לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

סוכרת?!    אני?!      מה פתאום ?  רמת סוכר גבוהה  - אה, זה בטח טעות.

זה נורא, כל הזריקות והתרופות ואסור לאכול כלום      . . .

אז זהו, שזה ממש לא כך....

סוכרת היא דרך חיים . נכון, צריך להקפיד ולשמור  אבל חוץ מזה שאנחנו ממש "מתוקים"  ,  אנחנו אחלה אנשים - שעושים, עובדים, לומדים, מטיילים, מתחתנים, ויולדים ומולידים ילדים - בקיצור אנחנו אנשים בריאים ונורמליים,לפעמים אפילו יותר מהאחרים    

על הפורום:

לכל הסוכרתיים, בני משפחותיהם וכל מי שנכנס ומתעניין בפורום הכי מתוק!

כסוכרתיים ותיקים אנו מאמינים כי איזון הוא המפתח לחיים בריאים ורגילים, וכל עוד נקפיד על האיזון לא תהיה לנו שום בעיה לעשות הכל כמו אנשים שחיים ללא סוכרת.

פורום זה משמש כמקום לתמיכה אחד בשני, למתן עצות ואוזן קשבת כדי שנוכל כולנו להגיע לאיזון מצוין ולחיות חיים טובים יותר!

אל תהססו להיכנס, לכתוב, להתייעץ ולהיות חלק מקהילת פורום הסוכרת.

בנוסף, ניתן למצוא חומר רב במאמרים, בקישורים ובשאלות הנפוצות של הפורום.

גלישה נעימה ומאוזנת לכולם,

נתראה בפורום!

פורום סוכרת של תפוז
לחץ המשך... (בקצה משמאל) למידע נוסף
המשך...
הודעה חדשה

"אחרי החגים" הגיע...
29/10/14 15:28
62צפיות
שלום.

ובכן, מזמן לא הייתי פה. האמת שהגחתי לפני מספר חודשים ונעלמתי כתוצאה ממעבר דירה (וכל הכרוך בכך, וכרוך!) והחגים כמובן.
אבל גם מעבר הדירה עבר והחגים עברו להם ביעף, ואין יותר סיבות לדחות את הקץ.
אז החלטתי שאני אתחיל לדקור את עצמי היום כמה פעמים וכנראה גם במשך השבוע כדי להבין איפה אני עומד.

אז ככה. אתמול אכלתי ארוחת ערב בסביבות 20:00. פסטה ברוטב עגבניות (יאמי, תודה לאשתי).
הבוקר ב7:45 (קמתי ב-6:00 אם זה משנה משהו) בדקתי סוכר. 170mg/dl. הופתעתי לטובה. אני רגיל למעל 200mg/dl.
8:45: סנדוויץ' (לחמניה קלועה) גבינה צהובה ונס קפה (עם קצת חלב) וסוכרזית.
12:30: מדידה נוספת - 175mg/dl. 
12:45: ארוחת צהריים (פסטה, טונה, תירס, ביצה, מרק ירקות)
13:20: גלוקומין
14:20: קפה עם קצת חלב וסוכרזית
15:30: מדידה נוספת (שעתיים אחרי האוכל) - 196mg/dl.

מה דעתכם?
המשך היום...
30/10/14 08:21
36צפיות
אתמול ב17:30 ביצעתי מדידה נוספת. הייתי על 170. מבחינתי זה יפה מאד.
אבל בלילה הייתי בחתונה. ואי אפשר שלא לאכול טוב בחתונה. מודה, אכלתי.
חזרתי הביתה בסביבות 23:30 ואז לקחתי גלוקומין (לוקח 2 ביום).

ביצעתי בדיקה לפני 5 דקות (8:15). הייתי בטוח שאני אבהל מהתוצאה. אבל טעיתי. 175.

דעתכם?
º
סליחה שאני שואלת, אבל 175 זה לא מבהיל אותך?
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
30/10/14 08:59
19צפיות
º
לא. זה אמור?
30/10/14 09:02
20צפיות
º
30/10/14 09:16
5צפיות
º
מה להסיק מהתגובה הריקה?
30/10/14 09:57
12צפיות
כן. 175 אמור להבהיל אותך
30/10/14 12:27
33צפיות
אם אני מבין נכון את התוצאות שלך זה 175 מינימום, כלומר הממוצע יהיה גבוה מזה. זה שם אותך באזור ה7.5% בA1C. לא ממש טוב. המחקרים מראים שהסתברות סיכוני וסיבוכי סכרת מתחילים לעלות בתלילות מעל A1C של 7% וגם לפני כן הם מעבר לזה של אדם בריא. המהדרין מנסים לשמור את הA1C שלהם קרוב ככל האפשר לזה של אדם בריא.
ועכשיו תדמיין איך היו נראות רמות הסוכר שלך
30/10/14 12:32
40צפיות
אם היית אוכל במקום לחמניה סלט (בבוקר), ובמקום פסטה ותירס (בצהריים) אפונה/שעועית מבושלים (אני בטוח שאם תבקש יפה מאשתך היא תדע להכין אותם טעימים לפחות כמו הפסטה ברוטב עגבניות )

º
זו לא אשתי. זה חדר האוכל בעבודה. :)
30/10/14 13:01
18צפיות
טוב... זו לא היתה הנקודה העיקרית שלי
30/10/14 14:02
34צפיות
הרעיון האו שבמאמץ קטן תוכל להוריד את רמת הסוכר בהרבה.

אני נבהלת כשזה הרבה מתחת ל-170
30/10/14 14:15
32צפיות
אגב, מינית את אשתו כמבשלת? מי אמר שזה תפקידה???
תקראי את הפוסט המקורי שלו
30/10/14 15:30
26צפיות
את החיוך אחרי ההערה שלי, ותביני שזה נאמר בהומור :)

º
30/10/14 17:53
4צפיות
º
אני מבין. אבל זה לא פשוט לביצוע במקום העבודה...
30/10/14 14:19
17צפיות
תתחיל מהלחמניה בבוקר
30/10/14 15:31
25צפיות
ואז נתמודד עם התירוצים היותר מסובכים...
מה אתה מציע? לחם קל?
30/10/14 15:38
26צפיות
זה אומר שחסל סדר הנוחות של קניית הסנדוויץ מהמזנון והלאה להכין בבית.
סוכרת זה מעצבן!
אני גם צריך משהו לבוקר.
30/10/14 18:08
26צפיות
אז אני מסתפק בחצי פיתה, או כריך משתי פרוסות לחם (קל או שחור רגיל אבל בטח לא חלה או לא לחמנייה קלועה או לחמנייה בייגלה חם עם שומשום וזעתר)
שם בפנים: טונה או חביתה או גבינה צהובה או גבינה לבנה.
והשאר זה ירקות: מלפפון / גמבה / חסה.
זה מספיק די והותר. כוס נס באמצע (עברתי מסוכרזית לכפית לא גדושה של סוכר) וזה מחזיק אותי סגור עד הצהריים.
אני סוג 1 אז אני מכסה בבולוס מהמשאבה.
אם אתה רגיל לאכול יותר, עדיף לחלק למנות קטנות למשך זמן.
למשל מנה קטנה יותר של פחמימות בבוקר ואז פרי או עוגייה קטנה לפני הצהריים.
הפיק הגדול של הלחמנייה הקלועה מאד לא רצוי, וקשה לרדת ממנו לערכים תקינים (175 זה לא תקין).
אני הורדתי לחם על כל סוגיו מהתפריט
31/10/14 02:31
20צפיות
אבל אל תהיה כמוני. אני לא רוצה להוריד לך את כל הלחם תמיד. דיברת על לחמניה בארוחת הבוקר ואני הצעתי לך סלט ירקות במקום (שמתי לב שלא אכלת ירקות בבוקר, וירקות זה מאד בריא). כשתדווח על סנדוויץ שקנית במזנון נמצא גם לזה פתרון.
אני גיליתי שזה ממש טוב לחשוב בקטן, עם פוקוס על מקרים בודדים. כל גרם פחמימה שהורדת מהתפריט זה פחות 20 מ"ג ל דצ"ל של סוכר בדם שהאינסולין שלך צריך לפנות ממנו. וזה מצטבר. על כל פחמימה שאתה אוכל אתה יכול לספור עד 10 ואז לשאול את עצמך, אולי אני יכול לאכול משהו אחר במקום. לא ברמת העקרון, ולא לתמיד, אלא כאן ועכשיו. וכל פעם שהורדת גרם פחמימה עשית לעצמך טובה גדולה (רק אל תחגוג את זה אח"כ באכילת עוגה).

"זה לא פשוט"
30/10/14 22:29
27צפיות
חיים בלי רגל גם הם לא פשוטים.  דיאליזה היא לא פרוצדורה פשוטה. עיוורון, על פי השמועה, גם לא הוא הדבר הכי פשוט שאפשר להעלות על הדעת. ואתה צודק, גם שמירה על דיאטה נכונה היא לא דבר פשוט. עכשיו תבחר  עם איזה "לא פשוט" אתה מעדיף להתמודד.

השאלה  אם רמות הסוכר שתיארת אמורות להדאיג אותך מראה שאתה לא יודע מספיק על המחלה, כך שמלבד התשובה שקיבלת ("כן, זה אמור להדאיג אותך") אולי נכון להמליץ לך המלצה כללית להרחיב את הידע שלך בנוגע לסוכרת. יש ספרים, יש אינטרנט, יש המון חומר.  
(סליחה על האגרסיביות של התגובה שלי. אני מניח שאני זקוק לתזכורות האלה עבור עצמי, מפעם לפעם )

אבו זקן - כל מילה בסלע
31/10/14 15:57
18צפיות
מעניין
31/10/14 18:19
8צפיות
למה חשבת שסביבות 170 זה טוב, אם מישהו אמר לך את זה או שזה פשוט יותר טוב מ-200?...
כפי שהבנת ממה שענו לך, 170 זה ערך שממש לא טוב להסתובב איתו כל היום. אפשר להגיע אליו מידי פעם לזמן קצר אבל זה ממש ממש לא "מפתיע לטובה" באופן כללי.

אז מעבר למה שכבר אמרו (לנסות להוסיף יותר ירקות וחלבונים לתזונה ולהפחית פחמימות "רעות"), איך אתה עם פעילות גופנית? במצבך זה ממש הכרחי כדי להגיע לתוצאות טובות יותר.
[YNET] סוכרת ואלכוהול: האם מותר לשתות?
29/10/14 15:42
36צפיות
כתבה שהתפרסמה היום:

נראה שמי שכתב את הכותרת לא קרא את המאמר
29/10/14 16:05
30צפיות
כתוב בפרוש שאלכוהול מונע יצור של גלוקוז ע"י הכבד ולכן יש יותר נטיה לנפילות סוכר.
לכן כתוב לצרוך פחמימות עם האלכוהול
כתבה מומלצת לכל מי שלא בקיע בנושא..
29/10/14 16:08
29צפיות
כדאי לנהוג כמו שכתוב, על מנת לא להכנס למצבים לא נעימים.
שימו לב שהמאמר מדבר על סוכרת סוג 1
30/10/14 22:34
10צפיות
אין לי מושג אם הדברים נכונים גם לסוג 2 (היפו? מאז שהתחלתי למדוד סוכר במכשיר ביתי לא זכיתי אפילו להתקרב לזה).
מתלבט אם להתחסן? יש לך שאלות בנושא?
30/10/14 12:32
16צפיות
עם בוא החורף, מחלת השפעת מאיימת על כולנו.

מתלבטים אם להתחסן? יש לכם שאלות בנושא? אתם מוזמנים לאירוח מיוחד בנושא :-)

היום בין השעות 16:00-18:00 נארח את ד"ר ליזה רובין מטעם משרד הבריאות שתענה על כל שאלותיכם בנושא.

מוזמנים |@|
הסרת שיער לסכרתיות
29/10/14 20:28
29צפיות
שלום לכולם!
לאחרונה התחלתי לבדוק אפשרויות של הסרת שיער בלייזר במכונים שונים. להפתעתי, בכל המכונים שבדקתי, פרט לאחד, לא מסכימים לעשות הסרת שיער בלייזר לחולות סכרת, בלי קשר למידת האיזון.
האם זה קרה לעוד בנות כאן? ומה ההגיון?
תודה :)
אין שום הגיון
29/10/14 20:40
29צפיות
כסת"ח. נטו.

לפני שהתחלתי הסרת שיער בבית בסוף, מצאתי מכון שכן מוכן לעשות לי כל עוד אני לוקחת על עצמי את הסיכון.

בגדול, הרעיון שעומד מאחורי זה קשור לזמן שלוקח לגוף סוכרתי להחלים וכאלה. אך מכיוון שלא מדובר במשהו שאמור לגרום זיהום (ואם כן, משהו דפוק מאוד במכון), לא אמורה להיות בעיה, במיוחד אם את סוכרתית מאוזנת.
מישהו יודע על השפעת חילבה על רמות סוכר?
27/10/14 09:28
48צפיות
שלום ליודעים. מאמר מהעיתון מספר לנוhttp://www.motke.co.il/news/new.aspx?0r9VQ=MMLL&fVq=E (צריך לגלול קצת למטה) על השפעה חיובית של חילבה על רמות סוכר. מישהו מכיר את הנושא? אם כן ואם זה אכן עוזר - איפה קונים את זה? תודה מראש על תשובות.
חיפוש
27/10/14 15:17
30צפיות
בכותרת הפורום, בצד שמאל, יש תיבה קטנה שכתוב לידה "חפש". אל תתני לשימוש בלשון זכר להטעות אותך, השימוש במנוע החיפוש מותר גם לנשים
השפעת החילבה על רמות הסוכר - אפס מאופס..
27/10/14 17:28
47צפיות
בעבר הרחוק השתמשתי מספר חודשים במעט יותר מ- 5 גרם ליום. כמו כן 
השתמשתי גם בקפסולות חילבה במשך מספר חודשים. לא היה שום שיפור.
בכתבה מדברים על שינוי של 30%-50%. אולי השינוי היה בתזרים המזומנים אצל המשווקים?
על אכילת חילבה וסוכרת,,
28/10/14 12:15
36צפיות
החילבה ,בצורתה המוכנה לאכילה - לא תוריד את רמות הסוכר,
אבל לעומת זאת, שתיית מי -ההשרייה של גרגרי החילבה ,שהם מאוד מרירים,הם היעילים בהורדת סוכר.
התימנים בדורות הקודמים ,ידוע  כי הם מעולם לא סבלו מסוכרת, מכיון שנהגו לשתות בקביעות את מי ההשרייה המרירים,של גרגרי החילבה המושרים,(במקום לשפוך אותם לכיור.)

הבעייה היא ,שקשה מאוד להתרגל לשתות בקביעות את מי ההשרייה ,
מכיוון שהם מאוד מרירים.
אשרי המאמין
28/10/14 14:00
25צפיות
אגדות עם יש בהמונים... הקדמונים שתו חילבה, לעסו קינמון והסניפו כורכום
ותודה לאל היו בריאים.
yeah right
שתיתי את המיץ הצהוב, המגעיל והמסריח של החילבה במשך שנתיים, כל בוקר, אחרי השרייה.
הדבר היחיד שירד היה הרצון שלי לקום בבוקר.
מה שכן, אם אתה (או את) מאמינים בזה מספיק חזק, אז למה לא?!
אבל כמו שאמר הנרי, הדבר היחיד שבטוח יגדל הוא תזרים המזומנים של המשווקים.
אגדה אורבנית או סתם אֲנֵקְדוֹטָה?
28/10/14 14:56
25צפיות
גם את זה ניסיתי בזמנו. דבר אחד טוב השתייה עשתה. לא יכולתי לאכול שעה אחרי...
הסוכר לא התרגש מהשתייה המגעיל.
השאלה אם ניסית בקביעות ושתית כוס מי -חילבה יום יום ?
28/10/14 15:01
19צפיות
פעם כן ,ופעמיים לא,זה לא ממש נחשב באופן קבוע .
לפחות חודשים שלושה יום יום, אני אדם רציני..
28/10/14 19:37
21צפיות
הכל בגלל אישתי שכל פעם בא עם "יציאה" אחרת.. זה היה הרבה שנים לפני שעברתי לאינסולין.
הכרתי מישהי סוכרתית ,שהורידה סוכר עם עלי זית חלוטים,,,
28/10/14 21:51
25צפיות
היה לה סוכר ברמה גבולית,
ובכול יום הייתה חולטת עלים של זית ,ומביאה בתרמוס לעבודה,
וכשהחליטה התקררה, הייתה שותה כול יום, ולא נזקקה לתרופות.
יש אנשים ברמת סוכר נמוכה שזה מועיל להם.
כך לגבי החילבה: מי שהרמה ששל הסוכר נמוכה,ושותה את מי-החילבה כול יום,
וכול השנים,כדרך חיים קבועה,רמת הסוכר לא עולה.

כבר כתבתי בעבר, שהייתי אחראי לחיסולו של יותר מעץ זית אחד...
28/10/14 23:49
18צפיות
השינוי בסוכר היה אפס..

יש לי משהו חדשני שבטוח מוריד סוכר במידי.
תקחי 5 כיסי מרה של תרנגולת + קליפות משלוש אשכוליות + 3 כפיות מלח + חצי כוס מים..
לאחר טחינה בבלנד יש לשתות שליש מהכמות, לפני כל ארוחה במשך היום. תוך יומיים הסוכר 
במשך כל היום, בערכים טובים מאוד.

מקווה שהבנת את הפרנציף...
זה לא אומר כלום,לגבי אחרים,וגם אם לך זה לא הועיל,,,
29/10/14 11:56
15צפיות
כמו כול תגובה פסיולוגית  לכול דבר, יש מי שמי-החילבה ,או חליטת -עלי זית מועילים עבורם,
ויש מי שזה לא מועיל לגופו בכלל.
אתה בוודאי יודע שאפילו משחה לכאב פרקים ,לאדם אחד היא מרגיעה כאבים לחלוטין  ,
ולאדם שני ההרגעה חלקית ,ולשלישי לא מגיב בכלל ,
כאשר כול תגובה היא שונה מאדם לאדם ,לאותה המשחה.
לכן, אין בהכרח כי תגובות גופו של אדם אחד ,יהיו מתאימות גם לאנשים האחרים.
מסיבה זו ,לא כדאי למהר ולשלול כול דבר ,בטרם האחרים ניסו השפעותיו.

נגיד שאת צודקת. אז קדימה, תתחילי לנסות את תרופות הסבא האלה..
29/10/14 15:46
10צפיות
ולדווח לפורום על התוצאות.
חילבה , עלי זית ועוד
29/10/14 07:26
27צפיות
לא מזלזלת בצמחי מרפא. בעיקר אם הם לא עולים כסף.
אני השתמשתי בחילבה בתקופות שהיו לי תנודות קשות ברמות הסוכר והחילבה יצבה את הרמות.
לא שהפסקתי להשתמש באינסולין. פשוט הייתי יציבה יותר.
החילבה לא היתה זאת שקונים מוכנה.
זאת לא השפיע כמו גם לא הכדורים.
הכנתי אותה לפי הנחית הרופאה ההומופאטית שלי:
בלילה להשרות כף גרגרי חילבה במים. בבוקר לשתות את המים.
המאכל שקונים, הינו אחרי שטיפה מספר פעמים של הגרגרים כך ששוטפים את החומר הטוב.
בכל מקרה, רק החילבה הריחנית עזרה עד שנישברתי

חליטת עלי זת לא עזרה לי אך מכירה כאלו שסיפרו שהיא כן עזרה מעט.
כנ"ל לגבי קינמון, בזיליקום ועוד.
שוב,
אני לא מכירה כאלו שהסוכרת "עברה" להם מצמחי מרפא אלא אולי כאלה שזה שיפר את מצבם.
אם אחוזי ההצלחה היו יותר גבוהים, קופות החולים היו ממליצות עליהם וחוסכות כסף על כדורים

בהצלחה

תודה רבה לכל העונים.
29/10/14 07:46
13צפיות
כשרואים מאמר כמו זה כאן באינטרנט, עם שמות של דוקטורים ותארים, התקוות קופצות לשמיים. http://www.motke.co.il/news/new.aspx?0r9VQ=MMLL&am...http://www.motke.co.il/news/new.aspx?0r9VQ=MMLL&am...
הרצאה מעניינת על סוכרת, אולי מעניין מישהו
29/10/14 08:44
57צפיות
לכן מצאתי לנכון להביא את זה.

כדאי לכם, הסברים מאוד מעניינים.

אכן מעניין, אך מעט דמגוגי
29/10/14 10:11
32צפיות
בהרצאות כאלו, המרצים תמיד מציינים את העבר הפרה-היסטורי של האדם ומסיקים ממנו שאנו לא טורפים ולא אמורים לצרוך בשר.
בהרצאה הזו, הוא ניתלה בשיניים, במהירות, בחוש הריח והראייה שאנו כבני אדם לוקים בחסר כדי להיות טורפים יעילים כמו אריות (למשל).
את התות לא צריך לרדוף ולכן הוא כן מיועד לנו.
אבל מה לגבי חוש הריח? גם כאן אנו לוקים בחסר לעומת החיות. הן יכולות לזהות פירות רעילים (לפעמים) בהרחה - זה אומר שאנו לא אמורים לצרוך פירות?
הן יכולות לזהות טורפים באמצעות רחרוח ולברוח באמצעות מהירות - זה אומר שהיינו אמורים להיכחד.

הנקודה היא שאנו התפתחנו...
אין לנו טופרים וציפורניים חדות - כי יש לנו כלים.
השיניים לא חדות כי לא צריך לקרוע את העור מהבשר בשיניים - יש ידיים וכלים
ועוד ועוד... אנו כאן בגלל המוח שלנו ולא בגלל התכונות האחרות שבעלי החיים זקוקים להן בהיעדרו.
מבחן הארנב למשל, דמגוגי לחלוטין - התינוק לא יירצה לזנק על הארנב, כי התינוק שבע והמח שלו זקוק לדברים אחרים מהארנב (ואין לי חתול אז לא עשיתי את המבחן הזה עם חתול, אבל אני חושד שלא כל החתולים יטרפו את הארנב, אפילו לא רובם).
אבל אם תשים אותנו בטבע, ללא אוכל מספר ימים ותניח לידנו ארנב - נעשה מה שצריך כדי לשרוד - בדיוק כמו הטורפים האחרים.
אז להכניס לדיונים על תזונה את העבר הפרההיסטורי זו דמגוגיה.
יכול להיות כמובן שהבשר גורם לעורקים להיסתם, אבל אולי גם הציפס, הפיתות, העוגות, הרוגלך, הבקלוואה, הקפה עם השמנת (כולם לא בשריים).
ז"א שמה שדפוק בתזונה שלנו, זו התזונה שלנו ולא רק הבשר, כפי שהוא מציג זאת.
ואם נמשיך לאכול את הדברים התעשייתים, המתוקים, מלאי שומן ופחמימות, לא יעזור אם הכותרת שלנו היא "טבעוני" או "צמחוני" או "קניבור".
חבל שהוא צריך את הדמגוגיה הפשוטה (המשעשעת) והלא רצינית הזו, כדי להעביר את הנקודה: אנו חייבים לשפר את התזונה שלנו.
(תודה על הקישור והסירטון בכל מקרה!)

לו זה היה נכון...
29/10/14 10:34
28צפיות
אני מסכים עם mrkorr. אם צמחונות היתה באמת הגביע הקדוש שמרפא סוכרת, היינו יודעים את זה מזמן (פשוט, רופאים היו שמים לב שאין להם חולים סוכרתיים צמחונים, וזה היה מאושש חיש קל במחקרים). ברור שיש כאלה  שבעקבות צמחונות יורדים במשקל באופן רציני,  ולירידה במשקל יש השפעה טובה על הסוכרת, אבל באופן כללי מה שעולה מכמה וכמה מחקרים שפורסמו לאחרונה, לדיאטה מעוטת פחמימות יש עדיפות על דיאטה מעוטת שומן בכל הנוגע לסוכרת. נדמה לי שפה ושם הבאתי לפורום לינקים למחקרים כאלה (אגב, למתעניינים, לאחרונה אני שולח את הלינקים לפורום הסוכרת של "כמוני", נראה לי ששם הם זוכים ליותר תשומת לב). מצד שני, בהחלט מומלץ לכל אחד לנסות שינויי תזונה לזמן מסויים. מאחר והתגובה היא אינדבידואלית כנראה יש כאלה שיכולים באמת להיטיב את מצבם מתזונה צמחונית.

מבחינה מסוימת אני קצת מקנא באנשים עם עודף משקל שסובלים מסוכרת, נראה שיש להם דרך יעילה - אם כי לא קלה - לשפר את מצבם הבריאותי.
º
מסכימה אתכם בחלק מהדברים.
29/10/14 11:21
13צפיות
אם זה היה מרפא סוכרת,הרי שלא היינו צריכים רופאים בקופ"ח,,,
29/10/14 11:44
20צפיות
כידוע, לקופות החולים אין תקציבים מיותרים לטיפול בסוכרתיים,
ואם אכן היה נמצא הפתרון היעיל לבעייה,הרי שאז ,
לא היו מאות אלפי חולי -סוכרת נזקקים לקבל אינסולין בקופ"ח,
ולא היינו בכלל יודעים מקיום המחלה הזו ,שהייתה נעלמת בכזו מהירות מהעולם.

תתפלא
29/10/14 12:00
20צפיות
אבל בתור אחת שאחד החתולים שלה הביא לה 2 ארנבונים קטנים בקיץ, ארנבון בהכרח מפעיל איזשהו חוש צייד אצל כל החתולים. הם מיד באים לקחת ביס בו ולשאת אותו הרחק.
º
למרות האינדוקציה החזקה - אני מעדיף להישאר ספקן
29/10/14 14:53
3צפיות
סכרת- צמיד מציל חיים
27/10/14 13:02
51צפיות
שלום חברים,
מצב של היפרגליקמיה (רמת סוכר גבוהה בדם) או היפוגליקמיה (רמת סוכר נמוכה בדם) עלולים לגרום לחוסר הכרה, תרדמת, פרכוסים וחס וחלילה למוות.
 במקרה של התקף כוחות ההצלה עלולים לטעות בפירוש הסימפטומים ובמתן טיפול מזיק.
 במצב חירום, שניות בודדות הינן קריטיות ויכולות להיות ההבדל בין חיים ומוות.
אם חלילה תאבד את ההכרה או שאינך יכול לתקשר – צמיד זיהוי רפואי מדיתג "ידבר" עבורך.
יקרררררררררר
29/10/14 07:46
23צפיות
160 שקל עבור צמיד???????????
לדעתי חוצפה וניצול ציני של חולי הסכרת
צודק
29/10/14 09:46
19צפיות
בכלל, ניצול הפורום כבמה לפרסומות הוא חוצפה. אפשר לרכוש צמיד ב ebay תמורת פרוטות וכל צורף ישמח לחרוט עליו את כל תולדות החיים שלך תמורת עוד כמה שקלים.
איכשהו פספסתי את הפרסום...
31/10/14 15:25
3צפיות
כיוון שכבר ענו אני לא אמחוק, אבל בבקשה להבא אנא הימנעו מפרסום בפורום.
"סוכרת נעורים בגיל 42 הפתיעה אפילו את הרופאים"
27/10/14 17:16
53צפיות
כל הכבוד לה
28/10/14 19:41
25צפיות
קצת הרבה דרמה אבל באמת כל הכבוד!
מה דעתכם על הכתבה הבאה:שומן של חלב ומוצריו -טוב לסוכרתיים,,
28/10/14 12:18
37צפיות
º
תלוי את מי את שואלת - ד"ר ברנרד יגיד אחרת
29/10/14 07:28
19צפיות
º
נכון, כי הוא הרי צריך להתפרנס.
29/10/14 11:59
7צפיות
אחרי 12 שנה עם סוכרת נעורים
25/10/14 14:44
85צפיות
אני כנראה אעבור למשאבה.
מדי פעם הוצע לי, וכל פעם נרתעתי מהמחשבה על צינוריות משתלשלות. 
אבל עם הבעיות הנוכחיות שלי (התקפי מיגרנה, חולי, התקפי פיברו' והקאות ללא גורם ברור (גם כשהסוכר מאוזן)), כנראה שיש יתרון עצום למשאבה שיעזור לאזן אותי בצורה אידיאלית. 
מעבר לזה, אני באמת מאמינה שהנביגטור יוכל להשלים את התמונה. 

אבל את המחקר שלי בשני הנושאים האלה - אני מתקשה לעשות.

ראשית - משאבה. 
אין לי מושג איזה משאבות קיימות בשוק כיום. אני מבינה שזה פועל על החדרת צינורית ואמפולת אינוסלין (הומולוג) שמספקת טיפטוף אחיד שמספק את הבאזל ובנוסף בולוסים בהתאם לאכילה. 
אני מבינה שיש כיום מכשיר אחד שאין לו צינורית בעצם.  איזה? איך זה עובד?
האם למשאבות האחרות, בינן לבין עצמן - יש הבדלים? יתרונות לכאלה או אחרות? 

שנית - מכשיר מדידה סוכר רציף. 
יש מכשיר אחד בשוק? או שאני מצליחה לזהות שניים? 
אחד מהם של גפן מדיקל ומתחבר למשאבה מסויימת, נכון? 
מי זכאי בסל הבריאות לנביגטור? מישהו מכיר חלק מהשיטות העקיפות להשגת הזכאות? 

(נאמר לי שבגיל 29, כאישה בגיל הפוריות אם אני רוצה להכנס לאיזון בשביל להיכנס להיריון אז אני אקבל זכאות ל-18 חודשים....)
(הבנתי שהמכשיר די ניתן בחינם על ידי החברה, אך הבעיה היא החיישנים. אני מבינה שחיישן מספק מדידות לשבוע....). 

עוד עניינים ודברים ששווה לי לדעת? 
החלטה מצויינת!
27/10/14 05:05
42צפיות
גם אני הייתי מהמתנגדים במשך המוווווון שנים, וכשעברתי למשאבה ראיתי עד כמה התלות בחוט היא מינורית וממש לא מפריעה לחיי היום יום.

ישנן כיום בשוק שלוש משאבות מובילות - מינימד, אנימס ואומניפוד. יש גם את האקוצ'ק קומבו ששמעתי עליה דברים טובים אבל לא מכירה. הכי כדאי ליצור קשר עם נציגי החברות הללו (לצערי אני לא בארץ כבר הרבה שנים ולא מכירה את שמות הנציגים, גיגול זריז בטח יעלה מה שאת צריכה) ולקבל מהם סקירה על המוצר שלהם. הם גם יכולים לתת לך חודש נסיון אם אינני טועה.
האומניפוד היא המשאבה ללא הצינורית.

מד רציף - אכן שניים עיקריים, אחד שעובד ישירות עם משאבת מינימד, והנביגטור שהוא עצמאי.
זכאות למד רציף (כולל מתכלים, שהם החיישנים עצמם) היא רק לילדים מתחת לגיל 18, ומבוגרים שהוכחו מקרי היפו קשים ואישפוז (לא סגורה על הפרטים בדיוק). נכון, נשים בהריון או בהכנה להריון גם זכאיות.

לדעתי לכל השאלות שיש לך (וגם אלו שאין לך) תוכלי לקבל מענה מנציגי המכירות של החברות, ואנחנו כאן כדי להיות אובייקטיביים

בהצלחה!
27/10/14 10:56
28צפיות
אני אכן אלך על הנביגטור של גן מדיקל והוא גם אחד מהשניים שהקופה שלי עובדת יתם לשמחתי.

לצערי, למרות שהאומניפוד נשמע אידיאלי לחלוטיין בשבילי, הקופה שלי לא עובדת איתם. :-=( אז כנראה אאלץ בלית ברירה ללכת על המינימד (Aהבנתי שהיא חסינה למים).

אחת מהבעיות הגדולות שלי עם המשאבה, היא העובדה שיש צינורית קטנה שמשתלשלת לי מהגוף..... בתור מי שנתקעת בדלתות וידייות לעיתים קרובות אפשר להבין למה הרתיעה...
אני אף פעם לא נותנת לצינורית להשתלשל בחוץ!
27/10/14 15:40
35צפיות
תמיד מגלגלת אותה ומכניסה למכנסיים (המשאבה אצלי עם קליפס שיושב על חגורת המכנסיים).
יש אצלי בעבודה מישהו שהצינורית של המשאבה שלו משתלשלת לה תמיד בחוץ וזה מוציא אותי מדעתי...

ואגב אני לא חושבת שהמינימד עמידה למים.
|שף| סידרנו לך 1,000 ש"ח לשופינג
27/10/14 13:07
15צפיות
|!| ככה פשוט...

תשתפו אותנו בטיפ שלכם לחיים קלים במטבח ואולי תזכו ב - 1,000 ש"ח לקניית דברים טובים למטבח

http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

סכרת לא מאוזנת
26/10/14 10:00
80צפיות
 אני בת 45 אני במשקל תקין 71 ק"ג בגובה 1.75  עושה ספורט 3 פעמים בשבוע לפחות
לפני כשנתיים עברתי ניתוח מעקף קיבה והייתי בטוחה שהסכרת תעלם לי. {הייתי מזריקה אינסולין פעמיים ביום} בהתחלה כך היה הייתי A1C 7.9
כיום  אני לוקחת 2 כדורי גלוקומין ביום  ואיני מאוזנת A1C בשלושה חודשים אחרונים 9.4 גבוה מדיי.
לא יודעת מה לעשות מאוד מאוכזבת מעצמי. בלי מצב רוח. יש לי חוסר תחושה בכף  רגל שמאל  ואני מרגישה שזה הולך ומתגבר לכיוו הדרך.
מאוד לחוצה מה שלא תורם לאיזון הסכרת. 
אייך מגישים תביעה לנחות מביטוח לאומי ?

º
מה מצב התזונה?
26/10/14 14:15
28צפיות
סכרת לא מאוזנת
26/10/14 16:06
45צפיות
אוכלת... לא הרבה ,כיוון שיש הגבלה לקיבה .

יש אפשרות להעלות תפריט לדוגמא
.
º
את נמצאת במעקב מרפאת סכרת?
26/10/14 16:19
24צפיות
שאלת: "אייך מגישים תביעה לנחות מביטוח לאומי?"
26/10/14 16:28
46צפיות
לא חושב שזאת הבעיה שצריכה להעסיק אותך.

את צריכה לעסוק כל היום איך להיות מאוזנת? האם את במעקב קבוע של
אנדוקרינולוג , מומחה סוכרת? לפני הניתוח לא היית מאוזנת כמו שצריך, 
הורדת את האינסולין, והיום את לא מאוזנת באופן שערורייתי.. כדאי להתאזן
מה שיותר מהר, כנראה שאת חייבת לחזור לאינסולין.
ומוסיפה
26/10/14 18:27
34צפיות
שתביעת נכות על "כולה" קיומה של סוכרת, היא ממש לא דבר של מה בכך. את צריכה להוכיח אובדן כושר עבודה ממשי ובתור מי שסובלת מסוכרת נעורים, ניורפתיה סוכרתית, בלטי דיסק, תעלה ראפלית, פיברומיאלגיה, תשישות כרונית, מעי רגיז ועוד סימפטומים ששלא ניתן לקשר אותם (הקאות, סחרחחורות ובחילות) - זה ממש לא דבר של מה בכך. (ולא, אני לא מקבלת קצבת נכות. ביטוח לאומי טוענים שלא איבדתי את כושר העבודה שלי. וזו בדיוק הטענה שלי).
ביטוח לאומי לא יעזור לך...
27/10/14 04:57
40צפיות
מקסימום (במידה ותאושר התביעה) יתן לך קצת כסף. זה לא מה שיאזן לך את הסכרת (אולי יעזור קצת לחשבון הבנק...).
את בעצם יודעת מה את צריכה לעשות, עובדה שבעבר הצלחת לשמור על איזון פחות או יותר סביר. הכל בידיים שלך... תזונה מאוזנת וטובה, שימוש נכון בתרופות או אינסולין, ואת הפעילות הגופנית את כבר עושה .
מציעה לך בחום לגשת לאנדוקרינולוג ולהסתכל שוב על מינוני התרופות שלך ולשקול חזרה לאינסולין במידת הצורך, ויחד עם זה להתייעץ עם תזונאי/ת לגבי חזרה לתפריט שפוי שמתאים לך ולסכרת שלך.
נשמח גם להמליץ כאן ולתמוך
סכרת לא מאוזנת
27/10/14 08:13
34צפיות
תודה לכולם
מזרקי Levemir FlexPen נתקעים. בקשה לעזרה בפתרון הבעיה !!!
26/10/14 12:05
42צפיות
אשתי משתמשת במזרקים הללו למחלת הסוכרת שלה. קורה הרבה מאוד פעמים שהמזרקים נתקעים גם כשהם חדשים או לאחר הזרקות בודדות.
ישנן פעמים שהמזרק משתחרר בלחיצה חזקה מאוד, אך לרוב אין אפשרות ללחוץ - המזרק תקוע. כך נזרקים הרבה מזרקים מלאים בחומר, וחבל.
האם יש למישהו מהמשתמשים בעיה זהה, והצליח לפתור את הבעיה ?. 
אשמח לתשובות ולפתרונות הבעיה (אם יש כאלו).
תודה מראש לכל המתייחסים.
כנראה הם פגומים
26/10/14 19:41
22צפיות
אני משתמשת במזרקי לבמיר שנים ולא היו לי בעיות.
פנו לחברה /ספק או אולי לבית המרקחת.

לא צריך לקרות.

בהצלחה
תודה, אנחנו נבדוק עם בית המרקחת בקו"ח. זה קורה די הרבה ולכן
26/10/14 20:02
23צפיות
חשבתי כי הבעיה כללית יותר ולא פרטית.
ושוה המון תודה על ההתייחסות.

ויקי
עד לפני חודש השתמשתי בלבמיר ווקטוזה
26/10/14 20:31
32צפיות
היתה לי תופעה דומה, בזמן ההזרקה, שהמזרק היה נתקע.
במהלך הזמן למדתי, שתלוי בזווית של האצבע שלוחצת על המזרק
רק כשזה היה ממש ישר, ההזרקה היתה קלה ולא נתקעת.

תודה רבה, נבדוק את הנדון לעומק, יתכן והשימוש של אשתי עם --
27/10/14 07:27
18צפיות
המזרק איננו נכון. לאחר שאני קורא את התגובות כאן בפורום מתקבלת תמונה שהשימוש 
במזרק כנראה לקוי, ונבדוק גם עם בית המרקחת באם ישנה תקלה בייצור.
בהחלט לא צריך לקרות!
27/10/14 04:59
21צפיות
בגלל שאתה אומר שזה קורה הרבה, אולי כדאי להיפגש עם נציג החברה בארץ או עם אחות שיש לה קצת יותר זמן, ולוודא שאתם משתמשים במזרקים בצורה נכונה.
בירור עם בית המרקחת גם יכול לעזור, בעיקר אם זה קורה רק לאחרונה ואולי קשור לתקלה בייצור.
º
תודה, אכן יש בכוונתנו לברר זאת בבית המרקחת.....
27/10/14 07:22
6צפיות
|*|נפתח פורום עגלות לתינוק|*|
26/10/14 10:38
6צפיות
|@|הילד או הילדים הראשונים שלכם גדלים ברגעים אלו ממש בבטן? עליכם להיות ערוכים בהתאם לקראת הגעתם!
חדש בתפוז ? פורום עגלות לתינוק. פורום זה מיועד עבור הורים, משפחה ועוד העומדים לקראת רכישת עגלת תינוק.

המגוון רחב מאוד וקשה להחליט מהי העגלה עבורכם. איך יודעים מה ההבדלים בין העגלות? האם עדיף להזמין מחו"ל? מהי העגלה שתענה לכם על הצרכים?
כל המידע במקום אחד! היכנסו עכשיו לפורום להתייעץ ולייעץ בנושא:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

סוכרתיים, צאו מהלחץ!
23/10/14 11:42
110צפיות
אם מישהו עוד לא יודע, יש קשר בין עקה (stress) לסוכרת סוג 2.השאלה שעולה היא האם תרופות מפחיתות חרדה, למשל ממשפחת ה SSRI/NSRI יכולות להשפיע לטובה. תשובה אפשרית, לאופטימיים שבינינו: כן!

בהתחשב
23/10/14 15:33
49צפיות
במוצאי מצד אבא, במצב הפוליטי, חברתי, כלכלי, בטחוני ועוד כמה מילים שמסתיימות באות י, אין סיכוי לצאת מהסטרס, אבל גם אין סיכוי שאוסיף תרופות נגד סטרס, אז אשאר כך עד...
סטרס ניתן להוריד גם בלי תרופות
23/10/14 20:19
45צפיות
רק להציץ בחתימה שלי.

ויש כאלה שלא רק אומרים שזה עובד אלא גם כדאי.......
יוגה ודמיון מודרך משחררים לחצים,,,
28/10/14 21:46
5צפיות
לא צריך ליטול תרופות בשביל זה.

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה