בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
החלטתם להתחתן.. כעת נותר רק להתחיל להפיק את הארוע. כל כך הרבה פרטים קטנים קשורים לארוע הגדול הזה: שמלה לכלה, חליפה לחתן, קייטרינג, פרחים, מקום , גימיקים והפתעות, הזמנות, ספרים ומאפרים ועוד ועוד.. ומסיבת רווקים/ות, בגדים לאמא של הכלה, מתנה מיוחדת לזוג הצעיר ונעליים או סנדלים, מיני או מחשוף. וכולנו מחפשים את הטוב ביותר והמקורי ביותר. וכשלא די בזה אנו מוצאים תופעות שחוזרות על עצמן ללא קשר למין, דת, גזע או גיל..כאשר מתכננים את החתונה. אמא או חותנת מעורבים יתר על המידה, כלה לחוצה, חתן אדיש, צד אחד מודיע ומפתיע שאין מספיק כסף, מתח, פאניקה ולחצים טבעיים לחלוטין של היוצרים והעוסקים במלאכת הפקת החתונה. ההחלטה למסד את חייכם ולשתף בכך את הקרובים לכם מהווה את אחד מרגעי השיא של חייכם. האהבה שהתחילה מתי שהוא, מקבלת מימד שונה ומובילה אתכם למחוייבות הדדית. עצם העובדה שתמצאו כאן אנשים רבים במצבכם, תעזור לכם לעבור את תהליך ההפקה בדרך קלה יותר. אני תקווה שפורום זה יצליח להוות לכם בית. תהיה לכם האפשרות להשתמש בו כבמה: לחלוק ולפרוק, להתלבט ולהתחבט, לחוות, להתרגש ולשמוח, לייעץ ולהתייעץ, להמליץ ולשאוב רעיונות.

ברוכים הבאים לפורום חתונות, בו תוכלו לבקש עזרה בנושאי ארגון החתונה, לשאול שאלות ולקבל תמיכה בזמן התהליך הזה, שביחד עם היותו מהנה יכול להיות ארוך וסבוך.
נא לשים לב לכללי הכתיבה בפורום.
המשך...
הודעה חדשה

מוטרדת :(
26/07/14 15:25
103צפיות
שלום לכולם,

אני מתחתנת בקרוב בגבעה בברנר.
לאחרונה פתאום ראיתי תגובות ממש לא מחמיאות על האוכל במקום ועכשיו אני מודאגת מאוד ומוטרדת.
אני קצת מרגישה שהתפשרתי על המקום לאירוע (כי אם כבר עושים אירוע סטנדרטי, אז רציתי לעשות במקום שלא יהיו לי דאגות, אבל כמובן שהתקציב מנע זאת).

עכשיו אני מרגישה שגם הוצאנו הרבה כסף על האירוע (גם בגבעה לא זול) וגם אני מוטרדת.

מישהי הייתה שם לאחרונה או התחתנה שם ויש לה עצות איך למנוע בעיות מראש?

תודה

הייתי שם באירוע לפני שנה
26/07/14 18:29
52צפיות
האוכל בקבלת פנים היה טוב-במיוחד הקבבונים (אכלתי להם חצי סיר לפחות)- אני זוכרת גם עמדת אסאדו ועוד עמדת אנטיפסטי נחמדה.
האוכל אחרי הטקס-היה בינוני-טוב (יחסית לאוכל חתונות),היו סלטים שאמרו שטובי,אני לא ממש התחברתי,ואכלתי רק מנה ראשונה שהייתה בסדר(סיגר פרגיות לדעתי)
אישית,היה לי מאד חשוך ורועש,אז זה מאד השפיע ועשה לי חוסר תאבון ולכן לא ממש רציתי לאכול.
לדעתי אין לך ממש מה לדאוג-המקום מאד מאד יפה (קבלת פנים הכי יפה שהייתי בה) והאוכל רגיל ועומד בציפיות של אוכל חתונה בסיכום הכולל.
לא קיים המקום שאין עליו חוות דעת שליליות
26/07/14 19:41
37צפיות
אני לא מכירה את האוכל במקום שכתבת עליו, ולכן אני מנסה רק לתת לך כמה נקודות למחשבה, בין אם מה שכתבת על האוכל נכון או לא נכון.

על כל מקום אפשר למצוא דעות לכאן ולכאן ומה שחשוב זה מכלול השיקולים שגורמים למקום להיות מוצלח יותר או פחות.
בעיני מרכיב האוכל לבדו אינו הדבר הכי חשוב בעולם אלא החוויה כולה, כך שאם תדאגו שהאירוע כולו יהיה מתוקתק ומאורגן לשביעות רצונכם, מרכיב האוכל יקבל משקל קטן יותר..

נקודה שנייה למחשבה היא שבכל זאת מדובר בחתונה ואנשים לא באים עם ציפיות לארוחת גורמה במסעדה של רושפלד! גם אם חלק מהאנשים יחשבו שהאוכל רק סביר ולא מדהים, עדיין לרוב האנשים האוכל יהיה טעים ומגוון וזה מה שחשוב.

נקודה שלישית - מכיוון שכבר סגרתם שם, לא הייתי מטרידה את עצמי במחשבות כאלה, אלא פשוט שמה הרבה דגש על עניין הטעימות ואפילו פגישה עם השף כדי שהם יבינו שמאד מאד חשוב לכם האוכל ושלא יחפפו!!!
אם הם יעשו את זה עם הקפדה ותשומת לב ואתם תראו להם שעניין האוכל הוא קריטי מבחינתכם, אני בטוחה שהם יתאמצו כדי שתהיו מרוצים.
אל תתביישו לבקש לשנות תבלון או מרכיבים ספציפים במנות, להחליף רטבים או להדגיש מה מידת העשייה המבוקשת של מאכלים שונים. גם אנחנו עשינו את זה וזה יצא מאד מוצלח.

נקודה אחרונה - לזכור שלכל קייטרינג יש המון מבחר, לכן ייתכן שקראת חוות דעת שלילית על מנות מסויימות שזוג מסויים בחר, אבל אצל זוג אחר שעשה בחירה של מנות אחרות היה מדהים... הכל מתחיל ונגמר בבחירה. חשוב בטעימות להתייעץ עם צוות המקום שבד"כ יודע להגיד איזה מנות נחטפות ואיזה פחות. לפעמים יש דברים שעל הנייר נשמעים מדהימים אבל בפועל חוסר דיוק בהכנת המנה יכול להרוס אותה בקלות. בכל קייטרינג יש את המנות המנצחות ורק צריך לדעת במה לבחור.

בכל אופן שיהיה במזל טוב, בטוחה שיהיה מדהים בכל מצב!
º
טקסים בארץ ובחו"ל, רבנות ומקווה 23/07|*
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
23/07/14 22:46
22צפיות
חתונה אזרחית בחו"ל
23/07/14 17:18
132צפיות
שלום לכולן :)
אני בסיבוב שני בפורום ככלה והפעם הוחלט על חתונה אזרחית בחו"ל. אנחנו מתלבטים בין פראג לקפירסין וממש לא רוצים להוציא על זה הון תועפות. יש כאן בנות שנישאו באחד מהמקומות? יש המלצות? מחירים?
אשמח לכל עצה!
º
מצטרפת
23/07/14 18:16
24צפיות
אני התחתנתי בפראג
23/07/14 18:48
84צפיות
סגרנו דיל בסוכנות שמתעסקת בזה - כל סידורי החתונה + הסעות (משדה"ת בפראג למלון, הסעה הלוך ושוב למקום החתונה ביום החתונה עצמו, והסעה חזרה מהמלון לשדה"ת) + טיסות + מלון ל-5 לילות (סה"כ היינו בפראג 6 ימים מלאים), הכל כולל הכל - 8000 ש"ח (מן הסתם צריך להביא כסף להוצאות אישיות כמו אוכל ובילויים - אבל זה כבר תלוי בכמה אתם בזבזנים או לא). כמובן, צריך לזכור שמחיר החבילה תלוי גם במלון שאותו בוחרים. המלון שלנו לא היה הכי זול - אבל הוא היה שווה את זה בגלל המיקום המעולה והשירות המצוין.

מבחינתנו, הנסיעה לפראג הייתה גם ירח הדבש שלנו, אז התאים לנו מאוד. לגבי קפריסין - חברה שלי התחתנה בדיל בקפריסין, של יום אחד - להם זה התאים בגלל שהם היו צריכים "לסגור פינה מהר" מבחינה בירוקרטית, אבל היא אמרה שבתכלס - המחיר לא משתלם, וכבר עדיף להוסיף קצת כסף ולקבל שבוע בחו"ל במקום יום אחד של ריצות.

כמובן, זה מאוד אישי. לטעמי, היה שווה להתחתן בפראג -הטקס עצמו מאוד יפה ואפילו מרגש קצת, ויצא לנו לטייל וליהנות בעיר היפה הזו.
קפרסין מן הסתם תהיה זולה יותר
23/07/14 19:29
109צפיות
פראג כנראה תנצח בכל פרמטר אחר חוץ ממחיר. השאלה היא מה חשוב לכם יותר. אני התחתנתי בקפרסין כי מבחינתי זה היה עניין בירוקרטי נטו ולא עניין אותי שיהיה מושקע (אם כי בסוף מצאתי את עצמי מתרגשת בטקס שם הרבה יותר מאשר בחופה שעשינו בארץ...אבל זה כבר יותר קשור לתוכן של הטקס עצמו), וגם רצינו לעשות את זה בקטנה על סופ״ש בשביל לחסוך ימי חופש לירח דבש.
אני לא זוכרת את כל המחירים כבר, אבל זה כנראה הסתכם במשהו כמו 3000-4000 שקלים לסופ״ש (חמישי בבוקר עד שבת בלילה) כולל הטקס ומשלוחים למיניהם, מלונות ורכב ששכרנו.
זה נשמע מחיר ממש טוב!
26/07/14 15:36
20צפיות
עשיתם את זה דרך סוכנות כלשהי או שארגנתם את כל הבירוקרטיה בעצמכם? כי הדיל הכי זול שמצאנו לקפריסין מסתכם במשהו כמו 6000 ש"ח לזוג כולל כל מה שציינת.
אירגנו לבד והתחתנו בלרנקה
26/07/14 16:11
24צפיות
ניסיתי לחפש במייל כדי לוודא שאני לא אופטימית מידי לגבי העלות, ממה שהצלחתי למצוא בחיטוט זריז במייל:
הטיסה עלתה 300$ לכל אחד וזה היה נראה מחיר מופרך לחלוטין. אני מניחה שאפשר למצוא טיסה יותר זולה. מלון עלה 140€ לשני לילות. רכב עלה 120$ ליומיים. נוטריון בארץ עלה 400 שקלים ורק אין שום תיעוד לגבי הבירוקרטיות של הטקס שם...( יש לי זכרון מעומעם של משהו כמו 200 או 200 ומשהו יורו).

בקיצור, כן הייתי קצת אופטימית, אבל ל6000 זה לא הגיע בטוח.
כמובן שאם רוצים להוזיל עלויות אפשר להישאר שם רק לילה אחד, ובתיאוריה אפשר גם ביום אחד לעשות הכל אבל צריך לקחת בחשבון שזה יום מאד ארוך... (טיסה לקפרסין יוצאת ב7 בבוקר וחוזרת משם ב23:00 בלילה).
תודה! ובקפריסין את פשוט מגיעה לעירייה?
26/07/14 16:21
17צפיות
בקפריסין פשוט מגיעים עם המסמכים המתורגמים לעירייה מתי שרוצים והם מחתנים אותך במקום? לא צריך לעשות איזה תיאום מראש?
צריך לתאם, פירטתי למטה
26/07/14 16:25
18צפיות
אנחנו הגענו שעה וחצי לפני השמן ועדיין קיבלו אותנו יפה
תודה ענקית על כל העזרה
26/07/14 16:52
12צפיות
למעשה נשארתי רק עם עוד שאלה אחת,
האם מקבלים את תעודת הנישואין במקום או שצריך להסדיר את שליחתה לארץ?
והאם בארץ לקחת את זה שוב לנוטריון ולבית משפט לתרגום כדי שיקבלו את זה במשרד הפנים?
מקבלים שם, אבל
26/07/14 17:22
6צפיות
גם שם צריך שתהיה על התעודת חותמת אפוסטיל.
יש להם שם שירות שרוב האנשים לוקחים ששליח שלהם מחתים ומביא לכם את התעודה למלון. אם אתם לוקחים רכב ומטיילים גם ככה אתם יכולים גם לעשות את זה לבד, אנחנו העדפנו לא לבזבז על זה זמן למרות שלקחנו רכב.

בארץ לא צריך לעשות כלום עם התעודה כשחוזרים. היא באנגלית ומשרד הפנים מקבל אותה כמו שהיא.
חתונה בפראג - עם קמילה - ללא ספק
23/07/14 19:34
93צפיות
התחתנו לפני קצת יותר משנה בפראג עם קמילה.
התשלום שהיא גובה לא כולל מלון וטיסות.
בזמנו עלה לנו ל-5 לילות וכולל העלויות שלה, טיסה ומלון, בסביבות ה-7,000 ש"ח (אגב, עכשיו אל-על מפעילים את הלואו קוסט שלהם לשם אז העלויות זולות באיזה 100 דולר או יותר לאדם). לא כולל בזבוזים.
אני ממליצה על קמילה מאוד מאוד. היה לנו יום חתונה מושלם בזכותה.
מזל טוב!
אני התחתנתי בקפריסין
24/07/14 09:12
64צפיות
קרדיטים:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

זה עלה בסביבות 6,000 לכל החבילה, לא יודעת עד כמה רלוונטי לגבייך.
אנחנו בחרנו בקפריסין
24/07/14 10:37
71צפיות
והתחתנו דרך wedding tours.
החווייה היתה עניינית, מתוקתקת וחביבה. נשארנו שם ללילה, טיילנו קצת בלרנקה, אכלנו ג'אנק, שתינו סטארבאקס, ובבוקר למחרת טסנו לירח דבש באיטליה. אני אישית מאד ממליצה.
את יכולה לקרוא בפירוט בקרדיטים שלי:
הפורום אף פעם לא מאכזב, תודה בנות!!
24/07/14 19:26
57צפיות
עזרתן לי מאוד, אנחנו כנראה נלך על קפריסין. ראיתי את כל החברות שהתייחסתן אליהן, אבל עכשיו לפחות אני בלב שקט אילו מהן כבר נוסו בהצלחה.
בקפריסין גם מאד קל לארגן לבד בלי חברה
24/07/14 21:42
45צפיות
אם זה מעניין אתכם.
º
אני אשמח לקבל טיפים איך לארגן את זה לבד שם :)
26/07/14 15:38
2צפיות
המיסמכיאדה היחידה שהם צריכים שם
26/07/14 16:23
22צפיות
זה מסמך שמעיד ששניכם רווקים. בשביל זה עושים ככה:
1. נכנסים לאתר של משרד הפנים ומזמינים תמצית רישום (חינם, הגיע אחרי בערך שבועיים).
2. הולכים לנוטריון כדי שיתרגם את תמצית הרישום לאנגלית (אנחנו סתם חיפשנו בגוגל איפה יש מישהו שקרוב אלינו הביתה, שלחנו למייל סריקה ובאנו אחרי יומיים לקחת את התרגום.
3. הולכים לבית משפט שלום הקרוב לביתכם ומבקשים חותמת אפוסטיל על התרגום של הנוטריון.

ללרנקה תריך להביא רק את המסמך המתורגם והחתום.

בשביל לקבוע תאריך ושעה לטקס אפשר פשוט לשלוח מייל לעיריה שרוצים להתחתן אצלה (אם אתם רוצים בלרנקה, שזה הכי פשוט כי גם ככה שם נוחתים, אני אחפש את המייל. הם עונים די מהר).

וזהו. כל שאר ההזמנות הן כמו לחופשה רגילה.
אפשר למצוא פירוט כזה אגב גם די בקלות בחיפוש בגוגל, רק קחו בחשבון שהמחירים לא בהכרח מעודכנים.
מתי חשבתם להחתתן שם?
25/07/14 13:19
33צפיות
אולי ניפגש
ממש בקרוב, יש מצב שבסוף אוגוסט זה קורה :)
26/07/14 15:33
14צפיות
חשבנו לעשות את הדיל של היום האחד, ואז החלטנו שלא. נקח כנראה 4 ימים לעשות בטן גב בים בקפריסין, מה שלא כ"כ מתאפשר לצערי בארץ :( עם כל הרקטות, לא ממש מתחשק להיות במקום פתוח כמו חוף הים..
עזרה
23/07/14 18:34
290צפיות
אני וארוסי רוצים להתחתן(בשעה טובה כמובן) לא דרך רבנות(למרות שנינו יהודים מבטן ולידה והוכחת יהדות כבדה עבורנו). איך מתכננים חתונה? ראיתי כמה אתרים של כול מיני בעלי מקצוע ( שאין לי ספק שהם כול אחד נפלאים ומדהימים אך לצערנו הם יקרים מאוד!

רצינו לדעת איך אפשר להתחתן בלי לרוקן את הכיס(אנחנו עתידים לעזוב את הארץ זמן קצר לאחר החתונה למטרת ריולקשיין בארץ אחרת.  
מחפשים בעלי מקצוע הוגנים ולא יקרים (באזור רחובות,יבנה,אשדוד ואשקלון) וכמו כן מסעדה עד 100 אורחים
שהכול ביחד יצא לנו עד 20,000 שקל(אפשר גם פחות) כי אנחנו גם עושים חתונה גם בפראג או קפרסין טרם החלטנו

תודה לכולכם
אתייחס בעיקר לנושא הטקס
23/07/14 18:57
159צפיות
מכיוון שציינת שאתם מתכוונים להתחתן בחו"ל, אז אתם יכולים לחגוג ולעשות איזה טקס שבא לכם - המדינה ממילא לא מכירה בו, אז תעשו מה שטוב לכם.
האופציה הכי זולה (ובעיניי הכי מרגשת ומיוחדת, ובגלל זה בחרנו בה) היא לבקש מחבר או קרוב משפחה לנהל את הטקס, ולבנות טקס אישי אלטרנטיבי - אפשר לשלב בו קטעים מהטקס היהודי המסורתי, אם אתם בקטע, ואם לא - כל דבר אחר עובד
אנחנו בנינו טקס כזה, בו חברים ומשפחה בירכו אותנו, ואנחנו הקראנו דברים אחד לשני. היה טקס מרגש, ואני לא אומרת את זה רק כי הייתי חלק ממנו גם כל הפידבקים שקיבלנו אמרו את אותו הדבר - שזה היה מיוחד ויפה.

אז רק מזכירה את האופציה הזו - ממש לא חייבים לשלם הון תועפות ל"עורך טקסים" כדי שיקריא משהו, אפשר לחלוטין לעשות את זה לבד עם קצת מחשבה, וזה יוצא מקסים.

לגבי שאר הדברים: מתחילים מלהגדיר תקציב, רשימת מוזמנים ואזור ג"ג. ברגע שיש את אלו - מחליטים מה חשוב באירוע, מה רוצים שיהיה ועל מה מוותרים, ומחפשים מקום. המקום זו ההוצאה הכי גדולה שיש, ולפי מה שנשאר מהתקציב אחרי שסוגרים מקום, סוגרים את שאר הספקים.

חייבת לציין שלמרות שהחתונה שלי הייתה קטנה ובתקציב נמוך מהממוצע המקובל בארץ, התקציב שלך נשמע לי נמוך יחסית ל"חתונה סטנדרטית", וקחי בחשבון שתצטרכו להיות יצירתית בפתרונות ובבחירות שלכם מקומות באזור שציינת אני לא מכירה, אבל אני בטוחה שיבואו עוד מעט המלצות...

בהצלחה!
º
תודה על תשובה המהירה
23/07/14 19:20
27צפיות
טקס אישי זה הכי הכי ;)
24/07/14 19:32
66צפיות
כמה ימים אחרי שהתארסנו, החברה הכי טובה שלי זרקה באוויר שהיא מוכנה לערוך לנו את הטקס. אני התחלתי להתרגש ממש, היא קצת נלחצה כשקלטה שאני רצינית ואז הגברבר שלי הצטרף לחגיגה ואמר שזה יהיה מיוחד ושונה. חברה שלי נרגעה בינתיים וקיבלה על עצמה את התפקיד על אמת, נראה לי אני הולכת ליבב בחופה..
º
לפחות יש לך חברה הכי טובה
25/07/14 13:18
19צפיות
למה סמיילי בוכה..אוי.. אפשר גם מישהו מהמשפחה!
26/07/14 15:50
17צפיות
בת דודה שלי התחתנה בטקס אזרחי בארץ עם חופה והכל והיה להם טקס מקסים. הם אמנם לקחו מישהו שיעביר את הטקס אבל הוא בנה אותו יחד איתם וזה היה מאוד אישי. נציגים מכל אחת מהמשפחות בירכו אותם מתחת לחופה בכלל זה אני :) (היה מאוד מרגש) והם גם כתבו ברכות אחד לשני והקריאו אותן בטקס. אגב שלשום איפרתי כלה שסיפרה לי שאת הטקסט שלהם עוזרים לערוך מרכז "הוויה", שעוסק בטקסים של החיים (לידות חתונות, בת/בר מצווה). הם עוזרים בהכנת הטקס ואפשר גם לקחת מישהו מטעמם שיערוך. יש להם אפילו סדנאות בנושא. אצרף לך קישור בפרטי (לא בטוחה אם אפשר כאן מבחינת נהלי הפורום).
אפשר! אבל, כדאי שתוסיפי כמה פרטים:
23/07/14 19:44
172צפיות
כשאת כותבת "בעלי מקצוע" - אתם רוצים דיג'יי? צלם? מאפרת/ מסרקת כלות? שמלת כלה?
את הכל אפשר להוזיל מאוד, ועל הכל אפשר לוותר, תלוי מה אתם רוצים, מה חשוב לכם וכו'.
בכל מקרה רציתי לכתוב ולעודד שזה אפשרי:
אחרי שחזרנו מפראג עשינו אירועים נפרדים למשפחה ולחברים. האירוע של המשפחה כלל 80 אנשים, היה במסעדה ועלה פחות ממה שציינת אבל:
- הוא היה במסעדה בצפון (מוזיל עלויות, אבל נראה לי שבמקומות ששאלת עליהם אפשר גם כן למצוא מסעדות טובות ולא יקרות מאוד)
- לא היה דיג'יי
- איפור ושיער עשיתי בפן בר בת"א ב-250 ש"ח (מומלץ, אגב)
- שמלה הייתה לי מפראג ובכל מקרה הגבלתי את עצמי ל-2,000 ש"ח (אפשר למצוא גם בפחות). האמת שגם אם הייתי מכניסה את זה לחישוב העלויות של האירוע הזה, עדיין היה יוצא פחות מהסכום שציינת.
- צלם לא היה, חוץ מצילום חובבני. על זה אגב אני לא ממליצה לוותר אם זה הטקס המרכזי שלכם. לנו היה צלם מקצועי בפראג - אחת ההחלטות המצוינות שעשינו.
- טקס - באירוע של המשפחה האמהות שלנו היו אחראיות. באירוע של החברים - חבר שלנו ערך את הטקס, ובשניהם אנחנו גם דיברנו וגם כמה אורחים (לא הרבה, כדי לא להתיש) בירכו אותנו. היה כיף ממש (בעיקר האירוע של החברים )
ו.. מזל טוב!
º
ניתן,לכתוב בהודעות פרטיות או בג'ימל
23/07/14 19:46
31צפיות
º
התכוונתי אם אפשר לכתוב לך,שם
23/07/14 20:04
24צפיות
º
בטח, שלחי לי מסר
23/07/14 22:02
18צפיות
ברשותך, אפנה אותך לקרדיטים שלי
24/07/14 10:40
116צפיות
לדעתי יש הרבה קווי דמיון בין מה שאנחנו עשינו למה שאתם מתכננים.
מוזמנת לפנות אלי בכל שאלה, פה או במסר.
וכמובן - מזל טוב!
º
תודה רבה מיד מסתכלת
24/07/14 13:26
17צפיות
בנוגע לטקס
25/07/14 15:53
46צפיות
היי,

אני צילמתי לפני כמה חודשים טקס אלטרנטיבי מדהים ! הזוג, מיכל ודור, ליקטו בעצמם ממקורות שונים את שבע הברכות שמתאימים להם ולהשקפת עולמם. היה מאוד מיוחד.

גם העלתי פוסט על החתונה שלהם בבלוג שלי ויש שם גם את הברכות של הטקס להורדה אם זה מעניין אתכם.

אני לא יכול לשים קישור אבל את מוזמנת להכנס לבלוג באתר שלי ( הכתובת למטה בחתימה ) .

שיהיה בהצלחה :)

ושבת עם מלא מלא שלום !
º
קראתי, מדהים..
26/07/14 15:54
12צפיות
מחפשים רב רפומי
25/07/14 18:46
35צפיות
מחפשים,רב רפומי שמגיע לאזורים אשדוד,אשקלון ורחובות ( בבקשה לא יקר יותר מדי
תחזיקו אותי אני הולכת להתפוצץ
25/07/14 13:34
315צפיות
אז בעקבות המבצע "צוק איתן" וזה שחצי לא יוצא בעקבותו  ,  נסעתי לסופ"ש לאמא. היום בבוקר העירה אותי אזעקה ואני לקחתי את זה קשה (מודה יש לי חרדות נטישה ואני וזה מפעיל עלי לחץ מיותר. )
בכול אופן(אני לא יודעת איך לבשר לאמא שלי על זה שאנחנו לא מתחתנים דרך הרבנות (אישה מסרותית ומאוד חולמת ללוות אותי לחופה- בינתים מרחתי אותה שיש עיכוב בהוכחת יהדות, לפחות עד שחצי יחזור ונחשוב איך מבשרים לה על זה שמתחתנים בחתונה רפומית בארץ (היא לא יודע שזה לא תופס מבחינת המדינה ואני לא הולכת לספר לה על זה ,הכאב לב שיהיה לה יהרוג אותי )  התחלתי להראות לה שמלות שאהבתי באינטרנט. אבל היא התחילה לשאול אותי למה זה מתעכב ואני כבר הסתבכתי בשקרים  וכו' אני לא מסוגלת לשקר לה על זה זה שובר אותי לגזרים

ולשאלתי,מישהי יודעת על רב רפומי  לא יקר שמגיע לאזור השפלה ועוד שאלה מישהי מכירה, את האתר lightinthebox.com והזמינה דרכו
פרופורציות!!!!
25/07/14 14:18
239צפיות
"הכאב לב שיהיה לה יהרוג אותי"???
"כבר הסתבכתי בשקרים"???
"בינתיים מרחתי אותה"???
"זה שובר אותי לגזרים"???

מציעה לך לקרוא שוב את ההודעה שכתבת ולחשוב שנייה האם זה נשמע לך הגיוני?

קודם כל היא יכולה ללוות אותך לחופה גם בחתונה רפורמית וגם בחתונה אזרחית, אין קשר בין הדברים ואם זה חשוב לך אז היא תלווה אותך לחופה, כבר בעיה אחת נפתרה.

דבר שני פרופורציות! את חיה! את בריאה! את מתחתנת עם האיש שאת אוהבת! אין שום סיבה שלמישהי מכן יהיה כאב לב ואין שום סיבה למות מכאב לב בגלל שהתחתנת בדרך שתואמת את דרך חייך ולא את דרך אימך!

דווקא בזמנים כאלה, ובפרט את שהבנזוג שלך בצבא (אם הבנתי נכון) ואת נמצאת בסטרס בגלל המצב הבטחוני, כמו כולנו ובצדק, זה הזמן לדבר עם אמא, להגיד לה שאת אוהבת אותה וכמה היא חשובה לך ואת מעריכה את אורח החיים שלה אבל את רוצה לעשות את זה אחרת... למה לשקר, להסתבך, לבכות, למות מכאב לב...
הוכחת יהדות זה לא דבר סימפטי ואין שום סיבה שתעברו דבר כזה אם אתם לא רוצים את זה!

אם את לא מסוגלת לעשות את זה ולדבר עם אמא שלך שיחה כנה ובוגרת, אז תצטרכי לעשות החלטה מודעת שאת מקריבה קורבן והולכת להתחתן בממסד שאת לא מאמינה בו ולעבור חוויה לא נעימה ואפילו משפילה של הוכחת יהדות, אבל את עושה את זה בשביל אמא שלך ותצטרכי לחיות עם זה בשלום! זו אופציה פחות נעימה אבל זה גם לא סוף העולם, כלומר בעיני זה הדבר הפחות נורא מהעובדה שאת מחליטה שאמא שלך לא תהיה מסוגלת לעמוד בידיעה שהבת שלה בת 29 וזכאית לבחור בעצמה כיצד לחיות את חייה....

בכל אופן אני מבינה שאת בלחץ נוראי ואני באמת יכולה להבין את החששות, אבל תנסי להסתכל על עצמך מבחוץ ולהבין כמה איבדת כיוון... מציעה לך לא להיכנס לריבים עם אמא, אלא באמת לרשום מראש על דף את כל הנימוקים וההסברים להחלטה שלך. החלטה רציונלית שמנומקת ומוסברת בצורה נעימה בסופו של דבר תעשה שכל גם לאמא שלך, אפילו אם היא לא תסכים עם זה או אפילו תיפגע מזה.

לגבי lightinthebox - הזמנתי משם הרבה פעמים, זה אתר בסדר גמור.
קודם כול תודה על תשובה המופרטת שלך
25/07/14 14:51
185צפיות
אני מרגישה צורך עז לרצות אותה,כי איך להסביר את זה נכון...
אנחנו מיד אחרי החתונה עוזבים את הארץ ,אני גם ככה כואבת את זה ואני לא מסוגלת להגיד לה את זה.
אני  חושבת באיזה מקום שהיא רוצה שאני והוא לא נהיה ביחד(עברנו 2 פרידות מאוד קשות- בגללה ובגלל אחותי הגדולה שסכסכו בנינו.

אני לא אכנס למה הן עשו ,אבל הוא בהחלט לא ויתר עלי,הוא  הגבר היחידי בעולם שהיה לי אי פעם שאוהב אותי עם כול מגרועתיי ,כמו שאני אוהבת אותו בידוק ככה. הוא אפילו ויתר על טיול שרצה לעשות ל4 חודשים עם חבר הכי טוב שלו וחזר אחרי שבועיים כי לא יכולתי לשאת את זה ,למרות שבהתחלה חשבתי שאוכל לעמוד בזה.

בכול אופן אני חושבת ,עדין למצוא רב רפומי על מנת, איכשהו להראות לה שאני כן מכבדת אותה ואוהבת אותה.(למרות אין סופר שיחות איתו ושכנועים שלו לוותר על זה ,אני לא מסוגלת לגרום את העוגמת נפש הזאת ,אפילו שזה לא מוסיף לנו כסף ,העיקר כן לכבד אותה וכן לתת לה את הרגשה שאני מבינה את מה שהיא מרגישה)
במקרה הזה...
25/07/14 15:06
141צפיות
אני בכלל לא בטוחה שמה שירצה את אמא שלך זו חתונה דתית.
נשמע שהיא לא מרוצה בכלל מהקשר שלכם וכנראה גם לא מרוצה מהמעבר שלכם ולכן קודם כל חשוב שתביני שזה שתתחתני בחתונה באופן שאמא שלך רוצה לא יפתור את כל הבעיות בקשר ביניכם... אז לא הייתי ממהרת לעשות טקס חתונה דתי רק כדי לרצות אותה, אלא קודם כל מנסה לפתור את הבעיות איתה בלי קשר.

בכל מקרה שולחת ומקווה שבאמת זה יסתדר בסוף על הצד הטוב ביותר!
אני לא רוצה להתעמת איתה
25/07/14 17:07
103צפיות
או להגיד דברים שיגרמו לה צער ,היא אישה מאוד חולה(אנקולוגית לשעבר ועוד זר מחלות) אז מרגישה באיזה מקום לכנע לה. כדי שלא יקרה משהו וזה ישב על המצפון שלי
מסכימה!
25/07/14 19:47
98צפיות
זה מעבר לטקס הדתי כן או לא.
הבעיה היא יותר שורשית, והשאלה איך רוצים לצעוד ובאיזו דרך.
עושה הרושם שאמא שלך לא ממש בעד הקשר והיא תעשה הכל כדי להרוס.
נשאלת השאלה, עם כל הכבוד לאמא שלך ולזה שאת לא רוצה לאכזב אותך, למה את נותנת יד למניפולציות שלה?
את מתפתלת ועושה הכל כדי לא לאכזב, והיא עושה הכל כדי לגרום לך סבל.
מצטערת אם אני בוטה, אבל היא משחקת בך ואת נענית למשחק.
את צריכה לשבת עם עצמך ולעשות חשיבה מושכלת (לא רגשית) בנוגע למערכת היחסים איתה.
אם את שלמה בדרך שבחרת עם אהובך (ממש לא מתייחסת לחתונה והאופי שלה), זה מה שצריך להנחות אותך, מבלי להתייחס לדעות של אמא שלך.
לשים את הרגשות שלה ואיתה בצד. מה שנקרא, להיפרד/להתנתק/להתגבר.
זה קשה, בכל זאת ההורים שלנו, אבל לפעמים צריך לעשות החלטות לא פשוטות.
אולי שווה להתייעץ עם בעל מקצוע.
בכל מקרה, שולחת לך חיזוקים ומקווה שהכל יסתדר במהרה

º
אני מודה לך על התשובה
26/07/14 00:16
18צפיות
שורשים וכנפיים..
26/07/14 16:10
64צפיות
שורשים וכנפיים..
במצבים האלה מול הורים אני תמיד נזכרת בציטוט הזה: יש שתי מתנות שאנחנו צריכים לתת לילדינו; האחד הוא שורשים, והשני הוא כנפיים" -ויליאם הודינג קרטר, עיתונאי וסופר דרום אמריקאי.

אני מאמינה בעומק ליבי שתפקיד ההורים הוא להעניק לילדם את השורשים, לעזור, להדריך ולתמוך בהם לקראת הגשמת המשימות שלהם בחיים ובשלב מסוים גם לדעת לזוז הצידה ולאפשר להם לפרוש את כנפיהם ולצאת לדרך שלא הם בחרו עבורם, אלא הם יבחרו עבור עצמם.

º
ממש מסכימה
26/07/14 16:47
6צפיות
בקשר לאתר
25/07/14 14:25
141צפיות
הזמנתי ממנו הינומה ושאל. השאל היה טוב מאוד עלה כ70, וההינומה הייתה האיכות ירודה והיה צריך לעבוד אליה כדי שהיא תהייה ראויה להליכה לחופה, אבל עלתה 26 ש"ח.
אולי גם אני הייתי צריכה להדגיש
25/07/14 14:31
115צפיות
האיכות אכן די ירודה, אך לא היו לי ציפיות אחרות וזה בהתאם למחיר כמובן.
לא הייתי מזמינה שם שמלת כלה אבל הזמנתי שם הרבה פריטי דקורציה שעשו את העבודה.
º
שרשור כללי וכל מיני 25/07
25/07/14 19:49
6צפיות
לקראת חיפוש דירה לרכישה
24/07/14 15:33
151צפיות
שלום לכל חברי וחברות הפורום,
בעלי ואני נישאנו לפני פחות משנה, ובמשך כמה חודשים קראתי פה יום יום וקיבלתי עצות וטיפים מועילים. היום אנחנו רוצים להתחיל לחפש דירה והייתי שמחה למצוא פורום שיכול להעניק לי את אותה חוויה של תמיכה וייעוץ גם בנושא הזה. האם אתם מכירים פורום כזה? אשמח להמלצה.
תודה ומזל טוב לכל הזוגות!
פורום נדל"ן- 579
25/07/14 01:53
66צפיות
מנהג הצעות נישואין
22/07/14 23:19
381צפיות
היי:)
שמעתי לא מזמן על עדה מסויימת שבה נהוג לפרסם את הצעת הנישואין בעיתון המקומי ורק לאחר מכן מתקבל אישור המשפחה לנישואין.

יכול להיות שבילבלתי כאן כמה פרטים.
מישהי יודעת במה מדובר בדיוק? אשמח לשמוע פרטים :)
את לא מתבלבלת
23/07/14 06:52
308צפיות
גם הרבנות מוציאה הודעה לעיתונות.
הרעיון מאחורי זה הוא לוודא שאם למישהו יש התנגדות לנישואין הוא יוכל להביע מחאה (בעיקר אם יש חשד לפלילים)
בארצות הברית המשפחה מוציאה הודעה לעיתונות בכדי לבשר על האירוע המשמח ואף נוהגים לציין פרטים אישיים של בני הזוג.
בדרך לחתונה עוצרים אצל ההורים
24/07/14 14:18
306צפיות
שלום לכולן,

אני חדשה פה בפורום בפרט, ובעולם הפורומים בכלל, (ומקווה שהשרשור הזה לא עובר על שום חוק של הפורום) אבל בן הזוג הציע בהומור "אולי תדברי עם אנשים זרים באינטרנט", ומפה לשם, הנני כאן
קצת עלינו...:
הוא- גבר גבר, בחור מקסים, מצחיק ומתחשב, סוג של מסורתי, מזרחי (עם ח', ע', והמון חום...) מסיים עכשיו לימודים וכבר עובד בעבודה של גדולים.
אני- סטודנטית, מבית דתי (כיפה סרוגה סטייל), אשכנזייה (גפילטע פיש אצלנו זו לא מילה גסה), ובת זקונים להורים נהדרים שבעקרון רק רוצים את מה שטוב, אבל בטוחים שאני עדיין בת 6.

אנחנו ביחד כבר כמעט שנתיים (שזה המון במונחים של העולם הדתי), ולפניי כמה ימים הבחור כרע ברך ושלף את הטבעת...
לפניי שאנחנו עוברים לחלק של "והם חיו באושר ועושר", יש כמה מכשולים בדרך שקצת הופכים את כל העסק לחוויה לא כ"כ נעימה.

בפן הכלכלי, בצד אחד נהוג ששני זוגות ההורים מממנים את החתונה ועוד שלל הוצאות, בצד השני זה לא נהוג (וגם אם היו רוצים אז טכנית זה לא אפשרי).
בפן הדתי, ריקודים מעורבים? דיג'יי? רחבה נפרדת? להקה דתית?
בפן הרגשי, מכל מיני סיבות, כל ההורים היו מעדיפים לדחות את החתונה הזו כמה שיותר (שנה+-)

בפועל, בן הזוג ואני דיי נחושים, ואני מניחה שהחתונה תצא לפועל בחורף הקרוב, נעשה חתונה חצי נפרדת בהתחלה ומעורבת אח"כ, ורק צד אחד יתרום כסף לאירוע ותכל'ס ירגיש דיי מנוצל... ברור לי שאנחנו נתגבר על הכל, אבל בכל זאת יהיה נחמד לשמוע עצות, רעיונות, תובנות ועוד.. ממי שהיה בסיטואציה דומה/ היה בחתונה מעורבת/ היו לו קשיים כאלה עם ההורים והוא שרד כדי לספר...

חוץ מזה, שתי שאלות אחרונות, ולאחריהן אני מבטיחה להפסיק לחפור..!
שבת אצל ההורים שלו- מה להביא? עדיף לא אוכל, ופרחים מרגיש קצת לא מתאים...?
מפגש רשמי של ההורים- איך למנוע אירוע עם נפגעים? (אצלינו נהוג שבד"כ זה מתקיים אצל ההורים של הכלה)

תודה רבה מראש לכל המשיבות, ואני מקווה שבקרוב אזדקק לחוות דעתכן המלומדת רק בנושאים נחמדים יותר (שמלה, אולם וכו')

[דרך אגב, למי שזה רלוונטי לה - אתמול במהלך שיטוט אקראי ברחוב יפו בירושלים, גיליתי שחנות העודפים של נעלי viandre (ליד הדוידקה והרכבת הקלה) מוכרים את כל נעלי הכלה ב100 ש"ח, לא מצאתי שם את מבוקשי, אבל אולי זה יסייע לאחרות, או סתם ככה למי שמחפשת נעליים בהירות יפות]

המשך יום טוב, ושנשמע רק בשורות טובות!
היי מזל טוב(:
24/07/14 16:40
141צפיות
אז אצלנו זה לא ממש אותו סיפור אבל אני יכולה לשתף בקווי דמיון הקצת מקבילים...

אנחנו שנינו דתיים לאומים, אבל אני ממש לייט והבחור "דוס " להגדרתיP:
אני עם שרוולים קצרים ומסיבות הוא עם תפילות במניין וציצית בשבת...
ההסכם הוא שהחתונה ישיבה מעורבת,
התחלה של ריקודים נפרד
לקראת סוף האירוע מעורב בשבילי(:

גם אצלנו רק צד אחד של ההורים יתרום כסף לעניין, פשוט כי לצד השני אין.
ארוסי הולך לממן את הצד שלו מהחסכונות שצבר.
ככה שכל כסף שיחרוג מהתקציב שלו יכוסה מהמעטפות.
(מעבר לכך שמראש החתונה בתקציב יותר נמוך ממה שההורים שלי "מסוגלים לתת")
אצלנו דווקא אין תחושה של מירמור מזה, הם מבינים שכשאין אין...
חבל להם בשבילנו, שנינו שלא נתחיל את החיים עם כל הסכום שנקבל אבל לא נורא.
אגב- זה יקרה בעוד נקודות בחיים, ההורים שלי נותנים סכום ל: רכב,בית,נכד/ה שנולדים.
אין מה לעשות זה פער שתמיד ישמר.

אני כבר עשיתי שם מספר שבתות, ואישית בפעם הראשונה פשוט הלכנו ביחד לקניון
אני בחרתי משהו שישמח את ההורים שלי..
והוא המליץ מה מתאים למשפחה שלו(הם אנשים מאוד פרקטיבים , ככה שכלי אוכל דקורטיבי לא מתאים).
וכל שבת ראשונה אצלי או אצלו נתנו את המתנה שבחרנו.
בפעמים אחרות יצא לי להביא קינוח קטן, גם לא התערב לאמא באוכל וגם היה מפנק(:.

המפגש אצלנו היה קליל, אם כי אני לא יודעת איך להמליץ  על אירוע ללא נפגעים...
אמא שלו לא הטיפוס המתערב, ההורים שלי משאירים לנו להחליט.
ככה שזה הרבה יותר קל, נראה לי שהבעיה אצלכם היא פערי העדות, אני צודקת?
לפחות זה הרושם שקיבלתי ממה שכתבת, סליחה אם אני טועה.
בהקשר הזה אין לכם ממש מה לעשות, לקוות ששהורים יבינו שטובתכם היא המרכז פה וישחררו.

מזל טוב וברוכה הבאה
24/07/14 20:31
108צפיות
נראה שאתם בדרך הנכונה!!!
אז לפני הכל, כמו שאני כותבת לכולם - מאיפה מתחילים

מתחילים מתקציב. זה הפרמטר הכי חשוב לדעתי. לפיו למעשה, יקבע הכל. מומלץ לעבוד עם דוחות אקסל. יש פה לא מעט שמסתובבים בפורום.
ובנושא הזה הייתי ממליצה לא להיכנס להתחשבנות.
כל אחד נותן מה שיש לו וכמה שהוא רוצה לתת. צריך להתייחס אל הסכום שההורים נותנים כאל מתנה ולא כאל כיסוי הוצאות החתונה.
אני גם לא בעד להגיד (להורים משני הצדדים) מה כל אחד נותן. לתת להורים הרגשה שזה ממש בסדר מה שהם נותנים ותקבלו כל מתנה באהבה, בלי להתחשבן מה הצד השני נותן. הרבה פעמים הגישה עושה את ההבדל והם יתאמצו יותר ללכת לקראתכם. שוב, בנוגע לניצול, זה איך שאתם שמים את הדברים על השולחן. אם אתם לא תתיחסו לנושא הזה כפייר או לא פייר, כך גם האחרים יתייחסו לזה.
ואם הצד "המנוצל" לא ירצה לתת, זה בסדר, אפשר לקיים חתונות מקסימות גם בתקציב יותר דל.

לאחר קביעת התקציב צריך לעשות הערכה מדוייקת (עד כמה שניתן בנקודת הזמן הזאת) של כמות המוזמנים.

לאחר מכן צריך לערוך תיאום ציפיות ביניכם מה חשוב לכן שיהיה באירוע ומה חשוב פחות. על מה אפשר להתפשר ומה MUST.....
הייתי ממליצה גם לערוך תיאום ציפיות עם ההורים. כן, אני בדעת מיעוט, אבל אני חושבת שזה גם אירוע שלהם ולכן חשוב לשמוע גם את דעתם.
אחרי תיאום הציפיות שלכם אתם חייבים להיות מאוחדים מול ההורים. תקשיבו, תשמעו, תתיעצו אבל תחליטו יחד, כזוג.

בוחרים את שלושת הדברים הכי חשובים לכם - המשולש הקדוש. בדר"כ מדובר באלמנטים הגדולים והיקרים יותר בכל מערך החתונה.
אני חושבת שרוב הזוגות יגידו - אוכל/מקום, צלם ותקליטן.

לחרוש את הפורום והאינטרנט. יש פה המון מידע. לשאול שאלות, גם אם לפעמים זה נראה הכי טפשי בעולם....

לקרוא קרדיטים של המתחתנים/מתחתנות. גם אם הם לא תמיד הכי אובייקטיביים יש בהם המון מידע ויופי.

לגבי בחירת הספקים - אני ממליצה "לראיין" ולתחקר חברים שכבר התחתנו או נמצאים בתהליך. אני בטוחה שהם ישמחו לשתף ולייעץ. קראו באתר מתחתנים, MIT4MIT וכיוב' המלצות של זוגות לגבי הספקים. קחו מה שמתאים לכם מההמלצות/השמצות. תנפו את אלה שלא אהבתם.
אחרי סינון ראשוני, תתקשרו למקומות ולספקים שמצאו חן ותקבעו פגישות. אם אפשר לקבל טווח מחירים במייל או בטלפון זה מעולה. ככה תוכלו לדעת אם המקום יכול לענות על הצרכים או לא.

לגבי חתונה דתית - החתונות הדתיות שהייתי בהן הן החתונות שאני הכי זוכרת לטובה - את השמחה, האושר, הריקודים, הלהקה. אמנם האוכל לא היה משהו, אבל זה ממש לא הפריע. יש משהו בחתונה דתית שמושך, לא יודעת בדיוק להסביר. אני הייתי מאוד ממליצה להישאר עם הפשטות שמאפיינת אותן. מאוד אוהבת להקה והייתי ממליצה לשלב כזאת. נראה לי ששילוב ריקודים מופרדים ומשותפים זה פתרון מצויין.

בדרך כלל המפגשים המשפחתיים, עם כל הלחץ, זורמים יפה. כולם רוצים שזה יצליח וכולם לחוצים מהמעמד.
אם יש ילדים קטנים במשפחה שמצטרפים למפגש, זה מצויין. תמיד מהווים נושא לשיחה ועושים שמח.

נראה לי שחפרתי מספיק
אם יש עוד שאלות, נשמח לעזור
אההההה, וחשוב להינות!!! זה לא פחות חשוב....
מזל טוב
25/07/14 13:16
71צפיות
כל עוד אתם נחושים וההורים לא יורדים לחייכם בצורה פוגענית אז אפשר להתגבר על הכל ואני בטוחה שתהיה לכם חתונה שמחה ומקסימה!

לגבי מפגש הורים - לא יודעת מה נהוג ולא נהוג אבל כל מקרה בפני עצמו ולכן אני לא אוהבת כל עניין המנהגים כשזה נוגע לדברים אישיים כאלה... ממליצה להיפגש במקום נייטרלי, מסעדה או משהו כזה, שאף צד לא ירגיש שהוא מארח/מתארח. זה בהחלט יכול להפחית את מדד הלחץ וליצור אווירה טובה ונייטרלית.

לגבי מימון - יכולה להבין למה צד אחד מרגיש ממורמר ומנוצל, זה לא משנה כמה הוא מבין שלצד השני אין, ולכן הכי טוב להתייחס לזה כמתנה ולא כמימון ולשמור בפרטיות כמה כל צד נתן...
אם בכל זאת כבר חשפתם את כל הקלפים - הכי חשוב בעיני זה לא להגיע למצב שההורים מדברים ביניהם על הנושא הכלכלי ושכל עניין ניהול ומימון החתונה ישאר בידיים שלכם בלבד!
במקרה כזה שצד אחד לא נותן מתנה וצד אחד נותן אבל מרגיש מנוצל, אולי יש פה בנות שיחלקו עלי אבל אני באופן אישי הייתי מנסה להסתדר לבד לחלוטין בלי לקחת מאף צד כסף. הייתי עושה חתונה בתקציב נמוך מאד ואומרת להורים שמי שרוצה שיביא מתנה ביום של החתונה, כמה שכל אחד יכול לפי רצונו... אני יודעת שלא תמיד זה אפשרי אבל אם צריך הייתי חוסכת בטירוף עד החתונה ומסתדרת איכשהו אפילו במחיר של דחייה... כי בעיני ההתחשבנות עם ההורים ובין ההורים על הנושא הכלכלי זה אחד הדברים הפחות נעימים והיותר מעיבים על זוגות טריים ופשוט הייתי מנסה להימנע מזה ככל האפשר!

בעניין דיג'יי או להקה - זה לא ממש עניין דתי, זה עניין של העדפה. לנו הייתה להקה ואנחנו ממש לא דתיים. בעיני להקה זה שמח וכיפי ואם אתם לוקחים להקה שיש לה רפרטואר מגוון של שירים ולא רק סגנון אחד אז למה לא. אבל אני גם לא רואה בעיה לקחת דיג'יי, הייתי בכמה וכמה חתונות דתיות עם דיג'יי!
לגבי ריקודים - בחתונות שאני הייתי בהן (לא המון, אבל בכל זאת אני ירושלמית) בד"כ מתחילים עם מחיצה והפרדה ואחרי חצי שעה- שעה המחיצה יורדת ועושים ריקודים מעורבים. מי שלא מתאים לו יכול ללכת וכולם מרוצים.

לגבי מתנות נראה לי שדברים לבית זה תמיד נחמד ותמיד קולע.

לגבי דחיית החתונה - אתם לא מתחתנים מחר בבוקר, עד החורף יש לפחות חצי שנה. אני מניחה שכשההורים יראו שאתם רציניים ומתקדמים בנושא הם יותר ישתפו פעולה...
לא הבנתי אם הסיבה לדחייה היא הרצון של ההורים לגרום לכם לא להתחתן או סתם עניינים טכניים אחרים, אבל בכל מקרה כל עוד אין התנגדות עויינת מצידם, תערכו את החתונה במועד שמתאים לכם כי בסופו של דבר מבינים שכל הלחצים והחששות שעולים בהתחלה הם הרבה פעמים מוגזמים ומיותרים והכל מסתדר על הצד הטוב ביותר! צריך לקחת הכל בפרופורציות ולשמור על קור רוח (שבהחלט נשמע שזה מה שאשתם עושים )
º
מחפשים מקום ואוכל 24/7/14
24/07/14 10:27
21צפיות
בר ואלכוהול 22/7
22/07/14 14:21
86צפיות
שלום,
אני צריך עזרה בחישוב כמויות אלכוהול.
מדובר על חתונה של כ500 אנשים, מתוכם 150 צעירים ושותים.

האלכוהול שצריך לקנות הוא:
1. יין מבעבע כלשהו לקבלת פנים.
2. וודקה (לוודקהרדבול)
3. וודקה איכותית (ואן גוך)
4. וויסקי
5. משקאות לקוקטיילים (פיג', ייגר וכד')
6. משקאות אנרגיה (בלו)

אשמח לעזרה,
תודה.
מקום בשם תוצרת הארץ בת"א- מישהו מכיר?
24/07/14 21:25
42צפיות
היי, נעים להכיר! אני קוראת סמויה כבר שלושה שבועות בהם גמעתי את כל הפורום ורוב הקרדיטים :)

אז אנחנו זוג דרומי, עם חברים בדרום והרבה משפחה ירושלמית ואנחנו מחפשים מקום באמצע.
אנחנו מחפשים מקום במחיר סביר לחתונה קטנה- 150 אורחים. בדקנו כמעט את כל האופציות המומלצות בפורום ובקרדיטים, והרוב לא מסתדר מכל מיני סיבות- בעיקר תקציביות (בן זוגי לא ישראלי ותהיה חתונה נוספת באנגליה, ובלית ברירה- גם בקפריסין אז התקציב מצומצם).
ופתאום הגענו לתוצרת הארץ בתל אביב שמציעים מחיר שפוי להפליא, אך אני לא מוצאת הרבה חוות דעת על המקום, מישהו היה? שמע?
הייתי באירוע חברה שם בפורים והאוכל היה נהדר, אבל אשמח לשמוע עוד דעות לאחר שמצאתי כמה חוות דעת לא כל כך חיוביות ברחבי האינטרנט.
תודה מראש!
וסתם ככה- תודה לכולכן על כל המידע שאתן משתפות פה, עזרתן לי כל כך עד כה (מבלי שידעתן אפילו )
ביגוד, הנעלה, תכשיטים ואביזרים 23/07
23/07/14 22:49
17צפיות
עגילי זהב
23/07/14 13:14
296צפיות
היי בנות,
שאלה-
אני לא מבינה כלום בתכשיטים יקרים :/

אמא של הארוס רוצה לקנות לי עגילי זהב מתנה לחתונה
(חמודה!!)

מצאתי עגילים שאהבתי אבל אני לא ממש מבינה את התמחור-
העגילים שוקלים 18 גרם, ומחיר זהב 18 קראט זה בערך 110 שח לגרם
העגילים צפויים לעלות כ-5000 שח, הגיוני?
מעבר למחיר הזהב יש פה 2500 שח על העבודה של הצורפות

זה נשמע סביר? לי זה מרגיש יקר....
אני לא מומחית,אבל
23/07/14 14:05
235צפיות
חברה בדיוק קנתה עגילי זהב 18K מהבורסה לתכשיטים,הם בצורה של טיפה לא קטנה במיוחד,ועלו לה 1200 אחרי הנחה של 30%...זאת חנות של תכשיטי יוקרה? משובצים יהלומים או אבנים יקרות...? נשמע לי מחיר מאד גבוה
רק זהב...
23/07/14 14:16
195צפיות
בלי אבנים.. בלי יהלומים..
בדקתי פה
23/07/14 14:18
190צפיות
https://www.talupa.com/gold/Israel

המחיר נראה דומה למה שציינת...אז כנראה שיש פה המון זהב יחסית למה שצריך להיות בעגיל
גם אני ראיתי את זה..
23/07/14 14:25
154צפיות
בחישוב פשוט.. 18 גרם*110 לגרם זהב = 1980 שח
זאת עלות החומר,
בלי עלויות נוספות שיש לצורף כמו השקעה, זמן עבודה, כלים וכו

השאלה אם זה הגיוני?
אני באמת מעריכה אמנות וכו אבל אולי תופסים טרמפ על עניין ה"כלה"?
אולי זה שילוב של כמות זהב גבוהה
23/07/14 14:27
141צפיות
ותמחור גבוה של עבודת צורפות(אני משערת,כי בזה באמת שאין לי צל של מושג)
בואי נגיד שאני לא אופתע,זה תמיד טרנדי לחייב כלות יתר על המידה.
אם את מרגישה נח עם זה והאמא יכולה להרשות לעצמה כזה סכום אז למה לא?
גם ככה קשה לי לקבל מתנה יקרה...
23/07/14 14:31
125צפיות
ובטח שיותר קשה אם התמחור מופקע..
כן,לגמרי מבינה אותך
23/07/14 14:44
108צפיות
מה הבחור שלך אומר?
הוא לא ממש מעורב בזה...
23/07/14 15:21
112צפיות
מה שכן הבנתי עכשיו שיש מחיר זהב לקנייה נטו- מה שכתבתי
ויש מחיר לזהב מעובד שזה כולל עבודה כמו יציקה חיתוך שיוף וכו

דיברתי עכשיו עם חברה והיא אמרה לי לנסות לדמיין כמה טבעות נכנסות בעגיל אחד.. לדעתי לפחות 4-5.. ככה שאם שני עגילים שוים בערך 10 טבעות המחיר קצת יותר הגיוני..
º
זה לא יהיה כבד מדי על האוזן?
23/07/14 16:05
29צפיות
המחיר תלוי בגודל העגיל
23/07/14 20:12
82צפיות
אבל עלות הצורפות נשמעת לי קצת גבוהה- כמובן שזה תלוי בעיצוב של העגיל.
בכל מקרה בטוחה שתוכלי למצוא עגילי זהב במקום אחר במחיר שתרגישי איתו יותר בנוח :) המלצה שלי- חנויות קטנות ולא רשתות יוקרה, יוכלו לבוא לקראתכן במחיר וכדאי לבחור פריט שכבר מוכן ויש לו מחיר סופי ולא מוסיפים לך כל מיני תוספות עליו.
המחיר באמת גבוה
23/07/14 18:59
94צפיות
מה היא אומרת? מה מצבה הכלכלי?
אם את מרגישה שלא בנוח לקבל מתנה כל כך יקרה, למה שלא תנסו למצוא עגילים במחיר שתרגישי יותר נוח איתו?
בתור בת לצורף
23/07/14 22:11
193צפיות
תרדי מ18K - רק מי שלא מבין דבר וחצי דבר בתכשיטים מתלהב מזה כ"כ. אומנם זאת סגסוגת שיש בה יותר זהב, אבל זה כ"כ לא משמעותי, זה משנה קצת את הצבע - אם זה זהב צהוב - אז הוא קצת יותר צהוב מ14K - ושלא יספרו לך אחרת בחנויות תכשיטים.
שלא תביני לא נכון, גם לי יש תכשיטים של 18K והם מדהימים, אבל אין צורך לשלם יותר רק בגלל הפרט הזה, וכשאבא שלי הכין לי את הטבעת אירוסין - התעקשתי על 18K - עד שהוא הסביר לי שזה בכלל לא משנה, משתמשים ב18 כשרוצים שבץ יהלומים - כי הזהב יותר רך - בטבעת שלי אבא שלי התעקש על 14 בגלל שהוא יותר קשה - אז השיניים בשיבוץ יהיו יותר קשיחות. לפי הבנתי בעגילים שלך אין שיבוץ - עוד סיבה לא לקחת 18K.
14K - יהיה יותר עמיד בפני פגיעות (מכות התעקמות וכדו'). כולם חושבים ש18K הרבה יתר יקר מ14K - נכון למחיר גרם זהב היום, ההבדל הוא 23 ₪ בממוצע לגר' בין השניים - משמע שבמקרה שלך זה הבדל של 414₪ סה"כ (18*23=414).
אני ממש לא יודעת מה הסגנון של העגילים שרצית - אבל תוודאי שזה באמת עבודת יד, לרוב זה לא - אלא יציקות וכו' - ואז אין סיבה לשלם כ"כ הרבה.
עדיין, 5000 ₪ לזוג עגילים נראה לי מופרז לחלוטין. תנסי חנויות תכשיטים קטנות - את יכול למצוא דברים בחצי ושליש מחיר - זה ממש אבסורד ההבדלים.
כמה ההבדל דרמטי בצבע
23/07/14 22:58
130צפיות
בין 14 ל 18?
דרמטי בכלל לא
23/07/14 23:15
130צפיות
רב האנשים לא ישימו לב בכלל - זה צהוב וזה צהוב
שמלת כלה מחול שצריכה כמה תיקונים
22/07/14 11:20
191צפיות
היי לכולם .. אני מכפר סבא ואני מעוניינת לדעת אם מישהי מכירה תופרת טובה בכפר סבא לכמה תיקונים של שמלה שקניתי בחול ..

אשמח לעזרה (:
שרשור חירום 23/07
23/07/14 18:18
41צפיות
זה המקום לפרוק ולעזור
הודעה שקיבלתי מחבר
23/07/14 18:21
173צפיות
לכול קהל לקוחותי.
לאור המצב העגום שאנחנו חיום בו בזמן האחרון, וכמו כן ביטול האירועים באיזור ההיתי רוצה לעשות מעשה טוב.
כול מי שביטל חתונה והחליט כן להתחתן במתכונת מצומצמת בבית כנסת או בבית פרטי.
אירוע של עד 100 איש, מוכן לבוא בהתנדבות ולצלם את האירוע.
בלי כסף.
אז מי שמתחתן או מכיר אנשים כאלה בבקשה להפנות אותם אליי.
תודה והמשך יום נעים (עד כמה שאפשר)
נתי- 0546995644

נתי הוא תושב הדרום שפעול במישורים רבים, והכל בהתנדבות.
https://www.facebook.com/natosc89
º
מחפשים מקום ואוכל 20/07
41תגובות
19/07/14 23:17
100צפיות

(המשך...)
מוסיקה, צילום ואטרקציות 20/07
20/07/14 08:56
79צפיות
רונית, מקווה שזה בסדר שפתחתי שרשור חדש :)
די ג'יי או לא די ג'יי, זאת השאלה
20/07/14 09:09
240צפיות
אנחנו מתלבטים האם להזמין די ג'יי לחתונה שלנו, או להרכיב בעצמנו רשימת השמעה של שירים ולשים מחשב שינגן אותם במהלך הארוע.

למה רשימת השמעה?
1- שיקול כלכלי
2 - יש לנו טעם מוזיקלי מיוחד, ורוב הסיכויים שדי ג'יי ישים שירים שלא יהיו לטעמנו (אנחנו 2 חנונים שלא הולכים למסיבות ושונאים טראנסים ומזרחית, למשל)
3- יש לנו 120 מוזמנים, עם אחוז נמוך של צעירים. זה אומר שלרוב האורחים לא יהיה אכפת מהמוזיקה.

למה די ג'יי?
1- כי זה סוג של סטנדרט
2 - יש לנו טעם מוזיקלי מיוחד, ורוב הסיכויים שאם אנחנו נבחר את השירים, הקהל שלנו יתבאס.
3- בתור חנונים שלא הולכים למסיבות, אולי יש כמה טריקים ושטיקים להפיכת מסיבה למוצלחת שדי ג'יי יודע ואנחנו לא?

מה דעתכן? מה הייתן ממליצות?
מנסה לעזור
20/07/14 14:05
174צפיות
גם אנחנו זוג חנונים שלא הולכים למסיבות הגבלנו את הדי ג'י מבחינת מזרחי ונתנו לו כיוון כללי שהוא ממש ממש זרם איתו.
נקודה ראשונה למחשבה: המוזיקה היא לא רק לשלב הריקודים אלא יש מוזיקה גם בקבלת הפנים וגם בזמן האוכל - כך שאם מכינים פלייליסט צריך לקחת גם את זה בחשבון. וגם המוזיקה בחופה - שיר הכניסה והיציאה (כשהוא נגמר אז גם יש שירים נוספים) צריכה להיות מתוזמנת כך שבמינימום צריך מישהו שיהיה אחראי על זה.

לדעתי די ג'י טוב שתתחברו אליו יידע להתחשב גם בסגנון שלכם וגם לחבר את זה למה שהרחבה "דורשת". ממליצה ממש בחום על מורן שניצר שאגב המחיר שלא היה לא גבוהה כל כך (4500+ מע"מ נדמה לי). אז אפשר למצוא גם די ג' במחירים סבירים יותר.

לדעתי אם אתם רוצים מסיבת ריקודים כללית אז תקחו די ג'י כי כאמור הוא יידע לקרוא את הרחבה ויהפוך את זה באמת למסיבה. לגבי כמות צעירים אנחנו התחלנו בכוונה בשירים יותר ישנים ואיטיים כך שגם המבוגרים רקדו ונהנו. אם אופי האירוע שלכם הוא קוקטילי יותר ואתם בעצם רק רוציפ סשן ריקודים קצר יחסית עם החבר'ה הצעירים שלכם מתוך האורחים אז אולי שווה להסתפק בפליי ליסט.

בהצלחה !
בתור אחת שלא הולכת למסיבות
20/07/14 14:30
181צפיות
מה תפקידו של הדי ג'יי חוץ מלבחור את השירים ולנגן אותם בסדר מסוים?
האם הוא מבצע עיבוד? רמיקס? אפקטים?

באמת שאין לי מושג...
יש קצת חיבור בין השירים
20/07/14 14:48
143צפיות
יש בעיקר בחירה של מה להשמיע לפי מה שהוא מרגיש מהרחבה.
אם בסגנון מסוים הוא רואה שיש היענות מהקהל והקהל אוהב את הסגנון הזה אז הוא ימשיך איתו, אבל אם הוא רואה שלאנשים נמאס ממנו למשל אז הוא יחליף סגנון וכדומה.
כשאת משמיעה פלייליסט אז כל שיר נגמר עד הסוף אז יש כמה שניות שקט ואז מתחיל השיר הבא אז נראה לי שזה פחות זורם.
אפשר להכין פלייליסט ארוך במיוחד ולתת למישהו להיות אחראי על זה.  

זה הרבה יותר מורכב מזה
20/07/14 16:45
137צפיות
דיג'יי טוב יידע להרקיד את הקהל גם כשלא מדובר במזרחית וטראנסים - יצא לי להיות במספר חתונות שלא הושמע בהם הסגנון הזה -ואני חייבת לציין שהיה מעולה.
גם בחתונה שלנו לא תהיה מזרחית וגם לא טראנסים - יש תחלופות הרבה יותר טובות מזה.
דיג'יי (כמו כל בעל מקצוע) יכול לפתוח לכם את האוזניים לדברים שבכלל לא חשבתם עליהם - ויש סיכוי טוב שתאהבו.
מעבר לזה, יש גם עניין של עריכה של חלק מהשירים - ע"מ להתאים אותם לרגע הספציפי בו הם מושמעים (כמו חופה, שבירת כוס וכו').
לדיג'יי יש מן הסתם שמיעה מוסיקלית וידע מקצועי שמאפשר לו "להרים מסיבה" שלרב האנשים אין - ודווקא בגלל שהטעם שלכם שונה מהמיינסטרים (אם הבנתי נכון) - חשוב שתיקחו תקליטן, כי הוא יידע לתרגם את הטעם שלכם ל"מסיבה".
כשנפגשנו עם הדיג'יי שלנו - הוא סיפר לנו על חתונות שהוא תיקלט בהן - תאמיני לי, יש אנשים עם טעם הרבה יותר ייחודי (נקרא לזה ) משלכם - ועדיין הייתה מסיבה טובה, ואנשים יתפו פעולה בכיף - כי מוסיה טובה  זאת מוסיקה טובה.
דבר אחרון, ואני מסיימת לחפור לך אל תשכחי שלדיג'יי יש מערכת הגברה מקצועית, ועוד אחת לגיבוי (עדיף לא לקחת את הסיכון - אחרת יכול להיות מזה מבאס).
ועוד נ.ב קטן ואני הולכת, בחתונה של אחותי לא היו הרבה צעירים - רקדנו עד 2 בלילה - זאת לא הכמות - זאת האיכות (מספיק לך גם 20 איש בראש טוב -ויש לך אחלה חתונה שבעולם).
זה יותר מבסדר שפתחת שרשור חדש
21/07/14 04:45
118צפיות
זה מעולה, תודה!!!

תמיד יש אפשרויות אחרות. הכל שאלה של מה רוצים.
מצרפת לך פוסט שיכול לעזור
http://citrusim.blogspot.com/2014/05/blog-post_27....

ואם זאת חתונת צהריים
http://citrusim.blogspot.com/2014/07/blog-post.htm...

בכל מקרה, הייתי חושבת מאוד ברצינות על להקה.
חפשי בקרדיטים - יש לא מעט המלצות על להקות שעושות יופי של עבודה.
המלצה על צלם
21/07/14 10:35
225צפיות
הי,

אנחנו עומדים להיפגש עם הצלם חיים אפריאט ונשמח לשמוע מה דעתכם אם יש לכם המלצות הסתייגויות וכו'

תודה מראש לכל העונים!888888
לא מכירה אותו באופן אישי...
21/07/14 15:12
136צפיות
ולא יודעת טווח מחירים או אפילו איך הוא נראה..
אבל שמעתי את השם לאחרונה - ראיתי בפייסבוק אלבום חתונה של זוג שהוא צילם, תמונות מדהימות !

בלי קשר ממליצה על הצלם רועי ביתן.
הוא והצוות שלו אנשים מדהימים, יחס מצויין, העבירו לנו את היום בכיף ובצחוקים, והתמונות - מהממות !
אפילו לאמא הפולניה שלי לא היו הערות
תודה רבה!
22/07/14 17:31
41צפיות
אכן יש לו תמונות מהממות!
אני כבר מתלבטת בין שני צלמים וחוששת להתבלבל עוד יותר אם אני אראה עוד... :)
אחרי הפגישה עם חיים אני אעדכן מה החלטנו
לא מכירה אישית אבל...
22/07/14 20:05
41צפיות
שמעתי עליו דברים מדהימים והתמונות שלו מרהיבות

בהצלחה!
מזל טוב
מעיין
גם אני לא שמעתי עליו
21/07/14 16:28
97צפיות
אבל ראיתי שיש לו תמונות יפות בפייסבוק. אם את רוצה לשמוע המלצות על צלם שצלמתי לי את החתונה עופר מתיתיהו אשמח לתת לך
Shooters צלמים
22/07/14 13:17
66צפיות
אשמח לשמוע חוות דעת עליהם, ובעיקר: האם הם יודעים קצת לביים (במקרים של זוגות ביישנים למשל) והאם הם יודעים לבחור לוקיישנים מיוחדים?
המלצה על מגנטים איכותיםם וטובים
22/07/14 15:22
68צפיות
הי אני מתחתנצת עוד 5 חודשים ואני כבר מעכשיו מחפשת מגנטים לחתונה ולסגור את הכל לא רוצה להתעסק עם זה קרוב לזמו... מישהוא מכיר צלם מגנטים טוב? חשוב לי האיכות ושזה לא יהרס אחרי שנה כבר.. אשמח להמלצות עם טלאפונים של צלמים מומלצים או רעיונות אחרים- תודה רבה
יש לי מגנטים מעולה
23/07/14 09:05
77צפיות
הוא מוציא את הצילום עד דפי פוטו איכותיים והמגנטים שנים על המקרר!
אודי ZOOM -
https://www.facebook.com/udi.zoom?fref=ts
הפתעה לחברות הרווקות :)
22/07/14 11:38
193צפיות
אהלן, שמי שירה ויחד עם עוד 2 שותפות בנינו אפליקציה שנועדה לעזור לחברים הרווקים / רווקות שלכם להכיר אחד את השני לפני האירוע (ולא רק בזמן אמת) - לבדוק מי מגיע, מי מוצא חן, להתקשקש קצת לפני - וליצור ניצוץ ראשוני הרבה לפני שנפגשים באירוע עצמו! ככה האירוע שלכם יכול להיות חלק מהסיפור של איך הכל התחיל עבורם :)
אם אתם רוצים לצ'פר ולהפתיע את החבר'ה הרווקים רווקות (ולצבור קצת נקודות בגן עדן :)), ולהיות חלק מ-10 הזוגות הראשונים, צרו איתי קשר!
shirablich@gmail.com
13 לוחמי גולני נהרגו...
20/07/14 19:22
186צפיות
יהי זכרם ברוך!!
º
20/07/14 21:09
140צפיות
יהי זכרם ברוך!
21/07/14 04:35
57צפיות
היום הנוראי הזה מחזיר אותי שנים אחורה לימים קשים מנשוא. והלב כואב. מאוד כואב!!
עצוב עד בלי די
21/07/14 11:58
66צפיות
אתמול ישבתי בערב מול הטלויזיה, ובכיתי בטירוף שהילד המתוק הזה של הסרן שנהרג דיבר..
הוא יודע שמעכשיו הוא יגדל בלי אב שהוא כל כך אהב, כמה דמעות...
º
21/07/14 13:05
7צפיות
21/07/14 15:16
61צפיות
כ"כ עצוב לשמוע...
לא רציתי לפתוח חדשות !! זה היה ברור שברגע שתהיה כניסה קרקעית זה יגבה מחיר כבד.

לבד קשה לי לקרוא כאלה חדשות, אבל כשאני ליד סבתא או אמא שלי, ואני רואה אותן בוכות או את הבעת הפנים שלהן כשהן שומעות על דבר כזה (אחיה של אימי היה קצין בגולני ונפל בגיל 20), אני בכלל מתחילה לדמוע.

משתתפת בצערן של המשפחות.
חייבת לשתף, לא יודעת כבר למי לפנות
20/07/14 19:41
660צפיות
החלטתי שאני שפוט פורקת בפניכם את כל שעל ליבי, מי שמעוניין יכול להגיב ומי שלא אני אבין.
אני יודעת שזה לא המרום להתלונן ובטח לא הזמן הנכון לאחר הבשורה הקשה שהתבשרנו עליה במותם של חיילי צה"ל. אני מתחתנת ב20.08.2014  אירוע בדרום הארץ, והחינה שלי כמה ימים לפני. אני מלאת חששות, לא ישנה עקב המצב במדינה ועקב האירוע שלי, שחלילה זה ימשיך עד ליום הגדול שלי שכלכך חיכיתי. אני כולי דאגה, לא מצליחה לחשוב בכלל על החתונה מהמובן הכיף כמו שחשבתי שאתרגש, אני כל היום בוכה, לא אוכלת, לא ישנה. כמובן שאני דואגת לחיילים וכואבת את כאבם של ההורים, אבל קשה לי והעניין הזה לא יוצא לי מהראש.
אני רוצה לשמוע את דעתכם, האם יש עוד זוגות מהדרום שמתחתנים בתאריך הנל ומודאגים?

תודה על ההקשבה, פרקתי הכל
לדעתי תבדקי אפשרות עם האולם לדחות
20/07/14 20:15
357צפיות
חברה שלי עובדת בקייטרינג והיא אומרת שבכל אירוע בשבועיים האחרונים היו למעלה מ100 איש שלא הגיעו.
גם אם המלחמה תיגמר, ייקח זמן עד שנלקק את הפצעים ולאנשים יהיה מצברוח לצאת לחתונה. ברור שהמשפחה הקרובה והחברים הצמודים יגיעו לא משנה מה- אבל השאר לא לדעתי.
אני יכולה להגיד לך שאם הייתה לי הערב חתונה ללכת אליה, לא הייתי הולכת. אני פשוט עצובה ובא לי רק לשכב במיטה עם גלידה ולקוות שיהיה שלום.
º
תודה על המענה
21/07/14 08:28
65צפיות
היי
20/07/14 21:21
306צפיות
המצב קשה לכולם ועל אחת כמה וכמה כאשר יש חשש שהיום הגדול שלכם כזוג לא יצא לפועל.
כאשר מסתכלים על המצב בצורה מפוכחת הסיכוי שהלחימה תימשך חודש נוסף הוא קטן מאוד. צה"ל כבר נמצא בתוך הרצועה וספג אבדות קשות ומולו החמאס אשר איבד הרבה מכוחו ועם כל יום שעובר גם את התמיכה של תושבי הרצועה הסובלים ונהרגים במסגרת הלחימה.
הקהילה הבינלאומית לוחצת על הסכמת אש אמיתית - בקשה והשפעה שאין לזלזל בהם וכולי תקווה שהמבצע יסתיים בקרוב ובהצלחה.

בשורה התחתונה, היסטורית זה כנראה יסתיים בקרוב או שלפחות תיפגע יכולת שיגור הטילים. חלק ממטרתה של מלחמה היא לאפשר חיים ובניית בית ומשפחה חדשה הם חלק מזה.
זה בלתי אפשרי להגיד לך "אל תדאגי", אבל אני ממליצה לך להישאר רציונלית במידת האפשר. צרי קשר עם האולם לגבי אפשרות דחייה או שתנסי לסכם על צמצום מספר המנות אליהן אתם מחויבים - כמובן שחשוב לגבות כל הסכמה בכתב כדי למנוע עגמת נפש בעתיד.

אני מאחלת לכל העם שלא נדע עוד צער ולכם שיהיה במזל טוב ושתהיה לכם חתונה מאושרת.
º
תודה רבה, עזרת ועודדת אותי מאוד
21/07/14 08:28
42צפיות
21/07/14 04:39
140צפיות
מסכימה עם הבנות שמעליי ומאחלת שקט!
פשוט שקט!!!!
מקווה שהכל יהיה מאחוריינו במהרה והלוואי שהחתונה שלך תהיה בדיוק, אבל בדיוק כמו שתכננת
º
תודה
21/07/14 08:30
24צפיות
בהחלט מצב לא פשוט...
21/07/14 09:10
162צפיות
אך יש לאן לפנות,
בדיוק מהסיבה הזו הקמנו את קבוצת "צבע לבן" שמסייעת לזוגות לקיים את החתונה כסדרה:
http://on.fb.me/TPx6mT

טל והדר
היי טל
21/07/14 12:02
136צפיות
אפשר מאוד להבין אותך, וזה בהחלט הזמן והמקום לדבר על זה..
אני מצטרפת למה שנאמר לך כבר מעליי וחושבת שאת יכולה לכאוב ולבכות וזה לגיטימי, ונכון שזה מבאס מאוד להיות בכזה מצב רוח ביום שכל כך חיכית לו.. זה הכי לגיטימי שיש להיות מודאג גם מזה, אנחנו אנושיים.. תעשי לעצמך טובה, אל תפסיקי לאכול או לשתות, זה יעשה נזקים רק לך, ולא מועיל לדבר. יש לך אופציות אחרות..

יש לך אופציה להעתיק את האירוע שלך למרכז, ואני בטוחה שכל מי שיכול יסייע לך בזה, או לדחות את האירוע למועד מאוחר יותר במקום שבו כבר קבעתם, אני בטוחה שהם יתחשבו בך וכך גם כל הספקים האחרים שלך..
אנסה לעודד קצת...
21/07/14 15:00
205צפיות
לפני שנה+ (במבצע "עמוד ענן") הייתי באותו מצב כמו שלך, אני די מזדהה עם ההרגשה שלך.
המבצע התחיל באמצע נובמבר ואני התחתנתי בתחילת דצמבר, מאחר ובעלי קצין בקבע, הוא הוקפץ עם הרבה חברים ומוזמנים, כך שגם אם היינו מתחתנים בצפון - החתן היה נעדר מהחתונה..
ניגשנו לאולם וביררנו מה קורה אם המבצע ממשיך. נאמר לנו שמאחר וזה כוח עליון, האירוע יידחה ונמצא תאריך קרוב אחרי שהמבצע ייגמר.

אני מאחלת שהמבצע ייגמר בהקדם אחרי שצה"ל יסיים את מטרותיו ויוחזר השקט וכל החיילים יחזרו הבייתה בריאים ושלמים
ולגבי החתונה, מאחלת שהמבצע יסתיים לפני התאריך שלה ותוכלי להיות רגועה שהכל יתקיים כמתוכנן !!

והנה 2 פוסטים שכתבתי ממש לפני החתונה... מהלחץ של המבצע (נשמע מוכר? ).
מחזיקה לך אצבעות !!!!!!!!!!

פוסט ראשון:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

פוסט שני:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
סכמ"ש!
17/07/14 14:39
231צפיות
סעיף הסכמ"ש המתחלף: לאור ההתלבטות שלי - האם שינתם / הוספתם את שם המשפחה של הבן-זוג?
משהו טוב שקרה לי השבוע:
משהו מאכזב שקרה לי השבוע:
משהו שהתחדשתי בו השבוע:
משהו מצחיק / הזוי שקרה לי השבוע:
בילוי השבוע:
ספר/סרט/סדרת השבוע:
מאכל השבוע:
תכניות לסוף השבוע:
האם עמדתי במטרות של תחילת השבוע?
משהו טוב שעשינו בשביל עצמנו השבוע:
מטרות לשבוע הבא:
כמה כושר עשינו השבוע:
ו... הסכמ"ש שלי!!!
17/07/14 14:52
336צפיות
סעיף הסכמ"ש המתחלף: לאור ההתלבטות שלי - האם שינתם / הוספתם את שם המשפחה של הבן-זוג?
אז ככה.. אני עדיין בהתלבטות, ככל הנראה אוסיף את את השם המשפחה של הבן-זוג ולא אשנה לגמרי. קצת מוזר לי להחליף את השם משפחה שלי לגמרי...

משהו טוב שקרה לי השבוע:
כתבה באינטרנט וראיון בטלויזיה על הסיפור שלנו... היה כיף (וגם קצת מביך...), אבל קיבלנו תגובות מפרגנות וזה נעים לשמוע!

עדיין המצב הביטחוני הזה שמבאס אותי ובנוסף, הלחץ של סבתא שלי בעקבות המצב...

משהו שהתחדשתי בו השבוע:
סיר וספר מתכונים שקיבלתי מאמא שלי

משהו מצחיק / הזוי שקרה לי השבוע:
נסעתי השבוע לשטוף את האוטו ואמרתי למנקה "בא לו מקלחת" (לאוטו), המנקה הבין "בא לי מקלחת" היה רגע מאוד מביך ולא נעים...

בילוי השבוע:
ביקור אצל בת-דודה שלי האהובה!!

ספר/סרט/סדרת השבוע:
חדשות, חדשות ו.. חדשות!!

מאכל השבוע:
סמבוסק home made שהכנתי... יצא טעים לאללה!!!

תכניות לסוף השבוע:
היום לנקות את הבית, מחר ללכת לצלם של החינה לתת לו את התמונות הנבחרות ובשבת אולי ים...

לא! מלבד בחירת התמונות לא חזרתי להתאמן ובטח שלא לבחור את התמונות של החתונה...

משהו טוב שעשינו בשביל עצמנו השבוע:
יצאנו השבוע קצת יותר מוקדם מהעבודה ובילינו זמן זוגי איכותי.. מומלץ!!!!!

מטרות לשבוע הבא:
לחזור להתאמן ולא להתעצל!!!, לנסות להתחיל לבחור תמונות מהחתונה ולקנות תיק חדש..

כמה כושר עשינו השבוע:
לא עשינו.. אבל היום אנקה את הבית, נחשב?!
מה טלויזיה? איפה בטלויזיה?
17/07/14 20:22
198צפיות
ומה זה הסיפור שלכם?
יש לינק?
18/07/14 09:00
171צפיות
בקרוב בקרדיטים אספר הכל ואתן לינק...
סכמ"שון
17/07/14 15:53
225צפיות
סעיף הסכמ"ש המתחלף: לאור ההתלבטות שלי - האם שיניתם / הוספתם את שם המשפחה של הבן-זוג? שינינו לשם משפחה חדש לגמרי, חמוד וקליל, שהוא מחווה לשמות של שנינו.
משהו טוב שקרה לי השבוע: היינו עד יום ראשון באילת! היה מושלם מבחינתי, במיוחד לאור המצב, ממש במקום (זה היה לפני הרקטות שנפלו שם)... קצת חששנו מהנסיעה אבל לשמחתי לא תפסנו אף אזעקה בדרך למרות שכל מקום שעברנו הייתה אזעקה איזה עשר דקות לפני כן...
משהו מאכזב שקרה לי השבוע: לחזור מחופשה מדהימה לעבודה, תמיד מאכזב לא משנה כמה נחמד לי בעבודה!
משהו שהתחדשתי בו השבוע: וואי מלא! גם סופעונה וגם בלי מע"מ - בגד ים, סנדלים, קוסמטיקה, שמלה, ספרים ועוד.
משהו מצחיק / הזוי שקרה לי השבוע: הזוי - היינו כאמור באילת לפני שנפלו שם הרקטות, עוד כשזה היה נחשב לאחד המקומות השקטים היחידים בארץ... ובארוחת הערב במלון בטעות הפעילו את האזעקה! הייתה פאניקה מוחלטת, צעקות וריצות ולחץ עד שהודיעו שזו הייתה סתם תקלה במלון. לא נעים בכלל!
בילוי השבוע:ים ים ים ועוד ים וגם קצת קניון מדי פעם, בשביל המזגן
ספר/סרט/סדרת השבוע: הבחורה החדשה - סדרה אדירה וקורעת מצחוק!
מאכל השבוע: וואי היה אוכל מדהים במלון! קינוחים מטורפים וטונות של מבחר, אבל אני ממש משתדלת לשמור אז לא נגעתי כמעט בכלום, אכלתי ממש סטנדרטי.
תכניות לסוף השבוע: מאד מקווה שירגע המצב ושיהיה מצב לקפוץ לחוף הבונים... אבל רוב הסיכויים שזה לא יקרה.
האם עמדתי במטרות של תחילת השבוע? לא אבל בנסיבות מקילות.
משהו טוב שעשינו בשביל עצמנו השבוע: וואי עשיתי מלא דברים והדבר הכי חשוב שהלכתי לשיעור פסנתר ראשון אחרי שמגיל 12 לא ניגנתי בפסנתר!!! פשוט ממש התחשק לי כבר כמה חודשים טובים לחזור לנגן אבל לא זוכרת כלום... המינוס הוא שצריך לקצוץ לגמרי את הציפורניים ולוותר על הלק ג'ל שהתחלתי כ"כ לאהוב...
מטרות לשבוע הבא: החלטתי לעשות עוד אלבום חתונה, הפעם אלבום סטנדרטי ולא בסגנון סקראפבוקינג... התחלתי למיין שוב מחדש את התמונות של החתונה בדגש על תמונות שלא הכנסתי לאלבום הראשון, והאמת שזה ממש משמח אותי!
כמה כושר עשינו השבוע: בכלל לא... התחלתי לפני כמה שבועות לעשות הליכות אבל החלטתי שעד תום המצב הביטחוני לא בא לי שתתפוס אותי אזעקה באמצע ההליכה.
השבוע בא לי גם
17/07/14 20:18
157צפיות
סעיף הסכמ"ש המתחלף: לאור ההתלבטות שלי - האם שינתם / הוספתם את שם המשפחה של הבן-זוג? החלפתי לשלו. עדיין בשם הקודם ברב המקומות וגם לאחיות שלי בראש הם עדיין בשם הקודם למרות שגם הן החליפו....
משהו טוב שקרה לי השבוע: התקבלי לי מאמר לפרסום!
משהו מאכזב שקרה לי השבוע: המצב כמובן, ושמישהו חיצוני שם לב שהשמנתי.
משהו שהתחדשתי בו השבוע: הזמנצי שמלה מתוקה מחכה שתגיע
משהו מצחיק / הזוי שקרה לי השבוע: בכל אזעקה יש אנשים אחרים במקלט בדרך כלל גם לא שכנים אלא אנשים שבאים מההרחוב. תמיד מופתעת לגלות את מי אני מוצאת שם.
בילוי השבוע:הצגה משאלה אחת ימינה של בית לסין מומלץ
ספר/סרט/סדרת השבוע:
מאכל השבוע: אורז עם בצל וגזר מטוגן ועוף מתכון חדש ומוצלח
תכניות לסוף השבוע:
משהו טוב שעשינו בשביל עצמנו השבוע: רצף שירי פיל-גווד שהשמענו מהיוטיוב במקום להקשיב לחדשות
מטרות לשבוע הבא:
כמה כושר עשינו השבוע: את ההליכות הפסקנו לאור המצב אבל היום ניצלתי את הפסקת האש והלכתי לשחות
מסכמ"שת
17/07/14 20:31
169צפיות
יף הסכמ"ש המתחלף: לאור ההתלבטות שלי - האם שינתם / הוספתם את שם המשפחה של הבן-זוג? לא. להחליף לגמרי לחלוטין לא הייתה אופציה בשבילי. חשבתי להוסיף את שלו, אבל זה מסורבל להסתובב עם 2 שמות, והשמות שלנו נשמעים ממש רע יחד, לא משנה באיזה סדר שמים אותם. אני לא חושבת שזה עושה אותנו יותר או פחות משפחה.

משהו טוב שקרה לי השבוע: בגלל המצב-שבוע קליל בעבודה שמספק צחוקים.

משהו מאכזב שקרה לי השבוע: חוץ מהמובן מאליו, המצב הבטחוני גם פוגע בי כלכלית כי אחד הפרויקטים שלי הופסק והייתי השבוע יומיים בחופש.

משהו שהתחדשתי בו השבוע: כלום. וטוב שכך, לאור הסעיף הקודם.

משהו מצחיק / הזוי שקרה לי השבוע: עניתי על הכסמ"ש בצהריים ואז נותק האינטרנט וזה נמחק... אז בינתיים שכחתי, אבל כן היה לי משהו הזוי!

בילוי השבוע: א' עובד ערב ככה שאנחנו לא מתראים, אז האטרקציה העיקרית הייתה, תאמינו או לא, המקלט... מתוודעים לשכנים ויש צחוקים...

ספר/סרט/סדרת השבוע: די נהנית מ"אלנבי". ואתמול גיליתי שהייתה סדרה שמבוססת על הספר הזה-לא ידעתי בכלל! וגם חזרתי לראות האנטומיה. והרבה חדשות.

מאכל השבוע: בגלל שחזרנו לדירה משבוע חופש, ואנחנו הפוכים בשעות העבודה ואין סיכוי שאעשה קניות לבד במצב הזה - חיינו על שאריות. ביום ג' הייתי בחופש אז עשינו קניות, אבל בשילתי רק אתמול והיום כבר נסעתי הביתה.

תכניות לסוף השבוע: מחר א' מצטרף אלי. בבוקר מפגש עם חברה+סידורים, אחה"צ יום הולדת לאחיין שלי ובשבת אצל המשפחה של א'.

האם עמדתי במטרות של תחילת השבוע? לא.

משהו טוב שעשינו בשביל עצמנו השבוע: לא.

מטרות לשבוע הבא:

כמה כושר עשינו השבוע: ריצות למקלט-תופס? חבל שאנחנו קומה ראשונה, לפחות הייתי שורפת קצת קלוריות... האמת שרציתי לעשות תרגילים, אבל חם לי ממש לעשות את זה עם בגדים, ולא רציתי שהאזעקה תתפוס אותי בלי.... בכלל, אני אשכרה צריכה לשים לב לאיזה פיג'מה אני לובשת למקרה שיהיה מפגש שכנים בלילה...
גם אני
19/07/14 06:33
114צפיות
לאור ההתלבטות שלי - האם שינתם / הוספתם את שם המשפחה של הבן-זוג? מתכננת להוסיף.
משהו טוב שקרה לי השבוע: סוף סוף חזרו לי קצת אנרגיות להתעסק בתכנונים נפגשנו עם צלם שכנראה נסגור איתו, קבענו פגישה מול צוהר
משהו מאכזב שקרה לי השבוע: לא הצלחתי לישון כמו שצריך כמעט.
משהו שהתחדשתי בו השבוע: ספר שחיכיתי לו מספר חודשים, שהזמנתי עוד במועד מועד מאמזון.
בילוי השבוע: אסתפק בשינה טובה
ספר/סרט/סדרת השבועי: ספר - דם אמיתי
מאכל השבוע: הכנתי לי ולו מוקפץ ממש מושקע
תכניות לסוף השבוע: לישון, עבודה ללימודים
האם עמדתי במטרות של תחילת השבוע? בעיקר זרמתי
משהו טוב שעשינו בשביל עצמנו השבוע: נחתי, או לפחות ניסיתי
מטרות לשבוע הבא: לסגור חוזה עם הצלם, לארגן את כל מה שצריך לפתיחת תיק ועוד סידורים פחות דחופים
כמה כושר עשינו השבוע:
סכמ"ש בדיליי קל :)
19/07/14 22:14
141צפיות
סעיף הסכמ"ש המתחלף: לאור ההתלבטות שלי - האם שינתם / הוספתם את שם המשפחה של הבן-זוג?|סדגש
בינתיים נשארתי עם שם המשפחה שלי, הוספתי רק בשם בפייסבוק (הכי רישמי ת'כלס).
מחר אני הולכת למשרד הפנים ואני בדילמה אם להוסיף או לוותר (כי אז צריך גם ברישיון, בדרכון + ויזה וזה לא נגמר.....).

משהו טוב שקרה לי השבוע:
אני אציין משהו טוב שנכון ללפני שבוע, כי לא כתבתי פה...
החלטנו לנצל את חופשת הלידה (היא לקראת סיום... חוזרת בספטמבר אחרי חצי שנה חופש) ולטוס לחופשה קצרצרה לכבוד עשור משותף !
בעיקרון אנחנו לא מציינים כבר את ימי השנה לחברות, אבל 10 שנים זה משהו שצריך לציין.
טסנו ל-5 ימים לבודפשט והיה מדהים ! מקום מומלץ !!!!

המצב הבטחוני !
אני מאחלת שהחיילים ואנשי המילואים שלנו יחזרו הבייתה בריאים ושלמים !!!!!! לא רוצה לשמוע בחדשות עדכונים מצערים יותר !!!

משהו שהתחדשתי בו השבוע:
התפרעתיייייייי !!! היה לי ממש חסך מתקופת ההריון ואני פיציתי על זה בחופשת הלידה (והרבה מזה השבוע).
2 מעילים
7 גופיות
4 חולצות
10 שמלות (!)
2 חצאיות
2 חגורות
1 תיק
אייליינר
מלא דברים לבית
2 טייצים
נעלי ספורט
ובטח שכחתי כמה דברים... אני גוזרת את האשראי !!!!!!!!!!!!

בילוי השבוע:
לא היו יותר מידי בילויים, אחרי הכל המצב הבטחוני לא ממש מאפשר את זה.
אז אני אומר - מפגש שכנים במקלט.

ספר/סרט/סדרת השבוע:
ראיתי בפעם המיליון את הסרטים "איך להיפטר מבחור ב-10 ימים" ו-"27 שמלות".
היה את זה ב-יס1 אז ראיתי.. :)

מאכל השבוע:
חציל בלאדי (חציל על גחלים בטחינה). הייתי פעמיים בקפה גרג ולא רציתי להזמין משהו יותר מדי משמין כמו פסטה שמנת וכדומה, אז הזמנתי את המנה הזו - ממש טעים !!

תכניות לסוף השבוע:
הסופ"ש כבר נגמר ולא היו תוכניות... רק אחרי שמצב יירגע.

כמה כושר עשינו השבוע:
עשיתי 40 כפיפות בטן וגיליתי עד כמה אני לא בכושר... כמעט התפגרתי.

שבוע טוב לכולם ! שנשמע רק בשורות טובות !
יאללה, נסכמ"ש!
19/07/14 23:20
124צפיות
סעיף הסכמ"ש המתחלף: לאור ההתלבטות שלי - האם שינתם / הוספתם את שם המשפחה של הבן-זוג? עוד לא שינינו בת.ז. אבל הוספתי לפייסבוק, שזה הכי קובע :) אבל כששואלים אותי אני עדיין אומרת רק את השם המקורי שלי, קשה לשנות הרגלים.
משהו טוב שקרה לי השבוע: אין לי כ"כ תאבון בגלל המצב
משהו מאכזב שקרה לי השבוע: קצת בודד לי כי בעלי בצו 8 כבר שבוע וחצי, היה שבוע לא פשוט וכל האזעקות והטילים לא תורמים ללחץ הנפשי שלי.
משהו שהתחדשתי בו השבוע: הצלחתי למצוא כוחות להיפגש עם חברה לשופינג, קניתי כמה חולצות בסוף עונה
משהו מצחיק / הזוי שקרה לי השבוע: קיבלתי מהעבודה של בעלי משלוח עצום של אוכל משופרסל כמחווה על זה שהוא בצו 8. שני ארגזים ענקיים מלאים באוכל, ממש ציידו אותי למלחמה. מי שצריכה קופסאות שימורים- יש לי בערך 20 כאלו במטבח כרגע. אבל תאמת, ממש ממש יפה מצידם והתרגשתי מהאכפתיות. מחר גם יגיע אליי משלוח שוקולדים- כי גם מהעבודה שלי חשבו על צ'ופר למשפחות.
בילוי השבוע: ערב אצל חברים שאירחו אותי ללילה- קצת הפוגה מהבדידות
ספר/סרט/סדרת השבוע: אהבה מלידה!!! וואו איזו סדרה מעולה. הגעתי תוך שבוע וחצי לעונה 4. מעביר את הזמן בכיף!
מאכל השבוע: פשטידת פטריות שהכנתי
תכניות לסוף השבוע: כבר נגמר, אבל הייתי אצל אמא קצת להתפנק
האם עמדתי במטרות של תחילת השבוע? לא היו מטרות מיוחדות
משהו טוב שעשינו בשביל עצמנו השבוע: לא רלבנטי...
מטרות לשבוע הבא: לעבור את היומולדת שלי בהצלחה בלי להיות עצובה מדי. אם יש למישהי מתכונים לעוגה מוצלחת לעבודה- אשמח :)
כמה כושר עשינו השבוע: לא ממש הצלחתי לעשות כושר
סוג של סכמ"ש
20/07/14 08:29
132צפיות
האם שינתם / הוספתם את שם המשפחה של הבן-זוג?
הוספתי את שם המשפחה של בן הזוג. להחליף לחלוטין לא בא בחשבון כי אני כבר בת 30 וכבר החלפתי 5 מקומות עבודה. הייטק ויציבות תעסוקתית לא הולכים ביחד, לכן חשוב לי שהאנשים שעבדו איתי בעבר (ואולי יצטרכו להמליץ עליי בעתיד) ידעו לקשר בין האדם לשם.
למה לא להשאיר רק את שם הנעורים? ובכן, מתישהו יהיו לי ילדים, והם ישאו את שם המשפחה של בעלי. חשוב לי ששם המשפחה שלי לא יהיה שונה לחלוטין משלהם.
אז עכשיו יש לי שם משפחה נורא ארוך...

סיכום בלי סעיפים - התחלנו לראות אולמות ולדון מה יהיה אופי האירוע. יש לנו המון התלבטויות, ולי יש המון רעיונות, רובם גרועים. מקווה שלא אהפוך לבריידזילה מריירת בתקופה הקרובה
º
ביגוד הנעלה תכשיטים אביזרים 17/7/14
42תגובות
17/07/14 15:17
54צפיות

(המשך...)

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix