לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

ברוכים הבאים לפורום חתולים!

הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע להתנהגות או בריאות החתול, להשמיע את דעתכם בנושא חתולים, להתייעץ או להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, ובשום מקרה לא להשתמש במילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאת תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא אמור להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר שלך ולהביא את החיה לבדיקה.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

-העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
 נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום
 הכנסו לאירועי הפורום (בצד שמאלי של הדף) ע"מ להתעדכן על אירועים חשובים שקשורים לנושא הפורום ולפורום עצמו
המשך...
הודעה חדשה

מיואש מהפרעושים עליה
05/05/15 21:06
26צפיות
החתולה מלאה פרעושים. כבר פעמיים שמתי לה רבולושן ועברה מקלחת. והם חזרו.
בנוסף יש לה בעית משקל. היא שוקלת 8 קג. אוכלת בסה"כ כחצי כוס ביום אוכל יבש (עברנו למצב בו היא מקבלת מעט אוכל כשמבקשת ועדיין אין ירידה). בעיית המשקל לא מאפשרת לה להגיע לחלקים האחוריים של הגוף והיא ממש מתוסכלת מזה. החלק האחורי בין הרגליים מלא עקיצות, נקודות שחורות ופרעושים.
האם לספר אותה לגמרי (מדובר בחתולה רגילה עם שיער לא ארוך)? שמעתי לכאן ולכאן בעניין הזה.
חשבתי לשים חומץ תפוחים אבל זה נראה לי כמעט בלתי אפשרי להחדיר את זה אל העור.
תודה
תשובות
06/05/15 01:58
19צפיות
לגבי הפרעושים - מקלחת לא עוזרת לבעיית פרעושים. אם כבר השמפו מנטרל את החומר הפעיל באמפולה. במקרה של חזרת פרעושים אחרי טיפול באמפולה, יש לשקול להחליף לאמפולה עם חומר פעיל אחר, במקרה שהפרעושים פיתחו עמידות לחומר המקורי, ובנוסף לטפל בסביבה, כי האמפולה רק מטפלת בפרעושים שנוכחים על החתולה, אך אם כל הזמן מגיעים פרעושים חדשים, שום אמפולה לא תעזור לאורך זמן.
לאיזו מטרה חשבת לספר אותה? אם זה בגלל הפרעושים, אז תספורת לא פותרת בעיית פרעושים.

באיזו תדירות שמת את האמפולה?
האם הקפדת לשים לפי ההוראות?
מתי קילחת אותה?

לגבי עודף המשקל, חתולים באים בגדלים שונים, וייתכן שהמשקל מתאים לגודל שלה ולא מעיד על השמנה. מצד שני אתה רושם שעודף המשקל מקשה עליה להתנקות, ובמקרה הזה בהחלט מומלץ לפעול להחזרת המשקל למצב תקין. מה היא אוכלת כרגע? ניתן לרכוש אצל הוטרינר מזון רפואי דיאטטי. הוא אמנם יקר יותר, אך ניתן להיעזר בו לתקופה מסויימת כדי להשיג הפחתה במשקל, ולאחר מכן לעבור למזון רגיל אך לא שמן כדי לשמר את המשקל החדש.
תשובות
06/05/15 13:15
קודם כל תודה רבה על התשובות.

עד היום רבולושן תמיד עבד לי על החתולים. נדמה לי שקילחתי אותה אחרי ובאמת תהיתי אם זה נכון לעשות (נדמה לי שבהסברים לרבולושן כתוב שאפשר אחרי כמה שעות כי זה הרי נספג בדם). יתכן והייתי צריך לשים מנה גדולה יותר בגלל הגודל שלה, כ-8 ק"ג. שמתי מנה גדולה יותר בפעם השניה אבל אולי אני צריך לעבור שוב על המספרים. אני קונה את האמפולות של הכלבים הגדולים ומחלק).
רצוי פעם בחודש אבל בגלל הבעיה עשיתי נדמה לי בפעם השניה אחרי 3 שבועות.

לגבי המשקל, היא היתה על הדיאט של רויאל קנין אבל נתתי לה אז באופן בלתי מוגבל והיא גם שנאה את זה וגם לא ירדה גרם. אחר כך חזרתי לפריסקיז שהיא אוכלת גם היום. היא אוכלת בערך 4 אונקיות שזה חצי כוס וזה הרבה מתחת למה שהיא אמורה לאכול ביחס למשקלה.(על פי פריסקיז היא יכולה לאכול 8 אונקיות שזה כוס).
היא בעודף משקל יחסית רציני כי היחס בין הראש שלה לשאר הגוף מגוחך. חוסר היכולת שלה ללקק את אברי המין והחלק האחורי באופן כללי דיי הורס אותי כי זה משגע אותה.
והיא כזאת מותק.
חשבתי לספר בשילוב טיפול נוסף של רבולושן ואולי מריחה של חומץ תפוחים שכרגע לא נראה לי ריאלי על השיער.

בוקר טוב (: , שאלה דחופה :האם מישהו מפה מכיר את המרכז
06/05/15 08:06
37צפיות
לאימוץ בעלי חיים של קארין ברדוגו?
לא מכירה אבל אני כל הזמן קוראת עליהם דברים
06/05/15 08:51
27צפיות
שהם לוקחים חתולים צעירים שמתים להם כל הזמן.
תעשה חיפוש ברשת ובטח תמצא המון חומר
איפה קראת את מה שכתבת ? זה ממש חשוב לי
06/05/15 09:52
19צפיות
לדעת חשבתי להעזר בהם ... , נכנסתי אליהם לאתר וזה ממש נראה מבטיח ..
גם דיברתי עם מישהו משם והם נשמעים ממש אמינים,
אבל אני צריכה חוות דעת כי אני רציתי לתת להם את הגורים של החתולה שלי ...
והם ימצאו להם בית ...

º
קראתי בפייסבוק מלא דברים שלילייים עליהם
06/05/15 09:55
7צפיות
גם פורסם פה בפורום הזה לא למסור להם בעלי חיים
06/05/15 10:00
18צפיות
וואי ברוך השם !! תודה !! מה פתאום לא נותת להם אני אמצא
06/05/15 11:36
13צפיות
להם בית ,
השאלה איפה להתחיל לנסות ?יש לך רעיון בשבילי ?
יש ימי אימוץ של SOS לשם מגיעים (בתיאום מראש) גם אנשים פרטיים
06/05/15 11:45
18צפיות
משם אימצתי את החתול שלי דמקה לפני כמעט 4 וחצי שנים.
בימי שישי הם ברמת אביב ובשבתות הם ברצליה ליד שדה התעופה הקטן (גבול כפר שמריהו)
º
אני מירושלים .. תודה בכל אופן ( :
06/05/15 13:19
תמיד רלוונטי - אפשר סקר לחול מתגבש?
06/05/15 08:44
21צפיות
היי אנשים יקרים,
לרגל חגיגות יום הולדתה ה-5 של חתולתי שתחיה.
רציתי לעשות סקר - 
באיזה חול אתם משתמשים, מחיר, האם אתם מרוצים, החתול/ה מרוצה - יתרונות / חסרונות

תודה!
משתמשת ב- Cat Rex
06/05/15 10:11
13צפיות
קונה במבצע 2 קרטונים של 10.5 קג' כ"א במחיר 120 ש"ח.
מתגבש מעולה, מאוד זול.
המינוס היחיד - מעלה אבק כשאני שופכת אותו לארגז צרכים.
עזרה דחוף
06/05/15 03:53
30צפיות
הוצאתי שני גורים מפיר זבל הם מלאים בליכלוך שמנוני אחד הצלחתח קצת לנקות  השני לא נותן להתקרב אליו . שמתי אותם ברכב נטוש בחניה עטופים במגבת עד מחר (היום) אני לא יכול לטפל בהם יש לי מחר זמן משעה 12 עד 2 לקחת אותם למקום שיכול לטפל בהם . אני צריך טלפון או שם של מי שיכול לטפל בהם באזור חיפה דרום . תודה רבה 
תנסה את חובבי החתולים חיפה
06/05/15 09:46
14צפיות
טלפון 04-8244724
יש להם חתולייה בכפר גלים
מעדכנת וצריכה עזרה
05/05/15 10:10
75צפיות
שלום רב חברים( :, בהמשך לשיחתנו אתמול התייעצנו עם רב אכן יש פיתרון .
אני צריכה למכור את החתולה לגוי אפילו בכמה שקלים ,הוא עושה לה עיקור ואני קונה אותה בחזרה .
אני לא משלמת על העיקור אלה על החתולה כשאני קונה אותה בחזרה  ,
זה צריך להיות קניין אמיתי ולא שהוא יעשה בשליחות שלנו . עזרה ? מישהו מכיר ?
לא חסרים גויים
05/05/15 11:45
54צפיות
אבל תצטרכי לכוון יותר ברור מבחינת מיקום בארץ ומה נדרש מהגוי (כמה עבודה מעשית הוא צריך לבצע, למשל אם לדאוג לכל הליך הלכידה, הניוד לוטרינר, הטיפול התומך אחרי הניתוח והחזרה אליכם... או רק לקנות ולמכור את החתולה "על הנייר")
היי
05/05/15 12:14
50צפיות
הכוונה שהגוי יעשה את העיקור בעצמו ,אני צריכה למצוא ויטרינר לא יהודי
שהוא יקנה ממני את החתולה אפילו ב20 שקל ,יעשה את העיקור ואני אשלם לו כמה שהוא רוצה על החתולה
אסור לי לשלם על העיקור ... אני מירושלים ... העיניין פה הוא זה כמו בפסח מכירת חמץ...
החתולה לא אומרה להיות שלי בזמן העיקור אלה שלו ואז אחרי זה אני קונה ממנו הבנת?( :

ובמידה
05/05/15 12:25
43צפיות
והוא לא רוצה למכור לי את החתולה בחזרה ,אין לי מה לעשות עם זה ,היא שלו .
תדברי עם צער בעלי חיים ירושליים, ייתכן ויש להם כבר נסיון עם
05/05/15 13:06
45צפיות
מצב כזה.
באופן ספציפי
05/05/15 16:37
41צפיות
+972547700221

אולי כדאי לשטוח את הסיפור בפני חיה בצב”ח ירושלים, בטלפון לעיל.

סתם רעיון
06/05/15 09:37
20צפיות
לשמחתי, לי אין כאלה מגבלות...

אבל אם הייתי במקומך, הייתי מנסה קודם כל וטרינרים ערבים מהאזור, ומסביר להם את הסיטואציה.
אני מניח שאחרי לא הרבה טלפונים תמצאי וטרינר שיסכים לקנות ממך את החתולה ב-5 ש"ח, ואפילו למכור לך בהמשך חתולה משופרת ומעוקרת ב(נניח) 400 ש"ח...
יש וטרינר ברעננה, דר' עופר צדוק
05/05/15 14:17
61צפיות
שלפי בקשה של לקוחות דתיים, הזמין וטרינרית גויה לביצוע עיקור אצלו בקליניקה.
אולי זה יתאים לכם?
º
כן , תודה רבה !! אפשר טלפון בבקשה ?
06/05/15 08:08
8צפיות
המרכז הוטרינרי רעננה
06/05/15 08:16
27צפיות
º
תודה רבה !!
06/05/15 11:37
4צפיות
המלצה למספרה לחתולים בחיפה
05/05/15 21:51
17צפיות
שלום לכולם,

יש לנו זוג חתולים, זאת עונת הנשירה ואנחנו מאוד רוצים לספר אותם.
יש לנו ניסיון לא מוצלח במיוחד עם מספרות חתולים בחיפה.
אשמח לקבל המלצה, על בסיס ניסיון קודם, למספרה מקצועית ואיכותית במחיר הגיוני.

בתודה מראש,
גורה בת שמונה חודשים מוצצת בוהן
05/05/15 19:49
31צפיות
החתולה הצעירה שלנו בת 8 חודשים. שחורה לבנה. נמצאה גוועת ברעב בגיל חודש ונלקחה לאומנה והגיעה אלינו בגיל 4 חודשים. אז כמה הרבה זמן שאנחנו שמים לב שהיא נוהגת למצוץ את הבוהן בכף הקדמית שלה. זה מתוק נורא אבל: עם הזמן הכפה החומה שלה הפכה לבנה. ...והבוהן שלה כעת נראת מעט מעוותת. האם זו סיבה לדאגה/ביקור ווטרינר?

תודה
חרדת נטישה אצל גורים
05/05/15 16:37
40צפיות
מה עושים אם הגור (בן 3 חודשים) לא מפסיק ליילל מהרגע שאנחנו עוזבים את הבית ועד שאנחנו חוזרים?
אנחנו גרים בדירה קטנה מחולקת והשכנים לא מפסיקים להתלונן:/
אפשר להביא לו גור נוסף
05/05/15 19:03
32צפיות
תראו, כרגע אתם כל עולמו. כשאתם הולכים, זה כאילו הוא נשאר לבד בעולם, וזו הרגשה מפחידה במיוחד לגור.
לחוסר האונים הזה יש להוסיף את אי-הידיעה אם אי-פעם תחזרו.
אם תהיה לו חברה כלשהי בהיעדרכם, ייתכן שהוא ירגיש פחות בודד ומפוחד.
º
נכון מאוד!!!
05/05/15 23:26
6צפיות
2 שאלות בבקשה
02/05/15 21:31
104צפיות
1. חתולי הבית שלי די רעבתנים וקצת השמינו. בהתחלה נתתי להם רק מזון יבש אבל בשלב מסויים קניתי שימורים כדי לצ'פר אותם ביחד עם האוכל היבש ומאז לא נותנים לי להפסיק.. ברמה של לעמוד במטבח ליד המקרר וליילל בלי הפסקה עד שאני נשברת. היום זה כבר קבוע. מקבלים כל ערב כפית של שימורים עם האוכל. האם זה מה שגורם להם להשמין? איך אפשר לגרום להם להרזות קצת?

2. אם יש כאן מאכילי רחוב- כמה אוכל אתם שמים? אני מאכילה כבר יותר משנתיים בשלושה מקומות. בכל מקום יש בין 2- 8 חתולים בערך ונגמר לי שק של ג'ורג'י בארבעה ימים בממוצע! ההוצאות די כבדות אבל קשה לי לשים פחות אוכל.. יש עצות לחיסכון..?
תשובות
03/05/15 00:13
59צפיות
לפני שנים לא רבות כל כך, לא היה מקובל להאכיל את החתולים במזון יבש, פשוט כי הוא לא היה קיים. לאחר מכן היה מקובל להאכיל רק במזון יבש, בעיקר מטעמי נוחות. היום ישנם וטרינרים ואנשי מקצוע שממליצים לשלב מזון יבש ומזון רטוב. אני רושם זאת כדי שתביני שמזון רטוב הוא לא צ'ופר, אלא חלק אינטגרלי מהתזונה של החתולים שלך.

האם הוא גורם להשמנה? כמו כל מזון, אם הוא ג'אנק אז הוא לא מזין ולכן צורכים ממנו יותר ואז משמינים. לכן מומלץ להאכיל במזון איכותי שבד"כ מגיע בקופסאות קטנות. אם המזון איכותי, אז צריכתו תבוא על חשבון המזון היבש, כך שהצריכה הכוללת של החתול תישמר ולא תהיה השמנה. הייתי הולך אפילו יותר רחוק (אם התקציב מאפשר לך), ולא מגביל את הכמות של המזון הרטוב אלא נותן להם לאכול ממנו כמה שהם רוצים, מטעמי בריאות.

לגבי חתולי הרחוב, נשמע לי שאת שמה להם יותר מדי אוכל אם שק של 18-20 קילו נגמר ב-4 ימים. האם את משאירה להם את האוכל כשהם לא נוכחים? במקרה כזה סביר שבעלי חיים אחרים אוכלים אותו במקום החתולים (כלבים, ציפורים, חשופיות). אם הם נוכחים, האם הם מסיימים את כל הכמות שאת שמה או שמשאירים? אם משאירים, את יכולה להוריד כמות. באופן כללי עדיף לשים כמויות קטנות מספר פעמים, במקום כמות גדולה פעם אחת, כי אז יש פחות בקרה - אך כמובן שזה יותר קשה ולא תמיד מתאפשר.
לגבי השימורים-
04/05/15 22:24
26צפיות
לא נותנת משהו ברמה גבוהה במודע- אין לי את היכולת הכלכלית. אני שמה להם כמות לא גדולה בעיקר בערב (בערך כפית לאחד). מזון יבש אני מאכילה בדרך כלל ריגל וגם ניסינו סאמיט אבל זה יקר. עכשיו הורדתי כמויות, השאלה אם זה יעזור קצת להרזות.

לגבי חתולי רחוב- הם נוכחים. שומעים שאני באה והרוב מגיעים אבל לצערי לא נשארת לראות שאוכלים. מאוד הגיוני שאוכלים להם.
אני בעיקר מנסה לשכנע את עצמי ש 18 קילו אוכל ל 15 פלוס מינוס חתולים- הגיוני שנגמר מהר..
קשה לי להאמין שכפית מזון רטוב גורמת להשמנה
05/05/15 06:15
19צפיות
כנראה שהם פשוט התבגרו והפכו לפחות פעילים.
אפשר לנסות לעבור לאוכל דיאטטי, אבל הוא יקר יותר.
כשאת אומרת השמינו, מה משקלם?
לגבי שימורים - את צריכה לראות האם זה מתקזז עם כמות המזון
03/05/15 15:53
49צפיות
היבש שהם אוכלים. אם הם אוכלים פחות מהמזון היבש אז אין מה לדאוג.

לגבי האכלה של חתולי רחוב - האם את סתם שופכת מזון בערמה אחת? לדעתי זה לא רעיון טוב. אני נותן לכל חתול חופן משלו במרחק מסויים זה מזה, לפעמים מוסיף עוד כמה חופנים פזורים אם אני רואה שלא כל הקבועים הגיעו. בצורה כזאת כל חתול מקבל את המנה שלו ולא נשאר רעב והם לא רבים על המזון. אני חושב שאת יכולה לשים לכל חתול כוס פלסטיק חד-פעמית של מזון יבש וזה אמור להספיק.
הם מעדיפים את השימורים הפחות איכותיים על פני
04/05/15 22:30
33צפיות
האוכל היבש. למען האמת אחד מהם מעדיף את השימורים הפחות איכותיים גם על פני שימורים טובים. ניסיתי והוא אפילו לא טעם הטמבל.

כמו שכתבתי לארמורגם- אני לא נמצאת ליד החתולים בפינות ההאכלה שלי כי אין לי זמן. אני שמה בכמה ערמות מעט רחוקות זו מזו ואם יש איפה, אני שמה במקומות גבוהים.
אולי זה בכל זאת סביר- האכלה פעמיים ביום ל 15 חתולים?
גם אני לא נמצא לידם, אני שם חופן לכל חתול פלוס כמה חופנים
04/05/15 22:54
31צפיות
נוספים, מוודא שכל אחד מאלה שבאו מתחיל לאכול והולך.
18 ק"ג ל-15 חתולים ל-2 האכלות ביום ל-4 ימים אומר שכל חתול מקבל 150 ג' מזון בכל ארוחה. לדעתי הם אמורים לקבל חצי מזה אם לא פחות.
לא אמרת לפני זה שאת מאכילה פעמיים ביום, לכן כתבתי לתת להם כוס פלסטיק חד פעמית. אז אם את מאכילה פעמיים ביום תתני להם 2/3 של כוס פלסטיק בכל ארוחה.
גם החתולים שלנו מעדיפים את לה קט מאשר מזון אחר
05/05/15 16:35
21צפיות
ניסינו איתם לא מעט אופציות והם תמיד מעדיפים את השימורים שלהם.
בכל מקרה אני גם מציעה לך כמו שאמרו פה לבדוק שכל חתול אוכל ולא אחד או שניים דומיננטים שמשתלטים על רוב הכמות. לדע,י הכמות צריכה לרדת ל 10 ק"ג. זה סביר הרבה יותר ויעלה לך גם הרבה פחות.
שאלה למועצת החכמים
הודעה זו מכילה תמונות
04/05/15 18:22
108צפיות
שלום ,סמויה שלומדת מכם הרבה .
בבית 2 פרסיים .זכר בן 8 שנמסר לנו לפני 6 ש' מסטודנט שהבין שלא מגדלים חתול בחדר סגור ימים שלמים ,וחתולה בת 5 שננטשה ברחוב לפני כמה שנים .
מעוקרת ומסורס .לא ממש מסתדרים בינהם ,אבל רוב הזמן הוא אדיש ולא מציק לה.הבית מתנהל סביבם ,ואין ספק שהם חושבים שהם עושים לנו טובה שהם מרשים לנו לגור בבית שלהם.
החתולה התחילה בשבועיים האחרונים להשתין באמבטיה.
לא שיניתי חול בארגז ,לא השתנה שום דבר אחר בבית,אבל מדי פעם כשאנחנו חוזרים הביתה אני מגלה כתם על קרקעית האמבטיה או סתם ריח כבד.
ניסיתי לנקות עם אקונומיקה כדי שלא תחזור לשם ,אבל זה לא עוזר .
השירותים שלהם זמינים ,נקיים (מעולם לא היתה להם בעיה להשתמש בהם בשניים) ולא מוצאת שום סיבה לכך .
רעיונות? פתרונות? לקחת לויטרנר לבדיקה? (לא נראה לי שקיימת בעיה רפואית כי היא ממשיכה להתנהג כתמיד ולאכול כתמיד). 
וואו, איזה זוג, זהב פרוויים!
04/05/15 19:26
74צפיות
לגמרי מלכותיים

1. בהחלט בדיקה רפואית. השתנה לא במקום, או אי-השתנה, יכולים להעיד על דלקת בדרכי השתן. במקרה זה,  לא רואים סימנים נוספים עד שהמצב כבר ממש חמור. בכלל, לחתולים יש תכונה שהם מתאמצים לא להפגין שכואב להם. לפיכך, לא כדאי לסמוך על כך שאינה מפגינה עוד משהו כדי לשלול בעיה רפואית.

2. אם תהיו אצל וטרינר שבודק כמו שצריך ואז שולל בעיות רפואיות למיניהן, רק אז הזמן להתחיל ברצינות לחשוב על סיבות אחרות. למשל, רעשים שמפחידים אותה במהלך היום (בעצם, איך אתם בטוחים איזה חתול הוא המשתין האמבטיה?).

לא בטוחה אבל מניחה שזו החתולה
04/05/15 22:50
48צפיות
מאחר והיא מסתובבת הרבה במקלחת ואוהבת להכנס לתוך האמבטיה .הזכר לא מתקרב לשם (אלא אם כן זה יום שישי והעציצים מונחים להשקיה ,ואז יש מה להרוס...)

בנוסף לא מנקים עם אקונומיקה, היא רק מחמירה את המצב
04/05/15 21:13
58צפיות
מנקים עם תמיסה של אבקת כביסה ביו ומים פושרים.
לא נראה לי שיש בעיה
05/05/15 16:12
33צפיות
נקי לה יותר להשתין באמבטיה. ולמה בעצם זה מפריע לך?

החתולה שלי התחילה להשתין בכיור רק כשאין בו כלים ומדי פעם גם השנייה עושה את זה. לא נלחמת בזה כי מה אכפת לי? אבל הייתי בהחלט מעדיפה אמבטיה על כיור במטבח... בעקרון, ניתן ללמד חתולים גם להשתין ישירות לאסלה.
גור חתולים בן חודש שלא נפקחה לו עין
05/05/15 13:49
28צפיות
החתולה שלנו המליטה שלשה גורי חתולים ולאחד מהם עין אחת לא נפקחה. הם בני 26 יום. מה לעשות?
תקחי אותו לוטרינר
05/05/15 14:15
18צפיות
ובאותה הזדמנות תקבעי תור לעיקור כי תוך כמה חודשים היא שוב תמליט.
יכול להיות שזה בגלל דלקת עיניים?
05/05/15 14:45
16צפיות
זה נראה שיש נוזל צהבהב על העין הסגורה. יכול להיות שזו דלקת ולכן העין סגורה?
כן, בהחלט יכול להיות דלקת עיניים
05/05/15 15:03
24צפיות
לחתול שלי היה דלקת עיניים כשאימצתי אותו והוטרינר נתן משחה לשים בעיניים.
בכל מקרה, עם גור כ"כ צעיר לא הייתי סומכת על דיאגנוזה וירטואלית והייתי הולכת לוטרינר לבדיקה.
º
תודה רבה!
05/05/15 15:51
2צפיות
מבחר גורי חתולים מקסימים לאימוץ!
הודעה זו מכילה תמונות
02/05/15 16:52
82צפיות
תמורת סל אימוץ הכולל חיסון ועיקור/סירוס.לפרטים:
050-6282018 או 0546841613
פאודה, גורת חתולים גינגית-לבנה...יפיפיה במציאות
הודעה זו מכילה תמונות
05/05/15 14:34
43צפיות
בת חודשיים...לפרטים:0506282018

.
.
.
.

|*|נפתח פורום לימודי תקשורת|*|
05/05/15 11:46
2צפיות
|טי-וי|תמיד רציתם להופיע בטלוויזיה? לשדר ברדיו? להיות היחצנים של המדינה? היכנסו עכשיו לפורום שיעזור לכם להפוך לכוכבי התקשורת הבאים של ישראל....

היכנסו לפורום לימודי תקשורת:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|דושיח|אתם מוזמנים לעזור לגולשי הפורום ולצופים להכריע. מי היא מגישת החדשות של ישראל - תמר איש שלום או יונית לוי?
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

איך לתת לחתול כדור (תילועה)?
03/05/15 13:08
37צפיות
קיבלתי כדור לתילועה מהוטירנר (אין אמפולות?) הוטירנר המליץ להרעיב את החתול ולתת לו את הכדור בשלמותו בתוך המזון. נראה לי כמו שיטה בעיתית ביחוד אם צריך לתת לו כדורים לאורך זמן.

ניסיתי לכתוש את הכדור ולערבב בתוך שימורים שהוא אוהב, הוא אומנם אכל אבל מאוד חלקית ומאז נמנע מהשימורים :(

בינתיים קראתי על מספר שיטות ואשמח לשמוע מה עובד לכם.
1.לקחת רוטב שהחתול אוהב ולערבב בתוכו כדור כתוש. להכניס את הרוטב לתוך מזרק( ללא מחט) ופשוט להזריק את הנוזל לתוך הפה של החתול.
2.לפרק את הכדור לחתיכות קטנות, לגלגל את החתיכות בתוך חמאה ולתת לחתול לאכול.
3.להשתמש במוצר בשם Pill Pockets  שזו סוג של "פלסטלינה" גמישה וטעימה שעוטפים בה את הכדור.

אשמח לשמוע מה עובד ומה לא והאם יש פתרונות נוספים?
יש אמפולות דרונציט ספוט און, אפשר לקנות מוטרינרים או בחו"ל
03/05/15 16:36
26צפיות
לגבי שיטות מתן כדור. הינה יש פה כמה שיטות והסברים:
השיטה היחידה שעבדה אצלי
03/05/15 18:34
63צפיות
זה לתפוס את החתול כשהוא רגוע ומתלטף (אצלי ספציפית הרגע הכי טוב זה כשאני חוזרת הביתה והחתול לגמרי צומי), להחזיק אותו בעורף ביד אחת, וביד השנייה להכניס את הכדור לפה ולסגור (ואם אפשר, ללטף קצת את הצוואר כדי לעודד בליעה).

ניסיתי לפני זה לשים את הכדור באוכל רטוב, לכתוש אותו, מה לא - אבל כנראה שיש לזה ריח די חזק והחתול ממש נמנע מזה. 
לעומת זאת, בשיטה שתיארתי זה הלך ממש מהר והחתול המשיך לגרגר ולהתלטף אחרי. חשוב מאוד להיות רגועים ולעשות את זה כשהחתול מאוד רגוע. 

בהצלחה
אני מועכת ומערבבת בטונה
05/05/15 09:14
21צפיות
תמיד עובד!!! מלקלק הכל!!
זאת השיטה
05/05/15 10:20
28צפיות
הכי יעילה. אצלנו גם לא עבדו הטריקים השונים
שלום וברכה צריכה עזרה..
04/05/15 15:50
89צפיות
שלום חברים
יש לנו חתולה טרי קולור יפייפיה בת שנה וחצי אנחנו מגדלים אותה בחצר.
אנחנו דתיים ואסור לנו לעשות עיקור (מבקשת בכל לשון של בקשה לא לשפוט אותנו ) , אנחנו מאוד אוהבים חיות ,יום אחד בעלי מצא אותה כשהיתה גורה ורצה לעזור לה
הביא אותה לחצר שלנו , הכנו לה כלוב ממש מקצועי מארגז קלקר של דגים של יבוא דגים ממש מבודד מחום וקור עם סמיכות ועשינו לה את כל החיסונים , לפני שלושה שבועות היא המליטה 3 גורים כולם בריאים ומתפתחים יפה !2 גינגייים עם לבן ואחת אפורה .
אז יש לי שאלות ( : ,
באיזה גיל מותר כבר להפריד את האמא מהגורים ?
איך אמצא להם מקום? מישהו יכול לעזור לי למצוא להם מקום חם ואוהב ?
הרי יש כ"כ הרבה חתולים ... מיואשת ...

כמה דברים
04/05/15 16:17
57צפיות
ראשית, לפי מיטב ידיעתי, התורה אסרה סירוס ולא עיקור, ועיקור הוא החמרה. האם בדקת עם הרב שלך? יתכן שהוא דווקא מהמתירים?

אפשרות שמקובלת על רבים מהרבנים היא לבצע את העיקור ע"י וטרינר לא יהודי. אני מניח שתוכלו אפילו למצוא דרך למכור לוטרינר את החתולה, שהוא יעקר אותה, ואז לקנות אותה ממנו שוב. זו גם דרך שמקובלת על חלק מהפוסקים.

עוד אפשרות היא להתייעץ עם הוטרינר שלכם -- יתכן וניתן לטפל הורמונלית ע"י גלולות נגד הריון. זה מן הסתם אומר להגיע אליו כמה פעמים בשנה.

האופציה האחרונה שאני יכול לחשוב עליה היא לא לעשות דבר. אבל קחי בחשבון שמאד קשה למצוא בתים אוהבים לחתולים, ואלה מתוכם שמגיעים לרחוב חיים חיי סבל. כך שאת עלולה לעבור על צער בעלי חיים.
אכן יש דרכים מקובלות על ההלכה
04/05/15 16:54
73צפיות
באתר ”חיי כלב”, העוסק בכלבים אבל בנושא עיקור וסירוס לא מדובר בהבדל מהותי, יש מאמר על גידול כלב בראי היהדות ובתוכו חלק העוסק בנושא הזה: http://www.dogslife.org.il/3432-2/3741-2/

אם לא תעוקר, החתולה פשוט תיכנס להריון שוב ושוב, משהו כמו פעמיים-שלוש בשנה. בכך יש לא רק חוסר נוחות בשבילכם, אלא צער בעלי חיים גדול מאוד לה ולגורים.

באשר לגורים שכבר ישנם, הפרדה אפשרית בערך בגיל חודשיים. צריך לצלם צילומים יפים ומחמיאים שלהם, לפרסם בכל מקום אפשרי, ולמסור רק לאנשים שבעצמם יתחייבו לסרס או לעקר, בנוסף להתחייבות לטיפול כללי ראוי.זהמחויב,המציאות, אחרת יצטרפו בעצמם למעגל צער בעלי חיים קשה שאפילו הרבנים מודים בקיומו.

רציתי לומר רק
04/05/15 18:12
51צפיות
ממש תודה רבה על הקישור !!
בהחלט אני שמחה שפניתי אליכם הבנתי הרבה מהמאמר תודה רבה רבה !!
 3
תשובה לשאלתך איך למצוא להם מקום
04/05/15 17:07
57צפיות
לצערנו אין מקומות שקולטים חתולים, ולכן החתולים נשארים ברחוב, שם נגרם להם צער ועגמת נפש.
רובם לא שורדים מעבר למספר שבועות, ותוחלת החיים הממוצעת של אלה שכן שורדים היא שנתיים (לצורך השוואה חתול בייתי חי  15-20 שנים).

רעיון לפיתרון אפשרי: מה אם מתנדב יגיע וייקח את האמא והגורים לעיקור וסירוס במקומכם? לאחר מכן כמובן יחזיר את כולם למקום, כדי שתמשיכו לטפל בהם.

עצם פנייתך לפורום מראה שאת מבינה בתוך תוכך שללא פעולה מצדכם תיווצר פה בעיה קשה בעתיד הקרוב...
העיניין הקשה זה ש
04/05/15 19:24
50צפיות
ממש כואב לי להפריד בין האמא לגורים כשבע"ה אצליח למצוא להם בית ..
יש איזשהו שלב שהאמא לא מחוברת אליהם יותר? ולא אכפת לה ?
היא כ"כ מסורה אליהם ומנקה אותם היא אפילו לכדה לטאה
והביאה להם חחחח ( לא שהם אכלו את זה.. חחח) ומשמיעה קולות של רררר
כשהיא נכנסת אליהם :(
בסביבות 4 חודשים היא תגרש אותם בעצמה אם לא תעוקר
04/05/15 21:11
42צפיות
כי היא צריכה לפנות מקום לגורים חדשים.
עוד שאלה קטנה
04/05/15 16:05
53צפיות
כמה זמן אחרחי ההמלטה היא יכולה שוב להיות בהריון ?היא מניקה .22222
כל 6 חודשים תהיה המלטה
04/05/15 16:57
47צפיות
חתולה לא מעוקרת מתייחמת בגיל 5-7 חודשים, וממליטה 4 גורים בממוצע בכל המלטה.
חישובים מראים שחתולה לא מעוקרת "אחראית" לתוספת 160 חתולים חדשים תוך שנתיים.
נראה לי שהתכוונת ל-16, לא ל-160...
04/05/15 17:56
51צפיות
וגם אז החישוב לא מדויק.
בהנחה שחלק מהגורים גם מתרבים, המספר יהיה גבוה יותר.

החישוב מושאר כתרגיל לתלמידים....
º
תודה רבה רבה !!
04/05/15 18:38
12צפיות
חישוב לפי שגר של 4 חתולים פעמיים בשנה
הודעה זו מכילה תמונות
04/05/15 19:23
63צפיות
מדובר בחישוב תיאורטי, כי בפועל רוב החתולים מתים ומפסיקים להתרבות.
לצורך הפשטות, נניח שיחידת הזמן שלנו היא חצי שנה, כלומר כל חצי שנה ישנה המלטה.
הנחה סמויה היא שחתולים זכרים מתרבים עם נקבות מחוץ לקבוצה (בשונה מהתמונה המצורפת).

אחרי 6 חודשים:
- החתולה מייצרת שגר ראשון = 4 גורים
- סה"כ חתולים: 5 (החתולה + הגורים)

אחרי 12 חודשים:
- החתולה מייצרת שגר שני = 4 גורים
- כל אחד מגורי השגר ראשון מייצר 4 גורים נוספים (שגר 1.1) = 16 גורים
- סה"כ: חתולים קיימים (5) + שגר שני (4) + ההמלטה הראשונה של השגר הראשון (16) = 25

אחרי 18 חודשים:
- החתולה מייצרת שגר שלישי = 4 גורים
- כל אחד מגורי השגר ראשון מייצר 4 גורים נוספים (שגר 1.2) = 16 גורים
- כל אחד מגורי השגר השני מייצר 4 גורים נוספים (שגר 2.1) = 16 גורים
- כל אחד מגורי שגר 1.2 מייצר 4 גורים נוספים (שגר 1.2.1) = 64 גורים
- סה"כ: חתולים קיימים (25) + המלטות חדשות (100) = 125

אחרי 24 חודשים:
- סה"כ: חתולים קיימים (125) + המלטות חדשות (500) = 625

כלומר הנוסחא היא 5 בחזקת חצאי שנים.
אחרי שנתיים צריך להפחית את הדורות הראשונים, כי זה הממוצע של חיי חתול ברחוב.
כלומר הנוסחא המלאה היא: 5 בחזקת חצאי שנים פחות 5 בחזקת (חצאי שנים פחות 4).

ארכיון הודעות
Flix
פורום חופשות סקי

פורום חופשות סקי

חוף ים, שמש וחול יש גם בארץ. בואו לדבר על זה בפורום! >>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה