לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום קינוחים ומנות אחרונות!

בפורום נעסוק בכל מה שקשור לתחום הקינוחים והאפייה - שוקולד, שמרים, גבינה, בצקים למיניהם וכיו"ב. נדבר על אוכל, מתכונים, סדנאות ואירוחים ועזרה הדדית בתחום. כמובן שהכל בהנאה ובכיף!

* יש לשמור על שפה נקייה ולהימנע מירידה לפסים אישיים בכל מקרה. זה כולל בין השאר הערות פוגעות ובטון ציני ומזלזל וניהול ויכוחים אישיים על גבי הפורום. הודעות שייכתבו בשפה לא הולמת יימחקו והגולש/ת יקבלו אזהרה לפני חסימה.

* יש לשמור על שרשורים קיימים ולהימנע מלפתוח הודעות חדשות במידה וקיים שרשור בנושא המדובר.

* לפי כללי תפוז אסור להכניס לפורום הודעות פרסומיות ללא תיאום מראש עם הנהלת הפורומים. הודעות שלא קיבלו אישור יימחקו לאלתר!

* נא לצרף מתכון לכל תמונה שלכם שאתם מעלים, בתוכן ההודעה על גבי הפורום ולא בקישור, וזאת למען הגולשים מהסלולרי ולמען האווירה השיתופית בפורום.

*במידה ואתם רוצים להעלות מתכון שאינו שלכם ובעל/ת המתכון לא מאשר/ת את העתקת המתכון לפורומי תפוז השונים, אנא צרפו קישור למיקומו המקורי של המתכון מבלי להעתיק את המתכון המקורי, וזאת בטוב טעם. הצפות של קישורים למספר רב של מתכונים מבלוג או פורום מסויים מתוך אתר "תפוז אנשים" ומחוצה לו לא יאושרו, ויימחקו לאלתר.

* ניתן להקפיץ הודעות במידה ולא קיבלו התייחסות לאחר זמן סביר.

* הודעות שאינן קשורות לנושא הפורום ישורשרו לשרשור OFF, ואם אין כזה, נא לצרף את האייקון בכותרת.

והכי חשוב, שיהיה לנו כייף ומהנה כאן בבית המתוק שלנו!

שלכם,

bali ודייזי דאק. 

בצק סוכר וצבעי מאכל טבעיים ביתיים
21/04/15 18:05
19צפיות
יש חיה כזאת?
ראיתי שיש אפשרות להכין צבעי מאכל טבעיים מדברים שיש בבית כמו כרוב סגול ופטרוזיליה. השאלה אם צבעי מאכל ביתיים כאלה יכולים לתפוס על בצק סוכר? המטרה היא להכין עוגת לגו כבדיחה לחבר ואני מנסה קצת לצמצם עלויות. אם כן- יש למישהו רעיון לדברים ללא טעם לוואי שיתנו לי את הצבעים כחול, אדום, צהוב? מניחה שהירוק יווצר מערבוב של כחול וצהוב. אם לא- האם רק צבעי מאכל ג'ל ייתפסו כאן או שגם צבעי המאכל הרגילים הפשוטים? לא צריכה שזה יהיה מושלם.
יש בעיה אחת בצביעה טבעית של בצק סוכר
21/04/15 21:49
31צפיות
צבעים טבעיים שמכינים לבד לא מרוכזים מספיק.
בצק סוכר צריך צביעה עם ממש כמה טיפות של נוזל, אחרת הוא נהיה דביק מאד. לכן בד"כ משתמשים בצבעי מאכל בג'ל או בנוזל מאד מרוכז. 
אם את מצליחה ליצור צבע ממש ממש מרוכז, כזה שמספיקה מקסימום חצי כפית ממנו כדי לצבוע את הבצק, אז אפשר לנסות להשתמש בו. אם נהיה דביק מדיי, לפדר בקורנפלור וללוש עד שנוח לעבוד. אחרת, הייתי בכל זאת משתמשת בצבעים קנויים.
יש לך המלצות ליצירת הצבע המרוכז?
21/04/15 22:04
15צפיות
מעולם לא עבדתי עם בצק סוכר או יצרתי צבעי מאכל ביתיים.
אף פעם לא הכנתי צבעי מאכל טבעיים
21/04/15 22:27
23צפיות
הייתי מחפשת בגוגל איך מכינים אותם.
משערת שזה דורש טחינה של החומר הצובע עם מעט מים לתערובת כמה שיותר חלקה ואז סינון שלא יהיו גושים ותישארי רק עם נוזל סמיך. זו רק השערה שלי, לא מנסיון.

לגבי עבודה עם בצק סוכר, הוא די דומה לפלסטלינה. לשים אותו שיתרכך ויהיה נוח לעבודה, אם דביק משתמשים בקורנפלור ל"קימוח", ולא בהרבה מדיי ממנו.
הצביעה נעשית ע"י הוספה של מעט צבע לבצק ולישה עד שהבצק בצבע אחיד. אפשר להוסיף עוד צבע תוך כדי לישה. שוב, אם דביק, מאבקים בקורנפלור. מציעה לעשות את החלק של הצביעה עם כפפות חד פעמיות.

בצק הסוכר מתייבש ומתקשה באוויר, אז כשלא משתמשים בבצק, צריך לעטוף אותו היטב בניילון. כשמסיימים לעצב את הבצק, אפשר להשאיר את היצירות על שולחן או על השיש, על גבי מגבת נייר או נייר אפייה, כדי שיתקשו. קחי בחשבון שכשהבצק מתייבש הצבע יהיה קצת יותר בהיר.

בהצלחה

את יכולה להכין צבעי מאכל מאבקה
22/04/15 10:36
16צפיות
למשל לייבש פרוסות סלק בתנור ולטחון - זה נותן צבע מאוד חזק. הבעיה היא שזה לוקח זמן, חשמל (הפעלת תנור ללילה שלם) וחומר גלם (ידיד שניסה קיבל בערך 4 כפיות אבקה מסלק אחד) - אולי כבר עדיף לקנות 3-4 צבעים איכותיים ע"ב ג'ל וליצור ערבובים.
בורקס עם קרם וניל
17/04/15 16:31
54צפיות

היי,
אני רוצה להכין בורקס עם קרם וניל בתוכו,
אתם יודעים אולי איזה סוג של קרם וניל אני צריכה להכין שהישאר גם קרמי אחרי שאשים אותו בתנור? 
כי בבוקר אני לא יכולה להזליף לאחר ההכנה...

הייתי ממלאת בקרם פטיסייר
17/04/15 18:35
44צפיות
אם את צריכה מתכון, אצרף לך.
שאלה,
18/04/15 16:32
36צפיות
קרם פטיסייר ישאר קרמי אחרי שאכניס אותו לתנור עם הבורקס?
הקרם יישאר רך
18/04/15 20:35
30צפיות
ובכל מקרה, זה הקרם היחיד שאני מכירה שיתאים לאפייה והוא בטעם וניל.
גם אם הוא קצת מתמצק, הוא לא מתקשה.
º
תודה :)
18/04/15 21:17
5צפיות
בשמחה.
20/04/15 15:21
10צפיות
כשהקרם מתקרר הוא מתמצק קצת. לפני השימוש בו רצוי לטרוף אותו טוב עם מטרפה ידנית כדי שיהיה חלק יותר ונוח למילוי המאפים.

מתכון לקרם פטיסייר
18/04/15 00:09
50צפיות

קרם פטיסייר

חומרים :
¼ ליטר חלב
3 חלמונים
65 גרם סוכר (1/3 כוס בערך)
10 גרם קמח (כף גדושה בערך)
10 גרם קורנפלור (כף גדושה בערך)
מקל וניל חצוי לאורכו

הכנה :
מרתיחים את החלב ומקל הוניל בסיר,טורפים את החלמונים, הקורנפלור והסוכר בקערה נפרדת.
מצננים מעט את החלב,מוזגים לקערה תוך טריפה מהירה להשוואת טמפרטורות. מחזירים לסיר,מבשלים 4-3 דקות תוך טריפה על אש קטנה עד הסמכה, מסירים מהאש, מגרדים את גרגרי הוניל לקרם.
את מקל הוניל עצמו אפשר לשטוף, לייבש על מגבת נייר ולהשתמש בו להכנת סוכר וניל.
מכסים את הקרם בניילון נצמד שנוגע בקרם עצמו (למניעת יצירת קרום). מצננים את הקרם לטמפרטורת החדר ושמים עוד שעתיים במקרר.
קינוחים כחול לבן לעצמאות
20/04/15 14:29
64צפיות

רולדה מעוטרת במלית גלידה
החומרים:
למילוי:
700 מ"ל גלידה שאוהבים

לעיטור הרולדה:
60 גר' חמאה, רכה
60 גר' אבקת סוכר
1/ כפית תמצית וניל
2 חלבון
מעט צבע מאכל כחול, 
60 גר' קמח

לבצק רולדה:
3 ביצים, בטמפרטורת החדר
90 גר' סוכר
1 כפית תמצית וניל
90 גר' קמח תופח
קורט מלח
1 כפית קליפת לימון מגוררת
1 כף קקאו מסונן
אופן ההכנה:
למלית:
מתחילים בשלב המנג'ס יותר בקיץ הישראלי- הכנת מלית הגלידה, שעלינו לעצב בצורת גליל.
 נותנים לגלידה שלנו להתרכך מעט בטמפרטות החדר כדי שתהיה קלה לעיצוב אך לא תימס.
מניחים על גבי משטח עבודה יריעה של נילון אפייה, ומסדרים לאורכו בעזרת כף תלוליות של הגלידה,
ליצירת מלבן ארוך וצר, באורך של כ-30 ס"מ, אורכה העתידי של הרולדה.
עוטפים את הגלידה בנילון האפיה ומנסים לעצב גליל, מחזירים למקפיא לשעה וחוזרים לתקן את העיצוב
 משיבים להקפאה עד שגליל הגלידה שלנו יתייצב לחלוטין.
לעיטור הרולדה:
בקערת מעבד מזון, מעבדים את החמאה עם אבקת הסוכר לקבלת קרם חלק.
מוסיפים תמצית וניל וחלבון ומעבדים יחד לבלילה חלקה. מוסיפים צבע מאכל לקבלת הגוון הרצוי ומערבבים.
לסיום מוסיפים את הקמח בהדרגה, בכל פעם כף, רק עד לקבלת בלילה אחידה,
מחצית מעבירים לשקית זילוף ואת המחצית השניה צובעים קודם בכחול ואח"כ מעבירים לשקית זילוף
קוטמים את קצה השקית, כך שנוצר פתח בקוטר 3 מ"מ בערך
מזלפים את התערובות שלנו על גבי נייר האפייה.
לאחר שסיימנו לקשט, מעבירים את נייר האפייה המעוטר שלנו להקפאה למשך כרבע שעה,
עד שהדוגמא יציבה לחלוטין. בינתיים עוברים להכנת בלילת הרולדה.
לבצק רולדה:
מחממים את התנור לחום בינוני 180 מעלות.

בקערת מערבל חשמלי מקציפים את החלבונים לקצף לבן ורך במהירות גבוהה.

מוסיפים את הסוכר בהדרגה וממשיכים להקציף לקבלת קציפה רכה ותפוחה.

טורפים יחד את החלמונים ומוסיפים פנימה בהדרגה תוך כדי הקצפה, 

כך שנבלעים לגמרי ויוצרים קציפה סמיכה.

מוסיפים פנימה את תמצית הוניל ומערבבים.

מנפים את הקמח לתוך הקערה, מוסיפים את המלח,קקאו ואת קליפת הלימון, 

ומקפלים יחד לתערובת אחידה.

מניחים את נייר האפייה המעוטר הישר מההקפאה על גבי תבנית אפייה,

ומשטחים עליו את תערובת העוגה בעדינות בעזרת מרית, לקבלת שכבה אחידה.

אופים את שכבת העוגה במשך 10 דקות, כך שהיא מתייצבת ומקבלת צבע זהוב יפה בחלקה העליון.

מניחים על משטח עבודה מגבת נקייה, שמים עליה נייר אפייה ומפזרים עליו מעט סוכר,

שיימנע מהרולדה להידבק אליו.

הופכים את בצק הרולדה על גבי נייר האפייה, ומקלפים בעדינות את נייר האפייה הישן עליו נאפתה.

מיישרים את דפנות הבצק העודפות של יריעת הבצק בעזרת סכין חדה.

כדי שלא יווצרו ברולדה סדקים כשנגלגל אותה לגלילה,

מגלגלים בעדינות את שכבת הבצק יחד עם המגבת לרולדה, ומניחים לה להצטנן מעט בצורה זו.

לאחר צינון קל פותחים את הרולדה, שימו לב

להפוך את הרולדה כך שהדוגמא תראה לאחר הגלגול

מניחים במרכז היריעה את גליל הגלידה שלנו, ומהדקים לרולדה.

עוטפים בנייר האפייה, ומעבירים להקפאה עד שהגלילה תתייצב לגמרי.
מקור המתכון בבלוג של פיית העוגיות עם התאמות שלי

º
מדליק! תודה על השיתוף.
20/04/15 15:19
3צפיות
עזרה בבישול למען ניצולי שואה נזקקים
18/04/15 20:10
16צפיות
שוב ושוב אנחנו מנסים לסייע במעט שיש ביכולתנו לניצולי שואה בשלבים האחרונים של מחלת הסרטן
"כל מה שיבקשו" אומרות הדיאטניות "רק שיכניסו קלוריות לגוף"
הבקשה עכשיו היא לגלידה מפטל אמיתי או אוכמניות, או מיץ פירות יער או חמוציות אמיתיות, מעוך היטב כי אין כוח ללעוס.
לא מתוק
וגם מרק עוף טבעי וירקות ואיטריות שעבר טחינה כך שהפך נוזלי לחלוטין.
מי שיכול/ה להכין ולהביא במרכז הארץ (בתי חולים ומוסדות סיעודיים)
או להביא לאחד המתנדבים שיביאו לניצולים
המתנדבים ב:לוד, נתניה, הרצליה, תל אביב, רמת גן, פתח תקווה
אנא שתפו
אנא פנו בפרטי 
https://www.facebook.com/aihhs ;
במייל help1945@gmail.com
שאלה בנושא מקרונים
16/04/15 08:22
44צפיות
בוקר טוב לכולם,
בשבוע שעבר ניסיתי בפעם הראשונה לאפות מקרונים. עשיתי בדיוק לפי ההוראות (מעוגיו-נט), ממש על הגרם. הבעיה היתה שהמקרונים נדבקו למשטח הסיליקון ולא רצו לעזוב...
לפני שאני מנסה שוב, רציתי לשאול אם כדאי לדעתכם לרסס מעט בשמן את המשטח לפני שאני שמה עליו את הקצף, או שזה יהרוס הכל?
תודה לעונים.
תמר
שאלה על חלבונים למקרונים
16/04/15 17:30
37צפיות
את החלבונים למקרונים צריך ליישן כדי שיאבדו מעט מהמים בהם.
בהכנת ביצים עלומות מומלץ לפתוח את הביצה לתוך מסננת כדי שהחלבון הנוזלי ייפרד ממנה ויישאר רק החלבון המוצק יותר שצמוד לחלמון. האם סינון כזה יכול להחליף את יישון החלבונים?
סינון לא יועיל כי זו הפעולה ההפוכה בדיוק מיישון חלבונים
17/04/15 13:21
30צפיות
לביצים עלומות צריך חלבון טרי וכמה שיותר מוצק ללא מים, כדי שיישאר יפה וחלק בבישול ולא יתפזר.

יישון החלבונים הוא במטרה ההפוכה - להיפטר מצמיגיות החלבונים. למקרונים צריך מרנג כמה שיותר אוורירי וקליל כמו קצף גילוח בערך, ולכן רוצים חלבון פחות צמיגי. אמנם ביישון חלק מהמים מתאדים, אבל עדיין יש בהם יותר מים מאשר בחלבון טרי ומוצק.
אשמח לתשובה לשאלתי בנוגע למלית שוקולד ללא ביצים
16/04/15 19:58
33צפיות
אני חובב אפייה אך לא אוהב להשתמש בביצים חיות. נתקלתי במתכון של אהרוני לטארט שוקולד עשיר והמלית בו מכילה 2 חלמונים אך המלית אינה עוברת אפייה, רק קירור כך שהביצים לא מתבשלות. ברצוני שלשאול אתכם האם ניתן להשמיט את החלמונים מהמתכון או האם אתם ממליצים על מתכון טוב יותר?
מצפה לתשובתכם ותודה מראש.
לא הייתי משמיטה את החלמונים כי יש סיבה שהם שם
17/04/15 13:16
25צפיות
הייתי מחפשת מראש מתכון בלי ביצים או עם ביצים שעברו בישול.
אני לא מכירה את המתכון של אהרוני, ואשמח אם תעלה קישור למתכון כדי שאוכל לראות אם יש מתכון דומה רק בלי ביצים חיות.

אין צורך לשמן את המשטח.
17/04/15 12:42
29צפיות
המקרונים נדבקים או מאפייה קצרה מדיי או מבעיה בהכנת התערובת - במקרונים זה לא רק עניין הדיוק במשקלים, אלא דיוק בכל תהליכי הכנת התערובת וקיפול המרנג עם השקדים בדיוק למרקם הנכון. אי דיוקים בשלבים האלה גם יכולים לפגוע בתוצר הסופי.
זו הסיבה שאחרי כמה נסיונות שכשלו, אני לא מנסה יותר. אלו עוגיות כאלה קפריזיות שעדיף לקנות אותן במקום טוב במקום לבזבז חומרים יקרים ולהיכשל על הפיפס.

אני מכינה מקרונים מדי פעם
17/04/15 18:03
28צפיות
ובפעמים הראשונות התפקששו לא מעט, אבל העוגיה הזאת שווה ניסיון נוסף.
אני לא מכירה את המתכון בעוגיונט, מניחה שהוא בסדר ומדוייק, אני משתמשת במתכון של מיקי שמו שלדעתי אפשר למצוא ברשת.
וגם היום כשאני יודעת להכין את המקרונים, אני קוראת את המתכון מחדש, ואחרי שאני מסיימת לקרוא את קוראת שוב.
אכן כל תהליך צריך להיות מדוייק ביותר.
אני לא אפיתי על סיליקון אלא על נייר אפיה (שגם לא צריך לשמן) והם גם נדבקו לי באחת הפעמים.
פטנט שלמדתי, אחרי שמוציאים מהאפיה, מעבירים במהירות קצת מים בין התבנית לבין נייר האפייה, כך שיוצר סוג של צינון מיידי על המתכת. כמה דקות לאחר מכן הצלחתי לשחרר את המקרונים.
אימון מביא להצלחה.
לחכות שהמקרונים יתקררו לגמרי לפני שמנסים להרים אותם
19/04/15 21:29
36צפיות
וכפי שנכתב כאן - לרסס קצת מים (או להעביר מטלית רטובה) על משטח, להניח עליו את הנייר, להמתין דקה ולנסות שוב.
אם הם עדיין לא מתנתקים מהנייר - כנראה שדרוש עוד זמן אפייה.
שלום רב
16/04/15 14:10
45צפיות
אנו מחפשים נואשות מתכון של עוגת בלה דונה. נשמח לקבל מתכון מקורי שלו.
תודה רבה,
ציפי
חיפשת בגוגל?
17/04/15 13:17
17צפיות
מתכון מקורי של מי? מי המציא את המתכון הזה?

. עוגת פרווה כשרה לפסח ללא קוקוס עם שמן
08/04/15 19:44
49צפיות

..
חג אביב שמח לכולם
02/04/15 21:08
19צפיות
חג שמח, טעים, נעים ואביבי לכולם

º
חג שמח באלי וכל משתתפי הפורום
03/04/15 08:32
6צפיות
º
קינוחים כשרים לפסח לליל הסדר ולחג
02/04/15 21:10
51צפיות
שרשור קינוחי פסח
30/03/15 18:08
81צפיות
לקראת חג הפסח המתקרב ובא, בואו נאסוף לכאן את מתכוני הפסח הכי הכי שלנו לקינוחים כשרים לפסח שאתם אוהבים, לליל הסדר ולפסח כולו.

אנא זכרו, אנחנו מעלים לכאן מתכונים מלאים ולא קישורים לבלוגים האישיים, ולא מעלים תמונות ללא מתכון לצידן.

חג שמח, כשר וטעים!
פבלובות אישיות עם תותים וגנאש שוקולד לבן
הודעה זו מכילה תמונות
30/03/15 18:57
164צפיות
פבלובות אישיות במילוי גנאש שוקולד לבן מוקצף ותותים

המצרכים ל 10 מנות בגודל רינג אישי:
למרנג:

3 חלבונים של ביצה מס' 1 בטמפ' החדר
1/2 1 כוסות סוכר לבן
1/4 כפית אבקת קרם טרטר
1 כף קורנפלור

לגנאש שוקולד לבן:

מיכל שמנת מתוקה
200 גרם שוקולד לבן
1 כף רום (המשקה)

תותים
1-2 כפות רום
2 כפות סוכר

אופן ההכנה:

מרנג –
מקציפים את החלבונים למשך דקה עם אבקת הטרטר. מוסיפים את הסוכר כף אחרי כף תוך כדי הקצפה. מוסיפים את הקורנפלור. מקציפים לפחות 10 דקות במהירות בינונית-גבוהה עד שהקצף סמיך מאד ויציב מאד.
מרפדים 2 תבניות של התנור בנייר אפייה, ומשרטטים על נייר אפייה עיגולים בגודל רינג אישי בעזרת עיפרון לא רעיל (6 עיגולים על כל נייר).
מעבירים את הקצף לשק זילוף עם פיה עגולה חלקה או בצורת כוכב.
מזלפים קודם כל את בסיס המרנג ממרכז העיגול כלפי חוץ בצורת ספירלה. כשמסיימים לזלף את הבסיס מזלפים דופן בגובה 2-3 ס"מ סביב הבסיס.
אופים את המרנגים בחום של 80-100 מעלות למשך שעה וחצי אם רוצים שהמרנג יישאר קצת רך במרכז, או למשך 3-4 שעות אם רוצים שהוא יהיה קשה לחלוטין.
מצננים ומעבירים לקופסה אטומה עד ההגשה.

גנאש שוקולד לבן –
מרתיחים חצי מיכל שמנת מתוקה. את השוקולד הלבן מפרקים לקוביות ושמים בקערה קטנה. מוזגים את השמנת החמה על השוקולד ומערבבים בעדינות עד שכל השוקולד נמס והתערובת אחידה. מוסיפים את הרום ומערבבים. שומרים את הגנאש בקירור ללילה (או יותר).
כשהגנאש קר ויציב יותר מעבירים אותו לקערת המיקסר ומקציפים אותו יחד עם מחצית מיכלך השמנת המתוקה שנשאר, עד שמתקבל קרם אוורירי אבל יציב וסמיך.
שומרים במקרר עד ההגשה.

תותים- מסירים מהתותים את הגבעול הירוק וחוצים אותם. מערבבים את חצאי התותים עם הסוכר והרום ושומרים במקרר לפחות שעה. לכל מנה נצטרך בערך 4-6 חצאי תות.

הגשה:

ממלאים כל כוס מרנג בקרם הגנאש (או ע"י כף או ע"י זילוף עם צנטר כוכב). מניחים מעל המוס חצאי תותים כמו פירמידה סביב סביב ומגישים.

נראה טעים,
01/04/15 13:33
14צפיות
תודה!
º
תודה גם לך וחג שמח
01/04/15 13:41
7צפיות
עוגת נמסיס
הודעה זו מכילה תמונות
30/03/15 19:07
196צפיות

עוגת נמסיס

300  גרם שוקולד מריר

200 גרם חמאה

6  ביצים מופרדות

200  גרם סוכר

ממיסים בבאן-מרי את השוקולד והחמאה. 

כאשר השוקולד נמס לגמרי מורידים אותו מהאש ומניחים להתקררות בצד.

לאחר שהשוקולד התקרר מעט - מוסיפים את החלמונים ומערבבים עד שהם מתאחדים בתערובת.

מקציפים את החלבונים לקצף יציב. מוסיפים את הסוכר לחלבונים וממשיכים להקציף עוד דקה.

מוסיפים מעט מתערובת השוקולד לחלבונים ומקפלים. מוסיפים את יתרת התערובת לחלבונים ומאחדים את המסה בתנועות קיפול.

מרפדים את התחתית של תבנית קפיצית (אטומה היטב) קוטר 24 בנייר אפייה. מעל שופכים את התערובת. אני מכסה גם את פני העוגה בעוד שכבה של נייר אפייה (זה גורם לשכבה העליונה להיות פחות יבשה).

45  דקות בתנור מחומם ל 180 - בלי טורבו. העוגה צריכה להיות עדיין רכה מאד במרכז.

העוגה יוצאת מאד פלאפית והיא טעימה מאד. אבל הסוד הוא להשאיר לילה במקרר ולהתענג ביום למחרת על מרקם מושלם.

עוגת שוקולד מוסית
31/03/15 07:42
85צפיות

אופן הכנה כל כך פשוט:
200 גר' שוקולד מריר להמיס עם 3/4 כוס שמן
להקציף  5 חלמונים עם  כוס סוכר
להוסיף את השוקולד
5 חלבונים להקציף עם  כוס סוכר
לקפל השוקולד המומס לקציפת החלבונים
ולאפות בתבנית 24 ,20 דקות 180 מעלות

אני מת על שקוקלד אבל
01/04/15 13:34
60צפיות
אני מת על שוקולד אבל אני חושש מכמות השמן! כי שוקולד כבר עתיר שומן!
עוגת מוס לימון
הודעה זו מכילה תמונות
31/03/15 13:23
139צפיות
בפסח, להחליף את הביסקוויטים בעוגיות יין לפסח או כל עוגיה פשוטה אחרת כשרה לפסח

עוגת מוס לימון

המרכיבים לתבנית 24:

לקלתית:
 200 גר´ ביסקוויטים "פתי בר" טחונים דק 
100  גר´ חמאה מומסת 
למילוי:

7 גרם אבקת ג'לטין (1/2 שקית) מושרית ב 1/4 כוס מי ברז
½  כוס מיץ לימון טרי
גרידה דקה מלימון אחד
  ¾ כוס סוכר 
 4 ביצים מופרדות 
 1 כף סוכר 
מעט מלח
 1 שמנת מתוקה 
 1 כף סוכר וניל

הכנה:

להכנת הקלתית :

מניחים בתחתית התבנית נייר אפייה ומניחים שקף מסביב לדפנות. 
מערבבים את הביסקוויטים הטחונים והחמאה המומסת ומהדקים היטב בתחתית התבנית. 

להכנת המילוי :
מערבבים את הג'לטין עם המים ומניחים לו לספוג את המים ל 10-15 דקות.
מערבבים את מיץ הלימון,הסוכר והחלמונים ומביאים לרתיחה עדינה. 
מוסיפים את הג´לטין המושרה וממשיכים לערבב עד שהג'לטין נמס לגמרי בתערובת הלימון. 
מסננים את הבלילה לקערה ומקררים לטמפ´ החדר.

* את גרידת הלימון אפשר להוסיף בזמן בישול הקרם ואז היא תסונן בסוף, או להוסיף אותה אחרי הסינון ואז היא תישאר במוס הסופי, עניין של טעם ומרקם (ללא סינון יהיו חתיכות קליפה עדינות במוס).
מקציפים את החלבונים, הסוכר והמלח עד לקבלת קצף יציב אך לא נוקשה (soft peak), מוסיפים את 
החלבונים לקרם הלימון בפעמיים-שלוש ומקפלים לאחידות. מוזגים את המוס על הקלתית, מטלטלים קלות כדי שהוא יתיישר, מכסים בניילון נצמד ומקררים לפחות שעתיים, רצוי ללילה.
מקציפים את השמנת המתוקה עם כף סוכר וניל ומורחים או מזלפים על המוס כשהוא יציב .מחזירים למקרר עד להגשה.
עוגת קרמבו
הודעה זו מכילה תמונות
31/03/15 13:30
156צפיות

עוגת קרמבו פצפוצים

לבסיס:

100 גרם שוקולד מריר
 30 גרם חמאה
 3 ביצים מס' 1 (XL) מופרדות
 3 כפות קמח מצה לעוגות - הקמח העדין יותר (כשלא פסח משתמשים בקמח רגיל)
2-3  כפות סוכר
 1 כף רום/ברנדי/ליקר טוב שאתם אוהבים (אני שמתי קואנטרו)

לקרם:
1  חבילה אינסטנט פודינג וניל (אפשר כל טעם שאוהבים כל עוד זה אינסטנט פודינג ולא כזה שמיועד לבישול)
 1 שמנת מתוקה
1  כוס חלב
פצפוצי שוקולד או כל תוספת שתופסת (אני השתמשתי ב"ספליט שוקולד מריר" של MAIMON'S)
לציפוי שוקולד:

200 גרם שוקולד מריר
 1 מיכל שמנת מתוקה (250 מ"ל)
 1 כף רום או ברנדי
אופן ההכנה:
בסיס:
להמיס את החמאה והשוקולד במיקרוגל בפולסים של חצי דקה, עד שהתערובת חלקה. להוסיף רום ולערבב. להוסיף את החלמונים אחד אחד ולערבב היטב אחרי כל חלמון. להוסיף את קמח המצה ולערבב עד שהוא נטמע לגמרי.
להקציף את החלבונים עם הסוכר לקצף יציב אך עדיין רך. לערבב 1/3 מהקצף עם השוקולד כדי לרכך אותו ואז לקפל בעדינות את שאר הקצף לתערובת השוקולד.
לשטח בתבנית 26 משומנת ולאפות בחום בינוני (175 מעלות צלזיוס) 15-20 דקות עד שקיסם יוצא נקי מהבסיס.
לתת לבסיס להתקרר לפני שממשיכים.
רצוי מאד להוסיף שקף בשלב זה, אחרי שהבסיס התקרר. ההסבר למעלה.
מוס:
להקציף יחד את הפודינג, החלב והשמנת לקרם יציב. לערבב לתוך הקרם את פצפוצי השוקולד (שמתי בערך חצי קופסה קטנה, 20-30 גרם) ולמרוח את הקרם על הבסיס. 
ליישר את המלית בעזרת פלטה מדורגת קטנה או מרית גמישה.
לכסות בניילון נצמד ולקרר לכמה שעות עד שהקרם מתייצב טוב. אני מעדיפה לקרר ללילה שלם.

ציפוי גנאש שוקולד:
לשים את השמנת בסיר קטן ולהרתיח אותה. להוריד מהאש ולהוסיף לתוך השמנת את השוקולד המריר כשהוא מפורק לקוביות או מטבעות. לדאוג שהשוקולד מכוסה בשמנת ולתת לו לנוח 2 דקות. לערבב את השמנת והשוקולד עד שמתקבל רוטב חלק, מבריק וסמיך. להוסיף את האלכוהול ולערבב שוב (הפעם ויתרתי על האלכוהול בציפוי).

למזוג את הגנאש על העוגה ולהטות מעט את התבנית לכל הכיוונים כדי שהגנאש יתפזר בצורה אחידה וחלקה על פני העוגה.
לשים את העוגה במקרר לחצי שעה כדי שהגנאש יתייצב טיפה, אך לא לגמרי.
לפזר על הגנאש סוכריות קטנות או כל תוספת אחרת שבא לכם.

לכסות את העוגה בניילון נצמד ולשמור במקרר עד שהגנאש מתקרר ומתמצק (לפחות שעתיים).

שאלת מוס
02/04/15 10:07
52צפיות
שלום לכולם

אני מכין עוגה לפסח שכוללת בתוכה שכבה של מוס פיסטוק, אותה אני מקפיא ולאחר מכן אשים אותה בתוך העוגה בזמן ההרכבה. המוס מורכב מקרם אנגלז (אם הכמויות חשובות אז 150 מ"ל חלב, 40 גרם מחית פיסטוק ושלושה חלמונים), 4 גרם ג'לטין ומיכל אחד של שמנת מתוקה. הבעיה היא שלא הקצפתי מספיק את השמנת ואחרי הקיפול המוס שהתקבל היה נוזלי מדי. האם להכין מחדש או שהג'לטין יחזיק אותו בכל מקרה? לחילופין, גם אם הג'לטין לא יחזיק, האם לחפף מכיוון שזה בכל מקרה באמצע העוגה ופשוט ינזל קצת במהלך החיתוך?

תודה על העצות.
אני לא בטוחה שכמות הג'לטין מספיקה
02/04/15 12:45
17צפיות
כדי לייצב 400 מ"ל של מסה יחסית נוזלית. מצד שני, המוס יהיה קפוא כשתרכיב את העוגה אז לפחות תוכל לסדר את השכבות בקלות.
יש סיכוי שכשהעוגה תפשיר, ושכבת המוס המתחבאת איתה, הוא טיפה יימרח או ינזל. לדעתי זה לא קריטי אלא אם ממש חשוב לך שתהיה הפרוסה המושלמת.

לצערי שמתי לב שכתבת את השאלה לפני שעתיים ובטח כבר עשית משהו עם המוס. אחרת הייתי מציעה לנסות להוסיף עוד טיפה ג'לטין לתערובת ליתר בטחון.

תעדכן מה עשית בסוף ואיך יצא.

חג שמח
המוס בהקפאה מאתמול בלילה
02/04/15 13:15
18צפיות
כך שלא איחרת את המועד, או שאולי אני שאלתי מאוחר מדי
השאלה הייתה בעיקר אם להתחיל מהתחלה או להמשיך עם מה שיש ולקוות לטוב.
אני יכול, טכנית, להפשיר אותו היום ואם הוא נוזלי מדי אחרי ההפשרה להוסיף ג'לטין ולהקפיא שוב. עדיין יהיה לי מספיק זמן לסיים את העוגה (אני רוצה להוסיף על המוס הזה עוד שכבה של מוס דובדבני אמרנה ואת שני המוסים האלה להטמין בתוך עוגת מוס שוקולד לבן על בסיס מפצפוצי אורז).
אם כך, הייתי מנסה להפשיר אותו ולראות מה מצבו.
02/04/15 14:06
13צפיות
נשמע שאתה משקיע המון עבודה ותשומת לב בעוגה הזו, וחבל שתתבאס ממוס נוזלי מדיי בסופו של דבר.

דווקא בחרתי בה כי היא הכי פשוטה מכל האופציות עליהן חשבתי
02/04/15 14:09
15צפיות
להכין שלושה מוסים זה לא באמת הרבה עבודה.
נראה לי שכבר עדיף שאתחיל מהתחלה, זה ייקח לי פחות זמן מלהפשיר ולנסות לתקן, מה שיכול להוביל לתוצאה לא הכי מוצלחת. גם כך כמעט ואין לי שמוש במחית פיסטוק אז עדיף לסיים כמו שאפשר מהצנצנת שקניתי בהקדם.
º
בהצלחה וחג שמח
02/04/15 14:15
4צפיות
º
חג שמח ותודה
02/04/15 17:59
1צפיות
פסח כשר ושמח|חגשמח|
02/04/15 13:51
4צפיות
גולשים יקרים,
|@|רצינו לספר לכם שחג האביב הבא עלינו לטובה, מלווה בהתרגשות רבה גם מבחינתנו:
יחד עם עונת הפריחה והצמיחה, גם אנחנו בתפוז עוברים שינוי מהותי והתחדשות, אותו תרגישו גם אתם בקרוב.

ועד אז - חג פסח כשר ושמח לכם ולבני משפחותיכם|!|
אוהבים,
צוות תפוז אנשים
למכירה - סדנת בישול/אפייה בכיתת אומן!
01/04/15 15:10
42צפיות
אני מוכרת שובר מתנה של 4CHEF להשתתפות בכיתת אומן. אני לא כ"כ אוהבת לבשל/לאפות אבל
זו מתנה מיוחדת ולכן אני מחפשת מישהי/מישהו המעוניינים ואוהבים את התחום. 
כיתות האומן שניתן להשתתף בהן: 
*שמרים שאוהבים - עם מיקי שמו (הכנת קארנץ שוקולד, קארנץ שוקולד וחלבה, קראנץ במילוי פרג, גבינה ואגוזים) 
*המלכה הלבנה - עם מיקי שמו (הכנת קוביות גבינה אפויה וקראמבלס, מוס גבינה אישי עם תותים ועוגת גבינה שוויצרית) 
*חגיגת בשרים - עם שאול בן אדרת (הכנת כבד אווז בפירות יער, סינטה בקראסט גריעיני חמניה, סלט עשבים, פילה ברולה, צ'יפס שורשים ולקינוח הפתעה אביבית) 
*בשר ולעניין - עם אביב משה (הכנת סינטה צרובה על קרם חציל, קובנייה בקר, קרפצ'יו חזה מולארד בתיבול אסייתי, מרק שום ושקדים)
*ערב של בשר - עם אבי ביטון (הכנת קרפציו סינטה במיץ עגבניות, פלפלים חריפים ושמן זית, מסבחה של שוק טלה עם גרגרי חומוס וטחינה לבנה, קציצות בליווי עגבניות שרי תמר וחצילים שרופים, פילה בקר במילוי אגוזים ודש תמרים, תפוח אדמה "מהמדורה" בשמן זית ועשבי תבלין) 
*אומנות השוקולד - עם טל האוזן (הכנת עוגת שוקולד אוסטרית מושחתת, מוס שוקולד אומנותי, טראפלס שוקולד בנגיעות וויסקי, ומשקה שוקולד אנרגטי)
יש אופציה להשתמש בשובר גם עבור סדנה בשווי נמוך יותר (יש סדנאות של נינוח ביתי, ניתן לראות בדף הבית של 4CHEF) 
או להחליף בשובר לחנות עצמה. 
השובר בשווי 340 ש"ח, אני מוכרת באותו המחיר. 
לפרטים נוספים בפרטי. 
º
נא לנהל את הסחר מכר הזה בפרטי בלבד.
01/04/15 16:01
17צפיות
שאלה לגבי עוגה
31/03/15 20:29
50צפיות
אני רוצה להכין את העוגה הזאת: http://www.metukimsheli.com/2014/05/7131 (עוגת גבינה פאי פקאן בציפוי ריבת חלב) הבעיה שלי היא התערובת גבינה. לפי המתכון צריך 3 גביעים של גבינת שמנת 25%. הייתי רוצה להחליף את זה במשהו פחות משמין..
אילו אופציות חילופיות יש?
חשבתי אולי להחליף חלק בגבינה לבנה ולהוסיף אינסטנט פודינגת זה יעבוד?

וגם בבסיס אני פשוט רוצה להעשות בסיס פרורים ואגוזים בחמאה, יש סיבה שזה לא יעבוד?

תודבה מראש.
תשובות
31/03/15 22:47
27צפיות
לגבי הגבינות, אפשר להחליף חצי מהגבינה בגבינת "סימפוניה" 5% או 9% או בגבינת ריקוטה 5% או 9%. אפשר להוסיף 2-3 כפות אינסטנט פודינג או סתם קורנפלור כדי לעבות קצת את התערובת.

לגבי הבסיס, אתה רוצה לשלב פירורי ביסקוויטים יחד עם אגוזים וחמאה? זה אפשרי אבל הבסיס יהיה קצת יותר מתפורר כיוון שהאגוזים לא סופגים לתוכם את החמאה, לעומת ביסקוויטים, ואז כשהעוגה מתקררת והחמאה מתמצקת קצת חזרה יחד עם הביסקוויטים, הם אלה שמחזיקים את הבסיס יותר מאשר אגוזים. הייתי שמה לפחות 2/3 מהכמות ביסקוויטים ו 1/3 אגוזים.

בהצלחה וחג שמח.
תודה על התשובות... יש לי עוד שאלה קטנה
01/04/15 08:28
15צפיות
אם אני מחליפה את הפתי בר בעוגיות יין של פסח זה אמור להיות סדר נכון?
אין בעיה להחליף פתי בר בעוגיות יין של פסח
01/04/15 13:43
12צפיות
גם אני מתכננת לעשות החלפה כזו בקינוח שאני מכינה לליל הסדר.
פלאן פרווה
31/03/15 09:28
21צפיות
ממש צריכה את עזרתכם.
איך מכינים פלאן פרווה? האם כמו הפלאן עם החלב רק שבמקום שמים חלב סויה? או שעדיף חלב קוקוס? אף פעם לא הכנתי קינוח עם סויה או חלב קוקוס אז אני קצת חושבת שלא אסתדר...
זה בכלל נראה לכם מתאים כקינוח לליל הסדר או שעדיף פבלובות אישיות?

תודה מראש
בגדול אפשר להחליף חלב בחלב קוקוס או חלב סויה
31/03/15 11:38
18צפיות
שניהם מתאימים, זה עניין של טעם מה אוהבים יותר.
מה שחשוב בשימוש בחלב סויה או חלב קוקוס הוא שאם צריך לחמם אותם, לא מרתיחים עד רתיחה חזקה אלא רק עד רתיחה עדינה, אחרת הם עלולים להתפרק.

לדעתי גם פלאן וגם פבלובה מתאימים כקינוח לליל הסדר, זה עניין של העדפה, זמן הכנה ונסיון שיש לך בהכנת הקינוחים האלה.
נראה לי שהפלאן הוא קינוח יותר קליל אחרי ארוחה גדולה, אבל לא כולם מחפשים קינוח קליל. הפבלובה אולי יותר מרשימה אבל דורשת יותר התעסקות בהכנה.

בהצלחה וחג שמח

º
תודה רבה! ואפשר לשים את הכמויות של שאר המרכיבים כרגיל?
31/03/15 13:05
2צפיות
º
בשמחה. וכן, שאר החומרים כרגיל.
31/03/15 13:12
2צפיות
התייעצות לגבי עוגת נמסיס
30/03/15 15:08
49צפיות
אני עושה את הנמסיס תמיד בתבנית קפיצית מכוסה מבחוץ ע"י נייר אלומיניום. 
אם אני עושה אותה בתבנית סיליקון היא תצא אותו הדבר? 
היא תיפרד מהדפנות באותה קלות? תהיה תלה להפיכה?  
אמנם לא אפיתי נמסיס בתבנית סיליקון אף פעם
30/03/15 17:52
38צפיות
אבל אני משערת שאם מקררים אותה היטב במקרר כדי שממש תתייצב לפני שמנסים לשחרר אותה, היא תשתחרר בקלות. הייתי משמנת את התבנית קצת ליתר בטחון.
וגם, כדי שהיא תאפה טוב, הייתי מניחה את תבנית הסיליקון על תבנית של התנור, כדי שהחום יעבור יותר טוב.

º
אני אנסה ואחזור לדווח
01/04/15 08:59
4צפיות
º
מעולה! תודה ובהצלחה
01/04/15 13:43
4צפיות
חוזרת לדווח
13/04/15 12:56
8צפיות
העוגה קצת התייבשה בחלקה העליון - יותר דומה לעוגה רגילה מאשר למנסיס. 
בשולי התבנית מרחתי חמאה והעוגה יצאה בקלות. 
ובהתחשב שבמילא הופכים אותה, מצידה התחתון יצאה מושלמת. 
בקיצר - יצא טוב! 
תודה על הדיווח
13/04/15 19:16
10צפיות
זה שהחלק העליון נאפה קצת כמו הלמעלה של בראוניס נגיד, זה קורה. נתנו לי טיפ פעם שכדי למנוע קרום אפוי מדיי לנמסיס, אפשר לגזור עיגול מנייר אפיה בקוטר העוגה ולהניח אותו ממש על תערובת העוגה, וזה מונע היווצרות קרום אפוי מדיי. כשהעוגה מתקררת אפשר לקלף בזהירות את הנייר.
והפתרון של להפוך אותה ולהגיש אותה עם החלק התחתון כלפי מעלה זה פתרון טוב בכל מקרה

תודה על הטיפ!
14/04/15 15:10
7צפיות
ונמסיס כמו שלמדתי להכין מהוידאו של קפה ריוור במילא מגישים הפוך. 
את לא הופכת אותה? 
תלוי איך נראה החלק העליון שלה
הודעה זו מכילה תמונות
14/04/15 20:03
34צפיות
לפעמים אני שומרת מעט מהתערובת בצד ומורחת אותה על העוגה כשכבה דקיקה של מוס/קרם ומקשטת בכדורוני דגנים מצופים שוקולד. הופך אותה לחגיגית.
Flix
Make my wed - ארגון חתונות

מתחתנים?

אנחנו כאן בשבילכם לכל שלבי הארגון לפרטים נוספים לחצו כאן >>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום