בישיבות הגדולות לומדים את אותה מסכת
16/08/2015 | 22:03
24
שאלתי אם מישהו יודע מה התחילו ללמוד היום בישיבת חברון למשל או בישיבת מיר, פונוביז וכו' ?
שיר
14/08/2015 | 17:36
2
50
שלום רב,
רציתי לדעת למה נלקח מהאדם שחוזר בתשובה את האור והרצון החזקים שהוא קיבל בתחילה המניעים אותו להתקרב להשם ,הרי זאת המטרה בעצם שנתקרב אליו לא?
תודה שיר
כדי שהקשר יהיה הדדי, בהתחלה הקב"ה הולך לקראתנו
16/08/2015 | 10:27
1
34
ובהמשך הדרך גם אנחנו צריכים להראות מוטיבציה ללכת לקראת הקב"ה ולהתאמץ.
בהצלחה ! 
18/08/2015 | 20:20
23
בעזהי"ת

אחד ההסברים על איך יכול להיות שבני ישראל נכשלו בחטא העגל, וזאת לאחר שראו מופתים נוראיים ובלתי נתפסים, עשרת המכות וקריעת ים סוף ומעמד הר סיני עצמו, הוא בדבר זאת שהכל היה בהשפעת אור מלמעלה - ומבלי שהם עבדו ועמלו על לטפס מעט בעצמם. לכן ברגע הנסיון, הכל נפל...

חודש טוב ומבורך לכולם
15/08/2015 | 21:44
1
27

חודש טוב ומבורך
תבורכו בכול הברכות

קצת באיחור, אבל חודש תשובה מרומם לכולנו!
18/08/2015 | 20:18
5
תיקונים מהבן איש חי
14/08/2015 | 14:34
35

לכל המעוניין מופצת חוברת חינם לתיקוני הנפש מעוונות וחטאים,מרבנו יוסף חיים זצ"ל בעל הבן איש חי,לכל המעוניין ישלח לי הודעה במייל ותשלח אליו החוברת ב"ה בלי נדר
    balteshova999@gmail.com
יש עבירות שאין עליהן תשובה?
12/08/2015 | 22:58
3
63

שאלה:
שלום כבוד הרב
האם יש עבירה מכל התורה כולה, בין בע"פ בין בכתב, שאין עליה תשובה? כלומר, אם היה אדם יהודי, שחס ושלום, עבר על כל העבירות שבתורה ולא קיים מצוות, והיה כופר גמור וממש היה רשע, האם גם הוא יכול לעשות תשובה? מקבלים אותו בשמיים?
תודה רבה לכבוד הרב, שבת שלום

תשובה:
שלום וברכה
1. אין לך דבר העומד בפני התשובה!! מנשה מלך ישראל חטא חטאים גדולים במשך 22 שנה ובכל זאת בעת צרה לאחר שראה שאף אליל לא יכול הצילו, פנה לבורא עולם וביקש ממנו שיציל לו והוא ישוב בתשובה שלימה, חתר לו הקב"ה חתירה מיוחדת מתחת כסא הכבוד כדי לקבלו בתשובה. כך גם כל יהודי באשר הוא, יכול לשוב בתשובה שלימה ומקבלין אותו.

לקוח מאתר הידברות

המשיב: בנימין שמואלי
12/08/2015 | 23:01
20
13/08/2015 | 07:28
9
צורת הכפרה משתנה בהתאם לחומרת העבירה
14/08/2015 | 16:21
24
יש עבירות קלות שתשובה מכפרת. יש עבירות יותר חמורות שתשובה תולה ויום הכיפורים מכפר.  יש עבירות יותר חמורות שתשובה ויום הכיפורים תולים, ויסורים מכפרים. בעבירות שנעשו תוך חילול השם תשובה ויום הכיפורים וייסורים תולים, והמוות מכפר.
אין, זה פשוט לא נדלק אצלי.
10/08/2015 | 21:36
4
84
היי לכולם.

אני לא חוזרת בתשובה, אבל מצאתי את הפורום הזה מתאים.
לאחרונה (כמה שבועות) התחלתי לבדוק את עניין הדת.
גדלתי בבית מאמין (לא דתי, לא שומר שבת), אבל אף פעם לא התעסקתי בדת יותר מידי. האמנתי, ידעתי שהוא שם למעלה, שמרתי את מה שלמדתי לשמור (כשרות ודברים אחרים שלא מצריכים ממך יותר מידי אנרגיות).

התחלתי לצאת עם מישהו שהוא בתחילת תהליך התחזקות מחדש (היה דתי בגיל ההתבגרות, רוצה מאוד לחזור לשם).. בעיקר דיבורים, לא מעשים.. אבל יותר מידי דיבורים. וזה השפיע עלי וגרם לי ללכת לבדוק על מה הוא מדבר כל כך בהתלהבות.
בהתחלה היה לי ממש נעים לשמוע הרצאות, לקרוא, להבין... 
ועכשיו- שום כלום. ככה כבר כמה ימים. אני לא מעוניינת ולא מסוגלת לשמוע שום דבר שקשור לדת.
אני יודעת שזה נובע ממקום של לחץ.. לפני כמה ימים שמעתי הרצאה בעניין שבת שגרמה לי לכבות אותה באמצע ולהעצבן על העולם ("אתה לא יהודי כל עוד אתה לא שומר שבת" וכו').

כל חיי בורא עולם הצטייר בעיניי כדמות טובה שאוהבת אותי בכל תנאי, וההרצאה הזאת פשוט שידרה לי: "גברת, את לא שומרת שבת.. את מכעיסה אותו ואת לא יהודיה טובה".
ואז... ההסתקרנות שלי פשוט נעלמה.

אני נאבקת בזה, כי בתוך תוכי אני יודעת שזה מה שנכון, בתוך תוכי אני מתה שהאור הזה ידלק אצלי, אבל הוא פשוט לא.. הכל כבוי, לא רוצה לשמוע ולא לדעת יותר. 

אני לא מסוגלת לעשות שום דבר חוץ מלהתבודד.. אם תגידו לי עכשיו ליטול ידיים, להתפלל, לנשק מזוזה- אני ארגיש רובוט.
אני יודעת שלפעמים צריך פשוט לעשות דברים מתוך ההבנה שככה זה, וזהו.
אבל אני לא יכולה, אני חייבת להרגיש, לא יכולה להרגיש צבועה, לא איתו.

אז עכשיו אני מנסה להתבודד כמה שיותר (זה לא נסגר אצלי ב10 דקות), אבל זהו, אני תקועה שם.
אני לא מסוגלת לעשות את הצעד של ללכת לרב או רבנית, אני פוחדת.
הכל מפחיד אותי, אני לא רוצה להיות מונעת מפחד.
אני מבולבלת וממש לא טוב לי בעניין הזה, אנשים נדלקים מהדת, נשאבים לשם.
למה אני תקועה במקום הזה של "דיי! לא רוצה לשמוע יותר!".

זה עצוב לי, כי אני רוצה שזה יקרה, אני רוצה להרגיש.. זה לא בא לי :(
אני פוחדת שככה זה ישאר, לא ארצה לדעת עוד, אשאר חילוניה גמורה, אמשיך את חיי ואזדקן לתוך כלום.. זה גם מפחיד אותי.

קשה לי להתמודד עם זה, הקונפליקט הזה, הפחד הזה מכל כיוון, אני מרגישה אבודה לגמרי.
בכל פורום או אתרי אינטרנט עם פניות לרבנית אני מקבלת בערך את אותה תגובה- ללכת להרצאות/ סמינר וכו'.. ואני פשוט לא יכולה, משהו בתוכי סולד מהצעד הזה.

לא טוב לי, אני מקנאה במי שמרגיש את זה, ואני גם מרגישה כזאת לא טובה בגלל שאני לא מרגישה.

לקחתי לי כמה ימים של הפסקה, כי אני באמת לא יכולה להכיל יותר שום מידע בנושא.. אבל אני גם יודעת שהכמה ימים האלה יכולים להמשך לשבועות, חודשים, ואפילו שנים.

אז מה, מה אני אעשה? 
אני לא יכולה להמציא רגש, אני לא יכולה בכוח כי זה רע לי.
מה לעשות? אני באמת מתוסכלת ומאוכזבת מעצמי.
למה זהו, את תקועה שם?
12/08/2015 | 11:10
46
בעזהי"ת

לא מזמן פתחתי ספר ישן, קניתי אותו שבע עשרה שנה לאחור, עוסק בפילוסופיה של המדע - בנושא תורת הקוונטים. באחד מהדפים הראשונים הופיעו כמה מילים שכתבתי שם בצבע ירוק: השם שלי, ולפניו ראשית התיבות של "לה' הארץ ומלואה" (לה"ו), תוספת שדווקא די מקובל לצרף אותה במקומות מסויימים לחתימתך על ספר כלשהו, לומר שהספר בבעלותך, אבל בעצם הכל בבעלות ה' יתברך.

אבל זהו. שבאותה תקופה, וגם שנה אחרי, וגם שנתיים אחרי, הייתי מרוחק מאוד מהיהדות. לא תפילין ולא תפילות, לא שבת ולא כיפור, ולא תוכניות לחזור אי פעם בתשובה. מה שכן היה, למרות שלא שמרתי שום פרט מעשי, היא התקרבות איטית לה' יתברך, דרך תפילות ואמירת תהילים.

לנוכח זאת, אני צריך לשאול למה בעצם את תקועה שם? בכך שתתחילי בכל יום לקחת ספר תהילים ולומר מתוכו עשרים דקות, בין אם את מבינה מה כתוב שם ובין אם לא, וחוץ מזה ממשיכה את אורח חייך ללא הרבה שינויים, אין שום מצב תקוע. זה לא שאפשר לקום פתאום בוקר אחד ולעמוד על הראש.

וכמו שפעם אמר הרבי הקדוש, רבי מנחם מקוצק, שה' יתברך נמצא במקום שנותנים לו להיכנס אליו. אז תכניסי באופן יומיומי קבוע אותו אל עולמך, ואל תנסי לעשות שינויים שאינך שלמה איתם כרגע.

אחרי המעשים נמשכים הלבבות!
13/08/2015 | 17:11
1
38
ברצוני להביא לך דברים יפים שכתב הרמח"ל על מידת הזריזות:
"ותראה שהאדם אשר תלהט נפשו בעבודת בוראו, ודאי שלא יתעצל בעשית מצותיו, אלא תהיה תנועתו כתנועת האש המהירה, כי לא ינוח ולא ישקוט עד אם כלה הדבר להשלימו. ואמנם, התבונן עוד, שכמו שהזריזות הוא תולדת ההתלהטות הפנימי, כן מן הזריזות יולד ההתלהטות. והיינו, כי מי שמרגיש עצמו במעשה המצוה כמו שהוא ממהר תנועתו החיצונה, כן הנה הוא גורם שתבער בו תנועתו הפנימית כמו כן, והחשק והחפץ יתגבר בו וילך. אך אם יתנהג בכבדות בתנועת איבריו, גם תנועת רוחו תשקע ותכבה. וזה דבר שהנסיון יעידהו.
ואמנם כבר ידעת, שהנרצה יותר בעבודת הבורא, יתברך שמו, הוא חפץ הלב ותשוקת הנשמה. ...ואולם האדם אשר אין החמדה הזאת לוהטת בו כראוי, עצה טובה היא לו שיזדרז ברצונו, כדי שימשך מזה שתולד בו החמדה בטבע, כי התנועה החיצונה מעוררת הפנימית, ובודאי שיותר מסורה בידו היא החיצונה מהפנימית. אך אם ישתמש ממה שבידו, יקנה גם מה שאינו בידו בהמשך, כי תולד בו השמחה הפנימית והחפץ והחמדה מכח מה שהוא מתלהט בתנועתו ברצון."

מדבריך ניכר שיש לך רצון חזק להרגיש, לעשות מצוות מתוך דבקות בקב"ה. ואם כך מצבך מעולה כי הרצון הבסיסי כבר קיים בתוכך. לכן העצה שאני מציע לך (שאינה עצתי שלי אלא של גדולים וטובים ממני) היא שתנסי לחזק את הרצון הפנימי הזה בתוכך ע"י מעשים, תתחילי ממעשים קטנים ותעברי לאט לאט לגדולים. בע"ה את תראי שלאט לאט המעשים יטביעו חותם בנפשך ותזכי לקיים את מצוות ה' מתוך אהבה

מאחל לך המון הצלחה בדרכך
שלום וברכה אחותי היקרה !
16/08/2015 | 10:24
21
קודם כל , הרבה אומץ יש לך להחשף לקבוצה ! 
דבר שני , בחסידות מופיע שכל מי שמתחיל להתקרב לקב"ה מראים לו בהתחלה ניסים וכו' ואחר-כך מקשים עליו בדרך. סוג של " חדר כושר " גם להתחזק פיזית אנחנו מתאמנות וככל שאנחנו מתחזקות אנחנו מנסות תרגילים בעצמת קושי גבוהה יותר . 
לדעתי , אם את מרגישה תקיעות , כרגע חפשי הרצאות שמחזקות את האמונה בבורא ישתבח ללא ירידה לפרטים מעשיים.
ובעזרת ה' , כאשר תתחברי יותר לבורא ותאהבי אותו יותר, תרגישי בהדרגה רצון לעשות את רצונו.
נצלי את חודש אלול בו יש עזרה מיוחדת לעשות רצון ה' .
והכי הכי חשוב , אל יאוש ! בכל תחום בחיים יש עליות, ירידות וגם תקיעויות.
הקב"ה אוהב אותך, וממתין בסבלנות לכך שתקיימי מצוות מתוך אהבה.
חיבוק ונשיקות.

מישהו שם למעלה משחק עם הברזים ?
22/08/2015 | 21:49
24
האמת היא שכן. זה נקרא סוג של גדלות המוחין וקטנות המוחין. או במילים פשוטות, יש ימים שנותנים לנו חשק וכיסופים ורצונות ניפלאים ורגשות חזקים ויש ימים שקצת סוגרים את הברזים ורוצים שאנחנו נעשה את המאמץ לבד.
בחודש אלול (אנחנו כבר כמה ימים באלול) זהו זמן שמצפים מהאדם לעורר את עצמו בעצמו זה ניקרא התעוררות מלמטה ולאחרי זה כגודל ההתעוררות מלמטה תבוא ההתעוררות מלמעלה זו ההרגשה שאת מתארת שחסרה לך עכשיו אבל זה טבעי לתקופה הזו של חודש אלול כך שהכל אצלך בסדר (:
העצה שלי אלייך היא שבימים אילו דברי עם עם ה'. ספרי לו מה את מרגישה, מה עובר עלייך... ספרי לו הכללל ואם אפשר תזמי איזשהו לימוד משהו שמעניין אותך ומושך אותך שיסב לך הנאה ולא דחיה לאו דווקא שיעור תורה בציבור. אפשר ורצוי בבית על המחשב עם כוס קפה.
ובנוגע לשיעור שדחה אותך ועורר בך רגשות לא טובים, נאמר בגמרא: " אין אדם למד אלא במקום שלבו חפץ" כאשר תתחילי להתבודד ולדבר עם ה' באופן טבעי ההשגחה הפרטית תוביל אותך לאן שהלב מושך לשיעורים שמתאימים לך.
הרב דניאל זר יוצא בארטילריה: לא תרצח!!
09/08/2015 | 12:32
7
73
רחמנות על מי שהיה לו ספק, וצריך הרצאה על כך...
09/08/2015 | 16:43
25
צריך לשים את ה-5 דקות היקרות של הרב
10/08/2015 | 03:26
5
45
בכל מהודרת חדשות,ככה אנשים גם ילמדו 5 דקות של תורה
על רגל אחת(מליצה)...ואולי יקבלו מושג מה זה תלמיד חכם.
מראים בטלויזיה וברשת הלוך וחזור,אנשים עם חזות דתית
מעורבים בפשעים חמורים זה גורם לחילול גדול.
אני עובד בחברת תקשורת,כבר אמר מישהו לידי כשראינו
קטע ממהדורת החדשות..."תראה את זה עם זקן ופיאות רוצח,תראה
את זה עם זקן ופיאות אונס..."

השם ירחם עלינו ויזכה אותנו במשיח צדקנו,אמן!
כשאתה מחפש סיבה לתעב, אתה מוצא או ממציא אותה.
10/08/2015 | 17:34
33
בעזהי"ת

איך יגיע הרב דניאל זר לכותרות החדשות, אם מלכתחילה יש חיפוש אחרי סיבות לתעב את היהדות, ומתוך זאת בין אם יש אחת כזו ובין אם אין - מוצאים או ממציאים כאלה?

אני חושב שכולנו צריכים להתחנן בפני ה' יתברך שיושיע אותנו ברוחניות, כמו שהושיע אותנו כל כך הרבה פעמים מיד צר ואוייב בגשמיות, כי אנחנו כאן לבד פשוט לא מצליחים לעמוד מול הלחץ של הים הסוער הזה שמקיף אותנו מכל כיוון, הן בתוך החברה הישראלית כלפי היהדות, והן מבחוץ לחברה הישראלית - כלפי הישראלים כולם.

לא כדאי
11/08/2015 | 10:57
3
30
הנ"ל משלב דברי תוכחה תוך השמעת צעקות. אולי זה מתאים לבני נוער, אבל הציבור הכללי לא אוהב לשמוע הטפות מוסר ובטח לא דברי תוכחה שבאים בצעקות מחרידות. במקום לקרב זה יגרום לדחיה.

בשביל החילונים כל מתחזה עם כיפה וזקן הוא "רב". הציבור החילוני לא מכיר את מנהיגי הציבור החרדי, ולא מבדיל בין חרדים/חוזרים בתשובה/באבות רמאים. כולם מבחינתם חרדים ו"רבנים".

מה שכן, רואים שהציבור החילוני, גם אלה שמשמיצים את הדתיים, מצפה מאדם בעל חזות דתית לרמה מוסרית גבוהה יותר, אחרת לא היו אומרים "תראה את זה עם הזקן והפאות איך הוא מתנהג". הדתי מייצג את המוסר ודרך האמת, ואפילו החילונים יודעים את זה במודע או שלא במודע.
אני בכלל טרם הצלחתי להבין
11/08/2015 | 16:32
2
35
מאיפה באה כ"כ הרבה שנאה כלפי החרדים בציבור החילוני. השנאה נובעת מכך שלדבריהם החרדים הם 'קיצונים'. אך למעשה אין ציבור מתון יותר בעם ישראל מאשר הציבור החרדי. רוב הקיצונים (=המבצעים/מעודדים מעשים קיצוניים) הם בכלל לא מהמחנה החרדי.
הסיבה פשוטה
11/08/2015 | 17:34
1
36
החרדים מייצגים את התורה, לכן היצר הרע משקיע את רוב מאמציו בהסתה נגדם.
12/08/2015 | 11:14
12
ספרות יהודית למתחילים
10/08/2015 | 05:37
1
34
מעוניין לרכוש את החומ"ש, השולחן הערוך והתלמוד (בעברית בלבד), עם מירב הפירושים הזמינים. אשמח להמלצות (רצוי עם אפשרות משלוח לצפון אמריקה).
אם יש בית חב"ד איפשהו באזור שלך, הוא הכתובת הטובה ביותר.
10/08/2015 | 15:34
16
חם בפורומים של תפוז
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים