בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

ברוכים הבאים לפורום חתולים!

הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע להתנהגות או בריאות החתול, להשמיע את דעתכם בנושא חתולים, להתייעץ או להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, ובשום מקרה לא להשתמש במילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאת תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא אמור להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר שלך ולהביא את החיה לבדיקה.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

-העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
 נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום
 הכנסו לאירועי הפורום (בצד שמאלי של הדף) ע"מ להתעדכן על אירועים חשובים שקשורים לנושא הפורום ולפורום עצמו
המשך...
הודעה חדשה

הודעה נעוצה היום! היום! היום!!!
24/04/14 08:55
9צפיות
אירוח עם נעמי דוד, 20:30!

ה בידיכם
ביום חמישי!!!
20/04/14 15:53
253צפיות
זוכרים שאמרנו שיהיה נחמד לארח מומחה בתחום הרפואה המשלימה והטבעית לבעלי חיים?

אז יש!!! או, ליתר דיוק, יהיה!

יום חמישי, 24 באפריל, 20:30 - נעמי דוד תתארח אצלנו בפורום חתולים!!!

בעקרון נעמי באה מתחום הרפואה הטבעית והמשלימה, כולל דיקור, לבע"ח. אז... הכינו שאלות מתאימות עבורה, והיו כאן בזמן האירוח! כמובן, מותר לשאול על בעלי חיים באופן כללי, ולא רק חתולים!

º
20/04/14 17:40
6צפיות
מי היא נעמי דוד?
21/04/14 00:10
230צפיות
מי היא נעמי דוד?
נעמי דוד שותפה ב"אנימה" – המרכז לטיפול השלם בחיית המחמד.
היא מטפלת ברפואה וטרינרית משלימה והמנהלת האקדמית של המסלול להכשרת מטפלים ברפואה וטרינרית משלימה בסמינר הקיבוצים (מסלול משותף ל"אנימה" ולמכללה).

נעמי מטפלת בחתולים, כלבים וסוסים. היא בעלת חוות equina, חווה לשיקום סוסים ברפואה משלימה.
טיפוליה נעשים באמצעות דיקור, צמחי מרפא סיניים, עיסוי שיקומי, שמנים אתריים והידרוסולים (מיצוי נוזלי תחליף לשמנים אתריים המותר לשימוש על חתולים).
נעמי מטפלת בבעיות רפואיות כרוניות ואקוטיות, בפציעות, בבעיות התנהגות ורגישויות. הטיפולים הם גם השלמה לרפואה הוטרינרית, ובמקרים מיוחדים- תחליף.
מלבד ניהול מסלול הלימודים והוראה, נעמי מרצה בביה"ס להכשרת מטפלים ומאלפים במרכז "אנימה" ומנחת סדנאות וסמינרים לעוסקים בתחום ולקהל הרחב.

נושאים אפשריים לדיון באירוח שיתקיים ביום חמישי הם, למשל:

התנהגות חתולים בהיבט של בעיות בריאות תוקפנות חרדה
כיבים בפה
כשל כלייתי
אלרגיות

נעמי גם מוסיפה: "אשמח לדבר על פתרונות טבעיים לטיפול רפואי גם עבור מאכילי חתולי רחוב - טיפולים שאפשר לעשות גם כשאין אפשרות לגעת בחיה החולה, למשל באמצעות צמחים במי שתיה או במזון".

יום חמישי הקרוב, 24 באפריל, שעה 20:30 בפורום חתולים!
מוזמנים להתחיל להדביק פה שאלות!
22/04/14 09:26
45צפיות
אפשר גם לשאול באירוח עצמו, לפעמים עוזר שיש כבר כמה שאלות כדי להתחיל את העניינים בצורה יעילה יותר
22/04/14 08:21
49צפיות
אין לי כל כך שאלות, אבל אשמח להחכים משאלות ותשובות של אחרים.
אנורקסיה
22/04/14 20:05
70צפיות
נעמי שלום,
מדובר בחתולת רחוב בת שש, מעוקרת.
היא היחידה ששרדה משגר שזרקו אצלי בפינת האכלה.
גדלה והתפתחה יפה עד גיל שנה ואז קרה משהו והיא התחילה לרזות בצורה קיצונית.
לקחתי אותה לבדיקות והיא נמצאה בריאה ללא ממצאים בחלל הפה או באיברים פנימיים.
לא נראה שהיא סובלת ממשהו חוץ מהרזון הקיצוני שלה ופרווה שלעיתים נראית מוזנחת.
הוטרינר שבדק אותה אמר לי שישנם חתולים אנורקטים.
החתולה זוללת בתאבון רב אבל נראית כמו קבצנית אומללה.
כאמור החתולה בת שש, ואני לא מצליחה להחליט אם טוב לה כך או שהיא סובלת ממשהו שלא התגלה בבדיקות.
האם אנורקסיה חתולית היא תופעה מוכרת?
ומה את ממליצה?
תודה מראש

חתולים שמנים
22/04/14 20:22
139צפיות
חתולים שמנים
נעמי שלום,
יש לי שני חתולים מפוארים, בני 8, אח ואחות, חיים בבית בלבד.
הם עברו עיקור וסרוס בגיל חמישה שבועות (!) כך אימצתי אותם, (מצער בעלי חיים ת-א  )
עד גיל שבעה חודשים הם היו גמדים. לא התפתחו ונראו כגורים בני שלושה חודשים.
מגיל שמונה חודשים בערך, הם התחילו להתנפח ולצמוח כאילו בלי שליטה,
הכפילו את משקלם וגודלם בזמן מאוד קצר.
הוטרינר טען שמשהו בהורמוני הגדילה שלהם השתבש בגלל הסרוס/עיקור בגיל חמישה שבועות
מיד הועברו למזון לייט/דיאט והמזון נשקל בקפידה רבה מחולק לארבע ארוחות מדודות.
אני מפעילה אותם על בסיס יומי, אבל שום דבר לא עוזר בירידה במשקל.
אמנם הם חתולים מאוד גדולים והייתה סברה שמעורבב בהם משהו מהמיי קון,
מעבר לעובדה שהם נפלאים באופיים ויפים ביותר
לצערי הם מאוד שמנים. הנקבה 8קג הזכר 9קג.
האם יש טיפול שאת יכולה להציע מתחום הרפואה הטבעית להורדה במשקל?
אודה להתייחסותך למכלול הבעיה ולאפשרות טיפולית.
º
פשוט מדהימים הדוגמנים שלך!!!
22/04/14 23:09
30צפיות
º
תודה
23/04/14 18:36
7צפיות
שאלת כלבים
22/04/14 20:49
66צפיות
יש לי שני כלבים, ואחד מהם מתקשה לא להקיא בנסיעות למרות שעברנו תהליך הרגלה ארוך (וחיובי) לאוטו. בסופו של דבר פניתי לוטרינר שלנו לקבל עזרה נוספת, והוא הציע שלפני שנקפוץ לכל מיני תרופות,ננסה מוצר טבעי על בסיס ג'ינג'ר וולריאן.

המוצר, travel calm, ייעודי לכלבים אבל צריך להזמין מחו”ל. הזמנתי, ועד כה זה עובד ולא היו הקאות בנסיעה אז כנראה נמשיך איתו.  מה שכן,תהיתי אם כמי שמטפלת ברפואה משלימה ותמציות והידרוסולים, האם יש מוצר מקומי או מרקחת שהיית מציעה לכלבים הסובלים מבחילת נסיעות?
רסקיו לחתול...?
22/04/14 23:30
51צפיות
שמעתי שאפשר לשים במי השתיה של החתול טיפות כאלה במצבי סטרס קיצוניים (מעבר דירה וכו').
האם יש דבריםו בגו או שאלה סיפורים אורבנים?
בכל מקרה לא ניסיתי עד שלא אקבל אור ירוק...
תודה
נעמי שלום רב!
23/04/14 06:38
44צפיות
אשמח אם תתני מהידע שלך לגבי שני נושאים:

הראשון הוא האכלת בשר נא לחתולים- אצא ואומר שאני כבר שנתיים וקצת מאכילה את החבורה שלי בבשר נא והתוצאות לדעתי בהחלט מדברות בעד עצמן. אבל אני תמיד שמחה לשמוע חוות דעת או/ו ניסיון אישי של מישהו מהתחום הטיפול בבע"ח.

שאלה שנייה: האם יש לך ניסיון במתן מלטונין לחתולים בתור תרופת הרגעה. ידיד קרוב שלי אומר שהוא מדי פעם נותן כדורי מלטונין לכלבה שלו(מדובר בכלבה גדולה). תהיתי מה, מניסיונך, מידת ההשפעה אצל חתולים? כיצד מחליטים על מינון מתאים? האם אפשר לתת את המלטונין כטיפות במי השתייה שלהם- בדומה לשעושים עם רסקיו רמדי.

אני שואלת כיוון שאני חיה בדירה לא גדולה במיוחד עם חמישה חתולים, ונראה שלמרות שיש להם המון מקומות גבוהים לרבוץ בהם, ועל פניו אין להם שום סיבות לריב - די ברור שיש מתחי היררכיה כלשהם וזה משפיע על ההתנהלות שלהם אחד עם השני. במיוחד זה משפיע על שני החתולות הבכורות בבית, ספציפית, שתמיד הייתה חתולה יותר פחדנית אבל מאד חברותית, לאחרונה היא הפכה להיות מאד חששנית עם שאר החתולים ברמה שהיא נוהמת ורושפת על החתולים גם אם רק עוברים על ידה ובמקרה הסתכלו לכיוונה, וזאת למרות שבחלק מהמקרים הללו אני נמצאת על יד או שהיא בכלל שוכבת עליי.

תודה מראש על תשובותיך. (אני גרה באיזור זמן אחר אז סביר להניח שאני אפספס את האירוח בזמן אמיתי)
שאלה לנעמי על חרדה אצל חתולה
22/04/14 18:56
55צפיות
שלום, החתולה שלי (בת 4) בסטרס בנסיעות לוטרינרית. היא מיבבת ולפעמים אפילו עולה לה החום!
חוץ מזה היא לא מאפשרת שום בדיקה וצריך להרדים אותה. היא רושפת, נושכת, שורטת.
את החיסונים היא מקבלת דרך הכלוב כי אין שום דרך אחרת.
איך אפשר להרגיע אותה לפני הנסיעה ובבדיקה?
תודה מראש!
שלום נעמי. שאלת חרדה ותוקפנות
22/04/14 19:05
57צפיות
החתול שלנו בן שנה וחצי. הוא חמוד ושובב והבעיה שהוא נלחץ מהר ואז נהיה תוקפני (קופץ, שורט, מפיל, הורס). אנחנו חוששים כי תינוקת הולכת להגיע לבית ואנחנו לא רוצים שבכי שלה יקפיץ אותו ויגרום לחרדה. חשוב לדעת שיש גם חתולה נוספת, כבת חמש, פחדנית גדולה גם כן, אבל רגועה. תודה.
שאלות לנעמי
24/04/14 06:58
14צפיות
שלום ,
בנוגע לחתולי הרחוב הקלה בהתמודדות עם פרעושים וקרציות , מה דעתך על שמנים אתרים כפתרון זול יחסית ?  וכיצד להשתמש בשמנים כגון : תפוז , גרניום , מנטה , לימון או שמן אחר שאת ממליצה ? .
מה דעתך על חומץ תפוחים לבעלי חיים והאם יש הגבלות בעניין ?
תודה .
שאלה בנושא אלרגיה
24/04/14 08:49
7צפיות
יש לי חתול כבן 4 שסובל מאלרגיה כלשהי. כניראה לעקיצות, לפי הוטרינרית.
זה מתבטא בפריחה אכזרית באזור הצוואר.
מטופל נגד פרעושים וגם יתר החתולים מטופלים, אבל גם יוצא החוצה.
בפעם הראשונה - הפריחה/פצעים האלו הופיעו בגיל שנה וחצי - דווקא בבית השחי.
קיבל זריקת סטרואידים (דפומדרול) וזה עבר ולא הופיע למשך שנה או יותר.
לפני שנה וקצת - זה התחיל להופיע בצוואר ועברנו סדרה של 3 זריקות כל שבועיים.
זה עובר ואח"כ חוזר. ושוב הסיפור עם הדפומדרול.

אני חושבת שזה פחות מעקיצות ויותר מסטרס. כי בפעם הראשונה שהופיע - היתה כשהגיעה
גורה חדשה הביתה (לפניו היו בבית כ-7 חתולים).
וההתפרצות הגדולה השנייה, בצוואר (שהפכה לדבר קבוע כמו שעון בשנה האחרונה) קרתה אחרי שפינו אותנו מהדירה
שגרנו בה 20 שנה ובמשך חודשיים, עד שמצאתי דירה, החתולים שלי חיו בחצר. שהיתה החצר שהכירו כל חייהם, אבל בלי להיכנס הביתה.
אנחנו כבר מעל שנה בדירה החדשה. שנמצאת בבית שליד הדירה שלנו לשעבר. כך שהחצר היא אותה חצר מוכרת.

האם יש טיפול כלשהו שיכול לעזור, כי אני לא רוצה לתת לו סדרות של סטרואידים כל החיים.
תודה על תשומת הלב
:)
שאלת תוקפנות וחרדה
24/04/14 07:43
10צפיות
שלום נעמי,

יש לנו חתולה בת ארבע בבית, שמאז העיקור שלה (שנעשה בגיל 7 חודשים) נהפכה לחרדתית ותקפנית כלפי זרים בבית. כיום המצב התמתן, אבל עדיין קשה לה כאשר מגיעים אורחים - היא מתחבאת בחדר שלנו או נושפת עליהם ולפעמים אף תוקפת.
איך אפשר להרגיע אותה ולהרגיל אותה לנוכחות של זרים בבית? אנחנו חוששים שכשיצטרף תינוק למשפחה, יהיה לה קשה לקבל אותו.
מעתיק לפה שאלות של גולש ארמורגם
24/04/14 11:04
מה הכשרתך? האם הינך רופאה וטרינרית?

האם הוכח מדעית שדיקור עוזר במקרה של פריצת דיסק בחתול, ואם כן באיזו רמת חומרה? מהי תוכנית הטיפול במקרה זה?

מה העלות של טיפול בדיקור? תוך כמה טיפולים רואים שיפור? כמה טיפולים נוספים נותנים לאחר השיפור? האם מומלץ לטפל "כתחזוקה" גם בחלוף הבעיה?

כיצד מטפלים בחתול? הרי רוב החתולים ידאגו שתצאי מהמפגש מדממת בעצמך.

היכן מתבצע הטיפול? בבית הלקוח או בקליניקה?

באילו מקרים אסור לטפל בדיקור?

באילו מקרים ישנו השיפור המשמעותי ביותר בטיפול בדיקור?
הצילו!
24/04/14 10:45
9צפיות
יש לי שישה חתולים, שניים נמצאים הרבה בבית ולפעמים בחוץ ועוד ארבעה שאנחנו מגדלים בחצר. בזמן האחרון אני רואה בחדר שלי המון פרעושים! מה אפשר לעשות נגדם?, רק היום אני וחבר שלי מצאנו בערך 10 על המיטה ומטיילים עלינו :(
החתולים עצמם מטופלים?
24/04/14 10:50
8צפיות
אתם מפידי על אימפול קבוע?

מעבר לזה, להזמין הדברה לחצר כדי לחסל מוקדי נגיעות אם יש, לנקות טוב את הבית ולאוורר ולכבס בדים
היי
24/04/14 11:02
6צפיות
קצת קשה לטפל בכולם (גם מבחינה כספית וגם לקחת את כולם לווטרינרית), אנחנו משתדלים לשים אמפולות.
יש איזשהו חומר שאפשר לרסס בצורה עצמית על רהיטים, מיטות וכו' כדי להימנע מהפרעושים?
יש תרסיס, אבל
24/04/14 11:13
6צפיות
אם המצב אצלכם כבר חמור אין מנוס משילוב של הקפדה על אמפולות ושימוש בהדברה...

התרסיס הוא פרונטליין.

אגב, אם אתם משפחה מרובת-זנבות, תוכלו להתייעץ עם הוטרינר שלכם (בלי לקחת אף אחד לוטרינר) לגבי חלוקה של תכולה של אמפולה אחת לכמה חתולים. אצלנו, יש 3 חתולים ו-2 כלבים אז הוצאה על אמפולות נפרדות זה כבד, ולכן הוטרינר שלנו עשה כמה חישובים, בדק תכולת מוצרים ונתן לי המלצה במה להשתמש יחד עם חישוב אישי לכמות מתאימה עבור כל אחד מהח'ברה.
התרסיס הזה
24/04/14 11:34
עובד טוב?, הוא בשביל החתולים עצמם או בשביל לרסס בבית על חפצים וכו'?
נראה לי שזה באמת מה שנעשה, נבדוק עם הווטרינרית. תודה :)
שיתוף, התייעצות, וכל זה...
22/04/14 01:33
128צפיות
הסיפור שלי ארוך, אך מפאת השעה אני אקצר.

לפני מספר שבועות ראיתי חתול ברחוב במצב לא טוב: היתה לו בעיה בפה, מין עיוות בחלק התחתון, שהקשה עליו לאכול, וכתוצאה מכך הוא היה רזה מאוד. לאחר מספר נסיונות הצלחתי ללכוד אותו ולקחתי אותו לוטרינר. יש לציין שיש לו אופי טוב, ולמרות שהוא חתול רחוב הוא לא תקף אותי או את הוטרינרית. הוטרינרית הכריזה לאחר מבט אחד ש-"זה חתול להמתה". כשהיא ראתה שאני לא משוכנע, היא הציעה לעשות לו בדיקת FIV (שסביר שתצא חיובית, ואז אין טעם להמשיך בטיפול) וספירה כללית.

ה-FIV יצא שלילי, כלומר אין לו איידס חתולים. בבדיקת הדם הכללית נראה שהוא מיובש, אנמי, ועוד כמה מדדים לא מעודדים. אך למרות כל אלה נראה לי שהוא רוצה לחיות. למרות הבעיה בפה והחולשה הוא עדיין היה החתול הדומיננטי בחבורה. במרפאה שמנו אותו בכלוב סגור ויצאנו לכמה דקות מהחדר, וכשחזרנו הוא התרוצץ על הרצפה, וזאת לאחר טשטוש. כבר השתכנעתי להרדים אותו, אך ברגע האחרון התחרטתי וביקשתי חוות דעת שניה מרופא מומחה שיהיה מחר.

בינתיים העלויות של הבדיקות והאשפוז הגיעו ל-650 ש"ח, ואם הרופא יגיד שיש לו סיכוי העלויות של הניתוח וכל המסביב יגיעו לסביבות 6000 ש"ח.

האם פעלתי כשורה? זה לא קצת מטורף להוציא כזה סכום על חתול רחוב שלפי הוטרינרית אין לו הרבה סיכוי?
חושבת ביחד איתך
22/04/14 01:57
76צפיות
גם לי בקבוצת האכלה יש והיו (ובטח יהיו) חתולים עם בעיות קלות וקשות, וכמעט תמיד כן בחרתי לעשות עבורם הכל, כולל אשפוזים ארוכים, פרוצדורות ושבועות של טיפול תרופתי כל פעם (ביחד הכל לדעתי עובר את הסכום של הניתוח שהציעו לך)
אמרתי כמעט תמיד, כי יש חתולים שלא הצלחתי ללכוד, פראיים לגמרי.

אבל, וזה אבל חשוב - המרפאה אליה אני הולכת עושה לי הנחות יפות מכיוון שמדובר בחתולי רחוב (בלי הנחה כנראה שלא הייתי מסוגלת לשלם את עלות הטיפולים) הם אוהבי חתולים אמיתיים ואני סומכת לחלוטין על דעתם - גם לגבי המתה, כאשר היה מדובר בחתול בן 16 עם כשל מערכות כללי והיה מאוד ברור שזה הסוף.
הם מעולם לא פסקו ״המתה״ ממבט אחד בחתול, רזה, חולה ופצוע ככל שיהיה - וטוב שזה העלה לך נורת אזהרה.

אם יש לך אפשרות להחליף מרפאה ולקבל חוות דעת ממקום אחר לגמרי הייתי ממליצה על כך, במיוחד מקום שעושה הנחות לחתולי רחוב (אולי ה6000 ש״ח יהפכו להרבה פחות ואז זה יהיה פחות שיקול כלכלי)
יש גם את מרפאות העמותות (צב״ח למשל) שעושות הנחות יפות, אבל אין לי המון ניסיון איתם (בטחח יענו כאן לגביהם)
אם החתול לא בסכנת חיים מיידית, הייתי לוקחת אותו למקום אחר ובינתיים דואגת להאכיל אותו ריקברי או אוכל רטוב רפואי אחר כדי שיתחזק.

ובתשובה לשאלתך, כן, זה משוגע לעשות את זה עבור חתול רחוב, אבל כולנו פה משוגעים :)
העובדה שאתה לא אדיש לסבל של בעל חיים שמה אותך בצד הטוב של האנושות.
אם יש לך אפשרות לאמץ אותו אחרי זה עוד יותר טוב, אבל גם בתור חתול בפינת האכלה הוא יכול לחיות חיים לא רעים.

בהצלחה, ותעדכן :)
זה תלוי רק בך
22/04/14 07:22
47צפיות
"מטורף" או לא - זה עניין של השקפה
אני יכולה רק להביע את דעתי - והיא שבסכום כזה אפשר, למשל, לעקר/לסרס כמה עשרות חתולים אחרים...
לפני כמה שבועות שלחתי חתולות רחוב לעיקור וקיבלתי טלפון שאחת מהן חולה בסרטן. היא הורדמה במקום
עבור אחד החתולים הפרטיים שלי הייתי נכנסת להוצאות גדולות (וענקיות) אם צריך, אבל המימון לטיפולך בחתולי רחוב מוגבל, ולא היתה לי שום כוונה להוציא סכום לא ידוע על הקרנות ניתוחים עבור חתולה, שבוודאות תמות תוך זמן קצר

קר ומחושב, אבל זו הגישה שלי.
זו בהחלט התלבטות קשה. אם אתה רוצה לעזור לו
22/04/14 11:07
57צפיות
תקח אותו למרפאה של תל"ל בר"ג או למרפאה של עופיר צדוק ברעננה. ייתכן והטיפול שהוא יקבל שם יהיה פחות טוב מאשר אצל רופא מומח אך זה עדיין יתן לו סיכוי. ייתכן ובכלל אי אפשר לנתח אותו. ייתכן גם שאם הוא שרד עד עכשיו אז אולי מספיק לספק לו מזון מתאים יותר (יבש מורטב או שימורים) וכך לעזור לו להמשיך להתקיים.
כל הכבוד! באמת .. הרגישות של ךמעל ומעבר להכל
24/04/14 08:45
24צפיות
אני לא זוכרת מי אמר את זה , ובטח שמעת את זה פעם  "יחסך לחתולים בעולם הזה , יקבע את היחס אליך בעולם הבא"

בלי שום קשר, אני מבינה לחלוטין את הרצון לעזור לחתולים , אני יכולה לעודד אותך ולומר שיש לי חתולה שמצאתי כגורה וגם אז הוטרינרים
די שמחו להרדים אותה , מזל שלא נתתי לזה לקרות ,היום היא בת שלוש וחצי , חתולה מרוצה ואוהבת
ואני ממש מרגישה שהיא התינוק הפרוותי שלי .  אז אני מאחלת לך ולחתול המון בריאות , ושיגמר בטוב!

בהמשך להודעה שלך הייתי מבקשת
בטח אסור לפרסם , אבל אני כן מבקשת, אני כל הזמן שומעת על וטרינרים שהם אוהבי חתולים (או בעלי חיים באופן כללי) שכן מתחשבים
כאן בדרום לא נתקלתי בזה , שמעתי רבות על בית דגן אבל לא יצא לי לבדוק בעצמי . אם יש לכם המלצות על וטרינרים שבאמת אוהבים חתולים
ומוכנים לתת הנחות בגלל טיפול בחתולי רחוב אשמח לקבל המלצות
לפרסם אסור, אבל להמליץ מנסיון אישי מותר
24/04/14 09:03
19צפיות
אז כותבים - אם אתם מכירים באזור הדרום וטרינרים מומלצים, בהחלט אפשר לספר על החוויות הטובות שלכם ולהמליץ לכותבת futura mama כפי שביקשה
בוקר טוב מצא חן בעיניי כתיבתך ועל כן אשתף.
24/04/14 09:31
13צפיות
אני לא אהבתי חתולי רחוב ובכלל. היה לי כלב 14 שנה שנפטר בהרדמה כי כבר היה לו מאוד קשה לסחוב את עצמו,לא אפרט יותר. הומת כאשר אנו איתו.
נטמן בחלקת המשפחה במושב.
יש לי חצר,יום אחד אני שומע יללות מהמחסן,שלא יכולתי לסבול,ניסיתי לפתות אותו וכל הזמן נשף,לדעתי היה בן שבועיים בקושי זז.
לאחר מס ימים הגיע עוד חתולה קטנה מהשכן שהצליח לתת לו אימון כי היא התקרבה אלי.האכלתי אותו ואותה,עד שיום אחד נעלמה והגור נשאר והחל להכנס לבית
לא ידעתי מה לעשות והתאהבתי בו.שזה כלל הכל.
כיום יש לי בחצר כ-10 חתולים וחתולות שחמישה ישנים בבית(כאשר הייתי נגד החזקת בעלי חיים בבית."שון" היה הראשון שנכנס לבית).
כולם מסורסים ומעוקרות. הגיע אלי חתולה להמלטה בחצר. מקבלת וי איי פי.מקווה שתגמל אתפוס והעקר.
מישהי כתבה שזה יצור חיי ומשמיים יגמלו בעתיד,אני אדם מאמין.
הוצאות? כל אחד בראייתו. לא אוכל ללחוץ אותך רק אומר שאחד מהם ישן איתי במיטה והוא כמו תינוק.כולם התחילו גורים שנזרקו או הגיעו בשיטה חבר מביא חבר.חחח
בהצלחה וכל הכבוד שהשארת אותו בחיים.
אגב אני מתנדב בחדרה אוהבת חיות. משפחה לתפארת.ומה מגיעים לשם אלוקים ישמור הם מקבלים חיים חדשים ומשפחות מאמצות
את יכולה לבדוק בשרשור הזה
24/04/14 11:08
סירוק ופורמינטור
24/04/14 10:18
5צפיות
היי,
האם הפורמינטור באמת אכן כל כך טוב כמו שמספרים?
ואפשר להרגיל חתול שלא הכי אוהב את עניין הסירוק, אליו?
כמויות השיער המסחררות מתחילות לחרפן קמעה

אה, והמחיר..המחיר..איפה אפשר למצוא משהו יותר זול?
תודה רבה
האם להשאיר בבית או לשלוח לפנסיון ?
24/04/14 08:50
11צפיות
היי

אנחנו מתכננים נסיעה , וחשבנו מה יהיה הכי טוב לחתולה שלנו.
שקלתי פנסיון , אבל אלו שניראו לי טובים נמצאים במרחק של לפחות שעה מאיתנו , ואני גם חושבת
שאולי זה טראומטי לחתולה , גם שאנחנו לא נהיה לידה וגם מקום חדש שהוא לא הבית  

יש לנו גם כלבה , והן מסדרות מצויין ומשחקות יחד , ואפשרות ששכנה תיכנס מספר פעמים ביום
להוציא את הכלבה ולראות שיש אוכל ומים לשתיהן . ככה , לפחות בתחושה שלי החתולה לא תרגיש לגמרי לבד
אולי זה ישמע הזוי , אבל אני ממש חוששת לחתולה בייחוד מכוון שהיא כל הזמן איתנו , היא ממש "מדברת" אלינו
יש לה שעות קבועות שהיא באה לישון לידי , הילדים מלטפים אותה , ואם היא חושבת שהיא לא קיבלה מספיק תשומת לב היא באה
לדרוש אותו .
האם להשאיר אותה בבית? היא לא תקח את זה נורא קשה? אני דואגת לה נורא ..
מישהו יכול לייעץ לי מניסיונו?
לפני שעונים, האם אפשר לשאול
24/04/14 09:57
6צפיות
לכמה זמן הנסיעה?
תספורת לחתולים
22/04/14 12:35
176צפיות
תספורת לחתולים
היי!

יש לי שני חתולים, האחד קצת יותר פרוותי מהשני, ושמתי לב לאחרונה ששניהם (ובעיקר הפרוותי) נוהגים להימרח על הרצפה
האם זו דרכם לקרר את גופם?
והם לדעתכם כדאי לספר אותם? סך הכל, להוציא חתול מהבית לתספורת זה לא כל כך סימפטי.. השאלה כמה, אם בכלל, הם סובלים מהחום.

מצרפת תמונה, סתם כי הם חמודים

תודה
אין צורך לספר
22/04/14 12:41
105צפיות
בטח לא חתולים עם פרווה קצרה מלכתחילה
הם לא סובלים עד כי כך מהחום, והסבל מהתספורת גדול בהרבה.
תספורת זה למקרים של אין ברירה/מקרים חריגים, לא משהו שעושים לחתולים בשוטף

גם שלי מתגלגלים על הרצפה. לפעמים מתוך משחק, לפעמים פינוק, לפעמים סתם כי בא להם. אני מודה בנימוס על הפוליש לרצפות, וזהו  
אחלה תודה
23/04/14 15:52
39צפיות
אוותר על התספורת אם כך
אני רק אוסיף
23/04/14 19:21
43צפיות
הפרווה מבודדת מחום כמו שהיא מבודדת מקור, אז למעשה אם היית מספר אותה כנראה שרק היית חושף אותם יותר לחום בסופו של דבר...
לא ידעתי
23/04/14 21:52
33צפיות
תודה רבה!

בכיף וסליחה
23/04/14 22:03
31צפיות
רק אחרי שכתבתי הבנתי שאת בחורה יש לי נטייה לטעות בזה...
הפרווה מבודדת מחום ולכן החום לא בורח החוצה
23/04/14 22:46
31צפיות
צריך לזכור, שהחום נוצר בגוף ורק הוא יכול לעבור  ממקום חם למקום פחות חם. הפרווה אינה מחממת אלא שומרת על חום ולכן היא מבודדת מקור. רוב היונקים משילים את פרוותם בעונה החמה ובעלי חיים במקומות חמים, פרותם דקה ( גי'רפה)  או דלה ( פיל) לעומת פרווה של בעלי חיים באזורים ארקטיים כמו ( דב). בעצם הפרווה שומרת על חום הגוף באופן עקיף ,היא כולאת אויר והאויר הוא החלק המבודד בפרווה. פרווה דקה או קצרה, כולאת מעט אויר בתוכה ולכן היא פחות מבודדת. תספורת לכלב או לחתול, בהחלט עוזרת להפטר מעודף חום.   לגבי חתולים , אם לחתול שיער קצר, התספורת אינה כל כך נחוצה כי לפרווה יש ערך בשמירה על עור החתול. כלבים יותר רגישים לחום ולכן מומלץ לספרם.
לגבי כלבים
24/04/14 00:22
30צפיות
דווקא דילול (ולא תספורת) מומלץ יותר מתספורת ברבים מהמקרים, כי הפרווה, ומדובר גם על הרבה פרווה, מסייעת בהגנה מפני מכות חום וכוויות שמש. לתשומת ליבם של בעלי הכלבים שעושים להם גלח עם בוא האביב   לכל הפחות צריך להשאיר איזה ס”מ פרווה פלוס.

באשר לחתולים, על פי רוב למיטב הבנתי באמת לא מומלץ לספר.  לגבי כלבים וחתולים, המקצועיות והגישה של הספר/ית מאוד חשובים, יש הרבה ספרים שלא נראה כי יש להם ידע אמיתי.,
את קוראת לזה - חמודים?!
23/04/14 23:24
48צפיות
מהממים. עוצרי נשימה. יפים בטירוף.
זה יותר הכיוון.
לגבי תספורת - כל מה שאמרו נכון בהחלט.
הפרווה שומרת מקור מחום מחיידקים.
רק פרסים שלא מצליחים לסרק ויש להם ראסטות - אותם כדאי לספר. כי ראסטות זה מושך את העור וכואב...

החתולים שלך גזעיים? אם כן - איזה?
תודה
24/04/14 08:16
20צפיות
מסמיקה בשבילם
הם סקוטים גזעיים בני 9 חודשים והם אהובים ויקרים לי מאוד

סך הכל הבית די נעים אז אני מניחה שהם יסתדרו.. מאחר ומרבית חתולי  הבית לא יוצאים החוצה, לא ככ ידעתי מה נהוג לעשות

בכל מקרה תודה על כל המידע!
את מוזמנת לפרסם עוד תמונות. נדלקתי על הכחול
24/04/14 08:52
18צפיות
אבל גם הקלאסיק טאבי מהממת. או מהמם?
שני זכרים
24/04/14 09:21
22צפיות
שני זכרים
אחים
לואי הטאבי
באבי הכחול

שניהם מתפנקים, לואי מלקק ובאבי השמנמן אוהב שמרימים אותו
והם מצחיקים מאוד יחד, מלקקים אחד את השני ורבים לסירוגין

חתול זו חיה מדהימה

º
לואי
24/04/14 09:22
15צפיות
לואי
באבי
24/04/14 09:23
12צפיות
באבי
תמיד רציני
º
24/04/14 09:25
9צפיות
º
24/04/14 09:58
3צפיות
º
מהממים !
24/04/14 08:52
6צפיות
זקוקה לעיצה. בבית יש שישה חתולים. כולם
22/04/14 14:56
131צפיות
עשוים הכל בארגז הצרכים. בחודש האחרון היו לנו שלושה מקרים שבהם חתול השתין שלא בארגז. לא ידוע לנו מי מהחתולים. אתמול גילינו את זה ממש שניות אחרי שזה קרה ועדיין לא תפסנו את המבצע. יש לנו שתי נקבות, שני זכרים מסורסים, ושני גורים בני שלושה חודשים.
לפי הוטרינר זה יכול להיות או נקבה עם דלקת שתן או זכר עם דקלת/אבן בשתן, וחייבים כמובן בדיקה. ועכשיו הבקשה שלי - מישהו יודע על דרך לאתר מיהו החתול/ה שמשתין ככה? יש משהו שאפשר להוסיף למים כדי לצבוע אותם ואחר כך לראות אם יש צבע בשתן? נגיד כמו סלק (לא בטוחה שהם ישתו מי סלק), ככה שניתן כל פעם לאחד החתולים לשתות וכשזה יהיה צבעוני נדע שזה הוא? יש דרך אחרת לגלות?
גם לו היתה דרך לצבוע את המים
22/04/14 15:12
87צפיות
בצורה בטיחותית, ושהחתולים באמת ירצו לשתות, לא בטוח שהייתם מצליחים לגרום לחתול אינדיבידואלי לשתות די מהמים לצורך העניין..

זה לא לגמרי מצב פשוט, אבל כל פעם לסגור חתול אחר בנפרד למשך 24 שעות (בהנחה שלא יתאפק) עם ארגז חול עשוי להצליח יותר. האם לוטרינר היו רעיונות לאיתור?

אגב שאלת צובענים כמו עם מי הסלק אני מניחה שאולי אפשר לשאול את נעמי דוד באירוח המתוכנן ליום ה' (בבחינת חומרים טבעיים מותרים לשימוש שגם יכולים לעזור באיתור הבעיה המדוברת..).
º
לוטרינר לא היה רעיון יצירתי.
22/04/14 15:27
24צפיות
מצלמה מול הארגז ליומיים
24/04/14 09:05
6צפיות
תגלה מי מתעסק עם החול יותר מידיי ומסתובב מסביב עד שבכלל עושה.
זה במקרה של דלקת או אבנים.
תוכלו גם לראות מי לא נכנס לארגז.
ואם עושים בדיקת שתן - הייתי מתחילה מהזכרים המסורסים.
להם יש נטייה יותר לבעיות במערכת השתן.
מה זאתא ומרת לסגור בנפרד? הרי אם הוא אם
22/04/14 15:29
43צפיות
הארגז חול מצוד בחדר קטן לא אמורה להיות בעיה לא?
סגור בנפרד מהחתולים האחרים
22/04/14 16:02
33צפיות
עם ארגז חול. עדיין עלולה להיות בעיה באיתור, אבל עדיין - אם יש בעיה, ויש חתול שיש לו דלקת, הסיכוי לאתר אותו עולה אם הוא לא בתוך כל החבורה.

יש לציין שזה עדיין עלול להיות קשה. פשוט לא נראה לי שיש לכם סיכוי לזהות את החולה בתוך כל הח'ברה סתם ככה, אלא אם כן מצבו יחמיר מאוד.  
דרך אחת היא להתקין מצלמה או יותר נכון מספר
22/04/14 16:43
53צפיות
מצלמות בתקווה שתתפסו את החתול בזמן המעשה.
דרך שניה היא לקחת מכולם דגימת שתן.

אגב לא היה מזיק לקחת את השתן הזה לבדיקה, אולי יתגלה שזו בעיה התנהגותית ולא בריאותית.
אפשר לקחת שתן שנספג בבגד לבדיקה?
22/04/14 21:01
32צפיות
מאידך אם יתגלה שזו בעיה בריאותית עדיין נצטרך לאתר מי החולה. נראה לי שאכן נאלץ לקחת דגימות שתן מכולם, אבל נלך בשיטת האלימינציה. כלומר יש חתולים שלא מסתובבים איפה שהשתן נמצא אז נתחיל מאלו ששורצים שם
אפשר לקחת לבדיקה
22/04/14 21:13
37צפיות
שתן שנספג בצמר גפן.

כשהייתי אחות בפגיה היינו לוקחים כך שתן לפגים זעירים (במשקל פחות מ-1 ק"ג) ואז שואבים את השתן במזרק מתוך צמר הגפן. צמר הגפן לא משפיע על תוצאת הבדיקה.

אם תצליחי לגרום לחתול להשתין על חתיכת צמר גפן תוכלי לשים אותה בשקית ולקחת לוטרינר לבדיקה. השאלה איך תצליחי לגרום לחתול להשתין על צמר הגפן.
לרקוד עם חתולים
23/04/14 22:06
46צפיות
אני לא יודע אם זה אמיתי, משאיר את ההחלטה לכם
http://parade.condenast.com/266573/iraphael/inside...
נראה לי שלא
23/04/14 22:37
27צפיות
לפחות בחלק מן התמונות, סתם הפילו את החתול מלמעלה וצילמו יפה, לכן נדמה שהוא רוקד. חתולים בפרט בוגרים, לא יתעסקו בשטויות כמו לרקוד ולבזבז אנרגיה. הם מעדיפים לחלום על דברים טובים יותר.
זקוקה לעצה נואשות
23/04/14 16:00
55צפיות
יש לי חתולה בת 7 חודשים היא אצלי מגיל חודש וחצי, כמה ימים אחרי שלקחתי אותה גיליתי שהיא מאוד חולה וכמובן טיפלנו בה במסירות אבל רוב החודשים הראשונים שלה אצלי היא הייתה חולה מאוד וכל כמה ימים עברה טיפולים אצל וטרינר
אחרי שהיא החלימה גילינו שהיא מאוד סקרית ורוצה לצאת החוצה בכל דרך אפשרית ואחרי כמה ימים שעברה עיקור היא נפלה מהחלון מקומה 3, טופלה, חזרה הביתה ומעט נרגעה.
לפני כחודש עברתי דירה (שוב לקומה 3 וכל החלונות מרושתים) והחתולה קיבלה טוב את המעבר הבעיה התחילה לפני כשבוע החתולה התחילה לנסות לברוח מהדלת בכל הזדמנות שמשהו פותח את הדלת ובימים האחרונים היא יושבת ליד הדלת וממש צועקת שניתן לה לצאת, יללות שלא שמעתי ממנה בחיים והיא לא מפסיקה.
אני לא יודעת מה לעשות איתה אני מפחדת שתברח והיא לא יכולה לחיות בחוץ בגלל שהיא יכולה שוב לחלות
סליחה על האורך אבל אני אשמח לעצות
תודה!
גם החתול שלי (6) רוצה לצאת- (עצה)
23/04/14 18:23
36צפיות
החתול שלי אומץ ממשפחה בגיל חודשיים. מעולם לא יצא החוצה ( פרט לנפילה מן החלון ללא פגע). כשמישהו עובר במדרגות הוא נורא מיילל ו"מבקש" ממני לפתוח את הדלת. במשך השנים הסקרנות שלו לגבי החוץ טיפ טיפה נרגעה, אבל אני חייבת להשגיח. הוא בשבריר שניה יכול לחמוק החוצה בלי שאני ארגיש. למרבה המזל , הוא מעולם לא העז לעבור את סף חדר המדרגות וגם בגלל שאני דלקתי אחריו ומנעתי ממנו לצאת לחצר. מה שאני מה שאני עושה כל השנים, אני בכלל לא נותנת לו לגשת לדלת כשאני פותחת אותה. קודם כל אני מגרשת אותו למרחק של מטר או יותר מן הדלת על ידי מילת הקסם "קישטא" שמרתיעה כל חתול וגם קשששש, כמו נחש ארסי גדול , אבל לחתולים ללא חת, כמו שלי, אני מוסיפה גם רקיעת רגל, הושטת יד עם אצבע שלופה, לראות לו את הכיוון שעליו לפנות. הכל בטונים קשוחים כדי לא לשמוע את יללותיו המתחננות שאי אפשר לעמוד בפניהן. כאן אני חייבת להיות קשוחה ובלתי מפשרת. ולמרות זאת הוא הצליח כמה פעמים לתעתע בי. גם כשאני נכנסת הביתה, אני פותחת את הדלת לכדי סדק ומוודאת את כוונותיו. אבל כשאני נכנסת הוא כה שמח שהוא אינו רוצה לצאת.
אני ממליצה בחום, בעניין הזה של בריחה החוצה, עליך להיות קשוחה עם החתולה ולא לתת לה לברוח אפילו פעם אחת. כבר היו לי חתולי בית חוץ שפעם אחת לא חזרו וזה היה הסוף.
היא עדיין צעירה ויש לה המון כוח וסבלנות, יותר ממה שיש לך והיא יודעת לקרוע את הלב בזעקות שבר. עם הזמן היא תרגע, אבל זה יכול לקחת הרבה זמן. כמו כן חשוב מאוד - לא לתגמל אותה בשום צורה כשהיא צורחת!! לא ליטוף, לא חטיף ולא משחק ואפילו לא מילות נחמה. פשוט לא להתייחס ליללות אפילו לא לצעוק עליה. כל התייחסות ממך, היא פרס על התנהגות לא טובה וחתולים לומדים מהר מאד איך לשגע אותנו.   אם זה ממש נורא מפריע, אז תסלקי אותה מן הדלת בקשיחות על ידי "מילת הקסם "ו-"לחש הנחש", אבל עלייך להיות  "רעה" שהיא תבין שזו נזיפה ולא פרס, וכמובן לא לוותר אף פעם. אני אגב, לא מתייחסת לחתול כשהוא מיילל על יד הדלת, אבל הוא לא עושה את זה כה חזק כמו שהחתולה שלך.
במשך הזמן ( וזה ייקח הרבה זמן) אם תהיי עקבית, זה יעזור. יתכן שהבעיה לא תיפתר, אבל הבעיה לא תהיה כה חריפה. בהצלחה!

פושטק הג'ינג'י הזה שלך
23/04/14 19:03
27צפיות
תמיד אני נקרעת מצחוק כשאת מספרת על מעלליו
אני משערת שאם הג'ינג'י שלי היה כמו הג'ינג'י שלך גם אני הייתי נאלצת להתחבר לצד הקשוח שלי.
גם סשה שלי הוא חתול מאוד דעתן וחד משמעי כשהוא רוצה משהו
אבל הוא נמס מיד כשאני שולפת את המברשת או פוצחת בליטוף אינטנסיבי,
להתפנק הוא אוהב יותר מכל.
אף פעם לא סיפרת ולא העלית סרטון איך הוא אוהב להתפנק
ל- sashalola לפי בקשה- סרטוני פינוק
23/04/14 22:32
15צפיות
מיש מיש שלי , נמס כשאני מגיעה הביתה. הוא מתמרח על הרצפה ביללות, או פוצח בריצות שמחה מטורפות בכל הבית. לפעמים הוא נרגש ביותר גם אחרי העדרות קצרה ולכן איני יודעת אם יש לו תחושה של משך הזמן שחלף. לגבי ההברשה הוא אוהב בהחלט אבל לא ממש נמס כמו שלך.

הוא גם יודע להעסיק את עצמו וגם להתפנק, (ולפעמים הוא ממש מתקרצץ, בעיקר על אורחים)  הפינוק האולטימטיבי בשבילו זה מה שאני לא מרשה לו וזה לינוק את בגדי. הוא מרטיב אותם ומקמט אותם ולא נעים לצאת עם בגדים כאלה מן הבית)...
אבל חוץ מזה הוא אוהב להסתרק ולהתלטף. בהחלט יש כמה סרטונים ואני מצרפת אותם לכל מי שהפסיד. הסרטון הראשון הוא ישן אבל מתפרסם פה לראשונה
כתובות אינטרנט מצורפות:
כך זה נראה גם אצלי
23/04/14 18:53
26צפיות
אבל לא בדיוק,
החתולים שלי נעמדים במבואה ו"בורחים" החוצה כשפותחים את הדלת
אבל הבריחה הנועזת נגמרת בדרך כלל בסוף המסדרון,
אין להם אומץ מעבר לזאת, ואחרי דקה הם חוזרים הביתה כאילו יצאו למסע ארוך,
עייפים אך מרוצים, הולכים לישון.
לפעמים בשעות הערב המאוחרות אני אפילו יוזמת טיול לחדר המדרגות
ואף מעודדת אותם לרדת קומה,
כאשר אני כמובן הולכת לפניהם,
זה מספק להם קצת את הסקרנות לגבי מה קורה מעבר לדלת, וזה סוג של אקשן בשבילם.
הם אוהבים לרחרח מסביב בעיקר את השטיחים על מפתן ביתם של השכנים,
אבל אלה הם החתולים שלי,
הם כבר בוגרים בני 8, מיושבים בדעתם, רגועים וקשובים לי מאוד.
אולי תנסי רק פעם אחת לראות מה יקרה אם תתני לה לצאת לחדר המדרגות.
תאבטחי עם עוד אדם בקצה השני,
רוב החתולים די פחדנים כשהם צועדים למרחב לא מוכר
אבל שלך צעירה מאוד ולכן צריך לקחת את דברי בערבון מוגבל מאוד.
בכל מקרה אל תהיי נואשת. חתולים צעירים הם לפעמים כמו ילדים קטנים,
מנדנדים עד שהם לומדים את הגבולות.
מעבר זמני לחו"ל עם חתולים
22/04/14 01:32
95צפיות
שלום לכולם,

אני ובעלי אמורים לעבור לגור בפריז למשך שלושה וחצי חודשים במהלך הקיץ הקרוב, ואני מתלבטת מה לעשות עם החתולים.
אנחנו מתלבטים בין להשאיר אותם בארץ, ולנסות להשכיר את הדירה באופן זמני למישהו שיסכים לקבל אותה עם החתולים,
או אולי לקחת את החתולים איתנו לפריז.

מצד אחד שלושה חודשים בלעדינו זה המון זמן, וזה כנראה גם אומר להשאיר אותם עם מישהו זר (האופציה השניה היחידה זה להעביר אותם לחברה שיש לה כבר כלב וחתול). מצד שני, לטלטל אותם פעמיים בטיסה הלוך חזור ולהעביר אותם מדינה נשמע גם ממש קשה.

בקיצור, אני אשמח לעצות וטיפים.
וגם אם מישהו מכיר את התקנות של העברת חתולים לצרפת זה יהיה נפלא.

תודה!
טליה

לא היתי מטלטלת אותם לחו"ל
22/04/14 07:25
67צפיות
לתקופה קצרה כל כך
כלב כן, חתולים לא
כל מעבר עשוי להיות טראומתי עבור חתול, והתהליך של טיסה לחו"ל גם לא בדיוק נעים

לדעתי האופציה של להביא לדירה דייר שיגור ויטפל בחתולים בתקופה שלא תהיו היא הטובה ביותר.
אם לא, לדעתי עדיף פנסיון מקצועי על להעביר אותם לחברה (במיוחד אחת עם בע"ח נוספים שאולי לא יקבלו את התוספת בשמחה)

3.5 חודשים זו תקופה ארוכה ולא הייתי משאיר את
22/04/14 11:29
91צפיות
החתולים על מישהו שלא בדיוק מבין בזה. לכן לדעתי יש 2 אפשרויות:
1. להעביר אותם לפנסיון כמו בית ארז למשל בו יש חדרים גדולים ופיקוח וטרינרי צמוד.
2. למצוא מישהו שמבין בחתולים שיגור אצלכם את כל התקופה.

האופציה השניה כמובן יותר טובה, השאלה אם תצליחו למצוא בן אדם כזה.
בזמנו נסעתי לחודש...והשכרתי
22/04/14 12:52
70צפיות
את הדירה למכר של  חברה של חבר...
לא הכרתי אותו
אבל היה ידוע שאוהב חתולים
היה ממש מוצלח
(כל כך מישמש וצ'יקמק את החתול - שאחר כך לתחול היה ריח של אפטרשייב שלא נעלם - המון זמן )

ועוד נסיעה לשלושה שבועות..
באה לגור משיהיא
שמאוד אהבה את החתול
לא שילמה שכ"ד קיבלה בונוס דירה בלב העיר.
ביום שחזרתי החתול ברח
מצאתי אותו בערב..
זה היה לא נעים
לא לי ולא לה ולא לחתול

U איזה כיף שלושה חודשים בפריז
ועוד U אחד...

כמה זמן לא נסעתי ...

לומר לך את האמת
23/04/14 06:43
64צפיות
שלושה חודשים זו תקופה ארוכה מספיק שבהחלט הייתי שוקלת לקחת את החתולים איתי.
לא ציינת בכמה חתולים מדובר, והאם תשהו במקום קבוע כל הזמן שאתם שם.

אני מודה, שכשאני עברתי לחו"ל חששתי מאד שהחתולים לא יסתגלו מספיק מהר, וואללה לא לקח שבוע והם כולם הסתגלו ברמה כזו או אחרת.
מדובר בשני חתולים
23/04/14 13:21
46צפיות
שניהם בני שנה וחצי בערך. אנחנו נשהה באותה דירה כל השהות שם, אבל אנחנו מתכוונים לטייל בסופי שבוע אז יכול להיות שהם יצטרכו להישאר בדירה יומיים או שלושה לבד מדי פעם.

את חושבת שזו תקופה מספיק ארוכה בשביל להעביר אותם?
אולי כדאי שתשבו ותעשו קצת חושבים ביחד
23/04/14 14:48
50צפיות
מה בדיוק ברצונכם לעשות בצרפת? בהנחה שגם אם אתם נשארים בעקרון באותה דירה, לא יהיה לכם שמר-חתול למקרה הצורך ואז אם תרצו להאריך טיול או משהו לא תוכלו לעשות זאת. זה בסדר מבחינתכם?

איך האופי של החתולים, האם הם טיפוסים רגועים בדרך כלל? אם יש להם צד לחוץ בולט, יתכן שעדיף לא להעביר אותם שתי טיסות (הלוך וחזור) תוך 3 חודשים. כל טיסה פירושה להיות סגורים בכלוב מתאים משך זמן הטיסה + זמן צ'ק אין+ נסיעות. זה לא נורא כמו שזה נשמע וכמו שgejufan כתבה בהחלט ניתן לביצוע, אבל זה גם לא כיף גדול לחתול ודי מלחיץ גם לבעלים.

מה האפשרויות שלכם אם אינכם לוקחים את החתולים? האם ניתן להשכיר את הדירה לאוהב חתולים או לשכור (כלומר, לתת דירה בלי שכ"ד) קט-סיטר? כפי שכתבו לכם, יש גם פנסיונים. שניים שידוע עליהם מהפורום הזה הם בית ארז במשמר השבעה והוטל-חתול איפשהו באזור עמק האלה.

אם כן תחליטו לנסוע עם החתולים, התחילו מיד לבדוק את כל הדרישות הן לכניסה לאירופה והן לחזרה לארץ.

בהצלחה!
השאלה היא האם את סומכת
23/04/14 21:33
24צפיות
על מישהו אחר שיטפל בהם במשך שלושה חודשים?
לתקופה כה ארוכה לא הייתי סומכת על מישהו אחר אלא אם זו קטסיטר שאני מכירה המון זמן וגם מכירה את החתולים היטב, או שזה בני משפחה או חברים קרובים שלוקחים את החתולים אליהם או עוברים לגור אצלכם בדירה וידוע לי שהחתולים יטופלו היטב.

לגבי לקחת, אני חושבת ששלושה חודשים זה פחות או יותר המינימום האפשרי למעבר שכזה. אני ממליצה, כמו שיוקיטה אמרה, לבדוק את הנהלים להגירה עם בע"ח, בנוסף גם לשאול אנשים שאתם אולי מכירים בפריס אם יש להם המלצות על קט סיטר (בעיר גדולה כמו פריז קשה לי להאמין שאין). אני יכולה לומר לך שגם החתולה הכי פחדנית שלי הסתגלה למעבר שלנו די מהר, ואנחנו שהינו בשבועיים הראשונים בבית מלון ככה שהיא עברה פעמיים בתקופה של פחות מחודש- היא שרדה, הם כולם שרדו את המעבר והסתגלו הרבה יותר מהר מה שתיארתי לעצמי.
help - יש למישהו מושג מה הם רוצים?
23/04/14 08:35
92צפיות
ביומיים האחרונים דומה שהקטנים לא מרוצים משום דבר.
שהם רוצים משהו ואני לא יודעת מהו.
הם מתעוררים מוקדם בבוקר - מומפסה כרגיל מטפס אל שולי ארגז הקרטון הגבוה
וקופץ ממנו החוצה ומתחיל לצרוח וגם סימבה ואלפא מתוך הארגז.
אני נותנת מטרנה, משתנת, נותנת כופתיות שרויות במים פושרים, משתנת שוב, מלטפת ויושבת איתם.
והם ממשיכים לבכות. מתרוצצים וצורחים. צורחים ומתרוצצים.
מנסה שוב מטרנה - לא רוצים.
מסאז' בבטן - לא רוצים.
לחזור לארגז המחומם - לא רוצים.
לשבת בחיקי, למרות שיש לי דברים לעשות (כמו לאכול, לתלות כביסה, או ללכת לעבודה) - גם לא רוצים.
דומה שכל מה שהם רוצים זה להתרוצץ ולצרוח.
הם גוזלים ממני הרבה יותר אנרגיה מאשר בימים הראשונים....
ונראה שאני לא מצליחה לרצות אותם.
הצעות?
הם אוכלים?
23/04/14 09:01
62צפיות
אם הם אוכלים ובסך הכל יש להם רמת אנרגיה טובה, ייתכן באמת שמה שהם רוצים זה פשוט פעילות. הם הולכים וגדלים, אז "להתרוצץ ולצרוח" זה בערך זה... כמו אצל ילד בן שנתיים

יתכן שאפשר לנסות להפעיל אותם עם צעצועים על חוט, משהו שימשוך את תשומת הלב - אפשר פשוט לקשור משהו לחוט ולמשוך. עדיף משהו שמצד אחד לא יוכלו לבלוע ממנו חלקים, ומצד שני יהיה מספיק קטן שיוכלו "לתפוס" ו"לחבק" בבחינת הנה הציד הצליח. סתם כדור ספוג פשוט שדרכו העברת שרוך של נעל או חבל דק עושה את העבודה יופי כשמדובר בצעצוע זול לחתול.

באיזשהו שלב הם כן צריכים לראות וטרינר, לטיפולים שגרתיים. תמיד יתכן שגורים יש באמת עוד משהו ולא סתם הם צורחים ומתנהגים קצת אחרת.
הם קיבלו תילוע?
23/04/14 10:36
52צפיות
בגיל חודש כבר אין צורך לשתן, שימי להם ארגז, תראי להם איפה הוא ודי תשחררי אותם לעצמם שישחקו.
זה בדיוק השלב שהם לומדים איך "להפוך לחתול" ולשחק.
הם רוצים חופש
23/04/14 20:26
31צפיות
תני להם להתרוצץ קצת בחופשיות
לחקור את פינות החדר,
זה הזמן להדליק אותם על משחקים
הם שלושה ויכולים יופי לשעשע זה את זה כשיש בסביבה צעצועים
עכברים, כדורים, נייר כסף מגולגל לכדור, שרוכים, קופסאות קרטון עם חורים,
איזה כיף של גיל זה
גורון קטן ומשלשל
23/04/14 19:05
60צפיות
גורון קטן ומשלשל
אימצנו גורון קטן בן כחודש, הוא אצלנו מיום שישי,  אכל אוכל יבש של בוגרים (מורטב) ועצמאי לגמרי.
אתמול היינו לראשונה אצל הוטרינרית. קיבל טיפול תילוע וגם אוכל גורים יבש (הכי טוב בשוק לפי הוט).
מאז אתמול השלשול שלו החריף (עד אז הוא שלשל, אבל שלשול יותר מוצק) ונהיה מימי יותר וגם עם מעט דם טרי.
דיברתי עם הוטרינרית שאמרה שאפשר שזה קרה בגלל התילוע וכל עוד הוא חיוני ניתן להמתין עוד יום יומיים לפני שמגיעים למסקנה שיש צורך בטיפול אנטיביוטי.
בינתיים החתול חיוני להפליא, אוכל, שותה משתין ומשלשל מדי פעם (אם כי השלשול נראה קצת פחות מימי מפעם לפעם).
מנסיונכם- להמתין עד יום שישי, או לקחת מחר ולהתחיל טיפול?
כדאי לשאול גם בפורום רפואת חיות מחמד
23/04/14 19:27
32צפיות
שם כותבים וטרינרים.

אישית יתכן שיש כאן בעיה שמצדיקה טיפול מהיר יותר כי זה גור צעיר והם מתייבשים ו'נגמרים' בקלות.

יתכן שזה קשור לאוכל. אם עברתם בבת אחת לאוכל החדש, יתכן שמעבר גרם לקשיי עיכול ניכרים מאוד. אוכל צריך, אם אפשר, לשנות בהדרגה. אפשר, ואולי כדאי, להעביר את הגור כרגע לאכית אורז מבושל עם מי עוף.
זהו שהוטרינרית בקישה בפירוש לתת רק מהאוכל הזה
23/04/14 19:45
29צפיות
והוא שותה ומשתין יפה מאד. בינתיים כבר כמה שעות שלא שלשל (גם לא חירבן) מקווה שזה סימן שהוא מתגבר על זה.
חתולה ומעבר דירה עתידי
21/04/14 21:28
98צפיות
שלום לכולם, אשמח לעצות:
אני כרגע גרה עם ההורים, יש לנו חתולה בת 3 בערך - אהבת חיי.
ההורים שלי בסדר איתה, לא מתים עליה אבל הם אלו שמטפלים בה בעיקר (אוכל,מים,ארגז חול).
החתולה מתה על אמא שלי, היא ישנה איתה, מסתובבת אחריה, כשההורים שלי בחול היא לא זזה מהמיטה שלהם.
איתי היא בסדר, היא באה להתלטף ולפעמים ישנה במיטה שלי או על הכיסא אבל אף פעם לא איתי ביחד. בגדול אני חושבת שהיא אוהבת אותי אבל לא כמו שהיא אוהבת את אמא שלי.
חבר שלי, כבר יותר משנתיים בא לפה כמה פעמים בשבוע והיא עדיין בחיים לא נתנה לו ללטף אותה ואין סיכוי שהיא תהיה בחדר יותר מכמה דקות כשהוא פה, היא ישר מבקשת לצאת.
אבל אם הוא מביא לה אוכל טעים אין לה בעיה לאכול לו מהידיים, אבל איך שהיא מסיימת לאכול היא ישר הולכת, אף פעם לא נשארת או מתלטפת

בעוד כחצי שנה אני וחבר שלי חושבים לעבור לגור ביחד, אני מאוד רוצה לקחת את החתולה איתי, איך אני יכולה להקל עליה את המעבר? היא החתולה הכי פחדנית ולחוצה שהכרתי,
וזה לא רק הדירה החדשה, זה גם המגורים בלי אמא שלי שהיא נורא קשורה אליה, ועם חבר שלי שהיא לא סומכת עליו...
איך לגרום לה להיות יותר רגועה בנוכחותו?
האמת?
22/04/14 07:38
70צפיות
הייתי משאירה אותה אצל ההורים. בהנחה כמובן שהם מוכנים להמשיך לגדל אותה
אם היא אוהבת אותם, מתקשה עם שינויים ואנשים זרים ואם זו החוויה הראשונה שלך בחיים מחוץ לבית, עדיף לכל הצדדים (לדעתי) שהיא תשאר במקום שהיא מכירה ואת תתחילי את החיים שלך עם דף נקי
מבינה היטב את הקושי להשאיר מאחור חיה אהובה אבל המחשבה צריכה להיות מה עדיף לחתולה
מסכימה עם מידס ודימיטרי
22/04/14 23:17
37צפיות
מגורים ביחד זה פרוייקט בפני עצמו. עליכם קודם כל לדאוג לעצמכם ולזוגיות שלכם, לכן לא כדאי להכניס גורם שעלול להלחיץ אתכם. הכי טוב  לכם ( ואתם קודמים!) ולחתולה , להשאיר אותה עם ההורים. כעבור זמן מסויים, הייתי אומרת שנה (!) תחליטו אם אתם רוצים לאמץ חתול חדש או לקחת את החתולה הזו. אני הייתי ממליצה על חתול חדש, או בוגר שאופיו נוח או גור ממש קטן שאתם תחנכו והוא יהיה הילד של שניכם. לשתי האופציות יתרונות וחסרונות
גם לדעתי עדיף להשאיר אותה אצל הוריך ובשבילך
22/04/14 11:18
48צפיות
זו תהיה סיבה לבקר אותם יותר
תודה על התשובות אבל
23/04/14 19:32
25צפיות
החתולה היא שלי. היא בת 3 וכול החיים שלנו ביחד לפנינו. (אם הייתה בת 15 מובן שלא הייתי מעבירה אותה את הלחץ הזה)
אני לא יכולה לדמיין יום שבו אני חוזרת הבייתה והיא לא באה לדלת לפגוש אותי. אולי מההודעה התקבל הרושם שהיא אדישה אלי, אבל היא אוהבת גם אותי וכשאני בבית היא נמצאת הרבה בחדר שלי (פשוט את אמא שלי משום מה היא אוהבת יותר...)
קראתי המון גם כאן בפורום וגם במקומות נוספים איך לדאוג לכך שמעבר הדירה יהיה כמה שפחות מלחיץ ואני בהחלט מהתכננת ליישם.

השאלה הייתה איך לגרום לחתול לחוץ להתרגל למישהו  ולחבב אותו יותר, כמו שאמרתי אם חבר שלי מביא לה אוכל היא בהחלט תאכל לו מהיד (לעומת אנשים זרים לחלוטין , אז היא מאחורי הספה ושום דבר לא יוציא אותה משם) ואם הוא משחק איתה עם חכה היא משתפת פעולה. אבל היא אף פעם לא באה להתלטף מיוזמתה, או מוכנה לישון בחדר שהוא נמצא בו.
אני יודעת שחלק ממשתפי הפורום מגדלים חתולים כבר שנים ואשמח אם תוכלו לחלוק מנסיונכם.

תודה על העזרה מראש.
איך גורמים לגור לשתות מים?
22/04/14 03:21
77צפיות
הורדתי את סאנדיי מהמטרנה , הוא אוכל עכשיו אך ורק יבש (קצת יבש מורטב).
איך אני גורם לו לשתות מהקערה מים?
יש לכם טיפים/טריקים?
אני מציפה את האוכל במים
22/04/14 07:27
64צפיות
כך שתהיה שכבה דקה של מים מעל האוכל
אז הם צריכים לעבור את מכשול המים בדרך למזון, וחייבים לשתות - בהתחלה בטעות ואח"כ בכוונה
אם אשים גרגירים ומעליהם מים הוא לא יגע בזה
22/04/14 11:40
40צפיות
בנתיים טחנתי את היבש והוספתי מים למחית ממש רטובה.
הוא אכל, הוספתי עוד קצת מים והוא ליקק.
כשהוספתי עוד העסק הפך מיימי מידי  לטעמו ולא רצה
שאלה אחרת אלייך
22/04/14 12:02
51צפיות
שני הגורים מקבלים אוכל יבש ואוכלים כמו בהמות
באמת, שניהם טוחנים משהו מטורף.
לדעתך להמשיך לתת בכל פעם שמיללים או לתת כמויות מדודות?

תודה

(אחד בן חודש שני חודש ושבוע בערך)
בגיל הזה, שיאכלו כמה הם רוצים
22/04/14 12:37
40צפיות
לפחות לטעמי. אין צורך להגביל גורים צעירים כל כך באכילה. אם הם רעבים, שיאכלו.

אגב, אם הם אוכלים את האוכל יבש גם לא הייתי מחכה ליללות אלא פשוט משאירה בקערה כמות שתספיק לכמה שעות טובות. אל תרגיל אותם לבקש אוכל ביללות - זה מטרד שאין כדוגמתו (גם אם כרגע זה נראה חמוד    )

צריך שתי קערות אצלי
22/04/14 12:59
41צפיות
הם אוכלים אחד מהקערה של השני, בכוונה, בדווקא כזה.
לגבי היללות, אני גם ככה סובל מזה.
כל השבועיים שהם אצלי הם לא יוצאים מהחדר (דלת סגורה)

יש לי חתולת בית חוץ והוטרינר אמר שזה מסוכן להם, גם מגע לא ישיר (נאמר היא היא דורכת בקקי בחוץ, מביאה את זה הביתה והם דורכים בזה).
סיכוי שמשהו כזה יקרה נראה לי קלוש אבל בגלל שהם ימסרו (אחד כנראה כבר השבוע) אמרתי לעצמי שנסבול את זה.
הם מתים לצאת, עושים לי פה קונצרט
הפטנט = משחק
22/04/14 08:45
50צפיות
מלא קערת זכוכית עם שפה נמוכה במים,
שים אצבע במים וקשקש בעדינות
הגור כבר יבוא להסתקרן
המשך במשחק הזה עם המים
קרוב לוודאי שהגור ירחרח ויתקע את האף
האף יירטב, הוא ילקק
והופ, הבין את העניין
ואם לא חזור על הפעולה מספר פעמים
המשחק הזה עובד
ניסיתי משהו בסגנון
22/04/14 09:26
50צפיות
אני מתופף  על הצלחת, עושה גלים עם המים, הוא מתנהג כאילו ממש נרתע.
אולי כלי אחר יעשה לו את זה.
בנתיים נרשמה התקדמות בעניין הצרכים.
סאנדיי עשה קקי בארגז ..איך שמחתי
משחקים בארגז חול
22/04/14 16:28
61צפיות
º
איזה מתוקים
22/04/14 17:24
12צפיות
מתוקים מתוקים וכנראה שנפרדים
22/04/14 19:57
42צפיות
אם לא יקרה משהו מפתיע ביום שישי  לכתום הגדול יהיה בית חדש
º
לא פראייר הקטנצ'יק..
22/04/14 23:02
13צפיות
ממש לא פראייר, בהתחלה הגדול היה מנקנק אותו
23/04/14 03:51
28צפיות
אבל סאנדיי גדל והתחזק ועכשיו זה "קרב" הרבה יותר שקול.
אני תמיד מעודד את סאנדיי מהיציע "תן לו, תעלה עליו, תבעט לו בראש"
דוגמא אישית..
22/04/14 23:29
37צפיות
אצלנו הכלב לימד את הוד מעלתה איך שותים. שניים שלושה שפריצים והיא תפסה את העניין. יש לך חתולים אחרים שהוא יוכל להסתכל עליהם?
יש לו חבר חתול
23/04/14 15:34
20צפיות
והוא ראה אותו שותה, לא עזר.
שמתי לו קערה אחרת, אולי זה
כנראה שבשישי אני נפרד מהכתום הגדול
23/04/14 03:47
132צפיות
כנראה שבשישי אני נפרד מהכתום הגדול
על החרא תחושות שזה עושה לי לא נדבר.

הוא הולך למשפחה עם חתול (לא יודע אם זכר או נקבה) בוגר.
הכתום בן חודש ושבוע בערך.
מה כדאי לי לאמר להם בנוגע למפגש בין החתולים?

הם צריכים לסגור את הקטן בחדר לאיזו תקופה ולהעביר בין החתולים ריחות וכו?
יש עוד משהו שאני צריך לאמר להם, לבקש מהם, לברר איתם?

תודה
(מקווה שסאנדיי לא יכנס לדיכאון מזה שנעלם לו החבר)
º
והתמונה
23/04/14 06:37
94צפיות
והתמונה
My friend - מזון וציוד לחיות מחמד

נגמר האוכל לחתול?

משלוח לכל הארץ – חינם! חייגו: 073-7581793

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום