בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

סוכרת?!    אני?!      מה פתאום ?  רמת סוכר גבוהה  - אה, זה בטח טעות.

זה נורא, כל הזריקות והתרופות ואסור לאכול כלום      . . .

אז זהו, שזה ממש לא כך....

סוכרת היא דרך חיים . נכון, צריך להקפיד ולשמור  אבל חוץ מזה שאנחנו ממש "מתוקים"  ,  אנחנו אחלה אנשים - שעושים, עובדים, לומדים, מטיילים, מתחתנים, ויולדים ומולידים ילדים - בקיצור אנחנו אנשים בריאים ונורמליים,לפעמים אפילו יותר מהאחרים    

על הפורום:

לכל הסוכרתיים, בני משפחותיהם וכל מי שנכנס ומתעניין בפורום הכי מתוק!

כסוכרתיים ותיקים אנו מאמינים כי איזון הוא המפתח לחיים בריאים ורגילים, וכל עוד נקפיד על האיזון לא תהיה לנו שום בעיה לעשות הכל כמו אנשים שחיים ללא סוכרת.

פורום זה משמש כמקום לתמיכה אחד בשני, למתן עצות ואוזן קשבת כדי שנוכל כולנו להגיע לאיזון מצוין ולחיות חיים טובים יותר!

אל תהססו להיכנס, לכתוב, להתייעץ ולהיות חלק מקהילת פורום הסוכרת.

בנוסף, ניתן למצוא חומר רב במאמרים, בקישורים ובשאלות הנפוצות של הפורום.

גלישה נעימה ומאוזנת לכולם,

נתראה בפורום!

פורום סוכרת של תפוז
לחץ המשך... (בקצה משמאל) למידע נוסף
המשך...
הודעה חדשה

טרום סוכרת בצבא
21/04/14 13:35
81צפיות
איך הצבא מתייחס לסוכר גבוה - טרום סוכרת?
האם אתה טרום גיוס? או כבר בצבא?
21/04/14 15:44
43צפיות
השאלה היא מה זה טרום סוכרת? אילו ערכים ומתי?
והשאלה הכי חשובה, מה אתה רוצה? איך תרצה שיתייחסו לזה בצבא?
תגובה
21/04/14 16:12
44צפיות
לפני שנה פחות או יותר (סביר להניח יותר, לא זוכר בידיוק). עשיתי בדיקת דם שהראתה שיש לי 105. אחרי כמה זמן עשיתי עוד אחת הראתה 99.
לפני חודש עשיתי עוד אחת שהראתה 92. האחיות/רופא שבדק את זה לא אמר כלום, למרות שבבדיקת שהראה 105, המס' היה מסומן ובהדגשה.
הייתי אתמול אצל פסיכיאטר (שהוא רופא כמובן) בנושא אחר וסיפרתי לו, הוא אמר לי שאני חייב להיות במעקב רופא. הוא טיפה הרחיב ואמר שאולי דיאטה ולא לאכול דברים מסויימים, אך לא הרחיב יותר מידי.

הנתונים האלו לא סוכרת אך לפי הבנתי הם גבוהים ולא אופטימליים. אני בחור בן 18 עוד מעט 19, בלי עבר משפחתי כלשהו שקשור לזה ועסקתי בעברי בספורט.
אני כבר חייל בשירות קרבי כרגע בטירונות התגייסתי לפני טיפה יותר מחודש (עשיתי את הבדיקה האחרונה כמה ימים לפני הגיוס).

איך אני רוצה שיתייחסו? אני לא רוצה שהסוכר שלי יעלה ועוד כמה שנים אני אגלה סוכרת. הבנתי שנתונים כאלו יכולים להצביע על "טרום סוכרת" שהסיכויים לחלות בסוכרת גבוהים יותר.
אני לא יודע איך הצבא מתייחס במקרים כאלו לכן אני רוצה לברר.
תיקון קטן
21/04/14 18:40
40צפיות
ה105 היה בגיל 16.9. ה99 בטח כמה זמן אחרי.
תיקון גדול
21/04/14 19:45
38צפיות
מי לימד אותך את המילה סוכרת? מאיפה לקחת את הסוכרת?!
בדיקה אחת של 105, כנראה אחרי צום  של לילה, ויש לך סוכרת??!

על מנת להרגע, ולרדת מהסוכרת, תבקש מהרופא שלך לעשות בדיקת A1C,
זהו ממוצע הסוכר התלת חודשי.
לא אמרתי שיש לי סוכרת
21/04/14 20:41
42צפיות
לא אמרתי את זה אף פעם, לא יודע למה נדבקת לזה.
אמרתי "טרום סוכרת" משמע לפני סוכרת. 3 תוצאות שלא יורדות אף פעם מה90 ואחת מעל 100 לבחור צעיר (שהאופטימלי הוא 87 אם אני לא טועה) זה קצת לא רגיל.
הרופא בעצמו אמר לי שאם פעם אחת היה לי מעל 100 אני צריך לגשת לרופא (לא זוכר מה אמר מילה במילה) ולבדוק את זה.
תוצאות לא מסוכנות אבל גם לא טובות במיוחד שיש לי כבר שנים כל הזמן תחושת צימאון וכאילו יבש בפה.
אני יכול לבקש רופא ומן הסתם ייקח הרבה זמן. לכן אני מתייעץ אתכם פה כדי לדעת אם מישהו מכיר את המערכת הצבאית בעניין הזה.
לא סוכרת ולא טרום סוכרת
22/04/14 02:10
42צפיות
מאיפה לקחת סוכר אופטימלי הוא 87 ?!  92 בצום של לילה זה גבוה?
לפני שנתיים היה לך 105. אי אפשר להגיד שזאת טעות במדידה, זה פשוט חד פעמי.

למה יש לי הרגשה שאתה מחפש דרך מילוט מהצבא? או מילוט "משרות מסוכן" ?
לא לוקח בצה"ל הרבה זמן להגיע לאנדוקרינולוג, בתאים שהדבר נחוץ.
לדעתי 99 ו-105 זה אותו הדבר.
22/04/14 15:58
30צפיות
רק מהמחשבות אתה גורם לעליה וחבל.

האם יש לך עודף משקל רציני.
לפי מה שאני קוראת אתה בקרב, כך שפעילות גופנית לא חסרה לך וגם לא מתח נפשי.
אולי אפשר יותר אך אם לך עודף משקל ממה אתה חושש.

לצעירים בגילך יש בד"כ סוכרת סוג 1 שלא מתחילה ב-99 או 105.
כזה מתחיל זה פורץ בפראות ומתבטא בערכים גבוהים.

כפי שכבר יעצו לך, צא מהחרדות של סבתות ודודות. אתה לא שם (אם אין לך עודף משקל רציני).

בהצלחה
מה שאיריס אמרה
23/04/14 23:01
4צפיות
צא מהחרדות של הדודות...

הערכים שמדדת הם אולי גבוליים, אבל אתה עכשיו בצבא ופעילות גופנית תהיה מנת חלקך גם אם לא תרצה - אתה כנראה יכול לישון בשקט... (אם יתנו לך!)
מעוניין להיהבדק
21/04/14 19:57
57צפיות
היי
על רקע גילוי הסוכרת לאבי, יצא לי לקרוא על אחוזי הסוכרת הגבוהים בעולם וברצוני להיבדק.
בין היתר קראתי שאחד מן התסמינים המוקדמים הוא כאבים בכליות, ובמשך תקופה ארוכה שרף לי כשהשתנתי.
אני כעת בן 23, לפני חצי שנה עשיתי בדיקות דם ואף צילום רנטגן, האם ניתן לזהות סוכרת באחד משניהם? ובמידה ולא, איך אני נבדק?

תודה רבה
לאבא שלך יש מד סוכר
21/04/14 20:38
51צפיות
תבקש ממנו למדוד בבוקר אחרי 8 שעות צום.
אם התוצאה מעל 100 תספר את זה לרופאה ותבקש לעשות בדיקות מקיפות יותר.

בכל מקרה לא יזיק לבקש מהרופאה לעשות בדיקות דם לסוכר פעם בכמה זמן.
º
תודה
21/04/14 21:37
18צפיות
כליות
22/04/14 16:01
26צפיות
אתה קצת מערבב.
כאבים בכליות הם לא אחד הסימנים המוקדמים.

הסימנים המוקדמים הם צמאון מוגבר, השתנה מרובה, שינויים חדשים במשקל, עייפות ועוד.

בעיות בכליות הן בעיות מתקדמות ולא התחלתיות. כך זה לא מתחיל.

אתה מתאר, לדעתי, דלקת בדרכי השתן.

לך לרופא ובקש בדיקות כלליות.

בהצלחה
חשוב להיות פרואקטיבי
23/04/14 22:56
3צפיות
כדאי לעשות בדיקות דם שנתיות, פנה לרופא המשפחה ותבקש בדיקות כלליות.
חיטה ירוקה "פריקה" האם הערך הגליקמי שווה
23/04/14 18:22
18צפיות
לחיטה רגילה או בורגול?וכוסמין? )בעיקר לחם כוסמין)
תודה
נתקלתם בקשיי התחברות לאתר|?|
23/04/14 11:54
10צפיות
|שמאל|גולשות וגולשים יקרים,
במידה ואתם לא מצליחים להיכנס לשם משתמש או נתקלים בקשיים לעדכן את הסיסמא שלכם  - פנו אלינו למייל Forums@tapuz.co.il ונסייע לכם.
הקפידו לתאר את התקלה אותה אותם חווים בצירוף שם המשתמש שלכם.
אל ייאוש. גם אם אין לכם גישה למייל עמו פתחתם את שם המשתמש יש לנו דרך לעזור.

המשך גלישה נעימה ב|תפוז|
פורום עד סוף העולם מגיע ל|תפוז|
22/04/14 18:34
7צפיות
|גלובוס| עד סוף העולם מחברת מחדש עשרה זוגות גרושים ולוקחת אותם להרפתקה באי אקזוטי בפיליפינים. כדי לסיים את ההרפתקה בהצלחה הם יצטרכו לשים את משקעי העבר מאחור, לשלב ידיים פעם נוספת, להתמודד עם השדים מעברם ולגעת מחדש במה שפעם חיבר אותם. הזוג שינצח יזכה במיליון שקלים שייסגרו בתכנית חיסכון עבור ילדיהם המשותפים.

אתם מוזמנים לדבר על התוכנית בפורום עד סוף העולם
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
האם המצות מהוות סוכר גבוה? אני בטוח שיש בעיה
18/04/14 12:06
65צפיות
עם צריכת מצות בחג לסוכרתיים.

תודה רבה מראש וחג שמח.
מצה זה כמו קצת פחות משתי פרוסות לחם
18/04/14 13:23
48צפיות
יש לסוכרתיים בעיה עם צריכת מאפים כל השנה
אתה בטח מתכוון ל-2 פרוסות לחם מקמח לבן - פשוט
18/04/14 14:32
47צפיות
כל פרוסה כזאת שוות ערך מבחינת פחמימות ל-2 פרוסות לחם דיאט - משובח.
כלומר מצה רגילה אחת = 4 פרוסות משובח.
האם לחם גורם לסוכר גבוה?
18/04/14 13:54
49צפיות
מצה היא כמו לחם.
הבעיה היא שמצא מכילה כמעט שתי פרוסות לחם.
גם קניידלה ממוצע זה כמו פרוסה לחם.

חשוב לספור כמה מצות שמים במציה וכמה אוכלים במנה
עוד נקודה "משמחת" על מצות
18/04/14 22:42
60צפיות
זה שכמעט ואין בהן שומן (או בכלל אין) ולכן עליית הסוכר בדם מהירה יותר.
נו, אוטוטו זה נגמר
בגלל זה העדפתי להמיר לפריכיות כוסמין.
19/04/14 01:23
45צפיות
מצה אחת =4 פריכיות כוסמת,
שאותם נוח יותר לאכול עם ממרחים,מאשר מצה שמתפוררת.
אגב, אצלנו בסופר השכונתי מכרו מצות כוסמין
20/04/14 00:10
38צפיות
עוד לפני שהמוכר אמר ג'ק רובינסון או במקרה שלנו "מה נשתנה" - נחטפו כל האריזות. דווקא סיקרן אותי איזה טעם יש לזה.
קניתי חבילה אחת של מצות כוסמין באושר עד
20/04/14 00:20
41צפיות
עלה 20 ש"ח.
נמצות טעימות לי
קניתי גם אחד של מצות+סובין

גם לא רע. ]רו למחיר שקצת יותר זול (כ15 ש"ח)

הכי טעים? מצות רגילות אפויות היטב אבל הכל באמת סביר +
פריכיות בחנות תבלינים כשרה לפסח,עלתה 10 ש"ח.
20/04/14 12:17
32צפיות
קניתי פריכיות מכוסמת (לא כוסמין)
במחיר 10ש"ח.בקניון הגבעה.
כוסמת זה לא כוסמין וממש לא מומלץ לסוכרתי
20/04/14 16:54
40צפיות
וגם חמץ לאשכנזים
את טועה ,דווקא מומלץ ביותר,,,
20/04/14 20:04
41צפיות
רק 28 פחמימות בלבד לפריכית כוסמת .
דלת נתרן,
ללא כולסטרול
מחומרים טבעייים בלבד,ועשירה בסיבים.
אפשר למרוח בבוקר 2 פריכיות עם אבוקדו וירקות,
וזה עדיף ונוח יותר ממצה.
חישוב לפריכית כוסמת,,7 גרם פחמימות בלבד,,
20/04/14 20:17
26צפיות
על האריזה מופיע הפירוט הבא:
פריכית כוסמת אחת = 28 קלוריות,
בפריכית כוסמת - 7 גרם פחמימות בלבד.
ערך גליקמי (גלוקוז),נמוך.
עשירה בסיבים ,
ודלת נתרן.
אין הבדל לסוכרתי בין חיטה לכוסמת
20/04/14 22:59
30צפיות
ולא משנה כמה פחממות או קלוריות זה
אבל מי שרוצה כמובן.... שימשיך לאכול...
היכן אפשר לקנות פריכיות כוסמין? (לא לפסח)
20/04/14 00:22
30צפיות
עדן מרקט? כי עד היום לא ראיתי

ביום-יום אני משתמשת בפתיות VASA המומלצות על ידי ד"ר ברנשטיין
כשייגמר הפסח אקנה את הלחם כוסמין. אני קונה
20/04/14 00:45
36צפיות
2-3 יחד ומקפיאה כי קשה להשיג אותו. עד היום הזדמן לי לרכוש לחם כוסמין בשני בתי מאפה בתל אביב ואחד בירושלים שהיה המעולה מבין השלושה. מדובר בלחם  כהה מאוד של ד"ר מרק 400 גר', אבל מה אני אגיד לכם: כל ביס הנאה צרופה. ממש כמו לאכול עוגה.
עזרה במילוי שאלון עבודה סמינריונית
20/04/14 11:39
29צפיות
שלום רב,

אודה לכם אם תוכלו להקדיש כמה דקות למילוי שאלון העבודה הסמינריונית שלי. השאלון קצר ואנונימי לחלוטין.

מצ"ב הקישור לשאלון:
https://docs.google.com/forms/d/1de1wIWfP1z0hXyRJS...

צריך לסמן תשובות נכונות עבורכם וללחוץ על הכפתור "שלח" בסוף השאלון.

חג שמח!

הפסח שבו נוכחתי לדעת שאני חלשת אופי.
19/04/14 10:12
89צפיות
ההכנות לליל הסדר שבו הייתי המארחת היו כייפיות  מצד אחד  כי אני אוהבת לבשל לאנשים ובמיוחד  לבני משפחתי ומצד שני אני כל כך אוהבת את האוכל שאני מכינה שלא יכולתי לעמוד מהצד ורק לראות אותו ולכן אכלתי לא מעט, מכוון שידעתי שכך אנהג החלטתי לקחת בימי החג איסולין שעדיין נותר לי כדי שהסכרת לא תקפוץ לשמיים .   בליל הסדר עצמו כמעט שלא אכלתי כי היה לי חשוב לארח ולהגיש לאורחים .  

בהמשך השבוע הכל יצא משליטה כי ילדיי ונכדיי היו כל השבוע וכמובן שהיה לי חשוב לפנק אותם בהרבה אוכל ואני אכלתי לא מעט ולקחתי אינסולין לנטוס ואיפידרה בכמות שתכסה את הפחממות הרבות שאכלתי. אתמול דיברתי עם אחת הבנות וקיטרתי לה על האוכל הרב שאכלתי ושאסור לי להמשיך כך , אז הבנתי שהמשפחה לא מבינה אותי , ואחת השאלות המרגיזות שעלו היה מדוע אני לא מסוגלת לדחות סיפוקים ולאכול מעט ולהפסיק , זה העליב אותי, אבל זה גם נכון, אולי עדיף לא לאכול בכלל מאכלים שבו אני אמורה להגביל את עצמי כמו פרוסה קטנה של עוגת שוקולד , מאשר לאכול ואז להתענות עד שאני טורפת עוד כמה פרוסות עוגת שוקולד, יש לפעמים שאני מדלגת על ארוחות בייניים כי פרוסת לחם עם משהו קטן לא תספק אותי ואז אתחיל להיות רעבה ויהיה לי יותר פשוט  לדלג עליה ולחכות לארוחה העיקרית.

החלטתי לפנות למכון אברהמסון שבו ניגמלתי מעישון ע"י אברה קדברה כדי שידכא לי את התיאבון לדברים אסורים שפיתחתי לי מאז שחליתי בסוכרת , הרצון שלי כעת הוא לסתום את הפה ולא לאכול ושלא יהיה לי תיאבון, וכעת יקפצו כל אלו שעושים את דייאטת הפילאו , וימליצו לי לאכול רק בשר ואז הרצון לאוכל יעלם לא תאמינו שגם את זה ניסיתי זה החזיק יומיים , לא הרגשתי טוב, ובנוסף היה לי הפחד מכולסטרול גבוהה שזה ממש לא מתאים לי כעת .
את לא לבד יקירה
19/04/14 10:30
48צפיות
כולנו איתך גם בעידוד , גם התנסות וגם בנפילות.
כולם חווים את זה בצורה זו או אחרת. וכן זה מרגיז לשמוע משפטים בסגנון "תשלטי בעצמך".
תזכרי ששבוע כמו פסח הוא בהחלט מיוחד - נכון יש חגים וחגיגות אחרות אבל לא כמו שבוע פסח.

איך את מתמודדת עם הסוכרת, זאת החלטה שלך והמתאימה לך ביותר.
אם עדיף לך להגביל את עצמך לגמרי או לקבל כוחות לאכול במידה זה תלוי בך.
שבי עם עצמך ועשי רשימת יתרונות וחסרונות לכל אחת מהאופציות כגון:
- לא להכניס את האויב הביתה
- מה יקרה שהמשפחה מתארחת

אשמח לעזור.

בהצלחה

אולי הפיתרון שלי ,גם יעזור לך לאיזון ,,
19/04/14 12:31
55צפיות
השיטה שלי לא חדשה אך מיושמת בקביעות,ועובדת מצויין:
אחרי כול ארוחה ,באופן קבוע ,אני "שורפים" את הפחמימות:
כלומר: לוקחים  בקבוק -מים ,וכובע,
ויוצאים להליכה של שעה,שעה וחצי.
וכך צץמידים 3 פעמים של הליכה  במהלך היום:
לאחר ארוחת בוקר,לאחר ארוחת הצהריים ואחרי ארוחת הערב.
כך שגם עם נישנשת מכמה "חטאים" שמזיקים
הכול נשרף בשעת ההליכה והאיזון נשמר,  ,
ללא חשש לעלייה ברמת הסוכר.
החוכמה לא מה שמכניסים לגוף אלא מה ששורפים.

בהחלט המאמץ שווה ,כדאי להחליט ולהתמיד.
זה גם פחות או יותר הפתרון שלי
19/04/14 15:13
45צפיות
עובד מצויין (אבל אצלי זה גם במקביל לתזונה דלת פחמימות, ואני לא מוצא סיבה למה שזה יעבוד פחות טוב כתוספת לטיפול תרופתי כלשהו. כמובן שאם מזריקים אינסולין אז צריך להיזהר שהצרוף של אינסולין+פעילות לא ישאיר אתכם בהיפו)
(אפרופו הערה שזרקו לי כאן על סחיטת מיץ הלבלב - כשעושים פעילות מיד אחרי הארוחה, אז להבנתי המוגבלת דווקא חוסכים מיץ לבלב בכך שמורידים את הסוכר בדם ללא צורך באינסולין, כלומר מקטינים את הדרישה לאינסולין)
למזלי ולזכותו של בעלי אנו מקיפים כל ערב את כל
19/04/14 15:54
42צפיות
המושב, בערך שעה הליכה טובה.
תעשי הליכה אחרי כול ארוחה,ותראי שהסוכר יורד
19/04/14 17:00
30צפיות
לפחות 3 הליכות ביום ,אחרי האוכל ,
ישפיעו על האיזון של הסוכר,כראוי.
אני עושה המון הליכות כדי שלא אקח תרופות מעל
19/04/14 17:07
38צפיות
מה שרופאת הסוכרת המליצה, את הבוקר תמיד אני מתחילהאת הבוקר שהסוכרת תמיד מתחת ל 100 אם יש יותר אני יוצאת להליכות בהתאם לתוצאה , יאמר לזכותי שאני מודעת לנושא ואני לא זונחת את האיזון אפילו לא ליממה, מקווה שאמשיך כך .
º
מיץ לבלב... אדיר!!
23/04/14 23:05
1צפיות
חצילים
19/04/14 15:30
53צפיות
קודם כל אני יכול להזדהות מאד עם מה שכתבת. במשך שנים ניסיתי לשנות הרגלי אכילהץ להכניס את עצמי למשטר ומשמעת בנוגע לתזונה, לפעילות גופנית וכו'. ללא הצלחה. זה היה מתסכל. המשמעת העצמית שלי בקרשים, אפילו כשזה מגיע לעניינים חשובים. זה נורא. עד שהגיעה הסוכרת. אולי בשבילך הפסח הזה זו ההזדמנות.
הסוכרת לא שינתה אצלי את המשמעת העצמית, וגם לא הפיחה בי מוטיבציה יוצאת דופן לשמור על תזונה ראויה. ולמרות שהיא כזו, אני לא תופס אותה כאיום בריאותי איום ונורא שאם חלילה לא אקפיד אז...
מה שהיא עשתה היא גרמה לי לשינוי תפיסתי. אצלי זה קרה בתוך פחות מיום.
שינוי תפיסתי זה אחרת לגמרי ממשמעת עצמית. משמעת עצמית עוזרת לך לשמור על מסגרת התנהגותית כלשהי שאת רוצה בה, למרות שהיא מתנגשת ברצונות אחרים שלך (ולכן, מבפנים תמיד יש תחושה של מאבק שצריך לנצח בו). שינוי תפיסתי עובד אחרת. פשוט לא רוצים את הדברים הרעים. לכן אין מלחמה פנימית. ולכן גם לא צריך משמעת עצמית.
לכן קראתי לתגובה הזו "חצילים". אני שונא חצילים. בלי שום סיבה מיוחדת. מעולם לא טעמתי חצילים (כבר יותר מ40 שנה...), אני לא יודע אם זה טוב או רע. אבל אני ממש לא אוהב חצילים. מעולם לא רציתי חצילים. ברגע שאני רואה חצילים בצלחת אני מאבד מיד את התיאבון. אסור לאוכל שאני אוכל אפילו להתקרב לחצילים. זה מדבק.
אין בשנאת החצילים הזו שום דבר רציונלי, ואין לה שום בסיס שאני יכול להבין אותו. אני פשוט שונא חצילים.
בערך יום וחצי אחרי שגיליתי את הסוכרת שלי התחלתי לחוש כך לגבי לחם. מכל סוג שהוא. אין לזה רציונל. אני לא מאמין לטרנד הנטול גלוטן, ואת טיבה של תזונה דלת פחמימות גיליתי הרבה אח"כ (ואני עדיין לומד). אבל מהר מאד המון הרגלים רעים שלי הפכו לסוג של חצילים עבורי. והמון דברים שאני טובים שאמור לעשות הפכו להיות השוקולד והגלידה שלי.
וכשכך אני תופס אותם, אז כל מה שאני צריך לעשות כדי להתמיד זה להמשיך לשנוא חצילים ולהמשיך לאהוב שוקולד וגלידה, כמו שעשיתי תמיד. רק שהפעם מדובר בחצילים שוקולד וגלידה קצת שונים ממה שהם היו פעם.

זה ברמה האסטרטגית.
ברגע שהרמה האסטרטגית מסתדרת, ברמה הטקטית אפשר לעשות שינויים והתאמות.

זה עבד אצלי, ועכשיו חזרה אליך. כתבת שאת "חלשת אופי". אני מוכן לשים הרבה כסף על זה שאני חלש אופי הרבה יותר ממך (ולראיה, במקום לכתוב את המאמר שאני אמור להגיש מחר, אני יושב וכותב תגובות בפורום). כשמכירים בזה (ועושה רושם שאת מכירה בזה) אז מפסיקים להילחם בזה, ומתחילים לראות איך מסתדרים יחד עם זה. יש לך סוכרת, ויש לך מה שאת מכנה בצדק או שלא "חולשת אופי". אבל יש לך כנראה הרבה מאד כח והרבה מאד רצון (עובדה שהפסקת לעשן, לא?). נראה לי ששינוי תפיסתי עשוי לעזור לך. חפשי לך את החצילים שלך. והפכי את פחמימותייך לחצילים. זו תהיה יציאה אמיתית לחירות, אני חושב. מתאים לפסח. לא?
אפרופו חצילים ,על התועלת שבאכילתם,,
19/04/14 16:34
44צפיות
כדאי לדעת:
החציל עשיר בביו-פלבנואידים (נוגדי חימצון) ,
ולכן נחשב כירק אשר משקם כלי- דם ומונע שבץ ודימומים אחרים.

ידוע כי ישנם אנשים שלא נחשפו לכול  מתכוני החצילים הקיימים,
שהרי ישנם עשרות מתכונים להכנת חצילים,
ותמיד ישנו סיכוי שאחד מהם , יהיה לטעמו של מי שלא אוהב חצילים.

אקליד לך כאן שלושה מתכונים ,ומי יודע ,אולי אחד מהם תאמץ:

ישנו מתכון לפרוסות מ-2 חצילים שאותם קולים בגריל ,
ביחד עם 2 גמבות.(לאחר הקלייה,מצננים ומקלפים את קליפתם הדקה של הגמבות).

את פרוסות החצילים הגמבות הקלויים,את שניהם קוצצים ביחד
ומתבלים במלח ,פלפל ,כף מיץ -לימון ,4 שיני שום -כתוש, כפית חומץ, מערבבים ומורחים על פריכית,או על עלה חסה ומגלגלים לסיגר.

אופצייה נוספת,שניצל חצילים אפוי בתנור :
פורסים פרוסות חצילים וממליחים אותם בקצת מלח.
טובלים כול פרוסה בקערית עם מעט קמח-מצה,
ולאחר מכן בקערית עם בלילת 2 ביצים ,
מתבלים במלח ופלפל כמו שניצל,
מסדרים בתבנית עם ניר -אפיה משומן קלות,
ומכניסים לתנור, 180 מעלות חום,
לאפייה עד הזהבה יפה מ-2 הצדדים.ויש פרוסות שניצל חציל.

עוד מתכון,להכנת ממרח חצילים בטעם כבד קצוץ:
פרוסות של חציל אפויים בתנור ,180 מעלות חום עד השחמה.
טוחנים אותם ביחד עם ביצה קשה,ובצל גדול -קצוץ גס -ומטוגן.
(לטגן במחבת טפלון במעט שמן,עד להזהבת הבצל.)
את התערובת הטחונה מתבלים במעט שמן -זית,מלח ופלפל.
מתקבל ממרח טעים,המזכיר בטעמו כבד קצוץ.
אגב,
היו אורחים שאירחתי בביתי מדי פעם ,היו כאלה שטענו ,
שהחציל לא בא בחשבון, ולהפתעתם,לאחר שטעמו,
פתאום מאוד היה טעים להם,וזאת לאחר שנמנעו שנים רבות ,
מאכילת חצילים.

בהחלט שווה לנסות ולהכין .
º
"בהחלט שווה לנסות ולהכין ."
19/04/14 17:20
13צפיות
כאמור, אין שום דבר רציונלי בשנאתי לחצילים
19/04/14 18:11
26צפיות
ואל תקחי את זה באופן אישי, אבל שום מתכון, טוב ככל שיהיה, לא סביר שישנה את המצב הזה. כנ"ל לגבי מודעות ליתרונות התזונתיים של חצילים. אלי זה פשוט לא מדבר.
º
23/04/14 23:07
2צפיות
עקב אכילס שלי הוא האוכל שאני מבשלת וההמלצה של
19/04/14 15:52
34צפיות
בעלי ללכת לקייטריג הקרוב לביתי ולקנות אוכל מוכן, עד עכשיו סרבתי בתירוץ שזה יוצא יקר, אך האמת היה לי חשוב שילדי יואכלו את האוכל שהם רגילים ואוהבים, אך היום עשיתי מעשה   שבוע הבא נחגוג יום הולדת לאימי שהגיעה לגיל 80 , והיה ברור שרק אצלי יכולים להגיע  כל המשפחה המורחבת , וכמובן שכולם יודעים שאצלי בישול הוא תחביב ולכן אוכל לא יחסר , אבל הפעם הודעתי להם שאני מביאה קייטרינג ואני לא אבשל , הם לא יודעים מה הסיבה, אך אני יודעת בוודאות שבאוכל הזה אני לא אגע. וכך אוכל לארח בכיף את כל המשפחה .
עם הרבה מאד סייגים לשאלה שיש לי:
19/04/14 15:59
34צפיות
אולי יעזור דווקא לספר למשפחה על הסיבות? אני יודע שכשאני הפסקתי להתחבא וסיפרתי לכל מי שרק שאל למה אני אוכל מה שאני אוכל, גיליתי שיתוף פעולה יוצא דופן, הרבה הבנה (טוב, אולי קצת רחמים, שזה מעצבן), אבל גם קיבלתי המון המון תמיכה ועידוד.
היום כולם יודעים שאני לא אוכל פחמימות. כולם יודעים למה. אפילו המלצרים הקבועים בבתי הקפה שאני אוכל בהם מדי פעם (הם התחילו. הם שאלו איך זה שרזיתי כל כך הרבה).

וכאמור - הרבה סייגים. אני לא מכיר את ההקשר המשפחתי, את ההיבטים הרגשיים וכו'... לא לכולם מתאימה החשיפה הזו. אם אתם זוכרים, גם פה בפורום התחבאתי בימים הראשונים מאחורי כינוי אחר. לקח לי זמן עד לאאוטניג. אבל הרווחתי ממנו, אני חושב.
המשפחה יודעת את מצבי מכוון ששני הורי סוכרתיים
19/04/14 17:18
26צפיות
למשפחה המורחבת אני לא מעוניינת לשדר שאני לא כתמול שלשום, למרות שאני סוכרתית , אני אותה אחת שהם מכירים.
את אותה אחת שהם מכירים!
23/04/14 23:11
5צפיות
רק שיש לך סכרת, ואת עושה מה שחשוב לך כדי לשמור על בריאותך.
האם סיפרת להם כשהפסקת לעשן? האם נשארת אותה אחת אז? אני בטחה שכן...

קבלי חיזוק על המאמצים שאת עושה. אני אישית גיליתי שכשאני מבשלת ולא טועמת כלום, אני הרבה יותר נהנית מהאוכל אח"כ. תנסי, אולי זה יעבוד...
לשחר לי לא קורה כישלון עם עוגה מכיוון ש...
19/04/14 16:56
35צפיות
אצלי לא נכנסות עוגות הביתה.
העדיפות שלי לתותים ואגסים ו-שסק,ושאר פירות טעימים במסגרת המותרת
למה בכלל צריך להכניס עוגות לתפריט,
לא עדיף פירות ופיצוחים ?
בני בייתי מאוד אוהבים דברי מאפה, גם לזה מצאתי
19/04/14 17:14
33צפיות
פיתרון, יש לי במרתף מקרר שהפעלתי אותו בחג החלטתי להשאיר אותו פועל ובו יהיו כל עוגות השמנת והממתקים , כשאני לא רואה אותם אני לא מחפשת אותם בדוק!!!   בבוקר קמתי מאוכזבת מעצמי שאני לא מסוגלת לטפל בעצמי כראוי ומתוך האכזבה החלטתי לעשות המון דברים לתועלתי וכרגע אני בטוחה שזה היה משבר קטן, ובעתיד יהיו עוד משברים שיעברו מהר כמו הפעם.
גם אני קצת נסחפתי הפסח הזה.
20/04/14 00:09
28צפיות
הראשון הסוכרתי שלי. קניתי לחמניות לפסח, לאפות לפסח, וזה כל כך טעים לי עם הטחינה והחילבה.....
עוד הפתעות שמסדר לי הגלוקומטר, הפעם פחות משמח
16/04/14 21:39
122צפיות
אחרי שבשבוע שעבר התעוררתי עם 76, ואחרי שלפני יומיים ירד לי הממוצע השבועי (כפי שמחושב על ידי המדידות) לראשונה אל מתחת ל100, היום התעוררתי לבוקר חדש. 133.
בום.
אחרי חמש דקות בדקתי שוב, אולי זו טעות. זו לא היתה טעות. שעה וקצת אח"כ יצאתי להליכה קצרצרה שהספיקה כדי להוריד את זה ל100. אחרי כמה שעות - בום! 140. זה כבר לא קרה לי הרבה זמן. הפעם ויתרתי קצת על זמן עבודה ויצאתי להליכה ארוכה, חזרה ל75 (שהתעדכן אחרי כמה זמן ל100), אבל לפני ארוחת הערב - 120. הי מה קורה פה? אחרי הארוחה 133 (סגרנו מעגל מהבוקר). אני לא מוכן לסיים כך את היום. אז עכשיו, אחרי הליכה נוספת, אני שוב 85.

אבל מה קרה? לא שיניתי תזונה. אכלתי כרגיל. לא הוספתי או הורדתי פעילות גופנית. לא התחלתי או הפסקתי תרופות. והשינוי די קיצוני.
למישהו יש רעיונות מה יכול לגרום לשינוי כזה? אתמול עוד הלכתי לישון עם 92 אחרי שכל היום ביליתי בטווח של 80-110. אולי יש מצות שמסתובבות באויר?
על המעקב שאתה עושה ..
17/04/14 13:33
70צפיות
"שכחת" לכתוב איך אתה מאוזן? תרופות? איזה? כמה?  
הבחור כותב פה קבוע. ..
17/04/14 13:47
72צפיות
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

וכבר מישהו מכם הזהיר אותו שהוא "סוחט את המיץ של הלבלב"

º
17/04/14 14:19
15צפיות
אולי יש לך חום?
17/04/14 13:43
52צפיות
דלקת גרון? משהו בסגנון?
ומילת עידוד
17/04/14 13:50
44צפיות
אני יודע שאתה רגיל למדדים של אנשים בריאים או נמוכים,
אבל גם המדדים שקיבלת הם לא נוראיים לסוכרתי. עדיין יתנו לך ממוצע A1C נמוך מ7.
כל עוד היום הזה לא הופך להיות הכלל אלא יוצא דופן חד פעמי, אני לא חושב שאתה צריך להתרגש. אם ברוב הבדיקות אתה נמוך מ100 או באזור שלו, יום אחד של אזור ה130 לא אמור לעשות לך כלום.

אבל אכן - כל הכבוד על המעקב.

אני בריא בסה"כ
17/04/14 15:32
46צפיות
ה130 לא מטריד אותי לכשעצמו. אלא השינוי הפתאומי והחריגה החדה מתבנית די קבועה שליוותה אותי כבר כמה שבועות.
גם היום לא היה יום רגיל (בינתיים), אם כי הרבה יותר טוב מאשר אתמול. עדיין, אני מרגיש, לאור המדידות, שהגוף שלי מגיב אחרת לגמרי להרגלים שסיגלתי לי בחודשים האחרונים. עוד לא סיבה לדאגה גדולה, אבל בהחלט סיבה טובה לגלות ערנות. נראה לי שחבילת הסטיקים שהתחלתי בתחילת השבוע תספיק לי ל3-4 ימים בלבד במקום ל7-10 כמו בד"כ.
כמה סטיקים אתה משתמש ביום?
17/04/14 16:02
35צפיות
לי חבילה (50 בחבילה אם אני לא טועה) מספיקה לחודשיים-שלושה
בימים כתיקונים 3-7 תלוי בפעילות
17/04/14 16:28
41צפיות
כשיש אינדיקציות להתנהגות חריגה (כמו אתמול והיום) - זה יכול להגיע בקלות ל10.
אבל המינימום שבמינימום זה 3 ביום: בבוקר, אחרי הארוחה העיקרית של היום, ובערב לקראת השינה.
º
ואתה בודק כל יום?
17/04/14 20:19
18צפיות
º
כל יום
17/04/14 21:21
21צפיות
אצלי, לפחות
17/04/14 17:45
50צפיות
מתח נפשי משגע את רמות הסוכר שלי לגמרי. אולי ליל הסדר פתח פצעים ישנים?
לא. אבל אכן יש לי דדליין מלחיץ בתקופה מקצועית
17/04/14 17:53
39צפיות
לא מוצלחת ומרובת חוסר וודאות. למעשה הסוכר עלה בדיוק יום אחרי שעבר הדדליין, בלי שעמדתי ביעדים. זה לא דדליין קשיח, ואני אסיים את העבודה עוד יום-יומיים, בלי שייגרם נזק משמעותי (מלבד קצת יוקרה מקצועית, אולי) אבל אולי זו הסיבה.
בכל מקרה, לא חשתי את המתח והלחץ במישורים אחרים של החיים, והלחץ היה קיים גם לפני שהדדליין עבר בפועל. אולי יש לזה קשר, אולי לא. אבל באמת לא קישרתי את מעבר הדדליין עם העניין. אשים לכך לב. תודה

ואתה מוזמן גם לעדכן
17/04/14 20:19
33צפיות
זה מסקרן
בהצלחה בקבלת המדדים שאתה רגיל אליהם מחר
נו, מצאת את פירורי המצות באוויר?
23/04/14 23:12
4צפיות
איך היה בימים שאחרי?
באם אני מפסיק ליטול גלוקומין למשך 5 ימים
16/04/14 22:32
60צפיות
כיצד זה יבוא לידי ביטוי בבדיקת  AC1
תודה
º
למה אתה צריך להפסיק ?
17/04/14 07:18
29צפיות
משום תופעות לוואי שאנני בטוח באשר למקורם
17/04/14 07:58
44צפיות
תודה
תהיה עליה ב-A1C
17/04/14 09:18
48צפיות
של כמה? אי אפשר לדעת.

כמה זמן אתה נוטל את הכדור?
תודה-4 חודשים
17/04/14 19:15
27צפיות
חג שמח
אין שאלה כזאת.. לאט, לאט לך.
17/04/14 12:24
53צפיות
זה ישפיע מאוד על הסוכר היומי שלך.
האם זאת התרופה היחידה שלך? כמה פעמים ביום?
לגלוקומין תופעות לוואי שנמשכות מספר ימים עד שבועות..
כן.תרופה יחידה.פעם ביום
17/04/14 19:16
28צפיות
חג שמח
ותופעות הלוואי נמשכות כבר 4 חודשים?!
17/04/14 19:58
31צפיות

תקרא פה על התרופה ותופעות הלוואי שלה
http://www.infomed.co.il/Drug-159/

אני לא בטוח
18/04/14 00:35
21צפיות
תודה
תתייעץ עם הרופא ,אולי יוריד לך מינון לחצי .
17/04/14 18:18
34צפיות
קח בחשבון שאם תפסיק את נטילת הכדורים ,זה לא יהיה טוב,
כי איזון מצב הסוכר ישתבש בבת אחת,ועלול לקפוץ גבוה מדי.
הפחתת המינון במ"ג,תפחית תופעות לוואי ,
כדאי לגשת בהקדם לרופא שלך.
גלוקופאז
17/04/14 18:49
47צפיות
יש כאלו שעם הגלוקופאז יש להם הכי פחות תופעות לוואי.
הרופא רושם להם מפורשות על המרשם - רק גלוקופאג' ובית המרקחת מביא להם.
שווה לנסות

בהצלחה
אני רק שאלה
15/04/14 05:34
83צפיות
קניתי מצה שמורה מכונה
אז זה טעים ויחסית לא עושה לי כאבי בטן
אבל כנראה שאין טוב בלי רע
ערכים של פחמימות 83 ל100 גרם
ולי יש סוכר גבוה מאד
1כמה שוקל ריבוע מצה
2.האם זה גבוה בשבילי ולא לאכול הרבה
תודה וחג שמח
כמה שוקל ריבוע מצה ??
15/04/14 10:55
60צפיות
מה הבעיה? תספרי את כמות המצות בחבילה, ותחלקי את המשקל הכולל שעל האריזה במספרן.
לפי הזכרון, מצה אחת = ל- 4 פרוסות לחם. יש לך סוכר גבוה? למה?! עכשיו יהיה יותר גבוה...
רק מאיפה הבנת שאני אשה
15/04/14 12:46
51צפיות
בדקתי לאחרונה ואני גבר
º
אין לי מושג, מצטער
15/04/14 14:47
29צפיות
כמה דברים ,בנושא פסח ופחמימות,,,
17/04/14 07:46
42צפיות
מצות מחיטה מלאה עשירות יותר בסיבים ,לעומת המצות הרגילות ,
ועל כן מומלצות מאוד לחולי הסוכרת.
במצה מחיטה מלאה יש  כ- 22.4 גרם פחמימה.(כמו במצה רגילה).

בפריכיות -אורז,כוסמין ופריכיות כוסמת :
רק 6 גרם פחמימה לפריכית,

בפריכית קינואה (3.5 גרם פחמימה לפריכית).
פריכיות טעימות לאכילה עם ממרחים,
כמו אבוקדו,
סלט ביצים
סלט חצילים ,
גבינה וירקות
סלט טונה
סלטי טחינה וחומוס, (לאוכלי קטניות).
יש למה לחכות
15/04/14 00:16
97צפיות
עוד נסיון לטכנולוגיה שתאפשר מדידת רמת הסוכר בלי דם ודמעות (לגבי ה"יזע" אין לי מידע), נראה שנמצא בשלבים מתקדמים לקראת הפצה מסחרית: http://www.integrity-app.com/ . חברה ישראלית, אני לא בטוח אם תהיה לזה איזושהי משמעות בקשר למחיר או לזמינות בארץ. לא מצאתי שום אינפורציה בקשר למחיר, מלבד הערה שלטווח ארוך זה אמור להיות יותר זול מהמקלונים, מה שאומר שזה הולך להיות יקר מאד...
טוב לדעת
15/04/14 11:05
40צפיות
 חג שמח.
מדריך: כל משקאות האלכוהול-והמחיר הקלורי
14/04/14 13:58
59צפיות
חיים רק פעם,  א ז . . .

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4508397,00...  
תודה ויש לי שאלה
14/04/14 17:38
41צפיות
היכן ניתן למצוא טבלה דומה רק מפורשת לפחמימות ? איני יודע לתרגם קלוריות לפחמימות.

תודה וחג שמח.
תרגום קלוריות לפחמימות
14/04/14 23:16
42צפיות
מקווה שזה יעזור לך באופן חלקי.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%9C%D7%95%D7...  
החישוב שאני עושה. אלכוהול לפחמימות:
18/04/14 13:34
25צפיות
מספר הקלוריות שהאלכוהול תורם ב100 מ"ל משקה הוא מספר אחוזי האלכוהול כפול 5.5. (5.5 כי בגרם אלכוהול יש 7 קלוריות ובמ"ל אלכוהול יש 0.79 גרם אלכוהול)

ההנחה היא ששאר הקלוריות הן פחמימות לכן מחסירים מהקלוריות שב100 מ"ל משקה את אלו שתורם האלכוהול ואת התוצאה מחלקים ב4 (בגרם פחמימה יש 4 קלוריות)

זה לא מדויק. למשל כי 1 מ"ל לא שווה ל1 גרם. אבל נראה לי שזה מספיק קרוב בשביל לספור פחמימות..

בקיצור -  (calories - alcohol%*5.5)/4
קניית עוגות ו/או עוגיות כשרות לפסח לסוכרתיים.
13/04/14 08:34
70צפיות
שלום
היכן ניתן לקנות את המוצרים שבנדון באזור הרצליה והסביבה.
תודה.
תשובת חלקית ואישית
13/04/14 12:03
71צפיות
ראשית חשוב לדעת במי מדובר, סוג הסוכרת, הטיפול והאיזון.

שנית, חשוב לקנות עוגות או עוגיות שכתוב עליהן כמה גרם פחמימות הן מכילות.

חשוב להבין כי בפרוסה לחם או חצי כוס אורז מבושל יש 15 גרם פחמימות

אני נוהגת בשיטה שלא צריך עוגה או עוגיה ללא סוכר אלא לאכול בשליטה ו-15 גרם פחמימות במנה.
אם מחלקים תבנית של אינגליש-קייק(עוגת הבית) ל-28 פרוסות זה בד,כ מתאים.
אם יש עוגיות לפסח שכתוב עליהן כמות פחמימות לעוגיה, אפשר לחשב כמה מתאים ל-15 גרם פחמימות.
אם כתוב ל-100 גרם צריך לשקול ולחשב כמה יש בעוגיה.
בכל מקרה, יש בעיה עם עוגיות שקונים בתפזורת - לקנות חתול בשק.

חג שמח

עדיף לך פרי טרי וטעים ,תותים אוכמניות וכו'.
17/04/14 20:46
22צפיות
עוגיות לא עושות טוב לבריאות של סוכרתיים.
רציתי לספר משהו:
12/04/14 13:49
120צפיות
נתחיל מההודעה הראשונה שלי בפורום חשוב זה:

http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

יחד עם הבדיקות האלה נבדקה גם רמת הכולסטרול שאני יודעת הרבה זמן שהיא גבוהה, אבל חיפפתי. הכולסטרול היה 220, הטריגליצרידים 150, ה-HDL כולסטרול היה 40 וה-LDL כולסטרול היה 150 וה-NON HDL כולסטרול היה 179.
אז ככה: מרגע שפתחתי את ההודעה ועד היום אני צמודה לדיאטה. עד היום ירדתי להערכתי 8 ק"ג, ואני מטבעי מאוד רזה, הפנים שלי נראות מזעזע וכולם חושבים שיש לי סרטן. אני לא ממש אוכלת מה שכתוב כמו תנ"ך (למרות שחשבתי ככה), קצת מחפפת בשעות האוכל ובכמויות, אוהבת מאוד טחינה גולמית, משלבת יחד עם התזונה 2 כדורי חילבה כרום, 2 כדורי ג'ימננה, כדור נוסטרול, אומגה 3 וזהו פחות או יותר. הלכתי איזה 10 פעמים למכון כושר, אבל הפסקתי כי המחיר ממש גבוה לי והחלטתי שאני נרשמת לקאנטרי אצלנו שזה עולה לי אולי 50 ש"ח יותר לחודש, אבל אני מקבלת גם בריכה וגם חדר כושר.
עשיתי בדיקות וקיבלתי תוצאות:

A1C - 6.2
גלוקוז - 80.3
כולסטרול ירד ל-152
טריגליצרידים ירדו ל-80
HDL - 44
LDL - 92
NON HDL - 108.

מה דעתכם?
עכשיו בגלל הירידה הקשה במשקל, אני שואלת מנסיונכם, אם יש כזה, האם יש דרך להעלות במשקל מבלי להעלות ערכי סוכר וכולסטרול?
תודה
על השינוי הרציני.
12/04/14 14:04
62צפיות
אני מקווה שברור לך, בניגוד לרופא שלך, שאת סוכרתית.
אם תעלי חזרה במישקל, הכל יחזור להתחלה.  בהצלחה.
תודה. לא ברור לי משהו: האם אני עדיין
12/04/14 14:51
61צפיות
נחשבת לסוכרתית, גם אם אתמיד בתזונה ואשמור על הערכים האלה? אגב, כשהרופא ראה את הירידה היה לו סיפוק מאוד גדול והוא אמר לי את רואה, מזמן אמרתי לך לקחת את הסימוביל, ורשמתי לך גם גלוקומין והוא חשב שהתוצאות האלה הן בזכות התרופות. אז אמרתי לו איזה תוספי מזון לקחתי והוא היה מופתע. רשם אפילו על פתק את השמות של התוספים.
אני חייב להיות על תקן "משבית שמחות"
12/04/14 19:02
52צפיות
שיפור הערכים איננו בגלל תוספי המזון. אין עדין תוסף מזון שמוריד סוכר (תאמיני לי שבמשך השנים, בלחץ זוגתי ניסיתי הכל) .
גם עם ה- A1C ירד מתחת ל- 5.7 , את עדין צריכה לחשוב שאת סוכרתית, שמאוזנת בצורה טובה מאוד.
גם ב- A1C= 6.2  זה איזון טוב לסוכרתי. מציע לך לבקש הפניה לאנדוקרינולוג מומחה לסכרת, ולהעזר
בתרופות שהוא, ורק הוא ייתן לך.   ב ה צ ל ח ה  .
אז איך הערכים השתפרו?
12/04/14 20:17
39צפיות
האם זה לא בגלל שילוב של תוספים+תזונה נכונה+מעט ספורט?
מה יכולות התרופות שייתן לי האנדוקרינולוג לעשות? נשאלת השאלה: אם אצליח פחות או יותר להישאר באותה סקאלה של התוצאות הנוכחיות - אני צריכה להיות מרוצה או לא צריכה להיות מרוצה שעשיתי את זה ללא תרופות.... אני לא רוצה להתחיל עם תרופות. פוחדת מהיות הזה שחיי יהיו תלויים בתרופות כרוניות.
מספיקה תזונה נכונה ופעילות גופנית
12/04/14 22:40
62צפיות
התוספים לא תורמים, ובד"כ גם לא מזיקים.
ב4 חודשים שאני מאובחן, אני מצליח להתאזן משני הדברים הנ"ל בלבד. ללא צורך בתרופות. אני לא טוען שזה חכם, ובוודאי שאצל כל אחד המצב אחר (אני שוקל קצת יותר מ53 ק"ג, למשל), אבל לא מן הנמנע שאפשר לשמור על איזון ללא תרופות. מצד שני, תרופות עשויות לעזור ולאפשר להגיע למטרות האיזון מהר יותר (ובתקווה - לא על חשבון תזונה ופעילות גופנית) או לשמור על האיזון לאורך זמן בפחות מאמץ.
אני מסכים עם הנרי שצריך וכדאי להתייעץ עם רופא. אבל עוד יותר מכך, אני ממליץ ללמוד בעצמך על מחלתך ומצבך, לפתח מודעות, לקבל מידע, למדוד את עצמך, כדי שתוכלי לקחת אחריות על האיזון שלך.
למה את שואלת?
12/04/14 16:43
48צפיות
ראשית, כל הכבוד על ההשגים המרשימים.

למה את שואלת לגבי עליה במשקל?
האם את רזה מידי?

אני רזה מאוד מאוד. שקלתי כ-62 ק"ג, ועכשיו
12/04/14 18:38
71צפיות
כ-53-54 וכל זה במהלך כ-3- חודשים, וכל זה מהתפריט הדל שקיבלתי מהדיאטנית כדי לטפל בסוכרת ובכולסטרול. הדיאטנית שלי מאוד נחשבת בחוגי הספורטאים ובמקרה היא גם עובדת עם הקופה שלנו. כששקלתי 62 ק"ג, הייתי נראית עדיין רזה (הגובה שלי הוא פחות מ-1.60), אבל  "בסדר". הפנים היו בסדר, והדבר הכי בולט אצלי היתה כרס שהרסה לי את כל ההופעה החיצונית. כולם קראו לי חוט עם קשר. הייתי מגיע למצב שבאוטובוס היו מציעים לי מקום לשבת כי חשבו שאני בהריון בגלל הבטן. עכשיו הבטן ירדה כמעט לחלוטין והמכנסיים רופפות עלי.
האם הדיאטנית גם
12/04/14 19:10
48צפיות
מוכרת בחוגי האנדוקרנולויה/סכרת (ולא רק בקרב ספורטאים)? כמו כן, מנסיוני, היא צריכה להקנות לך הרגלי אכילה שלא גורמים לירידה קיצונית במשקל ושמשמרים ערכים. ירידה קיצונית ומהירה מדי עלולה גם להביא למקרים של היפו מסוכנים.
היא לא לוקחת תרופות לסוכרת, אז איך מקרים של
12/04/14 19:23
43צפיות
היפו מסוכנים?
מקרים של היפו מסוכנים, רק אם לוקחים ממריצי לבלב או אינסולין.
שוב "משבית שמחות" ?!
12/04/14 19:16
50צפיות
כתבת: "אני רזה מאוד מאוד" אז ממש לא...
רזה, רזה  אומר BMI =18-19. עם המשקל שלך היית צריכה להיות בגובה 1.70 מטר.
אין לי מושג מה הגובה של, אבל פחות מ-1.60, אז את בחלק העליון של הסקלה..

משקל ושמירה
12/04/14 19:44
47צפיות
יקירה

עיקר הירידה במשקל היא מאחר והפסקת לנשנש דברים שנראים "כלום" אבל בעצם הם תורמים לעליה ברמת הסוכר.
מה גם שעשחת פעילות גופנית.

אם את רוצה לעלות במשקל מבלי להזיק לרמת הסוכר, זה אפשרי אך צריך לעשות את זה בצורה מפוקחת ומסודרת.
שומנים כגון אגוזי, שקדים, אבוקדו, טחינה אינם מעלים את רמת הסוכר והם אפילו משפרים את טיב הפחמימה (ספיגה איטית).
כנל לגבי חלבונים כגון ביצה, עוף, בשר, דגים ועוד.

כלומר, אפשר לעלות במשקל אבל תוך בדיקות יומיות כדי לוודא שאין עליה ברמת הסוכר.

כדאי לעשות את זה עם דיטנית

בהצלחה

למה לעלות במשקל?! היא סוף,סוף שוקלת כמו שצריך
12/04/14 20:01
44צפיות
כי
12/04/14 21:54
39צפיות
אנחנו לא מכירים אותה ולא יודעים מה הנתונים שלה.

לכן כתבתי לערוך מעקב ולעבוד עם דיאטנית.
מדהים שזו התוצאה שלי בדיוק מ-62 ק"ג ל-53 ק"ג,
17/04/14 21:17
18צפיות
וגם כלפי חוץ הפכתי לרזה מידי ,
(אבל אני בגובה 1.68 כך שזה רזון קצת יותר מידי מודגש).

במעקב אצל הדיאטנית לתפריט נוספה תוספת של שקדים/אגוזים וקוביות אבוקדו  לסלט (יש לאכול -3 מנות סלט במהלך היום),
וגם התבקשתי להכין מתכונים עם טחינה גולמית,להוספת הקלוריות:
אני הכנתי כרובית אפויה בתנור,מצופה בהרבה טחינה גולמית שדוללה   במים ומיץ -לימון,תובלה בשום כתוש ,כמון ,מלח ופלפל.
וזה גם טעים כך שאכין כמה כאלה בפסח,בתקוה שאוסיף במשקל.

פירות:
במקום תפוח שהיה כלול בתפריט ,נוספו כעת עוד פירות
בהמלצת הדייאטנית שיניתי ל-בננה ואגוזים או קיווי, בין הארוחות,
(ב- 10 בבוקר ) ואגס ושקדים בארבע אחה"צ.

יש כאלה שלא מצליחים לרדת בכלל במשקל ,
ולנו נשרו בזמן קצר, יותר מדי קילוגרמים.
ובכן: גם הדיאטנית שלי הורתה לי לבצע שינויי:
17/04/14 23:47
25צפיות
אחרי שהיא אמרה לי "וואי איזה יופי !!" "איזה הישג" וכו', היא אמרה לי באותה נשימה שהיא ציפתה שאני ארד אבל לא כל כך, ולדעתה לקחתי את עניין הסוכרת והכולסטרול יותר מידי רחוק וכנראה גם אכלתי פחות מידי ולא דבקתי בכל התפריט שהיא נתנה לי, כי אם הייתי עושה כך לא הייתה לי ירידה כזו דרסטית (מה שנכון נכון כי אני מודה שדילגתי על ארוחות והפסקתי לאכול בארוחת ביניים פירות. אני מעדיפה פתית עם גבינה לבנה ומעליה טיפונת ריבת סדלפור). הבאתי לה את האריזות של התוספים שאני לוקחת והיא אמרה שיש בהם גם מרכיבים חשובים לגוף. הבאתי לה גם בקבוק של מים מוגזים שנחשפתי אליהם כשטיילתי בגיאורגיה. למים קוראים בורג'ומי. יש להם סגולות של טיפול בשרירים. יש להם טעם מלוח (!!). היא אמרה לי שאני יכולה מידי פעם, אבל לא בתור שתיה קבועה כי יש בהם יותר מידי נתרן. בפסח התבקשתי להיות עם משמעת עצמית ולא לזלול גפילטע פיש, מצה מטוגנת עמוסת גבינת פרמזן כמו שאני אוהבת, או דבש וחמאה. אחרי פסח לנסות כמה שיותר לחם כוסמין (קשה לי להשיג באיזור מגורי ואני נוסעת לתל אביב לצורך זה), להפסיק עם הלחם הקל ואם אני לא משיגה כוסמין לאכול שיפון מלא, עלי להוסיף אגוזים ושקדים, טחינה גולמית וכו'. בעיה נוספת שלי היא שקשה לי להפסיק לשתות קפה שחור.
פוקוס רפואה משלימה

סובל מכאבים כרוניים?

בוא לנסות טיפול טבעי בכאבים! לפוקוס רפואה משלימה >>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום