לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על לימודי רפואה מועמדים ללימודי רפואה לומדים רפואה זה המקום בשבילכם המועמדים יוכלו להתייעץ בנושאים כמו תנאי קבלה, דרישות, סיכויי קבלה ועוד. סטודנטים לרפואה מוזמנים לשתף אותנו בניסיונם ובחוכמתם ולהתייעץ בנושאים שונים הקשורים ללימודים, לסטאז' ולהתמחות. כמובן שכולם מוזמנים בחום לקטר על הקשיים ולשתף בהצלחות , לאו דווקא כאלה שקשורים לרפואה.

כתובת מקוצרת לפורום: http://forums.tapuz.co.il/med

כמה דברים לפני שאתם נכנסים:

מאוד מומלץ לקרוא את תקנון הפורום.

לפני ששואלים שאלה, מאוד מומלץ להציץ במאמרים, בקישורים, בשאלות הנפוצות ובמילון המונחים של הפורום. יש שם המון מידע על קבלה לרפואה וגם על הלימודים עצמם.

כמו שתראו, הפורום הזה הוא כמו "בית חם" לכל מי שקשור איכשהו ללימודי רפואה. המטרה שלנו היא לדאוג שהוא ימשיך להיות כזה. כולי תקווה שתתרמו למאמץ של כולנו לשמור על האופי המיוחד של הפורום.

אז אחרי כל ההקדמות, אתם מוזמנים להיכנס לפורום.

שיהיה בהצלחה לכולנו

צוות ההנהלה.

ברוכים הבאים לפורום לימודי רפואה! =)

נא ללחוץ על המשך משמאל לפני הוספת הודעה

המשך...
הודעה חדשה

התייעצות לגבי הלימודים
02/08/15 11:24
455צפיות
שלום כולם,
השתחררתי לפני שנה מהצבא, ומיד נרשמתי לקורס פסיכומטרי כיאה למי שחפץ בלימודי רפואה. השקעתי את כל נשמתי בפסיכומטרי והצלחתי להגיע ל-744. בזכות הציון הגבוה שקיבלתי, לא חשבתי כלל על אופציה של לימודים בחו"ל, ובדיעבד אני מצרה על כך.
בכל אופן, הספקתי כבר מאז להבין שאין לי סיכוי באוניברסיטאות הבאות: תל אביב, העברית והטכניון, ולכן את כל כוחי ומרצי השקעתי בקבלה לבן גוריון. לאחר קבלת התשובה השלילית בשלב המבחן הממוחשב, התנפצו כל חלומותיי ותקוותיי, והתחלתי לכוון ליעד הבא: רפואת שיניים בתל אביב או בעברית. מהעברית כבר הספקתי לקבל דחייה לאחר הריאיון, ומתל אביב אין לי יותר מידי ציפיות, מה גם שאחד הריאיונות הלך לי לא כ"כ טוב, כי המראיין היה ממש מגעיל. בכל אופן, נרשמתי כאופציה ד' גם למסלול של רפואה-מגמה מדעית בטכניון שאליו כן התקבלתי. לפי מה שהבנתי יש סיכוי של 50% לעבור אחרי שנתיים למסלול הרגיל של רפואה, אבל בכל זאת...הייתי מעדיפה להיכנס לתואר בידיעה מוחלטת שאני הולכת לצאת ממנו עם הדיפלומה שבה אני חפצה.
לאחר כל התלאות שעברתי, הפכתי לאדם ממורמר ששונא את כל ההתנהלות במדינה הזו ביחס ללימודי רפואה. וכן, אני יודעת שאצל רוב המבקשים ללמוד רפואה בארץ התהליך הוא בד"כ ארוך ומייאש ממה שאני עברתי, אבל בכל זאת-איך זה הפך לנורמה להשקיע כמה שנים מחייך על קבלה ללימודים? מה שאצלנו הוא כ"כ טריוויאלי, בחו"ל הוא כלל לא מקובל. שם הולכים ללמוד בגיל 18 ולא בגיל 22+. שם לא צריך להוציא אלפי שקלים על ניסיונות קבלה שבסופו של דבר יכולים לרדת כולם לטימיון. הקטע העצוב הוא, שאם הייתי מקבלת ציון רע בפסיכומטרי, לא הייתי חושבת פעמיים וטסה ללמוד בחו"ל. אבל עצם זה שהאוניברסיטאות בארץ משלות אותך שבכלל יש לך סיכוי ללמוד אצלן, ביזבז לי לא רק שנה שלמה מהחיים אלא גם אלפי שקלים.

בכל אופן, אני עומדת בפני הלימודים במגמה המדעית בטכניון (אלא אם בדרך נס כלשהי אני אתקבל לרפו"ש בת"א). רציתי לדעת אם במקרה ואני לא אהיה מה-50% שעוברים אחרי שנתיים למסלול הרפואי, מה הסיכוי להתקבל בארץ לתוכנית הארבע שנתית? והאם קיימת אופציה לעשות את התוכנית הארבע שנתית באחד מהמוסדות בחו"ל?

תודה רבה 
מעניין אותי
02/08/15 11:46
334צפיות
למה את טוענת ש"אין לך סיכוי" בת"א, העברית ובטכניון? מה הממוצע בגרויות שלך, אם אפשר לשאול? האם את סבורה שגם אם תעברי את הסכם לא תהיי טובה במורק"ם בגלל סיבות כאלו ואחרות?

אני חושבת שזה הרבה יותר מדי מוקדם לצאת בהצהרה כזאת.

אני לחלוטין מסכימה איתך שהמצב בנוגע לקבלה ללימודי רפואה בארץ מאוד מקומם...
לפי מה שאני מבינה עשית פסיכומטרי פעם אחת ולא שיפרת בגרויות בכלל. זה ממש עוד לא הזמן להרים ידיים או להרגיש מיואשת.

מקווה שמעודד אותך לדעת שאני ועוד הרבה מועמדים יצאנו בתחושה לא טובה מהראיונות של רפו"ש בת"א וגם אנחנו קיבלנו יחס לא מלבב בלשון המעטה מצד המראיינים. דרך אגב, אני חושבת שרפו"ש זה נהדר ואותי זה מושך הרבה יותר מרפואה, אבל קבלתי את הרושם שמבחינתך זה הפוך - אז שוב אני חוזרת שלדעתי את עוד צריכה להמשיך ולנסות להתקבל ישירות לרפואה לפני שאת מחפשת דרכים חלופיות להגיע לשם או מתפשרת... ואם התכנית היא לעבור מרפו"ש - ממה ששמעתי זה לא משהו שממש מאפשרים.

שיהיה לך המון בהצלחה
תשובה
02/08/15 12:27
313צפיות
הגעתי למסקנה שאין לי סיכוי באוניברסיטאות האלו לפי המחשבונים שלהם באתר לחישוב הסכם שהראו לי שהסכם הראשוני שלי לא מספיק גבוה. לא חשבתי שיש לי בכלל צורך לשפר את הבגרויות כי לדעתי הן מאוד גבוהות (למרות שלאחר שנה ניסיון בכל התהליך הזה התברר לי שזה לא כ"כ גבוה...)
ממוצע בגרויות:
ת"א- 108.7 (סכם 705)
הטכניון- 111.49 (סכם 92.55)
העברית- 11.09

אני יודעת שבעיני מועמדים אחרים זה נראה כאילו התהליך שעברתי הוא מאוד קצר-פסיכו אחד ובלי בגרויות, אבל כל השנה האינטנסיבית הזאת השקעתי כדי להתקבל למה שאני רוצה. הצבתי לעצמי יעד שהשנה אני מתחילה ללמוד. אני כבר עוד מעט בת 22, בשבילי זה כבר גיל זקן כדי להמשיך לעוד שנה של ניסיונות שאולי לא יובילו לכלום.
אני יכולה להרחיב את כל הבגרויות בהיסטוריה, ספרות תנ"ך וכו' ל-5 יחידות, אבל אין מי שיבטיח לי שאחרי כל זה אני אתקבל ולכן אני לא אקח את הסיכון אלא פשוט אעדיף ללמוד בחו"ל וזהו.
השאלה שלי הייתה לגבי התוכנית הארבע שנתית-אם יש סיכוי טוב להתקבל אליה בארץ ואם היא קיימת בחו"ל. (למקרה שאני לא אתקבל לרפו"ש בת"א ושבטכניון אני לא אצליח לעבור למגמה הרפואית)
וגם אם מישהו יודע אם אפשר כבר השנה לנסות להתקבל בחו"ל ולהתחיל ללמוד שם (העדפה לרומניה אבל אני לא בררנית)
לצערי, חישבת לא נכון.
02/08/15 12:55
330צפיות
כשאת מסתכלת בת"א את לא מסתכלת על "סכם", אלא על "סכם לפני מו"ר" או "סכם לרפואה". לא זוכר בדיוק. בסכם זה את עומדת מעל סף הזימון למו"ר שהיה השנה הן בת"א והן בעברית.
למעשה, אם היית נרשמת השנה לת"א ו/או לעברית היית מזומנת למבחן מו"ר/מרק"ם. נכון הסכם שלך היה בחלקה התחתון של הסקאלה והיית זקוקה לציון מו"רקם גבוה כדי להתקבל, אבל עדיין את בתוך הסכם הדרוש. 
מה שאני כן יכול לומר לך זה שאת לא כל כך רחוקה מקבלה כמו שאת חושבת, ושגם בחו"ל הקבלה היא לא לכולם [גם שם אין "יבטיח לי שאני אתקבל"]. אני לא בקיא בפרטים ולכן לא יכול לייעץ לך בתחום הזה. צר לי.
בהצלחה בכל דרך שתבחרי.
בגלל שראיתי מה שכתבת וזה קרע לי את הלב
הודעה זו מכילה תמונות
02/08/15 13:26
322צפיות
כי באמת כמו שגוני אמר, את יכלת לעבור השנה את הסף.
צירפתי לך פה הוכחה, לא במטרה לזרוע מלח על הפצעים חס וחלילה! אלא כי פשוט חבל לי עלייך את כל כך קרובה, ללכת ללמוד בחו"ל או להתחיל מסלול בתקווה לעבור נראה לי אבסורד במצבך...
כאמור הסכם שלך מעל רף הזימון השנה שהיה 716.03
אל תתייאשי! את ממש ממש קרובה, יכול להיות שבגרות או שתיים אפילו במועד חורף הקרוב, יסגרו לך את הפינה ותוכלי להתקבל שנה הבאה.
תשובה לשניכם
02/08/15 14:32
292צפיות
את האמת עכשיו זה באמת מראה שכן, אבל כשהזנתי את אותם נתונים בדיוק לפני כמה חודשים ובדקתי לאיזה מהתארים אני יכולה להתקבל, הן בעברית והן בת"א זה הראה שאני לא אתקבל. או שהנתונים השתנו מעט, או שהמחשבונים השתנו. אני בטוחה במיליון אחוז שבזמן שנפתחה ההרשמה לאוניברסיטאות זה לא היה ככה. ולא ראיתי סיבה להירשם אם אני לא עוברת את הסכם ההתחלתי, אז נרשמתי במקום זה לרפואת שיניים.

בכל אופן, מאוחר מידי. גיליתי עוד פאק של כל המערכת הדפוקה הזאת. אם למישהו יש תשובה לשאלות שלי אשמח לשמוע :)
היי :)
02/08/15 17:43
219צפיות
אני מבינה לחלוטין את כל התחושות שלך ומסכימה איתן . לגבי הלימודים בארץ-באמת לא פשוט להתקבל ויש לחשוב על אלטרנטיבות אחרות וחבל לבזבז שנים יפות על ניסיונו. אני גם רשומה למגמה המדעית בטכניון ומשיחות עם הפרופסור של התוכנית הסיפור שם נשמע דיי טוב . כמובן שתהיה תחרות והאווירה לעיתים לא תהיה הכי נעימה אך את מכירה את עצמך ויודעת האם תוכלי לעמוד בסוג לחץ שכזה וכמה את מוכנה להשקיע כדי להיות בחמישים האחוז העוברים . אני מאמינה שזאת אחלה אופציה ושאין לך מה לחכות שנה נוספת . אם תרצי לדעת פרטים נוספים את מוזמנת לפנות אליי בפרטי ..
הבעיה עם התכנית המדעית
03/08/15 02:18
167צפיות
שגם שם אף אחד לא יבטיח לה קבלה. רק שבמדעית, להבדיל ממו"רקם, אם לא תתקבל היא לא תפסיד שנה אחת, אלא שנתיים.
עם התכנית המדעית הייתי ממליץ לנהוג בשיטת הכבדהו וחשדהו. חשוב לא לשכוח שהאינטרס של הטכניון זה לא להקל על קבלה לרפואה, אלא למשוך אנשים ללמוד בתואר פחות מבוקש ולקבל את שכר הלימוד שלהם. כלומר, עושה רושם שכל מי שנרשם לתכנית זו בעל בטחון עצמי, "מכיר את עצמו" ויודע שהוא יכול להתמודד עם תחרות ולחץ. הבעיה שעובדתית, חצי מאלו שיודעים להתמודד עם לחץ ומכירים את עצמם לא יתקבל, אלא "ייתקע" עם תואר לא גמור במדעי הרפואה. הטכניון "נוכלים" אינטלגנטיים מאוד בפיתוי אנשים: לקחו תכנית מאוד לא מבוקשת והפכו אותה לכרטיס מעבר למשהו מבוקש. שיווק 101.
תקנו אותי אם טעיתי במספרים.

בקשר לנושא הנידון: אני מניח שבתור פנסיונרית בת 22 [] נשאר לה הפתרון של חו"ל רק שאני לא חושב שגם שם מתקבלים ללא מיונים כאלו ואחרים, אז בעצם אין תכנית שמבטיחה קבלה.
אני מכיר מישהי שלמדה כמה שנים באיטליה וכדי להתקבל הייתה צריכה לעבור הרבה מבחני ידע ואף לדעת איטלקית. לא יודע כמה זה עוזר.
אולי בקשר ללימודים בחו"ל כדאי לבצע חיפוש בפורום. אני בספק אם הנושא לא דובר כאן במהלך השנים.

כאמור, בהצלחה בכל שתבחרו.
º
03/08/15 08:27
52צפיות
היי גוני
03/08/15 10:44
125צפיות
אכן ללכת לתוכנית המדעית זה לקחת סיכון . אך מה עדיף לשבת שנה בבית ולהמתין לגשת למור מרקם שנה הבאה ?גם אם הסיפור שם הוא לא ככ ריאלי ניתן לצבור הרבה פטורים בשנה הזאת ולהמשיך לנסות בשנה אחרי .. אני בטוחה שזה עדיף על פני המתנה בבית.
היי, מה עדיף זו שאלה מאוד אישית.
03/08/15 12:37
113צפיות
היי,
מה עדיף? הכל עניין של התאמה לצרכים.
לא אמרתי שמשהו אחד עדיף מהשני. גם לא אמרתי לא ללכת לתכנית המדעית. רק הצגתי אותה כמה שאני רואה אותה, וציינתי שעל פניו גם לא מתאימה לבקשותיה של מתחילת השרשור.
אדם אחד מעדיף לצבור פטורים, להתמודד עם לימודים באונ' וכדומה. כמובן שזה בא עם חסרונות - בעיקר כלכליים: לשלם שכר לימוד, מעונות/דירה/רכב וכדומה.
אדם אחר מעדיף "לשבת בבית" כמו שקראת לזה, למרות שבפועל זה לעבוד שנה ולחסוך הרבה כסף, לטוס לחו"ל, לטייל וכדומה.
בקיצור, כל אחד ושיקוליו האישיים.
אני אישית לא מבין את החיפזון ללמוד בכל מחיר וכמה שיותר מהר. הרי לימודי רפואה גם ככה ארוכים ומתישים, והסטאז' וההתמחות גם לא פיקניק. אז אני דוגל בגישת הלקחת את הזמן וליהנות מהחיים בכל הזדמנות שיש, לימודים כל אחד יחווה מספיק.
מישהו אחר לעומת זאת מרגיש שהוא מיצה את הנאות החיים שאחרי הצבא ומרגיש בשל להתחיל ללמוד גם בגיל צעיר יחסית, וגם זה בסדר.
אני מסכימה עם תמי
03/08/15 17:09
47צפיות
מבחינתי דווקא עדיף להתחיל ללמוד במגמה המדעית, כי אין לי הבטחה שעוד שנה בבית כן תצליח להכניס אותי לרפואה. אני מאוד רוצה להתחיל ללמוד, בעיקר כי אין לי בשלב זה של החיים צורך באיזה טיול ארוך או מסע לחיפוש משמעות החיים, ובשנה החולפת הרגשתי שהפוטנציאל שלי סתם לא ממומש בעבודות זמניות שאין לי קשר אליהן. אני סומכת על עצמי שאני כן אהיה מה-50% הטובים של השנתון, בעיקר כי המוטיבציה שלי בשמיים ואני אעשה כל מה שביכולתי כדי להיות מהעוברים למגמה הרפואית. הפחד שלי הוא שיכניסו כל מיני מבחני אישיות שאני לא אעמוד בהם (אני אמנם יודעת שיש לי אופי מתאים לרפואה אך לאחר כישלון בבן גוריון ובעברית אני כבר לא סומכת על כך שהמבחנים באמת יכולים לזהות את האופי שלי) כי מבחינה לימודית אין לי ספק ביכולות שלי וברצון שלי להשקיע, ואפילו כבר התחלתי ללמוד את הקורסים של השנה כדי להיות כמה שיותר מוכנה.

השאלה שלי, שאגב עדיין לא ענו לי עליה, היא מה האפשרויות בפניי במקרה שאסיים את המגמה המדעית מבלי לעבור למגמה הרפואית. האם יש סיכוי להתקבל לתוכנית ה-4 שנתית בארץ? האם היא קיימת בחו"ל?  ניסיתי לחפש תשובות בפורום ובאינטרנט אבל לא מצאתי ממש תשובה שתספק אותי. 
רפואת שיניים בת"א
03/08/15 12:17
113צפיות
חשוב להבין שרפואת שיניים בת"א לא יעזור לך לעבור לרפואה כהוא זה, אין אפיק מעבר בשום אוניברסיטה.
זה רק ייתן לך הכי הרבה פטורים מקורסים אם תתקבלי שנה הבאה (כי כולם זהים בשנה א' חוץ מאנטומיה).
אני לא מתכוונת לעבור מרפו"ש במידה ואתקבל
03/08/15 13:08
97צפיות
אני פשוט אשאף לכירורגיית פה ולסת או איזה התמחות מעניינת אחרת
חישוב סכם לבעלי רקע אקדמי-ת"א
03/08/15 16:35
72צפיות
מישהו יודע איך מחשבים סכם (לפני ואחרי מרק"ם) לבעלי רקע אקדמי?
המחשבון סכם היחידי שאני מוצאת באתר הוא לקבלה רגילה. 
תודה (:
º
מישהו יודע את כמות הממתינים לרפוש בירושלים?
03/08/15 16:22
32צפיות
שאלה בנוגע למלגות
03/08/15 14:16
99צפיות
היי :)
חיפשתי קצת בהודעות נבחרות ולא ממש מצאתי - 
רציתי לברר איזה מלגות יש אפשרות לקבל על מנת לשלם שכר לימוד באוניברסיטה העברית.
הבנתי שיש מלגה של מכבי, רק לא הבנתי את התנאים לקבלתה והאם אני צריכה להיות שייכת לקרן מכבי או פשוט חברה במכבי.
אם יש עוד מלגות שאתם מכירים אשמח לשמוע עליהן.

תודה רבה!
קבלה לרפו"ש
02/08/15 16:32
255צפיות
היי!
אני מתכננת להתמיין לרפו"ש בשנה הבאה, בעברית ובת"א. 
אשמח מאוד שמי שנבחן השנה יכתוב לי מה שאלו אותו, מה בערך היה מבנה המיונים (בכל אוניברסיטה שונה לפי מה שהבנתי), וכל דבר שיכול לעזור. 
אני חוששת שעד שנה הבאה אף אחד כבר לא יזכור מה שאלו אותו (:

המון תודה!!
ת"א
02/08/15 22:11
151צפיות
היי,, לפי מה שאני זוכרת בשלושת התחנות לרוב הם שאלו אותי אותן שאלות : למה רפו"ש והאם חשבת על רפואה , קשיים ברפו"ש , מה ידוע לך על לימודי רפו"ש , האם התיעצת עם רופא שיניים , התמחויות , שילוב עבודהעם חיי הלימודים וכו.. :))
º
תודה! אין סימולציות או משהו כזה?
02/08/15 23:33
46צפיות
רפ"ש ת"א
03/08/15 12:25
82צפיות
היי. היו 3 תחנות. 2 מהן ראיון אישי ואחת תיאור מצב ולא סימולציה. כל תחנה 12 דקות בדיוק.

שאלות:
מה אתה יודע על אומנות ברפואת שיניים.
קשיים בעבודת רופא שיניים ואיך מתמודדים.
האם יש לך ידע על ניהול (לעתיד -ניהול מרפאה :\). 
למה רפ"ש ולא רפואה (כי אמרתי להם שהתנדבתי בבית חולים).
מי אתה, מה עושה ומה עשית בחיים, מה הורים ואחים עובדים. 

מקרים ששאלו (כולל תיאור מצב): 
אם בא אליך מישהו אלים מילולית, האם אתה מטפל בו?
אם בא מטופל שהזניח במעקב הטיפול וביקש ממך שתטפל בו בלי לשלם? אם לא היה לו קסף לשלם? אם באו כמו הבן אדם הזה 4 בחודש? ..
אתה מוכן לטפל במישהו שיש לו מחלות נדבקות?
תאר לי מעשה נסית להסתיר אותו.  

זה מה שאני זוכרת :)
º
מהממת תודה!!
03/08/15 18:48
5צפיות
שמועות שמועות שמועות
02/08/15 13:49
473צפיות
1. האם זה נכון שבטכניון התפרסם גל קבלה חדש - (בעיקר לבעלי רקע אקדמי?)
2. האם נכון שבעברית פורסמו דחיות?
תודה לעונים
אני יודע שלחלק מהאקדמאים נשלחו הודעות קבלה בחמישי
02/08/15 15:16
265צפיות
את מתכוונת גל חדש מאז? 
הם לא מוכנים להגיד בטכניון כמה אקדמאים הם קיבלו ולא מוכנים להתחייב לכך שאם חלקם יבטלו הם יקבלו את הבאים בתור ברשימה. בקיצור חוצפה גדולה.
אני יודע על כמה וכמה אנשים עם מו"ר יותר גבוה מ218 שבגלל שהם אקדמאים הם עדיין בהמתנה (עם ממוצע תואר גבוה מאוד). וגם נאמר כי לא נשלח לאף אחד מהאקדמאים הודעות דחיה. 
היחס שלהם לאקדמאים הוא פשוט מזעזע, למי שיש עוד תובנות או מידע לגבי קבלת אקדמאים בטכניון אנא שישתף.
אתה יודע בוודאות על אקדמאים שקיבלו הודעות קבלה? כי שמעתי
02/08/15 15:44
173צפיות
שמועות שנשלחו הודעות אבל בפועל לא מכירה אף אחד שקבל הודעת קבלה...
לא מכיר מישהו אישית,אבל הרכזת של רפואה אמרה ששלחו כבר בחמישי
02/08/15 16:01
188צפיות
בנוסף, בגוגל דוקס שמצורף מטה רשום מישהו עם רקע אקדמי שסימן כי התקבל לטכניון (מו"ר 240)
º
מוזר כל הקטע הזה... אתה גם עם רקע אקדמי?
02/08/15 16:38
67צפיות
º
כן.. ולא מבין מדוע אנחנו סוג ב' בעיני הטכניון
02/08/15 16:41
76צפיות
יש פה מישהו שדיבר עם גלית ? היא בכלל בחופש יומיים
03/08/15 10:52
81צפיות
- ככה אמרו במשרד לפחות
º
הבנתי שדברו עם גלית ביום חמישי. אמרו לך משהו לגבי אקדמאים?
03/08/15 12:01
32צפיות
פורסמו תוצאות מס"ר 2015 ארבע שנתי
02/08/15 14:45
305צפיות
מופיע באתר, ונשלח במייל למי שסימן את האופציה.
מי שמקבל תשובה מתל אביב או צפת מתבקש לעדכן...
לטובת אנשי רשימת ההמתנה בבן גוריון -
02/08/15 13:49
317צפיות
האם יש פה אנשים שכבר החליטו שהם מוותרים על ב"ש וביטלו את ההרשמה?
º
אוקיי אז בינתיים מישהו שמוותר על ב"ש?
03/08/15 11:34
33צפיות
אוניברסיטאות בחו"ל
01/08/15 21:05
206צפיות
אהלן חברים,
אני מחפש פורומים \ אתרים שיש בהם מידע טוב על האוניברסיטאות הטובות בחו"ל שיש להן מסלולים ללימוד רפואה באנגלית.
מכירים?
תודה
היי אם אתם יכולים לעזור ולמלא פרטים בלינק הבא שנדע איפה
01/08/15 13:22
542צפיות
אנחנו עומדים
יש כאן את הטבלה שבה מרוכזים נתונים של הרבה מועמדים, אם עוד לא הכנסתם את עצמכם תעזרו ותכניסו (זה אנונימי כמובן) כדי שנדע פחות או יותר איפה כל אחד עומד
סתם בשביל ההרגשה הטובה :) 

תודה לכל מי שמשתתף

º
הכנסתי! עד מתי יש לשלם את המקדמה לטכניון לאלה שהתקבלו בגל 1?
01/08/15 13:34
97צפיות
º
אני חושבת שעד ה15.8 אבל יש סיכוי שלפני. כדאי לך להתקשר אליהם
01/08/15 19:46
62צפיות
פטורים בתא על סמך רקע אקדמי מרפוש
01/08/15 12:13
141צפיות
מישהו פה עבר מרפוש בירושלים לאחר שנתיים לרפואה שנה א בתא ויודע בכמה ואיזה פטורים תא מכירים?
תודה !!:)
לזקוקים לקורס פיזיקה לקראת המבחן בתא
29/07/15 14:37
261צפיות
היי!
רפואה לעם דנים על פתיחת קורס בפיזיקה שיכין למבחן מעבר באוניברסיטת תל אביב. חסרים כמה נרשמים לפתיחת הקורס! אז למעוניינים ולזקוקים לעזרה צרו איתם קשר בהקדם!!!
נפתח הרישום לכיתה נוספת ברפואה לעם
31/07/15 23:36
139צפיות
בהתאם לביקוש לקורס נוסף בפיזיקה (מתחיל ביום שני הקרוב)
רפ״ש הדסה
31/07/15 21:40
230צפיות
רשימת המתנה יש סיכוי להתקבל ?
יש מישהו יודע שמועמד היה ברשימת ההמתנה שם והתקבל?
אני יודעת שזה בדרך כלל הגיוני
אבל הרבה אנשים עוררו בי תחושות פחד שהמתנה בהדסה לרפ״ש משמעותה דחיה
אם מכירים מישהו שהיה במצבי ואחר כך התקבל
תשתפווו
תודה
רפואת שיניים אוניברסיטת תל אביב
30/07/15 17:53
317צפיות
מישהו יודע מתי מקבלים תשובות בערך?
רפואת שיניים
31/07/15 17:53
171צפיות
כן, לדעתכם מתי יהיו תשובות?
º
מאמינה שבתחילת שבוע הבא.
31/07/15 18:14
99צפיות
º
כל כך מהר? מאיפה המידע?
31/07/15 18:19
76צפיות
זו הערכה שלי.
31/07/15 18:50
167צפיות
סטודנט לרפו"ש אמר לי שבשנה שעברה הם קיבלו תשובות תוך ימים אחדים.

סה"כ ציוני הראיון שלנו כבר כתובים, רק צריך להזין אותם במחשב.
גם ציוני מבחני הידע עודכנו מהר מאד.

ואין עוד הרבה זמן - מועמדים צריכים לדעת אם להרשם להדסה, אם לבקש החזר על מקדמה ששילמו עבור משהו אחר וכו'... חוץ מזה שהבנתי שאמורה להיות איזשהי יציאה לחופש שם בערך באמצע אוגוסט - אז לדעתי הם חייבים לעדכן לפני.
קצת סדר- רקע אקדמי ופטורים
30/07/15 14:11
401צפיות
אהלן!
מכיוון שאני לא עומד להתקבל השנה, אני מתלבט מה לעשות בשנה הקרובה.
נתוניי הם: 749 בפסיכומטרי. 11.48 בעברית. סכם לפני מו"ר בת"א- 734. עובר סף בטכניון (95 ומשהו) ובב"ג.
השנה לא התקבלתי בגלל ציון מו"ר נמוך יחסית. מתכוון לשפר בשנה הבאה.
אשמח אם מישהו יעשה לי סדר בכל האופציות שעומדות לפניי: קבלת פטורים ע"י לימודי ביולוגיה/מדעים ביורפואיים בעברית, קבלה ע"ס רקע אקדמי חלקי ואם יש עוד אופציות שאני לא יודע עליהן.
ניסיתי לקרוא בפורום על רקע אקדמי חלקי, אבל לא הבנתי כלוםם מהעניין.
אני מנסה להתקבל לכל אחת מהאוניברסיטאות ומחפש מידע על כולן בעצם, בהקשר של פטורים ורקע אקדמי.
העדיפות שלי ללימודים לשנה הבאה היא בעברית- שיקולי נוחות, ורק לאחר מכן בר אילן/ ת"א.

עוד שאלה- קבלה לשנה מתקדמת ברפואה אחרי שנה או שנתיים בביולוגיה/ מדעים ביורפואיים- יש חיה כזאת?

תודה לעונים! בהצלחה!
קצת על העברית
30/07/15 18:31
365צפיות
למיטב ידיעתי החוגים שמקנים הכי הרבה פטורים לרפואה בעברית הם רפו"ש (שאני מניח שלא רלוונטי), מדב"ר (שממילא חלק גדול מהקורסים נלמדים עם רפואה ורפו"ש), ואח"כ מדעי החיים - בסדר הזה. לגביי קבלה לשנים מתקדמות ע"ר ביולוגיה / מדב"ר - איתי במחזור (שנה א' בעברית) יש אנשים שיש להם תואר מלא בביולוגיה או מדב"ר ושובצו לשנה א' ללא שום אופציה אפילו לקחת ולו נ"ז בודדת של שנה ב' (קרי, שנה שלמה למדו רק קורס אחד שנתי של 3 שעות בשבוע). בקיצור, לא גמישים בנושא הזה בכלל בעין-כרם... 

לגביי קורסי ליבה ל-4 שנתי - למיטב ידיעתי בכל החוגים הנ"ל לומדים אותם. 

לגביי רקע אקדמי בעברית - אם אני לא טועה מתחשבים בו רק מעל 3 סמסטרים, כלומר לנסיון קבלה לשנה הבאה זה יהיה לא רלוונטי (בזמן ההרשמה אתה תהיה רק אחרי סמסטר אחד). 

* טכניון (מנסיון אישי) - מצהירים שלא מתחשבים ברקע אקדמאי חלקי, בפועל מבקשים גליון ציונים ומשקללים אותו לתוך הסכם - לי למשל, זה עזר לעבור את הסף בפעם הקודמת כי זה העלה לי את הסכם - אבל אולי זה גם יכול לפגוע בסכם (אני לא יודע אם הוא משתקלל בכל מקרה, או רק אם הוא מעלה את הסכם וכו' - ממליץ לברר היטב ולשאול מפורשות לאט וברור).

בהצלחה. 
תשובה
31/07/15 17:06
153צפיות
תשמע זה קצת קשה לענות לך, הסיבה העיקרית היא שאתה מחפש התייחסות לנושאים בעלי יותר מדי משתנים.

קריטריונים לקבלה ע״ס רקע אקדמי - הקריטריונים משתנים בין פקולטה לפקולטה. הטכניון נותנים בונוס קטן למי שיש לו רקע אקדמי של סמסטר או שניים, הבונוס הזה לא חשוב לך מאחר וגם ככה אתה עובר סכם ראשוני שם בלי בעיה. ע״מ להיות מועמד ע״ס רקע אקדמי בטכניון אתה צריך לפחות 3 סמסטרים, בת״א מספיק 2 סמסטרים כדי להיות מועמד ע״ס רקע אקדמי חלקי ופסיכומטרי במקום בגרויות, להגיד לך שהסכם יהיה גבוה מ-734? בכלל לא בטוח. בעברית מועמדות ע״ס רקע אקדמי חלקי תתאפשר לאחר שני סמסטרים, במצב כזה המועמדות שלך עדיין תהיה מורכבת מפסיכומטרי ובגרויות, הממוצע האקדמי יקבל אחוז קטן בשקלול ואותו אחוז יבוא על חשבון חלק מהאחוזים שניתנו לציון פסיכומטרי שלך.

רשמתי את כל זה רק כדי להגיע לפואנטה האמיתית - עם הנתונים שלך, מועמדות ע״ס רקע אקדמי חלקי בכל אחת מ-3 הפקולטות הנ״ל, ככל הנראה לא תשפר את הסיכויים שלך ואם תשפר אז בצורה ממש לא משמעותית, כמובן גם לא תפגע (בתל אביב ובעברית לוקחים את המועמדות היותר טובה שלך, גם בטכניון כל עוד לא עברת  3 סמסטרים). כשאני רושם רקע אקדמי חלקי אני מתייחס לעד 3 סמסטרים.

שים לב, שאם אתה מתחיל השנה, מועמדות ע״ס רקע אקדמי חלקי לא באה בחשבון בעברית ובתל אביב, אתה אמור לסיים שנה לפני תום מועד הרישום.

קבלת פטורים - זו כבר שאלה מאוד מאוד מסובכת. כמות הפטורים שתקבל תלויה במסלול שתבחר, בפקולטה שבה תבחר ללמוד עכשיו וכן בפקולטה שבה תבחר ללמוד לאחר מכן רפואה. אני ממליץ לך שלא לנבור בזה יותר מדי, כי השאלה הזו תלויה בכל כך הרבה הנחות. תשאר כרגע במקרו ולא במיקרו - אם תלמד מדעי הרפואה/ביולוגיה תקבל כמות פטורים נחמדה. לצורך העניין אם תלמד מדעים ביו רפואיים (מדעי הרפואה בעברית) במשך שנה אחת, ולאחר שנה זו תתקבל בעברית לרפואה, אז יהיו לך הרבה פטורים שם. אם תלמד מדעים ביו רפואיים ושנה לאחר מכן תלך ללמוד רפואה בת״א, עדיין יהיו לך לא מעט פטורים, פחות ממה שיהיה לך אם תשאר בעברית (וזה גם הגיוני בתיאוריה כי יש חפיפה גדולה יותר כאשר אתה נשאר ללמוד באותה פקולטה שבה יש לך לימודים קודמים).

קבלה לשנים מתקדמות - לא יקרה אחרי שנה אחת של לימודים במאה אחוז, ולא יקרה אחרי שנתיים של לימודים, לא במאה אחוז אבל רוב הסיכויים.
למה רק רוב הסיכויים ואני לא חד משמעי לגבי זה? בגלל שהפקולטות לרפואה עושות שינויים במרוץ הזמן.

מה שאני רוצה שתיקח מזה, זה שלימודי ביולוגיה/מדעי הרפואה לא צפויים לשפר את הסיכויים שלך באופן ששווה אזכור באם תהיה מועמד ע״ס רקע אקדמי חלקי. מועמדות על רקע אקדמי חלקי משפרת סיכויים באופן ששווה התייחסות בעבור אלה עם פסיכומטרי/בגרויות נמוכות משלך. הgame changer עבורך זה קודם כל להתחיל מסלול ולא להרגיש תקוע, קצת להשתפשף ולהכיר את לימודי הרפואה יותר מקרוב, שאלות כדוגמת פטורים וסיכויי קבלה הן איזוטריות לאור כל מה שרשמתי לעיל. במידה ותמשיך אל עבר השלמת תואר תוכל להיות מועמד ל-4 שנתי - עובדה שידועה לך כבר ואין מה להרחיב.

בהצלחה
אגב
31/07/15 17:23
121צפיות
רק כדי להמחיש לך עד כמה אתה לא צריך לבנות על כך שרקע אקדמי חלקי ישפר את הסיכויים שלך, אתה יכול להסתכל על מה שקרה השנה למועמדים עם רקע אקדמי חלקי בת״א.

בזמן שלרוב המועמדים הרגילים הסכם הראשוני עלה בעקבות שינוי שיטת החישוב, המועמדים בעלי רקע אקדמי נשארו עם אותו סכם שהיה להם שנה שעברה, והמועמדות שלהם תפסה מיקום פחות טוב בהרבה בהשוואה לשנה שעברה.

מועמדות על רקע אקדמי חלקי לאחר שני סמסטרים בת״א, זה משהו חדש מאוד למיטב זכרוני, ומהר מאוד הפכה למועמדות משתלמת פחות משהיתה. במקרה שלך, זה לא נורא כי ת״א נותנת את האפיק הזה כאופציה נוספת ולא על חשבון המועמדות הרגילה שלך, ובכ״ז המסקנה המתבקשת היא שמועמדות ע״ס רקע אקדמי חלקי לא בהכרח תסייע לך.
ארכיון הודעות
Flix
יתרון אנושי השמה וגיוס כח אדם בע

יתרון אנושי השמה וגיוס כח

אדם בע"מ לפרטים נוספים>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה