בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
החלטתם להתחתן.. כעת נותר רק להתחיל להפיק את הארוע. כל כך הרבה פרטים קטנים קשורים לארוע הגדול הזה: שמלה לכלה, חליפה לחתן, קייטרינג, פרחים, מקום , גימיקים והפתעות, הזמנות, ספרים ומאפרים ועוד ועוד.. ומסיבת רווקים/ות, בגדים לאמא של הכלה, מתנה מיוחדת לזוג הצעיר ונעליים או סנדלים, מיני או מחשוף. וכולנו מחפשים את הטוב ביותר והמקורי ביותר. וכשלא די בזה אנו מוצאים תופעות שחוזרות על עצמן ללא קשר למין, דת, גזע או גיל..כאשר מתכננים את החתונה. אמא או חותנת מעורבים יתר על המידה, כלה לחוצה, חתן אדיש, צד אחד מודיע ומפתיע שאין מספיק כסף, מתח, פאניקה ולחצים טבעיים לחלוטין של היוצרים והעוסקים במלאכת הפקת החתונה. ההחלטה למסד את חייכם ולשתף בכך את הקרובים לכם מהווה את אחד מרגעי השיא של חייכם. האהבה שהתחילה מתי שהוא, מקבלת מימד שונה ומובילה אתכם למחוייבות הדדית. עצם העובדה שתמצאו כאן אנשים רבים במצבכם, תעזור לכם לעבור את תהליך ההפקה בדרך קלה יותר. אני תקווה שפורום זה יצליח להוות לכם בית. תהיה לכם האפשרות להשתמש בו כבמה: לחלוק ולפרוק, להתלבט ולהתחבט, לחוות, להתרגש ולשמוח, לייעץ ולהתייעץ, להמליץ ולשאוב רעיונות.

ברוכים הבאים לפורום חתונות, בו תוכלו לבקש עזרה בנושאי ארגון החתונה, לשאול שאלות ולקבל תמיכה בזמן התהליך הזה, שביחד עם היותו מהנה יכול להיות ארוך וסבוך.
נא לשים לב לכללי הכתיבה בפורום.
המשך...
הודעה חדשה

º
מוסיקה, צילום ואטרקציות 31/08
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
31/08/14 20:56
7צפיות
º
כמה עולה נבלנית לשעתיים של קבלת פנים?
30/08/14 18:03
73צפיות
מגנטים
01/09/14 14:42
39צפיות
שלום לכולם!
אשמח להמלצה לחברת מגנטים..
תודה
מגניסימו מגנטים לאירועים
01/09/14 16:37
27צפיות
שירותיים, איכותיים, ועושים מגנטים של אורך+רוחב עם הגדלות קולאז'ים והכל במחיר מצוין
תודה! אשמח לעוד המלצות..
02/09/14 09:53
לצערי הוא תפוס!
אם כי נשמע באמת ממש ממש נחמד
חדשה
31/08/14 21:11
160צפיות
הי לכולן (לכולם?),
בשיא ההתרגשות מתחילים לארגן חתונה.
מאיפה מתחילים? מה עושים? מה קודם? מה אחר כך?
אשמח לכל עיצה ומידע 

אנחנו התחלנו בהערכה גסה של מספר האורחים
31/08/14 21:32
126צפיות
לאחר בדיקה קצרה עם ההורים. אח"כ חיפשנו באינטרנט מקומות מתאימים ויצאנו לראות את האהובים עלינו במיוחד בזמן אירוע. מתחילים ממקום לדעתי, כי זה הבסיס, וכל מקום מציע חבילה מסוימת שכוללת אי אלו שירותים ו/או ספקים שאח"כ נותר פשוט להשלים.

בהצלחה!
ממליצה שההעררכה הזו תהייה כמה שיותר שמית
01/09/14 08:22
96צפיות
כלומר לתת להורים ולעצמם איזה שבוע שבועיים שבו יירשמו את רשימת המוזמנים שמית. לא הערכה של יש לנו X זוגות חברים אז צריך 2X מקומות אלא לרשום שמית שמזמינים את א' = 2 אנשים ואת משפחת ב' = 5 אנשים וכו'.
זה נותן שני דברים: קודם כל במהלך הזמן הזה של שבוע נזכרים בעוד אנשים כך שהרשימה נוטה לגדול. ושנית ככה אפשר לעבור על הרשימה באופן מןשכל ולהזמין רק מי שחשוב, ממש לדרג קירבה מספרית ולהחליט מי כן ומי לא.

מזל טוב!
º
כמובן, לכך התכוונתי
01/09/14 08:35
23צפיות
ברוכה הבאה
31/08/14 21:57
77צפיות
מעתיקה לך תשובה נפוצה שלי 
כשבאים להפיק חתונה מתחילים מתקציב. זה הפרמטר הכי חשוב לדעתי. לפיו למעשה, יקבע הכל. מומלץ לעבוד עם דוחות אקסל או לארגן רשימות בכל דרך שנוחה לכם.
לאחר קביעת התקציב צריך לעשות הערכה מדוייקת (עד כמה שניתן בנקודת הזמן הזאת) של כמות המוזמנים.

לאחר מכן, צריך לערוך תיאום ציפיות ביניכם מה חשוב לכן שיהיה באירוע ומה חשוב פחות. על מה אפשר להתפשר ומה MUST.....
הייתי ממליצה גם לערוך תיאום ציפיות עם ההורים. כן, אני בדעת מיעוט, אבל אני חושבת שזה גם אירוע שלהם ולכן חשוב לשמוע גם את דעתם.
אחרי תיאום הציפיות שלכם אתם חייבים להיות מאוחדים מול ההורים. תקשיבו, תשמעו, תתיעצו אבל תחליטו יחד, כזוג.

בוחרים את שלושת הדברים הכי חשובים לכם - המשולש הקדוש. בדר"כ מדובר באלמנטים הגדולים והיקרים יותר בכל מערך החתונה.
אני חושבת שרוב הזוגות יגידו - אוכל/מקום, צלם ותקליטן.

לחרוש את הפורומים השונים ואתרי החתונות למיניהם (כמובן שהפורום שלנו הכי שווה ). יש שם המון מידע. לשאול שאלות, גם אם לפעמים זה נראה הכי טפשי בעולם....

לקרוא קרדיטים וחוות דעת של המתחתנים/מתחתנות האחרים. גם אם הם לא תמיד הכי אובייקטיביים יש בהם המון מידע ויופי.

לגבי בחירת הספקים - אני ממליצה "לראיין" ולתחקר חברים שכבר התחתנו או נמצאים בתהליך. אני בטוחה שהם ישמחו לשתף ולייעץ. קראו באתר מתחתנים, MIT4MIT וכיוב' המלצות של זוגות לגבי הספקים. קחו מה שמתאים לכם מההמלצות/השמצות. תנפו את אלה שלא אהבתם.
אחרי סינון ראשוני, תתקשרו למקומות ולספקים שמצאו חן ותקבעו פגישות. אם אפשר לקבל טווח מחירים במייל או בטלפון זה מעולה. ככה תוכלו לדעת אם המקום יכול לענות על הצרכים או לא.

אם יש עוד שאלות, אשמח לעזור!

אההההה, וחשוב להינות!!! זה לא פחות חשוב.... 

חצי נצל"ש וחצי לא
01/09/14 15:28
72צפיות
בשעה טובה אנחנו מגיעים עוד 19 יום (אבל מי סופרת...) לביקור בארץ ומתחילים לארגן את החתונה!
יש לי כבר רשימת מוזמנים שמית ומפורטת אבל אני קצת מבולבלת לגבי עניין הילדים. 
אני יודעת שבעיקרון מרשימת מוזמנים כללית צריך להוריד X% (תלוי בכמות) על מנת להגיד לאולם מינימום של מוזמנים. 
אבל איפה נכנסים פה הילדים? הבנתי שבכל מקום מחשבים אחרת ילדים ואת גילאי הילדים. אז איך אני מחשבת אותם? 
וזה עוד בלי להכינס למורכבות שאין לדעת בדיוק מי יבוא עם ילדים ומי לא.... 
מצד אחד אני לא רוצה להתחייב על מינימום גבוה מידי (כמובן) ומצד שני, לא רוצה שהמספר יראה נמוך וישפיע על המחיר שיתנו לנו. 
אז מה עושים? 

מנסה לעזור
01/09/14 16:23
45צפיות
לגבי כמה להוריד בכללי, אז אם החתונה בגודל סטנדרטי אז מורידים כ30% נראה לי.
לגבי ילדים תשאלו בכל מקום איך ההתייחסות ובכל מקרה תנסו להעריך כמה ילדים יגיעו. למשל ילדים של אנשים קרובים יגיעו דיי בוודאות וילדים של אנשים רחוקים יותר לא בטוח שיגיעו... ואז אם יש ילדים שבטוח בטוח מגיעים שווה להתעקש על כך שיהיו מנות ילדים וכן על מחירם ועל איך סופרים את הילדים.

לגבי הילדים
01/09/14 23:16
17צפיות
אנחנו לקחנו בחשבון במספר האורחים הסופי, לפני שהורדנו 10%, רק ילדים של אורחים קרובים. את השאר לא ספרנו מראש, למרות שידענו שייתכן שיגיעו.
ילד בן 5 לא באמת אוכל מנה כמו מבוגר אבל מצד שני רוב המקומות שבדקנו לא עשו מנת ילדים. היה לנו חבל לחשב איזה 10 "מנות" שלא באמת יאכלו.

ותמיד מסתדרים בלי בעיה עם כיסא לילד במידה והוא מגיע. כך יש סיכוי שהאולם לא יספור אותו. (הגיעו אלינו כ-10 ילדים שלא ספרנו ולכולם היה מקום לשבת)
תודה רבה
01/09/14 18:51
26צפיות
בינתיים בחריש על הפורום (:
יש עוד פורומים וכאלה שאני יכולה להצטרף או אחד מספיק?

הפורום הזה בהחלט מספיק לדעתי
02/09/14 08:53
6צפיות
את מוזמנת להסתכל על שרשור הקרדיטים שלי (ראי החתימה) ואולי זה גם יעזור לך
מה אני עונה לא נכון (תסכול סידורי ישיבה)
01/09/14 14:52
132צפיות
יש לנו בעבודה "גלים" של אירועים. עכשיו זה עונת חתונות של ילדים של עמיתים לעבודה.כבר 15 שנים, שאני וחבר לעבודה הולכים לאירועים הלו יחד. כל אחד מגיע לבד, ואנחנו "בני הזוג" אחד של השני.בכמה פעמים האחרונות התקשרו אלי ואליו לשאול האם אנחנו מגיעים וכמה אנחנו מגיעים. מה שמאוד הגיוני - המזמינים רוצים לעשות אישור הגעה וסידור הושבה.  אז אני (וגם הוא) עונה שאני מגיעה לבד מהמשפחה שלי,  אבל עם x. המטרה היא שמישהו יתייחס לזה ויושיב אותנו יחד. מתוך 3 חתונות לאחרונה - ב-2 הושיבו אותנו בנפרד.איך לנסח את המענה ברור יותר, שיבינו? כי אני לא רוצה להגיד שיושיבו יחד, אם מי שמבצע את אישורי ההגעה לא אחראי על סידור המקומות (או שאין סידור מקומות)
"X לא אמר לכם שאנחנו באים ביחד?"
01/09/14 17:20
96צפיות
לרוב מי שמתקשר לא מכיר את הנפשות הפועלות...
הייתי פשוט אומרת להם להתייחס אליכם כזוג.

ברמת ה"ישראל ישראלי וחוה גן עדן"

למה לא לבקש את זה ממי שהזמין אתכם?
02/09/14 00:15
31צפיות
הזוג שמתחתן לרוב לא עושה לבד סידורי הושבה בשביל חברים של ההורים שהוא לא מכיר. הגיוני שמי שהזמין אתכם גם אחראי על סידורי הישיבה שלכם.
שרשור סרטי חתונה
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )הודעה זו מכילה סרטונים
31/08/14 20:41
104צפיות
תודו שעכשיו, בתהליך ארגון החתונה, אתם מסתכלים על סרטים שיש בהם חתונות 
שרשרו סרטים/תוכניות (קולנוע, טלויזיה ושות) שאהבתם/לא אהבתם.
מוזמנים לצרף קטע ו/או תמונה 

סרטון עם עלילה מפתיעה
01/09/14 10:55
112צפיות
בהתחלה הייתי בטוחה שהיא תדקור מישהו עם המזלג, אחרי זה הייתי בטוחה שתיכף יתגלה שהחתן והכלה הם בני דודים בעצם...
יותר מדי סרטי אקשן וסרטים הודיים, כנראה
בסרט "הגורו" מ 2002 (לינק: http://en.wikipedia.org/wiki/The_Guru_(2002_film)   )
יש חתונה בסוף הסרט, אותה הגיבור רוצה לעצור, והמשפט הזכור לי משם הוא:
"Haven't you watched American movies? Weddings get stopped here all the time!"
אין לי קישור לקטע הספציפי עם החתונה, אבל יש לינק לשיר, שמתישהו היה להיט גם בארץ:

הסרט הכי גרוע שאי פעם ראיתי היה על חתונה
01/09/14 16:42
107צפיות
שמו בישראל ארוס בהשאלה
ראו אזהרה זו כשירות לציבור
גם בעלי שצפה אתי מסכים שמדובר בעוול הקולנועי של כל הזמנים
הסרט הכי מדכא שראיתי עוסק בחתונה
01/09/14 19:35
52צפיות
מלנכוליה של לארס פון טרייר...
סקר - מפיק/חברת הפקה: כן או לא
28/08/14 20:36
105צפיות
בבקשה לענות על סמך התנסות אישית בלבד (ולא על סמך התנסות של חברים או משפחה)

כבר התחתנו / אנחנו נמצאים עדיין בשלב התכנון 
 האם נעזרתם בשירותי הפקה כלשהם במהלך ארגון החתונה? כן / לא
 אם כן, האם לקחתם שירותי הפקה מלאים או רק חלק מהם (ספקים בלבד, יום האירוע בלבד, ללא ליווי באירוע וכדומה)?
 האם הייתה סיבה מיוחדת ללמה להשתמש או לא להשתמש בשירותי הפקה?
 האם אהבתם את העבודה מול המפיק/חברת ההפקות, האם זה עזר לכם או העיק על ההספק והקצב?
 לאלה שכבר התחתנו - אם הייתם יכולים לבחור שוב, האם הייתם מוותרים על ההפקה או שזה ממש MUST מבחינתכם?
 האם נתקלתם בקשיים מיוחדים בדרך שבהם הצטערתם שלקחתם/שלא לקחתם מפיק/חברת הפקה?

תודה לעונים 

בעיניי- לא!
31/08/14 22:04
69צפיות
- התחתנו
- לא נעזרנו בשירותי הפקה כלשהם במהלך ארגון החתונה
- סיבה מיוחדת למה לא להשתמש בשירותי הפקה? עלות! וכי לא ראיתי את הצורך..
- האירוע היה מעולה ואישית לא חושבת שהוא היה נראה אחרת לו היה לנו מפיק ..
- לחלוטין לא היו לנו קשיים כאלה או אחרים. מבחינה לוגיסטית הדבר היחיד שהצריך סיוע היה הרזבות, ומינינו מראש קרוב משפחה כאחראי לזה. הכל היה תקין
עונה
01/09/14 13:27
58צפיות
כבר התחתנו / אנחנו נמצאים עדיין בשלב התכנון נשואים כבר שנה ו-4 חודשים
 האם נעזרתם בשירותי הפקה כלשהם במהלך ארגון החתונה? כן / לא לא
האם הייתה סיבה מיוחדת ללמה להשתמש או לא להשתמש בשירותי הפקה? מאד התחברתי לנושא הארגון וההפקה בעצמי ולא ראיתי סיבה לתת למישהו אחר ליהנות מכל הכיף במקומי נכון שביום החתונה עצמו זה קצת יותר יותר בעייתי אבל מכיוון שהייתה לנו מעצבת שטיפלה בכל נושא העיצוב פלוס עזרה מחברות ומשפחה אז הייתי רגועה...
לאלה שכבר התחתנו - אם הייתם יכולים לבחור שוב, האם הייתם מוותרים על ההפקה או שזה ממש MUST מבחינתכם? במקרה שלי הייתי בכל מקרה מוותרת על ההפקה, אני חושבת שסגרנו בצורה טובה את כל הפינות ושמחנו להיות כ"כ מעורבים... ביום החתונה עצמו נאלצנו לעשות כמה טלפונים שאולי היה נחסכים מאיתנו אבל לא ביג דיל...
האם נתקלתם בקשיים מיוחדים בדרך שבהם הצטערתם שלקחתם/שלא לקחתם מפיק/חברת הפקה? היה קטע אחד שהיה מאד מעצבן ואני מניחה שמפיק/ה היו פותרים את זה... מנהל האירוע של המקום שלנו החליט לא לסדר את השמשיות ששכרנו בהרבה מאד כסף בזמן החופה בגלל שהיה נראה לו שזה יפריע לצלמים
זה ממש הרגיז אותי כי הדבר הראשון שאמרתי לו כשראיתי אותו בזמן קבלת הפנים זה שלא ישכח לסדר את השמשיות באזור של החופה... אני בטוחה שאם הייתה לנו מפיקה אז היא הייתה דואגת לזה אבל בדיעבד במקרה הזה ספציפי פשוט הייתי צריכה להאציל סמכויות לבן משפחה לדאוג לזה ולא לסמוך על זה שמנהל האירוע יעשה את זה, כי תכ'לס למרות שהוא היה ממש בסדר וניסה לדאוג לנו בסופו של דבר יש לו הרבה אינטרסים נוספים לדאוג להם חוץ מהזוג המאושר שמתחתן...
לדעתי לא
01/09/14 19:27
28צפיות

כבר התחתנו / אנחנו נמצאים עדיין בשלב התכנון - עוד מעט נשואים שנה.
 האם נעזרתם בשירותי הפקה כלשהם במהלך ארגון החתונה? לא.
 האם הייתה סיבה מיוחדת ללמה להשתמש או לא להשתמש בשירותי הפקה? האמת שזה נראה מיותר לחלוטין. החתונה לא הרגישה לי כמו "הפקה" או משהו שדורש השקעה מסויימת. סה"כ להיפגש עם שניים-שלושה ספקים ואז להחליט למי למתחברים (עם שיקול תקציב). לנו גם היו 10 חודשים לתכנן את החתונה,ככה שלקחנו דברים באיזי וזה לא משהו שגזל מזמננו או העיק.
 לאלה שכבר התחתנו - אם הייתם יכולים לבחור שוב, האם הייתם מוותרים על ההפקה או שזה ממש MUST מבחינתכם? לא הייתי משנה את דעתי.
 האם נתקלתם בקשיים מיוחדים בדרך שבהם הצטערתם שלקחתם/שלא לקחתם מפיק/חברת הפקה? לא. פשוט ממנים חבר טוב או קרוב משפחה (או כמה) להיות אחראים על דברים חשובים.

עונה בכיף
01/09/14 19:33
29צפיות

כבר התחתנו / אנחנו נמצאים עדיין בשלב התכנון  - עדיין בשלבי התכנון
 האם נעזרתם בשירותי הפקה כלשהם במהלך ארגון החתונה? כן , אנחנו נעזרים בחברת easywed. 
 אם כן, האם לקחתם שירותי הפקה מלאים או רק חלק מהם (ספקים בלבד, יום האירוע בלבד, ללא ליווי באירוע וכדומה)? רכשנו מהם חבילה של ספקים בלבד.
 האם הייתה סיבה מיוחדת ללמה להשתמש או לא להשתמש בשירותי הפקה? היו לנו רעיונות מאוד ספציפיים בקשר לחתונה, ידענו שאנחנו רוצים חתונה קטנה מאוד ולבחור את הספקים בפינצטה והרגשתי שאני צריכה מישהו שמבין שילווה איתי את התהליך ויעזור לי כי אני לא כ"כ מתמצאת, ות'אמת גם רציתי לחסוך זמן. ראיתי חברות "נמרחות" עם הארגון והתכנון שנה... אני אומרת נמרחות בגרשיים כי הן כן נהנו מהתהליך אבל לי באופן אישי זה היה נראה קצת מעיק.
 האם אהבתם את העבודה מול המפיק/חברת ההפקות, האם זה עזר לכם או העיק על ההספק והקצב? אני נהנית מאוד לעבוד איתה... זו בחורה בשם נטלי והיא מאוד מקצועית וזמינה תמיד לשאלות שלי... לפני שהלכתי לאיזיווד אמרו לי שאולי הם ינסו "לדחוף" וקצת חששתי אבל אני ממש לא מרגישה את זה ממנה.

אורחים ממליצים 01/09/14
01/09/14 18:59
11צפיות
בעקבות ההודעות שהועלו השבוע - רעיון נפלא לשרשור.... תודה 
אנא כתבו כמה שיותר פרטים מנקודת מבטכם כאורחים באירוע.
בטוחה שזה יעזור לכלות ולחתנים שבדרך.
אם אפשר, הפרידו כל מקום בהודעה נפרדת (זה יקל על החיפוש בעתיד)

האחוזה- בית חנן
31/08/14 23:54
105צפיות
אהלן,
רק רציתי לספר שהיתי מוזמנת לחתונה ב'האחוזה' והיה נהדר
האוכל היה מאוד טעים, עשוי היטב, קינוחים טעימים, אני יודעת שהכלה והחתן עיצבו בעצמם, שזה אומר עציצים קטנים בכל שולחן, וכל מיני גימיקים קטנים ותוספות אישיות של חתונות, והיה מקסים, המקום ממש לא צריך "עיצוב" בתשלום , הוא נקי ומסודר ואלגנטי גם ככה, חבל על הכסף.

קיצר מי שמתחתן שם- איזה כיף !

יש לי חתונות החודש באקו, הנחלה ובעדן על המים
01/09/14 10:35
90צפיות
(למי שלא יודעת אני התחתנתי בעדן)

אולי אני גם אתן ריוויוז כאורחת כי אני יודעת שזה מאוד חשוב למתחתנים:)
º
ביגוד, הנעלה, תכשיטים ואביזרים 31/08
31/08/14 20:55
6צפיות
נצל"ש: תהייה מוזרה
הודעה זו מכילה תמונות
31/08/14 10:25
288צפיות
יש לי 3(!) חתונות בספטמבר ואני מתלבטת האם לנעול לאחת מהם לפחות את נעלי החתונה שלי.

הן לא נעליים נוצצות או מוגזמות, אלא נעלי עקב נוחות, בצבע פנינה עם עקב בינוני (מצ"ב תמונה).

והנה ההתלבטות: הן נוחות בטירוף, יפות והולכות עם כל דבר כמעט - אבל זה נעלי החתונה שלי(!!) מרגיש לי מוזר כזה חילול הקודש לנעול אותן גם לחתונות אחרות (לא יודעת למה, לאירועים אחרים, ארוחות וכאלה דווקא פחות מסתבך לי בראש).

מצד שני, מה?! 'להתקמצן' עליהן בגלל הפואנטה? מרגיש לי דבילי.

הקיצקץ האם הדילמה מובנת למישהי? מה אתן הייתן עושות?
º
לכי על זה
31/08/14 10:42
51צפיות
הייתי נועלת אותן
31/08/14 11:43
188צפיות
לכל שלושת החתונות בלי להתבלבל בכלל
תהני מהן וכל החתונה זה יהיה כמו ניצוץ קטן שיזכיר לך את החתונה שלך וכמה כיף היה!
יש בזה משהו
31/08/14 11:48
139צפיות
במיוחד בחתונה השלישית שנערכת היכן שאני התחתנתי לפני חצי שנה. איזה כיף זה יהיה!!!!
º
לכי על זה. כולה נעליים לבנות.
31/08/14 15:38
31צפיות
איפה אני לא ממליצה לקנות נעליים לחתן
01/09/14 16:11
60צפיות
אז התחתנו, ובינתים יש לי רק un-קרדיט..
אין לי כוונה להוציא דיבה או לפגוע בעסק כלשהו, אבל אני חושבת שבמקרה הזה מותר ורצוי לספר את המקרה כמו שהוא כדי שהחתנים לעתיד יעשו את השיקול שלהם לפני הקנייה. אז ככה:
קנינו ביוני נעליים לחתן באלדו. למה כל כך מוקדם לפני החתונה? דאגנו לגבי גיוס למילואים של החתן ורצינו לסמן וי על כמה שיותר מטלות שהוא נזקק להן. ביקשנו עזרה מהמוכרת, ביקשנו נעליים שחורות אלגנטיות ו"עם סוליה חזקה" לשבירת כוס - כי לחתן יש פוביה מכל הסיפור. במעמד הקנייה אפילו אמרו לנו שהרבה חתנים לוקחים את הנעליים שבחרנו.
בינתיים חלפו להם חודשיים. רק שבוע לפני החתונה החתן נעל את הנעליים בתוך הבית להתרגל.
בחתונה עצמה, לאחר שבירת הכוס ואחרי כל החיבוקים-נישוקים, בעלי לוחש לי "נראה לי שיש לי זכוכיות בסוליה".. צחקתי עליו שזה סתם הפוביה שלו משתלטת ושאין סיכוי שנעליים של אלדו שעלו מעל 500 שקל יתפרקו בשבירת הכוס.
אז לא. בסוף הערב הוא הראה לי סדק בסולית נעל ימין. אין לנו מושג אם הוא היה שם מראש בנעל ו"חלחל" בשבירה או נוצר בה.

מה עוד יותר מעצבן מזה - שירות הלקוחות החביב שלהם טוען שזה לא אשמתם, כי אסור לשבור כוסות עם הסוליות שלהן - זאת חבלה בנעל!!  
באלדו אני לא קונה יותר.
º
איפור, שיער וטיפוח 31/8
31/08/14 19:04
11צפיות
המלצה על איפור+שיער
31/08/14 19:09
90צפיות
הי!
אשמח להמלצה עבור חברה למישהי שתעשה שיער+איפור בסכום של כ-1,400 ש"ח ותוכל להגיע לאיזור השרון.

(כרמל יהלום כבר תפוסה אגב ).
המלצה חמה - נאוה דן
01/09/14 14:33
47צפיות
מאפרת מדהימה והיא עובדת עם מעצבת שיער מקסימה.
המחיר הוא בהתאם למה שביקשת
ממליצה בחום רב!
כרמל יהלום הפנתה אותי אליה, ואני ממליצה בחום
01/09/14 14:58
65צפיות
טל מרציאנו- עשתה לי איפור+ שיער ב1200- מוכשרת ממש!
º
שלחתי לך מסר
01/09/14 15:23
15צפיות
º
טקסים בארץ ובחו"ל, רבנות ומקווה 31/8
31/08/14 19:12
18צפיות
המלצה על רב
31/08/14 19:15
78צפיות
מבקשת המלצה לרב עבור חברה.
בצוהר לא היה להם רב פנוי לתאריך החתונה, אבל הם עדין מחפשים מישהו שמבקש סכום צנוע ו/או תשלום על פי ראות עיני הזוג ו/או מתנדב שמבקש תשלום רק על הנסיעות.
החתונה באיזור השרון באוקטובר.

תודה!
מתי בדיוק ואיפה בדיוק?
01/09/14 11:44
47צפיות
פרטים נוספים יועילו
שאלה מעניינת
01/09/14 00:17
127צפיות
מעניין אותי לדעת מהי התכונה או מהו המעשה, או האירוע, או כל דבר אחר שבעקבותיו ידעתן סופית שבן זוגכם הוא האחד שלכן.
תודה רבה מראש לכל המשיבות!
לא היה לי אירוע או תכונה
01/09/14 09:21
84צפיות
ככל שהזוגיות התקדמה, ראיתי שאנחנו מצליחים להסתדר ביחד, להתגבר על חילוקי דעות. למדנו להכיר זה את זו ולהבין מה בן או בת הזוג מרגישים.
בניגוד לקומדיות רומנטיות, בהן ההכרה מגיעה ברגע אחד של הארה, אצלנו זה היה תהליך.
מצד שני, הגעתי לזוגיות הזאת די חבוטה מחוויות קודמות. אני מניחה שלו היינו נפגשים כשהייתי צעירה יותר, אולי לא הייתי חושבת שהוא "האחד" ואולי הייתי מוותרת עליו די מהר.
בדיקת שפיות לחתונה זולה וקטנה
29/08/14 14:54
899צפיות
שלום. אנחנו חושבים על להוציא לפועל חתונה של 150 איש, בחורף, בתקציב מינימלי (לרדת מה35 אלף). קראנו את כל המדריכים הרגילים על "חתונה בזול" אבל חשבנו על כמה רעיונות נוספים. תוכלו לעזור לנו להבין אם הם יוכלו להוזיל משמעותית את האירוע? 

• חתונה בשישי בצהרים במקום בערב
  • אכול - בלי מנות עקריות. כל האירוע על טהרת המנות הראשונות (טאפאס?). 
  • לאור האוכל הלא סטנדרטי - לפצל את האוכל לקייטרינג חיצוני? 
  • לשכור צלמי סטילס בלבד (1? 2?) ולחלק לכמה אורחים מצלמות gopro בשביל וידאו (אפשר גם להשכיר כאלה לא?). 
  • בהקשר הזה, כמה עולה תוספת המגנטים בעצמה (שלא כחלק מ"חבילה")? 
  • בהיקף של 150 איש, כדאי בכלל ללכת לאולם/גן, או שכדאי לחפש מקום קטן יותר ואקזוטי כמו ייקב? זה מוזיל? יש לכם רעיונות נוספות למקומות ל150?
הבעיה שאני צופה היא שגם עם כל מני "רידודים" שנבקש מול אולם, המחיר ישאר אותו המחיר כי בסופו של דבר, האינטרס של האולם הוא להרוויח כסף על זמן נתון. הוא לא ירד מתחת לסף הכנסות מסויים. אני בכיוון? 

תודה מראש לעוזרים  
אממ
29/08/14 19:16
252צפיות
חתונת שישי בצהריים לאו דוקא זולה יותר מערב. מה שכן, היתי ממליצה לבחון אופציה של להתחתן בחורף לעומת הקיץ שאז יש פערים הרבה יותר משמעותיים במחיר.
עוד דבר הוא להתרחק מאיזור המרכז- לכיון השפלה או ירושלים וכו'.

חתונה בלי מנות עיקריות נשמעת לי קצת מוזרה למען האמת. אפילו אם זה צהריים, אנשים מצפים לאכול טוב ולשבוע..

ל150 איש נראה לי בכיף אפשר צלם סטילס אחד. מגנטים בכל מקרה עולה בסביבות 1000-1500 לרוב.
מצלמות גופרו הן לא זולות, נראה לי שלהעביר אותן בין האורחים זה פתח לכאב ראש אם אחת חסרה או משהו נשרט, מתעקם. לא הייתי הולכת על זה אלא אם אתם מצוותים אותן למישהו (אח/אחיין/בן דוד) שיהיה אחראי.

יש מקומות שעושים אירועים קטנים לכמות כזו, כך שלא היתי שוללת על הסף גן או אולם.
אין לי מושג לגבי עלויות של יקב, אבל אל תצאו מנקודת הנחה שזה בהכרח זול יותר. אם ליקב אין ציוד משלו וצריך לשכור קייטרינג ושולחנות, כסאות, מפות וכו' זה מייקר..

חתונה קטנה וזולה
30/08/14 09:38
280צפיות
היי :)  התקציב שלכם הוא להכל כולל הכל או לאולם + דיג'י + צלם?

כמה עצות:
1. יום שישי הפך להיות מבוקש וכנראה יותר זול להתחתן באמצע שבוע
2. מוותרים על המנות העיקריות? חשוב שתציינו בהזמנה שמדובר בחתונת קוקטייל + אל תציעו ישר את הנושא לאולמות, קודם תשמעו מה הם מציעים במחיר מלא ורק אז תרדו.
3. לא כל מקום מסכים לקייטרינג חיצוני ולפעמים זה מיקר
4. עדיף להשקיע את הכסף ב-2 צלמי סטילס ולא לבזבז אותו על מצלמות גו-פרו שישאירו אתכם עם טונות של חומר צילום לא ערוך באיכות שרחוקה מלהיות טובה. את יכולה להיכנס לקבוצה של חובבי צילום, לראות תיקי עבודות ולמצוא 2-3 צלמים בנפרד במחיר נמוך בהרבה מזה של אנשי מקצוע.
5. מגנטים זה יחסית זול והחבילה בטוח תשתלם כשיש כמות מוזמנים קטנה. חשוב שתסכמו מראש שתקבלי את תמונות המקור.
6. המקומות השונים הם לא בהכרח יותר זולים, אבל ליקבי בנימינה יש מחיר ממש זול. שווה לך לדבר איתם. אופציה נוספת שאולי תתאים לך היא בית כנסת אוהל מועד בת"א - הם מספקים חניה, המקום יפה ומיוחד ויש תפריט לחתונת קוקטייל. החיסרון היחיד הוא שמותר רק 'ריקודים בקטנה' ואי אפשר לעשות מסיבה סוערת. (ואל תיבהלי מהמחיר, הוא נתון לחלוטין למיקוח)
7. שווה לך לפנות לאיזי ווד - הם לא נעימים ומעיקים, תדאגי לתת להם תמחור נמוך מזה שאת מתכוונת להוציא ותראי אם יש להם משהו להציע לך.
8. יש מלא מקומות שמתאימים ל150 איש.
9. רוצה לחסוך? אם חתונת הרגע האחרון היא אופציה אפשר לסגור חודש-חודשיים לפני תאריך שסוגר לאולם 'חור' ולחסוך הרבה
10. לא לסגור מיד עם אף מקום!
11. האולמות לא מפסידים, עובדה שהן מציעים כמעט את אותו אירוע ב-100 ש"ח פחות אם מדובר בבר/בת מצווה או בריתה. המילה חתונה היא זו שמקפיצה את המחיר..

מזל טוב!
תעדכני איך מתקדם ובהצלחה!
º
את יודעת להגיד מה סדר גודל המחיר אצל יקבי בנימינה?
30/08/14 19:43
58צפיות
בטח
31/08/14 22:16
86צפיות
בסביבות 200 ש"ח לבשרי/ חלבי.

לא הייתי שם באירוע, אבל יאמר לזכותם שהם שולחים הצעת מחיר למייל.
ביקבים ומקומות שונים לאו דווקא זול יותר
31/08/14 16:28
96צפיות
כן שווה לבדוק, אבל יש גם אולמות/גני אירועים שמתאימים לכמות מוזמנים קטנה יחסית. מצטרפת להמלצה על איזיווד, במקום לשבור את הראש ולחפש מקומות, תגיעי אליהם עם הדרישות ותראי מה יש להם להציע, הם עובדים עם הרבה אולמות וגני אירועים ובכללי עם ספקים מובילים והצליחו להוזיל משמעותית את החתונה של אחותי שנה שעברה (מרץ). 
כמה טיפים מנסיון אישי
30/08/14 12:08
240צפיות
אנחנו עשינו חתונת חורף (סוף נובמבר) קטנה (90 איש) שלא עלתה לנו הון (כ31K) אבל כן היתה איכותית בעיני האורחים (אלא אם כולם משקרים ).
אני לא יודעת להגיד לך לגבי האוכל, אם כי לי אישית כנראה לא היה מפריע אם היו רק מנות ראשונות (כמו בקבלת פנים?) בחתונה, כי בד"כ הן יותר טעימות מהעיקריות, או לגבי מקומות אקזוטיים אבל אני כן יכולה לתת לך קצת טיפים לדברים נוספים שאפשר לחסוך בהם, לדעתי:
  1. שמלה - ממש לא חייבת לעלות כמה אלפי שקלים, ובטוח לא 10K ומעלה. אני קניתי את שלי בפגנקה והיא עלתה 400, אבל אם היה לי יותר זמן הייתי מזמינה מהאינטרנט, לא מעט כלות מצאו שמלות שווה בכלום כסף באיביי והוסיפו עוד קצת להתאמות אצל תופרת. קיצר, לדעתי האישית, שמלה לא חייבת לעלות יותר מ1000 שקל (שגם זה סכום שקשה לי איתו אבל ניחא).
  2. לסגור את האולם כמה שיותר מאוחר. אפשר לתקתק חתונה בחודש, יש מספיק ספקים לבחור מהם. אפשר גם להודיע לאורחים חודש לפני - פשוט מוודאים מראש עם כל האנשים החשובים שהם זמינים בתאריך הרצוי וקובעים. והמחירים יורדים.
  3. ויתרנו על צלמים בכלל. וידאו בכלל נראה לנו מיותר, במיוחד כי לא היתה חופה או משהו בסגנון, ומי רוצה לראות אח"כ וידאו של אנשים רוקדים ואוכלים? את המקדימים עשה את חבר שלנו שהוא צלם חובב, ובחתונה עצמה היה צלם מגנטים שהביא לנו גם את כל התמונות על דיסק וגם ביקשנו מאנשים שיביאו מצלמות/יצלמו בפלאפונים וישלחו לנו. בסופו של דבר יצא לנו מהארוע כ430 תמונות שזה מעל ומעבר. המגנטים עלו לנו 700-800 שקל, כך שזו ממש לא הוצאה גדולה. 
אם את רוצה לקרוא עוד קצת אני מצרפת לך קישור לקרדיטים שלי ואשמח לענות לשאלות, אם יהיו. 
ומזל טוב :)
זה מזכיר לי פוסט שחברה שלי כתבה לפני שהיא התחתנה
30/08/14 15:00
239צפיות
על חתונה חסכונית..
אני לא יודעת אם התקציבים שלכם זהים, אבל אולי את יכולה לקחת ממנה כל מני טיפים שלא חשבת עליהם לפני..
מצרפת לך קישור פה:  http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?EntryId=3148581&skip=1            :)
אגב, לגבי הקייטרינג החיצוני שציינת- לפעמים זה יוצא יקר יותר, אז כדא לך לבדוק את זה לעומק. ממה שאני יודעת דווקא עולה פחות במקום.

בנוגע לצילום
30/08/14 16:55
199צפיות
אם חיסכון הוא שם המשחק, אפשר לוותר על שני צלמים ולהסתפק לחלוטין בצלם סטילס אחד.
בנוגע לווידאו, מצטרף למה שנכתב כאן קודם, המצלמות האלה לא זולות ואם אין אף אחד שלוקח עליהן אחריות זה יכול להיות בעיה.
חוץ מזה, אם לא תגבילו את כמות זמן הצילום ( ע"י גודל הכרטיס במצלמה ) אתם עלולים לסיים את החתונה עם טונות של חומר מצולם משעמם ( שהרי הצילום אינו מקצועי.... )
אפשר גם לבדוק 2-3 צלמים ולסגור אם אחד מהם שבוע לפני החתונה. יש סיכוי שזה יוזיל את המחיר ( תקף לגבי כל הספקים :) )
אני באופן אישי הייתי מוותר על צילום מגנטים שאין בו מבחינה צילומית שום עניין מלבד מזכרת לאורחים ולכם ( בסופו של דבר הצלם מצלם אנשים עומדים ), ומשקיע את הכסף הזה בצילום הסטילס הקונבנציונלי.
בכל מקרה, בחתונה של 150 מוזמנים צלם הסטילס יכול לצלם ( בנוסף ) את אותם התמונות שצלם המגנטים יצלם ( רק בלי האפקט המיידי של מגנט בסוף החתונה )

שיהיה בהצלחה :)
לגבי המגנטים
30/08/14 17:06
168צפיות
הם ממש לא מצלמים רק אנשים עומדים. אצלינו צילמו גם את החופה ואת הריקודים ודוקא יצאו תמונות ממש מוצלחות (יש גם באלבום תמונות מהמגנטים).
כן מציינת שאם הבחירה היא בין מגנטים לעוד צלם סטילס אז אני הייתי מעדיפה עוד צלם ״רגיל״.
נכון, הם לפעמים מצלמים גם חלק מהחופה אבל
30/08/14 17:19
150צפיות
אבל גם זה מיותר בעיניי....  מהסיבה הפשוטה שזה אומר שיש עוד צלם בחופה שהרבה פעמים מסתיר לקהל או מפריע לשאר הצלמים ועדיף בעיניי תמונה אחת פצצה משתיים בינוניות.

אחת פצצה אמורה להיות בכל מקרה...
30/08/14 17:43
128צפיות
מהצלם הראשי. השאר מאד תלוי במקצועיות של הצלמים.
בוידאו לדעתי כדאי לצלם רק את הטקס
30/08/14 17:58
146צפיות
אנחנו אירגנו מצלמת וידאו וחצובה מחברים/משפחה וביקשנו ממישהו לצלם רק את הטקס.
אני יכולה רק להוסיף בנוגע לשמלה
30/08/14 21:26
198צפיות
שאני ממליצה בחום לקנות באיביי. הנה לינק לפוסט שרשמתי בנושא, כולל תמונות של כלה שעשתה את זה ונראתה מעולה!

וכל הכבוד על הרצון לחסוך!
אם את רוצה לחסוך תוותרו על המגנטים
31/08/14 17:42
130צפיות
זה ממש לא חובה. 
ואגב על חתונות טאפאס שמעתי וזה דווקא נשמע לי ממש ממש מגניב, אבל מסתבר שזה לא בהכרח יותר זול (קטע פלצני כזה של מנות קטנות...)
זה לא קשור לפלצנות
31/08/14 20:50
105צפיות
להכין מנות קטנות לוקח הרבה יותר זמן והתעסקות.
מגוון המנות הקטנות, באירוע קוקטייל, צריך להיות גדול והכמות גם.
מבחינת קייטרינג זה הרבה יותר מסובך, אפילו ברמת הכלים - כלי הגשה וכלי הכנה 
מצרפת קישור
31/08/14 17:37
116צפיות
ray of light פרסמה פעם קובץ אקסל שמאוד עזר לי למקד את החיפושים:

בנוסף, בזאפ מתחתנים אפשר לפלטר לפי מספר מוזמנים.

קשה לי להאמין שאירוע בלי מנות עיקריות יצא זול בהרבה. במקומך, הייתי מתמקדת בלחפש אולם שמחיר המנה הבסיסית שלו זול יותר (למשל, אולם בפריפריה).

תודה על התגובות והמידע! בואו נתמקד במספרים ?
31/08/14 20:46
116צפיות
אומרים ”לסגור ברגע אחרון”, בפריפריה, באמצע שבוע... אני ממש בעד ?. אבל כמה אפשר לרדת? 150 שקל לראש רק על האולם, האוכל והריקודים זה ריאלי? פרוקטור ה”מנות ראשונות בלבד” יכול להוריד כמה למנה, אם בכלל? סך הכל, הכוונה היא להתקמצן באוכל (הרציני), בעיצוב והבגדים ולהשקיע קצת יותר באלכוהול והמסיבה. אגב, זה לא אומר לבקש מהאולם דיג’יי אלוף ומיני שטויות במחיר מופרז, אלא להשקיע בבחירת פלייליסט ממש טוב ולקנות ולארגן בעצמנו את כל האטרקציות כמו הזוהרים והמנצנצים. 

ראיתי מהפוסט שאיזיווד הציעו 75 אלף שקל... זה הרבה מעבר למתוכנן אצלנו. עם זאת, ראיתי כתבות שמדברות על הקושי של בעלי אולמות למשוך חתונות נוצצות וגדולות כמו פעם ולכן התחילו בהורדת מחירים של ממש. זה אמיתי? זה מורגש? 

שוב אגע במספרים. בשורה התחתונה - 150 שקל למנה (שלא בתחנת דלק) זה ריאלי? 130? 
ממה שידוע לי
31/08/14 22:00
115צפיות
המחירים הנמוכים שאיכשהו עוד אפשר להשיג הם בעיקר בחורף ומחוץ לת"א כמובן, זה באיזור 160-180.

המחיר שאת/ה נוקב נראה לי אפשר למצוא אולי באולמות בבני ברק (לא בציניות, יש אולמות של דתיים/ חרדים שהם נחשבים זולים עד כדי כך אבל לא יודעת אם היתי רוצה להתחתן שם)
מאיפה המחירים האלה?
31/08/14 22:21
102צפיות
המחירים של חתונות חורף גם קפצו.
לא שמעתי על פחות מ-200 גם בפריפריה. איפה יש מחירים כאלה, או אפילו איפה יש בפחות מ-250 כולל הגברה, תאורה, שכר מלצרים ושאר תוספות אולם הזויות? שתפו!
חתונה תוך חודש- והמחיר שלך ריאלי
01/09/14 23:25
14צפיות
אני רצינית ולא צינית.

זוג חברים קיבלו לפני כשנה הצעה מ"גן הורדים" (גן אירועים יפה ומכובד ולא מאוד זול באופן רגיל) הצעה של 140 למנה(!) אם היו מתחתנים תוך חודש.
אני בטוחה שאפשר להשיג מחיר דומה בעוד מקומות בהתראה כזאת.
ההמלצה במקרה כזה היא קודם לשמוע את המחירים הרגילים של הגן ורק אז לברר על חתונה בהתרעה קצרה.

חתונה תוך חודש זה לא קל אך אפשרי- את צריכה שיהיה לך הכל מוכן מראש ואז אין בעיה לסגור בתזמון כ"כ קצר.
היי, הגעתי מהראשי. מניסיון של לפני שנתיים:
01/09/14 16:31
87צפיות
**ראשית- כל הכבוד על הכיוון השפוי של חתונה זולה ונורמלית 
- על התיעוד של האירוע בוידאו לא הייתי מוותרת. נכון שזה סרט שכנראה תראי פעם ב... אבל תחשבי על עצמך בעוד 10-20-30 שנה מראה לילדים/נכדים איך נראתה החתונה שלכם. אנחנו מאוד אהבנו לראות את סרט הוידאו של חתונת הוריי כשהיינו ילדים- הם היו מהראשונים שהסריטו, כשזה עוד עלה באמת הון תועפות.
את יכולה להוזיל אם תבקשי שצלם הוידאו יגיע רק לשלב של קבלת הפנים+חופה, ואולי קצת מהריקודים (אין על פדיחות לעתיד), במקום שיהיה איתכם כל היום עד סוף האירוע.
אם את מביאה גם צלם מגנטים, אני חושבת שיספיק צלם סטילס 1 לכמות האורחים שלכם, אבל כדאי להתייעץ עם כמה צלמים.
- בואו לאולמות עם ראש פתוח, תנו להם להציע לכם תאריכים פנויים, כולל אמצ"ש. אולי תגלו איזה "חור" בלוז שיתאים לכולם שאתם תמלאו אותו. חוץ מחורף, גם בתקופת העומר המחירים נמוכים, וגם יום לפני ערב חג (לא בטוח שהאורחים יאהבו את זה... ).
- עשינו "אאוטסורסינג" לכל מה שיכולנו דרך איביי/ אתרי אינטרנט: שמלת כלה, אביזרים לצילומים, חפתים לחתן, קשקושים לרחבה, ערכת קישוט לרכב וכד'. אם תרצי, אפרט.
- חסכונות קטנים, אבל נחמדים: במקום זר "כלה" - ביקשתי זר לבת-מצווה של אחותי שרוצה להצטלם עם פרחים. קניתי אותו יום קודם, החזיק יופי במקרר ועלה 100 ש"ח. אמא שלי תפרה שמלה "ליום הולדת 50", הצעת המחיר של התופרת הייתה 1/3 (!!) מהצעה של תופרת מתחרה עבור שמלה לחתונה - לאותו מפרט. 
-לא יודעת איך המחירים היום, בזמנו כשביררנו ב"פיין קלאב" בבית אורן (ליד חיפה), היו תאריכים בחורף בהם המחירים היו סביב 180 ש"ח- לפני מיקוח (האירוע שלנו היה 300 איש). היו גם מקומות חדשים שבדיוק פתחו והציעו מחירים זולים לתקופת ההרצה - אנחנו חששנו לסגור ככה, אבל זו בהחלט אפשרות.
הכי חשוב שיהיה לכם המון בהצלחה וכיף זה עם זו, וחיים מאושרים! 

קבלות. האם קיבלתן קבלות מכל נותני השירותים?
31/08/14 15:36
114צפיות
אחד מהספקים שלנו ביקש את הסכום במזומן. מאחר והדרישה עלתה יומיים לפני החתונה היה לנו קצת קשה להתארגן על *עוד* סכום גדול של מזומן. אבל לא רציתי ליצור מצב לא נעים ובטח לא ויכוחים אז נעניתי לדרישה.

הבאתי לו את הסכום במזומן ושאלתי אותו מתי אקבל קבלה?
הספק השיב כי ישלח לי את הקבלה למייל.

עברו כבר למעלה מחודשיים ולא קיבלתי את הקבלות.

האמת- אני מעוצבנת.
בעלי ואני וכל מכריי עובדים כשכירים ומכאן שמפרישים את כל חובותינו לגופים השונים, עד השקל האחרון.
מעולם לא קיבלתי תשלום שלא חויב במס. מעולם לא קיבלתי טיפים וכו'. 
מדוע מר ספק לא מעניק לו את הקבלה תמורת תשלום זה?

מה הייתן עושות?
האם לפנות אליו? האם להלשין? האם לכתוב עליו דיס המלצה?

על ראשכם תבוא הברכה.
תפני אליו בשנית ותבקשי קבלה.
31/08/14 19:00
228צפיות
בקשה לגמרי לגיטימית...
הייתי פונה אליו במייל
31/08/14 20:48
79צפיות
ומבקשת שוב את הקבלה והחשבונית!
קבלה לא מספיקה, הוא צריך להוציא גם חשבונית.
חשבונית, אגב, אמורים להוציא לפני התשלום - זאת למעשה בקשת התשלום. קבלה מוציאים לאחר התשלום.
רואה חשבון שמטפל בעסק אמור לבחון את ההוצאות מול ההכנסות - חשבוניות מול קבלות.
הכל צריך להיות כתוב בכתב.
תכתבי שאת מבקשת שיחזיר לך תשובה במייל, כאישור לכך שהוא ראה את המייל.
את יכולה גם לכתוב לו SMS ולהגיד לו ששלחת לו בקשה במייל, כך הוא בטוח יראה הפניה ממך.
הגבילי אותו בזמן סביר (לפעמים יש מישהו חיצוני שמטפל בזה) ודרשי שעד תאריך מסויים את מקבלת את החומרים.
בלי לאיים, אבל להיות אסרטיביים.
אם עדיין לא עובד, תמשיכי הלאה 
תעדכני אותנו 

º
חתונות מרקט 28/08
28/08/14 19:18
18צפיות
מכירת בקבוקי ואן גוך
28/08/14 18:40
109צפיות
שלום לכולם,
נותרו לנו שבעה בקבוקי ואן גוך 750 מ"ל (חמישה דאבל אספרסו, אחד אסאי ועוד אחד בטעם אננס).
מוכרים במחיר עלות - 130 ש"ח לבקבוק.
ספרי תהילים קטנים
הודעה זו מכילה תמונות
28/08/14 15:41
260צפיות
מי יודעת שם של חנות, כתובת ומספר טלפון של חנות שמוכרת ספרי תהילים קטנים בזול, צריכים כמות גדולה
משהו כמו בתמונה גודל ספר
מידות ספר התהילים - גובה 4 ס"מ, רוחב 3 ס"מ
חיפשתי בגוגל את התמונה שלך
31/08/14 11:56
112צפיות
תודה רבה על התשובה
31/08/14 12:14
65צפיות
שולחת לך איימיל
לא קיבלתי אימייל
02/09/14 09:48
אפשר בהודעה
למכירה - מטריה מתחרה ליום הצילומים
הודעה זו מכילה תמונות
30/08/14 19:37
181צפיות
המטריה שבתמונה למכירה - היא מתחרה בעבודת יד ואיכותית.
בעלות 100 ש"ח
אני מחיפה - אני זמינה במסרים
פינת העיצה הטובה
26/08/14 23:52
256צפיות
איזה עיצה או טיפ הייתם נותנים לכלות שבדרך בנוגע לשמלה 
כל עיצה ומידע רלוונטי יתקבלו בברכה 
העצה שלי
27/08/14 10:41
389צפיות
השמלה שהיא היתה יחסית קלילה ובלי מחוך ובכל זאת בריקודים היה לי חם איתה בצורה בלתי רגילה
אז העצה שלי היא או לעשות שמלה שהיא רק משכבה אחת של בד דק ונושם (החצאית שלי היתה 3 שכבות).
או להביא שמלה לריקודים (או לחילופין להכין שמלה שאפשר להחליף לה את החצאית)
אני הייתה נגד החלפת שמלה כי ראיתי בזה רק את הפוזה - אבל בחיי שהצטערתי שאין לי איזה שמלה קלילה מקסטרו או H&M (בחיי שאם היה לי חזיה משלי ולא כזאת שבנויה בשמלה הייתי מסתובת עם תחתונים וחזיה מרוב שהיה לי חםםם!)
מסכימה ומצתרפת!
27/08/14 15:18
197צפיות
אני מראש ידעתי שזה מה שיקרה, וכשתפרו לי את השמלה לריקודים לא רק שהורדתי 2 מ3 השכבות של החצאית אלא גם עשיתי שסע מגניב בצד :) ברגליים בטוח לא יהיה לי חם. למעלה עשיתי שרוול אילוז'ן שזה כאילו בד גרביון שקוף ועליו אפליקציות מודבקות, והשרוול הזה ניתן להורדה. קודם שיהיה יפה ומפואר בתמונות ואז שיהיה נוח בריקודים :)  

לא לקנות את השמלה הראשונה שמודדים
27/08/14 11:56
294צפיות
אפשר לחזור אליה אחרי שהסתובבתן בעוד כמה חנויות אם אתן עדיין מאוהבות בה.
אבל אל תיקנו את השמלה הראשונה שאתן אוהבות רק כי אתן נכנעות ללחץ של המוכרת ("אני לא יכולה לשמור לך אותה", "זה דגם נורא פופולרי", "עד מחר היא כבר לא תהיה פה" וכו').

זה מנסיוני כי קניתי בלהט הרגע בלי לראות את האיכות במקומות אחרים ורק אח"כ הבנתי שהשמלה מאוד לא איכותית מבחינת התפירה.

וגם אני ממליצה בחום רב על שמלה לריקודים למתחתנו בקיץ!
גם במקרה שלי השמלה הייתה מאוד קלילה ואוורירית (והרחבה הייתה ממוזגת) ועדיין מתתי מחום, שמלה קצרה זה אחד הדברים הכי חכמים שעשיתי בחתונה.
לי עם החוויות שלי יש בהחלט מה לייעץ לכן
27/08/14 15:39
339צפיות
אנחנו חודש לפני החתונה וסגרנו כבר את כל הספקים אז יש לי מה לייעץ לכן:

1. בנוגע לשמלה במידה ואתן תופרות מאפס:
-רצוי שיהיה לכם תמונה או ציור כמה שיותר מדוייק של השמלה הרצויה. כי מה שאתם רואים בראש זה לא בהכרח מה שהמעצבת רואה בראש.
-לא יודעת אם זה בכל מקום ככה אבל בסלון שלי, השרוול המעלף הזה מבד שקוף (כמו גרביון) ועליו אפליקציות לבנות מהממות (קוראים לזה שרוול אילוז'ן) בקושי בקושי נמתח (הבד) ולכן, אם אתן רקדניות גדולות כדאי שתקחו את זה בחשבון ותמצאו פיתרון.
-ובחזרה לנושא הריקודים- כשאתן תופרות או בוחרות שמלה לריקודים, תקחו בחשבון עד כמה פרוע אתן רוקדות. יש בנות שבקושי מתנועעות לא מתפרעות יותר מדי אז בשבילן אולי זה לא כזה קריטי, בנות כמוני שרוקדות עוד שניה סלונים ברחבה, חשוב שהשמלה תהיה גמישה ונוחה לריקודים האלה! וזה משהו שלא לקחתי בחשבון בהתחלה, בשלב בחירת הבדים וכו'... צריך מההתחלה להגיד לתופרת\מעצבת שהמטרה היא כמה שיותר גמישות בריקודים.
-תמיד תתעקשו ותעמדו על שלכן ואל תתפשרו כשהמעצבת מציעה לכן כל מני דברים שנראים לדעתהה טוב וכנל לגבי המאפרת כמובן... הכסף שאתן משלמות עבור הדברים האלה הוא מטורף ואין מה להתבייש לבקש מה שאתןןןןן רוצות ושיתאמצו.

2. מסע ומתן עם ספקים
יש כאלה שמתביישים, אני אישית לא חושבת שצריך, וגם אין לי כסף להרשות לעצמי לא לעשות את זה. להתמקח ושוב להתמקח! אם הייתן יודעות כמהה הורדנו מכל מה שאנחנו מקבלים מהאולם תהיו בשוק!
אם נופלים על בעלים טוב של אולם, או כל ספק אחר, הוא ילך לקראתכם (עד גבול מסויים כמובן).
- אגב, משא ומתן מנהלים אך ורק מול בעלים ולא שכיר. אפשר לנסות מול שכיר אבל הוא לא באמתת יוכל להוריד לכם הרבה כי הוא לא זה שקובע... אז לדבר רק עם בעלים.
-לקרוא חוזה בצורה מעמיקה כאילו אתם עורך דין עם מיקרוסקופ D: זה עוזר מאוד! וגם הספק מסתכל עליכם כבר אחרת. אתם רציניים חכמים ומבינים עניין. ואי אפשר לרמות אתכם (ויש כאלה שיכולים לנסות)
-כשמביאים לכם דברים כמו "עיצוב מתנה באולם" קחו בחשבון שזה עיצוב כל כך מינימלי....שזה עצוב :( נפלנו בפח הזה D: אבל לנו אין עכשיו תקציב לשלם אלפי שקלים רק כדי שהפרחים יהיו בצבע שונה אז נשארנו עם זה D:

אם אזכר בעוד דברים אכתוב אותם מאוחר יותר ווווווו...העצה הכי הכי חשובה!
תהיו החלטיים! תדעו מה אתם רוצים! דברו על זה ותסגרו עם בן או בת הזוג! אתם לא מבינים מכמה בעיות, סחבת, בלגאנים זה מוציא אתכם! אנחנו למזלנו מאוד החלטיים אז זה חסך לנו המון :)

וווווו עצה הכי הכי הכי הכי הכי הכיייייייייייייייייייייי חשובה חברים:

אני יודעת שלרבים מכם זה לא יהיה מובן מאליו ולא יהיה מובן מה שאני אכתוב עכשיו אבללל:
תהליך ארגון החתונה זה תהליך כיףףףףף!!! מאוד רצוי שהוא יעבור בכיף, בהנאה, בלי לחץ ובמיוחדד בלי ריבים. לא תמיד לא אצל כולם יוצא, אבל תשתדלו לפחות. תאמינו לי, זה כזה אושר כשהתליך הזה עובר בשלווה ברוגע בכיף והכי חשוב עם המון אהבה (!!!) וזה שווה את זה ממש! אם יש לכם חילוקי דעות עם בן הזוג|משפחה מישהו... עדיף לפתור את זה במסע ומתן רציונלי, שבסופו של דבר לא יצור מצבים לא נעימים. מילת המפתח היא      א-ה-ב-ה!! :)

שיהיה במזל טובב:)

מוסיפה עיצה טובה בנוגע לנעליים
27/08/14 17:22
243צפיות
מי שהולכת על נעלי עקב - שתיקח בחשבון להביא נעל נוספת, שטוחה , לריקודים!
אני הייתי גם בחופה עצמה עם סנדל לבן שטוח כי אני שונאת ללכת על עקבים אבל זו אני... אבל יש לי הרבה חברות שהתבאסו להסתובב אחר כך עם עקבים והיה להן לא נוח לרקוד כמו שצריך! 
יאפ :) לאלה שעקרונית לא שמות שטוח (כמוני)
28/08/14 14:12
185צפיות
או שמות רקק בסוף סוף סוווף...
שימו נעל על עקב קטן. לא מבינה את הבנות שכל הלילה הולכות על עקב+פלטפורמה זה טירוף! לי יהיה נעל עם עקב בגובה בערך של נעל ריקוד (סלונים טנגו וכו') זה גם נראה נשי יפה וחגיגי וגם ממש נחמד לרגל
עיצות גם ממני
28/08/14 20:24
199צפיות
 כמו שאני תמיד ממליצה, להגדיר גבולות תקציב. 
ועד כמה שזה מפתה, לא למדוד שמלות שאינן עומדות בתקציב. אם תמצאו שמלה יקרה שלא תוכלו להרשות לעצמיכן, תישארו תמיד עם תחושה מפוספסת.
 לקפוץ, לזוז, להתכופף, להסתובב, להרים ידיים, להתחבק - בקיצור, כל תנועה שאתם חושבים שתעשו במהלך החתונה, אתן צריכות לעשות גם במהלך הבחירה וגם במהלך התפירה. לראות שגם לאחר כל אלה השמלה נמצאת במקום ולא משחררת איזה איבר בגוף שאמור להישאר בתוך השמלה 
 לנהל משא ומתן לפני הסגירה ולחתום על הכל!!!!!
 ללכת עם מישהו שסומכים עליו ועל הטעם שלו וכזה שמכיר את הטעם שלכם ולא יתבייש להגיד מה מחמיא ומה פחות.
 לקבוע פגישה מראש במקומות שנראה לכן שתתחברו לסגנון.
 לנסות סגנונות שאתן לא בהכרח מתחברות אליהם ביומיום. לפעמים יש דברים שמפתיעים ולפעמים רק בשביל להגיד מה לא.
 לא לשלם את כל התשלום מראש. עדיף להשאיר מספיק כסף לאחרי האירוע. לא פעם השמלה נקרעת/מכאיבה - שישאר לכם מקום למשא ומתן ומידה ואתן לא שבעות רצון מהתהליך ו/או השמלה.
 אם השמלה מסובכת ללבישה, תשקלו התארגנות במקום שבו תפרתן/השכרתן. במידה ואתן בוחרות להתלבש שלא במקום התפירה/ההשכרה, כדאי לקחת מלווה שילמדו איך מלבישים ושידעו לעזור במידת הצורך.

º
מחפשים מקום ואוכל 29/08
29/08/14 18:26
13צפיות
חתונת צהריים וצילום חתונה
29/08/14 15:05
116צפיות
היי,
בשעה טובה התארסנו.
ראינו כמה אולמות אירועים ואחד מאלה שאנחנו חושבים עליהם הוא טרה קיסריה.
אנחנו רוצים לעשות שם חתונת צהריים. ורצינו לדעת האם מישהו מהפורום התנסה במקום.
אנחנו מבינים גם שאולנות אירועים עובדים עם ספקים מסויימים. האם זה מקובל לדרוש "קנס" על זה שנרצה ספקים משלנו כמו תקליטן וצלמת ?
נשמע לי מוזר עניין ה"קנס"
01/09/14 19:59
13צפיות
אני לא שמעתי על "קנס" שכזה.... איך בעלי האולם הציגו את זה ? על שום מה ה"קנס" ? באיזו טוענה ?

הרי בפועל, הספקים המומלצים הם לפעמים  (לא תמיד ) ספקים שמשלמים לאולם עמלות על הזכות להיות ברשימת הספקים שלהם, ככה שהאולם מרויח עוד כמה שקלים על הצלם והדי גי.

ועכשיו זה נשמע שהאולם מרויח על הצלם והדי גי גם כשהוא לא ברשימת הספקים שלו.  win win situation מבחינת האולם כמובן.

נשמע לי מוזר...

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה