לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

סוכרת?!    אני?!      מה פתאום ?  רמת סוכר גבוהה  - אה, זה בטח טעות.

זה נורא, כל הזריקות והתרופות ואסור לאכול כלום      . . .

אז זהו, שזה ממש לא כך....

סוכרת היא דרך חיים . נכון, צריך להקפיד ולשמור  אבל חוץ מזה שאנחנו ממש "מתוקים"  ,  אנחנו אחלה אנשים - שעושים, עובדים, לומדים, מטיילים, מתחתנים, ויולדים ומולידים ילדים - בקיצור אנחנו אנשים בריאים ונורמליים,לפעמים אפילו יותר מהאחרים    

על הפורום:

לכל הסוכרתיים, בני משפחותיהם וכל מי שנכנס ומתעניין בפורום הכי מתוק!

כסוכרתיים ותיקים אנו מאמינים כי איזון הוא המפתח לחיים בריאים ורגילים, וכל עוד נקפיד על האיזון לא תהיה לנו שום בעיה לעשות הכל כמו אנשים שחיים ללא סוכרת.

פורום זה משמש כמקום לתמיכה אחד בשני, למתן עצות ואוזן קשבת כדי שנוכל כולנו להגיע לאיזון מצוין ולחיות חיים טובים יותר!

אל תהססו להיכנס, לכתוב, להתייעץ ולהיות חלק מקהילת פורום הסוכרת.

בנוסף, ניתן למצוא חומר רב במאמרים, בקישורים ובשאלות הנפוצות של הפורום.

גלישה נעימה ומאוזנת לכולם,

נתראה בפורום!

פורום סוכרת של תפוז
לחץ המשך... (בקצה משמאל) למידע נוסף
המשך...
הודעה חדשה

הישג אישי
23/11/14 00:04
63צפיות
5.13 ק"מ ב-46 דקות.
רצתי לאט יותר לפי המלצותיכם.
מרגיש נהדר אחרי הריצה. תודה.
כל הכבוד!
23/11/14 02:57
39צפיות
וזה אכן לאט למדי. וכנראה גם אפקטיבי במיוחד.

אין סתירה בדברים שלך?
23/11/14 05:35
33צפיות
אולי התכוונת *לא*  אפקטיבי במיוחד?
למה סתירה?
23/11/14 12:52
27צפיות
אם אתה מגלה שפעילות מתונה למשך 45 דקות תורמת לאיזון יותר מאשר 30 דקות של פעילות אינטנסיבית, אז הראשונה אפקטיבית יותר, לא?
אנחנו לא מודדים יעילות אנרגטית או יחס עלות תועלת. בוא נשים את הדברים על השולחן - אתה עושה פעילות כדי לשמור על איזון. ובאיזון, הטווח הקצר מנצח את הטווח הארוך. גם אם יש תועלת לאורך זמן בהוצאת אנרגיה מרובה בפעילות עצימה, המחיר של סוכר גבוה בדם בטווח הקצר הוא פשוט גבוה מדי. לסוכר גבוה בדם יש השלכות שליליות על תהליכים מטבוליים גם בזמן הקצר. אמנם לא השלכות מזיקות באופן מיידי, אבל עדיין... סוכר גבוה אומר (במקרה של סוכרת סוג 2) אינסולין גבוה בדם. זה אומר התשה של הלבלב, זה אומר סגירת המסלולים לשריפת שומן (כי אינסולין גבוה מסמן לגוף שיש מספיק אנרגיה ולא צריך לשרוף שומן, אלא להיפך, לאגור אותו). אינסולין גבוה מפריע להרזיה. כשהוא ירד הוא יוסיף תחושת רעב מתעתעת למרות שאין שום מחסור - כלומר עומס על שריר כח הרצון וההתמדה.
בקיצור, שווה למצוא את התזמון והעצימות והיקף הפעילות הגופנית כך שתוריד סוכר ולא תביא את הגוף למצב של ייצור סוכר. זה כמובן משתנה לאורך הזמן ובהתאם למצב רוח ולשעה ביום ועונות השנה - אבל בכל זאת כדאי להתמקד בלנסות להצליח בכך.
פאק. זה מסובך.
23/11/14 13:52
26צפיות
כי נדמה לי שאתה צודק. ונדמה לי שהליכה מורידה לי את הסוכר בזמן שריצה מעלה לי אותו.
זה הגיוני בכלל מה שאני אומר???
ת'אמת, זה די מעצבן, כי אני באמת רוצה להתקדם בריצה שלי. והליכה נתפס בעיניי כספורט לזקנות ולא למישהו בגילי וביכולות שלי.
קודם כל תן לזה זמן.
23/11/14 14:12
21צפיות
נדמה לי שכבר אמרתי לך שסבלנות זו מילת המפתח.
כשאני התחלתי עם רכיבת אופניים, הפעילות הזו העלתה לי את רמת הסוכר (והפתרון שלי אז היה פשוט לעשות יותר מזה ברציפות: אם 20 דקות רכיבה מעלות לי את הסוכר, נרכב שעה כדי ש40 הדקות השניות יורידו את הסוכר שנוצר ב20 הדקות הראשונות). אבל עם הזמן זה השתנה. היום אני יכול לרכב 3-4 שעות בלי שהגוף שלי ייצר סוכר כמעט בכלל.
במקרה של ריצה אתה יכול לנסות לרוץ מאד מהר כ5-10 דקות, ואז להשלים עוד 20-30 דקות הליכה. נדמה לי שבצורה כזו גם הריצה תשתפר, וגם לא תסבול מעליות הסוכר בסוף הפעילות.
יש עוד פרמטרים כמובן. תזכור מדוע הגוף מייצר סוכר - כי הוא "חושב" או "צופה" שיחסר לו, על סמך דפוס הפעילות הנוכחי. סיפור הצפרדעים בסיר מים רותחים יכול לעזור כאן - אם מכניסים צפרדע לסיר מים רותחים היא תקפוץ מיד החוץ ותינצל מבישול. אבל אם מכניסים אותה לסיר עם מים קרים ומחממים לאט לאט היא לא תשים לב לחימום האיטי ולא תקפוץ בשום שלב החוצה ותתבשל לאיטה (דיסקליימר: זה רק סיפור, אין לי מושג איך זה באמת ואני לא ממליץ לאף אחד לנסות בבית)
בהחלט ייתכן שאם תתחיל בהליכה, תגביר לאט לאט את הקצב ולבסוף גם תאט לאט לאט ותסיים בהליכה תצליח "לרמות" את הגוף ולבצע ריצה בלי לאותת לגוף שצפוי לו מחסור באנרגיה. אפשר גם בשיטת המיקרוגל (הווה אומר, פולסים קצרים של אנרגיה בעצימות גבוהה, ופעילות בעצימות נמוכה ביניהם). העיקר זה לנסות ולראות מה עובד ומה מתאים ומתוך זה לפתח הבנה איך לעשות את הדברים נכון.
וכמובן שככל שמשתפרים, מה שבעבר היה קשה ומסובך, הופך עם הזמן וההרגל לפעולה פשוטה יותר (ולכן גם לא נדרש ייצור סוכר).

ולבסוף - אי אפשר שלא להזכיר את התזונה בהקשר הזה: לא לאכול הרבה פחמימות לפני בזמן ואחרי הפעילות. פחמימות מתדלקות את רמת הסוכר בדם (את זה אתה כבר יודע), ולכן מקצינות את רכבת ההרים הזו ומקשות על הגוף בזיהוי התבניות והצורך האמיתי בסוכר. נפילת סוכר מהירה מאותתת לגוף שהוא צריך עוד סוכר (תחושת רעב, מחסור באנרגיה, או פשוט לייצר סוכר). אם לא אוכלים הרבה פחמימות לא יכולה להיות נפילת סוכר כזו, ולכן יש פחות סיכוי שהגוף ייצר סוכר.

תודה על ההסבר המלומד. שאלה בפנים.
23/11/14 14:22
19צפיות
קודם כל, מצטער על זה שאני תלמיד איטי.
לגבי הסיפא שלך - כל המאמנים אומרים שצריך לאכול פחמימה לפני האימון ולאחריו.
אז מה לגבינו הסוכרתיים? זה לא תופס?
מה אתה אוכל לפני/אחרי האימון?
תלוי את מי אתה שואל...
23/11/14 14:53
35צפיות
תשאל את המיינסטרים הטיפולי, יגידו לך שבלי קשר לספורט סוכרתי צריך לנקוט בדיאטה רגילה בדיוק כמו כל אדם אחר. הרבה פחמימות ומעט שומן. תשאל את חזית המחקר, ותתנסה בעצמך קצת, ותגלה מיד שדיאטה שמגבילה פחמימות עוזרת לסוכרתיים יותר. זה פשוט עוד לא הגיע למיינסטרים...
כשמדובר בפעילות גופנית המצב אפילו חמור יותר. כמעט כל המחקר והפרקטיקה של אימון גופני פותחה על אנשים בריאים. ישנה הנחה שאם יש חולי אז מטפלים בו בנפרד והתובנות על אנשים בריאים ממשיכות להיות תקפות. לי זה נשמע מוזר. אצל סוכרתיים הגוף לא מסוגל להתמודד עם פחמימות כמו אצל אדם בריא. זה מצב קבוע וכרוני ועצוב למדי. כיוון שפחמימות הן אחד מספקי האנרגיה העיקריים של הגוף, בעיקר בפעילות עצימה, קשה לי לחשוב איך אפשר להתנהג "ביזנס אז יוז'ואל" כשמדובר בסוכרתיים ופעילות גופנית.
גם אין לי המלצות יותר מדי מבוססות מה כן צריך להיות, וההמלצה העיקרית שלי היא לנסות ולבדוק וללמוד מה עובד לך. יש מחקרים שמראים שהימנעות ממילוי מאגר הפחמימות לאחר פעילות גופנית יכול להקטין באופן זמני תנגודת אינסולין. זה נשמע כמו דבר טוב. אנחנו גם יודעים שבזמן הפעילות עצמה הגוף מסתדר עם הרבה פחות אינסולין לצורך ספיגת הסוכר מהדם לתאים. מורכב. וכאמור אין לי הרבה ידע מבוסס מחקר בהקשר הזה.
אני יכול להעיד מנסיוני. רק לפני שבועיים יצאתי לרכיבת 180ק"מ שארכה 10 שעות. לאורך כל הרכיבה הזו לא אכלתי שום דבר שנחשב כפחמימה. אמנם יש קצת פחמימות בעגבניות ומלפפונים ואגוזים ושוקולד 100%, אבל זה לא מתקרב למה שרוכבים שרכבו איתי צרכו במהלך הרכיבה. גם לפני הרכיבה ואחריה לא אכלתי פחמימות. וראה זה פלא - לא הרגשתי עייף. רכבתי היטב. סיימתי בקלות את הרכיבה ואפילו נהגתי חזרה הביתה בלי בעיה. בלי עייפות ובלי קושי. גם ברכיבות הרגילות שלי (של 1-4 שעות, תלוי במצב הרוח) אני לא אוכל פחמימות. לא לפני, לא במהלך ולא אחרי הפעילות.
הנושא של דיאטה דלת פחמימות הוא עדיין (משום מה) מאד קונטרוברסלי. הולכים ומתרבים המחקרים שמראים שזו תזונה נפלאה לסוכרתיים בפרט, וכנראה גם לרוב האנשים, בלי קשר לסוכרת. לא חייבים להיות מאד קיצוניים בעניין (יש אנשים שמגבילים את עצמם לגרמים בודדים של פחמימות ביום). כמובן שכשמורידים פחמימות צריך להוסיף דברים אחרים ושם מגיע החלק הלא אינטואיטיבי לרבים, כי הדבר שמוסיפים הוא שומן. אותו מרכיב שעבר דמוניזציה לא מוצדקת ב40 השנה האחרונות. כאמור, קונטרוברסלי.
לפחות רופא אחד אמר לי...
24/11/14 11:39
20צפיות
להתעלם מרמות הסוכר הגבוהות לאחר מאמץ גופני (ובמלים שלו: פשוט תפסיק למדוד!). לטענתו הנזק מהן שולי, והרווח (לטווח ארוך) עולה עליו לאין שעור. כפי שכבר כתבתי כאן כמה פעמים, לפחות אצלי יש גם שיפור ניכר לטווח הקצר של כמה שעות לאחר האימון.

תגובה מעניינת
24/11/14 11:59
13צפיות
גם אבי, שהוא רופא בעצמו, אמר שאני לא צריך לדקור את עצמי כל כך הרבה. שמספיק לראות מגמה.
º
ישר כוח
23/11/14 12:20
7צפיות
º
תודה, אבל מחכה להבהרות מtulkin.
23/11/14 12:30
7צפיות
גישות שונות
23/11/14 20:35
19צפיות
אני מקווה שאתה כבר מבין שיש גישות שונות לתזונה.
tulkin מייצג את הגישה של דל פחמימות.
ואת? דל שומן? loosing track...
23/11/14 20:44
15צפיות
אוהב את כולכם בכל מקרה. :)
אני טבעונית
23/11/14 21:09
20צפיות
לא מבססת את תזונתי על פחמימות אבל לא אוכלת דל פחמימות.
אוכלת הרבה מאד ירקות (תסשילים , סלטים, מרקים, פשטידות), כ-2 מנות פחמימה בארוחה, אגוזים, שקדים, טחינה.

לא קל אבל לי זה בסדר כי ביתי ואני כבר הינו מוכנים לטבעונות (בני טבעוני שנתיים יותר)
נהדר!
24/11/14 11:40
17צפיות
אם אתה מרגיש טוב אחרי הריצה זה יופי. מדדת סוכר?
º
כמו שעניתי ל-tulkin, הסוכר עולה לי אחרי ריצה... :(
24/11/14 11:57
5צפיות
נהדר. הכי טוב!
24/11/14 21:08
3צפיות
אני הולכת עם הרופא של הזקן. או שלא תמדוד, או שלא תתן למדידה הגבוהה מיד לאחר האימון להזיז לך או לשנות לך ת'מצברוח המעולה שהפעילות עשתה
אגב, אני מניחה שעם הזמן והעליה בכושר גם זה ישתנה.
יששששששש!!!
24/11/14 17:25
41צפיות
לא יאומן!!!
3 שעות אחרי ארוחת צהריים (סלט עם טונה וביצה שלא יכולתי לגמור וירקות מבושלים בצד).

וואוו. אני לא מאמין שהגעתי לזה. וממש לא קשה. ובנוסף אני מוריד במשקל ויכולת האכילה שלי ירדה לגמרי. קניתי מאסטר סלייסר ואני חי על סלט חי, טונות, חזה עוף וכדומה.  

והמון בזכותכם!  
º
ועכשיו התמונה…
24/11/14 17:27
17צפיות
משום מה אני לא מצליח להעלות את התמונה
24/11/14 17:33
24צפיות
אז אני אגלה לכם שהמד שלי מראה כרגע 105!!! והכל בזכותכם!  תודה!!!
24/11/14 18:21
11צפיות
ובעיקר אתה. כן... אנחנו פה כדי לעזור, אבל מי שמגיע לו ה הוא אתה.
תמשיך ככה!!
מקריות מענינת
24/11/14 19:40
12צפיות
זה בדיוק מה שמראה מד ה IQ שלי
º
הגעתי הביתה. הנה התמונה.
הודעה זו מכילה תמונות
24/11/14 20:30
11צפיות
שיא!
גרף לערכי סוכר
24/11/14 06:04
30צפיות
אני מחפס תוכנה גרף לערכי סוכר .
לא ברור
24/11/14 11:32
16צפיות
ראשית, האם אתה מדבר על windows?
אם אתה מחפש תוכנה שמדפיסה גרף מתוך סידרה של ערכים שאתה מזין, excel עושה את העבודה. יש גם אקויולנט של open source אי שם ב LIBRE (ע"ע) אם כי המוצרים האלה לא ממש טובים תחת windows. אם אתה מתכוון למשהו אחר, נא הסבר.
|*|נפתח פורום קשר משפחתי|*|
23/11/14 15:04
5צפיות
בואו לשפוך את הלב, לשוחח על המשפחה, לקטר על הדודה, לרכל על הגיסה, להתייעץ על סבתא בפורום קשר משפחתי:

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

אינסולין לטווח ארוך : טרגלודק 100 יחידות/מ"ל - שאלה
22/11/14 16:17
41צפיות
שלום רב,

הרופא שלי המליץ על אינסולין חדש לטווח ארוך (36 שעות) שנקרא: "טרגלודק" 100 יחידות/מ"ל שמטפל טוב
במקרים של היפו (ירידת סוכר) שלצערי, אני סובלת מכך תכופות והשימוש בו יכול למנוע מצבים קיצוניים כאלה כפי שקורה אצלי.   האינסולין הזה אמור להחליף את ה"לנטוס" שהטווח שלו קצר יותר - וישנו חשד שבעטיו נגרמת לי ירידה סוכר דרסטית.

הבעיה היא שהאינוסלין הזה אינו בסל התרופות והוא עולה 1,600 ש"ח כשהוא מספיק לחודשיים, דהיינו עלות חודשית של 800 ש"ח!!!  ועלות כזאת מתווספת להוצאות כספיות על תרופות  קבועות נוספות , וטיפול בבעיות בריאות אחרות.

אשמח לדעת ממישהו שמטופל ב"טרגלודק" :

1.  איך ההשפעה של האינסולין הזה, והאם אכן היא מטפלת טוב יותר במניעת ירידת סוכר מאשר אינסולין טווח ארוך
מסוג אחר .
2.  האם ניתן  לקבל בכל זאת סיוע מקופת חולים, של השתתפות בהוצאה הכספית , כי מהכנסה זעומה של גימלאית
יהיה קשה לי לעמוד בכך.
3. האם למישהו ידוע אם זה אמור להיכנס לסל התרופות בקרוב?  בעיקר בהתחשב בכך שיש בתקופה האחרונה קמפיינים בתקשורת , המכוונים לתודעת הציבור  אודות מחלת הסכרת , שיותר ויותר אנשים לוקים בה.

תודה רבה!!

הבעיה היא כספית. מתברר שהאינסולין הזה אינו בסל התרופות
משתמש בזה 3 חודשים....
22/11/14 20:08
32צפיות
בקופת חולים לאומית עם כרטיס ביטוח משלים זהב, זה עולה קצת יותר מ 300 ש"ח לחודש.
ההשפעה אצלי הסכרת, קצת יותר יציבה והנתונים יותר טובים.
בבוקר היה אצלי גבוה וירד קצת
במהלך היום (לאחר שעתיים אחרי האוכל)  נמצא בטווח של 110-120.

במקום?
22/11/14 21:34
24צפיות
ציינת שבצום 110-120.
כמה היה לפני השינוי?
מה קורה במשך היום. מה ה-A1C

תודה ובהצלחנ
לפני היה קצת יותר גבוה, בסביבות ה 140
22/11/14 22:55
21צפיות
עוד אין A1C חדש
מקווה שהשבוע אעשה בדיקות דם
אינסולין חדש
22/11/14 21:33
23צפיות
יקירה שלום
אף אחד לא יודע מה יאושר בסל התרופות הבא.
גם מי שפועל בנושא לא יודע מה יאושר.

היזכרת את הנושא של נפילות סוכר.
את יודעת מתי זה קורה ולמה (מזון מסווים, שעה מסויימת, פעילות מסויימת).
האם בגלל זה עושים לך שינויים במינון האינסולין?
אם כן, האם זה קורה הרבה או שהכמות קבועה הרבה זמן?

אינסולין מכל סוג הוא תרופה מצילת חיים - ומקומו בסל התרופות
22/11/14 23:42
41צפיות
השינוי הוא לא במינון , הרופא דווקא השאיר את אותו המינון אלא לדעתו החלפת האינסולין מ"לנטוס" ל"טרגלודק" - יגרום להטבה אשר מדובר בערכי סוכר נמוכים עד כי "היפו". את השינוי אתחיל רק ממחר לאחר שהרופא יארגן לי מזרק אחד לניסיון ללא תשלום, כדי שאעשה מעקב לראות את ההשפעה , בטרם אקנה את האינסולין החדש והיקר הזה....

ובאשר לשאלתך : כן, אני יודעת מתי זה קורה כי אני חיה עם זה כבר 40 שנה והיו נפילות סוכר פה ושם ... אבל  לאחרונה היו  נפילות סוכר משמעותיות במשך 10 ימים רצופים , ולא ברור לי למה כי באותו הזמן לא השתנה דבר באורח חיי,  בעקבות זאת  הרופא שלי הציע להחליף את האינסולין ל"טרגלודק"  שטווח ההשפעה שלו (36 שעות) גדול יותר,   ומפה באו השאלות שלי...

לא צריך לשכנע את המשוכנעים
22/11/14 23:56
19צפיות
אני לא מחליטה מה נכנס לסל הבריאות ולכן לא צריך לשכנע אותי בעיקר כשאני יודעת את זה.
פשוט הסברתי ל את המצב.
עד הרגע האחרון , אף אחד לא יודע.
יתרה מזאת, גם אם זה מאושר, זה יכול להיות רק ב-50%  כמו במקרה של ג'נוביה וג'נואט.

ניסית לערוך רישומים מה את עושה ומה את אוכלת ומתי יש לך את נפילות הסוכר?
בהחלט עוזר בהרבה מיקרים

בהצלחה
שאלה על מכשירים מדוייקים למדידת סוכר...
19/11/14 20:54
48צפיות
מי יודע מי מכיר, האם קיים בשוק הפרטי מכשיר למדידת סוכר ,(גלוקומטר), 
שאפשר יהיה לסמוך על המדידה שלו.
כיום , יש  ברשותי   2 מכשירי - גלוקומטר,שאום רכשתי בעבר בקופ"ח ,
ומתברר ששניהם מאוד לא מדוייקים.(מתקבל הפרש ענק ,בין מדידה למדידה בשני המכשירים.)

היום מדדו לי סוכר בקופת חולים ,בגלוקומטר של המרפאה,והתקבל ערך 146 , 
כאשר במכשיר שלי ,נמדד דקה לפני כן,  ערך  110.

מכיוון שההפרש בתוצאה היה גדול ,
עשינו בדיקה נוספת במכשיר של המרפאה ,שכעת הראה ערך 131 ,
ולאחר דקה שוב מדדנו במכשיר הגלוקומטר שלי, ואז המדידה הראתה ערך 119.

אז אולי יש למישהו כאן תשובה ,לגבי מכשיר מדוייק ,שניתן להשיג כיום ? מחוץ לקופות החולים).
לצערי אין לי מידע מועיל
20/11/14 09:04
43צפיות
רק זכרון של משהו שקראתי פעם, לפיו המכשירים בהם משתמשים בבתי חולים עולים עשרות מונים יותר מהביתיים כדי להשיג את רמת הדיוק הגבוהה שלהם (דובר על אלפי דולר למכשיר...).

לפי המאמר הזה מדי הסוכר של  FREESTYLE נותנים סטיה של +-5% , כך שכנראה יש בעיה ספציית עם המכשיר או עם הסטיקים שלך. אפשר לקנות מהיצרן נוזל כיול (ההגיון אומר שקל להכין כזה  בבית ע"י המסת גלוקוז במים, אבל מעולם לא ניסיתי). שני מכשירים לא תקינים הם כבר קצת יותר מדי (אלא אם כן אתה משתמש באותם סטיקים, ואז נראה שהבעיה נעוצה בהם) אבל גם זה לא בלתי מתקבל על הדעת, כפי שמרפי גילה פעם .
האם יש מכשיר רציף למדידה רציפה ,המתאים לסוכרת מסוג 2 ?
22/11/14 17:44
23צפיות
מכשיר שמודד 36 שעות ברצף ,למניעת נפילת סוכר ?
האם יש כאן מישהו שמכיר  וניסה ויכול להמליץ ?
כל מד סוכר רציף יתאים - הבעיה המחיר
22/11/14 17:59
23צפיות
קרוב ל10000 שח לקניה ועוד קרוב ל2000 שח לחודש ציוד מתכלה.

בלי השתתפות מהקופה זה קשה לעמוד בתשלום
השבוע הייתי ילד רע. סתם בא לי לשתף...
20/11/14 14:43
65צפיות
עד שהגעתי לשיא של 124 בשבוע שעבר (או זה שלפני), חשבתי שפיצחתי את הסכרת ואני יכול גם להפסיק את הכדורים.
ובנוסף גם לאכול פסטות, להוריד קצב במספר הפעמים שאני עושה ספורט וכו'...
המציאות לא משקרת. חזרתי לערכים של 160-170.

שמישהו יקרא אותי לסדר. אי אפשר ככה!
כל היום 160-170 ? גם בבוקר ? בכל מקרה זה לא נורא. עדיף
20/11/14 15:30
43צפיות
מהיפו.
עכשיו זה לא נורא. כשתהיה בכיסא גלגלים בלי רגל אחרי סבל נוראי
20/11/14 15:41
50צפיות
של נמקים.... אתה תלקה את עצמך על כל יום שהרשית לעצמך להזניח.
אין דבר כזה "לפצח את הסכרת", אין דבר כזה "להחלים מסכרת".
התרופות לא מרפאות, הן משלימות את האינסולין החסר.
סכרת זה עד המוות, אבל לא זה לא אומר שצריך לזרז אותו.
עד כאן הקריאה לסדר... ועכשיו למוטיבציה:
הסכרת היא מתנה שקיבלת כדי לשתבין שאתה צריך לשמור על אורח חיים בריא: 
תזונה נכונה במנות מדודות, ספורט, בדיקות יומיות ותקופתיות ואתה על המסלול.
אפשר את זה ביותר חזק?
20/11/14 15:47
34צפיות
תודה יקירי! אשתדל להפנים.
º
די כל היום, כן... :(
20/11/14 15:43
23צפיות
אי אפשר ככה!
20/11/14 15:37
44צפיות
אתה נקרא לסדר (האפיקומן על חשבוני).

וברצינות: באופן פרדוקסלי ההרגשה הטוב האחרי הישג מתבטאת, לפעמים, דווקא בנסיגה, כי אתה מרגיש שמגיע לך פרס על ההישג (כולנו גדלנו עם ההתניה הזאת), ומה הפרס הטוב יותר מאשר להפסיק את המאבק לזמן מה? אני מקווה שעם הזמן תלמד לדכא את התגובה הזאת. לא קל להתרגל לכך שמדובר במצב כרוני, אבל זה יגיע.

אם ללמוד מהנסיון האישי שלי, עם הזמן השינויים באורח החיים הופכים להיות הרבה פחות מעיקים משהיו בהתחלה, צריך פשוט לחרוק שיניים (זה בכלל טריק מצויין, כי כשחורקים שיניים אי אפשר לאכול כלום ) ולהמשיך עד שמגיעים לנקודה הזאת. חשוב לא ליפול בדרך,  אבל חשוב עוד יותר לא להשבר אם כן נפלת פה ושם - ממש כמו העצות שנותנים לאלכוהוליסטים...
תודה!
20/11/14 15:47
32צפיות
שבוע שעבר רצתי 4 ק"מ (30 דקות), לאחר שנהגתי לעשות רק הליכות.
אחלה מאמץ. עשרות מונים יותר מהליכה. ואיך הגיב הגוף? העלה את הסוכר! בזמן שבהליכה פשוטה הוא מוריד לי בעשרות מספרים את הסוכר.

אני חושב שזה מה ששבר אותי. כל כך התאמצתי והייתי מבסוט מההישג של 4 ק"מ ריצה רצופה, שציפיתי לראות צניחה בסוכר. וכשראיתי את העליה - נשברתי.
º
אז תסתפק בינתיים בהליכה. מה שחשוב זה קודם כל להוריד את הסוכר
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
20/11/14 17:13
19צפיות
הקפיצה הגדולה אחרי ריצה יכולה לנבוע מזה ש...
21/11/14 10:34
21צפיות
לא היית רגיל והכנסת את הגוף לסטרס.

אם מחוץ לסוכרת אין בעיות אחרות, כדאי להתיל לרוץ באופן מתון ובכל שבוע להעלות את הקצב
בלי להכניס את הגוף חסטרס.

נשמע שאצה עושה אחלה של עבודה אם כי (ואני לא אוהבת את המילה הזו) חייבים לשאוף שהבסיס יהיה
מותאם לאורח חיים של סוכרתי
כבר דיברנו על זה
20/11/14 17:15
35צפיות
אם אי פעם תהיה ער שעתיים-שלוש אחרי הריצה, מדוד סוכר אז.
כבר חשבתי להזמין את ההורים לשיחה
20/11/14 20:26
33צפיות
אסתפק בפתק מאמא.  
º
21/11/14 08:18
4צפיות
במקום פסטה ושאר מאכלי חיטה טוב תעשה אם תעבור ל ,,
21/11/14 11:01
37צפיות
  לתפריט שבו דגים ,ויותר בשר ,(בשר רזה,כמו עוף,גולש הודו ,או בשר ,(נתחים ללא שומן),
  בתוספת קטניות וירקות מבושלים,או מוקפצים ,(או ירקות אפויים),  וגם סלטי-ירקות טריים .
  הדגים והבשר - הם לא מעלים את רמות הסוכר).

בשעות שבין הארוחות , אגוזים ,שקדים:
  אגוזי מלך אגוזי-לוז, פיקאנים, ושאר פיצוחים ,שתמיד מותר ,כי הם לא מעלים את הסוכר,
  אלא מרגיעים את הרעב ומוסיפים מינרלים טובים לגוף.
במקום פסטות ושאר סוגי ספגטי,עדיף  מנה  של תבשיל בורגול ועדשים ירוקות ,(או אורז בסמטי וגרגרי חומוס),
או תבשיל אורז בסמטי עם תירס וגמבה,(תשאל את הדייטאנית על כמות כול פחמימה שתאים לתפריט המותאם לך.)
º
תיקון הקלדה בשורה האחרונה: צ"ל כמות שתתאים לתפריט
22/11/14 11:47
10צפיות
יש כאן הורים לילדים סביבות גיל שנתיים עם סכרת נעורים?
19/11/14 13:37
36צפיות
אם כן, איך אתם מצליחים מלאזן את הילד? האם באמצעות משאבה? הבן שלי עדיין עם זריקות, משום מה עדיין לא התחברתי לעניין המשאבה.
לאלו שעדיין מזריקים, אילו סוגי אינסולין אתם משתמשים?
בנוסף, האם הילד נמצא במסגרת חינוכית?

תודה
אני לא, אבל
20/11/14 19:57
28צפיות
כל הכבוד לכם!! זה בטח לא קל, אבל מי אמר שהחיים צריכים להיות קלים?...

בעבר שמעתי על תינוקות עם משאבה, להורה יש שלט רחוק וזה מאוד נוח.
º
תודה! אולי יש כאן הורים לילדים עם סכרת? מענינת אותי ההתמודדו
20/11/14 22:19
9צפיות
מומלץ לפנות בפייסבוק לקבוצה של האגודה לסוכרת נעורים
22/11/14 15:59
12צפיות
חומץ בן יין
20/11/14 15:41
32צפיות
אם אין לכם שום דבר נגדו, הוסיפו אותו לארוחות שלכם. אם לא יועיל בטח לא יזיק.

ציטוט: "The study shows that consuming vinegar at the beginning of a meal reduces spikes in blood sugar, which keeps insulin production stable."
לגבי הפירסומת החדשה של האגודה הישראלית לסוכרת,
19/11/14 23:35
52צפיות
שבה מופיעה ילדה שמסופר עליה שנדקרת 12 פעמים ביום (!).
עם אותה סכרת בדיוק אני נדקרת 4 פעמים ביום בממוצע ואם לוקחים
בחשבון את עטי ההזרקה, אז 7-8 פעמים (הכל לפני ארוחות).
איך בדיוק הגיעה ל-12 פעמים ?

אולי היא בודקת יותר פעמים אולי היא מזריקה יותר
20/11/14 10:05
26צפיות
אולי היא סופרת את הדקירות באצבע שלא יוצא בהן דם וצריך לדקור שוב.
ואולי פשוט מקפיצים את המספרים קצת למעלה כדי לייצר עניין - כדי שיקשיבו צריך לפעמים לצעוק.
º
כמו הבחור הזה שסיפר בכתבה שהוא נדקר 20 (!) פעם ביום.
20/11/14 15:31
15צפיות
בדיוק. פעם היו אומרים שכל ילד דוקר את עצמו 4 פעמים ביום.
20/11/14 15:34
23צפיות
היום זה פשוט לא מספיק מזעזע.
אז מגזימים.
אם בסופו של דבר זה יעזור ליום התרמה או משהו כזה ואיזה ילד יהנה מתוספות בתקציב... למה לא?
יוקראס או ג'נואט-שניהם להורדת סוכר שניהם כולל מטפורמין
18/11/14 23:43
33צפיות
כל אחד עובד בשיטה שונה לאוצה מטרה.

האם יש אינדיקציה איזה מיהם תרופה טובה יותר?
פחות/או ייותר תופעות לוואי וכד'?

תודה
º
אף אחד לא יודע? נסיון אישי אולי?
24/11/14 16:05
4צפיות
היום ציינה הכנסת את יום הסכרת
18/11/14 22:30
37צפיות
בס"ד
הדיונים שלנו נסבו על מחלת הסכרת , נסינו להכניס את נושא הגזרות של המל"ל
באחוזי נכות בוועדת רווחה בדיונים בראשןות הרב יעקב ליצמן שביקש  להוריד זאת
יוקריאס 850/50 מ"ג
17/11/14 21:14
43צפיות
התחלתי היום להשתמש ביוקריאס 850/50 מ"ג אני מרגישה תחושה לא טובה בגוף, בחילה, האם אלו תופעות לוואי של הכדורים?
כן יש תופעות לואי כאלו. לפעמי זה עובד או נחלש
17/11/14 23:10
29צפיות
אם זה לא יעבור אתה יכול לנסות מינון יותר חלש . יש 50/500.

בהצלחה
למטפורמין יש תופעות לוואי קלות בתחילת השימוש בו.. זה יעבור
18/11/14 11:57
37צפיות
היוקריאס מורכב משתי תרופות, כאשר אחת מהן היא 850 מ"ג מטפורמין.
אפשר גם לקרוא פה

מדי סוכר של פריסטייל בהנחה בסופרפארם (פרסומת אבל רציתי לשתף)
15/11/14 09:56
99צפיות
במחיר 19-29 שח אפשר להתחדש במד חדש (אצל הגוזל הם לא שורדים אז קניתי מלאי)
למסירה מד סוכר פריסטייל.
15/11/14 13:45
62צפיות
קצת ישן אך בצב מצוין. ניתן לקבלו באזור השרון.מי שמעוניין שיכתוב לי בפרטי.
נשמע טוב
15/11/14 16:20
87צפיות
בפעם הקודמת, לפני מספר שנים, המחיר המוזל היה 69 ש״ח.
האם זב כולל דוקרנים?
בכלל לא מוזר
15/11/14 21:29
60צפיות
בגלל זה במרפאות סוכרת אפשר לקבל אותם בחינם.
הם מרוויחים הרבה כסף ממקלוני הבדיקה.
זה בדיוק כמו מדפסות. המדפסות זולות והדיו עולה המון
º
כן - סט "מתחילים" מלא כולל דוגמיות סטיקים
16/11/14 00:00
32צפיות
כמה סטיקים?
17/11/14 10:13
28צפיות
אם הכמות נכבדת, אולי כדאי לקנות את המכשיר רק בשבילם...
º
מד סוכר, מכשיר דקירה, מארז, 10 דוקרנים, 10 סטיקים
17/11/14 11:13
18צפיות
º
תודה
17/11/14 11:19
11צפיות
מחיר המד הקטן והמואר
16/11/14 11:45
60צפיות
קודם כל לא כתבתי פה מלללאאאאא זמן :)
זה עדיין עולה 59 ש"ח.
אשתי קנתה בכנס את המד של פריסטייל ב59 ש"ח (אחרי שאיבדתי את שלי)
אני רואה שיש הרבה חדשים פה
מסתבר שהמלאי הולך ואוזל - נותר בעיקר דגם הלייט ב-19 ש"ח
17/11/14 11:16
37צפיות
הערכה כוללת את המד עצמו, המנקב, דוגמיות דוקרנים, וחבילת סטיקים אחת (60 סטיקים ?).
חבילת סטיקים?
17/11/14 13:42
39צפיות
חבילה של 50 סטיקים עולה בשוק החופשי משהו כמו 200 ש"ח (קופ"ח כללית מסבסדים עבורי 50 חבילה אחת כל 3 חודשים), כך שאני קופץ לסופרפארם...
ידידי , אבו זקן - סטיקים.
18/11/14 17:47
25צפיות
בפגישתי האחרונה עם, הרופא המנהלתי המחוזי של מכבי. למדתי משפט מאוד חשוב.
" אם רופא המשפחה שלך, חושב שמגיע לך משהו מהקופה, הוא יודע איך להשיג את זה... "

השתמשתי במשפט הזה כבר פעמיים, השימוש  "מקפיץ" את רופאת המשפחה, ויוצר בה מוטיבציית
יתר להשיג עבורי את מבוקשי. במקרה שלי מדובר בקבלת בדיקות אשר הקופה איננה מאשרת. 

אינני יודע באיזו קופה אתה, אבל נראה לי שהפסדת במלחמה, עוד לפני שיצאת אליה. אין מצב בעולם,
שהייתי בדיוק במצבך, אותה קופה ואותם רופאים, והייתי מסתפק באריזה אחת של 50 סטיקים, אחת לשלושה חודשים.
אני מקבל 3 אריזות לחודש, כי כך החלטתי ביחד עם האנדוקרינולוג .  בעבר קיבלתי 5 אריזות..

º
תודה
19/11/14 09:20
5צפיות
יש גם סטיקים זולים יותר ,ראה כאן,,,
22/11/14 11:57
10צפיות

מחירי סטיקים :
 כאן:
למרבה הצער...
17/11/14 16:59
37צפיות
הערכה מכילה רק 10 סטיקים (אבל 16 מחטים, משום מה). במחיר 19 ש"ח זה עדייין עסק לא רע אם כי הסתבר לי ש 50 סטיקים נמכרים בקצת יותר מ 100 ש"ח (ולא 200 כפי שחשבתי).  
אכן 10 סטיקים, לא טרחתי לספור קודם
17/11/14 22:09
24צפיות
חשבתי שאם נותנים קופסת סטיקים היא תהיה מלאה.
ככה זה כשמרוויחים מהסטיקים
18/11/14 14:57
23צפיות
הגלוקומטר זה שטויות. ההכנסה ממכירת סטיקים.
גם מדפסת חדשה מוכרים עם מעט דיו....

עדין שווה. מעשירים נהדרים ומדויקים

ודוקרנים היו רק מעט
18/11/14 17:35
21צפיות
בעסקה הזאת.
פריסטייל אחלה מד סוכר אבל הדוקרנים המקוריים לא משהו
18/11/14 23:47
31צפיות
יש קופסא של דוקרנים צבעוניים לילדים עם מחטים דקיקות
וגם עולה ממש בזול - קופסא של 200 סטיקים
פן נוסף של "חולה" סוכרת סוג 1
16/11/14 09:16
87צפיות
 כך נראה יום בחייו של חולה סוכרת 

הקישור המתוקן:
16/11/14 10:05
48צפיות
16/11/14 12:53
24צפיות
שכחתי לבדוק כמו תמיד.. 
אחחח... YNET...
16/11/14 22:09
44צפיות
איזה תענוג לקרוא.
NOT.

כתבה שעושה עוול למרבית הסכרתיים, וגם לעומר עצמו.
וזה עוד בלי לדבר על העברית העילגת.
גם אני חשבתי כך .
17/11/14 14:49
33צפיות
אני קראתי כמה מילים ראשונות שכמעט כולן היו "חולה" וסגרתי

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים