לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

ברוכים הבאים לפורום חתולים!

הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע להתנהגות או בריאות החתול, להשמיע את דעתכם בנושא חתולים, להתייעץ או להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, ובשום מקרה לא להשתמש במילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאת תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא אמור להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר שלך ולהביא את החיה לבדיקה.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

-העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
 נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום
 הכנסו לאירועי הפורום (בצד שמאלי של הדף) ע"מ להתעדכן על אירועים חשובים שקשורים לנושא הפורום ולפורום עצמו
המשך...
הודעה חדשה

איך להקל על החתול
03/07/15 09:19
56צפיות
הי,
זקוקה לעצתכם, סלחו לי אם זה יהיה קצת ארוך.
רקע- החתול שלי בין כמעט שנתיים. בחצי שנה הראשונה חיינו בעיר והוא היה אצלי בדירה. לפני שנה עברתי למושב ובשנה האחרונה הוא היה יוצא החוצה מתי שבא לו. באוקטובר אני עוברת לירושלים ללימודים. אתמול עברתי לאבא שלי לתקופת הביניים עד אוקטובר. הנסיעה אל אבא שלי הייתה סיוט (כחצי שעה נסיעה)- הוא צרח כל הדרך, סבל, הקיא וחירבן על עצמו וגם הצליח לפתוח את הדלת של הכלוב כשאני על 120 קמש בכביש 6..). אם כי כשהגענו הוא נרגע- אמנם נשאר דרוך ומבלה הרבה בארגז חול (שאליו הוא בכלל לא היה נכנס בשנה של המושב), אבל כן אכל מהשימורים וגרגר והתפנק. יש לציין שהמעבר למושב לפני שנה היה בדיוק אותו סיוט.
עכשיו לשאלה (שאלות).
הבית של אבא שלי זה גם ישוב שקט. תיאורטית, אחרי כמה שבועות שהוא יתרגל לבית אני יכולה לתת לו לצאת. יש לי כמה הסתיגויות מהאפשרות הזאת. קודם כל, יש לי תחושה (אולי זה שטויות) שאם הוא יוצא החוצה, הוא יותר נקשר לבית והופך אותו לטריטוריה שלו, ואז עוד שלושה חודשים הוא שוב צריך לעבור, שגם ככה זה קשה בשבילו, אז אם הוא יהיה פחות קשור, נראה לי יותר טוב. יש נקודה נוספת מאוד חשובה- אבא שלי מאכיל חתולי רחוב. יש איזה חמישה חתולים שגרים בכניסה לבית שלו ופעמיים ביום הוא מאכיל אותם. החתול שלי למד במושב מה זה להלחם על הטריטוריה שלו ונראה לי שאם הוא יצא החוצה, אין להם סיכוי והם כולם יעלמו, והוא סך הכל אורח זמני. מצד שלישי אני תוהה כמה סבל אני אגרום לו ששלושה חודשים הוא ישב בבית (אבא שלי גם לא מת על הקונספט של חתול בתוך הבית אז הוא יבלה גם הרבה זמן בחדר שלי).
ושאלה אחרונה- המעבר הבא הוא נסיעה ארוכה כמעט פי שלוש (שעה- שעה וחצי). האם כדאי לשקול איזה טשטוש בשבילו? האם זה מסובך או סתם כדור שקונים בחנות חיות?

כל תובנה, עצה או הצעה תתקבל בברכה.

המון תודה
אני לא חושב שקשר לטריטוריה תלוי בזה שהוא יוצא החוצה
04/07/15 13:29
8צפיות
גם בכלל לא בטוח שהוא לא זה שיחטוף מחתולי רחוב שחיים אצל אבא שלך.
השאלה היא האם בירושלים תגורי בדירה? אם כן כדאי שהחתול שלך יתרגל לחיים בתוך הבית ולכן לא כדאי לתת לו לצאת.

בקשר לנסיעה עצמה. יש כל מיני שכשירים בשוק שאמורים להקל על המצב. טישטוש לא מומלץ באופן כללי אבל תמיד אפשר להתיעץ עם וטרינר, בכל מקרה את הכדור רוכשים מוטרינר.
תודה
04/07/15 14:16
4צפיות
אני אברר עם הוטרינר לגבי הכדור.
בירושלים אני הולכת לגור בדירה עם גינה עורפית ואני מתכוונת לאפשר לו לצאת מחוץ לגינה. בקיצור, הוא הולך לחיות אותם חיים כמו במושב.
אני די בטוחה שגם אם הוא יחטוף, הוא עדיין יצליח להעלים את החתולים. במושב היה לי אותו סיפור- בהתחלה היו נכנסים חתולים ואוכלים את האוכל שלו (ממש שקלתי לשים דלת חתולים עם מגנט ושטויות) ולאט לאט (אחרי לא מעט פעמים שהוא חזר פצוע ומוכה) הוא העיף את כולם..
כרגע אני נוטה להשאיר אותו בבית, בינתיים הוא לא נראה מאוד מוטרד מהעניין ולא שש לצאת החוצה
גם לי יש חתול עם חרדת נסיעה קשה
04/07/15 16:29
5צפיות
אצלי למרבה המזל הוא לא יוצא החוצה והווטרינר נמצא קרוב, אז אני לוקחת אותו ברגל עם תרמיל נשיאה על הגב מיוחד לחיות.
נסיעה עם החתול שלי גם היא סיוט נורא כי הוא נכנס להיסטריה מחרבן ומקיא וכשהוא מפסיק ליילל, אז אני נכנסת לפניקה כי אולי הוא מת...חס וחלילה.
אבל אם מכסים את הכלוב בבד כהה, זה עוזר קצת. לדעתי אסור לתת לחתול לצאת לחצר, יותר מדי סכנות ואני איבדתי כך שני חתולים.
יכול להיות שבמשך הזמן, אם הנסיעות הן תכופות, החתול יתרגל. אני לא יודעת. מה שכן- אסור באיסור חמור לדבר עם החתול כשהוא מילל וחרד. לא להרגיע, לא להגיד מילות נחמה ולא ללטף. אם תעשה כך אז אתה מנציח את הבעיה. אסור לחתול לקבל פרס על חרדת שווא! חתול אינו ילד ואי אפשר לנהוג בו כמו שהיינו נוהגים בילד. ילד צריך להרגיע, חתול לא. הוא יירגע מעצמו בשניה שתכבה את מנוע המכונית.

לגבי כדור הרגעה - גם אני חשבתי על כך, אבל יש סכנה של התחממות יתר. חתול מנומנם אינו יכול לווסת היטב את טמפ' גופו. אם המזגן במכונית לא עובד או יהיה פקק בדרך והדרך מתארכת, החתול עלול להיות בסכנה של התחממות. אבל בעניין זה, כדאי להתייעץ עם הווטרינר.
חתול צעיר קצת מניאק מציק ומטריד מינית את האחרות
03/07/15 22:51
29צפיות
שלום,

לפני קצת יותר מחצי שנה הוספנו למשפחה גור שהיה אז בן כחודש-חודשיים. שמו אריה.
המצב בבית מתוח ממילא כי הכלבים מאיימים על החתולות והן מתבודדות וכל אחת בחדר אחר (בימים טובים יותר לפני כמה שנים היינו בלי כלבים ועם חתולות נוספות ודווקא שררה הרמוניה לתקופה ארוכה ואפילו היו חברויות אמיצות).

בכל אופן, אריה מהמם אבל הוא קרציה לא נורמלית. הוא כל הזמן היה מנסה לתקוף מינית את החתולות, בעיקר אחת מהן ששונאת אותו וסובלת ממנו נורא. חשבנו שאחרי הסירוס זה ידעך וסירסנו אותו ברגע שהיה אפשר אבל זה לא פסק. מלא פעמים אני שומעת אותם בחצר והוא פשוט רודף אחריה ולא עוזב אותה.
איך אפשר לגרום לחתול אנס לשנות את דרכיו הנלוזות? הוא עוד צעיר, אני משוכנעת שאפשר להשפיע עליו בדרך כזו או אחרת!

אשרה.

למרות איך שזה נראה
04/07/15 07:31
24צפיות
לא מדובר בהטרדה מינית (ביחוד לא אחרי סירוס), אלא בשילוב בין השתוללות במשחק עם מידה של קביעת מעמד. המשחק הוא סוג של ציד-דמה, שבו קופצים על טרף ותופסים אותו בעורף. ההקשר המיני הוא לא בדיוק כפי שהנראה לך, במיוחד כי החתול מסורס וכי היית רואה שלא משנה לו אם האחרים זכרים או נקבות, לו היו אצלך זכרים נוספים. אצלנו בבית, נוניו הציק מאוד לאי.טי. וגם לכלב אמיליו, אבל פפינה החתולה וקסם הכלבה שתיהן ידעו להעמיד אותו במקום ולהן הוא לא מציק (בדרך כלל)...

מדובר בהתנהגות רגילה לחלוטין בגור שובב מאוד, וראיתי זאת כבר. בגורים היותר שובבים לוקח הרבה יותר זמן להתנהגויות האלה לפחות עם הגיל יחסית לגורים אחרים. זה עובר עם הזמן, בהדרגה  מה שיותר מדאיג אצלכם זה העניין של הכלבים מאיימים על החתולות, זה לא אמור להתקיים אחרי שההתרגשות הראשונית דועכת, ומשמעות הדבר שייתכן שאתם צריכים יעוץ מקצועי כדי שהסיפור הזה ייגמר וכדי שהחתולים יוכלו לצאת מהחדר בבטחה. זה מאוד ירגיע את האווירה בבית. אגב, אצלנו אמיליו הכלב סופג את מירב ההשתוללות של נוניו, שקופץ עליו, נושך אותו ומציק לו בלי הכרה. יש להודות שהסובלנות של אמיליו שפשוט לא מגיב להצקות ולא אכפת לו יותר מדי מהחזבאללה הכבר-לא-קטן (5.3 ק"ג) מאוד הועילה לכל האחרים בבית. כאמור הבנים בבית ספגו, הבנות דווקא ידעו איך להרחיק את המחבל ...
עדותו של חזבאללונר
הודעה זו מכילה תמונות
04/07/15 08:09
31צפיות
נוניו מתעלק לאמיליו על הפרצוף...
תודה רבה על התגובה (והתמונה מקסימה)
04/07/15 08:59
17צפיות
השאלה היא האם יש מה לעשות עם העבריין הקטן הזה בלי "לחכות שזה יעבור", כי בינתיים אחת החתולות ממש סובלת.

לגבי המצב עם הכלבים - רוב הזמן הם מסוגלים להיות בחדר עם החתולות כשהחתולות לא זזות מהר (לא כל החתולות מוכנות להיות איתם באותו החדר בכל מקרה), אבל בשניה שהם רואים אחת זזה מהר, או לחילופין אם הם פוגשים את החתולות במרפסת, הם מיד רודפים אחריה. היו פה כבר כמה תקריות קרובות לאסון. הכלבים נמצאים באילוף אבל בעיקר בגלל בעיות אחרות שלצערי הן אפילו יותר דחופות (לאחד מהם יש בעיות נפשיות שמובילות לכל מיני התנהגויות פסיכוטיות). אם יש לך רעיון או המלצה ל"ייעוץ מקצועי" בנושא הזה ספציפית, אשמח לשמוע.

אשרה.
גור עם אישונים מוגדלים + שאלה על מבצעי עיקור
03/07/15 18:42
31צפיות
שלום, יש לי 2 שאלות, אולי מישהו כאן יוכל לעזור. את השאלה הראשונה פירסמתי גם בפורום רפואת חיות מחמד. תודה מראש לכל העונים!
1. מה יכולה להיות הסיבה שהאישונים אצל גור חתולים (בן חודשיים בערך) מוגדלים באופן קבוע, גם כשיש אור?
האם זה אומר שהוא מתעוור? פגיעה מוחית? 
מדובר בחתול רחוב שנמצא רוב היום עם אמא שלו בחצר של בית פרטי ושמנו לב לזה רק היום.
2. האם ידוע לכם על מבצעי עיקור גדולים בזמן הקרוב באיזור יהוד-שוהם-אלעד? אם לא- מישהו יכול להמליץ על וטרינר פרטי טוב שעושה הנחות לעיקור/סירוס חתולי רחוב באיזור זה?
תודה ושבת שלום!

חתולים שלומדים וחתולים שלא+הטבע לא מתעסק באושר
הודעה זו מכילה תמונות
30/06/15 09:31
131צפיות
נושא ראשון
בהודעה הקודמת עלה דיון בעניין מקומם של התחולים
מאת: Yukita
"הטבע לא מתעסק באושר - תכלית הטבע רק שיהיה דור נוסף. לאושר אין שום חלק בעניין.
חתולי רחוב רבים מאוד חיים חיי סבל, וממוצע החיים שלהם הוא בסביבות השנתיים מינוס. אלה מהם שמקבלים איזשהו טיפול, ובעיקר סירוס ועיקור, חיים יותר, ועדיין:

לעומת זאת:

הווטרינרית של החתולים שלי
מאת: אופירA
28/06/15 01:46
טוענת בצדק, שבהכניסנו את החתולים לבית סגור, גזלנו להם את החירות המתאימה לטבעם, ובתמורה הענקנו להם מזון טוב ובריאות.
אני מסכימה איתה, לחתול הגור טוב יותר להתביית בחצר. עדיף לו חצי בית וחצי רחוב. 
רוב הבריות בעולם יעדיפו חיים קצרים שמתאימים וטבעיים להם, מאשר אריכות ימים בכלוב אפילו ענק ומשופע כל טוב.(בשרשור שבקישור)

נושא שני וגם קשור לראשון
ארבעת הגורים המוכרים - מהמקווה מבית שני
"פרק אחרון בעלילה - הגורים מהמקווה והחתולה "
תלויים רק בי - מה שמקבלים ממני אוכלים - לא מגיעים לצפרדעים ולפחים
אמא שלהם - החליטה שהחיים קלים - ולא מלמדת אותם לקפוץ לצפרדעים.

לעומת זאת התמקמו בסביבה עוד 3 גורים - גורה אחת כבר אתם מכירים
נמצאים בסביבת האמא שלהם - מלמדת אותם לקפוץ לצפרדעים
ראו בצילום - בקפיצה האחרונה הגורה הצליחה להגיע לראש הצפרדע.

נראה לי שהגורים הלבנים שלומדים - יחיו  חיים יותר טובים
מארבעת הגורים  שחילצתי - בלי מורה שתלמדם להסתדר בחיים.

מה אתם מציעים לעשות?
להמשיך להאכיל אותם עד שיגדלו
להפסיק כבר כעת לתת להם אוכל שילמדו לחפש
להשאיר את האוכל ליד הצפרדע - שידעו לאן להגיע
לחפש חתולה מורה אומנה - שתלמד אותם לגיע לראש הצפרדע
 לחפש להם בכל זאת בתים מאמצים

חציצפו: גילו מקווה מימי בית שני מתחת לבלטות
הודעה זו מכילה תמונות
01/07/15 16:28
59צפיות
ברור למה סיפור המקווה שלהלן קשור להודעה למעלה.....(שכעת מככבת בפורום טיולים)
הרי מקור ארבעת הגורים הכוכבים - גם מתוך מקווה מיבי בית שני

צפו: גילו מקווה מימי בית שני מתחת לבלטות
בני זוג מעין כרם בירושלים רצו לשדרג את הסלון,
ונדהמו לגלות שמתחתיו ממתין מקווה עתיק מלפני אלפיים שנה
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4674825,00.html
המקווה התגלה לפני כמה שנים -
המשפחה הסתירה את התגלית -
ועל זה הם מקבלים תעודת הוקרה - רק בישראל
המקווה נחשף במהלך שיפוצים בבית בעין כרם לפני מספר שנים, אך בני המשפחה חששו לדווח על הממצא. ארכיאולוג מחוז ירושלים: הממצא מחזק את הסברה כי בימי בית שני היה באזור יישוב יהודי
""בבריכה שלפנים, בצד המערבי,
(במרחק של) שתי אמות (תמצא) אבנים שחורות,
זהו הפתח (למטמון שם) צרורים
שלוש מאות ככרי זהב ועשרה כלים-כפורים"
שלושה דברים קרו ב - 1952
בשנת 1952 נסלל כביש חדש לכפר הערבי עין כרם, שניטש והפך לשכונה יהודית לאחר מלחמת העצמאות. הטרקטורים הרסו כמה חנויות עתיקות שהפריעו לתוואי הדרך, וכאשר פגעו בקירותיה של אחת מהן, התעופפו לכל עבר מאות מטבעות זהב. הסתבר שהקירות העבים שימשו את בעליו הקודמים של הבית להטמנת רכוש, דבר שהפך את עין כרם ל"אֶלְדוֹרָדוֹ הירושלמית": תושבי עין כרם החלו להקיש על הקירות, אך לא ידוע על כל אוצר נוסף שנתגלה מאז.
מגילת הנחושת נמצאה במארס 1952 בפתחו של כוך במערה מס' 3 כשהיא גלולה וירוקה
ועל הדבר השלישי יותר מאוחר
בעקבות אוצר העבר
http://www.tapuz.co.il/forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=683&MessageId=156123753#curMsg_view_156123753
בשביל ירושלים- להגיע ל"תמול שלשום" מתחת למטריות ,בקרוב, כדי לגלות
https://www.facebook.com/wapy.land
ללחוץ כדי לדעת
ש.ח. ירושלים

03/07/15 09:18
17צפיות
בדיקה הודעות מהנייד החדש שלי
אני מחפש רופא טוב לאלרגולוגיה באזור המרכז
03/07/15 01:39
23צפיות
משהו שהיה אצלו ויודע שהוא לא יגיד להעיף את החתול מבלי לבדוק את כל האופציות
טריקו, גורה מהממת בת חודשיים מחפשת בית חם
הודעה זו מכילה תמונות
02/07/15 17:10
57צפיות
היא אצלי באומנה כבר שלושה שבועות, עצמאית מהיום הראשון (אוכלת מזון יבש ועושה צרכים בארגז).
נקייה מפרעושים, קיבלה תילוע וחיסון ראשון.
היא חמודה בטירוף, חברותית, מתה על ליטופים, מצחיקה מאוד מאוד!
גורה מושלמת שאי אפשר שלא להתאהב בה....
נמצאת בבאר שבע אבל אם מישהו מהמרכז מעוניין נחשוב על פתרון.
אפשר לפנות אליי בהודעה פרטית
לינק לסירטון שלה משחקת (גם למי שאין פייסבוק יכול לצפות) :
עזרה לגבי החתול והגור
הודעה זו מכילה תמונות
02/07/15 00:12
116צפיות
אתמול מצאתי גור חתולים ליד הבית הוא  בכה כבר כמה ימים ואמא שלו בכלל לא הייתה בסביבה .
לקחתי אותה עכשיו הביתה ויש לו מלא פרעושים , רציתי לדעת בן כמה הוא נראה לכם לפי התמונה?  

בנוסף לכך יש לי חתול בן שנתיים שאני חולה עליו והוא כרגע לא מקבל את הגורון הקטן וכל הזמן עושה קולות מפחידים ומתנשף.
בנתיים שמתי את נמו(הגור) בשירותים ובבוקר מכניסה אותו לחדר השני רחוק מהחתול שלי.
רציתי לשאול אתכם איך אפשר להרגיל אותם אחד לשני , בנתיים עד שאני אמצא לו משפחה או שאצליח לשכנע את אימא להשאיר אותו.
הוא בן חודש וחצי בערך
02/07/15 07:49
66צפיות
(אם תראי לנו את החלק האחורי {מתחת לזנב} נוכל לדעת אם הוא הוא או היא  )

כדאי לרחוץ אותו בכיור תחת זרם מים חמימים עם קצת שמפו עדין. חלק מהפרעושים ירדו מיד עם המים ואת האחרים קל לתפוס ולזרוק לביוב (הם משחקים את עצמם מתים מתחת למים ולא בורחים). בסוף תקבלי גם גור נקי וריחני יותר  
רק להזהר שלא יכנסו מים לאוזניים וסבון לעיניים...
אחרי שמייבשים טוב טוב במגבת והפרווה מתיבשת לגמרי אפשר לשים קצת תרסיס פרונטליין שיהרוג את מה שנשאר מהפרעושים

לגבי החתול הבוגר, זה עניין של זמן. אם הוא מסתפק בנהמות זה סימן טוב - תני לו כמה ימים להתרגל לריח של החבר החדש ובסוף הוא יקבל אותו. עד אז, לא להשאיר אותם יחד בלי השגחה

כל הכבוד על הנכונות לעזור לגור יתום - זה לא מובן מעליו  
המלצה לוטרינר מומחה עור ואלרגיה
01/07/15 09:51
47צפיות
בוקר טוב לכולם, אפשר לקבל המלצה לוטרינר מומחה עור ואלרגיה באיזור חיפה/הצפון?
ד"ר ליאורה וולדמן.
02/07/15 01:08
25צפיות
מומחית לבעיות עור, למדה באנגליה כמדומני. 
לוזון החתול מחפש בית!
הודעה זו מכילה תמונות
01/07/15 23:32
82צפיות
לוזון חתול בייתי בן 4 שהוצא לרחוב בגלל ששרט את תינוק המשפחה.
הבעלים עדיין מחפשים לו בית, אז אם אתם מכירים מישהו שמעוניין זאת הזדמנות נפלאה!

כף רגל נפוחה
הודעה זו מכילה תמונות
01/07/15 17:27
88צפיות
היי שלום

התנפחה לחתולה שלי כף רגל שמאל האחורית והיא מדי פעם נושכת אותה ומלקקת בפנים. לפעמים היא קצת צולעת כשהיא הולכת אבל רוב הזמן היא רגילה לגמרי, רצה וקופצת. היא בת 5 ושונאת להיכנס למנשא וללכת לוטרינרים. יש משהו שאפשר לנסות לפני שמכריחים אותה לראות וטרינר?

(תמונה מצורפת)

תודה.
כף רגל נפוחה
01/07/15 23:01
63צפיות
ראשית, יתכן שעדיף ל עלות את הפוסט שלך בפורום רפואת חיות מחמד, שם מייעצים וטרינרים:

שנית, מנסיון שלי עם כלב, שהיתה לו נפיחות בכף הרגל, יש אפשרות שמדובר בסוג של זיהום כתוצאה מסיבה מוגדרת שכן עשויה לחייב איבחון וטרינר. במקרה של הכלב אמיליו, נכנס קוץ יחסית עמוק וגרם לזיהום שהצדיק טיפול תרופתי פלוס שטיפות מקומיות, על פי הוראות הוטרינר.

נכון שחתולים לא מתלהבים מהטיול לרופא, אבל למרות חוסר הנעימות, עדיף לקבל איבחון וטיפול מתאימים, במקום להצטער לאחר מכן.
º
תודה, כתבתי גם בפורום רפואת חיות מחמד
04/07/15 11:58
1צפיות
צריך עצה
29/06/15 15:31
99צפיות
מהפוסט הקודם שפרסמתי פה על גור החתולים שמצאתי.

נכון להרגע גור החתולים נמצא בבעלותי אני מספק לו מזון ,אך הבעיה המרכזית היא שהוא עושה את הצרכים שלו על הרצפה.
ניסיתי לתחום לו בעזרת גדר את תחום האמבטיה אבל הוא מוצא דרכים לצאת מהגדר וגם פוצע את עצמו תוך כדי נסיון ,פעם אחת נחתך מהגדר 
ופעם שניה חתך את השפה ושבר שן. הוא פשוט יעשה הכול כדי לצאת מתחום האמבטיה . האפשרו שהוא יעשה את הצרכים שלו על הרצפה לא מקובלת!!

כרגע אני הכנסתי אותו לתוך קרטון עם חורים לאוויר אני לא יכול להמשיך ככה שהוא עושה צרכים על הרצפה ולכן יש לי כמה אפשרויות
1.למסור אותו ל SOS חיות ואולי שם ימצאו לו בית או שיהרגו אותו ( אני לא רוצה שיהרגו אותו)
2.להמשיך לגדל אותו אצלי אבל בתוך כלוב נשיאה ומדי פעם להוציא אותו ולתת לו להסתובב. במקביל אני יפרסם מודעה שלו ואולי יאמצו אותו ואם לא נמצא לו מאמץ אז כשהוא יגיע לגיל בוגר אני ישחרר אותו לרחוב.

איזה אופציה עדיפה ?
אף אחת מהן
29/06/15 16:15
83צפיות
קודם כל, אי אפשר בשום אופן לגדל חתול באופן קבוע בתוך כלוב נשיאה. זו פשוט התעללות, אין מה לעשות. המקסימום שתוכל לעשות שלא ייחשב להתעללות זה לסגור בחדר אחד - כי דרך הדלת הוא לא יוכל לצאת וגם לא לפצוע את עצמו.

נסה משהו לפני שאתה מוסר לעמותה: חינוך לעשייה בארגז צרכים. לפני שתנסה, בדוק אצל הוטרינר שאין שום בעיה פיזיולוגית, כי גם אם הכל נראה אחלה והחתול אוכל וכו' וכו', לעתים דברים כאלה מצביעים על בעיה רפואית. אם זו בעיה רפואית, תוכל לעשות שמיניות באוויר אבל העניין לא ייפתר לפני שיינתן טיפול רפואי. מכאן ההמלצה להתחיל בבדיקה וטרינרית.

באשר לחינוך לצרכים, צריך להביא בחשבון כמה דברים:

1. מתחילים בהדרגה. לא שמים ישר ארגז ענק עם חול ודפנות גבוהות, אלא שמים קודם משהו נמוך מאוד, כמו מכסה של קופסת נעליים, עם חול. רק אחרי הצלחה של כמה ימים ברצף בכלי הנמוך, עוברים לכלי מעט גבוה יותר (תבנית אפייה חד פעמית מאלומיניום היא יופי של ארגז זמני לגורים צעירים) ואז שוב מחכים לרצף הצלחות ולראיות שהגור נכנס ויוצא בקלות, ואז עוברים לארגז אמיתי. בכל שלב ושלב, מעבירים חול "ישן" מהכלי הקודם לכלי החדש.

2. בפעם הבאה שהגור עושה על הרצפה, אל תזרוק את הצרכים. אסוף אותם (עם נייר טואלט או עם כפפות חד פעמיות או עם שקית ניילון, מה שמתאים לך) והנח אותם בארגז החול המיועד (כאמור, כדאי להתחיל מכלי ארגז חול נמוך וקל לגישה). את אזור עשיית הצרכים על הרצפה אל תנקה עם אקונומיקה, אלא אם חומץ מהול במים או עם אבקת כביסה ביו מהולה במים. אומרים שבאקונומיקה יש מרכיב שהאף של החתול מריח ומזהה כמסמן מקום לעשיית צרכים.

3. בדוק את האפשרות שהמקום בו בחרת לשים ארגז חול אולי מרתיע את החתול. אולי זה במיקום שיש בו רעש, פינה לא נעימה לו באיזה אופן, ולכן אם הצעדים ללימוד עשיית צרכים בכלל לא מועילים, צריך לנסות למקם את הארגז במקום אחר. כן, לפעמים אנו אומרים "אבל זה המקום היחיד שמתאים בבית!" אבל אף אחד - גם לא אנחנו - לא עושה צרכים במקום שמרתיע אותו, ולכן יש לשנות מיקום אם אין ברירה. באופן אידיאלי, אם החתול תמיד חוזר לאותה נקודה על הרצפה לעשיית צרכיו, שים שם את הארגז הזמני כפי שהומלץ בסעיף (1) לעיל אחרי ניקוי הרצפה כפי שתואר בסעיף (2) לעיל, לא משנה אם המיקום נוח לך או לא: אם הגור יחזור לשם והפעם יעשה בארגז כי הוא עומד באותה נקודה, הרי שאין לו שום בעיה עם הארגז והבעיה היא אכן במיקום. תן לו לעשות שם כמה ימים ברצף כדי לייצר קשר חזק לעשייה בארגז, ואז הזז את הארגז בהדרגה למיקום מתאים לך יותר - כנראה לא המיקום המקורי בו בחרת, כי שם לא היו הצלחות בכלל.

כמובן שאתה יכול לחפש בית אחר לגור, אבל אם אתה מוכן לכך ויש לך קצת סבלנות, יתכן מאוד שתצליח בלימוד לעשיית צרכים בארגז. צריך פשוט קצת נכונות לנסות.

האופציה של עשיית צרכים על הרצפה בחדר לא אפשרית
29/06/15 16:27
68צפיות
ננסה לאלף אותו אבל אם האופציה הזאת לא תעבוד אז אני יאלץ למסור אותו.
אני נגעל לאסוף קקי ולא מוכן שיהיה לי צרכים של חתול בחדר.

אישית אני חושב שהאופציה של כלוב עדיפה על SOS שם הם גם נמצאים בכלובים וגם יכולים להרוג אותו
אצלי המקסימום שהוא ישאר בכלוב זה חודשיים ואז אני ישחרר אותו לרחוב ויהיה לו סיכוי יותר גבוה לחיות.

כמובן שאם אני ימצא לו בית חם אני ימסור אותו.

למסור אותו או להשאיר אותו אצלי ?
מאחר שאני לא מכירה אישית את עמותת SOS
30/06/15 10:05
57צפיות
אני בכלל גרה באזור אחר ומכירה את העמותות המקומיות שלנו, אני לא יודעת אם SOS ממיתים או לא. לא כל העמותות ממיתות. מי שכן ממיתה בערך 80% מהחיות המגיעות אליה היא עמותת צב"ח-ת"א, לפי מה שהבנתי.

מה שכן, גם בעמותה שאינה ממיתה השאלה היא מה הסיכויים של הגור הזה. הוא יהיה אחד מיני רבים שמחפשים בית. היתרון בזה שאתה אישית תפרסם אותו כשהוא אצלך, הוא הגדלת סיכויי החשיפה שלו למאמצים.

באשר למה שאתה מרגיש שביכלתך או שאין ביכלתך לעשות, זה תלוי בך. חתול באופן רגיל אינו עושה צרכים על הרצפה, ולכן זה בדרך כלל מעיד על סוג של מצוקה (של החתול). משהו מפריע, משהו מאיים, משהו לא בסדר. אם ביכלתך לחסום לזמן מה את עניין ההיגעלות מהצרכים על הרצפה ולהתחיל להסתכל ברצינות מה יכולה להיות הבעיה שגורמת לגור לעשות משהו שאינו טבעי כל כך לחתולים, יתכן שהבעיה תיפתר.

אבל, ויש אבל -

להחזיק אותו חודשיים או כמה שאתה חושב להחזיק אותו בתוך כלוב קטן (כלוב מנשא) - זו ממש לא אופציה הומנית. אינך מסוגל לעמוד בזה? אתה יכול לבדוק עמותות, פשוט הבא בחשבון את כל המינוסים והפלוסים בסיפור.
ללמד גור לעשות את צרכיו בחול הרבה יותר קל ממה שנראה
01/07/15 22:55
41צפיות
בטבעו הפנימי הוא בנוי לכך, ולכן הוא רק צריך לזהות את החול וללמוד שכאן חופרים בשביל צרכים. 
כשאתה לוקח אותו ושם אותו על החול, תחזיק בו ותחפור עם הידיים שלו בחול. חזרה קצרה על הפעולות האלה שוב ושוב, ויירד לו האסימון.
אני הייתי צריכה ללמד כך גורים בני חודש וחצי פעם אחת בלבד, ומאז הם חיפשו רק להגיע לחול. חשוב שהוא יהיה בתחילה במקום קבוע. אחרי שהחתול יתביית בבית אפשר לשנות את המקום לפי הצורך, אבל לא כל רגע, פעם ב-.
אני לימדתי גורה ללכת לקופסת החצץ וזה לקח כמה ימים
03/07/15 12:23
16צפיות
שים אותו בקופסת החצץ כל שעה שעתיים, במיוחד אם הוא אכל לפני זמן קצר או אם שורט את הרצפה כמו שהם עושים בחצץ. תחפור בחצץ עם היד שלו בעדינות.

גם הגורה שלי עשתה את זה, ופשוט עשיתי את מה שכתבתי למעלה, ואחרי מספר ימים היא הלכה לבד לקופסת החצץ ומאז לא היו שום בעיות.
מעבר דירה
הודעה זו מכילה תמונות
01/07/15 09:02
107צפיות
אהלן, 
אני אשמח לעצה ממי שמנוסה בדבר לגבי זמן התאקלמות של חתולה בבית חדש. 
ההורים שלי עברו דירה השבוע ואתמול באתי להעביר בעצמי את פושקין החתולה כדי לוודא שהכל נעשה כראוי וכמה שפחות טראומטי. חייבת לציין שההכנסה לכלוב והנסיעה עצמה היו החלק הכי נורא בכל העניין, אבל ככה זה תמיד עם חתולתי החרדתית (יש לי צלקות שיעידו). בבית החדש הכנו לה חדר מאורגן ומסודר עם כל מה שקראתי שצריך למעבר ואני אישית באתי להיות איתה כמה ימים כדי לארח לה חברה בחדר. בכמה שעות הראשונות היא אמנם החבאה מתחת למיטה ורק זחלה להציץ החוצה מדי פעם ועוד נראתה חשדנית ומפוחדת, אבל יותר מאוחר נכנסתי לחדר ופתאום היא כבר שכבה לה על המיטה באדונות וחיכתה לפינוקים כאילו הכל כרגיל. החדר קטן אבל מאז כבר הספיקה לחקור את כולו, אכלה, שתתה, ועשתה צרכים כמו שצריך. במצב רוח רגיל לגמרי, פינוקית קצת מתמיד אבל לא יודעת אם זה קשור או שסתם כי לא ראתה אותי שבועיים 
בקיצור היא לא נראית בטראומה, ומדובר פה על חתולה שגם בימים רגילים לחלוטין בעלת הפרעות חרדה שמגיעות עד כדי ללכת מכות עם עצמה, ופה היא סבבה, אולי פיח אקראי לכיוון הזנב פה ושם אבל אפילו לא ניסתה לנשוך אותו. יותר מזה, היא סקרנית כבר לראות מה קורה מחוץ לחדר, מנסה להתגנב החוצה מהדלת, העירה אותי בלילה שהיא רוצה לצאת. ואתמול כשהגיעה בכלל לא הזיז לה אם פתחו את הדלת, היא רק רצתה להסתתר. לכן אני לא חושבת שמדובר על ניסיון בריחה  (גם בגלל מצב הרוח שלה) 

אני יודעת שאומרים שכשעוברים צריך לתת לחתול קודם שבוע בערך רק בחדר אחר לפני שנותנים לו לחקור את שאר הבית, ואז עוד כמה שבועות לפני שמאפשרים לצאת גם לחצר (בית פרטי, אזור שקט ממש, חתולה שרגילה להיות גם בפנים וגם בחוץ. לא לדאוג). השאלה שלי היא עד כמה צריך להצמד להנחיות האלה וכמה מקום לפרשנות יש בהתאם להתנהגות של החתולה. אם היא מתנהגת כמו שתיארתי ונראית שהיא בסדר, צריך באמת להחזיק אותה בחדר אחד במשך שבוע?

לבט נוסף שיש לי בנושא, הוא שאני לא נמצאת פה רוב הזמן והייתי שמחה להיות איתה ברגעים החשובים של יציאה מהחדר, ואחכ גם לחצר. בהמשך לשאר הבעיות שיש לה, היא גם משתינה בבית הקטנה. בכל המקומות הכי לא מתאימים ומעצבנים (כולל ישירות על אבא שלי, בפעם אחת זכורה היטב). ועכשיו כשהיא פה לבד עם ההורים ואני לא פה לנקות בעצמי ולהרגיע את הרוחות, זה קצת בעייתי, ואני מפחדת שכשזה יקרה פשוט יפתחו לה ויתנו לה לצאת בלי השגחה מתאימה. אז אני מעדיפה שתתרגל לבית כמה שיותר מהר כדי שאוכל לאחר מכן להרגיל אותה גם לצאת כמה שיותר מהר, ואז ימנעו קצת בעיות. אבל כמובן שלא אעשה כלום מהר מדי בצורה שיכולה להזיק לה.

רציתי לכתוב בקצרה ויצא שחפרתי. אשמח לשמוע מכם המנוסים בהעברות מה אתם חושבים בנושא ומה הייתם ממליצים לעשות.
תודה רבה מראש!
נטע ופושקין
ברור שזה פתוח לפרשנות
01/07/15 12:38
61צפיות
ההנחיה הבסיסית מחמירה מאוד, במטרה למנוע מצב שהחתול ילחץ ויברח מהבית
העברתי את השלושה שלי לפני חודש וממש לא היה צורך לסגור אותם בשום חדר, בטח לא לשבוע.
מה שכן, לגבי הוצאה החוצה כן כדאי לקחת את הזמן. וגם כשמתחילים להוציא לעשות את זה בהשגחה ובהדרגתיות. הגירויים והסכנות בחוץ ברמה אחרת לגמרי מבתוך הבית (וכמובן גם הסיכון לבריחה/הליכה לאיבוד)
º
01/07/15 13:41
5צפיות
לימוד חתול לא לצאת משטח מסויים
30/06/15 19:53
60צפיות
היי :)
יש לי שאלה והאמת שגם חבר שלי, במצב דומה ושונה שואל את אותה השאלה אז אני אסביר את המצב שלי ושלו ואז אשאל את השאלה:
1. המצב שלי:
אני גר בבית פרטי, עם חצר גדולה (סה"כ 300 מ"ר + שטח הבית). יש לי שני חתולים בני 3 חודשים, זכר שמו בישראל חצי) ונקבה (שמה בישראל פיצית). יש להם משחקים אבל הם משחקים יותר אחד עם השנייה מאשר עם המשחקים.
2. המצב של החבר:
לחבר שלי יש דירה עם מרפסת, שמעוניין להביא חתול על מנת להבריח יונים, וכמובן שהוא אחראי כדי לגדל חיות (לא ינטוש אותם ויגדל אותם באחריות).
השאלה:
איך מלמדים את החתול לא לצאת משטח מסויים? במקרה שלי- מהחצר, במקרה של החבר- מהמרפסת.
אצלי חצי לא יוצא מהחצר בשום מצב, אבל פיצית יוצאת בעיקר כשאני יוצא, או כשבא לה (שזה יותר נדיר, אבל קורה כמה פעמים בשבוע).
איך אני מלמד את פיצית לא לצאת, ואיך אני מוודא שחתול שחבר שלי יביא לא יצא מהמרפסת?
את המרפסת אפשר לרשת
30/06/15 21:32
50צפיות
בכל מיני צורות. צריך רשת עמידה מספיק וכמה שיותר צפופה אבל שלא תחסום אוויר.

אצלך קצת יותר קשה ליישם.
אוקיי, ועדיין...
30/06/15 21:42
44צפיות
איך אפשר אצלי בכל זאת ללמד אותה לא לברוח?
האופציה שלי היא או "לכלוא" אותה בתחום של כ 70 מ"ר (הבית) או "לכלוא" אותה בשטח של מעל 350 מ"ר....
אני מעדיף שטח כמה שיותר גדול.... האם זה אפשרי?
אם היא לא מהקופצים
30/06/15 21:48
55צפיות
אפשר גדר אלכסונית לכיוון פנים החצר. זה אמור למנוע ממנה לעבור החוצה.
º
אני אנסה, תודה!
01/07/15 06:27
10צפיות
דחוף - 2 גורים במצוקה בנתניה
30/06/15 18:29
49צפיות
שלום, חתולה המליטה גורים לפני כשבוע, האם שוכבת ליד הגורים, כנראה חולה, ואינה מאכילה אותם. גור אחד מת ונותרו שני גורים שנראים בריאים ומייללים ללא הפסקה. אנא עזרה ממי שיכול.
נסו להתקשר
30/06/15 18:58
40צפיות
למרפאה הניידת המוזכרת בהודעה הזו:

זה עולה כסף, אבל נראה שהם מתחשבים בחתולי רחוב. אולי יוכלו לטפל באם כך שתוכל להאכיל את הגורים. יתכן שיהיה צורך בינתיים גם להאכיל את הגורים בתחליף חלב- אם תאמרו לאנשי המרפאה, אולי יוכלו להביא ולתת לכם עם הוראות. זאת בהנחה שהם יכולים להגיע לנתניה, זה לא וודאי אבל שאלו אותם.

במקרה הזה כדאי לנסות לעזור לאם, כי כך היא תוכל להמשיך לטפל בגורים.

סליחה קישור להודעה הנכונה עם פרטי המרפאה
30/06/15 19:21
30צפיות
גורה יפייפיה מחפשת בית חם!
הודעה זו מכילה תמונות
30/06/15 18:59
98צפיות
היי כולם, קוראים לי לולה. נולדתי ברחוב עם אח נוסף, היינו מאד קשורים ואמא טפלה בנו.. שהייתי בת 3 שבועות אמא שלי מתה ואח שלי נעלם.. נשארתי לבד. אספו אותי לחצר של בית עד שאמצא בית אמיתי. אמנם בסדר לי פה בינתיים, אבל בלילה אני ישנה בכלוב כדי שלא אברח ואדרס, ואני מאד חוששת שלא אמצא בית ואגדל.. בכלוב בודד לי ונהיה לי צפוף בקרוב לא אוכל לישון כאן יותר.. הרבה חתולים נדרסו פה אז זה מאד מסוכן. בתמונות פה התחמקתי בסוד הביתה כדי להראות כמה אני מתאימה לגור בבית אמיתי, אבל אל תגלו לאמא ואבא:) אני מאד רוצה בית משלי שלא אצטרך ליילל ולהתחנן להכנס אליו.. אני מאד אוהבת משחקים ותשומת לב, אני אוהבת כלבים וחתולים. עברתי מקלחת, פרעוש ותלוע וגם הוטרינר אמר שאני בריאה. אני רגילה לעשות צרכים בארגז ואוכלת מזון יבש. בקיצור כל מה שחסר לי הוא בית חם ומישהו שיאהב אותי! לפרטים לפנות בפרטי או לטלפון 0545244084 סיון
ארכיון הודעות
Flix
ב.ד גרייבר שירותי תיירות

ב.ד גרייבר כפרי נופש,

טיולים מאורגנים,סקי ועוד... לפרטים נוספים>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה