לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

רוקדים יקרים כשנכנסתי לראשונה לפורומים של תפוז חיפשתי, כמובן, פורום לריקודי-עם ונדהמתי להיווכח שפורום כזה לא קיים.

הכיצד? איך יתכן שתחום זה, ממנו נהנים עשרות אלפים בכל הארץ (ובעולם), אינו בין הפורמים של תפוז? האם בין כל הרוקדים אין כאלה הגולשים ברשת? ואולי בגלל שאין בעיות ואין מה לאמור ולשאול בנושא ``ריקודי-עם``? אולי בנושא זה רק הרגליים הן ש"מדברות" והראש בכלל לא חושב ומתעניין? לדעתי, אין זה כך. אני בטוח שבנושא חברתי, תרבותי זה יש הרבה שאלות ובעיות המציקות לכם ואין לכם היכן לשאול וממי לקבל תשובות ותגובות. וחוץ מזה הרי יש לכולנו כל כך הרבה מה לומר...

אז זהו - זה המקום!

אני בטוח שנפגוש כאן מגוון דעות ורעיונות רחב ביותר וגם לכם יהיה מה לאמור-לכתוב על מה שכתבו חברים אחרים.

...אופס רגע, נא לקרוא ולהפנים: בפורום שלנו מדברים (כותבים) בנימוס. כולם מכבדים את כולם ולכולם זכויות שוות (נו טוב... לנו, המנהלים, יש קצת יותר "זכויות" כדי לדאוג שהכל יתנהל כשורה, אבל איש לא יפגע בשל כך באופן אישי. מבטיחים! ).

"ביקורת בונה"? יש דבר כזה? איננו בטוחים. אנו שמחים לקרוא משובים על פעילויות בתחום. על המשוב להיות "לגופו של עניין", ז"א יש לנמק בצורה מדויקת את הטענות והבקשות המועלות.

השמצות אישיות וביקורת הורסת יורדו מהפורום.

מסרים אישיים, שאינם נוגעים לכלל חברי הפורום, אנו מבקשים להעביר באמצעות "מסר אישי".

איננו מאפשרים עיסוק בהעברת קבצי מוזיקה לא חוקיים - הודעות כאלו תמחקנה - תודה.

חשוב מאד: הפורום הנו במה לדיונים. מידע על הרקדות תוכלו לראות באתר "רוקדים" . אין אנו רוצים להפוך פורום זה ל "לוח מודעות" ולכן איננו מאפשרים הודעות על אירועים עתידיים ועל הרקדות קבועות. יחד עם זאת, לאחר התלבטות רבה, החלטנו לאפשר אך ורק הודעות מסוג זה:

1. הרקדות חדשות לפני פתיחתן.

2. אירועים חד פעמיים או חד חודשיים.

3. במקרים מסוימים, הודעות של המנהלים לפי שיקול דעתם.

ההודעות שבסעיפים 1 ו-2 יועלו אך ורק ע"י המדריכים המבצעים של אותה הפעילות, בשמם האמיתי בלבד. אפשר לצרף להודעה גם תמונה או קישור. ההודעה הנה חד פעמית ולתמיד!

במקרים חריגים בלבד, ניתן לבקש מאתנו, המנהלים, שאנו נודיע בשם המדריך.

אירועים חד פעמיים/מתחלפים, ניתן גם לשלוח אלינו כהצעה ל "לוח האירועים" של הפורום ואנו נעלה אותם לפי שיקול דעתנו לאותו לוח בפורום. לוח אירועים זה מסודר לפי סדר התאריכים ותמיד תוכלו לחפש שם מידע על אירועים לעתיד.

תיהנו

פורום ריקודי עם לכל מי שריקודי עם ישראליים וריקודי עמים יקרים לליבם, וגם למי שרק רוצה לראות או לנסות 
המשך...
הודעה חדשה

קהל אוהד
22/09/14 18:58
29צפיות
אתמול נערכה הרקדה של שיקר ברעננה. האולם היה מלא ברוקדים נלהבים וגם נכחו המרקידים כמו שלמה ממן, משה תלם ולוי ברגיל.
גם באו לכבד וגם התכבדו בלימוד ריקודיהם.
הידד!!
אז כמה לימודים התכבדתם ללמוד?
22/09/14 22:08
13צפיות
וכמה זמן זה לקח מזמן ההרקדה?
מתכוננים לחג עם |תפוז| אנשים!
22/09/14 11:57
4צפיות
|סיר| היום בין השעות 17:00-19:00 נארח בפורום מבשלים כשר את איילת הירשמן, סופרת, בעלת טור ב-לאשה וכוכבת תכניות בישול טלוויזיוניות.
באירוח תוכלו לבקש מאיילת את כל הטיפים והשאלות שיעזרו לכם להקפיץ את ארוחת החג שלכם!

מוזמנים לשרשר את שאלותיכם כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|ספר|יש לכם הזדמנות לזכות בספר מתנה! היכנסו לפורום ספרים וספרות וכתבו לנו האם ואיך השתנה הטעם הספרותי שלכם בשש שנים?
ואולי תזכו בספר שש שנים" של הרלן קובן!

לפרטים נוספים והשתתפות:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
י.שיקר מרקיד, הרקדה, רוקדים וכפיה דתית של ש"ס
19/09/14 15:29
220צפיות
בשיא תפארתו של רבי ומרקידי שמעון עשור, שהיה המלך המוכתר של הרקדות השפלה וגם בזמן חילוקי הדעות והעימותים עימו . איתגרתי את הפורום וכיוונתי למעשה אליו, בשאלה שהיא רלבנטית עד היום   "של מי ההרקדה הזותי, של המרקיד או של הרוקדים".  היה לי ברור מראש מה היא גישתו ודעתו של שימעון כנציג המרקידים, שההרקדה היא של המרקיד !   האמנם ?  זה ניראה כבר אז יומרני ופשטני מידי.  מה שלא עושה השכל עושה הזמן ובסוף מבינים דרך הרגלים.   גם אצל גדי ביטון הגדול מכולם, זה יקח אולי עוד 20 שנים לפחות, אבל הבעיטה באחוריו תגיע לו.    "המלך מת יחי המלך החדש" !  לא מאמינים לי, תשאלו את שימעון עשור.

כעת נעבור לשאלה פשוטה יותר. למי שייך לוח הזמנים של ההרקדה למרקיד או לרוקדים. האם המרקיד רשאי לעשות בזמני ההרקדה ככל העולה על רוחו.
בחמישי האחרון ביקר בהרקדה באולם הספורט ע"ש אוסי וזוהר , ראש עירית רחובות מר רחמים מלול ממפלגת ש"ס.  כמובן שהמרקיד י. שיקר ביקש לחלות את פניו של ראש העיר. אלא שלאדון הנכבד החובש לראשו כיפה שחורה, שמייצגת אורח חיים דתי מכובד, לא מתאימים ריקודי זוגות מעורבים, ועוד בעוונותינו הרבים בני זוג שאינם נשואים כדת וכדין איש לבת זוגו.  נכון עשה המרקיד ובאמצע  סבב ריקודי הזוגות, עבר להרקיד מעגלים כל זמן שהותו של ראש העיר באולם.  עד לכאן אפשר להבין ולהתחשב ברגשותיו של האחר ולכבדו מתוקף תפקידו.

אלא שמרגע זה החליט המרקיד להפוך לגזלן והמשיך להרקיד מעגלים. תשאלו למה להשתמש במילה "גזלן". כי דעת חכמים בענין ברורה וחמורה, אפשרי להחזיר כל גניבה או גזל הן על ידי החומס,  או על ידי המשטרה או בית המשפט.   פרט לגזילת זמנו של האחר שאין להחזירו.     מר שיקר הנכבד חבל שלא איכפת לך מרוקדים קבועים בהרקדה אצלך, שיוצאים מוקדם לאחר הסבב השני של הזוגות, מסיבות  אישיות חשובות שלהם.    לא די בכך, אלא שהודעת במיקרופון שעוד שני ריקודים עוברים לזוגות והשמעת עוד 5 ריקודי מעגל נוספים.

מרקיד נכבד,  תודה לך על מעשיך הטובים, ותהנה עם מה שהחסרת מאיתנו.

לא כפיה ולא פלטפורמה
19/09/14 20:12
103צפיות
אכן ביקור אח"מ שיבש את הלו"ז המקורי, אל המרקיד החליט לוותר על משאל עם מיותר, המשיך עם ריקודי המעגל תוך נסיון להיענות לבקשות הרוקדים ונתן ממיטב הרפרטואר זוגות למשך מעל לשעה.
מי שבוחר להרגיש נעלב ונגזל יכול לקחת נשימה עמוקה, לצבור אנרגיה חיובית ולהמשיך להינות בהרקדתו הקרובה של י. שיקר
º
למה לחפור? רק-דן סכסכן
19/09/14 21:34
64צפיות
ביקורת מוגזמת, מיותרת. שיקר פעל נכון, ובתבונה.
20/09/14 10:19
73צפיות
יש ראש עיר וצריך לכבד את נוכחותו
ואם ראש העיר הוא אדם דתי, אז מכבדים את דתיותו ולא פוגעים ברגשותיו.
כל נשיא וכל ראש ממשלה, מתכבדים ומניחים כיפה על הראש, בבואם לחלות את פניו של הרב עובדיה יוסף ז"ל
זאת אינה חנופה, זהו דרך ארץ.

רק דן, מאין לו נושאים יותר עסיסיים להנחית עליהם את זעמו
חפר  וחפר, ומצא סופסוף נושא שהוא יכול להתנגח בו
אבל הפעם רק דן,   פ י ש ל ת ...

ורק לידיעתך,
הדתי הזה, מלול, הוא ראש עיר מצויין.  רק תשווה אותו לאשכנזי שמואל רכטמן ז"ל, 
איש בער שאפילו לא ידע להבחין בין חוקי ובין בלתי חוקי, ועשה בכספי העירייה כבתוך שלו,
ואמנם, הוא הורשע בפלילים.
כמובן, שאין קשר בין מלול המרוקאי ובין רכטמן האשכנזי, לעניין הכשירויות להיות ראש עיר
אבל הדברים נכתבו כדי לעצבן את רק דן
והלא רק דן רק מחכה שמישהו יעצבן אותו
ויהא זה אפילו חברו אליק...

ג'ון לנון כתב
19/09/14 23:08
86צפיות
שהחיים זה מה שקורה בזמן שאנחנו מתכננים תוכניות
זה באמת מאכזב שהתוכנית משתנה אבל ראש העיריה כיבד אתכם בנוכחותו (גם אם לא איכפת לך) ולמעשה גם אסור לו לראות נשים רוקדות בין אם הן רוקדות במעגל או בזוג, אז הוא גם ויתר על חלק מהערכים שלו כדי לראות אותך רוקד ונהנה, המרקיד כיבד את ראש העיריה
אז פספסת כמה ריקודי זוגות, זה כל כך נורא? איפה הגזל?
סיגל היקרה אני חייב לחלוק עלייך
20/09/14 00:01
91צפיות
האירוע שהתקיים במקום הוא אירוע בעל גוון חילוני על כל המשתמע מכך.
אם ראש העיר החליט לבוא הוא ודאי יודע במה המדובר על כל המשתמע.
אולי אחדש לך שיש רוקדים שבאים רק לזוגות ורק פעם בשבוע את לא חושבת
שהם באו כיוון שידעו מה יקבלו ?
הייתי מצפה מרוקד וגם ממך לעמוד על שלהם כדי לקבל מוצר שהובטח בפלייר.
אבל כתבתי לא פעם שציבור הרוקדים מקבל כל דבר כגזירה משמיים.

הצחקת אותי רקדן
20/09/14 00:04
84צפיות
בעוד 20 שנה לא ישארו רוקדים.
זה תהליך אבולוציוני.
בינתיים אולי יש לך פרוטקציה לקמפ ?
פולני יקר הגזמתם, ההרקדה של שיקר נפלאה. אירוע חד פעמי זניח..
20/09/14 02:01
82צפיות
תשאל 95% מהרוקדים ויגידו לך שבהרקת יום חמישי ישראל שיקר מאד קשוב לרוקדים. ביקור של ראש העיר, בלי קשר
ללהיותו חובש כיפה, חשובה מאד למרקיד, וגם לרוקדים, להמשך ההרקדה, להתגברות על מכשולים כמו רעש ודומיו ועל
מחיר הרקדה, וטוב עשה ישראל שרצה לרצות אותו ולתת לו כבוד.
אז פעם בשנה ירקדו פחות חמישה ריקודי זוגות, מזה לעשות סיפור כשמדובר באמת על הרדה נפלאה מכל בחינה. קצת פרופורציות לא יזיק.
ריקודים שמחים ובריאים
אורי גבעוני
ביזיון אין בכם אחד שמסוגל להשיב ולכתוב לענין
20/09/14 17:32
83צפיות
שאלתי שאלה פשוטה ועקרונית,  למי שייך לוח הזמנים הקבוע והידוע לרוקדים שבאים להרקדה, והאם המרקיד יכול עשות בו ככל העולה על דעתו. זאת בהנחה שכל הרוקדים שילמו לו עבור שירותיו להרקדה.  במקום לענות לענין, הפכתם כרגיל את הנושא לאישי כנגד רק דן,  שמאוהב במצב שתוקפים אותו אישית וזה מביא לו את האורגזמה.

אני יכול להתחייב  לכל הקשקשנים, שצברתי הרקדות שיקר יותר מכל אחד מכם. מדובר על אלפי שקלים שהשכבתי אצלו עם בנו הזוג שלי לאורך השנים, ולא הולך לסתום לו ולשום מרקיד אחר על יחס מזלזל ברוקדיו. רובכם בכלל מתחזים, אתם כל השנים היתם רוקדים של השמעונים בגנחום ובגולדה. מה לכם ולהתנהגויות ולגחמות של שיקר.

מישהו מכם יכול להסביר את הסיבה מדוע שיקר פותח וסוגר הרקדות.  תפסיקו לנכס לעצמכם את המוסריות והטפת המוסר. שיקום אחד מכל האינטליגנטים שכתבו והגיבו למסר שלי, שיבוא ויצהיר שרקד בהרקדות השבת של שיקר בראשון לציון כמוני, שבהחלט יש לו תשובה מדוע ההרקדה הזאת  נסגרה.

אי אפשר בלי כמה מילים לפאפא משהא, תשמע ידידי, עכשיו  שאתה כבר מסודר, מספיק עם המנהג להתחכך עם כל מרקיד מצוי, הרי כבר אין לך אינטרס אמיתי.  משהא בחייך כהרגלך, את מי ומה אתה מנסה לייחצן "ההרקדה של שיקר נפלאה"!  זה נשמע כל כך מעושה, שמנוני, מלוקק, ומלאכותי. אם זאת הפרסומת ששיקר ראוי וזקוק לה, אז באמת שהמצב שלו קשה.

הלאה המרירות
20/09/14 19:35
64צפיות
אלף כבאים לא יצליחו לכבות את רק דן.
לעצם העניין אנו באים למתכונת, אותה בונה המרקיד.
אפשר לבקש שינויים ותוספות, אך הוא המוביל ואנחנו בוחרים בין לרקוד לחלילו בין אם לאו.
rak dan ידידי, אין בכתבותיך אחד שכותב לעניין ושואל לעניין
21/09/14 03:19
58צפיות
אתה כותב - "שאלתי שאלה פשוטה ועקרונית,  למי שייך לוח הזמנים הקבוע והידוע לרוקדים שבאים להרקדה, והאם המרקיד יכול עשות בו ככל העולה על דעתו. זאת בהנחה שכל הרוקדים שילמו לו עבור שירותיו להרקדה."  
ומוסיף - "במקום לענות לענין, הפכתם כרגיל את הנושא לאישי כנגד רק דן,  שמאוהב במצב שתוקפים אותו אישית וזה מביא לו את האורגזמה".
אורגזמה היא פעולת גירוי מוחית, המתבצעת גופנית, מאד נעימה בעיקר שאינך לבד.... ואם בגילך המופלג היא עדיין נגרמת מקריאה בפורום אני ממש מקנה בך.
אם רצית תשובה לשאלה הקצרה בת שתי השורות, מדוע באו כל התוספות המיותרות? הייתי עונה לך במשפט אחד.
"ההרקדה שייכת למרקיד על כל מרכיביה, לטוב ולרע. החל מבחירת המקום, החזקתו ודאגה לבריאות הרוקדים, המחיר והרפרטואר, לוחות הזמנים והסבבים, הניקיו והרעש, הוא קיבל את המקום בחוזה שכירות, הוא עסק "ועל פיו ישק דבר".      יש לו חוזה על המקום אולם לא על ההצלחה. לכן מרקיד חכם מנסה גם לרצות את רוקדיו על מנת להגדיל את הכנסותיו וליצור חוג גדול ומצליח. יש מצליחים ויש שנכשלים אולם זו לא השאלה לדבריך למרות שאתה עצמך נגעת בהתנהלותו         של ישראל שיקר, ולא רק בהרקדה זו שזה בכלל לא עניינך בשום צורה.
זה שאתה צובר שעות ישראל שיקר לא עושה אותך למבין עניין. לפי ההכרות שלי איתך יש כמה דברים שאתה מבין ומתמצא בהם לא רע בכלל, אולם ריקודי העם הם לא הצד החזק שלך. יש רוקדים שבחודשים אחדים בריקוד עם מבינים וקולטים דברים שלא הצלחת אתה להבין בעשרות שנים כך שמספר השעות שצברת אינו מבטא את ההבנה והידע שלך.
למרות ששנתיים איני רוקד אני מוכן להתחרות איתך על כל פרימטר השייך לריקודי עם כולל כל ריקוד שמלמדים בהרקדות שאני יושב בבית ואתה הלומד והרוקד בהן. והמידע שאני מקבל מחברי ויודע לך אין מושג כלל או מושג מעוות.
אני מבין את המצוקה שלך מכך שיש לי קשרים טובים עם הרבה מאד רוקדות ורוקדים, מדריכות ומדריכים, גם ביום יום כשאיני רוקד. אולם עם הביקורת וההתקפות שלך, חוץ ממני, מאליק, מסש"י ועוד מספר קטן שחברים שלך ואוהבים אותך
אין רבים כמונו לצערי. מה מפריע לך שיש לי קשרים עם רבים וגם עם מרקידים שרובם דרך אגב יוצרים את הקשר איתי.
וזה הדדי ונחמד עבורי. "לא אורגזמה מלאה אבל חלקית"אני מתחכך עם כל מי שאני בקשר איתו, אני אוהב חברה ויש לי הרבה חברים, מה רע בזה.
אז לפני שאתה תוקף שלא בצדק תבדוק את המזרון שעליו אתה ישן. חבל שהאורגזמה מהתגובות שלנו מושכת אותך כל כך חזק שאתה יורה לכל הכיוונים במקום לחשוב אם ואיפה אפשר לתקן, איך אפשר לכתוב לעניין ולחשוב על שינוי האמצעים לקבלת האורגזמה במקומות אינטימיים יותר.
ריקודים שמחים ובריאים
אורי גבעוני

משהא לא ידעתי ששמעון עשור זקוק לעו"ד ודובר
21/09/14 15:19
54צפיות
משהא נכבדי מתנצל, לעיתים נידמה שאתה מייצג את המרקידים אפילו יותר טוב ממנו. אותי אינך מפתיע כלל, מתמיד  במקומות שהנך משתתף בשיח הכללי , תמיד ידעת לייצג ולהסביר את עמדת המרקידים על הצד הטוב ביותר,החל מידידך הטוב ציון אוחיון ודרומה.  עד עמדותיו ודעותיו הארכאיות של עשור, שבעד תחרות חופשית, אבל ללא יחסי נותן שירות ולקוחותיו.

מתפעל מאנשים מיושבים בדעתם כמוך  שאינם מגיעים לטיסה לחו"ל במועד הנקוב, והמטוס כבר המריא, אלה שמעודדים את הנכדים שלהם להגיע באיחור לבית הספר. ומיעצים לבניהם לא להתייחס ברצינות לזמני פגישות העבודה שלהם .   לא יודע מה היה בזמנך במקווה ישראל אני משער שנהגתם להתעורר בבוקר לקריאת הקוקוריקו. אבל בטח תוכל לספר על הזמנים בעמק שלא לכולם היו שעונים , והיה פעמון גדול שצילצל  להשכמה לעבודה.

מסתבר שאינך יודע, שאנחנו לא חיים בכפר נשכח בזימבבואה או בשבט ניכחד באמזונס. מדוע אתה חושב שזכותו של איש ואפילו שהוא הסגן של אישתו החכמה, לשחק עם השעון והזמנים שלי וגם עם ההנאות שלי. ישנם כאלה שנאלצים להגיע להרקדה מאוחר או לצאת מוקדם, זכותו של המרקיד לקפח אותם.    כך בדיוק נהג י.שיקר בהרקדת השבת אצלו בראשל"צ.  איחורים  של  חצי שעה ושלושת רבעי שעה במועד תחילת סבב הזוגות הראשון מה איכפת לו תתיבשו בחוץ.  העיקר שיש לו כמו למוטי מנחם חבורה של רוקדות צעירות, שצריך לדאוג להן לריקודי מעגל. תגיד אתה חושב שאנשים מטומטמים, הכתובת היתה על הקיר.

תיראה את ביביהו 1999 מפתח תקוה איזה גיבור, ניראה אותו מאחר ב-5 דקות למפגש שקבע  עם בת הזוג שלו. באמת תודה לך שעה זוגות אחרי שנסענו הביתה.  משהאינקה  חינדלך וחינחונים לשיטתך מעולם לא עבדו עלי, לא של נקבות ולא של זכרים.  "ישמרני אלוהים מידידי משונאי אשמר בעצמי".    אם אתם חושבים שהתגובות שלכם והחיזוקים והגיבוי יעאנו שאתם נותנים, להתנהלותו של שיקר שעושה רק מה בראש שלו,  תועיל לו, תבורכו.....

לדעתי אתה עושה הר מעכבר
21/09/14 23:18
36צפיות
התבאסת, התאכזבת, אפילו קיטרת פה
החיים נמשכים
יצא המרצע מהשק
21/09/14 16:35
58צפיות
אני בטוח שנפגעת ממעשים מסויימים שנעשו ע"י שיקר בעבר
אבל ההרקדה הספציפית הזאת מיוחדת ואת ההרקדה המיוחדת הזאת חבל לקלקל
אינני  בטוח שאתה נמצא ורוקד בהרקדה זאת כי אין בהרקדה זאת אפילו   3 רוקדים לא מרוצים
אישית אני חושב ששיקר אדם טוב מרקיד טוב וקשוב מאוד לרוקדים
פקח עיניים וקרא את תגובות אנשי הפורום האם הצלחת לגרום בפרובוקציה שלך למי מהאנשים להסכים לדעתך?
אתה כותב יפה נסה מזלך במקום אחר
חג שמח
לא יפה להשתין לבריכה ידידי רקדן
22/09/14 08:12
48צפיות
הרי אם תתגלגל אחורה במנהרת הזמן תראה שהפולני כבר מזמן כתב
שאין קשר בין השאלה לתשובה.אין פה שום תגובה עינינית.
אבל אז היה לך נח לשבת על כסא העור שלך בלי להגיב,חבל.
שתהיה לך שנה טובה.אני שמח שאתה לא נמצא במסדר מלקקי התחתים
שלצערי רבים נוגעים בו.
זה באמת נראה כמו ליקוק
22/09/14 15:50
28צפיות
אז למי הליקוק?
זה לא שהוא מגיע בכל שבוע
20/09/14 21:28
69צפיות
ביקר פעם אחת, תסלק אותו בכניסה?
גישתך אינה נעימה קנטרנית ואשיב לך כגמולך
20/09/14 02:53
107צפיות
אל תדון את חברך עד שלא תהא במקומוהיה דן את חברך  לכף זכותהלא אתה מבית שמאי ומזל שתמיד פרט למקום אחד הלכה כבית היללידידי לא רק אתה יודע לצטטועתה לענין  עצמו שיקר פשוט רצה להיות נחמד מה קרה גזלו ממך שני צעדים הבן אדם מדשדש כבר זמן רב מה יש לך?? קשה לך לראות שהולך לושנה טובה ותחשוב פעמיים לפני שאתה מגיבדי לחכמי מה ברמיזה ולשוטה בכורמזה
צפירת הרגעה
20/09/14 08:23
96צפיות
אין צורך להגזים במתקפה על רק דן שרוקד קבוע (כנראה)  אצל שיקר (לפי תגובותיו).
קצת נסחף עם המרירות לגבי כיפתו של ראש העיר. ניחא
הרי אם המרקיד היה מרים כוסית יין לכבוד ראש השנה ולו"ז היה משתנה עקב כך, אזי היו יורדים מהפרק הגיגיו אודות הכפיה דתית לכאורה
שמשהו בא להתארח ואפילו אם הוא ראש עיר
22/09/14 16:56
21צפיות
שישאל את המארח מתי מתאים בהנחה שיש לו מוגבלות צפיה.
ואז הוא היה מגיע למעגלים.
אני לא מבין מה יש לו לחפש במקום כזה בכלל שיש בו עירוב ונגיעה
ושאר מרעין בישין.
עזרה בהרקדה בחתונה
21/09/14 23:18
52צפיות
שלום
ואני וחבריי מעוניינים להפתיע חתן וכלה בחתונתם ע"י ריקודי עם של המוזמנים.  
איפה ניתן למצוא קבוצה של מספר רקדנים (כ-4) שיוכלו להגיע לאירוע (באזור פרדס-חנה) ולפרוץ בריקוד (אני וחבריי נצטרף מיד) בשאיפה שכל המזומנים יצטרפו ויהנו? 
כמובן שמדובר בתשלום!
תודה רבה
יונתן

|*|פתחנו פורום לסדרה האהובה עליך|!|
21/09/14 17:31
8צפיות
לרגל העונה החמה ביותר בטלוויזיה, פתחנו את הפורומים הבאים:

|טי-וי| פורום מחשבות פליליות
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|טי-וי| פורום נקמה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|טי-וי| פורום אוואטר והאגדה של קורה

|טי-וי| פורום האישה הטובה

|טי-וי| פורום שקרניות קטנות

|טי-וי| פורום על טבעי SuperNatural

|טי-וי| פורום נויורק
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|טי-וי| עד עצם היום הזה

אם הפורום לסדרה האהובה עליך עדיין לא נפתח, אתה מוזמן לפנות אלינו במסר אישי ולהציע את פתיחתו.
º
אור בקצה המסדרון
19/09/14 21:01
135צפיות
º
רציתי להוסיף את הסרטון של הריקוד הבא - מה אתם חושבים עליו.
הודעה זו מכילה סרטונים
20/09/14 18:37
89צפיות
מבחן טעימות
20/09/14 19:30
73צפיות
ראיתי. שום דבר בסרטון לא היה לטעמי: לא המוסיקה, לא הריקוד, לא הרוקד ואף לא הכרית http://www.timg.co.il/tapuzforum/images/Emo191.gif
º
אם אני חושבת כך. אוסף של צעדים. שום דבר לא מתחבר בריקוד הזה.
20/09/14 19:36
34צפיות
אני דוקא חושבת
20/09/14 21:21
51צפיות
שהוא הבין את המוזיקה ועבד טוב עם הקצב
על טעם והריח
20/09/14 21:34
49צפיות
הבעתי רק את דעתי.
מן הסתם יש הרקדות שאיני מגיע אליהן כלל ויש ריקודים שאינם לטעמי ואני יושב צד בזמן השמעתם.
אך רוקדים רבים חולקים על דעתי ואני יוצא מכליי על כך.
יש גם הדגמה של בתיה ביוטיוב והדגמה ולימוד ברוקדים
20/09/14 23:33
50צפיות
הדגמה של בתיה ביוטיוב -

הדגמה של משה טווילי ביוטיוב -

ויש גם לימוד + הדגמה באתר של שלמה ממן
(שיצר את הריקוד ביחד עם טווילי) באתר רוקדים
אחלה כרית
21/09/14 12:07
38צפיות
ובזה זה נגמר...חח
להקת המחול "הדודאים" פרדס חנה-כרכור
הודעה זו מכילה תמונות
20/09/14 23:37
43צפיות
היי חברים,
אומנם מדובר בפורום ריקודי-עם, אבל אם יש לכם ניסיון מלהקות מחול, פולקלור או סתם בא לכם לנסות, אנחנו נמצאים בפרדס חנה-כרכור בכל יום ראשון עם ה-כוריאוגרף המדהים דדו קראוס!
להקת 30+, להקת וותיקים וכו' (כל הפרטים בפלייר המצורף).
סומך עליכם שתיצרו קשר :)
המשך שבוע שקט ורגוע! 
המרקיד שמעון עשור סוגר את החוג המיתולוגי בגן נחום
19/09/14 09:17
129צפיות
שמעון עשור סוגר את החוג המונומנטלי שלו, בגן נחום, ראשל"צ,
וזה מה שכתבתי לו בפייסבוק:

"שמעון יקר, לעולם נזכור את הימים הכי יפים בחוג שלך,
החוג אשר שמעו הלך למרחוק, כאחת ההרקדות הכי תוססות,
שמשכה אליה את מיטב הרוקדים שבאו גם ממרחקים. 
החוג שלך כיכב שבועות וחדשים בפורום ריקודי העם,
ומה לא נכתב בפורום על החוג הזה. הרוקדים בחוג שלך הצטלמו והעלו את הצילומים בפורום ובאינטרנט,
אנשים מכל רחבי הארץ זיהו את הדמויות, ורוקדים שלך בחוג, הפכו להיות סוג של סלבריטי, ידוענים.
היית קנאתם של הרבה מאד מרקידים.
חגיגות המימונה, התימניאדה, שארגנת ברוב טעם, הפכו להיות קרנבל לאומי, ורוקדים הגיעו מאילת כדי להשתתף בחגיגות
לא היה עוד מרקיד כמוך, בתור משתתף פעיל, דעתן, מאתגר  - בפורום ריקודי העם,
הכותבים הכי מוכשרים רקדו אצלך בגן נחום, 
חבל על הזמן, כמה שהיה זה חוג מוצלח

מתברר שאחת התכונות הכי חיוביות שהיו בך - יושרה ואומץ לב להיות כן עם עצמך ועם הדרך שלך -
דווקא תכונות נעלות אלה, היו לך לרועץ. 
התברר כי במקצוע הזה המרקיד צריך להיות חנפן.
אתה אינך חנפן, התכונה הזאת זרה לך. אתה לא החנפת לרוקדים הרעים, שרצו להשליט בחוג - בכל חוג, לא רק בחוג שלך - את הגחמות שלהם,
ואתה לא איפשרת להם את זה.
חבורה של רוקדים התארגנו להרע לך,
ומאותו יום בעצם התחילה תקופה חדשה בריקודי העם, והיא תקופה של אבדן התמימות. 
נזכור את החוג שלך לנצח,
כי הלא הוא כבר חקוק בפנתיאון של ריקודי העם, כל מה שנכתב על החוג הזה בפורום - יישאר כתוב שם, כעדות היסטורית, לדורות, ולהיסטוריונים של העתיד.

עלה והצלח במקצוע שלך, קולגה יקר. "
ממני,  יוסי אבידור, עו"ד
גן נחום-מקדונלד-דגל אדום
20/09/14 00:16
93צפיות
לצערי אני מזהה כבר תקופה ארוכהתופעה בהרקדות שונות.
רבים מהמרקידים מחקים את גדי ביטון ומסתופפים בצילו.
כל ריקוד חדש שיוצא ישר מובא ללימוד בעצם הם סוג של
סניף להרקדות האם בבית דני ובאוניברסיטה.
במקום ליצור רפרטואר יחודי ומענין הם מסתפחים לפס היצור.
הנגזרת מזה שקל לרוקד היום להגיע להרקדת האם בלי להרגיש
שום קושי ופער הוא ימצא שם חבורה יותר גדולה עם מבחר גדול.
שלל תתי הרקדות כמו זוגות ונוסטלגיה.ולפתע אתה מגלה הרקדות ותיקות ומוערכות
מאבדות קהל לטובת הרקדת האם וכך ההרקדות האלה מגיעות לקיצן.
לצערי זה סנונית ראשונה למגדל קלפים. 
פולני, אני מוצא תוובנה מעניינת בדבריך, אכן,
20/09/14 10:26
63צפיות
אני גם כן ער להשלכות של הסגנון שגדי מכניס לריקודי העם
השלכות שליליות.
גדי מנסה לגרום לכך שכל הרקדה שלו היא SHOW
וכיון שאין דבר שגדי אינו מצליח בו ( נולד עם כמה וכמה כשרונות)
אז יוצא כי הוא מנער ומטלטל את תרבות ריקודי העם
והופך אותה לרביו  מוסיקלי
והקהל זורם כדי לראות את הקוסם גדי בפעולה.
חבל.
כך בעולמינו פעם אתה למעלה ופעם למטה, גן נחום היה בפסגה!
20/09/14 01:46
79צפיות
כל מי שיקרא את ההיסטוריה יראה שמתחילה וכמעט עד סוף שנות - 2000 כמעט 10 שנים, טרם הפייסבוק וחבריו, גן נחום בניהולו של שמעון עשור היה מהחוגים המובילים בארץ ובודאי במקום ראשון בתודעת הרוקדים בארץ בפירסום ובכתבות בפורומים, דיונים אודות ריקודי העם ,בעיקר פורום רוקדים המוביל באותה עת, ומעבר להרקדה ורפרטואר טובים  הצטיין גם בחברה מגובשת, הרבה שמחה וחברותה בין רוקדים ואירועי המימונה וחגים אחרים ששמעון עשור אלוף ישראל בהם ושמעו יצא בכל ההרקדות על ההשקעה והנתינה הנפלאים עד עצם היום הזה.
אני ורבים אחרים מודים לשמעון עשור על שחווינו תקופת חיים נפלאה שלא תישכח. 
מאחל לשמעון עשור שיתרכז ויצליח במשרד עו"ד שלו, שבעוד מספר חודשים תצטרף אליו עם גמר ההתמחות גם שני,
שישמור על התא המשפחתי החדש ויתחיל ליהנות מקצת רוגע וערבים פנויים אחרי שיותר משלושים שנים לרוב היה יוצא
לפנות ערב וחוזר בשעות הקטנות של הלילה.
שנה טובה ומבורכת
ריקודים שמחים ובריאים
אורי גבעוני

הרקדה בגן נחום
22/09/14 18:00
15צפיות
האם  פרישתו של שמעון עשור היא סוף  תקופה או רק"זעזוע קל בכנף" ?
º
שמעון עשור פרש מריקודי עם, יש מחליף לגן נחום בקרוב תשמע.
22/09/14 19:29
7צפיות
|*|נפתח פורום חוכמת ההמונים|*|
18/09/14 14:27
11צפיות
|נורה|פורום חוכמת ההמונים הוקם בשבילכם, הגולשים והגולשות שמעוניינים להשתמש בחוכמת ההמונים כדי לקבל עצות, תשובות, רעיונות וכל דבר אחר שיעניין אתכם.
חוכמת ההמונים יכולה לעזור ולהועיל בכל מקרה שבו אתם רוצים מגוון של דעות, מאנשים שונים אשר עוסקים בתחומים שונים, כדי לסייע לכם להגיע למסקנה מסויימת, רעיון או אפילו החלטה, בכל נושא שעולה על רוחכם.

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו... ואל תשכחו להיות יצירתיים :-)

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
תמלילי הזמר המזרחי - עידוד לאלימות נגד נשים
15/09/14 11:12
117צפיות
שמעתי אתמול שיר מזרחי
ובו המייבב ( ז.א. הזמר) 
שר את המלים האלה:
"אין היגיון באהבה אלייך
אך לא אוכל לחיות בלעדייך".

לעניות דעתי, המשפט: "לא אוכל לחיות בלעדייך" אינו לא לירי, לא פיוטי, לא תמים, זה בדרך כלל שפה של מאצ'ו 
שאינו רואה ביחסים זוגיים את הצד השני, אלא רק את הצד שלו.

אני מניח שאתם יכולים  להביא דוגמאות נוספות,
של משפטים
כביכול תמימים, ומבקשים לבטא אהבה עמוקה, 
אבל הם בעצם מהווים אמירה אגרסיבית
של אחד שאינו יכול לעמוד מול פרץ יצריו
זאת דעתי,
אין לי חיבה רבה לגיספנים ולכל חבר מרעיו ה"פייטנים"
ואני בדרך כלל מאזין רק למנגינה המזרחית, שאותה אני אוהב.
אתמול שמעתי את שתי השורות האלה, והתעצבנתי.

אליק לצורך הדיון
18/09/14 09:31
55צפיות
בוא נבחר מס שורות משיר שיתארו אותו כמערבי.
 זה לא נותן מנוח
האם יהיה בי כח?
אין לי דבר, אין לי אין לי דבר מלבד אהבתנו
ואם אמצא הדרך האם יהיה בה ערך?
יש רק אותי, יש רק אותי וזה מעט
במה זה שונה משירים של מיזרחים ?
פולני ידידי, אין לי אלא להיתלות על עץ גבוה, הלא הוא יהורם
18/09/14 11:05
64צפיות
גאון,
יהורם גאון התיחס אל הזמר המזרחי, כאשר אמר עליו:
"זהו זבל שלא ברא השטן".
אני איני מכיר הרבה תמלילים של הזמר הלא מזרחי,
אבל יש לי אוסף שיריו של פרנק סינטרה.
באף שיר לא שמעתי אותו שר משפט כגון:
i ca'nt live without you
המשפט: "לא אוכל לחיות בלעדייך", הוא משפט שאומר אותו הבעל  האלים לאשתו לפני שהוא מכסח אותה, אם היא רוצה לנטוש אותו.
יש זבל מכל המינים והצורות
19/09/14 00:11
40צפיות
זה שיש שירים נחותים בז'אנר מסויים לא אומר שהכל נחות, או שהשירים הנחותים קיימים רק בז'אנר הזה
מלאך שומר-
18/09/14 08:52
73צפיות
פנינים מארכיון הערוץ הראשון
17/09/14 23:30
69צפיות
אני נוהגת לבדוק מה משדרים בלילות בערוץ הראשון ולהקליט תוכניות נבחרות, אתמול צפיתי בתוכנית שבמרכזה הזמרת אילנית
במהלך התוכנית הציג אותה יונתן כרמון שכידוע גילה אותה

חוץ מזה 2 אנקדוטות משעשעות:
1. אילנית רוכבת על גלגליות
2. כתוביות המלים לשיר אהבה היא שיר לשניים (אני חושדת שהוסיפו אותן לאחרונה והן לא היו חלק מהתוכנית המקורית) "הולם כדובים שבלב"
אל תתנו לו לשיר. לישי לוי
16/09/14 14:20
139צפיות
ישי לוי לוקח שירים מהקלסיקה העברית
במיוחד שירים עם נופך רוסי יפהפה
שהפו להיות נכסי צאן ברזל של ההווייה הישראלית  -  
והוא שר אותם לפי סגנונו:
הוא מענטז אותם, מעכס  בהן, עושה להם יציאות עם נקעים בישבן
הוא ממזרח אותם ומאסלם אותם 
עד שהם נראים כמו קרבנות של דע"ש.

למרבה האירוניה, הייתה לזמר גם ההעזה לפנות אל אייל גולן ולבקש מאייל גולן לבצע דואט
אני מתאר לעצמי את התדהמה שהכתה באייל גולן
אבל כאדם מנומס הוא ענה לישי:
"אתה יש לך "יציאות" שאני לא מסתדר איתן"
אליק,אתה חמוד וגם חכם
16/09/14 14:38
89צפיות
חושבת כמוך.שיר מזרחי לא צריך לשכנז,ושיר אשכנזי לא צריך לאסלם.
אתה צודק לאללה.
º
אליק ידידי, האם היית בקורס צלפים ?? כי קלעת בול במטרה !!
16/09/14 15:20
58צפיות
אייל גולן שר שלמה ארצי ,ישפוט העם
16/09/14 15:35
97צפיות
פולני, אתה דמגוג טוב, ניצחת: אין כמו אייל גולן.
16/09/14 16:36
85צפיות
תן לו את השיר הכי בינוני והוא יהפוך אותו לפנינה
הוא תמיד יעלה באיכותו אפילו על המקור
וגם אם המקור הוא שלמה ארצי.
אבל, כבר אמרו חכמינו: "היוצא מן הכלל  - מוכיח את הכלל".
אז אשכנזי זה טוב ומזרחי זה רע?
16/09/14 23:11
70צפיות
אסור לערבב?

בדיוק צפיתי בסרט תיעודי על הקו קלוקס קלאן לפני שעה, גם הם אמרו שאסור לערבב
לזוגות ברמת השרון צריך להביא מגבת קינג סייז
14/09/14 11:59
168צפיות
כבר כמה חודשים, שרצינו בת הזוג שלי לריקוד ואני להגיע ולטעום את הרקדת שבת הזוגות ברמת השרון, בהנחיית ירדנה לייב ועופר אלפסי. אלא שכל פעם שהיתה הרקדת שבת ברמת השרון משהו התפספס לנו מלהפגש.  גם השבת הזאת היתה בספק שנוכל  להגיע, בסוף הכל הסתדר.  הכבישים היו פנויים והנהגת שלי היתה עשר, תוך 20 דקות הגענו.
רק נכנסנו לאולם, עוד לא רקדנו ריקוד אחד והבנו שאכלנו אותה, נכנסנו לתוך סאונה דחוסה ומהבילה. נו מה אפשר לעשות, אחורה פנה אחרי חודשים של ציפיות.
ישנם גברים שכדי לספוג את הזעה,  משתמשים בבנדנה או שרוול סופג על אמת היד, וישנם כאלה כמוני שמביאים  פיסת מגבת קטנה. לא זוכר מצב בהרקדה שפיסת המגבת שלי תהיה ספוגה ורטובה כולה מזיעה. לא נעים לרדת נמוך אבל גם בת הזוג התלוננה על המצב האישי שלה.  נכון שיש פתרון קל לגברים ראיתי רוקד בעל נסיון ששלף להתנגב במגבת מגבת ולא צעצוע. אבל אם כך, תגידו מראש שצריך להביא לרמת השרון מגבת קינג סייז.
נכון שמפעל ההזנה בהרקדה היה בסדר גמור טרי וטעים, אבל אנחנו הרי לא באנו למטרת הסעדה עצמית. גם הרפרטואר היה כמצופה משובח עבור מבחר מעורב של רוקדים. יש לציין לשבח את ירדנה ועופר שהקפידו להדגים את הריקודים במרכז הרחבה.
בכללי לגבי רמת השרון.  אם האולם הישן והלא מתוחזק באושיסקין מלפני 50 שנה, זה מה שיש לכם להציע לרוקדים, שמגיעים ממקומות של אולמות חדשים ממוזגים ומתוקתקים, מרחובות, ראשון לציון ונס ציונה. אז אין כל הצדקה למחירי הדירות אצלכם, דבר ראשון תורידו מחירים ואת הגאווה מהפרצוף. אבל אם אין לכם אלטרנטיבה רצינית של אולם מתאים. אז 5 דקות על יד בהרצליה יש היצע מתאים.   לקראת הפרישה שלחה אותי הזוגית עם מסר ברור לדוכן המרקידים, תגיד להם שלפני חודש ינואר אנחנו לא נגיע וגם אז בשביל להתחמם.
ירדנה ועופר, אל תיקחו אותי קשה וברצינות יתרה.     מודים לכם על כל מה שהשתדלתם בעבורנו.    מבחינתנו ינואר מתאים לנו, אלא אם ברמת השרון יתעוררו מהתרדמת לפני כן.
שתהיה לכם ולכולנו שנה טובה ומועדים לשמחה.

יש לפחות מאוררים?
14/09/14 16:15
81צפיות
אגב, אני לובשת ביגוד מנדף זיעה כשאני רוקדת בקיץ, הרבה יותר נעים לכולם
º
אכן גם חולצת ספורט אוורירית חשובה, וגם אוורור
14/09/14 17:06
65צפיות
רק דן-מגיע לך !!!!
15/09/14 08:50
93צפיות
לא פעם כתבתי על זלזול של מרקידים והפרסום נותר ללא תגובה.
לכן אל תתפלא שכשאין חתירה לאמנת שירות בין מרקידים לרוקדים
אנו מגיעים למצב כזה.
אתה בטח לא יודע שזו הרקדת זוגות השניה שזה קורה.
כתבתי לא מזמן על מדריך שלא הגיע להרקדה שלו ולא הודיע
ידידה טובה שלי שמגיעה אליו באופן די קבוע פשוט התבאסה 
מאותה ההרקדה הריקודים היו שונים ולא לטעמה.
לכן עשיתי כלל ברזל בהגיעי להרקדה אני שואל עם המרקיד שאמור
להיות נמצא ולפי זה אני קובע אם אשאר לרקוד.

פולני רמת השרון חרטא למה לבת הזוג שלי מגיע עונש
15/09/14 11:31
95צפיות
ידידי הפולני בנשמתו, זה בסדר גמור שיש לך תיק עלי. אבל למה  לבת הזוג שלי לריקוד מגיע עונש, בגלל אושיסקין זכרונו לברכה.
תראה פולני נכבדי, אני לא יודע מה איתך.  אבל אני למדתי בחיים שלי, אפעם לא ללכת נגד הראש של האישה.  אפילו משהא שהוא מגדולי המומחים לעניני נשים, יגיד לך שתמיד עדיף לזרום איתה.  מה גם שאין עליה, ועושה לך שירות, אוספת אותך מהבית וגם מחזירה אותך לשם.  מה שנותר לך זה לשבת אצלה בכיף במכונית, כומו נסיך סעודי או קטארי ברחובות דוחא.

כשהיא בת הזוג פינטזה במשך חודשים על רמת השרון, לא היתה לי כל סיבה שלא לרצות אותה, ביננו לא ממש משנה היכן בדיוק אתם מעבירים את השבת זוגות העיקר להנות.  כשאומרים לך רמת השרון יעאנו בסטייל, אתה מניח שזה מינימום חמישה כוכבים פלוס.     זה נכון שאנחנו רק עכשיו יצאנו מושפלים, מתוך המנהרות והפירים.  אבל לך תדע שזאת החוויה האולטימטיבית המצפה לך שמה באושיסקין.   בשביל לנשנש מעט עליך לגשש דרכך בתוך פיר מדרגות שבקצהו אתה מוצא עצמך בתוך בונקר ממוגן, כאילו אתה ממש מתחת לבית החולים שיפא בעזה.    חלילה שבא לך לעשות בשרותים, חייבים לרדת לעומק 25 מטר.   ועוד לא אמרנו כלום על האין מיזוג אויר.

הכל יכול להיות ממש אחרת, ממילא כולם מגיעים ברכבים שלהם. אז מה הסיפור. בטווח נסיעה של 5 דקות נוספות אפשר למצוא מספיק אולמות בהרצליה, רעננה והשד יודע היכן עוד יש אולמות ראויים.
 איפה כתוב שחייבים להידבק דווקא לרמת השרון.....

לו היית מתעמק בתשובה אולי היית מבין
15/09/14 18:01
74צפיות
שממש אין לי ,שום תיק עליך.
כל שניסיתי להסביר לך הוא שכאשר אני קובל על מדריך
אני מצפה שתהיה התיחסות.
זה לא בעיה פרטית של שנינו .ההרקדה היא סוג של מוצר
וחובה על היצרן לעמוד בסטנדרטים מינימלים.
האם דרשת החזר או פיצוי או שפשוט השלמת עם המצב ?
בחדרי ליבי-רפי זיו-https://www.youtube.com/watch?v=1koSNMK_iJs
לפני שרקדן קופץ עליי שוב זה עם המצגות..........
הסיבה שההעליתי פה את הריקוד זה בגלל שניתן לראות את הסיגנון הרהוט של עופר,גם מי שמתקשה בריקוד יוכל להתמודד בקלות עם רק יהיה קשוב להדרכה ברקע.
והדבר השני שצד את עיני זה הצעד הזהה בריקוד בחדרי ליבי ולא ממהר.
חשבתי שזה יחודי לריקוד לא ממהר (בת הזוג נעה מאחורי המוביל).
מסתבר שלא.
ערב מצוין 

למה כל כך יקר?
15/09/14 18:08
106צפיות
אפשר לוותר על האוכל המשובח ולהוריד את המחיר בהתאם למשהו סביר?
אנחנו רוצים גם לדאוג למשקל, אם נרצה לאכול אפשר במסעדה.
הזמנה למחול-
15/09/14 11:09
79צפיות
הזמנה למחול
20/09/14 19:44
16צפיות
ריקוד שבזמנו נטחן בהרקדות ואהבו לרקוד אותו. פה ושם עדיין נרקד מדי פעם בהרקדות. ריקוד שחיבר ישראל שיקר מהריקודים שחיבר לשירים של אורי פיינמן  בזמנו.
פורום ייעוץ רוחני

חדש בתפוז

פורום ייעוץ רוחני בואו לקבל תשובות לשאלות >>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום