בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום קינוחים ומנות אחרונות!

בפורום נעסוק בכל מה שקשור לתחום הקינוחים והאפייה - שוקולד, שמרים, גבינה, בצקים למיניהם וכיו"ב. נדבר על אוכל, מתכונים, סדנאות ואירוחים ועזרה הדדית בתחום. כמובן שהכל בהנאה ובכיף!

* יש לשמור על שפה נקייה ולהימנע מירידה לפסים אישיים בכל מקרה. זה כולל בין השאר הערות פוגעות ובטון ציני ומזלזל וניהול ויכוחים אישיים על גבי הפורום. הודעות שייכתבו בשפה לא הולמת יימחקו והגולש/ת יקבלו אזהרה לפני חסימה.

* יש לשמור על שרשורים קיימים ולהימנע מלפתוח הודעות חדשות במידה וקיים שרשור בנושא המדובר.

* לפי כללי תפוז אסור להכניס לפורום הודעות פרסומיות ללא תיאום מראש עם הנהלת הפורומים. הודעות שלא קיבלו אישור יימחקו לאלתר!

* נא לצרף מתכון לכל תמונה שלכם שאתם מעלים, בתוכן ההודעה על גבי הפורום ולא בקישור, וזאת למען הגולשים מהסלולרי ולמען האווירה השיתופית בפורום.

*במידה ואתם רוצים להעלות מתכון שאינו שלכם ובעל/ת המתכון לא מאשר/ת את העתקת המתכון לפורומי תפוז השונים, אנא צרפו קישור למיקומו המקורי של המתכון מבלי להעתיק את המתכון המקורי, וזאת בטוב טעם. הצפות של קישורים למספר רב של מתכונים מבלוג או פורום מסויים מתוך אתר "תפוז אנשים" ומחוצה לו לא יאושרו, ויימחקו לאלתר.

* ניתן להקפיץ הודעות במידה ולא קיבלו התייחסות לאחר זמן סביר.

* הודעות שאינן קשורות לנושא הפורום ישורשרו לשרשור OFF, ואם אין כזה, נא לצרף את האייקון בכותרת.

והכי חשוב, שיהיה לנו כייף ומהנה כאן בבית המתוק שלנו!

שלכם,

bali ודייזי דאק. 

אגוזים בעוגת מוס
16/04/14 09:57
36צפיות
שלום וחג שמח.

אני חושבת להכין לאירוח מחר עוגת מוס, שהמתכון שלה הוא 6 ביצים, 200 גר' שוקולד מריר, 200 גר' חמאה, כוס סוכר ו־100 גרם אגוזים שבורים.

אלא שאני לא אוהבת פקאנים ואגוזי מלך, ומעדיפה לעשות את העוגה עם אגוזי לוז. רק מה, שאני לא מוצאת אגוזים מקולפים (מהקליפה הפנימית, ה"קרומית"). פעם אחת ניסיתי לקלף אותם בעצמי ע"י חליטה. זה גם המון עבודה וגם הם יצאו לי רטובים כאלה.

יש עצות? מקום שבו אפשר להשיג את האגוזים בלי הקליפה?

בינתיים עלה בדעתי רעיון אחר - יש בחנויות אגוזי לוז מסוכרים, שהם כבר שבורים (אני לא בטוחה לגבי הקליפות, כלומר, אם קילפו אותם לפני ששברו וסיכרו). נניח שאני משתמשת בזה במקום האגוזים שבמתכון - מן הסתם אני צריכה להפחית בכמות הסוכר. אם כן, בכמה? הרעיון הזה הוא בכלל טוב? (האגוזים הם מה שאמור לתת לעוגה "גוף" במקום קמח. חלק מהתערובת נאפה וחלק נשאר לא אפוי. האגוזים המסוכרים יעמדו באפיה?)
כמה דברים
16/04/14 12:14
25צפיות
אגוזי לוז מקלפים ע"י קלייה בתנור בחום בינוני נמוך וכשהם עדיין חמימים משפשים אותם זה בזה עם הידיים וזה מוריד לפחות חלק מהקליפה.

אפשר להשתמש באגוזי לוז מקורמלים, ואכן הייתי מורידה מהסוכר במקרה הזה, אבל לא יודעת להגיד בכמה הייתי מורידה אותו. אולי בשליש או בחצי.  זה גם קצת עניין של טעם. אין בעיה לאפות את האגוזים המקורמלים.

תודה. אני אנסה להוריד שליש מהסוכר.
16/04/14 12:26
21צפיות
אחרי הכל, זה הסוכר שאיתו מקציפים את הביצים, והוא חשוב בשביל שהקצף לא יהיה שביר.
אחלה, להוריד שליש נשמע סביר
16/04/14 20:24
12צפיות
ולא יהרוס את הקצף.
ככה זה יצא
17/04/14 15:52
7צפיות
עוגת מוס שוקולד ואגוזים
מוסיפה את אופן ההכנה:

מקציפים את החלבונים לקצף קשה תוך הוספת הסוכר בהדרגה.

ממיסים את השוקולד עם החמאה (אפשר בבאן-מרי, קודם השוקולד, אחרי שנמס מכבים ומוסיפים את החמאה, ואפשר בשיטת המיקרוגל).

מוסיפים לתערובת השוקולד שכבר לא חמה את החלמונים אחד אחד ומערבבים. מוסיפים את האגוזים השבורים (צריכים להיות שברים קטנים אבל לא אגוזים טחונים) ומערבבים.

מוסיפים את התערובת לקצף ומערבבים בתנועות קיפול.

שליש מהתערובת שמים בתבנית (נדמה לי מס' 24, אולי אפילו 22) משומנת ומקומחת (בפסח מקמחים בקורנפלור). ואופים כ־20 דקות ב־170 מעלות. מצננים, מוסיפים מלמעלה את שני השליש הנותרים, ושמים בפריזר לשעתיים לפחות. מספר שעות לפני האירוח מוציאים מהפריזר ומעבירים לקירור רגיל.

אני גם שיחררתי מהתבנית וקישטתי.
שאלת גאנש- באלי אשמח לעזרה :)
13/04/14 23:17
58צפיות
הכנתי עוגת קרמבו של קרין גורן
עד שלב הגנאש הכל הלך סבבה פחות או יותר
הגנאש שלה מורכב מ-150 גר שוקולד חלב ו-125 מל שמנת, לערבב יחד
הכנתי בדיוק כמו שרשמתי עם מדידות והכל ועדיין הוא יצא מאוד דליל ועכשיו יש על העוגה "חורים"
זה מבאס ממש, יש מה לעשות בעניין?
ועוד שאלה באותו עניין- איך מכסים עוגה שמיועדת לקירור בלי להרוס את הציפוי עם נייר הכסף\ניילון נצמד בהנחה שאין לי פעמון עוגות כמו שכל פעם קורה לי?
תודה רבה וחג שמח
שרית
להכין עוד גנאש, סמיך יותר, ולצפות שוב
14/04/14 10:36
49צפיות
לגבי כיסוי העוגה - אפשר לשים בפינות שיפודים שייצרו הגבהה בין העוגה לבין  מה שעוטף אותה.
תודה לך :)
14/04/14 23:29
32צפיות
מהם היחסים עליהם היית ממליצה לפעם הבאה כשמדובר בשוקולד חלב?
º
1:2 לטובת השוקולד
15/04/14 19:47
5צפיות
º
תודה :)
16/04/14 00:44
2צפיות
במה אפשר להחליף ליים ,במתכון של עוגת גבינה?
12/04/14 15:40
45צפיות
שלום,
לפי המתכון שיש לי להכנת עוגת גבינה אני זקוק לליים, אבל כרגע אין אפשרות לקנות ליים , הם יופיעו רק לקראת ספטמבר..
במה ניתן להחליף את הליים? לימון יהיה חמוץ מדי?
תודה.
תלוי במתכון, אבל בגדול
12/04/14 16:02
43צפיות
נראה לי שלימון או אפילו תפוז יתאימו.
º
הייתי מחליפה בלימון רגיל
12/04/14 17:15
15צפיות
תודה. יש לי שאלה נוספת:
12/04/14 17:46
56צפיות
בעיקרון לפי המתכון יש לי שכבה ראשונה שעליה יש לי את המילוי עצמו ,העוגת גבינה..
אני רציתי לשים על השכבה הראשונה ריבת חלב, ורק אז לשים את המילוי של הגבינה (תותים בפנים לשים תותים) באפייה?
השאלה אם יצא מזה משהו אכיל אחרי שכל העסק הזה יצא מהתנור?

*צירפתי קישור למתכון עצמו.

תודה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
לא לא לאאאא
13/04/14 20:41
51צפיות
1. ריבת חלב לא הולכת עם חמצמצות של לימון, ולא נראה לי שגם עם תותים. הייתי מוותרת.
2. תותים לא טובים באפייה. הם מגירים מלא נוזלים ומאבדים את כל החיוניות שלהם. הייתי נשארת עם התותים למעלה על העוגה אחרי שהתקררה היטב, כמו שמציעים במתכון.
תודה, אבל אני קצת מבולבל
14/04/14 19:45
32צפיות
במתכון אחר ראיתי שהכניסו את התותים למילוי ואז לאפייה (צירפתי את הקישור)
מה גורם לזה במתכון הספציפי הזה לצאת לעוגה בסדר למרות הכל?

תודה!
כתובות אינטרנט מצורפות:
לא רואה את הקישור הנוסף
15/04/14 17:13
24צפיות
ייתכן שזה גם עניין של טעם.
ממה שאני יודעת, תותים ואפייה לא חברים.
º
בהודעה השנייה שלי בקישור "מתכון 2"
15/04/14 20:53
5צפיות
יש שני שלבים
15/04/14 19:53
22צפיות
בשלב הראשון מוסיפים תותים יחד עם הבלילה ואותם אופים ביחד.

את התותים שאתה רואה מעל בתמונה האחרונה מוסיפים לאחר האפיה ולאחר שהעוגה התקררה.
כן,
15/04/14 20:47
18צפיות
כן זה מה שהתכוונתי לעשות, התותים בתוך המילוי. ואז אחרי האפייה וקירור אפשר במקום תותים למעלה לשים קישוטים מבצק סוכר ...
זה לפחות היה הרעיון חח
אין שום בעיה שתעשה את זה
15/04/14 21:51
14צפיות
אבל התותים יצאו נימוחים משהו. תסתכל בתמונה האחרונה אחרונה, רואים שם תות שעבר אפיה והוא מאוד רך ונימוח. אם זאת הכוונה זה יכול לעבוד ממש טוב.
שאלת המרות
13/04/14 21:36
68צפיות
היי :)

אני מכינה עוגה לפסח ע"פ המתכון הבא [מהרשת]:

200 גרם חמאה
300 גרם שוקולד שבור לקוביות או במטבעות
6 ביצים בגודל L בטמפרטורת החדר
3/4 כוס (150 גרם) כוס סוכר

1. נשמע לכם עוגה טעימה או לא משהו משהו?
2. אני רוצה להפחית את כמות הסוכר בעוגה, נניח לחצי כוס. האם אתם חושבים שה ישפיע על המרקם שלה ויהפוך אותה לפחות יציבה [כי הרי אני מורידה חומר מוצק]?
3. רוצה גם להמיר את החמאה בשמן, באילו יחסים הייתם ממליצים להמיר?

המון המון תודה
ו-4. איך הייתם מצפים אותה כדי שתיהיה טעימה
13/04/14 21:37
39צפיות
ומרשימה?
לפי המתכון המקורי תצא עוגה מצויינת
13/04/14 21:48
45צפיות
שוקולדית ומרוכזת. אין אפס איתה.
את הסוכר אין בעיה להפחית לחצי כוס.
את החמאה בשום אופן אי אפשר להחליף לשמן, כי אז כל המרקם שלה יתחרבש, וכשבעוגה יש כל כך מעט חומרים, הטעם שלהם וגם המרקם מאד חשובים.
אם הסיבה להחלפה היא כשרות, אפשר להחליף במרגרינה. אמנם יהיה פחות טעים (לדעתי) אבל לא ברמה היסטרית כי השוקולד יחפה על כך והמרקם שלה יישמר. חשוב להשתמש בשוקולד טוב, 60% מוצקי קקאו.
ההחלפה היא מטעמי לקטוז ובריאות..
13/04/14 21:55
30צפיות
אז גם מרגרינה היא לא ממש אופציה טובה מבחנתי..
האם יש לך מתכון אחר להציע ללא גלוטן וללא חלב? עם עדיפות גם ללא ביצים....
משימה לא פשוטה למצוא מתכון טעים ככה :/
בהחלט בעייתי
13/04/14 22:03
31צפיות
מה גם שבפסח, בגלל שקמח מחוץ לתמונה, העוגות תמיד מבוססות על ביצים.

צר לי אבל אני לא אשת בשורה בעניין

º
ומה את חושבת על להוסיף שכבת קרם וניל באמצע?
13/04/14 22:05
13צפיות
באמצע איפה?
13/04/14 22:27
35צפיות
זו לא עוגה שאפשר לחצות, היא מאד רכה.
אפשר קרם וניל מעל העוגה, ואז הקצפת די מיותרת.
º
תודה רבה רבה :) !
14/04/14 12:41
5צפיות
לגבי הציפוי - קצפת ומעט איבוק של קקאו
13/04/14 21:50
25צפיות
או קישוט באגוזים ותלתלי שוקולד.
º
במה אפשר להחליף ברנדי בעוגה?
12/04/14 19:37
28צפיות
תלוי
13/04/14 08:02
37צפיות
טכנית אפשר להחליף אותו בכל אלכוהול אחר. אם המטרה היא להוציא את האלכוהול, בטח יש תמציות טעם (אני זוכר שבעבר היה מוצר מזעזע בשם תמצית רום, אבל אני לא הייתי מתקרב לזה), או שאפשר פשוט להוציא אותו - הוא לא באמת משפיע על מרקם העוגה (אלא אם מדובר על כמות גדולה, ואז אני רוצה את המתכון הזה).
מדובר בעוגת פקאן לפסח
13/04/14 09:37
36צפיות
אפשר להחליף בכל אלכוהול אחר
13/04/14 20:31
20צפיות
כגון רום, וודקה, או ליקר כלשהו שיש בבית, רצוי לא ליקר בננה וכיו"ב.
אפשר גם להשמיט לגמרי, מדובר בכף אחת, זה לא ישפיע על המרקם ולא יחסר מאד בטעם.
מתכון עם שגיאות
13/04/14 14:25
127צפיות
שלום, ביום שישי פורסם בישראל היום מתכון של מיקי שמו עם שגיאות (אני מצרפת את המתכון למטה). אולי מישהו במקרה יודע ויכול לעזור.
כבר קניתי את כל המצרכים (לפני ששמתי לב לשגיאות כמובן) והסדר מחר...
השגיאות הן שהוא כותב במצרכים חצי כוס סוכר אבל כותב מה לעשות רק עם רבע כוס
ושהוא כותב במצרכים שמנת צמחית אבל בשום מקום לא כותב מה לעשות איתה
תדה רבה וחג שמח38
והנה המתכון:
כוסיות מוס וניל עם מחית תות שדה

קינוח פרווה ללא הרבה עבודה, קליל ומושלם לאחר ארוחה גדולה, טעים להפליא בזכות מחית התותים המעניקה מרקם נפלא וטעם שונה.

למוס וניל (ל־6-8 כוסיות):

• 240 מ"ל חלב קוקוס (כוס)

• 1/4 מקל וניל

• 3 חלמונים

• 90 גרם סוכר (1/2 כוס פחות כף)

• 20 גרם קורנפלור (2 כפות)

• 360 מ"ל שמנת צמחית (1.5 מכלים)

למחית תותים:

• 500 גרם תותים (חבילה)

מתחילים במחית: מניחים את התותים בקערה מעל סיר מים (בן מארי) ועוטפים בניילון נצמד. מבשלים כ־15 דקות, מוציאים את הניילון הנצמד ומסיימים את הפעולה בבלנדר מוט, על מנת לקבל מחית תותים.

מוס וניל: יוצקים חלב קוקוס לסיר בינוני. מגרדים את פנים מקל הווניל בעזרת סכין, מוסיפים לסיר עם המקל ומביאים לרתיחה. טורפים חלמונים עם 1/4 כוס סוכר וקורנפלור בקערה לתערובת אחידה, יוצקים מצקת מחלב הקוקוס החם ומערבבים היטב עד להשוואת טמפרטורות. יוצקים את כל התערובת לסיר ומחממים על להבה נמוכה, תוך כדי בחישה, עד לבעבוע, ומוציאים את מקל הווניל.

מעבירים את התערובת למיקסר עם וו גיטרה ומערבלים כ־5 דקות במהירות בינונית עד שהתערובת חמימה. מגבירים את מהירות המיקסר וממשיכים עד לקבלת תערובת אחידה וחלקה. סוגרים בניילון נצמד ומכניסים למקרר ל־4 שעות לפחות.

מעבירים את מוס הווניל לשק זילוף ומזלפים את הקרם עד לחצי גובה הכוס. בעזרת כף מניחים מעט ממחית התותים. מזלפים עוד מוס עד לגובה שלושת רבעי הכוס. מקשטים ביתרת מחית התותים.
עצות לתיקון המתכון.
13/04/14 20:07
52צפיות
1/4 כוס סוכר שימי על התותים לפני הבישול.
זה יגרום לתותים להפריש יותר נוזלים וימתיק אותם מעט.
את הקצפת הצמחית תקציפי לאחר שהקרם שבמקרר יתקרר היטב (4 שעות) ותשמרי בצד.
תעבירי את הקרם הקר לקערת המיקסר (אין צורך לשטוף מהקצפת) להקציף במהירות נמוכה יחסית ואז כשהקרם מקבל מרקם חלק לחלוטין (דקה שתיים הקצפה, לא יותר) לערבב בתנועות קיפול ביחד עם הקצפת.
זה הכל.
בתיאבון ובהצלחה
º
תדה רבה!
13/04/14 21:21
4צפיות
מנסה לעזור על סמך הגיון
13/04/14 20:13
52צפיות
1. את 1/4 כוס הסוכר הנוספת אפשר להוסיף או לחלב הקוקוס שמרתיחים או לשמנת המתוקה שתגיע אח"כ.
2. השמנת המתוקה - לדעתי, אחרי שמקררים את הקרם שעשוי מחלב קוקוס, מקציפים בנפרד את השמנת המתוקה (עם או בלי מה שנשאר מהסוכר) לקצפת יציבה ומקפלים אותה יחד עם קרם הקוקוס למוס אחיד. אם קרם הקוקוס יוצא צמיגי מדיי אחרי הקירור, טורפים אותו במיקסר עד שהוא נעשה שוב חלק, ורק אז מקפלים עם הקצפת שמקציפים בנפרד.

מה שהצעתי לא מבוסס על המתכון של מיקי שמו אלא על ההגיון שלי.

שווה לחפש בגוגל את המתכון הזה או קישור לתכנית של מיקי שמו שבה אולי יש את המתכון ואולי בלי הטעות.
º
תודה רבה! הצלתם אותי!!!
13/04/14 21:22
12צפיות
º
בשמחה רבה! שיהיה חג שמח וטעים
13/04/14 21:45
5צפיות
הישרדות של גנאש מוקצף מחוץ למקרר
13/04/14 19:38
28צפיות
היי לכולם,

במסגרת הכנת העוגות לחג (ואחרי שכבר יש שני קינוחים מוכנים ..) חשבתי להוסיף קינוח נוסף של עוגת קוקוס חביבה עם מילוי של גנאש ריבת חלב מוקצף.
(גנאש ריבת חלב ביחס 1:1 שאחרכך מקציפים אותו עם עוד כמות של שמנת מתוקה).
הגנאש אמור לשמש למילוי של העוגה ולציפוי.
הבעיה - המקרר של המארחים שלנו הולך להיות מפוצץ ביותר במהלך הסדר, ולא יהיה שם מקום לעוד עוגה.

האם לדעתכם/ן עוגה כזו (ובעיקר הגנאש) תוכל לשרוד כמה שעות מחוץ למקרר? כדאי להקפיא קצת לפני כדי לשפר את יכולת ההישרדות?

תודה!

(המתכון אגב פה: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3529080,00..., בגרסה הזו עם גנאש רגיל ולא מוקצף אבל חשבתי להוסיף ככה עוד נפח)
ריבת חלב לא מתנהגת כמו שוקולד
13/04/14 20:02
30צפיות
ויחס של 1:1 שמנת מתוקה וריבת חלב יתן תוצאה מאד מאד מתוקה ולא יציבה כמו גנאש שעשוי משוקולד. ההקצפה עם עוד שמנת מתוקה תעשה את הקרם הזה עוד יותר אוורירי ופחות יציב. אין פה חמאת קקאו ומוצקי קקאו שיש בשוקולד, שיחזיקו את הקרם יציב.
לדעתי לא כדאי לקחת סיכון ולהשאיר עוגה כזו כמה שעות מחוץ למקרר, במטבח שוודאי יהיה חם כי יחממו בו את האוכל בתנור ועל הכיריים בזמן הסדר.
הסיכוי היחיד הוא להקפיא את העוגה לחלוטין, וככה בכמה שעות היא תפשיר לאיטה (או מהר אם יהיה ממש חם במטבח).

וביננו, אם יש כבר שני קינוחים, עוד אחד עלול להיות יותר מדיי אחרי סעודת ליל הסדר, במיוחד אם מדובר בטורט עם קרם מתוק כזה. אבל אתה מכיר את הסועדים יותר טוב ממני ויודע מה קיבולת המתוק שלהם.
תודה על התשובה!
13/04/14 20:04
16צפיות
נראה לי שאני יורדת מזה :)
º
אין בעד מה חג שמח וטעים
13/04/14 20:26
בראוניז קרמל מלוח
11/04/14 19:56
80צפיות
נתחיל בקישור שמצאתי:
http://smittenkitchen.com/blog/2013/02/salted-cara...
נמשיך בשאלה - יצא לי להכין פעם איזה משהו כזה ויצא לי מלוח מידי - רגע לפני שאני עושה את זה (וכן כן, חילול פסח וכו' אבל אני גם ככה בעבודה בזמן הסדר), יש רעיונות על מנת להקל עלי להצליח? אני לא הכנתי קרמל לפני אותו ניסיון ולא ממש זוכרת את אותו ניסיון כהצלחה קלה..
את יכולה להכין בלב שקט
12/04/14 00:11
57צפיות
סמיטן קיטשן הוא אחד הבלוגים הטובים ברשת והמתכון נראה מאוזן מאוד. נסי להשתמש במלח גס אטלנטי אם יש בנמצא, אני בטוח שזה יצא טעים מאוד. דאגי גם לחמאה מוצלחת יותר מזו של תנובה וכמובן לא מלוחה - זו הדנית מתוצרת לורפק, אריזות בצבע כסף, טובה לעניין. רעיון להקל עם הקרמל ? לעשות הכל לא לשרוף אותו ולהיות מרוכזים מאוד כשמכינים אותו, לעולם לא להכניס בשום שלב אצבע פנימה כדי לטעום אותו. להשתמש בסיר טוב, עם תחתית עבה ושטח פנים סביר ולא קטן מידי. להכין הכל מראש ולדאוג שבאמצע הבישול את לא עוזבת את הסיר.
במקרים כאלו תמיד עובדים על אש בינונית נמוכה, מדחום לבישול שמתאים לממתקים עוזר מאוד בהכנת קרמל אבל הוא לא חובה. חשוב מאוד לא לערבב יותר מידי את הקרמל, תהליך החימום ממיס את הקריסטלים של הסוכר וככל שמערבבים יותר עם הכף, לקריסטלים יש נטייה להידבק ולהתחבר לגושי סוכר שרוף מעצבנים. אז הערבוב הוא מאוד עדין ואפילו מסתמל בעיקר על הזזה עדינה של המחבת כדי שהצדדים והתחתית לא ישרפו. למיטב ידיעתי ונסיוני, גם הוספת טיפה או שתיים של מים בשלבים שהעסק נמס, עוזרות להימנע משריפת הסוכר.  
רק מדגישה שהכוונה בלורפק היא לא לממרח החמאה
12/04/14 01:22
49צפיות
אלא לחבילות החמאה שעטופות בנייר כסוף. רוב האנשים מכירים רק את הממרח שלהם שמכיל גם שמן צמחי ושאר חומרים שלא אמורים להיות בחמאה.
:(((
16/04/14 18:22
3צפיות
נראה לי שהקרמל יצא בסדר אבל לא נתתי לו לקפוא מספיק (לפי התמונות בקישור המקורי שצירפתי) לפני שצירפתי לעיסת השוקולד.
התוצאה בסופו של דבר יצאה שבכל נקודה בה שמתי קרמל - הוא ממש יצא חור בעוגה (שזה אומר שזה קרה לאחר שיתר העיסה התייצבה מספיק בשביל לא למלא את החורים שנוצרו) ושקע.. יש לך מושג למה?.. העוגה נראית כמו משטח מכתשים :(
נשמע שהקרמל נמס ונספג בעוגה
16/04/14 20:23
1צפיות
ולא נשאר יחסית מוצק. כנראה שבאמת הוא לא היה מוצק מספיק כשחתכת אותו לחתיכות ושילבת בתערובת.
מהממת!
13/04/14 13:42
27צפיות
תודה רבה!
אין לי מדחום למטבח בכלל והניסיון שלי מועט כך שזה יוצא לי קצת מסובך מידי.
אז רק לשם הבהרה:
אני אחפש את הסיר עם התחתית העבה ביותר שיש, חום בינוני נמוך. עד כאן יש. אשמח להסבר טיפה יותר מפורט לגבי איך כן/לא/עם-מה לערבב - מה זה אומר להזיז? האם הערבוב תכוף? והאם יש סימנים מזהים לחום גבוה מידי שעלול לגרום לשריפת הסוכר? וכמה זה טיפה או שתיים? אני משערת שעל הכמות הרשומה הרעיון הוא לא באמת טיפה או שתיים או כמות קטנה? כמה קטנה?
וזה אמור להיות קשה?.. להיצמד למטבח זה סבבה מבחינתי..
הקפאה/קרור לעוגת טורט
12/04/14 13:49
29צפיות
אני רוצה להכין עוגת טורט עם גנאש ריבת חלב לליל הסדר, אפשר להכין מראש ולהשאיר במקרר או במקפיא?
המתכון הוא מynet:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3529080,00...
כמה זמן מראש?
12/04/14 14:14
16צפיות
בעיקרון, לא חושבת שיש בעיה להכין יום-יומיים מראש. הייתי ממליצה להוסיף לגנאש מעט גלוקוזה, זה עוזר לשמור על המרקם שלו אם הוא הולך לעמוד במקרר או במקפיא.
תודה!
13/04/14 08:05
10צפיות
הכנתי רק את הטורט ואת הגנאש אכין באותו יום וארכיב את העוגה כמה שעות לפני.
עזרה לקינוח לחג
12/04/14 18:58
47צפיות
הי, אני רוצה להכין את הקינוח הבא לחג הבעיה שלא כתוב האם שומרים במקפיא או במקרר וכמה זמן אפשר להכין מראש.
יש למישהו רעיון?

פטיפור חלבה-שוקולד:
לשכבת החלבה-
200 גרם שוקולד לבן
2 כפות שמן
50 גרם חלבה מפוררת
50 גרם שקדים טחונים

לשכבת הגאנש-
200 גרם שוקולד מריר
20 גרם מרגרינה
150 גרם ריצ׳ להקצפה
2 כפות ליקר

אופן הכנה-
חלבה:
להמיס את השוקולד להוסיף את שאר המרכיבים ולבחוש. יוצקים לתבניות סיליקון עד שני שליש גובה ומקפיאים לשעה.
שוקולד:
להמיס את השוקולד עם המרגרינה. להוסיף את הריצ׳ ולטרוף במטרפה ידנית לקבלת קרם אחיד ומבריק. להוסיף את הליקר.
לצקת מעל שכבת החלבה ולהקפיא לשעב.
לחלץ מהתבניות.

תודה רבה
וחג שמח!
נראה לי שאפשר לאחסן אותו להרבה זמן
13/04/14 08:05
17צפיות
אין ספק שאפשר להכין היום ולהשאיר במקפיא עד מחר. אני בטוח שגם עד החג השני ואפילו עד יום העצמאות יהיה בסדר.
אם מכינים מנות אישיות הייתי מוציא מהמקפיא שעה-שעתיים לפני האוכל אבל לדאוג שיהיו מרווחים קטנים בין המנות ולא ערימה גדולה. אם זאת תבנית גדולה וחותכים בזמן ההגשה הייתי מעביר למקרר בבוקר החג.
שוקולד מטומפרר
10/04/14 14:06
49צפיות
כמה זמן אפשר לשמור במקרר קישוטים שהכנתי משוקולד מטומפרר לפני השימוש בהם?

תודה
שוקולד מטומפרר עדיף לשמור מחוץ למקרר
10/04/14 21:01
49צפיות
בקופסא אטומה, במקום קריר וחשוך ואז יכול להחזיק הרבה זמן.
במקרר יספוג לחות.
שוקולד מטומפרר
10/04/14 21:10
34צפיות
הקישוטים לא יהרסו מחוץ למקרר?
הסיבה שמטמפררים את השוקולד היא כדי שהוא יהיה
12/04/14 01:18
35צפיות
עמיד גם מחוץ למקרר, וישמור על המרקם והברק שלו אחרי ההמסה והקירור מחדש.
קופסה אטומה בארון מוצל תספיק.
שאלה על נייר שקף לקישוטי שוקולד
11/04/14 14:16
46צפיות
יש נייר שקף  גדול יחסית ....( שלא כמו הרצועה ששמים מסביב לעוגה  כדי לשחררר אותה יפה) , שאני רוצה לעשות קישוטי שוקולד עליה, איפה אני משיג את הנייר שקף הזה??? חיפשתי בכל איזור דרום תל אביב  ברחוב מטלון  והאיזור איפה שמוכרים את כל מה שצריך לעוגות או מכשירי כתיבה -ואו שאין להם , או שהייתה אחת שרצתה למכור לי 100 חתיכות שאין לי מה לעשות עם כל כך הרבה

יש למישהו מושג איפה אפשר לקנות בודדים  באיזור חולון תל אביב והסביבה???

תודה רבה
בזמנו קניתי דפים כאלה ב 4שף
12/04/14 01:15
26צפיות
יש שני סניפים בתל אביב, אחד בקרליבך ואחד בנחלת בנימין, כדאי להתקשר ולברר אם יש להם דפי שקף לשוקולד שלמים A4 ולא רק רצועות לדפנות דקורטיביות.

4שף

º
תודה רבה!
12/04/14 09:43
3צפיות
בוקר אור-המלצה חמה על עוגת גבינה -ושאלות
10/04/14 08:06
81צפיות
למטה-בבקשה:

מתכון של השפית סבינה ולדמן:

לקלתית:
150 גרם פתי בר
70 גרם חמאה קרה חתוכה לקוביות

למלית:
250 גרם גבינת שמנת
250 גרם גבינה לבנה 9%
1 חבילה שמנת מתוקה
1 חבילה אינסטנס פודינג וניל
2 ביצים
אופן ההכנה
1. טוחנים את הפתי בר עם החמאה לתערובת דקה
2. מרפדים עם התערובת תבנית אפייה בסיס ושוליים מעבירים למקרר לחצי שעה.
3. אופים בתנור מחומם מראש ל-180 מעלות במשך כ-10 דקות. מוציאים ומצננים .
4. מערבבים את השמנת עם הפודינג ואח"כ עם יתר החומרים. ממלאים את קלתית האפויה.
5. מעבירים לתנור שחומם ל-170 מעלות ואופים כ-15 דקות. מורידים את החום ל-140מעלות וממשיכים לאפות עוד 30 דקות. מוציאים ומצננים מחוץ למקרר.
6. מעבירים למקרר ל-3 שעות (רצוי ללילה).

- הכנתי אותה כבר 4 פעמים-מעולה ורכה .

- תמיד קונה גבינת שמנת במשקל (בעצתכם-יותר זול).היום מצאתי רק גבינת שמנת 15% .
- האם זה יכל להתאים לעוגה-לדעתכם?
-קניתי בוסף בגביע שיש בה 225 גרם-אפשרי להשתמש בכמו ת הזאת-למרות שחסר 25 גרם?
תודה רבה.
תשובות
10/04/14 15:53
39צפיות
את יכולה להשתמש בגבינה 15%, התערובת תצא טיפה פחות סמיכה אבל לא נורא.
את יכולה להשתמש ב 225 גרם גבינת שמנת במקום 250, לא יקרה שום אסון, סה"כ מדובר על כמות של כף גדושה בערך שחסרה.

בהצלחה ותודה על ההמלצה.
º
תודה רבה.תמיד את עוזרת לי.
10/04/14 16:04
7צפיות
º
בשמחה
10/04/14 16:14
4צפיות
בבקשה-שאלה על עוגה
08/04/14 15:21
83צפיות
רוצה להכין עוגה שכל החומרים שלה כשרים ויש גם קמח תופח . קניתי קמח תופח כשר לפסח-יש צורך להוסיף לעיסה גם אבקת אפייה או פשוט רק את המקח תופח,כמו ביום רגיל?תודה
בקמח תופח לפסח יש כבר חומרי התפחה ואין צורך
08/04/14 20:41
52צפיות
להוסיף עוד חומרי התפחה. יותר מדיי חומרי התפחה יפגעו בטעם של העוגה.
º
תודה רבה ויום מקסים.
09/04/14 07:55
10צפיות
תחליף לקמח תופח לפסח ועוגת תפוזי
10/04/14 10:19
48צפיות
שלום לכם,
סליחה על ה"דחוף". נתקעתי עכשו עם הכנת עוגת תפוזים לפסח.

כל המתכונים שאני מוצאת (כולל כאן) הם עם קמח תופח לפסח. אין לי. איך אפשר להחליף אותו?

בנוסף, אשמח למתכון לעוגת תפוזים לפסח מוצלח בהתחשב בנ"ל.

המון תודה!
הייתי הולכת לקנות קמח תופח לפסח
10/04/14 14:19
44צפיות
כיוון שהוא עשוי מתערובת של כמה קמחים + אבקת אפייה ואני לא יודעת מה בדיוק היחס ביניהם. כל תחליף שאגיד עכשיו יהיה שונה, וכשמתעסקים עם קמח מצה וכיו"ב, ההבדל בין עוגה קלה ואוורירית ליציקת קמח מצה הוא קריטי.

יש קמח תופח לפסח בכל סופר עכשיו.
תודה באלי, בינתיים הכנתי
10/04/14 14:49
34צפיות
עוגת תמרים שמצאתי פה פעם של הדרומית.
השתמשתי ב2 כוס חד"פ קמח מצה + 1 וחצי כוס קמח תפ"א + 1 א.א.. יצאה לא דחוסה לא אוורירית, אבל כן לחה בפנים כנראה כי התפ"א עושה את זה קצת עיסתי. בכל זאת, לא רעה בכלל. בהמשך אקנה את הקמח התופח.

וחג שמח!
מתכון לעוגת תפוזים כשל"פ, מומלץ.
10/04/14 14:46
50צפיות
עוגת תפוז ושקדים
שי לי ליפא

העוגה הזאת לא רק כשרה לפסח אלא היא גם פרווה! היא נימוחה, מרציפנית ומזכירה במרקמה עוגת סולת לחה. חשוב: העוגה נוטה להתפרק בגלל מרקמה הרך. מומלץ לאפות אותה בתבנית סיליקון, כדי להקל על החילוץ. כמו כן רצוי להעביר אותה פעם אחת בלבד מתבנית האפייה לצלחת ולכסות בניילון נצמד, שלא תתייבש.

חומרים לתבנית קוגלהוף או לתבנית קפיצית בקוטר 24 ס"מ:
3 ביצים
150 גרם (3/4 כוס) סוכר
קליפה מגוררת מתפוז אחד
80 מ"ל (1/3 כוס) מיץ תפוזים טבעי
80 מ"ל (1/3 כוס) שמן
300 גרם (3 כוסות) שקדים טחונים דק

1. מחממים תנור ל-170 מעלות ומשמנים תבנית.

2. מקציפים ביצים עם סוכר 8-6 דקות לתערובת תפוחה מאוד ובהירה. מוסיפים קליפת תפוז, מיץ תפוזים, שמן ושקדים טחונים ומקפלים בעדינות לבלילה אחידה. יוצקים לתבנית.

3. אופים 50-40 דקות עד שקיסם הננעץ בעוגה יוצא יבש עם פירורים לחים.

מקור: http://www.mako.co.il/food-cooking_magazine/Articl...
ענייני גלידה ביתית
08/04/14 14:05
81צפיות
אני רוצה לעשות גלידה פיסטוק בבית, יש לי שני מתכונים:
מתכון ראשון של חן שוקרון-
2 שמנת מתוקה
מחית פיסטוק
פיסטוקים קצוצים

השני הוא של מיקי שמו-
2 שמנת מתוקה
300 ג"ר שוקולד לבן
אגוזים קצוצים - אני חשבתי לשים מחית פיסטוק ופיסטוקים קצוצים במקום.

על איזה מתכון כדאי ללכת? זה אמור להתלוות לעוגת שוקולד איטלקית לערב החג. והאם רוטב טופי מתאים כדי לשים מעל.
המתכון הראשון יהיה פחות מתוק וכבד מהשני
08/04/14 20:45
50צפיות
שוקולד לבן הוא מאד מאד מתוק.

אני הייתי הולכת על האופיה הפחות כבדה ומתוקה, מה גם שזה בא עם עוגת שוקולד.
לגבי רוטב טופי, לא יודעת להגיד אם ילך עם גלידת פיסטוק. בעיקר נראה לי שזה יהיה מאד כבד ומתוק להוסיף גם רוטב טופי כקינוח לארוחת ליל סדר שגם ככה נוטה להיות מאד כבדה.
אם את נורא רוצה את הרוטב - לדעתי תגישי אותו בצד רק למי שרוצה.
º
תודה.
09/04/14 08:16
8צפיות
מה זה עוגת שוקולד איטלקית ?
09/04/14 19:01
42צפיות
את מכינה תערובת לגלידה בחימום ואז למכונת גלידה ? איך נדע להמליץ לך על מתכון בלי המתכון עצמו אלא רק רשימת מרכיבים שנחשבת עצלנית לגלידה (או למעשה רשימת מרכיבים לפרפה) ?
עוגת שוקולד איטלקית - טורט קפרזה
10/04/14 08:42
63צפיות
זו עוגה שעשויה משוקולד חמאה (ועוד מרכיבים) ובמקום קמח - שקדים טחונים.
היא לא יוצא גבוהה, היא יוצאת רכה וסדוקה, והיא מאוד טעימה שפשוט אי אפשר לא ליישר אותה.
לגבי גלידה, אין לי מכונת גלידה, פשוט מערבבים את החומרים כפי שרשמתי למעלה ומקפיאים, כל שעה לערך מוציאים את הקופסא (בה איחסנו את הבלילה) ועם מוט בלנדר שוברים את הגלידה (כלומר את ההקפאה), ככה עושים 4-5 פעמים, מקפיאים ומערבלים, שבירת ההקפאה כל פעם מחדש נותנת מרקם אחר לגלידה (אחר מאשר שלא היינו עושים את זה, לא שזה לא יצא טעים, המרקם יהיה שונה).
מניסיון של גלידות בעבר וגם ארטיקים זה מאוד טעים.
הבנתי
10/04/14 11:33
20צפיות
העוגה נשמעת מעניינת, תודה. לגבי הגלידה, כמובן שבשיטת הכנה כזו זה לא בדיוק גלידה אלא פרפה חייב להיות עירבול תמידי במכונת גלידה כלשהי, יש לזה משמעות רבה בעשיית גלידה. חוץ מזה אין גלידה שלא אבשל, במיוחד כשיש הוספת טעמים שקשורה לאגוזים, יש "גלידה" ויש גלידה.. בהחלט חושב שכדאי להתנסות מתישהו עם שיטות הכנת גלידה אמיתיות, זה עולם ומלואו ושונה לגמרי מהקפאה של מסת שמנת במיוחד כשאין בישול מעורב.
לגבי גלידה
10/04/14 13:03
19צפיות
הולכת על המושג פרפה. למרות שמבחינתי זה גלידה, ואפילו יותר טעימה מזו של הסופר.
אין לי מכונת גלידה (וטוב שכך, אחרת הייתי מכינה גלידה כל הזמן) ובמסגרת האפשרויות שלי, זה הכי טוב שיש.
לא מתיימרת אפילו לשניה להגיד שהגלידה הזאת יותר טובה מגלידה שעושים במכונה, אני פשוט לא יודעת ואין לי איך להשוות, וגם אם היה לי עדיין לא הייתי קונה מכונת גלידה, מטעמים שציינתי קודם.
אז בשבילי ובשביל המשפחה - זה מספק אותנו ויותר.
עוד אפשרות לעשות גלידה היא לבשל קרם פטיסייר, אבל אני מחפשת חיים קלים ולא ממש בא לי, למרות שבטוח יש הבדל בטעם.
הבסיס בהכנת גלידה חשוב הרבה יותר מהמכונה
10/04/14 13:37
31צפיות
ואין לי ספק שגם לשיטת ההקפאה ריסוק שאת מתארת, עדיף להכין בסיס כהלכתו ולא משנה מה עושים איתו אחרי זה, בגלל זה לא יכולתי לעזור לך עם כיוון עדיף בשני ה"מתכונים" שציינת
אם הייתי צריך להכין כרגע בסיס לגלידת פיסטוק, כמו שכבר הזכרתי בהודעות בעבר את הכיוון הכללי להכנת בסיס בשיטה הצרפתית (עצלנות זה לא טוב ), הייתי קולה בתנור כשתי כוסות פיסטוק בקליפה, מפרק וטוחן לאבקה, חצי כוס סוכר קנים, קורט מלח, שתי כוסות חלב מלא, מקל וניל, כוס שמנת 15%, מחמם ומשאיר בצד לשעה לספיגת טעם, מוסיף 4 חלמונים, מבשל מאוד מאוד מאוד לאט עד 170 פרנהייט לקרם פטיסייר, מוסיף מיכל שמנת 32%, מסנן, מעביר זריז לקירור ושומר במקרר כיום עד יומיים ל"יישון". מכאן הוספת כף מחית ירוקה איכותית של פיסטוק, ערבוב טוב  והכנה במכונה או בשיטה שציינת.. ממליץ לנסות בהזדמנות למרות השלבים המפורטים יחסית
אגב אפשרי ורצוי גם להסמיך בסיס כזה, במיוחד כשמדובר באגוזים פיסטוק וכולי, עם בערך כף קורנפלור בעת הבישול, מוסיף למרקם קרמי יותר, יש כמובן שיטות נוספות להשיג זאת. אני מוסיף גם מי זאהר לגלידות מסוג דומה, לטעמי מוסיף המון.

º
תודה רבה על המידע
10/04/14 15:25
5צפיות

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה