לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
בס"ד

ברוכים הבאים   

תהליך החזרה בתשובה אינו תהליך קל. לא לאדם עצמו ולא לסובב אותו מאחר והוא מצריך שינוי משמעותי בחיים. כמעט תמיד השינויים האלה משפיעים רבות על הסובבים אותנו ו/או הסובבים אותנו משפיעים רבות על תהליך החזרה בתשובה. דבר זה עלול לגרום לבעיות ולחיכוכים רבים עם הסובב אותנו ובעיקר עם בני משפחתנו והחברה שאנו נמצאים בה. לא תמיד אנחנו יודעים איך להתמודד עם הבעיות וזקוקים לעזרה מרב או רבנית בעלי ניסיון עם חוזרים בתשובה, ולאוזן קשבת מאדם שעבר חוויות דומות ויכול לייעץ לנו כיצד לפעול בתבונה. מצד שני, גם הסובבים אותנו לא תמיד יודעים כיצד ללכת איתנו בין הטיפות על מנת לשמר את החיים בצוותא, בשלווה ובהרמוניה.

פורום זה מיועד לכם, החוזרים בתשובה שביצעתם את ההחלטה שברצונכם לחזור בתשובה על מנת שתוכלו לחלוק את חוויותיכם, ההתלבטויות והבעיות הכרוכות בשינוי מהותי בחיים ושמו החזרה בתשובה. פורום זה מיועד גם לכם, בני משפחותיהם של החוזרים בתשובה. כאן תוכלו לחלוק במה אחת עם חוזרים בתשובה, ובני משפחה של חוזרים בתשובה, על מנת שתוכלו להתמודד עם החוזר בתשובה הפרטי שלכם ו/או לעזור לאנשים אחרים הנמצאים במצבכם.

מן הראוי לציין שפורום זה מיועד לשומרי תורה ומצוות ושאינם שומרי תורה ומצוות כאחד.

מטרת הפורום היא לא לעורר דיונים בנושאי הלכה או אמונה בשביל דיונים כאלה קיימים פורומים אחרים בתפוז. הפורום מיועד לאנשים שכבר החליטו לבצע את הצעד. מהסיבה הזאת הפורום לא מיועד כדי לשכנע את החוזרים בתשובה בטעות דרכם.

כללי הפורום:

1) אנחנו בפורום חוזרים בתשובה ולכן, בבקשה, אל תשכנעו אותנו לחזור בשאלה. בשביל לשכנע אנשים לחזור בשאלה ישנם פורומים אחרים בתפוז.

2) פורום "חוזרים בתשובה" לא נועד לויכוחים על רקע דתי-אידיאולוגי. בשביל אלה קיימים פורומים אחרים בתפוז.

3) פורום "חוזרים בתשובה" לא הוקם כדי להוות בימה להידברות בין הדתיים ללא דתיים. על כן, אין מקום בפורום לויכוחים בין הדתיים ללא דתיים גם לא ויכוחים פוליטיים בין הדתיים ללא דתיים.

4) בפורום שלנו מדברים בשפה יפה ובכבוד לאורח השפה הנהוג בעולם הדתי-חרדי. הן בלי קללות אפילו לא קללות של סלנג, הן בלי ביטויים מיניים, עוד כיוצא באלה. מי שלא יכול לכבד את רגשות חברי הפורום - מוזמן שלא לדבר בפורום שלנו בכלל.

5) בפורום שלנו מעצם טבענו כחוזרים בתשובה מכבדים את היהדות ואת מורי דרכה הרבנים. על כן בפורום שלנו מתייחסים בכבוד הן לתורה והן לרבנים ולא מקללים. זה לא אומר שלא ניתן להביע דיעה, אלא שצריך לעשות זאת מתוך הכבוד הראוי.

6) הפורום אינו מיועד לשאלות הלכתיות. לצורך כך קיים פורום ייעודי בתפוז קהילות: 'לשאול את הרב'. כמובן ששאלות הלכתיות מפי חברי הפורום הקבועים, יתקבלו בברכה.

7) דף הפורומים בתפוז קהילות, מחזיק חמש עשרה הודעות ראשיות בלבד. על כן, חברי הפורום מתבקשים שלא לקפוץ ולפתוח הודעה ראשית נוספת, כל זמן שנמצאת בדף הראשי הודעה קודמת של אותו גולש, או במשך זמן סביר מפתיחתה, כדי להשאיר מקום בדף הראשון גם לחברים אחרים בפורום.

8) הערות והארות להנהלת הפורום, יתבצעו במערכת המסרים בלבד!

º
יום שני, ט"ז לעומר, א' אייר - ראש חודש.
19/04/15 21:27
11צפיות
לא סתם התכונות הללו מאפיינות יהודים יראי שמיים.
19/04/15 21:29
16צפיות
בעזהי"ת

אמר דוד: שלש מתנות טובות נתן הקדוש ברוך הוא, לישראל: רחמנים, וביישנים וגומלי חסדים.
  (ירושלמי קידושין, פ"ד ה"א).
º
אהרן רזאל - הגיע זמן הגאולה.
הודעה זו מכילה סרטונים
19/04/15 21:32
12צפיות
º
יום שלישי, י"ז לעומר, ב' אייר.
20/04/15 19:35
5צפיות
עכשיו הוא הרגע!
20/04/15 19:43
7צפיות
בעזהי"ת

וְעַתָּה אִם שָׁמוֹעַ תִּשְׁמְעוּ בְּקֹלִי וּשְׁמַרְתֶּם אֶת בְּרִיתִי וִהְיִיתֶם לִי סְגֻלָּה מִכָּל הָעַמִּים כִּי לִי כָּל הָאָרֶץ - ועתה, קבלו עליכם! שכל ההתחלות קשות.
  (מכילתא דרבי ישמעאל, יתרו).

אם אתה רוצה להתחזק במשהו, תתחיל את זה מייד! יותר טוב לקבל התחזקות קטנה בלבד, ולהתחיל אותה מייד, באופן שתהפוך להיות קבע יומיומי, מאשר לחשוב על גדולות ונצורות, ואז כמובן לדחות קצת את השעה עד אשר נוציא אותן לפועל – כי הרי הן דורשות מאמץ כבד, ובסופו של דבר הכל מתמוסס כלא היה.
º
סיני תור - דרשתי קרבתך.
הודעה זו מכילה סרטונים
20/04/15 19:45
7צפיות
שאלה לגבי נרות שבת
14/04/15 21:59
34צפיות
הבנתי שיש אנשים שמדליקים עם נרות השבת גם נרות לעילוי נשמות קרובים שנפטרו.
חשבתי להתחיל גם. את סבתא של אימא הכרתי, אבל את סבא של אימא לא הכרתי (הוא נפטר לפני שנולדתי) יש פה בעיה להדליק גם לו או שאני יכולה?

בנוסף הבנתי שאפשר להדליק גם נר בקשה אישית, איך הכי נכון לעשות את זה? יש בקשות שלא מומלץ או אפילו אסור לבקש? אם אבקש זוגיות, זה בסדר?

איזה מבין הנרות יש להדליק קודם ומה אחרון?
תשובה
14/04/15 23:50
23צפיות
אפשר להדליק נר לכל נפטר שרוצים.
קודם מדליקים נרות נשמה אם רוצים, ואז מברכים "ברוך אתה... במצוותיו וציוונו להדליק נר של שבת" ואז מדליקים את שתי נרות השבת.
בקשות אישיות אפשר לבקש אחרי הדלקת נרות השבת.
º
בקשות אישיות זה לא נר כל בקשה?
15/04/15 00:24
14צפיות
עילוי נשמה, ובקשות:
15/04/15 13:46
18צפיות
בעזהי"ת

א. במסורת היהודית נהגו להדליק נר לעילוי נשמה שנפטרה מן העולם. בנוסף לזאת נהגו לתת מטבע לצדקה ולומר פרק תהילים (או פרק משניות), כשאומרים בעת נתינת המטבע ובתחילת אמירת פרק התהילים, שהנתינה והאמירה הן לעילוי אותה נשמה - ומזכירים את השם הפרטי שלה ואת השם של אמא או אבא שלה (למשל: יצחק בן אברהם, או יצחק בן שרה).

הרעיון הוא, שאנחנו יכולים להרבות באור רוחני בעולם הזה, ולזקוף את השכר למעשה הזה לטובת אותה נשמה. וככל שראיתי במקורות שונים בארון הספרים היהודי, זהו מעשה מאוד גדול וראוי לעשותו - לפעול לעילוי הנשמות של הקרובים שלנו. ואם אנחנו יכולים לשלב את המעשה הזה כחלק מהרגע הגדול של המעבר מימות החול אל שבת קודש - מה טוב ויפה.

ב. לבקש מה' יתברך אפשר תמיד. אם תקחי לעצמך מנהג, לתפוס בכל בוקר ספר תהילים, לחפש בו מזמורים שאת מרגישה חיבור אליהם, ולומר אותם כל פעם מחדש למשך חצי שעה, ולאחר החצי שעה הזו לבקש בקשה מתמשכת מה' יתברך, אני יכול להבטיח לך בהבטחה מאוד נאמנה, מאשר ראו עיני שוב ושוב, שתקבלי את אשר את מבקשת.

אפשר בנוסף לזאת, גם לאחר שאנחנו עושים מצווה כלשהי, לבקש שוב ושוב את אותה הבקשה הזו. תחת אמירה שהנה אנחנו מנסים להיות יהודים טובים, אז בבקשה ממך ה' יתברך לרחם עלינו ולתת לנו את אשר אנחנו מבקשים. אז בהחלט לאחר שאת מדליקה נר לעילוי נשמה, שמה מטבע קטן בקופת הצדקה, ואומרת מזמור תהילים - הכל לא בשביל עצמך אלא בשביל נשמה אחרת, בהחלט נמצאת כאן שעה ראויה לבקש משהו קטן, גם בשביל עצמך...

יום טוב!

תודה לכם. יש לי עוד שאלות
15/04/15 19:16
17צפיות
איפה קונים מה שצריך בשביל לערוך הבדלה? (נר ובשמים)
אפשר להשתמש בכוס רגילה? או שזה חייב להיות גביע של קידוש?
מעיקר הדין אפשר לקדש/להבדיל בכל כוס (אפילו חד פעמית)
15/04/15 19:50
13צפיות
אך כמובן רצוי להדר במצווה ולעשות זאת עם כוס יפה, על מנת לתת כבוד למצוות ולהראות שהן חביבות עלינו.
º
נר ובשמים לדעתי תמצא כמעט בכל חנות לספרי קודש ותשמישי קדושה
15/04/15 20:12
9צפיות
º
אני בחורה... תודה! אנסה לחפש מחר
15/04/15 22:36
9צפיות
בכל סופר מרקט.
16/04/15 21:09
14צפיות
בעזהי"ת

נרות הבדלה - במדף של הנרות.
  בשמים - אפשר לקנות קופסה של ציפורן שלם.
עוד משהו
20/04/15 09:42
11צפיות
]הבדלה תזכרי  לא נותנים לנשים לשתות מהיין של הבדלה
אז אם יש מישהו לתת לו לשתות לתת ואם לא לשפוך לא לשתות

לא כולם נוהגים כך.
20/04/15 19:31
5צפיות
בעזהי"ת

הגאון רבי יחיאל הלוי מנובהרדוק, בעל "ערוך השלחן", למשל, כותב שזהו מנהג בעלמא, ולא כולן חוששות לזה.
אלון פז - דברי אמונה וחיזוק מאדם משותק בכל גופו ומונשם
14/04/15 14:21
48צפיות
יש לי רק מילה אחת, רק מילה אחת לומר לבורא עולם!
תודה! תודה בורא עולם, תודה!
אם זה מה שבחרת בשבילי, רק אתה יודע מה הכי טוב בשבילי !!!

http://www.youtube.com/watch?v=SXwPpO9NpbE

ליצירת קשר ותגובות: alonpaz@netvision.net.il
º
מאוד מרגש ונוגע... תודה!
14/04/15 19:46
7צפיות
רוצה להכיר מישהו דוס
09/04/15 13:21
62צפיות
כן זו האמת
תחושה פנימית כזו
אמונה ואהבה לדרך
התבוננות ביופי הטוהר והמשמעות
אז נכון, התחלתי להתקרב רשמית בגיל העשרה
בדרך קרו דברים
עשיתי "טיול בעולם החילוני"
גם באותו טיול לא שכחתי את השבת ועוד סממנים שהם כאילו בסיסיים
ועכשיו אני חוזרת בחזרה
זה נראה לי כל כך שלם, כל כך טבעי לי לחיות על פי הוראות התורה בכיף ובשמחה
אני אפילו "מגדילה לעשות", בחושבי, מידי פעם, כי אפילו אם אתחתן עם אברך זה יהיה מגניב + + +
מצד שני- יש את העולם הזה, החומרי ולא, אני לא מוכנה לפספס אותו
אני רוצה לחיות ברמת חיים טובה + + +
ורוב הדתיים שחיים את התורה הארד קור, חיים חיי עוני לרוב...
מה גם שאני רוצה לטפח את הקריירה שלי ו-וואלה? לא מתאים לי להיות כל היום בבית עם הכביסות
כלומר, זה נחמד והכל.. אין שום בעיה
אבל אני פשוט יודעת שיש לי תפקידים אחרים בעולם שאני יכולה לעשות הרבה טוב יותר.
אני רוצה להיות אשת קריירה
לדעתכם, סתם תאורטית, מישהי עם קריירה יכולה שגם בעלה יפתח את התורה שלו כקריירה, כלומר "תורתו אומנותו"? יש חיה כזו?
מצד שלישי, אני כל כך מפחדת שההתלהבות שלי היא בבחינת "רצוא", כמו אצל נדב ואביהוא, שלא היו להם כלים פרקטיים להכיל את כל הרוחניות לה הם שאפו
אז אני מאחלת לעצמי רצוא כזה, כל החיים
אבל גם שיהיה "שוב.." (=שזה יבוא לידי ביטוי בעולם הגשמי)
חג שמח ומועדים לשמחה !

תגובה
09/04/15 14:19
51צפיות
תאורטית יש סיכוי שהכל יקרה, מה שמשתנה זו דרגת הקושי, מי שיכולה לסבול עול של בית, ילדים וקריירה תובענית וקשה אז היא תצלח את זה אבל השאלה כמה קשה זה יהיה וכמה סיפוק ואושר יצמח לה מזה.

לדעתי קודם את צריכה להבהיר לעצמך מה זה אומר בדיוק להכיר "דוס" או אברך{ואולי זה אותו דבר :) } ואז לראות אם זה מה שמתאים לך איפה שאת נמצאת או רואה את עצמך נמצאת בעתיד. בנושא הזה ספרי הדרכה לבעלי תשובה יכולים מאוד לעזור, הם כתובים על ידי בעלי ניסיון והשקפה ישרה ומציאותית, אפשר להעזר בהם ולהבין טוב איפה את עומדת בסקאלה. (ספרים דוגמת מקום שבעלי תשובה עומדים\לדעת בארץ דרכך).
ניכר ש
17/04/15 10:29
17צפיות
יש לך עדיין היכן להתקדם ביהדות ובהכרת הגורמים הפועלים בשטח.
ודאי שיש נשים שמפתחות קריירה והבעל לומד, ולרוב גם משפיע ומפרנס.
הרוב הגדול של החרדים חיים טוב ובעונג, לחיות בכיף זה לא בהכרח לשבת בבית קפה ולהתבונן בנוף,   לחיות בכיף זה להתענג על השבת ועל העונג  השקט והמשמעות שיש ביהדות, ובחכמה היהודית, לא בדיוק להשתעשע בנט שעות על גבי שעות, משתעשעים עם המשפחה ועם הילדים והנכדים המתוקים כן ירבו.. יש לעיתים עניות חומרית, כי מטבע הדברים קשה  יותר לפרנס משפחות ברוכות. (תתפלאי אולי לשמוע שאצל האברכים בבני ברק - אין כמעט מושג של מינוס בבנק..)
הרוב המכריע של האברכים יוצאים לפרנס אחרי שנתיים שלוש, ובהחלט יש נשים שמפרנסות, האידיאל הוא לא לעשות קריירה, אלא להקים דורות בריאים מאושרים ומסופקים.
.
וקבלי כאן עיצה קטנה ; כמובן, כשתפגשי עם בן זוגך לעתיד תבדקי אם יש התאמה,  וגם אם יש גמישות, אם הבן אדם יודע להבחין בין עיקר לטפל,  הוא יודע להשלים עם מה שלא מושלם לנו עכשיו והרגע.. שיש לו את הפתיחות וההכלה..
בהצלחה !
תהייה ממעמקי הנפש.
06/04/15 21:50
72צפיות

אני שאלתי בעבר, אבל אני חייב לנסות שוב.
אני לא חילוני שבא להתריס, אלא בא לנסות להבין וללמוד.
אני אומר מראש, שאני יודע שאין שום אפשרות על רגל אחת ואני יודע שזה יישמע חצוף ואולי מתנשא. אבל זה בא ממעמקי נפשי.

איך אפשר להסביר מקרים כמו שקראו בארה"ב עם השריפה שכילתה את 7 ילדי המשפחה?
או יותר "פשוט", הבחור שליווה את הרב למנוחות ונמחץ?
או לפני שנים לא מעטות שהיה צדיק שהיה בדרך לבית כנסת ונהרג מפיצוץ אוטובוס כי במקרה עבר בדיוק באותו הרגע באזור?

ואני גם מקשה על עצמי, ואני אומר, כשיש אמונה, אני מניח שיודעים שהכל לטובה, אבל.. גם אם זה מה שהיה צריך לקרות, כלומר שאותם צדיקים/חפים מפשע הגיע יומם. למה בכזה סבל (בחלק מהמקרים)?

עושה רושם (ביני לבין עצמי) שאלו הדברים שתמיד יתירו ספק בליבי בכל הנוגע לאמונה.

תודה לכל מי שקרא, חג שמח כשר ומועדים לשמחה.

דיני שמיים נסתרים
08/04/15 19:36
45צפיות
ואין טעם לנסות להבין כי לא נבין בשכלנו ולא נקבל תשובה
גם קצת אסור לחקור בזה
אבל תזכור
כל מה שעושה ה' לטובתנו עושה.
"כי לא מחשבותיי מחשבותיכם ולא דרככם דרכי..."
08/04/15 23:22
22צפיות
בס"ד

למה היתה שואה? איך אפשר לשכוח מה שעשו לנו שם באירופה,לפני כ70שנה?
למה תינוקות מתים,על לא עוול בכפם? למה נשים נאנסות?למה יש אנשים רעים בעולם? למה המחלה הנוראה הזו מקננת בכל מקום?
ולמה לא מוצאים לה תרופה? ולמה יש כת משונה שעושה שמות בכל העולם ולא מפסיקה לכרות לאנשים את הראש,ואף אחד לא באמת עוצר אותה?

אנחנו לא באמת יודעים חשבונות שמיים.אבל מה שאני כן יודעת זה שהשם יתברך כולו טוב. והוא רוצה להיטיב לנו!!!
ביום שאני ואתה נדע את התשובות לכל ה"למה" אנחנו לא נהיה פה.הגוף שלנו מהווה חוצץ בינינו לבין הקב"ה.
"לית מחשבא תפיסא בך כלל"-אין לנו שום תפיסה והשגה בו כשאנחנו נמצאים בתוך גוף חומרי. 

אני מבינה את המקום הזה שממנו אתה שואל,אבל כולנו צריכים להתחזק באמונה כמה שיותר ובכלל כששומעים כאלה גזרות משונות ונוראיות לא נותר לנו אלא להתחזק 
ולעשות תשובה אמיתית.
שנזכה.

תשובה:
09/04/15 00:47
19צפיות
כאשר החשבון הלאומי של העם היהודי נכנס בשמים למינוס גדול - בורא העולם מעדיף לקטוף כמות קטנה של צדיקים שערכם הרוחני גבוה כדי "לכסות" את המינוס במקום אבדן גדול של אנשים שערכם הרוחני אינו גבוה
קדושים אלו - חשבונם האישי מול בורא העולם נסגר תמורת כך בערך הגבוה ביותר האפשרי ונשמתם עולה להיכלות עליונים ש"רגילים" בדרך כלל לא מגיעים לשם ובכך מסתיים תיקונם.
אמליץ לך לקרוא את ביאורו היפה של הרמב"ם לספר איוב
09/04/15 01:29
24צפיות
http://www.daat.ac.il/daat/mahshevt/more/c7-2.htm

הרמב"ם מתאר בדבריו את ההתפתחות ההכרתית באמונתו של איוב, במהלך נסיונו הקשה והייסורים הקשים שעברו עליו. בסופו של התהליך, מגיע איוב להכרה השלמה ולידיעה האמיתית שהשגחת ה' בעולם אינה כדרך השגחתינו האנושית ואינה נתפסת בהבנתנו האנושית. ומסיים הרמב"ם בסיום הנפלא: "וכאשר ידע האדם את זאת יקלו בעיניו כל ייסורים, ולא יוסיפו הייסורים ספקות בה': האם הוא יודע או לא יודע, או משגיח או הזניח; אלא יוסיפו בו אהבה"

חג שמח וכשר

שאלה הלכתית לפני החג...
08/04/15 17:16
45צפיות
האם הבנתי נכון ומותר לאכול חמץ רק במוצ"ש ?על אף שהחג יוצא כבר בשישי ?
אשמח אם תוכלו להסביר מדוע
סליחה על הבורות

תגובה
08/04/15 18:16
39צפיות
מעיקר הדין מותר כבר בשבת עצמה,ויש כאלו שמחמירים לחכות עד מוצ"ש
כדי שביטול שטר המכר של מכירת החמץ של המדינה יהיה תקף לכל הדעות .

ומי שבקיא וזהיר יכול לאכול גם בכלים של פסח חמץ במידה ולא מדובר במזון חם ולח .
אבל רוב ישראל כנראה מעדיפים להמשיך לאכול מצות עם כלי פסח ולחכות עד יום ראשון .
º
08/04/15 19:23
8צפיות
תשובה מאת הרב מוצפי -
08/04/15 19:25
36צפיות
שאלה - 129512
שלום לכבוד הרב
מועדים לשמחה.
כבוד הרב יוכל להסביר לגבי השבת הקרובה לגבי שימוש בחמץ ולגבי מתי פוקע זמן מכירת החמץ?
ובכלל מה הסדר הנכון לגבי שישי השבת הקרוב
תשובה
עיין בשו״ת יחוה דעת חלק ב סימן ס״ד. ולמעשה אין להוציא חמץ ממש בשבת כי עדיין הכלים והתבשילים של פסח נמצאים על השלחנות, במטבח במקרר ובכל מקומות בבית, ויכולים לבוא לידי עירבוביא ותקלות רבות, ובעיקר של נגיעת חמץ בכלי הפסח ועוד ענינים לא טובים. ולכן יש להמנע מכך.
יציאת מצרים.צוללנים חשפו במעמקי הים את מרכבות פרעה.
06/04/15 22:06
37צפיות
יציאת מצרים מזוית מדעית.צוללנים חשפו במעמקי הים את מרכבות פרעה.תגלית היסטורית וסנסציה עולמית !
הכנסו עכשיו - יציאת מצרים

הפיצו לכל החברים רשימות התפוצה
13/04/15 00:01
18צפיות
א. מדובר בפרסומת לאתר שלך.
ב. יש את הסרטון ביוטיוב, הוא סרטון ישן נושן מלפני 10 שנים לפחות.
ג. רק דקה מתוך 13 דקות מתייחס לצוללנים שכביכול חשפו איזה גלגל בקרקעית הים.
ד. המדען הבכיר שמדבר שם הוא גוי שבדי שספרו על יציאת מצרים לא מקובל בעולם המדעי ומלא באי דיוקים וכל קשר בינו לבין התורה הוא מקרי בהחלט.
ה. אנחנו לא צריכים מדענים גוים שיוכיחו לנו את סיפור יציאת מצרים.
הבנתי
17/04/15 10:31
15צפיות
שיש גילויים בנושא שנחשפו לפני כחודשיים
º
ואיפה הם?
20/04/15 17:20
3צפיות
חמשיר :)
08/04/15 01:04
51צפיות
רוצה לחיות חיים של משמעות
לחיות את העולם הזה
להנות בו
ובעולם האמת- גם להבין שלא עשיתי טעות
להגיד את הדבר הנכון בזמן המתאים
לחזור בתשובה שלמה
לכפר על חטאים, בשוגג או במזיד 
לחיות את המצוות במחשבה שזה הכל Built-in בתוכי
ולא איזה "חיי אקסטרה" שבחרתי לי
או חיי "צדיקות- יתר " שגזרתי על עצמי
לחיות ולהרגיש את ה', 
לחיות באמונה
לקדש שם ה' באהבה
לדעת שזה הכל לטובתי
ומה שקורה, גם ברע לי- לטובה
לראות באנשים המזיקים לי, שליחים של ה' 
כי לא כוחם ועוצם ידם עשה לי זה הדבר
לממש את הייעוד שלי
את המטרה לשמה באתי לעולם
לחפש וגם למצוא
את העוצמה
בכל הדיבורים השטותיים של היום-יום
לקום בחיוך
ולספק את הנשמה שלי 
:)

º
08/04/15 07:54
6צפיות
º
08/04/15 19:22
13צפיות
º
תודה על השיתוף. נהניתי לקרוא:)
08/04/15 23:26
10צפיות
טיפים מדהימים לניקוי גם לאחר הפסח
05/04/15 00:17
24צפיות
לנשואים! קבלו הלכות ישר לנייד!!
05/04/15 15:24
18צפיות
נשואים? רוצים לשמור טהרת המשפחה ולדעת את ההלכות טוב יותר?

רוצים לדעת דברים חדשים בטהרת המשפחה או להבין דברים לעומק ואין לכם את מי לשאול?

אתם לא לבד!!! בקשות רבות נשלחו והוחלט לפתוח קבוצת הלכות חדשה, לנשואים בלבד.

הצטרפו עוד היום, ללא תשלום

להצטרפות יש לשלוח הודעה "מעוניינים בהלכות טהרת המשפחה"

למספר:0507169581

ההלכות נשלחות בכל יום בערב.

אין צורך להזדהות בשם ומשפחה או למסור פרטים אישיים ברישום ולא לאחר מכן.

*בכל שאלה מקצועית יש לפנות לרב מוסמך*
סיפור מרגש של גיור - כתבה מווינט
02/04/15 17:43
28צפיות
מוות קליני
31/03/15 23:31
70צפיות
כותרת פיקנטית משהו אה? אז.. לא, אתם יכולים להיות רגועים- לא עברתי מוות קליני
כתבתי פה מזמן יחסית. תזכורת למי שלא זוכר: בת 23, התחלתי לחזור בתשובה בגיל 15, אולם ב3 שנים האחרונות היה תהליך של חיפוף..
כיום כלפי חוץ אני מניחה שאנשים חושבים שאני חילונית, או מקסימום מסורתית
אבל בפנים הלב בוער, יש לי אמונה חקה ומחשבות על סתמיות-העולם הזה מחד 
וכמה שהחיים הם הזדמנות, וכל יום ורגע ממש הם פוטנציאל ליצירה חדשה (של טוב -או של רע), מאידך.
יש לי משיכה עזה לנסתר, מיסטיקה ואני גם מצליחה לחבר את מה שאפשר עם האמונה באמת ובתורה
בזמן האחרון, אני חושבת הרבה על המוות
אני יודעת שיש משהו שם, אחרי כל החיים האלה
ויודעת שכל מי שחושב אחרת- הוא שוטה
נכנסתי גם לכמה סרטונים ביוטיוב,של אנשים שעברו מוות קליני (כמו בעבר שהייתי עושה, זה כנראה חוזר כל כמה שנים חח)
כל נושא המוות- שמתי לב, שאנשים- או שהם יכולים להתעסק בזה המון- או שהם לחלוטין לא רוצים לשמוע על זה בכלל
מה אתם חושבים על ההדחקה? האם היא טובה, חיובית ובונה? או שפשוט משכיחה מאיתנו את התכלית?
אני חייבת להודות ולזקוף את ההתחזקות שלי- לנושא הזה- ההתעסקות עם המוות ומחשבות על כמה שהעולם הזה הוא שקרי וסתמי
יש לי רצון, כמו בעבר, להגיע לסוג של שלמות רוחנית. או, יותר נכון- להכי גבוה שהנשמה שלי מסוגלת להגיע, כאן בעולם החומר.
אני רוצה להתחזק בצניעות, לעשות כל מה שאומרת ההלכה, במיוחד בתחום הזה. לא יודעת- מרגיש לי שמשם אני צריכה להמשיך (שומרת שבת וכשרות)
מצד שני. להגיד את האמת? הדתיים האלה? מעצבנים אותי.
אולי אני מגזימה.. ושה' ימחל לי, קשה לי לכתוב את הדברים הבאים
אבל כשאני רואה למשל, נשים שהן חסרות תושיה, או סתם דתיים שבמקרה הם גם מקטינים ראש בדברים, או סתם חסרי רגישות כלפי אנשים/בעלי חיים אחרים או בכלל אנשים שהם לא אנשי שיחה, או שטחיים- נוצר מזה סוג של חילול ה' כלפיי. 
קשה לי. קשה לי עם העובדה שאני, בסופו של דבר, כן מה לעשות- אצטרך להיראות כמוהם.
יש בי מחשבה שאולי אני סוג של אהווה דוגמא, ואצטרך לדרוש מעצמי הרבה מפנים וחוץ, על מנת להוות סוג של "מודל" לדתי הנורמלי, לזה שלוקח את התורה ואוהב אותה, חי אותה. חי אנשים ועוזר להם. 
אני משלבת את זה עם אידיאל הצמחונות (שכמובן, עם התעשיה הבעייתית של היום, אולי יהפוך לאידיאל הטבעונות בסופו של דבר)
אני עוצרת מהכתיבה הזו. אומרת לעצמי- האם לא הגזמתי? למה דווקא את צריכה להגיע לסוג של שלמות כזו ובכלל לחשוב על דברים כאלה ועוד בגילך?
ואני עונה לעצמי: הרי, כשנלך מפה- יש דין ויש דיין.
וכן, מבחינתי  זה אומר כך: להיות צנועה, לשמור את השבת על כל סעיפיה, להיות טובה לאנושות ולכל מה שחי (קרי: צמחונות ואולי בעתיד אף טבעונות)
לנצור את לשוני מלשון הרע, לדבר חיובי, להיות בעשיה.
ולגלות לכם משהו? בסופו של דבר, אני מרגישה שגם פה, איכשהוא, גם כשקשה- אני מקבלת את שכרי
אז, לסיכום, האם יש לכם עצות או סיפורים משלכם, איך אתם רואים את הדתי האידיאלי? איך אתם הייתם רוצים להיות כדי שתדעו בתוך עצמכם שאתם אנשים 'לעניין' ...ולא סתם מורחים את חייכם בהבלי-העולם-הזה. האם גם לכם יש פעמים שאתם פשוט לא יכולים לסבול את הדתי/ה שעומד מולכם (כי הוא או היא הם אנשים, במקרה, חסרי רגישות והכלה/ראש קטן וכ'ו)?
אני מרגישה שכל הנושא של "לא רוצה להיראות כמוהם" ולראות את הפגמים באחר (כן אולי זה "הפוסל -במומו פוסל", כמובן) הם חלק מהרצון שלי להית מדויקת, להיות נכונה. לעשות צדק (משגע אותי חוסר צדק ואני נאכלת הרבה פעמים בשקט, בעצמי)

*תהנו מהנקיונות*
*שנזכה לנקות את החמץ שבלב בעיקר*
 ו..אחד החשובים: היום יום הולדת לרבי מילובביץ' - לכו להדליק נר, תבקשו בקשה עם קבלה חיובית, אני הייתי בהתוועדות (אפרופו סוגי אנשים, העבירה אותה דווקא רבנית תותחית על, תופסת ממנה)

באהבה
מחפשת את הדרך

אני מכיר אישית אדם שעבר זאת
01/04/15 00:11
41צפיות
בן משפחתי חילוני מוצהר עד עמקי נשמתו עבר מוות קליני וראה את גופתו על שולחן הניתוחים מלמעלה ושמע הכל. כשחזר לחיים סיפר הכל. היה בארוע רב משתתפים וחזר על כל הסיפור עם האור וכו'  והתוודה בדמעות שליש על נכונות הישארות הנפש ותורת משה. אבל בסופו של זמן לא זכה לנצל את הצאנס שקיבל וממשיך בחייו כלפני כן.  כי צריך זכות כדי לחיות כיהודי.
קראתי ומאוד הזדהתי עם הדברים.
01/04/15 04:29
39צפיות

את שואלת לגבי ההדחקה של נושא המוות, לעניות דעתי ההתעסקות בנושא הזה ביום-יום יותר מדי היא לא טובה, זה יכול להועיל רק כהצלה מן החטא ("יזכיר לו יום המיתה") אבל זה גם עלול להוביל ליאוש והרגשה רעה לכן אני לא מרבה לשמוע הרצאות ולראות סרטונים בנושאי מוות וחיים שלאחר המוות, מה גם שאני נוטה לא להאמין לכל הסיפורים שאנשים שונים מספרים, אני מעדיף לקרוא על הנושא במקורות בלבד.
מצד שני לא חושב שיש בעיה עם המחשבה שעל עולמנו החומרי והסתמי ועל התכלית שלשמה באנו לכאן, להפך, כדאי מאוד לחשוב על כך והרבה כי השגרה משכיחה זאת מאיתנו.

אין צורך שתראי "כמותם", כל אדם הוא אדם עם התכונות שלו והרגשות שלו ואיך שהוא 'עבד' על עצמו ו'בנה' את עצמו, יש כאלה שגדלו בצורה מסויימת ובאו מרקע מסויים ועם דעות שונות וכך הם נשארו ויש אחרים שלומדים ספרי מוסר וחפצים להשתנות ולשפר, כל מקרה לגופו, את לא צריכה להראות כמו מישהו אחר או כמו קבוצה מסויימת, את צריכה להיות מה שאת ולהתנהג כפי שמורה לנו ההלכה עם שאיפה להשתפר תמיד.
גם לי מציקים הרבה דברים בחברה ה'חרדית' שבה אני מסתובב, גסות הרוח, המידות הרעות, חוסר בנימוס וחוסר הכבוד שקיים בצורה קיצונית מאוד בחברה החילונית של היום לא פוסח גם על החברה החרדתית, ושם זה דווקא בולט יותר ומאוד מפריע לי, הזלזול באמונות ודעות של האחר, המחלוקות...פשוט כואב הלב לראות את הדברים האלה ואכן את כותבת דברים נכונים, את תהיי המודל, את תעשי ותתנהגי כפי שצריך להיות, אני חושב שקשה לחנך אחרים אבל תמיד אפשר להתחזק ולהשתפר בעצמו ובכך להוות דוגמא לחברה, לעדן את הסובבים אותך ע"י שאת תתנהגי כראוי.
גם לדתיים יש בחירה
07/04/15 22:49
13צפיות
איך להתנהג.
והאמת, שבעוונות יש דברים אצל הדתיים והחרדים שצריכים תיקון, זה רק אומר שכולנו בני אדם.
את האנדרלמוסיה שיש בעולם ואצל האנשים בלי רגש זה הרי ידוע, חיי אדם שווים כקליפת השום וכו'
נכון כואב לראות שיש דתיים שלא יודעים דברים בסיסיים ביהדות, כמו את החובה לשפר ולתקן את התכונות.. שנאמר ; והלכת בדרכיו.
אני מציע לך ללמוד את ספר המצוות לרמב"ם, כדי לדעת את הבסיס.
את כבר בדיעה חזקה שיש את החיים מעבר, אז את מוזמנת להמשיך הלאה עם  שיעורים וספרים בעבודת ה'.
בהצלחה!
פסח מתקרב ויש כאן תפילה מהממת של הרבנית חווה שמילוביץ
29/03/15 21:20
37צפיות
מומלץ מאוד לקרוא לפני הנקיונות
שיעבור בקלות....

מה שלומך צדיקה יקרה?
30/03/15 15:23
24צפיות
הרבה זמן לא היית פה...
נקיונות נעימים! שמעו שירים תוך כדי...זה מוסיף לאווירה:)
29/03/15 16:23
34צפיות
והכי חשוב .........לא להילחץ 

מוזיקה תמיד מלווה אותי... ארז לב ארי-תענוג
הודעה זו מכילה סרטונים
29/03/15 17:46
30צפיות
ו"טבעות" זה צמרמורות....חג שמח נשמות טהורות!!!
º
פסח כשר ושמח לכולם!
29/03/15 19:12
11צפיות
פורום עסקים

פורום עסקים החדש

המקום החדש שלך להתחבר לעסקים כנסו ושתפו בכל נושא >>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום