בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על לימודי רפואה מועמדים ללימודי רפואה לומדים רפואה זה המקום בשבילכם המועמדים יוכלו להתייעץ בנושאים כמו תנאי קבלה, דרישות, סיכויי קבלה ועוד. סטודנטים לרפואה מוזמנים לשתף אותנו בניסיונם ובחוכמתם ולהתייעץ בנושאים שונים הקשורים ללימודים, לסטאז' ולהתמחות. כמובן שכולם מוזמנים בחום לקטר על הקשיים ולשתף בהצלחות , לאו דווקא כאלה שקשורים לרפואה.

כתובת מקוצרת לפורום: http://forums.tapuz.co.il/med

כמה דברים לפני שאתם נכנסים:

מאוד מומלץ לקרוא את תקנון הפורום.

לפני ששואלים שאלה, מאוד מומלץ להציץ במאמרים, בקישורים, בשאלות הנפוצות ובמילון המונחים של הפורום. יש שם המון מידע על קבלה לרפואה וגם על הלימודים עצמם.

כמו שתראו, הפורום הזה הוא כמו "בית חם" לכל מי שקשור איכשהו ללימודי רפואה. המטרה שלנו היא לדאוג שהוא ימשיך להיות כזה. כולי תקווה שתתרמו למאמץ של כולנו לשמור על האופי המיוחד של הפורום.

אז אחרי כל ההקדמות, אתם מוזמנים להיכנס לפורום.

שיהיה בהצלחה לכולנו

צוות ההנהלה.

ברוכים הבאים לפורום לימודי רפואה! =)

נא ללחוץ על המשך משמאל לפני הוספת הודעה

המשך...
הודעה חדשה

דיברתי עכשיו עם מדור רישום בב"ש
24/07/14 11:10
396צפיות
הם אמרו שיהיו תשובות בראשון..
מישהו אחר הצליח להשיג מידע על קבלה. אי קבלה?
אולי מהוועדה עצמה??
RDB1 עם מי אמרת שביררת ביום שבו היו אמורות להגיע התשובות??

בהצלחה לנו:]
ביום של התשובות, התקשרתי למדור רישום
24/07/14 11:24
323צפיות
בבוקר בשביל לברר תשובות.
ביקשו את הת.ז שלי ואחרי שיחה מלחיצה מאוד שכלל פתיח על ידי נציגת מדור רישום, שלא הגיעו לכולם תשובות וכו' ,הודיעו לי שהתקבלתי.

אחת השיחות היותר מלחיצות שהיו לי :)
נמחק לי הזימון לראיון קבלה (שעשיתי כבר).
24/07/14 11:36
299צפיות
לעוד מישהו 'שיחקו' עם דף המידע האישי?
זה אומר שמעדכנים נתונים?
דיברתי עם מלכה ממזכירות רפואה, אמרה להתחיל לבדוק היום בערב במידע האישי.
יאללה קונספירציות..
בהצלחה לכולם
º
מעדכנים לך הודעת קבלה:)
24/07/14 11:51
135צפיות
רשמתי את זה כבר כמה פעמים,לי נעלם
24/07/14 11:59
211צפיות
ולחבר לא נעלם. נכנסתי ללחץ שאחד מאיתנו התקבל, ובסוף שנינו התקבלנו באותו יום.

עזבו את הקונספירציות. זה סתם מלחיץ את כל המועמדים. חכו לשיחה או שתתקשרו למדור רישום ברגע שאתם רואים שחלק מקבלים תשובות.

שיהיה בהצלחה לכולם
אמאל'ה גם לי נעלם!!!
24/07/14 12:14
164צפיות
מישהו יודע מה זה אומר?
מישהו כבר קיבל הודעת קבלה?
º
תמשיכו לעדכן בבקשה ! :) אצלי הזימון עדיין קים
24/07/14 12:27
100צפיות
נמחק לי גם הלינק
24/07/14 13:26
הלחץ הזה לא נורמלי פשוט
נמחק לי גם הלינק
24/07/14 13:26
הלחץ הזה לא נורמלי פשוט
איך הודיעו לך על קבלה, בטלפון?
24/07/14 12:49
108צפיות
זה מופיע בו זמנית גם באתר או שלוקח לזה זמן להתעדכן שם?
בשנה שלי, הודיעו בטלפון בערך חצי שעה אחרי
24/07/14 12:53
102צפיות
שידעתי ממדור רישום(שאני התקשרתי לברר)
במחשב זה השתנה לי רק לאחר כמה שבועות,אבל בחור ממחזור מתחתי אמר שבשנה שלהם הודיעו להם רק באיזור האישי,ובשנה מתחתיו הודיעו להם שוב בטלפון.
אז אני באמת לא יודע מה יהיה השנה.

שלא ישתמע, אני מדבר על מקרה מלפני 3 שנים
24/07/14 13:06
67צפיות
לא על טלפון עכשיו.
רוצים לזכות בכרטיס זוגי לסרט|?|
24/07/14 11:35
9צפיות
|אקשן| היכנסו לפורום ביקורת סרטים וקולנוע, כתבו לנו בתגובה להודעה מהו סרט האימה הפרטי שלכם. ואולי תוכלו לזכות בכרטיס זוגי לסרט "לילה מסוכן".

כל הפרטים בקישור הבא |קדימה|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
ציוני מו"ר והודעות מהאוניברסיטאות
21/07/14 20:12
778צפיות
היי,
מישהו יודע כמה זמן בערך אחרי שמקבלים ציונים האוניברסיטאות מתחילות לשלוח קבלה?
האמת, שהאוניברסיטאות מקבלות את הציונים לפנינו
21/07/14 21:23
589צפיות
כמו בפסיכו'.
אני יודעת... זאת לא השאלה שלי
21/07/14 23:33
509צפיות
השאלה כמה זמן פחות או יותר לוקח מהרגע שהם מקבלים את הציונים עד שהם מודיעים על קבלה
ממש כלום זמן
22/07/14 00:53
397צפיות
הטכניון מפרסמים ראשונים את הציוני מורקם, משהו כמו שבוע לפני הצפי שכתוב באתר של המרכז הארצי.
תוך ימים בודדים מהפרסום הזה כבר מתחילות לצאת הודעות קבלה מכל האוניברסיטאות.
בהצלחה!
שנה שעברה
22/07/14 07:33
495צפיות
ראיתי את הציון שעתיים בערך לפני הודעת קבלה... באמת כלום זמן
שאלה בנושא - כמה זמן בד״כ אחרי המיונים
22/07/14 09:48
453צפיות
מתפרסמים הציונים? תודה :)
שלושה שבועות בערך
22/07/14 22:33
342צפיות
בשנים קודמות הציונים דווחו לאוניברסיטאות כשלושה שבועות אחרי היום האחרון של המיונים, שהשנה היה ב-08.07. לכן השנה הציונים צפויים להישלח למוסדות בסביבות 31.07–30.

בשנה שעברה התאריך האחרון בו התקיימה בחינת מו״ר או מרק״ם היה 25.06, והציונים דווחו לאוניברסיטאות ב-15.07. באותו היום יכולנו לראות את הציונים באתרי האינטרנט של האוניברסיטאות, ואכן אתר הטכניון עודכן לפני האחרים.

אז אם גם השנה יהיו זריזים כך, הציונים יהיו כאן כבר ברביעי הבא :) בהצלחה לך.
תודה רבה!!
22/07/14 22:55
167צפיות
ובהצלחה גם לך! :)
למיטב ידיעתי, היו מיונים גם ב-10.7
22/07/14 23:43
231צפיות
על כל פנים, לא נותר אלא לחכות ולראות..
במסר אמרו
24/07/14 10:25
123צפיות
שהתשובות יהיו באמצע אוגוסט בערך כי הם מחכים השנה לתשובות של מרקם גם (שהיה יותר מאוחר קצת) משהו כזה.. והשנה לא אמורים לקבל את הציונים באתר של המרכז הארצי לפני ההודעות קבלה..אלא האוניברסיטאות קודם יודיעו..
בהצלחה ובשורות טובות
בדר"כ זה כמו הפסיכו שהאוניברסיטאות יודעות
24/07/14 10:51
90צפיות
קודם
רפואת שיניים
24/07/14 01:33
92צפיות
שלום לכולם :)
רציתי לשאול אם מישהו יש לו רעיונות מעניינים לגבי כל מה שנוגע לרפואת השיניים במיוחד בתל אביב ומוכן לשתף אותי בבקשה כי מחר יש לי ראיון ..
גם אם מישהו מכיר איזה שהוא מידע לגבי הראיון מבחינת זמן או מבנה אני מאוד אשמח אם יוכל לעדכן
תודה רבה ובהצלחה לכולם בעזרת השם
סתם שאלה שמעניינית אותי
23/07/14 17:11
376צפיות
יש למישהו מושג מה המשכורת של סטאז'ר?
לאחר ההסכם החדש+4 תורניות בחודש - כ-8000 שקל
23/07/14 23:17
185צפיות
במידה ועושים יותר תורנויות- המשכורת תעלה בהתאם
שאלה לגבי לימודי רפואה לבעלי תואר ראשון
23/07/14 09:13
184צפיות
היי,
אני לא מגיעה מרקע של ביולוגיה אבל נחושה בדעתי היום בגילי המופלג(מעל 35) להגשים חלום ישן ולהיות רופאה.
כמה זמן צריך על מנת להשלים את מקצועות הליבה והיכן ניתן להשלים אותם במסגרת של לימודי אחה"צ?
האם יש בפורום הזה מישהו שהתחיל את המסלול הזה והוא לא בא מרקע של ביולוגיה, אם כן אשמח להתייעץ איתו/איתה.
תודה!
אהלן
23/07/14 19:20
134צפיות
יש קבוצה בפייסבוק של מועמדים לרפואה 4 שנתי
https://www.facebook.com/groups/147827945311790/
ללא ספק תקבלי תשובות שם
º
תודה רבה!
24/07/14 10:10
15צפיות
לא יתקיים יום הגיבוש בבן גוריון ב-29.7
23/07/14 16:51
366צפיות
הייתי באחד מימי הראיונות האחרונים ונאמר שהגיבושון לא יתקיים אך התוכנית קיץ תתקיים כרגיל.
עדכון מהדקות האחרונות
23/07/14 14:25
766צפיות
דיברתי כרגע עם מזכירות וועדת הקבלה-
המזכירה אמרה לי, שמדור רישום מטעים את כולם כשהם מוסרים שהכל נדחה ושהם יטפלו בזה מולם.
לדבריה, מחר בבוקר הם מעבירים את רשימת המתקבלים, כך שתשובות יחלו להופיע החל ממחר בערב ועד תחילת שבוע הבא.
היא אמרה שעד יום שלישי הבא לכולם כבר יהיו תשובות.

מי שרוצה לברר בעצמו מוזמן לחייג ל-08-6477261.

ואם כבר אז תשאלו בבקשה על יום הגיבוש :)
עלה לי הדופק..
23/07/14 15:22
405צפיות
הלוואי.
תודה רבה על העדכון.
בהצלחה לכולם.
ושנדע ימים שקטים יותר.
º
מדובר בב״ש נכון?
23/07/14 17:11
208צפיות
מישהו קיבל הודעה רשמית מב"ש? משהו לגבי ה29?
20/07/14 20:32
806צפיות
לא ראיתי שום הודעה רשמית של דחיית יום ההיכרות, או כל דבר אחר...
מצטרף לשאלה
21/07/14 13:14
246צפיות
מישהו יודע אם הועדות קבלה מתכנסות או שמחכים לכל מי שבצו 8?
מצטרף לשאלה
21/07/14 13:14
184צפיות
מישהו יודע אם הועדות קבלה מתכנסות או שמחכים לכל מי שבצו 8?
חברתי משנה א', אמרו להם שזה נדחה עד הודעה חדש
21/07/14 13:22
427צפיות
עד הודעה חדשה.
מתי יש צפי לתשובות?
22/07/14 20:04
277צפיות
שילמתי מקדמה לאונ' ת"א למשהו אחר כך שבמידה ולא אתקבל אתחיל שם. אני יכולה לקבל החזר רק עד ה-15/8!!!
תצטרך כנראה להרים טלפון
22/07/14 20:37
237צפיות
כרגע ממה שנאמר כאן בפורום הכל נדחה. אולי אם תרים טלפון מחר ותדגיש את הבעייתיות הכספית שאתה עומד בפניה תצליח לגלות צפי לתאריך
התשובה היחידה שהם עונים היא שאין להם תשובה
22/07/14 20:54
240צפיות
ושלא ידוע מתי תהיה...
התקשרתי היום למזכירות ביה"ס
23/07/14 12:38
343צפיות
המזכירה טענה בתוקף שאין שום שינוי בתאריך מתן התשובות.
היא אמרה שתשובות יהיו לקראת שבוע הבא או בשבוע הבא.
לא שאלתי לגבי יום הגיבוש...
אני דווקא התקשרתי למדור רישום
23/07/14 13:35
271צפיות
ואמרו שהכל נדחה כולל הודעות קבלה\דחייה
גם לי הודיעו שהכל נדחה
23/07/14 13:45
232צפיות
היא אמרה שבשל המצב הביטחוני לא סיימו את סבב הראיונות, ולכן לא תתכנס וועדה עד שהסבב יושלם.
התשובות של מדור רישום באמת הגיוניות
23/07/14 14:08
213צפיות
אבל ממה שטוענים פה בפורום לרוב התשובות של מזכירות ביה״ס יותר אמינות.
מקווה מאוד שנגלה במהרה..
דיברת עם המזכירות או עם ועדת קבלה?
23/07/14 14:10
232צפיות
כי זה אנשים שונים לגמרי.
אני יכול להגיד לך שנכון ליום שישי שעבר, מלכה מועדת קבלה אמרה שכרגע הכול נדחה.
דיברתי גם עם מלכה מועדת הקבלה עכשיו
23/07/14 14:24
353צפיות
מחר בצהריים מעבירים תשובות למדור רישום, תתחילו להתעדכן ממחר בערב באתר אבל זה יכול להגיע גם בימי ראשון שני.
לגבי הגיבושון היא ביקשה להתקשר בתחילת שבוע הבא למזכירות בית הספר, כרגע כמעט בטוח שזה לא יתקיים בתאריך המקורי אבל המידע הכי עדכני יהיה אצלם.
בהצלחה לכולם!
מעולה שיהיה לכולכם בהצלחה!!
23/07/14 14:59
219צפיות
מקווה לראות אותכם אצלנו :)
למדור רישום אין מושג מה הולך, לא רלוונטי מה
23/07/14 14:20
270צפיות
שהם אומרים. מצער אבל זה ככה.
ובכל מקרה הם מקבלים את ההודעות ממזכירות ביה"ס לרפואה, כך שאם מזכירות ביה"ס אכן אמרה שזה מה שיהיה, ניתן לקוות.
º
*הם מקבלים את ההודעות מועדת הקבלה התכוונתי
23/07/14 14:22
187צפיות
דיברתי עכשיו עם מדור רישום
24/07/14 11:10
64צפיות
הם אמרו שיהיו תשובות בראשון..
מישהו אחר הצליח להשיג מידע על קבלה. אי קבלה?
אולי מהוועדה עצמה??
RDB1 עם מי אמרת שביררת ביום שבו היו אמורות להגיע התשובות??

בהצלחה לנו:]
מתעניינת בלימודי רפואה
22/07/14 14:45
260צפיות
שלום
לאחר שמגיל 12 אני חולמת ללמוד וטרינריה
אני חושבת לנסות להתקבל ללימודי הרפואה הארבע שנתית
האם יש יתרון למועמדים שהתנסו בתחום , התנדבו במדא וכד'.
אני עבדתי כסייעת וטרינר, השתתפתי  בניתוחים, חיסנתי וכד' אבל בבעלי חיים.
האם יש קורסים שמכינים לטובת הבחינות הפסיכולוגיות, מה בדיוק מחפשים?

תודה
אסנת
אנסה לענות
23/07/14 13:11
147צפיות
כשאת אומרת "בחינות פסיכולוגיות" את מתכוונת למבחן מר"ב נכון?
זה השם של מערכת המיונים לקבלה לתוכנית הארבע-שנתית.
בעצם עד כמה שידוע לי זה מאוד דומה למערכת המו"ר שהיא הממיינת לתוכנית ה"רגילה" השש-שנתית,
אלא שבמר"ב יש גם שאלון אנליטי כלשהו שבודק גם כישורים קוגניטיביים ולא רק מאפיינים אישיותיים כפי שבודקים החלקים האחרים של המערכת - שהם שאלון אישי/ביוגרפי + יום תחנות (סימולציות, דילמות, ראיונות אישיים).

לגבי יתרון שיש למועמדים שהתנסו בתחום...
באופן מוצהר המרכז הארצי שאחראי על המיונים טוען שאין העדפה לכלום.
אבל מטבע הדברים, לדעתי לפחות - אנשים שעשו דברים מרשימים בחיים שלהם, וזה לא חייב להיות התנדבות במד"א, זה יכול גם להיות איזשהו תפקיד נחשב בצבא, שנת שירות, וכו' - יוכלו לתת יותר נפח לסיפורים ולתשובות שלהם ובכך להשאיר רושם טוב יותר שאולי יזכה אותם ביותר נקודות.
אבל זה לא שחור או לבן.
אתה יכול להיות טייס או חובש קרבי לשעבר ולא לדעת להפגין את הכישורים הנדרשים במיונים לרפואה (בגרות, מודעות עצמית, אמפתיות, תודעת שירות, ועוד. יש רשימה מלאה של תכונות שהמרכז הארצי מחפש, תריצי חיפוש)
מצד שני, אתה יכול להיות מישהו שלא עשה עדיין שום דבר בולט במיוחד בחיים שלו, ולקבל ציון ממש גבוה במיונים.

לגבי הכנה למיונים האלו.
יש כל מיני.
יש קורסים של "בית הספר האמריקאי" ושל ארגון שנקרא "מדקס הכנה למיונים לרפואה".
הקורסים האלו ממש יקרים, בסביבות הכמה אלפי שקלים. אני לא השתתפתי בהם אז אין לי באמת מושג מה הולך שם, אבל שמעתי הרבה דברים לרעה - שזה לא שווה את העלות, שמנסים לדחוף למועמדים "סיסמאות" כדי שידקלמו אותם במיונים וכו'.
שוב, לא הייתי, אולי מישהו שכן השתתף יכול לשפוך על זה קצת אור.

חוץ מזה יש גם את "רפואה לעם" שזאת התארגנות עצמאית של סטודנט לרפואה בשם זאב מהאוניברסיטה העברית.
לפני 3 שנים הוא התחיל לארגן קבוצות מפגש של מועמדים ולהעביר להם הדרכות לקראת המיונים, וכמובן תרגול וסימלוץ באופן דומה למה שמתרחש במיונים עצמם.
העלות היא סמלית, עד כה זה היה 100 ש"ח ל3-4 מפגשים.
יש גם קבוצות המיועדות למי שמועמד לתוכנית ה4-שנתית.
הקבוצות מתחילות להיפגש בסביבות אפריל-מאי כזה, עד ממש סמוך למועד המיונים.
מניסיון, אני ממליצה.

ו...זהו. מקווה שעזרתי. בהצלחה!
º
תודה
23/07/14 13:21
46צפיות
מעוניין להגר - האם ללמוד בארץ?
22/07/14 00:18
323צפיות
שלום לכם,

הקושיים במחייה בארץ בכלל ומצב הרפואה בפרט הביא אותי להחלטה שאני מעוניין להגר, כנראה לאחת ממדינות אירופה או לקנדה.
הציונים שלי בבגרות ובפסיכומטרי גבוהים מאד, ואני תוהה אם כדאי להתמיין ללימודים בארץ או לא, כשהשיקול הכלכלי הוא כמובן השיקול המנחה, נוסף על כך שאיני יודע מה יעד ההגירה.
אשמח לדעת מה דעתכם.
בנוסף, אם בכל זאת אלמד בארץ, כמה זה נפוץ/אפשרי להתקבל להתמחות בחו"ל?

תודה לכולם
כמה תשובות
22/07/14 11:36
241צפיות
לימודים באירופה יעלו לך הרבה יותר מבארץ.
לגבי קנדה אני לא יודע.
בנוסף, אחרי תואר ממדינות שהן לא ארה"ב/קנדה/בריטניה ועוד כמה, תצטרך לעשות שוב מבחן כדי לקבל רישיון ישראלי. רוב בוגרי אירופה זקוקים לעשות מבחן רישוי כדי
להתחיל סטאז בארץ. או את המבחן הישראלי או את הUSMLE האמריקאי.

לגבי התמחות בחו"ל- ניתן להתקבל להתמחויות בארה"ב כתלות בתוצאות מבחן הUSMLE שתעשה.
מצד שני
22/07/14 14:57
194צפיות
אם המטרה בסוף היא להגר מכאן, לא בטוח שישנו לו בחינות ההסמכה שיש פה (אם כבר, אם הוא ילמד פה הוא יצטרך לעשות בחינות הסמכה במקום שאליו יהגר...). בנוסף דווקא ה-USMLE שמקובל לעשות כאן אולי לא רלוונטי למדינות שהוא ציין שהוא מעדיף להגר אליהן.

מבחינה כלכלית אני מסכימה שהאופציה הזולה יותר (לפחות בלי דרכון זר, ובחלק ניכר מהמדינות גם עם) היא ללמוד כאן.
השאלה כמה זה פשוט להגר כרופא?
22/07/14 18:41
127צפיות
ראיתי שהמקצוע מופיע במקצועות הדרושים בהרבה מדינות, אבל זה מצריך ידיעת השפה, שכרגע יש לי רק באנגלית. יש אפשרות להגר למדינה אירופית שלא דוברת אנגלית בלי לדעת את השפה?

בנוסף, ידוע לכם לגבי התמחות באירופה?
לגבי כמה זה פשוט
22/07/14 19:08
157צפיות
תראה, רפואה זה באמת מקצוע מבוקש בלא מעט מדינות ולרוב האפשרות לעבור קיימת, גם אם בתנאים מסוימים. מבחינת שפה, זה מכשול גדול יותר. אני לא יודעת אם יש משרות לרופאים דוברי אנגלית בלבד במדינות שהשפה הרשמית בהן לא אנגלית. זה מעבר לעובדה שלדעתי כדי להגר למדינה באופן קבוע או אפילו רק לזמן ארוך, רצוי לשלוט בשפה המקומית.
זה לא בלתי-אפשרי ללמוד שפה נוספת, אבל לא הייתי בונה על הגירה למדינה שאתה לא דובר את השפה הרשמית בה במטרה לעבוד.

לגבי התמחות אני לא יודעת.
הגבלת גיל ללימוד "מעבדה ריפואית "
21/07/14 02:03
205צפיות
באיזה גיל אני יכולה להתחיל ללמוד מעבדה ריפואית ??  
אין הגבלת גיל ל-מעבדה רפואית,
22/07/14 18:35
109צפיות
אתה יכול להתחיל מתי שתרצה.
שאלה לגבי סף פסיכומטרי
20/07/14 23:15
403צפיות
היי,
אולי תוכלו לעזור לגבי תהייה שיש לי.
אני רוצה להתקבל שנה הבאה ללימודי רפואה. ממוצע הבגרויות שלי הוא 111-112 והפסיכומטרי שלי הוא 736. האם הנתונים הם גבוליים ומומלץ לעשות פסיכומטרי נוסף (השנה כן עברתי בירושלים)? או שחבל לבזבז על זה זמן והנתונים נחשבים טובים/טובים מספיק? ברור לי שיש את הפקטור של ציון הראיונות אבל אשמח להבין איפה זה עומד ביחס לסף לכניסה לראיונות לרוב (בכל האוניברסיטאות) וכן ביחס לשאר המתמודדים.
תודה :)
תשובה
21/07/14 10:23
235צפיות
היי נעמה,
אני מכיר את ההתלבטות שלך, אני בעצמי עמדתי עם אותם נתוני פתיחה פחות או יותר ( בגרויות 111 ופסיכומטרי 736 ) לגבי איפה זה מעמיד אותך?
זה אכן מעמיד אותך ברף התחתון של הקבלה ובמידה ותקבלי זימון תצטרכי להוציא ציון מו"ר גבוה שיחפה על כך.
אני הייתי מועמד שנתיים ( ובפעם השנייה התקבלתי ), בשניהם קיבלתי זימון, ובשתי הפעמים רף הזימון למו"ר גירד אותי מלמטה ( לא הייתי רחוק מללא לקבל זימון ),
המלצתי לך ( והמלצתי בלבד ) - תיגשי למבחני המור/מרקם ותנסי להוציא גבוה, המשקל של המור/מרקם הוא גדול בהרבה מהמשקל של הפסיכומטרי/בגרויות ולכן שם שווה להשקיע את הכוחות..
לדעתי
22/07/14 15:03
207צפיות
את בנקודה שבה זו לגמרי בחירה שלך. יש מי שאין להם בעיה לעשות עוד פסיכומטרי (ועוד אחד) בשביל להוסיף את ה-20 נקודות שיעבירו אותם ממצב גבולי למצב טוב. יש מי שלא רוצים לראות את המבחן הזה שוב אי פעם, ומעדיפים לעשות מו"ר גם פעמיים ושלוש בשאיפה ל-220+. כמובן, יש גם אמצע.

לא הבנתי לגמרי אם השנה את מועמדת בעברית ועברת למיונים או שאם היית מועמדת היית עוברת את הרף השנה. אם זה הראשון, תראי איזה ציון תקבלי ותחליטי משם. יכול להיות שתתקבלי, כמובן, אבל גם אם תידחי יש משמעות לציון. למשל, לדעתי אם קיבלת ציון שבכל מקרה לא יאפשר לך קבלה אולי עדיף להשקיע בכיוון הזה (כי בכל מקרה תצטרכי לקבל ציון גבוה יותר במרק"ם שנה הבאה), ואם קיבלת ציון שעם נתונים קצת גבוהים יותר היה מכניס אותך אני במקומך הייתי עושה עוד פסיכומטרי - ככה, גם אם שנה הבאה לא תשפרי ציון מו"ר יהיה לך סיכוי להתקבל.
רפואה לאחר תואר ראשון
19/07/14 23:06
352צפיות
שלום!
אני לא מצליחה למצוא מידע חד משמעי ברחבי האינטרנט ולכן חשבתי לנסות כאן את מזלי :)

אני רוצה להתחיל ללמוד רפואה בעוד שנה (אוקטובר 15). עד אז יהיה לי תואר במדעי המחשב (בן גוריון).
אני צריכה לשפר בשביל זה פסיכומטרי ואשמח להתייעצות בנושא, מנסיונכם האישי.
עשיתי פסיכומטרי לפני שלוש וחצי שנים, בזמן הצבא, וקיבלתי 724. אני תוהה האם אני יכולה לשפר את הציון מבלי לשפוך כסף על קורס, כמובן בתנאים יותר אופטימליים (מבחינת זמן) מהשירות הצבאי. אם יש כאן מישהו שגם שיפר לבד אשמח לשמוע כיצד! ראיתי שיש אתר בשם "פוקוס" חינמי, ושיש ערכות למידה עצמית בקידום, ניב רווח ובהיי-קיו.
אם מישהו כאן עשה אשמח לשמוע חוות דעת, וכמו כן לדעת מה המחיר של הקורסים העצמיים (זה לא כתוב באתר שלהם, והדבר האחרון שבא לי זה להתחיל לדבר עם מלא נציגי מכירות).

ושאלה נוספת, למקרה שמישהו יודע- מה המשמעות של תואר ראשון מבחינת האוניברסיטאות? ציון התואר מחליף את הבגרויות/פסיכומטרי במידה וזה מועיל לי? (לא ברור לי מה היחס - ממוצע X שווה לכמה?..)

אשמח לכל מענה!
תודה :)
נראה לי שאם את מסיימת תואר ראשון
20/07/14 22:10
216צפיות
במדמ"ח, ללמוד לבד לפסיכומטרי יהיה ממש קטן עליך..
אני אישית לא לקחתי קורס ופשוט חרשתי על ערכה של יואל גבע, ואני לא באמת מאמינה שקורס נותן יותר מאשר מסגרת..

לגבי תואר ראשון ורפואה - יש מלא הודעות על זה בפורום, תעשי חיפוש (:
היי
21/07/14 13:07
146צפיות
תודה על המענה.
האמת שחיפשתי פה בפורום לפני ששאלתי ולא מצאתי שום דבר שנותן מענה לשאלה שלי :/ אולי אני לא קולטת למילות החיפוש הנכונות..

תודה בכל מקרה!
בנוסף- יש לך את המסלול ה- 4 שנתי
21/07/14 23:42
126צפיות
אם תסיימי את התואר בממוצע 80, לאחר שנה של השלמות קורסים תוכלי לנסות להתקבל למסלול ה ארבע שנתי.
זה סך הכל חמש שנים במקום שש- בהנחה שהתקבלת במכה הראשונה, אבל יש עוד פאן. חברתי. במסלול ה 4 שנתי תלמדי עם אנשים מבוגרים יותר, שיותר סיכוי שיהיו בראש שלך- וגם זה חשוב.

בהחלט את יכולה לשפר ללא קורס- ממליץ על ערכות ניב רווח או על פסיכו. ממליץ לך בנוסף ללמידה אינטנסיבית לקחת מספר של שיעורים פרטיים ממוקדים עם מורה בעל נסיון שיכוון אותך בצורה מיטבית.

תודה על התגובה
22/07/14 10:32
87צפיות
שקלתי את המסלול הארבע-שנתי והחלטתי לוותר עליו.
לשבעת הקורסים שהם דורשים קיימים גם לא מעט קורסי קדם. אם אני לוקחת בחשבון שאצטרך כמובן גם GRE, שהלמידה אליו היא קשה במיוחד בהיעדר רקע מתאים,
זה חוצה את רף השנה וחצי.. ואז למעשה זה לא משתלם. אני מסכימה לגבי הפאן החברתי, אבל הבנתי מחברים שלומדים רפואה שגם במסלול הרגיל יש הרבה חבר'ה עם תואר.. אני טועה?

תודה רבה על ההמלצות!
התלבטות על לימודי רפואה
20/07/14 16:12
460צפיות
אהלן לכולם אשמח לקבל תשובות שאולי יעזרו לי בהתלבטות.
אני כרגע מתלבט אם לפנות ללימודי רפואה או לפנות למקצוע בתחום ההייטק תוכנה(הנדסה/מדעי המחשב).
2 התחומים מאוד מושכים אותי ולא יודע אם יש לי עדיפות לאחד מהם, ניסיתי לטעום עד עכשיו משניהם
בבית הספר בחרתי מגמת מחשבים- היה מענין ממש להתחלה
בצבא הייתי חובש קרבי- והיה מאתגר מאוד.
כששאלתי רופאים, רובם טענו שאין מה להתלבט ולפנות לתחום הייטק במצב של הרפואה היום.
יש מישהו שהתלבט כמוני וקיבל תשובה מספקת שגרמה לו להחליט?
בכנות, לא הבנתי את תשובת הרופאים
20/07/14 16:25
317צפיות
מבחינת מה עדיף הייטק? כסף? למה הכוונה ב-"מצב הרפואה היום"? מן איזו תשובה צינית זו שיוצאת מנקודת הנחה שהשיקול המרכזי בבחירת מקצוע הוא בתלוש השכר בסוף היום?
אני לא מאמין שזה קשור רק לתגמול בתשובה.
20/07/14 16:48
273צפיות

בסופו של דבר רובם טענו שיעדיפו שהילד שלהם לא ילמד רפואה.
אבל לא לשם אני חותר בהתלבטות שלי
למה התכוונו הרופאים לדעתי
20/07/14 22:35
205צפיות
להיות רופא זה לא פשוט ובעיקר בארץ. זה נכון גם לגבי תלוש המשכורת אבל גם השעות הקשות, ההתמסרות שנדרשת ממך כרופא, היחס שבסופו של דבר מקבלים מהמטופלים שיכול להיות מזלזל ואפילו אלים, אין מספיק תקציב לכלום מהמדינה דבר שפוגע גם ברופאים אבל גם במטופלים שלהם וצריך להתמודד עם זה.  זה מאוד מתסכל ואלה רק חלק קטן מהבעיות במערכת הבריאות שלנו. צריך לדעת את כל הדברים האלה לפני שבוחרים במקצוע זה. אם יש התלבטות לדעתי עדיף ללכת להנדסה. כי בלי המוטיבציה ונחישות ואהבה לכל מה שקשור למקצוע יהיה לך לדעתי מאוד קשה.
עוד משהו קטן
20/07/14 22:42
165צפיות
וזה כמובן לפני שבכלל הזכרתי את הקושי במצבים שאתה תתקל בהם כרופא, כשלפעמים אתה עושה הכל למען המטופל שלך וזה לא מצליח, כל טעות הכי קטנה יכולה לעלות בחיים של אדם, וכל הצער והכאב שעוטף אותך כשאתה רואה אנשים חולים ומסכנים באופן יומיומי.
אני כמובן מודע לכל זאת
20/07/14 23:50
166צפיות
פשוט לא ברורה לי ההשוואה בין הנדסה לרפואה, מלבד המרכיב הכספי. איך מכך שמערכת הבריאות בארץ לוקה בחסר, ניתן להסיק ש-"עדיף" ללמוד הנדסה? זה או שמטפלים באנשים או שכותבים אלגוריתמים?
אני מבין שההשוואה אולי בעייתית
21/07/14 00:16
174צפיות
2 עולמות שונים אבל עדיין הדברים שמעניינים אותי.
אני מאמין שיש הרבה רופאים ששקלו לפני להשתלב בהייטק, מעניין אותי להבין מה משך אותם לרפואה בסופו של דבר.
איזה הבדל בכיוונים
21/07/14 18:20
158צפיות
אני חושב ששווה לך לפנות לייעוץ מקצועי על מנת שתקבל את התמונה המלאה לגבי המסלולים. ראשית, מבחינת הלימודים כמובן, משך המסלול ותנאי הקבלה ברפואה הם שונים לחלוטין מהנדסה.
האם אתה עומד בהם? בדקת זאת כבר?
ושנית מבחינה מקצועית, למה תתחבר יותר. מצד אחד אתה מדבר על לעבוד עם בני אדם, מצד שני אתה מדבר על לעבוד עם מכונות. זה הבדל עצום, שדורש אופי שונה.
מהניסיון האישי שלי, אני מגיע מעולם ההנדסה, סיימתי לפני שנתיים לימודי הנדסת תוכנה במכללת עזריאלי, ואני יכול להגיד לך שאני מאד מרוצה. העולם הזה פשוט מדהים.

אני עברתי מהנדסה לרפואה
21/07/14 23:37
186צפיות
סיימתי הנדסת תעו"ן בגיל 22, ובגיל 28 התחלתי מסלול לקבלה לרפואה, עדיין לא התקבלתי.

כשבחרתי בתעו"ן בחרתי במקצוע שייתן לי ביטחון כלכלי. כששיניתי- שיניתי כי הלב אמר די, מספיק. אי אפשר להמשיך ככה.

הלב תמיד מתעורר, במוקדם או במאוחר. לך עם הלב. ואם הלב אומר את שניהם, לדעתי לך על רפואה- הרבה הרבה הרבה יותר מאתגר ומעניין. כן, הרבה יותר קשה ופחות כסף, אבל אז מה. לפחות מבחינתי.
פרסום בתפוז - תפוז עסקים

בעל עסק קטן?

זה הזמן שלך להופיע בפורומים! למידע השאר את פרטיך כאן >>>

שירותי תרגום - Technically Perfect

צריך לתרגם מסמכים ?

אנו זמינים לשרותך כעת חייגו: 052-6390346

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix