לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום של קבוצת העשור - מכבי חיפה. בפורום זה אתם מוזמנים לדבר על חדשות, כתבות, תמונות, חוויות, רכילויות, משחקים, אוהדים או כל דבר שקשור לקבוצת הכדורגל ולקבוצת הכדורסל בעיר. שימו לב! לפורום יש חוקים, אותם תוכלו למצוא במאמרי הפורום. אנא שמרו על חוקים אלו ויהיה לכם יותר מהנה בפורום. אנא הקפידו לכתוב הודעות בקומונה החברתית בלבד. יצירת קשר המלצות או הצעות לגבי הפורום יתקבלו בברכה, אך אנא הקפידו לעשות זאת בפניה אישית ופרטית, ולא על גבי הפורום. ניתן לפנות אלינו בכל נושא בדרכים הבאות: Cade Foster דוא"ל: lioriko34@hotmail.com מסנג'ר: elke@bezeqint.net אסִי דוא"ל: asimtapuz@walla.com אייסיקיו: 192631965 מסנג'ר: asim@tapuz.co.il תהנו  אריאל דוא"ל: ariel.a@nana10.co.il

הודעה חדשה

מחשבות...
16/04/15 14:53
19צפיות
זה לא סתם עוד יום בשנה, זה יום השואה. הדבר הפסיכי זה שכל יום כזה שעובר מרחיק אותנו מתחושת הקירוב לאירוע המזוויע הזה. 
אני זוכר שכשהייתי ילד, עוד לא הייתי חיפאי - הייתי קיבוצניק, היינו הולכים לבתים של ניצולי השואה בקיבוץ (ולא היו חסרים לצערי הרב) ושומעים את הסיפורים שלהם. ההוא היה ילד צנום אז אמא שלו דחפה אותו מחוץ לקרון הרכבת הנוסעת, ההיא התחבאה בעליית גג שנים, זה חפר בורות ביער וישן בהם, זאת פשוט שרדה... והדברים האלו נצרבים לך בזיכרון גם אם אתה לא מודע לגודל האסון. כי בואו נהיה כנים, קשה מאוד להיות מודע באמת לגודל של אסון כזה, במיוחד שאצל רבים מאיתנו הוא קודם כל אסון פרטי.

ואז אתה גדל, שומע את הסיפורים אבל נותן להם להיכנס באוזן אחת ולצאת בשניה. אתה זוכר, אתה כואב, אתה רוצה לנקום, אבל הסיפורים עצמם נשמעים לך כמו עוד ועוד סיפור. סיפורים שלעולם לא יגמרו כי יש 6 מליון כאלו לספר.

ואתה הולך לצבא ואתה נלחם על המדינה שלך, גם אם אתה לא מבין אותה ואת המלחמות לפעמים. ואתה מתבגר בלית ברירה ועוזב את הארץ כי לוחץ לך, כי אתה יכול. ואתה רואה עולם ונתקל באותה אנטישמיות ישנה שפימפמו לך שכבר לא קיימת כי העולם למד. ואתה מתבגר עוד יותר בלית ברירה ומבין שהיא קיימת. ואתה מביא ילדים וחושב מה יהיה אם וכאשר הם יתקלו בדברים המסריחים האלו, והם יתקלו. 

ואז מגיע יום השואה. עוד יום השואה. היום המסריח הזה. היום שמזכיר לי למה המשפחה שלי עזבה את גרמניה, למה סבא רבא שלי עלה לישראל עם הביל"ויים כי לא היה לבחור יהודי מה לחפש באירופה, למה לאישתי היה סבא שהיתה לו משפחה מפוארת עד אושוויץ. ואתה מבין ששום דבר בעולם הזה לא באמת השתנה ולא באמת ישתנה. חוץ מדבר אחד - אתה נכנס לאתר של ערוץ הספורט כדי לראות האם כתבו משהו על מכבי חיפה. אז גם ביום השואה הזה, אני אשב מול המסך עם חיוך קטן כי בסופו של דבר ניסו להשמיד אותנו לפני 70 שנה והיום אני יכול להתעצבן בעברית, על כתבות מומצאות בעברית, באתר בעברית, עם סיומת ישראלית על קבוצה אחת ירוקה, לא של יהודים או מוסלמים או נוצרים - של ישראלים. קבוצה אחת שמעידה על זה שאנחנו דווקא חיים חיים די נורמלים בסופו של דבר. ואם זה לא ניצחון ענק, אז אני לא יודע מה זה...

לזכרם של כל אלו שנרצחו ע"י הנאצים וע"י האירופאים במלחמת העולם השניה. לזכרם גם של כל ניצולי השואה שכבר לא איתנו היום. יהי זכרם ברוך. 
16/04/15 22:20
13צפיות
יש מעט מאוד דברים בעולם שיכולים לגרום לי לבכות, סיפור של ניצול שואה זה אחד מהם. יש כמה ציטוטים שאני לא מסוגל להוציא מהראש, איך המוח האנושי מסוגל לחשוב לעולל לאנשים אחרים כאלה זוועות בגלל תחושת עליונות. ולא פחות עצוב הוא שבעוד לא הרבה שנים כבר לא יהיו ניצולים כאלה שיוכלו לספר את הסיפור.

זה היה יום השואה הראשון שלי מחוץ לגבולות המדינה. דווקא היום יצא לי לשמוע יציאה של ילד ממוצא סורי שלומד איתי בקורס שפה: "אסד יותר גרוע מהיטלר". אני לא הגבתי לזה אבל דווקא המורה, ששייכת לעם שעבר גם הוא שואה (העם ארמני, ואני חושב שהגיע הזמן שמדינת ישראל תכיר גם בשואה שלהם) וחיה כאן (בגרמניה...) כבר 12 שנה, התערבה ואמרה שיש דברים שבגרמניה עדיף לא לומר, וזה אחד מהם. אי אפשר להשוות את רגישות הנושא בין ישראל לגרמניה, אבל צריך להבין שגם פה זה נושא רגיש.

יהי זכרם של קורבנות השואה ברוך
וקבוצת הכדורסל שלנו ממשיכה לשמור על חוסר יציבות מאד יציב
13/04/15 21:49
24צפיות
מנצחת 20 הפרש בבית ומפסידה בהפרש דומה בחוץ. עושה צחוק מירושלים ומפסידה להרצליה... מותחת את הצהבת הזיהומית בביתה ומובסת על ידי נס ציונה... אני מומחה קטן מאד בכדורסל אבל אני אוהד ורוצה קבוצה יציבה... לא מספיק שהכדורגל עושה לנו מרה שחורה, גם קבותצת הכדורסל - שהייתה הנחמה שלנו בארבע השנים האחרונות, נראית כמו הצרות שלי...
תראו איך שגלגל מסתובב
13/04/15 23:20
20צפיות
בשלב מסויים של העונה הקבוצת כדורגל היתה הכתם של העיר,בעוד הקבוצת כדורסל היתה על הגובה, ועכשיו זה התהפך לגמרי.  מאחל למכבי חיפה שתגיע לפליאוף,למרות שאני לא אוהד אותה(או כי אני רוצה שתקבלו מאיתנו בראש כדי שאני אוכל לצחוק על קייד )
צריך להשלים עם זה - הקבוצה לא מעניינת את בעליה
14/04/15 02:27
19צפיות
אחרת מזמן היה נוחת פה גבוה כלשהו, אפילו לרוטציה. אין שום סיכוי שאדם שאכפת לו צופה במתרחש, רואה שלקבוצה אין שום גיבוי בקו הקדמי ולא עושה כלום, החוסר הזה כל כך בולט.

צריך להשלים עם זה שגורלנו יהיה כגורל כל הקבוצות שלקחו אליפות מקרית בשנים האחרונות - לשקוע בבינוניות ולחזור לאותו המקום ממנו באו.
כל כך מצער
14/04/15 10:39
14צפיות
הפוטנציאל של מכבי חיפה הוא הגדול ביותר מכל קבוצות הליגה - להוציא אולי את הפועל תל-אביב. מדובר בקהל העצום של הכדורגל שלרבים ממנו יש סנטימנטים למועדון (בעיקר אלה שנולדו בחיפה וגדלו עם הקבוצה - כמוני וכמו אלפים אחרים). עובדה שכשהיה כאן כדורסל איכותי - גם ללא הישגים - האולם היה מלא. רוממה באמצע שנות השמונים היה מקום נפלא לבלות בו ערבים של כדורסל איכותי ומלא גאווה מקומית. ההצלחות של השנים האחרונות הבהירו שהפוטנציאל לא נעלם אלא אפילו גדל. עצוב שג'ק רוזן לא רואה את זה. עצוב מאד...
לא עצום ולא בטיח
14/04/15 19:53
9צפיות
רוב אוהדי מכבי חיפה בכדורגל או לא מתעניינים בכדורסל או אוהדים את מכבי תל אביב(כמו הבעלים שלך)

הנה, מישהו שמע אותי בכל זאת
14/04/15 21:38
12צפיות
אריאן הנינג חזר.

עכשיו נותר רק לקוות שזה לא היה מאוחר מידי.
שחקן חביב
14/04/15 21:42
14צפיות
לא הכי דומיננטי אבל אולי יעזור להשיג שניים שלושה נצחונות רצופים שיכניסו אותנו לפלייאוף. כשנהיה שם יכולות להיות הפתעות, כפי שהיו בעבר. אני מניח שבפלייאוף גם הדחיפה של הקהל תהיה משמעותית. 5000 ברוממה שווים לא מעט נקודות מול כל קבוצה
נוער נוער נוער
11/04/15 19:58
37צפיות
מוחמד עוואד: ילד שעלה מהנערים רק השנה מוביל את טבלת כובשי השערים של הליגה לנוער. לא מדובר בכישרון ענק אבל הילד יודע איפה לעמוד, משחק כמו חלוץ 9 קלאסי של פעם (סטייל אלון מזרחי) והוא רק בן 17! מובן שהכל יכול לקרות, הגלגל יכול להתהפך והוא ימצא את עצמו משחק כמושאל בקבוצה בליגה הלאומית, אבל כשאני רואה את צ'יזיק ביציע בכל משחק נוער, אני בכל זאת מתפתה לחשוב שיש מישהו במועדון הזה שחושב שקבוצת הנוער צריכה לספק שחקנים לבוגרים של המועדון ולא לשאר 13 קבוצות הליגה העליונה ו 16 קבוצות הליגה הלאומית.
ומחר - מול באר שבע - עם היעדרותו של טוואטחה, מכבי תשחק ללאאף שחקן בית בהרכב! 
לא כך צריכה להתנהל הקבוצה שמגדל את הנוער האיכותי בארץ כבר חמישה עשורים (ומחזיקה בשיא זכיות באליפת - כן כן, יותר מהזבל המצהיב!). מדיניות המועדון חייבת להשתנות! שחקני בית מחוזקים בזרים איכותיים וחיזוק נקודתי שיבוא מרכש ישראלי מצומצם ככל האפשר. אם יש כוונה להשתחרר בשנה הבאה מ7-8 שחקני סגל, אין צורך להביא אף לא שחקן ישראלי אחד שיחליף אותם. צריך להעלות שחקני נוער, לתת להם דקות משחק ולגדל את הקבוצה הבאה. זה המתכון היחיד להצלחה שלנו כמועדון לאורך זמן, בדיוק כפי שהיה בעשורים הקודמים!
את מי מהמושאלים כיום היית שם בהרכב הקבוצה?
11/04/15 20:14
24צפיות
לא בסגל, אלא בהרכב. שים לב
לא דיברתי על הרכב
11/04/15 20:27
26צפיות
אלא למלא את מקומם של השחקנים המיועדים לעזוב את הסגל. הם ישתלבו לאט והכישרוניים שביניהם ימצאו את מקומם בהרכב בהדרגה. חשבתי למשל שהייתה טעות לשחרר את עטא ג'עבר, במיוחד אחרי שהוא כבר קיבל צ'נס בהרכב. אני מעדיף אותו על מוילא ועל ידין שהעיתונאים המקומיים כבר התחילו ללקק לו. מבין החלוצים המושאלים, גדיר וריאן היו נותנים תפוקה לא פחות מרשימה מזו של עמאשה, אבוחצירה ותורג'מן -  מעבר לכך שהאוהדים היו מזדהים אתם כשחקני בית. גם בקבוצת הנוער יש שחקנים שאפשר היה לתת להם דקות פה ושם ולהכניס אותם בהדרגה בעול מצוות (שון וייסמן צריך יחס יותר סבלני כלפיו. יש לו מבנה גוף שיכול לעזור לו - עם עבודה נכונה - להתפתח לחוץ מצוין).
אם למועדון יש מדיניות הרי שבכל עונה, שלושה-ארבעה שחקני נוער משתלבים בסגל ומשולבים לאט לאט במשחקים של הקבוצה. עשינו את זה בתחילת שנות השמונים וקיבלנו אליפות ראשונה; עשינו את זה בסוף שנות השמונים וקיבלנו את עטר וקלינגר, עשינו את זה בתחילת שנות התשעים וקיבלנו את ברקוביץ', בנאדו ובלבול... עשינו את זה בתחילת שנות האלפיים וקיבלנו את יניב קטן.. גם אצל אלישע זכו תומר חמד, עדן בן בסט וליאור רפאלוב לראות הרכב ואפילו טוואטחה קיבל דקות כשהיה רק בן 16... כך צריך לעבוד!
אם לומר את האמת
12/04/15 00:02
28צפיות
שחקני בית כבר מזמן לא מרגשים אותי. מאז תומר חמד לא באמת היה שחקן שעבד קשה כדי להוכיח שמגיע לו, הרוב באים עם פוזה.

כמובן שזה לא אומר שצריך להפסיק לנסות, צריך רק לדעת איך. והנה הצעת ייעול שלי: כשגוסטבו בוקולי יעבור לאזרחי בעונה הבאה, יהיה מאוד נחמד אם הוא יקבל תפקיד באחת ממחלקות הנוער. ילדים בגיל העשרה לא ממש יודעים מי היו אברהם אבוקרט או צדוק מלכה, עם כל הכבוד. צריך להדריך אותם שחקן שהם כן גדלו עליו, ורצוי מאוד שזה יהיה שחקן שיכול לשמש דוגמה לאיך שחקן במכבי חיפה צריך להיות.
בוקולי הוא אכן האיש
12/04/15 09:33
23צפיות
המתאים, אבל אני סבור שמי שיקבל את המושכות בשנה הבאה צריך לבנות את כל מערך האימון במועדון ולנהל אותו באופן ישיר על פי תכנית אב אחת. בין אם יהיה זה צוות זר (שכנראה לא יגיע) או מאמן מקומי (שכנראה יהיה רוני לוי)
באשר לשחקני הנוער... אני לא חושב שבשלוש השנים האחרונות הייתה סבלנות לשלב שחקנים צעירים... הרבה יותר קל - וגם משתלם - להשאיל אותם לקבוצות אחרות ולהיפטר מהצורך לטפח אותם. באשר לפוזה - אילו הייתה דמות של איש כדורגל אמתי בראש המערכת ולא סותמי החורים שהתרוצצו כאן בשלוש-ארבע שנים האחרונות (ואם אני מכליל את אלישע, אז יותר) - היה ניתן לקדם את המוכשרים שביניהם ולבנות אותם לפי אמות המידה של הכדורגל המודרני. כשרון לא חסר לילדים האלה, והם גם הרבה יותר חסונים ובריאים מהשחיפים ששיחקו במחלקות הנוער לפני כמה עשורים. הבעיה היא, כדבריך, מנטלית ואותה יכול לפתור איש כדורגל אמתי ששחר מסרב בכל תוקף להביא למועדון (הוא כנראה נכווה עם גיורא שפיגל ומאז מחזיק את הקלפים כולם בידיים שלו).
זו לא פונקציה של מאמן ראשי
12/04/15 14:44
23צפיות
אלא יותר של מאמני ילדים ונוער. בגילאים האלה תתעצב הדמות שלהם, אם הם עולים לבוגרים בגיל 19-20 עם אופי דפוק - אחד ל10 ייצא שחקן, וגם אז הוא יוציא לנו את המיץ (כן כן ליאור רפאלוב אני מדבר עליך). חייבים לשים דגש בגילאים האלה קודם כל על mental attributes. איך לבעוט לשער ואיך לנוע בלי כדור אפשר ללמוד גם יותר מאוחר.

מבחינתי הרבה יותר חשוב ממאמן זר לבוגרים, זה שורה של מאמנים זרים לנוער. שם אנחנו צריכים את המוחות שאין בכדורגל הישראלי. Tacticwise אני לגמרי יכול לחיות עם רוני לוי כמאמן ראשי של הקבוצה הבוגרת.
º
12/04/15 16:48
5צפיות
מסכים איתך בכל מילה שכתבת בשרשור הזה
13/04/15 21:14
20צפיות
רק להזכיר עוד שני כשרונות גדולים בני 16- ים כהן וגל קטבי.  שווה לעקוב אחריהם.
מחזור שלישי בפלייאוף העליון: הפועל ב"ש - מכבי חיפה
12/04/15 15:50
18צפיות
או: שיבתו של היהלום לעיר בה החל את הקריירה.

שינוי אחד בהרכב צפוי בהשוואה להרכב הרגיל: שיימן יעלה ב11 ויחליף את טאלב. ניצחון בתוספת הפסד ירושלמי למכבי פ"ת ימקם את הירוקים במקום הרביעי שמוביל למוקדמות האירופית (בהנחה שהפועל ב"ש ומכבי ת"א לא תפשלנה בחצי גמר הגביע).

והשאלות להפעם:
יוסי בניון הודיע שלא יחגוג אם יכבוש. הוא עשוי להצטרף לאלירן עטר שלא חגג נגד מכבי ת"א את השער שלו. מה אתם חושבים על התופעה? מעיד על ג'נטלמניות או על חוסר כבוד כלפי הקבוצה שמאכילה את הילדים שלהם?
עד כמה אתם באמת רוצים לסיים במקום הרביעי ולהשתתף במוקדמות הליגה האירופית?
שמואל שיימן - מסוג השחקנים שלאף אחד אין דעה עליהם. אז תנסו בכל זאת. יותר טוב מטוואטחה? צריך לקבל יותר הזדמנויות?

20:45 וסרמיל, שידור ישיר בספורט 2.

דיון פורה.
הדגני הזה הוא פשוט זוועת עולם!!!!
12/04/15 21:31
41צפיות
מאז האונס בשמרת לא חגגו ככה על בן אדם אחד
º
התכוונתי לגבאי כמובן
12/04/15 21:46
12צפיות
תגיד לי אתה נורמלי? מה זה המשפט הזה?
13/04/15 15:17
31צפיות
אני מעריך את דעתך ומה שאתה כותב בפורום, אבל זה פשוט מזוויע.
º
צודק, ההומור הזה לא מתאים לפורום
13/04/15 21:00
7צפיות
סיכומיישן
12/04/15 22:45
30צפיות
עכשיו,אחרי מספיק משחקים שמהווים פרספקטיבה,אפשר להגיד שיש לנו קבוצת צמרת.  אנחנו עדיין לא מכבי תל אביב,אבל עם חיזוק נכון פה ושם אפשר להתחרות איתה,או לפחות לדגדג אותה מלמטה.
אלירן עטר בעוד משחק מעולה, זה לא רק הטכניקה האדירה אלא גם החכמת משחק, הוא לא תוקע התקפות עם דריבלים פעם אחר פעם אלא יודע לשחרר כדור כשצריך והיה מעורב בהרבה התקפות מסוכנות.  עם זאת הפרטנר שלו לא צריך להיות שכטר.  שכטר שכבר ברגע ההחתמה שלו הבעתי כן את חששי כלפיו מתגלה כבלוף של העונה,ויש לנו עכשיו 4 שנים להנות מהלקרדה הזאת.  בלבול עשה בשכל כשהכניס במקומו את עמאשה, שמזמן כתבתי שהוא חוטף יותר מדי.כיום הוא טוב משכטר בהרבה, הוא גם מתאים ל-4-4-2 עם עטר כי הוא מהיר ואפשר לעשות איתו חילופי מקומות. לא הייתי ממהר לשחרר אותו בקיץ.
קמארה הוא עוד בינגו, גרזן אמיתי ותורם לא מעט לסדר בהתקפות. ידין מיותר,בטח כשג'אבר ומויאל יחזרו בעונה הבאה. 
אלעד גבאי לא צריך להיות כאן בעונה, ומהצד השני שיימן במשחק נפלא. אם ימשיך כך בהחלט יש לו מקום בסגל שלנו בעונה הבאה(טוואטחה מבחינתי לא שווה אפילו סגל).

שיימן
13/04/15 08:41
23צפיות
משחק שקט ואיכותי שלו. הכנסת הכדור לעמאשה היא מהסוג שאנחנו מייחלים לו שנים מהמגינים שלנו... אלא ששחר רואה את עצמו אבא שני של הילד מג'יסר ולכן שיימן, שעולה עליו ברוב המובנים, לא רואה משחק. גבאי, לעומתו, מעורר געגועים עזים למשומר... כדי שלא נתגעגע יוסיפוביץ' צריך לחזור מהשאלה בעפולה ולשחרר אותנו משניהם.
במחצית השנייה הקבוצה זזה טוב יותר. עדיין מכשרון ולא מאימון אבל זה יותר טוב מהכלום שהורגלנו בו. יוסי תופס מקום של שחקן שיכול לעשות את ההבדל וגם כאן אני לא סומך על שחר. עוד אליפות של הזהמת הציהובית תהרוס אותי סופית. עוד שנה של מכבי, מכבי, מכבי, מכבי תגמור לנו את החיים. שחר מספיק!!!!
שיימן שיחק טוב
13/04/15 15:20
27צפיות
כי נו באמת, כמעט כל שחקן שיודע שיש לו הזדמנות אחת להוכיח יעשה הכל אבל הכל על המגרש.
בכל מקרה חוץ מהבישול היה לו משחק סביר לא יותר מכך. ובכל זאת אני מעדיפה אותו על טוואחה. למה? כי טוואטחה יודע שמקומו בהרכב כמעט תמיד ותמיד מרגיש לי שהוא לא נותן מעצמו עד הסוף. ההבדלים ביניהם הם לא אסטרונומיים, אז אם כבר לתת למישהו עוד הזדמנות-לשיימן.

ובקשר למשחק, הרגיש לי קצת שחזרנו לימי קדם-חיפה האפורה. בעיקר במחצית הראשונה כמובן. גם השניה לא הייתה מזהירה. ב"ש היו מפורקים היינו צריכים לנצל זאת. מזל שיש להם בלם ברמה גבוהה. זה רק מוכיח כמה הקבוצה שלנו תלוית יכולת בבניון.
אגב, קמארה היה במשחק די חלש מאז שהגיע וידין....גם היה מוזר מאוד.
קמארה
13/04/15 18:53
22צפיות
נתן אתמול משחק טוב מאד, בעיקר במחצית השנייה. חילוצי הכדור שלו תוך העמדת הגוף לפני היריב, בלי עבירה, זה א"ב של קשר אחורי, והוא עשה את זה נפלא... כמה חבל שדגני לא מסוגל לעשות גברים דומים בלי עבירה, ו"בזכותו" קיבלנו את הגול.
ידין שחקן מאד מוגבל.. יש לנו ילד שגדל במועדון ששלחו אותו לשנת התנסות בסכנין וצריך להחזיר אותו לתפקיד הזה.
את את את את רצינית??
13/04/15 21:04
17צפיות
קמארה במשחק חלש?!?! מה קרה לך אברושקה?  הבן אדם במחצית השניה חסם כמעט לבדו כל ניסיון של באר שבע לעבור את החצי.

ושיימן תרם לא רק בבישול.מעבר לזה שהוא הכניס 2 כדורים מצויינים לשכטר ברחבה, הוא גם עשה עבודה הגנתית מצויינת, לא סתם ב"ש העדיפו להתמקד באגף של גבאי......
אז פתאום עולות עוד פעם הפנטזיות על אירופה
06/04/15 18:16
44צפיות
פתאום כבר מתחילים לחשוב על מקום רביעי,שיביא כמעט בודאות לאירופה.  פתאום המקום השלישי לא נראה כמו איזה חלום רחוק כל כך.   ואני שואל- האם אירופה באמת כזאת קוסמת לנו?   הרי זה ברור שעם הסגל הנוכחי אין לנו אפילו מה לבזבז כסף על טיסה.   השחקן הכי טוב שלנו ביי פאר לא מספיק טוב אפילו בשביל הליגה הצרפתית, ובמפגש היחיד שלנו מול קבוצה סמי-אירופית(או כמו שאחד פה קורא לה "הצהבת הזיהומית" )   היתה רק קבוצה אחת על המגרש וזה לא היינו אנחנו.  
אני אישית חושב שטוב שלא נשחק באירופה כי ככה נקדיש יותר זמן לבניית קבוצה,כולל טיפוח של שחקני בית(יכול להיות שחוק המושאלים דווקא יבוא לטובתנו כי זה יכריח את שחר לחשוב אחרת)
º
הסיכויים קלושים מאוד.....בואו נחשוב על העונה הבאה
06/04/15 19:30
11צפיות
פלייאוף עליון מחזור II: מכבי חיפה VS בית"ר ירושלים
05/04/15 13:06
40צפיות
אז פגרת הנבחרות מאחורינו, דגני התאושש מאדן הזאר וגארת' בייל והפעם יתמודד מול איציק כהן האימתני, אלירן עטר יירגע קצת מפרשת גוטמן וינסה להראות לו מה הוא הפסיד, ובאופן כללי אותו ההרכב שהפסיד למלך הביצה AKA ערן זהבי אמור לפתוח גם היום בערב באצטדיון אבי רן.

ועבור אלה שלא מעניין אותם המיקום הסופי של הקבוצה ניגש לפיקנטריה של הערב: בתחילת המשחק ייערך טקס פרידה ליניב קטן. מה תרגישו כשהוא יקבל את החולצה הממוסגרת מספר 20? האם הוא ראוי לכך? מה תזכרו בסופו של דבר ממספר 20?

דיון פורה 
אוברייטד מטורף
05/04/15 13:56
53צפיות
בעונות הגדולות היה על תקן כינור שני, בנבחרת לא תרם שום דבר,באנגליה עשה מעצמו צחוק ובעונות האחרונות הפך לעקב אכילס.  הדבר הטוב היחיד שאני יכול לזקוף לזכותו של סטנויביץ' זה שהוא נפטר מהטפיל הזה.  
אה כן,ומילא הטקס פרידה, אבל כל הפסטיבל שעושים לו עכשיו כתבלבי החצר שלו מחליא אותי.  

לגבי המשחק, אי אפשר להגיד שהביזיון של הנבחרת לא הוציא את הרוח מהמפרשים של הליגה.   בטח ממכבי חיפה,שהשחקנים שלה לא מספיק טובים אפילו בשביל הרכב ה"נבחרת" העלובה הזאת.
חשבתי שנפטרתי מזה...
05/04/15 16:18
46צפיות
ובכן, אגיע להודות ליניב קטן על תרומתו למכבי חיפה... אני חושב שיחסית לליגה הישראלית מדובר בשחקן בינוני+, ודאי שלא הרבה יותר מזה. הסטטיסטיקה שלו אומרת הכל. עם המספרים שצבר, הממוצע שלו בינוני-... שחקנים ששיחקו הרבה פחות שנים במכבי חיפה תרמו תרומה הרבה יותר גדולה מיניב קטן, הן בצד ההבקעות והן בצד הבישולים.
באשר לדברים שהסטטיסטיקה לא סופרת... יניב קטן היה חד מסירה... הוא קרא משחק היטב, מסר באופן מדויק למדי, וידע - כשהיה צעיר - להחזיק כדור. הליקויים שלו, היו היעדר משחק ראש (לא משחק ראש לקוי אלא היעדר... כלומר הוא לא נגח בכדור מימיו!!!!), פחדנות בולטת ממשחק פיזי, משחקי מחבואים כאשר הקבוצה באמת הייתה זקוקה לו וקשרים הדוקים יתר על המידה עם עיתונות הספורט החיפאית - שעד היום לא מפסיקה לסגוד לו - ותוכיח ההתלהמות רבתי של אתר ONE הידוע בהעדפות לשחקנים ולמועדונים שאני לא מעדיף....).
שורה תחתונה - יניב קטן תרם למכבי חיפה מידה סבירה של תרומה, לא רבה מכדי שנצא מעורנו להלל ולשבח, לפאר ולקלס... אני חושב שהתרומה של שחקנים כמו ברוך ממן, זאהי ארמלי, ציון מרלי הייתה רבה יותר מזו לש יניב קטן, ובכל זאת הם לא זכו לפרידה מתוקשרת שכזו....
ומכאן לסיבה העיקרית שלשמה נתכנס הערב... המשחק מול הקבוצה שמייצגת את אהבת האדם באשר הוא, את אחוות העמים ואת השאיפה המתמדת לשלום ולשלווה... הקבוצה שמנהליה ואוהדיה הם הטובים שבבחורינו, כאלה שמפיצים את גדולתה של אומתנו בין האומות...
לצערי הרב, עם כל סלידתי ממה שמסמלים אוהדי המועדון הזה, מדובר בקבוצה שגברה עלינו פעמיים השנה, תוך עליונות מוחלטת במרכז המגרש. שם היתרון הגדול של בית"ר ומשם היא יכולה לנצח אותנו בפעם השלישית.
גם המשחק נגד ששנאה נפשי עוד יותר - הצהבת הזיהומית ממדינת תל-אביב - לא מעורר מחשבות עליזות במיוחד לגבי מה שצפוי לנו הערב. בתל-אביב הייתה התבטלות מוחלטת של הקבוצה, עליבות טוטאלית של כל שחקנינו - בעיקר של יוסי בניון שבמקום לקחת מנהיגות נראה כאחרון הסמרטוטים... מאחר ולמכבי חיפה אין מאמן, אלא סוג של אורגניזם בלתי מוגדר שנשכר זמנית על ידי המנהל המקצועי הכל יכול שלנו, ומאחר שאורגניזם הזה לא קשור - אפילו כזית - לספורט שנקרא כדורגל; ומכיוון שיש לו כריזמה של מלפפון רקוב, אני לא מלא תקוות להערב... אני אמנם מקווה שננצח רק כדי שחתן פרס פוליצר לעיתונות, דורון בן דור הידוע בלשונו החריפה ובאינטליגנציה הגבוהה שלו, לא יצווח ברדיו ובאתר של הצהבת: "אם היו לנו עכשיו את יניב קטן לא היינו נראים ככה" (הדקדוק במקור), אבל חוששני מאד שלא יהיה לי מצב רוח מי יודע מה אחרי המשחק הערב...
שמח שהקהל כיבד, לא שהיה ספק
05/04/15 20:38
43צפיות
דמות שבשנים האחרונות הייתה מאוד שנויה במחלוקת, אבל היום צריך להסתכל על קטן מ98 ועד 2014 ולא לזכור רק את השנים הרעות. בדיוק כמו ששחר אמר - ימי הגאווה עלו על ימי האכזבה

תודה יניב
הכבוד מגיע לו רק מפני שהוא היה שחקן מכבי
06/04/15 11:10
43צפיות
ככדורגלן, אני סבור שהוא זכה לעיתונות מאד אוהדת ובסך הכל יש לא מעט שחקנים בהיסטוריה של מכבי חיפה שתרמו יותר ממנו למועדון וזכו להרבה פחות הערכה, הן מהעיתונות והן מהקהל. יניב קטן נהנה מאד מהבום של עיתונות המרשתת. אילו היה פעיל בימי טרום האינטרנט הוא לא היה זוכה לתקשורת כל כך אוהדת...
מעבר לכך היה בהחלט טקס מכובד וסולידי, ולמרות ביקורתי הרבה כלפיו, כאוהד מכבי מבטן אמי (ולכן בשבילי "מכבי" תמיד הייתה מכבי חיפה והצהבת הזיהומית המחליאה הטוענת לשם הזה גורמת לי חררה) עמדתי ומחאתי כפיים.

ועכשיו - ברשותכם - כמה אותיות על המשחק.... היום היה ניכר בצורה מובהקת שלמכבי אין מאמן. הקבוצה מורכבת משחקנים שחלקם משחקים לא רע בכלל (פרט - אולי - לגבאי שנראה כל כך מפוחד כאילו מגרש השדים בכבודו ובעצמו רודף אחריו), ושכטר שכנראה גם לא מסוגל ליותר) אבל אין שום תכנית משחק, שום תנועה ללא כדור שמתורגלת באימון, אין שום תרגיל בכדורים חופשיים - שיכול לגמור משחק בקלות ואין תרגול של בעיטות לשער (אילו היה - סביר להניח שידין וקמרה היו מצליחים לבעוט יותר מדויק למסגרת). במלים אחרות - יכול להיות שעם חיזוק נקודתי ועם צוות ניהול מקצועי ואימון מקצועי נצליח בעונה הבאה הרבה יותר, אבל אצל שחר זה כמובן לא יקרה. הוא לא יאבד את המושכות וימשיךבספקולציות הרכישות ההזויות וההשאלות האינסופיות...
יכול להיות שזה קצת מוגזם - בטח במושגים ישראלים
02/04/15 20:59
66צפיות
אבל מה שקראתי כאן מראה שאם משקיעים מחשבה ותכנון, אם מתייחסים אל הכדורגל כאל מקצוע של ממש, אמ מבינים שבכדורגל המודרני צריך הרבה יותר מקצת כישרון מהבית ומרצון טוב של מאמנים חסרי מושג עם כרס משתפלת.
ברור שבארץ זה יכול להיות קשה. אנחנו לא דנמרק ואפילו לא טורקיה  - אבל על אף המנטליות שמאפיינת את רוב שחקנינו, שתולים תקוות בתפילה לבורא עולם עם כיפה שאותה הם מוציאים מגרביים או עם צווארון מורם על הראש ואצבעות קוראות "שמע ישראל" (השם ישמור!), אני מאמין שאומת הייטק (בינתיים...) כמונו יכולה ללמוד דבר או שניים מהסיפור הזה. די שמועדון אחד ירים את הכפפה וינסה ליישם טת השיטה - או לפחות חלק ממנה - כדי שניווכח שעל אף כל הכשלים בענף ואופיים של העוסקים בו - יש חזון למועד.
בכל כתבה כזו אתה מגלה עד כמה מכבי חיפה
03/04/15 15:42
46צפיות
הפך להיות מועדון רקוב. מאז עידן טל לא היה כאן שחקן שמסוגל להוות סכנה לשער ממצב נייח.
אני לא חושב שצריך לאמץ את כל המודל - בסופו של דבר משתמשת בו קבוצה קטנה כדי להצליח - קבוצה גדולה לא יכולה להשקיע את רוב הזמן באימונים על מצבים נייחים כי זה יבוא על חשבון אימונים אחרים. אבל אצלנו לא חשבו אפילו על המינימום - להביא שחקנים שמסוגלים לעשות שער יש מאין בכדור חופשי או מקרן או אפילו, רחמנא לצלן, מבעיטות מחוץ לרחבה. זה מקשה עלינו מאוד נגד קבוצות שבאות לצופף ולהחנות אוטובוס, שמהוות את הרוב בליגה שלנו.
זה לא רק מצבים נייחים
04/04/15 16:08
31צפיות
שבמכבי חיפה זו מחלה קשה כבר כמה שנים רעות... זה גם תנועה של שחקן ללא כדור, התרומה הסגולית של שחקן מעבר לסטטיסטיקה היבשה, זה גם מעקב אחרי חולשות של שחקן וניסיון לעבוד עליהן ולשפר אותן (הגבהות של משומר; סגירות של טטואטחה; מסירות של חן עזרא ועוד). דווקא למכבי חיפה - יותר מכל הקבוצות בארץ - שי פוטנציאל לאמץ טכנולוגיות כאלה. יש אנשים די אינטליגנטים שסובבים את המועדון הזה בכל המחלקות שלו... יש כאן מספר עצום של ילדים שמשחקים בקבוצות שונות בכל אזור הצפון - משמעותית יותר מכל קבוצה אחרת בארץ - מדוע לא להתחיל כאן את המהפכה?
הנה עוד עוולה שנובעת מהעקשנות והזחיחות של הבעלים-מנהל מקצועי שלנו....
פסח כשר ושמח|חגשמח|
02/04/15 13:49
7צפיות
גולשים יקרים,
|@|רצינו לספר לכם שחג האביב הבא עלינו לטובה, מלווה בהתרגשות רבה גם מבחינתנו:
יחד עם עונת הפריחה והצמיחה, גם אנחנו בתפוז עוברים שינוי מהותי והתחדשות, אותו תרגישו גם אתם בקרוב.

ועד אז - חג פסח כשר ושמח לכם ולבני משפחותיכם|!|
אוהבים,
צוות תפוז אנשים
º
מאחל לכולכם חג פסח כשר ושמח!
03/04/15 15:32
2צפיות
החלטה דרמטית משהו עבורנו\, לא?
01/04/15 18:50
43צפיות
איך אתם חושבים שההחלטה תשפיע על מדיניות ההשאלות של הקבוצה?

כרגיל מנסים להמציא מחדש את הגלגל במדינה הזאת
01/04/15 22:39
33צפיות
סעיף שמקובל בכל מדינה מתוקנת. אבל שכחתי כנראה שאנחנו לא מדינה כזאת.

אני לא חושב שזה ישפיע בכלל על מדיניות ההשאלות. זה לא שנימנע מהשאלת שחקנים רק בגלל 2-4 משחקים בשנה נגד קבוצה מסוימת.
ותגובת המועדון לא איחרה לבוא...
02/04/15 13:11
57צפיות
נבחרת ישראל ואתם
27/03/15 21:04
50צפיות
אין אדם אחד במדינה בין אם ירצה ובין אם לא, שלא יודע מה הולך לקרות מחר (וביום שלישי, אבל את יום שלישי יפמפמו לכם אחרי וויילס).
היחסים שלי עם הנבחרת עברו עליות ומורדות מאז שהשתחררתי מהקטע הזה שמי שלא אוהד שרוף של הנבחרת הוא בוגד וצריך למות בסקילה (איפשהו בגיל 16) - זה פונקציה של מי מאמן, מי יו"ר ההתאחדות (כשלוזון הבטיח שהוא יתפטר אם לא נעפיל למונדיאל הפכתי לאוהד שרוף של שוויץ, יוון וכל מי שבאה לשחק ברמת גן) ומי השחקנים. אם יש משהו שאני שונא במדינה זה את התקשורת שלה, שהופכת כל טורניר מוקדמות לפסטיבל ונוהגת להגדיל את הנבחרת למימדים לא פרופורציונאלים משל היינו נבחרת ברזיל בכבודה ובעצמה, ומי זו בכלל נבחרת וויילס. אני חייב להודות שבקמפיין הנוכחי זה קצת השתנה - אם זה הציפיות שכבר לא כל כך גבוהות (או שפשוט הפכו ריאליות עם הגדלת היורו ל24 נבחרות), אם זו העובדה שהנבחרת משחקת באצטדיונים ראויים ולא באצטדיון שמזכיר יותר חירייה והאווירה הביתית יותר מורגשת ומרגשת ובעיקר העובדה שהפעם אנחנו באמת באים קטנים, כמו שאנחנו באמת. הפעם אני לראשונה מזה הרבה זמן דווקא מצפה למשחק של הנבחרת.

ומה אתכם? איך אתם אוכלים את המעדן הלאומי? מפריע לכם שהנבחרת כבר לא ממש מבוססת על שחקני מכבי חיפה כמו בעבר (ובצדק)? אתם חושבים שהנבחרת שווה מקום בין 24 הנבחרות הטובות ביבשת? מה דעתכם על התקרית גוטמן - עטר? ומה מחכה לנו בשבוע הקרוב? אם אלי גוטמן קורא בפורום - מהם המלצותיכם?

דיון פורה.
אחרי 20 ומשהו שנה של נבחרת
28/03/15 15:58
50צפיות
למדתי לשנות את הגישה.  בעבר הייתי כמו כל עמך ישראל מחכה במתח רב למשחקים מתוך משאלת לב לעלות(למרות שבתוך תוכי ידעתי שזה לא ריאלי). וכמו כל עמך ישראל הייתי מסיים את הקמפיין עם הראש למטה(משהו כמו 4 משחקים לפני הסיום הרשמי שלו).  מהקמפיין הקודם אני כבר בא בגישה יותר צינית: נעלה- אני אקפוץ עד השמיים.  לא נעלה-אז אני אוכל לכתוב בפורום השכן כמה שהכדורגל פה פח,זה כיף לא פחות

אנחנו צריכים לעלות חד משמעית,לא כי אנחנו בין 2 הנבחרות הכי טובות בבית,אלא כי הנסיבות לטובתינו ביג טיים.  בוסניה בסיבוב ראשון מזעזע(מן הסתם בסיבוב השני הם יוציאו יותר נקודות,אבל הסיבוב הראשון זה עול כבד מדי)  ובלגיה נבחרת ברמתנו ועם מאמן טוב אנחנו צריכים להקדים אותם.     קפריסין ואנדורה אלה נבחרות פח ולא רלבנטיות, למרות שההיסטוריה מלמדת שאסור לעלות שאננים מול הקפריסאים.  מול אנדורה אפשר לעלות אפילו איתי איתך ועם בנדיקטוס3 .
באיזה עולם נבחרת בלגיה היא ברמתנו?
28/03/15 16:28
34צפיות
אתה שמת לב לסגל שהם מחזיקים?
זאת נבחרת מהטופ 4-5, נראה לי שקפצת לרגע ל2007...

מסכים עם כל השאר
סליחה סליחה,התכוונתי לוילס כמובן
28/03/15 18:01
31צפיות
ברור שבלגיה יותר טובה מאיתנו
מכיוון שאני נחשד בצדק
29/03/15 10:01
53צפיות
בהיעדר מידה מספקת של פטריוטיות לאומית, הייתי מאד שמח אתמול מההפסד של קבוצת הנוער של ששנאה נפשי בבאר שבע, מהנצחון על קבוצת הנוער של המועדון המיזאנתרופי מירושלים (הבנתי שאוהדיהם מסרבים לקבל הפסדים למחבלים מסכנין ולתומכי מר"צ מחיפה... רק שתבינו עם מי מזהים אכם הפטיוטים הגדולים של בירת עם הנצח...) ומהשוואת הנקודות בראש הטבלה. אני פטריוט של מכבי חיפה וכאן הנחמה העלובה שלי...
º
.....
01/04/15 19:17
13צפיות
פלייאוף עליון מחזור ראשון: מכבי תל אביב VS מכבי חיפה
22/03/15 14:27
43צפיות
יש למישהו ציפיות מהמשחק היום? לי יש אחת: שנישאר עם יותר מ-9 שחקנים על המגרש...

זה נראה היה זהה בשני המשחקים הקודמים: פותחים טוב, לא נופלים מהיריבה, ואז חור בהגנה שמוביל לכרטיס אדום. המשחק נהפך לגמרי, ובסוף מפסידים, לא לפני שרואים עוד אדום. במהלך העונות האחרונות זו תמיד הייתה מכבי ת"א שפנצ'רה לנו את ההתלהבות של פתיחת העונה. במחזור הראשון של עונת 2012/2013 (זו של עטר) צמד של דאבור סלל את הדרך לאליפות צהובה ראשונה מזה עשור. כעבור עונה במחזור השלישי גם קללת אליעזר נפרצה עם 3-0 מהדהד במחצית השנייה וניצחון חוץ צהוב ראשון מזה כמעט עשור. והעונה כמובן, מחזור 4 בבלומפילד, אחרי שהיינו צריכים להוביל כבר בהפרש של שלושה שערים אחרי חצי שעה של משחק, אייל משומר הכשיל את טל בן חיים בדרך אל השער ומשם העונה של הקבוצה לא הצליחה להמריא.

באיחור אופנתי ואופייני מאוד למכבי חיפה מודל 2012-2015 המטוס המריא בסוף והצליח להשתחל לפלייאוף העליון. עכשיו כשהמילה אליפות כבר לא מוזכרת בהקשר שלנו הקבוצה מנצחת ואפילו נראית לא רע לפרקים. למה זה יספיק לדעתכם הערב?

20:35 שידור ישיר בערוץ הראשון.
הלב רוצה ניצחון המוח מתקשה לדמיין את זה
22/03/15 18:53
22צפיות
והנה מה שקורה כשעתונות הספורט מורכבת מ 90% אוהדים גלויים של מכבי "מדינת ישראל" תל-אביב.
ההרכב הרשמי:
22/03/15 19:45
15צפיות
סטויקו; גבאי, דגני, פאס, טאלב; ידין, קמארה; עזרא, בניון, עטר; שכטר

בקיצור אין הפתעות.
צריך לומר את האמת, אנחנו לא בליגה שלהם בכלל
22/03/15 21:28
44צפיות
זאת הייתה מחצית שמראה את ההבדל בין קבוצה מוכשרת, מאומנת ומחויבת לקבוצה מוכשרת, לא מאומנת ולא מחויבת. בעצם הכל הראה את ההבדל חוץ מהתוצאה כי אנחנו שווים פה עוד 2-3 כדורים ברשת. אנחנו עוד יכולים לשים איזה גול בטעות ולהמשיך לגנוב דעת שהכל דבש.

שחקן כמו גוסטבו בוקולי היה מאבד כאן בערך 90% מהכדורים אבל בינינו - על גופתו הוא היה מאפשר כזה בית זונות במרכז המגרש. זה למה שחקנים כמו אלירן עטר (שאם זה היה תלוי בו היה לובש חולצה צהובה היום) לא מבטיחים לנו שום דבר.

קשה לי לומר "טוב שזה קורה" כשממול הקהל הדוחה הזה חווה אורגזמה על חשבוננו, אבל אנחנו חייבים להבין שעוד ניצחון ועוד מקום שאנחנו מתקדמים בעונה הזו מגדילים את הסיכוי שבעונה הבאה אנחנו נחווה עוד הרבה ערבים כאלה.
אלירן עטר לא חגג בשער
22/03/15 22:31
49צפיות
האמת, גם אני לא. ואי אפשר להאשים אותי בעודף אהבה לצהבת.

לא יכול להיות שזו מכבי חיפה.
קבוצה מאומנת מול ההיפך הגמור
22/03/15 22:35
43צפיות
קבוצה חזקה מנטלית מול קבוצה חסרת אופי. זה המוצר שיצר וימשיך ליצר מי שהודה רשמית בגאווה שהוא המנהל המקצועי וישאר כזה עד שימאס לו. הבעיה היא שלנו זה כבר נמאס מזמן
אני מקווה שלא יחסמו אותי על המשפט שאני הולך לכתוב
22/03/15 22:32
62צפיות
אבל זהבי עשה לנו טובה בשער שלו.   אם היינו מוציאים תיקו עוד היינו מסתובבים כמו טווסים ובטוחים שיש לנו קבוצת צמרת.  פשוט הסרחנו את המגרש 93 דקות. הסיבה שזה נגמר רק 1:2  ולא 1:5 זה כי פאקו נזכר להכניס חלוץ רק בדקה 60.  

לגבי אלירן עטר אין לי שום תלונות,אתה לא יכול לצפות מחלוץ לשים שלושער כשאין מאחוריו קישור.   ידין וקמארה שהם אמנם טובים מול ק"ש והפועל חיפה לא מספיק טובים מול נוסא ואלברמן.  בניון באופן תמוה הוחזר לעמדת הפליימקר למרות שאין לו מה לחפש.  זה הביא למצב שעטר ושכטר כל המשחק הסתודדו והחליפו חוויות על צרפת.      
ולמרות זאת עטר הוא חלוץ כל כך טוב שגם מאין מצב עשה גול גדול. אבל אי אפשר לבנות קבוצת כדורגל על שחקן אחד.

º
לחסום? זו אולי ההודעה הכי הגיונית שלך EVER
22/03/15 22:38
17צפיות
טוב, יש התקדמות אצל הקבוצה, אבל כרגיל בלבול לא הופיע למשחק
22/03/15 23:07
59צפיות
מגיב לאט, לא מגיב בכלל, עומד קפוא בצידי המגרש בלי לחלק הוראות - כזה הוא המאמן שלנו, שיותר ויותר נראה דומה למחזיר כדורים אקראי שנשלף ע"י שחר ונקרא לאמן קבוצה, ופחות ופחות מזכיר מאמן סמכותי שזהו לו קרב חייו.
בניון שחקן נהדר, אבל לא בושה להחליף אותו בדקה ה- 70 בשחקן טרי. הפחד המשתק של המאמן מלגעת בו, יחריב את הקבוצה.
וגם לא בושה לעשות חילוף בדקה השלושים ביום שהקבוצה לא מגיעה למגרש.

אני דווקא חושב שנראנו היום כמו קבוצה לפרקים (דקות 45-65), ופשוט שיחקנו מול מכבי ת"א שהיא כרגע גדולה עלינו. בדגש, על כרגע.
עם מאמן על הקווים שיודע לדרבן את השחקנים ולחלק הוראות, היינו שווים היום תיקו ומעלה.
ידין הוכיח הערב שהמעמד הזה קצת גדול עליו. הוא לדעתי האשם הראשי בביזיון של המחצית הראשונה.
חיזוק ראשון לעונה הבאה - קשר אחורי ליד קמארה שיודע לרצוח שחקנים של היריבה ולהפעיל לחץ.

שכטר חלוד ואנמי, ועזרא נוטה להעלם (כרגיל) - אבל דווקא כאן אני בעד המאמן שנותן להם לרוץ יחד שבוע ועוד שבוע ולצבור ביטחון. המטרה היא העונה הבאה בגזרת שכטר.

ואלירן עטר, מה עוד יש להגיד?
השחקן הזה יכול להביא לנו אליפות בעונה הבאה לבדו.
אתה מודע לכך שבעטנו בעיטה אחת למסגרת היום כן?
22/03/15 23:51
45צפיות
איך, איך אפשר לטעון שיש התקדמות? אפשר את המשקפיים הורודות האלה?

זה שמכבי ת"א תשלוט ותגיע ליותר מצבים זה היה ברור לי. מה שהוציא אותי בתחושה כל כך ריקנית מהערב הזה זה הנתון הבא: 11-7. זה היה מאזן העבירות. ה-11 זה מספר העבירות של מכבי ת"א, ששלטה בכדור משהו כמו 70% מהזמן. כלומר כמעט כל הזמן שהכדור לא היה אצלה היא או הפעילה לחץ מוצלח וזכתה בו או ביצעה עבירה ולא נתנה לנו לפתח שום משחק התקפה. ואנחנו? עומדים ומסתכלים.

אני חייב לדעת איך זה מעיד עבורך על התקדמות. כבשנו שער מכלום. שוער בועט כדור לעזאזל כי אין לקבוצה שום יכולת להתמודד עם לחץ של היריבה על שחקני ההגנה (בצד השני הדגימו לנו מצוין איך עושים את זה), טעות של טיבי + נחישות של עטר ויש שער מכלום. זו מכבי חיפה שאתה רוצה לראות?

ועוד הערה קטנה. הסיכוי שלנו לגנוב עוד גול כזה היה אפילו יותר גבוה מהסיכוי שנלך לאחור ולא נחטוף. קבוצה עם כזה משחק הגנה עדיף לה שתלך בכל הכוח על שער ניצחון ולא תתפלל שיצחקי יחמיץ עוד מצבים של 100 אחוז וזהבי ימשיך לבעוט לשמיים מ17 מטר.
כן, זו התקדמות. מזכיר בדימיון רב את הגול 2-0 מול אולימפיאקוס
23/03/15 00:21
40צפיות
גם אז אולימפיאקוס שכבה לנו על השער כל המחצית השניה והכדורים שרקו ליד הקורה במשך דקות רצופות ובקושי הבלמים נשמו, וגם אז מכבי חיפה לא עברה את חצי מתחילת המחצית השניה ונראתה בדרך לקריסה מוחלטת, ובעיטת שוער אחת של דודו אוואט לשום מקום, השתלטות ענקית של יעקובו מול שני בלמים וגול ענק מכלום אחד גדול - והופ, זה ההבדל בדיוק בין קבוצה טובה לקבוצה ענקית שזוכרים לעוד עשרים שנה. חלוץ ענק שיודע לתת לקבוצה שערים מכלום ברגעים גמורים.

בתחילת העונה הקבוצה הזו הגיעה לבלומפילד והחלוצים שלנו עמדו ארבע פעמים מול השוער ולא הכניסו גול ממצבים של מאה אחוז, והערב נהפכנו לקבוצה שמרבע מצב החלוץ שלה יודע לשים גול ענק ולהשתיק 12 אלף צהובים. 
זה הגולים שהופכים קבוצה מבינונית, לקבוצה שיכולה לקחת אליפות, וחבל שאתה לא רואה שיש כאן בשפיץ משהו מיוחד שלא היה כאן כבר שנים, ואיזו התקדמות והרתעה יש כאן לקבוצה להמשך. שני בלמים מנוסים, חסונים ומהירים, לא עוצרים אלירן עטר אחד.
ועכשיו תדמיין את הפוטנציאל ברגע ששכטר יתחיל להסיר את החלודה.

זה שיש לנו מאמן טיפש שלא מבין איך משחקים במשחק חוץ מול אלופת המדינה (מה הבושה לצופף בהתחלה?), לא יודע להחדיר מוטיבציה בשחקנים, לא יודע לנצל מומנטום, לא מבין מתי צריך לעקוץ, איך לנהל את החילופים נכון ואת מי להחליף ומתי- זו עדיין לא סיבה להגיד שלא ראינו התקדמות הערב במכלול הקבוצה.
הבעיה שהרבה אוהדים חושבים שמה שהיה הוא מה שיהיה, וזה ממש לא נכון.
חמש שנים היה כאן סגל בינוני שאכל קש בגלל שלא היה בו כישרון. 
עכשיו יש סגל מצויין עם ים כישרון, ורק שינוי קטן בעמדת המאמן, ונהייה שווים קרב על האליפות.
אבל למה שיהיה משהו שונה בעונה הבאה?
23/03/15 01:33
43צפיות
עטר הוסיף הרבה מחץ להתקפה (לא קשה כשאתה נכנס במקום תורג'מנים ואבוחצירות). אבל ממתי חלוץ פורה זה המרכיב היחידי בקבוצת צמרת? אז נגיד שהוא יהיה שווה שער למשחק. ממש כמו היום. ו? אתה מודע לכך שב9 מתוך 10 משחקים שהיו מתנהלים ככה השער הזה שלו היה מצמק את התוצאה ל3:1?

הם עשו היום כל מה שרצו. הם לחצו עלינו ומהפאניקה אתה ראית את אלעד גבאי פשוט מוסר כדור לשחקן צהוב ואת סטויקוביץ' בועט כדור שוער לחוץ כי אין שום אפשרות לפתח התקפה דרך מסירות קצרות כמו בקבוצה מודרנית. בשביל להעיף כדורים קדימה לאלירן עטר אתה לא צריך מאמן, גם אלישע היה מספיק.

מכבי ת"א לא גדולה עלינו רק כרגע, היא תהיה גדולה עלינו כל הזמן שלא תהיה כאן דמות שתעצב מסקרצ' את המשחק של הקבוצה. וזה אומר הגנה שקטה ולא מבוהלת שיודעת להתמודד עם משחק לחץ ולא להעיף כדור קדימה בכל פעם ששחקן יריב נכנס לשדה הראיה, הנעת כדור על שטחים קטנים עם 4-5 שחקנים באזור הכדור, תנועה בהתקפה שמבוססת על שבירה של קו הנבדל, משחק אגפים (משהו שלא יתאפשר עם המגנים הנוכחיים בקבוצה - אני מאוד מצטער) - אתה יודע, כל הדברים שאתה לא רואה בקבוצה הזו. אלירן עטר סגר לנו בדיוק פינה אחת - עכשיו אנחנו באמת כבר לא צריכים 5-6 הזדמנויות של מאה אחוז כדי ללדת גול. אבל גם למכבי ת"א יש שחקן ששווה שער למשחק, אז במה בדיוק אתה יותר טוב מהם?

תראה על איזו ערימה של בעיות אני מדבר איתך ואתה מדבר איתי על אלירן עטר ואיתי שכטר (שחלודה הוא מנסה להסיר כבר 4 שנים). די צא מזה. כדורגל זה הרבה יותר מהשמות שאתה מביא אליך לקבוצה. תראה איזה שמות יש בהתקפה של מנצ'סטר יונייטד ולאן הם הביאו אותם בשנים האחרונות בהיעדר הגנה ובהיעדר קישור עוצמתי.
מסכים מאוד עם הפסקה האחרונה
23/03/15 05:32
28צפיות
אני דווקא לא חושב שזה הוגן להאשים את ההגנה במשחק הזה. יצא לי לראות רק את החצי הראשון והם לא קיבלו עזרה מההתקפה. גבאי בד"כ משחק בפאניקה אבל מול מכבי ת"א באמת לא היה להם למי למסור תחת לחץ. בגלל הלחץ של מכבי ת"א גבאי וטאלב לא עזרו בהתקפה ולהגנה של מכבי ת"א לא היה בעיה להסתדר עם ההתקפה שלנו שכללה את עזרא, בניון, עטר, ושכטר. ותוסיף לזה את ידין החלש (לא ברור לי מה ההתלהבות הגדולה ממנו לאחרונה) ככה שגם בקישור האחורי לא היה לנו סיכוי. החבר'ה בהתקפה היו חייבים ללכת אחורה ולעזור בסגירה כדי שההגנה תוכל קצת לנשום אבל זה לא קרה. הם חיכו שהכדורים יגיעו אליהם כאילו זה משחק בית מול הפועל חיפה. רק במזל לא ירדנו במחצית בפיגור שני שערים, מה שהיה בעצם גומר את המשחק.

שנה הבאה אתה חייב קישור הרבה יותר דינמי ואגרסיבי. בראש הרשימה זה להביא תחליף לידין, בניון, וראיוס. בגזרת הישראלים אולי שווה ללכת על מוגרבי.
זה הכל תלוי במאמן. כמה פעמים סטויקוביץ' עצר גולים? אפס!
23/03/15 07:12
39צפיות
מכבי ת"א משחקים במערך נסוג בלי חלוץ שפיץ אמיתי, ועם קישור מעובה שכולל למעשה שישה שחקנים - שלושה קשרים אחוריים ושלושה קשרים קדמיים.
לכן הם שלטו וזכו בכל כדור, אבל למעשה ב- 70 דקות הראשונות (עד שנכנס ברק יצחקי) הם לא ייצרו שום מצב הבקעה ממשי לזכותם, ולמרות השליטה בכדור, סטויקוביץ' בכלל לא נגע בכדור ולא היו מצבים אמיתיים ליד השער שלנו.

עכשיו, יש דרך לשבור כזה מערך של שישה קשרים בלי חלוץ שפיץ. יש אפילו קבוצה בעולם (ריאל מדריד), שפעם אחר פעם הביכה את הברצלונה הגדולה בעזרת משחק אגפים מהיר (BBC - בייל, רונאלדו ובנזמה) וגרמה לה להתחרט על השיטה הזו של 4-3-3 בלי חלוץ אמיתי, והחטיפה לה טוב טוב על השליטה האופטית במרכז המגרש.
בישראל היה גם מאמן נחמד (סטוינוביץ'), שגרם בסיבוב הראשון למכבי ת"א להתחרט ב- 20 דקות הראשונות פעם אחר פעם על השיטת משחק הזו של הקישור המעובה, בעזרת משחק אגפים מהיר ומתפרצות קטלניות שהיו נגמרות בשערים לו היה לקבוצה הזו סקורר בשפיץ שיודע לכבוש.

בלבול מאמן טיפש, ואת זה אני כותב בצער. הוא היה חייב לשחק במשחק חוץ באותה השיטה של סטוינוביץ' בסיבוב הראשון.
במשחק כזה מעלים עוד קשר אחורי שתפקידו לשבור את שיטת ה- 4-3-3 ומשחקים עם שלושה סילונים בשפיץ (עזרא-עטר- שכטר).
בניון היה צריך לפתוח על הספסל, ובמקומו לעלות קשר אחורי חכם (נניח, מיצ'ל), ששובר את שיטת ה- 4-3-3 של היריב.
ואת זה אפילו אפשר היה לשנות בדקה השלושה כשכלום לא הלך.

שחקנים הפעם דווקא יש, אבל מאמן יצירתי? את זה אין על הקווים כרגע.
יש לי הרגשה חזקה שאתה מנסה לשכנע את עצמך
23/03/15 23:19
29צפיות
סטויקוביץ' עצר אפס גולים אתמול (לא נכון אגב, הציל שער בטוח של איגיבור במחצית הראשונה אחרי שהם התמסרו בעקבים בתוך הרחבה שלנו). כלומר, זה שיצחקי מפספס כדור רוחב לשער בטוח זה לא נחשב מצב מסוכן, זה שמספרת של בדש שורקת ליד העמוד זה לא מצב מסוכן, זה שזהבי בועט חופשי מ17-18 מטר מחוץ למסגרת זו הגנה טובה, כדורי רוחב שמוכנסים לרחבה ולא מוצאים רגל מסיימת זו הגנה טובה... נו מה, על מי אתה מנסה לעבוד? גם אתה יודע טוב מאוד שתוצאה משקפת למחצית הראשונה הייתה מינימום 3:0, ולא משנה כמה מהמצבים האלה סטויקוביץ' נאלץ להציל וכמה השחקנים מנגד החמיצו.

מה שכן אני מסכים איתך זה שהרבה מאוד יהיה תלוי במאמן. אבל לשים את כל התקוות שלך בדמות שעדיין לא נבחרה זה לא הרעיון הכי חכם. זה לא שהייתה לנו עודף הצלחה עם מאמנים בשנים האחרונות, זה לא שיש בשוק המאמנים הישראלי מישהו ששווה באמת להשקיע בו וזה לא שמוריניו וקאפלו עומדים אצל שחר בתור.
זה לא היה שער בטוח של איגיבור
24/03/15 08:57
23צפיות
איגיבור כהרגלו בעט בעיטת דרדלה וסטויקו הדף.  הגול שהוא שם זה גול שהוא נותן פעם בעונה.
להציל שער בטוח = אם הוא לא היה שם, זה היה נכנס
24/03/15 21:50
17צפיות
ולמרות שהבעיטה לא הייתה חזקה, לא כל שוער מציל מצב כזה. לא היה לו יותר מידי זמן להגיב, פשוט אינסטינקט מצוין שלו מנע שער.
ככה זה שיש לך את המאמן החלש בליגה
23/03/15 10:24
38צפיות
חשב שעדיף הרכב מנצח מאשר התאמה טקטית, בוודאי הרי מה אתה מבין בטקטיקה מר בלבול?
למשחק הזה הגיעו רק 2 שחקנים, אלירן עטר ומד קמארה. חבל שאדון מאחן לא ראה לנכון לפתוח עם קישור מעובדה כיד למנ מהשליטה המוחצת של מכבי ת״א במרכז המגרש להכריע את המשחק. נראנו כמו קבוצה קטנה, וככה זה ימשיך להיתראות כל עוד המאמן שלנו מתייחס אלינ כאל קבוצה קטנה.
רוני לוי
16/03/15 00:20
54צפיות
יש איזשהוא קונצנזוס שהוא צריך להחליף את בלבול עונה הבאה.  אז אני שואל, על שום מה ולמה? מה יש ברוני שאין במרקו.     לקח איתנו אליפות?  אז מה? ניר קלינגר לקח אליפות עם מכבי תל אביב,וזאת היתה אליפות יותר קשה מאלה שרוני לקח.     הפך את נתניה לקבוצה יותר טובה?  גם אם אני נסכים שכן(ואני לא מסכים עם זה לגמרי)  הרי גם מרקו לקח קבוצה פחות טובה והפך אותה ליותר טובה,וזאת כבר הקבוצה השניה ברצף שהוא עושה את זה איתה.   אז מה כל כך זוהר ברוני לוי? האינספור כישלונות שלו ב-10 שנים האחרונות?   המבטא האנגלו-סקסי?
אתה השוות כרגע בין אליפות של ניר קלינגר
16/03/15 00:40
54צפיות
שהוא זכה עם אותו הפרש נקודות של מקום שני ואחרי שמקום שני שיחק 20 משחקים יותר ממנו באו ה עונה לבין 3 אליפויות מוחצות ששברו את כל השיאים של הכדורגל הישראלי?

אין מה להשוות בין רוני לוי לקלינגר נקודה.
רוני לוי המאמן הישראלי הטוב והמתאים ביותר לחיפה מכמה סיבות, הראשית בינהם מכיוון שהוא כבר היה בקבוצה והראה שהוא לא מפחד לזרוק שחקנים בעיתיים או לספסל כוכבים שלא משחקים טוב. הוא נאמן לדרך ולשיטה שלו ובזמנו הוא היה פורץ דרך בכדורגל הישראלי בכל מה שקשור לטקטיקה וניתוחים סטטיסטים, אספקט שהיום מכבי ת״א מובילה בו ומיחעלת אותו לטובתה.
אני אגיד לך למה זאת היתה אליפות יותר קשה
16/03/15 00:51
38צפיות
כי לרוני לוי לא היו ממש מתחרים, על הנייר כל הכוכבים של הליגה היו אצלו.   קלינגר התמודד מול קבוצה טובה יותר ושדד ממנה אליפות.  עכשיו אתה מסתכל גם על קלינגר וגם על רוני,ולמרבה האבסורד הפיק שלהם בקריירה היתה בתחילה,מאז הם הולכים ומדרדרים.  

ואגב גם בלבול נחשב לפורץ דרך בהקשר של ניתוחים טקטים וסטטיסטים.    לגבי התמודדות עם כוכבים, אני רואה שבלבול עושה עבודה לא רעה העונה, למשל הוא הצליח לגרום ליוסי לוותר על האגו ולזוז הצידה כדי לתת לאלירן עטר את המושכות.  אנחנו מדברים על יוסי בניון כן? המלך של הכרמל.  
לא מסכים עם כלום ממה שרשמת ואפרט
16/03/15 13:44
45צפיות
מכבי חיפה של רוני לוי הייתה פשוט חזקה, היא ביטלה את כל היריבים שלה בעצמה. מכבי ת״א השקיעו הון תועפות ובנו הגלאקטיקוס, בית״ר הייתה שנתיים עם גאידמק שעוד רוני לוי דרס את הליגה. הוא הביא לפה זרים מעולים שהיינו מתחננים לראות כאלה היום והצליח להותיא את מירב הפוטנציאל משחקם כמו יניב קטן, עידן טל ומיכאל זנדברג. יש לו חיסרון יחיד מאותה תקופה וזה כישלון בשילוב שחקני נוער אבל אני  מבין אותו בעניין מאחר והסגל שלו היה מוצלח הוא לא ראה צורך בשילוב בכח של שחקני נוער.

לקלינגר לא היה סגל בהרבה פחות נוצץ ממכבי חיפה עם טל בנין ונימני ועם דגו בעונת שיא וזרים מצויינים כמו גולדברג וברונו רייס. הסיבות שהוא לקח את האליפות הם כי הוא הצליח לנצלאת העונה הארוכה שלנו ואת העייפות ואת העובדה שאחרי עזיבת יעקובו נוצר אצלנו חורהתקפי שלא הצלחנו. וגם את זה הוא עשה עם אותו מספר נקודות כמו שלנו(וד״ש לעונה המזוויעה של דודו אוואט).

קלינגר מאז עזב את מכבי ת״א לא הצליח לסיים אפילו לא עונה אחת עד הסוף בקבוצות שהיה(עד שנה שעברה) וברור לכל שהוא סך הכל יס מן של ג׳קי בן זקן. רוני לוי הצליח באופן יחסי ברומניה וקפריסין וגם עם בית״ר בשתי הקדנציות, יאמר לזכותו שהוא עשה בחירות גרועות שהעיבו על הקדנציות האלה אבל במבחן התוצאה הוא היה לא רע בכלל.

בלבול לא פורץ דרך ולא נעליים הוא אולי במקרה הטוב יכול להיות דומה בסיגנונו אבל הוא לא הביא שום דבר חדש ולא פרץ דרך. בסך הכל מדובר פה במאמן דמוי אברהם גרנט וזה לא מחמאה. אין לו אץ הכריזמה שיש לאברהם ומעולם לא תהיה לו, וזה הערך המוסף של גרנט בתור מאמן. בלבול מאמן לא רע, אני לא חושב שהוא גרוע אבל עדיין לא רואה בו ראוי להמשיך בקבוצה ובטח לא אחד שיכול להוביל אותה לאליפות. ולגבי בניון, על סמך מה הערכה שלך מבוססת? אולי סטנוייביץ רצה אותו באגף? הכל תיאוריות וקונספרציות שאתה לא יודע ומעולם לא נדע
כמה דברים
16/03/15 14:32
37צפיות
1.אני לא יודע על איזה קונספירציות אתה מדבר.   כל מה שכתבתי שבתקופת סטנויביץ' בניון היה על תקן המנהיג,ובלבול הצליח להזיז אותו הצידה להיות כינור שני.

2.רוני לוי אכן היה פורץ דרך בתחום הטכנולוגיה,בשיתוף פעולה מלא עם שני העוזרים שלו. לאחד מהם קראו מרקו בלבול.

3.הנה מקבץ הישגים של רוני לוי-  שנתיים ברצף סיים מקום חמישי עם מכבי חיפה.  התפטר ממכבי פ"ת כשהוא נקודה מעל הקו האדום.  התפטר מסטיאווה בוקרשט לאחר שדרדר אותם לתחתית הטבלה.  פוטר מאנורתוסיס לאחר ניצחון אחד בחודשיים.  בבית"ר הוא אמנם לא נכשל אבל גם לא הצליח-עשה פחות או יותר את אותם אחוזים שעשה קודמו בתפקיד.
לגבי סעיף 3
16/03/15 20:42
30צפיות
מכבי חיפה - מוזר שאתה זוכר רק את השנתיים הרעות, שהגיעו אחרי שגאידמק חמד מאיתנו שחקנים, עידן טל עזב לבולטון, קולאוטי עזב בסוף העונה - ולמרות הכל שמינית גמר גביע אופ"א, ההישג השני בגודלו של מכבי חיפה באירופה. בעונה שאחרי הוא פשוט מיצה את עצמו והסגל פשוט עשה לו סבוטאג'.

מכבי פ"ת - קיבל אותם במצב רע ועזב אותם במצב רע. הוא לא קוסם.

בית"ר - הוא לא הצליח הוא הצליח בענק. זו הייתה קבוצה מפורקת בסכנת ירידה והוא סיים איתם אם אני לא טועה בחלק העליון של הטבלה. "פחות או יותר" זו הדרך שלך להסוות את זה?

סטיאווה בוקרשט - ממש במקרה יצא לי להכיר איזה בחור רומני אוהד הקבוצה ששיחק נגדי פאן ראן ומפה לשם יצא לנו לדבר על כדורגל. הוא זוכר את רוני לוי מאוד לטובה, הבעיה בקבוצה ההיא לא הייתה רוני לוי אלא הנשיא הפסיכופת שלהם ג'יג'י בקאלי (אתה מוזמן לחפש בגוגל על מעלליו, כיום אגב הבנתי מאותו בחור שהוא יושב בכלא), לא היה מאמן שלא חטף ממנו על הראש ועוד בראיונות לתקשורת אחרי משחקים. לכן רוני התפטר אחרי שלושה חודשים.

אנורתוזיס - שוב, למה רק את החודשיים האחרונים? הוא קיבל קבוצה בתחתית הטבלה וסיים איתה עונה במקום הרביעי. בעונה שאחרי נבחר למאמן הסיבוב הראשון. מה קרה אחר כך אי אפשר לדעת, אתה עקבת כל כך באדיקות אחרי הליגה הקפריסאית כדי לדעת מה הסיבות לירידה ביכולת? אולי מכת פציעות? אולי שוב סבוטאג' של כמה שחקני מפתח, כפי שכבר קרה בעבר? איך זה מעיד על יכולותיו כמאמן אם הוא ניצח פעם אחת בחודשיים?

אל תירה ואז תכוון את המטרה לפי האג'נדה שלך, כי בקלות אפשר לעשות את ההיפך...
ומנין לך שהסגל הנוכחי לא יעשה לרוני לוי סבוטאז'?
17/03/15 01:34
23צפיות
 הרי רוני הוא מאמן לא קל ויש לו לא מעט פרינססות בקבוצה(כשהכי גדולה זה השחקן הכי טוב שלך)

בית"ר ירושלים עם אלי כהן החיפאי- 42 אחוז
בית"ר ירושלים עם רוני לוי-38 אחוז
אם יש פרינססות בקבוצה אז הפיתרון הוא פשוט
17/03/15 01:41
30צפיות
שלא יהיו יותר פרינססות בקבוצה.

הכל שאלה של גיבוי. אם שחר מתכוון לתת לשחקנים להמשיך עם הבית זונות הזה אז אתה צודק, עדיף להשאיר את בלבול. גם אלישע לוי אופציה. אם שחר מתכוון לתת לרוני לוי לנקות כאן אורוות, אז אני בעד גם אם זה אומר שיעברו עלינו שנה-שנתיים קשות.
נו באמת
17/03/15 01:45
29צפיות
אתה יכול להרשות לעצמך לזרוק שחקן כמו עטר?  הבן אדם הרים לך את הקבוצה ב-4 רמות.     סליחה שאני נתלה באילנות גבוהים אבל בוא ניקח שני שחקנים שהם טובים בעולם בתחומם-מסי ולברון ג'יימס.  מה משותף לשניהם? ששניהם פרינססות על, אבל שלשניהם גם יש מאמנים שמבינים את מקומם בהיררכיה ויודעים לכופף את הראש כשצריך.  ותראה איפה הקבוצה שלהם היום.  
לא אמרתי שצריך לזרוק אותו
17/03/15 13:46
22צפיות
אמרתי שאסור שעליו תקום ותיפול הקבוצה.

ואני לא מבין למה תמיד מביאים כדוגמאות שחקנים כמו מסי ולברון. אם עטר היה מוכיח שהוא יכול להוביל קבוצה כמו מסי ללא קשר לזהות המאמן שלו (עזוב מסי - אני אסתפק בערן זהבי) הייתי מתעלם מעצם היותו שודד לשעבר ו/או פרינססה. בדיוק כמו שהתעלמתי מהאופי הדפוק של דונטה סמית'.
º
עטר בשיאו לא נופל מזהבי,אולי אפילו עולה עליו
17/03/15 16:28
7צפיות
בניון בשיאו יותר טוב משניהם ביחד, אז?
17/03/15 22:24
21צפיות
זהבי בשיא שלו כבר 4 שנים רצוף (למעט חצי עונה באיטליה). עטר היה בשיא שלו ב2012/13 (ליד אותו זהבי) וב4-5 משחקים שלו במכבי חיפה. יחי ההבדל.
תראה
17/03/15 22:28
26צפיות
אני מסכים איתך שאחרי 5 משחקים עדיין צריכים להיות סבלניים.  אבל אם ה-5 משחקים האלה באמת מעידים על מה שעטר שווה אז מדובר בשחקן לוהט אש.     כמובן שאחרי הפליאוף נהייה יותר חכמים לעונה הבאה.
º
תודה רבה
17/03/15 22:29
9צפיות
על כל אופן,רוני לוי לא מתאים לקבוצה
21/03/15 19:19
12צפיות
לא הצליח באף קבוצה מאז האליפויות אצלנו.  ואגב גם בנתניה העונה הוא לא עושה ניסים ונפלאות,למרות שתקשורת החצר מנסה להציג את זה ככה.    מספיק לראות את הבית ספר שבלבול עשה לו בסמי עופר....
לגבי אנורתוזיס
17/03/15 02:10
21צפיות
הוא אכן לקח אותם באמצע העונה כשהם היו בתחתית והוביל אותם לצמרת.  שנה אחרי זה נכשל.   מזכיר מאמן אחר לא?
מאמנים, ובמיוחד מאמנים ישראלים
16/03/15 18:58
29צפיות
תלויים באופן מוחלט בסגל שעומד לרשותם.
סגל טוב ואיכותי יצליח גם עם מאמן שאין לו הבנה מינימלית בכדורגל מודרני (אלישע לוי הוא דוגמה מצוינת). במקרה כזה רצוי שיהיה לו מבנה אישיות כזה שמאפשר לכוכבים לשחק בלי הפרעה. אלישע לא הפריע לכוכבים שלו, לא התקוטט אתם וזרם עם חדר ההלבשה והעיתונאים. יכולות האימון שלו הסתכמו בדברים האלה. הרי בימי האליפויות המזהירות שלו, לא ראינו יציאה מתוכננת להתקפות, לא ראינו החלפות מקומות מתוקתקות, תרגילים בבעיטות חופשיות לא היו, אלא פשוט יכולת אישית של השחקנים המרכזיים שלו.
בלבול בלי עטר,קמרה,פס = היה מוריד את הקבוצה ליגה אחר כבוד. אין לו הבנה בכדורגל וגם אין לו כריזמה שיכולה להחזיק חדר הלבשה ולהעפיל על הכוכבים שלו... לעומת זאת תביאו לו קשר התקפי במקום ראיוס, קשר 50-50 איכותי ליד קמרה, בלם נוסף איכותי ליד פאס ומגן ימני שיודע לשחק כדורגל ונוכל אפילו ליהנות מכדורגל בשנה הבאה....
קיצור - לא חשוב מי המאמן אלא מה הקונסטלציה. מאמן חסר כריזמה עם שחקנים גדולים או מאמן כריזמטי ומחנך (רן בן שמעון) ללא כוכבים עם אגו.... השאלה איזו מכבי חיפה אנחנו רוצים לראות, ולא איזה מאמן... אין לזה חשיבות, במיוחד לאור העובדה שאת השחקנים בוחר שחר ולא המאמן.
השאלה היא על סמך מה קבעת שבלבול הוא מאמן ששווה משהו
16/03/15 16:33
41צפיות
גם בנאדו עשה ניסים ונפלאות אחרי שהחליף את ראובן עטר, אפילו הצליח להביא אותנו למקום שני (!).
ולמה לא אלישע בעצם? מאמן עם פוני מרשים.
כן אבל
16/03/15 17:44
22צפיות
אם לא תיתן לבלבול הזדמנות עונה הבאה איך תדע שהוא לא מתאים?   זה שזה נכשל עם בנאדו זה אומר בהכרח שזה יכשל עם כל מאמן אחר?     
אם לא תיתן לאיימן עודה הזדמנות להיות ראש ממשלה איך תדע שהוא
16/03/15 20:46
26צפיות
לא מתאים? זה טיעון לא רלוונטי...
אני יודע שמרקו בלבול הוא פקק שנועד לסתום חור בעמדת מאמן הקבוצה לאחר שהעונה שלנו כבר נגמרה דה-פקטו, כי אני פשוט יודע. אני יודע את זה בדיוק כמו שאתה יודע את זה ובדיוק כמו שכל אוהד של הקבוצה מעל גיל 3 יודע את זה. אחד האנשים הכי משפיעים כיום על הרכב הקבוצה הוא... סופרייז סופרייז - יענקלה שחר, שאיתו בלבול נוהג להתייעץ באדיקות. יענקלה אוהב להרגיש שהוא משחק בפוטבול מנג'ר ולכן מבסוט על בלבול (ולכן יש גם סיכוי לא רע שבלבול ימשיך בעונה הבאה). האם הוא מאמן שראוי לעמוד על הקווים של הקבוצה שלנו? כמובן שלא.
רק רוצה להבהיר משהו
16/03/15 17:50
35צפיות
אני חושב שצריך להמשיך עם בלבול במידה ונשמר את היכולת הטובה גם בפליאוף.  במידה ובפליאוף נראה כמו בפליאוף של העונה שעברה תביאו את מי שאתם רוצים.
ואם תעמיד דחליל על הקווים ותגיע למקום 4 ואירופה
16/03/15 20:51
33צפיות
תחתים אותו לעונה נוספת בקבוצה? זה הרי מגוחך. ההצלחה של מאמן בקבוצה תלויה בכל כך הרבה פרמטרים שלא תלויים בו. שני הדברים היחידים שאפשר לזקוף לזכותו הם רכש והרכב.

רכש - כל מאמן בר דעת היה קונה את שכטר ועטר אם היו מציעים לו אותם. על קמארה אברם גרנט המליץ לו, ואת פאס הוא אימן באופן אישי ולכן הכיר אותו. רכש זה דבר חשוב למאמן, אבל זה שאני יודע לבצע רכישות נכונות לא הופך אותי למאמן.
הרכב - אם היית שואל 80% מאוהדי הקבוצה, זה בדיוק ההרכב שהם היו שמים לנוכח הסגל הקיים.

יש עוד אספקט כלשהו שאתה רואה בו איזושהי עבודה מאומצת של בלבול?
ורכש זה פרמטר שולי?
17/03/15 01:22
19צפיות
סטנויביץ' הרי נפל אצלנו בעיקר בגלל הרכש המטופש שלו.   אני חושב שצריך לתת לבלבול הרבה רספקט על אברם פס.  פס צריך לזכור היה בעונה לא טובה,ובלבול למרות זאת האמין בו והאמין שהוא שזה שידע להוציא ממנו את המקסימום. תריך לתת לו הרבה רספקט על זה.  אפשר לתת רספקט לבלבול על הרבה דברים שהוא עושה בקבוצה אבל זה לא האישו.    לא יכול להיות שמצד אחד כשלבלבול לא הלך בחודש הראשון שלו כולכם שחטתם אותו  אבל כשכן הולך לו אז "זה לא המאמן זה השחקנים".    זה נשמע כמו ביקורת מהבית.
אתה זוכר את המשחק ההוא מול הפועל פ"ת?
17/03/15 01:38
29צפיות
מובילים 2-0, אתה יצאת מגדרך על השינוי הגדול שבלבול הביא איתו, מחצית שנייה, נראים כמו קבוצה מליגה ז' ואתה כבר בטח זוכר מה כתבת כאן. אתה חוזר שוב על אותה הטעות. הגיע הזמן שנפסיק כבר אחת ולתמיד עם ההרגל הזה להכתיר שחקנים (ולקטול מאמנים) אחרי 2-3 משחקים. אנחנו אמורים להיות מומחים בתחום הזה ואיכשהו אנחנו נופלים בפח הזה בכל פעם מחדש.
בחייך קייד
17/03/15 01:41
25צפיות
זה לא הוגן לתפוס אותי על כל מילה שאני כותב.  כן טעיתי וכתבתי באותו המשחק שטעיתי.     אני לא חושב שמה שיש לנו היום זה סתם.  יש לך שחקנים כמו עטר וקמארה ופס שבמשך 5-6 משחקים נותנים כדורגל טוב.  איפה בתקופת סטנויביץ' היו לך שחקנים שנותנים 5 משחקים טובים ברצף.   בדרך כלל היה את השחקן התורן שנותן משחק טוב ו-10 משחקים אחרי זה נעלם.פעם עמאשה,פעם ראיוס,פעם מיצ'ל.   לתת 5-6 משחקים טובים ברצף מעיד על משהו יותר עמוק.
5-6 משחקים טובים
17/03/15 09:46
28צפיות
צ׳וצ׳אליץ׳ במשך עונה שלמה היה הבלם הכי טוב בארץ, ותראה איפה הוא היום.
אייל גולסה במשך שנה הראה כישרון עצום, תראה איפה הוא היום.
רובן ראיוס הפך לאהוב הקהל במשחקי מוקדמות האירופית אשתקד, ותראה איפה הוא היום.
טאלב טוואטחה בעונת ה ט ליפות האחרונה החליף את מסיללה במשך תקופה, עשה רושם טוב, תראה איפה הוא היום.
דקל קינן בתחילת הקריירה היה בלם מצוין ומאוד מבטיח. תראה איפה הוא היום.
אולארה, דירסאו - נתנו כאן עונת בכורה מצוינת ובתום העונה שאחרי שוחררו.
זוכר את בן סהר בתחילת הקריירה? איפה הוא היום? זוכר את בן שושן, תום אלמדון שלא ספג איזה 100 משחקים ברצף כשהחליף את דוידוביץ׳ בשער, זוכר שפרננדו טורס היה פעם החלוץ הכי טוב בעולם?

אני יכול למתוח את ההודעה הזאת לאורך יום שלם שיוקדש רק ללדוגמאות כאלה. מה זה 5-6 משחקים טובים? מילא אם היה נותן את ה5-6 משחקים האלה כשהיינו עדיין במאבק על האליפות, או באיזה חצי גמר גביע. מהופעות טובות בגרבג׳ טיים אתה מתרגש? זה יביא אותך לשם גם בעונה הבאה בינואר, אל תדאג.
צ'וצ'אליץ' בנבחרת בוסניה וגולסה בפאוק
17/03/15 16:27
27צפיות
בן סהר לא ניהל את הקריירה שלו נכון, אם לא היה מתמזמז באירופה וחוזר ארצה אין לי ספק שהוא היה חוזר למספרים שלו מהפועל. אירופה זה פשוט גדול עליו.
"רובן ראיוס הפך לאהוב הקהל במשחקי מוקדמות האירופית אשתקד" חחחח  למה נגד מי שיחקת שם כבר? קבוצות ברמה של ליגה א'.  מי שהתלהב מראיוס שם אין לי מה לדבר איתו על כדורגל.  

המשחקים האחרונים ממש לא היו גרבג' טיים, אלה משחקים שהפכו אותך ממועמד לירידה(!) למועמד לאירופה.   במועדון כמו מכבי חיפה שמעולה לא ידע פליאוף תחתון המשחקים האלה קריטים ברמה שלא תתואר. כליבאת ועמאשה וראיוס למשל קרסו תחת הלחץ הזה.   
צ'וצ'אליץ' בנבחרת בוסניה
17/03/15 22:28
30צפיות
זה מרשים בערך כמו דקל קינן בנבחרת ישראל. 2 נבחרות שלא התברכו ביותר מידי בלמים יוצאי דופן.
גולסה בפאוק - יצא לך לשמוע ממנו אות חיים מאז שהגיע לשם?
קודם כל לגבי צ'וצ'אליץ'
17/03/15 22:31
26צפיות
וכבר כתבתי את זה בשרשור עליו שפתחת כאן,הוא בעונה טובה מאד, טובה בהרבה מעונת הבלהות שלו שנה שעברה.  כמובן שאני מאחל לו להיות להיות בנבחרת בוסניה כמו שדקל קינן היה בנבחרת ישראל      

יכול להיות שאתה צודק לגבי גולסה
סוגרים סיבוב עם דרבי + מה מחכה לנו בפלייאוף, אם וכאשר
14/03/15 13:56
70צפיות
המשחקים המרכזיים (כולם ב19:30):
מכבי חיפה - הפועל חיפה
מכבי פ"ת - הפועל ת"א
הפועל רעננה - בית"ר ירושלים

בית"ר נמצאת עם רגל ו-7 שמיניות בפלייאוף העליון ורק הפסד בהפרש של שלושה שערים ומעלה בתוספת ניצחון ירוק בדרבי וניצחון של מכבי פ"ת על חבורת הכלום של אלי כהן ישימו אותה במקום השביעי שפירושו פלייאוף תחתון, אך כדי להבטיח את המקום הרביעי עליה לנצח. מיותר לציין שחובה על רעננה לנצח כדי שיהיה לה עדיין סיכוי לתפוס מקום בין 6 הראשונות, בהתאם לתוצאות שני המשחקים האחרים. ניצחון של רעננה יחייב את בן שמעון לנצח במושבה את הפועל ת"א, למעט תסריט אחד: תסריט שבו מכבי חיפה לא מנצחת בדרבי.

אין צורך לציין עד כמה כמהים בצד האדום להרוס לנו ולגרור אותנו לקרבות תחתית. העובדה שרק שלוש נקודות מפרידות אותם מהקו האדום, ממש לא מזיזה להם. תהיו בטוחים שהם היו מוכנים לרדת ליגה אם פירוש הדבר הוא שנרד יחד איתם. בתחילת השבוע נעצר אוהד אדום שצייץ ברשת החברתית על כוונה "לשרוף את הירוקים".

כך נראה לוח המשחקים של הפלייאוף העליון:
מחזור 27:
מקום 1 - מקום 6
מקום 2 - מקום 5
מקום 3 - מקום 4

מחזור 28:
מקום 6 - מקום 4
מקום 5 - מקום 3
מקום 1 - מקום 2

מחזור 29:
מקום 2 - מקום 6
מקום 3 - מקום 1
מקום 4 - מקום 5

מחזור 30:
מקום 6 - מקום 5
מקום 1 - מקום 4
מקום 2 - מקום 3

מחזור 31:
מקום 3 - מקום 6
מקום 4 - מקום 2
מקום 5 - מקום 1

מחזור 32:
מקום 6 - מקום 1
מקום 5 - מקום 2
מקום 4 - מקום 3

מחזור 33:
מקום 4 - מקום 6
מקום 3 - מקום 5
מקום 2 - מקום 1

מחזור 34:
מקום 6 - מקום 2
מקום 1 - מקום 3
מקום 5 - מקום 4

מחזור 35:
מקום 5 - מקום 6
מקום 4 - מקום 1
מקום 3 - מקום 2

מחזור 36:
מקום 6 - מקום 3
מקום 2 - מקום 4
מקום 1 - מקום 5

אז כמו שאתם רואים ניצחון שלנו בדרבי יוביל ככל הנראה למחזור סיום כואב במיוחד לעונה כואבת במיוחד - התפאורה של מכבי ת"א בחגיגות האליפות שלה. מצד שני, אם נסיים איכשהו במקום השישי (יתאפשר רק עם ניצחון שלנו + ניצחון של מכבי פ"ת, תיקו לא יספיק) נוכל כנראה "להינצל" ולסיים את המפגשים עם האלופה שבדרך כבר בתחילת הסיבוב השני של הפלייאוף - הם כנראה עדיין לא יבטיחו אליפות עד אז.

התלבטות.
גם לאתאיסטים יש אמונות
14/03/15 14:08
40צפיות
כמו שלא כדאי להקדים את המאוחר ולדבר על פליי-אוף עליון לפני שנצחנו את הפועל...
במיוחד לאור העובדה שהערב, להבדיל ממשחק הבית האחרון ממנו נעדרתי במכוון (מה שהביא לניצחון על נתניה), אני מתכוון להגיע לאצטדיון... אני מבקש בכל לשון של בקשה מהקבוצה להתעלם מנוכחותי במגרש ולנצח...
או אז אפשר יהיה לתכנן את הפלייאוף ואולי אפילו לפנטז על לחרב לזהמת הציהובית את האליפות שאוהדיה היהירים כל כך בטוחים בה... עבורי זו המטרה העיקרית בפליי אוף... שני נצחונות על החלאות ולי זה מספיק!!
אגב צהבת זיהומית
14/03/15 14:11
37צפיות
היום ניצחנו את רעננה 0:4 בליגה לנוער וצמצמנו את הפער ל 3 נקודות. מה שהיה נראה כמעט בלתי אפשרי אחרי סדרת ההפסדים הלוזרית שלנו לפני חודשיים, הופך להיות שוב ריאלי, והנה גם בליגה לנוער יש אפשרות - הרבה יותר ריאלית מאשר בבוגרים - לעשות מרה שחורה למועדון המחליא ביותר בספורט הישראלי לדורותיו.... כמה חבל שקבוצת הכדורסל שלנו מגמגמת....
נו ומה זה עוזר ה-0:4 הזה?
14/03/15 18:36
30צפיות
הרי החברה האלה יהיו במקרה הטוב טוואטחה ובמקרה הפחות טוב גיא ליפקה
להערכתי
14/03/15 17:31
31צפיות
התפאורה של מכבי יהיו הגמלים
דברים שאני רוצה שיקרו בחצי השעה הקרובה, בסדר יורד:
14/03/15 20:54
49צפיות
1. מכבי פ"ת תכבוש מול הפועל
2. אם 1 לא קורה, שהפועל חיפה תשווה
3. שלום עולמי.

רק לא המקום החמישי. ומי שעדיין חי בסרט שאנחנו הולכים להרוס להם במחזור האחרון, אז קרית שמונה הפסידה 2:0 מול עכו האחרונה. ברגע שהתחילו להזכיר את המילה "אליפות" ליד השם שלהם, זה נגמר. מתחבר יפה למה שאני חופר עליו כבר הרבה זמן - שחקנים מקרית שמונה לא יעזרו לנו, הם עד עכשיו פשוט לא נאלצו להתמודד עם לחץ, שבמכבי חיפה הוא בילט אין. את המתמודדת האחרת על האליפות אגב, מאמן אלישע לוי, אז לא לבנות עליהם.

המשחק מול הצהבת במחזור הסיום יהיה לפרוטוקול בלבד, ואנחנו נהיה לא יותר מתפאורה.
תום אלמדון
14/03/15 21:11
42צפיות
יאללה רב"ש להחזיק מעמד.

לנו, אגב, לגמרי מגיע לספוג פה את השיוויון.
ואלה שמות
14/03/15 21:17
41צפיות
דגני ופס-השחקן הכי טוב של חיפה העונה+רכש שבלבול יכול להסתובב בכרמל עם חזה נפוח על זה שהביא אותו.  יוצרים מרכז הגנה שלא ראיתי אצלנו כבר כמה שנים טובות.
גבאי וטוואטחה-אין להם מקום אצלנו בעונה הבאה.  לא יודעים לעשות הגנה,מאבדים יותר מדי כדורים מסוכנים,ובהתקפה הם פרווה(עם כל הכבוד לשער של טאלב,זה לא ממש עושה רושם כשזה השער הראשון(!) שלו העונה).
קמארה-קשר אמצע מצויין.  בעל שליטה מעולה בכדור וכמעט אף פעם לא מאבד אותו וגם כשהוא מאבד אותו הוא ישר מתקל ומחזיר אותו חזרה.  עושה עבודה הגנתית טובה מאד.
ידין-גרזן אמיתי.  לא תורם כלום בהתקפה, אבל בהחלט הייתי משאיר אותו לעונה הבאה, אלא יגיע שחקן טוב יותר.
יוסי-אמנם לא הורגש רוב המשחק,אבל כמעט כל כדור שלו היה טוב.  אני אוהב את הציוות שלו באגף.
חן עזרא-סימן השאלה הגדול ביותר.  מצד אחד מאבד יותר מדי כדורים,חלקם מסוכנים.  מצד שני כשהוא עושה פעולה טובה זה חצי גול, וכמעט כל המצבים הטובים שלנו באו ממנו. 
אלירן עטר- הוא לא סתם שחקן גדול, הוא הסיבה העיקרית לזה שחיפה הפכה מקבוצה אפורה לקבוצה תוססת.   צריך יותר לעבוד על הדיוק של הבעיטות,אבל בטוח שזה כבר יבוא.
איתי שכטר-פרווה למדי, לצערי החששות שלי לגביו לאט לאט מקבלות בשר.
סטויקו-לא באמת צריך לפרט נכון?

סוף טוב הכל טוב
14/03/15 21:20
48צפיות
שבוע הבא נוסעים לבלומפילד.

ולאדומים - 6:0. להתראות ושלום.
עם כל החרא השגנו העונה שני הישגים נאים
14/03/15 21:24
48צפיות
1.פליאוף עליון
2. 0:6 על הפועל בשני המשחקים
יש כאן הרבה אנשים שצריכים לבקש סליחה מאלירן עטר
15/03/15 01:27
56צפיות
מה לא כתבו עליו - שהוא לא בכושר כי הוא לא שיחק שנה וחצי, שזה עוד בלוף ששחר אוכל ויעשה עלינו סיבוב, שמדובר בערס ישראלי מצוי תאום חן עזרא ובלה בלה לתפארת.
שני הגולים היום חרוטים בזהב על שמו, וללא ספק מדובר בשחקן שהוא רמה אחת מעל לליגה שלנו, וכרגע שני רק לערן זהבי בליגה הישראלית. כרגע.
קורא נכון את המשחק, נע מצויין לשטחים ריקים, משחרר כדור בזמן, ומפעיל נהדר את השחקנים שלצידו.

ולחשוב מה יקרה על הדשא ברגע שאיתי שכטר יסיר את החלודה, ולהתמוגג.

ובלבול, אוי, בלבול.
מגיעות לאיש מילים טובות ונדמה שהוא בכיוון הנכון.
ולא שהוא באמת הצמיח ביצים או התחיל להבין את המשחק. להפך, גם היום כמעט ספגנו שער שיוויון בשל חוסר הבנת המתחולל על הדשא מצד המאמן שלנו הפלגמטי, והעיכוב הרב בביצוע החילוף המתבקש מצידו.
אבל זה שהאיש הפנים את הביקורת שכתבנו כאן שבוע אחרי שבוע בכאב, וגיבש 11 שחקני הרכב קבועים ואת שאר הבררה זרק ליציע (משומר) או לקצה הספסל (קינן), ללא התחשבות בתחינות העיתונאים -
אז ללא ספק מגיעות לאיש מילים טובות על המהלך הזה.
עטר הרבה יותר מוכשר מזהבי
15/03/15 01:36
32צפיות
וגם ב-2013 זהבי היה בצילו.  ושלא תבין לא נכון,זהבי זה שחקן שאני וואחד תופס ממנו.  אבל מבחינת טכניקה הוא אפילו לא חצי מעטר.

לגבי בלבול,אם הוא יעשה פליאוף טוב מבחינתי הוא צריך להמשיך,לא רואה תחליף אחר.  לא בן שמעון שלא יודע להתמודד עם כוכבים,לא רוני לוי שמאז האליפות איתנו נכשל לכל מקום שהלך(לא חושב שגם העונה הזאת היא הצלחה כבירה,בסך הכל הפך את נתניה מקבוצה גרועה לקבוצה קצת פחות גרועה,בשורה התחתונה הוא לא בפליאוף העליון) ובטח לא אלישע שאני לא צריך לספר לכם מי הוא.    
ולחשוב מה יקרה כשזה באמת יהיה חשוב
15/03/15 01:57
44צפיות
עזוב. כשהוא ייתן הופעות כאלה כשיהיה על מה לשחק אפשר יהיה לבקש ממנו סליחה. כרגע מבחינתי כל הסגל הוא בבחינת כבדהו וחשדהו. זה כולל את שכטר, בניון, קמארה, דגני שהיה מצוין היום (גם ממנו תבקש סליחה?), פאס שמצוין מהרגע שהגיע אלינו - כולם.
תביט, יש כאן שינוי מגמה אמיתי, זה לא רק היכולת והתוצאות
15/03/15 11:29
33צפיות
לראשונה העונה יש היררכיה בקבוצה! 
הקבוצה עברה מסגל של 25 שחקנים מיותרים שכל שבוע המאמן שולף 11 אחרים להרכב, וזורק 5 שחקנים שונים ליציע, לקבוצה עם 11 שחקני הרכב קבועים ובטוחים, כולל מחליפים קבועים שלא מתמרמרים ויודעים את תפקידם.
בלמים קבועים שרצים יחד ולא מתחלפים, יש מגן ימני קבוע, קישור אחורי קבוע (זוכר את הימים ששבוע בוקולי ב- 11 שבוע הוא ביציע? שבוע מיצ'ל פותח שבוע הוא ביציע?), וחלוצים קבועים בשפיץ.
וככה סוף סוף אפשר לנהל קבוצה!
ואז גם מגלים כמה אלירן עטר איכותי, ואיך קמארה יודע להחזיק כדור ולבנות משחק מאחורה.

השאלה האם המאמן שיגיע לכאן בעונה הבאה שוב יהיה אידיוט גמור ויחזור על כל הטעויות של השנים האחרונות, קרי- יחזיר את כל החלוצים והשחקנים המושאלים (הירש, גוזלן, גאדיר, כליבאת, ריאן, עאטא), יביא שני זרים חדשים, ירכוש שני ישראלי מיותרים ובינוניים (רועי קהת?! למה צריכים אותו לעזאזל??) - ויתחיל עונה עם סגל של 28 שחקנים שכל שבוע שולפים 11 שונים להרכב, ובדצמבר כבר הולכים לים ומסכמים עונה.
או שהמאמן הבא יקבל שכל ויבנה קבוצה של גג 18 שחקנים על הבסיס הקיים פלוס תוספת מינורית קטנה (קשר ובלם בלבד!!), ושאר הסגל שחקנים משלימים ושחקני נוער.
זה מבורך
15/03/15 13:57
25צפיות
אבל זה לבד לא יביא אותך לשום מקום. קבוצת כדורגל עם שאיפות זה הרבה יותר מניהול רוטציה נכון וכמות כישרון (שאני חוזר בפעם המיליון - משהו שמעולם לא היה חסר לנו בקבוצה).
אני חולק עליך, ובענק
15/03/15 14:40
27צפיות
וכבר כתבתי לך את זה בשרשור אחר - במכבי חיפה של השנים האחרונות היה ממש מעט כישרון. הרבה שחקנים דרג ב' גם ביחס לישראל, בשילוב של אופי דפוק וכישרון דל.
ראיוס, תורג'מן, אבוחצירה, גולסה, גאדיר, ורד, קטן - כל אלו הם דוגמאות לשחקנים בינוניים + אופי דפוק.
תוסיף לזה את הטיילת ב- 11 הפותחים וחוסר הביטחון של כל שחקן שמקבל דקות ושבוע אחרי נשלח ליציע - וקיבלת קבוצה עם פוטנציאל כישרון למקום 3-4 בליגה, שנמצאת במקום 5-9 בשל הטיילת ב- 11.

בינואר גם הגיעו לכאן שחקנים סופר איכותיים שלא היו בשנים האחרונות בנמצא בקבוצה (עטר, שכטר, קמארה), וגם נפתרה בעיית הטיילת ב- 11 הפותחים (כבר חודש וחצי שההרכב יציב), והופ - הקבוצה בדרך הנכונה וצוברת נקודות.

אתה מכניס תחת "כישרון" מושגים שלא שייכים
15/03/15 19:16
21צפיות
כישרון = שחקן שיש לו ברגליים איכויות של שחקן כדורגל טוב. אופי לא קשור, אפילו התפוקה שלו לא שייכת. ילד בן 12 יכול להיות מוכשר, כמובן שהוא לא יתאים כבר בגיל 12 להיות שחקן הרכב במכבי חיפה בוגרים.
מתוך הרשימה שהבאת רק תורג'מן ואבוחצירה לא מוכשרים (בלשון המעטה), ולשאר הרשימה אפשר כמובן להוסיף את עזרא וטוואטחה. הבעיה היא שאף אחד מהם למעט קטן (שאיתו היו בעיות אחרות, בעיקר פציעות) לא הצליח לממש את הכישרון שלו במסגרת קבוצתית. גולסה הצליח בהתחלה אבל לא עשה את הסוויץ' המנטאלי שדרוש כדי להפוך מתגלית לשחקן מוביל. רפאלוב כן עשה את זה אבל בגיל מאוחר יחסית.

אופי דפוק זו אכן בעיה. לכן אני חושד בעטר ושכטר. הם מאוד מוכשרים, על זה אין עוררין. אבל אני לא בטוח שהם שונים במהות שלהם משמות כמו ראיוס, עזרא ועידן ורד.
שמח שאנחנו פוגשים את מכבי ת״א כבר
15/03/15 12:23
34צפיות
על ההתחלה. הם בתקופה פחות טובה וזה ההזדמנות היחידה שלנו לעקוץ אותם בבלומפילד, ואם נפסיד זה טוב שנכנס לפורפורציות כבר עלתחילת הפליאוף ולא יגרמו בטעות לבעלי תקווה להתאכזב רק במחזורי הסיום.
עידן ורד
15/03/15 12:29
28צפיות
תעלומה ושמה עידן ורד. מצד אחד שפן שעולה מהספסל ועושה את זה בצורה מוצלחת. מצד שני מאמנים לא סומכים עליו והוא אףפעם לא סא לידי ביטוי במשחק מלא.
ברור שכרגע עושים לו סדרת חינוך בתור חלק מהו״מ על החוזה אבל אם הוא צריך להיות בהרכב? אם הוא צריך ךהישאר בסגל לקראת העונה הבאה?
ך הכל אני מאוד אוהב אותו
15/03/15 12:31
24צפיות
בעיקר מתחילת העונה שניכר שהוא מאוד רוצה ומשתדל. יש לו מקום בסגל זה בטוח ואני אשמח לראות אותו יותר ויותר בהרכב. הוא מתחיל ליזום יתר ולהראות יותר מנהיגות ואולי מתחיל להיות שחקן יותר בשל. גם לראשונה מזה הרבה עונות הוא עד כה(טפוטפו) לא נפצע ומצליח לשמור על עצמו מבחינה גופנית וגם זה יאמר לזכותו. מאוד מקווה שיאריכו איתו את החוזה כי הוא בהחלט יכול להיות חלק מהשלד לעונה הבאה.
15/03/15 12:51
21צפיות
אהבתי מאוד שיוסי הביא לו אתמול את סרט הקפטן. לדעתי הוא שחקן הרבה יותר "שלם" ומאוזן מחן עזרא. במידה והוא יצליח להתחזק קצת מבחינה פיזית ולדעת לשחק גם בעמדה קצת יותר אחורית הוא ישדרג את עצמו בטירוף. אין ספק בכלל שבשנתיים האחרונות הבעיטה שלו לשער השתפרה משמעותית (למי שזוכר איזה בעיטות עלובות היו יוצאות לו לפני) - לדעתי הוא עבד על זה חזק.
לא תופס ממנו יותר מדי
15/03/15 13:29
22צפיות
עם כל הכבוד ל-גולים פר דקות שלו, הוא קיבל מסטנויביץ' לא פעם את המושכות ואיכזב בגדול.  מכבי חיפה במשחקים שהוא הנהיג אותה נראתה רע וגם אחוזי הנקודות שלה היו לא משהו.     ורד זה שחקן שמתמזמז יותר מדי עם הכדור,לא רואה אותו משתלב עם שחקנים שיודעים לשחק בנגיעה אחת כמו בניון,עטר ושכטר
חלק מהשלד כן
15/03/15 14:03
35צפיות
לא מאהבת מרדכי אלא משנאת המן - אין בתפקיד שלו יותר מידי ישראלים מוצלחים. אני גם לא חושב שגילי ורמוט טוב ממנו, לפחות לא בהרבה.

מה שבטוח - אסור בתכלית האיסור שההתקפה תיבנה על שחקנים כמוהו או כמו חן עזרא, לא משנה עד כמה טובים המספרים שלהם. ורד נמצא כרגע במקום האידאלי בשבילו - התפר שבין ההרכב לספסל. גם לעזרא זה יעשה רק טוב אם הוא יועבר גם הוא לתפר הזה במקום לקבל קביעות בהרכב.
º
15/03/15 16:29
3צפיות
אז בואו נדבר על אדין צ'וצאליץ'
13/03/15 20:13
51צפיות
בראיון שפורסם כעת בספורט5 אומר הבלם לשעבר:
"היו חסרים לנו שחקנים עם אופי, יכול להיות שכעת הם הגיעו"
"היה עוזר אם היינו נראים כמו קבוצה"
"עזבתי כי מבלגיה יותר קל להגיע לנבחרת" (והוא אכן קיבל זימון לנבחרת)

לי באופן אישי צרם הכי הרבה המשפט האחרון. במכלן יותר קל לקבל זימון לנבחרת מאשר במכבי חיפה. בעבר אלה היו בניון, ברקוביץ', יעקובו, רביבו, רוזנטל, רפאלוב שממכבי חיפה החלו קריירות מצליחות בחו"ל, ובקבוצות טובות בהרבה ממכלן. איך הגענו למצב שקבוצה כמו מכלן היא קרש קפיצה טוב יותר ממכבי חיפה?

מה דעתכם עליו? הוא היה הבעיה שלנו? פספסנו אותו? איך אברהם פאס בהשוואה אליו?
הייתי אומר אבידה גדולה
13/03/15 21:44
44צפיות
אבל למזלינו פס ממלא את החלל שלו היטב(מקווה לא לפתוח פה כן?). בקיץ הייתי מאד שלילי לגבי צ'וצה(עונה שעברה הוא לא היה בשיאו בלשון המעטה) וכשהחזירו אותו בלית ברירה להרכב אמרתי "אוי הברוך".  אבל הוא הפתיע אותי מאד.   אמנם הוא לא הפך מאיטי לספרינטר(דבר שהוא בלתי אפשרי) אבל הוא כן נתן לא מעט מהחכמה והניסיון שלו,מה גם שדגני שלידו מהיר מאד.  מבחינתי הוא דגני וסטויקו היו נקודות האור של החור השחור הזה שנקרא 2014/2015
קצת מורכב
14/03/15 09:54
38צפיות
מצד אחד מכבי של החלק הראשון של העונה הייתה קבוצה ללא קישור אחורי וללא מגנים. בנוסף לצרות הללו, דורון בן דור הצליח לשמור על מקומו של דקל קינן בהרכב על אף שלשחקן אין שום קשר למקצוע שבחר לעסוק בו. בתוך הכאוס ההגנתי הזה נותרו שני שחקנים שיודעים קצת כדורגל: סטויקוביץ' וצוצאליץ'. בעוד השוער עשה כמיטב יכולתו ובאמת הוכיח שכשהוא נשאר לבד מול חלוץ (דבר שקרה יותר מדי פעמים) הוא מסוגל לחסום בגופו הגדול את השער, אצל צוצאליץ' זה היה יותר מורכב. הוא אטי מאד ולא טכני, כך שכל פאשלה של שותפיו האיומים למשחק ההגנה, התנקזה אליו - מה שהעצים את התכונות הרעות שלו וביטל את התכונות הטובות (ראית משחק, חכמת משחק). עם משחק הגנה נורמאלי, צוצאליץ' היה יכול להצליח הרבה יותר.
מצד שני, מכבי עברה שינוי די משמעותי בחודש האחרון. לא שהיא משחקת כדורגל נפלא, אבל הקישור שלה - עם קמרה וידין-  מחזיק יותר בכדור מכפי שהיה בימי בוקולי-עטא-מיצ'ל-מויאל. התוצאה היא שההגנה עומדת בקצת פחות אתגרים מכפי שעמדה בימי צוצאליץ'. בנוסף, אברהם פאס שחקן מגוון יותר ושקט יותר מצוצאליץ' ודגני - אולי בזכות פאס - עושה טעות או שתיים פחות למשחק. גם גבאי וטוואטחה משחקים הרבה יותר גבוה מכפי שהיה לפני חודש ומשהו, מה שמוריד עוד יותר את הלחץ. יכול להיות שעם צוצאליץ' במרכז ההגנה של ההרכב הנוכחי, היינו רואים את אותו משחק.
אני לא אוהב ששחקנים עוזבים ומדברים על הקבוצה
15/03/15 12:26
14צפיות
בוא נסתכל בת׳כלס כשהוא אומר שהי שחקנים בלי אופי ולאנראו כמו קבוצה בשורה התחתונה הוא חלק מהקבוצה שכבר3 שנים לא. זכתה בשום תואר ותמיד מדשדשת באמצע הטבלה אז הוא חלק אינטגרלי מכך שלא היה אופי והקבצה לא נראתה כמו קבוצה.

אין מה להשוות בינ לבין פאס הם משחקים בסגנון שונה לחלוטין. אני מקווה שפאס לעומת צוצלאיץ ישמור על יציבות של יותר מעונה אחת אבל אני מאמין שזה לא יקרה מפאת גילו של הספרדי.
הוא צודק בקשר לאופי
15/03/15 12:57
27צפיות
במכבי חיפה יש יותר מידי שחקנים לא יציבים, בעלי יכולת מנטלית ירודה מאוד. שחקנים כמו גבאי, משומר, דגני, תורג'מן, ראיוס, עזרא.. הם לא שחקנים "רעים". הם פשוט לא שחקנים יציבים שיודעים לתת עבודה ולשחק טוב ללא קשר למצב הקבוצה, למזג האוויר ולמה כתבו עליהם יום לפני המשחק בעיתון. להבדיל מפאס, סטויקוביץ', קמארה ועטר.
º
מוקדם לדבר עדיין על קמארה ועטר, אבל
15/03/15 14:06
6צפיות
Flix

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה