בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
החלטתם להתחתן.. כעת נותר רק להתחיל להפיק את הארוע. כל כך הרבה פרטים קטנים קשורים לארוע הגדול הזה: שמלה לכלה, חליפה לחתן, קייטרינג, פרחים, מקום , גימיקים והפתעות, הזמנות, ספרים ומאפרים ועוד ועוד.. ומסיבת רווקים/ות, בגדים לאמא של הכלה, מתנה מיוחדת לזוג הצעיר ונעליים או סנדלים, מיני או מחשוף. וכולנו מחפשים את הטוב ביותר והמקורי ביותר. וכשלא די בזה אנו מוצאים תופעות שחוזרות על עצמן ללא קשר למין, דת, גזע או גיל..כאשר מתכננים את החתונה. אמא או חותנת מעורבים יתר על המידה, כלה לחוצה, חתן אדיש, צד אחד מודיע ומפתיע שאין מספיק כסף, מתח, פאניקה ולחצים טבעיים לחלוטין של היוצרים והעוסקים במלאכת הפקת החתונה. ההחלטה למסד את חייכם ולשתף בכך את הקרובים לכם מהווה את אחד מרגעי השיא של חייכם. האהבה שהתחילה מתי שהוא, מקבלת מימד שונה ומובילה אתכם למחוייבות הדדית. עצם העובדה שתמצאו כאן אנשים רבים במצבכם, תעזור לכם לעבור את תהליך ההפקה בדרך קלה יותר. אני תקווה שפורום זה יצליח להוות לכם בית. תהיה לכם האפשרות להשתמש בו כבמה: לחלוק ולפרוק, להתלבט ולהתחבט, לחוות, להתרגש ולשמוח, לייעץ ולהתייעץ, להמליץ ולשאוב רעיונות.

ברוכים הבאים לפורום חתונות, בו תוכלו לבקש עזרה בנושאי ארגון החתונה, לשאול שאלות ולקבל תמיכה בזמן התהליך הזה, שביחד עם היותו מהנה יכול להיות ארוך וסבוך.
נא לשים לב לכללי הכתיבה בפורום.
המשך...
הודעה חדשה

º
מוסיקה, צילום, אלבומים ואטרקציות 14/04|
( לעסק שלי )
14/04/14 18:53
21צפיות
שרשור המוסיקה הגדול
12/04/14 14:04
166צפיות
היי, רציתי לשרשר לאנשהוא, אבל לא ראיתי משהו שקשור למוסיקה.
כמישהי שלא מתחתנת, אבל מתעניינת במוסיקה לאירועים, רציתי לשאול אתכם כמה שאלות בקשר לאירוע שהיה/ שיהיה לכם ואיך אתם מתכננים אותו מבחינת המוסיקה.
למשל:
- סקר המזרחית הגדול- הבנתי שהרבה לא אוהבים ולא רוצים בכלל, אפילו לא שיר אחד. האם אתם מאלה, או שיש לכם כמה שירים מזרחיים כיפיים שבא לכם או כאלה ששמתם ואהבתם? או ששמתם והתחרטתם?
- שיר כניסה- עם איזה שיר נכנסתם או שאתם רוצים להיכנס לחופה?
- שיר שבירת כוס?
- איזה שירים מקפיצים לדעתכם הם חובה ברחבה של חתונה כיפית? אפשר שירים מהשנה האחרונה ואפשר ישנים מאודף אבל כאלה שתופסים עד היום.
אולי השרשור הזה יוגל לענות
13/04/14 03:20
102צפיות
º
יוגל = יוכל
13/04/14 03:21
17צפיות
אנחנו שנינו ממש לא חובבי מזרחית...
15/04/14 10:51
83צפיות
התלבטנו לגבי זה יחד עם הדיג'יי והסכמנו שכמה מאנשים במשפחה וחברים כן מתחברים לסגנון ובחרנו ביחד כמה שירים שנתנו להם OK לשים לאורך הערב אבל לא בהגזמה. לשמחתי, זה ממש השתלב יפה

אצלנו השירים היו:

הליכה לחופה-ערב של יום בהיר/אפריים שמיר
שבירת כוס- לא זוכרת האמת
סלואו-בואי נגיד שאני שלך-אלון אולארצ'יק
שירים כייפיים להתארגנות בבית
15/04/14 21:51
46צפיות
אשמח להמלצות

תודה!
צילום, ועזרי צילום
15/04/14 10:32
127צפיות
שלום,
אמנם אני כבר מעל שנתיים און&אוף בפורום, בעיקר מתעניינת בצילום של האירוע ופחות במסביב, הגיע הזמן גם למסביב הזה כי אחרי הצעת נישואין הברירה היחידה היא להתחיל לרקום דבר ולהפוך אותו לאירוע. שלי. ושל בן הזוג.

הצילום נדבך מאוד משמעותי עבורי ואני מחפשת סגנון צילום סטילס מסוים, לא משעמם, לא מעומעם, ועם ערך מוסף.
כרגע המועדפים שלי הינם אור זהבי וברצי אבל אני מעוניינת לשמוע על המלצות נוספות בסגנון שלהם-סגנון לא שטאנצי, תיעודי ואומנותי במידת מה, כזה שתופס אלמנטים ורגעים שהם אינם בהכרח החתן ואני אלא לתפוס את רוח האירוע.

אשמח לדעת על צלם אחד נוסף כדי לבדוק את תיק העבודות שלו, מראש אני אומרת-אני לא מתפזרת על יותר מדי ספקים באירוע, הולכים לראות 3-4(וגם 4 זה על הגבול העליון) ומהם בוחרים.

ראיתי גם עבודות של לירון אראל, לא רק עכשו אלא בכלל, העניין הוא שראיתי שהרבה עבודות הן באור יום, חתונות יום שישי שמצטלמות אחרת מאירוע ערב כמו שלי. אשמח לחיזוקים עליו ולקבל המלצות על נוספים שאוכל לבדוק בסגנון של אור וברצי.

דבר נוסף- אני רוצה להזמין אלמנטים ליום הצילומים וסתם מזכרות שישארו כמו מתלה עם תאריך החתונה ושמותינו עליו, מדבקות לנעליים ודברים מדליקים בסגנון הזה. אני אבדוק תכף את הלינקים שיש אצלי אבל אשמח להמלצה על כאלו עזרים לצילומים.

תודה לכן וחג שמח!

אופיר קפון
15/04/14 10:45
108צפיות
אומנם אני כבר לא כותבת פה אבל עדיין קוראת לפעמים, ואומנם עברו 3 שנים מאז החתונה אבל הכי זוכרת לטובה את אופיר המדהים!
הוא צלם מדהים ולא רק בגלל האנרגיות המדהימות שהוא מביא עימו והעובדה ששניה במחיצתו ואת נקרעת מצחוק - הוא מצלם בצורה כזו שרק מראה כמה צילום זו אומנות מדהימה.
הוא תופס רגעים בצורה מושלמת, מצליח להוציא אנשים שהם לא פוטוגנים בעליל (כמוני...), הוא גורם לחתן כלה ומי שסביבם להרגיש מאוד בנוח.

כל כך אהבתי והתחברתי אליו שלכבוד יום ההולדת שלי האחרון לקחתי אותו לסדרת צילומי בוק יום הולדת- מתנה לעצמי לכבוד יום ההולדת כי אין לי תמונות נורמליות חוץ מאלה של החתונה-היה יום מדהים בזכותו!
ממליצה בחום על אור זהבי
15/04/14 11:24
109צפיות
ראיתי שרשמת לגביו והוא בהחלט אחד הצלמים הכי מקצועיים ומעולים שקיימים בשוק.

ואם זה לא היה מובן אז הוא היה הצלם שלנו, את יכולה גם להציץ בקרדיטים שלי לראות את העבודה המדהימה שלו...
וגם הגבתי לך בזמנו,
15/04/14 12:19
96צפיות
צילום מדהים..
אני מאוד אוהבת את הסגנון שלו, אין ספק שתהיה לנו פגישה בקרוב כדי להתרשם ממנו יותר..

לגבי צלם שני- הוא בוחר את מי להביא מהצוות שלו או שיש צלם קבוע שהוא מגיע איתו?(וסביר שיהיה לנו צורך בצלם נוסף).
וידאו-אולי פספסתי את ההתייחסות שלך לזה בקרדיטים אבל לקחתם את צחי שעובד הרבה עם אור?

גם אנחנו סגרנו עם אור זהבי וצחי אשר
15/04/14 17:15
64צפיות
ואני לא יכולה לחכות... :)
לסגנון תיעודי
15/04/14 12:21
104צפיות
וקצת אמנותי, לא הוד והדר ובין ערביים בצבע ורוד, אפשר לנסות את הצלמות ענת ואביטל. הן צילמו בחתונה שלנו ומאוד אהבתי אותן.
הן גם היו נעימות מאוד.
אני חושבת שגם
15/04/14 13:54
88צפיות
עומרי ואילן- תיעוד אירועים יתתאימו לסגנון שאת מתארת.

אני אהבתי את הסגנון שלנם אבל ממש לא התחברנו אליהם אישית, אולי אתם תתחברו יותר...
יוסי שלו
15/04/14 19:29
50צפיות
היה הצלם שלי ומבחינת סגנון הוא בעיני יחיד, מיוחד ומאוד דוקומנטרי. אם זה יהיה רלוונטי אכתוב גם את השלילי.. בהצלחה!
שחר דרורי
15/04/14 21:01
38צפיות
הוא בדיוק זה - לוכד רגעים מקצועי, וחוץ מזה הוא גם מצחיק בטירוף. יש פירוט והוכחות מצולמות בקרדיטים שלי.
לגמרי
16/04/14 10:13
לגמרי
מצטרפת לכל מילה!

הנה דוגמא לרגע כזה, שבו הוא תפס את האחיינית שלי שהיתה באקסטזה
(ויש עוד דוגמאות בקרדיטים מהחתונה שלנו)
º
מחפשים מקום ואוכל 16/4
16/04/14 10:02
חוות דעת לגבי אולמי נוביה/Novia בקריות?
15/04/14 12:33
66צפיות
שלום,

אנחנו זוג שעומד להתחתן ואנחנו כרגע בחיפוש אולמות, אנחנו ורוב אורחינו מאזור חיפה קריות ולכן עשינו סבב אולמות באזור הזה.
התרשמנו מאוד מאולמי נוביה החדש, אבל בגלל שזה אולם חדש לא מצאנו ביקורות באינטרנט וגם לא יצא לנו לשמוע ביקורות ממקור ראשון על האולם.
נשמח אם אנשים שהתארחו או אירגנו אירוע באולם ישתפו אותנו בחוויה שלהם.

כמו כן נשמח להמלצות לעוד אולמות באזור הקריות המתאימים לארועים של בין 200-300 איש. עד כה עברנו את דאור, ארנה ונוביה.
היינו שם בחתונה בינואר
15/04/14 14:30
100צפיות
החתונה הייתה באולם הימני אם אני לא טועה.
אני מאוד אהבתי את עיצוב הכניסה בין האולמות עם הצמחים, ואת התקרה המיוחדת של האולם - אבל היא די משתלטת על העיצוב הכללי ונותנת אוירה מאוד ספציפית- תראו אם זה מתאים לכם.
מבחינת האוכל- לדעתנו היה אוכל טעים בקבלת הפנים וקצת פחות טוב במנות המוגשות.
מלצרים,ברמנים וכו' היו מאוד אדיבים, אבל קצת הסתבכו כשהיה בלאגן בסידורי ההושבה (ובעלי היקר טוען שהיה שם תשלום פר שולחן שנפתח ולא כל אדם נוסף).
השירותים היו נקיים כל הערב וברמה גבוהה, ולאולם יש חניה משלו- כשהיינו היא עוד נראתה קצת כמו אתר בנייה, שווה לבדוק האם השתפר מאז.
מבחינת מבנה האולם, המבנה הוא יחסית צר וארוך, עם הפרדה של חלק מהאולם לקומה קצת גבוהה יותר- מצד אחד זה מאפשר להרחיק את המבוגרים מהרחבה וקצת לספק להם אירוע שקט יותר, מצד שני, מי שיושב רחוק אפילו לא מודע למה שהולך ברחבה.
סך הכל באמת אולם יפה וחדש, מציעה לכם לבקר שם ולראות האם הסגנון והמבנה מתאימים לכם .
שיהיה המון בהצלחה :)

אנחנו, אגב, התחתנו בגן הקונגרסים בחיפה והיינו מרוצים כמעט מהכל, אשתדל לפרסם קרדיטים בקרוב...
תודה סופי
15/04/14 14:58
52צפיות
אנחנו הגענו לאולם עצמו וראינו אותו והתרשמנו לטובה גם כן, רצינו לשמוע חוות דעת מאנשים שהיו שם ובהחלט עזרת לנו תודה על התגובה!
אין להם רישיון עסק והיה להם צו סגירה
15/04/14 17:51
73צפיות
http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4494554,0...
http://blinker.co.il/%D7%A7%D7%A8%D7%99%D7%95%D7%A...

אני לא יודעת מה קורה עם זה ואולי הליקויים תוקנו מאז- אבל עדיין זה משהו שצריך לבדוק.

אני התחתנתי באולמי "הנסיכה".
(אגב, הבעלים של הנסיכה התפצלו, והבעלים הישנים של הנסיכה הקימו את נוביה).
אנחנו היינו מאוד מאוד מרוצים - ביום החתונה הכל תקתק, הם נתנו לנו שירות מעולה ואפילו דאגו לצ'פר אותנו והאוכל שלהם מעולה.
אני חייבת לומר שהעיצוב הוא לא כל כך לטעמי, אבל מבחינת כל השאר הייתי מאוד מרוצה.
כן אנחנו יודעים לגבי העניין הזה
15/04/14 18:43
63צפיות
וזה גם משהו שמשפיע על ההחלטה שלנו מאחר והבעלים אמר שהם בינתיים קיבלו אישור זמני ורשיון קבוע הם יקבלו כמה שבועות אחרי פסח.
חתונת סלבס בחו״ל עם שמלה ישראלית
16/04/14 09:01
44צפיות
חתונת סלבס בחו״ל עם שמלה ישראלית
היי,

לא הייתי בטוחה שזה בסדר לפתוח הודעה חדשה על זה, אבל גם לא ידעתי לאיפה מתאים לשרשר את זה.
ניק קרטר מהבאקסטריט בויז התחתן ביום ראשון האחרון (ואני הייתי בהופעה לפני שבועיים היה כיף!!!) ומסתבר שאישתו לבשה שמלה של ענבל דרור:
http://www.intouchweekly.com/posts/first-official-...
º
עוד תמונה
16/04/14 09:08
35צפיות
עוד תמונה
ועוד
16/04/14 09:11
34צפיות
ועוד
השמלה לא לטעמי בכלל
בחירת צלם לאירוע - מורה נבוכים
16/04/14 08:38
27צפיות
לפני הכל

צילום האירועים (ובמיוחד החתונות) הינו נישה בתחום צילום. רצוי מאוד לבחור צלם המנוסה בצילום חתונות. הצלם יידע אלו תמונות הכרחיות לצלם (שלבי ההתארגנות, החתימה על הכתובה, הטבעות, הינומה, שבירת הכוס, חיבוקים ונשיקות וכד׳), מהם הרגעים הקריטיים במהלך האירוע (ולפניו), יידע לתפוס רגעים ומצבים שאפילו אתם לא מודעים להם, הוא יידע להתאים מקומות (״לוקיישנים״) מתאימים למועד ולעונה בה מתקיימת החתונה ויידע להתאים את סגנון הצילומים אליכם ולסגנון האישי שלכם (קלאסי, נועז, ״שטותניקי״, רומנטי, אקסטרימי, מיוחד וכד׳)

לשכור את שירותיו של צלם המתמחה בצילום תכשיטים/מוצרים/היריון/ילדים - על-מנת לצלם חתונה, כמוהו לשכור את שירותיו של עו״ד המתמחה בתחום הפלילי לייצג אתכם בהליך הגירושין. הדבר נועד לכישלון, אלא אם כן, כחלק מהליך הגירושין, אתם מתכננים (ואני מקווה שלא…) לבצע מעשים פליליים...
לכן, שכרו את שירותיו של בעל מקצוע המתמחה בתחום זה.

לבקש מחבר ״חובב צילום״ שיצלם את האירוע  זה נחמד (גם אם אתם ״בסך הכל מעוניינים בכמה תמונות למזכרת…״) פתרון זה אף עשוי לחסוך לכם 2,000-2,500 ש״ח, אולם החבר שלכם אינו מכיר את מהלך האירוע וההתנהלות, אינו יודע במה להתמקד, והוא אינו בעל ציוד מתאים (פירוט בהמשך) ובוודאי שאין ברשותו ציוד גיבוי, למקרה ש…

לסיכום - השקעתם בחתונה עשרות אלפי שקלים (או יותר) ?! בחרו איש מקצוע מתאים שיידע לתעד את האירוע - זוהי אולי המזכרת היחידה שתישאר לכם ממנו...

צלמים ״נחשבים״ וכאלו שלא…

ישנם לא מעט זוגות שבוחרים בצלמים ״נחשבים״, כאלו המופיעים בקטלוגים פרסומיים רבים (״חתן כלה״, ״מתחתנים״ וכד׳) או שהומלצו ע״י גורמים שונים (חלקם בעלי אינטרס זה או אחר…)

לא מעט צלמים ״נחשבים״ רכשו את שמם בזכות עבודה קשה, יצירתיות, מקצועיות ושירות מעולה ללקוח - ועל כך ״שאפו״.
אולם, קיימים צלמים הנחשבים לאיכותיים, ועבודותיהן אמנם טובות איכותיות, אך אין בהם ״ערך מוסף״. מעבר לכך התוצרים הסופיים שווים ערך לאלו המופקים ע״י צלם שאינו ״נחשב״… קרי: התמונות טובות (קומפוזיציה, תאורה וכד׳) אך פרט לכך - אין בתמונותיהם דבר ״מיוחד״ ו/או ״WOW", וסביר להניח שאת שמם הם קנו ע״י השקעה בפרסום וביחסי ציבור.

אני מניח שישנן כלות שבוחרות, כאפשרות בלעדית, בשמלות של ״גלית לוי״, ״פנינה טורנה״, ״דני מזרחי״ או כל ״מעצב/ת-על״ אחר/ת,  אך בטוחני כי ישנן מעצבות ״אנונימיות״ אצלן ניתן למצוא שמלות  איכותיות / מרשימות / יפות / מחמיאות לא פחות…

הזדמן לי  לראות עבודות של צלמים ״נחשבים״ שהתמונות שהפיקו היו אמנם טובות, אך לא מעבר לכך, ולעומתם, צלמים ״רגילים״ ופחות ידועים -  שהפיקו תמונות מרשימות ויצירתיות.

לסיכום  - רצוי לא רק לבחור בצלם על-פי ״שמו״, אלא על פי איכות עבודתו בפועל…

חברות צילום

חברות צילום הינן חברות המספקות שירותי צילום ע״י העסקת מספר רב של צלמים, הן בד״כ שוכרות את שירותיהם של צלמים שונים כקבלני משני (חלקם טובים וחלקם פחות...) לעיתים בעלות נמוכה יחסית (והתוצאה בהתאם) וכך ״גוזרים עליהם קופון״...  כך שביום האירוע יגיע צוות צילום (צלם סטילס וצלם וידאו לדוגמה) שעימם לא נפגשתם ושאינכם יודעים עד כמה הם ״טובים״ ו/או ״מתאימים״ לכם…

לסיכום -  רצוי לשכור את שירותיו של צלם, עימו נפגשתם ואת עבודותיו ״בדקתם״ והוא זה שיצלם את האירוע בפועל, כך תדעו בדיוק מה אתם מקבלים.

בחירת צלם

ראשית, רצוי לקבל המלצות - לא לגבי לסגנון התמונות (שהרי זה עניין של טעם אישי) אלא בעיקר בנוגע ל״התנהלות״ של אותו צלם - האם הגיע בזמן ? האם היה נחמד ? האם התנהג בנימוס לאורחים ?האם  היה קשוב ? האם השרה נינוחות ואוירה טובה ? האם מילא אחר הבקשות (ולא ״רטן״/״התבאס״/התנגד/התחמק מכל בקשה שלכם) ? האם נשאר עד תום האירוע ? האם מסר חומרים בזמן ? ״זרם״ לגבי שינויים ו/או בקשות שלכם ?

שנית - בקשו לראות מספר עבודות שלו, לא רק אלו שמופיעות באתר (שהן המוצלחות ביותר אך ייתכן שלא מהוות מדגם מייצג לגבי כל העבודות שלו) - רצוי לראות תוצרים של (לפחות) 4-5 אירועים ומהם כ- 100-200 תמונות מכל אירוע, כך ניתן יהיה להבין מהו סגנון הצילום שלו (״מבוים״,ֿ ? ״זבוב על הקיר״ ? קלאסי ? ״ערסי״ ? קיטשי ?) ואיכות עבודתו -  האם הוא מצלם (רק) תמונות בנאליות, או שמא גם תמונות של התרגשות, פרטים קטנים, יודע לשים לב להתרחשויות שונות ולצלם מזויות מיוחדות, ובטכניקות ייחודיות…

צלם שיאמר לכם כי אין לו תיק עבודות מעודכן, או שמרוב צילומים הוא לא טורח לעדכן את תיק העבודות, או ש״אין לכם מה לדאוג… אני מצלם כבר 20 שנה…״  זה טוב ויפה וייתכן שזה באמת כך, אבל גם אם הוא מצלם 20 שנה - ייתכן וסגנון הצילום שלו - הוא לא לטעמכם…

לאחר שצפיתם בעבודותיו של הצלם (המופיעים באתר האינטרנט שלו, Picasa, אלבומים ב-Facebook או כל דרך אחרת) יש להיפגש עם הצלם, ניתן לקיים את הפגישה בבית קפה, בסטודיו של הצלם (אם קיים, לא לכולם יש סטודיו...) או בכל מקום ״ניטרלי״ אחר שנוח לשניכם.

חשוב מאוד (!) לבדוק האם יש ״כימייה״ עם הצלם, האם הוא חביב ? ״זורם״ ? קשוב לצרכיכם ? האם אתם (הזוג) והוא (הצלם) ״באותו ראש״ ? הצלם ילווה אתכם לכל אורך היום, זה עשוי להיות יום מלחיץ, בו לוח-הזמנים צפוף ורצוי מאוד (!) שמי שילווה אתכם יהיה מישהו שתרגישו נוח בחברתו, תהיו ״משוחררים״ ונינוחים.

כמו צלם הסטילס, כך גם רצוי לבדוק גם את סגנון העבודה של צלם הוידאו - גם לו יש סגנון צילום ייחודי, זה שראיתם (ואהבתם) את סגנון הצילום של צלם הסטילס, לא אומר שבהכרח תאהבו את סגנון הצילום של צלם הוידאו...

אגב, לעיתים כדאי לבדוק אפשרות לשכור את צלם הסטילס וצלם הוידאו בנפרד:
א. זה עשוי (לא תמיד !) להוזיל עלויות.
ב. אתם יכולים להיות בטוחים ששכרתם את שירותיהם של שני בעלי המקצוע (כל אחד בנפרד) שאתם אוהבים את סגנון עבודתם.

חשוב ביותר לוודא כי הצלם עימו נפגשתם יגיע לצלם את האירוע - ולא מישהו מטעמו. כי אז (אם בכל זאת אתם מעוניינים ״בו״) יש לראות את עבודותיו של הצלם שמגיע…

לסיכום - חשוב לוודא שאהבתם את עבודותיו של הצלם, שיש כימיה איתו, ושהוא אכן זה שיצלם את האירוע בפועל.

חבילת הצילום והתוצרים

חשוב להבין מה כוללת חבילת הצילום ומהם התוצרים המתקבלים:

האם הצילום הינו משלב ההכנות ? (10:00-12:00 בבוקר) האם רק משלב צילומי החוץ ? או משלב האולם ? - כנ״ל לגבי צילום הוידאו.
האם תקבלו בצילום הוידאו תקבלו (גם/רק) את ״חומר הגלם״ ? האם יתקבל גם תקציר (30-40 דקות)? ו/או גם קליפ (3-5 דקות בליווי מוסיקה) ?
האם יש תוספת תשלום לצילום (סטילס ו/או וידאו) מעבר לשעה מסוימת ?
האם יש מגבלה על מספר התמונות ? (אגב, אין משמעות לכמות התמונות מעבר ל-1,000-1,500 תמונות...)
יש לסכם את פרק הזמן שלאחריו תקבלו את התמונות ו/או את סרט הוידאו (אני מניח שלא תהיו מעוניינים לקבל את התמונות לאחר 7-8 חודשים…)
חשוב ביותר לקבל הסכם מפורט (דוא״ל, חוזה מודפס וכד׳) המפרט את כל רכיבי חבילת הצילום, תוצרים (קליפ, תמונות, אלבומים, חומרי גלם וכד׳) וכמובן - מועד אספקה ותנאי התשלום.

לסיכום - יש לוודא את התוצרים הסופיים שתקבלו, תוספות (אם קיימות) ומחירן - ושהכל יהיה מסוכם, מפורט וכתוב.

בחירת צלם לאירוע - מורה נבוכים (2)
16/04/14 08:42
11צפיות
כמה צלמים כדאי ?

בחתונות קטנות (עד 150 אורחים) אין צורך ביותר מצלם סטילס וצלם וידאו, מכיוון שהצלמים יצליחו ״להשתלט״ על כמות זו של האורחים ולצלם את כולם.
בחתונות של 250-350 אורחים, רצוי להוסיף צלם סטילס (בתוספת עלות של כ-700-1000 ש״ח לצלם נוסף) על מנת שניתן יהיה לצלם את כל האורחים ובמקביל לתעד כמה שיותר רגעים המתרחשים בעת ובעונה אחת (לדוגמה: כאשר צלם אחד מתמקד בחופה ושלל ההתרחשויות בה, הצלם השני מצלם את האורחים, ההתרגשות, ההבעות, הזלת דמעה וכד׳)
בחתונות של 350 אורחים ויותר - כמעט הכרחי לצלם באמצעות 2 צלמי סטילס ויותר, אחרת הצלם יהיה ״עסוק״ בלנסות ״לתפוס״  את כל האורחים  ולא לתעד את ה״התרחשויות״ המעניינות…

צלמי מגנטים - תפקידם אחד - לצלם את האורחים, ובמהלך הערב לחלק (לאלו שהצטלמו) את התמונות (המודפסות על גבי  מגנטים). תפקידם אינו לתעד את החופה, או את האולם, את ההתרחשויות ו/או ״להשלים״ את (צילומי) הצלם הראשי.
מבלי לפגוע בכבודם, על פי רוב, צלמי המגנטים, הנם צלמים ״מתחילים״ והציוד בו הם עושים שימוש, הינו פשוט יחסית, בשל כך אין באפשרותם להפיק תוצאות טובות (באיכות של צלמי האירוע), כך שלא כדאי ״לבנות״ על כך שיפיקו תמונות מעבר לתיעוד האורחים כאשר הם עומדים ומחייכים למצלמה.

לא פחות חשוב...

ציוד - חשוב שלצלם יהיה ציוד מקצועי ואיכותי.
אמנם אין באפשרותי לפרט את כל הציוד הדרוש ו/או אלו דגמים נחשבים לאיכותיים, ואכן, שימוש בציוד מקצועי אינו מבטיח תמונות מדהימות, אבל ציוד איכותי הינו תנאי בסיסי להפקת תמונות איכותיות. הדבר נכון שבעתיים בצילום בתנאי תאורה ״בעייתים״, כפי שקיימים בחלק של קבלת הפנים והריקודים (זאת אגב אחת הסיבות לכך ש״חובב צילום״, המחזיק בציוד חובבני - יתקשה להפיק תוצאות משביעות רצון, במיוחד בחלקים אלו של הערב…)
כמו-כן, יש לוודא כי לצלם (סטילס ו/וידאו) יש ציוד גיבוי במקרה של תקלה (ולא רק מצלמה בשווי 1,000 ש״ח שתפיק תוצאות בינוניות במקרה הטוב...).

ולבסוף:
אם ההמלצות, סגנון הצילום, ה״כימיה״ עם הצלם והתקציב - הוא לשביעות רצונכם - אתם בדרך הנכונה...

שיהיה במזל טוב (!)

בחירת צלם - מעט עצות וטיפים (גזור ושמור...)
16/04/14 08:45
12צפיות

רצוי לבחון מספר חלופות לצילומי החוץ (צילומי חתן-כלה), יש להתייעץ עם הצלם כשבוע לפני מועד החתונה. הצלם יידע אלו מקומות יתאימו לעונה  (פארק הירקון הינו איזור נהדר לצילומים, אך לא באוגוסט בשעות הצהריים… באיזור השרון תוכלו להצטלם בשדות פורחים בתקופת האביב, אך לא בחורף בשל האדמה הבוצית...)
אם יש לכם רעיונות מקוריים ובקשות מיוחדות (לדוגמה אם שניכם אנשי עסקים והכרתם בבורסה לניירות ערך, ומעוניינים להצטלם דווקא שם) - רצוי ליידע את הצלם על כך מבעוד מועד.

ביום החתונה, חשוב לדאוג לכך, שבני המשפחה הקרובה יגיעו למקום האירוע כשעה לפני הגעת האורחים . כך ניתן יהיה לצלם את צילומי המשפחות בנועם וברוגע.

חשוב שבתחילת קבלת הפנים, תכירו לצלם (אתם, או מי מטעמכם) את בני המשפחה על מנת  שיידע במי עליו להתמקד (הרי לא תרצו שיהיו 20 תמונות של הפקידה היפה מהעבודה, ורק 2 תמונות של דוד אהרון שהגיע במיוחד מחו״ל לחתונה…)

כדאי לוודא כי הצלם ידאג לצלם  אתכם ו/או את ההורים יחד עם האורחים (״צילומי שולחנות״) לעיתים תמונות אלו הינן מזכרת מקרובי משפחה מבוגרים ו/או כאלו שאתם מתראים עמם  לעיתים רחוקות…

º
סידורים אחרונים וירח דבש 14/04
( לעסק שלי )
14/04/14 18:42
16צפיות
רגע אחרי, ירח דבש בקוסטה ריקה ופנמה
14/04/14 09:17
111צפיות
היי לכולם, התחתנו לפני שבוע והיה מדהים.
הרבה מהספקים שלנו מצאנו בזכות הפורום האינפורמטיבי הזה, אז על כך אנחנו מודים מאוד! (היינו בעיקר "סמויים" )

אנחנו נוסעים במאי לחודש של ירח דבש בקוסטה ריקה, עם גיחה לבוקס דל טורו בפנמה.
נשמח לשמוע על כל המלצה עלמלונות, מקומות מיוחדים או כל דבר אחר שהוא מחוץ למסלול השחוק :)
רוב המידע שאני מוצאת ברשת הוא על טיול בסגנון תרמילאי. את זה אנחנו אוהבים ועשינו הרבה בעבר, אבל הפעם החלטנו שזה טיול אחר.

תודה מראש וחג שמח!
חוויות מירח דבש בפנמה וקוסטה ריקה
15/04/14 12:03
66צפיות
היי, אנחנו גם בילינו את הירח דבש בפנמה וקוסטה ריקה (כמעט חודש בכולל) אבל בעיקר התמקדנו בפנמה וטעמנו גם קצת מקוסטה ריקה.

קודם כל, הירח דבש היה פשוט מושלם, אנחנו בחרנו בפנמה כי הכיוון היה ירח דבש של חופים, חופים ועוד חופים עם שילוב של טיולים יומיים (בעיקר בקוסטה ריקה) ומבחינת חופים פנמה לוקחת בהליכה...

קוסטה ריקה: בילינו שבוע מדהים ליד פורטו וייחו (על גבול פנמה), עירייה של ראסטפרים, כפילי בוב מארלי, ששם פחות נהנו מהעירייה אבל ישנו שם בריזורט מטורף "בננה אזול" banana azul, מומלץ בחום (לפני חצי שנה היה מקום ראשון בטריפ אדוויזר). חשוב להזמין מקום מראש כי יש שם יחסית מעט חדרים שזה חלק גדול מהקסם שלו.

ביקרנו בגן חיות (rescue center), לא ויתרנו על קנופי שהייתה חווית אקסטרים שאסור לוותר עליה ועשינו גם טיולי יום ביערות הגשם משולבי חופים והמון חיות (קופים, קופים, קופים, רקונים וגולת הכותרת: עצלנים!!), ממליצה את הטיולים היומיים לעשות לבד ולא בטיולים מאורגנים...וכמובן טיולי אופניים לצד החופים ויערות הגשם.

תכננו גם להגיע לחוף הצבים אבל זה כבר היה רחוק בשבילנו ופשוט לא יכולנו לעזוב את בננה אזול. מאוד תלוי אופי הטיול שאתם מתכננים, פגשנו הרבה זוגות בירח דבש שלקחו רכב ובילו בקוסטה ריקה בעיקר בנהיגה מצד לצד. אנחנו העדפנו לראות הרבה אבל בכמה שפחות נסיעות.

פנמה: בוקס דל טורו: ממליצה בחום לישון בבקתות על המים של El Faro del Colibri, חוויה כמו במאלדיביים. חובה לבקר בחוף הכוכבים המפוצץ בכוכבי ים בלי להיכנס יותר מידי לעומק המים, חוף הצפרדעים מרגש ביופיו ולא לוותר על טיול יום בין האיים עם סירה מצ'וקמקת שמביאה אותכם לאיים אבודים ולשנירקולים.

בנוסף ממליצה בחום עם כבר בפנמה לקחת טיסה ולא להחמיץ את איי סאן בלאס!

ללא ספק המקום הכי יפה עלי אדמות (וכבר ביקרתי בכמה וכמה מקומות בעולם), אי בודד כמו בגלויות...

היינו בעוד כמה מקומות ובילינו עוד המון בפנמה אבל אלו הקווים הכלליים.

כפי שאת מבינה נהנו מאוד מאוד והיה טיול של פעם בחיים. אני אפילו קצת מקנאה שיש לכם את ההזדמנות הזו לחוות את הכול מחדש...תהנו מכל רגע!  
שני המלונות נראים מהמם!
16/04/14 07:31
15צפיות
תודה :) זה בדיוק מה שחיפשנו.
שכחתי להוסיף
16/04/14 07:32
14צפיות
הייתי מאוד מאוד רוצה להוסיף גם את סאן בלאס, אבל זה נראה לי רחוק מדי וקשה מדי להגיע.
את יודעת אם יש טיסות מאיזור בוקאס לסאן בלאס?
קוסטה ריקה
15/04/14 17:48
48צפיות
אחח, איזה כיף לכם! אנחנו אמנם היינו צעירים יותר ולא מספיק מושקעים בשביל ירח דבש, אבל בכל זאת עשינו טיול עם רכב ולא תרמילאי אסלי, אז אנסה לתת טיפים שיכולים לעזור:

- מפלי קטרטה - לא לוותר! יש המון מדרגות, אבל המפלים בסוף שווים כל מדרגה ומדרגה.
- באופן כללי בקוסטה ריקה האטרקציות אמנם יקרות, אבל בהחלט שוות את זה.
- מעיינות חמים - לא להחמיץ! (אנחנו היינו בבאלדי והוספנו גם את הבופה לפינוק)
- קנופי בחב' אקסטרימו - אנחנו ממליצים לכל מי שנוסע לשם עליהם וכולם ממשיכים להמליץ. הם אמינים ומקצועיים, ואין חוויה כייפית מזו!
- סיור לילי - תלוי אם אתם בקטע של חיות לילה (נחשים, זוחלים ומיני עכבישים) - אני לא נהנתי מהפאניקה המתמדת.
- החופים הקאריבים - גם אם תהיו בפאסיפיים, לא לוותר על הצד הקאריבי. הוא בסגנון ג'מייקני מגניב  -אנחנו ישנו בקאוויטה, יש שם רצועת חוף שחורה ולבנה, המון שייקים ואוכל טוב.

ותעשו חיים!!!
º
עצלן מהמם שהסכים להתעורר בשבילנו
15/04/14 17:52
127צפיות
עצלן מהמם שהסכים להתעורר בשבילנו
תודה באןבאני
16/04/14 07:33
15צפיות
אני אקח את הכל בחשבון.
יש לך המלצות על מקומות לינה נחמדים?
º
16/04/14 07:34
2צפיות
שרשור
13/04/14 08:47
98צפיות
אני במצב רוח לברכות חג
זה תמיד כיף (כשזה לא מגיע בסמס)!
חג שמח לחברי הפורום האהוב עלי מכל...
13/04/14 08:51
290צפיות
חג שמח לחברי הפורום האהוב עלי מכל...
לא תעזור העובדה שהתחתנתי כבר לפני שנתיים- עדין הכי נחמד פה מכל העולם הוירטואלי!

מאחלת לכם חג שמח של אביב חיצוני, אבל גם אביב פנימי!
שכל מי שטרם התחתן יעבור את זה בצורה שבה הוא חולם וכל מי שכבר התחתן יזכה לפריחה ולבלוב תמידיים בזוגיות!

חג שמח!
רעיון מקסים
13/04/14 09:43
86צפיות
שיהיה לכולם פסח כשר (למי שמקפיד) ושמייח!

כמו בובצ'קה (מקווה שהגיתי נכון ) אני גם אאחל לכל המתחתנים חתונה נהדרת ומושלמת כמו שחלמו עליה ולכל הנישואים חיי זוגיות נהדרים לא פחות.

תשתדלו לנוח כמה שאפשר (למי שאין ילדים עדיין ) ולא לאכול יותר מידי מצות כי זה משמין!!

ובקיצור שיהיה
חג אביב שמח!!
13/04/14 11:25
197צפיות
חג אביב שמח!!
אחחח,
מזג האוויר הזה,
אושר

יאללה,
לצאת החוצה,
מה אתן יושבות מול המחשב?!
חג אביב שמח
( לעסק שלי )
14/04/14 05:44
40צפיות
מאחלת לכם חג אביב שמח במיוחד!
שתהיה לכם שנה מלאה שגשוג פריחה והגשמת חלומות
חג שמח
14/04/14 13:01
19צפיות
ומלא באהבה
חג שמח
14/04/14 14:06
166צפיות
חג שמח
מכינה עוגה לפסח. רבבות מתכונים כשרים ונראה שכל אחד משתמש בסוג שונה של קמח, כמה סוגים כבר יש? המןו! יש קמח של תפוחי אדמה, של מצות, קמח תירס, ובכלל נראה שהאנושות נענתה לאתגר שבלפורר כל דבר לאבקה דקיקה... מתוך בצק הסוכר נחרטות מילים, נחרטת חירות. מהי חירות? והאם קמח תפוחי אדמה מייצג אותה? אולי כן, בכל אופן נראה שככה אלוהים אמר ולכו תתווכחו עם מישהו שעשה ניסים לאבותינו! ההגדה טוענת שפעם היינו עבדים, עד שאלוהים החליט להפסיק עם העניין הזה ושלח את משה לדבר עם פרעה. אחרי שמשה השתולל על פרעה, פרעה החליט שהספיק לו מהבלאגן והוא מגרש אותנו, לא עניין אותו כלום, אפילו לא העובדה שלא הספקנו להכין סנדוויצ'ים לדרך כי הלחמניות היו בדיוק בתנור... אז ברחנו, מהר מהר, בלי סנדוויצ'ים, לקחנו איתנו את הלחמניות הכמעט מוכנות שלנו ורצנו אל החופש. פליטים בדרך אל הלא נודע. למדנו לסמוך על אלוהים ואכן נראה היה שלרוב החלטותיו בוגרות, אחראיות ופירות בצידן. יש להניח שהוא ציפה שנלמד גם קצת ערכי מוסר מהמאמץ שלו, יש להניח שהוא היה מצפה מאיתנו "להעביר את זה הלאה" לא רק כהגדה לבנינו אלה גם במעשי עזרה לקורבנות אחרים שמנסים בתורם לברוח לחוף מבטחים, לברוח כדי לחיות וכדי להיות, שילוב מעניין שיכול להתאפשר רק בהינתן חופש בסיסי. חירות, מסתבר, היא דבר מורכב, ובטח שלא עניין של שחור ולבן. חג חירות שמח.
בצק סוכר בפעם הראשונה
14/04/14 14:11
209צפיות
בצק סוכר בפעם הראשונה
דברים שהחגים מוציאים ממך...
כל הכבוד!
14/04/14 18:46
47צפיות
בהחלט מרשים לפעם ראשונה.
תודה
15/04/14 13:53
31צפיות
בכל אופן נראה לי שהתאהבתי.
התחנה הבאה - קורס קונדיטוריה
אם את צריכה ייעוץ, רק תגידי
15/04/14 20:57
69צפיות
אם את צריכה ייעוץ, רק תגידי
משוויצה
עוגת טרקטור שעשיתי לתמירי ליומולדת שנתיים
15/04/14 21:03
40צפיות
מהמם!! אין שום סיכוי שאגיע ליכולת קונסטרוקטיבית כזו..
אני אשב לי בפינה ואשאר עם עבודות גרפיות יותר

פשוט מושלם! בהחלט אתייעץ!
אל תגידי לעולם לא!!!
15/04/14 21:09
23צפיות
יש לך יופי של ידיים. פשוט לנסות.
עד שהילד יגיע לגיל שנתיים וירצה טרקטור יש לך מספיק זמן להתאמן
º
חכ שמח וכשר!
( לעסק שלי )
14/04/14 14:39
124צפיות
פסח
º
הזמנות, מוזמנים, הגעה והושבה 14/04
( לעסק שלי )
14/04/14 19:04
18צפיות
שירות אישורי הגעה בSMS?
13/04/14 11:55
163צפיות
שלום,
למישהו יש המלצה לחברה ששולחת SMS לאורחים לוידוי הגעה?
משמע, נשלחת הודעה SMS לאורחים האם מגיע וכמות המוזמנים.. אם לא מגיע יכתוב חזרה 0... ואם מגיע לבד יכתוב 1.. וכן הלאה.
לא ממליצה בכלל
13/04/14 15:18
168צפיות
עשיתי את זה בעצמי בחתונה שלי.
שלחתי מהפלאפון שלי, אבל לאנשים שאין להם את המספר שלי.
קיבלתי חזרה אולי 60 הודעות. חשבתי שזה יעבוד יותר טוב, אבל מסתבר שאנשים לא משתפים פעולה עם זה.
ממליצה על אישורי הגעה טלפוניים.
אנחנו עשינו דרך IPLAN
15/04/14 20:22
49צפיות
אמנם לקח לי בערך 4 שעות להזין את כל מספרי הטלפון לטבלת אקסל (כ-270 הזמנות) אבל היינו מאוד מרוצים, הרוב (כ-200) החזירו לנו תשובה בטווח של כמה ימים ממשלוח ההודעה, וליתר עשינו טלפונים בעצמנו או ששלחנו שוב הודעה.  סך הכל דרך IPLAN זה עלה 199 ש"ח והיה מאוד נוח לנהל את אישורי ההגעה ככה. אני ממליצה...
מוזמנים לחתונה בחו"ל
15/04/14 00:23
133צפיות
הי,
אני רוצה להתייעץ לגבי איזו מתנה להביא לחתונה של אחייניתי שתהיה בקיץ בפריז.
הכלה קרובה אלינו  אך לא יותר מדי, למשל קשר בחגים , פייסבוק וכדומה, אך בכל זאת זו משפחה.
היא הזמינה את המשפחה שלנו 5 אנשים בוגרים+ סבתא.
הזוג הטרי "יושב טוב" והם ממשפחות מאוד מסודרות .
אנחנו כנראה ניסע כולנו לשם לכמה ימים , וזה אומר טיסות, בתי מלון , ביגוד , וכל המשתמע מכך.
מה לדעתכם אנו אמורים לתת כמתנה לזוג הצעיר ? אני בצד שלי כמובן עושה חשבון של כל ההוצאה הענקית של להגיע ולהיות שם שבוע.
תודה מראש,
חתונה בחו"ל
15/04/14 18:39
75צפיות
אני לא יודעת מה החוקים לגבי ארצות אירופה, אלא רק לגבי ארצות הברית.
כאן, נהוג לתת מתנות צנועות, למרות שזה ממש תלוי איפה ואסביר.
זה מאוד תלוי, לדעתי, מה ארץ המוצא והכללים שם.
אמריקאים נותנים יותר מתנות לפי רשימת מתנות שהחתן והכלה בוחרים (בוחרים מתוך רשימה מסודרת). מעט מאוד נותנים כסף.
ישראלים - אמריקאים, שמושפעים מהתרבות הישראלית נותנים כסף, ואפילו לא מעט!

במקרה הזה, אני מניחה שאת רוב חייה היא בילתה בישראל, ולכן אולי התפיסה שלה היא שונה מזו של האירופאים.
אולם, אני בטוחה שהיא לוקחת בחשבון שיש עלויות נילוות שהן לא מבוטלות!

והערה קטנה לגביך - את זאת שצריכה לעשות את השיקולים שלך. אין, לדעתי, מקום להתחשבנות כזאת או אחרת בנוגע למצב הכלכלי של הזוג. הם הזמינו אתכם לחתונה שלהם במטרה שתגיעו, תיקחו חלק בשמחה שלהם ותשמחו יחד איתם. אני בטוחה שלא עומדת מאחורי ההזמנה סחטנות כזאת או אחרת.... בכל זאת, אחיינית....
גם אם את מולטי מיליונרית ומחליטה שלא מתאים לך, משיקולים שלך ואפילו שיקולים כלכליים (שאת רוצה לנתב את הכסף למקום אחר), להגיע, זה בסדר!
תעשי את ההחלטות שלך על בסיס מה שמתאים לך. אם תחליטי שלא להגיע, את יכולה לשלוח מתנה יפה (כמובן שלא חייבת להיות כספית), עם פתק מרגש.
אם תגיעי, תעשי לעצמך טובה ואל תתחשבני. זה סתם מכניס אנרגיות לא טובות ויוצר משקעים. החלטת להגיע, תנצלי את הנסיעה להנאה ואהבה.
בהצלחה ומזל טוב

הזמנה הזויה
44תגובות
12/04/14 17:02
2378צפיות
לפני 4 שנים הייתה לי חברה, אני כותבת הייתה, כי אנו כבר לא בקשר כ 4 שנים. עבדו יחד לפני 4 שנים והיינו שנה בקשר מאוד קרוב, שיחות נפש, בילויים, ועוד. לאחר שנה היא עברה לעיר- אחרת, והחליטה לנתק איתי קשר מנסיבות לא ברורות. כמובן שנייתי ליצור קשר והיא רמזה לי "שהיה- נגמר וזהו" בשנה ראשונה התקשרתי...

(המשך...)
לפני 4 שנים הייתה לי חברה, אני כותבת הייתה, כי אנו כבר לא בקשר כ 4 שנים. עבדו יחד לפני 4 שנים והיינו שנה בקשר מאוד קרוב, שיחות נפש, בילויים, ועוד. לאחר שנה היא עברה לעיר- אחרת, והחליטה לנתק איתי קשר מנסיבות לא ברורות. כמובן שנייתי ליצור קשר והיא רמזה לי "שהיה- נגמר וזהו" בשנה ראשונה התקשרתי לאחל לה מזל טוב ליום הולדתה, היא ענתה לי ביובש רב וקיצרה שיחה. ביום הולדת שלי , לא רטחה להתקשר. בשנה שניה שלחתי לה ס.מ.ס עם ברכת יום הולדת והיא שוב התעלמה, מאז לא דיברנו. ופתאום אני מקבלת טלפון ממנה, שהיא מתחתנת ומזמינה אותי לחתונה. נו באמת, היכן הייתה 4 שנים. מכיוון שהייתי באמצע עבודה ולא יכלי לדבר איתה, היא אמרה שתשלח הזמנה. ואז חתן שלח הזמנה למייל שלי, כנראה, שאני ברשימת התפוצה עם הערה חצופה שכולם מגיעים בלי תירוצים. כמובן שאין לי שום כוונה להגיע לחתונה הזאת, אין שום סיכוי שאממן מתנה ל"חברה" שלא הייתה בקשר 4 שנים והתעלמה ממני. ברצוני לכתוב מייל קצר ועוקצני, בעל מסר שלא יתכן ש 4 שנים לא שומרים על הקשר וכאשר צריך לגנוב ממני קצת כסף עבור מימון החתונה, אז נזכרים בי. אבל זה צריך הליות מנומס. למי יש רעיון למייל כזה?
º
DIY, עיצוב ופרחים 14/04
( לעסק שלי )
14/04/14 18:46
15צפיות
זר כלה
13/04/14 20:42
161צפיות
רציתי דעת אם הזר של הכלה צריך להיות אמיתי או שהוא יכול להיות מפלסטיק
השמח לתשובה
שום דבר לא חובה
13/04/14 20:43
112צפיות
יכול להיות אמיתי, מפלסטיק, מנייר, מבד ויכול גם לא להיות בכלל זר כלה. הכל תלוי במה שרוצים ואוהבים.
החובה היא שיהיה לך מתאים ויפה- והנה רע
( לעסק שלי )
14/04/14 15:27
84צפיות
הנה מתוך פינטרסט אחד הזרים המגניבים שראיתי EVER!
http://www.pinterest.com/pin/548102217122745851/

זר בר וחיטה:
http://www.pinterest.com/pin/292452569522945226/

זר מפרחים שעשויים בד:
http://www.pinterest.com/pin/233976143114854128/
עוד אחד בד:
http://www.pinterest.com/pin/171418329536282811/

זר מפרחי פלסטיק:
http://www.pinterest.com/pin/129408189265620064/

זר קופסאות של ביצי הפתעה:
http://www.pinterest.com/pin/37647346855135535/

בקיצור... השמים הם הגבול!!
תהני ובהצלחה!!
º
*והנה רעיונות..
14/04/14 15:28
24צפיות
º
מחפשים מקום ואוכל 11/04
( לעסק שלי )
11/04/14 18:19
56צפיות
רישומים ראשונים מחיפוש אולם
11/04/14 11:41
364צפיות
היינו בשני עולמות, בשניהם הנציגים איחרו לפגישה ב45 דקות / שעה. האם זה נורמלי? אם זה לא היה קורה לי בשניהם, הייתי פוסלת מיד מקום כזה. לגבי הימים, זה ממש טירוף, עד נובמבר/דצמבר אין שום דבר שהוא לא יום ראשון או יום שישי.
וגם גילינו ש350מוזמנים זה לא הרבה בכלל, ואם יש שני אולמות במקום, אז לא תמיד אפשר לקבל את הגדול.
הצילו!!!! החיפוש נראה יותא מייגע ממה שחשבתי
יש לנו עוד 2-3 אולמות על הכוונת, מקווה שילך יותר טוב
אשמח גם להמלצות לאולמות בסביבה של רחובות/נס ציונה/ראשון/תל אביב
המלצה
12/04/14 09:35
195צפיות
היי,
אני יכולה להמליץ לך בחום רב על אולם VIA בנס ציונה.
אולם יחסית חדש (קיים רק שנתיים).
התחתנו שם בשבוע שעבר ויש לי רק מילים טובות להגיד על הכל: העיצוב, היחס, השירות וגולת הכותרת...
האוכל! אין דברים כאלה! רמה אחרת בכלל, אף פעם לא אכלנו אוכל כזה באירועים, אנחנו עדיין מקבלים פידבקים מהאורחים על כמה כיף היה.
בקיצור, שווה בדיקה.
מזל טוב!
לדעתי זה לא סביר
12/04/14 12:02
194צפיות
אנחנו ראינו סה״כ שני מקומות לפני שסגרנו. באחד היה איחור של 10 דקות. בשני לא היה איחור בכלל. איחור של 45 דקות היה גורם לי לחשוש מאד מההתנהלות הכללית ומעמידה בלו״ז בזמן האירוע.

לגבי מספר המוזמנים - זה תלוי במקום שהולכים אליו... יש מקומות שמיועדים ל500 אנשים ויש מקומות שלא יכולים להכיל יותר מ-200. אנחנו עשינו חתונה קטנה יחסית אז אני לא יכולה להמליץ על מקום של 350 ממקור אישי. שמעתי דברים טובים על הנחלה.
זה לא תקין
13/04/14 11:01
112צפיות
ולדעתי הייתה פוסלת מקום על דבר כזה
היינו ב10 אולמות בערך ולא קרה לנו עם אף אחד

לגבי נס ציונה, אני מתחתנת בגאיה והרבה אנשים מכירים אותו ואת האוכל שלו לטובה
ליד יש גם את האלה שהוא אמור להיות אולם טוב (אבל לא נכנסו לשם לבדוק)
המשך רישומים - התלבטות קשה
14/04/14 07:23
92צפיות
ראינו מקום אחד שהוא "המקום", די עונה על החלומות, במיקום מאוד מרכזי, קיבלנו הצעה יקרה - האורחים כנראה לא יכסו את העלות לגמרי, אבל זה לא שנצטרך לקבץ נדבות יום אחרי זה. וראינו עוד מקום מאוד מאוד יפה, אבל אין לו את הייחוד של הראשון. מצד שני הצעת מחיר שלו מצויינת ומציע טיפה יותר דברים - האורחים בוודאות יכסו את המנות.
ההתלבטות ממש קשה, הראשון ממש קורץ בגלל המיוחדות שלו, בוודאות אנשים יזכרו אותו כמשהו לא שגרתי. אבל מצד שני בשני נוכל להיות יותר חופשיים בהמשך, אולי להשקיע יותר בשי לאורחים, בצלם, וכו'...
ההפרש ביניהם הוא די מימון של ירח דבש מושקע, לכן קשה לי מאוד להתווכח על "המקום", אבל הלב כמובן הולך עם הראשון

המלצות?
אכן התלבטות קשה
14/04/14 13:00
70צפיות
השאלה היא כמה כסף אתם מוכנים להשקיע, יחסית לכמה חשוב לכם להתחתן במקום שמצא חן בעיניכם יותר. האם אתם מסוגלים להשקעה הכספית הזו? האם המקום שווה אותה יותר לעומת ירח הדבש/צלם/שי לאורחים? האם תהיו מאוכזבים להתחתן במקום השני? או שאם לעולם לא הייתם נתקלים במקום הראשון, הייתם מאושרים עם האופציה השנייה?

הכל שאלה של סדר עדיפויות - תחשבו עם עצמכם מה הכי חשוב לכם, על מה אתם מוכנים להתפשר ועל מה לא.
זאת הבעיה
14/04/14 16:19
48צפיות
המחיר הוא מעל לתקציב שחשבנו עליו, אבל לא משהו שיפיל אותנו מהרגליים. מצד שני האולם השני מציע חבילה מאוד מפנקת במחיר סופר אטרקטיבי. ומבחינת הדרישות / מראה, שניהם עומדים בקריטריונים
אז תלכי עם השני...
16/04/14 09:55
גם לנו היה מקרה דומה (וכבר התכוונו ללכת עם השני) אבל בפוקס המקום שאהבנו הוא של חברים טובים של המשפחה אז הסתדרנו איתם על מחיר.
אבל אני אומרת לך בלב שלם שלא היינו סוגרים איתו בלי הקרבה המשפחתית בגלל עניין התקציב.
בסופו של דבר האורחים לא באמת זוכרים את האולם ואיזה מפות ונרות היו. הם זוכרים רק את האוכל
אני חושבת שאם המקום השני עומד בקריטריונים אז עדיף לסגור איתו ולהנות בירח דבש מפנק שאתם כן תזכרו
לו"ז ביום האירוע
12/04/14 08:55
195צפיות
היי,
האירוע אמור להתחיל בשעה 19:30.
מתי לדעתכם אני אמורה להתחיל להתארגן? (מתארגנת בבית עם ספקים וצלמים שמגיעים אלי).
האם 11-12 נראה לכם הגיוני?
כמה זמן בכלל לוקח להתאפר ולהסתרק?
וכמה זמן לוקחים הצילומים? (האולם כשעה נסיעה מהבית שלי ואנחנו מתכוונים להצטלם בדרך לשם).
כמה זמן מלפני ההתחלה אני והחתן צריכים להגיע לאולם בשביל להתאוור ולהתרענן?

תודה
לו"ז
12/04/14 11:23
138צפיות
כדאי לשאול את הצלמים באיזה שעה הם רוצים לצאת לצילומים, ואז לגזור שלוש שעות לאחור- ולפי זה להתחיל להתאפר/להסתרק.
ורצוי מאוד להגיע שעה לפני הקבלת פנים - כדי שיהיה לכם זמן לנוח, לאכול משהו ולעשות צילומי משפחות.(לכן גם חשוב להגיד למשפחות שיגיעו מוקדם).

אני לקחתי מישהי שעושה גם איפור וגם שיער,  היא הגיעה אליי ב-12. סיימנו תוך שעתיים וקצת, אבל היא אמרה שעדיף תמיד לקחת טווח ביטחון של שלוש שעות, לכל מקרה.
בסביבות 15:00 הצלמים הגיעו.
בערך ב15:30-15:45 יצאנו החוצה לצילומים והגענו לאולם בשעה 18:30.
הכי טוב זה לבדוק עם הספקים שלך
13/04/14 11:05
72צפיות
קודם עושים שיער ואחר כך איפור.
אני אמרתי גם למאפרת וגם לספר כמה אנשים יש להם לאפשר/לסרק ומה תפקידם בכח (משפחה או שושבינות או כלה)
לפי זה הם אמרו לי מתי הם יגיעו, מה הסדר שהם יעבדו לפיו וכמה זמן כל דבר יקח.

המאפרת שלי תאפר קודם את השושבינות, אחר כך אותי ובסוף את אמא ואחיות. כל איפור זה שעה. אם אני רוצה לצאת ב15:30 היא צריכה לסיים אותי עד 15:00 כי יש לבישת שמלה אחרי האיפור.
הספר יעשה אותי ראשונה, אחר כך שושבינות ובסוף משפחה.

בקיצור הבנת איך זה עובד?
בית פיין
12/04/14 12:58
158צפיות
היי כתבתי לפני כמה ימים אבל יכול להיות שזה קצת הלך לאיבוד ולא שמו לב לזה.. :)
אנחנו שוקלים את המקום הזה ורציתי לדעת אם מישהו התחתן שם או היה שם בתור אורח ויכול לספר את החוויה שלו? אין בכלל תגובות באינטרנט ועשיתי חיפוש בפורום ולצערי לא מצאתי :/ יש רק תגובה אחת בעייתית משהו ב-mit4mit
היינו במקום והוא היה ממש חמוד בעינינו, והאוכל היה מ-ד-ה-י-ם (אם כי קצת יקר)
יש לנו כ-270 מוזמנים, כך שאני מניחה שיגיעו באיזור ה 220-230.. אבל באמת מדובר במוזמנים מאוד קרובים ולכן אולי אפילו יגיעו בסוף 250 אנשים
לי זה היה נראה קצת צפוף אבל הם אמרו שעשו כבר חתונות של 250 אנשים והיה ממש בסדר.

אשמח לכל תגובה

תודה!!!
אנחנו בדקנו שנה שעברה
12/04/14 16:58
123צפיות
אני ממש התלהבתי מהמקום, שלדעתי מאוד מיוחד ובעל קסם, אבל באנו לראות אירוע של 220 אנשים ולטעמנו היה צפוף מידי, לא היה מקום לעבור בין שולחן אחד לשני.
לנו היה אירוע עם 250 אורחים ובאמת שאני לא ראיתי איך אפשר לצופף בצורה חיננית בלי להרגיש כמו סרדינים, מצד שני גם לנו הם אמרו שיש להם פיתרונות אז אני לא יודעת. אנחנו בחרנו בסוף באוהל יעל והיינו סופר מרוצים.
º
שרשור 11/04
11/04/14 09:16
60צפיות
חברה טובה מתחתנת
11/04/14 09:20
360צפיות
היי חברים וחברות

חברה קרובה מתחתנת עוד חודשיים ואני מנסה לחשוב על רעיון למתנה מיוחדת עבורה, כזו שאוכל לתת לה יום או יומיים לפני
אז היה לי רעיון ל"משהו חדש משהו ישן כחול ומושאל" אבל למעט מראה אישית מותאמת עבורה אין לי רעיונות נוספים

אשמח לקבל עצות או רעיונות!

תודה ומקווה שזה בסדר שפתחתי שרשור
הנה משהו שאני עשיתי לחברות טובות
( לעסק שלי )
11/04/14 18:15
282צפיות
http://citrusim.blogspot.com/2012/12/blog-post.htm...

אם את רוצה ללכת על העתיק, חדש, מושאל וכחול בנוסף למתנה לחתונה, הייתי חושבת יותר על מתנות קטנות וסימליות. אני מניחה שתהיינה לך עוד הוצאות בנוסף לזה
Something Old, Something New, Something Borrowed and Something Blue:
משהו עתיק – מסמל המשכיות. אפשר למצוא איזה משהו וינטאג'י - משהו לבית, תכשיט, סיבוב אפילו בשוק הפשפשים - תלכו מספיק זמן מראש, לא קרוב מידי לחתונה.
משהו חדש – מסמל אופטימיות ותקווה. הייתי קונה לה משהו שהיא אוהבת. אני לא מכירה אותה, כך שאין לי רעיון לאן לכוון.
משהו מושאל – מסמל את שמחת הנישואין. זוגות ששמחים בנישואיהם חולקים את השמחה עם החתן-כלה. אם את כבר נשואה, הייתי משאילה לה משהו מהחתונה שלך (בירית, תכשיט שיכול להתאים). אם לא, אפשר לבקש מאמא שלה או אמא של החתן.
משהו כחול – מסמל נאמנות, אהבה, טוהר ופוריות. הייתה פה פעם כלה שתפרה בירית כחולה לחברה שלה. לא מאוד מסובך. הנה הקישור  http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
תודה רבה
12/04/14 22:12
55צפיות
אחרי מחשבה זו המסקנה
משהו חדש: מראת כיס עם כיתוב אישי
משהו כחול: מגבות אישיות עם רקמה של תאריך החתונה
משהו ישן: תמונה ישנה שלנו במסגרת ישנה
משהו מושאל: הכפכפים הלבנים ששימשו אותי לחתונה

מוזמנות להציע הצעות/רעיונות נוספים בכל עת
החברות המקסימות שלי נתנו לי:
13/04/14 17:42
98צפיות
משהו ישן ומושאל - ספר יד שניה של אפרים קישון (אהובי)
משהו חדש וכחול - לק
זה היה ממש חמוד
מתנה שעשינו עכשיו לחברה טובה (משהו כחול וכו')
16/04/14 02:46
3צפיות
הי,
חברה טובה התחתנה לפני כמה ימים וקבוצת החברות הטובות עשתה לה מתנה על העיקרון שציינת. לדעתי זה מזמין מתנות יותר סמליות ומרגשות מאשר "יוקרתיות" או יקרות.

משהו כחול- צמיד (אפשר גם תכשיט אחר, או תמונה גדולה לבית, או צעיף בעבודת יד)

משהו ישן- תמונת ילדות של כל החברות (או של שתיכן) ממוסגרת יפה

משהו חדש- שלט חדש לדלת עם שמות המשפחה החדשים (הרי עד עכשיו הם היו XX ישראלי ו-AA כהן, מעכשיו יהיו "XX ו-AA ישראלי-כהן")

משהו מושאל- הבאנו לה מלא דיסקים וספרים שלנו שיהיה לה לשבוע שלפני החתונה. עוד אפשרות- להשאיל לה את עצמך בתור עזרה בבית (נגיד סדר בבית\ שטיפת כלים\ להכין להם ארוחת בוקר מושקעת\ לקפל להם כביסה וכו'- משהו שיעזור להם בימים הטרופים שלפני החתונה).
תזכירו לי איפה קונים smashbook בימינו..?
11/04/14 12:10
280צפיות
חברה טובה התארסה ומתחשק לי לקנות לה אחד
תודה!
תשלחי מסר ליוסי האדום
11/04/14 18:18
162צפיות
הוא המומחה
אני למדתי הכל מ- Raspail....
11/04/14 18:20
208צפיות
יש בסנטר... אבל אני הזמנתי מאה"ב...

יצא יותר זול עם המשלוח וכל כמה ימים יש להם מבצע אחר..
בטח עכשיו יש מבצע פסחא...
º
תודה
11/04/14 22:43
17צפיות
יש חנות יצירה ליד עזריאלי
11/04/14 21:07
156צפיות
ראיתי שם מלא סמאשבוקס, אבל ברח לי שם החנות... ממש ליד פלאפל ג'ינה שם...
שווה גם לבדוק ברשת חנויות יצירה בשם פלסטלינה, אם יש להם, זה כנראה יהיה יותר זול.
בהצלחה!
פלסטלינה
11/04/14 21:48
119צפיות
יש להם אתר/פייסבוק? כי לא מצאתי. אמרת שזו רשת, אבל נראה שזה רק בחיפה, יכול להיות?
ואני ממש אשמח אם תוכלי להזכר בחנות שליד עזריאלי!! אני גם מחפשת סמאשבוק ואני לא מכירה את ת"א בשיט, ככה שפלאפל ג'ינה לא אומר לי כלום
אכן אקוורל..תודה!
12/04/14 01:21
77צפיות
אם את עומדת מול עזריאלי, מכיוון נניח הגשר, החנות נמצאת בצד ימין- חוצים את מעבר החצייה שם וממשיכים ללכת לכיווון דרך קלקא- זה ממש קרוב.

לגבי פלסטלינה- כנראה שזו באמת רשת חיפאית, יש חנות בזיו ויש חנות במרכז הכרמל גם...
תודה! זוכרת במקרה מחירים בערך? haych, נראה לי
11/04/14 22:39
79צפיות
שהחנות היא "אקוורל" (פנאי לי לשעבר).
סורי, לא זוכרת במדוייק...
12/04/14 01:23
92צפיות
אני רק זוכרת שחשבתי שזה ממש יפה אבל די יקר- באיזור ה-100 שקלים או יותר, ואז פשוט הכנתי לעצמי מחברת כלה עם עטיפה תפורה ומגניבה במקום :) שווה לבדוק בחנות, אפשר גם להתקשר אליהם... היו להם גם המון אביזרים לסמאשבוקס.
אגב, יש שם הנחת סטודנטים קבועה, אז זה יכול להוזיל קצת מחירים..
º
מגניב, תודה!
12/04/14 13:20
15צפיות
יש גם אצל נתנאלה.קום
13/04/14 16:28
91צפיות
ברחובות או באתר שלה באינטרנט.
במסטיקים ברעננה או באתר באינטרנט.
בויטרינה ב-M הדרך.

אני קניתי עוד לפני שזה הגיע לארץ אז רכשתי בחנות אינטרנטית בחו"ל שאני מאד אוהבת - simon says stamp
http://www.simonsaysstamp.com/servlet/StoreFront
º
תודה! כבר מתחילה להשווה ספרים ומחירים
13/04/14 17:43
8צפיות
מתנות לחברות
11/04/14 20:58
161צפיות
טוב, בגלל שיש פה כ"כ הרבה כישרון ויצירתיות, אני מקווה שתוכלו לעזור לי.

אני מחפשת מתנות מכמה סוגים:
מתנות לבנות שמגיעות למסיבת רווקות (כבר רשמתי לעצמי לבדוק את נושא ה"עוגיות בצנצנת", עם מרכיבים שפשוט מערבבים, אבל אשמח לעוד רעיונות)
מתנות ל-3 חברות שעושות מעל ומעבר בתקופה הזו (אחת ציירה לנו את ההזמנה ועוזרת בכל מה שקשור לעיצוב ויצירתיות, ו-2 בעיקר בליווי נפשי אבל חשוב מאד)
מתנה לאמא (ואולי לאבא?) שתומכת מאד וכמובן מלווה אותי בכל הדרך.

מאד חשוב לי להוקיר להן תודה, כי באמת שאני מרגישה המון אהבה וליווי ותמיכה, אבל כמובן שזו תקופה עם הרבה הוצאות, לכן אני מחפשת משהו יחסית קטן אבל יפה.... ואין לי רעיון :\

אשמח לשמוע מה אתן עשיתן (אם בכלל)!
תודה:)
האמת שאני לא הייתי יצירתית במתנות
12/04/14 11:33
119צפיות
המסיבת רווקות שלי הייתה "מסיבת הפתעה"- אז ככה שלא יכולתי להכין שום דבר.
אבל הבנות שאירגנו נתנו לכל אחת לק במתנה. בעוד שתי מסיבות רווקות שהייתי נתנו במתנה:
1. תופסן כזה של פתקים בצורת פרח יחד עם בקבוק לק (יש פה מוטיב חוזר אצל החברות שלי)- הן ארזו את זה יפה בנייר צלופן עם פתק של "תודה שבאתן".
2. תיק קטן עם סט של גומיות ומראה קטנה.

היה לי חשוב לתת מתנה להורים ולאחיות שלי שמאוד מאוד תמכו ועזרו לי בכל ה"תהליך" (וכמובן היו חלק מהחתונה עצמה).
לאחיות שלי עשיתי סט עם כל מיני דברים קטנים וחמודים מ"ללין" ולהורים נתתי שובר למסעדה שאנחנו מאוד אוהבים.
הצעות
13/04/14 16:37
216צפיות
הצעות
למסיבת רווקות קניתי מתנות חמודות ולא יקרות בעלי אקספרס ואת הטאצ' האישי השקעתי באריזה יפה (קופסא לבננות כי בכל זאת מסיבת רווקות , תחתיות לכוסות מסיליקון בצורת דוילי, ארגונית לקוסמטיקה וסט מברשות תואם בורוד עם נקודות)>>>>

לחברה שעזרה מעל ומעבר ורציתי להודות לה קניתי צמיד גולדפילד עדין עם ריקוע של כיתוב לבחירתי, מכאן>
http://market.marmelada.co.il/products/10446
וממש אהבתי אז קניתי גם לעצמי

מתנה לאמא/אבא אין לי רעיון כרגע אבל אני תמיד מוצאת כאן>
http://www.look.co.il/
רעיון ממש מדליק שנתקלתי בו לאחרונה
( לעסק שלי )
13/04/14 20:22
109צפיות
חברה הכירה לי את זה, זו ערכה להכנת עוגיות, ממש ממש מגניבה!
כרגע הרבה אזל בגלל פסח, אבל אני בטוחה שהם יתחדשו בשבועות הקרובים..
הנה הפייס שלהם: https://www.facebook.com/pages/Chef-box-bake-it-ea...
אגב, היא אמרה שהעוגיות קוקוס והשוקולד טעימות בטירוף!
מתנה לחתן מההורים שלי
12/04/14 07:57
225צפיות
היי לכן
מסתבר שמנהג "החלפת מתנות" עדיין קיים ולכן אמא שלו מעוניינת לקנות לי תכשיט, שאני אבחר, וההורים שלי רוצים לקנות לחתן החדש גם כן משהו.
חשבתי איתם מה יהיה שימושי ואני פוסלת שעון מכיוון שהוא לא עונד שעונים ואין טעם לקנות לו אחד שיישב במגירה.
אמא שלי רצתה לקנות לו טלית מעוצבת ויפה אבל הוא לא יילך איתה לחופה, ובכלל-גם לבתי כנסת בחגים הוא לא הולך אז אין מה.

מבחינת בגדים, בושם, ענייני גאג'טים-הוא מסודר.

רעיונות שאוכל לתת להורים שלי בשביל לפנק אותו במשהו שימושי?
אני חשבתי על גיפט כארד מהם לחנות שבה הוא יקנה את כול הבגדים לחתונה או חלק מזה הוא ישתמש בכרטיס ויוסיף.
המלצות לחנויות במרכז הארץ? חוץ מזארה שאני יודעת שיש להם, אני רוצה רעיון למשהו שונה קצת..

תנקס
רעיונות למתנה לחתן
13/04/14 20:25
88צפיות
אני לא יודעת מה התחביבים שלו, אבל אולי משהו קשור? למשל כדור של משחק כלשהו, גדג'ט למחשב, מחבט של משהו (תלוי כמובן בתחביב)
גיפט קארד זה נחמד, אבל בעיניי כללי מידי, אבל אולי נגיד כפכפים או נעליים שהוא יבחר?

ויש איזה אתר שאני מאוד אוהבת ותמיד מוצאת שם מתנות מגניבות ממש.. אפשר להציץ:
http://www.gadgetshop.co.il/

מזל טוב!
אולי משהו לירח דבש, אם מתוכנן כזה?
13/04/14 20:42
65צפיות
א' שלי רצה חולצות תרמיות, אז ההורים שלי קנו לו. בהתחלה הם היו אמורים לקנות לו נעלי טיולים, אבל הוא ויתר. אז אולי משהו בסגנון הזה.
אולי איזו ערכת קפה משופרת? או כרטיסים להופעה?
תודה על ההצעות, אמא שלי רוצה לקנות
14/04/14 09:59
48צפיות
עבורו משהו ממשי יותר, זאת אומרת לא כניסה לספא או הופעה אלא משהו שהוא יהנה ממנו אח"כ במובן מסוים.
אנחנו מתכננים ירח דבש אבל לא למקומות שדורשים ציוד מיוחד, זה רעיון מצוין וגם ציוד שנשמר הלאה לטיולים הבאים..
קפה הוא לא שותה וגדג'טים רציניים פחות מעניינים אותו, ואקסבוקס מהסוג החדיש יש לו גם כן:\ אוף ממש קשה!

אמא שלי חשבה לתת לו גיפט כארד לחנות ספציפית שלאחר מכן הוא יקנה בא חליפה, זה נראה לי רעיון נחמד אבל דורש ממנו להסתובב בחנויות ולחפש סגנון שידבר אליו כדי לקבל החודש את המתנה הזו, וההורים לא רוצים להגביל אותו לחנות ספציפית שיידרש לרכוש בה..

עוד רעיונות מדליקים?:)
תודה
אלבום חתונה
12/04/14 18:24
163צפיות
עברה כבר חצי שנה מהחתונה (ואני עוד חייבת קרדיטים- בדרך)
בגלל שויתרנו על אלבומים ואני ממילא לא כל כך מתחברת לאלבומים דיגיטיליים החלטתי להכין אלבום לבד- למישהי יש רעיונות איפה אפשר לקנות אלבומים מיוחדים?

תודה רבה
מה הכיוון שלך ובאיזה סגנון?
13/04/14 16:41
82צפיות
את מחפשת רק כריכה או גם דפים וקישוטים?
הייתי ממליצה להתחיל מכל החנויות האינטרנטיות לחומרי יצירה לאלבומים (בד"כ יש גם חנות אמיתית שאפשר להגיע ולמשש את החומרים)>
http://www.netanella.com/default.aspx
http://mastikim.co.il/
http://www.xmix.co.il/
http://www.mypunch.co.il/
http://www.paperheart.co.il/shop/
ויש עוד כמה...
המלצה על אלבום מיוחד
13/04/14 16:54
123צפיות
היי, יש את "אל הבול" . יש להם כמה סניפים בארץ. לא יודע אם הם ממש מיוחדים אבל המבחר די גדול.

אם את רוצה משהו מיוחד באמת שהוא גם עבודת יד, את יכולה לפנות אלי לפרטי ואפנה אותך לכורך מדהים שעשה לי המון "אלבומי הדבקה". אצלו האפשרויות ממש כמעט בלתי מוגבלות ! יכול להיות קצת יותר מורכב מבחינת ההשקעה בזמן  וגם יקר יותר אבל היי, רצית מיוחד, לא ? :)

בהצלחה וחג שמח :)
שמוליק
14/04/14 05:40
68צפיות
תמיד נשמח גם אנחנו לשמוע על ספקים מוכשרים
רק בבקשה, בלי לציין מספרי טלפון על גבי הפורום
היי
14/04/14 07:31
52צפיות
היי רונית, לא ציינתי מספר טלפון, ואפילו לא את שם הספק :)
אני יודעת שלא ציינת
14/04/14 19:03
45צפיות
אבל אני חושבת שזה יהיה אחלה אם כן תציין את שם הספק.
כל הרעיון של הפורום הוא שנקבל המלצות טובות, מהיימנות ואמינות על ספקים ונוכל להגיע אליהם במידה ונרצה בכך.
ציינתי את נושא מספרי הטלפון, מכיוון שלפעמים כשנותנים המלצה על ספק חדש, נוטים לצרף פרטי התקשרות. ומספרי טלפון מותר רק במסרים
אמאלל'ההההה אני מתחתנתתת
12/04/14 17:59
362צפיות
טוב אז ככה, אתמול (באופן די מפתיע)  קיבלתי הצעת נישואין מחבר שלי.
בחוף הים (היה מדהים).
אני כולי בעננים, מתרגשת, לחוצה והכל ביחד!! צריכה את עזרתכן, אין לי מושג מאיפה מתחילים ואין לי עם מי להתייעץ (כל החברות שלי הנשואות מהצפון).
אודה לכן להמלצות לאולמות, צלם, דיג'יי, סלון כלות ומה שמסביב.
תודה תודה תודה
מתחילים ביניכם
12/04/14 20:58
295צפיות
בלדבר על איך תרצו שתראה החתונה, מה מבין כל הדברים שמרכיבים אותה הם הדברים החשובים לכם ביותר (יושבי הפורום מכנים את זה "השילוש הקדוש"), מבקשים מההורים הערכה כמה שיותר מדויקת של כמות המוזמנים שלהם ומוסיפים את שלכם לקבלת רשימת מוזמנים שלמה, ומגבשים תקציב.
אחרי כל זה, חזרי אלינו ותבקשי המלצות בצורה יותר מפורטת (מה התקציב, מה גבולות הגזרה הגיאוגרפיים, וכיוב') ואז השעני אחורה וחכי שנשפוך עליך מידע

וכמובן - מזל טוב, ותהנו מתקופת התכנונים
12/04/14 21:02
158צפיות
"השעני אחורה וחכי שנשפוך עליך מידע"
º
מזל טוב
13/04/14 11:46
40צפיות
מזל טוב!!!
( לעסק שלי )
13/04/14 12:03
247צפיות
  מזל טוב!!!
אני ממליצה לך קודם כל לשבת עם בעלך לעתיד, ולתאם ציפיות, על רמת האולם והאירוע, לדבר על תקציב, וכמה אתם מעוניינים להשקיע.
ואז לבחור 3-4 אולמות שאהבתם שעומדים בקריטריונים שלכם וללכת לפגישות. אחרי שתסגרו אולם ותאריך, תוכלו להתחיל לחפש צלם,
די.ג'י, וסלון כלות שאלו הדברים הכי חשובים שצריך לשריין מההתחלה לאותו תאריך, תוך כדי גשו לרבנות לפתוח תיק, (בררו לפני מה צריך להביא להם)
שיהיה בהצלחה, ותהנו.... : )
מזל טוב!!!!
( לעסק שלי )
14/04/14 05:52
47צפיות
לדעתי, לפני שבכלל מתחילים לתכנן משהו, חשוב לבחון כמה פרמטרים....
אתם צריכים לבחון מהו התקציב שלכם לאירוע. זה הפרמטר הכי חשוב לדעתי. לפיו למעשה, יקבע הכל. מומלץ לעבוד עם דוחות אקסל. יש פה לא מעט שמסתובבים בפורום.
לאחר קביעת התקציב צריך לעשות הערכה מדוייקת (עד כמה שניתן בנקודת הזמן הזאת) של כמות המוזמנים.
לאחר מכן צריך לערוך תיאום ציפיות ביניכם מה חשוב לכן שיהיה באירוע ומה חשוב פחות. על מה אפשר להתפשר ומה MUST.....
צריך גם להחליט מה הסגנון של האירוע - עם או בלי ריקודים, צלחת מזלג, בופה או הגשה, נושא רעיוני מסויים, פרוייקטים של DIY, יום בשבוע, כשר/לא כשר וכדומה.  
הייתי ממליצה גם לערוך תיאום ציפיות עם ההורים. כן, אני בדעת מיעוט, אבל אני חושבת שזה גם אירוע שלהם ולכן חשוב לשמוע גם את דעתם.
בוחרים את שלושת הדברים הכי חשובים לכם (המשולש הקדוש). בדר"כ מדובר באלמנטים הגדולים והיקרים יותר בכל מערך החתונה.
אני חושבת שרוב הזוגות יגידו - אוכל/מקום, צלם ותקליטן.
כמו כן, אני חושבת שחשוב לשים דגש גם על הטקס. פה גם המקום להחליט איזה טקס אתם רוצים לערוך. מה הסגנון (דתי, רפורמי, חתונה בחו"ל וכדומה), מי המחתן/ת או רב (שוב, מבחינת הסגנון).
לחרוש את הפורום והאינטרנט. יש פה המון מידע. לשאול שאלות, גם אם לפעמים זה נראה הכי טפשי בעולם....
לקרוא קרדיטים של המתחתנים/מתחתנות. גם אם הם לא תמיד הכי אובייקטיביים יש בהם המון מידע ויופי.
לגבי מקום ואוכל- מכיוון שזה החלק הכי יקר באירוע (הוא גם זה שיקבע את הסגנון), אני ממליצה "לראיין" ולתחקר חברים שכבר התחתנו או נמצאים בתהליך. אני בטוחה שהם ישמחו לשתף ולייעץ. קראו באתר מתחתנים, MIT$MIT וכיוב' המלצות של זוגות לגבי הספקים. קחו מה שמתאים לכם מההמלצות/השמצות. תנפו את אלה שלא אהבתם.
אחרי סינון ראשוני, תתקשרו למקומות שמצאו חן ותקבעו פגישות. אם אפשר לקבל טווח מחירים במייל או בטלפון זה מעולה. ככה תוכלו לדעת אם המקום יכול לענות על הצרכים או לא.
בהצלחה, ואנחנו כאן בשבילכם

כבר ענו פה לפני...
16/04/14 09:49
אז רק נשאר לי לומר המון מזל טוב!!! וכמובן שלאורך הדרך כל שאלה/בקשה/פריקה וכ"ו אנחנו כאן בשבילך
סיכום שבועי- 10.4.14
49תגובות
10/04/14 12:25
163צפיות
סעיף הסכמ"ש המתחלף: מה התכנית שלך לחג פסח?
משהו טוב שקרה לי השבוע:
משהו מאכזב שקרה לי השבוע:
משהו שהתחדשתי בו השבוע:

(המשך...)
סעיף הסכמ"ש המתחלף: מה התכנית שלך לחג פסח?
משהו טוב שקרה לי השבוע:
משהו מאכזב שקרה לי השבוע:
משהו שהתחדשתי בו השבוע:
משהו מצחיק / הזוי שקרה לי השבוע:
בילוי השבוע:
ספר/סרט/סדרת השבוע:
מאכל השבוע:
תכניות לסוף השבוע:
האם עמדתי במטרות של תחילת השבוע?
משהו טוב שעשינו בשביל עצמנו השבוע:
מטרות לשבוע הבא:

מוזמנים להוסיף תמונה, שיר או קישור מעניין!
שאלה חשובה:)
10/04/14 08:22
567צפיות
בנות יקרות!

נותרו לי עוד 20 יום ליום הגדול ואני מאוד מתרגשת!
רציתי לשאול..

בהפסקה בין השיער לאיפור בסלון כלות..אני צריכה לעשות הפסקת אוכל
מה אתן ממליצות לאכול שיהיה משביע אך לא מנפח?

אודה לתשובתכן:)
תאכלי משהו פחממתי קל
( לעסק שלי )
10/04/14 11:04
371צפיות
כגון כריך לא גדול עם אבוקדו או גבינה מלחם קל או לחם שעור (שמשביע מאוד).
אפשרי לנשנש ירקות גם עם זה.

ממליצה מאוד לאכול ולשתות מספיק, כי זה לא כיף כלה שמתעלפת (קרה לי פעם בצילומים, לא היה נעים...)
אפשר גם ...
10/04/14 11:27
303צפיות
סושי
זה משביע ועם זאת לא מנפח
אפשר להזמין צמחוני

(וזה גם יפה בתמונות )
נכון!
10/04/14 14:27
182צפיות
אני צריכה להתחיל להזמין לכלות שלי סושי
אני אכלתי סושי
10/04/14 11:29
282צפיות
לא כבד, לא מלכלך וכיף לאכילה.
מה שכן דאגתי שהסושי לא יהיה עם דגים טריים (אלא דגים בטמפורה/צמחוני) כדי למנוע איזשהו סיכוי שהדגים לא יהיו טריים וזה יעשה לי קלקול קיבה.
אני תמיד צוחקת עם חברות שלי
10/04/14 12:31
324צפיות
שבסוף אני יישב לאכול לאפה.

אני אכלתי
10/04/14 12:40
286צפיות
בין צילומי החוץ לצילומי הסטודיו שעשינו, הייתי רעבה. ליד הסטדיו של הצלם הייתה פיצריה. אז עם השמלה והאיפור והכל - יצאתי והלכתי לקנות לעצמי משולש פיצה.
עד היום אחת התמונות הכי טובות באלבום שלנו היא התמונה שלי עם הפיצה ביד ואוכלת אותה.
14 שנים שעברו ועדיין זה אחד הדברים הכי "משונים" שזכורים מהחתונה שלנו - הכלה שמתעקשת לאכול פיצה עם השמלה
צלחת פירות
10/04/14 12:53
248צפיות
אני הזמנתי למלון מראש צלחת פירות טרופים כדי שזה גם לא ינפח יותר מדי וגם יהיו לי הרבה נוזלים.
היה טעיםםםםםם
º
מה שאת הכי אוהבת לאכול...
10/04/14 22:38
89צפיות
נסי להימנע מירקות טריים
( לעסק שלי )
13/04/14 01:38
174צפיות
כי הם גורמים לנפיחות, מומלץ יממה לפני החתונה להימנע
אני אכלתי טוסט
( לעסק שלי )
13/04/14 03:25
151צפיות
גם ככה לא מצליחים לאכול יותר מידי... גילי ממש הכריח אותי לאכול.
את מכירה את עצמך ואת הגוף שלך הכי טוב. תבחרי משהו שיתן לך אנרגייה ויגרום לך לתחושת שובע נעימה

מצרפת את פוסט שלי על מה לא מומלץ לעשות שבוע לפני החתונה.
בהצלחה
http://citrusim.blogspot.com/2012/10/blog-post.htm...
סנדויץ׳ טוב נראה לי אידיאלי
13/04/14 06:42
119צפיות
ולשתות מספיק, במיוחד אם מצטלמים בחוץ בקיץ.

אנחנו הלכנו בבוקר לארוחת בוקר טובה, נשנשתי איזה וופל תו״כ ההכנות, והפעם הבאה שאכלנו היתה בחתונה.
אני אכלתי קאווה
13/04/14 15:36
125צפיות
אבל ברצינות -
באמת שבקושי נגעתי בקאווה,
זה היה יותר בשביל התמונות ובשביל טיפטיפונת אווירה טובה.

מבחינת אוכל -
אמא שלי הביאה בורקסונים קטנטנים מהקונדיטוריה של שמו - הם קטנים, כמעט בגודל של ביס, וכולם נהנו מהם במהלך היום.
כשהיא אמרה שזה לבת שלה, שמתארגנת לחתונה שלה, גם נתנו לה 3 פחזניות קטנות חמודות שהיו לא רעות בכלל

היה נוח לאכול אותם 'בין לבין',
ובגלל שהם לא מבצק עלים, הם גם לא התפוררו ולא עשו בלאגן.
º
תודה לכולן על המענה:)
15/04/14 19:17
3צפיות
חופשה מהעבודה
10/04/14 14:55
480צפיות
לא ידעתי לאן לשרשר, יסלחו לי המנהלים!

לפי מה שאני יודעת, לא קבוע בחוק שום דבר על חופשה לחתונה. זאת אומרת שהבוס שלי לא חייב לאשר לי חופשה, נכון?
הימים שצברתי, הם הימים שמגיעים לי, וגם אותם הוא לא חייב לאשר לי.... אני טועה? כי אם אני צודקת - זה ממש נוראי!!

כמה ימים אתן לקחתן? כמה זה מספיק?
אם החתונה שלי ביום שישי בבוקר, כמה לדעתכן אני אצטרך לפני וכמה אחרי?
ומה עושים עם החוק הלא הגיוני הזה??
אנחנו קיבלנו יומיים על חשבון המערכת
10/04/14 15:59
314צפיות
את יום החתונה עצמו + יום אחרי.
לא יודעת אם זה בכל המשרדים, אבל כך זה היה אצלנו.

אני לקחתי בנוסף יום אחד לפני החתונה.
(התחתנתי ביום רביעי אז הייתי בחופש שלישי-רביעי-חמישי ואז היה לי את שישי-שבת בנוסף).
לי הספיק יום חופש אחד לפני.
גם אני לא קיבלתי חופש, אפילו לא על יום החתונה
10/04/14 17:00
327צפיות

אני התחתנתי ביום ראשון, אז היה לי את שישי-שבת אבל בתכל'ס ניצלתי אותם למנוחה ובטלה. לקחתי חופש בחמישי כדי לנצל לסידורים.
חזרתי לעבודה ברביעי (ראשון,שני,שלישי היינו בצימר).

אני חושבת שיום-יומיים לפני החתונה זה מספיק (אבל הכל תלוי בסידורים/מורכבות החתונה וכו').
אין חוק אבל למה שלא יאשרו?
10/04/14 17:17
280צפיות
את יודעת הרי תאריך אז תבקשי את החופש מראש....
לבעלי נתנו שני ימי חופש, לי לא נתנו אז כשאת מבקשת חופש תשאלי מה המדיניות של מקום העבודה ואולי חלק מהחופש הזה יהיה על חשבונם
אצלי נאמר ש"הולכים לפי החוק"
10/04/14 17:25
277צפיות
בדקתי את החוק, והוא אומר שהם לא מחויבים לתת לי אפילו יום אחד. שאני יכולה לקחת את מה שצברתי וזהו.
שאלתי אתכם כמה אתם חושבים שאני אצטרך, אם אני מתחתנת ביום שישי... קשה לי לחשוב על לחזור לעבודה ביום ראשון, אבל קשה לחשוב על לחזור לעבודה גם ביום שני או שלישי.... אז נראה לי שאני אקח פשוט יומיים לפני וזהו. ואת שאר ימי החופש שלי אשמור להמשך.
אני חושבת שאם את לוקחת ימי חופש מעבר למכסה
11/04/14 12:22
152צפיות
פשוט מנכים לך את ימי החופש מהמשכורת (כחופשה ללא תשלום).
אני לא בטוחה שזה ככה בכל מקום כי אני עובדת במגזר הציבורי, אבל את יכולה לבדוק את זה אצלך אם זה רלוונטי.
º
יש מקומות עבודה שאפשר להיכנס למינוס...
11/04/14 12:46
28צפיות
אני כנראה לא דוגמה מייצגת
10/04/14 21:33
239צפיות
כי חצי שנה לפני החתונה כבר הייתי במוד של לחסוך ימי חופש בשביל הירח דבש (חודש וחצי בניו זילנד). התחתנתי בשישי בצהריים בארץ ובסופ״ש אחרי בקפרסין . נתנו לי 3 ימי חופש מהעבודה וניצלתי אחד מהם ליום חמישי שלפני החתונה בארץ ובשביל חמישי וראשון לסופ״ש בקפרסין. לא לקחתי יום חופש אחד מעבר למה שנתנו לי, ותכלס... היה שווה את זה

אבל זה מאד תלוי בך, שבאיך את לוקחת את העסק הזה וכמה דברים את משאירה לרגע האחרון. אצלי לא היו יותר מידי דברים, ואת מה שהיה (חוץ מסידורי הישיבה) סדרתי כמה ימים לפני. ביום חופש שלקחתי לפני החתונה עשיתי מניקור וסגרנו את סידורי הישיבה. רוב היום היה חופשי.
לחזור לעבודה בראשון אח״כ היה קצת קשה. אם לא הייתי מתקמצנת כנראה שהייתי לוקחת גם אותו ואולי אפילו את שני.
התנצלותך מתקבלת
( לעסק שלי )
10/04/14 21:36
287צפיות
זה נושא מספיק חשוב שיכול לעמוד בפני עצמו

ולשאלתך, גם אנחנו לא קיבלנו ימי חופש מהעבודה, אבל זה ברור לך שאף אחד לא ילך לעבודה ביום חתונתו, חוץ מ..... גילי.
המטורף היה לחוץ לסיים משהו, אז על הדרך הוא עבר בעבודה לכמה שעות.
אבל הוא פסיכי, באמת. חוץ ממנו בחיים לא שמעתי על עוד מקרה כזה.

אף בוס בעולם לא יצפה ממך להגיע.
אולי תגיעו רק בשביל הבדיחה. זה דווקא יכול להיות רעיון מדליק
או לצילומים מקדימים....

תדווחי על זה כיום חופש - חתונה
לא נראה לי שיורידו לך על זה יום. אבל אם כן, כפרה....
לא הייתה מישהי שכתבה שזה היה אחד הסיוטים שלה
11/04/14 12:24
188צפיות
לפני החתונה?
שהיא חלמה שהיא קמה בבוקר ומתקשרת לחתן והוא אומר לה שהיא בעבודה?
º
*שהוא בעבודה
11/04/14 12:24
16צפיות
לא יודעת....
11/04/14 18:05
98צפיות
הייתי כל כך בהיי ומרוכזת בעצמי, שממש לא עניין אותי מה גילי עושה ומתי.
העיקר שהוא בא עם טוסט מתישהו בצהריים, כי כנראה שלא הייתי אוכלת אם הוא לא היה מכריח אותי, וזה, בוודאות, לא היה נגמר טוב
אני לקחתי מיום שלישי (חתונה בשישי)
10/04/14 22:31
210צפיות
ואת כל השבוע שאחרי כי היה דיל טוב לרומא...
קיבלתי שלושה ימים, הוא קיבל אחד
10/04/14 22:59
209צפיות
והבחורה ממשאבי אנוש אמרה שלא אחשוב בכלל על להגיע יום לפני החתונה לעבודה
אצלי יצא ממש קלאסי, כי התחתנו ביום שישי, וביום ראשון טסנו לברצלונה לכנס מהעבודה שלי, אז יצא שראשון-שלישי היו על חשבון העבודה, עוד שלושה ימים על חשבון העבודה לכבוד החתונה, ורק יום חופש אחד בודד לקחתי על חשבוני (כשלא הייתי בעבודה שלי עצמה מיום רביעי ועד יום שני של שבוע וחצי אחרי).
אני לקחתי יומיים
11/04/14 01:03
152צפיות
התחתנתי בשלישי והייתי בחופש ראשון-שני. יצא סופ"ש ארוך, אבל שישי-שבת היה יום כיפור...
ביומיים האלה לא עשיתי שום דבר מיוחד מעבר לכמה דקות מקווה ולשעתיים מניקור-פדיקור.
את סידורי ההושבה עשיתי בערב אחד, תוך שעה.
אם את לא משאירה דברים לרגע האחרון-אין סיבה שתצטרכי יותר ימים. תודיעי כמה שיותר מוקדם על מספר הימים ואני לא מאמינה שהבוס לא יאשר לך את זה...

לגבי אחרי החתונה - התחתנתי בסוכות, ככה שהיומיים שאחרי החתונה היו חג, ואחריו טסתי לירח דבש. אבל אני מניחה שהייתי חוזרת לעבודה ביום ראשון.

את מתחתנת בשישי - נראה לי שכדאי שתקחי חופש גם ביום ראשון, אולי גם שני. בכ"ז יש סידורים של אחרי חתונה-ענייני הפקדות ותשלומים בעיקר.
תודה רבה, התקבלה החלטה
11/04/14 22:39
172צפיות
החתונה ביום שישי, אז אני אסתפק בחופש בימים רביעי-חמישי, גם ככה זה לא שנשארו לי דברים לעשות, זה יהיה בעיקר להירגע.
והחל מיום ראשון נתחיל לתכנן את הירח דבש, אז........

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה