לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
בס"ד

ברוכים הבאים   

תהליך החזרה בתשובה אינו תהליך קל. לא לאדם עצמו ולא לסובב אותו מאחר והוא מצריך שינוי משמעותי בחיים. כמעט תמיד השינויים האלה משפיעים רבות על הסובבים אותנו ו/או הסובבים אותנו משפיעים רבות על תהליך החזרה בתשובה. דבר זה עלול לגרום לבעיות ולחיכוכים רבים עם הסובב אותנו ובעיקר עם בני משפחתנו והחברה שאנו נמצאים בה. לא תמיד אנחנו יודעים איך להתמודד עם הבעיות וזקוקים לעזרה מרב או רבנית בעלי ניסיון עם חוזרים בתשובה, ולאוזן קשבת מאדם שעבר חוויות דומות ויכול לייעץ לנו כיצד לפעול בתבונה. מצד שני, גם הסובבים אותנו לא תמיד יודעים כיצד ללכת איתנו בין הטיפות על מנת לשמר את החיים בצוותא, בשלווה ובהרמוניה.

פורום זה מיועד לכם, החוזרים בתשובה שביצעתם את ההחלטה שברצונכם לחזור בתשובה על מנת שתוכלו לחלוק את חוויותיכם, ההתלבטויות והבעיות הכרוכות בשינוי מהותי בחיים ושמו החזרה בתשובה. פורום זה מיועד גם לכם, בני משפחותיהם של החוזרים בתשובה. כאן תוכלו לחלוק במה אחת עם חוזרים בתשובה, ובני משפחה של חוזרים בתשובה, על מנת שתוכלו להתמודד עם החוזר בתשובה הפרטי שלכם ו/או לעזור לאנשים אחרים הנמצאים במצבכם.

מן הראוי לציין שפורום זה מיועד לשומרי תורה ומצוות ושאינם שומרי תורה ומצוות כאחד.

מטרת הפורום היא לא לעורר דיונים בנושאי הלכה או אמונה בשביל דיונים כאלה קיימים פורומים אחרים בתפוז. הפורום מיועד לאנשים שכבר החליטו לבצע את הצעד. מהסיבה הזאת הפורום לא מיועד כדי לשכנע את החוזרים בתשובה בטעות דרכם.

כללי הפורום:

1) אנחנו בפורום חוזרים בתשובה ולכן, בבקשה, אל תשכנעו אותנו לחזור בשאלה. בשביל לשכנע אנשים לחזור בשאלה ישנם פורומים אחרים בתפוז.

2) פורום "חוזרים בתשובה" לא נועד לויכוחים על רקע דתי-אידיאולוגי. בשביל אלה קיימים פורומים אחרים בתפוז.

3) פורום "חוזרים בתשובה" לא הוקם כדי להוות בימה להידברות בין הדתיים ללא דתיים. על כן, אין מקום בפורום לויכוחים בין הדתיים ללא דתיים גם לא ויכוחים פוליטיים בין הדתיים ללא דתיים.

4) בפורום שלנו מדברים בשפה יפה ובכבוד לאורח השפה הנהוג בעולם הדתי-חרדי. הן בלי קללות אפילו לא קללות של סלנג, הן בלי ביטויים מיניים, עוד כיוצא באלה. מי שלא יכול לכבד את רגשות חברי הפורום - מוזמן שלא לדבר בפורום שלנו בכלל.

5) בפורום שלנו מעצם טבענו כחוזרים בתשובה מכבדים את היהדות ואת מורי דרכה הרבנים. על כן בפורום שלנו מתייחסים בכבוד הן לתורה והן לרבנים ולא מקללים. זה לא אומר שלא ניתן להביע דיעה, אלא שצריך לעשות זאת מתוך הכבוד הראוי.

6) הפורום אינו מיועד לשאלות הלכתיות. לצורך כך קיים פורום ייעודי בתפוז קהילות: 'לשאול את הרב'. כמובן ששאלות הלכתיות מפי חברי הפורום הקבועים, יתקבלו בברכה.

7) דף הפורומים בתפוז קהילות, מחזיק חמש עשרה הודעות ראשיות בלבד. על כן, חברי הפורום מתבקשים שלא לקפוץ ולפתוח הודעה ראשית נוספת, כל זמן שנמצאת בדף הראשי הודעה קודמת של אותו גולש, או במשך זמן סביר מפתיחתה, כדי להשאיר מקום בדף הראשון גם לחברים אחרים בפורום.

8) הערות והארות להנהלת הפורום, יתבצעו במערכת המסרים בלבד!

הודעה נעוצה אז למה פורים בעיני הוא החג החשוב ביותר...
04/03/15 20:53
34צפיות
בעזהי"ת

נבין לרגע את הרקע העלילתי של מגילת אסתר. היהודים נמצאים בגלות - תקופת עשרות שנים לאחר חורבן בית המקדש הראשון, כשהוא בעצמו נחרב כעונש למצב רוחני ירוד ביותר, עבודה זרה, גילוי עריות ושפיכות דמים. בקלות אפשר להבין באיזה תהום רוחנית הם היו נמצאים. נכון, היו צדיקים גדולים כמו מרדכי, אבל רוב העם היו רחוקים מזאת.

וכמה רחוקים? משתתפים להם במשתה של המלך אחשוורוש. המשתה הזה, שלא יהיה שום ספק, היה הילולת שיכורים פרועה, וחז"ל כבר הסבירו שחלק לא מבוטל מהשיחות שם - לא היו בנושאי פילוסופיה גבוהים, אלא בנושאי "מי הן הנשים היפות ביותר בעולם", מה שהביא באופן טבעי להזמנתה של המלכה ושתי, לערוך מופע חשפנות מול כולם. אתם רשאים לתרגם את כל זאת למונחי מסיבות של ימינו, כדי להבין עד כמה היהודים היו מרוחקים אז מחיי תורה ומצוות.

והנה, מגיע האלכוהול. חז"ל דיברו הרבה בגנותו. נכון, יין זה דבר בריא, אבל מי שנותן את עיניו בכוס - ששותה על מנת להשתכר, נמצא בקרבה גדולה לעבור על כל המצוות שבתורה, חס ושלום. 

היהודים במגילת אסתר, חזרו בתשובה. חד וחלק, ובכוח של החזרה בתשובה, כמו שכל אחד מאתנו יודע, אפשר לצאת מחיי ההוללות הנמוכים ביותר. ולסימן זאת אנחנו שותים בפורים אלכוהול, ומעבר למידה, כי במועד הזה התגלה אור רוחני כל כך גבוה מה' יתברך, שאפילו את הנמוכים ביותר - וזה בדיוק אנחנו, כל אחד בעבירות שלו יכול לקרב לחיי אמונה.

חיי אמונה, כי לא נדרש מאף אחד להיות צדיק גדול. נמצא פירוש מאוד מוטעה, לחשוב שהפסוק "צדיק אוכל לשבע נפשו", מדבר על לאכול לחם יבש. ממש לא! מדובר על לאכול טוב, ומדובר על כל שאר הנאות העולם הזה. ורק שמי שחי חיי אמונה, זוכה לברכה מיוחדת: ההנאות שהוא נהנה בהן, מספיקות לו. הוא שבע מהן. הוא חי עם אשתו, ומרגיש מסופק ומרוצה 'עד הגג', לא יוצא כל בוקר לעבודה ומחפש צרות. 

לא סתם ככה אמר רבי נחמן מברסלב, על דברי חז"ל שלעתיד בטלים כל המועדים ופורים אינו בטל, שהגאולה העתידית מתחילה מפורים ולא מפסח. כי הגאולה העתידית היא של חוזרים בתשובה. וזה מדוע פורים בעיני הוא החג החשוב ביותר...
º
וכמובן: פורים שמח לכולם!
04/03/15 20:55
5צפיות
מתחבר לדבריך...הדברים מחזקים מאוד!
05/03/15 10:30
10צפיות
"ליהודים היתה אורה ושמחה וששון ויקר"
שתהיה הגאולה האמיתית והשלימה ע"י משיח צדקנו במהרה בימנו.אמן.

פורים שמח!
כל מי שמחפש מקום ללמוד תורה בתל אביב - מדרשת זיו!
הודעה זו מכילה סרטונים
02/03/15 21:52
25צפיות
יצא לי חרוז...

בעקבות כתבה באתר מענה (http://www.maane.info/pages/1317)

זכור לי שהרבה שאלו כאן פעם... עכשיו יש לנו תשובה טובה לתת להם.
º
סרטון יפה.
03/03/15 20:07
3צפיות
מאיפה מתחילים...
27/02/15 00:42
43צפיות
כבר שנים שאני מרגישה את הצורך לחזור בתשובה אבל מאיפה מתחילים?
המצב קצת בעייתי...נשואה פלוס 3 וגרים בחול.
כן שומרת כשרות אבל מה next?
ברוכה הבאה יהודיה יקרה!
28/02/15 20:14
21צפיות
איזה כייף שבאת לפה:)
קודם כל,שבוע טוב ומבורך.
אשרייך שאת ככה נחושה ,להיות כבר בעלת משפחה ולקבל החלטה כזו-זה כלל לא פשוט. אבל כתוב בכל הספרים הקדושים: "הבא ליטהר-מסייעין בידו"
אם את רוצה דבר שבקדושה, שנראה בלתי ניתן להשגה עד כדי מסירות נפש של ממש- את תגיעי אליו וגם תקבלי בע"ה סיוע מלמעלה.

אז במה מתחילים? קטונתי מלתת עצות שכאלה-אבל בכל זאת,היה קשה לי לראות את תגובתך ולא להגיב.
המלצה שלי-
תתחילי לרכוש ידע .כידוע,ידע זה כח.תקבלי קצת רקע(על מה עושים ולמה וכו'),מושגים בסיסיים,וגם בצד המעשי של הדברים-תוכלי להיעזר בהם-יש שם אופציה של שליחת שאלות לרב
והוא עונה דיי מהר. מדובר באתר המהמם של הרב זמיר כהן(הרב הזה הביא כל כך הרבה ברכה לדור הזה.אגב,אחי שומע שיעורים של הרב הזה באייפד,ויש להם גם אפליקציה)
מוזמנת להיכנס בשמחה:

מקווה שיעזרו לך החברים האחרים.
שבוע טוב נשמה יקרה.
השם ישמור אותך,
ותבואי לפה יותר:)
היי, איפה בחו"ל?
28/02/15 20:29
17צפיות
יש חב"ד באיזור?
(בטוח יש...אומרים שאפשר למצוא 2 דברים בכל מקום בעולם: קוקה-קולה וחב"ד)

ממליצה להתחיל לרכוש ידע ביהדות. זה הnext הכי חכם לעשות.
אפשר לעשות זאת דרך האינטרנט - אתרים בכל מיני סגנונות מאד מפותחים כיום בתחום היהדות וההסברה. יש גם המון באנגלית ולכל בית חבד יש אתר משלו בשפה של אותה מדינה.
ויש גם ספרים. וכמובן שיעורים.
השאלה היא לאיזה כיוון את מרגישה שאת יותר מתחברת - תגידי ונשתדל לעזור :)

ברוכה הבאה!!!!!
º
עכשיו ראיתי שכך הגיבה sarale (ידע)...כיוונתי לדעת גדולים!
02/03/15 21:11
5צפיות
הדרכה אישית מרב
01/03/15 11:02
9צפיות
זה יכול להיות דרך הטלפון, יעזרו לך למצוא רב או רבנית באתר הידברות.
כדאי להתחיל עם ספר המצוות של הרמב"ם,   ואת בוחרת את המצוות ששייכות לזמנינו. שמה תלמדי את פירוט המצוות שכתובים בתורה, שזהו הבסיס ליהדות. בהצלחה !
אשריך!!! במיוחד בשביל אנשים במצבך עשיתי את הסרטון
01/03/15 20:51
10צפיות
מאוד ממליץ על הדברים של הרב הזה!! איש אמת ענק לדעתי!
25/02/15 20:25
16צפיות
למה יש יסורים? למה לא כולם חוזרים בתשובה? הרב רונן חזיזה
25/02/15 20:26
16צפיות
א. בְּשִׁיר הַשִּׁירִים אוֹמֶרֶת כְּנֶסֶת יִשְׂרָאֵל לְבּוֹרֵא עוֹלָם: "מָשְׁכֵנִי אַחֲרֶיךָ נָּרוּצָה" כְּלוֹמַר, תִּמְשֹׁךְ אוֹתִי וַאֲנִי אָרוּץ אֵלֶיךָ. וּמָתַי הַיְּהוּדִי רָץ לְבּוֹרֵא עוֹלָם? מָצְאוּ רֶמֶז בְּפָסוּק זֶה שֶׁרָאשֵׁי הַתֵּבוֹת שֶׁל: מָ'שְׁכֵנִי אַ'חֲרֶיךָ נָּ'רוּצָה הוּא "אָמֵן". וְכֵן כָּתַב הַשֻׁלְחָן עָרוּךְ: שֶׁצָּרִיךְ לָרוּץ כְּדֵי לִשְׁמוֹעַ קַדִּישׁ כְּמוֹ שֶׁרָץ לְהַרְוִיחַ אֵיזֶה מָמוֹן, לְפִי שֶׁעֲנִיַּת אָמֵן וִ'יהֵא שְׁמֵיהּ רַבָּא' הִיא מִצְוָה גְּדוֹלָה מְאֹד.
ב. הַגְּמָרָא בְּמַסֶּכֶת שַׁבָּת (דַּף קיט) אוֹמֶרֶת: "אָמַר רַבִּי יְהוֹשֻׁעַ בֶּן לֵוִי: כָּל הָעוֹנֶה אָמֵן יְהֵא שְׁמֵיהּ רַבָּא מְבָרַךְ בְּכָל כֹּחוֹ - קוֹרְעִים לוֹ גְּזַר דִּינוֹ", וְהַשְּׁאֵלָה הִיא מַה זֶה בְּכָל כֹּחוֹ? רָשִׁ"י מְפָרֵשׁ: בְּכָל כַּוָּנָתוֹ. תוֹסְפוֹת מוֹסִיפִים וְאוֹמְרִים שֶׁכְּשֶׁיִּשְׂרָאֵל נִכְנָסִים לְבָתֵּי כְּנֵסִיּוֹת וְאוֹמְרִים יְהֵא שְׁמֵיהּ רַבָּא מְבָרַךְ בְּקוֹל רָם מְבַטְּלִים גְּזֵרוֹת קָשׁוֹת. שְׁנֵי הַפֵּרוּשִׁים הֵם לַהֲלָכָה, גַּם בְּכַוָּנָה גְּדוֹלָה וְגַם בְּקוֹל רָם. אָמְנָם, לֹא יִצְעַק בְּקוֹל גָּדוֹל שֶׁלֹּא יִתְלוֹצְצוּ מִמֶּנּוּ בְּנֵי אָדָם וְיִגְרֹם לָהֶם חֵטְא.
ג. בַּקַּדִּישׁ יֵשׁ עֲשָׂרָה לְשׁוֹנוֹת שֶׁל שֶׁבַח לְבּוֹרֵא עוֹלָם וְהֵם: א. יִתְגַדַּל. ב. וְיִתְקַדַּשׁ. ג. יִתְבָּרַךְ. ד. וְיִשְׁתַּבַּח. ה. וְיִתְפָּאַר. ו. וְיִתְרוֹמַם. ז. וְיִתְנַשֵּׂא. ח. וְיִתְהַדַּר. ט. וְיִתְעַלֶּה. י. וְיִתְהַלָּל, שְׁמוֹ שֶׁל הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא. וְהֵם כְּנֶגֶד עֲשֶׂרֶת הַדִּבְּרוֹת.
ד. אֲנָשִׁים רַבִּים מִתְלוֹנְנִים שֶׁבָּאִים עֲלֵיהֶם יִסּוּרִים וְאֵינָם מְבִינִים לָמָּה? וּבְכן, אֶחָד הַדְּבָרִים שֶּׁעֲלֵיהֶם לִבְדּוֹק הוּא: הַאִם הֵם מְדַבְּרִים בִּזְמַן שֶׁאוֹמְרִים קַדִּישׁ. אִם יִשְׁאַל הַשּׁוֹאֵל מַה הַקֶּשֶׁר בֵּין הַדְּבָרִים? הַסִּפּוּר הַבָּא יַסְבִּיר: מוּבָא בְּמִדְרַשׁ: "פַּעַם אַחַת פָּגַשׁ אֵלִיָּהוּ הַנָּבִיא זָכוּר לַטּוֹב מַלְאַךְ אֶחָד וְעִמּוֹ שְׁמוֹנִים גְמַלִּים טְעוּנִים אַף וְחֵמָה, (כְּלוֹמַר: צָרוֹת וְיִסּוּרִים), שָׁאַל אוֹתוֹ: לְמִי כָּל הַיִּסּוּרִים הָאֵלּוּ? עָנָה לוֹ: לְאֵלּוּ שֶׁמְּדַבְּרִים בַּקַּדִּישׁ", מִכָּאן, עָלֵינוּ לִלְמֹד אֶת חֻמְרַת הַדָּבָר וּבְשׁוּם פָּנִים לֹא לְדַבֵּר בִּזְמַן הַקַּדִּישׁ.
* * *
שְׁלֹמֹה הַמֶּלֶךְ - הֶחָכָם מִכָּל אָדָם - אָמַר:
"דְּרָכֶיהָ דַרְכֵי נֹעַם וְכָל נְתִיבֹתֶיהָ שָׁלוֹם" (מִשְׁלֵי, ג', יז')
אֵין יְהוּדִי שֶׁאֵינוֹ אוֹהֵב אֶת הַתּוֹרָה הַקְּדוֹשָׁה, אֶפְשָׁר לִרְאוֹת אֶת זֶה כַּאֲשֶׁר עוֹשִׂים הַכְנָסַת סֵפֶר תּוֹרָה וְהַתַּהֲ
פעם היה את כל סיפור המגילה בקיצור פרקים פרקים באתר הידברות
01/03/15 21:02
8צפיות
מישהו יכול למצוא ולשים את זה לרווחת כולם??
זכה 4 פעמים בפייס כי מחזיק תלמידי חכמים ומפרנסם
01/03/15 20:50
11צפיות

כסף נמשך לכסף? הסיפור הבא אולי מראה כי לפעמים זה קורה. אצל תושב אשדוד, נשוי ואב לשבעה ילדים, זה קרה לא פעם ולא פעמיים - אלא ארבע פעמים - וכמעט תמיד בסכומים של מיליונים.
הפעם הראשונה היתה בשנת 1983, אז זכה ב- 15 מיליון ₪. בפעם השנייה זכה בשנת 1991 ב- 8.5 מיליון ₪, בפעם השלישית זכה בשנת 2004 ב- 420 אלף ₪ ובשבוע שעבר זכה שוב, ב- 2 מיליון ₪.
הזוכה, בעל עסק עצמי, בן 65, מעיד כי הזכיות הללו לא שינו במאומה את אורח חייו: "כל בוקר אני קם לתפילה בשעה 6 בבוקר, אוכל ארוחת בוקר ויוצא לעסק - עובד עד שעות הערב וחוזר הביתה". בכסף שזכה, כך סיפר, דאג לסדר את ילדיו, שכולם נשואים וב"ה מסודרים.

ההגרלה האחרונה נערכה בתאריך 17.2.15: "שלחתי טופס דאבל לוטו לוטומטי ב-64 ₪. ביום רביעי בדקתי את הטופס וראיתי כי יש לי את 6 המספרים הזוכים. בכדי לוודא שאני הוא הזוכה - התקשרתי לבית מפעל הפיס והם אישרו לי כי אלו המספרים שעלו בגורל וכי קיים זוכה בפרס השני בסכום של 2 מיליון ₪".
איך קורה שבן אדם זוכה כל כך הרבה פעמים בכאלו סכומים מכובדים? נשאל הזוכה המאושר. "זה לא מקרה ולא מזל", הוא ענה. "זה מאלוקים. יש לי הוראות קבע בבנק לארגוני חסד ולישיבות, גם מי שנכנס לעסק שלי לבקש תרומה אינו יוצא בידיים ריקות – מי שנותן מקבל חזרה".
הזוכה הוא אחד מתוך עשרה זוכים סדרתיים שמוכרים למפעל הפיס, כאנשים שזכו בפרס הראשון יותר מפעם אחת. עם הזכייה הנוכחית, הוא מתכנן לקיום הפנסיה. העבודה בעסק שלו היא פיזית, ודרשה ממנו כוחות רבים עד היום. "זו הזדמנות להשתמש בכספי הזכייה וליהנות יחד עם רעייתי מחיים טובים כגמלאים".

º
ראיתי את זה בהידברות! פשוט מפעים... 4 פעמים!!!
02/03/15 21:12
5צפיות
º
24/02/15 22:51
9צפיות
למי שלא ראה: התפרסם וידאו יחיד, ובו מופיע הרבי החפץ חיים:
הודעה זו מכילה סרטונים
24/02/15 22:56
33צפיות
בעזהי"ת

מדובר על הכינוס הגדול של אגודת ישראל באותם ימים, בשנת תרפ"ג (1923). מופיעים בקטע לא מעט מנהיגי יהדות נערצים מאותה תקופה, וביניהם (00:56) הרבי החפץ חיים - שהיה אז כבן 84.

אתה יכול בבקשה להגיד באיזו דקה רואים את הרב?
25/02/15 09:30
11צפיות
לא הצלחתי לראות אותו....
º
כתבתי שם, אבל כנראה שיותר מידי בדרך אגב. ב-00:56.
25/02/15 17:08
6צפיות
º
מרוב ההתלהבות לא שמתי לב
26/02/15 22:39
7צפיות
מדהים...כמה פשטות בגדולי ישראל...
25/02/15 02:52
35צפיות
אצל דודה שלי תלויה תמונה ישנה של הרבי "החפץ חיים"...העיניים שלו בתמונה עם ברק...

בימות המשיח, כך, והרבה יותר, יראה מדבר יהודה:
הודעה זו מכילה סרטונים
24/02/15 22:59
25צפיות
בעזהי"ת

º
מדהים!!!!
25/02/15 09:33
6צפיות
º
וואו
25/02/15 20:02
4צפיות
תפילין
23/02/15 06:20
20צפיות
רק לוודא, השעה המוקדמת ביותר שאפשר להניח (במידה ולא מתפלל שחרית) היא מזמן הנץ ? 50 דקות לפני הנץ ?

השעה משתנה מתקופה לתקופה, ומופיעה בלוחות זמני היום.
23/02/15 17:06
16צפיות
בעזהי"ת

היום למשל הייתה, על פי אופק ירושלים, קצת אחרי השעה חמש ועשרים לפנות בוקר.
  לשירותך: לוח זמנים מתעדכן, באתר חב"ד.
תודה. הוספתי למועדפים שלי
23/02/15 17:38
9צפיות
 נכון לאמר שמכ 50 דקות לפני הזמן שנקרא הנץ מותר להניח תפילין ?

º
זה בהתאם להיום בבוקר - אבל הזמן משתנה מעונת שנה לחברתה.
23/02/15 17:54
5צפיות
רוצה לאמץ הרגלים של תשובה קטנים. מאיפה מתחילים ?
22/02/15 02:18
34צפיות
רוצה לקום בבוקר ולהניח תפילין ...
לעשות קידוש כל שבת
להתחיל ליישם את הדברים בקטן. מי יכול להדריך אותי ? אמרו לי לגשת לבית חב"ד אבל רוצה דווקא זרם אחר... יש המלצות על מקומות בבאר שבע ? 
אירגון ערכים
22/02/15 18:16
23צפיות
זה הכתובת לכל ענייני הדת - זה שנים רבות.
תקבל סדנא מאלפת ביהדות במחיר סביר, רב, מדריך, והדרכה בכל ענייני היהדות, במקצועיות, ובמאור פנים.
בהצלחה !
גם כאן אפשר לתת לך הדרכה כזו או אחרת...
22/02/15 21:19
25צפיות
בעזהי"ת

כמובן, מפגש ממושך פנים אל פנים חיוני, ואין לא תחליף, אבל מנגד הנגישות הגבוהה של הפורום, והיות בו כמה חוזרים בתשובה ותיקים שיכולים לסייע לא במעט - אף הן לתועלת.

ואמליץ לך על משהו קטן: בהחלט להניח תפילין, ולומר תהילים למשך רבע שעה עם ההנחה, ובכלל לעשות את הספר הזה החבר הכי טוב שלך. לחפש מזמורים שמדברים אליך, ולומר אותם בכל עת פנויה. יש כל כך הרבה נוחם, ותקווה, והתרגשות באמירה הפשוטה של מזמורי התהילים.

חודש טוב ומבורך לכולם
הודעה זו מכילה תמונות
19/02/15 11:40
14צפיות
חודש אדר
חודש טוב ומבורך לכולם,
חודש אדר, בימים הקרים, חל יום נהדר בשם "חג פורים" מסביב יש אווירה שמחה וכולם מתחפשים, יש נסיכה, פרפר וגם זוג חתולים, צחוק, צהלה וילדים מאושרים. ואני לכם אורזת סלסלת ברכות, מאחלת אהבה במשלוח מנות, אור ואורה, אושר, שמחה, קשורים יחד בסרט אחווה! פורים שמח
אין דבר רע... ראשי תיבות אדר... ברגע שנבין את זה!! ונפנים ש-ה-כ-ל לטובה אז נזכה לשמחה אמתית!!

הצטרפות לקריאת ספר תהילים ביחד קבוע
19/02/15 11:46
8צפיות
אנו קבוצה של חברים מכול מני פורומים קוראים יחד
ספר תהילים שלם כול יום,
כול אחד מקבל 6 פרקים וכול ראש חודש משתנים הפרקים
ותודה לאל יש לנו כבר שני ספרים שלמים
חסר לנו עוד 5 חברים לספר שלישי ,
מי שרוצה להצטרף שישלח לי מסר תודה
º
חודש טוב לכל החברים ולכל עם ישראל.
19/02/15 20:01
4צפיות
שלום, זקוקה לתמיכה רוחנית
17/02/15 23:43
63צפיות
שלום. קשה לי לדעת מאיפה להתחיל לספר, אז בתמצית ...במהלך השנה- שנה וחצי האחרונות בחיי - הכל השתבש. ברמות שממש קשה לי לתאר אפילו כאן. אני אמא,  ודי נלחמת , בחירוף נפש, על השפיות, ועל הילדים המדהימים האלה. לפעמים נדמה לי שאין לי הכוחות האלה, כשיצר הרע שואב אותי אליו חזק, ואני כל כך רוצה לצאת מהמעגל הזה... 
אני יודעת שאין אפשרות לדעת מה השם רוצה מכל אחד ואחת מאיתנו, ולא צריך לנסות לברר את זה אלה להצמד למציאות ולנסות לעשות בה את הטוב ביותר... האם הוא מעריך את הנסיון שלי? מרגישה כל כך לבד, לא רוצה "לרחם על עצמי", כי בטוח יש אנשים שעוברים סבל קשה יותר ומתמודדים טוב יותר... אבל איכשהוא מצאתי את המקום הזה כגם מקום לוידויים מהסוג הזה... כדי לקבל מכם אנשים מאמינים יקרים קצת כוחות להמשך הדרך שנסללה עבורי מהשמיים, ועליי למצוא בה את השבילים הנכונים בעצמי כנראה...
"תהילים זוּגֶערְ".
18/02/15 00:19
47צפיות
בעזהי"ת

לא קל לקרוא את מה שאת כותבת, וכל מה שלכאורה קל לי לשרבט את המילים האלה בתגובה, על להיות "אומר תהילים" - וכאותו כינוי ישן מאידיש "תהילים זוּגֶערְ", היהודי הפשוט של פעם, שבקושי ידע לקרוא, ובכל עת פנויה היה פותח את ספר התהילים הקטן והמרופט, והיה שופך את כל נפשו באמצעות הפסוקים הקדושים והנשגבים שבו.

אבל זה באמת כל מה שאני יודע. אי אפשר לומר שלא קניתי דעת, אי אפשר לומר שאין בי הרבה עצות להרבה נושאים, אבל כלפי עצמי, בשורה התחתונה, כל מה שאני יודע על העולם הזה הוא לומר ולומר ולומר תהילים. שאין שום תרופה אחרת, ואין שום דרך אחרת להתמודד, ושעל ידי אמירה ממושכת, כדרך חיים, כמעט בכל רגע פנוי, עד כדי לדעת בעל פה עשרות מזמורים, מאחים את כל הקרעים, ומוצאים את כל האבדות שאיבדנו.

כמו אותה תקופה בקיץ האחרון, שאף אחד לא הבחין שהרבה פעמים כשלא שמים לב אליי, אני מתחיל לבכות ללא שליטה, כולל כשאני באמצע העבודה, וחוזר על הפסוק: "גם כי אלך בגיא צלמות לא אירא רע כי אתה עמדי".

יהיו הרבה עצות, יהיו הרבה המלצות, אבל אם את זו תקחי לעצמך, אני מבטיח לך שתוך שנה מעכשיו תהיי במקום הרבה יותר טוב, ובעוד שנתיים בכלל. ואני ממליץ ככה: לא לומר תהילים על פי הסדר, אלא לבחור כמה עשרות מזמורים שאת מרגישה התחברות אליהם, ואותם לומר שוב ושוב, אפילו כמה פעמים ביום. כשעושים זאת, האמירה הרבה יותר משתפכת, ובהמשך גם זוכים ללמוד את המזמורים האלה בעל פה, ואז כבר אפשר לומר אותם אפילו כששוטפים כלים, או כשמתעוררים באמצע הלילה והכל חשוך, ולא מצליחים לחזור לישון.

הלוואי ולא הייתי כותב את כל זה, כי קל לכתוב. אבל אני חייב, כי בדור שלנו אני לא יודע אם יש תרופה אחרת מאשר ספר התהילים.

שבע יפול צדיק וקם
18/02/15 09:10
29צפיות
"שבע יפול צדיק וקם" - אומר הרב הוטנר שחלק מהבניין של הצדיק זה נפילותיו.
ותורתנו לא ניתנה למלאכי השרת, ברור שאת יכולה להבין מה הקב"ה דורש ממך כתוב בתורה שלו.
"וְעַתָּה יִשְׂרָאֵל מָה ה' אֱלֹהֶיךָ שֹׁאֵל מֵעִמָּךְ
כִּי אִם לְיִרְאָה אֶת ה' אֱ-לֹהֶיךָ 
לָלֶכֶת בְּכָל דְּרָכָיו וּלְאַהֲבָה אֹתוֹ וְלַעֲבֹד אֶת ה' אֱ-לֹהֶיךָ בְּכָל לְבָבְךָ וּבְכָל נַפְשֶׁךָ.
עכשיו זה קצת מפחיד... זה נשמע הרבה אבל זה המצפן... לשם צריך לשאוף.
אני מסכים אם אלשייר שתהילים זה מקום של נחמה..
אבל נראה לי שיש עוד. בשביל להתקדם צריך סביבה טובה, אנשי אמת, וללמוד מה הם דרכיו של ה'.
אני בטוח שיש לך סיבות, לדון את עצמך לכף זכות, וחשוב לעשות את זה לא בשביל ללטף ולשקוע אלא בשביל להכיר, לצאת מהיאוש ולהתעלות.
זהו בקצרה.
בהצלחה(:

תודה...
18/02/15 13:26
25צפיות
מכיוון שאינני "דתיה" ומגדירה את עצמי כמסורתית, התפילות היחידות שאני אומרת מדי יום היא תפילת תודה לבורא עולם, ותפילה חזקה לישועה, מתוך סידור מקסים לנשים. זו התפילה היחידה שאני מתחברת איליה מילה במילה, כרגע.  רק אם המשפט "תודה שאתה נותן לי כח לעשות מצוות", אני לפעמים מרגישה שאני לא ממש , למעט מצוות "ואהבת לרעך כמוך" שאני מאוד מאוד משתדלת כמה שאני יכולה.

אשתף בעניין מסויים קצת יותר : בעלי דתי מבית. כשהכרנו היה חילוני, עם רצון מסויים לחזור להתקרב למסורת אחרי החתונה. גם אני הבעתי עניין, ויש כמה דברים שאנחנו מקפידים לגביהם מזה מספר שנים. 
היינו מאוד באמצע, ונראה לי ששנינו מאוד התבלבלנו במה אנחנו באמת רוצים. האם  זה שאנחנו לא נוסעים בשבת משמעותי עבורינו , ועבור הילדים, האם אנחנו מעבירים להם את העומק והחשיבות של השבת? מצליחים ליצוק לתוכה תכנים? לצערי לא. שנינו מאוד מרוקנים כיום. שולחנות השבת שלי מלווים במתיחות ולחץ, מריבות מיותרות.... כל מה שלא אמור להיות שם. והכל בגלל הדרך הזו שלא סללנו בצורה הנכונה. לפעמים כל כך בא לי להתארח אצל משפחה כזאת שהשבת עוברת אצלה באוירה הזאת של שמחה, כדי לספוג את הדבר הזה באמת...

תודה על מילות החיזוק מקודם
ושהסערה תבוא על כולנו בשמחה, בריאות וטוב, וגם תביא אתה בשורות טובות מלמעלה...

שכרך הרבה מאוד
22/02/15 19:24
12צפיות
המצוות והנסיונות ניתנו לנו כדי לעצב את האישיות שלנו ואת האופי שלנו, אשרייך שזכית לגדל ילדים מאמינים ומחונכים בדור הזה ! .  כל התקדמות ולו קלילה בעבודת השם היא אדירה, ועושה רבות בכל העולמות. ונגיד שיש לך נסיונות ואת נופלת. א) ככה זה אצל כולם, זה חלק מהעניין כאן, קמים, נופלים, ובדרך  - מעצבים את האישיות ואת הנשמה.. ב) מה שישאר לך לנצח זה ההתגברויות הקטנות והגדולות שמעצבות את האופי שלך ואת הנשמה שלך. מה שנפלת הרי חיש קל את חוזרת על זה בתשובה, ושב ורפא לו. לפעמים הישועה מגיעה במהירות, חבר שלי היה במצב דחוק, ונשבר לו הלב איך שילדיו ואשתו לבושים, והנה, אשתו ניגשה לאיזה גמ"ח כדי לקחת כמה  בגדים לילדיה, ובהמשך היא גם לקחה שמלות לעצמה, ובהמשך היא גם התנדבה בסידור הגמ"ח והביאה הביתה בגדים  מפוארים וחדשים שניתנו לגמ"ח והיא בחרה אותם ראשונה ...
התגברות על קשיי החיים זו עבודת ה'.
שכרך לא יסולא בפז.
כמה שאלות
14/02/15 19:15
50צפיות
1. לגבי פורים, תרומת מחצית השקל, לאילו מקומות אפשר לתרום ? ואני לא מכיר עניים..
2. בשבת כאשר יש טיפות על הכלי שנשארו משטיפה של אוכל שהיה בו קודם, מותר להניח על הפלטה או שזה נחשב לבישול ?
3. לגבי הכשרת חסה..אם אני קונה חסה אורגנית (ממקומות כמו ניצת הדובדבן, עדן טבע מרקט וכו'), ואני משרה במיים לפחות חצי שעה ואח"כ בודק כל עלה באור ושוטף שוב, זה מספיק ? שמעתי על אפשרות להשרות בחומץ וכו' אבל אני רוצה את הערכים התזונתיים החשובים שבחסה ולא לפגום בהם עם חומץ ? אפשר אולי לכתוב לי מה לעשות ?

תודה ושבוע טוב

אני גם משרה עם חומץ
14/02/15 19:38
35צפיות
כי הסבון ממש לא בריא(פעם שמעתי ממישהי שזה גורם לכרון-חיידק בבטן)
אבל אני לא חושבת שזה יכול להזיק אם אתה משרה 5-10 דקות בחומץ...
איזה ערכים תזונתיים בלי תחליף יש דווקא בחסה?
14/02/15 21:01
33צפיות
בעזהי"ת

א. נוהגים לתת צדקה בסמוך לפורים, בערך כספי שלו היה כיום בית המקדש - והיו גובים מאתנו את אותה "מחצית השקל" המקורית, שגבו מכל אחד מישראל כחלקו השנתי בעבודת בית המקדש, היה זה אותו הערך. ומכאן שקודם כל אין זו חובה, ושנית אין כאן משהו מיוחד מצד הנתינה עצמה - אלא ככל צדקה שאתה נותן בכל השנה, אם למשפחה ענייה, אם לארגון לנזקקים, ואם למטרה אחרת שנתינה אליה נכללת במצוות הצדקה. וראה כאן עוד הנכתב על הנושא משנה שעברה.

ב. תנגב תחילה את הכלי היטב.

ג. וכדבר הכותרת. אתה יכול להשרות את החסה בחומץ - ורק עליך לדעת שהיא לכל היותר הורגת את החרקים אך לא מפרידה אותם מהעלה, ולכן עיקר הבדיקה - עלה עלה מול האור, נשאר זהה בין אם השרית במים, מי מלח, חומץ. ולמען האמת אפילו מי סבון - שנחשבים ככן מפרידים, עדיין לא משנים את עצם הבדיקה עצמה.

אבל עקרונית עלי לשאול, מה כל כך עקרוני בחסה? אני מבין עקרון בגידול אורגני, ולכן חוסר יכול להשתמש בתוצרת חסלט, אבל איזה ערכים תזונתיים יש בחסה, שאי אפשר להשיג בגיוון ירקות הקלים לבדיקה, החל מסלרי וכלה בגזר ומלפפון? כמובן שבידך להחליט לנהוג לבדוק את החסה כל פעם, ויאכלו ענווים וישבעו, אבל אני מאז ומעולם ביססתי את המטבח שלי כמו שתיארתי כאן - על ירקות ופירות שאין טרחה רבה בבדיקתם. 

תודה אלישיר
15/02/15 06:39
21צפיות
לא הבנתי, אם אני משרה במים ולא בחומץ אם זה בסדר והחסה שלי כשרה כל עוד בדקתי באור וכו'
לגבי חשיבות החסה - התזונה שלי היא לפי שיטת "הגיינה טבעית" לפי מצבי הבריאותי אני יכול לאכול מס' מצומצם של פירות וירקות ולא את כולם וגם בעלים ירוקים רק חסה...ואגב, חסה מאוד מומלצת אך ברור שלכל ירק יש תחליף. אנסה לשאול את התזונאית אם יש תחליף....תודה !

וסליחה על הבורות
15/02/15 18:33
24צפיות
אבל חשבתי שלנגב את הטיפות זה אסור בשבת בגלל הספיגה וכו'.. מוזר לי שמותר לנגב..

תגובה:
15/02/15 21:03
25צפיות
בעזהי"ת

א. שרייה בחומץ לבדה, אינה מכשירה את החסה. הבדיקה, כן. ולכן זה בסדר גמור רק להשרות במים, כל עוד אתה בודק כראוי.

ב. דברי כמובן לא כוונו למצב של תזונה ספציפית מתוך הכרח רפואי, אלא באופן כללי. כמובן שלחסה יש ערכים תזונתיים מומלצים מאוד, אבל כשאפשר לאכול כל ירק ופרי, אז הרבה יותר מהר להכין סלט של עגבניות שרי, אבוקדו, נבטים סיניים, לימון ושום, ולקבל את כל מה שיכולנו לקבל מהחסה - כשבאלה כמעט ואין צורך לטרוח בבדיקה. אז באמת תתייעץ עם התזונאית לגבי אפשרויות נוספות, אולי בהן יש לך כאלה שלא יצריכו אותך ברבע שעה בדיקה כל פעם.

ג. טיפות מועטות הנספגות במגבת, נחשבות כ"דרך לכלוך", וזאת בשונה ממים רבים שבאמת אסורים משום כביסה.

מדריך לחוזר בתשובה
11/02/15 13:34
53צפיות
שלום לכולם,
חברה שלי 11 שנים בתשובה,
כתבה מדריך מעולה- בהמלצת הרב עודד ניצני.
ניתן לקבלו ע"י רישום בקישור המצורף http://mevasershalom.ravpage.co.il/marich
הפניה הראשונית הייתה לבחורות , לכן זה בלשון נקבה.
המדריך שתקבלו כתוב בלשון זכר.
מצווה להפיץ לזיכוי הרבים
º
אולי להעלות לכאן תקציר ו/או נקודות לדוגמה?
11/02/15 17:02
19צפיות
אלישיר , תודה על ההערה-הארה
12/02/15 11:22
36צפיות
נקודות בהן עוסק המדריך   : 
איך אני מתמודד עם הקושי של הסביבה ושל ההורים לקבל את השינוי שלי?
איך אני מתקדם ויודע מה לעשות כדי שזה לא יהיה מהר מדי ולא לאט מדי?
הפכתי להיות נציג הדתיים/ חרדים בכל דיון בלי שיש לי כמעט ידע, איך אני יוצא מזה?
מה קרה לחברים שלי ולאן נעלמתי להם? האם זה בסדר?
איך יודעים את כל ההלכות והתפילות האלה?
מי ידריך אותי בתוך כל הזרמים האלה שאני מגלה פתאום?
האם להכנס לישיבה/ מדרשה או להמשיך לימודים/ עבודה?
וגם לנשואים שבינינו- קצת על זוגיות ועבודת המידות מול האנשים שאמורים להיות הכי חשובים לנו.

קטע  לדוגמא : 
"...אחד הדברים הכי קשים שעברתי בתחילת התשובה היתה העובדה שפתאום יום אחד קמתי ולא היה שם יותר את החיות והרגש שגיליתי. יום לפני עוד הייתי בשיעור והרגשתי שאני כולי מלאה וכל תפילה היתה הר געש מתפרץ, למחרת כאילו כלום- חילונית בתחפושת של דוסית! זה שבר אותי, לאן זה נעלם? מה עשיתי לא בסדר? טוב אז גיליתי את המושג שנקרא עורלת הלב- כאילו שמו על הלב כיסוי... וגם זה טבעי ונורמאלי מסתבר. רובנו קיבלנו מין אור גדול- רושם מטורף כזה שפתאום היתה ברורה לנו האמת. הרושם הזה היה מתנת חינם- לא עבדנו בשביל זה, לא עשינו כלום......"
 מצרפת שוב את הקישור להרשמה לקבלת המדריך המלא http://mevasershalom.ravpage.co.il/marich
שבת של שמחה ואור ! 
º
14/02/15 22:28
2צפיות
שלום רב. אני בדילמה קשה מאוד. מעוניינת להתייעץ עם
12/02/15 02:43
56צפיות
מישהו. אשמח לקבל מסר אישי

תודה רבה
זוגיות
10/02/15 06:34
65צפיות
אני כרגע הולך ליעוץ אישי ופרטני (רווק בגיל מאוחר) ועדין מאוד מאוד אשמח אם תוכלו להכווין אותי כאן ללימוד עצמי מספרים.
אני מאוד מתחבר לחסידות ולרוח הזאת אבל אשמח לכל המלצה לקריאה בנושא הזוגיות שתוכל לתת לי כלים הן בפגישות והן בהרחבת המודעות וכלים ממש להקמת בית ולקשר בריא עם בת הזוג שאמצא ב"ה. ללא קשר לרווקות המאוחרת, אני מוצא שאני אוהב ללמוד על הנושא החשוב הזה וכל כך סקרן לקרוא על הדרך היהודית להבדיל מהדרך החילונית בה הלכתי והרבה מן הפורום הזה מכירים מקרוב. אני מתעניין בזה פשוט כי זה נושא שמעניין אותי  (: כמו שלכל אחד יש בעולם היהודי תחום שקרוב לליבו (ומוזר שדווקא בנושא הזה יש לי קשיים כל כך).
אז אשמח מאוד להמלצות לספרים בנושא זוגיות.

ללא קשר מאוד אשמח אם תוכלו להכווין לחנויות ספרים אינטרנטיות בהם יש מגוון רחב של ספרים (ושוב, אני מאוד מאוד מתחבר לחסידות ולרוח הפנימית שמחזקת אותי כל כך) ושם אוכל למצוא ספרים לקריאה גם בנושאים אחרים ולהזמין הביתה.
תודה רבה לכל עונה ויום נפלא !

אכתוב שוב.. ממליצה על סדנת זוגיות של יובל דיין. כנס ביוטיוב
10/02/15 12:07
36צפיות
לשיעורים שלו שהם לא הסדנה ותראה אם בכלל אתה מתחבר. בהצלחה
מעניין מאוד
10/02/15 20:57
19צפיות
לא מצאתי בגוגל מידע מתי יש את הסדנאות שלו והיכן והאם אפשר לצפות דרך המחשב בבית (תמורת תשלום) בשיעורי סדנאות קודמות שלו.
אשמח במידה וידוע לך.
תודה !

לא נראה לי שיש סדנא לצפיה. קוראים למקום שהוא מלמד מרכז
10/02/15 21:45
17צפיות
התהוות בת"א. אני צופה בשיעורים שלו ביוטיוב. לגבי הסדנאות תנסה למצוא מידע עליהן דרך מרכז התהוות. אני מתחברת לדרך חשיבה שלו..לכן המלצתי.
לכה דודי - מדריך לזוגיות רוחנית
10/02/15 23:08
29צפיות
אני ממליץ לך על הספרון 'לכה דודי - מדריך לזוגיות רוחנית' של הרב ישראל יצחק בזנסון. קראתי את הספרון לפני מספר שנים ומאד אהבתי. לא עם הכל הסכמתי, אבל יש שם הרבה נקודות יפות ומועילות לחיי זוגיות תקינים. בנוסף הספר בנוי בצורה מעניינת, והרב עשה קישור יפה של חיי הזוגיות עם עשרת הדיברות ועל בסיס זה נתן עצות נפלאות.

למעוניינות, יש גם גרסה לנשים: 'לקראת כלה - מדריך לזוגיות רוחנית'.
בגן השלום
15/02/15 10:32
9צפיות
של הרב ארוש, וכן כל ספרי הרב ארוש
שליט"א. יש ביוטיוב הרצאות מאלפות של הרב אבנר קאווס, ושל הרב שמחה כהן.
וגם 2 ספרים מרתקים
22/02/15 18:25
5צפיות
הספר ; זכו, מאת הרב נחום  דיאמנט. והספר ; מפינקסה של שדכנית.  וכדי להבין את הרעיון המעולה של שיטת השידוכים, מומלץ לקרוא בהתחלה של הספר ; הבית היהודי חלק א'. מאת הרב ויועץ הנישואין הותיק, הרב שמחה כהן.
הספר הבית היהודי זה ספר מעולה, יש לרב עוד ספר מעולה על הבית היהודי, שאיני זוכר את שמו.. הספרים של הרב מעולים, אלא שהם אינם הכי הכי מרתקים. יש עוד ספר מעולה שנקרא ; ניגודים משלימים, מאת הרבנית טולדאנו,זהו גם ספר מרתק למדי, ומועיל מאוד.
וגם אמליץ לך לצאת לשיעורים בעניין, יש פירסומים על כך באתר שדכנט, על שורה של אירועים והרצאות לפו"פ.
אשרינו
תפילה..
08/02/15 01:45
45צפיות

אבא יקר....
עשה שיבוא כבר שלום,שהמלחמות ייפסקו,שהשלום יישרור בין בני האדם.
שכולם יהיו שמחים,שלא יהיו אי הבנות, מחלוקות ובילבולים.
שכל אחד יקבל את מה שבאמת מגיע לו מאיתך,שדן בדין צדק כל אחד ואחת.
שתהא פרנסה טובה לכל בית ישראל, 
שכל אחד ואחת יקבלו את הבינה לדעת להבדיל בין טוב לרע,גם לדעתנו וגם לדעתך....
שנדע לקבל החלטות נבונות וחכמות,
שנדע להבדיל בין חיובי לשלילי,
להבדיל בין המר למתוק,בין הטפל לעיקר, בין דבר המחוייב לדבר המיותר...(:
שנדע לפקוח עיניים בבוקר ליום חדש מלא אור, ליום טוב,מדי יום ביומו,ואם דבר מה קצת מציק,להשאירו מאחור לא יזיק.
שבני האדם ייזכרו שהכל מאיתך, הטוב והרע, המותר והאסור,וגם אם יש ערפל- מאיתך כל הסיפור.
שהבריאות תהיה מנת חלקם של כולם, 
שהאושר יציף את העולם
שנדע ונזכור את הטוב להעריך
ולהסתכל על הכוס המלאה,שלה אין תחליף..
שנזכור להתבונן בכל מצב מזווית נכונה,
שנמצא אהבה נכונה וכנה
שכל אחד ואחת יימצאו את החצי השני הנכון האמיתי
ושהחיוך יהיה דבר מדבק הכי הכי!
שנדע למגר כל כעס או עצבות
שנדע להקשיב לאחר ברצינות
שנדע לסלוח ולתת כבוד
שנדע לא לשפוט בלי לבדוק עוד ועוד...
שופט צדק,
תן בנו את הכוח להתקרב אלייך ולראות שהכל ממך ורק ממך,ולא משום גורם אחר
וגם אם נדמה שיש קצת רע אז צריך על הכל להסתכל בצורה נכונה.
תן את הכוח להתחזק 
תן את הכוח להתמיד
תן את הכוח לראיה נכונה
ותן את הכוח להאמין יותר ויותר בך.....

º
08/02/15 20:50
3צפיות
אמן !
09/02/15 16:03
10צפיות
אם יורשה לי להשיב..
בתי היקרה,
כדי להגיע ליעד - יש את הדרך לכך,
שהיא מעט מורכבת, ואפופה אין ספור חסדים ורחמים.
"לא ידח ממנו נידח"
כל הבריאה כולה מגיעה
לשלימות אמיתית,
למשמעות ולדביקות באור אין סוף,
ולעונג אין קץ לעד ולנצח נצחים

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה