לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

סוכרת?!    אני?!      מה פתאום ?  רמת סוכר גבוהה  - אה, זה בטח טעות.

זה נורא, כל הזריקות והתרופות ואסור לאכול כלום      . . .

אז זהו, שזה ממש לא כך....

סוכרת היא דרך חיים . נכון, צריך להקפיד ולשמור  אבל חוץ מזה שאנחנו ממש "מתוקים"  ,  אנחנו אחלה אנשים - שעושים, עובדים, לומדים, מטיילים, מתחתנים, ויולדים ומולידים ילדים - בקיצור אנחנו אנשים בריאים ונורמליים,לפעמים אפילו יותר מהאחרים    

על הפורום:

לכל הסוכרתיים, בני משפחותיהם וכל מי שנכנס ומתעניין בפורום הכי מתוק!

כסוכרתיים ותיקים אנו מאמינים כי איזון הוא המפתח לחיים בריאים ורגילים, וכל עוד נקפיד על האיזון לא תהיה לנו שום בעיה לעשות הכל כמו אנשים שחיים ללא סוכרת.

פורום זה משמש כמקום לתמיכה אחד בשני, למתן עצות ואוזן קשבת כדי שנוכל כולנו להגיע לאיזון מצוין ולחיות חיים טובים יותר!

אל תהססו להיכנס, לכתוב, להתייעץ ולהיות חלק מקהילת פורום הסוכרת.

בנוסף, ניתן למצוא חומר רב במאמרים, בקישורים ובשאלות הנפוצות של הפורום.

גלישה נעימה ומאוזנת לכולם,

נתראה בפורום!

פורום סוכרת של תפוז
לחץ המשך... (בקצה משמאל) למידע נוסף
המשך...
הודעה חדשה

טרגלודק
04/03/15 02:24
1צפיות
שלום לכולם,
מישהו כאן משתמש באינסולין הזה ויכול להמליץ עליו?
שמעתי שהוא גורם להשמנה
האמנם?

תודה רבה
תקופה קשה
02/03/15 12:15
58צפיות
אז זה התחיל כמו כמה ימים. היה ברור לי שאחרי שבועיים זה יעבור. לכל היותר. אבל זה נמשך כבר יותר מ3 וכבר אי אפשר להתעלם.
העומס בעבודה גדול בהרבה מהרגיל. הלחץ גדול. קם כל בוקר מוקדם. יוצא לעבוד. חוזר מאוחר. מותש לגמרי. נרדם. אין זמן להליכות. אין זמן לספורט. התזונה עדיין בסדר. אבל אין זמן לדאוג לעצמי.
והסוכר? בהתאם. כבר שלושה שבועות לא ירד מ100. איזה 100. 120-130 בממוצע. והיום קמתי עם 140. לא קרה כבר המון זמן. לפחות שנה. וזה לא שמצב הסוכרת החמיר. באופן יוצא דופן הצלחתי לצאת להליכה ארוכה בשישי. שעה הליכה והסוכר ירד מ150 ל100 בלי בעיה. 
אבל אין זמן. אין כוח. אין מצב רוח. אני גם מצפצף על הדקירות. לא מודד מסודר. ממש אין לי כח לנהל את המחלה. ובשביל מה למדוד, אני עושה משהו אחרת אם יוצא 150? אני מתכוון, חוץ מלהרגיש רע עם עצמי. פעם הייתי קם ויוצא להליכה. עושה משהו. לא נותן למלחלה לנהל אותי. בשבועות האחרונים כבר אין כוח. דכאון שכזה שהשתלט עלי.

ברור מה צריך לעשות. הצעדים עצמם נורא פשוטים ונורא אפקטיביים. אבל פשוט אין לי כח.
לא יודע למה אני מספר את כל זה. אולי בשביל איזון. כדי שאחרי כל סיפורי הגבורה וההצלחה נזכור שלפעמים פשוט נגמר הכח. וזה מעצבן בלי קשר (כי אין זמן להיות עם הילדים, וכשיש, אז אני נהנה ממנו הרבה פחות, וגם הם.. ואין זמן לנגן בפסנתר ועוד ועוד). אבל אלה הרגעים בהם המחלה הזו היא ארורה במיוחד. כי לא רק שכל שגורמים חיצוניים (עבודה ולחץ גבוה) מפריעים לך בחיים, הפאקינג לבלב שלך לא משתף אתך פעולה.

כל הכבוד לך על השיתוף ועל הכנות
02/03/15 13:41
30צפיות
ועל האפשרות שאתה נותן לראות אותך גם במצב פחות ממה שהתרגלתי לקרוא ממך.
אלו "הדברים הקטנים" שמשפיעים הכי הרבה על האיזון ואלו הדברים שאף רופא, אחות או דיאטנית לא יעזרו.
אלו הדברים שלעולם לא ישאלו עליהם בסקרים של סטודנטים.
אלו הדברים שלעולם לא יוזכרו בפוסטים של השרלטנים למיניהם.
אלו הדברים ששמורים רק לנו, מנהלי המחלה.
וזה יהיה ככה תמיד כניראה.
אז שיהיה לך המשך ניהול... לפעמים קצת פחות לפעמים קצת יותר (עוד מעט האביב מגיע וחופש פסח ופריחות וחד קרן מחליק על קשת בענן).
העיקר שאתה אמיתי, כלפיך וכלפינו. ותודה!
זכור את פרודו בגינס!
02/03/15 13:59
26צפיות
תקופות קשות כאלה הן חלק בלתי נמנע מהחיים של כולנו: אנשים, הוביטים ואפילו אורקים. כל מה שביכותנו לעשות הוא לשנן את המנטרה "זה יעבור!" גם בימים בהם נראה כאילו המצב הזה לא ישתפר לעולם - זה טיבו של דכאון, שהוא מעוות את החשיבה ומתחזה למשהו נצחי. הוא לא. אין גם שום בושה להסתייע בתרופות עד יעבור זעם (קבל וידוי: הייתי שם, והן עזרו לי).

מקריאת הפוסטים שלך כאן אני מכיר אותך מספיק כדי להיות בטוח שתוך חודש לכל היותר נקרא כאן פוסטים הפוכים, עם הרבה אופטימיות ועם סוכר נמוך. בינתיים אל תהסס לשתף אותנו גם בפוסטים העגומים יותר, אף אחד לא נמצא כאן על תקן של סופרמן (וכידוע גם ההוא שהיה על התקן הזה לא גמר טוב...).

אוי, איך אני שמח שכתבת את זה...
02/03/15 16:57
25צפיות
גם אצלי המצב נורא דומה לשלך. אמנם אני לא מוותר על ה-10-ק"מ-ריצה-שלוש-פעמים-בשבוע-שלי. אבל כן מרגיש שזה עולה לי בבריאות, בזמן שאין לי, במשפחה שמתרגזת שאני נעלם לשעה וחצי, שלוש פעמים בשבוע על חשבונם וכו'...

אז עם הספורט אני דווקא בסדר. אבל האוכל... אוי האוכל. פתאום זה נורא קשה. לא מצליח להתאפק מלתחוב יד לקורנפלקס של הילדים ולאכול חופן. ואז עוד אחד. ועוד אחד. או את העוגה של שבת שהבטחתי לעצמי לא לגעת בה.

אז נכון, אני לא חזרתי למה שהייתי לפני כן. עדיין לא נוגע בלחם במשך השבוע. לא פסטה (מלבד פעם אחת שגמרתי חצי סיר עד שאשתי עצרה אותי). לא מתוקים (מלבד הבת מצווה של הבת שלי שגמרתי חצי מהמתוקים לבד). לא פירות (אבל יש ערבים שאני יורד על 2 פומלות ו-4 מנדרינות בבת אחת). אבל העיקר שאני לא שותה את הקפה שלי עם חלב (אלא משקה שקדים) או עם סוכר או ממתיקים.

את הבדיקות אני עושה בערך פעם ב... שבוע/שבועיים. יש מין דכאון כזה באוויר גם אצלי. אני חושב שזה החורף. אני אחד שאף פעם לא היה לו קר (שכבות שומן עושות נעים). עכשיו, עם 12 קילו פחות (לפחות על זה אני מצליח לשמור בזכות הספורט), כל הזמן קר לי. ובאופן טבעי אני מחפש את האוכל שיחמם אותי.

בסוף החודש הזה (או שמא הבא?) יש לי עוד בדיקת A1C. כבר ברור לי שאני לא אראה 5.7 כמו באחרונה ובטח לא נמוך מזה. אני כועס על עצמי. כל ערב מחדש. וכל פעם יש משהו שאני מצליח לדפוק.

במילה אחת - אוףףףףףףףףף!
ראה מה כתבתי לטולקין ידידנו
02/03/15 17:31
22צפיות
אין מה לעשות, יש תקופות של שפל, של דכאון, של נפילות, של "נשבר לי" ושל "אי אפשר לחיות ככה לנצח". הן עוברות. כשנמצאים בעיצומה של תקופת שפל כזאת קשה להבחין בכך שבתמונה הכללית זאת רק מהמורה שצריך לעבור, והמגמה הכללית היא מגמה של שיפור. אני יודע שזה זמן לא טוב לתזכורת, אבל אנחנו רצי מרתון, וברור שפה ושם ניתקל ב"קיר" שנראה בלתי עביר, אולי נעבור להליכה ואפילו לעמידה - אבל אז נאזור עוד קצת כוח ונוכל להמשיך. הסיבה, אם צריך להזכיר, היא שאנחנו לא רצים כדי לקבל פרס אלא כדי לשמור על בריאותנו ועל חיינו. זה מוטיבטור די חזק גם אם לפעמים הוא מתחבא מתחת לשכבות של אפיסת כוחות.

אוקיי? נחת קצת? קדימה, תתחיל ללכת לאט לאט (למשל ע"י כך שהשבוע אתה אוכל רק רבע סיר פסטה ועוצר את עצמך בלי עזרת האישה. אולי כדאי לך אפילו לתכנן מראש את סעודת השחיתות השבועית, אבל לא להשתולל איתה מדי).

אתה צודק, ואני יודע את זה, אבל...
03/03/15 09:17
10צפיות
אני בטוח שגם טולקין יודע את זה. העניין הוא איך מנהלים את הזמנים האלה. מבחינתי, גם ימים כאלה צריכים להיות במודע.
אתמול למשל, הגעתי הביתה ומייד ריח של צ'יפס (בתנור) עלה באפי. לא התאפקתי ולקחתי 2. ועוד 2. גמרתי עם איזה 15.
מבחינתי זהו. סגרתי את הערב. לא מעוניין לאכול יותר.
אבל היה מוקדם יחסית ובהמשך דחפתי אוזן המן. ואז עוד אחת.
טוב. הפעם באמת זהו.
אבל אז רק גמרתי את הקורנפלקס. נו, זה היה רק הסוף של השקית ורציתי לפנות מקום בארון.
אבל זהו. באמת שזהו!
טוב, רק עוד 2 מנדרינות.
ומאז אני לא זוכר יותר כלום. נראה לי שנרדמתי מעודף סוכר.

אוףףףףףףףףףף...
º
מנדרינות עמוסות בסוכר,עדיף לאכול תפוח וחופן אגוזים.
03/03/15 10:02
6צפיות
º
אבל זה טעים! :(
03/03/15 10:08
7צפיות
º
נכון , ט ע י ם - אבל מסוכן !!!!!!!!!!!!!
03/03/15 10:11
7צפיות
º
מה עדיף ,לווותר על הטעים ולחיות,או להמשיך ולוותר על הלבלב?
03/03/15 10:14
5צפיות
º
:(
03/03/15 10:37
3צפיות
º
כבר אמר שלמה המלך:"מיהו הגיבור הגובר על יצרו"(תאווה-למתוקים)
03/03/15 19:16
4צפיות
לפחות אני עדיין מצליח לשמח אנשים.
02/03/15 19:30
36צפיות
(יושב ברכבת בדרך מהעבודה עם 180 סוכר בדם. האם יהיה לי כוח לצאת לרכיבה לילית. האם אספיק לראות את הילדים לפני שיירדמו?)
אתה מתוק.
03/03/15 09:17
16צפיות
נו, הצלחת לרכב?
אני חושש ש...
03/03/15 10:28
15צפיות
החמצת את הנימה הסרקסטית אצל טולקין.
מהמקום בו אתה נמצא כרגע אולי קשה לך לראות, אבל הכותרת של ההודעה שלך שאומרת "אני שמח ש..." בתגובה עלולה להתקבל לא טוב כשהיא באה בתגובה להודעה שמדברת על "מצב קשה".
אין לי שום ספק שלא התכוונת לשום פגיעה שהיא, ואני יודע שגם טולקין מבין את זה, אבל חשבתי שכדאי ליישר את ההדורים. מהתוכן של ההודעה שלך ברור לגמרי שאין כאן שום שמחה לאיד או משהו דומה, אלא מעין אנחה קלה של שותפות גורל.
אה, ותפסיק כבר עם הצ'יפסים האלה.

אוי!
03/03/15 10:36
9צפיות
שמחה לאיד? ממש לא!
אתה יודע כמה פעמים חשבתי לכתוב בעצמי הודעה כזו ולא ידעתי איך?
פשוט הרגשתי שהוא משמש לי כשופר. ממש לא שמח לאיד.
אתה יודע שאני אוהב אתכם.
והצ'יפסים - אי אפשר לעשות שלא יהיו טעימים?
אולי זוהי האות כי יש לקחת כמה ימי- חופשה מהעבודה ?
02/03/15 19:49
22צפיות
פשוט לצאת לטייל בעונת הפריחה האביבית , להתאוורר מהלחץ בעבודה ,
שינוי אווירה ורגיעה יכולים להועיל מאוד.
רק התחלתי פרוייקט עבור לקוח חדש
02/03/15 21:27
20צפיות
קודם צריך לגמור בהצלחה איזה פרוייקט או שניים לפני שאפשר לקחת חופשה.
אלו החיים
02/03/15 20:39
24צפיות
אלו החיים - עליות ומורדות. 
לפעמים יש יותר כח ולפעמים הרבה פחות.
מה שבטוח זה שאסור להתיאש.
מצב רוח רק עושה יותר גרוע ולא משפר.
שנן את זה לעצמך לפחות כל רבע שעה (מוכרחים להיות שמח).

תודה על הכנות.

בהצלחה יקר
תודה לכל המגיבים
03/03/15 13:43
18צפיות
אני מעריך את התמיכה כאן בפורום! באמת! על כל צורותיה וגווניה. אין עליכם.

לא יצאתי לרכיבה אתמול בערב. כשירדתי לחצר גיליתי שהאופניים מפונצ'רות ולא היה לי כח להחליף פנימית. יצאתי להליכה של שעה, והסוכר התייצב לו על 115, ולא היה מוכן לרדת משם, לא משנה כמה מהר הלכתי ואיזה עליות עברתי. קצת מתסכל אחרי שהתרגלתי שחצי שעה הליכה מורידה לי כמעט ל80 בשעות האלה. אבל זה מה יש.
היום בבוקר הכל חזר לסורו. התעוררתי עם 130. עכשיו 145. לפני ארוחת צהריים. מייאש. ואין זמן לצאת להליכה

די, נו... אוהבים אותך מדי...
03/03/15 13:52
11צפיות
אנחנו כאן בשביל לחבק ולתמוך. תפנים את מה שאבו זקן אומר. זו תקופה וזה יעבור. יום אחד תצחק על זה.
אתה יודע כמו כולנו שגם מצב נפשי משפיע על המחלה שלנו. עכשיו ימי פורים. תחייך. תסתכל על הילדים שלך בתחפושות (בטח יש לך בסלולרי כמה תמונות) ותשאף אויר מלא הריאות.

התרגלת לטוב ידידי. אצלי ריצה ו/או הליכה מעולם לא הורידו לי ערכי הסוכר. להפך. אתה מדבר על ערכים אפשריים של 80. אני מעולם לא ראיתי מספר נמוך מ-103.
אתמול הגעתי הביתה בערב, בערך 5-6 שעות אחרי שהכנסתי משהו לפה (א. צהריים) והייתי על 114. והאמת שהייתי מבסוט.

אז יאללה. תתרומם. גם אם זה לאט לאט. תעשה משהו שישמח אותך. רבאק, מצידי תקום ותרקוד במשרד לקול מוזיקה שאתה אוהב. אנחנו רוצים אותך שמח.

אוהבים אותך. ורוצים אותך שמח ומאושר. אתה מחזק אותנו.
סליחה על האיחור בתגובה...
03/03/15 18:00
12צפיות
כל הכבוד לך על הראייה המפוקחת ועל זה שאתה מוציא את זה החוצה כשזה עוד קטן - לפעמים בקשת העזרה הקטנה הזו בזמן עושה המון. כשאתה כבר עמוק בתוך הבעכס קשה יותר לצאת...

אני חושבת שנקלעת למצב של "סחרור חושים" ואתה מתחיל להתנער ממנו. כשכתבת בשנה שעברה שאם אתה מעל X אתה יוצא להליכה של 20 דקות גם סתם כך באמצע היום, חשבתי לעצמי "וואו, איזה השקעה! איזה כיף לו שהוא יכול! הלוואי ויכולתי לשים הכל בצד ולצאת להליכה!" וגם... "וואו, איזה קשה זה". אין ספק שהמכניזם הזה של לצאת להליכה/רכיבה הוא מופלא, אבל הוא דורשני מאוד (בעיקר time intensive). אבל, אתה צריך לזכור, שעשית משהו מאוד קיצוני. זה שעכשיו קשה לך לשמור על רמת הקיצוניות הזו זה לא אומר שאתה לא בסדר!! אתה עדיין שומר על תזונה מאוזנת ונכונה עבורך, אתה עדיין פעיל גופנית (אולי לא באותם 200% שהיית קודם, אבל עדיין אתה פעיל ברמות שסוכרתיים אחרים (או בכלל אנשים בריאים באשר הם) היו תופסים בשתי ידיים), ואתה עדיין מסתובב סביב רמות גבוליות (כן, כבר קצת יותר מגבוליות, ובכל זאת).

אתה אדם פרקטי אז אני חושבת שבמקום לכתוב לך לסיום "קח חיבוק ותנשום עמוק" (למרות שגם זה עובד!!), אני מציעה שתלך לאנדוקרינולוג שלך, תשוחחו על אפשרויות הטיפול שלך, ואל תיבהל אם אחת האפשרויות תהיה אינסולין. תזכור, וזה משהו שאני אומרת שוב ושוב להרבה אנשים (ובעיקר נשים בהריון), האינסולין הוא חבר, הוא לא אויב. הימנעות ממנו לא עושה אותך גיבור, ושימוש בו לא עושה אותך אסקופה נדרסת.

וכן, גם חיבוק!
תודה על התגובה.
04/03/15 02:21
2צפיות
התגובה שלי למטה, היא בעצם התגובה שלי באמת, אבל גם חשוב לי להודות לך אישית וכמנהלת הפורום על התמיכה והעזרה.

ספציפית לגבי האנדו - לפני חודש היתה לנו פגישה. בכל פגישה אני מעלה את עניין האינסולין, כבר מת להוסיף את הכלי הזה לארסנל הכלים שלי בניהול המחלה. האנדו שלי, מסתכל עלי, מסתכל על הנתונים והבדיקות, ואומר לי "מה, אתה משוגע? אתה רוצה שאני אכניס אותך להיפו? לך מכאן, תפסיק לבזבז לי את הזמן, ותחזור עוד חצי שנה לביקורת...."

אחרי אחת בלילה. אני באמת עייף. כל הערב תכננתי לצאת
04/03/15 02:13
6צפיות
להליכה, רכיבה... מה שיבוא. הייתי בטוח שאני ככה על 140+- קצת וכל הזמן דחיתי. פוסט בפייסבוק, אימייל, תמונות מפורים משחק שחמט שסוף סוף מצאתי זמן להשחיל אותו בין לבין... קצת אחרי אחת אני מת מעייפות. מחליט למדוד לפני שאני נכנס למיטה. אני במצב רוח לוזרי לגמרי ואומר לעצמי שאם יש 140 ומטה אני הולך לישון וזהו. מודד. 170. (!!!!!!???????????????) WTF?
ואז זה חזר אלי.
רוח הקרב של לפני שנה. 170? קפצתי על הרגליים, תוך שניה הייתי עם נעליים ובגדים בחוץ. יוצא להליכה. אחרי 5 דקות - הליכה? במצבים קיצוניים צריך לנקוט בצעדים קיצוניים. 1:30 בלילה. אני מת מעייפות. אבל מתחיל לרוץ ריצה קלה. רץ חצי דקה מתעייף וחוזר ללכת, רץ עוד חצי דקה והולך וחוזר חלילה. מגיע לקצה הגבעה הראשונה. עוצר. מודד. (פעם זה היה סוף המסלול שלי, מאמינים?) 130. פרץ של מוטיבציה מחליף לי את הסוכר בדם - הלילה אני יורד מ100. ממשיך את המסלול בהליכה מהירה. מגיע לתחנת המדידה - רק 107. מחליט לעשות הקפה קצרה מסביב ל2 רחובות כדי לחזור לאותו מקום - 5 דקות. מתוכם 2 בריצה. מודד שוב - 94! עשיתי את שלי.
עוד חמש דקות הליכה ועכשיו אני בבית. מתכונן לשינה, רק מלא אדרנלין ומצב רוח טוב. סוף כל סוף.

כן. אני יודע. מחר בבקר זה שוב יהיה על 130-140 ושוב אצטרך להכריח את עצמי לעשות משהו. אבל הצלחתי לחזור ולהכות בפטיש. עניין של שבוע-שבועיים אני חוזר לאיזון.
איך אמר וודי אלן? 80 אחוז מההצלחה זה להיות נוכח. וכדי לנהל סכרת צריך פשוט להיות שם ופאקינג לנהל את הדבר הזה. זה לא מסובך. כמה עקרונות פשוטים ואפקטיביים. פשוט צריך לעשות את זה. עד הדכאון הבא - נראה לי שמצאתי חזרה את הדרך.

לילה טוב.

º
אין עליך. welcome back!
04/03/15 03:17
1צפיות
מכני -דיווח עדכני
03/03/15 19:02
10צפיות
עכשיו חזרתי מבית המרקחת של מכבי.
ציוד למשאבה קיבלתי לשלושה חודשים
אינסולין קיבלתי ליותר מחודש(כמה שביקשתי)
סטיקים המחשב לא אישר ליותר מחודש.
בפעם הקודמת, כן קיבלתי לשלושה חודשים.
מה עושים שאין כבר איפה לדקור ??
03/03/15 10:10
24צפיות
כול האצבעות שלי מחוררות וכואבות לגמרי,(12 בדיקות ביום,בגלל היפו),
ישנו  פתרון אחר מאשר מדידה בגלוקומטר ודוקרן ?
יש אזורים אחרים לדקירה
03/03/15 10:35
21צפיות
בכל מיני מקומות בכף היד ואפילו לאורך האמה - הדוקרן של Freestyle מאפשר לעשות זאת עם מרכיבים עליו את המכסה המיועד לכך. העיפי מבט כאן: http://www.camoni.co.il/index.php?idr=27&theme...
מישהו מתמצא במכשיר האוטומטי שמופיע כאן,,,
02/03/15 13:31
44צפיות
כאן:

והאם זה כולל בתוכו גם גליקומטר ?

מאחר שהנושא חדש לי ,אשמח לקצת הסבר בנושא ,והאם זה מוכר בסל של קופ"ח כללית.
לא עובר מנסה שנית,,,
02/03/15 13:34
26צפיות
מערכת חדשנית להזלפת אינסולין ללא צינורית,,,
02/03/15 19:55
21צפיות
משאבת אומניפוד (יצרן: Insulet Corporation)

מערכת חדשנית להזלפת אינסולין ללא צינורית:

משאבת האומניפוד מאפשרת לראשונה מתן אינסולין באופן רציף ע"י יחידה קטנה הנקראת פוד.
הפוד מוצמד לגוף למשך 3 ימים ונשלט באופן אלחוטי באמצעות שלט חכם, הכולל בתוכו ,
מד -סוכר פריסטייל מובנה למדידת רמות הסוכר בדם.

מערכת ייחודית זו מעניקה איכות חיים לסוכרתיים בזכות 4 יתרונות עיקריים:
מאפשרת הזלפת אינסולין רציפה.
מאפשרת תנועה חופשית ללא תלות בצינוריות המחוברות לגוף.
החדרת קנולה אוטומטית כמעט ללא כאב ומבלי לראות מחט.
מייתרת את הצורך בנשיאת מד סוכר.

משאבת האומניפוד מורכבת משני חלקים בלבד:

1. פוד חד-פעמי המתאים ל- 3 ימים. הפוד כולל בתוכו את מיכל האינסולין, הצינורית, מחט, סוללות ומתקן
להחדרת הקנולה.
2. שלט חכם אשר כולל מד סוכר פריסטייל מובנה.

החדרת הקנולה נעשית באופן אוטומטי המקלה על תהליך ההחדרה ומצמצמת טעויות. התהליך מתבצע בשבריר שנייה, כמעט ללא כאב ומבלי לראות כלל את המחט. מד הסוכר אשר מובנה בשלט החכם (PDM) משלב בין תוצאת בדיקת הסוכר לבין המלצה למינון הזלפת האינסולין,
כך שאין צורך להזין את התוצאה ולשאת בנפרד משאבה ומד סוכר.

בנוסף ניתן לאחסן נתונים בשלט החכם כגון:
מינון אינסולין, רמות סוכר נמדדות וכמות פחמימות בכל ארוחה. קיימת גם אפשרות לחישוב המינון המומלץ לאינסולין בעזרת מחשבון בולוסים וספרייה של כ-1000 מזונות שכיחים.

בקיצור זה משאבת אינסולין
03/03/15 09:53
11צפיות
עם השלט מתכנתים כמה להזריק ומתי. מד הסוכר המובנה בתוכו הוא מד סוכר רגיל (סטיקים ודוקרן)

הדגם הזה לא היה בסל הבריאות כשביררתי, אולי זה השתנה מאז.

מה בדיוק השאלה?  
תודה לך על ההסבר, והשאלה היא כזו,,
03/03/15 10:01
13צפיות
 מכיוון שאני חדשה בכול הנושא של הזרקות האינסולין ,(לא מצליחה להגיע לאיזןו, יש לי המון מצבי היפו)
 הרופא אמור לרשום לי היום משאבה סנסור וכו',,
 השאלה שלי ,מה עליי לבקש ?
כלומר איזה סוג של מיכשור משוכלל, ישנו כיום בסל של קופ"ח הכללית.
הרופא סכרת אמור להיות מעודכן מה כללית מאשרים ומה לא
03/03/15 10:13
19צפיות

אם יש לך הרבה היפואים, את צריכה מד סוכר רציף. נדמה לי שהם עובדים עם הציוד של גפן מדיקל - פריסטייל נביגטור 2
אם את לא ילדה או בהריון ההתוויה שבאה בחשבון היא היפואים קשים.

הבעיה שאם את מצהירה על היפואים קשים ייקחו לך את רשיון הנהיגה ולא יהיה פשוט לקבל אותו בחזרה.
º
רישיון נהיגה ????? אותו בר מזמן החזרתי,בגלל ירידה בראייה.
03/03/15 10:16
6צפיות
אם אני לא טועה
03/03/15 10:31
9צפיות
צריכים להיות מאושפזים פעמיים בגלל היפו לפני שזוכים למעמד המכובד של "זכאים ל..." - או לפחות כך זה בכללית. יודעי דבר (הלו, איריס) יתקנו אותי אם אני טועה (או מקולקל).
סוכרת? מליון שאלות, למי שיש זמן וחשק - אשמח לעזרה
28/02/15 22:09
71צפיות
הי לכולם,

אחרי שהעברתי את 48 השעות האחרונות בשוטטות באנטרט בעודי אחוזת בהלה ואמוק ולא קיבלתי תשובות, אשמח לעזרתכם :)

לפני כשנתיים וחצי התגלו אצלי ערכים בלתי תקינים של סוכר בדם בצום (116-120 מ"ג), הרופא לא התרגש, אז גם אני לא... לפני כחצי שנה הערכים קפצו לסביבות ה- 180-140 בצום ואף רופא לא אמר מילה. בשבוע שעבר בשאננות יתר התקשרתי לאנדוקרינולוג לקביעת פגישה, והסברתי למזכירתו שאני גבולית עם 174 מ"ג בבדיקה האחרונה, היא אמרה לי שאני לא גבולית. שוק ראשון: נעים מאד עולם, כנראה שיש לי סוכרת. לאחר מכן הופניתי (בטרם פגשתי רופא) לבדיקות דם יותר רחבות וכן קיבלתי מקופת החולים מד סוכר דוקרני ויצאתי לדרכי מצוידת בשוק השני:  קופת חולים נותנת לי מד סוכר בחינם המוגדר לסוכרתיים בלבד, 2=1+1, אני סוכרתית. מצוידת במד הסוכר החדש והאופנתי שלי, שוטטתי לי בעולם החדש והסוכרתי שלי עם ערכי סוכר הנעים בין 140-240 (לרוב אני נעה בין 140-180, כשעתיים-שלוש אחרי האוכל. בבוקר בצום אני בסביבות 160-180).

אז עד שאגיע לרופא, ולפני שאפתח הפרעות חרדה, אני אשמח לקבל כמה תשובות מאנשים בדרך שיכולים ללמד אותי אולי דבר או שניים-
השאלות שלי הם:
1. איך זה שזה קרה אם ה bmi מעולה, כבר שנים שמקפידה על תזונה בריאה, אין סוכרת במשפחה... אני לא מוצאת על זה מידע, בכל מקום כתוב שאו שהסוכרתי מרזה מאד או שהוא בהשמנת יתר. ומה עלינו, על האנשים שהם במשקל תקין, ועם משפחה בריאה... שנים שעשיתי ספורט 5 פעמים בשבוע וכבר שנתיים שלא, אולי זה השפיע? ובקיצור, למה זה קרה לי? באמת שאשמח על מאמרים והכוונות לתשובה.

2. לא נתקלתי בקמצוץ, ולו שמץ קמצוצי, של היפוגליקמיה. מה זה אומר? למה היפוגליקמיה מקושרת?

3. קראתי, בלפחות חמישה אתרים שונים, שפעילות גופנית אמורה לעזור וכמובן שלא יכולתי להתאפק מלנסות בעצמי - עשיתי חימום ואירובי במשך 35 דקות, בדקתי את רמת הסוכר לפני, תו"כ ואחרי, התוצאות לא מזהירות, למשל- ירדתי מ156 ל130 ולאחר חצי שעה חזרתי ל150. האם זה עניין של אימנוים חוזרים ונישנים עד שמתחילים לראות תוצאות?

4. האם יתכן והמצב הפיך? אני יודעת שאתם תגידו לי שאני צריכה ללמוד לחיות עם זה, ושיהיה בסדר כל עוד אנהל אורח חיים נכון. אבל אז אני אענה שאם יש לי אפשרות לחלום, ולכוון לאפשרות שיתכן וקיימת, אז אני אשמח לקבל את ההשראה הנכונה לעשות זאת. אם יש לכם הפניות למאמרים שבהם יש עדות לאנשים שהצליחו להחלים, אשמח להפניות.

5. בנוגע לתזונת פליאו / ד"ר ברנשטיין,  אני קוראת המלצות ובלוגים של סוכרתיים לתזונות האלו, וכבר הרבה זמן שיש לי את הספר "הסוד הקדמוני" בבית, ואני רוצה להתחיל. אם יש לכם המלצה לאיך כדאי לבנות את התזונה בתור התחלה, מה כדאי לבדוק ואיך כדאי לעשות את זה באופן שאתם מצאתם כהכי יעיל, אני אשמח לשמוע. גם אשמח להפניה לתזונאי/ת מתאימה.

6. טוב, אולי יהיו לי עוד שאלות, אבל זה נראה לי מתאים בתור התחלה :)

תודה רבה לכל מי שהספיק להגיע עד לפה!
אז ככה
28/02/15 22:51
41צפיות
לא נעים לגלות, אבל כדאי להתיידד עם המחלה וללמוד לנהל אותה ולחיות איתה. יש לך רמת סוכר בדם להתמודד איתה ולשלוט בה, ואת רוצה להימנע מתופעות לוואי וסיבוכים לא נעימים. החדשות הטובות, זה לא כזה נורא. החדשות הרעות - זה דורש שינוי, בד"כ משמעותי באורח החיים - בעיקר תזונה ופעילות גופנית.
לשאלותייך:
1. איש אינו יודע איך ומדוע סוכרת פורצת. יודעים על גורמי סיכון ועל קשרים גנטיים וכד' - אבל הכל סטטיסטי ואף אחד לא יודע למה, אצל מי, ומתי המחלה פורצת. מה שכן, ברגע שהמנגנון נדפק - הוא נדפק. לא יודעים לתקן. יודעים רק לנהל את החיים מסביב לכשל הזה, באופן שהשפעתו תהיה מינימלית. מה שסביר מאד - זה לא משהו שאת עשית לא בסדר. אין לך מה לחפש להאשים את עצמך.
2. היפוגליקמיה קורית רק למי שלוקח תרופות (בעיקר אינסולין) ולא שומר על איזון מוצלח. את לא לוקחת תרופות ולכן לא יכול להיות לך היפוגליקמיה.
3. פעילות גופנית עוזרת בהמון רמות גם בטווח הקצר, גם בטווח הבינוני וגם בטווח הארוך. תמשיכי לעשות. כמה שיותר יותר טוב. העליות והירידות - כי הגוף משתמש בסוכר ומייצר סוכר תוך כדי. לא סיפרת מה ומתי אכלת - אז ייתכן שהעליות נבעו מספיגת סוכר של אוכל שאכלת עוד לפני הפעילות.
4. נכון להיום המצב לא הפיך. עם ניהול נכון של המחלה, ובהתאם למצבך הרפואי ניתן לשמור על איזון ללא תרופות או עם מעט מאד תרופות. ולהמשיך לחיות כמעט כרגיל. גם לקיחת תרופות זה לא סוף העולם ואפשר פרקטית להמשיך לעשות הכל עם סוכרת. אני למשל רוכב אופניים למרחקים ארוכים (מאות קילומטרים) ללא שום בעיה. יש אנשים שטיפסו על האוורסט (או על הר גבוה אחר בסביבה, אני לא זוכר את הפרטים)עם סוכרת. בהחלט לא סוף העולם.
אני מעריך שתוך כ10-15 שנים תהיה תרופה לסוכרת. אבל עוד חזון למועד. המחקר כל הזמן מתקדם. כאמור, נכון להיות, אין תרופה. יש רק עזרים לניהול טוב של המחלה.
5. תזונה דלת פחמימות עוזרת מאד ומומלצת מאד (אם כי לא על ידי רופאים ודיאטנים). הייתי מתחיל בלקראו את הבלוג של אסף פלדמן (בלוג דל פחמימות) למידע נוסף.

בהצלחה :)

הי (-:
28/02/15 23:50
37צפיות
איזה כיף לקבל תגובה כל-כך מהר, תודה!

אז ככה:
"החדשות הטובות, זה לא כזה נורא." נראה לי שיהיה מי שיתווכח על זה, לצערי.... אבל אני מקווה שבתור התחלה, זה לא אמור להיות כזה נורא ועם פיקוח נכון אז אפשר לקוות שזה לא יסתבך.... משהו כזה.

1. "מה שסביר מאד - זה לא משהו שאת עשית לא בסדר." תודה! "אין לך מה לחפש להאשים את עצמך." כן, אני מסכימה איתך, באופן כללי יותר, אשמה לא עושה טוב וחבל להיכנס לפינה הזאת... אני פשוט מנסה להבין, אם אני כל-כך לא בקבוצת הסיכון, האם יש לזה השלכות עובדתיות כלשהן שיהיו מהותיות מבחינה פרקטית. כי למשל, מי שיודע שהסוכרת שלו קשורה בהשמנה - יכול לעבוד על שינוי ההתזונה ופעילות גופנית הקשורות בהרזיה. אני בטוחה, או רוצה להאמין, שיש מחקרים בהם נבדקו אנשים שחלו בסוכרת שלא מוגדרים בקבוצת הסיכון למחלה, שכן בכל רחבי האנטרנט מסופר שאחוזי הלוקים במחלה הולכים וגוברים עם השנים בקצב מסחרר בכל העולם. אז חיפשתי כיוון לתובנה מדעית, מחקרית, או קצה-חוט מעשי, או משהו כזה

2. אהה! תודה

3. באף אחת מהפעמים לא אכלתי בלפחות שעתיים שלפני. הערכים יורדים בכ10-20 מ"ג בדקות שאחרי הפעילות ואז, אחרי בערך 20 דקות, חוזרים למה שהיה מקודם... ולמשל היום, שניזונתי בעיקר מירקות וביצים, אני לא יודעת איזה סוכר אמור להתפרק. הבנתי שהלבלב גם מייצר סוכר (בהנחה שהוא פעיל אצלי שכן ערכי הגלוקוז לא מרקיעי שחקים) ככה שזה לא תמיד משנה כמה סוכר אכניס לגוף, הוא יודע את העבודה לבד /-:.
לגבי ההמלצה להמשיך בספורט - לקחתי!

4.

5. את הבלוג של אסף קראתי הלוך ושוב. גם לפני האבחנה דרך אגב... כבר כמה חודשים שאני כמעט לא נוגעת בפחמימות ובמזונות מעובדים. והתוצאות לא מזהירות. אז רציתי לשמוע עוד אנשים מפה, אנשים שאפשר לדבר איתם בשר ודם כאלו, כי הבנתי שיש פה אנשים שהצליחו ממש להגיע להישגים מרשימים!

תודה ואמן, בהצלחה גם לך

אז לי היו תוצאות מרשימות:)
01/03/15 00:19
29צפיות
ירדתי מA1C של 11% ל 5.5% בחצי שנה בערך.

תעשי היכרות עם מדד הA1C - ממד רמת הסוכר הממוצעת ל3 חודשים. נמדד באחוזי מולקולת המוגלובין "מסוכרר" (כזה שעבר תהליך של חיבור למולקולת גלוקוז - תהליך שהוא בלתי הפיך), מתוך כלל ההמוגלובין בדם. בטח יהיה לך בבדיקות הדם הקרובות.
זה המדד הכללי שלך לשמירה על איזון. אצל אנשים בריאים הוא אמור להיות מתחת ל5.7. סוכרתיים במצב סביר הם אלה שזה מתחת ל6.5-7, אבל יש על זה ויכוחים. יש רופאים שטוענים שחשוב להגיע לערכים נמוכים ככל האפשר, רצוי בתחום של אדם בריא (אני בגישה הזו), ויש כאלה שאומרים שמתחת ל7 זה מספיק טוב והסיכוי לסיבוכים נמוך מספיק, ולא צריך להתאמץ מעבר לכך. כאמור - מחלוקת.

בכל מקרה, אני ירדתי מ11 (חולה מאד. מצב מסוכן!) ל 5.5 רק בזכות דיאטה דלת פחמימות ופעילות גופנית. ללא תרופות כלל.
לא כולם מצליחים. אבל מצבם של כמעט כולם משתפר ככל שהם אוכלים פחות פחמימות.

ההמוגלובין שלי מה זה מסוכרררר!!!!!111
01/03/15 01:45
24צפיות
וואו, אתה ממש בעניינים! כל הכבוד!!
איך אתה עושה את זה? מה התפריט שלך כולל (אם זו לא שאלה אישית מדי)?

לצערי כשהלכתי ובדקתי את הדבר המסוכרר - מסתבר שנבדקתי לפני שנתיים, והיתה לי רמה של 6.1 שזה כבר ערך שגבוה מטווח הנורמל, אבל הרופאים לא סיפרו לי שזה אמור להדאיג ואני לא חשדתי. כמה חבל.
בכל מקרה את הרמה החדשה שלי כנראה שאגלה רק בעוד כמה ימים ובנתיים אאלץ להשאר במתח...
לגבי 3 - לא הלבלב מייצר סוכר
01/03/15 00:22
32צפיות
הכבד מייצר סוכר. הלבלב לפעמים מודיע לכבד שהוא צריך לייצר סוכר. אבל הרבה פעמים הכבד עושה את זה בלי קשר.

וזה מאד חשוב כמה סוכר, כלומר פחמימות, תכניסי לגוף.
01/03/15 00:29
29צפיות
כל הרעיון בתזונה דלת פחמימות זה לא להכניס הרבה פחמימות לגוף, ואז רמת הסוכר לא יכולה לעלות יותר מדי. לוקח לגוף קצת זמן להסתגל למצב הזה (בימינו אלה אנחנו מורגלים לזמינות תמידית של פחמימות), ועד אז הוא מייצר הרבה סוכר כדי להתגבר על החסר הזה. אבל אח"כ הוא מתרגל ומפסיק, ואז רמות הסוכר יורדות מאד.

º
תודה
01/03/15 01:50
11צפיות
אל תהיה קטנוני. כבד, לבלב, הכל בא טוב בפיתה
01/03/15 01:47
31צפיות
תודה על התיקון
על הפיתה עצמה אני מוותר :)
02/03/15 12:23
23צפיות
אבל לאכול הרבה בשר זה אכן די בריא לסוכרתיים :)
ואגב - לא סיפרת לנו בת כמה אתה וכד'...
01/03/15 00:25
31צפיות
אבל אם את מעבר לגיל של סוכרת נעורים (כלומר מעל 25), שווה לבקש מהרופא שיבדוק שאין לך LADA, שזה סוג ביניים של סוכרת, יותר קשה לזיהוי, אך הוא עובד קצת אחרת. במילים אחרות חשוב לאבחן אותך נכון אם את סוג 1 או סוג 2 - זה עשוי להשפיע על סוג הטיפול וסוג הניהול שיומלץ לך, וכן על הערכת מצבך.

לסעיף 4:
01/03/15 00:19
34צפיות
אני כבר עובד כמה חודשים
01/03/15 00:21
35צפיות
על לחש אנימגוס שיהפוך אותי לחולדה כדי שאוכל להיעזר בכל המחקרים האלה :)

חשוב
01/03/15 01:36
30צפיות
זה בטח מאוד מרגש המעבר הזה, של להפוך לחולדה...
01/03/15 08:24
29צפיות
נחמד להיתקל באנשים שאין להם בעיה לשלב את עולם המושגים של הארי פוטר בלקסיקון שלהם
ישר כוח!

אני אכן מודה שמושגים מהעולם שמכנים "אמיתי" מועילים לעתים
02/03/15 12:19
12צפיות
º
תודה
01/03/15 01:45
10צפיות
רק אגיד לך שאני בדיוק כמוך
01/03/15 11:09
24צפיות
הגעתי לכאן אחרי ההפתעה שאני סוכרתי כבר זמן מה ולא ממש סיפרו לי על זה.
הפורום הזה מדהים. ים מידע אבל הבונוס המדהים שלו הוא האנשים!
בזכותם ובעזרתם הורדתי את ה-A1C שלי מ9.4 ל-5.7 בתוך מספר חודשים קטן. תופעות הלוואי של זה אגב הם ירידת משקל של 12 ק"ג. אבל לך זה לא חשוב, להבנתי. מה שכן היום אני עושה ספורט (ואפילו התמכרתי) - 3 פעמים בשבוע 10 ק"מ ריצה.

ראיתי ששאלת הרבה. זה טוב. עדיין לא איתגרת את החבר'ה כמוני (הודעה כמו שלך הייתי שולח בערך 3 פעמים ביום במשך חודשיים), אבל יש לך פוטנציאל.
לא לדחוף! אני ראשון למוצר הזה!!!
01/03/15 11:06
39צפיות
לצערנו, אין לך את מי לדחוף בתור הזה
01/03/15 12:31
30צפיות
משפט המפתח מן הכתבה:
"אך המדדים עדיין אינם מדוייקים. כעת הם מנסים להבין מה רמת הדיוק הדרושה לחולי סוכרת, כדי שהמכשיר יהיה יעיל"
כלומר המכשיר מראה שינוי מובהק לאחר אכילת מתוק אבל אתה לא יכול לדעת איך לתקן.
יש בזה חוסר תועלת מצד אחד, כי אם הסוכר גבוה מאד ותתקן קצת זה לא יעזור.
וסיכון גבוה מצד שני, כי אם הסוכר לא מאד גבוה ונתת תיקון גדול אתה בסיכון להיפו קטלני.
אני מוכן להיות מכשיר כזה בעצמי: תמורת 5 ש"ח לשיחה טלפון קצרה במהלכה אשאל אותך שאלה אחת ואני אומר לך אם הסוכר שלך גבוה או לא.
(כעת עלי "רק" להבין מה רמת הדיוק הדרושה לחולי סוכרת, כדי שהשירות יהיה יעיל).
º
פסדר. בטח ימצאו לזה פתרון. שנה שנתיים ואנחנו לא דוקרים יותר.
01/03/15 13:43
9צפיות
זה הישג יפה לסטודנטים
01/03/15 12:50
27צפיות
אבל אין שום קשר בין זה למוצר שיעבור בדיקות מחמירות של FDA

כבר היו כמה סטרטאפים שניסו לעבוד בשיטות דומות, אבל לא הצליחו להגיע לרמות דיוק טובות כדי להיות מועיל (וכלכלי מבחינתם)
הם בדרך המלך,הפיתוח בקרוב יגיע למוצר יעיל ובמחיר מוזל.
01/03/15 19:13
18צפיות
יש למה לצפות ,
המוח היהודי ממציא לנו פטנטים.
רק לשם השוואה,
02/03/15 09:58
22צפיות
לחברת cnoga יש פתרון כזה כבר כמה שנים, שכבר קיבל את אישור האיחוד האירופי (אך טרם עבר את האישור של הFDA האמריקאי). העסק של פיתוח מכשור רפואי לא לוקח שנה שנתיים, וזה לא "המוח היהודי ממציא לנו פטנטים". זה תהליך ארוך ויקר של מחקר בהתחלה, פיתוח, ולבסוף עיסוק רגולטורי אינסופי. העניין בסופו של דבר מסתכם בכמה שנים טובות, יותר קרוב ל10, של פיתוח, ובכמה מאות מיליוני דולרים של השקעה.
נראה לי שאני אמשיך לדקור את עצמי עוד כמה שנים. בסך הכל, מכל הדברים, זה הכי פחות נורא.

אם היה לי שקל
01/03/15 21:33
19צפיות
על כל סטארטאפ שאו-טו-טו פותר את בעיית הדקירות, היה לי מספיק כסף להקים סטארטאפ שאו-טו-טו פותר את בעיית הדקירות.
מחקר בנושא סוכרת
02/03/15 09:15
17צפיות
היי,
שמי נטע ואני פסיכולוגית בבי"ח איכילוב. בימים אלו אנו עורכים מחקר אינטרנטי בנושא סוכרת ורווחה נפשית, בקרב חולי סוכרת מסוג 2.
המחקר נערך בראשות הפסיכולוגית הראשית של בית החולים, ד"ר בן יצחק, ובאישור ועדת האתיקה.
אשמח אם תסכימו למלא את השאלון המצ"ב.
תודה על שיתוף הפעולה,
נטע
אינסוליין לא קבלה אישור למוצר הדגל שלה בגרמניה
01/03/15 13:19
31צפיות
המוצר אמור לחמם את מקום ההזרקה ולפזר את האינסולין יותר מהר בגוף.

מניית החברה מתפרקת.

º
מחפשת רופא סוכרת טוב באזור המרכז... המלצות?
26/02/15 07:24
39צפיות
אני מטופל בבי"ח וולפסון
28/02/15 10:39
25צפיות
אצל ד"ר שפיץ.
הוא אדם מאד נחמד וסבלני.
עונה על שאלות ודואג שאבין בדיוק.
דרך קופת החולים שבה אתה חבר, אין רופא טוב?!
28/02/15 12:51
29צפיות
איפה טופלת עד היום?
שאלות - הקושי בקביעת תור והטיפול אצל רופא
25/02/15 14:14
72צפיות
החלטתי שאני רוצה לראות רופא סכרת לאחר הרבה זמן. אני מבין את הצורך לבוא מוכן לרופא ולא לבזבז את הזמן אבל עדיין נראה לי שזה קצת מוגזם:
ניסיתי לקבוע תור למרפאת סכרת אבל אמרו לי שאני צריך הפנייה מרופא. הלכתי לרופא וקבלתי הפניה ובדיקות דם.
התקשרתי לקבוע תור ואמרו לי שאני יכול לקבוע רק תור לאחור - אמרתי שאני לא צריך אחות - אמרו לי שאני חייב תור לאחות ורק אח"כ יוכלו לתת לי תור לרופא. התורות הם עוד שבועיים באמצע היום בפינה הרחוקה של העיר (קריית יובל בירושלים). בקשתי שיקבעו לי יחד תור לרופא ולאחות - אמרו לי שאי אפשר. גם התור לרופא הוא ב-11 בבוקר באמצע יום העבודה.
היום הלכתי לבדיקת דם והמתנתי בערך שעה בתור (במרפאה המרכזית של מכבי בירושלים).
האם כל זה נורמלי וזאת החוויה הרגילה כדי לראות רופא?

למה לא הייתי הרבה זמן אצל רופא? כי בפעם האחרונה שהייתי הרגשתי שבזבזתי את הזמן. לרופא לא היה דרך להתחבר למכשיר מדידה שלי, וגם לא הייתה לו דרך להתחבר לסנסור, ולא הבאתי מספיק נתונים על דף. ולכן פשוט לא היו לו נתונים והוא לא יכל לומר כלום.
האם הרופאים שלכם מקבלים נתונים מהסנסור, ממכשיר המדידה? כמה ימים אתם מביאים לרופא שיסתכל? האם אתם מדפיסים לרופא נתונים מהסנסור?

אשמח לקבל תשובות. העניין די מעצבן אותי ואם גם הפעם הביקור יתברר כמיותר, אני מתכוון לכתוב למשרד הבריאות ולשתף גם את האגודה על הדבר הזה. המדינה משקיעה המון כסף במכשירים שנותנים ניטור רציף והקופות לא טורחות להתחבר ולקבל את הנתונים - ופוגעות בבריאות של ילדים.
אם זה הרופא הספיציפי הזה אני אולי צריך לסוע לרופא בתל אביב.
כן ולא
25/02/15 18:25
32צפיות
כן - לקבוע תור שיתאם גם לרופא/ה גם לאחות, גם לדיאטן(ית) וגם  לך(!) זה לא משהו פשוט.
אבל וזה אבל גדול... אתה לא לבד. כולם ככה.
ולכן זה אפשרי ולכן זה קורה.

לגבי הנתונים - או שתלך למרפאת אחיות יום לפני ותוציא תדפיס מהסנסור ומשאר המכשירים (מד סוכר / משאבה)
או שתקבע עם הנציגים של המכשירים ליום התור או יום יומיים קודם.
שוב, זה מסורבל אבל זה קורה.
זו הבריאות שלך וכל אי הנוחות שווה כאשר באים לרופא עם מספרים מעודכנים ומקבלים משוב רלוונטי.
רוצה תשובות לעניין?
27/02/15 10:44
32צפיות
כדאי שתפנה את השאלות שלך לגוף שיכול לענות עליהן. "אנחנו" לא קופ"ח מכבי, כך ש"הרופאים שלנו" לא מקבלים נתונים מהסנסור שלך או משום מקום אחר.

התסכול שלך מרמת השרות הרפואי מובן ומוכר לרובנו. השיטה שלך, זאת שאומרת שבגלל פגישה גרועה עם הרופא אתה דווקא *דוחה* את הפגישה הבאה (במקום להקדים אותה ולהגיע עם כל הנתונים שהרופא צריך) היא גישה ילדותית שלא משרתת את המטרות שלך. גם האיומים שלך לא ממש ירגשו את קופ"ח, אבל קדימה: כתוב למשרד הבריאות, שתף את האגודה, פנה לעיתונות, לרדיו, לטלביזיה, רק עשה את כל אלה במקביל לקבלת ייעוץ רפואי, לא במקום.
בדיקות
27/02/15 16:47
30צפיות
אם דרשו ממך בדיקות מעבדה זה מה שצריך. זה לא במקום סנסור ולא במקום גלוקומטר.
במרפאות עצמן יודעים להוריד נתונים מהציוד לפני הכניסה לרופא.
imanub: מסתבר שצריך לדעת להסתדר בחיים (בכל העולם)..
27/02/15 19:21
34צפיות
הבעיות שאתה מעלה, כולן פתירות ברמת "המשתמש". גם בת"א צריך לדעת להסתדר.
בשאר העולם כנראה טיפה יותר קל..  
הסבר נוסף
01/03/15 09:33
14צפיות
אולי לא הובנתי נכון, אז אסביר שוב.
אני 10 שנים עם סוכרת, אני אוכל אוכל בריא, שוחה או רץ 3 פעמים בשבוע, מודד 5-6 פעמים ביום, משלם על סנסור מכיסי, עושה בדיקות מעבדה ובדיקות עיניים, ופחות או יותר מאוזן - על 7.
במצבי אני לא ממש צריך שרופא יגיד לי שהכל בסדר ושאמשיך כך, שמעתי את זה כבר עשרות פעמים, וזה מיותר. רק אם הרופא יכול להמליץ על דברים או לנתח תוצאות בצורה שאני לא יכול לנתח בעצמי יש לי צורך בו.
ביקרתי בעבר אצל רופא שעקב אחרי התוצאות שלי ונכנס לפרטים ונתן לי יעוץ משמעותי, ואני יודע שזה אפשרי.

התלונה שלי היא שרופא שנותן שירות לחולי סכרת, וגם לילדים, שמקבלים בסל הבריאות מכשיר שעולה אלפי שקלים וציוד נלווה בעוד אלפי שקלים, והמרפאה לא טורחת להשתמש בו.
ברור, שאדפיס את כל הנתונים מהסנסור וגם אכין רישום מדויק של מה אני אוכל וכמה אני מזריק שבוע לפני הפגישה.
התלונה השנייה היא שעל מנת לפגוש רופא, אני צריך ללכת באמצע יום עבודה ולפגוש אחות, באופן מיותר.
מה שעשיתי בפועל - קבעתי תור לאחות ולרופא, ואח"כ ביטלתי את התור לאחות.
גם אם תגיע למסקנה שהפגישות עם האנדוקרינולוג מיותרות...
01/03/15 20:26
15צפיות
בצע פגישה פעם בשנה. קבע אותה מיד עם סיום הפגישה של השנה הנוכחית. כך יחסכו חלק מהבעיות..
שאלה למי שמתמצא בקשר לסוכר מסוג לאדה ,,
25/02/15 11:34
57צפיות
תוצאת הבדיקה שקיבלתי,(מבי"ח בילינסון),
מראה שיש לי סוכרת מסוג לאדה ,(ולא סוכרת מסוג 2, כפי שחשבו לפני הבדיקה).
השאלה שלי :
האם מבחינת הטיפול והמיכשור יש הבדל ,ואם כן מה עלי לדעת ?
יש לציין ,שעד היום (כחצי שנה),אני לא מאוזנת,ועם הזרקות אינסולין .(נובורפיד ביום,
וזריקה לטווח ארוך בערב).חוסר האיזון  גורם לי לפעם ביום לנפילות סוכר.( נפילה לרמה של 50 -  56 ).
ולפעמים לפעמיים ביום.
שמעתי שיש זכאות למיכשור שמודד ברצף את רמת האינסולין בדם,
גם במקרה של לאדה, האם זה נכון, ומה זה בדיוק ?
ומה עוד עלי לדעת ? (חשוב לי לדעת ,כי נקבע לי תור למומחה ,רק לעוד שבועיים וחצי).
אשמח לתגובות ממי שמטופל/ת בסוכרת מסוג לאדה.
לי יש לאדה
25/02/15 12:27
49צפיות
השאלה המרכזית היא באיזה מצב הלבלב שלך. בסופו של דבר הוא יפסיק לתפקד לגמרי ואז תהיי בדיוק כמו סוג 1. בגדול - אין צורך בכדורים רק באינסולין, בדיוק כמו אצל סוג 1. כמובן שתזונה טובה ופעילות גופנית חשובים וטובים לכולם, עוזרים באיזון ושומרים על הגוף ומרחיקים סיבוכים.

אם יש לך היפו - זה בעיקר מציאת השילוב הנכון של תזונה, פעילות גופנית ומינון/תזמון אינסולין. תתיעצי ברופא ובבעלי נסיון.

באופן אישי - מצב הלבלב שלי טוב מספיק כך שאני שומר על איזון ללא תרופות כלל, באמצעות תזונה דלת פחמימות ופעילות גופנית מתאימה. במהלך השנה וקצת האחרונה מצבי הבריאותי ומדדי הבריאות שלי השתפרו פלאים. רק הסוכרת לא מרפה, ומצב הלבלב לאט לאט מתדרדר. אני מעריך שתוך שנה אהיה על אינסולין, ושאילו הייתי ממשיך בתזונה רגילה, זו הממומלצת על ידי דיאטנים, הייתי צריך כבר לקחת אינסולין מזמן, וגם הרבה תרופות אחרות.

דיאטה דלת פחממות לא אפשרית עבורי,כי אני במשקל נמוך.
25/02/15 15:51
33צפיות

האם יש לך מכשיר שמודד ברצף את רמת הסוכר, ומעביר אינסולין לגוף ע"פ  הצורך ?
והאם אני זכאית לקבל בקופ"ח כללית מכשיר כזה ,בגלל שמדובר על לאדה ?
איך משקל נמוך קשור לתזונה דלת פחמימות
25/02/15 21:41
32צפיות
אני בתזונה הזו כבר יותר משנה. וב6 החודשים האחרונים לא ירדתי אפילו קילו אחד. פשוט צריך לאכול הרבה. לא פחמימות, אבל הרבה. זה לא כזה מסובך. זה אפילו מאד טעים.
אין לי מכשיר שמודד ברצף, אני מודד בין 3-7 פעמים ביום במד סוכר רגיל. ואני כאמור לא משתמש באינסולין כלל.
לא מכיר את הזכויות הרלוונטיות... בטוח שיש בקופת החולים עם מי להתייעץ בעניין.

מה אפשר לאכול שהוא לא פחמימה ולא מוריד במשקל ?
26/02/15 16:22
23צפיות

מה אפשר להוסיף או לשנות בתפריט שלי:

התפריט שלי מורכב מ:
בבוקר כריך לחם שיפון ואבוקדו עם סלט ירקות.
בערב כריך סלט ביצים.
3 פעמים ביום סלט - ירקות .
בצהריים  מרק-ירקות ,
תבשיל פטריות עם מעט אורז, או קינואה/כוסמת.(או כרובית אפויה בתנור ).
ודגים אפויים עם ירקות בתנור.

בין הארוחות :3 תפוח (או אגס), עם אגוזים /שקדים.

ואני במשקל נמוך .(8 ק"ג פחות מהמשקל הנדרש.)

מה אפשר להוסיף או לשנות בכדי לא לרדת במשקל ?

מאכלים עתירי שומן:
26/02/15 22:21
17צפיות
גבינות קשות עתירות שומן, בשר עתיר שומן, עוד אבוקדו, ביצים, דגים, חמאה, שמנת.
ואת אוכלת די הרבה פחמימות, לא פלא שקשה לך להתאזן.
לצערי , יש לי בעיית אלרגייה לחלב ולמוצרי-חלב .
27/02/15 07:18
15צפיות
ובמקום מוצרי חלב : כריך עם ממרח טחינה חומוס,וגם כריך ממרח אבוקדו/ ממרח טונה/ביצים .
כריך זה פחמימה.
27/02/15 07:27
17צפיות
אז תאכלי הרבה בשר שמן. מזין מאד ולא משפיע על רמת הסוכר בדם. הרבה ביצים. בלי הכריך למשל חביתנ מ2-3 ביצים. לא חסרות אופציות שומניות בריאות וטובות. ולהיפטר מהכריך. בשביל מה צריך לחם עם כל דבר
וכמובן עוד הרבה שקדים ואגוזים
27/02/15 07:30
19צפיות
ושוקולד מריר איכותי. כל כך הרבה אופציות...
תודה רבה רבה, על התשובה המושקעת.
27/02/15 07:55
16צפיות
תודה לך,הרעיונות שלך לתפריט מצויינים,
הבעייה היא שאני במשקל מאוד נמוך,ולמרות זאת יש לי בבדיקות האחרונות,הרבה שומנים בדם.
לכן,השומנים בתפריט שלי מוגבלים,וכוללים: אגוזים, שקדים,אבוקדו ושמן זית בסלט,
ולא שומנים מהחי.
ורק ביצה אחת ליום.
מכיון שהתפריט מוגבל בשומנים,יש לי  2 כריכים ביום בתפריט, כריך אחד בבוקר ,והשני בערב, ו
זאת מחוסר ברירה ,חשובה לי השמירה על משקלי הנמוך ,שלא יירד מתחת 50 ק"ג.
זה כנראה לא המקום לפרט ולפתח דיון בעניין
27/02/15 13:58
21צפיות
אבל רוב הדיאטנים והרופאים לא מאד מעודכנים במחקר ובממצאים העכשוויים. בין השאר:
שומנים בתזונה לא משפיעים על שומנים בדם.
אין הבדל בין שומן מהחי לשומן שאינו מהחי. יש הבדל כימי בין שומן רווי לשומנים בלתי רוויים, אבל אין הבדל מבחינת התועלת/נזק בריאותי שהשומנים האלה גורמים, אם בכלל.
אין קשר בין כולסטרול בתזונה לכולסטרול בדם. בעוד השני עשוי להעיד על בעיה (גם על כך חלוקות הדעות), הראשון הוא חסר משמעות לחלוטין ואינו מסוכן. זה בסדר לאכול ביצים רבות.
חלק מפרופיל השומנים בדם מורכב מטריגליצרידים, ורוב הטריגליצרידים בדם מקורם בכלל בפחמימות שלא נוצלו כאנרגיה, ולכן הגוף הופך אותם לשומנים ומסיע אותם לרקמות השומן על ידי הפיכתם לטריגליצרידים. הפתרון - לאכול פחות פחמימות ולעשות יותר פעילות גופנית.
באופן כללי כשמקטינים את צריכת הפחמימות באופן משמעותי, הגוף משתמש יותר בשומנים, ואז דווקא רמת השומנים בדם יורדת, לא עולה, כיוון שהגוף משתמש בהם.
כאמור נושא מורכב, ושנוי במחלוקת ביחס להמלצות הממסד, אבל מגובה במספיק מחקרים.

LADA = סוכרת סוג 1.5
25/02/15 23:46
35צפיות
LADA זה כמו סוכרת סוג 1 (נערכת החיסון מייצרת נוגדנים שמשמידים את התאים שמיצרים אינסולין).
במקרה של לדה הנוגדנים פחות אלימים וזה יותר מתון.

הטיפול באינסולין דומה אבל את לא צריכה לחשוב על עצמך כילדה רעה ושלא יתיחסו אליך כך.

היפויים והיפרים הם תוצאה של שימוש לא נכון באינסולין.
האם את סופרת פחמימות ולוקחת אינסולין בצורה מדודה בהתאם למה שאת אוכלת?

מה היו ההנחיות לנובורפיד?
ההנחיות לנובורפיד הם ,,
27/02/15 08:18
24צפיות
3 זריקות ביום
זריקה ראשונה  לפני ארוחת הבוקר  - 3 יחידות נובורפיד.
זריקה שניה 4  יחידות לפני ארוחת צהריים.
זריקה שלישית בערב, 3 יחידות.

שעה לפני השינה- 10 יחידות טרגלודק.
התוצאות בצום בבוקר 140 - 150
ולא מצליחה להתאזן כבר שנה.
ובעת פעילות גופנית ,יש מדי פעם מצבי היפו.
לכן אזדקק בקרוב לבקש מיכשור שמודד ומאזן את אינסולין.
השאלה מה סוגי המיכשור שיעזרו  לי במצבי היפו?

עכשיו הכל ברור
27/02/15 09:07
23צפיות
ברור שאת לא מצליחה להתאזן עם הנחיות כאלה.
תחשבי על הלבלב של מישנו שאין לא בעיות סוכר.
גם הוא מפריש ככה אינסולין. כמויות קבועות במשך היממה או בהתאם למה שאוכלים?

הרי יש הבדל אם אוכלים פרוסה, או תפוח גדול או תפוח קטן, או...
כמובן גם יש הבדל אם מתחילים את הארוחה ב-100 אן ב-150.

כדי להצליח את צריכה ללמוד לספור פחמימות ולבקש מהרופא מספק יחידות למנה פחמימה (15 גרם פחמימות) וגם איך לתקן.

בהצלחה
º
מכיוון שזה חדש ,שאלתי האם יש מכשיר שמודד ומאזן את האינסולין.
27/02/15 15:50
16צפיות
אחרית הימים
27/02/15 16:44
30צפיות
יש שני מכשירים:
משאבת אינסולין שמספקת אינסולין (כרגע אומרים לה כמה אוכלים ומה רמת הסוכר בדם)
ומד סוכר רציף שבודק רמות בצורה רציפה(בסטיה של 20 דקות ולא תמיד נכון).

באחרית הימים הם יחוברו. כרגע לא.

את צריכה ללמוד לעשות את זה לבד עם כל אמצעי (זריקות או משאבה)

בהצלחה

האם ניתן לסמוך על המשאבה במקרה של היפו בזמן שינה ?
01/03/15 19:35
13צפיות
הלילה התעוררתי מרעש של אופנוע ,שהרעיש ליד הבית, למזלי זה היה בזמן ,
כי התעוררתי במצב ,היפו,
הרגשתי חולשה,ומיד מדדתי בגלוקומטר  ורמת הסוכר היתה 50 ,ומיד בלעתי גלוקוז.
השאלה היא, האם במצב שינה המשאבה מונעת כאלו נפילות ?
המכשור שמודד ברצף את רמת האינסולין בדם הוא משאבת
26/02/15 00:55
54צפיות
האינסולין, ואת בהחלט יכולה לדרוש ולקבל אותה, מה שגם מעלה לך את אחוזי הנכות, אבל
תבדקי את העלויות שלה, כי לפי מה שקראתי מדובר על

חוץ מזה תחשבי שמדובר ברכיב אמנם קל אבל עם מחט שאת הולכת
איתה תקועה בגוף שלך כל היום, ואת לא יכולה להתקלח איתה או לקפוץ
איתה לג'קוזי.

לאור הנ"ל הרופאה במכון הסוכרת הגיעה למסקנה שאני לא אסתדר איתה, 
ולכן אני משתמשת באינסולינקס, שהוא כמו גלוקומטר רק קצת יותר מתוחכם
כי אני מקלידה את כמות הפחמימות שאני אוכלת בכל ארוחה וביחד עם
רמת הסוכר שיש לי בדם המכשיר קובע לי את כמות האינסולין שאני 
צריכה להזריק.
טעויות
26/02/15 09:21
40צפיות
משאבת אינסולין אינה מד סוכר רציף!
היא לא מחליטה כמה אינסולין להזליף.
חיבור למשאבת אינסולין לא מעלה את אחוזי הנכות!!!
למשאבות אינסולין במימון קופ"ח אין הוצאה חודשית קבועה.
יש הוצאה תלת חודשית (בערך) של ציוד נילווה (פרפריות ועוד) סביבות 80 ש"ח (כולל מקלונים לבדיקת דם במד הסוכר).
משאבת אינסולין היא פשוט מזרק מכני רציף, פועל על סוללה, נותן הזלפה קטנה וקבועה של אינסולין , פעולה זו מדמה את האינסולין הקבוע בגוף ולכן מכונה בשמו באזל.
כמו כן מאפשר הזרקה של כמות גדולה יותר לכיסוי של ארוחות ופעולה זו נקראת בולוס.
ולא הולכים עם מחט תקועה בגוף - זו צינורית סיליקון קטנטנה ולא מורגשת.
נכון שאי אפשר לקפוץ לבריכה עם המשאבה - אבל ניתן לנתק את המשאבה מהפרפרית (זה הרכיב שמודבק לגוף), להניח את המשאבה בתיק ולקפוץ לבריכה.
אח"כ פשוט מחברים שוב את המשאבה לפרפרית.

אין מכשיר שמודד ברצף את רמת האינסולין בדם!!
יש מכשיר שמודד בפעימות קבועות את רמת הסוכר בדם.
זה נקרא מד סוכר רציף ויש מספר חברות בארץ שמשווקות מכשירים כאלה, ברכישה פרטית או דרך קופ"ח.

º
בדיוק התכוונתי למד השני
27/02/15 02:41
22צפיות
סכרת בדיקה
26/02/15 18:59
55צפיות
בעלי בין 47 עשה בדיקות דם כלליות יצא לו בבדיקה 110 סוכר בדיקה שניהmicroalbumin/creat  תוצאה 35.656 מזה הבדיקה הזאת
אני מצינת שבעלי שמן ושולחים אותו לדיאטה
שבת שלום פיקוס123

בהחלט זמן להתחיל בהרגלים נכונים
26/02/15 19:32
35צפיות
יש כאלו שלא מחכים לבדיקות להתחיל להתנהל נכון וטוב ויש מי שמחכה לבדיקות.
בדיוק בגלל זה עושים אותם וטוב שזה גורם להתיחסות.

בהצלחה
מזה הבדיקה הזאת
27/02/15 10:34
26צפיות
הבדיקה, אם הוא יחזור עליה והתוצאה לא תשתנה, אומרת שייתכן ויש נזק קל לכליות, ובעלך יקבל הוראות מתאימות מהרופא כדי למנוע התדרדרות.
נכון שאם קורית ירידת סוכר חדה מרגישים אותה ? מרגישים
24/02/15 03:17
66צפיות
את הרעד, החולשה והתיאבון המוגבר ?
אז האם יכול לקרות מצב שמרגישים ירידת סוכר חדה, אבל לא שותים
ואוכלים מה שצריך על מנת שהסוכר יעלה, ולמרות זאת הסוכר
עולה לבד והתחושה הזאת נעלמת ?
שאלה לא לגמרי מובנת אבל
24/02/15 23:54
43צפיות
אם אני מבינה נכון, אתה שואל האם היפו יכול לעבור לבד.
אם זאת השאלה התשובה היא שכן.
יתכן שהכבד "טיפל" בנפילת הסוכר וזה עבר לבד.
תודה. התשובה שלך כן מובנת ועונה לי על השאלה, אלא שהאחות של
25/02/15 00:20
36צפיות
מכון הסוכרת טוענת שהיפו אינו יכול לעבור לבד.
פתרון
25/02/15 09:13
34צפיות
הטוב ביותר לבדוק כשמרגישים הרגשה של היפו.
אחרי שזה עובר לבדוק שוב.

יתכן גם שרגשת ההיפו היתה ברמת סוכר לא נמוכה מידי.
היפו הינו צניחה ברמת הסוכר.
אפשר להרגיש היפו גם כשהרמה יורדת מ-300 ל-150 (דוגמא).
התחושות דומות כי הגוף עבר טראומה.

בהחלט יתכן שהכבד השתלט על 60 ויתכן גם שהרגשת היפו ב-70 וזה עלה קצת.

יתכן הרבה דברים.
שאל את הרופא.

בהצלחה
תלוי מה רמת הסוכר, ותלוי מה הסיבה להיפו
26/02/15 18:30
21צפיות
אם ההיפו הוא בגלל עודף אינסולין ועדיין יש עוד אינסולין פעיל בגוף (למשל, שעה או שעתיים אחרי לקיחת אינסולין קצר טווח) - יש סכנה שהוא לא יעבור לבד! זה מאוד מסוכן סתם ככה לחכות שיעבור.
אם ההיפו הוא בגלל פעילות גופנית מואצת ואין אינסולין פעיל בגוף, אפשר להניח שללא טיפול הגוף יצליח להתמודד עם הסוכר הנמוך ע"י ייצור עצמי של סוכר.
בנוסף, כמו שכתבה איריס, תחושה של היפו היא לא תמיד סוכר נמוך - צריך למדוד ולראות.

היפו (סוכר נמוך) זה מצב לא טוב. זה מצב שהמוח ורקמות אחרות לא מקבלות את מינימום הסוכר שהן צריכות לפעילות תקינה, ויכול ליצור בעיות נוירולוגיות. עדיף לשתות/לאכול משהו קטן ולא להסתכן.
|*|נפתח פורום כבדי שמיעה וחרשים|*|
26/02/15 13:28
2צפיות
|שמאל|אנו שמחים לבשר על פתיחתו המחודשת של פורום כבדי שמיעה וחרשים.
אז איך מתמודדים עם ליקויי שמיעה? מהם הזכויות והשירותים שרלוונטיים לאוכלוסיית החרשים? ומהם מכשירי השמיעה שהכי מתאימים?

אתם מוזמנים להיכנס לפורום כבר עכשיו ולהעלות נושאים לדיון, לשאול ולשתף!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
Flix
אורניר לתזונה נכונה

תזונה נכונה -המומחיות

בואו לרדת במשקל, יש הוכחות! חייגו לאורניר 073-7581703

מסע אל ילד- קורס בניסים לנשים בטיפולי פוריות.

קורס בניסים

לנשים בטיפולי פוריות לפרטים נוספים כנסי עכשיו>>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה