בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על לימודי רפואה מועמדים ללימודי רפואה לומדים רפואה זה המקום בשבילכם המועמדים יוכלו להתייעץ בנושאים כמו תנאי קבלה, דרישות, סיכויי קבלה ועוד. סטודנטים לרפואה מוזמנים לשתף אותנו בניסיונם ובחוכמתם ולהתייעץ בנושאים שונים הקשורים ללימודים, לסטאז' ולהתמחות. כמובן שכולם מוזמנים בחום לקטר על הקשיים ולשתף בהצלחות , לאו דווקא כאלה שקשורים לרפואה.

כתובת מקוצרת לפורום: http://forums.tapuz.co.il/med

כמה דברים לפני שאתם נכנסים:

מאוד מומלץ לקרוא את תקנון הפורום.

לפני ששואלים שאלה, מאוד מומלץ להציץ במאמרים, בקישורים, בשאלות הנפוצות ובמילון המונחים של הפורום. יש שם המון מידע על קבלה לרפואה וגם על הלימודים עצמם.

כמו שתראו, הפורום הזה הוא כמו "בית חם" לכל מי שקשור איכשהו ללימודי רפואה. המטרה שלנו היא לדאוג שהוא ימשיך להיות כזה. כולי תקווה שתתרמו למאמץ של כולנו לשמור על האופי המיוחד של הפורום.

אז אחרי כל ההקדמות, אתם מוזמנים להיכנס לפורום.

שיהיה בהצלחה לכולנו

צוות ההנהלה.

ברוכים הבאים לפורום לימודי רפואה! =)

נא ללחוץ על המשך משמאל לפני הוספת הודעה

המשך...
הודעה חדשה

מסתובב פה אולי סטודנט בעברית בשנים הפרה-קליניות
15/09/14 12:05
שאפשר להתייעץ איתו?

תודה.
מישהו שמע מהעברית משהו חדש?
15/09/14 10:44
35צפיות
מתי יתקיים הסבב הבא, אם בכלל?
הם אף פעם לא עונים!
15/09/14 11:34
3צפיות
זה הטלפון שאליו אתם מתקשרים? 02-6758018?
º
כן...וגם לי לא עונים
15/09/14 11:40
עדכונים...
15/09/14 11:21
12צפיות
מרגישה שזה המקום לשפוך את ליבי, נכון?אחרי שביררתי מה הממוצע בגרויות שלי וגיליתי שהוא נמוך ושאצטרך לעבוד קשה מאד, ואחרי שחפרתי בארכיון הפורום ובמאמרים הנהדרים שכתובים פה, הבנתי שמה שיותר נכון שאעשה זה שאגש תחילה לבגרויות ( שיפור מתמטיקה מ3 ל4, והשלמה ל5 יחידות במקצועות כמו היסטוריה, ג"ג, תנך ופסיכו-סוציולוגיה בעיקר בשביל הממוצע והבונוסים) ורק אחכ אעשה פסיכומטרי, גם כדי שאכנס למוד של למידה וגם כדי שיהיה לי קל יותר. מאמינה שלמתמטיקה אגש דרך מוסד לשיפור בגרויות, והשאר אלמד לבד.השאלות שלי הן כאלה:1. האם אני חיה בסרט? שווה לי לעבור את כל זה בשביל אולי אולי להתקבל? אני יודעת שזה הדבר היחידי שמעניין אותי מאז שאני בת 2 בערך, אבל בתיכון לא חשבתי על עד כמה זה קריטי.2. אני מגזימה עם הבגרויות?אני מתכננת לפרוס את זה לאורך שנה וחצי ולעשות חלק במועד קיץ וחלק בחורף, או הכל בשני מועדי קיץ. יש לי ראש, זמן, ותחת לשבת וללמוד, אבל עדיין... ריאלי? יש מישהו שהתנסה בזה?3. האם כדאי לי להשקיע גם במקצוע מדעי?אומנם הרחבתי ביולוגיה וחקלאות בתיכון אבל באיזשהו שלב ה5 בביולוגיה הפך ל3. כדאי לי ללכת על הכיוון של לשפר ביולוגיה ולהרחיב ל5? ככה או ככה זה יעזור לי. השאלה אם יש בכלל מוסדות לשיפור ביולוגיה.4. שוב, האם אני חיה בסרט?תודה לסבלנים ולעונים. :)
º
סליחה על ההודעה המסורבלת, משהו השתבש בשליחה מהפלאפון...
15/09/14 11:27
מחפשים עבודה עם |תפוז| אנשים
15/09/14 10:51
2צפיות
|שמאל| היום בין השעות 16:00-18:00, נארח בפורום נשים-גברים באמצע החיים את יעל פרימק.
יעל מנהלת מחלקה להכנה לראיונות עבודה, מאמנת אישית ומנחת סדנאות למציאת עבודה של AllJobs.

אתם מוזמנים לשאול שאלות בנושא חיפוש ומציאת עבודה בגילאים מאוחרים:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|תו| אנחנו מחלקים חמישה כרטיסים זוגיים להופעה של איפה הילד!
היכנסו עכשיו לפורום סטודנטים וכתבו לנו איזה שיר של איפה הילד אתם הכי אוהבים ושמזכיר לכם רגע של נוסטלגיה בחייכם.

אולי תזכו בכרטיס זוגי להופעה שתתקיים ביום חמישי הקרוב!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
קבלה ללימודים
15/09/14 09:35
63צפיות
היי,
אחרי בדיקה באתר של האוניברסיטאות השונות בהתאם לנתונים שלי (ממוצע בגרות 102.3 לפי ת"א) וללא פסיכומטרי עדיין, גיליתי שאצטרך פסיכומטרי 800 עגול על מנת להיות מזומן למבחני מו"ר...

אני מתכנן לגשת לפסיכומטרי במועד דצמבר הקרוב, ולאחר מכן להתחיל לשים דגש על הבגרויות. עצות? אולי כדאי מכינה של האוניבסיטאות? 

תודה רבה,
אוריאל
º
תפרט את הבגרויות שלך כדי שיהיה קל יותר לתת לך עצה..
15/09/14 09:52
16צפיות
חתך הקבלה לרפוא"ש בת"א ירד ל115
14/09/14 22:24
106צפיות
מזל טוב למתקבל(ים).... עם כל נקודה שיורדת אני רק נהיית מתוסכלת יותר משום מה...
קדימה עוד 3 נקודות!
אם למישהו יש מידע כלשהו או מתכנן לוותר על המועמדות וכו' זה יעזור מעט לסבלנותי הפוקעת. תודה!

אה ועוד שאלה, האם מישהו יודע איך ומתי מקבלים את התשובה לגבי מבחני הקבלה של המכינה? איך יודעים אם עברתי או לא ובאיזה ציון?
טוב, אין ברירה - זקוק לעצה
14/09/14 01:08
366צפיות
התקבלתי לכמה פקולטות ואני פשוט לא מצליח להכריע.
אני באמת ובתמים מתנצל שאני פותח בפעם המאה בערך את תיבת הפנדורה הזו, אבל כנראה שהגיע תורי לעשות זאת.

לאחר חפירות בעומקי ארכיון הפורום, ראיתי שעוד מסתתרות פה ושם אמירות בנוגע לטיב הלימודים בהדסה מול... כל מקום אחר למעשה.
אני יודע שרוב השרשורים האלו מסתיימים באמירה ״כל הפקולטות מוציאות בוגרים טובים, בחרו לפי שיקולים אישיים״ - ובכל זאת?
האם הקושי בלימודים בהדסה מוציא רופאים מעודכנים וחדים יותר?
האם השנים הקליניות בהדסה חושפות את הרפואנים לרפואה טובה יותר?
והאם עוד יש מי שמסתכל מלמעלה על בוגרים מהפקולטות האחרות?

אני אשמח לשמוע מסטודנטים בשנים הקליניות בעברית או בוגרים של העברית (אם יש כאן כאלו).
באמת שכל המקומות אותו דבר מבחינה אקדמית,
14/09/14 09:14
221צפיות
בכל מחזור בכל פקולטה יש התפלגות של מקצועיות בין הסטודנטים, וזה טבעי, תוכל למצוא תותחים וגם כאלה שכבר לקראת הסוף ועדיין חסר להם ידע בסיסי.

השיקול צריך להיות אישי יותר, האם המקום מתאים לך מבחינה אישית(בן זוג,משפחה, חברים וכו) כלכלית(שכ"ד בב"ש,ת"א ,י"ם וחיפה שונה לגמרי).
לכל אחד עמוק בפנים יש את העדפות שלו.
כמו שכבר כתבתי בעבר..
14/09/14 15:04
197צפיות
מדובר סתם בשמועות לא נכונות. מי שטוען שרמת הלימודים בהדסה או בכל אוניברסיטה אחרת גבוהה יותר מרמת הלימודים בפקולטות אחרות אין לו מושג על מה הוא מדבר. מהיכרות שלי עם סטודנטים בהדסה וב"ג ולא מעט שיחות שקיימנו על חומר הלימוד בשנים הפרה קליניות אני יכול להבטיח לך שכולם לומדים פחות או יותר אותו הדבר. יש כמובן הבדלים קטנים בין פקולטה לפקולטה אבל מדובר בהבדלים כל כך שוליים וזניחים אני מבטיח לך שלא יכולה להיות להם שום השפעה על רמת הידע והעדכנות שלך ברפואה.

בכלל סביר מאוד להניח שלא מעט דברים שתלמד בשנה שנייה או שלישית כבר לא יהיו עדכניים כשתגיע לסטאז' או להתמחות. אם אתה רוצה להיות מעודכן אז אתה צריך לדאוג לעקוב בצורה שוטפת אחרי המחקרים האחרונים שמתפרסמים כל הזמן בכתבי העת הרפואיים המובילים בתחומים שמעניינים אותך. באוניברסיטה אתה מקבל רק את היסודות והכלים הבסיסיים שאתה מוכרח שיהיו לך על מנת שתוכל לעסוק בתחום. תהליך ההתמקצעות נעשה בכלל אחרי הלימודים והוא מחייב המון למידה עצמית והתעניינות אישית שלך בתחום. אף אחד לא יאכיל אותך בכפית אם אתה רוצה להיות בטופ של התחום שלך אתה חייב לדאוג להישאר תמיד עם האצבע על הדופק.

בהתייחסות יותר ספציפית לשאלות שלך:
1. למה אתה חושב שבהדסה יותר קשה מבשאר הפקולטות? וגם אם נניח שאכן באוניברסיטה מסויימת קשה יותר מאשר באחרת. מי קבע שהקושי נובע בהכרח מרמת לימודים גבוהה יותר? קושי גם יכול להיווצר באותה מידה מאיכות הוראה ירודה או ממבחנים קטנוניים ולא הוגנים.

2. למה נראה לך שהלימודים הקליניים בהדסה (במיוחד בתקופה הזאת של המשבר הכלכלי אבל גם בלי קשר) עדיפים על לימודים באיכילוב, תה"ש ,בלינסון, רמב"ם או סורוקה?

3. מעולם לא שמעתי על מקרה של סטודנט מהארץ שסבל מאפליה בקבלה להתמחות בגלל הפקולטה שבה הוא למד, וגם אם נניח שהדבר הזה היה קיים (למרות שאני שוב חוזר ואומר שזה לא!), ידוע שבתי החולים במרכז הם המבוקשים ביותר להתמחות. נראה לך באמת שמנהל מחלקה באיכילוב או תה"ש יעדיף סטודנט שלמד בבית חולים אחר על פני סטודנט שלמד בבית החולים שלו?
אז בעצם
14/09/14 15:39
168צפיות
כן יכולה להיות אפליה, לפי מה שאתה כותב, כי לבוגרי תל אביב שלומדים בבתי החולים במרכז יש עדיפות בקבלה אליהם, בגלל הנסיון שכבר קיים? או שהבנתי לא נכון...
אין אפליה על סמך מקום לימודים!
14/09/14 15:57
157צפיות
הכוונה שלי הייתה להראות שאין לו שום סיבה להאמין, שאם הוא ילמד בהדסה במקום באוניברסיטה שיותר נוחה לו אז הוא יהיה רופא טוב יותר או שהוא יתקבל להתמחות במקום מבוקש יותר.
מי שלא מאמין מוזמן לבוא לבקר בבתי החולים במרכז ולהתרשם בעצמו מכמות המתמחים שהם לא בוגרי סאקלר.

אני לא טוען שאין אפליה על רקע אחר בקבלה להתמחויות מבוקשות אבל את זה כבר נשאיר לדיון אחר...
• מבחינת יוקרה - ירושלים מקבלת את העדפה.
14/09/14 17:04
155צפיות
מסיבה מסוימת, האוניברסיטה העברית מקבלת את התהילה עבור המוסד ללימודי רפואה הטוב בארץ.
להגיד שכולם מסכימים עם זה.. - אי אפשר.. אבל כך זה נתפס.
באופן אישי אבי למד בעברית וכן גם חברים טובים של המשפחה. מהתרשמותי הם אנשים נהדרים וכן רופאים משכמם ומעלה.
עם זאת, אני מאמין שטיב הרופא מגיע מאישיותו ורק חלק קטן מושפע ממוסד הלימודים..
מי שרוצה להישען על יוקרה של לפני 20-30 שנה שיהיה לו בכיף.
14/09/14 20:36
113צפיות
העולם משתנה ומה שהיה אולי נכון לפני 30 שנה כבר לא כל כך רלוונטי לימינו. אני ממש לא מרגיש צורך להיכנס לוויכוח איזה בית חולים אוניברסיטאי נחשב יותר "יוקרתי", משום שהמציאות מדברת בעד עצמה וכולם יודעים מי הם בתי החולים הטובים ביותר כיום בארץ והיכן הרוב הגדול של הרופאים מעוניין לעבוד ולהתמחות.
אין ספק שהדסה הוא מוסד מעולה ולא נופל בשום צורה משום פקולטה אחרת בארץ ואני בטוח שהבוגרים של ירושלים קיבלו הכשרה ברמה הגבוהה ביותר. אבל ללכת ללמוד במקום מסויים רק על סמך איזושהי הילה של יוקרה שמלווה אותו מבחינה מסורתית, שלא בטוח בכלל שהיא באמת מוצדקת בימינו, בעיניי לפחות זה לא הדבר הכי רציונלי לעשות.
º
14/09/14 21:08
29צפיות
כשהתחלתי את המיונים
14/09/14 19:48
115צפיות
התייעצתי עם מרצה בעברית (רופא בכיר בהדסה) שאמר לי בפירוש - אין שום הבדל בין רמות הלימוד או רמות הבוגרים בין בתי הספר השונים. ישנה התפלגות טבעית של סטודנטים לפי רמה וחוזקות בכל פקולטה. הוא גם הוסיף שהממוצע של הפקולטות השונות בבחינות הרשיון (לקראת סטאז') זהה בטווח של נקודות אחדות כשכל שנה פקולטה אחרת בראש (לא בדקתי את הנתון הזה מעולם).
ובקיצור - רמת הלימודים היא לא הפקטור בקבלת ההחלטה איפה ללמוד. אופי של אוניברסיטה, עיר, אורך החיים שלך ושיקולים אישיים אחרים, צריכים להיות השיקולים העיקרים פה :)
המון בהצלחה, בכל פקולטה שתבחר !
פסיכומטרי רפואה לעם (דצמבר/פברואר 2014)
14/09/14 18:19
123צפיות
גם לקראת מועדי הפסיכומטרי דצמבר ופברואר, רפואה לעם עומדת כאלטרנטיבה עם קורס פסיכומטרי ברמה גבוהה לקבלה לאוניברסיטאות (בכל תחומי הלימוד). רפואה לעם פועלת בהתנדבות, כשכל העלויות הולכות ישירות כדי להביא לתלמידנו את הטוב ביותר שאפשר (העלות המינימלית מכסה חומרי לימוד ברמה גבוהה ועדכנית מאוד, שכירת כיתות לימוד קטנות, ומדריכים מקצועיים בעלי 3 שנות ניסיון ומעלה בלימוד לפסיכומטרי). על איכות קורסי ההכנה לפסיכומטרי ברפואה לעם ניתן ללמוד מפידבקים של המשתתפים בפרויקט:
http://refualaam.com/psychometry-participants.html
זו הזמנה לכל מועמד להשכלה גבוהה לקחת חלק במפגשי ההכנה (לפסיכומטרי / בגרויות החורף). הרבה מהמועמדים לא יודעים על האפשרות של קורס פסיכומטרי ברפואה לעם (שמתאים במיוחד גם למכוונים לציונים גבוהים). הכסף לא מושקע בשיווק, אבל שמיעה על היוזמה מפה לאוזן בהחלט עובדת 
לפרטים: refualaam@gmail.com

מבחינת יוקרה - ירושלים מקבלת את העדפה.
14/09/14 17:03
140צפיות
מסיבה מסוימת, האוניברסיטה העברית מקבלת את התהילה עבור המוסד ללימודי רפואה הטוב בארץ.
להגיד שכולם מסכימים עם זה.. - אי אפשר.. אבל כך זה נתפס.

באופן אישי אבי למד בעברית וכן גם חברים טובים של המשפחה. מהתרשמותי הם אנשים נהדרים וכן רופאים משכמם ומעלה.
עם זאת, אני מאמין שטיב הרופא מגיע מאישיותו ורק חלק קטן מושפע ממוסד הלימודים..

כמה זמן?
14/09/14 12:44
168צפיות
היום עברתי מרק"ם. כמה זמן בערך צריך לחכות עד לקבלת תשובות?

שאלה לגבי ביולוגיה באורנים לשם קבלה לארבע שנתי
14/09/14 07:30
82צפיות
שלום לכולם.
אחרי כמה חודשים של פסיכומטרי ושיפור בגרויות הבנתי שהדרך עבורי היא תואר בביולוגיה ונסיון קבלה לתוכנית ארבע שנתית. דיברתי עם מכללת אורנים לגבי לימודים אצלם, ומה שהם אמרו לי הוא שהתואר שלהם נחשב כתואר מאוניברסיטת חיפה ושיש להם בוגרים שהתקבלו לרפואה. האם ידוע למישהו על איזשהו חיסרון של תואר מאורנים לשם קבלה, לעומת תואר מאוניברסיטה אחרת?

תודה ויום טוב
אדר
תואר pre med בבן גוריון
12/09/14 22:02
305צפיות
היי חברים,
קראתי לאחרונה על מסלול ה-pre med שבאוניברסיטת אריאל, והבנתי שהוא די חדש..
ממה שהבנתי לומדים את הקורסי ליבה של שלושת השנים הראשונות בתואר רפואה רגיל, ולאחר מכן אם יש לך מעל ממוצע 80 פלוס ואתה עובר את המבחן אז אפשר להגיש בקשה למסלול הארבע שנתי.
מישהו מכיר שמע יכול לאשר? זה נשמע לי קצת קל מדי...
נשמע כמו
12/09/14 22:22
227צפיות
אני לא יודע על איזה מבחן מדובר. אבל אם מדובר ב-GRE, אז זה בתכלס כמו כל תואר מדעי אחר.
ואגב המבחן שאת אמורה לעבור בדרך כלל לא באמת קל כמו שהוא נשמע שתהיה בתוך הלימודים מבינים כמה זה דורש..

ממליצה לבדוק את זה היטב
13/09/14 17:18
170צפיות
הם מציגים את זה כאילו יש לזה איזה מסלול המשך או שמי שילמד שם יקבל איזה עדיפות בארבע שנתי, אבל כשאני דיברתי אותם הם אמרו שאין שום הבטחה, התואר הוא תואר בפני עצמו, ורק אם תעבור את התנאי קבלה והמבחנים לארבע שנתי תתקבל, ככה שתכלס לא ממש משנה איפה עושים את התואר הראשון, ואולי אפילו עדיף לא באריאל כי זה משהו ממש חדש שם....
מלא שאלות על לימודי רפואה!
12/09/14 17:47
346צפיות
שלום,
אני משתחררת ממש עוד חודשיים וכבר תקופה ארוכה אני מבררת וחוקרת על לימודי רפואה בארץ, עשיתי הכרות קצרה ושטחית עם המבחן הפסיכומטרי, ובעיקר התבלבלתי מרוב הסטנדרטים הגבוהים שאצטרך לעמוד בהם בעתיד..
לצערי לא השקעתי מספיק בתיכון והתעודה שלי ממוצעת בציונים וביחידות, ואני מאמינה שאצטרך לעבור יותר מפסיכומטרי אחד..
אני מרגישה שאני רוצה להתחיל בתהליך הקבלה וכמה שיותר מהר, כבר מהשחרור.. הייתי רוצה לדעת באמת מה התהליכים ומאיפה מתחילים, מה כדאי לי לעשות - להשלים ולשפר בגרויות, או לנסות להשקיע בפסיכו עד צאת הנשמה?
על מה בוחנים במבחני הקבלה? האם על ידע במקצועות הנוגעים ברפואה, והאם יש מקום ללמוד בו לקראת המבחן?
אני מאד רוצה ללמוד בבן גוריון, ולא מצליחה למצוא מהם תנאי הקבלה שם - האם תוכלו לתת לי מידע?
שמעתי גם על מסלול 4 שנתי, משהו כזה, מה הסיכויים שאם אעשה תואר ראשוו באחד מהמקצועות הנדרשים , באמת אמצא את עצמי במסלול רפואה?
יש לי עוד מלא שאלות, אני בעיקר מתוסכלת מחוסר התשובות שאני מוצאת או לא מוצאת באינטרנט.

תודה רבה!
עונה על מה שאני יכולה
12/09/14 21:13
223צפיות
לגבי בגרויות/פסיכומטרי: כדי לענות טוב יותר אני צריכה לדעת מה הממוצע שלך לפחות באוניברסיטה אחת ורצוי יותר. בכל זאת, אם הציונים שלך לא גבוהים ואין לך הרבה הרחבות רוב הסיכויים שלא תוכלי לבחור בין שיפור בגרויות לפסיכו׳ גבוה ותצטרכי את שניהם. כלל האצבע שנותנים פה הוא ממוצע של 110 ופסיכומטרי 750 כדי שיהיה סיכוי טוב להתקבל, כשמן הסתם כל סטייה למטה בנתון אחד מחייבת שהשני יהיה גבוה יותר.
אם תרצי, תעלי לפה את ציוני הבגרות שלך, רצוי יחד עם הממוצעים שלך באוניברסיטאות השונות (יש באתרים שלהן מחשבונים שאפשר לחשב בעזרתם). יש פה הרבה אנשים עם ניסיון בשיפור בגרויות והם יוכלו לעזור לך לבנות תוכנית שיפורים יעילה.

לגבי מבחני הקבלה: מדובר בסוג של מבחני אישיות, שלאף-אחד אין מושג מה הם בודקים אבל זה ללא ספק לא ידע מקצועי. כהכנה מקובל ללמוד על הקוד האתי של הסתדרות הרופאים, לעבור על שאלות לדוגמה (מתפרסמות באתר של המרכז הארצי) ודילמות שנערכות לגביהן סימולציות מול רופא/שחקן (גם לזה יש דוגמאות באתר). יש קורסים שמתיימרים להכין לבחינה, ולגבי רובם המוחלט הדעה היא שהם לא נחוצים, לא מועילים ואולי אפילו מזיקים.

לגבי בן גוריון: לבן גוריון יש סכם ראשוני (נמוך יחסית לשאר האוניברסיטאות) שמבוסס על בגרויות ופסיכו׳. מי שעובר את הסכם מזומן למבחנים ממוחשבים, אחריהם מוזמנים חלק מהמועמדים לראיון ראשון ואח״כ לראיון שני. בכל שלב מנופים מועמדים, כשבשלב הראשון מזומנים מעל 1000 מועמדים אם אני לא טועה, ובסוף מתקבלים סביב ה-90. מצד אחד זה נותן סיכוי גם למי שהנתונים הראשוניים שלו פחות גבוהים (כי לא מסתמכים עליהם אחר-כך). מצד שני זה אומר שהיחס בין המזומנים למיונים למתקבלים הוא הכי נמוך מכל האוניברסיטאות.

לגבי ה-4 שנתי: זה אכן מסלול לבעלי תואר, אבל כשעדיין לא התחלת ללמוד ממש אי אפשר לומר שהוא המסלול הקצר והעדיף. המסלול דורש לסיים תואר ראשון בציון 80 לפחות (לא היסטרי אבל לא מובן מאליו), ללמוד 7 קורסי ליבה שנדרשים לתוכנית וגם אותם לסיים בציונים מסוימים (שזה אומר שאם הלכת ללמוד תואר שהם לא נכללים בו תצטרכי להשלים את הקורסים האלה - זמן ומאמץ), ואח״כ לעשות מבחן GRE שהוא אמנם מבחן ידע, בניגוד לפסיכומטרי, אבל אין ספק שקשה ממנו בהרבה. אחרי כל זה עדיין צריך לעבור את מבחני המיון (במתכונת קצת שונה מהתוכנית הרגילה אבל אותו עיקרון). זה לא יוצא קצר יותר אם לא התחלת כבר ללמוד, ויש בהחלט סיכוי שאם הלכת ללמוד תואר רק בשביל התוכנית תישארי בסוף עם תואר שאת לא רוצה ובלי לימודי רפואה.

לסיכום, הכי חשוב לדעתי להבהיר שגם אם את נורא נורא רוצה כבר להתחיל, בקבלה לרפואה אין באמת משהו שאפשר להגדיר כ״קיצור דרך״ ובכל מסלול אפשרי מחכה לך עבודה קשה ודברים שדורשים זמן.

אם יש לך עוד שאלות, אשמח לענות.
לפרטים נוספים
13/09/14 00:48
164צפיות
יש המון מידע בהודעות הנבחרות בפורום
תודה רבה!!
13/09/14 11:24
104צפיות
עזרת לי מאד!
שאלה שמעניינת אותי בקשר לעבודה של רופא
13/09/14 00:48
232צפיות
שלום לכולם, 
אין לי הרבה ידע באיך בית חולים מתנהל מבחינת חלוקת עבודה, אני רק יודע שיש מחלקות שונות... עכשיו מי אחראי על לטפל באנשים שמגיעים עם קטיעת יד לדוגמא, או איבוד דם מסיבי, או כל דבר חריג כזה ? מי מקבל אותם לטיפול ראשון בבית החולים?... 
ועוד שאלה שיותר מעניינת אותי, כמה נפוץ לראות דברים כאלה חריגים בשגרת היום יום בבית החולים?

תודה רבה מראש :)
זה מאוד דינמי, ומשתנה בהתאם לאופי הפציעה
13/09/14 01:19
211צפיות
וחומרת הפציעה(אני יוצא מנקודת הנחה שמדברים על טראומה).
מה שאני הולך לרשום הוא באופן כללי מאוד וברור שמשתנה בהתאם למצבים השונים
קודם כל, העבודה החשובה היא של החובשים/פרמדיקים בשטח שהמטרה שלהם לעצור את הדימום כמה שיותר מהר כדי שהחומרה לא תדרדר ולאזן את החולה מבחינת נוזלים ותרופות ככל האפשר.
בדרך לבית חולים יש קשר עם בית חולים, שבהתאם לחומרת המצב נערך בהתאם. בבית החולים יש חדר שנקרא חדר טראומה/הלם שאליו מפונים כל הפצועים/חולים שדורשים טיפול מיידי, לחדר הזה יש כוננות של רופאים מכלל הספקטרום של ההתמחויות, החל ממקצועות הכירורגיה עד למקצועות הפנימית, כמו כן יש צוות אחיות שעובד במיון ומוגדר בו בעת בכוננות למקרה שכזה, בהתאם לפציעה מכנסים את הרופאים הרלוונטים. ומכאן מתחיל הטיפול.

פציעות חמורות יותר, כמו שקרה בצוק איתן לצערנו לחלק מהחיילים, הרופא במסוק כבר עידכן את הרופאים בבית חולים והחולה הוכנס ישירות לניתוח.

לגבי כל כמה זמן זה קורה? אין לי מידע רשמי, אבל בתור מתנדב במד"א במשך 3 שנים בתיכון, זה לצערנו הרב קורה לא מעט.
מחירה במחיר סמלי של ספרי לימוד לפסיכומטרי
12/09/14 21:26
110צפיות
שלום!
אם מישהו מעוניין לקנות במחיר סמלי ספרי לימוד לפסיכומטרי של יואל גבע/אייקיו/לחמן/ניב רווח וקידום ניתן ליצור איתי קשר.

חלק מהספרים מחוקים ונקיים.

בנוסף יש לי סימולציות רבות של כלל המכונים.

0543133164
ארגון פתחון לב

החגים כבר כאן!

880 אלף ילדים ישארו רעבים ללא עזרתכם. בואו לתרום להם עכשיו >>

פורום ייעוץ רוחני

חדש בתפוז

פורום ייעוץ רוחני בואו לקבל תשובות לשאלות >>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום