בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

ברוכים הבאים לפורום חתולים!

הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע להתנהגות או בריאות החתול, להשמיע את דעתכם בנושא חתולים, להתייעץ או להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, ובשום מקרה לא להשתמש במילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאת תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא אמור להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר שלך ולהביא את החיה לבדיקה.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

-העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
 נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום
 הכנסו לאירועי הפורום (בצד שמאלי של הדף) ע"מ להתעדכן על אירועים חשובים שקשורים לנושא הפורום ולפורום עצמו
המשך...
הודעה חדשה

מישהו חזר בטיסה לארץ לאחרונה עם חתולים?
29/07/14 02:38
היי!

אנחנו מתכננים חזרה לארץ בקרוב עם שני חתולים, שיטוסו איתנו בתא הנוסעים מארה"ב. שניהם חוסנו לכלבת ויש להם שבב.

לפי הנחיות משרד הבריאות צריך לעשות בדיקות נוגדנים לכלבת, אבל אנחנו רוצים להימנע מזה.. זה גם טרטור לחתולים (נסיעה לוטרינר ובדיקת דם) וגם מאוד יקר איפה שאנחנו נמצאים.

מישהו חזר לאחרונה לארץ ויכול להבהיר אם באמת מישהו מבקש לראות מסמכים? יש תעודת בריאות שצריך למלא אצל הוטרינר המקומי ולפקסס לפני הטיסה לארץ למשרד החקלאות, אבל לא כתוב שצריך לצרף אליה הוכחת בדיקה לנוגדנים. וכיוון שהם נוסעים איתנו בתא הנוסעים לא נראה לי שהם עוברים בכלל בדיקה בכניסה לארץ (אלא אם כן עוצרים אותנו במכס, אני מניחה).

הם חתולים בריאים ומחוסנים, ובכנות עם כמות הכלבת שיש בארץ הדרישה הזו לבדיקת נוגדנים לגמרי מגוחכת..

תודה לעוזרים!
הי, שתי שאלות בנושא חול ופרעושים
27/07/14 14:07
67צפיות
שלום לכולם כאן!
עברנו לבית חדש עם שני חתולינו המקסימים (שעדיין מתאקלמים למצב החדש)  ויש לי שתי שאלות:
1. מה אתם עושים כדי למנוע בריחת חול מהארגז? אני שמה עיתונים מסביב אבל הם מצליחים להגיע עם החול לכל החדר...האם יש פתרונות יצירתיים?
2. יש משפחת חתולים חמודה בגינה של הבית. אנחנו לא מוציאים את החתולים שלנו החוצה (הם רגילים להיות חתולי דירה), אבל אני פוחדת שפרעושים מחתולי הגינה יעברו לחתולים שלנו. אני ממש לא רוצה לגרש את חתולי הגינה, זה היה השטח שלהם לפני שהיה שלנו האם יש פתרונות טובים? אולי משהו לפזר בגינה? כי אני לא חושבת שאוכל להתקרב אליהם.
תודה!
נטע
1. שטיחונים במקום עיתונים.
27/07/14 17:09
49צפיות
2. את יכולה לשים אמפולות נגד פרעושים לחתולים שלך.
תודה
27/07/14 21:06
28צפיות
היה לי שטיחון באמת, אבל עדיין היה חול מפוזר בחדר...
אין דרך למנוע פרעושים בחצר?
º
לדעתי אפשר לעשות הדברה
28/07/14 11:21
6צפיות
שטיחון מצמצם את התופעה אבל קשה מאוד למנוע
28/07/14 14:56
27צפיות
את פיזור החול באופן מוחלט.

אני מקווה שאת לא רוצה לפגוע בחתולים בחצר, לכן אין אפשרות למנוע פרעושים בצורה מוחלטת. את יכולה לקנות ספריי פרונטליין ולרסס את השטח וזה יצמצם את כמות הפרעושים.
ברור שאני לא רוצה לפגוע בחתולים בחצר
28/07/14 16:52
20צפיות
אני דווקא מאוד מרוצה שהם שם. אז אתה ממליץ על פרונטליין - תודה. עד כה לא היה לי צורך בזה. פשוט מרססים את זה במקומות נבחרים?
עם ספריי פרונטליין אפשר לרסס מקומות בהם
28/07/14 21:03
8צפיות
חתולים רובצים. מקומות פחות נגישים לחתולים אפשר לרסס עם ספריי סנו K2000
פרעושים אינם עפים וסכנת ההדבקה קטנה
29/07/14 01:26
5צפיות
פרעושים לא ידביקו את החתולים שלך ללא מגע קרוב ביניהם . הם יכולים לקפוץ מחתול לחתול, אבל מעדיפים להשאר במקום. הם מתגלמים באדמה והבוגרים הם שקופצים על כל מי שזז בשטח. אם החתולות שלך לא ירבצו בגינה, אין חשש שהן ידבקו. זה לא כמו כינים שעוברות מראש אל ראש. אם כי הם עוברים בהחלט מן האימא לגורים היונקים.
במקרים נדירים יחסית, יכול להיות מצב שמי שנמצא במקום שורץ פרעושים הבוקעים מן הגולם, להביא איתו הביתה פרעושים. הללו יעלו על החתולות וגם יתגלמו בשטיחים ובמקומות מסתור ואז ההתרבות שלהם תהיה בבית. זה נדיר אך קיים. לכן כדאי לרסס את הבית מדי פעם. כשאת באה מן החצר הביתה, תנערי את הבגדים ואת הרגלים , שמא נתפש שם פרעוש תועה. הפרעושים אינם נצמדים לגוף , אבל יכול לקרות מצב שאחד או שניים יישארו. כמו כן שימי לב , אם יש לך עקיצות זעירות ומגרדות מאוד, ברגלים. זה סימן מובהק לפרעושים העולים מן האדמה ( בקפיצה ובהליכה) . בעבר עבדתי בחממה של האוניברסיטה ושם היו אלפי פרעושים שהיו קופצים על הרגליים בהמונים, תוך כדי עקיצות. לא משהו משובב נפש.  בחממה יש תנאים אידאליים להתרבותם- חתולות ממליטות בשפע, אדמה לחה עם שפע חומר אורגני וחום.
מאיפה הפצע הזה ומה צריך לעשות?
הודעה זו מכילה תמונות
29/07/14 00:46
11צפיות
הי,
אחרי שנתיים שחתולת החצר שאימצתי נעה בין "בפנים\בחוץ", היא החליטה להפוך לחתולת בית וכבר חודשיים שהיא גרה אצלי בבית בלי לנסות בכלל לצאת. סיפור אהבה ממש.
בד"כ הפרווה שלה חלקה ומבריקהף והיא מתנקה הרבה. 
אתמול כשליטפתי אותה שמתי לב שחלק מהשערות בעורף שלה היו דבוקות.
עכשיו כשליטפתי פישקתי את השערות באזור וגיליתי פצע מדמם בעורף שלה, בקוטר חצי ס"מ בערך.
אני לא רואה שום דרך שהיא תיפצע, אלא אם פצעה את עצמה. מצד שני ממה נדבקו השערות קודם? 
יכול להיות שעקב הפציעה נדבקו השערות בדם קרוש. מצד שני יכול להיות שהשערות סתם נדבקו והיא פצעה עצמה כשניסתה להפריד.

בקיצור - מה עושים כדי לרפא את זה? האם לשים פולידין או משחה? צריך ללכת לוטרינר או לחכות קודם? 
כל עצה תתקבל בברכה!
הפצע בין האצבעות שלי
נ.ב. מטופלת בפרונטליין פלוס אבל עדיין מתגרדת
29/07/14 00:50
4צפיות
לא ברור לי למה מתגרדת כשמטופלת בקביעות - אולי פצעה את עצמה בגירודים?
לפני שבועיים שמתי לה אמפולה ממש במקום הזה. אולי המסכנה נפצעה מהפלסטיק וסחבה את זה שבועיים עד שגיליתי.

אובד עצות.
כניראה יש לה פרעושים והיא גירדה את עצמה.
29/07/14 01:01
3צפיות
במקום הזה אפשר לשים פולידין אבל ממש קצת.
ואם אתה לא רואה תוצאות חיוביות מפרונטליין אז תנסה להשתמש באמפולות אחרות כמו אדוונטג' למשל. כלומר אם עברו כבר לפחות שבועיים מהפעם הקודמת ששמת לה אמפולת פרונטליין אפשר לשים אמפולת אדוונטג'.
התייעצות בבקשה - אני עובדת עצות
הודעה זו מכילה תמונות
28/07/14 16:45
66צפיות
שלום לכולם. אני בדילמה ממש רצינית ואשמח לדעתכם. זה יהיה קצת ארוך כדי שתדעו מראש את כל הפרטים.

לפני כמה שנים במכללה שלמדתי היתה חתולה עם רגל מעוותת (הותיקים בפורום אולי זוכרים את המקרה של נחי). היא היתה די פחדנית אבל משום מה נקשרה אלי. החלטתי להציל לה את הרגל ובסוף גם לאמץ אותה. היא עברה אלינו הביתה אחרי שהייתה בערך שנה-וחצי שנתיים במכללה.

בבית היה חתול שמאוד מאוד הציק ונטפל אליה, היא ממש סבלה שם ואפילו היתה עושה צרכים מחוץ לארגז. אחרי שנה וחצי עברנו לבית עם חצר ומאז היא פורחת בחוץ, חזרה למקום הטיבעי שלה.
שהיא היתה בבית הקודם (הסגור) היא יותר נפתחה אלינו ועכשיו שהיא חתולת חוץ היא חזרה להיות יותר פחדנית. היא באה הביתה לאכול, זה יכול להיות פעם-פעמיים ביום ויכול להיות גם פעם ביומיים שלושה. ותמיד היא מאוד חששנית ולפעמים מחליטה סתם לברוח מתחת לספה או אוכלת ובורחת מהבית, לפעמים היא יותר רגועה ונשארת קצת בבית (תלוי גם באינרטקציה עם החתולות שלנו – אם הן נוכחות, עירניות וכ"ו).
הבעיה שלנו איתה היא שחוץ ממני ובעלי היא לא מתקרבת לאף אחד אחר! כל פעם שיש אורחים היא בורחת בפאניקה. לפני שנה טסנו לחו"ל לחמישה ימים וחברים שבאו להאכיל את החתולות שלנו קראו לה כל יום והיא לא באה. באותו יום שחזרנו מחו"ל היא הגיעה לאכול (כנראה שהיא מזהה את הקול שלנו).

עכשיו אנחנו התחתנו ואנחנו רוצים לנסוע לירח דבש ואנחנו ממש פוחדים שהיא תמות ברעב. יש לנו כמה אופציות ובעיות שונות עם כל אופציה
1. לסגור אותה בבית שאנחנו בחו"ל – זה לא ריאלי כי קודם כל זה ממש יעשה לה רע. מעבר לזה היא לא תסתדר עם החתולות וסתם יעשה לה סטרס. וסביר מאוד להניח שהיא תעשה כל מה שביכולתה כדי לברוח והיא גם תצליח (אמנם 3 רגלים אבל היא מהירה כמו שדה!)
2. לשים אותה בפנסיון – קודם כל לא לדבר על זה שזה סיוט לתפוס אותה, זה סתם יגרום לה עוד יותר סטרס לדעתי להיות במקום זר עם אנשים זרים וחיות זרות. היא מאוד פחדנית ואם היא תברח שם אז בכלל לא יהיה לנו סיכוי למצוא אותה.
3. יש חורשה מאחורי הבית שראיתי אותה שם כמה פעמים. אני הצעתי שנפזר שם אוכל ושהיא תמצא אותו ותאכל. בעלי אמר שגם כל החתולי רחוב יבואו לשם ולא יהיה לה את השקט שלה וגם אם נדאג להאכיל אותם לפני כדי שלא יציקו לה, אנחנו לא יודעים אם, מתי וכמה היא מסתובבת שם וגם ככה הציפורים/נמלים/מכרסמים יאכלו את זה במקומה.
4. פשוט לקוות שהיא תדע להסתדר לבד כמו שהיא היתה במכללה, למרות שבמכללה היה הרבה יותר אוכל זמין וגם היא כבר שנתיים-שלוש רגילה שאנחנו מאכילים אותה אז זה לא נראה לי כל כך ריאלי (למרות שבטוח היא השיגה אוכל איכשהו בחמישה ימים שהיינו בחו"ל בפעם הקודמת, לא?)

בקיצור אנחנו ממש אובדי עצות, רוצים לחגוג את הנישואים הטריים שלנו אבל לא נוכל לעשות את זה בלב שלם ושקט בלי לדעת שהחתולה בסדר ותאכל ב10 ימים האלו...
אני ממש מתנצלת על החפירה הארוכה ומקווה שהייתם סבלניים לקרוא עד הסוף ובעיקר שתהיה לכם עצה בשבילנו
אני ונחי בבית הקודם
תתחילו להרגיל אותה לאכול בחצר בשעות קבועות,
28/07/14 23:20
7צפיות
אותן שעות שהחברים או קטסיטר יבואו לטפל בחתולות אחרות ויוכלו להשאיר לה מזון ומים.
אבד חתול באזור הורקנוס בתל אביב, משתפת גם כאן...
28/07/14 21:27
18צפיות

(לא שלי, אבל מכירה את הבעלים)
המלצות על וטרינר במרכז/צפון תל אביב
28/07/14 17:19
25צפיות
שלום רב,

אני גרה במרכז תל אביב ליד כיכר רבין.
האם יש לכם המלצות על וטרינר שנמצא בסביבתי?

תודה רבה!
יעל.
מרפאה בשדרה
28/07/14 20:49
22צפיות
הם הוט'ים הקבועים שלי כבר שנים.
º
הם טובים? מבחינה רפואית, יחסי אנוש ויחס לחתול, כלכלי?
29/07/14 00:11
2צפיות
אמפולות נגד פרעושים וקרדיות אוזניים - האם יש צורך?
הודעה זו מכילה תמונות
28/07/14 20:20
32צפיות
היי,

השאלה הקודמת נעלמה לה למטה וכבר לא תקפוץ, אז ננסה שוב והפעם עם קצת פירוט.

תקציר הפרקים הקודמים - הוטרינרית מצאה אצל פאזי קצת קרדיות אוזניים, ואני כבר כמה ימים שמה לו טיפות.
מכיוון שהוא מתנער ולא אוהב את התהליך, אני לא יודעת כמה מהחומר באמת נשאר באוזן וכמה מתנער ביחד איתו, אז חשבתי לקנות לו אמפולות שמיועדות גם לפרעושים וגם לקרדיות אוזניים.
ומכאן לשאלות - 

1. האם יש אמפולות כאלו שמתאימות גם לגורים? (הוא בן כחמישה חודשים)
  2. איפה קונים אותן? בחנויות רגילות או רק דרך וטרינרים?
  3. הבנתי שחתולים נדבקים בקרדיות מחתולים אחרים - האם יש צורך בכלל לקנות אמפולות לחתול שנמצא לבד בבית ולא יוצא החוצה (מכאן, לא מסתובב עם חתולים אחרים), או שאפשר לוותר ולהסתפק בטיפות, עד כמה שהן יהיו אפקטיביות?
  4. האם יש צורך לחזור לוטרינר בסיום הטיפול, או שלמרות ההתנערויות שלו אחרי הטיפות, החומר מספיק אפקטיבי?

תודה מראש 

(בתמונה - פאזי מדגמן שלווה)
1 ו-2. בהחלט את יכולה לקנות אמפולות רבוליושן
28/07/14 20:47
20צפיות
או מהוטרינר או מחנויות כמו גג לחיות ופט-פוינט. אני מאוד ממליץ לך להשתמש באמפולה של רבוליושן במקביל לטיפות.

3. אין סיבה מיוחדת להשתמש באמפולות האלה באופן קבוע אבל מצד שני גם אין בעיה להשתמש בהן באופן קבוע רק נגד פרעושים.

4. אם תראי שהאוזניים שלו נקיות והוא לא מתגרד ולא מנער ראש אז כניראה שהטיפול הצליח. חשוב לעקוב אחרי מצב האוזניים גם אחרי סיום הטיפול כדי לוודא שהקרדיות לא חוזרות.
º
מעולה, תודה!
28/07/14 23:03
2צפיות
התייעצות - שכנים
27/07/14 20:54
83צפיות
אנחנו גרים בקומה רביעית . בין המרפסת שלנו למרפסת של השכנים מפריד מעקה .
החתול שלנו החל לדלג למרפסת של השכנים ולהכנס משם לביתם . השכנה אלרגית לחתולים ובהיסטריה מהמצב .  היא לא מוכנה בשום אופן שיכנס אליה .
מה עושים ?
למישהו יש הצעה יצירתית ? 
חשבתי על להתקין גדר מעל המעקה למרות שאני לא בטוחה שזה ימנע מהשד שלנו לטפס גם על הגדר.  האם מישהו התנסה בכך ויכול להמליץ על פתרון ? 

º
בהחלט גדר יכולה לעזור
27/07/14 21:14
20צפיות
תנסו לשים על המעקה משהו שירחיק אותו
27/07/14 22:58
36צפיות
אומרים שחתולים לא אוהבים לדרוך על נייר כסף - הרעש והתחושה שזה גורם לא נעימה להם. תוכלו לנסות "לעטוף" בזה את המעקה, אולי אחרי כמה זמן הוא יבין שזה מקום שלא נעים לדרוך עליו (אומרים לא לשטח לגמרי את הנייר, כדי שזה יעשה רעש כשדורכים על זה).
אפשר גם לנסות לשים דוקרנים כאלה שמרחיקים יונים - ככה לא יהיה לו איפה לדרוך.
אם הוא קופץ ממש מעל המעקה אלה פתרונות לא ממש יעילים, אבל אם הוא צריך לעמוד על המעקה כדי להגיע לצד השני, שווה לנסות
בשלב ראשון לא לתת לחתול לצאת למרפסת
28/07/14 07:41
40צפיות
עד שתמצאו פתרון.
הייתי בודקת אפשרות לסגור את המרפסת עם רשת לולים מכל הכיוונים כדי למנוע מהחתול לצאת מתחומה (לשכנים או ליפול למטה)
קשה לתת המלצות מדויקות בלי לראות את המרפסת...
התקנת רשת קשיחה
28/07/14 12:45
33צפיות
רשת תוכי, לולים, גדר גבוהה וכו' - העיקר לא משהו דק - כדי שהחתול לא יקרע את הרשת וידחוף אותה. יש היום גם רשתות שקופות, כך שאפילו מבחינה דקורטיבית זה לא נורא.

ההתקנה עצמה תלויה במבנה, צריך כמובן אפשרות לחבר לבסיס ולתקרה במידת הצורך (אם המרפסת מקורה). אם תעלי תמונה - אולי אוכל לייעץ יותר.

על כל פנים, זה חשוב מאוד להגן על החתול מפני מעבר של המעקה, לא רק בגלל השכנים אלא בגלל שהוא יכול באותה מידה ליפול. זה ממש מסוכן.
תודה לעונים. מכירים בעל מקצוע שיכול להתקין כזו רשת ?
28/07/14 20:03
18צפיות
גם לא ברור לי איזו רשת מתאימה שכן אם זו רשת רכה הוא יקרע אותה ואם זו רשת קשיחה - יטפס עליה .
שתי המרפסות צמודות ובינהן מעקה בגובה מטר וחצי . ממנו החתול קופץ למעקה בגובה שני מטר ...ונעלם במרפסת של השכנים .
אשמח להמלצות על בעל מקצוע שיכול להתקין , בעלות לא גבוהה, באיזור המרכז. 
תודה 
התייעצות: תגובה אלרגית לאמפולה נגד פרעושים של advantage
28/07/14 14:20
33צפיות
שלום, החתולה שלי היא מגזע בריטי, בת 5, יש לה אלרגיה ככל הנראה לפרעושים כבר כמה שנים. האלרגיה פעילה בעיקר בקיץ ולכן אני מטפלת בה בתדירות יותר גבוהה של אמפולות, אחת לחודש או לשלושה שבועות שזה המינון המומלץ, כחצי אמפולה בגלל משקלה הקל. האמפולות שאני משתמשת בהן הן או revolution, או advantage. לפני כמה ימים שמתי לה אמפולה של advantage, ויום למחרת הבחנתי בתגובה אלרגית של העור: נשרה לה הפרווה אך ורק במקום ששמתי את האמפולה (בעורף) ונוצר שטח קטן בו העור חשוף, אך לא נראה מגורה. לא נתקלתי בתגובה כזו בעבר בשימוש עם האמפולה. אשמח לשמוע את דעותיכם כי אני קצת אובדת עצות. תודה!
זו לא תגובה אלרגית לדעתי ואין מה לחשוש מזה
28/07/14 14:49
30צפיות
את יכולה גם להתייעץ עם וטרינר שלך או בפורום רפואת חיות מחמד פה בתפוז.

כמה החתולה שלך שוקלת? יש אמפולות אדוונטג' לחתולים עד 4 ק"ג וגם אם החתולה שלך שוקלת פחות את יכולה לשים לה את כל האמפולה.
מה תרצו שיהיה בדור הבא של הפורומים?
28/07/14 13:15
14צפיות
אנו מתחילים בימים אלו  תהליך אפיון ועיצוב מחדש של הפורומים בפרדס ומאוד מעוניינים שאתם תהיו שותפים לו.

כרגע אנחנו ממש בתחילת התהליך ונשמח לקבל מכם הצעות... מה פורום החלומות שלכם?

|שמש| איפה בעיניכם החוזקות של הפורומים|?|  באילו דברים לדעתכם אסור לגעת|?|
|שמש| אילו פיצ'רים חסרים לכם|?| מה לדעתכם כדאי להוסיף|?|

אתם מוזמנים להגיב בפורום פורומים 2015

מבקשת להתייעץ דחוף
26/07/14 12:33
170צפיות
לבניין הגיעו שכנים חדשים עם חתול מסורס.
הם החזיקו אותו בבית כמה ימים ואז החלו לשחרר אותו לחצר בה הוא נפגש עם קבוצת חתולים ותיקים מעוקרים, מקסימים וחברותיים והחל לתקוף אותם באלימות נוראית.
הוא התנפל על חתולה קטנה והייתי בטוחה שהוא הרג אותה.
בלילות תופעה חדשה ומטרידה מאד מאז שהוא הגיע: קרבות מלווים בצרחות ויללות ומאד קשה לישון.
פניתי אליהם כבר 3 פעמים וביקשתי שיחזיקו אותו בבית. הם הודו שהוא תוקפן ואמרו שרוב הזמן הם מחזיקים אותו בבית אבל אנחנו בכל זאת רואים אותו מסתובב ומחולל נזקים. התזנו עליו מים, זה הבהיל אותו בהתחלה אבל עכשיו זה לא מזיז לו.
יש לציין שמאנשים הוא לא מפחד ואפילו מתלטף.
חייבת את עצתכם, מה עושים? למי פונים??? מי יכול לעזור?
לא בטוח שיש הרבה מה לעשות
26/07/14 21:02
69צפיות
אפשר לדבר איתם שוב, לומר להם שבגלל הנזקים והפגיעה המוחשית בחתולים שלכם אתם מבקשים שהם יביאו יועצת חתולים כדי לחשוב,יחד איתה על דרכים לשיפור המצב...

למרבה הצער, כנראה לא ניתן לכפות עליהם באמת להחזיק אותו בבית.
אפשר לנסות לפנות לאגודה לתרבות הדיור, אולי יש
27/07/14 17:20
54צפיות
להם עצות מה לעשות.
תודה על ההתייחסות
28/07/14 11:17
34צפיות
האם לדעתכם אפשר גם לפנות אל הוטרינר העירוני או שאין טעם?
הילה
28/07/14 12:35
38צפיות
תשמעי, אתחיל ואומר שאני מבינה אותך מאוד - גם אצלי בחצר פרטית זה קורה עם חתול של איזשהו שכן (אני אפילו לא יודעת של מי) אבל המצב התאזן עם הזמן. אבל יצא לי להיות בשני צדי המתרס ואני יכולה להגיד לך שמביורוקרטיות במצבים כאלה לא צומח שום דבר טוב חוץ מכעס.

אז בואי נעשה סדר: את מדברת כאן על חתולי חצר, ועל חצר של הבניין,
ואפילו כשחתול נכנס לשטח פרטי של מישהו אחר (דירה, מרפסת, חצר פרטית) אין הרבה מה לעשות מבחינה ביורוקרטית.

הסיבה לכך שחתול הוא חתול. חתול הוא לא כלב, ומותר לו ללכת ולהיות חופשי כאוות נפשו למעט במקרים מאוד חריגים. על כן, גם את הבעלים שלו לא ניתן לחייב לעשות דבר בעניין, ומי שלא רוצה לאפשר לו להגיע למקום מסוים צריך לחסום את הכניסה לאזור זה.

לכן, העניין כאן הוא בבירור הפרטים מול השכנים והתמודדות בהתאם, ושכנוע תוך הדגשת התועלות עבורם מהשארה של החתול בבית.

כדאי לברר האם הוא יוצא כי משחררים אותו או כי הוא חומק החוצה. אם משחררים אותו אפשר להסביר על סכנות באזור: מכוניות, כלבים, פציעות, הידבקות במחלות כמו איידס חתולים בקרבות וכו'.

אם הוא חומק - יש מצב שהם מודעים לסכנות, ואז אפשר לנסות לייעץ להם כיצד לשמור עליו בבית לטובתו - התקנת רשתות בחלונות, חסימת גישה למרפסת/ רישות מרפסת וכו'.

מעבר לזה, כדאי לברר מה גילו של החתול ומתי סורס, כי אם הוא במקרה בוגר וסורס ממש לאחרונה, ייתכן שההורמונים שלו עוד לא נרגעו ובגלל זה התוקפנות. כבר הכרתי חתולים שהפכו מערסים שכונתיים לדובוני אכפת לי בין חצי שנה לשנה אחרי סירוס. אבל, יש כאלה שנשארים ערסים. זה ייתן לך אומדן אם החתול תוקפן כי זה אופיו או שזה עניין הורמונלי שעתיד להשתנות.

אחרי שתנסי לגשר על העניין אפשר לראות איך הדברים מתפתחים.

נ.ב.
28/07/14 12:38
15צפיות
כדי לגרש, הכי יעיל בעיניי - ספריי אוויר.
תודה על התשובה
28/07/14 12:46
32צפיות
את אומרת דברים נכונים לגמרי ואני מקווה שהמצב ישתפר.
עם הבעלים קשה לדבר כי הם קיבלו תלונות מעוד שכנה ותגובתם היתה "אנחנו לא יודעים על מה את מדברת, זה ממש לא קשור אלינו" תוך כדי שהחתול ישב במרפסת שלהם.

בדיוק בגלל זה חשוב לשנות איתם את הכיוון
28/07/14 12:51
25צפיות
הם כנראה מרגישים מותקפים, לא ממך - אלא מהסיטואציה עם כמה שכנים במקביל, אז הם מתגוננים באופנים לא רציונליים. ומה שצריך זה לגרום להם להבין שזו גם טובת החתול שלהם, ושאת, כאוהבת חתולים, רוצה שכל החתולים בסביבה יהיה בטוחים ושמחים.

בהצלחה, ותעדכני איך זה מתפתח

|תפוז| למען עסקים בדרום
28/07/14 12:10
1צפיות
|קדימה|בעלי עסקים בדרום?
אתר תפוז נרתם למינוף העסקים שלכם בימים לא פשוטים אלו ומעניק לכם חודשיים פרסום באתר חינם, ללא התחייבות וללא אותיות קטנות.

היכנסו עכשיו לצורך העלאת הקמפיין הפרסומי:
http://tapuzbiz.activetrail.biz/%D7%94%D7%98%D7%91...

|@|אנו נמצאים ביום ה -21 למבצע "צוק איתן".
ואתם מוזמנים להיכנס לפורום הייעודי ולהשאר מעודכנים בכל התפתחויות והאירועים האחרונים.

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
דלקת עיניים לחתול רחוב
27/07/14 15:45
66צפיות
שלום. יש לנו חתולי רחוב מתחת לבניין שאנו מאכילים אותם. אחד מהם חטף לפני מס' ימים דלקת בעין אחת. אנו מנקים את הדלקת עם טישו אבל העין נהייתה קטנה יותר וזה לא עוזר. נראה לי שהוא זקוק לאנטיביוטיקה. האם אפשר לקנות לו טיפות עיניים של בני אדם בלי מרשם רופא ולטפטף לו? אין לי אפשרות לקחת אותו לווטרינר. יש המלצה על טיפות מסויימות? תודה על העזרה.
צריך מרשם
27/07/14 16:03
38צפיות
בעקרון לדלקות שמים לרוב משחות - בד"כ טרמיצין (ממש טוב) או סינטומיצין. וכדאי לנקות את העין באמצעות צמר גפן טבול בתה פושר כמה פעמים ביום.

את יכולה לנסות לפנות לווטרינר (בלי לקחת את החתול), להסביר את המצב ולבקש מרשם/ משחה.

בריאות לחתול

בשום פנים ואופן לא
27/07/14 16:06
79צפיות
לא לשים תרופות של בני אדם ללא התייעצות וטרינר!

דלקות עיניים: יש שתי אפשרויות – דלקת (טיפול בסינטומיצין) או הרפס (במקרה זה סינטומיצין מזיק). זו הסיבה שחשוב לאבחן את המקור הדלקת לפני הטיפול.

מאחר שדלקת עיניים בחתולים יכולה להגמר בעיוורון, כן כדאי לנסות ללכוד את החתול ולקחת לוטרינר לאיבחון ולקבלת מרשם. אם אי אפשר - לפחות כדאי לצלם צילום כמה שיותר טוב ולהראות את הצילום לוטרינר.
האם אוכל להשתמש בסינטומיצין לבני אדם?
27/07/14 17:40
48צפיות
אינני יכולה להגיע לווטרינר בימים אלה. אודה לעזרתכם.
את השאלה הזאת
27/07/14 21:55
48צפיות
חובה לבדוק מול וטרינר. חלק מהמוצרים הוטרינריים דומים לאלו של בני אדם, וחלק - לא. אם למשל הריכוז של חלקים מסויימים בחומר שונה מאשר בחומר,הוטרינרי, זה לא טוב. את יכולה להכנס לפורום השכן, פורום רפואת חיות מחמד, לפרט את המקרה (כדאי גם להעלות תמונה) ולראות אם הוטרינרים שם יאמרו אם אפשר או כדאי בכלל לנסות את המשחה הזו.
חתול חדש ומאוד תוקפני !! אשמח לעצות..
27/07/14 19:00
61צפיות
הגיע חתול שחור ענק לפינת האכלה ושאלוהים יעזור, הוא תוקפן ברמות אחרות וראיתי לא מעט חתולים תוקפניים בחיים שלי..הוא מבריח לא רק את החתולים האחרים שהם הכי מתוקים בעולם וכ"כ עדינים אלא גם כשאני באה לשים לו גם אוכל (בפינה מרוחקת מהם) הוא תוקף אותי וכמה פעמים כבר הוריד לי דם ברגל.. :(

כשאני מתקרבת אליו עם הצלחת הוא פשוט מסתער עליי..אני חייבת להגיד שזה מלחיץ אבל יותר אני מתבאסת על החתולים..הוא ממש שיבש להם את החיים..הם היו רגילים להתכרבל יחד בחניה ועכשיו הם בקושי כאן כי הוא יושב כמו מלך והוא ע-נ-ק.
אפילו הכלבים שלי (והם גדולים!!) פוחדים ממנו..הוא תוקף גם אותם. יש למישהו רעיון מה לעשות ??
º
לסרס ולהחזיק
27/07/14 20:15
11צפיות
פרעושים
27/07/14 12:33
37צפיות
ביום שני שמתי לאוגוסט פרונטליין, ואתמול ראיתי עליו פרעוש..
מה עושים? לא בא לי לשים עליו עוד אמפולה :/
עוד שבועיים תנסי אמפולה מסוג אחר כמו אדוונטג'
27/07/14 17:19
21צפיות
או רבוליושן
º
הבנתי.. תודה
27/07/14 22:20
5צפיות

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?