בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על לימודי רפואה מועמדים ללימודי רפואה לומדים רפואה זה המקום בשבילכם המועמדים יוכלו להתייעץ בנושאים כמו תנאי קבלה, דרישות, סיכויי קבלה ועוד. סטודנטים לרפואה מוזמנים לשתף אותנו בניסיונם ובחוכמתם ולהתייעץ בנושאים שונים הקשורים ללימודים, לסטאז' ולהתמחות. כמובן שכולם מוזמנים בחום לקטר על הקשיים ולשתף בהצלחות , לאו דווקא כאלה שקשורים לרפואה.

כתובת מקוצרת לפורום: http://forums.tapuz.co.il/med

כמה דברים לפני שאתם נכנסים:

מאוד מומלץ לקרוא את תקנון הפורום.

לפני ששואלים שאלה, מאוד מומלץ להציץ במאמרים, בקישורים, בשאלות הנפוצות ובמילון המונחים של הפורום. יש שם המון מידע על קבלה לרפואה וגם על הלימודים עצמם.

כמו שתראו, הפורום הזה הוא כמו "בית חם" לכל מי שקשור איכשהו ללימודי רפואה. המטרה שלנו היא לדאוג שהוא ימשיך להיות כזה. כולי תקווה שתתרמו למאמץ של כולנו לשמור על האופי המיוחד של הפורום.

אז אחרי כל ההקדמות, אתם מוזמנים להיכנס לפורום.

שיהיה בהצלחה לכולנו

צוות ההנהלה.

ברוכים הבאים לפורום לימודי רפואה! =)

נא ללחוץ על המשך משמאל לפני הוספת הודעה

המשך...
הודעה חדשה

קורסי קיץ באונ' תל אביב
23/04/14 23:25
15צפיות
שלום חברים :)

קורס קיץ 2014 בפיזיקה...
מישהו שמע/ראה/הריח משהו?

לבעלי ניסיון משנים קודמות, האם צפוי להיות מועד ב'? האם החומר הנלמד במכינה מקביל לחומר של בגרות 5 יחידות?

תודה ולילה טוב!
לכולם הקורס קי או שיש פטורים?
24/04/14 00:34
3צפיות
הבנתי שיש קורס קיץ ללומדים רפואה השאלה היא אם אפשר לקבל פטור ממנו אם למדתי תואר ביולוגי לפני או אם עשיתי 5 יחידות פיזיקה?
תשובה לקורסי קיץ
24/04/14 01:22
באת"א דורשים פיזיקה ברמה של 5 יח"ל (או של קורס אוניברסיטאי),
וכימיה ברמה של 3 יח"ל (או של קורס אוניברסיטאי).
בעלי רקע כזה מהתיכון מקבלים פטור מלגשת לבחינה בכל אחד מהתחומים (גם קורס אקדמי מזכה בפטור).
כל השאר, נדרשים לעבור בחינה בכל אחד מהנושאים, ולקבל ציון עובר (כ-65) לפחות. לבחינה יש מועד א', ומועד ב' (כך היה בשנים קודמות).

האוניברסיטה בדרך כלל מציעה קורס אינטנסיבי לאורך השבוע, שמתחיל לרוב בצמוד לפרסום חתך הקבלה הראשוני (לחלק מהמועמדים עוד אין תשובה סופית בשלב הזה).

השנה תהיה הכנה לבחינות הכניסה בפיזיקה ובכימיה גם ב"רפואה לעם" לכמות מצומצמת של נרשמים (עלות סמלית).
המפגשים יתקיימו בסופי שבוע (חמישי או שישי).
שווה להתעדכן במייל (רפואה לעם).
מהו שכר לימוד שנתי ברפואה?
23/04/14 19:42
48צפיות
מישהו יודע מהו שכר לימוד שנתי ברפואה? והאם קל יחסית לקבל מלגות לרפואה?
והם כדאי להתחיל אץ הלימודים עם חיסכון רציני?
23/04/14 19:43
56צפיות
עוד שאלה האם כדאי שאחסוך סכום כסף למהלך הלימודים כי אני משער לעצמי שאין הרבה זמן לעבוד.
מצטרפת לשאלה
23/04/14 22:46
27צפיות
כמה סוגיית החיסכון טרם הלימודים קריטית?
האם הלימודים באמת לא מאפשרים שילוב עם עבודה בשנים הראשונות?

בבקשה תשרשר את ההודעות שלך להבא
23/04/14 23:08
22צפיות
כרגע איחדתי בין שתי הודעות בנושאים דומים, אבל אם אתה שואל כמה שאלות באותו יום בבקשה תכניס את כולן לשרשור אחד כדי לא לדחוף למטה הודעות של אחרים. תודה!

לגבי השאלות שלך: שכר הלימוד ברפואה הוא שכר לימוד שנתי אוניברסיטאי רגיל - כ-10,000 ש"ח לשנה לשלוש השנים הראשונות (תואר ראשון), ובשלוש השנים הבאות שכ"ל של תואר שני (נדמה לי שכ-14,000 ש"ח לשנה). אפשר לקבל מלגות כמו שאפשר לתארים אחרים (הרבה פעמים תמורת שעות התנדבות בקהילה לאורך השנה או דברים כאלה). פחות סביר לקבל מלגה על סמך ציונים (לפחות בזמן הקבלה) כמו שאפשר בחלק מהמקצועות ובחלק מהאוניברסיטאות.

מבחינת חיסכון: ברור שעדיף להתחיל את הלימודים עם חיסכון, אבל זה לא הכרחי. הרבה פעמים האפשרות לעשות את זה היא לא ריאלית - חיסכון משמעותי בשביל 6 שנות לימוד זה משהו שקשה להגיע אליו ודורש הרבה זמן אז לרוב זה לא ממש ריאלי. כמובן שאם יש אפשרות לזה זה יקל בהמשך.
תשובה
24/04/14 00:07
9צפיות
1) שכר לימוד ב3 שנים הראשונות הוא באיזור ה10000. בשלוש השנים הקליניות באזור ה14000. יש מלגות.
2) עדיף להתחיל את החיים עם חסכון גדול. אבל אפשר גם בלי.
3) אפשר לעבוד. מתוך 6 שנות לימוד ב5 עבדתי. שנתיים בהיקף של 60-80 שעות בחודש ו3 באזור 90-100 לחודש. בלימודים השאלה היא האם אתה צריך לעבוד ולא אם אפשר. אידיאלי זה לא וזה בא לפעמים על חשבון הלימודים אבל הציונים ברפואה הם די חסרי ערך כל עוד אתה עובר.
תוספת
24/04/14 00:08
6צפיות
לדעתי ומניסיוני. אל תבנה אל מלגות. עבודה זה משהו שאפשר לבנות עליו. מלגות לא.
הציונים ברפואה חשובים בשביל ההתמחות?
24/04/14 00:30
5צפיות
הציונים ששיגים במהלך השנים חשובים כדי להשיג התמחות טובה או שאין לזה כל כך משמעות?
ועוד שאלה בנוגע לעומס בלימודים
24/04/14 00:31
2צפיות
בנוגע לעומס במהלך שנות הלימוד, אילו שנים נחשבות העמוסות ביותר, ומה רמת העומס? לעבוד תוך כדי זה ממש קשה או שיש זמן פנוי לזה ולקצת חיים?
תשובות
24/04/14 01:02
הציונים חסרי חשיבות. צריך להפריד בין עומס לקושי. הלימודים מאוד עמוסים מכיוון שלומדים כל יום ובד"כ השעות לא קצרות. ב3 השנים הראשונות אין חובת נוכחות ברוב השיעורים וכל עוד לומדים טוב למבחנים ועוברים אפשר להבריז הרבה ולכן לעבוד גם בבקרים אם צריך. השנים הקליניות עמוסות יותר ואי אפשר להיעדר בכמות גדולה ובצורה קבועה ולכן כל עבודה צריכה להתאים. אנשים עובדים בכל מיני דברים. שיעורים פרטיים, עבודות לילה למינהן, עוזר רופא משנה 4 אם כי זה לא רווחי במיוחד. זה לא קל אפשר אפשר לחיות לבלות וכו'.
קשה? לדעתי התואר קל מתארים במדעים או בהנדסה. למדתי כימיה לפני ויש לי חברים בתחומים אחרים. אין כזה דבר או לפחות לי לא יצא שאתה יושב על משהו ולא מבין/לא מצליח ברפואה. מה שכן העומס יכול להיות גדול לפני מבחנים ואם לא מנהלים נכון את הזמן אפשר ליפול. בתל אביב מעט מאוד אנשים נשארים שנה או נופלים מסיבות אקדמיות. הדסה קצת יותר קשים במובן זה ויש שם מבחנים עם לא מעט נכשלים אבל גם שם למיטב ידיעתי (אשתי לומדת שם) אין המון נושרים. במחזור שלי התחלנו באזור 120 סטודנטים ומסיימים באזור 110 ורוב אלה שעזבו עזבו לדוקטורט PHD ולא כי נכשלו. ירדו אלינו כמה משנה מעל. בעיקר מסיבות אישיות ולא אקדמאיות (נשים שילדו, אנשים שלקחו חופש לשנה מסיבות אישיות וכו').
לי אישית שנה 5 הייתה הכי עמוסה קשה עד כה כי היא ארוכה מאוד ובסוף יש לך מבחני גמר. השנים הפרה קליניות היו סבבה סה"כ.
הלימודים סבירים מאוד סה"כ ולא צריכים להדאיג. זה לא כמו הבדיחה על החמור שקשרו אותו ו7 שנים אח"כ קיבל דוקטורט. צריך להשקיע ולא מעט אבל כל עוד יש לך יכולות סבירות ותשב מה שצריך אתה תסיים. הדרישות לקבלה מעידות רק על הביקוש וממש לא על הקושי
שלום לכולם ושאלה חשובה מאוד עבורי
23/04/14 01:13
151צפיות
אני סמוך ובטוח שראיתם פה כבר עשרות אם לא מאות הודעות כאלו, אבל בשבילי זה עולם ומלואו ולכן אשמח אם יהיו מי שיענו ברצינות מנסיונם ומהידע שלהם.

רפואה לא היה החלום שלי אף פעם, אבל הצטיינתי בלימודים (ממוצע 11.43 לפי העברית וכ- 113 בבאר שבע) ובפסיכומטרי הוצאתי ציון די סביר של 741 ברב תחומי.
הציונים, הנתונים והסכם שלי מאפשרים לי קבלה לשלב המיונים והראיונות בכל ארבע הפקולטות לרפואה בארץ (טכניון, בן גוריון, העברית ותל אביב). התחלתי לחשוב על רפואה כחצי שנה לפני שחרורי מהצבא, וכשהבנתי שיש לי את הנתונים התחלתי לחשוב על זה ברצינות רבה יותר (אם כי הייתי די נעול על הנדסת חשמל ופיזיקה). אני כבר מעל שנה מוביל את הקבוצה "גשם של מעשים טובים" (יחד עם בן דוד שלי שהקים את הקבוצה) ובמסגרתה אנחנו מתנדבים במחלקות ילדים בכל מחלקות הילדים בארץ (כולל מחלקות אונקולוגיות)- עושים קסמים, בלונים וכד'. התחלתי בזה לפני מעל שנה והתאהבתי. זה הדבר שאני הכי אוהב לעשות- לשמח אנשים, לגרום לאנשים (ובעיקר לילדים) לחייך ולעזור לאנשים (מתנצל על כך שזה נשמע נורא, פלצני וקלישאתי, אבל באמת שזה כך).

עם זאת, אני מאוד מאוד אוהב מתמטיקה, פיזיקה וכיוצא בזאת (הרבה יותר מביולוגיה לדוגמא) ומאוד מתעניין בלימודי הנדסת חשמל ופיזיקה (תואר כפול), ובעתיד אולי גם חושב על פוליטיקה ושירות ציבורי וערכי כזה או אחר.
בשורה התחתונה- אני מתלבט מאוד במה לבחור- רפואה או הנדסת חשמל ושיקוליי (על קצה המזלג) הם כדלקמן:
הנדסת חשמל- תחום שיתן לי הרבה אפשרויות עבודה והמון אפשרויות להסבות מקצוע כאלו ואחרות, תחום שאני די מתחבר אליו ואוכל לטעמי לעשות בו דברים יפים ולמצוא את הדרך לעשות דברים טובים וערכיים גם בו. התחום גם יתן לי את האפשרות לפרוש בגיל 40-50 לפוליטיקה אם ארצה או אולי לעסוק בהמשך בתחום של היי-ביוטק.
רפואה- לא חושב שיש עוד מקצוע שבו אוכל לטפל, לעזור ולספק שירות לאנשים בכל יום ויום. אין לי ספק שהסיפוק יהיה אדיר ושזה מתאים מאוד לאישיות שלי, אך חיי המשפחה לא פשוטים ולפרוש בגיל 40-50 לפוליטיקה או תחום אחר זה טיפשי (בגיל הזה אתה סופסוף הופך לרופא בעל תפקיד מפתח), כשאולי אוכל לעשות דברים יפים ולעזור לאנשים ממקום אחר.
כך או כך החלטתי, הרבה בעקבות הפעילות ההתנדבותית המדהימה שבה אני לוקח חלק, להמשיך בפעילויות ומיזמים התנדבותיים וערכיים בכל מקצוע שבו אעסוק- בין אם מדובר במקצוע עצמו ובין אם מדובר בפרוייקטים ויוזמות אישיות. זה בנפשי וברור לי שלא אוכל בלי זה.

יש פה גם שיקולים כלכליים ולכן אני חושב להירשם רק לבן גוריון (קרוב לביתי) ולנסות ולהתקבל, ואם לא אתקבל- אתחיל הנדסת חשמל ואשקול לנסות שוב במוסדות נוספים בשנה הבאה. כרגע לא יכול להרשות לעצמי דירה ושכר לימוד ל7 שנים בירושלים, חיפה או תל אביב (מה גם שכל דמי ההרשמה, מחיר מבחן המו"ר וכד' זה סיפור לא זול בכלל).
נשאלת השאלה- האם אתם ממליצים לי לעשות את זה (כשסיכויי ככה"נ הם לא גבוהים אם ארשם רק לב"ש), והאם חודש וחצי יספיקו לי על מנת להתכונן כראוי לראיונות.

אשמח לתשובה בהקדם, כיוון שיש לי עד יום חמישי הקרוב להחליט (ההרשמה בב"ש נגמרת).
תודה רבה רבה ושאו ברכה אנשים יקרים!
º
מישהו..? מחר נגמרת ההרשמה וחשובה לי דעתכם
23/04/14 16:22
31צפיות
קשה לי לענות על השאלה שלך
23/04/14 23:34
14צפיות
באופן אישי, אני לא יכולה להזדהות כי לי היה ברור שאני רוצה ללמוד רפואה מעבר לכל דבר אחר. גם אם הייתי מזדהה שאלת שאלה שקשה לענות עליה כי זה עניין מאוד אישי ואף-אחד לא יכול להעריך, בטח לא על סמך שאלה באינטרנט, מה בדיוק קורה אצלך.

אני כן יכולה לומר שאין בעיני סתירה בין כל בחירה מקצועית שתעשה להמשך התנדבות, נתינה וטיפול. כדאי לזכור גם שעם כל ההילה הערכית שמיוחסת לרפואה אנחנו עדיין מדברים פה על בחירה בין מקצוע אחד למקצוע אחר, והבחירה הזו כשלעצמה היא לא בהכרח ערכית.
קשה לי להתחבר למרחקים שאתה חושב אליהם - אני הייתי בוחרת במה שאני רוצה לעשות היום, ומקבלת את העובדה שיהיו לזה השלכות על הבחירות שלי בהמשך. ברור שלא צריך לחשוב רק ברמת העכשיו, אבל הכוונה שלי היא שאם עכשיו אתה רוצה להיות רופא, קשה לי להבין למה לוותר על זה בשביל אפשרות עתידית שאולי תרצה ללכת לכיוון של קריירה פוליטית אי אז בעוד 25-30 שנה.

מבחינה פרקטית: אלא אם זה ממש בלתי-אפשרי עבורך כלכלית, אני מציעה שתירשם לבן גוריון. העלות היא יחסית נמוכה, ובניגוד למועמדים אחרים שהרבה פעמים צריך להזכיר להם שלבן-גוריון יש את היחס הנמוך ביותר של מתקבלים מתוך המזומנים לראיונות, במקרה שלך גם בגלל חוסר הוודאות וגם בגלל שאתה מביא איתך רקע מרשים של התנדבות ויוזמה שנותן יתרון בראיונות אני חושבת שאם יש קושי כלכלי להתמיין לכל המקומות אפשר בהחלט להתמיין בשלב זה רק לאוניברסיטה אחת.
שאלה קשה מאוד.
24/04/14 00:38
אני ניסיתי לא מעט להתקבל ומקווה מאוד להתקבל השנה, אם לא אתקבל אני לא יודע עוד מה אבחר לעשות אבל מקווה שלא אצטרך להתבלט בנוגע לכך.
בחינת ידע בסיסי בכימיה ובמתמטיקה
23/04/14 13:29
58צפיות
ראיתי באתר של אוניברסיטת תל אביב שבמסגרת תהליך הקבלה לרפואת שיניים צריך לעבור בחינת ידע בכימיה ובמתמטיקה.
יש למישהו דוגמה לבחינה כזו? אולי את הבחינה משנה שעברה..

תודה רבה!
זה לא רק אם מתקבלים בהכרח לתל אביב?
24/04/14 00:37
המבחן הוא רק לאחר קורס ההכנה וזה רק אם מתקבלים סופית לא? אם ככה יש זמן
אפיקי מעבר
22/04/14 09:46
72צפיות
היי אני חדשה כאן,יש לי כמה שאלות.
יש מישהו כאן שמבין קצת בכל העניין של אפיקי מעבר באוניברסיטת בן גוריון? דרך ביולוגיה/מדעי מעבדה רפואית.
עשיתי פסיכומטרי שבוע שעבר (יש לציין שזה השני שלי כבר) הממוצא בגרויות שלי לא בשמים 101.3 , רציתי לדעת אם אתם יודעים או מכירים על כל מיני דרכים להתקבל לרפואה.
ואם לדעתכם שווה לי לנסות להגיש מועמדות בכל זאת לרפואה בבן גוריון.

אשמח לעזרה...
תודה :)
ראיתי בעברית שיש אפשרות לעבור מרפואת שיניים
22/04/14 10:50
57צפיות
בתום שנה א'. עם ממוצע של מעל 85, וכן מרקם (בחישוב של 75% מרקם ו25 ממוצע שנתי)
אין לי מושג מה קורה בפועל. אני בדיוק מברר את זה..
לאחר בירור
23/04/14 23:56
4צפיות
אמרו לי שמדובר בתואר ולא רק בשנה א'.
מצטער על ההטעייה.
הבנתי שמעטים מאוד גם יכולים אחרי שנה
24/04/14 00:35
ממה שהנבתי כשהתקשרתי למדור רישום ישנה אופציה אחרי שנה א' ברפואת שיניים לעבור לשנה ב' ברפואה אבל זה על בסיס מקום פנוי והסיכויים נמוכים, אבל בכל זאת קיימים.
מישהו קיבל כבר זימון למיונים של רפואת שיניים?
23/04/14 15:59
54צפיות
מישהו קיבל כבר זימון למיונים של רפואת שיניים באוניברסיטה העברית? ואם מישהו יודע מהם כוללים אשמח לפירוט.
תודה!
אמרו לי במדור רישום שישלח בתחילת מאי
23/04/14 21:28
25צפיות
עם כל הפרטים (האוניברסיטה העברית)
אבל המיונים לרפואת שיניים הם ב9.5 נכון?
24/04/14 00:33
המיונים עצמם אבל הם רק במועד אחד והם ב9.5 נכון. כלומר ממש בתחילת מאי צריך לקבל את הזימון כי הבנתי שצריך לשלם על זה ולא מעט כסף.
החלטה המתנה באוניברסיטה העברית לגבי סכם לרפוא
24/04/14 00:30
2צפיות
היי,
אני מנסה להבין אם יש לי סיכוי להתקבל לעברית או לא. ההחלטה בשנה קודמת הייתה דחיה, וכרגע זה עומד על המתנה. מה זה אומר?
ממה שהבנתי מהם אי אפשר לדעת במאת
24/04/14 00:32
כשדיברתי עם מדור הרישום הם אמרו שלרוב הסכם נשאר יחסית דומה בין השנים כלומר יכולה להיות סטייה קלה למעלה או למטה מהסכם של שנה שעברה אבל אי אפשר באמת לדעת עד שלא יגיעו התוצאות של הפסיכומטרי של אפריל ואז יקבע הסכם הסופי.
שאלה תיאורטית- לכל גולשי הפורום
22/04/14 18:09
200צפיות
אני מניחה שחלקכם סטודנטים לרפואה וחלקכם מנסים להתקבל.
מסקרן אותי...

אם לא הייתם מתקבלים.. מה הייתם עושים?
האם הייתם לא מוותרים לא משנה מה? עושים 8 פסיכומטרי? משפרים ציונים? עושים תואר בביולוגיה בשביל להגדיל סיכוים? נוסעים לחו"ל?
הכל הכל הכל בשביל להגשים את היעוד התעסוקתי שלכם?

או שמא הייתם מוותרים ופונים לנישה אחרת לחלוטין? מדעי המחשב הנדסה חשבונאות משפטים או סתם תואר אחר שמעניין אתכם? מה למשל?

או ש....הייתם מקבלים את האכזבה שבאי קבלה ומנסים לפנות למקצועות קרובים? אם לא להגשים את עצמכם אז לפחות להיות בנישה קרובה... האם הייתם שוקלים ללמוד פיזיותרפיה? ריפוי בעיסוק? אולי פסיכולוגיה? סיעוד? תזונה? רוקחות?
מה מבין כל אלו היה נראה לכם אופציה?

אשמח אם תשיבו
יכולה להעיד על עצמי
22/04/14 22:00
153צפיות
רציתי רפואה והתפשרתי על סיעוד.
לא ראיתי את עצמי משפרת את הפסיכומטרי שוב, אז לא נתתי לזה הזדמנות.
בקרוב אני מסיימת את התואר וכבר עכשיו מזמנים אותי לראיונות עבודה.
המגוון הוא רחב מאוד, אפשר למצוא את עצמך בכל תחום ובכל נישה שרק רוצים.
נכון שזה לא רפואה, אבל גם בסיעוד יש הרבה נתינה ועזרה לאנשים.
לא הייתי רואה את עצמי בתחום אחר, זה המקום שלי. עבודה עם צוות מקצועי מול אנשים.
במידה ויום אחד אחליט שזה לא מספק אותי לגמרי אעשה את ההשלמות שצריך ואלמד רפואה.
תודה על השיתוף
23/04/14 18:09
55צפיות
כנראה שתקבלי ממני מסר ברגע שיהיה לי כמה רגעים פנוים

אשמח אם גולשים נוספים ישתפו פעולה ולא יבחרו להתעלם
במקרה שלי
23/04/14 23:24
15צפיות
אני הבנתי שאני רוצה להתקבל לרפואה בגיל 19, והתחלתי ללמוד בגיל 23. בזמן שעבר שיפרתי כמה בגרויות ועשיתי פסיכומטרי 6 פעמים (ומה שהיה אולי יותר מתסכל הוא שהתחלתי מציון די גבוה וסתם נתקעתי במקום). בשנה שהתקבלתי, בזמן ההמתנה להודעת הקבלה בין הדברים ששקלתי היה שיפור של עוד בגרויות, לימודים בחו"ל והרשמה למדעי הרפואה בשנה שאחרי - ולשמחתי התקבלתי ולא הייתי צריכה את כל אלה.

באופן יחסי, אני חושבת שאני נמצאת יחסית בקצה הסקאלה מבחינת ההתעקשות שלי להתקבל וההתעקשות דווקא על רפואה. לדעתי רוב האנשים היו מתחילים ללמוד מקצוע אחר או לפחות ביולוגיה כדי לפתוח עוד אופציות לקבלה, ואני חשבתי שעדיף להתמקד במסלול הפשוט ביותר (עבורי - מרגע שהתחלתי לנסות להתקבל הייתי גבולית. לחלק מהאנשים באמת יותר הגיוני לפנות למסלולים אחרים). קשה לי לומר בדיעבד אם העקשנות הזו הייתה הגיונית או פשוט הכרה בכך שלא הייתי מסוגלת (לפחות אז) לעשות את הדבר ההגיוני ולוותר.

אני חושבת שעבורי היה לי יותר קשה לעבוד במקצוע קרוב לרפואה ולא להיות ממש ברפואה מאשר לעבוד במקצוע מרוחק יותר שמעניין אותי, אבל מבין האפשרויות שהצעת אני חושבת שהייתי בוחרת בפיזיותרפיה, סיעוד או רוקחות.
שאלות בנושא סכם
23/04/14 20:10
70צפיות
היי חברה,
אני משוחררת טריה מהצבא אחרי שירות כחובשת ושוקלת ממש ברצינות להתמיין ללמוד רפואה בבן גוריון.
בתיכון לא הייתי התלמידה הכי משקיענית שיש וכרגע ממוצע הבגרויות שלי עומד על 96 וכבר התחלתי השלמה ל-4 יח"ל מתמטיקה.
כאשר מבקשים סכם של 754, הסכם כולל ממוצע בגרויות ופסיכומטרי בלבד?
אודה לכל מיני טיפים למקצועות בגרות שאפשר להגביר או האם עדיף מכינה כדי להעלות את הממוצע למשהו סביר.

תודה רבה!
תשובה
23/04/14 20:45
42צפיות
סכם של 754 הוא משוכלל בגרויות פסיכומטרי. כיוון שלבגרות יש משקל לא מבוטל בסכם הייתי ממליץ לעשות מכינה של שנה שהציון בה מחליף את ציון הבגרות כיוון שממוצע הבגרות שהמינימלי שצטרכי להגיע אליו הוא סביבות ה108-107 השלמה של בגרויות לדעתי תהיה ארוכה, מיותרת והרבה פחות בטוחה ממכינה שבה את נכנסת כל כולך לשנה שלמה והסיכיוי שלך להוציא בה ציון גבוה יהיה טוב יותר.
בהצלחה!
לא מסכים
23/04/14 20:58
32צפיות
לפני החלטה - דבר ראשון תרשמי את פירוט תעודת הבגרות שלך והכל כדי לראות עם מה יש לעבוד, אין למה לפנות ישירות למכינה אם את יכולה לעשות בגרויות.
פירוט בגרויות:
23/04/14 22:26
18צפיות
אנגלית - 5 יח"ל - 92
תנ"ך - 2 יח"ל - 78
הבעה עברית - 2 יח"ל - 78
ספרות - 2 יח"ל - 85
מתמטיקה - 3 יח"ל - 77
ביולוגיה - 5 יח"ל - 87
היסטוריה - 2 יח"ל - 76
מדעי החברה - 5 יח"ל - 88
אזרחות - 2 יח"ל - 75

ממוצע אופטימלי עפ"י בן גוריון 96.43.
ומבחינת בגרויות לא משנה איך, אני בטוחה שאם אשב קצת אצליח, השאלה מה יהיה יותר מהיר.  (בזמנו בתיכון לא הייתי מגיעה בכלל ולא לומדת בכלל ואלה הציונים אחרי המגנים הלא מדהימים )

מודה על התשובות אגב!
לא הייתי ממליצה בהכרח על מכינה
23/04/14 23:14
9צפיות
קודם כל, אני לא מתמצאת במכינות השונות אבל אם אני לא טועה, המכינות של ת"א והעברית למשל לא תקפות בבאר שבע.
דבר שני, ציון מכינה שמחליף את הבגרות יכול להיות בעייתי - אם בסוף השנה לא מגיעים לציון הנדרש (והציון הנדרש הוא מאוד גבוה) זה בעצם בזבוז זמן, בעוד שאם לא מצליחים לשפר את כל הבגרויות אפשר להמשיך ולשפר את חלקן ועדיין להרוויח את מה שכן הצלחת לשפר.

גם אם יש אפשרות לעשות מכינה ספציפית לב"ש, חבל להשקיע במשהו שלא יהיה תקף בשאר האוניברסיטאות בהמשך אם היא תחליט לשפר ציונים עוד כדי להגיע לרף של שאר האוניברסיטאות (בכל זאת, חבל לבנות רק על סיכויי הקבלה לב"ש שהם די נמוכים). נכון שהממוצע ההתחלתי די נמוך, אבל אפשר בהחלט במקום מכינה אינטנסיבית לעשות שיפור בגרויות באותה השקעה ואולי פחות.
קבוצת הכנה בירושלים למו"ר/מרק"ם
23/04/14 22:01
22צפיות
היי כולם :)
מתארגנת קבוצה בירושלים לקראת המו"ר\מרק"ם שתיפגש מדי שבוע בקמפוס גבעת רם.
מי שמעוניין יכול לפנות למייל:
 davidshaul53@gmail.com
הרשמה לבן גוריון
22/04/14 11:02
219צפיות
כדאי להירשם עם עם סכם של 730+- ? או שחבל על הכסף?
(מחכה לפסיכומטרי)
לדעתי כדאי
23/04/14 12:24
119צפיות
הם עושים רפורמות רק כדי להגדיל את טווח המתמיינים שלהם..שווה לנסות לדעתי
לא הבנתי את התגובה שלך
23/04/14 15:14
70צפיות
את הנימוק.
אפשר הסבר?
שנה שעברה הסכם היה 754- לא צפוי לרדת בהרבה
23/04/14 15:32
78צפיות
שנה שעברה הסכם היה 754 הסכם לא צפוי לרדת בהרבה מזה. שנה לפני זה הוא היה 757, כלומר ירד ב3 נקודות, לא הגיוני שפתאום הסכם ירד ביותר מ20 נקודות.
מי שקיבל זימון למבחן הממוחשב
22/04/14 08:53
288צפיות
זה אומר שעבר את הסכם?
כנראה שכן
22/04/14 12:40
192צפיות
לפי דבריה של נציגה שדיברתי איתה לפני כשבועיים, הם שלחו הזמנות לבחינה הממוחשבת לאלה שעברו את הסכם 730.
כן
22/04/14 14:50
158צפיות
אחרת אין להם סיבה להתחיל למיין אותך(זה דורש זמן, ומשאבים)
מי שעבר את הסכם 730?!?
22/04/14 18:46
174צפיות
שנה שעברה הסכם היה 754 לא נראה לי הגיוני שהם כבר שלחו זימונים למי שעבר את הסכם ה730 ואם כן אז לא קיבלתי למרות שמוזר לי.
לא נשמע הגיוני בעליל
23/04/14 12:23
91צפיות
אבל אולי המבחן הממוחשב מאפשר להם להגדיל את מסת המסוננים הראשונה ככה שאי אפשר לדעת
רק מעל סכם 760 נשלחו זימונים
23/04/14 14:19
84צפיות
דיברתי עם מדור הרישום ורק אלה שיש להם סכם מעל 760 קיבלו בינתיים זימונים. בהצלחה!
ריכוז ימי הכנה בפקולטות לרפואה
23/04/14 13:56
74צפיות
שלום לכולם,

להלן קישורים לימי ההכנה של כל הפקולטות לרפואה:

בן גוריון - https://www.facebook.com/events/1409315199328387
טכניון - https://www.facebook.com/events/300135153485511
העברית - https://www.facebook.com/events/1573282696230321
תל אביב - https://www.facebook.com/events/1414018758859433
תל אביב (4 שנתי) - https://www.facebook.com/events/1430158587233909
צפת (4 שנתי) - https://www.facebook.com/events/644746372229390

בהצלחה לכולם!
נתקלתם בקשיי התחברות לאתר|?|
23/04/14 11:57
17צפיות
|שמאל|גולשות וגולשים יקרים,
במידה ואתם לא מצליחים להיכנס לשם משתמש או נתקלים בקשיים לעדכן את הסיסמא שלכם  - פנו אלינו למייל Forums@tapuz.co.il ונסייע לכם.
הקפידו לתאר את התקלה אותה אותם חווים בצירוף שם המשתמש שלכם.
אל ייאוש. גם אם אין לכם גישה למייל עמו פתחתם את שם המשתמש יש לנו דרך לעזור.

המשך גלישה נעימה ב|תפוז|
התמודדות עם משבר אי-פריון
23/04/14 11:00
60צפיות

שלום לכולם,
זו פעם ראשונה שאני נרשמת לפורום זה.
אני מנסה להרות במשך כ- 5 שנים עברנו תקופות לא קלות במישורים הרפואיים והרגשיים.
כחלק מתהליך רגשי שעברתי, החלטתי להתמודד בצורה אקטיבית בכל מישור אפשרי ומתוך כך עלה רעיון המחקר.
אני סטודנטית לפסיכולוגיה וכדרישות התואר עלי להגיש ע"ס אמפירית נושא המחקר שבחרתי הוא "צמיחה אישית" בעקבות אי-פריון. מטרת המחקר היא להעלות את המודעות להיבטים החיוביים שבהתמודדות עם אי-פריון וכן משתנים נוספים העשויים להעצים את יכולת ההתמודדות.
המחקר מיועד לנשים יהודיות ישראליות (או החיות בישראל במשך כ-20 שנה) החוות אי-פוריות ראשונית/משנית במשך שלוש שנים לפחות. המחקר אנונימי לחלוטין והוכן בתוכנה מיוחדת שאינה מאפשרת את זיהוי הנבדק GOOGLE DOCS. השאלונים חודרים במידה מעטה ביותר והמחקר עבר את אישור של וועדת האתיקה של האוניברסיטה הפתוחה.
אשמח מאוד אם תוכלו להשתתף ולמלאות את השאלונים (כ-9 ד')  לפרטים נוספים ולמילוי השאלון יש ללחוץ על הקישור ללינק:
https://docs.google.com/forms/d/1gxKzq73NT-UTy0Qh6...

תודה ואשמח אם תעמדי בקשר,
רחל
פרסום בתפוז - תפוז עסקים

לפרסום העסק שלך בתפוז

השאר פרטים כאן >>>

שירותי תרגום - Technically Perfect

צריך לתרגם מסמכים ?

אנו זמינים לשרותך כעת חייגו: 052-6390346

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום