בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

ברוכים הבאים לפורום חתולים!

הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע להתנהגות או בריאות החתול, להשמיע את דעתכם בנושא חתולים, להתייעץ או להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, ובשום מקרה לא להשתמש במילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאת תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא אמור להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר שלך ולהביא את החיה לבדיקה.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

-העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
 נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום
 הכנסו לאירועי הפורום (בצד שמאלי של הדף) ע"מ להתעדכן על אירועים חשובים שקשורים לנושא הפורום ולפורום עצמו
המשך...
הודעה חדשה

המלצה על וטרינר באיזור יהוד
23/07/14 10:16
מי יודע? צריכה דחוף לקחת את החתול ...
עזרה בחישוב כמות אוכל יומית
22/07/14 20:41
34צפיות
כיוון שהסנובים שלנו עושים פרצופים לGo, החלטנו לנסות אינסטינקט נתחי עוף. מישהו יכול לעזור לי לחשב כמות יומית עבור חתול ששוקל 8 קילו? כמה גרם ליום זה יוצא?
וגם עבור חתולה במשקל 5 ק"ג.
הלכתי לאיבוד עם החישובים.
הנה לינק לאתר
כתובות אינטרנט מצורפות:
אני מאכילה באינסטינקט, אבל
22/07/14 21:14
29צפיות
לא מחשבת כמויות... פשוט שמה חפשי. יש סיבה לרצון לחשב?
יצא לי
23/07/14 08:00
8צפיות
ששניהם צריכים חצי כוס ליום
שזה קצת מוזר

לא כתוב כלום על האריזה? אין טבלה לחישוב כמויות?
פנסיון מומלץ לחתולים-מי מכיר?
22/07/14 16:53
35צפיות
מחפשת פנסיון מצויין לזוג חתולים לאמצע אוגוסט.
רצוי אזור הצפון,אבל אם לא יימצא כזה ,ניתן גם להרחיק  לאזורים אחרים.
חייבת מקום שבו לחתולים תנאים מעולים,וביטחון מלא שלא יברחו וכו.

אשמח להצעות.
כותבים גם כאן וגם בפורום כלבים
22/07/14 20:54
24צפיות
המליצו על פנסיון 'הוטל חתול' של הלימה בן נריה במושב אביעזר - צפונית ממני, אבל די דרומית מכם...
קצת יותר קרוב אליכם קיים גם הפנסיון במשמר השבעה, שאני יודעת שקיים אבל לא מכירה אנשים שהיו לקוחות שלהם.
בצפון ממש לא מוכר לי, אולי כותב אחר כאן יכיר? אולי שווה לשאול את איילה נאור, שפועלת בצפון והיא גם עובדת עם חתולים?
חתול בן 7 עומד להיזרק מביתו!
21/07/14 16:34
236צפיות
חתול בן 7 עומד להיזרק מביתו!
שימו לב!!חתול בן 7 עומד להיזרק מביתו!חתול יפה אשר שייך לזוג צעיר אשר נולדה להם בת. התינוקת בת 5 חודשים ופיתחה אסטמה עורית לדברי הרופא והם חייבים כמובן למסור את החתול.
מדובר בחתול זכר מסורס בן 7 שנים יפה יפה ובעל אופי נהדר...נודה לשיתוף ומציאת בית.לפרטים:0506282018
כמובן
21/07/14 16:36
119צפיות
מעניין אם החתול היה מפתח אסטמה עורית לילדה את מי היו מוסרים...
אוהבת את ההודעות והתגובות האלה
21/07/14 17:40
104צפיות
מי חשוב יותר, התינוקת או החתול? הגנים שלך או של החתולים?
הפגם שאני מוצאת בהודעה הוא האיום שיזרקו אותו לרחוב. אל תאיימו עלינו בבקשה, זה לא יגרום לנו לאמץ חתול נוסף.
מקווה שיצליחו למצוא לו בית אוהב.
המפרסמת איננה בעלת החתול
21/07/14 21:03
88צפיות
היא מישהי שעושה רבות למען בע'ח אז היא לא הכתובת להאשמות... היא מנסה לעזור. אני מניחה,שכן דיברה איתם על הצורך באיבחון רפואי מקצועי, אז בשלב,זה,יתכן שבאמת לא נותרה ברירה אלא להפיץ ככל האפשר את המידע בתקווה שיימצאו מאמצים.
º
האם היא עברה אבחון אלרגיה?
21/07/14 18:06
27צפיות
מדובר בזוג הורים טרי ולחוץ כלום לא מעניין
21/07/14 21:58
140צפיות
מדובר בזוג הורים טרי ולחוץ כלום לא מעניין
אותם.החתול ייצא מהבית..ואני מנסה לעזור לחתול...
.
.
ס'אמק....והוא בכלל לא יודע מה מצפה לו - אוף
21/07/14 22:06
96צפיות
איזה מתוק
מקווה שימצא בית מהר
ל ת מ י ד
זה חתול מדהים ביופיו!
22/07/14 01:50
82צפיות
ומניסיון, לג'ינג'ים יש סיכוי גבוה יותר מאחרים למצוא בית - יש סיכוי לא רע  למצוא לו בית חדש. צריך לפרסם אותו כל יום, ו"לשווק" נכון (חתול בוגר, רגוע, מבויית ורגיל לחיים עם בני אדם...). לא צריך לזרוק, השאלה היא רק כמה זמן הם מוכנים לחכות עד שיגיעו מאמצים מתאימים. הילד אומנם אלרגי אבל אפשר לשמור את החתול מופרד בחדר אחר עד שיימצא הבית הנכון.

אגב, אני מכירה בחורה אלרגית  לחתולים שיש לה שבעה חתולים-  תודה לאל לרפואה המודרנית. אבל זה כמובן לא קשור, כי בעלת החתול לא כתבה את הפוסט. בהצלחה ליפיוף המסכן.
העליתי את השירשור לפייסבוק לקבוצת
22/07/14 16:07
57צפיות
PEOPLEַ&CATS
חתול מדהים ויפהפה..
מקווה שיגיע מהר לבית טוב.
יש לי בקשה. העברתי את הבקשה לעזור לחתול המתוק
22/07/14 19:03
52צפיות
לפייסבוק ולהרבה אנשים. גם הם מעבירים הלאה.
אז כשימצא בית לחתול המקסים, בבקשה להודיע על כך, כדי לא להטריח אנשים לחפש לו בית.
תודה.
אימצנו חתולה
22/07/14 13:28
79צפיות
שלום!
אתמול אימצנו חתולה בת שנתיים
הבעלים שלה טסו לחול היום, ואנחנו אימצנו את החתולה שלהם.
אתמול כשהביאו אותה, ופתחו את הקופסא, ישר ראו שהיא בפאניקה, עד שהיא מצאה את המיטה בחדר שינה, נכנסה מתחתיה ולא יצאה משם כל הערב, וכנראה גם לא ישנה בכלל כי היא כל הזמן עמדה על המשמר

היום בבוקר התעוררנו ולא הצלחנו למצוא אותה וחשבנו שהיא ברחה , אבל אחרי 20 דקות (20 דקות שבהם רצנו מחוץ לבית, והיינו קצת בפאניקה) מצאנו אותה מתחבאת בין החלון לתיריסים במרפסת , כהרגלה מפוחדת ומכונסת בעצמה

מה אנחנו יכולים לעשות כדי לעזור לה להתאקלם?
הבעלים הקודמים הביאו לנו שמיכה שלה, וכרית שלה,
את השירותים שלה, עם החול והאוכל שהיא מכירה,
הצבנו את כל הדברים שלה במרפסת, שבה היא מתחבאת עכשיו, ומקווים שהיא תאכל או תשתה משהו לפחות.

יש לכם אולי טיפים או הצעות מה אנחנו יכולים לעשות, חוץ מלתת לה לעכל את המצב החדש?
בנוסף יש את כל הההזעקות בזמן האחרון (אנחנו מהמרכז, אז יש צבע אדום פעם-פעמיים ביום) אז בטח גם זה מפחיד אותה.

תודה מראש!
כל הכבוד לכם
22/07/14 13:44
66צפיות
מעט מאוד כבוד יש לי לבעלים, הרי אני עצמי עברתי לחו"ל עם חתולה וגם בחזרה עם חתולה, ויודעת שאפשר בהחלט לעבור מדינות עם חתול.. אבל מזלה של החתולה שנמצאתם אתם שתעזרו לה!

גם החתולה וגם אתם כמובן לחוצים מהמצב הכללי, ואני מקווה שאתם עצמכם מצליחים להתמודד עם כל האזעקות ושאר הבלגן. באשר לחתולה, אין שום דבר מפתיע בעובדה שהיא מפחדת. היא במקום חדש ולא מוכר, וחתולים בוגרים לא מתלהבים לעזוב את המקום המוכר שלהם.

ראשית, יש להקפיד שכל הפתחים סגורים (רק רשת יתושים רגילה על החלון זה לא סגור- זה נקרע בקלות), כי בתקופה הראשונה בריחה אפשרית על רקע פאניקה פתאומית יכולה להיות תחילת הסוף של החתולה. אם היא מאוד מאוד מאוד פוחדת, עדיף לתת לה להתחבא בשקט - עדיף בחדר אחד, עם ארגז החול וכלי האוכל באותו חדר, ולסגור את הדלת לחדר ההוא כדי שתוכל להתאקלם שם בשקט, וכדי שהסיכוי לבריחה פתאומית עם פתיחת דלת הבית או משהו כזה יקטן.

זה בסדר לתת לה להתחבא. שימו לה משהו טעים, כמו שימורי חתולים, בפינה מחוץ למחבוא - בהתחלה אולי לא תרגישו שום שינוי ושום תגובה, אבל ככל שתרגע היא תתפתה לצאת מהמחבוא, ומאוד עוזר שיש תגמול שווה לפעולה הזו. שבו מדי פעם בחדר שבו היא מתחבאת  - לא צריך לרדוף אחריה, להוציא אותה או שום דבר, רק לשבת לכם בשקט עם ספר או בצפייה בטלויזיה, לתת לה להתרגל לנוכחות שלכם בעדינות. כשהיא תתחיל לצאת מהמחבוא, אפשר להניח חטיף טעים קרוב אליכם בעוד אתם יושבים על הרצפה וקוראים ספר, כדי שהיא תראה שגם שווה להתקרב אליכם וגם לא קורה שום דבר רע.

תנו לה זמן, יהיה בסדר
תודה :)
22/07/14 15:43
42צפיות
תודה רבה על התגובה המהירה
קנינו לה קצת חטיפים יבשים כאלה ,
אולי היום נקנה עוד קצת אוכל רטוב, אולי זה יעניין אותה קצת יותר
כרגע היא סגורה במרפסת (מרפסת סגורה עם תריסים) ככה שיש לה אור, ולא חם מידי, ואוכל וכל החפצים שלה כמו שאמרת.

נקווה שתקופת ההסתגלות תעבור לה מהר, ממש כואב הלב לחשוב מה עובר עליה אם היא יושבת ככה מכונסת בעצמנה ולא זזה אפילו צעד אחד..

מצטרפת לדברי יוקיטה -
22/07/14 16:51
36צפיות
לתת לחתולה לקבוע את לוח הזמנים! חתולים הם סקרנים אבל חששנים. כדי לנטרל חששות עליכם להיות בהתחלה אדישים אליה. תנו לה ליצור קשר איתכם. לאט לעט החששות יפוגו והסקרנות תגבר. אז כבר תוכלו לאט לאט ליצור איתה קשר של מגע ושל קול, בלי תנועות חדות או קולות חזקים. אחרי כן תוכלו כבר לשיר לה שירים ולהבריש את פרוותה ואולי היא תעשה לכם טובה ותעלה על הברכיים לקבל פינוק.
אם מדובר על תריסי שלבים אז אותם חתולים יכולים
22/07/14 17:50
37צפיות
לשבור. לכן עדיף להשאיר כמה שפחות תריסים פתוחים. היא לא צריכה אור כך שאין מה לחשוש מהבחינה הזאת.

עדיף בלל להציק לה כמה שפחות. חטיפים ושימורים זה דבר טוב אבל לא כרגע. כשהיא תתחיל להתרגל לדירה אז כדי שהיא תתרגל יותר מהר גם אליכם יהיה אפשר להתשמש בחויפים ושימורים. כרגע לפחות כמה ימים כדאי להשאיר אותה בשקט ולא להציק לה.

בהצלחה!
צריכה המלצה לאוכל לחתול
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
21/07/14 18:51
46צפיות
התייאשתי מרויאל קנין וצריכה לבחור לחתולה שלי אוכל חדש.

מדובר בחתולה מבוגרת, בת 14, פרסית, עם המון שיער (וכדורי שיער).

מעדיפה אוכל בשקים קטנים של 2.5-3 ק״ג, כי היא מסיימת שק ב 2-3 חודשים.

הציעו לי לאונרדו או summit.

אפשר המלצות ?
אני יכול להמליץ לך על GO עוף-הודו-ברווז
21/07/14 22:55
36צפיות
http://www.pandapets.co.il/shop/cats/dry-food/goan...
זה אמנם 3.6 ק"ג אבל זה מזון מאוד איכותי לדעתי. אם את בכל זאת מעדיפה שקים קטנים יותר אז יש TOTW
http://www.pandapets.co.il/shop/cats/dry-food/totw...
יש מריק http://www.pandapets.co.il/shop/cats/dry-food/merr...
ויש מזון חדש וויסונג http://petplanet.co.il/%D7%97%D7%AA%D7%95%D7%9C%D7...
בהמלצתו של דימיטרי גם אני מאכילה את החתול שלי
22/07/14 17:42
51צפיות
בהמלצתו של דימיטרי גם אני מאכילה את החתול שלי
ב-Go ויש לי חתול בריא, עם פרווה מבריקה, שאוכל את הכופתיות ללא קיטורים (כמובן שחזה עוף כל יום אף הוא משפר את מצב רוחו)
אינסטינקט יניקה
21/07/14 18:25
65צפיות
אימצנו גור חתולים לפני מספר ימים.  הגור חמוד, פעיל, שובב, קצת נושך בזמן משחק אבל מקריאה פה בפורום אני מבינה שזה נורמלי לחלוטין ואנחנו מקפידים להפסיק לשחק איתו ברגע שנושך.
החמודון הזה בן חודשיים וחצי, ואוכל יבש בלי בעיות.
מה שכן, אני מגלה שיש לו אינסטינקט יניקה חזק.  כאשר מאפשרים לו הוא מתחיל לנסות לינוק מחלקים שונים של כף היד ואם לא עוצרים אותו הוא פשוט יונק ויונק ללא הפסקה ובהתלהבות רבה.  יש לו נטייה לרדוף אחרי הידיים ואם לא מאפשרים לו לינוק הוא לפעמים נושך, ובכלל אני לא רוצה שזה יהפוך להרגל.  האם למישהו יש תובנות ורעיונות איך מתמודדים?

יום שקט לכולנו.
החתול שלי היה כזה
21/07/14 23:48
42צפיות
החתול שלי שאימצתי בגיל חודשיים (היום 6) היה כזה. הוא נהג לינוק לי את הבגדים ולהשאיר אותם עם כתמי רוק נרחבים וקרים... ראיתי שז לא עסק והוא מתמכר לעניין הזה באוססיביות. על כן, כל פעם שהוא עשה את זה , הוא קיבל משיכה חינוכית בעורף ( הן אינן מכאיבות), בלי נזיפה כדי שלא יפחד. המשיכה הסיחה את דעתו. שהוא  חזר לסורו הוא קיבל עוד משיכה. ככה כל הזמן. בהתחלה הוא לא רצה להבין והמשיך, אבל עם הזמן זה עזר. לקח לי שנה לגמול אותו סופית, אבל פעם פעמים בשנה הוא מנסה שנית , אולי אני אסכים, אז לא! אני לא מסכימה. צריך להיות עקביים ולא לוותר אף פעם. אגב הוא נהג לעושות את זה רק כשהוא עלי. ברוב הפעמים לא הייתי מסלקת אותו, אלא נותנת לו להשאר עלי, אבל ללא יניקות. אם הוא היה מגזים ולא היה לי נוח להתמיד במשיכות עורף, הייתי מורידה אותו אל הרצפה. יכול להיות שאפשר רק בשיטת הסילוק ללא משיכה בעורף , אבל אני חושבת שכן צריך להרשות לחתול לעלות עלינו ולהתכרבל , זה כיף הדדי. הוא רק צריך לדעת את התנאים לכך...
לדעתי האישית
22/07/14 08:53
40צפיות
הגור ייגמל גם בלי המשיכה בעורף... לדעתי המשיכה לא עשתה דבר - החתול נגמל מעצמו.

מספיק פשוט להזיז או לקום  - אני לא רואה שום ערך חינוכי במשיכה בעורף ושום יתרון של משיכה בעורף על פני פשוט לקום או להזיז את החתול במצב הזה...
תודה
22/07/14 09:56
25צפיות
תודה רבה לשניכם!

אני קצת דואגת שיהפוך להרגל, מה גם שכשאני לא מאפשרת לו "לינוק" (אם אני מזיזה את היד, מורידה אותו ממני, משיכה בעורף, מפסיקה לשחק איתו) הוא לפעמים מתחיל להתקיף את היד בנסיון לתפוס אותה ואז זה הופך למשהו אחר ואני בהחלט מורידה אותו או מרחיקה אותו.

אשמח לשמוע עוד רעיונות, מחשבות, או נסיון עם התנהגות כזו, ובכלל עם איך מלמדים חתול מה מותר ומה אסור.
היה לי חתול שנים רבות אבל אימצתי אותו כאשר היה בין שנתיים והוא היה כבר רגוע כך שאין לי נסיון עם גורים.

כאן אני מסכימה עם שיטתך בעניין ההרחקה
22/07/14 11:33
22צפיות
בעניין תקיפה כמו נשיכה או שריטה, חייבים להיות החלטיים ביותר ואף להראות לחתול בצורה ברורה, שאנו לא מוכנים לזה בכלל. הרחקת החתול, או שאת תתרחקי ממנו, זה מצויין! הוא לומד שהוא מפסיד אותך זמנית, כשהוא :"ילד רע". אני הייתי מוסיפה גם יללת בכי להראות שזה כואב לי וגם נשיפת קכככ, אם זה היה חמור, כמו שהם עושים כשכואב להם וגם כשהם כועסים. אלו צלילים שהם מכירים ומבינים. החתול הקודם שלי שמילדות נטה לנשוך, כבר ידע שאם אני מייללת הוא קופא על מקומו או בורח... גם אני עשיתי קצת שגיאות בזה ששיחקתי איתו בידיים וברגלים וזה הפך להרגל שאחר כך היה קשה לשרש. עם החתול הנוכחי הייתי יותר מנוסה ואכן הוא חתול ממש מקסים ורגוע. נכון שיש סרטון ביו טיוב בו הוא נושך אותי ( לא חזק מאד אבל כמה פעמים) אבל זה ארוע יוצא דופן ולכן העליתי את העניין, פה בפורום לדיון.
ליוקיטה דעתי האישית שונה בעניין גמילה מהרגל-
22/07/14 11:22
32צפיות
הוא היה מתיישב עלי כשאני מול המחשב ואז מתחיל ביניקה האובססיבית שלו. רציתי מאוד שהוא יישב עלי, זה כיף! לא רציתי לסלקו ולא רציתי שהוא יחשוב שאני לא מעוניינת בקרבתו. לכן לא סילקתי אותו, גם לא נזפתי בו. הכל נעשה בשקט. הוא החל למצוץ אל בגדי, ישר משיכה קלה בעורף. הוא חזר לסורו- עוד משיכה ואם המשיך אז משיכה קצת יותר מורגשת. הרי המשיכה אינה מכאיבה, היא רק מפריעה לו . הוא היה מאוד אובססיבי לעניין. לאט לאט הוא הבין שלא יעזור לו כלום. הוא פשוט אינו יכול לבצע את זממו, אפילו לא שניה אחת! הוא ממשיך לעלות עלי בכיף ויושב בשקט. לקח לו שנה להגמל מן ההרגל. הוא עדין מנסה פה ושם , אבל ההרגל כבר ירד. זה חינוך בהיביוטיסטי ללא אלימות.
מאחר שהיה כה מכור לעניין, אני לא חושבת שהוא היה נגמל מעצמו. בעבר היתה לי חתולה שמצצה את זנבה כל הלילה והיתה מרטיבה לי את הסדינים ואת שמיכת הפוך בכמויות עצומות של רוק. אז, לא ידעתי איך אפשר לגמול אותה מזה ולא עשיתי כלום. ממש לא נעים לישון עם סדינים רטובים וקרים, זה מגעיל. היא לא נרגעה עם הזמן כלל וכלל. זו הסיבה שהפעם לא רציתי שההיסטוריה תחזור על עצמה.
בטוח שיש שיטות נוספות כמו בכל טיפול רפואי , פסיכולוגי או להרזיה וכולן משיגות את התוצאות הטובות. השיטה הטובה ביותר היא השיטה שאדם מוצא לעצמו שמתאימה לו. כל אחד יכול לבחור, אני את השיטה שלי (הטובה) - מציעה לכל דיכפין ולא נעלבת אם מישהו לא ייקח. וזו מטרת הפורום, להציג שיטות שונות.
אין בעיה להציג שיטות
22/07/14 13:09
33צפיות
גם אני מציגה את דעתי

אבל יותר לעניין: אם השיטה הזו היתה עובדת ישירות, כנראה היית מקבלת תוצאות יותר חד משמעיות מאשר תקופה של שנה פלוס... אז נראה לי שבמקרה הספציפי הזה הוא באמת נגמל לבד. יניקה זה משהו שבאופן רגיל, הולך ופוחת עם הזמן עד כמה שאני מבינה. המקרה השני שתיארת, עם החתולה שמצצה את זנבה בצורה אובססיבית, זה לא מקרה רגיל של יניקה גורית - נשמע יותר כמו סוג של הפרעה שלפעמים אכן דורשת טיפול כלשהו, כי זה עשוי לנבוע ממשהו אחר ולא סתם רצון לינוק. שוב, זאת דיעה אישית - אני לא מומחית להתנהגות אובססיבית בגורים...
התחושה שלי
22/07/14 14:25
24צפיות
היא שההתנהגות של היניקה לא תעבור מעצמה.  יש בה משהו מאוד אינסטינקטיבי - הוא עושה את מתוך צורך לינוק ולא מתוך צורך לאוכל, כי תאמינו לי שלא יוצא לי חלב מהידיים  ד"א הוא עושה זאת גם עם בן זוגי, לא רק איתי.

כשאימצנו אותו בעמותה הבחורה אמרה שכנראה לא ינק מספיק כשהיה גור ולכן הוא עושה זאת וכנראה ימשיך.

האם באמת שיטות אילוף של חתולים (אם יש דבר כזה בכלל?) מניבות תוצאות יותר חד משמעיות? אם כן האם למישהו יש עוד פרטים/טיפים/קישורים?
שלי בת 4 ומידי פעם היא נזכרת באמא שלה
22/07/14 15:04
21צפיות
ומתחילה לינוק.
האמת שהיא לא עשתה את זה הרבה גם בהיותה גורה, אז אני נותנת לה (ולי) רגעי פינוק
ברור שאח"כ החולצה הולכת לכביסה
בין אינסטינקטים לדברים אחרים
22/07/14 15:45
22צפיות
יש כל מיני השערות בקשר ליניקה שלא מהאם בחתולים.

בגורים צעירים, הנטייה היא באמת לייחס זאת בדרך כלל לחסך יניקה הנובע מניתוק מוקדם מדי מן האם. לחתול לא אכפת בכלל אם הוא מפעיל יניקה על זכר, נקבה ובדרך כלל רואים יניקה של חפצים (חולצות, למשל) וגם חלקי גוף (כמו הזנב).

כן כדאי לשים לב מה הוא יונק הכי הרבה. יש סברה האומרת שאם החתול נוטה לינוק בעיקר סיבים טבעיים כמו צמר, יעזור להוסיף לו סיבים למזון - כלומר ממש לבחור מזון עם תכולת סיבים גבוהה יותר ו/או לתת לו ללעוס עשב חיטה/שעורה. יש גם מי שממליץ לאפשר ללעוס צעצועי לעיסה של כלבים.

סיבה נוספת שנוטים לראות בחתולים ש"יונקים" הרבה הוא מצבי לחץ - stress - במקרה כזה מה שיכול לעזור להפחית את ההתנהגות זה דברים שעוזרים להרגעה, כמו שימוש במוצרים כמו feliway.

עוד משהו, מפחיד יותר אבל בדרך כלל לא מה שקורה אצל גורים צעירים והוא יותר סיבה לדאגה בחתולים בוגרים עם התנהגות ממש ממש אובססיבית: יש סברה שיניקה אובססיבית היא חלק מהמקרים ביטוי חיצוני למצב פיזי-בריאותי: אנמיה, סכרת, גידולים במוח וכו'. לא צריך ישר להכנס לפאניקה,אבל חתול בוגר שיונק באובססיביות מצריך כנראה בדיקה רפואית כדי לוודא שלא מסתתר פה משהו. אם לא מוצאים שום סיבה פיזית ואפשר להניח שבאמת מדובר בסיבה התנהגותית, אם זה אובססיבי בצורה מאוד מאוד מאוד מאוד מוגזמת וממשיך לבגרות, יש דרכים לטיפול תרופתי - לא משהו שאני נוהגת להמליץ עליו, זה שמור רק למקרים הקיצוניים ביותר. המקרה של הגור שלך, Clair24, לא נשמע לי כזה בכלל

בגור צעיר באופן כללי אני נוטה לחשוב שהפעלה במשחקים ובדברים שונים להתעניין בהם פלוס קצת סבלנות (שיגדל קצת), פלוס אוכל איכותי, עושים את שלהם יותר מאשר נסיונות אילוף ישירים. כפי שClair2 ציינה, יש בהתנהגות הזו מימד מאוד אינסטינקטיבי, ולכן לדעתי לנסיונות אילוף ישיר יש פחות אפקטיביות.

ולשאלה בנוגע לאילוף: בדרך כלל לא רואים בחתול חיה שצריך לנסות לאלף באותה צורה שמאלפים כלב, וזה נכון. לחתול יש דפוסי התנהלות משלו, והם לא דפוסי התנהלות של כלב. עם זאת, בהחלט אפשר ללמד התנהגויות רצויות. יש נטייה להמליץ על סטירות, נשיפות וכו' בקטע של "אמא חתולה עושה כך" - אבל מאחר שאנחנו לא אמא חתולה, וגם העוצמה והתיזמון של התגובות שלנו לא דומים לאלו של אמא חתולה, התוצאה פעמים רבות היא לא מה שמקווים לה. לפחות ממה שאני רואה בדרך כלל, נסיונות לחנך באופן קבוע בצורה כזו נגמרים עם חתול תוקפני ובעלים שממשיך לחטוף שריטות בעודו טוען "אבל צריך להעמיד אותו במקום, הוא לא ישלוט לי בחיים!". החתול באמת לא צריך לשלוט לך בחיים - אבל התנהלות רגועה יותר, ולא מעט סבלנות, כנראה תביא לך יותר תוצאות

אפשר לקרוא באתרים של יועצות חתולים כמו אורלי זכאי, שכל פעם מעלה משהו על אספקט אחר של התנהגות בחתולים ואפשר ללמוד ככה על כל מיני רעיונות:

אתר - עם כמה מאמרים - http://orlyzakay.co.il//
פייסבוק - עם טיפים כל פעם על חתולים - https://www.facebook.com/orly.zakay.petsclinic

וכמובן יש אתרים אחרים בנושאים דומים

אפשר גם ללמד התנהגויות ספציפיות - למשל בשיטת הקליקר. יעל צפריר, עוד יועצת התנהגות חתולים, מספרת על כך באתר שלה:

http://www.yael-cats.com/clicker.html

אפשר ללמד דברים בסיסיים גם בלי קליקר, פשוט על ידי יצירת הרגלים. למשל, בעבר היתה לי חתולה בבית עם כלבים, ולימדתי אותה שכדי לקבל את האוכל שלה היא צריכה לעלות על מדף מסוים בבית כל פעם שאני מוחאת כף פעמיים ברציפות. פשוט מחאתי כף, טפחתי על המדף ומיד נתתי לה משהו טעים כמו שימורי חתולים. לא לקח הרבה זמן לפני שקפצה לשם כל פעם שמחאתי כף פעמיים גם כשלא עמדתי ליד המדף. היא פשוט עלתה לשם וחיכתה לצ'ופר שלה
החתול שלי ינק מספיק והיה לו הרגל כזה
22/07/14 16:43
21צפיות
אימצתי את החתול שלי בגיל חודשים. היו לו רק עוד שני אחים ואימו היתה חתולת בית שופעת חלב. הוא לא ידע רעב מימיו. החתול הקודם שלי ,היתה לו אימא קצת אדישה והמון אחים, ואין לי ספק שהוא היה גור רעב. אימצתי אותו בגיל שבין 6 -8 שבועות, והוא היה גור הכי קטן בשגר ולא היה לו הרגל כזה של יניקה, אם כי הוא לפעמים דיווש ללא יניקה. לא תמיד זה קשור.
יכול להיות שהשיטה שלך אכן יותר מהירה
22/07/14 16:15
16צפיות
אני כמעט בטוחה שאילו הייתי יותר אגרסיבית, כלומר נוזפת בו כועסת עליו , מסלקת אותו כל פעם שהוא מצץ את בגדי, הוא היה נגמל יותר מהר. הוא באמת נגמל בהדרגה ולכן לא יכולתי לשים לב אחרי כמה זמן הוא ישב עלי בלי לנסות את העניין. אני העדפתי בשיטה רכה ואיטית יותר. ויתכן גם שהוא נגמל לבד, גם זה יכול להיות. אבל מראש לא יכולתי לקחת סיכון ולתת לו אפשרות להגמל לבד. מנסיון העבר, אצל חתולים כדאי יותר למנוע הרגל  ליתר ביטחון , כי אם לא, קשה לשרש אותו.
סוקי ברחה מהבית
21/07/14 14:55
145צפיות
סוקי ברחה מהבית
בבקשה תעזרו לי למצוא ולהחזיר את סוקי הביתה.
סוקי היא חתולה אפורה ללא פרווה, עדינה וחששנית.
היא אבדה בשבת בערב ברחוב מוהליבר (פינת יעבץ / קלישר) בתל אביב.
היא ברחה מהמנשא שלה לתוך חניון, ולא נראתה כלל מאז.

היא מעולם לא הייתה מחוץ לבית, ומפחדת מאוד מחתולים אחרים.
כמובן שהיא מאוד רגישה עקב כך שאין לה שיער ושהיא מעולם לא עזבה את הבית.
בבקשה אני מתחננת - תפקחו עיניים אם אתם באזור, ואם לא פשוט לשתף.

אני מציעה פרס כספי בסך 1000 ש"ח למוצא

אני מחפשת שמות ומספרי טלפון של מאכילים בסביבת לב תל אביב
פרסמתי מודעות בפייסבוק ולוחות, השארתי פליירים והתקשרתי לכל עמותה או מרפאה באזור
פיזרתי חול שלה, הוצאתי בגדים שלי ואני ממש אובדת עצות, דואגת ומרוטת עצבים.
בבקשה עזרתכם, היא החיים שלי
היא אולי תהיה באזור שוק הכרמל / כלבו שלום/ נחלת בנימין

אז מי שרואה בבקשה להתקשר 0506497704 או 0547103310

וגם  שיתוף בפייסבוק עוזר מאוד
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=6794802687...

תודה רבה
º
ליבי אלייך. הלוואי שימצאו!!!
21/07/14 15:04
16צפיות
בהחלט ייתכן שהיא עדיין שם
21/07/14 15:13
65צפיות
מסתתרת באיזו פינה. קשה מאוד למצוא חתול מבוהל שלא רוצה שימצאו אותו. עד כמה שאפשר, כדאי להסתובב שם ובסביבה הקרובה בשעות הקטנות של הלילה - 1-3 בבוקר - כשאולי גם מספיק שקט שתשמעו אם היא תיילל בתגובה לקריאה שלכם.
האם באמת יכולה לשרוד בחניון ?
21/07/14 18:18
55צפיות
אם היא שם מיום שבת ולא אכלה מהאוכל (ראיתי שלא נאכל אוכל ששמתי בפינות) ולא שתתה?
וגם אני עושה מספר פטרולים ביום,  גם בלילה (02:00) ולא שמעתי או ראיתי כלום.
כן
21/07/14 18:39
51צפיות
זה שלא רואים שהאוכל נאכל, לא אומר ששום דבר לא נאכל, אבל גם אם אכן לא אכלה כלום החרדה והלחץ יכולים להחזיק אותה יותר זמן אולי מאשר במצב רגיל. ברור שזה לא טוב, אבל יומיים לא מספיקים, בתנאים רגילים של מזג אוויר סביר ותנאי מחבוא סבירים, להרוג חתול. אז לא להתייאש עדיין.

כמובן גם ייתכן שיצאה מהחניון, אבל נסיון עבר, עם חתולה שנעלמה לשבועיים וחצי (!), אומר לי שרצוי לא למהר להרים ידיים.
סיכוי גבוה שנאספה לבית
21/07/14 19:30
62צפיות
אנשים בדרך כלל לא נותנים לספינקס להישאר ברחוב. לדעתי יש סבירות גבוהה שמישהו לקח אותה.
לדעתך במטרה למכור
21/07/14 20:00
54צפיות
או לגדל?
יהיה קשה לאנשים לטפל בה סתם כך, זה גזע שמצריך טיפול רב
יכול להיות גם וגם
21/07/14 20:14
42צפיות
אנשים לא נשארים אדישים לחתולים גזעיים (או דמויי גזע). הם בולטים יותר בעין. מאוד מקווה שהחתולונת נלקחה ע"י נשמה טובה ודואגת, ואולי נטולת אינטרנט.
לפני כמה חודשים מישהי איבדה חתולה, ולא התייאשה חודשיים (כזכור לי). היא עשתה המון, פרסמה ללא הפסקה, הלכה למקום כל הזמן, ובסופו של דבר חתולתה נמצאה (בזכות פרס כספי).
אל תאבדי תקווה! תעשי כל מה שאת יכולה כדי למצוא אותה.
יש חדש?
22/07/14 13:21
34צפיות
????????????
היא נמצאה!!
22/07/14 15:11
59צפיות
לא יצאה מהחניון ושם מצאנו אותה!
:)
º
22/07/14 15:20
7צפיות
º
איזה יופי!! עכשו תמונות !!
22/07/14 16:52
3צפיות
º
חדשות מצויינות, איזה יופי
22/07/14 17:38
4צפיות
º
הללויה
22/07/14 18:21
4צפיות
מניקה וגוריה בחצר
20/07/14 18:11
60צפיות
לצערי ולשמחתה, התמקמה לי בחצר אמא מניקה, היא נראית האמת עדיין כמו גורה...היא וארבעת ילדיה הקטים.

הם כבר די גדולים אבל עוד יונקים וגם אוכלים מזון יבש, אני משתדלת לתת להם מנה פעמיים ביום לפחות, כדי שלא תהיה להם סיבה להרחיק לכת, אני גרה על כביש סואן וראיתי מספיק.
האם צולעת ברגלה הקדמית אבל נראה שהיא מצליחה לדרוך ביומיים האחרונים.

וגור אחד קצת דומע בעינו.

לרוב הם אוכלים רויאל קנין, משתדלת לפנק בפחיות של השלוש בעשר. ועדיין מרגישה שזה לא מספיק, בכל זאת היא מניקה וגם אני ( ) אז אני יודעת כמה היא בטח רוצה לאכול....ואני לא בטוחה שהפחיות הללו כאלו איכותיות...
כמה פעמים מומלץ להאכילה ?
אשמח לרעיונות זולים, אם יש להאכלה חשבתי לחפש חלקים זולים של בשר לבשל עם אורז ? עוד רעיונות יתקבלו בברכה.
אני קצת חוששת להתקרב לגורים היא עדיין נושפת, ואני חוששת מצד אחד שמצב העין של הגור יחמיר ומצד שני לגעת בו יכול לגרום לה לדחות אותו.

עוד דבר מוזר שקרה לפני מספר ימים, אחד הגורים נעלם ואותר בגינה של השכן, קראתי לו כדי שתשמע ותאסוף אותו, זה שאכן קרה, אבל כשהיא ניסתה לקרוא לו, לא יצא שום קול מגרונה, אילמת ? כשהיא נושפת שומעים? בכל מקרה אני קראתי במקומה וכך בוצע האיחוד

אם את מאכילה אותם במזון יבש איכותי לגורים
21/07/14 17:52
34צפיות
והם לא רעבים אז זה אמור להספיק להם. אפשר להתווכח על טיב של רויאל קנין, במיוחד כשהמחיר הוא משתנה חשוב לפי דבריך אבל בגדול הוא אמור להספיק.

שימורים כפינוק זה בסדר גמור אבל לא יותר מזה. ואני מקווה שאת שמה להם גם מים.

תעקבי אחרי מצב העין של הגור. אם המצב מחמיר כדאי להתיעץ עם וטרינר לגבי טיפול. לרוב מקבלים משחה אנטיביוטית ומורחים לגור. אפשר להשתמש בכפפות חד פעמיות או שקיוות ניילון כדי לא להשאיר על גור ריחות זרים.
תודה.
21/07/14 20:44
31צפיות
האמת שאני דואגת יותר לאמא, ואני רוצה לתת לה  יותר בפחות, אני גם לא רוצה שתתרגל ליותר מידי כי מתישהו אצטרך להעביר אותם למזון חתולי רחוב...
אולי לא מספיק לה פעמיים ביום. הם אוכלים רואיל קנין, נדמה לי או שאתה רומז שהוא מזון לא איכותי, כי אני מוציאה עליו די הרבה כסף עבור החתולים הפרטיים שלי, לפני כן אכלו, אוריגן עד שנמאס לי מהבעיות יבוא.

העין של הגור הייתה סגורה ועכשיו היא פתוחה אז אני מקווה שלא אצטרך להתערב, כפפה או משהו דומה זה רעיון טוב תודה.

וברור ששמה מים הכי חשוב בחום הזה, מקווה למצוא זמן לארגן להם פינה

ושאלה חשוב ששכחתי,  מתי אפשר לעקר את האמא  ? אני חוששת שתיכנס שוב להיריון, היא ממילא נראית גורה צעירה בעצמה ?
שוב תודה
כן זה מה שאני רומז גם אני האכלתי באוריג'ן
21/07/14 21:58
32צפיות
עד שהפסיקו לייבא אותו. עכשיו אני מאכיל במזון GO עוף-הודו-ברווז
http://www.pandapets.co.il/shop/cats/dry-food/go-f...
שהוא בערך באותה רמה כמו אוריג'ן (יש גירסת עוף שאני לא ממליץ עליה).
גם זה מזון שמתאים לכל הגילאים והכופתאות שלו קטנות ויכולות להתאים לגורים.

את החתולה אפשר לעקר בעוד כחודש להערכתי.
º
תודה!אני אברר עוד
21/07/14 22:00
9צפיות
זהירות! שלא ייכנסו החתולות למקלטים...
20/07/14 10:41
128צפיות
היי,

רק רציתי לחלוק למקרה שלא חשבו על זה: כרגע המקלטים הציבוריים פתוחים, ובימים האחרונים תפסנו את החתולות יושבות להן בפנים בסמוך לכניסה.
עם חתולות שמסתובבות בחוץ, צריך להיזהר מאוד שלא ילמדו להיכנס פנימה - ואם אחרי שיסתיים סבב הטירוף הנוכחי ויסגרו את המקלטים פתאום לא תמצאו את החתול\ה שלכן - כדאי לטלפן לעירייה ולבקש שיפתחו את המקלט הסמוך לבית, אם יש כזה, ולוודא שהחתול\ה לא שם.

אני מציעה גם לנעוץ את ההודעה הזו לכמה ימים, לדעתי האישית זה מאוד חשוב.

אשרה.
קרה לי דבר כזה לפני כמה שנים: השכנים
21/07/14 18:00
58צפיות
פתחו מקלט ביתי כדי להוציא משם דברים וחתול חצר שלנו נכנס לשם ונסגר שם. יומיים חיפשתי אותו עד שבסוף שמעתי אותו מאחורי הדלת.

אבל לצערנו אנחנו עוד רחוקים מסיום המבצע והמקלטים כניראה יהיו בשימוש עוד זמן מה. מה שכן אולי כדאי לתלות מודעות על המקלטים הציבוריים שיזהירו בפני אופציה של נעילת חתולי רחוב בפנים.

אולי מישהו מחברי הפורום המוכשרים יכול להכין מודעה כזאת?
דימטרי......
20/07/14 10:36
117צפיות
שוב שאלת מזון

מכיר טיטאן... מזון קנדי?

לא מזמן שאלתי על המריק - אבל הוא מאוד יקר לי ..
קיבלתי ביקורת חיובית על הטיטאן... אשמח לשמוע עוד דעה..

תודה
וימים שקטים
..
21/07/14 09:38
24צפיות
מ
ק
פ
י
צ
ה
אבל את כבר יודעת בעצמך איפה להסתכל
21/07/14 17:37
44צפיות
בכל מקרה לא להתקרב אליו.
אם את מחפשת מזון טוב וזול יחסית אז יש וט צויס http://petplanet.co.il/%D7%97%D7%AA%D7%95%D7%9C%D7...
דבר מוזר
19/07/14 22:31
166צפיות
יש לי חתולה מבוגרת, מעורבת, שעירה. לפני מספר ימים  לפתע נוצרה היפרדות חלקית של שיער בצד הגוף. השיער מחובר כאילו לקרקפת שלו. החלק נשאר תלוי ומחובר בחלקו התחתון לשאר הגוף [נוצר מעין דף]  לצד הגוף. חלק הגוף שהתגלה לא פגוע או מדמם, הוא רק ללא שיער.
מקווה שההסבר ברור, יש למישהו מושג מה זה אומר????
למה לא עונים
20/07/14 23:59
40צפיות
מתעסקים שעות בטיפים ואין מי שיענה לשאלות רציניות
º
כי ההסבר לא ברור. אולי תצלמי ותעלי תמונה?
21/07/14 01:20
16צפיות
אני מודה שלא בדיוק הבנתי מה קרה
21/07/14 14:02
46צפיות
העור לא פגוע ולא מדמם - השיער פשוט נפרד מצד הגוף, כתבת.

חשבתי על זה אבל לא הצלחתי במיוחד לחשוב על הסבר. אני כן יכולה להגיד שלחתולה שלי, פפינה, יש אזורים עם פחות שיער משום מה, בזמנו דיברתי על זה עם הוטרינר בבדיקה השגרתית שלה (בקרוב אנו שוב הולכים לחיסון והבדיקה השנתיים) אבל הוא לא ראה סיבה לדאגה כי הוא פשוט לא מצא שום דבר מיוחד על העור והחתולה לא נראתה מושפעת בשום צורה.

אם ממש יש קרחת, משהו עם צורה מוגדרת - זה כן כדאי לכל הפחות לצלם ולהראות לוטרינר. אם זה לא קרחת אבל נראה קצת מוזר בהשוואה לשאר הגוף, אפשר בעצם לעשות אותו דבר במטרה שהוטרינר יגיד לך אם צריך לבדוק את העניין יותר לעומק.

אפשר גם להעלות תמונה בפורום "רפואת חיות מחמד" כאן בתפוז, כותבים שם וטרינרים.
האם החתולה מתגרדת?
21/07/14 15:14
25צפיות
אם כן, יש טפילים כמו סקביאס שיכולים לגרום למראה של קרחת ואז צריך טיפול אצל וטרינר.
אולי היא נתפסה במשהו
21/07/14 17:24
28צפיות
זה נשמע לי מוזר - תבדקי אם אין עור מתחת לפרווה המופרדת. הגיוני שיש כי אחרת לא היה מה שיחזיק אותה לדעתי.
וכדאי לדבר עם וטרינר כי אולי כדאי לחטא את האזור ואולי צריך לעזור לה לאחות אותו - גם אם אין שם פצע...
מצטערת שאין לי אפשרות לעזור יותר - בפעם היחידה שנתקלתי בדבר כזה אצל חתולה שלנו, כל העור באזור נתלש עם הפרווה והיה שם פצע. החתולה הוכנסה לניתוח לניקוי המקום ותפירה, אבל אני לא בטוחה שזה דומה למה שקרה אצלך.

הצלת חתול בן יומו
20/07/14 23:35
89צפיות
חתולת רחוב שמסתובבת אצלי בגינה מידי פעם החליטה להמליט אצלי במרפסת נעלמה ולא חזרה כדי לטפל בגור המסכן שעדיין היה מחובר לשלייה ומכוסה בדם.
מזלו שנפל בבית אוהב חתולים ובעל היסטוריה עשירה בהצלת גורים נטושים.
אני מוכרחה לציין שזאת פעם ראשונה שאני מוצאת גור שנולד בזה הרגע.
לצערי אני מודעת לכך שסיכויי ההישרדות בגיל כזה הם נמוכים מאוד ומקווה שעם טיפול מסור הגור ישרוד.
קניתי אבקת חלב לגורי חתולים, מאכילה אותו כל שעתיים בבקבוק מיועד, מסייעת בעשיית צרכים ושומרת על טמפרטורה חמימה בארגז בו הוא נמצא.
אשמח אם תוכלו לסייע במתן המלצות או טיפים על פי נסיונכם כדי שסיכויי ההישרדות של הגור הפצפון הזה יגדלו.
(יש לי עוד 2 חתולות בבית שגם הן ניצלו מהרחוב, מקווה מאוד שעצם הימצאותן בבית לא יפגעו במערכת החיסונית של הגור. החתולות בריאות ומחוסנות)
º
עוד תמונה
20/07/14 23:37
31צפיות
אין לי המלצות
21/07/14 00:13
48צפיות
אולי תתיעצי עם וטרינר? אולי לחפש חתולה מניקה ?
בהצלחה!
כל הכבוד לך!!!!
21/07/14 14:27
39צפיות
איך הגור מסתדר?

בהודעה הזו יש הרבה מידע על טיפול בגורים יונקים, אמנם לפי הבנתי יש לך כבר ידע בנושא אבל אולי בכל זאת יהיה פה משהו מעניין עבורך:

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

חתולות בית בריאות ומחוסנות כנראה לא יסכנו אותו, אני מניחה שממילא כרגע הוא בהפרדה מהן. אני לא חושבת שלי, אישית, יש מה להוסיף מבחינת טיפים לטיפול כי נשמע שאת יודעת מה את עושה - לא הזכרת אם את עוזרת לו במתן צרכים, אבל יכול להניח שכן...

הזכרת תמונה, אבל לא ראיתי תמונה עם ההודעות שלך. אני מקווה ששלום הקטנצ'יק טוב ושעוד נזכה לראות תמונה שלו.
חתול לא עושה צרכים בארגז
20/07/14 21:46
45צפיות
חתול שלי לא עושה צרכים בארגז, יש לי שירותים אוטומטיים שבהתחלה עם היו מעולים פתרון ממש טוב ונוח עד שלפני חודש וקצת הוא הפסיק פשוט לעשות צרכים שם ומכיוון שהייתי לפני נסיעה לחול החזרתי לארגז הרגיל וכמה ימים הוא עשה בארגז ומאז הוא הפסיק דיברתי עם וטרינר והוא אמר שזה על רקע התנהגותי אני צריכה המלצה למישהו שמטפל בבעיות התנהגות של חתולים תודה
האם הוטרינר עשה בדיקות כלשהן?
20/07/14 21:59
31צפיות
או שרק הכריז שזה התנהגותי? אם האחרון, לכו לחוות דעת נוספת.

יש כמה יועצות חתולים, אבל באמת צריך לוודא שאין כאן משהו בריאותי.

שמות יועצות שהוזכרו בפורום:

אורלי זכאי
איילה נאור
מרתה אסטרקין
יעל צפריר
לא בדק כלום רק לפי מה שתיארתי בטלפון
20/07/14 22:24
31צפיות
אמר שזה התנהגותי, גם לדעתי זה התנהגותי
תלוי בכם
20/07/14 22:56
33צפיות
האם לפנות ישר ליועצת, שאולי תשלח אתכם חזרה לוטרינר כדי לוודאקודם שבאמת אין כאן שאלה בריאותית, או לוודא מראש לפני שאתם פונים ליועצת...
עלה על הפרק עם השיחה עם הווטרינר
21/07/14 08:57
18צפיות
שלהביא אותו למרפאה אבל הוא חתול מאוד קשה להתנהל איתו מחוץ לבית והוא מאוד תוקפן במרפאה אז מכיון שהוא חיוני פרווה נראית טוב אוכל ומשתין סדיר והקיק נראה בסדר רק מחוץ לארגז נאמר שאין צורך להביא אותו רק לפנות ליועץ התנהגות
אז איפה הוא עושה צרכים?
21/07/14 01:24
26צפיות
איפה הארגז נמצא?
איזה חול שמת? האם את מנקה את הארגז כל יום?
הוא עושה קקי ממש מחוץ לארגז על השטיח
21/07/14 08:54
29צפיות
שבו הארגז מונח או על הרצפה ליד פיפי הוא עושה בארגז יש חול מתגבש ואני מנקה את הארגז פעם ביום
ארגז סגור או פתוח?
21/07/14 11:20
25צפיות
איפה הוא ממוקם בבית?

ארגז פתוח ממוקם בחדר שלי ליד חלון ורחוק
21/07/14 22:29
9צפיות
מהאכול
º
האם נהוג לתת טיפ לשליח של האוכל של החתול?
18/07/14 08:32
160צפיות
18/07/14 08:47
173צפיות
לא עד כמה שידוע לי
תודה! זו התשובה שקיוויתי לקבל
18/07/14 09:10
123צפיות
אשמח לשמוע דעות נוספות לכאן או לכאן
לא מזמן קראתי פוסט בפייסבוק של שליח חנות חיות
18/07/14 10:06
187צפיות
הוא ממש התרעם על כך שלשליח של הפיצה נותנים טיפ, והוא שנאלץ לטפס כמה קומות עם שקים של אוכל וחול כל כך כבדים, לא מקבל (גם המשכורת שלהם היא מינימום, אולי טיפונת יותר לפעמים).
הוא אמר שנהוג וראוי לתת טיפ אבל איכשהו זה לא השתרש מספיק בקרב הקונים. מאז קריאת הפוסט הזה התחלתי לתת טיפ בכל משלוח. (אך כבר תקופה ארוכה שלא נתתי מפני שהשליח בחנות החדשה שאני מזמינה ממנה, נוהג להתקשר אלי לבוא אליו לאוטו ולקחת, ואז אני כבר עושה את הסחיבה של השקים, אז אני מתקמצנת על הטיפ שלי)
האמת שהשק לא כבד (7 ק"ג) ואני יורדת למטה
18/07/14 10:51
125צפיות
לקחת אותו...
בכל זאת יש הבדל. הובלה עד בית הלקוח זה חלק
18/07/14 13:03
131צפיות
בלתי נפרד מהשרות של חנות באינטרנט. לפחות חנות מהסוגהזה שאנחנו מדברים עליו. ומחיר המוצר כבר מכיל את השירות הזה.

זה עדיין לא אומר שלא נהוג לתת טיפים לשליח, במיוחד אם הוא צריך לסחוב שקים כבדים לקומות גבוהות ללא מעלית.
אני לא נתתי, אבל בדירה החדשה
18/07/14 10:16
120צפיות
שיש הרבה יותר מדרגות אני מתכוונת לתת
תוכלו להמליץ על חנויות/אתרים
18/07/14 10:31
84צפיות
שאתם מזמינים מהם אוכל ו/או חול? תודה
תצייני באיזה איזור את גרה, לכל חנות איזורי
18/07/14 13:05
67צפיות
חלוקה שונים.
º
צודק איזור ראשון לציון.
18/07/14 18:15
25צפיות
לשתי החברות האלה יש סניפים בראשון כך שהמשלוח
19/07/14 01:06
57צפיות
בכל הנוגע לטיפים על משלוח
18/07/14 15:49
105צפיות
אם למחיר המוצרים מוסיפים דמי משלוח, אני לא משאירה טיפ לשליח (וזה נכון למסעדות, סופרים, וכל דבר בעצם)
אני משתדלת לתת טיפ
18/07/14 21:03
78צפיות
אנחנו מזמינים בד"כ 2 שקים גדולים של אוכל או של חול בבת אחת ולדעתי לשליח שסוחב את כל זה מגיע טיפ יותר מלזה שהביא לי סושי או פיצה.
הפתעתם...
18/07/14 22:43
97צפיות
אף פעם לא חשבתי לתת לשליח טיפ..
הישראלים מאוד קמצנים בטיפים
18/07/14 21:28
141צפיות
משום מה, טיפים זה דבר שכל הישראלים כמעט, שונאים לתת! ראיתי את זה בהמון טיולים לחו"ל. מוציאים אלפים ומתמקצים על עשרות. משום זה , זה מוציא אותנו פריירים שזה מילת גנאי לישראלי. לא יודעת למה. גם מדריכים לא מי יודע מה, עובדים מסביב לשעון בשבילנו. ובעיניין הטיפ לשליח. גם אם לא צריך לתת, רצוי לתת. מה זה בשבילנו עשרה שקלים? אבל לו זה המון, כי המשכורת שלהם קטנה וגם העבודה שלהם קשה.
º
צודקת בכול מילה
19/07/14 13:28
22צפיות
צודקת מאוד
20/07/14 15:14
54צפיות
לי זה לא היה בתודעה, אבל מרגע שהבנתי את זה התחלתי לתת. והאמת שהחיוך של השליח שווה את זה והיום קצת נבוכה שפעם לא נתתי.

אם שליח של פיצה (שאליו אגב אני יוצאת) מקבל טיפ, למה לא שליח שסוחב שקים? אני גרה בקומת קרקע, ובכל זאת, ה-10 שקלים האלה לא עושים לי את ההבדל, לשליח הם כן.
אני לא נותנת
19/07/14 08:06
104צפיות
גרה בקומת קרקע ובמקרה של השקים הגדולים של האוכל - השליח מגיע לעבודה של בעלי ובסך הכל מעביר את השק מהרכב שלו לרכב שלנו

לדעתי כל "תרבות" הטיפים מיותרת ואם זה היה תלוי בי אף אחד לא היה מקבל טיפ, בטח לא אוטומטית. אף אחד לא נותן לי טיפ בסיום יום העבודה שלי גם אם הייתי ממש מצויינת - אני מקבלת משכורת ולכולם ברור שזה התשלום עבור העבודה שאני עושה
כיום מעסיקים מרשים לעצמם להתחמק ממתן משכורות סבירות במקצועות מסויימים מתוך הנחה שהלקוחות כבר ישלימו את הסכום עם טיפים. זה בעצם שוק שחור בסדר גודל ענקי (מקבלי הטיפים הרי לא מדווחים למס הכנסה על הטיפים שהם מקבלים...)
º
19/07/14 10:24
8צפיות
אני אישית לא נותנת
19/07/14 11:18
91צפיות
אבל אני גרה בבית קרקע זה 2 מטר סחיבה מהרכב שלהם.
תודה לכל העונים!
19/07/14 17:21
74צפיות
בסופו של דבר לא נתתי טיפ.
כמו שכתבתי קודם - אני יורדת למטה לקחת את השק של האוכל הישר מהרכב של השליח
גרים בבנין עם מעלית- תמיד נותנת לשליח טיפ
20/07/14 08:20
72צפיות
המשלוח אצלנו חינם.
נותנת ועוד איך
20/07/14 20:24
57צפיות
לא פעם הוא מביא לי שק של 18 קילו ועוד שני שקים של 10 קילו כל אחד (חול). אם אני כבר עושה משלוח, אני נותנת טיפ נדיב, בייחוד במקרים כאלה.

בדרך כלל אני מעדיפה להביא לבד, רק מסיבה אחת - אני שונאת לשבת שעתיים-שלוש בבית ולחכות לשליח. מעדיפה כבר לעשות טיול ולהביא על הדרך אוכל או כל מה שצריך.

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה