לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
בס"ד

ברוכים הבאים   

תהליך החזרה בתשובה אינו תהליך קל. לא לאדם עצמו ולא לסובב אותו מאחר והוא מצריך שינוי משמעותי בחיים. כמעט תמיד השינויים האלה משפיעים רבות על הסובבים אותנו ו/או הסובבים אותנו משפיעים רבות על תהליך החזרה בתשובה. דבר זה עלול לגרום לבעיות ולחיכוכים רבים עם הסובב אותנו ובעיקר עם בני משפחתנו והחברה שאנו נמצאים בה. לא תמיד אנחנו יודעים איך להתמודד עם הבעיות וזקוקים לעזרה מרב או רבנית בעלי ניסיון עם חוזרים בתשובה, ולאוזן קשבת מאדם שעבר חוויות דומות ויכול לייעץ לנו כיצד לפעול בתבונה. מצד שני, גם הסובבים אותנו לא תמיד יודעים כיצד ללכת איתנו בין הטיפות על מנת לשמר את החיים בצוותא, בשלווה ובהרמוניה.

פורום זה מיועד לכם, החוזרים בתשובה שביצעתם את ההחלטה שברצונכם לחזור בתשובה על מנת שתוכלו לחלוק את חוויותיכם, ההתלבטויות והבעיות הכרוכות בשינוי מהותי בחיים ושמו החזרה בתשובה. פורום זה מיועד גם לכם, בני משפחותיהם של החוזרים בתשובה. כאן תוכלו לחלוק במה אחת עם חוזרים בתשובה, ובני משפחה של חוזרים בתשובה, על מנת שתוכלו להתמודד עם החוזר בתשובה הפרטי שלכם ו/או לעזור לאנשים אחרים הנמצאים במצבכם.

מן הראוי לציין שפורום זה מיועד לשומרי תורה ומצוות ושאינם שומרי תורה ומצוות כאחד.

מטרת הפורום היא לא לעורר דיונים בנושאי הלכה או אמונה בשביל דיונים כאלה קיימים פורומים אחרים בתפוז. הפורום מיועד לאנשים שכבר החליטו לבצע את הצעד. מהסיבה הזאת הפורום לא מיועד כדי לשכנע את החוזרים בתשובה בטעות דרכם.

כללי הפורום:

1) אנחנו בפורום חוזרים בתשובה ולכן, בבקשה, אל תשכנעו אותנו לחזור בשאלה. בשביל לשכנע אנשים לחזור בשאלה ישנם פורומים אחרים בתפוז.

2) פורום "חוזרים בתשובה" לא נועד לויכוחים על רקע דתי-אידיאולוגי. בשביל אלה קיימים פורומים אחרים בתפוז.

3) פורום "חוזרים בתשובה" לא הוקם כדי להוות בימה להידברות בין הדתיים ללא דתיים. על כן, אין מקום בפורום לויכוחים בין הדתיים ללא דתיים גם לא ויכוחים פוליטיים בין הדתיים ללא דתיים.

4) בפורום שלנו מדברים בשפה יפה ובכבוד לאורח השפה הנהוג בעולם הדתי-חרדי. הן בלי קללות אפילו לא קללות של סלנג, הן בלי ביטויים מיניים, עוד כיוצא באלה. מי שלא יכול לכבד את רגשות חברי הפורום - מוזמן שלא לדבר בפורום שלנו בכלל.

5) בפורום שלנו מעצם טבענו כחוזרים בתשובה מכבדים את היהדות ואת מורי דרכה הרבנים. על כן בפורום שלנו מתייחסים בכבוד הן לתורה והן לרבנים ולא מקללים. זה לא אומר שלא ניתן להביע דיעה, אלא שצריך לעשות זאת מתוך הכבוד הראוי.

6) הפורום אינו מיועד לשאלות הלכתיות. לצורך כך קיים פורום ייעודי בתפוז קהילות: 'לשאול את הרב'. כמובן ששאלות הלכתיות מפי חברי הפורום הקבועים, יתקבלו בברכה.

7) דף הפורומים בתפוז קהילות, מחזיק חמש עשרה הודעות ראשיות בלבד. על כן, חברי הפורום מתבקשים שלא לקפוץ ולפתוח הודעה ראשית נוספת, כל זמן שנמצאת בדף הראשי הודעה קודמת של אותו גולש, או במשך זמן סביר מפתיחתה, כדי להשאיר מקום בדף הראשון גם לחברים אחרים בפורום.

8) הערות והארות להנהלת הפורום, יתבצעו במערכת המסרים בלבד!

º
יום שני, ו' שבט.
26/01/15 15:41
ועולם כמנהגו נוהג:
בעזהי"ת

הרי שגזל סאה של חטים, והלך וזרעה בקרקע: דין הוא, שלא תצמח! אלא עולם כמנהגו נוהג והולך, ושוטים שקלקלו עתידין ליתן את הדין.
  (עבודה זרה נד).

כל בר דעת, בהתבוננו על גדולתו של ה' יתברך, בהבינו באפס אפס קצה עד כמה הבריאה נשגבת מאתנו, עד כמה החכמה הא-להית בלתי נתפסת עד אין קץ, מבין שיש צורך להרכין ראש ולקבל את העובדה שהעולם מתנהג על פי "מעשה בראשית", על פי מנהג וסדר ברורים וקבועים: אור וחושך, חום וקור, ארבעת הכוחות הבסיסיים שהפיזיקה מונה וכן הלאה.

ולכן, תוך כדי שעל פי האמת, היה ראוי שמי שגזל חיטים ועכשיו זורע אותם, שלא יצמחו! הוא עשה מעשה רע לפני ה' יתברך, ולמה שהאדמה תתן את כוחה ותצמיח את החיטים כאילו כלום? תוך כדי זאת, אין לנו ברירה אלא לקבל שלא כך רצה ה' יתברך בחכמתו שאין לנו בה שום קצה קצה הבנה. שהוא רצה שיהיה עולם שלפחות באופן זמני, יש בחירה חופשית, ואפילו אפשר להצליח במעשים רעים – עד שבסופו של דבר יהיה צורך לתת עליהם דין וחשבון.
חיפשתי מקום לצעוק בו ..........
25/01/15 23:34
מצטערת שזה נפל בחלקכם . 
אבל ישנם רגעים, כמו עכשיו למשל, שאינני יכולה עוד.
שאני רוצה לצעוק, ולצעוק, עד לב השמים, ועד  שיזדעזעו השמים .
כמה קשה הסבל הזה שאני עוברת, כמה אי אפשר לי יותר לסבול את הסבל הזה, שאני עוברת .
וכמה קשה לי הגלות המרה הזאת . 
וזה בא לי פתאום, ביתר שאת, וביתר עוצמה , כאשר קראתי לפני מספר דקות על תאונת הדרכים שאירעה לבנו של הרב ארוש. 
הבן, הזה, שמעון שיחי, פצוע , ומצבו לא טוב. 
הוא חזר מההילולא של  הבאבא סאלי, ביחד  עם רעייתו וילדיו הקטנים . 
התינוקת הפעוטה שלו, בת השנה וחצי. מתה. אשתו  ההרה פצועה, וכן גם כל ילדיו הקטנים . 
ואני דמעות . ואני כאב, על הרב  הצדיק הזה, הרב ארוש,  שנושא על שכמו את משא האובדן והשכול.
ואני כאב ויגון  על הצדיק  , שממנו ינקתי את כל אמונתי בבורא עולם , ובצדיקי העולם .
ואני חושבת עליו, ןעל האמונה המדהימה שלו בהשם .
ואני חושבת על רעייתו האהובה עלי, הרבנית מרים שתחי.
ואני חושבת לעצמי, איך לא מגיע  ליהודים הנדירים והצדיקים הללו, כל הצער הנורא הזה.
ועוד אפילו לא התחלתי לצעוק , כי  הלב שלי אוצר בתוכו ים של כאב.... ים של צער..... ים של גלות ....... ים של דמעות .
ועדיין , עדיין , לא התחלתי לצעוק כלל את צעקתי , כי רבה היא. 

מה המצב של שמעון?
אני מבין שרק הוא נפצע קשה ?
להכיר בגיל 30
22/01/15 16:42
אני יודע, קצת מאוחר בגיל 30 אבל כולנו יודעים שלא הולך תמיד חלק למצוא בני זוג.
הייתי בהרבה אתרים ומקומות, הכרתי כל מיני בחורות אבל בחיי, קשה מלאכת הזיווג כמו קריעת ים סוף, בחיי!
אבל סוף סוף מצאתי את זיווג האמת שלי ועכשיו אני בא לפרגן לאתר שבו מצאתי, כי זה אתר צעיר עדיין וצריך עוד חיזוק של אנשים.
אז מומלץ בחום! בינתיים הוא עשה ניסים בחיי. תודה רבה 'אחד לאחת'!

אביעד
º
23/01/15 15:02
תודה על ההמלצה
26/01/15 00:28
ואשריך שמצאת את זיווגך.
"להשתנות בלי לשנות"
22/01/15 07:56
"להשתנות בלי לשנות"-החלטת להתקרב לקדוש ברוך הוא? אשריך !
רק תבדוק שאף אחד לא נפגע ממך.
הדרכה קצרה ומאוזנת לבעלי תשובה, ( ולא רק להם ...)מאת הרב יורם אברג'ל שליט"א.
אפשר לשאול שאלה בנושא ממש טעון ?
20/01/15 23:30
3צפיות
אם מנהלי הפורום חושבים שזה לא ראוי אנא מחקו את השאלה !
השאלה בנושא הטעון הנשמע לא מעט בתקשורת לגבי עליה להר הבית.
מצאתי את האתר הזה (סליחה על הבורות , אני לא ממש מכיר מה והיכן לחפש)

אני ממש ממש מתחבר לחסידות על כך גווניה וכל כך מתחבר לרבי מלובביץ.
מהאתר שרשמתי אם תגללו למטה עולה שהוא בעד עליה להר בית ? 
האם הבנתי נכון ? סליחה על הנושא הטעון !!! אבל אני סקרן

ושוב, אם מנהלי הפורום חושבים שזה לא ראוי אנא מחקו את הודעתי, אני יודע שהנושא ממש ממש רגיש ונפיץ
אין לי כל רקע ישיבתי או חינוך דתי, אני ניזון מהרשת בעיקר בנושאים אלו

מה כל כך טעון בנושא עליה להר הבית?
21/01/15 16:52
בעזהי"ת

כשאתה מחפש אמת, בהחלט נמצאת נטייה ליחס לדברים משמעות מכרעת. כי אם הכל שקר, או הכל על פי טעם אישי - ואין שום משמעות לאמת, אז באמת מה אכפת שמישהו חושב כך ומישהו חושב אחרת? ולעומת זאת כשנמצאת שם אמת מהדהדת משמיים עד ארץ, שיש ה' יתברך ויש שכר ועונש ויש ביאת המשיח, אפילו דברים קטנים מקבלים משמעות כבדה, וכל שכן דברים גדולים.

למרות זאת, אני נאלץ לשאול את השאלה בכותרת. כי אני חושב שיש נושאים הרבה יותר משמעותיים להקדיש למענם אנרגיה. כמו אחוז היהודים מתוך העם היהודי כולו, שזכו להניח היום תפילין, או לומר כמה פרקי תהילים. ואם יהודי עולה להר הבית מתוך מסקנה הלכתית שכך יש לעשות, ואם יהודי מגיע למסקנה הלכתית שחלילה וחס לעשות - שניהם מקובלים בעיני בברכה, והמלצתי היא שהאנרגיה בעיקר תהיה מופנית לשאלה ששאלתי...

אם זה נכון הציטוט
22/01/15 15:52
הרבי מעודד להכנס אך ורק במקומות המותרים בהר, לא ברור לי היכן נערכה שמחת בית השואבה שהרבי מדבר עליו.
למעשה, היות ולא ידוע לך היכן מותר לעלות, אז אסור לעלות בהר.  אחרי שקראתי את המובאה שלך מדברי הרבי, אני מבין  יותר את הרבנים החולקים על הרבנות הראשית ועל 99% מהרבנים האוסרים את העליה להר הבית,  היות ומדובר באיסור תורה שעונשו כרת.
הרבנים המתירים, מתירים רק במקום שאין ספק  שמותר שם לעלות.
ברור שאין לראות בדברי הרבי הנ"ל היתר לעלות בהר, היות והרבי בחר להורות הוראה שאינה ברורה דיה.
עשה לעצמך מבחן ותחליט
25/01/15 20:50
לו מישהו היה נותן לך כוס שתיה ואומר לך כי יש ספק מזערי שאולי אחוז אחד ממנו הוא ציאניד - היית שותה או זורק?

הספק והסכנה העצומה והנוראה של איסור כרת (לאדם ולזרעו!) הוא  הרבה הרבה יותר ברור ובטוח!
חודש טוב ומבורך
הודעה זו מכילה תמונות
19/01/15 16:55
8צפיות
יהי לרצון אמרי פי והגיון לבי לפניך אבא שבשמיים,
שתיתן לנו את ראש חודש זה חודש  שבט
 לטוב ,וברכה ,לפרנסה טובה לחיים ארוכים,
לשלום ושלווה ,ואחווה ורעות,
למציאת זיווגים,ופריה ורביה ,
בריאות והצלחה מעשים טובים ,
אנא אלי ברחמיך ובחסדיך תזכה את כול עם ישראל  שימלאו
 ימינו בחיים טובים מלאה אהבה ,אחווה ורעות שלא תבוא מחלוקת
 ולא מריבות ולא פרידות ולא אלמנות ולא אלמנים 
ולא גרושות  ולא גרושים ולא יתומים ולא מפילות מקרב עם ישראל
 ושלא תבוא קטטה בקרב עמך ישראל שמור עלנו מאויבנו,
ובמיוחד מאוהבינו,שתזכה אותנו לגדל את ילדינו לתורה
 ומעשים טובים וניזכה לראות את זיב שכינה מבעד
 לעננים ושלח את משיח צתדקנו במהרה
 ובקרוב ,אנא ממך מלאה משאלות לבנו לטובה ותעשה
 מה טוב למען עם ישראל ושמשאחלות לבנו ובקשתנו יתמלאו
 במהרהוברחמים ולא יצליח יצר הרע לקטרג על עמך ישראל
 ומלאכי הרחמים וסליחות ומליצו עלינו לטובה
 וניזכה ל לגאולה השלמה, המלאה במהרה בימינו אמן כן יהי רצון
º
אמן!
19/01/15 18:17
1צפיות
הרשו לי...
24/01/15 21:16
לשתף אתכם ברשומה נחמדה מאוד (מחביאה בתוכה הדרכה נכונה איך צריך להתבונן/להתכונן ליום כזה) לכבוד טו בשבט שקרב ויבוא עלינו לטובה.

אשמח לקבל מכם תגובות ברשומה עצמה.
אשמח עוד יותר אם מי מכם יכול לשתף רשומת הדרכה זו עם אנשים הזקוקים לכך.

שבוע טוב ומוצלח.

שאלה בנוגע לדייטים
13/01/15 15:08
63צפיות
אני נתקל כך העת בדילמה הזאת ואשמח להתייעץ איך לפעול.
אני מכיר כמה רווקים שגילם מעל 35 כגילי שמתלבטים באותה הסוגיה.
לפעמים עוברים כמה שבועות ללא הצעות ואז פתאום ביום אחד מקבלים 2 הצעות.
מכיוון שחלק גדול מן ההצעות הן מהאינטרנט, או שדכניות שבמקרה הטוב ערכו ראיון עם הבחורה אך לא הכרות מעבר לזה עומדת הדילמה האם לצאת במקביל עם 2 בחורות.
בכל מקרה מדובר על הפגישות הראשונות בהם לאט לאט יכול להתברר לאן הולך הקשר. ולא מעבר לזה כלומר לא מדובר חלילה בפיתוח 2 קשרים במקביל אלא רק בפגישות הגישוש הראשונות, שבדר"כ אפשר על פיהם להבין לאן הקשר הולך. זה לא מגיע ממקום זדוני. בטח שלא לשומרי נגיעה.. ונהפוך הוא - זה מגיע ממקום של למצוא במהירות ובהשתדלות את הזיווג שגם כך ההתמודדות לא רק במישור היצר, בגילאים אלה מדובר על צורך נפשי להיות שלם וכל שבת, חג וסתם ערב של חול יכולים להיות עצובים ללא זוגיות.
השאלה אם זה מותר ואם זה מומלץ ובהתחשב בכך שמדובר בגבר, אפילו מעל 35.
כמובן שתיאורטית, יש כאן סוג של "סיכון" (סליחה שאני לא משתמש במונחים של אמונה, ואולי זאת הבעיה שלי) מכיוון שאם 2 הבחורות ראויות לכך שיתפתח קשר אתה מכניס את עצמך לסוגיה לא פשוטה בכלל ואתה יכול לגרום צער לעצמך וגם לבחורה.
אשמח לשמוע מה תאמרו.
אני לא באה לשפוט אותך ח"ו
13/01/15 15:39
38צפיות
אבל לדעתי(הענייה) זה ממש גניבת דעת.משהו במצפון לא נותן לי לעשות את זה.
אני מאוד מכירה את התופעה הזו כשהצעות מגיעות בצרורות או שיש "תקופה רגועה",לא מזמן היה לי 2 הצעות ביחד ומישהי הציעה לי להיפגש במקביל ואמרתי לה שאני ממש ממש לא הולכת לעשות את זה. זה נראה לי ניצול לרעה של הצד שכנגד.

אבל שוב,אני מבינה אותך ואני מבינה את המניעים שלך למעשה הזה,כפי שהצגת-אבל זו דעתי.

לדעתי זה בסדר.
13/01/15 18:20
37צפיות
זה נראה לי הגיוני, בשלב של הפגישה הראשונה שבה גם ככה נעשה רק בירור ראשוני.
אבל אולי אלה הדעות מהעבר ששיבשו לי את הלך החשיבה ההגיוני.
לדעתי:
13/01/15 20:37
33צפיות
בעזהי"ת

מפגש ראשוני, כשנמצאת שם הצעה נוספת בהמתנה, מתקבל בעיני, אבל תחת תנאי ברור: במידה ויש נשיאת חן ראשונית, ברמה של רצון לעוד מפגש, ההצעה הנוספת ההיא נופלת מייד מרשימת ההמתנה, וללא נסיון ל'בחינה השוואתית'. לא הוגן, וגם מאוד לא חכם - כי בסופו של דבר לכל בן אדם יש יתרונות וחסרונות, ויש בהתנהלות כזו רק ליצור בלבול.

אם אתה יוצא עם 2
14/01/15 17:59
29צפיות
הסיכון יותר גדול שתירצה את שניהן ותסתבך.
במקרה שאתה בוחר אחת מביניהן אז לרוב ההצעה נופלת אחרי הפגישה הראשונה, ואז אתה ממשיך חיש קל להצעה השניה, או שההצעה הראשונה ממשיכה לקשר טוב, ואז בכלל הכל טוב.
אין לצאת מתוך הרגשה שאולי יש עוד ציפורים על העץ,
אם הראשונה מתאימה - אתה לא צריך יותר מזה.
אתה רשאי לברר יותר לפני שאתה בוחר באחת מהן, אולי אפילו לדבר אתן
לדבר אתן
14/01/15 18:04
13צפיות
בטלפון או להתכתב
שאלה - הלכות שבת
10/01/15 18:46
42צפיות
סליחה על הבורות,
עלי לשים את כל האוכל שאני מעוניין לחמם על הפלטה במהלך השבת, בסיר ע"ג הפלטה לפני שנכנסת השבת ?
אם אני רוצה לחמם את האוכל שבושל לפני השבת על הפלטה לחימום במהלך השבת (להוציא האוכל מהמקרר, לסים בסיר ואז ע"ג הפלטה), האם אם אני שם את האוכל בסיר ואח"כ ע"ג הפלטה זה אסור ?
אם הבנתי נכון צריך 2 סירים, סיר אחד ריק ובתוכו הסיר שהאוכל נמצא בו ?
שבוע טוב

לשם הקדמה:
10/01/15 19:03
32צפיות
בעזהי"ת

למד בקפידה את הסעיפים כאן, ועל בסיס זאת יהיה אפשר לפרט על הלכות בישול שהייה והטמנה בשבת קודש.

הבנת נכון... אבל! אה הא יש המצאה שנקראת שעון שבת, ברוך ה' :)
10/01/15 20:17
38צפיות
ב"ה
ישתבח שמו, יש את השעון שבת, ואז אתה יכול לתכנת אותו שיפעל בערב (נגיד מ-7 עד 8) ואז אתה יכול בתוך שבת להשים מה שתרצה ישירות על הפלטה (ולא סיר על סיר) רגע לפני שהשעון מתחיל (רגע לפני 7) וככה בבוקר אתה יכול לתכנת שיפעל נגיד מ- 9 עד 10 ואז אתה יכול להשים מה שתרצה לפני 9, וככה בצהריים בסעודה שלישית...
והכי חשוב... ר' נתן מברסלב אומר שעל כל כף קטנה של התקדמות בעבודת ה' צריך סיר מלא של חיזוקים מבפנים ומבחוץ... אז לאט לאט אחי זה השיטה... כי מהר מהר רק נופלים ושוברים שן או שתיים או יותר גרוע...
שיהיה ...
במחילה, החמרת בדבריך.
10/01/15 20:47
39צפיות
בעזהי"ת

בעניין של שעון שבת שידליק פלטה חשמלית, יש מתירין אפילו לחמם מרק, וזאת גם אליבא דיש בישול אחר בישול בלח. לעומת זאת בעניין מבושל יבש, קיימא לן לרובא דעלמא דאין בישול אחר בישול ביבש, ולכן אמנם יש מחמירים שלא ליתנו בכלי או ככלי ראשון כלל, אלא רק על כלי נוסף, אבל לאו לכולי עלמא היא, והמקל ליתן בתחילה על הפלטה החשמלית יש לו הרבה על מי לסמוך (אג"מ, יבי"א - למשל).

גם אני נוהג כך...
10/01/15 21:14
26צפיות
ב"ה
אני שמעתי שלא רק הרב עובדיה זצ"ל פסק כך אלא גם הרב פנחס שיינברג זצ"ל ועוד פוסק שאיני זוכר את שמו אז ככה שגם ספרדים וגם אשכנזים (כמוני) יכולים לסמוך על הנ"ל... יבש מותר להניח אפילו קפוא ישירות על הפלטה גם כשהיא חמה... נכון... 
אשמח לדעת ההלכה ללא שעון שבת
11/01/15 07:39
18צפיות
המשפחה שלי לא רוצה שעון שבת כך שלבינתיים שאני שם בשבת צריך לדעת ההלכה ללא שעון שבת
תשובה על רגל אחת
11/01/15 20:59
23צפיות
לגמריי על רגל אחת ובלי לרדת לרזולוציות קטנות:

1. אם התבשיל יבש (כגון לחם, בורקס וכד') או עם מעט רוטב (כגון אורז שהוא מעט לח או עוף) ניתן להניח על הפלטה לחימום במהלך השבת.
2. אם התבשיל רטוב לגמריי (כגון מרק, מים, חלב וכד') או שיש בו הרבה רוטב (כמו דגים מרוקאים ששוחים בים של רוטב) - אסור לחמם אותם באמצע השבת.
אם בכל זאת נפשך חפצה לחמם תבשיל שרובו רטוב - העצה של השעון שהביאו בתגובות היא העצה היעוצה.

וכמובן מערב שבת (כלומר לפני כניסת השבת) ניתן לשים כל תבשיל מבושל על הפלטה כולל לח לגמריי.
ותוספת על קצה המזלג
13/01/15 14:04
14צפיות
ב"ה
לגבי- 2. אוכל לח, או שעון שבת, או מה שאמרת למעלה שזה להשים ת'סיר על סיר הפוך, או על מחבת הפוך...
נ.ב- למה המשפחה לא רוצה שעון שבת???? זה גם חוסך בכסף (בחשמל), וגם השעון זול (אחרי כמה פעמים אתה חוסך חשמל שמחזיר את העלות של 25 שקל אחרי כמה שבתות ספורות... ויש גם יותר זולים...), 
וגם בנוסף אתה יכול לחמם כל דבר ישירות על הפלטה שזה יותר נוח ולא סיר על סיר וכו'... למה לא???

מחקר מקוון בנושא התמודדות עם אובדן- אנא הקדישו מזמנכם
12/01/15 16:20
15צפיות
שלום חברי פורום יקרים,
בימים אלו יוצא לדרך פרוייקט מחקרי מקיף העוסק בהתמודדות אנושית עם מצבים מורכבים. במסגרת עבודת התזה שלי בפסיכולוגיה קלינית אני בוחנת תהליכים הכרוכים בהתמודדות עם אובדן של אדם קרוב.
מטרת המחקר הינה העמקת ההבנה אודות חווית השכול, בכדי לאתר אבלים הסובלים ממצוקה ולסייע בהתאמת טיפול הולם עבורם.
***המחקר מיועד למשתתפים דוברי עברית, בגילאי 18 ומעלה, אשר חוו אובדן של קרוב משפחה מדרגה ראשונה במהלך חמש השנים האחרונות***
מדובר בנושא כאוב ורגיש, אשר דווקא בשל הקושי בעיסוק בו ישנה חשיבות רבה להרחבת הידע המחקרי אודותיו. 
המחקר מונחה על-ידי ד"ר יוסי לוי-בלז, חוקר ופסיכולוג בכיר ומאושר ע"י ועדת הלסינקי.
בכל שאלה או הערה אתם מוזמנים לפנות אלי בדוא"ל: kipnisnoa@gmail.com
מילוי השאלון אורך כ-15 דקות. יש למלא את השאלון דרך המחשב ולא מהסלולריים.              
אנא השתתפו והפיצו את המחקר בקרב מכרים רלוונטיים,
תודה רבה!
נועה 
קישור לשאלון המקוון: https://ruppin.eu.qualtrics.com/SE/?SID=SV_2c6Lm12...

º
הקישור לא עובד
14/01/15 22:22
7צפיות
תודה על ההערה! מצרפת את הקישור מחדש
18/01/15 14:25
3צפיות
מחקר מקוון בנושא צמיחה לאחר אובדן-אנא הקדישו מזמנכם
18/01/15 14:27
5צפיות
שלום חברי פורום יקרים,
בימים אלו יוצא לדרך פרוייקט מחקרי מקיף העוסק בהתמודדות אנושית עם מצבים מורכבים. במסגרת עבודת התזה שלי בפסיכולוגיה קלינית אני בוחנת תהליכים הכרוכים בהתמודדות עם אובדן של אדם קרוב.
מטרת המחקר הינה העמקת ההבנה אודות חווית השכול, בכדי לאתר אבלים הסובלים ממצוקה ולסייע בהתאמת טיפול הולם עבורם.
***המחקר מיועד למשתתפים דוברי עברית, בגילאי 18 ומעלה, אשר חוו אובדן של קרוב משפחה מדרגה ראשונה במהלך חמש השנים האחרונות***
מדובר בנושא כאוב ורגיש, אשר דווקא בשל הקושי בעיסוק בו ישנה חשיבות רבה להרחבת הידע המחקרי אודותיו. 
המחקר מונחה על-ידי ד"ר יוסי לוי-בלז, חוקר ופסיכולוג בכיר ומאושר ע"י ועדת הלסינקי.
בכל שאלה או הערה אתם מוזמנים לפנות אלי בדוא"ל: kipnisnoa@gmail.com
מילוי השאלון אורך כ-15 דקות. יש למלא את השאלון דרך המחשב ולא מהסלולריים.              
אנא השתתפו והפיצו את המחקר בקרב מכרים רלוונטיים,
תודה רבה!
נועה 
קישור לשאלון המקוון: https://ruppin.eu.qualtrics.com/SE/?SID=SV_2c6Lm12...
º
(ברוך השם) לא יכולה לעזור...
18/01/15 21:43
3צפיות
פורומים משפטיים חדשים ב|תפוז|
11/01/15 16:10
3צפיות
עורכי הדין המובילים בתחומם הגיעו לתפוז! יש לכם שאלה משפטית? רוצים להכיר לעומק את הזכויות שלכם? היכנסו עכשיו!

|*| נעשה לכם עוול? החלטתם להרים את הכפפה ואתם לא בטוחים איך? בואו לדבר על זה בפורום תביעות ייצוגיות
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|*| למי מותר להאזין לכם? עד כמה הנייד שלכם יכול להסגיר אתכם? היכנסו עכשיו לפורום חקירות פרטיות:

|*| חשבון המים שוב הוכפל? רוצים לדעת מה הזכויות שלכם מול העירייה? בואו לבדוק בפורום מיסוי עירוני

|*| נגרם לכם או לרכושכם נזק? רוצים לברר מי חייב לפצות אתכם? בואו להתייעץ בפורום נזיקין
|*| מעבר שרתים והשבתה של האתר |*|
19/01/15 12:01
2צפיות
היום בלילה אתר תפוז יעבור לשרתים חדשים. השרתים החדשים שרתים חזקים ומודרניים יותר שאמורים לתמוך בצורה טובה יותר באתר, למנוע נפילות משמעותיות ולאפשר גלישה מהירה ומהנה יותר.

החל מחצות ועד 7 בבוקר האתר יושבת לשם העברת השרתים.

ייתכן שחלק מכם יחווה בעיות או שגיאות בעת המעבר ואחריו. נשמח לקבל מכם דיווחים בצורה מסודרת על כך בפורום משוב או בפנייה אישית forums@tapuz.co.il.

שיהיה לנו בהצלחה |@|

> מונה הצפיות, הערה מינהלתית <
23/01/15 13:37
בעזהי"ת

בעקבות המעבר לשרתים חדשים, נוצרו אי אלה תקלות זמניות במערכת, אחת מהן: אי התעדכנות של מוני הצפיות, מאז יום רביעי. לתשומת לבכם. 
לימודים - התייעצות
08/01/15 20:08
62צפיות
שלום לכולם  קודם כל המון תודה על התשובות להודעה הקודמת שכתבתי. חיזקתם אותי ממש ובמקביל גם המדריכה שלי נתרמה לעזרתי, ופתאום נפלה עליי המון עזרה מכל מיני מקומות.. כמו שאומרים שלפעמים בשביל לשנות את כל העולם צריך רק להתחיל בלצאת מהמיטה. :)
אז קיבלתי הרבה מאד אומץ וה' בחסדיו רק אחרי שהתחזקתי ברוחי הביא אליי את הבשורה שפוטרתי, שוב, בפעם המליון בערך :/ אבל זה בעיקר נתן לי הרגשה שמה לעשות, בלי הכשרה או מקצוע, זה לא ילך... מכירות טלפוניות זה הדבר היחידי בערך שמציעים לי במסגרת השעות האפשריות שלי (בוקר בלבד) והתחום הזה לחלוטין לא ביכולות שלי. ועבודה עם ילדים... נו, ניסיתי, זה לא הולך, לפחות לא כרגע. מזכירות וכאלה זו אולי אופציה, אבל כולם דורשים ניסיון שאין לי, או הכשרה, וכאן נכנסת הדילמה:
נכנסתי לתשובה עם רבע תואר בפסיכולוגיה, שהפסקתי באמצע והאמת שלא ממש בא לי להמשיך, משתי סיבות עיקריות - 1 אין עבודה אמיתית בתחום אחרי תואר ראשון בלבד, ו-2, אני לא מכירה הרבה מקומות שמלמדים בהפרדה, ועוד סיבה נוספת היא שאני נורא, נורא, נורא לא חברותית וסביבה "סטודנטיאלית" נוטה לשבור אותי (וזו אחת הסיבות שלמדתי במכללה 3 שנים ויצאתי עם רבע תואר, פשוט נטשתי המון קורסים באמצע).
אבל פתאום גם קלטתי שאין לי מושג ירוק במה אני רוצה לעסוק בחיי. אני טובה בלדבר, וטובה בלתת מעצמי, ואולי גם בטיפול במגע (רפלקסולוגיה וכל מיני כאלה), אבל לא יודעת כמה כוחות נפש יהיו לי באמת לטפל כל היום, כל יום, במיוחד בתקופות שכאלה שאני עצמי שבירה ומסכנה וזקוקה ל"טיפול". ובדברים אחרים יש לי את המגבלות שלי, שאני לא תקתקנית ולא מסודרת, אני אולי כן מאד שירותית ומסבירת פנים ויודעת לעשות רושם נהדר, ובעיקר עם המון המון המון רצון טוב עבור לקוחותיי, כשהיו כאלה בעבר (הייתי מלצרית נהדרת פעם). אני גם לא נוטה להיות זריזה במיוחד, ולא ממש טובה בלמצוא פתרונות יצירתיים, אלא יותר להתעקש שוב ושוב לנסות עד שמצליח (או שלא..). בקיצור, אני לא מתאימה להמון דברים שאפשר לעשות רק בבוקר. 
אז בעקבות שיחה עם אמא, שנשבר לה שאני דוחה את הלימודים, במיוחד במסגרת הפיכתי לדוסית, החלטתי לנסות לברר על מכללות שמתאימות לציבור חרדי. אני צריכה משהו באיזור המרכז (אני מרחובות), אז מצאתי אחת בפ"ת בשם "מדיטבע" שאמרו לי שם שיש בכל קורס אפשרות לנשים בלבד, והרוב שם בתחומי הרפואה האלטרנטיבית, ולפחות לפי האתר שקישר אליהם - הכל אמור להיות בפיקוח רבני. אמא שלי קצת לוחצת שאבדוק גם לגבי מכללת וושינגטון, וראיתי שיש שם גם מדרשה לבנות ושיעורי תורה וכו. ראיתי גם כמה מקומות בירושלים שתפסו את עיניי, אבל אמא לא ממש התלהבה מהאפשרות שאולי אצטרך לעבור לגור בירושלים.
יש קטע נוסף, שלא אמרתי לאמא כי לא נראה לי שיהיה לי קל להעביר את המסר הזה - שאני חושבת, אולי אולי, לעבור למדרשה בשנה הבאה. שמעתי דברים ממש טובים על נווה ועל נתיב בינה, והבנתי שזה גם פחות או יותר הולך עם הכיוון שלי ל"זרם" החרדי ליטאי. וממה שראיתי בגבעת וושינגטון לפחות מהרושם זה פחות בכיוון הזה.
מה אתם אומרים? חשבתי גם להתייעץ עם הרב לגבי זה, כי אולי גם הוא מכיר קצת ויידע להמליץ.. אבל בינתיים עד שאצליח לדבר איתו, האם מישהי פה היתה באחד המקומות האלה? (יותר מתכוונת עכשיו למקומות של לימודים, אבל אם יש במקום גם מדרשה נראה לי שזה גם ישפיע)
או אפילו מכירה או שמעה על המקומות
ובכלל אשמח לחוות דעת מחכמי וחכמות הפורום :)

היי:)))
08/01/15 21:32
42צפיות
בס"ד

שלום צדיקה יקרה,
אשרייך שאת ככה משתדלת למצוא מקום לימודים מופרד.
על נתיב בינה שמעתי ממש מרחוק אבל אין לי שמץ מה הולך שם.
נווה ירושלים-אחלה מדרשה,הבנות שם ברמה, רובן אקדמאיות או בדרך לשם.אבל הכיוון הוא חרדי ליטאי- מלמדים שם רבנים כמו הרב פוקס,הרב שווב, ועוד כמה שאני לא זוכרת.
המקום גם מאוד מרווח ויפה.

אם קשה לך כפי שציינת לעשות תואר בגלל מה שהזכרת,את יכולה גם לעשות לימודי תעודה שזה גם יפה ומכובד.כל עוד את מראה להקב"ה שאת עושה השתדלות,הוא ידאג לך לפרנסה. אינך יכולה לעשות מעבר לכוחותייך.
חשוב מאוד גם שתמצאי כיוון שיהיה לך כייף בו.
למרות שבסופו של יום,בנאדם בא לעבוד כי הוא צריך לשלם את הקורת גג שלו ואת החשמל...

08/01/15 22:02
44צפיות
אני אישית לומדת בבר אילן ברמת גן (וגרה בצפון! אז ללמוד רחוק מהבית זה בהחלט אפשרי אם רוצים) והאווירה באוניברסיטה היא לגמריי לא סטודנטיאלית כמו במכללה. כל קורס עם אנשים אחרים לגמריי, כל אדם לעצמו. קרי, את לא צריכה להיות חברותית לאף אחד.

אבל אם נפשך חפצה במקום נפרד ואפילו במדרשה אז ככה בגלל שהעלית את נווה ירושלים אני רואה לנכון בהחלט להמליץ לך ללמוד שם כי זה אכן מתאים לאקדמאיות והם מאד מעודדים לתואר והלימודים שם משתלבים נהדר עם לימודים אקדמאיים.
בנוסף, אני חושבת שסגנון הבנות שם יתאים לך מאד.

אני יכולה רק להסכים עם אמא שלך - הלימודים האקדמאיים יתנו לך המון. המון.
מלבד זה שהיום אפילו מנקה רחובות צריך להיות עם תואר וכדי לפרנס משפחה צריך עבודה מסודרת עם שכר יפה, זה מפתח אצלך מיומנויות ופותח לך דלתות לכיוונים חדשים בחיים. ושלא לדבר על סיפוק שהבן אדם מקבל מעבודה שמפרה אותו ושהוא אוהב ומתחבר אליה, וגם אם הוא לא כל כך מסופק - לקום בבוקר לעבודה זה כבר משהו בקיום חיים שפויים ונורמליים.

בקשר לתחום - חשבת על ללכת לייעוץ?
בת כמה את? עשית צבא? אם כן, יש הכוונות חינם לחיילים משוחררים בכל הארץ.
יש גם הכוונות יותר רציניות שעולות כסף. זה יכול כן לתת לך מושג לאיזה תחום את יותר מתחברת ואיפה אפשר ללמוד את זה. ואם את באמת תגורי בנווה ירושלים אז כדאי ללכת לימים פתוחים במכללות שנראות לך או ללכת ליועצת לימודים של אותה מכללה ולשמוע ממנה מה האופציות ולבחור את מה שאת הכי מתחברת אליו.

שמחה שחזרת לפה! בד"כ כותבים ונעלמים...
תעדכני!!
º
מה את לומדת אם מותר לשאול ?
12/01/15 13:53
10צפיות
º
מנהיגות וניהול מערכות חינוך. ותנ"ך משני
12/01/15 14:34
12צפיות
נשמע מסובך קצת .. הרבה בהצלחה .
12/01/15 15:31
20צפיות
º
סתם שם מפוצץ. תודה!!!
12/01/15 15:56
11צפיות
יש את הקמפוס החרדי אונו באור יהודה
11/01/15 11:56
26צפיות
בס"ד

יש שם את הפקולטה למנהל עסקים, למשפטים ולמקצועות הבריאות .

אולי תואר בהפרעות תקשורת או ריפוי בעיסוק יעשו לך את זה . אפשר לבדוק .

בהצלחה ויום טוב .
מהכרות אישית
11/01/15 21:13
26צפיות
שלושת המימדים זה ה דבר. הרבה אנשים ונשים מצאו את התחום הזה והם מאושרים בחלקם. זה תחום מבוקש, זה תחום שמטפל בכל הבעיות הריגשיות והגופניות, החל מבעיות גנטיות דרך בעיות שלא מובנות לרופאים ועד לאנשים ששוכבים בבתי חולים (לא מדבר במצב קריטי), ובעיות בשלום בית.. החל מפרקינסון עד אסטמה ומחלות אוטו אמוניות ואפילו הרטבה וגימגום, הכל. זו פריצת דרך אדירה בתחום הרפואה. ויש לזה למעלה משמונים אחוזי הצלחה !
צריך לזה קצת כישרון וראש טוב, ופרנסה וסיפוק יהיה בשפע בעזרת ה'.
בהצלחה !
שלושת המימדים
12/01/15 10:34
14צפיות
פיתח אותו ; יובל לוי. יש מטעמו קורסים נפרדים לנשים או לגברים, בבני ברק או בירושלים.  כמעט כולם בקורס הם אנשים יראי שמיים
איך זה שנהרגו עם תפילין בתפילה בבית הכנסת
09/01/15 13:11
34צפיות
ציור יפה לרקע שולחן עבודה שמצאתי וערכתי קצת...
06/01/15 20:50
34צפיות
ב"ה
תמונת ציור יפה לרקע לשולחן העבודה למי שרוצה מצ'הו צבעוני והשראתי... 
לא אני ציירתי חחח 
אני אבל קצת ככה שיפרתי...

אופס הנה הציור:
הודעה זו מכילה תמונות
06/01/15 21:07
42צפיות
ב"ה
יש כמה אפשרויות לרקע- "מתח", "התאם", "פרוש", וכו', עדיף לבחור ב"מתח", הכי מתאים.
סרט באורך מלא חינם לבדיקת היהדות - היהדות עומדת במבחן
04/01/15 15:12
31צפיות

סופ"ש מוזל לחקירת האמת לרווקים/רווקות ומשפחות
להזמנת סופש בבית מלון לחקירת האמת 1-700-504-506 http://www.arachim.org/Events.asp
משבר
02/01/15 01:07
67צפיות
היי
כתבתי פה קצת מזמן
המצב הוא כזה, אולי יהיה לכם רעיון או כיוונים לעזרה עבורי.
אני במשבר בתשובה כבר כמה זמן, בשקט בשקט, לא יודעת אם בסביבתי שמו לב לכך. אני גרה לבד בדירה ומנסה מאד לשמור אותה כשרה למהדרין בכל מה שאני מצליחה ללמוד שאמור להיות קשור אליי. מבחינת בשר חלב והפרדת הכלים, בדיקה מחרקים וכו. לא יודעת אם זה מה ששובר אותי אבל זה ללא ספק אחד העניינים שקשים עבורי - לבדוק קטניות וירקות וכו מוציא אותי מדעתי, אני לא נוגעת בתותים מהסיבה הזו, ואני משוגעת על תותים, פג׳ויות מהעץ של ההורים כנ"ל, וקצרה היריעה מלהרחיב. ועם הבשר חלב, שאני כ"כ מפחדת לא לערבב כלים ולעשות בלגן, ואני בטבע שלי בלגניסטית לא נורמלית מלפני התשובה. יוצא שגם על תפילה אחת ביום ויתרתי, רק בשבת אני מצליחה להתפלל. שאר הימים ברכות השחר וזהו. לא מצליחה יותר מזה, וגם זה בשיניים ובציפרניים. ועוד ועוד, נטילת ידיים ודיני קדימה בברכות והכל. יוצא שאני אוכלת חצי או פחות ממה שהייתי עד כה. וגם שומדבר בריא בערך, שזה נראה לי מה שהכי פוגע בי, והבית בבלגן אטומי והכילים בערמה בכיור והבשריים בערמה בפינ אקראית אחרת ואין לי כוחחחחחח לנקוף אצבע לסדר את הבלגן שנהיה, כבר עברתי חלקית לצלחות וכוסות חדפ ואני רחוקה מלהיות רוטשילד. והכל כל הזמן ברגשות אשמה איומים שה׳ כל כך עזר לי בלהגיע לכאן ועכשיו כשאני כאן אני רק בועטת ומתעצבנת ונשברת לו.
חשבתי אולי לבקש עזרה מגמח של אוכל מוכן, אם יש כזה דבר, שלפחות החלק הזה ירד ממני.
גם התמיכה והעזרה שהיו לי עד כה כבר לא מה שהיו - המדריכה שהיתה בקשר קרוב מאד איתי ועזרה לי ממש המון נפשית ומעשית כמעט שלא פנויה עכשיו עבורי בגלל בעיות בריאות עם הילדים שלה. והרב שלי רחוק מלהיות זמין לעזרה יום יומית, מה גם שזה נראה לי לא שייך גם בלי קשר. ושאר משפחות נפלאות שיש כאן, זה מעולה לשבתות, אבל ביום יום הנשים בעצמן כל כך עסוקות וטרודות עם הבתים והכל, שזה נראה לי ממש הטרדה להיעזר בהם.
אשמח לעצות, רעיונות וכו..
תודה רבה.
שירן
הדרכה, ואז שוב פעם: הדרכה.
02/01/15 09:58
47צפיות
בעזהי"ת

א. את בסדר גמור את. כמה את מתאמצת לקיים את מצוותיו של ה' יתברך! ואפילו אם היית תחת ההדרכה המקיפה ביותר, עדיין לא היה לך להחמיר עם עצמך כל כך - מול הקשיים היהודיים האישיים שאת חווה, כמו שכל אחד מאתנו חווה בענייניו הוא, אלא לאמץ בחום לב את דרכו של רבי נחמן מברסלב, שהתווה גישה אחרת לגמרי: להתבונן על מה אנחנו כן מצליחים לעשות, הן בפועל והן במאמץ, ומתוך זאת להבין שאנחנו דווקא כן יהודים טובים - ולשמוח במי שאנחנו!

ב. דרך החיים היהודית שנמצאת אצל הציבור החרדי, יכולה להיות מטעה ומבלבלת מאוד. בקלות אפשר לתת דגש על דברים שאין לחוזר בתשובה או כל יהודי פשוט באשר הוא לתת עליהם דגש (חומרות הלכתיות למשל: מה שנכון בשביל תלמיד חכם שעוסק 12 שעות ביום בתורה, הוא ממש ממש, אבל ממש לא נכון בשביל יהודים פשוטים), במקום על הדברים הנכונים, ומתוך זאת באופן כללי להקשות עלינו את החיים מאוד - כמו שאת בעצמך מדווחת. לכן, הדרכה, ואז שוב פעם: הדרכה. והפורום הזה נמצא בדיוק בשביל הנקודה הזו, למרות שכמובן אם מוצאים הדרכה פנים אל פנים אז בכלל מעולה. להתייעץ בכל פרטי החיים כחוזרת בתשובה, ובעזרת ה' לקבל מענה.

ג. תותי שדה: תסירי את הראש ותשטפי טוב בסבון, ובתיאבון. מי שבא בטענות, תשלחי אותו ללמוד בעיון את הספר "לכם יהיה לאכלה" של הרב איתם הנקין, והנה למשל ההסכמה על הספר של הגאון הרב מאיר מאזוז, ובכללה איזכור נקודתי על תותי השדה.

ד. כך גם בנוגע לקטניות, אנסה להקל עלייך: אחרי שאת מקפידה לקנות מוצר חדש על המדף (לא שישב שם חצי שנה, ולראות שאין באריזה הרבה פירורים, ובטח לא קורים לבנים וסימנים אחרים שמחשידים שהתפתחו שם חרקים), ולאכסן אותו רק במקרר או במקפיא - כדי לוודא שלפחות מעתה והלאה לא יתפתחו בו שום חרקים, את מוציאה את הכמות הנדרשת לך, מנערת אותה במסננת על גבי משטח לבן - ואם לא יוצאים שום חרקים ודברים חשודים, אז באורז ובקינואה ובורגול מספיקה בדיקה מהירה שאין שום גרגיר משונה, ובשעועית וחומוס: עדיף לבדוק כנ"ל לאחר ההשרייה שלהם, כי כשהם נפוחים קל יותר לראות אם יש דברים חשודים.

ה. אין שום בעיה לשים באותו הכיור כלים חלביים וכלים בשריים. את כמובן צריכה לזהות ביניהם, כדי לא להחליף את הסיר החלבי בסיר הבשרי וכיוצא בזה, וכמו כן להימנע לשפוך מים רותחים אל הכיור המלא (מים חמים שאפשר לשים בהם יד, הם בסדר גמור), אבל מעבר לזה הכל בסדר. עצה טובה בעיני היא לקחת בקבוק ריק של מרסס ניקוי חלונות וכאלה, למלא אותו במי סבון, ובכל פעם ששמים כלים בכיור לרסס עליהם כללית - כדי לדאוג שגם אם יש שם שאריות מזון, שהן יכנסו להגדרה ההלכתית של 'פגום', מה שבכלל מפשט את העניינים בנוגע לבשר וחלב.

02/01/15 13:18
26צפיות
יש הרבה מקום לאופטימיות, רוב הדברים שכתבת הם פשוטים\לא נצרכים\מיותרים.
הקושי יהיה ללמוד או בעצם לקבל את זה , משם החיים יהיו יותר פשוטים וקלים.
היי בהמשך לדברים הנפלאים שכתב אלישיר..
02/01/15 15:09
37צפיות
מה שאני מרגישה מכל מה שכתבת זה שאת בעיקר בתהליך של הקפדה על דברים שלא כ"כ מתואמים עם הלב שלך.
הרב דן טיומקין כתב בספרו "מקום שבעלי תשובה עומדים" (אם עדיין לא קראת אז מהר לקרוא) שמי שעובד לא נכון בתהליך התשובה שלו עלול למצוא את עצמו יום אחד מאד קדימה מבחינת המעשים אך הלב נשאר מאחור ואחרי ההתלהבות הראשונית על ההקפדה - המעשים נעשים כל כך כבדים, חסרי טעם וריח...

ממליצה לך לקרוא פעמיים ושלוש את ההודעה שאלישיר כתב,
ולהתחיל לעשות דברים שכייפים לך בתשובה. כרגע זה מה שנוח לך? מצויין, עשי את זה. בלי לחשוב על מה שאת כרגע לא עושה.
בעניין ההדרכה - את יכולה לכתוב כאן באופן קבוע, מסתובבת כאן הרבה חכמה של בעלי תשובה שחוו על בשרם את כל הקשיים שאת מתארת, ונוכל לעזור לך.
מלבד זאת, אני זוכרת שראיתי באתר הנפלא "מענה" (http://www.maane.info/pages/) איזה שהיא הודעה על כך שיש מתנדבים ומתנדבות להדריך בעלי תשובה. ערב שבת ואין לי כל כך זמן לחפש אבל אני בטוחה שתמצאי. ואם תצרי קשר עם הרב דן שם באתר - הוא ישמח לסייע לך. לא תתחרטי, באחריות.
קטונתי מלהדריך אבל אשמח להיות שותפה לדרך שאת עוברת. כאן, בפרטי, בטלפון.. מה שתרצי.

הרבה הצלחה,
שבת שלום!
לא רק שלא קטונת להדריך חוזרות בתשובה, אלא שאת חייבת.
03/01/15 19:20
32צפיות
בעזהי"ת

הרבה מאתנו יכולים להיזכר בתחילת דרכם כחוזרים בתשובה - אם כשלא זכו להדרכה מתאימה, ואלה שכן זכו - מה היה עולה בידם אילו לא זכו. חובה על חוזרים בתשובה ותיקים, שברוך ה' נמצאים בכלל יראת שמים ושמירת תורה ומצוות, גם אם לא במעלה גבוהה במיוחד, להדריך ככל האפשר חוזרים בתשובה מתחילים. ואדרבה: לא רק שיש בכך מצוות גמילות חסדים מהמדרגה החשובה ביותר, אלא שיש בכך להביא להרבה הצלחה בגשמיות וברוחניות, על מי שמטה את שכמו ומשתדל להדריך, ועד כדי שעל דברים כאלה אמר הרבי מליובאוויטש זצ"ל: "ככה, אלף פעמים!", לא פחות.

וכדברי חז"ל: "כִּי רַבִּים חֲלָלִים הִפִּילָה, וַעֲצֻמִים כָּל הֲרֻגֶיהָ. אמר רב הונא אמר רב: כִּי רַבִּים חֲלָלִים הִפִּילָה, זה תלמיד שלא הגיע להוראה, ומורה! וַעֲצֻמִים כָּל הֲרֻגֶיהָ, זה תלמיד שהגיע להוראה, ואינו מורה!".
 (עבודה זרה, יט).

º
03/01/15 21:30
4צפיות
תנסי באירגון ערכים
06/01/15 14:12
21צפיות
הם יתנו לך מדריכה צמודה, ורבנית, וכל מה שתצטרכי בתחום היהדות.
הגיוני מה שאת מרגישה, אם בבת אחת קבלת כל כך הרבה הוראות מבלבלות מגבילות ומדכאות..
יתכן שיש כאן משהו ריגשי עמוק יותר, מכל מקום את בכיון הנכון.
וגם, שתדעי שזה מאוד פשוט, ויש גם ים של מוצרים ללא תולעים,
וככה זה, כל התחלות קשות.
בהצלחה !

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה