לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום לימודי רפואה
חושבים על לימודי רפואה מועמדים ללימודי רפואה לומדים רפואה זה המקום בשבילכם המועמדים יוכלו להתייעץ בנושאים כמו תנאי קבלה, דרישות, סיכויי קבלה ועוד. סטודנטים לרפואה מוזמנים לשתף אותנו בניסיונם ובחוכמתם ולהתייעץ בנושאים שונים הקשורים ללימודים, לסטאז' ולהתמחות. כמובן שכולם מוזמנים בחום לקטר על הקשיים ולשתף בהצלחות , לאו דווקא כאלה שקשורים לרפואה.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forums.tapuz.co.il/med
כמה דברים לפני שאתם נכנסים:
מאוד מומלץ לקרוא את תקנון הפורום.
לפני ששואלים שאלה, מאוד מומלץ להציץ במאמרים, בקישורים, בשאלות הנפוצות ובמילון המונחים של הפורום. יש שם המון מידע על קבלה לרפואה וגם על הלימודים עצמם.
כמו שתראו, הפורום הזה הוא כמו "בית חם" לכל מי שקשור איכשהו ללימודי רפואה. המטרה שלנו היא לדאוג שהוא ימשיך להיות כזה. כולי תקווה שתתרמו למאמץ של כולנו לשמור על האופי המיוחד של הפורום.
אז אחרי כל ההקדמות, אתם מוזמנים להיכנס לפורום.
 
שיהיה בהצלחה לכולנו
 
צוות ההנהלה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לימודי רפואה

חושבים על לימודי רפואה מועמדים ללימודי רפואה לומדים רפואה זה המקום בשבילכם המועמדים יוכלו להתייעץ בנושאים כמו תנאי קבלה, דרישות, סיכויי קבלה ועוד. סטודנטים לרפואה מוזמנים לשתף אותנו בניסיונם ובחוכמתם ולהתייעץ בנושאים שונים הקשורים ללימודים, לסטאז' ולהתמחות. כמובן שכולם מוזמנים בחום לקטר על הקשיים ולשתף בהצלחות , לאו דווקא כאלה שקשורים לרפואה.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forums.tapuz.co.il/med
כמה דברים לפני שאתם נכנסים:
מאוד מומלץ לקרוא את תקנון הפורום.
לפני ששואלים שאלה, מאוד מומלץ להציץ במאמרים, בקישורים, בשאלות הנפוצות ובמילון המונחים של הפורום. יש שם המון מידע על קבלה לרפואה וגם על הלימודים עצמם.
כמו שתראו, הפורום הזה הוא כמו "בית חם" לכל מי שקשור איכשהו ללימודי רפואה. המטרה שלנו היא לדאוג שהוא ימשיך להיות כזה. כולי תקווה שתתרמו למאמץ של כולנו לשמור על האופי המיוחד של הפורום.
אז אחרי כל ההקדמות, אתם מוזמנים להיכנס לפורום.
 
שיהיה בהצלחה לכולנו
 
צוות ההנהלה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

ברוכים הבאים לפורום לימודי רפואה! =)

נא ללחוץ על המשך משמאל לפני הוספת הודעה

פורום זה אינו מיועד לייעוץ רפואי. בקשות לייעוץ רפואי יש להפנות לפורומים המתאימים.
אין לדון בפוליטיקה בפורום.
 
אנא הקפידו לשרשר הודעותיכם למקום הנכון:
אתם מתבקשים לשרשר את הודעותיכם בנושאי רישום וקבלה למקצועות הרפואה לפי החלוקה הבאה:
שרשור רישום וקבלה שש שנתי: אליו יש לשרשר הודעות לגבי קבלה לתארים ראשונים ולמסלול השש שנתי ברפואה (רגיל וצמרת) - תנאי קבלה, סיכויי קבלה, בגרויות, מכינות, רקע אקדמי, פסיכומטרי, סכם, סף קבלה, עתודה רפואית, שאלות כלליות על מבחני המיון השונים (מו"ר, מרק"מ, ראיונות) וכו'.
שרשור רישום וקבלה ארבע שנתי: אליו יש לשרשר הודעות לגבי קבלה למסלול הארבע שנתי בתל אביב ובצפת - תנאי קבלה, סיכויי קבלה, סכם, סף קבלה, קורסי ליבה, שאלות על שלבי המיון (GRE, מר"ב וכו') וכו'.
שרשור התחלת לימודים: אליו יש לשרשר הודעות בנושאים: מעונות, דירות, איפה ללמוד, מערכת שעות, חומרי לימוד, לפטופים, מקדמות, שילוב עבודה עם לימודים, קורסי קיץ, קומונות כיתתיות, קבוצות כיתתיות בפייסבוק וכל דבר אחר הקשור להתחלת הלימודים.
 
בהתאם לדינמיקה בפורום ייפתחו גם שרשורים ייעודיים מסוגים שאינם מופיעים כאן. בתוכן ההודעה הראשונה של כל שרשור כזה יהיו מפורטים הנושאים ששייכים אליו. אנא עקבו אחרי השרשורים והקפידו לשרשר את ההודעות שלכם בהתאם.
במידה והשרשור הנוכחי כבר מאוד גדול או שהוא כבר לא קופץ (שרשור קופץ עד 72 שעות מפתיחתו), ניתן ואף רצוי לפתוח שרשור חדש מאותו סוג ובתגובה אליו לכתוב את ההודעה שלכם.
 
הודעות שלא ישורשרו כראוי ימחקו, אנא הקפידו על כללי השרשור.
המשך >>

לימודי רפואה - אובד עצות
03/10/2015 | 19:26
1
47
שלום לכולם,
בעוד כ100 יום אשתחרר מהצבא לאחר ששירתתי בתפקיד פרא-רפואי. אני מאוד מתחבר לתחום הרפואה (וגם לרפואת השיניים) עוד מימי התיכון (שם הגברתי מגמות של ביולוגיה ו"מדעי הרפואה"... סה"כ 34 יחידות לימוד).
אומנם נשארו לי עוד 100 יום לשירות, אך רציתי להתחיל וכבר לחשוב קדימה, להתעניין... אני רואה אנשים שעם ציון פסיכומטרי מטורף של 750 מתקשים להתקבל (אני לא עשיתי את הבחינה אבל זה לא ממש מעודד). ממוצע הבגרויות שלי גם לא בשחקים (סביב ה100 נקודות וזה כי עשיתי 4 יחידות מתמטיקה עם ציון סביר בלבד). וגם לא עשיתי בגרות בפיזיקה.
 
ועם עד עכשיו זה לא מספיק מורכב - תוסיפו את הפאן הכלכלי... אין לי יותר מדי כסף. ההורים שלי לא יכולים לתמוך בי יותר מדי כלכלית, כשאני בעצמי לפעמים משתדל לעזור להם והולך לעבוד.

בקיצור, אני יודע שצפויה לי עבודה רבה - אבל אין לי מושג מאיפה להתחיל. למשל; לחשוב קודם על פסיכומטרי או שיפור בגרויות?
HELP?
דעתי
03/10/2015 | 20:32
39
מבחינה כלכלית , יש לא מעט מלגות שניתנות לסטודנטים עם קשיים כלכליים או בעיות אישיות אחרות. מנסיון אישי אני מקבל מלגה כבר 5 שנים. מבחינת עלויות של קורסים, אז יש לא מעט בגרויות שאפשר עם קצת רצון ופיתוח תחת לישיבה בשביל לימוד לגשת ללא צורך בקורסים ובהשקעה מינימלית של השקעה במיקודיות ובספרים
 
מבחינת בגרויות או פסיכומטרי, צריך להבין שזה משחקים של סכם ולכן אין מה להלחץ מנתונים שאנשים מפרסמים, כמובן שיש לשאוף להגדיל את הסכם כמה שיותר, אבל אפשר להתקבל גם עם ציונים פחות מ750 בפסיכומטרי, מבחינת בגרוית, איתי במחזור בלימודים יש אנשים שיצאו מצה"ל בלי בגרות בכלל והלכו למרתון שיפורים , ככה שהכול אפשרי.
 
אם אתה רוצה להתחיל במסע הזה ,הייתי ממליץ לך (בתנאי שאופי השירות מאפשר זאת) להכנס לאתרים של האוניברסיטאות ולחשב ממוצעים ולהתחיל לשחק עם איזה בגרויות כדאי לשפר כדי למקסם את הממוצע. אחרי שתעשה את זה, הייתי בודק מה אתה יכול לשפר כבר תוך כדי צבא (מועדי חורף וקיץ השנה)
 
שיהיה בהצלחה
 
אונ' ת"א
01/10/2015 | 13:38
1
142
אחת מדרישות הקבלה ללימודי רפואה בת"א היא הוכחת ידע מוקדם ב5 יחל פיסיקה ומ"מ.
לא הגברתי פיזיקה בתיכון  ועשיתי רק 4 יח במ"מ.
איך עובד עניין ההשלמה ? מעבר ללעשות בגרות קיץ של פיזיקה ומ"מ..
 
תודה
יש מבחן הוכחת ידע שאוניברסיטת ת"א עושה
02/10/2015 | 15:59
65
כל שנה, אפשר לגשת למבחן לאחר לימוד עצמי/ קורס שהאוניברסיטה מציעה.
צריך רק לעבור את המבחן, לציון אין משמעות
הקורסים בביולוגיה שנה א' - רלוונטי? + קורסים בפתוחה
30/09/2015 | 20:37
78
אוף. שוב עולה ההתלבטות אם להתחיל שנה א' בביולוגיה ומשם להתקבל לשש שנתי.
אין לי מתמטיקה, כימיה או פיסיקה - לכן אצטרך את הקורס קיץ המשולש, בנוסף לכל ההכנות לקראת מו"ר/מרק"ם ורפואה לעם.
השאלה היא כזאת - איזה מהקורסים הבאים רלוונטי לשנה א' ברפואה(רלוונטי בצורה סבירה, כשהקורס לביולוגים לא קשה בהרבה מלרפואנים, אם הקורס לרפואנים הוא שברים פשוטים כשלביולוגים זה אנליטיקה במרחב=לא רלוונטי)? איזה יפטור אותי מאחד מקורסי הקיץ?
 
סמסטר א':
1. כימיה כללית ואנליטית
2. מתמטיקה
3. מבוא לביולוגיה א'
 
סמסטר ב':
1. סטטיסטיקה
2. כימיה אורגנית
3. מבוא לביולוגיה ב'
4. כימיה פיסיקלית
5. פיסיקה א'
 
 
ואולי עדיף בכלל לקחת קורסים ספציפיים בפתוחה? אילו קורסים מוכרים לשנה א' כדאי לקחת?
 
תודה מראש למי שמוכנים לתת דעתם!
השלמת קורסי הליבה
28/09/2015 | 16:01
4
161
שלום רב,

שמי עמית, ואני חושב על לנסות להתקבל לארבע שנתי רפואה. אם מישהו יודע או עבר זאת - אשמח לדעת כמה זמן תיארך השלמת קורסי הליבה לצורך קבלה לארבע שנתי בצפת, עם תואר ראשון במדעים מדויקים (כלומר לא מדעי החיים) ? זה אמור לקחת בערך שנה, במידה ועושים זאת כמו שצריך ?
אה, גם יש לי שני קורסים שעשיתי, בכימיה כללית ובכימיה פיזיקלית, באונ' ת"א (אם כי התואר הוא מהעברית).


תודה וחג שמח !
 
משרשרת אליך תוספת לאותה השאלה
29/09/2015 | 15:42
1
89
הי,
כנ״ל לגבי השאלה של עמית + אני מנסה להבין ציר זמנים בכל מה שקשור להשלמות וקבלה למסלול ה4 שנתי.
אם לדוגמה אני רוצה להתקבל ללימודים בתל אביב ועליי להשלים 6 קורסי ליבה ולגשת למבחן gre, אני מקדישה שנה לשני הדברים האלו ורק אז זכאית להגיש מועמדות? אני חייבת ללמוד את קורסי הליבה באוניברסיטת תל אביב או שניתן ללמוד במוסד אחר? יש מסגרות מסודרות רק לטובת השלמת קורסים אלו באוניברסיטאות?
או בקיצור, איך ומאיפה מתחילים?

תודה,
רינת
אני יודע להגיד לך ש...
30/09/2015 | 16:30
59
לפי מה שהבנתי מאנשים, לא מוכרחים ללמוד את קורסי הליבה בתל אביב, אלא באופן כללי שיהיו לך אותם.
אני מכיר שיש בפתוחה מסלול מסויים להשלמת הקורסים האלה, אבל אני חושב שהם מעמיסים שם עוד דברים שלא נחוצים. לא יודע לומר.
 
מעבר לזה, אני גם אשמח לקבל מידע.
המסלול של הפתוחה
30/09/2015 | 18:15
1
83
לינק :
 
בהנחה שיש לך קורסים בסיסיים בכימיה (כימיה כללית ואורגנית) , קורס אחד בביולוגיה וקורס אחד בסטטיסטיקה , אז התוכנית השלמה לוקחת שנתיים (אולי אפשר גם בשנה וחצי)
זה מופרך. בתואר בביולוגיה לוקח שנתיים לעשות הרבה יותר קורסים
30/09/2015 | 20:29
34
מסלולים רלוונטיים במכינות האוניברסיטאיות
28/09/2015 | 23:24
95
שלום לכולם! אני כותב את ההודעה הזאת מוקדם מדי ללא שצץ של ספק.
אני כרגע בן 22, בקבע, עם עוד שנה וחצי שירות שנותר לי באמ"ן אחרי שירות ארוך בגדוד חי"ר וכו' וכו' וכו'.
לפני הצבא כשעוד התחלתי קורסים לפסיכומטרי אבל התגייסתי לפני המבחן (הקורסים היו בחינם על חשבון משלם המיסים, אז למה לא?) הצלחתי באופן די סבבה בסימולציות (ציונים שנעו בין 650-730) ואני די בטוח שעכשיו אני מסוגל ללמוד טוב בהרבה וש"ניערתי" קצת את כישורי השכליים.
או בקיצור, יש לי עוד שנה וחצי עד שאני יכול להתחיל בכלל לחשוב בכיוון (מה לעשות, צריך לחסוך).
אבל בכל זאת, להיות רופא זה חלום שבוער בי כבר הרבה מאוד זמן, ולכן אני מתחיל להתעניין כבר עכשיו.
קראתי לא מעט מדריכים (כולל המאמרים פה) אבל נראה שרובם לא עדכניים כלל. ההמלצה שעולה באופן כללי - מכינה אוניברסיטאית בעברית, מה שגם די מתאים לי עם האופציה למעונות.
לעומת זאת, במדריך כאן מומלץ על מסלול שכבר לא קיים ובשאר המדריכים מדובר על המסלול הקדם-הנדסי, שגם הוא כבר לא מופיע בשנה האחרונה.
בכל מקרה, נראה שבוצע קצת שינוי בתכניות הלימודים ועכשיו דברים הם אחרים קצת.
אני אשמח מאוד לשמוע מתלמידים לשעבר (או לא לשעבר) במכינה שיוכלו לייעץ קצת על מה המסלול המתאים ללימודי רפואה בימינו אנו, כמה פסיכומטרי באמת נדרש (אני יוצא מנקודת הנחה שתנאי המינימום לקבלה אינם מספיקים) על מנת להתקבל למסלול ובמה הוא יועי לי בלימודי הרפואה של אחר כך.
כל עצה בכל נושא אחר תתקבל בברכה גם כן 
פרנסה ומחייה זמן לימודי רפואה
27/09/2015 | 23:31
3
259
היי,
אני מנסה להבין איך אפשר לצלוח לימודי רפואה ולחיות חיים נורמטיביים (משום מה משהו אומר לי שזה לא בדיוק אפשרי..).
ניקח לדוגמא אותי, חייל שעתיד להשתחרר אחרי שירות של 4.5 בגיל 23.5, נניח שאני נרשם ללימודי רפואה עוד באותה שנה, עובר את כל מה שצריך לעבור ומתקבל ללימודי רפואה! הידד!
מדובר על 7 שנות לימוד ויודעים מה, אני לא אחשיב את הסטאז' כי מקבלים בו "כסף" אז איכשהו אפשר לחיות קצת על משכורת מינימום. מדובר על 6 שנים, בשנות הבגרות המוקדמות שבהם אין שום הכנסה. מה שאומר שאני נושק לגיל 30 בכניסה לסטאז' ועוד לא הכנסתי שקל אחד לחשבון הבנק שלי. נשמע לי תמוה והזוי ואיפה אני אמור לדחוף חתונה, ילדים, בית, ועוד ועוד ועוד ועוד.. :(
אני משתחרר ממקום טכנולוגי שמבטיח לי עבודה בהייטק כך שלמצוא עבודה לא תהיה בעיה, אני פשוט לא רואה איך אפשר לשלב עבודה עם לימודי רפואה אינטנסיביים ומתישים (כך שמעתי וקראתי)..
זה מן הסתם קורה ואיכשהו עובד לאנשים, מעניין לדעת איך :)
אשמח אם אנשים שעברו/שמעו/הכירו יוכלו לשתף אותי בחוכמתם
קצת פרופורציות
28/09/2015 | 16:05
227
אכן, מעטים ויחידי סגולה נשענים כלכלית על ההורים/בני זוג ומקדישים את 6 שנות הלימודים ללמידה גרידא.
רובם המוחלט של הסטודנטים לרפואה שאני מכירה, עובדים ומצליחים לנהל חיים עצמאיים כלכלית. יותר מזה, רובם אפילו מצליחים להתחיל חיי נישואין ואף חיי משפחה במהלך הלימודים.
איך זה מתאפשר? פרופורציות ותיעדוף. השנים הקדם קליניות מאפשרות נוכחות לא מלאה בשיעורים ולגמרי אפשר לתחזק עבודה במשרה חלקית. נכון, יש סיכוי שזה יבוא על חשבון הציונים, אבל זו התפשרות סבירה (למיטב הבנתי, להצטיינות בשנים הקדם קליניות אין הרבה משמעות). בשנים הקליניות האתגר יותר גדול עקב חובת הנוכחות ברוב הסבבים ומשקלם, אך גם שם מתפשרים ומתגמשים על מנת "להחזיק את הראש מעל המים".
 
כן, זה קשה ומורכב ודברים באים אחד על חשבון השני (עבודה על חשבון לימודים, לימודים על חשבון זוגיות ומשפחה וההפך) אבל עובדה שאיכשהו גורמים לזה לקרות. הלימודים הם משהו זמני שסכ"ה צריך "לשרוד" אותו.
 
אני יכולה להעיד על עצמי שאני מתחילה ללמוד השנה ואני מתכננת לעבוד פעמיים-שלוש בשבוע, וכך גם רוב מכריי שמתחילים ללמוד.  
 
כמו שאמרה מעליי
28/09/2015 | 22:45
192
הכל יחסי. גם אני מתכנן להתחיל השנה, ואני יותר מבוגר ממך, ואמשיך לעבוד במקצועי לפחות יומיים-שלושה בשבוע..
זה אפשרי, אם אנשים עשו את זה לפנינו גם אנחנו נצליח בזה. זה המוטו שלי. שיהיה לך בהצלחה.
מלגות ומשרות סטודנטים
01/10/2015 | 10:53
96
ואפשר להתקיים ולהשקיע במקביל בלימודים
היי כולם, אשמח להתייעצות
21/09/2015 | 23:26
7
415
לפני חצי שנה השתחררתי והחלטתי להתקדם לכיוון לימודי הרפואה.
בזמנו, עשיתי פסיכומטרי בי"א וקיבלתי 711. ניגשתי שוב במועד האחרון. אין עדיין ציונים, אבל אני מרגישה שלא הלך לי טוב כמו בסימולציות, שבהן קיבלתי באזור ה-740,750.
בנוסף לפסיכומטרי, הרחבתי את המקצועות תנ"ך, ספרות והיסטוריה ל-5 יחידות, מה שהעלה את הממוצע בגרויות שלי בת"א ל-109.56.

ועכשיו, אני קצת אבודה.
אני מתלבטת אם לגשת לפסיכומטרי שוב ולהגיע ל-750 איכשהו, או להיבחן נגיד במת' 5 יחידות שוב (כי יש לי 77) ונגיד להרחיב היסטוריה ב'- 74 כיום).

בנוסף לזה יש גם את השיקולים של העייפות מהלמידה הממושכת מפברואר וגם הרצון לעבוד... יואל גבע לקחו לי את כל הכסף..
מה דעתכם? אשמח לעזרה
תשובה
23/09/2015 | 17:47
6
183
אני לא יודעת מה מתאים לך אבל אני אגיד לך מה אני עשיתי.
היה לי כמוך פסיכומטרי לא מספיק מהתיכון (720) אחר כך עשיתי פסיכומטרי תוך כדי הצבא וקיבלתי 743 ועברתי את הסכם לא בהרבה וניגשתי למור. לא קיבלתי ציון טוב במור ולא התקבלתי. התחלתי את השנה והתלבטתי מה לעשות. החלטתי לגשת לפסיכומטרי שוב כדי להעלות את הסכם שלי כי אמרתי לעצמי שאם בסוף אני לא אתקבל בגלל נקודה או שתיים זה יהיה לא נעים ועדיף להמשיך להתאמץ. ניגשתי פעם שלישית ושיפרתי ל758 (אחרי שלמדתי את כל המילון באנגלית בעל פה - לא קיבלתי עד המבחן השלישי פטור האנגלית וכל הנקודות שלי ירדו בפרק הזה כמעט אז הבנתי שזו הדרך היחידה). הסכם שלי עלה המון וזה ממש עזר לי להתקבל השנה שהייתה שנה די קשה מבחינת ציונים ורף קבלה. (לא הרחבתי על שינוי ההכנה שלי למו"ר משנה שעברה להשנה כי לא שאלת את זה אבל זה מעניין אספר איך למדתי). בקיצור, אני שנתיים לומדת ועוסקת סביב הנושא הזה ואני ממליצה לך לא להתייאש ולהמשיך לנסות! זה שוחק אבל זה בסוף משתלם כנראה. אה שכחתי משהו חשוב שרציתי לומר. בפעם השניה והשלישית שעשיתי פסיכומטרי כבר לא עשיתי קורס כי הרגשתי שאין לי כסף וזמן לקורס ושזה לא בטוח יתרום לי לעשות קורס שוב. אז נעזרתי קצת בהכוונה מ"אחד על אחד" אבל בעקרון למדתי לבד. זה אפשרי אבל תלוי במי שאת אז זו גם אופציה.
 
ליר
אז מה שאת מציעה בעצם זה-
23/09/2015 | 23:20
126
לעזוב את הבגרויות ולהשאיר את הממוצע כמו שהוא (109.56), ולהתעסק בלשפר את הפסיכומטרי?
לגבי האנגלית
23/09/2015 | 23:57
1
116
הי, האם אפשר לשאול מה עשית בכדי לשפר את האנגלית? כלומר, איך למדת מילים והאם עשית עוד משהו מלבד ללמוד מילים? 
לא אמרתי לעזוב את הבגרויות
24/09/2015 | 09:42
114
אני לא שיפרתי בגרויות והיה לי ממוצע 111 אז אני לא יודעת מה לייעץ. בהקשר ששאלת לשפר פסיכומטרי אני פשוט חושבת שתחכי לציון פסיכומטרי ושאני חושבת שאם הוצאת מעל 700 בי"א אז גם יש לך סיכוי גדול לשפר בפסיכומטרי ושזה לא סיפור גדול (מניסיון) לעשות גם 3 פעמים בשביל זה.
 
בקשר לאנגלית - הציון שלי היה 130 באנגלית והבעיה שלי בלשפר אותו הייתה אוצר מילים שחסר לי. אז מה שעשיתי זה שמהפסיכומטרי השני ועד השלישי קראתי רק ספרים באנגלית (זה יוצא מאפריל עד דצמבר) וחודשיים לפני המועד של המבחן כשהתחלתי בעצם ללמוד ממש עברתי על כל המילון באנגלית (הכוונה למילון שהמכונים מוציאים מיועד לפסיכומטרי - אני ספציפית למדתי עם של "פסיכו"). שיננתי מילים ותרגלתי הרבה פרקים באנגלית וגם תרגמתיכ ל מילה שלא ידעתי ושיננתי אותה גם.
השיפור במור
24/09/2015 | 12:28
2
149
אשמח ממש לשמוע מה עשית כדי לשפר משמעותית את ציון המו"ר!
אני השנה נפלתי בו חזק ולא התקבלתי..
מור
24/09/2015 | 21:31
1
135
אז ככה, שנה שעברה קיבלתי 195 סופי ( 206 בתחנות ו173 בשאלון) לא התכוננתי מלבד שרפרפים על השאלות באתר של המרכז הארצי וחשבתי שאני תופסת את עצמי כבנאדם חביב וחברותי וכמה קשה זה כבר יהיה. קיבלתי כאפה, וחשבתי שאפשר לקחת את זה למקום של ״המבחן הזה לא באמת משקף אני בסדר גמור ולהתעלם״ או לקיצון השני של ״אני לא מתאימה האופי שלי לא טוב״ . ומצאתי את האמצע, מצד אחד הבנתי שלא הייתי מוכנה נפשית הבנתי שעד היום התקדמתי רק בציר הידע ולא בציר של להיות אדם (הייתי מדריכה בתנוכה וקצינה אבל אני הגעתי לנקודה שזה לא קידם אותי מבחענה אישית מספיק למקום שאני רוצה להיות בו בתור בנאדם) ומצד שני הבנתי שהמור הוא משחק שצריך ללמוד לשחק לפי הכללים. אז בשביל הצד הראשון הלכתי ושנה הייתי מדריכה בפנימייה לנוער בסיכון והשנה הזו באמת שינתה אותי וחוויתי חוויות והכרתי אנשים וזה ממש תרם לי בלי קשר למבחן כבנאדם. בשביל המבחן עצמו הייתי כבר במרץ ברפואה לעם, כתבתי המון סיפורים מהחיים שלי בקובץ וורד ענק ועיבדתי אותם ממש עד שהייתי שלמה איתם ועברתי על כל השאלות האישיות והדילמות והסימולציות ותרגלתי וממש הגעתי למבחן ברמה ששום דבר לא הפתיע אותי והייתי צריכה להשתדל שזה לא יראה עשוי מידי. השנה קיבלתי במור 219 שזה 211 בתחנות ו223 בשאלון (שיפור של 50 נקודות). אני חושבת ששילוב של השניים הוא המפתח. והוכחה בעיניי לכך היא שהשנה לא התכוננתי לראיונות בב״ש אני גם לא בטוחה שאפשר ושנה שעברה לא עברתי את הראיון הראשון והשנה סיימתי ברבע השני ברשימת ההמתנה ואני חושבת שהשיפור כאן יותר נובע מהתהליך האישי וההתבגרות שעברתי. הסוף (: ליר
דבר נוסף
24/09/2015 | 21:34
130
קטן שאני חושבת שתרם לי השנה הוא שניסיתי להתחבר לנקודת המבט של כל אדם שהיה איתי אם זו המדריכה האתיופית שעבדה איתי שמגיעה ממשפחה ומסורת שונה משלי, או הפסיכיאטר של בפנימיה או רכז חינוכי קיבוצניק או העו״סית שעבדה איתי. וזה ממש תרם לי לפתוי את הראש ולהפוך למקשיבה יותר
נואש לעזרה
22/09/2015 | 13:49
6
408
אהלן.
גם אני כמו כולם מפלס את דרכי ללימודי רפואה.
קצת נתונים עליי:
בן 25, פסיכומטרי חמישי ציון 730.
בגרות:
ב"ג 108.5
ת"א 107.43
העברית 11.01.
לא התקבלתי השנה מכיוון שלא עברתי את המבחן הממוחשב ובשאר האוניברסיטאות אני רחוק משהו כמו 20 נק בפסיכומטרי.
כדי לי לנסות שוב לגשת בדצמבר פסיכומטרי?
אני כבר לחוץ לעבור לשלב הבא בחיי, העברתי שנתיים של שיפור פסיכומטרי שהיו מעייפות מאוד.
בהתחשב בגיל  ובסיכויי השפור של הפסיכומטרי , אולי עדיף להתחיל שנה א ביולוגיה בב"ג או מדעים ביו רפואיים בעברית?
שני תארים אלו הם קשים יחסית ואני גם לא שלם עם כניסה ללימודים שאין לי בהם כל רצון וצורך למעט פטואים מכיוון שכניסה לתואר לא תקדם אותי בשם צורה מבחינת סיכויי קבלה.
אלא אם כן אקבל מעל 95 ב3 סמסטרים רצופים וכל שאר הפרוצדורה.
רק השבוע נדחיתי מרפואה, אז די התעוררתי מאוחר. 
האם כדאי השנה לשפר ואולי לעשות משהו אחר משמעותי כמו התנדבות ודברים דומים.
תודה לעונים.
תשובה
23/09/2015 | 13:38
1
208
אז ככה לפי דעתי האישית:
דבר ראשון רק אתה יכול לדעת האם אתה יכול / מסוגל / רוצה לעשות פסיכומטרי נוסף והאם יש לך סיכוי לשפר. אתה כבר די מנוסה בעניין הפסיכומטרי והאם לגשת פעם שישית זה משהו שרק אתה יכול לענות עליו וזה בגלל הניסיון הרב שלך בו.
אבל חשוב לציין שלאור מצב הבגרויות הנוכחי שלך, פסיכומטרי נוסף רצוי ומומלץ מאוד.
 
אני ברמה האישית לא בעד לימודים אקדמאים כדי לשפר סיכויים לרפואה או קבלת פטורים אלא אם כן אתה מקבל על עצמך את האופציה של להישאר בסוף עם התואר הזה ביד וללא לימודי רפואה כאופציה לגיטימית, כי אין מה לעשות זה האמת וזה מה שעלול לקרות. לפי העדויות הכלליות היחס לבעלי רקע אקדמי הוא לא בשמיים ובנוסף לבעלי תואר מלא הסיכויים להתקבל ל 4 שנתי לא טובים בהרבה או אולי אפילו גרועים (לא בקיא בנתונים) מהקבלה ל 6 שנתי.
 
אני מבינה שהגיל משחק תפקיד בשיקולים שלך. ברמה האישית הגיל שלך נראה לי סביר ולגטימי גם אם תתחיל בגיל 26/27 ובינתיים להמשיך ולנסות את הדרך הרגילה... אבל שוב זה באמת דעה אישית ואני די קיצונית בנושא הזה - החיים לא בורחים לשום מקום.
 
לגבי הבגרויות שלך, אני חושבת שזה נקודה ששווה לבחון לפני שאתה מקבל עוד החלטות כי הם טיפה נמוכות ביחס לשאר המתמודדים. ישנם בגרויות חורף שמאוד יכולות לשפר לדוגמא שיפור 5 יחידות אנגלית - דבר שקל יחסית לעשות ומאוד מעלה את הממוצע. אולי שאלון של 2 יחידות יכול לעזור וכו'. אבל כמובן שזה לא ישפר משמעותית כמו פסיכומטרי נוסף...
 
עוד חשוב ולא ציינת הוא מה המור/מרקם שקיבלת בשנה הקודמת שזה גם שיקול משמעותי. חשוב להבין אם קיבלת ציון שעם ציוני פסיכו ובגרויות גבוהים קצת יותר הייתי מתקבל, ואז אולי שווה להשקיע בציונים האלו. או שאולי הציון לא היה מספיק ואז אתה יכול להקדיש את השנה הקרובה לשיפור הציון הזה... הבנתי שאתה ראוי לקידום אז כמובן שזה משחק לטובתך פה, ואולי שיפור נתונים זה לא מה שישנה את הסיכויים שלך אלא דווקא ציון המור/ מרקם בלבד. אמרת שהיו חסרים לך 20 נקודות בפסיכו אולי 20 נקודות במור הם אלו שהיו עושות את ההבדל? צריך לבחון גם את זה.
 
מקווה שעזרתי
הי
24/09/2015 | 15:48
81
תודה על התשובה.
בתל אביב ובעברית לא הגעתי לסכם הנדרש.
הסכם בת"א לפני מור עומד כרגע על703.07
בירושלים כדי לקבל זימון לראיון אני צריך 748 לפחות.
בנוגע לבגרויות חורף, אני מתכוון לשפר אנגלית כי כרגע אני עומד על 85 ב5 יח'
מ"מ לא רלוונטי אני על 96 ב4 יח'.
שאר המקצועות הם רק בקיץ.
תראה בלב כבד אני לא מתחיל ללמוד משהו אחר במטרה להתקדם ולגרות קצת את המוח, אבל כנראה שזה חלק מתהליך הקבלה לרפואה פה בארץ.
דווקא בגלל העובדה שברגע שיש לך רקע אקדמי חלקי אתה מחוייב לדווח עליו לאוניברסיטאות והן רשאיות לדרוש הסברים בנוגע לציונים מסוימים.
משהו קטן
23/09/2015 | 17:35
1
168
אני לא יודעת אם כדאי ללכת ללמוד משהו אחר בינתיים או להמשיך לשפר ציונים אבל אני חשבתי על זה כשהייתי מועמדת השנה שאם אני לא אתקבל אלך דווקא ללמוד בטכניון את "
רפואה - מגמה מדעית" כדי להתקדם לעבר אפיק המעבר לרפואה הרגיל ולא רק להשיג פטורים.
חשבת על זה? כי זו יכולה להיות גם דרך עבור מי שהציונים המקצועיים מפילים אותו ולא הציון מו"ר.
ליר
מגמה מדעית
24/09/2015 | 15:49
116
כדי להתקבל לרפואה מגמה מדעית צריך סכם של 92+-.
אני לא מגיע לסכם  הזה, כרגע בטכניון אני עומד על 89.22
בקיצור המצב די מבאס ומייאש.
24/09/2015 | 15:50
1
131
אתה מגיע למצב שאתה ומר עוד כמה זמן אני אצטרך להמשיך ולשפר?
 
אני יכולה רק לתת דוגמאות מהחיים
24/09/2015 | 21:18
148
יש לי קרוב משפחה בן 27 שמנסה לשפר את הציונים כבר הרבה שנים והוא התחיל עם 3 יחידות מתמטיקה וציונים נמוכים ובסוף החליט לסיים תואר בביולוגיה ולנסות שנה הבאה לגשת לארבע שנתי. לעומת זאת יש לי חבר בן 23 שידע שהציונים שלו לא מספיקים ולא ניסה לשפר בכלל ולא עשה פסיכומטרי והוא עכשיו מתחיל ללמוד בפראג. אני שנה שעברה עברתי בקצת את הרף ונפלתי במור והשנה שיפרתי פסיכו וגם את המור בהרבה והתקבלתי אחרי שנתיים של מאמץ. יש הרבה דרכים וזה הרבה כאפות בדרך אבל צריך להבין עם עצמך רק מה אתה מוכן לעשות ומה זה נחשב וויתור בשבילך ( אני מתכוונת כששוקלים חו״ל או ללמוד לתואר אחר או להמשיך לנסות לשפר) לי למשל חו״ל זה ממש לא מתאים והיה עבורי מוצא אחרון שלא שקלתי עדיין במצב שהייתי בו ועבור ידיד שלי זו נחשבה האופציה הטובה ביותר
שאלה דחופה
24/09/2015 | 11:03
1
235
אין לי מושג למי לפנות ...מקווה שתעזרו לי
מכרה שלי התחילה להקיא לאחר שהיא אכלה אגוזים ואסור לה מאכלים שומניים כי יש לה בקע בבטן , חשוב לציין שאין לה כיס מרה , לאחר זמן מה ,היא החלה להקיא רק חומר צהוב -חום כזה וזה מוזר כי  אין לה כיס מרה , מה יכולה להיות הסיבה ? הלבלב ? חשוב לציין שהיא לא הקיאה מזון כלל , ועוד  אני מציינת  שהיא אינה משלשלת , רק מקיאה , היא אכלה את האגוזים אתמול בתשע בערב והתחילה להקיא היום ב- 6 וחצי , ז"א ש-8 שעות וחצי עברו מאז  שאכלה ועד ההקאה .
ממה שאני יודעת הלבלב יתרה מכך שהוא משמש כאיבר המפריש אינסולין , יש לו תפקיד אחר - עזרה בפירוק ועיכול המזון דרך אנזימים .
אולי ישנה אפשרות שבגלל שאין לה כיס מרה , הלבלב לקח על עצמו את האחריות להיות " במקום " הכיס מרה החסר ועובד כפליים ? ייתכן הדבר ?
תודה רבה לעונים !
 
 
זה לא לכאן..
24/09/2015 | 11:25
117
ממליצה לך שתתקשרי לרופא או שתשאלי בפורום של רופאים
רפואה בבן גוריון
23/09/2015 | 17:02
3
196
שלום, אני מעוניינת ללמוד רפואה בבן גוריון והבנתי שיש שם מבחנים ממוחשבים.
יש מישהו שמכיר את המבחנים האלה ויכול להגיד לי מה אופיים, ואיזה סוגי שאלות יש במבחנים האלה? עד כמה הם קשים ומה הסיכויים לעבור אותם? הם מבחנים מסננים?
מבחנים ממוחשבים
23/09/2015 | 17:40
2
163
הי,
המבחנים הממוחשבים קוראים רק שלוש שנים ועד היום הם כללו שאלות משלושה סוגים:
1. קטעי קריאה באנגלית שצריך לקרוא ולאחר מכן לענות על שאלות אמריקאיות בנוגע לקטעים בלי יכולת לעיין בקטעים. (הכוונה היא לקרוא, לזכור כמה שיותר ולענות) - הרמה של הקטעים היא לא נוראית, בערך כמו הרמה של האנסין הראשון בפרק אנגלית בפסיכומטרי.
2. החלק השני הוא כמו שאלון 300 בצבא רק שכולל לדעתי 500 שאלות או אפילו יותר אני לא זוכרת ששואלים אותך שאלות אישיות ואת צריכה לכתוב אם זה מתאים לך או לא לאופי. והשאלות חוזרות על עצמן (בודק לכל הפחות עקביות)
3. עכשיו אני לא בטוחה אולי יש אחרי זה גם שאלות של השלמת משפטים אבל אני כבר לא בטוחה. השאלות שוב אם כן נוגעות אליך ולאופי שלך.
4. ארבע שאלות פתוחות שנוגעות ל"מה היית עושה אם היית במצב" וניתנות לך ארבע סיטואציות מוסריות שתיים מעולם הרפואה ושתיים לא.
בטוחה שיש הרבה פירוט בהודעות קודמות בפורום תעשי חיפוש נוסף.
 
מבחינת סינון: בשנה הראשונה זה לא סינן, בשנה השניה סינן קצת והשנה סינן הרבה. אז זה משתנה משנה לשנה. כנראה שזה ימשיך לסנן אם זה יישאר.
 
בהצלחה, ליר
תודה! :)
23/09/2015 | 18:47
1
85
ועוד שאלה, כל השאלות הן אמריקאיות  חוץ מה-4 שאלות הפתוחות עם הסיטואציות המוסריות?
תשובה
24/09/2015 | 09:42
104
אני חושבת שאם באמת יש את סעיף 3  שהוא השלמת משפטים אז זה מן הסתם גם מקום שצריך לכתוב בו כמה מילים.
ראויים לקידום
21/09/2015 | 11:43
2
215
יש כאן מועמדים ראויים לקידום שקיבלו דחייה מהעברית?
אני
21/09/2015 | 21:40
1
64
...
22/09/2015 | 13:25
132
הי.. מסתבר שיש סכם גם לראויים לקידום שאותו צריך לעבור..
מה התכניות של לשנה הקרובה?
לימודי ביולוגיה?
21/09/2015 | 21:44
4
186
אז נדחיתי השנה.
כדאי להירשם לשנה א' ביולוגיה?
יתרונות מול חסרונות?
כמה קורסים רלוונטים לרפואה? כמה קורסים מיותרים לחלוטין? האם המערכת עמוסה יחסית לתועלת?
מה גם שאין לי לא פיזיקה ולא כימיה(ולא 5 מתמטיקה, כל אלו נדרשים בת"א) - זה יחסוך ממני את המבחנים?
 
אשמח לעצות ולהכוונה.
אותו מצב
22/09/2015 | 13:24
1
132
הי.
גם אני באותו מצב.
עובר את הסכם בבאר שבע אבל לא בת"א ובעברית.
מתלבט בין מדעי הרפואה בעברית לבין ביולוגיה והאם בכלל כדאי להתחיל ללמוד השנה.
תן קצת פרטים עליך, נתונים וגיל.
אני לצורך העניין בן 25 אז די לחוץ לי להתחיל משהו..
אחרת הברירה השנייה היא להמשיך ולשפר פסיכומטרי.
יאללה:
26/09/2015 | 01:47
60
ממוצע בת"א שנה שעברה 106.25, עם הבגרויות של הקיץ 113.46 עם 5 יח"ל בהיסטוריה, תנ"ך, גיאוגרפיה, ביולוגיה ואנגלית, פסיכו שלישי 728.
בן 22.
כמה עוד אפשר לעשות פסיכומטרי? מהפעם השנייה לשלישית שיפרתי רק ב5 נקודות.
איזה עוד בגרויות אפשר להרחיב? נדמה שכבר עשיתי את הכל, ואיכשהו עדיין אנשים מצליחים להוציא ממוצעים של מעל 116.
אהלן
25/09/2015 | 18:31
1
80
אני אתחיל ללמוד בתל אביב באוקטובר, וסיימתי עכשיו שנה א' ביולוגיה במגמה דו חוגית (יחד עם סוציולוגיה ואנתרופולוגיה), שזה קצת שונה מללמוד ביולוגיה מורחב כיוון שזה יותר עמוס, אבל אנסה לענות בכל זאת.
לאחר שנה אחת של ביולוגיה ניתן להוציא פטורים מכימיה אורגנית, כימיה כללית ופיזיקלית, וביולוגיה של התא- זה הרבה מאוד פטורים ביחס ללימודים וזה מאוד מקל, אבל אתה צריך לקחת בחשבון שממה ששמעתי- הרמה של מקצועות הכימיה במגמה הביולוגית הרבה יותר גבוהה מאשר ברפואה (כן כן). למשל, השמועה היא שהמבחן בכימיה אורגנית לביולוגים קשה משמעותית מהרמה של כימיה אורגנית לרפואנים, הקורס כימיה כללית ופיזיקלית, בפקולטה לביולוגיה מפוצל לכימיה כללית ואנליטית וכימיה פיזיקלית וכו'.
הסיבה היא פשוטה- כביולוג אתה יותר תצטרך לדעת את תיאוריה ברמה יותר מקיפה ביום יום שלך, ואם תלך ללמוד ביולוגיה- לרמה הזו תידרש.
אני ביררתי אם אפשר להוציא פטורים מקורסי הבחירה בפקולטה לרפואה על סמך נקודות שמילאתי בשנה שעברה- ומזכירת הסטודנטים כתבה לי שקורסים שעשיתי בסוציו' פוטרים אותי מקורסי בחירה, אבל היא לא כתבה לי כלום על ביולוגיה.
המערכת (שלי לפחות) עמוסה, ולכן היה לי קשה לעבוד תוך כדי לימודים, רוב החברים שלי שהצליחו לעבוד הרבה-למדו בתכנית החד חוגית לביולוגיה. לשפר לימודים קודמים (בגרויות/ פסיכומטרי) תוך כדי הסמסטר זה לדעתי ממש קשה.
בקשר למבחני ההשלמה של הפקולטה (כימיה/פיזיקה/מתמטיקה), אני מאמינה שמכימיה יפטרו אותך (אמנם היו לי 5 יחידות ממקודם אז לא יצא לי לנסות את זה על בשרי, אבל בשנה א' ביולוגיה יש שלושה קורסי חובה מקיפים שעוסקים בכימיה), מפיזיקה לא (יש צורך בקורסים של פיזיקה א' (מכניקה)+פיזיקה ב' (חשמל), כשפיזיקה ב' מתקיים בשנה ב', לגבי מתמטיקה- אני פשוט לא יודעת.
קח בחשבון שהשנה מבחני מו"ר/מרק"ם התקיימו ממש בצמוד לתקופת המבחנים האקדמאית ואותי החפיפה הזו הלחיצה קצת וגרמה לי להרגיש מאוד מוזר כשחברים שלי מהפקולטה מחד חרשו את חייהם לכימיה אורגנית ושות', וחברים שלי שהם מועמדים לקבלה לרפואה מאידך תירגלו סימולציות במרתון אינסופי, ואני הרגשתי שאני לא מצליחה לעשות מספיק לא מזה ולא מזה. עם זאת, השמועה אומרת ששנה הבאה מועדי המורק"ם יוקדמו.
תראה, בסופו של דבר הייתה לי חוויה מאוד מורכבת, נהנתי מהלימודים ומהחברה, שמחתי מאוד שהחלטתי להוסיף את לימודי הסוציולוגיה מחד- כי הם היו מרתקים, ומאידך הם גרמו לי לאיזשהו עומס לימודי וחברתי (כי עשיתי קורסים מאוד שונים, יצא שכל קורס הייתי עם קבוצת אנשים אחרת- אז לא היה עוגן חברתי בשום מקום). העומס היה לי קשה פיזית ונפשית, ואז במאי קרה איזה אסון משפחתי ובכלל התפרקתי. החוויה האישית שלי לא כזו רלוונטית כי היא מתוך מי שאני, כי עשיתי בתוך זה בחירה מאוד מוזרה עם החוגים שלקחתי, כי קרו כל מיני דברים בחיים שלי מחוץ לאוניברסיטה בדרך. אבל לכל אחד יש חיים אישיים וזה משפיע מאוד על היכולת ללמוד- אז הייתי מציעה לחשוב מה אתה רוצה שיהיה בשנה הבאה בחיים שלך, והאם הלימודים משתלבים בזה. נקודה נוספת שהייתי מציעה לחשוב עליה היא עד כמה זה יקדם אותך- בשלבים מסוימים השנה הרגשתי שהלימודים לא רק שלא מקדמים אותי, אלא אפילו מעכבים אותי קצת: כי לא הספקתי ללמוד למרק"ם כמו שתכננתי, כי אולי הייתי יכולה לשפר בגרויות/לעשות בגרות בפיזיקה ולעלות את הסכ"ם שלי, כי הייתי יכולה לעבוד יותר ואז להגדיל את החסכונות שלי לקראת הלימודים.
בסופו של דבר- הקבלה עכשיו תלויה, לטוב ולרע, בעיקר במורק"ם ובפסיכומטרי- כך שרקע אקדמאי של שנה לא ממש עוזר בקבלה (במקרה של 3 סמסטרים ומעלה- זה כבר סיפור אחר) ולכן זה באמת עניין של בחירה אישית: אם אתה רוצה להכנס לאקדמיה, אם ביולוגיה וכימיה מעניינות אותך (אחרת השנה הזו היא די סיוט), אם אתה מרגיש שאתה יכול לפנות לזה מקום בחיים שלך.
מקווה שעזרתי.
בהצלחה!
תודה על התגובה המפורטת!
26/09/2015 | 01:44
57
מעניין אותי ביולוגיה, כימיה הרבה פחות...
עשיתי 3 פסיכומטרי לפני הצבא, וזה דיי הספיק לי. אני חושב שאני במצב שהנתונים שלי הם רק עוברים את הסכם זימון למו"ר, ואני פשוט צריך להפציץ בזה. סיימתי עכשיו 4 חודשים עמוסים שבהם לא מצאתי עבודה כי למדתי במערכת שעות זהה לתיכון ל5 יח"ל בתנ"ך היסטוריה וגיאוגרפיה, ואף מקום עבודה לא היה מוכן לקבל אותי בגלל זה. אני רוצה לעבוד, אני רוצה ללמוד, השאלה אם זה יהיה אפקטיבי. לפי מה שהבנתי מהתשובה שלך... לא כ"כ - גם הרמה יותר קשה ממה שצריך וזה גם לא חוסך בקורסי קיץ בת"א.
אין לי כוחות לעוד פסיכומטרי כי נמאס או לשיפור בגרויות כי אני במצב שכבר בגרויות נוספות רק ישמיטו מקצועות אחרים מהממוצע.
אני מקבל את התחושה שכל מי שמתקבל הוא עם ממוצע יותר גבוה משלי ועם פסיכו יותר גבוה משלי - בלי שום קשר למו"ר; ולא שאני עם נתונים נמוכים, כן? נותן את התחושה שלמרות שקרעתי את התחת אין לי באמת סיכוי ממשי להתקבל, למרות שכל הבגרויות שלי(חוץ מספרות) הן מעל 90, ביולוגיה, גיאוגרפיה, תנ"ך היסטוריה ואנגלית ברמה של 5 יח"ל ו728 בפסיכו; כאילו, פאק, מה עוד צריך בשביל ללמוד?
תרגום מסמכים רפואיים
21/09/2015 | 00:07
1
168
מישהו מכיר שירותי תרגום לבדיקות רפואיות מעברית לאנגלית , לא צריך משהו משפטי אלא הכרת מינוחים רפואיים בסיסיים, ויכולת לתרגם מסמך רפואי בסיסי ו/או בדיקה מעברית לאנגלית.
 
תנסה
21/09/2015 | 21:44
67
לבדוק עם מכונים שמתרגמים עבודות אקדמיות ומאמרים... חיפוש קצר באינטרנט ותראה המון
מה זה יכול להיות?
21/09/2015 | 18:55
150
מה זה יכול להיות?
אני בת 38. נשואה ואם לשלוש בנים.

הרגשה מאוד מעיקה באמצע החזה מעל הבטן עד הצוואר בשלושה החודשים האחרונים. באותו זמן כאבי ידיים ורגליים וחולשה מאוד חזקה ומפריעה לתפקוד יום יומי. והרגשת לחץ בשיניים.
הייתי בבית חולים לפני שבועיים. עשו לי בדיקות לב ודם ודופק וגם צילום חזה והכל יצא תקין. אבל ההרגשה מאוד מעיקה ואני כמעט לא מתפקדת. מרגיש שהגוף לא בשליטתי.  אין חשק לשום דבר.

זה מפריע לי לישון. כאשר אני פותח את הזרועות זה מקל עליי.

אני מגהקת לפעמים בלי שליטה ולפעמים אני יוזמת את הגהוק - וזה מקל עליי.

מה זה יכול להיות.  
שותפים למעונות גואטמלה (באוניברסיטה העברית)
20/09/2015 | 13:59
163
היי,
מתארגנת דירה של דתיים/מסורתיים במעונות גואטמלה. אז אם קיבלתם(או מכירים מישהו שקיבל) הקצאה למעונות גואטמלה לשנה הקרובה ואתם מעוניינים,אשמח אם תפנו אליי בפרטי.
שנה טובה לכולם
תודה! ושאלה בנוגע לבן גוריון
20/09/2015 | 00:17
184
המבחן הממוחשב הוא בדומה למו״ר/מרקם ?
ספרים במיקרוביולוגיה לרופאים
19/09/2015 | 19:26
135
היי, יש לכם pdf של mechanisms of microbial disease של Schaechter או את medical microbiology של Murray?
סכם ראשוני בעברית
18/09/2015 | 19:48
243
שלום לכולם וחג שמח! מישהו במקרה יודע מה היה הסכם הראשוני לקבלת זימונים בעברית לשנה"ל תשע"ה?
יש מגמת עליה בסף קבלה כל שנה. להערכתכם על כמה נק'  הפרש בסכם מדובר ?

תודה!
שקלול ציון
18/09/2015 | 18:26
179
היי חברים, 
עשיתי בגרות בכימיה כחלק מדרישות החובה ללימודי הרפואה באוניברסיטת תל אביב, ולא ידעתי שצריך לבקש שקלול של הציון הסופי, גם כשמדובר בשאלון אחד של 3 יחידות. למי שמכיר, עד כמה משרד החינוך משתף פעולה אם אני אגיע לשם פיזית לקחת את השקלול? או לחלופין לזרז את משלוח הציון -בדואר מהיר תמורת תשלום למשל?..
 
תודה ובהצלחה לכולם
מישהו יודע איך נקבע ממוצע במכינה?
17/09/2015 | 10:06
3
154
שלום לכולם.
החלטתי ללכת על לימודים במכינה של האונ' העברית בגלל שהבגרויות שלי ברצפה...
אני מנסה לשחק במחשבון של הקבלה עם ציוני הפסיכו והמכינה כדי לקבל תמונה למה אני צריך לשאוף בשנת הלימודים,הבעיה היא שאני לא מבין איך עובד הממוצע.
מה הכוונה ממוצע 11? בשביל לקבל ממוצע 10 צריך לקבל 100 בכל המבחנים? זה נשמע לי לא ריאלי... אשמח אם מישהו יוכל להסביר לי.
מצטרף לתהיה
17/09/2015 | 17:42
37
בונוסים
17/09/2015 | 21:59
1
108
אוקי אז אכן 100 בכל המקצועות דיי בלתי אפשרי.... אבל במערכת החחינוך יש בונוסים מאוד גבוהים למקצועות מסויימים וככלל למקצועות של חמש יחידות (ליבה או מדעי) ככה שאמנם בתעודה עצמה הציון ישאר במגבלות ה-100 אך בחישוב האוניברסיטה הבונוסים נכנסים לשקלול כך שלדוגמה מקצוע יכול להיות גם בטווח של 100-130 . מקצועות עם בונוסים הם מדעיים בעיקר (הבונוסים הגבוהים) ובשאר בונוסים סמליים או בכלל בלי. לדוגמה למתמטיקה חמש יחידות הבונוס הוא 25% מהציון ולפיזיקה חמש יחידות הבונוס הוא 30% וכך הלאה כשככל שהיחידות יורדות כך הבונוס קטן או נעלם ובנוסף גורם הקושי הוא דבר בו מתחשבים ככה שיש הבדל בין כימיה לפיזיקה ובין מתמטיקה 4 יחידות ומתמטיקה 5 יחידות. וככה בחישוב מצורף של בונוסים אדם שקיבל בהכל מאה ולמד מספיק מקצועות בונוס מגיע ל 12.0 ואדם עם ציונים טובים ומקצועות טובים נמצא בטווח ה- 11.0-11.45.
מקווה שעזר.
תודה רבה על התשובה.
17/09/2015 | 23:00
74
תודה על התשובה הבנתי את הכיוון כללי.ודרך אגב הציון המקסימלי במכינה הוא
11. הלוואי....
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חם בפורומים של תפוז
איש הרדיו דניאל אלפנביין מגיע לפורום
איש הרדיו דניאל אלפנביין מגיע לפורום
תמיד רציתם לדעת איך זה לשדר ברדיו? עכשיו יש
איש הרדיו דניאל אלפנביין מגיע לפורום
איש הרדיו דניאל אלפנביין מגיע לפורום
תמיד רציתם לדעת איך זה לשדר ברדיו? עכשיו יש
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
נוה אקדמיה-טיולי איכות גאוגרפים
חושבים על חופשה מפנקת?
פורום טיפול באומנות
מחפשים כיוון חדש?
פורום טיולים באוסטרליה ניו זילנד
פורום טיולים באוסטרליה
קומונות
הקומונה של מחזור א´ בתוכנית ה4 שנתית
קומונה סגורה המיועדת אך ורק לחברי מחזור ל"ג - של רפואה באב"...
קומונה שמיועדת לתלמידי רפואה באוניברסיטת תל אביב. מוזמנים...
עדכונים שוטפים
13:38 | 01.10.15 yoram79
16:01 | 28.09.15 amitfried
11:03 | 24.09.15 לאמשנה11
17:02 | 23.09.15 ירדו1709
13:49 | 22.09.15 yoram79
23:26 | 21.09.15 Clinton st girl
21:44 | 21.09.15 צקמן
18:55 | 21.09.15 amera
11:43 | 21.09.15 yoram79
00:07 | 21.09.15 golding71
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ