לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום קינוחים ומנות אחרונות!

בפורום נעסוק בכל מה שקשור לתחום הקינוחים והאפייה - שוקולד, שמרים, גבינה, בצקים למיניהם וכיו"ב. נדבר על אוכל, מתכונים, סדנאות ואירוחים ועזרה הדדית בתחום. כמובן שהכל בהנאה ובכיף!

* יש לשמור על שפה נקייה ולהימנע מירידה לפסים אישיים בכל מקרה. זה כולל בין השאר הערות פוגעות ובטון ציני ומזלזל וניהול ויכוחים אישיים על גבי הפורום. הודעות שייכתבו בשפה לא הולמת יימחקו והגולש/ת יקבלו אזהרה לפני חסימה.

* יש לשמור על שרשורים קיימים ולהימנע מלפתוח הודעות חדשות במידה וקיים שרשור בנושא המדובר.

* לפי כללי תפוז אסור להכניס לפורום הודעות פרסומיות ללא תיאום מראש עם הנהלת הפורומים. הודעות שלא קיבלו אישור יימחקו לאלתר!

* נא לצרף מתכון לכל תמונה שלכם שאתם מעלים, בתוכן ההודעה על גבי הפורום ולא בקישור, וזאת למען הגולשים מהסלולרי ולמען האווירה השיתופית בפורום.

*במידה ואתם רוצים להעלות מתכון שאינו שלכם ובעל/ת המתכון לא מאשר/ת את העתקת המתכון לפורומי תפוז השונים, אנא צרפו קישור למיקומו המקורי של המתכון מבלי להעתיק את המתכון המקורי, וזאת בטוב טעם. הצפות של קישורים למספר רב של מתכונים מבלוג או פורום מסויים מתוך אתר "תפוז אנשים" ומחוצה לו לא יאושרו, ויימחקו לאלתר.

* ניתן להקפיץ הודעות במידה ולא קיבלו התייחסות לאחר זמן סביר.

* הודעות שאינן קשורות לנושא הפורום ישורשרו לשרשור OFF, ואם אין כזה, נא לצרף את האייקון בכותרת.

והכי חשוב, שיהיה לנו כייף ומהנה כאן בבית המתוק שלנו!

שלכם,

bali ודייזי דאק. 

עוגת טריקולד של קרין גורן - עזרה בבקשה
22/10/14 01:17
13צפיות
שלום, אני רוצה להכין את עוגת הטריקולד של קרין גורן, שמעתי שהיא די מוצלחת.. אך לא הבנתי מדוע במתכון רשום להוסיף 3/4 מכמות השמנת ואח"כ להוסיף את ה-3/4 שנשאר -  האם הכוונה היא לחצי - ולא לשלושת רבעי? להוסיף חצי מכמות השמנת ואחר כך להוסיף את החצי שנותר? כמו כן, במקום להוסיף שוקולד חלב, החלטתי לתת טעם של נוגט ( בלי אבקה או ממרח) קניתי שוקולד ממולא קרם נוגט, אני מניחה שזה אמור לצאת בסדר,  מה אתם אומרים? בדומה למתכון עוגת מוס רוזמרי של קרין.. תודה רבה! הנה מתכון הטריקולד: http://www.carine.co.il/page_260
תשובות
22/10/14 14:48
11צפיות
1. מכיוון שלכל מוס צריך להשתמש סה"כ ב 1/2 1 מיכלי שמנת מתוקה, הכוונה היא להשתמש ב 3/4 מיכל שמנת להמסה של השוקולד ועוד 3/4 מיכל שמנת בשלב ההקצפה של המוס. זה אכן שימוש בחצי כמות כל פעם.

2. לא צריכה להיות בעיה בהחלפת שוקולד החלב בשוקולד ממולא קרם נוגט.

תודה רבה!
22/10/14 17:37
8צפיות
כמו שחשבתי, 187.5 מ"ל, חצי כמות להמיס עם השוקולד והחצי שנותר (עוד 187.5) להקצפה ביחד.במתכון רשום להרתיח שמנת עם מעט מלח, אני מניחה שמדובר בקורט מלח, לא יותר.. כפי שאני עושה בדר"כ, נכון? אשמח לדעת מה דעתך על העוגה אם ניסית אותה.. ועוד שאלה אחת, אני משתמשת בשקף לעוגה, מכיוון שלעוגה יש תחתית בראוניז האם צריך למקם את השקף מעל הבראוניז או שצריך שהשקף יגיע עד לתחתית התבנית, כלומר לשים את השקף כך שיגיע לתחתית התבנית ואז להכניס את הבראוניז בחזרה ולבנות את שכבות המוס?אני מאוד מודה לך!
תשובות נוספות
22/10/14 17:45
4צפיות
אכן קורט מלח יספיק.

את השקף אפשר לדחוף קצת בין הבראוניס לתבנית,  לא צריך להוציאנאת הבסיס ולהחזיר.  אם הוא לא נכנס עד למטה זה ממש לא נורא.
אני פשוט מעדיפה לאפות
22/10/14 19:08
4צפיות
את הבראוניז בתבנית מרופדת בנייר אפיה, כך אני עושה תמיד, כך שבכל אופן יהיה צורך להוציא את תחתית הבראוניז מהתבנית על מנת להפריד אותה מנייר האפיה וגם כדי שלא תדבק לתבנית המתפרקת, כך שלא תהיה בעיה להכניס את השקף עד הסוף, השאלה מה יותר נכון לעשות? להכניס את השקף עד התחתית או קצת מעל הבראוניז?חשבתי אפילו לעשות שקף כפול בגובה, מכיוון שאיני יודעת מה יהיה גובה העוגה אז לכל מקרה, כדי שלא אתקל בבעיות באמצע ההכנה..תודה רבה על עזרתך!
º
אם כך עדיף שהשקף יגיע עד תחתית התבנית
22/10/14 19:19
4צפיות
האם את חושבת
22/10/14 21:28
3צפיות
שעדיף לאפות את הבראוניז ללא נייר אפיה, ישירות על התבנית הקפיצית?  בדר"כ נייר האפיה שומר על שלמותם של הבראוניז, בעיקר בתחתית...  אני מפילה עלייך המון שאלות  אני מודה לך!
זה ממש עניין של העדפה אישית
22/10/14 21:34
2צפיות
קשה לי להגיד מה עדיף.  לכי על מה שנוח לך יותר

וזה בסדר,  אני תמיד שמחה לעזור.
º
לא ניסיתי את המתכון הזה אבל הוא נראה סבבה.
22/10/14 17:46
2צפיות
שאלה למבינות על סוגי תבניות לעוגה - מה מומלץ בבקשה:
22/10/14 16:35
7צפיות

היי, אני רוצה לקנות תבנית קפיצית לעוגה כזו שיש בה שוליים רחבים לאגירת נוזלים (באם יש נוזלים).
האם יש הבדל של איכות לאורך זמן/לא מתקלפת של התבניות הבאות או המלצה חמה במיוחד:
Patisse או  Kaiser  או של קרין גורן?
כלומר שלושתן מומלצות באותה המידה או שמא עדיף להימנע מאחת מהן וכדי שאולי זה יהיה יותר פיירי
אפשר לענות לי לפרטי (לא רוצה חלילה להשמיץ אחת מהן אבל חשוב לי לדעת באופן אישי כדי לא לקנות
אחת שאחרי כמה חודשים אצטרך להפרד ממנה לטובת הפח). תודה רבה ואפייה נעימה לכולן!

|*| נפתח פורום קצת אחרת |*|
22/10/14 11:22
מי מאיתנו לא מרגיש שונה לפעמים? או מוזר? שקשה לנו להשתלב בחברה.
פורום קצת אחרת נועד לאנשים שמרגישים קצת שונים וחריגים בחברה ורוצים להכיר אנשים שמרגישים כמוהם.

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולייעץ ולהתייעץ, לחבק ולנחם, לשתף בחוויות טובות ובחוויות לא טובות, לחלוק רגשות ופשוט לדבר.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
המרת מספרים לטמפרטורה בתנור ישן
20/10/14 18:41
12צפיות
היי לכולם/ן. 

קראתי בפורום שרשור בנושא זה ושמחתי שסוף סוף הבנתי 
איך לפענח את התנור הענתיקה שבביתי. 
אבל, חזרתי אל התנור וראיתי שאצלי הוא מחולק ל- 1-12.. אז איך החלוקה מתבצעת פה? 
מתחת לספרה אחת גם רשום בעברית "שבת" .. אני משער שזה מעין פלטה.. 
אשמח לעזרה

מנסה לעזור
20/10/14 19:03
7צפיות
שעון שבת זה בד"כ משהו כמו 70 מעלות (או אולי 50, אצלי התנור מתחיל ב 50). זה אומר ש 1 זה 70.
תנור ביתי סטנדרטי מגיע עד טמפ' של משהו כמו 240-250 מעלות. אז זה יהיה 12.
כל ספרה נוספת בין שניהם היא משהו כמו 15-20 מעלות.
אם הרווחים בין השנתות לא זהים, רווח קטן יהיה הפרש טמפ' קטן, רווח גדול יהיה הפרש טמפ' גדול יותר.

לצערי במצב כזה מה שבאמת יעזור זה ניסוי וטעייה או שימוש בטרמוסטט שמודד את הטמפ' בתוך התנור.

אולי למישהו כאן יש תנור עם חלוקה כזו של המספרים, ושווה לשאול גם בפורום מתכונים אם יש למישהו תנור כזה, כי הכי טוב לשאול מישהו שיש לו תנור כזה ומכיר אותו.

תודה על הניסיון!
20/10/14 19:18
7צפיות
בהסתכלות נוספת, ה"שבת" נמצא בין 1 ל-2 אז כנראה גם אצלי זה מתחיל ב-50? 

מדובר בתנור ענתיקה שנשאר בדירה (השכורה), יש לי תחושה שאף אחד לא יכיר 

האמת שעוגות הצלחתי, אבל עוגיות שהצריכו 180 פשוט נשרפו לגמרי מבחוץ ונשארו רכות ובצקיות מבפנים. 
אבל אנסה עכשיו עם הידיעה על החלוקה. 
אם השבת בין 1 ל 2
21/10/14 11:58
8צפיות
אז אכן הייתי מניחה ש 1 זה 50 מעלות ו 2 זה 100 מעלות,  והשבת בסביבות 70-80.

עוגיות צריכות גם מיקום נכון בתנור,  מרכז התנור,  וחום עליון ותחתון יחד.  זה חשוב להצלחתן.
גם בעוגות אותם כללים.
º
מה ההבדל בין מיקסר של קנווד 770 לבין הדגם 710
20/10/14 16:02
9צפיות
שני הבדלים שראיתי
20/10/14 19:09
23צפיות
1. 770 כולו מנירוסטה, 710 הגוף לבן והקערה היא מנירוסטה. לא יודעת אם זה רק עניין של עיצוב או שמדובר בחומרים שונים לגוף המיקסר.
2. ל 770 יש פונקציית פולסים, כלומר עבודה קצרה, הפסקה, עבודה קצרה, הפסקה וכ"ו.  לדעתי זו פונקציה קצת מיותרת במיקסר, משתמשים בה יותר במעבדי מזון (מג'ימיקס ודומיו).

וחוצמזה אולי יש הבדל במחיר. לפעמים ההבדל הוא גם אם מקבלים עם המכשיר עוד תוספים כמו מטחנת בשר/בלנדר/מסחטת מיצים וכיו"ב.

לדעתי תהיה מרוצה משניהם באותה מידה מבחינת ביצועים. שניהם חזקים.
קינוח קל להכנה בכוסית
18/10/14 14:38
38צפיות
הי כולם! אשמח לעזרתכם/ן: זקוקה לרעיונות לקינוחים בכוסיות קטנות ואישיות.
בקרוב חוגגים אירוע בבית לכמאה וחמישים איש.
זקוקה מאד למתכונים קלים להכנה (אין לי ניסיון באפייה ובבישול) שאפשר בקלות יחסית להכין בכמויות גדולות.
רעיונות? מישהו?
תודה- ריקי.
כמה רעיונות
19/10/14 15:02
28צפיות
ג'לי עם חתיכות פירות (טריים או משומרים)

מוס גבינה (כמו הגבינה בעוגת גבינה קרה) ופירורים/רוטב פירות (כמו ציפוי אוכמניות, פירות יער וכ"ו)

מוס שוקולד על בסיס גנאש מוקצף (המסה של שוקולד בתוך שמנת מתוקה, קירור לכמה שעות ואז הקצפה עם עוד קצת שמנת מתוקה לקבלת מוס.
אפשר לשלב מוס מסוגי שוקולד שונים (מריר, חלב, לבן) בשכבות, אפשר לשלב תוספות קראנצ'יות כמו אגוזים וכיו"ב בין שכבות מוס, אפשר להוסיף טעמים למוס כמו תפוז, קפה, נוגט וכיו"ב.

אם משהו ממה שציינתי מוצא חן בעינייך ואת רוצה מתכון, תגידי.

נשמע מעולה
19/10/14 23:14
16צפיות
תודה, נשמע מעולה.
אשמח לקבל מתכון של משהו קל להכנה.
ועוד שאלה: מדובר באירוע בשבת, כך שעלי לסיים להכין את הקינוחים ביום שישי.
האם עדיין אפשרי לשלב שכבות קרנצ'יות או שהן ירטבו במהלך ההמתנה להגשה?
שוב תודה
ריקי

כל מה שכתבתי די קל להכנה.
20/10/14 18:26
14צפיות
לגבי השאלה על הקראנצ'יות, במקרה כזה שההכנה היא יום מראש, אכן מה שאמור להיות קראנצ'י יתרכך בקירור, אז אפשר לוותר או לפזר רק למעלה ביום האירוע עצמו (אם זה מותר מבחינה הלכתית).

אני אתן לך מתכונים שתצטרכי להכפיל לפי הצורך, תלוי בגודל הכלים החד פעמיים בהם תשתמשי ובכמה יחידות מכל סוג תרצי (לא צריך להכין 150 יחידות מכל סוג, לא כל אורח/ת יאכלו מכל הסוגים)

את המתכונים אצרף בנפרד
ג'לי עם פירות
20/10/14 18:32
11צפיות
1 חבילה ג'לי בטעם שרוצים ויתאים לפירות (אננס עם ג'לי אננס, קוקטייל עם איזה טעם שרוצים, יכול להיות גם פטל או תות או משמש)
2 כוסות מים רותחים 
1/2 קופסת שימורים של קוקטייל פירות/אננס חתוך/אפרסקים/משמשים משומרים או כל פרי אחר שרוצים (אפשר גם פרי טרי ולא משומר), חתוך לקוביות ומסונן מנוזלים.

מסדרים את כלי ההגשה האישיים על מגשים, מניחים בכל כלי קצת פירות חתוכים ומסוננים.
מערבבים בקערה את אבקת הג'לי עם 2 כוסות מים רותחים ומוזגים בזהירות לכל כלי מהג'לי מעל הפירות.
מעבירים למקרר לייצוב והתקררות, שעתיים בערך.
אם הג'לי יישאר במקרר לכל הלילה, כדאי לכסות את המגש בניילון נצמד אחרי שהג'לי התקרר התייצב, כדי שהוא לא יקבל ריחות של מאכלים אחרים.

קרם גבינה
20/10/14 18:39
12צפיות
500 גרם גבינה לבנה 5% או 9%
1 חבילה אינסטנט פודינג וניל
1 כוס סוכר
1 שמנת מתוקה
גרידה מלימון או מתפוז
כפית תמצית וניל

טורפים יחד את הגבינה, הסוכר, אינסטנט פודינג, גרידת לימון/תפוז ותמצית וניל.
מקציפים שמנת מתוקה ומקפלים אותה לתוך תערובת הגבינה.

כתוספת לקרם הגבינה הזה אפשר לשלב בין השכבות או מעל הקרם מעט קונפיטורה של פירות אדומים (דובדבנים, פטל, פירות יער, תות) ו/או ביסקוויטים מרוסקים בתחתית. אני אוהבת להשתמש בקונפיטורות של סן דלפור, כיוון שהן ללא תוספת סוכר והטעם הוא של הפרי נטו.

ממלאים את הכלים האישיים בקרם הגבינה בעזרת כפית או שק זילוף, ומשלבים גם קונפיטורת פרי ו/או פירורים. מקררים היטב, רצוי לכסות את המגש עליו הכלים האישיים בניילון נצמד כדי שהמוסים לא יקבלו ריח. הקירור ייצב את הקרם בזכות הפודינג.
מוס שוקולד מגנאש מוקצף.
20/10/14 18:50
14צפיות
גנאש שוקולד

1 מיכל שמנת מתוקה
200-350 גרם שוקולד בהתאם לסוג השוקולד - מריר 200 גרם, חלב 300 גרם, לבן 350 גרם
תוספי טעם אם רוצים - סרט קליפת תפוז, מנת אספרסו, ליקר כלשהו

להקצפה - 1/2-1 מיכל שמנת מתוקה נוספים

מרתיחים מיכל שמנת, ואם רוצים מוסיפים לו קליפת תפוז (אם זה מתאים לטעם המוס שרוצים).
מפרקים את השוקולד לקוביות ושמים בקערה. מוזגים מעל את השמנת הרותחת, ממתינים 2 דקות ומערבבים היטב עד שמתקבל רוטב שוקולד אחיד ומבריק קצת. אם מוסיפים אספרסו או ליקר, מוסיפים אותו עכשיו ומערבבים היטב.
מכסים ומקררים לפחות 3-4 שעות, עד שהגנאש מתקרר לגמרי ומסמיך.
מעבירים למיקסר ומקציפים תוך כדי הוספה של 1/2-1 מיכל שמנת מתוקה, עד שמתקבל מוס אוורירי יותר אך עדיין יציב.

מזלפים או ממלאים כלים אישיים בעזרת כפית/כף.

אם רוצים לעשות שכבות של יותר ממוס אחד, מכינים שכבה ראשונה, מקררים שעה-שעתיים ואז מכינים מוס שני ומזלפים מעל המוס הראשון, ומחזירים למקרר.

את המוס הזה אפשר גם להכין כמה ימים מראש במנות אישיות ולהקפיא מכוסה היטב, ולהעביר למקרר ביום שישי אחה"צ שיפשיר לאיטו עד שבת או להוציא להפשרה בשבת בבוקר, לשעה-שעתיים מחוץ למקרר וכשמפשיר לשים במקרר.

|*|נפתח פורום תוכנית לידה|*|
19/10/14 11:56
3צפיות
|@|לקראת לידה? כנראה שחששות ומחשבות לא מפסיקות ללוות אותך. בואי להתייעץ עם מיילדת מקצועית בעלת ניסיון רב בתחום שתשמח לענות לך על כל שאלה.
הפורום ילווה אותך ברגעי השיא ? לקראת הלידה, במהלכה ובימים הלא פשוטים שאחריה.
זה הזמן והמקום לחלוק עם אחרות את השאלות הקשות שעולות בך ? האם הבעל צריך להיות נוכח בחדר הלידה? מה עושים אם לא מתחברים למיילדת? איך מתמודדים ביום שאחרי? ועוד...

מחכים לך עכשיו עם כל התשובות, בפורום תוכנית לידה:
שוקולד מריר במקום 6 כפות קקאו ניתן להמיר?
17/10/14 08:56
32צפיות
יש לי מתכון ובו קקאו. כרגע בלי יש לי אפשרות להמיר לשוקולד מריר..? אם כן בכמה...?
זה בעייתי קצת
17/10/14 12:57
26צפיות
הקקאו הוא חומר יבש והשוקולד הוא חומר רטוב ושומני.
צריך במינימום לראות את המתכון המלא כדי להבין איך אפשר להמיר בלי להרוס את איזון החומרים.

הסיבה להמרה היא כי אין לך קקאו בבית? 
תוספת שמנת מתוקה לעוגת גבינה אפויה קלאסית
15/10/14 15:42
43צפיות
יש מתכון של עוגת גבינה שאני מכינה באופן קבוע, המתכון הוא של הבלוגרית "CooknBake".
לאחרונה יצא לי לטעום עוגת גבינה שמנת אפויה של רולדין והוקסמתי...
חשבתי להוסיף שמנת מתוקה למתכון...
זה המתכון:

מצרכים:
750 גר` גבינה לבנה 5%
חבילה אינסטנט פודינג וניל 
4 כפות קורנפלור
¾ כוס סוכר
5 חלמונים
2 סוכר וניל
מערבבים הכל ביחד בקערה גדולה

מקציפים:
5 חלבונים
¼ כוס סוכר בהדרגה
מכינים קצף נוקשה ומוסיפים אותו לתערובת הגבינה.

חשבתי - או להוריד בכמות הגבינה ולהוסיף שמנת 250 מ"ל. 
או להוסיף למתכון 250 מ"ל שמנת מתוקה בלי להוריד מכמות הגבינה...

מה דעתכם? העוגה תצליח? זה רעיון טוב? 
אם כן - להוריד מכמות הגבינה או לא? ואם כן - כמה גרם?

אני לא רוצה כרגע לנסות מתכון אחר לחלוטין, גם כי אני אוהבת נורא את המתכון הזה וגם בגלל שהוא יחסית הגיוני מבחינת קלוריות ועוגת אחרות נורא שמנות...

לדעתי, ואני לא מומחית
16/10/14 09:11
35צפיות
את לא יכולה להוריד מהגבינה וגם אין טעם להוסיף שמנת מתוקה.
הגוף של העוגה ומה שמייצב אותה זה הגבינה והפודינג.
תוסיפי לזה שמנת מתוקה וכל התערובת תצא נוזלית ולא יציבה באפייה. טעים זה בטוח יהיה אבל למה להוסיף שמנת מתוקה?
מה הרעיון שעומד מאחורי זה?
את קצת סותרת את עצמך...
16/10/14 17:57
32צפיות
מצד אחד כותבת שאת אוהבת את המתכון הזה כי הוא שפוי ולא שמן, ומצד שני רוצה להעשיר אותו בשומן ע"י שמנת מתוקה בתוך התערובת במקום חלק מהגבינה או בנוסף לה?

לדעתי זה מיותר, אבל אם כבר הייתי מורידה מהגבינה 250 גרם ומחליפה אותם במיכל שמנת מתוקה שתקציפי לקצפת יציבה ותקפלי עם הגבינה והפודינג.

שאלת הבוואריה
13/10/14 19:44
37צפיות

אני רוצה להכין את העוגה הזאת אך לאיזו תבנית היא מתאימה ???

קרם בוואריה של רות סירקיס (מתוך "מהמטבח באהבה")

חומרים:
8 ביצים
28 גרם ג'לטין (שתי שקיות)
שתיים וחצי כוסות חלב
2 כפות קורנפלור
כוס ושליש סוכר לבן
2 כפיות תמצית וניל משובחת
3 כפות קוניאק
4 כפות סוכר
2 בקבוקי שמנת מתוקה טריה
לקישוט: סירופ שוקולד ואגוזי מלך קצוצים
או: 200 גרם שוקולד מריר משובח ושמנת מתוקה אחת
וכך תעשו:
1.      הפרידו את הביצים לחלבונים וחלמונים. את החלבונים שימו בצד בקערה וכסו בניילון נצמד. אין צורך להכניס למקרר, שימו אותם במקום אפלולי ולא חם והם יהיו בסדר גמור.
2.      שימו את הג'לטין בחצי כוס מים וערבבו עם מזלג עד שהג'לטין מתרכך.
3.      שימו את החלמונים בקערת זכוכית פיירקס גדולה, טרפו אותם. הוסיפו את החלב ואת הקורנפלור ואת הסוכר. ערבבו היטב היטב עד שלא ישאר כל גבשוש. הוסיפו את הג'לטין המרוכך ומערבבו היטב עם מקצף יד.
4.       הרתיחו מים חמים במחבת ומקמו את קערת הפיירקס עם תערובת החלמונים בתוכה כך שתשב בנוחות (בן מארי). ערבבו את תערובת החלמונים כל הזמן בעזרת מקצף יד. חממו את התערובת עד שהסוכר וג'לטין נמסים לגמרי והתערובת מתחילה להסמיך. על התערובת להגיע כמעט עד רתיחה אך בשום פנים ואופן אין להרתיח אותה. איך יודעים מתי? נוגעים בקצה האצבע כל הזמן ומופיעות בועות קטנטנות קטנטנות, כמעט בלתי נראות בדפנות הקערה. זמן הערבוב הוא בערך שבע דקות, אבל אל תתפסו אותי במילה, פשוט תרגישו.
5.      סננו את תערובת החלמונים דרך מסננת דקה לקערה אחרת.
6.      הוסיפו לתערובת החלמונים וניל וקוניאק.
7.      כסו את הקערה בנילון נצמד והכניסו אותה למקרר לאיזה שעה עד שהתערובת מקבלת מרקם סמיך של קטשופ. לפעמים לוקח לתערובת טיפה יותר זמן, לא לדאוג, בסוף הג'לטין עושה את העבודה. אם במקרה היא נוקשה מדי, קל מאד לתקן. פשוט לוקחים מטרף יד ובתנועות החלטיות נותנים כמה עירבובים עד לקבלת מרקם חלק ואחיד. הכי חשוב להסביר לקרם שאתם הבוס והעיקר לא לפחד כלל.
8.      הקציפו את החלבונים לקצף יציב אך לא נוקשה. הוסיפו את הסוכר (4 כפות) בהדרגה תוך כדי הקצפה.
9.      הוסיפו כרבע כמות של הקצף לתערובת החלמונים והג'לטין וערבבו בעדינות עד שהקצף יבלע. המשיכו להוסיף את יתרת הקצף והבליעו אותו בתנועות קיפול עדינות לתוך תערובת החלמונים והג'לטין.
10.  הקציפו במקסר את השמנת המתוקה עד ליצירת קצפת רכה.
11.  הבליעו את הקצפת בתערובת הביצים בתנועות קיפול עד לקבלת תערובת אחידה.
12.  זה הזמן להחליט אם למקם את תערובת הבוואריה בתבנית הגשה מרכזית או בכלים אישיים. כך או כך זה טעים.
13.  כסו את הקרם בניילון נצמד ושילחו אותו לקירור של שמונה שעות במקרר.
14.  לפני הגשה הכינו גנש מ200 גרם שוקולד מריר מעולה ושמנת מתוקה אחת.
15.  הכנת גנש: חממו את השמנת עד לכמעט רתיחה, שיברו לתוכה את השוקולד וערבבו נמרצות.
16.  הגישו את הבוואריה עם הגנש שהכנתם או עם סירופ שוקולד קנוי (איכס! עדיף כבר מרגרינה עם סוכר…) ופזרו אגוזי מלך קצוצים או שברי שקדים מסוכרים.
17.  רות יקרה, תודה על הכל. אני מרימה כוס בוואריה לחייך. אני חייבת לך הרבה מחמאות שניתנו לי ואת חייבת לי ג'ינס במידה גדולה יותר. את תבנית הבוואריה אכלתי כמעט לבדי.

המשך
14/10/14 19:20
17צפיות
אין לי בבית תמצית וניל יש לי מקל וניל האם אני יכולה להשתמש בזה ? כמה אני צריכה להשתמש בחצי מקל או במקל שלם ??

תודה רבה.

תשובות
16/10/14 17:52
15צפיות
1. לדעתי הכמות הזו תתאים לתבנית מלבנית בינונית, משהו כמו 20 על 30 או קצת יותר.
2. אפשר בהחלט להשתמש במקל וניל. הייתי שמה מקל שלם, אלא אם את רוצה טעם עדין יותר של וניל, ואז יספיק חצי מקל. את המקל חוצים לשניים לאורך, מגרדים עם סכין את התוכן השחור שלו ושמים בחלב והשמנת שצריך לחמם, ואפשר לשים גם את המקל עצמו בתוך הנוזלים שמרתיחים, ולשלוף אותו אח"כ.
º
מה אפשר להחליף בשמנת חמוצה להפוך לפרווה?
15/10/14 12:26
16צפיות
קרם קוקוס +מיץ לימון
15/10/14 21:58
14צפיות
זה תחליף מצויין לשמנת חמוצה כאשר היחס הוא 80 אחוז מהכמות קרם קוקוס ועוד 20 אחוז מיץ לימון על מנת להגיע לחמיצות והאיזון בדומה לשמנת חמוצה
תחליף לחלמון חי בעוגה
13/10/14 23:35
29צפיות
בחלק ממתכון לעוגה שאני רוצה להכין יש חלמונים חיים. במה אפשר להחליף אותם?
אולי בפורום של הטבעונים יכלו לתת לך תשובה
15/10/14 21:53
16צפיות
היום יש תחליפים מצויינים לכךזה גם נורא תלוי במתכון ובמרכיביו
מקל וניל
14/10/14 22:12
27צפיות
קניתי לפני שבועיים מקל וניל אחסנתי אותו בשקית ניילון  במקרר במגירה האם אני יכולה להשתמש בו ??
וודאי שכן...
15/10/14 21:52
20צפיות
כל עוד הוא גמיש והגרגירים נראים טריים אז הוא במצב מצויין.אם הוא יבש וקשה אין טעם להשתמש בו
|*|נפתח פורום האבא החדש|*|
13/10/14 12:29
3צפיות
|*|העולם השתנה, ההורות השתנתה וכיום לאבא תפקיד חשוב ומרכזי בגידול ילדיו.
לכן פתחנו פורום במיוחד בשבילכם האבות (וגם אימהות) את פורום האבא החדש.

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולדבר, לשאול, להתייעץ וגם סתם לפרוק.
תחתית עוגה שמתקשה בקרור
11/10/14 19:11
48צפיות
כאשר אני מכינה תחתית עוגה עם 150 גר בסקויט מרוסק ו100 גרם חמאה מומסת, היא מתקשה מאד בקרור וקשה לפרוס אותה . כמו כן השומן ממש נוזל מהתבנית .
מה הסיבה ?
יש יותר מדיי חמאה ביחס לביסקוויטים
11/10/14 23:55
38צפיות
בד"כ על 100 גרם חמאה שמים 200 גרם ביסקוויטים טחונים ולא 150 גרם.
אז אפשר או לשים פחות חמאה (70-75 גרם) או לשים יותר ביסקוויטים.

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה