בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על לימודי רפואה מועמדים ללימודי רפואה לומדים רפואה זה המקום בשבילכם המועמדים יוכלו להתייעץ בנושאים כמו תנאי קבלה, דרישות, סיכויי קבלה ועוד. סטודנטים לרפואה מוזמנים לשתף אותנו בניסיונם ובחוכמתם ולהתייעץ בנושאים שונים הקשורים ללימודים, לסטאז' ולהתמחות. כמובן שכולם מוזמנים בחום לקטר על הקשיים ולשתף בהצלחות , לאו דווקא כאלה שקשורים לרפואה.

כתובת מקוצרת לפורום: http://forums.tapuz.co.il/med

כמה דברים לפני שאתם נכנסים:

מאוד מומלץ לקרוא את תקנון הפורום.

לפני ששואלים שאלה, מאוד מומלץ להציץ במאמרים, בקישורים, בשאלות הנפוצות ובמילון המונחים של הפורום. יש שם המון מידע על קבלה לרפואה וגם על הלימודים עצמם.

כמו שתראו, הפורום הזה הוא כמו "בית חם" לכל מי שקשור איכשהו ללימודי רפואה. המטרה שלנו היא לדאוג שהוא ימשיך להיות כזה. כולי תקווה שתתרמו למאמץ של כולנו לשמור על האופי המיוחד של הפורום.

אז אחרי כל ההקדמות, אתם מוזמנים להיכנס לפורום.

שיהיה בהצלחה לכולנו

צוות ההנהלה.

ברוכים הבאים לפורום לימודי רפואה! =)

נא ללחוץ על המשך משמאל לפני הוספת הודעה

המשך...
הודעה חדשה

מהו הסילבוס למבחן בפיזיקה בת"א
21/08/14 11:03
133צפיות
היי,
אני כרגע לומד באופן עצמאי למבחן בפיזיקה שמתקיים ב3.9 באוניברסיטת תל אביב ומהווה תנאי קבלה לחוג לרפואה.
ברצוני לשאול האם יש מישהו שיודע מהו הסילבוס המדויק [ לאיזו רמה צריך להעמיק בחוקי ניוטון - מישור משופע?חיכוך עם שני גופים? מערכות ייחוס? מערכות סטטיות?]

וכמו כן מהם תנאי המבחן - כמה דפי נוסחאות? כמה דפי עזר?
זמן המבחן וכמה שאלות יש לעשות?
ציון עובר?

תודה מראש

רועי
מה לומדים
22/08/14 00:57
139צפיות
מצ"ב
באופן עקרוני אם אתה לומד מיורם אשל, כמעט ואין מה לפתור שאלות ברמה ג', זה מעבר לרמה של הקורס, וגם לא הרבה שאלות מרמה ב'.
אני מכיר ש60 זה עובר
ושבערך 60% מהמבחן זה מכניקה ו40% חשמל
ושהוא לא מבחן שאמור להכשיל
אגב מבחינת הסילבוס, לא בטוח שיספיקו את כל החומר (נגד אולי הם לא ילמדו מגנטיות) נראה שביום ראשון כבר יהיה אפשר לדע אם זהבחומר של המבחן, בינתים כדאי להתמקד בשאר
דווקא שנה שעברה
22/08/14 11:38
113צפיות
הספיקו מגנטיות. הוא דילג על מעגלי נגד קבל וקבלים בכלל כדי להספיק שדה מגנטי.
בלי תיל. רק תנועת מטענים בשדה מגנטי.
כמו"כ עלה הרצון/צורך מהפקולטה לחדד את ההבנה בחשמל
22/08/14 14:53
96צפיות
לאור ביטול התרגולים ב"מבוא למדעי העצב" (סמסטר ב'), ביקשו בפקולטה להשקיע יותר בלימוד מבואות החשמל.
לא יודע אם יהיה רלוונטי להשנה או רק משנה הבאה..
דווקא בעצב הרגשתי חסרון בהבנה של קבל
22/08/14 16:43
79צפיות
וגם בביופיזיקה נעשה בזה שימוש.
דווקא מגנטיות לטעמי ממש מיותר לאור השנה הזו.
כל העניין של תעלות תלויות מתח בנוי על נרנסט שזה הרחבה של מעגל נגד-קבל.
מה שאני אהבתי בחשמל להבדיל ממכניקה
23/08/14 01:49
55צפיות
זה שחשמל זה פחות עניין של טכניקה זה יותר עניין של הבנה.
הבסיס מאוד חשוב להבנה של אלקטרופיזיולוגיה(מה בת"א קוראים מדעי העצב).
שלום לכולם, שאלה בנוגע לארבע שנתי
22/08/14 11:56
123צפיות
היי, סיימתי תואר עם ממוצע 81.5, מעונינית להתחיל להשלים קורסי ליבה.
מאיפה אני אמורה להתחיל? באיזה אוניברסיטאות אני יכולה להתחיל את התהליך?
עם מי ליצור קשר?
מרגישה קצת אבודה בכל התהליך הגדול הזה.
תודה מראש:)
יש הכל בקבוצת פייסבוק The fellowship of doctors to be
22/08/14 17:17
77צפיות
תצטרפי לקבוצה הזאת :
בקבוצה יש דיונים רבים על מקומות בהם תוכלי להשלים את קורסי הליבה

ואת יכולה לקרוא כאן על הדרישות (נלקח מהקבוצה) :
בהצלחה :)
עניין לא ברור עם העברית, אשמח לעזרה :)
19/08/14 17:17
791צפיות
שלום לכולם, יש איזה עניין עם האוניברסיטה העברית שקצת קשה לי להבין.
לפי מה שהם אומרים לגבי חלוקת הסכם הסופי שלהם, למבחני המו"ר יש משקל גדול בהרבה מהסכם ההתחלתי, אבל יצא לי לראות בטבלת המתנה מספר אנשים עם ציונים נמוכים משלי שהתקבלו (212 מו"ר, 743 פסיכו, 11.27 בגרויות לדוגמא...)
והציונים שלי הם 215, 745, 11.07 (עדיין בהמתנה).
מישהו יכול לעזור לי ולהסביר קצת על הפערים הלא כל-כך מובנים? :)
תודה!
איפה ראית דבר כזה?
19/08/14 17:23
391צפיות
אני עם ציונים גם דומים לשלך (214, 11.08, 745) ועדיין בהמתנה.
נאמר לי בפקולטה לא לצפות לתשובה חיובית בסבב השני
כאן
19/08/14 17:39
389צפיות
אשמח אם יש מישהו שמכיר את הנהלים באוניברסיטה ויוכל לעזור בנושא :)

מוזר ביותר...
19/08/14 18:27
231צפיות
למישהו יש תשובה?
כן, לי יש הסבר
19/08/14 20:04
493צפיות
אז ככה אני מועמד כבר 3 שנים לעברית. ודי ניתחתי את הנתונים ודי חפרתי להם במזכירות בלי סוף (בכל 3 השנים הייתה בהמתנה מאוד גבולי) ובכל שנה קרה שהתקבלו אנשים עם "ציונים" נמוכים משלי. האוניברסיטה שומרת על הדרך שבה היא מחשבת הכל בסודי סודות. (לדעתי מכיוון שהם שומרים מקומות למכינה ולמגזרים מסויימים).
הסקאלה הכללית שעליה יש את הכל זאת סקאלת הבגרויות ועליה משליכים את שאר הציונים.  כלומר זה שבגרויות זה רק 9% אחוזים מהציון הכללי (לכאורה-באמת זה שקר גמור..) זהלא אומר איך הסקאלה בנויה. וגם לא כל נקודדה בפסיכומטרי שווה לנקודה בפסיכו. אז הם בונים סקאלה חדשה אחרי הסכ"ם הראשוני. ועליו הם מלבישים את המור\מרקם.
אז זה החיים ועד שלא יהיה שמה שקיפות לא נדע איך דברים כאלו קורים.
(תאמינו לי ניסיתי הכל כדי להשיג את הרשימה (אפילו בלי שמות סתם רשימה של ציונים)- א"א. פניתי למל"ג פניתי לקבילויות.
תודה רבה על התשובה המפורטת
19/08/14 22:42
332צפיות
אכן, לא נחמד בכלל לראות את הציונים והקבלה של אנשים עם ציונים נמוכים יותר כשהמצב שלי עדיין בהמתנה.
מעניין מדוע זה ככה.
מקווה בשבילך שהשנה התקבלת/ תתקבל :)
אשמח לדעת מה היו הציונים שלך בהמתנה ה"גבולית"
תודה רבה שוב !
לא יודעת אם זה עוזר לכם
21/08/14 12:14
378צפיות
אני התקבלתי בנגלה ראשונה עם 237, 11.73 ו- 730.
המשמעות של זה זה שכנראה הם מייחסים משקל מאוד גדול למו"ר ולבגרויות כי לצורך העניין הפסיכומטרי  שלי נמוך ביחס לרפואה.
º
225 ומעלה זה מעל כל סקאלה
21/08/14 12:38
221צפיות
º
וגם הבגרות מאוד גבוהה..
21/08/14 17:21
109צפיות
לדעתי
21/08/14 20:43
246צפיות
חוסר השקיפות שהאוניברסיטה העברית יוצרת מחייב התייחסות ביקורתית ומדינית. אין שום סיבה שמונעת מהם לשכלל את כל הציונים של המועמדים בציון מותאם עם ובלי מור/מרק״ם כמו שעושה אוניברסיטת תל אביב, נהפוך הוא, היא מחוייבת מבחינת חוק להיות הוגנת עבור כלל הסטודנטים כדי שכל אחד ידע איך נקבעה ההחלטה עבורו.
לכן, לעניות דעתי, צריכים להוקיע את השיטה שמשתמשים בה היום, דרך פניות למבקר המדינה ממספר מועמדים או סטודנטים, ואפילו אפשר ליצור עצומה ולהחתים כמה שיותר אנשים עליה.
אז למי שממש אכפת לו מהדורות הבאים ואפילו מעצמו, ומי שיודע לעשות את הדברים האלה, שיקח את המושכות ויתחיל במסע.

נ.ב, אני רק מציע, ומוכן לחתום אתכם כי אני יכול להבין את ההרגשה של חוסר הוודאות גם אם הצלחתי להתקבל בגל הראשון, אבל וויתרתי על מקומי בעברית ובחרתי בטכניון.
אוקיי אם יהיו פה 5 אנשים שמוכנים לחתום בשמם המלא ותעודת זהות
22/08/14 11:12
158צפיות
אני מוכן לעשות עם זה משו כולל פנייה לעורך דין וכדו'.
ואני פונה גם לאנשים שהתקבלו... הרי לכם לא יכולים לעשות כבר כלום (לא מסלקים אנשים..)
וגם לאנשים שהתקבלו ועברו לאניברסיטאות אחרות (אתם כבר לומדים.. מה אכפת לכם להצטרף?)

בלי היסוסים,
22/08/14 12:22
136צפיות
לך על זה, ואני מבטיח לך יהיו לך הרבה יותר מ-5 אנשים. אחרי שאתה מנסח את העצומה או את המכתב אצל עורך הדין, תפרסם אותה פה, וגם בקבוצות השונות בפייסבוק, ואני גם אעזור לך בלהשיג לפחות 40 חתימות :) אנחנו רק צריכים מישהו שיניע כבר את הדברים.
ניסיתי שנה שעברה לפנות לאנשים, ברגע שזה מגיע לשם מלא ות.ז..
22/08/14 12:31
145צפיות
מתחילה הבעיה...
אז אני יכול להבטיח לך שיהיו לך מספר מכובד של אנשים :)
23/08/14 11:53
26צפיות
יש לי דרך להשיג את המועמדים ולקבל מהם את מס ת.ז שלהם עם חתימה על העצומה. אל דאגה.
התלבטויות בנוגע לקבלה לרפואת שיניים, מה הדרך הכי טובה?
21/08/14 15:03
147צפיות
שלום,
אני החלטתי שאני הולך ללמוד רפואת שיניים בארץ, ציון הפסיכומטרי שלי - 734,
אך הבגרויות שלי מאוד מאוד נמוכות (10.15 בעברית, ו96.6 בתל אביב).
מפני שפספסתי את ההרשמה של 2014, נרשמתי למכינה של מדעי החיים בת"א (לשנה הקרובה), ככה לפחות לשנה הבאה אני משפר את הסיכויי קבלה שלי בהרבה.
האוניברסיטה העברית מחשבים את הציון המשוכלל שלהם לרפואת שיניים 70% פסיכומטרי ו30% בגרות ולכן אני כבר יכול להתחיל להתמיין לעברית באפריל והמכינה לא באמת נחוצה, למרות שאני חושב שהיא תשפר בצורה כלשהי את סיכויי הקבלה.
אני עושה את המכינה למקרה שאני לא אעבור את המיונים בפעם הראשונה ושיהיה לי כבר סיכוי טוב יותר שנה הבאה...
יש כאן סטונדטים לרפואה\רפואת שיניים שיודעים מה הדבר הכי נכון לעשות כרגע מבחינת הקבלה לפקולטה?
האם אפשר להתמיין גם לעברית וגם לתל אביב בנפרד באותה שנה? או שיש תיאום כלשהו בין האוניברסיטאות..
אני מעדיף ללמוד בתל אביב מבחינת מיקום אבל אני לא יכול להתמיין לשם כרגע בגלל ציוני הבגרות הנמוכים שלי.
האם מכינה בתל אביב היא הבחירה הנכונה? הבנתי שבאוניברסיטה העברית יש מקומות שמורים לתלמידי המכינה שלהם, מישהו כאן יודע על זה קצת יותר?
בבקשה תאירו לי קצת את המצב אני באמת לא יודע אם אני עושה את הבחירה הנכונה, יכול להיות שמכינה לא נחוצה בכלל ועדיף לי להשלים בגרויות (אין לי פיזיקה ואני עם 4 יח"ל מתמטיקה)
תודה רבה!
המתנה
19/08/14 19:00
636צפיות
לדעתכם ייתכן סבב שלישי בעברית? ואם שואלים את המזכירות יש סיכוי שזה יעזור?
יש סבבים עד שבועיים אחרי תחילת הלימודים
19/08/14 20:07
296צפיות
ז"א יהיה סבב שלישי ורביעי וחמישי וכו'...
תשאלי, רע לא יכול לצאת מזה..
יהיו כמה מקומות שיתפנו בעברית
19/08/14 21:02
473צפיות
אחרי מבחני המכינה בת"א, כשאנשים שמעדיפים את ת"א ובכל זאת נרשמו לעברית ליתר בטחון למקרה שבכל זאת לא ילך במבחנים האלה. לאחר הקבלה המובטחת שלהם לת"א הם יסירו את הרשמתם מהעברית ואז יתקבלו עוד אנשים לעברית. זה לא כ"כ מעט מקומות לדעתי.
איך אני יודע? כי אני אחד מאותם אנשים. אפשר לשנוא אותי/אותנו על זה שאנחנו גורמים לאחרים לחכות אבל לא נראה לי שמישהו היה נוהג אחרת. זה מצב דפוק וקבוע שהפקולטות מעמידות אותנו בו וגורמות להפסד של כמעט 2000 ש"ח (חצי דמי מקדמה שלא יוחזרו לי מהעברית במצב זה.
בגלל שבעברית אין מבחני קבלה נוספים אני יודע שאני לא ממש גורם למישהו נזק מלבד עוד המתנה.
אני מאמין שה'סבב' הזה יהיה סביב תחילת ספטמבר, מועד הגעת ציוני מועד א' של המכינה.
אשמח לשמוע קצת פרטים על המכינה הזאת :)
19/08/14 22:37
302צפיות
המכינות שאני שמעתי עליהן תקפות רק לשנה שאחרי המכינה (לא העוקבת)
זו לא מכינה לשיפור ציונים
20/08/14 09:32
275צפיות
מדובר בשלושה קורסים: מתמטיקה, פיסיקה, כימיה ברמת בגרות שמי שאין לו אותם מהתיכון או מהשכלה קודמת אחרת צריך להיבחן בהם ואם לא עוברים אז אי אפשר להתחיל ללמוד בת"א אפילו אם התקבלת.
אז את זה אני מכירה :)
20/08/14 09:54
278צפיות
אבל יצא לך לשמוע על אנשים שהתקבלו אבל בסוף לא התחילו כי לא עברו את המבחנים?
כן, זה קורה
20/08/14 13:55
232צפיות
אמנם הפקולטה מאוד מתחשבת ואפשר להגיש אפילו בקשה מיוחדת למועד ג' אם נכשלים במועד ב', אבל מי שלא עובר את המבחנים לא מתחיל ללמוד.
שאלה בנושא
20/08/14 16:30
164צפיות
מה לגביי אנשים שמתקבלים שבוע לפני תחילת הלימודים? מתי הם עושים את המבחנים בפיסיקה מתמטיקה וכימיה?
אם מישהו מתקבל ולא ניגש לבחינה קבלתו תבוטל
20/08/14 16:50
179צפיות
גם אם הוא התקבל לאחר הבחינה. 
יחד עם כולם
20/08/14 17:08
173צפיות
יש לא מעט שבזמן המבחנים עדיין נמצאים בהמתנה. באחריות המועמדות להירשם לבחינה ולהיבחן, גם אם הוא עדיין לא יודע אם התקבל (אני הייתי במצב הזה לפני שנתיים - קיבלתי הודעת קבלה יומיים-שלושה אחרי הבחינות). מי שיגיעו לסכם שלו ולא עשה את המבחנים, לא יוכל להתקבל.
שאלה בנושא
122צפיות
מה לגביי אנשים שמתקבלים שבוע לפני תחילת הלימודים? מתי הם עושים את המבחנים בפיסיקה מתמטיקה וכימיה?
שאלה בנושא
70צפיות
º
כן באמת יצא לכם לשמוע על מישהו כזה?
20/08/14 12:38
181צפיות
היה מישהו שכתב בפורום
20/08/14 14:17
234צפיות
השנה או שנה שעברה, לא זוכרת בדיוק. אבל הוא המליץ לקחת את המבחנים והלמידה המקדימה אליהם ברצינות
באיזה תאריך המבחן? ובקשה- מישהו יכול לפרסם את הטלפון..
21/08/14 09:38
119צפיות
היי... מתי המבחנים האלה? מי שכבר הגיע אחרי שנה אקדמית בה הוא למד כבר באוניברסיטה כימיה ופיזיקה לא צריך לעשות את זה? אם מישהו יכול לפרסם את המספר של המזכירות של הבית ספר לרפואה בתל אביב זה ממש יעזור לי (: תודה רבה!!
ציון ממוצע תואר
20/08/14 16:02
337צפיות
הי חברים,
אני סיימתי ממש עכשיו את כל המבחנים של שנה אחרונה לתואר( עוד לא סגרתי תואר) והשתדלתי לקבל ציונים טובים,
הממוצע שלי עמד על 82 ואז הגיע קורס מעבדה 4 נ"ז בו עברתי מקושי והציון שלי ירד ל 80 עוד מבחן אחד שלא צלחתי במיוחד ועכשיו יש לי 79.93?!
אני ממש מתוסכלת כי בקורס מעבדה אין מועד ב' ואין לי אפשרות לשפר וכל מבחן שאקח שוב הם קורסים קטנים ולא מזזים את הממוצע.
אני מתלבטת האם לקחת קורסים משנים קודמות ולשפר את הציונים וכך לעלות את הממוצע או לעזוב ולהשקיע בשאר המבחנים הדרושלים לרפואה?
אני נרשמתי לערק של אוקטובר וכבר התחלתי ללמוד...
אני לא יודעת מה לעשות כי אני לא יודעת כמה זה בעייתי.
תודה לעונים : )
אם אני זוכרת נכון
20/08/14 17:30
227צפיות
אפשר להגיש מועמדות ל-4 שנתית מממוצע 79.5. כדאי לבדוק את זה לפני שחוזרים על קורסים משנים קודמות וכאלה.
גם אני זוכר שניתן מ-79.5
21/08/14 06:53
108צפיות
אבל עדיין מציע לך לכסת"ח את עצמך מול הפקולטות בת"א וצפת, שיאשרו לך את זה במייל, לפני שאת סוגרת את התואר.
מילואים ורפואה
20/08/14 11:58
320צפיות
שמעתי שמועות על עניין גיוס לצבא כרופאה במיל' אוטומטית כסטודנטית החל משנה כל שהיא.
איך הולך כל העניין?
מאיזה שנה זה מתחיל, האם זה מחייב, מה בדיוק קורה עם יחידת המילואים הקודמת? 
אני כרגע עושה כ20-30 ימי מילואים בשנה ועקרונית רוצה  להישאר ביחידה שלי, אציין שאני לא בטוחה שאוכל לסנכרן את העניין ולקבל שיבוץ ביחידה כרופאה כי העדיפות היא לרופאים קרביים.
מה האפשרויות שבעצם יש? האם לצורך העניין אם ישייכו אותי אוטומטית לחיל הרפואה אוכל להמשיך במקביל להגיע גם ליחידה שלי או שמספר הימ"מים קצובים וקצינת הקישור בחיל הרפואה לא תאשר את זה?

כרופאה לא יגייסו אותך כשאת סטודנטית
20/08/14 12:22
312צפיות
בשום שנה.
מהשנה השנייה הצבא מתחיל את ההעברה של הסטודנטים אוטומטית ליחידות מעבר, על מנת שיוכלו ללמוד ללא הפרעה בתמורה לכך גיל המילואים מתארך. בהתאם לתפקיד יש כאלה שמסופחים קודם ויש כאלה שמסופחים מאוחר יותר. אפשר משנה ב' לזרז את תהליך הסיפוח על ידי שליחת אישור לימודים למפקער ותוך חודש מקבלים תאריך מתי הסיפוח יתרחש.

לגבי השארות ביחידה הקודמת, אני יכול להגיד לך שיש לא מעט אנשים שמבקשים לדחות את הסיפוח כי טוב להם, לחלק מאשרים ולחלק לא מאשרים. כך או כך גם אם נשארת ביחידה הקודמת ולא סופחת,אתה עדיין מחוייב לעשות את השנים אקסטרה במילואים בתור רופא ברגע שתסיים.

ברגע שמסופחים לחיל הרפואה אז אתה כבר לא מוצב בתפקיד שלך בצבא(הנגררת הצבות במחשב משתנה). אז במקביל אי אפשר גם להיות מסופח וגם ללכת לעשות מילואים ביחידה הקודמת.  
מה קורה מבחינת הצבה בתור רופאים?אין לי מושג, מאמין שיש התחשבות מסויימת לבקשות של הרופא.
תודה רבה על התשובה המפורטת
20/08/14 15:29
166צפיות
- מי האיש קשר בצבא שמתעסק בנושא ואליו יש להפנות את הבקשה המיוחדת לדחיית הסיפוח?
- מה לגבי כל נושא הקק"צ? סתם שמועה?
- כמה שנים אקסטרה מחוייבים לעשות?

תשובות
20/08/14 15:51
197צפיות
1.אני התקשרתי למקרפר ומשם העבירו אותי לאגף שמטפל בזה, אז מספר ספציפי אין לי לתת מעבר לזה שמופיע בהודעות הנבחרות בפורום.
2. קק"צ? אני מניח שהכוונה לקורס קצינים ולא לקצונה קדם צבאית (כי כולם כבר אחרי צבא). אז יש קורס קצינים בסוף שנה 6 זה חודש מילואים בו יש קורס קצינים מקוצר בתשלום כמובן כמו כל מילואים.אני שמעתי על אנשים שסירבו לעשות את הקורס קצינים הזה והצבא נתן להם דרגות ייצוגיות כי רופא חייב להיות קצין בצה"ל ולא נגד.
3.זה תלוי במה היה התפקיד בסדיר? ללוחמים שגיל המילואים שלהם נגמר ב40 ישתחררו מהצבא בתור רופאים בגיל 48. אני לא יודע אם 8 שנים זה נכון לכל תפקיד אבל ללוחמים זה מה שפורסם.
סבב 2
18/08/14 23:22
451צפיות
הייידוע לכם אם הסבב השני יצא בת״א ובטכניון, אם לא, מתי זה אמור להתחיל?
בטכניון היה סבב שני
19/08/14 13:14
265צפיות
אני יודעת שבטכניון כבר היה סבב שני הרף כרגע הוא 204.
והסבב הבא? יש צפי מתי?
19/08/14 15:04
195צפיות
אם בכלל
סבב הבא
20/08/14 15:37
215צפיות
אני מאמינה שיהיה עוד סבב- יש סבבים עד תחילת הלימודים- ולפעמים גם אחרי- בכל מקרה השובר תשלום הוא עד ה24.8 ואני מאמינה שעד סוף החודש כבר יהיה סבב שלישי בטכניון. 
בהצלחה לכולם!!!
יש כאן סטודנט לרפואה בגרמניה?
20/08/14 12:39
122צפיות
שאוכל להתייעץ איתו במספר נושאים
סבב שני בעברית לרפואת שיניים
18/08/14 20:19
308צפיות
משהו יודע אם התחיל סבב שני של קבלה לרפואת שיניים בעברית?
ויש משהו שקיבל דחייה?
º
מצטרפת לשאלה
18/08/14 22:51
87צפיות
דיברתי עם אבישג
19/08/14 12:38
138צפיות
היא לא נידבה יותר מידי מידע, אבל הבנתי ממנה שיש אנשים שקיבלו דחייה ומי שעדיין בהמתנה מצבו טוב אך זה לא מעיד בהכרח שהוא יקבל תשובה בקרוב. וחוץ מזה יש עוד ראיונות בספטמבר אז הכל עוד פתוח...
מי שיש לו עוד מידע נשמח אם הוא ישתף!!!
כן, לפי הבשורות הטובות שאני שומע, כבר אתמול שלחו הודעות קבלה
19/08/14 12:48
208צפיות
וזה היה הסבב השלישי!
מהיכן המידע הזה?
19/08/14 14:15
105צפיות
יש אנשים שקיבלו הודעת קבלה או רק כאלה שנדחו? איך זה יכול להיות שלא נותנים מידע, אם במייל ששלחה אבישג לפני שבועיים היא אמרה שאחרי שבועיים נוכל לקבל מידע לגבי המיקום והסיכויים שלנו? אני אישית שלחתי לה היום מייל, ועוד לא קיבלתי תשובה. 
אגב, לגבי תל-אביב: למישהו יש מושג מתי יתחיל הסבב השני שם? לפחות בת"א נותנים איזשהו מושג על המיקום ברשימה. מתסכל כל העסק הזה... 
קיבלתי עכשיו תשובה מאבישג
19/08/14 14:47
210צפיות
היא אמרה שההמתנה לסבב הבא תהיה עד אמצע ספטמבר... בקיצור לא נראה לי שמישהו קיבל הודעות לאחרונה (אלא אם כן מישהו יודע מזה בוודאות). סבלנות סבלנות סבלנות :(
למישהו יש מושג מה הולך עם תל אביב?
19/08/14 14:57
124צפיות
האם בכלל תהיה ירידה של הסכם, ובכמה נראה לכם שירד?
º
מצטרפת לשאלה - אם מישהו צלצל ויודע אנא לשתף!!!!
19/08/14 15:29
60צפיות
הודעת הקבלה נשחלה לי ביום ראשון ואני מניח שיהיו עוד סבבים
20/08/14 11:16
130צפיות
ומקווה שאכן כלכם תתקבלו :)

º
בתל אביב ?הם לא בחופש?
20/08/14 11:17
59צפיות
º
לא בירושלים
20/08/14 11:18
50צפיות
º
בתל אביב ?הם לא בחופש?
20/08/14 11:17
41צפיות
שילוב עבודה תוך כדי לימודי רפו"ש
20/08/14 09:07
120צפיות
יש פה אולי מישהו שיודע מה בערך המערכת שעות של סטודנטים לרפואת שיניים בעברית? אני יודע שכל אחד קובע את המודל שלו, אבל מישהו יכול להגיד בערך מתי הכי מאוחר שמסיימים ללמוד?
מחפש שותף/ה שמתחילים בירושלים
19/08/14 21:10
131צפיות
אהלן, אני מחפש שותף/ה או שותפים שמתחילים ללמוד רפואה או רפו״ש בירושלים (אני מתחיל רפו״ש) כדי לחפש יחד דירה באיזור או להצטרף לדירה עם חדר פנוי..אני נקי, מסודר ואחלה של שותף :) 0508217117
מרקם - מה השתנה?
19/08/14 19:07
261צפיות
אני מועמד לצמרת וקיבלתי זימון ליום הערכה באוניברסיטה העברית ב11.9, ויום מילוי שאלון ביוגרפי ב12.9.
קראתי דיווחים סותרים על שינויים שהיו במרקם השנה , תוכלו להגיד לי מה בדיוק יש בכל יום כדי שאוכל להתכונן כמו שצריך? (מי שעשה כבר מרקם השנה)
º
לאהשתנה כלום.
19/08/14 20:04
89צפיות
בוטל שאלון שיפוט והחלטה
19/08/14 21:03
158צפיות
כעת זה 70% ראיונות ו30% ביוגרפי
לא קשור לקבלה לרפואה, אבל יש פה אנשים שהולכים להיות רופאים..
18/08/14 14:19
558צפיות
ואשמח לשמוע את דעתכם..
למה יש התנגדות כ"כ גדולה להזנה בכפייה(של אסירים בטחוניים או של חולי אנורקסיה)?
הרי הבנאדם פוגע בעצמו וממש מציב את עצמו בסכנת חיים!!
לכל אדם יש זכות על גופו
18/08/14 15:19
278צפיות
הגבול בין הרצון לעזור לאדם שמסכן את עצמו לבין זכותו של האדם להחליט על עצמו הוא מאוד בעייתי.
בשיעורי אתיקה דנו בלא מעט מקרים כאלה עם הרבה רופאים שהגיעו לדבר איתנו ונתנו מקרים מהחיים האמיתיים שלהם.
אדם שמסרב לטיפול שיציל את חייו שונה מאדם שמרעיב את עצמו כמחאה על משהו? האם בכל מצב זכותנו בתור רופאים להתערב בהחלטותיו ?

ההחלטה היא מאוד בעייתית, אני אקצין בכוונה עכשיו ואני אשאל אותכם(כל מי שקורא) האם אני רשאי להאכיל אדם טבעוני שלא מקפיד לקבל תחליפים ופוגע בבריאותו במזון שהוא מתנגד אליו? למרות שלכל דעה רפואית הוא פוגע בעצמו?

אשמח לשמוע מה אנשים חושבים כאן בפורום
מעניין
18/08/14 18:22
157צפיות
אני יוצא מתוך נקודת הנחה שמדובר באדם בוגר. לפי המעט שאני יודע, קיימים תחליפים טבעוניים לכל מה שאנחנו צריכים כדי לשרוד לכן אני לא מבין מדוע הוא מתנגד אליהם. אם יש עניין של חוסר הקפדה, השאלה עוברת למקום אחר:הא ם רופא צריך להכריח חולה לקחת תרופות- לא משנה באיזה הקשר? נראה לי טיפה מוגזם ונוגד את המינימום של אחריות של אדם כלפי עצמו. באותה מידה הרופא לא יעביר אותו את הכביש בדרך למרפאה... 
אם יש התנגדות לתחליפים והיא לא מוסברת בצורה רציונאלית שווה להציע בדיקה של גומי ברה"נ, שיעריכו האם אכן האדם כשיר לקבל החלטות על עצמו באופן בלעדי (בדיקת הנחת היסוד) ואם לא צריך לשקול מה הלאה, אבל בלי פגיעה מרובה בכבודו (שכנראה תהיה בכל מקרה במידה זו או אחרת)
ברמה היותר עקרונית אני מאמין שרפואה היא שירות ולא 'צו אלוהי/מוסרי', ולא ניתן להכריח את מי שמתנגד לקבל את השירות הזה - לקבל אותו. לשכנע, להסביר, להשתדל- כן; להכריח- לא. שונים הם המקרים הנפשיים שמכריחים שלילה של החופש הזה.
זה לא המקרה של הזנה בכפיה. לדעתי גם הזנות בכפיה היא יותר שאלה משפטית-רעיונית: השובת משתמש במערכת כדי לנגח אותה: המערכת קבעה שהוא אסיר שלה ומנעה ממנו זכויות יסוד אך לא גזרה עליו עונש מוות, והוא בעצם בא ואומר: אני מסכים לאכול אם תתנו לי חופש/ הקלות- אם תתנו לי, לא אמות.  אתם לא נותנים לי חופש- גזרתם עלי עונש מוות.
אך בעצם כל אדם, גם אם הוא לא אסיר, יכול תיאורטית לשבות רעב ולטעון את אותה הטענה: "אם לא תתנו לי לגור בת"א בשכר דירה שפוי- אני לא אוכל עד שאמות"., או באופ ן כללי יותר "אם המערכת לא מוותרת לי על חובה X הרי שהיא פוגעת לי בזכות יסוד Y, ולפי המערכת אני חייב X וזכאי לY ולכן יש כאן סתירה".
קשה לטעון שהאדם לא מבין את הסכנה בשביתת רעב כלפי עצמו. היא הרי המוצא והכח של השביתה. ככל שיהיה יותר 'רציני' בשביתה, היא תהיה אפקטיבית יותר.
אני לא חושב שיש מערכת משפטית או דתית אי פעם שהצליחה לאכוף התאבדויות מכל סוג באופן יעיל, ואם כן זה מכריח דברים מאוד קשים מבחינת החירות של הפרט או דברים שקשורים לדת ואמונה(אם תתאבד נעניש את המשפחה שלך/ תלך לגיהנום לנצח נצחים)
בכח מקרה כל החפירה שכתבתי מאוד עקרונית ומה שמנצח הוא המקרה הפרטי: רופא/פסיכולוג שמגיע למשל ל3 שובתי רעב, צריך לזהות מי מביניהם הוא הכח המוביל ומי נגרר ולא באמת רוצה לסכן את בריאותו. 
השאלה שעולה מדבריך, זה האם תפקידנו כרופאים
18/08/14 19:16
108צפיות
להתערב?
אני לא מדבר על הקטע המשפטי, זה כבר דיון אחר :) האם אדם שלא מקפיד על תזונה נכונה ושמירה על קו הבריאות(הדוגמה עם הטבעוני, אנשים עם כולסטרול גבוה שמסרבים לטיפול/שינוי דיאטה) הוא לא בריא בנפשו ונבקש כל הזמן את הזכות לשלול ממנו את קבלת ההחלטות ולהתערב בטיפול רפואי?

אני חושב שלא, אני חושב שכרופאים אנחנו צריכים לקבל את זה שלא כולם מקשיבים לרופא ולא כולם חייבים לחיות לפי איך שאנחנו כרופאים מכתיבים להם. וזה תפיסה מחשבתית מאוד קשה לרופא,שבא בגישה תמיד לנסות לעזור כמה שאפשר לאדם.
לא בדיוק
18/08/14 19:52
73צפיות
הרופא לדעתי צריך לודא שהמטופל שלו מבין את מצבו ואחראי אליו- אני לא מכניס לקטגוריה הזאת כל אדם שלא מקפיד על בריאותו, אלא את מי שברור שאין לו את היכולת להביו שהוא פוגע בעצמו. רוב האנשים שלא שומרים על בריאותים מודעים לבעיות אך מדחיקים אותם, וזה שונה מאדם שכלל לא מסוגל לבצע את השיקול. אני יודע שאין איזה קו מפריד ומוחלט אלא מדובר בספקרום, ולכן נראה לי שיש כאן המון מקום להתרשמות האישית מכל סיטואציה. כמובן שאתה עלול גם לטעות, לא כרשלנות אל במבחן התוצאה, אבל זה חלק מהאתגר של המקצוע...
דווקא שובתי רעב
19/08/14 12:06
57צפיות
וגם חולי אנורקסיה, באותו הקשר, כמעט תמיד מודעים לחלוטין למה שהם גורמים לעצמם, ועדיין בוחרים לא לאכול. גם אם לדעתך השיקולים שלהם לא נכונים, אי-אפשר לומר שהם לא מבינים מה קורה ומה משמעות הבחירה שלהם.

אני מסכימה בנושא הזה עם RBD (וגם אנחנו דיברנו על נושאים כאלה בשיעורי אתיקה) - רופאים צריכים לכבד את האוטונומיה של האדם וזכותו על גופו, גם כשזה קשה ומתסכל מאוד.
אצלנו בשיעור דיברו על מקרה ידוע מאוד, גם ברפואה וגם במשפטים, של אישה חולת סכרת שהיו צריכים לכרות את הרגל שלה כדי שתשרוד, והיא סירבה. היא הייתה צלולה לחלוטין בדעתה ומודעת להשלכות של ההחלטה שלה, ואחרי הרבה ניסיונות בדיקה והתערבות נאלצו לאפשר לה לקבל את ההחלטה הזו.

דווקא במקרה הזה
19/08/14 15:08
44צפיות
אני יכול בקלות להבין את ההיגיון: פגיעה משמעותית באיכות חיים מבחינתה. 
זה לא עניין של השקפת עולם. מדובר על מקרים בהם אתה חושד ששיקול הדעת לוקה בחסר
אני באמת לא חושב שאפשר או ראוי להכריח שובתי רעב לאכול- צריך לאפשר להם לעשות זאת במידהשיתחרטו
באותה מידה אי אפשר למנוע מאדם להתאבד.
אבל מה אם אתה חושד שהאדם כלל לא רוצה להתאבד, אלא לא מבין שתוצאות מעשיו יגרמו למותו, גם אז תשלחי אוו ממרפאתך באנחה כבדה של :'מה לעשות,זה מה שהוא בוחר?' זה אולי פטרוני להגיד ש'הוא לא מבין מה הוא בוחר' אך בטוח נכון למקרים מסוימים. 
דוגמא לא מופרכת: נניח שמגיע אדם שצריך לקחת תרופה במינון מסוים לאורך תקופה. הוא מעוניין לקצר את הטיפול ואת מבינה שלטובת כך הוא מתכוון ליטול את התרופה במינונים גבוהים ובטווחים קצרים, כאשר ברור שנטילת התרופה באופה זה תגרום למותו. בעיני זה לא מופרך, שיהיו אנשים מסוימים שיחשבו כך. או, יש לך חולה אלכהוליסט שנתת לו מרשם, וקיים אצלך חשד סביר שהוא ייקח את התרופה עם אלכוהול, מאחר שזה מה שהוא שותה רוב היום, מבלי מודעות לסיכון. בשני המקרים את מתרשמת שההסבר שלך, בהיר ככל שיהיה, לא משכנע את המטופל. גם אז זה 'פטרונות' לנסות להתערב באופן בו המטופל 'מטפל' בעצמו
.
אני חושב שזה יותר מורכב מזה
19/08/14 00:53
60צפיות
ההזנה בכפיה היא במצב בו האדם הוא ממש בעל סיכון ממשי לחייו.
במדינת ישראל אין הליך חוקי להתאבד(לגרום במכוון למותך) - האם לרופא מחויב לטפל או מחויב לא לטפל באדם שרוצה למות אך לא רוצה טיפול?
הדבר שקול בעיני לאדם עם מחלה במצב קשה מאוד שמובל לבית החולים אך דורש לא להיות מטופל...

מה קודם, הזכות לחיים או הזכות לחירות? (על גופו)
שאלה לא קלה... במיוחד במקרה הזה בו ברור שעניין ההזנה לא בא מסיבות הומניטריות אלא כדי למנוע איזשהם אירועי תדמית ולחץ חיצוני.

בגדול זה ממש לב ליבו של דיון אתי-רפואי ידוע
19/08/14 10:27
93צפיות
שלמדנו עליו השנה במסגרת הקורס הקצרצר של ד"ר יחיאל בר אילן באתיקה.
להלן מאמר שפרסם הוא ועמיתו בנוגע לחוק הזנה בכפייה של שובתי רעב.
תהנו.
הפריע לי במאמר
19/08/14 18:39
66צפיות
שבסיכום הוא תכל'ס קצת מתחמק:
הוא מתייחס לסיבה הקונקרטית של שביתת הרעב (מחאה נגד מעצרים מנהליים) וקובע שהיא מוצדקת לדעתו, ו"שכל רופא גם צריך למחות נגדה. באיזה קטע? בוא נשים רגע בצד את הדיון על מעצרים מנהליים, אבל נבקש גם מד"ר בר אילן לשים אותו בצד! השאלה היא כיצד מתמודדים עם פעולת המחאה האלימה (כפי שהוא עצמו הגדיר) בלי קשר למידת הצדק שבה.
מה שהוא בעצם אומר, אם הבנתי נכון, זה שצריך למעשה להזין בכפיה כשהמצב הופך להיות קריטי. זה הגיוני בעיני, אבל זה בהחלט 'בכפיה'.
ירושלים, ת"א, ומה שבינהם...
18/08/14 13:14
508צפיות
כמה שאלות-
1. למתקבלי הסבב השני בעברית, עד מתי אתם אמורים לשלם את המקדמה?
2. האם אפשר לגשת למועדי ב' בבחינות הקיץ בתל אביב בלי לגשת למועדי א'?
3. עד כמה סבירה האפשרות להתקבל לתל אביב ולא לירושלים? האם קרה בעבר?
תודה מראש(:
תשובה חלקית
18/08/14 13:24
339צפיות
למרות שאני עדיין בהמתנה בעברית, אך דיברתי עם המזכירות ואמרו לי שנתנו להם שבועיים כדי לשלם את המקדימה ואחר כך ממשיכים הלאה לסבב 3.לגבי השאלה האחרונה, זה תלוי בבגרות ובפסיכומיטרי שלך, בת״א מתייחסים לנתונים אלה יותר מירושלים, אם יש לך בגרות ופסיכו גבוה בטירוף אז הסיכוי שלך בת״א הוא טוב יותר מירושליםבהצלחה לכולנו
תשלום
19/08/14 16:22
164צפיות
הודיעו לי קבלה היום ונתנו לי עד ה1.9 לשלם המקדמה
אפשר לשאול
19/08/14 17:32
152צפיות
מה הציונים שלך?
שירותי תרגום - Technically Perfect

צריך לתרגם מסמכים ?

אנו זמינים לשרותך כעת חייגו: 052-6390346

פרסום בתפוז - תפוז עסקים