לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על לימודי רפואה מועמדים ללימודי רפואה לומדים רפואה זה המקום בשבילכם המועמדים יוכלו להתייעץ בנושאים כמו תנאי קבלה, דרישות, סיכויי קבלה ועוד. סטודנטים לרפואה מוזמנים לשתף אותנו בניסיונם ובחוכמתם ולהתייעץ בנושאים שונים הקשורים ללימודים, לסטאז' ולהתמחות. כמובן שכולם מוזמנים בחום לקטר על הקשיים ולשתף בהצלחות , לאו דווקא כאלה שקשורים לרפואה.

כתובת מקוצרת לפורום: http://forums.tapuz.co.il/med

כמה דברים לפני שאתם נכנסים:

מאוד מומלץ לקרוא את תקנון הפורום.

לפני ששואלים שאלה, מאוד מומלץ להציץ במאמרים, בקישורים, בשאלות הנפוצות ובמילון המונחים של הפורום. יש שם המון מידע על קבלה לרפואה וגם על הלימודים עצמם.

כמו שתראו, הפורום הזה הוא כמו "בית חם" לכל מי שקשור איכשהו ללימודי רפואה. המטרה שלנו היא לדאוג שהוא ימשיך להיות כזה. כולי תקווה שתתרמו למאמץ של כולנו לשמור על האופי המיוחד של הפורום.

אז אחרי כל ההקדמות, אתם מוזמנים להיכנס לפורום.

שיהיה בהצלחה לכולנו

צוות ההנהלה.

ברוכים הבאים לפורום לימודי רפואה! =)

נא ללחוץ על המשך משמאל לפני הוספת הודעה

המשך...
הודעה חדשה

עזרה :)- 4 שנתי- השלמת כל הקורסי ליבה + GRE ב2 סמסט'??
30/10/14 21:33
29צפיות
שלום לכולם! ממש אודה על עזרה ויעוץ.. סליחה על החפירה.
בן 28 ,נשוי טרי, בעל תואר ראשון בכלכלה ומנהל, מתלבט לגבי הארבע שנתית.
רקע קצר: בתיכון עשיתי בגרות מוגברת 5 יח' ביולגיה ו-3 כימיה. בלי קשר יש לי קצת ידע כללי בתחום עד היום. האנגלית טובה מאד אבל לא במונחי ערק.
קראתי את כל השרשור של הארבע שנתי , חפרתי אינטרנט וגוגל, וכרגע אני בוחן אפשרות להשלים את קורסי הליבה (או"פ, ת"א, בר אילן)
כרגע נותרתי עם 2 אופציות שכנראה שתיהן יימשכו שנתיים.
1. בר אילן- השלמה בסמסטר ב הקרוב + א' של שנה הבאה. הרשמה לאוק' 16. (ככה אספיק לעשות עד 3 ערק) (אבל רק אנליטית ומס"ר 1) - סה"כ מסלול שנתיים מינ'.
2. ת"א- סמסטר נוכחי + סמסטר ב' להשלים את כל הקורסים (חוץ מגנטיקה), לנסות להירשם עוד השנה לאוק' 15, לגשת באפריל לערק, לקבל זימון לאנליטת ואולי למסר -סה"כ מסלול שנה.  (כן, אני יודע שזה נשמע לא מציאותי).
היתרון הוא: גם אם לא הולך,  יוצא שהתנסיתי בערק ויש לי עוד 3 מועדים לתקן,  התנסתי באנליטית וביוגרפי ותיהיה לי עוד הזדמנות בשנה העוקבת, וגם הזדמנות לשפר ציון בקורסי ליבה במידה ויש צורך.

אחרי שחפרתי, אמקד שאלותי:
- האם יש אפשרות להשלים גנטיקה בדרך עצמאית ללא קורסי קדם. (בפתוחה\חקלאית ברחובות \ אחר..)
- אם יש מישהו שעבר השלמה לארבע שנתי ויכול להמליץ מה דעתו  בין המסלולים אודה מאוד! (והאם הוא התחיל עם תואר ראשון "מהתחום" או לא מהתחום כמוני) 

ממש תודה רבה.. מקווה שהוסבר כראוי.... :)
נ.ב
אני יודע שאופציה ב יקרה מאוד -גם ת"א יותר יקרה, גם בזבוז דמי הרשמה (אלא אם כן קורא נס).
ואם התכוונתם לשאול: כרגע אני עובד במשרה מלאה , אבל אנא התעלמו מכך, אין טעם להוסיף עוד פרמטר כרגע. 
מבולבל לחלוטין-לימודי רפואה
29/10/14 18:22
143צפיות
שלום לכולם :)
אני זקוק לדעה מבעלי ניסיון.
אני בוגר תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים באוניברסיטת בר אילן, כעת אני מעוניין לעשות שינוי כיוון משמעותי ולהתחיל את התוכנית ה4 שנתית לרפואה
כמובן שנדרש ממני להשלים מס קורסי ליבה בכימיה וביולוגיה אך לא שם החשש שלי.
אני נמצא בחשש מאוד גדול לגבי רמת בחינת gre הנדרשת.
עד היום תחומי הלימוד שלי היו מתמטים תחום שאני די טוב בו אך האנגלית שלי לא טובה במיוחד ואני יודע שכל הבחינה באנגלית.
מבקש את עזרתכם האם כדאי להתחיל בתהליך למרות זאת.
תודה רבה.
אם אתה באמת רוצה
30/10/14 08:46
107צפיות
להיות רופא, וזו הדרך שאתה בוחר בה(4 שנתי). אז, כן.
אין ברירה אחרת. בזמן ההשלמות תוכל אולי גם ללמוד אנגלית וכמה שיותר כשלומדים למבחן להשתמש גם במקורות באנגלית, כדי  להתרגל למונחים הספציפים בכל נושא.

שיהיה בהצלחה !
75צפיות
אני בוגר תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים באוניברסיטת בר אילן, כעת אני מעוניין לעשות שינוי כיוון משמעותי ולהתחיל את התוכנית ה4 שנתית לרפואה
עד היום תחומי הלימוד שלי היו מתמטים תחום שאני די טוב בו אך האנגלית שלי לא טובה במיוחד ואני יודע שכל הבחינה באנגלית.
תודה רבה.
27צפיות
תודה רבה.
פרופיל 21
29/10/14 00:37
137צפיות
האם פרופיל 21 נפשי יכול לפגוע בסיכויי הקבלה? עד כמה חשוב בעיניכם לעשות שירות לאומי במקום? אם יש כאן כאלה שהתקבלו עם פרופיל 21 אודה לכם מאוד אם תספרו קצת על התהליך וגם האם עשיתם שירות לאומי או לא... תודה!!
הי
29/10/14 10:13
115צפיות
אני לא שירתתי בצבא מטעמים רפואיים (כלומר, פרופיל 21) וגם לא עשיתי שירות לאומי. בתהליך הקבלה ללימודים צריך להגיש הצהרת בריאות, וחלק ממנה זה מכתב לגבי סיבת הפטור מצה"ל (לפעמים קצת קשה לקבל אותו, אבל אם מתעקשים הם מוכנים לתת מסמך כזה).
אני למשל הייתי צריכה לעבור ועדה רפואית בעקבות המכתב הזה, אבל זה לא היה סיפור גדול. צריך להגיע לפגישה עם מסמכים ואישורים רפואיים, ובאופן תיאורטי הם יכולים להחליט שאתה לא כשיר ללימודים, אבל אני לא יודעת מה התנאים לזה. אני באופן אישי הייתי שם 10 דקות וגם לא הסתכלו על המסמכים שלי, אישרו לי להתחיל לימודים ואיחלו לי בהצלחה

אם תרצי יותר פרטים או לשתף יותר, את מוזמנת לפנות אלי במסר.
מחפש ספרי פסיכומטרי
29/10/14 00:39
71צפיות
מישהו פה מוסר ספרי פסיכומטרי של SMART או מילונים של ניב רווח .תודה רבה תותחים!
º
ממליץ לחפש בagora וביד 2
30/10/14 22:42
6צפיות
בנושא עלות ההרשמה
28/10/14 09:17
134צפיות
שלום לכולם ובוקר טוב! רציתי לשאול אם למישהו יש טבלת עלויות של כל השלבים בדרך לקבלה לרפואה, גם דרך התכנית ה-6 שנתית וגם דרך התכנית ה-4 שנתית. זאת אומרת, כמה הם דמי הרישום, כמה עולים הראיונות, מו"ר\מרק"ם, מיר"ב...וכ'ו. תודה רבה מראש לכולם ושיהיה המשך יום טוב. 
תשובה
28/10/14 16:25
88צפיות
לגבי השש שנתי:
דמי רישום לכל אוניברסיטה הם פלוס מינוס 500 ש''ח- תלוי באונ' ובזמן ההרשמה (הרשמה מוקדמת) אבל זה הסכום בגדול.
ראיונות בב"ש- לא עולים כסף
מבחן מו"ר/מרק"ם- המבחן עולה פלוס מינוס 1500 ש"ח לשני השלבים שלו יחד.
נראה לי שזה הכל
תודה רבה! ובקשר ל-4 שנתי
28/10/14 16:31
74צפיות
את יודעת אם דמי הרישום זהים? ועושים מו"ר\מרק"ם ושאלון אנליטי-ביוגרפי, אבל האם יש שלבים נוספים בשלבי הקבלה של ה-4 שנתי שאינם מופיעים בתהליך ה-6 שנתי? תודה רבה מראש. 
עיזרו לי בבקשה - תכנון אסטרטגיית בגרויות - איפה ?
28/10/14 12:23
76צפיות
שלום,
אני כבר כותב פה לגבי כל מיני עניינים כגון פסיכו ובגרויות ואני רוצה לייעל כמה שיותר את הזמן. נבחנתי בפיסכו באוקטובר והפעם הבאה שאני אוכל לעשות תהיה פברואר. בינתיים אני יושב וקופא על השמרים בבית. רציתי לשאול אתכם, אם איזה גורם/ארגון/מוסד אני יכול לשבת שיעזור לתכנן את התאריכים של הפסיכו והשיפור בגרויות. מישהו שיעזור לי לבנות סילבוס של פסיכו בגרויות לפי הציונים שלי וההתקדמות שלי, מין תאריכון פרטי של קבלה לרפואה?
עצה בנושא בגרויות!
26/10/14 21:16
225צפיות
אין פורום ייעודי לזה.. אז ברשותכם אפנה למומחים בשיפורי ממוצע בגרויות -
אני מעוניין ללמוד רפואה, ואני חייב להיבחן בגיאוגרפיה ע"מ לשפר את הממוצע.
שמעתי את המחירים של הקורסים(5000-7200), ונזכרתי בכל האנשים שהכרתי שאמרו לי שגיאוגרפיה זה המקצוע הכי קל בעולם וכולם מקבלים 100.
עלה לי הרעיון של ללמוד לבד.
האם זה ריאלי? יש כאן אנשים שנבחנו בגיאוגרפיה ויכולים להעיד על רמת הקושי והיכולת ללמוד לבגרות הזו לבד?
סה"כ אני בחור עם ראש על הכתפיים, ממוצע 106.25 ופסיכו 728.
אצליח לצלוח את הגיאוגרפיה לבדי?

אשמח לתשובות...:)
הגעת לפורום הנכון
27/10/14 15:32
125צפיות
רוב מי שכותבים פה הם מועמדים שמתייעצים לגבי צעדים לשיפור נתוני הקבלה שלהם אז השאלה שלך מתאימה לגמרי.

לשאלתך, אני עשיתי בגרות בגיאוגרפיה לבד וכך גם הרבה אנשים אחרים בפורום הזה. זה לא דורש הרבה זמן ללמוד ובטח שלא הייתי עושה קורס בשביל זה. אפשר להשיג את חומר הלימוד (לפחות כשאני למדתי מכרו מיקודיות) ומספיק להתכונן שבועיים מראש כדי לקבל ציון גבוה מאוד (אני למדתי הרבה פחות אבל אני לא מציעה לאף-אחד לקחת דוגמה ממני לגבי משמעת למידה).
...
27/10/14 15:48
93צפיות
את מכירה עוד אנשים שעשו גיאוגרפיה לבד?

בנוסף, אם אני צריך לשפר ציוני בגרות - יש לי סיכוי להתקבל לשנה הבאה?(אוק' 15)
אם אני לא טועה
27/10/14 16:46
110צפיות
גם RBD (המנהל השני בפורום) עשה את הבגרות הזו לבד.

ולא - בגרות בגיאוגרפיה אפשר להרחיב רק בקיץ והאוניברסיטאות לא מתחשבות בבגרויות הקיץ עבור אותה שנה. אם תרצה לשפר סיכויים לשנה הזו זה רק אם יש בגרויות חובה (כולל מתמטיקה 5 יח׳) שאתה יכול לשפר בחורף, או לשפר ציון פסיכו׳ (מה שבכל מקרה יכול להיות מומלץ).
נו מור פסיכומטרי!
27/10/14 16:51
136צפיות
אם כבר בפסיכו עסקינן, לכמה שנים תקפה הבחינה? שמעתי מגוון אנשים שנתנו לי תשובות שנעות בין 5-7 שנים.

בנוסף, יש קו תמיכה לאנשים שלא מתקבלים לרפואה? או שחיים בחוסר וודאות? ברצינות - קשה לי להבין מהאתרים האלה אם אני מתקבל או לא. הכל אפור ואין לי מושג לאיזה רף אני צריך להגיע, איך מחשבים לעזאזל רף קבלה עם מור כשאין לי מור? גאדדמיט.
גם אני עשיתי לבד. קל למדי.
28/10/14 09:08
90צפיות
בהצלחה
מה הסיכוי שיש פה מישהו שמבין בתחום הפרופיל הצבאי?
27/10/14 08:34
133צפיות
אולי יש פה רופא עובד צה"ל/עתודאי או סתם מישהו שיכול לעזור.
בכל מקרה, חל שינוי במצבי הרפואי. עשיתי את כל הבדיקות. נמצאתי עם סעיפי ליקוי שדורשים שינוי פרופיל.
המדור האחראי על המסלול שבו אני נמצא אמור לטפל בנידון אבל עדיין לא זימנו אותי לועדה רפואית (אמרו לי שישלחו אותי אבל לא קיבלתי עדיין תאריך להתייצב). אני רוצה לפרוש מהמסלול שבו אני נמצא (זה אפשרי). בפרישה אצטרך להתייצב בבקו"ם מחדש.
השאלה היא האם בבקו"ם אפגוש רופא שיחליט על הפרופיל? אצטרך לחכות כמה ימים? 
לא הבנתי
27/10/14 15:51
70צפיות
פרישה מאיפה? באיזה מסלול אתה נמצא?
אני מש"ק שלישות שמבין במלא שטויות... נראלי שאני יכול לעזור. אני לא בטוח אבל שזה הפורום המתאים אלא אם כן זה קשור לעתודה רפואית.
אין קשר בין פרישה מסלול לבין ועדה רפואית
30/10/14 17:08
17צפיות
ועדה רפואית כשאתה כבר מחוייל מקבלים עם הפנייה מרופא היחידה. אתה יכול לקבל אותה כעתודאי בדח"ש אם אתה כזה, או באמצע הצבא אם אתה כזה - גם אם תגיע לבקום לא תקבל אוטומטית ועדה, בקש מרופא היחידה שלך ועדה עכשיו/ממדור עתודה אם אתה עתודאי.
|שף| סידרנו לך 1,000 ש"ח לשופינג
27/10/14 13:10
26צפיות
|!| ככה פשוט...

תשתפו אותנו בטיפ שלכם לחיים קלים במטבח ואולי תזכו ב - 1,000 ש"ח לקניית דברים טובים למטבח

http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

יש מישהו
24/10/14 17:26
447צפיות
שקיבל הודעה קבלה לעברית בשבוע האחרון?
מניחה שזה כבר לא מעניין את רוב האנשים פה...
הבנתי שאנשים קיבלו דחייה בשבוע האחרון
26/10/14 22:15
241צפיות
אני עדיין בהמתנה גם כן..
וניסית לדבר איתם?
27/10/14 11:05
165צפיות
כדי לקבל איזושהי הערכה לגבי המיקום שלך ואם בכלל יש עוד סיכוי?
הם לא נותנים הערכה לגבי מיקום
27/10/14 11:21
167צפיות
אבל לדעתי הסיכוי אפסי.. הלימודים התחילו כבר וזה מאוד נדיר שמתקבלים אחרי תחילת הלימודים.
מה איתך?
גם לי לא בדיוק אמרו משהו על המיקום
27/10/14 11:35
176צפיות
היא רק אמרה לי שעוד אפשר להתקבל עד שבועיים אחרי תחילת הלימודים....
לא שאני בונה על זה, אני מבינה שזה סיכוי ממש קטן.

º
חח כנ"ל :(
27/10/14 13:02
69צפיות
בהצלחה לכל הסטודנטים שהתחילו ללמוד היום
26/10/14 15:14
93צפיות
רפואה או מקצועות אחרים 
|*|נפתח פורום עגלות לתינוק|*|
26/10/14 10:40
11צפיות
|@|הילד או הילדים הראשונים שלכם גדלים ברגעים אלו ממש בבטן? עליכם להיות ערוכים בהתאם לקראת הגעתם!
חדש בתפוז ? פורום עגלות לתינוק. פורום זה מיועד עבור הורים, משפחה ועוד העומדים לקראת רכישת עגלת תינוק.

המגוון רחב מאוד וקשה להחליט מהי העגלה עבורכם. איך יודעים מה ההבדלים בין העגלות? האם עדיף להזמין מחו"ל? מהי העגלה שתענה לכם על הצרכים?
כל המידע במקום אחד! היכנסו עכשיו לפורום להתייעץ ולייעץ בנושא:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

אולי מכאן תבוא הישועה - התמחות בפסיכאטריה של הילד
24/10/14 10:14
305צפיות
מישהו יודע מתי היא השתנתה כך שאפשר ללמוד זאת במסלול ישיר? 

אני יודעת שבעבר נדרשה התמחות בפסיכאטריה ורק אח"כ בפסיכאטרית ילדים. 

תודה!!
פה רשום 30 שנה
25/10/14 14:03
216צפיות
º
תודה!
25/10/14 15:30
68צפיות
ארגון פתחון לב

החגים כבר כאן!

880 אלף ילדים ישארו רעבים ללא עזרתכם. בואו לתרום להם עכשיו >>

עסקים נבחרים