לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

ברוכים הבאים לפורום חתולים!

הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע להתנהגות או בריאות החתול, להשמיע את דעתכם בנושא חתולים, להתייעץ או להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, ובשום מקרה לא להשתמש במילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאת תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא אמור להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר שלך ולהביא את החיה לבדיקה.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

-העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
 נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום
 הכנסו לאירועי הפורום (בצד שמאלי של הדף) ע"מ להתעדכן על אירועים חשובים שקשורים לנושא הפורום ולפורום עצמו
המשך...
הודעה חדשה

השארת חתול לבד בבית בשל נסיעה לירח דבש- התייעצות
29/03/15 21:28
72צפיות
שלום לכולם,
בתחילת דצמבר אימצנו חתולת רחוב מקסימה שהיום עונה לשם- מיצי. כיום בת 7 חודשים.
היא איתנו בבית ולא יוצאת כלל החוצה (פעמיים הוצאנו אותה לסיבוב בדשא של הבניין...), מחוסנת ומעוקרת.
אנחנו עתידים להתחתן ורוצים לתכנן ירח דבש לתקופה של בערך חודש. 
השאלה היא איך טיול כזה ארוך מסתדר עם זה שיש חתולה בבית...
היא מאד יקרה לליבנו ואנחנו לא מוכנים להזיק לה ואף מוכנים לצאת לטיול של מס' ימים ולא לתקופה כה ארוכה במידה ולפרק זמן של חודש יהיו השלכות.
ממה שאתם יודעים ומנסיונכם- מה אתם הייתם עושים? למה חשוב לשים לב? האם כדאי להוציאה לפנסיון? להשאיר בבית לבד ויגיעו אליה לפחות פעמיים ביום?
מודים לכם מקרב לב,
שני ויונתן.
חתולים ונסיעה
30/03/15 07:41
57צפיות
מזל טוב לרגל נישואיכם! אין שום מניעה לחגוג ולצאת לירח דבש ראוי לשמו

כמי שבעצמה משמשת שמר-חתול למשופמים שבעליהם נסעו, וכבעלת חתולים בעצמי, אוכל לומר: הרוב המוחלט של החתולים יעדיפו להשאר בבית, בסביבה המוכרת להם, עם מישהו שבא לבקר פעם או פעמיים ביום, מאשר להיות בפנסיון.

פנסיון זו אפשרות טובה, אם הוא טוב ומקצועי, אבל לרוב החתולים כניסה למקום חדש כרוכה ברמה כזו של לחץ, שלוקח שבוע עד שלושה שבועות (מאוד משתנה עם גיל ואופי) להירגע. כלומר, לנסיעות בסגנון חודש, זה לא כל כך נעים להם.

בעקרון, צריך לדאוג שמי שבא לבקר, יידע איפה כל הדברים הקשורים למיצי (אוכל, מים, ארגז חול, פינוקים) - וגם איפה כלוב הנשיאה, ומי הוטרינר שלכם, למקרה שקורה משהו וצריך התערבות רפואית דחופה.  אתם עצמכם צריכים לוודא שאין פתחי יציאה שדרכם מיצי יכולה להיעלם או ליפול (מרפסת?). אם תשאירו פינןקים וצעצועים, המטפל המבקר יוכל להשתדל לשחק איתה ולתת לה לפעמים משהו טעים כחלק מיצירת אמון. אני שולחת תמונה בוואטסאפ או במייל, ויתכן שגם מי שיבקר אצלכם יוכל לשלוח לכם תמונות שתדעו שהכל בסדר

מעבר לזה, מדובר בדברים רגילים: שהמבקר יידע את מי להקפיץ אם משהו בדירה לא בסדר (חשמל, מים, חשד לפריצה), דברים כאלה.  בקיצור, מתכוננים לרע בתקווה שיהיה רק טוב
סעו לירח דבש ותהנו כמה שאפשר יותר ללא דאגות!
31/03/15 18:40
6צפיות
מזל טוב לכם ! אל תשנו שום תוכנית בגלל החתולה! אני מגדלת חתול כבר שלושים שנה ולא שיניתי כלום באורח החיים בגלל חתול! אם היה מדובר בהורים או בילדים, אולי הייתי מבינה, אבל חתול? חתול מסתדר הרבה יותר טוב מאיתנו, הוא מותאם למצבים קשים בהרבה מאשר להיות קצת לבד.
אישית אני חושבת שיש שני פתרונות טובים, אתם תבחרו את מה שאפשר מבחינתכם.  אומרים שהכי טוב להביא מישהו שיכנס הביתה , יאכיל את החתול ויפנה את האשפה. אם יש לכם מישהו אמין זה מצויין. החיסרון- מה תעשה הקט סיטר, אם החתולה תברח או תחלה. או היא בעצמה לא תוכל הגיע בגלל אילוצים שלה?  לכן צריך לסכם פרטים, ולשלם גם בעין יפה.
אם אין קטסיטר, אז פנסיון זה בסדר גמור. שם החתול מוגן ואין דבר כזה שלא מטפלים בגלל אילוצים. החתול אינו בורח ואם הוא חולה הם לוקחים לווטרינר. כשלא היה לי קט סיטר, אני השתמשתי שנים בשרותיו של פנסיון שהוא הכי קרוב למקום מגורי ונסעתי לחול בלב שקט! אני כאן ממש חושבת על עצמי. החתול בוודאי שהיה מעדיף להיות בבית, והוא ממש ממש סובל בנסיעות. אבל הוא מתגבר ולא קורה לו שום דבר. אני נוסעת רגועה. הם לוקחתים ומביאים ושלום על ישראל. בעבר הפקדתי בידיהם חתול קשיש שהיה צריך לקבל תרופות . אז לא הייתי מוכנה שבן השכנים החמוד (לא ילד ובעל גישה לבעלי חיים), שהיה קט סיטר שלו כמה וכמה פעמים, יתעסק עם חתול זקן וחולה. זו עבודה למקצוענים.

סעו לשלום ואנא אל תשנו תוכניות. החתולה תהיה מאה אחוז בכל מקום שהיא תהיה! אם אתם דאגנים כמוני, הייתי נוטה יותר לפנסיון. אפילו פנסיון בינוני, יסיר דאגה מלבכם!  העיקר שתבלו בנעימים ותחזרו בשלום!
מישהו מכיר שטיח גירוד שאפשר לגזור ולהדביק על משקוף?
31/03/15 11:42
19צפיות
החתול שלי הרס כבר משקוף אחד, גירד בהתמדה את העץ כמעט עד לקיר, וכבר השלמתי עם העובדה שאאלץ להחליף אותו... הבעיה היא שהוא מתחיל לגרד גם את שאר המשקופים בבית וזה כבר ענין יקר בטירוף.. . מתקני-צעצועי-משטחי-קופסאות הגירוד הרגילים ממש לא מעניינים אותו, ניסינו הכל... בבתים קודמים היו דלתות עם טפט כך שהוא התמקד בספות... מילא ספות אבל משקופים? חשבתי ששטיח בדיוק במקום שהוא רגיל לגרד ישכנע אותו להתמקד במשקוף ההרוס... מה דעתכם?
כדאי לגשת לחנות בדים מהגדולות
31/03/15 12:22
17צפיות
שם יש בדים מכל הסוגים - כולל מה שמיועד לשמש שטיח מקיר לקיר. אולי זה מה שאת מחפשת.

האפשרות האחרת היא לעשות משהו אחר לגמרי - להזמין "עץ חתולים" מהסוג המושקע והגדול. אצלנו, זה משך את כל החתולים שלנו להתמקד בעיקר במשטחים השונים שהיו למתקן להציע.יש לציין שהחתולים שלי מעולם לא התעניינו בכל משטחי הגירוד הקטנים והניידים שיש בחנויות לציוד בע"ח, רק מתקן גדול ויציב לחלוטין עניין אותם. המתקן מצופה באמת בבד שטיחים כזה, פלוס ליפוף בחבל סיזל סביב העמודים האנכיים. המדפים (ואצלנו, גם ה"מאורה" בתחתית המתקן) הופכים את המקום למאוד אטרקטיבי לחתולים.
האם לחתול שלך יש מתקן גירוד ייעודי?
31/03/15 12:46
13צפיות
בהיעדר מתקן או מתקני גירוד, החתול יחפש אלטרנטיבות כגון ספות או במקרה שלך משקופים.
שימי לב שגירוד (השחזת ציפורניים) הינו צורך בסיסי אצל חתול.

בגזרת מתקני הגירוד הזולים, ישנם 3 סוגים: אופקיים, אנכיים ואלכסוניים.
יש להתאים את הסוג להעדפתו האישית של החתול.

בגזרה היקרה, ישנם "עצים" כמו שיוקיטיה תיארה.
חתולה מיוחמת
30/03/15 22:44
51צפיות
שלום קוראים לי נועם ואני בסביבות גיל 11 אני פונה אליכם בגלל חשש לחתולה שלי היא מתחרמנת וכמעט ולא אוכלת עצוב לי לראות אותה חיפשתי באינטרנט מידע ומצאתי את הבלוג בתקווה שיעזור לי אני לא יודעת כמה זמן זה ימשך היא רק בת 9 חודשים והווטרינר אמר שאסור לסרס אותה בגיל הזה היא נרגעת רק כשהיא ישנה אבל זה לא בהכרח הרבה זמן אשמח אם מישהו יוכל להביא עצות

בתודה גדולה נועם
שלום נועם. אני מניח שלא הבנתם נכון את הוטרינר שלכם
30/03/15 23:29
36צפיות
הוא כניראה התכוון שאסור לעקר את החתולה בזמן הייחום. שזה גם לא לגמרי נכון, אפשר לעקר רק שהניתוח קצת יותר מסובך ומסוכן. לכן יש וטרינרים שמעדיפים לחכות עד סוף הייחום. אין שום בעיה לעקר חתולה בגיל 9 חודשים, עדיף היה לעקר אותה עוד לפני הייחום הראשון אבל עדיין לא מאוחר מדי. למעשה בשום גיל לא מאוחר מדי. דברו שוב עם הוטרינר שלכם וקבלו ממנו הנחיות מתי אפשר להביא את החתולה לעיקור. אם יתברר שאני טעיתי והבנתם את הוטרינר שלכם בצורה נכונה ומסיבה כל שהיא הוא לא מוכן לעקר את החתולה אז חזרי לפה ונוכל להמליץ לך על וטרינר אחר.
הי נועם
31/03/15 09:29
31צפיות
כל הכבוד שאת דואגת לחתולה שלך ובודקת בעצמך מה אפשר לעשות!

לא כולם עושים את זה, אפילו לא מבוגרים. את מגלה מידה מאוד יפה של אחריות ואהבה במה שאת עושה למען חתולתך.

אם את רוצה, אפשר לקרוא קצת בעברית מה וטרינרים אומרים על עיקור וסירוס (עיקור - זה לחתולות, סירוס - לחתולים). הנה כאן:

וגם

נכון שהאתר הזה, "חיי כלב", מדבר בעיקר על כלבים, אבל בנושא הזה של עיקור או סירוס מה שאומרים נכון גם לחתולים. אני מקווה שזה קצת עוזר לקרוא מה כמה וטרינרים אמרו. בדרך כלל, כשמדובר בחתולה וצריך עיקור, קובעים תור אצל הוטרינר כשהחתולה בסביבות גיל 4 חודשים. אם החתולה שלך בת 9 חודשים, היא כבר הרבה אחרי הגיל המקובל לעיקור, אבל זה בסדר - צריך פשוט לקבוע לה תור ברגע שהיא תצא מהייחום. בינתיים, כדאי מאוד להקפיד שלא תצליח לצאת מהבית.

חוץ מזה, אנחנו אוהבים לראות חתולים...נשמח לראות תמונות של החתולה שלך!
צ'ופ משוגע! אבל חמוווווווד
30/03/15 20:38
51צפיות
הוא מתנהג כאילו הוא לא מסורס -נושך,  מבקש לצאת ועושה לי קונצרטים על החתולה המפורסמת של השכן ( שנראה שהאוזן שלה מסומנת ולכן מעוקרת ).
הוא גם פיתח תסמינים של pica לגבי 2 דברים ( מוזר כי pica בדרך כלל זה כלפי הכל ) אבל את זה אני מייחסת לטראומה של הניתוח. חבל, כי היה לי קרטון מושלם בשבילו בתור משחק.

ביום רביעי מוציאים את התפרים אז אני מקווה שישתפר...
ולחלק הטוב - השכנים של ההורים שלי הורידו את אחד העצים בגינה והחלק שקוצץ הולך להפוך לעץ חתולים למופת. 
ומאחר ולמרות הנשיכות כשצ'ופ מחליט להתפנק אז הוא לא נושך, ברור לי שאלה לא נשיכות של תקיפה אלא של רצון לשחק, מקווה שהעץ יעשה את העבודה ויספק לו תעסוקה. ואם זה לא יספיק מתכננת להוציא אותו מידי פעם לטיולים בחוץ עם רתמה כדי לספק לו גם קצת חוץ מבוקר.
וכן....גם המחשבה לצרף לו חברה עוברת בראש.
בדרך כלל תוצאות התנהגותיות של סירוס
30/03/15 22:27
35צפיות
רואים לבטח רק אחרי מספר שבועות - מיד אחרי הניתוח רמת ההורמונים בגוף עדיין אותו דבר, לוקח זמן לפני שמה שצריך יורד ומתייצב...

אם זהמנלם אותך, נוניו פה משלק את הנונג'ה ויצירתי מאוד לגבי דרכי התפרעות שונות. גם הוא עבר סירוס רק לאחרונה...
אותי זה מנחם, את הידיים והרגליים קצת פחות
30/03/15 22:35
21צפיות
הבאסה זה הקונצרטים. אני עוד איכשהו נרדמת בסוף, מקווה שזה לא עושה חור בראש לשכנים.

יש לו מתקני גירוד ואני משחקת איתו אבל העץ שאמא שלי מצאה פשוט מושלם לעץ חתולים (גובה מטר חמישים על 70 ס"מ רוחב בחלק העליון). אז גם יהיה לו עץ טבעי לגרד עליו, גם נוסיף חבלים, משחקים ומתקני רביצה. מבטיחה לשתף בתוצאה הסופית שבטח תהיה אחרי פסח.
מזון נטול חמץ
27/03/15 14:01
71צפיות
שלום לכולם
לקראת פסח רציתי כהרגלי לקנות עבור החתולה מזון נטול חמץ. שתי שאלות יש לי:
1)עד כמה שידוע לי, יש רק ל"לה קט".
שמעתי שהמזון של "לה קט" אינו בריא. האם זה נכון? או אגדה? או משהו באמצע?
2) בחנויות מסוימות נטען שיש גם פריסקיז נטול חמץ. מבחינתי (או מבחינת החתולה, עניין של השקפה:) )זה מצוין שכן זה המזון הרגיל שלה. אבל על האריזה יש מדבקה של "פרו פלאן" כשאני מצביע על כך אומרים לי שפרו פלאן ופריסקיז זו אותה החברה.
האם זה נכון? או שמנסים לעשות פה קומבינה על חשבון ציבור שומרי המסורת?
תודה רבה לעונים!
תשובה
27/03/15 14:32
57צפיות
ראה שרשור קודם בנושא כאן.

לה קט ופריסקיז נחשבים למזונות נחותים. ניתן לטעון שמדובר בתקופה קצרה (כשבוע) ולכן זה פחות משמעותי, מצד שני מכיוון שהם מזונות נחותים, הם מפוצצים בחומרי טעם וריח כדי לגרום לחתולים בכלל להתקרב אליהם, ולכן עלול להיות קשה להחזיר אותם למזון הרגיל האיכותי יותר.

פרו פלאן ופריסקיז הם מזונות שונים, שמיוצרים ע"י אותה חברה (פורינה).

ניתן ואף מומלץ לעבור למזון איכותי נטול דגנים, כגון Orijen או GO.
תודה על ההפניה
27/03/15 15:03
37צפיות
בעקרון פריסקיז זה האוכל הרגיל שלה.
אני אבדוק לגבי המזון שהצעת , אבל העובדה שהוא נטול דגנים לא הופכת אותו בהכרח לנטול חמץ :)

אתה אומר שפריסקיז ולה קט שווים ברמתם? כי אני העברתי אותה מלה קט בגלל השמועות על כך שהוא מזיק.
פריסקיז גירסת Surfin' & Turfin וגירסת דגים לא מכילים חמץ
27/03/15 15:45
41צפיות
אם פריסקיז זה המזון הקבוע של החתולה שלך אז אין טעם לרוץ ולהחליף מזון דווקא עכשיו לקראת פסח. אבל אני ממליץ לך לחשוב על לשפר את התזונה שלה.
לגבי לה קט הייתי אומר שהוא אפילו קצת יותר טוב אבל בעיקרון שניהם לא משהו.
מעניין , דווקא עברתי לפריסקיז בהמלצת החנות
27/03/15 16:06
45צפיות
אבל כמובן שיתכן והיו לכך שיקולים מסחריים ולא טובת החיה. :)
אפילו זה לא
30/03/15 13:20
25צפיות
הרבה מוכרים בחנויות פשוט לא מכירים את סוגי המזונות (מלבד מה שנכנס להם לחנות) ולרובם אין מושג מה הופך מזון כזה או אחר לאיכותי יותר. לדוגמא, לא מעט מוכרים איתם דיברתי חשבו שאם כתוב "סופר פרימיום" זה מבטיח איכות...
השנה פעם ראשונה ש
31/03/15 11:35
16צפיות
ראיתי פנסי פיסט ללא חמץ בייצור מיוחד! אני לא יודעת איך ולמה אבל הספק הרגיל שלי נשבה לי שהמדבקה זה לא סתם והוא הזמין במיוחד מגשים כאלה. מכיוון שעד עכשיו המפונקים שלי אכלו בפסח טונה במים, זה שיפור רציני.
בנוגע ליבש, לה קט הוא היחיד שיש לו השגחה שהוא יייצור מיוחד ללא חמץ, למיטב ידיעתי. אבל יש מזונות (יקרים ואיכותים) שהם ללא דגן בכלל ולכן זה עניין של למי את מוכנה להאמין. אני קניתי ארת'בורן קטן ליתר ביטחון כי הלקט עוד לא הגיע לחנות. 
איפה יש תחנות האכלה לחתולים
28/03/15 20:38
81צפיות
שלום, ידוע לי על חתולה שעומדת להיות מוצאת מהבית. ביקשתי מהדיירים לחכות יומיים ושאעביר אותה למקום שמאכילים בו. איפה יש כזה באיזור כפר סבא הוד השרון רעננה? אשמח לכמה המלצות.
חתול בית לא יכול לעבור סתם כך לפינת האכלה
28/03/15 21:13
63צפיות
מעבר לסיכוי גבוה שהחתולים שם יראו בו פולש ויתקפו אותו, אם מעולם לא חי בחוץ הוא פשוט לא יסתדר. אפילו בפינת האכלה יש לחתולים כאלה קשיים לא מעטים. אם יתמזל מזלכם, תמצאו מקוום בו יודעים איך לבצע איקלום כדי שהסיכויים לקליטה יגדלו, אבל הרבה יותר נכון למצוא משפחת אומנה, או אם אין ברירה, עמותה. חתול בית לא צריך לצאת לרחוב.
º
המלצות להפיל אותה על מאכילים אחרים?
29/03/15 11:30
17צפיות
כפי שאני מבינה, יש כאן איזה נסיון לתגובת חירום
29/03/15 12:21
49צפיות
שאנשים אחרים רוצים להשליך חתולת החוצה. במצב הזה, עדיף כבר עמותה כמו גירגורים ולא פינת האכלה - וכמובן הכי טוב משפחה אומנת שתתן מרווח נשימה למצוא בית. אבל קשה למצוא דבר כזה בלי פרטים, בלי תמונה.

אלזה1975, אם עדיין יש לך אפשרות, הצעד הוא לפנות לעמותות וגם לפרסם (עם תמונה ואיזהם פרטים, מה שכתבת פשוט לא מספיק) בפייסבוק ובכל הפורומים האפשריים.
º
חתול עם נשירת פרווה עד לכדי קרחות. מה עושים ?
26/03/15 17:26
40צפיות
לוקחים לוטרינר
26/03/15 18:13
37צפיות

אולי צריך משחה מוטרינר
28/03/15 20:47
23צפיות
לפעמים צריך למרוח משחה, שווטרינר יראה
חול יורוקיטי או קיטי ליטר
28/03/15 20:31
32צפיות
האם יש הבדל בין חול יורוקיטי מתגבש, עם האריזה הכחולה, לחול קיטי ליטר המתגבש?
עד כה קניתי קיטי ליטר והיינו מרוצים, והמוכר אמר לי ששינו אריזה.. רק לא ברור לי למה השם השתנה ליורוקיטי.... אשמח לשמוע אם באמת מדובר באותו המוצר או שמדובר בחול זול יותר ושעלי להתעקש על הקיטיליטר?
אני מחפש חנות זולה לרכוש בה מצרכים עבור החתול.
28/03/15 14:02
47צפיות
אני נמצא באזור חיפה. אין לי בעיה להגיע פיזית לחנות אבל אם יש אפשרות למשלוחים אז מצויין. בינתיים רכשתי בחנות בשם לב לחיות אבל אין לי בסיס השוואתי לאיך היא מבחינת המחיר.
שני חתולים מושלמים למסירה
הודעה זו מכילה תמונות
27/03/15 14:51
154צפיות
שעירי וחלקי,שני זכרים אחים בני 9 חודשים, מסורסים ומחוסנים, מחפשים בית אוהב ואחראי, יימסרו אך ורק ביחד.

הם אצלי מגיל שלושה שבועות, לשניהם יש אופי מקסים, עדינים נורא, מעולם לא נשכו או שרטו אותי.
שניהם מרעיפים עליי טונות של אהבה, מלקקים אותי, מתים על ליטופים ומיזמוזים, אוהבים שמרימים אותם על הידיים.

בין שניהם יש סיפור אהבה גדול, מסתדרים מעולה, כל היום מתלקקים, משחקים וישנים ביחד.
הם מושלמים ומי שיקח אותם יהנה מאוד.
אני מבאר שבע אבל על הנסיעה אפשר להתגבר.
אפשר לפנות במייל או בהודעה פרטית
limbo166@gmail.com

º
מותר לשאול למה נמסרים המתוקים ?
27/03/15 18:34
42צפיות
כי זה מה שאני עושה
27/03/15 19:07
135צפיות
אני אוסף גורים מהרחוב, משקם בבית ומוצא להם בתים.
מצאתי בתים ל 15 חתולים בשנה האחרונה, רובם גורים שלא היו שורדים.
גם אלה (היו במקור 4 אחים, לשניים מצאתי בתים) נזרקו בגיל 3 שבועות בקרטון על יד פח.
אני תחנת מעבר, לא בית קבע.
º
אתה בנאדם מקסים...כיף לדעת שיש אנשים כמותך
27/03/15 20:11
36צפיות
º
תודה רבה
27/03/15 20:29
30צפיות
חול קריסטל מעצבן
25/03/15 07:27
121צפיות
השתמשתי בחול מתגבש רוב חיי החתולה. ואז המוכר בחנות חיות הציע לי לעבור לחול קריסטלים. אני לא מצליח להבין איך אוספים בחול הזה?! הפיפי לא מתגבש אז פשוט מסריח כל הזמן כי הוא נשאר כי לא ניתן לסנן אותו. מבחינת הקקי- לא מתגבש אז אוספים אותו עם כמה קרוסטלים שהולכים לאיבוד ביחד איתו. אז מה הקטע? שמישהו יסביר לי בבקשה אודה לכם מאד
המוכר הטעה אותך
25/03/15 08:30
102צפיות
כמו שהבחנת בעצמך, זה בכלל לא חול.
זה לא טבעי לחתול, ולא מומלץ לשימוש מבחינות רבות.
תחזור לחול מתגבש איכותי. אם אתה צריך המלצות, נשמח לתת לך.
אני אשמח להמלצות. עוברת סוגים. היה לי אחד מריח, מכה רצינית
25/03/15 21:43
69צפיות
כי החתולה מריחה כל הזמן כמו חומר ניקוי לא עים. עכשיו יש לנו משהו שנקרא קטליטר, וזה לא רע אבל אשמח לרעיונות נוספים. תודה. 
המלצות
26/03/15 02:01
85צפיות
החול המועדף עלי הוא Ever Clean בצבע אדום (Multiple Cat) או ורוד (Extra Strength).
לא מצאתי שום חול אחר שמשתווה לו.

פה בפורום ממליצים גם על Canada Litter אני חושב.
º
אני עכשיו עם הקנדה והוא מעולה
26/03/15 08:27
30צפיות
º
גם אני עם הקנדה
26/03/15 09:51
26צפיות
לא טבעי
27/03/15 09:38
37צפיות
מסכים מאוד!
בחול קריסטלי לא אוספים שתן.
26/03/15 06:16
76צפיות
הקריסטלים אמורים לספוג את השתן ולהחליף צבע כאשר נגמרת יכולת הספיגה שלהם. אז זורקים הכל לפח וממלאים בחול חדש. את הצואה מסלקים כרגיל.
הרבה חתולים לא אוהבים את החול בגלל המרקם הגס שמכאיב להם ברגלים.
לגבי הריח, אין לי ניסיון בנושא אך יתכן והחול אינו מספיק איכותי או שסיים את יכולת ספיגה.
החתול שלי שונא קריסטלי - הוא עושה פיפי מחוץ לארגז
26/03/15 22:06
47צפיות
אם אני שמה לו קריסטלי.
והחתול של הוריי כ"כ שונא קריסטלי שהוא מתאפק וגורם לעצמו  דלקת בדרכי השתן.

כרגע אנחנו עם CAT REX בצבע לוונדר - מעולה, יותר טוב אפילו מEVER CLEAN שגם היה ממש טוב.

אני משתמשת - ב- cat rex
26/03/15 11:49
74צפיות
2 קרטונים של 10 קג' כ"א במחיר של 120 ש"ח.
מתגבש מעולה. הבעייה היחידה שזה מעלה אבק כאשר אני שופכת את החול לארגז.
אכן מתגבש מדהים ובמחיר טוב, אבל מתמודד פחות טוב עם הריח
26/03/15 13:57
61צפיות
לפחות הסוג הלא מבושם שלהם.
בעניין הזה דעתי כשל ארמורגם - אין כמו האוור קלין האדום. חבל שהוא חסר כרגע...

אני לא נתקלתי בבעייה עם ריח
26/03/15 14:02
65צפיות
יש לי 3 חתולים עם 2 ארגזים - אני מנקה אותם כל יום, פעמיים ביום.
פעמיים ביום
27/03/15 09:39
41צפיות
?? האם את מחליפה קריסטלים פעמיים ביום??
º
לא משתמשת בקריסטלים. אך ורק חול מתגבש!
29/03/15 07:53
12צפיות
נכון לעכשיו, פרינצסה אחת מפונקת עד מאוד
הודעה זו מכילה תמונות
29/03/15 12:47
38צפיות
(בתמונה מפנטזת על היונים שמטיילות על חבלי הכביסה, כשהן מסתובבות על הגריל :)     )
מנקה פעם ביום, ובמקרה של number 2 - הריח מורגש כבר אחרי השימוש הראשון בארגז הנקי...
כנראה שגם חול זה עניין אינדיבידואלי.
יחד עם זאת, בגלל ההתגבשות המעולה של ה cat rex, אני מוסיפה אותו ל ever clean - מה שיוצר, לפחות לדעתי, "סופר חול" !

בעיה בקריסטל
27/03/15 09:38
52צפיות
קריסטל [גבישים] אמורים לספוג ולהתאחד עם ההפרשות. כנראה שצריך לחזור לחול מתגבש
º
תודה רבה.חזרתי לאוורקלין כחול
27/03/15 18:04
20צפיות
אני בדיוק לפני קניית חול חדש [נגמר המיכל]
28/03/15 19:29
28צפיות
בדרך כלל השתמשתי בפרקטיקט.
אז מה זה קנדה?
אברקלין?
הם יותר טובים [סופגים, מתגבשים וכו']???

תודה מראש
קנדה ואברקלין
28/03/15 21:24
29צפיות
הם שניהם חולות מתגבשים, דומים למדי במראה ובאיכות (לדעתי). אברקלין בדרך כלל יותר יקר, קנדה זול יותר אבל בא בשק גדול ולא במיכלים. אני אישית מעדיפה חול מתגבש, כי אפשר לאסוף ממנו את ה'עוגיות' של השתן והצואה ונשאר חול די נקי לשימוש החתול.

אצלנו בבית כבר זמן רב על קנדה ליטר, ומרוצים
תודה יוקיטה
28/03/15 23:16
21צפיות
לא מכירה את קנדה.............. זה השם???
גם פרקטיקט מתגבש. ובעוונותי, אין לי כוח להרים / להתעסק עם שק כבד. אני מוכרחה משהו יותר קל. דהיינו יותר קל מ- 14 ק'ג.
קנדה - זה השם???

תודה,
ח.
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
26/03/15 11:36
5צפיות
|*|האם אתם בעלי עסק קטן או בינוני וצריכים הכוונה בכל הנוגע להתנהלות הפיננסית מול הבנק? האם אתם מכירים את קרנות הסיוע שעומדות לרשות העסק שלכם?
פורום מימון עסקים בהנהלה חדשה ואתם מוזמנים להיכנס לפורום ולהתייעץ:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|*|יש לכם שאלות לגבי החזרי מיסים? אתם מעוניינים לקבל יותר מידע בנוגע למס רכישה?
היכנסו עכשיו לפורום דיני מיסים וקבלו את כל התשובות לשאלותיכם:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|*|את סובלת מצניחת רחם? יש לך שאלות לגבי חיזוק שרירי רצפת האגן?
היכנסי עכשיו לפורום רצפת האגן והעלי את שאלותיך בנושא:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
מה עושים עם קנאת חתולים
23/03/15 21:10
114צפיות
יש לנו חתולה בת 15, בריאה, חזקה, חכמה ובעיקר טריטוריאלית.
בסופה של נובמבר האחרון הבן שלי מצא גור חתולים פצוע ברחוב והביא אותו הביתה, בהנחה שתוך כמה ימים הוא יתאושש ויחזור לרחוב.
לפתרון בעיות הבריאות שלו  נדרשו לבסוף חודשיים וכעת אין אפשרות להחזיר אותו לרחוב, וגם לא למסור אותו כי הבן שלי התאהב בו.
הבעיה- החתולה תוקפת את הגור בכל הזדמנות ואפילו פוצעת  אותו למרות שפיזית הוא כבר בגודל שלה. בכדי להגן עליו אנחנו נאלצים לסגור אותו בחדר רוב היום ולשחרר רק כשהיא ישנה.  הוא חתלתול נמרץ וסקרן וממש לא אוהב להיות סגור ולמרות שמשחקים איתו הרבה הוא בוכה כשהוא סגור.
יש למישהו רעיון מה ניתן לעשות בכדי להפחית את התקפי הזעם של חתולתנו (שמופנים גם כלפינו)?
לא חושבת שכדאי לסגור אותו
25/03/15 20:18
60צפיות
תני להם להסתדר ולהתרגל למצב לבד, את יוצרת עבורו הגנה מלאכותית, הוא צריך ללמוד להגן על עצמו, את לא יכולה לשמור עליו לנצח, את צריכה לתת להם להתמודד לבד, בסופו של דבר וגם אם זה ייקח קצת זמן היא תתרגל לנוכחות שלו , הזמן יעשה את שלו, אולי כדאי להתייעץ עם מומחה/ית להתנהגות חתולים ולקבל הדרכה איך לעשות נכון את המפגש ביניהם אבל להפריד ביניהם זה משהו שלא נכון לעשות.

בהצלחה!
בגלל שזה נמשך כבר הרבה זמן גם לדעתי כדאי לפנות לבעל מקמוע
25/03/15 22:26
47צפיות
בתחום התנהגות חתולים כמו מרתה אסטרקין, אורלי זכאי, איילה נאור וכו'.
מה עושים עם קנאת חתולים
28/03/15 16:18
25צפיות
תודה עבור התשובות.
יש למישהו המלצות על מומחה להתנהגות חתולים באזור חיפה?
מומחית
28/03/15 21:17
24צפיות
נדמה לי שבאזור שלכם איילה נאור היא מומחית התנהגות מתאימה.
אמא רוצה להפטר מהחתול האלים-מה לעשות?
25/03/15 14:40
141צפיות
יש לי חתולה, שמה פרג והיא מאוד!!!!!! אלימה. אימצתי אותה כשהייתה בת שבוע, היא נמצאה לבדה בחוף ים כשכל רגליה מלאות זפת קשה. מצבה היום הרבה יותר טוב והיא בריאה- אבל היא גדלה להיות חתולה מאוד אלימה.
נאלצנו להפוך אותה לחתולת חוץ- היא מבלה את זמנה בחצר מחוץ לבית כי אי אפשר לשהות איתה באותו החדר בלי להתמלא בשריטות ונשיכות.
אם מנסים ללטף אותה היא תופסת את היד, נושכת בחוזקה ולא משחררת. אם הולכים לידה יחפים היא נועצת את הציפורניים ברגליים.

לאחרונה היא נשכה את השכנה ואמא רוצה להפטר ממנה. מה עושים אם החתולה?
אני די בטוחה שאף אחד לא ירצה לאמץ חתולה כזו. יש מקום בשביל חתולים כאלה? איך אוכל ״להפטר״ ממנה בצורה הכי הומנית?
תשובה
25/03/15 14:56
116צפיות
לא רשמת בת כמה החתולה. אם היא עדיין גורה, ייתכן שההתנהגות תתמתן עם הגיל.
יחד עם זאת, חתול לא אמור להיות תוקפן. תוקפנות בד"כ נגרמת מחרדה. לכן אני משוכנע שהמצב דווקא החמיר ברגע שהוצאתם אותה החוצה, תקני אותי אם אני טועה.

בכל מקרה, אענה תשובה כללית שתמיד נכונה.

אף אחד לא אמור לפחד משהייה עם חתול, ובטח שלא אמור לחשוש לבריאותו הפיזית. אכן מדובר בבעיה, שלא היתה צריכה להגיע למימדים כאלה. היה צריך לטפל בה הרבה קודם, כדי למנוע התדרדרות והתקבעות של ההתנהגות הבעייתית. עכשיו כבר הרבה יותר קשר לטפל, אם כי לא בלתי אפשרי!

כיצד מטפלים? פשוט מאוד, מביאים יועץ או יועצת חתולים אליכם הביתה, שייתרשמו מהחתולה, מהסביבה וכמובן מכם, וילמדו אתכם כיצד לנהוג כדי להפחית ולמנוע את מקרי התקיפות. בלי קשר, תוכלי לצפות בסדרה המעולה My Cat from Hell כדי לראות שניתן לטפל גם במקרים קשים. אני מציע לך למצוא פרק שמתמודד עם בעיה דומה לשלך, ולצפות בו יחד עם אמך. שוב, זה לא תחליף לאיש מקצוע שיבוא אליכם הביתה, אלא כדי להראות לך ולאמך שהכל אפשרי.

הדרך "ההומנית" היא לטפל בבעיה, ולא לזרוק אותה על מישהו אחר.

לצערי כשאנשים מגיעים למצב של פרסום הודעה בפורום, הם כבר מקובעים על מסירה, ואין טעם לנסות לשכנע אותם אחרת...
שלום שלום. שאלות אוכל ועיקור
23/03/15 21:21
77צפיות
לגבי אוכל- ה GO ממש לא עובד טוב וגם הבוגרת וגם הקטנה מעדיפות על פניו את שאריות הרויאל קנין וממש מחרימות את הראשון. הבעיה שהרויאל קנין הוא לא לגורים ויש לי גורה בת 5 חודשים שאוכלת את האוכל של הגדולה, כך שחייב להיות אותו האוכל. רעיון של משהו שגם טעים טעים? 
ב. מתי לעקר? הגברת תיכף בת חמישה חודשים. האם הגיע הזמן? ואם לא, מתי? 
Earth born הוליסטיק מתאים לבוגרים וגורים
24/03/15 21:41
47צפיות
זה מזון ברמה טובה.

לגבי העיקור, בהקדם האפשרי. אני ריחמתי על מיני מאוס שלי שהייתה מאוד חולה בגיל חודשיים-שלושה ולא מיהרתי לעקר אותה ואז היא התייחמה. היא הספיקה להתייחם שלוש פעמים עד שהצלחנו למצוא זמן שהיא לא הייתה מיוחמת והווטרינר יכל לערוך את הניתוח (שלא ייפול על ששי או שבת).
ואוו, מלחיץ (העיקור) מאד.
24/03/15 22:36
39צפיות
לגבי האוכל- תודה , נראה לי שאקנה כזה. האם הוא טעים להם?
כן, נכון, מלחיץ.
25/03/15 09:03
28צפיות
היה להם טעים במשך חודשים. כרגע הם אוכלים מזון אחר מכיוון שלמיני מאוס היו כל מיני בעיות בטן (כנראה מזיהומים שהביאה איתה מהזבל, משם היא באה...) וגם עלייה רבה במשקל ולכן הם מקבלים מזון דיאטטי.

בכל מקרה רוב החנויות מאפשרות להחזיר שקי מזון גם אחרי פתיחה, ולקבל זיכוי או זיכוי חלקי, כך ששווה לנסות. בדקי עם החנות שלך מה מדיניות ההחזרות.
גם אני עיקרתי את החתולה שלי בגיל 5 חודשים. הוטרינרית אמרה לי
הודעה זו מכילה תמונות
25/03/15 09:03
114צפיות
לאחר העיקור שהיא הייתה ממש בתחילת ייחום אז תפסנו את זה בזמן.
החתולה צריכה להיות בצום 8 שעות. לקחתי אותה לוטרינרית ותוך כ- 3 שעות קיבלתי טלפון לבוא לאסוף אותה. היא הייתה מאוד ישנונית מההרדמה (ניצלתי את ההזדמנות לגזור לה ציפורניים). כשהגענו הבייתה היא רק רצתה לישון. סירבה לאכול ולשתות והוטרינרית אמרה לי שזה לגמרי נורמלי. למחרת בבוקר כבר חזרה לעצמה.
עשו לה תפרים באורך מינימלי של כ- 2 סמ' (מצרפת תמונה לאחר העיקור) והוטרינרית הבטיחה לי שמיסטי תוכל ללבוש ביקיני בלי שיראו את התפרים.
אגב, התפרים נעשו באופן בולט כך שאם חלילה היא תברח החוצה וילכדו אותה לצורך עיקור, יהיה מספיק לחוש את הבטן כדי לגלות שהיא כבר מעוקרת ולא יפתחו לה שוב את הבטן.
מיסטי
קודם כל היא מתוקה
25/03/15 09:10
53צפיות
אני חייבת לומר שהוטרינרית שלכם נשמעת לי מוזרה מאוד. אפילו בעמותת צב"ח-ירושלים, ששם זה לא פרטי אלא מרפאת עמותה, לא משחררים תוך 3 שעות מההבאה לניתוח עיקור. אצל הוטרינר הפרטי שלי - בטח שלא. בשני המקומות אומרים שעל בעל החיים להשאר מינימום של 5 שעות לאחר הניתוח כדי לוודא שהוא יצא בשלום מההרדמה ושאין תופעות שצריך לטפל בהן מיידית.

גם הקטע עם התפר הבולט לחתולת בית משיקולי "שיוכלו להבחין בעתיד" נשמע לי מוזר מאוד ובחיים לא שמעתי כזה דבר. כן ראיתי ושמעתי (והיו אצלי כאלה שגם קיבלו) סימון של האוזן, כדי שיראו מיידית שהם כבר טופלו, בלי שום לכידה אפילו. אבל תפר בולט כדי ליצור צלקת בולטת בכוונה? לא שמעתי ולא ראיתי.
גם כשסירסתי את דמקה לפני 4 שנים אמרו לי שאפשר לאסוף
25/03/15 09:15
57צפיות
אותו תוך 3-4 שעות.
כשאספתי את מיסטי, היא התעוררה מההרדמה. הייתה ישנונית אבל ערה. הבאתי אותה בסביבות 10 בבוקר לניתוח ובשעה 13:15 קיבלתי טלפון שניתן לאסוף אותה.
לגבי הסימון באוזן - הוטרינרית שאלה אותי אם אני רוצה כזה סימון ואמרתי שלא כי החתולים שלי לא יוצאים לעולם מהבית. והיא באמת אמרה לי שבגלל שאין סימון, היא עושה סוג של תפר שניתן להרגיש בו במישוש. לא רואים כלום כי הפרווה מכסה על התפר אבל מסתבר שבמישוש כי ניתן לחוש בצלקת - לא ניסיתי בעצמי למשש למיסטי את הבטן כי היא שונאת שנוגעים לה בבטן.
כשעיקרנו את חתולות הבית בזמנו, ביקשנו לסמן קלות את האוזן.
25/03/15 11:40
49צפיות
אמנם הן לא היו יוצאות מהבית, אבל זה למקרה שאולי יום אחד הן יברחו. הרי אחרי 10 ימים התפרים נעלמים, ורצינו להיות בטוחים שהן לא ייתפסו לעיקור אם הם יברחו יום אחד החוצה.
º
אבל שלנו נראית עוד כזו קטנה... לא צעיר מדי 5 חודשים?
28/03/15 21:16
6צפיות
קטנה, אבל
28/03/15 21:20
18צפיות
בגיל הזה היא כבר יכולה להיות בהריון.... ממליצים לעקר בסביבות 4 חודשים. זכרים זה קצת אחרת - פה בארץ ממליצים הרבה על סביבות 7 חודשים.
º
טוב קבעתי תור לשבוע הבא. באסה...
29/03/15 18:55
4צפיות
מאחלת שיהיה קל
30/03/15 08:53
9צפיות
ויעבור מהר, ויביא שלוות נפש לכולם
º
תודה. נקווה.
30/03/15 21:00
1צפיות