לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

רוקדים יקרים כשנכנסתי לראשונה לפורומים של תפוז חיפשתי, כמובן, פורום לריקודי-עם ונדהמתי להיווכח שפורום כזה לא קיים.

הכיצד? איך יתכן שתחום זה, ממנו נהנים עשרות אלפים בכל הארץ (ובעולם), אינו בין הפורמים של תפוז? האם בין כל הרוקדים אין כאלה הגולשים ברשת? ואולי בגלל שאין בעיות ואין מה לאמור ולשאול בנושא ``ריקודי-עם``? אולי בנושא זה רק הרגליים הן ש"מדברות" והראש בכלל לא חושב ומתעניין? לדעתי, אין זה כך. אני בטוח שבנושא חברתי, תרבותי זה יש הרבה שאלות ובעיות המציקות לכם ואין לכם היכן לשאול וממי לקבל תשובות ותגובות. וחוץ מזה הרי יש לכולנו כל כך הרבה מה לומר...

אז זהו - זה המקום!

אני בטוח שנפגוש כאן מגוון דעות ורעיונות רחב ביותר וגם לכם יהיה מה לאמור-לכתוב על מה שכתבו חברים אחרים.

...אופס רגע, נא לקרוא ולהפנים: בפורום שלנו מדברים (כותבים) בנימוס. כולם מכבדים את כולם ולכולם זכויות שוות (נו טוב... לנו, המנהלים, יש קצת יותר "זכויות" כדי לדאוג שהכל יתנהל כשורה, אבל איש לא יפגע בשל כך באופן אישי. מבטיחים! ).

"ביקורת בונה"? יש דבר כזה? איננו בטוחים. אנו שמחים לקרוא משובים על פעילויות בתחום. על המשוב להיות "לגופו של עניין", ז"א יש לנמק בצורה מדויקת את הטענות והבקשות המועלות.

השמצות אישיות וביקורת הורסת יורדו מהפורום.

מסרים אישיים, שאינם נוגעים לכלל חברי הפורום, אנו מבקשים להעביר באמצעות "מסר אישי".

איננו מאפשרים עיסוק בהעברת קבצי מוזיקה לא חוקיים - הודעות כאלו תמחקנה - תודה.

חשוב מאד: הפורום הנו במה לדיונים. מידע על הרקדות תוכלו לראות באתר "רוקדים" . אין אנו רוצים להפוך פורום זה ל "לוח מודעות" ולכן איננו מאפשרים הודעות על אירועים עתידיים ועל הרקדות קבועות. יחד עם זאת, לאחר התלבטות רבה, החלטנו לאפשר אך ורק הודעות מסוג זה:

1. הרקדות חדשות לפני פתיחתן.

2. אירועים חד פעמיים או חד חודשיים.

3. במקרים מסוימים, הודעות של המנהלים לפי שיקול דעתם.

ההודעות שבסעיפים 1 ו-2 יועלו אך ורק ע"י המדריכים המבצעים של אותה הפעילות, בשמם האמיתי בלבד. אפשר לצרף להודעה גם תמונה או קישור. ההודעה הנה חד פעמית ולתמיד!

במקרים חריגים בלבד, ניתן לבקש מאתנו, המנהלים, שאנו נודיע בשם המדריך.

אירועים חד פעמיים/מתחלפים, ניתן גם לשלוח אלינו כהצעה ל "לוח האירועים" של הפורום ואנו נעלה אותם לפי שיקול דעתנו לאותו לוח בפורום. לוח אירועים זה מסודר לפי סדר התאריכים ותמיד תוכלו לחפש שם מידע על אירועים לעתיד.

תיהנו

פורום ריקודי עם לכל מי שריקודי עם ישראליים וריקודי עמים יקרים לליבם, וגם למי שרק רוצה לראות או לנסות 
המשך...
הודעה חדשה

º
מבקשת רשימה של ריקודי העם של טוביה טישלר.
31/10/14 12:36
35צפיות
º
באתר רוקדים חיפוש רק לפי שם מחבר הריקוד
31/10/14 13:48
19צפיות
קבל תשובה
31/10/14 23:43
2צפיות
º
מקרוב
31/10/14 23:59
התנצלותי בפני סבא של יהלי
31/10/14 09:13
69צפיות
אני מתנצל בפני חברי, סש"י
על דברים שכתבתי בגינו
בתאריך 25.10.14.

במקרה זה לא שעיתי לעצתו של חברי האחר, משהא
שכתב לי פעם, לספור עד 10 לפני שאני שולח  הודעה.

הדברים שכתבתי יצאו מפרופורציה
והם נכתבו בעידנא דריתחא
אני מכבד אותך, סש"י, והצטערתי על כי נפגעת מדבריי.
אליק תודה
31/10/14 13:43
45צפיות
מקבל את ההתנצלות ונמשיך להיות חברים. ואת האש נכוון לא אל חברינו, אלא אל האויבים שהם לצערנו ידועים ומוכרים.
º
סש"י אליק חברי, אלו הרגעים היפים שבחיים! וגם-אין לנו אויבים!
31/10/14 14:15
20צפיות
Relativity כמה שווה רוקדת צעירה ונאה לרוקד מבוגר
28/10/14 17:01
183צפיות
דון אלברטו, הפרופסור היהודי הידוע לפיזיקה איינשטיין, אבי תורת היחסות, היה בנעוריו שובב וחרמן לא קטן. מה שידוע פחות הם נשואיו לסטודנטית הסרבית מילבה מאריץ' אשתו הראשונה ואם שלושת ילדיו.  יש ריכולים שהיתה שותפה נכבדה לניסוח התאוריה לצידו, כמתמטיקאית ופיזיקאית מחוננת .

אם אנו דנים בתורת היחסות שבין בני זוג הרוקדים ביחד, אז באמת שהכל יחסי ביחסים שבינו לבינה.   אמרנו, צעירה ונאה ? כמובן הכל בעיני המתבונן, יהיה מדויק יותר לומר אחת  פנויה יד שניה במצב טוב מאוד.  גם הגדרת הרוקד כמבוגר, עושה עימו חסד לא קטן, כמי שמצוי בגילו השלישי. ושניהם נראים ביחד ולחוד, יותר כאב ובתו.

מאחר ואנו עוסקים בתאוריות ואין ברצוני לחטוא בלשוני, בואו נניח שמתן החסות וההתיחסות שבינהם, הנם לצורך ריקודים בלבד.  כדי לשמור על צינעת הפרט לא נסגיר כל רמז גיאוגרפי, או אישי, שעלול חלילה לגרום לזהותם.  אלא שמדובר במקרה אמיתי המתקיים באופן קבוע.

על מנת שיתאפשר לרוקד המדובר לרקוד עם אותה בת הזוג, הצעירה ממנו בשנים רבות. עליו לנסוע כחצי שעה לכל כיוון. כדי לאסוף אותה מביתה וגם להחזירה לשם בתום ההרקדה.

אדון איינשטיין,  לך תדע ותבין        E = mc2

&
28/10/14 17:37
97צפיות
אם  היא רוקדת טוב  והם רוקדים קבוע הרבה זמן ,אז כנראה היא שווה  עבורו כמעט  כמו אישה צעירה ושלושה ילדים ,

אולי צריך  דווקא להצטרך למושג מעולם הפסיכולוגיה  - קינאה

נ.ב.  למרות שברור לי למה , כמו לכל אחד אחר ,  אני דווקא מעריך את העובדה שהוא משקיע זמן ודלק  להביא ולהחזיר אותה
    כמו שהוא היה עושה זאת עבור ידיד גבר מבוגר
Relativity כמה שווה רוקד מבוגר לצעירה נאה
28/10/14 20:01
97צפיות

הסטודנטית הסרבית מילבה מאריץ' אשתו הראשונה ואם שלושת ילדיו של איינשטיין הייתה מתמטיקאית ופיזיקאית מחוננת, חרמנית לא קטנה ושותפה נכבדה לניסוח התיאוריה לצידו.
אם אנו דנים בתורת היחסות שבין בני זוג הרוקדים ביחד, אז באמת שהכל יחסי ביחסים שבינו לבינה.   אמרנו, צעירה ונאה ? כמובן הכל בעיני המתבונן, יהיה מדויק יותר לומר אחת  פנויה במצב נפלא.  גם הגדרת הרוקד כמבוגר, עושה עימו חסד לא קטן, כמי שמצוי בגילו השלישי. ושניהם נראים ביחד ולחוד, יותר כאב ובתו.

מאחר ואנו עוסקים בתיאוריות ואין ברצוני לחטוא בלשוני, בואו נניח שמתן החסות וההתייחסות שביניהם, הנם לצורך ריקודים בלבד.  כדי לשמור על צנעת הפרט לא נסגיר כל רמז גיאוגרפי, או אישי, שעלול חלילה לגרום לזהותם.  אלא שמדובר במקרה אמיתי המתקיים באופן קבוע..

על מנת שיתאפשר לרוקדת המדוברת לרקוד עם אותו בן הזוג, רקדן מנוסה, המבוגר ממנה בשנים רבות ותומך בה תמיכה כלכלית נרחבת כולל תשלום כניסה להרקדות ונסיעה כחצי שעה לכל כיוון לאסוף אותה מביתה ולהחזירה בתום ההרקדה, הרוקדת גורמת לרוקד ליהנות מכל מכל רגע וגם הרוקדת נהנית מרווחה כלכלית עד שתמצא את הבחור המתאים לה.

אדון איינשטיין,  לך תדע ותבין        E = mc2

אני מבין את זה !! וגם בטוח שידידי ה"איינשטיינים" רק דן ואליק ורבים אחרים היו מיישמים את התיאוריה הזאת במהירות האור אם רק הייתה אפשרית עבורם. 
מאחל הצלחה ל"אבא והבת" שמצאו דרך ליהנות על פי תורת הייחסיות - "גם האצבע נהניית וגם האוזן".......
ריקודים שמחים ובריאים
אורי גבעוני

הייתי תוהה
28/10/14 21:55
98צפיות
כמה תמימות הכוונות שלו לגביה, אני במקומה הייתי נזהרת
º
"קנאה יוקדת", זו ההגדרה שלי לפוסט ההזוי הזה
29/10/14 08:09
65צפיות
לא הבנתי על מה התהייה ?
29/10/14 08:55
88צפיות
וגם לא הבנתי למה היא צריכה להיזהר (סיגל כתבה...)
תרשו לי להגיב: רק דן לא כתב מתוך קנאה
29/10/14 12:36
84צפיות
לרק דן ידידי ישנן 3 בנות זוג, בריקודים, כולן נאות ומצודדות, כולן צעירות ממנו, כמה מהן אפילו במספר שנים ניכר.
אבל, רק דן זכה בבנות זוג אלה בזכות ולא בחסד.
לא משנה מה גילו הכרונולוגי של רק דן בת.ז. שלו
רק דן, עדיין צעיר, נמרץ, חריף שכל, סוג של "בייבי פייס"
( זהו ביטוי שמדביקים לירון לונדון, אשר למרות שנותיו יש לו פנים צעירים)
ולא רואים עליו את שנותיו
ואם הוא רוקד עם צעירה
הוא אינו נראה כמי שנפלה לחיקו מתנה גדולה ביג דיל.

בניגוד לרק דן, רק דן זיהה אצל הרוקד המבוגר, עליו הוא כתב בשרשור זה,
לא רק גיל מופלג,
אלא גם נמיכות קומה
הוא ראה את הריר שזב לו מפיו של הרוקד
הרוקד הזה נראה לרק דן פתטי.
המאמצים שהרוקד המתושלח הזה משקיע בבניית הקשר שלו עם בת הזוג, ראויים לחמלה, למי שמתבונן בו מן הצד
וזה מה שרק דן ראה, בהתבוננו בזוג, מן הצד.

אז, אנו הבנים, קצת זועמים על מבוגר אחד מתוכנו שמשפיל את שערות ראשו הלבנות, או את קרחתו, עד עפר
כדי לזכות בחיוך הסלחני של צעירה..
כן, זה מקומם, וזה מה שרק דן רצה להעביר לנו כמסר.
רק דן אומר לנו: רוקדים מבוגרים, תרקדו עם בנות זוג צעירות
אבל, אל  תשפילו את עצמכם...
אליק ידידי, דעתי שונה,כתוב-"אל תשפוט את חברך טרם היית במקומו
29/10/14 15:23
72צפיות
אליק ידידי בוא לא נהיה פסיכולוגיים, כולנו בני אדם ולכל אחד עולם משלו. אם נתחיל לשפוט כל רוקדת ורוקד נמצא שיש
עשרות מקרים שיראו בעינינו השפלה כי ההשפלה פנים רבות לה. האם נקרא השפלה לרוקדת שחברתה "גנבה ממנה את
בן זוגה ?  האם נבקר התנהגות של בן זוג שמשפיל את בת זוגתו ועובר לאחרת, או לרוקדת שרוקדת רק מעגלים כי בעלה לא מרשה לה לרקוד זוגות ועוד ועוד...
יש לנו במדינה אלפי מבוגרים חרמנים שמוכנים לעשות דברים שבעיני רק דן היו השפלה נוראית בלתי נתפסת, בשביל כמה דקות של חסד מצעירה ויש גם נשים מבוגרות שמוכנות להשפלה כדי לזכות בגבר צעיר ושרמנטי. יש הכל.
מי שיגיע לאוניברסיטה יראה כמה רוקדים בגילים מבוגרים, ביודעם שחסרים גברים, ובאים לרקוד עם צעירות שלא מוצאות
בן זוג בגילם שיודע לרקוד. רובם חרמנים ורק דן בעינו החדה והסובייקטיבית היה מדרג רבים שם כמשפילים את עצמם.
כדאי שנלמד את המשפט - "חייה את חייך ותן לאחרים לחיות את חייהם".........
ריקודים שמחים ובריאים
אורי גבעוני 
אדם שטורח יתר על המידה
29/10/14 22:35
65צפיות
כדי "לשרת" את בת זוגו לריקודים כנראה רוצה יותר, ויש סיכוי שיצא משליטה

יש דברים שגברים לא מסוגלים להבין
º
לאורי שלנו(משהא)שפע ברכות ליום הולדתך
29/10/14 08:46
46צפיות
פולני מצטרף לברכתך, הגם, שאם נכנסים לפייסבוק
29/10/14 12:46
62צפיות
רואים שפע עצום של ברכות יפות, למשהא, מלוות במספר גדול של צילומים עם מעריצים של אורי .

לצערי, זאת עוד הוכחה נוספת לכך, שהפורום הוא לא מה שהיה,
פעם הוא היה דעתן, אסרטיבי, standing by, מגיב על כל אירוע,
לאורי שלנו , הלא הוא משהא, מגיע יותר מאשר ברכה מצעד פולני ומאליק.
הריקוד "געגועי חלום" - סעדיה עמישי
28/10/14 13:12
95צפיות
הלינק לריקוד "געגועי חלום" - סעדיה עמישי:

בהמשך להודעה שכתבתי לפני כשבועיים:

º
עוד ריקוד מקסים של סדי היקר והאהוב על כולנו
29/10/14 07:58
34צפיות
|שף| סידרנו לך 1,000 ש"ח לשופינג
27/10/14 13:07
31צפיות
|!| ככה פשוט...

תשתפו אותנו בטיפ שלכם לחיים קלים במטבח ואולי תזכו ב - 1,000 ש"ח לקניית דברים טובים למטבח

http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

מה דעתכםעל החגורות -:)
25/10/14 10:06
175צפיות
זאת להקת מחול של אסירים
25/10/14 10:29
93צפיות
באיזה בית כלא שהקים פוטין
כדי שלא יברחו,
ומאחר שאי אפשר לאזוק אותם ברגליים
מצאו שיטה אחרת...
לא יודעת מה זה הריקוד
25/10/14 19:08
84צפיות
אם אני זוכרת את האותיות נכון, אבל לפי השילוט מאחורי הרקדנים זה פסטיבל ריקודים כלשהו

בכל מקרה מדליק ביותר, וגם המוזיקה
מעניין אתכם לראות ריקודים שאני רוקד בלהקת פולקלור עמים?
25/10/14 22:53
74צפיות
אשמח להעלות כאן כמה קישורים...
º
ריקוד פשוט ביותר המיוחד זה הדיוק וכמות הרוקדים
26/10/14 08:42
44צפיות
º
אני אשמח,קטע מוחמץ שלי
26/10/14 08:44
44צפיות
º
עוד מישהו?
26/10/14 08:48
69צפיות
º
כן! מאוד!
26/10/14 21:54
29צפיות
º
תעלה . מי שירצה יכנס לראות
26/10/14 19:39
33צפיות
הנה הריקודים שאני רוקד בלהקת מחול העמים בכרמיאל
26/10/14 19:59
81צפיות
זו הלהקה שאני רוקד מכרמיאל!
חוץ מהם אני רוקד בעוד שתי להקות בסגנון ישראלי מעורב.
במידה ותרצו לראות סרטונים של הלהקות האחרות אשמח לפרסם כאן!

ריקוד מולדובי:

ריקוד יהודי:

ריקוד מקסיקני:

ריקוד הונגרי:

ריקוד אוקראיני:

ריקוד יווני:

ריקוד אמריקאי:

ריקוד רוסי:

ריקוד רוסי קצר מתוך 60 שנה לכרמיאל:

ויש עוד במידה וזה לא מספיק לכם....
יפה
26/10/14 23:02
33צפיות
הריקוד המולדובי מצא חן בעיני במיוחד, וגם התלבושות
נראה יותר כמו סגנון בלקני (בולגרי? מקדוני?)
26/10/14 13:58
58צפיות
עד כמה שאני זוכר שיטת האחיזה המוצלבת הזו מאפיינת אותם
קצת יותר הסבר
הודעה זו מכילה תמונות
29/10/14 02:39
37צפיות
הרוקדים נמצאים בפסטיבל לאומי לריקודי-עם 2012 בשם "מחרוזת של טראקיה" בעיר פזרדז'יק בדרום בולגריה ושם הריקוד "ריקוד צועני".
בהרבה מריקודי הבלקן נהוג לחגור חגורות עור בזמן הריקוד, ביחוד בבולגריה, אך גם בסרביה, מקדוניה ורומניה. שימוש בחגורות הכי נפוץ באזור שופלוק במערב בולגריה, ומה שמאפיין אותם זה הלבוש הלבן עם כובעי עור כבש גבוהים לגברים, ושמלות שחורות עם קישוטי זהב ונוצות טווס על הראש לנשים. המטרה לאחיזה בחגורות היא להפגין את גיבוש הרוקדים והשתייכות משפחתית, כפרית, או אזורית. האחיזה בחגורות עוזרת גם בשיווי משקל ומאפשרת תנועות וצעדים מהירים ומסובכים.
 מצורפת תמונות שצלמתי בהופעות של בולגרים וסרבים בריקוד מסורתי, תמיד עם חגורות (אני חבר בלהקות מחול דומות בטורונטו... )
ליאון ב' 
בולגרים
º
הסבר מעולה, תודה.
29/10/14 21:41
13צפיות
תלבושות מהממות
30/10/14 22:57
10צפיות
אני קצת מקנאה
º
מחפש מקום מתפנה ממבטל או מבטלת עבור ידידה לקמפ 2014 באילת.
26/10/14 12:30
61צפיות
|*|נפתח פורום עגלות לתינוק|*|
26/10/14 10:38
10צפיות
|@|הילד או הילדים הראשונים שלכם גדלים ברגעים אלו ממש בבטן? עליכם להיות ערוכים בהתאם לקראת הגעתם!
חדש בתפוז ? פורום עגלות לתינוק. פורום זה מיועד עבור הורים, משפחה ועוד העומדים לקראת רכישת עגלת תינוק.

המגוון רחב מאוד וקשה להחליט מהי העגלה עבורכם. איך יודעים מה ההבדלים בין העגלות? האם עדיף להזמין מחו"ל? מהי העגלה שתענה לכם על הצרכים?
כל המידע במקום אחד! היכנסו עכשיו לפורום להתייעץ ולייעץ בנושא:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

מרקיד מפתיע, באירוע דרמטי
24/10/14 13:58
318צפיות
המרקיד הוא ישראל שיקר, יום ה', רחובות.

מה האירוע?
כזכור, בפורום זה פורסם סיפור על ריקוד בשם "אלף נשיקות"
סופר שם כי בפעם בשלישית של השמעת הריקוד
גם רקדנים איכותיים עמדו ולא זכרו את הצעדים
נמתחה ביקורת על התופעה וסיבותיה.

והנה, חודש וחצי בערך אחרי האירוע
ישראל עשה מעשה שרק מרקידים מעטים היו מעזים לעשותו, וכל הכבוד לישראל:
ישראל החליט  ללמד את הריקוד,  בפעם הריביעית !! אבל הפעם על באמת, לא חפיף, אלא עם הנחיות: פעמיים צ'ה צ'ה, צעד השהייה ניתור, וכד'.
והנה כל העם יודע ורוקד ומוחה כפיים.
תודה ישראל.
אליק ידידי, מעשה נבון, לומדים עם הזמן והעיקר הפתיע לטוב
24/10/14 15:00
110צפיות
במסכת פורים כתוב - "כך יעשה לאיש אשר המלך חפץ ביקרו" כל הכבוד לישראל ולך שעשית לו כבוד.
ובאשר להפתיע....... לא תמיד זה מפתיע לטובה........
למושבניק אחד הייתה רפת ובעונת דרישת הפרות הביא פר לחצר שידאג לקפוץ על הפרות ולדאוג לצאצאים נקבות וזכרים.
כל הפרות נקלטו להוציא שתיים אחת שחורה ואחת לבנה.
לחברו במושב השכן היה פר משובח ולכן הזמין אותו המושבניק לביקור באחת השבתות להתארח בביתו בלווית הפר.   בודדו בחצר את שתי הפרות הלבנה והשחורה והכניסו את הפר המהולל. עד הצהריים עמדו וחיכו והפר קפץ רק על הפרה השחורה וללבנה לא ניגש כלל. כשהוזמנו להכנס לאכול צהרים פקד האב על בנו הקטן להשאר בחוץ ליד הפרות ובאים יראה שהפר ניגש לפרה הלבנה מיד יכנס ויקרא לו. אולם שלא יגיד משהו גס כי לא נעים עם האורחים אלא שיגיד - הפר הפתיע.
אחרי כרבע שעה נכנס הבן מתנשם בריצה - אבא, אבא הפר הפתיע את הלבנה !!! מה באמת איזה יופי....את הלבנה ??כן,  הפתיע את הלבנה וקפץ על השחורה.
לא תמיד זה נגמר אפי אנד.
ריקודים שמחים ובריאים
אורי גבעוני

לא מפתיע, לא דרמטי ולא נועז במיוחד
25/10/14 06:58
123צפיות
ישראל עשה את המובן מאליו, המתבקש, ומה שצריך היה להעשות.
אם ריקוד לא נקלט, צריך לחזור עליו שוב ושוב. בעיקר אם מדובר בריקוד נצב"א חשוב כמו "אלף נשיקות".

אבל אני רוצה להעלות לסדר היום תופעה אחרת. ולשאול למה המרקיד מלמד ריקודי זוגות דווקא בסבב ריקודי הזוגות הראשון? יש רוקדים ואני ביניהם, שאין ביכולתם להגיע להרקדה בשעות המוקדמות בהן מתנהל הסבב הראשון.
לב ההרקדה הוא סבב ריקודי הזוגות השני שאז כל הרוקדים נמצאים. ובסבב הזה צריך לרכז ולמקד את המיטב, כמו גם את הלימוד והחזרה על הריקודים.
ניקח למשל את הריקוד היפה של משה תלם "עת דודים". נלמד בסבב הראשון כמובן, חזרו עליו גם כן בסבב הראשון. רוקדים אותו עוד פעם ועוד פעם ועוד פעם, כל הזמן בסבב הראשון. 
היי!! ישראל, יש גם סבב ריקודי זוגות שני ושלישי, תשאיר גם לנו כמה פירורים...
ומזלי שאת הריקוד הזה (כמו גם את "אלף נשיקות") למדתי בחוגים אחרים.

והערה נוספת לסדר היום - לפי התרשמותי כ - 95% מהנוכחים בחוג, רוקדים את ריקודי הזוגות, כ - 60% מהנוכחים רוקדים את ריקודי המעגל. אז מדוע ניתן משקל שווה בחלוקת הזמנים לזוגות ולמעגלים?? אני מציע לשנות את חלוקת הזמנים לסבבים קצרים יותר ולא שיוויוניים. סבב ריקודי מעגל שיימשך חצי שעה וסבב ריקודי זוגות שיימשך שלושת רבעי שעה וחוזר חלילה.

ושנמשיך לרקוד בכיף, סש"י.

חברים יקרים, תתעלמו מהסבא הזה
25/10/14 07:54
117צפיות
ולא רק תתעלמו
אלא תיזהרו!!
מדובר  לא בסתם שמרן
אלא בארכי-שמרן
שמשועבד לריקודים הכי ארכאיים
הכי עצובים
הכי מעופשים

הוא עוד יוריד את ההרקדה היפה של ישראל שיקר, שאולה
אם ישמעו לעצות אחיתופל שלו
בעניין הזה מדובר בחייזר מסוכן

אמנם, מדובר בסש"י חברי
ואכן, אני מעתיק ממנו הרבה, כי הוא ידען לא קטן
אבל גם בין חברים יש מחלוקות וזו אחת מהן
שס"י ידידי, טענתך זו נשמעת כמה שנים וראויה להסבר.
25/10/14 13:53
80צפיות
אחלק לשניים - הפן הכללי לכלל הרוקדים והפן האישי של רוקד בודד.
עד תחילת שנות 2000 יכול היה כל רוקד מיומן ללכת למרבית ההרקדות בארץ ולהשתלב בהם. אחרי שהתגלו המלך גדי הגדול וחבריו ירון בן שמחון, ירון כרמל ואחרים שהתחילו להזרים כמויות הולכות וגדלות של ריקודים חדשים בתוספת פעלולים רעש וצלצולים התחילו לנשור לאט לאט חלק מריקודי עבר היפים "צאן ברזל". בעיני רבים שחיפשו דרכים לשמר אותם.
זה היה בשבתות זוגות ומעט נוסטלגיה.
בתחילת שנות ה - 2000, נעשה נסיון ע"י שמעון עשור ועשרות רוקדים בגן נחום, להרקדת זוגות פעם בשבוע עם דגש על
ריקודי עבר. לדעתי זו הייתה הרקדה טובה מאד בהשתתפות מיטב רוקדי האיזור, שהיגיע כבר ל - 98 (ספרתי) זוגות ! אך לשמעון עשור זה נראה מעט והוא עבר להרקדה רגילה מעורבת כמו כולם באותה תקופה.
שבוע לאחר מכן החליט שמעון מרדכי שידוע כמרקיד לא יוצר ולא משוחד ששמר תמיד על ריקודי עבר, לפתוח סדנת זוגות בלעדית לריקודי עבר ואמצע בשעה הראשונה להרקדה בגבעת ברנר.
בהרקדה הראשונה התייצבו בברנר בשעה 20.15 - 60 זוגות !! רובם מההרקדה של שמעון עשור .במהרה התמלא האולם והמילה "סדנת זוגות" לריקודי עבר ואמצע נכנסה בהדרגה והיא עד היום נכס כמעט בכל הרקדה נחשבת ואפילו אצל גדי ביטון אשר אושרי מריקד כעין סדנא במגביל להרקדה באולם הגדול.
על כן, וזה צריך להיות ברור לכל רוקד, בסדנא מלמדים ריקודי עבר ואמצע בלבד וריקודים חדשים ואחרים בהמשך הערב.
כל הריקודים שאתה מביא כאן במשך השנים בטענותיך הם ריקודי עבר ולכן אין סיבה שילמדו אותם מאוחר יותר. ולכן גם כל הטענות והכעסים על המרקידים, כל פעם על אחר מהם אינם במקום. נדמה לי גם שאין לך שותפים לדעה.
שס"י, אתה גם חבר אך מעבר לכך אחד הרוקדים הותיקים, הידענים והמנוסים. אני יודע שאם זה היה תלוי בך היית מחליט שההרקדה תתחיל בשעה 22.00 ותיגמר ב - 24.30 ושירקדו רק זוגות שאתה תבחר. מה לעשות שבמקום שיש - 150
רוקדים עם - 190 דעות אפשר לרקוד רק כאשר מרקיד אחד מחליט ומי שיכול בא ומי שלא ????
עם היית מוותר על כמה דאוויינים ורוקד את מה שנשאר הייתה נהנה הרבה יותר וההתעסקות שלך ברצונות של עצמך רק
פוגעת בכך.
תרקוד, תמשיך לעזור למתקשים ותסתכל יותר על החיובי - יש הרבה - וירווח לך. ריקודי העם הם הדלק שלך ושל שרל'ה.
ריקודים שמחים ובריאים
אורי גבעוני
משהא ידידי, כתבת דברים נכונים.
25/10/14 15:34
75צפיות
אילו הדברים היו תלויים בסש"י, אולמות הריקודים היו מתרוקנים מרוקדים.
נראה לי משהא שהחטאת את המטרה
25/10/14 18:07
83צפיות
ואולי לא ירדת לכוונותי בפוסט האחרון שהעלתי.
ואני מתייחס למשפט שלך "כל הריקודים שאתה מביא כאן במשך השנים בטענותיך הם ריקודי עבר ולכן אין סיבה שילמדו אותם מאוחר יותר". כלומר, ריקוד כמו אלף נשיקות, ריקוד עבר ללא ספק, צריך להילמד בסבב הזוגות הראשון שהוא לכאורה סדנה?? איזה סדנה ואיזה אמיית. על מה אתה מדבר, סדנה אמיתית זה כנראה מה שהחבר ביטון עושה, כאשר מאפשר למרקיד אחר ללמד באתר אחר ריקודים ישנים ולא מוכרים. כאשר מלמדים בהיכל, בהרקדה הראשית ריקוד לא מוכר, זה לא סדנה, זה לימוד ריקוד וממש לא משנה אם נוצר בעת הנוכחית ע"י הגווארדיה שציינת בשמותיהם, או חובר לפני מאתיים שנה ע"י מרקידים דוגמת שלום עמר ז"ל או משה תלם יבדל"א. הריקוד לא מוכר וכל הנוכחים בהרקדה זכאים ללמוד אותו.  את "אלף נשיקות" ואת "עת דודים" לא הכירו רוקדי הסבב הראשון כמו גם רוקדי הסבבים האחרים.

ומשום מה לא התייחסת להצעה שהעלתי באשר לקיצור הסבבים ויצירת אי שוויון במשכי הזמן בין המעגלים לזוגות.
הרגתם אותי, אתם הכותבים בפורום!
23/10/14 06:36
219צפיות
אף אחד מכם לא מצא לנכון להגיב, ולו בשורה אחת, על השרשור שלי: "יוסי גיספן במיטבו"???

הכיצד זה, שאצלי,  כל היום מתנגן השיר "חבל שאת לא כאן"
אבל לא רק בגלל הלחן,
יש כאן שילוב מרהיב ונדיר, של תמליל, לחן וצעד,
מחמאות מגיעות גם למלחין איתי זילברשטיין ולכוריאוגרף רפי זיו)

כתבתי כאן שרשור על "יוסי גיספן במיטבו"
ואיש מכותבי הפורום לא מצא מלה אחת להגיד על התופעה הזאת:
"יוסי גיספן במיטבו". נפל דבר!

והלא רק לפני פחות משנתיים כל הארץ רעשה בגלל מה שיהורם גאון אמר על התמליל של גיספן:
"זהו זבל שלא ברא השטן"
והנה כאן, בפורום, כותב מהלל את יוסי גיספן
ואתם כולכם שותקים...
האם אמירה זאת אינה ראוייה לבחינה?
אכן שיר מקסים, טקסט נוגע ללב, ...
23/10/14 10:24
104צפיות
ריקוד מדהים (לדעתי טיפ טיפה איטי מידי) -
משולש שעושה את הריקוד ליצירת אומנות.

אחלה שיר ואחלה מילים
23/10/14 13:00
85צפיות
פרט למשפט אחד:
"נעלמת כאילו אין מחר"
לא בטוח שזו עברית תקנית.
שיר מאוד יפה.... בהחלט יוסי גיספן במיטבו!
צודק
23/10/14 11:41
79צפיות
הסיבה היא שלקח זמן
עד שהבנתי את יופייה של היצירה,
באמת יפה מאוד
כבר עניתי פעם. חבל שהשיר עצוב. אהובתו עזבה נעלמה .....
23/10/14 13:08
82צפיות
מוסיקה וריקוד יפים.
קרדיט גם לאורי פיינמן על הביצוע
23/10/14 14:45
75צפיות
מלהיטיו: אהבת איתמר, אל תשטה באהבה, הנסיך הלבן, לילה מכושף ועוד רבים
חבל שאת לא כאן
23/10/14 20:40
92צפיות
אין צורך להגזים. הטקסט סביר ברם אינו מתקרב לטקסטים של משוררים דגולים כמו אלתרמן, פן טשרנחובסקי, אורי אסף ואחרים. לידם גיספן הוא אכן עלה נידף (-:
בעיניי שירים עם יותר מדי מטאפורות
24/10/14 13:17
60צפיות
זה קיטש, בשיר הזה יש המון(!) מטאפורות
סיגל, כאשר החמאתי לגיספן
24/10/14 18:26
59צפיות
היה זה כאשר לנגד עיניי עמדו מלותיו של השיר 
שגיספן כתב לסרנגה בשם:

"כל הנשים יפות"
טכסט כל כך מביך, כל כך ירוד, נאיבי, משפיל (
גם את הנשים, על השקריות שבו
וגם את הגברים שלא מבינים על מה גיספן מדבר...)
בקיצור,
רצוי שמישהו ישיג לגיספן דרכון מרוקאי
שישגע קצת את אחינו השמיים, למה רק אותנו?
|*| נפתח פורום קצת אחרת |*|
22/10/14 11:19
29צפיות
מי מאיתנו לא מרגיש שונה לפעמים? או מוזר? שקשה לנו להשתלב בחברה.
פורום קצת אחרת נועד לאנשים שמרגישים קצת שונים וחריגים בחברה ורוצים להכיר אנשים שמרגישים כמוהם.

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולייעץ ולהתייעץ, לחבק ולנחם, לשתף בחוויות טובות ובחוויות לא טובות, לחלוק רגשות ופשוט לדבר.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
ספר על אהבה ספר-
22/10/14 09:25
133צפיות
º
ירון שיחרר. כל דיכפין יבוא ויצפה....
22/10/14 10:00
77צפיות
º
יופי כל המרבה הרי זה משובח
22/10/14 11:21
55צפיות
כמה גרושות יש בהרקדה ובכלל, אצלן זה לא מתוק יותר
19/10/14 13:00
250צפיות
להתרגש אישית
לאחרונה נקלעתי שלא בטובתי, לעולמם הדווי  והמתסכל, של הפנויות והפנויים. בתחילה לא הבנתי כלום, מי נגד מי, מה ההבדל בין רווקה, אלמנה וגרושה. לא עלה על דעתי שקצב הגידול באוכלוסית הגרושות והאלמנות הולך וגדל מידי יום. ועולה בהרבה על אלה מבינהן שצולחות בהצלחה לפרק ב',  ג'  או ד'.    יען כי בימנו הנשים הנאורות, מהרגע שיצאו לעצמאות וקיבלו שוויון זכויות. חלקן אינן יודעות כיצד להתמודד עם הגבר המצוי והבעיתי תמיד, והמעצבן בכל מצב,  ועם חופש הבחירה המבלבל הפיתאומי שנפל עליהן.  כיום הנשים מפיצות בגאווה את בשורת שבירת הכלים, ורובן במוצהר תומכות בפרידה בגירושין כברירת המחדל.

להתגרש מהרקדה
ודאי תשאלו מהיכן הגעתי למסקנה, שנשים בעיקרון כולל הרוקדות, ששות לפרידות ומטיפות אדוקות להליכי גירושין. כל זה קרה לי אישית, בעקבות סידרת דברי הביקורת שלי בפורום על התנהלותם ועל יחסם הלא נאות, של מרקידים כלפי הרוקדים.  לא להאמין, כמעט עשר נשים רוקדות פנו אלי אישית ביוזמתן,  כולן דיקלמו לי את אותן מילים, באותו הנוסח הגוער נוזף של המורה שולה מכיתה ג'  בפנותה אלי, השובב הידוע של הכיתה.  אחת מהן אפילו הפנתה אצבע מאיימת לעברי והתרתה בי, בפנים כעוסות:  "אם לא טוב לך בהרקדה, והמרקיד לא מתאים לטעמך, לך תחפש הרקדה אחרת "

אתה תצא בחוץ
זהו כל מה שיש לכן להציע לי, לך תתגרש מההרקדה?  רגע אחד, אחרי שהתמדתי והתקעבתי במשך שנים באותה הרקדה.  לסתום לשתוק ולסבול בשקט עם הבעל/המרקיד הסורר,  כמו שקורה אצל לא מעט מבניכן, אם בגלל הילדים, הרכוש ועוד אלף סיבות.   סליחה, סתאאם לקום וללכת...  אפשר לחשוב ששם בחוץ, בהרקדות אחרות יהיה יותר טוב.  מה קרה, גם אצל הגרושה הכי יפה, הכי החכמה, הכי סקסית, הכי טריה ישר מהרבנות מעכשיו לעכשיו.   מה יהיה כשנעבור אליה להרקדה אל מעבר לרחוב,  אצלה יהיה יותר ירוק,  יותר מתוק, אצלה נלקק את הדבש שלה באלכסון.

זכות בחירה לנשים
שוויץ נחשבת למדינה נאורה ומתקדמת.   אבל רק בשנת 1971  ניתנה בשוויץ זכות הבחירה לנשים.   
בשנת 1970 אחוז הגירושין במדינה עמד על 15% בלבד.
בשנת 2013 עלה אחוז הגירושין בשוויץ ל- 42%.

ראו הוזהרתם על תתנו להן,  את הזכות לבחור   ! ! ! 

אני לא מבינה למה מתייחסים להרקדה
19/10/14 22:26
171צפיות
כמו לעניינים של חיים ומוות.

מזכיר לי מתאמנת במועדון הספורט שגרמה למועדון הספורט לשנות את כל לו"ז השיעורים כדי שיתאים לה (אישיות חשובה) ואז הפסיקה להגיע לשיעורים ואנחנו סובלים בגללה עד היום.
פוליציסט רהוט, פעמים רבות שנון, כמו רק דן
20/10/14 18:03
102צפיות
יש לו מקום של כבוד בפורום שלנו,
הוא מעורר אותנו לחשוב על נקודות השקה של נושא אחד בנושא אחר
ולבחון תובנות בהתאם.
רק דן מצא כי רוב אלה שאינן נלהבות ממלחמותיו הרבות במרקידים  -
הן במקרה, ברובן, גרושות.
חומר למחשבה:
הכיצד זה, באופן פרדוכסלי, דווקא כאשר הנשים הגיעו לנקודת שיא בעצמאותן
והן אינן נבהלות מגירושין
הגם שה"שוק" רווי במגורשות  -

הנה דווקא בעניין המרקיד רק דן ידידי קיבל את הרושם שהן מפגינות שמרנות לעילא?
סיגל, צריך להתנקם באישיות הזאת
20/10/14 18:07
103צפיות
הקטנים האלה שמגיעים לעמדת השפעה
וחושבים את עצמם לגדולים וחשובים
צריכים למצוא דרך להציג אותם ללעג,  בדרך זו או אחרת
אולי תשתמשו בפייסבוק כמכשיר נגד האישיות הזאת?
מה תעזור לי נקמה?
20/10/14 18:28
165צפיות
לרדת לרמה של האישה ההיא ולאמלל עוד יותר את חיי המאמנת ושאר המתאמנים?

אני בטוחה שלכל אחד פה יש רעיונות איך ההרקדה צריכה להתנהל, מה צריכים להיות הריקודים, כמה ריקודים צריך ללמד בכל שבוע, מה אורך הסבבים וכו', אבל לפעמים כל העצות רק מפריעות, במיוחד אם יש עוד "יועצים" כמוני, ולכן לפעמים צריך לקחת צעד אחורה ולתת למרקיד לעשות את העבודה שלו ואם התוצאה לא תהיה לטעמי תמיד אפשר לרקוד במקום אחר.
סיגל, אני מאמין שמרקיד שבוחר את המקצוע
20/10/14 18:48
114צפיות
מביא בחשבון שבכל הרקדה יהיה רוקד אחד שהוא קוץ בתחת.
ושהמרקיד צריך לדעת לחיות עם זה.
רק דן הינו ידיד הטוב,
וזה אינו סותר שהוא אכן מסוגל להיות מטרד לכל מרקיד
אבל רק דן הוא נכס לפורום

רוח ים והוד גלים   כתבה על רק דן
שהוא הכותב הכי מעניין בפורום ( אפילו לפני אליק...)
שיהיה ברור
21/10/14 22:50
72צפיות
אני לא יוצאת נגד רק דן או כל גולש או רוקד אחר, זו דעתי, אני סבורה שגישתו לא מועילה אבל זוהי זכותו
סיגל שהרבני, מה קרה ? הצליחו להפחיד אותך רק דן ואליק.
22/10/14 02:21
73צפיות
אל תיבהלי. אמנם הם שייכם לקבוצה הנקראת - "דע איש" - קבוצה נורמטיבית שבכדי להבין את האידיאולוגיה שלה צריך
להכיר את האיש(אנשים) שעומדים מאחורי הכתבות. "דע איש" = הכר את האיש הכותב, דע מי עומד מולך.
אז למדנו כבר מזמן על שיטות הכתיבה, בלי לחסוך בעלבונות ופגיעות בגופו של אדם במקום להתרכז בגופו של עניין.
למדנו על כוחניות וקיצוניות מחשבתית. "אני ואפסי עוד". למדנו על ביקורת ללא פרופורציות ועכשיו אנו מקבלים מחקר "חשוב מעמיק וממצה", עשיר בנתונים וב - % על נשות ישראל שערך פרופסור רק דן שמצביע על שני דברים מאד משמעותיים.
הראשון כמובן הוא שהפרופסור שובניסט קיצוני שרואה עצמו כגבר עליון המבין והמחליט בעל זכויות על כל מי שנולדה אישה. עם פתק הוראות הפעלה מטעמו.....ומאמין שכל הנשים צריכות להיות כאילו.
השני הוא שלכל המחקר והמסקנות הכתובות בו אין כל ערך מדעי מלבד חיזוק האגו העצמי של רק דן וחיזוק מחברינו המשותף אליק31 הרואה במאמר כתיבת מופת.
אני מביע צער על כך שנולדתי וחונכתי כל חיי על שוויון בין בני האדם ועל שוויון הזדמנויות. ברור שלא כל בני הדם שווים
וכל אחד מתפתח עם השנים בתנאים אחרים ובהמשך לפי בחירתו וכשרונו אולם כולנו נולדנו שווים על פי החוק ובוודאי בכל
הקשור לחיי היום יום. 
ריקודים שמחים ובריאים
אורי גבעוני

רקדן דוקא מצייר תמונה די מציאותית של החברה
22/10/14 09:20
64צפיות
צריך רק לקרוא עוד פעמיים ולהבין שהמטרה עפ"י ראות עיניו היא לתקן את ההרקדה ולא לשבור כלים.
ככה לפחות אני רואה את ההיתיחסות שלו לנושא ההרקדות ,וההקבלה של זה לחיים.
דוקא בנושא של רוקדות שפנו אליו אני יותר חשדן,כאילו יש יד מכוונת.זו פעם ראשונה
שהרקדן מציין זאת,למה זה קרה דוקא עכשיו ?.
משהא החינוך הסוציאליסטי הרג את ההומור שלך
22/10/14 14:40
62צפיות
 משהאל'ה אכן,  הם לא הצליחו לשבור את העצמאות המחשבתית שלי, בדיקטטורה של הסוציאליזם האוטופי שחונכנו במשנתו שנינו, ושתינו מפרי האשליות החברתיות שניסה להנהיג.   דיקלום סיסמאות הנפת שלטים ודגלים וכינוס אסיפות המונים בכירות העיר, נהוגים עד היום בצפון קוריאה. נידמה לי ששאר העולם נגמל מהפגנת כח חסרת משמעות ותוכן אמיתי.     זה מרשים ןמעורר אמפטיה שהנך ממשיך לקיים באדיקות את משנת האתמול ותלמודך מימים ימימה ולשמור את תמונות מצעדי האחד במאי בתל אביב של אז.     

טרם הוכח מדעית כל קשר קיים, בין סבר פנים מחייכות תדיר, לחוש ההומור האנושי. למעלה ממיליארד סינים מחייכים חמש פעמים ביום, לא עושים את העולם למקום מצחיק יותר.  חלילה אנני מצפה ממך לחדול מלשלוח חיוכים לכל עבר, במהלך הפגנת נוכחותך בעוברך ברחבות ההרקדות כמנהגך בעבר ובעתיד, כמו במצעד המטאדור וקידתו לקהל מסביב לזירה .

מוקירי כתיבתי הנבחרים והמועטים, יודעים שאנני מכוון למכנה המשותף הממוצע,  כמי שבודק שוקל ובוחר את מילותיו בקפידה, אין ביכולתי להתחרות בפופולאריות וקהל המעריצות הנלהבות שרכשת לך בפורום, בדיקלום ססימאות נבובות, על שוויון זכויות, האדרת נשים וכיבוד האחר, וחזרה שוב ושוב, על טוב ליבך הנשפך ממך.  

תמיד תוכל להמשיך לקחת את הנושאים, הרעיונות, המילים וההומור שאני משתעשע בחברתם וכתיבתם,  למקומות הנמוכים המתאימים למידותיך ולהבנתך האישית.

קראתם אותו? את רק דן? לזה התכוונתי
22/10/14 18:21
61צפיות
כתיבה אלגנטית, מושחזת, עם קמצוץ של ציניות ושל הומור
עברית משובחת,
אז איך שאני לא אהיה חבר של הבחור הנחמד הזה?
ואשר למשהא, איני דואג למשהא בגלל שרק דן אוהב ל"רדת" עליו
משהא מספיק משוכלל ומצוייד במיטב הניסוחים של העברית התיקנית
כולל הומור משובח, ציניות, אלגנציה. כה לחי, משהא,
מחכים לתגובתך לרק דן, תכסח אותו.
אין ממה לפחד
22/10/14 22:36
50צפיות
אולי אני אידיאליסטית, אבל אני משתדלת לכבד את הדעות של כולם
מחפש בת זוג לריקודיעם
20/10/14 23:38
168צפיות
מחפשבת זוג לקמפ של גדי ביטון באילת 12/11-15/11 יש לי חדר זוגי במלון לגונה.מחפש גם בת זוג לאזור תלאביב 0522500873 אביב
ארגון פתחון לב

החגים כבר כאן!

880 אלף ילדים ישארו רעבים ללא עזרתכם. בואו לתרום להם עכשיו >>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום