לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על לימודי רפואה מועמדים ללימודי רפואה לומדים רפואה זה המקום בשבילכם המועמדים יוכלו להתייעץ בנושאים כמו תנאי קבלה, דרישות, סיכויי קבלה ועוד. סטודנטים לרפואה מוזמנים לשתף אותנו בניסיונם ובחוכמתם ולהתייעץ בנושאים שונים הקשורים ללימודים, לסטאז' ולהתמחות. כמובן שכולם מוזמנים בחום לקטר על הקשיים ולשתף בהצלחות , לאו דווקא כאלה שקשורים לרפואה.

כתובת מקוצרת לפורום: http://forums.tapuz.co.il/med

כמה דברים לפני שאתם נכנסים:

מאוד מומלץ לקרוא את תקנון הפורום.

לפני ששואלים שאלה, מאוד מומלץ להציץ במאמרים, בקישורים, בשאלות הנפוצות ובמילון המונחים של הפורום. יש שם המון מידע על קבלה לרפואה וגם על הלימודים עצמם.

כמו שתראו, הפורום הזה הוא כמו "בית חם" לכל מי שקשור איכשהו ללימודי רפואה. המטרה שלנו היא לדאוג שהוא ימשיך להיות כזה. כולי תקווה שתתרמו למאמץ של כולנו לשמור על האופי המיוחד של הפורום.

אז אחרי כל ההקדמות, אתם מוזמנים להיכנס לפורום.

שיהיה בהצלחה לכולנו

צוות ההנהלה.

ברוכים הבאים לפורום לימודי רפואה! =)

נא ללחוץ על המשך משמאל לפני הוספת הודעה

המשך...
הודעה חדשה

gre
22/10/14 13:44
50צפיות
היי, רציתי לדעת איך לומדים לGRE מלבד הקורסים הקיימים והמכינות, 
והאם יש דרופבוקס עם החומר או משהו בסגנון.
תודה רבה
סיפוח לחיל הרפואה
20/10/14 15:50
189צפיות
אהלן,
אני עולה לשנה ב' רפואה ורוצה לזרז את הסיפוח לחיל הרפואה (כלומר לעבור מיחידת המילואים הנוכחית שלי למקרפ"ר).
כבר מספר שבועות אני פונה לגורמים שונים בצה"ל וזורקים אותי ממקום למקום. פה בפורום ראיתי מספר התכתבויות בנושא, אבל מספר טלפון/מייל/פקס אני פשוט לא מוצא. למיטב הבנתי צריך ליצור קשר עם קצינת שלישות מילואים במקרפ"ר.
אם למישהו יש טלפון או דרך אחרת לקדם אותי, אשמח אם יעזור.
תודה!
אני זירזתי את הסיפוח בשנה ב'
20/10/14 16:24
159צפיות
כל מה שצריך לעשות זה לשלוח אישור לימודים שעליו אתה רושם את המספר אישי והשם שלך. מרגע הבקשה אתה מקבל תאריך שבו אתה מסופח(בדרך כלל חודש-חודשיים אחרי) אם מקבלים מילואים לפני הסיפוח, חייבים ללכת.

תנסה להתקשר לפה מוקד פניות חיל הרפואה: 03-7379220/1, הם כבר יפנו אותך לקצינה שמטפלת בזה.
תשלח פקס עם אישור לימודים המעיד שאתה בשנה ב' ומעלה
21/10/14 13:05
100צפיות
למספר: 037376312
במקביל, תתקשר לאחד המספרים הללו: 037379540/29 כדי לעדכן אותם שאתה מעוניין להיות מסופח בהקדם ולוודא שהם אכן קיבלו את הפקס.
º
21/10/14 18:54
12צפיות
תודה! האמת שהגעתי אתמול למספרים האלה
22/10/14 12:01
45צפיות
אחרי שנזרקתי ממספר למספר, אף אחד מהם לא ידע מה אני רוצה.
הם נקראים "סגל מילואים" והם אכן הכתובת
|*| נפתח פורום קצת אחרת |*|
22/10/14 11:21
8צפיות
מי מאיתנו לא מרגיש שונה לפעמים? או מוזר? שקשה לנו להשתלב בחברה.
פורום קצת אחרת נועד לאנשים שמרגישים קצת שונים וחריגים בחברה ורוצים להכיר אנשים שמרגישים כמוהם.

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולייעץ ולהתייעץ, לחבק ולנחם, לשתף בחוויות טובות ובחוויות לא טובות, לחלוק רגשות ופשוט לדבר.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
השפעת הקשר הדיאדי על התפתחות הנפש
21/10/14 22:31
31צפיות
שלום רב, 
שמי נועה ובימים אלו אני מבצעת מחקר במסגרת עבודת התיזה, כחלק מלימודי התואר השני במחלקה הקלינית בבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר-אילן. 
מטרת המחקר הינה לבדוק כיצד טיב הקשר עם ההורים בילדות משפיע על מבנים אישיותיים בבגרות. 
אודה מאוד אם תוכלו להקדיש מזמנכם לענות על השאלון המקוון והאנונימי. 
כאשר יתקבלו התוצאות, אשמח לשתף אתכם במסקנות המחקר.
תרומתכם חשובה! 
תודה מראש על שיתוף הפעולה, 
נועה.
 לשאלות והסברים ניתן לפנות ל: qthesis@gmail.com

קישור לשאלון מקוון:
שאלה, במה עדיף תואר בפרה מד על תואר בביוטכנולוגיה
20/10/14 08:41
128צפיות
שלום,
1. האם תואר בפרה מד עדיף על תואר בביוטכנולוגיה או תואר אחר במדעים שמכיל את מקצועות הליבה עבור המסלול ה4 שנתי?
2. האם יש מה לעשות בתואר בפרה מד מלבד להמשיך לרפואה?

תודה לכולם.

עבודת חקר בנושא שיפור הדרכים בהם לומדים רפואה כיום
19/10/14 21:18
136צפיות
שלום,
אני גיל, אני בכיתה ח' ובמסגרת תחרות שהכיתה שלי משתתפת, התבקשנו להכין עבודת חקר בנושא שיפור הדרך בה לומדים רפואה.
אנחנו החלטנו לשפר את תקופת הסטאז', הצענו את הרעיון לפתוח מרפאה שכל הרופאים בה הם מתמחים, כולם.
יהיו במרפאה כמה רופאים מומחים שאיתם יוכלו המתמחים להתייעץ.

עכשיו, אני יודע שיש המון פגמים ברעיון שלנו אבל אני רוצה שתענו לי רק על השאלה הזאת:
אתם הייתם רוצים או רוצים להעביר את תקופת הסטאז' שלכם במרפאה כזאת?

(אם פניתי לפורום הלא נכון אשמח אם תפנו אותי, תודה).
דעתכם נחוצה לי בנוגע לשיפור בגרויות
17/10/14 15:32
251צפיות
שלום,
אני זקוק לעזרתכם וחוות דעתכם בנוגע לשיפור בגרויות. כמה שאלות:

1. אם אני מוסיף עוד יחידות של מקצועות שעשיתי או מוסיף מגמות (נושאים שהם אינם חובה) ובהנחה שאני אקבל ציון גבוה בהם - הדבר יוסיף לי לממוצע או שאני צריך גם לשפר דברים קיימים?
2. אם אתם ממליצים להוסיף מקצועות - איזה הכי כדאי ? קל ללמוד-מוסיף הרבה וכו' ?
3. מקבלים בונוס על כל 5 יחידות או רק על חובה ?
4. זאת התעודה הנוכחית שלי: מה דעתכם ?
לימודי ארץ ישראל 5 יח' - 92
אנגלית 5  יח' - 98
תנ"ך 5 יח' - 88
הבעה בעברית 2  יח' - 87
תושבע"פ 5 יח' - 94
מחשבת ישראל 2 יח' - 98
מתמטיקה 4 יח' - 88
הסטוריה  2 יח' - 92
מדעי המחשב 3 יח'  - 90
אזרחות 1 יח' - 94
פסיכולוגיה התפתחותית 5 יח' - 99

הממוצע בתל אביב - 107.58
הממוצע בבן גוריון - 108.46

תודה רבה.
קודם כל נכון לפרסם מה הממוצע שלך בכל אוניברסיטה
17/10/14 15:38
165צפיות
או בחלקם כדי שנוכל להעריך כמה חסר לך.

הבגרות שלך במדעי המחשב לא רלוונטית (3 יחידות) כי היא לא נכנסת לממוצע - הייתי ממליץ לך להשלים את השאלון השני - 2 יחידות כדי שתקבל בונוס (אם אתה חושב שזה לא קשה מדי בעבורך)

בנוסף 5 יחידות בהיסטוריה ותנ"ך מאוד ישדרגו את התעודה שלך...

אני לא רואה סיבה לשפר משהו אחר, הרבה השקעה והרווח יחסית קטן.
לימודי קדם רפואה
19/10/14 11:06
154צפיות
היי,
ראיתי במקרה את ההודעה שלך, אני מציע לך לבדוק גם לגבי תואר ראשון בקדם רפואה המהווה תחליף לשיפור בגרויות ופסיכומטרי. תוכל לבדוק באתר של אוניברסיטת אריאל.
בהצלחה.
ממש לא מסכימה
19/10/14 17:53
127צפיות
תואר כתחליף לבגרויות  ופסיכו׳ אולי מתאים במקרה שהנתונים רחוקים מאוד מהנדרש וייקח המון זמן לשפר אותם (וגם אז זה בעייתי, וממש לא המסלול הראשון שהייתי ממליצה לשקול). זה לא המקרה כאן ושיפור הבגרויות יכול להיות די נקודתי.  
באופן יותר ספציפי לתואר של אריאל, אין לו שום יתרון על תארים אחרים בתחום הביולוגיה במוסדות אחרים ואני לא רואה סיבה להמליץ דווקא עליו.
ממליצה לך להתייעץ עם המומחים בתחום
19/10/14 16:53
131צפיות
היי,
לי היו התלבטויות דומות לשלך התקשרתי לבית הספר של רינת אליטוב לשיפור בגרויות והם עזרו לי מאוד לקבל את ההחלטה המתאימה לי.

ממליצה לך בחום גם ליצור קשר איתם - זה האתר שלהם - www.rinat-e.co.il
סכם אחרי מו״ר?
19/10/14 13:45
260צפיות
אהלן חברים,
בנוגע לקבלה לתל אביב לא עכשיו כמובן אלא בשנה הבאה, אשמח לעזרתכם להבין איפה אני עומד. יש לי סכם 730.88 לפני מו״ר וציון 204 במרק״ם. ראיתי נוסחא לחישוב הסכם, אבל אני לא בטוח עד כמה היא מדויקת, והמזכירות לא כל כך מעוניינת לסייע לי.

אשמח להערכה גסה של בעלי נסיון לגבי הסכם שלי אחרי מו״ר!

תודה מראש
קורן
קצת בעיה כי כל שנייה יש שינוי קטן בחישוב שלהם
19/10/14 17:53
174צפיות
אני מעריך מנסיון עבר בלבד, שככל הנראה תצטרך מור יותר גבוה
º
19/10/14 17:55
39צפיות
תודה על התגובה. הסתכלתי בטבלת אקסל
22/10/14 22:50
7צפיות
שהמועמדים מילאו השנה, והיה שם מישהו (חיים) עם סכם 729 לפני מור, ציון ראיונות 204 וסכם אחרי מור 728.5 או משהו כזה.
יש לי סכם מעט גבוה יותר, ואותו ציון ראיונות.. אם אותו חיים מדובר מסתובב פה עדיין אשמח שיאשש ת׳נתונים..

מובן לי שיש שינויים, אבל לדעת מה היה הסכם שלי לפי השנה יכול רק לסייע לי..
מישהו הצליח לתפוס את המזכירות של העברית
19/10/14 13:06
224צפיות
ויודע אם יש סיכוי שיהיה עוד גל קבלה? ואם כן מתי...
º
אמרו שהם חזרו מחופשה ושיקח להם כמה ימים
19/10/14 14:46
136צפיות
º
תודה :)
19/10/14 17:57
54צפיות
|*|נפתח פורום תוכנית לידה|*|
19/10/14 11:56
11צפיות
|@|לקראת לידה? כנראה שחששות ומחשבות לא מפסיקות ללוות אותך. בואי להתייעץ עם מיילדת מקצועית בעלת ניסיון רב בתחום שתשמח לענות לך על כל שאלה.
הפורום ילווה אותך ברגעי השיא ? לקראת הלידה, במהלכה ובימים הלא פשוטים שאחריה.
זה הזמן והמקום לחלוק עם אחרות את השאלות הקשות שעולות בך ? האם הבעל צריך להיות נוכח בחדר הלידה? מה עושים אם לא מתחברים למיילדת? איך מתמודדים ביום שאחרי? ועוד...

מחכים לך עכשיו עם כל התשובות, בפורום תוכנית לידה:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
איך נרשמים לקורס ליבה בת"א?
18/10/14 10:29
75צפיות
שלום
אשמח לדעת איך אני נרשמת לקורסים ספציפיים באוניברסיטת ת"א , לדוגמא ביוכימיה וביולוגיה מולקלורית?

תןדה
קורסי ליבה וGRE
16/10/14 17:35
182צפיות
שלום. רציתי לדעת איפה הכי טוב ומומלץ ללמוד קורסי ליבה על מנת להתקבל לתוכנית 4 שנתית? וGRE עדיף לעשות אחרי השלמה או אפשר גם לפני? 
ולכמה זמן תקף GRE עצמו? 
האם יש אפשרות להשלים אותם באוני' תל אביב או בר אילן? תודה רבה לכל העונים.
תשובות
17/10/14 12:34
131צפיות
הכי טוב ללמוד מסיכומים (ממליצים על ת"א) ולהקיף כמה שיותר חומר לקראת הבחינה. על קורסים? לא יודעת להמליץ. כולם לטעמי אותו דבר. ההצלחה תלויה בך, בכמה שתשקיע ותרד לפרטים הקטנים, תשנן, ותזכור אותם! 
GRE אתה חייב לעשות אחרי ההשלמות של קורסי הליבה : גנטיקה, ביולוגיה מולקולרית, ביו-תא, ביוכימיה. כי על זה נשאלים ב-GRE.  את שאר קורסי ההשלמות את/ה יכול גם לעשות אחרי הGRE. 
אאל"ט,  ציוני GRE  תקפים לשנתיים. 
לימודים בגיל 29? ועוד כמה שאלות
14/10/14 20:39
511צפיות
שלום לכולם,

אני בת 28 ומאחורי 3 שנים בהייטק + תואר בהנדסת חשמל-מחשבים.
הרעיון ללמוד רפואה מקנן בי כבר לא מעט זמן ורציתי לשאול עד כמה זה מאוחר להתחיל בגיל 29 ללמוד? יש אנשים בגילאים דומים בתוכנית ה6-שנתית?

כמה נתונים:
מאחר והתואר הראשון שלי הוא בהנדסה התוכנית ה4 שנתית בעצם תהפוך ל5 שנים כדי להשלים את קורסי הליבה, בנוסף הסיכויים שלי להתקבל ל4-שנתי כנראה נמוכים יותר (יש לי פסיכומטרי 781,ממוצע בגרויות 115 וממוצע תואר ראשון 94.5, בקורסי הליבה ומבחן הGRE עדיין לא נבחנתי ואני מניחה שמספר המקומות בתוכנית בת"א מצומצם).

אז מה עדיף 4 או 6 שנתי? אם נחסכת לי שנה בלבד (ואני עלולה גם לאבד שנה אם לא אתקבל ל4 שנתי) לא עדיף לימודים מרווחים יותר?
ממה שהבנתי בתוכנית ה4-שנתית קשה מאוד לעבוד. האם זה נכון גם לגבי השנתיים הראשונות? הנוכחות בקורסים חובה?
ומה בקשר לתוכנית ה6-שנתית, כמה שעות/ימים בשבוע לומדים? האם הנוכחות היא חובה? בשנים הקליניות אין סיכוי לעבוד?
באופן כללי,איך מסתדרים סטודנטים נשואים שאין להם מימון מההורים?

למישהי יש ניסיון עם חופשת לידה במהלך הלימודים? כרגע אני בהריון ראשון ואני מניחה שארצה ללדת עוד פעם/פעמיים לפני סיום הלימודים, האם זה אפשרי בשלב מסוים או שלידה תדחה את הסיום בשנה?

זה הכל לבינתיים
תודה לעונים

קודם כל זה אפשרי ועשו זאת
14/10/14 22:23
349צפיות
אני סיימתי את השש שנתי והיו אצלנו הורים וגם בני 30+. 
ההורים- כן, יותר לחוץ. אבל בשנים הפרה- קליניות אין חובת נוכחות במרבית השיעורים ובאמת ההורים נטו יותר להיעדרויות. 
בשנים הקליניות יותר קשה כי חייבים להגיע מדי יום. 

מההתרשמות שלי, השנתיים הראשונות של ה-4 שנתי עמוסות למדי, אבל אנשים עדיין עובדים. 
מרבית הסטודנטים עובדים, אבל הרוב לא מגיעים למשכורות שהן מעבר לשכר המינימום .. לרוב הרבה פחות. 

חופשת לידה- יש מגוון גישות. 
היו בנות שלקחו שנת חופש וירדו מחזור. 
היו שתכננו (עד כמה שאפשר) ללדת בחופשת הקיץ ולא להפסיד סבבים. 
היו שלקחו כמה חודשים הפסקה (נניח על חשבון האלקטיבים בשנה ו) ואז היו צריכות להשלים בסוף השנה, כשהשאר יצאו לחופש. 

שיהיה היריון קל ובהצלחה. 
º
תודה רבה!
15/10/14 10:31
98צפיות
רק הערה קטנה
15/10/14 12:04
288צפיות
לגבי התוכנית הארבע שנתית: 
חישבת את המכלול (השלמות ליבה+לימודים) כחמש שנתי. זה  נכון רק בהנחה שהצלחת להשלים הכל בשנה וגם התקבלת מכה ראשונה. לרוב זה לא קורה :  לוקח יותר משנה להשלים את כל קורסי הליבה (ולפעמים נדרשים גם קורסי קדם), וגם לא כולם (רובם של הנרשמים..) מתקבלים מכה ראשונה. 

נראה שהנתונים שלך טובים לשש שנתי. אני הייתי הולכת על זה, לו הייתי במקומך. :). יש לך סיכוי טוב יותר, וגם  3 שנים של לימודים פרה קליניים "רגועים" יותר מהארבע שנתי, בייחוד לאור העובדה שאת מתכנתת עוד הריון או שניים  בשנים הקרובות. 
בהצלחה. 
נכון
15/10/14 12:39
200צפיות
כיוון שאנחנו כרגע באוקטובר אם אלך על השש שנתית אתחיל בעוד שנה,ואם על ה4 רק בעוד שנתיים,כי מן הסתם לא אספיק להשלים את כל הקורסים לפני הGRE הקרוב.
אבל באמת אחת הסיבות שאני נוטה לשש שנתית היא שבתוכנית המקוצרת סיכוי הקבלה נמוך יותר ואצטרך לקחת סיכון של תוספת שנה.

תודה
ולא יקרה כלום
17/10/14 12:30
151צפיות
אם את השנה הקרובה תקדישי למשימת ההורות ולא לטירוף של השלמות בשנה :) .  הורות כהלכה חשובה  לא פחות  מרפואה... ובעוד שנה תתחילי שש שנתי. (ואני גם בטוחה שתתקבלי).  כמו שאמרתי, לדעתי  יש לך נתונים מעולים לשש שנתי,  ותואר הנדסאית  בממוצע הצטיינות...  אז בכלל. 

בהצלחה ! 
אני בן 30 במצב אפילו מסובך משלך :)
15/10/14 18:36
313צפיות
בגיל 28, לאחר קריירה קצרה בהייטק כמהנדס תעו"ן, החלטתי לשנות כיוון לרפואה.

לאחר שניגשתי פעם אחת לפסיכומטרי והוצאתי 723, החלטתי לא לחכות עוד שנה וכו' למקצאי שיפורים, אלא ללכת על התוכנית ה- 4 שנתית, כאשר אני צריך להתחיל תואר שלם מחדש בביולגיה מדעי הרפואה, מפני שהממוצע שלי בתעשייה וניהול היה נמוך מ- 79.5.

כיום סיימתי שנה ראשונה במדעי הרפואה בממוצע גבוה, ועדיין מתמיד בבחירה הגדולה.
כלומר לך יש מסלול קצר משלי, וגם יש לך סיכוי גבוה מאוד להיכנס ל- 6 שנתי.

בקיצור- לכי על זה בכל הכח, זה אפשרי ובגדול.
האם כדאי לנסות לשפר את הפיסכומטרי?
16/10/14 19:08
256צפיות
אני רוצה ללמוד רפואה בשנת הלימודים הבאה, ומתבטלת האם כדאי לי לנסות לשפר את הפסיכומטרי. ניגשתי למבחן לפני שנה וקיבלתי 734.
מבחינת בגרויות, אלו הציונים שלי:
מתמטיקה 5 - 98
אנגלית 5 - 96
פיזיקה 5 - 99
כימיה 5 - 98
אזרחות 2 - 98
תנ"ך 2 - 97
ספרות 2 - 96
לשון 2 - 93
היסטוריה 2 - 94
אני לא חושבת שכדאי לי לנסות ולשפר אותן, כי במקצועות שנבחנתי 5 יחידות קיבלתי ציונים גבוהים.

לפי מה שבדקתי, נראה שעם הציונים שיש לי עכשיו אני עוברת את ספי הזימון למבחני מו"ר/מרק"ם באונ' תל אביב, בן גוריון ובעברית. בטכניון לא הצלחתי למצוא את ספי הזימון של השנים הקודמות.
אני יודעת שבחלק מהאוניברסיטאות מחשבים לאחר מבחן מו"ר סכם חדש שכולל גם את הבגרויות והפסיכומטרי, ולכן אני מתלבטת אם כדאי לי לגשת שוב לפסיכומטרי, כדי להגדיל את הסיכוי להתקבל.

תודה מראש על העזרה!

הציונים שלך טובים
17/10/14 10:33
167צפיות
תחשבי כמה יוצא הממוצע בכל אוניברסיטה ולפי זה נוכל לדעת האם שווה לנסות לשפר גם את המצב הזה.
לגבי פסיכומטרי, כן ! 
הפסיכומטרי מהווה באיזור ה75% בת"א ובעברית  מבניית הסכם שלאחר מכן גם משפיע על הציון מור/מרקם שמאפשר קבלה ולכן שיפור של הפסיכומטרי שלך יתן לך אפשרות טובה יותר לקבלה במקומות אלה.
בטכניון הסכם שנה שעברה נעצר על 94 וקצת (שזה הכי גבוה שיצא לי לראות ב4 שנים האחרונות)
תארים המכילים את קורסי הליבה בתוכם
16/10/14 21:45
91צפיות
אילו תארים לתואר ראשון מכילים את כל קורסי הליבה למעבר לרפואה 4 שנתי.
ואיזה תואר מכין הכי טוב למבחן הGRE?
ארגון פתחון לב

החגים כבר כאן!

880 אלף ילדים ישארו רעבים ללא עזרתכם. בואו לתרום להם עכשיו >>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה