לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

ברוכים הבאים לפורום חתולים!

הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע להתנהגות או בריאות החתול, להשמיע את דעתכם בנושא חתולים, להתייעץ או להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, ובשום מקרה לא להשתמש במילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאת תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא אמור להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר שלך ולהביא את החיה לבדיקה.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

-העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
 נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום
 הכנסו לאירועי הפורום (בצד שמאלי של הדף) ע"מ להתעדכן על אירועים חשובים שקשורים לנושא הפורום ולפורום עצמו
המשך...
הודעה חדשה

עיקור\סירוס זכר\נקבה -בעיות התנהגות
21/12/14 09:36
8צפיות
שלום לכם!
אז בשעה טובה ביום חמישי בבוקר שני הגורים שלי עברו עיקור+סירוס.
עכשיו כבר הם נראים בסדר,משחקים וכו.
הבעיות:
1) היא כבר התרגלה לקולר המיוחד הזה סביב הצוואר אך זה מגרד לה נורא - מה אתם אומרים אם אני אוריד לה אותו ואלביש אותה במין בגד כזה מבד דק ונעים?
2)הלילות אצלינו קשים-עד עכשיו היינו סוגרים אותם בלילה במרפסת שירות וזה לא הפריע להם כלל עד הבוקר. עכשיו אנחנו לא סוגרים אותם וואם מנסים לסגור כל אחד מהם בחדר נפרד-הם מייללים רצח.
אז נוצר מצב שאת הזכר אנחנו משאירים חופשי בסלון והנקבה יושנת על מיטה שלנו -ורק ככה היא מוכנה להיות סגורה בחדר-רק כשמישהו נמצא איתה. אבל זה בלתי אפשרי לישון ככה-היא מסתובבת על המיטה...   בעצם אין פה שאלה אלא רק פירוק ייאוש  :)   אנחנו ננסה להשאיר את שניהם חופשיים בסלון ונסגור את דלתות החדרים-נקווה שייסתדרו..
3) הם עדיין נראים קצת היפרקטיביים וחסרי מנוחה-מייללים יותר מהרגיל,מבקשים הרבה יותר תשומת לב שלנו-זה משהו שלוקח שבוע אחרי ניתוח?   הם עדיין בחוסר מנוחה בגלל הניתוח?
4)הבעיה העיקרית - עד הניתוח הם היו תמיד ביחד.שיחקו ביחד,ישנו יחד - היא ליקקקה את האוזן שלו בשינה והוא את הבטן שלה....אנו התבקשנו להפריד ביניהם מהחשש שהוא ילקק לה את התפרים-אבל מה?זה בלתי אפשרי להפרד ביניהם-אי אפשר לסגור מישהו בחדר.וכשהם ביחד לא רק שהוא לא מלקק לה אלא ההפך- הוא לא נותן לה להתקרב אליו-אני כל כל מרחמת עליה--היא כל הזמן מנסה להתקרב אליו ,לשחק איתו--והוא רק רואה אותה ישר "נובח" עליה ולנסה להרביץ אותה עם היד. היא הולכת ממנו או שנעצרת ומסתכלת מלטה במבט מובך-זה מאוד עצוב לראות את זה . ניסינו להוריד לה את הקולר-כי אולי זה מה שמפריע לזכר,אבל לא עזר. אולי עדיין יש לה ריח של מרפאה וזה מפריע לו?
אולי כדאי לנקות אותה עם מגבונים לחים? או שפשוט ההורמונים משתוללים והוא לא מזהה אותה ?   מה אפשר לעשות? 
גור בן 3 חודשים לא מסורס, משתולל בלי הפסקה, שורט את שתינו
20/12/14 21:15
39צפיות
אוקי אז יש לנו גור, חתול רחוב שמישהו הציל והביא לווטרינר ובמשך 3 חודשים שילם לווטרינר (משהו כמו 1000 שקל לחודש) שיחזיק אותו,
אז התאהבנו מהתמונות ואימצנו אותו, 
לקחנו אותו אלינו הביתה, אני וחברה שלי
הנקודה היא שהוא כבר כמה ימים, לא מפסיק לנשוך את שתינו, ולשרוט כל רהיט שהוא יכול למצוא בבית... 
קראתי המון על איך למנוע מחתול לנשוך אותך, 
"להגיד איה בקול רם, ולהתעלם ממנו ל10 דקות" 
"פשוט לעזוב אותו"
"לשים אותו בצד ולא להתייחס אליו"
"כל פעם שנושך לשים אותו בחדר קטן ל15 דקות, ואחרי זה להוציא אותו משם"

ניסיתי את כל השיטות... בשנייה שאני או מוציא אותו מהחדר, או הולך לחדר שני, או מזיז את העניים ממנו..
הוא פשוט רץ אלי חזרה ונושך אותי שוב...

את חברה שלי הוא נושך בלי הפסקה את הרגליים שלה אם היא הולכת יחפה.. 
פחד מוות ללכת יחף בבית, וגם בלי קשר הוא קופץ לידיים ונשוך אותם...

הבנתי שעוד חודש חודשיים אפשר לסרס אותו ואז הוא נרגע, וגם בלי קשר הוא יתבגר ונשך פחוט..

מה ממליצים לעשות ?

ברכותיי
20/12/14 21:52
36צפיות
אתם כעת בשלב השטני, הגיל הזה הוא גיל התפרעות קלאסי...

הכי טוב זה משהו שאולי יישמע לכם מוזר, אבל זהבאמת הכי יעיל: לאמץ גור נוסף בגיל קרוב. הם יוציאו את כל המופרעות שלהם האחד על השני, וכמו כל גורים בשגר, גם ילמדו האחד מהשני יותר עדינות והתנהגות חברתית נכונה. אצלנו הגור נוניו בשלב המופרע כרגע, וזה שיש לו חתולים אחרים (ושני כלבים...) מאוווד עוזר, אני לא צריכה לעשות כלום. הוא מאוד השתפר.,

אם מבחינתכם זו לא אופציה, יהיה עליכם לחכות שהשלב יעבור, ובינתיים להוציא לו אנרגיות כמה שיותר: הרבה מאוד משחקים, אבל לא עם הידיים (כי זה מעודד נשיכות). משחקים על חוט, 'משחקי חכה', כדורים, וכו'. הרבה הפעלה.

במקבילגם חינוך, אבל תוך הבנה שצריך המוווווון סבלנות וזה לא יעבוד במיידי: מיד להוריד אם נושך וכו'.

שריטת רהיטים: מהר ככל האפשר להביא מעמד גירוד אטרקטיבי, אחרת תתקשו מאוד לגרום לו להפסיק. אצלנו לא עבד,שום מעמד קטן, אבל 'עץ חתולים' שהזמנתי, גדול ויציב, שווה כל שקל שהושקע בו- החתולים מתים עליו ולרהיטים שלום.
תודה על התשובה !!!
20/12/14 22:15
25צפיות
אז זהו שבקשר לעץ , אני מאוד אוהב פרוייקטים, וחשבתי באמת לעשות לו איזה משהו גדול ויציב, אבל באמת משהו מושקע,
לא יודע אם זה בסדר, אני יכול להראות לך תמונה של מה שאני מתכנן ? ותגידי לי אם זה בסדר ? אם הוא יאהב את זה והכל ?
שאבתי השראה מהרשת..

אין שום סיבה למה לא
21/12/14 00:12
20צפיות
להעלות לפה רעיונות ו/או תמונות של הפרויקט ולקבלמשוב

אבל ראשית כל, איפה תמונה של השד הקטן שלכם????
º
הנה השדון. ..
הודעה זו מכילה תמונות
21/12/14 00:19
35צפיות
בקשר לבית , אשמח את דעת הפורום
21/12/14 02:14
25צפיות
מידלתי את הבית שאני רוצה לבנות, ולפני שאני יבנה באמת מה לפי דעתכם חשוב שיהיה בו...
פשוט אין לי כח לרדנר עכשיו את הבית ממש עם חומרים והכל, אז עשיתי צילום מסך מ 3dsMax
אבל אם לא ברור אז אני אשמח גם להוסיף חומרים ולרנדר את זה...

כעיקרון לפי העיצוב שלי צבעתי בכוונה את האיזורים הבעייתיים, רק בעייה בעיצוב שלפי דעתי המרחק בין הפלטפורמה הורודה, לירוקה גדול מדי
ולא יהיה לו איך להגיע לפלטפורמה הירוקה... 
טיפה מפחיד אותי שהוא יקפוץ על התוף ההוא, הכחול ליד ואז משם לירוקה כי אז אולי לא יהיה לו איך לרדת ?

דגשים שהיו חשובים לי:
- שיהיה לו מרפסת (העגולה ההיא שיוצאת מהפלטפורמה הורודה)
- שיהיה לו בית במקום יחסית גבוה 
- שיהיה לו הרבה משחקים תלויים מהפלטפורמות שלא יהיה לו משעמם
- שיהיה לו ערסל איפה שהוא (וזה באסה כי בסוף לא היה לי כל כך מקום לערסל)

הנה הדוגמאות > 

º
הבית
הודעה זו מכילה תמונות
21/12/14 02:14
30צפיות
הבית עם אופציה לערסל, נראה לי הערסל ככה, די מאבד מהקטע שלו..
הודעה זו מכילה תמונות
21/12/14 02:15
28צפיות
הערסל זה הדבר הזה שצבוע בצבע תכלת בהיר...

שילשול
20/12/14 12:40
32צפיות

גור בן 10 חודשים, משלשל ממש במיים צהוב כהה עם ריח נוראי במשך כבר 4-5 חודשים. לאחר בדיקת צואה גילו קומפילובקטר וקוקסידיה. נתנו לו סירופ קלינדומיצין 10 ימים +נורודין 24 זריקות 3 שבועות+ אוכל רפואי (לא תמיד כי בבית יש עוד 4 חתולים וגור היה גונב להם את האוכל רגיל). אבל גם אחרי סיום טיפול לא נהיה שום שינוי. כל עוד עשינו זריקות ונתנו סירופ שישלול היה טיפה יותר סמיך ופחות מסריח, וכשסיימנו טיפול שוב צואה נהיתה כמו מיים ומסריחה מאוד במיוחד כשנותנים אוכל רגיל (לא רפואי) למרות שכבר סיימנו טיפול.
שאלה
האם אפשר לטפל בכלל בקוקסידיה וכמה מהר או שהיא לא עוברת אף פעם סופית והאם מספיק שנתנו לו זריקות נורודין 24  3 שבועות?
למה עד עכשיו הוא משלשל במיים מסריחים? מה זה יכול להיות? יכול להיות שזאת סימן שקוקסידיה עדיין לא עברה ושילשול מסריח זה תגובה של קוקסידיה על אוכל רגיל (כמו עוף)? מכיוון שעם אוכל רפואי שישלול היה טיפה יותר סמיך ופחות מסריח.
האם יכול להיות שבגלל קומפילובקטר וקוקסידיה נהיה לו אלרגיה על אוכל רגיל? או שיש עוד סיבות בגללם יכולה להתחיל פיתאום אלרגיה על אוכל רגיל? מכיוון שעד לא מזמן לא היתה לא שום בעיה אם אוכל רגיל והוא היה שמח ופתאום התחיל לשלשל, הפסיק לאכול נהיה שלד עצמות ובקושי זז. למרות שאחרי טיפול הטיאבון חזר ובגדול והוא תמיד רעב.
במידה וזה רק אלרגיה על אוכל האם אפשר לטפל בבעיה הזאת איכשהוא? מכיוון שאוכל רפואי הוא כבר לא יכול לראות וכשאנחנו אוכלים משר הוא יכול להרוג אם לא נותנים לו ואם סוגרים אותו בחדח הוא מתחיל להשתגע. ואם נותנים לו קצת בשר שירגע מתחיל שישלום מיימי מסריח והוא משלשל בכל הבית היא לא מספיק להגיע לשירותים ומפספס.
נראה לי
21/12/14 00:19
20צפיות
שהשאלה שלכם מאוד רפואית, כדאי להעלות אותה בפורום רפואת חיות מחמג, שבו כותבים וטרינרים. בכלל, כדאי וצריך לדבר עם הוטרינר שלכם ולשמוע מה הוא חושב על עניין הקוקסידיה, הצלחת הטיפול, והרעב התמידי.

באשר לשלשול, לפעמים זה רק עניין של החלפת מזון. יש הרבה מזונות בשוק, אפשר לנסות תוצרת אחרת על בסיס אחר (למשל אם עכשיו המזון על בסיס עוף, לשנות לבסיס דגים אומשהו כזה) ולראות אם עוזר. בכל מקרה, מזונות מחליפים בהדרגה, למרות שאם הגור ממש משלשל זה לא טוב ואז אולי צריך לפעול אחרת. יש גם מה שנקרא האכלה טבעית, חפשו barf ברשת, אבל בהאכלה כזו צריך מאוד לבדוק כל הזמן שהחתול באמת מקבל תפריט מלא ומאוזן. זה לא תמיד פשוט ןיש כל מיני שיקולים שיש להביא בחשבון.
אני רק אניח את זה כאן
20/12/14 18:26
53צפיות

[יש באותה רשימת צפייה עוד 7 פרקים קצרים של דקה וחצי בערך, מומלץ בחום]
בבקשה, המלצות לשיכון חתולה לתווך ארוך גם תמורת תשלום חודשי
הודעה זו מכילה תמונות
20/12/14 18:03
56צפיות
שלום,
אני מחפשת בית לקושקה המדהימה שלי. היא בת 5 וחצי, אוהבת לשחק, לישון על הרגליים ונהנית מחברת אנשים. הצלתי אותה מהרחוב בגיל 3 חודשים, ובהתחלה ניסיתי למצוא לה בית, אך ללא הצלחה ולבסוף התייאשתי. לצערי לא אוכל להמשיך לטפל בה עוד, כיוון שאני נוסעת לפרק זמן בלתי מוגבל למקום ללא תנאים לחיית מחמד.היא זקוקה לבית נאמן ואחראי כיוון שהיא עיוורת וחולת אפילפסיה (עלייה לקבל כדור פעמיים ביום). את האהבה האינסופית שנתנה לי תוכל לתת כעת למי שיסכים להיות המשפחה החדשה שלה. אשמח לשמוע על אנשים המוכנים להחזיק בה גם תמורת תשלום חודשי.
תודה,
אנה-054-5876011
החתולה בוכה ליד הדלת שלי
20/12/14 14:41
51צפיות
שלום,

יש לי חתולה בת 11 שגרה אצל אמא שלי. אני שם בהרבה מהשבתות. הדלת של החדר שלי תמיד סגורה, כי החתולה אוהבת לזרוע שם הרס. בשבתות בבוקר החתולה באה לדלת כשאני עדיין ישנה, ומתחילה לילל ולילל בלי הפסקה. אמא שלי קוראת לה, שמה לה אוכל, אבל שום דבר לא עוזר, היא ממשיכה לילל ולא נותנת לי לישון. אם אני נותנת לה להכנס היא חמודה ומגרגרת ונרדמת לקצת, ואז מתחילה לעשות לי בלאגן בחדר, להפיל דברים וכו', ואני שוב לא יכולה לישון.

למישהו יש עצה איך לגרום לה להפסיק?

תודה!
אוקיי
20/12/14 16:51
41צפיות
חתולה בת 11, בסופו של דבר עם הרגלים של שנים רבות. מאחר שאת אורחת בבית, יש לך את האפשרות פשוט לקבל את המצב ולדעת שבביקור לא תישני עד מאוחר... או שתנסו דברים אחרים:

א. לדאוג מראש להכניס לארונות ולמגירות את כל הדברים שהחתולה מפילה והורסת, ולהשאיר לה דלת פתוחה לחדר שכבר אין בו כזה פוטנציאל להרס, או

ב. שאמא שלך ממש תתאמץ להעסיק את החתולה בחדר שלה, עם דלת סגורה - לא בטוח שזו בקשה הוגנת כלפי אימך. כתבת שאמא ניסתה להעסיק את החתולה עם אוכל, יתכן שצריך יותר לשחק עם החתולה מאשר להאכיל אותה. אין ספק שזה דורש טרחה גדולה יותר מאימך.
מי מכיר חול petex?
18/12/14 08:51
71צפיות
אני רוצה לנסות חול חדש במחיר סביר וכמות גדולה (מעל 10 קילו).
איך פטקס?יש כמה סוגים?איזה מומלץ?
תודה
חול מצוין
18/12/14 09:44
55צפיות
אני משתמשת בו כבר יותר משנה ולא מוכנה להחליף לחול אחר, למרות שבעלי החנות ניסו לשכנע אותי מדי פעם.

יש מבושם ולא-מבושם. אני משתמשת ברגיל שאינו מבושם.
º
כמה הוא עולה?
18/12/14 12:04
16צפיות
85 ש"ח
18/12/14 13:01
34צפיות
בזנזיבר בכרמיאל
º
תודה, אבל לכמה קילו?
18/12/14 13:47
15צפיות
º
18
18/12/14 14:06
7צפיות
חול נחמד מאוד
18/12/14 14:10
53צפיות
השתמשתי בו לדעתי כשנתיים
עכשיו עברתי דירה ובחנות הנוכחית לא מוכרים אותו.. מקווה שעוד נחזור ונפגש בעתיד

יש לציין שאני תמיד מערבבת שני סוגים. אז לא יכולה להעיד איך הוא כ-חול יחיד
PURE CAT
18/12/14 14:29
53צפיות
אני משתמשת ב-PURE CAT, שבא בחבילה ובה שני שקים של 10 ק"ג כל אחד, וזה ממש נוח (גם לאחסון וגם לשפוך לארגז) ומחיר הארגז הוא 80 ש"ח.
מישהו יודע אם ניתן להשיג פטקס בבאר שבע?
19/12/14 10:13
26צפיות
או חנות שתעשה לפה משלוח חינם?
חנויות ששולחות לב"ש
20/12/14 10:01
23צפיות
מיקמיק ו"המקום של חני" עושים משלוחים חינם לב"ש, שתי החנויות האלה הן גם יחסית זולות ולא סוחרות בבע"ח. מה שכן - שתי החנויות האלה עושות את המשלוחים דרך חברת שליחויות חיצונית (צ'יטה אם אני לא טועה) והם לא יכולים להתחייב שזה יגיע מהיום להיום. ממיקמיק אמרו לי שיגיע בין ימים ב-ד ומהמקום של חני אמרו לי שיגיע תוך שבוע. בפועל - הזמנות לרוב מגיעות מהר (ההזמנה מהמקום של חני הגיעה יום אחרי שהזמנו) אבל זה כנראה לא תמיד ככה. אגב - החנויות עצמן נורא נחמדות - השליחים של צ'יטה לעומת זאת קצת מעצבנים, אז תתכונן...
עוד חנות אופציונלית זו Interpet, גם חנות אינטרנטית, שאין לי נסיון איתם אבל גם הם עושים משלוחים חינם לב"ש. מה שכן - אם המשלוח המבוקש הוא גדול מדי / כבד מדי - הם לא יעשו את זה במשלוח אחד. הם הציעו לנו סידור מוזר של להשאיר את המשלוח בלוקרים של איזו תחנת דלק או משהו כזה (?). הסירבול הזה זו גם הסיבה שבסוף לא הזמנו מהם, למרות שהמחירים שלהם גם לא רעים. פשוט בשביל משלוח לב"ש חינם צריך להיות מעל סכום מסוים, אבל ברגע שזה גם מעל למשקל מסוים - זה לא יגיע במשלוח אחד.

ואגב, לגבי החול - אנחנו ממש לא אהבנו פטקס. היינו תקופה ארוכה עם פרקטיקט (השק הכחול עם החתול הפוזל על השקית) והיינו נורא מרוצים, ואז ניסינו פעם אחת קנדה (שק אדום), נפקחו עינינו, ומאז אנחנו לא זזים ממנו...
פטקס באמת נראה טוב
19/12/14 22:03
33צפיות
ראיתי בבתים אחרים. אני מניחה שאם תזמינו מאחת הרשתות הגדולות, יביאו אליכם הביתה.
אישית, בבית יש לנו קנדה ליטר  מרוצים.
ל"מפונקת"
19/12/14 13:45
57צפיות
"מפונקת" הינה חתולה בת כמעט 11 שנים. בתקופה האחרונה היא רזתה מאד וכן מתקשה באכילה. בימים האחרונים התנפחו לה הפנים בצד ימין. ייתכנו מס' אופציות: בעיית שן, אפצ'ס, גידול. לקחנו אותה לבדיקת וטרינר שהמליץ על בדיקת דם מלאה (אלמנטרי בגלל מצבה וכן אלמנטרי לפני טשטוש), וטיפול בפה. העלות המשוערת היא בין 750 ל-1100 ש"ח (תלוי מה ימצאו בפה ומה יהיה צריך לעשות). מכיוון שקיים לנו חוב של כ-2500 ש"ח למרפאה (חוב עתיק) הוטרינר יסכים לבצע את הטיפול רק עבור תשלום עבור "מפונקת" במזומן/כרטיס אשראי כדי לא להגדיל את החוב.... ואין לנו אפילו שקל להשקיע בטיפול הזה.
אם מישהו או כמה אנשים יוכלו לעזור כדי ש"מפונקת" תוכל לקבל את הטיפול לו היא זקוקה, ניתן לתרום עבורה במרפאתו של דר' ארז שטיירמן 04-8492410 , 052-2977280.
תודה מראש,
יעל
בוקר טוב. שתי שאלות קשורות
19/12/14 08:56
49צפיות
הקטנה אצלנו כבר חודש ושבוע. הגדולה עדיין מתעלמת ממנה ונמצאת כרגע או במיטתה (ארון הבגדים שלי) או בחוץ, בחצר. יורדת בחשש (אנחנו גרים בשתי קומות) ובורחת מיד, מחשש פגישה. אני מפחדת שהיא יכולה מתוך לחץ אם תתקל בקטנה יום אחד להתקיף אותה, רק מתוך החשש. איך מקדמים את הקשר? ושאלה שניה, קרובה- הקטנה ישנה בשירותים בקומה התחתונה, עם דלת סגורה, אוכל, מים וארגז חול (ובקבוק חם ושמיכות כמובן). כל שאר החבר'ה איתנו (החתולה, כאמור בארון הבגדים והכלב למרגלות המיטה) . האם להשאיר בשירותים? אני מפחדת שהיא תתרוצץ לבד בלילה , ותתקע בצרות, והאם בכלל להעלות אותה מתי שהוא אלינו? בנתיים היא טיפסה שתי מדרגות ולא הצליחה יותר. 
אוכל, חול, ודיווחים שוטפים....
18/12/14 06:49
83צפיות
היי לכם.
לא יודע אם אתם זוכרים, אבל חיה היא חתולה בת כ 8 חודשים, עיוורת ממחלה, נאספה גוססת והוכנסה לביתנו בלא כוונה תחילה....
היו לנו קשיי איקלום איתה והיינו על סף מסירה לעמותה, אך לאחר התייעצות שוטפת כאן בפורום, שינוס מותניים וחריקת שיניים, שיווי המשקל המיוחל נמצא ובסופו של דבר מצאנו דרך להסתדר [ויש לנו 4 ילדים קטנים בבית].

חוץ מחיה יש לי בחצר חתולה בת 4.5 בשם דבש, וחתולה בת חצי שנה בשם טובה, שעוקרה וחוסנה אתמול.

אני מתלבט איזה אוכל לקנות - תמיד קניתי לחתולי החצר את המזון הכי זול - בדרך כלל סילברקט או דומיו, ב 120 ש"ח לשק של 18/20 ק"ג. אך מאז שמצאנו את חיה והכנסנו אותה לביתנו החלפנו את המזון לריגל - 190 ש"ח ל 18 ק"ג.
כעת, כשיש לי 2 חתולי חצר ואחת בתוך הבית, אני מתלבט האם לחזור למזון נחות יותר, או להמשיך עם הריגל, או לחפש מזון אחר באיכות גבוהה יותר בטווח המחירים הזה [קיים?]. אשמח לשמוע את דעתכם, ובעיקר דעתך - דימטרי.

לגבי חול - כיוון שהחתולה עיוורת, אני לא יכול להשאיר את ארגז הצרכים עם הדלת הנפתחת אלא היא מפורקת באופן תמידי - כיוון שכשהיא נמצאת חיה מסרבת באופן סדרתי להיכנס ולהשתמש בארגז הצרכים. אני משתמש בחול  PURE CAT שעולה 90 ש"ח ל 20 ק"ג. אבל הריחות.... והפיזור.... יש תחליף מומלץ במחירים כאלה? או פתרון אחר לריח? קראתי כאן על סודה לשתיה - אפשר הנחיות? כמה שמים, באיזה תדירות וכו'?

נקודה אחרונה - השרת השערות. יש לנו מלא שערות בכל הבית, ובעיקר על הספות והשטיח. יש דרך להתמודד עם זה? אמבטיות מחוץ לתחום כי היא עיוורת ולא מכירה בכלל, חשבתי אולי על הברשה יומית יזומה. יש מברשות ייעודיות לחתולים שעוזרות?

זהו. חוץ מזה הכל על מי מנוחות. כיף לשבת בערב לראות סרט, ולראות חתולה עיוורת וחסרת ישע מתכרבלת על ספה לידך, ולחשוב שהיא חיה בזכותך, שאתה זה שאפשרת לה לחיות. טוב.
ותודה לכם, כי בין היתר זה גם בזכותכם.
אני אמנם לא דימיטרי, אבל אם תסכים זאת תשובתי
18/12/14 09:05
59צפיות
לגבי אוכל - כדי להוזיל אבל עדיין להישאר ברמה קצת מעל המזון הכי זול, תוכל לערבב בין ריגל למזון הכי זול.

לגבי חול - הוא יקר, אבל שווה את זה. נסה פעם אחת, ואז תחליט אם להמשיך. מדובר על EverClean בצבע אדם (Multiple Cat) או סגול (Extra Strength). ניתן למצוא בודדים ב-75 ש"ח ל-10 ק"ג, או לקנות כמות ואז להוריד ל-69 או אפילו 65.

לגבי נשירה - המסרק המומלץ הוא Furminator, לא מומלץ להבריש איתו יותר מפעם בשבוע. חפש סרטונים ביוטיוב כדי להבין את יעילותו.
Furminator מעולה. מומלץ מאוד
18/12/14 14:55
37צפיות
כדאי לקנות באיביי. יותר זול.
אנחנו משתמשות באברקלין צהוב ומאוד מרוצות.
ריגל עולה בסביבות 290 ש"ח ל-20 ק"ג, אני מניח שהתבלבת
18/12/14 20:37
36צפיות
במחיר ולא במזון. אם אתה רוצה משהו יותר זול אז יש בגג לחיות בלו קט ב-139 ש"ח ל-18 ק"ג. הוא פחות טוב כמובן ולא הייתי ממליץ לך לעבור  עליו אבל אם אין ברירה אז החתולים יסתדרו גם איתו.

לגבי חול - תנסה כמה סוגים, למשל יש בגג לחיות LITTER CANADA
לגבי פיזור החול - כדאי לשים שטיחון ביציאה מהארגז, זה לא מונע פיזור אך מקטין אותו בצורה משמעותית.

לגבי הברשה - פורמינטור זה בהחלט מברשת יעודית ויעילה. אבל יש לי נסיון לא רע גם עם מסרקים רגילים לבני אדם. רק צריך למצוא אחד שמתאים לפרווה של החתולה. היתרון במסרק רגיל הוא שאפשר להתשמש בו כל יום ואפילו כמה פעמים ביום.
האם יש קשר בין אפילפסיה והשארת עין אחת מנוות ועקירת עין שניה
16/12/14 00:25
55צפיות

הייתי מעוניין לדעת אם יש קשר בין אפילפסיה לעקירת עין?
היה ברשותי גור חתולים עיוור ׁ(בעקבות דלקת והרפס) ששמשתי לו אומנה ...כתוצאה מהתגברות הדלקת הוא נאלץ לעבור עקירה של עין אחת והעין השניה התנוונה...

החתולתול מגרגר,קופץ, משחק, משתובב ...ומלא חיים ואף נמסר לאימוץ אצל בחור חביב ...אולם לאחרונה הוא החל לקבל התקפי אפילפסיה וטענה של הווט' הייתה שעקירת עין אחת בגלל דלקת והשארת העין השנייה (המנוונת) יוצרת לחצים תת גולגלתיים שגורמים להתקפי אפילפסיה.
האם זה נשמע הגיוני ?!?

בזמנו בצעתי התייעצות עם 2 ווטרינירים בעבר לגבי הניתוח הנ"ל (אחד שביצע עקירה של עין אחת במימון של אחת מהעמותות ווטרינר נוסף שבסוף לא בצע את הניתוח שכן הוא לא עובד עם העמותה אולם ביצע סירוס במחיר סמלי), ואצל אף אחד מהם לא הוזכרה שום טענה שהשארת העין המנוונת תגרום/גורמת ללחצים תת גולגלתיים.

אשמח לשמוע דעתכם?
האם זה נכון ?
לא נכון?
או שמה לא הובנתי ע"י הווט'?

תודה

עדיף שתשאל בפורום רפואת חיות מחמד
16/12/14 05:19
29צפיות
אני לא יודעת אם יש קשר בין הניתוח והאפילפסיה, אבל -
16/12/14 11:23
40צפיות
יש לי חתול עיוור ואפילפטי ומאז שהתחלתי בטיפול תרופתי - אין לו כמעט התקפים, התקף קל אחת לכמה חודשים, כך שאם אצלך הנזק כבר נעשה - לא יעזור לבדוק מה הקשר, אבל כדאי (ודי פשוט, למרות שמגביל למדי...) לטפל.
תודה!! אני עוזר לאבא המאמץ :) מה זה התקף קל?
17/12/14 17:03
25צפיות
היו לחתול 3-4 התקפים בשבוע האחרון, כאשר התקף נמשך כ 3 דקות בערך ואחריו הוא כחצי יום בלי חוש התמצאות וכיוצא בזה (שזה דבר דיי מקובל בהתקפים מהסוג הנ"ל לפי מה שהבנתי).

הייתי שם...
17/12/14 17:13
27צפיות
נגמרתי מכמות ההתקפים ומהעובדה שאחר כך שעות הוא לא היה מאופס ועומד עם הפנים לקיר או מסתובב סביב עצמו, זה היה נורא!  עכשיו יש לו פעם בחודשיים-שלושה התקף של כחצי דקה ומיד אחרי ההתקף הוא חוזר לעצמו, אין יותר את קטעי חוסר ההתמצאות, הוא אפילו אוכל מיד אחרי.  חל שיפור מדהים, אבל הכדורים זה "חתיכת תיק" - פעמיים ביום, לכל החיים.
º
ההתפקים עם הכדורים חזקים?הכדורים מתחילים לעבוד מיד?כמה עולה?
17/12/14 17:41
13צפיות
אולי פתחתי פה לשטן...
18/12/14 12:10
31צפיות
עברתי לילה עם שלושה התקפים!! זה כבר לא קרה שנה!  ההתקפים הבודדים בשנה האחרונה היו ממש קלים ולעתים מאד רחוקות.  המחיר לקופסא של 30 כדורים הוא 32 ש"ח, עד היום הוא קיבל חצי כדור פעמיים ביום, לצערי כנראה אצטרך להגדיל מינון.
על איזו כדורים מדובר ? פנוברביטל ?
18/12/14 12:59
20צפיות
יש לי חתולה בערך בת 6 שמקבלת חצי כדור פעמיים ביום, בוקר וערב.
אני חושב שהמינון זה 16 מ"ג משהו כזה.
כמעט ואין לה התקפים, אולי אחד לכמה חודשים.
ההתנהגות שלה לא צפויה, היא מגיעה ומבקשת ליטופים ופתאום יכולה לתקוף ולנשוך, קצת לא מאוזנת שם למעלה.

אתם עם אותם כדורים ?

º
זה הכדור (15 מ"ג) והחתול שלי מאוזן לגמרי, אין מצב שהוא תוקף
18/12/14 13:36
6צפיות
º
מצטער לשמוע, רפואה שלמה ותודה על התשובות !
20/12/14 00:04
2צפיות
מחפשת קט סיטר באזור המרכז
17/12/14 22:35
48צפיות
תודה!
תנסי את
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
18/12/14 10:05
51צפיות
º
כדאי לציין איזור יותר מדוייק
18/12/14 14:26
13צפיות
צמח תלתן סגול מנוקד - האם אינו רעיל לחתולים?
הודעה זו מכילה תמונות
18/12/14 09:46
85צפיות
היי,
האם הצמח "תלתן סגול מנוקד" (תמונה מצורפת) בסדר לחתולים?
תודה,
יעל.
תלתן סגול מנוקד
טיול לחו"ל עם חתול
15/12/14 20:01
148צפיות
הרבה שנים לא יצאתי לחו"ל, עכשיו אחרי הגירושין אני מגשימה חלום ויוצאת לבולוניה, יש לי חתול (מסורס) שאני איתו כבר שנתיים.

אני לא רואה איך הוא נרדם לבד הוא רגיל לישון איתי, חשבתי להעביר אותו במזוודה , האם יש בדיקה ידנית של המזוודה ?

עלי לציין שהוא חתול שורד ועשיתי עליו ניסוי שמתי אותו כמה שעות בתוך מזוודה עם בגדים והוא לא סבל ואפילו נהנה
אם גם בעתיד את רוצה לראות אותו נרדם אז תשאירי אותו בפנסיון
15/12/14 20:29
116צפיות
אם מדובר בתקופה ארוכה של מספר שבועות או שמישהו יבוא אליך הביתה לטפל בו בזמן שתהיי בחו"ל.
º
15/12/14 20:38
20צפיות
תגידי את בסדר?
15/12/14 20:43
131צפיות
זאת שאלה רצינית?
לשים חתול במזוודה סגורה וחנוקה שתעבור טילטולם ותשהה בבטן המטוס שעות?
ועוד עשית על החתול ניסוי והגעת למסקנה שהוא שורד? הא באמת הוא שרד? איזה מזל!
ואת לא חושבת על ההשלכות? התעללות חמורה בחתול? אני לא מדברת בכלל על הבירוקרטיה שצריך לעבור כידי להטיס חתול- זה לא דבר של מה בכך. 

בבקשה תלכי לטיפול. החתול שלך עובר התעללויות. את לא בקו המחשבה התקין.

º
טרול!
16/12/14 14:46
21צפיות
בבטן המטוס שוררת טמפ של עשרות מעלות מתחת לאפס
17/12/14 22:45
57צפיות
ולחץ המזוודות זו על זו הוא בטח של מאות קילוגרמים.
גם אני חושבת ואף מקווה שזו שאלה לא רצינית וסתמית ואין לך כוונה לנסות את זה.
º
כסף לנסיעה לחו"ל יש לך, ולכלוב הטסה נורמלי כבר נגמר הכסף?
18/12/14 13:38
18צפיות
גם אצלי החתולים ישנים על המיטה
21/12/14 10:28
5צפיות
ולא העלתי על דעתי לקחת אותם במזוודה לחו"ל.
פשוט שילמתי לשכנה שתיגש כל יום לשים אוכל ולנקות ארגז צרכים. וזהו. לא צריך לקחת את החתול לחו"ל, וגם אם זה היה כלב, לא מומלץ לעבור את כל הטראומה הזו ובטח שלא במזוודה.
חול מתגבש איכותי לחתולים
17/12/14 10:12
61צפיות
מכירים מקור מעניין לכמות של חול במחיר משתלם יותר ממה שמציע השוק לקופסא אחת מהחשודים הרגילים (קנדה, פטקס, אברקלין וכולי) ? 

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה