לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

ברוכים הבאים לפורום חתולים!

הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע להתנהגות או בריאות החתול, להשמיע את דעתכם בנושא חתולים, להתייעץ או להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, ובשום מקרה לא להשתמש במילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאת תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא אמור להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר שלך ולהביא את החיה לבדיקה.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

-העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
 נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום
 הכנסו לאירועי הפורום (בצד שמאלי של הדף) ע"מ להתעדכן על אירועים חשובים שקשורים לנושא הפורום ולפורום עצמו
המשך...
הודעה חדשה

תמונות האוזניים הכפולות
הודעה זו מכילה תמונות
22/01/15 21:03
כזכור פירסמתי לפניי מס' ימים שלחתולה שלי צומחות אוזניים נוספות (בנוסף ל 2 הקיימות ) להלן הצילומים
אם יש למישהוא רעיון חוץ מלשלוח לווטרינר אשמח לדעת  האם יש ווטרינר בפורום אשמח לחוות דעתו ?
האוזניים מאוד קטנות כרגע אבל הן גודלות ומרגישים אותן

מעניין
22/01/15 22:52
יש בתפוז פורום רפואת חיות מחמד http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
כדאי לשאול שם ולהפנות להודעה הזאת שלך.
º
תודה אפרסם שם עכשיו
23/01/15 07:05
ענו לי בפורום רפואת חיות מחמד
23/01/15 18:51
לדעתם זו פרווה שהתקשתה אבל גם המליצו על כל מקרה לבדוק עיי וווטרינר
האמת?
23/01/15 00:57
לא נראה לי בכלל כמו אזניים.

בין שכן ובין שלא, לא ברורה לי הרתיעה מלשאול ישירות וטרינר.

בין שזה אזניים, או סוג של דבלול, או דבר אחר, למה לא לקבל תשובה ברורה ואיבחון ברור?
זה גודל בדיוק באותו מקום ב שניי הצדדים
23/01/15 07:05
ושנוגעים בזה מרגישים שזה לא רק שיער
אין לי ווטרינר שאני סומכת עליו, אין ווטרינרים בפורום ?
החתולה בקושי ראתה ווטרינר 3 פעמים בחיים שלה ולא יוצאת מהבית בכלל
סליחה שאני אומר, אבל זה קצת לא אחראי
23/01/15 11:13
שאין לה וטרינר.
אני לא מדבר על החיסונים שאת מונעת ממנה, או הבדיקות השגרתיות שעשויות לגלות בעיות עוד בתחילתן כשעוד ניתן לטפל.
אבל מה תעשי במקרה חירום?
איך תדעי למי ללכת? למי להתקשר?
כל בעל חיים נזקק במהלך חייו לטיפול וטרינרי.
היא כל הזמן בבית ופעם אחת היו לה תולעים אז לקחתי אותה
23/01/15 18:48
היא כבר בוגרת בת  15
אני חושבת שרק שהייתה קטנה לפניי שקיבלתי אותה היא קיבלה חיסונים

לדעתי זה חוסר אחריות לא לראות וטרינר במשך כ"כ הרבה שנים
25/01/15 11:45
גם החתולים שלי לא יוצאים מהבית אבל עדיין רואים וטרינר כל שנה לחיסון. בזמן החיסון הם מקבלים בדיקה מקיפה של האוזניים, הגוף והשיניים כדי לראות אם הכל בסדר. מיותר לציין שהם בהיסטריה מוחלטת כאשר נוסעים איתם לוטרינר. הם לא מוכנים להיכנס לכלוב ובוכים באוטו כל הדרך. אז מה? הם לא מתים מזה.
כמו כן, יש וטרינרים שעושים ביקור בית. אז לדעתי, במיוחד כאשר מדובר בחתולה קשישה, תשקיעי פעם בשנה בביקור של וטרינר. אם את צריכה המלצה על וטרינר, אז אני מאוד מרוצה מדר' יובל סמואל. יש לו סניפים בכפר סבא, תל אביב, כוכב יאיר, וכפר שמריהו. הוא גובה 150 ש"ח על ביקור בית אם אני לא טועה. אני הולכת אליו באופן פרטי כבר 4 שנים אבל העמותה בה אני מתנדבת, משתמשת בשירותיו לטיפול בכל חתולי העמותה.
הרצליה
23/01/15 13:54
שמעי, כמו הוטרינר בפורום רפואת חיות מחמד, גם לי מה שעלה בראש זה סוג של רסטה בפרווה. זה גם נראה כך בתמונה, ומנסיון אני יכולה לומר לך שרסטות פרווה הופכות לסמיכות מאוד ומקבלות מוצקות שיכולה להחראות משונה למי שלא מכיר.

עם זאת, כמו הוטרינר בפורום רח"מ, אני לא רוצה להסיק מסקנות על סמך תמונה בלבד, ולכן שוב (כמוהו) אומרת גשי לוטרינר. הזכרת שאת מהרצליה. אני לא משם, אבל הבאתי מטעם עמותה כלב לבית החולים הוטרינרי בהרצליה. ראוי לומר שאינני מכירה אותם אישית ולא יודעת איך הם למעט הטוב שבעבודה עם עמותה, אבל למה שלא תבדקי אותם? הכתובת של הבית חולים היא: בן גוריון 26 הרצליה.
אולי יש דרך פשוטה לדעת אם זו רסטה ?
23/01/15 18:53
יש דרך לדלל את הרסטה ?
אינני רוצה סתם להיסחב עם החתולה אם אין צורך היא גם מאוד פחדנית לא יוצאת בכלל מהבית יהיה לה טראומה

רוב החתולים נלחצים בנסיעה לוט'
25/01/15 06:32
וצורחים כל הדרך. בד"כ זה נגמר כאשר מגיעים למרפאה. זאת לא סיבה לוותר על בדיקות וטיפולים.
כאשר הם חוזרים הביתה הם נרגעים מייד ולא נוצרת שום טראומה נראת לעיין.
ניתן להחזיק כלוב נסיעה פתוח בפינה של הבית ואפילו להאכיל בתוכו, כך גם הכלוב הוא לא טראומטי עבור החתול.
במידה ורוצים, ניתן להזמין וט' הביתה. זה יותר יקר ומגביל את סוג הטיפולים והבדיקות שניתן לבצע.

לגבי השאלה המקורית, ע"פ התמונות גם אני הייתי חושדת קודם כל בראסטות.
אפשרות נוספת, במידה והחתולה גירדה אוזניים בתקופה האחרונה, יתכן ומדובר בהתחלת התקלפות של גלד מפצע שהיה במקום.
גור בן חודש וחצי שמיילל המון
24/01/15 04:19
שלום לכם,
יש לי גור חתולים בן חודש וחצי, הוא באמת חמוד נורא השבוע קיבלתי אותו, אבל רציתי לדעת משהו הוא מיילל יחסית הרבה(וגם אמרו לי לפני שלקחתי אותו), לא חשבתי שזה יהיה האמת עד כדי כך, כל פעם שהוא רואה אותי מיילל כל פעם שאני הולכת מיילל, ממש בכל הזדמנות.
רציתי לשאול האם זה רק בתקופה הזאתי שהוא גור, או שזה פשוט האופי של החתול הספציפי הזה ואני צפויה לייללות מרובות גם בהמשך ובמשך כל חייו ? תודה לבעלי הניסיון.
º
ואם התשובה היא האפשרות השניה, מה יעלה בגורלו?
24/01/15 07:04
יש למישהו תשובה קצת יותר רצינית ?
24/01/15 13:43
ולעניין ?
יש למישהו תשובה רצינית ?
24/01/15 13:44
ועניינית ?
יש למישהו תשובה רצינית ולא תוקפנית ?
24/01/15 14:37
?
לא להשתגע ��
24/01/15 15:06
היום שבת, לא כולם יושבים על האינטרנט. גם אנחנו חזרנו כרגע מטיול אליו יצאנו לתת.לכלבים לרוץ וליהנות מהפרחים היפים שיש עכשיו בחוץ ��

גורים יללנים: אחת משתי אפשרויות:

אחת, הוא באמת קצת סובל ובודד - אפשרי, כי גורים קטנים לא בנויים לחיות לבדם, הטבע מכוון לכך שיגדלו בשגר. במקרהכזה, אתם יכולים לאמץ עוד גור בגיל דומה (רעיון טוב בכל מקרה, תראי בעצמך מדוע כשיגדל ויתחיל להיות שובב. שניים משחקים יחד והאנשים סביב סובלים פחות), או שתנסי לתת לו תחושת,קרבה וחום בעזרת מגע, ולשים לו בקבוק מים חמים עטוף במגבת כדי שיהיה לו עם מה להתכרבל.

שתיים. סתם ”דברן”. יש כאלה שאוהבים לדבר ולהביע דיעה על כל דבר. את יכולה פשוט ליהנות מזה, תלוי בך.

יש גם אפשרות שלישית- שילוב בין אחת ושתיים. אפשר להשתדל לעזור לו ךהרגיש פחות לבד, ואז גם אם הוא הטיפוס הדברן הוא בכל זאת יבכה פחות, כי דיבור זה לא מצוקה. הרעיון הוא לחשוב היטב ולהתבונן ולנסות להבין אם יש פה מצוקה או אין. האם מבחינה פיזית הוא נבדק אצל וטרינר לוודא שאין לו כאבים או משהו?
אוקיי ,אז בעצם
24/01/15 20:53
קודם כל תודה יוקיטה על ההסבר.
אני ממש לא בלחץ, פשוט לא ראיתי בפעם הראשונה שהתגובה נקלטתי אז כתבתי שוב..
הבנתי את ההסברים , השאלה היא האם בגדול היללות הם משהו שאופייני יותר לגיל צעיר או שיש חתולים מאוד יללנים גם בגיל מבוגר ? זה בגדול מה שרציתי לדעת..
כמובן שאני משתדלת לתת לו חום וגם סידרתי לו מיטה חמודה וחמה צעצועים והכל.
פשוט הקטע הזה קצת הטריד אותי ורציתי לדעת אם זה משהו שקשור בזה שהוא גור או אופי של חתול כי זה פעם ראשונה שאני מגדלת חתול..
לא אופיני
25/01/15 11:32
אבל אפשרי.
מציע בחום לקחת לוטרינר לבדיקה כללית. יתכן שהוא סובל ממשהו, כגון תולעים, קרדיות או מחלה כלשהי.
הגברת שלי בגיל דומה וגיליתי שהיא לא אוהבת להיות לבד
24/01/15 20:34
כשאני בסלון, היא משחקת, ישנה, ובכלל לא מתייחסת אלי. אבל, כשאני הולכת לישון (אין לה אישור לבוא לחדר שלנו כי כרגע זו הטריטוריה של החתולה והכלב הוותיקים והיחסים שם לא משהו) היא מייללת הרבה. 
התייעצות ועזרה - בית עם חתולה צעירה, אספנו חתולת רחוב בוגרת
24/01/15 23:17
היי לכולם,

לפני כשלושה חודשים קיבלנו גורת חתולים צעירה, שננטשה וגודלה על ידי זוג חברים עד שהייתה בת כחודשיים ואז היא נמסרה לנו. היא מאוד פעילה, שובבה, קולנית, ואנחנו מתים עליה. היא טרם עוקרה, כנראה נעשה את זה בשבועות הקרובים.
בשבוע שעבר מצאנו ביער חתולה בוגרת שנראתה נטושה ורזה ומסכנה (ומעוקרת), אבל מאוד מאוד חברותית ומתפנקת. לפי האופי, היא הייתה חתולת בית בעבר, אבל לפי מצבה הפיזי, היא בילתה זמן לא מועט לבד בטבע (רזה, ציפורניים שבורות, שן שבורה, ופצע פתוח בגב).
לקחנו אותה לוטרינר שעשה ניתוחון וטיפל לה בפצע בגב, והיא חזרה אלינו למחרת ונמצאת בשלבי החלמה מתקדמים (היא מקבלת גם אנטיביוטיקה). הפצע נראה טוב מיום ליום, וגם חזר אליה המצב רוח והעירנות, והיא אפילו מתחילה להעלות קצת במשקל. ממשיכה להתפנק ולהתחנן למגע.

א-ב-ל, עד כמה ששתיהן חמודות בנפרד, הן פשוט לא מסתדרות ביחד. החתולה החדשה נמצאת רוב הזמן בחדר משלה (עם אוכל מים וארגז), אבל אנחנו מנסים מדי פעם להפגיש ביניהן. אנחנו עושים גם החלפות שטחים והחלפת ריחות ביניהן, וגם ניסינו להאכיל את שתיהן באוכל רטוב בו-זמנית, קרוב אחת לשנייה, אבל המפגשים לא עולים יפה בכלל...
הקטנה (הותיקה בבית) דווקא מתנהגת יחסית בסדר, ואפילו מנסה להתקרב לפעמים לגדולה (החדשה), אבל הגדולה פשוט נותנת לה "סטירות" ואנחנו נאלצים להפריד. גם כשהקטנה לא מנסה להתקרב, לפעמים הגדולה פשוט צדה אותה בלי שום סיבה, ומתנפלת עליה באלימות. זה לא משנה אם הן אחרי האוכל או לא, אם שיחקנו איתן לפני כן או לא, איכשהו תמיד זה מסתיים רע.

נשמח לשמוע עצות איך אפשר לשפר את המצב... אנחנו מאוד רוצים להשאיר אצלנו גם את החתולה החדשה, אבל חוששים שנצטרך למסור אותה (אחרי שתחלים לחלוטין כמובן) אם היא תמשיך לתקוף את הקטנה.
אני תוהה אם בכלל יש סיכוי לחתולה בוגרת, שעברה כנראה לא מעט חוויות לא נעימות בטבע (לפי הפצע, ומצב השיניים והציפורניים), להתרכך ולהסתדר עם חתולה נוספת, במיוחד שהיא צעירה וחלשה ממנה בהרבה.

תודה רבה
לדעתי אתם פשוט מתקדמים מהר מדי
25/01/15 11:00
החתולה הבוגת אצלכם פחות משבוע. גם אם היא היתה מגיעה בריאה ושלמה מבית אוהב, שבוע לא בטוח היה מספיק כדי לחבר בינה לבין הגורה שגרה אצלכם. תהליך כזה יכול לקחת כמה שבועות טובים.
אצלי, עם חתולים שדי מתורגלים בקבלת חברים חדשים לאומנה, לוקח כשבועיים להגיע לשקט סביר. וייקח יותר אם אנסה להכניס חתול שאינו גור בן פחות מחדשיים...

בקיצור, קודם כל סבלנות. להמשיך להחליף ריחות, להמשיך לנסות להפגיש בלי לחץ ובלי לכפות עליהן קרבה. גם לא להבהל יותר מדי מכאפות ונשיפות - כל זמן שאין דם זה בהחלט סביר ומקובל.
השאיפה בשלב ראשון צריכה להיות להגיע לשלום קר. יחסי קרבה אולי יגיעו בהמשך
התייעצות
24/01/15 21:01
היי לכולם,
יש לי שני חתולים בוגרים- אחד בן 7.5 ואחת בת 4.5. מקסימים ומפונקים מאד!
במסגרת הלימודים אני נוסעת לחילופי סטודנטים לחודש בחו"ל... רגשות האשם מציפים אותי. יש לי חברות שיוכלו לבקר מדי יום ואני גם אשכור קט-סיטר שתבוא להאכיל ולפנק.. אבל אני מרגישה חרא שאני נוטשת אותם לחודש שלם וחוששת שדווקא בחודש הזה יקרה להם משהו ואני לא אהיה לצידם (לחתולה שלי יש מום לב מאז שהיא נולדה).
איך מרגיעים את הרגשות האלו? זו הזדמנות מדהימה בלימודים ואני לא רוצה לפספס אותה... אבל אני גם לא נוסעת בלב שלם.
עצות/הצעות/טיפים?
אשמח לשמוע!
אחרי שדאגת לכל הסידורים הפרקטיים
25/01/15 09:30
ודאגת שיהיה מי שיטפל ומי שיפנק, באמת שאין מה לחוש רגשות אשם או לחוש שאת נוטשת אותם

את גם תקבלי דיווחים עליהם בזמן הזה, נכון? חתולים אמנם נקשרים אלינו הרבה יותר מכפי שנראה שמקובל לחשוב בציבור, אבל הם בהחלט מסוגלים לחיות היטב ובשלום עם חודש היעדרות שלנו, כל זמן שמטפלים בהם. הם ישמחו כשתחזרי, אבל לא יסבלו. אל תדאגי, אני עצמי נסעתי וחזרתי, ויש לי חתולים וגם כלבים, ובנוסף אני גם קט-סיטר בעצמי ורואה מה קורה בבתים שונים. הח'ברה יהיו בסדר גמור הרשי לעצמך ליהנות מההזדמנות המיוחדת: חילופי סטודנטים נשמע ממש אחלה! נשמע כמו דרך לא סתם להגיע לאיזו מדינה אחרת, אלא ממש להכיר אנשים ולהיות במסגרת שונה מסתם תיירת! עשי חיים
חתול משוגע ומעבר דירה, בבקשה היכנסו, כל עיצה חשובה!
24/01/15 07:43
זה קצת ארוך, אבל בבקשה קיראו עד הסוף. ההקדמה חשובה.

לפני שלושה ימים עברתי לדירה חדשה, מבית הורי שהוא בית צמוד קרקע לבית משותף בקומה גבוהה. 

בבית הורי גידלתי 5 חתולים בתוך הבית וגם חתולים בחצר הבית (כולל האכלה, עיקור, סירוס, מקומות מסתור וכו'). כל החתולים שגדלים בבית מקבלים גישה מוגבלת עד כמה שניתן לחצר/רחוב.
הורי לא היו מוכנים "לוותר" על שלושה חתולים ולמסור לי אותם. שניים מתוכם הם חתולים שמאד מאד אוהבים לצאת החוצה וחתולה אחת היא הרבה יותר מבוייתת (וגם ה"מבוגרת" שבחבורה ולכן גם הרבה יותר רגועה), ואותה החלטתי לקחת בכ"ז, ביחד עם השניים האחרים שהורי היו מוכנים "לוותר" עליהם.

השניים שהורי היו מוכנים "לוותר" עליהם הם אח ואחות שנולדו בחצר הבית ומתישהו במהלך סופת דצמבר של שנה שעברה הכנסתי אותם בלילות לישון איתי בחדר ומאז הם בבית (וגם להם גישה לחצר/רחוב). הנקבה הפכה עם הזמן ליותר מבוייתת, אבל גם לה יש "ג'ננות" והיא מבקשת לפעמים לצאת החוצה. הזכר הוא הרבה יותר בעייתי. בעצם הוא החתול המשוגע שכתבתי עליו בנושא ההודעה. מה זה משוגע? נתחיל מזה שהוא בחיים לא נשאר לבד בבית, פשוט כי הוא לא רוצה (משהו בהתארגנות שלנו ליציאה מהבית מכניס אותו לטירוף יללות בלתי מוסבר ורצון עז לברוח) מה שאומר שכשאחנו יוצאים מהבית, הוא יוצא גם. זה אומר שהוא מגיע הביתה רק בערב, אחרי שאני חוזר מהעבודה, וגם זה בד"כ רק אחרי שאני קורא לו, או שהוא שומע את הקול שלי היכן שהוא נמצא, ובד"כ יוצא באמצע הלילה מהחלון, חוזר אחר כך לשינה חטופה וכשיוצאים לעבודה שוב, הוא יוצא, שב בערב וחוזר חלילה.

החתול הזה קוקו ברמות שלא הכרתי (ואני מגדל המון חתולים, המון). כשהוא חוזר בערב הביתה, אני חייב "לכלוא" אותו בחדר שלי, יחד עם אחותו (שהיא בכלל לא בעייתית, אבל איתה נראה שהוא מרגיש בנוח) כי רק שם הוא רגוע, אבל, גם זה לא מספיק לו. אם הוא שומע רחש מאחד מדרי הבית האחרים, מישהו מטפס במדרגות, מישהו שנכנס בדלת הבית, צלצול טלפון, הוא נכנס לטירוף יללות וקופץ על החלון בחדר שלי ומבקש לצאת החוצה. מה זה טירוף יללות? אי אפשר להסביר את זה. עד שלא שומעים את זה, אי אפשר להבין על מה אני מדבר. אלה יללות שנשמעות כאילו מישהו שוחט אותו, ואני לא מגזים. הוא נרגע אך ורק כשאני לידו. כלומר הוא מיילל בטירוף, אני עולה לחדר, מלטף ומרגיע והוא שותק. אני יוצא מהחדר והוא מיילל שוב. אתם בטח תגידו "תוציא אותו מהחדר, תן לו להסתובב בבית", אבל זו בדיוק הנקודה. בניגוד לכל החתולים האחרים שמסתדרים היטב עם כל בני הבית, החתול הזה רגוע רק כשאני לידו, או כשהוא ברחוב. ואני לא יכול להיות לידו 24/7 וגם הקטע הזה שהוא היה מיילל בחדר ונרגע רק כשהייתי בחברתו, די שיבש לי את שגרת הערב, כי הייתי חייב ללכת לישון מוקדם, כי רק ככה הוא היה שותק ולא מטריף את שאר בני הבית.

אני אתן דוגמה נוספת: בסערה שהייתה לפני שבועיים-שלושה (זו עם הגשם הבלתי פוסק והרוחות החזקות), הוא בכלללא רצה להיכנס הביתה. משהו, כך אני חושב, בשדות החשמליים של כדוה"א גרם לו להיות עוד יותר משוגע. הוא פשוט העדיף להיות בקור בחוץ ולא בבית. אבל אז הוא היה בא לחלון, מיילל שהוא רוצה להיכנס. הכנסתי אותו והוא שוב ביקש לצאת. ככה - שעות!

ויחד עם זאת, החלטתי לקחת אותו איתי כשעברתי דירה לפני שלושה ימים. ההתחלה היתה מבטיחה. הוא, אחותו והנקבה המבוגרת שסיפרתי עליה לעיל, הסתתרו מתחת לספה בסלון והיו בהלם טוטאלי. לא אכלו, לא שתו, שזה נורמלי עד כמה שאני מבין. בערב, בערך בשעה 10, כשפרשתי למיטה לישון, התחיל הטירוף. הוא התחיל במסכת היללות המוכרת שלו, אחותו הצטרפה לחגיגה. הם קפצו על החלונות, נכנסו ויצאו מהחדרים, עלו על המיטה, שתקו לשניה, והמשיכו ליילל. ככה 4 שעות רצוף, בלי הפסקה, יללות אימים. בגלל שאני לא גר לבד בבניין, נאלצתי לסגור את כל החלונות בבית, כדי שלא יטריפו גם את השכנים, מה שאומר שנחנקתי מחום. בסוף היאוש שלי התגבר וככה בשעה 2 בלילה הכנסתי את כולם לכלובים שלהם והחזרתי אותם לבית ההורים.

מאז המצפון שלי לא שקט. אמנם הייתי שם כל יום מאז עזבתי, אבל אני יודע שהוא לא ישן בבית, כי הוא מפחד מההורים שלי ומאחי שגר בבית (כאמור היה נרגע רק בחדר שלי ורק כשאני לידו). להורים שלי אין, לא הייתה וגם לא תהיה, הסבלנות שהייתה לי אתו. הם לא יתחננו לפניו שיכנס וירגיעו אותו, מה שאומר שהוא פשוט ישן ברחוב ועוד יותר מזה - הוא גם יאלץ לחפש אוכל ברחוב, כי אין סיכוי שהוא יכנס הביתה לאכול מהידיים של ההורים שלי. הוא מסוגל לבוא לחלון, לעמוד לידו וליילל ולבקש להיכנס, אבל אם אבא או אמא שלי יפתחו את החלון ויגידו לו להיכנס, הוא יעשה פרסה ולא ייכנס. ראיתי את זה במו עיני. הוא מפחד מהם.

השאלה שלי היא מה לעשות? על אחותו אני עוד יכול להשתלט, כלומר אני יודע שאם אני אעביר אותה שוב, היא תירגע בסוף (והיא גם הייתה הראשונה לצאת מהמחבוא בבית החדש ולתור את הבית), אבל החזרתי אותה, כי רציתי שיהיה לאחיה פרצוף מוכר לידו, ושלא ירגיש שהוא ננטש לגמרי, גם אם הוא רואה אותה רק ברחוב.

מה עדיף? להשאיר את החתול בסביבה שהוא מכיר, כשאני לא לידו יום יום כמו שהיה רגיל (גם אם זה היה רק בשעות הערב), ולקוות שבסוף יתרגל להורים שלי ויבין שאם הוא רוצה מיטה חמה ואוכל הוא חייב להיכנס הביתה, או שלא יכנס ולא יאכל בבית, אבל לפחות יהיה בסביבה שהוא מכיר? שוב, החתול הזה לא חתול שרגיל לחיות בבית. יום שלם הוא היה בחוץ ורק בלילה בא לישון איתי במיטה. השאלה היא מה יותר טראומטי עבורו: העובדה שלא תהיה לו מיטה חמה לישון עליה עכשיו וגם לא מי שיאכיל אותו בערב, או ההתעקשות שלי להעביר אותו שוב ולחיות עם חתול שמיילל בטירוף ולא נרגע אלא אם אני לידו? ואני לא יכול להיות לידו כל הזמן. מה יהיה כשאלך לעבודה? הוא יילל בהיסטריה ויטריף את השכנים? ומה יהיה כשארצה לארח? הוא יילל בהיסטריה ויחפש דרכים להימלט?

אני תוהה, כי אני מזכיר לכם שהחתול הזה נולד בבית הורי! הריח שלו נמצא בכל פינה בבית, בכל מקום בחצר וברחוב ובכ"ז הוא היסטרי. מה יהיה בבית חדש שהריח שלו, של הסביבה המוכרת שלו, איננו?

אני באמת אובד עיצות. אני מכיר את החתול הזה כבר שנתיים כמעט, ושנה שלמה שהוא ישן אתי במיטה. אני מכיר את המטריה, יודע עם מי יש לי עסק, ואני לא בטוח שיש פתרון אידאלי, לא עבורי ולא עבורו. מבחינתי, אם אין סיכוי להרגיע את החתול, אלא אם אני לידו, זה אומר השתעבדות וחיים שהם לא חיים: ללא יכולת לארח, ללא יכולת לפתוח חלון בבית. ככה בבית של ההורים, אם היה נכנס לטירוף הייתי משחרר אותו, אבל פה לאן אשחרר אותו? מבחינתו, אם הוא לא יעבור אתי דירה, הוא ישאר בסביבה המוכרת שלו (חצר הבית של ההורים והרחוב), אבל רוב הסיכויים שלא יכנס הביתה, לא יאכל בבית ולא ישן בבית בכלל, אלא רק כשאגיע לביקורים פעם, פעמיים, שלוש בשבוע. לפעמים פחות, מי יודע?

במקום שהמעבר הזה יהיה משמח הוא הפך למסכת יסורים שלי, כי המצפון שלי לא שקט, ואני גם מתגעגע לשינה המשותפת, אבל לא מוכן שחיי וחיי החברה שלי ייהרסו לחלוטין. וגם כואב לי על אחותו שהייתה רגילה לישון אתי כל לילה, כי למרות שאני די משוכנע שהייתי מצליח להתשלט עליה בבית החדש, הוחזרה לבית ההורים, כדי שתיהיה עם אח שלה, גם אם זה לכמה שעות ביום בחצר/ברחוב.

אגב, הבית החדש הוכן באופן מוחלט לקליטה של חתולים, כולל סורגים צפופים שהוזמנו בהזמנה מיוחדת, למנוע בריחה/נפילה שלהם, כולל הצטיידות בסטוקים של FELIWAY (ספריי ומכשירים חשמליים שהוזמנו מחו"ל), שלא עזרו כהוא זה..., כולל מתקני האכלה, משחקים, חדר שלם שהוכן במיוחד לכבודם.

מחר אצור קשר עם יועצי חתולים, אבל הייתי שמח לשמוע גם את דעתכם כחובבי חתולים.

המממ
24/01/15 23:32
בלי להכיר את החתול,קשה לדעת מה לענות.  ברור שיש לו קשר מיוחד איתך, אבל אם הוא שייך למיעוט שפשוט לא מסוגל לחיות בתוך בית (לפי התיאור, לא נשמע שהוא נהנה להיות בפנים, הוא בא רק בשבילך)- חתול כזה אין טעם לקחת לגור בבית דירות. כנראה מקרה כזה, ועם אפשרות להאכלה ןכו' על ידי משפחה, הייתי משאירה בבית ההורים.

אולי היועצות יוכלו לתת תובנות אחרות. מדי פעם אנו נתקלים באחד יוצא הדופן, שעליו הכללים הרגילים לא ממש חלים - אם אמנם תדבר עם יועצת, אולי היא תוכל לומר לך אם הוא מקרה כזה.
תודה על התשובה
25/01/15 05:29
אני לא יודע אם להגדיר את הקשר אתי כקשר מיוחד, הוא פשוט קשור אלי יותר מאשר ליתר דרי הבית. הוא מקשיב רק לי, ואוכל רק בחדר שלי. ז"א שכשמגיעה שעת ההאכלה אני קורא לו, והוא רץ בטיסה לחדר שלי ושם אוכל.

אני אתן לך דוגמה: בבית של ההורים, יש גישה למטבח מחצר הבית. אם הדלת הזו שמקשרת בין המטבח לחצר פתוחה, ויש עוד אנשים במטבח שהם לא אני, ואני קורא לו לאכול, הוא מגיע לדלת, מציץ, רואה שיש שם אנשים אחרים (אמא/אבא/אחים) והוא עושה פרסה ובורח. אז במקרים כאלה, או שהייתי תופס אותו בכח, או שהייתי קורא לו מחלון החדר שלי והוא היה מטפס על הפרגולה ונכנס דרך החלון הזה. הענין הוא שאני כבר לא גר בבית, והחלון בחדר שממנו היה רגיל להיכנס סגור, מה שאומר שהוא לא יכול להיכנס בכלל. מהחלון שבסלון הוא לא נכנס, כי תמיד יש מישהו בסלון, וכאמור הוא פחדן. הוא לא יכנס גם אם אני נוכח בסלון ויש לידי אנשים אחרים. בקיצור, חתול מאד מאד בעייתי.

עוד דוגמה: אם הוא היה ישן בחדר שלי, והייתי הולך לשירותים (שצמודים לחדר, לא במקום אחר בבית, את יודעת? זו סוויטת הורים כזו), הוא היה בא לדלת ומיילל. אם הלכתי להתקלח נניח, והשארתי דלת פתוחה, והוא בחדר (!) הוא היה נכנס להיסטריה וקופץ על החלון ומנסה לצאת. כל פיפס מקפיץ אותו, גם פיפסים שאני עצמי הייתי עושה.

אין אפשרות ריאלית להשאיר את החלון בחדר השינה שלי פתוח (זה שהיה רגיל להיכנס דרכו) מכיוון שהחתולים שחיים בבית עלולים לברוח דרכו (וכאמור אנחנו מנסים להגביל את הגישה שלהם החוצה עד כמה שניתן, בעיקר בלילה) וגם כי חלק מהחתולים שחיים בחצר גילו את הפטנט ומנסים את מזלם ואנחנו לא רוצים מיליון חתולים מסתובבים בבית.
יש לי ייסורי מצפון רבים: גם על החתול הזה שאני לא רואה שום סיכוי שהוא נכנס הביתה כשאני לא שם, מה שאומר שהוא הופך לחתול רחוב 100% ואני לא יודע כיצד ידאג לעצמו לאוכל ומים (למרות שיש בחצר, אבל לא ראיתי אותו אף פעם אוכל או שותה שם), גם כי כאמור נטשתי גם את אחותו שהיא לא בעייתית בכלל ומאד קשורה אלי, וגם בגלל הורי שכעת נכפה עליהם לטפל בעדר חתולים ומאד קשה להם עם זה. שניהם לא צעירים מאד ואמא שלי בכלל סוג של חולת ניקיון ותמיד היו לנו ויכוחים על שיער וכו'. הצעתי לבוא כל יום הביתה להאכיל (זה על הדרך לבית החדש כשאני חוזר מהעבודה, ממש עיקוף קטנטן), אבל אמא שלי מסרבת בכל תוקף ואומרת שהיא תסתדר ושאני צריך להתחיל לחיות כבר (אפשר להגיד שהקדשתי את כל חיי ב-5 השנים האחרונות לגידול חתולים, ברמה שזה השתלט לי על החיים הפרטיים, אבל לא ניכנס לזה).

אתמול ביקרתי את הורי ויצאתי משם בוכה, ממש בוכה, בגלל יסורי המצפון, וכן, גם בגלל הגעגועים. חסרה לי ההתעסקות עם החתולים וחסרה לי השינה המשותפת אתם, המשחקים וכו'. אפילו שעברו כמה? 3-4 ימים. יש לי רגישות יתרה ככל שזה נוגע לבעלי חיים ולמרות שאני יודע שיש מיליוני חתולים ברחוב, אני תמיד חושב איך הם מסתדרים, היכן הם ישנים וכו'. עכשיו מזג האויר נאה, וחמים ונעים בחוץ (ובאמת ראיתי את החתול הבעייתי, אחותו, החתולים האחרים שלי, כולם משתזפים בשמש ונהנים), אבל החורף לא נגמר, ואני לא יודע מה יהא עליו כשיתקרר שוב, או אם תהיה עוד סופה כזו מתישהו בעתיד. כמו ששמת לב, הראש שלי עסוק במחשבות כל העת, ואני בעיקר רואה שחור לנגד עיני.

אני אדבר עם יועצות התנהגות, אבל כאמור החשש הגדול שלי זה שגם אם אצליח לביית את החתול הזה, אני לא יודע מה יהיה כשארצה לארח, או אפילו כשטכנאי הטלויזיה יצטרך לבוא. הוא פחדן ובסטרס תמידי בנוכחות אנשים שהם לא אני (ולפעמים כאמור גם בנוכחותי). מצד אחד אני מאד רוצה שיחיה בתוך הבית, מצד שני אני לא רוצה שזה ישתלט לי שוב על החיים ויחסל את חיי החברה שלי. אני גם רווק ולא יודע מה יהיה נניח כשאכיר מישהי ואיך יסתדר אתה, או מה יהיה כשיהיו לי ילדים. זה כל פעם להתמודד עם משהו חדש. המון שאלות וכמעט 0 תשובות מניחות את הדעת.

הורי כבר הבהירו לי שהם לא מתכוונים בשום אופן להחנן בפניו להיכנס כפי שעשיתי אני, או לעשות את כל התרגילים האלה שהייתי עושה כדי להאכיל אותו (לקרוא לו מהחלון וכו') ואני גם מבין אותם. זה דורש סבלנות שאין לכל אחד ואני בטח לא יכול לכפות עליהם לעשות את זה בניגוד לרצונם (מה גם שאני בטוח שהוא לא יקשיב להם).

אתמול בערב קיבלתי דיווח שאחותו נכנסה והלכה לישון, אבל הוא היה בחוץ, וככה יצא שגם השינה שלי הייתה טרופה ומלאת מחשבות עליו והיכן הוא מסתתר.

תודה על ההקשבה (הקריאה). זה גם עוזר לכתוב על זה ולפרוק. תודה.
עוד שאלות שיש לי...אז פתחתי עוד שרשור.
24/01/15 12:49
1. יש לחתול שלי בצווואר נקודות שחורות כאלה, שמתי לו אמפולות נגד פרעושים לפני חודש בערך בתקווה שזה בסדר והצלחתי להשמיד את כל הפרעושים שהיו עליו. מכיוון שזה אמפולה ושמים על העורף וצריך שיהיה על העור ולא על הפרווה וזה חתול גינג'י שובב שזז ומשתולל אז אני לא הכי בטוחה ששמתי לו באופן מושלם, ובפעם הבאה אני אקנה חומר שמרססים ולא אמפולה ששמים על העורף. בכל מקרה מה זה הנקודות האלה? זה לא פרעושים כי הם לא זזים. זה יכול להיות או פרעושים שמתו מהאמפולה או צואה של פרעושים נכון? אלא משהו אחר.

2. משחקים לחתול- כמו שציינתי הוא גינג'י שובב ואני מחפשת משחק שיוציא מרץ כי הדירה שלנו מאוד קטנה, המשחק האחרון שקניתי לו זה מתקן כזה עם שתי קומות שיש כדור מסתובב למטה וכדור מסתובב למעלה והוא מת על זה ומסתובב סביב זה ומאוד אוהב, מחפשת משהו בסגנון, מישהו יכול להמליץ לי על משחקים בסגנון הזה? יש לו מתקן גירוד שהוא גם מאוד אוהב וכבר ממש הרוס ואני לא רוצה לקנות עוד אחד. בא לי משהו שיגרום לו להוציא מרץ, חכות יש לנו הוא מתלהב מס' דקות ואז לא בא לו יותר ואני גם מעדיפה משחק שיוכל לשחק גם שאני לא בבית וכמו שציינתי משחק שיגרום לו להוציא מרץ.

תשובות
הודעה זו מכילה תמונות
24/01/15 13:44
1. הנקודות השחורות האלה הן כנראה הפרשות של פרעושים. קשה לדעת כי אני לא רואה, אבל מהתיאור שלך זה נשמע ככה. זה בטוח לא פרעושים עצמם. הן גם יכולות להיות לכלוך או הפרשות מהעור. אמפולה עדיפה על תרסיס. אם את חושבת שהאמפולה לא עושה את העבודה, תחליפי לאמפולה אחרת. המומלצים הם Advocate ו-Revolution, שמטפלים גם בתולעים וקרדיות אוזניים. אם את מעוניינת להשתמש ב-Advantage, שהוא החומר הנפוץ בארץ, אז לפחות תדאגי שזה יהיה Advantage 2, שהורג גם ביצי פרעושים וזוחלי פרעושים בניגוד ל-Advantage הקלאסי. מכיוון שעבר חודש מהטיפול הקודם, זה כנראה הזמן לטיפול נוסף.

2. חתולים בד"כ משתעממים מהר ממשחקים, לכן הם זקוקים לנו כדי שנגוון להם את המשחק. לא צריך להוציא הרבה כסף על משחקים, חתולים הם בעלי דמיון מפותח וכמעט כל אביזר הוא משחק בשבילם. המשחקים הטובים הם אלה שמעוררים את אינסטינקט הרדיפה שלהם, למשל אפשר להחזיק שרוך על משטח אופקי, ואז למשוך אותו בפעימות קצרות אך מהירות. צעצוע מעניין אני מציע לך לבדוק פורסם כאן בפורום ע"י משתמש בשם Razor. נסי לחפש ואם לא תמצאי אעזור לך.
וואי תודה על התשובות... התמונות ממש ממחישות!
24/01/15 14:38
לגבי אמפולה או תרסיס אני מעדיפה תרסיס כי כל פעם שאני שמה לו אני מתלבטת עם עצמי ואוכלת סרטים עד כמה ההשפעה של האמפולה תעבוד כי הוא זז לי שאני שמה לו ולא תמיד מגיעה לעור וצריך לשים את זה על העור בעורף ולא על הפרווה...בגלל זה עדיף תרסיס לפי דעתי יהיה לי יותר קל, כלומר ספריי כזה נגד פרעושים ששמים לחתולים,אני לא זוכרת את שם האמפולה ששמתי לו.

לגבי המשחקים התמונות באמת ממחישות את מה שרצית להעביר. ואני אחפש אם שם המשתמש שאמרת,תודה!!!!! 
לא מצאתי את שם המשתמש שכתב על משחקים
24/01/15 14:43
ועשיתי חיפוש גם רגיל וגם מתקדם.
אשמח לעזרה :)
הנה הקישורים הרלוונטיים
24/01/15 17:02
º
וואי תודה,יש שם דברים מגניבים אבל נראה לי יקר בטירוף...
24/01/15 17:10
לגבי האוזניים של סקוטיש פולד
24/01/15 14:40
לחתולה שלי שהיא סקוטיש פולד האוזניים מקופלות ובחודש האחרון הבחנו שהיא מגרדת אותם חזק וכשבדקנו ראינו שיש לה לכלוך שחור חום כזה באוזניים וניקינו ואחרי שבוע זה חזר ושוב ניקינו וכל זה חזר עוד כמה פעמים. האם זה משהו רגיל או שצריך לדאוג? אנחנו ניקח אותה לוטרינר לבדיקה כי היא כבר גירדה עד הדם אבל עדין רציתי לדעת אם זה משהו רגיל אצל חתולים כאלה או לא
נשמע כמו קרדיות
24/01/15 14:58
(אקריות). וטרינר יוכל לאשר אם זה אכן זה ולא משהו אחר, ולכן כדאי ללכת לוטרינר.  במקרים קלים מספיק לשים אמפולה של revolution לחתולים במקום מה שבדרך כלל אתם משתמשים בו למניעת טפילים. רבולושן מדביר פרעושים, קרציות וגם קרדיות אזניים. במקרים קשים הוטרינר מוסיף טיפול משלו.

אגב, האזניים המקופלות בגזע הזה הן תוצאה של מום גופני, לא משהו שבריא לחתול. תמיד עצוב לשמוע שאנשים ממשיכים לשלם כסף על הרבעה מכוונת שכזו, של מומים ונזקים ליצורים חיים.
מחפשת לאמץ חתול/ה
23/01/15 13:45
אני מחפשת לאמץ חתול/ה עם אופי חברותי ואוהב אדם, שאוהבת ליטופים וכרבולים.
מעדיפה חתולה בוגרת כי אצל גורים האופי לא תמיד יציב.
חתולה שתהיה בבית ותישן במיטה, אבל שתעשה צרכים בגינה (אנחנו גרים בבית מרוחק מהכביש עם גינה גדולה) ותוכל להסתדר בחוץ אם אסע ליום מחוץ לבית והשכנה תאכיל אותה. 
היא צריכה להיות מסוגלת להסתדר עם חתולים אחרים, כי יש לי כבר חתולה אחת שיכולה להיות סנובית לפעמים...

אשמח לשמוע מכם

º
מעוקרת כבת שנתיים
הודעה זו מכילה תמונות
24/01/15 09:39
º
נטושה כבת 5
הודעה זו מכילה תמונות
24/01/15 09:41
º
מסורס כבן 3
הודעה זו מכילה תמונות
24/01/15 09:42
חתול אסופי חדש ואחיו הגדול מחורפן
23/01/15 12:25
אספתי חתול והצלתי את חייו. נפלא לראות אותו שורד, גדל, מרבה פרווה ומתחיל לשחק (ולא מפסיק). להערכת הוטרינר הוא בן 5 חודשים. בבית כבר היה אסופי קודם, בן 3, שלא יודע את נפשו מרוב פחד וכעס. החתולים פה יוצאים ונכנסים כרצונם (מסביב יש יער), ולכן האח הגדול נכנס רק לאכול ומיד יוצא. האם יש לכם עצה, כיצד לגרום לגדול להבין שהוא יכול גם להנות מהקטן? תודה
גיוון של אוכל יבש
22/01/15 01:18
האם יש בעייה לתת לחתולים באופן קבוע שני סוגי אוכל יבש? האם זה עלול ליצור הפרעות עיכול? 
לדעתי זה אפילו עדיף
22/01/15 08:07
כך שאם במקרה יש מחסור במרכיב מסויים במזון אחד, הוא יושלם מהמזון השני.
אצלי החתולים אוכלים שני סוגים + ארוחה רטובה
22/01/15 23:18
גם כדי לא להיות תלוייה במזון אחד, גם בשביל כיסוי במקרה שיש בעייה עם אחד המזונות (כשיודעים שהיה חסר מרכיב זה תמיד בדיעבד) וגם כי הם מאוד אוהבים אחד ופחות את השני ובתקופה שאכלו רק את הראשון הם השמינו ובעוד שחתול רגיל מסוגל לספוג קצת עודף משקל כרובי שלי קטוע רגל וממש ממש אסור לו להיות קלופס שמן.
לא רואה שזה גורם לבעיות עיכול. 
מרקו משלוחים
הודעה זו מכילה תמונות
22/01/15 19:47
הזמנו קומבינה וכשפתחנו זה מה קיבלנו...
מרקו משלוחים
איך קימבנו אתכם!
22/01/15 20:57
אנחנו קנינו מדפסת לייזר חדשה בשבוע שעבר. קנייה מעולה, החתולים מתים על הקרטון!

...

...

...

אה, כן, גם המדפסת עצמה מצוינת.
אוף, שוב נגמר המלאי של האוריג'ן בחנויות. מישהו יודע מתי
22/01/15 14:35
יגיע משלוח חדש? בחנות לא ידעו לומר

º
אמרו לי שבפברואר. אם את רוצה לדעת יותר מדוייק תתקשרי ליבואן
22/01/15 15:02
תודה דימיטרי, לא בא לי להזמין Go ולשגע את החתול אבל נראה
22/01/15 15:52
שאין ברירה אלא לעשות כך.
אם אשמע משהו, אעדכן בפורום
תודה
º
בדקת בכל החנויות? אולי איפה שהוא נשאר בכל זאת
22/01/15 16:05
º
אני אעשה סיבוב טלפונים מחר בבוקר ואבדוק, תוצאות בפורום בקרוב
22/01/15 18:33
נכון להיום היה ב"תן לחיות " בשילת (אזור מודיעין)
22/01/15 18:49
וב"חיות העיר" ברחובות
כמובן להתקשר לפני שנוסעים
º
תודה , תודה, מחר על הבוקר
23/01/15 00:20
בקשת עזרה באוכל לחתולים
22/01/15 15:15
שלום רב,

עד ה-28 לחודש (מועד קבלת הקיצבה) יש לנו בעיה לקנות שקי אוכל להאכלת החתולים.
אנו זקוקים ל-2 שקי אוכל לתקופה הנ"ל.
נודה על כל תרומה שתוכל לעזור לנו, ניתן לתרום דרך "הג'ונגל שלי" 04-8212227.

בברכה,
יעל
בניית מתקן טיפוס לחתולים
21/01/15 22:47
היי, אני מעוניין לבנות בבית מתקן לחבר'ה השעירים..(הרבה יותר זול, אפשר לקבוע הכל לבד והכי חשוב כיף!).
רציתי לשאול:
1.יש סוגי דבקים שרצוי לא להשתמש בהם?
2.מומלץ אולי לפזר קטניפ מתחת לריפוד?
3.יש מישהו שעשה זאת פעם ויכול לתת טיפים?

מבטיח להעלות תמונה כשהפרויקט יהיה מוכן
לא עשיתי אבל מתכננת לעשות
22/01/15 14:47
ראיתי באינטרנט שהשימוש העיקרי הוא עם דבק חם, ברגים, מסמרים ואקדח סיכות.
אם תחפש את הצירוף how to build a cat tree תקבל בתוצאות  גם סרטון אחד של 25 דקות עם הסברים מא' ועד ת' כולל הכל.
מניחה שמתקן כמו שהם מראים היה עולה בארץ קרוב ל-2000 ש"ח. מניחה שעלות החומרים לבד צריכה להגיע לסביבות ה-400 .
ווזה הלינק
22/01/15 15:10
מה הדרך הכי טובה להרגיל חתולים מבוגרים לבואו של גור כלבים?
21/01/15 13:16
שלום לכולם, אני מקווה שזה הפורום הנכון לשאלה.

יש לנו בבית שני חתולים, מגזע פחתול מצוי, בגילאי 13 ו-11, שלא יוצאים החוצה. גידלתי אותם מאז היו גורים קטנטנים. לאחרונה אנחנו חושבים על לאמץ גם גור כלבים, בעיקר בשביל הילדים שנורא רוצים.

רציתי לדעת, מה הדרך הטובה ביותר להקל על החתולים לקבל את הכלב? כשהכלבה הקטנה של ההורים של בעלי באה אלינו לביקור קצר, אז שניהם, ובמיוחד הזכר, הלכו אחריה והיססססו באיום עד שהיא הלכה. לא הייתי רוצה שזה יהיה גם היחס לכלבלב החדש. מה מומלץ לעשות? ובכלל, איך מסתדרים עם דו-קיום שכזה מבחינות לוגיסטיות כמו המיקום של האוכל וכו'?
תודה,
ג.
להכין את הבית.
22/01/15 06:40
לסדר לחתולים מקומות גבוהים/עמוקים אליהם הכלב לא יכול להגיע ואליו יוכלו להימלט כשימאס להם.
להכין מקום לאוכל והמים בו יוכלו לאכול בשקט והכלב לא יגנוב מזון.
לתחום את ארגז החול כך שהחתולים יוכלו לעשות בשקט והכלב לא ינשנש.
להתייעץ עם מאלף לגבי תיחום הכלב, חשוב למניעת נזקים וחינוך לצרכים שלו. זה יאפשר לחתולים להסתובב בכל הבית חלק מהזמן בלי שהכלב יציק.
לקצוץ לחתולים ציפורניים ולתת להם לכפכף את הגור במידה סבירה, הם כבר יעמידו אותו במקום ויראו לו מי הבוס.לא להבהל מכל סריטה קטנה באף, עיניים זה כבר סיפור אחר ודורש בדיקה רפואית. להתערב רק במקרה של הגזמה.
להתייעץ עם מאלף במקרה הצורך. גור כלבים יותר קל לחנך מחתול בוגר.

לקחת אוויר ולזכור שזה יכול לקחת זמן, אולי בסוף הם לא יהיו מאוהבים אבל יגיעו לשלום קר.

בהצלחה.

מה שמומלץ
22/01/15 07:39
זה לא להביא גור...
כשיש חתולים בוגרים בבית, עדיף בדרך כלל להביא כלב בוגר שידוע שרגיל לחתולים ומסתדר איתם.
גורי כלבים הם תזיזיתיים וקופצניים, בלתי צפויים וחסרי נימוס - כל מה שחתולים לא אוהבים. זה פתח לקשיים רבים ביצירת הקשר הראשוני ובניית יחסים חיוביים בין הצדדים
כלב בוגר שרגיל לחתולים יהיה רגוע יותר וכבר יכיר את הדרך הנכונה להתנהל בחברת חתולים. זה ישאיר רק את העבודה של להרגיל את החתולים לכלב - ואת זה עושים בדרך של הפרדת כוחות בהתחלה והכרות הדרגתית וסבלנית.

קחו בחשבון שכניסה של כלב לבית אומרת שתצטרכו לחת בחשבון יצירת הפרדה - תצטרכו להרחיק את ארגזי החול מהכלב (קקי של חתולים הוא מעדן שמאוד לא כדאי לאפשר לכלב לטעום) וליצור הפרדה בשעת ארוחה (חשוב מאוד שהחתולים יאכלו את האוכל שלהם והכלב את האוכל שלו. ולא ההפך כמו שהם ינסו לעשות). מפרידים ע"י העלאת הדברים של החתולים לגובה ו/או ע"י הפרדה מבוססת גודל, בהנחה שהכלב גדול יותר פיזית

משהו קטן אחרון - לא מביאים כלב הבית כי "הילדים נורא רוצים". כלב זה המון המון עבודה (הרבה יותר עבודה מכל חתול) והתחיבות ל- 15 שנה לפחות, וכל העבודה הזאת לאורך כל השנים האלה, תהיה שלכם, ההורים.
רק אם אתם מסוגלים להתמודד עם לפחות 3 טיולים ביום, להתמודד עם בעיות התנהגות, עם אילוף, עם ההוצאה הכספית הכבדה... ורק אם *אתם* ההורים רוצים להוסיף כלב הביתה, רק אז תביאו כלב.

בהצלחה  

"הילדים נורא רוצים" זה התירוץ הסופי שבו השתמשתי. אני רוצה :)
22/01/15 10:42
ואני מודעת לכל הקשיים. יש לנו דירה גדולה, עם מספיק מקום כדי להתמודד עם הלוגיסטיקה של הפרדת כוחות. ואני מרגישה שכלב יהיה תוספת ברוכה למשפחה. החתולים רגילים לגזיזת ציפורניים ככה שזו לא תהיה בעיה. 

אני בכ"ז מעדיפה גור, כי כלב בוגר הוא מבחינתי סוג של "נעלם" - אני לא יודעת הכל על עברו, אני לא יודעת איך הוא עלול להגיב לדברים מסויימים. ואילו גור גדל איתנו, מכיר אותנו ואנחנו אותו. 

תודה רבה!
ג.
גור תמיד יהיה נעלם גדול יותר
22/01/15 12:29
כלב בוגר אפשר לבחון, אפשר לשמוע מידע מהבית הנוכחי שלו
גור הוא דף חלק - וזה נשמע אחלה עד שזוכרים שרוב האנשים מהשורה ממש לא יודעים "לכתוב" על הדף הזה... הסיכוי שלכם לעשות טעויות ולגדל את הגור להיות כלב בעיתי גדול בהרבה מהסיכוי שתפלו במקרה על גור שיספוג את כל הטעויות ויגדל להיות כלב נהדר למרות הכל... שלא לדבר על הסטרס המיותר כל כך לחתולים

יש לי בבית שני כלבים שאומצו כבוגרים, גם מהסיבה של חתולים קיימים. הראשונה אומצה בגיל 7 חודשים (היום בת 7 שנים) והשני בגיל 4 שנים (היום בן 8). שניהם מכירים אותי ואני מכירה אותם מצויין.
ההזדמנות לנקות את הפיפי שהגור עשה על הספה היא לא מה שיוצר את החיבור ארוך השנים עם הכלב... אלו 15 השנים שבאות אח"כ שחשובות.
22/01/15 14:05
לי אישית יש שני כלבים - קסם אומצה בגיל שנתיים וחצי, אמיליו בגיל 4 וחצי, ואני ממש לא מצטערת. יש לנו גם 3 חתולים, ובהחלט נוח לכולנו יותר שמההתחלה לא היתה בעיה ממשית עם היחסים ביניהם, כי הכלבים היו בוגרים וגם כשבא חתול חדש והם היו קצת בהתרגשות, זה עבר יחסית מהר.

באשר לכלבים, גורים או בוגרים, כדאי מאוד לעיין במאמרים באתר "חיי כלב"- יש שם התייחסות להרבה נושאים בגידול כלב, כולל השאלה "גור או בוגר" ראו את המאמר "איך בוחרים כלב":

לא בהכרח...
22/01/15 12:22
אצלי למשל, החתול הבעייתי היה לו הרבה יותר נוח לקבל גורת כלבים שבהתחלה הייתה טיפה יותר קטנה ממנו או אפילו בגודלו ולכן הוא לא ראה את זה כאיום.
לעומת פעם אחרת שהבאתי כלבה בוגרת בת כמעט שנה שכבר הייתה בגודלה המלא והחתול קיבל את זה מאוד קשה והיה נושף עליה בלי סוף לעומת הגורה שאותה קיבל בלי בעיה.
בסופו של דבר החתול התרגל לכולם שתי הכלבות והחתול הנוסף שאימצתי.
עניין של זמן...
לכן כתבתי "בדרך כלל"
22/01/15 12:31
לכל כלל יש יוצא מהכלל.
אבל עדיין הסיכוי לחיבור טוב גבוה יותר עם כלב בוגר
לדעתי עדיף להביא כלב בוגר, רגוע וכזה שרגיל לחתולים
22/01/15 07:44
אנרגיות "גוריות" יכולות להיות יותר מדי עבור חתולים מבוגרים.
עוזרות- עוזרת בית, מנקה, חברת ניקיון

צריכים עוזרת בית?

עוזרות בית מקצועיות, מהימנות וזריזות. לפרטים לחצו >>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום