לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
החלטתם להתחתן.. כעת נותר רק להתחיל להפיק את הארוע. כל כך הרבה פרטים קטנים קשורים לארוע הגדול הזה: שמלה לכלה, חליפה לחתן, קייטרינג, פרחים, מקום , גימיקים והפתעות, הזמנות, ספרים ומאפרים ועוד ועוד.. ומסיבת רווקים/ות, בגדים לאמא של הכלה, מתנה מיוחדת לזוג הצעיר ונעליים או סנדלים, מיני או מחשוף. וכולנו מחפשים את הטוב ביותר והמקורי ביותר. וכשלא די בזה אנו מוצאים תופעות שחוזרות על עצמן ללא קשר למין, דת, גזע או גיל..כאשר מתכננים את החתונה. אמא או חותנת מעורבים יתר על המידה, כלה לחוצה, חתן אדיש, צד אחד מודיע ומפתיע שאין מספיק כסף, מתח, פאניקה ולחצים טבעיים לחלוטין של היוצרים והעוסקים במלאכת הפקת החתונה. ההחלטה למסד את חייכם ולשתף בכך את הקרובים לכם מהווה את אחד מרגעי השיא של חייכם. האהבה שהתחילה מתי שהוא, מקבלת מימד שונה ומובילה אתכם למחוייבות הדדית. עצם העובדה שתמצאו כאן אנשים רבים במצבכם, תעזור לכם לעבור את תהליך ההפקה בדרך קלה יותר. אני תקווה שפורום זה יצליח להוות לכם בית. תהיה לכם האפשרות להשתמש בו כבמה: לחלוק ולפרוק, להתלבט ולהתחבט, לחוות, להתרגש ולשמוח, לייעץ ולהתייעץ, להמליץ ולשאוב רעיונות.

ברוכים הבאים לפורום חתונות, בו תוכלו לבקש עזרה בנושאי ארגון החתונה, לשאול שאלות ולקבל תמיכה בזמן התהליך הזה, שביחד עם היותו מהנה יכול להיות ארוך וסבוך.
נא לשים לב לכללי הכתיבה בפורום.
המשך...
הודעה חדשה

עדיין לא סגרנו מקום :(
01/07/15 18:42
26צפיות
מישהו מכיר או התחתן בEAST בת"א? אני מבררת בכל מקום כי נמאס לי כבר לראות מקומות ואני רוצה לקבל חוות דעת טובה (ולא אנשי מכירות שמבטיחים לי שאצלם זה הכי הכי שיש)

º
מחפשים מקום, אוכל ואלכוהול 30/6/15
30/06/15 21:08
9צפיות
המלצה על אולם
30/06/15 19:31
59צפיות
שואלת בשביל חברה...מישהי יכולה להמליץ על האולם קיסר ים מניסיון אישי? אפילו בתור אורחת..
חברה ממש התלהבה מהאולם, אבל היא מהמרכז ולא הייתה שם אף פעם באירוע..
תודה מראש! 
º
הודעות תפוזיות + הודעות טופיק
30/06/15 21:07
1צפיות
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
30/06/15 18:41
8צפיות
|לק| מתכננות מסיבת רווקות לחברה הכי טובה ויש לכן שאלות? מחפשות רעיונות מגניבים לערב נשים מהסרטים?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום מסיבת רווקות ערבי נשים ותקבלו את כל המידע הדרוש:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|לב| הזוגיות שלכם נקלעה למשבר? את מרגישה שהקשר תקוע אך לא רוצה לוותר?
|קדימה|פורום טיפול זוגי הוא בדיוק המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו:

|מייל| מעוניינים להגדיל את המכירות ולא יודעים בדיוק איך? רוצים ללמוד על שיטות שיווק מומלצות?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום מכירות ותלמדו מהי הדרך הנכונה ביותר!

|בית| מתעניינים בתחום התכנון והבנייה? חובבי אומנות וטכנולוגיה?
|קדימה|פורום אדריכלות הוא בדיוק המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו:

|שמש| חולמים על יום כיף חלומי ומתלבטים בין מגוון הטיפולים המוצעים בספא? סובלים מכאבי גב ורוצים לשמוע על טיפול באבנים חמות?
|קדימה|פורום ספא הוא המקום האידיאלי בשבילכם! היכנסו עכשיו:

|כלב| הכלב מתנהג בצורה מוזרה? החתול לא מפסיק לילל?
|קדימה|היכנסו לפורום רפואת חיות מחמד והתייעצו עם וטרינר מוסמך:

|סביון| חולמים על חופשה מיוחדת ולא שגרתית בארצנו היפה?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום קארוונים קמפינג ותתכננו את הטיול המושלם!
קישוט לחליפת חתן - נחלת העבר או עדיין משהו מקובל?
27/06/15 22:10
172צפיות
עוד שבוע-שבועיים אתחיל לחפש חליפה.. חשבתי על להוסיף משהו נחמד- מן קישוט לדש הבגד שחשבתי להזמין מחו"ל. לא יודע אם זה יגיע בזמן, אם זה לא-לא אתרגש. 

דעתכם?
נשמע מקסים
28/06/15 22:51
83צפיות
ותלך עם מה שהלב שלך רוצה (לא רק לכלות מותר)
דרך אגב, אם לא יגיע מחו"ל תמיד אפשר ללכת על הפרח/ המטפחת הקלאסיים
º
למה לא? יכול להיות מגניב לגמרי :) חוצמזה שאין כמו רטרו
01/07/15 18:45
5צפיות
שרשור העצה הטובה 26/06
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
26/06/15 11:56
39צפיות
והפעם בפינתינו, אשמח אם תשתפו בעיצות טובות שעזרו/עוזרים לכם למנוע ויכוחים וחיכוכים עם בני/בנות הזוג
במהלך המסע אל החתונה 
עצות ולקחים...
30/06/15 11:18
63צפיות
אז לשם שינוי אני לא רושם פה שאלה או בקשה לייעוץ :) מה שכן אשמור את רוב העיצות לזמן פחות לחוץ שאוכל לשבת ולסכם דברים.
אבל הנה מספר לקחים עכשוויים שלמדתי מהימים האחרונים:
1. תרשמו את כל מה שסגרתם עם הספקים בכתב שלכם - למשל עכשיו הקייטרינג עושה לנו קטע שהוא דורש מאיתנו תשלום נוסף לפני האירוע (זה רשום בחוזה, אין מה להיבהל), אבל סגרנו איתם משהו אחר בערב הטעימות. גם ה"דבר האחר" הזה רשום בחוזה, בכתב יד של האחראי על הטעימות שנראה כמו ציור של ילד בן 2 והוא לא ברור לחלוטין. וכרגע האחראי הזה דורש וטוען אחרת. קיצר מקרה כזה יכול לקרות לכולם וכדי למנוע חיכוכים ועצבים על לנסות ולהיזכר מה הלך שם לפני חודשיים~ כדאי מאוד לרשום הכל, בכתב שלכם!.

2. תקבעו מראש איזו שעה אתם מצפים שהאירוע יהיה ומה ריאלי ומה לא. אנחנו רוצים להצטלם בשקיעה בים, והים רחוק  15 דק' נסיעה + - לכל כיוון מגן האירועים. אם נעשה את זה, לא נספיק לאכול לפני האירוע, נפספס את זמן הצילומים עם המשפחה לפני שהאורחים מגיעים, נצטרך לבזבז עוד זמן על ניקוי חלקים קטנים מהנעליים ומהשמלה, ונצטרך לומר לאורחים לבוא ב...20:00 ואז החופה תהיה מאוחרת לאללה. כל העניין הזה מעכב את עריכת והדפסת ההזמנה והשעון רץ. דילמה - עצבים - חיכוך. 

מקווה שסייעתי במשהו :)
º
טקסים בארץ ובחו"ל, רבנות ומקווה 23/6/15
23/06/15 22:38
30צפיות
חופה
21/06/15 09:55
224צפיות
שלום וברכה,
אני מתכננת בע"ה להתחתן באוגוסט הקרוב.
אנחנו מתכננים בשלב הזה רק לעשות חופה (אחסוך ממכם את הפרטים למה זה לא באמת מעניין לאף אחד)
ורציתי לדעת אם מישהו ממכם יעזור לי, מה צריך, לאן פונים ועוד מידע שימושי.
תודה מראש :)
º
התכוונת לחופה ברבנות, או בגן אירועים ?
22/06/15 12:22
54צפיות
סידורים
24/06/15 08:01
90צפיות
השאלה הכללית הייתה יותר מה הסידורים שצריכים לעשות בשביל נישואים
כמה זמן לוקח לקבל תעודת נישואים וכאלה, אם למישהו יש טיפים לגבי הנושא של איפור ושיער באיזור ראשון במחיר סביר וכאלה
השאר האמת עזרו לי עוד קצת ברוך השם
הכוונה רק לחופה עם רב?
23/06/15 21:30
88צפיות
אם כן אז צריך לפתוח תיק ברבנות, לעבוד הדרכת כלות וטבילה במקווה ולהיות מוקדשת בפני רב עם טבעת ויין לקידוש ושני עדים.
את יכולה נישואין אזרחיים,,ואז אין צורך ב,,,
24/06/15 00:02
128צפיות
הדרכת כלות ולא צריך מקוווה. אפשר לארגן יום טיסה לקפריסין ולחזור למחר.
ידוע לי על זוג  שטסו לקפריסין (טסו בטיסת מבצע 200 דולר הלוך וחזור- לנוסע)
הם שכרו במחיר שפוי -חדר במלון בקפריסין,הממוקם ממש ליד העירייה,
בעירייה הם  ערכו  את חוזה הנישואים ,למחרת הגעתם,בשמונה בבוקר .
לאחר 1/2שעה יצאו משם, כשהם נשואים.
זה חוזה נישואים אזרחיים, אשר מוכר במשרד הפנים בישראל,
ובאמצעות החוזה כעת רשמו אותם במשרד הפנים בישראל, כזוג נשוי לכול דבר.

לפני כמה ימים, הזוג חגג בישראל חתונה למשפחה ולחברים הקרובים ,
כאשר הכלה התהדרה בשמלת כלה והחתן קידש את הכלה בטבעת ,
בנוכחות כול המוזמנים.
היה אוכל של קייטרינג שהזוג הזמין, וכולם היו מאושרים.

(הכול נערך כפי שבני-הזוג  רצו, ללא הצורך בהדרכות רבנית, ובלי מקווה.)
עשיתי את זה בדיוק לפני שבועיים
27/06/15 16:26
114צפיות
בדיוק כמו שתיארת, התהליך קל ופשוט.
אך גם בשבילו צריך להכין כמה דברים די פשוטים.
כמובן שזה לא כמו לטבול במקווה, לעבור הדרכת כלות ועוד דברים מיותרים
אבל גם לזה יש עלות שהיא אינה קטנה וחייבים להבין אותה.
מעבר לטיסה והמלון יש את עלות הטפסים שצריך להביא איתך (בסביבות 800-900 שקל) + עלות הטקס 302 אירו במינימום.

קחי בחשבון שהמחיר לרב בישראל ,זה גם לא בזול,,,
28/06/15 09:57
106צפיות
הרב הכי זול בישראל מחיר התחלתי 1,500 ש"ח,
ועד -.15,000 ש"ח ,אם הוא רב מפורסם .(המחיר הגבוה ששילמה בת דודתי).
ככה
לא ברור לי מאיפה הנתון הזה.
28/06/15 14:12
105צפיות
הרב שלנו אמר שהוא מעדיף לסמוך רק על עצמו ולכן אין צורך במונית הוא מגיע עצמאית, כל עוד המקום נמצא עד שעה נסיעה ממנו.
בנוגע לכסף הוא אמר "מה שהזוג מוצא לנכון לתת מתקבל בברכה ועם חשבונית מסודרת."

dori ,הרב הזה שלכם,כנראה צדיק אמיתי ,רובם לא מסכימים להנחה.
28/06/15 14:28
84צפיות
וכבר ביררתי בעצמי וחרשתי המון בנושא.
לא נתקלתי ברב שדרש כסף ועוד ציין סכום.
28/06/15 15:05
85צפיות
יש כאלה שאומרים "כמה שתבחרו לתת, בד"כ נותנים לי X"
אבל לא שמעתי על רב שאומר "בפחות מ-X אני לא עורך את החופה".

מצד שני - לא חיפשתי בדרן או זמר, חיפשתי רב שמורשה לעריכת חופה ויתקתק עניינים כמה שיותר מהר.
כנראה שבסביבה שלך הנוהלים במחיר קצת שונים.
28/06/15 16:21
69צפיות
תתקשרי לרב לאוו  ותראי לאיזה גבהים המחיר שלו מגיע.

זה בערך כמו להתפלא ששרית חדד יקרה
28/06/15 21:15
74צפיות
יותר מלהקה לא מוכרת.

למה אתה צריך את הרב לאו?
(אגב, האבא או הבן?)
יש מספיק רבנים שמוסמכים לערוך חופות, למה דווקא כזה שהיה (או עודנו) הרב הראשי לישראל?
למה דווקא רב ראשי של עיר?
זה מחיר בשמיים,,,
29/06/15 09:49
61צפיות
בטח שזול יותר היה להשמין את הבן הידוע, שהרי האב המפורסם לוקח 45 אלף.

º
תיקון להשמין -להזמין כמובן.
29/06/15 09:53
20צפיות
עדיין לא הבנתי
01/07/15 20:44
7צפיות
למה אתה צריך רב מפורסם, מה זה תורם לך?
מילא אם היית אומר שרב כזה או אחר עורך את הטקס באופן שונה מאחרים.
אבל רק כי הוא מפורסם??
לא מבינה את זה.
קרובת משפחה רצתה רב מפורסם,כשחגגה במקום מפואר,,
01/07/15 23:38
4צפיות
היא רופאה פרטית במקצועה ,ובעלה בעל עסק משגשג,לא חסר להם כסף,
גרים בבית פרטי במקום יוקרתי,אז חגגו חתונה כיד המלך.
הרב ניצל זאת ,וגבה מהם מחיר כיד המלך.
לדעתי לא צריך להשתולל ,ולא צריך לזרוק כסף,זוג צעיר יכול להתחתן בסכום פחות מטורף,מבירור שאני ערכתי 5 רבנים פרטיים ביקשו מחיר  מ-.1,300 עד 1500 ש"ח,
אבל כול אחד ונטיית ליבו ,בתשלום עבור רב ,שיגיע לעריכת הטקס.
לא אגיד שלא שמעתי, אבל רוב הרבנים לא לוקחים סכומים כאלה
28/06/15 15:11
85צפיות
ובפרט רבני צהר, כמובן
קח בחשבון שרבנים מחתנים לא אמורים לקחת כסף אם זה באיזור שלהם
28/06/15 17:54
61צפיות
רב מחתן מקבל משכורת מהמדינה ולא אמור לקבל על עבודתו תשלום נוסף.
הרב שלי לקח 700 או 800
28/06/15 22:49
68צפיות
והגיע עצמאית ונתן חשבונית.
יש גם רבנים שעושים את העבודה, בנוסף לרודפי בצע שציינת
קחי בחשבון שהמחיר לרב בישראל ,זה גם לא בזול,,,
28/06/15 09:57
75צפיות
הרב הכי זול בישראל מחיר התחלתי 1,500 ש"ח,
ועד -.15,000 ש"ח ,אם הוא רב מפורסם .(המחיר הגבוה ששילמה בת דודתי).
ככה
תעודת נישואין שלא מגיעה מפראג
23/06/15 20:29
153צפיות
רציתי להתייעץ פה בפורום, אולי מישהו יודע מה ניתן לעשות.
התחתנו בתחילת אפריל בפראג, דרך חברה שנחשבת למאוד מסודרת, ומפורסמת פה בפורום.
במשך חודשיים חיכינו לתעודה שתגיע בדואר, אך היא לא הגיעה. יצרתי איתם קשר, ורק אז נאמר לי שנפלה טעות בדפוס ושיש צורך בהנפקת תעודה חדשה ולכן זה מתעכב. לאחר שבוע נוסף יצרתי קשר שוב, ולאחר מספר ימים התעודה אכן נשלחה עם מספר מעקב. 
עברו כמעט שבועיים, אין סימן לתעודה, ומספר המעקב לא מופיע באתר של דואר ישראל (חשוב לציין שבאתר של הדואר הצ'כי מצויין שהיא נשלחה). 
האם ישנו חוק שקובע תוך כמה זמן עלינו להירשם כזוג נשוי? האם יש מישהו שנתקל בבעיה דומה? 
º
אם לדואר הצ'כי זה הגיע ,תמתיני עוד 20 יום , וזה יגיע.
24/06/15 00:15
28צפיות
לחכות חודש לדואר רשום חודש?
24/06/15 11:17
68צפיות
זה קצת יותר מדי זמן, לא?
º
נכון כי הדואר מצ'כייה מגיע לישראל באונייה ,ולכן זה לוקח זמן.
24/06/15 15:18
19צפיות
º
אם זה כבר יצא ,,לפני שבועיים, עד עוד שבועיים יגיע.
24/06/15 15:21
16צפיות
תעודת נישואין
24/06/15 10:15
112צפיות
היי :)

צריך להגיש משהו לרבנות? כמה זמן אחרי מקבלים את התעודת נישואין? 
º
אנחנו קבלנו אותה כחודש אחרי (מצהר)
24/06/15 13:55
40צפיות
כול מה שזוג צריך לדעת לפני ואחרי הנישואין,,
24/06/15 19:02
100צפיות
אנחנו התחתנו דרך חוף השרון ו3 חודשים אין תעודה
26/06/15 08:16
109צפיות
כי משרד הדתות הפסיק להכיר ברישומים שלהם.
אפשר עוד מידע?
26/06/15 12:26
81צפיות
התחתנו לפני שבועיים דרך הרבנות הזו. בן הזוג שלי שייך לאיזור הרישום אגב.
מה קורה איתם? לא אמרו לנו כלום על מה שאת מציינת!
רבנות חוף השרון מסתירה את זה
26/06/15 18:40
82צפיות
גם אנחנו תקועים, והם מתחמקים לי בטלפון.
יש איזה בגצ שהם הגישו נגד הרבנות הראשית על ששללו מהם את הרשיון להנפיק ת, נישואין,  אבל הבנתי שהם ממשיכים לרשום כאילו עסקים כרגיל
אפשר בבקשה בבקשה המלצות לרב בצפון?
25/06/15 19:50
70צפיות
אנחנו רוצים רב ליברל, קליל וגם שלא לוקח מעל ל 1000 שח...
אשמח ממש להמלצות
º
הלבשה, הנעלה, תכשיטים ואביזרים 23/6/15
23/06/15 22:28
22צפיות
שאלה בשביל ארוסתי
22/06/15 19:20
333צפיות
קצת חפירה אבל מרגיש שזה נחוץ לשאול:
אז אשתי לעתיד מחפשת נעלי כלה והיא קצת מתלבטת.
החתונה תהיה ב"ביער" וקראתי פה כבר שביער לא הכי מומלץ ללכת עם נעלי עקב דק, במיוחד / בעיקר לא בטקס החופה שכן יש אפשרות לשקוע בין חריצי הרחבה.

מצד אחד חשוב לה היופי, חשוב שהנעליים יהיו לבנות. אין בעיה עם קישוטים עליה (נצנצים וכד') אבל מצד שני חשובה גם הנוחות או הפרקטיות.
ככל הנראה היא מחפשת 2 זוגות, לחופה ולאחרי החופה. בינתיים מה שיצא לה לראות זה נעליים שתמיד היה להן משהו שהפריע: נעל מושלמת בחלקה העליון אבל חלקה התחתון בכלל לא לבן. נעלי עקב יפות מאוד אבל עקב דק מדי (הכוונה לממ-ש דק) או גבוה מדי והיא לא רגילה לזה. נעל סופר-נוחה ופרקטית אבל עם פיפס לבן ו"פלטפורמה" מעץ חום כהה.

הייתי שמח לקבל המלצה מבעלות הניסיון פה  מאיפה הייתן ממליצות לקנות נעליי כלה (אזור השרון / ת"א / חיפה)
וכל הערה או הארה נוספת תתקבל בברכה.
תודה :)
אמממ
22/06/15 20:17
137צפיות
האמת שראיתי נעליים עם עקב רוקי (עקב שהוא רחב יחסית ולא דק) והוא גם לא גבוה במיוחד ברשת טוונטי-פור-סבן וי גם בצבע לבן... קלאסיות עם רצועת פס מקדימה... יכול להיות מעולה לריקודים (קניתי בשחור אז אני יודעת שהן נוחות) והמחיר די מצחיק, 150 שקל. לא יודעת אם זה הכיוון אבל בכל אופן כדאי לחפש נעליים עם עקב רוקי או פלטפורמה לא גבוהה במיוחד שיוכלו לעשות את העבודה. ולא להינעל רק על חנויות של "נעלי כלה" אפשר גם למצוא במקומות אחרים :)
פלייפוט
22/06/15 21:43
146צפיות
הם מאוד נוחות בדרך כלל ויש מקומות שאפשר לצבוע אוצן לשחור אחרי החתונה ככה שיהיו שימושיות.
יש חנויות יעודיות ביפו כמו אלינור ומייק ויש גם את נירו ביפו שהם לא יעודיים אבל אני ממליצה עליהם בחום.
פלייפוט אפשר למצוא גם בחנויות אחרות בעיקרון.
שלא תתפשר על נעליים לא נוחות! מה שלא נוח בחנות לא קונים.
ולגמרי אפשר שיהיו נעאליים אלגנטיות עם עקב עבה ונמוך יחסית
º
מצטרפת להמלצה על פלייפוט
23/06/15 18:11
25צפיות
לצערי המלצה על חנויות אין לי
23/06/15 22:08
82צפיות
למרות שאם היא מידה רגילה אני מניחה שבסופו של דבר היא תמצא אחרי מספיק חיפושים
אם היא רוצה היא יכולה פשוט ללכת למייק ביפו (רחוב יפת) והוא יכין לה בדיוק מה שהיא רוצה, בדיוק במידה שלה ובדיוק בעיצוב שהיא רוצה.
אני עשיתי אצלו שני זוגות לחתונה ואני מאוד מרוצה
º
תודה ! העברתי את המסר :)
23/06/15 22:25
18צפיות
אפשר תמיד לעשות נעליים בעיצוב אישי
24/06/15 11:32
38צפיות
נעלי אלינור
מאסטרו ביפו.
נעלי טאשה
נעלי יושו.
אור הכלה

חוץ מזה אצל רוני קנטור ראיתי נעליים לבנות.
אפשר גם אולי לנסות בליבלינג (מומלץ אבל יקר) ולבדוק אם את הנעליים אפשר לעשות בצבע לבן (אני קניתי מנטה )
ליידי קומפורט, נוחות ויפיפיות
הודעה זו מכילה תמונות
24/06/15 13:52
229צפיות
בונוס: לא יקרות

ממש נוחות, הייתי איתן כל היום כולל צילומים ב-2 לוקיישנים (הקרון הנטוש, תחנת רכבת ישנה בחדרה עם המון חצץ, וחורשה בעמק חפר)
יש גם כיסוי לעקב
26/06/15 12:13
81צפיות
חפש פה בפורום, העליתי פעם תמונה של זה, או כנס לדף הפייסבוק שלי - גם שם יש תמונה.
אין לי את המחשב שלי... אבל אם לא תמצא, אחפש ואנסה להעביר לך במייל
אכן ראיתי את הפוסט שלך לגבי הכיסוי
26/06/15 13:17
53צפיות
איפה אפשר להשיג אותו?
אני עוד לא יודע איזו נעל ארוסתי תבחר אבל אם זה יהיה רלוונטי זה יהיה טוב.

חוזה שמלת כלה - מספר שאלות
21/06/15 03:01
297צפיות
היי לכולם 

אז... התאהבתי ממש (!!) בשמלה מסוימת ואני כנראה סוגרת בימים הקרובים - אז מספר שאלות לגבי השמלה וחתימת החוזה:
1. המעצבת דורשת 50% מהסך הכולל של השמלה כמקדמה כבר עכשיו (לשמלה שנתפרת מאפס) - זה הגיוני לדעתכן?/כמה מקדמה בדר"כ נהוג לשלם? לי זה היה נשמע קצת מוגזם... 

2. אני מתחתנת בנובמבר והיא אמרה לי שנתחיל את המדידה הראשונה חודשיים-שלושה לפני - לדעתכן זה מספיק זמן..? אני חוששת שנהיה לחוצים בזמן, אם יהיו בלת"מים בדרך.

3. היא טוענת שהיא לרוב לא נוהגת לעבוד עם חוזים, אבל אמרה שבמידה ואביא לה חוזה שיהיה מקובל על שתינו ושכך זה יתרום להרגשה הבטוחה שלי, היא תשמח שנחתום עליו - אז כאן אני גם צריכה את העזרה שלכן קצת 
יש סיכוי שתוכלו בבקשה לשלוח לי כאן בפרטי או למייל את החוזים שלכן שאוכל להרכיב חוזה שיתאים לי? 
iditna@outlook.com
תודה רבה לכולן!
בחיים לא שמעתי על חוזה בהשכרת שמחה, יש אולי הסכם
21/06/15 09:32
244צפיות
שאתם יכולות לכתוב בינכם.

3 חודשים זה הגיוני וגם חודשיים לפני זה בסדר, כי יש כלות שמרוב שמחה ונחת משמינות
ויש שמרזות אז עדיף לעשות תיקונים ושיפוצים חודשיים לפני הארוע.

מזל טוב.
הרבה מעצבות
22/06/15 20:20
155צפיות
לוקחות 50% והסכם זה מאוד מקובל ואם אין לה בעיה עם זה אז למה לא לעשות בשביל ההרגשה שלך. וכן חודשיים-שלושה זה מספיק זמן.
תשובות
23/06/15 22:05
114צפיות
השמלה היא תפירה מאפס או תיקונים?
לתיקונים חודשיים שלושה זה מספיק
לתפיסה מאפס כדאי 3-4חודשים

אני חושבת שאני שילמתי ב-3 תשלומים וזה עלה 5 אלף. אני מניחה שתלוי מה המחיר של השמלה אם זה נורא גבוה לשלם 50 אחוז במכה תנסי לדבר איתה

אין לי חוזה אבל בחוזה שאתן חותמות עליו שיהיה מתועד תנאי התשלום, שיהיה מתועד בדיוק מה שאת מקבלת (כולל הינומה ושל?), שיהיה כתוב בדיוק מתי את צריכה להחזיר את השמלה כדי למנוע אי נעימויות ושיהיה כתוב מה בדיוק תנאי הביטול וההחזר הכספי במידה של ביטול
לא שיש לי הוכחות לזה, רק תאוריה לגבי הזמנות לחתונה
24/06/15 08:07
347צפיות
אני מעצב לא מעט פעמים לקרובים שלי ברכות ליומהולדת ולזמנים מיוחדים. וב90% פעמים אני מבקר באותו בית דפוס שלדעתי יש שם אחלה שירות ומקצועיות, וגם מכשור מאוד מתקדם ומדויק. 
האינסטינקט הראשוני שלי היה ללכת לבית הדפוס ההוא ולהדפיס שם את ההזמנות לחתונה. ואז גיליתי משהו מעניין,

למרות שאת הברכות אני מדפיס על אותו סוג דף קשיח עליו רציתי להדפיס את ההזמנה, והצבעים אינם שונים ומיוחדים מהברכות שאני מכין, וגם הגודל לא יוצא דופן, להזמנות לחתונה יש "מחיר מיוחד". כנראה גם שיותר יקר. 

לצורך העניין אם תאורתית היה ברצוני להדפיס 500 ברכות דו"צ, ועל כל דף נכנסים לי 5 ברכות - אז היו לי 100 דפים מודפסים, ואם זה דו"צ - אז כאילו הדפסתי 200 דפים ועליהם הייתי משלם, באותה חנות כאמור.

בהזמנות לחתונה העניין הוא (שוב, לדעתי, לא מבוסס) לא כזה. המחיר מחושב לפי כמות הזמנות. והוא יותר יקר. זה כנראה לא משנה באמת כמה הזמנות ייכנסו על דף אחד. תמיד יהיה את ה "מחיר פר הזמנה". 

בעיקיפין כדי לנסות ולהוכיח את זה לעצמי ביקרתי בבית הדפוס פעם שניה. שחיכיתי שמישהו מהשירות יתפנה, פנתה אליי עובדת במקום ושאלה אותי מה אני צריך. אמרתי לה (כמו בכל פעם שאני בא להדפיס ברכה) שאני צריך עזרה בהדפסת משהו שערכתי. ואז היא שאלה :"מה זה?" אמרתי לה - "הזמנה". והיא אמרה :"גש למשרד בצד ותדבר עם עובדת X " (שאחראית על תמחור המחירים להזמנות לחתונה). במקרה אחר שאלתי את אותה עובדת X על העניין הזה , למה אני לא משלם פר דף אלא פר הזמנה?  והיא פשוט ענתה לי ש"זה כבר מחושב". 

לא מתמרמר על זה. אני מוכן להשקיע כסף נוסף על משהו שאני עורך ושאני וארוסתי נאהב את זה.  אמנם זו הוצאה כספית פי כמה וכמה יותר קטנה מהגניבות של ספקים אחרים. אבל עדיין זה יכול להיות. .."קטע מסריח?".

שתפו את דעתכם בעניין :).
יום נפלא.
אני מניחה שהדרך הכי טובה לחשב את זה
25/06/15 09:59
163צפיות
היא לחלק את הכסף ששילמת על הברכות לחברים בכמות הברכות ולפי זה לדעת אם זה יוצא בערך אותו מחיר או שעושקים אותך
נגיד שילמת 100 ש"ח וקיבלת 50 ברכות אז כל ברכה עלתה 2 שקלים
ואם נגיד בהזמנה לחתונה כל הזמנה עולה 2 ש"ח אז זה יוצא אותו מחיר...

ודרך אגב, אני ממש לא אתפלא אם תגלה שהזמנות לחתונה עולות יותר, לצערי כמעט כל הספקים בתחום הזה גובים יותר כי מדובר בחתונה
בינתיים (ולאו דווקא מכליל)...
25/06/15 16:52
117צפיות
המקומות בהם בדקתי שההזמנות עולות לי יותר (בין 1.5-1.2 ש"ח להזמנה) - היוקר מייצג את האיכות. זה עוד יותר מתסכל שלכל חנות יש את המכונות שלה וכל מכונה מדפיסה אחרת.
הדפסתי דוגמאות ב-3 מקומות. רק המקום בו המחיר להזמנה הכי יקר לי הדפיס לי באיכות המדויקת ביותר מבחינת הצבעים.
שאר המקומות : שמתי טבעות נישואין בתמונה - פעם אחת יוצאות לי צהובות כהות במקום זהב, פעם אחרת ירוקות (!!!!) 
במקום אחר (הכי זול שהציע  0.8 ש"ח לדף,  אבל לא כולל תיקונים לקראת הדפסה = כלומר מדפיסים כמו שזה נראה ואם בצד השני זה יוצא לא טוב - זה מה יש) הצבעים יצאו לי כהים לגמרי. 

כמה מחיר פר הזמנה אמור לעלות לדעתך? 
אממ לא יודעת
28/06/15 22:45
40צפיות
אצלי חברה עובדת בבית דפוס אז הדפיסה לי בחינם
אני חושבת שזה עולה בין 1 ל2 שקלים, תלוי בדף ואם זה כולל עיצוב או לא
אכן כך זה נראה :)
29/06/15 00:59
46צפיות
אם ככה כל המחירים שציינתי עדיין בטווח ה"נורמאלי". 
תודה!
בהחלטיכול להיות קטע מסריח
25/06/15 18:57
117צפיות
כי כל בעל מקצוע מנסה לנצל את כוח הקנייה של ציבור מסוים והמתחתנים הם לקוח שבוי, אז הוא יכול 'לרכוב' עליהם. לא אומרת שככה זה תמיד אבל זאת ההגרשה ממה שאמרת. בוא נקווה שלא.
לצערי הרב
30/06/15 19:35
28צפיות
יש לי הרגשה שבכל דבר שאומרים החתונה המחיר קופץ =/
º
מחפשים מקום, אוכל ואלכוהול 23/6/15
23/06/15 22:26
49צפיות
º
אוקיי וכמה זה בדרך כלל 10%
22/06/15 19:33
90צפיות
º
10% זה יחסי מהמספר שאתה מוריד ממנו את ה10% עצמם...
23/06/15 21:58
25צפיות
תרגיל עוקץ? נשמע לכם הגיוני?
21/06/15 18:59
304צפיות
בבקשה להפיץ חסד ענק...זוג שביטל אירוסין נתקע עם המחוייבות לאולם...מדובר על הרבה כסף...אז מי שיכול להיות רלוונטי לו ארוע באולמי פבליון בירושלים בתאריך ה29/7 יג אב שיצור קשר עם יאיר ויאמר שזה בנוגע לאולם...יאיר

עד כאן ההודעה שקיבלתי
ביררתי והאולם מוכן לרדת מחיר מנה של בדרך כלל 200-180 ל160 מתוך זה הבחור משלם עוד 15000 ואת השאר אני וככה עוצא שמי שביטל במקום לשלם 3000 משלם רק 15000 כי אני החלפתי אותו
מה דעתכם?
זוגות "שנתקעו" עם אולם זו לא תופעה כזאת נדירה
23/06/15 21:32
179צפיות
כמובן שצריך לעשות את זה בצורה יסודית, ללכת לאולם ולראות שהכל תקין והם מכירים את המקרה, לסגור חוזה מול האולם שאתה מחליף אותו במחיר מסויים והוא מתחייב על ההפרש ולשלם רק רק לאולם ולא לבחור.
רזרבות של מנה
22/06/15 01:10
239צפיות
מה ההסכם הרגיל בחוזה לחתונה אם יש לי 540 מוזמנים שיבואו (בערך80% מרשימת המוזמנים המקורית) כמה מנות אני מזמין מהאולם? אני צריך לסכם איתו על 500 והוא מספק על חשבונו עוד 10% איך זה עובד? או שאני צריך להזמין את הסכום המלא?
תודה
כעקרון
22/06/15 11:35
138צפיות
10 אחוז פחות מהרשימה לאחר אישורי הגעה.
אם אישרו לך 450 - אתה מזמין 405 מנות ויש עוד 10 רזרבות.
זה לא מחשבונו - זה מחשבונך
22/06/15 17:34
131צפיות
אם אתה מתחייב על 500 אז זה אומר שהוא דואג שיהיה 10%
יגיעו 499 עדיין תשלם עבור 500
אבל אם יגיעו יותר מ500 אז תצטרך להוסיף עבור כל אדם נוסף את הסכום שנקבע מראש.
עונה
23/06/15 21:51
64צפיות
בדרך כלל אומרים לאולם מספר מוזמנים והם מתחייבים לעוד 10%
חלק מהאולמות מושיבים את הרזרבה בשולחן נפרד וחלק מפזרים אותם בין השולחנות הקיימים (נגיד אורחים שולחן ל12 אבל שמים רק 10 כיסאות ומוסיפים עוד 2 רק אם צריך לאנשים רזרבה)
קח בחשבון שתמיד תוכל להגדיל את מספר המוזמנים מול האולם, אבל כמעט לעולם לא תוכל להוריד אותו ברגע שחתמת על החוזה!
לכן כדאי תמיד להגיד מספר נמוך מכמות האנשים שאתה מזמין וככל שמספר המוזמנים גדול יותר ככה נוריד יותר במה שנגיד לאולם (אם הזמנת 540 הייתי אומרת לאולם 400 או גג 450 בסגירת החוזה)
אחרי שעשית אישורי הגעה גם מזה צריך להוריד לפני שנותנים את המספר הסופי לאולם. תמיד יש אנשים שבסוף לא מסתדר להם להגיע (צץ משהו, לא התכוונו מההתחלה ולא היה להם נעים וכ"ו)
אם למשל כמות האנשים שאישרו הגעה היא 540 הייתי מתחייבת סופית לאולם על משהו בטווח 475-490 ולזה הוא מוסיף את ה10% במידת הצורך.
אם עושים את זה בצורה נכונה, לרוב ה10% רזרבה מתקזזים עם מי שאישר הגעה ולא בא בסוף. ואל תדאג שלא יהיה מקום/ אוכל - תמיד יש למטבח יותר אוכל מכמות המוזמנים.

מקווה שעשיתי לך קצת סדר

מה דעתכם על הריברסייד?
24/06/15 10:59
102צפיות
אשמח להמלצות(או לא) ממי שהיה
לא הייתי
25/06/15 10:03
69צפיות
אבל תנסי לבדוק בMIT4MIT עזר לי מאוד שהתחתנתי
מנות לספקים - הכצעקתה?
22/06/15 10:23
395צפיות
בשיחה האחרונה עם האולם הודיעו לנו שחוץ מהחתן והכלה כולם כולל כ-ו-ל-ם צריכים להיות רשומים כאורחים בסקיצת ההושבה, כולל הדי ג'יי והצלמים.
שאלתי האם בכל חתונה הם דורשים תשלום על הספקים (שנכון, באו לעבוד, אבל הם מתחילים לעבוד בשעות אחה"צ המוקדמות ומגיע להם גם לאכול משהו).
התשובה היתה:
"אנחנו מחייבים על כל כסא בסקיצת ההושבה, הספקים יכולים אם הם רוצים להכנס למטבח באופן חופשי ולאכול.
אם אתם רוצים לשריין להם מקום בשולחן - זה עולה כסף."

אם היינו עושים הגשה לשולחנות הייתי מבינה, זה עוד מנה שהמלצר צריך לסחוב לשולחן והכל ספור באופן שונה.
אבל אנחנו עושים אירוע מזנונים, ככה שכל אחד מהאורחים יכול לקחת לעצמו איזו מנה וכמה שמתחשק לו.
האם זה הנוהל הרגיל או שהמקום שבחרנו זורקים זין אטומי?

לא שמעתי
22/06/15 11:34
296צפיות
שצריך להושיב ספקים. אבל כן יש לשלם עליהם. אצלנו המחיר לספקים הוא חצי מחיר לאורחים.
זה בגלל
22/06/15 12:47
256צפיות
שהם סופרים את המוזמנים לפי כסאות.
כלומר:
אם התחייבתי ל-250 והם מתחייבים להיות מוכנים עם עוד 10% רזרבה - בתחילת האירוע יהיו 250 כסאות מסודרים
וכשהם יחליטו שהגיע האורח ה-251 הם יתחילו לספור כסאות שהוצאו לאורחים הנוספים.
לכן הם רוצים שנושיב גם את הספקים בסקיצה, כדי שיהיה ברור מההושבה כמה מנות הם צריכים להכין.
העניין הוא שיש לי 6 ספקים: 3 נגנים, 2 צלמי סטילס ואחד וידאו, שזה כנראה 2 יותר ממה שהם מוכנים להאכיל בלי להושיב...

מה עם הרב, גם לו אני צריכה לשריין מנה?
אז אני מניחה
22/06/15 14:00
188צפיות
שכל אולם והקטע שלו.
אני יודעת שאחיות שלי לא הושיבו ספקים וגם לא חברות שלי... וגם אני לא :)

ספקים הם: די ג'יי, צלמים, מגנטים, מפיק מטעמך / מנהל אירוע, עמדת פרחים, בלונים וכל הדברים האלה. אם הם יושבים לאכול זה במקומות פנויים או בעמדת קפה.
לגבי רב... אין לי מושג האמת. הוא תמיד הולך לאחר החופה אז נראה לי שלא. חוץ מזה רבנים בד"כ אוכלים גלאט או מהדרין, כלומר לא מסתפקים בכשרות של האולם.
º
אצלנו לא ספרו ולא חייבו אותנו מבחינת מנות נוספות
22/06/15 18:34
60צפיות
יש מקומות שעושים את השטויות האלו אבל זה חוצפה בעיני
23/06/15 21:40
171צפיות
אצלנו היה רשום בחוזה שאם הספקים יושבים בשולחן מחייבים אותם, אוכלים לא בשולחן לא מחייבים (וזה מנות אצלנו).
קודם כל לצלמים יש נסיון והם יודעים למצוא להם פינה לאכול בה (במיוחד אם זה בופה ולא הגשה).
מה גם שהם תמיד מוצאים גם זמן לנשנש בקבלת פנים.
בקיצור תגידי לאולם שאת לא רוצה לשריין להם מקום ושהם לא ישבו בשולחנות ואם את רוצה למנוע אי נעימות תגידי לספקים שהם יכולים לאכול בכיף רק שלא ישבו בשולחנות של האורחים כי יחייבו אותך על זה, אני בטוחה שהם יבינו
תודה לעונות, עדכון:
24/06/15 11:29
232צפיות
מנהל האירוע מטעמי דיבר עם בעלי האולם וסידר את העניין.
13 אנשים (3 נגנים, 5 אנשי צילום, 5 נהגים) יאכלו בפינות הישיבה של קבלת הפנים.
אם זה יהיה כמויות גדולות (אני מניחה שהצלמים והנגנים לא ממש אוכלים אלא יותר מנשנשים תוך כדי) יחייבו אותנו על המנות.
דורי
24/06/15 11:34
179צפיות
אוטוטו!
מתרגשת בשבילך :)
באמת אוטוטו
24/06/15 11:46
149צפיות
אני מוצאת את עצמי מתרגשת בשביל כלות אחרות (הייתי בשתי חתונות השבוע!)
אבל לא מתרגשת בכלל מהאירוע שלי...

הכלה של יום ראשון האחרון אמרה לי שמתחילים להתרגש 4 ימים לפני. נראה מחר
º
נווווווווו? דיווחים בבקשה
26/06/15 12:16
18צפיות
עדיין לא.
27/06/15 19:24
59צפיות
ביום שישי היתה מסיבת הרווקות - בראנץ' מושקע ביותר ב"רג'ינה" במתחם התחנה.
אח"כ נסעתי עם בנות הדוד שהגיע מוורשה לסופ"ש רגוע בדרום.
אין כמו לקבל את השבת עם בקבוק בירה צוננת על שפת המכתש...

הספקתי לקנות אתמול בבוקר נעליים שטוחות, למקרה שהנעליים ה"ראשיות" לא יהיו לי נוחות בשלב מסוים.
אני עדיין מתלבטת לגבי סלסלות פרחים לשושבינות. אז אולי מחר בבוקר אני אחפש להן...
º
27/06/15 23:16
5צפיות
º
את לא בחו"ל?
28/06/15 13:50
6צפיות
לא, אני בקאנטים
28/06/15 15:59
63צפיות
במיטה.
מתרגשת בשבילכם - שיהיה לכם הכי נפלא שבעולם
אני מקווה שאת קולית כמות תמיד ונהנית מהחוויה
ועכשיו זה ממש מבאס שאין לך פייסבוק
הלו הלו
28/06/15 21:21
45צפיות
אם את לא בחו"ל אולי תבואו בכ"ז?
ועכשיו זה ממש משמח שאין לי פייסבוק, אחרת כל העולם היה מתייג אותי למוות
(בדיוק חזרתי מהמקווה)
לצערי אני לא מאמינה שנצליח
28/06/15 22:19
43צפיות
נדבר טלפונית
לא הושבנו
25/06/15 19:25
83צפיות
אבל פנינו לספקים ביום החתונה ודחקנו בהם שישבו ויאכלו.
אני לא מאמינה שיש צורך להושיב, תבהירי להם שמבחינתך הם מוזמנים לאכול והם בדרך כלל ידעו לשבת במקום של אורח שעזב מוקדם או משהו או לנשנש בקבלת פנים. האולם שלוחץ עליך להתחייב למספר, לא הייתי לוקחת את זה ברצינות - יש מספיק אוכל, מספיק מקומות, מספיק רזרבה אם הם מתעקשים לחייב אתכם על הספקים.
יפה שאת דואגת לצורך החשוב הזה, ובהצלחה!
מידע על השכרת רכבים ליום יומיים של החתונה...
21/06/15 20:31
148צפיות

לרבים מאיתנו אין רכב מספיק גדול או נוח שיכול לשרת אותנו במהלך יום שלם (לי למשל יש רכב מיני שאני מאוד מאוד אוהב אבל הוא קטן) , והמחשבה על לשכור רכב ליום/יומיים לכבוד החתונה עולה על הפרק.
עשיתי עכשיו בדיקה באינטרנט בשלל חברות ההשכרה שגוגל העלה לי ואלו המחירים : עבור קצת יותר מ 24 שעות של השכרה (בחלק מן המקומות זה יום אחד ובחלק זה 2 ימים). הרכבים שבדקתי הם רכבי מנהלים (אציין בכל חברה את הרכב הרלוונטי) , המחירים שאציין אינם כוללים כמובן את הדלק(יש להחזיר את הרכב עם אותה כמות דלק שקיבלתם את הרכב) ולא כוללים את הפרש הק"מ אשר עליו תחתמו במועד החתימה.
ולהלן החברות : 
אלדן השכרת רכב - פורד מונדאו , 544.51 ש"ח 
באג'ט - מאזה 6 , 378 ש"ח (כנראה ליום אחד) 
שלמה סיקסט - מאזה 6 527 ש"ח 
הרץ - טויוטה אבנסיס 793.67 ש"ח 
קל אוטו - סקודה סופרב 386 ש"ח (כנראה ליום אחד) 
אלבר - פורד מונדאו 646 ש"ח (ליומיים) 
אוויס - מאזה 6 638 ש"ח 
כמובן שהמחירים הם מחירי אינטרנט (ולא צויין שזה לחתונה)
אז למי שמחפש רכב במחיר סביר , ליום/יומיים אני חושב שזה הדבר הנכון , מי שרוצה להשקיע יכול להשכיר גם רכבי יוקרה או לימוזינות שמספקים שירות אחר (נהגים , מיני בר ועוד שלל דברים ממה שיצא לי לראות)
מקווה שעזרתי
תודה. באמת יש הבדל גדול בין החברות
24/06/15 11:39
75צפיות
כמה דברים לשים לב אליהם:
כמו שכולם מדווחים, כשאומרים חתונה זה ישר מעלה את המחיר. אני רק מקווה שבענף הרכב לא אכפת להם מה אתה עושה עם זה ב-24 שעות שלך (כל עוד אתה לא שודד בנק).
לשים לב להגיד למי שמקשט את הרכב שלא לשים שום מדבקה על האוטו. שלא יצא בסוף שישארו סימנים ומישהו בחברת ההשכרה יקלוט ויבואו אליך בתלונות וקנסות.
לגבי המחירים נראה על פניו שאלבר זולה במיוחד, גם ליומיים מלאים וגם לפורד מונדאו שמפוארת ומיוחדת יותר משאר הדגמים. אני בטח לא רואה את עצמי בא במזדה 6 שכולם כבר רגילים לראות.
אסון בחתונה ביבנה
23/06/15 09:35
385צפיות
מתוך הדיווח בידיעות אחרונות אולם שפעל ללא רישיון.
אני מאינה שזה צריך להיות הקריטיריון הראשון שבודקים באולם (אחרי שעבר סינון ראשוני של זה באיזור ומהאתר או התרשמות קודמת הוא נראה מתאים).
אנחנו סיננו באמצעות הרשימה השחורה של משרד הפנים בערך חצי מהרשימה המקורית שלנו.
יש לכך כמה סיבות:
ראשית רישיון עסק והיתר בניה וכו כוללים בתוכם דרישות בטיחות מסויימות כמו יצאית חירום, מטפי כיבוי וכדומה ככה שמקרה שחס וחלילה קורה משהו יודעים שהאמצעים הנחוצים קיימים.
שנית יש לי יותר בטחון שהאולם לא ייסגר ו/או יהרסלפני החתונה ונכון שיש לפעמים הרבה סהספיקו להינות מהמקום לפני כן וחגגו והיון מרוצים אבל אני לא רוצה להקחת את הסיכון ולהיות זו שבהתראה קצרה צריכה עכשיו למצוא מקום חלופי.
ושלישית אין סיבה לעודד אנשים לפעול בניגוד לחוק ולהיות חלק מזה. 

אני חושבת שיש מספיק מקומות עם רישיון שמתוכם כל אחד יכול למצוא משהו שמתאים לו מבחינת מיקום גיאוגרפי, עיצוב, תקציב, איכות והאוכל וכל שאר הפרמטרים כך שאין סיבה "להתפשר" על רישיון העסק. הרבה דברים יכולים להשתבש ולהיות לא לשביעות רצונכם או "לאכזב" את האורחים אבל חס וחלילה אסון כזה הוא משהו שלא מתגברים עליו כל כך בקלות אם בכלל.
באמת טוב שכתבת את זה
23/06/15 12:06
300צפיות
כי אולמי עדייה שם קרה האסון בכלל לא מופיעים ברשימה הזאת שכולם פה הולכים אחריה בעיוורון מוחלט.
יש מליון דברים שיכולים לקרות גם בעסק שיש לו את כל האישורים ומהצד השני יש עסקים שנמצאים ברשימה באופן זמני.
יש כאלה שפועלים להשגת רשיון ויש להם רשיון זמני, כי הבירוקרטיה במדינה חוגגת.

בקיצור - לפתוח את העיניים ולהבין במה דברים אמורים בהחלט מומלץ, אבל הסתמכות על הרשימה הזו לא מבטיחה כלום.

וגם תמיד כדאי...
23/06/15 22:23
181צפיות
שחוץ מכל האישורים יהיה גם ביצוח צד ג (לא עלינו)
º
23/06/15 23:29
18צפיות
זהירות מאלה שלא מופיעים ברשימה כבעלי רישיון ,זה פלילי,,
24/06/15 00:13
181צפיות
לפני שמזמינים אולם או גן אירועים ,
כדאי לקרוא כאן:
הורים שרוצים חתונה
22/06/15 11:20
394צפיות
אני בזוגיות כמה שנים ואני לא כל כך בעניין של חתונה..לא מתחברת כל כך. 
כשדיברתי על זה עם ההורים שלי ראיתי שהיה להם קשה עם זה. הם רוצים אירוע והם רוצים להתרגש כפי שהתרגשו בחתונות אחרות של בני משפחה והם לא מבינים למה אני לא רוצה לעשות אירוע.
הצעתי להם לעשות משהו אחר משפחתי שיהיה משמעותי גם להם וגם לי אבל לאף אחד מאיתנו אין רעיון לדבר כזה.
מצד אחד, לא רוצה לאכזב אותם וחשוב לי שהם ישמחו.
מצד שני, לא נראה לי נכון לעשות אירוע רק כי ההורים רוצים, אם זה לא משמעותי לי..

מה דעתכם? יש רעיונות אלטרנטיביים?
מה ב"חתונה" מפריע לך?
22/06/15 13:31
262צפיות
את מתארת שאת כבר כמה שנים בזוגיות, ואני מניחה שאת רוצה להמשיך בזוגיות הזו.
אז נשאלת השאלה מה בחתונה מפריע לך?
הטקס הדתי? המסיבה הגדולה? הסטאטוס ה"מחייב"? (בכוונה בגרשיים - כי מי שמפחד מהתחייבות שום טקס לא ימנע זאת, ומי שלא מפחד לא חייב סטאטס בשביל לדעת שהוא בזוגיות)
ברגע שתביני עם עצמך מה מפריע לך, יהיה לך יותר קל לדעת האם לקיים טקס כלשהו או לא.
וטקס לא חייב להיות טקס החתונה המוכר והרגיל. הוא יכול להיות מורכב מטקסט אישי שלכם שתאמרו אחד לשני/ה, ממשהו חיצוני (משפחה, חברים או חיצוני לגמרי) שידבר ויברך. אתם יכולים לעשות מה שאתם רוצים וישתאים לכם.
להבנתי - ההורים רוצים טקס כלשהו גם בשביל להזמין את מי שצשוב להם לשמוח איתם, וגם כי לפעמים זה נותן עוד גושפנקא שזו הזוגיות שאיתה הילד שלהם ימשיך לשלב הבא של חייו
מה שמפריע לי בחתונה
22/06/15 15:38
277צפיות
הוא בעיקר האירוע עצמו. לא רואה את עצמי מוציאה סכומים הזויים על ערב אחד שבו עיקר הסכום הולך על להאכיל את האורחים (על כל הכבוד לאורחים)
גם לרבנות אני לא ממש מתחברת אבל טקס רפורמי למשל הוא רעיון נחמד שלא היה לי איכפת לשלב אם אעשה איזה ציון דרך.
הייתי שמחה שהאורחים יגיעו לטקס של חצי שעה וזהו אבל העניין הוא שאי אפשר להביא אנשים רק בשביל טקס, הנורמה היא שחייבים להאכיל אותם ולספק להם בידור כלשהו..
חברה מהעבודה שלי עשתה טקס אזרחי בקפריסין
22/06/15 17:23
201צפיות
המשפחה הקרובה שלה הגיעה איתה
הם התחתנו בדרך שלהם והמשפחה היתה נוכחת בטקס קטן, מצומצם שהפך לסופ"ש עם המשפחות הקרובות.
מש לא חייבים
22/06/15 18:02
230צפיות
יש פה בפורום כל מיני סוגים של מסיבות. זכורה לי במיוחד חתונה שנערכה כפיקניק בפארק. הזוג ביקש מהאורחים להביא חלק מהכיבוד וערכו פיקניק משותף.
היה זוג שערך טקס אלטרנטיבי בחאן במדבר.
(את יכולה לערוך חיפוש בקרדיטים).
לא כל חתונה היא בסגנון של אולם/גן, ארוחת 4 מנות, ריקודים וחופה.
תחשבו מה הסגנון שמתאים לכם ומי הקהל שאתם רוצים איתכם.

ותמיד אפשר להרשות להורים לערוך מסיבה ואתם תגיעו אליהם כאורחים. (אורחים לבושים יפה, אבל אורחים)
איפה אני מוצאת את הקרדיטים?
22/06/15 22:17
157צפיות
כדי לחפש חתונות בסגנון אחר..
º
רונית - עזרתך אם את זוכרת
23/06/15 14:41
40צפיות
º
מה אני עז??
23/06/15 22:17
40צפיות
לצערי אין קרדיטים לחתונת הפיקניק, אבל
26/06/15 12:21
63צפיות
butwhy נמצאת כאן בפורום באופן רציף.
אפשר לשלוח לה מסר עם כל שאלה. היא מקסימה ותמיד עוזרת 

קרדיטים + תגובה
23/06/15 22:16
158צפיות
לינק לכל הקרדיטים בפורום:

ואני רק אוסיף שאתם יכולים לעשות מיליון אירועים אחרים שלא יהיו כמו החתונה הרגילה שאת לא מתחברת אליה.
אפשר גם לעשות טקס בבית כנסת ואחרי זה כיבוד קל
אפשר לעשות אירוע קטן במסעדה רק ל20-30-40 כמה שתרצי בקיצור
אפשר לעשות קטס בחול רק עם המשפחות
בקיצור אין גבול לדמיון.

ולגבי הרבנות, יש את האלטרנטיבה של טקס רפורמי (הוא לא מוכר בארץ שאישור לנישואים)
ןיש גם את הוויה שזה טקס ובו חותמים על ברית זוגיות המקנה לכם זכויות במדינה כזוג נשוי.

עיצבתי הזמנה!! אבל מתי באוגוסט שוקעת השמש??
22/06/15 07:47
295צפיות
אבל מתלבטים: באיזו שעה כדאי לערוך את החופה?
אנחנו בכיוון של לערוך חופה בשקיעה, אבל באתרים שונים נרשמה שעה הזויה לשקיעה באמצע אוגוסט (מתי שאנחנו מתחתנים): איזור 19:00 (שאם אני לא טועה השמש עדיין מורגשת היטב?)

בחיפוש כללי באינטרנט ראיתי שהרבה נוהגים לתת את השעה 19:30 כשעת קבלת פנים ו-20:30 שעת החופה.
בהנחה שאין כמעט שעות חופה מדויקות, אני חושב על לרשום את השעה 20:00 כשעת חופה ואז לדעתי תהיה שקיעה בזמן..

מה אתם אומרים?
תודה מראש ^_^
ועוד שאלה
22/06/15 07:57
168צפיות
אני מסתמך על הזמנות קודמות שראיתי (לא הרבה אבל היו כאלה) שהיה רשום :"נא אשרו השתתפותכם *עד לתאריך* <ככה וככה>"
אני מודע לזה שמספר האנשים שמטריחים את עצמם להתקשר ולאשר הוא קטן, אבל אני אישית כן מרגיש שזה נחוץ "ללחוץ" עליהם קצת.

מה אתם חושבים?
:)
לא יעזור.
22/06/15 10:33
137צפיות
אתה יכול לכתוב בהזמנה מה שמתחשק לך, שבועיים לפני החתונה צריך לעשות אישורי הגעה.
אתה יכול לעשות את זה לבד (אם אתה חושב שתקבל תשובות אמיתיות), להשתמש בשירותיה של חברה חיצונית
או לעשות את זה בעצמך *כשאתה מתחזה לטלפנים של חברה חיצונית*.
תודה אבל שאלתי היתה אחרת :)
22/06/15 11:00
104צפיות
התכוונתי האם לדעתכם כדאי לי לרשום את המשפט הזה או שזה ייראה חוצפני מדי?
אתה יכול לרשום מה שאתה רוצה.
22/06/15 12:32
96צפיות
רוב האנשים ממילא לא טורחים לקרוא את ההזמנה, העיקר שהיום והשעה מודגשים כך שייזכרו.
אני עשיתי 3 נוסחים:
אחד "מכובד" לדודים זקנים, שני באנגלית למוזמנים מחו"ל ושלישי לצעירים בנוסח חופשי יותר מהמקובל.

º
תודה :)
22/06/15 14:16
15צפיות
יש אתר נחמד שנקרא TJT
22/06/15 09:51
143צפיות
ראשי תיבות של Totally Jewish Travel
יש שם זמנים בכל העולם וגם ריכוז של אתרי נופש כשרים בכל העולם, למי שזה חשוב לו.
אתה יכול להכנס לאתר ולבדוק את כל זמני היום בכל תאריך שתרצה:

ספציפית ביום ראשון 16.8.2015 למשל, השקיעה היא בשעה 19:23 וצאת הכוכבים בשעה 19:48.
ככה שאתה בהחלט יכול לכתוב בהזמנה שהחופה בשעה 20:00 ולהתחיל אותה בפועל רבע שעה אחרי.
גם אם כולם יוזמנו לשבע וחצי,ממילא החופה תיערך בשמונה ,,
22/06/15 10:11
103צפיות
עד היום ,בכל  החתונות שהייתי ,
מעולם לא התקיימה החופה -בשעה שנרשמה בהזמנה.
תמיד יצא שחיכינו מעל לחצי שעה ,עד להגעתו של הרב.
אם מדובר בחופה יהודית אורתודוכסית
23/06/15 21:36
81צפיות
אי אפשר לעשות אותה בשעת השקיעה כי זו השעה שמתחלף היום ביהדות, אז אפשר לפני/אחרי השקיעה בלבד.
לגבי שעת השקיעה, הלינק הזה יעזור לך:

כמובן שאם אתם באמת מתכוונים לעשות את זה בשקיעה כדי שתתדגישו את זה בהזמנה כי באמת אנשים לא מגיעים אף פעם בזמן
ועוד דבר קטן, קחו בחשבון שזה מאוד יקשה על האורחים שלכם כי זה לצאת יותר מוקדם מהעבודה ולבוא עוד יותר שיש פקקים (לא אמרתי אל תעשו בגלל זה, רק שתשקלו את זה לפני ההחלטה הסופית :)
º
תודה על כל ההמלצות :)
23/06/15 22:15
14צפיות
הסתדרת?
26/06/15 12:24
28צפיות
באופן כללי, ממה שאני יודעת, היום נהוג לכתוב את התאריך העברי של אותו היום של הלועזי, מבלי להתחשב בשקיעת החמה (כי זה היום שאחרי), משתי סיבות: בקיץ, עדיין לא שוקעת השמש כשהאורחים מגיעים (ולא יצאו שלושה כוכבים) והשניה היא לא לבלבל את האורחים. כלומר, גם האורחים הדתיים מבינים את זה כך וזה בסדר.

היי רונית ! :)
26/06/15 13:15
29צפיות
בעיקרון כן, אני לא מציין אם זה שזה בשקיעה או לא. 
אנחנו פשוט מתלבטים איזו שעה לציין בהזמנה. 
20:00 לשעת חופה עלול להיות מוקדם מדי לאורחים שרק יוצאים מהעבודה ב19:00 וייקח להם מעל שעה להגיע. 
20:30 יכולה להיות שעה שכבר נהיה חשוך לגמרי והיינו מעדיפים שיש עוד מעט אור.

אבל בתכלס מי שחשוב לו להגיע ייצא מוקדם יותר מהעבודה. ויגיע בזמן. לא?

ומה את חושבת לגבי החלק הזה של :"נא אשרו השתתפותכם עד תאריך (_____)"?
הרבה אנשים מהמשפחה שלי כבר נתנו לי הרגשה שזה משפט חוצפני מדי וחלקם הרחיקו לכת ואמרו שבגלל זה יכול להיות שאנשים לא יגיעו לחתונה O_O.. קצת הגזמה!

º
מחפשים ספק חלות לשבת לחתונה .מישהו מכיר?
23/06/15 11:13
488צפיות
ארכיון הודעות
Flix
ביס גרמניה

ביס גרמניה טיולים

מאורגנים טיולי משפחות ועוד.. לפרטים נוספים>>

שרות אס -מכירה, תיקון ושרות של מכונות תפירה

שרות אס !

מומחה לתיקונים,מכירה ושרות לכל מכונות התפירה לפרטים >>

עסקים נבחרים

עוד...