בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
בס"ד

ברוכים הבאים   

תהליך החזרה בתשובה אינו תהליך קל. לא לאדם עצמו ולא לסובב אותו מאחר והוא מצריך שינוי משמעותי בחיים. כמעט תמיד השינויים האלה משפיעים רבות על הסובבים אותנו ו/או הסובבים אותנו משפיעים רבות על תהליך החזרה בתשובה. דבר זה עלול לגרום לבעיות ולחיכוכים רבים עם הסובב אותנו ובעיקר עם בני משפחתנו והחברה שאנו נמצאים בה. לא תמיד אנחנו יודעים איך להתמודד עם הבעיות וזקוקים לעזרה מרב או רבנית בעלי ניסיון עם חוזרים בתשובה, ולאוזן קשבת מאדם שעבר חוויות דומות ויכול לייעץ לנו כיצד לפעול בתבונה. מצד שני, גם הסובבים אותנו לא תמיד יודעים כיצד ללכת איתנו בין הטיפות על מנת לשמר את החיים בצוותא, בשלווה ובהרמוניה.

פורום זה מיועד לכם, החוזרים בתשובה שביצעתם את ההחלטה שברצונכם לחזור בתשובה על מנת שתוכלו לחלוק את חוויותיכם, ההתלבטויות והבעיות הכרוכות בשינוי מהותי בחיים ושמו החזרה בתשובה. פורום זה מיועד גם לכם, בני משפחותיהם של החוזרים בתשובה. כאן תוכלו לחלוק במה אחת עם חוזרים בתשובה, ובני משפחה של חוזרים בתשובה, על מנת שתוכלו להתמודד עם החוזר בתשובה הפרטי שלכם ו/או לעזור לאנשים אחרים הנמצאים במצבכם.

מן הראוי לציין שפורום זה מיועד לשומרי תורה ומצוות ושאינם שומרי תורה ומצוות כאחד.

מטרת הפורום היא לא לעורר דיונים בנושאי הלכה או אמונה בשביל דיונים כאלה קיימים פורומים אחרים בתפוז. הפורום מיועד לאנשים שכבר החליטו לבצע את הצעד. מהסיבה הזאת הפורום לא מיועד כדי לשכנע את החוזרים בתשובה בטעות דרכם.

כללי הפורום:

1) אנחנו בפורום חוזרים בתשובה ולכן, בבקשה, אל תשכנעו אותנו לחזור בשאלה. בשביל לשכנע אנשים לחזור בשאלה ישנם פורומים אחרים בתפוז.

2) פורום "חוזרים בתשובה" לא נועד לויכוחים על רקע דתי-אידיאולוגי. בשביל אלה קיימים פורומים אחרים בתפוז.

3) פורום "חוזרים בתשובה" לא הוקם כדי להוות בימה להידברות בין הדתיים ללא דתיים. על כן, אין מקום בפורום לויכוחים בין הדתיים ללא דתיים גם לא ויכוחים פוליטיים בין הדתיים ללא דתיים.

4) בפורום שלנו מדברים בשפה יפה ובכבוד לאורח השפה הנהוג בעולם הדתי-חרדי. הן בלי קללות אפילו לא קללות של סלנג, הן בלי ביטויים מיניים, עוד כיוצא באלה. מי שלא יכול לכבד את רגשות חברי הפורום - מוזמן שלא לדבר בפורום שלנו בכלל.

5) בפורום שלנו מעצם טבענו כחוזרים בתשובה מכבדים את היהדות ואת מורי דרכה הרבנים. על כן בפורום שלנו מתייחסים בכבוד הן לתורה והן לרבנים ולא מקללים. זה לא אומר שלא ניתן להביע דיעה, אלא שצריך לעשות זאת מתוך הכבוד הראוי.

6) הפורום אינו מיועד לשאלות הלכתיות. לצורך כך קיים פורום ייעודי בתפוז קהילות: 'לשאול את הרב'. כמובן ששאלות הלכתיות מפי חברי הפורום הקבועים, יתקבלו בברכה.

7) דף הפורומים בתפוז קהילות, מחזיק חמש עשרה הודעות ראשיות בלבד. על כן, חברי הפורום מתבקשים שלא לקפוץ ולפתוח הודעה ראשית נוספת, כל זמן שנמצאת בדף הראשי הודעה קודמת של אותו גולש, או במשך זמן סביר מפתיחתה, כדי להשאיר מקום בדף הראשון גם לחברים אחרים בפורום.

8) הערות והארות להנהלת הפורום, יתבצעו במערכת המסרים בלבד!

º
יום ראשון, כא אב.
17/08/14 01:16
11צפיות
הזיעה בטרחת השבת, מכפרת עוונות:
17/08/14 01:19
15צפיות
בעזהי"ת

הזיעה שהאדם מזיע בהכנת צרכי שבת, הקדוש ברוך הוא מוחק בה את העוונות כמו הדמעות. ולכן אין להתעצל בטירחא בהכנת צרכי שבת. וטוב לומר על כל דבר שקונה לכבוד שבת, כי זהו לכבוד שבת.

(ילקוט יוסף).
אמרה יהודית:
17/08/14 01:24
21צפיות
בעזהי"ת

אמר עולא: אסתירא בלגינא, קיש קיש קריא.
  (בבא מציעא פה).

פירוש מילולי: אסתירא = אִיסָר. שם של מטבע קטן. לגינא = לגין. כד. קריא = קורא, משמיע קול: "קיש קיש קיש קיש".

מטבע בודד בקופסה, משמיע קול גדול ויהיר. אם הייתה מלאה במטבעות, לא היה נשמע קול מתוכה. וכמו שאמר רבי נחמן מברסלב שכמה שיש באדם פחות דעת – כך הוא יותר רודף אחר הכבוד, ומתעסק איתו כל היום.
º
יום שני, כב אב.
18/08/14 07:03
5צפיות
כולם צריכים לטרוח בהכנות לכבוד שבת:
18/08/14 07:05
9צפיות
בעזהי"ת

גם תלמיד חכם שתורתו אומנותו צריך להשתדל להכין איזה דבר לכבוד שבת, וכמו שמצינו ברב חסדא שהיה מחתך את הירק דק דק, ורבה ורב יוסף היו מבקעין עצים, ורבי זירא היה מדליק את האש, ורב נחמן היה מתקן הבית, ומכניס כלים הצריכים לשבת, ומפנה כלי החול. ומהם ילמד כל אדם ולא יאמר לא אפגום כבודי, כי זה הוא כבודו שמכבד השבת.

(ילקוט יוסף).
אמרה יהודית:
18/08/14 07:14
19צפיות
בעזהי"ת

תניא: "בַעֲבוּר תִּהְיֶה יִרְאָתוֹ עַל פְּנֵיכֶם לְבִלְתִּי תֶחֱטָאוּ", מלמד שהבושה מביאה לידי יראת חטא. מכאן אמרו: סימן יפה באדם, שהוא ביישן!
  (נדרים כ).

ובשונה מהתרבות הכל כך נפוצה כיום, שככל ותידחף וככל שתתעקש בקול רם ובמריבה – אתה אסרטיבי וראוי לשבח. לא כך ראו חז"ל את פני הדברים. נכון שלכאורה הביישן מפסיד דברים פה ושם, אבל תמורת זאת הוא מרוויח דבר שאין יכולת לתאר את ערכו: קרבה לה' יתברך! מה עוזר להיות האסרטיבי המוצלח שיודע לתחמן את כולם, כשבסופו של דבר כל החיים הולכים 'ראש בקיר', כמו שכמעט תמיד קורה למי שלא מחפש להתקרב לה'?
º
יום שלישי, כג אב.
19/08/14 03:43
5צפיות
עוד בהכנת התבשילים לשבת קודש:
19/08/14 03:44
7צפיות
בעזהי"ת

מצוה לטעום מהתבשילים של שבת בערב שבת, כדי לראות אם הם מתוקנים לאכילה, כדי שיהיו נאכלים בשבת לעונג. וסמך לדבר, טועמיה חיים זכו. וכל הטועם תבשילו בערב שבת, מאריכין לו ימיו ושנותיו.

(ילקוט יוסף).

אמרה יהודית.
19/08/14 03:49
14צפיות
בעזהי"ת

זוהי דרך ארץ; אדם עושה בידיו, והקדוש ברוך הוא - מברך מעשה ידיו, שנאמר: לְמַעַן יְבָרֶכְךָ ה' אֱ-לֹהֶיךָ בְּכָל מַעֲשֵׂה יָדְךָ. יכול יהא יושב ובטל? תלמוד לומר: וּבֵרַכְךָ ה' אֱ-לֹהֶיךָ בְּכֹל אֲשֶׁר תַּעֲשֶׂה.
   (תנא דבי אליהו, ובילקוט תהילים תתפג).

רבים החוזרים בתשובה שבשלבים מסוימים טועים סביב השקפת היהדות על הנקודה הזו. ברכת ה' יתברך אינה מגיעה בדרך של נס המשנה את דרכי הטבע. לא לכך אנחנו מתפללים ולא לכך אנחנו מצפים. על האדם מוטלת החובה לטרוח בענייני העולם, ככל אשר דורש טבע העולם, ואם לא יעשה את הטרחה הזו, רחוק הוא שתגיע אליו ברכת ה'! ורק מה: בכל רגע ורגע שאנחנו עוסקים בענייני העולם הזה, ודווקא כשאנחנו טורחים ומתאמצים בהם, עלינו לזכור שהכל הכל מאתו יתברך, והוא הנותן לנו כוח לעשות חיל, הוא המצליח את דרכנו!

º
יום רביעי, כד אב.
20/08/14 06:32
2צפיות
למעט ואף להימנע ממלאכה, לקראת כניסת שבת קודש:
20/08/14 06:32
3צפיות
בעזהי"ת

אסור לעשות מלאכה בערב שבת [ובערב יום טוב] מתשע שעות ומחצה ולמעלה, כדי שיעסוק בצרכי שבת, והעושה מלאכה בערב שבת מן המנחה ולמעלה, אינו רואה סימן ברכה מאותה מלאכה, שאף שירויח עתה יפסיד במקום אחר. והוא מזמן מנחה קטנה, שהוא שעתיים וחצי קודם השקיעה, בשעות זמניות. וכל זה כשעושה המלאכה דרך קבע, אבל מותר לעשות מלאכה דרך עראי … יש אומרים שדוקא מלאכה אסור לעשות בערב שבת, אבל פרקמטיא [למכור ולקנות] מותר. ויש חולקים, והמנהג להקל.

מלאכת דבר האבד בערב שבת מותרת, עד סמוך לכניסת השבת והחג. והיינו, כל מלאכה שאם לא יעשה אותה עכשיו יפסיד מהקרן. וכן כל מלאכה שניכר שעושה אותה לכבוד שבת, מותר לעשותה בערב שבת אחר זמן מנחה קטנה, וכגון, אם אירע לו קצר חשמלי בביתו, או שנתקלקל לו הפלאטה החשמלית, מותר לתקן את הקצר או את הפלאטה אפילו על ידי אומן, עד סמוך לכניסת השבת. וכן מותר לשטוף רצפות הבית או חדרי המדרגות לכבוד שבת, אפילו בשכר, וגם אחר חצות היום, אף אם מקבל שכר על זה, ובלבד שיהיה סיפק בידם להגיע לביתם ולהכין צרכי שבת.

(על פי ילקוט יוסף).
אמרה יהודית.
20/08/14 06:39
7צפיות
בעזהי"ת

אמרו רבותינו; אפילו על האמת, אינו יפה לאדם להשבע.
  (תנחומא ויקרא ז).  

נראה כל כך מרוחק ומנותק מימינו אנו, כשכל אחד נותן למילים להתגלגל מפיו ללא שליטה ובקרה. חלק מהעבודה היהודית הוא, להרגיל את עצמנו באופן שיטתי לזכור את ה' יתברך, לזכור שהוא הא-להים, ממנו הכל והוא שליט בכל – ועל כן גם לגלות כלפיו את התחושה המתבקשת ביותר: יראה. וכשאתה ירא מפני הא-להים, אין מקום כל כך מהר להתחיל להישבע על דברים, כמובן כמובן אין מה לדון על דברי שקר חלילה, אלא אפילו על דברי אמת. מי אתה ומה אתה, עד כדי שתהיה כל כך בטוח בעצמך? על כן לא לחינם נוהגים ביהדות לומר על דברים רבים "בלי נדר", כי נכון שאנחנו מתכוונים לעשות כך וכך, אבל מי אומר שנצליח? הרי אנחנו רק בני אדם, היום כאן ומחר כבר לא...

שאלה קשה.
17/08/14 20:10
71צפיות
"יש מקום שאתה יותר חזק מאמא, אתה יותר חזק מאבא, אתה אפילו יותר חזק מאלוקים. איפה זה? על עצמך".

שאלת הבחירה החופשית -  אם אלוקים יודע הכל, צופה ומביט לכל הדורות, המעשים שינבעו מהתחבטויותיי כיום אלו הם ידיעה מוחלטת עבורו. 
הוא לא חלק מהמרחב שנקרא "זמן" - זמן הוא גורם מגביל ואיך יתכן שיגביל את הבלתי מוגבל. אנו כפופים לזמן ובהכרח אנו מוגבלים. נכונות הדבר מסייעת לנו כאשר אנו מתמודדים עם כבדות השאלות שעוסקות במציאות האנושות ואירועים שמתרחשים ואין לנו כל אפשרות להבין כיצד ומדוע הם קרו אולם מאידך נכונות אמיתה זו מעצימה את שאלת הבחירה, לכאורה. 

היינו עלולים לטעות ולחשוב כי אין לנו כל בחירה חופשית אלא אנחנו כבובות ביד היוצר אך האמת היא שאין הדבר נכון.  הרמב"ם, הנשר הגדול, ענק הפילוסופים והגות המחשבה היהודית התחבט רבות בשאלה הזו. כידוע, המושג של בצלם אלוקים, אינו מכוון לדמות הגוף שכן ליוצר אין גוף שאלמלא היה לו גוף היה זה מפריך אותו מלהיות אלוקים כי גוף הוא מוגבל ואלוקים בהגדרתו אינו מוגבל שאלמלא כן לא היה אלוקים.כאמור לעיל.המושג בצלם אלוקים קשור למונח של ריבונות, כשם שהוא ריבון של העולם כך אנחנו בעלי ריבונות על עצמנו - "הן האדם היה כאחד". נקודה. "כאחד" אך לדעת טוב ורע. 

אנחנו מתקרבים לחודש אלול ולא לחינם השאלות האלו התעוררו להן בשיחות והלכות המדברות על תשובה.  בסרטון זה שערכתי, הסבר מתומצת וקצר למדוע אנחנו יצורים בעלי בחירה אבסולוטית, בחירה ממש, לפעול לטוב או לא לטוב אך מה הוא טוב? מהו טוב? רבים מתבטאים באמרות כמו "זהו הטוב עבורי" - מדוע עליי לשנות את דרכיי? מי קבע שהטוב התורני הוא טוב ואין בלתו? ראו, אני הולך בטוב התורני ולעיתים רע לי. באמת שרע לי. אתה צודק, רע לך. בהגדרותיך. 

אחד מגדולי הפילוסופים היוונים כבר אמר "אך אם לשוורים או לסוסים או לאריות היו ידיים והיו יכולים לצייר את האלים, הסוסים היו מציירים סוסים, השוורים כשוורים וכו’…” -  למה הכוונה? בכל אדם יש הגדרה בסיסית למה הוא טוב , כפי שמחשבתו תופסת את הטוב. הפעולה היא לגיטימית כל עוד כאשר אנו מציירים את הטוב האלוקי איננו מתאמים אותו עם הטוב אשר שוכן במחשבתנו. זוהי טעות לעשות כן ומדוע? קבלת ההחלטות שלנו היא מוגבלת. 

כיצד אדם מקבל החלטה? אנו מסתכלים על העבר, מעריכים את הסיכונים שיהיו בעתיד ומקבלים החלטה בהווה על מנת שיהיה לנו טוב בעתיד. כל החלטה של בשר ודם באשר היא יש בה מימד של מקריות. חוסר וודאות.  הישות היחידה שיכולה לבוא ולומר לנו, ברמה של מאה אחוז אם ההחלטה שלך תצמיח טוב היא רק ישות שנמצאת בטווח שאינו מוגבל בזמן. 
בעולם המסחר, ככל שהדבר הוא יותר וודאי, פחות מקרי כך הדבר יותר יקר - כך בעולם הביטוח למשל, תמנע מעצמך חוסר וודאות - הרכב יגנב,  החפץ יסדק אך תשלם. לעומת זאת, התורה ניתנה לנו כביטוח ללא עלות, אוסף של כללים שהליכה על פיהם בהכרח מצמיחה טוב. טוב בהגדרה ולא טוב אינדיוידואלי, הוא הטוב האנושי. 

לפני מספר חודשים כתבתי שבלי נדר לא אוכל לכתוב כאן יותר בעקבות קושי אישי אך הדברים האלו צצו בעקבות שיחת מכרים אקראית. הרגשתי צורך להעלות זאת על הכתב ולפרסם. לעניות דעתי, זהו יסוד שכל אדם חייב לשאת עמו , על ידי כך אדם מגביה את עצמו ומבין את הכוחות האלוקיים שפועלים בו ולהשיג רבות בחייו.

תצליחו. הבחירה בידכם. 

דברים כדורבנות ! שמחנו שעברת עלי אורח ידידנו ..
18/08/14 17:52
18צפיות
בס"ד

ונשמח גם שתישאר ..

ישר כח על הבאת הדברים .
דקה ללמוד תורה ביום יש לך?? עכשיו בווצאפ
18/08/14 00:24
17צפיות
צדיקים מומלץ להרשם!!!!, דקה דבר תורה באמצע היום ישר למכשיר הנייד, מומלץ בחום - זה בחינם
0522-748-748
שלח בווצאפ את המילה 'צרף' למספר זה ובכל יום דקה תורה יישר אצלך.
שתפו שתפו שתפו....
שלום
15/08/14 00:48
69צפיות
מה קורה חברים ?,תגידו   בשר  בקר חייהים לחלוט ?
בכל מקרה אני אמשח לזכות אתכם בסיפורי צדיקים ובדברי תורה מדי שבוע בלי נדר   תשמחו אם אעשה זאת ?
שלום גם לך
15/08/14 12:25
58צפיות
הכל טוב, ברוך ה'. מה שלומך?

בעניין חליטת בשר, ראה ביאור שמצאתי באתר כיפה ( http://www.kipa.co.il/ask/show/12239 ). השאלה היא האם אתה נוהג כדעת המחמירים או כדעת המקילים בעניין זה. כבעל תשובה אתה רשאי לבחור את מנהגך, כיוון שאין לך מנהג אבות. אך אוסיף שלעניות דעתי, אם אינך חושב שתצליח לעמוד בדרכם של המחמירים, כיוון ששיש גם מקילים בעניין לא מומלץ ללכת לפי המחמירים במקרה כזה.

לגבי שאלתך השניה, עצתי אליך היא שאם עולה במחשבתך לקיים מצווה כלשהי (כל שכן אם מדובר במצווה חשובה שמזכה את הרבים), עליך לרוץ ולשמוח לעשותה, ופחות לשאול אחרים אם הם ישמחו מעשיית המצווה שלך. כל דבר תורה שאתה מוצא לנכון לפרסם ולזכות בו את הרבים, מצווה גדולה להזדרז ולעשות זאת.

ומעבר לזה, אני ובטוחני שעוד רבים מחברי הפורום, ודאי נשמח אם תזכה אותנו
יותר פשוט
17/08/14 21:30
15צפיות
לא חולטים בימינו חוץ מהתימנים כי אין לנו מסורת של חליטה לא בדיוק ברור איך עושים את זה.
כמו שלא אוכלים חגבים למשל.

המקור לענין החליטה הוא באיסור הפרשת דם  מחתיכת הבשר בעת הבישול.
לכן נוהגים להמליח את החתיכה כדי להוציא ממנה את מי רב הדם. מי שצולה את הבשר פטור מהמלחה כי בצליה הדם לא נשאר בתבשיל אלא נשרף ונוטף לאש.

רעיון החליטה הוא הצמתת הדם בתוך החתיכה כדי שלא יוכל לצאת החוצה ואז אין לנו דם שפרש בתבשיל. מה שיטריף את התבשיל.

הבעיה כאמור שיש מחלוקת לגבי אופן החליטה ו מכיוון שאשכנזים וספרדים אין להם מסורת של חליטה לא נוהגים היום לחלוט בשר לפני בישול....

ומסתפקים הצליחה או בצליה.

דרושה מלווה לבחורה בתהליכי חזרה בתשובה דוברת רוסית או אנגלית
15/08/14 17:14
28צפיות
לבחורה בת 19,ידידותית, שחיה כעת באוקראינה ומנסה למצוא את עתידה בישראל כבעלת תשובה, דרושה מלווה שתדריך ותיצור איתה שיחה יהודית-ישראלית בכדי לחזק ולהשריש בה את הזהות היהודית דתית-ישראלית.
השיחות יעשו ע"י תוכנת סקייפ. תודה לכל העוזרים ומסייעים בעניין. לפרטים -צרו קשר בפרטי. 
º
תפנה לארגון הידברות. אני מאמין שיעזרו לה באופן מסודר.בהצלחה!
15/08/14 18:19
13צפיות
או אירגון ערכים
17/08/14 11:36
8צפיות
שנים רבות שהם עוסקים בקירוב והדרכה
תפנה פה בהודעה אשית לאופירA או לגילה חזני
17/08/14 18:47
8צפיות
אני בטוח שהן ישמחו לעזור.

אם יש דברים שתצטרכו עזרה תשאלו במייל.

מאחל המון בהצלחה
º
מחפשת שידוך לפרק ב', דרך אתר ברמה, מכירים?
15/08/14 18:57
17צפיות
אני מחפש בשליש גן עדן
16/08/14 22:00
18צפיות
הרמה וכל זה זה עניין שלך ו חשבונות שמיים כמובן
º
ממליץ בחום על אתר 'שבע ברכות' -אתר השידוכים של ארגון הידברות
16/08/14 22:50
10צפיות
º
16/08/14 23:01
2צפיות
מישהי שצריכה עזרה
14/08/14 16:32
50צפיות
פאדיחה כפול ארבע!
12/08/14 11:17
80צפיות
בס"ד
שיתוף קטן-
אתמול היה לנו מפגש משפחתי.מסיבת גיוס לבן דוד שלי,ארבע פעמים ניגשו אליי דודים ובני דודים ובאו באינסטינקט לחבק אותי ואז נשארתי במקום ואמרתי "לא אני לא יכולה".הרגשתי ממש לא נעים ואולי גם נראתי קצת הזויה. אבל ידעתי שאין מצב שזה יקרה.
הייתי בטוחה שהם זכרו עוד מפעמים קודמות.אבל זה לא קרה.

היה פאדיחה.הייתם צריכים לראות את הפרצופים שלהם,הם חשבו שהחלקתי על בננה או משהו.
אבל עדיף פאדיחה פה מאשר למעלה.

שנזכה לעבוד את השם בשמחה וביראה!

בשורות טובות אנשים יקרים.
º
בנית מזבח, והקרבת את עצמך. לה' יתברך!
12/08/14 14:21
13צפיות
º
ביג לייק! (לא הייתי קורה לזה פאדיחה)
12/08/14 14:33
15צפיות
º
12/08/14 15:47
5צפיות
עדיף פה ולא שם. אבל הכי עדיף בלי פאדיחה בכלל.
12/08/14 20:18
34צפיות
תסבירי את עצמך מיד, רצוי בהומור. רצוי בהרבה הומור.
רצוי בדרמטיות, אם זה אותנטי לאישיות שלך. או בכל דרך שאותנטית לאישיות שלך, ותרגיש לך הכי טבעי בעולם. 
אם תעשי את זה מוצלח, מובטחני שהם יזכרו את זה לעולמי עד ולא ינסו לחבק אותך. 
צודקת בהחלט.
13/08/14 09:14
20צפיות
חייכתי חיוך נבוך ואמרתי "אני אוהבת אותך בלב".זה הכי ספונטני שלי.נו שוין...
זה מאוד מזכיר לי את האירוע הזה:
12/08/14 20:32
28צפיות
"כיצד אלך, הלא כל יושבי בית הספר ילעגו לי, אדם מבוגר בן ארבעים שנה, שאינו יודע אפילו קרוא וכתוב"?
כתשובה ביקשה רחל שיביא לה חמור נכה שחוליותיו הפצועות יצרו שקעים וגומות בגבו. את הגומות מילאה בעפר ובתוכו הניחה זרעונים. לא חלף זמן רב ובגבו של החמור צמחה גינה קטנה. הוציאו רבי עקיבא ואשתו את החמור לשוק, וגרמו לצחוק גדול אצל הקונים: חמור וגינה על גבו. אטרקציה בכיכר השוק. גם ביום השני, צחקו העוברים והשבים על הבריה המשונה, אך ביום השלישי איש כבר לא צחק. האנשים התבוננו בחמור ואמרו כנראה זהו מנהגו של חמור הזה.
צא ולמד, אמרה רחל לרבי עקיבא, ביום הראשון יצחקו עליך ואפילו יפגעו בך, ביום השני גם כן, ביום השלישי התגובה תהיה כבר שונה, או במילים של המדרש "יאמרו זה מנהגו כך". [מדרש הגדול לפרשת שמות].

חזקי ואמצי!
13/08/14 00:47
58צפיות
אשריך שזכית להגיע למקום הזה, ושזכית שתתקיים בך יראת שמים כה גדולה כל הכבוד ויישר כח על השיתוף!

אני בעניין של שמירת נגיעה עדיין עוד צריך להתחזק (עם קרובי משפחה האמת שאין לי קונפליקט כי ממילא אף פעם לא אהבתי בלי קשר, אלא באופן כללי לגבי הזדמנות למגע עם מישהי וכו'). למרות שבתקופה האחרונה דווקא התחלתי להתחזק ונמנעתי מחיבוק גם כשהיו לי כמה הזדמנויות כי חשתי בקונפליקט עם ההלכה. אלא שהקושי שלי הוא להחליט באופן ברור וסופי שזהו אני לא נוגע יותר אפילו אם תהיה הזדמנות וכו'.
תודה רבה!
13/08/14 09:19
36צפיות
ככל שהזהות של בעל תשובה מתגבשת ,יהיה לו קל יותר להחליט החלטות ברורות שיהיו יציבות לאורך זמן.

אני מאחלת לך שבקרוב מאוד תגיע להחלטה כזו חשובה.אין סיפוק גדול מזה.
ידוע שהשם יתברך לא יכול לסבול כל מה שקרוב לזימה ותולדותיה.בדיוק כפי שראינו לפני כמה שבועות,בפרשת פנחס.

תודה על התגובה
13/08/14 23:04
42צפיות
בשנים האחרונות אני מרגיש באמת שהתחזקתי מאד, והצלחתי לקבל על עצמי החלטות ברורות לגבי נושאים רבים הקשורים לאורח החיים הדתי. אלא שבנושא זה ובעוד כמה עניינים טרם הגעתי לשלמות, אבל בע"ה אני בדרך לשם.

תודה על החיזוק
º
בכייף.
14/08/14 16:02
6צפיות
מצווה 4X
13/08/14 14:36
19צפיות
איפה פה הפאדיחה?
הסמ' תמיד דואג שאחרי מצווה נרגיש רע לכן מתפללים הסר שטן לפנינו ומאחורינו
לפנינו - לפני הפעולה
אחרינו - אחרי הפעולה
אז עשית טוב והוא עשה לך הרגשה רעה ביג דיל...
כל הכבוד

º
אין עלייך, גאה בך!
14/08/14 20:05
8צפיות
º
14/08/14 22:50
6צפיות
אולי תרצו לסייע למקום של בעלות תשובה..
הודעה זו מכילה תמונות
11/08/14 14:09
66צפיות
ניתן להפיץ ואף רצוי,הפרטים בתמונה. כל דבר יעזור.. מקום מחזק..
למדרשה הזו כבר יש אם בית ופיקוח חינוכי?
11/08/14 16:50
44צפיות
בעזהי"ת

(כי אם לא, יש בפירסום הזה ממש "לפני עור לא תתן מכשול". בזמנו מהיכרות אישית עם המתרחש באחת מהדירות, לא היה מדובר במאומה באווירת מדרשה, אלא בלא מעט בנות שמצאו מקום דיור בזול במרכז ירושלים, ומתוך זאת: חילולי שבת קבועים ואפילו 'אירוח' של בנים אל תוך הלילה. המציאות הזו לא הייתה סתם, אלא מתוך אי פיקוח חינוכי על המתרחש, ואולי אי הבנה שבראש מדרשה צריכה לעמוד אשה, ודווקא).

מופיע לי פרסומת בתחתית העמוד
08/08/14 10:21
51צפיות
הם רוצים ללמוד אבל אין להם ילקוט
אז חשבתי שאפשר להרחיב את זה לכמה כיוונים :
דוגמה
הם רוצים ללמוד הלכות אבל אין להם ילקןט יוסף (לספרדים)
הם רוצים ללמוד אבל אין להם לפטופ.
הם רוצים להשתדך אבל אין להם זיווג.
הם רוצים לחזור בתשובה אבל אין להם רב.
הם רוצים לעבוד  אבל אין להם עבודה.
הם רוצים לחלום אבל אין להם
דימיון.

לפטופ.
ועוד אחת
08/08/14 10:23
18צפיות
את מרגישה נפוחה? אולי את בהריון….
תשעה באב
08/08/14 10:36
19צפיות
היום הכי עצוב בשנה.  אסור ללמוד תורה.  וחשופים לכל מיני פגיעות שהרי ביום הזה אין הגנה.
והשנה נגנב לי הפלאפון החכם שלי זה שבגינו עפתי ומצאתי את הר המור .
אז בכאב גדול מבלי להתלונן כלפי שמיא קניתי חדש למרות שזו נקזת דמים גדולה  עבורי אז חשבתי שאין. לי כסף לשבת בטעות ונסתבר שיש לי כסף לקנות דגים ןחלות ושןקו לכל הישיבה
..
בקיצור גם ענישה מלמעלה ספןגה בהרבה רחמים

והעיקר לא אמרתי
08/08/14 10:27
19צפיות
סוףסוף התקלחתי עשיתי כביסה וקניות (אתמול)  ואני מרגיש שוב בן אדם…
היכן מוצאים?
06/08/14 20:00
68צפיות
אני באמת תוהה, איפה אפשר להכיר אנשים עם זיקה לדת, לזוגיות?
אני מרגישה שבגלל שאני לא בעולם החילוני ולא עמוק בעולם הדתי, אני איפשהו באמצע וכאן נורא קשה למצוא.
 אפילו אני מנסה את מזלי באתרי הכרויות... אבל האמצע, בין לבין... מרגישה שאין היצע גדול בגלל המקום בו אני נמצאת.
אני מגדירה את עצמי כמסורתית שמתקרבת לאט לאט...
מה דעתכם?

תודה  
שמעת על שבע ברכות?
07/08/14 12:18
49צפיות
לפני הכל ואחריי הכל-תפילה תפילה תפילה!
תתפללי על זה.דברי על זה עם השם.
ובצד ההשתדלות-
 קיימת יוזמה חדשה מבית הידברות מדור "שבע ברכות"-חברה אמרה לי לא מזמן שהיא שמעה על זוג שהתחתן דרך שם...
יש שם בטוח אנשים עם זיקה לדת (ולחלקם אף יותר מכך) שמעוניינים למצוא זוגיות .
תנסי שם.זה הרבה יותר 'מוגן' וצנוע מאתרי היכרויות אחרים.

בהצלחה!:)
תעדכני ותמשיכי לשתף אותנו פה:)

האמת שלא שמעתי, תודה
07/08/14 18:04
18צפיות
אני מתפללת המון המון... ברור לי שהקב"ה ישלח כשהוא יחליט... אבל לפעמים זה נורא קשה.
תודה רבה!
שתדעי שגם הצלחת קצת לחזק אותי
07/08/14 18:43
22צפיות
שהזכרת לי : 
"לפני הכל ואחריי הכל-תפילה תפילה תפילה!
תתפללי על זה דברי על זה עם השם"

אז שוב תודה לך!

º
08/08/14 00:22
2צפיות
את די אמורה לחפש מישהו במקום דומה...
08/08/14 00:24
25צפיות
בעזהי"ת

ואני מצטרף להמלצה על 'שבע ברכות' - כי שם באמת אפשר לחפש מישהו כזה. שגם הוא נמצא בדרך, במסע, שהתחיל לצאת מהעולם החילוני אבל עוד לא נמצא עמוק בעולם הדתי, שעוד מחפש את הזהות שלו הראשונית שלו כחוזר בתשובה...

עוד אתרים
08/08/14 10:10
17צפיות
קשרים
שליש גן עדן
טנדו
º
תודה רבה לכולם!
08/08/14 11:22
10צפיות
º
גם אני ממליץ על שבע ברכות
08/08/14 13:12
8צפיות
אני לא מצליחה להירשם לאתר שבע ברכות
11/08/14 23:13
14צפיות
גם לכם זה קרה?
בכל מקרה שלחתי לשם מייל... מעניין למה זה ככה?

צריך לחכות עד שנפתח הכרטיס שלך.
12/08/14 12:19
12צפיות
את צריכה לקבל קודם אישור מהמנהל תוך 24 שעות ואז נפתח לך הכרטיס.
º
למה את לא מצליחה, מה הופיע לך שלא הצלחת להירשם?
12/08/14 14:34
5צפיות
יש שם איזשהי בעיה, קובץ שגוי... משונה מאוד
12/08/14 18:24
8צפיות
שלחתי להם מייל, מקווה שיטפלו בבעיה
תודה
באתר שניים שהם אחד
11/08/14 00:22
17צפיות
יש הרבה מעומדים במצב שלך, וחלקם אף מצהירים שיש להם כוונה להתחזק יחד.  כל מועמד אמור למלא הרבה פרטים על עצמו, ככה שיש רושם ראשוני מבוסס קצת יותר. גם בהרשמה בחינם אפשר איפשהו למצוא בן זוג. לדעתי, יש המון המון אנשים במצב שלך
º
שליש גן עדן
15/08/14 00:50
2צפיות
º
אביב גפן... בקרוב ניפגש איתו בכויילל או בשטיבלך?..
04/08/14 04:21
23צפיות
למה נמחק?... טוב הנה צ'וב...
הודעה זו מכילה תמונות
04/08/14 05:32
32צפיות
ב"ה
(שוב תקלה.. זה אמור להיות כתגובה להודעה על אביב גפן...)
"עברתי התפכחות כואבת. הבנתי שהאשראי של התירוצים של חמאס הולך ואוזל. הפלסטינים בעזה בחרו בחמאס, שהשקיע את הכסף שלהם במנהרות טרור במקום בקידום העם שלהם. נעזוב את הדיון הארוך איך הגענו למצב הזה. אבל אם זה המצב, כרגע אנחנו צריכים לחוות את שלב הטיפול בפצע המדמם שם. עדיף לא ללכת מכות בינינו".
בעניין הפגנות השמאל, גפן חושב ש"כרגע הרחוב צריך להיות שקט ולכאוב את כאבי המשפחות. זה לא זמן להתלהם. צריך לשמור על שקט ולהתנגד לאלימות בכל צורה".
כשנשאל גפן על התנהגותה של הח"כית הערבייה חנין זועבי, אמר: "אני לא אוהב גם אותה. בעיניי היא אדם אלים, שמסית לאלימות, וחוץ מלהפריד בין אנשים ולסכסך לא עשתה כלום. זועבי שותלת רוע וזדון, פרובוקטיבית בשקל.

אין זו הפעם הראשונה שגפן נשמע בהתבטאויות שונות מאלו שציבור שומעיו הורגל. לפני כעשרה חודשים ביקר בתוכנית The Voice  (שבה הוא משמש כמנטור) במקום מעניין מאוד - בית כנסת ביישוב ניר גלים, שבו מתגוררת אחת הבנות שהתמודדו באותה תכנית.
במהלך הביקור חבש גפן כיפה, לבקשתו, ואז התוודה בפני המתמודדת: "תדעי לך שאני מקנא בך, ועכשיו בלי הומור וגם בלי ציניות, אני מקנא במי שמאמין". בהמשך הוסיף "זה מקסים בעיני. אני מחכה לרגע שתהיה לי איזו הארה. זה עוד לא קרה לי, ואני בלי ציניות, זה מבאס."
בקטע שלבסוף לא שודר, אמר גפן: "את רואה משהו שאני לא רואה. אני כן יהודי, יש לי אמא שלמדה בבית ספר דתי, אני קרוב לזה, אני מדבר על זה. מכיר את התנ"ך ואת התורה, מחכה לרגע שתהיה לי איזושהי הארה"

אז יאלה אביב בוא לכולל שלי נקבל 'תך בשמחה...

מקור- http://www.hidabroot.org/he/article/70725
º
אין לך אדם שאין לו שעה
04/08/14 11:09
3צפיות
º
יהי רצון שיזכה!
05/08/14 02:30
5צפיות
לפי דעתי גם אנחנו נזכה אם הוא יצטרף לשורותינו...
07/08/14 00:53
16צפיות
ב''ה
לדעתי הוא נכס צאן ברזל...
שסידרת ת'תגובה...
הנה הקטע המלא. זה היה במרץ 2013 למיניינם
10/08/14 14:23
14צפיות
במסגרת תוכנית רבע הגמר של הריאלטי 'דה ווייס' ששודרה אמש, ביקר המנטור אביב גפן בבית הכנסת בניר גלים, מקום מגוריה של המשתתפת הדתייה אופיר בן שטרית. עם היכנסו לבית הכנסת ביקש גפן כיפה, וחברי המושב מיד נענו לבקשתו והשניים ניהלו דיון פילוסופי אמוני על קיום אלוהי בעולם.

"דעי לך שאני מקנא בך. בלי הומור ובלי ציניות, אני מקנא במי שמאמין במשהו גדול יותר. זה מקסים בעיני", הצהיר המנטור שהעיד על עצמו שיש בו הרצון להתקרב לאמונה היהודית. "ניסיתי, הלכתי, קראתי ולמדתי". המתמודדת אופיר בן שטרית ענתה לו שלפעמים "לא צריך לקרוא ולחקור הרבה. לפעמים זה מספיק ברגש הקטן הזה בפנים".

זו לא הפעם הראשונה בה אביב מאותת על זיקה לדת. לפני כשנה הקליט יחד עם הזמר אביתר בנאי את השיר "יש שמיים מעליי". בשיר נשאלות שאלות אמוניות עמוקות וניתן למצוא בו ציטוטים כמו "להסתובב זה לא אומר להיות חופשי, יש שמים מעליי יש בתוכי שמים, מוכן הכל לא מפחד עד שארגיש".גפן אף שאל את אופיר למה זה לא קורה לו. למה הוא לא מגיע להבנה ואמונה אמיתית. "אני חושבת שמי שלא בא מהעולם הדתי, יש לו איזו נקודה בחיים שבא הוא מרגיש שיש משהו מאחורי העולם הזה. אולי הרגע הזה עוד לא קרה לך" עונה לו אופיר.
מחכה לרגע שתהיה לי איזושהי הארה
 "אני מאחל לעצמי להגיע לרגע גדול של הארה ואמונה וזה עוד לא קרה לי. בלי ציניות  - זה מבאס. את רואה משהו שאני לא רואה. אני כן יהודי, יש לי אמא שלמדה בבית ספר דתי, אני קרוב לזה, אני מדבר על זה. מכיר את התנ"ך ואת התורה, מחכה לרגע שתהיה לי איזושהי הארה. "
השיחה הסתיימה בהבטחה אופטימית של אופיר:" תהיה לך, יש לך משיכה לזה וזה מה שחשוב."

מה נצ'מע עוז??
הודעה זו מכילה תמונות
11/08/14 03:21
22צפיות
ב"ה
לא יודע אם אתה זוכר אותי אבל אני ינסה להזכיר לך... לפני כמה שנים אני (חיים או חמי,  חוזר בתשובה ליטאי אז) ואחי שניר דיברנו כמה פעמים ונפגשנו בנסיון לקרב את אחי, אני אז הייתי מנתניה (והיום בבית שמש),
אחר כך החלפנו טלפונים ובדקנו אם כבר יש ת'טלפונים...  ואני ראיתי שאצלך היה כתוב ליד השם שלי 'צריך לקרב אותו לברסלב' חחח בטלפון ואני ככה הוספתי בלב ליד השם שלך 'צריך להיזהר ממנו' חחח
וכנראה שה' הסכים איתך ולא איתי כי הנה אני היום... דרך אגב אתה נוסע לאומן השנה?...
כן זוכר!!
11/08/14 17:57
11צפיות
לא ידוע לי שרשמתי הטלפון שום דבר כזה, אך דיברנו ביחד שאולי את התפילה של הברסלבים בחולון הוא יאהב כי זה עם תופים (בזמנו, כך היה) ולאט עם שירה. מעיניין ולא מונוטוני.
לא זוכר את זה?? אכלנו עם אחיך פיצה בחולון ואני בירכתי ברכת המזון והוא ענה את כל האמנים לצאת לידי חובה.

אולי 6 שנים עברו מאז...
חחח אהבתי
14/08/14 13:12
12צפיות
ב"ה
אהבתי שזכרת
יאפ זה אנחנו
כל מה שהזכרת  XD חחח 
הייתי שמח להיפגש שוב 
להשלים שעות/שנים ^_^
º
לאט לאט כולם מתקנים את דרכם ומחשבתם
11/08/14 09:30
3צפיות
קושי בצום
05/08/14 03:54
26צפיות
קוראים לי פנינה אני בת 26. 
אחרי תהליך ארוך של חיפוש הגדרה מתאימה  התחלתי לשמור לאט לאט על חלק מהמצוות(זה די טרי חודש וקצת בסך הכל..).לציין שהועזבתי מחינוך חרדי בגיל מוקדם כי התחלתי לשאול שאלות בנושא שירות בצבא ככה שהנושא רגיש אצלי.

אני ממלאת תפקיד בטחוני+רפואי  מה שיוצר הרבה קשיים(מודה שלא אוותר עליו בגלל זה לפחות לא כרגע)..

הגעתי הביתה כ-20 דקות לפני כניסת הצום  
הספקתי בערך כריך וליטר מים
מתחילת הצום הגעתי למצב שאני בקושי יכולה לעמוד
אני כוננות אז הכרחתי את עצמי בהתחלה לקצת מים וכשה לא הועיל אז ללחם 
עדיין מרגישה חלשה.
כולם סביבי אוכלים ושותים כרגיל..
זה הצום השני שלי בסך הכל - יז בתמוז הביאו מישהו שהסביר לי על כמיות של מים  אבל הייתי בתפקיד אז היה לי יותר קל לגבי זה.  פעם לפני זה שצמתי הייתי ילדה קטנה (עברו איזה 14-15 שנה מאז).נייסתי להבין מהאינטרנט אבל לא הצלחתי.
מה עושים?

את שואלת על שתיית מים במהלך הצום, בכמות של 'פחות מכשיעור'?
05/08/14 04:04
13צפיות
בעזהי"ת

אני לא רב, ואפילו אם הייתי - בכל אשר כתבת לא היה מספיק כדי לענות בבטחה. כוננות בתפקיד בטחוני רפואי היא הגדרה מעורפלת מידי, ויכול להיות שבכלל אסור לך לצום בתשעה באב - כדין כל חייל על משמרתו.

על כל פנים, את מתכוונת בסוף דברייך על שתיית מים בכמות קטנה, שבמצבים רבים שבהם אי אפשר לצום, יש בתור פתרון ביניים, לשתות באופן כזה?

ובנוגע לאופן השתייה בכמות הקטנה הנ"ל:
05/08/14 04:09
11צפיות
ברוך ה'
06/08/14 14:06
13צפיות
התחלת לשמור מצוות . זה משמח את כל העולם חוץ ממלאך אחד רע.

ומפה מתחיל כל הסיפור למה זה קשה.

וזה קשה כי יש מי שמפסיד אותך כשאת מתקנת. אז לאט לאט כמו לרקוד טנגו בשדה מוקשים מוסיפים עוד מצווה לעוד מצווה ובכלל...

צום מכינים מראש. במיוחד שני הצומחת הגדולים כיפור וזה שהיה אתמול.
אז בכיפור ביום שלפני אוכלים הרבה פעמים קצת. וככה נחשב יום האכילה לפני הצום גם הוא ליום צום. וביום שהיה אתמול לא יחזור עוד כיום צום כי משיח יבוא (כך מחוייבים להאמין ) ולכן אין לי עצות לגביו. שאר הצומות מבוקר עד ערב קלים בהרבה.
ועוד משהו גיליתי עם השנים שאם אני מתפלל לה' ו אומר לו שבלעדיו אני לא מסוגל לעשות שום דבר כולל לצום הוא עוזר. לא תמיד בצורה שאני רוצה אלא בצורה שהוא רוצה.

שדכן לבעלי תשובה
04/08/14 13:43
19צפיות
שדכן לבעלי ובעלות תשובה, כל הגילאים, למטרות מצווה בלבד (בחינם), נא להתקשר בשעות הערב 054-8409475
כזו הודעה
12/08/14 10:32
13צפיות
לעוד אמיתית של אדם שרוצה לעשות חסד ורק 9 אנשים מביטים בה? (אתמול היו 5) אני לא מבין....
למישהו יש הסבר?
מעלת וחשיבות ההתבודדות ע"י הרב זמיר כהן
הודעה זו מכילה תמונות
31/07/14 12:26
19צפיות
ב"החבק'ה......... הגאולה בפתח..... כמו שר' נחמן מברסלב זצוק"ל הבטיח.... http://www.hidabroot.org/he/video/56632
אופס התכוונתי ל- ולא ל- למרות שמרגש
31/07/14 12:32
4צפיות
ב"ה
עד דמעות...
חחח
º
חחח :)
31/07/14 13:28
2צפיות
º
טוב נו שיהיה... ;)
31/07/14 21:46
יש אופציה חדשה שאפשר לערוך הודעה
31/07/14 21:50
1צפיות
עד דק' מספר מרגע השליחה
טוב נו... שיהיה... חחח
03/08/14 00:39
2צפיות
ב"ה
העיקר
צפיתם?...
איך נראית השכינה בימינו אלו.. והאם שייך להגיד 'נראית'?
03/08/14 02:58
6צפיות
ב"ה
האם שייך להגיד איך 'נראית' השכינה שהיא רוחנית?
מסתבר שכן...
(מתוך אתר הידברות)
"...לפתע נחרד רבי אברהם הלוי, תלמידו של האריז"ל, דמות לבושה ועטופת שחורים מכף רגל ועד ראש, שאת פניה לא ניתן לראות עמדה מולו. לא מהעולם הזה הייתה הדמות, גובהה הגיע מרצפת הכותל ועד שמי השמים. מיד הבין רבי אברהם: השכינה הקדושה מולו..." 

הסיפור המלא-
"השמועות על מחלתו הקשה של רבי אברהם הלוי ברוכים, הגיעו עד לאוזניו של רבי יצחק לוריא אשכנזי - האר"י הקדוש (יום פטירתו ה' אב). לא שהיה האריז"ל זקוק להן, שכן בעיניו הטהורות צפה והביט למרחוק.
רבי אברהם הלוי ברוכים, היה מגדולי תלמידיו של האר"י הקדוש, וחי עימו בצפת לפני כ-400 שנה. מדי לילה נהג רבי אברהם לקונן על חורבן בית המקדש. יושב היה על הקרקע ומתפלש בבכי ואפר משל מתו מוטל לפניו.
ביום מן הימים פנה אליו רבו האר"י הקדוש, ואמר לו שהינו גלגולו של ירמיהו הנביא, ובשמים התפעלו רבות מהאבל שלו על חורבן בית המקדש, והחליטו לזכותו במעלה נפלאה: מדי לילה בלילה - יבוא ירמיהו הנביא שראה את החורבן בעיניו ואף ניבא עליו, ויקונן יחד עימו.
כעת היה רבי אברהם חולה מסוכן, ורבו, האריז"ל, הגיע לבקרו ואמר לו ששנותיו בעולם הזה הגיעו אל קיצן.
"ברם", המשיך האר"י, "יש לך תקווה אחרונה. אם תעלה כעת לירושלים עיר הקודש, תלך לכותל המערבי ותזעק שם על גלות השכינה וצערה, תקרע שערי שמים בדמעות עד אשר תִּגָּלֶה אליך השכינה הקדושה - יש תקווה ואחרית לחייך עלי אדמות, ויוסיפו לך שנות חיים".
שמע זאת רבי אברהם ונתן אל לבו. מאותו יום והלאה סידר ממיטת חוליו את כל ענייניו, בכדי שיוכל לעלות לציון. טרם נסיעתו ירושלימה, אף צם והתפלל שלושה ימים ברצף שיסייע לו ה' יתברך במחשבתו הטובה לבכות על צער השכינה.
באותם ימים, מסע בין צפת לירושלים על גבי חמורים היה מתיש, קשה, וארך זמן רב. כל אלו לא הרתיעו את רבי אברהם הלוי מלמלא אחר דברי רבו הקדוש. בכוחות אחרונים של גופו המיוסר עשה רבי אברהם את דרכו בהרים ובגאיות, בימים ובלילות עד אשר הגיע לא לעיר המקדש השוממה.
בהגיעו, לא פנה לחפש מקום ללון בו או לנוח לפחות מטורח הדרך. כל אלו לא דיברו אל נפשו השוקקת שתפגוש כעת בשריד בית מקדשנו לראשונה בחייה. הוא שם פעמיו אל הכותל המערבי, ומיד כאשר ראה אותו מול עיניו בחורבנו השתטח אפיים ארצה, קרע את בגדיו, התפלש בחול ובכה מרות על צער השכינה אשר בגלות שוכנת.
בכיו נמשך שעות ארוכות, כל חייו הוקדשו למטרת בכייה על החורבן, והנה החורבן ניצב למולו – היאך לא יבכה מקירות לבו?
לפתע נחרד רבי אברהם: דמות לבושה ועטופת שחורים מכף רגל ועד ראש, שאת פניה לא ניתן לראות עמדה מולו. לא מהעולם הזה הייתה הדמות, גובהה הגיע מרצפת הכותל ועד שמי השמים. מיד הבין רבי אברהם: השכינה הקדושה למולו.
הוא חש את לבו מתנפץ לרסיסים, נשימותיו כבדו וראשו התנודד מצער: הזאת נעמי? כך נראית שכינת עוזנו כאשר היא בגלות? הוא לא עמד בצער, ובעודו קורא בכאב "ציון המסולאת בפז, אוי לי שראיתיך בכך" - צנח מתעלף.
בשנתו, הופיעה השכינה הק' בחלומו, ידיה הונחו על ראשו והיא לאטה באוזניו: "הינחם אברהם, הינחם בני. יש תקווה לאחריתך ושבו בנים לגבולם..."  
שמח וטוב לב חזר רבי אברהם לצפת עירו, שם בישר לו האר"י הקדוש שהוסיפו לו 22 שנים על חייו."

פרסום בתפוז - תפוז עסקים

בעל עסק קטן?

זה הזמן שלך להופיע בפורומים! למידע השאר את פרטיך כאן >>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה