לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

ברוכים הבאים לפורום חתולים!

הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע להתנהגות או בריאות החתול, להשמיע את דעתכם בנושא חתולים, להתייעץ או להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, ובשום מקרה לא להשתמש במילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאת תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא אמור להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר שלך ולהביא את החיה לבדיקה.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

-העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
 נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום
 הכנסו לאירועי הפורום (בצד שמאלי של הדף) ע"מ להתעדכן על אירועים חשובים שקשורים לנושא הפורום ולפורום עצמו
המשך...
הודעה חדשה

שני חתולים מושלמים מחפשים בית
הודעה זו מכילה תמונות
01/03/15 10:18
2צפיות
חלקי ושעירי, שני אחים זכרים, אצלי מגיל שלושה שבועות, כיום בני 9 חודשים.
מחוסנים ומסורסים, שניהם עם אופי עדין ומתוק במיוחד, מרעיפים אהבה עליי ואחד על השני, רכים ומתלטפים, מעולם לא שרטו או נשכו אותי!
אפילו לא בתור גורים.
מצחיקים, מקסימים, פשוט אוצר של חתולים, מושלמים.
מוסר אותם אך ורק כזוג.
מעוניינים  מוזמנים לפנות בהודעה פרטית או מייל
הבאת חתול נוסף? התלבטות
הודעה זו מכילה תמונות
28/02/15 16:12
68צפיות
שבת שלום,

פאזי אצלי כבר 7 חודשים, ולאחרונה מתחזקת אצלי המחשבה להביא לו חבר חתולי.
אז מעבר ל'למה כן' שלא צריך לפרט יותר מדי, יש גם כמה 'למה לא' - 
לפאזי אין רגל אחורית, מה שאומר שהוא לא יודע לקפוץ מי יודע מה, ואני חוששת שאם אני אביא חתול עם ארבע רגליים, פאזי ירגיש "נחות" ("מזתומרת הוא יכול להגיע לשיש כשאני לא?! ועוד בבית שלי?!?") ולא יוכל לשחק איתו אם החדש יחליט לקפוץ למקום גבוה (עלתה בי המחשבה להביא עוד חתול תלת כדי לפטור את הנושא הזה).
פאזי מאוד מאוד מאוד קשור אלי. הוא תמיד לידי, ותמיד ישן עלי. קשה לי לדמיין איך הוא יגיב לעוד יצור שגונב ממנו את תשומת הלב.
יהיה לי קשה לעשות הפרדה כמו שצריך בימים הראשונים. בדירה יש רק שני חדרים עם דלת - חדר השינה והמקלחת. אין שום סיכוי שבעולם שאני אסגור את חדר השינה בפני פאזי - הוא ישן איתי כל הלילה, אני לא אוכל למנוע את זה ממנו בימי ההפרדה הראשונים. והמקלחת מאוד קטנה, קצת חבל לי לסגור שם חתול למספר ימים.
פאזי, בנוסף להכל, הוא מאוד מאוד פחדן. כשבאים אלי אנשים הוא מסתתר מתחת למיטה (אם כי זה קצת השתפר לאחרונה, אבל ממש קצת) ואחרי שהם הולכים הוא נצמד אלי ל"הפגת לחצים". אני באמת לא יודעת איך הוא יגיב ליצור פרוותי חדש. כשהוא היה באומנה, לפני שהוא הגיע אלי, היו שם עוד חתולה וכלבה, והבחורה שטיפלה בו אמרה שהוא תמיד חיפש את חברתם, אבל הרבה זמן עבר מאז, קשה לי להאמין שגם עכשיו הוא יהיה כזה חברותי.
עוד שיקול אחד אחרון - פאזי הוא חתול מושלם. הוא לא מעיר אותי בלילות/בקרים, הוא לא עושה נזק בבית, הוא לא מנסה לברוח, הוא מעסיק את עצמו יפה,  הוא מתלטף ומתפנק, הוא אוכל ושותה בלי בעיות... וכמובן שאין ערבויות שגם חתול חדש יהיה כזה נח וכייפי כמוהו.

לסיום סיומת - אני לא רוצה לעשות שום מהלך שיפגע בפאזי בצורה כזו או אחרת. אני לא רוצה שהוא ירגיש מאויים או לא בטוח בטריטוריה שלו, ואני באמת חוששת מהתגובה שלו לחתול נוסף.

כמובן שאף פעם אי אפשר לדעת איך החתול הראשון יגיב להבאת חתול נוסף, ואני בטוחה שכל מי שהביא חתול שני התמודד עם אותן שאלות. אז איך מחליטים? אני לא רוצה שיהיו לי שני חתולים ב"ברוגז", ואני מאוד לא רוצה שפאזי יפגע בשום צורה מהשינוי הזה.

סליחה על החפירה, וכפיצוי, קבלו תמונה של דון ז'ואן דה פאזי
ממליצה מאוד להביא חתול נוסף
28/02/15 22:29
32צפיות
כשקיקו שלי היה בן 10 החלטתי להוסיף תוכי למשפחה והבאתי גוזל של ג'אקו. הייתי נחושה לקיים בביתי מגורים של זאב וכבש ואכן התוכי והחתול חיו בדו קיום. אמנם הייתי על המשמר אבל כשהחתול היה אוכל התוכי היה מלקט גרעינים מהרצפה לידו וכשהחתול היה עובר ליד הכלוב (הפתוח) של התוכי, התוכי היה מנקר לו את הזנב והחתול היה מתעלם באצילות. כשקיקו חלה בלימפומה המקום האהוב עליו לשכיבה היה למרגלות הכלוב והתוכי היה מקשקש וקורא לחתול בשמו. קיקו נפטר ואני לקחתי מsos חתול כרות רגל קדמית כדי שלא יסכן את התוכי ולא ינסה לטפס על הכלוב. כרובי הוא חתול צעיר וכמה שלא הייתי מריצה אותו עם לייזר ומשחקים ראיתי שחסרה לו חברה חתולית. ואז הופיע גור בפינת ההאכלה שלי. גור פגוע הרפס חתולים עם עין אחת חסרה ועין שנייה עכורה. הוא רואה בערך 30%. הבאתי חבר לכרובי. הייתה כימיה מיידית. למרות שליצ'ו היה בבידוד לצורך התאקלמות, הרגלה לארגז ואלי וכמובן פירעוש ותילוע, יומיים אחרי ההיכרות ביניהם הם כבר ישנו יחד. כרובי הוריד ממשקלו בזכות המשחקים וכיף להם יחד. היום הם שווים בגודלם אבל אין לכרובי שום נחיתות כשהם משחקים וכרובי הוא זה שעולה על ליצ'ו כדי להפגין שליטה.
מה אני רוצה לומר - את תעשי לפאזי רק טוב אם תביאי לו חבר. ממליצה להביא חתול צעיר בן כחצי שנה או פחות כדי שיהיה ברור שפאזי שליט, וכמובן לסרס אותו בזמן.
לפי התמונה לא תזיק לפאזי קצת דיאטה וחתול בלי רגל ממש לא כדאי שיסבול ממשקל עודף. אולי יהיו קצת שינויים מסדר היום הקיים עקב הכנסתו של חתול צעיר ונמרץ אבל אצלי ליצ'ו מהר מאוד השתלב ולא היו הפרעות.
בכל מקרה בהצלחה!
תמצאי אדם רציני שמוסר חתול
01/03/15 10:10
3צפיות
תגידי שבמידה וזה לא הולך החתול חוזר ושזה בסדר ולכי על זה.
היו לי גם יחידים וגם זוגות של חתולים ואני אומר חד משמעית זה יותר כיף (לך) ואיכות חיים אחרת לגמרי לחתול שאצלך.
כמה שנאהב אותם אין תחליף לחברה חתולית
מכירים את המבט המטורף הזה בעיניים?
26/02/15 21:27
104צפיות
ניסיתי לתפוס בצילום כמה פעמים, וזה תמיד מאוחר מדי... מי שהצליח, מוזמן להעלות כאן את עיני הפרטיות אצלו בבית -

אולי בהשראתכם גם לי יצליח
אני חושבת שהצלחתי פה
הודעה זו מכילה תמונות
27/02/15 10:50
125צפיות
זה באיכות נוראית כי זה צילום מסך מוידאו שצילמתי וכמובן שזה שנייה לפני שהוא זינק, אבל איזה פרצוף תקיפה חמוד יש לו!
חחח הדבר הכי מצחיק אותי זה איך לפני התנפלות ממארב
27/02/15 13:48
52צפיות
יש להם קטע כזה שהם מנענעים את התחת מצד לצד מכירים את זה? זה קורע אותי.
דווקא יצא טוב!
27/02/15 17:11
43צפיות
לא נראה אולטה-פרחח כמו נוניו אצלנו, אבל את המבט הצלחת לתפוס
יופי של תמונה
27/02/15 19:19
37צפיות
הצבעים והמבט
נראה צעיר וערני
שלי כבר לא מטריחים עצמם לזינוק אלא אם כן יש מוטיבציה כמו ג'וק או פרפר 
מבט ביקורתי הולך גם?
הודעה זו מכילה תמונות
27/02/15 16:44
91צפיות
במבט ביקורתי נוקב
שתי תמונות מדהימות, אבל הג'ינג'י הזה
27/02/15 17:14
59צפיות
צריך למנות אותו למבקר המדינה!

בינתיים כאן עוד לא הצלחתי לתפוס את ה"מבט"...
תודה וקבלי עוד שני מבטים
הודעה זו מכילה תמונות
27/02/15 19:16
86צפיות
יש לי פשוט מאות תמונות,
הנייד תמיד זמין
איכות לא רעה...
פשוט צלמי צלמי צלמי
º
איזה חתולים יפים
27/02/15 19:28
15צפיות
º
תודה
27/02/15 22:03
7צפיות
º
מהממים
27/02/15 21:09
10צפיות
º
תודה
27/02/15 22:04
6צפיות
מה עם טרונצ'ו?
28/02/15 19:06
15צפיות
הצלחת פעם לתפוס אצלו את המבט?

יש לי גזיליון תמונות של כולם, אבל באף אחת לא הצלחתי לתפוס את ההבעה המטורפת הזו אליה התכוונתי בפתיחת השירשור...
טרונצ'ו חמקמק ואינו משתף פעולה בפוזות ספונטניות מבוימות ל..
28/02/15 19:43
17צפיות
למצלמה. הוא מפונק יותר מתמיד ומציק לי מאוד בדרישות מופרכות למשחקים.
למשל, הוא אוהבת לשבת ליד האסלה ול"קרוא" לי לבוא. הוא מחכה עד שאני לוחצת על הכפתור ואז, הוא קופץ על דופן האסלה ומנסה לכפכפף את המים.
כמובן, שלפעמים הוא"נתקע" על מראה האצבע שלי כל הכפתור ומחמיץ את מופע המים הגדול. הוא שעד שהוא נזכר סוף סוף לכפכפף את המים כל המפלים כבר מזמן הסתיימו ואז שוב מתחילות הצעקות, בואי בואי.
הוא סרבן של משחקים מתוחכמים, וחייב אבל חייב להעיר אותי כל בוקר בדיוק חצי שעה לפני שאני אמורה לקום. קשה לתאר עד כמה זה מרגיז, אבל קשה, קשה לכעוס עליו.
הג'ינג'י הוא פשוט מדהים ואני מבינה בג'ינג'ים!!
28/02/15 18:48
20צפיות
שחקן קולנוע
נו, היחידה עד כה שהצליחה במשימה היא neurotica
01/03/15 08:58
9צפיות
אם זאת היתה תחרות נושאת פרסים, היא היתה זוכה בפרס ראשון

אני עדיין לא הצלחתי - עדיין כל התמונות הן של משהו אחר לגמרי ולא "המבט"...
º
מרי מבשלת ....
הודעה זו מכילה תמונות
28/02/15 20:06
48צפיות
רמז שהסיר צריך להתמלא!
שאלה רק מי יבשל...
º
גדול!!!
28/02/15 20:24
11צפיות
מה זה, כל הג'ינג'ים מטורפים!
28/02/15 21:01
30צפיות
28/02/15 22:28
20צפיות
אין על הג'ינג'ים
ואיזה מבט!!
עכשיו הם ברוגז - אז מה אני עושה במצב הזה???
28/02/15 12:26
43צפיות
זאת אומרת, זו השורה התחתונה.
גוגי, עם 5 תפרים בצואר,
כן, בטפשותי נתתי להם לצאת החוצה. חשבתי שאני 'הומאנית' ו'ליבראלית' ועוד כל מיני מילים יפות. גם השגחתי , וכששמעתי יללות, בחוץ רצתי מהר להציל את מי מהם שהיה בריב עם חתולי הרחוב.
אבל כנראה שלא הייתי מספיק טובה בזה. ראשון יואי ננשך ברגל והתחיל לצלוע. לקח כמה ימים והתאושש. חושבת שכתבתי על זה.
אתמול בבוקר אני חוזרת מהשחיה היומית שלי, ולתדהמתי הצואר של גוגי מלא דם! חשבתי שאני מתפלצת. ויואי עוד ליקק אותו וניקה אותו....
מהר ל-וט. כאמור חמישה תפרים, אנטי ביוטיקה וכו'. [גם יואי קיבל אנטיביוטיקה, בזמנו] ה-וט. אומר שכנראה גוגי נושך לפני כמה ימים, הוא באמת נראה לא כל כך בסדר, אבל אכל והכל. נוצר אפצס ואתמול הוא כנראה התפוצץ.
ה-וט. המליץ לתת לגוגי להתאושש בנפרד, וכך יצא שהלילה ישנתי חצי לילה עם האחד וחצי שני עם השני.
גוגי [החולה] מנסה לשחק עם יואי [הבריא], אבל יואי תוקף אותו ורוטן כל הזמן.
אומרים לי שזה יעבור.
מתי????
האם יש דרך לזרז את זה???
הם היו חברים כל כך טובים, זה כל כך מדכא אותי, אני אוהבת מאד את שניהם ופוחדת שאני עושה למי מהם עוול, כל הזמן. פעם כולאת את זה, פעם את ההוא.
בבקשה אל תטיפו לי מוסר - אלא אם יש לכם עצות מועילות לפתור את הבעיה העכשווית.
תודה מראש
זה מדכא אותי ברמות.......
אבל למה הם נפצעים קשה כל הזמן? חתולי רחוב לא נפצעים בתדירות
28/02/15 12:35
33צפיות
כזאת.'
חתולי הרחוב כנראה מתקשים לקבל אותם
28/02/15 13:33
37צפיות
נראה שאין להם כישורים מתאימים להשתלבות שקטה במרחב חתולי הרחוב... כנראה לא ממש מתאים לתת להם לצאת. זה אולי עושה רושם ליברלי והומאני על אנשים מסוימים, אבל יש בהחלט כאלה שלהם זה לא מתאים - מעבר לעובדה שיש הרבה סיבות למה לא לאפשר לחתול בית יציאה החוצה.

במקרה זה, כזכור לי, יואי וגוגי יוצאים כי הם מוציאים רמות אנרגיה מטורפות בביתוקשבה לחיות עם זה. מי שמגדל גורים יודע שזה לא קל להתמודד עם ההשתוללויות והניג'וסים. כך שרק המגדל הוא זה שצריך להחליט מה מתאים. במקרה זה, פציעותחוזרות ונשנותבקנה מידה של צורך בתפרים ובאנטיביוטיקה - זו נורה אדומה ויתכן שזה צריך להביא לשקילה מחדש של המצב.

באשר ליחסים בין השניים, ריח המרפאה, התרופות וכו' הוא כנראה הגורם לעוינות, וזה יחלוף, לא לדאוג.
כמו שאמרתי לעיל
28/02/15 18:22
19צפיות
כל אחד מהם נפצע פעם אחת. יואי ברגל, וגוגי ננשך בצואר.
הם כל כך תמימים שבהתחלה ראיתי אותם רצים אחרי חתול שאיים עליהם, מה שנראה שהם רצו להתידד איתו....
אגב, חיכיתי עד שהיו בני 7 חודשים עד שבכלל אפשרתי להם לצאת...
נכון שאני מאד מופתעת מההשתוללויות שלהם, לא ציפיתי לכזו אנרגיה. אבל הצער והכאב שאני חשה כשהם נפצעים הוא כזה, שאעשה כל מאמץ שהם לא יצאו.
הקטע הוא שהשמש והגינה בחצר שלי קוראים להם. היום גוגי הצליח לברוח החוצה, חרף הזהירות שלי, כשיצאתי לפתוח את השער הנעול. למזלי הצלחתי מיד לתפוש אותו והחזרתי הביתה.
פעם אחת - זה הרבה???
28/02/15 18:15
23צפיות
כל אחד מהם נפצע [לעת עתה] פעם אחת בלבד!
הם בני 7 חודשים סך הכל, וכנראה הקדמתי להרשות להם לצאת.
זה נקרא הרבה???
וחוץ מזה ביקשתי במפורש עזרה ולא ביקורת.

ב-4 חדשים שהם אצלך, כל אחד מהם נפגע קשה פעם אחת. זה לא כל כך
28/02/15 18:21
29צפיות
:שכיח. יוקיטה ואני יעצנו לך לשקול שוב את החלטתך להוציא אותם החוצה. האהבה שלך אליהם ברורה , וברור שאת מנסה לעשות את הטוב ביותר בשבילם. 
אני עושה ואעשה כל מאמץ שלא יברחו החוצה
28/02/15 18:30
21צפיות
מקוה להצליח...
כאמור, הם מצליחים במהירות של טיל לצאת, ביחוד ברבע לשש בבוקר, כשעוד חושך. [אני פשוט לא רואה כשהם חומקים החוצה, גם אם אני יוצאת בזריזות ובזהירות]
אשתדל לדאוג שגם זה לא יקרה. לא בשבילכם, ואפילו לא בשבילם. - בשבילי.
אני כל כך סובלת ודואגת כשהם פגועים, שאני לא רוצה את זה.
ניסיתי פשוט לסגור אותם בחדר השינה שלי. עכשיו זה קצת הסתבך עם ההפרדה.
אפשר לקבל בבקשה עיצות לגבי ההפרדה ביניהם? גוגי רוצה להתחבר עם יואי,  אבל יואי נותן לו סטירות,
אני סוגרת כל פעם אחד משניהם בחדר, ומפנקת בזמן הזה את השני.
ועד שהם יתרגלו שוב זה לזה, יוציאו לגוגי את התפרים - ושוב יהיה ניכור.
כנראה אין טעם בהפרדה בכלל
28/02/15 18:54
23צפיות
הם גם לא יתרגלו מחדש האחד לשני בהפרדה. לכן, אלא אם כם הבריא ממש מפריע לפצוע להחלים, עדיף שיתעצבנו קצת ואז יירדעו, מאשר לחזק את החשד והעוינות על ידי הפרדה...

ברור שאינך עושה דבר, וגם אינך אמורה לעשות דבר, בשבילנו  הדברים תמיד צריכים להיעשות על פי המצב אצלכם. איני יודעתמה יקרה בסוף מבחינת הרגלי החיים אצלכם, אני יכולה רק לחוות דיעה על פי החוויות שלי והגישה שלי.

כידוע, הגישה הכללית שלי היא שלפחות בסביבה העירונית, כולל בהרבה סביבות עירוניות-למחצה, עדיף לחתולי הבית להיות בבית. זה נובע מהרבה גורמים, שלא כולם קשורים ישירות לחתולים (למשל, הסיכון לשלום עם השכנים, או הסיכון לחיי הבר הקטנים - שהזילזול בהם אינו מוצדק, כי אותם רמשים ויונקים קטנים שחתולי הבית צדים לשובים בהרבה מכפי שנדמה). זה לא אומר שאיני מבינה לליבו של מי שכן מאפשר יציאה החוצה.

היו לי חתולי חוץ, חתולי בית וחתולי חוץ/פנים שנכנסו ויצאו. דווקא במקרה האחרון,לא יצא לי לשחרר לראשונה בגיל כה מאוחר. למעט מקרים שהגיע אליי חתול בוגר לחלוטין, המקרים של חתולי חוץ/פנים החלו ביציאה, יחד איתי ולפרקי זמן קצרים, בגילאים צעירים מאוד, בדומה ליציאה עם האם האמיתית. בגילאים הקטנים הם לא רצים לשום מקום ונשארים קרוב. שיחרור ראשון בגיל השגעת קצת בעייתי: מצד אחד, אין להם בכלל את הכישורים הנחוצים (חברתית ובכלל), מצד שניהם ברמת אנרגיה הרבה יותר מדי גבוהה לטובתם שלהם.

כמובן שיש כאן פרדוקס: הם יוצאים כי בבית הם משוגעים לגמרי,אבל בחוץ הם בסכנה בדיוק מפני ששיקול הדעת שלהם כזה לקוי. אישית, לא קרה לי שחתולים שיצאו אצלי חטפו כאלה פציעות והותקפו כך על ידי האחרים בחוץ: כשיוצאים מגיל קטן יותר תחת הגנה, הם הופכים באופן טבעי יותר לחלק מהסביבה. עם מזל, יתכן שפציעה אחת לכל אחד מסיימת את הסיפור מהבחינה שהם למדו לא להציק לחתולי רחוב שלא לצורך, אבל קשה לדעת בשלב זה אם באמת למדו משהו. כאמור, יש בעיה בכישורים החברתיים שלהם מהבחינה הזו.
אז מה, לתת להם שיכו אחד את השני????
28/02/15 19:33
12צפיות
זה היום הראשון של הניכור הזה, ואני מאפשרת להם איזשהו מגע, וחפיפה בכל זאת. לי בודאי היה נוח יותר שניהם יהיו יחד, וישנו איתי, והכל יהיה כמו פעם. במקום להכין לעצמי שתי מיטות ולישון חצי לילה בכל אחת מהן.
לגבי האינטראקציה עם חתולי החוץ - אני בטוחה שהם לא מציקים לחתולי הרחוב, אלא ההיפך, יש כאן כמה חתולים שחושבים שהם 'קבועים' כאן, והם מציקים לחתולים שלי.
אני משערת שיתחזקו, כשיגדלו. ואולי המציאות תלמד אותם להתמודד. כאמור, בכל מקרה אין לי עניין מיוחד שיצאו, אני גם מפחדת שיגנבו לי אותם, או אחד מהם, הם כל כך יפים ולבנים, ובחוץ זה עוד יותר בולט.
דידו ולולי מנוחתם עדן, חיו נפלא בחוץ, וגם בבית - והיו בהחלט חתולי בית. אבל אהבו לשכב על גג החניה ולהשתזף [מה שעלה ללולי בסרטן העור] ולהשקיף על העולם. ישבו על גג הסטודיו שלי............ ונכנסו דרך המרפסת האחורית.... לתומי חשבתי שההיסטוריה תחזור על עצמה. אבל מסתבר שגורים זה בכלל סיפור אחר.
אגב, הם בכל זאת התבגרו, ויש שוני בין איך שהם היום, ואיך שהגיעו.
קראתי שוב מה שכתבת - יש לי חצר מאד קטנה, והם בין רגע עוברים את הגדר לחצרות אחרות - ואז אין לי מושג כמה רחוק הם מגיעים. בדרך כלל כשאני קוראת להם הם מגיעים מיד, לכן אני לא כל כך דואגת, אבל חמישה תפרים זה כבר באמת מחיר גבוה מדי. רק שאני בטוחה , שאחרי שטעמו חופש - הם לא יירגעו, עד שיקבלו אותו, ולו רק במנות קטנות. [- ואז קיים החשש שאם אקרא להם הם לא יבואו, כי עוד לא השתכרו מספיק מהחוץ]
בכל מקרה אני משתדלת לשחרר אותם רק כשאני בבית וקשובה ליללות שאני שומעת בחוץ. כבר קרה שרצתי החוצה אחרי יללות של שני חתולים מיוחמים גם כן.... ומאידך גיסא המציאות טופחת על פני - שתי פציעות לא סימפטיות.
אולי למרוח את שניהם במשהו כמו שמן של טונה או רוטב שימורים?
28/02/15 21:23
16צפיות
שילקקו זהאת זה במקום לריב

הצקה לחתולי רחוב היא לא בהכרח נסיון לריב איתם. גם סתם דביקות יתר תשיג אותה תוצאה.

מבחינת חתולי הרחוב, חתולי הבית הם פולשים. לגמרי בצדק, זאת לא הטריטוריה שלהם והם צצו להם פתאום בגיל לא כל כך קטן ובלי אמא חתולה, שדואגת להפחיד את כל מי שמאיים על הגורים שלה. לחתולי הרחוב אין מקום אחר והם מגינים על ביתם. מה שכן, סביר להניח שיתעלמו מהשניים יותר בקלות אם השניים לא ירדפו אחריהם - בכוונה טובה או לא. דבר שקשה מאוד לשלוט בו...
בכלן אופן, הלא יאומן קרה -
הודעה זו מכילה תמונות
28/02/15 21:43
29צפיות
מצאתי אותם זה בזרועות זה על המיטה שלי!!!
אתם/ן לא מתארים לכם כמה הוקל לי - - -
אני ממש מאושרת.
תודה על כל העצות. בסוף אני אהיה נורא חכמה. ויהיו לי חתולים מדהימים. אני כל כך אוהבת אותם
גוגי מלקק את יואי
º
28/02/15 22:24
4צפיות
הרגלת חתול חדש לבית עם כלבה (מהצד של החתול)
28/02/15 21:31
13צפיות
ניסינו בפורום כלבים והתייעצנו עם מאלף , הכלבה בהחלט משתפרת פלאים.

אך נשמח לטיפים מהצד של החתול דווקא :)
זוג+ כלבה גדולה מאוד (43 ק"ג)
הכלבה בת חמש וחצי, איתי כבר חמש שנים
החתול כאן מיום חמישי שעבר, 9 ימים סה"כ, בן שנה וחצי, מסורס, מטופל, מחוסן
אימצנו אותו מצדיקה שאוספת חתולים מהרחוב, מעקרת/מסרסת, מטפלת בהם ומוצאת להם בתים.
הוא חי עם להקת חתולים מגיל חודש, להקה שמשתנה היות וחלקם נמסרים לאימוץ.
אצלנו הוא נמצא כרגע בחדר שיוצא אל מרפסת סגורה שדרכה הוא והכלבה יכולים לראות אחד את השנייה.
החתולי נכנס ומשוטט בבית בחופשיות כל פעם שהכלבה בטיולים ארוכים,
אך הוא מסרב להיכנס הביתה כשהוא יודע ורואה שהיא כאן.
היא לא תוקפנית כלפיו, הוא משחק מולה בכדור שלו, בצעצועים שלו
אבל ברגע שהדלת נפתחת (כשהיא על רצועה כמובן ומצ'ופרת בחטיפים טעימים)
הוא לא מוכן להיכנס פנימה.
העניין הוא שלא ניתן עדיין להיות ספונטנים ולהשאיר את הדלת פתוחה כל הזמן, כי עדיין אנחנו חוששות שהוא יפתיע אותה כשיכנס והיא תחשוב שהוא חטיף.
אז המפגשים חייבים להיות מבוקרים, כשהיא עם רצועה.
אין מקומות גבוהים שהחתול יכול להסתתר בהם, היות וברגע שהיא עומדת על שתיים, היא מגיעה כמעט לכל גובה בדירה.
טיפים לשכנוע החתול? והאם בכלל צריך לשכנע אותו?
יש לציין שהחתולי אוכל, שותה, עושה צרכים בארגז החול, מתפנן במיטה שלו וגם על הספה במרפסת הסגורה, משחק איתנו,  לא נראה שהוא בטראומה ממנה או שהוא חושש, פשוט נראה שהוא מתלבט
נראה שהוא מאוד רוצה להיכנס אבל לא מרגיש מספיק בטוח.
כמה זמן מניסיון שלכם זה מספיק זמן להרגלה בין חתול לכלב,
מספיק זמן שאחריו צריך להרים ידיים ולהגיד: ניסינו הכל ועכשיו אנחנו רק גורמות נזק לחתול.
אנחנו לא רוצות לגרום לו לטראומה וקשה לנו העובדה שהוא מבודד מהבית, אך גם לא רוצות לוותר בקלות.

טיפים לחינוך חתולים?
27/02/15 07:20
52צפיות
שלום רב, 
אפתח בלומר כמה נהדר זה למצוא פורום פעיל בנושא חתולים! יש לי בעיה שנמשכת כבר יותר מדי זמן עם החתול שלי. אני מגדלת 2 חתולים, האחד בן שנה וחצי והשני בסביבות גיל שנה. 

החתול הבוגר יותר המציא לעצמו מנהג. כל לילה אחרי שאני הולכת לישון וסוגרת אותו מחוץ לדלת, הוא שורט את הדלת, בטירוף וללא הפסקה, עד שאני פותחת לו את הדלת. ואז הוא בורח ולא נכנס לחדר. הוא עושה את זה כמה פעמים בלילה ואני לא ישנה יותר משעתיים ברציפות בגלל זה.

פעם התרתי לו להיכנס לחדר שינה שלי אבל אז היה לו מנהג נחמד אחר, להפיל בערך כל דבר שהוא רואה מהשידה/שולחן לרצפה, וגם לגרד את הדלת מצידה הפנימי כאילו שהוא רוצה לצאת באותו טירוף (ואז כמובן לא לצאת מהחדר) ולכן כיום אני סוגרת את הדלת כשאני ישנה. 

העניין הזה נמשך כבר יותר מדי זמן ואני מותשת. ניסיתי לצעוק עליו "לא", דבר שבד"כ הוא מגיב אליו, ניסיתי להשתמש בספריי אוויר דחוס וגם ניסיתי פשוט לסגור אותו במטבח עם האוכל שלו למשך הלילה אבל זה לא עוזר, הוא מצליח לצאת משם וחוזר להפריע.

אגב, יש לו המון כדורי צעצוע שפזורים באופן קבוע על הרצפה, ואני משאירה לו את החלון פתוח על מנת שיהיה לו משהו מעניין להסתכל עליו, וגם יש איתו עוד חתול שיארח לו חברה. 

אז הנה, אלו התנאים אצלי בבית ועדיין אני לא מצליחה לחנך אותו. 
האם יש כאן מישהו שנתקל אי פעם בבעיה דומה? האם יש למישהו הצעות כיצד להתמודד וללמד אותו להפסיק? 
אשמח מאוד לשמוע את דעתכם בעניין. 
תודה רבה,
קרן
כמו באילוף כלבים, הבסיס הוא דווקא אילוף הבעלים
27/02/15 11:36
55צפיות
ראשית, כמו שגילית, חתולים לא אוהבים דלתות סגורות. בהיותם חיות טריטוריאליות, הם מסיירים באופן קבוע בטריטוריה שלהם וכאשר הם נתקלים בדלת סגורה, הם חייבים, פשוט חייבם, לדעת מה קורה בצד השני. ההתנהגות של יללות ושריטות מחוץ לדלת, ואז בריחה כאשר פותחים את הדלת או השתהות לפני שנכנסים פנימה הינה ידועה ונושא להרבה בדיחות חתולים.

מאז שהכנסתי חתולים הביתה, הדלתות אצלי לא סגורות. במקרים מסויימים אני סוגר את הדלת כמעט עד הסוף, כלומר לא נועל אותה עם המנגנון של הפין, ושם איזה חפץ כבד בתחתית כדי שהיא לא תיפתח מהרוח. החתולים למדו לפתוח את הדלת ע"י דחיפה/משיכה (תלוי באיזה צד של הדלת הם נמצאים), וזה מאפשר להם גישה חופשית ומפחית את הסקרנות הטבעית שלהם. אפשרויות נוספות, עם קצת השקעה כספית, הן מנגנון לסגירה אוטומטית של הדלת ודלת חתולים.

לגבי הפלות חפצים ממדפים, גם זאת התנהגות ידועה של חתולים, וכמו שממגנים בית עבור ילדים קטנים, כך יש למגנו עבור חתולים. לגבי חפצים, אפשר להדביק סרט וולקרו על צידם התחתון ועד המדף, ובכך למנוע מהחתול להפילם.

חשוב מאוד לא לקבע לחתול מנהגים לא רצויים ע"י מתן תגובה. כל תגובה היא צ'ופר עבור החתול, גם תגובה שלילית. לכן כל הספריי מים וספריי אוויר למיניהם, לא רק שלא עוזרים, אלא מקבעים את ההתנהגות השלילית, וכ"צ'ופר" אף מערערים את מערכת היחסים, הקרבה והאמון שיצרנו עם החתול. בספריי המים השתמשי רק עבור צמחים לא נקמניים, ואת ספריי האוויר תתרמי לטכנאי מחשבים. אין להם מקום בעולם החתולים.

צעצועים שפזורים באופן קבוע על הרצפה לא אפקטיביים. הם משולים לצעצועים ללא בטריות. חתול הוא לא אידיוט, הוא יודע שהכדור הוא רק כדור. אולם כאשר אנו זורקים את הכדור עבורו, הוא בוחר להחליט שבאותו רגע הכדור מדומה לטרף פולש, ולכן הוא בוחר לרדוף אחריו - לא בגלל שהוא כדור, אלא בגלל האנלוגיה לטרף. במילים אחרות, צעצועים סטטיים הם חסרי תועלת, ורק לעיתים רחוקות החתול ישתעשע בהם לבדו. ברוב המקרים הם דורשים הפעלה שלנו.

חתול נוסף שיארח לו חברה זה תמיד רעיון טוב, ולפעמים זה ממש עובד, אבל כמו אצל בני אדם, לא תמיד יש לנו חיבור עם כל בן-אדם שבסביבתנו. תחשבי על אנשים שאת עובדת איתם. אם יסגרו שניים מכם בחדר למשך הרבה שעות, עם חלק מהאשנים בהחלט תפתחי שיחה ערה, אך עם חלק אחר תעדיפי פשוט לשים אוזניות ולשמוע מוסיקה לבד. ובלי קשר, גם אם החתולים מסתדרים ביניהם מצויין, לפעמים יותר מעניין לסחוט תגובה מהיצורים האנושיים שמסתובבים בבית.

לסיכום, להלן ההמלצות שלי:
1. להיפטר מהספריי אוויר
2. לצמצם את ה-"לא!" למקרים ממש ממש בודדים (למשל כאלה מסכני חיים)
3. לא לסגור דלתות לאורך זמן, או לסגור בצורה שתאפשר מעבר לחתולים
4. ליזום משחק במשך 10-15 דקות לפני השינה כדי לעייף את החתולים (להוסיף משחקי חכה לכדורים ועכברים)
5. למגן את הבית עבור חתולים
6. אוכל ומים צריכים להיות זמינים ונגישים תמיד

והכי חשוב - להינות מכך שיש לך שתי פיסות טבע פראי בבית, ולא לנסות לשנות אותם!
היי (:
27/02/15 14:16
35צפיות
תודה רבה על התגובה המאוד מפורטת!
אנסה זאת
ארמוגם אמר דברים נכונים וקצת משלי
הודעה זו מכילה סרטונים
28/02/15 20:06
28צפיות
בכללי - צריך לא לשים לב אליו ולא לתגמל את החתול על התנהגות רעה בשום תגובה , פשוט לא לשמוע ולא להגיב. אבל מניסיוני זה קשה ביותר. אני הצלחתי לגמול את החתול שלי שהשתגע בגיל 5 והחליט לעשות לי ת'מוות בבוקר ולהעיר אותי בערך שעה לפני הזמן. מה הוא לא עשה לי? זרק חפצים , פתח ארונות ועלה על המגבות  קפץ עלי , השליך את הטלפון, ילל, אני לא יודעת מה היה יותר גרוע. אני לא הגבתי בכלל. תוך כמה חודשים (!) זה עבר לו בהדרגה. היום נדיר שהוא יעיר אותי. לעומת זאת , כשהיה גור, לא הצלחתי לגמול אותו מלשרוט בטרוף דלתות סגורות. לא יכולתי לוותר על עשרות לילות ללא שינה . לכן החלטתי בלב כבד לפתוח את הדלת בפניו ואז הוא התנהג יפה כמה שנים , עד גיל 5 שאז כאמור השתגע. יש לי בעיה כאשר מגיעים אורחים ללון הוא חייב ללון איתם במיטה, אם סוגרים את הדלת, אז הם לא יכולים ללון בכלל.... אז אין לי ברירה, ואני סוגרת אותו לילה או שניים במרפסת ושנינו בוכים קצת. מה לעשות.
ככל שלא תגיבי ותכעסי רק מתי שאין ברירה ( בצורה אסרטיבית), הוא ילמד. החתולים לומדים אבל זה לוקח המון זמן. להם יש זמן והם עקשנים מאוד. אם אין ברירה תפני ליועצת חתולים אבל אין לי ניסיון בזה.
אני מצרפת סרטונים להמחשה של פתיחת דלתות.
טוב יש לך חתול ג'ינג'י, למה ציפית
28/02/15 20:26
18צפיות
אגב, זה אותו חתול שהיה הולך על הליכון?
º
אכן זה אותו חתול שהולך כמעט מדי ערב על ההליכון!
28/02/15 22:27
3צפיות
יצאו להם לדרך 10 ימי תמרון
27/02/15 22:23
72צפיות
בין שני הנסיכים ישראל ( של הההורים שלי ) וצ'ופ.
ישראל בן 12.5 ומהרגע שהגיע אלינו וכמעט אף פעם לא ישן לבד, וצ'ופ שאמנם ישן איתי לפחות חלק מהלילה, אבל במקרים רבים גם ישן בחדר לבד ( והיום כשקמתי משנצ בסלון מצאתי אותו במיטה שלי מכוסה בשמיכה ).
מזל שאני בחופשת מחלה, אז אוכל לחלק את הזמן ביניהם ואף אחד לא יהיה מקופח.

ככה עושים!????
28/02/15 13:37
37צפיות
מספרים רק חצי סיפור..

הם חולקים מרחב משותף,או שכל אחד בביתו?? איך הם מגיבים זה לזה?
כל אחד בביתו
28/02/15 16:08
21צפיות
ואני מחלקת את הזמן חצי חצי
אגב, הסיבה שהם לא יחד
28/02/15 16:20
22צפיות
היא כי ישראל רגיל להיות בחוץ ולהיכנס לאכול, לשתות ובעיקר להתפנק ולכן לא הגיוני להביא אותו אלי ( עושה צרכים בחוץ ואין ארגז ).
צ'ופ רגיל להיות בבית, רגיל לארגז ובעיקר עדיין לא מסורס ולכן לא רוצה שיהיה בחוץ בלי השגחה.
המרחק לא גדול ככה שזה לא נורא ובאמת בגלל שאני בחופשת מחלה זה יותר קל.
עכשיו צ'ופ ישן עלי שנצ ככה שלא נראה שמפריע לו יותר מידי.

השתתפות בתחרות תמונות של תנו לחיות לחיות
הודעה זו מכילה תמונות
28/02/15 16:04
50צפיות
לפני כמה זמן קמתי בבוקר ומצאתי שני חתלתולים משתובבים להם בגינה האחורית שלי.
כאוהב חיות מושבע שחולק את מגוריו עם כמה בעלי חיים, ביניהם חתולה משוגעת ומקסימה לא יכולתי כמובן להתעלם מהקסם הזה- במיוחד כצלם מקצועי- שלפתי את המצלמה ועשיתי להם כמה תמונות.

שתיים מהתמונות האלו נבחרו לייצג את תנו לחיות לחיות בתערוכת "משפחה אהבה וטבע" בהיכל התרבות בפתח תקווה הערב.
בתערוכה הזו, תתקיים גם תחרות, שלצערי היא תחרות לייקים, אבל אין לי מה לעשות עם זה- ואני ממש אשמח ללייק מפרגן שם כדי לזכות.

אני אף פעם לא מפרסם בקשות כאלו, אבל זו התערוכה הראשונה שאני מציג בה ויהיה ממש נחמד אם יבוא לכם לפרגן לתמונת חתלתולים שלי :)

התחרות די צמודה ולא חסרים לי הרבה לייקים, אז מי שרוצה ומוכן- אני אשמח ממש.

מצרף גם פה את התמונה המדוברת, כי ברור לי שברגע שתראו את הפרצופים האלה, גם אתם תסכימו שמגיע להם לייק :)
מחבואים
אוכל לחתולים סאבור אוידה
27/02/15 23:44
36צפיות
יש לי כבר שנה וחצי את האוכל הזה ואני כל פעם קונה אותו מחדש כי החתולה פשוט מאוהבת בו
מצד שני הוא לא מוכר וחוץ מחנות או 2 אף חנות לא מכירה ואף לאא מכירה את האוכל מה שמביא אותי לשאלה האם האוכל בכלל טוב ומזין?

על פניו הוא אוכל "ממולא" זא אם שוברים חתיכה בפנים יש מן מילוי כזה..

עולה 70 שח ל 3 קילו--- בטווח המחיריפ האלה מה עוד מומלץ מבחינת טעם וערכים לקנות?

תודה !
לפי המסמך של דימיטרי זה מזון לא איכותי (ציון 45 מתוך 100)
28/02/15 10:04
30צפיות

במחיר שאת משלמת (23 ש"ח לק"ג) אפשר למצוא מזונות יותר איכותיים, במיוחד אם את קונה שקים גדולים יותר.
למשל, מזון בשם Regal (ציון 60) אפשר למצוא בטווח שבין 14-25 ש"ח לקילו, תלוי בגודל האריזה.

בנוסף למזון היבש שזמין תמיד, מומלץ לתת גם מנה יומית של מזון רטוב איכותי (כדוגמת Natural Balance) להשלמת חלבונים, ויטמינים ומינרלים אחרים שעשויים להיות חסרים במזון היבש.
תודה על התגובה
28/02/15 13:11
18צפיות
סליחה על השאלה רק לא הבנתי מזה "המסמך של דימיטרי"
ואיפה אפשר לראות באמת ביקורות על מזונות יבשים

תודה
הסבר
28/02/15 13:25
27צפיות
"המסמך של דימיטרי" הוא קובץ השוואה בין מזונות יבשים שונים לחתולים בארץ.

דימה, עמיתי לניהול הפורום, עשה משהו שמאפשר מבט אובייקטיבי יחסית על מזונות: הוא יצר קנה מידה להשוואה המבוסס ישירות על מרכיבי המזון. אין לו קשר לאף יצרן או ספק, וז מזון מתוצרת X לא מקבל עדיפות על פני מזון מתוצרת Y.

הקישור שכבר נתנו לך, www.catfood.co.il , הוא לאתר של דימה, שם אפשר להוריד את הקובץ ההשןואתי בתור וורד או מה שמתאים. בקובץ עצמו, מה שנראה כמו תוכן עניינים מכיל גם דירוג של המזונות (בסולם 0-100). בהכללה גסה, המזונות הטובים ביותר הם מציון 70 ומעלה.  במסמך ובאתר אפשר גם למצוא מידע על הקריטריונים ושיטת ההשוואה.

זה נותן דירוג בעל ערך רב יותר מכל ביקורת כללית. מה שכן, מעבר לציון או כל ביקורת שהיא יש את ההתאמההאישית לחתולשלך. מזון עם ציון מדהים עדיין יכול לא להתאים לחתול האישי שלנו, כי הוא לא אוהב או שיש לו רגישות לאיזה מרכיב.  בעיקרון, השאיפה היא לתת מזון מתאים שהוא גם בציון טוב ככלהאפשר מבחינת זמינות ותקציב.

מקווה שזה עוזר!
תודה
28/02/15 13:42
20צפיות
למרות שלא באמת הבנתי משהו מהטבלאות ומסמכי הוורד האלו
וגם לא מצאתי את ההשואה לאוכל שרציתי

החתול שלי מאוד אוהב את האוכל הזה
רואיל קנין נחשב הכי טוב נכון? איזה עוד מותג מומלץ?
ניסית להוריד קובץ לחפש בו? הקבצים הם באנגלית
28/02/15 14:01
17צפיות
והמזון הזה נקרא Sabor & Vida.
הוא אכן לא לא כ"כ מוכר וגרוע מכך גם אתר היצרן לא מפרט את המרכיבים.
בקובץ הוורד הראשי צריך רק לבצע ”חיפוש”
28/02/15 14:21
19צפיות
כתוב בחלון החיפוש את השם כמו שדימה רשם לך. לפחות אחד מהמקומות יהיה בתוך רשימת 'תוכן העניינים', שם רואים גם את הציון המספרי הסופי שהאוכל הזה, ואחרים, קיבלו.

לא, רויאל קנין לא נחשב לטוב מכולם... יש מגוון. בראש הרשימה שמות פחות ידועים בציבור הישראלי מרויאל קנין, כי היבואחדש יחסית. כדאי להסתכל ב'תוכן העניינים' לקבלת מושג בסיסי . ברגע שרואים שם שמות מזונותעם ציון שנראה מתאים (נגיד 60, 60 פלוס), אפשר לבדוק באתרים של ספקי ציוד בע”ח כמה הם עולים ולקבל החלטה. ברגע שיש שמות ספציפיים, אפשר גם לשאול אנשים כאן ובכלל איך המזון הזה הצליח אצלם.
חייבת את עזרתכם!
הודעה זו מכילה תמונות
24/02/15 10:51
197צפיות

**בבקשה הקדישו דקה לקריאת הודעה זו**

ספוטס (SPOTS) הוא חתול מקסים ממש, בן 3, מסורס, מתלטף
עם אופי נדיר במיוחד! מסתדר עם כולם- אנשים, כלבים חתולים.. מפריד בין חתולי רחוב אחרים שרבים, מטפל בגורים יונקים שנולדו לחיי רחוב...

ספוטס נולד וגדל עד היום בבניין מגורים שבו 3 מאכילים וכעת נותר לבדו, ללא מאכילים, כולם עזבו החודש ואף אחד לא יכול לקחת אותו (לקחו חתולים אחרים ולא יכולים לאפשר לעצמם לגדל חתול נוסף)

רק ספוטס נשאר לבד, מבקש להכנס לדירות לקבל קצת ליטופים. הוא חתול שמעדיף יחס חם על אוכל. אתם מאמינים?
קודם כל מבקש אהבה, רק אחרי שמקבל מסכים לאכול.

אנחנו לא יכולים לדעת מי ייכנס במקום הדיירים החדשים, ומה יעלה בגורלו?

ולכן צריכים את עזרתכם, איך? ספרו לחברים, שתפו, במייל.. פייסבוק (אפשר לתייג אותי, Ayelet Erlich Even Shoshan) אולי נוכל למצוא לו ביחד בית חם, או חצר סגורה
יש אפשרות גם שנטיס אותו לחו"ל לאחת המאכילות שלו שעושה רילוקיישן לארה"ב ב 1.3.2015. היא מאוד חוששת לגורלו ומוכנה לגדל אותו שם, אך עלויות ההטסה לחתול גבוהות (חיסון כלבת, כרטיס טיסה, כלוב נשיאה) וזה עולה כ 1000 ש"ח שפשוט אין לה... היא כבר הוציאה את כל כספה על הטסת החתולה שלה מישראל לארה"ב לפני כחודש.

בבקשה, אם אתם לא יכולים לעזור אנא שתפו ואולי נציל להציל את ספוטס 

תודה למי שקרא עד כאן
לפרטים נוספים: אפשר לפנות במסר אישי או בפייסבוק Ayelet Erlich Even Shoshan 
אולי התרמה להטסה שלו?
24/02/15 11:00
92צפיות
אמנם טוב אם יימצא מישהו כאן, אבל אם יש מישהי שם ומדובר ב1000 ש"ח, כנראה מדובר במשהו שאפשרי לאסוף  - סכום קטן מכל אחד וזה יילך... אולי כדאי לפתוח ערוץ התרמה מתאים?
זאת אכן אפשרות כפי שציינתי
24/02/15 11:05
81צפיות
הבעיה שכרגע הוא ברחוב ללא טיפול, ללא אוכל (שרגיל לקבל קבוע ואינו יודע לצוד) ומסוכן שהוא כל כך חברותי וחשוף להתעללות...

אני כותבת לך בפרטי
מה לגבי לחפש מאכיל חדש בקרבת אותו בניין?
24/02/15 12:28
69צפיות
אולי באותו רחוב/שכונה יש מאכילי חתולים נוספים שיהיו מוכנים לצרף אותו ל"עדר" שלהם?
אם לא רוצים לפרסם באינטרנט את שם הרחוב, אולי כדאי לתלות שם מודעות שמישהו מהם יראה.

קיבלתי 2 הצעות ממאכילים
24/02/15 13:36
103צפיות
אבל בגלל שהחתול כל כך חברותי אני חוששת שיהיה חשוף להתעללות.. ופינות ההאכלה שהציעו סמוכות לכבישים בלב העיר
וגם אני חוששת שאולי ינסה לחזור לטריטוריה המוכרת לו אם לא יהיה כלוב אקלום שזו בעיה להשיג כלוב כזה

בקיצור, האידיאל עבורו יהיה למצוא לו בית חם או פינת האכלה סגורה
מגיע לו, הוא באמת מתוק אמיתי
תחליף ל-wysong vitality
26/02/15 14:41
53צפיות
היי כולם,

בחודשים האחרונים ויסקי שלי אכל את האוכל הנ"ל והכל היה מצוין, אבל כעת האוכל אוטוטו נגמר וכשבאתי להזמין מחדש גיליתי שאין אותו כרגע בארץ בכלל (ויהיה אולי רק במרץ).
שתי החנויות ששוחחתי עימן הציעו לי במקום זה את wysong uretic, בטענה שהוא עוזר למנוע בעיות בדרכי השתן אצל זכרים מסורסים החל מגיל שנה (ויסקי בן 11 חודש בערך).
מה אתם חושבים בנושא? כדאי לקחת אותו או לחפש משהו אחר?
אם משהו אחר - יש המלצות?

תודה רבה!
מעצבן, כל פעם אותו סיפור עם היבואנים
26/02/15 15:24
50צפיות
המזון הזה שייך לסידרה הכי בסיסית של החברה הזאת - אוריג'ינל. את האכלת במזון לחתולים בוגרים מהסידרה יותר מתקדמת שלהם - אופטימל. ובסידרה הזאת אין מזון מגביל ל"יורטיק". את המסקנות תעשי לבד. אבל בלי קשר המזון הזה ניראה לא רע בכלל ובסה"כ די דומה לויטליטי ולדעתי אין בעיה להאכיל בו עד שויטליטי יחזור.
איך יודעים לאיזה סדרה כל אוכל שלהם שייך?
26/02/15 15:38
30צפיות
כי באחת החנויות הציעו לי גם אנרגן או פנדמנטל, אולי אחד מהם יותר שווה?

האמת שהציעו לי גם לקחת חבילה של 4 שונים, כי במילא ה-9 קילו זה 4 שקיות של 2וקצת.. יש טעם לקחת מיקס כזה?
האמת שכניראה טעיתי - ויטליטי יש ב-2 סדרות ולפי מה שאת כותבת
26/02/15 16:58
36צפיות
אני מניח שהאכלת דווקא באוריג'נל.
הינה דף של אוריג'ינל - http://www.wysong.net/dry-cat-food.php
הינה דף של אופטימל - http://www.wysong.net/dry-cat-food-optimal.php
לא ידעתי שמייבאים לארץ אנרגן ופונדמנטלס. פונדמנטלס זה גם מזון לא רע בכלל אבל אנרגן אינו כ"כ טוב.
בגלל זה אני לא ממליץ לך לקחת את המיקס המוכן אלא לקנות מזונות ספציפיים שאת רוצה.
כן, כנראה שבאמת קניתי את האוריג'ינל
26/02/15 19:37
18צפיות
אז מתוך מה שאני כן יכולה להשיג עכשיו מה עדיף, הפונדמנטלס או היורטיק?
יש מצב שהיורטיק באמת יעזור למנוע בעיות עתידיות?

שניהם טובים ואולי אפילו יותר טובים מויטליטי. אני לא יכול
26/02/15 19:52
112צפיות
להגיד האם יורטיק באמת יעזור למנוע בעיות עתידיות אבל בגלל שבכל מקרה זה מזון לא רע אני לא רואה סיבה לא לנסות אותו.
תודה רבה!
27/02/15 10:41
17צפיות
אני אקנה ביום ראשון שקית אחת של היורטיק ונראה מה תהיה תגובתו של האדון, מקסימום עד שהיא תגמר אני מקווה שכבר יחזירו את הויטליטי.
(שאגב, מסתבר שכן קנינו את האופטימל בזמנו)

בכל אופן, המון תודה על העזרה ! השמנמן ואני מעריכים זאת מאד!
º
אופטימל ויטליטי בכל זאת קצת יותר טוב כך שממליץ לך לחזור עליו
28/02/15 14:03
3צפיות
חתלתולה אחרי עיקור, נראתה בסדר אך אחרי חמישה ימים פיתחה מחלה
25/02/15 19:18
155צפיות
שלום לכולם אשמח לדעתכם. בשבוע שעבר (רביעי) לקחנו את החתלתולה שלנו לעיקור, בגיל 5 חודשים בערך. עוד באותו יום היא חזרה הביתה, ולמחרת כבר הייתה "כמו חדשה", שובבה וקופצנית ומעצבנת בלי סוף את החתול הגדול שאימצנו לבית אחריה (בתור משחק).
ביום ראשון עזבנו את הבית ל-36 שעות והחתולים נשארו לבד, כשחזרנו בשני בערב גילינו שהיא "מעוכה" לגמרי, ישנה כל הערב על המיטה, ובוכה בצורה נוראית כשמנסים לגעת בה. לקחנו אותה לווטרינר והוא נתן לה חומר טשטוש כדי שיוכל לבדוק אותה, ראה שאין חום, אולי קצת נפיחות באיזור הניתוח אבל לא משהו רציני. נתן לה תרופה לשיכוך כאבים ושחרר אותה הביתה.
אחרי שחזרנו הביתה היא שוב הייתה "כמו חדשה", אולי אפילו יותר פעילה מהרגיל. חשבנו שהכל בסדר והביקור אצל הרופא עשה לה ריסטארט. אבל הבוקר, שוב, התעוררנו וגילינו חתולה מעוכה, עייפה, לא מעוניינת לאכול או לשתות. (אבל כבר לא בוכה אם נוגעים בה)
חזרנו שוב אל הווטרינר, הפעם הוא כן ראה שיש לה חום, נתן לנו אנטיביוטיקה לשבוע ימים ושחרר אותה הביתה. אמר שכל עוד היא אוכלת ושותה, אין טעם ולא כדאי לאשפז אותה. שכנראה מדובר בזיהום כתוצאה מהניתוח או שקרה משהו בין החתולים, היא נכנסה לסטרס וזה בא לידי ביטוי כמחלה פיזית.
בינתיים הערב היא עדיין עייפה מאוד, בקושי אוכלת (אפילו אוכל רטוב וטעים שהיא בדרך כלל מחסלת), זה גם מקשה עלינו קצת לתת לה את האנטיביוטיקה.

מה דעתכם - האם לחכות ולתת לה זמן להתאושש, לסמוך על הווטרינר, או שכדאי לקחת לדעה שנייה אצל רופא אחר? אם כן, האם זה מקובל, אפשר לעשות את זה בטלפון או שחייבים להגיע עם החתולה? אגב אנחנו גרים בחיפה.
אוף, זה אחד מהמקרים המעצבנים האלה
25/02/15 19:39
68צפיות
שרואים שהחתולה סובלת ולא יכולים לעזור לה
לדעתי בהחלט מדובר במשהו פיזי ולא פסיכולוגי ("סטרס").
יכול להיות זיהום, ויכול להיות משהו אחר.
שיכוך הכאבים טיפל בסימפטומים, אך הגורם נשאר.
ייתכן שהאנטיביוטיקה תעזור, אבל צריך לתת לזה כמה ימים.

לגבי אשפוז, אני מסכים עם הוטרינר שכל עוד היא אוכלת עדיף להימנע מאשפוז, כי אשפוז זה סטרס נוראי לחתולים, מכיוון שבכלובים סמוכים שוכנים כלבים שנובחים, והחתול לא יכול לברוח משם. מצד שני הפסקת אכילה גם מסוכנת, אז אם מגיעים לזה בהחלט יש לאשפז.

לגבי מתן האנטיביוטיקה, אפשר לבקש מהוטרינר אנטיביוטיקה בזריקה עם שחרור מושהה. זה אמנם קצת יקר (כ-200 ש"ח), אך אם אתם לא מצליחים לתת לה אנטיביוטיקה באוכל, זאת אפשרות שאפשר לשקול. אפשר לתת לה גם עם מזרק (ללא המחט) ישירות לפה, אבל זה תלוי בשיתוף הפעולה של החתול ובמיומנות הבעלים. האלטרנטיבה היא מתן אנטיביוטיקה לוריד באשפוז.

חוות דעת שניה בהחלט מקובלת. לא נראה לי שאיזשהו וטרינר יוכל לאבחן בלי לראות אותה.
נסו גם להתייעץ בפורום רפואת חיות מחמד, יש שם וטרינרים שעונים.
אם מדובר על תהליך דלקתי אז אנטיביוטיקה בד"כ משפיעה לטובה תוך
25/02/15 20:06
53צפיות
12-24 שעות (בהנחה שהאנטיביוטיקה מתאימה לתהליך הדלקתי הזה). אם מחר בבוקר המצב של החתולה לא ישתפר אז כניראה מדובר על משהו אחר (או שאנטיביוטיקה לא מתאימה) וחייבים לחזור לוטרינר המטפל או לוטרינר אחר אם תרצו. בטלפון אף אחד לא יעזור לכם. הינה פה יש רשימת וטרינרים מומלצים לפי ערים http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
התקדמות חיובית
26/02/15 08:22
53צפיות
תודה על התגובות!

אתמול בלילה היא התעוררה עם קצת תיאבון, והצלחנו לתת לה את שארית מנת האנטיביוטיקה. כבר בלילה ניכר שיפור במצבה. הבוקר היא כבר הייתה עם תיאבון מאוד בריא, וקיבלה עוד מנה (לפי הוראות הוטרינר). בסה"כ המצב משתפר והפעם בלי משככי כאבים, אז אני מקווה שיהיה בסדר.

(לגבי חוות דעת שנייה בטלפון - לא שאלתי בגלל עצלנות, אלא כי לא רציתי בהכרח לטרטר את החתולה שוב לעוד רופא, במצבה...)
º
אלה חדשות טובות מאוד. החלמה מהירה!
26/02/15 15:26
11צפיות
מקווה שמגמת השיפור ממשיכה
26/02/15 20:24
23צפיות
הרבה בריאות!
|*|נפתח פורום כבדי שמיעה וחרשים|*|
26/02/15 13:27
7צפיות
|שמאל|אנו שמחים לבשר על פתיחתו המחודשת של פורום כבדי שמיעה וחרשים.
אז איך מתמודדים עם ליקויי שמיעה? מהם הזכויות והשירותים שרלוונטיים לאוכלוסיית החרשים? ומהם מכשירי השמיעה שהכי מתאימים?

אתם מוזמנים להיכנס לפורום כבר עכשיו ולהעלות נושאים לדיון, לשאול ולשתף!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
האם מישהו נתקל בתופעה דומה?
25/02/15 18:05
98צפיות
ג'ין בת שנה וחמישה חודשים. חתולה מאווווד שובבה, סקרנית וחכמה.
אחד הדברים החבבים עליה ביותר משחק בכדורי ספוג ובגומיות שיער עשוית מגבת. הבעיה שגם את הכדורים וגם את הגומיות שיער היא נוהגת להכניס לתוך כלי המים
שלה ואז להוציא אותם ולגרור אותם  רטובים ברחבי הבית 
אותי זה משגע, כל היום יש סימנים על הרצפה מגומיות וכדורים רטובים והרבה פעמים אנחנו מוצאים את עצמנו דורכים או יושבים על כדור רטוב 
מישהו נתקל במשהו דומה, למישהו יש רעיון איך מרגילים אותה לשנות את מנהגה?
תודה מראש

כן, בערך
26/02/15 08:19
61צפיות
החתול שלי אהב לשחק עם קשי שתיה. הוא היה מעיף אותם באוויר, ואז מתנפל עליהם.
בסוף המשחק הקשים תמיד מצאו את עצמם בכלי האוכל שלו.

אני חושב שברמה האינסטינקטיבית הוא היה מדמה את תהליך הציד בטבע, שבמידה והצליח היה מסתיים בארוחה.
מאותה סיבה מומלץ לסיים סשן משחק עם החתול במתן אוכל, זה סוגר לו את מעגל הפעילות.
º
תודה רבה על המענה
26/02/15 15:11
7צפיות
סטודיו לצילום פוטוגן

לתיעוד האירועים של חייכם

אל תתפשרו על איכות הצלם. לפרטים היכנסו עכשיו >>>

פורום טיולים בארה

פורום טיולים בארה"ב

היעד הנחשק בעולם עכשיו בפורום! אל תישארו בחוץ >>>

עסקים נבחרים

עוד...