לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על לימודי רפואה מועמדים ללימודי רפואה לומדים רפואה זה המקום בשבילכם המועמדים יוכלו להתייעץ בנושאים כמו תנאי קבלה, דרישות, סיכויי קבלה ועוד. סטודנטים לרפואה מוזמנים לשתף אותנו בניסיונם ובחוכמתם ולהתייעץ בנושאים שונים הקשורים ללימודים, לסטאז' ולהתמחות. כמובן שכולם מוזמנים בחום לקטר על הקשיים ולשתף בהצלחות , לאו דווקא כאלה שקשורים לרפואה.

כתובת מקוצרת לפורום: http://forums.tapuz.co.il/med

כמה דברים לפני שאתם נכנסים:

מאוד מומלץ לקרוא את תקנון הפורום.

לפני ששואלים שאלה, מאוד מומלץ להציץ במאמרים, בקישורים, בשאלות הנפוצות ובמילון המונחים של הפורום. יש שם המון מידע על קבלה לרפואה וגם על הלימודים עצמם.

כמו שתראו, הפורום הזה הוא כמו "בית חם" לכל מי שקשור איכשהו ללימודי רפואה. המטרה שלנו היא לדאוג שהוא ימשיך להיות כזה. כולי תקווה שתתרמו למאמץ של כולנו לשמור על האופי המיוחד של הפורום.

אז אחרי כל ההקדמות, אתם מוזמנים להיכנס לפורום.

שיהיה בהצלחה לכולנו

צוות ההנהלה.

ברוכים הבאים לפורום לימודי רפואה! =)

נא ללחוץ על המשך משמאל לפני הוספת הודעה

המשך...
הודעה חדשה

שיפור בגרויות
20/12/14 18:00
67צפיות
היי,
באוקטובר האחרון הוצאתי ציון פסיכומטרי של 741, שהוא ציון טוב לכל הדעות. הבעיה שמבחינת ממוצע הבגרות שלי אני על הקשקש. יש לי כמה שאלות: האם אם ממוצע של 10.94 באוניברסיטה העברית יש לי סיכוי לעבור את הסף לזימון למרק"ם?
בנוסף, אני כרגע בתהליכי סיום הלמידה לקראת מועד חורף של בגרות במתמטיקה של 5 יחידות, שאמור לסגור לי את הפינה של ממוצע הבגרות הגבולי (בטכניון אני עם 108.2, באת"א 107.03). השאלה היא איזו בגרות נוספת כדאי לי לשפר במקרה שלא אקבל ציון של מעל 90 במועד הקרוב? בהיסטוריה 2 יח"ל יש לי 88, בספרות 2 יח"ל יש לי 85 (אני מאוד נוטה לא לחשוב על לשפר את זה כי מאז ומתמיד הייתה לי שנאה למקצוע הזה) ובתנ"ך 99 ב-2 יח"ל. אני שואל הן מבחינת העלאת הממוצע והן מבחינת הקלות של כל אחת מההשלמות ל-5 יחידות.
תודה רבה מראש!
קבלה בת"א
19/12/14 22:11
124צפיות
האם ניתן לגשת לבגרויות במתמטיקה 5 / פיזיקה בקיץ 2015 במקום קורס הקיץ של אוניברסיטת תל אביב? (הבעייתיות היא שהציונים מגיעים רק בספטמבר)
מישהו התנסה/שמע על אופציה כזו?

שאלה !!!
19/12/14 15:25
118צפיות
הי,
אני רוצה להתחיל ללמוד באוקטובר הזה רפואת שיניים. אני יכולה לעשות פסיכומטרי או בפברואר או באפריל. השאלה היא אם אני עושה באפריל אני יכולה להתחיל לעשות קורסי הכנה למבחני המיון אחרי שאני מקבלת את תוצאות הפסיכומטרי? מתי נערכים הקורסים ומה משך הזמן? ומתי נערכים מבחני המיון?
תואר ראשון למסלול הארבע שנתי
19/12/14 14:50
74צפיות
שלום,
אני בן 23 ובעיצומו של שיפור ציונים לרפואה.
במקביל אני רוצה להתחיל ללמוד בשנה הבאה מקצוע שקשור לרפואה, כדי שאם לא אצליח להתקבל למסלול השש-שנתי תהיה לי האופציה להירשם לארבע-שנתי.
השאלה שלי היא כזו: האם יש חשיבות למוסד הלימודים בו לומדים את התואר הראשון? אני מעוניין ללמוד בתל חי בעיקר בגלל המגורים בצפון. התואר משם יפגע בסיכויים שלי להתקבל לתוכנית? ואם במהלך התואר אצליח להתקבל למסלול השש-שנתי: יהיה לי פטור מהקורסים שלמדתי בתל חי שרלוונטים לרפואה?

תודה מראש!
הכנות למיונים ללימודי רפואה
17/12/14 21:13
213צפיות
יש לי מספר שאלות לגבי הכנות למיונים (אני יודעת שזה מעט מוקדם, אבל זה עדיף):
1. הבנתי שצריך להביא המלצות (לפחות בבין גוריון). אילו ממליצים כדאי לבחור?
2. האם יש תחומים עליהם עלי לחקור לפני הגעתי למיונים?
3. האם יכול להיות שהעובדה שאינני בעלת רקע שמתאים לרפואה (הוריי אינם רופאים, לא שירתתי כחובשת בצבא ומעולם לא התנדבתי במד״א) יכול להשפיע על האופן בו המראיינים יתפסו אותי?
4. האם יש שאלות שמרבים לשאול?

אני בטוחה שיהיו לי עוד שאלות בהמשך. כרגע זה כל מה שאני מסוגלת לחשוב עליו...
תשובות
18/12/14 00:36
152צפיות
קודם כל, ממליץ בחום לקרוא את ההודעות הנבחרות בפורום, הן יקנו לך הרבה ידע למיונים השונים והמלצות רבות ושאלות משנים קודמות מאשר מה שאני יכול לפרט בשעה הזאת.
1. בעיקרון עדיף שההמלצות יהיו מ2 מקומות שונים בחיים, אך זה לא תנאי הכרחי :) אני הייתי עם 2 המלצות ממורים שהיו לי, נשאלתי בראיון למה לא הבאתי מהצבא, הסברתי להם למה ובזה זה נגמר.
2.כן בהחלט, מומלץ להיות מעודכן במה שקורה במדינה ובמיוחד בעולם הרפואה(מבחינה של שביתות שעולות,בעיית השר"ם), מומלץ לכל המיונים לקרוא את הקוד האתי של הרי ולגבש דעה לגבי דילמות אתיות נפוצות. שימי לב חשוב להכיר את היתרונות והחסרונות(לא ברמת שינון כמובן) אך לגבש דעה משלך ולא מה שאת חושבת שהם רוצים שתגידי.
3. לא, לא מעט מהמחזור שלי ללא קשר בכלל לרפואה
4. ראי הודעות נבחרות

שיהיה בהצלחה!
º
תודה רבה! עזרת לי מאוד!
18/12/14 10:16
28צפיות
º
שאלה על חצוי מח-מישהו מבין בנושא ?
17/12/14 21:25
86צפיות
º
את מתכוונת לsplit brain syndrome?
18/12/14 20:39
51צפיות
º
yes
18/12/14 20:46
35צפיות
מבחן GRE
17/12/14 19:47
61צפיות
היי, רציתי לשאול אם למישהו יש המלצות או הסתייגויות על מקומות שמציעים קורסים של GRE?
השיבו על שאלון לעבודה הסמינריונית
17/12/14 18:07
41צפיות

שלום לגולשי הפורום היקרים!
אודה לכם מאוד אם תוכלו לעזור לי ולהשיב על שאלון, לצורך העבודה הסמינריונית שאני עורכת.

https://docs.google.com/forms/d/1-wjOMAH3UPrpKE3W2...

בתודה רבה,

נעה

בתחילת הדרך לקבלה ללימודים מחפש ייעוץ לשיפור סיכויי הקבלה
12/12/14 20:27
255צפיות
אהלן!
אני עומרי, השתחררתי לפני חצי שנה מהצבא ואני מתחיל לסלול את דרכי ללימודי רפואה.. :)

הציונים שלי -
ציון פסיכומטרי 721 עם 141 כמותי 138 מילולי 137 אנגלית
בגרויות:
מתמטיקה 4 יח"ל - 94
אנגלית 5 יח"ל - 96
ביולוגיה 5 יח"ל - 92
לשון 2 יח"ל - 91
היסטוריה 2 יח"ל - 94
אזרחות 2 יח"ל - 94
תנ"ך 2 יח"ל - 97
ספרות 2 יח"ל - 86 

אני יודע שכרגע אין לי שום סיכוי להתקבל לשום אוניברסיטה, אך למשל בבן גוריון אני לא רחוק מזימון למבחני קבלה.. הסכם שלי שם הוא 749.. 
אני מרגיש שאיני מודע לכל האופציות שעומדות בפניי לשיפור סיכויי הקבלה - כמובן שיפור פסיכומטרי ובגרויות , אבל הייתי רוצה לדעת מה לדעתכם יהיה הכי טוב אם הייתי אומר שאני רוצה להתחיל ללמוד באוקטובר 16..
במידה ואני רוצה להמנע מלעשות שוב פסיכומטרי , בן גוריון תהיה האופציה היחידה שלי? וגם אז אני אצטרך לשפר בגרויות - מה עדיף? לשפר מקצועות ליבה ל5 יחידות? 5 יחידות מתמטיקה? הם מסתכלים על זה בעין שונה אם יש לך 4 יח' או שרק חשוב להם הממוצע? 

תודה רבה מראש, עומרי :)
קודם כל אתה תמיד יכול להסתכל על מחשבונים
12/12/14 22:44
135צפיות
ולראות מה המצב שלך אם תקבל ככה וככה, בכל מקרה נראה לי שיהיה לך קשה מאוד לעבור את הסף של הטכניון, העברית או תל אביב עם הפסיכומטרי שלך וגם אם כן בתל אביב ובעברית שיש לסכם משמעות אתה מגיע עם נקודת פתיחה בעייתית...

באופן כללי אין לך אף ציון רע במיוחד - אם אתה ממש שולל שיפור פסיכומטרי הייתי ממליץ על לעשות היסטוריה/ספרות/תנ"ך 5 יחידות (כמה שאתה יכול מביניהם - עדיף הכל) זה די מרים את הממוצע, אם תעשה לפחות 2 מהם בציון גבוה נראה לי שיש סיכוי לא רע שתעבור את הסכם עם הפסיכומטרי שלך.

בלי קשר - הייתי ממליץ לעשות פסיכומטרי שוב כדי להגדיל סיכויים, והגבוה בכל מקרה קובע...
היי עמרי, ברוך הבא לפורום
13/12/14 14:38
142צפיות
קודם כל, שנה שעברה כן הייתה מקבל זימון לבן גוריון, בגלל שהורידו את הסכם לאיזור ה730 בעקבות הכניסה של המבחן הממוחשב כמבחן ממיין. אם זה יקרה  שוב השנה אני לא יודע אבל יש סיכוי גבוה שכן. ככה שכבר עכשיו הייתי נרשם ומנסה להתקבל במקביל לשיפור בגרויות.

לשאלתך, כפי שנאמר לך כבר על ידי ridnik, השלב הראשון הוא להכניס את הממוצע בכל 4 האוניברסיטאות ולראות כיצד שיפורים במקצועות מסויימים יעלו את הממוצע( מומלץ לרשום הכול על דף, כדי שזה יהיה מסודר) . מהסתכלות זריזה על הבגרות שלך, כמה דברים קופצים לעין. 4 יחידות מתמטיקה,הגברה אחת ברמת 5 יחידות ולא 2 הגברות כמו שבד"כ יש.

איזה מקצועות כדאי לשפר כדי להקפיץ את הממוצע במצבך?
*מקצועות חובה-ספרות/היסטוריה/תנ"ך ,הגברה ל5 יחידות מקפיצה את הממוצע לא רק בגלל הבונוס אלא בגלל שמוסיפים למכנה רק 3 יחידות ולא 5 כמו הגברה של מקצוע לא חובה.
*מקצוע מוגבר נוסף-מומלץ להגביר ג"ג, אפשר ללמוד לבד ממיקודיות ולקבל במינימום זמן לימוד ציונים ממש גבוהים.הרבה אנשים משקיעים בין שבועיים לחודש ומקבלים באיזור ה95
*מתמטיקה 5 יחידות- יגביר את הממוצע שלך בעיקר בטכניון בגלל שיטת בונוס אחרת(נחשב כ10 יחידות עם בונוס 30 ולא 25) אך גם יגביר בשאר המקומות.

תשחק עם הציונים האלה במחשבונים השונים, תראה כמה זה ישפר לך את הממוצע, כמה מקצועות תצטרך לשפר (יכול להיות שאם תשפר ג"ג וספרות לא תצטרך לשפר היסטוריה כי זה כבר לא ייתן הרבה וכו').
כפי שנאמר לך כבר, ממליץ לך לנסות לשפר את הפסיכומטרי כדי לפתוח אופציות בעברית ובטכניון. אם אתה ממש לא רוצה או לא חושב שאתה יכול לשפר פסיכו, אז האופציות הכי טובות שלך זה להתכוונן לקבלה בב"ש או בטכניון, שכן בשניהם לסכם אין שום חשיבות ברגע שמוזמנים למיונים.

תודה רבה על התגובות, שאלה נוספת
15/12/14 19:54
78צפיות
תודה רבה על התגובות והעזרה :)

אני רואה שאין מנוס מלעשות עוד פסיכומטרי ..  שאלה נוספת ברשותכם

אם אדם נרשם בשנה מסוימת ללימודיי רפואה, הגיע למבחן מו"ר/מרקם/מבחנים בבאר שבע, עבר אותם אך החליט שלא רוצה ללמוד באותה השנה אלא בשנה שאחריה.. איך רואים את זה באוניברסיטאות השונות? אני מאמין שהמקום שלהם בפקולטה כמובן לא נשמר לשנה הבאה.. השאלה היא אם הם רואים זאת בעין רעה והדבר יפגע בסיכויי הקבלה של שנה אחרי..
המבחנים בעברית,ת"א וטכניון
15/12/14 22:50
96צפיות
מנוהלים על ידי גוף חיצוני לאוניבריסיטה, בב"ש בכל מקרה אסור שאותם מראיינים יראיינו אותך. ככה שזה לא משפיע
אבל, קח בחשבון שברגע שנרשמת לב"ג ואת מוותר על קבלה או מודח אתה מבזבז הזדמנות אחת( מותר בב"ג לנסות רק פעמיים)
רק מוסיף
21/12/14 03:38
15צפיות
לגבי מו"ר/מרק"ם - שתקף לטכניון, לתל אביב וירושלים - הציון תקף כולם ונשמר לשנתים. כלומר אם עשית השנה הציון יישמר לך לשנה הבאה ולעוד שנתיים. אם קיבלת ציון טוב שמקבל אותך השנה סיכוי טוב מאוד שתתקבל איתו גם בשנה הבאה, ככה שבכלל אין בעיה עם זה, רשימת ההמתנה ארוכה.
רפואה לעם
14/12/14 17:20
196צפיות
מישהו שמע על הכנה למו"ר/מרק"ם/באר שבע דרך ארגון רפואה לעם?
לפי מה שהבנתי זה ארגון ללא מטרת רווח שמטרתו הנגשת קורסי הכנה ללימודי הרפואה לכלל האוכלוסיה,
אבל אני מתקשה למצוא כתבות/דעות על הארגון ו/או הקורסים שלהם, חוץ מבאתר שלהם כמובן.

אם מישהו מכיר או שאפילו השתתף באחד הקורסים, אשמח אם תשתפו :)

תודה מראש!
מכיר חלק מהאנשים שעומדים מאחורי זה
14/12/14 23:56
160צפיות
לא מדובר בתרמית, אלא באמת בסטודנטים שמוכנים לעזור מנסיונם.
זה כבר הולכת להיות שנה רביעית או שלישית של התוכנית ובנתיים הביקורות טובות
תריץ חיפוש בפורום, יש לא מעט תגובות
אני עשיתי את הקורס הכנה למו"ר שנה שעברה
15/12/14 17:23
134צפיות
גם כתבתי על זה פה באריכות בפורום... 
בגדול: חבר'ה טובים, סכום סמלי מאוד בשביל הדפים וההשכרה של הכיתה שבה מתנהל הקורס (כ-100 ש"ח, מניח שזה יכול להשתנות בהתאם לשכירות שדורשים מהם), הכנה מאוד מקצועית בעיניי ומאוד דוגרי. לי זה עזר מאוד. 
אם יש לך עוד שאלות אתה מוזמן. 
|*|נפתח פורום מטבחים|*|
15/12/14 15:13
8צפיות
|בועה|חולמים על מטבח חדש לבית? קניתם דירה מקבלן ואתם רוצים לדעת איך לשדרג את המטבח מבלי לקרוע את הכיס?
בפורום מטבחים החדש של תפוז תוכלו לבשל לעצמכם את מטבח חלומותיכם בעזרת מומחים בתחום.

היכנסו כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

מחפש סטודנט או סטודנטית לרפואה בפולין (יש לי אזרחות פולנית)
15/12/14 11:44
67צפיות
אני רוצה להשיג מידע אמין לגבי עבודה ומחיה בפולין לי ולאישתי בתור אזרח פולני אשמח עם מישהו מכיר ויכול לקשר אותי למישהו כזה.
אז החלטתי ללכת על הארבע שנתי, אשמח לשמוע מכאלה שעברו
13/12/14 17:52
154צפיות
אוקיי, אז החלטתי ללכת על המסלול הארבע שנתי, תוך נסיון של מעבר לרפואה לאחר 4 סמסטרים שבהם אשתדל להוציא ציון של 90 ומעלה. אשמח לשמוע מאנשים שחוו את התהליך הזה מה הם חושבים עליו, כאלה שבאמצע לימודי ארבע שנות הרפואה שלהם.
אשמח לשמוע מה אתם חושבים על התוכנית הזו, כיצד התקבלתם, מה עשיתם וכו'.
בנוסף, אשמח לדעת:
א) איפה הכי כדאי ללמוד ביולוגיה (החלטתי ללכת על ביולוגיה), כך שהפוטנציאל לקבל ציון טוב הוא מקסימאלי (בקיצור, איפה הכי קל להוציא ציונים טובים בביולוגיה?)
ב) מה סילבוס תוכנית הלימודים היכן שלדמתם, כלומר:
בסמסטר ראשון מה למדתם? סמסטר שני איך היה הקורס X וכו'.

אני ממש אשמח לדעת למה בחרתם ללמוד איפה שבחרתם ללמוד ומה למדתם בצורה כרונולוגית (שנה א' - קורס חוד"א, שנה ב' - ביולוגית התא וכיוצא בזאת)
איך להיפטר מהפחד של גופות
13/12/14 16:58
186צפיות
אני מאוד רוצה להיות רופאה ,הבעיה שלי זה שאני מפחדת מגופות..
איך להיפטר מפחד זה?
התייעצות
10/12/14 18:34
317צפיות
היי, 
שמעתי שיש תוכנית ארבע שנתית ללימודי רפואה. האם ניתן להתקבל אליה אם התואר שיש לי אינו קשור לתחומים במדעי החיים בכלל?
בהנחה שלא, האם האופציה היחידה עבורי זה ללמוד במסלול השש-שנתי? יש לי ממוצע בגרויות גבוה מאוד אך ציון פסיכומטרי של למטה מ-700. 
אני מוצאת הרבה משמעות במקצוע הזה, אבל אוטוטו אהיה בת 27 ולימודי רפואה הם ארוכים... אני בהתלבטות. 
מה אתם ממליצים לי לעשות? אשמח לדעתכם.
ממליץ לך בחום לקרוא את ההודעות הנבחרות
10/12/14 22:43
147צפיות
נמצא בסרגל הכחול למעלה
:)
אהלן
13/12/14 16:09
119צפיות
אני חושב שהמסלול הארבע שנתי הרבה יותר מתאים במקרה שלך, אם יש לך תואר ראשון.
נכון שתואר ראשון ביולוגי כלשהו מקל מאוד על הקבלה אבל גם עם תואר ראשון לא קשור זה אפשרי בהחלט.
כמובן זה תלוי בהשלמות קורסים שונים בתהליך שיכול להתארך כשנה, אבל עדיין בעיני זה קל משמעותית מאשר הקבלה למסלול השש שנתי.
אסייג כאן שזו דעתי האישית, אם מישהו יכול להגיע לפסיכומטרי מרקיע שחקים במינימום מאמץ אולי המסלול השש שנתי יכול להיות אופציה סבירה יותר או לפחות באותה מידה.
אני מסיים את הלימודים במסלול הארבע שנתי, ואיתי למדו כמה חבר'ה עם תואר ראשון לא קשור, ואי אפשר לומר שהם בעמדת נחיתות ביחס לשאר הסטודנטים...
הרבה תלוי בך, במידת הרצון ובהשקעה וכו'.
בנוגע לגיל, לימודי רפואה הם ארוכים נכון, והלימודים והמבחנים והעדר החיים נמשכים גם אחרי החיים הסטודנטיאלים, ככה שזה שיקול שצריך לקחת בחשבון ברצינות רבה, גם אם היית צעירה יותר בכמה שנים טובות. מה שכן, גם בהיבט של הגיל את לא תהיי הכי מבוגרת, הממוצע גילאים שהתחילו אצלנו את המסלול היה 28, משהו כזה. 

שיהיה בהצלחה
אהלן אהלן
15/12/14 20:48
59צפיות
RBD1 - תודה על ההפניה, אני חדשה בפורום ולא הכרתי.
ברנפלקס - תודה רבה על השיתוף.
האם ידוע לך מה הממוצע שצריך בתואר לא קשור על מנת לעשות את המסלול הזה? (או האם האופציה היחידה היא להתקשר למזכירות תואר ראשון?)
מניסיונך, עד כמה המסלול הארבע שנתי הוא אינטנסיבי? שהרי צריכה חפיפה מלאה בינך לבין סטודנטים אחרים הלומדים במסלול השש שנתי.
(האם אפשר לעבוד בכלל תוך כדי? מהן השעות וכו'? חיים?)
טוב לדעת לגבי הגיל.. 
אפשר לשאול היכן למדת את המסלול הזה? (למיטב הבנתי יש רק בצפת ובת"א, לא?).
אהלן 3
16/12/14 16:02
47צפיות
הממוצע שנדרש כשהתקבלתי היה 80 בתואר הראשון, יכול להיות שהוא ירד ל-75 אבל אני לא בטוח על מה אני מבסס את התחושה הזאת:)
בזמנו גם היה דרוש ציון מינימלי (80) בכל קורסי הליבה שצריכים להשלים על מנת להיות מועמדים למסלול (ביוכימיה, ביולוגיה מולקולרית, ביולוגיה של התא...), וכאן דווקא יש לי תחושה יותר חזקה שהדרישה קצת התרופפה. 
אפשר לברר בדיוק מה המספרים באתרים של אוניברסיטת ת''א או בר אילן, הכל שם די מפורט לדעתי.
אינטנסיביות - הלימודים אינטנסיביים או לא בעיקר כתלות בעד כמה סטודנט נתון לוקח על עצמו את הלימודים בהשקעה וברצינות. להבנתי - בייחוד בצפת שם יש דגש על לימוד עצמי ומסגרת השעות פחות תובענית מת"א. (שוב מסייג - הכל נכון ללפני שנתיים/שלוש שכן ייתכן והדברים משתנים קצת ממחזור למחזור). השנים הקליניות הן כן אינטנסיביות, אבל הכל לגמרי מתגמד לעומת הקריירה בהמשך אז צריך לקחת הכל בפרופורציה. לטוב ולרע.
מבחינת שעות, כל יום מסתיים ב-14-16 , בהערכה גסה, בשנים הקליניות יש יותר הקפדה על כל הנוכחות וכו'.

שיהיה בהצלחה
אני למדתי בבר אילן.

פורום עסקים

פורום עסקים החדש

המקום החדש שלך להתחבר לעסקים כנסו ושתפו בכל נושא >>>

PHD Institute - דוקטורט מוכר באוניברסיטאות בחו

חולמים על דוקטורט בחו"ל?

לא צריך לצאת מהארץ! לפרטים נוספים לחצו כאן >>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום