בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על לימודי רפואה מועמדים ללימודי רפואה לומדים רפואה זה המקום בשבילכם המועמדים יוכלו להתייעץ בנושאים כמו תנאי קבלה, דרישות, סיכויי קבלה ועוד. סטודנטים לרפואה מוזמנים לשתף אותנו בניסיונם ובחוכמתם ולהתייעץ בנושאים שונים הקשורים ללימודים, לסטאז' ולהתמחות. כמובן שכולם מוזמנים בחום לקטר על הקשיים ולשתף בהצלחות , לאו דווקא כאלה שקשורים לרפואה.

כתובת מקוצרת לפורום: http://forums.tapuz.co.il/med

כמה דברים לפני שאתם נכנסים:

מאוד מומלץ לקרוא את תקנון הפורום.

לפני ששואלים שאלה, מאוד מומלץ להציץ במאמרים, בקישורים, בשאלות הנפוצות ובמילון המונחים של הפורום. יש שם המון מידע על קבלה לרפואה וגם על הלימודים עצמם.

כמו שתראו, הפורום הזה הוא כמו "בית חם" לכל מי שקשור איכשהו ללימודי רפואה. המטרה שלנו היא לדאוג שהוא ימשיך להיות כזה. כולי תקווה שתתרמו למאמץ של כולנו לשמור על האופי המיוחד של הפורום.

אז אחרי כל ההקדמות, אתם מוזמנים להיכנס לפורום.

שיהיה בהצלחה לכולנו

צוות ההנהלה.

ברוכים הבאים לפורום לימודי רפואה! =)

נא ללחוץ על המשך משמאל לפני הוספת הודעה

המשך...
הודעה חדשה

חיידקים ומצע דייויס
18/04/14 14:26
58צפיות
שואלים אותי על מצע מלחים מינימלי, ושלא גדל שם שום חיידק מהתרבית שנזרעה, אני אמורה להסיק משהו על החיידק הזה...
יש איזה מאפיין לחיידקים שלא גדלים על מצע מינימלי?
משהו כמו - רק גראם + או רק גראם - ... וכו.

תודה!
לא שמעתי על המצע הזה
18/04/14 17:02
29צפיות
אבל מחיפוש בגוגל :
Davis Minimal Agar is recommended for the isolation and characterization of nutrional mutants of Escherichia coli.
יש חיידקים שהם מפונקים
18/04/14 17:12
30צפיות
לכן לא יגדלו על מצע מינימלי. דוגמה לאחד כזה הוא ניסרייה גונריאה (זה שגורם למחלת הזיבה).
º
או לגיונלה שגדל רק על BCYE
18/04/14 18:30
12צפיות
Robbins
18/04/14 12:41
82צפיות
שלום לכולם

אני מחפש לקנות עותק משומש של רובינס, רצוי מהדורה 7 צפונה, אם יש למישהי/למישהו אנא שרשרו ואשלח בפרטי את המייל שלי.

תודה ו,
דורון.
בהתחשב שיצא כבר מהדורה 9 בbasic,לא הייתי קונה
18/04/14 13:29
49צפיות
7.
יש בזה משהו ..
18/04/14 16:47
31צפיות
אם כי אני מחפש זמן מה ובינתיים אף אחד לא הציע למכירה אף אחד משניהם .. מתאר לעצמי שהפתולוגיה לא השתנתה באופן דרמטי בין לבין

מכיר איזשהו פורום נוסף / קבוצת פייסבוק בהן מסתובבים סטודנטים לרפואה?

תודה,
דורון
דברים משתנים מנסיון ערעורי בחינות :)
18/04/14 17:00
28צפיות
מי קונה ספרים בימינו...שיעול גוגל..
º
RBD צודק, מציע שתקנה מהדורה 8 וצפונה
18/04/14 15:14
22צפיות
הכנה למו"ר / מרק"ם
17/04/14 09:20
159צפיות
בוקר טוב,

אז לאחר כניסה לאתר של המרכז הארצי והורדה של החומרים הרלוונטיים, קריאה עיתית בפורום,  הרשמה ל"רפואה לעם", התייעצות עם חברים ועוד ועוד..
רציתי לדעת בתכל'ס איך אתם ממליצים להתכונן למו"ר / מרק"ם? מהם הצעדים הכי משמעותיים לפני הבחינה? מהם הדברים שחייבים [!] לעשות???

תודה רבה וחג שמח!
אני חושב שעברת על הדברים החשובים..
18/04/14 12:18
62צפיות
על רגל אחת- העלאת מקרים ודילמות מהחיים דרך השאלות לדוגמא של המרכז הארצי, כדי שבביוגרפי תשבור פחות את הראש.
בשביל להרגיש יותר נוח ביום עצמו, כדאי לשבת עם חברים ולנסות לשחק מקרים דומים לאלו שאתה תיתקל עם השחקנים במו"ר, אתה תתפלא כמה אפשר ללמוד ולהפיק לקחים כשמתרגלים את זה לפני. אני יוצא מנקודת הנחה שאתה לא שחקן תיאטרון מלידה וכמו רובנו, גם אתה לא תרגיש כל כך בנוח כשאיזה שחקן מעצבן יתחיל לאתגר אותך. התירגול לפני יצמצם את התחושה הזאת במידה מסויימת.
ועוד עצה, שהיא יותר דעה אישית שלי- אל תיכנס לפורום בתקופה של הראיונות, רק אחרי. יש אנשים שמשתפים ואולי חושבים שכדאי לבוא לראיונות כשאתה מכיר ויודע מה הולך להיות. לדעתי זה מוסיף לחץ מיותר ועדיף לבוא עם לוח חלק.
בהצלחה!
תהיות לגבי המבחן הממוחשב
17/04/14 17:45
137צפיות
האם השנה המבחן הממוחשב הוא שלב מסנן?
כלומר, האם יתכן מצב של אי-קבלת זימון לראיון ראשון בעקבות תוצאות המבחן הממוחשב?

או שכל מי שזומן למבחן הממוחשב מקבל זימון לראיון ראשון והתוצאה של שניהם ביחד מעבירה או (חס וחלילה...) לא מעבירה לראיון שני.
בבן גוריון לא ששים לנדב מידע (או שהנציגים ששאלתי לא יודעים).
וכאן בפורום הדעות חלוקות.

אשמח להארה (:
מצטפת לשאלה ומוסיפה עוד תהיות :
17/04/14 20:00
95צפיות
לא הצלחתי להבין מחיפוש באתר בן גוריון ולא המוקד הטלפוני שלהם (כי פשוט רוב הדברים הם לא יודעים) :
קיבלתי זימון למבחן הממוחשב אז עכשיו כל המועמדים כביכול ,"מאופסים" ורק לפי זה עוברים שלב או שהמבחן הממוחשב משתכלל עם הסכם ?
אודה לעונים (:
צריך לעבור את המבחן הממוחשב
17/04/14 20:13
119צפיות
ואז נותנים ציונים לכולם ומזמנים חלק לראיון ראשון, כלומר זה שלב מסנן. זה כתוב בשנתון - http://in.bgu.ac.il/welcome/Documents/Rishum/yedio... (עמוד 121)
בנוגע לשקלול עם הסכם - אני לא יודעת ואין לזה תיעוד באמת בשום מקום בשנתון או באתר של בן גוריון אבל מישהו בפורום רשם שביום הפתוח אמרו שהציון של המבחן הממוחשב משתקלל עם הסכם.
º
תודה רבה
18/04/14 08:37
32צפיות
הרשמה לעברית
17/04/14 15:42
162צפיות
אהלן! מישהו מכאן נרשם לעברית? אני לא כל כך מבין..להרשם לתואר- רפואה בוגר שנה א ?

תודה לעוזרים
º
כן בדיוק
17/04/14 15:57
64צפיות
החלפת מועד למבחן הממוחשב בב"ש
17/04/14 12:05
104צפיות
היי חברים,

קיבלתי זימון ל-7/5 למבחן הממוחשב בב"ש.
יש מישהו שמעוניין להחליף את המועד שלו כי אני ממש לא יכולה להגיע באותו יום.

LET ME KNOW :)
קבלה לרפואה - שאלה
16/04/14 17:29
242צפיות
היי,
רציתי לברר מה הסיכויים שלי פחות או יותר להתקבל לרפואה, ולכן הייתי שמח לקבל את הספים של השנה שעברה בפקולטות השונות ברחבי הארץ. שוטטות בגוגל לא עזרה לי עד כה.
ושאלה נוספת - יש לי ממוצע בגרויות די גבוה (115.7) ופסיכומטרי שעשיתי בזמן התיכון (718, כמותי - 150). האם ניתן להתקבל עם נתונים כאלו לפקולטות השונות (בהינתן מבחני מו"ר/מרק"ם עם ציונים גבוהים).
תודה רבה וחג שמח !
את הממוצע כל אוניברסיטה מחשבת לפי הפרמטרים
16/04/14 20:22
132צפיות
שלה, בטכניון פיזיקה מקבל 30 נקודות בונוס ובירושלים אם הציון בספרות מוריד את הציון - הוא לא נחשב , לדגמא. כנס למחשבונים של האוניברסיטאות באתרים שלם ותבדוק את התשובה שהם נותים לך שם, זו העצה הכי טובה.
º
ולגבי השאלה הראשונה - יש לך במקרה את הנתונים?
17/04/14 00:39
70צפיות
הסף תלוי בבגרות פסיכומטרי/
17/04/14 09:13
103צפיות
מישהו עם פסיכומטרי 800 יכול להתקבל עם בגרות 106 לדוגמא בעוד שמישהו עם 720 בחיים לא.

אני מכיר קצת רק את הנתונים של העברית - לגבי שם אחרי קצת משחק במחשבונים - בשנה שעברה 108 ו750 הייתה קומבינציה די מינימלית שהייתה מעניקה לך זימון למרק"ם.

עם בגרות כמו שלך - (115.7) אני רואה ש715 היה המינימלי.
שוב - לך למחשבון של האוניברסיטה העברית ובדוק את הממוצע, הוא ממש לא זהה בין האוניברסיטאות לכן אני לא מבין איך הבאת לי מספר מוחלט.

קישורים:
של העברית - http://www.huji.ac.il/dataj/controller/getinfo/TLM...?
טכניון  http://ug3.technion.ac.il/admissions/calc/calc_set...
בן גוריון - http://pivot1.bgu.ac.il/html/bsk/
יום היכרות והכנה באוניברסיטה העברית-7.5.2014!
14/04/14 18:26
246צפיות
בהתאם למיטב המסורת גם השנה יערך יום הכנה והיכרות בפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית.
למידע ועדכונים על שינויים,לו"ז,הגעה,ועוד הפתעות כנסו לדף הפייסבוק של הארוע:
https://www.facebook.com/events/1573282696230321
(ובבקשה תעשו attending שנדע לכמה אנשים להערך).

נתראה שם!- מחזור 2020
º
...
14/04/14 18:29
138צפיות
...
התנגשות בין יום ההכנה למבחנים בבן גוריון
16/04/14 19:47
123צפיות
המבחנים מתחילים בשעה 13:00 ואמורים להימשך 3 שעות, פלוס הנסיעה לירושלים...
אם אין אפשרות לדחות את התאריך, יש אפשרות להזיז את השעה לשעה מאוחרת יותר? (17:00 או 18:00)

תודה רבה :)
שלום יובל,
16/04/14 23:00
121צפיות
האם אתה יודע האם ישנם עוד תאריכים למבחנים הממוחשבים? ואם כן מה הם? ובנוסף האם כולם מתחילים בשעה 1300 או שיש חברה שמתחילים בבוקר?
תודה.
אני למשל נבחן ב-9:00
17/04/14 00:12
109צפיות
והבנתי שיש גם מבחנים ב-11.5
º
תודה!
17/04/14 13:48
41צפיות
טיפ למנסים להתקבל השנה ללימודי רפואה
15/04/14 21:22
399צפיות
אהלן,
קראתי הרבה חבר'ה שמחפשים קורסי הכנה לבחינות השונות או סיוע לקראת המבחנים. נציגי הפקולטות השונות מכינים עבורכם ימי הכנה בחינם!! עם המון סטודנטים של שנה א' שהיו במקום שלכם לפני שנה, הם מבינים את מה שאתם עוברים וממש כמהים לעזור לכם. זו ההזדמנות שלכם ללכת לאותם ימי הכנה, לשאול את כל השאלות שלכם, להכיר עוד מועמדים בדיוק כמוכם ואח"כ להיפגש איתם ולתרגל ולעבור את כל התהליך שלכם יחד. אני יודעת שבאוניברסיטת ת"א משקיעים ביום הזה בטירוף ואין לי ספק שבדיוק כך קורה בשאר הפקולטות. אני שנה שעברה לא ידעתי על היום הזה והשנה אני כן מודעת אליו. שמתי לב שהרבה נציגים מהפקולטות מפרסמים פה ולפעמים לא ממש מתייחסים להודעות האלו אז כדאי לכם לשים לב, לעשות מאמץ וכן ללכת לאותם ימים או לפחות לחלק- לפקולטות שכן מעניינות אתכן..

בהצלחה
מסכים עם כל מילה ומוסיף
16/04/14 13:39
193צפיות
קורסי ההכנה למיניהם באים לתת מענה לחברות שמעוניינות בכסף, וזה בא על חשבון הלחץ והחרדה שלנו,
לרגע אני לא מאשים אף אחד, וזה ברור ומובן,
אבל באמת שימי ההכנה נועדו למענכם, אנחנו ( שנה א' באוניברסיטאות השונות ) עברנו את אותם מבחנים לפני שנה
ונוכל לעזור/להכווין/ולתת טיפים שונים
אין לי מילה רעה או טובה להגיד על הפקולטות השונות וימי ההכנה ( מכיוון ואיני מעורב ויודע )
אך אשווק ואציע את יום ההכנה של אוניברסיטת תל אביב, מבטיח שיהיה שווה את המאמץ

https://www.facebook.com/events/1414018758859433/

16/04/14 20:57
102צפיות
גם אנחנו נשמח לראות אתכם ביום ההיכרות עם הפקולטה לרפואה בטכניון שתתקיים ב-13.5 בשעה 16:00.

לקבלת עדכונים והצטרפות לאירוע

מייל לשאלות: med.technion.prep@gmail.com

חג שמח

יונתן
בגרות בתנ"ך והיסטוריה 5 יחידות
16/04/14 12:25
58צפיות
היי!
בטוח יש מכם מישהו שעשה לאחרונה... אני רוצה ללמוד לבד וכמעט ואין חומר באינטרנט (בעיקר שתנ"ך)
אשמח לשמוע על מקורות מהיכן ניתן ללמוד
תודה!
מבחנים ממוחשבים בב"ש והיום הפתוח בעברית
15/04/14 10:41
292צפיות
מבחנים ממוחשבים בב"ש והיום הפתוח בעברית
שלום לכולם!
קיבלנו פניות רבות בקשר לכך שהיום הכנה שלנו מתנגש לאנשים רבים עם המבחנים הממוחשבים בבאר שבע.
אנחנו יודעים שזה יוצר מצב בעייתי לחלקכם אך עקב אילוצים של הפקולטה לא ניתן להזיז את התאריך של היום הכנה.
מה שכן אם זכרוני אינו מטעה אותי(לפחות כך זה היה בשנה שעברה) המבחנים הממוחשבים מתחילים בבוקר ואילו היום הכנה שלנו
לא יתחיל לפני 1500 ולכן אין סיבה שמי שיש לו את המבחן באותו היום לא יספיק להגיע ליום ההכנה(משך המבחן שנה שעברה היה בסביבות השעתיים).

אם בכל זאת לא הספקתם להגיע פתחנו כתובת מייל שאליה תוכלו לשלוח שאלות\בקשות\לבטים שיש לכם בכתובת
hujimd2020@gmail.com

בנוסף למי שכן מתכנן להגיע העלנו סרטון עם הסבר על הארוע ונשמח אם תצפו בו\ תעבירו לחברים שמתכננים להגיע.
http://youtu.be/1od8YK2XD94

בהצלחה,
מחזור 2020

יש כאן אנשים שמתכננים לימודי השלמה של קורסי
15/04/14 08:19
117צפיות
ליבה לקראת התוכנית הארבע שנתית בשנה הקרובה?
סיעכויי קבלה למסלול צמרת
13/04/14 12:10
340צפיות
היי, אני תלמידת יב ואני מאוד מעוניינת בלימודי רפואה. הבעיה היא שעשיתי פסיכומטרי והציון שקיבלתי הוא 674, ואין לי זמן לשפר בשביל מסלול צמרת. ממוצע בגרויות משוער שאמור להיות לי הוא בסביבות ה110-111. רציתי לדעת אם אתם יודעים על אנשים שהתקבלו למסלול צמרת עם נתונים דומים לשלי. האם יש לי סיכוי ?
אין סיכוי
13/04/14 12:15
238צפיות
אבל, לדעתי תשקיעי בבגרויות, תתגייסי (ועדיף למשהו שמשאיר לך זמן ללמוד לפסיכומטרי) ותוכלי גם מתוך השירות לצאת לצמרת.
בהצלחה.
זה לא נכון
13/04/14 22:26
227צפיות
בשביל לדעת אם את נכנסת לצמרת או לא פשוט תכנסי לאתר של העברית ותבדקי שם עם הנתונים שיש לך. במקרים מסוימים גם נותנים דחיית שירות למי שמראה נכונות לשפר בגרויות או פסיכו. בשביל מידע על כל אלה, תצרי קשר עם מדור איתור ועתודה בחיל הרפואה ועם הבקום.

בכל מקרה, מהשנה אין יותר אפשרות לצאת לצמרת לאחר שהתגייסת... אז אל תבני על זה
אני מועמד לצמרת מתוך גיוס השנה כך שאני
14/04/14 13:54
158צפיות
חושב שאתה טועה.
אתה טועה ומטעה
15/04/14 02:18
135צפיות
ניתן לצאת לצמרת מתוך השירות גם השנה,השינוי היחידי הוא תנאי חדש של הצבא,כל עוד לא עברה שנה וחצי של פזם-זה נובא משיקוליי עלות\תועלת שהם מעל לבינתי.
אבל האמת שעדיף לחתור לכיוון של דחיית, אני אמנם התקבלתי מתוך שירות אבל הייתי צריך לשפר רק את המרקם,עבור משהו כמו שיפור פסיכו עדיף לעשות זאת לא במקביל לצבא.

אני במקומך הייתי עובד חזק רק על הפסיכו ,בכנות הוא די נמוך בעוד שציוני הבגרות די גבוהים, תנסי לעלות לכיוון 715 ואני חושב שאת מגיעה לסף של הזימון למרקם (אני לא בטוח בנוגע לציון המדויק,תשחקי עם המחשבון.

לכל שאלה את מוזמנת לפנות אליי בפרטי :)
º
*דחיית שירות
15/04/14 02:19
26צפיות
קודם כל אני רוצה לתת לך כמה כיווני מחשבה
14/04/14 13:54
166צפיות
לפני שאת מבצעת קודם את המהלך הזה.

א. אם תתקבלי לצמרת, את חותמת על 3 שנות חובה במקום שנתיים. זאת שנה יקרה. אמנם כרופאה ככל הנראה תשובצי ברמת פעילות ב ויותר (מה שיקנה לך שכר מינימום בערך ולא שכר של חייל) אבל זה יקרה בגיל מבוגר. גיל השחרור המינימלי שלך מהצבא יעמוד על בין 30 (אם תתחילי ללמוד השנה) ואף יותר.
ב. מה השאיפות שגורמות לך לרצות להיות רופאה צבאית? האם את מכירה את התפקידים השונים בחיל הרפואה לרופאות?
ג. אני אישית חושב שיש שלוש סיבות ראויות ללכת למסלול צמרת. אחת זה שאת מודעת לתפקיד של רופאה צבאית ומעוניינת בכך. השנייה היא עניין תנאי הקבלה - תנאי הקבלה בצמרת קלים יותר, גם מבחינת הסכם וגם מבחינת הראיונות (זה לא אומר שתתקבלי עם 674 אבל עדיין כל הקלה עוזרת) ושלישית - העניין הכלכלי שהוא פקטור מאוד משמעותי. את מקבלת במשך 6 שנים שכר לימוד מלא, שכר מעונות וסיוע במזון, תחבורה ציבורית וחומרי לימוד - מדובר בהטבה של למעלה מ200,000 שקל היום, בהחלט לא משהו מובן מאליו.
אם את חושבת על להיות רופאה צבאית מתוך רצון לדחות שירות/פחד משירות/חוסר ידע על המסלול - חקרי ובדקי מאה פעם לפני שאת נרשמת. הרשת מלאה ברופאות (ורופאים) ממורמרים ומתוסכלים בגלל שבחרו במסלול מהסיבות האלה. את יכולה להשתחרר בסך הכל עוד שנתיים והכל יהיה פתוח לפנייך.

לגבי מה ששאלת - לא, הפסיכומטרי לא יאפשר לך להתקבל. גם עם ציוני בגרויות טובים מאוד הפסיכומטרי המינימלי שמאפשר מעבר של הסכם בעברית הוא בסביבות 720-725, ועם הציונים שלך רק 'טובים' (בוא נניח 108) כבר תצטרכי לעבור את ה740. זה עדיין נמוך מהדרישות הרגילות.

יש לך שתי אפשרויות ראשיות לדעתי אם אין לך שום אפשרות לעשות פסיכומטרי ביולי (שזו האופציה הכי עדיפה לדעתי) או שאת מוותרת על המסלול ומתגייסת באופן רגיל, או שאת מגישה בקשה למיטב לדחות בשנה את הגיוס שלך ולשפר פסיכומטרי. באופן כללי בשביל מסלול צמרת נוטים לאשר זאת, ויהיה לך זמן לעשות עוד לפחות פעמיים. מומלץ לדבר עם הנציגים של צמרת אם בחרת לדחות את הגיוס - הם יכולים רק לעזור טלפונים: 02-6758749, 02-6758643
דוא"ל: refua.atuda@gmail.com

בהצלחה.
רפואה לעם
14/04/14 13:46
210צפיות
היי,
אני מתגוררת באזור הדרום ונרשמתי לסבב ה10 של רפואה לעם בת"א.
אם יש מישהו מהאזור שרשום גם הוא לאותו סבב\ מתכוון להירשם - הוא\היא מוזמנים ליצור איתי קשר. יהיה נחמד לנסוע ביחד.

חג שמח!  :)
באיזה שלב של הלימודים היו לכם יכולות פרקטיות?
13/04/14 13:29
340צפיות
שלום לכולם,
אני לומד באוניברסיטה בחו"ל, מסיים שנה רביעית, ועלתה לי המחשבה על כך שאמנם מבחינת ידע לא חסר לי כלום, אבל יש לי מעט מאוד יכולות פרקטיות. זאת אומרת- כן, לקחתי דמים, הוצאתי קטטרים וכו', אבל את כל זה עשיתי ממש מעט. אף פעם לא תפרתי על אמת עדיין (בקיץ אולי ייצא לי), לא הכנסתי קטטרים, אני לא בטוח שאני יודע איך לחבר מישהו לאינפוזיה כמו שצריך וכו'..
רציתי לשאו לאת הסטודנטים שביניכם- מה מצבכם בנושא הזה? יש לכם את הניסיון הנ"ל? אתם חושבים שהעובדה שאני עוד לא מתורגל בדברים האלה היא משמעותית, או שעוד יש זמן והכל...?

תודה לעונים..
תשובה
13/04/14 22:50
266צפיות
הפרקטיקה שאתה מתאר מספיקה בהחלט. תתחזק בעניין הזה גם בסטאז׳, דמים והכנסת לוקים זה הבסיס.
חחח...
14/04/14 10:28
204צפיות
"מבחינת ידע לא חסר לי כלום"
פשוט היבריס > היכון לעונש ותבוסה...

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים