לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

ברוכים הבאים לפורום חתולים!

הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע להתנהגות או בריאות החתול, להשמיע את דעתכם בנושא חתולים, להתייעץ או להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, ובשום מקרה לא להשתמש במילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאת תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא אמור להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר שלך ולהביא את החיה לבדיקה.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

-העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
 נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום
 הכנסו לאירועי הפורום (בצד שמאלי של הדף) ע"מ להתעדכן על אירועים חשובים שקשורים לנושא הפורום ולפורום עצמו
המשך...
הודעה חדשה

חתולה למסירה- בוגרת ומחונכת באיזור ירושלים
הודעה זו מכילה תמונות
21/10/14 13:41
12צפיות

למסירה חתולה בוגרת ומחונכת לבית חם. לפרטים 0503305557

הרוקחת בבית המרקחת שלי במעלה אדומים ביקשה ממני לפרסם. חתולה של אמא שלה, בת 90 עם מטפלת שלא אוהבת את החתולה ולא מסתדרת איתה.
זקוקה לפינה משלה
הודעה זו מכילה תמונות
21/10/14 12:19
18צפיות
מותקפת ללא הרף ע'י האומנה הצפופה.
ממש בקרוב תיאלץ לשוב אל הרחוב, השכונה-בלתי סימפטית בעליל...
חתולה נטושה כבת 5 שקטה ועדינה.
קירוב לבבות בין שני דורות של חתולי חוץ?
21/10/14 11:51
14צפיות
בשנה שעברה מצאתי בגינה חתלתולה קטנה ומסכנה שנראתה גוועת מרוב חולשה ורעב. בלית ברירה התחלתי להאכיל אותה ומאז היא גדלה והתחזקה, עברה עיקור וחיסון, זכתה לשם הגנרי "קיטי" ונשארה לגור בגינה בתוך מלונה קטנה שהכנתי לה כנגד הגשמים של החורף שעבר. הקיץ אמא שלה, שממליטה את כל החתולים של האזור, המליטה גורים חדשים, שניים מהם (זכרים) שוב נראו ממש מסכנים וחלשים אז התחלתי להאכיל גם אותם.
הבעייה היא שמאז שהם קצת התחזקו, הם מוליכים אימה על קיטי. הם תוקפים אותה ולא נותנים לה לאכול והיא נורא מפחדת מהם עד כדי כך שהיא נטשה את המלונה שלה (עליה הם השתלטו) ועברה לגור בשטח נטוש ליד הבניין. היא עדיין מגיעה אליי בבקרים ואני נאלצת להאכיל אותה בתוך הבית כדי שהם לא יגזלו לה את האוכל, ובשאר הזמן היא מסתובבת בחוץ ונרטבת בגשם בשעה ששני החדשים יושבים בגינה ולא נותנים לה להיכנס. יש משהו שאפשר לעשות? הייתי רוצה שהיא תחזור לגינה וששני החתולים החדשים יעברו למקום אחר או שלפחות ילמדו להסתדר איתה. ניסיתי להפסיק להאכיל אותם אבל הם יושבים מול הדלת ולא נותנים מנוח ובכל זאת חבל גם עליהם.

אשמח אם תוכלו לייעץ בנושא.
חיסון חתול חצר צעיר
20/10/14 18:58
35צפיות
אולי ידוע על מקום בו ניתן לחסן חתול חצר צעיר שאנו מטפלים, במחיר שפוי? חיסונים בסיסיים לקראת החורף.
תודה חדוה
º
מאיפה אתם בארץ?
20/10/14 22:52
5צפיות
בהול בהול בהול
20/10/14 17:12
81צפיות
בהול בהול בהול
דחוף דחוף דחוף!!4 גורים יונקים נמצאו אתמול רטובים לגמרי בבאר שבע, עם עיניים עצומות! מי שמצאה אותם לא יכולה להשאיר אותם אצלה ולא יודעת לטפל בהם !! הם כבר יממה בלי טיפול ובקושי אוכל . היום יהיו מהבוקר עד 10 בלילה לבד!! לא ידוע בכלל אם ישרדו.. חייבים אומנה מנוסה עד עכשיו אכלו גבינה, ובכלל הבחורה לא יכולה להשאיר אותם אחרי היום בבית.  אם לא תמצא אומנה יהיו ברחוב. החל מהיום בלילה. נמצאים בבאר שבע בבקשה לשתף ולעזור. לפרטים: איבט 054-769-1185 מי שלא יכול לפחות שישתף שתפו בבקשה:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=976997...
º
מה קרה עם זה, הצליחו למצוא מישהו?
21/10/14 09:22
4צפיות
ריגל
19/10/14 15:01
74צפיות
שלום, האם ריגל נחשב למזון איכותי? מספר חתולי הבית שלי עלה לאחרונה לחמישה ואני מחפשת אוכל מעט זול יותר אבל עדיין ברמה גבוהה. 
º
ריגל זה מזון ברמה בינונתי-מעלה. באיזה מזון את מאכילה?
19/10/14 21:13
15צפיות
אני מאכילה בסיינס פלאן
19/10/14 22:11
51צפיות
כרגע סיינס פלאן גורים, כי יש לי שילוב של בוגרים וגורים. התכוונתי לעבור לרויאל קיניין, אבל במהירות שנגמרו לי 5 ק"ג של סיינס פלאן מאז שנוספו לי עוד שני חתולים, אני מעדיפה למצוא משהו יותר משתלם גם מרויאל קיניין.
חוץ מזה, אפרופו מחאת המילקי, לאחרונה הבנתי שאוכל חתולים זה המוצר היחיד שאני קונה רק על סמך איכות ובלי קשר למחיר, ו... קצת נמאס לי להיות פראיירית. לא יכול להיות שרק ארבעת החברות הגדולות מציעות אוכל ברמה גבוהה? 
את קונה אוכל לחתולים רק על סמך שם החברה וזה לא בהכרח
19/10/14 23:29
77צפיות
שווה לאיכות.
סיינס פלאן לגורים זה מזון יחסית טוב לגורים אבל לא טוב לבוגרים כי הוא מכיל 25.5% שומן.
סיינס פלאן לבוגרים פחות איכותי מריגל או לפחות לא יותר טוב ממנו.
שלום שיוונדדה
20/10/14 13:32
42צפיות
כמו שציינת, איכות זה דבר חשוב. במיוחד כשזה מגיע ל"ילדים" שלנו.

חשוב להשוות בין מחיר של מזונות שונים, אבל כדאי להכליל גם השוואה של האיכות והמרכיבים.
כשמחפשים המלצה, חשוב לשים לב גם מהיכן התקבלה ההמלצה...

כשניגשים לבחור מזון כדאי להסתכל על המצב הבריאותי של החיה הספציפית שלך, גילה, צרכים מיוחדים שלה וכו. מומלץ לחפש מזון איכותי, של חברה טובה ומוכרת, המותאם לפעילות ולגיל החתול. 

החשיבות הרבה ביותר היא לאיזון המרכיבים השונים - חומרי גלם המספקים איזון בין חלבונים, שומן, פחמימות, סיבים תזונתיים, ויטמינים ומינרלים. חשוב להסתכל על רמת הזרחנים (וכדאי שיהיו נמוכות), על המלח (שוב, נמוך), אפר כללי, ולא פחות חשוב - כמה ויטמינים יש? כמה נוגדי חמצון? בדיוק כמו שאנחנו בוחנים את הנתונים הללו כשאנחנו רוכשים לעצמינו מזון.
בקצרה, מזון איכותי הוא מזון שיכיל את כל המרכיבים, המינרלים והוטמינים שבע"ח זקוק להם.

איך יודעים אם המזון הוא איכותי? קוראים את התוית: 
1. מזון מארהב כדאי שיהיה רשום שנבחן לפי תקן AAFCO (גוף אמריקאי רשמי המפקח על ההזנה, אשר קובע את הסטנדרטים התזונתיים במזונות חיות המחמד הנמכרים בארה"ב. מזון מאירופה לא יכיל הצהרה כזו)

2. פרטי המוצר בעברית + שם המוצר והחברה המייצרת, ואיך ליצור איתם קשר + שם המפיץ בארץ ואיך ליצור איתו קשר. או במילים אחרות - "שיהיה אבא למזון" לכל מקרה של שאלה או תקלה.

3. מהו המין או החיה הספציפית להם מיועד המזון, עדיף להימנע ממוצרים "המתאימים לכל שלבי החיים" שכן באלו יש ממוצע התאמה לכולם ולא התאמה ספציפית.

4. באנליזה (הערכים שימצאו במזון לחלבון, שומן, סיבים ולחות, סידן זרחן ואפר) כדאי לודא שאין עודפים או חוסרים. 

5. הצהרת רשימת המרכיבים (רשימת המרכיבים נרשמת כך שהמרכיבים מסודרים בה לפי סדר משקלי יורד לפי משקלם היחסי בפורמולת הייצור. בשום אופן, לא ניתן לחלץ מרשימה זו את המשקל הממשי של מרכיבים מסויימים שכן היא יחסית, לכן חשוב לודא שמרכיב החשוב לך מופיע, מיקומו ברשימה אינו מעיד על כמותו)

6. כדאי לודא שיש רמה מתאימה של ויטמין E, ויטמין C, חומצות שומן חיוניות וכו...לא להיסחף אחרי הצהרות של "מכיל המון חלבון" ולשכוח מהויטמינים ונוגדי החמצון החשובים לגופנו ולגוף חיות המחמד באותה המידה.

חברת הילס היא חברה ותיקה ומוכרת בעולם. וטרינרים רבים בעולם ובארץ ממליצים על המזון מניסיונם האישי. לחברה קיימים שלושה מותגים: מזונות קליניים יעודיים לסיוע בטיפול בבעיות שונות (Prescription Diet), מוצרים ייעודיים למרפאות לחיות מחמד בריאות (vet essentials) ומזון בריאותי  (Science Plan).
את השניים הראשונים ניתן להשיג אצל וטרינרים בלבד ואילו השלישי נמכר גם בחנויות לחיות מחמד.

נשמח לענות לכל שאלה לגבי מוצרינו, וגם להפנות אותך לאתר המידע שלנו.

בברכה,
נועה
צוות שיווק ווטמרקט
דימיטרי, גמאני מחפשת שילוב של בוגרים/גורים
20/10/14 16:38
24צפיות
משום שהבוגרת טורפת את מזון הגורים של הקטנה, ולדעתי שמנה לפחות בקילו בחודש האחרון... (
ריגל משתלם?  תודה
עזרה בשק אוכל לחתולים
20/10/14 14:02
34צפיות

עקב מצב כלכלי לא פשוט (סיבות שונות - מי שמעוניין בפרטים נוספים שיפנה בפרטי) אני נאלצת לבקש עזרה בתרומת שק אוכל לחתולי הרחוב שאני מאכילה. השק דרוש כבר להאכלה של היום בערב.
מי שמעוניין לתרום, ניתן לתרום דרך חנות "הג'ונגל שלי" (04-8212227) ולתרום עבור החתולים שמאכילה יעל עופר. (נא ליידע אותנו בטלפון 052-8454041 על התרומה על מנת שנוכל לתאם את המשלוח עם החנות).
תודה מראש לתורמים,
יעל
שאלה על (מחיר) ניקוי שיניים
הודעה זו מכילה תמונות
20/10/14 10:34
76צפיות
שלום לכולם
יש לי חתולה חדשה שאספתי מהרחוב.
לקחנו אותה לוטרינר והוא אמר שיש לה שן רקובה וצריך לעשות ניקוי שיניים עם עקירה.
היום שמתי אותה אצלו לטיפול והמחיר ממש הפתיע אותי.
550 לניקוי
120 לעקירה רגילה ואם זה מסתבך אז 360
האם זה מחיר נורמלי? אני מרגישה שזה ממש אבל ממש יקר.
ד"א - הוא עושה גם בדיקות דם של מחלה כמו HIV בגלל שהיא מהרחוב שזה עולה 440.

האם זה נורמלי??
המחירים לא מפתיעים
20/10/14 12:43
44צפיות
כל וטרינר רשאי לדרוש כמה שהוא רוצה, הם לא מחוייבים למחירון.
לכן חשוב לבדוק מול עוד וטרינרים, גם אם בכלל צריך לבצע עקירה וניקוי.
בתור בעלי החתולה, יש לכם זכות מלאה לבקש חוות דעת שניה. זה מקובל גם ברפואת בני אדם.

אגב, לפי מה שאני זוכר, בדיקת FIV אינה חד-משמעית. בודקים הימצאות נוגדנים בדם, אך הנוגדנים לא מתפתחים ישר, אלא רק כמה שבועות/חודשים אחרי ההדבקה, כך שהתוצאות יכולות להטעות. גם הימצאות נוגדנים לא תמיד מעידה על הימצאות המחלה. בהתחשב בעובדה שהמחלה לא ניתנת לריפוי או טיפול, הבדיקה נראית לי מיותרת, במידה והחתול נמצא בבית והוא חתול יחיד, אלא אם כן מתחילים להופיע תסמינים (שזה לא המקרה שלך).

עם זאת, אני כן בעד בדיקת דם כללית שעשויה לגלות בעיות שכן ניתנות לטיפול, כגון אנמיה, מחלת כליה, וכו'.
המחירים נשמעים סבירים בהחלט
20/10/14 12:55
42צפיות
ניקוי + עקירה = הרדמה מלאה = ניתוח לכל דבר ועניין

בדיקת הדם זה רק לאידס? או בדיקת דם כללית? לבדיקה מקיפה זה מחיר סביר

אפשר כמובן לערוך סקר שוק. יתכן שתמצאי אופציות זולות יותר. לפעמים זה בא על חשבון מקצועיות, שימוש בחומרי הרדמה פחות בטוחים, ציוד פחות חדיש וכו'. לפעמים לא.

המלצה לשימורי חתולים
19/10/14 14:11
68צפיות
היי,
יש לי שני חתולים סקוטים בני שנה וקצת שאני אוהב לפנק מידי כמה ימים עם קופסת שימורים של 40 גרם מחולקת לשניים, חצי לכל אחד (הדיאטה הבסיסית שלהם מורכבת ממזון יבש). עד עכשיו הייתי קונה את השימורים הקטנים של לה-קט, אך רציתי לדעת אם אתם ממליצים על סוג אחר שניתן להשיג בארץ, בעיקר מבחינת הפן הבריאותי/תזונתי.

תודה.
תשובה
19/10/14 14:22
63צפיות

לגבי מזון של לה קט - שימי לב לאזהרה הזאת!
מהיכן ניתן להשיג בארץ?
19/10/14 14:32
42צפיות
בחנות הקבועה שלי (בת״א) לא שמעו לא על Tiki Cat ולא על Natural Balance.
אינטרנט, או חנויות רשת גדולות כמו אניפט
19/10/14 14:45
32צפיות
תחפש אותם בגוגל, יש כל מיני אתרים שמוכרים (דוגליין, מד דוג, החתול והכלב, פט פוינט וכו').

יש סניפים של אניפט בכל מיני קניונים ברחבי הארץ. המחיר ההתחלתי שלהם יותר יקר אבל יש להם כל מיני מבצעים, אז בסוף זה יוצא בערך אותו הדבר.

בד"כ אי אפשר למצוא את החברות האלה בחנויות קטנות, צריך זכיינות.
אבל האזהרה היא לגבי שימורי לה קט בקופסאות של 400 ג'
19/10/14 15:00
40צפיות
ופותח השרשור מאכיל בקופסאות קטנות של לה קט. אין לי מושג האם הן מוגדרות כמזון מלא או משלים (באתר החברה הן מוגדרות כמעדן) אבל כל עוד משתמשים בהן רק כצ'ופר זה לא כ"כ חשוב. והן הרבה יותר איכותיות מהקופסאות הגדולות.
יש יותר איכותי מלה קט
19/10/14 14:31
47צפיות
Tiki Cat, Natural Balance
2 חברות (שאני מכירה) שמייבאות לארץ אוכל איכותי (רטוב, יבש ומעדנים).

אבל - יש 2 דברים שצריך לקנות בחשבון כשרוצים לתת אוכל בריא יותר:

1. זה אוכל יותר יקר.
מעדן של נטורל באלנס עולה 8.5 ש"ח ל-85 גרם!
והשימורים הרגילים, לא המעדנים, הכי זול שמצאתי היה 4 ש"ח לקופסה של 80 גרם של טיקי קט, ו-6.5 ש"ח לקופסה של 170 גרם של נטורל באלנס.

2. לא בטוח שהחתולים שלך יאהבו את האוכל הבריא יותר.
אם אתה הולך על זה, ממליצה בחום לקנות קופסה אחת או שתיים, בטעמים שהם בד"כ אוהבים ולהתכונן נפשית לזה שאולי זה לא ילך. עם שלי פתחתי במאבק קשה (שעדיין נמשך) כי היא צריכה תזונה מאוזנת יותר, אבל היא זורמת על זה הרבה פחות מאשר על הפריסקיז שהיא טרפה בהנאה.

לה קט זו לא חברה מוצלחת במיוחד (לצערי כמו חברות רבות בארץ). אתה יכול לבדוק מה יותר איכותי ומה פחות ע"י בדיקת המרכיבים הכתובים על האריזה: אם האוכל מכיל תירס, קמח, גלוטן חיטה, בשר ו"מוצרי לוואי" - אלו לא מרכיבים איכותיים.
º
מה לגבי Schesir?
19/10/14 14:35
24צפיות
אני לא מכירה
19/10/14 14:46
30צפיות
ניסיתי לחפש מידע על המרכיבים אבל לא מצאתי משהו.

על פניו נראה בסדר, אבל לא יכולה להגיד בביטחון מלא.
לשאזיר יש מבחר גדול מאוד של מעדנים, חלקם יותר מדי אקזוטיים
19/10/14 15:18
51צפיות
לטעמי. ה"יותר פשוטים" שלהם, במיוחד אלה ללא דגנים בסדר גמור. כמו שכתבו לפני צריך לקרוא מרכיבים ולהשוות.
19/10/14 15:22
32צפיות
זה באמת נכון - היו לי לקוחות שמר-חתול שמעדני השזיר אצלם הצטיינו בטעמים כל כך מוזרים, שהתקשיתי לא לצחוק (הסתפקתי בשלוח הודעה בסגנון "והיום - מעדן עוף ברוטב אלוורה!" )

אגב, הלקוח השעיר תמיד שמח יותר לקבל את הטעמים היותר פשוטים... מתברר שסתם עוף או דג כנראה יותר אטרקטיביים.
איך לנצל פינוק לחינוך החתול
19/10/14 18:25
58צפיות
חתולים הם חיות של הרגלים. כשיש משהו טוב, הם מתרגלים מהר מאוד ואחר כך קשה לשרש את ההרגל אם מתחרטים. לכן נצלי את הפינוק לחינוך! לתגמל בפינוק ביום קבוע ובשעה קבועה כך שהם לא יבלבלו את המוח בזמן אחר. יש לחתולים איזו שהיא תחושת זמן והם יתרגלו לזה . צריך להיות עקביים מאוד! כמו כן תתני להם את הפינוק כתגמול להתנהגות טובה. למשל כשהם שקטים מאוד, או אחרי פעילות גופנית או תעלול כל שהוא שהם צריכים לעשות, או שהם יושבים במקום המיועד להם, או אחרי שהם שתו ( כדי לעודד שתיה) תחליטי מה. אבל חשוב ביותר שזה יהיה מעין פרס ולא לתת להם משהו טוב כשהם "ילדים רעים". אם אפשר להחביא את המזון בצורה כזו שהם יצטרכו להתאמץ ולמצוא זה גם כן טוב. שלא יהיו חתולי בטטה!! זה חינוך בשיטת הגזר ויש האומרים שהוא החינוך המומלץ לחתולים.
אין לי בעיה כזו :)
19/10/14 22:05
40צפיות
אני מאכיל אותם בשימורים פעם-פעמיים בשבוע לכל היותר בשעות הערב. 
התגובה שלי היא המלצה לכולם
20/10/14 11:32
32צפיות
לא המלצה לפתרון בעיה , אלא המלצה שגרתית לכל מי שנותן חטיף לחתול. אפשר לנצל את הפעולה לטובת החתול והבעלים.ככה מחזקים בחתול התנהגות טובה ורגועה, גם בחתול רגוע.
חיטוט במגירת הצעצועים
הודעה זו מכילה סרטונים
19/10/14 22:08
105צפיות
הסקוטים שלי יודעים שבאחת המגירות נמצאים כל הצעצועים שלהם (בד״כ בובות עכבר בניחוח קטניפ). זה התחיל במציאת שקיות הניילון המקווצ׳צ׳ות שלהן על המיטה (ובחוסר ידיעה מאיפה הן הגיעו), עד להבנה שהם פותחים את המגירה בעצמם, מוציאים משם את הצעצועים, ומניחים אותם על המיטה כדי שאפתח להם אותם.
º
איזה יפים
20/10/14 10:07
7צפיות
חתול פ"ז שלי עושה זאת לכל מגרה בבית
הודעה זו מכילה סרטונים
20/10/14 11:29
61צפיות
במגרת המטבח יש שם כדורי המשחק, שלו וקשי שתיה וספוג לניקוי יבש. את הכל הוא גונב , משחק וזונח על הרצפה. איני יכולה להסתיר ממנו כלום!
   בשידת חדר השינה החבאתי את הכדור במגרה, והוא פתח אותה אחרי מאמצים. זו מגרה כבדה והגישה אליה קשה, ובכל זאת התמיד והצליח. הוא פותח כל ארון הזזה או ארון רגיל. אין מנוס ממני.
  הסקוטים שלך, מה זה יפים וחכמים! כמעט כמו מיש מיש שלי שאינו מתהדר בתואר אצולה כל שהוא ( אבל אצלי הממזר הוא מלך). הנה פלייליסט של כמה סרטונים בזה אחר זה. תהנו!!
כמו שהבטחתי, להלן סקירה של שירותים SmartSift
הודעה זו מכילה תמונות
19/10/14 10:35
123צפיות
בסך הכל אני מרוצה מאוד מהשירותים.

קניתי באיביי במחיר של 72.11$ + 70$ דמי משלוח. הגיע עם UPS תוך שבוע. לא נדרשתי לשלם מכס ו/או מסים כלשהם. המוצר היה ארוז היטב (2 קרטונים עבים וחזקים חוץ מהקרטון הרגיל של היצרן).

• ההפעלה קלה והגב שלי אומר לי תודה. צריך לא להתלהב, כמו שקרה לי פעם אחת, ולזכור לא למשוך את הידית מהר מדי כדי לתת לחול לעבור את המסננת ולהיכנס לתא. משיכה נמרצת מדי גורמת לחול לא משומש לעוף לתא של הגושים.
  • בגג של השירותים יש חלון דרכו אפשר לראות מה קורה בפנים, לא חייבים לפתוח את הדלת. גם אם פותחים, זו דלת מתרוממת שמתקפלת על הגג ונוחה מאוד.
  • לפי פרסומי היצרן אפשר לרוקן את הגושים מהמגירה פעם בשבוע. לי יש שני חתולים ופעם בשבוע זה המון זמן ויש ריח. אני מחליפה שקית במגירה פעם ביומיים-שלושה.
  • אין צורך לקנות שקיות מיוחדות. אני משתמשת בשקיות אשפה רגילות, ענקיות (75X90 ס"מ). אגב, גם היצרן כותב שלא חובה להשתמש בשקיות המיוחדות שלו.
  • הרבה פחות חול מתפזר מחוץ לשירותים, כנראה מכיוון שבתוך השירותים, לפני הדלת, יש מדרגה שהחתול דורך עליה בדרכו החוצה ורוב החול מהרגלים נושר על המדרגה הזו. קודם הייתי צריכה לטאטא כל בוקר שביל חול באורך 3 מטרים. עכשיו אני מטאטאת פעם ביומיים-שלושה חול ברדיוס של מטר בלבד. הבדל עצום! השירותים עומדים במרפסת הכביסה וקודם היה שביל חול לפני דלתות המקלחת והשירותים הסמוכים למרפסת הכביסה. עכשיו החול מתפזר רק במרפסת הכביסה.

חסרונות:
  • כמות החול שאפשר לשים בשירותים לא גדולה ולכן אני צריכה לרוקן פעמיים ביום (זכרו, יש לי שני חתולים). עם זאת, הריקון כל כך קל שזה לא חיסרון ממשי.
  • חתיכות קטנות ושטוחות מאוד מסתננות דרך המסננת ולא נשפכות החוצה. פעם ב-4-5 ימים אני צדה אותן עם כף הסינון. גם זה לא חיסרון ממשי.
  • גושים של שתן שהתגבש נדבקים לתחתית השירותים, יותר מאשר בשירותים בהם השתמשנו קודם. כשזה קורה אני מנתקת אותם באמצעות כף סינון (כאשר החול מכסה אותם, כך הם לא מתפוררים לרסיסים) ואז שוב מפעילה את הידית ומרוקנת את הגושים למגירה. עם זאת, לא שמתי שקית באגן בו נמצא החול (עד עכשיו לא הבנתי  איך לשים את השקית, אבל כשצפיתי עכשיו בסרטון שצרפתי לכאן ראיתי איך לעשות זאת ואנסה).

שימו לב שבסרטון כתוב שהשירותים מתאימים לחול מתגבש (לא גבישי).

השירותים גדולים. הגודל החיצוני שלהם הוא 66*48*63 ס"מ. גיליתי שלחתולים שלי זה דווקא נוח. השירותים ניצבים מתחת לחלון וכעת הרבה יותר נוח להם לעמוד ולהסתכל החוצה.
יופי!! כמה שאלות
19/10/14 18:05
56צפיות
א. זה עלה לך כ- 142 דולר. כמה זה עולה בארץ?
ב. האם אפשר להשתמש בכל חול, או יש חול מיוחד לזה?
ג. האם קנית את המתקן רק שהוא חוסך בעיות גב או יש משהו נוסף?

יהיה נחמד אם תצלמי את החתולים סתם ככה ובסרטון.
כמה תשובות
הודעה זו מכילה תמונות
19/10/14 20:23
87צפיות
א. בארץ החל מ-799 ש"ח (לי יצא כ-530 ש"ח).
ב. אפשר להשתמש בכל חול מתגבש. אני ממשיכה להשתמש ב-Petex כמו קודם.
ג. קניתי כי נמאס לי "לשחק בחול" כל יום, ובמיוחד מאז יוני שמיני מאוס הצטרפה למשפחה.

מצורף שוחד מאתמול. צוף היה בסלסילה ושמתי שם את מיני מאוס.
תתחדשי על החתולה החדשה ועל המתקן המגניב.
19/10/14 21:05
56צפיות
צוף הוא חתול מודע מאוד לערך עצמו!! הבעה של מלך!
º
הוא אכן מלך!
19/10/14 21:12
16צפיות
התיידדות עם חתול(י) רחוב
19/10/14 16:52
64צפיות
יש לי שני חתולים שמסתובבים מדי פעם בחצר של הבית שלי, שניהם נראים משהו בין גור לבוגר, ואני חושבת שהם אחים. 
הם קצת חששנים, אבל מתקרבים אליי כשאני נותנת להם אוכל (אחד אפילו כמעט נגע בי!) 
הייתי רוצה להתקרב אליהם יותר ואפילו ללטף אבל אני לא יודעת איך מבלי שהם ישרטו אותי( אחד שרט אותי פעם בכף היד כשהושטתי לו אותה. יכול להיות שזה לא היה מהלך חכם, אבל אני פשוט מבינה בכלבים יותר מאשר בחתולים..)
זה לא שממש איכפת לי מהשריטות עצמן, אבל אני יודעת שזה יכול להעביר מחלות וממש לא בא לי ללכת לקבל אלף חיסונים עכשיו
עזרה בבקשה, אין לי מושג מה לעשות..
לקרוא את שפת הגוף של החתול וגם לא לעשות תנועות חדות
19/10/14 18:15
43צפיות
צריך להתבונן בחתול ולקרוא את שפת הגוף שלו. אם הוא מתקרב אליך , מתחכך בך, מתבונןן,זנב מורם , אוזניים זקופות ולפעמים יללות חלשות של תחינה, זה טוב. חתולים ממש ידידותיים מתקרבים לאדם עם ה... טוסיק קודם. זה מקום רגיש והם מגישים לידיד שבו הם בוטחים את המקום הכי פגיע שלהם כי משם יותר קשה להגן על הגוף לעומת צד הראש. חתולי בית מגדילים לעשות בכך שהם מפילים את עצמם לרצפה וחושפים את הבטן וזה מראה על אמונה שלמה באדם כי רוב החתולים שונאים שנוגעים להם בבטן, והם סומכים על ידידיהם האנושיים, שלא יגעו בה... בקיצור, אם החתול מתקרב מעצמו זה סימן טוב. תתני לו את היד להריח בלי תנועות חדות, רצוי עם מטעם. לאט לאט החתול יבטח בך ויראה בך ידיד. בבוא הרגע שבו את חושבת ומרגישה שהחתול אינו פוחד וגם מוכן, תגעי בו בעדינות באצבע בשפם ותראי איך הוא מגיב, אם הוא לא נבהל ואפילו מתחכך באצבע זה סימן טוב. אפשר בעדינות לנגוע בראש  ובעורף באצבע ואם זה הולך טוב אז עם כל היד. ובהמשך להעביר יד קלה על הגב ועל העורף. רוב החתולים אינם אוהבים נגיעות בזנב, ברגלים ובבטן . רוב החתולים אוהבים מגע בגב ובעורף ובמיוחד מתחת לסנטר ובגרון, שם הם נורא אוהבים גרוד. זה המקום שהם אינם יכולים להגיע עם הלשון. אם את חוששת ממגע אפשר לנגוע בחתול במגבת רטובה. זה מזכיר להם את הלשון של אימא. ורוב החתולים אוהבים את זה.  על הדרך את מנקה את החתול ובמשך הזמן תוכלי לנגוע בו גם ללא מגבת.
המון המון תודה על כל המידע אבל
19/10/14 18:41
39צפיות
החלק של להושיט את היד אליו עם מזון הוא קצת בעייתי, כי בפעם האחרונה שניסיתי הוא שרט אותי בניסיון לקחת את המזון..
אני גם חושבת שהחתולים לא ממש עושים את מה שתיארת, הם יותר נרתעים כשאני זזה ושומרים על מרחק ביטחון של בערך עשרים סנטימטר . הפעמים היחידות שהם מתקרבים ממש זה כשאני זורקת להם אוכל לידי, ואז הם אפילו מוכנים לגעת בי עם הראש אם הם חייבים. 
זה סימן שהם אינם בוטחים בך עדיין
19/10/14 20:16
36צפיות
אם תתמידי זה יכול להגיע. יתכן שתמיד הם יהיו חשדנים משהו. התיידדות עם חתולי רחוב, דורשת זמן. נתתי לך סימנים טובים מתי הם מוכנים, אם זה יקרה. ברחוב שלי יש חתולה שהתיידדה איתי מיוזמתה . היא תמיד הולכת אחרי, "מתקרבת ומסובבת  את התחת" חחח ( סימן מובהק לידידות...) אבל כשאני מושיטה יד, היא מדלגת צעד קדימה כי היא לא בטוח שהיד שלי לא תעשה לה רע.
פעם אימצתי גור קטן  מהרחוב ועד סוף ימיו, כשהייתי ניגשת אליו, הוא היה קודם כל בורח ואחר כך מתקרב...
אם בעתיד תתני להם חטיף לאט לאט והם יכירו אותך, יש סיכוי שלא יפילו את המזון ויאכלו מכף הייד. השאלה כמה תהיי מוכנה להסתכן בשביל זה.
שני גורים אחים מקסימים מחפשים בית
הודעה זו מכילה תמונות
19/10/14 19:42
65צפיות
שני גורים בני 4 חודשים, אחים זכרים, מנומרים ומפוארים (במציאות אפילו יותר מבתמונות) מחפשים בית.
כואב הלב להפריד ביניהם, הם אחים וקשורים מאוד אז בעדיפות עליונה רוצה שיאומצו ביחד.
אשקול גם בתים מעולים שירצו רק אחד מהם.

הם אצלי מגיל שבועיים, בריאים, קיבלו כבר שני חיסונים, לשניהם אופי עדין ומקסים ופרווה חלקה ונעימה כמו קטיפה.
הם ישנים לילות שלמים, לא מציקים, לא נושכים נשיכות גורים!

הם מעניקים אהבה כמו שלא קיבלתי מעולם מאף גור שעבר אצלי (ועברו הרבה).
אוהבים להיות במחיצתי, צמודים אליי בבית, מתלטפים, נותנים שירימו אותם, ישנים איתי (ועליי), מלקקים אותי בלי סוף!
לפעמים אני שם יד על הפנים כי די מספיק אוטוטו לא נשאר לי עור מרוב שהם משייפים אותו עם הלשון שלהם.
פשוט נשנקנים אובססיביים.
וזה בערך הדבר הכי רע שיש לי לאמר עליהם אתם מבינים?
שהם מנשקים יותר מידי..הקיצר מושלמים!

הם משלימים אחד את השני, לראות אותם משחקים ביחד זה כיף גדול.
הם יכניסו אור, שמחה וצחוק לבית שיאמץ אותם.
שעירי וחלקי, פשוט קחו אותם ותהנו.
אפשר לפנות אליי בהודעה פרטית או במייל
limbo166@gmail.com

פרעושים?!
17/10/14 15:07
57צפיות
מאז הקיץ נראה שאני לא מצליחה להפטר מהפרעושים על אוגוסט
שמתי פרונטליין לפני שלושה שבועות, ולפני שבוע שמתי לו כבר קולר. אבל לפני יומיים ראיתי שעקצו אותו באוזן, והיום הסתכלתי על העקיצה ואני די בטוחה שמה שהיה שם זה ביצים של פרעושים. הוצאתי את זה עד כמה שיכולתי (כמה שהוא נתן לי לתפוס לו את האוזן).
הקולרים האלה לא אמורים להיות הכי יעילים? יש גבול כמה רעל אני יכולה לשים על המסכן הזה :/
מה עושים?
המוצרים עצמם יעילים, אבל
17/10/14 16:19
50צפיות
אם אלה אכן פרעושים (ולא קרדיות, למשל), ואם יש הדבקות חוזרות, פירושו של דבר שהסביבה לא נקייה. כלומר, מוצר ההדברה קוטל את המזיקים, אבל ישר מזנקים וממלאים את מקומם חדשים. זה אומר שצריך לנקות ולהדביר את הסביבה...
קרדית רואים בתוך האזניים נכון?
17/10/14 19:29
32צפיות
אם זה המקרה אז לא נראה שזה קרדית.. ההטלה הייתה על האוזן מבחוץ.
והוא מתגרד בעיקר באיזור הצוואר. שזה הזוי לדעתי לאור העובדה שהוא עם קולר..
הוא גם בכלל לא יוצא מהבית ואני לא מבינה מאיפה הגיע החרק.
ועשיתי ריסוס בבית עם איזשהו חומר טבעי. לא הדברה מקצועית.
הדברה סביבתית היא קצת יותר מזה
17/10/14 20:27
31צפיות
מאחר שהבעיה יכולה להיות בכל מקום בבית, צריך ממש ניקוי מסיבי + הרתחה של מצעים ושאיבה של ספות ושטיחים... ואם צריך - גם הדברה מקצועית. כלומר, צריך באמת לנקות את הסביבה, לא רק לרסס קצת וזהו. אפשר להתחיל בקטן, בתקווה שהנגע לא פשט בבית כולו: לרסס היטב את כל מקומות המרבץ ולשים מצעי מרבץ בהרתחה. אגב, אם החתול מגרד את הצוואר, יתכן שהקולר גורם לו לרגישות, ואז צריך להוריד אותו. בכל מקרה רצוי לבחון היטב את אזור הצוואר לראות אם יש גירוי עור או שיש באמת סימן לחרקים.
כן כשריססתי עשיתי גם שאיבה והכל
17/10/14 20:39
34צפיות
האמת שאני לא רואה עליו חרקים בכלל.. הוא נראה לי נקי חוץ ממה שהיה לו על האוזן.
הורדתי בינתיים את הקולר, למרות שנראה לי שהוא גרד את הצוואר ככה עוד לפני כן. אבל אולי זה קשור לבעייה אחרת שהוטרינר לא הצליח לפתור ולהבין..
קצת מיואשת מהבריאות של החתול הזה :/
º
אז מה המצב היום?
19/10/14 12:56
7צפיות
אחרי שסרקתי אותו טוב טוב
19/10/14 16:30
25צפיות
גוף אזניים צוואר (הוא לבן אז זה קל לראות עליו חיות), החלטתי שהוא נקי.
אבל גם החלטתי לחזור לוטרינר שימשיך לבדוק את הבעיה המתמשכת האחרת.. שזה התקפים של רעד בגוף ובהלה וליקוק אינטנסיבי. אמר שהוא רוצה לעשות לו רנטגן.
החתול הזה ירושש אותי בסוף!
º
250 שקל לרנטגן זה סביר? :/
19/10/14 21:04
5צפיות
קשה לי להאמין שאלה פרעושים
19/10/14 18:35
26צפיות
פרעושים שונאים אור ואוהבים חום ולחות. הם תמיד מתחבאים בפרווה. נדיר שהם יתקרבו לאזורים חשופים כמו באוזנים. את העקיצות שלהם קשה לראות אפילו על עור האדם , קל וחומר על עור החתול. העקיצות מורגשות במישוש מניסיוני האישי, אבל אינן מתנפחות כמעט .  ביצים של פרעושים אינן נאחזות בפרווה הן נופלות ארצה. הזחלים אינם מתפתחים על גוף החתול , אלא באדמה הלחה בגינות ובחממות. בבית אין אדמה לכן הן מתפתחות בעיקר בשטיחים ובמקומות אפלוליים על הרצפה , כשיש שם חומר אורגני לקיום. הבוגרים יוצאים מן הגולם וקופצים על החתול או האדם, מי שבא ראשון...  הם, לא להאמין, חשים בוויברציות של מי שמתקרב אליהם. הם עולים על בני האדם אבל לא נאחזים בו לאורך זמן. יותר מידי אור ופחות מדי פרווה...
מנגו - גורונת בת 6 שבועות מחפש בית חם
הודעה זו מכילה תמונות
18/10/14 10:24
146צפיות
מנגו - גורה יפיפיה וכובשת, בת 6 שבועות, מחפשת בית חם ואוהב. מנגו מסתדרת נהדר עם כלבים וחתולים, מאוד מ-א-ו-ד אוהבת אנשים, מגרגרת כמו טרקטור ואוהבת לשחק ולהתכרבל .

נמצאת בבאר שבע, אבל בשמחה ניתן לה טרמפ לבית קבוע.

לפרטים נוספים:
050-7911878
050-2622009
והפרווה שלה זה הדבר
19/10/14 18:32
44צפיות
ההכי מדהים ורך ונעים בעולם

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום