לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
החלטתם להתחתן.. כעת נותר רק להתחיל להפיק את הארוע. כל כך הרבה פרטים קטנים קשורים לארוע הגדול הזה: שמלה לכלה, חליפה לחתן, קייטרינג, פרחים, מקום , גימיקים והפתעות, הזמנות, ספרים ומאפרים ועוד ועוד.. ומסיבת רווקים/ות, בגדים לאמא של הכלה, מתנה מיוחדת לזוג הצעיר ונעליים או סנדלים, מיני או מחשוף. וכולנו מחפשים את הטוב ביותר והמקורי ביותר. וכשלא די בזה אנו מוצאים תופעות שחוזרות על עצמן ללא קשר למין, דת, גזע או גיל..כאשר מתכננים את החתונה. אמא או חותנת מעורבים יתר על המידה, כלה לחוצה, חתן אדיש, צד אחד מודיע ומפתיע שאין מספיק כסף, מתח, פאניקה ולחצים טבעיים לחלוטין של היוצרים והעוסקים במלאכת הפקת החתונה. ההחלטה למסד את חייכם ולשתף בכך את הקרובים לכם מהווה את אחד מרגעי השיא של חייכם. האהבה שהתחילה מתי שהוא, מקבלת מימד שונה ומובילה אתכם למחוייבות הדדית. עצם העובדה שתמצאו כאן אנשים רבים במצבכם, תעזור לכם לעבור את תהליך ההפקה בדרך קלה יותר. אני תקווה שפורום זה יצליח להוות לכם בית. תהיה לכם האפשרות להשתמש בו כבמה: לחלוק ולפרוק, להתלבט ולהתחבט, לחוות, להתרגש ולשמוח, לייעץ ולהתייעץ, להמליץ ולשאוב רעיונות.

ברוכים הבאים לפורום חתונות, בו תוכלו לבקש עזרה בנושאי ארגון החתונה, לשאול שאלות ולקבל תמיכה בזמן התהליך הזה, שביחד עם היותו מהנה יכול להיות ארוך וסבוך.
נא לשים לב לכללי הכתיבה בפורום.
המשך...
הודעה חדשה

הנחה עבור תכשיטי כלות קופון SPECIALFORYOU
23/10/14 13:35
6צפיות
שלום לכולם
אני מעצבת תכשיטים
פתחתי אתר חדש ורק לחברי פורום זה נותנת הנחה של 20% על כל התכשיטים
אנא הקלידו קוד קופון זה על מנת לקבל את ההנחה SPECIALFORYOU
הנה האתר תרגישו חופשי אם יש לכן שאלות

תודה
ריקי
תחרות סודות השפים ב|תפוז| אנשים!
23/10/14 11:34
|*|אנחנו מזמינים אתכם לשתף אותנו ואת גולשי האתר בטיפים המקוריים שלכם לחיים קלים במטבח! היכנסו כבר עכשיו לפורום ניהול בית, כתבו לנו על טיפ משלכם לחיים קלים במטבח ותוכלו לזכות בשוברים לחנות "לגעת באוכל".

לפרטים נוספים והשתתפות:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
º
מחפשים מקום ואוכל 22/10/14
22/10/14 11:32
13צפיות
סוגית הטיפים
22/10/14 10:52
154צפיות
היי חברים בוקר טוב יש לי שאלה מאד חשובה אנחנו מתחתנים בעוד חודש בטרוסא גן אירועים במרכז הארץ
 וכביכול אנחנו זוג נורמטיבי אז שככה שאת כל  החתונה מימנו מכיסנו לקחנו הלוואות ואנחנו מאד מפחדים שניפול..
שמענו שהרבה זוגות לא התאוששו מלאחר החתונה באופן הכלכלי ..
הרבה זוגות חברים שהתחתנו אמרו לנו שנהוג לתת טיפ לרב מלצרים למנהל אירועים ובכללי לכולם 
עכשיו לשאלתי האם אני חייב לתת טיפ לכולם? 
גם ככה כל החתונה הזאת בשביל להרים אותה לאוויר הקאנו דם 
וכביכול אנחנו לא רוצים שאנשים יתחילו ללכלך עלינו פשוט לא לכולם יש..
מה דעתכם מה אתם ממליצים לנו לעשות?

לא רוצה לייאש, אבל
22/10/14 12:24
131צפיות
גם הצלמים ביקשו מאיתנו טיפ...

יש לכם דרך לחסוך בהוצאות או שכבר מאוחר מדי?
למה לתת טיפ לצלמים? לדיג'יי? מה זה השטויות האלה
22/10/14 12:44
108צפיות
לפי מה שידוע לי נהוג לתת טיפים למלצרים וברמנים - העובדים בשטח ששכרם נמוך יותר, כמו גם לרב המלצרים ומנהל צוות הברמנים. זהו. וגם זה לפי ראות עיניכם. איפשהו צריך למתח תקו והצלמים והדיג'ייז גם ככה מקבלים כמה אלפי שקלים אז מה הקטע? אף אחד מהספקים שלי לא ביקש ולא קיבל טיפ. לרב שילמנו 1000 אבל 600 מתוך זה גם כך עבור נסיעות (לפי תעריף מונית הלוחזור). אם הצלם או הדיג'יי היו מבקשים טיפ זה ממש היה מוריד את קרנם בעיניי.
23/10/14 10:07
17צפיות
אנחנו נתנו לשף, רב מלצרים, מנהל אירועים, ברמנים ומלצרים.
וגם זה רק בגלל שהבעלים חבר של המשפחה ועשו לנו הנחה מטורפת אז לא רציתי לעשות קטע

אם צלם או תקליטן היו מבקשים טיפ הם היו מקבלים כוס יין בפרצוף
לא רוצה לייאש, אבל
22/10/14 16:17
107צפיות
ההתרשמות שלי היא שמדובר בניסיון עלוב לפרסומת סמויה ושיפור SEO, ולכן לא בטוח שתקבלי כאן תשובה אמיתית.
º
חחחח אני גם חושבת כמוך
22/10/14 23:01
18צפיות
חברים, אני צריכה עזרה דחוף. מישהו התחתן ב"ימה" בחיפה או היה
22/10/14 10:09
66צפיות
מישהו התחתן ב"ימה" בחיפה או היה שם אורח? המקום הוא כחול לשעבר, אבל הכל השתנה זה לא כחול.
אך עדיין שמעתי כמה דברים לא טובים. אשמח לתגובתכם!
תודה רבה!
מיכל
אולם קצת שונה?
21/10/14 17:46
131צפיות
שלום, לא ידעתי ממש איפה לשרשר אז המנהלות מוזמנות להעביר לאן שמתאים..

מתחנים בתחילת אפריל כנראה. באידיאל היינו מתחתנים בגן אבל זה לא כל כך מתאים למזג האוויר, אז הלכנו על אולם או מקום משולב. עוד לא ראינו אף אולם אבל כן ראינו הרבה תמונות באתרים של האולמות. מה אני אגיד.. זה לא ממש הטעם שלי. האורות הסגולים/כחולים/צהובים האלה, תאורה נוצצת ומצועצעת כזו... שלא לדבר על העיצוב של השולחנות שנראה לי מאוד נובורישי ופשוט לא הטעם שלי. זה המצב כמעט בכל המקומות שהסתכלנו עליהם, לפחות בתמונות. אני יודעת שעיצוב שולחנות אפשר לשנות, את התאורה אני לא בטוחה כמה אפשר לרכך ולעשות עדינה ו'כפרית'. 
מחפשת מקום פשוט, רגוע כזה, עם מקום גם למסיבה אבל לא רוצים שהמסיבה תשתלט על האזור של האוכל והאורחים ותכתיב את המראה והאווירה. 
אולי משהו בסגנון של הגלריה בכפר ויתקין? 
יש למישהו הצעה אולי למשהו שלא ראינו עד כה? בסביבות 250 אורחים, בשרי, חתונת ערב, רצוי באזור המרכז-שרון-שפלה-ירושלים. 
כמו-כן, אם למישהו יש ניסיון עם חוות טור סיני, אשמח לשמוע. 
היי, המרכז -שרון-שפלה-ירושלים?
21/10/14 18:11
87צפיות
כרגע 'תחמת' כל כך הרבה מקומות וגני אירועים...אין אזור מועדף מבין ארבעת האזורים השונים? תוכלי לעזור לנו כדי שנעזור לך? . אני התחתנתי בסוף מרץ (שזה אותו דבר כמו תחילת אפריל מבחינת מזג האוויר) בגן משולב אולם בשם עדן על המים, ליד כפ"ס. בשבילי המקום היה מאוד מיוחד אבל כן היו לנו פמוטים על השולחנות (נובורישי? לא יודעת, אפשר לשנות בכל מקרה, להחליף בסידור פרחים, אבנים, חול צבעוני בצנצנות וכדומה) אבל המבנה עצמו כן מואר כך שאני מניחה שזה לא עונה לטעמך.

אם את מחפשת מקום יותר כפרי ופחות נוצץ, אולי גן הפקאן יתאים לטעמך? אמנם האולם שלהם גדול אבל כשהלכנו אליהם אמרו שאין בעיה עם חתונה של 250 איש... בכל אופן את מוזמנת להסתכל בקרדיטים שלי אם עדן על המים כן רלוונטי לך (בעיניי מאוד קלאסי ולא מצועצע), ואם לא, אנסה לחשוב על מקום פחות המממ 'נוצץ' - אבל באמת יעזור אם קצת תמקדי את האזור...

היי, אנחנו מאזור השרון אז אם צריך לצמצם אז לשרון :)
21/10/14 18:22
88צפיות
עדן על המים מוכר היטב, באמת מקום מקסים וזו אופציה.
גם הפקאן ממש לא אהבתי.. כל האורות האלה ברחבת ריקודים, לא ממש הטעם שלי.
בכל מקרה ממש ממש תודה לך את מקסימה שאת מנסה לעזור :)
אם את כן אוהבת את עדן, וזו אופציה מבחינתך
21/10/14 18:54
83צפיות
הייתי בודקת את זה יותר לעומק. כשהגענו לשם הרגשנו וואו כזה והנשימה נעתקה אבל הייתה גם שלווה והרגשה שפשוט הגענו למקום הנכון, שלנו. גם התחתנתי שם, וגם הייתי אורחת רק לפני שלושה שבועות - בחתונת אייטיז שאגב עשו עיצוב שולחן מקסים ששילב תקליטים ופרחים צבעוניים והיה מאוד חינני, כפרי וקליל. יהיה לי קשה מאוד לדבר בשבחו של מקום אחר, כי בעדן הייתה לי חתונה מהחלומות (כאמור מרץ, 250 אורחים) וגם חתונת האייטיז הייתה קטנה אגב (220 אורחים). יתרון נוסף הוא שגם אם יירד גשם ותאלצו להכניס את העסק פנימה - זו לא תהיה בעיה בחתונה של 250 איש, וזה נראה טוב גם עם חופה בפנים, לא כמו ברירת מחדל שכזו. 

אבל אני אנסה לברר לך על עוד מקומות. ואם יש לך אי אלו שאלות על עדן (אם יישארו לך כאלה אחרי קריאת הקרדיטים שלי) אשמח לענות.

טור סיני
22/10/14 13:45
39צפיות
הייתי שם בשתי חתונות, חתונת צהריים וחתונת ערב. זה היה לפני כמה שנים כבר אבל זכור לי כמקום מאוד נחמד. פשוט, טבעי ומאוד לא מפונפן, שמדברייך אני מבינה שאת לא אוהבת (אני איתך בזה...). נשמעת לי כמו אופציה מאוד טובה לפי מה שאת מתארת שאת מחפשת ואם אני זוכרת נכון, המקום יחסית לא יקר, בטח בהשוואה למחירי המרכז המשוגעים.
לנו מאוד עזר הקטלוג
23/10/14 08:02
23צפיות
של איזיווד. יש שם הכל החל מאיך לבחור גן, צלם, תקליטן. ועוד כל מיני דברים.. (אפשר לאסוף קטלוג מהמשרדים של איזיווד).
אני חושב שאחד הדברים שעזר לנו להיות בפוקוס זה שיש מי שעוזר לך לארגן את החתונה מישהו עם ידע שמכוון אותך בכל צעד. קודם כל זה גרם לנו להתברבר פחות ולהיות רגועים יותר.
לגבי גן/אולם ארועים מה לגבי "חוות אלנבי"? מראה אירופאי כפרי מיושן יכול להיות שזה הסגנון שלך?

מחפשת מקומות לאירוע של 300 איש
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
22/10/14 20:13
57צפיות
באיזור חיפה. רעיונות יתקבלו בברכה
יש הרבה
23/10/14 05:28
25צפיות
- ימה
- פיין קלאב
- בקתה ביער
- שונית
- כוכב הים

יש גם מלא אולמות :)

תודה
23/10/14 07:22
21צפיות
צריכה מקום משולב.... זאת הייתה אמורה להיות חתונת חורף, עכשיו הועברה לקיץ.

צילמו אותי בעירום במקווה
21/10/14 13:55
267צפיות
לפני מספר חודשים התחתנתי, והמקווה שטבלתי בו הוא המקווה נשים
שבו הרב התקין מצלמה שצילמה את השנים הטובלות במקווה

למרות שזה קרה לי בארצות הברית
בטוחה שיש עוד דברים כאלו גם במקוואות בישראל
זה אחד מהרבנים הכי נחשבים שם !

אני לא יושנת לילות מהידיעה שאולי צולמתי בעירום,
ולכו תדעו אם הוא לא סחר בתמונות ובצילומים שלי והפיץ אותם

אני מזועזעת אבל בטוחה שגם בארץ יש מקוואות כאלו
לא ממליצה יותר לאף אחת ללכת למקווה

חוויה רוחנית ? לרב שצופה בך טובלת

באמת מקרה קשה מאד, בוושינגטון DC
22/10/14 17:55
105צפיות
רב שנחשב במשך שנים מוערך מאד, מודרני, קשוב. 
ממש טרגדיה והרס האמון של הציבור בכל מוסדות הדת.

אני מקווה שיוצאו כאן הנחיות לבלניות ומפעילות המקוואות לפתוח שבע עיניים. 
נורא ממש
פרופורציות
22/10/14 21:50
89צפיות
מצער לשמוע מה שקרה לך, אבל אם את אכן מודאגת מומלץ שתפני למשטרה המקומית ותבררי האם את אכן אחת מהקורבנות.
במידה וכן, כדאי לך לשקול הליך אזרחי במקביל להליך הפלילי - איך שאני מכירה את ארה"ב כנראה כבר מתארגנים לזה.
אגב, המקרה נשמע כמו סטייה אישית ולכן רוב הסיכויים שהצילומים לא פורסמו באינטרנט.

להחליט ממקרה של סוטה יחיד שלא ניתן לטבול בכל המקוואות? ממש לא.
אני לא רוצה לפגוע בתחושת הביטחון שלך, אבל ההסתברות שזה יקרה במקווה זהה לזו שהדבר יתרחש בחנות בגדים, שירותים ציבורים, ספא, כל מקום בו יש מלתחות ועוד.

ברוב המקוואות מדובר בעבודה של שליחות מתוך אמונה, אפשר להתחבר לזה או לא, אבל את עושה עוול כשאת אומרת שזה המצב בכל המקוואות.

חוצפה.
22/10/14 22:58
61צפיות
צריך באמת לבדוק את זה מסתבר לפני שטובלים :/ 
לא להאמין שאלו הדברים שאמורים להטריד אותנו לפני טבילה, מזעזע ממש. 
º
מסיבות ואירועים בדרך לאירוע 22/10/14
22/10/14 11:32
8צפיות
מחפשת המלצה להופעה מצחיקה למסיבת רווקות
22/10/14 07:24
38צפיות
משהו כמו מופע סטנדאפ כולל מופע אישי על הכלה. המליצו לי על טל סלומון אבל הוא מסבתר כבר היה במסיבה אחרת שהכלה הייתה בה, אז רציתי לגוון.
תודה!
הפתעה מקורית לחתן-כלה - אתגר!
21/10/14 22:42
80צפיות
היי!
אז חברה שלי מתחתנת. היא הבן אדם הכי חברותי-ויודע-לשמור-על-קשר שאני מכירה, לכן יש לה מעגל חברים מאוד גדול.
בנוסף, היא בעלת כישורי הפקה מעולים ולכן ארגנה אינספור מסיבות רווקות והפתעות לחתונה, ככה שאנחנו מנסים לחשוב על משהו מקורי.
זה מוריד מהפרק: 
מצגות של תמונות
שיר מוכר שמשנים את המילים שלו בהתאם לחתן-כלה
פלאש מוב
סטופמושן
כל מיני מצגות שמצטלמים עם מילים של שירים או ברכות

נשאר משהו??
אשמח לשמוע רעיונות מקוריים ויצירתיים!
רצוי רעיונות למשהו שאפשר לבצע עם כמות גדולה יחסית של אנשים, אבל לא משהו שמצריך מכולם להיות באותו מקום כי כולם מפוזרים במקומות שונים בארץ.
|*| נפתח פורום קצת אחרת |*|
22/10/14 11:18
22צפיות
מי מאיתנו לא מרגיש שונה לפעמים? או מוזר? שקשה לנו להשתלב בחברה.
פורום קצת אחרת נועד לאנשים שמרגישים קצת שונים וחריגים בחברה ורוצים להכיר אנשים שמרגישים כמוהם.

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולייעץ ולהתייעץ, לחבק ולנחם, לשתף בחוויות טובות ובחוויות לא טובות, לחלוק רגשות ופשוט לדבר.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
מפיק
19/10/14 22:15
257צפיות
מנהלות, לא ידעתי לאן לשרשר, מצטערת

אני ממש בייאוש טוטאלי. ככל שאני "מתקדמת" בארגון אני מבינה שאולי כל העסק הזה לא בשבילי.
אני לא נהנית מזה ואני כל הזמן בלחץ.
חשבתי לקחת מפיק/ה.
מה אתם אומרים?
אשמח לשמוע אם למישהו יש ניסיון עם מפיק
כל תשובה תעזור 
ראשית תנשמי!
20/10/14 05:24
178צפיות
יש מקומות שמארגנים לך את הכל
יש לך כבר אתר לחתונה?
במועדון כליף למשל עושים לך את הכל... השבוע הייתי שם בחתונה היה מושלם. מיוחד, שונה, חגיגי, טעים.

כאן בפורם תקבלי שפע של סיוע.
מזל טוב.
תודה
20/10/14 20:12
74צפיות
מה זה אתר חתונה?
באמת מקום מיוחד. אחותי התחתנה שם
20/10/14 22:18
93צפיות
והיא סגרה הכל דרך איזיווד כך שיצא לה משתלם והארגון עבר להם ממש בקלות.
מפיק עולה כסף
20/10/14 09:32
132צפיות
יש לך כסף מיותר? קחי מפיק
אחרת, תשתפי בני משפחה בארגון, או תעשי הערכה מחודשת של הציפיות שלך - למשהו יותר ריאלי (אם יש אלמנט בחתונה שלארגן אותו קשה במיוחד - תבדקי אם אפשר לוותר עליו)
חברה סיפרה לי שהיא מכירה מפיקה
20/10/14 20:13
110צפיות
שלא גובה כסף מהלקוחות אלא עמלה מהספקים.
הבנתי שגם איזיווד לא גובים כסף....

אני לקחתי מפיקה
20/10/14 10:51
172צפיות
אבל לקחתי אותה רק לניהול ביום האירוע ולא לכל ההפקה שלפני.
אני יכולה להגיד לך שאני מאוד מרוצה שלקחתי אותה והיה שווה כל שקל לדעתי
גם אני והבחור וכמובן המשפחות שלנו יכולנו להנות מהערב בלי שום דאגות או שיפנו אלינו בנושאי תשלום/בעיות וכ"ו
וגם היא חסכה לי כסף בנושאים אחרים ועזרה לי במלא דברים מסביב ככה שהיא החזירה את ההשקעה שלה.
אם את רוצה מישהו שיעזור לך בכל התהליך ואת יכולה לשלם על כך אז למה לא? מגיעה לך לעשות בדיוק מה שאת רוצה :)
תודה רבה!
20/10/14 20:14
75צפיות
את יכולה להגיד לי מה הייתה העלות?
בדקת גם את האפשרות לקחת אותה להפקה מלאה ולא רק ליום האירוע?
תשובות
21/10/14 12:28
77צפיות
אם אני זוכרת נכון זה עלה 2000 ליום ההפקה אבל זה כלל צופרים כמו האישורי הגעה וממתקים מגומי בבר
לא בדקנו עלות להפקה מלאה כי הסתדרתי עם הכל וגם היינו על תקציב.
אני ממליצה לך לדבר איתה ולברר, היא מקסימה וממש עזרה לנו מלא מעבר ליום החתונה
קוראים לה ORITA (אורית עטר)
מישהו קרא לי?
21/10/14 21:05
98צפיות
ברור שאני משוחדת, אבל הנה משנתי

טיעונים בעד השימוש בשירותי הפקה (שפה, אגב, זה מאוד מקובל ומעטים הזוגות שמפיקים לבד):
 ניסיון - נגד זה אין כל ויכוח. מפיק/ה הם בעלי ניסיון גדול יותר באירועים מסוגים שונים. יש לנו הרבה יותר ניסיון בניהול משא ומתן בנוגע לאירוע (מול ספקים ונותני שירות), אנחנו מכירים דפוסים שונים של זוגות, משפחות, תרבויות, טקסים מיוחדים וכדומה.
 רעיונות – מפיק טוב הוא גם בעל רעיונות מגוונים ויכולת להתאים את הרעיונות לאירוע ולזוג.
 תקציב - פעמים רבות מפיק יודע טוב יותר לנהל את תקציב החתונה. למפיקים יש, בדר"כ, מחירים טובים יותר מול ספקים מסויימים.
 הכרת השוק - מכירים ספקים מתחומים שונים ויודעים את יתרונותיהם וחסרונותיהם.
 ליווי האירוע - יש מישהו שתמיד נמצא עם היד על הדופק. מכיוון שהוא גם שותף לכל התהליך שלפני החתונה, הוא יכול לדאוג שהכל יהיה כמו שסוכם (ויש מספיק סיפורים לתנאים שלא קויימו או שקויימו בחלק רק בחלק מההסכמים). זה משחרר את הזוג ואת בני המשפחה להנאה בלבד. כל הדאגות עוברות למפיק/ה. 
 המפיק הוא גורם בלתי תלוי והוא יכול לפשר, במידת הצורך, מול ההורים והמשפחה (הרבה פעמים אנחנו עומדים מול גחמות כאלה ואחרות של ההורים, שלזוג לא נעים להגיד לא, מה גם שברגע שלוקחים מפיק, בדר"כ ההורים לוחצים פחות)...
 זה המקצוע שלנו ואת זה אנחנו יודעים לעשות הכי טוב, אני מאמינה שאנשים עושים דברים שהם טובים בהם, למרות שיש יוצאים מהכלל.
 מנהל אירוע - פעמים רבות שוכחים שמנהל אירוע משרת רק אינטרס אחד - של בעל המקום! זה נכון שהוא רוצה לעשות עבודה טובה בגלל שלקוח מרוצה מביא לקוחות נוספים והם עובדים קשה מאוד בשביל שמם, אבל האינטרס הוא ברור. ז"א שאם יווצר מצב בו מנהל האירוע יצטרך להחליט באם לתמוך בבני הזוג או בהנהלת המקום, במרבית הפעמים הוא יתפוס את צד מעסיקו. היו פה לא מעט סיפורים לא נעימים (בלשון המעטה) על התנהלות מנהלי אירועים במקומות שונים. מפיק שנשכר על ידי בני הזוג נלחם עבור האינטרסים של בני הזוג בלבד!!!! 
טיעונים נגד
ה"חיסרון" היחיד שאני יכולה לציין זה הכסף, אבל גם לגבי זה יש לי השגות....
תורידו את כאב הראש בתקופה שלפני וביום האירוע, וזה כבר שווה את המחיר, לדעתי.
חוצמזה, כפי שכבר ציינתי קודם, הרבה פעמים לנו, כמפיקים, יש תנאים טובים יותר מול הספקים.

שניה לפני שאת מתייאשת
22/10/14 22:56
38צפיות
כמו שכבר הציעו לך- תנשמי עמוק!
תזכרי רגע למה את בעסק הזה.... הייתה שם בטח טבעת והצעת נישואין, הבן זוג החלומי הזה שסביר להניח שוכב לידך במיטה. 
מה אני מנסה להגיד? שהארגון של היום הגדול אמור להיות משמח וחגיגי כי זה באמת שמחה ענקית להתחתן עם מי שאוהבים... ולפעמים שוכחים את זה בין כל הארגונים ואז מגיעים לכדי ייאוש. 
ועכשיו כשנזכרנו, אז לדעתי לחץ זה חלק בלתי נפרד מהארגון, כי אנחנו רוצים שהכל יהיה מעולה ובינינו- יש אנשים שזה באמת פחות בשבילם.. אני אישית נעזרתי באיזיווד לארגון כי הרגשתי שטבעתי בים של אינפורמציה והייתי חייבת סדר. אז יכול מאוד להיות שזה גם מה שיעזור לך. 
זה לא מפיק שעושה בשבילך הכל, אבל כן נפגשים וכל האינטרקציה היא מולם (את לא מנהלת מו"מ מול כל ספק בנפרד בעצם) ובעיניי זה חוסך המון טרטורים וכאבי ראש.. יש לך איש קשר אחד שסובל הצקות טלפוניות אבל עושה את זה באמת מכל הלב..
שיהיה מלא בהצלחה, וכל פעם שאת מתייאשת- תזכרי במה שכתבתי בהתחלה (זה מה שאני עושה אחרי כל ריב משפחתי שמגיע אחרי שיחות החתונה... )  

תודה
23/10/14 02:07
20צפיות
אני מבינה שכבר התחתנת.... את יכולה להגיד בסופו של דבר איך היה אחרי?
הייתם מרוצים מספקים וכדומה?
יש קישור לקרדיטים שלך שאוכל לקרוא?
º
מחפשים מקום ואוכל 19/10
19/10/14 22:17
25צפיות
º
מהם הסעיפים הכי חשובים להכניס לחוזה כשסוגרים עם מקום ?
19/10/14 16:13
19צפיות
הדבר הכי הכי חשוב לדעתי
19/10/14 18:46
102צפיות
זה לא לחתום על כלום!!! לפני שלוקחים את החוזה הביתה וקוראים אותו לאורך ולרוחב.
בעת חתימה החוזה, עדיף להביא מישהו שמבין קצת יותר ממכם בנושא החוזים - לא חייב להיות עו"ד, אלא אחד שמבין. תזכרי שבחירת המקום זה הפרמטר הכי יקר מתוך סל התקציב, מרבית הכסף מוזרם למקום בו בחרתם לקיים את האירוע שלכם (ולאוכל).
מילת המפתח היא לרשום. כי כשרואים לא מעט ספקים הדברים נשכחים ולפעמים יש הפתעות לא נעימות ובלתי צפויות.
חשוב מאוד לחתום על הדברים שנאמרים ומסוכמים, גם בפגישה הראשונה. כי לפעמים בכדי לשכנע אתכם לחתום ולסגור אירוע, אומרים דברים שאחר כך "נשכחים" בעת חתימת החוזה.
לאחר קבלת כל האינפורמציה והמידע המקיף, חזרו הביתה ועשו חשבון מדויק. אם גן אירועים מסוים מציע מנה ב-150 ש"ח, אבל על כל דבר צריך לשלם בנוסף, יתכן שבסופו של דבר המחיר גבוה יותר מאשר בגן אירועים הדורש 200 ש"ח, אבל בו המחיר כולל ה-כ-ל.
שימו לב שהחוזה מתייחס לכל הגורמים: רשיון עסק, בטחון ובטיחות, הסדרי תשלום (חשוב לוודא שיהיו מקובלים עליכם. זה פרט שלא מתייחסים אליו בדרך כלל כשמדובר באירוע רחוק), אוכל ושתייה (מה המנה כוללת, תוספות, מנות ילדים, שיטת פתיחת רזרבות, אלכוהול, כשרות, שירות עבור מלצרים/ברמנים/מנהל אירוע, טעימות וכדומה), מקום (הגברה ותאורה, שעות אירוע, חדר חתןכלה, קירוי, עיצוב, קבלת פנים, חופה, חנייה וכדומה)
חוות דעת והמלצות על בריזה בטבע/דרך הטבע
16/10/14 12:04
84צפיות
היי!
התחלנו בחיפושי למקום לאירוע, ואני אשמח אם מישהי תוכל לשפוך אור/מידע על בריזה בטבע/ דרך הטבע
או גן  אירועים אחר נעים בשרון- במחיר סביר.

תודה :)
תשובה
21/10/14 20:18
26צפיות
כבר מספר אנשים שונים המליצו לי על בריזה בטבע, לא הייתי שם באופן אישי, אבל כל מי שהיה שם אמר שהחתונות היו נעימות ומופלאות ממש עם אוכל טעים ואוירה ממש כיפית.. 
לגבי דרך הטבע- אני מכירה באופן אישי, אני מאוד אוהבת את המקום, האוכל תלוי בקייטרינג שתבחרו, אני אוהבת את בראף, והמקום נעים וכיפי מאוד, אוירה טובה, החופה מקסימה ממש ואני ממליצה
שמיים כחולים / ירוק על המים - חוות דעת על המקומות - מי יודע
19/10/14 21:59
63צפיות
נשמח לקבל חוות דעת על המקומות 
שמיים כחולים - מקום / שירות / רמת אוכל -אך הליווי של המקום 
ירוק על המים -אותו כנ"ל 
מבקש ביקורת על מס' אולמות
19/10/14 23:48
105צפיות
שלום,
אשמח לשמוע ביקורות + סדרי גודל של מחירי מנה (עבור כ 280 אורחים) על המקומות הנ"ל:
1. אבניו (קרית שדה התעופה)
2. הרמוזו (מודיעין)
3. שמים וארץ (עמק חפר)
4. קסנדאו (פתח תקווה)

כל מידע יעזור מאוד 

תודה רבה
המקומות שרשמת מאוד שונים זה מזה
21/10/14 20:16
50צפיות
תלוי מה אתם מחפשים באוירה / במקום / בסגנון.. 
כעקרון מחיר מנה בכולם הוא 300+ למיטב ידיעתי,אבל ככל שיש יותר אורחים זה יורד.. 

אני אישית מכירה את האבניו ואת שמים וארץ וכל אחד מהם אחר ומאוד יוקרתי בדרכו שלו, אוכל טוב בשניהם. 
עד כמה זה ריאלי
18/10/14 12:01
525צפיות
לארגן חתונה בתקציב של 55,000 ש"ח?הפרטים:אנחנו רוצים חתונה קטנה, בסביבות 150 מוזמנים. המשפחה של בן הזוג שלי מהמרכז ורוב המשפחה מצד אבא שלי נמצאים באשדוד אז אנחנו חושבים על אולם/ גן אירועים בסביבות ראשל"צ.אנחנו רוצים להתחתן בסביבות חודש נובמבר. על השמלה אני לא מוכנה להוציא יותר מ3000 ש"ח (יש לי כבר בראש את השמלה שאני רוצה, אני חושבת ללכת לתופרת כדי לתפור אותה).אחד הדברים החשובים לי בחתונה שאני לא מוכנה להתפשר עליו הוא הגשה, כלומר בופה מבחינתי לא בא בחשבון.
התייחסות
18/10/14 16:15
298צפיות
חשיבותה של מסיבת החתונה זניחה עשרות מונים לעומת היחס שלכם האחד כלפי השני.
אישית, הייתי שוכר לוקח בית קפה עם חצר/גינה, ועושה שם את האירוע.
את השימלה אפשר לשכור, לבקש מחברים לצלם ולעשות מוזיקה.

הייתי (כמו כולם) בלא מעט החתונות.
החתן והכלה לא זוכרים כלום.
סתם "הרימו אירוע".

מה שיש ביניכם הרבה יותר חשוב מהבופה.
הייתי בחתונה שהתרחשה במסעדה
18/10/14 16:47
271צפיות
ואישית לא התחברתי לסגנון הזה..אני מעדיפה גן/ אולם.אני לא מסכימה לגבי העניין של "סתם הרימו אירוע", אני חושבת שזה אירוע של פעם בחיים ולעשות איזה אירוע " חפיפי" נשמע, עבורי לפחות, נוראי.. כל אחד והטעם שלו.
אני פשוט אומר שההשקעה האמיתית צריכה להיות בזוגיות
18/10/14 19:14
170צפיות
וה"אירוע" כשלעצמו הוא שולי עד מאוד. הייתי באירועים גדולים ואינטימיים - למרבה האירוניה, דווקא הזוגות האינטימיים וה"פשוטים" שרדו והצליחו יותר מאחרים.
אין על זה בכלל ספק
18/10/14 20:45
129צפיות
כמובן שהחתונה לא משקפת בהכרח את המצב של הזוג, לא כל זוג שמתחתן עם זיקוקי דינור, נגן כינור ו500 מוזמנים הוא זוג "טוב" אבל אני דווקא חושבת שהאירוע כן חשוב ולא שולי, כמובן שכל אחד והטעם שלו.. אנחנו לא כל כך בקטע של חתונה גדולה והאמת שבן הזוג שלי מבחינתו גם להתחתן בבית אבל לי קצת יותר חשוב לעשות חתונה יותר "רשמית"..
לדעתי זה אפשרי
18/10/14 17:38
216צפיות
אם אתם מוצאים מקום שמנה עולה בין 250-300 ש"ח.. כי בסכום שציינת יש לכם עד 366 ש"ח לאדם, כשבחישוב כאילו לוקחים עלויות נלוות אחרות.
את מציינת שנובמבר הוא אופציה - זה בערך עוד חודש, ולכן די נחשב ל"רגע האחרון".
אם לוקחים ספקים טובים אבל פחות מוכרים ויקרים- בגזרת הצלם וDJ לי נראה שתצליחו לעמוד בתקציב. חשוב להיות מאוד מחושבים ועם יד על הדופק לגבי כל הוצאה ולעשות סקר שוק מקדים מקיף מאוד..
בהצלחה!
תודה :)
18/10/14 18:11
146צפיות
האמת היא שאנחנו חוסכים כרגע לחתונה, כנראה שנתחתן בעוד כשנתיים אז התכוונתי שבכללי חשבנו על נובמבר.. דרך אגב, אם סוגרים כשנה מראש עם מקום מסוים זה יכול להוזיל את העלות? או שכדאי לסגור כמה חודשים לפני ופשוט לסגור חור למקום?
לפעמים זה חוסך
18/10/14 18:26
154צפיות
אבל לא תמיד, כשסוגרים שנה ו/או יותר מראש.
בעיקר כי את מקבעת את המחיר על תעריף מסויים.
מצד שני, זה יכול בסופו של דבר לעלות יותר, כי יכול להיות שהמחירים ירדו.
סיכוי קלוש, אמנם, אבל לא בלתי אפשרי...
מה שכן, כל דבר שסוגרים, חשוב לוודא בחוזה שהעלות תישאר כפי שנסגרה ללא שינויים במחיר. לרוב יכניסו לכם סעיף בחוזה לגבי הגמישות של המחיר - עליית/ירידת מע"מ, שינויים בתפריט וכדומה.
רק צריך לשים לב ולדעת שלוקחים סיכוי או סיכון בזמן עליות או ירידות של פרמטרים...
º
18/10/14 20:38
15צפיות
אפשרי בהחלט!
18/10/14 18:13
177צפיות
פשוט צריך לבחור בקפידה את הספקים.....
יש המון ספקים שהם פחות מוכרים - אבל מצויינים.
פשוט צריך לחפש.
חתונה ברגע האחרון זאת עוד אפשרות מצויינת לחסוך בעלויות. נובמבר לרוב אלה מחירי חורף - שוב, זול יותר.
אפשר להרים אירוע מיוחד ומכובד בסכום כזה.

נראה לי שאת בכיוון הנכון 
תודה רבה:)
18/10/14 20:32
113צפיות
חשוב לי שיהיה אירוע טוב ושכולם יהנו ואני לא חושבת שזה הגיוני להוציא סכומים כל כך גדולים על יום אחד.. תודה על העזרה, יש לנו עוד כשנתיים אז לא חסר לנו זמן למצוא ספקים במחירים טובים.. רק המקום עצמו קצת מדאיג אותנו, אנחנו ממש מקווים למצוא מקום עם קבלת פנים פתוחה, מקום שיתאים לכ150 אורחים ושלא יהיה מסעדה, מחיר מנה של עד 250 ש"ח (כמובן עדיף פחות) באזור ראשל"צ/השרון .. יש לך אולי רעיון?
שנתיים זה המוווווון זמן
19/10/14 00:56
111צפיות
אישית, לא הייתי מתחילה כל כך מוקדם.
דברים רבים יכולים להשתנות - מקומות יכולים להיסגר, ספקים יכולים להחליט שהם משנים כיוון, הטעם שלכם והמצב הכלכלי שלכם יכול להשתנות ולפי זה יכולים להשתנות השיקולים והאהבות.
ממליצה לחכות לשנה לפני, במיוחד אם מדובר באירוע קטן.
את יותר ממוזמנת להישאר איתנו ולשאוב רעיונות.... 
כרגע זה בכיוון השנה-שנתיים
20/10/14 17:23
48צפיות
שנתיים זה במקסימום, יש מצב שנצליח לחסוך גם לשנה הבאה..
אבל אני בטוח אשאר פה בפורום, גם בצורה סמויה ??
זה בערך מה שהיה אצלנו
18/10/14 21:53
179צפיות
היו לנו 180 מוזמנים, הגיעו 150 ומשהו. התחתנו ב"מעגלים" ביבנה, וזה היה בערך התקציב גם אצלנו. לא לקחנו דברים "אקסטרא" כי לא ראינו בהם צורך (למשל מגנטים או אלבומים מעוצבים וכו'), ונותני השירות שבחרנו היו בתקציב שסיכמנו בינינו מראש - וזה ממש לא היה בעיה להסתדר עם התקציב שלנו.

º
אז יש תקווה :)
18/10/14 22:20
35צפיות
עשינו חתונה בפחות מזה
19/10/14 09:34
228צפיות
באחוזת מרגו ברחובות.
הזמנו 150 איש, בפועל הגיעו 109.
היי
19/10/14 19:20
137צפיות
פחות התחברתי לאחוזת מרגו, מרגיש כמו מסעדה ופחות כמו אירוע, לפחות לפי התמונות.. לא יצא לי להיות שם.
זו אכן מסעדה כשאין שם אירועים
19/10/14 21:01
141צפיות
נתתי לך דוגמה שהתקציב שלך אפשרי.
חסכנו בעוד מלא סעיפים - למשל, לא הוספנו דבר מעבר לעיצוב הבסיסי, את השמלות אני הזמנתי מסין, ועיצבנו לבד את ההזמנות.
כעיקרון, בכל סעיף אפשר לחסוך - אבל זה תלוי במה חשוב לך בארוע ומה פחות.
המקום והקייטרינג זה ההוצאה הכי כבדה, והיא תלויה בכמות המוזמנים. את מתחילה ממספר קטן יחסית - 150 - וזו כבר התחלה טובה
זאת באמת התחלה טובה?
20/10/14 11:04
88צפיות
משום מה יש לי תחושה שאם היו לי יותר מוזמנים היה יותר קל למצוא מקום ואולי אפילו זול יותר :/
דרך אגב
20/10/14 11:14
85צפיות
גם בן הזוג שלי רוצה לעצב לבד את ההזמנות.אני רציתי להזמין שמלה דרך אתר סיני, ראיתי שם שמלה שממש לטעמי אבל יש שם כמה דברים שהייתי רוצה קצת לשנות אז נראה לי שאני אחפש תופרת..
לגבי תופרת
20/10/14 11:23
90צפיות
מכיוון שגם מחיר הבד זול יותר בסין, כדאי שתבדקי אם לא ישתלם לך יותר כן להזמין את השמלה מסין ושהתופרת רק תשנה אותה לטעמך. אם את תופרת מאפס, צריך לזכור שאת משלמת גם על הבד (אלא אם כן מה שאת רוצה לשנות זה את סוג הבד, אז זה לא רלוונטי...)
לגבי מספר אורחים -
אם יש לך 150, אז אולם שמכיל 300-400 איש יעלה לך את המחיר למנה (כי הוצאות תאורה וכד' מתחלקים על פחות מנות). לעומת זאת, קיימת לך אפשרות ללכת למקום שמראש מכיל רק 150 - ושם לא יעלו לך מחיר על הסעיף הזה.
אם יש לך כמה "מעגלים" של מוזמנים ואת מתלבטת בין להזמין 150 או 450 - אז עלייך לחשב לבד איזו אפשרות משתלמת יותר.
אין מעגלים
20/10/14 17:22
61צפיות
אני חושבת שהמקסימום שלנו זה 150, כולל חברים של הורים וכו'.
לגבי השמלה, יש בחלק האחורי שלה שובל דיי ארוך שאני לא אוהבת כל כך ולא נראה לי שאפשר לסדר את זה (אני גם לא אוהבת את החלק שממנו יוצא השובל) וגם את החלק של הגב אני רוצה לשנות..
אולי באמת אני אראה תמונה לתופרת ואשאל אותה אם יש אפשרות רק לשנות.
ואם כבר מדברים על השמלה
20/10/14 17:29
64צפיות
מאיזה אתר סיני הזמנת? לא יודעת אם מותר לפרסם פה שמות אז מקסימום תעני לי בפרטי אם זה אפשרי :)
אולי אפשרי בכלל להזמין בד מסין וזה גם יוכל להוזיל עלות מול התופרת.
יש המון
20/10/14 18:13
60צפיות
ומכיוון שיש לך שנתיים יש לך אפשרות לעשות חריש עמוק של האינטרנט - איביי, עליאקספרס וכו'
אני הזמנתי שמלה אחת מ TBDRESS ואת השניה מ LIGHTINTHEBOX
שובל אפשר לקצר, לשנות את צורת הגב - הרבה יותר קשה. עצתי - תמשיכי לחפש באינטרנט, אולי תמצאי שמלה הרבה יותר קרובה למה שאת רוצה
תודה
20/10/14 21:37
24צפיות
כבר חרשתי באיביי, aliexpress (שם מצאתי את השמלה) ובlightinthebox אבל על tbdress לא שמעתי.. אני אבדוק גם שם.
ברור שריאלי, רק קחי בחשבון
19/10/14 20:27
145צפיות
שזה אומר לעשות בדק בית על ספקים ועל אולמות ובכלל איפה אפשר לקצץ ומה את מאפשרת לעצמך להוריד קצת, ועל מה מבחינתך זה מאסט וחשוב (כמו מה שרשמת על האוכל). 
ידוע שבחורף זה הרבה הרבה יותר זול להתחתן, ככה שאני בעד נובמבר... את יכולה גם לנצל את ההזדמנות ולסגור "חור" לספקים שלך שזה תמיד מוריד את סף המחיר במידה מסויימת... ובינינו- אין כאן באמת חורף בארץ אז זה סיכון קטן, אבל שווה את זה. 
יש לך פה אפילו דיל לחורף במחיר הזה , אומנם לאולם בתל אביב, אבל אם יש אחד במחירים האלו- זה רק אומר שיש עוד! צריך לדעת איפה ואיך לחפש. 
שיהיה בהצלחה!! 
התחלתי כבר עכשיו את הבירורים
20/10/14 11:07
68צפיות
למרות שהחתונה תהיה בעוד שנה-שנתיים אז נראה לי שאנחנו בכיוון טוב :)
אה, אז בכלל מעולה!!
22/10/14 22:48
9צפיות
יש לך זמן לארגן בנחת ובכיף :)
º
נכון :) תודה
23/10/14 11:13
כבר ענו לך על הכל
20/10/14 05:34
116צפיות
אל תבחרי סתם מקום
החתן והכלה זוכרים גם זוכרים
בעיקר את משוב האורחים

הבת שלי זוכרת הכללללללללללללל
ואני כמובן.

כמובן שלא
20/10/14 11:11
95צפיות
אם לא היה לי חשוב המקום הייתי מתחתנת בחצר.. אבל כן חשוב לי המקום, פשוט גם חשוב לי שזה יהיה מקום שלא ינצל רגע חשוב בחיים כדי להתעשר על חשבוננו.
החשיבה של להתעשר על חשבוננו
20/10/14 13:53
85צפיות
לא משרתת אותך.
את תחפשי מה שמתאים לכיס שלך ויש שפע אופציות. 
º
20/10/14 17:25
6צפיות
בטח שאפשרי
20/10/14 08:40
97צפיות
התחתנו בפחות מזה, היו לנו קצת יותר מוזמנים והגיעו בסוף 110.
אין שום בעיה ולא צריך להתפשר על איכות, פשוט לא להיכנע למקומות ולספקים שדורשים כסף רק כי אפשר.
º
איפה התחתנתם?
20/10/14 11:12
20צפיות
º
בגלריה באם הדרך (כפר ויתקין, צומת בית ינאי)
20/10/14 12:21
23צפיות
º
זוכרת שנכנסתי לאתר שלהם, נראה מקום יפה.
20/10/14 17:31
14צפיות
ריאלי לחלוטין..
20/10/14 22:22
66צפיות
ושמלה אפשר גם להזמין מחו"ל בפחות מזה.
º
22/10/14 21:56
3צפיות
ניקוי יבש - אחרי החתונה
19/10/14 20:12
123צפיות
מחפשת המלצה לניקוי יבש לשמלת כלה באשדוד או חיפה
אני מפחת שהשמלה לא תהרס
חפשי מקום שיעניק לך אחריות
20/10/14 05:33
69צפיות
טרם תמסרי ולא משנה היכן הוא שווה לך גם לסע!!!
יש שפע אופציות.
בחיפה עשיתי בקולוג'ני בגרנד קניון
20/10/14 21:04
40צפיות
אם את עושה את הניקוי לפני שאת מחזירה את השמלה בחזרה- עדיף לשאול את המעצבת/סלון כלות איפה מומלץ לעשות ניקוי יבש.
º
DIY, עיצוב ופרחים 19/10
19/10/14 00:58
30צפיות
מקור זול לעטיפות לממתקים ?
18/10/14 10:44
123צפיות
כמו קרמלים וכולי, נשמח לכיוון על מקומות שמחזיקים ניירות צלופן או ווקס קטנים במחיר משתלם, תודה..
סביר להניח שתמצאו בחנויות יצירה ו/או אפייה ובישול
18/10/14 18:29
63צפיות
בארה"ב את יכולה למצוא בחנויות כמו מייקלס (שזאת רשת חנויות לדברי יצירה, ויש להם איזור גדול גם של אפייה וקישוט עוגות).
נראה לי שזה הכיוון...

אחרי החתונה
18/10/14 21:47
147צפיות
מה עשיתם עם כל הברכות?
ועם האקסטרה-הזמנות שנותרו?

º
שאלה: היכן אפשר למצוא אריזות נייר חומות קטנות/בינוניות?
19/10/14 15:37
25צפיות
אם הכוונה לשקיות נייר חומות
19/10/14 18:35
62צפיות
אפשר למצוא בכל חנות של חומרי בנייה.
לזה התכוונת?
º
כן, בערך. :) תודה גם לך.
22/10/14 16:18
3צפיות
אריזות נייר
20/10/14 09:51
45צפיות
אם הכוונה באמת לשקיות נייר חומות, אנחנו קנינו את שלנו בחנות שנקראת חייק- הכל לקונדיטור ברחוב החלוצים 14 בתל אביב- חבילה של 500 ב30 ש"ח זו כמות אומנם גדולה של שקיות אבל העלות נמוכה, אם את מחפשת אריזות שונות, לא רחוק משם (ממש כמה מטרים) על דרך יפו/בגין יש חנות שנקראת אריזות תל אביב יפו שיש להם הכל מהכל כולל רעיונות!
בהצלחה.
º
22/10/14 16:18
4צפיות
º
כיצד יוצרים הינומה ומחברים אותה לשיער?
22/10/14 00:20
26צפיות
אמנם לא הכנתי את שלי לבד...
22/10/14 09:42
40צפיות
אבל אני מניחה - מלבן של בד טול לבן, סרט תחרה לקצוות, ומסרקיה או הרבה סיכות.
אם אכן תצליחי להכין לבד, אשמח לראות תמונות של התוצאה
בטוחה שכאן תמצאי
22/10/14 18:46
18צפיות
כתבתי בכוונה גם עם E וגם עם A, כי הרבה אנשים עושים טעויות.... כפי שתראי, יש יותר תוצאות כשכותבים את שתי האפשרויות 
מה ההבדל בין אירוסין לנישואים ?
19/10/14 18:23
104צפיות
שלום רב
אשמח אם תוכלו לשפוך קצת אור על הנושא :
אני וחברתי כבר ביחד 7 חודשים , קשר רציני ובע"ה שיוביל לחתונה .
שנינו לא דתיים אך מאמינים  ,   אביה מתעקש שאביא את ההורים לארוחה שבה אני אמור "לבקש את ידה" ולתת לה טבעת ,  
הוא הדגיש כי זה אינו טקס רשמי , אלא הצהרת כוונות .

איזה טבעת זו אמורה להיות  ,  איך מביאים לה את הטבעת ,  מה אומרים  ?
האם אני עדיין מציע לה נישואים עם טבעת יהלום ? שאקנה מכספי  ברגע אינטימי של שנינו   ?
מה פירוש ביקושין  ?

לעזרתכם אודה רבות

מאיר
אירוסים ונישואין
19/10/14 19:15
239צפיות

שלום רב 
אשמח אם תוכלו לשפוך קצת אור על הנושא :
אני וחברתי כבר ביחד 7 חודשים , קשר רציני ובע"ה שיוביל לחתונה . 
שנינו לא דתיים אך מאמינים  ,   אביה מתעקש שאביא את ההורים לארוחה שבה אני אמור "לבקש את ידה" ולתת לה טבעת ,  
הוא הדגיש כי זה אינו טקס רשמי , אלא הצהרת כוונות . 

איזה טבעת זו אמורה להיות  ,  איך מביאים לה את הטבעת ,  מה אומרים  ?
האם אני עדיין מציע לה נישואים עם טבעת יהלום ? שאקנה מכספי  ברגע אינטימי של שנינו   ?
מה פירוש ביקושין  ? 

לעזרתכם אודה רבות 

מאיר

אור בקצה המנהרה
19/10/14 20:31
171צפיות
תקנה טבעת, מכספך כמובן, קטנה או גדולה... 
וזה אמור להיות איך שאתה מרגיש.. יכול להביא לה את הטבעת ברגע שהוא שלכם, איך שתחליט לארגן את זה, ואז לעשות את הארוחה הזאת עם ההורים... ככה לפחות זה היה אצלי. 
קנה טבעת
הודעה זו מכילה תמונות
20/10/14 05:31
269צפיות
בכספך. בקש באופן ברור את אפשרות ההחלפה במקום הקניה.
אם קשה לך, הצע לה בבית בפינה שלכם, זה יכל להיות אינטימי ונהדר. ממש לא עם קהל אורחים.

הבת שלי קבלה הצעת נישואין כאן בקומה השניה וירדה בצהלה לשתף את כולנו
היא היתה מאושרת מהרגע המיוחד . אינטימיות היא שם המשחק.

לא מציעים נישואין כדי להרשים את הקהל.
אלא לגעת בלב שלכם.

מזל טוב.

היי
20/10/14 17:47
106צפיות
אני אישית חושבת שזה אחד הרגעים הכי אינטימיים של זוג, אז נראה לי שהכי כדאי להציע כששניכם לבד או עם אנשים מאוד קרובים.

לגבי הטבעת- היא יכולה להיות עם יהלום (בדרך כלל טבעות אירוסין הן עם יהלום), עם אבן חן או כל טבעת יפה שמוגדרת כטבעת אירוסין, העיקר שתקנה טבעת לפי היכולת שלך. רצוי שתבקש פתק החלפה למקרה שהיא לא תאהב את הטבעת (רק תזכור שפתק ההחלפה תופס לעד שבועיים מרגע קניית הטבעת). את הטבעת בדרך כלל מראים בזמן ההצעה עצמה, יש כל מיני דרכים להביא לה את הטבעת בזמן הזה.. למרות שאבא שלה רוצה שתציע לה בזמן ארוחה איתו זה בהחלט לא משהו שאתה חייב לעשות וזה תלוי בך.

אני רק מקווה שאתה תציע לה נישואים בגלל שאתה רוצה ולא בגלל מה שאבא שלה אמר.

|*|נפתח פורום תוכנית לידה|*|
19/10/14 11:52
18צפיות
|@|לקראת לידה? כנראה שחששות ומחשבות לא מפסיקות ללוות אותך. בואי להתייעץ עם מיילדת מקצועית בעלת ניסיון רב בתחום שתשמח לענות לך על כל שאלה.
הפורום ילווה אותך ברגעי השיא ? לקראת הלידה, במהלכה ובימים הלא פשוטים שאחריה.
זה הזמן והמקום לחלוק עם אחרות את השאלות הקשות שעולות בך ? האם הבעל צריך להיות נוכח בחדר הלידה? מה עושים אם לא מתחברים למיילדת? איך מתמודדים ביום שאחרי? ועוד...

מחכים לך עכשיו עם כל התשובות, בפורום תוכנית לידה:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
º
צילום, מוסיקה ואטרקציות 18/10
18/10/14 18:05
13צפיות
צילומים בירושלים
18/10/14 11:49
83צפיות
שלום,
החתונה בע"ה ב 30/12 , במידה ויהיה יום קר / סוער / גשום
היכן ניתן להצטלם בירושלים?
שיהיה במזל!
18/10/14 12:52
63צפיות
דבר ראשון לדעתי תקנו מטריה גדולה יחסית- או לבנה או דווקא באיזה צבע שיכול להשתלב עם זר הפרחים של הכלה או העניבה של החתן- למשל סגול או כחול או אדום, לגמרי מדליק.
זה כבר יסייע גם במעברים בין הרכב לאתר הצילומים וגם בפני עצמו יכול לאפשר לכם מעט להצטלם בחוץ, כי יש משהו מאוד מאוד יפה בלהצטלם בגשם :)

לשאלתך, בעקרון אפשר ללכת למתחם התחנה ליד המושבה הגרמנית, זה יחזור להיות מקורה עד אז ויש שם בתי קפה נחמדים, את הפסי רכבת, וגם המבנה עצמו.. כך שיכול לאפשר גיוון ברקעים.
אפשר גם בסינימה סיטי (אבל השאלה אם זה לא קצת יותר מקושקש וצבעוני מדי לצילומי חתונה.. ).
אפשר גם ללכת למוזיאון ישראל (אבל אולי זה קצת יותר מדי הליכה ליום חתונה וגם צריך לחשוב איפה בדיוק שם, כלומר דורש סיור הכנה).
אפשרות נוספת שנראית לי נחמדה היא הבניין של ימקא ברח' המלך דוד שהוא מאוד יפה, יש בחוץ חצר עם קשתות מעוגלות (זה מקורה!) וגם יש להם לובי מאוד מיוחד בפנים.. ממול יש את מלון המלך דוד שגם בו יש לובי די מרשים עם נוף לחומות העיר..

º
טקסים בארץ ובחו"ל, רבנות ומקווה 15/10
15/10/14 19:26
33צפיות
חתונה לא כשרה
15/10/14 14:38
204צפיות
הי לכולם, מקווה שתוכלו לעזור לי
מתכננים להתחתן במאי 2015 שישי צהריים בגינה של בית פרטי 350 מוזמנים בערך
זה יוצא ספירת העומר ולכן מתחתנים עם רב מצוהר
אני רוצה קייטרינג לא כשר - מבחינת המיקום אין בעיה כי זה בית של המשפחה אבל האם הרב יוכל לחתן אותנו כך? צריך להביא להם אישור מהקייטרינג?
חוץ מזה אני מפחדת לגבי עניין המוזיקה שלא יכבו אותה בלילה (שישי מאוחר) - מישהו פה אולי התחתן בצורה כזאת בשישי צהריים והיה בעיה עם המוזיקה?
תודה רבה :)
בעקרון קצת בעיה
18/10/14 12:55
104צפיות
לצוהר צריך להעביר את תעודת הכשרות של המקום. או הקייטרינג במקרה כמו שלכם.
מכאן, צוהר, ככל הידוע לי, לא יסכימו לחתן במקום שהחתונה עצמה איננה כשרה.
שוה לברר איתם, הם מאוד זמינים בטלפונים ומיילים.

אכן, לא יאשרו, אפשר טיפה אחרת, אולי:
19/10/14 10:34
104צפיות
ראיתי שהם אישרו חופה במקום אחד וסעודה במקום אחר. כלומר, אם יש בית כנסת סמוך אפשר לערוך את החופה שם ואחר כך לחזור לבית שבו הסעודה.

את בטוחה שרב מצוהר יערוך חופה בספירת העומר? לא בחלק הראשון שלה, רק בחלק השני.
קבלי את קנאתי היוקדת
19/10/14 11:29
95צפיות
יש לך בית שיכול להכיל 350 איש?
קביעת תאריך לחתונה - ממתי הרבנית קובעת ???
15/10/14 10:52
251צפיות
שלום רב,
אני רוצה להבין משהו לגבי עניין קביעת תאריך לחתונה כי די נבהלתי מדברים שקראתי.
אני עומדת לסגור עם מקום לחתונה וקראתי מידע על לפי מה ואיך קובעים תאריך מבחינת המחזור של האשה.
ראיתי שרשום שצריך ללכת למדריכת כלות/רבנית והיא סופרת עם הכלה את הימים ולפי זה נקבע התאריך ??
האם זה נכון ?? מה זה השטויות האלו ? 
אשמח לקבל תשובה מרגיעה שתפריך את השטויות האלו.
תודה וחג שמח לכם.
זה לא נורא כמו שזה נשמע - תקבעו תאריך בלי שיקולים האלה
15/10/14 13:28
201צפיות
בעיקרון התאריך אמור להתאים כך שתוכלי ללכת למקווה לפני החתונה, כלומר שחתונה תהיה לפחות שבועיים אחרי תחילת המחזור וכמובן שלא תהי במחזור באותו זמן
אבל יש פתרונות להכל:
- את יכולה לקחת גלולות (בהתייעצות עם רופא כמובן) כדי לסדר את המחזור
- אם את לא אמורה להיות במחזור באותו זמן, אף אחת לא יכולה לספור לך את הימים כי רק את יודעת מתי קיבלת בפעם האחרונה - אז תגידי מה שמתאים
- גם אם את במחזור / לא יכולה לטבול לפני חתונה, זה לא מונע את טקס החופה. הרב יכול לשנות קצת את נוסח ןתלכי למקווה אחרי החתונה ופשוט תעבירי את האישור אחרי זה. בכל מקרה לוקח זמן לאשר את הכתובה אחרי החתונה עד שמקבלים תעודת נישואין
מדריכת כלות תוכל לספר לך את זה במפגש ההדרכה
º
תודה על המענה. איך אפשר להיפטר מהמקווה ? בשביל מה זה טוב ?
15/10/14 14:58
52צפיות
בטקס אורתודוכסי את די חייבת מקווה
17/10/14 01:33
120צפיות
כי הרב מבקש לראות את האישור...
אם את עושה טקס מכל סוג אחר- אין צורך ללכת למקווה (כלומר זה נתון לבחירתך).
למי שאינו דתי. זה לא משמעותי
17/10/14 04:29
145צפיות
אבל הרבנות לא מסכימה לוותר
זה קצר וממש לא נורא...
לכי על זה מה יכל להיות... :)
º
רק על ידי כך שתיפטרי מהרבנות.
19/10/14 15:41
23צפיות
º
מה ז"א ?
19/10/14 15:55
18צפיות
º
זאת אומרת לא להתחתן דרך הרבנות.
19/10/14 15:59
22צפיות
הלוואי ויכולתי.. רציתי להתחתן בטקס אזרחי בחו"ל
19/10/14 16:05
107צפיות
אבל הבן זוג שלי לא מוכן לשמוע על זה כי הוא לא מכיר אף אחד שעשה את זה וחשובה לו המסורת, למרות שהוא חילוני לחלוטין וגם אני. הוא גם ככה מקובע מאוד במחשבה. ההורים שלי גם לא מסכימים, למרות שזו לא החלטה שלהם.. מגעיל אותי כל הסיפור של הרבנות והמקווה.
º
19/10/14 16:12
11צפיות
אפשר לשאול משהו?
20/10/14 08:43
76צפיות
למה זה ש"הבן זוג שלי לא מוכן לשמוע על זה" זו סיבה יותר חשובה מאשר תחושת הגועל שלך מהרבנות ומהמקווה?

אני לא מכניסה את ההורים שלך לשיקול, כי כמו שציינת - זו לא החלטה שלהם... אבל באמת שאני לא מבינה למה יש המון נשים שנכנעות לחתונה ברבנות רק כי "הבן זוג רוצה", גם אם הוא חילוני לחלוטין. למה הרצון שלך שלא להתחתן ברבנות פחות חשוב מהרצון שלו כן להתחתן ברבנות?

רק תחשבי על זה. לחתונה ברבנות יש עוד השלכות מעבר לגועל של המקווה ולטקס שוביניסטי וחסר משמעות (במקרה הטוב).
כבר כתבתי הרבה פעמים
20/10/14 12:52
71צפיות
(אני לא נכנס, ותמיד מדלג על הדיונים לגבי הרבנות ונישואין אזרחיים וכד' מסיבות שונות, אבל אם החלטת למען אהובך שאת הולכת דרך הרבנות קראי בבקשה את דברי)
כמו שבוחרים DJ, שמלה ואולם וכו' - להשקיע זמן כדי שחווית הרבנות, ההדרכה והמקווה תהיה חיובית. יש היום שוק פתוח ברבנויות - תבדקי מי מהם ידידותית ונוחה (מלבד צהר, כמובן...). חפשי מדריכה נעימה ולא מעיקה, ותלמדי ממנה בראש פתוח ובזמן קצר. לחפש מקווה מזמין, ידידותי ונקי.  כל המידע נמצא ברשת ובעיקר כאן בפורום.
כמובן לחפש גם רב מתאים, שלא יעיק ושיהיה קשוב לרצונותיכם במידת האפשר.
יש טקסים יהודיים מסורתיים שאינם אורטודוקסיים
20/10/14 15:56
54צפיות
הסיפור שלכם דומה מאוד לשלנו. אני הייתי בעד טקס אזרחי (פה בארץ) ואילו האיש שלי התעקש על טקס יהודי מסורתי.
יחד עם זאת, היה ברור לנו שהרבנות לא תהיה מעורבת בעניין (גם מטעמי שוויון מגדרי וגם כעיקרון - לא לתת יד לממסד שמדיר אוכלוסיות על פי ראות עיניו).
מהר מאוד מצאנו את הרבנות הקונסרבטיבית ואת הרב דב ווגל הנפלא והאהוב שניהל טקס יהודי למהדרין, אלא שהטקס היה שוויוני מא' ועד ת'. לפי מנגינת ליבנו.
אם חשובה ההכרה של המדינה, אין לכם ברירה אלא להתחתן ברבנות האורטודוקסית. אבל אם העניין הוא טקס יהודי-דתי ולא אזרחי-חילוני, הרי שגם טקס רפורמי או קונסרסטיבי הם אופציות נהדרות. תחשבו על זה
º
מזה תעודת רווקות אחיפה ממציאים אותה?
17/10/14 12:10
41צפיות
תעודת רווקות
17/10/14 17:40
114צפיות
תעודת רווקות היא הוכחה לכך שלא היית נשוי/ נשואה בעבר. את התעודה מבקשים מלשכת רישום נישואין במועצה הדתית במקום המגורים שרשום בת.ז.
יש צורך להביא איתך : תעודת זהות מעודכנת כולל ספח, שתי תמונות פספורט,תעודת נישואין או כתובה של ההורים. האגרה עולה 135 שקלים.

לפחות זה מה שהסבירו לי
º
ושני עדים.
17/10/14 18:12
26צפיות
באמת???
17/10/14 23:45
98צפיות
הבנתי ששני עדים צריך שפותחים את התיק ולא לתעודת רווקות...
המדינת דת הזאת משגעת אותי :)
תעשו בצוהר את שניהם ביחד
18/10/14 13:34
83צפיות
כולה שעה ונגמר סיפור.
איך זה הולך עם צוהר ? אם אני רוצה רב שלהם שלא יהיה כזה פנאטי
19/10/14 15:57
58צפיות
למי פונים ? מה הם עושים יותר גמיש מהרבנות בד"כ ?
את בוחרת איזה שירותים את רוצה דרך צוהר
22/10/14 12:52
14צפיות
אם את רוצה רק להוציא תעודת רווקות ולפתח תיק דרכם (עניין של שעה גג), אם את רוצה הדרכת כלה דרכם (גם מומלץ מאוד, 45 דקות וסיימת, באזור מגורייך, עם מדריכה נחמדה וידידותית לחילוניות). אם את רוצה רב קליל ומגניב אפשר 'להמר' ולתת לצוהר לתאם לך רב שלהם פנוי, או להתקשר עמו באופן פרטי כשההמלצות שלי הם יהודה ישרים וחיים הבלין, מאוד נחמדים וקלילים והכי רחוקים מפנאטים שיש.
הרבנות
18/10/14 15:13
131צפיות
האם תעודת הזהות של אמא ותעודת הזהות של סבתא (הישנות, עם ה"יהודי" בפנים), מספיקות לצורך ההוכחה ההלכתית של יהדותי?
לא נראה לי סביר
19/10/14 10:46
77צפיות
אבל איני מומחה.
בדרך כלל הם מאד שמחים אם יש כתובות מהנישואין שלהן. אם לא, יש עוד אפשרויות.

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה