לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום של קבוצת העשור - מכבי חיפה. בפורום זה אתם מוזמנים לדבר על חדשות, כתבות, תמונות, חוויות, רכילויות, משחקים, אוהדים או כל דבר שקשור לקבוצת הכדורגל ולקבוצת הכדורסל בעיר. שימו לב! לפורום יש חוקים, אותם תוכלו למצוא במאמרי הפורום. אנא שמרו על חוקים אלו ויהיה לכם יותר מהנה בפורום. אנא הקפידו לכתוב הודעות בקומונה החברתית בלבד. יצירת קשר המלצות או הצעות לגבי הפורום יתקבלו בברכה, אך אנא הקפידו לעשות זאת בפניה אישית ופרטית, ולא על גבי הפורום. ניתן לפנות אלינו בכל נושא בדרכים הבאות: Cade Foster דוא"ל: lioriko34@hotmail.com מסנג'ר: elke@bezeqint.net אסִי דוא"ל: asimtapuz@walla.com אייסיקיו: 192631965 מסנג'ר: asim@tapuz.co.il תהנו  אריאל דוא"ל: ariel.a@nana10.co.il

הודעה חדשה

מכבי חיפה נגד מכבי פ״ת
31/10/14 19:16
15צפיות
מחר במושבה בשעה 17:00, שידור ישיר בספורט 1.לפי מיטב האתרים סטויינביץ שוב משנה את ההרכב והסגל. טוואטחה פצוע ויוחלף ע״י שיימן. תורג׳מן יחזור להרכב על חשבון כליבאת. ויוסי בניון יהיה בסגל וכנראה ישתלב במהלך המשחק.בהצלחה לירוקים, חייבים לנצח ולצבור ביטחון כדי לצאת לדרך חדשה!
לדעתי הזדמנות אחרונה להציל את העונה הזאת
31/10/14 19:43
15צפיות
אם ממכבי פ"ת הם לא מצליחים להוציא נקודות, אז זאת עונה אבודה.
העונה הזו אבודה גם אם ננצח בפתח תקוה
31/10/14 22:41
10צפיות

הקבוצה הזאת מורכבת מאוסף שחקנים בינוניים ומטה, לא מאומנים וגם לא ממש אינטליגנטים.
חלק שחקנים של קט-רגל (עזרא), אחרים בחרו במקצוע לא נכון (דקל קינן, אוראל דגני), אחרים עתידם מאחוריהם (בניון, אידריסו), אחרים  לא למדו להכניס כדור לרחבה גם אחרי 15 שנות משחק בבוגרים (משומר) ואחרים לא ילמדו גם בעוד 15 שנה (טוואטחה), אחרים חסרי בינה באופן דרסטי (אבוחצירה, תורג'מן) אחרים עצלים ושברירים מנטלית (ראיוס, עמאשה), מעטים יכולים להשתלב בקבוצה חדשה שצריכה להבנות כאן בתנאי ששחר יפנים ויודיע מפורשות שהוא לא מתאים להיות המנהל המקצועי של הקבוצה. אם הוא לא יפנים, גם העונה הבאה תהיה אבודה וגם זו שלאחריה, וגם זו שלאחריה וחוזר חלילה עד שיתם זמנו של יעקב שחר. מאחר ואני מאחל לו בריאות ואושר והצלחה בעסקים עד 120, יש לנו עוד 48 שנים לחכות...
הזדמנות נוספת לצאת מהפלונטר שנקלענו אליו....
01/11/14 07:53
8צפיות
נחישות ומשחק טוב נדרש כאן בדחיפות.
יאללה ....בהצלחה!

רוצה לשתף פוסט של אורי קופר
30/10/14 13:34
38צפיות
נכתב בעמוד הפייסבוק שלו. קריאה מהנה

הפוסט הזה קשור למכבי חיפה ומגיע בהמשך לכתבה הגדולה שהייתי שותף אליה היום בעיתון. הוא ארוך, אני מזהיר, ולמרות שהוא עוסק בחיפה אני רוצה להתחיל ממקום רחוק יותר.

לפני כמה שנים, כשעבדתי בחברת ניתוח כדורגל, נפגשתי בספרד עם ויקטור אורטה, ראש מערך הסקאוטינג של סביליה ומי שנחשב, לפחות אז, לאחד מפורצי הדרך בתחום הסקאוטינג העולמי. ישבנו ודיברנו על הדרך בה הקבוצה בוחרת שחקנים. אורטה הסביר על התהליך, והראה על המסך איך הוא מתבצע.
כשאחד מאנשי הצוות שלו מגיש חוות דעת על שחקן הוא מתייג אותו כשחקן בסגנון א' או ב'. שחקן א' הוא אחד שבחיבור יכולות המשחק שלו, הבנת המשחק, ביצוע הוראות טקטיות, אופי, מנהיגות ועוד, יכול להיות חלק מהשלד המרכזי של הקבוצה. כזה, אם רוצים לפשט, שאפשר לסמוך עליו. שחקן ב', לעומת זאת, הוא שחקן עם כישרון גדול, כזה שהיכולת נטו שלו - זו שברורה לעין - בהחלט מתאימה לרמת הקבוצה, אבל שאר הפרמטרים (מנטליות, אופי, חיים מחוץ למגרש, משמעת טקטית, עמידה בלחצים) עדיין עומדים בסימן שאלה. זו החלוקה הראשונית.
שחקן סגנון ב' הוא לא פחות טוב או מתאים משחקן סגנון א'. הרבה פעמים כשמסתכלים על כישרון נטו זה דווקא הפוך. לאורטה וסביליה פשוט היה חשוב לעשות הבחנה בין שחקנים "שהכישרון מתפוצץ מהם" לבין שחקנים "שאפשר לסמוך על מה תקבל מהם". מקווה שהבהרתי היטב את ההבדל.

עכשיו נחזור למכבי חיפה. אני חושב שלא צריך להסתכל על המצב הנוכחי בתפיסה של עונה אחת, זו הנוכחית. הנה פסקה מהכתבה שלי היום בנושא:
"כדי להתחיל להבין את הבעיה של חיפה, או שבעצם יש לומר 'בעיות' ברבים, אין צורך לנסות להבין למה ההגנה, למשל, אינה איכותית העונה אלא לשאול איך קרה שהיא כזו כבר כמה שנים ושלא מצליחים לשפר אותה. לא צריך, לדוגמה, להתלונן על הרכש של הקיץ האחרון (או רק עליו) אלא לנסות לבדוק אם לחיפה בכלל יש את הידע המתאים, והאמצעים, למצוא רכש טוב יותר".
שלוש, או אולי ארבע שנים, מדברים על אותם נושאים. המאמנים לא מצליחים, הרכש לא מתאים, אותן בעיות מתגלות. כשמדברים על המצב של חיפה צריך להסתכל על כל השנים האלה יחד ולא רק על השנה הנוכחית.

ועכשיו לחבר את הכל ביחד. בפגישה בסביליה אורטה הסביר לי שבמועדון דואגים שתמיד יהיו בהרכב יותר שחקנים של סגנון א' מאשר סגנון ב'. אלה, האחרונים, לא יכולים להרכיב לבד קבוצת כדורגל, כשרוניים ככל שיהיו. הם רק ערך מוסף שמקיף את הלב, שהוא מורכב מהשחקנים האחרים, אלה שמהווים דבק של קבוצת כדורגל. כשסטנוייביץ' דיבר על "מנטליות" הוא התכוון לזה. "מנטליות" בפי מאמני כדורגל זה לא ההגדרה המילונית של המילה.
מה שאני רוצה להסביר אחרי כל הטקסט הזה הוא שהתחושה שלי היא שהשלד של חיפה, דווקא השחקנים שאולי כן עושים עבודה סבירה, הוא לא מתאים להיות שלד. ואני מדבר הרבה על שחקני נבחרת של הקבוצה ומובילים אחרים. הם, לפי איך שאני תופס את כל מה שיש להם מלבד "כישרון", הם שחקני מעטפת ולא לב.

לא מעט שחקנים היו שותפים לכל שלוש העונות הנוראיות של מכבי חיפה. והם, גם אם חלקם נחשבים לשחקנים הטובים יותר של הקבוצה, צריכים להיות מרכז הדיבור כרגע. אני רק לא בטוח שלקבוצה יש את האמצעים - ולפי הניסיון אין לה - לאתר איזה שחקנים אחרים כן מתאימים להיות הלב הזה.

מה אתם חושבים?
º
יש לנו פסיכולוג ספורט בקבוצה?
30/10/14 16:34
11צפיות
יש הרבה מהנכון והרבה שגם לא בהכרח קשור
30/10/14 17:36
22צפיות
קודם כל אני מסכים עם אופן הניתוח של הסקאוט הראשי של סביליה זה שיטה טובה והגיונית. לראייה גם העובדה שסביליה הצליחה לזכות ב-3 גביע אופ״א בקצת יותר מעשור וזה הישג שאי אפשר לבטל אותו.

בכל אופן לגבי מכבי חיפה, אנ רוצה להזכיר למר קופר את ה-7 שנים הרעות ההם. לצד שפיכת כסף גבוהה(במונחים של אז היא שווה לכסף של היום) והבאת כישרונות שלא פרחו ישר(יוסי בנייו למשל) הגנה שנחשבה לכושלת (חרזי, בנאדו, קייסי וז׳אנו עם דוידוביץ בשער) וזרים שנכשלו לצד צעירים שלא השתלבו. בסוף הכל התחבר לקבוצה הכי טובה בעשור הקודם.
היה ואקום של עזיבת שחקנים טובים לחו״ל(קנדאורוב, ברקוביץ, רביבו ומזרחי) ויש משהו דומה שקורה כרגע(רפאלוב, כיאל, חמד).

צריך להיפטר מכל מיני אופיר קופל למינהם(משומר, אבוחצירה) וזה יתחבר בסוף
º
סיכום כל הממבוג'מבו הזה ב-3 מילים: אין חיבור בקבוצה
30/10/14 17:50
15צפיות
קודם כל זה לא ממבו ג'מבו
30/10/14 20:39
22צפיות
אלא לשם שינוי כתבת ספורט אמתית שנכתבה באופן מקצועי ולא טוקבקיסטי - מה שמאפיין את רוב תקשורת הספורט שלנו בשנים האחרונות.
שנית - הכתבתה מדויקת מאד, היא עולה על הבעיות הנכונות וכל מי שקורה אותה מגיע למסקנה החד משמעית והיחידה האפשרית: יעקב שחר צריך לחדול מידית להיות מנהל מקצועי. עליו למנות מנהל מקצועי זר ואיכותי - בדיוק כמו במכבי תל- אביבי ולא להתפתות לניהול מקצועי ישראלי שלא יביא שום שינוי. מנהל מקצועי כזה צריך לעשות בדיוק את מה שנעשה בסביליה לפי הדברים המרתקים שכתב מנהלנו החדש: תכנון שקט לטווח ארוך, מיון שחקנים, סקאוטינג אמתי ולא שוק סוכנים סוג ז', מעקב אחרי שחקני נוער וטיפוחם עד לרמת שילובם בקבוצה הבוגרת בלי עונת מבחן בקבוצת תחתית מתסכלת ועוד ועוד.
לא יעזרו הדיבורים של סטנוייביץ' או של השחקנים המדליפים וגם לא יעזור אם נפטר משחקן אחד ונביא שחקן אחר במקומו... צריך להפוך הכול.
צריך לזכור שקבוצה כמו סביליה
31/10/14 15:28
16צפיות
יכולה להרשות לעצמה לעשות בנייה לטווח ארוך על חשבון עונה או שתיים בצמרת כי הליגה הספרדית בעיקרה חלשה מאוד חוץ מ2-3 קבוצות. וסביליה היא גם לא קבוצת צמרת קבועה שאוהדים מצפים כל עונה לאליפות.

במכבי חיפה אם יעשו דבר דומה התקשורת והקהל ישחטו את המאמן, הבעלים והשחקנים.
שאורי קופר סובל מהתסמונת של כל פרשני הכדורגל
30/10/14 21:08
26צפיות
תסמונת החכמה בדיעבד
מעניין אותי למה הוא לא העלה את הפוסט הזה לפני פתיחת העונה,למה הוא לא העלה את הפוסט אחרי ההצגה נגד סכנין,למיטב זכרוני אחרי סכנין הוא דווקא הילל את ראיוס,זה שעכשיו הוא "תוצר של סקאוטינג גרוע".
אגב השבוע הוא גם הילל את קורצקי "שבהנהגתו לבית"ר יש הגנה שאי אפשר לחדור אותה" והנה עכשיו אני רואה את מכבי נתניה עושה לבית"ר גול ברמה של ילדים א'.

אגב גם בבאר שבע ובקריית שמונה אין מערכת סקאוטינג או מערכת ניהול "אירופאיות", אז למה עליהן הוא לא עושה כתבה? כי הוא חכמולוג בדיעבד.   למה הוא מעלים מההיסטוריה את כל העשור הקודם שבו מכבי חיפה היתה אימפריה גם בלי השניים הנ"ל.  
אגב אותי מעניין מאד כמה תעזור "מערכת הניהול האירופאית" של מכבי תל אביב אם זהבי יחליט לחתוך לאירופה....
בדיוק!! אני למשל כתבתי פה על חוסר החיבור מאוגוסט...
30/10/14 23:15
19צפיות
מדהימים אותי כל פרשני הבדיעבד האלה שקופצים על העגלה של 'ידענו שזה המצב' רק אחרי
שהדבר כבר התרחש. בהרבה תחומים אבל פה זאת דוגמה מובהקת.
לפחות כשאני נותן את הביקורת הזאת פה אי אפשר להגיד שזה בדיעבד אני הצבעתי על הכשלים
האלו בדיוק ועל גיבוב השחקנים בלי שלד מגובש ובלי חוד ובלי חיבור כבר מאוגוסט כששמענו
כל יומיים על עוד מישהו שהם מביאים כדי למכור עוד מנויים..
באר שבע -מכבי חיפה.......
הודעה זו מכילה תמונות
46תגובות
27/10/14 18:29
144צפיות

נראה מכבי חיפה לוחמת או מיואשת?

(המשך...)

נראה מכבי חיפה לוחמת או מיואשת?

רוצים לזכות בכרטיס זוגי לסרט|?|
30/10/14 11:38
2צפיות
|אקשן| אנחנו מחלקים 30 כרטיסים זוגיים לסרט "קרניים". היכנסו כבר עכשיו לפורום ביקורת סרטים וקולנוע
וכתבו לנו על סוד שנחשפתם אליו בטעות, או סוד שסיפרו לכם ולא רציתם לדעת מלכתחילה ואולי תוכלו לזכות!

לפרטים נוספים והשתתפות בתחרות:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|רמקול|היום בין השעות 16:00-18:00 נארח בפורום הריון ולידה - תמיכה את ד"ר ליזה רובין רופאת ילדים.
ד"ר רובין תשמח להכין אתכם לחורף הקרוב, האם כדאי להתחסן? ואיפה?

מוזמנים לשאול את שאלותיכם כבר עכשיו:

|*|אנחנו מזמינים אותך לשתף אותנו בלוק של הגבר שלך, היכנסי לפורום שיחת נשים,
ספרי לנו מה סגנון הלבוש של הגבר שלך ותוכלי להלביש אותו בקולקציית הגברים של קסטרו!

לפרטים נוספים והשתתפות:
|שף| סידרנו לך 1,000 ש"ח לשופינג
27/10/14 13:07
3צפיות
|!| ככה פשוט...

תשתפו אותנו בטיפ שלכם לחיים קלים במטבח ואולי תזכו ב - 1,000 ש"ח לקניית דברים טובים למטבח

מי השחקנים שלדעתכם "עושים טובה" שהם משחקים / עושים דווקא?
29/10/14 17:20
25צפיות
כמו שזה נראה לי, יש כמה שחקנים שפשוט עושים טובה שהם עולים לשחק..
אני חושב שאחד מסויים אפילו עולה כדי לעשות דווקא ועושה הצגה של מאמץ אבל.. רק הצגה..
לפני שאגיד את דעתי אשמח לשמוע אחרים ואולי הדעה שלנו תהיה זהה על אותם שחקנים
º
יהיה הרבה יותר קל למצוא את אלה שלא...
29/10/14 20:05
10צפיות
תיאורית קונספרציה חסרת בסיס
30/10/14 10:27
24צפיות
לא מאמין שאלו טענות רציניות. אם הכדור של כליבאת באחד על אחד בתחילת המשחק היה נכנס אז הכל היה נראה אחרת ופתאום היית אומר שהשחקנים מחויבים ובאו לנצח. כשלא הולך אז לא הולך, זה משפיע על כולם וכולם נראים זוועה. יכול להיות שיש מרמור מסוים בקבוצה, יכול להיות שיש חוסר ביטחון (כל שבוע מתחלף ההרכב) וכו' מה שמשפיע על השחקנים כי הם לא מספיק מקצוענים, אבל לא מאמין שמישהו קם בבוקר ואומר "טוב היום אני הולך להיות גרוע בכוונה כדי לעשות דווקא".
פינת הפיקנטיות
29/10/14 18:12
30צפיות
אתמול בהתקפת הפועל ב״ש שיחקו 4 שחקנים עם עבר במכבי חיפה. מאור מליקסון, שלומי ארבייטמן, אליניב ברדה ומאור בוזגלו.בזמן שאנחנו מדשדשים עם שחקני התקפה לא ראוים כבר שנים אולי אפשר לשאול איפה טעינו?למה ברדה לא פרחאצלינו אבל בהפועל ת״א וגנק הוא היה מנהיג וברומטר?למה מאור מליקסון היה דריבליסט מיותר אצל רוני לוי ובב״ש ובפולין הוא הפך לכוכב על שכובש ומבשל במספרים גבוהים?למה בקיץ האחרון לא ניסה שחר להחזיר את ארבייטמן, חלוץ שכבש לקבוצה 28 שערים בעונה אבל השאיר את אבוחצירה שכיכב עם שעראחד בודד(מפנדל) בעונה?ואם האגו של שחר מיהר לוותר על כישרון כמו בוזגלו קצת יותר מידי?בזמן האחרון אני נתקלבהרבה סיטואציות של שחקנים שבחיפה נכשלו אבל נראים לא רע מאז שעזבו.. איפה הבעיה נעוצה לדעתכם?
מכבי חיפה נכשלה בטיפוח והשארת שחקני בית. חשבו שאפשר לקנות..
29/10/14 19:06
19צפיות
בשנים בהן מכבי חיפה דרסה את הליגה בואו נודה על האמת הם פשוט קנו את השחקנים הכי טובים 
בליגה וצרפו להם כמה שחקני בית בעמדות שונות. כל עוד זה הצליח לעבוד היה נחמד. אז בא הכסף
הגדול תחילה להפועל תל אביב, בית"ר ירושלים ומכבי תל אביב והופ מכבי חיפה כבר לא יכולה לפתות
איזה שחקן שהיא חושקת בו.. לא עובד, אפילו הפוך. מפתים את שחקניה לעבור. כל עוד המצב היה
ששחר שולט בשוק השחקנים - אז העסק עבד, והוא יכל להמשיך להזניח טיפוח שחקני בית. היו כמה
יוצאים מן הכלל ואחרי שהם עברו השאלות וחוסר אמון מצד שחר  - גם הם רצו לעזוב ברגע שהצליחו.

דווקא לגבי בוזגלו (ואביו..) הויתור של שחר היה מוצדק הבנאדם ניחן בשגעונות גדלות (שראינו איך
הם מהר מאד נגמרו) ואחרי שחזר לקרקע המציאות = הליגה = אבא הבין שאין ברירה וה"עילוי" חייב
קודם לחזור לשחק ולהבקיע, כדי שמישהו בכלל ירצה לשמוע עליו הלאה.. אבל במכבי חיפה הוא היה
גורם מפריע. גם טאווטחה על אותה משבצת, שיהיה שחקן טוב במקום אחר, במכבי חיפה הוא מפריע.
יש לעלות 4-5 שחקני נוער כבר בינואר להרכב, להיפרד ממי שצריך ולהכשיר אותם לעונת 2015-16

אתה קצת מערבב ידידי
29/10/14 19:42
23צפיות
מכבי בתקופה שברדה שיחקה היא לא המכבי של היום.  להזכיר לך שמכבי של תקופת ברדה לקחה 2 אליפויות והיתה קבוצה קטלנית. זה שברדה לא פרח זה פשוט כי רוני לוי העדיף עליו את קולאוטי
ולמה אתה מזכיר את ברדה שלא פרח אבל לא מזכיר את ארבייטמן עם ה-28 שערים?
מליקסון לפי מה שזכור לי כמעט לא שיחק בגלל פציעות אז זה לא קשור לדיון
אז ככה
29/10/14 19:57
20צפיות
א. ברדה שיחק במכבי חיפה שהחלוץ הראשי היה בה קולואוטי אבל בכל פעם שקיבל הזדמנות הוא לא הוכיח את עצמו. וההפך בגלל שהיה חלק מקבוצה טובה היה לו את כל הכלים להצליח. ואגב ברדה שיחק עונה וחצי לפני שקולאוטיהגיע ובזמן שחלוצים קיקיונים כמו דנטה לופז וזואקיץ נכשלו הוא לא תרם מספיק.

ב.כן הזכרתי שארבייטמן כבש 28 שערים

ג. הדבר היחידי שמילקסון היה פצוע בו בשתי העונות אצלנו זה פציעת דריבלים מיותרים. שנתיים הוא לא בעט כדור אחד לרשת.. רק עשה דריבלים. רק אחרישהגיע לב״ש הוא התבגר מנטאלית והחל להיות פאקטור משמעותי.
לגבי מליקסון
29/10/14 20:07
18צפיות
התקופה שלו אצלנו די מעומעמת אצלי מרוב שהוא היה שחקן שולי. למיטב זכרוני היו לו הרבה פציעות.

בכל אופן אני לא חושב שזה נכון להשוות בין מכבי של אז למכבי של היום. מכבי של השנים האחרונות נכנסה לתוך מערבולת נוראה של לחץ שאני לא רואה איך היא יוצאת ממנו.   מה הפיתרון? אם הייתי יודע שחר מזמן היה איתי בקשר טלפוני.
איפשהו באמצע
29/10/14 20:01
22צפיות
באמת אין לי הסבר למה לשחקנים מסוימים לוקח זמן עד שהם מצדיקים את ההשקעה בהם. חוץ מהמקרה של ברדה שהיה אז פשוט שחקן פחות טוב מקולאוטי (ולמרות זאת קיבל לא מעט קות ממה שאני זוכר ועשה את שלו) כל השאר הם לייט בלומרס (וקח בעירבון מוגבל את ארבייטמן. הוא נתן בסך הכל עונה טובה אחת בקריירה...). אני לא חושב שהבעיה היא במערכת כי שחקנים אחרים כמו כיאל, חמד, קינן דווקא כן לקחו את ההזדמנות בשתי ידיים ותקעו יתד בהרכב של הבוגרים בעודם צעירים (לחמד לקח קצת זמן אבל הוא עבד קשה). אצל בוזגלו זה מובן - בזמנו הוא היה ילד מפגר של אבא ולאף אחד בצדק לא הייתה את הסבלנות להתעסק איתו.

אני לא חושב שאם היינו מנסים בכוח לשלב את בוזגלו ומליקסון היינו מקבלים את אותם השחקנים שהם כיום. שחקנים מסוימים חייבים שינוי אווירה כלשהו כדי לקבל את התנאים להצליח.
הבעיה נעוצה באיגביני יעקובו
29/10/14 21:52
24צפיות
גדול חלוצי מכבי חיפה, עד היום, מסמל גם את מרבית הבעיות שלנו. ובראש ובראשונה ההתמכרות ל"כשרונות". לא סתם כתבתי שאנחנו הקבוצה הכי מוכשרת בליגה. אבל כישרון לבדו לא מספיק. הבעיה שלנו נובעת מהעובדה שאין באמת היררכיה ברורה במכבי חיפה. פעם שחקן היה עולה מהנוער או נרכש מקבוצת תחתית כלשהי, זה היה ברור לכולם שהוא צריך לחרוך את הדשא בכדי לזכות במבט מהשחקנים הבוגרים והמנוסים בקבוצה. היום אין שום דבר כזה. אין הבדל בין שחקן שבא מהנוער לבין ראיוס / בוקולי / אידריסו. וזה דופק את הקבוצה שלנו. במהלך השנים הפכנו להיות קבוצת נוער מחוזקת ולא ההפך. וזאת בדיוק הסיבה שאני חושב, שבתיאוריה, סאלה עשה בצדק כשהחזיר את יוסי והביא את אידריסו וסטויקוביץ' - נסיון להחזיר את הנסיון, הבגרות וההיררכיה לקבוצה. הבעיה היא שיוסי פצוע כרוני ואידריסו לא יכול להנהיג גם את הקישור שלנו, וראיוס... ראיוס פשוט לא רוצה. אז נישארנו עם עזרא - שהוא בכלל שחקן קט-רגל. והתוצאה לפניכם.

מאותו רגע בו שחר דפק קופה על יעקובו, הוא ניסה לשחזר את ההצלחה בכל מחיר. מאותו רגע התחיל התהליך בו הפכנו מקבוצה בוגרת, לקבוצת נוער כשרונית למכירה.

דרך אגב, במכבי חיפה יש שנתיים לשחקן "מוכשר" שלא מהנוער שלנו לפרוץ. רוב השחקנים בגילאים האלו בישראל פשוט לא בנויים לזה מנטלית, ולכן פורחים בקבוצות אחרות.
על דוקטור רובן ומיסטר ראיוס
29/10/14 15:50
22צפיות
שנה וחצי הספרדי כבר במגרש ואני חושב שאין אחד שראה אותו שיחלוק על הכישרון שיש לו ברגליים. אבל בד בבד הוא מתברר כשחקן לאיציב בכלל שנוטה להעלם לתקופות ארוכות.אתמול הוא ישב על הספסל ובצדק, ב-2 המשחקים האחרונים הוא היה מתחת לכל ביקורת, החמצות מזעזעות ובעיקר איבודי כדור מיותרים. אתמול שנכנס הוא נראה כבוי וחסר חשק. כמו כן היה את המקרה שמויאל חילץ כדור לכיוונו וראיוס אפילו לא רץ לקחת אותו.עדיין לא הצלחתי להבין פה הוא אפקטיבי ואיפה. הוא הולך לאביוד אבל גם במקרה ראיוס מישה צריך להעיר אותו..דעות, הצעות וטענות.. דיון פורה
זה לא שהוא לא יציב
29/10/14 16:38
18צפיות
זה פשוט שהוא שחקן לא מספיק טוב.  אם כבר החוסר יציבות שלו נעה בין סביר פלוס לממש גרוע.  אז כן פה יוצאת לו איזה מסירת עומק יפה, שם הוא מביא איזה פצצה מרחוק, אבל זה לא שחקן בלבל של זהבי או בוזגלו שכל המשחק מתעלל בהגנה שמולו.  
אי אפשר להפריד את האופי מהשחקן
29/10/14 16:55
21צפיות
כתב פה המפרץ בדיון המשחק משהו שאני מאוד מסכים איתו. מבחינת כישרון אין עוד קבוצה מוכשרת בארץ כמו מכבי חיפה. עזרא מאוד מוכשר, ורד הוא כישרון שכבר שנים רק מחכים שיפרוץ, ראיוס הוא יהלום, וכליבאת הוא מוכשר, וטוואטחה מוכשר ואם נלך עוד אחורה אז גולסה ושראנוב...

נראה לי שמיצינו. מכבי חיפה צריכה להפסיק לחפש את הפוטנציאל ולהתחיל להביא שחקנים עם אופי וביצים. לא כאלה שמשקשקים כי יש מהם ציפיות לרוץ לאליפות, לא כאלה שמשחקים כשבא להם ולא כאלה שמשחקים כדי להוסיף קטעי וידאו לקליפ היוטיוב (בדיוק המקרה של ראיוס) אלא כאלה שישחקו בשביל הקבוצה, ידברו רק על המגרש ויעשו מה שהמאמן אומר להם. זוכרים כמה ירדנו בזמנו על קולמה? אז ניוז פלאש: איתו לקחנו 2 אליפויות (3 אם מחשיבים את עונת הקיזוז), עם ראיוס ועזרא המוכשרים לקחנו 0.

אז אם עדיין לא הבנתם מה אני רוצה אז אסכם את זה במילה: הביתה.
לאחרונה מתחזקת אצלי הדעה עליו
29/10/14 18:02
21צפיות
שהוא כנראה בלוף ממולא. סוג של מדוניאן ששיחק במכבי ת״א. אין ספק שהוא טכני מאוד, יש לו בעיטות טובות וראיית משחק טובה אבל הוא עסוק בלהתעסק במסביב. הרבה פוזה ומעט קבוצתיות. הרבה דריבלים ואיבודי כדור ובעיקר סוג של חוסר שקט.

מצד שני ביוון הוא זכה בזר השנה ויש רגעים שהוא מטפל בכדור כמו גאון כדורגל.
ף
בכל אופן אני נוטה להסכים עם ליאור ולקוות שישוחרר אולי לא בינואר הקרוב אבל בטוח בקיץ כי עם שחקנים כמוהו אי אפשר לבנות קבוצה שלאליפות.
עשו מהלך בקבוצה, ומה עם ההנהלה? האם צ'יזיק צריך להתחלף?
28/10/14 10:56
29צפיות
שנים יש אנשים שמכירים את הקבוצה מקרוב שאומרים שחלק גדול מטעויות הניהול ואופן בחירת השחקנים
נעוצים בחשיבה מוטעית של צ'יזיק, בעייפות החומר, בהקשבה העודפת ל"דרישת קהל" על פני שיקולים מקצועיים (עטר).
האם הגיע זמן לרענן גם את שורות הנהלת הקבוצה ולתת לדור חדש של מנהלים צעירים לנסות להבריא את מכבי חיפה?
אני די משער לעצמי שצ׳יזק
28/10/14 18:49
27צפיות
לא נוגע בפן המקצועי בכלל ולכן אין קשר. היחידי שקובע בפן המקצועי חוץ מהמאמן זה שחר. צ׳יזק אמון יותר ניהול וקידום האינטרסים שלשחר במנהלת ובקבוצה עצמה.
מי לדעתכם ראוי לקבל את סרט הקפטן במקום בניון?
26/10/14 19:31
22צפיות
לדעתי זה חלק מהותי במה שקורה בקבוצה.
דרוש קטפן. דרושים שחקני בית שגדלו בה. דרושים שחקנים רעבים ומחויבים.
קיצר: ההיפך מכל מה שיש שם עכשיו
לא חושב שמדובר במשהו כזה מהותי
26/10/14 19:41
20צפיות
אבל היררכיה הקיימת בסדר גמור יחסית לותק של השחקנים. יוסי, גוסטבו ודקל הם המבוגרים האחראים וגם מוערכים מספיק ע״י הקהל כדי להיות הקפטנים.
משומר שלפעמים יצא לו להיות הקפטן זה כמובן בזכות הותק והניסיון.

מהצעירים אין עדיין שחקנים שהם מספיק מנהיגים. אולי ורד שהשנה עד עכשיו נראה אחד שלא בורח מאחריות וכן מחפש להנהיג(היה הקפטן אחרי ההרחקה של צוצלאיץ מול מכבי ת״א).

בכל אופן זאת האחרונה שבבעיותינו...
º
לירן חולצה אפורה
26/10/14 21:26
11צפיות
שלושה סלבים יש מחיפה, שלושתם ליצנים השאלה מי יותר
26/10/14 21:40
19צפיות
1. לירן חולצה אפורה
2. גדי וילצ'רסקי
3. אייל ברקוביץ'

שמתם לב? ועוד אומרים שאין הוכחות להשפעת זיהום האויר?
אין שום סיבה שבניון לא יהיה הקפטן
26/10/14 21:44
26צפיות
ראיתי באחת ההודעות שלך שכתבת ששחקן שנמצא עונה אחת לפני פרישה לא אמור לשמש כקפטן... מה? למה? באיזה עוד מקום בעולם שחקן שנמצא עונה אחת לפני פרישה נותן את סרט הקפטן שלו למישהו אחר? קפטן זה עניין ייצוגי. אני הייתי רוצה שהקפטן שלי ישמש דוגמה לשחקנים אחרים. איזו אפשרות טובה יותר אתה מכיר מהשחקן הישראלי הכי גדול בכל הזמנים?
זה מאד קשור. זה אמור היה לסמל בנייה של קבוצה חדשה
26/10/14 22:12
18צפיות
ואם בונים קבוצה חדשה אחרי העונות הכושלות האחרונות היה צריך
לתת את זה למישהו צעיר ולסמל שהקבוצה נבנית לטווח ארוך ונותנים אמון בדור חדש של שחקנים.
כמה קפטנים צעירים אתה מכיר בעולם?
26/10/14 22:50
13צפיות
ואיזה שחקן צעיר עשה משהו טוב במכבי חיפה שמגיע לו לקבל את הסרט הזה? עזרא? טוואטחה?

אני חושב שסרט קפטן זה משהו שאתה צריך להרוויח, לא משהו שצריך לנחות עליך כי אין מועמד טוב יותר. יוסי בניון עשה קריירה גדולה במונחים ישראליים ואין שחקן שהייתי רוצה שייקחו ממנו דוגמה יותר מיוסי, אפילו אם זה רק לשנה-שנתיים.
בדיוק זה שורש הבעיה של מכבי חיפה
26/10/14 23:51
15צפיות
אם אין לה אף שחקן בן 26-27 שצמח במועדון והיה שותף לעונות ההישגים
והוא שחקן מוביל בקבוצה שאפשר לתת לו את הקפטן - אז הנה לך הבעיה בדיוק.

רפאלוב, חמד, כיאל, בן בסט
27/10/14 00:01
14צפיות
כולם הגיעו מהנוער והצליחו ובסוף הגיעו לחו״ל.
גם בניון וקטן קיבלו את הסרט אחרי שחזרו מאירופה.. בכל אופן אם לא הבנת את הפואנטה נקדיש שורה תחתונה עבורך: אתה מתעסק עם התפל ולא עם העיקר.
בדיוק מאיפה שהבאתי את הדעה שמכבי חיפה לא מחוברת
27/10/14 00:08
14צפיות
וגם לא מאוזנת ושאין בניית קבוצה.
דעה שהוכחה כנכונה מאד למרות גלי ההתלהבות הבלתי פוסקים פה בפורום
עדיין לא הפנת שמדובר במשהו שולי
27/10/14 11:10
7צפיות
ואם כבר אתה מתעסק בעניין, ההשפעה של בניון בחדר ההלבשה והערצה שהוא מקבל מכל השחקנים שווה בהחלט את סרט הקפטן שיהיה כשיר. עדיף פי מיליון על קפטן פרווה כמו שאתה רוצה ויש למכבי ת״א כמו שירן ייני.
מאיפה אתה מביא את הקריטריונים האלה?
27/10/14 00:07
17צפיות
אז הוא צריך להיות בן 27 ושותף לעונות ההישגיות. כלומר היה צריך להיות בן 19 גג בזמנו. יש לך פתרון איך למצוא שחקן כזה?יש לנו את דקל קינן אם אתה רוצה, זה הכי צעיר שהיה שותף לעונות ההישגיות. אבל אתה בעצם רוצה גם שחקן מוביל וקינן נותן עונה גרועה אז... זהו? לסגור את המועדון כי אין קפטן מתאים? זה מצב נתון, וממה שיש בניון הכי מתאים. חוץ מקריטריון הגיל הוא גם היה שותף לעונות מאוד הישגיות ויפות...

ובכלל לא ענית על השאלה שלי. באיזו עוד קבוצת צמרת שאתה מכיר הקפטן הוא בן 26-27? יובנטוס - בופון. ריאל - קסיאס. ברצלונה - צ'אבי. באיירן - לאהם. צ'לסי - טרי. ליברפול - ג'רארד. אז לנו היה את קטן, והוא פרש, עכשיו הדבר הכי קרוב לקפטן זה בניון, וזה מה שיש. או שאתה רוצה להחזיר את קטן מפרישה שישמש לך קפטן...
º
ראה תשובתי שורה מעל
27/10/14 00:09
5צפיות
º
אולי אני עיוור, אבל לא מצאתי תשובה לשום שאלה ששאלתי
27/10/14 00:10
4צפיות
אני אמרתי שזה יהיה המצב כבר לפני חודשיים.
הודעה זו מכילה תמונות
27/10/14 00:17
17צפיות
היה צפוי ממרחקים.

עדיין לא מצאתי פתרון לבעיית הקפטן שלך...
27/10/14 01:20
11צפיות
אתה רוצה שחקן בן 26 שיהיה בשיא הקריירה שלו וינהיג את מכבי חיפה לימים יפים. יש לך כזה? ציין כאן למעלה מישהו רשימה של שחקני בית שמשחקים כולם באירופה כרגע (או במכבי ת"א).

אז אני שואל בפעם האחרונה: יש לך שם של שחקן כלשהו שראוי לשמש קפטן מכבי חיפה יותר מיוסי בניון? אתה רוצה לעשות תוכנית ריאליטי שבסיומה יימצא המועמד המתאים מבין כל הטאלנטים הישראלים שנמצאים בגיל המתאים? אתה רוצה להתחנן לתומר חמד שיחזור ויהיה לנו לקפטן? מה אתה רוצה?
תאורטית כן יש לי: תומר חמד
27/10/14 18:46
11צפיות
אבל גם אותו כמו רבים אחרים מכבי חיפה לא ידעה להחזיק אצלה, טיפחה אותו רק במקרה,
ודואגת לכך שעל כל אחד כזה, יתפספסו חמישה אחרים מהנוער.

אתה רציני?
27/10/14 23:06
8צפיות
איך אתה רוצה שמכבי חיפה תתמודד מול קבוצות לה ליגה ופריימר ליג? או אפילו ליגה בלגית/הולנדית/צרפתית?

זה לא סוד ואין בזה בושה שמכבי חיפה היא תחנת מעבר לשחקנים הישראלים הכי טובים, ככה זה היה וככה זה ישאר. זה רק מעצים ומחזק את הקבוצה. שחקן מגיע אחרי כמה עונות טובות בקבוצות קטנות בישראל למכבי חיפה, מתפתח וצובר ניסיון, ואז עובר בעידוד הקבוצה לקבוצות בינוניות באירופה, כאלו שיכולות להציע משכורות גבוהות יותר ואפשרויות קידום. ככה היה עם חיים רביבו, אייל ברקוביץ (שגדל במועדון), בניון ואפילו עם שחקנים פחות מוכשרים כמו רפאלוב.

אנחנו צריכים לחזור להיות הקבוצה המובילה בעיניי שחקנים ישראלים, כזו שאם אתה שחקן מוכשר בין 18-19 אתה יודע שמשם אתה תוכל להגשים את החלומות שלך לשחק בליגות הטובות בעולם. אנחנו לא צריכים להתבייש בזה שאנחנו תחנת מעבר, אנחנו בסך הכול מכבי חיפה, אלא אנחנו צריכים לעודד ולטפח את זה. רק ככה נוכל למשוך אלינו את השחקנים הישראלים הטובים ביותר.
למה שזה תמיד ישאר ככה? זה בדיוק העניין
28/10/14 00:16
7צפיות
ששחר כבר מספיק מנוסה לדעמ לבצע החתמות שחקני בית טובים לטווח ארוך ויתן להם צ'אנסים באירופה רק במקרים נדירים
עם אצטדיון חדש ועם תקציב מספיק גדול אפשר להשאיר פה גם שחקנים עם קוצים לשחק באירופה
מי ישמע איפה רובם ישחקו בחול - קבוצות מילואים וספסלים..

בגלל שאין מה לעשות
28/10/14 14:21
9צפיות
כמו ששחקן תאטרון ירצה להופיע בניו יורק ולונדון, אקדמאי ירצה לחקור בהרווארד ואוקספורד, ומתכנת לנהל את מייקרוסופט, ככה שחקן כדורגל חולם לשחק בברצלונה ומנצ׳סטר יונייטד. ואם לא שם אז באינטר, אתלטיקו, או דורטמונד. בקיצור הבנת את הרעיון. זה בטבע האנושי לרצות ולהגיע לפסגה של התחום שלנו, ושחקני כדורגל לא שונים. ואנחנו, בתור מכבי חיפה הגדולה בישראל אך הקטנה באירופה, חייבים לקבל את העובדה שרובם המוחלט של השחקנים הישראלים (אלו שבאמת באמת מוכשרים, בעלי יכולות והשקעה) החלום שלהם זה לא לקחת אליפות בישראל או אפילו להגיע לשלב הבתים של הצ׳מפיונס. החלום שלהם זה להגיע כמה שיותר רחוק. ואנחנו, בגודלנו ויכולותינו, לא יכולים לספק את זה, וכנראה שלעולם לא נוכל.

לכן אנחנו צריכים לקבל את מקומנו ולנצל את זה כמה שיותר. שחקנים ישראלים שבאמת מוכשרים לא יבואו אלינו אם הם ידעו שהסיכוי שלהם לצאת לאירופה הוא קטן, פשוט מאוד. שחר היה חכם מאוד לראות את זה עוד לפני שנים ותמיד אמר שהוא לא יעמוד בדרכו של שחקן שיכול לצאת לאירופה, כי הוא מבין מה אנחנו יכולים לעשות ומה לא. החוכמה היא ״לנצל״ את הכמה שנים שהם יכולים לתת, לאמן אותם כמו שצריך, להעלות את הרמה שלהם ושל הקבוצה, להגיע לבמות באירופה, ואז למכור אותם ברווח. במצב כזה כולם יוצאים מורווחים. בשביל זה חיפה חייבת לחזור להיות הקבוצה שאלייה שחקנים ישראלים הכי רוצים להגיע, בידיעה שהגעה שלהם לפה תשדרג אותם בכל מובן. בשביל זה אנחנו צריכים רמת אימון גבוהה יותר משאר הקבוצות בישראל (הנקודה שבנדיקטוס חוזר ומדגיש ואני מסכים לחלוטין), הישגים שיביאו אותנו לאירופה, ומערך סקאוטינג איכותי (קשרים עם קבוצות זה דבר שעובד לשני הכיוונים). וכמובן לקנות את אותם שחקנים ישראלים שבאמת ברמה אחת מעל השחקן הישראלי הממוצע.

מה שהורג אותי זה שקבוצת הנוער שלנו היא מעולה, שנתיים ברציפות לקחה אליפות, מה שאומר שבגילאים הצעירים יש לנו כמה מהשחקנים הטובים ביותר בארץ. זה לא מתחבר לי איך עם קבוצה צעירה כל כך טובה אנחנו לא מצליחים להעלות שחקנים שיתפתחו אצלנו. משהו נופל בדרך ונדמה שאנחנו מבזבזים המון כשרון.
º
בניון צריך להמשיך להיות קפטן
27/10/14 18:48
5צפיות
מחזור חמישי בליגת העל: מכבי חיפה - הפועל רעננה
25/10/14 12:57
72צפיות
בלי משומר וצ'וצ'אליץ' המורחקים (אסון או ששון?) תעלה מכבי חיפה למשחק באצטדיון הביתי החדש בו לא שמטה נקודות עדיין מול הפועל רעננה. הירוקים עדיין לא שמרו העונה על שער נקי ומציגים משחק הגנה רך ולא אחראי מתחילת העונה - שום שחקן מהחוליה האחורית לא מגלה יכולת שהיא אפילו בגדר הסביר. הפעם נראה שקינן יחזור להרכב לצידם של מתן אוחיון ואוראל דגני - כאשר לא ברור מי מהם יפתח כבלם ומי כמגן ימני.

בהתקפה יאלץ סאלה להסתדר שוב ללא אידריסו שיסיים את עונש ההשעייה שלו באמצע השבוע נגד הפועל ב"ש. נראה שמקומו של אלון תורג'מן בהרכב מובטח וההתלבטות היא בין עמאשה ואבוחצירא (מתי נזכה לראות מערך עם חלוץ אחד?). בחולית הקישור קובי מויאל צפוי לערוך בכורה ב11 הפותחים לצידו של מיצ'ל.

ההרכב: סטויקוביץ'; אוחיון, דגני, קינן, טוואטחה; מיצ'ל, מויאל; ראיוס, עזרא; תורג'מן, עמאשה (אבוחצירא)

בהצלחה לירוקים
למכבי אין פתרונות בהגנה
25/10/14 13:25
30צפיות
גם - ואולי אפילו במיוחד - מול קבוצה כמו רעננה. לרעננה התקפה טכנית ומהירה - במיוחד נוואקמה שהיה צריך להשקיע כמה דולרים ולהביא אותו לכאן - שיכולה לתפוס את ההגנה האטית והכבדה, שלנו לא מוכנה. בנוסף, ההגנה הזו גם לא ממש מתואמת מאחר ולא שיחקה יחד אף פעם בהרכב הזה.
מה אפשר בכל זאת לצפות מהמשחק הזה? קודם כל מבחינה אישית - השגנו מקום חנייה באצטדיון. מעניין איך זה יתרום לחוויה...
שנית - מבחינה כללית - אם נצליח לצאת להתקפות מהירות, אני חושב שנוכל להבקיע. לספוג עם ההגנה הזו נספוג בוודאות. אני מקווה שנצליח להבקיע אחד יותר.
לנווקאמה יש את היתרונות ויש את החסרונות שלו
25/10/14 16:12
25צפיות
מצד אחד הוא מהיר כמו שד וטכני מאד, מצד שני כשלוחצים עליו יותר הוא מאבד את הראש.  יכולת לראות נגד באר שבע,שאין לה הגנה יותר טובה משלנו,שכל פעם שהוא התקרב לרחבה שלהם הוא שכח מה הוא עושים עם הכדור, פעם אחת זה ללכת לדריבל מיותר כששני שחקנים שלך מחכים ברחבה, פעם אחת להתמהמה עם הכדור במתפרצת עד שכל שחקני באר שבע מספיקים לחזור.  גם הגול שהוא הבקיע זה לא מהלך שעבדו עליו באימונים, זה ללכת ולבעוט מקילומטר ויהיה מה שיהיה(ועזוב את זה שהוא גם דחף את פאיוביץ' בדרך).

בקיצור לא צריך אותו בקבוצה, חן עזרא אחד זה מספיק.
נוואקמה = אלן מסודי
26/10/14 19:06
16צפיות
לא הייתי עף עליו..
בוקולי לא הולך לפתוח בהרכב יותר אף פעם כנראה
25/10/14 15:00
34צפיות
כל עוד זה תלוי בסאלה. אין מה לעשות, הוא שחקן שמתאים ל-20-30 דקות אחרונות לצד קשר אחורי נוסף ולא יותר מזה. חבל שהמאמן שלנו היה צריך להבין את זה בדרך הקשה אחרי המשחק מול מכבי ת"א.

לגביי צ'וצ'אליץ' - מדובר באניגמה. לא ברור איך שחקן יורד באופן דראסטי שכזה ברמת המשחק שלו. זכור לי היטב המשחק נגד הפועל ב"ש בוסרמיל בעונה שעברה (הפסדנו 3-1) שבו חטפנו פעם אחר פעם שערים מהרמות במצבים נייחים. אחרי המשחק הזה הסבלנות של בנאדו כלפיו אזלה לחלוטין. בכל מקרה, זאת לא אבדה גדולה שהוא לא משחק היום.

בניגוד להרבה אנשים כאן בפורום - אני חושב שיוסי בניון הוא לא קוריוז, לא סמל והסיבה להבאתו היא לא רק 3000 מנויים או מנהיגות. סאלה באמת ובתמים בונה עליו בהרכב (בניגוד לעידן ורד למשל), והוא יסכים לשחק עם חלוץ אחד רק כשמאחוריו השילוב הקלטני של עזרא-ראיוס-בניון, שלצערנו הרב ראינו ממנו דקות מעטות מאוד במשחקים רשמיים (מחצית נגד הפועל פ"ת).

בגזרת החלוצים, חוץ מאידריסו - אני חושב שתורג'מן הוא האופציה הטובה ביותר, והוא עדיף בהרכב על פני כל חלוץ אחר. אגב, מישהו יודע מה קורה עם כליבאת?
אני היחיד שחושב שבוקולי נתן משחק טוב מול מכבי ת"א?
25/10/14 15:04
26צפיות
זה לא שנראינו רע וזה לא שהשערים (ובכלל משחק ההגנה המביך) היו באשמתו. מה פספסתי שם?
המון המון איבודי כדור
25/10/14 16:13
25צפיות
אחד מהם הוביל לאדום של משומר
º
זו לא בעיה חדשה, אבל גם היו לו המון חילוצי כדור
25/10/14 16:30
18צפיות
אני חושב שרק אתה
26/10/14 19:08
13צפיות
איבד הרבה כדורים, לא בכושר אפילו לא ל-20 דקות. ובטח שלא מנהיג. עם כל האהבה לבוקולי, קבוצה שרוצה לקחת אליפות לא יכולה להחזיק אותו.
סוף סוף אי של שפיות
25/10/14 19:27
36צפיות
טוב להגיע למקום שלא מלא באוהדי הצלחות שמאוננים על הקלאסיקו המזורגג שלהם
º
1-0 לרעננה
25/10/14 19:51
12צפיות
חן עזרא
25/10/14 20:06
44צפיות
לפעמים הוא מחליט שהוא בועט לא משנה איך הגוף שלו עומד ביחס למצב ולא משנה איפה נמצא השער. פשוט נורא.
נורא עצוב מה שקורה למכבי חיפה
25/10/14 21:18
53צפיות
ההגנה של מכבי חיפה היא שערורייתית......אבל זה כבר לא חדש...
אמרתי שלקבוצה אין שום עמוד שדרה, שום חיבור, אוסף מקרי
25/10/14 21:31
36צפיות
גריאטריקוס מתחילים להזכיר בחוסר החיבור ובסכומי המשכורות את עונת הגלקטיקוס של מכבי ת"א..

º
וזה מה שמרגיש......
25/10/14 21:31
19צפיות
............
25/10/14 21:25
33צפיות
שלוש פעמים חיפה שיחקה נגד קבוצה בהרכב מלא, כלומר קבוצה שלא מוותרת על השחקנים הכי חשובים שלה כי שחר מטיל וטו. בשלושתם היא הפסידה.
º
25/10/14 21:25
10צפיות
סיכום העניינים
25/10/14 21:41
49צפיות
אני דווקא לא חושב שההגנה היתה כזאת קטסטרופילת.  הקישור האחורי היה מצויין,ונמנעו כל המתפרצות האלה של נוואקמה ושות' שכולנו חששנו מהם. למעשה חוץ מהגול בקרן מי שם לב שהוא על המגרש בכלל.
הגול הראשון הוא מעירבוביה אז זה לא שייך להגנה.  הגול השני הוא ממצב נייח, בסדר גם ריאל ובאיירן חוטפות גולים ממצבים נייחים.
 מבחינתי הגנה גרועה זאת הגנה שחוטפת או ממתפרצת או מדריבל או ממבצע קבוצתי של הקבוצה השניה,רעננה לא עשתה שום דבר מהשלושה,וכל פעם שהכדור הגיע ליד השער שלנו קינן והחברה סיכלו היטב.
לי יש יותר בעיה עם ההתקפה, זאת לא התקפה של קבוצת צמרת מצטער.    ראיוס אפרורי, עזרא דריבליסט, מיצ'ל נתן משחק גדול נגד חצי בני סכנין ומאז נעלמו עקבותיו.   אז תולים בבניון את התקווה שיתפוס מנהיגות ויושיע את הקבוצה.  בניון שהפעם האחרונה שהוא הנהיג היתה לפני 15 שנה,שגם אז הוא לא היה משהו בתור מנהיג והעדיפו להביא את פראליה שיעשה את זה, שהיום הוא לא הצל של מי שהוא היה לפני 15 שנה,הוא הוא זה שאמור להנהיג אותנו למעלה.  מגוחך.
השחקנים רואים כמה בניון מרויח לשבת על הספסל - והמורל ירוד
25/10/14 21:48
32צפיות
הם מתאמצים על המגרש ומריחים עשירית ממנו. והוא מקבל את סרט הקפטן וכל תשומת הלב.
ברור שהקבוצה לא התחברה, מי היה מתחבר למצב כזה?
נו באמת, מה הקשר?
26/10/14 21:46
11צפיות
מה הקשר כמה הוא מרוויח? כשאחד מהם ישחק בצ׳לסי וליברפול הם יוכלו לבוא בדרישות לשכר.

הדבר האחרון שהקבוצה הזו צריכה זה עוד יחס ועוד תשומת לב. הם צריכים לעבוד קשה ובשקט ולצאת מהפתיחת עונה הזו שמתבררת כנפילה לא קטנה.

צריך לומר את האמת
25/10/14 21:52
40צפיות
גם השוער שלנו לא משהו.
די עם כל הסיכומים...
25/10/14 23:09
43צפיות
החוזרים והנשנים האלה.
כל משחק אותו דבר.
לא אכפת לי להפסיד, להוציא תיקו בבית או לנצח בצורה דחוקה, רק תחזירו לי את מכבי חיפה שאני מכירה: הרעבה המוכשרת, המקורית, המלאת ביטחון, השוטפת והשולטת.
מצידי שיעלו עם כל הנוער משחק הבא. כן כן, גם נגד ב"ש. כי הם יודעים שיש להם מה להוכיח. בניגוד לראיוס ועזרא, אשר שניהם יודעים שההרכב הראשון מובטח להם כל שבוע על שום דבר שהם עשו.
הרכב ראשון זו זכות! צריך לעבוד בשביל זה..
אני קוראת לך סטויינביץ' לעשות שינוי!
איך הגענו למצב כזה, איך?
זה קל להגיד "שיעבדו קשה יותר"
25/10/14 23:37
26צפיות
אבל בואי נודה באמת,נפלנו על השחקנים לא מספיק טובים,וברגע שאתה לא טוב אז זה לא משנה כמה תשקיע.
.  אני גם לא חושב שזה קשור ללקיחת המקום בהרכב כמובן מאליו.  ראיוס בסוף העונה שעברה בכלל לא היה בטוח שישאירו אותו לעונה הבאה, לפי מה שאת אומרת הוא היה צריך להעלות הילוך כדי להוכיח את עצמו, ועדיין הוא שיחק חרא.

שחר תגידו עליו מה שתגידו,הוא גאון שיווקי,בגלל זה הוא עשה כל כך הרבה מיליונים בחייו. מה זה גאון שיווקי? הוא הביא את בניון,זרק את קטן ובצירוף עם האיצטדיון החדש הוא גרם לאוהדים לחשוב שבונים משהו חדש,כשהטמבלים לא שמים לב שהסגל הוא פחות או יותר אותו סגל של העונה הקודמת.  פה בפורום יש אוהדים יותר אינטיליגנטים אז כבר מלכתחילה לא פיתחנו ציפיות, אבל חבל לי על כל האוהדים הרבים שקנו מנויים והיו בטוחים שיש להם קבוצה לצ'מפיונס ליג.
זה לא יגמר העונה
25/10/14 23:49
53צפיות
ואולי גם לא בעונה הבאה.
מכבי חיפה סיימה עידן. זה לא קרה היום. זה גם לא יקרה אחרי התבוסה שנספוג ביום שלישי בבאר-שבע (למזלי לא אוכל לצפות במשחק מטעמי עבודה). זה תהליך שהתחיל כבר בעונת האליפות השנייה של אלישע לוי, כאשר כל עונה (כולל העונה המופלאה של אריק בנאדו) מביאה אתה עוד נסיגה. יעקב שחר הפסיק לקרוא את הסביבה. הוא לא חש ברוחות השינוי. הוא עדיין מנהל מצוין, איש עסקים ממולח, הוא עדיין מנהל את האדמיניסטרציה של מכבי חיפה טוב יותר מכל קבוצה אחרת בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי, אבל הוא לא מבין שבשונה מהעשור הקודם הוא לא יכול להיות מנהל מקצועי. המאמנים שמביא שחר - ואין קשר להיותם זרים או מקומיים, מבינים יותר או פחות, חברים יותר או פחות של השחקנים ואויבים -יותר או פחות - של העיתונאים. שחר הוא הבעיה של מכבי חיפה וכל עוד הוא מחזיק בקבוצה השינוי המיוחל בניהול המקצועי לא יגיע. שחר קונה שחקנים ומוכר אותם וזה לא צריך להיות התפקיד שלו. עשרות שחקנים עברו במכבי חיפה בארבע השנים האחרונות. כמעט כולם לא ראויים ללבוש את החולצה של המועדון המסודר והמבוסס הזה. כמעט כולם מהווים בושה למועדון ולמורשת שלו. לא רק המאמנים אחראים על הבחירה האומללה של השחקנים אלא גם הבעלים שמעורב עד הפרט האחרון בכל מה שקשור לבניית הקבוצה.
ניתוח מקצועי של מכבי חיפה - עם כמה שמדגדג לעשות אותו - לא יעזור. גם אם שיימן ישחק במקום טוואטחה ואוחיון יהיה בלם ולא מגן, אם ורד יפתח בהרכב או אפילו אם בניון יבריא לגמרי ואידריסו יחזור לשפיץ - גם אז לא יקרה שום שינוי מהותי. מועדון שקבוצת הנוער שלו זוכה שנתיים ברציפות באליפות ובגביע, מועדון שיש לו 17000 מנויים ושמשחק באיצטדיון אירופאי של ממש, מועדון שיש לו מורשת התקפית ורומנטית לא יכול להמשיך להתנהל בצורה כזאת. מכבי חיפה יא לא "ולבו" או "הונדה". היא אפילו לא ה"פניקס" או "הרץ". היא קבוצת כדורגל וככזו היא צריכה להיות מנוהלת מקצועית על ידי אנשי כדורגל ולא על ידי יבואן רכב מצליח ואלוף משנה בדימוס. מכבי חיפה צריכה מנהל מקצועי אירופאי מהמעלה הראשונה, שיבנה תכנית עבודה ארוכת טווח, שיביא שחקנים זרים מתאימים לתכנית הזאת, שיקדם שחקני נוער של המועדון שישתפשפו לא רק בקבוצות אחרות אלא בקבוצה שבה גדלו, לצידם של זרים איכותיים. מכבי חיפה צריכה לנהל את האימונים לפי סטנדרטים אירופאיים ולא להסתפק בכך שהמתקנים אירופאיים, מכבי חיפה צריכה לחשוב קודם כל על קהל האוהדים העצום שלה ועל כך שהיא חייבת לתת להם תוצרת כפי שמצופה ממועדון כל כך מסודר וכל כך מאורגן.
כל עוד שחר לא יבין את הדיסונאנס הקיים בין הניהול האדמיניסטרטיבי המעולה של הקבוצה לניהול המקצועי השערורייתי, אנחנו - האוהדים - נמשיך להיות אוהדים של אצטדיון ולא של קבוצת כדורגל...
º
קצת ארוך אבל מדוייק. אנחנו פשוט לא טובים
25/10/14 23:57
15צפיות
קבוצה שלא התחברה בשיט, בית אבות סמי סמטוכה
25/10/14 21:29
42צפיות
אין מה לומר, הצלחה אדירה לשחר.
מכר שיא של כרטיסים לקבוצה גריאטרית שמשחקת כמו בליגה למקומות עבודה.
הפסד לרעננה - ועוד בית - ועוד 2:0. יש יותר בושות מזה?
אבל בואו נקווה לטוב. . .
25/10/14 21:30
39צפיות
הליגה עוד ארוכה...
אולי ביום שלישי הקרוב.......מכבי תעלה על דרך המלך....
רק מה? הגנה......חברים...הגנה!
סילוק בוקולי המדליף, סילוק טאווטחה שעושה טובה..
25/10/14 21:33
49צפיות
סילוק הצ'וצ'יוואווה הזה שרץ בסלואו מושן לכל כדור..
מסירת סרט הקפטן לשחקן שאינו עונה לפני פרישה.

25/10/14 21:35
45צפיות

העיקר שיש איצטדיון חדש והמון המון צופים. . .
אני לא אוהב לצאת בהצהרות אחרי חמישה מחזורים
26/10/14 00:11
46צפיות
ברור שהקבוצה לא נראית טוב. ברור שמשחק ההגנה שלנו לא קיים. ברור שהאנרגיות שקיבלנו מהאצטדיון החדש נגמרו. ובינינו, זה היה ברור מההתחלה שאליפות לא באמת תצא מזה.

אבל חברים, סבלנות. התחלנו תהליך הקיץ. מי שחושב שאפשר להחליף קבוצה שלמה בקיץ אחד והכל פתאום יהיה ורוד, טועה. אין הוקוס פוקוס בכדורגל. אני מקווה שעד סוף העונה סאלה ימצא את הנוסחה הטובה ביותר האפשרית בהתחשב בסגל הקיים ואת החורים שבכל זאת יישארו (ויישארו. אני באמת לא יכול לציין שם של שחקן הגנה אחד טוב במכבי חיפה...) נתקן בקיץ.

מה שכן למדנו מצמד המשחקים האחרונים - יש פער עצום בין החלוץ הבכיר שלנו לחלוצים שבאים אחריו ברוטציה. אני רק רוצה לדמיין איך היו נראות התגובות פה כרגע אם זה היה אידריסו שם בבלומפילד שמקבל כדור לראש ולא עמאשה... כן, זה היה שונה.

לוותר עכשיו ולהגיד ששום דבר לא השתנה זה בדיוק ההיפך ממה שצריך לעשות. גם אם סאלה הוא לא האיש הנכון בזמן הנכון - את זה נצטרך לקבוע אחרי שהוא יסיים את החוזה שלו כאן. לא אחרי חודשיים בתפקיד.

שבוע טוב.
הבעיה היא לא החלפת הקבוצה
26/10/14 09:10
30צפיות
מה גם שהשלד מהשנה שעברה דווקא נשאר ובשל הפציעות וההרחקות הוא גם זה שמשחק.
הבעיה ניהול מקצועי ועוד פעם ניהול מקצועי. האופן שבו נראים הדברים על פני כר הדשא הוא כזה שלא מאפשר לנו כאוהדים להיות אופטימיים. אין כאן שחקן שיעשה שינוי גדול בקבוצה, אין לה מנהיג ואין לה שום דרך. הקבוצה נראית על המגרש בדיוק כפי שנראתה לפני שנתיים, כך שאין לתלות תקוות רבות במאמן או בשחקן זה או אחר.
גם אם יקום יוסי או אידריסו ויביאו את רוחות השינוי, זה אולי ידחה את גזר הדין בעוד כמה חודשים, אבל גזר הדין חייב להגיע.
באשר למאמן - אישית לא נראה לי שהוא מתאים לקבוצה, אבל לזכותו יאמר שמבחינתי אין למאמן כל משמעות כאשר הוא לא קובע מי יהיו השחקנים שלו. אני יודע שאתה חולק עלי אבל לי אין ספק שאף שחקן לא משחק במכבי חיפה בלי ששחר ירצה שהוא ישחק כאן - לא חשוב מה חושב המאמן.
יש לסטנוייביץ' הרבה מאוד עבודה.
26/10/14 01:04
43צפיות
יש לנו ארבע בעיות קריטיות בקבוצה:
  • אלון תורג'מן
  • חן עזרא
  • אייל משומר
  • טאלב טוואטחה
אלון תורג'מן - מה בדיוק התפקיד שלו במגרש? הוא לא חלוץ, הוא לא שחקן אגף, הוא לא קשר. למה הוא בכלל על הדשא?

חן עזרא - כולם מדברים על ראיוס שהוא אפרורי אבל הבור ההתקפי הגדול ביותר שלנו הוא חן עזרא. יש לבחור ראיית משחק מזעזעת. פשוט נורא. הוא פשוט מיותר מבחינה התקפית מול כל קבוצה שיודעת לעמוד על המגרש הגנתית (וסילבס עשה עבודה יוצאת מן הכלל). יתרה מכך, הוא ותורג'מן עושים עבודה כ"כ מחורבנת באגפים שהם פשוט עושים להגנה היריבה את החיים קלים ומאפשרים להם להפעיל את כל הלחץ על ראיוס. הבחור לא שחקן כדורגל - הוא שחקן קט-רגל

אייל משומר וטאלב טווואטחה - נכון, רק אחד שיחק היום. נכון, מתן אוחיון היה גרוע היום, אבל הגיע הזמן להריץ מגנים חדשים. אם תסתכלו על המשחק של הבלמים שלנו בשלוש שנים האחרונות תראו שהם עסוקים יותר בלחפות על המגנים מאשר להגן על האמצע. צמד המגנים הזה עלה לנו בכל כך הרבה נקודות שאני פשוט לא מצליח להבין איך הם עדיין משחקים.

בנוגע למשחק היום - לרעננה היו שתי הזדמנויות. לדעתי, בשער השני שלהם היתה עבירה על סטוייקוביץ'. אבל שוין... בכל מקרה, שתי הזדמנויות, שני שערים ובונקר מופתי. לדעתי ההרכב ששיחק היום לא היה מצליח לכבוש גם עוד עשור (והיו מספיק מצבים לקבוצה שלנו להשוות). הקבוצה שלנו פשוט לא עומדת נכון בקישור, ועד שסטנוייביץ' לא ישנה את המערך / שחקנים, נעבור תקופה קשה מאוד.

אבל אמרו מההתחלה שזאת עונת בניה. אני נותן לסאלה את הקרדיט לעשות מה שצריך בכדי שנחזור לאירופה עונה הבאה ונתחיל להתמודד על האליפות שוב.
תורג׳מן דווקא יכול להיות 9 מצויין
26/10/14 19:09
25צפיות
לא מבין את ההתעקשות למקם אותו באגף.
איך מספר 9?
27/10/14 04:03
19צפיות
אין לו 1X1, הסיומת שלו בינונית מינוס, אין (אין!!!) לו משחק ראש, אין לו נוכחות ברחבה כדי למשוך מגנים אליו. אני פשוט לא מצליח להבין מה הבחור יכול לעשות על המגרש.

בכל זאת, פגעת בול על הבעיה שהיתה לנו באגף ימין שסילבס קרא מקילומטר. אני רק אוסיף שבשני השערים היתה עבירה על סטויקוביץ', השיפוט תת רמה. 
יש לו משחק עם הגב לשער טוב
27/10/14 09:53
10צפיות
לדעתי הוא לא נראה ה-9 האולטימטיבי ולא משתמשים בו מספיק בתפקיד כדי להוכיח את עצמו, אבל בין תורג׳מן לעמאשה ואבוחצירה הוא עדיף לגמרי בשפיץ.
אתה צודק לגבי משחק עם הגב לשער
27/10/14 17:44
12צפיות
שזאת תכונה חשובה. אבל מעבר לזה אין לו כלום. שלא תבין אותי לא נכון, לכל אחד מהחלוצים שלנו יש תכונה אחת טובה בדיוק. אבוחצירה יודע לעשות תנועה מצויינת בלי כדור, עמאשה היה פעם מהיר...

אבל התגובות שלך ושלי מוכיחות שת'כלס, בלי אידריסו, אין לנו שום אופציות התקפיות.

אם זה היה תלוי בי, בינואר כל החלוצים המחליפים שלנו היו משוחררים. השאלה היא, איזה חלוץ ישראלי עדיף עליהם? 

בכל מקרה, שוב, הבעיה הכי גדולה שלנו היא הקישור, או יותר נכון - חוסר האיזון בקישור. אולי עכשיו כשתורג'מן ביציע, נוכל לראות את ורד תופס את צד ימין ואת הקישור שלנו מפזר את העומס בין ראיוס-עזרא-ורד. דרך אגב, כשבניון יחזור, הייתי מוציא את עזרא מההרכב ושם את המשולש ורד-ראיוס-בניון בקישור ההתקפי.
גם אידרסו לא עילוי גדול לדעתי
27/10/14 21:44
8צפיות
חוץ ממשחק ראש מצויין עוד לא ראיתי ממנו משהו. הבעיה אכן עמוקה וזה בזמן שמכבי ת״א מרשה לעצמה לייבש בספסל והיציע 2 חלוצים כמו בן בסט ופריצה.
דעותיי על המשחק
26/10/14 19:05
26צפיות
תחילה אי אפשר להגיד מילים טובות שמפסידים בבית לרעננה אבל הקהל, 20 אלף מול רעננה - חלום של כל קבוצות הליגה ואצלנו הוא מתממש כמו סיוט(לאור התוצאה כמובן).

לא מבין את הקטע של דגני בלם ואוחיון מגן. סטויי ביץ סימן מתחילת המשחק שהוא הולך לשחק רק משמאל. סילבס חסם היטב את טוואטחה ועזרא עם שמירות כפולות וסגר את השאלטר.

בשער הראשון היה עבירה על סטוייקוביץ. אסור שיהיה מגע עם השוער בתוך תיבת החמש. אגב רעננה חזרה על הקטע המסריח הזה כמה פעמים.

אבוחצירה נראה גרוע וזה בסדר כי אני לא זוכר הופעות טובות שלו, אבל ראיוס כבר משחק שני ברצף זוועה ולא מפסיק לאבד כדורים.

קובי מויאל היה השחקן היחידי שנראה נלחם על המגרש. מקווה שימשיך לקבל קרדיט בהרכב.

שורה תחתונה עם בניון, אדריסו ומשומר היינו נראים הרבה יותר טובה אבל קבוצה שרוצה ללכת על האליפות צריכה לדעת לנצח גם משחקים כאלה. בנתיים הם נראים כמו עדר בלי רועה..
ומילה על עידן ורד
26/10/14 19:10
26צפיות
נראה כאילו הוא התבגר ויש לו הרבה יותר ביטחון מהשנים הקודמות. ברגעים שבניון ביתיע הוא יכל להיות תחילף ראוי, גם אתמול היה היחידי מהרגע שנכנס שעשה משהו.
º
צריך להיות בהרכב הפותח
26/10/14 20:07
10צפיות
סיפור מדהים ששמעתי היום מחבר טוב של אחד השחקנים בקבוצה
26/10/14 19:52
37צפיות
יש לי חבר שהוא גם חבר טוב של שחקן בקבוצה. הוא מספר שבחופש כהכנה הם התבדחו לגבי רמת הכושר
של שחקני הכדורגל והאם אותו חבר (בן 35) שהוא תמיד שיחק חובבני אבל בכושר פיזי מצוין ועובד בעבודה פיזית
גם, נמצא בכושר זהה, פחות או טוב יותר מחבר שלו השחקן במקצועני במכבי חיפה שקטן ממנו במספר שנים. 
במהלך ההכנות של אותו שחקן לפתיחת הליגה שנדחתה כידוע, הזמין החבר הזמין את חברו השחקן לרוץ יחד איתו
והם עשו התערבות קטנה כמה יוכלו לרוץ בקצב ריצה קבוע ובלי לעצור. אותו חבר שכאמור מבוגר מהשחקן בכמה שנים,
רץ 30 קילומטר בלי שום בעיה בחום של הקיץ, בכושרו הטוב אך בודאי לא של ספורטאי מקצועני.
הוא מספר שהשחקן אחרי 25 קילומטר עצר. הוא ראה שאין  לו  אויר ואותו שחקן גם התחיל לתרץ שהוא אולי מתח
קצת את השריר וכד'.

זה ממש לא קשור מכמה סיבות
26/10/14 20:24
23צפיות
1. שחקן ממוצע בליגת האלופות רץ בסביבות ה-10 ק׳ במשחק. בליגת העל אני מאמין שהממוצע הוא 8 ומטה. אז אין כל כך קשר בין הכמות לבין מה שקורה בפועל על המגרש.
2.זה היה לפני תחילת העונה שהשחקנים בכושר פחות טוב.
3.הכושר הגופני הוא לא הבעיה של מכבי חיפה העונה.
גם הכושר הגופני בעיה של הקבוצה הם רצים בסלואו מושן
26/10/14 21:08
18צפיות
נכון זה בעיה של כל ליגת העל
אגב הסיפור הזה קרה בשבועות שדחו את הליגה כלומר השחקנים היו בכושר משחק כבר.
הסלואו מושן לא נובע מכושר לקוי
26/10/14 21:57
20צפיות
בעיקר מחשיבה לקויה. חוץ מזה לא חוכמה להשוות את הקצב לקלאסיקו. קח בפורפורציות הכל, לליגה הישראלית הכושר בסדר גמור אפילו מהטובים בליגה.
מה רוצים ממשומר?
26/10/14 13:02
35צפיות
8 שנים בקבוצה.
כל המאמנים טעו?
מאמני הנבחרת גם טעו?
יש כמה וכמה שחקנים פחות טובים ממנו בקבוצה.
למה נטפלים אליו?

מסוג השחקנים שמאמנים מעריכים
26/10/14 14:35
32צפיות
בגלל מוסר העבודה הגבוה שלו. אין תלונות אליו בקטע הזה, ואני מסכים שהוא לא חלק מהבעיה העיקרית של הקבוצה - שהיא היעדר מוחלט של משמעת טקטית ומקצוענות. ההערכה שלי היא שהוא מוצא את עצמו תמיד בהרכב כי כל האלטרנטיבות שלו סובלות מהבעיה - חלקם לא מקצוענים (עות'מן למשל), חלקם לא ממושמעים טקטית (דגני) וחלקם פשוט לא מוכנים לעבוד קשה (גבאי). גם מגנים ישראלים אחרים, לכל אחד הבעיה שלו - מה שסולל את דרכו לנבחרת. זה לא חדש שהעמדות של המגנים הן נקודות התורפה הכי גדולות של הכדורגל הישראלי.

עם זאת, כשעוברים לדבר על המקצועי ולא על המנטאלי - הוא פשוט שחקן חלש. חוסר הריכוז שלו והעמידה הלא טובה שלו עם קו ההגנה עולים לנו בכל משחק במצב מסוכן של היריבה. בהתקפה הוא פשוט לא מסוגל לתת כדור רוחב יעיל - מה שהופך את משחק ההתקפה שלנו ללא מאוזן (עובר כמעט תמיד דרך צד שמאל, ומאפשר ליריבה להתמקד באמצע ובאגף הימני של ההגנה שלה).

משומר זה מה שאתה מגדיר כהתפשרות. האלטרנטיבות שלו רעות לפחות כמוהו, ועדיין זו התפשרות מאוד כואבת.
מה שכן, אם כל השחקנים בקבוצה שמוכשרים יותר ממנו היו לומדים ממנו דבר או שניים על מקצוענות ומוסר עבודה - מצבנו היה טוב בהרבה.

*כל מה שכתבתי כאן תקף אחד לאחד גם לדקל קינן.
הסיבה שמשומר שרד את כל השנים
26/10/14 14:45
36צפיות
היא כי היום,וזה עצוב לאמר את זה,אין מגינים ימנים טובים(כנ"ל לגבי מגנים שמאליים)+זרים טובים כבר לא רוצים לבוא לפה , אז מתפשרים על הבינוני מינוס.  אני מזקני הפורום אז אני עוד זוכר את אבישי ז'אנו. אם הוא היה היום בקבוצה משומר אפילו לא היה מגיע לאבק שהוא היה משאיר לו.  
26/10/14 20:06
12צפיות
טכניקת ההגבהות שלו פשוט לא מסתדרת עם הדרישות ממגן ימני.
אז יופי, מהירות יש לו והוא לא בטלן על המגרש אבל זה לא מספיק. מגן ימני צריך לדעת לרוץ על הקו ולהגביה מהמקום הנכון (יותר קרוב לסוף ולא מהאמצע כמו שהוא עושה הרבה) ובצורה הנכונה (שבאמת יכוון ולא יסתובב החוצה...)
אייל משומר יישאר זמן רב בחיפה
26/10/14 18:20
26צפיות
הוא אמנם שחקן די בינוני...בלשון המעטה....קשה לו עם משחקי ההתקפה והנעת הכדור.
זה כמו שיש נבחרת של ארבעה רצים (4X100) שהאחרון הוא "הרע במיעוטו"....מכולם הוא הטוב ביותר.....
יאללה...חובת ההוכחה חלה עליו...
אני לא נמנהעל חובבי אייל משומר
26/10/14 19:15
23צפיות
אבל...

עד עכשיו לא ראיתי הרבה מגיננם ימנים טובים יותר או לפחות כאלה שעונים על קרטריון של מאוזנים יותר. יש מגינים שמצויינים בהתקפה וכאלה שמצויינים בהגנה אבל משומר הוא יחסית מאזן בין התחומים. מעבר לזה אני בטוח שכל המאמנים שעבדו איתו התרשמו מהרצון וההקעה שלו. הוא שחקן שקט שלא עושה בעיות ונאמן לקבוצה למרות ששנם מחפשים לו מחליף מעולם לא ליכלך על אף אחד במועדון או על הקהל(שעושה לו את המוות)

שאני מסתכל היום בשוק הישראלי אני לא רואה מגן אחר שיכול להיכנס לנעליו בהצלחה גם לא דגני וגבאי. אולי עוז ראלי מבנ יהודה.. אבל גם הוא לא מאוזן מבחינה הגנתית.
ברוכים הנמצאים
22/10/14 17:00
54צפיות
כפי ששמתם לב הפורום נותר מיותם בתקופה האחרונה. כאחד שנמצא בפורום כבר עשור (שזה אומר מגיל 13...) ודי קשור אליו רגשית, לא רציתי להגיע למצב שהוא נסגר עקב חוסר פעילות אז לקחתי על עצמי (בחזרה) את ניהול הפורום. למי שלא יודע, הפורום שלנו הוא אחד מתוך שלושה פורומי אוהדים ששרדו עדיין בתפוז (השניים האחרים הם בית"ר ירושלים וקבוצת הכדורסל של מכבי ת"א). הרבה גולשי עבר נטשו והמצב לא נראה מזהיר (לא רק אצלנו כמובן, לראיה הפורומים של התל אביביות שנסגרו מזמן עקב נטישת גולשים) אבל כל דבר ניתן לשנות.

העניין הוא שלפורום שלנו יש מספיק גולשים על מנת שיהיה פעיל, פשוט את רובם רואים כאן אחת ל... וזה מצב שצריך להשתנות. לאף פורום אין זכות קיום ללא הגולשים שלו. אני אעשה מה שאני אוכל כדי ליצור כאן דיונים, ואני רוצה לראות אתכם פעילים בהם.

מי שלא מכיר אותי אז שמי ליאור, אני בן 23 נולדתי וגדלתי במושבה הגרמנית בחיפה (10 דקות הליכה מקרית אליעזר עליו השלום) ובעוד כחודש אני עובר לגור בהיידלברג שבגרמניה (אין קשר למחאת המילקי. ולא לדאוג, אפשר לנהל את הפורום גם משם ). ניהלתי את הפורום למשך שנתיים טרם התגייסתי לצבא (ב2009) ועכשיו אחרי שהשתחררתי ועקב המצב כאן זה נראה כמו זמן טוב לחזור. אם יש לכם שאלות, טענות, רעיונות לקידום הפורום, קללות, דרישה להתפטר מתפקידי - במסרים.

שיהיה לנו בהצלחה. ויאללה מכבי.
כניסת מנהל חדש לפורום
22/10/14 16:35
28צפיות
אנו מברכים את Cade Foster עם כניסתו לניהול הפורום ומאחלים לו הצלחה והנאה בתפקיד.
המשך גלישה מהנה בתפוז אנשים  
מזל טוב!
22/10/14 16:47
29צפיות
מתי אתה מתחיל לאמן את משומר באיך לשמור קו אחד?
אתה זריז, תודה!
22/10/14 17:03
26צפיות
עוד מעט יוצא המנג'ר החדש, נראה מה אפשר לעשות בנידון
היידלבורג אונ׳ מעולה
23/10/14 02:43
29צפיות
אני מניח שאתה עובר לשם בשביל האונ׳, מה אתה הולך לעשות?
º
תסמונת שטוקהולם בחיי. רצחו 6 מליון ואנחנו נוסעים לשם
23/10/14 03:37
15צפיות
כן, רצחו שם 6 מיליון
23/10/14 17:08
23צפיות
אבל העולם השתנה מאז, גרמניה השתנתה מאז, והיום גרמניה זה אחד המקומות הכי חופשיים ובטוחים שאני מכיר.

אסור לשכוח וחייבים לזכור את מה שקרה אבל אין שום סיבה לא להתייחס לגרמניה בתור מדינה ידידותית, כי כזו היא. אחת המדינות האחרונות בעולם שעדיין תומכת בישראל באופן אקטיבי.
אכן במטרה ללמוד
23/10/14 13:37
23צפיות
אתה מכיר מישהו שלמד שם?

האמת היא שבדיוק חזרתי מטיול אחרי צבא ויצא לי לעבור שם ומה אני אגיד לך התאהבתי בעיר. מזכירה לי מאוד את חיפה רק האוכלוסיה הרבה יותר צעירה (מתוך 100 אלף תושבים 30 אלף סטודנטים!) ולאוניברסיטה יש שם טוב.
כן יש לי כמה חברים שלומדים שם
23/10/14 17:04
27צפיות
אבל הם אירופאיים, לא ישראלים.

נשמע מעולה, מה אתה הולך ללמוד שם?
האוהד הנכון במקום הנכון
22/10/14 19:49
34צפיות
חריף, אינטליגנטי, רהוט ומעל לכך - אוהד אמתי!!
ישר כוח ובהצלחה!!
º
תודה רבה!
22/10/14 20:45
15צפיות
אגב
23/10/14 12:12
20צפיות
גם אני נולדתי וגדלתי במושבה הגרמנית, 10 דקות מאצטדיון קרית אליעזר. ביליתי בבית הספר שלווה ביסודי ובעירוני א' בתיכון כשמכבי חיפה היא חלק בלתי נפרד מכל הווי הילדות והנעורים (וכשהייתי נער הם היו לא משהו, בלשון המעטה...). כיף לשמוע שילדים המשיכו להתרוצץ ברחובות לוחמי הגטאות, הגנים, אנילביץ', אלנבי והמגנים גם אחרי שבגרתי ועזבתי את השכונה.
ושוב
בהצלחה במקום מגוריך החדש ובניהול הפורום
אותם בתי ספר, אותם רחובות, אותו הכל
23/10/14 13:39
23צפיות
גם בזמנך הייתם משחקים במה שכיום נקרא "הכלוב" (מגרש הכדורסל/סל במגינים 135)?
מכיר את המגרש היטב
23/10/14 18:51
24צפיות
אבל כשהייתי נער לא היה שם המגרש וגם לא הבתים הגבוהים במגינים פינת רוטשילד. היה שם  שטח אדמה פתוח ולפעמים שיחקנו גם שם.  היינו משחקים ברחוב אחווה, במקום שהיום נמצא מגן דוד אדום, בשטח  שבין רחובות הגפן, אלנבי,  ושדרות בן גוריון (שאז נקראו שדרות הכרמל) - היום יש שם מגרש חנייה לבאי המושבה, בדשאים בין בתי הרכבת של שדרות רוטשילד, בבית ספר שלווה וכמובן בקריית אליעזר, במה שכונה "המגרש הלבן", שהיה צמוד לאצטדיון והפך למגרש דשא כשהאצטדיון שופץ ב1985.
היינו משחקים כמעט בכל מקום אפשרי וגם לא אפשרי... בין רחוב הגנים לרחוב לוחמי הגטאות היה היה בית ספר מקצועי "עמל". היה שם מגרש של חצץ (!!) שכל נפילה הייתה פציעה... ובכל זאת היינו מגיעים לשם בימי שישי אחה"צ כדי לשחק... שם הייתה לי הזכות להכיר את אלי גוטמן שגר ברחוב אלנבי והיה מבוגר ממני במעט, ואת ניר קלינגר שגר ברחוב אנילביץ' והיה צעיר ממני במעט. שניהם, אגב, היו "הפועליסטים", כך שלא היה מדובר רק במשחק, אלא ממש במלחמת ירוק מול אדום שתמיד הסתיימה בישיבה משותפת על איזה ספסל והעברת חוויות. הייתה יריבות אבל החברויות חצו מחנות.
האזור היה כולו מוטרף כדורגל - הן בגלל הקרבה לאצטדיון (ולמגרשים שבהם היו משחקות שתי הקבוצות לפני שבנו את קרית אליעזר - באזור שבו נמצא בית הספר עירוני א' שנבנה ב 1960) והן בגלל העובדה שמרבית השחקנים, של הפועל ושל מכבי, גדלו בשכונה הזאת.
הנה כמה שמות מהארכיון הפרטי.... מנו שורץ שהיה שוער מכבי חיפה בשנות השבעים, עבר למכבי תל-אביב ואוחר כך לאמריקה (נפטר לפני זמן לא רב, לצערנו), גדל ברחוב עבאס - ממש מעלינו; קובי דרך הבלם שמצוין שנפצע בתחילת הקריירה שלו והפך להיות פיזיותרפיסט מעולה וגם אריה בוק, מגן ימני, גדי שטרן, קיצוני ימני - כל אלה גדלו ברחובות הגפן, הירוק, עבאס - ממש לידנו...
גם שחקני הפועל - האחים ליפשיץ שגדלו מול האצטדיון, ולא רחוק מהם גם האחרים רובי וויקטור יאנג, אבי קאופמן ואלי גוטמן שגדלו במושבה הגרמנית ושלומי שטיקר שגדל בקרית אליעזר, היו חלק מנוף ילדותנו. במכבי היו אלה רוני וליאור רוזנטל, אלי כהן, ראובן הלד - שגדל שני מטר מהאצטדיון ולמד אתי בבית הספר - ניר קלינגר, עופר מזרחי ואפילו אבי רן ז"ל, שהוריו עברו לכרמל כשהיה קטן, - כולם גדלו בקרית אליהו, קרית אליעזר או המושבה הגרמנית.
עם אווירה כזו אי אפשר היה שלא לחלום להיות שחקן, ואכן חלמתי ואפילו התחלתי לממש, עד שהבנתי שיותר טוב לי ובמיוחד לקבוצה שאני אוהב, שלא אשחק בה... החברים שגדלו אתי יחד, מהשכונה שלנו או משכונות לא רחוקות אחרות (סלקטר מכרמל צרפתי, ברוך ממן מסטנטון, אמסלם ואבוקרט מחליסה) הביאו את האליפות הראשונה, והיה כל כך טבעי שהיא תצמח באותם רחובות וסמטאות ילדותינו.

יא אללה
24/10/14 14:14
15צפיות
איזה שמות גדלו פה באזור...
º
גם אני מעירוני א'......וגר בקרית אליעזר
24/10/14 19:44
10צפיות
קודם כל, מזל טוב ובהצלחה!
22/10/14 21:21
32צפיות
בחירה מוצלחת ביותר!

שיהיה גם בהצלחה במעבר לגרמניה! 

מה אתה מתכנן בכדי למשוך הנה גולשים? אני יודע שאתה פעיל גם בעוד פורומים של הקבוצה, איך אתה רואה את הפורום הזה לעומת האחרים? לכל פורום יש אופי מסויים (למשל, אחד מהפורומים היותר ידועים של אוהדי מכבי חיפה הוא גם אחד מהמדכאים ביותר שקראתי בחיי. כולם שם כ"כ פסימיים...), איך אתה רואה את האופי של הפורום הזה?

בהצלחה!
קודם כל תודה רבה
22/10/14 21:35
21צפיות
מה אני מתכנן? נתחיל בזה שלא תיכננתי שום דבר, ראיתי לפתע שירוק לנצח פרש מהניהול (נקווה כמובן שהכל בסדר איתו) ומההיכרות שלי עם מערכת הפורומים של תפוז זה בדר"כ צעד אחד לפני סגירה אז שלחתי מסר למנא"שים ולקחתי את זה על עצמי.

אני לא ממש פעיל בעוד פורומים של הקבוצה. הייתי פעם פעיל במכבי חיפה אונליין אבל רוב החבר'ה שם לא באים לי בטוב אז עזבתי. פורום שאני כן פעיל בו זה אייסוקר שהוא לא פורום רשמי של הקבוצה אבל אני כן מכיר שם כמה חבר'ה אוהדי הקבוצה ואני אנסה להביא כמה מהם לכאן. להביא אנשים להתרשמות זה קל, אבל אם הפורום לא יהיה פעיל ואיכותי אין סיכוי שמישהו מהם יישאר ליותר מתקופת ההתרשמות הזאת. כאן אתם נכנסים לתמונה. תעלו, תשתפו, תגיבו, תעשו את המקום הזה למקום מעניין ואיכותי להיות בו ורק כך נוכל למשוך גולשים חדשים.

אני יודע שגם אני לא הייתי הכי פעיל בתקופה האחרונה ואני לא בא לאף אחד בטענות, אבל אנחנו צריכים להבין שהפורום גוסס וכדי להציל אותו צריך להתאמץ קצת. סומך עליכם בקטע הזה.
24/10/14 00:56
23צפיות
אבל איך בדיוק תראה מגרמניה משחקים של חיפה? משדרים את זה באינטרטט?
º
כן, ככה ראיתי את המשחק מול פ״ת למשל
24/10/14 10:44
11צפיות
º
בהצלחה
24/10/14 08:07
8צפיות
º
24/10/14 21:14
2צפיות
ישששש!
24/10/14 19:38
30צפיות
הפורום זכה שוב למנהל ראוי!
בהצלחה
º
בהחלט
24/10/14 19:43
4צפיות
אני מקווה שהוא זכה שוב גם לגולשת ראויה...
24/10/14 21:15
19צפיות
תודה
º
בהצלחה גבר
24/10/14 20:09
10צפיות
º
תודה איש
24/10/14 21:16
5צפיות
ברוך השב
25/10/14 23:38
13צפיות
טוב שיש מישהו אנרגטי
כי עם איך שהקבוצה שלנו משחקת.. קשה לשמור על הגחלת :)
ברוכים השבים
26/10/14 19:21
13צפיות
צריך לציין שבכלל בתפוז יש ירידה וזה בעקבות הפייסבוק. שנתן אלטרנטיבה פשוטה וקלה יותר אם כי פחות אינטלקטואלית.

בכל אופן הייתי מאוד שמח לראות את הפורום חוזר לימיו הגדולים(אלו שהיו שהיית כאן בן 13) ואשמח לקחת חלק בזה.
אגב, גם אני מהימים הקדומים של הפורום..
איך זה שאני לא זוכר אותך אם ככה?
26/10/14 19:27
14צפיות
כינוי חדש?

בכל אופן ברוך השב
כינוי חדש
27/10/14 00:02
9צפיות
בכל אופן אני אתן לך רמז כבר היו לי פה כינויים בשלל הצבעים ;)
º
ניר?
27/10/14 00:09
5צפיות
טעות
27/10/14 09:55
10צפיות
עוד רמז, אני גם לא כתב בone..
º
מה המצב גיבור אולימפי
27/10/14 13:20
5צפיות
º
ברוך השם עדיין בחיים חח
27/10/14 14:05
6צפיות
מדליפים
22/10/14 17:21
44צפיות
אחת הבעיות הקשות בכדורגל הישראלי ובמכבי חיפה במיוחד הוא תופעת המדליפים. לאחרונה פורסם שהמאמן החליט לקנוס את כל הסגל בסך כולל של 1000 יורו על מנת להילחם בתופעה. מבלי להיכנס לניחושים באילו שחקנים מדובר (ואני בטוח שלכל אחד יש את ההימור שלו...) - האם לדעתכם העונש הקולקטיבי הוא הפיתרון לתופעה? איך אתם הייתם נלחמים בה?
בעיה נוראית בקבוצה שלנו!
22/10/14 21:24
38צפיות
וכן, העונש מוצדק. מי אמר שלא מדובר פה במנהלים? מאמן שוערים? מאמן נוער?
אף אחד לא אמר
23/10/14 13:41
19צפיות
אבל כמו שברור שישנם מדליפים (והם יכולים להגיע מהסגל, הצוות המקצועי ואפילו מההנהלה) ברור שישנם חבר'ה טובים שלא עושים את זה (מישהו אמר בוקולי?). זה בטוח לא הוגן כלפיהם, אבל השאלה היא האם יש דרך טובה יותר.
חבורת קטן הייתה מדליפה קבוע לעיתונאים שעבדו עבורה
23/10/14 03:35
30צפיות
ומכיוון שיש עוד שחקנים בה שנותרו בקבוצה, הייתי מתחיל את הבדיקה על הדלפות מהם.
בעיה קשה מאד
23/10/14 12:19
26צפיות
שנפתרה במכבי תל-אביב. התסכול של העיתונאים התל-אביביים שימי אבי נמני חלפו להם והרכילויות המכוערות, הלכלוכים מאחורי הגב, שימת מקלות בגלגלים לסגל המקצועי - כל אלה עברו מהעולם לאחר שהבוס החליט למנות צוות אחד ושלם, שבא מעולם מקצועני ויודע איך מנהלים מועדון כדורגל. אין שם הדלפות, קשקשנים כדוגמת פרימו ופשכצקי הרימו ידיים ואפילו הפסיקו לבקר את ההתנהלות המבורכת הזאת.
אני חוזר וטוען שזה עוד אחד מהסימפטומים של הניהול של מכבי חיפה. עד שהופיע האקזקוטיבה של מכבי תל-אביב במציאות הכדורגל הישראלי, הניהול של שחר נתפס כפסגת הניהול הספורטיבי. כעת מסתבר, שהוא היה בעצם ראש לשועלים. איש עשיר ומכובד, מנהל סמכותי ותקיף, אבל עדיין אחד משלנו, מסתחבק עם יבחושי משפחת לוזון, עושה דילים מאד ישראליים מאחורי הגב או אפילו מהמקפצה... בקיצור, חלף הזמן של הניהול הזה.

אז העונש מוצדק או לא?
23/10/14 13:35
21צפיות
האם עלינו להיות מעודדים מכך שסאלה מרים את הכפפה ולא מתעלם מהתופעה בניגוד לקודמיו בתפקיד או שמדובר בבזבוז זמן שלא ימנע את התופעה וייצור אנטי של כמה מהשחקנים כלפי המאמן? כי עובדה, הקנס הזה הגיע גם הוא לכותרות...
בהיעדר מנהל מקצועי אני בעד יד חופשית למאמן
23/10/14 18:56
22צפיות
גם אם זה משדר בעיני התקשורת, עצבנות. אני רק מקווה שהוא לא יגמור כמו דושן אוהרין, שהיה מאמן מעולה אבל סבל מיחסי ציבור גרועים למדי ומשחקנים שעשו לו את המוות. האמת ששחקנים עשו את המוות גם למאמנים ישראלים (אלי כהן, ראובן עטר) כך שזו לא ערובה, אבל אני בעד לתת לו יד חופשית.
שייקנוס את כולם
23/10/14 22:15
23צפיות
אולי ככה אלו שלא מדליפים יפעילו לחץ על אלו שכן.
º
22/10/14 17:08
5צפיות
|*| נפתח פורום קצת אחרת |*|
22/10/14 11:19
8צפיות
מי מאיתנו לא מרגיש שונה לפעמים? או מוזר? שקשה לנו להשתלב בחברה.
פורום קצת אחרת נועד לאנשים שמרגישים קצת שונים וחריגים בחברה ורוצים להכיר אנשים שמרגישים כמוהם.

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולייעץ ולהתייעץ, לחבק ולנחם, לשתף בחוויות טובות ובחוויות לא טובות, לחלוק רגשות ופשוט לדבר.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
|*|נפתח פורום תוכנית לידה|*|
19/10/14 11:52
3צפיות
|@|לקראת לידה? כנראה שחששות ומחשבות לא מפסיקות ללוות אותך. בואי להתייעץ עם מיילדת מקצועית בעלת ניסיון רב בתחום שתשמח לענות לך על כל שאלה.
הפורום ילווה אותך ברגעי השיא ? לקראת הלידה, במהלכה ובימים הלא פשוטים שאחריה.
זה הזמן והמקום לחלוק עם אחרות את השאלות הקשות שעולות בך ? האם הבעל צריך להיות נוכח בחדר הלידה? מה עושים אם לא מתחברים למיילדת? איך מתמודדים ביום שאחרי? ועוד...

מחכים לך עכשיו עם כל התשובות, בפורום תוכנית לידה:
|*|נפתח פורום האבא החדש|*|
13/10/14 12:26
3צפיות
|*|העולם השתנה, ההורות השתנתה וכיום לאבא תפקיד חשוב ומרכזי בגידול ילדיו.
לכן פתחנו פורום במיוחד בשבילכם האבות (וגם אימהות) את פורום האבא החדש.

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולדבר, לשאול, להתייעץ וגם סתם לפרוק.
|*|נפתח פורום עגלות לתינוק|*|
26/10/14 10:38
2צפיות
|@|הילד או הילדים הראשונים שלכם גדלים ברגעים אלו ממש בבטן? עליכם להיות ערוכים בהתאם לקראת הגעתם!
חדש בתפוז ? פורום עגלות לתינוק. פורום זה מיועד עבור הורים, משפחה ועוד העומדים לקראת רכישת עגלת תינוק.

המגוון רחב מאוד וקשה להחליט מהי העגלה עבורכם. איך יודעים מה ההבדלים בין העגלות? האם עדיף להזמין מחו"ל? מהי העגלה שתענה לכם על הצרכים?
כל המידע במקום אחד! היכנסו עכשיו לפורום להתייעץ ולייעץ בנושא:

ארגון פתחון לב

החגים כבר כאן!

880 אלף ילדים ישארו רעבים ללא עזרתכם. בואו לתרום להם עכשיו >>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום