לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

רוקדים יקרים כשנכנסתי לראשונה לפורומים של תפוז חיפשתי, כמובן, פורום לריקודי-עם ונדהמתי להיווכח שפורום כזה לא קיים.

הכיצד? איך יתכן שתחום זה, ממנו נהנים עשרות אלפים בכל הארץ (ובעולם), אינו בין הפורמים של תפוז? האם בין כל הרוקדים אין כאלה הגולשים ברשת? ואולי בגלל שאין בעיות ואין מה לאמור ולשאול בנושא ``ריקודי-עם``? אולי בנושא זה רק הרגליים הן ש"מדברות" והראש בכלל לא חושב ומתעניין? לדעתי, אין זה כך. אני בטוח שבנושא חברתי, תרבותי זה יש הרבה שאלות ובעיות המציקות לכם ואין לכם היכן לשאול וממי לקבל תשובות ותגובות. וחוץ מזה הרי יש לכולנו כל כך הרבה מה לומר...

אז זהו - זה המקום!

אני בטוח שנפגוש כאן מגוון דעות ורעיונות רחב ביותר וגם לכם יהיה מה לאמור-לכתוב על מה שכתבו חברים אחרים.

...אופס רגע, נא לקרוא ולהפנים: בפורום שלנו מדברים (כותבים) בנימוס. כולם מכבדים את כולם ולכולם זכויות שוות (נו טוב... לנו, המנהלים, יש קצת יותר "זכויות" כדי לדאוג שהכל יתנהל כשורה, אבל איש לא יפגע בשל כך באופן אישי. מבטיחים! ).

"ביקורת בונה"? יש דבר כזה? איננו בטוחים. אנו שמחים לקרוא משובים על פעילויות בתחום. על המשוב להיות "לגופו של עניין", ז"א יש לנמק בצורה מדויקת את הטענות והבקשות המועלות.

השמצות אישיות וביקורת הורסת יורדו מהפורום.

מסרים אישיים, שאינם נוגעים לכלל חברי הפורום, אנו מבקשים להעביר באמצעות "מסר אישי".

איננו מאפשרים עיסוק בהעברת קבצי מוזיקה לא חוקיים - הודעות כאלו תמחקנה - תודה.

חשוב מאד: הפורום הנו במה לדיונים. מידע על הרקדות תוכלו לראות באתר "רוקדים" . אין אנו רוצים להפוך פורום זה ל "לוח מודעות" ולכן איננו מאפשרים הודעות על אירועים עתידיים ועל הרקדות קבועות. יחד עם זאת, לאחר התלבטות רבה, החלטנו לאפשר אך ורק הודעות מסוג זה:

1. הרקדות חדשות לפני פתיחתן.

2. אירועים חד פעמיים או חד חודשיים.

3. במקרים מסוימים, הודעות של המנהלים לפי שיקול דעתם.

ההודעות שבסעיפים 1 ו-2 יועלו אך ורק ע"י המדריכים המבצעים של אותה הפעילות, בשמם האמיתי בלבד. אפשר לצרף להודעה גם תמונה או קישור. ההודעה הנה חד פעמית ולתמיד!

במקרים חריגים בלבד, ניתן לבקש מאתנו, המנהלים, שאנו נודיע בשם המדריך.

אירועים חד פעמיים/מתחלפים, ניתן גם לשלוח אלינו כהצעה ל "לוח האירועים" של הפורום ואנו נעלה אותם לפי שיקול דעתנו לאותו לוח בפורום. לוח אירועים זה מסודר לפי סדר התאריכים ותמיד תוכלו לחפש שם מידע על אירועים לעתיד.

תיהנו

פורום ריקודי עם לכל מי שריקודי עם ישראליים וריקודי עמים יקרים לליבם, וגם למי שרק רוצה לראות או לנסות 
המשך...
הודעה חדשה

|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
30/06/15 18:42
1צפיות
|לק| מתכננות מסיבת רווקות לחברה הכי טובה ויש לכן שאלות? מחפשות רעיונות מגניבים לערב נשים מהסרטים?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום מסיבת רווקות ערבי נשים ותקבלו את כל המידע הדרוש:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|לב| הזוגיות שלכם נקלעה למשבר? את מרגישה שהקשר תקוע אך לא רוצה לוותר?
|קדימה|פורום טיפול זוגי הוא בדיוק המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו:

|מייל| מעוניינים להגדיל את המכירות ולא יודעים בדיוק איך? רוצים ללמוד על שיטות שיווק מומלצות?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום מכירות ותלמדו מהי הדרך הנכונה ביותר!

|בית| מתעניינים בתחום התכנון והבנייה? חובבי אומנות וטכנולוגיה?
|קדימה|פורום אדריכלות הוא בדיוק המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו:

|שמש| חולמים על יום כיף חלומי ומתלבטים בין מגוון הטיפולים המוצעים בספא? סובלים מכאבי גב ורוצים לשמוע על טיפול באבנים חמות?
|קדימה|פורום ספא הוא המקום האידיאלי בשבילכם! היכנסו עכשיו:

|כלב| הכלב מתנהג בצורה מוזרה? החתול לא מפסיק לילל?
|קדימה|היכנסו לפורום רפואת חיות מחמד והתייעצו עם וטרינר מוסמך:

|סביון| חולמים על חופשה מיוחדת ולא שגרתית בארצנו היפה?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום קארוונים קמפינג ותתכננו את הטיול המושלם!
º
האם כבר ראיתם את הקומבינה החדשה של שלמה ממן ???
הודעה זו מכילה תמונות
28/06/15 17:05
61צפיות
שלמה ממן מחפש חיים קלים...
28/06/15 17:40
55צפיות
כלומר, שלמה ממן מעדיף להיות קבלן מבצע של מופעי זמר עברי מאשר לעסוק בעבודה אמנותית במחול.

לכל כוריאוגרף המכבד את עצמו יש עניין בכך שאנשים ירכשו מרצונם ומכספם כרטיסים בשביל לצפות ביצירות האמנותיות שלו המוצגות מעל במה מקצועית.

ואילו שלמה ממן מתנגד נחרצות לכך שאנשים יצפו ביצירות האמנותיות שלו. מופעי המחול הרפרטואריים שלו אם בכלל מתקיימים, אז הם מופעים סגורים בלבד למוזמנים בלבד והם אינם מפורסמים לציבור כלל!!! כך שבנסיבות העניין הציבור איננו יכול לדעת על מועדי קיומם של המופעים  האלה ולכן אין באפשרותו להתלונן ולהלין לרשויות המקומיות על ביצוע מעשי הזילות הביזיוניים האלה שסביר להניח מבוצעים בתחבולות ובדרכי עורמה מכספי אוצר המדינה וללא ידיעתו של אף אחד ובניגוד לחוק ותוך כדי הטעיית רשויות המדינה בזדון.

שלמה ממן כאמור מתנגד נחרצות לכך שאנשים יצפו ביצירות המחול שלו ולכן הוא לא מפרסם מעולם את המופעים הרפרטואריים של להקות המחול שלו. כל הפרסומים שמפרסם שלמה ממן הם רק הרקדות והפקות שונות של מופעי זמר עברי ומופעי מחול בהם להקות המחול של שלמה ממן לא זוכות לבמה.

שלמה ממן מעדיף כאמור להיות קבלן מבצע של הפקות זמר עברי ולא לעסוק ביצירה אמנותית מחולית כנהוג וכמקובל בתחום המחול. דבר זה נראה תמוה ביותר....

הערה מיוחדת לגולש הקבוע הקורא את ההודעות שלי:

המופע של שלמה ממן שתוכנן להתקיים בחול המועד פסח ואף פורסם באתר רוקדים, בוטל!!! (על פי הודעה רשמית שפורסמה באתר העירייה).
תרגיע, נראה לי יש לך אובססיה לשם שלמה ממן ...
28/06/15 21:39
70צפיות
מותר לו לחפש חיים קלים, הוא לא גנב כלום ולא הרג אף אחד.
כדאי שתטפל באובססיה שלך
(ותאמין לי שאין לי שום קשר עם שלמה ממן, מימי לא החלפתי איתו ולו מילה בודדת)
יש לי אכן אובססיה, אבל האובססיה היא לתקליטי מנגינות של ממן
29/06/15 12:02
44צפיות
בראשית שנות ה-80' בהיותי תלמיד בחטיבת הביניים, שמעתי לראשונה בחיים שלי את המוסיקה המיוחדת לריקודי עם שמקורה בתקליטי מנגינות של שלמה ממן.

באותם הימים של ראשית שנות ה-80' לא הכרתי עדיין את שלמה ממן ולא היה לי שמץ של מושג מי זה שלמה ממן ואף לא היה לי שמץ של מושג שמדובר בסדרת תקליטים בשם מנגינות, ואפילו לא היה לי שמץ של מושג היכן ניתן לרכוש קלטות לריקודי עם. הייתי פשוט טירון סקרן בראשית דרכו. בהיותי נלהב ביותר מהמוסיקה המיוחדת לריקודי עם מתקליטי מנגינות, יצאתי במסע רגלי בכל רחבי מדינת ישראל וביקרתי בכל החנויות ובתי העסק והמפעלים במדינה העוסקים במכירה, הפצה, שיווק, ייצור, שכפול, של תקליטים וקלטות. הגעתי גם למפעל הקלטות בקיבוץ בית זרע וגם למפעל קלטון במושב עין ורד העוסק בחיתוך סרט מגנטי המשווק לחברות העוסקות בשכפול קלטות.

במסגרת מסעי בארץ הקודש, הגעתי גם למשרדי אקו"ם ששכנו אז באותם הימים בשדרות רוטשילד בתל אביב. לאף אחד מהאישים הבכירים ביותר איתם נפגשתי לא היה שמץ של מושג על אותם תקליטים לריקודי עם שדרשתי.

ומאז החלה האובססיה שלי לתקליטי מנגינות לריקודי עם. רק לאחר שנים של חיפושים ללא פשרות, נודע לי שמדובר בסדרת תקליטי מנגינות של אדם ששמו שלמה ממן.

נודע לי ששלמה ממן הוציא במהלך השנים תקליטים רבים, קלטות רבות, ודיסקים רבים, ואת כולם הוא מכר (או חילק בחינם) בצורה מחתרתית ופירטית וללא כל דיווח לאקו"ם ולפדרציות לתקליטים.

על פי בדיקות שביצעתי מול אקו"ם והפדרציות, רק 4 כותרים דווחו לרשויות כדין ואלה הם:

1. תקליט של חבורת הזמר רגבים שיצא בחברת הד ארצי.
2. תקליטור נווה מדבר שיצא אצל מאיר ראובני.
3. תקליטור בת שלמה שיצא אצל מאיר ראובני.
4. תקליטור פעמוני מזרח שיצא אצל מאיר ראובני.

זהו זה!!! כל שאר הכותרים הרבים ביותר שהוציא שלמה ממן במהלך השנים יצאו בצורה פירטית ומחתרתית ונמכרו ללא כל דיווח לרשויות המוסמכות אקו"ם והפדרציות לתקליטים. ומכך מתחילה האובססיה שלי.

כיום לאחר שנים אני יודע דברים רבים שלא ידעתי בעבר.

הייתי מעוניין כיום לצפות במופעי מחול רפרטואריים של להקות המחול של שלמה ממן. ואילו שלמה ממן מתנגד נחרצות לכך שאני (וגם רבים אחרים) אגיע לראות את מופעי הרפרטואר של להקות המחול שלו. לכאורה נראה לי שהוא מפחד ממשהו.....

בכל מקרה, מכירות התקליטים והקלטות והדיסקים של שלמה ממן במהלך השנים הרבות ללא כל דיווח לאקו"ם ולפדרציות לתקליטים, נעשו וככל הנראה ממשיכות להעשות לעניות דעתי בניגוד לחוק ותוך כדי צפצוף ארוך על החוק. כך שבנסיבות העניין, לעניות דעתי יתכן שיש כאן גנבה ולכן לעניות דעתי יתכן שניתן גם להגיד שהוא גנב. בעניין זה מעניין היה לשמוע חוות דעת מקצועית של אדם בלתי תלוי מטעם אקו"ם והפדרציות לתקליטים.
אכן אתה נגוע באובססיה קשה ...
29/06/15 12:16
48צפיות
שלמה ממן "גנב" זכויות יוצרים ממישהו ? אז למה המישהו הזה לא תובע ?
אקום לא פראיירים והם יודעים להגיש תביעות כנגד כאלו שגוזלים זכויות יוצרים.
וחוץ מזה,  מה אתה שוטר ? פקח ? נציג המוסר הישר ?

כצופה מהצד נראה לי שאתה פשוט נגוע בשנאה תהומית לאדם הזה ונראה לי שאתה צריך קודם כל לטפל בעצמך בעניין הזה.

לעניות דעתי מדובר בגנבה ולכן הוא גנב
29/06/15 12:42
53צפיות
בשנות ה-80' כל תקליט וכל קלטת שיצאו לאור ונמכרו, דווחו לאקו"ם ונרשמו וקוטלגו במאגר המידע של אקו"ם.

ואילו שלמה ממן בחר להוציא את תקליטי מנגינות בצורה מחתרתית ופירטית דרך ארצות הברית וללא כל דיווח לאף אחד. התקליטים עצמם נמכרו בישראל בצורה מחתרתית ופירטית ולא בחנות תקליטים מסודרת. לכן לאקו"ם והפדרציות אין שמץ של מושג מהתקליטים האלה ולכן הם אינם יכולים לעשות דבר.

אקו"ם והפדרציות יכולים לפעול רק נגד גוף מחתרתי שהם יודעים על קיומו. הם אינם יכולים לעשות דבר על גוף מחתרתי שאין להם שמץ של מושג על קיומו. וכך זה עם שלמה ממן וגם עם רבים אחרים שהוציאו תקליטים לריקודי עם.

וכפי שכתבתי קודם, מעניין היה לשמוע חוות דעת של איש מקצוע בלתי תלוי מטעם אקו"ם ו/או הפדרציות לגבי הסוגיה של הפקת תקליטים ומכירתם בצורה מחתרתית וללא כל דיווח לרשויות המוסמכות.

כל מי שסיפרתי לו על הדבר הזה ולרבות בכירים במשרדי הממשלה השונים ואנשי חברות התקליטים, המליצו לי להגיש בעניין זה תלונה במשטרה.

אתה יודע הרבה אבל גם מגבב שטויות
30/06/15 09:19
30צפיות
וחמור יותר - אתה מעליל עלילות שווא על אדם שלא עשה לך רע מימיו. אתה משתמש בפלטפורמה שלא בודקת את לשון הרע שאתה מפיץ ואתה סומך על כך שלאנשים שעובדים ולא "מדברים כל היום" אין זמן לתבוע אותך, למרות שלהזכירך, בעבר פגעת גם בי בשקריך ובעלילותיך. קיבלת תביעת לשון הרע ובגלל כל מיני שתדלנים שעזרו לך, חתמת על הסכם פשרה אותו הפרת באופן חד צדדי. אז ראשית - טול קורה מבין עיניך ואל תטיף לאחרים!!! ושנית, לגופו של עניין:
1.  לפדרציות לתקליטים (IFPI והפיל) אין כל שייכות לעניין. איש לא צריך לדווח להם על כלום. אתה מבולבל לחלוטין!!! ובעיקר מבלבל אנשים אחרים - קוראים תמימים שלא מצויים בחוק.
2.  אין ולא היתה בארץ אפשרות להדפיס תקליטים ללא אישור של אקו"ם!!!
3.  תקליטי מנגינות של שלמה ממן לא הודפסו בארץ הם הודפסו בארה"ב לפי חוקי ארה"ב. 
4. על קלטות הטייפ עם החומרים של תקליטי מנגינות (36, 37, 38, 39, 72 ו-73, אשר נמכרו ברוקדים, שולמו תמלוגים לאקו"ם.
אז חדל עם שקריך והוצאות הדיבה שלך לפני ש"תזכה" לתביעה נוספת 
"אין ולא היתה בארץ אפשרות להדפיס תקליטים ללא אישור של אקו"ם"
30/06/15 12:43
17צפיות
ולכן סביר להניח שזו הסיבה לכך שנבחרה האופציה להדפיס את תקליטי מנגינות בארצות הברית על מנת לעקוף את המגבלות של החוק הישראלי. וסביר גם להניח שזו הסיבה לכך שתקליטי מנגינות (תקליטים בלבד ולא קלטות של רוקדים!!!) נמכרו בצורה מחתרתית ופירטית ולא בחנויות התקליטים.

לגבי מה שכתבת על הפדרציות לתקליטים, לעניות דעתי טענתך איננה נכונה!!! ואני אסביר:

לעניות דעתי ברגע שמשעתקים (מעתיקים) רצועות מתקליטים מסחריים לתקליטים אחרים, חלה החובה לדווח על כך לבעלי הזכויות על התקליטים המקוריים שמהם משועתקים הרצועות לתקליטים האחרים.

תקליטי מנגינות של שלמה ממן הכילו ברובם עיבודים מוסיקליים מיוחדים לריקודי עם של שלמה ממן, אבל היו בהם גם מעט רצועות ששועתקו מתקליטים מסחריים. להלן כמה דוגמאות:

1. יהזלי - ציון גולן - מנגינות 3
2. אמלל שיר - דקלון? - מנגינות 1
3. אהבה צעירה (חזרה למוטב) - דקלון - מנגינות 1
4. אהבת רעיה - זוהר ארגוב - מנגינות 5

לכן לעניות דעתי חלה החובה במקרה שכזה לדווח גם לפדרציות לתקליטים.

מדוע ולמה תקליטי מנגינות נמכרו בצורה מחתרתית ופירטית ולא באמצעות חנויות התקליטים כנהוג וכמקובל בתחום מכירות המוסיקה???

ומה לגבי כל התקליטים הלבנים שהודפסו בארצות הברית שהכילו רצועות ששועתקו מתקליטים מסחריים???

אני מחכה לתשובות ענייניות בעניין זה!!!

ועכשיו נעבור כמה שנים קדימה אל עידן הדיסקים:

מה לגבי התקליטור האורגינלי עם העטיפה המעוצבת עם ריקודי  הילדים והמתחילים של שלמה ממן???

מדוע ולמה תקליטור זה נמכר בצורה מחתרתית ופירטית ולא באמצעות חברת תקליטים??? (האם אתה רוצה תזכורת לשרשור משנת 2011 שעסק בתקליטור זה?)

ומה לגבי התקליטור הסגול עם ריקודי שלמה ממן שיש בו את הריקוד זמרת הארץ (יזהר כהן) בעיבוד אינסטרומנטלי???

מדוע תקליטור זה לא נמכר באמצעות חברת תקליטים????

ויש כמובן עוד.....

ואל תנסה לסתום לי את הפה!!!

במקום לנסות לסתום לי את הפה, הפנה אותי בבקשה לחנות או למקום אחר (אתר אינטרנט בחו"ל) שניתן לרכוש בו את החומר המקורי של שלמה ממן. ואני מתכוון לחנות חוקית ולא לחנות פירטית.

אני לא מגבב שטויות ולא מעליל עלילות שווא ולא כותב לשון הרע כפי שאתה מציג אותי ככל הנראה במטרה ובניסיון להסתיר משהו. אני מביע את דעתי על סמך מה שידוע לי ובהתחשב בכך שהתחום כולו מתנהל במחשכים ובאפלה מוחלטת ורב הנסתר בו על הגלוי. זכותו הבסיסית של כל אדם להביע את דעתו ובהסתמך על מה שידוע לו.

אני מעולם לא שיקרתי!!!! כל מה שכתבתי בעבר הוא אמת לאמיתה!!! אם נפגעת בעבר מהדברים שכתבתי, הדבר קרה לך רק בגלל שהתחום כולו מתנהל מזה שנים במחשכים ובאפלה מוחלטת ורב הנסתר בו על הגלוי, ובגלל חוסר רצונך למסור מידע בעניין התקליטים והדיסקים (לעניין זה ראוי להזכיר את תקליטור ריקודי הילדים של שלמה ממן).

אז נכון שאינך חייב דבר לאף אחד, אבל אל תטען לאחר מכן שמי שטוען את מה שהוא טוען על סמך בדיקות באקו"ם, שהוא כותב שקרים, כי זה לא נכון!!!

להזכירך, במקרה שיש אמת או אפילו שמץ של אמת בדברים שנכתבו, אז אין כאן לשון הרע!!!

אז די להפחדות ולניסיונות ההפחדה שלך. והפנה אותי בבקשה לחנות חוקית שניתן לרכוש שם את החומרים המקוריים של שלמה ממן (כמו דיסק ריקודי הילדים המקורי).
אז זהו שלא...
29/06/15 21:26
41צפיות
זו לא קומבינה של שלמה ממן,
זו הפקה חדשה של חברת הפקות שעוסקת בהפקות גדולות כבר 15 שנה והשנה תיקח חלק גם בריקודי עם ותהפוך זאת למסורת,
שלמה ממן לוקח חלק קטן בהפקה בחלק היצרתי והאומנותי בה היות והוא מהותיקים והמקצוענים בתחום.
אתה מוזמן להיצטרף ולהנות מהפקה איכותית במחיר הגיוני בלי לסבן אותך.
ואם מישהו דוחק בך כדי ללכלך על אנשים אחרים,תדע ששנאת חינם לא תיתרום לך כלום.
בהצלחה יוסף25307
חברים,זה בחינם, יום שישי 3.7 חוג ריקודי שורות חדש בקריית אתא
הודעה זו מכילה תמונות
30/06/15 09:10
11צפיות
יהיו גם סוכריות על מקל! 
איפוא ישד רקודי עם זוגות למתחילים בתל אביב
27/06/15 22:30
38צפיות
רקודי עם זוגות למתחילים בתל אביב
הרקדות זוגות למתחילים בתל אביב
29/06/15 23:30
11צפיות
יום רביעי ב-20:00 בקאנטרי גימ"ל עם אוהד אטיה
יום שבת ב-19:30 בקאנטרי דקל (שיכון בבלי) עם מירי אקוני
דרושה המלצה לחוגי ריקודי עם בחיפה
28/06/15 19:53
36צפיות
הי,

אני חוזר לריקודים לאחר מספר שנים ומנסה להבין מי נגד מי עכשיו באיזור חיפה.
ראיתי כמה שמות חדשים בשבילי, כמו אילן סויסה למשל.
מישהו היה בהרקדות שלו? יש הרקדות מומלצות?

(אני בלי רכב כרגע ולכן קרבה לתחבורה ציבורית חשובה).

תודה
הרקדות בחיפה
29/06/15 23:24
19צפיות
מברך אותך על חזרה לריקודי העם,

ההרקדה הטובה ביותר בחיפה היא זו שביום חמישי בטכניון עם אלעד פרל,
החל מהשעה 19:00 ועד...

מלבד זו יש הרקדות בספורטן בימי שישי,
יש הרקדה נוספת עם דדה לוסקי (לא ידוע לי יום ושעה)

יש ביום שלישי הרקדה במיר"ב (מועצה אזורית חוף הכרמל) עם ירון כרמל,
יש בימים שלישי וחמישי הרקדות של אילן סוויסה בבית העובד בנשר

ממליץ לך בחום לפרסם את שאלתך בקבוצת אוהבי ריקודי-עם בפייסבוק
º
מה מקור שם הרחוב שוהדא בחברון?
25/06/15 17:57
46צפיות
את/ה הרי לא תיכנס/י לכאן לעולם לקרוא את התשובה,
26/06/15 12:39
50צפיות
אז למה בכלל שאני אסביר לך מה מקור שמו של הרחוב בעיר חברון???

ואגב, קבלת חומר משפטי מוסמך בשפה העברית על העיר חברון, נמצא בסמכות המינהל האזרחי ביהודה ושומרון. לפני שנים אחדות בלבד כל החומר של המינהל האזרחי עבר הסבה למחשב וניתן כיום לקבל את מרבית החומרים של המינהל האזרחי בקבצי PDF.

בקרוב בפורום שרשור משפטי מיוחד עם מסמכים משפטיים היסטוריים מתקופת המנדט הבריטי

בקרוב מאוד תוכלו לדעת מהו התחביב הנוסף שלי שבו אני עוסק מעבר לעיסוק שלי במחולות העם של שלמה ממן.
היום(חמישי25/6..הרקדה חינם בחוף גורדון מהשעה 21
25/06/15 09:20
142צפיות
לילה לבן אצל שרה אביב
גועל נפש ועצוב ביותר
26/06/15 12:18
99צפיות
עצוב ביותר לראות אדם מוכשר ביותר שהקים בראשית שנות ה-80' אימפריה של להקות מחול בכל רחבי מדינת ישראל, אדם שיש לו יכולות וידע וגם ניסיון שאין לאף אחד אחר, יורד לאשפתות ומתעסק בקקה במקום להציג את ניסיונותיו ויכולותיו ואת כשרונותיו הבלתי נדלים במופעים רפרטואריים בתיאטראות שונים ברחבי הארץ.

כשהאדם המוכשר הזה החל להריח את ריחו של הכסף המועבר לחשבון הבנק שלו מעיריית כרמיאל, הוא הפסיק לעסוק ביצירה אמנותית והפך להיות לקבלן מבצע המבצע עבודות קבלנות על פי הזמנת עבודה של עיריית כרמיאל.

כל כוריאוגרף המכבד את עצמו שואף לכך שיצירותיו האמנותיות יוצגו מעל גבי במה מקצועית (היכל התרבות) בפני קהל רוכשי כרטיסים מרצון.

ה"הרקדה" (שימו לב למרכאות) בחוף גורדון בתל אביב, צריכה להדליק נורה אדומה אצל כל מי שעוסק ומתעניין בתחום המחול העממי הישראלי...

לא כך צריך להתנהל כוריאוגרף מוכשר ביותר המכבד את עצמו. אבל אם הוא מתנהל כך, אז סביר להניח שיש לו הרבה מאוד מה להסתיר וככל הנראה הוא שותף סוד לפרשיות שחיתות חמורות ביותר בעיריית כרמיאל וסביר להניח שזו הסיבה לכך שהוא מועדף במשך שנים (בכרמיאל) על פני רבים אחרים ולמרות שאין לו בכרמיאל כל יתרון על פני אחרים.

בושה וחרפה וגועל נפש

בא לי להקיא על ה"הרקדה" בחוף גורדון
º
מישהו הגיש השבוע תלונה למבקר המדינה על פסטיבל כרמיאל?
הודעה זו מכילה תמונות
23/06/15 15:29
82צפיות
חוג חדש לריקודי שורות בקרית אתא
הודעה זו מכילה תמונות
22/06/15 21:34
59צפיות
שלום חברים וחברות.... 
כולם מוזמנים לחוג ריקודי שורות במועדון הכושר ספייס קריית אתא ביום שישי 3.7.15 בשעה 16:00.
הרקדת שורות אנרגטית, בואו ליהנות איתי וגם לשרוף קלוריות...
כשזמר תימני שר שיר ספרדי
20/06/15 11:14
143צפיות
לא אהבתי את הביצוע של אבנר גדסי
כאשר הוא שר את השיר: "נערה מספרד".

אני מזהה ממרחק את קולו של הזמר מהמוצא התימני
ואפילו אם הוא כבר צבר, דור חמישי בארץ
מה לעשות, יש למבצע התימני מין צליל כזה, מיוחד לתימנים...
( אני, בילדותי, התחנכתי בבית כנסת של תימנים
אני יודע עד היום לשיר את הנעימה של "בנימין זאב יטרוף, לבוקר יאכל עד ולערב יחלק שלל"
בהטעמה תימנית, כמו תימני, ועל  כך גאוותי...)

נכון,  כ 50% אם לא יותר מזמרי הארץ, הם עדיין תימנים ויש מהם כמה מחוננים ביותר
ולטעמי אפילו עולים על זה של "המלך", בכשרון שלהם
ועולים על כולם הם חיים משה ויואב יצחק.
( את בועז שרעבי לא הייתי מכניס לרשימת החביבים עלי: יש לו קול נכאים, לטעמי, וסליחה על  הביקורת שלי על אדם חביב מאד ומוערך בעיניי)

אבל...דחילקום
אם אתם אינכם יכולים לשיר שיר ספרדי בלי הטעמה תימנית, אל תשירו אותו...
את השיר "נערה מספרד" לא היה צריך לשיר אותו אבנר גדסי
הוא פשוט לוקח שיר  עם נעימה ספרדית
ומסרס אותו לשיר עם הטעמה תימנית
חבר'ה, זה לא הולך...
כשיוצר ממוצא מרוקאי מחבר ריקודים
20/06/15 16:49
118צפיות
בסגנון תימני / ישראלי / סלוני...
עם זה, כך אני מבין, אין לך שום בעייה.

אגב, 'נערה מספרד' הוא אולי שיר בסגנון ספרדי משהו, אבל צבר לחלוטין. המלחין הוא יהודה בדיחי.
כן, ההוא מהפלאפליה בתל-אביב(?).
טוב, ניסיתי לעשות עריכה שלאחר מעשה
20/06/15 16:51
82צפיות
אבל לא הצלחתי, ושגיאות הכתיב נשארו על כנן.
עם ציבור הקוראים הסליחה.
הנערה מספרד... לא השיר.
22/06/15 09:39
67צפיות
והזמר... אחד הטובים שיש.
לא מגיע לפה הרבה הבית השתנה תהנו-
18/06/15 08:21
148צפיות
טוב יעשו מנהלי הפורום אם ירשו להחזיר פירסומי הרקדות כדי להציל את המקום

פולני יקר, כפי שאתה רואה, גם אני מדיר
18/06/15 18:14
124צפיות
את רגליי מהפורום, 
ונראה לי כי גם ידידי  רק דן.
חבל,
אתם כמובן יודעים את דעתי על הסיבות.
בעצם סיבה אחת:

אדם אחד
סוציומאט אחד
הזוי וסהרורי אחד
פריק ורדוף אמוק של נושא אחד בעולם
stalker של מרקיד וכוריאוגרף אחד.

כמה חבל.
נקווה לימים טובים
19/06/15 09:31
90צפיות
לדעתי במצב הפורום היום רק ירון מיישר יוכל לשקם אותו.
אני סבור שגם ראפ תימני, וגם רויטל וגם פרפר צהוב
19/06/15 10:44
100צפיות
כולם היו מנהלים טובים,
והפורום פרח ושגשג
והרבה שנינות וחכמת חיים זרמו בין שורות הפורום.

עד שבאה סיגל שהרבני
והחריבה.
השכרת חדרים לימי פסטיבל מחול כרמיאל 28/7-30/7/15
16/06/15 12:45
90צפיות

לכל המעוניינים!
להשכרה לימי הפסטיבל (28-30/7/15) חדרים נקיים ומאובזרים בבית חד קומתי עם גינה ואוירה נינוחה.
בכל חדר מזגן ,מיטה זוגית ,מקלחת ושירותים.
ניתן לרכוש אירוח ע"ב לינה וארוחת בוקר במחיר 200 ש"ח לאדם ליום.
ללא ארוחת בוקר במחיר 180 ש"ח.
לפרטים: רחל 0537324485
049880857

פסטיבל כרמיאל מתנהל מזה שנים בכאוס מוחלט
18/06/15 16:35
52צפיות
הפסטיבל מתנהל מזה שנים בצורה חובבנית ורשלנית ביותר תוך כדי העדפת ספק יחיד על פני ספקים אחרים בניגוד לעיקרון השיוויוניות הנדרשת בתחום התרבות והאמנות במדינת ישראל.

הפסטיבל מתנהל בכאוס מוחלט בצורה חובבנית ורשלנית ביותר ללא כל זכר לעבר וללא כל עתיד. את כל המנהלים של הפסטיבל מעניין רק הכסף שהם מגלגלים מעצם קיומו של הפסטיבל הזה תוך כדי כך שהם מוסרים לרשויות המדינה דיווחים שקריים וכוזבים במטרה לרמות ולהונות. את כל מפיקי מופעי הפסטיבל מעניין רק הכסף שנכנס כעת לחשבונות הבנק שלהם והכסף שייכנס בעתיד לחשבונות הבנק שלהם.

מנהלי הפסטיבל חושבים שהשמש זורחת להם מהתחת, לכן לא מעניין אותם כלום מלבד הכסף שהם עושקים מקופת המדינה בתחבולות ובדרכי עורמה. אין כיום לפסטיבל כרמיאל כל תיעוד רשמי בשום מקום ומנהלי הפסטיבל מתנגדים נחרצות לכל תיעוד אפשרי.

מכתבו הדוחה והמגעיל ביותר של שלמה ממן רק מוכיח את נכונותם של הדברים שכתבתי לעייל.
פסטיבל כרמיאל ללא תנאים סבירים לרקדנים
11/06/15 15:24
282צפיות
אחד הרקדנים מהלהקה פנה למנהלי הפסטיבל:

אל מנהלי הפסטיבל ונציגי העיר כרמיאל אנו רוקדים בפסטיבל כבר שנים רבות....אנו שייכים ללהקות מחול המשתתפות בשלושת ימי הפסטיבל במופעים על הבמה המרכזית...מאחר ואנו בחלקנו הגדול בעלי משפחות העוזבים את ביתם ואת מקום עבודתם ואת פרנסתם על מנת להופיע על הבמה המרכזית בכרמיאל...כל בקשתנו היא מינימום תנאים לרקדני הלהקות....בכל יום מימי הפסטיבל נעשות חזרות על הבמה המרכזית ללא מים קרים לשתיה...ללא מעט צל...וכמגיעים לכיתות לנוח אין גם מזרונים......חברים נכבדים.אין אנו מבקשים גמול או תשלום עבור הופעתינו...רק את המינימום האפשרי...אל תרסקו את הפסטיבל המקסים הזה בשביל מעט תנאים לרקדנים....האמינו לי..זה המינימום שאנו מבקשים....תודה

לדעתי לא ישתנה כלום ומשנה לשנה מגיעים פחות להקות להשתתף!

ככה זה כששני המנהלים של הפסטיבל מתעניינים רק בכסף שהם עושקים
13/06/15 16:52
79צפיות
לפסטיבל כרמיאל יש שני מנהלים, את שני המנהלים לא מעניין דבר מלבד הכסף שהם עושקים ומשלשלים לכיסם הפרטי בזכות קיומו של הפסטיבל הזה. לכן סביר להניח ששום דבר לא ישתנה בפסטיבל הזה ולכן בלית ברירה הפיתרון היחידי הוא להחרים לחלוטין את הפסטיבל הזה ולא להגיע אליו. הפסטיבל במתכונתו הנוכחית אינו ראוי לכך שהרקדנים יגיעו אליו.

מכתבו הדוחה והמגעיל של שלמה ממן רק מוכיח שאת שני המנהלים של הפסטיבל לא מעניין דבר מלבד הכסף שהם עושקים ומשלשלים לכיסם הפרטי תוך כדי ביצוע מעשי מרמה והונאה במטרה לרמות ולהונות.

אם הרקדנים ימשיכו להגיע לפסטיבל ולהופיע בו במתכונתו הנוכחית, הזילות הזו של שני המנהלים ברקדנים ובעושים במלאכה תימשך באין מפריע. לכן הפיתרון היחידי הוא כאמור לעייל חרם מוחלט על הפסטיבל. רק כך הם מסוגלים להבין.
לפסטיבל כרמיאל יש שני מנהלים שחושבים שהשמש זורחת להם מהתחת..
14/06/15 13:11
49צפיות
וכשהפסטיבל מנוהל על ידי שני מנהלים שחושבים שהשמש זורחת להם מהתחת ובגלל זה הפסטיבל מתנהל מזה שנים בצורה חובבנית ורשלנית ביותר, אז מה בכלל הפלא שהרקדנים וכל העוסקים במלאכה זוכים ליחס של זילות מצד שני המנהלים הרשלניים הצוחקים כל הדרך אל הבנק וממנו ותוך כדי יריקה בחוזקה ובהנאה רבה ביותר בפרצופו של מבקר המדינה???

כאשר שני המנהלים הרשלניים ביותר פועלים בניגוד לכל נורמה מקובלת ומצפצפים צפצוף ארוך ביותר על מבקר המדינה ועל עיקרון השיוויוניות הנדרשת בתחום התרבות בישראל, מה בכלל הפלא שכך נראה הפסטיבל הזה???

כאשר הנהלת הפסטיבל מוסרת לרשויות המדינה דיווחים שקריים וכוזבים במטרה לרמות ולהונות, מה בכלל הפלא שכך נראה הפסטיבל הזה???

כאשר אחד ממנהלי הפסטיבל פועל לכאורה במהלך כל ימות השנה במחתרת ולכאורה נראה כי הוא עוסק בפעילות מחתרתית ובלתי חוקית בעליל, מה בכלל הפלא שכך נראה הפסטיבל הזה???

על שני המנהלים של הפסטיבל להתפטר לאלתר מתפקידם ולהחזיר לאלתר לקופת המדינה את כל הכסף שהם עשקו במהלך כל שנות כהונתם.
אותי זה לא מעניין במיוחד מי מנהל ומי מרוויח
14/06/15 13:31
65צפיות
אני רואה קהל שבא ונהנה מההופעות, ההרקדות והאווירה.
אני כרקדן לא מקבל תנאים מינימליים וראויים ולכן לא אגיע לרקוד שם במסגרת ההופעות על הבמות והתחרויות.
אני כן חושב שהפסטיבל יפה ומיוחד, גם אם אין ממש שינויים בתכנייה.
אני יודע שיש עמותת הפסטיבל והנהלת הפסטיבל.
אני אישית לא אוהב את ההרקדות כי הן עמוסות ולא ניתן לזוז בהן....

כרקדן שלא מקבל תנאים מינימליים, אתה צריך לדעת מהי הסיבה לכך
14/06/15 14:24
50צפיות
כאשר הפסטיבל מנוהל מזה שנים בצורה חובבנית ורשלנית ביותר על ידי שני מנהלים רשלניים ביותר שלא מעניין אותם כלום, אחת התוצאות היא שהרקדנים לא זוכים לקבל תנאים מינימליים וראויים

.לגבי טענתך שהקהל שבא """נהנה""" מההופעות,

חובבי מחול עממי (פולקלור) כבר לא מגיעים שנים לפסטיבל כרמיאל וזאת מאחר ואין לפסטיבל מה להציע כלל. הפסטיבל הפך למעשה לפסטיבל זמר עברי והכל סובב סביב הזמר העברי. הרקדנים משמשים למעשה כתפאורה לזמרים ולמעשה עושים צעדים ולא בדיוק רוקדים. כל הריקודים קוצרו מ-10 דקות (בשנות ה-80') לכ-2-3 דקות בלבד כאשר המגמה היא לתת במה לכמה שיותר זמרים, כלומר, הזמרים IN והמחול העממי OUT.

האלמנט הפולקלוריסטי אבד לחלוטין מריקודי להקות המחול בפסטיבל מלבד ריקודי הפתיחה של המופעים המרכזיים. אז על איזה קהל בדיוק אתה מדבר שנהנה מההופעות???

הקהל הזה איננו כולל חובבי מחול עממי (פולקלור), אלא קהל של:

1. חובבי זמר עברי שבאים לראות מופעים של זמרים מפורסמים ידועי שם.
2. בעלי עניין בפסטיבל ועסקנים שונים ומוזמנים שונים שמקבלים תוספת שעות נוספות במשכורת + אש"ל על כך שהם מגיעים בכלל לראות את המופע, אין להם כל שמץ של מושג בתחום המחול העממי. יש להם רק קשרים פוליטיים מסועפים.
3. הורים (ומשפחה) שבאים לראות את ילדיהם רוקדים.
4. רוקדי ההרקדות שלרובם אין שמץ של מושג בתחום המחול העממי (פולקלור).

חובבי מחול עממי (כמוני) לא מגיעים כיום לפסטיבל ואין להם בכלל מה לחפש בפסטיבל הזה!!! הפסטיבל הזה הוא כאמור פסטיבל זמר עברי ולא פסטיבל מחול עממי.

לגבי יופי וייחודיות,

יופי וייחודיות היו עוד עד לשנת 2012. משנת 2013 אין יותר יופי וייחודיות לפסטיבל וכיום הוא למעשה לא יותר מאשר קומבינה לצורך סחיטת כספי ציבור. להזכירך, משנת 2013 אין יותר לפסטיבל תכנייה כפי שהיה לפסטיבל עד לשנת 2012 ולכן אין כיום לפסטיבל כל ערך אמנותי מחקרי.

לגבי עמותת פסטיבל מחולות כרמיאל (ע"ר), מדובר למעשה בפיקציה של עיריית כרמיאל במטרה למדר (מלשון מידור) את אזרחי מדינת ישראל מהנעשה בפסטיבל ולצורך סחיטת כספי הציבור באצטלא של פסטיבל מחול לאומי.
.

אם היית מגיע, היית רואה כמה אנשים מבקרים, רוקדים ונהנים
14/06/15 16:47
52צפיות
לא מסכים עם חלק ממה שנכתב....
אבל אתה צודק בחלק ממה שכתבת...
אני רק לא מבין למה אתה טורח להשמיץ את הפסטיבל אם בכל מקרה שום דבר לא ישתנה?
מה זה נותן לך?
אין כל צורך להגיע לפסטיבל בשביל לראות את כמות האנשים
14/06/15 17:44
47צפיות
בשביל לראות את כמות האנשים וגם בשביל לקבל תובנות על הפסטיבל, אפשר להסתפק במה שנמצא ביוטיוב...

באמצעות ניתוח של צילומים חובבניים שהעלו אנשים פרטיים ליוטיוב, הצלחתי לגלות שאח של המפיקה הראשית של הפסטיבל המתגורר בישוב בדרום הארץ נכנס לעבוד בצוות ההפקה של הפסטיבל... כך שאפשר כיום להפיק מטעמים גם מצילום חובבני ביותר ואולי אף בזכות החובבנות של הצלמים. בצילום מקצועי לא הייתי זוכה לראות תצלום של העומדים בצדי הקוליסות.

ובכן, כמות האנשים המבקרים הרוקדים וה"נהנים" איננה כוללת חובבי מחול עממי (פולקלור), אלא רק חובבי זמר עברי, רוקדי הרקדות שלרובם אין שמץ של מושג במחול עממי, הורים (ומשפחות) של רקדנים בלהקות שבאים לראות את יקיריהם. לחובבי המחול העממי אין כיום מה לחפש בפסטיבל מאחר ואין בו יותר מחול עממי. ראוי להדגיש ולציין שגם בשנותיו הראשונות של פסטיבל כרמיאל, לא היה בו הרבה מחול עממי. מחול עממי טהור ומשובח על טהרת הפולקלור והמחול הרפרטוארי של הלהקות, היה למעשה בפסטיבל המחולות בצמח. מאז שהחל פסטיבל כרמיאל בשנת 1988 ופסקו כנסי המחולות בצמח, המחול העממי הישראלי החל להיפגע.

לגבי שאלתך למה אני טורח להשמיץ את הפסטיבל,

1. הפסטיבל מתנהל מזה שנים בצורה בלתי תקינה. אין לפסטיבל כרמיאל כל תיעוד רשמי בשום מקום ובהנהלת הפסטיבל מתנגדים נחרצות לתעד את הפסטיבל ופועלים מזה שנים בשיטה המונעת מאחרים לתעד את הפסטיבל.

2. פסטיבל כרמיאל הרס את המחול העממי בישראל. אין כיום בפסטיבל מחול עממי ישראלי כלל וכל הפסטיבל סובב סביב נושאים, זמרים ואמנים שונים מתחום הזמר העברי שאין להם כל קשר למחול העממי הישראלי. המחול העממי הישראלי מבוסס על ההורה החלוצית ועל מסכתות החג של התנועה הקיבוצית בשנים שקדמו להקמת המדינה, ועל ריקודי העדות השונות (ריקודים כמו: הורה, יין, קציר, רועים, הדרים, מחולות האוהבים על בסיס שיר השירים, ריקוד כנעני, ריקוד חסידי, ריקוד תימני, וכו...). אין כיום לרפרטואר העשיר הזה כל זכר בפסטיבל כרמיאל ואם אולי השתרבב לו איזה ריקוד שכזה, אז מדובר בריקוד קצר של כ-3 דקות ולא במחרוזת עשירה וצבעונית של כ-10 דקות כפי שהיה בשנות ה-80' בפסטיבל צמח. הכל כאמור סובב כיום בכרמיאל סביב הזמר העברי ללא כל זכר לעבר וללא כל עתיד. והמגמה הזו החלה כבר בשנותיו הראשונות של הפסטיבל בתקופתו של יונתן כרמון. שלמה ממן פשוט ממשיך בכוח האינרציה את מה שהחל בו יונתן כרמון והוא למעשה קבלן מבצע של מופעי זמר עברי. שלמה ממן עוסק כיום בקבלנות של מופעי זמר עברי ולא בדיוק בכוריאוגרפיה. הריקודים שהוא עושה כיום לכרמיאל הם ברובם ריקודי ליווי לזמרים (מעין תפאורה לזמרים) ולא כוריאוגרפיות לרפרטואר כפי שהוא עשה בשנות ה-80' ובשנות ה-90'.
דודו למה אתה מצפה ממבקר כורסא?
14/06/15 17:54
61צפיות
אנחנו הרוקדים נמשיך לבוא כי זה בדמנו. ויוסף ימשיך להתבכיין על על מה שבא לו.
כאחד שהיה וימשיך ללכת לפסטיבל, מה בכלל אתה יודע????
14/06/15 18:16
57צפיות
האם יכול אתה להגיד לי את שמו של הריקוד שפתח את מופע הנעילה של פסטיבל כרמיאל 2014???

האם אתה יודע את שמו של הריקוד שפתח את מופע הפתיחה של פסטיבל כרמיאל 2013???

האם אתה יודע מה שמו של הריקוד שפתח את מופע הנעילה של פסטיבל כרמיאל 2013???

האם אתה בכלל זוכר את הקולאז' הכרמיאלי במלאת 50 שנה לעיר כרמיאל שפתח את מופע הפתיחה של פסטיבל כרמיאל 2014???

אם היית במופעים האלה, סביר להניח שאתה לא זוכר כלום. אני אמנם לא הייתי במופעים האלה, אבל אני ניתחתי ולמדתי היטב את החומר שהועלה ליוטיוב על ידי צלמים חובבים ואני זוכר היטב את כל מה שחשוב לי לזכור.

גם אם תעיר אותי באמצע הלילה ותשאל אותי מה שמו של הריקוד שפתח את מופעי הנעילה בשנים 2014, 2013, 2012, 2011, אני אוכל לדקלם לך את השמות בעל פה מתוך שינה!!!

ואתה??? מה אתה בכלל זוכר מהמופעים שצפית בהם??? אולי רק את שמות הזמרים ואת שמות השירים ששרו הזמרים ואולי גם את צורת הגוף החטוב של הזמרות, אבל לזכרונות האלה אין כל ערך מחקרי היסטורי.

ואילו לשמות הריקודים שפתחו את מופע הנעילה של הפסטיבל יש ערך היסטורי מחקרי רב ביותר, מאחר והריקודים האלה הם מחול עממי ישראלי והם העיקר של מופע הנעילה. שאר המופע הוא ברובו סובב סביב הזמר העברי ולרובו אין כל ערך מחקרי היסטורי.
ז ה ל א מ ע נ י י ן א ף א ח ד. תקלוט את זה . יש לך
15/06/15 09:25
69צפיות
אובססיה לנושא. לנו יש ריקודים ולא מעניין אותנו כלום מעבר לזה.
זה כן מעניין חוקרי פולקלור וחובבי מחול עממי וגם חוקרי מחול
15/06/15 11:44
55צפיות
ויש בעולם הרבה מאוד חוקרי פולקלור, אחד מהם שהיכרתי הוא בריטי בשנות ה-20 לחייו ובמהלך השנים האחרונות הוא פיתח קשרים עם חוקרי פולקלור רבים בעולם ואף עם האנשים והמנהלים בטובות ובמפורסמות שבחברות ההגברה בעולם......

*

רובם של הריקודים שיש לכם אינם מחול עממי כלל ואין בהם שום אלמנט פולקלוריסטי!!!

ואין זו טענה שלי כלל, אלא טענה של אנשים בעלי הכשרה מקצועית במחול. לי אין כל הכשרה מקצועית במחול, אבל לעיתונאית של עיתון הארץ שישבתי איתה במשך 5 שעות בבית הקפה בתל אביב, יש הכשרה מקצועית במחול ואם היא טוענת שהאלמנט הפולקלוריסטי אבד לחלוטין מריקודי להקות המחול, היא יודעת!!!

כשהעיתונאית צפתה ביחד איתי בריקודי שלמה ממן מראשית שנות ה-80', היא זיהתה בכל הריקודים אלמנטים פולקלוריסטיים וגם את עבודת האדמה. ואילו על כל הריקודים שנוצרו במיוחד לכרמיאל לאחר 1990 (בתקופתו של כרמון) היא טענה שהם בנויים ללא כל סדר וללא כל הגיון תנועתי וללא כל אלמנטים פולקלוריסטיים והם בכלל תערובת גרועה של מחול מודרני עם בלט קלאסי וג'אז.

האם גם לעיתונאית יש אובססיה ???

בהקשר זה ראוי להדגיש ולציין שאין לעיתונאית כל ידע בתחום ריקודי העם ואף לא בתחום המחול העממי. אבל לעומת זאת יש לה רקע מקצועי בתחום המחול האמנותי מקצועי. ומי שיש לו רקע מקצועי במחול אמנותי מקצועי, הוא יוכל לזהות בקלות את האלמנטים הפולקלוריסטיים ואת העדרם.

לאה ברגשטיין ז"ל ורבקה שטורמן ז"ל ואחרות, יצרו את מחולותיהן למסכתות החג על בסיס תורת ההבעה של רודולף פון לאבאן שרבים הושפעו ממנו, הן לא יצרו יש מאין, אלא הושפעו ממחול ההבעה שפיתח רודולף פון לאבאן בשנים בהן למדו מחול אמנותי מקצועי בצעירותן במזרח אירופה. כל מי שלומד כיום מחול אמנותי מקצועי, לומד על ראשיתו של המחול המודרני במזרח אירופה ועל תרבות ההבעה של רודולף פון לאבאן, כך שיש לו את היכולות לזהות בקלות את האלמנטים הפולקלוריסטיים ואת העדרם.

ד"ר רות אשל, רקדנית, כוריאוגרפית, חוקרת מחול ועורכת כתב העת הישראלי למחול, טוענת שהמחול הישראלי פשט את הרגל, האם גם לה יש אובססיה???

האם לכל חובב מחול שלא מוצא עניין בפסטיבל כרמיאל יש אובססיה???

º
בסדר חמודי. נשארת לבד. חיסלת את פורום ריקודי העם סופית.
15/06/15 15:39
44צפיות
שאלה
16/06/15 16:04
55צפיות
את מי זה מעניין עם ריקודי העם הישראלים ומחול הבמה של להקות המחול בארץ זה לא ריקודי פולקלור ישראלי?
אני יודע שזה לא מחול ישראלי אמיתי....
זה מיקס של צעדים הלקוחים מתרבות אחרת ומפולקלור של מדינות אחרות... בתוספת צעדי בלט, מזרחי, לטיני היפ הופ, מחול מודרני ועוד...
עדיין אפשר להנות ממה שיש, יש כאלו שיטענו שריקודי הנוסטלגיה בריקודי העם גם הם לא פולקלור ישראלי,
פולקלור אמיתי של העם שלנו הוא מתקופת התנ"ך לפני 3000 שנה.
אז מה?
בני ישראל רקדו בתקופת התנך? יש איזה שהם ממצאים? תעוד?
17/06/15 09:03
34צפיות
שאלה רצינית.
º
אולי זה יעזור
17/06/15 13:11
34צפיות
אולי זה יעזור?
17/06/15 13:13
44צפיות
כשדבר מתנהל ללא כל זכר לעבר וללא כל עתיד,
18/06/15 16:03
33צפיות
הדבר אומר שהשמש זורחת למנהלים מהתחת והדבר היחידי שמעניין את אותם מנהלים זה הכסף שנכנס לחשבונות הבנק שלהם. מכתבו הדוחה והמגעיל של שלמה ממן רק מוכיח זאת.

לגבי שאלתך, זה מעניין הרבה מאוד אנשים, אבל לא את החברים של שלמה ממן המפחדים פחד מוות להביע את דעתם בפומבי ברשת האינטרנט.

קרא בבקשה בעיון רב את כתבתה של תמר רותם בעיתון הארץ שהתפרסמה בתאריך 4/11/14. לאחר מכן הגב בהתאם.

על מנת לקרוא את הכתבה במלואה יש להיכנס ישירות דרך גוגל על ידי הקשת כותרת הכתבה בתיבת החיפוש של גוגל:

סוף שבוע ריקודים
09/06/15 12:24
324צפיות
השבוע אני ואישתי סגרנו סוף שבוע מדהים באילת במלון קלאב הוטל כולל ארוחות שלוש לילות (27-30)
עם מופעים אמנים והרבה הרקדות במחיר 3800 ,לא נישאר להם הרבה . 
דיברתי עם בחורה בשם לירן 08-6959772

תודה
10/06/15 13:36
151צפיות
קנינו גם! יצא אחלה דיל לתקופה הזו...
נתראה
11/06/15 18:42
92צפיות
מעולה אתי...נתראה שם..
למי שייכת ההפקה הזאת? זהניסיון לעשות הפקה כמו של גדי?
16/06/15 14:40
102צפיות
מה זו ההפקה הזאת? מי מרקיד? איזה אומנים?
מה עכשיו כל אחד עושה הפקת ריקודי עם ? מישהו יודע פרטים????
שלמה ממן
16/06/15 17:34
93צפיות
הבנתי ששלמה ממן מנהל אומנותי ויש אומנים כמו בועז שרעבי, ישי לוי ,עדי כהן שחר חסון להקות מחול ועוד.. .... כך או כך זה נראה לי דיל משתלם כי בתקופה הזאת זה יחסית זול מאוד גם לקלאב הוטל...ניסיתי למצוא דיל שלא קשור להפקה זה התחיל מ4700 , דרכם יצא זול יותר וכולל ההפקה.
המרקידים והאומנים
18/06/15 19:36
63צפיות
בצהרים קיבלתי טלפון מההפקה על המרקידים שלוקחים חלק בהפקה ( כי ביום שסגרתי ביקשתי שיידעו כשידעו) שלומי מרדכי,אלעד פרל,חיים מילשטיין,ישראל שבתאי,צידקי ערמי,מוטי מנחם,שמעון שוקר,אילן סויסה , וענת מטיאש (שנראה לי שהיא מהזומבה)ונאמר לי שהם במגעים עם עוד כמה בולטים. לגבי אומנים, ישי לוי,בועז שרעבי , עדי כהן,לירון רמתי, וכנראה יש עוד סטנדאפיסט ולהקות מחול .
אז קצת פרטים...
18/06/15 20:11
88צפיות
שלום רב לכולם... אנחנו שמחים לספר לכם על הפקת "פסטיבל רוקדים אילת" שתיקח חלק בתאריכים 27-30 לחודש אוגוסט במלון קלאב הוטל אילת. קצת עלינו, חברת ישיר טורס מקיימת מספר אירועים מידי שנה במלונות בעיר אילת, אירועים כגון, טוניסיאדה,הודיאדה,תמניאדה,מרוקיאדה ועוד..... השנה אנו לוקחים חלק גם בתחום ההרקדות ונהפוך זאת למסורת לשנים הבאות. ניהול אומנות ע"י שלמה ממן , אומנים כמו ישי לוי,בועז שרעבי,עדי כהן,לירון רמתי,אריק סיני ושלל מרקידים ולהקות מחול לוקחים חלק בהפקה. האירוח הוא בחצי פנסיון עם אופציה לשלוש ארוחות  לשלושה לילות ארבעה ימים. המחירים יפתיעו אתכם!!!! הם שווים לכל כיס.... אז נישמח לראות גם אתכם מבין אורחינו .אנחנו כאן לשאלות....
להזמנות:08-6595772,0522-221135,0528-261271 
|*|פורומים מקצועיים חדשים|*|
11/06/15 15:42
20צפיות
|שמש|הקיץ בפתח ואיתו הגיע הזמן להיכנס לכושר ולחטב את הגוף!
היכנסו עכשיו לפורום פילאטיס ותקבלו טיפים מעולים לחיטוב!
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|מטוס|חולמים על חופשה חלומית בגרמניה? מתכננים את מסלול הטיול לברלין ויש לכם שאלות?
היכנסו עכשיו לפורום טיולים גרמניה ותארגנו לעצמכם את הטיול המושלם!

|פרח|אם תמיד חלמתם על חופשה ברומניה ואתה מעוניינים לקבל מידע על היעד היפה בעולם,
פורום טיולים ברומניה הוא בדיוק המקום בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום טיולים ברומניה ותתכננו את הטיול שלכם!

|נשיקה|מתעניינים בהשתלות שיניים ובשיקום הפה? חולמים על שיניים לבנות?
היכנסו עכשיו לפורום השתלות שיניים ביום אחד ותקבלו את כל המידע הנחוץ!
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|לב|האם אתם הורים אשר עוברים טיפולי פוריות? רוצים לשתף ולספר על הקשיים שאתם חווים?
פורום הורים בטיפולי פוריות עכשיו בהנהלה חדשה!

|ירח|יש לכם שאלות בתחום הרוחניות והמיסטיקה? רוצים לדעת מה צופן לכם העתיד?
פורום מיסטיקה עכשיו בהנהלה חדשה!
Flix
פורום תיירות ספורט

אוהבי ספורט?

בואו לדבר על זה בפורום תיירות ספורט לפרטים נוספים היכנסו!>>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום