לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

ברוכים הבאים לפורום חתולים!

הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע להתנהגות או בריאות החתול, להשמיע את דעתכם בנושא חתולים, להתייעץ או להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, ובשום מקרה לא להשתמש במילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאת תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא אמור להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר שלך ולהביא את החיה לבדיקה.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

-העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
 נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום
 הכנסו לאירועי הפורום (בצד שמאלי של הדף) ע"מ להתעדכן על אירועים חשובים שקשורים לנושא הפורום ולפורום עצמו
המשך...
הודעה חדשה

נמצא ברח' הרצליה בחיפה חתול שכנראה אבד.
24/10/14 11:23
החתול בצבע אפור-כסף, שמן, נדמה לי שמסורס, חברותי מאד  לאנשים, נמצא שם כבר מאתמול בערב.
אם מישהו איבד נא ליצור קשר עם יעל בטלפון 052-8005832.
מבחר גורי חתולים לאימוץ!
הודעה זו מכילה תמונות
24/10/14 10:12
6צפיות
לפרטים 0506282018 ..גם לבנים ויפים שלא מופיעים בתמונה...
זקוקה להדרכה-חתול שגר עם כלבים ונמסר לבית אחר
24/10/14 02:44
14צפיות
שימשתי כאומנה לגור מקסים שגר יחד עם הכלבים והחתולים שלי והסתדר איתם מעולה, אפילו הציק להם יותר מדי ורצה כל הזמן לשחק. הוא עבר לבית חדש ולקח מאד קשה את המעבר, הוא מתקרב למאמצת שלו אבל לא מצליח להסתדר עם הכלבים. האם יש דרכים להקל עליו? בנוסף כפי שאמרתי הוא הגיב קשה למעבר טריטוריה, הבחורה שלקחה אותו נוסעת מדי פעם לחול והחתולים אמורים להיות אצל הוריה, האם יש דרך להקל על המעברים האלה? היא באמת בית טוב ובחורה מקסימה ואצלי הוא גר בחצר אבל ממש עצוב לי שהוא כל כך מתקשה להסתגל.. ולא יודעת האם כדאי לחפש לו מקום אחר. אציין שעבר שבוע מאז האימוץ.
לא כל כך ברור מה הקשיים
24/10/14 09:10
5צפיות
איך מתבטאת התגובה הקשה שלו למעבר?
בן כמה הוא?
האם נעשה תהליך הדרגתי של פגישה עם הכלבים?

כשהבחורה טסה לחו"ל, לכמה זמן היא טסה? רוב החתולים לא יגיבו טוב למעברים בין דירות. בהנחה שמדובר בתקופות קצרות (כמה ימים), היא תצטרך למצוא פתרון של קטסיטר שיגיע לטפל בחתול כשהיא בחו"ל. בניגוד לכלבים, לא ריאלי לצפות שהחתול יעבור דירה כל פעם מחדש
נחשו מה?
23/10/14 15:48
50צפיות
אתמול שייגץ ליקק את סקאי! פעם ראשונה, זה מראה שהוא סוף סוף קיבל אותו!
º
איזה כיף להם. איפה התמונות?
23/10/14 22:29
2צפיות
היי
24/10/14 00:42
16צפיות
אין לי מצלמה כשיהיה אני העלה:)
º
איפה אפשר לקנות חתול סיבירי ?
23/10/14 11:13
27צפיות
"חתול סיבירי" זה לא מספיק מדוייק.
23/10/14 13:54
33צפיות
מה בדיוק אתה רוצה ומאיזו סיבה? אני אפרט:
יש חתול "כמו סיבירי" כלומר נראה כמו סיבירי אך לא גזעי. יש סיבירי "ללא תעודות" שלא נותן לך הבטחה שהוא באמת גזעי. ויש גזעי מבית גידול עם תעודות גזע.
הסיבה שאני שואלת למה אתה רוצה סיבירי היא משום שיש כמה סיבות:
1) אתה אוהב איך שהוא נראה- במקרה זה לא בטוח שאתה צריך חתול גזעי. יכול להיות שתמצא בעמותה חתול שנראה בדיוק כמו שאתה רוצה ולא תצטרך לשלם אלפי שקלים, וגם תציל חתול.
2) שמעת משהו על התנהגות הגזע ואתה מחפש התנהגות כזו- במקרה כזה כדאי שתדע שאפילו אם תקנה חתול עם תעודות, לא בטוח שבאמת תקבל את ההתנהגות הרצויה. חתולים הם אינדיבידואלים. לכל אחד אופי משלו. אם תיקח חתול בוגרר תוכל לדעת את האופי שלו. אם אתה לוקח גור זה הימור.
3) אתה מעוניין להרביע- במקרה כזה אני מציעה שתקרא הרבה ותבין טוב טוב למה אתה נכנס. חתול ללא תעודות אין טעם להרביע ואפילו עם תעודות, התהליך יקר ומסובך ויש לעשות אותו בזהירות כדי למנוע מחלות גנטיות, וגם אז הרווחים לא גדולים.

אני מניחה שיש כמה וכמה אנשים שמוכרים סיברים בארץ אבל כשקונים חתול צריך לברר טוב טוב מי מוכר ולמה, כי יש אנשים פרטיים שמרביעים בבית ולא לגמרי יודעים מה הם עושים. אתה יכול לקבל חתול ללא תעודות, או חתול עם בעיות בריאות בהרבה כסף, או חתול שאמרו לך שהוא גזעי אבל הוא לא וסתם שילמת. ללא תעודות או בדיקה גנטית כל מה שאתה יכול לעשות זה לסמוך על יושר המוכר. ואתה גם תפרנס תעשיה שהאתיקה שלה מוטלת בספק. אם אתה מתעקש על סיבירי עם תעודות, אתה צריך למצוא בית גידול מוכר ולשם כך, אני מציעה שתפנה לקומונת חתולים גזעים, שם מכירים את בתי הגידול.
אם לא משנה לך תעודות, תפרסם כאן שוב ותבקש חתולים "שנראים כמו סיבירי" ואני בטוחה שאנשים ייענו. לפעמים יש אפילו חתולים גזעיים בעמותות שהבעלים זרקו אותם מסיבות שונות. תינוק חדש, לא התאימו לאורח החיים של הבעלים, "לא התאימו לריהוט" ועוד מיני סיבות שלפעמים יישמעו לך מגוכחות.
זה הזמן גם להגיד שחתול הוא לא רהיט.  אני לא מכירה אותך ואת הידע והניסיון שלך עם חתולים, אבל חתול חי בממוצע 15 שנה והוא אחריות ל15 שנה. אם זה החתול הראשון שלך אני מציעה שתחשוב על המחוייבות והאם אתה מוכן לה, כדי שבעוד כמה שנים לא יצטרף עוד חתול לנטושים בעמותות או חלילה ברחוב.
בהצלחה.
חתול סיבירי
23/10/14 22:04
16צפיות
אנשים מחפשים אותם בדרך כלל בגלל שהם נחשבים היפואלרגניים - הרוק שלהם מכיל כמות מופחתת מהחלבון שגורם לאלרגיה אצל אלו שאלרגים לחתולים.

לפותח השרשור - אפשר לקנות חתול סיבירי מבית גידול מסודר. יש לוודא שהגור בעל תעודות. אין טעם לרכוש חתול "גזעי ללא תעודות" (= מעורב) כי קיים סיכוי לא רע שהוא לא יהיה בעל תכונות מתאימות.
וכמובן חשוב קודם לוודא שאם אכן יש אלרגיה, היא לחלבון הספציפי המדובר ולא למשהו אחר (אלרגיה לחתולים יכולה להיות לכל מני דברים)
אין בארץ בתי גידול לחתולים סיביריים. בנוסף לכל חתול סיבירי
23/10/14 22:27
14צפיות
כמות החלבון הזה משתנה ולכן לא כל חתולים סיביריים הינם היפואלרגניים באותה מידה. אם בן אדם באמת אלרגי לחלבון הזה צריך לבחון את התגובה שלו לחתול ספציפי.
חייבת למצוא פתרון לחתולים בהקדם האפשרי !!
הודעה זו מכילה תמונות
21/10/14 16:48
151צפיות
אני טסה בעוד שבועיים לשלושה חודשים ושכן שלי שראה אותי היום ויודע שאני טסה איים עליי ואמר שכשאחזור מחו"ל שאני אצפה שהחתולים לא יהיו פה.(מדובר בחמישה חתולים, את אחת החתולות השכנה המקסימה שלי תיקח אליה ולשני הבנים שלה מצאתי אומנה לתקופה שאני אהיה בחו"ל) ונשארו שניים שהם מאוד ידידותיים. אני פוחדת בטרוף שהוא יזרוק לי אותם במקום רחוק או ירעיל אותם ותכלס כשאחזור אני לא אוכל לדעת מה באמת קרה להם. אני מבקשת בכל לשון של בקשה אם מישהו יכול לפתוח את הדלת ואת הלב רק לשלושה חודשים וכשאחזור אני אקח אותם חזרה - זה ממש יציל אותם. מפחיד אותי רק לחשוב על זה שיזרקו אותם במקום רחוק..הם לא ישרדו יום ברחוב..הם מתוקים בטרוף,עדינים וחברותיים מאוד לחתולים ואנשים.  
מקפיצה..כמובן שהאומנה תקבל את כל הציוד הנלווה:חול,מזון,מיטה
22/10/14 18:00
35צפיות
זה ממש בהול!!
א. באיזה איזור את בארץ?
22/10/14 20:50
47צפיות
ב. לא יודעת אם זה יעזור אבל שווה לשקול תלונה במשטרה. אם השכן ידע שכוונותיו ידועות הוא יחשוב פעמיים לפני שיעשה משהו.
אני גרה במודיעין..ביררתי לגבי תלונה אבל
23/10/14 02:53
45צפיות
אמרו לי שאף אחד לא יעשה עם זה כלום וגם אם הוא יעלים אותם באיזושהי דרך המשטרה לא תשקיע בחיפוש ראיות כי זה "כולה חתולים"..אני מעדיפה עכשיו להשקיע במציאת אומנות מאשר אח"כ בבירורים מי אשם, חוץ מזה שיש עוד כמה שכנים שממש שונאים את החתולים ואותי אז זה עוד יותר בעייתי כי הם יכולים לנצל את זה ולהאשים אחד את השני ואני לעולם לא אדע מי עשה את זה. 
זה מאוד בעייתי
23/10/14 09:11
47צפיות
נראה לי שכבר הצעתי לך בעבר לברר מול הפנסיון של הלימה בן נריה במושב אביעזר מה העלות. אם לא עשית כן,אולי כדאי שתעשי.
איך מחדשים את החבל המלופף במתקן גירוד?
הודעה זו מכילה תמונות
22/10/14 11:38
87צפיות
אז יש לנו מתקן גירוד כמו בתמונה המצורפת. שני החתולים מאוד אהבו לשייף על ה"רגל" שלו ציפורניים והחבל המלופף עליו ממש נשחק 
חשבתי שיהיה נורא פשוט למצוא בחנויות עשה זאת בעצמך  גליל של החבל  וללפף חבל חדש להנאתם
מסתבר שלחבל הזה קוראים סיזל, וע"פ אחד העובדים בהום סנטר (כל היתר בכלל לא ידעו על מה מדובר) כבר לא "מתעסקים" איתו אצליהם. הוא ידע בדיוק את שם החבל - והמליץ לי לחפש בטמבוריות שבהן אולי מישהו שומר איפשהו באחד המדפים העליונים גליל כזה
מסתבר שגם בטמבוריות כבר לא "מתעסקים" עם החבל הזה והיום כולם משתמשים בחבלים סינטטיים למיניהם (לא ידעתי שיש טרנדים בחבלים) 

ניסיתי אפילו לברר בחנות חיות והמוכרת הציעה לברר לי מול ספקי המתקנים שלה- האם יש להם רק את המוט במלאי, אולי ממוצרים פגומים שהוחזרו וכו'. מסתבר שהם לא מוכרים רק את המוט/רגל של המתקן
יש סיכוי שלמישהו כאן יש רעיון איפה ניתן להשיג חבל סיזל? ולא פחות חשוב- פחות או יותר באותו עובי כמו במתקני החתולים שצילמתי (אלה המתקנים שנפוצים בחנויות חיות בד"כ, של טריקסי)
כי לשני החתולים יש כמובן גם מתקן גדול ומרשים מהמתקנים של ליאור- והם אמנם משוגעים על המתקן וכל היום מטפסים/רובצים/רבים עליו אבל את החבל סיזל העבה שמלופף עליו- הם לא אוהבים וכמעט ולא משייפים עליו ציפורניים
ההבדל היחיד שאני רואה הוא בעובי של החבל- כנראה שיש להם העדפות

תודה!
בדקתי בגוגל
22/10/14 12:05
52צפיות
נראה שיש כל מני מקומות שמוכרים אותם בגלילים, בעוביים שונים ומשונים
(אם הקישור לא עובד, גגלי "ירושלמי תעשיות חבלים")

תודה, גם אני נתקלתי בירושלמי בחיפושי
22/10/14 12:15
36צפיות
הבאסה היא שלא ממש יצא לי להגיע לאזור הזה בת"א בזמן הקרוב (שלא לדבר על כך שהם מוכרים את זה בגלילים ענקיים, אז גם ישאר לי עודף וגם- אני מניחה שאני חייבת להגיע עם רכב לשם. לא בא לי להסחב עם גליל של 500 מטר שבטח שוקל לא מעט באוטובוס)

אוף- אז מה בעצם כולכם עושים כשהחבל של מתקן הגירוד נשחק? קונים מתקן חדש?
איזה עוד מתקני גירוד מוצלחים יש לחתולים? יש לנו את הקרטונים, שמטנפים את הבית אבל עושים עבודה טובה. אבל הם משמשים אותם לגירוד במאוזן, ולמאונך שימש המתקן. עכשיו כשהם כבר לא נהנים לגרד אותו (כי הוא שחוק מידי) הם עברו לצידי הספה
יש בחנויות אספקה טכנית
22/10/14 13:25
32צפיות
אני קניתי חבל כזה (לפי משקל, לא גליל שלם) לתחביב כלשהו. ראיתי חבל גם בחנות אחרת.

אני גרה בכרמיאל, אם אצלנו יש בשתי חנויות, וודאי יש גם במרכז הארץ.
אספקה טכנית זה חומרי בניין?
22/10/14 13:40
23צפיות
לא יצא לי להתקל בחנות בתחום "אספקה טכנית" (מצד שני, לא נראה לי שחיפשתי אי פעם)

אני חושבת שכן
22/10/14 15:16
23צפיות
חפשי בגוגל אספקה טכנית + שם העיר בה את גרה
קונים מפה
22/10/14 13:40
53צפיות
חתולה למסירה- בוגרת ומחונכת באיזור ירושלים
הודעה זו מכילה תמונות
21/10/14 13:41
150צפיות

למסירה חתולה בוגרת ומחונכת לבית חם. לפרטים 0503305557

הרוקחת בבית המרקחת שלי במעלה אדומים ביקשה ממני לפרסם. חתולה של אמא שלה, בת 90 עם מטפלת שלא אוהבת את החתולה ולא מסתדרת איתה.
º
אויש מסכנה רק שלא תזרוק אותה לרחוב..
22/10/14 04:20
20צפיות
שיחליפו את המטפלת
22/10/14 13:29
55צפיות
חתולים עוזרים להאריך את חיי הקשישים. למה לקחת ממנה את החתולה שלה?

אם המטפלת לא אוהבת את החתולה כדאי לבדוק איך היא מטפלת בקשישה ומה עוד מפריע לה.

אני מודעת לכך שהתגובה שלי חריפה ונשמעת מוגזמת, אבל עבדתי מספיק זמן עם קשישים ומטפלות וזה ממש מרתיח אותי.
אני רק מפרסמת עבורה
22/10/14 13:58
50צפיות
באמת שהידע שיש לי במקרה מוגבל למה שכתבתי. ההיכרות שלי עם האישה היא שטחית בלבד ואני לא רוצה לחטט לה בחיים, מי יודע מה הולך שם. קשה לי להאמין שהמטפלת תזרוק את החתולה לרחוב, האמא הרי לא ערירית יש לה משפחה שלא תתן שיקרה דבר כזה.
חיסונים לחתול ביתי
22/10/14 10:59
36צפיות
האם חתול ביתי שלא יוצא החוצה בכלל גם צריך לעבור חיסונים תילוע ומשולש? אם כן -כל כמה זמן?
החיסונים האחרונים שעשיתי לחתול שלי היו לפני שנה (משולש+תילוע)... האם זה בסדר? אם אני לוקחת אותו עכשיו להתחסן האם הפרוצדורה שונה?

אודה לתשובה לאי מייל (אם זה אפשרי)
lol_3@walla.com

תודה מראש,
לורה
אישית אני בעד לחסן
22/10/14 11:58
34צפיות
החתול אמנם לא יוצא החוצה, אבל שאר בני הבית כן, ותמיד קיים סיכון שתביאו משהו על הנעליים. המחלות נגדן מחסנים הן מחלת איומות וקטלניות, לא משהו שתרצי לפגוש אצל החתול שלך.
בנוסף, קיים יתרון בביקור שנתי אצל הוטרינר, לטובת בדיקה כללית. ההגעה לחיסון היא הזדמנות מצויינת לצ'ק אפ מלא

חיסון מרובע ניתן אחת לשנה, כל שנה
תילוע זה לא חיסון אלא טיפול שהורג תולעים קיימות. למיטב ידיעתי נהוג לתת תילוע אחת לחצי שנה/שנה כטיפול שוטף, או בהתאם לנגיעות (מטפלים אם רואים תולעים בצואה)

אם עברה שנה מהחיסון הקודם, עכשיו הזמן לגשת לחיסון נוסף  
מאד ממליצה לחסן. תילוע צריך בלי שום קשר ליציאה החוצה.
22/10/14 12:53
28צפיות
את הכל כתבה קודמתי.
מוסיפה שעדיף לחסן במרובעת ולא במשולשת, מכיוון שהמרובעת מחסנת נגד וירוס נוסף שגם הוא לא סימפטי. (שמעתי פעם ממישהי שחיסנה את החתול שלה במשולשת, ובסופו של דבר הוא הסתבך עם הוירוס הרביעי שאחיו הוא לא היה מחוסן...)
|*| נפתח פורום קצת אחרת |*|
22/10/14 11:18
5צפיות
מי מאיתנו לא מרגיש שונה לפעמים? או מוזר? שקשה לנו להשתלב בחברה.
פורום קצת אחרת נועד לאנשים שמרגישים קצת שונים וחריגים בחברה ורוצים להכיר אנשים שמרגישים כמוהם.

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולייעץ ולהתייעץ, לחבק ולנחם, לשתף בחוויות טובות ובחוויות לא טובות, לחלוק רגשות ופשוט לדבר.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
ריגל
19/10/14 15:01
100צפיות
שלום, האם ריגל נחשב למזון איכותי? מספר חתולי הבית שלי עלה לאחרונה לחמישה ואני מחפשת אוכל מעט זול יותר אבל עדיין ברמה גבוהה. 
º
ריגל זה מזון ברמה בינונתי-מעלה. באיזה מזון את מאכילה?
19/10/14 21:13
31צפיות
אני מאכילה בסיינס פלאן
19/10/14 22:11
66צפיות
כרגע סיינס פלאן גורים, כי יש לי שילוב של בוגרים וגורים. התכוונתי לעבור לרויאל קיניין, אבל במהירות שנגמרו לי 5 ק"ג של סיינס פלאן מאז שנוספו לי עוד שני חתולים, אני מעדיפה למצוא משהו יותר משתלם גם מרויאל קיניין.
חוץ מזה, אפרופו מחאת המילקי, לאחרונה הבנתי שאוכל חתולים זה המוצר היחיד שאני קונה רק על סמך איכות ובלי קשר למחיר, ו... קצת נמאס לי להיות פראיירית. לא יכול להיות שרק ארבעת החברות הגדולות מציעות אוכל ברמה גבוהה? 
את קונה אוכל לחתולים רק על סמך שם החברה וזה לא בהכרח
19/10/14 23:29
106צפיות
שווה לאיכות.
סיינס פלאן לגורים זה מזון יחסית טוב לגורים אבל לא טוב לבוגרים כי הוא מכיל 25.5% שומן.
סיינס פלאן לבוגרים פחות איכותי מריגל או לפחות לא יותר טוב ממנו.
שלום שיוונדדה
20/10/14 13:32
64צפיות
כמו שציינת, איכות זה דבר חשוב. במיוחד כשזה מגיע ל"ילדים" שלנו.

חשוב להשוות בין מחיר של מזונות שונים, אבל כדאי להכליל גם השוואה של האיכות והמרכיבים.
כשמחפשים המלצה, חשוב לשים לב גם מהיכן התקבלה ההמלצה...

כשניגשים לבחור מזון כדאי להסתכל על המצב הבריאותי של החיה הספציפית שלך, גילה, צרכים מיוחדים שלה וכו. מומלץ לחפש מזון איכותי, של חברה טובה ומוכרת, המותאם לפעילות ולגיל החתול. 

החשיבות הרבה ביותר היא לאיזון המרכיבים השונים - חומרי גלם המספקים איזון בין חלבונים, שומן, פחמימות, סיבים תזונתיים, ויטמינים ומינרלים. חשוב להסתכל על רמת הזרחנים (וכדאי שיהיו נמוכות), על המלח (שוב, נמוך), אפר כללי, ולא פחות חשוב - כמה ויטמינים יש? כמה נוגדי חמצון? בדיוק כמו שאנחנו בוחנים את הנתונים הללו כשאנחנו רוכשים לעצמינו מזון.
בקצרה, מזון איכותי הוא מזון שיכיל את כל המרכיבים, המינרלים והוטמינים שבע"ח זקוק להם.

איך יודעים אם המזון הוא איכותי? קוראים את התוית: 
1. מזון מארהב כדאי שיהיה רשום שנבחן לפי תקן AAFCO (גוף אמריקאי רשמי המפקח על ההזנה, אשר קובע את הסטנדרטים התזונתיים במזונות חיות המחמד הנמכרים בארה"ב. מזון מאירופה לא יכיל הצהרה כזו)

2. פרטי המוצר בעברית + שם המוצר והחברה המייצרת, ואיך ליצור איתם קשר + שם המפיץ בארץ ואיך ליצור איתו קשר. או במילים אחרות - "שיהיה אבא למזון" לכל מקרה של שאלה או תקלה.

3. מהו המין או החיה הספציפית להם מיועד המזון, עדיף להימנע ממוצרים "המתאימים לכל שלבי החיים" שכן באלו יש ממוצע התאמה לכולם ולא התאמה ספציפית.

4. באנליזה (הערכים שימצאו במזון לחלבון, שומן, סיבים ולחות, סידן זרחן ואפר) כדאי לודא שאין עודפים או חוסרים. 

5. הצהרת רשימת המרכיבים (רשימת המרכיבים נרשמת כך שהמרכיבים מסודרים בה לפי סדר משקלי יורד לפי משקלם היחסי בפורמולת הייצור. בשום אופן, לא ניתן לחלץ מרשימה זו את המשקל הממשי של מרכיבים מסויימים שכן היא יחסית, לכן חשוב לודא שמרכיב החשוב לך מופיע, מיקומו ברשימה אינו מעיד על כמותו)

6. כדאי לודא שיש רמה מתאימה של ויטמין E, ויטמין C, חומצות שומן חיוניות וכו...לא להיסחף אחרי הצהרות של "מכיל המון חלבון" ולשכוח מהויטמינים ונוגדי החמצון החשובים לגופנו ולגוף חיות המחמד באותה המידה.

חברת הילס היא חברה ותיקה ומוכרת בעולם. וטרינרים רבים בעולם ובארץ ממליצים על המזון מניסיונם האישי. לחברה קיימים שלושה מותגים: מזונות קליניים יעודיים לסיוע בטיפול בבעיות שונות (Prescription Diet), מוצרים ייעודיים למרפאות לחיות מחמד בריאות (vet essentials) ומזון בריאותי  (Science Plan).
את השניים הראשונים ניתן להשיג אצל וטרינרים בלבד ואילו השלישי נמכר גם בחנויות לחיות מחמד.

נשמח לענות לכל שאלה לגבי מוצרינו, וגם להפנות אותך לאתר המידע שלנו.

בברכה,
נועה
צוות שיווק ווטמרקט
דימיטרי, גמאני מחפשת שילוב של בוגרים/גורים
20/10/14 16:38
49צפיות
משום שהבוגרת טורפת את מזון הגורים של הקטנה, ולדעתי שמנה לפחות בקילו בחודש האחרון... (
ריגל משתלם?  תודה
אני עברתי לריגל לחתולי בית כי כמות חתולי הרחוב שאני מאכילה
22/10/14 03:57
37צפיות
ממש עלתה וכמעט קרסתי כלכלית.
עד לא מזמן הייתי נותנת לחתולי בית יאמס ואז חיפשתי מזון שיהיה איכותי אבל יחסית לא יקר אז ניסיתי את הריגל והחתולים שלי הגיבו אליו יפה ובדרך כלל הם ממש בררנים(הם סירבו בתוקף לפרופלן ורויאל קנין) ככה שמבחינתי זה כבר טוב..דימיטרי יגיד לך שטעימות של המזון לא בהכרח מעידה על האיכות שלו והוא צודק אבל הרכיבים בריגל נראים בסדר ואחוזי השומן טובים(בחורף אני מעדיפה שיהיו קצת יותר אחוזי שומן ובריגל יש 18% לעומת 14-16% במזונות אחרים של חברות שנחשבות טובות).
בינתיים הפרווה נראית טוב, הם ערניים ובסה"כ אני מרוצה. יש גם את טכניקל שהוא בערך כמו ריגל אבל השק יותר קטן (נראה לי 15 ק"ג ב279 וריגל עולה 20 ק"ג ב289) אבל אם אני זוכרת נכון דימיטרי אמר שטכניקל לא יותר טוב מריגל.
בקיצור שווה לנסות את הריגל, וגם בגלל שהשק גדול אני מרשה לעצמי לקחת ממנו קצת לחתולי רחוב אז אני מערבבת להם אותו עם גוסיקט והם מבסוטים. :)   
מאוד קשה לתת תשובות ספציפיות לשאלות כלליות שלא
22/10/14 10:59
52צפיות
מכילות פרטים. איזה מזון כל אחת מהן אוכלת עכשיו? האם מדובר רק על 2 חתולות כפי שמשתמע מהשאלה או יש עוד? האם יש מגבלות תקציב?

בעיקרון אני חסיד של מזונות שמתאימים לכל הגילאים, אפילו כשמדובר על חתול אחד או מספר חתולים בני אותו גיל בערך. במיוחד במצב כמו שלך זה מאוד נוח כי פותר את הבעיה של הפרדת מזונות.
המזונות האלה בד"כ יותר עשירים, במיוחד בחלבון, ולכן אני קורא להם מזונות מרוכזים. למרות שבפועל המזונות האלה יותר דומים לבשר שהוא מזון טבעי של חתולים. לרוב חתולים יודעים בעצמם לווסת את כמות המזון שהם אוכלים ולהתאים אותה לצרכים שלהם. גורים אוכלים יותר, בוגרים ומבוגרים אוכלים פחות, בקיץ אוכלים פחות ובחורף יותר וכו'. בדיוק כמו בטבע אחרי שגור חתולים סיים לינוק ועד מותו הוא אוכל אותו מזון בדיוק.
קירוב לבבות בין שני דורות של חתולי חוץ?
21/10/14 11:51
72צפיות
בשנה שעברה מצאתי בגינה חתלתולה קטנה ומסכנה שנראתה גוועת מרוב חולשה ורעב. בלית ברירה התחלתי להאכיל אותה ומאז היא גדלה והתחזקה, עברה עיקור וחיסון, זכתה לשם הגנרי "קיטי" ונשארה לגור בגינה בתוך מלונה קטנה שהכנתי לה כנגד הגשמים של החורף שעבר. הקיץ אמא שלה, שממליטה את כל החתולים של האזור, המליטה גורים חדשים, שניים מהם (זכרים) שוב נראו ממש מסכנים וחלשים אז התחלתי להאכיל גם אותם.
הבעייה היא שמאז שהם קצת התחזקו, הם מוליכים אימה על קיטי. הם תוקפים אותה ולא נותנים לה לאכול והיא נורא מפחדת מהם עד כדי כך שהיא נטשה את המלונה שלה (עליה הם השתלטו) ועברה לגור בשטח נטוש ליד הבניין. היא עדיין מגיעה אליי בבקרים ואני נאלצת להאכיל אותה בתוך הבית כדי שהם לא יגזלו לה את האוכל, ובשאר הזמן היא מסתובבת בחוץ ונרטבת בגשם בשעה ששני החדשים יושבים בגינה ולא נותנים לה להיכנס. יש משהו שאפשר לעשות? הייתי רוצה שהיא תחזור לגינה וששני החתולים החדשים יעברו למקום אחר או שלפחות ילמדו להסתדר איתה. ניסיתי להפסיק להאכיל אותם אבל הם יושבים מול הדלת ולא נותנים מנוח ובכל זאת חבל גם עליהם.

אשמח אם תוכלו לייעץ בנושא.
לא כל כך קל לפתור את המצב שנוצר
21/10/14 15:48
40צפיות
לאור המידע שמסרת, ולמרות שאולי זה לא נשמע לך פתרון ישיר, נשמע שחשוב מאוד לעקר את אמא של קיטי (ש"ממליטה את כל החתולים של האזור"), כדי שלא יהיו לך כל פעם עוד גורים מסכנים או מתבגרים תוקפנים בשטח.

את שני הגורים החדשים, אם הם מספיק בוגרים - לסרס. לפעמים סירוס עוזר לצמצם בעיות מהסוג שתיארת, בעיקר אם לא מחכים יותר מדי. השינוי לא יבוא מיד, כי לוקח זמן לרמות ההורמונים לרדת ולהתייצב, אבל זה עשוי לעזור. במקביל - להרגיל את שני הגורים לשעת האכלה קבועה בפינה רחוקה ככל האפשר מהפינה של קיטי, ואת קיטי לשעת האכלה אחרת לחלוטין בפינה שלה. אולי כך תהיה מספיק הפרדת כוחות על מנת לאפשר לכולם לחיות בשקט.
תודה על התשובה :)
הודעה זו מכילה תמונות
21/10/14 16:26
91צפיות
לצערי אמא של קיטי לא מבוייתת ולא מתקרבת לבני אדם ולכן כנראה לא עוקרה עד היום, וגם הגורים החדשים מופרעים מכדי שאפשר יהיה לקחת אותם לאנשהו. 

ניסיתי את העניין של שעת ההאכלה הקבועה (מאכילה אותם רק בערב) אבל הם בכל זאת ממשיכים לשבת פה כל היום, לווא דווקא בפינת ההאכלה אלא לרוב מול דלת הבית והכניסה לגינה כי הם כבר יודעים שמשם האוכל מגיע... אני בכל זאת אנסה להרחיק את פינת ההאכלה עוד קצת ולראות אם יעזור. ממש חבל לי על קיטי המסכנה, היא לגמרה לא סובלת אותם ובצדק. 

צירפתי תמונה של אחד הקטנים מנסה לסלק אותה, וזה עוד מלפני חודשיים... היום היא בכלל בורחת מהם כמו מאש.
קטנטן אבל חוצפן
אפשרות נוספת
21/10/14 16:33
38צפיות
לקרוא לקיטי להכנס אל תוך הבית בזמנים קבועים להאכלה שלה, ואז לתת לה שוב לצאת. כך היא תאכל בשקט ובשלווה.
זה מה שאני עושה עכשיו, אבל מיד אחרי זה קיטי שוב בורחת
21/10/14 16:38
34צפיות
וראיתי שבגשם האחרון לא היה לה אפילו איפה להסתתר, כי היא הגיעה רטובה לגמרה
יש לי בדיוק אותו מצב רק ש"הדמויות" הפוכות..
22/10/14 04:18
30צפיות
אצלי יש קבוצה של חתולים הכי עדינים ומתוקים בעולם והגיע זכר חדש,ענק שחור ותוקפני שמטיל עליהם אימה ולגמרי השתלט על הפינת האכלה..אחד החתולים שהכי אהבתי ברח לגמרי ומגיע רק לעיתים רחוקות (כנראה הוא מצא פינת האכלה אחרת כי הוא נראה אותו דבר מבחינת משקל) השניים האחרים מבועתים מהחתול החדש ובכל פעם שהם רואים אותו הם בורחים גם אם הם לא הספיקו לאכול ונאלצתי להכניס הביתה חתולה עיוורת שגם אותה הוא תוקף. מצב מבאס אבל בינתיים אני מנסה להאכיל אותו קצת יותר רחוק בתקווה שהם יתרגלו מתישהו למצב ושהוא יפסיק לתקוף אותם.

בקשר לאמא של כל החתולים, את חייבת לעקר אותה..אפילו תקראי ללוכד חתולים (יש את אבי קוזי שהוא תותח) אבל תעשי את זה..ובקשר לגורים, את בכלל לא חייבת לגעת בהם..פשוט תשימי טונה במים בכלוב ותסגרי אותו וישר לסרוס. זה גם יהיה טוב לך כי בקצב הזה שהם לא מסורסים הם יכניסו להריון נקבות ועוד כמה חודשים תהיה לך חמולה כ"כ גדולה שלא תביני מאיפה זה נחת עלייך..בשבילך ובשבילם כדאי לך לעשות את זה. 
אם יש לך את הרצון ואת האפשרות
22/10/14 09:06
21צפיות
אפשר גם להציע לקיטי פשוט לגור בבית... ואז הבעיה תפתר.
טומיצי מחפש בית
הודעה זו מכילה תמונות
21/10/14 18:07
71צפיות
טומיצי - חתחתול בן חצי שנה, חולץ כשהיה בן חודש ממתחם של חברת החשמל בתל אביב. היום טומיצי בן חצי שנה, מתפנק ומגרגר, מקסים ומהמם. מסתדר מעולה גם עם כלבים וחתולים, סקרן, חמוד ובעיקר רוצה ליטופים
נמצא בבאר שבע אבל בשביל בית טוב ניתן לו בשמחה טרמפ לכל חלקי הארץ.

אנחנו זמינים בטלפון:
050-7911878
050-2622009
מנגו - גורונת בת 6 שבועות מחפש בית חם
הודעה זו מכילה תמונות
21/10/14 18:17
75צפיות

מנגו - גורה יפיפיה וכובשת, בת 6 שבועות, מחפשת בית חם ואוהב. מנגו מסתדרת נהדר עם כלבים וחתולים, מאוד מ-א-ו-ד אוהבת אנשים, מגרגרת כמו טרקטור ואוהבת לשחק ולהתכרבל

נמצאת בבאר שבע, אבל בשמחה ניתן לה טרמפ לבית קבוע.

לפרטים נוספים:
050-7911878
050-2622009

זקוקה לפינה משלה
הודעה זו מכילה תמונות
21/10/14 12:19
93צפיות
מותקפת ללא הרף ע'י האומנה הצפופה.
ממש בקרוב תיאלץ לשוב אל הרחוב, השכונה-בלתי סימפטית בעליל...
חתולה נטושה כבת 5 שקטה ועדינה.
חיסון חתול חצר צעיר
20/10/14 18:58
57צפיות
אולי ידוע על מקום בו ניתן לחסן חתול חצר צעיר שאנו מטפלים, במחיר שפוי? חיסונים בסיסיים לקראת החורף.
תודה חדוה
º
מאיפה אתם בארץ?
20/10/14 22:52
10צפיות

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים