לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על לימודי רפואה מועמדים ללימודי רפואה לומדים רפואה זה המקום בשבילכם המועמדים יוכלו להתייעץ בנושאים כמו תנאי קבלה, דרישות, סיכויי קבלה ועוד. סטודנטים לרפואה מוזמנים לשתף אותנו בניסיונם ובחוכמתם ולהתייעץ בנושאים שונים הקשורים ללימודים, לסטאז' ולהתמחות. כמובן שכולם מוזמנים בחום לקטר על הקשיים ולשתף בהצלחות , לאו דווקא כאלה שקשורים לרפואה.

כתובת מקוצרת לפורום: http://forums.tapuz.co.il/med

כמה דברים לפני שאתם נכנסים:

מאוד מומלץ לקרוא את תקנון הפורום.

לפני ששואלים שאלה, מאוד מומלץ להציץ במאמרים, בקישורים, בשאלות הנפוצות ובמילון המונחים של הפורום. יש שם המון מידע על קבלה לרפואה וגם על הלימודים עצמם.

כמו שתראו, הפורום הזה הוא כמו "בית חם" לכל מי שקשור איכשהו ללימודי רפואה. המטרה שלנו היא לדאוג שהוא ימשיך להיות כזה. כולי תקווה שתתרמו למאמץ של כולנו לשמור על האופי המיוחד של הפורום.

אז אחרי כל ההקדמות, אתם מוזמנים להיכנס לפורום.

שיהיה בהצלחה לכולנו

צוות ההנהלה.

ברוכים הבאים לפורום לימודי רפואה! =)

נא ללחוץ על המשך משמאל לפני הוספת הודעה

המשך...
הודעה חדשה

אולי מכאן תבוא הישועה - התמחות בפסיכאטריה של הילד
24/10/14 10:14
73צפיות
מישהו יודע מתי היא השתנתה כך שאפשר ללמוד זאת במסלול ישיר? 

אני יודעת שבעבר נדרשה התמחות בפסיכאטריה ורק אח"כ בפסיכאטרית ילדים. 

תודה!!
פה רשום 30 שנה
25/10/14 14:03
לגבי ב"רפורמה של שי פירון"
23/10/14 17:08
133צפיות
מישהו יודע על ההשפעות על לימודי רפואה.? 

והאם חמש יח'ל לימוד במתמטיקה יהפוך כעת להיות תנאי קבלה הכרחי?

שורה תחתונה, השאלה שלי אם עדיף לי להרחיב עכשיו לחמש יח'ל במתמטיקה או להמשיך בנסיונות פסיכומטרי? :)

אין שינוי לגבי לימודי רפואה, אין אפשרות להתקבל בלי פסיכומטרי
24/10/14 19:43
55צפיות
תמיד כדאי לשפר חמש יחידות אם אתה מסוגל כדי לשפר את הממוצע ולהגדיל סיכויים.
יש מישהו
24/10/14 17:26
69צפיות
שקיבל הודעה קבלה לעברית בשבוע האחרון?
מניחה שזה כבר לא מעניין את רוב האנשים פה...
תהליך קבלה לרפואה והראיונות
24/10/14 10:17
129צפיות
היי לכם :) יש לי מספר שאלות ומקווה שתוכלו לעזור לי :)
א. אז לגבי סיכויי הקבלה שלי, בת"א יש לי ממוצע בגרויות של 110, ועושה פסיכומטרי במועד הקרוב, כמה אתם מעריכים שאני צריכה לקבל בו על מנת שיהיו לי סיכויים להתקבל? 
ב.קראתי על ראיונות הקבלה לכל אחת מהאוניברסיטאות וקיבלתי בלבלה רצינית חחח :( הבנתי שלכל מוסד כמעט יש דרך שונה לבחון מועמדים. אם אני מנסה להתקבל לכל האונ' שאפשר ללמוד בהן רפואה, אני צריכה לעשות את כל המבחנים השונים?  
ג.באילו תאריכים בשנה בדר"כ הראיונות האלה מתקיימים? 

תודה רבה וסליחה על החפירה ♥
תשובות
24/10/14 11:13
83צפיות
1. אני לא אוהב את השאלות מהסוג הזה, את צריכה להשיג את הנתונים הכי טובים שאפשר כדי שבמקומות שהסכם משפיע בהם(ת"א ועברית) הסיכוי שלך להתקבל במו"ר סביר יותר יהיו טובים יותר. ולשאלתך, בין 740 ל760 זה ציון טוב.

2.היום צימצמו קצת את המיונים כשאיחדו בין המור למרק"ם. אם תיגשי לכולם תצטרכי לעשות מבחן מו"ר/מרק"ם אחד ושתי ראיונות בב"ג

3. מתחיל בדרך כלל בסוף מאי.
º
תודה רבה :)
24/10/14 11:19
27צפיות
דעתכם חשובה - קבלה ל4 שנתי
23/10/14 22:41
103צפיות
שלום,
עשיתי תואר במדעי המחשב ממכללה  עם ממוצע די נמוך- 74.
יש לי ניסיון של כמה שנים בתחום המחשבים וחשבתי לנסות להתקבל לרפואה. 
בתיכון לא כל כך למדתי ולכן הממוצע בגרות שלי די נמוך - 89 וכן הפסיכומטרי האחרון שעשיתי לפני הלימודים גם לא היה גבוה במיוחד אלא הספיק בשביל להתקבל ללימודים במכללה. לא יודע אם זה קשור, אבל עשיתי את הפסיכומטרי ללא קורס ובפעם אחת.
האם כדאי לי לנסות לשפר את הממוצע בתואר הראשון ל80 ובמקביל לעשות את 7 הקורסים שצריך להשלים? האם ניתן לצרף קורסים של ביולוגיה לתואר שלי שסגרתי כבר במדעי המחשב וכך להעלות את הממוצע? האם עדיף לי לעשות תואר ראשון נוסף במדעי החיים לבוגרי תואר ראשון (או"פ) ולעשות שוב את כל הבלגן של תואר ראשון? או שבכלל לחשוב בכיוון של קבלה רגילה למסלול 6 שנתי.
האם בשביל להתקבל ל4 שנתי מחשיבים פרמטרים כמו ציונים בקורסי ליבה ובתואר או שזה רק תנאי מוקדם והכל הולך לפי הGRE?
בקיצור, בגדול השאלה אם יש לי בכלל סיכוי כל שהוא להתקבל יום אחד או שלוותר ולהסתפק במה שיש לי.
תודה לעוזרים.
* לא יודע אם זה פרט קשור אבל אני כבר בשלהי שנות העשרים שלי וצריך פרנסה במקביל ללימודים.

אתה במצב שהייתי בו לפני שנה :)
24/10/14 00:17
76צפיות
אני סיימתי הנדסת תעו"ן בממוצע 73, בגיל 28 החלטתי על שינוי כיוון לרפואה ושקלתי את שני המסלולים.

קודם כל בבחירה בין לשפר את הממוצע בתואר ולעשות את קורסי הליבה בנוסף- אני מעריך שזה ייקח לך לפחות שנתיים, ושנתיים קשות- לימודים במדעי המחשב קשים יותר מלימודי ביולוגיה. לכן לדעתי עדיף להתחיל תואר מחדש, שוב, בהנחה שכל השיפורים לוקחים לך לפחות שנתיים, אם בכלל תצליח באמת לשפר..
בשביל להתקבל לארבע שנתי כל הציוני תואר וליבה הם תנאים מוקדמים בלבד! מתקבלים לפי ציוני GRE ומבחנים נוספים.

לגבי השאלה הגדולה, 4 שנתי או 6 שנתי.

על זה אף אחד לא יוכל לענות לך בוודאות. שש שנתי- מקצה שיפורים בגרויות ופסיכומטרי ייקח לך ככל הנראה שנתיים, שוב, לפחות, בהנחה שתגיע לפסיכומטרי הכה גבוה שדרוש (750 בערך...)  כלומר 8 שנים כל התהליך.

ארבע שנתי- תואר ראשון של שלוש שנים, עם כל החרא הכלול בתואר ראשון והקשיים, במהל ךהשנה השלישית גם תוסיף על עצמך את כל מבחני הקבלה לרפואה, ובהנחה שתוציא בהם ציונים גבוהים מספיק, דבר קשה ב- GRE, תתקבל ישירות בסוף התואר למסלול הארבע שנתי.  כלומר סך הכל שבע שנים. אבל, תואר ראשון תוכל להתחיל רק עוד שנה, כי השנה האקדמית נפתחת תוך יומיים. ולכן, בעצם, שוב הגענו ל 8 שנים.

איפה יש יותר סיכוי? לדעתי, אין דבר כזה. אי אפשר לדעת. ואף אחד לא ייצם לך תשובה חד משמעית, כי יש אנשים שהרבה יותר קל להם פסיכומטרי ויש אנשים שיותר קל להם GRE.

בגיל 28 כאמור, במועד יולי 2013 ניגשתי לפסיכומטרי, הוצאתי 723. מפני שלא רציתי להמשיך ולבלות זמן בעוד שיפורים ועוד שיפורים, החלטתי להתחיל ללמוד לתואר ראשון. אני אחרי שנה במדעי הרפואה עם ממוצע גבוה, ושמח במה שבחרתי. האם בחרתי נכון? לא ניתן לדעת. ההרגשה שלי היתה, שהגעתי לקצה גבול היכולת שלי בפסיכומטרי, אבל שוב, זה אינדיבידואלי....

אני מבין שלא עזרתי עם נתינת תשובה חד משמעית, אבל חשוב להבין לדעתי, שפשוט אין כזו בנמצא, ולדעתי מי שטוען אחרת מטעה....
בהצלחה, תהיה חזק, כך או כך זה אפשרי.

תודה רבה! שיהיה לך הרבה בהצלחה!
24/10/14 09:24
42צפיות
ד"א
יש לך מושג איזה סוג מבחן זה GRE, זה דומה לפסיכומטרי או למבחן אקדמאי מורחב בקורס בביולוגיה?
שוב פעם, תודה רבה!
gre
22/10/14 13:44
116צפיות
היי, רציתי לדעת איך לומדים לGRE מלבד הקורסים הקיימים והמכינות, 
והאם יש דרופבוקס עם החומר או משהו בסגנון.
תודה רבה
סיפוח לחיל הרפואה
20/10/14 15:50
248צפיות
אהלן,
אני עולה לשנה ב' רפואה ורוצה לזרז את הסיפוח לחיל הרפואה (כלומר לעבור מיחידת המילואים הנוכחית שלי למקרפ"ר).
כבר מספר שבועות אני פונה לגורמים שונים בצה"ל וזורקים אותי ממקום למקום. פה בפורום ראיתי מספר התכתבויות בנושא, אבל מספר טלפון/מייל/פקס אני פשוט לא מוצא. למיטב הבנתי צריך ליצור קשר עם קצינת שלישות מילואים במקרפ"ר.
אם למישהו יש טלפון או דרך אחרת לקדם אותי, אשמח אם יעזור.
תודה!
אני זירזתי את הסיפוח בשנה ב'
20/10/14 16:24
204צפיות
כל מה שצריך לעשות זה לשלוח אישור לימודים שעליו אתה רושם את המספר אישי והשם שלך. מרגע הבקשה אתה מקבל תאריך שבו אתה מסופח(בדרך כלל חודש-חודשיים אחרי) אם מקבלים מילואים לפני הסיפוח, חייבים ללכת.

תנסה להתקשר לפה מוקד פניות חיל הרפואה: 03-7379220/1, הם כבר יפנו אותך לקצינה שמטפלת בזה.
תשלח פקס עם אישור לימודים המעיד שאתה בשנה ב' ומעלה
21/10/14 13:05
143צפיות
למספר: 037376312
במקביל, תתקשר לאחד המספרים הללו: 037379540/29 כדי לעדכן אותם שאתה מעוניין להיות מסופח בהקדם ולוודא שהם אכן קיבלו את הפקס.
º
21/10/14 18:54
17צפיות
תודה! האמת שהגעתי אתמול למספרים האלה
22/10/14 12:01
92צפיות
אחרי שנזרקתי ממספר למספר, אף אחד מהם לא ידע מה אני רוצה.
הם נקראים "סגל מילואים" והם אכן הכתובת
|*| נפתח פורום קצת אחרת |*|
22/10/14 11:21
18צפיות
מי מאיתנו לא מרגיש שונה לפעמים? או מוזר? שקשה לנו להשתלב בחברה.
פורום קצת אחרת נועד לאנשים שמרגישים קצת שונים וחריגים בחברה ורוצים להכיר אנשים שמרגישים כמוהם.

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולייעץ ולהתייעץ, לחבק ולנחם, לשתף בחוויות טובות ובחוויות לא טובות, לחלוק רגשות ופשוט לדבר.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
השפעת הקשר הדיאדי על התפתחות הנפש
21/10/14 22:31
44צפיות
שלום רב, 
שמי נועה ובימים אלו אני מבצעת מחקר במסגרת עבודת התיזה, כחלק מלימודי התואר השני במחלקה הקלינית בבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר-אילן. 
מטרת המחקר הינה לבדוק כיצד טיב הקשר עם ההורים בילדות משפיע על מבנים אישיותיים בבגרות. 
אודה מאוד אם תוכלו להקדיש מזמנכם לענות על השאלון המקוון והאנונימי. 
כאשר יתקבלו התוצאות, אשמח לשתף אתכם במסקנות המחקר.
תרומתכם חשובה! 
תודה מראש על שיתוף הפעולה, 
נועה.
 לשאלות והסברים ניתן לפנות ל: qthesis@gmail.com

קישור לשאלון מקוון:
שאלה, במה עדיף תואר בפרה מד על תואר בביוטכנולוגיה
20/10/14 08:41
142צפיות
שלום,
1. האם תואר בפרה מד עדיף על תואר בביוטכנולוגיה או תואר אחר במדעים שמכיל את מקצועות הליבה עבור המסלול ה4 שנתי?
2. האם יש מה לעשות בתואר בפרה מד מלבד להמשיך לרפואה?

תודה לכולם.

עבודת חקר בנושא שיפור הדרכים בהם לומדים רפואה כיום
19/10/14 21:18
155צפיות
שלום,
אני גיל, אני בכיתה ח' ובמסגרת תחרות שהכיתה שלי משתתפת, התבקשנו להכין עבודת חקר בנושא שיפור הדרך בה לומדים רפואה.
אנחנו החלטנו לשפר את תקופת הסטאז', הצענו את הרעיון לפתוח מרפאה שכל הרופאים בה הם מתמחים, כולם.
יהיו במרפאה כמה רופאים מומחים שאיתם יוכלו המתמחים להתייעץ.

עכשיו, אני יודע שיש המון פגמים ברעיון שלנו אבל אני רוצה שתענו לי רק על השאלה הזאת:
אתם הייתם רוצים או רוצים להעביר את תקופת הסטאז' שלכם במרפאה כזאת?

(אם פניתי לפורום הלא נכון אשמח אם תפנו אותי, תודה).
דעתכם נחוצה לי בנוגע לשיפור בגרויות
17/10/14 15:32
282צפיות
שלום,
אני זקוק לעזרתכם וחוות דעתכם בנוגע לשיפור בגרויות. כמה שאלות:

1. אם אני מוסיף עוד יחידות של מקצועות שעשיתי או מוסיף מגמות (נושאים שהם אינם חובה) ובהנחה שאני אקבל ציון גבוה בהם - הדבר יוסיף לי לממוצע או שאני צריך גם לשפר דברים קיימים?
2. אם אתם ממליצים להוסיף מקצועות - איזה הכי כדאי ? קל ללמוד-מוסיף הרבה וכו' ?
3. מקבלים בונוס על כל 5 יחידות או רק על חובה ?
4. זאת התעודה הנוכחית שלי: מה דעתכם ?
לימודי ארץ ישראל 5 יח' - 92
אנגלית 5  יח' - 98
תנ"ך 5 יח' - 88
הבעה בעברית 2  יח' - 87
תושבע"פ 5 יח' - 94
מחשבת ישראל 2 יח' - 98
מתמטיקה 4 יח' - 88
הסטוריה  2 יח' - 92
מדעי המחשב 3 יח'  - 90
אזרחות 1 יח' - 94
פסיכולוגיה התפתחותית 5 יח' - 99

הממוצע בתל אביב - 107.58
הממוצע בבן גוריון - 108.46

תודה רבה.
קודם כל נכון לפרסם מה הממוצע שלך בכל אוניברסיטה
17/10/14 15:38
182צפיות
או בחלקם כדי שנוכל להעריך כמה חסר לך.

הבגרות שלך במדעי המחשב לא רלוונטית (3 יחידות) כי היא לא נכנסת לממוצע - הייתי ממליץ לך להשלים את השאלון השני - 2 יחידות כדי שתקבל בונוס (אם אתה חושב שזה לא קשה מדי בעבורך)

בנוסף 5 יחידות בהיסטוריה ותנ"ך מאוד ישדרגו את התעודה שלך...

אני לא רואה סיבה לשפר משהו אחר, הרבה השקעה והרווח יחסית קטן.
לימודי קדם רפואה
19/10/14 11:06
177צפיות
היי,
ראיתי במקרה את ההודעה שלך, אני מציע לך לבדוק גם לגבי תואר ראשון בקדם רפואה המהווה תחליף לשיפור בגרויות ופסיכומטרי. תוכל לבדוק באתר של אוניברסיטת אריאל.
בהצלחה.
ממש לא מסכימה
19/10/14 17:53
146צפיות
תואר כתחליף לבגרויות  ופסיכו׳ אולי מתאים במקרה שהנתונים רחוקים מאוד מהנדרש וייקח המון זמן לשפר אותם (וגם אז זה בעייתי, וממש לא המסלול הראשון שהייתי ממליצה לשקול). זה לא המקרה כאן ושיפור הבגרויות יכול להיות די נקודתי.  
באופן יותר ספציפי לתואר של אריאל, אין לו שום יתרון על תארים אחרים בתחום הביולוגיה במוסדות אחרים ואני לא רואה סיבה להמליץ דווקא עליו.
ממליצה לך להתייעץ עם המומחים בתחום
19/10/14 16:53
145צפיות
היי,
לי היו התלבטויות דומות לשלך התקשרתי לבית הספר של רינת אליטוב לשיפור בגרויות והם עזרו לי מאוד לקבל את ההחלטה המתאימה לי.

ממליצה לך בחום גם ליצור קשר איתם - זה האתר שלהם - www.rinat-e.co.il
סכם אחרי מו״ר?
19/10/14 13:45
299צפיות
אהלן חברים,
בנוגע לקבלה לתל אביב לא עכשיו כמובן אלא בשנה הבאה, אשמח לעזרתכם להבין איפה אני עומד. יש לי סכם 730.88 לפני מו״ר וציון 204 במרק״ם. ראיתי נוסחא לחישוב הסכם, אבל אני לא בטוח עד כמה היא מדויקת, והמזכירות לא כל כך מעוניינת לסייע לי.

אשמח להערכה גסה של בעלי נסיון לגבי הסכם שלי אחרי מו״ר!

תודה מראש
קורן
קצת בעיה כי כל שנייה יש שינוי קטן בחישוב שלהם
19/10/14 17:53
202צפיות
אני מעריך מנסיון עבר בלבד, שככל הנראה תצטרך מור יותר גבוה
º
19/10/14 17:55
45צפיות
תודה על התגובה. הסתכלתי בטבלת אקסל
22/10/14 22:50
45צפיות
שהמועמדים מילאו השנה, והיה שם מישהו (חיים) עם סכם 729 לפני מור, ציון ראיונות 204 וסכם אחרי מור 728.5 או משהו כזה.
יש לי סכם מעט גבוה יותר, ואותו ציון ראיונות.. אם אותו חיים מדובר מסתובב פה עדיין אשמח שיאשש ת׳נתונים..

מובן לי שיש שינויים, אבל לדעת מה היה הסכם שלי לפי השנה יכול רק לסייע לי..
מישהו הצליח לתפוס את המזכירות של העברית
19/10/14 13:06
249צפיות
ויודע אם יש סיכוי שיהיה עוד גל קבלה? ואם כן מתי...
º
אמרו שהם חזרו מחופשה ושיקח להם כמה ימים
19/10/14 14:46
150צפיות
º
תודה :)
19/10/14 17:57
60צפיות
|*|נפתח פורום תוכנית לידה|*|
19/10/14 11:56
12צפיות
|@|לקראת לידה? כנראה שחששות ומחשבות לא מפסיקות ללוות אותך. בואי להתייעץ עם מיילדת מקצועית בעלת ניסיון רב בתחום שתשמח לענות לך על כל שאלה.
הפורום ילווה אותך ברגעי השיא ? לקראת הלידה, במהלכה ובימים הלא פשוטים שאחריה.
זה הזמן והמקום לחלוק עם אחרות את השאלות הקשות שעולות בך ? האם הבעל צריך להיות נוכח בחדר הלידה? מה עושים אם לא מתחברים למיילדת? איך מתמודדים ביום שאחרי? ועוד...

מחכים לך עכשיו עם כל התשובות, בפורום תוכנית לידה:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
ארגון פתחון לב

החגים כבר כאן!

880 אלף ילדים ישארו רעבים ללא עזרתכם. בואו לתרום להם עכשיו >>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום