לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

סוכרת?!    אני?!      מה פתאום ?  רמת סוכר גבוהה  - אה, זה בטח טעות.

זה נורא, כל הזריקות והתרופות ואסור לאכול כלום      . . .

אז זהו, שזה ממש לא כך....

סוכרת היא דרך חיים . נכון, צריך להקפיד ולשמור  אבל חוץ מזה שאנחנו ממש "מתוקים"  ,  אנחנו אחלה אנשים - שעושים, עובדים, לומדים, מטיילים, מתחתנים, ויולדים ומולידים ילדים - בקיצור אנחנו אנשים בריאים ונורמליים,לפעמים אפילו יותר מהאחרים    

על הפורום:

לכל הסוכרתיים, בני משפחותיהם וכל מי שנכנס ומתעניין בפורום הכי מתוק!

כסוכרתיים ותיקים אנו מאמינים כי איזון הוא המפתח לחיים בריאים ורגילים, וכל עוד נקפיד על האיזון לא תהיה לנו שום בעיה לעשות הכל כמו אנשים שחיים ללא סוכרת.

פורום זה משמש כמקום לתמיכה אחד בשני, למתן עצות ואוזן קשבת כדי שנוכל כולנו להגיע לאיזון מצוין ולחיות חיים טובים יותר!

אל תהססו להיכנס, לכתוב, להתייעץ ולהיות חלק מקהילת פורום הסוכרת.

בנוסף, ניתן למצוא חומר רב במאמרים, בקישורים ובשאלות הנפוצות של הפורום.

גלישה נעימה ומאוזנת לכולם,

נתראה בפורום!

פורום סוכרת של תפוז
לחץ המשך... (בקצה משמאל) למידע נוסף
המשך...
הודעה חדשה

טיפול בטראומה והפרעות חרדה ב|תפוז|
28/04/15 12:38
3צפיות
|רמקול|היום נארח בפורום טורדנות כפייתית OCD את ד"ר דני דרבי פסיכולוג קליני מומחה ודוקטור למיניות האדם.
ד"ר דרבי, מומחה לטיפול בטראומה והפרעות חרדה. מנהל מרכז קוגנטיקה לטיפול קוגניטיבי התנהגותי.

מוזמנים לשאול את שאלותיכם כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|תלתן|היום בין השעות 17:00-18:30 נארח בפורום עולם המיסטיקה את חני יזרעאלי נוי מתקשרת בינלאומית ותרפיסטית.
חני תשמח לענות על שאלותיכם בנושאים: מהות העידן החדש - מהו בעצם העידן החדש, מהו התקשור?, מה הסכנות והפוטנציאליים שלו ולמי הוא מתאים.

מוזמנים לשאול את שאלותיכם כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
רציתי לספר לכם משהו מוזר. אני כמו רבים טובים
28/04/15 12:12
17צפיות
כאן בפורום לוקח ג'נואט בבוקר ובערב מספר שנים, ועם שמירה על סוג האוכל ודיאטה קלה הצלחתי לרדת אל מתח ל-100
(פה ושם גלישה קלה עד 105, כמו בערב פסח למשל), אבל סה"כ הערכים טובים.

ניסיתי לדבר עם הרופאה שלי להורדת המינון והיא סרבה בכל תוקף

לפני כחודש החלטתי על דעת עצמי, לקחת חצי כדור בבוקר וחצי כדור בערב
וראה פלא, הערכים נשארו בדיוק אותו דבר.

אז הרופאה שלי טועה?
º
רפאת משפחה?
28/04/15 16:34
3צפיות
º
כן.
28/04/15 17:07
2צפיות
שלום לכולם , שאלה
26/04/15 10:44
74צפיות
אני במקור מרחובות, ולאחרונה נתקלתי במוצר חדש בבית טבע אלומות בו אני קונה הרבה, מוצר שנקרא שוגר גו . רציתי לדעת האם מישהו משתמש והאם הוא ראה תוצאות? תודה לכם - www.sugargo.co.il

אני במקור מירושלים,
26/04/15 22:12
38צפיות
ושונא פרסומות בפורום.

אני במקור מפריז
27/04/15 19:15
24צפיות
שם שונאים אנגלית. אז אני לא יודע מה זה שוגר גו.
שוגר גו, זה אפילו לא תוסף מזון...
27/04/15 20:14
29צפיות
שמעתי שבמקרה הטוב הוא לא עושה כלום, במקרה הפחות טוב, גולם לבחילות.
בכל מקרה שוגר גו, עוזר מאוד ליצרן והספק, להוציא כסף מפראיירים..  
º
נראה לי שאתם נהנים... שאני אמחוק את השרשור או להשאיר?...
27/04/15 21:37
14צפיות
ב ר ו רלעזור לפראיירים לא ליפול בפח
28/04/15 08:38
19צפיות
ל מ ח ו ק !
º
בעד למחוק
28/04/15 18:51
1צפיות
דיון חדש בנושא משאבה,,
27/04/15 00:17
27צפיות
לאחר שקיבלתי אישור סוף סוף, למשאבה לאינסולין,
שאלו אותי בטלפון ,איזה משאבה ארצה להזמין,(מהמבחר שיש בסל הבריאות),מאחר ואין לי מושג,אשמח לקבל טיפים,
מה צריך לדעת לבקש: איזה משאבה הכי מומלצת? (של איזה חברה) .
 מעולם לא השתמשתי במשאבה,ואין לי  מושג מה עליי לבקש,
ואיזה שאלות על המשאבה עלי לברר,בכדי שיזמינו לי את המשאבה הכי היעילה.
גם שאלו אותי אם ארצה עם שלט,או בלי שלט,
אשמח לקבל הסבר על מה מדובר.
ותודה מראש למשיבים.
משאבות
27/04/15 09:29
20צפיות
זה לא משנה אם איזו את מתחילה... מה שחשוב שאת מתנסה עם כל מה שמתאפשר לך במסגרת הקופה.
תתחילי עם X, תעברי אחרי שבוע-שבועיים ל-Y ואז תחליטי, לפי הנוחות שלך.
לכל משאבה אפשר להוסיף שלט. זה אמור לעזור בנוחות התפעול של המשאבה בלי הצורך ממש לגעת בה, אם היא מתחת לבגדים.
חיסרון של השלט: מישהו לא מורשה עלול למצוא, לשחק, ולתת לך בולוס. לא נעים.
הכל מקרה גם אם יש שלט וגם אם אין, עדיין אפשר לשלוט במשאבה ידנית.
השלט הוא סתם אפשרות נחמדה ולא משהו שממש משנה בבחירת המשאבה (לטעמי).
הכי מומולץ זה לדבר עם נציגי המשאבות על כל השאלות שלך, כך תזכי בהסבר מדויק + הדגמות.
º
תודה.
27/04/15 18:01
6צפיות
תלוי מה הקופה מאפשרת
27/04/15 11:56
20צפיות
כל קופה מאפשרת משאבות אחרות.
אין מה לבדוק כאלו שלא בכיסוי.

בד"כ הקופה מאפשרת התנסות של חודש.
אם את רוצה ממש להתנסות עם כמה משאבות את צריכה לבקש מהסוכנים משאבה לניסיון.
מניסיון של התחברות לפני ארבעה חודשים אני יכולה לומר שחודש להתנסות אן כמה משאבות, זאת בעיה.
לוקח זמן עד שמכיילים את המשאבה ועד שמתרגלים אליה.

יש משאבות בגדלים שונים.
אני התחברתי עם אנימס החדש שאחד היתרונות שלה זה הגודל והעמידות.
מאד מרוצה ממנה.

ברגע שתדעי מה מכוסה, הזמיני אליך את הסוכנים להתרשמות

בהצלחה
אפשר בבקשה קצת יותר פירוט ,,,
27/04/15 18:00
17צפיות
    הנושא עדיין חדש לי בכול הקשור לשימוש במשאבה ,
   למעשה מה זה נותן לי ? האם החיים יהיו איכותיים יותר בשימוש במשאבה ,ואם כן,כיצד זה בא לידי ביטוי ?
   האם ממשיכים לדקור את האצבעות בכול שעתיים,או פחות ?
   אשמח לקבל הסבר ממי שהתנסה במוצר, מהם היתרונות ומה החסרונות ,של שימוש במשאבה ?
דעתי על משאבה
27/04/15 18:52
22צפיות
ראשית אני רוצה להדגיש כי משאבה אינה חובה.
40 שנה לא השתמשתי במשאבה והסתדרתי.
התחברתי רק לפני ארבעה חודשים בגלל הפרשים גדולים מידי בכמות האינסולין בתחילת הלילה ולפנות בוקר.
גם עם שתי זריקות אינסולין מהיר אי אפשר היה לסדר את זה.

בגלל יתרונותיה הגדולים של המשאבה (ויש כאלו) יש הטוענים כי איכות החיים שלהם אחרת והם לא מבינים איך הסתדרו קודם.
אני לא חושבת כך, אבל כרג המשאבה טובה לי.
מינון האינסולין בין חצות ל-4:00 הינו פחות מחצי מהכמות בבוקר.

אני גם מכירה כאלו שויתרו על המשאבה. לפעמים גם חוזרים שוב.
מאד אישי.

משאבה אינה במקום בדיקות. ההפך, בעיקר בהתחלה בודקים יותר עד 
שקובים את המינון הנכון.
משאבה זה לא מד סוכר רציף וגם אז ממשיכים לבדוק.

יתרונות המשאבה:
- מינונים שונים של האינסולין הבזאלי במשך היממה (אינסולין ארוך טווח)
- לא חייבים לאכול בכל נפילת סוכר. אפשר לעצור את המשאבה או להורחד במינונה
- אם לא מרגישים טוב לא חייבים לאכול כי לקחנו אינסולין
- אפשר להפחית את כמות האינסולין בזמן פעילות גופנית
- ועוד

חסרונות:
- מחוברת תמיד לגוף

בהצלחה
º
תתחדשי איריס!!
27/04/15 21:37
12צפיות
תודה
27/04/15 22:31
20צפיות
כמו סשנה האחרונה.
ארבעה חודשים של חוסר יציבות.
הרבה שינויים.
אין ספק שעם המשאבה הם יותר קלים.
עוד לא היה לי שבוע שקט....
º
סומכת עליך שתגיעי אל המנוחה והנחלה...
27/04/15 22:47
12צפיות
º
אני מגיעה. פעם בשבוע...
27/04/15 22:59
14צפיות
מה עושים בשביל לרפא יבלות ברגליים שהן
25/04/15 15:13
45צפיות
תוצאה של שפשופים כתוצאה מצעדות ארוכות?
º
האם בעל היבלות סובל מסוכרת?
25/04/15 18:35
19צפיות
º
יאפ ! זה אני.
25/04/15 22:09
16צפיות
בדרך כלל
26/04/15 11:29
35צפיות
ברגל "רגילה" (ללא סיבוך של סכרת) אפשר לחטא מחט באש ואז להעביר חוט דרך בועת היבלת בצידה התחתון , זה עוזר לנקז את הבועה תוך מינימום סיכון לזיהום. (כמובן שיש לחטא את איזור היבלת לפני הפעולה). ברגל סכרתית הייתי נזהר ושואל אחות או לפחות בעל נסיון אחר לדעתו.
אכן, כך
27/04/15 12:06
16צפיות
והמהדרין מוסיפים גם חוט שנשאר כך ששני קצותיו מחוץ לשלפוחית (לא יבלת) למשך הלילה (הוא אמור לעזור להפרשת הנוזלים שמצטברים לאחר הניקוז הראשוני).
אכן לכך התכוונתי
27/04/15 15:44
13צפיות
החוט גם חוסם את החור שנוצר ומקטין את הסיכוי לזיהום.
יבלת = עור קשה או בועות?
26/04/15 12:24
28צפיות
בכל מקרה נעלים נוחות יותר
שאלה על משאבה,,,
26/04/15 16:22
35צפיות
לאחר תקופה ממושכת של וועדות ,כמקובל בקופ"ח הכללית,היום סוף סוף קיבלתי הודעה טלפונית כי יש אישור עבורי  לקבלת משאבה.לאחר מכן התקשרה אליי נציגה מחברה שמיבאת את המשאבה,
ושאלה אותי איזה סוג משאבה אני מעוניינת ,כי יש לחברה שלהם משאבה נוחה עם שלט.
מכיוון שאין לי עדין ניסיון בתפקוד עם משאבה ,
אשמח אם משהו יכול להסביר מה ההבדל בין משאבה עם שלט ,למשאבה ללא שלט ?
משהו רב משמעות ,או רק הבדל הוא במחיר?
º
תפתחי דיון חדש... זו שאלה שלא קשורה לדיון המקורי כאן
26/04/15 18:43
11צפיות
º
תוצאת בדיקת שתן Creatinin- קריאטינין 14.2 ?
21/04/15 12:36
49צפיות
הצצה בויקיפדיה
23/04/15 02:00
40צפיות
אומרת שזה בצד הנמוך של הטווח אם אתה גבר, ויפה בתוך הטווח אם את אישה.
האם את/אתה סכרתי/ת?
במסגרת פינתנו "את מי זה מעניין?"
19/04/15 12:11
101צפיות
אני שמח לדווח על A1C=6.2 , מה שממשיך את המגמה של ירידה איטית בשעור פרומיל אחד כל חצי שנה.  אם זה יימשך כך, בעוד שנה אגיע לקו המטרה שהצגתי לעצמי לפני כעשר שנים... השיטה שלי: משקל זבוב, דיאטה מעוטת פחמימות, פעילות גופנית ושני מטפורמין ביום.
יפה מאוד, טוב לעמוד במטרות..
19/04/15 17:36
48צפיות
לא הבנתי את "ירידה איטית בשעור פרומיל אחד כל חצי שנה".  פרומיל?!
כן, פרומיל
19/04/15 18:12
41צפיות
מ 6.3% ל 6.2% ההפרש הוא פרומיל אחד...
במילים אחרות ,פרומיל = אלפית, או 0.001 = 0.1%
19/04/15 21:51
30צפיות
 עדיין זכור לי משהו ,(בגילי המופלג,) משיעורי המתמטיקה שלמדנו בביה"ס.
º
אכן
19/04/15 22:02
17צפיות
מיום שישי ועד היום צעדתי 18-ק"מ,(6 ק"מ ליום)
19/04/15 22:12
27צפיות
מאוד מקווה להתמיד במשימה  יום יום, ובע"ה ,בבדיקת הדם הבאה, לראות שזה מתבטא בתוצאות נמוכות.
הבעייה היחידה היא,שאכילת לחם טרי זו אהבת חיי, בעיקר לחם שיפון קל ,לכן לקחתי על עצמי ,
ל"חרוש"  6 ק"מ ביום, בהליכה מהירה, במטרה להוריד את ה- A1C 7  ל - 6.
ומי ייתן וימציאו קפסולה ,שתמגר את הסוכרת מהעולם ,בקרוב בימינו ,אמן.

אם כבר בדקדקנות עסקינן...
20/04/15 09:46
48צפיות
כשמדברים על ירידה באחוזים (או פרומילים לצורך העניין) מתכוונים בד"כ לירידה יחסית. אם המשקל של מאן דהוא ירד מ80 ל72, הרי שהוא הוריד 10% ממשקלו. זה נכון גם כ"יחידת המידה" היא אחוזים: אם אדם שילם מס בשיעור 40% ולאחר מכן קיבל פטור מסויים ובעקבות כך שילם מס בשיעור של 36%, הרי שהוא הפחית את שיעור המס שלו ב10%, למרות שההפרש הינו 4% בלבד. כן, זה נורא מבלבל.
כשרוצים לדבר על הפרשים כשיחידת המידה היא אחוזים, נהוג לומר "נקודות האחוז". כלומר בדוגמת שיעור המס שהבאתי, אפשר לומר ששיעור המס של אותו אדם ירד ב4 נקודות האחוז (ולא ב4%, שהיא כאמור הפחתה יחסית).

באותו אופן, רמת הA1C ירדה ב0.1 נקודות האחוז. ולא סתם ב0.1%. למעשה רמת הA1C שלך ירדה בערך ב1.6% (באופן יחסי). אגב, מבחינה טכנית, כיוון שהמדד המדווח הוא מן הסתם מספר מעוגל לספרה אחת אחרי הנקודה העשרונית, בהחלט ייתכן שהירידה שלך אכן היתה בפרומיל (באופן יחסי), דבר שגרם לכך שבמקום עיגול כלפי מעלה של המדד ה"נכון", הוא עוגל כלפי מטה, ולכן ראית ירידה של עשירית נקודות האחוז.

ועוד אגב אחרון - הרבה פעמים, כשרוצים להבין את משמעותו של שינוי, מסתכלים על השינוי ביחס לטווח הסביר של התנודה, או ביחס לשונות בכלל האוכלוסיה. אין דין שינוי מ6.3% ל6.2% במדד שבו האוכלוסיה נמצאת בטווח בין 0 ל100, כדין שינוי זהה במדד שבו האוכלוסיה נמצאת בין 6 ל 7 (שהרי במקרה השני מדובר על ירידה השקולה לעשירית הדרך האפשרית - ממש לא זניח).

כאמור... סתם התקטננות על שינויים ומדידתם. ובכל מקרה, שיפור מבורך.

כן, כן תודה...
20/04/15 11:06
28צפיות
ניסחתי כפי שניסחתי כדי להביע מורת רוח מסוימת מהקצב האיטי, אבל עכשיו אני מנסה להסתכל במחצית הכוס המלאה: התחלתי מ 7.4 ונקודת היעד שלי היא 6, כך שעשיתי כבר כ 85% מהדרך...
תודה לך!
20/04/15 15:05
21צפיות
ניסחת נהדר את מה שרציתי להגיד...
º
20/04/15 00:24
3צפיות
תודה לכל אלה שנתנו לי שיעור באחוזים ופרומילים בחינם...
20/04/15 19:56
38צפיות
כי אני לוקח כסף על שיעורים כאלה...  

אני לא הבנתי את מה שכתבת, מפני שהכתוב לא היה תיקני. מה שמשתמע 
ממה שכתבת, זה ירידה של פרומיל ,כל חצי שנה מהערך הקודם. אבל זה 
בסדר, כי אתה לא במקצוע..
אני לא טובה במספרים ולכן זה מה שאני רואה
21/04/15 05:24
36צפיות
שנים של התמדה, נחישות וכוח רצון .
אני מלאת הערכה.
תודה רבה
21/04/15 11:01
29צפיות
בראיה קצת פחות מחמיאה אפשר לראות כאן גם שנים של פחד, חרדה ואימה, אבל זה לא סותר

מחקר בנושא סוכרת
20/04/15 09:55
61צפיות
היי,
שמי נטע ואני פסיכולוגית בבי"ח איכילוב. בימים אלו אנו עורכים מחקר אינטרנטי בנושא סוכרת ורווחה נפשית, בקרב חולי סוכרת מסוג 2.
המחקר נערך בראשות הפסיכולוגית הראשית של בית החולים, ד"ר בן יצחק, ובאישור ועדת האתיקה.
אשמח אם תסכימו למלא את השאלון המצ"ב. בסיום השאלון ניתן להשאיר פרטים על מנת שאוכל ליצור עמכם קשר ולערוך ראיון עומק בנושא (לא חובה).
תודה על שיתוף הפעולה,
נטע

קישור לשאלון:

º
כמה משלמים, או שזה לפראירים?
20/04/15 20:54
27צפיות
תומרונתם אמרה ששאלתי שאלת מליון דולר וכדאי להקדיש שרשור נפרד
18/04/15 17:16
82צפיות
אז...הנה, שאלה חשובה:
אם אתם לפני שינה ורואים שאתם על היפו..נאמר 40-50..(לא כזה נדיר אצלי..), מה כמות הפחמימות שאתם תאכלו כדי להיות מאוזנים ולא להגיע למצב חלילה של היפו קשה או מצד שני רמות גבוהות של סוכר...
הרי כשיש היפו, הגוף בסטרס ומגיב בעלייה של הסוכר וכך ממצב סוכר נמוך נמצא את עצמנו עם סוכר גבוה בבוקר..
ומה במצב של היפו עם אינסולין פעיל? נאמר נתתי אינסולין שעה לפני שבדקתי וראיתי היפו 40-50...יש לי עוד שעתיים לפחות של פעילות אינסולין..
איך אתם יודעים מהי כמות הפחמימות הדרושה לכם כדי לכסות עוד שעתיים של פעילות אינסולין?
איך אני הייתי מתנהגת
18/04/15 17:38
62צפיות
במקרה הראשון הייתי אוכלת 3 טבליות גלוקוז ואחרי 10 דקות חטיף אנרגיה (15 גרם פחמימות).
כמובן אחרי שוידאתי שהתחילה עליה סבירה ץ מינימוום 70.

במקרה השני הייתי מוסיפה עם החטיף שורה שוקולד.
היתה לי תקופה רבת היפויים
18/04/15 18:37
52צפיות
בחלק מהם הייתי כל כך מבוהלת, פעם אחת אפילו איבדתי את ההכרה לזמן קצר, שהתנפלתי על כל מה שנקרה בדרכי כדי להעלות את רמת הסוכר. אחר כך גיליתי את טבליות הגלוקוז (תודות לאיריס), וכשאני מתחילה להרגיש תחילתו של היפו, אני מיד מודדת סוכר ואם התוצאה נמוכה מיד כניסה טבליה או שתיים לפי עד שמרגישה שיפור.
מכירה את הרגשת ההיפו יותר מדי טוב...
18/04/15 18:52
42צפיות
כולל כמה ביקורים באמבולנס לבית חולים..
היום אני במצב הרבה יותר טוב..הגרף במד סוכר הראה בעבר קרוב ל 30% היפו מכלל בדיקות הסוכר והיום אני על 6%..
אבל השאלה שלי הייתה על הסמיכות ללילה, על כמות הפחמימות שאתם לוקחים על מנת לא לקום בבוקר עם סוכר גבוה.
בכל פגישה עם הדיאטנית
18/04/15 20:08
45צפיות
היא מזכירה ומדגישה לאכול ארוחת לילה קלה לפני שאני הולכת למיטה.
ההמלצה שלי,לקנות שפופרות גלוקוז ,בסופרפארם.
18/04/15 20:54
46צפיות
אצלי יש בתיק באופן קבוע ,2 שפופרות גלוקוז ,בטעם דבש-לימוני ,
(וגם ערכת מדידה: גלוקומטר, מקלונים, ודוקרן,לשעת חירום וסחרחורות).
בשפופרת אחת ,יש 15 גרם גלוקוז,שזה מספיק לאזן באופן מיידי, מצב של היפו , לאחר שתיית הגלוקוז, מייד   הסוכר מתאזן.)
בעבר ,הלא רחוק, כשעוד לא ידעתי להזריק את הכמויות המתאימות של האינסולין,ביחס לרמות הסוכר,
היו לי אז,המון בעיות של היפו,(נפילות סוכר,) בפרט לאחר הליכה ארוכה ,שנהגתי ללכת מידי יום.
כיום המצב כבר הסתדר,תודה לאל,
אבל תמיד טוב שיהיו בתיק שפופרות גלוקוז , ומכשיר המדידה-הגלוקומטר ,ליתר ביטחון.
בראשית הסכרת אצלי...לפני שנים השתמשתי בשפורפרות גלוקוז
19/04/15 23:31
42צפיות
וכדורי גלוקוז..אחרי תקופה התעייפתי מזה..מהטעם,המחיר..היום אני לוקחת תמר מג'הול שאני יודעת שהוא שווה 15 גרם פחמימות ובריא יותר..
או שותה שתייה מתוקה..לא שזה בריא יותר..אבל לוקחת גם מזה..
כמובן שגם לי אמרו לאכול ארוחת לילה שיש בה פחמימות ושומן על מנת שתישמר רמת הסוכר...אבל השאלה שלי הייתה ספציפית על היפו לפני השינה וכמה פחמימות רצוי לאכול עם אינסולין פעיל או ללא על מנת לקום עם ערכי סוכר לא גבוהים.
º
זו בדיוק שאלה שמתאימה לרופא המטפל שלך למצב של חוסר איזון.
20/04/15 14:59
16צפיות
º
יש לי עוד מה ללמוד בנושא...
20/04/15 21:40
13צפיות
תלוי גם בכמות האינוסלין הפעילה בגוף
25/04/15 12:05
15צפיות
אבל בעיקרון אני שותה את הבקבוקי קולה הקטנים (250 מ"ל), כך שזה מדוד ושתי פרוסות לחם לבנות בלי כלום.
וזה אחרי שנים של ניסיונות וכשלונות.

º
25/04/15 14:33
3צפיות
איך אתם מסתדרים?
18/04/15 00:34
96צפיות
אני לא מצליחה להתאזן גם עם האינסולין, אני לוקחת 12 יחידות בבוקר 12 בערב, ועדיין המדדים לא טובים,

אם  מקודם לא היה טוב רק בצום ולפעמים לפני הארוחות עכשיו אחרי ארוחת ערב גם התחיל להשתגע.

אני לא עומדת בזה, כל תוצאה מעל 90 לפני ארוחה או בצום, או יותר מ120 אחרי ארוחת ערב, פשוט מוציאה אותי מאיזון, ומכניסה אותי לדיכן נוראי.

איך אתם עוברים את זה, מה צריך להגיד שיהיה יותר קל, אני ממש מיואשת, 8דקירות ביום, והכל עדיין נורא ואיום. די נמאס לי כבר.
כנראה שצריך עוד
18/04/15 01:57
55צפיות
את תראי, כשתגיעי לאיזון הכל ייראה לך קל יותר. זה מאוד סזיפי המדידות כל הזמן והספירה של הפחמימות, אבל תדעי לך שאת בכיוון הנכון!
תזכרי שבסכרת הריון מקפידים הרבה יותר, וערכי הסף נמוכים יותר. מצד שני, גם אם את חורגת קצת, זה עדיין מדידה שהרבה אנשים כאן יסכימו לראות כל יום

12 יחידות זה לא הרבה. ביננו, גם 40 יחידות זה לא הרבה וגם 80 לא. כל אחד לוקח כמה שהוא צריך, כמה שהגוף שלו צריך. זה לא אומר שאת "יותר סכרתית" ממישהי שלוקחת פחות יחידות. וזה בטח לא אומר שום דבר על רמת המאמץ שאת משקיעה... אז קחי נשימה, תוסיפי יחידות על פי ההנחיות שקיבלת מהמרפאה, ותמשיכי עם חיוך! (אגב, דיכאון ולחץ משפיעים לרעה על רמות הסוכר... זה מן מעגל שכזה).

ועוד דבר מה: אני לא שמעתי על ההנחיה של מתחת ל-90 לפני ארוחה! אם עברו יותר משעתיים מהארוחה הקודמת, צריך להיות מתחת ל-120. עד כמה שאני יודעת אין הנחיה להיות מתחת ל-90 לפני ארוחה, אלא רק בצום (וגם אז יש מרפאות שמנחות עד 95).
אנחנו מסתדרים בסדר, ואת מסתדרת בסדר גמור..
18/04/15 08:19
44צפיות
אני מקווה שאת הנחיות האיזון נתן לך אנדוקרינולוג, רופא מומחה לסוכרת. 
אם התשובה חיובית, הייתי מבקש חוות דעת  מאנדוקרינולוג נוסף.

כמובן צריך להגיע אליו עם כול בדיקות, ויש לך הרבה. אני מאמין שאחרי 
ביקור כזה, גם הלחץ יפחת, שהרי הוא לא טוב לבריאות, ובמיוחד לא לסוכרת.
תודה על התגובות
18/04/15 11:19
34צפיות
אני פשוט מיואשת, אני מרגישה ממש מובסת אם לומר את האמת, מאבק שלא נגמר,

וכן לגבי השאלה של תומרונתם, אני צריכה לפני כל ארוחה צהריים וערב ובצום של 8 שעות להיות מתחת ל90 לפי הרופא במרפאת סכרת.
(כשהלכתי לדיאטנית אז הראתי לה שאני חורגת לפני ארוחות, והיא אמרה שהיא מצפה ממני להיות עד 100, כי בכל זאת אכלתי ארוחת בינייים, כשבאתי לרופא, מעודדת ואמרתי לו אבל הדיאטנית אמרה שאפשר עד 100, אז הוא הגיב, אז שהיא תטפל עד 100, את צריכה להיות מתחת ל90 ) מיותר להגיד שזה קורה ממש מעט. רק אחרי ארוחת בוקר, צהריים, ערב, אני צריכה להיות מתחת ל120.

הריון
18/04/15 16:03
28צפיות
אין ספק שמכניסים אותך ללחץ של הריון.
לא פשוט ולא קל.
אנחנו דורשים מעצמינו פחות.
מתארת לעצמי שאת גם רעבה.
כדאי למצוא דברים שהגוף מסתדר איתם.
מה אם דברים כגון אגוזים, ביצים, טונה, טחינה, גביות שמנות ועוד

ניסית איך התגובת שלך אליהם?

בהצלחה
כבר כתבתי לך: "חוות דעת מאנדוקרינולוג נוסף"
18/04/15 19:15
32צפיות
תלכי לשמוע "חוות דעת  מאנדוקרינולוג נוסף". הרופא "שלך" לא אלוהים..
º
לגב' ה"מנסה לנשום", האם בסוף כן קבעו לך תור לאנדו-קרינולוג?
23/04/15 17:09
6צפיות
דיאטה
15/04/15 10:39
72צפיות
אני קוראת פה על תוצאות מרשימות של בדיקות a1c, ומתמלאת מוטיבציה לחפש דיאטה טובה לבני- נער מתבגר שצריך לגדול פיסית וצריך כוח...
דיאטה נטולת פחממות מפחידה אותי קצת, ובכל מקרה נראה לי שצריך בגיל הזה ליווי מקצועי מהימן שיתן כוח להתגבר על מכשולים ופחדים.
במה אתם יכולים להחכים אותי מניסיונכם?
שאלי את הנער
15/04/15 11:08
51צפיות
לא חשוב מה תחליטי, צריך שיתוף של הנער.

את יכולה למצוא שיטה, כמו דלת פחמימות, שבנך לא יסכים לה כי הוא מבלה עם החברה.

השאלה מה הוא רוצנה ואם הוא מוכן בכלל

בגיל ההתבגרות יוצאים מאיזון בגלל ההורמונים
15/04/15 16:16
35צפיות
אם המשקל תקין, לא הייתי קופץ לדיאטה בגיל הזה וגם הייתי מרשה עליה ברמות היעד של הa1c (נגיד 7.5) למשך מספר שנים בהתיעצות עם הרופא המטפל.

אם הבחור שמנמן+, הייתי הולך על דיאטה נטולת שטויות (ממתקים עוגות שתיה מתוקה חטיפים) וזה אמור להספיק בגיל הזה.
º
15/04/15 17:22
7צפיות
בגיל ההתבגרות יוצאים מאיזון
17/04/15 00:54
28צפיות
הסיבה שאתה כותב שהיית מרשה בגיל ההתבגרות a1c יחסית גבוה, היא בגלל שממילא אין כל כך שליטה, או שיש סיבה אחרת?
הסיבה שאני מסכימה איתו...
17/04/15 04:59
34צפיות
גיל ההתבגרות - עם כל מה שבא איתו - מצבי רוח, רצון למרוד, קושי אמיתי להתמודד מול החברים, קונפליקט מול הרצון לרצות את ההורים והרופאים, חוסר שליטה על סדר היום, וכו'... כל אלו מקשים מאוד על שמירה מאוד קפדנית על איזון.
לדעתי לדרוש מנער איזון חסר פשרות היא לא הגיונית, ויכולה רק ליצור אנטגוניזם עם הזמן. זה בעצם השקעה לזמן ארוך.
גל ההתבגרות ו a1c
17/04/15 09:52
39צפיות
אז אם כן, הסיבה פסיכולוגית ולא פיסיולוגית. זה לא שאנחנו פחות מוטרדים מהa1c הזה...
לדעתי
17/04/15 20:12
28צפיות
חשוב לשמור על קשר טוב עם הנער.
לא לנסות להניע אותו לעשות דיאטות שלא מתאימות לו.
חשוב יותר שירגיש ילד נורמלי עד כמה שניתן.

מרד הנעורים עובר וסוכרת הנעורים נשארת

בהצלחה
פסיכולוגיה היא גם הרבה מאד פיזיולוגיה :)
17/04/15 23:44
27צפיות
כולנו כולל המתבגר שלך, רוצים להצליח הכי שאנחנו יכולים.... אולי לקחת את השיפור שאת רוצה להשיג בביסים קטנים. התאמות קלות לתפריט, שינויים קלים בסדר היום. עלייה הדרגתית במודעות לרמת המחויבות הנדרשת.
לא לעשות מזה משהו גדול ו"בליווי מקצועי" - זה עלול להרתיע, במיוחד עם המתבגר לוקח מחויבויות בצורה מחייבת :)
יש אמרה באנגלית - small changes go a long way.
זהו מרתון. עדיף לא להוציא את כל האנרגיה כבר בהתחלה.

האם זה הגיוני להתעורר עם תוצאה של 65 במד הסוכר?
15/04/15 08:12
83צפיות
בוקר טוב .
מזה כמה ימים שבדיקת הבוקר שלי מראה תוצאה שמתחת ל 75 . לא שהוא מאוד אמין (כבר הזכרתי זאת בעבר ששתי בדיקות רציפות מניבות תוצאות שונות). אבל בכל זאת מגמה.  בשלושת הימים האחרונים הוא מתחת ל 70 והיום כאמור 65 .
רק מחר אני עושה בדיקת A1C (למעשה כבר עשיתי לפני פסח והמרפאה או המעבדה איבדו את הבדיקה בדרך כך שנאלצת לחזור על הבדיקה),
מה שמעניין שאין שום תחושה של חולשה, סחרחורת, רעידות או כל אינדיקציה אחרת שהסוכר נמוך מדי.
רק ב 6 למאי יש לי תור לאנדוקרינולוג ונראה אם ירצה להקטין את המינון של התרופות (ג'נואט), שאני מקבלת.
אחרי 11 חודשים וירידה של 48 ק"ג, הגעתי סופסוף ל BMI תקין ומקווה שגם ה תוצאה בבדיקה תהיה תקינה.
תוצאה של 65
15/04/15 08:55
74צפיות
הירידה הזו היא בעקבות דיאטה? אם כו, איזו?
ירידה במשקל
15/04/15 11:06
54צפיות
כל אחד שיורד 48 ק"ג יגיע לתוצאות יותר טובות.

יורדים במשקל כי מפסיקים להכניס לפה דברים ללא חשבון ומחשבה.
כן היא בעקבות דיאטה רגילה שמותאמת לסוכרת
15/04/15 11:08
61צפיות
לדעתי היא דלה מעט לנער מתבגר אבל אפשר את העקרונות להתאים לו. אני מבוגרת ושבעת דיאטות כך שחילוף החומרים שלי די "דפוק" סליחה על הביטוי כמו כן עם עודף שומנים בדם.
ארוחת בוקר שלי מכילה כ 20 גר' ברנפלקס ללא סוכר.
100 מ"ל יוגורט דל שומן או נטול שומן לגמרי .
קפה עם 1/4 כוס חלב דל שומן.
ארוחת עשר מנת פרי
ארוחת צהריים:
מנת חלבון דל שומן (צלי חזה הודו או פרוסת חזה עוף או בקר מנתח ללא שומן).
כוס (ח"פ) של פחממה = 2 מנות.. (אורז בסמטי לבן, מג'דרה דלת שומן, שעועית לבנה מבושלת או פסטה מקמח מלא).
המון ירקות טריים או מבושלים. או מרק ירקות דל שומן עם ירקות ממשפחת המצליבים בעיקר. (כרוב, כרובית, קולורבי, לפת וכו' עם תוספת ירקות שורש מעטים) ועם שפע פטריות.
ארוחת 4 מנת פרי וכוס קפה עם 1/4 כוס חלב דל שומן.
ארוחת ערב:
סלט ירקות גדול בתוספת קוטג' 1% (3 כפות) או טונה במים או בשמן מסוננת) לפעמים תבשיל ירקות עם ביצה (זה נקרא לצ'ו מעין שקשוקה בנוסח הונגרי).
לחמניה קטנה מקמחים מלאים תוצרת בית ושקולה (= ל 2 מנות פחממות).
ארוחת לילה: מנה אחת של פחממות (1/2 לחמניה קטנה, קערית מרק ירקות או משהו דומה).
שתיה המון מים ומשקאות דיאט.
כל יום דיווש של 40 דקות על אופני כושר. אני עושה זאת  כ 9 חודשים. את תהליך הירידה התחלתי לפני כ 11 חודש אבל בהתחלה לא הקפדתי על התאמה לסוכרת.

דעתי
15/04/15 11:05
46צפיות
אם אין לך סימנים של סוכר נמוך, הגוף התרל לערכים, אבל חייבים להמשיך לעקוב שלא ירד עוד.

אם את אצל אנדוקרינולוג, תני לו להחליט.

סביר שהוא יתן לך גנואט במינון יותר נמוך.

אין ספק שאכילה נכונה וירידה במשקל, עושים את זה

בהצלחה
º
תודה איריס.
15/04/15 11:09
16צפיות
לאור מה שכתבת - בטח הגיוני...
15/04/15 17:25
38צפיות
ירדת במשקל מאוד, תוך כדי פעילות גופנית. הגוף שלך צריך פחות עזרה בניצול האינסולין שהוא מייצר, ואפילו אם לא, רק העובדה שמשקל הגוף שלך כל כך יותר נמוך מביא לתוצאה הזו עם אותו מינון תרופה.
כיוון שהירידה בערכים משמעותית ועקבית, הייתי מתקשרת למשרד האנדוקרינולוג ומתארת לאחות את המצב, ושואלת טלפונית אם הוא ממליץ על הורדה במינון. את לא רוצה להמשיך לרדת בערכי הסוכר יותר מזה, זה לא בריא.
º
וגם...וואו!!! כל הכבוד
15/04/15 17:26
14צפיות
º
תודה.
16/04/15 05:30
10צפיות
º
כרגע קיבלתי את תוצאת ה A1C והיא: 5 עגול ויפה
16/04/15 11:03
36צפיות
כל הכבוד
16/04/15 11:16
35צפיות
תמשיכי כך, אבל תזהרי מהיפו.
º
תודה. אני נזהרת. אתייעץ עם הרופא בקשר להפחתת מינון הג'נואט.
16/04/15 11:20
20צפיות
º
מעולה
16/04/15 12:56
13צפיות
º
16/04/15 18:34
2צפיות
º
איזה יופי
17/04/15 01:06
12צפיות
אני לא סומכת על הגלוקומטר שמזייף לא פעם,,וקניתי אחד נוסף,,,
19/04/15 22:30
23צפיות
 היום בשבע בבוקר מדדתי ,,לא תאמינו ,,הגלוקומטר הראה 25 ,(כן,עשרים וחמש),
 (מישהו בכלל יכול לחיות ולנשום,ולחשוב עדיין ,ברמה נמוכה שכזו ?)   

מיד הבנתי שהמכשיר מזייף,מכיוון שהרגשתי הכללית הייתה טובה מאוד,
 (ללא סחרחורות וללא רעד או טשטוש והזעה, מצב שאופייני מאוד ב-היפו),

ואז, מדדתי בגלוקומטר של חברה אחרת,(שקניתי לשעת חירום), והוא מדד  120,

ליתר ביטחון חזרתי למדוד שוב בגלוקומטר הראשון , והפעם הוא הראה 116,
 שזו רמה סבירה עבורי ,בבוקר בצום.
 בקיצור,כבר למדתי לקחת כול מדידה של הגלוקומטר , בעירבון מוגבל.
ולפעמים מאוד כדאי לחזור מיד על הבדיקה, ולרוב בבדקה החוזרת,גם רואים תוצאה אחרת.
נכון שאנשים נרתעים מריח שום שיוצא מהפה ?
15/04/15 16:02
66צפיות
אז הכלב שלי שמן הסתם יש לו חוש ריח פי חמש מאות מלבני אדם
לא נרתע מריח השום הנורא שיוצא לי מהפה, חחחחח.
º
15/04/15 17:27
6צפיות
שאספר לך מאיזה ריחות אחרים הוא לא נמנע?
15/04/15 22:12
36צפיות
לא נמנע? הוא כל כך אוהב אותם שהוא אפילו אוהב ללקק שם...
מוזר אה ? ואלה יכולים להריח בקבוק שמן זית שנפתח מהחדר
16/04/15 01:12
23צפיות
השני בזמן שהם ישנים......
הכי כיף!
13/04/15 19:14
81צפיות
 להוריד את הבזאלי במשאבה בגלל רצף פעילות גופנית של יותר משבוע שמתחיל לתת את אותותיו...
 למצוא את השילוב המנצח של קצת פחמימות לפני אימון + הורדת בזאלי + אימון = מתחת ל-100 (בלי לצנוח!)

תוסיפו משלכם...!
º
13/04/15 19:28
11צפיות
אההה ועוד משהו!
13/04/15 19:34
43צפיות
 6.2 !!!
º
13/04/15 19:49
6צפיות
º
מגניב! כל הכבוד
14/04/15 19:51
12צפיות
אחלה שאתם תומכים ומעודדים, תכתבו מה הכי כיף לכם!!
14/04/15 04:12
29צפיות
אני בטוחה שיש לכם גם דברים טובים ביום יום... הדברים הקטנים שעושים חיוך על הפנים...
אני מודה שמעט מאד דברים כיפים לי בסוכרת
14/04/15 19:56
41צפיות
אולי לקום בבוקר מתחת ל100, שזה לא קורה יותר מדי.
הכי כיף לי עם הילדים והמשפחה, עם הרכיבות הארוכות (וההתקדמות הגדולה שלי בתחום), בימים שאני מצליח לכתוב משהו אינטיליגנטי או להעלות מחשבות מעניינות... אני משתדל לנהל את הסוכרת ביד רמה (לא תמיד מצליח לי), ומשקיע בזה לא מעט זמן וכח רצון ומאמץ, אבל מקבל מזה מעט מאד סיפוק.

עכשיו במחשבה שניה, היה לי כיף בשבוע שעבר כשניסיתי להכין לעצמי שוקולד והתנסיתי בכל מיני מינונים, מרקמים וכו'. זה היה בפירוש מאמץ מרתק של "לנצח את הסוכרת" - להכין לעצמי דברים שאני אוהב ושאין להם כמעט פחמימות. קצפת אמיתית - יאממי.
אגב, השוקולד יצא זוועה. אבל חוויית הבישול היתה מוצלחת, והיא תחזור שוב.

º
איך אתה מכין שוקולד?
14/04/15 21:28
12צפיות
קונה את חומרי הגלם...
14/04/15 22:33
34צפיות
בעיקר, עיסת קקאו (100%) וחמאת קקאו, ומתחיל לרקוח תערובות שלהם עם או בלי תוספות, כדי לשחק במרקם, בטעם, וכו'. לפעמים מכניס למשחק גם קצפת, אגוזים, שמן קוקוס, ותוספות שונות ומשונות. הרבה אלתור. לא תמיד מצליח :)
לגבי המתקה - בשוקולד סטנדרטי יש המון סוכר, שזה עושה מתוק בפה אבל הורג לגמרי את השוקולד. בקרב הסוכרתיים סטיביה התקבע כאלטרנטיבה טובה, אבל אני מוצא שהוא משאיר טעם לוואי ובגדול - אני אוהב את המרירות אז אני נוטה לא להמתיק כלל. (שמן קוקוס, ושמנת לקצפת מוסיפים בתורם קצת מתיקות)
זהו... בערך.

נשמע כמו מרק מכשפות
14/04/15 23:17
24צפיות
אפרופו סטיביה, יש להשיג כיום תה ירוק חדש שממותק בסטיביה ,,
23/04/15 17:05
8צפיות
לי אישית מפריע טעם לוואי של הסטיביה ,
למרות שרבים אחרים כן שותים תה סטיוויה ולא מרגישים בטעם הלוואי.
(מזה שנים ,ללא קשר לסוכר,כבר התרגלתי לשתות בכלל  ללא סוכר,תה קורנית,תה ורדים,ואפילו נס-קפה.)
אז למי שמעדיף תה ירוק עם סטיביה,יכול להשיגו בכול סופרמרקט.
מה זה בזאלי ?
15/04/15 16:00
37צפיות
ואני מאוד מצטערת. אני עדיין חושבת ששום בריא לחולי סכרת.
קודם הייתי מזריקה אינסולין והסוכר שלי היה גבוה.
עכשיו אני אוכלת שום ומזריקה אינסולין וטפו טפו טפו הסוכר מאוזן.
בזאלי - למשתמשים במשאבה
15/04/15 17:08
28צפיות
כשסכרתי משתמש במשאבה להזלפת אינסולין, הקצב ה"בזאלי" הוא זה שמחליף את האינסולין ארוך הטווח. הגמישות במשאבה היא שאפשר לשנות את קצב ההזלפה הזה במהלך היום, כך שלמשל במהלך פעילות גופנית אפשר להוריד אותו, או במהלך מחלה אפשר להעלות אותו.

ולגבי השום - מעולה! אם לך זה עוזר, מצויין. שכל אחד יעשה מה שטוב לו
מתוך ויקיפדיה על "אינסולין"
15/04/15 18:51
25צפיות
רמות האינסולין בגוף התקין מורכבות ממרכיב בסיסי (בזאלי) השומר על רמה קבועה כל הזמן, ומרכיב "בולוסי" היוצר קפיצה ברמות אינסולין כאשר אנו אוכלים.

גם לאדם בריא יש "בולוס" ו"בזאלי". אלו פשוט שמות לועזיים לשתי אופנים בהם מופרש האינסולין.

לעניין השום:
אני מסכים שאם את מרגישה עם זה טוב... אין שום סיבה להפסיק.
אבל...
הייתי נמנע מלהציע את זה כפיתרון לאנשים אחרים. פשוט כי טרם עשית מחקר מקיף עם תיעוד וקבוצות ביקורת.
הצעה כזו עשויה להשתמע כפיתרון-קסם-מחליף-טיפול, מה שעלול לגרום לתופעות לא רצויות.
מה גם שעם כל הצער שבדבר... וכפי שראית בתגובות קודמות שלנו לעניין השום... זה לא מסייע לך להיתפס (בעיני לפחות) כטיפוס רציני.
אין לי כוונה שזה ייפגע בך - Just saying... 

º
ראי את התשובה של mrkorr - היא מיועדת אליך
15/04/15 19:08
10צפיות
למה את מצטערת? את צריכה לשמוח
15/04/15 22:09
22צפיות
כל זמן שאת לא מזניחה את האינסולין, וכל זמן שבני הבית מוכנים לסבול את הריח, בתיאבון.
התחלתי כשבועיים עם שום כתוש בממרחים,אבל לא ראיתי הבדל מיוחד.
19/04/15 22:42
12צפיות
כלומר אין אצלי שינוי בגלל השום,אבל הוא מוסיף טעם לאוכל ובעיקר הוא טוב נגד "מיקרובים."
לאחר אכילת שום ,מנטרלים את הריח מהפה,בלעיסת כף עלי -פטרוזיליה קצוצה ,מתובלת במיץ- לימון ,ומעט מלח ,מנטרלת את ריח השום לגמריי.
º
כמה שיניים כתושות ? אני אוכלת בין 10ל-15 ביום (!)
22/04/15 22:11
7צפיות
כמות פחממות מומלצת
13/04/15 23:06
60צפיות
קראתי בכתובים שכמות הפחממות ליום הממולצת לנער ,היא 130גר'.
האם יש למישהו מכם משהו לומר ולהחכים אותי בעניין?
מזדהים עם הכמות הזו גם לסוכרתיים?
מי ממליץ?
14/04/15 01:01
29צפיות
אני מסתפק בהרבה פחות. סביבות ה30-40 גרם ביום.
באיזה כתובים?
14/04/15 04:08
32צפיות
תלוי איזה נער, תלוי אם הוא פעיל/ספורטאי, ובטח תלוי בעוד דברים.
בגדול 130 גרם ללא סכרתי זה די מעט, לסוכרתי שלא שומר על דל-פחמימה זה די סביר/נמוך, ולסוכרתי ששומר על דל פחמימה זה חגיגת מימונה
פחממות
14/04/15 07:05
36צפיות
השאלה שלי היא מה המינימום הפחממתי ליום ,הנדרש לבריאות איתנה של נער סוכרתי פעיל וספורטאי למדי.
המינימום הוא אפס או קרוב מאד לכך
14/04/15 09:15
33צפיות
הגוף יכול להסתדר גם ללא אספקה סדירה של פחמימות. בד"כ לא ניתן יהיה לבצע פעילות בעצימות גבוהה מאד בתנאים כאלה, אבל פעילות גופנית בסף האירובי ניתן יהיה לעשות (באופן אישי, אני רוכב מאות קילומטרים על אופניים בלי להכניס לפה אפילו גרם פחמימה). הגוף יודע לייצר לעצמו את מעט הפחמימות שהוא באמת צריך, ואחרי תקופת הסתגלות קצרה את רוב האנרגיה הוא יכול לספק משריפת שומנים שנותנים אספקה קלורית כמעט בלתי מוגבלת.
בדיאטות דלות פחמימות נהוג  להשאיר את צריכת הפחמימות סביבה ה30גרם פחמימות ביום.

תלוי השיטת האכילה
14/04/15 11:03
27צפיות
יש הרבה שיטות אכילה כמו קונבנציונלית, דל פחמימות, טבעונית ועוד.

אם הנער אוכל בשיטה הרגילה כדאי להתיעץ עם הרופא המטפל שמכיר אותו יותר ואת המטיות שלו.

בהצלחה
Flix

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה