לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום קינוחים ומנות אחרונות!

בפורום נעסוק בכל מה שקשור לתחום הקינוחים והאפייה - שוקולד, שמרים, גבינה, בצקים למיניהם וכיו"ב. נדבר על אוכל, מתכונים, סדנאות ואירוחים ועזרה הדדית בתחום. כמובן שהכל בהנאה ובכיף!

* יש לשמור על שפה נקייה ולהימנע מירידה לפסים אישיים בכל מקרה. זה כולל בין השאר הערות פוגעות ובטון ציני ומזלזל וניהול ויכוחים אישיים על גבי הפורום. הודעות שייכתבו בשפה לא הולמת יימחקו והגולש/ת יקבלו אזהרה לפני חסימה.

* יש לשמור על שרשורים קיימים ולהימנע מלפתוח הודעות חדשות במידה וקיים שרשור בנושא המדובר.

* לפי כללי תפוז אסור להכניס לפורום הודעות פרסומיות ללא תיאום מראש עם הנהלת הפורומים. הודעות שלא קיבלו אישור יימחקו לאלתר!

* נא לצרף מתכון לכל תמונה שלכם שאתם מעלים, בתוכן ההודעה על גבי הפורום ולא בקישור, וזאת למען הגולשים מהסלולרי ולמען האווירה השיתופית בפורום.

*במידה ואתם רוצים להעלות מתכון שאינו שלכם ובעל/ת המתכון לא מאשר/ת את העתקת המתכון לפורומי תפוז השונים, אנא צרפו קישור למיקומו המקורי של המתכון מבלי להעתיק את המתכון המקורי, וזאת בטוב טעם. הצפות של קישורים למספר רב של מתכונים מבלוג או פורום מסויים מתוך אתר "תפוז אנשים" ומחוצה לו לא יאושרו, ויימחקו לאלתר.

* ניתן להקפיץ הודעות במידה ולא קיבלו התייחסות לאחר זמן סביר.

* הודעות שאינן קשורות לנושא הפורום ישורשרו לשרשור OFF, ואם אין כזה, נא לצרף את האייקון בכותרת.

והכי חשוב, שיהיה לנו כייף ומהנה כאן בבית המתוק שלנו!

שלכם,

bali ודייזי דאק. 

הודעה נעוצה שרשור קינוחי פסח
30/03/15 18:08
22צפיות
לקראת חג הפסח המתקרב ובא, בואו נאסוף לכאן את מתכוני הפסח הכי הכי שלנו לקינוחים כשרים לפסח שאתם אוהבים, לליל הסדר ולפסח כולו.

אנא זכרו, אנחנו מעלים לכאן מתכונים מלאים ולא קישורים לבלוגים האישיים, ולא מעלים תמונות ללא מתכון לצידן.

חג שמח, כשר וטעים!
פבלובות אישיות עם תותים וגנאש שוקולד לבן
הודעה זו מכילה תמונות
30/03/15 18:57
43צפיות
פבלובות אישיות במילוי גנאש שוקולד לבן מוקצף ותותים

המצרכים ל 10 מנות בגודל רינג אישי:
למרנג:

3 חלבונים של ביצה מס' 1 בטמפ' החדר
1/2 1 כוסות סוכר לבן
1/4 כפית אבקת קרם טרטר
1 כף קורנפלור

לגנאש שוקולד לבן:

מיכל שמנת מתוקה
200 גרם שוקולד לבן
1 כף רום (המשקה)

תותים
1-2 כפות רום
2 כפות סוכר

אופן ההכנה:

מרנג –
מקציפים את החלבונים למשך דקה עם אבקת הטרטר. מוסיפים את הסוכר כף אחרי כף תוך כדי הקצפה. מוסיפים את הקורנפלור. מקציפים לפחות 10 דקות במהירות בינונית-גבוהה עד שהקצף סמיך מאד ויציב מאד.
מרפדים 2 תבניות של התנור בנייר אפייה, ומשרטטים על נייר אפייה עיגולים בגודל רינג אישי בעזרת עיפרון לא רעיל (6 עיגולים על כל נייר).
מעבירים את הקצף לשק זילוף עם פיה עגולה חלקה או בצורת כוכב.
מזלפים קודם כל את בסיס המרנג ממרכז העיגול כלפי חוץ בצורת ספירלה. כשמסיימים לזלף את הבסיס מזלפים דופן בגובה 2-3 ס"מ סביב הבסיס.
אופים את המרנגים בחום של 80-100 מעלות למשך שעה וחצי אם רוצים שהמרנג יישאר קצת רך במרכז, או למשך 3-4 שעות אם רוצים שהוא יהיה קשה לחלוטין.
מצננים ומעבירים לקופסה אטומה עד ההגשה.

גנאש שוקולד לבן –
מרתיחים חצי מיכל שמנת מתוקה. את השוקולד הלבן מפרקים לקוביות ושמים בקערה קטנה. מוזגים את השמנת החמה על השוקולד ומערבבים בעדינות עד שכל השוקולד נמס והתערובת אחידה. מוסיפים את הרום ומערבבים. שומרים את הגנאש בקירור ללילה (או יותר).
כשהגנאש קר ויציב יותר מעבירים אותו לקערת המיקסר ומקציפים אותו יחד עם מחצית מיכלך השמנת המתוקה שנשאר, עד שמתקבל קרם אוורירי אבל יציב וסמיך.
שומרים במקרר עד ההגשה.

תותים- מסירים מהתותים את הגבעול הירוק וחוצים אותם. מערבבים את חצאי התותים עם הסוכר והרום ושומרים במקרר לפחות שעה. לכל מנה נצטרך בערך 4-6 חצאי תות.

הגשה:

ממלאים כל כוס מרנג בקרם הגנאש (או ע"י כף או ע"י זילוף עם צנטר כוכב). מניחים מעל המוס חצאי תותים כמו פירמידה סביב סביב ומגישים.

נראה טעים,
01/04/15 13:33
3צפיות
תודה!
º
תודה גם לך וחג שמח
01/04/15 13:41
עוגת נמסיס
הודעה זו מכילה תמונות
30/03/15 19:07
51צפיות

עוגת נמסיס

300  גרם שוקולד מריר

200 גרם חמאה

6  ביצים מופרדות

200  גרם סוכר

ממיסים בבאן-מרי את השוקולד והחמאה. 

כאשר השוקולד נמס לגמרי מורידים אותו מהאש ומניחים להתקררות בצד.

לאחר שהשוקולד התקרר מעט - מוסיפים את החלמונים ומערבבים עד שהם מתאחדים בתערובת.

מקציפים את החלבונים לקצף יציב. מוסיפים את הסוכר לחלבונים וממשיכים להקציף עוד דקה.

מוסיפים מעט מתערובת השוקולד לחלבונים ומקפלים. מוסיפים את יתרת התערובת לחלבונים ומאחדים את המסה בתנועות קיפול.

מרפדים את התחתית של תבנית קפיצית (אטומה היטב) קוטר 24 בנייר אפייה. מעל שופכים את התערובת. אני מכסה גם את פני העוגה בעוד שכבה של נייר אפייה (זה גורם לשכבה העליונה להיות פחות יבשה).

45  דקות בתנור מחומם ל 180 - בלי טורבו. העוגה צריכה להיות עדיין רכה מאד במרכז.

העוגה יוצאת מאד פלאפית והיא טעימה מאד. אבל הסוד הוא להשאיר לילה במקרר ולהתענג ביום למחרת על מרקם מושלם.

עוגת שוקולד מוסית
31/03/15 07:42
18צפיות

אופן הכנה כל כך פשוט:
200 גר' שוקולד מריר להמיס עם 3/4 כוס שמן
להקציף  5 חלמונים עם  כוס סוכר
להוסיף את השוקולד
5 חלבונים להקציף עם  כוס סוכר
לקפל השוקולד המומס לקציפת החלבונים
ולאפות בתבנית 24 ,20 דקות 180 מעלות

אני מת על שקוקלד אבל
01/04/15 13:34
7צפיות
אני מת על שוקולד אבל אני חושש מכמות השמן! כי שוקולד כבר עתיר שומן!
עוגת מוס לימון
הודעה זו מכילה תמונות
31/03/15 13:23
29צפיות
בפסח, להחליף את הביסקוויטים בעוגיות יין לפסח או כל עוגיה פשוטה אחרת כשרה לפסח

עוגת מוס לימון

המרכיבים לתבנית 24:

לקלתית:
 200 גר´ ביסקוויטים "פתי בר" טחונים דק 
100  גר´ חמאה מומסת 
למילוי:

7 גרם אבקת ג'לטין (1/2 שקית) מושרית ב 1/4 כוס מי ברז
½  כוס מיץ לימון טרי
גרידה דקה מלימון אחד
  ¾ כוס סוכר 
 4 ביצים מופרדות 
 1 כף סוכר 
מעט מלח
 1 שמנת מתוקה 
 1 כף סוכר וניל

הכנה:

להכנת הקלתית :

מניחים בתחתית התבנית נייר אפייה ומניחים שקף מסביב לדפנות. 
מערבבים את הביסקוויטים הטחונים והחמאה המומסת ומהדקים היטב בתחתית התבנית. 

להכנת המילוי :
מערבבים את הג'לטין עם המים ומניחים לו לספוג את המים ל 10-15 דקות.
מערבבים את מיץ הלימון,הסוכר והחלמונים ומביאים לרתיחה עדינה. 
מוסיפים את הג´לטין המושרה וממשיכים לערבב עד שהג'לטין נמס לגמרי בתערובת הלימון. 
מסננים את הבלילה לקערה ומקררים לטמפ´ החדר.

* את גרידת הלימון אפשר להוסיף בזמן בישול הקרם ואז היא תסונן בסוף, או להוסיף אותה אחרי הסינון ואז היא תישאר במוס הסופי, עניין של טעם ומרקם (ללא סינון יהיו חתיכות קליפה עדינות במוס).
מקציפים את החלבונים, הסוכר והמלח עד לקבלת קצף יציב אך לא נוקשה (soft peak), מוסיפים את 
החלבונים לקרם הלימון בפעמיים-שלוש ומקפלים לאחידות. מוזגים את המוס על הקלתית, מטלטלים קלות כדי שהוא יתיישר, מכסים בניילון נצמד ומקררים לפחות שעתיים, רצוי ללילה.
מקציפים את השמנת המתוקה עם כף סוכר וניל ומורחים או מזלפים על המוס כשהוא יציב .מחזירים למקרר עד להגשה.
עוגת קרמבו
הודעה זו מכילה תמונות
31/03/15 13:30
30צפיות

עוגת קרמבו פצפוצים

לבסיס:

100 גרם שוקולד מריר
 30 גרם חמאה
 3 ביצים מס' 1 (XL) מופרדות
 3 כפות קמח מצה לעוגות - הקמח העדין יותר (כשלא פסח משתמשים בקמח רגיל)
2-3  כפות סוכר
 1 כף רום/ברנדי/ליקר טוב שאתם אוהבים (אני שמתי קואנטרו)

לקרם:
1  חבילה אינסטנט פודינג וניל (אפשר כל טעם שאוהבים כל עוד זה אינסטנט פודינג ולא כזה שמיועד לבישול)
 1 שמנת מתוקה
1  כוס חלב
פצפוצי שוקולד או כל תוספת שתופסת (אני השתמשתי ב"ספליט שוקולד מריר" של MAIMON'S)
לציפוי שוקולד:

200 גרם שוקולד מריר
 1 מיכל שמנת מתוקה (250 מ"ל)
 1 כף רום או ברנדי
אופן ההכנה:
בסיס:
להמיס את החמאה והשוקולד במיקרוגל בפולסים של חצי דקה, עד שהתערובת חלקה. להוסיף רום ולערבב. להוסיף את החלמונים אחד אחד ולערבב היטב אחרי כל חלמון. להוסיף את קמח המצה ולערבב עד שהוא נטמע לגמרי.
להקציף את החלבונים עם הסוכר לקצף יציב אך עדיין רך. לערבב 1/3 מהקצף עם השוקולד כדי לרכך אותו ואז לקפל בעדינות את שאר הקצף לתערובת השוקולד.
לשטח בתבנית 26 משומנת ולאפות בחום בינוני (175 מעלות צלזיוס) 15-20 דקות עד שקיסם יוצא נקי מהבסיס.
לתת לבסיס להתקרר לפני שממשיכים.
רצוי מאד להוסיף שקף בשלב זה, אחרי שהבסיס התקרר. ההסבר למעלה.
מוס:
להקציף יחד את הפודינג, החלב והשמנת לקרם יציב. לערבב לתוך הקרם את פצפוצי השוקולד (שמתי בערך חצי קופסה קטנה, 20-30 גרם) ולמרוח את הקרם על הבסיס. 
ליישר את המלית בעזרת פלטה מדורגת קטנה או מרית גמישה.
לכסות בניילון נצמד ולקרר לכמה שעות עד שהקרם מתייצב טוב. אני מעדיפה לקרר ללילה שלם.

ציפוי גנאש שוקולד:
לשים את השמנת בסיר קטן ולהרתיח אותה. להוריד מהאש ולהוסיף לתוך השמנת את השוקולד המריר כשהוא מפורק לקוביות או מטבעות. לדאוג שהשוקולד מכוסה בשמנת ולתת לו לנוח 2 דקות. לערבב את השמנת והשוקולד עד שמתקבל רוטב חלק, מבריק וסמיך. להוסיף את האלכוהול ולערבב שוב (הפעם ויתרתי על האלכוהול בציפוי).

למזוג את הגנאש על העוגה ולהטות מעט את התבנית לכל הכיוונים כדי שהגנאש יתפזר בצורה אחידה וחלקה על פני העוגה.
לשים את העוגה במקרר לחצי שעה כדי שהגנאש יתייצב טיפה, אך לא לגמרי.
לפזר על הגנאש סוכריות קטנות או כל תוספת אחרת שבא לכם.

לכסות את העוגה בניילון נצמד ולשמור במקרר עד שהגנאש מתקרר ומתמצק (לפחות שעתיים).

למכירה - סדנת בישול/אפייה בכיתת אומן!
01/04/15 15:10
6צפיות
אני מוכרת שובר מתנה של 4CHEF להשתתפות בכיתת אומן. אני לא כ"כ אוהבת לבשל/לאפות אבל
זו מתנה מיוחדת ולכן אני מחפשת מישהי/מישהו המעוניינים ואוהבים את התחום. 
כיתות האומן שניתן להשתתף בהן: 
*שמרים שאוהבים - עם מיקי שמו (הכנת קארנץ שוקולד, קארנץ שוקולד וחלבה, קראנץ במילוי פרג, גבינה ואגוזים) 
*המלכה הלבנה - עם מיקי שמו (הכנת קוביות גבינה אפויה וקראמבלס, מוס גבינה אישי עם תותים ועוגת גבינה שוויצרית) 
*חגיגת בשרים - עם שאול בן אדרת (הכנת כבד אווז בפירות יער, סינטה בקראסט גריעיני חמניה, סלט עשבים, פילה ברולה, צ'יפס שורשים ולקינוח הפתעה אביבית) 
*בשר ולעניין - עם אביב משה (הכנת סינטה צרובה על קרם חציל, קובנייה בקר, קרפצ'יו חזה מולארד בתיבול אסייתי, מרק שום ושקדים)
*ערב של בשר - עם אבי ביטון (הכנת קרפציו סינטה במיץ עגבניות, פלפלים חריפים ושמן זית, מסבחה של שוק טלה עם גרגרי חומוס וטחינה לבנה, קציצות בליווי עגבניות שרי תמר וחצילים שרופים, פילה בקר במילוי אגוזים ודש תמרים, תפוח אדמה "מהמדורה" בשמן זית ועשבי תבלין) 
*אומנות השוקולד - עם טל האוזן (הכנת עוגת שוקולד אוסטרית מושחתת, מוס שוקולד אומנותי, טראפלס שוקולד בנגיעות וויסקי, ומשקה שוקולד אנרגטי)
יש אופציה להשתמש בשובר גם עבור סדנה בשווי נמוך יותר (יש סדנאות של נינוח ביתי, ניתן לראות בדף הבית של 4CHEF) 
או להחליף בשובר לחנות עצמה. 
השובר בשווי 340 ש"ח, אני מוכרת באותו המחיר. 
לפרטים נוספים בפרטי. 
º
נא לנהל את הסחר מכר הזה בפרטי בלבד.
01/04/15 16:01
2צפיות
שאלה לגבי עוגה
31/03/15 20:29
16צפיות
אני רוצה להכין את העוגה הזאת: http://www.metukimsheli.com/2014/05/7131 (עוגת גבינה פאי פקאן בציפוי ריבת חלב) הבעיה שלי היא התערובת גבינה. לפי המתכון צריך 3 גביעים של גבינת שמנת 25%. הייתי רוצה להחליף את זה במשהו פחות משמין..
אילו אופציות חילופיות יש?
חשבתי אולי להחליף חלק בגבינה לבנה ולהוסיף אינסטנט פודינגת זה יעבוד?

וגם בבסיס אני פשוט רוצה להעשות בסיס פרורים ואגוזים בחמאה, יש סיבה שזה לא יעבוד?

תודבה מראש.
תשובות
31/03/15 22:47
8צפיות
לגבי הגבינות, אפשר להחליף חצי מהגבינה בגבינת "סימפוניה" 5% או 9% או בגבינת ריקוטה 5% או 9%. אפשר להוסיף 2-3 כפות אינסטנט פודינג או סתם קורנפלור כדי לעבות קצת את התערובת.

לגבי הבסיס, אתה רוצה לשלב פירורי ביסקוויטים יחד עם אגוזים וחמאה? זה אפשרי אבל הבסיס יהיה קצת יותר מתפורר כיוון שהאגוזים לא סופגים לתוכם את החמאה, לעומת ביסקוויטים, ואז כשהעוגה מתקררת והחמאה מתמצקת קצת חזרה יחד עם הביסקוויטים, הם אלה שמחזיקים את הבסיס יותר מאשר אגוזים. הייתי שמה לפחות 2/3 מהכמות ביסקוויטים ו 1/3 אגוזים.

בהצלחה וחג שמח.
תודה על התשובות... יש לי עוד שאלה קטנה
01/04/15 08:28
5צפיות
אם אני מחליפה את הפתי בר בעוגיות יין של פסח זה אמור להיות סדר נכון?
אין בעיה להחליף פתי בר בעוגיות יין של פסח
01/04/15 13:43
3צפיות
גם אני מתכננת לעשות החלפה כזו בקינוח שאני מכינה לליל הסדר.
פלאן פרווה
31/03/15 09:28
3צפיות
ממש צריכה את עזרתכם.
איך מכינים פלאן פרווה? האם כמו הפלאן עם החלב רק שבמקום שמים חלב סויה? או שעדיף חלב קוקוס? אף פעם לא הכנתי קינוח עם סויה או חלב קוקוס אז אני קצת חושבת שלא אסתדר...
זה בכלל נראה לכם מתאים כקינוח לליל הסדר או שעדיף פבלובות אישיות?

תודה מראש
בגדול אפשר להחליף חלב בחלב קוקוס או חלב סויה
31/03/15 11:38
6צפיות
שניהם מתאימים, זה עניין של טעם מה אוהבים יותר.
מה שחשוב בשימוש בחלב סויה או חלב קוקוס הוא שאם צריך לחמם אותם, לא מרתיחים עד רתיחה חזקה אלא רק עד רתיחה עדינה, אחרת הם עלולים להתפרק.

לדעתי גם פלאן וגם פבלובה מתאימים כקינוח לליל הסדר, זה עניין של העדפה, זמן הכנה ונסיון שיש לך בהכנת הקינוחים האלה.
נראה לי שהפלאן הוא קינוח יותר קליל אחרי ארוחה גדולה, אבל לא כולם מחפשים קינוח קליל. הפבלובה אולי יותר מרשימה אבל דורשת יותר התעסקות בהכנה.

בהצלחה וחג שמח

º
תודה רבה! ואפשר לשים את הכמויות של שאר המרכיבים כרגיל?
31/03/15 13:05
1צפיות
º
בשמחה. וכן, שאר החומרים כרגיל.
31/03/15 13:12
התייעצות לגבי עוגת נמסיס
30/03/15 15:08
22צפיות
אני עושה את הנמסיס תמיד בתבנית קפיצית מכוסה מבחוץ ע"י נייר אלומיניום. 
אם אני עושה אותה בתבנית סיליקון היא תצא אותו הדבר? 
היא תיפרד מהדפנות באותה קלות? תהיה תלה להפיכה?  
אמנם לא אפיתי נמסיס בתבנית סיליקון אף פעם
30/03/15 17:52
19צפיות
אבל אני משערת שאם מקררים אותה היטב במקרר כדי שממש תתייצב לפני שמנסים לשחרר אותה, היא תשתחרר בקלות. הייתי משמנת את התבנית קצת ליתר בטחון.
וגם, כדי שהיא תאפה טוב, הייתי מניחה את תבנית הסיליקון על תבנית של התנור, כדי שהחום יעבור יותר טוב.

º
אני אנסה ואחזור לדווח
01/04/15 08:59
2צפיות
º
מעולה! תודה ובהצלחה
01/04/15 13:43
גלידה אמריקאית בבית
28/03/15 19:03
37צפיות
שלום

כשרוצים לאכול גלידת שמנת בבית, זה דיי פשוט:
הולכים לסופרמרקט, קונים קופסא של גלידת שמנת, וזה מספיק לכמה וכמה מנות בבית.

אבל מה קורה אם רוצים לאכול גלידה אמריקאית בבית?

לא זכור לי שבסופרמרקטים מוכרים קופסא עם גלידה אמריקאית שאפשר לקנות הבייתה, ולהגיש ממנה כמה מנות.

מה כן אפשר לעשות?

(גם בקטע של קנייה מוכן - אם קיימת אופציה כזו,
וגם בקטע של להכין בבית.. אם זה אפשרי ולא מצריך מכונה ענקית כמו שיש לגלידריות עסקיות)

תודה רבה
יש לי מחשבה...
30/03/15 13:11
19צפיות
תכלס מה שמייחד את הגלידה האמריקאית זה שהיא רכה יותר.
אפשר לקחת גלידה רגילה ולעבד אותה במג'ימיקס או בבלנדר עם טיפה חלב (באמת מעט, להוסיף ממש בהדרגה), עד שהמרקם שלה מתרכך קצת. אם רוצים גם את הצורה - מעבירים את הגלידה הרכה לשק זילוף עם צנתר משונן ומזלפים אותה בצורה דומה לגלידה האמריקאית.

קודם כל לנסות יותר
30/03/15 14:00
21צפיות
גלידה שמוכרים בסופרים היא תוצר שמעליב את המונח ושיטות הכנה "אמיתיות", מה שמכינים בצורה הנכונה, הוא פשוט מוצר אחר ברמה אחרת לגמרי.
יש מינוחים שונים בעולם הזה, לדוגמא לגלידות הרכות ממכונה שאתה מזכיר, קוראים במינוח המקצועי Soft serve, אפשר לגגל ולמצוא המון חומר והסברים בנושא, גם ברמה מקצועית גבוהה.
אם הגלידה של מקדונלדס היא הדוגמא שאת\ה מכוונים אליה, המרקם מושג מכמה כיוונים - הכנסת אוויר דרך ערבול והקצפה, אך יחד עם זה גם שילוב במינונים "סודיים" של מייצבים כקראגינאן, גואר גאם, מוצקי חלב דלי שומן (חשוב מאוד בתהליך), סוכרים כמובן, זה יכול להיות גם מוצרים "סביב הסוכר" מנוטרלי מים כמו אבקת גלוקוזה והאמת שעוד כמה, לא תמיד הדברים הכי בריאיים ו"טבעיים". הכמויות, השילוב והבישול של התערובת, משמעותיים מאוד לתוצאת המרקם הסופי, באופן תיאורטי כמובן אפשר לשחק עם החומרים האלו גם בבית, השאלה אם ממש רוצים.
סתם כאנקדוטה לגבי להכין בבית - עם מכונות גלידה טובות אפשר להגיע לתוצאות מעניינות של מרקם בעצירה בשלבים השונים של העבודה, אבל רק עם מכונות ראויות וישר מהמכונה עצמה.. למרות שממש לא נראה לי שזה כיוון עקרוני לך כרגע   
שלום לכם האם אפשר להחליף חלב רגיל
29/03/15 13:06
19צפיות
בחלב סויה להקצפה שמנת מתוקה צימחית ???? הרבה תודה
הכוונה היא להקצפה יחד עם שמנת צמחית ואינסטנט פודינג?
30/03/15 13:09
13צפיות
אם כן, התשובה היא כן, אין בעיה להחליף את החלב הרגיל בחלב סויה.

º
הרבה תודה שיהיה לכם חג שמח
31/03/15 13:56
3צפיות
º
בשמחה רבה וחג שמח גם לך
31/03/15 15:22
1צפיות
מתכון למאותגר קולינרית
26/03/15 08:30
54צפיות
שלום, מחפש מתכון לקינוח עבור מסיבת יום הולדת לבני.
אל תדאגו, אשתי המוכשרת מכינה עוגה מדהימה ובשביל הגיוון נשלחתי להביא עוגה נוספת.
אבל בא לי להפתיע ולהכין משהו בעצמי.
לא יהיו במסיבה ילדים  (הוא בן שנה, והראשון במשפחה) כך שזה לא חייב להיות מותאם לחיך של ילדים.
הבעיה, או האתגר, הוא שבכל מה שקשור למטבח אני הדיוט מוחלט.
פסגת היכולות שלי זה חביתה :)
זה לא חייב להיות עוגה.
רצוי משהו בלי מיקסר, כי הוא לא עובד כל כך טוב.
תודה.
יש העדפה לטעמים מסויימים?
26/03/15 21:33
21צפיות
איזו עוגה אשתך תאפה? (שלא יהיו טעמים דומים לעוגה שלה).
מבחינתי לא
27/03/15 08:41
21צפיות
אבל כדי לקלוע לטעם של אחרים, אגיד שוקולד
היא עדיין לא בחרה
27/03/15 08:43
23צפיות
כך שהיא יכולה לעשות אלף סוגים שונים.
אני יכול להגיד לה לעשות משהו שונה משלי, נראה לי שזה יהיה יותר ריאלי.
אולי בא לך להכין טראפלס?
27/03/15 17:36
21צפיות
לא דורש שום מיקסר, קל להכנה גם למאותגרי מטבח, אפשר לגוון עם החומרים לגלגול הטראפלס וגם עם סוגי השוקולד שמשתמשים בהם.

המתכון מאד פשוט:
400 גרם שוקולד מריר (או חלב או לבן - במקרה  של שוקולד לבן צריך 500 גרם שוקולד)
250 מ"ל שמנת מתוקה
25 גרם חמאה
אם רוצים לגוון בטעמים אפשר להוסיף לשמנת מקל קינמון או סרטים של קליפת תפוז, או תמצית קפה מרוכזת (אספרסו קצר) או ליקר /אלכוהול כלשהו שאוהבים.

קקאו לגלגול (או קוקוס לוי, או שברי אגוזים מקורמלים (ברס) או כל דבר שאוהבים.

מרתיחים את השמנת המתוקה (עם או בלי חומרי טעם). בקערה שמים את השוקולד מפורק לקוביות. מוזגים עליו את השמנת הרותחת (אם שמים בה קליפת תפוז או מקל קינמון, מוציאים אותו לפני המזיגה). ממתינים 2 דקות ומערבבים עד שמתקבלת תערובת סמיכה ואחידה, וקצת מבריקה. מוסיפים את החמאה ומערבבים עד שהיא נטמעת לגמרי בתערובת. מוסיפים ליקר אם רוצים ומערבבים היטב.

מוזגים את התערובת לתבנית מלבנית כמו לבראוניס מרופדת בנייר אפייה ומקררים לפחות 4-6 שעות, עד שהתערובת מתקררת ומתמצקת. רצוי לקרר לכל הלילה.
למחרת שולפים את הגנאש המוצק מהתבנית בעזרת הנייר וחותכים ל 40-50 קוביות קטנות. מגלגלים כל קוביה לכדור ומצפים בציפוי הנבחר. צריך לעבוד מהר כי השוקולד מתרכך מחום הידיים. אני מעדיפה לעבוד עם כפפות לטקס בזמן הגלגול כדי שהשוקולד יימס פחות.

שומרים בקופסה אטומה במקפיא. מוציאים לכלי הגשה 10-15 דקות לפני ההגשה.

המלצה על מיקסר
24/03/15 09:49
42צפיות
שלום !
מחפשת המלצות למיקסר מקצועי . אני מתבלטת בין:  kmix, מייג'ור או בוש .
תכונות שחשובות לי - שיהיה שקט יחסית (יש לי שני  תינוקות ואני אופה בעיקר בלילות )
ושיעבוד מצויין כמובן...  :)

תודה!

יש עוד כמה שאלות רלוונטיות
24/03/15 21:11
34צפיות
מה התקציב המקסימלי?
מה את מכינה עם המיקסר בעיקר? יותר עוגות או יותר בצקים כבדים ללחם ובצקי שמרים?
האם את צריכה להכין כמויות גדולות של בצק או עד קילו בכל פעם?

בגדול - אם התקציב מאפשר - עדיף מייג'ור על פני KMIX. יש לי KMIX והוא בסדר, אבל בבצקים כבדים של קילו קמח אני צריכה להיזהר עליו כי אני מרגישה שקצת קשה לו. המייג'ור אוכל בצקים כאלה לארוחת בוקר בלי למצמץ, ויכול גם 2 קילו במכה.

שמעתי שגם המיקסרים של בוש לא רעים בכלל, ובמחיר הם אטרקטיבים יותר מהקנוודים. הם מתאימים לכמות של בצקים מקילו קמח.

לגבי רעש בעת העבודה, קשה למצוא מיקסר חצי מקצועי (כלומר עם מנוע חזק) וגם מאד שקט, אבל אני לא חושבת שאף אחד מהם ממש מרעיש ברמה שיעיר תינוקות.

תודה על התשובה
25/03/15 10:18
30צפיות
אני לא עושה בצקים, רק עוגות..

º
אז המיקסר הכי זול והכי יפה לדעתך.
25/03/15 18:46
20צפיות
אם כך, אפשר ללכת על הזול מביניהם, מניחה שזה המורפי ריצ'רדס.
26/03/15 21:29
17צפיות
וגם אם תחליטי כן להתנסות בבצקים כבדים, המורפי ריצ'רדס יסתדר איתם. 

מה שבטוח - לא צריך להשקיע במייג'ור במצב כזה.
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
26/03/15 11:39
1צפיות
|*|האם אתם בעלי עסק קטן או בינוני וצריכים הכוונה בכל הנוגע להתנהלות הפיננסית מול הבנק? האם אתם מכירים את קרנות הסיוע שעומדות לרשות העסק שלכם?
פורום מימון עסקים בהנהלה חדשה ואתם מוזמנים להיכנס לפורום ולהתייעץ:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|*|יש לכם שאלות לגבי החזרי מיסים? אתם מעוניינים לקבל יותר מידע בנוגע למס רכישה?
היכנסו עכשיו לפורום דיני מיסים וקבלו את כל התשובות לשאלותיכם:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|*|את סובלת מצניחת רחם? יש לך שאלות לגבי חיזוק שרירי רצפת האגן?
היכנסי עכשיו לפורום רצפת האגן והעלי את שאלותיך בנושא:
שאלה בנושא גנאש מוקצף
23/03/15 12:23
51צפיות
אני עושה גנאש משוקולד מריר 1:1 יחסי שמנת לשוקולד. 
לאחר המסה מלאה הוא הולך למנוחה של כמה שעות במקרר. 
ועכשיו שלב ההקצפה. האם לתת לגנאש להתחמם קצת ולהתרכך? האם ישר להקציף? 
בפעם האחרונה נתתי לו קצת להתחמם ואז הקצפתי אבל הוא היה מאוד קשה למריחה.. 
אני אשמח לתובנות  
עונה
23/03/15 19:07
38צפיות
אני ישר מקציפה, לא נותנת לו להתחמם.
או שאני מוסיפה לו שמנת מתוקה ואז הוא יותר רך וקל למרוח.
או שאני מקציפה אותו כמו שהוא, ואז הוא באמת נוקשה קצת אבל עדיין אפשר לעבוד איתו.
השאלה מה את רוצה להכין.

תודה על המענה..
24/03/15 09:12
18צפיות
זה אמור להיות ציפוי לעוגה. 
בעוגה האחרונה חיכיתי קצת לפני ההקצפה אבל כאשר רציתי למרוח (באמצע העוגה) הגנאש היה נוקשה ולא נמרח יפה. 
ועכשיו זה הולך כציפוי וחייב להיות יפה.. 
לא חייבים לחכות
23/03/15 20:13
34צפיות
מה שיתן גנאש מוקצף רך יותר הוא הוספה של עוד מיכל שמנת מתוקה תוך כדי הקצפה.
שאלת המשך
24/03/15 09:18
26צפיות
אם מוסיפים עוד שמנת תוך כדי ההקצפה אז יש לנו שני מרקמים שונים שההקצפה לא תהיה אחידה. לא? 
לא. מוסיפים את השמנת המתוקה הנוזלית תוך כדי הקצפה
24/03/15 21:21
25צפיות
במהירות בינונית, והיא נטמעת בגנאש והכל הופך למוס אחיד ואוורירי יותר. זה לוקח כמה דקות בודדות. מתחילים בלפתוח קצת את הגנאש לכמה שניות ואז מתחילים להוסיף את השמנת המתוקה.
º
אני אנסה מחר.. תודה BALI
25/03/15 08:26
4צפיות
צריכה רעיון לקינוח שיחזיק בלי מקרר
22/03/15 23:06
54צפיות
היי,

אני צריכה רעיון למשהו מתוק (עוגה/עוגיות/שוקולדים) שאפשר להכין מראש, כך שיחזיק בטיול בחו"ל שבועיים עם מקרר באון ואוף (יהיה מקרר בדירות בהן נשהה, אבל במעברים בין דירות יכול להיות שזה יהיה מחוץ למקרר הרבה שעות).
לבחור יש יום הולדת בסוף הטיול שאנו מתכננים בחו"ל (בעוד חודש,בהחלט ייתכן שיהיה חם) ואני ממש רוצה להפתיע אותו עם משהו טעים וחגיגי, אבל אני לא יודעת מה יכול להחזיק מעמד... שוקולד יימס? עוגיות יחזיקו מעמד? עוגה בטוח תימעך ותהרס.

להכין שם לא נראה לי שאני אצליח (לא יהיה זמן וגם יהיה קשה למצוא מרכיבים שאני בטוחה מה יש בהם...)

רעיונות?
אני בטוחה שתוכלי למצוא ולקנות...
23/03/15 09:32
52צפיות
אבל גם אפשר להכין עוגיות שוקולד פאדג' שכנראה יחזיקו בלי מקרר, עם ספריי קצפת ופירות יער נראה לי קינוח הגון
משהו שיחזיק מעמד וגם יגיע שלם לצורך יום הולדת - בספק
23/03/15 19:10
39צפיות
לגבי נשנושים מתוקים שיכולים להחזיק מעמד - עוגיות גרנולה, או גרנולה.
לגבי קינוח בחו"ל, מציעה לך לקנות משהו  שם.
לקנות שם לא נראה לי שאקנה (או אכין)
29/03/15 23:59
7צפיות
גם ענייני כשרות וגם לא נהיה באיזור עירוני בתאריך הרלוונטי. מסובך מדי.

אני חושבת שאלך על עוגיות בלית ברירה.
טימפרור - כמה שאלות
22/03/15 21:57
82צפיות
התחלתי להכין שוקולד ביתי מחמאת קקאו ועיסת קקאו, ראיתי שמדובר על חימום ל46 מעלות בערך ואז קירור של 2/3 מהשוקולד על השיש עד לבערך 28 מעלות ואז יש לנו שוקולד בטמפ של 30 מעלות ואפשר לעבוד איתו, אבל יש 2 דברים לא הכי ברורים:

בחלק מהמקרים ראיתי שמדברים על חימום חוזר ל34 מעלות לאחר הטימפרור ואז מתחילים עבודה.

אין התייחסות לאופן הקירור לאחר שהשוקולד מטומפרר, בסדנאות דוחפים אותו למקפיא, אבל אם אנחנו רוצים למנוע גבישים לא יציבים לא עדיף קירור איטי בטמפ' החדר?

אשמח לתשובות,
תודה רבה..
אתה צריך מומחים רציניים לעניין
30/03/15 14:24
7צפיות
בעיקר כי מדובר בשוקולד שאתה מנסה להכין מאפס בעצמך.. לא תמצא מומחים ברמה המתקרבת לדרוש בפורום הזה.
|*|נפתח פורום גישור|*|
22/03/15 14:31
1צפיות
|שמאל|יש לכם סכסוך משפחתי על ירושה? קלקלתם את היחסים עם השכנים?
כנראה שהליך גישור הוא הפתרון בשבילכם!

היכנסו עכשיו לפורום גישור והעלו את שאלותיכם בנושא:
זקוקה לעזרה - חייבת להשתמש בחומצת לימון במקום לימון וחוששת
19/03/15 23:13
34צפיות
הי,

אני סובלת מרגישות לפירות הדר - זמן קצר אחרי אכילתם מתייבש לי מאוד עור הידיים ונסדק, מתמלא חתכים, זה סיוט (אני סובלת גם מיובש בפנים - סבוריאה).
לקח לי מספר שנים של ניסוי וטעיה לבודד את כל הרגישויות שלי למזון (לקטוז, אבקות אפייה, סודה לשתייה, חומרים משמרים, הסולפיטים שביין ועוד כמה דברים...).
ניסיתי להכין חומוס וטחינה עם חומצת לימון אבל מאחר שהטעם המתקבל שונה מלימון אמיתי אני לא יודעת מתי הכמות מספיקה כי זה אף פעם לא חמוץ מאוד כמו לימון ואני אוהבת טעמים חמוצים כמה שיותר.
אני משתמשת בחומצת לימון רק לניקוי אבנית וחוששת לשים יותר מדי במזון ולגרום לנזק פנימי במערכת העיכול...
האם יש דרך שאוכל למדוד כמות שתהיה בטוחה, ולהסתפק בטעם שייצא?
מעדיפה שיהיה פחות טעים אבל שלא יגרום נזק, כי אני גם היפוכונדרית...

תודה,
Sparrow
את מתכוונת למלח לימון?
19/03/15 23:48
22צפיות
למיטב ידיעתי הוא לא מסוכן לאכילה. גם בפלאפליות וכיו"ב משתמשים בו לסלט הכרוב הלבן והסגול כדי לתת להם טעם חמוץ ולרכך את הכרוב.

אני לא יודעת להגיד לך באיזו כמות להשתמש. הייתי מתייעצת עם תזונאית/דיאטנית או עם הרופא/ה המטפל/ת שלך ליתר בטחון מכיוון שיש לך רגישויות להרבה חומרים ולא כדאי סתם להסתכן.

בהצלחה ותרגישי טוב

כן, מלח לימון. אני לא רגישה אליו. וידאתי את זה
20/03/15 21:18
23צפיות
חידשת לי לגבי זה שמשתמשים בו בפלאפליות לרכך את סלטי הכרוב. אין לי בעיה כשאני אוכלת אותם.
אני יודעת שהוא לא מסוכן לאכילה אבל אם מלח לימון משמש גם להמסת אבנית אז המינון חשוב.
פשוט אני לא סומכת על חוש הטעם שלי שאדע איפה הגבול.
תודה בכל אופן 

אוקיי, טוב לדעת שאת לא רגישה אליו.
20/03/15 23:21
28צפיות
תלוי כמובן בכמות האוכל שאת מכינה איתו, הייתי אומרת שעד חצי כפית זו כמות סבירה למי שאוהבים חמוץ חמוץ. הייתי שמה בהדרגה וטועמת תוך כדי, ואולי נותנת לעוד מישהו לטעום. 

וסתם להרגיע יותר, גם בחומץ רגיל משתמשים לניקוי, אבל אוכלים אותו כל הזמן. זו פשוט דרך טבעית יותר לנקות בלי כימיקלים רציניים של חומרי ניקוי תעשייתיים.
תודה על התשובה
21/03/15 11:39
14צפיות
לגבי חומץ, יצא לי לטעום כרוב שתובל ביותר מדי חומץ באיזו פלאפליה וזה היה זוועה. חטפתי בחילה די מהר וגם הגוון של הכרוב היה מוזר ולא נראה כמו שאמור להראות סלט כרוב. לפחות מצאתי באינטרנט מידע על כך שברוטב ויניגרט למשל שמים חומץ ושמן ביחס של 1 ל-3 או 2 ל-3 אם רוצים יותר חמוץ.
לגבי מלח לימון לעומת זאת, קשה מאוד למצוא.
שאלתי בבלוג אחר וקיבלתי הפניה לאתר שכותב שלמטרת בקרת חומציות למשל בהכנת שימורים או ריבות, תמיסת חומצה ציטרית 4% (4 גרם ל- 100 מ"ל מים) אמורה להיות בעלת אותה חומציות כמו מיץ לימון. 
השאלה האם להשקיע ולקנות משקל וכלי מדידה ואם כן מה לקנות. אני לא נוהגת להשתמש בדברים כאלה ואין לי כלום בבית.
אופה לפי כמויות של כוסות קמח וכד'.
הבלוג ההוא דרך אגב מאוד נחמד ומעניין.  הוא עוסק במה שנקרא 'מדע בצלחת'.
לא יודעת אם מותר לפי כללי הפורום להמליץ. אבל אם כן ואם מישהו מעוניין אוכל לתת לינק.
Flix
Make my wed - ארגון חתונות

מתחתנים?

אנחנו כאן בשבילכם לכל שלבי הארגון לפרטים נוספים לחצו כאן >>

Make my wed - ארגון חתונות

אל תתפשרו על החתונה שלכם

מארגני החתונות המובילים ביותר בלחיצת כפתור >>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום