לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום,

ברוכים הבאים לפורום סהר – סיוע והקשבה ברשת.

השרות שלנו החל לפעול ב- 18/2/01, ונועד לתת אוזן קשבת ותמיכה נפשית לאנשים במצוקה נפשית קשה אשר שוקלים את המוות כפתרון לבעיותיהם ונמצאים במצב של ייאוש. אנו בסהר (סיוע והקשבה ברשת), מאמינים כי גם במצב קשה ביותר, שינוי הוא משהו שבהחלט יכול להתרחש. גם אם היום אדם נמצא במצב חסר תקווה, בכאב בלתי נסבל, הדבר יכול להשתנות.

מטרתנו בסהר ללוות את הפונים בתקופה הקשה הזאת, לתת עזרה ראשונית ולהמליץ על המשך טיפול והתמודדות, כל מקרה לגופו. אנו לא מציעים טיפול נפשי, ולא תחליף לטיפול נפשי, אלא סיוע שמטרתו תמיכה, הקלה והכוונה למקורות עזרה נוספים.

הפורום הזה נועד להיות קבוצת תמיכה ולהכיל את הדיונים בין אנשים שנמצאים בשלבים שונים של התמודדות עם קושי וכאב נפשי. כאן מותר להתבטא בהתאם לחוקי השימוש בפורומים של סהר, שקבענו על מנת לשמור על אווירה של תמיכה ודיון תרבותי בפורום. אנו מעמידים את הצורך ביצירת מקום בטוח ותומך, לפני הצורך בחופש הדיבור. על כן מי שלא מעוניין לשמור על אווירה תומכת בפורום, יתבקש שלא להשתתף בו והודעותיו תמחקנה. אנו מאמינים שלאור שפע של פורומים שאינם מגבילים את המשתתפים באופן הביטוי, לא יתקשו המתלהמים למצוא להם תחליף מתאים.

בפורום עונים מתנדבים (סייעים) שעוברים הכשרה מיוחדת ונמצאים תחת הדרכה של אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש. הסייעים מדברים עם הפונים באמצעות צ^ט אישי, פורום, דואר אלקטרוני ו- ICQ (על פי בחירת הפונה). ניתן לפנות לשיחה עם הסייעים, דרך אתר סהר, בכל ערב בין תשע לחצות. כמו כן, כולל האתר רשימה של מאות ארגוני סיוע בארץ, מאמרים בעברית, וקישורים בנושאים שנועדו לקדם את ההבנה של נושא ההתאבדות והגורמים לה וחומר המסייע להתמודד ולמנוע אותה.

אם אתם, או מישהו שאתם מכירים, צריך עזרה מהסוג שאנו מציעים, כתבו בפורום וכן זכרו את כתובת אתרנו:

http//www.sahar.org.il

אנו מקווים שהדיון באווירה תומכת ומקבלת בפורום הזה תעזור לעבור את התקופה הקשה ולמצוא כוחות להתמודדות מחודשת עם החיים.

בברכה,

צוות סהר

הודעה חדשה

געגוע
02/08/15 07:24
8צפיות
השנה הכרתי במישהי מאוד משמעותית בחיים שלי, בזכותה קידמתי את הריקוד  שאני מאוד מאוד אוהבת לרקוד
לפני כחצי שנה היא התגייסה לצבא ליומיות, היא המשיכה לבוא למסגרת של הריקוד אבל פחות. היא החסירה המון אבל אחרי זמן מסויום פגשתי אותו כל יום!
כל יום הינו באים לחוג במשך 3 חודשים כל יום
לפני חודשיים היא הודיעה לנו שהיא עוברת לקרבי
ולקחתי את זה מאוד קשה
היא הבנאדם הראשון שהעריך את זה שאני עובדת קשה כדאי להצליח ואפילו האמין בי
עכשיו היא עוזבת את המסגרת ואני מאוד מתגעגעת אליה כבר חודש שלא ראיתי אותה וזה קשה
במשך 3 חודשים ראיתי אותה כל יום ועכשיו זה נגמר בבום
אני שמחה בשבילה שהיא עוברת לקרבי
אבל מאוד קשה לי לשחרר אותה
היא הייתה משו מאוד מיוחד עבורי
איך אני אצליח לשחרר אותה?
לא לשכוח ממנה��
נימאס לי מהם
31/07/15 09:08
30צפיות
נמאס לי. מההורים האלה נימאס לי מהחיים מה עשיתי אני כולה רוצה לעזור לעצמי ללכת לטיפול. ומשלמת בכסף שלי אבל לאא קשה להם לראות את זה שאני מבזבזת כסף זה הכסף. שלי אני אחליט מה לעשות איתו זה לא הופר הם כאלה מגעילים. כמה אפשר לבכות בגללם. נימאס לי להילחם על זה לא רוצה יותר שיעזבו אותי. בשקט למה הם מקשים אני רוצה לחיות והם פשוט לא נותנים לי דיי עדיף להעלם וזהו ככה היה להם יותר טוב נכון כי. לי יש רק בעיות ואני צרה ...
הפוגה קלה
01/08/15 22:23
5צפיות
יקירה, אני שומע את התסכול שאת מרגישה מזה שהוריך אומרים לך מה לעשות בכסף שהרווחת בעצמך... את הכעס שאת מרגישה כלפיהם מכיוון שהם אומרים לך מה לעשות בו...
את התשישות אולי מזה שלא מבינים אותך... מקשים עלייך לשפר את מצבך על ידי זה שתלכי לטיפול.. ואולי את מרגישה כמו במלחמה שאת לא רואה את הסוף שלה, ורוצה לוותר עליה כל כך..

לפעמים במצבים של כעס ותסכול אנחנו רואים דברים מסוימיים בשחור.. ואולי הפסקה קטנה, לרגע, יכולה לעשות שינוי גדול...‎...תוכלי אולי למצוא איזה מוצא או פתרון מסויים שיעזור לך להמשיך הלאה ואולי אפילו לגרום להוריך להבין את העזרה שאת מנסה להשיג עבורך....

יקירה, אנחנו מקווים לשמוע ממך ולראות אותך ממשיכה לעדכן אותנו בהתפתחות של המצב שלך ושולחים לך חיזוק להמשך....
|*|הפורומים מתחדשים|!|
30/07/15 15:46
3צפיות
גולשות וגולשים יקרים,
תפוז עובר תהליך התחדשות של שיפור חוויית המשתמש באתר.
אנו גאים ושמחים לבשר כי ביום שלישי הקרוב 4.8, החל משעות הצהריים אנו צפויים לעלות עם מערכת פורומים חדשה.
למעשה, הפיתוח נמצא בשלביו הסופיים ואנו עמלים כעת על בדיקות מקדימות.

לאחר ההשקה נמשיך לייצר שיפור מתמיד של האתר וגרסת הפורומים, כאשר אנו נשמח להמשיך ולקבל מכם פידבקים בשוטף בפורום משוב, מסרים אישים ומיילים.
ברצוננו לעדכן כי אנו עובדים בימים אלו גם על גרסה חדשה לאתר המותאם בסלולר ולבלוגים.

בין החידושים שצפויים לעלות ביום שלישי:
- מראה חדיש ועדכני
- אפשרות לכתוב הודעות בצורה מהירה יותר
- אפשרות לעקוב אחרי פורומים אהובים
- אייקונים חדשים ומשודרגים
- ממשק עבודה נוח ויעיל
ועוד...

שימו |לב| במערכת החדשה שצפויה לעלות ביום שלישי החתימות יוסרו באופן גורף עד לעליית מערכת חתימה משודרגת יותר (עליה עובדים בימים אלה).
לידיעתכם, במידה ותרצו לשמור את מה שכתוב בחתימה שלכם, אתם מוזמנים לעשות זאת עד יום שלישי בבוקר.

סופ"ש נעים |הלוואי|
צוות תפוז
חורטיצה שימו לי עוד איכס אני חלדה פח
28/07/15 23:50
22צפיות
חגמצצל חורטיצה זה שובר תראש חבל שהכאב כואב לי שאני שתויה רצח
דיי אוףףף למה א נ י שיכורה באליי להפסיק להיות אני נמאס הכול מפחיד ליצנים גלעעעעע כולם על הזין שלי
איכס. יצאתי טיפשה די להיות פחדנית כוסעמק מה
לאבד את עצמך
01/08/15 22:32
2צפיות
דנה יקירה, אני שומעת מבין המילים והאותיות את המצב הנפשי המבולבל והנסער בו הרגשת בעת הכתיבה..
מצד אחד את הניסיון אולי לשכך את הכאב באמצעות השתיה, לעמעם אותו מעט.. ומצד שני את הבוז והסלידה העצמית שמתעוררת בך בעקבות זאת..
יקירה, תחושת אובדן השליטה והגבולות שנלווית לשתיה יכולה להיות מאד מפחידה ומטלטלת.. וכך גם בד"כ התחושות שהובילו לשתיה, התחושות שניסית אולי להעלים..
אני מזמינה אותך להמשיך ולשתף אותנו בתחושות האלו, לנסות ולפרוק אותן מעט במילים..

º
משהו מכיר את התרופה רמוטיב? האם יש תופעות לוואי או ממכרת?
23/07/15 21:04
28צפיות
תרופות
26/07/15 11:33
22צפיות
היי לאבלי ליידי,
איננו אנשי מקצוע והפורום אינו פורום מקצועי, לכן לצערנו לא נוכל לענות על שאלה זו, מציעים להתייעץ עם הרופא שרשם את התרופה - לשאול אותו את כל השאלות, להתייעץ לגבי תופעות לוואי אפשריות וכו', לקרוא את העלון שלה ואף להעלות את השאלה בפורומים הרפואיים המתאימים.
הרבה בהצלחה
זקוקה לעזרה
23/07/15 21:04
57צפיות

אני בת 33, גרה לבד בבאר שבע ועוברת בארבע השנים האחרונות ובכלל בחיים לא מעט משברים, לא הייתה לי מנוחה, עברתי מדבר לדבר, ויש כאוס, דברים לא מסתדרים לי וקשים לי למרות שאני מתאמצת לעשות שינוי חיובי! 
עכשיו אני בדיכאון קל - בינוני. הדיכאון שלי הוא לא פיזי - הוא נובע מסיבות חיצוניות, דברים לא קלים שקרו. כמובן שהשאיפה שליי היא לא לתת לדברים האלו להשפע עליי עד מצב שבו אני מרגישה עייפה וקשה לי לפעול. הסטרס הכללי שאני לא רגועה התפתח לדיכאון לדעתי גם בגלל שאין לי עבודה בחודשים האחרונים ואני הרבה בבית ושאין לי בן זוג ולא הרבה חברים באיזור, אין לי כסף והפסקתי להתאמן בחדר כושר. ובשבועות האחרונים יש כאבי בטן כי יש חיידק הליקובקטור והתחלתי את האנטיביוטיקה. כשאני עם אנשים יותר טוב לי, שמחתי עם המשפחה והאחיינים המתוקים בסוף שבוע ואפילו רקדתי ושרתי קצת איתם.
כך שיש דברים לפתור, ודברים לא מסתדרים וזה מתסכל אותי, אך בגלל שהתחושה המשברית והדיכאון הזה חזרו על עצמם מספר פעמים בחיי אני מבינה שצריך לעשות שינוי משמעותי לטווח ארוך ואולי לנקוט צעדים קבועים למניעה - כמו למשל לא להפסיק להתאמן כי זה מאוד עוזר. אז כרגע יש ימים טובים יותר ויש ימים על הפנים, חווה עייפות ושלפעמים אין כח לעשות ולפעול. ויש את הסיפור גם עם האונ' שרמסו את זכויותיי ואני רוצה לפעול אבל מרגישה מרוקנת וגם מקבלת מסרים ממתקשרים שעליי לסלוח ולא להחזיר להם אבל האמת שאותי זה מוריד ומתסכל.  יש דברים מורכבים אך אני רוצה ומאמינה שהחיים יכולים להיות גם צבעוניים ועשירים ומעניינים וטובים ויפים ומשמחים! או בוא נגיד שיש גם חלקים כאלו בחיים.
אם אני הולכת למשל לים אני מרגישה יותר טוב, אבל אי אפשר להיות כל הזמן בים או חופש או עם חברים, כשאין כסף. כשאני חוזרת לדירה ושוהה הרבה לבד וחושבת מאיפה להתחיל לפתור את כל הדילמות והחסרים - זה מפיל.
פניתי לשני מתקשרים אך עד עתה לא נראה שזה עוזר. 
אם מישהו יוכל לסייע אשמח.
מקווה שאמצא במהרה טיפול פסיכולוגי שיועיל ללא תשלום או בתשלום מוזל
תודה רבה

עייפות...
24/07/15 21:17
19צפיות

לאבלי יקרה,
אני שומעת את העייפות מהתמודדות עם המשא והמסע בארבע שנים האחרונות, התמודדות שמרגישה בלתי פוסקת וללא מרווח נשימה בין דבר לדבר, עייפות שהיא גם תסמין גופני במצב של דיכאון, עייפות שמורידה למטה ולעיתים מקשה על היכולת לעשות למען עצמך... שאליה מצטרפת החולשה הפיזית בשל החיידק בבטן. אני שומעת את התסכול  והלחץ מהתחושה שדברים אינם מסתדרים אך אולי גם מהתחושה של התמודדות בו זמנית בכמה נושאים וכמה מישורים.. נראה שיש דברים שלא ברור לך עדיין כיצד הכי נכון לך להתמודד איתם ויחד נוצרת תחושה של מועקה מכבידה... ולאלו מצטרפת תחושת בדידות והרצון והצורך להיות עם אנשים כיוון שזה ממלא ומשמח אותך, ומאפשר לך הפסקה, ולו למעט מההתמודדות המורכבת עם הדברים.

לצד זאת אני שומעת גם המון נקודות של חוזק כמו נחישות מאוד גדולה לראות דברים באור חיובי ולהטיב עם עצמך, נראה שאת מאוד מודעת לעצמך ולדברים שעושים לך טוב או פחות טוב, ואלו נקודות משמעותיות שיכולות לעזור לך בהתמודדות עם הדיכאון...

ראשית, חשוב לי להגיד שוב שעייפות היא חלק מהתסמינים של דיכאון וכמו שתיארת בעצמך גם כשיש רצון לעיתים העייפות מקשה על היכולת לפעול ולעשות, ומסיבה זו אולי כדאי לך לשקול טיפול תרופתי שמתמודד עם התסמינים האלו של דיכאון ויוכל לאפשר לך אוויר לנשימה שאת כמהה וזקוקה לו על מנת להתמודד עם יתר התחומים.. כי כשאין כוחות גם יכולת החשיבה והיצירתיות שלנו נפגעת ואז ההתמודדות עם בעיות מרגישה מתישה ומרוקנת יותר ונוצר מעגל קסמים... ראיתי ששאלת על טיפול תרופתי, האם את  מטופלת אצל פסיכיאטר?

יקירה, יחד עם זאת ובמקביל לטיפול תרופתי, נשמע מדברייך שאת צריכה וזקוקה לעשות דברים שעושים לך טוב ונותנים לך כוחות – כמו ים וספורט וחברים ומשפחה. כתבת שזה מרגיש  כמו זמן לבזבז כשאין עבודה, אך אולי ניתן לראות בזמן שאת משקיעה כרגע בעשייה של דברים שנותנים לך כוח, השקעה לטווח ארוך, כיוון שבהתווסף לטיפול פסיכולוגי ותרופתי, הם יכולים לסייע לך להרגיש טוב יותר פיזית ורגשית, דבר שייקל בהתמודדות עם כל הדילמות והקשיים בתחומים האחרים...ובהקשר הזה - אולי כדאי גם לנסות להפריד את הדילמות ואת התחומים ולהתמודד איתם אחד אחד... ממה שכתבת נראה כי הניסיון להתמודד עימם יחד "תורם" אף הוא ללחץ ולתחושה שלך שאת כורעת תחת הנטל ולא מצליחה להתמודד כמו שהיית רוצה...

ומילה אחרונה.. התמודדות עם דיכאון, ללא קשר לסיבה לפריצתו, היא מורכבת ופתלתלה ויש בה הרבה עליות ומורדות, חשוב לזכור את זה בייחוד בימים המסתכלים יותר, וה'על הפנים' יותר במילותייך, להחזיק חזק, ולשתף כדי לא להיות לבד עם הדברים...

שולחת חיבוק גדול וחם,
מזמינה אותך להמשיך ולשתף כאן בפורום או בצ'אט אישי שפעיל כל ערב בין תשע לחצות (http://www.sahar.org.il/popup1.php/?langId=1)
בתקווה לפרוק ואולי לשאוב קצת כוחות לימים שהם קשים יותר ...

* אני מצרפת לכאן רשימה של מרפאות לבריאות הנפש לפי איזורים, כפי שמופיע באתר משרד הבריאות, דרכן ניתן לרוב לקבל טיפול מוזל, אם כי יש לרוב תקופת המתנה http://www.health.gov.il/Subjects/mental_health/treatment/clinics/Pages/mtl-clinicks.aspx. במקביל כדאי לברר דרך קופת החולים שלך, שבה את זכאית לטיפול מסובסד. 

עם היית..
20/07/15 17:45
47צפיות
אם היית אוהב היית שואל מה שלומי היית רואה שעובר עליי משהו לא אכפת לי שאין ביננו התקדמות מגע אבל לפחות אני רוצה שהיה לך אכפת מימני שלא היית לוקח אותי כמובן מאליו שאם לא היתי זה לא היה משנה לך אז מה אתה? ידיד חבר כבר שלוש שנים אני מבולבלת בגללך פעם אומר לי כן פעם אומר לא תחליט כבר כי אני לא אשאר.. אולי זאת לא אוהבה כי עדיין לא שחכתי את האקס שלי שאותו כול כך אהבתי הלוואי שידעתי מה אתה מרגיש. כלפיי בתקופה הכי קשה בחיי חיכתי שישאלו באמת מה שלומי שאני לא אצטרך להעמיד פנים. ואפילו איתך לא. שיתפתי בכלום כי אז היית בטוח בורח..
פיסה של וודאות
22/07/15 22:01
14צפיות
nb יקרה,
אני שומעת כמה שהקשר הזה מבלבל ולא מוגדר, גורם לך להרגיש אבודה, ומלאת חוסר וודאות, כמו במבוך..
ואולי גם קצת תלויה באוויר, בין שמיים וארץ, כמו בובה על חוטים,
וכמה שתחושה חוסר השליטה וחוסר האונים בסיטואציה הזו בטח מתסכלת..
אני מבינה גם שאת מאד מאוכזבת מהתחושה שלצד השני לא מספיק אכפת, שהוא מתייחס אלייך כאילו תמיד תיהי שם, מרגיש בנוח לשלוח מסרים לא ברורים ולא מבין שהוא עשוי לאבד אותך כך..
יקירה שלנו, זה כ"כ טבעי שתרצי להרגיש שמשהו ברור, מובן, שהקלפים מונחים על השולחן, ואולי זה גם יעזור לך להבין מה את מרגישה בתוך עצמך, אם תהיה לך את הפיסה האחת הזו של קרקע יציבה וודאית להישען עליה..
לא נמאס לך?????
18/07/15 00:34
69צפיות
אתה יודע שאני אוהבת אותך למה אתה עושה את זה?? קורא לי לבוא אומר שאתה מתגעגע אני באה ורואה אותך מתחיל על מישהי אחרת
באתי רק בשבילך השארת אותי לבד כמו מטומטת 4 שעות ואחרי 4 שעות אתה אומר לי תגידי לי מזל טוב ומנשק אותה מול הפנים שלי למה???
רק לפני שבועיים ישבנו בגן ונישקת אותי וביקשת שיצלמו כדי שתראה את זה כל יום ואני שמתי את זה כתמונת מסך בטלפון שלי אבל שכחתי לרגע שאתה חיי בחיים של רחוב שכל היום מסתובב ומוצא לך בנות אחרות וגם כשהייתה איתי הייתה עם עוד בנות ואני ידעתי את זה אבל אהבתי אותך ואני עדיין אוהבת. תפסיק תפסיק לשגע אותי תפסיק לשחק ברגשות שלי היו לי בתקופה האחרונה הרבה מקרים של בנים שמנסים להתחיל איתי ועושים איתי מה שהם רוצים כאילו אני סמרטוט ושאתה שמעת על זה רצית להרוג אותם אבל גם את עושה את זה אתה פוגע בי וכל פעם הורס אותי מחדש כל הזמן שאנחנו נפגשים אני חושבת שאתה אולי רוצה להגיד לי שאתה רוצה שנחזור אבל לא אתה מדבר איתי על האקסית שלך שאהבת נורא והיא לא יוצאת לך מהראש מתי תבין שגם אתה לא יוצא לי מהראש???????? עשית אלבום בפייסבוק של האקסיות שלך ואני לא שם אולי זה היה בשבילך סטוץ אבל בשבילי זה היה הרבה יותר רציתי לחיות איתך להוציא אותך מהבור להתחתן ולהקים איתך משפחה מאושרת אבל לא אתה רק משחק בי וברגשות שלי כנראה שאתה אוהב את זה ואני לא מסוגלת להגיד לך את זה כי אז אתה תתעצבן ואולי לא תרצה להיות איתי בקשר. אני מכניסה לעצמי לראש שאני לסבית כדי לתת תירוץ ללמה אנחנו לא ביחד אבל זה לא עובד ניסיתי להיות עם בנות לא הלך אני רוצה אותך לא אכפת לי מהעבר שלך מהווה שלך מאיך אתה חי לא אכפת לי שכולם אומרים לי שאיתך העתיד שלי יהיה שחור ואתה תכניס אותי לבור שלך במקום שאני יוציא אותך ממנו אבל לא מעניין אותי אני אוהבת אותך!!!!!!! אתה החיים שלי ולא אכפת לי שכולם ידעו את זה אני יחשוף הכל ויהיה פעם אחת בחיים שלי הכי אמיתית בעולם אז אני חן אוהבת אותך ויאהב אותך תמיד אני יודעת שיש פה אנשים שמכירים אותי במציאות ולא יודעים שילדת כאב זאת אני ולא אכפת לי שהם ידעו עכשיו...
להרגיש שמשחקים בך
18/07/15 22:44
26צפיות
ילדת כאב אהובה,
אני שומעת את האכזבה והתסכול שלך מההתנהגות של אותו בחור, מבינה אולי שאת גם מרגישה נבגדת, כמו בובה על חוטים בשבילו, שציפית ליותר, לפחות לרגישות גדולה יותר, בעיקר אם הוא יודע לגבי הרגשות שלך כלפיו..  כאילו הוא מנפנף עם הקשר שלו עם אחרות מול הפרצוף שלך, כמו כדי לפגוע בכוונה..
וכמה שזה כואב לאהוב מישהו שמתייחס אלייך כאל ידידה בלבד, אבל עדיין מחלק רמזים מידי פעם שיחזיקו אותך על 'אש קטנה' ויתנו לך תקווה..
יקירה, אולי באיזשהו אופן גם הרגשת שבגלל ההיכרות שלו איתך, הוא ניצל את הנקודות הפגיעות שלך, עשה את מה שהוא לכאורה 'התעצבן' כשאחרים עשו לך..

ועדיין את מרגישה שאת שם בשבילו ואוהבת אותו בלי שום תנאי, בלי גבולות, גם אם מבינה שהקשר יכול להיות הרסני ולא בריא לאף אחד מכם, אלא מבוסס על דפוסים לא בריאים ששניכם רגילים אליהם.. ובכל זאת חשוב לך להוציא את האמת אל האור, להצהיר בפניו קבל עם ועדה, בריש גלי ובפומבי, על אהבתך העצומה אליו, על הרצון שלך שתמצאו תיקון האחד בשניה..
יקירה, אני מקווה שאם הוא קורא את זה, הוא ידע להעריך את המשמעות של האהבה שלך, ולא לנצלה, לנהוג בך בכבוד גדול, רגישות עדינה וכנות שבונה אמון, כפי שראוי בכל זוגיות, כפי שמגיע לך
טריגר
23/07/15 23:23
11צפיות
לא קשור לפוסט הקודם אבל לא רוצה לפתוח חדש אז אני יכתוב פה...מישהו נגע בי וכל פעם שניסיתי להזיז אותו הוא חזר וחזר בהתחלה ניסה לקחת את היד שלי לאיבר המין שלו אחרי שהוא ראה שהוא לא מצליח הוא לקח את היד שלו וניסה לגעת בי
פשוט לשחרר ולנסות לעכל את הכול...
15/07/15 23:34
66צפיות
שלום אני רוצה לספר קצת על מה שעבר עליי השנה היה לי שנה נוראה הרגשתי כול כך לבד כאילו אין לי למה לחיות אין לי מקום בעולם שאני לא שווה כלום שאני לא יודעת מי אני אולי שאני בכלל לא קימת אז למה לחיות? הייתי כול כך לבד בחושך שאיים להפיל אותי שלא נתן לי לנשום הרגשתי ריקנות מושפלת  מיואשת הכול התפוצץ לי בפרוף בעיות עם ההורים עם החברה שנאתי כול רגע בחיי לא ידעתי מה הסיבה שאני מנסה להרוג את עצמי פשוט נאבדתי ידעתי שאני צריכה ללכת לטיפול רציתי אבל הורי התנגדו אימי אמרה לי שאני משוגעת זה כול כך פגע בי מתישהו התחלתי להאמין לה... בסוף בזכות היועצת והמורה שלי שהיתה ותמכה בי כול הדרך הלכתי לטיפול והבנתי מה קרה הלוואי שזה לא היה זה אבל החברה שלי שכול כך אהבתי וחשבתי שהיא טובה פגעה בי כול כך חדרה לי לפרטיות נגעה.. ואני במקופ להתנגד שתקתי כמו תמיד מטומטמת רק רוצה לרצות אחרים לא יודעת להתנגד הייתי תמימה למה? דוקא לי זה קרה נימאס לי להיות הנגררת אני רוצה לדעת מי אני ךדעת להיות חזקה ולא להישבר היא פשוט הרסה אותי הלוואי שיכולתי להגיד לה שהיא הרסה לי את חייי באמת שאני מנסה לסלוח לה אבל זה קשה מצד אחד אני מרגישה אשמה עם רק הייתי מדברת מצד שני זה לא אשמתי בסוף שנה דיברנו הסכמתי שנהיה חברות לכיתה אבל אני מפחדת מה יקרה שנה הבאה שאצטרך לשבת לידה לדבר מה עם זה שוב יקרה ואני אפול למלכודת ושוב כמו תמיד אהיה חלשה אני לא רוצה יותר שידרכו עלי בבקשה תעזרו לי..
ללמוד לשחות אחרי הסערה...
17/07/15 21:08
24צפיות

Nb  יקרה,
אני שומעת שעברה עלייך שנה מאוד מורכבת בה התמודדת עם רגשות מאוד מרוקנים וכואבים שהרגשת שמילאו כל רגע וצבעו את הימים, שהרגשת שלא רואים אותך ושאין לך משמעות, שהרגשת שבפנים יורד מבול ש אולי כמו פיתרון... ובכל זאת היה בך חלק שרצה להיאחז ולהציל את עצמך מעצמך והחלק הזה נתקל בהתנגדות מצד ההורים שלך  שאולי לא הבינו את עוצמת המשבר בו היית, התנגדות שגרמה לך להאמין שאת לא בסדר, שיש בך משהו לא נורמלי... אני מתארת לעצמי כמה זה הוסיף לתחושת הבדידות שלך, כמה וודאי הוסיף לתחושת הבהלה והפחד אל מול הרגשות המציפים המאיימים  להטביע...  ואז בטיפול לגלות ולהבין שמי שחשבת היא חברה אהובה פגעה באמונך ועשתה דברים שגרמו לך להרגיש לא מוגנת, מחוללת...

נדמה שאת במקום בו הסערה הגדולה, המשבר שכחו מעט ואת מנסה בשלב הזה לעכל ולעבד את מה שקרה לך השנה, מנסה ל'עשות סדר' להבין מה חווית ומה הרגשת ומצד שני את עדיין מעורערת מכל מה שחוית וגם חוששת מהעתיד, מהשאלה האם תיפלי שוב ותרגישי חסרת אונים כמו שהרגשת השנה...נשמע שאת מקווה שיצאת חזקה יותר עם תחושת זהות ברורה יותר, עם היכולת לזהות את המפולת בפעם הבאה ולהתגונן מפניה...   

בנוסף, נראה שאת מרגישה רגשות מנוגדים מצד אחד את מבינה שזאת לא הייתה אשמתך ומצד שני כועסת על עצמך על שלא ידעת כיצד להתנגד ולשמור על עצמך, מצד אחד כועסת על החברה ומצד שני מתקשה למצוא את המילים לומר לה עד כמה היא פגעה בך, מצד אחד רוצה לסלוח ומצד שני חוששת מהקשר הזה ומההשלכות שלו עלייך.. רגשות שהם הגיוניים וטבעיים, כמו גם החשש מפני נפילה נוספת, מפני ההתמודדות שלך בשמירה על עצמך וגם התהיות לגבי איזה אדם את רוצה להיות בעקבות מה שחווית...

יקירה, אני שומעת שאת מבקשת פיתרון, נוסחא שתבטיח ששנה הבאה תהיה שונה, שאת תרגישי שונה... הלוואי והייתה כזו נוסחא, אבל לצערי הרב אין... אנחנו לא יכולים לדעת מה יקרה לנו, או איך נרגיש-  אף אחד מאיתנו לא יכול , אבל אני מאמינה שכל עוד אנחנו מכבדים את מה שאנחנו מרגישים ומנסים לעזור לעצמנו בכל דרך שאנחנו יודעים, ולהעזר גם באנשים שסביבנו, ההתמודדות קלה יותר כי אנחנו לא לבד, כי אנחנו לומדים כלים להתמודדות ולשמירה על עצמנו במצבים מסויימים... חלק חשוב הוא, כפי שכתבת את, לעכל, לעבד ולהבין את מה שהיה בכדי ללמוד לזהות את הבורות והמפולות ובכדי לדעת לשמור על עצמנו מפני נפילה ונראה שאת כרגע בעיבוד הזה...האם את ממשיכה בטיפול? נראה שזה מקום שעבורך מאפשר התבוננות, בחינה ועיכול של הדברים... 

ואולי גם ההגדרה של חוזק צריכה להשתנות, אולי חוזק הוא לא לדעת לא להישבר, אלא היכולת לקרוא לעזרה כשנופלים, גם שכשהסביבה הקרובה לנו מתנגדת, אולי חוזק זה להתמודד עם פנים מול פנים עם הרגשות הכואבים וללמוד לשחות דרכם בתקווה להשקיט את הסערה ואולי גם לזכות לקשת בענן...

יקירתי,רוצה לשלוח לך חיבוק גדול וחם ולהזמין אותך להמשיך ולשתף אותנו, לספר לנו יותר, אם תרצי, מה בדיוק קרה עם החברה, או בשאר מחשבות ורגשות... כדי לעכל ולעבד ביחד.
אנחנו פה גם בצ'אט אישי ואנונימי (http://www.sahar.org.il/popup1.php?langId=1), כל ערב בין תשע לחצות. 

שונא אותי..
05/07/15 03:38
133צפיות
זאת לא הפעם הראשונה שאני שומעת את זה.. אני שומעת את זה הרבה דווקא, אבל הפעם זה היה שונה.
באותו הרגע אתמול שהרמת עליי את היד עם האגרוף שלך ראיתי אותה, ממש יכולתי להרגיש את השנאה שלך במבט שלך, ואז אמרת את זה.. ״מגיל שנתיים עוד שהיית ככה קטנה שנאתי אותך״ ...
וואו.. לשנוא אותי זה דבר אחד, אבל איך אפשר לשנוא תינוקת? דבר שמלא בתמימות.. דם מהדם שלך, פאקינג חלק מימך.. לצערי.
לא בחרתי.. משום מה אלוקים הביא לי אותך, והביא לך אותי.. הייתה כנראה טעות שם.
אני שמחה שאותו רגע עמדתי שם מולך ונראיתי ממש אדישה למילים שלך, הדמעות שבאו אחרי זה לא היו על כך שאתה שונא אותי, זה כבר רגיל לי.. אבל עצם זה ששנאת אותי כשעוד הייתי בסך הכל תינוקת? בלי שאני יספיק לדבר או בקושי ללכת , שהדבר היחיד שהייתי עושה כשהייתי רואה אותך זה לחבק אותך ולקפוץ עליך? תאמת חשבתי שזה בא מגיל מסוים, אבל מגיל כזה? כנראה שהבעיה היא לא אצלי, היא מאז ומתמיד הייתה אצלך, אפס.
לעכל את הכאב
08/07/15 14:25
27צפיות
ג'סטי יקרה,
אולי הרגשת מופתעת מהמילים של אביך, שכנראה גרמו לך להרגיש זעם וכעס כלפיו שלא ידעת כמותו... וזה בכלל לא מובן איך אביך מתייחס אליך ככה, בצורה נבזית שכזאת.. ואיך בכלל אפשר להכיל מילים כאלה של אבא, מישהו שאמור להיות משפחה, מישהו שאמור להיות כל כך קרוב.. והפגיעה עמוקה כל כך, כמה לב של אדם נשבר כשהאדם שהכי קרוב אליך ואמור להגן עליך מתייחס בזלזול אפילו מנסה לבטל אותך.. כאלו שולל את הבסיס והקרקרע היציבה מתחת לרגליך..

נראה שאולי הרגשת גאה בעצמך במובן מסויים שהצלחת להשאר אדישה למילים שלו, מתוך בניסיון להגן על עצמך..
משהו שגרם לך להרגיש חזקה ויציבה יותר מולו..
וניסית לשכך מעט את תחושת העלבון שהרגשת מהתנהגותו של אביך.. הרגשת שאין הוא יכול לפגוע בך יותר במילים..
ואולי את מרגישה תסכול וכאב ענק על השנאה של אבא שלך כלפי דבר תמים כמו התינוקת שלו, את, שרק רוצה לנסות ולחבק..
אבא אמור להגן על ילדיו, לאהוב, לחבק, להעריך, להוקיר ולשמור... ומה שאת עוברת מצידו של אביך זה בדיוק הפוך.. מגיע לך יותר טוב מזה..  כל כך לא מגיע לך לחוות את הכאב הזה, כל כך לא מגיע לו להקרא אבא, להיות חלק מהמשפחה שלך
מגיע לך כל כך לחוש מוגנת, בטוחה, נאהבת, זה משהו שמגיע לכל אחד מאיתנו.

המסקנה שהגעת אליה שאת לא הבעיה אלא הוא.. כנראה נותנת לך את תחושת התקווה שבסוף הכל לא קרה בגללך.. את היית בסדר בההתחלה.. הכל היה מסובך ולא בסדר אצלו..

יקירה שלנו, שולחים לך כוחות מכאן ומחזקים אותך,
רוצים שתדעי שאת לא לבד ואם תרצי להלחם בו אנחנו כאן ביחד איתך בתהליך.
זיכרונות מהעבר מכים בהווה :(
02/07/15 18:34
79צפיות
הי סליחה שלא כתבתי הרבה זמן פשוט לא הרגשתי צורך.... אבל פשוט חודש שעבר ילדה אחת שהיא ממש במיקרה עושה עליי חרם (מזל שיש את החופש הגדול) שפשוט אמרה לי הלוואי שכל פעם שתחשבי על משו רע אבא שלך יתהפך בקבר זה לא היה כלכך נעיםבאותו הרגע אבלפשוט רק עכשיו יצא לי חשוב עלזה למה היא אמרה לי את זה סתם כי היא שונאת אותי שינאת חינם או שפשוט היא באמת התכוונה לזה אני באמת לא מבינה את הרמת צביעות שלה כשהייתי באבל היא באה ו"ניחמה" אותי ועכשיו היא אומרת על אבא שלי אני חושבת שהיא פשוט ילדותית והלוואי שהייתי יכולה להגיד לה את האמת בפנים על כמה שהיא לא מושלמת כמו שהיא חושבת אבל אז השפוטות שלה היו צועקות עליי היא לא מבינה כמה זה פגע בי אומנם לא באותו הרגע אבל מאוחר יותר זה כן היא לא מבינה את ההשלכות של מה שהיא עשתה רק אם היא הייתה חושבת פעמיים אני לא הייתי נעלבת ברמה כזאתי הלוואי והיה לי את האומץ והביטחון לעשות את זה....

אמירה שפוגעת
02/07/15 21:28
24צפיות
היי נופרי יקרה
אני מצטערת לשמוע על המשפט שנאמר לך, אני לא בטוחה שאני מבינה את ההקשר בו הוא נאמר ולכן קשה להבין או לפרש אותו, אבל הוא נשמע כ"כ אכזרי ופוגע, וגם נשמע שהרגשת שיש בו חוסר כבוד לאבל שלך ולזכרונו של אביך.. מעין זלזול מאד מתסכל..

יקירה, אני מבינה כמה שהיית רוצה לומר לה שלא לדבר על אביך בצורה כזו, להסביר לה כמה שהמילים שלה יכולות לפגוע, כמה שהתייחסות כזו לאחרים היא התייחסות בריונית נטו.. אך מרגישה שנאלצת לשתוק בגלל הכוח החברתי שיש לה, כוח שממה שאת מתארת היא מנצלת לרעה..

יקירה, כמו שאמרת, אולי היא לא התכוונה לפגוע, או שאולי היא חסרה את הבגרות ואת יכולת ההבנה כמה שמילותיה פוגעות, ואם היא מבינה זאת ובכל זאת אמרה בכוונה כדי לפגוע – עדיף להתרחק מאדם שמתנהג כך..

אני מקווה שהחופש הגדול והמרחק מאותה הנערה יקלו עלייך מעט, ושלאחר מכן אם היחס שלה ימשיך להיות פוגע שתוכלי לפנות למחנכת הבאה שלכן ולשתף אותה בכך..
אני מרגישה מטומטמת, אבל זה עדיין כואב.
30/06/15 21:52
87צפיות
ורק עכשיו, אחרי שגמרנו ללמוד, אני בכלל מצליחה לפתוח את זה עם עצמי.
השנה הזאת הייתה לי.... לא קלה. בלשון המעטה.
היא עדיין לא קלה, אבל אני חושבת שאני משתפרת קצת.
לכל הפחות, הפסקתי לרצות להרוג את עצמי. או הפחתתי את הרצון, ליתר דיוק.
אני לומדת (למדתי) בפנימיה.
שהיא סבבה והכל.
ואיתי בחדר הייתה בחורה, מאוד נחמדה, ש... עברה כמה דברים לא פשוטים. הכירה אנשים... מעניינים, בלשון המעטה.
אז באמצע השנה פנתה אליה המנהלת ואמרה "לכי לדבר עם העובדת הסוציאלית. זה יעשה לך טוב".
ובום.
אני יודעת.
יודעת יודעת יודעת יודעת יודעת שזה לא יפה.
אבל זה כאב לי. עדיין, בעצם.
ולמה אף אחד לא רואה???
אסור לי לחשוב על העבר.
אני יודעת יודעת יודעת.
ועדיין.
אני רק חשובת.... אם.. ?
אם היו שואלים אותי אם אני בסדר?
אם היו מציעים לי עזרה?
אם... ?

וכן, אני יודעת שבמובנים מסוימים היא מתוסבכת יותר ממני
אבל במוהנים מבוימים גם אני מתוסבכת!
והם ידעו! ידעו!
היועצת ידעה שרע לי, כי הצלחתי לאזור אומץ ולפנות אליה
והמנהלת שלי ידעה שפניתי לפסיכיאטר
והמחנכת שלי ידעה שאת מספר השיעורים השבועיים שאני מגיעה אליהם אפשר לספור על יד אחת, גם אם חסרות לה כמהאצבעות.
ושהציונים שלי התדרדרו שזה משו נורא.

והם ידעו.
וזה עדיין לא היה הכי גרוע.

ועדיין.
אף אחד לא הציע לי עזרה.
וייתי עם זה
לבד לבד לבד לבד לבד לבד להד לבד
כמו תמיד
כמו כל החיים שלי שאני לבד עם הליפול ולנסות לקום שלי.

ואני עדיין תוהה...
למה אני אדם כ"כ רע שאני לא מפסיקה לזכור את זה?
לבד לבד, בלי עזרה מאף אחד
02/07/15 14:22
44צפיות
some1Lse יקרה,
שומעים כמה את מאוכזבת מאנשים.. כמה את מצטערת שסמכת עליהם, כמה איבדת בהם אמון.. כמה את מרחמת על עצמך בעבר, שהתמודדה עם כל מה שעברה לבדה.. בלי טיפת תמיכה מהסביבה..
נשמע שלפעמים את מנסה לחזור במחשובתייך לעבר ולתקן אותו.. לתאר לעצמך מה היית עכשיו אילו היו עוזרים לך.. מושיטים לך יד...

נראה כאילו שגם כשאת מצליחה להתעלות מעל זה, ולהצליח להרגיש טוב יותר- הדברים שעברת צפים, עולים.. מזכירים לך את מה שאת לא רוצה לזכור..
ומצד שני יש לך את מה שמחזיק אותך.. יש בתוכך חוזק שגורם לך להשאר עם הראש מעל המים..

אנחנו פה אם תרצי לבוא לדבר על הדברים שעולים.. את מוזמנת להגיע גם לצ'אט..
מקווים שתמשיכי למצוא את הכוח להמשיך, ואת הרצון להצליח.. להוכיח לכולם שאת יכולה..
חיבוק גדול תמיד פה בשבילך..
ההורים שלי מתגרשים
29/06/15 18:14
64צפיות
אחרי שקראתי קצת את ההודעות בפורום אני מרגיש שהבעיה שלי קטנה יחסית, אבל עד לפני 5 דק הרגשתי שהשמיים נופלים עלי.
אתמול בערב גיליתי שההורים שלי מתגרשים (אבא שלי כבר עזב את הבית לפני כמה ימים). אבא שלי היה אלים כלפי אמא שלי וגם קצת אלי ואל אחותי (אבל בעיקר לאמא שלי. הוא היה מוציא עליה עצבים גם בלי סיבה). הוא היה בכל מיני טיפולים של הרווחה וגם אמא שלי אחותי ואני היינו בטיפולים. היו מלא פעמים שהתפללתי בלב שהם יתגרשו. אני לא אוהב את אבא שלי ומלא פעמים קיוויתי שהוא יעזוב כבר את הבית ולא נצטרך לסבול ממנו יותר. אבל עכשיו שזה קורה פתאום אני מפחד מזה. אמא שלי לא עובדת ואבא שלי הוא זה שהיה עובד ועכשיו אני מפחד מה יהיה עם המשפחה שלי.
רעידת אדמה ובנייה מחודשת
29/06/15 21:47
27צפיות
שלום חסוי יקר,
נשמע שאתה מתמודד עכשיו עם מצב שמעורר אמביוולנטיות ורגשות מנוגדים.. שלמרות שהשינוי נתפס כ'חיובי' או לפחות כרצוי והכרחי, עדיין הוא מהווה שינוי גדול ומפחיד שעכשיו צריך להסתגל להכל מחדש בעקבותיו, והפחד הזה מאד טבעי ומובן יקר שלנו, כי כל שינוי, גם אם מחכים לו ורוצים בו – הוא עדיין שינוי, עדיין כרוכה בו אי וודאות וחשש מהעתיד, ולכן זה גם די בלתי נמנע להרגיש את הפחד שתמיד מתעורר מתוך חוסר הוודאות שטמונה בעתיד..
ועכשיו, כאילו פרמו את התפרים שמחברים את התא המשפחתי, וכעת צריך לחבר את הפיסות בחזרה ולבד, להסתגל לדינמיקה חדשה ואחרת, לבסס את הקשרים שיש מחדש, וגם להתרגל למציאות חדשה ולשינויים שהיא תכתיב, לאיך שהיומיום שלכם יראה לאחר השינוי.. מה שגם בטח מעלה הרבה שאלות שעדיין פתוחות ולא ברורות..
ומצד שני, נראה שיש לך, לאמך ולאחותך הזדמנות להתחלה חדשה עכשיו, טובה יותר, הזדמנות לחיים חדשים ובטוחים, יציבים ומיטיבים יותר מבעבר..
אני מאחלת לך שהמציאות החדשה הזו תהיה טובה בהרבה, מציאות בה תבנו את התא המשפחתי מחדש, בדרך נעימה ובטוחה, מציאות בה תוכלו להיות משפחה שוב.. המשך לשתף אותנו חסוי יקר, בתחושות ובתהליכים שאתה עובר, ברגשות שעולים מידי פעם.. אנחנו כאן איתך, בפורום ובצ'ט, מתי שרק תרצה

תודה
29/06/15 22:12
21צפיות
היי. תודה..
אני חושב שבעיקר אני מודאג מהקטע הכלכלי ואיך נסתדר.
אם לא היתה את הבעיה הזו אז הייתי מאוד שמח אני חושב..
היי שוב
29/06/15 23:40
28צפיות
סיפרת שמשפחתך לוותה ע"י הרווחה מזה תקופת מה,
אני חושבת שסביר שתוכלו להמשיך ולהעזר בהם, וודאי יש להם אפשרויות שונות להציע במקרה זה - זכאות להטבות או הקלות מסוימות, אפשרות להפניות למסגרות תעסוקה וטיפול באופן מסובסד, עזרה במציאת מקום מגורים וליווי עד להתייצבות על הרגליים מחדש.. שווה לברר מול העו"סית שליוותה אתכם.
(וגם סביר להניח שלפי החוק אביך בכל מקרה יהיה מחוייב בתשלום מזונות עבורך ועבור אחותך).
מקווה שזה מרגיע ולו חלקית
היי
30/06/15 11:15
16צפיות

היי תודה זה עוזר המון וקצת מרגיע.
גם אני קצת עובד פה ושם ומקווה למצא עבודה קבועה לקיץ אז גם זה יעזור.
נראה לי שמעכשיו יהיה טוב יותר ואם הכסף לא יהיה בעיה אז בכלל טוב.

עזרה דחוף !
28/06/15 18:34
113צפיות
לפני כחודש אבא שלי נכנס לבריאות הנפש בבאר יעקב,אני עשיתי טעות שהלכתי לבקר אותו שם..זה לא עשה לי טוב בכלל לראות אותו ככה במחלקה סגורה וכו..., איך שראיתי אותו נכנס לי מחשבה מפגרת שאולי גם אני בעתיד יהיה כזה...נכנסתי לתחושה מוזרה שלא הרגשתי בחיים מין לחץ לא מוסבר כזה..כנראה חרדה..עכשיו המחשבה הזאת כבר חודש לא עוזבת אותי למרות שאני יודע בוודאות שאין מצב שאני כזה... עכשיו עבר חודש ואני נאבק עם עצמי..כבר איבדתי את הזהות שלי מכיוון שלא יכולתי להתמודד עם זה..כל פעם שמישהו דיבר איתי חשבתי על זה..ואמרתי בואנה משהוא לא בסדר איתי אולי גם אני כזה??, הכנסתי את עצמי לסרטים..איבדתי אינטרקציה עם אנשים..איבדתי תחושת הנהות גשמיות ויותר גרוע איבדתי את עצמי ..אני שבור ומרוסק צריך טיפים איך להוציא את המחשבה המטומטת מהראש שלי.. כל פעם שמשהוא מדבר איתי אני חושב פעמיים מה לאמר מכיוון "שכאילו" אני לא רוצה שיחשבו שמשהוא לא בסדר איתי ואני כביכול ייכנס לבאר יעקב שם... הכל אצלי בראש אני צריך עזרהההההההההההההההההה בבקשה ! כל יום זה מלחמה עם עצמי !! רוצה לחזור לחייך ולצחוק שוב !! אני מרגיש מנותק מהמציאות והכל סתם דמיונות !! 
לחזור לעצמך
29/06/15 23:20
41צפיות
ערב טוב בר יקר
אני שומעת כמה שהחוויה בעת הביקור במחלקה של אביך היתה מטלטלת ומציפה מאד, ונשארה איתך גם אחרי, מעוררת מחשבות, ספקות וחששות לגבי עצמך והעתיד, מעוררת מעין חוסר וודאות לגבי הזהות שלך,
מותירה אותך מבולבל ומוצף, לא בטוח לגבי עצמך, מי אתה, מי תרצה להיות, איך אתה רואה את עתידך, ואילו דברים פחות בשליטתך ועשויים להופיע..
ונדמה שהמחשבות האלו כ"כ חודרניות ולא מרפות, שהן סחררו אותך בתוך מעין מערבולת של חוסר אונים, מערבולת שגורמת לך להרגיש שאתה מאבד את עצמך, את הדברים שאהבת ונהנת מהם..
בר יקר, יש משהו מאד טבעי בלהרגיש את החשש שזה יקרה גם לך, כאשר רואים אדם קרוב במצב קשה.. כי פתאום זה קרוב, זה נוגע, ואי אפשר להתחמק מלחשוב שאולי גם לי זה יקרה.. קצת כמו שאנשים נוטים לחשוב ש'להם זה לא יקרה' כשהם שומעים על תאונות דרכים של אחרים, אך כאשר אדם קרוב אליהם נפגע פתאום מבינים שזה יכול להגיע גם אלינו, לגעת גם בנו, וזה גורם לנו להרגיש פתאום פגיעים וחשופים..
יקר שלנו, האם שקלת לפנות לטיפול פסיכולוגי, לשוחח על החרדה המציפה שאתה חווה, לנסות אולי להבין את המקורות שלה ולעבד אותם, כדי לשחרר את עצמך מהעול המעיק שלה?
טיפול פסיכולוגי
30/06/15 09:36
40צפיות
אני בטוח שטיפול פסיכולוגי נכון יכול ממש להועיל לי הבעיה שאין לי שקל כרגע , זה לא נתפס כמה פסיכולוגים גובים לטיפול,האם יש משהוא מוסמך שהוכל לדבר איתו ככה שיקדיש לי 10 ד'ק מזמנו לעזור לבן אדם? 
טיפול
02/07/15 21:18
26צפיות
היי בר יקר,
החל מה1.7 נכנסה לתוקפה הרפורמה במערך בריאות הנפש, שמטרתה היתה להנגיש את הטיפול ולאפשר טיפול זמין ומהיר.
במסגרתה ניתן לקבל עכשיו טיפול נפשי דרך הקופה בה אתה חבר (בעלות מסובסדת מאד של תשלום רבעוני, כמו שמשלמים עבור ביקור אצל רופא יועץ). הפניה ניתן לקבל בין היתר מרופא המשפחה.
לקישור שכולל מידע בנושא מהאתר של קופ"ח כללית:
(המידע אמור להיות תקף גם לקופות האחרות)
שווה לבדוק אפשרות זו עבורך בר יקר

די כבר
28/06/15 02:16
90צפיות
נשבר לי כבר להיות לבד ,להרגיש לבד להרקב לבד די כבר ההרגשה הזאת הורגת אותי לאט לאט אני חןדע שאני לא מושלם אבל למה זה מגיע לי למה ??!!
בדידות משתקת
29/06/15 21:15
48צפיות
היי בלאק יקר,
אני שומעת כמה שהבדידות שאתה מרגיש קורעת אותך מבפנים, כמו שמיכה צפופה של עשן שחונקת לאט לאט מתחתיה, פוגעת באינספור חיצים במקומות הכי רגישים, ומותירה אותך כ"כ פגיע וכואב..
אני שומעת גם את הזעקה שיוצאת ממך, כמנסה לפלח את הבדידות הזו ולהשיר אותה ממך, זעקה של ייאוש ותסכול שרוצה להושיט יד, ליצור קשרים, למצוא חברים קרובים.. זעקה שמעבירה כמה לאף אחד לא מגיע להיות לבד, וגם לך לא בלאק יקר..
יקר שלנו, תרצה לספר עוד, על הבדידות הזו, על הדרכים בהם אתה מנסה ליצור קשרים ולמצוא חברים? האם אתה משתתף במסגרות כלשהן, חוגים, מפגשים או פעילויות שיכולות להפגיש אותך עם אנשים חדשים וליצור הזדמנויות לחברויות?
אנחנו כאן איתך, ביחד, ולו מעבר למקלדת, אבל עם כל הלב
אין כלום
01/07/15 18:16
23צפיות
כלום, פשוט כלום . אני נמצא בפלגה שגם ככה אין בה יתר מידי חיילים .המפקד שלי העביר אותי למחלקה אחרת שאין בה בכלל חיילים רק אצ"ים מבוגרים (למרות שבכיתי לו דם שלא יעביר אותי ) אז גם את הקשרים שעוד איכשהוא היו לי עם הנגדים היותר צעירים שמה אני מתחיל לאבד  .
אני כל כך מתוסכל שאני מתחיל לכעוס על האנשים היחידים שעוד איכשהוא כן שמים זין  ואז אני נהיה יותר עצוב .ראבק נשבר לי כבר
להסתגל למעבר
02/07/15 21:33
17צפיות
יקר שלנו, זה נשמע כ"כ מתסכל לעבור ככה ממקום למקום, בניגוד לרצונך, וכשעוד כרוך בכך ניתוק של קשרים עם אנשים שקודם חיבבת.. כאילו עכשיו צריך להסתגל מחדש לאנשים שאתה מרגיש שאינך מוצא נושאים ושפה משותפת איתם..
אם אפשר לשאול, האם במסגרת השירות אתה מצליח לשמור גם על קשרים בבית, בסופי שבוע, אולי עם אנשים מחוץ למסגרת הצבאית?
אולי לפחות בסופי שבוע תוכל לנסות ולחזק קשרים מסוימים או ליצור חדשים במסגרות שונות שאינן בצבא?
(ואולי, עם הזמן תיצור קשרים גם עם מי שמשרת איתך כרגע, גם אם הם מבוגרים יותר.. אולי לפחות עם אחד מהם תמצאו שפה משותפת ואפשר יהיה לבסס קשר חברי ונעים למרות הפרש הגילאים?)
אי הבנה
03/07/15 01:18
21צפיות
אין לי קשרים חברתיים בבית ,בתיכון הייתי בפנימיה חוץ מזה אני גר בשכונה של חרדים . חוץ מזה אני חושב שחלה היא הבנה היציאות שלי הם יומיות . ולא נראה לי שאפשרי לבסס קשרי חברות שהאדם היחיד שאיתך במחלקה זה "מערכניק" בן 60+
יתרון אנושי השמה וגיוס כח אדם בע

יתרון אנושי השמה וגיוס כח

אדם בע"מ לפרטים נוספים>>

ד

ד"ר אריה מבר רפואה טבעית

פגישה ראשונה ללא עלות לפרטים נוספים היכנסו>>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים