לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
החלטתם להתחתן.. כעת נותר רק להתחיל להפיק את הארוע. כל כך הרבה פרטים קטנים קשורים לארוע הגדול הזה: שמלה לכלה, חליפה לחתן, קייטרינג, פרחים, מקום , גימיקים והפתעות, הזמנות, ספרים ומאפרים ועוד ועוד.. ומסיבת רווקים/ות, בגדים לאמא של הכלה, מתנה מיוחדת לזוג הצעיר ונעליים או סנדלים, מיני או מחשוף. וכולנו מחפשים את הטוב ביותר והמקורי ביותר. וכשלא די בזה אנו מוצאים תופעות שחוזרות על עצמן ללא קשר למין, דת, גזע או גיל..כאשר מתכננים את החתונה. אמא או חותנת מעורבים יתר על המידה, כלה לחוצה, חתן אדיש, צד אחד מודיע ומפתיע שאין מספיק כסף, מתח, פאניקה ולחצים טבעיים לחלוטין של היוצרים והעוסקים במלאכת הפקת החתונה. ההחלטה למסד את חייכם ולשתף בכך את הקרובים לכם מהווה את אחד מרגעי השיא של חייכם. האהבה שהתחילה מתי שהוא, מקבלת מימד שונה ומובילה אתכם למחוייבות הדדית. עצם העובדה שתמצאו כאן אנשים רבים במצבכם, תעזור לכם לעבור את תהליך ההפקה בדרך קלה יותר. אני תקווה שפורום זה יצליח להוות לכם בית. תהיה לכם האפשרות להשתמש בו כבמה: לחלוק ולפרוק, להתלבט ולהתחבט, לחוות, להתרגש ולשמוח, לייעץ ולהתייעץ, להמליץ ולשאוב רעיונות.

ברוכים הבאים לפורום חתונות, בו תוכלו לבקש עזרה בנושאי ארגון החתונה, לשאול שאלות ולקבל תמיכה בזמן התהליך הזה, שביחד עם היותו מהנה יכול להיות ארוך וסבוך.
נא לשים לב לכללי הכתיבה בפורום.
המשך...
הודעה חדשה

הודעה נעוצה רשימת ה- החודשית
01/10/14 22:59
22צפיות
מקום
קייטרינג
בר
עיצוב אירוע
צלם
תקליטן
שמלת כלה
איפור ושיער
נעלי כלה
זר ואקססוריז
בגדי חתן
הזמנות
רב/עורך טקס
רבנות/הסכמים
טבעות
שירים משמעותיים
אישורי הגעה וסידורי ישיבה

שיהיה לכולנו חודש מעולה

החתונה עוד שבועיים!
02/10/14 10:49
12צפיות
מקום
קייטרינג - של המקום
בר - של המקום
עיצוב אירוע - של המקום
צלם
תקליטן
שמלת כלה - אפילו 2!
איפור ושיער  
נעלי כלה  
זר ואקססוריז - נעשה זר ביום האירוע
בגדי חתן  
הזמנות  
רב/עורך טקס   - רבנית רפורמית
רבנות/הסכמים  
טבעות  
שירים משמעותיים   - זה היה קשה, אבל בחרנו בסוף...
אישורי הגעה וסידורי ישיבה

בגדול אנחנו מסודרים, טפו טפו טפו
הודעה נעוצה להיות או לא להיות שושבינה?? זאת השאלה הגדולה...
30/09/14 10:37
256צפיות
אנחנו פורום שעוסק בחתונות וחלק די חשוב (או שלא חשוב) מעולמה של הכלה היא השושבינה

השושבינה מלווה את הכלה למדידות, לקניות, לבחירות וכ"ו
 השושבינה מארגת את המסיבת רווקות לכלה
 השושבינה תומכת בכלה לאורך כל הדרך (משברים, דילמות ועוד)
 השושבינה צמודה לכלה ביום הגדול - דואגת שתנוח, תשתה, תאכל, לנקות את השמלה וכל מה שצריך כדי שהכל יעבור מושלם.

בקיצור עסק לא פשוט להיות שושבינה... בכלל לא פשוט ואפילו די מתיש לפעמים
מצד שני זאת החברה הכי הכי טובה שלי, ממש אחותי! איך אפשר להגיד לה לא? 

אז מה דעתכן בננות?

האם הציעו לכן להיות שושבינות בעבר? הסכמתן?
 עד כמה נהנתן או סבלתן להיות שושבינות?
 בתור כלות - כמה שושבינות היו לכן? וכמה שיגעתן אותן בתהליך וביום עצמו? האם ניסיתן להתחשב בהן (נפשית וכלכלית?)
 לסיכום: להיות שושבינה - בעד או נגד?
מעולם לא שמעתי את המושג הזה בארץ
30/09/14 11:25
180צפיות
וגם אין סיבה שרק מישהי אחת תהיה אחראית על ה-כ-ל. לא חושבת שצריכה להיות בעיה ללכת לחפש שמלה עם חברה אחת ושחברה אחרת תארגן מסיבה ושתהיה יותר ממלווה אחת אם צריך ביום החתונה.

אני את השמלה חיפשתי עם אמא והאחיות. וביום עצמו עד הרגע האחרון עוד בכלל לא החלטתי אם אני רוצה מלווה או לא. בסוף ביקשתי משתי חברות טובות שיבואו ואחת מהן הייתה חולה אז הגיעה רק לאירוע עצמו. כמעט ולא שיגעתי אותן. הייתה רשימה מסודרת של מה צריך לעשות ולקחת. נראה לי שהבקשות המיוחדות מעבר לזה הסתכמו בלהחזיק לי דברים בזמן הצילומים...

אני בכל אופן לא הייתי רוצה שהכל יהיה רק עלי.
לא הציעו לי
30/09/14 12:14
165צפיות
אני מוכנה לששבן כל אחת (בארץ קוראים לזה מלווה אבל זה גם לא טייטל מחייב לכל התהליך אלא בעיקר ליום הגדול עצמו)
אבל הייתי קופצת על הג'וב בשתי ידיים ומתפקדת כנערת ליווי לבנה בשמחה רבה זה מרגש, זה חשוב, זה משמעותי ועוזר, והייתי כבר כלה ועברתי את כל הטרללה אז נראה לי שאני מוכשרת לתפקיד
וכמו שאר הבנות פה - לא חושבת שכל העול מוטל על המלווה/
30/09/14 14:37
117צפיות
ששובינה, ולא חושבת שיש מישהי שתבקש את זה ותצפה לכל זה מאדם אחד
זה לא כל הנטל אבל...
01/10/14 16:46
45צפיות
זה כן אחריות כלשהיא. לא? 
אני לא מסכימה עם הגדרת התפקיד שלך...
30/09/14 14:21
135צפיות
החברה ביקשה ממך לעשות את כל התפקידים האלה, או שזה מה שאת חושבת שמצופה ממך?
זה מה שהמלווה/שושבינה שלך עשתה בשבילך?

אף אחת מהחברות שלי לא ליוותה אותי למדידות. תמיד הלכתי עם אמא. פעם אחת חברה שלי הייתה באיזור אז היא הצטרפה. 
מסיבת הרווקות שלי אורגנה בעיקר ע"י 3 בנות שאף אחת מהן לא הייתה המלווה.
את התמיכה במשברים (וה' יודע שהיו כאלה...) קיבלתי מכל מי שבחרתי לספר לה, ולא רק מחברה ספציפית. להפך, המלווה שלי עוד לא הייתה מעולם בזוגיות רצינית כשאני התחתנתי (עכשיו היא כן, טפו טפו), ככה העדפתי לקטר לחברות שיבינו אותי.

ככלה הייתה לי מלווה אחת. לא שיגעתי אותה בכלל. היא החזיקה לי את התיק עם הדברים והזכירה לי לתקן איפור וכאלה. לא היו לה כל עלויות כתוצאה מהליוי, למעט מסיבת הרווקות שלי שגם עליה ביקשתי שישלמו כמה שפחות, ואני מעריכה שהסכום יצא כ-70 ש"ח לכל אחת. הצעתי לה איפור או שיער אצל המעצבת שלי, אבל היא ויתרה. 

יצא לי פעם אחת להיות מלווה - אחת מתוך 3. היה סבבה לגמרי, לא סונג'רתי לכלום, רק העברנו לה את היום בכייף, החזקנו לה את הדברים בצילומים והכנו לה תרופות סבתא כי היא הייתה חולה...

בקיצור, לדעתי להיות שושבינה/מלווה זה ממש בקטנה, כי באמת שמההיכרות שלי (ורוב החברות שלי נשואות) התפקיד לא כזה רחב כמו שפירטת כאן. 
אם לא עשית את זה, אולי תעשי תיאום ציפיות ותראי אם היא באמת מצפה שתלווי אותה לאורך כל התהליך באופן בלעדי (אולי את יכולה להצטרף לחלק מהמדידות/קניות)
ה-מלווה
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
30/09/14 15:51
130צפיות
בגלל שאני באה מעולם החתונות, חברות רבות נעזרו בי בהמון בחירות שלהן לחתונה, והאמת שזה ממש כיף לי.. 
ככה אני גם לומדת ומבינה עוד בתחום, אני יודעת שהעצות והדברים שאני ממליצה להם הם באמת איכותיים!

בקשר לליווי מהבוקר, אני תמיד דואגת לכלה באהבה, אבל יש גם גבולות כמו- אף אחת לא תצעק או תוציא עליי את העצבים שלה או תסנג'ר אותי לדברים לא הגיוניים... 

בשנתיים האחרונות יצא לי ללוות לגם לצלם חתונות של שתי חברות טובות, שזה אתגר בפני עצמו, אבל תמיד יוצאות לי התמונות הכי אינטימיות ומרגשות כי אין את משבר ה"ביישנות" הראשוני שיש לפעמים עם כלות אחרות ואני גם ממש מרשמה לעצמי, אז זה כיף גדול!
אני חושבת שאין ממש בארץ "שושבינה"
30/09/14 19:01
73צפיות
זה לא כמו שרואים בסרטים האמריקאיים שיש "שושבינה ראשית" שעוזרת ואחראית על כל הארגון.
למדידות של השמלה הלכתי תמיד עם אמא שלי והאחיות שלי. הן גם אלו שהיו איתי בבוקר החתונה בהתארגנות, לא ממש הייתי צריכה איזו תמיכה ועזרה במהלך הצילומים או לפני. חבר טוב של בעלי היה הנהג שלנו ודאג לעזור לנו לסחוב דברים. גם את כל הסידורים והארגונים - אנחנו עשינו דיי לבד. לא ממש הייתי זקוקה לעזרה.
גם בתהליך עצמו - לא ממש היו משברים, ואם כן פשוט שיתפתי את המשפחה או חברות, אבל אני חייבת להודות - בעיקר את הפורום הזה.
את המסיבת רווקות ארגנו שתי חברות טובות שלי.

אם להודות את האמת אף פעם לא ארגנתי מסיבת רווקות וגם לא הייתי מלוו- אז אין לי ממש דעה של בעד /נגד מניסיון אישי, לדעתי אפשר שכמה בנות יתחלקו בתפקיד. לרוב ממה שאני יודעת מדובר בשתיים או שלוש בנות שאחראיות על המסיבת רווקות - אז לא הכל נופל רק על מישהי אחת. ולגבי להיות מלווה ביום עצמו - אם את יכולה לקחת חופש ומתחשק לך - למה לא? זה יכול להיות כיף.

יצא לי ללוות כלה ביום חתונתה.
30/09/14 19:10
96צפיות
למעשה, ליוויתי את החתן ואת הכלה.
התפקיד נפל עליי קצת בהפתעה. אחותי הייתה אמורה ללוות אותם ביום החתונה, אך היא חלתה. בהתייעצות עם החתן והכלה, שהם שניהם חברים משותפים שלי ושל אחותי, החלטנו שיהיה הכי קל שאני אחליף אותה. זה היה די ברגע האחרון (באותו בוקר, כשאני בעיר אחרת), למרות שכבר בערב הקודם היו קצת דיבורים. היה לי חשוב שהזוג לא יילחץ בגלל התקלה הזאת.
לא הייתה הגדרת תפקיד מסודרת.
בבוקר הייתי עם הכלה ועזרתי במה שיכולתי (כל מיני דברים קטנים במהלך ההתארגנות). אחר-כך ליוויתי את הזוג בצילומים שלהם. לכלה הייתה חברה שהגיעה מחו"ל שהתלוותה אליה, אז אני והיא התחלקנו בדברים שהיה צריך (להחזיק כל מיני דברים בזמן הצילומים וכו'). אני מוניתי כאחראית על הטלפון הנייד של החתן וכך "ביליתי" מדי פעם בשיחות עם ספקים שונים וקרובי משפחה שסתם התקשרו להגיד מזל טוב. בנוסף היו כל מיני דברים שצצו "על הדרך", כמו למצוא כלי מים לזר הכלה כדי שלא ינבל ביום החם (אוגוסט).
מאוחר יותר, בגן האירועים שבו הזוג התחתן, היה צריך עוד קצת עזרה קטנה פה ושם (מקומות שמורים למשפחה, לוודא שהחתן והכלה אוכלים משהו, עזרה בהתארגנויות אחרונות של הכלה, לוודא שלא שוכחים את הטבעות וכו').

בסך הכל היה נחמד. אני שמחתי לעזור. מדובר בחברים שלי וידעתי שחשוב להם שיהיה מישהו שילווה אותם ביום הזה וידאג לדברים שעשויים לצוץ תוך כדי. התפקיד נפל עליי קצת בהפתעה, אבל אני חייבת לציין שאני נהנתי מהיום הזה. האווירה הייתה טובה והיה לי כיף לראות את הזוג קצת יותר משלום-שלום בחתונה... 

רוב החברות שלי כבר נשואות פלוס, אז אני לא חושבת שיבקשו ממני עוד פעמים רבות למלא תפקיד כזה. אם חברים שלי יבקשו, אשמח לעשות זאת.
בתקופה שאני התחתנתי
30/09/14 20:17
110צפיות
לא כל כך היו מלוות. מי שלקח את התפקיד היה בדרך כלל אחיות/גיסות וכדומה.
אישית, אני בחרתי להתארגן לבד. לא התאים לי אנשים נוספים סביבי, גם אם הם קרובים (ובדרך כלל אני מאוד לא אוהבת ללכת לבד.... חייבת מלווים )... פשוט, באותו הזמן זה לא התאים.
חברים שלי באו והלכו אבל לא ממש נשארו - הביאו מתוקים, אוכל, באו להגיד שלום.
היום אני בטוחה שהייתי שמחה להצטלם, למשל, בצילומים מקדימים עם המלווים. אני רואה מלא תמונות מחתונות שיש שילוב של קרובים במקדימים וזה ממש כיף.
אני חושבת שזה תלוי בכלה ובמלוות. אם זה מרגיש כמו נטל, עדיף שלא ילוו.
אם זה חלק מההתרגשות, אז זה מתקבל בברכה.
בארצות הברית זה נהוג מאוד וממש יש תפקיד לכל מלווה - http://citrusim.blogspot.com/2011/05/blog-post.htm...

לא הציעו לי אבל נראה לי שזה קצת כאב ראש..
30/09/14 21:30
72צפיות
לספוג את כל הלחץ, לא נשמע לי להיט :)
יצא לי להיות האמת כמה פעמים
30/09/14 22:39
92צפיות
יצא לי  שם בחבר'ה של המלווה התורנית :)
אני אגיד את האמת.... זה חצי כיף- חצי סבל. בסוף זוכרים רק את הצחוקים והחוויה אבל הדרך לחתונה (אצל המלווה) מלווה בים של דמעות וקשיים... ארגון מסיבת רווקות, הטיפול בכלה באותו יום, הכסף על הכל... 
מצד שני- ברור שאני אסכים להיות שוב מלווה. 

שושבינה זה בחו"ל. אצלנו זה פחות זוהר חח
לא מזמן יצא לי לדבר עם מלווה
01/10/14 20:47
43צפיות
שהייתה אחראית על מסיבת רווקות גדולה (כ30 מוזמנות, שכרו וילה וכו'), מסיבת מקווה (?!), שבת כלה + ליווי ביום עצמו.
זה היה ממש שעות רבות של עבודה והמון סטרס.
כן, הכלה היא חברה הכי טובה והכל, אבל יש גבול...
אני הייתי מלווה
01/10/14 20:59
42צפיות
ואירגנתי גם את מסיבת הרווקות לחברה טובה מאוד וממש נהינתי!
את התלונות היא כנראה שמרה לבנות שעברו את זה לפניה.
והיא טיפוס ממש רגוע אז בעיקר עשיתי דברים כמו לענות לטלפון, להחמיא מלא, צילומים קצת במקדימים ולרשום את הפתקים לסידורי ישיבה, להביא לה משהו לאכול וכאלה.
זה נשמע כמו הרבה אבל הכל היה באווירה טובה ולא הייתי המלווה היחידה.
בעיקרון חשוב לדעת האם רשימת התפקידים שכתבת כאן זה מה שהיא ביקשה ממך או מה שאת חושבת שהיא מבקשת
ואם לא מתאים לך אז לא חייב לבצע הכל, תתנדבי רק למה שאת רוצה ויכולה.

º
טקסים בארץ ובחו"ל, רבנות ומקווה 29/9/14
29/09/14 14:08
12צפיות
חתונה אזרחית בניו יורק
25/09/14 11:53
162צפיות
שלום לכולם :)

אנחנו מתכננים להתחתן אזרחית בניו יורק ואחרי חיפוש בפורום ההודעה הכי עדכנית שמתארת את התהליך היא מ-2009.
יש מישהי שעשתה זאת לאחרונה ויש לה טיפים, דגשים והסברים?

אם כן, אני אשמח לשמוע. תודה!
עדכנית אני כנראה לא
25/09/14 23:47
164צפיות
כי התחתנו שם ב- 2011, אבל לעיריית ניו יורק יש אתר מאד מסביר וממצה

והתהליך שעברנו היה מאד פשוט, ברור ובדיוק ככתוב. הדגש היחיד שלי הוא לבוא עם כסף קטן (גם מטבעות), ואם אתם מתכוונים להירשם כנשואים במשרד הפנים, להבהיר כבר בהתחלה שאתם צריכים חתימה של אפוסטיל, זה מוסיף לכם עוד שלב (ובניין) ביום השני.
אנחנו מתכוונים לעשות שם חתונה אזרחית בתחילת אוקטובר
28/09/14 16:03
71צפיות
בגדול את פשוט מגיעה לשם ומגישה טפסים ואז מגיעה שוב 24 שעות אחרי כדי לעשות את החתונה עצמה.
מה שצריך זה שלשניכם תהיה תעודה מזהה שהם מקבלים (למשל דרכון), עד עם תעודה מזהה, ולומר להם על חתימת נוטריון כדי שתוכלו להגיש את המסמכים למשרד הפנים.

באותה נימה..
אנחנו מתחתנים ב6.10.14 וחסר לנו עד שלא יוכל להגיע בסוף...יש פה מישהו שנמצא שם באותו הזמן?
אנחנו מוכנים להיות עדים בתמורה בחתונה אחרת :)

מזל טוב לכולם!
תבדקו בחב"ד או בקהילה היהודית
28/09/14 17:22
51צפיות
בטוח יהיה משהו שיהיה שמח לעשות את זה וגר ליד..
את יכולה פשוט
29/09/14 01:38
56צפיות
לבקש ממי שנמצא אחריך/לפניך בתור לטקס. זה מאד מקובל. הדבר היחיד שאי אפשר זה לבקש מעובדי המקום להיות העדים שלכם, אסור להם. מעבר לזה, גם מישהו שתפסת ברחוב יכול להיות עד. הוא לא צריך להכיר אתכם. 
º
כן כנראה זה מה שנעשה..תודה :)
29/09/14 07:18
10צפיות
בננות
29/09/14 22:19
125צפיות
איך אפשר לארגן חתונת בזק בקפרסין? מישהי התנסה בזה
כן אני :)
29/09/14 23:18
65צפיות
התארסנו באמצע אוגוסט. תחילת אוקטובר כבר היינו נשואים.
הכי פשוט הולכים סוכנות נסיעות או בודקים באינטרנט דרך וודינג טורס (הם הציעו הצעה יותר זולה ועם ההצעה הזאת הגעתי לסוכנת נסיעות בעיר שלי והיא הורידה למחיר שהם דרשו... אז תתמקחו על המחיר).
בסוכנות יציעו לכם מספר ימים שמתאים לכם, אפשר גם לעשות חתונה ולחזור באותו יום... אבל אם כבר טסתם לחו"ל תשארו שם קצת... זאת דעתי לפחות.
אם אני לא טועה היינו 5 ימים. לאדם זה עלה 735 יורו... לא זול, אבל כל המסמכים, טפסים, עניינים- הכל עשו במקומינו. אנחנו הבאנו לסוכנות הנסיעות רק מסמכים שאנחנו רווקים ממשרד הפנים, הם דאגו לתרגם את זה אצל נוטריון (זה כלול במחיר) ולשלוח את זה לקפריסין לאישורים וכו'...
יכול להיות שבאופן עצמאי ניתן לעשות את זה ויש מצב שזה גם יחסוך לכם כסף אבל אני בטוחה שזה יעשה לכם כאב ראש...
שיהיה בהצלחה ומזל טוב :)
לא צריך לשלוח שום דבר לקפרסין
29/09/14 23:36
51צפיות
צריך תרגום נוטריון שאפשר לסרוק, לשלוח במייל ולבוא לקחת כשמוכן וצריך חותמת אפוסטיל שאפשר להשיג בבית משפט השלום הקרוב לביתך. חוץ מזה בקפרסין הם עושים הכל בשבילך גם בלי סוכנות (תמורת תשלום כמובן).

הבירוקרטיה בקפרסין באמת פשוטה עד לא קיימת. אין רע בלהעזר בחברה אם רוצים להימנע מזה, אבל כדאי לדעת שאפשר בקלות גם לבד.
אז ככה...
30/09/14 10:37
30צפיות
כל התהליך שאמרת הוא כביכול פשוט ומהיר אבל לדעתי זה מעיק כשעושים לבד ובמיוחד כשממהרים.
את חותמת האפוסטיל צריך לקבל על תעודת הנישואין בקפריסין ולא בבית משפט בארץ. אנחנו למשל התחתנו ליד לרנקה והיה צריך לסוע לניקוסיה עיר הבירה על מנת שיחתמו על המסמך ואז לחזור בחזרה למלון. מי שמעוניין לבזבז את הזמן שלו על בירוקרטיה זה אפשרי. אנחנו החלטנו שלא וכן אני יודעת ששילמנו על זה מחיר לא קטן אבל בעיניי זה שווה את השקט הנפשי הזה.
אני נהנתי כי היינו בראש שקט, איך שהגענו לקפריסין הביאו אותנו לטקס, התחתנו, חתמנו ונסענו למלון. המשכנו בעיסוקינו, טיולים ברחבי קפריסין, השכרנו רכב התנסינו לסוע על צד שמאל. למחרת הביאו לחדר שלנו את תעודת הנישואין עם חתימת האפוסטיל. את אותה תעודה הצגנו במשרד הפנים (כי במרשם אוכלוסין לא מוכנים להסתכל על תעודת נישואין מחו"ל מאיזשהי סיבה, תעודה מרבנות הם מקבלים בברכה) ותוך 2 שניות שינו לנו את הסטטוס לנשואים. זה כל הסיפור.
חותמת אפוסטיל צריך גם על המסמך מהארץ וגם בקפרסין
30/09/14 11:21
27צפיות
צריך חותמת אפוסטיל בכל פעם שצריך להציג מסמך במדינה אחת ששייך למדינה אחרת להבנתי.
בכל אופן בתור מי שעשתה את התהליך לבד, צריך במקרה הזה חותמת אפוסטיל גם על המסמך מהארץ.

וכאמור, אפשר לשלם להם בעיריה בשביל שהם יעשו את זה בשבילך (הם הציעו לנו את זה עוד כשקבענו איתם תאריך ושעה במייל). הוספנו קצת כסף והם שלחו את התעודה עם שליח שלהם לניקוסיה והביאו לנו אותה למלון שלנו חתומה 4 שעות אחרי הטקס.

גם אנחנו אגב שכרנו רכב ובילינו שם את הסופ״ש, אבל אני חייבת להודות שהמדינה די משעממת...
את מתכוונת
30/09/14 13:04
18צפיות
לניירת שצריך לתרגם אצל הנוטריון? נראה לי הנוטריון שם איזשהי חותמת ... לא יודעת אם היא נקראת אפוסטיל אבל לא משנה.
כן קפריסין היא מדינה קטנה, אנחנו ב-5 ימים אפשר להגיד עברנו 90% ממנה. היינו גם בהרים וגם בכל רצועת החוף. השאלה מה מחפשים, אם רוצים אירופה, לראות ארכיטקטורה אז זה לגמרי פראג. אם רוצים משהו יחסית קרוב, עם אנשים עם מנטליות די דומה לישראלים (דרך אגב הרגשתי שם הרבה יותר בטוחה מאשר בפראג, מבחינת כייסים ) וגם ים אז לגמרי קפריסין.... אין כל כך הרבה אופציות לחתונה בחו"ל שתיחשב בארץ ושתהיה עם מינימום בירוקרטיה. אפשר בכיף לקצר את הטיול ל3-4 ימים וזה מספיק לקפריסין.

תמצית רישום! סוף סוף נזכרתי בשם....
30/09/14 13:39
19צפיות
כן. הנוטריון מתרגם את התמצית רישום וחותם. האפוסטיל מאשר את המסמך ואת החתימה של הנוטריון.
בקפרסין לא צריך לתרגם כלום, אז יש רק אפוסטיל שמאשר את המסמך.
כמה בזק?
29/09/14 23:41
55צפיות
נראה לי שהחלק הכי ארוך בתהליך זה לחכות למסמך ממרשם האוכלוסין. יכול לקחת שבוע שבועיים. אולי אפשר לנסוע לשם ולקחת אם מאד לחוצים בזמן.
מה פתאום שבועיים
30/09/14 10:30
45צפיות
הולכים למשרד הפנים והם מדפיסים את זה במקום. ככה זה לפחות היה אצלנו. הבעיה היחידה שיכולה להתעורר בתקופה כזאת זה החגים שבגללם הם יכולים לעבוד פחות או לא לעבוד בכלל... 
כתבתי שאפשר לנסוע לשם אם לחוצים
30/09/14 11:10
30צפיות
אנשים שלא לחוצים פשוט מזמינים את זה באינטרנט ומקבלים בדואר.
שאלה לגבי טקס אלטרנטיבי
30/09/14 10:27
72צפיות
היי לכולן

אני מנסה לכתוב קטע עם נגיעה אישית שישתלב בטקס במסיבת חתונה, שלא כולל דיבורים של הזוג (יוקרא ע"י המנחה).
חשבתי על הרבה דברים אבל הם לא מתאימים. סיפור ההיכרות לא ממש מעניין, סיפורים אחרים הם פרטיים מדי, והקראת קטעים אישיים של התחייבות כרגע לא על הפרק (מפאת התרגשות ושאר ירקות). עוד רעיונות שנפסלו הם ציטוט של שיר וברכות של הקרובים.
אני ממש אובדת עצות. אולי יש לכן רעיון לקטע קצר שניתן לשלב בטקס שהוא קצת אישי יותר? אפילו רפרנס למשהו דומה? דוגמא למשהו ששמעתן?
רוב הטקס כבר כתוב, פשוט חסר בו העניין הזה.
אני ממש אודה לעצות!

תודה רבה
מתוך כמה שהייתי בהם
30/09/14 15:56
54צפיות
1. בהחלט אפשר את סיפור ההכרות ומה קרה עד הצעת הנישואין בקטע הומוריסטי ומשעשע, זה ממש נחמד
2. הייתי בטקס שבו הייתה עו"ד שהביאה ציטוטים מהמקורות ומכל מיני פסוקים שרלוונטיים לזוג ועשתה טקס עם זה והיה מקסים
3. אולי שתעשו "טקס" אולי הדלקת נרות או הפרחת בלונים על כל מיני סעיפים מעניינים ואהובים בכם?
מחוויה אישית:
30/09/14 17:52
50צפיות
הייתי לא מזמן בחתונה של חברת ילדות, ששנים ניתק איתה הקשר - עד שאני התחתנתי ואז גם היא - היא ובעלה נשאו ברכות אישיות זה לזו מתחת לחופה, שלו הייתה הומוריסטית, שלה מרגשת במיוחד, וזה היה פשוט נפלא ונהדר, גיליתי מה החמצתי בזמן שעבר וכאילו הכרתי אותה שוב...הברכות, או הקטעים שהקריאו זה לזו כללו את סיפור ההיכרות וגם אנקדוטות מהביחד שלהם וזה היה נפלא ומרגש - אז מה שמרגיש לך נכון פשוט לכי על זה. אלה הדברים הקטנים והאישיים שכל כך מרגשים...

היי, יופי של ברכות ( בעיני כמובן :) )
02/10/14 12:53
כנסי לבלוג באתר שלי. יש שם " טקס חופה אלטרנטיבי" - יש שם ברכות שמיכל ודור ליקטו ממקורות שונים ואפשר להוריד אותם מהאתר אם מצא חן בעינך :)

מזל טוב !
טקס חופה בלבד בבקשה!
01/10/14 20:25
24צפיות
שלום לכם!

אני ובן זוגי החלטנו שאנחנו רוצים להתחתן בחתונה אזרחית, אבל שכן יהיה טקס כלשהו.

אם אתם מכירים ארגון שרק מחתן? כלומר בלי הדרכת כלה, מקווה ועוד הדברים מסביב.
תודה רבה 

אם אתם לא עושים חתונה דתית
01/10/14 20:31
18צפיות
אין לכם צורך גם בהגרכה וכל מה שכרוך ברבנות. 

אתם יכולים לטוס לחו"ל לעשות את החתונה, או בארץ לעשות הסכם ידועים בציבור דרך עו"ד. 
אם אני לא תוהה, הזכירו פה כמה פעמים ארגונים בשם: משפחה חדשה והוויה. 

רק שימו לב- אם אתם רוצים להרשם כ"נשואים" ולא רק"ידועים בציבור" אין אפשרות בארץ, ותצטרכו לנסוע לחו"ל או בכל זאת דרך הרבנות.
האמת היא
01/10/14 20:33
16צפיות
שאנחנו עושים את כל הטקס פה בארץ כי ההורים של שנינו לוחצים מאד שיהיה טקס דתי כלשהו, אז החלטנו להתפשר. 
גם בחתונה רפורמית או קונסרבטיבית אין אפשרות של רק הטקס עצמו?
יש בהחלט
01/10/14 20:49
13צפיות
רק חשוב לדעת שחתונות קונסרבטיביות ורפורמיות לא מוכרות ע"י משרד הפנים. לדעתי זה אפילו יתרון.
לא חשבתי שזה יהיה מוכר
01/10/14 21:02
13צפיות
בשביל זה אנחנו מתחתנים בחו"ל.

יש לך טלפון או שם של מישהו שאפשר לדבר איתו על הנושא?
כדאי להרים טלפון לבית דניאל
01/10/14 21:15
14צפיות
בתל אביב. מאוד נחמדים, שירותיים ועוזרים.
בהצלחה 
|*| נפתח פורום תעלומות |*|
02/10/14 11:02
3צפיות
|חיזר|האם הם כאן ממש מעלינו?, האם הם טובים או רעים?,  האם לא מגלים לנו את האמת? מה הם מסתירים? וממה הם מפחדים?
אם השאלות האלה מסקרנות אתכם, אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום תעלומות.

בפורום תוכלו להתעדכן במקרי התעלומות החדשים מהארץ והעולם,  כי זה רק עניין של זמן, עד שנגלה את האמת :-)
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
º
מחפשים מקום, אוכל ומשקאות 2/10/14
02/10/14 10:22
2צפיות
אולם בראשית- ראשון לציון
02/10/14 09:34
11צפיות
היי בנות, האם מישהי מכירה את אולם בראשית בראשון לציון ויכולה לתת עליו המלצות/הערות?
תודה :)
ספק מאיים בתביעה על חוות דעת שלילית!
01/10/14 13:46
108צפיות
האם לספק יש זכות לתבוע לקוח על כך שפירסם בפייסבוק חוות דעת שלילית? ועל כך שכתב לאחד מהשותפים לעסק, שמעדיף שדווקא הוא יבוא ולא השותף השני?
בהנחה שלא פורסם שם הספק בשום מקום
01/10/14 14:37
78צפיות
אם זה עוזר
אני מניחה שכל נושא לגופו
01/10/14 20:06
60צפיות
אישית, אני יכולה להגיד לך שהרבה פעמים אני מבקשת שמישהו ספציפי יגיע (אם יש לי העדפה של אחד על פני האחר).
אני עושה את זה בעדינות, אבל אני מבקשת.
אם אני אוהבת שותף אחד על פני האחר, אני מבקשת זאת. זה נראה לי הכי הגיוני בעולם.
כמו שמבקשים שאני למשל אגיע ו/או אחד העובדים שלי.

לגבי התביעה, אם לא כתוב שם הספק, איך הוא יכול לתבוע?
הרי נכתבה חוות דעת אישית (וזה גם תלוי איך נכתבה) ללא אזכור שם החברה ו/או שם הספק
או שלא הבנתי טוב....
גם אם השם נכתב...
02/10/14 10:15
13צפיות
אפשר לתבוע על חוות דעת אישית???
לכבוד חודש המודעות לסרטן השד
01/10/14 18:20
53צפיות
זה קרה לפני שלוש שנים קצת אחרי יום הולדת 30, זה התחיל בחודש ספטמבר, הגב התחיל לכאוב לי בטירוף. מכיוון שיש היסטוריה של פריצות דיסק במשפחה, הייתי בטוחה שזה מה שקרה, הלכתי לאורתופד אחד ששלח אותי לעשות פיזיותרפיה, לא שלח אותי לבדיקת סרטי. הרופא השני רק שלח אותי לבדיקה, אחרי שלושה ימים הרופא שלי מתקשר ואומר לי, תעזבי את כל מה שאת עושה ותגיעי אלי מיד, אז עזבתי הכל, למרות שלא יכולתי לזוז והגעתי אליו. הוא התחיל לספר לי על המצב וביקש ממני לארוז תיק ולטוס לבית החולים. אז במשך שבועיים וחצי הייתי מאושפזת כשבבית מחכים לי בעלי והבן שלנו בן השנה, אחרי מליון בדיקות, קיבלנו את התשובה, סרטן. מאז עברו המון מים בנהר, אושפזתי מאפריל השנה עד ה-10 ביולי. כל זה היה יכול להימנע אילו רק הייתי נבדקת בגיל 27 בזמן, הייתי יכולה למנוע את כל זה, מקסימום מוציאים בניתוח והייתי מקבלת טיפול מונע. אני יודעת שאני חופרת על הנושא הזה, אבל כל כך חשוב לי למנוע את זה מכן, שהטיפשה היחידה בכל הסיפור הזה תהיה אני. חודש מודעות לסרטן השד שמח לכולם, רק בריאות, לקבלת מידע נוסף והסברים על שינויים שצריך לשים לב אליהם, כאן בקישור http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?Ent...
אבל
01/10/14 20:53
38צפיות
איך יכולת להיבדק בגיל 27 אם משרד הבריאות מנחה להיבדק רק מגיל 50?
אל תאשימי את עצמך. אלה הנהלים והתקציב שדפוקים.
אני מכירה שש נשים שחלו בסרטן השד צעירות מגיל 50. אבל כשאני ביקשתי להיבדק, רופאת המשפחה אמרה "הקופה לא תממן, את צעירה".
נראה לי שהכוונה לכירורג/ית שד
01/10/14 23:51
29צפיות
שמתמחה במציאת גושים בשדיים (לא עלינו).
מומלץ לבצע פעם בשנה (נראה לי עד גיל 30, אז זה עובר לפעמיים בשנה, אבל יכול להיות שאני מבלבלת עם ההמלצה למשפחה שלי, שיש לנו היסטוריה ארוכה עם המחלה הארורה הזו).
תודה!
02/10/14 08:37
24צפיות
כבר ממזמן רציתי לקבוע תור, וכל הזמן דחיתי...
לאחרונה יש לי המון זמן פנוי, אז אמרתי שזו ההזדמנות לקבוע תור-ועדיין דחיתי.
אתמול קראתי את הפוסט בבלוג-והיום קבעתי תור.

רק בריאות! 
תודה לך על שאת הולכת
02/10/14 08:42
20צפיות
אני שמחה
º
תודה לך על שאת הולכת להיבדק
02/10/14 08:45
7צפיות
הבלוגיה של פורום חתונות 30/09
01/10/14 00:19
13צפיות
מוזמנים להעלות פוסטים שכתבתם או שקראתם שקשורים לעולם החתונות, כאלה שיוכלו לעניין גם את שאר הדיירים בפורום:
סיפורי חתונות, סיפורי הכרות מעניינים, חתונות מיוחדות, שמלות, צילום, עיצוב וכדומה.

ולא לשכוח שאנחנו גם מפרגנים  
אפשר להעלות פה פוסטים גם שאינם קשורים ישירות לפורום חתונות. ככה נוכל להכיר אחד את השני קצת יותר לעומק...  
שניה אחרי שמקבלים את הטבעת
הודעה זו מכילה תמונות
01/10/14 00:21
113צפיות
שיניתם סטטוס בפייסבוק?
01/10/14 21:13
35צפיות
º
DIY, עיצוב ופרחים 29/9/14
29/09/14 14:05
13צפיות
עיצוב הזמנות לחתונה -שאלות לפורום
28/09/14 22:17
74צפיות
בעקבות חתונות של אחותי וחברות שהכנתי להן עיצובי הזמנות אישיים, אני שוקלת להתחיל למכור עיצובי הזמנות לחתונה. 
אז יש לי כמה שאלות אליכן :)

1) הייתן קונות את העיצוב בנפרד ומדפיסות בנפרד, בניגוד לנוחות של עיצוב והדפסה במקום אחד?

2) כמה הייתן משלמות עבור נטו עיצוב? מה בעיניכן מחיר הוגן לכיוון הזול?
ממה שראיתי באינטרנט, המחירים של הזמנות בעיצוב אישי הם סביבות 200-300 שקל, אבל בבחירת הזמנה מהמאגר - 80 שקל זה הנמוך ביותר שמצאתי. האמת שבעיני מחירים כאלה לעיצוב בלבד הם מוגזמים.
אני מתלבטת, כי מצד אחד חשוב לי שהמחירים יהיו נורמליים, שזו תהיה קנייה משתלמת, אבל מצד שני זו עבודה שלי (עם כמה שאני נהנית ממנה). הוצאות על חתונה הן ממש בשמים, ולא הייתי רוצה שקנייה ממני תתווסף לנקודות המבאסות בהכנות לחתונה, אלא שתרגיש כמו כסף שהיה שווה להוציא. 
חשבתי ללכת על 60 שקל לעיצוב מהמאגר, והזמנה אישית ב-150 שקל. לדעתכן זה הגיוני?
נשמע סביר מאוד
29/09/14 22:20
40צפיות
אפילו סביר מדי...
אבל אני מניחה שזה תלוי בהכשרה ובנסיון שלך - בתור סכום התחלתי זה בהחלט הגיוני.

אגב, למה שלא תציעי במקביל גם שירות הדפסה? כלומר תמצאי בית דפוס באזור שלך שנוח לעבוד איתו ובאיכות טובה,
ואז תוכלי להציע את זה כאופציה בתוספת תשלום (אני בטוחה שהרבה זוגות ישמחו לחסוך מעצמם את ההתעסקות עם ענייני ההדפסה).
הזמנות לחתונה
29/09/14 08:17
104צפיות
היי יש לנו רעיון לעיצוב הזמנה והכל ואנחנו מתלבטים מה לכתוב על ההזמנה..
אנחנו רוצים משהו שלא יהיה קיטשי מידי ולא הסטנדרטי שהרוב עושים..
יש לכם רעיונות? או אולי דברים שראיתם בעבר או עשיתם?

תודה! :)
מה הסגנון שלכם?
הודעה זו מכילה תמונות
29/09/14 10:36
254צפיות
אנחנו רצינו לכתוב רק את הפרטים, בלי הנכם מוזמנים, בלי נשמח לראותכם.

פשוט כתבנו את הפרטים שלנו, ואת השעות כך:
נפגשים
מתחתנים
חוגגים

ונתנו לטיפוגרפיה לעשות את עבודתה :)
º
אני אהבתי...פשוט ויפה
29/09/14 14:11
29צפיות
אנשים לא מצפים אבל שיהיה כתוב יותר מזה?
30/09/14 07:09
88צפיות
אני מפחדת שאם נעשה משהו כזה זה סתם יראה ריק מידי..
גם יכול להיות כתוב משהו מגניב
כשנחשוב על זה :)
מזמינה אותך לחרוש קצת את הקרדיטים
30/09/14 20:37
46צפיות
בדיוק אתמול נזכרתי בהזמנה של בת-אל ועמרי
ויש עוד מלא הזמנות מגניבות... רק צריך לחפש 
אז מצפים
הודעה זו מכילה תמונות
01/10/14 18:34
55צפיות
אנשים גם מצפים שיהיה בשר בחתונה, מצפים שהכלה תלבש לבן.. אז מה אם אנשים מצפים?
ואפילו להפך, אם מצפים, אז כל דבר אחר הוא הפתעה, לא? 

אני לא חושבת שההזמנה שלנו הייתה ריקה בכלל, פשוט בלי קישוטים מיותרים.
אם יש לכם מלל שאתם מתחברים אליו, שורה משיר אהוב, ספר או סרט שמחובר אליכם, בעיני זו תוספת פשוט מקסימה.

ולגבי הניסוח - אני תמיד בעד לחדש
º
פשוט מקסים
01/10/14 20:06
5צפיות
צנצנות זכוכית ופרחים
29/09/14 11:53
103צפיות
אני מחפשת מקום בו אפשר לקנות צנצנות זכוכית בזול, מספיק גדולות כדי שיספיקו לסידורי פרחים (סידורים קטנים אבל הכוונה לא צנצנות דבש פיציות). חשוב לציין שמדובר בכמות קטנה ולא סיטונאית אז מחפשת מקום שמוכר גם ליחידים.
חוץ מזה אני מחפשת חנות שמוכרת פרחים בזול.

אשמח לשמוע ממומחיות הפורום :)

תודה! 
שכחתי לציין אזור
29/09/14 12:06
49צפיות
אז לגבי הצנצנות - איזור השרון והמרכז (פ"ת, ת"א)
ולגבי הפרחים איזור השרון עדיף
צנצנות בהוברמן
29/09/14 13:41
74צפיות
שם נהוג לקנות  http://www.huberman.co.il/

אופציה שנייה: אם יש לך קצת זמן, את יכולה להפיץ את השמועה בקרב חברים ומשפחה שיישמרו לך צנצנות זכוכית שונות. לא תאמיני איזה צנצנות מגניבות יש בסופר (נוטלה, ריבה, קפה טסטרס וכו'). כשהרבה אנשים שומרים, נהיה מלאי גדול מאוד מהר. אם יהיו לך חוסרים, דברי איתי, בטוח יש לי כמה ספיירים שאוכל לתת. 
תודה!
29/09/14 15:04
44צפיות
לצערי אין לי המון זמן אז לא יודעת אם זה ריאלי לבקש מאנשים לאסוף..

בהוברמן מוכרים גם בבודדים? כי ממה שראיתי באתר שלהם זה נראה בעיקר סיטונאי..

פרחים בכפר ויתקין
29/09/14 13:44
59צפיות
אני קניתי פרחים מחנות בשם "פרחים ומאפים"   https://www.facebook.com/pages/%D7%A4%D7%A8%D7%97%...

התקשרתי מבעוד מועד, וסגרתי איתם כמויות, סוגים ומחירים.
זה היה די זול ואני ממש מקווה שאני לא מטעה אותך עם החנות, אני כמעט בטוחה שמדובר בזו.
מה עושים עם כל הברכות?
27/09/14 15:36
151צפיות
אני יודעת שהיו כבר הרבה הודעות כאלו, אבל לא ממש עובד אצלי החיפוש.

במסגרת סידור הבית וארגונו מחדש מצאתי את אלבום ברכות החתונה שלנו, ואת שקית הברכות לברית של הגדול וללידה של הבנות.
לצערי, בגלל תנאי אחסון לא טובים, אלבום הברכות (סתם אלבום כיסים ישן) נהרס והדפים שלו נופלים. לשמחתי - הברכות בפנים (רובן) נשמרו בסדר.

עכשיו אני רוצה לשמר את כל הברכות הללו (גם של החתונה, גם של הברית והלידה של הבנות, וגם של הטקס המחודש שערכנו לפני שנה וקצת).
אני לא ממש יצירתית (וגם אין לי ממש זמן, עם 3 ילדים וחוגים / שיעורים / חברים).
בעלי הציע שאסרוק את הכל, ואכין אלבום דיגטלי מעוצב. השאלה אם זה לא "מאבד את האפקט" של הברכות?
או לנסות למצוא אלבום תמונות עם דפי הדבקה (כמו האלבומים הישנים) ולנסות לעצב אלבום לבד? איפה בכלל קונים כאלו אלבומים? ועוד בבאר שבע? ובמה מקשטים אותם? (ושוב - איפה קונים בבאר שבע?)

כרגע יש לי שקית ענקית של ברכות על מדף בכוורת בסלון, ואני לא רוצה שזה ילך לאיבוד
אלבום סקראפ!
27/09/14 19:12
125צפיות
יש תמיד בכל חנות אמנות והמון אונליין... 
ערכות ענק כדי לעצב אלבום, נקרא סקראפבוק!

הנה כמה אתרים שניתן לרכוש מהם ולקבל רעיונות: 

אם אהבת, ניתן להזמין לארץ דרך חברת שילוח כמו BUY2USA או אם הם שולחים לארץ.. 
אני לא מכירה את ב"ש, אבל בטח יש חנויות שמוכרות דברים כאלו גם :)

בהצלחה בפרויקט!!
את יכולה לעשות ספרון בלופה
01/10/14 20:23
18צפיות
זה יוצא ממש יפה וזה גם דק יחסית לסקראפבוק (פחות עבודה אלא אם את נהנת מזה), ונוח לאחסון :)
איפה אפשר לקנות זר לכלה
29/09/14 10:42
50צפיות
באיזור תל אביב עד ראשון במחיר סביר?

תודה לעוזרות!
מה בעצם עושים עם זר כלה?
01/10/14 10:45
53צפיות
חוץ מאשר להצטלם איתו במקדימים?
(לא בא לי לזרוק אותו על האורחות)
אין לו "תפקיד"
01/10/14 15:52
41צפיות
אבל נהוג לתת אותו לחברה טובה או בת משפחה שהיא רווקה כדי שזה יתן לה מזל.. 
וזה ממש מהמם בצילום! 
חוצמזה, לגמרי ענין של בחירה אישית..
º
מחפשים אוכל, מקום ומשקאות 29/09
29/09/14 03:14
22צפיות
זקוקים לחוות דעתכם על "נסיה"
27/09/14 15:31
100צפיות
היי לכולם ושנה טובה,
אנחנו מתעניינים לגבי נסיה גן אירועים לחודש מרץ לגבי ארוע באולם הקטן - כינור דוד.
האם מישהו התחתן שם או התארח בתקופת החורף כשיש קירוי חורף ויכול להביע את חוות דעתו לגבי קירוי החורף של קבלת  הפנים כולל חופה ? 
בנוסף, לאחרונה קיבלנו חוות דעת נקודתית שלילית לגבי האוכל בארוע, נשמח מאוד לשמוע מזוגות שהתחתנו שם או התארחו את חוות דעתכם על האוכל ובכלל על נסיה כל שעולה על רוחכם...
ממקפיץ למעלה את ההודעה
28/09/14 21:23
21צפיות
מקפיץ למעלה את ההודעה.............
חתונה קטנה בחיפה/קריות
27/09/14 15:05
92צפיות
שלום לכולם.
מזה כמה חודשים אני מחפשת אולם לחתונה קטנה בת 150 אנשים, בסביבה של חיפה וקריות.
אני על סף יאוש מכיוון שלא מוצאת אולם שיתאים לכמות זו של אנשים.
יש כאן מישהו שיכול לעזור?
º
תבדקי את "הילולה"
01/10/14 00:27
9צפיות
למה צריך לשים לב כאשר חותמים על חוזה מול האולם?
29/09/14 12:37
63צפיות
היי בנות, זקוקה לעזרתכן,
מחר אנחנו הולכים לחתום על חוזה מול האולם, אשמח להמלצות ממי שעברה את זה כבר,
למה כדאי לשים לב?
מה כדאי להוסיף?

תודה רבה לכל העוזרים!!!
היי ו-
29/09/14 13:25
71צפיות
הנה כמה טיפים והמלצות שלי:

ברמה התקציבית הכי חשוב לבדוק מה כולל מחיר המנה - למשל, האם הוא כולל שכר מלצרים, ברמנים, רב מלצרים? האם הוא כולל חבילת אלכוהול בסיסית? חופה לא מסורתית? מסכים? חביות בירה? תאורה והגברה? אבטחה? ביטוחים כלשהם? לראות מה כלול ומה נשאר בחוץ - כי הרי תצטרכו להוציא על זה סכומים נוספים...
 כאן המקום להתמקח ולנסות להגדיל ככל היותר את התמורה שאתם מקבלים בעד מחיר 'המנה' כדי שיקיף הרבה דברים שאינם קשורים לאוכל בהכרח.

מבחינת אוכל - האם החוזה מותנה בטעימות? (יש זוגות שמאוד חשוב להם) איזה קייטרינג אחראי עליו (יש כמה מוכרים ומומלצים ויש כאלה ששווה לבדוק באינטרנט).
הגשה או בופה? ואם בופה, אז כמה עמדות כלולות? ולנסות להגדיל את מספרן כמובן..כמה מלצרים זה אומר? מלצר על כל כמה אנשים? כמה קינוחים ? איזה סוג בשר?
ולנסות לשדרג, לגרום להם לפנק לפנק לפנק  

לוודא שהחוזה אינו כובל אותכם לעבוד רק עם ספקים של הגן, (ואם כן, לראות איזה היצע או בחירה יש לכם) לוודא שאינו מחייב אתכם בגובה טיפ למלצרים - אלא שזה נתון לשיקולכם.
(יש גנים ואולמות שתוקעים כאלה סעיפים מבאסים)

האם מחיר המנה כולל חבילת עיצוב בסיסית? מה אותה חבילה כוללת? האם אתם מחוייבים לעבוד עם מעצבת הבית? או שמותר לכם לצאת החוצה לשוק ולבחור כרצונכם?

האם אתם מכוסים במקרה של כח עליון שחלילה גורם לדחייה או לא עלינו ביטול - כגון מלחמה או חלילה אסון שלא נדע. אם זה משהו שלא תלוי בכם - אין סיבה שתשלמו
וכמובן וודאו שיש סעיף שאומר שאם המקום מבטל מכל סיבה שהיא אינכם מחויבים בתשלום - אנחנו התעקשנו והוספנו את זה.

צריך גם לבדוק שיש למקום כמובן רשיון עסק והיתר בנייה תקף עד המועד בו אתם מתחתנים. זה מה שעולה לי כרגע.  
º
תודה רבה על התשובה המפורטת!!!
29/09/14 22:49
15צפיות
חתונה בדצמבר שנה הבאה
29/09/14 15:06
64צפיות
היי שמי נטעלי אני סטודנטית. אני והארוס שלי מחפשים אולם/ גן אירועים בחורף (דצמבר 2015) באחד מימות השבוע (לא חמישי) במחיר סביר, התקציב שלנו נע בין 45 ל- 50 אלף לא כולל דיג'יי וצלם.
מישהו יכול להמליץ על מקום בטווחים האלה?
(אנחנו מאזור השרון-מרכז)
תודה!
נסי את גני מרוויאס
29/09/14 18:27
44צפיות
כשהייתי אצלם הייתה להם חבילה שכוללת הרבה דברים במחירים לא מאוד יקרים.
נסו לבדוק באיזיווד
01/10/14 16:44
18צפיות
יש להם חבילות מוזלות בדר"כ. אני גם כן דרכם ויצא לי קצת יותר זול מאשר שאם הייתי סוגרת לבד (וזה גם מאוד עוזר בלי קשר בארגון). 
לדעתי דצמבר זאת עונה יחסית זולה כי זה חתונת חורף, אז מאמינה שזה יעזור לכם מבחינת העלות. 
חוות דעת ספקים
29/09/14 21:21
36צפיות
היי :)
התחלנו בהכנות לחתונה ונשמח לחוות דעתכן :)

אולמות - אלה, ונציה, בלוודר
מגנטים - המגנט של עדן, ממגנט לי, מתמגנט
צלמים - פוטוגנים, אורנית סייג וצוותה, אולפני ראשון
שמלת כלה - ליליום, ואדים מרגולין

מקום לחתונה קטנה יחסית
29/09/14 23:08
51צפיות
היי!
מחפשים מקום לחתונה קטנה יחסית, כ-200 אנשים.
שיהיה בחוץ ובטבע, בין חיפה לירושלים.
תודה :)
ממליצה בחום על ארץ קדם
30/09/14 21:25
20צפיות
בייחוד שאתם מחפשים חתונה בטבע.
זה גן אירועים עם נוף מהמם מכל כיוון, והם עושים גם חתונות חורף.
חופה בחוץ בחודש מרץ
29/09/14 23:05
73צפיות
נשמח לשמוע מכל מי שהתחתן באמצע או לקראת סוף חודש מרץ וערך חופה בחוץ אם היה קור נוראי בערב  או שזה סביר אם אנשים באים עם ג'אקט או עליונית חמה בתוספת פטריות חימום שיפיצו חום. בבמיוחד נשמח לשמוע אם זוג כלשהו ערך חופה בחוץ באיזור מודיעין ליד יער בן שמן שדי קריר שם....
ניסיון העבר
29/09/14 23:24
73צפיות
מלמד שאי אפשר לצפות את מזג האוויר.
אנחנו עשינו מסיבת חתונה בדצמבר והיה לנו יום שמשי מדהים, בלי טיפת גשם.
לעומת זאת חברה שהתחתנה השנה במאי (!!!) היה באותו יום פשוט מבול. לא טפטוף, ממש גשם זלעפות.
אז... אולי תפלו על יום טוב ואולי לא. אין אחריות לזה.
אני בכל אופן לא הייתי מסתכנת, אם רוצים גן אז לעשות בקיץ- מאי/יוני עד ספטמבר/ אוקטובר מקסימום. אם גן זה לא מאסט אז אפשר לעשות בכל חודש בשנה באולם סגור.

כפי שרשמו לך
30/09/14 10:23
45צפיות
מרץ זה לא חודש שאפשר להתחייב עליו.
אני הייתי לפני כמה שנים בחתונה באיזור רחובות ב11/3 ואפילו לא הבאתי ארוך אבל באותה מידה היה יכול להיות קר או אפילו גשום
יש הרבה אולמות עם גן לקבלת פנים ואז אפשר לסגור איתם שאם אין גשם עושים חופה בחוץ ואם גשום עושים חופה בפנים.
אם חייב בחוץ אז לא הייתי מהמרת ועושה חתונה רק אחרי ספירת העומר
התחתנו בסוף מרץ שעבר והיה מדהים
30/09/14 12:10
80צפיות
אתם מוזמנים להציץ בקרדיטים שלי (הקישורים בחתימה). מרבית האורחים הצעירים הגיעו עם קצר+ג'קט (בערב היו סביבות 20 מעלות לדעתי, בבוקר באזור ה24) המבוגרים יותר חלקם לבשו ארוך. לי ככלה היה מושלם. האדרנלין מחמם מאוד ולא חושבים על זה, ויש גם של לחופה שעשה את העבודה.

עם זאת, זו אינה תעודת ביטוח. זו תקופת תחילת אביב הפכפכה - ואם כבר מרץ, לכו על סוף החודש ותדאגו שיש תכנית ב' - שהגן מסוגל וערוך להעביר הכל פנימה במידת הצורך. זה סיכון מסוים, אם כי אנחנו לקחנו אותו פשוט כי מלכתחילה ידענו שמרץ/אפריל הם החודשים שלנו (וגם כלכלית יקר בהרבה לעשות חתונת קיץ ועוד עם מעט אורחים כשלנו, 250, עדן על המים).

º
איפה התחתנתם בסוף מרץ ?
01/10/14 00:12
10צפיות
º
עדן על המים
01/10/14 00:16
9צפיות
נזכרים בקרדיטים 29/09
29/09/14 23:00
57צפיות
במסגרת פינתינו החדשה "נזכרים בקרדיטים"
אתם מוזמנים להעלות קרדיטים שאהבתם, זכרתם לטובה, נתנו לכם השראה ושאבתם מהם מידע חשוב.

הקרדיטים שפורסמו בפברואר 2013
29/09/14 23:04
180צפיות
בדיוק אני מעלה אותם לסיפריית קישורים.
תראו כמה יופי!!!!
יש שם את אחת התמונות שאני הכי זוכרת - הכלב והזר.....
ויש שם חתונה אחת, שמזכירה לי כל פעם מחדש, שאין כמו ישראל.....
נראה אם תמצאו 

הכלב והזר
30/09/14 18:02
101צפיות
זאת הכלבה המדהימה שלנו!
ברוווווווור
30/09/14 20:08
71צפיות
תענוג של קרדיטים 
º
ביגוד, הנעלה, תכשיטים ואביזרים 29/9/14
29/09/14 14:10
7צפיות
שמלת טראש
27/09/14 23:56
132צפיות
שלום !
איפה אפשר לקנות שמלה לצילומי טראש במחירים סבירים ?
כמה אופציות..
28/09/14 17:21
86צפיות
1. בYAD2 או HOMELESS שנשים מוכרות את השמלות שהן לבשו כבר
2. בכל חנות "רגילה" שיש בה שמלות לבנות
3. באינטרנט - LIGHTINTHE BOX, TBDRESS, EBAY, ALIEXPRESS, ASOS וכו', רק שבאלו שמגיעות מסין יכול להיות שתקבלי משהו שונה ממה שראית בתמונה וצריך לשים לב לפידבקים טובים מקונים בעבר
º
חתונות מרקט 29/9/14
29/09/14 14:08
7צפיות
למכירה- שמלת כלה של יואב ריש. 2,000 שקלים.
הודעה זו מכילה תמונות
29/09/14 10:36
180צפיות
שלום,
למכירה. שמלה של יואב ריש. נתפרה במיוחד ולאחר החתונה עברה ניקוי וגיהוץ בסטודיו לפני שהחוזרה לי. מתאימה למידה 36-38 גובה 1.60. 
אשמח מאוד אם מישהי תהנה ממנה לפחות כמו שנהנתי אני 
גב
מקדימה
חזית
מוכרת שמלת כלה מיוחדת
הודעה זו מכילה תמונות
01/10/14 23:42
23צפיות
היי בנות,
אני מוכרת את השמלה המהממת הזאת, התחתנתי בחו"ל וחשבתי שנעשה אירוע בארץ אבל ככל שהזמן עובר פחות בא לי ולא נראה לי שזה יקרה בסוף.
השמלה תתאים בערך למידה 42-היא קצת שונה מבתמונה היא סטרפלס ולא סגורה עד הצוואר
אין ספק שהיא לא לכל אחת :) אבל מי שתידלק עליה כמוני בטוח ממש תשמח לקנות אותה.
המחיר: 1200 שקלים בלבד.
ניתן להגיע למדוד ביהוד.
ספטמבר המטורף - 3 חתונות ב 3 שבועות
26/09/14 16:56
277צפיות
אז אחרי החתונה באקו, חדרה http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
הגיע תור החתונה הכי מדהימה שהייתי בה (למעט שלי) בנחלה, בית עובד.

שמעתי המון על המקום הזה והוא פשוט מקסים.
 הגעה נוחה ופשוטה משני הכיוונים. הגענו מכיוון צפון, יש די הכוונה ופשוט להגיע.
פסטורלי, רומנטי, נעים. הרבה עצים עתיקים כך שהיה אפילו קריר, הרבה צמחיה, מאוד מרווח ומזמין.
 לא יודעת את שם הקייטרינג, מניחה שזהו קייטרינג הבית. התפריט היה צמחוני יצירתי והכי טעים שאי פעם אכלנו בחתונה. המנות בקבלת הפנים היו כאלה מדהימות שלא נשאר לי מקום לעיקריות. היה ניוקי פטריות וארטישוק בעשבי תיבול, פלאפל גבינות פריך ואלוהי, ברוסקטות איטלקיות ומרקי עגבניות ומנגו, דים סאם. הכל היה מיוחד וטעים. העיקריות גם היו עשירות וטעימות: פסטות ברטבים שונים, המבורגר צמחוני ועוד (אני לא זוכרת המון כי שבעתי מהראשונות:).
 מיקום החופה ממש נח. יש גם כיסאות וגם יציעים עם ספסלים ושפע מקום למי שרוצה לשבת, כמו גם שפע מקום לעומדים. הרב היה קורע, הברכות האישיות שלהם מקסימות. היה הרבה נופח אישי וזה מאוד תרם וריגש.
 הכלה, חברת ילדות טובה, הייתה פשוט מהממת ביופיה, עם שיער אסוף ושמלה קלאסית, רומנטית, נשפכת, בסגנון וינטג' של תחילת המאה מסטודיו "רומן בלבן" בת"א.

וזהו, מקום מדהים, חתונה מרגשת באופן יוצא דופן, אוכל טעים, מוזיקה טובה - תמהיל מאוד מאוזן וכיפי של מוזיקה עכשווית וקלאסיקות בעברית ולועזית. משהו לכל אחד...

החתונה הבאה שלנו, השלישית והאחרונה לחודש זה - היא בעדן על המים, היכן שאנחנו התחתנו רק לפני חצי שנה, וזו חתונה של בחורה ממש מקסימה שהכרתי די לאחרונה. אז מצווה לשמח חתן וכלה. גם אם זה 3 פעמים בחודש

אגב, שרשרו את ההודעה כרצונכן
26/09/14 17:01
140צפיות
לא מצאתי שרשור מתאים
º
שרשור ברכות לראש השנה
23/09/14 21:28
28צפיות
שנה טובה ומתוקה
הודעה זו מכילה תמונות
23/09/14 21:29
154צפיות
Citrusim - The Art of Events מאחלים לכם שנה טובה ומתוקה
שנה של הגשמה, בריאות והצלחה
שנה של זוגיות טובה ואהבה
https://www.facebook.com/CitrusimTheArtOfEvents
º
שנה טובה ומלאת הגשמות
הודעה זו מכילה תמונות
24/09/14 11:27
160צפיות
º
גם לחתולים
הודעה זו מכילה תמונות
24/09/14 23:02
116צפיות
שנה טובה!
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )הודעה זו מכילה תמונות
24/09/14 13:06
127צפיות
הרבה שמחות! 
הרבה בריאות! 
הרבה לחייך! 
הרבה אהבה! 
מאחלת לכולכן ולכולכם שנה של אהבה
26/09/14 12:16
26צפיות
שנה של חברות, בריאות, שמחה, זוגיות טובה, אור ואהבה! 
צימרים בכרם הזיתים

צימר מפנק בדרום

סופ"ש שלוו אחרי הסערה... לפרטים נוספים לחץ כאן >>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום