בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

ברוכים הבאים לפורום חתולים!

הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע להתנהגות או בריאות החתול, להשמיע את דעתכם בנושא חתולים, להתייעץ או להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, ובשום מקרה לא להשתמש במילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאת תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא אמור להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר שלך ולהביא את החיה לבדיקה.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

-העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
 נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום
 הכנסו לאירועי הפורום (בצד שמאלי של הדף) ע"מ להתעדכן על אירועים חשובים שקשורים לנושא הפורום ולפורום עצמו
המשך...
הודעה חדשה

מידע חשוב (ומציל חיים) לכל בעלי החתולים !!!
18/09/14 02:51
3צפיות
מאז שאחותי עובדת כדיילת אויר גיליתי שהמון מוצרים עולים הרבה פחות בארה"ב מאשר בארץ. לכן נכנסתי לאתר בשם פט-לנד במטרה לחפש טיפול נגד פרעושים וקרציות לחתולים. שוטטתי באתר ואז נתקלתי בחברה בשם הרץ שהוציאה מוצר שנקרא אולטרה גארד שאני מניחה שחלקכם מכירים. מדובר בקולר נגד פרעושים שאמור להיות יעיל כחצי שנה בערך. קניתי ארבע חבילות כאלה שכל אחת עולה בסביבות ה5 דולר שזה פחות מ20 שקל בנוסף רכשתי גם את הטיפות לאוזניים שאמורות לטפל בקרדיות,אקריות ושאר טפילים. כשאחותי חזרה הביתה לא יכולתי שלא להתלהב נוכח העובדה שכל המוצרים שקניתי עולים כפול בארץ (לגמרי הרגשה של "דפקתי את המערכת" חח) ומיהרתי לשים את הקולר על אחת החתולות, יש לי קטע שאני תמיד מנסה על חתול אחד,רואה איך הוא מגיב ואח"כ ממשיכה לשאר החתולים. בקיצור עברו כמה שעות וראיתי שהחתולה פסימית ולא מגיבה כ"כ, נלחצתי בטרוף וישר הורדתי לה את הקולר וכשהורדתי לה אותו פשוט הזדעזעתי..חלק מהפרווה שהיתה מתחת לקולר פשוט נשרה והעור היה נראה אדום ומגורה.

הוטרינר אמר שזו תגובה חריפה לקולר וכשאני והמסכנונה חזרנו הביתה, נכנסתי לאינטרנט וחיפשתי עוד קצת מידע על האמפולות האלה ומה שראיתי פשוט הכה בי וזיעזע אותי. לא מצאתי תגובה אחת חיובית על המוצר הזה וככל שהעמקתי נחשפתי לא רק לחוסר יעילות מוחלטת אלא למקרים בהם חתולים מתו כתוצאה מהקולר. החל מנשירות שיער וכוויות קשות ועד חנק, פירכוסים ומה לא.. קראתי על לא מעט מקרים שחתולים נחנקו מהקולר הזה שאמור להיות ברייקבל, על הטיפות לאוזניים אין בכלל מה להוסיף..כל אחד שניסה אותן על החתול שלו דיווח על אוזניים שהפכו תוך חצי שעה מטפטוף האמפולה לאדומות ובוערות למגע(אפשר רק לדמיין מה החתולים מרגישים). אחרי כל הסיפורים ששמעתי אני יכולה רק להגיד שאני הכי אסירת תודה שהחתולה שלי בסדר..אז השערות יחזרו אבל את הנזק שהחברה הזו גורמת חייבים להפיץ, שכולם ידעו. המוצרים שלהם פשוט מסכני חיים!! אני כמובן לא הולכת להשתמש במוצרים שקניתי והמסקנה שלי מכל הסיפור הזה - זה שהזול בסופו של דבר יוצא יקר. יש דברים שלא חוסכים עליהם כסף ואני רק יכולה להגיד שאני שמחה שרק חתולה אחת שלי סבלה מזה ולא כולם כי השאר יוצאים החוצה במהלך היום ומפחידה אותי המחשבה שאם אחד מהם היה מפתח תגובה קשה לא הייתי יכולה לדעת ולעזור לו. מקווה שהמידע יגיע לכמה שיותר אנשים.   
העברת חתולים
16/09/14 21:26
67צפיות
רציתי להתייעץ איתכם:
אני עובדת במוסד לאנשים מוגבלים בראשל"צ. מדובר באיזור בעיר שאין בו הרבה בתים, אלא יותר מוסדות ומבנים תעשייתיים, ולדעתי אין שם כמעט מאכילים.
בהוסטל יש חצר, ובחצר הזאת, מאז שאני שם, המליטו פעם שניה. בפעם שעברה לקחתי את האמא לעיקור, ולאחר שנעלמה ונשאר רק גור אחד שעמד ופעה במסכנות, ואף נכנס כל הזמן להוסטל לחפש אוכל (לא ידע לחפש אוכל בעצמו), העברתי אותו לחצר שלי בגבעתיים. בחצר יש כבר 4 חתולים- אחת הייתה שם כשהגעתי (דור שני, דיירת מוגנת וזה), שניים הצטרפו עצמאית, ואחד כאמור אני הבאתי.

לפני מספר חודשים, ע ו ד המלטה! לדעתי משני שגרים נפרדים אפילו. רוב הזמן אני לא רואה את האמהות, רק את הגורים. אולי עשיתי שגיאה, אבל האכלתי כל יום, כי הגורים היו ממש קטנים ורזים.
הבעיה- ירדתי לחצי משרה ובקרוב אני כנראה עוזבת את מקום העבודה לגמרי. במוסד הזה מאוד לא אוהבים חתולים, שלפעמים אפילו נכנסים למוסד או קורעים את הלחם שהמאפיה משאירה חוץ בבוקר... מכרתי, שעזרה לי עם כל הלכידות והעיקורים בפעם שעברה- נעלמה. מזה חודשיים אני לא מצליחה להשיגה...
התקשרתי לעיריית ראשל"צ לבקש שיבואו לעקר ולסרס. אמרו לי שרק עוד חודש יתחילו לעשות את זה בעיר. בינתיים כבר יכולים להיות גורים... כשאמרתי להם הם אמרו: "זה בסדר, ניקח גם את הגורים". "מה תעשו איתם???" שאלתי, והם ענו: "לצערנו..." אני יודעת שאומרים שאין הבדל בין להרוג אותם כשהם בתוך הבטן או כשהם כבר יצאו, אבל זה נוראי בעיני.

עכשיו השאלה מה עושים. אני כבר לא אהיה שם להאכיל אותם. מה עדיף- לנסות להעביר אותם לאיזור שלי ולהאכיל בפינת האכלה? (אני כבר לא יכולה להכניס לחצר, השכנים מתנגדים), או לתת להם להסתדר שם לבד? אני יודעת שהם ינסו להכנס להוסטל ועוד מעט כבר חורף. הם לא רגילים לחפש אוכל. אני דואגת... את הקודם לקחתי כשבעטו אותו החוצה מההוסטל כשירד גשם וניסה להסתתר. מה עושים???

אולי מישהו רוצה איזה... חמישה גורים חמודים?
אני רוצה להבין
17/09/14 00:42
37צפיות
עיריית ראשון לציון אמרה לך בצורה מפורשת שהם ילכדו את הגורים וימיתו אותם?
האם יש לך הקלטה של השיחה הזאת?
מדובר בפעולה לא חוקית לעניות דעתי. אני יודע שוטרינרים ראשותיים נוהגים להרוג בעלי חיים על ימין ועל שמאל, אבל אני חושב שרק וטרינר מחוזי יכול לאשר העברת חתולים ממקום למקום, ולגבי המתתם צריכה להיות סיבה שעומדת בדרישות החוק, למשל סיכון בריאות הציבור. במקרה זה לא נראה לי שהמקרה עומד בתנאי החוק להמתה.
לכן אם יש לך הקלטה של השיחה, אפשר להעביר את פרטי המקרה למשרד החקלאות ולעמותות לבירור וטיפול.
ואני קצת קופץ קדימה, אבל אם זה יגיע לתקשורת, אין לי ספק שאנשים ירצו לאמץ את הגורים האלה.
הם לא אמרו בצורה מפורשת
17/09/14 05:13
34צפיות
אבל זה היה ברור.
אני: אבל יכול להיות שעד שתגיעו לכאן כבר יהיו גורים.
השירות הוטרינרי: אל תדאגי, ניקח גם את הגורים, אם יהיו.
אני: מה זאת אומרת, ומה תעשו עם הגורים???
הוא: לצערי...
אני: אתם תהרגו אותם? אני לא רוצה שתיקחו אותם בכלל.
הוא: אנחנו לא חייבים לקחת אותם. נחזיר אותם אם את רוצה.
אני: אני מבקשת שתתאמו את ההגעה איתי. אל תגיעו בלי לתאם איתי.
הוא: יתאמו איתך.

אני חושבת שבכלל שניתן להבין שאם היו גורים קטנטנים, הם לא היו לוקחים אותם לעיקור או סירוס הרי, אלא הורגים אותם. אני חייבת גם להודות שכל הגישה של העירייה הזאת נראית לי מוזרה. התקשרתי לבקש עיקורים או סירוסים, לאחר שנואשתי מלעשות זאת בעצמי (לא אצליח ללכוד אותם, בטח לא את כל החמישה), והם שאלו אם הבעיה היא "ריבוי חתולים". לא, אמרתי, הבעיה היא שהם לא מעוקרות, ואני מבקשת עיקור. "אנחנו מגדירים את זה כבעיית ריבוי חתולים", הם אמרו.

בכל אופן, כאמור, אין עדיין גורים, אבל לדעתי החתולות הנוכחיות כבר גדולות מספיק להריון ראשון, וספטמבר ידועה כעונת המלטות, לא?

האם יש כאן אנשים שיודעים ללכוד ויכולים להחליף את העירייה במקרה הזה?
עד כמה שאני יודע עד עכשיו עירית ראשון לציון השתמשה בשרותים
17/09/14 20:15
18צפיות
של "קבלן חיצוני" כמו ספיי ישראל או RSQ למבצעי עיקור וסירוס ולא שמעתי שהם ממיתים גורים. ייתכן ומי שדיבר איתך התכוון שיקחו גם גורים לעיקור וסירוס.
אז למה הוא אמר "לצערי"?
17/09/14 23:45
2צפיות
לא ברור. גם יהיה מדובר בגורים צעירים מדי אם יגיעו באוקטובר...

בכל אופן, אני מפסיקה לעבוד שם עוד חודש. מדובר במקום שהוא למעשה מוסד בבעלות פרטית, ואני בהחלט מעדיפה להעביר אותם לאיזור שלי. לא אוכל להגיע לשם להמשיך להאכיל, ואין מי שיחליף אותי.
אני עובדת בראשל״צ ולפני קצת יותר מחצי שנה
17/09/14 20:56
20צפיות
הזמנתי עיקור והם הגיעו באותו יום, לכדו יותר מעשרה וכולם הוחזרו, מוזר שאמרו לך שרק עוד חודש הם יתחילו לעשות את זה בעיר, כבר תקופה לא קצרה שהם מעקרים חתולי רחוב.
º
אולי לשכונה הספציפית הזאת יקח להם זמן?
17/09/14 23:43
1צפיות
אולי נפלת על מישהי שלא מבינה או לא יודעת?
18/09/14 02:02
נסי אולי להתקשר שוב ואולי תדברי עם מישהו אחר שייתן לך תשובות אחרות.

לגבי הטיפול לאחר עזיבתך, חפשי קבוצות האכלה בפייסבוק, אולי יהיה שם מישהו באיזור שיוכל לעזור.
גרגרים שחורים קטנים בפרווה
17/09/14 16:30
21צפיות
לחתול שלי פרווה מאד עשירה וארוכה, ויש לו כבר הרבה מאד זמן גרגרים שחורים קטנים, הבנתי שאלה הפרשות של פרעושים.  אין לו פרעושים ואני מטפלת באמפולה כל חודש ואני לא מצליחה להפטר מה"גרגרים" - לא על-יד ברוק וגם לא ידנית.  מישהו נתקל בבעיה?  מה עושים?
תרטיבי נייר ותשימי את הגרגרים אלה עליו. אם הם יהפכו לכתמים
17/09/14 16:51
31צפיות
אדומים אז הם באמת הפרשות של פרעושים.
גרגרים שחורים בפרווה
17/09/14 17:03
27צפיות
הם הופכים לכתמים אדמדמים, ניסיתי גם לנקות אותו עם מגבונים לחים.
אני כנראה לא מצליחה ממש לשים נכון את האמפולה נגד פרעושים כי הוא משתולל ומתנגד.  יש עצות מעשיות?
תודה!!
קודם כל באיזה סוג של אמפולות את משתמשת? פרונטליין נחשב
17/09/14 17:22
19צפיות
כפחות יעיל באיזורים מסויימים אם כי אולי בכל זאת מדובר בשימוש לא נכון באמפולות.
ממליץ לך לנסות אמפולות אדוונטג'.
בנוסף צריך להתאים את גודל האמפולה למשקל החתול. לרוב החברות יש אמפולות ב-2 גדלים וצריך לבחור את הגודל הנכון.

אכן לפעמים יש בעיה לשים אמפולה כמו שצריך. אני משתמש במזרק קטן - שואב לתוכו את תוכן האמפולה, מחדיר את המזרק *ללא מחט* כמובן בין הפרווה על העורף של חתול כדי להגיע לעור ואז "מזריק" את החומר תוך כדי עיסוי קל ע"י פיית המזרק.
שיטה לשים אמפולה
17/09/14 17:42
20צפיות
אחד החתולים שלי גם מתפרע כשמנסים לשים לו אמפולה, אז מצאתי שיטה שעובדת תמיד -
קודם כל, כמו שדימיטרי אמר, אני גם שואב את תוכן האמפולה עם מזרק ומזריק לו (ללא מחט!) על העורף, זה יוצא יותר בקלות ומהירות.
השיטה שלי היא לפתות אותו עם אוכל רטוב שהוא אוהב ולשים לו כשהוא אוכל. ככה הוא לא שם לב שאני מתעסק לו בעורף, לא היה איכפת לו גם אם הייתי עושה לו ניתוח שם.
בהצלחה!
לגבי גרגרים הקטנים, את יכולה לסרק את החתול עם
17/09/14 22:05
9צפיות
מסרק צפוף, מסרק לכינים, בד"כ הפרשות הפרעושים נתפסות בשיני המסרק.
אוכל לחתולה שגילה באזור ה7 ?
17/09/14 18:34
22צפיות
הי,

החתולה שלי בערך בת 7... (איך שהזמן טס!) אני לא יודעת את גילה המדויק... 
האם קריטי כבר עכשיו להעביר אותה למזון לחתולים מבוגרים ?
בזמנו כל מיני נסיונות להחליף לה את האוכל לא עברו כל כך טוב ולכן היא רוב הזמן אוכלת רויאל קנין לחתולות מעוקרות, שכתוב עליו שהוא עד גיל 7... 
ואם קריטי להעביר - יש לכם המלצה למזון שיתאים לחתולה יחסית רגישה (אבל לא ברור למה ) ? 

תודה מראש
º
לא קריטי
17/09/14 20:04
5צפיות
כמות מזון לחתול ?
17/09/14 15:13
22צפיות
אוכל יבש - כמה כפות ליום צריכה לאכול החתולה , על מנת לדעת שהכל בסדר .
האם כדי לתת לה גם מעדן רטוב - לפתוח תאבון , - או שאני בעצם מכניסה עצמי לצרה .
כמות האוכל תלויה במזון ובמשקל החתול ורשומה על גבי האריזה.
17/09/14 17:02
14צפיות
אבל אם החתול אינו גרגרן אז אפשר להשאיר לו מזון יבש נגיש חופשי.
אין בעיה לתת גם שימורים או מעדנים בכמויות קטנות כצ'ופר או כתוספת למזון יבש.
אוכל החתול
17/09/14 17:39
18צפיות
החתולה כמעט לא אוכלת , ממש טיפה . מה עושים?
תצטרכי להרחיב קצת: בת כמה היא? מתי ומאיפה הגיעה אליך?
17/09/14 18:10
12צפיות
האם היא לא אוכלת מעט רק מהמזון היבש? האם היא רעבה ומבקשת אוכל?
º
החתול נחת לא טוב על כף הרגל וצולע מה עושים?
17/09/14 17:41
11צפיות
אם הוא לא דורך על הרגל אז צריך לקחת לוטרינר, אחרת אפשר לחכות
17/09/14 18:05
12צפיות
יום-יומיים ולראות אם יש שיפור או החמרה במצב.
שאלות של מתחילים
17/09/14 10:30
49צפיות
שלום לכולם,
אימצנו גורת חתולים ג'ינג'ית מתוקה לפני כחודש, אנחנו לחלוטין חסרי נסיון עם חתולים ויש לנו מספר שאלות:
* האוכל שקנינו בחנות החיות נקרא goody, מיועד לגורי חתולים. הוטרינר אמר שהאוכל הינו באיכות בינונית וניתן לרכוש ממנו אוכל באיכות גבוהה יותר. ורצינו לדעת עד כמה זה נחוץ באמת לשנות לאוכל איכותי יותר, והאם יש לכם המלצות. כמו כן, האם זה קריטי ברמה של עכשיו לזרוק את השקית החצי-מלאה, או שניתן לסיים אותה ואז לעבור לאוכל אחר. כמו כן שמעתי שיש צורך למעבר מדורג בין סוגי מזון. אשמח להסבר.
* ציפרניים - הגורה כרגע לא יוצאת מהבית. עם סיום החיסונים אנחנו רוצים שתתחיל להיות גם בחצר ומשם אני משערת שתצא לטייל גם בשכונה. מכאן אני מבינה שיש צורך לא לגזור לה את הציפרניים ומצד שני אני די חוששת שהיא תהרוס לנו את הבית.....
* לילות וחינוך - לאף אחד פה בבית לא ממש מתחשק שהיא תקפוץ לו למיטה בלילה. ניסינו אופציה של לסגור אותה בחדר בלילה אבל היא בוכה וזה קשה לנו ולילדים. התחלנו לסגור דלתות של החדרים שלנו ואנחנו לא ממש אוהבים את הפתרון הזה. בעלי טוען שניתן לחנך אותה לא להכנס לחדרים. אז כבר כמה לילות שאנחנו מוציאים אותה כל פעם כשהיא נכנסת, רק שכשאנחנו ישנים היא באה וישנה על השטיח וכבר לילה שני שהיא מנסה לעלות למיטה ב-6 בבוקר ומעירה אותי. לא אכפת לי שתישן על השטיח אצלנו, השאלה אם זה לא מבלבל אותה והאם בכלל ניתן לחנך. אשמח לקצת סדר בבלאגן של הלילות.....

נדמה לי שזהו
והרבה תודה
תשובות
17/09/14 11:02
27צפיות
בהחלט כדאי להשקיע באוכל איכותי יותר, במיוחד בשלב הגורות. לא שמעתי על המזון שציינת, אני מניחה שמדובר במשהו פשוט
לדימטרי (המנהל) יש קובץ מסודר עם דירוג של מזונות. מומלץ להציץ והתרשם
מה שנשאר בשק היש אפשר לחלק לחתולי רחוב - חבל לזרוק
המעבר אכן צריך להיות הדרגתי. פשוט מערבבים את שני המזונות לאורך תקופה של כמה ימים, ולאט לאט מפחיתים את הכמות של הישן ומגדילים את הכמות של החדש. זה עוזר למנוע בלאגנים בבטן

אם היא יוצאת החוצה אי אפשר לגזור לה צפורניים. היא תצטרך אותן. מצד שני, אם היא יוצאת הסיכון לנזק לרהיטים בבית קטן משמעותית.
לא כתבת בת כמה היא - לא מומלץ להוציא לפני גיל חצי שנה. אם יש עוד זמן עד שהיא מתחילה לצאת, אפשרבינתיים להרגיל אותה לגזירה ולתת לציפורניים לגדול חזרה כשמגע הזמן להוציא אותה.
שימו לב שגם במקומות שקטים ו"בטוחים" יחסית, הסיכונים לחתול שיוצא החוצה רבים.

אני לא ממחנכי החתולים אז אין לי עצה. אצלנו הדלת לחדר השינה סגורה תמיד
מזל טוב על האימוץ
17/09/14 11:04
35צפיות
והייתי מוסיפה גם "בלי תמונה לא עונים לך לשאלות!!!!" אבל נהיה נחמדים....בתנאי שתעלי תמונה בהמשך

בקשר למזון - אני לא מכירה את המזון הזה. עמיתי לניהול הפורום, dimitrygo, בנה רשימת הערכה של מזונות שונים והוא יידע לייעץ לך יותר. מה שכן, יש מבחר גדול של מזונות, ברמות איכות ורמות מחיר שונות. בדרך כלל, קנייה ישירה (אצל וטרינר או בחנות לציוד בע"ח) עולה הרבה יותר מהזמנה דרך האינטרנט. בהזמנה דרך האינטרנט יש גם משלוחים חינם עד הבית, ואפשר לרכוש גם חול לארגז החול ושאר סוגי ציוד. רשתות שמתעסקות באספקה דרך הזמנות אונליין הן, לדוגמא - פנדה פטס, מיסטר פט, מיקמיק ויש כמובן עוד. בגדול, כדאי לשים לב שלגורים עד גיל שנה מומלץ בדרך כלל לתת מזון גורים, כי הוא עשיר יותר ומתאים לתקופת הגדילה המהירה. מזון באיכות סבירה עד טובה הוא בגדר השקעה: תזונה טובה יותר פירושה מערכת בריאות טובה יותר, וזו בתורה פירושה פחות ביקורים אצל הוטרינר. או לפחות כך אנו מקווים

בקשר לציפורניים - בגדול, אני לא ממליצה לתת לחתולי בית לצאת החוצה בכלל, תוחלת החיים שלהם על פי רוב קצרה בהרבה (חתול רחוב לא מטופל - ממוצע כללי של שנה-שנתיים, חתול חוץ מטופל - ממוצע כללי 5 שנים, חתול בית מטופל - 15-20 שנה). מכוניות, כלבים, בני אדם רעים - לא חסרות סיבות. בנוסף, ישנו הנושא של שמירה על אקולוגיה מקומית, חתולים הם ציידים, וגם אם לא ממש אכפת לך מלטאות, מכרסמים וציפורים קטנות, כל אלה הם חלקים חשובים במערכת האקולוגית שלנו. מעבר לזה, אין שום דרך למנוע מחתול לשוטט לאן שמסוכן לו מדי (את כתבת "בכל השכונה"...). אם כן תחליטו בסוף לתת לגורה לצאת החוצה, חשוב מאוד לא לעשות זאת מוקדם מדי כשהיא קטנה מכדי להתגונן מהגדולים ממנה, וחשוב עוד יותר לא לגזור לה ציפורניים בכלל. ציפורניים מומלץ לגזור אך ורק לחתולים שהם 100% חתולי בית. גזירה הרי תמנע ממנה לא רק להתגונן, אלא גם לטפס ולברוח במהירות.

בקשר ללילות - בעלך טועה, אין שום דרך לחנך חתול לא להכנס בעד פתח פתוח... שיהיה לו בהצלחה בללמד גמלים לעוף  
אישית, אני נהנית מאוד מזה שהם ישנים איתי במיטה, אבל אם לא מתחשק לכם שתישן אתכם - סגרו את הדלת והתעלמו מהיללות. אם תתמידו, ואם יש לה מה שהיא צריכה (ארגז חול, מים, אוכל, מקומות מרבץ וצעצועים), היא תפסיק לבכות בסופו של דבר, אבל צריך ה-ר-ב-ה מאוד ס-ב-ל-נ-ו-ת. כל פעם שפותחים לה את הדלת כשהיא מיללת - היא לומדת שככל שתבכה יותר, יגדל הסיכוי שתיענה, ולכן הדרך היחידה שזה יעבוד היא התעלמות עקבית. כאמור יש לוודא שהיא בריאה ולא חסר לה דבר.
תודה רבה על התשובות
הודעה זו מכילה תמונות
17/09/14 14:25
47צפיות
אשמח לקישור או הפנייה לקובץ המזונות
אנסה להעלות תמונה....
מזל טוב! אתם בטוחים שזאת גורה ולא גור?
17/09/14 18:04
18צפיות
בקשר למזון. אני אישית חושב שמזון איכותי הינו מרכיב חשוב מאוד בגידול חתולים, במיוחד בשלב הגורות. מזון איכותי בד"כ עולה יותר (אך לא כל מזון יקר הוא איכותי) אבל יש גם לא מעט מזונות די איכותיים במחיר סביר. חשוב גם להבין שמבחינת הכמות חתולים אוכלים פחות ממזונות איכותיים אז בפועל ההבדל במחיר יוצא יותר קטן ממה שנדמה.

goody זה מזון לא כ"כ איכותי ולכן אני ממליץ לך להחליף אותו. המעבר למזון חדש צריך להתבצע בצורה הדרגתית כמו שכבר כתבו למעלה.
הינה קישור לאתר שלי http://www.catfood.co.il תורידי משם קובץ בפורמט שנוח לך, הקובץ בעיברית אינו זמין. כל המזונות קיבלו ציון מ-0 עד 100 כאשר 100 הוא הכי טוב כמובן. לרוב המזונות הכי איכותיים הם מזונות שמיועדים לכל גילאים, כאלה שלא מצויין עבורם שהם מיועדים ספציפית לגורים, בוגרים או מבוגרים, אבל יש גם כמה מזונת איכותיים שמיועדים ספציפית לגורים.
המזון הכי איכותי שאמנם מיוד לכל הגילאים אך בעל כופתיות קטנות שיכולות מאוד להתאים לגור הוא GO גירסת עוף-הודו-ברווז
מזונות איכותיים שמיועדים לגורים הם http://petplanet.co.il/חתולים/מזון-לחתולים-גורים/וייסונג-אופטימל-נרצר-קטן או גירסה קצת פחות איכותית http://petplanet.co.il/חתולים/מזון-לחתולים-גורים/וייסונג-חתול-אוריג'נל-נרצר
שני המוזנות האלה נמכרים גם באריזות יותר גדולות וזה יוצא פחות יקר פר קילו
המזון הכי זול אך עדיין די איכותי שאני יכול להמליץ עליו הוא וט צ'ויס  http://petplanet.co.il/חתולים/מזון-לחתולים-גורים/וט-צויס-קיטן
שאלת עיקור
17/09/14 13:17
20צפיות
החתולה שלי בת ארבעה וחצי חודשים, ואני רוצה לעקר אותה. יש לה כרגע קרדיות אוזניים - לחכות שהטיפול יסתיים? או שזה בסדר לעקר אותה גם עכשיו?
לדעתי זה לא נחשב למחלה שבגללה כדאי לחכות עם העיקור. אבל היא
17/09/14 17:08
9צפיות
עוד די קטנה ולדעתי בכל מקרה כדאי/אפשר לחכות עוד חודש.
ממליץ לך להתיעץ עם הוטרינר שלך לגבי זה.
º
תודה, הוטרינר אמר שאין בעיה
17/09/14 18:42
2צפיות
לאמץ חתול כשבבית ארנב
16/09/14 16:48
51צפיות
שלום לכם אנשי החתול!
שמתי עין על גורה מקסימה שזקוקה לאימוץ, היא בת שלושה חודשים. הארנב שלי בן חמישה חודשים. האם ניתן לגדל את שניהם יחדיו?
הארנב מאוד שקט וחביב, לא נושך גם כשנכנסים למרחב הפרטי שלו. הגורה כרגע גרה עם עוד חתולים וכלבים...

מה דעתכם?
אם מדובר בגורה עדינה לדעתי לא אמורה להיות בעי
16/09/14 22:11
33צפיות
לא חושבת שתטרוף אותו או משהו בטח שהיא גם רגילה לבעלי חיים אחרים.
ארנבים יכולים להגיע לגודל מספיק גדול
17/09/14 00:47
39צפיות
כדי שחתולים לא ייראו בהם טרף. ראיתי במו עיניי חצר בה ארנבים חיים בשלום לצד חתולים, ואף אוכלים מאותן צלחות אוכל. החתולים פשוט לא מביעים בהם עניין ומתרגלים לנוכחות שלהם.

יחד עם זאת, לפחות בתקופה הראשונה לא הייתי משאיר אותם ביחד ללא השגחה. את כבר תדעי לפי האינטראקציה ביניהם אם ומתי אפשר להשאיר אותם לבד.
לי היה פעם ארנב צעיר וחתול בוגר ששקל 8 קילו ו...
17/09/14 17:01
16צפיות
הארנב הציק לחתול ללא הרף עד שהחתול כמעט קץ בחיו החתול היה לפעמים מתעצבן עליו ומחזיק אותו בעורף. כשהארנב לא הציק, לחתול בכלל לא היה אכפת ממנו. אם הארנב שלכם נחמד וחביב, אני הייתי ממליצה! מעניין איך אתם מתגברים על האובססיה של הארנב לכרסם כל דבר. זה גם נחוץ להם כי שיניהם גדלות כל הזמן והן חייבות להישחק בכרסום. אצלי הארנב גרם נזקים לכבלי חשמל, רהיטים, ריפודים ומה לא.
אפשר לתת עוף מבושל לחתולים?
17/09/14 13:35
29צפיות
במסגרת ההכנות לחג אני מבשלת ציר מרק מכמות גדולה של חלקי עוף וגרונות הודו
אם אפשר לתת את העוף לחתולים לאחר הבישול, ויש פה מישהו שמאכיל חתולי רחוב באזור כפר סבא- אשמח מאוד לסנן את הנתחים הרלוונטים ולהעביר אותם.
עד כמה שידוע לי
17/09/14 14:20
42צפיות
ללא שום תיבול בכלל, גם לא שום ובצל. אבל כדאי לבדוק.
בצל יש ובשפע
17/09/14 14:34
34צפיות
שום מעט, וללא כל תיבול נוסף

אם יש בצל/שום
17/09/14 15:39
26צפיות
זה מספיק כדי שיהיה אסור לתת.
º
תודה
17/09/14 15:56
8צפיות
שאלת התייעצות - תינוק וחתול...
16/09/14 21:26
54צפיות
שלום לכולם,
אני אמא לתינוק בן שנה ויש לנו חתול בבית
שכולנו אוהבים מאוד ואין לנו שום כוונה לוותר עליו בגלל התינוק
(שמעתי כבר סיפורים על הוצאת החתול ברגע שמגיע תינוק... מזעזע!),
בכל אופן, החתול שלנו מאוד גדול פיזית ומאוד מפחד מרעשי פתע,
הוא אצלינו כבר מעל שבע שנים, מצאנו אותו כשהיה בן שבועיים
בתוך שקית בפח הזבל... הוא גדל ללא אם והוא מעט ״לא עדין״,
עכשיו הגיע הזמן שאני רוצה להעביר את הילד שלי לחדר שלו
אבל אני רוצה לשים חוצץ בלילה בינו לבין החתול,
שמעתי על רעיון של דלת רשת, מה דעתכם?
יש המלצה על מישהו שעושה דלתות רשת עדינות לתוך הבית?
עוד רעיונות? אשמח לטיפים והמלצות, אפשר בפרטי...

תודה רבה לעונים 

כל הכבוד לך
17/09/14 00:50
32צפיות
על החשיבה המרעננת והחשיבה מחוץ לקופסא.
דלת רשת היא לא בעיה גדולה
17/09/14 08:38
32צפיות
במיוחד אם מדובר בדלת רשת סטנדרטית - מן הסתם יהיה אפשר להרכיב אותה במקום הדלת הקיימת, צריך רק לוודא התאמה למשקוף (כי דלתות, כשעושים אותן, עושים עם משקוף מותאם).
 הבעיה היא יותר בכיוון של האם החתול שלכם קורע רשתות, כי רשתות יתושים רגילות לא עמידות במיוחד בפני חתולים עקשנים... יש רשתות חזקות יותר, אבל זה לא יהיה בדלת יתושים סטנדרטית אלא יהיה צורך להתקין במיוחד.

אפשרות נוספת היא להתקין בדלת הקיימת דלת חתולים, שהיא בעלת אפשרות נעילה. אצלי בין חדר השינה למרפסת יש דלת חתולים שאפשר לנעול בכמה דרכים (נעילה לכיוון א', נעילה לכיון ב', נעילה לשני הכיוונים או לא נעול בכלל). יכול להיות מאוד שימושי.

אה... ומזל טוב לרגל גיל שנה לילד!!!
אצלי החתולה סגורה בלילה
17/09/14 14:38
21צפיות
במרפסת שירות, עם אוכל, מים וארגז הצרכים שלה- כל אחד במקום אחר בחדר
אחרת בשעות הבוקר המוקדמות היא מעירה את כל הבית בהצקות הקטנות שלה
|תפוז|רוצים לזכות בספר מתנה|?|
17/09/14 13:18
1צפיות
|ספר| היכנסו לפורום ספרים וספרות וכתבו לנו האם ואיך השתנה הטעם הספרותי שלכם בשש שנים?
ואולי תזכו בספר שש שנים" של הרלן קובן!

לפרטים נוספים והשתתפות:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|שמאל| היום בין השעות 18:00-20:00, נארח בפורום משכנתאות וייעוץ מיחזור את דרור פלדמן, מנהל סקטור מטה המשכנתאות ושרון בן יהודה, אחראית תפעול ובקרה בחטיבה הקמעונאית בבנק מזרחי טפחות.
דרור ושרון יענו על שאלותיכם בנושאים: מהן סוגי המשכנתאות הקיימות? איך יודעים איזו סוג משכנתא מתאימה ולמי? ומה כדאי לדעת לפני שלוקחים משכנתא?

מוזמנים לשרשר את שאלותיכם כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
שרשור מחפש
15/09/14 13:03
52צפיות

כן, אני מודה!!! יש לי פה גם אינטרסים אישיים ואגואיסטיים!!!

אז כולכם מוזמנים לנצל זאת גם לטובתכם - ולשרשר לפה מחפשי בתים, בתקווה שיראו אותם העיניים הנכונות והלב החם המתאים...
חתול מלאכי מחפש בית חם
הודעה זו מכילה תמונות
15/09/14 12:56
116צפיות

סיפור עם סוף טוב!
הי אנשים החתול הזה הוא מלאך אמיתי הכרנו לפני שנתיים, האכלתי אותו ליד עבודתי, אבל הוא הראשון בעולם שמצא בי הרבה יותר, הוא תמיד קיבל את פניי בריצה ושמחה, נשאר מחוץ לדלת וילל גם כשהברד ירד חזק, ולכל ליטוף הוא התייחס ברצינות,... אני עוזבת את העבודה ולכן מקווה למצוא לו בית אבל בית הכי טוב, הוא סבל בחוץ הרבה, בלי אוכל בלי מים אלא אם אני מגיעה אבל אז גם מתחילות הבעיטות מאנשים כי הוא מנסה להתיידד איתם ואיך אומרים "לא כולם אוהבים חתולים" בכל אופן הלב שלי נקרע, הוא נמצא כרגע באומנה אבל עם כלב וחתול, היות והוא מפחד מהכלב הוא שרט אותו והחתול ממש תוקפני אליו, לכן הוא מופרד, לי כבר יש שניים ואין לי אפשרות כלכלית, אבל בבקשה!!! אני מאמינה שבעולם הזה יש אנשים עם לב כזה ענק כמו שלו מלאכים כאלו אני יודעת שהבית שהוא יגיע אליו יקבל אוצר שיעשיר אותו באושר ואהבה
תעזרו לי להגיע אל האנשים האלה
פרח 0542470217 See More

הגור המתוק
16/09/14 11:33
42צפיות
רציתי רק לעת בן ה החתול - בערך ? ומה בדיוק שסבל ? הא גם פיזית ?
הי סאגוי
17/09/14 12:20
11צפיות
החתול אינו גור לפרטים אשמח לשוחח 0542470217
הי סאגוי
17/09/14 12:20
9צפיות
החתול אינו גור לפרטים אשמח לשוחח 0542470217
גורה בת חודש מחפשת בית
15/09/14 13:07
91צפיות
גורה בת חודש מחפשת בית
גורה פיצפונת בת חודש נמצאה בחניון ונאספה באופן זמני לחצר שלי.  מחפשת בית אוהב שיתן לה חום ואהבה כפי שמגיע לה. אוכלת עצמאית, עושה צרכים בארגז נותנת המוו אהבה וזקוקה להמון אהבה, אוהבת לשחק זקוקה למקום בטוח לגדול בו. נמצאת בקרית אונו לפרטים סיון 0545244084
אימוץ חתולים מתוקים ברחובות אוהבת חיות
הודעה זו מכילה תמונות
13/09/14 18:54
139צפיות
ללינק עם כל התמונות: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.82299851...
נמסרים תמורת סל אימוץ ותוך התחייבות לעיקור/סירוס
0506282018, 0546841613
בשבת גם הם יחכו ביום אימוץ..
הודעה זו מכילה תמונות
15/09/14 12:04
85צפיות
אנא שתפו..

יום האימוץ חייב להיות מוצלח!
https://www.facebook.com/events/1559373060952911/

גור מתוק בן 4 חודשים מחפש בית
15/09/14 14:03
82צפיות
גור מתוק בן 4 חודשים מחפש בית
גור מתוק בן 4 חודשים מחפש בית חם. מחוסן מתולע מפורעש מורגל לארגז צרכים מסתדר עם כלבים וחתולים. יש לו מום קטן הראש שלו קצת נוטה לצד עקב דלקת אוזניים שטופלה. אך זה לא מפריע לו בכלום. אוהב לשחק ומאד עדין לפרטים סיון 0545244084
עדיין חסר שם וכבר מחפש
הודעה זו מכילה תמונות
14/09/14 13:57
183צפיות
בית... קטנצ'יק, אבל אוכל לבד - ישמח לראיין אתכם בתור מועמדים פוטנציאליים!
Rey del banio
הודעה זו מכילה תמונות
17/09/14 08:50
28צפיות
רוצה לצאת כבר מחדר האמבטיה ולחקור את העולם בבית בטוח ואוהב...

שני גורים יפהפיים מחפשים בית
הודעה זו מכילה תמונות
15/09/14 21:01
72צפיות

שני גורים זכרים, אחים, בני שלושה חודשים, בריאים (קיבלו שני חיסונים וטיפול וטרינרי צמוד מתחילת הדרך), שמחים ונמרצים מחפשים בית אוהב.
אפשר לאמץ את שניהם ביחד (עדיף להם כי הם קשורים וגם לכם כי הם מעסיקים אחד את השני וזה יותר קל) ואפשר לאמץ רק אחד מהם.

זה עם האוזניים השועליות זה חלקי (יש לו פרווה רכה כמו פלומה של אפרוח).
יש לו אופי עדין, מת על ליטופים, מבקש במיאו מתוק תשומת לב אחרי שלא ראה אותי כמה שעות.

אחיו, "שעירי" (קראתי לו ככה בגלל הפרווה שהייתה ארוכה משל אחיו כשהיו ממש קטנים) מתוק לא פחות.
גור שכל הזמן מנשק (מנשק אותי בפה, בעיניים, באף).
אוהב לישון לי על הצוואר/ראש/רגליים.

שניהם עדינים ומתוקים, נותנים לי טונות של אהבה, מלקקים אותי בלי סוף, רצים אליי איך שנכנס לחדר, ישנים איתי.
פשוט גורים משמחים ומפנקים שיכניסו אור וצחוק לבית שיקח אותם.
פשוט כיף איתם, באמת.

אפשר לפנות אליי בהודעה פרטית או במייל
limbo166@gmail.com
התמונות עדכניות ויש עוד הרבה אצלי בפייסבוק באלבום "הנמרים".

גור מדהים בן 4.5 חודשים מחכה לבית
הודעה זו מכילה תמונות
17/09/14 08:34
42צפיות

טומיצי (טימטומיצי בקיצור, למרות שהוא כבר לא כל כך מטומטם ) מחפש בית.
טומיצי הוא תל אביבי במקור. עד גיל חודש היה עובד של חברת החשמל בדרך השלום פינת יגאל אלון.
בסביבות גיל חודש, מצא עצמו לא מרוצה מחייו ולכן ישב ובכה. אנחנו, שעברנו באיזור במקרה, שמענו את קריאתו, חילצנו אותו ומאז הוא מחפש בית קבע.
בחודשיים שחלפו, הספקנו להכיר אותו כגור אנרגטי, מצחיק, שרמנטי וכובש. ככל הגורים, גם טומיצי ניחן ביכולת ללבוש פרצוף תמים אחרי שהפיל חפץ זה או אחר מהשולחן, ומייד לבוא להתפנק ולהתלטף, וכבר הצליח בעבר להמיס את הקשוחים שבלבבות .
טומיצי מאוד אוהב כלבים וחתולים אחרים, ואם אין כאלו בנמצא הוא יסב במהרה את תשומת ליבו לחפצים ואנשים לשחק בהם (כלומר, איתם... ).
בינתיים טומיצי הספיק לעבור איתנו דירה לבאר שבע הדרומית , אך נוכל להסיע אותו בשמחה למעוז חפצו החדש . כל הדרוש הוא בית קבוע שיאהב אותו וידאג לו, טומיצי כבר ידאג לכל השאר

פרטים נוספים בטלפון:
0502622009
0507911878
אה, ויש לו גם סרטון ביוטיוב!
17/09/14 08:36
9צפיות
טומיצי מדגים את יכולתו נגד גלגלים סגולים:
מצעד בעלי החיים - מוצ"ש 20.9.14
הודעה זו מכילה תמונות
15/09/14 15:21
87צפיות

ביום שבת הקרוב, 20.9.14, בשעה 20:00, תתקיים הפגנה למען בעלי החיים שתצא מכיכר רבין ותסתיים בגן מאיר. בבקשה - כל מי שיכול שיגיע! 

https://www.facebook.com/events/1534770156753559/

ציטוט מהפייסבוק:
עוצרים את הסבל. בוחרים בחמלה!

מצעד בעלי החיים מביא אתו מסר חד וברור: בעלי החיים הם לא מוצר שקונים בחנות, הם לא מנה במסעדה, לא פריט אופנה בקניון, לא מבחנות עם זנב ולא עודפי ייצור שאפשר לזרוק. הם יצורים חיים בעלי אופי, רגשות, תחושות וכבוד עצמי. עוצרים את הסבל. בוחרים בחמלה!
בעלי החיים הם החברים שלנו. הם בני בית, הם האחים שלנו על פני כדור הארץ. אחים לא נוטשים, לא מנצלים ולא הורגים.

זוכרים את הפגנת הענק שנערכה בשנה שעברה? בזכותה ובזכות הפעילות המדהימה שכולנו עשינו מאז, כוחנו גדל משמעותית, ורבים וטובים הצטרפו לפעילות. ההתנגדות לדיכוי בעלי החיים הגיע לכל מקום - זה ברחוב, בעיתון, בטלוויזיה ובכנסת. ולמרות זאת, בעלי החיים ממשיכים לעבור תופת יום יומית. הם נכלאים, נחתכים, מורעבים ומומתים כלאחר יד. הם עוברים כל צורה של התעמרות ואכזריות שאפשר לעלות על הדעת.

לא מדובר בגזירת גורל: חתול הרחוב המורעב, העגל במשחטה, התרנגולת בכלוב, הארנב במעבדה והכלב בכלבייה - כולם סובלים כתוצאה מבחירה באכזריות: בגלל שקונים בעלי חיים, בגלל שלובשים מה שפעם נשם, בגלל שאוכלים את מי שהייתה לו אמא, ובגלל שמתייחסים להולכים על ארבע כמו לחפצים. ברחוב, בכלביה העירונית, במשקים המתועשים ובמעבדות, הסבל שלהם נמצא בכל מקום.

לעולם לא נשלים עם המצב כפי שהוא היום. לא נפסיק לפעול עד שדיכוי בעלי החיים יסתיים. אנחנו מתחילים עכשיו מסורת שנתית שתבטא את כוחנו הגדול, בכמות ובאיכות. כמו מצעד הגאווה שמתקיים מדי שנה, ב-20 לספטמבר נקיים את מצעד בעלי החיים - הפגנת כוח שתבהיר שהנושא הזה לא יורד מסדר היום, שדיכוי בעלי החיים הוא לא דבר שאנחנו מוכנים להשלים אתו, שעלייה במודעות לא מספיקה. דרושה מהפכה!

אנחנו מזמינים את כל אוהבי החיות באשר הם להגיע למצעד בעלי החיים. זה המקום להביע את הקול שלכם: כל מי שמציל, כל מי שמסביר, כל מי שבחייו יש מקום של דאגה וחמלה. אנחנו מזמינים את כולם להתאחד למצעד ענק למען בעלי החיים.

עוצרים את הסבל. בוחרים בחמלה!

שימו לב: המצעד הוא שלנו, שגרירי בעלי-החיים, אז השאירו בבית את הפרות, הסוסים, החזירים וכל שאר אחינו השעירים

אדוונטג' שמיועד לכלבים - לחתולים
17/09/14 05:14
39צפיות
היוש לכולם..יש לכם מושג אם אני יכולה לשים טיפות של אדוונטג' שמיועדות לכלבים עד 4 ק"ג, על חתולים? הכלבה הקשישה והאהובה שלנו נפטרה רגע לפני גיל 18 המכובד ונשארתי עם שתי טפטפות של אמפולות נגד פרעושים. זה מסוכן לדעתכם?תודה לעונים!
º
בשום אופן, זה יהרוג אותם!!!
17/09/14 09:44
7צפיות
º
אם ב-100% מדובר על אדווננג' אז זה אותו חומר ואפשר לשים לחתול
17/09/14 16:48
12צפיות
º
אלה האמפולות..זה בטוח לשים על חתולים?
הודעה זו מכילה תמונות
18/09/14 02:28