לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף איבחון וטיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום

אין לתת מינונים ועיצות לתרופות כולל חלוקת כדורי תילוע ואמפולות נגד פרעושים על גבי הפורום!
הצעות, רעיונות, ביקורות והערות יתקבלו בברכה, אך באמצעות תיבת המסרים בלבד!
המשך >>

טיצ' חייב בית בדחיפות
29/08/2015 | 08:18
2
46
הזמן שלו אצל האומנה נגמר ואני ממש חייב פתרון בהקדם.
אם אין בית ביומיים הקרובים הוא יועבר לפינת האכלה ואז כל מה שהשקענו בו
ילך קיבינימט.
הוא רק בן 4-5 חודשים וכבר ידע המון סבל בחייו.
היה זרוק חולה ברחוב ובהמשך גם איבד עין, כיום הוא בסדר ולא זקוק לטיפול רפואי (הוא מפורעש, מתולע ומחוסן).
הוא צריך בית והרבה יחס חם ואהבה.
הוא מתוק עם נשמה טובה, אמצו אותו!
נמצא בבאר שבע אבל אפשר להביאו למרכז.
מי יפתח בשבילו את הלב? בבקשה, ממש מגיע לו בית טוב.
מעוניינים פנו אליי בהודעה פרטית
חייב בית עד יום שני אחרת יוחזר לרחוב וזה יהיה עצוב וחבל
29/08/2015 | 12:12
21
יש בית, צריך הסעה מבאר שבע לנתניה
30/08/2015 | 10:54
היום או מחר?
מישהו יכול לעזור?
I רובוט
30/08/2015 | 10:39
5
שלום לכולם
אני מתעניינת לרכוש את האיי רובוט.
שכחתי את שם הדגם החדיש.

דבר נוסף,בנוסף ל7 חתולות יש לי גם 2 כלבים.
הצ'יוואה לא ממש יכול להתאפק,ופה ושם בורח לו שתן.

השאלה אם זה יזיק לרובוט.

בשורה משמחת
השבוע קבלתי תעודת נאמן בעלי חיים-זה שימח אותי מאוד
הסקרנות שלי-איך ידעו שאני מאוד אוהבת בעלי חיים?
תודה
רות

הבייבי שלי מת
28/08/2015 | 10:07
10
89
רצו שארדים אותו, כבר הגעתי להחלטה, אבל בסוף הוא עשה את זה לבד, וביום שבת בערב נסעתי איתו כשהוא עטוף בשמיכה וסגור בארגז לקבור אותו בשדה ליד הבית. מתחת לברושים הגדולים שישמרו עליו.

כל פעולה בבית מזכירה לי אותו, כל פעולה של הגוף איכשהו קשורה בו. וכל הכביסה מלאה בשיערות לבנות..

טוב, בכלל רציתי לכתוב שיש לי לתת אוכל וקצת נסחפתי.
יש בערך קילו אולי קצת יותר. יורינרי של רויאל קנין. בת"א. חבל לי לזרוק.
אוי, כמה עצוב משתתף בצערך לזכרו
28/08/2015 | 10:55
1
16
תראו כמה יפה היה
28/08/2015 | 11:26
65
28/08/2015 | 11:45
2
הוא באמת היה יפהפה
28/08/2015 | 14:28
34
הוא נראה מקסים כל כך. צר לי מאוד שאלו החדשות, מאוד קיוויתי שלא.

יש בהחלט משהו טוב יותר בסיום בבית, לא במרפאה. אני מקווה שגם לך וגם לו זה נתן יותר רוגע ושקט נפשי.
עצוב
28/08/2015 | 19:39
3
משתתפת בצערך!
29/08/2015 | 14:53
18
בטוח שיש גור אחר הצמא לאמוץ והוא ינחם אותם רבות!
29/08/2015 | 23:05
11
גם לי היתה חתולה לבנה וגם היא מתה לפני כמה חודשים אבל נאלצתי להרדים אותה. משתדלת לא ללשוב עליה כי אני מתחילה לבכות וחושבת שאולי הייתי צריכה להתנהג אחרת.

כל הכבוד על האומץ לקבור אותו. רציתי גם אבל לא הייתי מסוגלת.

משתתפת בצערך
30/08/2015 | 01:08
2
נצל"ש מסירת ציוד-אוכל-חול:
30/08/2015 | 01:18
1
12
הייתם מוסרים ארגז חול משומש? (נקי,כמובן!)
חברה טוענת שחתולים יכולים להריח\לפי סימנים אחרים שהיה שם חתול אחר ולסרב להשתמש בו. 
כן, הייתי מוסרת (ומסרתי בעבר)
30/08/2015 | 10:25
3
אמנם יש חתולים בעיתיים בעניין הזה, אבל לא כולם ולא בכל מצב
ייללות באמצע הלילה-הצילו!!
30/08/2015 | 09:55
5
יש לי שני חתולים מעוקרת\מסורס בני שנה.עברו גם בדיקות לאחרונה והכל בסדר.
הבעיה היא עם החתולה - היא מייללת בלילות והתחילה לנסות לשרוט את הדלת.
העניין הוא כזה:
כל החדרים פתוחים במשך היום והם חופשיים להכנס. בלילה אנחנו סוגרים את כל החדרים והחתולים חופשיים בסלון ומרפסת.
החתולה קשורה מאוד לבת שלי (בת 10) ובדרך כלל מייללת רק כשבת שלי הולכת לישון וסוגרת את הדלת...
אמנם זה לא עניין חדש -אנחנו סוגרים דלתות עוד מאז שהם היו בני חצי שנה אבל זה התגבר בחודשים האחרונים(לפחות 2-3 חודשים).
ניסינו להשאיר את הדלת של הבת שלי פתוחה אבל זה לא פתרון-החתולה לא ישנה איתה אלא מתיילת או סתם מתהלכת וזה מפריע לה מאוד.
ניסינו להשפריץ את החומר המיוחד דוחה חתולים--לא עוזר בכלל.
הבת שלי התחילה לעבור אלינו לחדר באמצע הלילה כי הייללות מעירות אותה...
החתולה אז מתחילה ליילל ולשרוט את הדלת שלנו...
זה לא נמשך כל הלילה אמנם אבל מספיק בשביל להפריע מאוד.
אני בעצמי שמה אוטמי אוזניים אז לא מפריע לי, אבל אני לא רוצה להגיע למצב שבת שלי תצטרך אוטמי אוזניים.
לבעלי זה גם התחיל להפריע כי גם ככה הבן הקטן שלנו עובר אליו לחדר לישון איתו ועכשיו הבת שלי התחילה גם.
אני מנסה להסביר לבת שצריך פשוט להתעלם ולא לצאת מהחדר,זה לא עובד ,היא לא מצליחה לישון ככה.וזה קורה גם כמה פעמים בלילה.
שמתי לב גם שהם ישנים המון במשך היום ואולי יותר ערניים בלילה-אבל עובדה שהחתול הזכר גם ישן בלילה או לפחות לא מפריע.
מה אתם מציעים מנסיונכם?
חשבנו על לסגור את החתולים במרפסת ללילה שלם...קצת קשה לי עם הפתרון הזה.
אני כותבת כאן לעיתים רחוקות
29/08/2015 | 23:01
29
אבל חייבת לכתוב עכשיו.
ראיתי עכשיו ברחוב שלי גור, לדעתי רק בן כמה ימים. מתוק ויפה. אפילו לא הולך כמו שצריך מרוב שהוא קטן ועדיין אין לו את האינסטינקט של פחד, גם לא מכלבים (מטיילת עם הכלב שלי).
ונשבר לי הלב. אני מניחה שהאמא שם כי עברתי ברחוב הזה כמה פעמים היום ולא ראיתי או שמעתי אותו אבל מנקר בי הספק. מה אם היא לא תבוא? אולי היא נטשה אותו. בשלב מסויים הוא התחיל לפחד מהנוכחות שלי וקצת רעד אז הלכתי.
תמיד עולה השאלה-מה לעשות? להשאיר אותם לחיי רחוב או לקחת ואולי לקרוע אותם מאמא שלהם?

אני גרה בחיפה ולצערי כל הזמן יש כאן גורים, ורובם מן הסתם לא שורדים. העירייה האיומה הזאת לא עושה כלום.
האם אפשר להתשמש בכוח של הגולשים כדי להפעיל לחץ על המועצות לסרס ולעקר? ליצור איזו תנועה מאורגנת?
אלאדין מחפש בית!
29/08/2015 | 18:35
1
41
חתלתול בן כמעט 3 חודשים מחפש בית!
חברותי, סקרן, אוהב לשחק, מגרגר ומתלטף וטיפוס אופטימי באופן כללי.
מחוסן, בריא ושמח :)
לפרטים נוספים -
מירב 050-7911878
ליאור 050-2622009
https://www.youtube.com/watch?v=rErJoPMVwHI
איזה פרצופון חמוד!
29/08/2015 | 18:46
12
גור ללא אמא
29/08/2015 | 13:08
2
43
שלום לכם,

אתמול שמעתי יללות גור במשך זמן רב מאיזור הבית והלכתי לגלות גור קטן מיילל מתחת לרגליים של פועלים באיזה שיפוץ של בית סמוך.
הרחקתי אותו לחצר סמוכה ונתתי לו אוכל רטוב של חתולים, הוא עדיין לא יודע ממש לאכול אותו ומנסה לינוק אותו ונמרח כולו באוכל. בכלל מנסה לינוק בכל דבר.
ראיתי אם מניקה באיזור והבאתי לה אוכל יבש ליד איפה שהגור אכל והיא עשתה לו שהה מפחיד כמו שחתולים עושים.
הוא רודף אחרי כל חתול שעובר באיזור גם אם הוא הקשוח השכונתי כדי למצוא אמא ומיילל כשמשאירים אותו לבד. הוא ממש בשלב כרבולים עם אמא ויניקה. 

האם יש אוכל אחר שיותר טוב לתת לו? (טבעונים, אין חלב בבית ניסיתי להכין לו חלב אגוזים ולא עבד )

ראיתי היום אמא מניקה עם שני גורים יותר גדולים ושמחים מרחק של שני רחובות משם. נראה לכם הגיוני להעביר אותו לשם ולהשאיר אותו כדי שאולי תתן את חסותה? יותר מסוכן שם עבורו אבל היא נראית אמא כל כך טובה.

(אני לא רוצה לקחת אותו אלי הביתה)

אשמח לשמוע דעות והצעות. 

הוא לא ישרוד בחוץ!
29/08/2015 | 13:40
30
כמה טיפים מטבעונית:
עורב יתקוף אותו ואלף ואחד סכנות צפויות לו!
גינגים נחטפים לאימוץ!
אתם יכולים לשים אותו בארגז קרטון קטן באמבטיה הוא צריך בעיקר לישון בשלב זה...
בחוץ-אין לו סיכוי ומחכה לו מוות בייסורים.

גור בגיל כזה לא יכול לשרוד לבד!
29/08/2015 | 14:21
31
חבל על כל דקה ועל המאמצים לנסות לחבר אותו עם חתולות עם גורים,
הוא חייב מקום מוגן והוא חייב טיפול והאכלה מסודת, הוא תינוק פיצפון ולא ישרוד בחוץ!   יש כ"כ הרבה סכנות, בעיקר כלבים משוחררים.. :(
או לקחת אפילו למספר ימים הביתה ולחפש לו אומנה אחרת, או לטפל בו במקום בטוח (כמו כלוב איקלום) בחוץ, אבל אך ורק אם זה מקום שמוצל במשך כל שעות היממה! הוא זקוק לאוכל מספר פעמים ביום, לניקוי, אנא המשיכי לדאוג לו ולפרסם גם בפייסבוק כמה שיותר!..
גור ג'ינג'י לאימוץ
28/08/2015 | 21:39
43
מסורס כבן 4 חודשים, עדין ומתלטף!
חי ברחוב וממתין לאימוץ...
מיצה חייבת בית מאמץ דחוףףף
27/08/2015 | 18:37
48
אני אוכל להשאיר אותה אצלי עוד חדש גג. אפילו פינת האכלה תתקבל בשמחה
פנסיון לחתולים - אזור המרכז
27/08/2015 | 16:03
1
35
היי לכולם,
אני צריכה עזרתכם למצוא פנסיון טוב לחתולים, שמומלץ על ידכם מניסיון.

תודה.
אף אחד?
30/08/2015 | 08:01
2
עזרה בבקשה עם החתול
25/08/2015 | 14:57
8
95
שלום חברים וחברות, אני חדשה פה בפורום/קבוצה אבל די וותיקה בגידול חתולים. לאחרונה אימצתי חתול מתנו לחיות לחיות. הוא חמוד לאללה אבל לא מסכים בשום פנים ותופת לעשות את צרכיו בסל החול. ניסיתי אפילו לבשם עם הבושם שלי. הוא מסכים להתפנות רק בספרים. מכיוון שבעלי תלמיד חכם כל הבית שלי ספרי קודש. אני לא יודעת מה לעשות. יש עיצה?
בן כמה הגור?
25/08/2015 | 16:40
5
52
איזה ארגז חול יש לכם - פתוח או סגור?
באיזה חול אתם משתמשים - מתגבש, לא מתגבש, קריסטלי?
איפה ארגז חול ממוקם? האם זה מקום שקט? האם נמצא רחוק מכלי אוכל ומים?
האם הגור עושה צרכים בארגז לפחות לפעמים?
עזרה עם החתול
25/08/2015 | 18:32
4
56
הוא לא כל כך גור כבר לקחתי לאמץ אבל הוא היה עושה חודשיים בארגז ועכשיו על ספרים ובעיה זה ספרי קודש ויש לי בעיות בבית עם בעלי אני לא יודעת מה לעשות
לא ענית כמעט על אף שאלה. אם הוא חודשיים עשה צרכים בארגז חול
25/08/2015 | 19:59
3
43
ופתאום הפסיק אז צריך למצוא סיבה לכך. אם הוא כבר לא גור אז יכולה להיות אפילו סיבה בריאותית כמו דלקת בדרכי השתן.
אכן כדאי
25/08/2015 | 20:17
2
48
דבר ראשון ללכת לוטרינר, לומר לו שהחתול פתאום משתין במקום שאינו המקום המיועד (למרות עוגמת הנפש עבורכם, אין חשיבות לשאלה האם מדובר בספרי קודש או במשהו אחר - לחתול זה לא משנה...). הוטרינר צריך לבדוק אם יש דלקת. מה שקורה במקרה דלקת הוא שלחתול כואב, והוא מנסה למצוא מקום שבו לא כואב לו להשתין, הוא חושב שולי ארגז החול הוא הגורם לכאבים.

אם הוטרינר בודק ולא מוצא שום סימן לדלקת או כל בעיה בריאותית, אז צריך לחשוב מה עושים מבחינה התנהגותית. דבר אחד שאפשר לעשות במיידי, לאור חשיבות הספרים, היא לסגור אותם בארונות כדי לשמור עליהם.

אגב, כבר בימי הביניים היו תלונות בנושא. ישנו ספר מעוטר מאחד המנזרים, שבתוכו יש דף עם שטח ריק ולידו הערה בכתב ידו של נזיר. הכותב מספר שהשטח הריק אינו תוצאה של רשלנות בעבודתו של המעטר, אלא מפני שאחד מחתולי המנזר השתין על הדף...
סתם זורק רעיון
25/08/2015 | 22:23
1
51
בהחלט צריך לבדוק שאין בעיה רפואית, אך תחושת הבטן שלי היא שארגז החול פשוט לא מתוחזק כראוי, ולכן החתול מעדיף להימנע מלהשתמש בו.

פותחת השרשור רשמה שהיא מבשמת אותו בבושם שלה, כלומר הוא מסריח. הסיבה לריח יכולה להיות שימוש בחול לא נכון (למשל חול מהחצר למטה במקום חול מתגבש ייעודי שקונים בחנות חיות), ניקוי בתדירות לא מספקת, מיקום לא נכון של הארגז (למשל במקום בו החתול מרגיש לא מוגן או חשוף, ליד מקור רעש או ליד כלי האוכל שלו).

אני משוכנע שהחתול לא נהנה לעשות את צרכיו על ספרים. זה לא נוח וזה לא טבעי. פשוט האלטרנטיבה (ארגז החול שלו) גרועה אפילו יותר מבחינתו כרגע. עם תיקון הבעיות יש סיכוי מאוד טוב שהוא יחזור להשתמש בארגז.

נ.ב. כל הכבוד לכם שבחרתם לאמץ חתול. זה לא טריוויאלי במגזר שלכם, וראוי להערכה. תרגישי חופשיה לשאול אותנו כל שאלה ולהתייעץ.
26/08/2015 | 00:10
33
מאוד יעזור אם תפרטי לנו

1. איך אתם מטפלים בארגז (כל כמה זמן מפנים "תוצרת", כל כמה זמן מחליפים חול)
2. איזה סוג ארגז יש לכם
3. איזה סוג חול יש בארגז

לשם השוואה גסה (כי יש מגוון אפשרויות) אצלנו בבית:

1. אוספים "תוצרת" מהחול בארגז פעמיים ביום
2. הארגזים שלנו סגורים. התחלנו מפתוחים, עברנו בהדרגה לצורך הרגלה
3. החול הוא חול מתגבש (אצלנו - "קנדה ליטר") שבו השתן מתגבש ל"עוגות" ניתנות לאיסוף עם כף מיוחדת ולהעברה לשקית שאותה צפנים לפח האשפה בחוץ.

החתול מסורס? אולי הוא מסמן
26/08/2015 | 16:40
1
13
27/08/2015 | 10:56
29
גם זו אפשרות.

אם החתול ממשיך לעשות צרכים וכו' בארגז החול,

אבל בנוסף לזה הוא נעמד לפני הספרים כך שחלקו האחורי מופנה אליהם אבל הוא עומד עם כל הרגליים ישרות ועם הזנב ישר למעלה,

אז הוא מרסס (מסמן) ולא משתין.

ריסוס הוא סממן של התבגרות מינית, ולא יעבור מעצמו. כדי למנוע ולהמנע ממצב שבו יש חתול בבית שכל הזמן מחפש מה לסמן, צריך באמת לדאוג לסירוס. אם החתול עובר סירוס מספיק מוקדם, סביבות גיל 7 חודשים, בדרך כלל אין בעיה. אם התופעה של הסימון כבר התחילה, יש לדאוג לסירוס בהקדם כי בשלב מסויים ההתנהגות הזו תתקבע ואז הסירוס לא יעזור.

אנשים דתיים בדרך כלל רואים בסירוס ועיקור משהו בעייתי. ישנן דרכים לעקוף את הבעיה, תלוי כמובן בכם. בלינק הזה יש מידע על ההלכה בהקשר של סירוס ועיקור (בכלבים, אבל הרעיון והפתרונות אותו דבר): המאמר כולו הוא על "גידול כלבים בראי ההלכה" אז צריך קצת לרדת למטה כדי להגיע לנושא הסירוס והעיקור -

|תפוז| ברית מילה - כן או לא|?|
26/08/2015 | 18:10
1
31
|רמקול|מחר בין השעות 10:00-12:00 נארח בפורום מוותרים על ברית מילה את רני כשר מפעיל "אף מילה".
נושא המילה ואי המילה נמצא כבר כמה שנים בכותרות בארץ ובעולם, רני יענה על כל שאלותיכם בנושר ברית המילה ויבחן ביחד אתכם את הסוגיה.

מוזמנים לשאול את שאלותיכם כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
אנחנו פה בפורום בעד סירוס מלא
27/08/2015 | 00:33
30
סאבלט בראשון לציון לאוהבי חתולים
26/08/2015 | 16:18
66
מסבלטת את הדירה שלי, 2.5 חדרים בראשל"צ.
בתאריכים 15.9-21.10
מחיר של 1800 שח לתקופה של חודש וקצת, כולל הכל חוץ מחשמל (אפשר להתגמש עם המחיר).
מתאים לאוהבי חתולים בלבד כי בדירה נשארים שני שמנמנים כאלה, שיש להם מצבי רוח חתוליים לפעמים
הדירה ממוקמת רבע שעה הליכה מהמרכז.
יש בדירה הכל: דוד שמש, גז, מכונת כביסה, כבלים של יס, וכל מה שצריך.
הדירה יכולה להתאים לזוג.
אפשר לפנות בפרטי
איזה אמפולות כדאי לרכוש?
25/08/2015 | 17:12
5
45
החתולה אצלי כבר כחודשים והתחילו להופיע אצלה פרעושים או שזה קרציות.
איך זה קורה אם היא לא יוצאת החוצה?

ראיתי שיש מספר חברות איזה עדיף לרכוש?
כמו כן אחרי ששמים לה את האמפולה הפרעושים שנופלים מתים או חיים?
אני מפנה אותך לשאלה דומה בפורום רפואת חיות מחמד
25/08/2015 | 22:17
34
אני חייב לציין שאישית עוד לא שמעתי שום חוות דעת ממשתמש באמפולות שהוטרינר ממליץ עליהן.
תשובה
25/08/2015 | 22:35
34
גם חתולים שלא יוצאים מהבית חשופים לפרעושים, שמגיעים מלמטה דרך בני האדם שנכנסים לבית. הפרעושים פשוט קופצים ונתפסים בבגדים שלנו, ואז עוברים לחתולים שבבית.

לגבי אמפולות, לא שמעתי על אקטיביל שהוטרינר בקישור שמעלי המליץ, ייתכן שהוא היבואן שלהם בארץ ולכן בעל אינטרס. הוא טוען שהמוצר ירוק אך לא מצאתי אזכור לכך באתר הרשמי של היצרן. בכל זאת מטרת המוצר היא להרוג בעלי חיים (פרעושים וכו'), כלומר הוא רעיל לפחות להם, ולא יכול להיות מוגדר "ירוק". בכלל בישראל התקן לא מכיר בשום מוצר הדברה "ירוק".

ההמלצה השניה שלו, אדבוקט, דווקא טובה. המלצה שלי, לא פחות טובה ואולי אף יותר היא Revolution.

בכל מקרה, בשום פנים ואופן אסור להשתמש באמפולה שמיועדת לכלבים כי לפחות בחלק מהן מצוי חומר רעיל לחתולים (בחלקם הוא לא קיים, ואז באמת אפשר לשתף).

אני מרוצה מפרונטליין
26/08/2015 | 07:29
29
אחרי כמה שנים שהן לא עבדו כל כך טוב ו"רעיתי בשדות זרים", שנה שעברה חזרתי אליהן והן עובדות יופי על החבורה שלי (בדגש על החתולים. לכלבים אני שמה חומר אחר)
אמפולות לפרעושים
( לעמוד שלי בתפוז )
29/08/2015 | 15:31
5
גם חתולים שאינם יוצאים מהבית נחשפים לפרעושים.
זה קורה ע"י פרעושים שנישאים על הבגדים, נעליים, שקיות, תיקים וכו'.
בטח בבתים משותפים בהם לשכן יש כלב, או חתולי רחוב שמסתובבים בכניסה לבניין.
לכן חשוב לטפל גם בחתולי בית באופן רציף.

לגבי החומרים המומלצים - אני אוהב בעיקר את החומרים של חברת באייר: אדוונטג' ואדווקט, אבל משתמש גם בריוולושן של חברת פייזר.
האקיביל שעליו המליץ ד"ר רגב בפורום רפואה וטרינרית הוא מוצר חדש יחסית וגם אני לא שמעתי עליו עדיין מספיק ביקורות עד היום.

שאלה נוספת - החתולה לא מתנתקה אחרי השירותים
29/08/2015 | 21:11
5
יש לחתולה שיער בינוני והרבה פעמים כשהיא חוזר מקקי\פיפי היא חוזרת מלוכלכת, והיא לא מתנקה.

איזה דרכים אתם ממליצים להתמודד איתה? האם שימוש במגבון זה תקין?
גורים שצריכים עזרה!
23/08/2015 | 09:03
14
71
בואו נעזור להפיץ אותם!
אנא עיזרו לי למצוא בית חם ל "קטני"
22/08/2015 | 17:47
65
יש לי את "טיטי" בבית חתולה מאוד טריטוריאלית שלא תסכים לקבל
אותו ולכן על מנת לשמור על כבודה אני לא מאמץ אותו אלי .
מצרף קישור לדף של "קטני".
אנא עיזרו לי בבקשה!
עודד

המשך להודעה על "קטני" לא הסתדרתי עם תפוז החדש
22/08/2015 | 18:18
2
114
"קטני" (זה הוא שמי) זכר בן 4 חודשים לערך.
הופיע יום אחד במפעל המתכת בפארק צבאים במצב גופני ירוד מאוד.
חסנו עליו והחלטנו לטפל בו ולהאכילו מדי יום. "קטני" נלקח לווטרינר לחיסונים וסירוס.
הוא התחזק והתחיל להתפתח יפה, לשחק עם החתולים האחרים שבמפעל ולאכול בתאבון רב.
בגלל שלא גדל עם אימו הוא לא יודע לשלוף ציפורניים, סומך על בני אדם, ואוהב מגע וליטופים.
הוא סקרן, אוהב לרחרח כל פינה ולטפס על המכונות במפעל.
"קטני חתול חיוני ומקסים ומגיע לו לחיות בבית חם ואוהב.

אם אתם מעוניינים לאמצו או מכירים מישהו שיהיה מעוניין,
בבקשה צרו קשר עם עודי 0537-250954 או שלחו הודעה בפייסבוק.
מוזמנים לשתף בהמוניכם! תודה
תודה ענקית לזוג הנחמד שנשבה בקסמיו של "קטני"
29/08/2015 | 18:50
1
13
ולקח אותו אליו לאימוץ .
תודה לכם !!
עודד
מזל טוב!!!
29/08/2015 | 22:37
5
שיזכה לחיים טובים וארוכים בביתו החדש!

סקרנות: האם המאמצים ראו את הפרסום כאן בפורום?

צריכה עזרה דחופה עבור גור באשקלון
22/08/2015 | 17:21
101
הוא עם דלקת עיניים.
ילדים "מטפלים" בו,כי בחצר בה היה רצו להרוג אותו.
מאמינה להם כי השכונה לא ידידותית במיוחד.
לכמה דקות היה ליד דלת שעשתה קולות של לעזור-ואחרי כמה דקות הוא שוב בחוץ.
צריכה עזרה דחופה עבורו.

גור לבן יפהפה מחפש בית אוהב
17/08/2015 | 18:56
1
164
זכר בן חודש, עצמאי (אוכל מזון יבש ועושה צרכים בארגז) בריא, קיבל פירעוש ותילוע, מחפש בית אוהב ורציני.
נמצא בבאר שבע
פנו בהודעה פרטית או במייל
limbo166@gmail.com
הלבן לא רלוונטי
24/08/2015 | 17:15
20
פיצקי בן חודש
24/08/2015 | 10:52
1
75
פיצקי בן חודש
מטופח כנסיך,
עליז ועצמאי
מחכה למאמצים אוהבים.
0546595014 רחובות
מודעה למאצ'קי הנסיך
28/08/2015 | 08:50
23
קראנו לגורון מאצ'קי (חתולון בהונגרית)
והוא באמת נסיך מטופח
עליז ושמח
אודה לכם מראש אם תוכלו להפיץ את המודעה שלו,
תודה מראש
ושבת שלום
טיצ' מחפש בית!
24/08/2015 | 12:48
3
100
טיצ' מחפש בית!
גור בן 4-5 חודשים שאיבד עין אבל השתקם בצורה מהממת וכיום הוא בסדר גמור
מחפש בית שיתן לו המון אהבה (והוא יחזיר לכם פי 7).
הוא מהמם, יש לו נימור בצבע אפור בהיר מעושן כזה, הוא מתוק ואוהב לשחק וגם להתפנק.
עבר הרבה בחייו הקצרים!...
מגיע לו לקבל המון פינוקים, אמצו אותו וקבלו אהבה אינסוף.
(נמצא בבאר שבע אבל אפשר להביא למרכז)
זה אותו מסכני שהיה לו כל כך קשה קודם?
24/08/2015 | 14:08
1
48
איזה שיפור!!!
כן זה הגור עליו דיברנו, זה שאיבד עין
24/08/2015 | 14:36
46
ויש אצלו שיפור מטורף
הוא נראה נהדר עכשיו
25/08/2015 | 20:04
29
חוללתם פלאים. ומגיע לטיצ' בית טוב ואוהב.
בהצלחה לו.
טריקו, גורה סופר מגניבה מחפשת בית!
24/08/2015 | 12:52
68
הגורה הכי מגניבה נמצאת אצלי והיא יכולה להיות שלכם.
היא בת 3 חודשים,  בריאה, קיבלה שני חיסונים, תילוע ופירעוש, היא חברותית ומתפנקת,
מתה על משחקים, מעסיקה את עצמה שעות עם הצעצועים שלה, אוהבת מאוד לשחק עם החתולים האחרים שאצלנו, היא מצחיקה בטירוף!
תכניס לכם שמחה לבית, היא גורה של אנרגיות וכיף.
אנחנו בבאר שבע אבל על הנסיעה נתגבר.

עזרה דחופה
24/08/2015 | 18:50
16
82
שלום יש לי גור חתולים שאמצתי שבוע שעבר קנינו לו אבקה המאכילה מינרלים וויטמינים הבעיה היא שלגור צמחו שיניים ומאז הוא אוכל מעט מאוד וישן הרבה אנחנו מנסים לתת לו עוד אבל הוא דוחף את הבקבוק אני ממבקשת מכם עזרה בדחיפות
אם צמחו לו שיניים
24/08/2015 | 20:44
13
48
הוא צריך מזון מוצק וכבר הרבה פחות, ואולי בכלל לא, תחליף חלב.

במעבר למזון מוצק לוקחים מזון חתולים יבש לגורים (של גורים עשיר יותר מאשר של בוגרים, יש גם מוצרים לגורים צעירים במיוחד "בייבי קט" אם רוצים). מרטיבים כמה כופתיות של המזון במים, שיתרככו. שמים  על משהו שטוח יחסית, כמו מכסה פלסטיק של גביע קוטג', ומאפשרים לקטנצ'יק לטעום. יתכן שבתחילה לא יבין ובעיקר רק ידרוך בזה, אז בתחילה שמים קצת על קצה האצבע ומגישים לו שינסה להריח וללקק.

רצוי למהר להציע מזון יבש מורטב
24/08/2015 | 20:46
44
כי נשמע שבעצם הוא לא אכל מספיק כבר זמן מה, שלא בכוונה נוצר מצב שאין לו מה לאכול...
עזרה
25/08/2015 | 08:45
11
30
אוקי ננסה תודה רבה אפשר לתת לו גם אוכל רטוב או רק יבש?
אפשר בהחלט לתת אוכל רטוב
25/08/2015 | 10:02
10
35
אבל מאוד רצוי להגיע למעבר לאוכל יבש גם כן. איך הולך לכם בינתיים? הצעתם לקטנצ'יק משהו לטעום?
עזרה
25/08/2015 | 12:49
9
32
קשה הוא מתנגד כל הזמן והוא בכלל לא רוצה לנסות כל הזמן רק לישון 
עזרה
25/08/2015 | 12:51
8
36
אני לא יודעת מה לעשות
אם הוא אפאתי
25/08/2015 | 13:33
7
31
ולא מגיב, לכו מיד לוטרינר. יתכן שההמתנה עם המזון היתה ארוכה מדי, או שיש בעיה אחרת. גורים מפתחים דברים מאוד בקלות. לכו כבר עכשיו.
עזרה
25/08/2015 | 13:37
6
30
בעיקרון הוא מגיב ועושה את הצרכים שלו הבעיה שהוא לא מוכן לאכול ושאלנו את הוטרינר שלנו הוא לא כל כך יכול לעזור
הלכתם עם הגור לוטרינר?
25/08/2015 | 14:01
5
33
משהו פה לא נשמע בסדר. לכו לוטרינר אחר אם שלכם לא מסייע. אם תכתבו מאיזו עיר אתם, אולי יוכלו להמליץ לכם על וטרינר טוב.
עזרה
25/08/2015 | 14:16
4
37
אני גרה בנשר אנחנו דיברנו איתו אתמול והוא אמר שלא בטוח שהוא יכול לעזור ואנחנו צריכים מישהו שיבוא הביתה כי לצערי אין לי כל כך אפשרות לקחת אותו
מה זאת אומרת אין לך כל כך אפשרות לקחת אותו לוטרינר?
25/08/2015 | 14:31
3
16
אין אפשרות
25/08/2015 | 14:34
2
38
הוטרניר אמר לנו שלא בטוח שהוא  יכול לעזור לו  כי הוא עוד קטן ואין לי איפה לשים אותו יש לי קופסא של חתולים אבל הם גדולים ואני מפחדת שיפול משם 

את יכולה לשים אותו אפילו בקופסת קרטון, רק לעסות בה חורים
25/08/2015 | 14:43
32
בשביל אוויר.
ואם הוטרינר הזה לא חושב שהוא יכול לעזור אז כדאי ליצור קשר אם וטרינר אחר ולשאול מה לעשות. הינה פה יש וטרינרים מומלצים לפי ערים http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
במצב הזה אין ברירה
25/08/2015 | 15:26
37
חובה וטרינר
גור שלא אוכל
25/08/2015 | 14:18
1
33
אם עוד לא לקחתם את הגור לוטרינר
בינתיים
להכין דייסה (עם מים חמימים) דלילה מגרגרים, כמו שהציעו כאן
את הדייסה למלא במזרק (ללא המחט כמובן)
להצמיד בעדינות רבה לקצה השפה וללחוץ טיפה טיפה מהתערובת לפה של הגור,
זה ילמד אותו את הטעם של המזון ועל הדרך יקבל גם נוזלים,
יש לי חשש שהגור כנראה מיובש אם הוא לא יונק מספיק בימים האחרונים,
ואז חייבים לתת לו קצת עירוי נוזלים תת עורי (הוטרינר)
שירגיש טוב ותעדכן
גור שלא אוכל
25/08/2015 | 14:36
36
יש לי אבקה שאני מכינה לו אבל הוא אוכל מעט מאוד ממנו וניסיתי לפי מה שאמרו לי לתת לו מוצק אבל בצורת דייסה והוא מפחד מזה הוא מתחיל לרעוד ברגליים 
מחלה אוטואימונית לחתולה
25/08/2015 | 09:19
4
63
צריכה את עזרתכם:
יש לי חתולה מעוקרת, בת חצי שנה. גדלה אצלי מגיל שלושה שבועות.
לפני שבוע התנפחה לה כף היד ויצא לה פצע על השפה. ניגשנו לוטרינר שאמר שזו עלולה להיות מחלה אוטואימונית מסוג:
Eosinophilic Granuloma complex
הוא הציע לתת טיפול שבוע באנטיביוטיקה מסוג: Synulox ולהגיע לביקורת בעוד יומיים ולראות האם חל שיפור ובמידה ולא לעשות ביופסיה כדי לבדוק האם החתולה חולה במחלה זו.
האם למישהו ניסיון עם מחלה ספציפית זו או עם אוטואימונית מסוגים אחרים?
כרגע לא חל שיפור במצב היד והשפה. החתולה מתנהגת כרגיל, שמחה ומשתוללת וקופצת ורצה על היד כך שזה לא נראה שזה כואב לה. היא לפעמים מתעסקת עם היד ומנסה ללקק.
לא בטוחה שזה רלוונטי, אבל יש חתול נוסף בבית בן שנתיים וחצי בריא.
אודה לתשובתכם.
מצרפת תמונה של היד והשפה.
תודה!
ECG
25/08/2015 | 09:59
2
41
לפי התמונות, באמת יש דמיון למה שמתואר בתור סימנים קלאסיים של ECG - אז יש בהחלט סיכוי שהוטרינר שלכם צודק. האיבחון אמור להיות די פשוט דרך ביופסיה. הבעיה עם ECG היא שהמקור הוא ככל הנראה אלרגיה למשהו, והקושי הוא לזהות אלרגיה למה בדיוק (יכול להיות לעקיצות של משהו, למשל פרעושים או יתושים, יכול להיות לאוכל, יכול להיות למשהו אחר). אם מזהים את מקור האלרגיה, גם מזהים את הדרך הטובה ביותר להפטר מהבעיה. אם לא מזהים, נראה שהתמודדות עם ECG עוברת באחד משני ערוצים: 1. המצב קל (פצעים מקומיים קטנים יחסית, לא מציקים לחתול) או 2. המצב קשה (מפושט, מציק וכו'). במקרה הראשון נוטים להתערבות מינימלית (טיפול מקומי, אם בכלל, לפעמים קצת אנטיביוטיקה כדי לטפל בזיהומים בתוך הפצעים), ובמקרה השני לפעמים מגיעים לטיפולים כמו נגד אלרגיה (אנטיהיסטמינים וכו'). באופן כללי, לא כל מחלה אוטואימונית פירושה מחלה קשה מאוד, גם אם זה יכול להציק ולהיות קשה לפתרון מוחלט. במקרה זה השאלה היא עד כמה הECG, או שאולי נכון יותר לומר התגובה האלרגית למה שזה לא יהיה, קשה.

א-ב-ל -

זה לא מידע מיד ראשונה ולא מדובר בנסיון אישי. אפשר לקרוא מידע מועיל על הנושא כאן:

ופה יש עוד קצת על הכיוונים האפשריים של ECG מנקודת מבט וטרינרית:

יתכן שכדאי לכם לכתוב שאלה גם בפורום רפואת חיות מחמד כדי לקבל נקודת מבט מהוטרינרים שם.
תודה על התגובה המפורטת. אשמח לשמוע גם ממישהו
25/08/2015 | 13:14
1
24
שיש לו חתול/ה החולה במחלה
הייתה לי חתולת רחוב ככל הניראה חולה במחלה הארורה הזאת
25/08/2015 | 14:24
33
אבל אצלה זה התבטא בצורה יותר גרועה - כיבים ודלקות בפה.
אני חייב להגיד שלוטרינרים שונים יש גישות שונות. יש וטרינרים שאוהבים איבחון מדוייק ויש כאלה שמסתפקים בתסמינים ומתחילים בטיפול כי למעשה הטיפול הוא זהה למספר המחלות שגורמות לתסמינים זהים.
אני במזנו פחות חקרתי על הצורה הזאת של המחלה ולכן אני לא יודע להגיד לך האם יש מחלות דומות עם תסמינים זהים ומה הטיפול הנרדש.
בהחלט חשוד לאאוזינופיליק קומפלקס
( לעמוד שלי בתפוז )
29/08/2015 | 15:35
4
ניתן לבצע משטח מגע לאבחון קל יחסית של הלקות.

המחלה היא לרוב "אלרגיה שיוצאת משליטה" ולכןהטיפול הוא לרוב משולב:
1- טיפול בסטרואידים
2- טיפול אנטיביוטי אם יש חשד לזיהום משני
3- מעבר למזון היפואלרגני
4- טיפול אדוק כנגד פרעושים.
אנא עזרתכם אוהבי החתולים
22/08/2015 | 13:29
1
113
שלום חברים,
אני צריכה עזרה דחוף.
הבאתי הבייתה חתול מדהים של חברה שלי שנסעה לחו"ל. אבל התברר שאני אלרגית לשערות שלו, והתפתחה לי דלקת בעיניים. סיפרתי אותו, אבל זה לא עוזר.

אני מחפשת אנשים טובים, אוהבי חתולים ואחראיים שישמחו לשמור עליו עד סוכות, בתשלום כמובן.

שמנמן חתול מקסים, עם מזג טוב, מסורס, נסיך ואהוב מאוד, נוח מאוד עם ואוהב ילדים ואנשים, ואוהב להתפנק. אין בו טיפת תוקפנות. שמנמן חירש ולא יכול לצאת מהבית.

אם יש כאן מישהו מאזור ירושלים, המעוניין לשמור עליו, אשמח אם ייצור קשר איתי בטל' 052-2350330.

אנא העבירו למי שנראה לכם מתאים.
אם בית החברה שנסעה עומד ריק
24/08/2015 | 20:48
54
אפשר להחזיר את שמנמן לביתו, ולבקר אותו פעם או פעמיים ביום לדאוג לאוכל ולניקוי ארגז וקצת חברה. כך אולי גם תהיה פחות בעית אלרגיה, אם כי עם אלרגיות קשה לדעת.
שלום . מחפש המלצה לוטרינר רופא שיניים.
24/08/2015 | 11:42
1
34
יש לנו בגינה חתול חצר שסובל קשות בכל פעם שהוא אוכל.
אנחנו רוצים לקחת אותו לוטרינר טוב שיעשה לו טיפול שיניים שיפתור את הבעיה.
האם מישהו יכול להמליץ על רופא כזה באיזור חולון , בת ים , ראשון לציון ?
מישהו שיש לו מכשור מלא במרפאה ?
מישהו עם מכשור מלא לרפואת שיניים ?
עם ניסיון ברפואת שיניים ?
מישהו שיתחשב כלכלית בכך שמדובר בחתול לא שלנו אלא בחתול חצר חופשי ?
תודה לעונים.
תודה.
ד"ר חני רצקין
24/08/2015 | 12:25
33
מומחית ידועה בתחום הזה, הלינק למרפאה שלה:

יש להם מספר סניפים. במרכז יש בהרצליה ובתל אביב.

באשר לשאלות האחרות - התחשבות וכו' - צריך לשאול אותם.
הוספת כלבלב הביתה
22/08/2015 | 13:45
2
68
היוש!
יש לנו חתולה בת חמש בערך, תוקפנית ואנטיפתית (אלי היא יותר נחמדה, אל מר פחטר קצת פחות, ואל האורחים שמגיעים ממש לא. על המנקה אני בכלל לא רוצה לדבר) שלמרות זאת אנחנו מאד אוהבים.
אנחנו רוצים לקחת כלב, אבל פוחדים ש:
א. היא תתקוף אותו
ב. היא תרגיש זנוחה

למישהו יש נסיון? טיפים? עצות? נשמח לשמוע.
תודה!

(אין אמוטיקון של צפרדע, אז שמתי לקוסט)

הוספת כלב למשפחה
23/08/2015 | 09:41
1
48
תוספת כלב למשפחה בהחלט יכולה לעבור בשלום, אם כי רצוי לדעת מראש שבדרך כלל כאשר חתול בוגר שאינו רגיל לנוכחות כלבים כבר נמצא בבית - עדיף לאמץ כלב בוגר ולא גור נרגש וקופצני.

בעדיפות, כדאי לאמץ כלב בוגר שכבר הכיר חתולים. ככה הוא יקפוץ פחות, יתרגש פחות, ואז גם החתולה פחות תבהל ותתעצבן. בכל מקרה, רצוי לדאוג שיהיו הרבה מקומות עלייה לגובה עבור החתולה, כדי שהיא תוכל להתרחק מהכלב כרצונה. רצוי שיהיה לפחות חדר אחד בבית שאליו לכלב אסור להכנס - שהחתולה תוכל ללכת לשם, אולי גם לאכול ולעשות צרכים שם, בלי חשש ובלי פחד.

אצלנו יש 3 חתולים ו-2 כלבים, ולכל "מפלגה" יש מקום. כלומר, הכלבים לא נכנסים לחדר השינה, זו ממלכת החתולים. עם קצת התמדה, לא קשה ללמד כלב לא להכנס לחדר מסוים. באשר לחתולה שלכם, אם היא טיפוס עצבני, למקום הבטוח תהיה חשיבות מיוחדת עבורה, ורצוי אולי לשלב גם שימוש במשהו מרגיע כמו תרסיס feliway בחללים המשותפים בתקווה שזה יעזור לה להירגע.

בכלל, אם היא טיפוס עצבני באופן כללי כפי שאת מתארת, יתכן שאפשר לשפר את המצב הזה באמצעות הייעוץ המתאים. יש באינטרנט סרטונים של My Cat from Hell שמתארים עבודה על כל מיני בעיות - כולל חתולים לא נחמדים. בדרך כלל יש סיבות להתנהגויות האלה, דברים שמלחיצים את החתול ולכן מוציאים ממנו תגובת מיסטר הייד.
תודה רבה.
24/08/2015 | 10:24
9
חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
פורום מרכז ודרום אמריקה
פורום טיולים במרכז ודרום
פורום חופשות סקי
פורום חופשות סקי
זמן מסך - צילום חווייתי ואטרקציות לאירועים
צילום חווייתי ואטרקציות
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
10:39 | 30.08.15 simba481
18:35 | 29.08.15 אין לירעיון לכינוי
13:08 | 29.08.15 Animation 4
08:18 | 29.08.15 לימבו תינוקות
21:39 | 28.08.15 Bogen2
10:07 | 28.08.15 infatuation
18:37 | 27.08.15 הודיה 5 2
17:12 | 25.08.15 CapitanMorgan
14:57 | 25.08.15 batiamarom
09:03 | 23.08.15 Yukita
מקרא סימנים