לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על לימודי רפואה מועמדים ללימודי רפואה לומדים רפואה זה המקום בשבילכם המועמדים יוכלו להתייעץ בנושאים כמו תנאי קבלה, דרישות, סיכויי קבלה ועוד. סטודנטים לרפואה מוזמנים לשתף אותנו בניסיונם ובחוכמתם ולהתייעץ בנושאים שונים הקשורים ללימודים, לסטאז' ולהתמחות. כמובן שכולם מוזמנים בחום לקטר על הקשיים ולשתף בהצלחות , לאו דווקא כאלה שקשורים לרפואה.

כתובת מקוצרת לפורום: http://forums.tapuz.co.il/med

כמה דברים לפני שאתם נכנסים:

מאוד מומלץ לקרוא את תקנון הפורום.

לפני ששואלים שאלה, מאוד מומלץ להציץ במאמרים, בקישורים, בשאלות הנפוצות ובמילון המונחים של הפורום. יש שם המון מידע על קבלה לרפואה וגם על הלימודים עצמם.

כמו שתראו, הפורום הזה הוא כמו "בית חם" לכל מי שקשור איכשהו ללימודי רפואה. המטרה שלנו היא לדאוג שהוא ימשיך להיות כזה. כולי תקווה שתתרמו למאמץ של כולנו לשמור על האופי המיוחד של הפורום.

אז אחרי כל ההקדמות, אתם מוזמנים להיכנס לפורום.

שיהיה בהצלחה לכולנו

צוות ההנהלה.

ברוכים הבאים לפורום לימודי רפואה! =)

נא ללחוץ על המשך משמאל לפני הוספת הודעה

המשך...
הודעה חדשה

הלו
28/01/15 14:29
36צפיות
אני חושבת שאיפשהו בצבא הסתובב לי איזה בורג וננעלתי על לימודי רפואה בתור הדבר היחיד שמעניין אותי וקראתי פה באופן סמוי ואדוק די הרבה זמן בתקווה שיום אחד אני גם אוכל להתרגש ולומר שהתקבלתי.
עם השחרור עשיתי פסיכו שיצא נמוך בהרבה משציפיתי ומהרף (680), מה שדיכא אותי עד בלי די. לא ציפיתי שיהיה ציון מתאים "במכה הראשונה" אבל זה היה ממש מתחת למה שחשבתי שייצא. לאחרונה אספתי את עצמי מהמרה השחורה ששקעתי בה והחלטתי לנסות לשפר במועד אוקטובר (פשוט היחיד שמסתדר לי עם העבודה, כי נראה לי שעד אז אני כבר אוכל להתפטר בשקט).
ממוצע הבגרויות שלי נכון לכרגע גם לא מזהיר ועומד על 96, בעיקר בגלל 64 במתמטיקה 4 יח' וציונים של 75-78 בהיסטוריה, אזרחות וספרות ועצלנות קלה-כבדה שלי בזמן התיכון. משום מה שיפור הבגרויות נראה לי פחות תובעני עם העבודה אז בינתיים החלטתי לשפר אותן ונראה לי שקצת קפצתי מעל הפופיק כשנרשמתי לספרות, אזרחות והיסטוריה ב' במועד החורף הזה. ספרות ואזרחות מאחוריי ואני מניחה שהציון בהן דווקא יהיה שיפור מהנוכחי (למרות שאחרי הפסיכו אני בספק אם אפשר לסמוך על תחושות הבטן שלי, אבל הפתרונות באינטרנט עומדים לטובתי), אבל בגלל התעסקות במקצועות האלה לא היה לי זמן ללמוד לבגרות בהיסטוריה שמתרחשת לצערי מחר. כפועל יוצא של תכנון הזמן הלקוי הזה אני חושבת שאני זוכרת רק את השם שלי ושלבחור הרע קוראים היטלר.

אז שתי שאלות!
אחת, איך לעזאזל מחשבים ממוצע בגרות? זרקו לי פעם שאם שיפרתי כמה שאלונים באותו מועד אז בבקשה לממוצע משוקלל אי אפשר לחשב רק את הטובים ביותר אלא משתמשים בכולם. לא מצאתי שום מסמך באינטרנט שמגבה או שולל את התיאוריה הזו. :/
אני שואלת כי אני שוקלת לא לגשת לבגרות בהיסטוריה. אני באמת לא מצליחה לקלוט שום חומר ואני מותשת לחלוטין מהניסיון למרקר ולסכם את החומר. הזנחתי את הלמידה ואטרף הרגע-האחרון עושה לי רע, כואבת לי היד מכתיבה והעיניים מצהוב, זה רק שלושים שקלים וזה יכול לחכות לאחר כך מבחינתי, כי אני בטוחה שגם ככה בשנתיים הקרובות אני לא אוכל אפילו להגיש מועמדות עם הר השיפורים שיש לי לעשות שכולל הר הנאה של פסיכומטרים וחמש יחידות עד לציון אידיאלי שאולי אקבל. אם אני לא ניגשת זה 0 ועם התיאוריה הזו גם אם שיפרתי- נדפקתי, ואז אני אלך על שיטת ללמוד-חצי-לקוות-לטוב, שאני לא אוהבת.

שתיים! גם אם אני ניגשת להיסטוריה וגם אם לא אני לא מתכוונת לשפר את השאלונים של זה בקיץ אלא להשלים נושאים לחמש יחידות. חשבתי לעשות שני נושאים כהפקת לקחים ממועד החורף הזה ולצערי התכנון לפני היה היסטוריה, תנ"ך וספרות. שוקלת להוריד את תנ"ך בינתיים כי גם כשתי יחידות יש לי בו ציון סביר (88), מה שמשאיר את היסטוריה (כשהמציאו את "אני לא לומדת!") וספרות. השאלה האם מבחינת החומר זה ריאלי? הסתכלתי על המיקוד ואני לא יכולה לומר שאני מרוצה מהאורך של הרשימות. אני עובדת תוך כדי שישה ימים בשבוע ובשאר הזמן מנסה לתחזק חיי חברה עלובים, ואני לא יודעת האם כדאי לי לצמצם לנושא אחד בקיץ, בתקווה לקבל בו ציון מאוד גבוה, או אפילו לעשות מקצוע חובה אחד ברמה של חמש יח"ל וגיאוגרפיה ברמה של חמש יח"ל כדי להוריד את המקצוע שהגברתי בו (אחת עשרה יחידות בשקר כלשהו עם 86 בממוצע).
ההרגשה שלי היא שאני מתקשה לעמוד בכמות של הבגרויות שאני רוצה לשפר לעומת כמות הזמן שיש לי ללמוד אליהן.

אשמח לעצות, עזרה והכוונה ):
עדיפות שניה?
28/01/15 08:44
56צפיות
היי שוב!
עקרונית אני מקווה להתקבל השנה, אבל אם להיות ריאליים.. הייתי רוצה להתקבל לתוכנית לימודים שתאפשר לי לקבל כמה שיותר פטורים בשנה א' של רפואה (בתל אביב) במידה ואתקבל רק בעוד שנתיים. יש חיה כזו? אני ממש אשמח אם כן.

תודה רבה!
תשובה מאוניברסיטת ת"א
28/01/15 13:46
38צפיות
מדעי החיים ומדעי הרפואה - יתן הכי הרבה פטורים.
למקרה שזה מעניין עוד מישהו :)
קבלה לרפואה- האוניברסיטה העברית
27/01/15 20:56
102צפיות
היי לכולם, פעם ראשונה שכותבת פה, אשמח לקבל כמה תשובות-

1. נרשמתי אתמול לאוניברסיטה העברית, ודמי ההרשמה היו לי 460 שקל, למרות שהבנתי שזאת הרשמה מוקדמת... כיצד זה יכול להיות? להתקשר לברר במוקד המידע של האוניברסיטה העברית?
2. לאחר ההרשמה עצמה, מה אני אמורה לעשות? האם אני אמורה לשלוח המלצות? ציונים? משהו?
3. האם מישהו יודע אם סף הכניסה בגיל של בן גוריון ותל אביב אכן משפיע? כלומר, במידה ואנסה להרשם ונתוניי יהיו מתאימים- האם בכל זאת לא יקבלו אותי בגלל הגיל? יש מישהו שניסה להתקבל לפני גיל 20? 

תודה רבה,
עילית
תשובות
28/01/15 12:55
45צפיות
1.שווה להתקשר למדור רישום ולברר, אולי יש אפשרות לקבל החזר אם עדיין תקופת רישום מוקדמת
2.אני לא שלחתי כלום, הם קיבלו את הציונים שלי ממשרד החינוך, צריך לבדוק שזה מתעדכן אבל ואם לא לשלוח.
3.כן,לא יקבלו אותך מתחת לגיל 20 בב"ג (למעט עתודאים ובני המגזר)
קבלה לרפואה בבן גוריון
27/01/15 17:31
107צפיות
הי, אני מתכוון להירשם לרפואה באוניברסיטאת בן גוריון לשנה הקרובה וכדי להתכונן לראיונות קראתי קצת מהנושאים בפורום. ראיתי שברוב הכתבות רשמו שכדאי לספר על התנדבויות שעשית. אני לא התנדבתי ורציתי לדעת האם זה יפגע משמעותית בסיכויי להתקבל.
עוד שאלה היא איך להתמודד עם המראיין כשישאל אותי האם התנדבתי ומדוע לא עשיתי זאת. 

עוד טיפים יתקבלו בברכה. תודה.
היתרון בראיון בב"ג
27/01/15 21:57
61צפיות
שזו שיחה ארוכה, ואתה בתור מועמד צריך בעקיפין לנתב את השיחה שלך לכיוון כזה שזה לא יעלה, אם אתה לא מעוניין בכך. וכמובן שהטיפ עובד גם להפך, אם יש נושאים שאתה רוצה לעלות על מנת שיכירו אותך, תדע להגיע אליהם משאלות המראיינים בעקיפין.

בראיונות שלי, לא דובר בכלל על התנדבות(למרות שהתנדבתי בכמה מקומות), לי זה לא היה נראה חשוב בדינמיקה שלאן שהשיחה הלכה  לעלות את זה.

שיהיה בהצלחה
מה הסיכוי שבן גוריון שמרו את ההמלצות שלי משנה שעברה?
27/01/15 19:11
52צפיות
יש למישהו ניסיון בעניין?
תודה
הם מצהירים רשמית שהם לא שומרים, הרבה פעמים קורה
27/01/15 21:54
34צפיות
שזה נשמר, מומלץ להתקשר לבדוק
נרשמתי עכשיו לעברית,
27/01/15 14:15
87צפיות
והופתעתי לטובה לראות שהתשלום על ההרשמה היה רק 245 ש"ח, לעומת בערך 460 ש"ח שאמור להיות. יש איזו תקופה של הרשמה זולה יותר שלא הייתי מודע אליה?
יש בתחילת תקופת הרישום הוזלה על ההרשמה
27/01/15 15:03
53צפיות
ברוב המקומות
º
מהי עלות ההרשמה הסטנדרטית?
27/01/15 15:56
26צפיות
º
באיזור ה460-480 שקל למיטב זכרוני
27/01/15 16:53
18צפיות
תודה שכתבת :)
27/01/15 17:00
59צפיות
בזכותך חסכתי עכשיו 200 ₪.. (כי התכוונתי להירשם מאוחר יותר..) אז תודה! :)
º
בכיף;)
27/01/15 17:05
22צפיות
לימודי רפואה בבן גוריון
25/01/15 19:52
63צפיות
היי לכולם :) שאלה לי.
אני מעוניינת להירשם לשנת הלימודים הבאה לרפואה בבן גוריון כעדיפות ראשונה.
העדיפות השנייה שלי היא לרפואת שיניים בעברית, וכעדיפות שלישית במקרה ושני הראשונים לא קרו -
אלך ללמודי מדעי המחשב בבן גוריון, מאחר ואני מאוד רוצה להתחיל ללמוד ומעדיפה שלא להמתין עוד שנה.
(את השנתיים האחרונות במקביל לעבודה במשרה מלאה ביליתי בשיפור בגרויות ופסיכומטרי, ואגב - לא פוסלת לנסות להתקבל גם אחרי תחילת הלימודים..)
האם באיזשהו שלב מן המבחנים המראיינים מודעים לעובדה שאני רושמת בעדיפות שנייה בהרשמה תחום אחר?
במידה והתשובה היא כן - אני מניחה שהדבר עלול להשפיע על סיכויי הקבלה שלי וזה לא דבר שהייתי רוצה..( משהו בסגנון "לא מספיק רוצה" וכד')
מה דעתכם?

למה רק בן גוריון - ציוני הקבלה שלי לא בשמיים
720 פסיכומטרי, 108.94 לפי החישוב של בן גוריון (והם נדיבים:)

תודה לעונים :)

תשובה
26/01/15 01:46
42צפיות
היי עדי,
אין באמת תשובה חד משמעית לשאלתך, אנו לא יודעים לאיזה מידע חשופים המראיינים ולאיזה לא, לכן במידה רבה התשובה מבוססות על שמועות והשערות.
ככל הנראה, המראיינים אינם חשופים לעדיפויות המשניות שבחרת, אך שוב- מדובר בהשערה בלבד. הם גם יכולים, סתם כי בא להם, להתעניין ולשאול לגבי העדיפויות שרשמת ואז בכל מקרה תצטרכי להתמודד עם השאלה.
בכל אופן, זה לא ממש משנה מה הן העדיפויות המשניות שלך, גם אם בחרת לדרג במקום שני את החוג לאריכיאולוגיה זה בסדר, העיקר שאת יודעת להסביר את את בחירתך הלגיטימית...

בהצלחה.
º
תודה רבה :)
26/01/15 07:03
12צפיות
המראיינים חשופים אך ורק לקורות החיים וההמלצות
27/01/15 15:01
38צפיות
אפילו את הסכם הם לא יודעים.
אבל כפי שקרנושלה אמרה, זה שאלה  שנשאלת לפעמים בכל מיני וראיציות שונות( מה תעשה אם לא תתקבל, נרשמת לעוד מקומות וכו') וצריך פשוט להסביר יפה למה.
התייעצות בנוגע לשיפור ציון פסיכומטרי
27/01/15 13:07
46צפיות
היי,
ממש אשמח לקבל חוות דעת בנוגע לסיכוי להתקבל עם סכם לפני מור של 727 (פסיכומטרי 733, ממוצע בגרויות 114.63 בחישוב החדש).
כדאי לגשת לשפר את הציון הפסיכומטרי באפריל?
כמה גבוה יצטרך להיות המו"ר שלי בשביל להתקבל עם סכם התחלתי כזה? זה בכלל אפשרי?

תודה רבה!
ארבע שנתית - עבודה במהלך הלימודים
27/01/15 07:37
20צפיות
היי,
רציתי לדעת האם ניתן לעבוד במהלך הלימודים בתכנית הארבע שנתית..?
אני נשוי +משכנתא,  כך שהעבודה צריכה להניב לפחות שכר מינ'..
השאלה האם יש זמן לכך?  אם כן מתי?
מכירים מישהו שעבר את זה?

ממש תודה.  בשורות טובות!
התלבטות לגבי המסלול ה4 שנתי
26/01/15 06:46
30צפיות
שלום לכולם , צריכה ייעוץ בעניין לימודי רפואה .
הממוצע שלי הוא 109.4 ופסיכומטרי 674 רב תחומי
אופציה א : להתחיל ללמוד השנה מקצוע מדעי ולאחר מכן ללכת על מסלול מהיר לרפואה של 4 שנים
אופציה ב: לדחות לימודים בשנה לשפר פסיכומטרי לעשות מבחן מור וכולי ורק אז להתחיל רפואה
מה דעתכם ? מה עדיף ? ואם ללכת על האופציה הראשונה איזה מקצוע הכי מומלץ כבסיס טוב לרפואה ? תודה מראש
אה ואני רוצה לציין
26/01/15 06:48
14צפיות
שאני מתכננת לעבוד במקביל ללימודים
ככה ששנה לפני הלימודים זה מצד אחד אופציה לחסוך קצת , מצד שני אולי אוכל למצוא עבודה שקשורה לתואר הראשון במהלך התואר ברפואה ואז זה נחמד
אני חושבת
26/01/15 12:46
21צפיות
שההגדרה שלך של "מסלול מהיר" לרפואה מאוד רחוקה מהמציאות. ההסתכלות על התוכנית ה-4 שנתית כמסלול עוקף שמקצר משהו היא כמעט תמיד לא נכונה כשמדובר על התחלת לימודים במטרה לסיים תואר ואז להתקבל לתוכנית הזאת. בסופו של דבר אפילו אם תתחילי ללמוד כבר השנה ותתקבלי מיד בסוף הלימודים שלך לתוכנית ה-4 שנתית זה רק אומר שבסך הכל תסיימי ללמוד באותו זמן כמו אם תדחי את הלימודים בשנה ותתחילי את התוכנית ה-6 שנתית בשנה הבאה. ועם כמות המועמדים שהולכים ללמוד במטרה להתקבל ל-4 שנתית, הסיכויים להתקבל לתוכנית הזו כבר בניסיון הראשון הולכים ויורדים בדיוק כמו שקרה עם התוכנית ה-6 שנתית לפני כן.

לדעתי ציון הפסיכומטרי שלך לא רע בכלל, הבגרויות שלך בסדר ויש לך סיכוי די טוב להצליח לשפר את הפסיכו' לציון שיספיק לך כדי לקבל זימון למיונים באוניברסיטאות השונות. לפחות לשנה הזו, לא הייתי מתחילה ללמוד אלא דוחה את הלימודים ומנסה להתקבל בשנה הבאה.
ממש תודה !
27/01/15 05:18
9צפיות
יש לך במקרה סדר גודל כמה בערך פסיכומטרי אני אצורך ? לצערי שיפור בגרויות זה פחות אופציה כי אני לא אהיה בארץ בזמן בגרויות קיץ השנה שבהם אני יכולה להרחיב ולהעלות את הממוצע
אם אני רוצה להתחיל ללמוד ב2016 שיפור בגרויות באותו קיץ לא יתן לי כלום נכון?
שוב תודה
ולמה זה לוקח יותר זמן? לא הבנתי
27/01/15 05:21
9צפיות
לפי מה שהבנתי זה יצא 7 שנים בשני המקרים לא ?
מה קורה פה בדיוק?(ממוצע בגרויות)
27/01/15 01:35
39צפיות
שלום,
פעם אחרונה שבדקתי, לפניי שיפור הבגרויות של מועד החורף הנוכחי, הממוצע בגרויות שלי בעברית היה 10.65.
עכשיו בדקתי שוב והוא קפץ ל10.83. האם זה אומר שהסיכויים שלי להתקבל השנה עלו??או שזה סתם תיקון קוסמטי?

בעז"ה באפריל הממוצע הזה יעלה ל10.9..אולי אני יכול לפנטז גם על 11 חח
מכינה של רפואה לעם למבחני מור - כדאי?
26/01/15 15:02
18צפיות
מישהו היה ויכול לספר חוויות? האם התוכן שמעבירים שם אכן עוזר בבחינה? שמעתי גם כאלו שאומרים שעדיף לגשת ללא כל הכנה, כי הבוחנים יודעים לזהות מי ניגש למכינה ולא אוהבים את זה. יש אמת בדבר?

מומלץ בחום
27/01/15 01:19
24צפיות
'רפואה לעם' איננו מכון הכנה, וגם לא מתיימר להיות.
ישנם מכוני הכנה שמעבר לכך שהם לוקחים המון כסף, כפי שאמרת, הבוחנים יודעים לזהות את התבניתיות שהם מלמדים ולא אוהבים את זה, לכן המכונים האלה לא ממומלצים.

רפואה לעם זה קונספט שונה לחלוטין, מדובר בכ-4 מפגשים שבהם את בעיקר מתרגלת שאלות וסימולציות של מבחן, אך ממש לא מכתיבים לך מה לענות. יש לחשיפה הזאת ערך רב בעיקר כי היא מעודדת אותך לחשוב בעצמך על האופן בו היית מתמודדת עם השאלה שהועלתה. ערך משני אך חשוב לרפואה לעם הוא שאת תפגשי שם מועמדים נוספים, ואולי אפילו תוכלו להתכונן יחד לקראת הבחינות.
בשורה התחתונה, מומלץ בחום.

אב"ג מתוך סקרנות
26/01/15 14:08
32צפיות
ראיתי שאם לא עוברים פעמיים את המיונים שלהם אי אפשר להירשם לשם יותר.. זה נכון?
ואם כן איך עדיין אף אחד לא הגיש על זה בג"צ?

זה נכון
26/01/15 14:32
18צפיות
ובג״צ הוא לא הכתובת. אפשר לנסות להגיש עתירה מנהלית אבל הסיכויים שהיא תתקבל קלושים.
זה נכון, למעט ראיונות במסגרת עתודה
26/01/15 18:15
16צפיות
שלא נחשבים בספירה
התייעצות קצת דחופה-רלוונטי עד היום/מחר
26/01/15 11:43
36צפיות
שלום לכולם!
לפני המון זמן נרשמתי לקורס פסיכו בהיי קיו, לכיתת 750,והקורס עומד להתחיל בעוד יומיים.
בימים האחרונים אני גולש באתר "פסיכו" ובפורומי פסיכומטרי למיניהם, וקצת יוצא מהריבוע הזה של "חייב קורס כדי להצליח", וזה הגיע למצב שאני תוהה על נחיצות הקורס בלימוד שלי.
עשיתי כבר פסיכו אחד (בקורס בסיסי מאוד של לחמן- במתכונת פסיכו' הישנה) בכיתה י"ב, לפני 6 שנים, וקיבלתי בו 711.
יש לי משמעת עצמית.
השאיפה שלי היא להגיע לפחות ל740 וצפונה, במטרה ללמוד רפואה.

מה דעתכם? האם באמת אפשר להצליח בפסיכו גם בלי קורס, מלימוד עצמי בערכות ספרים ומצפייה בשיעורים (של פסיכו ווואלה! סקול)?
אתם מכירים רבים שעשו זאת? זה נפוץ או שזה שמור רק לגאוני הגאונים?
אמנם עשיתי קורס פסיכומטרי כבר, אך הוא היה כ"כ מזמן ובאמת שאני לא זוכר כלום, ובנוסף, הוא היה במתכונת הישנה, ככה שאי אפשר לקרוא לזה "פסיכומטרי שני" שההמלצה בו היא באמת ללמוד לבד.
משמעת עצמית יש לי , ואוכל בכיף ללמוד את החומר לבד, מה שמדאיג אותי זה החסרון של מדריך שמלווה ונותן טיפים מניסיון, בנושאים "פסיכומטריים" כמו ניהול זמן, תחקור סימולציות, אסטרטגיית פיתרון וכו' , ולא לימוד החומר, שאותו אני יכול ללמוד לבד בקלות (אולי חוץ מחיבור שאין לי מושג בו- אבל יש המון חומר באינטר')
אשמח אם ישתפו אנשים שעשו קורס בהייקיו, ובפרט בכיתת 750, את דעותיהם לגבי הקורס- הוא באמת נחוץ? כמה הוא תרם לכם? 
ואשמח אם ישתפו אנשים שלמדו לבד, את דעותיהם, ויתנו המלצות על ערכות, טיפים וכו'...

מה זה תודה !!
אגב אני שואל כדי לדעת אם לבטל או לא
26/01/15 11:49
9צפיות
את הקורס, יש לי עד מחר, ואחרי זה, תעריף הביטול עולה משמעותית..
אני אנסה לעזור
26/01/15 12:42
18צפיות
למרות שבסופו של דבר, את התשובה שלי אפשר יהיה לסכם גם ב"זו החלטה שלך ותלוי במי שאתה ובביטחון שלך בעצמך".
אני יכולה לומר לך שמעולם לא עשיתי קורס של ממש, וגם כשכבר פניתי לעזרה עשיתי את זה בצורה של שיעורים פרטיים (שזה משהו שאני הרבה יותר ממליצה עליו). בכל מקרה, לציון של 740 הגעתי כשלמדתי לבד (פשוט הייתי צריכה לשפר משם הלאה). הדעה שלי היא שבמיוחד אצל סטודנטים לרפואה, ובמיוחד אצל מי שכבר יש להם ציון של 700+ שהם משפרים ממנו, המבנה של קורס הוא בעייתי ביותר עד לא מתאים בכלל - הקשיים של כל אחד הם שונים מאוד והתועלת שמפיקים בקורס יכולה להיות מצומצמת ביותר או אפילו לא להיות בכלל. לכן, בדרך-כלל ההמלצה שלי היא לפחות מפסיכו' שני והלאה ללמוד לבד או להיעזר בשיעורים פרטיים, כי אני חושבת שזו השקעה שהתועלת שלה גדולה יותר מאשר זו של קורס, הרבה פעמים באותו מחיר.
לצד זה, אי-אפשר להתעלם מהעובדה שיש הרבה אנשים שהמסגרת של קורס מועילה להם מאוד ושדווקא ההימצאות בסביבה יותר הטרוגנית עוזרת להם מכל מיני בחינות. אני אולי לא עשיתי קורס אבל רבים אחרים כן, ובסופו של דבר כשתיכנס לכיתה של סטודנטים לרפואה תגלה שההתפלגות של מי למד איך ואיפה היא בערך זהה בין כל האפשרויות. מי שמרגיש יותר בטוח ללכת במסלול המקובל, להירשם לקורס ומקסימום להפיק ממנו פחות ממה שהיה יכול בדרכים אחרות, יכול לעשות את זה ואני לא יכולה לומר שאם תעשה את זה זה יהיה מה שימנע ממך לקבל את הציון הרצוי ולהתקבל ללימודים.

בסופו של דבר, אם אתה רוצה לדעת אם יש אנשים שעשו את זה התשובה היא שכן, יש מי שעשו את זה וזה לא משהו ששמור לגאונים (בכלל, כדאי לצאת מה-State of mind שמי שמצליחים בפסיכומטרי הם גאונים. מי שמצליחים בפסיכומטרי בקלות הם מי שסגנון הבחינה מתאים להם יותר והם נדרשים לפחות Adjustment כדי לפתור את השאלות בצורה שנדרשת כדי להגיע לציונים גבוהים. מי שמשווקים לך שרק גאונים מצליחים בלי קורס הם, כמה מפתיע, מי שמוכרים את הקורסים ).
אם אתה רוצה לדעת מה אחרים פה היו עושים במקומך, אני יכולה לומר שבאופן אישי אני חושבת שהייתי מעדיפה ללמוד לבד, או לעשות ניסיון ללמוד לבד או משקיעה את הכסף של הקורס בשיעורים פרטיים שיחזקו את הלמידה העצמית.
אבל, כמו שהקדמתי ואמרתי, בסופו של דבר השאלה היא עם מה אתה מרגיש יותר בנוח.
תודה רבה על התשובה המפורטת. חידוד השאלה..
26/01/15 13:50
5צפיות
לא הייתי קורא לזה פסיכומטרי שני אלא ראשון, כי שום דבר לא רלוונטי מהקודם
גם בגלל שינוי הבחינה וגם בגלל שעבר הרבה זמן.
ברור שאם הכל היה יושב לי בראש מקורס של לפני חודשיים אפילו לא הייתי חושב על קורס.
קיצר זה לא פסיכומטרי שני קלאסי..
אני דווקא עשיתי קורס שני..
26/01/15 17:06
9צפיות
אצל קידום במועדון 700 (שתכלס זה אותו דבר), ושיפרתי.. מ724 פעם ראשונה ל 761... אבל זה ממש תלוי אם את מרגישה שאת תלמדי יותר טוב לבד או בקורס.. לי ממש הקל שיש מורה שאומר לי "היום תעשה נושאים זה וזה וזה"... גם כשאתה מגיע לרמה טובה, ממש קשה לדעת באילו נושאים אתה צריך את העזרה הנוספת, ומורה ממש יכול למקד אותך.. זה לא זול וממש צריך לחשוב כמה פעמים אם את מוכנה לשלם את המחיר הכספי.
אני גם למדתי לבד
26/01/15 18:13
17צפיות
ניגשתי בתיכון עם קורס תיכון(פעם היה דבר כזה) ולא ממש למדתי וקיבלתי 523, אחרי הצבא לקחתי קורס של סמארט שהיה מעולה אבל מהר מאוד הרגשתי שהקורס יותר מעכב אותי מאשר תורם לי,מכיוון שלמרות שעברו למעלה מ4 שנים מהר מאוד נזכרתי באיך ניגשים לשאלות, קיבלתי 677 למרות שבסימולציות עמדתי על 730, החלטתי שפעם נוספת אני אלמד הפעם לבד.השקעתי 3 חודשים בדיוק ותרגלתי מהבוקר עד הערב סימולציות וערכות של חברות שונות(גבע,סמראט,קידום,לחמן ועוד) וקיבלתי באותו מועד 769. חשוב לציין שזה היה הפעם הראשונה שבאמת ישבתי ולמדתי לבד בלי מסגרת אמיתית, ככה שאני ממש מתחבר לפחד שלך האם זה אפשרי או רק אצל מעט זה עובד. תחקרתי כל שאלה, עבדתי על זמנים מהרגע הראשון.

אומנם יש דברים שהשתנו מהמתכונת הישנה, אך הרוב זהה ולמרות שעבר זמן אני מבטיח לך שאתה תזכר בכל מה שנשאר זהה, ותרגיש שרוב הזמן מבוזבז בקורס.
שיהיה בהצלחה!

התייעצות- האם לגשת לפסיכו נוסף או לא?
26/01/15 14:05
17צפיות
ניגשתי למועד דצמבר 2013 וקיבלתי 723 ברב תחומי, 710 בכמותי ו735 במילולי.
ניגשתי שוב למועד דצמבר 2014 וקיבלתי 719 ברב תחומי, 734 בכמותי ו704 במילולי.
כבר ניגשתי לשלושה מועדים (השניים האחרונים בלמידה עצמית תוך כדי עבודה במשרה מלאה) וממש לא מתחשק לי לגשת למועד אפריל (במיוחד מבחינת זה שזה גרם לי לבעיות בעבודה ומבחינה כלכלית) בלא ידיעה שאני יכולה להשיג ציון טוב שיקנה לי אפשרות להבחן במו"ר/מרק"ם (ממוצע בג' של 11.08 סעסרית ו108.62 בתל אביב, מה גם שלהירשם לפסיכו הזה יצריך ממני להירשם לאוניברסיטאות אולי לשווא (במידה ולא אעבור את הרף, דבר שיתגלה רק במאי).
מה דעתכם?

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה