לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום של קבוצת העשור - מכבי חיפה. בפורום זה אתם מוזמנים לדבר על חדשות, כתבות, תמונות, חוויות, רכילויות, משחקים, אוהדים או כל דבר שקשור לקבוצת הכדורגל ולקבוצת הכדורסל בעיר. שימו לב! לפורום יש חוקים, אותם תוכלו למצוא במאמרי הפורום. אנא שמרו על חוקים אלו ויהיה לכם יותר מהנה בפורום. אנא הקפידו לכתוב הודעות בקומונה החברתית בלבד. יצירת קשר המלצות או הצעות לגבי הפורום יתקבלו בברכה, אך אנא הקפידו לעשות זאת בפניה אישית ופרטית, ולא על גבי הפורום. ניתן לפנות אלינו בכל נושא בדרכים הבאות: Cade Foster דוא"ל: lioriko34@hotmail.com מסנג'ר: elke@bezeqint.net אסִי דוא"ל: asimtapuz@walla.com אייסיקיו: 192631965 מסנג'ר: asim@tapuz.co.il תהנו  אריאל דוא"ל: ariel.a@nana10.co.il

הודעה חדשה

הפרישה של רפי דהן עניינה את הרשת
06/03/15 01:07
10צפיות
למי שלא זוכר נפצע על ידי שחקן חיפה. מתוך הבלוג תנו למספרים לדבר
הקרב על הפלייאוף העליון: מכבי חיפה VS מכבי נתניה
46תגובות
02/03/15 16:50
87צפיות
רק אחת מבין הקבוצות האלה (לכל היותר) תהיה עדיין בתמונה במאבק על אחד הכרטיסים שמובילים לפלייאוף העליון. שימו לב לקבוצות שכרגע יהיו שם ואנחנו לא: מכבי פ״ת, הפועל רעננה, עירוני ק״ש ואפילו בית״ר שכבר מזמן נושלה ממעמדה כמועדון צמרת.

במועדון מגדירים את זה...

(המשך...)
רק אחת מבין הקבוצות האלה (לכל היותר) תהיה עדיין בתמונה במאבק על אחד הכרטיסים שמובילים לפלייאוף העליון. שימו לב לקבוצות שכרגע יהיו שם ואנחנו לא: מכבי פ״ת, הפועל רעננה, עירוני ק״ש ואפילו בית״ר שכבר מזמן נושלה ממעמדה כמועדון צמרת.

במועדון מגדירים את זה כמשחק עונה (כמה משחקי עונה כבר היו לנו השנה, מישהו עדיין סופר?). שחקני הקבוצה, שלא ממש הוכיחו העונה שהם מגיבים טוב ללחץ, יעמדו בעוד מבחן. מעבר לחשיבות (?) של המשחק היום מעניין (?) יהיה לבחון כמה דברים:
1. איתי שכטר ואלירן עטר צפויים לפתוח היום בהרכב. עד כמה טוב הם משתפים פעולה ביחד?
2. מועמד שכבר קושר למכבי חיפה - רוני לוי. עד כמה הוא השתפר מהפעם האחרונה, ואיזו קבלת פנים יערוך לו הקהל?
מועמד שעוד לא קושר למכבי חיפה - לארי קאיודה. הוא נמצא בכושר מפחיד ומראה כישרון גדול מאוד. בעד/נגד?

בהצלחה

(?)
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
04/03/15 11:16
1צפיות
|מטוס|היעדים הבאים שלכם:
|קדימה|טיולים ביפן ? ארץ השמש עולה בפורום חדש:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|קדימה|תאילנד ? הייתם? עומדים להיות? חולמים להיות? בואו לדבר על זה:

|קדימה|טיולים בסין ? לבד, עם קבוצה, היסטוריה או תרבות. מתעניינים? מקומכם כאן:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה|טיולים בסקנדינביה ? לא משנה איזו מדינה תבחרו:

|קדימה|טיולים באיטליה ? לא רק בשביל האוכל והאופנה:

|@|פורומים טיפוליים חדשים:
|קדימה|תטא הילינג ? שיטת התקשור המסתורית עכשיו בפורום חדש:

|קדימה|פורום טיפול בפסוריאזיס ? אם אתם חולים או אם בני משפחתכם, בואו לדבר עם מטפל:
הרבה פה נפלו מהגדיר הזה
28/02/15 22:27
41צפיות
היום ראינו מה הוא שווה כשלא נותנים לו את המתפרצות שהוא כל כך אוהב, היום ראינו מה הוא שווה כשמצמידים לו בלם מצויין כמו טיבי שהולך איתו עד השירותים(טיבי לא היה שם במשחק הקודם כשגדיר כבש)  התוצאה-לא יותר מדי. 

גדיר הוא בסך הכל ספרינטר ותו לא.  יש לנו כבר אחד,ועם כל הבעיות שלו הוא גם יותר מוכשר ממנו-חן עזרא
ראית את השער שהוא כבש בשבוע שעבר?
28/02/15 22:54
32צפיות
גם אני טענתי שהדבר היחיד שהוא יודע זה לרוץ, אבל בשבוע שעבר הוא כבש שער שדורש טכניקה ברמה מאוד גבוהה
אני לא שופט חלוץ על שער אחד
28/02/15 23:26
26צפיות
בדיוק כמו שאני לא אשפוט את סטויקו אם הוא יקבל שער דבילי(נראה לי שהוא קיבל אחד או שניים כאלה העונה).   לא ראיתי את אותו משחק,אולי הבלמים של בית"ר היו מותשים או חלמו.   כך או כך היום מול הגנה מצויינת גדיר לא היה קיים בכלל.  

אגב עכשיו יש לי קצת זמן פנוי(אני עובד לילה בחדר בקרה של חברה מסויימת) אז הלכתי לראות את התקצירים נגד הקבוצות היחידות שיש להן הגנה בלבל של מכבי -קריית שמונה ורעננה.   זה מה שגדיר עשה שם-
-0 שערים
-מצב אחד טוב (ממתפרצת כמובן )נגד רעננה
-מצב אחד טוב (מתפרצת) כששיר צדק סוגר אותו טוב וגורם לו לבעוט כמו אני לא רוצה להגיד מה
-החמצה מול שער ריק

כמובן שראיתי את גדיר גם לא מעט בלייב(כמו הערב)  הרושם שלי ממנו שזה שחקן שטוב לקבוצות קטנות שמשחקות על מתפרצות,לא לקבוצה כמו מכבי חיפה.
משומר VS גבאי? או שבעצם....
27/02/15 16:06
39צפיות
באתר ערוץ הספורט פירסמו שבלבול מתלבט אם להחזיר להרכב את.. *תופים תופים* אייל משומר! אז לפני שכולנו קופצים וצועקים "עד מתייייייי?!?", ממליץ להזכר בסגירות ההגנתיות הנוראיות של אלעד גבאי במשחק האחרון נגד הפועל ת"א. משומר שחקן חסר בינה, ומתוך 50 הרמות אחת  יוצאת מדויקת. אבל הוא לא בור בהגנה כמו אלעד גבאי, ובטוח שהרבה יותר יציב ממנו.

אם אני מאמן מכבי חיפה - בעונה הבאה המגן הימני הפותח של הקבוצה יהיה אוראל דגני - זה השחקן הכי שלם ויציב מבחינה הגנתית בעמדה הזאת, וזאת העמדה המתאימה לו ביותר מבין כל העמדות ההגנתיות שהוא מתזז ביניהן (בלם, מגן, קשר אחורי). הוא מספיק חזק, התיקולים שלו טובים, המיקום שלו טוב. החיסרון היחיד של השחקן הזה הוא משחק הראש, וזה דבר פחות נורא עבור מגן.
יש לו חיסרון הרבה יותר גרוע ממשחק ראש
27/02/15 16:20
33צפיות
וזה שהוא אולי השחקן הכי חסר אחריות שראיתי אי פעם. הוא רוב הזמן בסדר גמור, אבל בכל משחק אתה תמיד תראה ממנו איזו הרחקה מרושלת, מסירה לשחקן יריב באזור מסוכן או חור בהגנה שנובע מחוסר ריכוז. זו התכונה הכי קריטית לשחקן הגנה ואין לו את זה בשיט.

בעית המגנים היא כמובן הבעיה המקצועית הכי גדולה של הכדורגל הישראלי. אם כבר הבאנו את עטר ושכטר אז הייתי אומר ללכת איתם ולוותר על חלוץ זר, כשאת המשבצת הפנויה ננצל כדי להביא מגן ימני נורמלי לראשונה מאז אלון חרזי. מבנה הזרים לדעתי צריך להיות כזה: סטויקו (), מגן ימני, בלם (פאס יכול להיות פשרה לא רעה לטווח הקצר), קמארה ופליימייקר קדמי במקום ראיוס.
אני חושב שבהשוואה ליתר שחקני ההגנה שלנו
28/02/15 01:01
32צפיות
שעברו השנה בקבוצה, אולי חוץ מפאס, הוא הכי יציב ועם הכי פחות שגיאות מביניהם.. כולל דקל קינן, צ'וצ'אליץ', טוואטחה, שיימן, משומר, גבאי ומתן אוחיון.
זה אומר הרבה יותר עליהם מאשר עליו
28/02/15 01:06
31צפיות
דגני יכול להיות טוב אולי רק בתור קשר אחורי. אחרת הוא עולה לנו בשער למשחק.
מהמעט שהוא שיחק בתור מגן ימני
28/02/15 01:15
26צפיות
הוא היה מצוין. שומר על קו נבדל כמו שצריך (ומיקום באופן כללי), תומך בהתקפה, יודע להרים כדור, מהיר יחסית ופיזי מול חלוצים/קשרים קדמיים. כשסאלה עוד היה בקבוצה טענתי שאם הוא היה יכול הוא היה משכפל אותו ושם אותו גם כבלם וגם כמגן ימני.

אני חושב שרוב הטעויות שאתה מדבר עליהן נובעות ממשחק ראש, אבל אולי אני טועה.
|*|נפתח פורום כבדי שמיעה וחרשים|*|
26/02/15 13:28
1צפיות
|שמאל|אנו שמחים לבשר על פתיחתו המחודשת של פורום כבדי שמיעה וחרשים.
אז איך מתמודדים עם ליקויי שמיעה? מהם הזכויות והשירותים שרלוונטיים לאוכלוסיית החרשים? ומהם מכשירי השמיעה שהכי מתאימים?

אתם מוזמנים להיכנס לפורום כבר עכשיו ולהעלות נושאים לדיון, לשאול ולשתף!
יום שני הירוק: מתפצלים בין אולם היובל ואצטדיון בלומפילד
23/02/15 01:54
77צפיות
20:10
מכבי חיפה מתארחת אצל בני הרצליה המשתפרת למשחק גורלי ביותר. הירוקים לא רוצים ליפול למקום התשיעי שמוביל למאבקי ירידה, אותו כרגע מאיישים החבר'ה מהרצליה. שידור מפוצל בספורט 5

20:55
מכבי חיפה מגיעה לבלומפילד לקרב המדוכאות של העונה בין שתי אימפריות לשעבר. שידור בערוץ הראשון.

תגובות לכאן, דיון פורה
אולי לשם שינוי נצא וכל תאוותנו בידינו?
23/02/15 17:28
22צפיות
בכדורסל יש קבוצה ממושמעת ומאומנת שמוציאה מעצמה הרבה יותר מסך חלקיה... ועדיין, היעדר ביצים ונפילת מתח אחרי שני ההפסדים הצמודים והמרתיחים מול ששנאה נפשי, יכולים לגרום להפסד... נקווה ונייחל שנוכל למנטליות וננצח.

בכדורגל - המשחק נגד אשדוד הראה שכשאתה משחק נגד אוסף של סמרטוטי רצפה המאומנים על ידי אחד מהדמויות היותר דוחות בכדורגל הישראלי (שגדל בשכונה שלי...) - היכולות הטכניות האישיות של חלק מהשחקנים יכולים לעשות נפלאות. השאלה אם מול קבוצה פחות איכותית אבל כזו שיש מאחוריה קהל חם ותומך ושחרב מונחת על צווארה לא פחות מאשר על צווארנו, יכולו עטר ושכטר, עזרא ובניון להתעלות ולנצח שוב.... אני די בספק.

לא נותר אלא לקוות לטוב...
º
23/02/15 18:44
4צפיות
האלעד גבאי הזה הוא פשוט שערורייה
23/02/15 21:28
35צפיות
הפועל תוך 5 דקות מגיעה ל-2 מצבים ענקים,ושניהם על הראש של גבאי כמו שאומרים בכדורסל
גם כן הידין הזה
23/02/15 21:36
32צפיות
נתן משחק אחד בינוני פלוס וכבר עשו עליו כתבות כאילו איזה קאמבק הוא עשה.  ועכשיו הוא מזכיר לנו למה אפילו סטנויביץ' הבין שהוא לא שווה כלום. שיחזור לדגים.
לא ראיתי את הקבוצה במשחקים האחרונים
23/02/15 21:39
30צפיות
והיום היא גרועה בדיוק כמו שזכרתי שהיא הייתה, למעט קמארה ואיברהים פאס.

בניון בלתי נסבל. פשוט שחקן שקוף
העיקר עשה אבו עלי אחרי המשחק האחרון
23/02/15 21:51
22צפיות
הביא איזה בישול מסכן עם הכתף חשב הוא מסי
º
חצי משימה הלכה לפח
23/02/15 21:58
25צפיות
החצי השני
23/02/15 22:02
26צפיות
בדרך. הנצחון על אשדוד היה יותר מקרי ממקרי. הקבוצה בלתי מאומנת בעליל, השחקנים רצו אולי מאה מטר כולם יחד. הפועל תל אביב הייתה , כצפוי, מלאת נשמה, בדיוק מה שלנו אין. ההפסד וודאי וכמוהו מאבקי הירידה.
החצי השני
23/02/15 22:02
18צפיות
בדרך. הנצחון על אשדוד היה יותר מקרי ממקרי. הקבוצה בלתי מאומנת בעליל, השחקנים רצו אולי מאה מטר כולם יחד. הפועל תל אביב הייתה , כצפוי, מלאת נשמה, בדיוק מה שלנו אין. ההפסד וודאי וכמוהו מאבקי הירידה.
אני עדיין לא סגור על עצמי לגבי אלירן עטר
23/02/15 22:13
30צפיות
מצד הוא עשה בעברו דברים מזויעים,מצד שני הוא היה ילד בן 17 וברור שהיום הוא בפוזיציה אחרת

כך או כך מדובר בחלוץ ענק.  לפי מה אני קובע את זה? לפי הקור רוח שלו.  תשימו לב איך שבשני השערים הוא לא ממהר לבעוט אלא מסדר לעצמו את הכדור בנונשלנטיות.  הכי קול שיש.   הרי כל העונה כתבתי וכתבתנו שצריך חלוץ עם ביצים,חלוץ שלא עושה במכנסיים ברגע האמת.  עטר הוא האיש.
אני בוחר לקחת מפה את הטוב
23/02/15 23:03
29צפיות
יש כמה נקודות טובות בקבוצה שצריך להתרכז בהם ולנקות את הדרעק.
חן עזרא- פורח באגף,לא לוקח על עצמו יותר מדי,יודע להתאים את עצמו לקבוצה, יודע מתי לתת דריבל ומתי למסור כמו שצריך. קצת קלקל עם המהלך האחרון אבל עדיין משחק מעולה שלו.  החיבור בינו לבין לבין עטר זה חיבור שאני מאד אופטימי לגביו לעתיד.
אוראל דגני-בלם מצויין.  הבעיה שזה רק כשהכדור על הרגל,משחק הראש שלו מזעזע ולא מהיום(כולנו הרי זוכרים את הגול המצחיק שזהבי שם עליו).  צריך לידו בלם/מגן עם משחק ראש טוב שידע לכפות על כך.
קמארה-בול פגיעה.

ועכשיו לחדשות הפחות טובות
יוסי בניון-כבר בקיץ תהיתי פה אם לסטנויביץ' יהיה את האומץ להוריד אותו לספסל כשצריך,לא היה לו את האומץ ונראה שגם לבלבול אין אותו.   מילא לפתוח איתו,אבל אחרי שאתה רואה שהוא כזה גרוע למה להשאיר אותו ל-90 דקות? אנחנו הולכים לאכול הרבה חרא ממנו בשנתיים הבאות.
אביחי ידין-אשם בשער הראשון,לא תורם כלום בהתקפה.  קיצר אביחי ידין.
רובן ראיוס-זה אחד שכבר בקיץ אמרתי שצריך להיפטר ממנו. אז היו כמה שניסו לייפות את זה ואמרו "הוא לא בתפקיד הנכון שלו"  "הוא לא מקבל מספיק ביטחון מהמאמן"  כל מיני תירוצים כאלה אתה יודעים.  בסופו של דבר כל התירוצים האלה לא משנים,פשוט מדובר בשחקן לא טוב.   בואו נגיד שאם חבורת ילדים תעיף את הכדור מחוץ למגרש הייתי מקווה בשבילם שראיוס הוא לא השחקן שצריך להחזיר להם את הכדור כי הוא יעיף אותו בטעות לגג של הבניין ממול.

מסוג הדברים שאני לא מסוגל להבין
23/02/15 23:28
43צפיות
בשבוע האחרון התמודדנו פעמיים מול אלופת אירופה המכהנת ובמשך משהו כמו 50 מתוך 80 דקות נגדם היינו עדיפים עליהם. כמה ימים עוברים, אנחנו משחקים נגד משוכה נמוכה יותר בערך ב10 דרגות, ונראים כמו קבוצה מליגה ז'. זה כל כך מעצבן, כי הפוטנציאל של הקבוצה הזו הוא כל כך הרבה יותר גבוה מהמאזן שלה.

אני לא יודע למה ג'ף רוזן מחכה. הקבוצה הזו צריכה ביג מן באופן בהול. כולם יודעים שמתוכנן אחד כזה, אבל בקצב הזה הוא יעזור לנו במאבקי ירידה במקום בפלייאוף.
מאבקי ירידה לא יהיו כי כבר יש יורדת בטוחה
23/02/15 23:44
29צפיות
מסכים איתך על כל השאר
חבל שאין לנו מאמן על הקווים
23/02/15 23:42
59צפיות
סה"כ משחק מאוד קל מול יריבה פראיירית בהזמנה, בדיוק כמו המשחקים נגד עכו והפועל פתח תקווה, ועדיין סיימנו בתיקו מתסכל.
וסה"כ ההרכב הראשון שלנו נראה מאוד חזק ואיכותי אחרי המהפכה בינואר, ועדיין סיימנו בתיקו מתסכל.
ואין יותר משומר מעצבן בימין, והבלם האיטי שמשחק עם הידיים ברחבה מסופסל, והחלוצים שמחמיצים בחוד מכל מצב הועזבו, ועדיין סיימנו בתיקו מתסכל.

שחר עשה נכון במסע הרכש בינואר, וכל שחקן שהוא הביא זה בינגו ענק.
עטר רץ, פעלתן, ומת להוכיח את עצמו ולכבוש, קמארה זה קשר נהדר שיוצא קדימה סטייל באדיר בימיו הגדולים, ופאס זה בלם עם קור רוח ושקט, ועדיין סיימנו בתיקו מתסכל.

אני לא יודע מה הקטע עם הבלבול הזה, אבל מאמן כל-כך לא יוצלח כבר הרבה זמן לא ראיתי על הקווים.  
24/02/15 00:31
42צפיות
רכש טוב.
לא חושב שלמאמן יש השפעה. אפשר להגיד בתקופתו הביאו.. אבל הוא לא הביא.
אין לו שום השפעה.. זה סותם חורים זמני. מישהו יודע מה המערך שלו? שכטר נפצע אז בשניה עברנו מ 442 ל451? אני בעד והכל.. אבל אין לו באמת תכנון?
ומה השאיפה עם בניון פשוט להשאיר אותו לנצח? לבנאדם אבד הטאצ, הוא נמנע מכל תיקול אפשרי ואפשר להבין אותו. מה הוא צריך את החרא הזה.

ובפעם ה100, מי זה שון וייסמן ומה הקשר שלו לענף הזה? על גוזלן ראית כשרון בכל נגיעה, גם זגורי. אבל מי ראה את הדרעק הזה ואמר זה חלוץ? הוא חלוץ כמו שאבוחצרא חלוץ. עטר חלוץ. הוא לא חלוץ.
סבבה לקדם נוער, אפשר לקדם גם את וסלי קוזשווילי מנערים ז.. זה לא אומר שהוא יעזור לנו אי פעם ובטח לא העונה. נתנו לו כבר צאנסים.. יאללה שלפו מישהו אחר מהנערים.

נ.ב.
אשמח אם ספורי יגיע אלינו

נ.ב. 2
עזרא זה הבן זונה האגואיסט הכי גדול שראה כדור הארץ. הבנאדם היה יכול לשחק בכל ליגה בעולם. חבל שמבחינת IQ הוא מתקשה לחצות את הכביש לבד
בגול השני הוא גם היה בן זונה אגואיסט?
24/02/15 00:58
40צפיות
נתן משחק מצויין, כן בדקה ה-92 קפץ לו ה"החן עזרא הישן", קשה להיגמל לגמרי מהרגלים, אבל אם אני לוקח את שני המשחקים האחרונים נראה שמתפתחת איזשהיא מגמה לגביו, אבל צריך להיות סבלניים
לאאאא...
24/02/15 01:11
38צפיות
היו לו עוד כמה איבודים פשוט מרתיחים.
אז סבבה יש לו בישול והייתה לו מסירה אחת שתיים גאוניות ועוד עבר יפה איזה שני שחקנים אבל זהו...פה זה נגמר. זו גם לא חכמה מול הגנה רעועה כ"כ.
השחקן בלי חכמת משחק במשך 90 דקות רצופות. קבוצה שרוצה להוביל אסור ששחקן כזה ישחק אצלה. לא רק שהוא לא תורם, הוא הורס ומחריב כל הזדמנות להתקפה...
זה לא רק הבישול
24/02/15 01:16
26צפיות
זה עוד כמה מסירות מצויינות שהיו במחצית השניה. זה ממש לא היה העזרא שכל הזמן הולך עם הראש בקיר ותוקע את ההתקפה.

היו על המגרש שניים שחירבו התקפות בסיטונות,עזרא לא היה אחד מהם.
עזרא היה כהרגלו
24/02/15 01:22
24צפיות
לא הבחנתי במשהו ככ שונה באופן דרסטי.
איבד לא מעט, הלך עם הכדור בלי להסתכל ימינה שמאלה אחורה..כלום...חוסר חכמת משחק!
איזה בישול? מה בישול?
24/02/15 07:37
22צפיות
עזרא לא בישל אף שער במשחק. הוא רק חירב כל יציאה למתפרצת
º
אבראא דחפה להודעה בישול ובלבלה אותי
24/02/15 10:36
10צפיות
אחרי הערב, די חבל לי על סטוינוביץ'
24/02/15 01:32
49צפיות
אמנם קשה לי לפסוק על סמך הזמן הקצר שהוא אימן פה אם הוא מאמן בעל פוטנציאל שנקלע לחוסר מזל בשל בעיית הסתגלות ומנטאליות, או שהוא מאמן חסר מושג.
מה שבטוח, שבתקופתו הרגישו שחסר בקבוצה שחקנים טובים, ואם הם יגיעו, אז הכל יוכל להראות אחרת לחלוטין.
ועכשיו, כשהגיעו סוף-סוף השחקנים הטובים, אז בעמדת המאמן יש דחליל עם הבנת משחק של ציפור.
לא מגיב נכון, לא משנה צורת משחק בהתאם לחולשות של היריבה, וכשהוא כבר כן משנה, אז הוא מכניס שחקן נוער שלא קשור לכלום ולא מתאים אפילו לליגה א'.

לקחנו משחק כל-כך קל ופשוט, והוצאנו ממנו תיקו.

ורק מילה על הנוער.
הרבה אנשים כאן עדיין חיים את החלום השחוק על ימיי איל ברקוביץ' בן ה- 18 שעולה למגרש בדקה השלושים כשהקבוצה בפיגור, והופך את התוצאה.
אבל הימים האלו חלפו, האמינו לי. היום הכל פיזי, ובנוי על מהירות בשילוב כוח. שחקן בגיל 18-20, עם גוף חסר מסה ושרירים, לא יצליח בליגת העל, ובטח שלא בעמדת החלוץ ובמכבי חיפה.  
ככה שהרעיון הדבילי לתת לשחקני נוער דקות בבוגרים הוא בדיחה עצובה שמזיקה לכל הצדדים.
מספיק להביט על הגוף הצנום של שון וייסמן בשביל להבין שלילד כזה קטן אין מה לחפש בליגת העל בגילו. הוא פשוט לא מתאים לרמות האלו עכשיו.
שובל גוזלן, ששנים הזלנו עליו ריר, נתקע שנתיים במקום בשל כך בקבוצה הבוגרת ולא התקדם לשום מקום, ועכשיו בגיל 21 הוא בקושי מצליח לייצב את עצמו בליגת העל ועושה את דרכו הבטוחה להיות חלוץ בינוני עם קריירה מפוספסת.

לשחקן בן 18-21 אין מה לחפש בקבוצה הבוגרת של מכבי חיפה, וזו טראומה שמזיקה לכל הצדדים.
שיצבור דקות משחק בעכו וסכנין, שיעלה על הדרך מסת שריר בשילוב אימוני כוח ומהירות, שיבנה נכון את היציבות שלו בשביל לא להיפצע כל שבועיים (כמו ג'עבר עטאא, מוחמד גדיר ואיל גולסה), וישוב אלינו בגיל 22 כשהוא אחרי שלב הגדילה.
רק בישראל זה ככה
24/02/15 13:55
37צפיות
מחכים לפריצה של בן 22. שחקן בגיל 20-21 כבר אמור לא רק להיות בשל למשחקי בוגרים אלא להתקרב לשיא הקריירה שלו כבר. ולא חסרות דוגמאות לזה, הגיע הזמן שנתקדם כבר מסאגת רפאלוב שבגיל 25 החליט שהוא רוצה להיות שחקן ונפסיק להשתמש בזה כדוגמה. הוא היוצא מן הכלל ולא הכלל.

זה שאין לאף אחד מושג איך לאמן ילדים בגיל הנוער זו בעיה אחרת, והגיע הזמן שבמקום להשלים עם מצב כזה ששחקן שעולה מהנוער לא בשל עדיין לשחק בליגה מקצוענית נחשוב איך גורמים לזה לקרות, כי זה קורה בכל העולם כולל בקבוצות הטובות ביותר שיש. זה לא כולם שהקדימו זה אנחנו שמאחרים.
ועדיין
24/02/15 15:52
24צפיות
יש לך את בן רייכרט,יש לך את רועי קהת, יש לך את הצמד דמארי את בן חיים בפתח תקווה,יש לך את שובל גוזלן שעשה פה אחלה עונה. לא חסרים פה מאמני נוער טובים,פשוט צריך לתת לשחקנים להשתפשף.
בכל העולם זה ככה. רק בישראל חושבים שכל דבר קורה "רק בישראל"
24/02/15 23:51
24צפיות
כמה שחקנים בני 20 יש ב- 11 של צ'לסי? ושל ריאל מדריד? ואצל מנצ'סטר סיטי ובאיירן מינכן? או אולי אצל יובה או פריס סן ז'רמן?
כמה שחקני נוער בכלל משחקים קבוע ב-11 של צ'לסי בעשר שנים האחרונות? וב- 11 של ריאל מדריד ומנצ'סטר סיטי?
בכל מקום שיש כסף - בין אם זה כסף ענק של צ'לסי, ובין אם זה כסף לעניים כמו במכבי חיפה - לא תמצא שחקנים בני 20.

שחקנים בני 20 לא בשלים לרמות הגבוהות, בין אם זה באנגליה ובין אם זה בישראל.
אז באנגליה הם ילכו בגיל 19 מצ'לסי לסנדרלנד, ובישראל הם ילכו בגיל 19 ממכבי חיפה לקרית לסכנין.

שחקן בן 19 לא בשל לשחק בקבוצה גדולה, וגם אם תביא לכאן סוללת מאמנים אירופאים לקבוצת הנוער והנערים, עדיין זה לא ישנה.
הגוף משתנה מאד בין גיל 18 לגיל 21, ואילו דברים שקורים בכל העולם.
וכמה שחקנים בגיל הזה שיחקו קבוע בהרכב אצלנו?
25/02/15 06:23
22צפיות
אף אחד.
והייתי מבין את הטענה שלך אם היינו מצליחים ,אבל הקבוצה משחקת גרוע! אז למה לא לנסות לשלב שחקני נוער?
אתה כותב כאילו הבוגרים הם קבוצת פאר והנוער שלנו על הפנים.
להזכירך - המצב הוא הפוך.יש לנו קבוצה בינונית  כבר מס שנים. קבוצת אמצע טבלה .בעוד שהנוער שלנו מעולה
אני גם מציע - לפני שעושים השוואות לקבוצות שכתבת ,כדאי להשוות אותנו קודם כל לקרית שמונה, שהיא קבוצה הרבה יותר טובה מאיתנו .
אח"כ לנסות לשאוף להיות  כמו איאקס,אנדרלכט,מאלמו וכו'
קבוצות אירופאיות שנרצה להגיע למעמדן ושמשתפות שחקנים צעירים באופן קבוע.

אגב,כל הדיון הזה בגלל שנתנו לשון וייסמן לשחק 20 דקות? לדעתי הוא עשה עבודה מצוינת בזמן ששיחק. לא ראיתי שמיצל ,שהיה החילוף השני,עשה יותר
אתה קצת מרמה
26/02/15 00:46
17צפיות
מה שמשנה זה לא הגילאים של שחקני ההרכב של הקבוצות האלה אלא איפה הם היו בגיל המדובר. אז ככה: אדן הזאר הגיע לצ'לסי בגיל 21 אחרי שהוביל את ליל לאליפות(!), מריו גצה בגיל 21 הוביל את דורטמונד לגמר ליגת האלופות בגיל 19-20 כבר היה שחקן משמעותי בקבוצה שדרסה את הליגה, טוני קרוס בגיל 20 חזר מהשאלה בלברקוזן ומהר מאוד תפס מקום בהרכב של באיירן, תומאס מולר שגדול ממנו בחודשים ספורים עלה ישר מהנוער והוא שחקן הרכב מגיל 20, אלאבה בכלל בגיל 19 תפס מקום קבוע בהרכב, בברצלונה אני לא אזכיר את מסי ששייך לעשור הקודם אבל אני כן  אגיד ששחקני נוער כמו בארטרה או טייו מקבלים דקות משמעותיות על בסיס קבוע ובמשחקים חשובים (לא תמיד הם מצדיקים את זה אבל הזדמנות הם מקבלים), מרקו וראטי בגיל 19 הפך לבאנקר בפאריס, פול פוגבה בגיל 20 התחיל לקבל דקות וכעבור שנה כבר נהיה באנקר בהרכב של יובה - והכל הכל מהשנים האחרונות ובקבוצות מצליחות שזכו בתארים בזמן הזה, וכמובן שיש הרבה הרבה הרבה יותר דוגמאות וזה רק קמצוץ קטן כי הבטריה שלי בלפטופ עוד שנייה נגמרת.

נכון שכל אלה שמות בקנה מידה עולמי אבל כישרונות אף פעם לא היו הבעיה אצלנו אלא איך לממש אותם, ולכן מומחים בתחום יכולים מאוד לשנות את המצב.
כי...
24/02/15 01:20
33צפיות
אין לנו קשרים התקפיים איכותיים! וכשאני אומרת איכותיים אני גם מתכוונת למנהיגים...
ראיוס עושה במכנסיים כל פעם מחדש שהמושכות עליו,
בניון מעבר לשיא,
ועזרא אין מה להוסיף

וזה לא רק הם...
אלו גם המגנים..כשאין לך מגן תומך התקפה על הקו העסק רק עובד מהאמצע איפה שלרוב צפוף.
אז מול אשדוד ותא זה עבד...נו ברור! תראו אילו הגנות נוראיות...והיום בכלל 2 הגולים לא היו באמת מהתקפות שכתובות בספרים...

והמאמן...כן..מה שאמרת!
הגול השני דווקא היה יופי של גול
24/02/15 01:27
30צפיות
מבצע קבוצתי כמו שכתוב בספר, עם חן עזרא שאת כל כך שונאת, עם מגן "שלא תורם שום דבר בהתקפה".  חבל רק שראיוס כמעט הרס אותו כהרגלו.
קשרים כמו דויד סילבה, טוני קרוס או אינייסטה קשה להביא לכאן
24/02/15 01:46
29צפיות
ומה שנשאר ללקט, זה קשרים בינוניים. מי יותר ומי פחות.
ראיוס, בניון וחן עזרא, בשילוב קאמרה וידין מאחורה, זה קישור די איכותי ביחס לאמצע טבלה בליגת העל בישראל. לא בטוח שזה מספיק לאליפות, אבל קישור כזה איכותי צריך להשאיר אבק לכל קבוצה שהיא במקום 4-12 בליגה פה.
חיים סילבס היה מזיל ריר על הכרית בלילות אם היה לו חצי מהכישרון הזה בקבוצה שלו. והוא 3 נקודות מעלינו בטבלה.

גם אלעד גבאי וטוואטחה זה מגנים סופר איכותיים לליגה שלנו (למרות הלקויות שלהם במשחק ראש ברחבה). לקרוא לשניהם מגנים שלא תומכים טוב בהתקפה, זו בדיחה רעה. תעברי קבוצה קבוצה בליגת העל, כולל מכבי ת"א, ותגלי שטוואטחה את גבאי זה צמד המגנים הטוב ביותר בכל הליגה. גבאי כנראה יזומן לנבחרת מול ווילס. הוא בטח לא הבעיה.

ונכון, היו בעיות בעבר. משומר הטיפש, דקל קינן הכבד שמשחק עם הידיים, חלוצים שלא יודעים לשים כדור ברשת.
אבל הכל מאחורינו. אין קינן, אין משומר, אין חלוצים אימפוטנטים בשפיץ.

כרגע זה נטו תפקוד של מאמן.
אתה צודק, הבעיה היא בעיקר בעמדת המאמן כרגע
26/02/15 00:40
18צפיות
הוא גם יכול לפתור לפחות חלק מהבעיות ההגנה שנובעות מהתפקוד של המגנים.
ועדיין, לשחק עם בניון זה כמו לשחק עם 10 שחקנים.
לא ברורה לי הביקורת על שון וייסמן
24/02/15 07:20
35צפיות
וייסמן שיחק עשרים דקות בהם ה"כוכבים הגדולים" עטר ועזרא לא רצו למסור לו. בכל הפעמים שהיתה יציאה להתקפה ואפשרות לאיום על השער הוא התמקם מצוין על מנת לקבל כדור לבעיטה. רק מה ? בכל הפעמים הללו עזרא ועטר לא רצו למסור לו. הוא גם לא צנום כלל.

מנגד עזרא - כרגיל שכונה. מחרב את המשחק. 3 פעמים ספרתי בחצי שעה האחרונה שהוא מקבל את הכדור ליציאה למתפרצת מהמרכז ופשוט לא יודע מה לעשות עם הכדור. חבל שבניון לא הוצב בעמדה הזאת במקומו. לעזרא פשוט אין מושג והבנה כבונה משחק

לגבי עטר- על מה ההתלהבות בדיוק? קיבל שתי מתנות קלות והבקיע. בדקות האחרונות - היו לו 3 מצבים שהיה חייב להרים את הראש ולמסור  אבל כמו עזרא  הוא רואה רק את עצמו.

אני מאוד מקווה ששכטר קצת מבין יותר את המשחק מעזרא ועטר. אחרת, נמשיך להיות קבוצה בינונית ובעיקר  טיפשה
כבוד ליריבה העירונית
21/02/15 21:24
51צפיות
ואת זה עוד עותב מי שעוד חווה יריבות עירונית אמתית בחיפה. למדתי לחבב את העליובת של הקבוצה באדום ולחוש הזדהות אתה בכל משחק שבו היא מתמודדת - פרט כמובן למשחקי הדרבי. אמנם אני לא מתגורר בחיפה כבר לא מעט שנים, אבל נשארתי חיפאי בכל אברי וחושי, וככזה אני פטריוט לעיר הזאת. הנצחון של הפועל על הזבל הצהוב המתנשא הוא אמנם שמחת עניים, אבל גם לעניים מותר לפעמים להיות שמחים. מה שנותר לנו כדי להשלים את אותה שמחת ענים, הוא לנצח בבלומפילד את היריבה השנייה מעיר האורות... לאור עליבותה זה בהחלט אפשרי והשאלה היא האם מנטלית אנחנו מוכנים לכך, כי מקצועית - עם כל הביקורת על קבוצתנו המסמורטטת - אנחנו עולים עליהם וצריכים לנצח.
אני די אמביוולנטי
22/02/15 12:02
27צפיות
מכבי ת״א בסוג של משבר ובמקום למנף את זה ולהגדיל את הפער בצמרת, קרית שמונה בועטת בדלי פעם אחר פעם (ומידי פעם מגיע גם אלון יפת ובועט לה בדלי בעצמו, אבל התרגלנו כבר) ואלישע לוי.... ובכן, אין צורך להוסיף.

האליפות תהיה צהובה גם השנה, ולכן הניצחון האדום אתמול לא שווה הרבה בגזרה הזו, אפילו לא שמחת עניים.
גם אם יזכו באליפות (והם יזכו)
22/02/15 17:11
35צפיות
כל הפסד שלהם גורם לי עונג. מובן שהיה ענוג יותר אם היו מפסידים לנו, אבל גם ליריבה העירונית שלנו זה מחמם את הלב. וחוץ מזה, אני חושב שפליי-אוף תחתון יזרז את המהפכה הניהולית אצלנו, אבל אם יש סיבה אחת שבגללה אני רוצה שמכבי תגיע לפלייאוף העליון  זה כדי לחרב לזהמת הציהובית את האליפות.. זה כמעט כמו לזכות בה בעצמנו...
חס ושלום
23/02/15 01:45
26צפיות
הסיכוי שאנחנו נהיה התפאורה במשחק האליפות שלהם גבוה הרבה יותר מהסיכוי שנהרוס להם את האליפות, והמחשבה הזו מבעיתה אותי. מעדיף לוותר על זה ולתת לקרית שמונה ובאר שבע (שעד עכשיו הוציאה מהם 4 נקודות כל אחת) את התענוג. הקבוצה הזאת לא בנויה מנטאלית כדי להלחם על הכבוד של המועדון הזה ולהרוס ליריבה העירונית שלו.
|*|נפתח פורום טיפול באמנויות|*|
22/02/15 14:03
|צבע|רוצים לגשת לחיים בצורה קצת אחרת?
פורום טיפול באמנויות ? פורום חדש שקם על מנת לתת לכם את האפשרות לשאול הכל על לימודי טיפול באמצעות אמנויות.

לגעת בנפש של האדם הוא אחד האתגרים הגדולים ביותר איתם האנושות מתמודדת.
לחקור ולבדוק הפעם, לא באמצעים הקונבנציונליים אלא באמצעות כלים קצת שונים, לא שגרתיים.
בואו להתייעץ ולשמוע עוד על הלימודים בתחום -  מה התואר כולל? מה דרישות הקבלה? למי זה מתאים?

מחכים לכם עכשיו בפורום:http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

חצי גמר גביע המדינה: מכבי חיפה VS מכבי תל אביב
16/02/15 14:25
32צפיות
אז שבוע אחרי המשחק במנורה מבטחים מגיע הרימאץ׳ בארנה בירושלים, והפעם זה משחק שאין ממנו חזרה. הפרס למנצחת יהיה מפגש מול הפועל ירושלים, בהנחה שזו תצליח לעמוד בלחץ לשם שינוי במשחק קובע. הירוקים התכוננו למשחק הזה במשך שבוע בעוד שהצהובים לאחר שבוע די מאכזב לא הצליחו לנצח אותנו ב30 הפרש ובנוסף הפסידו בבית לברלין לראשונה במילניום הנוכחי.

שיהיה לנו בהצלחה
ארבעה תסריטים
16/02/15 17:44
20צפיות
1. הצהבת הזיהומית מנצחת גם בכדורגל וגם בכדורסל. יום חג למכביזם המחליא ועוד דריכה מוחצת של חתן פרס ישראל על ספורט התחרותי בישראל
2. הצהבת הזיהומית מנצחת בכדורסל אך מפסידה בכדורגל (או מסיימת בתיקו) - כאב לב ירוק אבל חימום לב מהדשא. עדיף יותר שהאליפות תאוים עד הסוף על ידי אחינו מהצפון ושחתן פרס ישראל יוסיף עוד שערה לבנה לאלא שיש לו
3. הצהבת הזיהומית מנצחת בכדורגל ומפסידה בכדורסל - מה שאומר חגיגה ירוקה נפלאה ונקמה מתוקה על הפסד האליפות לחלאות בשנה שעברה, מצד שני סבל לא פשוט לדעת שחולירות פותחות פער על קרית שמונה ורצות לאיפות שלישית ברציפות בדורסנות תל-אביבית יהירה ומדכאת שמנחמת במעט את פניו המכורכמות של חתן פרס ישראל
4. הצהבת הזיהומית מפסידה את שני המשחקים - חגיגה נפלאה, לילה עם חלומות פז, אבל וזעם על פניו של חתן פרס ישראל - צהלה ושמחה, ממש פורים, בעקבות תבוסתו של המן הרשע... (כאן, כאתאיסט, קצת הגזמתי, אבל כששמחים אז... עד דלא ידע!!!)
בוא נשאיר את הכדורגל מחוץ לשרשור
16/02/15 20:08
14צפיות
זה לא קשור אלינו. מבחינתי שהם ידרסו את קרית שמונה, ואנחנו ננצח בנקודה הפרש... כמו שזה נראה כרגע ירושלים כבר מחכה בגמר, אידאלי בשביל שדגן יבזורי יתחיל להריח דם.
º
16/02/15 17:45
3צפיות
אין מצב שמכבי חיפה מנצחת..אפילו בחלום..
16/02/15 17:59
21צפיות
אם מכבי איבדה יתרון בין שתי ספרות....אין סיכוי לנצחון....

בכל מקרה .... למכבי חיפה
נו קייד
16/02/15 20:26
27צפיות
אתה עדיין תשמח לקבל אותנו בפליאוף?
º
מאוד
16/02/15 20:48
7צפיות
עוד לא התחיל המשחק והגועל נפש כבר מתחיל
16/02/15 20:58
21צפיות
מאיה רונן: ״האם נקבל לראשונה מאז 2008 גמר קלאסי, או שמכבי חיפה תחולל סנסציה?״

בסדר אנחנו יודעים שאנחנו מטרד בשבילכם ושאתם מתים להגיע כבר ליום חמישי, אבל לפחות תתחילו לשפשף אחרי שהמשחק ייגמר, שרק בכאילו נחשוב שאתם אובייקטיבים.
רבע שני מזעזע
16/02/15 21:59
18צפיות
האמת שאנחנו די במזל רק במינוס 8, שזו תוצאה די טובה לרדת איתה להפסקה מול אלקטרה.

אנחנו מאבדים כדורים יותר מידי בקלות ולא לוקחים ריבאונד הגנה וככה לא ננצח. בכל פעם שהם מורידים ריבאונד התקפה הם מענישים. כל הזמן שלא איפשרנו להם את זה שלטנו במשחק.

חייבים לחזור למה שעבד ברבע הראשון. בהתקפה ניקח מה שייתנו לנו, החטאנו הרבה מחוץ לקשת ובסוף חנן וגרייבס שמו 2 רצופות. אבל בהגנה אנחנו חייבים לשמור אותם על 17 נקודות ברבע אחרת אין לנו סיכוי.
אסור ליפול לפרובוקציות שלהם
16/02/15 22:44
15צפיות
עכשיו כשאנחנו במשחק צמוד הם מתחילים, יוגב אוחיון מתחיל לגשת למורן עם אבו עלי, הם יתחילו עם הדברים האלה עד הסיום. נפלנו בזה מספיק פעמים, הגיע הזמן לגלות בגרות ולשמור על קור רוח. יאללה מכבי!!
º
אין גבול לנאיביות.
16/02/15 23:01
11צפיות
מליון הנשמות של הצהבת המחליאה
16/02/15 23:05
23צפיות
כמה שננסה, כמה שנקריב, כמה שנתקרב - החלאות האלה יביאו עוד נשמה שלא הכרנו... זה הגורל שלנו וזה הגורל של הכדורסל הישראלי כבר 50 שנה. לפחות קרית שמונה הצליחה להוציא תיקו מהצהבת... חצי נחמה...

אין שום קשר אליהם, אפשר לבוא בטענות רק לעצמנו
16/02/15 23:09
28צפיות
תקלע רק אחת, אחת מהעונשין והמשחק שלך. זה יותר מנס ז'לגיריס מה שקרה פה, ועכשיו לך תנצח אותם בהארכה כששני הגבוהים שלך בחוץ (אנחנו משלמים על ההחלטה לחכות עם זה מידי משחק)
ימח שמם וזכרונם!!!!!
16/02/15 23:14
26צפיות
כמה רוע מרוכז במועדון ספורט אחד!!!!
יאללה... כל תקשורת הספורט לגווניה ופרשניה, אוהדי צהבת שרופים, מכבי של המדינה, העולם, הגלקסיה, נצחה בפעם ה 56789 ואתם ממשיכים להתלהב ולשמוח. שתחנקו!
חבל על העצבים
17/02/15 08:14
24צפיות
השמחה היא לא בגלל אהדה יתרה למכבי תל אביב(או להפועל ירושלים)  אלא כי כן,כששתי הקבוצות הכי טובות בליגה נפגשות לגמר גביע זה הופך את האירוע ליותר מעניין.  אני לא חושב למשל שלמאיר איינשטיין יש איזה אהדה מיוחדת למכבי תל אביב, למעשה אין לי מושג אם הוא אוהד קבוצה מסויימת בליגה(אולי בני הרצליה )

בתור אחד שכן אוהד בצורה מוצהרת קבוצה בליגה, אני חייב לתת לכם הרבה רספקט.  קבוצה שבקיץ עזבו אותה 2 הכוכבים הכי גדולים שלה, שהתחילה את העונה מאשפתות ולאט לאט הפכה לקבוצה שלאף אחד,כולל אלופת אירופה, אסור לזלזל בה.  אם נפגוש אתכם בפליאוף זה הולך להיות מותח, למרות שאנחנו עדיין פיבוריטים.
אני מניח שכולכם ראיתם את המשחק(אני הייתי בבלומפילד)
16/02/15 23:14
33צפיות
איך היה היתה הביקורת של ארז על מורן רוט? זאת היתה ביקורת עניינית או שהוא חיפש אותו?
הוא החמיא לו
16/02/15 23:39
21צפיות
כל הזמן, ובצדק.
משחק ענק שלו. מנהיג אמיתי
º
רוז'ו צריך להחזיר את המשכורת שלו על שתי הקליעות ההן
16/02/15 23:16
13צפיות
לא נראה לי
16/02/15 23:45
18צפיות
שצריך להתנפל עליו
אחרי הכל היה עליו לחץ מטורף והאחוזים שלו מהעונשין כמעט מושלמים העונה.

השיפוט בסוף עם העבירה שלא הייתה, אופייבו בחוץ עם 5 עבירות כשאין לך באמת ספסל(או שחקן ברמה שלו), צוברוביץ עם 0 נקודות פאקינג 0 נקודות והחטאות מתחת לסל, נקלענו גם למכסת עבירות.....

16/02/15 23:31
27צפיות
נאיבים זו מילה עדינה.

רוצים לזכות בכרטיס זוגי לוואן ריפבליק|?|
15/02/15 11:47
10צפיות
|תו| וואן ריפבליק, להקת הרוק פופ המצליחה, פותחת את מסע ההופעות האירופאי שלה בישראל ולכם גולשי תפוז יש הזדמנות לזכות בכרטיסים להופעה הבלתי נשכחת.
היכנסו עכשיו לפורום פופ וספרו לנו מיהו הכוכב האישי שלכם בהשראת השיר Counting Stars, ואולי תזכו בכרטיס זוגי|!|

לפרטים נוספים והשתתפות: http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
כןןןן + נצל"ש
15/02/15 19:48
29צפיות
כששחקן גולש עם רגל אחת או שני רגליים אבל מצליח לחלץ את הכדור בלי לגעת בשחקן היריב, למה זה נחשב עבירה ומשחק מסוכן? פעם ממה שזכור לי, כל עוד השחקן נוגע רק בכדור זה היה נחשב חילוץ נקי.

תודה למסבירים
משחק מסוכן תמיד מחייב שריקה
15/02/15 23:41
17צפיות
זה גם היה ככה תמיד. למשל כששחקן מרים רגל גבוהה תישמע שריקה גם אם הוא לא נגע ביריב.
בדיוק זאת השאלה
16/02/15 17:43
14צפיות
מה זה משחק מסוכן?
הרי כשאני מחלצת כדור נקי זה גם משחק מסוכן?! (בגליץ' לא הרמת רגל גבוה..)
גליץ' עם שתי הרגליים הוא משחק מסוכן
16/02/15 19:53
13צפיות
זה לא משנה אם חילצת נקי או שפגעת ביריב
מסתכלים על הפעולה של הפוגע ולא על הפגיעה של הנפגע
16/02/15 21:30
14צפיות
כמו שיכול להיות ששחקן ישבור רגל כתוצאה מתיקול שלא ייחשב עבירה.
|תפוז| מזמינים אתכם לסרט
16/02/15 12:28
2צפיות
|אקשן|תפוז אנשים מזמינים אתכם לקחת חלק בהקרנה מיוחדת של סרט הקולנוע "אנני" בבימויו של וויל גלוק ובכיכובם של ג'יימי פוקס, קוונז'יין ואליס, קמרון דיאז, בוב קאנבל ורוז ביירן!
גרסה מחודשת למחזמר המצליח 'אנני' מ-1977 שהפך ללהיט קולנועי.
וויל סטאקס הוא טייקון עסקים ואישיות פוליטית בכירה שמשיק קמפיין שבו הוא מאמץ את אנני, ילדה שגרה עם אמה המאמצת המרשעת, גברת האניגן, מאז שהוריה עזבו אותה כשהייתה תינוקת.

ההקרנה המיוחדת תתקיים ב-23 בפברואר בקולנוע רב חן גבעתיים- ההקרנה סגורה לגולשי תפוז ותינתן עדיפות לגולשים פעילים.
רוצים להצטרף אלינו|?| היכנסו עכשיו לבלוג הבית לקבלת פרטים ומימוש ההזמנה:
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?Ent...   

|גיטרה|דנה ברגר יוצאת בהופעה בעקבות האלבום החדש "מתנות של זמן" בהפקתו המוסיקלית של יוסי פיין, ולכם יש הזדמנות לזכות בכרטיס זוגי להופעה הנהדרת!
היכנסו עכשיו לפורום ציפורי לילה וספרו לנו מהו השיר האהוב עליכם ביותר ממגוון להיטה של דנה ברגר. חמשת הגולשים המקוריים ביותר יזכו בכרטיס זוגי להופעה!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|מיקרופון|הלהקה הפופ-רוק האמריקאית המצליחה וואן ריפבליק מגיעה להופעה בלתי נשכחת בפארק הירקון ולכם גולשי תפוז יש הזדמנות חד פעמית לזכות בכרטיס זוגי להופעה!
היכנסו עכשיו לפורום פופ וספרו לנו מיהו הכוכב האישי שלכם בהשראת הלהיט של הלהקה "Counting Stars". עשרת הגולשים עם ההודעות המקוריות ביותר יזכו בכרטיס זוגי להופעה הנחשקת!
|*|פורומים תיירותיים חדשים בתפוז!|*|
11/02/15 16:27
4צפיות
פותחים את עונת התיירות עם מיטב מומחי הטיולים, אז איפה תהיה החופשה הבאה שלכם?

יוון והאיים

כפרי נופש באירופה

טיולים בארה"ב קנדה

טיולים בשוויץ

נופש לשומרי מסורת
רוצים לזכות בכרטיס זוגי לדנה ברגר|?|
17/02/15 13:33
2צפיות
|גיטרה| דנה ברגר יוצאת בהופעה בעקבות האלבום החדש "מתנות של זמן" בהפקתו המוסיקלית של יוסי פיין, ולכם יש הזדמנות לזכות בכרטיס זוגי להופעה הנהדרת!
היכנסו עכשיו לפורום ציפורי לילה וספרו לנו מהו השיר האהוב עליכם ביותר ממגוון להיטה של דנה ברגר. חמשת הגולשים המקוריים ביותר יזכו בכרטיס זוגי להופעה!

|אקשן| תפוז אנשים מזמינים אתכם לקחת חלק בהקרנה מיוחדת של סרט הקולנוע "אנני" בבימויו של וויל גלוק ובכיכובם של ג'יימי פוקס, קוונז'יין ואליס, קמרון דיאז, בוב קאנבל ורוז ביירן!
גרסה מחודשת למחזמר המצליח 'אנני' מ-1977 שהפך ללהיט קולנועי.
וויל סטאקס הוא טייקון עסקים ואישיות פוליטית בכירה שמשיק קמפיין שבו הוא מאמץ את אנני, ילדה שגרה עם אמה המאמצת המרשעת, גברת האניגן, מאז שהוריה עזבו אותה כשהייתה תינוקת.

ההקרנה המיוחדת תתקיים ב-23 בפברואר בקולנוע רב חן גבעתיים- ההקרנה סגורה לגולשי תפוז ותינתן עדיפות לגולשים פעילים.
רוצים להצטרף אלינו? היכנסו עכשיו לבלוג הבית לקבלת פרטים ומימוש ההזמנה:
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?Ent...   

|מיקרופון| הלהקה הפופ-רוק האמריקאית המצליחה וואן ריפבליק מגיעה להופעה בלתי נשכחת בפארק הירקון ולכם גולשי תפוז יש הזדמנות חד פעמית לזכות בכרטיס זוגי להופעה!
היכנסו עכשיו לפורום פופ וספרו לנו מיהו הכוכב האישי שלכם בהשראת הלהיט של הלהקה "Counting Stars". עשרת הגולשים עם ההודעות המקוריות ביותר יזכו בכרטיס זוגי להופעה הנחשקת!

|מוצץ| פורום הורים לפעוטות שמח לארח את טובה קראוזה, דיאטנית קלינית לתזונה בהריון ואחרי לידה, מחברת הספר "המדריך השלם לתזונה בהריון" ומקימת אתר "תזונה טובה".
האירוח התחיל ביום ראשון ויסתיים מחר בשעה 10:00! מהרו להיכנס לפורום ולעלות את שאלותיכם על גבי השרשור:
שני ניצחונות בית בלעדי
14/02/15 20:02
75צפיות
הראשון מול הפועל ת"א שמצא אותי בחו"ל והשני, הערב, שמצא אותי בבית עם כוס תה, מוותר על הכבוד לנסוע למדינת תל-אביב. מאחר ושניים מהילדים מתגוררים בעיר האורות, הם הלכו וייצגו אותי שם בכבוד. היעדרותי היא הסיבה היחידה לנצחון... מה דעתכם, לחזור למגרש כדי שירדו ליגה ונבנה את עצמנו מחדש או להשאר בבית ולהגיע לאירופה דרך המקום הרביעי?
לאירופה לא נגיע
14/02/15 20:19
46צפיות
בית"ר ומכבי פ"ת הן לא פריאריות,והפער ביניהם לא כזה קטן(יוצא מנקודת הנחה שבית"ר תוציא מחר לפחות תיקו)

הייתי מציע לא להסתנוור מהחמישיה,כמו שלא הסתנוורנו מהניצחון על ב"ש וראינו מה קיבלנו אחריו.  צריך לראות אם זה באמת מראה על מגמה או סתם עוד הבלחה כמו נגד ב"ש או נתניה.  
גם אני ויתרתי על העונג של הצפיה במשחק היום
14/02/15 21:36
47צפיות
אבל משהו השתנה לפתע בבלבול - זה נראה שהאיש מצא את זוג הביצים שלו, הידד!
טוב, כמובן שלא צריך להיסחף, כי לא מדובר בזוג ביצים מרשים או גדול במיוחד, אבל לגלות בהפתעה שלאיש יש איבר שכזה, זה גם משהו מנחם במצבינו הרעוע בטבלה.

אז זה שהוא בחר לשלוח ליציע את משומר ואת עידן ורד, זה סוג של החלטה אמיצה ראשונה שהוא קיבל מאז שהוא הגיע לקבוצה, וטוב שכך. אין שום היגיון שלקבוצה עם אפס מטרות להשיג בהמשך העונה, יהיה סגל של 22 שחקנים. מקסימום שיעלה שחקן נוער אם נקלע לנאחס של פצועים ומורחקים.
ואני מקווה שהקטע הפתטי והמיותר עם בוקולי בקישור, גם נגמר, ונפרד יפה מהשחקן בסוף העונה.
ושדקל קינן לא יראה יותר דשא, זו גם החלטה מבורכת ונכונה.

ולא ראיתי את המשחק, אז אני לא רשאי לדבר מקצועית על הערב, אבל סה"כ אני מאוד מחזיק מהשחקנים שהגיעו בפגרה.
אני אמנם מעדיף את ראיוס בקישור מעובה על פני חן עזרא הטיפש באגף, אבל למרות הערס הכסיל הנ"ל, עדיין יהיה קשה להרבה קבוצות לעצור אותנו אחרי שנקבל ביטחון של עוד כמה משחקים שכאלו.
היה
14/02/15 23:21
54צפיות
בזכות חיפה הפסדתי שעתיים מהחריש למבחן מחר - שהוביל להחלטה לגשת למועד ב
אבלללללל היה שווה את זה! (או שנדע רק אחרי מועד ב'?)

המהירות, החכמה, הנגיעות הקטנות, חוסר הכדרור - כל אלו הובילו לנצחון המשכנע.
עזבו אתכם רגע לגבי ההמשכיות...העונה קצרה...צריך לדעת להינות מחמישייה...
אני גם די משוכנעת שהיכולת של אשדוד הובילה לתבוסה הזו...
תכלס אף אחד נראה לי לא ציפה לניצחון, או לפחות לא לתבוסה שכזו....

ואחרון אחרון חביב אני רוצה לתת כבוד לידין.
השחקן הזה שחימם את היציע, במשך תקופה כל כך ארוכה, נותן משחק טוב יציב ובלי טעויות הרסניות...מגיע לו שאפו על כושר שכזה. ולחשוב שבוקולי תפס את מקומו...אויה ברוך!

המקרה עם ידין רק ממחיש את הטיפשות בניהול הקבוצה
15/02/15 00:10
48צפיות
ידין זו דוגמא לקשר בינוני, שבשילוב עם שחקנים טובים לידו יכל להיחשב לקשר טוב בליגה הישראלית. לא מבריק, לא גאון, אבל קשר טוב שעושה את העבודה נכון.

אממה?
במקום לבנות סגל קצר ואיכותי של 16-18 שחקנים, עם שלושה-ארבעה כוכבים, ומסביבם פועלים שעושים את העבודה - במקום זה בנו סגל אין-סופי של 27 שחקנים בינוניים, כשבכל עמדה במגרש היו שניים וחצי שחקנים בינוניים על אותה עמדה, בלי שחקן אמיתי שובר שיוויון.
אז יצא שקיבלנו חמישה קשרים אחוריים בקבוצה (מויאל,מיצ'ל, בוקולי, עטאא, ידין), שכולם בינוניים, מי יותר ומי פחות, וכל שבוע מחליפים ביניהם.
אותו דבר עם החלוצים (אדיריסו, כליבאת, עמאשה, אבוחצירה, תורג'מן) ואותו הדבר בהגנה.
ומה עכשיו קיבלנו? שחקנים חסרי ביטחון, שנראים על המגרש בלי חשק ובלי מחויבות. כי כל שבוע משנים ביניהם ומעלים מישהו אחר ליציע, ומחליפים שחקן בינוני בשחקן בינוני אחר בהרכב, במקום שהמאמן יקבל שכל ויבחר איזה שחקן בינוני הכי מעודף עליו, ואיתו ירוץ עד לסוף העונה.

אני ממש מקווה שבלבול קיבל שכל ויתחיל להקטין מעכשיו את הרוטציה, ויקנה לשחקנים ביטחון.
זה אלף-בית של ניהול נכון של קבוצה.
סגל ארוך זה לא בהכרח דבר רע
15/02/15 06:59
38צפיות
זה נהוג בחלק מהקבוצות האירופאיות,כולל במכבי שהיא סמי-אירופיות.  השאלה היא איך אתה מארגן את הרוטציה.  מה שסטנויביץ׳ ואחר כך בלבול עשו זה לא רוטציה,זה OCD. ברגע שאתה עושה לשחקנים רכבת הרים בין המגרש-הספסל-היציע אתה משדר פאניקה שמחלחלת לשחקנים.
עכשיו אני לא אומר שבלבול עלה על דרך המלך,זה כולה משחק אחד, אבל אין ספק שאובר מהפכות זה לא בריא לשום קבוצה.
והכי גרוע...
15/02/15 19:51
27צפיות
שעדיין אין שילוב של הנוער.
זון בעיה שנמשכת כבר שנים...חייבים לעצור את זה.
אני מניח שהיית נגד סכנין ועכו
15/02/15 23:45
41צפיות
אז לא הייתי אומר שאתה המנחוס הרשמי.

ולגבי המשחק אתמול -
מקווה שסיימנו כבר להשתגע על ניצחונות בגרבג׳.
אמת ויציב
16/02/15 10:31
34צפיות
הייתי נגד סכנין
ואני לא מתלהב - בלשון המעטה - מהמשחק של שבת, מאחר וכבר במשחק נגד הפועל תל-אביב אין לי צל צילו של ספק שנפסיד. למה? השחקנים שלנו הרבה יותר טובים מאלה של הפועל תל-אביב אבל למכבי שלנו אין אף שחקן ביצים כמו שי אבוטבול, שבמשחקים גדולים (ונגד באר שבע לא נחשב כאחד כזה אבל נגדנו נחשב גם נחשב) נותן את הגרוש שחסר ללירה...
אנחנו צריכים להתכונן נפשית לפליי אוף התחתון מכיוון שאין שום דרך שננצח את הפועל תל-אביב או את קרית שמונה, ועם 6 נקודות אין שום סיכוי שזה יקרה. ושם - בפליי אוף התחתון, הלחץ יגבר ואתו גם המשחק חסר הביצים שבו מתאפיינת הקבוצה מתחילת העונה.
בכל זאת יש דבר אחד טוב שאני לוקח מהמשחק מול אשדוד מעבר לתוצאה: השיתוף של שון וייסמן.
מחזור 19 בליגת ווינר סל: מכבי ת"א VS מכבי חיפה
09/02/15 17:12
14צפיות
בפעם האחרונה שמכבי חיפה שיחקה בהיכל נוקיה נגד מכבי ת"א היא ניצחה שם לראשונה בתולדותיה את הקבוצה שיש לה מדינה. לצערה הניצחון הזה היה ניצחון שכולו הפסד: בתום 40 דקות לוח התוצאות הראה 79-75 ירוק, בדיוק אותן 4 נקודות הפרש שהיו המינוס מהמשחק המתסכל ההוא ברוממה. בהארכה הצהובים ניצחו 7-5, כשדונטה סמית' מקבל גג מאלכס טיוס במהלך האחרון שיכול היה להביא לאליפות ירוקה שנייה ברצף.

מאז הצהובים חווים שוב עונה של רכבת הרים כאשר לאחרונה הם מגיעים שוב לנקודה הגבוהה ביותר לקראת המאני טיים של העונה, וניצחו באותו האולם שתיים מהקבוצות היותר חזקות באירופה: ברצלונה וריאל מדריד. רכבת ההרים הזו היא כלום לעומת העונה של מכבי שלנו: לאחר פתיחת עונה מזעזעת, דווקא פרשת הסמים שבסיומה ג'ף אלן ודמונטז סטיט שוחררו מהקבוצה הפכה את העונה כולה ומאז מכבי חיפה מפסידה רק 3 פעמים, כולם במשחקים צמודים. במשחק ההפסד מול חולון קיבלנו בחזרה את מורן רוט שהיה די חלוד עם 7 נקודות באחוזים רעים ו3 אסיסטים. מי שתופס מנהיגות על הקבוצה הוא רנה רוז'ו שבמשחקים האחרונים נותן מספרים שדונטה סמית' היה מתגאה בהם, ובסך הכל נראה שהקבוצה הולכת בכיוון טוב.

בעוד שבוע בדיוק הקבוצות תיפגשנה לרימאץ' בארנה בירושלים למשחק חצי גמר הגביע.

שיהיה לנו המון בהצלחה!
חסר לנו שחקן
09/02/15 19:55
24צפיות
פאוור פורוורד איכותי אחד ואנחנו חוזרים לימינו הטובים. יש לנו רכזים לא רעים (רוט וקולמן) יש לנו קלעים מצויינים (גרייבס ויבזורי) ומתחת לסל יש לנו את אייק (ואפילו צוברוביץ' מגלה ניצוצות של שיפור). עוד פאוור חזק, אולי כזה שיכול לשחק גם כפיבוט, היה הופך אותנו לקבוצה שיכולה להתמודד על הפיינל פור... הפער כרגע 2 נקודות והוא יגדל היום ל 3 (אני מפנטז על ניצחון על הזהמת של חתן פרס ישראל אבל זה כנראה לא יקרה...) ויהיה מאד קשה לצמצם את זה...
קודם כל תיקון
09/02/15 22:54
17צפיות
אם מדובר באותו הפורמט של העונה שעברה (זה משתנה כל שנה בערך...) אז בתום הסיבוב השני אנחנו ניגש לפלייאוף התחתון ושם ננסה לשפר עמדות לקראת סדרות הרבע וחצי הגמר (המקום השישי הכי קורץ לי - אתה נמנע ממפגש עם מכבי ת"א עד הגמר ואם עברת סיבוב ראשון נגד ראשל"צ/חולון/אילת/הפועל ת"א אז הפרס בסיבוב השני יהיה כנראה הפועל ירושלים לדייט השנתי). כלומר לפיינל פור אנחנו בכל מקרה יכולים להגיע - אבל כדאי מאוד לא להגיע לפלייאוף מהמקום השמיני כי לעבור את מכבי ת"א בסדרה זה משהו שלא קרה כאן כבר מעל 20 שנה.

בנוגע לחיזוק - אני חושב שהוא צריך לבוא לעמדת הסנטר. עם כל הכבוד לצ'וברביץ', אתה לא יכול להישען עליו בתור הסנטר היחיד בכל הסגל. המבנה האידאלי הוא זר לכל עמדה אבל מכיוון שיש לנו מקסימום עוד זר אחד להביא אז אני חושב שכדאי יהיה להשקיע אותו באיזה חיה מתחת לסל (מישהו אמר ג'יימס תומאס?), כזה שמרביץ ומרתיע ובהתקפה עושה את ה10-12 נקודות שלו. יהיה לדעתי יעיל יותר מעוד PF (אופייבו נותן עונה מעולה, רק שיפסיק לזרוק כבר מחוץ לקשת).

ולגבי ההפסד הכואב היום אחרי שכבר הובלנו 21 הפרש - חבל, אבל אסור לקחת את זה קשה מידי. קשה מאוד לנצח אותם פעמיים תוך שבוע, והמשחק החשוב יותר יהיה בעוד שבוע.
לא לוקח את זה קשה
10/02/15 09:34
10צפיות
אני מכיר את הנבלות... משחר ינקותם הם חוזרים מפערים כאלה בבית... כמעט בלתי אפשרי לנצח את הרוח ששמעון מזרחי הצליח להכניס במועדון הזה... אני גאה בקבוצה על המשחק היפה שלה ולהבדיל מקבוצת הכדורגל של המועדון, אני גם נהנה מאד לראות את המשחק. אני רק מצר על כך שהקבוצה לא נבנתה לפני תחילת העונה אלא במהלכה... ובאשר לסנטר - מסכים בהחלט.
אני דווקא חושב שהמשחק החשוב היה אמש... ניצחון והיינו מצליחים להיצמד לצמרת. חולון נצחו שוב וברחו מאתנו, כך שיהיה בלתי אפשרי להגיע למקום הטוב ביותר עבורנו - המקום השלישי. נתנחם בשישי ונקווה לטוב.
המקום השלישי היה לא ריאלי בלי קשר להפסד אתמול
10/02/15 16:13
11צפיות
יש יותר מידי קבוצות באמצע שצריכות לתפוס סלאמפ של הפסדים, הרכבת הזאת כבר חלפה כנראה בהפסד באשדוד בתחילת הסיבוב. אבל ההבדל היחיד בין המקום השלישי לשישי זה יתרון הביתיות בסיבוב הראשון, ובינתיים הפסדנו לחולון גם בחוץ (משחק שנגמר בהארכה) וגם בבית (סיפור כמעט זהה) כך שאני לא יודע עד כמה זה משנה, בכל מקרה הבדלי הרמות בין מקומות 2-8 כמעט לא קיימים.
הייתי מציע לכם את ליאור אליהו
10/02/15 04:39
15צפיות
אבל אנחנו צריכים אותו כדי לתת לכם בראש
זה היה כל כך קרוב!!!
09/02/15 23:41
28צפיות
מהשריקה ההזויה של ה3 שניות, חיפה איבדה את עצמה...
ופתאום כמעט שלשה החזירה אותנו למשחק שניות מהסיום! אוףףףף

רוני לוי
09/02/15 17:02
79צפיות
אתמול גיליתי שלרוני לוי יש סעיף מיוחד בחוזה עליו חתם במכבי נתניה לפני כשבועיים וחצי - סעיף המאפשר לו להשתחרר מהחוזה ולחתום במכבי חיפה. את הקדנציה בנתניה לוי פתח מצוין עם 2 ניצחונות ו-2 תוצאות תיקו, אחת מהן יוקרתית במיוחד מול מכבי ת"א אמש. בספורט5 הוא אומר שהוא מבטיח להישאר לעונה נוספת אם הקבוצה תישאר בליגה, אבל רוני לוי הוא לא טיפוס שידוע יותר מידי באמינות שלו (הברז שתקע לבית"ר ירושלים) כך שהייתי מציע לקחת את זה בעירבון מוגבל. מערכת היחסים הטובה שלו עם שחר מוסיפה שמן למדורת השמועות.

תזכורת: השחקנים הבאים הגיעו למכבי חיפה בתקופתו של לוי: גוסטבו בוקולי, שאבייר דירסאו, רוברטו קולאוטי, עידן טל, פיטר מסיללה - אבל גם הבאים: שאבייר אנדרסון, פאוליניו, רפאל אולארה, טמבינקוסי פאנטיני, אייל משומר. השחקנים הבאים חייבים את הקריירה שלהם לרוני לוי: מיכאל זנדברג, דקל קינן, בירם כיאל ובמידה מסוימת גם יניב קטן, שבמכבי חיפה של רוני (לפני היציאה לווסטהאם) חווה את התקופה הכי טובה בקריירה שלו. מצד שני: רפאלוב, חמד, בן בסט - כל אלה שחקנים שלוי לרוב התעלם מהם, ותראו איפה הם היום ואיפה אנחנו. אירופה: נכשל פעמיים בהעפלה לשלב הבתים של ליגת האלופות, אבל ב2006/7 ציין את ההישג השני בטיבו של מכבי חיפה - שמינית גמר גביע אופ"א ז"ל כשהוא מעיף בדרך את צסק"א מוסקבה שהייתה אז קבוצה סופר חזקה. ליגה: שלוש אליפויות רצופות ומיד אחריהן שתי עונות כושלות ביותר.

אז מי הוא לדעתכם רוני לוי? מה תזכרו ממנו? האם הייתם רוצים באמת לראות אותו בחזרה במכבי חיפה בעונה הבאה? מבין המאמנים הישראלים, איפה אתם מדרגים אותו?

דיון פורה.
היתרון היחיד שיש לרוני לוי על רוב המאמנים בארץ
09/02/15 20:03
45צפיות
הוא שאצלו אף אגו לא יותר גדול מהקבוצה ושחקנים עושים את מה שהוא אומר.
בשאר הדברים - קריאת משחק, השכלה ספורטיבית, חוש לבחירת זרים וניבוי הצלחה של ישראלים מקבוצות קטנות - הוא לא שונה מרוב המאמנים בארץ.
שורה תחתונה - תביאו לו מגן כמו מסיללה, קשר כמו עידן טל, חלוץ כמו קולאוטי (בימיו הטובים) וקשר אחורי כמו דירסאו ותקבלו אליפות. תביאו לו דגני, משומר, עזרא, ורד, תורג'מן תקבלו מאבק נגד הירידה.

ועוד שורה תחתונה - לא רוצה את רוני לוי ולא רוצה אף מאמן ישראלי אחר. לא רוצה את גרנט וחבורתו וגם לא את יוסי כמנהל מקצועי. רוצה ששחר יעביר את הקבוצה למשקיע מחו"ל שיבנה כאן מודל זהה לזה שקיים אצל המזוהמים הצהובים. רוצה מנהל מקצועי שיבנה תכנית אימונים לכל המועדון, יעסיק מאמנים שיתאימו לתכנית הזו, יפעיל סקאוטינג אמתי ומקצועני של מביני כדורגל ולא של סוכני מכוניות וירכוש שחקנים לא לפי מה שחברים מהשוק לוחשים לו (או להבדיל - אבי נמני) אלא לפי מה שהמנהל המקצועי החף מאינטרסים מקומיים דורש. רוצה ניהול מקצועי שהופך את דורון בן-דור למאזין במסיבות עיתונאים שלא יודע איך מגיעים לחדר ההלבשה.
אין לי ספק שעם הנשמה היתרה של המועדון שלנו ועם הקהל הנפלא שלנו, נצליח לבטל את הפער האיכותי שהחלאות יצרו עלינו.
פחות חשובים הזכרונות והדירוג של רוני לוי
09/02/15 20:57
32צפיות
יותר חשוב השאלה האם רוני לוי הוא האיש המתאים לקבוצה במצבה הנוכחי ? לדעתי - כן.
אנחנו צריכים מאמן עם שיטה מסודרת שמכיר את המערכת, יודע לעבוד מול יעקב שחר ועם זאת לארגן מחדש את הקבוצה . בכל הקבוצות שאימן ראו שיטת משחק מסודרת. הוא גם ידוע  כמאמן ששומר מרחק מהשחקנים - דבר חשוב ביכולת לספסל שחקנים מרכזיים ( עזרא) .
אמנם, הוא לא המאמן האידיאלי לחזון שבנדיקטוס מצייר (שהלוואי ויתגשם) אבל בשלב זה קודם כל צריך לייצב את השורות וליישם דרך ושיטה. בהחלט הייתי תומך בהבאתו
דעתי בנושא
09/02/15 23:29
34צפיות
קודם כל אני חייב לומר שהפיתרון המועדף עליי היה ועודנו מאמן זר. לא הלך עם סטנוייביץ'? יש עוד מספיק מאמנים בחוץ.
מה שכן, רוני לוי הוא כנראה המאמן הישראלי היחיד שאני לא פוסל על הסף. מדובר במאמן מכבי חיפה האחרון שבאמת עשה את תפקידו - לאמן. כל הבאים אחריו הגיעו כדי לשמש מוטיבטורים לשחקנים למעט שניים - ראובן עטר ואלכסנדר סטנוייביץ' שלא הבינו עם מי יש להם עסק ומה היקף העבודה שעליהם לעשות. אני סומך על רוני שהוא דווקא כן יודע, ויעיף את כל מי שצריך עד שתהיה לו קבוצה ממושמעת טקטית. זה הדבר שהכי נחוץ כרגע לקבוצה בטווח הקצר. טווח ארוך? זה מושג שכבר שכחו מהו במועדון הזה...
אולארה
09/02/15 23:47
46צפיות
את העונה השניה שלו לא אשכח לעולם. געגועים לבלם!
לגבי רוני, אחד הדברים מתוך המיליון שחסרים לנו זו משמעת. לרוני יש את הכריזמה שהשחקנים משוועים לה.

דווקא את העונה השניה את זוכרת?
10/02/15 00:12
37צפיות
בעונה הראשונה הוא היה מעולה. בעונה השנייה כמו רוב הקבוצה הוא היה די נפילה. מזכיר את צ'וצ'אליץ'.
הפוך לא?
10/02/15 00:14
32צפיות
בכל מקרה זכורה לי את העונה הטובה שלו
ובלי השוואה לצ'וצ'אליץ. אולארה עדיין עולה עליו...
º
אם זה היה הפוך, לא היו משחררים אותו
10/02/15 00:40
13צפיות
היה בלם גדול בעונה הראשונה שלו
10/02/15 02:18
43צפיות
איום ונורא בזאת אחריה... 

דרך אגב, מכל הרשימה הזאת הכי פוטנציאל לא ממומש זה אנדרסון. היה קשר אחורי עם תצוגות אדירות (במיוחד, אם לא רק, באירופה) מצד אחד ומשחקים מביכים מצד שני. וכמובן קייד ששכחת את האחד והיחיד - רנאטו. רובן ראיוס המקורי!
º
חחחח רנאטו
10/02/15 10:27
9צפיות
מוכן להתערב שלוי כבר חתום לשנה הבאה
10/02/15 02:23
37צפיות
לראיה - אדורם קייסי עוזב. אין מצב ששני אלה יהיו יחדיו בקבוצה. 

לדעתי שחר לא החזיר את לוי עכשיו כי הוא לא רצה שסיומת גרועה של העונה תגרום לאוהדים לצאת על רוני לוי שוב. כנראה שהוא העדיף להתחיל עונה איתו עם דף חלק לחלוטין. 

דרך אגב, אם לוי יבוא - אני מוכן לשים כסף שראיוס נשאר. אם כבר מישהו עוזב, יש סיכוי גדול מאוד שעזרא יצא להשאלה. רוני לוי אוהב לשחק עם שחקנים חופשיים מאחורי החלוץ הבודד שלו וראיוס, כמו שכבר כתבתי הוא הגרסה הספרדית של רנאטו. 

יהיה מעניין, זה בטוח.
אופציה לא רעה
10/02/15 04:18
37צפיות
למרות שבעונה האחרונה אצלנו הוא לגמרי איבד את זה. במיוחד זכור לי שהוא זרק את דירסאו איך שהתחילה העונה בשביל פאוליניו. הבעיה שכמו בנידקטוס כבר איבדתי אימון בשחר. עונה הבאה זו באמת ההזדמנות האחרונה.
משהו שרציתי לשתף כאן (או: עד כמה אנחנו רחוקים מהמקצוענות)
07/02/15 16:03
71צפיות
או: משהו הרבה יותר מעניין מהמשחק היום...

זה לא סוד שאני נורא אוהב לקרוא את מה שיש לאורי קופר לכתוב, אחד שמתעסק נטו בכדורגל ולא בזבל שמסביב ופונה לקהל האיכותי ולא לעמחה. והנה פוסט שהוא העלה היום בעמוד הפייסבוק שלו:

את הראיון הזה כל בעלי הקבוצות בארץ צריכים לקרוא. יותר מזה, אם יש טקסט אחד שבעלי קבוצות, מאמנים, פרשנים וכל מי שקשור לכדורגל חייבים לקרוא זה הטקסט הזה, שפורסם בעיתון הטלגרף הבריטי. מפה תלמדו, דרך זה תבינו לא לבטל בהנפת יד את הדרך בה עובדות היום הקבוצות האיכותיות באמת.
אני מזהיר, זה עלול להיות מעט ארוך, אבל חובת קריאה. בחודש שעבר ראיין גארי נוויל את לס ריד, המנהל המקצועי של סאותהמפטון, שהיא ללא ספק מהקבוצות המצליחות ביותר כיום. ריד לא היה כדורגלן מצליח, הוא גם אימן רק חודש אחד בחיים שלו. את הקריירה הוא הקדיש לניהול מקצועי בתחום הכדורגל. תרגמתי והעתקתי לפה את עיקרי הדברים שלו.
--------------------
"אני אחראי לכל מה שקשור לכדורגל במועדון. מהאקדמיה בגילאים 7 או 8 ועד לקבוצה הבוגרת. אנחנו כבר לו קוראים לזה 'מתחם האימונים' אלא 'קומפלקס' - וזה בגלל שהמתחם מאגד כל מה שקשור לפיתוח הכדורגל, מחקר כדורגל ותמיכה בכדורגל.
"לגבי רכישת שחקנים, המעורבים הם אני, הסקאוט הראשי, ראש מערך הגיוס והמאמן קומאן. השלב הראשון הוא לחשוב מה אנחנו צריכים. אנחנו מנתחים את הסגל ואז קומאן יכול לומר 'אנחנו צריכים שחקן נוסף לכנף או אולי מחליף לבלמים' או כל דבר אחר. אז אנחנו עושים דיון על סוג השחקנים. המאמן יכול להשאיר למחלקת הסקאוטינג לדבר על מועמדים פוטנציאלים ואז הם יכולים לחזור לקומאן עם רעיונות ולבדוק 'האם הוא מתאים'? ואיך ידרג את האפשרויות לפי סדר.
"אין דבר כזה שיבוא לפה מאמן ויגיד שהוא רוצה לעבוד בדרך שונה. יש מועדונים שמחפשים מאמן לפי שם והמאמן אומר 'אם אני אבוא אליכם, אם יהיה לכם מזל להעסיק מאמן כמוני, אני רוצה כך וכך וכך'. לעולם לא נלך בדרך הזו. המאמן לא יעשה לנו ראיון עבודה אלא אנחנו נעשה ראיון עבודה למאמן. המועדון לא ישליך הצידה את הדרך שלו עבור אדם אחד".
"יש לנו את החדר שקרוי 'הקופסה השחורה'. לקחנו את כל התוכנות הקיימות בנוגע למידע, סקאוטינג וניתוח. לקחנו את כל זה ופיתחנו תוכנה שמאגדת את הכל יחד. לכל המגרשים במתחם האימונים יש מצלמות שמקרינות לקופסה השחורה. האנליסט יכול לשבת בחדר ולצפות בכל אימון, מאלה של קבוצת הילדים בני 8 ועד הקבוצה הבוגרת. כל המידע הזה מקודד והאנליסט יכול להשתמש בזה, בשילוב עם המידע מהמשחקים עצמם, ככלי לימוד. כשהסקאוטים שלנו מכינים דו"ח על היריבה זה משתלב עם זה אוטומטית.
"יש לנו מחלקה שלמה שמתעסקת בגיוס שחקנים, אבל רק לפני כמה שנים קלטתי שכאשר המאמן עוזב רק אז אנחנו מתחילים להגיב ולחפש מחליף. גם אם המאמן מפוטר וגם אם הוא מקבל הצעה מקבוצה אחרת כמו שהיה עם פוצ'טינו כבר חייבת להיות לך רשימה של מועמדים פוטנציאלים. אז אני תמיד עוקב אחרי מאמנים, אחרי הסגנון שלהם, ההצלחה שלהם, האישיות שלהם. זה הופך את הדברים למהירים".
"בכל הקשור לגיוס השחקנים יש לנו אפשרות צפייה ברוב הליגות בעולם. יש לנו אנליסטים שצופים במשחקים ומקודדים את החלקים הרלוונטים. אז אנחנו מסתכלים על שחקנים שיש לנו גישה ישירה למספיק וידאו שלהם ומידע סטטיסטי. זה מאפשר לנו להשוות מועמדים פוטנציאלים עם השחקנים הקיימים שלנו. יש לנו קבוצה פנטסטית של סקאוטים וקבוצה פנטסטית של אנליסטים כך שהרעיון הוא לאתגר אותם אחד עם השני כל הזמן. הסקאוט אומר - 'זה החלוץ הכי טוב בקרואטיה', ומיד לאנליסט יש את כל המידע להראות את זה".
--------------------
אלה רק חלק מהדברים. חשבתי שמתאים להעלות את זה בעקבות הבלגאן שהיה בכמה מהקבוצות פה ביום האחרון של חלון ההעברות. ובכלל, אם שאלתם פעם מה התפקיד של מנהל מקצועי, או מה קבוצות יכולות לעשות אחרת, התשובות נמצאות בראיון הזה.

הייתי אומר שאדם עם קשרים במועדון אולי יוכל לגרום לכך שיעקב שחר ייראה את הטקסט הזה ויפנים, אבל אז נזכרתי שמי זה בכלל הריד הזה ומי זאת בכלל הסאות'המפטון הזאת לעומת אימפריית השחר...

קישור לעמוד הפייסבוק של קופר: כאן
גם אני עוקב אחריו, הוא מצויין
07/02/15 16:29
36צפיות
אגב, הוא גם בין העיתונאים היחידים כיום בארץ שמעביר ביקורת על יעקב שחר
והדברים שחסרים בראיון
07/02/15 17:13
41צפיות
"הבעלים ומועצת המנהלים לא קשורים בשום דרך שהיא לניהול המקצועי של המועדון. אחת לרבעון אני מגיש למועצת המנהלים דו"ח מסודר ובחודש אפריל אני מגיש בקשת תקציב לפי הבנתי. מועצת המנהלים מתכנסת, דנה בבקשתי (אני שותף לישיבות) ומאשרת או לא מאשרת את בקשת התקציב שלי. ברגע שהתקציב מאושר, אני פונה לצוות שלי ובונה יחד אתם את תכנית העבודה השנתית".
הכל טוב ויפה, ואני תומך גדול בניהול כזה
09/02/15 07:32
31צפיות
אבל חובה לציין שזה לא מתאים ולא מיושם בכל קבוצה בעולם. אישית, אני חושב ששחר מיצה את הגישה שאיתה הוא רץ בעשור הראשון של שנות ה 2000:

1. פיני זהבי מביא כשרונות, מכבי חיפה מטפחת שחקנים ומוציאה אותם לאירופה. היום כדי לצאת לאירופה צריך סוכן מקושר. נקודה. אפשר לצאת לאירופה גם מליגה א'. זאת, דרך אגב, הנקודה שאיתה לשחר הכי קשה להתמודד - מכבי חיפה (ולא שום קבוצה ישראלית, דרך אגב) לא מהווה שום נקודת שיא ישראלית אצל אף שחקן ישראלי.

2. שחר בנה "טקטיקת מועדון" שמבוססת על משחק אגפים. זה כבר לא עובד. זה לא עובד, בעיקר בגלל הסעיף למעלה. השחקנים (הבינוניים) לא עומדים בלחץ של מועדון גדול ולא מצליחים לשחק פשוט ומהיר.

אני חושב ששחר צריך לשנות גישה ולבנות מערך סקאוטינג בליגות הנמוכות בישראל ולחזור ליסודות. צריך להביא מאמן על לנוער שיבנה מערך מסודר של עבודה על יסודות כדורגל ולימוד משחק כדורגל כמו שצריך. צריך גם להביא מאמן פיזיולוגי לכל גילאי הילדים והנוער. בארה"ב בגילאי ילדים מלמדים את כל הילדים לבעוט בשתי הרגליים. ילד שלא יודע לבעוט בשתי הרגליים שלו, לא עולה לנוער (לפחות לא מקצוענים). מכבי חיפה צריכה לחזור למה שהיא היתה פעם - קבוצה שמייצרת את הכשרונות הגדולים ביותר בישראל, משתמשת בטובים ביותר ומוצאת את השחקנים הכי טובים בארץ. זה הרבה יותר מסובך היום, אבל זה לא בלתי אפשרי.
אפשרי ביותר
09/02/15 20:05
26צפיות
ויקרה רק כאשר שחר ימכור את הקבוצה למשקיע זר, שיביא צוות זר ממדינת כדורגל (ולא מסרביה).
Flix
פורום עסקים

פורום עסקים החדש

המקום החדש שלך להתחבר לעסקים כנסו ושתפו בכל נושא >>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום