לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
החלטתם להתחתן.. כעת נותר רק להתחיל להפיק את הארוע. כל כך הרבה פרטים קטנים קשורים לארוע הגדול הזה: שמלה לכלה, חליפה לחתן, קייטרינג, פרחים, מקום , גימיקים והפתעות, הזמנות, ספרים ומאפרים ועוד ועוד.. ומסיבת רווקים/ות, בגדים לאמא של הכלה, מתנה מיוחדת לזוג הצעיר ונעליים או סנדלים, מיני או מחשוף. וכולנו מחפשים את הטוב ביותר והמקורי ביותר. וכשלא די בזה אנו מוצאים תופעות שחוזרות על עצמן ללא קשר למין, דת, גזע או גיל..כאשר מתכננים את החתונה. אמא או חותנת מעורבים יתר על המידה, כלה לחוצה, חתן אדיש, צד אחד מודיע ומפתיע שאין מספיק כסף, מתח, פאניקה ולחצים טבעיים לחלוטין של היוצרים והעוסקים במלאכת הפקת החתונה. ההחלטה למסד את חייכם ולשתף בכך את הקרובים לכם מהווה את אחד מרגעי השיא של חייכם. האהבה שהתחילה מתי שהוא, מקבלת מימד שונה ומובילה אתכם למחוייבות הדדית. עצם העובדה שתמצאו כאן אנשים רבים במצבכם, תעזור לכם לעבור את תהליך ההפקה בדרך קלה יותר. אני תקווה שפורום זה יצליח להוות לכם בית. תהיה לכם האפשרות להשתמש בו כבמה: לחלוק ולפרוק, להתלבט ולהתחבט, לחוות, להתרגש ולשמוח, לייעץ ולהתייעץ, להמליץ ולשאוב רעיונות.

ברוכים הבאים לפורום חתונות, בו תוכלו לבקש עזרה בנושאי ארגון החתונה, לשאול שאלות ולקבל תמיכה בזמן התהליך הזה, שביחד עם היותו מהנה יכול להיות ארוך וסבוך.
נא לשים לב לכללי הכתיבה בפורום.
המשך...
הודעה חדשה

בעקבות דרישת בעל המקום אנו נאלצים להתפשר... (קומבינות)
הודעה זו מכילה תמונות
25/05/15 16:33
145צפיות
שלום לכולם שוב :)
אנו מחפשים דיג'יי טוב, מוכר, בעל ניסיון של שנים, ושיצא לכם לחוות ולהיות מרוצים מיכולותיו, שסף מחירו לא יעלה על 4,000-4500 ש"ח (אנו מאולצים לשלם למקום 2,600 ש"ח נוספים על שימוש במערכת ההגברה של המקום, למרות שהובטח לנו אחרת ולא היינו מספיק חדים כדי לדרוש מבעל מהמקום שישנה את השורה הזו בחוזה לפני החתימה עליו). 

קיבלנו רשימת "מומלצים" (מצורפת) מהמקום. אם אתם יכולים להמליץ על מישהו שעונה לקריטריונים האלה מהרשימה זה יהיה עדיף למרות שכל אחד יכול להיות טוב. 

בעיקרון, פגשנו אחלה דיג'יי, באמת אחלה. מחירו עומד על 6,500 ש"ח, והיינו לוקחים אותו ב100000% אם לא היה הקטע המסריח הזה של המקום שהעלה את מחירו של הדיג'יי ל- 9,100.

תודה מראש, כמו תמיד. 
הפורום הכי טוב בעולם. 

נ.ב. עצה קטנה, ואותה ארשום גם בפוסט נרחב בעוד כמה חודשים, וזו דעתי בלבד. 
הרבה פעמים הלכתי עם התחושה שאם אני היחיד שחושב אחרת וכולם חושבים בדעה אחת שלא שלי, אז משהו בי לא בסדר ואני צריך לשנות את דעתי לכיוונם.
היום אני חושב אחרת - וזו דעתי - אם ברור לכם ב100% שיש דבר מסריח מתחת לפני השטח אבל רק אתם מריחים את זה וכל השאר חושבים שזה ריח נפלא של בושם, תילחמו על הדעה שלכם ואל תשתכנעו אחרת. זה מה שהפנמתי כרגע ואני ממש מצר על כך. 
1. אתה צודק, תמיד תלך עם האף שלך.
25/05/15 17:55
84צפיות
זאת הסיבה שאני בכלל לא לקחתי די ג'יי, אלא סוג אחר של מוזיקה.

2. זה תמיד כרוך בתוספת תשלום מסויימת, כאשר המחיר שנתנו לך נשמע לי יחסית נמוך.
בחיפושים שלי נתקלתי באולם אחד בלבד שההגברה והתאורה בו כלולות במחיר המנה, מה שלא נראה לי הגיוני.
איך יכול להיות שמי שיש לו 450 אורחים ישלם פי אחד וחצי על אותה הגברה ותאורה כמו מי שיש לו "רק" 300 אורחים?

אני לא מבין למה בכלל ההגברה צריכה להיות יקרה או זולה יותר
25/05/15 18:15
68צפיות
בהתאם למספר האורחים.

אני מאוד מבין את ההיגיון שרוב / כל המקומות דורשים תוספת תשלום על הגברה.
אבל שחלק מהאנשים הכלולים בהסכם מבינים שאם מזמינים מישהו מרשימה שהמקום מספק אז פטורים מתשלום ואז פתאום העניין מתברר כמשהו אחר יש פה בעיה של אמינות (או קשיי הבנה מבחינתי... שזה גם אפשרי, אני מעדיף את האפשרות הראשונה..).

זה פחות משנה. ככל הנראה בחרנו כבר דיג'יי אחר וניפגש איתו בקרוב. מקווה שלא יפציץ במחיר כמו הקודם..

תודה על תגובתך. ובכל מקרה אם למישהו פה יש המלצה על דיג'יי טוב במחיר 4,000-4,500, אשמח לשמוע.
זה בדיוק העניין, אין בזה היגיון.
25/05/15 18:35
56צפיות
העניין של מחיר זול יותר, לא ללא חיוב אם אתה משתמש באחד התקליטנים המומלצים של האולם (וכן, נראה לי שמדובר באי הבנה מצדך)
הוא כי האולם חושש מתקליטן חיצוני לא מוכר ולא מיומן, שעלול לעשות להם נזק לציוד אם יחבר משהו לא כמו שצריך...
למרות שכשלתקליטן יש ביטוח לא אמורה להיות להם בעיה...
25/05/15 19:00
36צפיות
טוב, תודה שהבהרת לי את העניין.
אני מרגיש ממש רע עם זה שאני היחיד שעוד ממשיך להריח את אותו ריח . מקווה שאתחיל להריח את הבושם בקרוב ביחד עם כל האחרים אחרי שהעניין הכספי יגמר ויחתם וההכנות האמיתיות לחתונה יחלו!
לחשוב על הכל
26/05/15 15:03
5צפיות
נכון שמתכננים חתונה צריך לדעת לחשוב איך ניתן להפיק חתונה מקסימום במינמום, גם אם תבחרו גן אירועים או אולם עדיין צריך לדעת את התקציב שנשאר לכם בשביל לבחור תקליטן איכותי , צלם מקצועי ועוד איזה אטרקציה אחת שתמשוך לכם את העין ותלהיב את האורחים. רוב החברים שלי שכבר התחתנו בחרון תקליטן פצצה שהקפיץ את האורחים עם מוסיקה שמחה ומקפיצה.
בכל אופן שיהיה המון בהצלחה לך ומזל טוב  

תנסה את אייל גולדמן
25/05/15 19:36
42צפיות
הוא יכול להגיע לטווח שנתת.

ולגבי השאלה שלך, לצערי מהרגע שהחלטנו להתחתן בכל מקום שאנחנו הולכים המחירים פתאום קופצים למשמע מילות הקסם 'חתונה', 'כלה' או 'חתן'.
המחירים קופצים ומשלשים את עצמם, וזה לא שפוי.

אנחנו החלטנו שאנחנו עומדים בתקציב שהקצבנו עבור על ספק ולא מוכנים להתפשר, מראש סיננו את הספקים שלא עמדו בתקציב ולא נפגשנו איתם, לא ראינו בזה טעם.
מורן שניצר
25/05/15 21:24
40צפיות
היה הדי ג'י שלנו ואנחנו סופר מרוצים, הוא גם היה מהמומלצים של האולם ולכן לקח רק 4500 + מע"מ.
לא קראתי את כל השרשור אבל בד"כ כשיש מומלצים הם עושים מחיר נמוך יותר למי שבא דרך האולם לעומת מי שלא ואז זה בעצם משתלם.
לא מופיע רשימה אמנם אבל...
26/05/15 09:26
23צפיות
אורן בן משה מ-'אקפלה' עשה לנו חתונה מדהימה!
הוא עומד בתקציב שלכם, אדם חיובי עם אנרגיה יוצאת דופן, מקצועי ואין אחד בחתונה שלא היה מרוצה ממנו.
הוא באמת היה חביב האורחים
בן גוטר ופפריקה
26/05/15 09:36
18צפיות
בן גוטר הוא המלך  הוא היה הכוכב של החתונה שלי.
אבל, לצערי הוא לא עומד במגבלות התקציב. אני התחתנתי לפני שנה וחצי והוא לקח 4500 אחרי הנחה גדולה, אבל שווה לבדוק, אין מה להפסיד.

לגבי פפריקה-אני לא יודעת איך המחירים, אבל אני יודעת שהם טובים. הייתי בשתי חתונות שלהם, מה שצריך לקחת בחשבון שזו חברה שמעסיקה מספר דיג'י-ים, ככה שאם תחליט ללכת על זה תצטרך לקבל המלצה ספציפית על הדיג'י שמציעים לך. אני הייתי בחתונה שעשה דיג'יי עובד והיה ממש מוצלח.
מקווה שהם עומדים במחירים.

אגב, אם אתם משלמים לאולם על שימוש במערכת ההגברה, יש סיכוי שזה מתקזז מהתשלום לדיג'יי, שלא צריך לדאוג לזה או משהו כזה?
אני מכירה היטב שניים מהרשימה
26/05/15 10:07
28צפיות
צביקה בירן- מקסים, טון ניסיון ואחלה דיג'יי
תומר מייזנר- בעיני בין הכי טובים בשוק, אני מתה עליו, הוא מעולה!
חתונה קטנה וטינטימית
24/05/15 19:27
116צפיות
הי,

נשמח לרעיונות למקום לחתונה קטנה ואינטימית 30-50 איש באיזור השרון או עמק חפר.
יכול להיות בית קפה / מסעדה או קיטרינג שיכול לארגן משהו נחמד בחוץ (ליל ירח מלא).

ארוע פשוט ללא זיקוקין או ריקודים.

תודה,
דיויד
º
כמובן אינטימית :)
24/05/15 19:27
27צפיות
המלצות שלי..
25/05/15 10:23
69צפיות
יש אפשרות לשכור וילה בקיסריה או בעין הים באזור הים ולהביא קייטרינג..
אנחנו עשינו את זה בבית של אימא שלי, הבאנו קייטרינג מקסים וטעים והיו 50 אנשים.
רעיון מעניין, תודה
25/05/15 10:38
48צפיות
יש לך לינקים לוילות כאלו? אשמח גם לקייטרינג.אפשר גם בפרטי. תודה.

26/05/15 10:08
9צפיות
אין לי לינק, אבל בחיפוש פשוט בגוגל תמצא הרבה.. 
לגבי קייטרינג, אנחנו עשינו חלבי עם השף יובל רוזנן, והיה נפלא!
בעיית רשימת מוזמנים
21/05/15 16:14
247צפיות
אני וארוסי יוצאים ביחד מהתיכון
[מגיל 16 עד עצם היום הזה

כל החברים שלי, בכל המסגרות שהייתי, תיכון/צבא/לימודים/עבודה, מכירים אותנו טוב מאוד, כזוג .

היו לי הרבה חברים מהתיכון/צבא/לימודים/עבודה... אבל אין לי אפילו חבר אחד "קרוב", שאני נמצאת איתו בקשר טוב.
כל החברים שלי הם חברים פר מסגרת.... ברגע שעזבתי את אותה המסגרת - החברים נעלמו.
כמובן שאם נפגש ברחוב זה יהיה "מה נשמע?" "מה קורה" בלה בלה בלה...
אבל אני מרגישה שזה כבר לא זה... 
נגיד...
אני יכולה להזמין את החברים שלי מהעבר, מהתיכון הצבא או הלימודים, אבל אני מרגישה כבר ביחסים קרים איתם, ושהם לא באמת ישמחו בשמחתי....
אני גם לא מרגישה כל כך בנוח איתם...
אבל אני חושבת שהם מצפים שאני כן אזמין אותם... 
(אף אחד מהחברים האלה לא התחתן עדיין... אני הראשונה ולכן ההתלבטות)

ובעיקר.... אני חוששת שלא יהיו מספיק "צעירים" בחתונה,,, ורק מוזמנים מהמשפחה...

(ארוסי מגובש טוב מאוד על רשימת המוזמנים שלו, רשימת החברים שלו די מצומצמת ומסתכמת ב4-5 חברים... רק אני בעייתית)

מישהו היה במצב דומה לשלי?
מה עושים??

כן ולא
22/05/15 11:18
157צפיות
גם אנחנו יחד מהתיכון, והתחתנו אחרי 11 שנים ביחד, אבל אנחנו נוטים לשמור מאוד על קשרים (לא על כולם, כן? ברור שיש שנעלמים בדרך ), והחבורה שלנו מהתיכון קרובה אלינו יותר מהמשפחות.
אז מהבחינה הזו לא היו בעיות. רצינו משהו כמה שיותר מצומצם - עשינו אירוע רק לחברים בפארק (התחתנו בפראג) וכל מי שהרגשנו שלא מספיק קרוב פשוט לא הזמנו. מהבחינה הזו, זה תלוי איך את רוצה שהחתונה שלך תהיה. לא חושבת שהייתי רוצה להזמין מישהו שאני לא מרגישה בנוח איתו, אבל שוב, באירוע מצומצם זה אחרת.
עכשיו הצד השני, וזו רק דעתי האישית, כמובן שיש שיחשבו וירגישו אחרת: היה לנו חבר מהתיכון שהקשר איתו התנתק. 3 או 4 שנים לא דיברנו, ואז הוא שלח לנו הזמנה לחתונה שלו. האמת היא שאותי זה הרגיז. מאוד. 4 שנים לא יכולת להרים טלפון ועכשיו אתה פתאום שולח לי הזמנה? זה הרגיש לי כמו מסחטת כספים ובדיוק כאילו מזמינים אותי רק כדי שיהיו צעירים בחתונה ולא מתוך חברות.
אני ממש לא אומרת שזה המצב אצלך (בעיקר אם את אומרת שהם מצפים להזמנה), וגם בעלי לא הרגיש כמוני, אבל כן היה לי חשוב לשתף.
איזה מקסימים :)
22/05/15 18:20
151צפיות
גם אנחנו יחד מהתיכון (השנה חוגגים עשר שנים יחד), ובסיטואציה מאוד דומה.

אז דבר ראשון ההמלצה הכי חשובה לדעתי- לשמור על חתונה קטנה. אישית הייתה לי חתונה של 42 אנשים, רובם מהמשפחה. הזמנו חברים מהלימודים והעבודה (וכמה חברים קרובים שיש לנו לאורך השנים), אבל למען האמת, מי שהכי רקד ושמח איתנו היו המשפחות שלנו.
אם הייתי עושה את החתונה שוב, נראה לי שהייתי מזמינה רק חברים קרובים ומשפחה.
תזמיני את מי שיעשה לך טוב לראות אותו בחתונה
23/05/15 12:22
109צפיות
כיוון שזו חתונה ראשונה ואין לך אינדיקציה של "הייתי בחתונה שלו אז אזמין אותו לשלי", תזמיני רק מי שבאמת תשמחי לראות אותו בחתונה ושתרצי שישתתף בשמחתך. ואם תצא חתונה קטנה אז שתצא... כל עוד תגיע קבוצה קטנה של חברים טובים, יהיו ריקודים.
אצלי עם מי שהתלבטתי זכור לי שבדיוק הזדמן לנו להיות באיזה אירוע חברתי יחד והסיטואציה היתה קצת זרה וזה מה שעזר לי להגיע להחלטה שלא להזמין. מי שתזמיני ויחליט שזה ממש לא קשור אליו ולא יגיע, לא נורא - גם ככה הקשר נועד להתנתק.

בגדול, ממליצה כשאת מחלקת את ההזמנות לציין שממש היית שמחה לראות את האדם הזה בחתונה, אבל אם לא מסתדר לו את מבינה לגמרי, בתקווה שזה ימחוק את גורם ה-"לא נעים" ושאנשים יוחמאו לקבל הזמנה.
גם לי הייתה מעיין בעיה כזו
24/05/15 08:52
103צפיות
היינו חבורה של חברים מאוד מאוד טובים בתיכון, ועם הזמן - הקשר לאט לאט ניתק והיה בעיקר בפייסבוק.
ונורא תהיתי את מי להזמין ומי לא, דאגתי מאוד שייעלבו.
בסופו של דבר החלטתי שאני מזמינה לפי השיטה הבאה - מי שאני ממש אשמח להגיע לחתונה שלו, אני אזמין לחתונה שלי.

חתונה בהפתעה - הייתן זורמות?
הודעה זו מכילה סרטונים
23/05/15 08:24
176צפיות
חפרתי בפורום בתאריכים שזה פורסם ולא מצאתי התייחסות, אז סליחה אם זה כבר עלה פה פעם:

מחפשת המלצת למאפר\ת וספר\ת במרכז
21/05/15 08:43
70צפיות
מחפשת מאפרת וספר לארוע (לא לכלה) במראה טבעי יחסית לאשה צעירה.עדיף שהמאפר והספר באותו איזור או מגיעים הביתה.
תודה!!
כרמל יהלום
21/05/15 09:37
71צפיות
עושה גם איפור וגם שיער ומחירים סבירים
º
תודה רבה! אשמח לעוד המלצות ולשמוע גם באיזה טווח מחירים מדובר
21/05/15 18:30
12צפיות
בפן בר בדיזנגוף זה עולה 250 ש"ח
22/05/15 13:16
62צפיות
אני הייתי די מרוצה מהם.
אבל הם לא מספרים, רק עושים תסרוקות.
ממליצה בחום על נאוה דן
22/05/15 20:43
45צפיות
שעשתה לי את האיפור לחתונה והייתי מרוצה עד השמים. 
היא עובדת עם אנשי מקצוע בתחום השיער גם, והמחיר סבבה לחלוטין! 
אם סלון כלות רלוונטי לך-
26/05/15 13:54
4צפיות
ממליצה על אבי ותהילה מסלון כלות ליאנה, באור יהודה.
כך את יכולה לעשות את שניהם באותו מקום והיחס והעבודה שם מקצועיים לחלוטין!
עזרה בכתיבת מאמר,למי שמבין באירגון אירועים
22/05/15 11:59
46צפיות
שלום בבעלותי אתר שמטפל בעניין הזמנת הסעות
אשמח אם מי שמבין בתחום אירגון אירוועים יעזור בהכנת כתבה באתר.על עניין אירגון ההסעה באירוע.
כמובן אשמח לתת למי שעוזר, לינק באתר ואפרסם את שם הכותב
תודה ניר 
תראו מה מצאתי 20/05
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
20/05/15 19:08
91צפיות
כפי שכתבתי בשבוע שעבר, בשיטוטיי הרבים ברחבי הרשת אני מוצאת כל מיני דברים מדליקים לאירועים.
מנמשיכה בפינה החדשה שהמצאתי
מוזמנים לשרשר דברים מיוחדים שאתם נתקלים בהם - כאלה שיתאימו לחתונות  
תהנו!!!

נעליים
20/05/15 19:10
119צפיות
את המעצב המוכשר הזה הכרתי דרך הפורום לפני כמה שנים. הייתה כלה שקנתה את הנעליים שלו לחתונה.
זה יקר בטירוף!!! אבל אם אין בעיית תקציב, יש לו יופי של נעליים - יצרירתיות ומיוחדות 
מצרפת קישור לבלוג שלו
רעיון ממש מדליק שנתקלתי בו בפייסבוק
21/05/15 09:38
238צפיות
רעיון ממש מדליק שנתקלתי בו בפייסבוק
צמידי רווקות/זוגיות לאורחים בחתונה
ככה מהאירוע המשמח יכולים לצאת כמה סיפורי אהבה חדשים
רעיון ממש נחמד, רק להוריד משם את המשפט המאוס "בקרוב אצלכם"
22/05/15 11:22
106צפיות
...!!!!
גם נראה לי שמספיק להכין צמידים רק לרווקים/ות. ככה מי שלא רוצה להשתתף במשחק יוכל לעשות את זה בלי בעיה
º
חשוב לדעת - לומדים מניסיון
21/05/15 22:56
51צפיות
מרויאס/ הגבעה בברנר
21/05/15 12:52
131צפיות
אמנם כבר התחתנתי, אבל זה נראה לי חשוב עבור זוגות אחרים

º
בהחלט חשוב! תודה על השיתוף
21/05/15 22:56
18צפיות
גולד אירועים GOLD - רשמים מהתחונה
18/05/15 13:10
254צפיות
שלום לכולם, רצינו לספר על החוויה שלנו ועל החתונה בוגלד GOLD אירועים בראשון לציון
אז התחתנו באפריל 2015, כל הפגישות המקדימות נראו מבטיחות, ביום החתונה הבאנו את האלכוהול לאולם וראינו שהאולם מסודר כפי שביקשנו
בערב החתונה הכל הלך מושלם עד! ואני אומר עד! שהתחילו להציק לנו לגבי טיפים לכל עובד ועובד במקום, זה נמשך עד 2 דק' טרם תחילת החופה, עד שאחד החברים אמר להם להפסיק ושילם גם לעובדי המטבח את הטיפים בשביל שיעזבו אותנו בשקט
המקום נראה מעולה, האוכל היה באמת טוב, האנשים נהנו מאוד מהאירוע והשירות חוץ בכללי היה טוב, אבל תמיד יש אבל
לקראת 12 בלילה פתאום נפסקה המוזיקה והדליקו את האורות, שאלנו מה קרה ועשו לנו פרצוף אהה אתם רוצים להמשיך את האירוע שום בעיה נדליק שוב מוזיקה
אחרי 20 דק' שוב המוזיקה נפסקה ונדלקו האורות, וככה זה המשיך לפחות 4 פעמים עד שאנשים כבר החליטו ללכת הביתה, בשביל לשלוח את כולם הביתה מוקדם לאחר שחזרו לרקוד שוב אחרי שהפסיקו את המוזיקה ב 12 הם הפסיקו את הבר, כלומר נשאר מישהו אחד בבר אבל נגמרו הכוסות זכוכית יש כוסות חד פעמיות של בר מים, כמה דק לאחר מכן נגמר הבירה ואז גם נגמר הקרח, כן 12 בלילה, חצי מהתפוסה המקסימאלית של המקום, ככה שלא הגיוני שנגמר הכוסות הקרח והבריה, היה קצת מבייש שהאורחים הרבים באו לשאול אותנו מספר פעמים האם הם צריכים ללכת הביתה, ששאלנו למה אמרו לנו שמהמקום נאמר להם שהם רוצים לסגור וללכת הביתה, גם ככה אין יותר שתייה, כוסות, קרח ומוזיקה מפסיקה כל פעם כי המקום סגר את מערכת ההגברה
חבל שאירוע שהתחיל כל כך מושלם והמקום שדאג להציק לגבי הטיפים לכל אורך האירוע הרס את הכל באמצע החגיגה שוב ושוב ושוב

עצוב לקרוא!
18/05/15 19:09
186צפיות
כמו שתמיד אני ממליצה, למרות שלכם זה כבר לא יעזור, לקחת מפיק חיצוני ביום האירוע. זה בדיוק התפקיד שלו...
וגם, להשאיר תשלומים לרגע האחרון!!! לא לתת את כל הכסף, כולל הטיפים, עד שהאירוע מסתיים.
מקווה שנהניתם ושמחתם והתרגשתם למרות הכל! 
בדיוק מה שבאתי להגיד! וחבל שבארץ לא מבינים את זה....
19/05/15 13:17
167צפיות
אני זוכרת שאני לקחתי מפיק כולם אמרו לי שזה בזבוז כסף
בפועל היא גם חסכה לי כסף על דברים אחרים וגם הבטיחה לי שקט מלא כל האירוע.

ולפותח השרשור, אני ממש מצטערת בשבילך שהיה אירוע מביש שכזה.
תודה רבה ששיתפת אותנו, זה מאוד חשוב שזוגות הבאים ידעו בדיוק את טיב ואיכות האולם ונותני השירות.

שיחה בין אנשי תעשיית החתונות - מעניין לקרוא
20/05/15 14:16
145צפיות
דיון על ענף החתונות הישראלי בהשתתפות מיקי בוגנים, פנינה טורנה, אלון ליבנה ועוד.
שיתוף פעולה של המשפחה
18/05/15 10:03
324צפיות
בעקבות השרשור הזה:
והפוסט של רונית שהיה מקושר באחת התגובות, כמה שיתוף פעולה אנחנו אמורים לקבל מהמשפחה?

להשקפתי, חתונה זה משהו שקורה פעם אחת בחיים.
הורים שיש להם 2-3 ילדים יצטרכו לעבור את התהליך 2-3 פעמים.
האם זה מוגזם לצפות לשיתוף פעולה? למשל:
שיגיעו בזמן שנקבע לטעימות, או יודיעו מראש שהם לא יכולים ויפנו את המקום למישהו אחר.
למי שלא יודעת - מרבית המקומות מגבילים את מספר האנשים שיכולים לבוא לטעימות.
ומרבית האנשים לא יכולים להתפנות ולבוא אתכם בהתרעה קצרה.
שיתנו לכם מראש רשימה של המוזמנים, כדי שתוכלו לחשב באופן מתאים את מס' ההזמנות והמעטפות שצריך להזמין. ברור שתמיד יש ספיירים ואנשים שנזכרתם בהם בדיעבד, אבל בגדול - שתהיה רשימה מסודרת.
שלא יתעקשו על דברים מסויימים, אם הזוג לא מעוניין בהם. הרי אחרי הכל (או לפני הכל...) זו חתונה של הזוג המתחתן, לא של ההורים.

מה אתן אומרות?
אצלי הייתה בעיה הפוכה...
19/05/15 04:49
204צפיות
הם התערבו יותר מידי ):
אני מאוד בעד לשתף אותם, אני בעד להתייעץ איתם ובעד לקחת את דעותייהם ורצונותיהם בחשבון
אבל אז, בצעירותי, לא ידעתי לשים גבולות כמו שצריך.
בסופו של דבר, אחרי עצבים וכעסים, צעדתי צעד אחורה והודעתי לכולם שאגיע כאורחת.
בברית של הבן הגדול שלי, סגרתי הכל לבד, בלי להתייעץ ובלי לשאול והודעתי להם איפה להיות.
הם נעלבו, אבל עבר להם. פשוט לא הייתי מסוגלת לעבור הכל שוב עם כל הרגשי.
מי שיודעת להציב גבולות ויודעת לעמוד על שלה, אין סיבה לא לשתף, כיוון שאי אפשר לזלזל בידע ובניסיון שלהם - במיוחד כשמדובר בענייני כספים וחוזים. 
בקיצור, כמו בכל דבר, צריך למצוא את האיזון הנכון 
לא חושבת שזה בקשות מוגזמות
19/05/15 17:37
148צפיות
אלא לגיטימיות לגמרי.
ההורים צריכים להיות מעורבים עד גבול הטעם הטוב, כשחברה שלי התחתנה, החמה שלה פשוט דחפה את האף לכל דבר... הכי מעצבן שיכול להיות (עד רמת השמלת כלה).
זה בדיוק העניין
20/05/15 11:34
95צפיות
גם "תניחו לנו, אנחנו רוצים לארגן לבד" זה סוג של בקשה לשיתוף פעולה.
מוגזם לצפות?
21/05/15 18:28
98צפיות
נשמע לי שאת כועסת. אני רוצה לשתף אותך במחשבה קצת שונה: אנחנו יכולים להשפיע בעיקר על ההתנהגות  שלנו ולבקש מהאחרים ולא תמיד זה יקרה. 
אם ההורים משלמים על החתונה, הם עשויים לצפות שיתחשבו בדעתם.בכל מקרה, כדאי לעשות שיחת תאןם ציפיות עם ההורים ברוח טובה 
יקירתי, תנוח דעתך. אני לא כועסת, העליתי נושא לדיון.
21/05/15 23:16
75צפיות
אם היית קוראת את הפוסט אליו קישרתי היית מבינה למה העליתי את זה לדיון.

במקרה שלי באופן ספציפי ההורים לא משלמים על החתונה. זה לא אומר שאני לא מתחשבת בדעתם.

בלי קשר לחתונות במהלך החיים למדתי, שיש שני סוגי אנשים:
אלה שמבינים שאנחנו לא חיים בוואקום, שלפעמים אנחנו נדרשים לעשות דברים שמוציאים אותנו מאיזור הנוחות לטובת מישהו אחר,
שהדברים הדדיים ושבפעם הבאה מישהו אחר ייצא מאיזור הנוחות שלו עבורם - ואלה שלא.
הסוג השני מעורר בי גועל.
אצלנו מתחלק לשניים (ואפילו שלוש)
23/05/15 12:28
48צפיות
הורי החתן משתפים פעולה באופן מלא, משתתפים בפגישות והכל ולא לוחצים (גם הביאו כסף - שציינו כי גם אם נתחתן ברבנות עם ביסלי נקבל את הסכום הזה - רק שאני מסרבת ודרשתי מהחתן שישתמש בכסף לצרכיו האישיים ושלא יגיע למצב שאני משתמשת בו, כי אני שונאת לקבל כסף מאחרים).
אצל ההורים הגרושים שלי מתחלק לשניים - אמא שלי שהיא די פאסיבית, גם רחוקה מבחינה גיאוגרפית, גם ללא אמצעים כלכליים ולדעתי גם רוצה לתת לנו את המקום שלנו (או שאין לה כוח, זו בהחלט אופציה); ואבא שלי שארגן את החינה לבד ובכוחות עצמו אבל בדברים חשובים לא משתף פעולה כלל, כמו לתת לנו רשימת מוזמנים, מספר מנות גלאט שאנחנו צריכים להודיע מראש לאולם ועוד. איתו זה הכי מחרפן כי זה כבר מחבל באירוע... ומגביר אצלי את רמות הלחץ בטירוף כי כל בקשה ממנו לוקחת עידנים.
להערכתי הורים צריכים להבין את הזוג במצב הלחוץ שבו הם נמצאים. אני לא חושבת שלתת כסף זה חובה, אבל כן חובה להתחשב ולהיות רגישים.
º
טקסים בארץ ובחו"ל, רבנות ומקווה 17/05
17/05/15 21:19
17צפיות
שאלות לגבי רישום ברבנות
17/05/15 13:48
126צפיות
שמעתי שיש מקומות בעייתיים אבל לא הבנתי בדיוק אילו
לאן לא הייתם ממצליצים ללכת ולאן כן?
אני תושב חיפה, ארוסתי מהשרון. האם במקומות האלה יש אנשים בעיתיים? והאם מיקום הרישום משנה?

הבנתי שברבנות רעננה צריך להביא ת.ז., 3 תמונות פספורט, שני עדים, כתובה של החתונה של ההורים (כלומר 2 כתובות) , תעודת רווקות (מה ?!) , תעודת כשרות של האולם (צריך לפקסס).. באמת צריך את כל הדברים האלה לרישום ברבנות??

ושאלה אחרונה - העדים צריכים להיות אנשים שהם לא בני המשפחה? באמת צריך לטרטר שני חברים עכשיו (קראתי במקום מסוים שצריך שני עדים מצד החתן והכלה כלומר 4 עדים, למרות שאין מניעה לאפשרות לקחת 2 עדים שמכירים את שניהם) שיבואו עד לרבנות לרישום? 

אני מקווה שאני טועה פה אבל אם מישהו מכיר איזה מקום ש'מקל' ברישום באזור חיפה / רעננה זה יעזור לנו מאוד חחח, לא שיש לנו בעיה של זהות יהודית, אבל זה נשמע בירוקרטיה נ וטרטור נוראי. 
הייתי ממליצה
17/05/15 14:03
88צפיות
לנסות את רבנות חוף השרון (יושבים בשפיים). מנסיון שלי הם הרבה יותר גמישים. תרים טלפון ותשאל מה צריך להביא, כך תדע לפני שאתה סתם מגיע.
º
17/05/15 15:37
11צפיות
להלן רשימת הנתונים היבשים והעובדות בשטח:
17/05/15 15:43
250צפיות
הנתונים היבשים, מתוך האתר של הרבנות הראשית לישראל:
(אני מצרפת גם קובץ שמרכז את כל הנתונים, אם יהיה לך קשה להירדם ותחפש איזה חומר משעמם במיוחד....)
פתיחת תיק נישואים
לפתיחת תיק נישואים יש להגיע בטווח של 45-90 ימים לפני מועד החתונה.
לתיק יש תוקף של 3 חודשים, אם תגיעו מוקדם יותר מ-90 יום לפני החתונה התוקף יפוג.
עמלת פתיחת תיק: 700 ש"ח.
סטודנטים, תלמידי ישיבה, עולים חדשים, חיילים בסדיר, משרתי שירות לאומי או נתמכי סעד זכאים להנחה של 40% באגרה בהצגת תעודה המעידה על מעמדם זה.
תעודות רווקות
במידה והתיק נפתח בעיר שאיננה מקום המגורים המוצהר של בני הזוג, יש להביא תעודות רווקות מהעיר בה אתם רשומים בתעודות הזהות.
עמלת תעודת רווקות: 150 ש"ח.
הוכחת זהות ויהדות
יש להגיע עם תעודות זהות של שניכם כולל הספח והמקור של המסמכים הבאים: תעודת נישואים של ההורים + תעודת לידה של כל אחד מכם.
כמו כן יש להביא 3 תמונות פספורט של כל אחד; תמונה אחת תשמש את הרבנות לצורך פתיחת התיק,
השתיים האחרות יוצמדו לעותק של תעודת הנישואים שכל אחד מכם יקבל אחרי החתונה.
עדים
על כל אחד מבני הזוג להביא שני עדים מעל גיל 18, שמכירים אותו מגיל 17 לפחות ושאינם בני משפחה של מי מבני הזוג או זה של זה.
העדויות יימסרו בנפרד זו מזו.

ועכשיו לתכל'ס:
יש לשכות רישום נישואים נחמדות יותר ופחות.
אנחנו נרשמנו בעיר בה אני רשומה כתושבת כבר כמה שנים, בן זוגי החליף כתובת רק לפני חצי שנה.
למרות שלפני הנהלים את צריכה להיות רשומה לפחות חצי שנה כדי להיחשב "תושבת" ולקבל פטור מתעודת רווקות, הרב לא ביקש ממנו תעודת רווקות.
הגענו מאוד מסודרים, עם כל המסמכים הדרושים ויכול להיות שגם לזה היה חלק בהחלטה של הרב לא להתעקש על שטויות.
כמו למשל העובדה שפתחו לנו את התיק כמעט חמישה חודשים לפני התאריך (כשפתחנו עוד לא היה לנו תאריך), או העובדה שנתנו לנו
לפתוח את התיק עם הדפסה צבעונית של סריקה איכותית של המסמכים של ההורים (ביררתי עם הרב מראש בטלפון).
ברגע שסגרנו תאריך עם האולם הודענו לו, הוא בדק אצלו ואישר מיד. התעניינתי איך הוא יודע לאשר,
הוא הסביר שיש להם רשימה של האולמות הגדולים והוותיקים, אם מדובר במקום חדש יחסית הם מבקשים שתביא תעודת כשרות.
כבר שמעתי לא מעט סיפורים על עדים "מתחזים" סטייל מישהו שעובד עם אבא שלך ולא פגש אותך מעולם או מישהו שעובד איתך פחות משנתיים.
באתר של הרבנות לא מגבילים את זה לגברים בלבד, אבל יש רבנים שלא מקבלים עדות של אשה
ממני ביקשו מלכתחילה להביא נשים, מתוך מחשבה הגיונית שאם אני בקשר עם מישהו מתקופת התיכון - סביר שאלו יהיו נשים...

צׂהר עובדים עם הרבנות של חוף השרון, כנראה ששם יותר נחמדים.
אני מניחה שזה תלוי גם ברב הספציפי שמכהן בתפקיד. אצלנו הוא היה ממש בסדר.

דירוג "נחמדוּת" של הלשכות השונות אתה יכול למצוא פה:http://app.itim.org.il/map
ובכלל מידע נגיש על תהליכים בירוקרטיים שקשורים לדת היהודית במדינת ישראל - עִתִּים - הזכות ליהדות בכל עת

בהצלחה ומזל טוב.
אם יהיו לך שאלות דומות על מקווה אתה מוזמן 

º
וואו. תודה!
17/05/15 18:29
17צפיות
כל הכבוד על התשובה המפורטת!!
17/05/15 21:08
57צפיות
בהחלט עוזרת ועושה סדר 
המלצה מנסיוני האישי
17/05/15 16:04
135צפיות
עשינו את כל ארגון הרבנות ברבנות הרצליה. היה הליך זריז, נחמד, נעים, 2 עדים לשנינו שמכירים אותנו וסיימנו תוך פחות משעה. 
כן, צריך את כל הניירת שציינת למעלה (למעט תעודות רווקות שלכם שלא מבקשים יותר)
ההדרכת כלה שלי הייתה שעה ביום אחר, פעם אחת, נחמדה ודיי זריזה ויצאתי לדרכי. 
לסיכום: חוויה טובה ומומלצת שם
לא מבקשים יותר תעודת רווקות?
17/05/15 18:27
62צפיות
בינתיים בכל מקור שבדקתי (כולל עם עוד איזה רב חב"ד מחיפה) עדיין צריך למי שלא תושב העיר. את בטוחה בזה? 
לצורך העניין אם אני תושב חיפה ונרשם בהרצליה - אני לא צריך להביא תעודת רווקות מהרבנות בחיפה?

מבקשים בהחלט. אלא אם הרב הספציפי מקל בנושא הזה.
17/05/15 20:09
62צפיות
הרב אצלנו הסביר יפה, שמה שטוב לרב הראשי של תל אביב (הרב לאו האב, שהיה הרב הראשי לישראל כמה שנים טובות והיום הבן שלו ממלא את אותו תפקיד)
מתאים בהחלט גם בשבילו, אפילו אם אותו בן הפיץ בדיוק שבוע קודם לכן מזכר בנושא כדי שלא יוותרו לאף אחד על כלום.

תברר מראש בטלפון, אין דבר כזה "לא מבקשים יותר". זה מקרה פרטני שלא מעיד על הכלל, בדיוק כמו המקרה שלי.
אני התקשרתי קודם ושאלתי
17/05/15 21:10
59צפיות
ואמרו לי שלא צריך, ןכך היה.. 
עדכון לגבי הרבנות
19/05/15 23:10
77צפיות
אז היום הוצאתי תעודת רווקות מחיפה. אחרי שעתיים הגיעו שני העדים ולאחר שחתמו הודיעו לי ברבנות שהתעודה תהיה מוכנה רק שבוע הבא כי הרב שחותם על זה לא נמצא... splendid..

בנוגע לפתיחת תיק הנישואין נעשה זאת ברעננה. קחו בחשבון שאם אתם מחליטים לייצר תעודת נישואין ברעננה אתם צריכים: א. לקבוע תור מראש.
ב. לבוא מוכנים בין שאר המסמכים גם עם תעודת הלידה של הכלה, לא רק תעודת זהות, גם תעודת לידה (god knows why), ואם אין אז לפנות למשרד הפנים ולהוציא תעודת לידה חדשה! וגם עם שם מוכן מראש של הרב שאתם רוצים שיחתן אתכם בחופה, ורב שרק ואך ורק מוכר ומאושר ע"י הרבנות בישראל לערוך חתונות. אם אין שם של רב - אין תעודה. 

הייתי חייב להוציא קצת מרמור ולשתף. זהו. עדכונים נוספים משבוע הבא. 
קח אוויר, הבירוקרטיה הזאת תלווה אותך כל החיים...
20/05/15 10:09
50צפיות
מכיוון שתעודת זהות עם ציון לאום יהודי מקבל כל אזרח יהודי, כולל אלה שעלו במסגרת חוק השבות והם
לא בדיוק יהודים לפי ההלכה - תעודת זהות אינה מספיקה כדי לזהות את המועמדים לנישואים כיהודים.
זו הסיבה שמבקשים תעודת לידה ותעודת נישואים של ההורים.

ותגיד תודה שנתנו לך את כל הדרישות בטלפון, לפעמים גם את זה לא עושים ואז אתה מגלה שנסעת לחינם
קבלת תעודת נישואין
20/05/15 15:24
85צפיות
היי,

יומיים אחרי החתונה העברנו לצוהר את צילום הכתובה שלנו. כאשר פנינו לשאול מה קורה עם זה, הם אמרו לנו להמתין 45 יום
מישהי יודעת איך אפשר לזרז את ההליך? אנחנו רוצים ללכת למשרד הפנים, לשנות סטטוס ואת שם המשפחה שלי, לעדכן מיליון מוסדות ביורוקרטיים אחרים...
למה בעצם זה לוקח 45 יום? זה כולה חתימה...

בירוקרטיה בשקל.
20/05/15 17:59
73צפיות
סעיפים 56-64 מתוך עמודים 35-36 בקובץ הוראות לרישום ועריכת נישואים של הרבנות (שצירפתי פה לפני יומיים):

56. משהוחזר "העתק הכתובה" לרבנות חתום על ידי הרב המקדש כנדרש, יונפקו תעודות הנישואין בחמישה עותקים:
שני העותקים בהם מופיעות התמונות יימסרו לבני הזוג, ושלושת העותקים הנוספים ישמשו כדלהלן:
עותק אחד ישמר בתיק הנישואין, ושני עותקים נוספים יועברו אל מחלקת הרבנות במשרד לענייני דת,
אשר העתק אחד נשאר אצלם למשמרת, והעתק שני מועבר על ידם למשרד הפנים למרשם האוכלוסין.

57.  מחלקת הנישואין תשתדל להנפיק את תעודת הנישואין, בתוך שבועיים ממועד קבלת העתק הכתובה.

58.  לא תונפק "תעודת נישואין" לבני זוג כאשר לא הוחזר "העתק הכתובה".
אם אבד העתק הכתובה וצולמה הכתובה המקורית כאמור לעיל, ניתן להנפיק תעודת נישואין על סמך צילום זה.

59. על הרב המורשה לחתום באופן אישי על תעודות הנישואין. יש להטביע על כל העותקים את חותמת הרבנות המקומית.

60. התמונות שנמסרו ע"י הנרשמים לנישואין, יודבקו על שני העותקים הנמסרים להם. החותמת של הרבנות תוטבע על עותקים אלו באופן שחלקה יהיה על התמונה ורובה על המסמך.

61. העתקי התעודות המיועדות למחלקת הרבנות במשרד לענייני הדת ולמשרד הפנים, ישלחו ליעדם מידי חודש בחודשו.

62. לכל משלוח של תעודות נישואין יש לצרף דין וחשבון המפרט את מספר הנישואין שנערכו באותו חודש, אף אם טרם הוכנו לכולם תעודות נישואין.

63. נפסלה תעודה מאיזו סיבה שהיא, ינהג הרב המורשה כדלהלן:
יבטל את כל חמשת ההעתקים על ידי העברת קו לאורכן, יכתוב עליהם באותיות גדולות "מבוטל",
יעביר את ארבעת הטפסים הראשונים למחלקת הרבנות במשרד לעניני דת, וישאיר העתק אחד בצמוד להעתק הדו"ח החודשי המתאים, הנשאר ברבנות.

64. סיום הטיפול בתיק נישואין:
א. עם סיום טיפולו בתיק, על המורשה לרשום בתיק הנישואין את שם העיתון בו נתפרסמה ההרשמה לנישואין, תאריך עריכת הנישואין, ומספר תעודת הנישואין.
ב. אסור לתקן תעודת נישואין לאחר שהונפקה, מחמת כל פרט שהוא שהשתנה בתעודת הזהות של מי מבני הזוג לאחר הנישואין, אלא אם כן נפלה טעות סופר בהדפסת תעודת הנישואין.
גם במקרה זה לא תוצא תעודה חדשה, אלא יבוצע תיקון על גבי אותה תעודה ותוטבע חותמת לצד התיקון.

תודה על התשובה המפורטת
20/05/15 23:19
29צפיות
אני קצת מבולבלת...
האם סעיף 62 בעצם טוען שעליי להמתין שיסתיימו חתונות חודש מאי על מנת לקבל את התעודה?
והאם סעיף 57 לא סותר את מה שצוהר אמרו בדבר חודש וחצי המתנה?
בגדול זה אומר
20/05/15 23:49
31צפיות
שאיך שלא תהפכי את זה - את בידיים של הרבנות.
צׂהר אומרים 45 ימים כדי שלא תציקי להם עד שכל הבירוקרטיה תיסגר.
זה יכול לקחת גם פחות, הם פשוט לוקחים טווח ביטחון.

את לא חייבת לענות - למה בעצם את לא יכולה לחכות?
אין סיבה מיוחדת
21/05/15 08:53
28צפיות
אני לא אוהבת ביורוקרטיה ופשוט בא לי כבר לסיים את ההליך הביורוקרטי.
בא לי כבר ללכת למשרד הפנים, לעדכן את האוניברסיטה, להשלים את תהליך איחוד החשבונות בבנק (יש איזה משהו שאנחנו חייבים להיות רשומים כנשואים כדי לעשות אותו), לעדכן את קופת חולים, לעדכן קורות חיים וכו'...

אם זה יכול לקחת פחות, אולי אני אצלצל אליהם וקצת אציק. זו בסך הכל חתימה, לא נראה לי שהמסמכים דורשים בדיקה יותר מדי מעמיקה.
עדכון
21/05/15 12:40
29צפיות
פתחתי עכשיו את המייל וראיתי שצוהר שלחו לי מייל שתעודת הנישואין מוכנה והיא נשלחה אליי הבוקר בדואר רשום
º
כפי שאמרתי - מרווח ביטחון תתחדשי!
21/05/15 14:24
6צפיות
חתיכת מרווח בטחון...
21/05/15 14:42
26צפיות
הפער בין שבועיים ובין חודש וחצי הוא פער משמעותי
מישהו יודע מה המחיר של עיצוב באולם נסיה?
20/05/15 02:22
48צפיות
יש לנו פגישה שם בקרוב, מה הטווח מחירים שהם דורשים?  אנחנו לו לחוצים לגבי זה אבל אני חושש שהם דורשים על זה הרבה כסף.

תודה רבה
שאלון הרגלי ביקור בקניון- אשמח למשובכן
18/05/15 11:10
88צפיות
שלום פורום יקר,
לפני שנה וקצת ביליתי פה הרבה בעצמי והייתי פעילה (עם שם אחר) - הפורום הזה היה סוג של התמכרות! התקופה של לתכנן את החתונה באמת היתה אחת המיוחדות והקסומות ונהניתי ממנה מאוד!  וכל המידע והתמיכה פה בפורום ממש עזרו ונתנו השראה.. 

ועכשיו ל : אני אשמח מאוד לעזרה קטנה:
אני מצרפת קישור לסקר העוסק בהרגלי ביקור בקניון. הסקר ממש קצר ולא לוקח יותר מדקה-שתיים. ממש אעריך את השתתפותכן!

תודה והמשך אירגונים מהנים!
º
מילאתי ובהצלחה!
19/05/15 13:12
7צפיות
º
מילאתי
19/05/15 17:43
10צפיות
תודה!
19/05/15 18:20
20צפיות
איזה מקסימות אתן, ממש מודה על שיתוף הפעולה!!

ואגב - אני מתארגנת עכשיו לחתונה של חברים טובים -איזה כיף זה חתונות!!
מילוי שאלון על הזמנת מוסיקה חיה לחתונה קטנה
19/05/15 17:33
50צפיות
היי לכולם,

אני זקוקה לעזרתכם. אני צריכה למלא שאלון לצרכי לימודים של בניית עסק (מוסיקה חיה לחתונות). במסגרת הלימודים שהצטרפתי אליהם אני צריכה לראיין 10 זוגות שנמצאים בתהליכי תכנון חתונה קטנה או שהתחתנו בשנה האחרונה והזמינו או חושבים להזמין מוסיקה חיה לחתונה (חתונה קטנה של עד 100 אורחים). החתונה יכולה להיות בבית, באולם ארועים קטן/מסעדה, בטבע וכו'.
מדובר בראיון טלפוני קצר (שאלון של 10 שאלות) לאחד מבני הזוג. לא מוכרת שום דבר  זה רק לצורכי למידה. אשמח אם מי שמוכן/ה לעזור יפנה אליי במסר אישי וישאיר מספר טלפון כדי שאוכל ליצור איתו/ה קשר. ניתן גם לענות על השאלות בכתב אם לא נוח לדבר בטלפון. 

המון תודה מראש !!!

נעמה
יש כאן אנשים שהתחתנו דרך איזיווד?
17/05/15 22:00
132צפיות
אני מתחתנת ואני רוצה לקבל חוות דעת אמיתית מזוגות שהתחתנו דרך איזיווד,
יש כאן כאלו?
1) האם זה באמת משתלם?
2) אני צריכה לשלם לאולם או שאני משלמת הכל לאיזיווד והם מעבירים להם את הכסף?
3) האם משלמים מקדמה או שיק ביטחון לאולם אם עובדים דרך איזיווד ?
4) איזה אחריות הם נותנים לי על הכסף?

תודה רבה לעוזרים (-:

ברוכה הבאה
17/05/15 22:18
99צפיות
העולם מתחלק לשניים - אלה שאוהבים ואלה שלא 
יש המון מידע לגביהם בפורום. את יותר ממוזמנת לעשות חיפוש.
אחד השרשורים הכי משמעותיים שאני זוכרת שהיה כאן... http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
אבל יש עוד מלא!
בימים אלו ממש...
17/05/15 22:43
176צפיות
החתונה בעוד חודש וחצי, ככה שמה שאני כותבת מתבסס על חצי מהדרך.
בשרשור שרונית הפנתה אליו יש הרבה נקודות מעניינות למחשבה. יחד עם זה, חלק מהמידע שם כבר לא רלוונטי כי הדברים שם משתנים כל הזמן.

1. משתלם  - תלוי למי.
אני שונאת להתמקח ואם הייתי פונה לכל ספק בנפרד סביר להניח שלא הייתי מצליחה להגיע לאותו מחיר.
אנשים שזה "בדם שלהם" יכולים להוציא מחירים יפים גם בלי להעזר בחברת הפקות כזו או אחרת.
מי ששונא את זה כמוני - איזיווד (או כל חברת הפקות אחרת) מהווה כח קניה לא רע בכלל.
פרט חשוב שהם לא מדגישים מספיק - אפשר לסגור איתם רק אולם, או רק אולם וצלם, או רק צלם ודי ג'יי או כל קומבינציה אחרת.
אם חתמתם על חוזה של "הכל כלול", יכול להיות שתחליטו בהמשך לקחת חלק מהספקים עצמאית ותגלו שזה פחות משתלם עבורכם.
חשוב מאוד להיסגר על הדברים שאתם מעוניינים לעשות דרכם - אני לא הייתי סגורה ועם הזמן התברר שחלק מהספקים שלהם לא רלוונטיים עבורי.
הם נותנים זיכוי יחסי על החלק של כל ספק שמופיע בחוזה המקורי ובסוף לא לוקחים דרכם, אבל זה אף פעם לא מגיע לעלות האמיתית של הספק.
חשוב לציין שהכל היה גלוי מהרגע הראשון, כולל גובה הזיכוי על כל ספק שלא לוקחים דרכם בסוף.
הדבר היחיד שמציק לי זה שלא באמת פתחו בפנינו את האופציה של לחתום על חוזה שכולל מראש רק חלק מהספקים.
מצד שני - אני לא מכירה לעומק את החישובים שלהם, ככה שיכול להיות שזה לא היה עושה הרבה הבדל במחיר.

2.  אם את חותמת חוזה מול איזיווד את נותנת צ'ק אחד של מקדמה וצ'ק נוסף על שאר הסכום לתאריך של כמה ימים אחרי החתונה.
שני הצ'קים נרשמים לאיזיווד, הם כבר דואגים להעביר את הכסף לספקים ואת לא צריכה להתעסק עם סגירת חשבונות בימים שאחרי החתונה.

3. ראי סעיף 2.

4. איזיווד מתחייבים להחזיר לך את המקדמה אם לא ניתן לקיים את האירוע במועד או במיקום בו סגרתם.
למשל: אם בעל המקום פושט רגל - זאת לא בעיה שלך. הצ'ק שלך ניתן לאיזיווד ולא לבעל האולם, איזיווד יעשו ככל שביכולתם למצוא לך מקום חלופי.
אם לא יצליחו למצוא מקום חלופי לשביעות רצונך - תקבלי את הכסף בחזרה.
אצלנו מדובר בסכום של יותר מ-10% מהעלות הכוללת של החתונה (המקדמות הן לכל הספקים ביחד, שני שליש מזה זה לאולם).

מוזמנת לשאול עוד שאלות
עוד שאלה ...
17/05/15 23:44
115צפיות
רגע לא הבנתי.. אני צריכה להגיע לאיזיווד אחרי החתונה כדי להחליף את השיק בכסף מזומן? וממי אני אמורה לקבל בסופו של דבר חשבונית מהאולם או מאיזיווד?
מצטערת על הבורות פשוט לא כל כך הבנתי איך זה עובד ואני לא רוצה הפתעות בדרך ...

למה להתעסק עם מזומן?
18/05/15 09:01
100צפיות
את נותנת צ'ק על כל הסכום (פחות המקדמה) לתאריך של 3-4 ימים אחרי החתונה.
אנחנו פתחנו חשבון משותף לצורך העניין, שבו גם נפקיד את הצ'קים מהאירוע.
זה חוסך את כאבי הראש של צ'קים שנרשמים על שם שניכם, על שמך עם שם המשפחה שלו או כל קומבינציה אחרת שלא תהיה מקובלת על הבנק בחשבונות האישיים שלכם.
הערה לגבי הפקדות בבנק
18/05/15 09:07
91צפיות
גם בחשבון משותף יש התעסקות בהפקדה ורצוי לעשות אותה לפני שמגיעים לבנק:
כל אחד חותם מאחורי כל צ''ק שכתוב על שמו.
על שם הכלה - היא חותמת, על שם החתן- הוא חותם על שם שניכם - שניכם חותמים.

מזומן - לא להפקיד יותר מ10K יחד כי אז לוקחים על זה עמלה.
כמו בכל הפקדה של צ'קים - יש לחתום להסבה.
18/05/15 09:47
76צפיות
אבל בחשבון שהוא רק על שם אחד מבני הזוג - אי אפשר בכלל להפקיד צ'קים שנרשמים על שם בן הזוג השני, בעיקר כשעל חלק מהצ'קים היום יש קרוס עם המילים "למוטב בלבד". אני הזמנתי לי כאלה מהבנק, כדי שצ'קים שאני נותנת לא יגיעו לאנשים שאני לא מכירה...
נראה לי שענו לך על הרוב
19/05/15 17:30
60צפיות
אוני אוסיף שגם אנחנו התחתנו דרך איזיווד ובאמת לא חושבת שיכלתי להתמודד עם זה לבד. זה המון כאבי ראש והתעסקות וזה חוסך לך להתעסק בדברים שבאמת יותר חשובים לך כמו את והבן זוג שלך והחוויה עצמה... לגבי מחירים אנחנו ביררנו בהתחלה הרבה והבנו שאיזיווד באמת מוזילים לך את העלויות וכשזה מצטבר זה משמעותי מאוד. 
לגבי האחריות אני חושבת שהם היחידים בתחום שבאמת נותנים אחריות לכסף המקדמות שמשלמים, הם נותנים החזר כספי מלא אם קורה משהו וחוץ מזה אני בטוחה שהם עובדים עם ספקים שהם בוטחים בהם לגמרי כדי שדברים כאלה לא יקרו.
המון מזל טוב :)
Flix

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה