בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

ברוכים הבאים לפורום חתולים!

הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע להתנהגות או בריאות החתול, להשמיע את דעתכם בנושא חתולים, להתייעץ או להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, ובשום מקרה לא להשתמש במילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאת תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא אמור להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר שלך ולהביא את החיה לבדיקה.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

-העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
 נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום
 הכנסו לאירועי הפורום (בצד שמאלי של הדף) ע"מ להתעדכן על אירועים חשובים שקשורים לנושא הפורום ולפורום עצמו
המשך...
הודעה חדשה

ציפורן חודרנית לחתול
28/08/14 16:16
46צפיות
החתול החל לצלוע היום לקחתי אותו לוטרינרית וכל הציפורן שלו היתה בתוך העורהיא הוציאה והביאה לו אנטיביוטיקהאמרה ששבוע להחליף לו את החול המתגבש לעיתונים כדי שלא יכנס לו לחור שנוצר מהעדר הציפורן ברגל שחכתי לשאול ואולי אתם יודעים -  אפשר לשים לו חול קיסטלי במקום הנירות?  או קט בסט מתגבש?
וגם - איפה קונים אוכל וחול בפתח תקווה
28/08/14 16:26
26צפיות
מקום עם מחירים סביריםיש לנו כלב ו4 חתולים
בקשר לשאלותיך
28/08/14 17:42
30צפיות
את עדיין יכולה להתקשר לוטרינר שלך ולשאול אותו, וגם לשאול בפורום "רפואת חיות מחמד" השכן, יש שם וטרינרים שעונים.
חול קריסטלי בטוח לא כי הוא יכאיב לחתול. יש קטס בסט מתגבש
28/08/14 17:55
31צפיות
סגול לחתולים עם פרווה ארוכה, אולי הוא יתאים כי יש בו פחות אבק. אבל הייתי משתמש בעיתונים כמה ימים כדי לתת לפצע להחלים.
תודה לשניכם - שמתי בסוף עיתונים
28/08/14 18:43
27צפיות
הבעיה שזה לארבעת החתולים ואצטרך המון עיתונים
בינתים ראיתי ששני חתולים כבר עשו שם פיפי וקקי בלי להתנגד אז מקווה שהשבוע עם העיתונים יהיה בסדר

ושאלה בקשר לתדירות ההחלפה - פעם ביום בערב מספיק להחליף את העיתונים בארגז ? או שצריך יותר ?
בינתים שמתי שקית זבל על הארגז חול כדי שיהיה אפשר לנקות בקלות
מעל שמתי עיתון אחד פתוח ומעליו הרבה גזרי עיתונים שיוחלו לחפור בהם

º
אין לי נסיון עם עיתונים כך שתצטרכי ללמוד לבד
28/08/14 23:34
4צפיות
טיפול בעיתונים
29/08/14 06:52
17צפיות
מהנסיון בטיפול בארגז עיתונים (כשמר-חתול טיפלתי בכל מיני ארגזים ובכל מיני מצעים). מישהי עם אסטמה העדיפה עיתונים במקום חול, אז היא לקחה את העיתון היומי שהיתה מנויה עליו ופשוט בלתה חלק מהזמן מול הטלויזיה עם מספריים, חותכת את העיתונים לריבועים שאפשר לפזר בארגז. כמו עם חול, פיניתי מהארגז כל יום גושי עיתונים רטובים + צואה והוספתי גזרי עיתונים. מאוד עזר שהיה שם זוג כפפות מטבח, כאלה ששוטפים איתם כלים, כדי לשלוף את המלוכלך מהארגז, אז זה הטיפ שלי בשבילך
קקי מחוץ לארגז
29/08/14 08:20
18צפיות
מסתבר ששני חתולים לא מתלהבים מהעיתונים
עשו קקי בתוך האמבטיה וגם על הריצפה ליד הארגז

תודה על העצות
אולי אפריד את החתול הפצוע בחדר לבד עם ארגז רק שלו ....
הם יכולים לעצבן בקטע הזה
29/08/14 09:13
18צפיות
חתולים באמת ממהרים להבהיר זאת כשהם לא מרוצים מהארגז...אם יש לך את האפשרות, רעיון ההפרדה טוב מאוד, בתקווה שמר פצוע הוא אחד הבעייתיים. רק בריאות!
º
הוא ***לא*** אחד הבעיתיים...
29/08/14 09:29
3צפיות
גם אני מקווה שזה לא הבעיתי (:
29/08/14 10:57
12צפיות
הבעיה שאין לי מנעולים לחדרים ואני מפחדת שהילדים בטעות יפתחו את הדלת ואז הוא יצא ובלי שאשים לב ילך לארגז השווה עם החול

הכנתי שלט לתליה על הדלת להזכיר שהוא בחדר ...
מקווה שהשבוע יעבור מהר
החתול השני נעלם
29/08/14 12:38
28צפיות
הוא גם עם אנטיביוטיקה מאתמול ( פצע לי הפה )
קיבל אתמול זריקה ולא ראיתי אותו מהערב
כל החלונות עם סורגים ( שאם הם ירצו בכוח יוכלו לעבור אבל זה קומה גבוהה אז הם לא עוברים )
בכל מקרה - כל החלונות היו סגורים מאתמול בצהרים

חיפשתי כבר בכל הבית והוא חייב אנטיביוטיקה פעמים ביום
ניסיתי לקרוא לו עם טונה וכל מיני אבל הוא לא מגיע

אוף ...

פתחתי את כל הדלתות של הארונות , בדקתי במכונת כביסה
29/08/14 12:42
17צפיות
ועברתי על כל הבית

º
לא ראיתי אותו מהבוקר (בערב הוא היה איתי בסלון)
29/08/14 12:48
9צפיות
º
עדין לא מצאתי אותו
29/08/14 14:45
5צפיות
רק ליתר בטחון
29/08/14 15:40
6צפיות
הסתכלי גם בחוץ בסביבות הבנין, אולי איכשהו חמק כשמישהו פתח את הדלת?
בהחלט יתכן שלמרות כל החיפושים, הוא בתוך הבית. לדוגמא, יש מישהי שאני מבקרת את החתולים שלה כשהיא נוסעת, ויש ביניהם אחד שבאופן קבוע אני לא מצליחה לראות (למרות שאני זוחלת על הרצפה לחפש מתחת לריהוט, מסתכלת מאחורי מכונת כביסה, מקרר וארונות, ויולה על כסאות לחפש בגובה). הוא פשוט מן הודיני שכזה, ואחרי פעם-פעמיים שנכנסנו להיסטריה כבר הבנו שהבחור השעיר כן בבית, השד יודע איפה - אבל בבית.
בקיצור, להביא בחשבון אפשרות שחמק החוצה, אבל עדיין יתכן שהוא בפנים, זועם באיזו פינה על זה שמתעללים בו ומכריחים אותו לקבל טיפול רפואי...
חיפשנו אותו כבר כמובן - במדרגות.. ובסביבות הבנין
29/08/14 16:03
4צפיות
ובוצאפ של השכנים
אוף..... עוד מעט אצא שוב לסיבוב  ...

מקודם שכנה שלי שאלה בוצאפ
"מצאת את החתול"
ושכחה לשים בסוף סימן שאלה ... היתי בטוחה שהיא מצאה אותו וממש התבאסתי שלא
אדפיס עכשיו גם שלטים לשים מסביב לבנין ....

תודה על העידוד - מקווה שהוא אכן יצוץ בריא ושלם ולא יבין על מה ולמה כל החיבוקים והנשיקות (:
האם אפשר לקבל חוות דעת על Regal cat food cceav?
29/08/14 15:47
3צפיות
זה יוצא יותר זול מהמזון, בו אני משתמשת עכשיו, וההוצאה על מזון בעלי החיים אצלינו, מאד מכבידה. יש הרבה בעלי חיים...
שאלה בעקבות דיון - חיסונים
28/08/14 19:10
30צפיות
היי,

מה דעתכם על חיסונים לחתול שלא יוצא מהבית בכלל (מקסימום לקומה הזאת בחדר המדרגות)?
מדובר על חתול בדירה בקומה 3, הבעלים הקודם שלו לא חיסן אותו כי זה היה נראה לו מיותר.
הוא אוטוטו בן 4 ואני תוהה אם זה הזמן לחיסונים, אם בכלל, כי הוא לא יוצא מהבית...

מה אתם אומרים?
לדעתי בהחלט יש צורך לחסן
28/08/14 19:51
27צפיות
אם כי ניתן לחסן פעם בשנתיים במקום כל שנה, כל עוד זה לא בא על חשבון בדיקה רפואית שנתית.
הסיבה לחיסון? המחלות יכולות להגיע דרככם, כשאתם מגיעים מבחוץ ונחשפים לבעלי חיים אחרים באופן ישיר או עקיף.
יחד עם זאת יש לציין שרוב המחלות תוקפות בעיקר גורים...
אצלי
28/08/14 22:55
22צפיות
שלושה וכולם מחוסנים, לא רק בחיסוני החתולים הרגילים אלא גם בחיסון נגד כלבת.
חוץ מפשוט רצון לוודא ככל האפשר שבריאותם תישמר, תמיד צריך לזכור (בין שמחליטים להתחשב,בכך ובין שלא) שאם תהיה איזו סיבה לוטרינר הרשותי לעבור מבית לבית (למשל עקב התפרצות כלבת) מותר לו להשמיד כל מי שלא מחוסן.
עוד סיבה לחסן
28/08/14 23:11
22צפיות
נניח שבאחד הימים החתול שלך ירגיש לא טוב ותיקח אותו לטיפול אצל וטרינר.
הקליניקה היא המקום הכי לא סטרילי כי הרי בעלי חיים חולים מגיעים לשם, והחתול שלך יגיע לשם עם מערכת חיסונית חלשה עקב מחלתו.
באיזה מצב עדיף שהוא יהיה, מחוסן או לא מחוסן?
אני אישית...
29/08/14 12:40
9צפיות
מחסנת את שני החתולים שלי פעם בשנה במרובע.
כלבת אני לא עושה, זה גם דיי מפחיד אותי לאור העובדה שקראתי שיש סיכויים לסרטן אצל חתולים שמחוסנים בכלבת.
החתולים הם חתולי בית שלא יוצאים, אבל יש לי שתי כלבות שיוצאות כל הזמן.
בעיני חשוב לחסן את החתולים לפחות במרובע פעם בשנה כי כמו שאמרו לך אנחנו מביאים מחלות שונות מבחוץ. חשוב שלחתול תיהיה הגנה.
האם יתכן שמזון בוגרים לא מספיק?
28/08/14 23:31
20צפיות
קצת אחרי גיל שנה עברנו ממזון גורים של פרוסרייס למזון בוגרים של פרוסרייס. הוא מאוד אהב את שניהם.
שמנו לב שהוא אוכל כמות גדולה הרבה יותר לעומת הכמות שהוא אכל מהמזון גורים (אולי אפילו פי שתיים). לא נראה שיש לו יותר יציאות לעומת התקופה של המזון גורים.
האם זהו מצב רגיל? אולי המזון בוגרים לא מספיק לו?

תודה
מה אתם לא מבינים שאני רוצה פרטיות?!
28/08/14 23:29
38צפיות
גור עיוור זקוק לבית בדחיפות
הודעה זו מכילה תמונות
28/08/14 21:22
52צפיות
מחפשת בית בדחיפות לגור חתולים עיוור שאני מטפלת בו מאז שהיה קטן. היום הוא כמעט בן 4 חודשים, עיוור בשתי העיניים. היום אחותו נדרסה, מצאתי אותה מרוטשת על הכביש ומאז המראה לא יוצא לי מהראש. ידעתי שזה מה שיקרה להם בסוף, אך לצערי לא הצלחתי למצוא לאף אחד משניהם פיתרון. אני ממש רוצה שהגורל שלו לא יהיה דומה, גידלתי אותם 4 חודשים לא כדי לראות אותם נדרסים בסוף. 
קשה מאוד
28/08/14 22:49
42צפיות
למצוא בתים לגורים, וגורים עוורים - עוד יותר קשה...האם אין לך שום אפשרות להכניס הביתה? כעיוור, באמת אין לו סיכוי לאורך זמן בחוץ. אצלי יש חתולה עיוורת, אני יכולה להעיד שעוורים חיים בבית מצוין, בתנאי פנים הם מסתדרים כמו רואים.
מעבר דירה שלי ושל החתול.
28/08/14 18:08
28צפיות
שלום לכולם,
אני מגדלת כבר שלוש שנים חתולת רחוב בביתי.
אני גרה בקומה שלישית בבנין פתוח (ללא דלת ראשית סגורה) והחתולה עולה ויורדת כרצונה בזמן שאני בבית.
בקרוב אעבור לבנין אחר מרחק 30 דקות הליכה מהבנין הנוכחי, הבנין החדש סגור בדלת אינטרקום
ויש בו 2 מעליות.
יש לי חששות מרובים להתאקלמותה של החתולה שלי, איך תיכנס ותצא מהבניין? האם תעדיף לחזור לסביבה הקודמת, לחתולה יש אורינטציה גבוהה ויש אומרים שחתול קשור יותר לסביבה מאשר לבעל הבית. לכל מי שיש נסיון עם חתולים ומעבר דירות או כל מי שרוצה להגיב אשמח מאד. סיגל310 .

צריך לאקלם אותה לדירה החדשה
28/08/14 20:54
16צפיות
זה אומר לסגור אותה בתוך הדירה לכמה שבועות בלי לאפשר לה לצאת בכלל, ואז לאט לאט לאפשר לה לצאת (בהנחה שתמצאי דרך לעשות זאת למרות המעלית והאינטרקום)

חתולה ששוקלת 4 ק"ג כמה אוכל ביום צריך לתת ,
28/08/14 19:06
37צפיות
לא ברור האם  1/3 כוס ליום או לארוחה הווטרינרית המליצה למשטר דיאטה
למה לעזאזל חתולה ששוקלת 4 ק"ג צריכה דיאטה?!
28/08/14 19:08
29צפיות
מה עבר לוטרינרית שלך בראש?
הכמות תלויה בסוג האוכל
28/08/14 20:52
25צפיות
על האריזה יש טבלה שמפרטת את הכמות היומית המומלצת
אם כתוב 1/3 כוס, הכוונה לכמות יומית.

כמו שנאמר, 4 ק"ג זה משקל שאמור להיות סביר בהחלט לחתולה בוגרת. למה הוטרינרית חושבת שצריך דיאטה?
חתול מבוגר...בורח לו?
28/08/14 07:34
75צפיות
החתול בן 15, לא היה חולה אף פעם....גם עכשיו נראה טוב, ערני, נחמד ..

בתקופה האחרונה, חוץ מלעשות קקי בארגז החול, הוא גם משאיר לנו "מתנות" בכל מיני מקומות, גם ליד ארגז החול שלו, וגם בחוץ על המרפסת....

ארגז החול נקי, מנקים משם כל הזמן, רוחצים אותו ומחליפים חול בתדירות טובה.

למישהו  יש רעיון מה הבעייה?
בגיל הזה
28/08/14 08:05
66צפיות
השלב הראשון הוא בדיקה מקיפה אצל וטרינר
יכול להיות למשל שכואב לו משהו בזמן הצרכים והוא מקשר את הכאב עם הארגז ולכן "בורח" למקומות אחרים
אולי קשה לו להתאפק
אולי הוא נהיה קצת סנילי ומתקשה למצוא את הארגז

כאמור, סביר שזה עניין בריאותי ולא התנהגותי, אז הוטרינר הוא הכתובת
תודה על התגובה..
28/08/14 12:18
36צפיות
אם זו סניליות...שזה מה שזה נראה, זה עניין התנהגותי, וטרינר לא יוכל לעזור לי....החתול נראה בריא, אוכל , שותה, מנקה את עצמו...חשבתי שאולי מישהו בפורום עבר גם בעייה דומה, ויוכל ליעץ משהו.

בכל אופן תודה, אני אתייעץ עם וטרינר בכל מקרה.

סניליות היא מצב בריאותי
28/08/14 14:34
33צפיות
ולפעמים ניתנת לטיפול תרופתי, במידה מסויימת. אם זכרוני אינו מטעה אותי

מה שכן, אם שאר ההתנהגויות שלו נורמליות, הבעיה כנראה לא בראש (כי אז גם דברים אחרים היו מושפעים)
אני מגדלת חתול עם נזק מוחי ולצד פספוסים מחוץ לארגז הוא גם מפגין שפע התנהגויות אחרות שנובעות מאותה בעיה

הנקודה שלי היא שאין טעם לטפל התנהגותית כשמדובר בכשל פיזי...
º
בורח לו קקי או פיפי? לא הבנתי..
28/08/14 12:24
13צפיות
º
קקי..
28/08/14 12:45
13צפיות
מבינה היית לי בעיה זמנית כזו עם חתולה
28/08/14 12:52
51צפיות
מבוגרת, זה היה לזמן קצר ואז נפתר. לדעתי היתה לה עצירות והיו חלקי צואה שלא יצאו עד הסוף ואז "נשרו" בהמשך. הבנתי את זה לאחר שראיתי את התופעה המלבבת (סליחה על הגועל על הבוקר

האם יש רמזים למצב כזה של עצירות?

או רעיון אחר: האם את רואה אותו "חופר ועושה" במקומות שאינם ארגז החול?
אני מתנצלת מראש על התיאורים הגרפיים...
28/08/14 12:59
42צפיות
אז זהו שבהתחלה זה היה נראה ש"נשר" לו, כי הוא היה עושה בארגז, והיינו  מוצאים ליד עוד חתיכה...אחר כך המצב החמיר והוא התחיל לעשות במרפסת על גג הרעפים, למרות שארגז החול היה נקי וזמין, אף פעם לא תפסנו אותו בשעת מעשה, אז אני לא יכולה להגיד אם הוא חופר...בכל מקרה זה בדרך כלל קקי רך מאד..אז עצירות לא נראה לי...

מה שקורה זה שהוא עושה גם וגם...בארגז, ובמקום אחר.....אני חוששת שהוא פשוט סנילי....אני לא יודעת כמה זמן נוכל לחיות איתו ככה.., התחלתי לסגור את דלתות החדרים שלא יוכל לעשות  בחדרי השינה...נורא עצוב לי, וגם לא נעים לחיות ככה.
שווה להוועץ בוטרינר, גם בפורום רפואת בע"ח.
28/08/14 14:18
27צפיות
לא מכירה מצב כזה...

כמה זמן זה ככה?

חתול חולה - דלקת בכלייה (פיאלונפריטיס)
27/08/14 13:40
61צפיות
שלום, אשמח לייעוץ ולעזרה...
לפני שבוע וחצי לאחר אולטראסאונד (וימים קשים ונוראים של דאגה) דסטי אובחן כחולה בפיאלונפריטיס בכלייה השמאלית (דלקת כליות זיהומית). הסימפטומים היו הקאה, לא אכל, לא שתה, כאבי בטן במישמוש, דיכאון והתבודדות, חום (לאחר מספר ימים). הוא לא נתן לטפל בו באישפוז (הוציא לעצמו את הקטטר מהווריד, התנשם מהר ובלחץ, והיה פשוט מסכן ומבועת) ולכן הוחלט שאטפל בו בבית. באנטיביוטיקה ומשכך כאבים. הבנתי שזה יהיה טיפול ממושך של חודש לפחות.
במהלך השבוע האחרון הוא השתפר, מצב רוח יותר טוב, נראה שהטיפול עובד (הוא עדיין מאוד ישנוני ופחות מגיב למשחקים). אבל הוא לא מוכן לאכול אוכל יבש הרגיל שלו ואוכל רק פנסי פיסט וטונה.
ניסיתי להרטיב לו את האוכל היבש במיים, במי טונה, בפנסי פיסט...כלום - לא אוכל (אולי גרגר או שניים בטעות). מה לעשות? יש רעיונות?
כמו כן, אם יש מישהו שהחתול שלו עבר את המחלה - אשמח לפרטים מכיוון שזוהי לא מחלה שאופיינית לחתולים אלא לכלבים ואני מחפשת קצת יותר מידע על כך (אגב, בפורום רפואת חיות מחמד...לא עונים לי כבר מעל לשבוע, אז אני מניחה שהוטרינרים שם אינם יודעים על המחלה).

אני לא מכיר את המחלה
27/08/14 17:12
31צפיות
אבל לדעתי כדאי לך לבדוק עם הוטרינר שלך אם בזמן ההחלמה כדאי להאכיל אותו במזון רפואי למחלת כליה.
המזון הזה פחות מעמיס על הכליה, ובכך עשוי לשפר את קצב ההחלמה.
פנסי פיסט וטונה עשירים בחלבונים ומעמיסים על הכליה.
תודה!! ניסיתי לתת לו יורינרי רטוב והוא לא נגע בזה
הודעה זו מכילה תמונות
27/08/14 18:20
83צפיות
כרגע בדיוק דיברתי עם הוטרינר והוא אמר לי לתת לו הכל - רק שיאכל, אפילו אם זה אומר "לפנק" אותו בפנסי פיסט. הוא אמר שלדעתו הוא גם קצת מתפנק אבל מכיוון שמדובר בדלקת קשה עם טיפול ממושך, אז נוותר לו. אנחנו מחזירים לו את משכך הכאבים לעוד 5 ימים כי כנראה עדיין כואב לו.
תפקודי הכליות שלו תקינים. הבנתי שהסכנה היא באמת שתהיה הדרדרות בתפקוד הכלייה והוא עלול לאבד אותה, אבל אנחנו מקווים שלא נגיע למצב הזה ורק נשתפר
ושוב, אם יש מישהו שעבר את זה...אשמח למידע נוסף.
מצרפת תמונה של הפושטק המושלם בימים בריאים ושובבים יותר (בן 11 וחצי כבר )
אני לא אוהב וטרינרים שאומרים שהחתול מתפנק
28/08/14 00:47
44צפיות
יש לו בעיה רפואית חמורה, דלקת חריפה בכליה, ואחד הדברים שחתול חולה מפסיק לעשות זה לאכול.
לא מדובר בהתפנקות אלא בחוסר התמצאות של הוטרינר בטבע החתולי.

יורינרי מטפל בקריסטלים בדרכי השתן. אין קשר לכליות. אני דיברתי על מזון בשם K/D של חברת Hill's או Renal של Royal Canin.
ה-K/D בקופסת שימורים בעל טעימות גבוהה, ושווה לנסות אותו במיוחד מכיוון שמדובר בטיפול לזמן ארוך. עולה 8 ש"ח לקופסת שימורים בחנות חיות (12 ש"ח אצל וטרינרים).

אני מסכים עם הוטרינר שחשוב שהחתול יאכל. הנזק שייגרם מהפסקת אכילה גדול עשרות מונים מנזק שעלול להיגרם ממזון לא מתאים. לכן יש לנסות להתאים את המזון למצב הכליות, אך אם אין שיתוף פעולה מצד החתול, אז בהחלט לתת לו כל מה שהוא מסכים לאכול. אם אתם לא נעולים על מזונות תעשיתיים, אפשר לבשל לו עוף (בלי עצמות), ואת המים שבושלו עם העוף לתת לו לשתיה, כי חשוב לשתות הרבה כדי להקל על הכליה הפגועה.

רשמת שתפקודי הכליות שלו תקינים. אפשר לדעת מהם? (ערך הקריאטינין בבדיקת הדם).

בכל מקרה, גם במקרה הכי גרוע, חתול יכול לתפקד טוב מאוד עם כליה אחת. מעניין לדעת מדוע התפתחה שם דלקת, והאם היא יכולה לעבור גם לכליה השניה. האם בוצעה תרבית ורגישות, או שמטפלים בו באנטיביוטיקה רחבת טווח?
תודה! העלית מספר נקודות שאבדוק מול הוטרינר
28/08/14 01:58
38צפיות
דבר ראשון אקנה מחר K/D לניסיון אני לא אוהבת שהוא אוכל רק פנסי פיסט. כמובן שכרגע הכי חשוב שיאכל (במשך 5 ימים הוא כמעט ולא אכל כלום, 2כפיות שטוחות של פנסי פיסט ליום בערך), כך שאני לא מתעקשת איתו.
אני לא יודעת את ערך הקריאטנין, אמרו לי שבדיקות הדם שלו תקינות (עשו לו פעמיים), אני יכולה לבדוק. הדבר היחידי שהיה חריג מלבד אולטראסאונד שבאמצעותו איבחנו את הדלקת - זה דם בשתן בבדיקת סטיק שעשו במקום (בדיקות דם, צילומי רנטגן - היו תקינים) ולכן ביומיים הראשונים הוא קיבל טיפול לדלקת שתן (מכאן היורינרי שיש לי בבית), אבל מכיוון שלא הגיב לאנטיביוטיקה (עלה לו החום)  והכדור לגירוי התיאבון לא השפיע עליו...המשכנו בבירור אולטראסאונד.
שאלתי למה התפתחה לו דלקת שם - לא ידעו לענות לי (מלבד הדלקת, האולטראסאונד - תקין, כלומר לא היו חריגות נוספות שיכולות להוביל לזה), ששאלתי אם יש סכנות - אמרו לי שיכולה להיות חסימה בכליה ואז היא תצטמק/תתנוון, אבל מייד הרגיעו אותי ואמרו שיש גם אנשים שחיים על כלייה אחת, לא דיברו על פגיעה בכלייה השניה. הרדיולוג אמר שנראה שזו דלקת אקוטית שהתפרצה עכשיו ולא משהו שהוא סוחב הרבה זמן (שזה גם מעודד). הוא מקבל MARBOFLOXACIN, לא בוצעה תרבית (האם אפשר לעשות תרבית לדלקת פנימית? ), והוא יצטרך לקבל את האנטיביוטיקה לפחות חודש (ואולי חודש וחצי).
ורק מוסיפה שמדובר בחתול בריא בד"כ
28/08/14 02:14
26צפיות
בן 11 וחצי (זו רק הפעם השניה בחייו שהוא חולה), הוא אינו יוצא מהבית, וחי בשלווה ובנחת עם אח ואחות חתוליים חורגים. חתול של אהבה ונשמה שמחה ומשמחת במיוחד. לראות אותו סובל כך...איבדתי כמה שנים טובות מהחיים שלי.

תודה שוב על כל הנקודות שהעלית...ואם יש עוד דברים שאתה חושב שאני צריכה לשאול, לנסות - אני אשמח לדעת תודה!!!!!!!
Marbofloxacin
28/08/14 13:56
17צפיות
אחת מתופעות הלוואי של Marbofloxacin (נמכר בארץ כ-Marbocyl) היא חוסר תיאבון.
אז באמת כל הכבוד לוטרינר שאבחן זאת כהתפנקות.

2 כפיות שטוחות של פנסי פיסט ליום זה בהחלט לא מספיק. אני מניח שקיימת ירידה ניכרת במשקל. בהיעדר חלבונים מהמזון, הגוף מפרק רקמות שריר, ותהליך זה משחרר רעלים לגוף, שאמורים להיות מסוננים על ידי... הכליות! כלומר, איבוד משקל מעמיס על הכליות שגם ככה במצב בעייתי.
ממליץ לתת כדור מעורר תיאבון בשם Miratazapine. עולה כ-4 שקלים, ונותנים רבע ממנו כל 3 ימים לפי הצורך, כלומר כל עוד הוא לא אוכל מיוזמתו.
אם גם זה לא יעזור יש לשקול זריקה נגד בחילות, אבל זה כבר עסק יותר יקר ומחזיק פחות זמן.
יש הרבה חומר באנגלית על המחלה הזו, תריצי חיפוש בגוגל על
28/08/14 14:05
19צפיות
Pyelonephritis cat

החלמה מהירה!
תגובה ל- LILIDUSTY
27/08/14 17:06
53צפיות
לא וטרינר אבל מנסיון שלי חתול חולה, ובטח על אנטיביוטיקה מאבד תיאבון ואוכל רק דברים מאד טעימים כמו פנסיפיסט וטונה. אין הרבה סיכוי שישתפר כל עוד על תרופות ואח"כ בגלל שהתרגל לטוב לוקח המון זמן (שבועות ואפילו יותר מזה )להחזיר לאוכל יבש. אצלי בהמלצת הוטרינר הוספנו אח"כ כדורים לעידוד התיאבון ואח"כ הפחתנו אותם בהדרגה. תשאלי את הוט' שלך.
º
תודה רבה!
27/08/14 19:53
7צפיות
לא תמיד. כבר היו לי חתולים על האנטיביוטיקה עם תאבון של שור
28/08/14 14:24
25צפיות
שווה לשאול את הוט' על תופעות הלוואי והאם חוסר תאבון אחת מהן.

אפשר גם לקרוא לבד על החומר הפעיל והאם הוא קשור לחוסר תאבון.

חוסר תאבון הוא תופעה גרועה ביותר, שיכולה לדרדר מאד את המצב, אני אישית הייתי נותנת כל מה שהוא אוהב, העיקר שיאכל.
וטרינר בפתח תקווה
27/08/14 23:54
30צפיות
מחפשת וטרינר אמין  בפתח תקווה אם יש משהו שמגיע לבתים מצוין....
אין כמו טלי שטיין
28/08/14 00:42
33צפיות
רח' חיים כהן 6
לא זוכרת מס' טלפון, אך אין בעיה למצוא אותו ב-144
לא יודעת אם היא מגיעה הביתה

חוץ ממנה אני יכולה להמליץ על קואלה סנטר ברחוב ההסתדרות פתוחים 24/7 ועושים ביקורי בית
מצטרפת בחום להמלצה על טלי שטיין.
28/08/14 11:18
22צפיות
הוטרינרית שלי כבר מספר שנים ואם אני זוכרת נכון עושה ביקורי בית
טל
039192555
גור חתולים שבורח
27/08/14 18:40
69צפיות
שלום, 
אני גרה בשכונת פלורנטין בתל אביב ומגדלת בביתי שני חתולים וכלבה.
אני גרה בקומת קרקע ועד היום החתולים נהגו לצאת מהחלון ולחזור ללא קושי. מסתובבים רק בתחום החצרות של הבניינים-ולא מתקרבים לרחוב(פלורנטין בנויה באופן כזה שבין בנייני השכונה הסמוכים יש שורת חצרות).
לאחרונה החתול הזכר, שהוא גור בן חצי שנה יוצא מחצר הבניין לחניית הבניין הסמוך אלינו ולא מצליח לחזור כיוון שישנם הבדלי גובה במפלסים וחומה גבוהה-משהו כמו קיר בגובה 2 מ' וחצי. הדבר מוזר במיוחד כיוון שיש חצרות רבים סביבנו והוא בוחר ללכת דווקא לשם בכל פעם מחדש ובכל יום בשבוע האחרון חילצנו אותו משם.
בכל פעם שהוא "נתקע" שם הוא נעמד באיזו פינה ולא מפסיק ליילל עד שאנחנו באים לקחת אותו הביתה.
בנוסף, הבחנתי שחתולים אחרים מצליחים לעלות את הקיר הזה ללא קושי אבל הוא לא ניסה או לא הצליח.
החשש הגדולה ביותר הוא שהוא יתקע שם פעם נוספת ואז יברח לרחוב ובטוח לא יחזור.

חשוב לציין שהחתול חברותי באופן יוצא דופן ומאד טוב לו בבית. 
כעת אנחנו סוגרים את החתולים בבית אבל זה דורש מאיתנו להיות עם חלונות סגורים כל הזמן! ובנוסף, היה להם טוב שהם יכלו לטייל וזה מבאס אם הם לא יוכלו לעשות זאת.

מה יכולות להיות הסיבות שהוא בוחר ללכת לשם בכל פעם מחדש אם הוא לא יודע לחזור? והאם יש פתרון?

תודה רבה,
שירלי.
חתולים הם סקרנים
27/08/14 20:34
45צפיות
הייתי מתקינה רשתות בדירה ולא מאפשרת להם לצאת.
זה גם לא בטוח באזור בו את גרה, וגם חתולים בגיל הזה עוד לא בעלי חושים מחודדים מספיק כדי להתמודד עם סכנות.
מה יכולות להיות הסיבות?
27/08/14 23:04
44צפיות
קודם כל, אם הוא לא מסורס - זה הגיל שבו הוא יתחיל לרוץ ברצינות אחרי נקבות מיוחמות. אם ראית פעם איך מתנהל מרדף כזה, אולי גם הבנת שכאשר הוא מתרחש החתולים לא שמים לב לכלום - לא למכוניות ולא לשום גורם סיכון אחר. מתכון בטוח להסתבכות קשה בצרות.
שנית - חתולים, כפי שכבר ציינו בפנייך, הם סקרנים... זה כמו השאלה "למה התרנגולת חצתה את הכביש"... (תשובה: כי זה שם),  או "באיזה צד של הדלת החתול תמיד רוצה להיות" (תשובה: בצד השני)...

סגירת החתולים בבית אינה דורשת מכם להיות עם חלונות סגורים כל הזמן. אצלי בבית, כמו בהרבה בתים בישראל, יש רשתות נגד יתושים. עבור החתולים שלי זה מספיק - אבל אם החתולים שלכם מאלה שקורעים רשתות - אפשר לקבע רשתות חזקות יותר (את זה אני עשיתי במרפסת).
באשר לטענה שהיה להם טוב שהם יכלו לטייל וזה מבאס אם הם לא יוכלו לעשות זאת, אוכל רק לומר שלדעתי האישית היה טוב לו יכלו לטייל - באזור לא מסוכן. כלומר, לא בעיר, ובהרבה מקרים כנראה גם לא במושב עקב רמת הסיכון הגבוהה הכרוכה בכך. היו לי חתולי חוץ, חתולים שיצאו ונכנסו ("חוץ/פנים") וחתולי פנים - כל שלושת חתוליי כיום הם חתולי פנים בלבד - ואני רואה את ההבדל הניכר בבריאות ובתוחלת החיים. החתולים שלי ממש לא נראים סובלים, ועם 3 כלבים ושני כלבים בבית פלוס אורחים מזדמנים ושאר ירקות, קשה לטעון שמשעמם להם.
חתול בית אובססיבי עם אוכל.
25/08/14 19:59
142צפיות
יש לי חתול מדהים ומיוחד (באמת, לא משוחדת).
הבעיה היחידה היא שלאחרונה הוא הפך לאובססיבי עם אוכל.
הוא בערך בן 5 (חמש שנים איתנו, היה גור קטנטן כשאימצנו אותו), ורק בשנה האחרונה זה התחיל.
אני די בטוחה שאני יודעת בדיוק מה הסיבה שזה התחיל, אני בשלב שאני מחפשת את הפתרון.
האכלנו אותו באוכל חתולים שנקרא ספורט מיקס. רק לאחר כמה שנים כשהתחלתי להיות יותר מעורבת בענייני חתולים ולשוטט בפורום, הבנתי שהאוכל לא בריא.
אין בו שום דבר מזין והוא בעיקר מיועד למאכילים של חתולי רחוב כי הוא נוח מבחינת היחס בין עלות למשקל. 
החלפנו לו אוטומטית לאוכל אחר, בריא. לא זוכרת את הסוג שהתחלנו איתו.
החתול לא אהב את האוכל החדש ועשה לי שביתות רעב של ימים שלמים. 
בן זוגי חשב שלבסוף החתול יתרצה ויהיה מוכרח להתחיל לאכול, אבל השמן שלי החליט שהוא לא אוכל ועמד מאחורי זה.
החלפנו לו לסוג אחר ושוב היו בעיות, היה עומד ליד דלת האמבטיה (איפה שנמצאת שקית האוכל שלו) ומיילל שניתן לו אוכל, בזמן שהקערה שלו מלאה.
החלפנו שוב (פריסקיז) והוא סופסוף התרצה ואכל בתאבון.. עד היום הוא אוכל פריסקיז ומהבחינה הזו הכל בסדר.

עד אותו זמן של ההחלפה, הייתי מאכילה אותו פעמיים ביום בשעות די קבועות.
בסביבות 12 בצהריים ואז בסביבות 10 בלילה.

כשהתחיל לאכול את הפריסקיז, היה מקבל את המנה הקבועה שלו בצהריים ופתאום מתחיל לבכות ולהתחנן לעוד מנה, ממש שתי דקות לאחר שחיסל את כל המנה שקיבל.
היה אוכל ומחסל, וישר מתחיל להתחנן לעוד. 
היה משגע אותנו, מיילל, רודף אחרינו לכל מקום, מכוון אותנו לדלת האמבטיה ויושב שם לפעמים שעות (מול הדלת) ונראה היה ששום דבר לא מעניין אותו חוץ מאוכל.
כשקיבל את המנה הקבועה בלילה היה מיילל לילות שלמים ומתחנן לעוד. מעולם לא התנהג כך בעבר.
יש לציין שהחתול בריא (אמנם לפני שבועיים גילינו שנדבק בפרעושים בדרך זו או אחרת - הוא חתול בית והוטרינר אמר שכנראה אנחנו הבאנו פרעושים לבית מבלי לדעת)
אבל באופן כללי הוא בריא ומטופל, ואני גם מכירה אותו היטב ויודעת שהיללות מגיעות אך ורק כי הוא רוצה אוכל..

הוטרינר המליץ לתת לו פעם ביום אוכל בשעה קבועה ולהפסיק לעשות מהאוכל טקס..
(הייתי נוהגת לשאול אותו בהתלהבות אם הוא רעב, והוא כמובן מבין עברית טוב, הגאון, אז היה מתלהב, והייתי מלהיבה אותו עוד יותר עם "מי רוצה לאכול" וכל מיני כאלה) 
אז המליץ שאפסיק לעשות טקס מהאוכל ופשוט להגיש לו פעם ביום מנה גדושה ולחכות שיתרגל. 
זה לא עובד.

החתול לא מפסיק להציק לי שאאכיל אותו, כשהוא מקבל את האוכל, מחסל הכל מייד וישר מתחיל להתחנן לעוד..
אני יודעת שעשינו טעות עם ההחלפה של האוכל אבל אני לא מבינה איך יוצאים מהאובססיה הזו עכשיו..
אני מתגעגעת לראות אותו עושה כל דבר אחר מאשר להתחנן לאוכל..
הוא חתול בריא ושרירי, שמנמן ושרמנטי, אך מתנהג כאילו הוא בתת-תזונה.

מה עושים?
מהמעט שאני יודעת
25/08/14 21:13
86צפיות
גם פריסקיז הוא לא מזון איכותי במיוחד, ויכול להיות שהוא לא ממלא את כל צרכי החתול, לכן הוא ממשיך לדרוש עוד אוכל.
תקנו לו אוכל חדש, ותעשו את המעבר בצורה הדרגתית - בהתחלה 90% פריסקיז ו10% מהאוכל החדש, ולאט לאט להעלות את המינון של האוכל החדש, כשאתם רואים שהוא אוכל גם אותו ולא בוחר סלקטיבית רק את האוכל שהוא מכיר.

אגב, כשהמליצו לי על "מנות קצובות" המליצו על שלוש פעמים ביום (אצלי זה לא אפשרי כי אני לא מספיק שעות בבית כדי לאפשר את זה), אבל כל עוד מדובר בחתול שיודע מתי להפסיק לאכול ומדובר באוכל מזין ואיכותי - למה לא להעביר לקערת אוכל שזמינה כל הזמן, שיאכל מתי שמתאים לו? (באמת שאלת תם, לי אישית פשוט מאוד לא מסתדר האכלות בשעות קבועות)
למעשה החלפת מזון גרוע אחד בשני שלא משביע את החתול.
25/08/14 21:25
107צפיות
הוא זקוק למזון איכותי. מציע לך לנסות מזון מריק עוף http://petplanet.co.il/%D7%97%D7%AA%D7%95%D7%9C%D7...
הוא אמנם יקר הרבה יותר מפריסקיס אך בפועל יצא פחות יקר ממה שנדמה כי חתולים אוכלים פחות ממזונות איכותיים. ברוב החנויות יש דוגמיות שלו כך שלא צריך לקנות שק כדי לנסות אותו.
אפשר לנסות גם ויסונג http://petplanet.co.il/%D7%97%D7%AA%D7%95%D7%9C%D7...

חשבו לזכור שמעבר למזון חדש צריך להתבצע בהדרגה במשך שבוע לפחות.
עוד רעיון בקשר לאוכל
הודעה זו מכילה סרטונים
25/08/14 21:25
138צפיות
שנים אני האכלתי בפרסקיס כי החתול שלי מיש מיש מאוד מאוד אהב אותו.  רצף הסרטונים מצורף כדי להמחיש זאת. הוא מעולם לא ידע רעב. נולד לחתולת בית מטופחת, תמיד קיבל צלחת מלאה, חופשי. בכל זאת כשהצלחת התרוקנה ולא מלאתי בזמן, הוא היה נכנס לאיזו שהיא חרדה ומתחיל לילל ולהתרוצץ. כל עוד הוא שמר על משקל, הכל היה בסדר, עד שבשנה שעברה הוא השמין קצת יותר מדי. בהמלצת הווט' , החלפתי למזון מופחת קלוריות. הוא מקבל חופשי ואוכל בסדר גמור, לא טורף. לצערי הוא לא אוהב מזון רטוב. אילו הייתי מרטיבה לו, הייתי יכולה לתת לו קצת פחות מזון. אולי את תוכלי לעשות זאת. תני  חופשי מזון מופחת קלוריות יבש אבל מורטב. כך הוא לא ינדנד.  כמובן שהוא יכול להשמין גם ממזון כזה.  כאן הברירה בין חרדת רעב של החתול והיללות שלו לבין ההשמנה של החתול. שתי ברירות בעייתיות. אני אישית בוחרת בשקט נפשי... כבר גידלתי חתולים שמנים, נו , אז מה. גם חתול שמן הוא חתול יפה ...
כמו שנכתב מעליי
26/08/14 00:49
76צפיות
פריסקיז זה מזון רע. באמת. ראיתי כבר כמה וכמה חתולים שמואכלים בו (וגם את היציאות) ואין לי ספק שמדובר בסוג של במבה לחתולים.
וכיאה לבמבה, לא משנה כמה אוכלים מזה - אף פעם לא שבעים. כי הגוף לא מקבל את כל מה שהוא צריך וממשיך לדרוש עוד ועוד.

תעבירי אותו למזון איכותי עם טעימות גבוהה (דמיטרי המליץ לך פה ויש גם עוד סוגים) בהדרגה, ואל תשתפי פעולה עם הטקס.
בבוקר למלא את הקערה חלקית, בערב להוסיף, לתגמל אותו בליטוף כשהוא אוכל יפה ומכול השאר להתעלם. הוא הרי לא ימות ברעב, והוא יודע את זה, אם לא יקבל פידבק יבין שאין טעם להמשיך בהתנהגות הזו.
להשאיר קערה מלאה, שהוא יאכל מתי שהוא רוצה.
26/08/14 10:20
64צפיות
ברגע שנותנים לו את האוכל בשעה קבועה הוא חושב על זה כל היום.
אכן אוכל יותר יקר ויותר מזין יכול לצאת יותר זול.
אני במשך תקופה ארוכה נתתי לחתולים לאונרדו, שיוצא 21 ש"ח לקילו.
לאחרונה קניתי וויסונג אוריג'ינל שעולה 30 ש"ח לקילו, אבל שק של 9 ק"ג וויסונג הספיק לכמעט אותו זמן כמו שק של 15 ק"ג לאונרדו, לכן מבחינת עלות ליום זה יצא אותו דבר.
אישית
26/08/14 10:45
71צפיות
מסתייגת מלהשאיר קערות מלאות ולהימנע משעות קבועות.
חתולים צריכים אוכל זמין במשך כל היום, זה נכון, אבל הם גם צריכים סדר וזמנים כדי לשמור על רוגע.
אם תמיד יש אוכל בקערה אבל היא כן מתמלאת בשעות קבועות החתול רגוע יותר.

אצלי הצלחת תמיד עם אוכל
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
26/08/14 22:36
63צפיות
ממלאת אוכל לפני שיוצאים מהבית / לפני שהולכים לישון / אין אוכל בצלחת
החתולה אוכלת בעיקר בלילה, אבל מנשנשת גם במהלך היום.
ממלאה תמיד בכמויות קטנות יחסית, כי החתולה כבר מבוגרת ורגישה לאוכל לא טרי.
אוכל כל היום
27/08/14 15:37
47צפיות
לכל החתולים שהיו לי, נתתי אוכל ללא הגבלה - הקערית מלאה כל הזמן, בדיוק כמו קערית המים. פעלתי כך לפי המלצות מ-"יודעי דבר", ואכן, כל החתולים היו בריאים ורגועים (לפחות בכל הנוגע לאוכל). זה למעט אחד שהיה שמן במיוחד, ולגביו (בלבד) הומלץ להגביל את כמות האוכל היומית. אבל כאמור, זה החריג.
לא נראה לי שהחתולים היו מוטרדים מהעדר "סדר יום", בדיוק כפי שלא הוטרדו מכך שאני לא מסדיר את המים או זמני השינה.
גם אדם "יכול" לאכול פעם ביום (או יומיים), ולהשאר בריא. ובכל זאת הוא יסבול מרעב רוב הזמן.
רק הערה קטנה - אם משאירים אוכל בקערה כל הזמן, צריך לזכור שהוא מאבד מערכו (טעם/ריח) תוך יום. וחשוב להקפיד על תחלופה מתאימה. זה שיש אוכל בקערה, לא אומר שהאוכל טרי ואכיל.
דובר פה על מילוי קערה ולא
27/08/14 20:24
48צפיות
על להרעיב חתול במשך כל היום עד לארוחה. והרציונל מאחורי זה הוא טריות המזון ומניעת בעיות השמנה.

לגבי הסדר - מים הם לא כמו אוכל, והם חייבים להיות זמינים ומזמינים כדי לעודד שתייה. אבל חתולים (לדעתי) כן צריכים סדר. והכוונה בסדר זו שגרה קבועה יחסית של שעות מילוי קערה, תשומת לב מהאנשים שאיתם וסביבת חיים מסוימת. יש חתולים שזה לא משנה להם, ויש כאלו שכן, ולאלה שזה כן משנה, יכולות להיות השפעות התנהגותיות ובריאותיות אם אין להם שגרה מסוימת בחייהם.

אתן לך דוגמה משעשעת מהבית שלנו - החתולים שלנו וגם חתולי החצר רגילים שאני המאכילה. אם בעלי שם אוכל במקומי, הם יבקשו אוכל כאילו לא קיבלו בכלל ויתעלמו מקערות האוכל. למה? אין לי הסבר ממשי לעניין, אבל זה ככה.

היה לי חתול שגדל 12 שנה על בסיס פריסקיז ללא בעיה
27/08/14 15:36
70צפיות
לא היה שמן ולא כלום כיום אני חכמה יותר אז החתול השני שלי כבר מקבל הילס אבל שוני ז״ל גדל לתפארת על פריסקיזמ ללא בעיה במשך 12 שנה ולא היה שמן או משהו כזה ואכל מתי שרצה כשהעקה שלו תמיד עם אוכל... כל פעם היה הולך לאכול כשהתחשק לו לאכול.
כמו שאת בוודאי יודעת
27/08/14 20:30
58צפיות
על תוחלת חיים יש עוד גורמים משפיעים פרט לאוכל. גנטיקה למשל. כמו שיש אנשים שמגיעים לגילאים מופלגים למרות תזונה לקויה, עישון סיגריות ושתייה מרובה של אלכוהול, או כמו חתולת חצר שיש אצלנו שכבר נושקת ל-15 כשלחילופין יש אנשים וחתולים שחיים חיים קצרים מאוד למרות תזונה משובחת. אז משמח לשמוע שהחתול שלך זכה לחיים ארוכים וטובים, אבל זה כנראה לא בזכות הפריסקיז אלא למרות הפריסקיז.
צ'סטר החתולון מחפש בית
הודעה זו מכילה תמונות
27/08/14 20:24
86צפיות
צ'סטר, גור חתולים כבן שלושה חודשים, מתוק מאוד ועדין, מחפש בית.
ישמח לבית עם עוד חתולים, אבל לא חובה.
אוהב מאוד ליטופים ומשחקי חכה, צייד ג'וקים מצטיין.
לפרטים: revital9@gmail.com
צ'סטר
וטרינר ברמת גן
27/08/14 15:07
37צפיות
אשמח אם למישהו יש המלצה על וטרינר ברמת גן, שישלח לי בבקשה הודעה פרטית או שישרשר תגובה.
ד"ר שנקלר
27/08/14 16:21
23צפיות
הוא מצוין. הוא טיפל בכלב שלנו ועכשיו גם בחתול.

אפשר לבדוק גם בשרשור הזה
27/08/14 18:53
27צפיות

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום