בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

ברוכים הבאים לפורום חתולים!

הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע להתנהגות או בריאות החתול, להשמיע את דעתכם בנושא חתולים, להתייעץ או להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, ובשום מקרה לא להשתמש במילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאת תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא אמור להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר שלך ולהביא את החיה לבדיקה.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

-העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
 נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום
 הכנסו לאירועי הפורום (בצד שמאלי של הדף) ע"מ להתעדכן על אירועים חשובים שקשורים לנושא הפורום ולפורום עצמו
המשך...
הודעה חדשה

מותק החתול השתגע!
19/04/14 14:54
42צפיות
בתקופה האחרונה אני כבר לא מכירה את ג'ק שלי.. הוא גדל והשתנה וכבר לא בא אלי לבקש ליטופים יותר לא מתכרבל עלי ולא בא לישון איתי בלילה במיטה אלא מעדיף לישון בתוך ארון הבגדים שלי. מה גם שהוא נהיה יותר תוקפני וכשהוא שוכב ואני באה ללטף אותו הוא נוהם עלי קצת חלש כזה רק כדי להזהיר ואם אני ממשיכה ללטף הוא מנסה לשרוט ולנשוך! לאחרונה היו בדירה הרבה חיות שנמסרו או שהו אצלי באומנה ומצאו בית כמו כלבה שעשיתי לה אומנה לשבועיים חמוסה שמסרתי כי הייתה תוקפנית לג'ק וכל הזמן נשכה והכאיבה לו ולפני יומיים שלושה הבאתי גורת חתולים בת חודש וחצי שאני מתכוונת לגדל ביחד איתו ועם טים הגדול. יחד עם זאת עברנו דירה לפני כחודש מחיפה לקריית טבעון למי שמכיר ועם כל זה לא מספיק מסתבר שלוטרינר הדגול שמחשיב את עצמו לאלוף בסירוס חתולים אין כל כך הרבה שכל כי לפני פסח לקחתי את ג'ק לוטרינר פשוט וזול יותר בטבעון שבתוך שניות הצליח לגלות שלג'ק שלי יש אשך טמיר!! אני שואלת אותכם אתם חושבים שזאת הסיבה להתנהגות המשונה שלו? אני באמת מנסה להבין אולי אני עושה משהו לא בסדר.. אני כבר כל כך מתגעגעת להתכרבל איתו בלילות וללטף אותו... אני עצובה :(

למישהו יש רעיון מה לעשות כדי לשפר את המצב?
ועוד בעיה ששחכתי לציין
19/04/14 15:03
27צפיות
לגבי הגורה הקטנה היא בת חודש וחצי מסרבת לינוק מהבקבוק למרות שקניתי לה חלב של ריואל קנין ולא נוגעת בכלום שאני מביאה לה חוץ מקוטג' ורויאל קנין של הבוגרים שאני לא מבינה איך היא לועסת אותו כשבקושי צמחו לה טוחנות.. מה הגם שהיא בקושי משחקת וקופצת אלא מעדיפה לישון רוב הזמן כמו חתולה זקנה והפה והאף שלה כל הזמן רטובים מדי אף פעם לא התייבשו... ואין לה נזלת בכלל. אשמח לתגובות על שתי הבעיות כי הן חשובות לי באותה מידה תודה.
בגיל חודש וחצי היא אמורה להגמל כבר
19/04/14 16:32
20צפיות
אין סיבה לתת לה תחליף חלב בגיל כזה. תעבירי אותה למזון יבש לגורים. יתכן שתצטרכי להרטיב את האוכל בהתחלה כדי להקל עליה את הלעיסה אבל באמת שאין סיבה בגיל כזה שלא תאכל אוכל יבש.
וכמובן במקביל לספק לה מים טריים ולוודא שהיא מבינה איך שותים

לגבי החתול הבוגר, ההודעה מאוד לא ברורה (לפחות עבורי - קשה לי לקרוא כשאין סימני פיסוק או חלוקה לפסקאות...)
בכל מקרה, אם ההתנהגות של החתול השתנתה פתאום לרעה הדבר בראשון שצריך לעשות זה לבדוק את הכיוון הבריאותי. תוקפנות כזו יכולה להעיד למשל על כאב - אם כואב לו זה יסביר למה הוא תוקף בתגובה למגע ולמה הוא מסתתר בארון.

גם את הגורה הקטנה כדאי לקחת לבדיקה כללית, ועוד כשבועיים לחיסון ראשון
אני יסביר שוב
20/04/14 00:15
אני דיברתי על בעיות שיתכן שאני גרמתי להן, כשהבאתי חיות שנכנסו ויצאו מהבית, מעבר דירה, ואשך טמיר שהתגלה אצל ג'ק הבוגר. אני חושבת, שאולי דברים האלו, יכולים לגרום לו להתנהג ככה אבל אני לא בטוחה בזה ב100 אחוז אז רציתי לדעת מה אנשים פה חושבים.

לגבי הגורה (אנג'ל) ,
היא לא מוכנה לגעת בכלום חוץ מקוטג' ואוכל של חתולים בוגרים. לפי מה שראיתי, לא צמחו לה טוחנות אלא רק קדמיות וניבים. לכן אני תוהה, איך היא מצליחה בכלל ללעוס אוכל של חתולים בוגרים כשאין לה טוחנות? דבר שני, זה שהיא כל הזמן רק ישנה וכמעט לא משחקת וקופצת כמו גור נורמלי. אני לא אומרת שבכלל לא יש פעמים שהיא משחקת עם הבוגרים אבל 90% מהזמן היא מעדיפה לישון. ודבר אחרון, הפה והאף שלה כל הזמן רטובים מדי למרות שאין לה בכלל נזלת. איך זה יכול להיות?
אני מזמינה אתכם לקבוצת ה'פייסבוק'
17/04/14 18:30
171צפיות
אנחנו מאות אנשים חובבי חתולים.
יש לנו קבוצה ב'פייסבוק' בה אנחנו משוויצים להנאתנו
בילדים בעלי הפרווה וארבעת הרגליים.
אתם מוזמנים !
כתובות אינטרנט מצורפות:
גם אנחנו מאות אנשים חובבי חתולים ויש לנו
17/04/14 18:50
141צפיות
פורום בו (לדעתי) הרבה יותר נוח לשאול שאלות ולקבל תשובות ולא רק להשוויץ.
אז אתם מוזמנים להצטרף!
שוב - הנימה הכל כך אופיינית פה !
17/04/14 19:25
114צפיות
מישהו אמר משהו נגד הפורום שלך ?
מישהו רמז שכדאי לא להיות פה ?
תנשום רגע לפני שאתה שופך מילים על המקלדת.
חג שמח !
זו לא ממש קבוצה לאוהבי חתולים
17/04/14 19:35
124צפיות
יותר מדי תמונות של המלטות (של חתולות בית לא מעוקרות מטעמים "הומניים" למיניהם), ושל חתולים גזעיים שנקנו באלפי שקלים. במיוחד אהבתי את האיסור לפרסם חתולים לאימוץ, ואת הבקשה להימנע מדיונים על עיקור וסירוס  - כי זה פשוט לא נעים...!
יש בקשה גם להימנע מדיונים על הרבעות
18/04/14 08:01
84צפיות
מכללי הקבוצה עולה שהם בסך הכל רוצים להשוויץ בחתולים שלהם ולשתף את חבריהם לאהבה ומשתדלים לשמור על האיזון מבחינת הרבעה/עיקור.
אם מאפשרים פירסום תמונות של
19/04/14 02:03
47צפיות
של חתולות שיוצאות מהבית ודגש על לא לציין עיקור\סירוס זו לחלוטין קבוצה שלא מעודדת טיפול נאות ודאגה לחתולים.
לפרסם תמונות של המלטות מבלי להביא למודעות אפילו את עניין צמצום אוכלוסיית החתולים. משמע קבוצה שמעודדת המלטות לא מבוקרות שזה ההיפך הגמור מאהבה ואיכפתיות לחתולים.
º
19/04/14 22:53
2צפיות
17/04/14 22:05
104צפיות
קראתי 3-4-5 פעמים את מה שדימיטריגו כתב, ואני לא מצליחה להבין למה התגובה שלך כזאת. הוא לא אמר דבר נגד הקבוצה בפייסבוק, רק הזמין לבוא אלינו במקום שנהגר אליכם...

אני אישית ממש גרועה בפייסבוק ובאמת נוח לי יותר מסגרת של פורום. אין לי שום בעיה לומר גם אני: אם מתחשק לכם, בואו לבקר.
שכחת להגיד
19/04/14 22:52
13צפיות
ומעודדים המלטות על ימין ועל שמאל.
שלום, התייעצות בנוגע לחתולה
18/04/14 00:45
102צפיות
יש חתולה ג'ינג'ית שאני מאכילה מאז שהיא גורה, עברתי איתה סיפור ארוך שמלווה בהצלת חיים בעזרת עמותת גירגורים ואפשר להגיד שבזכותם היא קיימת עכשיו. היא מתוקה, היא גדלה בחצר שלי ואני דואגת לה למזון ואוכל בגלל שלצערי אין באפשרותי לגדל אותה בבית. בחורף דאגתי לה גם לפינה חמה כמה שיכולתי.
כרגע אני בהתלבטות: היא בעונת הייחום, באים אליה המון חתולים שמנסים להזדווג איתה בחצר או שזה כבר קרה, מה שמאוד הפריע לנו. אני מתבלטת אם לעקר אותה למרות זאת שהיא לא חיה בתוך ביתי, ולהמשיך להאכיל אותה ולטפל בה, או פשוט לשחרר אותה לרחוב חזרה, להפסיק להאכיל אותה, כי עם כמה שזה עצוב לי, שאר הדיירים בביתי והשכנים המשותפים לא יקבלו את זה שיהיה לנו גורים ליד הדלת
מה אתם מציעים לי? אני נורא חוששת מהפעולה של העיקור, חוששת שיקרה לה משהו, חוששת שהיא תיפגע מכל התהליך ותחטוף טראומה ...
אשמח לתגובות ולעצות.

אגב, בעבר מישהי מדהימה מהפורום פה ממש עזרה לי והפנתה אותי במסרים ללוכדי חתולים ולרשימת מעקרים באיזורי, אני אעבור על המסרים בתקווה למצוא זאת, אך קודם, מחכה לדעתכם......

אגב בקשר למחירי עיקור
18/04/14 01:17
68צפיות
ראיתי שעמותת SOS מציעה שירות עיקור כולל לכידה במחירים מוזלים. האם ניתן לסמוך עליהם? יש עמותה באיזור חדרה שאתם מכירים שמעקרת במחיר מסובסד?
את מחדרה?
19/04/14 16:36
26צפיות
אם כן, מתקיים כרגע מבצע לעיקור וסירוס חתולי רחוב *בחינם*
את מוזמנת לפנות במסר לפרטים. אשמח לסייע
º
שלחתי לך מסר. תודה מראש!
19/04/14 18:13
3צפיות
במצב הקיים
18/04/14 08:35
66צפיות
מבחינתי אין שום ספק בכלל : לעקר. דווקא חתולה שחיה בחוץ חשוב לעקר, ובמצב שתיארת - רצוי כבר היום להתקשר לקבוע תור כי הגורים כבר בדרך.

כפי שאני רואה זאת, מאחר שכבר בחרצ לטפל בה והיא רגילה לטיפול, אין אופציה 'לשחרר אותה לרחוב' - שאני מנחשת מאופי תיאור הבעיהשהכוונה לקחתה מהחצר ולזרוק אותה במקום אחר. זו בפירוש תהיה פגיעה חמורה בחתולה, פגיעה ישירה שבהחלט עשויה להביא למותה, וגם עומדת בניגוד לחוק (חוק צב”ח אומר שאין להעביר חתולים למקום שבו אין מקורות מזון זמינים וישירים, והכוונה כמובן איננה לפחי אשפה אקראיים).

תראי, גם אם הניתוח (וזה ניתוח, לא משחה או פלסטר) מפחיד אותך, את יכולה לקרוא על זה באינטרנט המון חומר. ארגוני הוטרינריה של כל מדינות המערב, ואזכיר את דוברי האנגלית שביניהם כי אם תסתכלי ברשת מן הסתם יהיה לך אפשרי לקרוא אנגלית: ארה'ב, בריטניה, קנדה וכו'  -- כולם ממליצים פה אחד לעקר ולסרס. ומונים לא רק את הרצון להגביל ילודה אלא גם סיבות נוספות כמו הקטנת הסיכוי לסוגים מסויימים של סרטן ושיפורמשמעותי באיכות החיים.

מבחינת עלויות, האופציה היקרה ביותר (אבל בדרך כלל גםהאמינה ביותר) היא וטרינר פרטי. אופציות זולות יותר מצויות במרפאות של עמותות, אם תכתבי באיזה אזור כללי את חיה אולי נוכל להמליץ לך לאן לגשת. אופציה אחת שקיימת חינם אבל לא תמיד די מהר באזורים מסויימים היא עיקור חתולי רחוב על ידי הרשות העירונית המקומית. במגרה זה, נכנסים לתור וצריך לוודא שהחתולה מוחזרת למקום ושלומה טוב.
לא
19/04/14 18:11
12צפיות
חלילה, אני לא אקח אותה מהחצר ואזרוק במקום אחר, אין לי לב לזה, חשבתי על להפסיק להאכיל אותה ופשוט לתת לה להתסדר בכוחות עצמה עד שתתרגל לא להגיע לאותו מקום. כלומר לחצר שלי (גם לזה אין לי לב, זה מחוסר ברירה )
אני בינתיים שלחתי לפעילה באיזורי מעמותת SOS הודעה שאני מעוניינת לעקר חתולה וצריכה עזרה או מחיר מוזל , היא אמרה שתיצור איתי קשר אחרי החג.

תודה על תשובתך, שיהיה המשך שבת שלום, ושבוע טוב לאחר מכן..
אני לא חושבת שיש סיבה להתלבטות
18/04/14 20:16
43צפיות
אני מבינה את הקושי שבלהכניס אותה לניתוח (עיקרתי את שלי ממש לא מזמן ונפשית זה לא קל) אבל לפי מה שאת מתארת רוב הסיכויים שהיא כבר בהריון והתוצאות של זה הרבה יותר גרועות
תודה רבה על תשובתך ו..
19/04/14 18:13
21צפיות
היא החלימה מהר אחרי שעיקרת אותה? היא סבלה? אני נורא חוששת לפגוע בה נפשית או פיזית. אבל מניחה שהם יודעים את עבודתם.

תודה מראש על תשובתך
התאוששה לחלוטין תוך יומיים
19/04/14 20:46
15צפיות
באמת, הייתי בטוחה שיקח לה איזה שבוע לחזור לעצמה, אבל היא התחילה לטפס על דברים כבר למחרת ואחרי יומיים כבר לא היה נראה שכואב לה משהו.
זה אף פעם לא קל לראות חיה אהובה במצב כזה, אבל את צריכה לזכור שזה לטובתה ולטובת הגורים שנידונים לחיי רחוב אומללים
תראי, מצאתי אותה ברחוב לפני חודש וחצי. היא היתה בערך בת 4 חודשים והיתה חולה במגוון מחלות נוראיות שהיא חטפה ברחוב.למעשה היא היתה מרחק של יומיים שלושה ממוות בטוח ומלא יסורים. גם שלושת שבועות הטיפול הרפואי היו גיהנום עבורה והלב כאב לי כל יום.ואחרי כל זה את יכולה לתאר לעצמך כמה קשה היה לי לקחת אותה לוטרינר לעיקור... אבל ידעתי שאם יהיו לה גורים, זה בדיוק הגורל שמצפה להם גם ויש כ"כ הרבה גורים אומללים שנולדו לגורל הזה ומתים כל יום בסבל. אניחושבת שאם יש אפשרות לעשות משהו בנידון, אז אנחנו חייבים. והעניין הוא שבסופו של דבר העיקור הוא באמת שטויות, נדמה לי שזה יותר קשה לנו מלהם.
º
צודקת, תודה גדולה
19/04/14 21:05
5צפיות
ועוד משהו
19/04/14 20:49
16צפיות
לפי מה שאת מספרת, אם לא תעקרי אותה, היא תאלץ להתרחק מהחצר ולהפסיק לקבל אוכל והגנה באופן סדיר. זה הרי פי אלף יותר גרוע עבורה מעיקור
נכון
19/04/14 21:07
13צפיות
אני רק חושבת על להפסיק להאכיל אותה ועולה לי דמעות, כמה אהבה היא נותת!!! כל כך מדהימה !
בנתיים אני קורא לו סאנדיי
17/04/14 12:03
241צפיות
 בנתיים אני קורא לו סאנדיי
כי סאנדיי זה חמוד והוא הכי חמוד וכי ביום ראשון שעבר שלפתי אותו מפח הזבל (הצעות לשמות משופרים יתקבלו  בברכה)
הוא בן שבועיים וחצי עד שלושה, יש ניצני שיניים, כבר עושה פיפי בארגז (קקי לא אבל זה עניין של זמן), עדין מאוד, מתוק.
האוזניים כבר זקופות, ההליכה משתפרת כל יום, הוא עושה קולות ממש מצחיקים ובעיקר בעיקר,
הוא צריך בית מעולה שבמעולים!
אמצו אותו!
(ימסר כמובן רק כשיגמל מבקבוק ויהיה עצמאי, עניין של איזה שבועיים)
º
אהלן פורום
17/04/14 12:04
171צפיות
אהלן פורום
º
מבט למצלמה
17/04/14 12:06
165צפיות
מבט למצלמה
º
חמוד חמוד
17/04/14 12:07
149צפיות
חמוד חמוד
º
מלאך.
17/04/14 12:09
145צפיות
מלאך.
º
17/04/14 16:23
6צפיות
איזה יצור מהמם!
17/04/14 16:50
70צפיות
עם תמונות כאלה נראה  לי שהקטן הזה ייחטף
גם נשמה גדולה וגם צלם מעולה
17/04/14 18:27
88צפיות
אתה רב אמן - התמונות פשוט מדהימות !!!
מה שלום הג'ינג'ון השני ?
ואיך הולך לכולכם ביחד ?
וואי וואי, תודה רבה
17/04/14 18:55
82צפיות
הכתום השני, "הגדול" בסדר גמור.

התקדמנו בימים האחרונים.
הוא כבר לא מקבל מטרנה אלא רק יבש מורטב וטורף את זה.
הוא מילל לעוד אבל אני לא נותן כי זה נראה לי מוגזם.
סליחה אם את רגישה לתיאורים אבל היום הוא עשה גליל קקי באורך של איזה 10 ס"מ, הייתי בהלם ושמחתי לאללה.
הקקי שלו נראה טוב מאוד מאז המעבר ליבש מורטב.
הוא שותה עצמאית מהכלי מים...
הקיצר מה שמפריד בינו ובין עצמאות מוחלטת זה המעבר מיבש  טחון מורטב לגרגירים שלמים יבשים.

הם חברים טובים, רבים ריבי גורים, ישנים ביחד, כואב לי לחשוב על הרגע בו אמסור את הגדול לבית מאמץ והקטן ישאר לבד.
º
הנה דוגמית מעוד סט תמונות שצילמתי את הגדול
17/04/14 18:56
161צפיות
הנה דוגמית מעוד סט תמונות שצילמתי את הגדול
מצטרפת למחמאות
17/04/14 20:33
76צפיות
התמונות מעולות. ממש תמונות לפוסטרים.
נכון!
17/04/14 22:01
83צפיות
באמת תמונות נהדרות. למעשה, נראה שיש לך פוטנציאל לקריירה אמיתית ורווחית פה, לא קל לצלם תמונות כאלה טובות, בטח לא של גורים...

לימבו, אתה מטפל בגורים נפלא. הם נראים נהדר! מותר לי להגיב למשהו שכתבת (לא ביקורת, חלילה, רק תגובה)? ציינת שהגדול מבקש עוד אוכל אבל זה נראה לך הרבה. לעניות דעתי, אין סיבה להגביל גורים באוכל, הם כעת בשלב של גדילה מהירה מאוד שצורכת המון אנרגיה. רק מחשבה.
אני מודע לזה
18/04/14 02:00
152צפיות
אני מודע לזה
אבל באמת שאני נותן לו מנות יפות.
זה לא שהוא ממשיך לצרוח לאוכל, מקטר איזה דקה וזהו.
קראתי שיותר מידי אוכל מעודד שילשולים אז אני נזהר.

מה שכן, הוא בטח היה מסכים איתך
אוכל
עוד אוכל
º
איזה תמונה משעשעת! אתה צלם בחסד!
18/04/14 08:01
21צפיות
º
18/04/14 11:32
4צפיות
17/04/14 22:25
48צפיות
יש לו אופי
מקסימים והתמונות מרהיבות
18/04/14 10:23
38צפיות
כל הכבוד ונשיקות לג'ינג'ים (רצוי באף).
העיניים של סאנדיי
18/04/14 11:21
158צפיות
העיניים של סאנדיי
העיניים של שניהם בצבע כחול עמוק וקשה לי להראות את זה בתמונות (תאורה רעה אצלי בחדר)
אבל פה הצלחתי
º
לחצו על פתח קובץ בחלון חדש בשביל גודל מקורי
18/04/14 11:24
20צפיות
סירטון של הגדול
19/04/14 09:32
30צפיות
כבר תפס צורה של חתול, גדל לאללה

לינק
כתובות אינטרנט מצורפות:
סירטון של סאנדיי פורק אנרגיות
19/04/14 10:14
43צפיות
איזה מתוקים
19/04/14 11:47
33צפיות
כיף לך
תמשיך ליהנות
הוא לא התחרפן... הוא מאושר
19/04/14 19:25
20צפיות
אני חושבת שבתוך תוכך אתה לא באמת רוצה למסור אותם אחרת היית רושם פרטי התקשרות, אם היו כאלה הייתי עושה בכיף שיתוף בפייסבוק
את מאוד טועה, אני הכי רוצה למסור אותם
19/04/14 19:56
27צפיות
לגדול יש כבר בית מאמץ פוטנציאלי.
הם רוצים אותו עצמאי אז זה יקח עוד איזה שבוע-שבועיים,
ברגע שיאכל אוכל יבש ולא יבש-טחון-מורטב

ולסאנדיי אני מחפש, זה למה אני מעלה תמונות שלו לפה.
אני מבקש מכל מי שרואה את ההודעות שלי לפרסם את סאנדיי ואת הרצון שלי למסור אותו (לבית הכי מעולה שאפשר.רצוי כזה עם עוד חתול/ים ואנשים עם נסיון בגידול)

כל מי שמעוניין שיפנה אליי למייל
limbo166@gmail.com

חתולה בשמלה, אשמח אם תפיצי אותו בכל מדיום אפשרי.

תודה
דיני נפשות
17/04/14 00:02
167צפיות
שלום,
מתנצלת על הטון הדרמטי אבל מדובר בחיי חתולה שעומדים להתהפך מן הקצה אל הקצה ואני מנסה להתייעץ במוחות הטובים כאן למזער נזקים עד כמה שאפשר.
אני נאלצת לעבור דירה כיוון שהנוכחית נמכרת, מדובר בשבועיים שיש לי לחיפוש דירה ולא- אמצא עצמי בעצמי כחתול רחוב משוטט וניזון מתחנות האכלה מזדמנות...
הסיפור הוא מורכב משום שמדובר בחתולה שהיתה בסביבה לפני- מעוקרת וניזונה מתחנת האכלה, יום אחד הגיעה לחצר שבדירתי ומאז אנחנו יחד כארבע שנים (אני משערת שהיא קרוב לחמש בגילה). החתולה פוחדת פחד מוות מבני אדם והקשר שלנו נבנה לאט ובהדרגה וכיום היא נותנת לי ללטף אותה, מגיעה הביתה עם רדת הערב וישנה בלילה בדירתי. יש לה פתח כניסה ויציאה חופשיים,  הקשר שלנו חזק ומיוחד ובלעדי (טוב זה בטח יעיד כל בעל חתול על חתולו הפרטי...)- והיא פוחדת מאוד מחברת אנשים אחרים ובורחת כל אימת שהם מגיעים לסביבת ביתי. יש לה סוג של מרכיב כלבי עד כמה שזה נשמע מוזר ולמרות העצמאות הרבה שלה היא מזהה אותי כמנהיג הלהקה- מקשיבה לי ומבינה שפה ומילים.
היא מחוברת מאוד ללהקת החתולים ולסביבה הירוקה שטובלת בגינות רבות. התפילה שלי שאמצא תוך שבועיים בית  קרוב בסביבה אבל הסיכויים הם אפסיים. לכן אין מנוס מלעקור למקום אחר. אני מחפשת בית עם חצר או לפחות כניסה נפרדת- כי אין מצב שהיא תכנס לחדרי מדרגות מתוך החשש מאנשים.
אני לא דיברתי עדיין אפילו על הצד שלי- כי זה נראה לי פקטור פחות משמעותי- שמירת חייה ושביעות רצונה נראים לי יותר רלוונטים כאן. אבל ברור לי שלהשאיר אותה פה בסביבתה הטבעית רחוקה ממני יהרוס אותי מגעגועים ודאגה.
וזו בעצם הדילמה: האם עדיף לחתול חצי רחוב (בסביבה מוגנת ומלאת גנים) להשאר במקומו ולא לעבור למקום חדש בו יהיה גם חצי רחוב (כמובן אם הפרוצדורה הראשונית של להשאיר אותו תקופה בבית בלי לתת לו לצאת)- כיוון שאז נשקפת סכנה לחייו. האם חתול במקום חדש עלול ללכת לאיבוד?
זו לא חתולה שאפשר להרים אותה או ללכוד אותה אח"כ. היא חתולת פרא בעלת אמון שברירי שחלון ההזדמנויות היחיד ללכוד אותה הוא רק בדירה- וזה בתנאי שהיא תהיה מספיק תמימה להכנס לכלוב- כשיש לה תמיד אופציה לאכול בתחנת האכלה מול הבית.
אני מתקשה להשלים עם אופצית הפרידה גם בגלל שאני לא רוצה לדון אותה לחיי רחוב וגם בגלל הקשר המיוחד בינינו שאני מרגישה שהוא כבר חלק מתמונת עולמה (היא קופצת לקראתי ומייללת כל בוקר וכל יום כשאני נכנסת הביתה) למרות שבמקור היא חתולת רחוב.  נכנסתי לליבה ואני חוששת שמשהו רע יקרה לה עם הפרידה. חלק בתוכה ימות.
האמביוולנטיות שלי כרגע סביב העניין עוברת גם אליה. אני נורא רוצה אותה קרובה אלי ומוכנה לעבור לכל מקום שבו יהיה לה טוב. החשש הוא גם שהיא עלולה לחזור לסביבה הקודמת ושיקרה לה משהו בדרך. לא רוצה טרגדיות- מוכנה לשלם כל מחיר שימזער נזקים- מגיע לנשמה הזו החיים הכי טובים שיכולים להיות, זה לא הוגן שגורלה נחרץ בגלל עניין טכני.

כל הנושא הזה חדש לי לגמרי. אם היתה רק חתולת בית לא היתה לי בכלל דילמה. השאלה על מה היא מוותרת יותר חשובה- וגם שאלת ההסתגלות. אבל החשוב ביותר הוא אורך חייה ואורח חייה. אני רוצה אותה חיה ומאושרת. ואם אפשר גם אותי זה יהיה נפלא:)
תודה רבה לכם וקשובה לעצותיכם (ובבקשה תגידו לי לקחת אותה איתי:).

אני לא חושבת שיש תשובה קלה
17/04/14 09:23
92צפיות
מצד אחד, לא מחכה לחתולה הזו כלום אם תשאירי אותה מאחור. מצד שני, ברור שאת במצב בו עלייך קודם כל לדאוג לעצמך למגורים חדשים.

אם כן תחליטי לקחת אותה, אזי כמובן זה אפשרי כשעושים זאת עם כל כללי הזהירות הנכונים ותוך שישוש בתקופת איקלום בבית כפי שאת כבר ציינת שידוע לך. חתולים בהחלט מסוגלים לעבור דירה, גם אם צריך לעבוד על זה
תודה רבה על התשובה:)
17/04/14 16:31
55צפיות
אני מבינה מתשובתך שבכל מקרה עדיף לחתולה להגר עם בעלה גם במחיר של ויתור על הסביבה הקודמת? עדיף לבחור סביבה רחוקה עד כמה שאפשר כדי שלא תחזור על עקבותיה או שזה כבר לא משנה?
וכמה זמן איקלום וסגירת פתח היציאה מומלץ (מינימום ומקסימום)?
תראי
17/04/14 17:14
57צפיות
יש פה כל מיני גורמים בתמונה, אבל אלא אם כן יש מקור מזון קבוע בסביבה הקיימת ומי שידרג לטיפול רפואי בעת הצורך, מה הרווח שיהיה לחתולה מהשארות מאחור?

בהכללה גסה, הכי טוב לא לתת לחתול לצאת בכלח, רבל אם את רוצה ומתעקשת שכן תצא עדיין נדרש זמן איקלום של לפחות שבועיים בפנים. במקרה שלכם הייתי אומרת יותר מזה, כי אמרת שזו לא חתולה עם בטחון גדול בקשר ביניכן.

באשר למרחק מהסביבה הקיימת, איני יודעת. אם היא תרגיש בטחון וההתאקלמות תהיה די הדרגתית, כנראה לא אמורה להיות בעיה. אם יהיה במקום החדש משהו מפחיד זה כנראה לא ממש יעזור לאיקלום...
אני מתנצלת
17/04/14 17:44
60צפיות
לא הבנתי
למה התכוונת ב"לא לתת לחתול לצאת בכלח"?

הקשר בינינו הוא מאוד חזק רגשית- השבריריות באמון קשורה למצבים פתאומיים לא צפויים (כמו רצון לשים  לה טיפות בצוואר נגד פרעושים ואז היא בורחת ונעלמת ולנה מחוץ לבית וחוזרת רק למחרת, שיפוצים וכניסה של אדם זר לדירה וכו')- ותמיד קיים חשש שמשהו ישתבש לה בשגרה.
כמו שציינתי קודם מה שיש בסביבה הנוכחית הזו  טרם המעבר זו פינת האכלה- אבל אני לא יכולה לסמוך על המאכיל  שיעקוב רפואית אחריה. הרווח שלה זה חבורת החתולים הקבועה, הסביבה הירוקה שהיא כה אוהבת והשגרה. אני מרגישה שקשה לעמוד בתחרות עם תנאי שטח כ"כ טובים- אבל הקשר איתי הוא גם פקטור שקשור ברווחתה הנפשית והפיזית. אני רוצה לנטרל את השיקול האישי שלי ולחשוב מה הכי עדיף לה. כי באינסטינקט הראשוני אני רוצה לקחת אותה איתי כי ככה היא בטווח ראיה והשגחה שלי. אני לא סומכת על הרחוב שישמור עליה, אני יודעת שהיא עצמאית אבל היא צריכה מבוגר אחראי מאחוריה שילווה אותה כל הזמן. כל החלטה שלא תהיה היא בגדר הימור, לכן אני רוצה ללכת על הסטטיסטיקה הבטוחה יותר. יש פה באמת הרבה גורמים ואני מתקשה להחליט ולנתב ביניהם.
או קיי הבנתי אני חושבת...
17/04/14 17:51
49צפיות
לא לתת לחתול לצאת בכלל.
זה בעייתי לאור זה ששלושת רבעי עולמה מבוסס על החוץ. היא תשתגע בבית וזה לגזול חלק ניכר מהחיים שלה כשאני כולאת אותה בבית לכל החיים. אני חוששת שזה יגרום לה לדכאון, או שאני לא מבינה גדולה בזה. היא כ"כ אוהבת לרוץ עם החתולים לרדוף אחריהם, יש לה גם כמה פרטנרים קבועים. היא חיה חיי קהילה מאוד מפותחים וזה לא הוגן יהיה לדעתי לקחת את זה ממנה.
תיאלצי לבחור בסופו של דבר
17/04/14 18:34
49צפיות
לפי מיטב שיקול דעתך, כמו כולנו...

וכן, אני כותבת מהסמארטפון אז יש מלא טעויות הקלדה
צודקת...
17/04/14 18:59
45צפיות
נכון בסופו של דבר צריך לבחור,
אי אפשר לחזות שום דבר:(
נקווה רק לטוב
והמון תודה על הזמן שהקדשת
דעתי
19/04/14 15:30
38צפיות
קחי אותה איתך.

אתן ביחד 4 שנים, את משערת שהיא בת 5. את מתארת חתולת "רחוב" (מיד אסביר למה המרכאות ) פחדנית, שיצרה איתך קשר מיוחד, וכיום היא ישנה בדירתך מדי ערב, היא מחכה לך מדי יום, מתלטפת. נכון, פוחדת מזרים, ואוהבת להיות גם בחוץ, אבל החיים שלה איתך והחיים בדירה הם אינטגרלים עבורה.
ובכן - היא מזמן כבר לא חתולת "רחוב". היא החתולה שלך. מזל טוב
את בעצם מתארת יחסים של בעלים וחתולה, כשהחתולה היא מה שמכונה indoor-outdoor, כלומר מבלה חלק מהזמן בבית וחלק מהזמן בחוץ. הרבה חתולי בית חיים כך, והם חתולים עם בעלים לכל דבר. לפי דעתי - קחי אותה איתך.

אם לא תקחי אותה, לפי דעתי היא אולי תוכל להסתגל לחיים בלעדייך, אבל הנה החששות שלי:
1) היא תמשיך לנסות להכנס לדירה, ולכי תדעי אם הדיירים הבאים יאהבו את זה ואיך יגיבו...
2) אם היא אכן ישנה בדירתך כל לילה - היא תאלץ למצוא מקום חדש לישון בו. לא פשוט. לחתולי רחוב דינמיקה משלהם, ואם היא פתאום "משנה סטטוס" מבחינתם, וצריכה למצוא מקומות מסתור ושינה חדשים - היא עלולה להתקל בבעיות מול יתר החבורה שחיה בחוץ.
3) אוכל. כתבת שיש תחנת האכלה ממנה היא הגיעה. האם היא גם אוכלת אצלך? אם כן, ואם היא התרגלה לאכול אצלך - יהיה לה קשה לחזור למצוא אוכל בחוץ (אלא אם היא עדיין אוכלת בתחנת ההאכלה).
4) היא תחווה נטישה. וזה יהיה מאוד חבל ועצוב, בעיקר כי גם נשמע שאת מאוד מסורה אליה ואוהבת אותה, אין סיבה שלא תישארו יחד. אגב - ברור לי שה"תשובה" לטיעון שאמרתי הרגע היא שאם תקחי אותה איתך - היא תחווה נטישה מבחינתה כלפי המקום אותו היא מכירה ואותו היא אוהבת. נכון, לכן יש פה התלבטות. אבל ממה שאת מתארת, אני חושבת שהאיזון יותר נוטה לכיוון לקחת אותה איתך.

ממה שתיארת - אתן קרובות, וחצי מהחיים שלה איתך. אם תמצאי דירה עם חצר, או כניסה נפרדת, או קרקע, בסביבה שקטה יחסית - לפי דעתי היא תסתגל למקום החדש. בהתחלה תסגרי אותה רק בתוך הדירה החדשה, עם כל החלונות סגורים ובלי אפשרות לצאת. יהיה קשה, אבל זה הכרחי. רוב החתולים כשעוברים דירה לדירה חדשה - מסתגרים בהתחלה בפינה באחד החדרים ולאט לאט יוצאים לסקור את הדירה החדשה. לאחר כחודש (פלוס מינוס, תראי איך הולך) תוכלי לתת לה לצאת גם בדירה החדשה, בהתחלה בהשגחה. גם חתולים שחיים כחתולי בית-חוץ עוברים דירה עם הבעלים שלהם, וכך עושים. יש גם כאלה שמרגילים את החתולים לסביבה החדשה עם ריתמה ורצועה, כמו של כלב קטן (חובה שתהיה ריתמה, לא קולר!). לא מתאים לכל חתול, ולא בטוח שהיא תתן לך לפי מה שאת מתארת, אבל תנסי.

אם בכל זאת היא נשארת מאחור - תתחילי להרגיל אותה כבר עכשיו שלדירה היא לא נכנסת, ותוודאי שהיא אוכלת בפינת ההאכלה ולא אצלך. ותדברי עם מי שמאכיל בפינת ההאכלה, שיהיו מודעים לענין וישימו לב באופן מיוחד אליה.
תשובה מדהימה
19/04/14 18:24
22צפיות
אשמח אם תייעץ/י גם לי :)
מזל טוב!!! הגורים בני 30 יום!
19/04/14 09:51
70צפיות
היום יומולדת 30 יום לאלפא מומפסה וסימבה.
אתמול בערב אכלו יבש מורטב פעם ראשונה.
אין לכם מושג בכלל איזו התרגשות עברה עליי.
ראיתי שהם לועסים את הפיטמה של הבקבוק בחוסר שביעות רצון ומוציאים אותה מהפה.
מאד דאגתי. ואז הבנתי שהם מחפשים משהו אחר.
מיהרתי להספיג יבש במים וחיכיתי שיהיה מוכן בזמן שהם צרחו למוות

ואז הגשתי לכל אחד בתורו כופתית רכרוכית ומטנפת.
זה היה ממש טירוף: הם השתוללו על זה.
אבל לא הצליחו לאכול לבד כששמתי גוש פירה כופתיות למרגלותיהם.
הם צריכים שאני אגיש להם לפה.
מקווה שהם ילמדו לאכול את זה לבד ב-3 ימים (החופש שלקחתי מהעבודה).
עוד מעט אצלם אותם ואפרסם
19/04/14 10:19
25צפיות
מזל טוב,לקטנ-דולים!

אל דאגה בקשר לאכילה העצמאית, זה ככה בהתחלה, לוקח קצת זמן לקלוט שאפשר גם ללכת לקחת לעצמך ולא שרק יגישו לך לפה מרגע שהביעו התלהבות, אם יהיו די רעבים יאכלו גם את ה'פירה', אבל בהתחלה סביר להניח שיתלכלכו וילכלכו כהוגן.
º
19/04/14 11:49
6צפיות
º
|מזלט הרבה נחת מהגור
19/04/14 12:20
9צפיות
שתייה
18/04/14 23:04
44צפיות
לחתולה שלי יש כלי שתייה מפלסטיק, אבל היא לעולם לא שותה ממנו, רק מהברז במטבח.
ברור לי שמים זורמים זה טעים יותר, אבל האם ייתכן שהבעיה נובעת מהפלסטיק? כלומר אם אשים לה מים בכלי נירוסטה, היא כן תשתה מהם?

תודה.
סביר שלא, אבל שווה לנסות
19/04/14 02:42
32צפיות
מה שהחתולה שלך כנראה כן תאהב, זאת מזרקה.
זהו מתקן מים זורמים לחתולים, אפשר לקנות בכל חנות חיות או באינטרנט.

אגב, שמתי לב שהחתולים שלי שותים יותר מאז שהרחקתי את כלי המים מהאוכל. שמתי כלי מים אחד במטבח ואחר באחד החדרים, והם ממש אוהבים את זה.
אולי יש לכם חתול, אבל...
17/04/14 15:44
229צפיות
אולי יש לכם חתול, אבל...
כזה יפה כמו החתולה שלי?
יש רק לי :)
מוזמנים לשרשר לפה תמונות של החתולים שלכם.
לא בדיוק שלי,אבל...
17/04/14 16:19
183צפיות
לא בדיוק שלי,אבל...
היא חתולת רחוב שאני דואגת לה מאז שנולדה וננטשה ע'י אמה.כיום אני משערת שהיא כבת 5-6 שנים.
היא נכנסת אלינו לבית כמעט כל יום,אוכלת ושותה ואח'כ הולכת לחדר של הבן שלי וישנה על המיטה שלו כמה שעות.
מה שמעניין,היא בוחרת תמיד בחדר שלו והכי אוהבת לישון על הבגדים שלו,אם הם על המיטה.
בתמונה,הפרינססה ישנה על הג'ינס שלו.
חתולת פרה יפה
18/04/14 02:53
52צפיות
איזו מיוחדת...
אני אוהבת את חלוקת הצבעים הא-סימטרית בפנים שלה.
זה ממש מיוחד, גם אצל החתולה שלי יש חלוקת צבעים משובשת שכזו-
הכי יפה בארץ!
ואני חושבת שאם את דואגת לה כבר 6 שנים את יכולה להכתיר אותה כחתולה שלך:)
כיף לכם..
היא באמת מיוחדת (לפחות בשבילי)
18/04/14 11:32
48צפיות
אני מתייחסת אליה כאל החתולה שלי,אבל מכיוון שהיא חתולת רחוב
היא לא נשארת הרבה זמן בתוך הבית.
היא מבקשת לצאת כשנמאס לה או כשיש לה צרכים,עומדת ליד הדלת ומייללת ואח'כ בד'כ לא חוזרת עד למחרת.
למזלנו,היא מעוקרת,כך שאין דאגות שיהיו גורים וכל הבלגאן עם הזכרים בזמן ייחום.
הייתי מאוד רוצה לרסס אותה בפרונטליין כדי שלא תדביק את הכלבה שלנו בפרעושים,אבל פעם אחת ניסיתי והיא נבהלה וברחה...
º
תנסי לשים לה אמפולה של חתולים. וכל הכבוד לך|4
18/04/14 17:10
13צפיות
בגלגול קודם
18/04/14 07:34
129צפיות
בגלגול קודם
חתולה שגדלה אצלי בחצר בדירה אחרת ששכרתי לפני כמה שנים בשלב מסויים המליטה ומכל הגורים נשארה לה אחת שגדלה ובגרה.

לחתולה האמא הבנות שלי קראו GRAY
ואז הגיעה Fog
18/04/14 07:40
111צפיות
ואז הגיעה Fog
וכשעברנו דירה ובאנו לקחת איתנו את גריי ו-פוג - דווקא גריי שהתחברה אלינו כל כך, החליטה שהיא לא באה.
התחבאה מתחת למכוניות בחנייה ליד החצר ולא רצתה לבוא איתנו.
פוג כבר לא ינקה עוד והייתה בערך בת שלושה חודשים. לא רציתי שהיא תגדל כחתולת רחוב וגם רציתי שגריי תגור איתנו אבל גריי הייתה חתולת חצר וכנראה רצתה את החופש שלה.

ואז נשארנו עם פוג.
º
ישנה עם משמש הכלבה שלנו
18/04/14 07:41
105צפיות
ישנה עם משמש הכלבה שלנו
º
יצאו לכם גורים עם צבעים מיוחדים
18/04/14 19:21
15צפיות
גריי משחקת עם מילקי בחצר
18/04/14 07:42
102צפיות
גריי משחקת עם מילקי בחצר
מילקי הבן של משמש היה איתנו עוד קצת אחרי שעברנו מהחצר ואז מצאנו לו בית מאמץ, שנתיים אחרי שנולד, שנה ושמונה חודשים אחרי שהתחלנו לחפש לו בית.
וכיום יש את החבר'ה האלה
18/04/14 07:47
93צפיות
וכיום יש את החבר'ה האלה
קיטי, MELOW וטייגר
º
קשקשן
18/04/14 07:49
91צפיות
קשקשן
º
נסיכה
18/04/14 07:52
86צפיות
נסיכה
איזו יפה!
18/04/14 19:20
22צפיות
טורטית בהירה אפורה- איזה ייחוד...
זקוקה בדחיפות לעזרתכם
16/04/14 11:58
147צפיות
אז ככה,אספתי גור חתולים מהרחוב
ניסיתי לתת לו  אוכל מוצק או להרטיב את האוכל והוא לא אכל את זה,נתתי לו בסוף תחליף חלב שאלתרתי
אם למישהו יש תחליף חלב שיכול להביא לי,אפילו אם זה מעט זה יעזור כי אין לי אפשרות לקנות.
אהיה אסירת תודה למי שיעזור לי!-אני מאזור חיפה 
תודה לכל הנענים
תחליף חלב ביתי - מתכון
16/04/14 13:48
74צפיות
מתוך המידע בסרגל הכלים של הפורום:

כוס חלב, ביצה, כף שמן זין, כף סוכר. לערבב היטב את החלב, ביצה, וסוכר,ביד או בבלנדר או מעבד מזון, ואז להוסיף בהדרגה את שמן הזית ולערבב. את כל התערובת לשים במקרר ולהוציא כל פעם קצת ולחמם.

את בחיפה, אז אם אחן חנות אוכל לבע”ח שהיא פתוחה כי הכי קל זה לקנות מטרנה ייעודית, אזי כדאי להתקשר לצב”ח-חיפה לברר אם אצלם ניתן לקנות תחליף חלב לחתולים.,בצב”ח-ירושלים אפשר, אז אולי גם בצב"ח חיפה.

לא ברור בן כמה הגור אצלך, אם יש שיניים אז כדאי להמשיך לנסות להאכיל במוצק מורטב. אם יש שיניים ואינו אוכל, אולי צריך וטרינר.

כל הכבוד על ההירתמות למאמץ! אולי אחד החיפאים בינינו יוכל לייעץ יותר. אפשר להעלות תמונה לפה כדי שהכותבים יעריכו גיל ויתנו ייעוץ.

יש לי לתת לך אבל בגלל החג וכל הבולשיט
16/04/14 14:34
76צפיות
זה לא יהיה השבוע (אם שולח בדואר).
אם זה יהיה רלוונטי גם בשבוע הבא דברי איתי
יש לי מטרנה של אנשים. אני בחיפה
17/04/14 09:06
49צפיות
נגמרה לי המטרנה של החתולים ובחנות חסר.
הזמינו לי - אבל עד שגיע עם כל החגים באמצע,
קניתי של אנשים ואני מכינה את זה בריכוז כפול.
אני חיפאית. אז כתבתי לך מסר.
מעדכנת
18/04/14 14:15
106צפיות
מעדכנת
לקחתי את החתולה לווטרינר(נקבה נסתבר)
הוא אמר שלא אמורה להיות בעיה שתאכל כי יש לה שיניים,והפתעה!-חזרתי איתה והיא באמת אכלת מהאוכל
בהתחלה הרטבתי אבל לאחר מכן נתתי לה יבש ולא הייתה בעיה.
עכשיו אני מחפשת לה בית כי אני לא יכולה מבחינה כלכלית לדאוג לה
היא מתוקה אמיתית,ידידותית ואוהבת לשחק
היא עושה צרכים בארגז חול ואוכלת לבד
וכמובן בריאה כמו שור :)
מי שייקח אותה ייזכה

מי שמעוניין או רוצה פרטים שישלח לי הודעה
כמובן שמצרפת תמונה
º
כדי שיראו את התמונה
18/04/14 14:55
22צפיות
º
18/04/14 14:59
6צפיות
אולי עכשיו?
18/04/14 14:58
36צפיות
יש בעיה בתפוז
והבנתי שרק כשמגיבים להודעה עם התמונה
התמונה עולה
בואי נראה אם זה עובד..
אחת
שתים
ו.....

?
º
לא רואים את התמונה?
19/04/14 14:45
4צפיות
º
רואים ,רואים (עכשיו רואים)..גם אתמול ראו
19/04/14 15:45
5צפיות
º
עוד תמונות
19/04/14 17:43
16צפיות
עוד תמונות
º
:)
19/04/14 17:44
12צפיות
:)
º
עוד
19/04/14 17:45
10צפיות
עוד
º
אחרונה חביבה
19/04/14 17:46
13צפיות
אחרונה חביבה
מחפשת פיתרון לשירותים
15/04/14 09:30
214צפיות
מחפשת פיתרון לשירותים
שלושה חתולים שכולם כבר עברו את השנה.
כולם משתמשים באותו ארגז שירותים. חול מתגבש. את הקריסטלי הם פשוט לא סובלים.
לאחרונה החלפתי להם לחול יותר דק ונעים ועושה רושם שהוא יותר יעיל אבל גם אותו כמו את החול הקודם הם מעיפים מהארגז.
בעלי טוען שזה לא קשור לחול אלא לגודל הארגז.

מה ההמלצה עם שלושה חתולים בוגרים לגבי גודל ארגז שירותים?
אולי רצוי שני ארגזים?
איפה מומלץ לשים להם את הארגזים?
כיום הארגז נמצא בכניסה למרפסת שירות סמוך למטבח כי זה המקום היחיד שלא מפריע ואין שם מקום ליותר מארגז אחד.
MELOW הזכר היחיד בבית עושה הכי הרבה בלגן
15/04/14 09:38
163צפיות
MELOW הזכר היחיד בבית עושה הכי הרבה בלגן
הוא עדיין לא מסורס, כבן שנה, אולי קצת יותר.
º
זה אותו חתול שהיה משתין בבית?
16/04/14 21:38
21צפיות
יש לו נטייה להשתין או לסמן בכמה נקודות
18/04/14 07:23
24צפיות
ספציפיות בבית. כשאני מרחיקה אותו מהחדר שלי הוא ניגש לחדר של הבנות ויש לו שם פינה שהוא מסמן. ויש כמובן את הכיור ששם הוא פשוט נעמד עליו ומשתין.
בעלי טוען שהוא מעדיף שאם הוא כבר משתין מחוץ לארגז שירותים שזה יהיה בכיור ולא בשום מקום אחר בבית.
רוב הזמן הוא עושה את הצרכים שלו בחול.
º
מה עם סירוס? זה לא היה בתכנון?
18/04/14 09:10
14צפיות
עוד לא נמצא המקום שיעמוד בתקציב שלי ולהיפך
18/04/14 14:28
27צפיות
עכשיו כשאני בהריון גם לא קל לי להגיע עם מנשא עם חתול בוגר לכל מקום.
ההוצאות החודשיות הקבועות על אוכל וחול ובנוסף היה עכשיו טיפול לכל השלושה ופרעושים - זה הוצאה גדולה עבורי.
בהתחלה ביקשתי וקיבלתי עזרה רבה מהפורום הזה ועוד כמה אנשים טובים שתרמו אוכל, ועזרו עם עיקור לאחת החתולות.
בהמשך כבר לא כל כך ענו לפניות שלי לעזרה, אני מבינה שיש הרבה חתולים לעזור להם, אז אם זה לבחור בין אוכל וחול לבין סירוס, לצערי הסירוס ייאלץ להמתין עד שאוכל לממן אותו או עד שיהיה מי שיוכל לעזור לי.
º
טיפול-צ"ל תילוע
18/04/14 14:30
5צפיות
מה עם צער בעלי חיים?
18/04/14 23:28
16צפיות
עיקרתי אצלם במחיר זול משמעותית מכל וטרינר וסירוס עולה אפילו עוד פחות מעיקור
כדאי לסרס מהר כי
19/04/14 19:39
12צפיות
הוא עלול להתרגל להשתין בכל מקום ואחר כך הסרוס ( אולי-) לא יעזור לעניין הזה!! יש וטר' שמקבלים בתשלומים.
אצלנו
15/04/14 10:38
74צפיות
יש 3 חתולים ושני ארגזים. חול מתגבש (קנדה ליטר).

לדעתי האישית, אם יש יותר משני חתולים, רצוי ארגז נוסף. בכל זאת מדובר בריכוז גדול של שתן וצרכים, ובהחלט יתכן ששניים יצטרכו בו זמנית, או שתהיינה הצקות ומריבות סביב ארגז בודד (כולל דפוסי התנהגות שלא בולטים מיד לעין כמריבה, אבל הם כן בגדר הצקה של ממש).

באשר להעפת חול, יתכן שארגז גדול או סגור יועילו, אבל מנסיוני רוב החתולים מעיפים חול במסגרת החפירות והכיסוי של התוצרת...
הארגז בלה מקסי של פרפלסט
15/04/14 11:06
67צפיות
הוא עולה לא מעט (פעם אחרונה שבדקתי זה היה בערך 300 ש"ח- אבל אולי השתנה או שאני זוכרת לא נכון) אבל שווה כל שקל.

אפשרות נוספת - וכנראה זולה יותר, לגשת לאופיס דיפו או אייס קנה ובנה הקרוב ולקנות ארגז אחסון מפלסטיק, משהו גבוה ורחב- רצוי עם תחתית עבה כמה שיותר וכמובן ישרה, ולעשות בצד של הארגז חור כניסה מספיק גדול. כמו בלינק למטה:
http://tinyurl.com/myeog4b
אצלי שלושה חתולים ושלושה ארגזים...
15/04/14 13:44
122צפיות
כל הארגזים במרפסת שירות.
בלה מקסי + ארגז רגיל נוסף סגורים (בלי דלת, רק המכסה) ועוד אחד פתוח

זה המינימום הנדרש אם אני לא רוצה פיפי מחאה באמבטיה
איזה רעיון ענק!
15/04/14 14:27
78צפיות
פתח למעלה במקום בצד!
אני מקבלת מדי פעם פיפי מ-MELOW בכיור
15/04/14 20:30
52צפיות
אבל לא נראה לי שזה מחאה, אני חושבת שזה בגלל שהגיע זמן לסרס אותו.
שני חתולים שני ארגזים
15/04/14 17:10
42צפיות
אחד בלה מקסי אחד רגיל. שניהם נמצאים ב"מרפסת".
עדיין אחד החתולים מאוד אוהב לחפור ומעיף לא מעט חול מהארגזים.
גודל הארגז לא בהכרח קשור לכמות החול שהחתולים מוציאים ממנו.
שני הארגזים אצלי סגורים עם הדלת ועדיין אחד החתולים חפרן לא נורמאלי ומעיף חול החוצה.
המזל? יש לי איירובוט :)
מהתגובות שלכם ומעוד כמה שרשורים בדף
15/04/14 20:36
53צפיות
אני רואה שזה לא משהו ייחודי לחתוליאדה שלי

אני אצטרך להוסיף ארגז וכנראה שאלך על סגור שיפחית את כמות החול.
הבעיה שאין לי כל כך מקום איפה לשים עוד ארגז. ממש בעיה.
גור חתולה בת כ-2-3 חודשים, לא נגמלת מ lo chat
17/04/14 11:05
62צפיות
אוכל מפורסם כמו סרדין
היא אצלי כשבועיים ונראה שממש ממש כמו סיגרייה התרגלה במזון זה
לפי שעות שלה מבקשת רק את זה ולא אוכלת מאכלים אחרים וגרגרים יבשים שלפי דעתי חייב להיות אוכל מרכזי שלה !  מה עושים ?   האם יש מאכל טעים שאפשר לעשות מקומבינה גרגרים יבשים?
º
איזה מזון יבש ניסית לתת לה?
17/04/14 18:20
9צפיות
גרגרים רגילים
17/04/14 20:25
32צפיות
נמכרות בשקיות 17 קילו
אני חושב לסרדין lo cat של כבד
יש חומר ממכר, אם לא חתולה לא היתה מחפשת רק מזון הזה  
קנית לגורה שלך מזון לחתולי חצר. עבור גורה אחת
17/04/14 21:32
34צפיות
לא כדאי לקנות כ"כ הרבה מזון כי הוא פשוט יתקלקל. מצד שני עדיף לקנות לה מזון איכותי לגורים או מזון איכותי שמיועד לכל הגילאים. תקנה בחנות שתסכים להחליף לך שק למזון אחר במידה והגורה לא תרצה לאכול את המזון.
אתה יכול טיפה להרטיב מזון יבש במים פושרים ולראות אם הגורה תתעניין בו יותר. אתה יכול גם לערבב מזון יבש עם קצת שימורים שהיא אוהבת ולראות אם היא תרצה לאכול אותו.
לכמה זמן מחזיק חיסון נגד כלבת לחתולי רחוב?
17/04/14 10:16
102צפיות
מי הזמין פיצה ולא קיבל?
אימצתי חתולת רחוב וסוף-סוף הבאתי אותה למצב של 2/3 יום בבית, 1/3 יום בחוץ.
עומד לחסן אותה בקרב שוב, אבל מעט מבולבל לגבי תדירות החיסונים הנדרשת.

כל כמה זמן נדרשים:
1. חיסון נגד כלבת?
2. מרובעת?
3. תילוע?

במיוחד לא ברור נושא הכלבת. הוטרינר הקודם אמר כל שנה, אולי שנתיים. עכשיו וטרינרית אחרת אמרה כל 3 אולי 4 שנים. מה דעתכם?
תודה מראש ממני ומפיצה
חיסון כלבת מחזיק כ- 3 שנים
17/04/14 12:51
57צפיות
כלבים מחסנים כל שנה כי זה מה שמחייב החוק אבל אצל חתולים אפשר לרווח לכל שנתיים-שלוש

מרובעת - כל שנה

תילוע - אצל חתולי בית עושים לפי הצורך..אם היא בעיקר חתולת חוץ הייתי מקפידה על אחת לחצי שנה בערך כי הסיכוי שלה להדבק בתולעים גדול יחסית

צריך כמובן גם לטפל נגד טפילים (קרציות/פרעושים). תחיפות הטיפול בהתאם להנחית היצרן של המוצר שתבחר
הגור הגדול כמעט ולא שותה מטרנה, לתת מים?
16/04/14 19:34
76צפיות
הגור בן החודש וקצת כבר כמעט ולא מקבל מטרנה, אולי פעם ביום.
אוכל יבש מורטב.
אני אמור להתחיל ולתת לו מים?
אם כן איך, פשוט לשים קערה ולראות אם שותה לבד?
כן
16/04/14 19:48
54צפיות
לוקח להם זמן בהתחלה להבין איך לשתות, אבל רצוי שקערהתהיה זמינה. כל זמן שהאוכל היבש מורטב, הוא מקבל מיןם דרך האוכל ואמרת שגם מטרנה פעם ביום. עם זאת, אפשר ורצוי לשים קערה ולנסות כל מיני דברים כמו להרטיב אצבע ולהגיש לו ללקק, ואולי - רק אם ממש נראה שלא מתקדם וכרגע רק עם הגדול - להזריק טיפה אחת או שתיים של מים ישר לפה, רק מהצד כמובן כדי שלא ייחנק.
נתתי לו קערה עם מים והוא שתה.עוד שאלה
16/04/14 19:55
68צפיות
הם סגורים בחדר (לא מחוסנים ויש לי חתולת גינה שנכנסת).
אם הקטן הבן שבועיים וחצי ינסה לשתות מהקערה, מסוכן לו?
מסוכן רק מהסיבה
16/04/14 20:55
60צפיות
שלא יטבע
לא מסוכנת השתיה אם ירצה...
כדאי אולי לשאול וטרינר
16/04/14 21:29
46צפיות
כאשר יש לי גור באומנה
אני מאוד מאוד נזהרת לא להביא משהו מבחוץ מחתולי הרחוב שאני באה אתם במגע
על אחת כמה וכמה חתול חוץ שנכנס לבית
צריך להיזהר
זאת דעתו של הוטרינר שלי
הקטנים הלא מחוסנים מאוד רגישים
אולי אתה יכול לפנק את הקטן בקערה אישית משלו
בכל מקרה אני סומכת עליך
אני מאוד משתדל
16/04/14 21:38
49צפיות
אני יוצא מהבגדים והנעליים כשאני חוזר מהאכלת חתולים אל הגורים .
יש לי את בגדי המניקה שלי שספוגים במטרנה וענייני חתולים.
את החתולת חוץ אני מכניס הביתה  אבל זה לביקורים קצרים של אוכל ובכל מקרה הקטנים נעולים כל הזמן בחדר.
אין מגע ישיר ואין עקיף כי הם לא יוצאים לסלון איפה שהיא נמצאת.
זה לא פשוט.
החתולת חוץ ואני מאוד קרובים, נהגנו לבלות המון ולישון ביחד בלילות.
זה חסר לי וכואב לי עלייה, רוצה כבר לחזור לשיגרה שלנו .
היא חמודה לאללה ג'ינה, לא עושה לי פרצופים בגלל שפחות נמצא איתה, אוהבת אותי כרגיל.היא נשמה.
כל פעם שיש לי קצת שקט מהגורים יוצא וקורא לה שתבוא
שינוי בהתנהגות של החתולה- אולי למישהו יש עצה?
15/04/14 17:05
100צפיות
החתולה בת 5-6 חודשים, נמצאת אצלי חודש ושבוע (היתה חתולת רחוב). לפני שבוע עיקרתי אותה ובערך יומיים אחרי (כשהיא התחילה להרגיש טוב יותר) שמתי לב לשינוי גדול בהתנהגות שלה
היא נהייתה חסרת שקט לחלוטין ומאוד מאוד פעילה. לאו דווקא בקטע רע, אבל היא משתוללת בבית הרבה יותר (שעם זה אין לי בעיה), מוציאה מהארגז הסגור (!) שלה כמויות חול אדירות החוצה (לדעתי היא מוציאה אותו עם הרגל בכוונה וזה לא חול שמתפזר כשהיא מכסה כי לפני זה לא היה דבר כזה וגם אין מצב שכ"כ הרבה חול נשפך החוצה מארגז סגור) והכי גרוע פתאום אי אפשר ללטף אותה בלי שהיא תנשך.
בעקרון היא חתולה מאוד מאוד חברותית ואוהבת בני אדם ועד לפני שבוע היא היתה נותנת לי ללטף אותה בלי בעיה. אם היא היתה מתחילה לנשוך אחרי כמה זמן הייתי מפסיקה והיה נראה שהיא מבינה שאסור לה לעשות את זה, אבל בשבוע האחרון זה נהיה בלתי נסבל. כל נסיון לליטוף עדין ורגוע הופך לנשיכה כואבת והיא גם נושכת בפתאומיות את הרגליים שלי ומנסה לצוד אותי כשאני הולכת בבית (לפני זה היא מעולם לא ניסתה לעשות דבר כזה ולא נשכה אותי ככה פתאום)
אני רק אציין שממש לא נראה שכואב לה משהו והיא החלימה לחלוטין מהעיקור, בנוסף לא חל שינוי במיקום הארגז או בסוג החול ואני מנקה לה אותו פעמיים ביום והיא עדיין מתקרבת אליי וישנה לצידי כרגיל, רק כשאני מנסה ללטף אותה אני חוטפת.
מה אני אמורה לעשות עם הארגז? ניסיתי להשאיר לה אותו פתוח כי חשבתי שאולי לא נוח לה וקטן לה מדי (למרות שהוא ארגז גדול והיא קטנה) אבל כמובן שכל המרפסת שירות נהיתה ארגז חול אחד.
ואיך להגיב כשהיא נושכת? האם בכלל להפסיק לנסות ללטף אותה?
בנוסף עוד שאלה: אני שוקלת להביא עוד חתול שיהיה לה עם מי לשחק אבל אין לי מקום להפריד בינהם בהתחלה. האם זה ממש בעייתי?
עצות ורעיונות יתקבלו בברכה. תודה
ועוד שאלה לגבי חיסונים:
15/04/14 17:08
46צפיות
בגלל שהיא היתה חולה בתקופה הראשונה היא עדיין לא קיבלה חיסונים. היא לא יוצאת החוצה ולא בא לי להעמיס עליה עוד טראומה כ"כ קרוב לעיקור. האם זה מאוד קריטי אם אני אדחה את החיסונים לעוד כמה שבועות?
מצבי רוח
15/04/14 21:27
50צפיות
נראה לי שגם לחתולים יש כאלה.
לא יודעת אם יש קשר בין עיקור ושינוי התנהגות, אבל אצל החמודה שלי אני שמה לב שההתנהגות שלה טיפה משתנה ככל שהיא מתבגרת (לפעמים נראה לי שזה אפילו עונתי - בחורף היא יותר כרבולית ובקיץ יותר קרבית).

בהתחלה היא הייתה היצור העדין ביותר ביקום, מתלטפת כל הזמן. ככל שגדלה והבריאה מתחלואות הרחוב נהייתה יותר אנרגטית ושובבה וגם נשכנית. אצלה לפחות זה 99% בקטע משחקי. לפעמים נותנת ביס כשהיא עצבנית. וכן, זה כואב! וגם את רגליי היא לפעמים צדה, שוב, רק בקטע משחקי. ואני מכירה עוד חתולים כאלה.

אני לא אתפלא אם הוצאת החול מהארגז גם נובעת מסקרנות ושובבות. או שמשהו בארגז מפריע לה... אולי תנסי סוג חול אחר.

לדעתי כשהיא נושכת תפסיקי ללטף. אני לא ממש מצליחה (בגלל שאני חלשה...) ולכן לא הצלחתי לגמול אותה מהנשכנות, אבל שמעתי שזה עובד.
הדבר היחיד שאני מכיר לעניין הנשיכות
15/04/14 22:35
61צפיות
ברגע שהיא מתחילה לדחוף לה איזה צעצוע, רצוי משהו נשיך (רך ופרוותי כמו איזה דובון או חכה עם כדור רך) ולשחק איתה.

אם תחליטי להביא חתול יש אצלי גור מדהים בחמידותו ואופיו שיהיה מוכן למסירה (כרגע עדיין יונק) בעוד כשבועיים.
הדבר היחיד שאני מכירה לנשיכות היא שונה
16/04/14 00:05
41צפיות
אם היא נושכת ונותנים לה פרס על זה ( צעצוע וגם משחק!) אז היא תמיד תנשוך!! גם ילדים לפעמים עושים סצנות בסופרמרקט , נופלים על הרצפה בצעקות שבר איומות כדי שאימא תקנה להם ממתק מיותר. אם אימא נכנעת , הם ישתמשו לעד בשיטה זו וכשיגדלו יחמירו את השיטות. גם חתולים כך. צריך כן לנזוף בחתול, שיבין שנשיכות אסורות, וגם לעזוב אותו.
אני חושב שאלה מקרים שונים. בובה רכה לא מהווה
16/04/14 19:35
35צפיות
פרס אלא גורמת לגור לעבור לנשוך אותה ולעזוב את היד. כמובן אם הוא ממשיך לנשוך את היד צריך לנזוף בו ולהתעלם ממנו.
גורה שלא נגמלת מהאכלה בבקבוק.
15/04/14 00:14
83צפיות
מצאתי אתמול גורה בערך בת חודש וחצי, עברו אצלי הרבה חתולים קטנים ממנה שאכלו כבר אוכל רטוב. היא לא מבינה איך לאכול עצמאית. היא קרעה כבר כמה פטמות של הבקבוקים כי יש לה שיניים.. ערבבתי לה את המטרנה עם מזון רטוב היא מתעניינת בריח אבל לא קולטת איך אוכלים לבד. איך עוזרים לה להבין את הרעיון? תודה וחג שמח:)
אפשר לנסות
15/04/14 10:33
66צפיות
מה שוטרינר המליץ לכותב אחר כאן (לימבו תינוקות):

לטחון את האוכל היבש במכתש ועלי, לערבב במים ולהאכיל ישירות לפה של הקטנטונת כחלק מתהליך גמילה ומעבר למורטב ואז ליבש.

אצלי, אחרי שריככתי מאוד אוכל יבש במים חמימים, מעכתי באצבעות והאכלתי ישר,לפה. אחרי כמה פעמים ככה הגור בדרך כלל מזהה כבר את הריח ומנסה לאכול, גם אם בהתחלה הוא יותר נמרח בזה לגמרי מאשר מכניס לפה...
יש פה עצות מאת וטרינרית
16/04/14 19:28
37צפיות
My friend - מזון וציוד לחיות מחמד

נגמר האוכל לחתול?

משלוח לכל הארץ – חינם! חייגו: 073-7581793

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix