לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
בס"ד

ברוכים הבאים   

תהליך החזרה בתשובה אינו תהליך קל. לא לאדם עצמו ולא לסובב אותו מאחר והוא מצריך שינוי משמעותי בחיים. כמעט תמיד השינויים האלה משפיעים רבות על הסובבים אותנו ו/או הסובבים אותנו משפיעים רבות על תהליך החזרה בתשובה. דבר זה עלול לגרום לבעיות ולחיכוכים רבים עם הסובב אותנו ובעיקר עם בני משפחתנו והחברה שאנו נמצאים בה. לא תמיד אנחנו יודעים איך להתמודד עם הבעיות וזקוקים לעזרה מרב או רבנית בעלי ניסיון עם חוזרים בתשובה, ולאוזן קשבת מאדם שעבר חוויות דומות ויכול לייעץ לנו כיצד לפעול בתבונה. מצד שני, גם הסובבים אותנו לא תמיד יודעים כיצד ללכת איתנו בין הטיפות על מנת לשמר את החיים בצוותא, בשלווה ובהרמוניה.

פורום זה מיועד לכם, החוזרים בתשובה שביצעתם את ההחלטה שברצונכם לחזור בתשובה על מנת שתוכלו לחלוק את חוויותיכם, ההתלבטויות והבעיות הכרוכות בשינוי מהותי בחיים ושמו החזרה בתשובה. פורום זה מיועד גם לכם, בני משפחותיהם של החוזרים בתשובה. כאן תוכלו לחלוק במה אחת עם חוזרים בתשובה, ובני משפחה של חוזרים בתשובה, על מנת שתוכלו להתמודד עם החוזר בתשובה הפרטי שלכם ו/או לעזור לאנשים אחרים הנמצאים במצבכם.

מן הראוי לציין שפורום זה מיועד לשומרי תורה ומצוות ושאינם שומרי תורה ומצוות כאחד.

מטרת הפורום היא לא לעורר דיונים בנושאי הלכה או אמונה בשביל דיונים כאלה קיימים פורומים אחרים בתפוז. הפורום מיועד לאנשים שכבר החליטו לבצע את הצעד. מהסיבה הזאת הפורום לא מיועד כדי לשכנע את החוזרים בתשובה בטעות דרכם.

כללי הפורום:

1) אנחנו בפורום חוזרים בתשובה ולכן, בבקשה, אל תשכנעו אותנו לחזור בשאלה. בשביל לשכנע אנשים לחזור בשאלה ישנם פורומים אחרים בתפוז.

2) פורום "חוזרים בתשובה" לא נועד לויכוחים על רקע דתי-אידיאולוגי. בשביל אלה קיימים פורומים אחרים בתפוז.

3) פורום "חוזרים בתשובה" לא הוקם כדי להוות בימה להידברות בין הדתיים ללא דתיים. על כן, אין מקום בפורום לויכוחים בין הדתיים ללא דתיים גם לא ויכוחים פוליטיים בין הדתיים ללא דתיים.

4) בפורום שלנו מדברים בשפה יפה ובכבוד לאורח השפה הנהוג בעולם הדתי-חרדי. הן בלי קללות אפילו לא קללות של סלנג, הן בלי ביטויים מיניים, עוד כיוצא באלה. מי שלא יכול לכבד את רגשות חברי הפורום - מוזמן שלא לדבר בפורום שלנו בכלל.

5) בפורום שלנו מעצם טבענו כחוזרים בתשובה מכבדים את היהדות ואת מורי דרכה הרבנים. על כן בפורום שלנו מתייחסים בכבוד הן לתורה והן לרבנים ולא מקללים. זה לא אומר שלא ניתן להביע דיעה, אלא שצריך לעשות זאת מתוך הכבוד הראוי.

6) הפורום אינו מיועד לשאלות הלכתיות. לצורך כך קיים פורום ייעודי בתפוז קהילות: 'לשאול את הרב'. כמובן ששאלות הלכתיות מפי חברי הפורום הקבועים, יתקבלו בברכה.

7) דף הפורומים בתפוז קהילות, מחזיק חמש עשרה הודעות ראשיות בלבד. על כן, חברי הפורום מתבקשים שלא לקפוץ ולפתוח הודעה ראשית נוספת, כל זמן שנמצאת בדף הראשי הודעה קודמת של אותו גולש, או במשך זמן סביר מפתיחתה, כדי להשאיר מקום בדף הראשון גם לחברים אחרים בפורום.

8) הערות והארות להנהלת הפורום, יתבצעו במערכת המסרים בלבד!

שלום רב. מחפשת דחוף אירגונים/עמותות של אוזן קשבת בטלפון
27/03/15 00:33
19צפיות
לא בצט. חוץ מער''ן. קשה להשיג אותם

תודה רבה
אני ממליץ מאוד על
27/03/15 14:56
10צפיות
הרב יעקב חיון מבית שמש, הוא מתנדב באירגון אהבת חינם ידיד נפש, הטלפון של האירגון מפורסם במדריך החרדי, שזהוא הדפי זהב החרדי של ירושלים.
הכי טוב זה לשוחח עם הרב יעקב חיון, תמצאי את המס' שלו בגוגל. השיחה  בחינם. הוא מבין בנפש האדם, הוא  יודע להקשיב ולייעץ.
º
ֻ
27/03/15 17:20
1צפיות
º
איך אני משיג את הספר"עולמות של טוהר"?
23/03/15 11:23
19צפיות
º
נראה וזה זמן ארוך שכל עותקי המהדורה האחרונה, אזלו.
23/03/15 18:32
9צפיות
º
נסי בערכים
25/03/15 22:32
3צפיות
פסח למתקדמים.
הודעה זו מכילה תמונות
22/03/15 18:03
38צפיות
מאמר שפורסם אצלי בבלוג,
מתוך סדרת מאמרי הדרכה לפסח שיבעל"ט.

קריאה מהנה.
חודש טוב, שבוע טוב,
הצלחה בכל, ניסים וישועות לכל עם ישראל!

פתוח לתגובות, טענות, ביקורות, תרגישו חופשי...
אביב הגיע...
אהבתי את המאמר "פסח למתקדמים"
26/03/15 01:51
16צפיות
הרבי מלובביץ כמו כל גדולי ישראל כותב תמיד במאמריו:
אהבת ישראל זה שער הכניסה לאהבת הבורא!

ברכה והצלחה לכל בית ישראל.
מה דעתך?
26/03/15 09:25
11צפיות
להוסיף את הפוסט הזה כתגובה ברשומה בבלוג.
מאחר והיא מחזקת את הרעיון של:"בין אדם לחבירו".
לדעתי כל דבר שמחזק את הרעיון של 'אהבת חינם'
26/03/15 17:03
15צפיות
צריך להוביל...הדור שלנו צריך להיות 'מצוין' ב"אהבת לרעך כמוך",רבי עקיבא אומר,"כמוך ממש".
ככה נוכל להתקדם לעבר משיח צדקנו.אמן כן יהי רצון!

ברכות אח יקר לך ולכל ישראל.
º
והתפילה נשמעה והוא לא ידע.
18/03/15 19:00
46צפיות
º
מי לא ידע???
18/03/15 23:17
33צפיות
לא לשכוח ברכת האילנות מראש חודש ניסן
17/03/15 12:00
27צפיות
ברכת האילנות
היוצא בימי ניסן, ורואה אילנות פרי שמוציאים פרחים, מברך: "ברוך אתה ה' אלוקינו מלך העולם שלא חיסר בעולמו כלום וברא בו בריות טובות ואילנות טובות ליהנות בהם בני אדם".
יום א' בניסן יחול השנה (תשע"ד) ביום שלישי הבא עלינו לטובה.
ותיקנו רבותינו ברכה זו, מכיון שהלבלוב באילנות הוא דבר שבא מזמן לזמן באופן מחודש, שאדם רואה עצים יבשים שהפריחם הקדוש ברוך הוא (הרא"ה בספר פקודת הלוים, ברכות מג:). ואין לברך ברכה זו אלא פעם בשנה ולא יותר.
אם נסתיימה הפריחה
אם כבר נסתיימה הפריחה, כלומר, הופעת הפרחים באילן נסתיימה מחמת שינויים במזג האויר, והחלו לצאת פירות, כפי שקורה הרבה באילנות של שקדים וכדומה, אי אפשר לברך על אילנות אלה ברכת האילנות. ואפילו אם לא יצאו הפירות, אבל כבר נפלו הפרחים, אי אפשר לברך ברכת האילנות, לפי שאין הברכה אלא על פריחת האילנות, שהיא יציאת הפרח דוקא. ומכל מקום, אילן שהתחילו לגדול חלק מפירותיו, אם יש בו עדיין פרחים וניצנים, מברך עליו ברכת האילנות.
נשים, האם תברכנה ברכת האילנות?
גם הנשים יכולות לברך ברכת האילנות בחודש ניסן, ואף על פי שנשים פטורות ממצוות עשה שהזמן גרמן (דהיינו מצוות שהן בקום עשה ונוהגות רק בזמן מסוים כגון מצות ארבעת המינים בסוכות), מכל מקום ברכת האילנות תברכנה.
והטעם שברכת האילנות אינה נחשבת למצות עשה שהזמן גרמא, מבואר בספר טורי אבן (מגילה כ:) לגבי מצות "הבאת בכורים לבית המקדש". שמצות הברת ביכורים היה נוהגת רק עד חג החנוכה, ובכל זאת הנשים היו מביאות בכורים לבית המקדש. והטעם שמצות ביכורים אינה מצות שהזמן גרמא, הוא משום שדוקא מצוה שאינה נוהגת בכל זמן מצד עצם המצוה, כגון ציצית שאינה מתקיימת בלילה, הרי היא נחשבת "מצות עשה שהזמן גרמא", אבל מצות בכורים, מצד עצמה היתה ראוייה להתקיים כל השנה, אלא שמחנוכה ואילך לא היו מצויים פירות בפרדסים, ואילו היו מצויים עוד פירות, היו הימים ראויים להבאת בכורים, ולכן מצוה זו אינה נחשבת למצות עשה שהזמן גרמא.
והוא הדין בנדון ברכת האילנות, שמעצם מצות ברכת האילנות, היה ראוי לברך בכל זמן, אלא שהטעם שמברכים דוקא בימי ניסן הוא משום שאז מלבלבים האילנות, נמצא אם כן שאין הזמן גורם את הברכה, רק הוא תנאי לברכה, ולכן גם נשים תברכנה ברכת האילנות ויובאו פרטי דינים בזה בהלכה הבאה.
º
18/03/15 19:18
1צפיות
בירכתם כבר?
25/03/15 22:45
10צפיות
בכל הגינה שלי ושל השכנים שלי לא ראיתי פרח אחד. רק ניצנים.
הקץ להדחקות, העת לפורקן
16/03/15 00:51
156צפיות
זה זמן מה שאני מחכה לפרוק את ליבי. חודשים ארוכים של חוסר מנוחה, לילות לבנים, חודשים של בחינות מעורבבים בשברון לב והניסיונות לעמוד, הדחקה והדחקה.
 שבתי הביתה. האנונימיות שכאן, הידיעה שמי שיקרא את הדברים לא יבקר, לא יגחך. בצבא אמרו לי "ההוראות נכתבו בדם". לפחות עבורי, גם הוראות התורה כי הדם הוא הנפש. ר' דוד אלטשולר , בעל המצודת דוד, על הפסוק במשלי "מאור עיניים ישמח לב" כתב "אין שמחה כהתרת הספקות." כאשר מקוננים בלב האדם ספיקות ומציאות חייו אינה נודעת לו, חייו אינם חיים. כנווד במדבר שאינו מכיר דרכו.

אדם שמחכה לתוצאות של מבחן גורלי , אדם שמחכה לתוצאות מראיון, להבדיל אדם שמחכה לתוצאות של בדיקה רפואית מכריעה ובהיבט שלי, אדם שמחכה  למה שלבו היה חפץ כל חייו ובמיוחד כשנתנו לו את כל הסיבות להאמין שבעת הזו הוא לא מחכה לשווא. ספיקות שנתבררו בעד רצון האדם והן ספיקות שנתבררו כנגד רצונו. דינם זהה. זו יהדות. ברך על הרעה כשם שמברך אתה על הטובה. הלכה. כשם. הימצא אדם בדרגה זו? לא נמנתי מבינהם , כנראה. הבנת המציאות, ההבנה כי אין תשובה היא תשובה. לבי חלל בקרבי ולא יודע את נפשי. אלו רגעים בהם אני נוטל ספר תנ"ך, מעיין בפסוקי איוב, הזדהות עם הכאב, הזדהות עם הטרוניה, הזדהות.

עיניי הלחות, הדמעות שמתביישות לצאת, שוב. עבורי, זוהי נקודת ריסוק פנימית. הפניה לבורא מדוע מניח לי לחוות את אותו סבל וכאב, שוב ושוב, מתוך אהבה באהבה. מאז שכל עמלי התרסק למול עיניי ברגע חלפו שנים, בניין בית רוחני חוץ מאבן הזהב האחרונה שלא נתנו לה להיות מונחת שם ונסתלקה לה ובחסרונה הבניין כולו התמוטט בשיא פסגת הרוחניות שלי, יכולתי ליפול, יכולתי ליפול אבא והנה, כשעת כושר לגאולה, אותה האבן אותתה ברצונה להתיישב וחשבתי שהפעם הוא יאפשר לה כניסה כי מעיניים רמות, הבטתי בכל המהלכים כשחמט בעד היוצר, שהנה מתכנן הוא לבצע עבורי את המהלך המנצח. שנים אמרתי , רק הוא יחזיר את האבן החסרה. רק הוא.
האמנתי כי כל שהיה אינו היה אלא פספוס מחלף.

עמדתי שם ביום הכיפורים בסמוך לארון הקודש, כנגד שכינה עוטפת, ככהן גדול בדמיוני אך קטנטן במבחן המציאות, בקדושה, מתחת לטלית רטובה ברגעי סיום הנעילה, בכי שלא נראה על פניי מעולם, חש כי השכינה עמי, מחזיקה בי חזק ומבטיחה לי שהפעם... למסע הזה יהיה סוף טוב והמתנתי, מבצע ניקיון בית פנימי תמידי בכל רגע שלא מעשיי יכריעו כי אם רצונו ורצונו בלבד יכריע, כאחר צהריים של ערב ביאת הגואל, הרי גאולתי הפרטית קרבה. בכותל המערבי, מתפלל בכי של ילד שמבקש דרכו הביתה. אפשרתי לעצמי להגביה ציפיות ותייסרי רעתי.

והנה לה, נקודת הריסוק שעברתי בעבר חזרה לה ואיתה הכאב של אז, בעל עוצמה אך שקט יותר, מפחד להשמיע את קולו, החברה לא תכיל אותו, לא תתפוס ותבין את מקורו, אורכו ומדוע לעולם לא יסתיים.אולם העוברים ליד חדרי בשעות שקטות אלו של לילה, יוכלו להאזין לו. שנים של עבודה רוחנית, עמידה איתנה בתורתי בסביבה "קשה", לתת לאלוקים מקום בכל צעד ושעל בחיי, בכל דרכיי.
פנימיותי שבורה והרגשתי הכנה שהייתי מוותר על כל מה התארים והתעודות שאינן אלא גשמיות ריקה שהשגתי בחיי כדי לקבל דבר אחד ויחיד ושכל ההילה הזו איננה שווה לי. ריק וחסר אני בחיי. הייתי מוכן לוותר על אלו ולא עבורי אלא רק כאמצעי שלתמונה האחת שביקשתי בחיי יהיה טוב.

גיליתי כי ניתן לדחות מחשבות אך לא לעד. ברגע מסוים, הן פורצות. מבקשות שתתעמת מולן. מבקשות מנוחה. לא יניחו לך עד שתנער ותוציא אותן החוצה.
אבא, כבר התבגרתי, יודע יותר, יודע פחות, אחרי האורות, אחרי הנפילות, אני פה איתך אך כעומד על צוק רם אני, ידי מושטת ובה ספר תורה. אבא, אל תיתן לה ליפול. נפלה ואפול אף אני ואם תחליט להשאירה, אנא, אנא- "לפחות שכל מה שאני עובר בדרך יהפוך חולשה לעוצמה גדולה".

https://www.youtube.com/watch?v=Ibm-DP36Umo

מזדהה איתך בכל מילה ואות.
16/03/15 09:44
41צפיות
ב4 שנים האחרונות הקב"ה מעביר אותי ניסיון עצום. ש99% מהאנשים הסובבים אותי והקרובים אליי ביותר לא יודעים עליו ולו דבר אחד, ואני נאלצת להתמודד איתו יום-יום שעה-שעה לבדי.

מתפללת עלייך, כמו גם עליי,
שתפילותינו ייענו.
זה הכל.
רק שיענו.
º
16/03/15 20:10
9צפיות
º
מזדהה עם החלק שהבנתי
16/03/15 22:27
14צפיות
º
17/03/15 22:29
9צפיות
יש מרחק
21/03/15 21:39
19צפיות
בין "וידעת" ל"השבות".
אני ראיתי בעצמי שאם אני מודה לבורא עולם אז העניינים זזים יותר מהר,
זה התיקון למעוקה שבלב - להודות ולהודות על מה שיש.
הספרים של הרב ארוש ושל הרב לוגאסי ידועים..
הצלחות !
לא הכל טוב,אבל הכל לטובה.
22/03/15 02:16
19צפיות
יש שיר כזה של אודי דוידי, "לא הכל טוב, אבל הכל לטובה". בנאלי משהו אבל אם תביט בו עוד פעם,תוכל לרכוש תובנה אחת או שתיים.

הלוואי שהשם ייתן לנו את הכוחות והראייה ביום שאחריי הסערה, לראות שהכל לטובה!
יפה כתבת
22/03/15 21:31
23צפיות
יש נקודות שאני מזדהה איתך בהן, והיו לי גם כן תקופות שהיתה לי הרגשה דומה. ואני רוצה לצטט דברים יפים של הרמח"ל במסילת ישרים שחיזקו אותי מאד באותם זמנים. בפרק י"ט (בפרק העוסק במידת החסידות) כותב הרמח"ל:
והנה זאת ודאי שאהבה זאת צריך שלא תהיה אהבה התלויה בדבר, דהיינו שיאהב את הבורא יתברך על שמטיב אליו ומעשירו ומצליח אותו אלא כאהבת הבן לאביו שהיא אהבה טבעית ממש שטבעו מכריחו וכופהו לזה, כמאמר הכתוב (דברים ל"ב): הלא הוא אביך קנך. ומבחן האהבה הזאת הוא בזמן הדוחק והצרה, וכן אמרו ז"ל (ברכות נד, א): ואהבת את ה' אלהיך בכל לבבך ובכל "נפשך", אפילו נוטל את נפשך. ובכל "מאודך", בכל ממונך.
אמנם כדי שלא תהיינה הצרות והדחקים קושי ומניעה אל האהבה, יש לאדם להשיב אל עצמו שתי תשובות: האחת מהן שוה לכל נפש, והשניה לחכמים בעלי הדעה העמוקה. האחת היא כל מאי דעבדין מן שמיא לטב (ברכות ס'), וזה כי אפילו הצער והדוחק הנראה בעיניו רעה, איננו באמת אלא טובה אמתית, וכמשל הרופא החותך את הבשר או את האבר שנפסד כדי שיבריא שאר הגוף ולא ימות, שאף על פי שהמעשה אכזרי לכאורה, אינו אלא רחמנות באמת להטיבו באחריתו. ולא יסיר החולה אהבתו מהרופא בעבור זה המעשה, אלא אדרבא יוסיף לאהבה אותו. כן הדבר הזה, כשיחשוב האדם שכל מה שהקב"ה עושה עמו לטובתו הוא עושה, בין שיהיה בגופו, בין שיהיה בממונו, ואף על פי שהוא אינו רואה ואינו מבין איך זה הוא טובתו, ודאי טובתו הוא, הנה לא תחלש אהבתו מפני כל דוחק או כל צער אלא אדרבא תגבר ונוספה בו תמיד.
אך בעלי הדיעה האמתית אינם צריכים אפילו לטעם הזה, כי הרי אין להם כוונת עצמם כלל, אלא כל תפלתם להגדיל כבוד שמו יתברך ולעשות נחת רוח לפניו. וכל מה שיתגברו עיכובים נגדם עד שיצטרכו הם יותר כח להעבירם, הנה יאמץ לבם וישמחו להראות תוקף אמונתם, כשר צבא הרשום בגבורה אשר יבחר לו תמיד במלחמה החזקה יותר להראות תקפו בנצחונה. וכבר מורגל זה הענין בכל אוהב בשר ודם שישמח כי יזדמן לו מה שיוכל להראות בו אל אשר הוא אוהב עד היכן מגיע עוצם אהבתו.

חזק ואמץ זכות גדולה היא לך שהקב"ה מעמידך בנסיונות!
תודה לכם.
23/03/15 21:03
37צפיות
היופי בתגובותיכם הוא הזדהותכם ללא הבנה, בפאזל חסר של מילים. תודה. 
דעו, רבות עברתי בחיי, טרגדיות, אכזבות, מעקשים אך דעו -  קושי עצום הוא להרדים רגשות שאתה יודע שהם קיימים בך וזאת על ידי עבודה רוחנית יום יומית ושינון תמידי כי כל דעביד רחמנא לטב עביד ואין אדם נוקף אצבעו מלמטה אלא אם כן מכריזין עליו מלמעלה ואת אשר יאהב השם יוכיח ואז בהשגחה, מעין טריגר מתקדם לכיוונך, מעורר בך שוב את שביקשת להשקיט ואירוע סוחף אירוע בשנה וחצי האחרונות והכל מתחבר לך בהיגיון שהנה, רצונו יעשה כרצונך.
חטאתי בחיי בעבודה שלא לשמה ומי יעיד על עצמו שלא בעולמנו שלא חטא ולמעשה, אסייג, החטא זה? שנאמר "לעולם יעסוק אדם בתורה שלא לשמה". לעולם , כדי לעלות על הגל של עבודת השם לשמה לעתיד לבוא אך כאן, בטוח אני כי זאת לא הייתה עבודה שלא לשמה, לא צדקות זמנית שיתמזג רצון הבורא עמי אלא בדיוק להיפך שכן ההוכחה שלי לעבודה לשמה הגיעה לפני שנים, כשאיבדתי את אחי כשבוע לאחר שקיבלתי החלטה לשוב בתשובה מאדם חילוני-אתאיסט ואמרתי אז, "לא אכפור בך" והיצר "זה שכר התשובה" ואני "לא אכפור בך". כך גם באכזבה ההיא, כשטבעת כבר הייתה מונחת כמעט בכיס, שהייתי בפסגת הרוחניות שלי - אז, אז הוכחתי לבורא עולם שהוא ואני נשאר דבוקים יחדיו לנצח, אני אני והוא הוא ואני מכיר ויודע את דרכי ואת הנתיב שבו עליי לצעוד בחיי ולא אסטה ממנו מרצוני שנמצא בנשמה שנמצאת בשכל, אלא רק מיצרי השוכן בנפש. 
בתחילת דרכי, נפילות קמו ושבו בעניין אך זה היה זה בגדר "איוולת אדם תסלף דרכו" שהרי נאמר בשיר השירים  "מה תעירו ומה תעוררו את האהבה?" המשך הפסוק "עד שתחפץ!" עד שיש חפץ  - חפץ זה רצון, רצון בשני כיוונים ורק אז, רק אז, העירו את הרגשות בפנים, לא לפני והנה נראה היה לי, האמינו לי, גם בכח השכל ולא בכח הרגש בלבד כי רצון שהתקיים לפני שנים שב וזה מתוך מילים ברורות ונתבדיתי והקריסה והנפילה למטה היא קשה מאין נשוא ואיפה שיש יותר גלי רגש, כך צריך יותר שוברי גלים שישברו אותם. המשל בשיר השירים, כנסת ישראל, שהשם מפציר בה לא לדחוק את הקץ ולהמתין לעת הנכונה בה הגאולה הכללית תוכל להתרחש והיא יכולה להתרחש בדרכים וצורות שונות אך מבטיח השם שהיא תתרחש. כך אקיש לגאולה הפרטית שלי לעת עתה ואמשיך בדרכי, בדרכו.
שוב, תודה.

24/03/15 17:55
14צפיות
ממש ברגעים אלו יום ההולדת שלי נגמר.אני מברכת אותך שתמצא את האחת שלך האמיתית,ולא תדע עוד קושי ובע"ה תמשיך לעשות נחת רוח להשם יתברך כי בינתיים נראלי שהוא ממש מבסוט ממך.עלה והצלח! 
סיפור חדש ומרתק!!!
10/03/15 18:55
36צפיות
שיחה חשובה לבנים על שמירת הברית
13/03/15 08:26
27צפיות
דוד says:
אחי אני פוגם בברית בלי סוף
גם באינטרנט גם בחוץ
אור says:
אני מכיר אנשים שפגמו 10-12 פעמים ביום אחד, או אנשים שהיו שקועים בהרגל הזה במשך 11 שנה. והם יצאו מזה!, המכנה המשותף להצלחתם שהם לקחו אחריות על חייהם, הם הפסיקו לרחם על עצמם, הם גילו אחריות,הקרבה,וויתור על מעשים שליליים, מילאו את חייהם בדברים אחרים,מזינים,עשירים,תכליתיים. פגם הברית זה שיא הנוקשות בתחפושת של רכות ורחמים, זה הרצון להנות בלי לגלות שום נאמנות. זה באמת רצח. אתה רוצח את האהבה שיש בך, את המעוף, את היצרתיות, אתה נאטם, הלב נערל, כל הוורידים של הנפש מתמלאים  בזוהמה של תאוות בשרים במקום בתקוות, חלומות, ברצון השם. פשוט תחליט, החלטה אמיצה - אתה מפסיק.  היום זה נגמר. פשוט.
דוד says:
שתהיה בריא אני אוהב אותך
אור says:
כל הדברים שקשורים בעמידה בניסיון, בבגרות, בנשמה מתוקנת שלמדה את השיעור שלה בעולם זה ממש לידך  רק תצא ממשבצת האפסות הזאת, אל תהיה מריר, ואני לא תוקף אותך, אני תוקף את הנחש שבך! אתה לא קורבן של אף אחד, ולא לנחש הזה בתוכך, אל תגיד אין לך כוח - יש לך כוח, אל תגיד אין לך יכולת - יש לך יכולת , יש פרופורציות גם לאנשים כמוך.
דוד says:
עושים מאמצים
אור says:
נשמות גבוהות תמיד יורדות עמוק, ודווקא מהמקומות האלה אתה מתנקה מהטינוף של כל המין האנושי, הגאווה, כי תשמע מה שווה להתחיל התחלה חדשה, הרי כבר מה יצא ממני אחרי ירידות כאלה מילא היה הכל חלק, זה ''הכל או כלום '' דווקא ממקום שאתה יודע שלא תקבל מחיאות כפיים, אתה מתנקה במקומות האלה ובשביל להיות עובד השם אמיתי צריך לעבור דרך הקליפות......... אתה יודע מה זה רחמים, רחמים זה מהמילה רחם, מה זה רחם, רחם זה המקום בוא גדל התינוק בבטן אמו,  שם הוא מקבל את האוכל, את ההגנה, את הכל, כל מה שהוא צריך. העולם הזה זה כביכול ''הרחם'' של בורא עולם.  פה הנשמות גדלות, השם מגדל אותנו ברחם, ברחמים, לומדים, מתפתחים, עוברים הסקת מסקנות כלפינו וכלפי העולם  והכל ברחמים, לגלות רחמנותו "כל העולם מלא רחמים'' אמר רבי נחמן מברסלב, אבל אתה צריך להאמין ברחמים האלו,  שהוא יכול לסלוח ולמחול גם לחוטא כמוך. אם לא תאמין ברחמים האלה, אתה לא תגדל, אתה לא תצא מזה.
דוד says:
אתה מרגיש שינוי לפני ואחרי ?
אור says:
כן עברתי את ה-40 יום. זה כבר לא עושה עליי רושם. אבל אתה חייב להבין,  כל התעניינות קלה בפגם הברית זה שואב את כוחה מהמידה הזאת של רחמים עצמיים, אדם שמרחם על עצמו  תגיד לעצמך את המילים, אין לי כוח, אין לי יכולת, זה גדול עליי, כל כך קשה לי, אני חלש, אני מסכן וכו') על זה הדרך אם אתה מזדהה אם המילים או כל שכן חש אותם אז סימן שאתה נגוע במידה הזאת.
אור says:
אם אדם חלה במחלה של הרחמים עצמיים , ידרש ממנו הרבה אנרגיה נפשית ורוחנית כדי להתמודד עם פגם הברית,  אבל בן אדם שעשה עבודה, והוא לא מרחם על עצמו, גם אם הוא נמצא בשיא הפריצות האנרגיה שנדרשת ממנו כדי להישמר שואפת לאפס.
דוד says:
ה' יעזור
אור says:
זה תלוי בנקודה הזאת. אני תמיד מחפש את השורש לכל דבר, אני תמיד מחפש את הלב שבכל עניין, העניין של פגם הברית זה רחמיים עצמיים זה לא כזה עמוק, אבל זאת המציאות. זה מתחיל בהרגשה של ריקנות בלתי מבוטלת או מתמשכת או שזה פועל יוצא של הרגשה של חוסר יכולת  ,  אגו פצוע, רכות, מסכנות, עדינות בתחפושת של נוקשות ומפונקות. במצב כזה הנשמה נמצאת במצב צימאון שווה ערך  להליכה של 30 יום במדבר. היא משתוקקת לאור אלוקי, אבל היצר הרע מפתה אותנו בתחליף מזויף,  במקום באהבת השם, נותן לנו אהבת נשים שזה הכי קרוב לשיכרון חושים, להיכללות הבורא, לקשר אינטימי וחם.
דוד says:
כל זה נגרם מזרע לבטלה ?
אור says:
כן ובמיוחד אם זה חוזר על עצמו, ובשביל שזה לא יתחיל, צריך להאכיל ולהזין את הנשמה, התבודדות, לחזק את התודעה,  מעשים טובים ותפילה,תורה גם הבן אדם מקבל סיפוק אדיר מהדבר הזה, שאדם עסוק בעשייה, הוא מתמלא,  וכשאתה מתמלא אין מקום ליצר הרע להדליק בליבך אש זרה לתאוות, הוא דואג לקרר את הלב החם שלך זה העבודה של עמלך..דבר אחד נכון וחזק על הדור הצעיר הזה, אנחנו דור מפונק, אנחנו מפונקים, יודע מה זה פינוק. פינוק זה שאחרים יעשו בשבילך את מה שאתה צריך ויכול לעשות לבד, זה נכות מדומה, קביים לאדם עם רגליים בריאות לגמרי. והילד הזה לא נאמן לאף אחד רק לעצמו וכך מתחיל לשלוט עליו פגם הברית. למה כולנו שקועים בזה כי אנחנו דור מפונק.
אור says:
אתה יודע למה אני יכול לדבר אליך במקום שלך וברמה שתבין אותי, כי גם אני ביקרתי שמה,  ובגלל שביקרתי שמה ולפעמים אני מוסיף לבקר במקומות האלה, אני יכול להוות מורה-דרך לאנשים שעוברים שם אתה צריך שמישהו יתפוס לך את הלב חזק ויספר לו כמה השם אוהב אותך, צריך אותך,  רוצה שתחזור אליו, הוא יסלח על הכל (עם התשובה), בפיך ובלבבך ל ע ש ו ת ו ."רבי נחמן אומר:  הנה העולם צריכין רחמים גדולים, הן ברוחניות, הן בגשמי, וכל אחד מבקש רחמים ואינו יודע היכן הוא. והרחמים הוא לעיני כל". כל אחד מבקש רחמים, אהבה, רכות. זה מה שכולם רוצים, בעצם.
דוד says:
תודה אחי אני צריך את זה
אור says:
מי לא צריך את זה, אני גם צריך, וזה האוויר שאני נושם! פשוט אל תישאר בתוך המשבצת הזאת..           תבוא לקב''ה בתפילה, תשפיל עיניים, תתחרט, תבכה, תבקש מחילה, תתוודה ותקבל על עצמך. תשובה זה כמו מקלחת, זה ניקיון, שיפלות זה ניקיון זה לא הרס עצמי,  שאתה עושה תשובה אתה נכנס למשבצת של שיפלות, ושיפלות זה ניקיון, זה להתנקות מכל מה שחשבתי שאני ומה שאני.  התשובה אם עושים אותה נכון, כי לפעמים אתה עושה תשובה, אבל בעצם אתה סתם מתבכיין, אם עושים אותה נכון ובאמת,  אתה מרגיש ניקיון ואז אתה מתמלא באור אין סוף, כל החלומות, כל התקוות, כל הרצונות לעשות טוב, לעשות את רצון השם,
הכל חוזר בהבזק אחד, בהארה אחת!
דוד says:
תשמע אני ייתן את כל כולי בשביל להילחם בזה
כל מי שמחפש מקום ללמוד תורה בתל אביב - מדרשת זיו!
הודעה זו מכילה סרטונים
02/03/15 21:52
52צפיות
יצא לי חרוז...

בעקבות כתבה באתר מענה (http://www.maane.info/pages/1317)

זכור לי שהרבה שאלו כאן פעם... עכשיו יש לנו תשובה טובה לתת להם.
º
סרטון יפה.
03/03/15 20:07
8צפיות
מאיפה מתחילים...
27/02/15 00:42
89צפיות
כבר שנים שאני מרגישה את הצורך לחזור בתשובה אבל מאיפה מתחילים?
המצב קצת בעייתי...נשואה פלוס 3 וגרים בחול.
כן שומרת כשרות אבל מה next?
ברוכה הבאה יהודיה יקרה!
28/02/15 20:14
36צפיות
איזה כייף שבאת לפה:)
קודם כל,שבוע טוב ומבורך.
אשרייך שאת ככה נחושה ,להיות כבר בעלת משפחה ולקבל החלטה כזו-זה כלל לא פשוט. אבל כתוב בכל הספרים הקדושים: "הבא ליטהר-מסייעין בידו"
אם את רוצה דבר שבקדושה, שנראה בלתי ניתן להשגה עד כדי מסירות נפש של ממש- את תגיעי אליו וגם תקבלי בע"ה סיוע מלמעלה.

אז במה מתחילים? קטונתי מלתת עצות שכאלה-אבל בכל זאת,היה קשה לי לראות את תגובתך ולא להגיב.
המלצה שלי-
תתחילי לרכוש ידע .כידוע,ידע זה כח.תקבלי קצת רקע(על מה עושים ולמה וכו'),מושגים בסיסיים,וגם בצד המעשי של הדברים-תוכלי להיעזר בהם-יש שם אופציה של שליחת שאלות לרב
והוא עונה דיי מהר. מדובר באתר המהמם של הרב זמיר כהן(הרב הזה הביא כל כך הרבה ברכה לדור הזה.אגב,אחי שומע שיעורים של הרב הזה באייפד,ויש להם גם אפליקציה)
מוזמנת להיכנס בשמחה:

מקווה שיעזרו לך החברים האחרים.
שבוע טוב נשמה יקרה.
השם ישמור אותך,
ותבואי לפה יותר:)
היי, איפה בחו"ל?
28/02/15 20:29
26צפיות
יש חב"ד באיזור?
(בטוח יש...אומרים שאפשר למצוא 2 דברים בכל מקום בעולם: קוקה-קולה וחב"ד)

ממליצה להתחיל לרכוש ידע ביהדות. זה הnext הכי חכם לעשות.
אפשר לעשות זאת דרך האינטרנט - אתרים בכל מיני סגנונות מאד מפותחים כיום בתחום היהדות וההסברה. יש גם המון באנגלית ולכל בית חבד יש אתר משלו בשפה של אותה מדינה.
ויש גם ספרים. וכמובן שיעורים.
השאלה היא לאיזה כיוון את מרגישה שאת יותר מתחברת - תגידי ונשתדל לעזור :)

ברוכה הבאה!!!!!
º
עכשיו ראיתי שכך הגיבה sarale (ידע)...כיוונתי לדעת גדולים!
02/03/15 21:11
12צפיות
הדרכה אישית מרב
01/03/15 11:02
20צפיות
זה יכול להיות דרך הטלפון, יעזרו לך למצוא רב או רבנית באתר הידברות.
כדאי להתחיל עם ספר המצוות של הרמב"ם,   ואת בוחרת את המצוות ששייכות לזמנינו. שמה תלמדי את פירוט המצוות שכתובים בתורה, שזהו הבסיס ליהדות. בהצלחה !
אשריך!!! במיוחד בשביל אנשים במצבך עשיתי את הסרטון
01/03/15 20:51
21צפיות
מאוד ממליץ על הדברים של הרב הזה!! איש אמת ענק לדעתי!
25/02/15 20:25
39צפיות
למה יש יסורים? למה לא כולם חוזרים בתשובה? הרב רונן חזיזה
25/02/15 20:26
27צפיות
א. בְּשִׁיר הַשִּׁירִים אוֹמֶרֶת כְּנֶסֶת יִשְׂרָאֵל לְבּוֹרֵא עוֹלָם: "מָשְׁכֵנִי אַחֲרֶיךָ נָּרוּצָה" כְּלוֹמַר, תִּמְשֹׁךְ אוֹתִי וַאֲנִי אָרוּץ אֵלֶיךָ. וּמָתַי הַיְּהוּדִי רָץ לְבּוֹרֵא עוֹלָם? מָצְאוּ רֶמֶז בְּפָסוּק זֶה שֶׁרָאשֵׁי הַתֵּבוֹת שֶׁל: מָ'שְׁכֵנִי אַ'חֲרֶיךָ נָּ'רוּצָה הוּא "אָמֵן". וְכֵן כָּתַב הַשֻׁלְחָן עָרוּךְ: שֶׁצָּרִיךְ לָרוּץ כְּדֵי לִשְׁמוֹעַ קַדִּישׁ כְּמוֹ שֶׁרָץ לְהַרְוִיחַ אֵיזֶה מָמוֹן, לְפִי שֶׁעֲנִיַּת אָמֵן וִ'יהֵא שְׁמֵיהּ רַבָּא' הִיא מִצְוָה גְּדוֹלָה מְאֹד.
ב. הַגְּמָרָא בְּמַסֶּכֶת שַׁבָּת (דַּף קיט) אוֹמֶרֶת: "אָמַר רַבִּי יְהוֹשֻׁעַ בֶּן לֵוִי: כָּל הָעוֹנֶה אָמֵן יְהֵא שְׁמֵיהּ רַבָּא מְבָרַךְ בְּכָל כֹּחוֹ - קוֹרְעִים לוֹ גְּזַר דִּינוֹ", וְהַשְּׁאֵלָה הִיא מַה זֶה בְּכָל כֹּחוֹ? רָשִׁ"י מְפָרֵשׁ: בְּכָל כַּוָּנָתוֹ. תוֹסְפוֹת מוֹסִיפִים וְאוֹמְרִים שֶׁכְּשֶׁיִּשְׂרָאֵל נִכְנָסִים לְבָתֵּי כְּנֵסִיּוֹת וְאוֹמְרִים יְהֵא שְׁמֵיהּ רַבָּא מְבָרַךְ בְּקוֹל רָם מְבַטְּלִים גְּזֵרוֹת קָשׁוֹת. שְׁנֵי הַפֵּרוּשִׁים הֵם לַהֲלָכָה, גַּם בְּכַוָּנָה גְּדוֹלָה וְגַם בְּקוֹל רָם. אָמְנָם, לֹא יִצְעַק בְּקוֹל גָּדוֹל שֶׁלֹּא יִתְלוֹצְצוּ מִמֶּנּוּ בְּנֵי אָדָם וְיִגְרֹם לָהֶם חֵטְא.
ג. בַּקַּדִּישׁ יֵשׁ עֲשָׂרָה לְשׁוֹנוֹת שֶׁל שֶׁבַח לְבּוֹרֵא עוֹלָם וְהֵם: א. יִתְגַדַּל. ב. וְיִתְקַדַּשׁ. ג. יִתְבָּרַךְ. ד. וְיִשְׁתַּבַּח. ה. וְיִתְפָּאַר. ו. וְיִתְרוֹמַם. ז. וְיִתְנַשֵּׂא. ח. וְיִתְהַדַּר. ט. וְיִתְעַלֶּה. י. וְיִתְהַלָּל, שְׁמוֹ שֶׁל הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא. וְהֵם כְּנֶגֶד עֲשֶׂרֶת הַדִּבְּרוֹת.
ד. אֲנָשִׁים רַבִּים מִתְלוֹנְנִים שֶׁבָּאִים עֲלֵיהֶם יִסּוּרִים וְאֵינָם מְבִינִים לָמָּה? וּבְכן, אֶחָד הַדְּבָרִים שֶּׁעֲלֵיהֶם לִבְדּוֹק הוּא: הַאִם הֵם מְדַבְּרִים בִּזְמַן שֶׁאוֹמְרִים קַדִּישׁ. אִם יִשְׁאַל הַשּׁוֹאֵל מַה הַקֶּשֶׁר בֵּין הַדְּבָרִים? הַסִּפּוּר הַבָּא יַסְבִּיר: מוּבָא בְּמִדְרַשׁ: "פַּעַם אַחַת פָּגַשׁ אֵלִיָּהוּ הַנָּבִיא זָכוּר לַטּוֹב מַלְאַךְ אֶחָד וְעִמּוֹ שְׁמוֹנִים גְמַלִּים טְעוּנִים אַף וְחֵמָה, (כְּלוֹמַר: צָרוֹת וְיִסּוּרִים), שָׁאַל אוֹתוֹ: לְמִי כָּל הַיִּסּוּרִים הָאֵלּוּ? עָנָה לוֹ: לְאֵלּוּ שֶׁמְּדַבְּרִים בַּקַּדִּישׁ", מִכָּאן, עָלֵינוּ לִלְמֹד אֶת חֻמְרַת הַדָּבָר וּבְשׁוּם פָּנִים לֹא לְדַבֵּר בִּזְמַן הַקַּדִּישׁ.
* * *
שְׁלֹמֹה הַמֶּלֶךְ - הֶחָכָם מִכָּל אָדָם - אָמַר:
"דְּרָכֶיהָ דַרְכֵי נֹעַם וְכָל נְתִיבֹתֶיהָ שָׁלוֹם" (מִשְׁלֵי, ג', יז')
אֵין יְהוּדִי שֶׁאֵינוֹ אוֹהֵב אֶת הַתּוֹרָה הַקְּדוֹשָׁה, אֶפְשָׁר לִרְאוֹת אֶת זֶה כַּאֲשֶׁר עוֹשִׂים הַכְנָסַת סֵפֶר תּוֹרָה וְהַתַּהֲ
פעם היה את כל סיפור המגילה בקיצור פרקים פרקים באתר הידברות
01/03/15 21:02
12צפיות
מישהו יכול למצוא ולשים את זה לרווחת כולם??
זכה 4 פעמים בפייס כי מחזיק תלמידי חכמים ומפרנסם
01/03/15 20:50
22צפיות

כסף נמשך לכסף? הסיפור הבא אולי מראה כי לפעמים זה קורה. אצל תושב אשדוד, נשוי ואב לשבעה ילדים, זה קרה לא פעם ולא פעמיים - אלא ארבע פעמים - וכמעט תמיד בסכומים של מיליונים.
הפעם הראשונה היתה בשנת 1983, אז זכה ב- 15 מיליון ₪. בפעם השנייה זכה בשנת 1991 ב- 8.5 מיליון ₪, בפעם השלישית זכה בשנת 2004 ב- 420 אלף ₪ ובשבוע שעבר זכה שוב, ב- 2 מיליון ₪.
הזוכה, בעל עסק עצמי, בן 65, מעיד כי הזכיות הללו לא שינו במאומה את אורח חייו: "כל בוקר אני קם לתפילה בשעה 6 בבוקר, אוכל ארוחת בוקר ויוצא לעסק - עובד עד שעות הערב וחוזר הביתה". בכסף שזכה, כך סיפר, דאג לסדר את ילדיו, שכולם נשואים וב"ה מסודרים.

ההגרלה האחרונה נערכה בתאריך 17.2.15: "שלחתי טופס דאבל לוטו לוטומטי ב-64 ₪. ביום רביעי בדקתי את הטופס וראיתי כי יש לי את 6 המספרים הזוכים. בכדי לוודא שאני הוא הזוכה - התקשרתי לבית מפעל הפיס והם אישרו לי כי אלו המספרים שעלו בגורל וכי קיים זוכה בפרס השני בסכום של 2 מיליון ₪".
איך קורה שבן אדם זוכה כל כך הרבה פעמים בכאלו סכומים מכובדים? נשאל הזוכה המאושר. "זה לא מקרה ולא מזל", הוא ענה. "זה מאלוקים. יש לי הוראות קבע בבנק לארגוני חסד ולישיבות, גם מי שנכנס לעסק שלי לבקש תרומה אינו יוצא בידיים ריקות – מי שנותן מקבל חזרה".
הזוכה הוא אחד מתוך עשרה זוכים סדרתיים שמוכרים למפעל הפיס, כאנשים שזכו בפרס הראשון יותר מפעם אחת. עם הזכייה הנוכחית, הוא מתכנן לקיום הפנסיה. העבודה בעסק שלו היא פיזית, ודרשה ממנו כוחות רבים עד היום. "זו הזדמנות להשתמש בכספי הזכייה וליהנות יחד עם רעייתי מחיים טובים כגמלאים".

º
ראיתי את זה בהידברות! פשוט מפעים... 4 פעמים!!!
02/03/15 21:12
10צפיות
º
24/02/15 22:51
11צפיות
למי שלא ראה: התפרסם וידאו יחיד, ובו מופיע הרבי החפץ חיים:
הודעה זו מכילה סרטונים
24/02/15 22:56
51צפיות
בעזהי"ת

מדובר על הכינוס הגדול של אגודת ישראל באותם ימים, בשנת תרפ"ג (1923). מופיעים בקטע לא מעט מנהיגי יהדות נערצים מאותה תקופה, וביניהם (00:56) הרבי החפץ חיים - שהיה אז כבן 84.

אתה יכול בבקשה להגיד באיזו דקה רואים את הרב?
25/02/15 09:30
14צפיות
לא הצלחתי לראות אותו....
º
כתבתי שם, אבל כנראה שיותר מידי בדרך אגב. ב-00:56.
25/02/15 17:08
9צפיות
º
מרוב ההתלהבות לא שמתי לב
26/02/15 22:39
9צפיות
מדהים...כמה פשטות בגדולי ישראל...
25/02/15 02:52
43צפיות
אצל דודה שלי תלויה תמונה ישנה של הרבי "החפץ חיים"...העיניים שלו בתמונה עם ברק...

בימות המשיח, כך, והרבה יותר, יראה מדבר יהודה:
הודעה זו מכילה סרטונים
24/02/15 22:59
39צפיות
בעזהי"ת

º
מדהים!!!!
25/02/15 09:33
9צפיות
º
וואו
25/02/15 20:02
6צפיות
תפילין
23/02/15 06:20
33צפיות
רק לוודא, השעה המוקדמת ביותר שאפשר להניח (במידה ולא מתפלל שחרית) היא מזמן הנץ ? 50 דקות לפני הנץ ?

השעה משתנה מתקופה לתקופה, ומופיעה בלוחות זמני היום.
23/02/15 17:06
18צפיות
בעזהי"ת

היום למשל הייתה, על פי אופק ירושלים, קצת אחרי השעה חמש ועשרים לפנות בוקר.
  לשירותך: לוח זמנים מתעדכן, באתר חב"ד.
תודה. הוספתי למועדפים שלי
23/02/15 17:38
10צפיות
 נכון לאמר שמכ 50 דקות לפני הזמן שנקרא הנץ מותר להניח תפילין ?

º
זה בהתאם להיום בבוקר - אבל הזמן משתנה מעונת שנה לחברתה.
23/02/15 17:54
5צפיות
רוצה לאמץ הרגלים של תשובה קטנים. מאיפה מתחילים ?
22/02/15 02:18
43צפיות
רוצה לקום בבוקר ולהניח תפילין ...
לעשות קידוש כל שבת
להתחיל ליישם את הדברים בקטן. מי יכול להדריך אותי ? אמרו לי לגשת לבית חב"ד אבל רוצה דווקא זרם אחר... יש המלצות על מקומות בבאר שבע ? 
אירגון ערכים
22/02/15 18:16
32צפיות
זה הכתובת לכל ענייני הדת - זה שנים רבות.
תקבל סדנא מאלפת ביהדות במחיר סביר, רב, מדריך, והדרכה בכל ענייני היהדות, במקצועיות, ובמאור פנים.
בהצלחה !
גם כאן אפשר לתת לך הדרכה כזו או אחרת...
22/02/15 21:19
33צפיות
בעזהי"ת

כמובן, מפגש ממושך פנים אל פנים חיוני, ואין לא תחליף, אבל מנגד הנגישות הגבוהה של הפורום, והיות בו כמה חוזרים בתשובה ותיקים שיכולים לסייע לא במעט - אף הן לתועלת.

ואמליץ לך על משהו קטן: בהחלט להניח תפילין, ולומר תהילים למשך רבע שעה עם ההנחה, ובכלל לעשות את הספר הזה החבר הכי טוב שלך. לחפש מזמורים שמדברים אליך, ולומר אותם בכל עת פנויה. יש כל כך הרבה נוחם, ותקווה, והתרגשות באמירה הפשוטה של מזמורי התהילים.

פורום עסקים

פורום עסקים החדש

המקום החדש שלך להתחבר לעסקים כנסו ושתפו בכל נושא >>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה