לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

רוקדים יקרים כשנכנסתי לראשונה לפורומים של תפוז חיפשתי, כמובן, פורום לריקודי-עם ונדהמתי להיווכח שפורום כזה לא קיים.

הכיצד? איך יתכן שתחום זה, ממנו נהנים עשרות אלפים בכל הארץ (ובעולם), אינו בין הפורמים של תפוז? האם בין כל הרוקדים אין כאלה הגולשים ברשת? ואולי בגלל שאין בעיות ואין מה לאמור ולשאול בנושא ``ריקודי-עם``? אולי בנושא זה רק הרגליים הן ש"מדברות" והראש בכלל לא חושב ומתעניין? לדעתי, אין זה כך. אני בטוח שבנושא חברתי, תרבותי זה יש הרבה שאלות ובעיות המציקות לכם ואין לכם היכן לשאול וממי לקבל תשובות ותגובות. וחוץ מזה הרי יש לכולנו כל כך הרבה מה לומר...

אז זהו - זה המקום!

אני בטוח שנפגוש כאן מגוון דעות ורעיונות רחב ביותר וגם לכם יהיה מה לאמור-לכתוב על מה שכתבו חברים אחרים.

...אופס רגע, נא לקרוא ולהפנים: בפורום שלנו מדברים (כותבים) בנימוס. כולם מכבדים את כולם ולכולם זכויות שוות (נו טוב... לנו, המנהלים, יש קצת יותר "זכויות" כדי לדאוג שהכל יתנהל כשורה, אבל איש לא יפגע בשל כך באופן אישי. מבטיחים! ).

"ביקורת בונה"? יש דבר כזה? איננו בטוחים. אנו שמחים לקרוא משובים על פעילויות בתחום. על המשוב להיות "לגופו של עניין", ז"א יש לנמק בצורה מדויקת את הטענות והבקשות המועלות.

השמצות אישיות וביקורת הורסת יורדו מהפורום.

מסרים אישיים, שאינם נוגעים לכלל חברי הפורום, אנו מבקשים להעביר באמצעות "מסר אישי".

איננו מאפשרים עיסוק בהעברת קבצי מוזיקה לא חוקיים - הודעות כאלו תמחקנה - תודה.

חשוב מאד: הפורום הנו במה לדיונים. מידע על הרקדות תוכלו לראות באתר "רוקדים" . אין אנו רוצים להפוך פורום זה ל "לוח מודעות" ולכן איננו מאפשרים הודעות על אירועים עתידיים ועל הרקדות קבועות. יחד עם זאת, לאחר התלבטות רבה, החלטנו לאפשר אך ורק הודעות מסוג זה:

1. הרקדות חדשות לפני פתיחתן.

2. אירועים חד פעמיים או חד חודשיים.

3. במקרים מסוימים, הודעות של המנהלים לפי שיקול דעתם.

ההודעות שבסעיפים 1 ו-2 יועלו אך ורק ע"י המדריכים המבצעים של אותה הפעילות, בשמם האמיתי בלבד. אפשר לצרף להודעה גם תמונה או קישור. ההודעה הנה חד פעמית ולתמיד!

במקרים חריגים בלבד, ניתן לבקש מאתנו, המנהלים, שאנו נודיע בשם המדריך.

אירועים חד פעמיים/מתחלפים, ניתן גם לשלוח אלינו כהצעה ל "לוח האירועים" של הפורום ואנו נעלה אותם לפי שיקול דעתנו לאותו לוח בפורום. לוח אירועים זה מסודר לפי סדר התאריכים ותמיד תוכלו לחפש שם מידע על אירועים לעתיד.

תיהנו

פורום ריקודי עם לכל מי שריקודי עם ישראליים וריקודי עמים יקרים לליבם, וגם למי שרק רוצה לראות או לנסות 
המשך...
הודעה חדשה

איך מוצאים את השירים המקוריים של הדבקות?
27/11/14 00:26
49צפיות
שירים אלמוניים עם שקרואים אחרי בנות או אחיות, האם מישהו עוקב מהיכן השירים האלה מגיעים?
תשובה
27/11/14 08:16
50צפיות
יואב סידי הוא "האוצר" של ריקודי העם הנוסטלגיים והישנים...כולל שירים ומידע...
050-3979700
תבואי בשישי לגיניגר תוכלי לפגוש את יואב
27/11/14 10:58
43צפיות
ותהני מערב ריקודי נוסטלגיה מצוין
קבלת שבת שירה בציבור.
משהו שונה ומיווחד

מחר זה יום שישי השחור
27/11/14 22:13
30צפיות
אני עובדת משמרת לילה בעבודה
כל השירים נמצאים ברוקדים ואיני מחדש לך בודאי
27/11/14 16:53
36צפיות
לשאלתך לגבי השירים עצמם הדבקות כימעט כולן חוברו באווירת שנות החמישים שישים ושבעים  ואף שמונים ובאיזה שהו זמן בסוף שנות השמונים ומעט בשנות התיש עים ומעט מאוד כיום אולי האחרון שבהם שמוליק גוב ארי שממשיך לחבר  מאז פסקו לקרוא לריקודי הדבקה דבקה ,,, אלא שמות בלבד. הכוריוגרפים הפוריים הבולטים  ביותר בנושא צרוף זה הם , ויקי כוהן  דבקה הקציר ועוד..ובנצי תירם דבקה עוד  אליהו גמליאל דבקה בנות הכפר ז"ל  ויבדלו  לחיים ארוכים ומשיקו דבקה אוריה ועוד,,,אסקיו משה רמות ועוד,משה תלם דבקה כרמיאל ,,והצעיר ביניהם שעדיין מחבר  שמוליק גוב ארי טרבוקה  ועוד,,,, אציין שקשה מאוד לחבר ריקודים מסוגננים אלו וצריך כשרון מיוחד. ולקהל בדרך כלל קשה מאוד סגנון זה אך בעולם הרחב ישנו משום מה רעב לסינון זה (את המידע הנל אספתי לאחר ששאלתי מדריכים ותיקים כמו משה תלם עוד,,,)
º
לדעתי גם אתי מעודה היא כוהנת דבקות
28/11/14 09:33
15צפיות
משמרת לילה
28/11/14 09:56
24צפיות
חבל שאין תיעוד מסודר
28/11/14 18:34
8צפיות
במקום ללכת לכל מיני גורואים
זה שלריקוד מסויים קוראים
28/11/14 22:44
"דבקה" עוד לא עושה אותו לדבקה... יש "דבקות" ששמן הוא, למשל, "דבקה... משהו" (שם כלשהו) ובאותה מידה אפשר היה לקרוא להם "הורה...אותו משהו".
אבל לא זה מה ששאלת ובכן...
כאשר ה"משהו הזה" הוא שם שמחבר הריקוד נתן לריקוד (בעקבות שם לש בנו, ידידו, חברו וכו'), ולי זה ידוע, הרי השם המקורי כתוב בסוגריים מתחת לשם הריקוד בתוצאות החיפוש באתר "רוקדים". כך זה גם כאשר שם הריקוד שונה משם השיר.. סתם דוגמה: דבקה הילית (הילית היא אחותו של דודו), שם השיר עליו חובר הריקוד הינו "השיר האחרון"..
האם יש איזה אתר או פורום לאנשים שמחפשים טרמפ להרקדה?
27/11/14 13:09
49צפיות
אני רוקדת בעיר שלי ולפעמים בא לי לנסוע להרקדות אחרות. אבל אין לי איך להגיע ולחזור. בעיקר איך לחזור....

º
הכוונה לכל מיני הרקדות
27/11/14 15:23
28צפיות
º
קבוצת לוח טרמפים להרקדות בפייסבוק
28/11/14 12:11
17צפיות
ותצטרפי גם לקבוצת 'חיפוש בן זוג לריקודי זוגות'
28/11/14 12:12
21צפיות
גם שם רלוונטי לחפש
יום נפלא :)
אתני אז והיום
24/11/14 09:51
121צפיות
מדוע לא רואים מדי פעם ריקודים אתנים בריקודי עם או שיש ואני לא יודע משהו תימני או אחר כמוהן איכותי כמו בת תימן או דרור יקרא  , יש הרגשה שהכול אותו דבר באמת , מעבר לקנטרנות יש למשהו מושג איפה אפשר לרקוד אותם? רק אל תגידו לי ללכת לנוסטלגיה זה אני יודע ולא מצאתי את עצמי שם ,,,
אני אוהבת ריקודים תימניים
24/11/14 23:15
67צפיות
באמת רוקדים פחות מאשר לפני 10 שנים
º
סיגל, אני אוהב תימניות
25/11/14 01:30
45צפיות
º
הן מלמדות אותך ריקודים?
25/11/14 23:56
36צפיות
כשאני עם תימנייה מי חושב אז על לימודים ? ואספר לך בדיחה
26/11/14 01:43
70צפיות
בבית משותף בקומה רביעית גרו בשכנות שתי משפחות שחבלי תליית הכביסה שלהן היו אחת מול השניה. מזל הייתה מבוגרת ועזיזה צעירה יותר ומטופלת בשלושה ילדים קטנים.
בוקר שמש אחד בחורף גשום בעת ששתיהן תולות כביסה פונה עזיזה אל מזל. "רציתי לשאול אותך מזל איך זה שאני תולה כביסה ופעמים רבות יורד גשם ומרטיב לי אותה. לא ראיתי אותך אף פעם תולה כביסה ביום גשם.....את תמיד תולה כביסה רק בימי שמש כמו היום למשל.
אומרת מזל לעזיזה. "תשמעי אנחנו אנשים מבוגרים יחסית בעלי לא כל כך בריא והוא ישן על הגב בלילה. כשאני מתעוררת בבוקר אני מסתכלת בין רגליו לאיזה צד נופל איבר המין שלו. אם לשמאל יהיה גשם אין כביסה. אם לימין יום שמש ויש כביסה..ותראי היום זו הוכחה לכך וההצלחה 100% עד היום.
עזיזה חושבת רגע ושואלת, "ומה קורה אם אבר המין עומד זקוף כמו אצל סעדיה שלי" ? אומרת מזל, "אם זה כבר קורה מי חושב אז על כביסה בכלל. 
ריקודים שמחים ובריאים
אורי גבעוני

איזה כיף לפגוש אנשים זרים שמסתבר שהם גם רוקדים
23/11/14 23:12
137צפיות
עובדת חדשה בצות שלנו שרקדה ריקודי עם עד גיל 18 בב"ש, נראה שהיא ממש שמחה לשמוע שאני רוקדת ריקודי עם.
מענין אם אני אצליח לסקרן אותה מספיק
º
הלוואי
24/11/14 00:18
44צפיות
מעניין שאת מעלה את זה היום נכנס אלי לקוח
25/11/14 20:50
65צפיות
שואל אותו בדרך אגב איפה אתה רוקד היום ?
הוא עונה אני לא רוקד אבל יש לי ידיד שמדריך ורוקד.
לקחתי את השם ואנחנו כבר פייסרים .
|*|נפתח פורום תרבות סין|*|
25/11/14 14:32
4צפיות
|גלובוס| אוהבים אגרול, ג'קי צ'אן ודרקונים?
אנו מזמינים אתכם לבקר בפורום החדש בתפוז-תרבות סין!
בפורום תוכלו לדון בסין, בתרבות הסינית ובהשפעתה על העולם שלנו, על ביקור במדינה, ממשק עם תושביה, פעילות עסקית ומגע עם אנשי העסקים המקומיים, וכמובן בשפה הסינית ובלימוד שלה.

אתם מוזמנים להיכנס לפורום כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

גלישה מהנה! |תפוז|
צעירים רוקדים יפה יותר ?
23/11/14 23:27
130צפיות

זה קליפ "מאליפות" הרוקדים
רוב מכריע של הרוקדים הוא מתחת לשלושים לאן נעלמה שכבת גיל שלמה.
יכול להיות שמבוגר זה לא מוכר ?
לצערי אכן מבוגר זה לא מוכר
24/11/14 00:18
94צפיות
מעניין לדעת את הקריטריונים של השיפוט
º
זה מוזר כי גם בריאליטי יש נשירה מגיל 30+
24/11/14 12:05
44צפיות
למה מוזר
24/11/14 12:56
72צפיות
הצעירים גמישים יותר זריזים יותר ועוד
כמובן שיש גם יוצאים מהכלל

ראו גם בלהקות מחול ובלט.

פשוט
24/11/14 18:21
85צפיות
לדעתי כל העניין עם "אליפות" אינו מעניין, וודאי לא אנשים המיושבים בדעתם
º
ביבי מרגע שזה התקיים אפשר לנהל על זה דיון
25/11/14 20:43
19צפיות
ריקוד סטפס
22/11/14 08:07
88צפיות
שבת שלום לכולם!
אני מעונין ללמוד ריקוד סטפס בסיגנון אמריקאי (לא אירי)אולי מי מכם יכול להמליץ על בית-ספר או כיתת לימוד?

יובל בק נותן שיעורי סטפס בסיגנון אמריקאי ברמת גן,
23/11/14 01:18
44צפיות
בימי ראשון ורביעי. רחוב רוקח 118
מורה מעולה
מורה לסטפס מומלצת: קרן לוין-ברגמן
23/11/14 18:22
39צפיות
אני ממליצה בחום על מורה לסטפס מדהימה ששמה רץ לפניה.
ניתן ליצור קשר: 0542458406
|*|נפתח פורום קשר משפחתי|*|
23/11/14 15:04
6צפיות
בואו לשפוך את הלב, לשוחח על המשפחה, לקטר על הדודה, לרכל על הגיסה, להתייעץ על סבתא בפורום קשר משפחתי:

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

ריקוד צ'רלסטון
23/11/14 07:33
69צפיות
אני רוקד צרלסטון                       https://www.youtube.com/watch?v=SkxPnQn-fXU
מה הצעדים בחלק השלישי של ריקוד "דבקה לאדמה"?
21/11/14 16:25
64צפיות
מה הצעדים בחלק השלישי של ריקוד "דבקה לאדמה"?
ראה כאן
21/11/14 17:19
70צפיות
אם תגלול למטה תוכל לראות גם את צעדי הריקוד
º
מעולה
22/11/14 10:17
24צפיות
חוג ריקודי עם
20/11/14 10:57
112צפיות
איפה מתקיים    באיזורים: כ"ס,   רעננה, הרצליה חוג לריקודי עם למתחילים?
רשימת חוגים למתחילים עם תאריכי פתיחה
20/11/14 15:13
77צפיות
העמוד מכיל מידע כפי שנמסר על ידי המדריכים, מכיל חוגים שנפתחו בתקופה של 3 חודשים לאחור וממויינים מלמטה - תאריך הכי ישן עד למעלה תאריכים עתידיים של פתיחת חוגים.
בהצלחה:

º
אלו ריקודים יצר אורן אשכנזי?
19/11/14 21:42
56צפיות
חיפוש פשוט באתר רוקדים
19/11/14 22:22
49צפיות
את ואני-
17/11/14 09:16
153צפיות
רדיו הרוקדים עושה לי את הבוקר
 https://www.youtube.com/watch?v=QUN7VH-xK_Q

שהחיינו וקיימנו-
17/11/14 09:19
123צפיות
שהחיינו וקימנו מצטרף לגל החדש ריקודי סימן
19/11/14 18:44
99צפיות
היה לנו את היופי שלך האוטו שלי
עוד ריקוד של אלי סגל ששמו פרח לי עם הצדעה 
ועכשיו התפילה החסידית.
והיד עוד נטויה
º
לא הבנתי מה כתבת
19/11/14 21:39
40צפיות
º
ריקודים אלו נקראים ריקודים ״של כמו״
20/11/14 20:17
52צפיות
כאילו אתם מדברים שפה זרה
20/11/14 23:16
57צפיות
אני לא מבינה כלום
במיוחד לסיגל
21/11/14 16:49
61צפיות
או שאת לא רוקדת או שלא שמת לב.
אבל לאחרונה נוספו ריקודים שהיוצרים מתרגמים
תנועה למילים כמו האוטו של היופי שלך,שיש שם תנועת אוחז בהגה.
אז חשבתי שאולי עוד אנשים יזכרו כזה מקרה אולי נוסיף את הריקוד המשובש 
ששחרחורת.יקראוני............ולא יכרעוני.
משיר וקוד יוצא שירקוד
מצעד ופולני יוצא צפלוני
אה, היה לנו פעם דיון על זה פה
21/11/14 23:46
83צפיות
אני אנסה למצוא אותו
אני אוהבת ריקודים כאלה, למשל באודה אודה מחבקת ועולה
אוף אני לא מוצאת את השרשור
22/11/14 21:58
28צפיות
אז כתרגיל מחשבתי אתם מוזמנים להיזכר בעוד ריקודים כאלה
אבל אבל. זה לא חלק מהפואנטה של הריקוד?
25/11/14 17:36
22צפיות
לדעתי לפחות - לא "סתם" גיבובי צעדים אלא צעדים שיכולים להתקשר לתוכן השיר.  רואים את זה בעיקר בריקודי םהותיקים - ריקודי הנוסטלגיה.  דוגמאות?  בבקשה:  למשל: ב"אדמה אדמתי" - ספירות 5-8 - הרגל מכסה את תלם האדמה.  ואח"כ יש תנועות מגל.  כנ"ל יש תנועות של קומביינר ושל קצירה  ב"עשב בר".  תנועות מתאימות ב"שדמתי"

אבל גם בריקודים חדשים יותר . הנה שתי דוגמאות קטנטנות:  ב"אדמה ושמיים" יש רמז לאדמה ולשמיים בתנועות הידיים. או למשל ב"מעבר למסך"  ... זורחת שמש - והידיים מסמנות מעל הראש שמש (כן - תסתכלו על ערן שמדגים - ידיים בצורת עיגול ולא סתם מונפות למעלה).

º
ודאי
26/11/14 00:03
10צפיות
שאלה רצינית ואנא תשובות רצינות אם אפשר
16/11/14 02:32
264צפיות
לאחרונה אנחנו לומדים ריקודים שלא רק דומים אלא דומים כמעט זהים לריקודים קיימים ואתן דוגמאות , היופי שלי האוטו שלך ממש כמו הי יה הי יה , מתנות קטנו זה חיבור של כמעט פרידה ואלןקים תעשה שניגדל ועוד ועוד, שאלתי אם כן למה למה עושים זאת המדריכים . אני מבין שאי אפשר לעצור את פרץ היצירה ועומק הרצון לנסוע ללמד במחנות אבל אתם המדריכים כן יש ביכולתכם לסנן לנו אנא עדו מלאכתכם נכונה ,בילבלתם אותנו זה ממש לא רציני . אם יש מחברי ריקודים או מדריכים פה או כל מי שיכול -- הצילו
תשובתי
16/11/14 18:47
159צפיות
ישנם הרבה מרקידים שממציאים ריקודים אבל אין להם "ראש יצירתי" במיוחד....כלומר אין להם רעיונות לצעדים או קומבינציות חדשות ולכן חוזרים על דברים קיימים.
גם הקהל לא חכם במיוחד וזורם עם כל ריקוד שיוצא..
עכשיו ככה: מרקידים אנונימיים שממציאים ריקוד טוב, חייבים ללכת להרבה הרקדות וללמד.
אותם מרקידים חייבים להיות מקושרים למרקידים ידועים כדי להצליח להטמיע את הריקוד החדש בהרקדות. (הסיכוי נמוך מול ההשקעה).
לצערי, לא ניתן לשנות זאת, ויש למשיך לסבול מהמון ריקודים חדשים (למרות שיש איזה 6000 בארכיון).
יש גבול כמה אפשר לחדש
17/11/14 21:19
99צפיות
במקצוע שלי, פיתוח תוכנה, השענות על הצלחות קודמות היא דבר טוב, לא צריך להמציא את הכל מחדש בכל פעם - אם אפשר להשתמש במשהו שכבר נכתב, מה טוב
אבל במצב כרגע כשכל אחד רוצה ליצור משהו חדש, הדמיון בין הריקודים יבצבץ
אני מודע לזה שקשה לחדש אבל מי ביקש לחדש מי ביקש עוד חדש זה
18/11/14 06:37
87צפיות
מביך לראות שהכל דומה . בשל כך קרובה התופעה  שיעמוד הכרוז עם מקרופון כמו ברקודי  קנטרי ויאמר את שמות הצעדים וכולם עושים את הצעדים כמו רובוטים . אנני מחדש אולי דבר אבל חבל בגלל חוסר התחשבות של מדריכים מסוימים שיוצרים ריקודי אד הוק יוצרים בלאגן .ואגב חידוש כן יש וישר ירודים חדשים לאו דווקא במרכז העיר אבל לא נותנים להם ביטוי ומעניין למה . ולסיום אומר בגלל זה פוטו בזכות זה פורחת תופעת הנוסטלגיה פשוט בורחים לפשוט.
שירקוד, אתה מעלה בעיות אמיתיות
18/11/14 10:18
88צפיות
למי יש עוד כוח להתמודד עם התופעות האלה ?
לצערי, קובלנתך לא תישמע ולא תגיע לחלונות הגבוהים
כי שם, בין ה"כוריאוגרפים" מטעם עצמם,  יש מרוץ של עכברים
בין הפרטים , כמו בלהקת הזאבים ( רגע: עכברים או זאבים???)
שמחפשים אחרי כל שיר חדש , כמשחרים לטרף
וכדי לכתוב לו עוד ריקוד...

זה הכל בגלל יוסי גיספן
שדוחף בכל לילה שלו,  טרוף-סיוטים, עוד תמליל של שיר חדש למלחינים
ואלה מצדם, מעמיסים על המלים של גיספן עוד זמר שדומה לאלה שנכתבו לפניו
ושניהם ביחד אצים אל הזמר הכי קרוב בשטח
ואיך שהזמר מתחיל לשיר
מיד רץ אחריו חייל מצבא הכוריאוגרפים של ריקודי העם.
לכתוב לנו ריקוד..
יש הבדל עצום בין כתיבת שירים
18/11/14 22:56
46צפיות
לחיבור ריקודים.
גם אם אני שומעת את השיר ברדיו אני לא צריכה ללמוד אותו בע"פ, כדי להשתתף בהרקדה אני צריכה ללמוד המון ריקודים אחרת אשב בצד
סיגל ושירקוד,במוקד יש,מעט יוצרים מוכשרים והרבה מחפשי תהילה
18/11/14 14:12
83צפיות
ובואו נפריד מראש את גיספין או אחרים, הריצה אחרי השיר והזמר והבחירה מה הוא שיר יפה שזו בחירה אישית גם ללא הריקוד שמחברים לו או לא. ואיני מתעלם מכך ששיר יפה וזמר טוב הם חלק מהכלים בהם אנו משתמשים לקבוע מה הוא ריקוד טוב בעינינו.
בקורס מדריכים לריקודי עם מלמדים את שמותיהם וצורת הביצוע של כל הצעדים שמתבצעים בעת שאנו רוקדים. לרוב המרקידים אינם יוצרים צעדים חדשים אלא משלבים בכל מיני צורות, בכל ריקוד באופן אחר את הצעדים הקיימים ויוצרים רצף שונה ככל האפשר. יוצר מוכשר הוא זה היודע לייצור בכל פעם מתאם אחר של צעדים שברצף אינו העתק של מצרף ריקוד שכבר נוצר לפניו ובאופן שימצא חן בעיני המרקידים המלמדים ובעיקר הרוקדים שיראו בו משהו מרענן וחדש.
יש לנו יוצרים מוכשרים ובעלי מקצוע וידע טובים. חלקם לצערי מושפע מהנעשה בשוק ותרומה גדולה יש גם למחנות הקיץ בחו"ל עם הבונוסים השמנים.
אממה..... זה מספר שנים, כל שנה יוצאים מקורסים למדריכי ריקודי עם כמה עשרות מרקידים חדשים שיש להם הרבה חברות וחברים, ושכמה מהם חושבים שנולדו - "בטהובן או רמברנט" ומפציצים אותנו בריקודים חדשים שחלקם הגדול הוא העתק מריקודים קיימים. "הכשרון הנפלא שלהם" !! לא מאפשר להם להבדיל או אפילו לנסות להסתיר שזה העתק. התוצאה היא שכשהם מחברים את הקטעים שהועתקו עם כישרון מפוקפק נוצר מוצר מפוקפק ואנחנו שפני הנסיות שמשלמים את המחיר.
אחסוך מכם את הסיפור איך מצלמים את הריקודים האלה, מפיצים אותם, משכנעים מרקידים ללמד, ודוחפים להרקדות.
ריקודים שמחים ובריאים
אורי גבעוני
מה שנאמר לי באזני, אתמול:
17/11/14 17:18
198צפיות
אחרי הלימוד המתיש של הריקוד החדש:

רומיאו

ואחר כל התשבחות הרבות שנשפכו בזכותו של הריקוד הזה
כאילו לא היה יום אתמול
וכאילו לא לימדו אותנו ריקוד יפה אחר: "חבל שאת לא כאן" רק לפני שבועיים.
אמרה רוקדת:
"מה אלה השטויות והתהילות והתשבחות הרבות לריקוד הזה?
כולה עוד ריקוד
והריקוד האחרון, שהוא באמת ריקוד ריקוד
עם מנגינה משובחת: "חבל שאת לא כאן"
הינו ריקוד לעילא
ואפילו אם זה יהודה פוליקר שהלחין את "רומיאו"
הנה הריקוד  "חבל שאת לא כאן" 
מכניס את רומיאו בכיס הקטן...

ואני מוסיף משלי:

הנה, כבר הריקוד: חבל שאת לא כאן,  נדחף לאחור
והוא מהווה חלק מרשימה ארוכה של ריקודים שנדחפו לאחור
ומשם קצרה הדרך  למרתפי הק.ג.ב.
על מרתפי הק.ג.ב וריקודי הבוידעם
17/11/14 19:17
126צפיות
אני מגיב לדבריך אליק בשל החשש שהתשבחות הרבות שאתה שופך על "חבל שאת לא כאן" ייפתו את ישראל שיקר ללמד את הריקוד הזה ברחובות ולהכניסו לרפרטואר. ואני דווקא רוצה שהוא ישאר במרתפי הק.ג.ב. כמו עוד הרבה ריקודים חדשים. 
לדעתי הריקוד "רומאו" לא רע בכלל, מורכב, מעניין, ומהנה. אממה, נצב"א הוא לא יהיה. חודשיים שלושה או קצת יותר וגם הוא ייקבר. ל"חבל שאת לא כאן" שחובר ע"י רפי זיו לפני כמעט שנה, נרקד בחוגיו ורק עכשיו מגיח בעצלתיים לחוגים אחרים, אין לדעתי תקומה.
וייתכן שגם השם "נונה מלכי" נחשב יותר מהשם "רפי זיו"...אולי.
לעומת זה ריקוד מהמם, מדהים ומטריף כמו "עת דודים" שחובר ע"י משה תלם עוד בטרם צימח את שפמו, נשלף עכשיו מהבוידעם והופך לנצב"א. כמוהו גם "אלף נשיקות" העתיק, "שאני בתוף" בן הארבעים, ועוד הרבה הרבה ריקודים ישנים וטובים. מה שמוכיח שהיין הישן אכן משתבח עם השנים.

ובאשר ל"רומאו", איני יכול לסיים את הפוסט הזה מבלי שאזכיר שישראל שיקר לימד אותו ברחובות בצורה יוצאת מהכלל טובה. גם חזר עליו כמה פעמים. וכמדומני שכל הרוקדים בחוג, שולטים היטב בריקוד.  ולשם השוואה אומר שניסינו קודם ללמוד את הריקוד הזה תחת הדרכתו של מרקיד אחר וכשלנו לחלוטין. אז שאפו לישראל ויישר כח.

ושנמשיך לרקוד בכיף, גם ובעיקר, את ריקודי הבוידעם, סש"י.
אתם מזכירים לי את שני הזקנים מהחבובות ...
17/11/14 20:15
99צפיות
כל הזמן מקטרים...
מלאים בטענות ....
ציניים....
העיקר שתהיו בריאים.
<לדעתי, שני ריקודים מקסימים שמצטרפים לעוד הרבה ריקודי "יין עתיק" מקסימים לא פחות>
פורום עדשות מגע ומשקפיים

חדש בתפוז!

פורום עדשות מגע ומשקפיים להתייעצות עם בעלת מקצוע היכנסו >>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום