לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
החלטתם להתחתן.. כעת נותר רק להתחיל להפיק את הארוע. כל כך הרבה פרטים קטנים קשורים לארוע הגדול הזה: שמלה לכלה, חליפה לחתן, קייטרינג, פרחים, מקום , גימיקים והפתעות, הזמנות, ספרים ומאפרים ועוד ועוד.. ומסיבת רווקים/ות, בגדים לאמא של הכלה, מתנה מיוחדת לזוג הצעיר ונעליים או סנדלים, מיני או מחשוף. וכולנו מחפשים את הטוב ביותר והמקורי ביותר. וכשלא די בזה אנו מוצאים תופעות שחוזרות על עצמן ללא קשר למין, דת, גזע או גיל..כאשר מתכננים את החתונה. אמא או חותנת מעורבים יתר על המידה, כלה לחוצה, חתן אדיש, צד אחד מודיע ומפתיע שאין מספיק כסף, מתח, פאניקה ולחצים טבעיים לחלוטין של היוצרים והעוסקים במלאכת הפקת החתונה. ההחלטה למסד את חייכם ולשתף בכך את הקרובים לכם מהווה את אחד מרגעי השיא של חייכם. האהבה שהתחילה מתי שהוא, מקבלת מימד שונה ומובילה אתכם למחוייבות הדדית. עצם העובדה שתמצאו כאן אנשים רבים במצבכם, תעזור לכם לעבור את תהליך ההפקה בדרך קלה יותר. אני תקווה שפורום זה יצליח להוות לכם בית. תהיה לכם האפשרות להשתמש בו כבמה: לחלוק ולפרוק, להתלבט ולהתחבט, לחוות, להתרגש ולשמוח, לייעץ ולהתייעץ, להמליץ ולשאוב רעיונות.

ברוכים הבאים לפורום חתונות, בו תוכלו לבקש עזרה בנושאי ארגון החתונה, לשאול שאלות ולקבל תמיכה בזמן התהליך הזה, שביחד עם היותו מהנה יכול להיות ארוך וסבוך.
נא לשים לב לכללי הכתיבה בפורום.
המשך...
הודעה חדשה

פרסום התמונות ע"י הצלם
02/08/15 12:52
90צפיות
היי
חברה שלי מתחתנת.
הצלם אליו הקגיעו בני הזוג, עומד על כך שזכותו לפרסם תמונות נבחרות מהחתונה שלהם באתר שלו (המהווה עבורו פרסומת כמובן).
החברה  ובן זוגה מתנגדים לכך בתוקף.
בנוסף לשאר הנימוקים, הם טוענים שאפילו לא הוצעה להם הנחה עבור הפירסום.
האם הדבר מקבל?
האם ישנם צלמים רבים שרואים כמובן מאליו את זכותם לפרסם את התמונות?
האם אתם מכירים צלמים שאינם מתעקשים על פרסום תמונות כראות עינם (או בכלל)?
תודה ויום נעים
אגב, תהיה שעלתה תוך כדי שיחה-
02/08/15 12:54
71צפיות
האם לצלם ישנן זכויות יוצרים על התמונות?
אם הבחורה מסכימה שמעצבת השמלות תפרסם תמונה שהוא צילם (והיא שילמה עבור התמונה שלה) , האם יש לו איזו אמירה בנושא או שכל הזכויות עוברות למצולמת המשלמת?
אין לו
02/08/15 21:22
35צפיות
זכויות יוצרים.
התמונות הן שלה. היא שילמה על מוצר והוא סיפק את המוצר.
גם סבורה כך. השאלה מה אומר החוק...
02/08/15 21:23
30צפיות
אם יש מישהו שמכיר
למיטב ידיעתי
02/08/15 21:25
30צפיות
זה מה שאומר החוק
שאלה מעולה.
02/08/15 14:02
73צפיות
אני באמת צריכה לשאול את הצלם אם יש לו כוונות כאלה.
אני חושבת שכל בעל מקצוע שמקבל כסף תמורת העבודה שלו יכול לשאול אותך אם את מסכימה שיעשה שימוש בתמונות שלך לצורך פרסומי.
אני לא חושבת שאת חייבת להסכים ואני באופן אישי ממש לא מעוניינת להיחשף, בטח לא כדי לתת פרסום לחלק גדול מהספקים שלי שאכזבו אותי.
לגבי זכויות יוצרים - אני חושבת שאת חייבת לקבל את אישורו של הצלם להשתמש בתמונות באתרים של ספקים אחרים וכמובן לציין את שמו.
º
אבל זה נראה שצלמים רואים זאת כמובן מאליו
02/08/15 21:24
8צפיות
זה צריך להיות מסוכם לפני חתימת חוזה
02/08/15 20:08
40צפיות
אנחנו סרבנו לחתום על חוזה שבו הזכויות שייכות לצלם , ולא הלכנו עם הספק הזה אלא אחד אחר בגלל זה.
אני לא חושבת שבחוזה שבסוף חתמנו זה היה כתוב במפורש אבל דיברנו על זה עם הצלם שהבהיר שברור שהכל שלנו והוא יישתמש רק אם נאשר.
º
02/08/15 21:33
4צפיות
אין לו זכות כזו
02/08/15 21:24
28צפיות
הוא צריך לבקש את אישורם.
צריך לעגן זאת בחוזה כיוון שספקים בימנו קצת התבלבלו.
º
נראה כך...
02/08/15 21:33
6צפיות
זכויות היוצרים שייכים לך אבל רק לשימוש פרטי
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
03/08/15 02:09
25צפיות
אם תרצי לעשות בתמונות שימוש מסחרי את צריכה לבקש אישור מהצלם.
בכל חוזה שעושים צלם
03/08/15 11:31
1צפיות
יש סעיף מיוחד שמדבר רק על זה. 

אנחנו למשל הוספנו בכתב יד בהסכמת הצלם , שכל תמונה שהצלם רוצה לעשות בה שימוש אישי לעסק שלו מחוייבת אישור של הזוג ובמידה ואנחנו רוצים אפשר להוריד אותה... 

זה נטו לקרוא את ההסכם (או לוודא שזה כתוב שם)
חתונת פייסבוק
03/08/15 11:20
1צפיות
אני רק תוהה - אף אחד שם לא דאג לאישורי הגעה?
מדריך לרכישת טבעת אירוסין
03/08/15 10:15
2צפיות
מתכוננים לרכוש טבעות אירוסין ? רצוי שתקראו את הפרטים הבאים:

העלות הממוצעת לטבעת אירוסין עומדת כיום על כ 3,500 ש"ח.
על פי המסורת כדי לממן טבעת אירוסין אחת אתם צריכים לעבוד כשני חודשים. עם זאת יש אופציות רבות ושיקולים מתי לרכוש טבעת כך שהממוצע לא ממש משנה.
טבעת יפה יכולה להתחיל מסכום נמוך של 1,000 ש"ח ולהגיע עד לסכום מפואר של 100,000 ש"ח.

בחירת הטבעת הסופית נשלטת על ידי מספר הגורמים, ביניהם: איזו מתכת בת הזוג מעדיפה,צורה, גודל היהלום, החיתוך שלו, הצבע ובהירותו של היהלום. אפילו צורת היהלום משפיעה על ההבדל בעלות של טבעות אירוסין.
מה שחשוב הוא שתשלמו עבור משהו המשקף את התקציב שלכם ותבחרו טבעת המראה את הרגשות האמיתיים שלך כלפי בת הזוג.
אספנו עבורכם מספר עובדות מעניינות בהקשר של טבעות אירוסין.

18 עובדות
1. צורת היהלום הפופולרית ביותר, היא הליטוש העגול.
פרופורציות היהלום משפיעה על הצורה בה הוא מוצג ומנצנץ.
יהלום בליטוש עגול בהחלט נותן תחושת ניצוץ של וואו!

2. GIA ו - IGI, הן שתיים ממעבדות דירוג יהלומים המכובדות ביותר בעולם. הם מדרגים יהלומים כך שאתה יכול להיות בטוח בקניה שלך ולדעת בדיוק מה קנית. גם אם אין לך ידע ברכישת יהלום תעודות גמולוגיות של החברות הנ"ל יספקו לך את כל הפרטים שעליך לדעת.
החברה הבאה שכדאי לבדוק הינה EGL שמספקת תעודות גמולוגיות ליהלומים באופן קפדני.
רכישת יהלומים ללא תעודה גמולוגית עלולה להוריד מן הערך של היהלום לעומת רכישת יהלום עם תעודה מקצועית, אבל כאמור כאמור לעיל קמעונאי יכול להיות מצוין במומחיות דירוג יהלומים.

GIA הינה מעבדת דירוג יהלומים מכובדת מאוד. עם זאת, תעודת יהלום היא לא ערובה לאיכותו של היהלום. בוחן ומדרג היהלומים עושה זאת בשיטתיות מתוך תצפית מושכלת המתבססת על ווריאציות של דירוגים שהוצגו על פיסת נייר בכיתת הלימודים.
תעודת יהלום היא בשום אופן לא ערובה של מה שאתה מקבל. זה יותר חשוב לרכוש היהלומים שלך מתכשיטן שהוא מכובד ושאתה יכול לסמוך עליו. על אבן לא מסומנת קל יותר לתכשיטן לסווג אותה תחת קטגוריה מסויימת של אבנים ואין ללקוח יכולת להוכיח אחרת.

3. ייתכן ותרצו לשקול את אופציית רכישה של טבעות אירוסין אונליין. כך תוכלו לחסוך 20-50% מהעלויות.
מחירים באינטרנט זולים יותר יכולים להיות בגלל עלויות תפעול נמוכות יותר של העסק. מס יכול להינצל אם תרכשו ממדינה אחרת ותייבאו, ייתכן וייתווספו עלויות של המכס.

4. המסורת של טבעות אירוסין הוצגה לראשונה ב1477. הארכידוכס מקסימיליאן של אוסטריה נתן למרי של בורגונדי טבעת זהב משובץ יהלום כאות של אהבה.

5. סימולציה של טבעות אירוסין השתלטה על האינטרנט. כזאת שנותנת מושג והדמייה טובה יותר לאיך הטבעת נראית בפירוט רב ונרחב יותר .

6. תרבויות עתיקות האמינו שהאצבע השלישית ביד שמאל, בעלת וריד מיוחד הנקרא "אמוריס" הווריד של "אהבה" וריד ישיר אל הלב היא האצבע המתאימה לענוד טבעות אירוסין.

7. המילה יהלום (Diamond) הגיעה מהמילה היוונית "אדמנט", שפירושה איתן או בלתי מנוצח. היוונים האמינו שהיהלום בלתי ניתן להריסה, אך למרות שהיהלום נחשב לחומר מאד קשה, לנסות לפגוע בו בפטיש לא יעשה לו טוב ...

8. הרבה מודלים של טבעות אירוסין שרואים באינטרנט אינם אמיתיים, מדובר בטבעות שנוצרו במחשב כך שיראו אמיתיות, כיוון שתמונות פשוט לא מצליחות לשקף את הטבעת באותו האופן. אצלנו מוצגות תמונות אמיתיות של טבעות האירוסין.

9. ישנן טבעות אירוסין שמשמשות כיחידה משלימה לטבעת הנישואין, הן עדיין יתפקדו כטבעות נפרדות, אך יראו כיחידה אחת כשהן ביחד בזכות העיצוב שלהן שמתחבר.

10. במדינות כמו אנגליה, ארצות הברית, צרפת וקנדה, נהוג לענוד טבעות אירוסין על יד שמאל. בניגוד לגרמניה, רוסיה והודו שנהוג לענוד אותן על יד ימין.

11. המתכת הנפוצה ביותר בשימוש לטבעות אירוסין היא או זהב לבן או פלטינה.

12. טבעות אירוסין רבות מעוצבות ומיוצרות כל יום. יש כמה טבעות אירוסין המיוצרות בעיצוב מותאם אישית שנראות פשוט מדהים! אומנם הן לרוב יותר יקרות אבל נראות מרשים יותר מהמותגים המוצגים והזמינים באתרי אינטרנט בחנויות בשוק.  הרבה מהחנויות באינטרנט מוכרים טבעות בעיצוב דומה, שרבים עשויים לאהוב, אך עדיין שווה לבדוק עיצובים ייחודיים בהזמנה אישית כיוון שלא תמיד הם הרבה יותר יקרים.

13. יום האהבה הוא אחד הימים החשובים ביותר של השנה עבור תכשיטנים ועושה רושם כאווירה המתאימה להתארס בה, נופח הרומנטיות שהיום מביא. עם זאת חודש דצמבר הוא למעשה החודש הפופולרי ביותר שמתארסים בו בפועל.

14 יהלומים התגלו לראשונה בהודו כבר ב שנת 800 לפני הספירה, אבל רק במאה ה-15 השתמשו בהם לטבעות אירוסין ונישואין.

15.  טבעת האירוסין עם יהלום היקר ביותר בעולם היא "דה בירס פלטינום". במשקל מרשים של 9 קראט, זה לא פלא שהיא עולה כ -1.2 מיליון ליש"ט.

16. המשקל הממוצע של יהלומים שמשתמשים בו לטבעות אירוסין הוא 0.37 קראט.

17. האם ידעתם ? שכשמאירים באור אולטרא סגול על יהלום אמיתי, היהלום ימשיך לנצנץ בחושך כמה שניות. מומחים טוענים שזו דרך טובה לוודא שהיהלום אכן הדבר האמיתי.
18. תהליך קימברלי מאשר שסכסוכים בנושאי יהלומים אינם מתרחשים יותר מאז מלחמת האזרחים. וכי למעשה פחות מ אחוז אחד מכלל היהלומים שנכרו מאז גרמו לסכסוך בנושא.
שבת חתן
03/08/15 00:45
25צפיות
שלום,
אני ובת זוגתי מתחתנים בנובמבר וכחלק מההכנות חשבנו איפה לעשות את השבת חתן.
חשבנו על מלון נחמד באיזור ת"א והמרכז, מלון לשישבת + ארוחות בערך ל 20 איש.
האם יש לכם המלצות למקום כלשהו (מלון קטן או אפילו אחסניה ברמה טובה) שמתאים לדרישות האלו?
אנחנו לא רוצים להוציא הרבה כסף על זה ככה שמלונות יוקרה לא באים בחשבון (אלא אם כן יש מחירים טובים :) )

תודה מראש על כל המלצה.

קבוצת רכישה לחתונה בדצמבר
01/08/15 22:41
70צפיות
מתכננים חתונה בדצמבר???
בשעה טובה!
גם אנחנו!
בואו נעשה את זה יחד ונוזיל עלויות.
כבר למדנו משהו על המהפכה החברתית וקבוצות רכישה, הגיע הזמן לאחד כוחות ולהגיע לבעלי האולמות ככח צרכני. 
אחותי הקטנה מתכוננת להתחתן בדצמבר הקרוב עם הבחור הכי מקסים עלי אדמות. כדי לעזור להם להתחיל ברגל ימין בכוונתי לאגד מספר זוגות המתכננים חתונה באזור השפלה בדצמבר הקרוב ולפנות לבעלי אולמות רלוונטיים כקבוצה על מנת לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית יותר. 
אתם בעניין? הכנסו לכתובת בקישור הבא - http://goo.gl/forms/QzYTBvjzIM ונתאם פרטים כדי לקדם את העניין.
מוזמנים להצטרף לעמוד שהקמנו בפייסבוק "קבוצת רכישה לחתונה בדצמבר 2015"
להשתמע
איך קונים טבעת אירוסין
01/08/15 14:33
58צפיות

גילוי נאות ביהלומים – חשיבות קוטר היהלום,סוג הפגמים וצבע היהלום

לאחרונה הגיעה אלי בקשת ייעוץ לקניית יהלום. על פניו היה מדובר ביהלום איכותי הנושא תעודה של GIA – המכון הגמולוגי האמריקאי הנחשב למוביל בעולם. הממצאים בתעודה היו בדלהלן :
צבע היהלום  F – לבן גבוה
נקיון היהלום SI-1 – בינוני-טוב
עבודת הליטוש,הצחצוח,הסימטריה EXCELLENT – מצוין
ללא פלואורסנציה
על פניו נראה שמדובר ביהלום איכותי. אולם לא כך הדבר.בבדיקת היהלום עצמו במקביל לבדיקת התעודה התברר ש :
1.קוטר היהלום קטן יחסית למשקלו למרות הציון EXCELLENT או VERY GOOD בתעודה
2.הפגמים ביהלום הם מסוג  גרוע ולא מסחרי למרות שהציון הכללי של הניקיון היה בינוני-טוב SI-1
3.הצבע F לא היה לבן מספיק ונטה יותר לכיוון צבע G.כמו כן התלווה לצבע גוון כסוף דבר הגורם ליהלום להיות לא מסחרי.
כאשר אנו מתייחסים למושג "לא מסחרי "אנו מתכוונים למצב בו לא ניתן לקבל מחיר אמיתי והוגן עבור אותו יהלום באולם המסחר של בורסת היהלומים.
כל סוחר יהלומים יציע מחיר נמוך ממחיר השוק עד 40% הפרש על יהלום מסוג זה.כמו כן יתכן מצב שחלק מהסוחרים לא ירצו לרכוש יהלום זה בשום מחיר בשל הקושי לשווקו.
יהלומים מסוג זה נרכשים בהנחה גדולה ע"י חנויות תכשיטים המוכרים אותו לצרכן הפרטי וזאת מבלי ליידע את הצרכן בדבר הבעיתיות של היהלום.

חשיבות הקוטר ביהלום
ככלל: קוטר היהלום הוא הבסיס לקביעת כל הפרמטרים של היהלום.
         לכל משקל יהלום יש קוטר אידאלי
        קוטר אידאלי ממכסם את החזר האור של היהלום
        קוטר אידאלי נותן ליהלום את הקפו האמיתי מבחינת מראהו בתוך התכשיט
כאשר קוטר היהלום אינו אידאלי היהלום מחזיר פחות אור- פחות נוצץ.
ככל שציון עבודת הליטוש גבוה יותר – טווח הסטיה מהקוטר האידאלי נמוך יותר והיהלום זוהר יותר.
דוגמא: בציון  CUT-EXCELLENT סטיית הקוטר מהקוטר האידאלי קטנה יותר מאשר ב CUT- VERY GOOD
 סטיית הקוטר יכולה להיות כלפי מעלה – קוטר גדול מידי = יהלום שטוח שמאבד חלק ניכר מהחזר האור שלו
או לחילופין יהלום עם קוטר קטן ביחס למשקל המאבד אף הוא חלק ניכר ההחזר האור וגרוע מכך גם נראה ויזואלית קטן בטבעת יחסית למשקלו.במילים אחרות אם קונים יהלום של 0.5 קרט שנראה בטבעת כמו יהלום של 0.45 .מדובר בהפסד כספי לא מבוטל .סטיית קוטר גדולה הופכת את היהלום ללא מסחרי.

חשיבות סוגי הפגמים ביהלום
ביהלום יש 38 סוגי פגמים. מהם 18 חיצוניים ו-20 פנימיים.
מתוך 38 הפגמים 4 חיצוניים ו-5 פנימיים נחשבים לפגמים מסחריים ואלו 29 הפגמים האחרים נחשבים ללא מסחריים ובחלקם יש צורך לתקן את היהלום על מנת לתת לו ערך מסחרי.
מסקנה: אין להסתפק בציון הניקיון הכולל שרשום בתעודה של GIA.חשוב לבדוק את סוג הפגם,גודלו,מיקומו,צבעו,את הברק שלו וכמובן האם הוא נכלל ב-9 הפגמים המסחריים.

חשיבות בדיקת הצבע ביהלום
כאשר אנו בודקים פיזית את צבע היהלום חשוב מאד שדרגת הצבע שרשומה בתעודת GIA תשקף בצורה נאותה את צבע היהלום הנראה לעין.
לדוגמא:ביהלום שנבדק היה רשום צבע F שהינו לבן גבוה.
ככלל: אין הגדרת צבע מוחלטת ב  . GIA לכל צבע יש טווח מינימלי ומכסימלי. אי לכך יכול להווצר מצב שצבע F יהיה קרוב יותר ל-G (נמוך יותר או צהבהב יותר) או לחילופין קרוב יותר ל-E (צבע לבן יותר). יש הבדל משמעותי במחיר.אם הצבע הוא לכיוון G ורשום F בתעודה מובן שהיהלום פחות מסחרי ומחירו יורד.
בבדיקה שערכנו התברר שנוסף על העובדה שצבעו של היהלום נטה ל-G היה ביהלום גוון אפור כסוף דבר הגורם ליהלום להפוך ללא מסחרי.
מסקנה:יש לבדוק את צבע היהלום בפועל ולא להסתמך על תעודת GIA בלבד

סיכום: למרות ממצאים שנראים טוב בתעודה של GIA. יש לבדוק פיזית את היהלום ולודא שהממצאים משקפים נכונה את ממצאי התעודה.לעיתים הממצאים הפיזיים ביהלום גרועים יותר ממה שנרשם בתעודה והם הופכים את היהלום ללא מסחרי. בעגה המקצועית יהלומים אלו נקראים "פיספוסי GIA".יהלומים אלו נמכרים במחירים זולים יותר לחנויות או לצרכנים תוך כדי התעלמות מוחלטת וחוסר גילוי נאות במה שקשור לטיבו וערכו של היהלום.
אי לכך אני ממליץ לקנות יהלום אך ורק מחבר בורסת היהלומים הנושא תג לבן+מלבן כחול+תמונה+כיתובית "חבר בורסה" .נושא תג זה כפוף לתקנון מחמיר המגן עליכם ומחייב אותו למסור פרטים אמיתיים בכל מה שקשור ליהלום.
קנייה מהנה ומזל טוב

יעקב פוגל – חבר בורסת היהלומים
מכירה יבוא ויצוא של יהלומים תכשיטים טבעות אירוסין-  יעוץ  חינם
טל.      0543978160      03-6130028
CARAT3@GMAIL.COM
WWW.FOGEL-DIAMONDS.CO.IL
טבעת אירוסין ,יהלום,טבעת אירוסין ,מחיר,טבעת אירוסין,טבעת אירוסין,טבעות אירוסין ,יהלומים, טבעת יהלום ,טבעת יהלומים, יהלום,איך לקנות טבעת אירוסין,איך לבחור טבעת אירוסין ,איפה לקנות טבעת אירוסין ,טבעת אירוסין עם יהלום ,טבעת אירוסין משובצת יהלום,מדריך לקניית טבעת אירוסין,טבעות אירוסין,בורסת היהלומים , הערכת יהלומים,מחירון יהלומים,יהלומים בבורסה,קניית יהלומים,חנות תכשיטים,טבעת אירוסין מיוחדת,טבעת אירוסין יהלום,טבעת אירוסין מחיר,טבעת יהלום לאירוסין,טבעת אירוסין עם

גילוי נאות ביהלומים – חשיבות קוטר היהלום,סוג הפגמים וצבע היהלום

לאחרונה הגיעה אלי בקשת ייעוץ לקניית יהלום. על פניו היה מדובר ביהלום איכותי הנושא תעודה של GIA – המכון הגמולוגי האמריקאי הנחשב למוביל בעולם. הממצאים בתעודה היו בדלהלן :
צבע היהלום  F – לבן גבוה
נקיון היהלום SI-1 – בינוני-טוב
עבודת הליטוש,הצחצוח,הסימטריה EXCELLENT – מצוין
ללא פלואורסנציה
על פניו נראה שמדובר ביהלום איכותי. אולם לא כך הדבר.בבדיקת היהלום עצמו במקביל לבדיקת התעודה התברר ש :
1.קוטר היהלום קטן יחסית למשקלו למרות הציון EXCELLENT או VERY GOOD בתעודה
2.הפגמים ביהלום הם מסוג  גרוע ולא מסחרי למרות שהציון הכללי של הניקיון היה בינוני-טוב SI-1
3.הצבע F לא היה לבן מספיק ונטה יותר לכיוון צבע G.כמו כן התלווה לצבע גוון כסוף דבר הגורם ליהלום להיות לא מסחרי.
כאשר אנו מתייחסים למושג "לא מסחרי "אנו מתכוונים למצב בו לא ניתן לקבל מחיר אמיתי והוגן עבור אותו יהלום באולם המסחר של בורסת היהלומים.
כל סוחר יהלומים יציע מחיר נמוך ממחיר השוק עד 40% הפרש על יהלום מסוג זה.כמו כן יתכן מצב שחלק מהסוחרים לא ירצו לרכוש יהלום זה בשום מחיר בשל הקושי לשווקו.
יהלומים מסוג זה נרכשים בהנחה גדולה ע"י חנויות תכשיטים המוכרים אותו לצרכן הפרטי וזאת מבלי ליידע את הצרכן בדבר הבעיתיות של היהלום.

חשיבות הקוטר ביהלום
ככלל: קוטר היהלום הוא הבסיס לקביעת כל הפרמטרים של היהלום.
         לכל משקל יהלום יש קוטר אידאלי
        קוטר אידאלי ממכסם את החזר האור של היהלום
        קוטר אידאלי נותן ליהלום את הקפו האמיתי מבחינת מראהו בתוך התכשיט
כאשר קוטר היהלום אינו אידאלי היהלום מחזיר פחות אור- פחות נוצץ.
ככל שציון עבודת הליטוש גבוה יותר – טווח הסטיה מהקוטר האידאלי נמוך יותר והיהלום זוהר יותר.
דוגמא: בציון  CUT-EXCELLENT סטיית הקוטר מהקוטר האידאלי קטנה יותר מאשר ב CUT- VERY GOOD
 סטיית הקוטר יכולה להיות כלפי מעלה – קוטר גדול מידי = יהלום שטוח שמאבד חלק ניכר מהחזר האור שלו
או לחילופין יהלום עם קוטר קטן ביחס למשקל המאבד אף הוא חלק ניכר ההחזר האור וגרוע מכך גם נראה ויזואלית קטן בטבעת יחסית למשקלו.במילים אחרות אם קונים יהלום של 0.5 קרט שנראה בטבעת כמו יהלום של 0.45 .מדובר בהפסד כספי לא מבוטל .סטיית קוטר גדולה הופכת את היהלום ללא מסחרי.

חשיבות סוגי הפגמים ביהלום
ביהלום יש 38 סוגי פגמים. מהם 18 חיצוניים ו-20 פנימיים.
מתוך 38 הפגמים 4 חיצוניים ו-5 פנימיים נחשבים לפגמים מסחריים ואלו 29 הפגמים האחרים נחשבים ללא מסחריים ובחלקם יש צורך לתקן את היהלום על מנת לתת לו ערך מסחרי.
מסקנה: אין להסתפק בציון הניקיון הכולל שרשום בתעודה של GIA.חשוב לבדוק את סוג הפגם,גודלו,מיקומו,צבעו,את הברק שלו וכמובן האם הוא נכלל ב-9 הפגמים המסחריים.

חשיבות בדיקת הצבע ביהלום
כאשר אנו בודקים פיזית את צבע היהלום חשוב מאד שדרג
º
הלבשה, הנעלה, תכשיטים ואביזרים 1/8/15
01/08/15 10:36
5צפיות
קישוט לשיער
30/07/15 13:30
108צפיות
אני מחפשת איזשהו קישוט לתסרוקת של החתונה, משהו כמו קשת כזו, אבל לא כל כך רוצה קשת, כי אני חוששת שזה ימעך לי את הראש... חשבתי לחפש באיביי, אבל איך אפשר לדעת מה הגודל של הקשת? אני חוששת שזה מותאם רק לילדות או לבעלות ראש ממש קטן... מה דעתכם?
יש חנות או משהו כזה פה שאני יכולה לחפש?

תודה
מילת החיפוש שחסרה לך היא
הודעה זו מכילה תמונות
30/07/15 14:31
194צפיות
"מסרקיות". ואם את רוצה לדייק - "מסרקיות לכלה".
זה מה שמקבלים בחיפוש. תהני.
אני מצרפת שתי דוגמאות שתדעי אם להיכנס לקישור.
תכל'ס - את יכולה לקנות מסרקית ולהדביק עליה מה שמתחשק לך.
יש בנחלת בנימין לפחות 3 חנויות סדקית שיש בהן אלמנטים כאלה שמתאימים.
ממליצה על התכשיטים של איה בן יעקב
30/07/15 22:56
64צפיות
יש לה דוכן בעזריאלי כמה פעמים בשבוע ואפשר גם להזמין באינטרנט.
אני התחתנתי עם האפרודיטה (כסופה עם פרחים ), שנשמעת כמו מה שאת רוצה, ומאז קונה אצלה תכשיטים שונים.

אני הזמנתי באיביי כמה מסרקיות
01/08/15 10:31
54צפיות
וכולן היו ביחד יותר זולות ממה שמסרקית אחת עולה בארץ
והם היו גם מהממות כמובן.
דרך אגב יש גם מבחר גדול של קשתות
אם יש לך מספיק זמן מראש תזמיני מאיביי אפילו 2-3 אופציות (זה באמת ממש זול)
מספיק זמן הכוונה לפחות חודשיים כי לפעמים הדברים מתעכבים עם הדואר המוכשר שלנו.
ובכל אופן שיהיה לך מקום גיבוי בארץ שתוכלי לרוץ לקנות שם אם לא הגיע שום דבר.
º
תודה רבה! עזרתן לי מאוד
02/08/15 09:00
11צפיות
º
מחפשים מקום, אוכל ואלכוהול 1/8/15
01/08/15 10:34
2צפיות
הצעות לאולמות לכ-200-250 איש
01/08/15 08:33
37צפיות
הי,
החלנו במלאכת החיפושים... המספרים שלנו מעט גבוליים, הם גבוהים מידי לאירועים קטנים, וקטנים מידי לאולמות רגילים, יש לכם הצעה באזור המרכז דרומה/מזרחה לאולמות אינטימיים יותר ולא פלצניים, בגישה ובמחיר? (אשמח לדעת טווח מחירים אם אתם יודעים...)
תודה :)
אנחנו התחתנו בגאיה בנס ציונה
01/08/15 10:33
38צפיות
ואני יכולה להגיד לך שפשוט אהבנו את היופי בפשטות של המקום.
שסגרנו התחייבנו ל-200, בסוף הגיעו איזה 240.
לא אשקר זה לא האולם הכי זול אבל הוא מצדיק את זה
מקום יפיפה צוות באמת 10++ ואוכל טעים טעים
שווה בדיקה :)
|*|הפורומים מתחדשים|!|
30/07/15 15:46
9צפיות
גולשות וגולשים יקרים,
תפוז עובר תהליך התחדשות של שיפור חוויית המשתמש באתר.
אנו גאים ושמחים לבשר כי ביום שלישי הקרוב 4.8, החל משעות הצהריים אנו צפויים לעלות עם מערכת פורומים חדשה.
למעשה, הפיתוח נמצא בשלביו הסופיים ואנו עמלים כעת על בדיקות מקדימות.

לאחר ההשקה נמשיך לייצר שיפור מתמיד של האתר וגרסת הפורומים, כאשר אנו נשמח להמשיך ולקבל מכם פידבקים בשוטף בפורום משוב, מסרים אישים ומיילים.
ברצוננו לעדכן כי אנו עובדים בימים אלו גם על גרסה חדשה לאתר המותאם בסלולר ולבלוגים.

בין החידושים שצפויים לעלות ביום שלישי:
- מראה חדיש ועדכני
- אפשרות לכתוב הודעות בצורה מהירה יותר
- אפשרות לעקוב אחרי פורומים אהובים
- אייקונים חדשים ומשודרגים
- ממשק עבודה נוח ויעיל
ועוד...

שימו |לב| במערכת החדשה שצפויה לעלות ביום שלישי החתימות יוסרו באופן גורף עד לעליית מערכת חתימה משודרגת יותר (עליה עובדים בימים אלה).
לידיעתכם, במידה ותרצו לשמור את מה שכתוב בחתימה שלכם, אתם מוזמנים לעשות זאת עד יום שלישי בבוקר.

סופ"ש נעים |הלוואי|
צוות תפוז
הדרכת כלה באיזיווד - מישהו שמע על זה משהו?
27/07/15 00:12
211צפיות
הרב הנחמד והליברלי הציע את זה כאופציה [אני לא הגעתי אליו דרכם]

מישהי שמעה על זה? זה אמור לעלות משהו? (ואם כן, בכל הדרכה זה עולה?)

אני לא רוצה להיתקע במשהו חופר, רק לעשות  וללכת 
לא כדאי
28/07/15 00:49
206צפיות
הרעיון להירשם ברבנות חוף השרון דרך איזיווד ולקבל שם הדרכת כלה עלתה לנו ביוקר.

כי בינתיים  אין לנו  תעודת נישואין, והרבנים הנחמדים שם שרשמו אותנו  לא זמינים בטלפון. או שמתמחקים בתירוצים.

הם לא מספרים, אבל הם בסכסוך עם הרבנות הראשית או משרד הדתות ולא מאשרים את הרישומים שלהם  
אפשרי בתנאי ש:
28/07/15 11:31
182צפיות
1. הבלנית במקווה בו את אמורה לטבול מקבלת את תקפות ההדרכה הזו. צריך לברר איתה.
2. הרב המחתן מקבל את שתיהן.

במידה ומה שנאמר ע"י GינGי 1 נכון - כל עוד תיק הנישואים עצמו לא נפתח ברבנות חוף השרון - אין שום בעיה.
אין לי מושג לגבי עלות, את זה את יכולה לשאול באיזיווד.
אגב, הדרכת הכלה שלי (ברבנות, לא דרך איזיווד) נמשכה 45 דקות והתנהלה ביחד עם שתי כלות נוספות. קליל ומהיר.
משהו חשוב בנוגע לעלויות
28/07/15 22:05
97צפיות
הדרכת הכלה אמורה להיות כלולה ב-700 ש"ח שמשלמים לפתיחת התיק ברבנות.
אם יש לך תיק ברבנות - לא נראה לי שזה משנה איפה את עושה את זה...
הדרכת כלה באיזיווד נעשעית רק דרך רבנות חוף השרון
29/07/15 13:43
76צפיות
ולכן מי שתעבור שם הדרכה , מסכנת את משך זמן קבלת תעודת הנישואין שלה בדיוק כמוני.
יש פה שאלה מעניינת
29/07/15 13:56
81צפיות
האם אפשר לפתוח תיק נישואים ברבנות אחת ולעבור את הדרכת הכלה או הטבילה במקוה במקום אחר?
אני מניחה שאם אפשר להביא רב מחתן שאינו עובד הרבנות המקומית - לא אמורה להיות בעיה גם עם הדרכת כלה.
ואם אני רוצה מדריכת כלות פרטית? ואם אני רוצה לטבול בים?
נראה לי שהיחיד שיכול לענות על זה (וגם אז - כל רבנות עושה את הדברים קצת אחרת) זה הגולש "הרבאחיהוד".
º
למה לא צהר? 45 דקות ונגמר
28/07/15 12:15
44צפיות
אני עשיתי דרכם
28/07/15 21:29
123צפיות
היה סבבה, במקווה קיבלו ולא הייתה שום בעיה... אני לקחתי אצלם חבילה אז זה היה כלול והכל יצא זול בהרבה אז לא בטוחה לגבי מחיר... אבל שווה לך לבדוק איתם בכל מקרה
עקב ביטול חתונה - אולם הארקה - 27.08.15 - למכירה !!!
29/07/15 09:30
200צפיות
חבר טוב נאלץ לבטל חתונה. 
מחפשים זוג מאורס שייכנס בנעליו מול האולם.
המקום: אולם ארקה היוקרתי שבנמל ת"א.
התאריך: יום חמישי, 27 באוגוסט 2015. 
מדובר בלוקשיין ומועד מבוקשים וזו הזדמנות מעולה לזוגות שמעוניינים להתחתן בקיץ הקרוב + חסכון של הרבה כאב הראש.

במידה ואתם מכירים מישהו שאולי יהיה מעוניין - ממש יעזור אם תפנו אותו למס' הטלפון:
054-7608805
אודה לשיתופים.

חתונה יום שישי חודש מרץ
27/07/15 16:38
289צפיות
שלום, 
בחרנו בחתונה יום שישי
הרעיון הכללי זה להזמין קבלת פנים 9:30-10:00
חופה בין 11:30-12:00
השאלה שלי מה מגישים בקבלת הפנים? 
ארוחת הצהרים תיהיה בשרית מיד עם סיום החופה
אשמח לרעיונות ופירוט....
תודה
מחשבה קטנה
27/07/15 17:08
225צפיות
היי,

אמנם אין לי רעיון עבורך לתפריט בקבלת הפנים אבל נראה לי חשוב לקחת בחשבון מי הם האורחים שלך ומאיפה הם מגיעים.
אם יש אורחים שמגיעים מרחוק יכול קצת לבאס אותם לקום בשעה מוקדמת יחסית בשישי.
אם יש אורחים שמתכננים להביא איתם את הילדים שלהם, סביר להניח שהם מוציאים את הילדים מהמסגרות החינוכיות רק בסביבות 12:00
הרבה מהאנשים שאני מכירה לא ממש יכולים לאכול משהו רציני ב-09:30, 10:00 אלא רק מנשנשים בקטנה ליד הקפה.

מן הסתם, שומדבר לא מחייב.. את מכירה הכי טוב את האורחים שלך ויכולה לעשות שיקולים מסוג זה טוב יותר ממני
º
27/07/15 18:36
24צפיות
עוד מחשבה
27/07/15 19:13
184צפיות
אני לא יודעת עד כמה את מתכננת התארגנות אבל קחי בחשבון שאם את הולכת על שיער+איפור זה לפחות שעה וחצי-שעתיים, תלוי בתסרוקת.
צילומים- שעה וחצי + נסיעות. צילומי משפחה לפני הטקס לפחות חצי שעה. 
אצלנו הקבלת פנים התחילה ב12 ואני קמתי בשבע בבוקר. 

תודה על המידע, אך...
27/07/15 22:47
164צפיות
אני לא הכלה הטיפוסית, אני מתכננת תסרוקת קלילה (פן וסיכות לקישוט) ואיפור טוב אך פשוט.
נכון לכרגע הצילומים המקדימים יהיו באולם עצמו או בנקודה ממש קרובה. ואם הצלם לא ימהר לשבת אז הצילומים יהיו בכלל אחרי האירוע.
בת דודה שלי התחתנה גם בשישי  (נובמבר) וקבלת פנים והחופה היו כמו התוכנית שלי, אז אני יודעת שזה אפשרי

לא ממליצה לעשות את הצילומים אחרי האירוע
01/08/15 10:27
46צפיות
קודם כל לפני האירוע זה הרבה יותר מרגש, זמן שלכם ביחד.
מה גם שאתם רעננים, נקיים, ריחניים.
וגם אם האיפור והשיער איכותיים ולא זזו עד סוף האירוע, עדין אחרי האירוע עייפים ומותשים ורוצים ללכת הביתה.
הרגלים גמורות, חם, וכו וכו...

התכנון הוא כשר?
28/07/15 21:32
123צפיות
אם לא הייתי הולכת על ארוחת בוקר חלבית כזו סטייל...
אם כשר את יכולה ללכת על רעיון של מתאבנים וטאפאס בר... נשנושים קטנים עם דגים, סושי, לחמים, סלטים קלילים, אולי פסטות...
זמן דרוש לארגון חתונה
25/07/15 18:58
279צפיות
היי, רציתי לשאול האם ריאלי לארגן חתונה מעכשיו לאמצע-סוף אוקטובר? (2.5-3 חודשים)
אם כן, מה עלינו למהר לעשות ועם מה אפשר לחכות קצת על מנת לא להיות מאוד בלחץ?
בהחלט אפשרי
25/07/15 21:14
154צפיות
הדבר הראשון שצריך זה לסגור עם כל הספקים שאתם רוצים: אולם, צלם, דיג'יי, איפור, שיער ושמלת כלה
בחודשיים וחצי-שלושה אני לא כל כך חושבת שיש כל כך עם מה לחכות.
מאחר והדואר היום לא מתפקד כל כך הייתי ממליצה כבר להכין הזמנות ולהתחיל לשלוח חודשיים לפני החתונה.
וכמובן להתחיל את כל העניין עם הרבנות שגם לוקח זמן
אפשרי בהחלט,
27/07/15 00:17
91צפיות
אנחנו מתחתנים בסוף אוקטובר,
לפני חודש סגרנו על אולם ורק עכשיו סוגרים את כל השאר ..
זה אבל צריך להיות בהנחה שאת החלטית ולא צריכה לבדוק 7 אנשים לכל דבר
אפשרי לחלוטין ובעיני אפילו רצוי
27/07/15 10:59
135צפיות
מאוד לא רציתי להיות בלחץ לתקופה ארוכה וארגנו את החתונה שלנו תוך 6 שבועות הכול. 
דבר ראשון, צריך שההורים, בן הזוג והאנשים מסביב יעזרו ולא ילחיצו ויתמכו שכמה שיותר ילך חלק וישתפו פעולה.. ואז זה פשוט
תסגרו על אולם - ואת מוסיקה, צילום, שמלה, איפור, הזמנות והשאר יזרום.. 
תודה
27/07/15 12:08
70צפיות
עכשיו אני יכולה לנשום קצת..
אם יש לך טיפים בנוגע להתנהלות וכו', אשמח לשמוע כי אני מאוד לחוצה (על אף שאני בחופשת סימסטר כך שיחסית יש לי זמן פנוי)
בטח :)
28/07/15 08:50
51צפיות
דבר ראשון, בקשי מההורים של הצדדים לעשות רשימת מוזמנים, וגם את והבן זוג אותו דבר, כדי שתדעו כמה אנשים יש לכם בערך
תחפשו אולם לפי הקריטריון של כמות האנשים, אבל תורידי לפחות 20% מהרשימה ההתחלתית שיצאה. 
אולם חפשו לפי המלצות של חברים, לפי מקומות שהייתם ואהבתם, לפי מיקום ומחיר ומה שנוח לכם. 
ממליצה לסמוך על האינטואיציה לגבי יחס של האולם, לא לחתום על כ-ל-ו-ם לפני שלקחתם חוזה הביתה, קראתם היטב, ונתתם לעוד משהו מנוסה לקרוא גם! 
בטח שאפשר
28/07/15 21:30
53צפיות
חברה שלי ארגנה חתונה מדהימה בחודש וחצי...
לדעתי הכי חשוב לסגור מקום כמה שיותר מהר
אפשרי ביותר
02/08/15 14:56
8צפיות
מניסיוני, אני ממליצה דבר ראשון לסגור מקום. אחרי שסוגרים מקום ניתן לפנות לחיפוש ספקים. 

אולי אני יכולה להמליץ על מקומות? באיזה אזור חשבת להתחתן? 
אשמח להמלצות על שיער ואיפור במרכז במחירים שפויים
26/07/15 17:38
87צפיות
באופן אישי, לא רואה סיבה לשלם מעל 1000-1200 עבור תסרוקת ואיפור אצלי בבית (כולל ניסיון).
המליצור כאן על כרמל יהלום, פניתי אליה, אך עד החתונה שלי היא כבר תהייה בחופשת לידה. 
אשמח להמלצות נוספות מנסיונכן האישי

º
הבנתי שסיון רוטמן אטון מוכשרת ונוחה במחירים
26/07/15 19:37
33צפיות
אשמח לתת לך שירות :)
26/07/15 23:45
80צפיות
שלחתי לך הודעה...
ממליצה בחום על המאפרת שלי - נאוה דן
27/07/15 11:00
66צפיות
עובדת מדהים, נעימה, מקסימה.. 
ויש לה בנות שמסרקות שעובדות איתה :)
מורן אילנברג
27/07/15 17:11
57צפיות
עשתה לי איפור ושיער בבוקר החתונה, היא מקסימה והייתי מאוד מרוצה ממנה

תהייה לגבי מקווה (Mikve)
27/07/15 09:10
174צפיות
מישהו יודע מה הרציונל לכך שמקווה נשים פתוח רק בערב וגברים בבוקר?

תודה מראש לעונים!
אני רק משערת..
27/07/15 10:56
129צפיות
שפשוט לא יפגשו.. 
ואולי משהו שקשור להטהרות בשעה שפחות רואים אותך, שקשור לצניעות.. 
האמת שניסיתי למצוא בגוגל תשובה, לא הצלחתי :)

חישובי תאריכים.
27/07/15 12:08
129צפיות
אשה צריכה לטבול בהתאם לחישובים של הזמן בו מסתיים הדימום.
בהתאם למסורת היהודית, התאריך מתחלף אחרי השקיעה, לא בחצות.
כלומר: אם התאריך הרלוונטי יוצא ביום שלישי, זה אומר שהיא צריכה לטבול ביום שני בערב.
עוד משהו: הטבילה במקוה, עבור נשים מאמינות, היא גם התחברות מנטלית לרגע האיחוד עם בן הזוג אחרי תקופת הנידה.
יכול להיות שחלק מהעניין הוא גם שהאשה תגיע הביתה אחרי הטבילה בשעת ערב ולא תעבור יום שלם בחוץ עד הרגע הרלוונטי.

גברים טובלים בלי קשר למשהו ספציפי, לכן זה לא משנה באיזו שעה ובאיזה יום הם טובלים.
ארכיון הודעות
Flix
מיקי קרן - חוויה בסגול

מיקי קרן - חוויה בסגול

מסיבת רווקות וערבי נשים ועוד לפרטים נוספים>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה