בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
למי מיועד הפורום?

פורום "הומואים דתיים" נועד לתת בית עבור כל מי שמתעניין בדת והוא הומוסקסואל.

הפורום, כבסיסו, אינו מיועד לאוכלוסיה ספציפית, הוא פונה לקהל הרחב, מכל דת וכל מין.

הפורום פתוח ללסביות,הומואים, דו-מיניים, טראנסג'נדרים, סטרייטים ולכל מי שמעוניין לקחת חלק בדיון בצורה מכובדת ומתורבתת.

שם הפורום נבחר ככזה, מכיוון שזה שם קליט יותר, אך אינו מיועד אך ורק להומואים.

מטרת הפורום: המטרה העיקרית שלשמה הוקם הפורום היא בית לחבר'ה הנ"ל, בכל גיל ובכל שלב בחיים אשר מתמודדים עם הנטייה המינית.

נהלים קצרים: חופש הביטוי הוא ראשון במעלה מבחינתנו, ולכן אם אתם תומכים או מתנגדים אתם יכולים לכתוב פה - כל עוד אין שימוש בביטויים פוגעניים או עידוד כלשהו לפגיעה עצמית !

אנו מקוים שביחד נוכל ליצור פה פורום שיהיה בית חם ואוהב לכולנו

המשך...
הודעה חדשה

הודעה נעוצה התווספות כפתור עריכה חדש ב|תפוז|
30/07/14 13:36
1צפיות
אנו שמחים להודיע שהחל מהיום נוספה לפורומים אפשרות חדשה- עריכת הודעה|!|

ניתן לערוך את ההודעה עד רבע שעה מפרסומה (גם אם נוספו לה תגובות),

ולאחר מכן יהיה כתוב על גבי ההודעה שהיא נערכה.

|*| איך עורכים את ההודעה?|*|

לאחר פרסומה, יש לפתוח את ההודעה בפורום.

בשורה הכחולה שבתחתית ההודעה, בסופה (צד שמאל שלה) יופיע: ">עריכה".

לחיצה על "עריכה" יכניס חזרה לתוכן ההודעה ויהיה ניתן לערוך ולשנות אותה לחלוטין!

בכל עניין (טכני או כללי) ניתן לפנות אלינו באחת מהדרכים הבאות:

?    בשרשור המיועד בפורום משוב:  http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

?     במסר ל"הנהלת הפורומים"

?    למייל: forums@tapuz.co.il.
"כל רודפיה הישיגוה בין המצרים"(איכה)
31/07/14 21:54
2צפיות
בין המצרים, התקופה של שלושת השבועות, נחשבת כתקופת מזל רע לישראל, והמזל הזה הולך ומגיע בדרגות שונות.   מי"ז תמוז ועד ראש חודש אב, ומראש חודש אב ועד ט' באב.
מיסטיקה יהודית הוא משהו שתמיד היה קשה לי להאמין בו,
אמנם ראיתי שבתקופה הזו השמש יותר חזקה, מספר המדוזות מתעצם,  הים יותר מסוכן לשוחים בו  אך אף פעם לא ראיתי "מזל רע" של ממש...
עד השנה,
הלחימה נראית כמשהו יותר רציני ממבצעים קודמים, הטילים מאיימים לאיזורים הרבה יותר גדולים, והסיום לא נראה בפתח. אני תוהה עד כמה ה"מזל רע" הזה ימשיך.  והאם לפי האמונה הזו- זה אומר  שלאחר יום י' באב אנחנו צפוים לראות את סוף המלחמה הנוכחית?

טבת וחצי שבט תמוז וחצי אב [טו באב]
01/08/14 02:47
3צפיות
הענין הזה כתוב בספר הזוהר ובמדרשים ......שולחן ערוך גם כן .......כל שנה אני מגלה את זה מחדש צריך להתבונן ......אין דבר כזה מיסטיקה ביהדות .......יש 12 צירופי חודשים ומהם אפשר ללמוד על מהות מחודש ......נא לעיין בשולחן ערוך ותמצא מרגוע לנפשך
מותר להביע דיעה?
27/07/14 21:30
48צפיות
המבצע (מלחמה?) בעזה בעיצומו.  ובתוך הטילים, האזעקות, והלחימה נשמע גם קולו של השמאל הראדיקלי. קול  קיצוני מאד, שכועס על הלחימה בעזה. שמסתכל רק על הלחימה של ישראל, כאילו  הפלשתינאים מעולם לא עשו דבר ,לא ירו טילים, לא חטפו ילדים, לא משתוללים ביהודה ושומרון, ולא מחביאים טילים בלב האוכלוסיה האזרחית (ורצוי בבתי ספר).
הם מכעיסים אותנו, הראיה החד צדדית כנגד העם שלך נראית  קיצונית ,לא במקום ולעתים אלימה.

ואיכשהו לא שמעתי קול אחד שאומר "מותר להם להביע דיעה, מותר להם לדבר, אנחנו דמוקרטיה, הבעת דיעה אינה פשע".

אני מצפה לקול הזה,
הרי שמענו אותו  כל כך הרבה, כאן ובקבוצה הפייסבוקית,  קול שאומר שחייבים לשמוע דיעות אחרות- בעיקר אם לא מסכימים להן. ובמיוחד
מהרב נבון ודומיו, אלו שגערו בצבור ההומו-לסבי לא מזמן - איך  לא נכבד את זכותו של הרב פירון להביע דעה? האם אסור לו סך הכל להביע את דעתו?
לכאורה היינו אמורים לשמוע מישהו מהם שמגן על הדמוקרטיה גם עכשיו.
אבל כל אלה המגנים על אדם ש"סך הכל אמר את דעתו"  קוראים להגיח את  זחאלקה ודב חנין עכשיו. 

ואנחנו לא מצפים מהם להגן על זכות הדיבור של השמאל הראדיקלי.  כי אנחנו יודעים שזכות הדיבור  של הרב פירון לדבר  לא היתה חשובה להם מעולם, וחגיגת הפלוראליזם של לפני חודשיים, שותקת היום.
תחי הצביעות.

בזמן מלחמה הכללים, ולפעמים גם החוקים, משתנים
28/07/14 07:08
19צפיות
בשש אחרי המלחמה, יהיה מותר שוב לדבר סרה בביבי, בצה"ל, בכנסת וכו'. אבל לא עכשיו, כשהרקטות נופלות והאזעקות מיללות.
זה לא הזמן
אנוכי הקטון הוספתי את הגרף הזה (בצבע צהוב וכתום) בויקיפדיה באנגלית. כדי שרבבות קוראיה ידעו שהמלחמה לא התחילה במותם של שלושת הצעירים, אלא בירי כמעט בלתי פוסק של רקטות ופצמ"רים מאז "הפסקת האש" של נובמבר 2012. זאת תרומתי הצנועה.
אוייבינו מוחקים לי את הגרף שוב ושוב, וגם מוסיפים האשמות שוא נגד ישראל.
ואולי?
28/07/14 11:08
18צפיות
אולי כאשר מדובר  בתחום ההומו-לסבי כל אחד רשאי להביע את דעתו, כי היא פוגעת "רק" בצבור ההומולסבי. "רק" ב5-10%. מהאוכלוסיה?
לעומת זאת כאשר אדם פוגע ב87% אחוז מהאוכלוסיה- אז דעתו כבר מוגזמת?

(87  אחוז מהצבור הישראלי בעד המשך הלחימה )
יש להפנים את העובדה:בזמן מלחמה אין משאלי עם ואין דמוקרטיה.
29/07/14 00:12
5צפיות
הזכויות האלה מושעות. יש לתת למנהיגים הנבחרים של העם להשלים את המשימה. לאחר מכן אפשר לתבוע אותם, לשפוט ולהעניש אותם. רק לא באמצע הלחימה. סיכסוכים והפגנות נגד הממשלה בזמן מלחמה הם מתכון לתבוסה ונזק לכל המדינה.
שמעת פעם על ממשל צבאי? הוא הוכרז אפילו בקנדה הנינוחה בשנת 1970 כשבדלנים בחבל קוויבק חטפו ורצחו פוליטיקאי אחד בלבד! נגמ"שים דהרו ברחובות מונטריאול, נאסרו הפגנות, ונאסר סיקור עיתונאי מלא.... ככה זה במלחמה.

º
כל הכבוד...מאבק מתיש אך חשוב!
28/07/14 11:16
7צפיות
אתה רוצה להגן על חופש הביטוי של מסיתים
28/07/14 10:41
14צפיות
כנגד קיומה של המדינה תוך הגנה על האויב, ועוד בשעת מלחמה??
אתה מגן על אלו שרוצים להחליש את המדינה, סמליה ואושיותיה?
אם אתה רוצה חופש ביטוי להם, אז תיתן באופן שווה לאנשי כהנא ושאר ארגונים שהחוק הוציא. ואם תסרב לכך, הרי שזוהי התגלמות הצביעות!

ההפך, יקירי...
28/07/14 11:04
20צפיות
אני רוצה לעלות  תהיה ונקודה למחשבה:
עד כמה אלו המגינים על "חופש הביטוי" בכלל  מקנים לו חשיבות?
כל אלה שהגנו על "זכותו של הרב פירון להביע את דעתו" בחירוף נפש, גנו על זכותה של אורנה בנאי לדבר?

ובפעם הבאה שיגידו שזכותו של X להביע את דעתו ההומפובית-
כדאי שנזכור את היחס להבעת הדיעות  הגורפת במלחמה הנוכחית.

אפשר להגיד את זה באותה רוח על השמאל
28/07/14 11:44
17צפיות
האם השמאל (המתון או הרדיקלי) מאפשר מגוון דעות או שבוכה רק על חופש הביטוי של אלו ההולמים את תפיסותיו.

דוגמא:

בודאי שאפשר.
28/07/14 22:53
3צפיות
וזה מה שמרגיז....
לא באתי לסנוט נגד הימין.....אאל להעלות נקודה הקשורה לכך שכאשר עולבים בקהילה ההומו-לסבית והקהילה מוחה נגד זה  מביאים את "חופש הדיבור" כטענה מגוחכת שמותר להעליב ולפגוע.

אך בעצם מתברר, אף אזרח בר דעת לא נוהג לשתוק כאשר יוצאים נגד הדברים בהם הוא מאמין ( ובטח שלא כאשר יוצאים נגד זכויות בסיסיות או מעודדים עלבונות וסטיראוטיפים)
אומר זאת כך...
28/07/14 11:26
19צפיות
מותר להביע דעה, ועובדה שהם מביעים דעה (גדעון לוי, אורנה בנאי, אורלי ויינרמן ואחרים), אבל בדיוק כמו ששמורה להם זכות הבעת הדעה, מורת גם לצאת נגדם במלוא החורמה בשל המצב. שניהם ביטויים לחופש הביטוי. 
ואני חייב לתהות....
28/07/14 11:51
18צפיות
את זה אתה אומר,ואתה תמיד היית אמיתי עם כל דעה שהבעת.....אבל איפה הרב נבון שהגן על הפלוראליזם בחירוף נפש?היכן הסטרייטים מגלגלי העינים שיצאו נגד זכותם של הומוסקסואלים להתבטא כשהם מותקפים על ידי ״הבעת דעה״?איפה אתר ״כמוך״ שמתגאה ברב-שיח המביא גם את הדברים הלא נעימים? איך יתכן שיו״ר כמוך שנהנה להביא דיעות צורמות של רבנים וחכים מביא רק טור דעה ימני ומסתפק בזה?כל חובבי הפלוראליזם נדמו? האם ריבוי הדעות נכון רק שמדובר בדעה שהם אוהבים?
תמונה של הומואים הופצה לשנאה, קיבלה ההפך
28/07/14 14:00
10צפיות
עמוד אנטי ישראלי בשם "I hate Israel" פרסם תמונה של לוחם מתנשק עם גבר יחד עם הכיתוב "לישראלים יש צבא של הומואים. אנא שתפו". הגולשים שיתפו, עם קריאות נלהבות ותומכות בישראל.

קודם כל - תמונה ממש חמודה.
שנית - אני חושב שזו פעם ראשונה שראיתי בעיקר תגובות תומכות בפוסט בפייסבוק חח
מרגיש לי שאם זה היה מפורסם בנסיבות אחרות זה לא היה מקבל את התמיכה הזאת
ממש בלעם של 2014
30/07/14 10:51
באו לקלל, יצאו מברכים.
אני חושב שזה מעבר לכך, הם ציירו את המשוואה ישראל=שחרור להומואים.
אז כבר עשירית מהעולם לפחות צריכים להיות בעדינו
בהחלט.
30/07/14 08:49
1צפיות
מותר להביע דעה, זו מדינה דמוקרטית. גם דעה שהיא ממש ממש נורא מעצבנת, מכוערת ומקוממת.
זה, לפחות, הקול המרכזי אותו אני שמעתי. והשמעתי. לא יודע היכן אתה מסתובב.
אנחנו, הליברלים הקלאסיים למיניהם (ז'בוטינסקאים, ליברטריאנים, סתם אנשים הגונים עם ראש על הכתפיים), בעיקר מימין אבל גם משמאל, בהחלט נותרנו בעמדתנו כי חופש הדיבור הוא יקר ואין לשלול אותו מאיש, גם לא מחנין זועבי או גדעון לוי. מלבד הבעת הדעה הזו כפרטים, גם הוקמו כמה וכמה דפים, קבוצות ובמות דומות, בהן אנו קוראים להפסקת הרדיפה הפוליטית מימין שהתגברה לאחרונה (אבל ממש קצת, ועשו ממנה מפלצת גדולה בהרבה). דברים כאלה לא טרחנו לעשות כשהגנו על דבריו ההרבה פחות בעייתיים של השר הרב פירון.
האנשים שקוראים (ודברים גרועים מקריאות) כעת להשתיק דובר זה או אחר הם באופן גורף לא האנשים שהגנו על דבריו של פירון בטענות של חופש ביטוי על אף שהוא טועה, אלא יותר אלה שחגגו את דבריו באמירות כמו "איך הוא צודק המלך הזה, האומואים האלה הרסו לנו את המדינה! גם כן גאווה, שיתביישו להם חבורה של *&3@#$ ב&^%45 שכל היום $#@%6^ את ה&^@#@#$ של ה#$%@#$ שלהם!!!11!". ואתה יודע מה? גם הדברים המכוערים והמגונים הללו מותרים, ואסור להשתיקם על אף היותם פוגעניים נורא.

לעומת זאת...
הרשה לי לצטט את דבריך בתגובה אחרת בשרשור:
"עד כמה אלו המגינים על "חופש הביטוי" בכלל  מקנים לו חשיבות?
כל אלה שהגנו על "זכותו של הרב פירון להביע את דעתו" בחירוף נפש, הגנו על זכותה של אורנה בנאי לדבר?
"
ובכן, כבר ביססנו שהתשובה לשאלה השנייה היא: כן, כמעט כולם. אולי למעט הרב נבון שהוא פופוליסט ואין לי שום כוונה להסביר אותו (רק אציין שהוא מעולם לא היה ליברל. הוא קרוב לכך מאוד, אבל תמיד עוצר כמה צעדים לפני הליבה. לא לחינם אני כבר שנים מכנה אותו שומר הסף של השמרנות.). אבל מה לגבי השאלה הראשונה?
אז יש הרבה אנשים שמנופפים בחופש הביטוי, ובהחלט מקנים לו חשיבות. את אלה הזכרתי כבר, הם באים מהימין הליברלי ומהשמאל המתון, ובשבילם המכתם המפורסם המיוחס לוולטיר הוא מוטו לחיים. אבל מולם יש כאלה המנופפים בדגל חופש הביטוי אך בבירור לא נותנים לו כל חשיבות אמיתית, אלא משתמשים בו ככלי לנגח את החולקים עליהם. אלה נפוצים דווקא בקרב השמאל המערבי החדש, הפוסטי, העאלק ליברלי, הפוליטיקלי קורקטי, השוויוניסטי, יש שיאמרו (ויצדקו) המרקסיסטי.  
אם תבדוק, תמצא קורלציה בלתי ניתנת להכחשה, מרתיחה בצביעותה, בין קבוצת האנשים שבשם חופש הביטוי התנגדו, נניח, להפסקת האינדוקטרינציה מבית אדם ורטה, או לפיטורין של אורנה בנאי, או לסילוקה של זועבי מהכנסת, ובין קבוצת האנשים שתמכו, נניח, בקריאות לפיטורי פירון, או בכפייה על גן אירועים דתי לקיים בו טקס נישואים להט"בי, או בביטול הפרס של אריאל זילבר על מפעל חיים. גם כן אבירי חופש הביטוי. איך כתבת? "תחי הצביעות".
קורלציה הפוכה לא תצליח למצוא מימין, אפילו לא משהו קרוב. יש הרבה דברים רעים שניתן לומר על הימין, אבל צביעות איננה אחת מהם. כשהימין מתנגד למשהו הוא אומר למה הוא מתנגד, ומנמק (גם אם בעילגות ובחוסר היגיון, לעיתים) את הסיבות שבאמת הובילו אותו לכך. מי שמשתמש סלקטיבית בחופש הביטוי, ושבאופן כללי משתמש בנושא זכויות האדם כבאגרוף לנגח את ברי הפלוגתא שלו, היה סמוך ובטוח שבקלפי הוא שם "מרצ", "חד"ש", או "עזובותך מהישראלו-סחיות, בוא לברלין שם נמצאים כל מי שנחשב היום".

(כמו כן, השוואות הן חרב פיפיות, יקירי. אתה וחבריך, שאך לפני חודשיים נצמדתם בשצף קצף לדרישה להיפרע מהשר פירון ומכל מי שהעז לומר מילה לא PC כנגד הומואים - איפה אתם היום?! הייתי מצפה למצוא אתכם בראש האספסוף, דורשים את דמו של כל מי שחרג מהקונצנזוס הציוני! יכול להיות שהאמירות הללו אז לא היו מאידאל כי אם חלק מרדיפה פוליטית?! שוק.)
גגיניש!!! שבת!!!
30/07/14 10:49
איזה יופי לראות שוב  את הכינוי שלך כאן!!
ועם זאת, אני חולק עליך.  בכל הפעמים ששמעתי את  חובבי חופש הביטוי, זה היה על זכותו של אדם להביע דיעות חשוכות ופוגעניות.  אך לי היה נראה שזו דרך נוספת להגיד "אני מסכים עם הדיעה הזו, ולכן אני בעד חופש הדיבור".מימין ומשמאל, אך מה שיותר מפריע לי: מהצד ההומפובי , והצד ההומופילי.
אני לא ממש יכול ורוצה לנקוב בשמות,  אך אשמח מאד לשמוע על ההגנה על "זכותו של אדם לדבר"  כשהיא תבוא בצורה שאתה תיארת, בלי להסכים לדיעה שלו.
בסגנון שאתה תארת וכתבת הרגע..... אך לא רק ממך....

אני מתחבר יותר למה שחול פירמידות כתב קודם: מותר לו להביע את דעתו, ומותר גם לי להביע את דעתי . ומוסיף על כך- שאין היתר לפגוע באחרים, גם אם הם מיעוט .

והייתי עוצר כאן,
אך הפסקה האחרונה מלווה בהנחות יסוד  שאני חיב לתקן:
1. אני זה אני, לא מכיר את האמירה "אתה וחבריך". אני יכול להסביר/להגן/ להתחרט על דבריי. לא על דברי אחרים. ומי הם "חברי"? האם אתה מסכים לכל דבר שחבריך אומרים? דרך אגב, רוב חברי ימנים.

2.אני לא זוכר שדרשתי "להפרע " מהשר פירון. או "לדרוש את דמו" של כל אדם אחר.  אני כן זוכר שנפגעתי וכעסתי. ובהרבה פעמים על דברים שנאמרו מתוך בורות, סטיגמות  ,זלזול ורוע.   לא מדובר ברדיפה פוליטית, אלא בדבריו של אדם שסונטים בו והוא מעז להגיד "זה לא בסדר".

3. רוב הצבור היהודי זועם על  הטלת הרפש הנעשית בימי השמאל הרדיקלי וחלק מהערבים. יש באמת מקום לחזק כבר את הכעס הלאומי? אל דאגה, הוא מגיע גם מהשמאל הציוני, שלא אוהב את ההשוואה והאיחוד עם הקצונים עד כדי גחוך בשורותיו.

4. אני שומע את הרמיזה שבדבריך, איני שייך לאלה  הסונטים בישראל/בצה"ל על מלחמה זו. לדעתי לא היה מנוס מלחימה, על כל צורותיה, ומי  שעוצם עיניו מלשמוע את האזעקות, ומי שלא ראה ילד מפוחד שלא נרדם , מי ששכח לקרא את החדשות על המנהרות מתחת לאדמת ישראל וכלמי שכל כך אטום לסבל של העם היהודי- מוזמן לגלות אטימות גם לצד הפלשתינאי. 

(ליתר דיוק, המלחמה הזו עשתה משהו לדעתי הפוליטית, אני  חושב שבתוכי אני מסכים מאד עם התפיסה החברתית-כלכלית של מרצ, ותמיד ניסיתי להתאים את התפיסה המדינית  למפלגה.  ואני חושב שכדאי ורצוי להגיד, כן. ההתנתקות היתה טעות. מדובר בבעיה הרבה יותר עמוקה, שלא נמצא לה פתרון בדמות נסיגה טריטוריאלית.  ואם כבר כתבתי את דעתי אז רק אוסיף ואומר שנראה לי שלא רודפים את גמאל זחאלקה מספיק. הוא ראש המפלגה של חנין. ואם כבר, אז יש צורך להוציא את המפלגה מחוץ לחוק, ולא רק אותה כח"כית.)
הצבא ואנחנו
20/07/14 21:49
73צפיות
ברשת רץ הסיפור הבא:

דניאל לוטין, חניך באיגי ת"א ובמועצה, ולוחם בסוללת כיפת ברזל, הוקפץ לפני 11 ימים למילואים בצו 8, כתב את הדברים הבאים:

אני במילואים כבר 11 ימים, בשטח, לא מסתיר שאני הומו, ומדי פעם הולך עם חולצות של הקהילהשל איגי.
הבוקר הגיע מיניבוס עם מתנדבים של האגודה למען החייל וכמו כל הסוללה, יצאתי לפגוש אותם.

המנכ"ל של הקבוצה התחיל לדבר ואמר "כל הכבוד לכם, תראו מה הולך בתל אביב, כל ההומואים והלסביות השמאלנים האלו נגד הצבא". קמתי ואמרתי לו מול כולם - אני הומו ואני פה!
במקרה הייתי על חצי ב׳, עם החולצה של איגי ואמרתי לכולם - אנחנו כאן ובכל מקום.

אחת מהתורמות אמרה לי - "אין לך במה להיות גאה", אז אמרתי לה שאני ממש לא מתבייש בזה שאני הומו.

קראתי וכמעט הצדעתי למסך!!!
איזה נער מדהים.
בישיבה, במכינה קד"צ, בצבא, באוניברסיטה שמעתי ובדרך כלל שתקתי.
כל הומפוב פתח את פיו והשמיץ את ההומואים "ההם".  למרות  שם- ממש לידם.
למרות שלמדתי באותה ישיבה, למרות ששרתתי באותה יחידה- היתה התעלמות גורפת מעצם היותי שם.  

מול ההוי המצ'ואיסטי והזלזול של ה"אגודה למען החייל" קם נער צעיר ואומר-
אני כאן.
אתם צריכים אותי,
אני חייל קרבי
ואני אחד מכם.

איזה אומץ.
ופתאם זה נראה לי כל כך טבעי.
כל כך נכון.

ואותה מתנדבת תמוהה שמעזה להגיד לו "אין לך במה להיות גאה" מתמיהה אותי. לשם מה הגיעה ? האם המטרה היא לתמוך בחיילים או להנמיך את הרוח שלהם?
לעודד אותם או להשפיל אותם?איזה מן מתנדב שם לו למטרה ללעוג לחייל מהרגע שהוא שומע על נטייתו?

כמה נאצל החייל הזה לעומתה.

המקור לסיפור
20/07/14 22:47
40צפיות
איפה הופיע הסיפור של דניאל? תוכל לתת קישור בבקשה?
"הצינור" -דרך הפייסבוק
20/07/14 22:50
31צפיות
תודה
20/07/14 23:15
18צפיות
אחרי חפירה ממושכת בין מאות הטוקבקים מצאתי גם תגובה של דוברת האגודה למען החייל - תגובה יבשושית ושבלונית שנבלעה בין הטוקבקים ונעלמה כמובן תוך זמן קצר
שלחתי מייל תלונה חריף לאגודה למען החייל
יש להפריד בין הומוסקסואליות ובין שמאלנות
20/07/14 23:06
43צפיות
או אידאולוגיה פוליטת כלשהי.
יש לנו הרבה עבודה כדי להראות לעולם הסטרייטי שהומוסקסואליות היא מימד נפרד של תכונות האדם, בלי תלות בגזע, דת ודיעות פוליטיות.
יש להפריד בין דיעות שמאל לבין השתמטות
20/07/14 23:36
29צפיות
לא כל שמאלני הוא שמאלי קיצוני.

יש לנו הרבה עבודה כדי להראות לעולם ששמאל ראדיקלי הוא לא דוגמא מייצגת של השמאל הציוני.
º
מסכים איתך מאה אחוז.אך זה כבר נושא לפורום אחר
20/07/14 23:39
9צפיות
מסכים, רק שאת ההפרדה גם שמאלנים צריכים לעשות
21/07/14 16:11
118צפיות
חבר פייסבוק שלי הגיב על הסיפור במשפט:
"מנכ"ל הוועד למען החייל התפלא לראות חייל הומו בכיפת ברזל, כי "כל ההומואים והלסביות השמאלנים האלו נגד הצבא". החייל מצידו מיהר להתרפס בפניו, ולחתוך מיד את הקשר בין הומואיות להתנגדות. אלא שאפילו ההומופוב מהוועד למען החייל הצליח להרגיש בחושיו הקהים שקיים קשר בין הומואים, לסביות, השמאל והפרויקט ההומניסטי שנקרא תל אביב. בחודשים האחרונים פרסמתי כל מיני סטטוסים מעצבנים על השמאל שאליו אני שייך, אבל לאור המצב בימים האחרונים, אני גאה מאי פעם להיות דמות חד ממדית: הומו, תל אביבי, חילוני ומעל לכל שמאלני. הטשטוש שעושה הימין הרצחני בין זהות מינית, עדתית, עירונית, אידאולוגית ומה לא, הוא הזדמנות עבורנו להניח רגע בצד את פוליטיקת הזהויות שטובה לימות שלום ולהתאחד תחת הדגל של השמאל, שהוא כל הדברים שאוהבים להטיח בנו בריוני הימין. הם צודקים: אנחנו שמאלנים משום שאנחנו הומואים, ואנחנו הומואים משום שאנחנו שמאלנים. אנחנו כל-כך הומואים וכל-כך שמאלנים ששכחנו מה הגיע קודם"

הוא יוצא למעשה נגד מה שעשו לחייל, אבל יוצר עוול דומה מכיון אחר.  
יש משהו שנורא חורה לי בכך שהוא רואה קשר בל ינותק בין הומוסקסואליות לשמאלניות, הומניזם או חילוניות. אנחנו ההוכחה שאפשר אחרת- הן מבחינת הדת והן מבחינת התפיסה הפוליטית (לימנים שבקרבנו).
גאה בהיותו חד מימדי???
21/07/14 20:18
46צפיות
מפתיע אותי שמישהו מסוגל להתגאות בזה...
תמיד הפריע לי ההכרח להשתייך פוליטית בהתאם לסקטור שלך-
אם אתה דתי אתה מחויב להיות איש ימין
אם אתה הומו אתה מחויב להיות איש שמאל

המחיקה הטוטאלית הזו של חשיבה עצמית מרגיזה ומקוממת אותי.
מהצד השמאלי וגם מהצד הימני, כאילו שהעולם שייך לסקטורים והם יקבעו לפי מה נחשוב.

וספור מהצד השני:

לא מזמן,בשבת הגדול הביאו רב שירצה בבית הכנסת שלנו על הלכות פסח. הוא דבר על הסבה אצל שמאליים ואז עצר ״שמאליים. לא שמאלנים, את זה אני בטוח שאין כאן״.   האמירה הזו היתה כה כוללנית, כה מדירה שקמתי מול עיניו ויצאתי מבית הכנסת.

הרב שקומם אותי, קבל ממני מכתב...
22/07/14 00:15
42צפיות
הלא הוא אותו "מכתב לרב" שפורסם בספר "אמא, יש לי משהו לספר לך"
º
יש ציטוט?
22/07/14 15:52
15צפיות
הנה המכתב
22/07/14 21:03
35צפיות
הרב, איש נעים הליכות, ניסה בטוב ליבו לברך אותי בכל פעם שראה אותי, גם כשעמדתי עם החברים שלי. הוא הביך אותי.
הוא הגדיש את הסאה כששוב איחל לי איחולים סטרייטים מול אבא שלי, כשהיינו באבל על אימי ז"ל. אני הייתי מחוץ לארון כבר אז, וזה הביך גם את אבא שלי.
וזה היה המניע למכתב
מנכ"לית הבית הפתוח בירושלים כותבת
24/07/14 18:19
29צפיות
https://www.facebook.com/elinor.sidi/posts/1015238...

זה למשל ייצוג ממש מוטעה של הקהילה, והרבה אנשים אמרו לה את זה (עד שהתנצלה)
קנאה לא שגרתית כביטוי להומוסקסואליות מודחקת
14/07/14 13:57
132צפיות
מוכר לכם? מעצמכם-בעבר או בהווה? מהסביבה הקרובה? מסיפורים בהם נתקלתם?

אשמח לכתוב בעצמי גם כן בהמשך.

(חזרתי בקטנה, כמו שהבטחתי בתגובה לפני כחודש ).
º
הכוונה לקנאה בגבר/ים, כמובן.
14/07/14 13:57
42צפיות
קנאה רומנטית?
14/07/14 16:40
48צפיות
או קנאה בכלל, בהשגים? במראה? בפעילויות?
קנאה היא רגש אוניברסלי שעלול להופיע בין שני כל שני אנשים.
אולי בגלל הקלות שבה יכול להיווצר קשר מיני בין שני גברים, הקנאה המינית נפוצה יותר אצל הומואים? סתם תאוריה שעלתה בדעתי עכשיו.

ברוך השב!
קנאה בכלל, לגבי כל הדברים שציינת.
15/07/14 21:41
41צפיות
קנאה בגברים כביטוי לא מודע של ההומו המודחק למשיכה שהוא מרגיש. המשיכה והעניין שהוא מוצא בגבר/ים מתרגם לקנאה בהם. זו התיאוריה..
º
ו... תודה
15/07/14 21:41
14צפיות
קשה לי לענות, מזמן לא הייתי מודחק
16/07/14 00:12
40צפיות
אני חושב ש"עצת נפש" ודומיהם מחזיקים בתאוריה שכל הומו לא מרגיש שהוא "מספיק גבר" ולכן הוא "נעשה הומו". אולי זה סוג של קנאה, הרגשה שאתה לא מספיק טוב בהשוואה לגבר אחר, ואז אתה נמשך אליו. אבל כל זה נשמע לי "חפירה" עמוקה וכלל לא מבוססת.
ולמה נשים נמשכות אל גברים? גם הן מקנאות בהם? גם הן מרגישות נחותות איכשהו?
ולמה גברים נמשכים אל נשים...?
אני לא אוהב תאוריות מצוצות מהאצבע.
שמעתי על כך
14/07/14 19:20
45צפיות
שמישהו מדחיק זה צץ בכל מיני דרכים....

לא יצא לי להדחיק את הנטייה

אך היתה תקופה קצרה בה הייתי בחדר כשר ולצד התשוקה הרגילה שתמיד חשתי כלפי שרירנים-קנאתי בגוף היפה שלהם.
עד היום שאני רואה שרירנים אני מקנא קצת בגוף שלהם ובכך שהייתי קרוב כל כך וכיום אני רחוק מהם שנות אור.
אני בתיכון (בישיבה התיכונית)
15/07/14 21:40
78צפיות
הייתי בקראש על מישהו (אולי אפילו התאהבתי בו), בלי שלגמרי הייתי מודע לזה, או יותר נכון, בלי שנתתי לעצמי לקרוא לזה בשם יותר מדי מחייב.
אני זוכר שכל הזמן הייתי "מתחרה" איתו בגובה. ובודק כמה הוא גבוה ממני, ואומר לו שבסוף אני אעקוף אותו וכאלה ...

בשנה האקדמית שסיימתי כעת, היה בחור שהוא בוודאות נמשך לגברים (אני פחות מאמין בביסקסואליות, ולכן אני נוטה לומר שהוא הומו) וגם חש כלפיי משהו באופן אישי (עשה מעשים ואמירות מאד ברורות בעיקר כשהיה שתוי אך לא רק). והוא היה מאד תחרותי כלפיי וגם כלפי סטודנטים אחרים. הומו מודחק נוסף גם כן היה צריך מאד להוכיח את עצמו, הרגשתי שיותר מהסטודנטים הסטרייטים..
º
"פחות מאמין"?
15/07/14 22:44
25צפיות
כן, פחות מאמין. מסיבה פשוטה מאד:
15/07/14 23:07
150צפיות
פגשתי בחיי לפחות 8 בחורים ובחורות שטענו שהם ביסקסואלים בשלב מסויים בחייהם ובהמשך התברר שהם נמשכים רק לבני/ות מינם/ן.

אם היו מקרים בהם ביסקסואלים כאלה היו מגלים שהם נמשכים רק לבני/ות המין השני-אז הייתי מקבל את התיאוריה המשנית, שהביסקסואליות זה שלב של חקירה. אני לא קונה אפילו את זה. לדעתי זה שלב נוסף בסולם הקבלה העצמית.
אין פה משהו להאמין בו
15/07/14 23:58
43צפיות
ביסקסואליות קיימת כפי שהומוסקסואליות קיימת. וכמו כל שאר גווני הנטיות המיניות.
להגיד שאחד זה "בדייה" - מה זה מעיד על השאר?

יכול להיות שהאנשים שפגשת היו מבולבלים, יכול להיות שהם העדיפו להגיד שהם בי כי זה פחות מרתיע מהומו/לסבית.
אני לא יודע להגיד. אבל זה בטוח לא מעיד על הכלל...

זה מבחינתי בדיוק כמו שמישהו יגיד שהוא לא מאמין בהומוסקסואליות. וסליחה אבל זה נשמע לי מגוחך....
אני מבין, ובכל זאת זו דעתי. ייתכן שתשתנה
17/07/14 14:32
20צפיות
בעתיד..
בהחלט מקווה
17/07/14 18:16
16צפיות
זה כמו שיש אנשים שאומרים שהומוסקסואליות ניהיה טרנד, אנשים מצהירים  סתם כי זה מגניב ואופנתי.
וזאת דעתם: הומוסקסואליות זו המצאה.
זו דעה לגיטימית? נכונה?
אני מבין את התסכול שיכול להיווצר אצל ביסקסואל
18/07/14 14:47
17צפיות
ששומע מישהו שמבטל את הנטייה המינית שלו, אבל אני פשוט לא מצליח לשכנע את עצמי שזה באמת קיים. יותר מדי ניסיון חיים שהראה אחרת.. צר לי
ממש עצוב
18/07/14 18:24
17צפיות
מקווה שכן תבין כמה זה מוזר.
תגיב לעצמך כמו סטרייט שהיה אומר לך שאין כזה דבר הומו: צא ולמד.
תחרות כחלק מ....
16/07/14 09:46
40צפיות
אופי.

תחרות זה משהו מהאופי האנושי. מישהו שרוצה להיות הטוב מכולם.
יש גם בנות אצלכם?
וגם בנים מכוערים?
הוא רוצה להיות טוב מהם?

זה משהו מענין- אף פעם לא חשבתי על זה.................אני מניח שידעתי על עצמי מגיל צעיר, לא היה מקום להדחיק ולראות  אם אני מתחרה או מתפעם מתכונות מושכות (כמו גובה)

המשפט "פחות מאמין בביסקסואליות" מוכר לי.
גם לי פעם היה קשה להאמין בזה.
אחר כך הבנתי שפשוט קשה לי להבין משיכה לבנות בכלל.................
ואולי גם לסטרייטים קשה להבין אותנו באותה צורה.
קשה להבין משיכה מינית של מישהו אחר,

אבל השאלה שלי היא
16/07/14 14:55
22צפיות
מה יש פה להבין?
אתה גם לא מבין סטרייטים באותה צורה?
להבין מה קורה אצל האחר
16/07/14 17:40
21צפיות
יש הבדל ענק בין "להבין" לבין "לקבל".
מאד קשה לי להבין מה מושך גברים סטרייטים.
מאד קשה לי להבין מה קורה אצל ביסקסואלים.

אני חושב שאותו תהליך קורה אצל סטרייטים- שאומרים "אולי תשכב עם אשה והכל ישתנה" או לחלופין בשטות עצת נפש השונות.
רק שהם לוקחים את חסור ההבנה הזו למישור המעשי ולעיצות אחיתופל .

אין הבדל בין "פחות מאמין"
16/07/14 20:33
25צפיות
ל-"לא מקבל" (אני מבין שהאמירה לא באה ממך אבל הזדהת איתה).
אם אני אשמע ממישהו אמירה כמו "אני פחות מאמין בהומוסקסואליות" אני אתפחלץ. אני אתפוצץ. אתם רוצים להגיד לי שאתם לא?
זו אמירה חמורה בעיני, במיוחד שבאה מהקהילה עצמה. איך אפשר לבטא את זה כ"אמונה"?

מעבר לזה:
ברור שאתה לא יכול להזדהות עם משיכה מינית אחרת. ברור שאתה לא יודע בדיוק איך זה מרגיש (כלומר - אתה כן יודע, אבל לא למין השני). במובן הזה אף פעם לא "נבין" אותם.
אבל כל מה שצריך לדעת זה: יש נטיות מיניות שונות בעולם, חלק נמשכים לגברים, חלק לנשים, חלק גם וגם, וחלק יותר מזה. מה שאתה מרגיש כלפי גבר - הם מרגישים כלפי המשיכה שלהם.
זה נורא פשוט בצורה הזאת. מה צריך להבין מעבר לזה?

ביסקואלים אולי "מיוחדים" כי הם נמשכים לשני המינים. אז בפועל איך הם מתמודדים עם זה? תמיד יש את פורום ביסקסואליים לשאול
*לצורך העניין- אני לא בי.

אתה צודק, האמירות האלו מאוד מזכירות לי סטרייטים ש"לא מבינים" הומוסקסואליות.
אבל אותם אפשר להבין - הם מכירים דבר אחד - את "הנורמל" - אישה וגבר, זה מבחינתם איך שצריך להתקיים.
אבל אני מופתע לשמוע את זה בפורום של הומואים שכבר פתוחים לעולם הזה, מכירים בנטיות מיניות שונות מה"נורמל", גדלו בעולם ש"לא הבינו" אותם ולמעשה יודעים איך זה (רמז, זה פשוט קיים).
היתה תקופה בעבר שהומואים מסויימים הכריזו
17/07/14 00:08
34צפיות
שהם ביסקסואלים, משום שזה ניטרל במקצת את הסטיגמה שהיתה להומואים "טהורים".לאמור:  "אני אמנם נהנה מסקס אוראלי עם גבר, אבל אני הכי אוהב גוף של אישה, משום שאני גבר אמיתי". זה היה המסר הנפוץ אז.
בימינו אין להומו צורך (בארץ , בעולם המערבי) למתן את הנטיה שלו ע"י דילולה בביסקסואליות, ולכן אני כבר לא מערער על מי שמכריז על עצמו כביסקסואל, כפי שערערתי בעבר.
גם אני שמעתי על זה
17/07/14 00:28
26צפיות
שאנשים מעדיפים להגיד שהם בי מאשר "הומו". כי זה פחות מרתיע, זה פחות נורא. מרכך את המכה? יכול להיות, אני לא ממש רואה את זה.
אני חשבתי להגיד לא שאני בי, אבל א-מיני, באיזשהו שלב. זו עדיין אופציה למען האמת
ואני באמת חושב שהם יקבלו את זה יותר טוב מאשר "הומו", עם כמה אבסורד שזה נשמע.
במצעד הגאווה בטורונטו צעדה קבוצה א-מינית
17/07/14 17:00
28צפיות
הם נראו לי אמיתיים, אבל מיעוט זעיר.
אני לא מכיר אישית אדם שהוא א-מיני, וגם לא ברורה ליההגדרה. האם גבר א-מיני אינו מוציא זרע כלל?
מנקודת ראות שלי, אם אדם מוצא את סיפוקו בידיו שלו, זאת לא אומרת שהוא א-מיני. אולי א-סוציאלי.
שוב,
17/07/14 18:15
31צפיות
אני לא מבין מאיפה מגיעות הספקות האלו.... זה קיים, זה נמצא.
אני גם לא מכיר הומואים או לסביות אישית. ואני בטוח שכמוני אלפי אנשים אחרים שתומכים או לא תומכים בקהילה.
אז כנראה זה לא אמיתי? אנשים ממציאים?
אתם באמת לא רואים איך אפשר להגיד את כל הדברים האלה על הומוסקסואליות, דברים שאנחנו מנסים להיאבק בהם?

אני חושב שההגדרה היא תחום אפור יחסית, כמו הרבה דברים.
מוזמן לעיין פה: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90-%D7%9E%D7%99%D...
כמו כן יש גם פורום א-מיניים בתפוז למקרה הצורך.

מבחינתי, כל נטיה מינית בימינו היא "אמיתית". אלא אם כן יפרוץ לחיינו איזה גילוי מרעיש שיוכיח אחרת.
כל עוד אנשים מצהירים שזה מי שהם, מי אנחנו שנגיד אחרת? הרי זה בדיוק מה שעושים לנו.

באמת שאני לא מבין. לא ציפיתי להגן על זכויות להט"ב בפורום של להט"ב ואני זה שבארון עם שאריות הומופוביה עצמית.
אין לי ספיקות , אני רק מנסה להשכיל
17/07/14 21:05
20צפיות
איך זה עובד?  האם גברים א-מיניים אין להם שפיכת זרע? לא מבצעים אוננות? לא חושבים על סקס בכלל?
ואם כן, במה מתבטאת  א-מיניות? רק בהתנזרות ממגע עם אדם אחר?
השכילני נא!
תודה.עכשיו קראתי את המאמר בויקיפדיה והכל ברור
17/07/14 21:08
20צפיות
וכתבתי קודם שהקבוצה שצעדה בטורונטו נראית אמיתית. אז אפשר להירגע   , גם אני יודע שהם קיימים.
כן אבל
18/07/14 18:16
18צפיות
מה זה "נראית אמיתית"? זה מבטא את זה שיש לך צורך להטיל בזה ספק, לבחון את זה לאמיתה.... למה זה צריך להיראות אמיתי? זה אמיתי
סתם אנשים יצאו לרחוב עם נטיה מינית מומצאת? אני לא ממש מבין מאיפה זה בא.
אני לא מתכוון לתקוף או משהו, וסלח לי אם אני נשמע תוקפני, אני באמת מנסה להבין ולגרום לכם להבין מה מוזר לי בכל העניין הזה.
סליחה אם פגעתי בך
19/07/14 22:37
21צפיות
עדיין לא ברור לי אם א-סקסואליות מתבטאת אצל גבר בכך שהוא אינו מגיע לאורגזמה אף פעם, או שהוא כן מגיע, אבל לא בחברתו של אדם נוסף.
לא פגעת
24/07/14 18:16
10צפיות
כאמור, אני הומו, אבל עדיין הרגשתי צורך לעמוד על הדברים.

ואני לא יודע לענות לך על השאלות, אבל אני בטוח שתוכל למצוא אותם באינטרנט או בפורום..
מוכר
16/07/14 16:21
34צפיות
בשלבים ראשונים בהם גיליתי על הנטייה המינית שלי ניסיתי להצדיק, או האמנתי שאני מקנא בגברים שנמשכתי אליהם.

בכל מקרה אני חושב שזה מאפיין של משיכה חד מינית שלא קיים בזוגיות הטרוסקסואלית - האפשרות להשוות את עצמך לבן זוגך.
בעוד שאצל זוגות הטרו' לא קיימים מאפיינים להשוואה, חוץ מאולי גובה שרואים בו סימן ל'גבריות' ויש לי חברים שלא יהיו מוכנים לצאת עם בחורה שגבוהה מהם, בזוגות להט"בים נראה לי שההשוואה (ומשם גם הדרך לקנאה) תמיד נמצאת, גם אם בתת מודע.
º
מעניין, תודה על השיתוף.
17/07/14 14:31
8צפיות
º
שרשור הכרויות
23/06/14 20:52
108צפיות
דתי שעושה את הצעד
23/06/14 12:59
157צפיות
שלום אני דתי חתיך מאוד אפשר לומר ככה לפחות הבנות אומרות.. אני מפחד ככ להיות עם גבר למרות שאני חושב על זה ללא הרף אז החלטתי פה להתחבר ולשאול אם יש גברים עדינים דתיים שמוכנים להתנסות תשלחו הודעה אשמח לדבר...נ. ב אני שרירי שזוף חלק חתיך מחכה לכם:)
להכיר....
20/06/14 17:47
142צפיות
היי,
אני הומו בן 29, (מסורתי) דתל"ש, טיפוס ביתי מאזור חיפה. מחפש להכיר חברים/ות חדשים/ות לבילויים "רגועים" כגון בתי קפה, קולנוע, ישיבה בשפת הים, הליכות, ערבי סלון בבית וכיו"ב.
למעוניינים: moryor@gmail.com
מחפש דיתים אני חולני
13/07/14 23:53
86צפיות
מחפש דתים  אני אוהב למצו  צ   מי נייד חולון  0502335383
בואו נראה אם למישהו פה יה משהו טוב להגיד על:
12/07/14 21:51
188צפיות
טיפולי המרה... חחח

מצדי תתייחסות לסוגים מאוד ספציפיים ולא על ארגון שאסור לומר את שמו בפורום הזה.

איך בכל זאת כדאי לעשות בירור בנושא הזהות המינית ולבדוק את העניין.
אכן אתגר
12/07/14 23:11
65צפיות
ראשית- מותר להגיד את כל השמות. אני לא מאמין בצנזורה.  מותר להגיד "עצת נפש" , "כמוך" , "הרב הראל" ואפילו להמליץ על דברים מענינים.
אם זה לא משהו שקורא להתאבדות/פגיעה במישהו אחר- גם קשורים ל"כמוך" יתקבלו.

טפול המרה
ובירור בזהות המינית
זה לא אותו דבר....

מה ההבדל?

בטיפול המרה אתה ממיר את הנטיה שלך במשהו אחר .
אתה בהכרח קובע:
אני אמשך לנשים. נקודה. לא משנה אם קיים גרעין של משיכה כלשהי או לא.
הבעיה היא שאתה מכריז על תוצאה שלא בטוח שתתאים.
ואז מה תעשה?  
לא סתם שמונים אחוז מבוגרי עצת נפש מורידם את הכפה . מתוך יאוש וזעם.

ויתרה מזו: כשהמטפל מחליט לבוא לא עם "דף נקי" אלא עם דיעה מוסכמת מראש  שהומוסקסואליות היא תועבה ולכן אסורה ולכן לא תוצאה אפשרית אפילו-  כל הטפול אינו אוביקטיבי מספיק כדי להיות יעיל.

אבל יותר גרוע:
אי אפשר להדחיק משהו שהוא חלק מאיתנו, ושוב אני מצביע על הרב אילון כדוגמא למה שיכול להיות. שמדחיקים משהו הוא מתפרץ,
ולא תמיד בצורה בריאה.
אי אפשר להמיר.

כן אפשר   לברר

בבירור על הזהות המינית אתה לוקח ברצינות בירור שאתה לא יודע לאן יוביל.
אתה מברר עם עצמך, בהדרכת איש מקצוע(!!)  למה אתה יכול להימשך , עד כמה יש סיכוי שאתה ביסקסואל.  ואיך מפתחים את הנקודה הבי סקסואלית אצלך.
אני מדגיש: ביסקסואל.
הנקודה ההומוסקסואלית תהיה, להתעלם ממנה זה להדחיק.
וטפול יעיל הוא לא משהו שמאמין בהדחקה, אלא בהעלאה על גבי השטח את כל מה שטמון בנפש. ואם ישנה משיכה  גם לנשים- כדאי מאד להתיחס לזה גם, ולא להתעלם.

אז זה לא משהו טוב...
13/07/14 01:32
41צפיות
יש פחוץ גרוע ויותר גרוע... חחח
ניסיתי.....
13/07/14 08:46
37צפיות
אני חושב שכאשר המטרה המוגדרת היא לשנות משהו שהסכויים לשנותו אפסיים,
כאשר הטפול נכשל -האדם העיקרי הוא המטופל כי לא נסה מספיק
והכי חשוב- שההתיחסות למשיכה המינית היא אפסית למרות שהיא כבר שם-

זה משהו לא טוב  כלל.

אם התוצאה היא הומוסקסואליות  עם הכל ולמרות הכל, אסור לתת למטופל הרגשה שהוא הכשלון הכי גדול ביקום, שלא ניסה מספיק שהוא לא גברי מספיק, שהוא מתועב ונקלה ושלילי.
זה הורס את הבן אדם.

אבל....
אם זה משהו של בירור שלא שולל אפשרויות של ביסקסואליות, או אפילו נטיה חד מינית, בירור שמטרתו להוציא את האמת לאור ולא להדחיק זה יכול לתרום.

אז זה לא "פחות גרוע" אלא אפילו יעיל.
13/07/14 01:45
32צפיות
אין קשר בין טיפולי המרה לבירור....
בירור זה משהו שצריך לעשות בצורה ניטרלית ולא שיפוטית שנוטה לכיוון מסוים.
זה גם לאו דווקא חייב להיות עם איש מקצוע.. תלוי בך.
בסופו של דבר, להיות אמיתי עם עצמך.

(אגב, זה לא בדיוק שאפשר "לפתח" ביסקסואלית, זה או כן או שלא, סביר שאם אתה נמשך לנשים אז אתה יודע את זה)
השיפוטיות אכן מאד בעייתית
13/07/14 08:49
26צפיות
ולכן המטפל אמור לבוא כדף חלק לגמרי....
ומטפל שמגיע לא אובייקטיבי ,יתקשה לתת טפול מסור, מקצועי  ואמיתי.

מעולם לא הבנתי ביסקסואליות באמת.
קשה להבין משהו שאתה לא מכיר
(ואולי זה גם מה שסטירייטים חושבים עלינו?)
אך אני זוכר שאלון שנעשה פה באתר לפני כמה שנים, בו הרוב דברו על משיכה ביסקסואלית  כלשהי שהם לרא סגרוים עליה והופתעתי לראות כמה הדבר נפוץ, ולמרות שאני מוצא נשים כלא משוכות מינית- יש דרכים רבות להסתכל על הנושא.
וודאי
13/07/14 12:42
22צפיות
נושא הנטיות המיניות בכלל התפתח למשהו מורכב הרבה יותר.
כמו גם פאנסקסואליות. לפעמים לא לכל דבר יש הגדרה ברורה.

אבל ביסקסואליות זה מישהו שיכול להימשך גם לגברים וגם לנשים.
פשוט אני אומר שלדעתי מי שביסקסואל יהיה לו יותר קל להכיר במשיכה בלפי המין השני, מה שהעולם תופס כ"נורמלי" ולעומת זאת לדכא את המשיכה לבני אותו מין. אבל זה סתם תפיסה שלי, לא מהיכרות אמיתית עם העולם הזה.

תמיד חשבתי שהחיים שלהם קלים יותר, כי הם יכולים לכאורה להתאים את עצמם לחברה ולהתעלם ממשיכה אחת. אבל לא חושב שזה כזה פשוט.
שמעתי
13/07/14 16:48
24צפיות
על אנשים שנהנו מחיפוש עצמו,
ולקחו את הדברים שהם למדו על עצמם.

כמובן שזה היה כשהם כבר צברו ביחון לגבי נטיתם המינית
השאלה אם זה הזמן
13/07/14 21:16
18צפיות
יש טענה שבגיל צעיר יותר יש יותר גמישות בנטייה המינית, דווקא אצל בוגרים יותר עלולים להישבר מבחינה נפשית.

הבעיה העיקרית היא הכיוון למטרה אחת מוגדרת, בלי אפשרות אפילו לחשוב שיכול להיות מצב שלא ניתן לשינוי.

וזה רק בוגרים יכולים להבין, וצעירים עלולים מאוד להיפגע ממנו, כי הם תולים את האשמה בעצמם.
לחצים, ואפקט הבומרנג
13/07/14 17:53
29צפיות
אדם שרוצה לברר מה המשיכה המינית שלו יכול לעשות זאת בקלות רבה. הוא יודע בדיוק איזו פנטזיה גורמת לו לאורגזמה.
אדם שמנסה לשנות משיכה זו, נכנס לשדה מוקשים שבו היו  כבר נפגעים רבים.
אדם שמתעקש ומאמין שהשינוי הצליח, למרות שהוא לא, יוצר את מצב הבומרנג הקלאסי: הוא נכנע ללחצי הסביבה, מתחתן עם אשה (לרוב בלי שיְיָדֵע אותה על "עברו"), ואז, אחרי כמה שנים, הנטיה הטבעית שלו חוזרת כמו בומרנג ומכה בחברה שממנו הוא בא. כולם סובלים: הוא, אשתו, הילדים, המחותנים, האחים ,והקהילה שלו כולה.
ישנן שמועות על מקרים נדירים שההמרה הצליחה לכל החיים. אלה עדיין דורשות אימות.

מעניין
13/07/14 21:14
22צפיות
אתה אומר שזה הכל מבוסס על לחץ, אז מן הסתם זה יתפוצץ בסוף?
כן
14/07/14 04:53
18צפיות
הסרט "הר ברוקבק" מתאר את זה היטב. סבל בל-ישוער של אשתו ושל משפחתו של האיש ההומו שנאלץ להתחתן עם אישה
דבר תורה לפרשת פנחס (ודברי אמנון יצחק)
10/07/14 09:14
51צפיות
המבצע רק התחיל- והרב אמנון יצחק מפרסם את האשמים- ההומואים.
(בחשיפה של ארגון הו"ד)

הוא מתחיל את נאומו בפרשת השבוע-  רבים עושים כך, ומהללים את פנחס בן אלעזר הכהן.

אז מה קרה שם?

א וַיֵּשֶׁב יִשְׂרָאֵל, בַּשִּׁטִּים; וַיָּחֶל הָעָם, לִזְנוֹת אֶל-בְּנוֹת מוֹאָב.   ב וַתִּקְרֶאןָ לָעָם, לְזִבְחֵי אֱלֹהֵיהֶן; וַיֹּאכַל הָעָם, וַיִּשְׁתַּחֲווּ לֵאלֹהֵיהֶן.   ג וַיִּצָּמֶד יִשְׂרָאֵל, לְבַעַל פְּעוֹר; וַיִּחַר-אַף יְהוָה, בְּיִשְׂרָאֵל.   ד וַיֹּאמֶר יְהוָה אֶל-מֹשֶׁה, קַח אֶת-כָּל-רָאשֵׁי הָעָם, וְהוֹקַע אוֹתָם לַיהוָה, נֶגֶד הַשָּׁמֶשׁ; וְיָשֹׁב חֲרוֹן אַף-יְהוָה, מִיִּשְׂרָאֵל.   ה וַיֹּאמֶר מֹשֶׁה, אֶל-שֹׁפְטֵי יִשְׂרָאֵל:  הִרְגוּ אִישׁ אֲנָשָׁיו, הַנִּצְמָדִים לְבַעַל פְּעוֹר.  ו וְהִנֵּה אִישׁ מִבְּנֵי יִשְׂרָאֵל בָּא, וַיַּקְרֵב אֶל-אֶחָיו אֶת-הַמִּדְיָנִית, לְעֵינֵי מֹשֶׁה, וּלְעֵינֵי כָּל-עֲדַת בְּנֵי-יִשְׂרָאֵל; וְהֵמָּה בֹכִים, פֶּתַח אֹהֶל מוֹעֵד.   ז וַיַּרְא, פִּינְחָס בֶּן-אֶלְעָזָר, בֶּן-אַהֲרֹן, הַכֹּהֵן; וַיָּקָם מִתּוֹךְ הָעֵדָה, וַיִּקַּח רֹמַח בְּיָדוֹ.   ח וַיָּבֹא אַחַר אִישׁ-יִשְׂרָאֵל אֶל-הַקֻּבָּה, וַיִּדְקֹר אֶת-שְׁנֵיהֶם--אֵת אִישׁ יִשְׂרָאֵל, וְאֶת-הָאִשָּׁה אֶל-קֳבָתָהּ; וַתֵּעָצַר, הַמַּגֵּפָה, מֵעַל, בְּנֵי יִשְׂרָאֵל.   ט וַיִּהְיוּ, הַמֵּתִים בַּמַּגֵּפָה--אַרְבָּעָה וְעֶשְׂרִים, אָלֶף.  {פ}
י וַיְדַבֵּר יְהוָה, אֶל-מֹשֶׁה לֵּאמֹר.   יא פִּינְחָס בֶּן-אֶלְעָזָר בֶּן-אַהֲרֹן הַכֹּהֵן, הֵשִׁיב אֶת-חֲמָתִי מֵעַל בְּנֵי-יִשְׂרָאֵל, בְּקַנְאוֹ אֶת-קִנְאָתִי, בְּתוֹכָם; וְלֹא-כִלִּיתִי אֶת-בְּנֵי-יִשְׂרָאֵל, בְּקִנְאָתִי.   יב לָכֵן, אֱמֹר:  הִנְנִי נֹתֵן לוֹ אֶת-בְּרִיתִי, שָׁלוֹם.   יג וְהָיְתָה לּוֹ וּלְזַרְעוֹ אַחֲרָיו, בְּרִית כְּהֻנַּת עוֹלָם--תַּחַת, אֲשֶׁר קִנֵּא לֵאלֹהָיו, וַיְכַפֵּר, עַל-בְּנֵי יִשְׂרָאֵל.   

(במדבר כה)

משה מוציא הוראה- להרג את ראשי העם על מעשיהם.
זמרי בן סלוא בא לפני משה, מעז פניו ונצמד לאשתו המדיינית-  חז"ל מפרשים את זה בתור אקט מיני מפורש.   יחסי מין מול כולם בתוספת הערה מזלזלת " אם למשה מותר לשכב עם אשה מדיינית גם לי מותר".
ומשה אובד עצות.

עם ישראל חטא בהרבה חטאים, החטא הזה נחקק בעם היהודי כל כך חזק  שנראה שבספר במדבר רצו להצניע אותו ואף חלקו אותו לשתי פרשיות (בנגוד לחטא העגל ולחטא המרגלים שקבלו מקומות מרכזיים). כאן המרכיב המרכזי הוא לא קנאה- אלא ההפך: התאווה.
משהו שהסופר המקראי מסתיר ומחזסיר מעינינו.

מדוע פנו בני ישראל אל בנות מדיין? היו נשים בתוך עמינו.
האם באמת היו מפתות כל כך לפי עצת בלעם?
האם היו פעם ראשונה שראו זונות?
אולי מכאן נלמד אפילו דינה של אשת יפת תואר- מתוך ראיה יותר מפוכחת שגברים נמשכים לנשים זרות במלחמה עם עם אחר?

אך הסופר המקראי  מפנה אותנו אל נושא  אחר- לפי חישוב פשוט פנחס הוא נער צעיר  בגיל 15 פלוס מינוס.  בשיא ההורמונליות המתפרצת של גיל הנעורים. הגיל האחרון שאפשר ללמוד ממנו הלכה לדורות.

ואולי לכן ה' בא ואומר :"הנני נותן לו את בריתי שלום".
אנחנו חושבים שזה פרס. אך לא נראה שמדובר רק בזה.
פנחס זקוק לצד של שלום, שלווה פנימית ושקט .

פנחס מגיע אחרי  דורות רבים של מתחרים במשה , אהרן ומרים תוהים על מנהיגותו, קרח  מורד נגדו בגלוי, אלדד ומידד גם מאיימים מעט על מעמדו- וכל אחד מקבל טפול בצורה שונה.

אהרן ומרים  זוכים לגערה אישית   כדי להבהיר שאכן מעמדו של משה גבוה משלהם.
קרח שממריד בגלוי- נהרג במוות מוראי.
אלדד ומידד שלא עשו דבר- חוזרים לאנונימיות שלהם.
ופנחס- במקום להפך למתחרה של משה  מקבל את המשך הכהונה.  ככהן הוא לא יהיה מנהיג העם. לא  יכול להיות מנהיג .אדם לא יכול לחיות בזעם נצחי ומקודש .  קנאות דתית היא משהו הרסני. ה' מציע לו ברית שלום,  לגלות את הצד השליו שבו. להכנס לבית המקדש ולא להרוג בני אדם, אלא את הבהמות שאתרע מזלן לשמש כקרבנות, ואולי למתן קצת את הדחפים האלימים.

כנראה שזה מצליח.
אנחנו לא שומעים על פנחס כנוקם נצחי סטייל "בטמן".   אך משום מה פנחס הפך לגבור של הפונדמנטליסטים היהודים.  כל קיצוני שמכבד את עצמו-  מחבלים יהודים עם זקן ופיאות, רבנים כמו אמנון יצחק, רוצחי נער ערבי או כל התפרעות אלימה אחרת במסווה של קנאות דתית זוכה לאמירה על דרכו של פנחס, בהתעלמות טוטואלית מהמלים "הנני נותן לו את בריתי שלום".- כמלים שמראות על המלצתו של ה' על דרך נכונה וראויה יותר לחיות.

כתובות אינטרנט מצורפות:
תגובות ברשת:
10/07/14 09:53
67צפיות
התגובה של ארגון הו"ד :

הבוקר התעוררנו להתקפות טילים על חצי מדינה ולצערנו גם לאמירה האומללה הזאת. בשעה זו שבה חיילי צה"ל ומפקדיו, ביניהם להט"בים, היה מן הראוי שלא ייעשה מצדו חילול ה' שכזה. אנו קוראים לרב יצחק לחזור בו מדבריו ולעשות תשובה. והוא רחום יכפר".

התגובה האנמית של ארגון כמוך:

"דווקא מרב בישראל אנו מצפים לדיוק בעובדות. החטיפה והרצח אירעו ערב מצעד הגאווה, ולא כמו שטען הרב. כמו כן, בפועל אף טיל לא נפל בתל אביב, אלא דווקא בערים הסמוכות לה, ערים שגם הרב יצחק עצמו לא יגדיר הכי מפורסמות לענייני גאות" ובטח שלא "מסריחות" – התבטאות שאין מקומה בכל מקרה"

(תהייה: הבעיה עם דברי הרב היא אי הדיוק בפרטים? ואם החטיפה היתה מתרחשת ביום ששי בשלוש ,והטילים היו נופלים על תל אביב- אז זה היה בסדר להסית נגד הומוסקסואלים ?)

ולשם האיזון המקודש - תגובה שראיתי ברשת  וממש גרמה לי לצמורמרת ,במיוחד שנאמרה מהומו דתי:

"זה מה שקורה שהקהילה מראה לעם צד אחד של מה זה הומואים  
אני לא כועס על מה שאמר כי הכל בגלל הקהילה החילונית והרפורמית שמייצגת לצערי את כל ההומואים בעיני העם"

עצוב .
עצוב מידי.
תגובה נוספת של הו"ד
10/07/14 10:42
34צפיות
מארגון הו"ד נמסר כי  "הבוקר התעוררנו להתקפות טילים על חצי מדינה ולצערנו גם לאמירה האומללה וההומופובית הזאת. בשעה זו שבה חיילי צה"ל ומפקדיו, ביניהם להט"בים, נלחמים והעורף מותקף, בוחר אמנון יצחק לחרחר קטרוג, שנאה ומחלוקת בשעת גזרה קשה. חשבונות שמיים נשאיר ליושב במרומים, ותחת זאת כל אחד יפשפש במעשיו, ולא יתמקד בעוונות של חברו. חילול ה' ושנאת היהדות שאמנון יצחק מפיץ, מצטרפים לשנאה עצמית, הניכור, האובדות והדכאון שדבריו מחוללים אצל נערים ובחורים המושפעים מדבריו חסרי האחריות. אנו קוראים לרב יצחק לחזור בו מדבריו ולעשות תשובה".
ומה הקהילה ה"חילונית"
12/07/14 21:10
31צפיות
עשתה שמגיע לה את זה?

לא הבנתי אם אתה מזדהה עם תגובתו או סולד ממנה
לא מזדהה כלל
12/07/14 21:49
28צפיות
מתחלחל מאד מהניסיון להצביע על מישהו ולהגיד דברים כאלה.

ההסבר  שלו:
(נעשה קופי-פייסט ברשותו המלאה)

"אכן, לצערנו זה המצב כל ההומופביה מצד אנשים בעם ובפרט מדתיים ועוד יותר בפרט מחרדים, נובעת ממצעדי הגאווה שבה אתם דוגלים ומחזקים שזה בשביל להגביר את המודעות! מצעדי הגאווה האלו ובעיקר בת"א מגלים רפש וזימה.. כל הערום שם כל הצורות שם זה מה שמגביר את ההומופביה וזו האמת שאתם בכל כוחכם מנסים להכחיש!
ואני מדגיש!! אני לא מצדיק את מה שהרב אמר ולא בגלל שאני מזלזל בו חלילה.. פשוט אני מחזיק ומאמין שאף אחד לא יודע חשבונות שמיים ולא יודע למה ה' עושה לנו דברים. לצערנו לא חסר דברים שאפשר לומר ולא אנקוט בסוגי עבירות כדי לא לקטרג עלינו.
וכן כמו שטענו בכמוך אכן החטיפה הייתה הרבה שעות לפני ואין כל סיבה לשייך זה לזה.
ומה שנאמר בתגובה "לא כועס על דברי הרב" זו מסיבה שאפשר להבין את הכעס ואת הנזיפה על התועבה שיש בתוך הקהילה.
וזה לא מכליל שהומו זו תועבה. להיות הומו זו לא תועבה. אבל לעשות מעשים שיש בהם תועבה זה דבר המתאפשר!
ולכן כל מצעד הגאווה זו תועבה אחת גדולה! והיא זאת שגורמת לרבנים לזעוק ולומר מה שלומר מתוך כאב!
אני ועוד רבים כמותי הומואים דתיים ולא מתקרבים לשום תועבה. ולכן אני מפריש עצמי מכל הקנטה שיש להומואים מצד רבנים ולא מכליל עצמי שם!
אז תתעוררו!!! ותפסיקו לדגול במה שנעשה בקהילה החילונית והרפורמית כי היא זו שמחזקת ותמשיך לחזק את ההומופוביה! פשוט מכניסים גול עצמי!
ואני מדגיש שנית!! אייני מצודד בדברי הרב בהקשר שלו למלחמה ולחטיפה! כי אכן אנחנו לא שופטים, לא נביאים ולא יודעים חשבונות שמיים!! וגם כבוד הרב לא יכול לדעת..."
לא יודע,
13/07/14 01:38
16צפיות
אני חושב שאנשים שאומרים את זה מגזימים לגמרי, אבל אף פעם לא באמת ביקרתי במצעד בשביל להגיד אחרת.
הרבה אומרים שזה גורם להומופוביה, זה לא חדש, אבל גם זה לא נכון להגיד.. ההומופוביה קיימת ולכן היא צריכה להתמודד עם קיומם של המצעדים הללו.

בדיוק ראיתי בפייסבוק תמונה שמישהו העלה שלו מתנשק עם חברתו. מתי יבוא היום שבוא אראה שני גברים מעלים תמונה כזאת בטבעיות?
לא בקרוב (במיוחד שאני לא מקורב לאנשי הקהילה בכלל )
דבר תורה יפה מאתר "חברותא" המתחדש
11/07/14 17:05
20צפיות
אנו נמצאים בין פרשת בלק ובין פרשת פנחס, שתי פרשות העוסקות בנקודה רגישה עבור רבים מבינינו:

"הִנְנִי הוֹלֵךְ לְעַמִּי, לְכָה, אִיעָצְךָ…" (במדבר כ"ד , יד) אומר בלעם לבלק, אייעץ לך מה לעשות, ומה היא העצה? "אלהיהם של אלו שונא זימה הוא" (לפי סנהדרין קו עא).

מה הקב"ה כן אוהב? מההלכה משתמע שהקב"ה אוהב רק דרך אחת ויחידה של התבטאות מינית – קיום יחסים עם אשה יהודיה לה אתה נשוי, (וגם אז, אך ורק בזמנים בהם היא טהורה מנידתה). כלומר שכדי למצוא פורקן ליצריו אדם מחוייב להיות במסגרת נישואין. השולחן ערוך בעקבות המקורות מהגמרא ומהראשונים מפליג בחשיבותם של הנישואים: "חייב כל אדם לישא אשה כדי לפרות ולרבות… מי שעברו עליו 20 שנה ולא נשא, בית דין כופין אותו לישא…." (אה"ע א,א-ג) ומוסיף עליו הרמ"א: "מי שאין לו אשה שרוי בלא ברכה… ולא נקרא אדם…"

ומה בדבר מי שאינו יכול להתחתן מסיבה זו או אחרת? יהיו מי שיגידו את המשפט הכוחני ש"אין לא יכול – יש לא רוצה", שהרי אם היהדות מציבה דרך אחת ויחידה שילך בה האדם, דרך הנישואים עם אשה, ורק את זה הקב"ה אוהב אז לא תיתכן שום מציאות בעולם שאדם לא יוכל לעשות את זה, אלא אם כן הוא עושה זאת בבחירתו המוטעית שהוא תועה בה.

בניגוד לתפיסת עולם זו, לא מעט רבנים בימינו מורים לצאן מרעיתם להתחתן אך רק במציאות בה יש סיכוי שיוכלו בני הזוג לקיים יחסי זוגיות תקינים. ואם מסיבה כזו או אחרת לא יוכל הבעל לקיים את מצוות "ואהבת לרעך כמוך" עם אישתו, אזי נאסר עליו להתחתן עמה. יוצא מכאן שאדם שלא מסוגל לקיים מערכת נישואים בריאה עם אשה פטור מלהתחתן. הרב שרלו במכתב לשואל המתלבט האם להתחתן מבלי לספר לאשה שהוא הומו, מגיב:

"יסוד התורה על פי הלל הזקן הוא 'מה ששנוי עליך אל תעשה לחברך', ולדברי רבי עקיבא הכלל הגדול בתורה הוא "ואהבת לרעך כמוך". נישואין של בחור או בחורה ללא הימשכות לבני הזוג, בתפיסה שאחר הנישואין זה יסתדר מנוגדים למהות התורה". גם נישואי הומואים ולסביות אינם אפשרות על פי הרב אריאל שכותב באתר כיפה שאין לנישואין כאלו שום תוקף הלכתי מכיוון שאין שם משיכה מינית.

אז למרות הדחיפה הגדולה של היהדות לכיוון חתונה, זה לא בכל מחיר, ויש דברים חשובים‎ יותר בסדר העדיפויות.

אז אם חתונה לא, אז מה כן?

כאן מרבית הרבנים, וגם לא מעט מן הליברלים שביניהם עוצרים ומפליגים לאידאה מופרכת, כופים על הומוסקסואליים חיי פרישות מכל וכל כשמעון בן עזאי שלא נשא אשה כי נפשו חשקה בתורה, וכמשה רבינו איש האלקים. הם טוענים שזו משימתנו עלי אדמות, לעקוד את נפשנו על קידוש השם.

אך מה אעשה ואינני אף לא אחד מאלה וכי נפשי חשקה בגברים. מהי ההצדקה להעמיד אדם במצוקה שפונה לעצת רב העומדת בסטנדרטים של תנא ושל אדון הנביאים?

כאשר עולה משה רבינו להר סיני מוזהר עם ישראל כמה וכמה פעמים: "וְהִגְבַּלְתָּ אֶת-הָעָם סָבִיב לֵאמֹר, הִשָּׁמְרוּ לָכֶם עֲלוֹת בָּהָר וּנְגֹעַ בְּקָצֵהוּ… וְעָלִיתָ אַתָּה וְאַהֲרֹן עִמָּךְ, וְהַכֹּהֲנִים וְהָעָם, אַל-יֶהֶרְסוּ לַעֲלֹת אֶל ה' פֶּן יִפְרָץ בָּם" (שמות י"ט, יב-כד). מהי המשמעות של האזהרה החוזרת ונשנית הזו?

ר' נחמן מברסלב מסביר במספר מקומות שכמו שיש יצר הרע שמושך את האדם לתאוות, יש גם יצר הרע שמושך את האדם לתפוס הנהגות של קדושה שאינן תואמות את מדרגתו. יש יצר הרע שמושך אותך לעלות אל הר סיני, להצטרף אל משה רבנו, והקב"ה צריך לחזור מספר פעמים ולהזהיר אותך שלמרות שזה נראה דבר טוב וקדוש, זה לא מה שהוא רוצה ממך.

הומו שמנסה להיות כמו איש האלקים ולחיות חיי פרישות כעצת אותם רבנים קרוב לוודאי חוטא ומחטיא את המטרה. הוא מתנתק מעצמו, ממקומו ומדריגתו האמיתית בעולם, מכניס את עצמו למסכת לחצים וחרדות ועצב אינסופית – שבינה לבין קדושה עבודת ה' אין כל קשר.

אמנם הקדוש ברוך הוא שונא זימה, אבל הוא גם בכלל לא מעוניין שתהיה משה רבנו. הקב"ה אומר "קְדֹשִׁים תִּהְיוּ" – וצריך לדעת שקדושה בונה אך קדושה גם הורסת – היא תבנה אותך רק אם תמצא את המידה הנכונה שלה עבורך, כזו שאתה חש בה שלוות נפש, שאתה מסוגל לחייך בה, שהיא מצמיחה ומפרה אותך ואת הסובבים אותך. אם מצאת אפשרות זוגית שאתה חש שהיא בונה ומאזנת אותך אין לך מצפן טוב מזה לדעת שאתה עושה את הדבר הנכון (לכאורה כל עוד אין מדובר באיסור דאורייתא). השאלה הזאת היא תהליך שמתמשך לאורך כל החיים, להומואים ולסטרייטים כאחד. גשר צר מאוד שקל לאבד לפעמים את שיווי המשקל לימין או לשמאל.
כתובות אינטרנט מצורפות:
סיפור חדש שלי :)
10/07/14 14:59
103צפיות
תחליפו את המילה הומו ב...
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
ספור יפה ועמוק! אהבתי מאד!!!
10/07/14 17:33
16צפיות
º
יפה! יצירתי. עשיתי לייק
10/07/14 23:16
7צפיות
יפה, מזכיר לי את הסרט הקצר והעצוב הזה:
12/07/14 21:13
24צפיות
º
תודה רבה לכם
13/07/14 16:46
5צפיות
º
08/07/14 21:18
6צפיות
מבצע "צוק איתן" ב|תפוז| אנשים
08/07/14 19:35
19צפיות
לאור ההסלמה בשעות האחרונות והיציאה למבצע "צוק איתן" החלטנו לפתוח למענכם את פורום מבצע "צוק איתן".
פורום זה יאפשר לכולנו לשפוך את הלב, להשאר מעודכנים בהתפתחויות האירועים.
אנא גלו אחריות ואנא אל תפרסמו מיקומים של נפילת טילים

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולהתעדכן בכל מה שקורה בשטח
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

בתקווה לימים שקטים יותר|@|
עזרה
04/07/14 09:09
84צפיות
האם קיימת קבוצה של דתיים דו מיניים סודית בפייסבוק?
נו באמת
04/07/14 16:25
62צפיות
איך אתה מצפה שיעבירו לך מידי אנונימי, בצורה לא אנונימית?
|*|פורומים מקצועיים חדשים בתפוז!|*|
10/07/14 10:57
9צפיות
|גלובוס|חולמים על נכס בארה"ב?
פורום השקעות נדל"ן בארה"ב קם על מנת לספק לכם את כל המידע בנוגע לרכישת נכס מעבר לים.
בארה"ב תהליך רכישת נדל"ן הינו קל ופשוט בהשוואה לארץ - כך שעל מנת להצליח צריך רק לדעת לעשות זאת נכון ולבדוק את כל הנתונים לפני הרכישה.

מנהל הפורום, מומחה בתחומו, יספק לכם את כל המידע והתשובות לשאלות עכשיו בפורום השקעות נדל"ן בארה"ב.

|בית| בואו לחדש את הבית! בפורום החדש צביעה בהתזה.
פורום צביעה בהתזה פועל על מנת לספק לכם מענה לכל השאלות שעלו לכם בנוגע לאלמנטים שברצונכם לצבוע מחדש כגון אלומיניום, שערים, דלתות ועוד.
בפורום ניתן לקבל מידע, לשאול שאלות, לקבל תמיכה בזמן התהליך ולהפוך את הצביעה לחוויה מהנה. מנהל הפורום הינו מומחה בתחומו וישמח לסייע בכל.

|תו| פורומים חדשים בתפוז |תו|
17/07/14 11:27
4צפיות
|קדימה| אנו שמחים לבשר על חידוש פתיחתו של פורום אוונסנס ואיימי לי|!|  בימים אלה איימי לי עובדת על מוזיקה חדשה.
בואו להתעדכן בכל מה שחדש אצל הלהקה הגוטית - רוקטיסטית>>

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה| לפני יומיים היא צייצה בטוויטר ציוץ שהצליח לעצבן רבים, אבל עדיין אנחנו אוהבים לשמוע את המוזיקה שלה בבית, בנסיעות באוטו ובמסיבות
היכנסו עכשיו לפורום ריאהנה |!|

|קדימה| מכוכבת ילדים לילדה פרועה, אי אפשר להתעלם מהנוכחות שלה בשנה האחרונה בכל ערוץ אפשרי. ולכן פתחנו לכם את פורום מיילי סיירוס
בפורום תמצאו את כל החדשות והעדכונים החמים על מיילי ומי יודע אולי נצליח להביא אותה להופעה בארץ.

|קדימה| אנחנו מזמינים אתכם להיכנס כבר עכשיו לפורום של הראפרית המובילה ניקי מינאז'. ניקי עובדת בימים אלה על אלבום חדש ומשתפת פעולה כמעט עם כל אמן אפשרי!
בואו להתעדכן בכל הלהיטים שלה עכשיו בפורום>>

|קדימה| היא התחילה את דרכה בסרט "קאמפ רוק" והיום היא אחת הכוכבות הגדולות בארה"ב. עם אלבום חדש והשתתפות בסדרה המצליחה "גלי" האם היא בדרך אלינו?
בואו לדבר על זה בפורום של זמרת הפופ והשחקנית דמי לובאטו.

היכנסו לפורום כבר עכשיו >>
ארוע גאווה בצפון!
14/07/14 23:25
15צפיות
שמי תמר, אני תושבת כרמיאל, והשנה אנחנו מארגנים את ארוע הגאווה בפעם השניה בעיר!
הארוע פונה לכל תושבי הקהילה בגליל, בקיבוצים, במושבים בערים וגם בכפרים.
שנה שעברה הייתה חוויה מאד טובה אך לצערי לא הגיעו מספיק אנשים לארוע.
הנראות של הקהילה הגאה בצפון, ובפריפריה בכלל, היא מאד מצומצמת.
יש חשיבות אדירה בקיום ארוע כזה בצפון. אנחנו רואים בזה נסיון ליצירת איזשהו תהליך של קבלת הקהילה, של צמצום ההומפוביה
והגזענות, ויוצאים באמירה, תושבי הקהילה בצפון אינם שקופים. הם כאן והם וגאים.

אני מזמינה אתכם לעשות לנו לייק בפייסבוק, להזמין ולשתף חברים. https://www.facebook.com/gaygalilee/info

בנוסף, אנחנו מנסים למצוא אנשים שיסכימו לשתף בסיפור האישי שלהם, (זה יכול להיות כמובן גם באילום שם) על איך זה לגדול
כלהט"ב בצפון. לספר על חוויות היציאה מהארון, על מה היו התגובות בסביבה, מה הלגיטמציה של להיות להטב"י בצפון (יש מקומות בילוי? פאבים גאים?)
זה יכול להיות משהו קצר, ברמת הרבע\חצי עמוד. אז אם אתם\ן מכירים\ות אנשים כאלה, או שאתם בעצמכם מעוניינים לכתוב. זה מאד יוכל לעזור לנו.
השוואה בין אתרי שלושת הארגונים
14/07/14 09:58
30צפיות
היום (14.7) יום רגיל. רנדומלי, לא קרה משהו מיוחד, אין מצעדי גאווה, אין התבטאות הומפובית מיוחדת.  פרשת הבר נוער סתומה. אריאל זילבר חזר לחייו.
נכנסתי לאתרי שלושת הארגונים לצורך השוואה-
אתר "כמוך" נבחר להיות הראשון
והרי הכותרות: הנבחרות- מתוך תשעה (פרסומות של בלוגים ומאמרי פרשת שבוע לא נכנסו)

1.משפחה שכזאת- בישראל כל אחד יכול לחיות ע"פ נטיותיו, אבל מנגד עומדת זכותו של כל אדם להגדיר מהי משפחה - גם אם הוא דתי הרב חיים נבון בטור בנושא.

2.יום עיון: שיח עם מתבגרים על מיניות ויצרים

ביום העיון תהיה הרצאה בנושא "נטיות הפוכות - האם השינוי באמת אפשרי?" מאת יו"ר עצת נפש צביקה דנטלסקי - ר"ם ויועץ חינוכי בישיבת חורב...   

3.מחקר: נטייה מינית אינה בהכרח גנטית

חוקרים אמריקאים בדקו דנ"א של 400 הומואים, וגילו כי שני כרומוזומים משפיעים על מיניות הגבר, על אף שאינם הופכים אותו להומו חד־משמעית...

4.האם אין רבנים שמתירים זוגיות עם גבר בתנאים כלשהם?

הרב הראל אמר כי אינו מכיר רבנים שמתירים זוגיות....

5.בקרוב: הומו דתי נשוי יתארח בפייסבוק שלנו וישיב על שאלותיכם

האורח המיוחד יענה על שאלותיכם במקוון, בו-בזמן...

6.עוד בעניין דעתו של הרבי מלובביץ' בנוגע להומוסקסואליות

לא רבים יודעים אבל הרבי הקדיש לנושא ההומוסקסואלי שיחה מיוחדת לפני כעשרים שנה. לדעתו, מדובר .....  (לא נכנסתי לקישור)

אתר הו"ד מתעדכן גם בכתבות אקטואליות- וכאשר ישנה התבטאות כלשהי אף מביע דיעה:

1.החמאס יורה על תל אביב בגלל ההומואים

הרב אמנון יצחק ממשיך בהסתה הדתית שלו כנגד ההומואים וטוען כי הם האחראים לאסונות האחראים הפוקדים את עם ישראל. גם בעת שממשיכים לעוף על ערי החוף טילים מידי מחבלי החמאס, ממשיך לעסוק אמנון יצחק בהפצת שנאה, קטרוג ומחלוקת. בארסנל המוסרי שלו, יש חטא אחד ויחיד, והוא חטא ההומוסקסואליות. הסתה, ניכור עצמי, דכאון ואובדנות שדבריו מעוררים אצל הומוסקסואלים רבים הם חטאים מינוריים. עבור הרב יצחק שיודע חשבונות שמיים כספר הפתוח לפני קוראו, הדברים ברורים.

2. לראשונה איגוד העובדים הסוציאלים קובע: כל איש מקצוע המכבד את עצמו ואת עיסוקו, ימנע מלעסוק בטיפולי המרה

בעקבות פניית ארגון הו"ד-הומואים דתיים לאיגוד העובדים הסוציאליים, הוחלט אתמול לאמץ באופן רשמי את העמדה לפיה כל עובד סוציאלי המכבד עצמו- צריך להימנע מלעסוק בטיפולי המרה. המהלך מצטרף להחלטת התאחדות הפסיכולוגים בישראל מלפני שנתיים.

3.האם מותר לשיר פיוט של שבת שנכתב על ידי רב פייטן הומוסקסואל?

מה קורה כשהפייטן הוא הרב, יהודי שנכשל במשכב זכור? ומה אם אותו רב, הוא הרב ישראל נג'ארה, פופולרי מאוד עד היום ואין שולחן שבת ששיריו לא עולים עליו בכל גוני קשת הציבור הדתי? פיוטיו מוכרים לכולם, ובניהם "יה ריבון עלם ועלמיא", "יעלה יעלה", "יודוך רעיוניי" ואחרים.

אתר חברותא- שהואשם על כל חטא אפשרי מתברר כאתר חיובי עם כתבות רוחניות:

1. מרק פלפלים צהובים (או: ביחד?)

עמי מתגייס לחודש הזוגיות באתר: האם זוגיות בין גברים היא אפשרית, מוסד הנישואין ומשמורת על הילדים,

2. בטיפול.

על טיפולי המרה ועל עיתונאים חסרי אחריות שמשחקים בחיי אדם.
על השיטות של ארגוני "טיפולי ההמרה" ועל דברים שלא סיפרו לכם בכתבה שהתיימרה להיות אובייקטיבית אבל לצער..

:3. יש לך חבר מקשיב בחברותא -פרויקט יפה שרץ ממאי2014  בו אנשי חברותא מציעים אוזן קשבת לגייז אחרים.

אז...איזה ארגון מחזק אתכם?
איזה ארגון הייתם רוצים לחזק?
כתובות אינטרנט מצורפות:
עליית עמוד ההודעה החדש ב|תפוז|
27/07/14 12:00
3צפיות
גולשות וגולשים יקרים,
היום העלנו את עמוד הוספת הודעה החדש בכל הפורומים :-)

העמוד החדש כולל:
- עורך חדש בעמוד ההודעה שיאפשר הדגשת טקסט, לינקים, גדלי וצבעי פונט שונים.
- העלאת מספר תמונות  / סרטוני וידיאו / קבצים אחרים להודעה אחת.

בכל עניין (טכני או כללי) ניתן לפנות אלינו בשרשור המיועד בפורום משוב, במסר ל"הנהלת הפורומים" או למייל forums@tapuz.co.il.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

מה תרצו שיהיה בדור הבא של הפורומים?
28/07/14 13:20
2צפיות
אנו מתחילים בימים אלו  תהליך אפיון ועיצוב מחדש של הפורומים בפרדס ומאוד מעוניינים שאתם תהיו שותפים לו.

כרגע אנחנו ממש בתחילת התהליך ונשמח לקבל מכם הצעות... מה פורום החלומות שלכם?

|שמש| איפה בעיניכם החוזקות של הפורומים|?|  באילו דברים לדעתכם אסור לגעת|?|
|שמש| אילו פיצ'רים חסרים לכם|?| מה לדעתכם כדאי להוסיף|?|

אתם מוזמנים להגיב בפורום פורומים 2015

צריכה את עזרתכם :)
28/07/14 18:15
11צפיות
במסגרת התואר אני וחברתי עורכות מחקר בנושא התמודדותם של הומוסקסואליים דתיים  עם הקונפליקט בין הזהויות המינית והדתית. אנו מחפשות נבדקים שיוכלו למלא עבורינו שאלונים (פתוחים!). מי שמוכן לקחת חלק במחקר נשמח אם ישלח מייל לכתובת ortali246@gmail.com  ואשלח לו את השאלון. 
תודה רבה :)
תוכנית דוקומנטרית חדשה
31/07/14 11:34
שלום רב,
בימים אלו אנו עובדים על תוכנית דוקומנטרית חדשה ובמסגרתה אנו מעוניינים לפגוש ולשמוע אודות אנשים שבחירתם בדרך חיים מסוים, יצר קונפליקטים חברתיים ומשפחתיים בעקבות הבחירה.
בשלב זה אשמח למסור עוד פרטים בנוגע לסרט ללא התחייבות כמובן.

יום טוב
ג'אקי מוריס
0544817162
הכתבה על טיפולי המרה-היא פשוט חרפה!
08/07/14 11:19
51צפיות
עבודת עיתונאות חובבנית
http://havruta.org.il/archives/11470
ועצוב גם הדרך שהיגיעה.
08/07/14 21:17
35צפיות
הרעיון המקורי היה לערוך כתבה על הקבוצה בפיסבוק ועל ה"גברא".  הכתבה הזו נגנזה.
מה שפורסם במקומה הוא הדבר הזה.

כלומר...
במקום לפרסם משהו שיעזור להומוסקסואלים דתיים, הבאנו לכם כתבה שתעזור להלקאה עצמית.
אומר משהו על סדרי עדיפויות.

וברגע שקוראים אותה ורואים שחלק לא מבוטל הוא בעצם יחסי ציבור לארגון אוטו-הומפובי עולים יותר מידי סימני שאלה על עיתונות אובייקטיבית.
º
הכתבה באנרג׳י וב״מוצש״ על טפולי המרה
04/07/14 16:57
51צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
התוכן עצמו ,לכל המעוניין
06/07/14 22:23
36צפיות
לקראת סוף כיתה י"ב, לעמית "נפל האסימון". הוא גילה שהוא נמשך לגברים. היו סימנים מקדימים שעמית התעלם מהם בתמימות, מכיוון שלא ידע לצרף את הפרטים הקטנים למסקנה ברורה. בבוקר, אחרי שבמשך הלילה הוא חולם על עצמו רודף אחר בן כיתתו, עמית מבין שהוא נמשך לבני מינו. בשלב הזה הוא עדיין לא קורא לעצמו הומו. "הומו זה הם - החילונים, אלה שרוקדים במצעדים חצי עירומים. הטמאים, הלא נורמלים. ההזויים ההם. ואילו אני - אני ספון בעולמה של תורה והלכה, בישיבה תיכונית נחשבת מאוד. ניבאו שאהיה תלמיד חכם", הוא מספר למוצש.

"כשנפל האסימון לא ידעתי את נפשי. בתור ילד טוב ירושלים ובעל אמונת חכמים גדולה, פניתי לרב. חיפשתי רב שלא מכיר אותי כי לא הרגשתי בנוח לפנות לר"מ מהישיבה. רציתי דמות רבנית שלא תקשר ביני ובין הנטייה. כאילו אלה שני דברים שונים", הוא מתאר. "צלצלתי לרב שהוא גם איש חינוך שכתב מאמר בנושא שמירת הברית, ומצא חן בעיניי קו המחשבה שלו. לא 'אסור' ו'אסור' ולא 'תקרא חמישה פרקים ראשונים מספר תהילים וזה יעבור'. מצאתי בו מקום קשוב לאדם. לאחר שרוב השיחה עסקה לא בנושא שלשמו צלצלתי, והרגשתי שהרב כבר רוצה לסיים אותה מקוצר זמן, אזרתי אומץ ופלטתי שהסיבה שבעצם צלצלתי היא כי 'אני חושב שאני לא בדיוק נמשך לנשים'".   
עמית (שם בדוי, ככל השמות בכתבה), כיום בן 30, הקים את ארגון ההומואים האורתודוקסים "כמוך" ועומד בראשו. בניגוד לארגונים אחרים הפועלים בקרב המגזר, "כמוך" הם היחידים שנמצאים בלב–לבה של שמירת ההלכה והאורתודוקסיה.

בחזרה אל הימים ההם. עמית מספר על התקופה ההיא, שבה חי ונשם והרגיש פשוט טמא. "חשבתי שאני לא ראוי לבוא בקהל. האמנתי שאם אני נמשך לגברים, ואפילו רק במחשבה כי עוד לא מימשתי דבר, אני לא יכול ללמוד תורה. לא אמור להיכנס לבית הכנסת. היה לי ברור שאני והמשיכה לגברים לא קשורים זה לזה, שהכל בלבול ושאני מוכרח לנער אותה ממני. אז התחלתי ללכת לטיפול. לא רציתי לשמוע מטפל שיאמר 'אולי אעזור לך' אלא חיפשתי מישהו שיאמר 'בוודאות אעזור לך!' מי שדיבר על אולי - לא נתתי לו סיכוי".

עמית החל להיפגש עם רב, אחת לשבוע, ועד מהרה הבין הרב שהוא לא מספיק מקצועי כדי לסייע לו והפנה אותו למטפל מקצועי ודתי. "ממטפל עברתי למטפלת ולעוד מטפל. עברתי כי לא כל מטפל התאים, וגם כי היה לי קשה להיפתח למטפלת", הוא מספר.

מה חיפשת בעצם?
"חיפשתי מטפל שלא רק יקשיב ויהנהן אלא ייתן גם שיעורי בית. משימות. אחד מהמטפלים אמר לי ללכת לחוף הים ולצלם בחורות. המשימה הסופית שלי הייתה להביט בנשים בתמונות שפיתחתי ולחשוב עליהן. הייתי נבוך, אבל למען השינוי - הלכתי. על אף המצלמה הלא משכנעת מאוד, טענתי שאני סטודנט לצילום. האמינו לי וצילמתי בנות. לא אחת הבחורות היו עם החברים שלהן, ולמרות שניסיתי שרק הן יהיו בתמונה, חלק ביקשו שגם החבר יצטרף. היה לי קשה לחשוב עליהן כשהגבר שלצדן היה מעניין הרבה הרבה יותר".

בדרכו הארוכה חווה עמית לא מעט רגעי משבר וייאוש. "ההכרה שהשינוי המיוחל בושש לבוא ריפתה את ידיי. הרבה פעמים הרגשתי שזה להיות או לחדול. שאיני יכול להיות בעולם הזה אם אני נמשך לגברים. שאין לי זכות קיום כאן. לא הלכתית–דתית, לא משפחתית–סביבתית. הרגשתי במלכוד איום".

להוריו לא סיפר, רק לחבר קרוב, שלא ניתק איתו את הקשר. לאחר זמן מה סיפר לחבר נוסף, שאף הוא נשאר איתו בקשר עד היום. במובן הזה, עמית לא היה לגמרי לבדו. אך הייאוש היה שם, והמטפלים הלא מקצועיים היו, ובעיקר היה חוסר בתקווה.

תהיה גבר, זה יעבור
במרכז ההתמודדות של הומואים דתיים רבים ניצבת סוגיית הטיפולים הפסיכולוגיים לשינוי הנטייה המינית, המכונים (שלא בצדק אולי) "טיפולי המרה". מאחורי הרעיון עומדת גישה פסיכולוגית שנויה במחלוקת הטוענת כי גם בהומוסקסואלים קיימת אפשרות לחשוף נטייה אל המין השני - ורק צריך לשפר ולחזק אותה. מי שמוביל את הטיפול בנושא הוא ארגון "עצת נפש" שהוקם בשנת 2001, הפועל ללא מטרות רווח כדי לסייע להומוסקסואלים בחברה הדתית, החרדית, החילונית - ואפילו במגזר הערבי. בארגון פועלים מתנדבים המאיישים מוקד פניות טלפוני, לצד אנשי מקצוע מתחומי הפסיכולוגיה והחינוך. מאחורי הארגון עומדת שורה ארוכה של רבנים בכירים בציונות הדתית כמו הרב צבי טאו והרב שמואל אליהו, הרב חיים דרוקמן והרב יהושע שפירא.

מי שפונה לארגון מגיע אל המוקד הטלפוני, שם הוא מתראיין אנונימית ומדבר על הנטייה המינית שלו. מבחינת הארגון, זהו שלב ראשון לאפיון ובירור זהותו של הפונה. בהמשך השיחה מציעים ב"עצת נפש" להיפגש עם מטפלים ואנשי מקצוע, פסיכולוגים

ופסיכותרפיסטים המתמחים בשיטות טיפוליות שונות. "עצת נפש", מדגישים בארגון, לא מעניקים את הטיפול בעצמו, אלא רק מכוונים את הפונים אל הערוצים הנכונים ואל רשימת מטפלים חיצונית שגובשה על ידי הארגון.

את הטיפול הפסיכולוגי האישי מצרפים בארגון לסדנאות משותפות. אם תרצו, קבוצות תמיכה. שם יושבים יחד הומוסקסואלים שנמצאים בתהליך טיפולי, יחד עם "בוגרי" המסלול, שכיום מאפיינים עצמם כמי שנמשכים לנשים באופן מלא או לכל הפחות חלקי. חלקם, אגב, נשואים. הם יושבים בחדר אחד ומדברים על החיים, על הקשיים והאתגרים. מגלים שיש אוזן קשבת, שיש מי שעשה את התהליך המורכב הזה והצליח לעבור אותו בשלום.

אחת הטכניקות הפסיכולוגיות שמהוות חלק מעולם טיפולי ההמרה נעוצה בחיזוק זהותם הגברית של הפונים. חלק מהמטפלים מייעצים לפונים ללכת ולהתאמן בחדר כושר, להתלבש באופן גברי יותר ולהתגבר על הפחד מגברים. אחרים מייעצים לצאת לבילויים משותפים דווקא עם גברים הטרוסקסואלים.

י' הוא אחד מהם. ב"עצת נפש" העבירו אותו "מסע אל הגבריות", כחלק מסדנה שבה נטען כי הנטייה המינית אינה "הבעיה" אלא "הסימפטום". המטפלים סיפרו לו כי הוא נמשך לגברים מפני שהוא מבקש חום ואהבה שלא היו לו. בקבוצת התמיכה הוא הרגיש בבית וממנה המשיך אל טיפול פסיכולוגי שחיזק אצלו את הזהות הגברית. הוא בנה מחדש את קשריו המשפחתיים ואף הכיר אישה והתחתן. היום הוא איש משפחה, וטוען כי הוא "כלל אינו נמשך לגברים".

יש לי הוכחה שניסיתי"
דרכו של עמית הייתה מורכבת יותר. במשך חמש שנים הוא עבר מספר מטפלים בשיטות שונות. "בשלב מסוים הבנתי שהטיפול אינו עוזר, ושעליי להשלים עם המצב. אי אפשר להילחם לנצח. המלחמה מרוקנת, מתישה. אין כוח לחיות, להמשיך, אין כוח ליצור, אין כוח להתמודד. אין שמחת חיים. אין חיים. וממצב של מלחמה תמידית עברתי למצב של אבל. אבל על כך שהמצב לא ישתנה ושעליי לשרוד במצב ההכרתי החדש הזה. אבֵל על שלא יהיו לי חיים נורמליים. שלא אשא אישה כמו כולם. שלא תהיה לי משפחה כמו כולם. הטיפול שינה מבחינתי כיוון והפך לטיפול של קבלה. איך אני ממשיך מכאן עם הידע החדש שלי. לאן ממשיכים הלאה".

ובכל זאת, עמית טוען כי הטיפול סייע לו באופן משמעותי. "בזכות הטיפול אני מודע הרבה יותר לעצמי, למה שמניע אותי, לסיבות שמסתתרות מאחורי הדברים שאני עושה. גם כלפי שמיא אני מרגיש שחשוב שהלכתי לטיפול. אני תמיד מדמיין שבעולם האמת ישאלו אותי אם עסקתי בפרייה ורבייה. כשזה יקרה אוציא את כל הקבלות מהפסיכולוגים ואראה אותן למלאך; יש לי הוכחה שניסיתי ולא הצלחתי".

"איני מצטער לרגע שהלכתי לטיפול", הוא מבהיר, "אף על פי שבמקרה שלי הטיפול לא עזר ואיני נמשך לנשים, הוא סייע לי בתחומים אחרים, וחשוב לי לציין שאני מכיר אנשים שהטיפול עזר להם. העובדה שהטיפול לא עזר לי אישית אין בה כדי להוכיח שכל הטיפולים אינם עוזרים. כל אדם הוא סיפור שונה מרעהו, ולא הרי זה כהרי זה. אני נגד אמירות חד–משמעיות נגד טיפולים בטענה שכל הטיפולים שטויות וכל המטופלים יוצאים מצולקים. אני גם נגד האמירות הגורפות שכל הטיפולים מצליחים והדבר תלוי רק ברצון המטופל. שמעתי את הפסיכולוג פרופ' טוביה פרי אומר שיכולות להיות הרבה סיבות למה לאדם מסוים כואב הראש — כי הוא לא שתה דיו, כי יש לו מגרנה, כי הוא לא ישן מספיק וכדומה. סיבות שונות לתוצאה אחת. וכך גם בנושא של נטייה מינית - אין סיבה אחת מדוע מישהו נמשך לגברים, וכל אדם הוא סיפור שונה. לכן אני סבור שחשוב ללכת לטיפול ולבדוק מה הסיפור האישי שלי. האם הטיפול יכול לסייע לי או לא".

זאת הסיבה שהביאה את "כמוך", הארגון האורתודוקסי ביותר שמסייע להומואים דתיים, להקים קרן שעוזרת לבחורים צעירים לממן טיפול פסיכולוגי. הגישה ברורה: לא טיפולי המרה, אלא טיפולי בדיקה. בעזרת הטיפול, אצל מטפלים מקצועיים ודתיים, בודקים אם האדם שלפנינו יכול לנתב כוחות ולהימשך לנשים ולהיות נאמן לאשתו - או שלא. "נשמח לתרומות כדי לסייע לקרן הזו להתקיים", אומר עמית.

"היום אני יודע לבדל בין המשיכה המינית ובין המימוש המיני. אין איסור על המשיכה אלא רק על המימוש שלה. הקונפליקט הפנימי שלי אינו כמו בעבר. איני מרגיש טמא או לא ראוי לבוא בקהל. לה
תגובת "חברותא" שהוכנה מבעוד מועד
06/07/14 22:25
34צפיות
בשבת הקרובה תתפרסם כתבה על טיפולי המרה. מדוע עיתון מוצש החליט להקדיש גיליון לנושא זה אינו ברור לי. זה הטיזר שכותב המאמר שם אצלו בעמוד הפייסבוק:

"השבוע במוצש – מסע בעקבות טיפולי ההמרה להומוסקסואלים. מפגש עם מי שניסו ונכשלו, אחרים שהצליחו, אנשי מקצוע שמתייחסים לסכנות והרבה סימני שאלה, שלא רציתי לפתור, כי בסוף זו שאלה כל כך אישית שמונחת לפתחו של כל אחד מאיתנו – האם להשתנות, ולמה. מקווה שיהיה מעניין"

דיון ער התרחש בתגובות, שם הכתב לא חסך מלשונו המלוכלכת והפוגענית. אך כותב המאמר הוא לא הנושא שלנו, אלא טיפולי ההמרה.

בתשובה לאחת התגובות הכותב אמר שרבנים ואנשי מקצוע שהוא דיבר איתם לא אוהבים את השם "טיפולי המרה" הם מעדיפים את השם "טיפולים פסיכולוגיים".

אני מבין את הצורך שלהם להשתמש במכבסת מילים כדי להצדיק את עצמם. אז ראשית ולמען הסר ספק, אלו טיפולי המרה, מטרתם להמיר את נטייתו המינית האחת של ההומו-לסבי לנטייה הטרו-סקסואלית.

ואם מישהו רוצה ללכת לטיפול המרה זכותו המלאה, אך אנא אל תסתירו ממנו במה מדובר. בעצם בלי להסתיר כלום. מדוע אותם אנשים וארגונים לא מפרסמים תוצאות?

משהו בסגנון: היו אצלנו x אנשים. לפני הטיפול עשרים אחוז הגדירו את עצמם שש בסולם של קינסי, שלושים אחוז הגדירו את עצמם ארבע בסולם קינסי, וכו'. לאחר הסדנא או לאחר טיפול של y שנים, אנשים הצביעו על שינוי כזה שינוי אחר. סולם קינסי, אגב, מקובל גם על מטפלים שנותנים טיפולי המרה. עוד על סולם קינסי תוכלו לקרוא כאן.

סולם קינסי. מתוך ויקיפדיה
סולם קינסי. מתוך ויקיפדיה

אז איפה השקיפות?

ובהקבלה המתבקשת: אתם מדמיינים את עצמכם הולכים להשקיע בבית השקעות שלא מפרסם נתונים אודות התשואה של כספכם או של הצלחות וכישלונות העבר?

וכאן לא מדובר על כסף, מדובר על טיפול נפשי. ואם יש מטפל שמבטיח מאה אחוז תוצאות, מיד ניתן לדעת שהוא משקר. אפילו כדור רפואי – שהוא דבר הרבה יותר מדיד – לא מבטיח מאה אחוז תוצאות. אפילו לא תשעים.

-

הרב חיים רפפורט מאנגליה, רב אורתודוקסי, כתב את הספר Judaism and Homosexuality לאחר שנתמנה על הנושא על ידי הרב הראשי לאנגליה הרב לורד יונתן סאקס. הוא חקר את הנושא במשך שנים רבות, הן מבחינה מעשית והן מבחינה הלכתית, ולא רק כתב כתבה למוסף סוף שבוע.

הרב אמר בהרצאה שנכחתי בה שהוא מעולם לא פגש מישהו שהיה בטיפול המרה ושכנע אותו שזה עבד. בנוסף הוא הוא אמר שצריך לבחון את הנושא בכלים הלכתיים של "המבזבז אל יבזבז יותר מחומש", כלומר: על מנת לקיים מצוות עשה (פרו ורבו במקרה שלנו) הלכתית אדם לא מחויב להוציא יותר מחמישית מכספו. ולדעתו של הרב יש כאן באופן מובהק בזבוז של יותר מחומש, במיוחד מהבחינה הנפשית.

בחלק מהטיפולים אומרים למטופל שאם הוא לא השתנה זוהי אשמתו כיוון שהוא לא התאמץ מספיק. והרי כשבחור שכבר שנים נלחם בנטייה שלו ושומע כזה דבר, זה עלול לשבור את נפשו לחלוטין.

וכבר שמעתי על מקרים של התאבדויות לאחר טיפול שכזה (ניתן למצוא כזה סיפור בתגובה לאותו פוסט).

אין ספק שאם אדם רוצה ללכת לטיפול זוהי זכותו החופשית. אך במקרה הזה הוא צריך לקבל את התמונה המלאה. אני מקווה שלא הוא ולא הוריו או סביבתו, יחשבו שאם הם קראו מאמר מוטה ופופוליסטי אחד בעיתון נחמד וקליל, הם נהיו ממומחים לנושא. כי דווקא אנשים שחקרו את הנושא יצאו נגדו. דוגמאות נוספות תוכלו למצוא בקישורים למטה.

-

גילוי נאות: בגיל שמונה עשרה הייתי בתחילת טיפול שכזה, הצמידו לי מטפל דתי-חרדי שאני הרגשתי שהוא לא מקצועי. גישתו הייתה כזאת: אבא שלך אשם, בוא נגלה למה. הוא צירף אותי לקבוצת תמיכה בהדרכתו. כל שאר המשתתפים היו בני ארבעים וחמש ומעלה. הטיפול אצלו היה לפי שיטתו של פרויד, בשילוב שיטות ביהביוריסטיות. ברור היה לי שהוא לא מקצועי, ושרדתי אצלו שלושה טיפולים ושני מפגשים קבוצתיים.
כתובות אינטרנט מצורפות:
ותגובה נוספת- מפורטת יותר:
06/07/14 23:44
22צפיות
בסוף השבוע האחרון פורסמה במוסף "מוצש" של מקור ראשון כתבה של יונתך אוריך הדנה ביעילותם של "טיפולי ההמרה". בכתבה רואיין דוד (שם בדוי) על טיפולי ההמרה שהוא עבר, והוא מעיד כי נחל הצלחה. "דוד" מציין שעד היום הוא נמשך לגברים, אבל "יודע להתמודד עם זה". כאן המקום לציין כי בכתבה הנ"ל מרואיינות שתי דמויות שעברו את טיפולי ההמרה, ואין להן יחס שלילי לגביה; זאת בעוד שיש אנשים רבים, שעברו את טיפולי ההמרה, ונגרם להם נזק רב, אם חוו מפח נפש ואם סתם הוציאו אלפי שקלים לחינם.

כותב הכתבה אוריך מתהדר בכך שלא פנה לגורמים אינטרסנטיים לצורך הכנת הדברים. מה שלא מצויין בכתבה הוא ש'דוד', הטוען כי "שורש ההומוסקסואליות נובע מערך עצמי נמוך" ושהיה "לא גברי מספיק", הוא פעיל בארגון JONAH בישראל, ומעביר סדנאות בסמינרים שלהם.

ארגון JONAH הוא ארגון יהודי הפועל בארה"ב, ומספק "טיפולי המרה". לאחר שארגון הרבנים האורתודוקסיים בארה"ב יצא בתוקף נגדו, התארגנו מספר צעירים יהודים שעברו את הטיפולים ונחלו כישלון כדי לתבוע את הארגון על עוגמת הנפש. לפני כחודש התבשרנו כי ארגון JONAH הפסיד בתביעה, וחוייב לשלם להם פיצויים על הבעיות הנפשיות שחוו עקב הטיפולים.

השיטות של 'דוד'

'דוד', שחי כיום בישראל, וכאמור פועל להפצת תורת טיפולי ההמרה בישראל, הוזמן להעביר סדנאות בשבת-סמינר שאורגנה ע"י עמותת כמוך (ארגון של הומואים דתיים המקביל לחברותא). העמותה מארגנת שבתות להומואים דתיים, ומועברות בהן סדנאות שונות. הסדנאות ש'דוד' העביר באותה שבת לא היו אמורות להיות קשורות לטיפולי ההמרה, אולם הוא מצידו לקח אותן לכיוון זה: "נסו לחשוב על הגבר אליו אתם נמשכים, חישבו למה אתם נמשכים אליו. זה כנראה בגלל חוסר שקיים אצלכם" (ציטוט מזיכרון של נוכח בסדנה).

ג', חבר כמוך שהיה באותה שבת, מספר כי "דוד ניסה לשכנע כל השבת את הצעירים בחבורה להצטרף לסדנאות של ג'ונה בידיעתו של 'עמית לוי' יו"ר ארגון כמוך. אנחנו מאוד כעסנו, ואפילו באחת הסדנאות יצאנו באמצע". הוא ממשיך ומספר על 'דוד': "איתי הוא בקושי דיבר, אבל חבר שלי, בחור בתחילת שנות העשרים, אמר ש'דוד' פנה אליו ושאל אותו שאלות מאוד אישיות וחודרניות שגרמו לו אי נוחות".

לשאלתנו מה הוא חושב על השינוי ש'דוד' עבר, ענה ג': "אני לא קונה את זה, היה נראה שהוא עדין נמשך לגברים, אבל משכנע את עצמו הפוך כדי שהוא יוכל למשוך אנשים לארגון שהוא עובד בו".

10092016השיטות של JONAH

ד', שהיה מטופל של ג'ונה במשך תקופה ארוכה, וכרבים אחרים לא הצליח "להמיר" את נטייתו, מסביר: "זו שיטתו הרגילה של הארגון. נתינת תחושת חוסר ערך אצל המטופל וההבחנה שהנטייה מגיעה משם".

כאשר שאלנו אותו מה נעשה בטיפולים אמר שהוא לא יכול להגיד כיוון שבתחילת כל טיפול המטופל נדרש לחתום על חוזה שבו כתוב שאין לספר על הנעשה בטיפול. "היום אני מבין שזה מוזר, איזה טיפול נורמלי מחתים אנשים לא לדבר עליו?". ד' מגלה פרט שלא נכתב בכתבה על רצון המטופלים לעבור את הטיפולים: "אז לא הייתה לי ברירה, הכריחו אותי ללכת לטיפול. שבעים אחוז מהאנשים שהיו בסדנה היו שם בניגוד לרצונם, המארגנים ידעו את זה אבל לא היה להם אכפת".

- ובכל זאת, מה אתה כן יכול לספר?

"שהיה הרבה מאוד מגע. עודדו אותנו לתת חיבוקים, מסאז'ים, אחד לשני וגם למדריכים. המליצו גם על שינה משותפת".

- אומרים שיש סדנאות שכולם עומדים בהם עירומים, זה נכון?

"לי לא הייתי כזו סדנא".

- בכתבה מוזכר ש'דוד' עבר טיפול אצל "פונדקאית מינית" אך לא מוסבר מה זה. אתה יודע במה מדובר?

"כנראה מדובר על סרוגייט, מטפלת מינית. אישה אשר נכנסת איתך למיטה ומלמדת אותך מה לעשות".

ג' מספר: "באחת מהשיחות עם חברי הקבוצה, הרב ארל'ה הראל אמר שהוא מחפש היתרים הלכתיים לטיפול בעזרת מטפלת מינית, אני לא הבנתי איך אפשר, במיוחד לא לפי מה שהרב הסביר מה שהיא עושה". לדעתו של ג'  מדובר בניצול מיני של אישה.

תגובת 'דוד'

בשיחה עמו אמר 'דוד' ש"עמית לוי" הפנה את כותב הכתבה אליו.

- למה לא היה כתוב שאתה גם עובד בJONAH?

"לא היה כתוב מכיוון שאני לא עובד בשביל הארגון, הם מפנים אלי מטופלים. אני עובד בשביל ארגון 'People Can Change'".

- הופיע בכתבה המושג העלום "פונדקאות מינית". תוכל להסביר מה זה?

"זו סרוגייט, אישה שנותנת לך התנסות מינית מקצועית. אני עברתי את זה בחו"ל, אבל אני יודע שיש משרד אחד בישראל שיש לו כעשר מטפלות או מטפלים תלוי באיזו טיפול צריך. בעלת המקום לא דתייה ולא עוסקת בטיפולי המרה, ואין לה דעה בנושא".

- ומהיכן ההיתר ההלכתי?

"אני שמעתי ממישהו שהרב הראל נפגש איתה. אני לא יודע את כל הפרטים בדיוק, אני כן יודע שהמטפלת הולכת למקווה והם ממש הולכים לקראת מטופלים דתיים".

כך או כך, התמונה העולה מהצצה של שני מרואיינים, ג' וד', שכותב הכתבה לא חשב אפילו לדבר עמם, עגומה. ובהינתן שרוב המטופלים לא מצליחים "להמיר" את נטיייתם (נתונים נוספים בארגון הו"ד), התמונה שחורה עוד יותר.
כתובות אינטרנט מצורפות:
כמה עובדות על עצת נפש ( ארגון הו"ד )
07/07/14 08:46
35צפיות
(הודעה מאפריל 2014)  

שיטת הטיפול שלהם ("טיפול המרה") אין לה מקרה אחד של הצלחה. תמיד יהיה מדובר במכתבים של אנונימיים, לא ברורים שבאף אחד מהם לא תמצא מישהו שמודה ש"העלימו לו" את רגשות המשיכה לגברים.

שיטת הטיפול יובאה מארה"ב, מארגוני המרה נוצריים, שחלקם כבר נסגרו ופרסמו התנצלות על כך. מ-1960 פורסמו מעל 60 מחקרים סביב הצלחת טיפולי ההמרה, רובם על הצביעו על יותר מ-4% הצלחה. מפרסם המחקר שהצביע על כמה עשרות אחוזים של הצלחה פרסם התנצלות רבתי לפני שנתיים וטען שהמחקר שלו היה מוטה ובעל בעיות מתודולוגיות. לתשומת לבך.

התאחדות הפסיכלוגים בישראל ובארה"ב, ארגון הבריאות העולמי והתאחדות הפסיכיאטרים כבר פרסמו שאין שום תועלת מוכחת לטיפולים האלו. הדבר היחיד שכן מוכח זה שהם גרמו נזק נפשי לרבים, כולל דכאונות, שנאה עצמית והתאבדויות. אף אחד אחראי בעצת נפש לא לוקח אחריות ומביא זאת לידיעת המטופל לפני הטיפול ה"גואל". גם רבנים כושלים באזהרה בנושא שהוא "ונשמרתם לנפשותיכם מאוד". מאידך, התאחדות הרבנים האורתודוקסית בארה"ב פרסמה גילוי דעת שאין להמליץ על שליחת נערים ובחורים לטיפולי המרה בשל העדר ההוכחה ליעילותם. פסיכולוג מורשה בישראל כיום שמפעיל מתודה של טיפול המרה נחשב כמי שעובר על חוקי האתיקה של מועצת הפסיכלוליגם במשרד הבריאות.

אחיזת העיניים של "עצת נפש" היא לצנינים בעיני רבים ולא סתם הארגון קנה לעצמו שם רע. הוא גם מפרסם מודעות תמיכה של רבנים בו, כאשר כבר הוכח לפני כמה חודשים בכתבת תחקיר כי 7 שמות רבנים ששורבבו לשם נעשו בצורה שקרית עם דרישת אותו רבנים להוריד את שמם לאלתר. לכן מומלץ מאוד לא להתקרב לארגון כזה, שעובר על הונאה, שקר וחילול שם ה'.

מומלץ לגשת לאיש מקצוע (פסיכולוג) ללא הטייה אידיאולוגית לבירור רוחב המשיכה המינית והאם *גם* קיימת משיכה לנשים. זה הכי הרבה שתוכל לגלות על עצמך. שום טבילה יומית במקווה, פרקי תניא, התגלגלות בשלג, צפייה בפורנו, מסע אל הגבריות, שהייה בחושך ובמדבר יעלימו את המשיכה לגברים. זאת אמת שקשה לעכל, אבל טוב שיהיה מי שיגיד לך אותה למן ההתחלה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
כל איש מקצוע המכבד את עצמו ימנע מטיפולי המרה
07/07/14 10:42
53צפיות
בעקבות פניית ארגון הו"ד (הומואים דתיים) לאיגוד העובדים הסוציאליים, הוחלט לאמץ באופן רשמי את העמדה לפיה: "כל עובד סוציאלי המכבד עצמו- צריך להימנע מלעסוק בטיפולי המרה". המהלך מצטרף להחלטת התאחדות הפסיכולוגים בישראל מ-2011.

איגוד העובדים הסוציאליים מצטרף להתאחדות הפסיכולוגים בישראל ומתריע: "אין שום תועלת מדעית מוכחת מטיפולי המרה". העמדה הרשמית יצאה לפרסום לאחר ועדה מטעם הפ"י שהוקמה בנושא "לנוכח ההיקף הנרחב יחסית של "טיפולי המרה" בקרב הומוסקסואלים בישראל, ובדתיים בפרט" - לפי דברי האיגוד. הוועדה כללה מומחים בכירים בתחום בריאות הנפש והעבודה הסוציאלית בישראל, שאימצה את העמדה לפיה סיכויי ההצלחה של הטיפולים קלושים. האיגוד קבע כי עד עתה הוכחו רק הנזקים האפשריים שהטיפולים ממיטים על המטופלים, ועל כל עובד סוציאלי בעל יושרה צריך להימנע משימוש בטיפולי המרה שכאלו.

291 עדויות מצמררות הצטברו בארגון הו"ד אודות טיפולי המרה השנויים במחלוקת. 291 אנשים שדיווחו כי עברו טיפולי המרה וגרסו שנגרמו להם נזקים נפשיים כבדים בגינם, בניהם: משבר אמוני, דיכאונות ממושכים עד כדי צורך בטיפול תרופתי, שנאה עצמית ודימוי עצמי נמוך וכן פגיעה בחשק או בתפקוד המיני. רבים מהפונים מוותרים על הזכות לתבוע את המטפל במידה של נזק נפשי, דבר מפוקפק כשלעצמו.

הרב רון יוסף, מגיב על ההחלטה: "העבודה עוד רבה, כיוון שבחורים ובני נוער רבים ממשיכים לסבול תחת ידי מטפלים מקצועיים ומוסמכים מטעם המדינה. עם זאת, זהו יום חג. איגוד העו"ס מצטרף לשורה של ארגוני בריאות הנפש בארץ ובעולם הדוחים את טיפולי ההמרה כפרקטיקה לגיטימית וחושפים את השקר שחלק מרבני וממנהיגי הציבור הדתי זורים בעיני הציבור"

נוסח המכתב המלא מופיע באתר: http://www.hod.org.il/?en=0&sc=3&pg=94
אני לא מבין מה מציק לכם
07/07/14 16:29
45צפיות
אני לא מבין מה הבעייה אז מה אם הולכים לטיפולים? מי שיכול לטפל ולשכוח את הבעיה החמורה הזו ולפתוח בחיים נורמאלים -שייעשה את זה!
למה צריך להילחם?
מציק: החשש משרלטנים שנוטעים תקוות שווא
07/07/14 16:38
37צפיות
בלב רוב מטופליהם, וגם גובים מהם סכומי כסף נכבדים, תוך הגברת מצוקתם והבאתם עד יאוש.
התיקוות הן לא לשווא
07/07/14 18:57
35צפיות
הקדוש ברוך הוא מעמידינו בפני ניסיון ואנשי עצת נפש עוזרים לעמוד הפני הניסיון הקשה הזה
º
תוכיח.
07/07/14 21:32
7צפיות
הקב"ה מעמיד בנסיון את
07/07/14 22:49
25צפיות
היהודים, ורואה ובודק איך הם מתיחסים אל אדם הסובל משום שהוא שונה, ואם הם מקבלים אותו לחיקם, למרות היותו שונה.
ישנם המתאכזרים אל שונה, וישנם המקבלים אותו. והקב"ה רושם בספר הזכרונות  - מאילו ייקרא, וחותם  יד כל אדם בו.
אם המתודה מקצועית- אז צריך אנשי מקצוע שיגבו
08/07/14 15:14
19צפיות
בינתיים התאחדות הפסיכולוגים לא מגבה.
איגוד העובדים הסוציאלים לא מגבה.
ארגון הבריאות העולמי לא מגבה.
התאחדות הפסיכולוגים האמריקאי לא מגבה.
ועוד ועוד.

אין "פתרון"  רפואי-פסיכולוגי מוכח ומועיל להומוסקסואליות.

אם אתה רוצה "להאמין" שיש והפתרון הוא בכוח האמונה, לך על זה. בינתיים כל הרנבים מפנים לאנשי מקצוע, לא לישיבה.
הם עוזרים
22/07/14 17:06
3צפיות
אבל גם עם כוונות טובות אפשר לעשות נזק
צא מהסרט
22/07/14 16:04
7צפיות
אין דבר כזה ללכת לטיפול ולשכוח מהבעיה, קוראים לזה הדחקה, וטיפול טוב מטפל ברגשות מודחקים.

המלחמה היא של אלו שמנסים להשתנות בכל מחיר, צריך להבין שאפשר לבדוק את הזהות המינית.

יש מצבים בהם גם מישהו יכול להימשך לנשים, עדיין תהיה לו משיכה לגברים, ואת זה חשוב להדגיש.
צא מהסרט
22/07/14 16:06
6צפיות
אין דבר כזה טיפול המרה.

יש אפשרות לברר זהות מינית, או מקסימום לשנות התנהגות ולהימשך לנשים, אבל זה לא מבטל את המשיכה לגברים...
צריכה עזרה!
04/07/14 13:52
121צפיות
שלום לכולם,

שמי חוה, סטודנטית לחינוך שנה ג' באחד המוסדות הדתיים בירושלים. כחלק מהתואר נדרש ממני להגיש עבודה סמינריונית בנושא אלימות בית ספרית.

החלטתי לערוך במסגרת העבודה מחקר השוואתי העוסק בגילויי אלימות בבית הספר בהשוואה בין גברים סטרייטים לבין גברים הומואים בציבור הדתי (כלומר- לבחון האם גברים שבהמשך התגלו כהומוסקסואליים סבלו יותר מאלימות מצד חבריהם לספסל הלימודים מאשר אלו שבהמשך התגלו כסטרייטים).

חשוב לי לציין כי מחקר כזה מעולם לא נערך במוסד בו אני לומדת. מטרת המחקר היא להעלות את המודעות לקיומם וזכויותיהם של תלמידים הומוסקסואליים לשיח החינוכי בחינוך הדתי.

לשם כך ברצוני לענות על שאלונים שיסייעו לי רבות בעריכת המחקר. השאלונים הינם אנונימיים וקצרים.

כולי תקווה כי המחקר הזה יקדם את נושא ההומוסקסואליות לשיח הציבורי הדתי בכלל ובמערכת החינוך הדתית בפרט.

תודה רבה!

חוה

כתובות אינטרנט מצורפות:
הערות והארות
06/07/14 09:06
38צפיות
מלאתי את הסקר שלך ואני חיב לצין שהוא לא ארוך ומתיש כמו רוב הסקרים.
כל הכבוד....

(שאני עשיתי סמינריון השתדלתי שהסקר שלי יהיה קצר גם)

עם זאת...

1.תקופת התיכון היא ארבע שנים, במהלכה מתבגרים משתנים והיחסים עם החברה משתנים.
מה שקרה בכתה ז' השתנה פלאים בכתה ט' שאז היתה לי שנה מאד קשה מבחינה חברתית.  עבדתי על זה קשה רכשתי מעט חברים פה ושנים- ועד כתה י"א כבר לאה היה מישהו שבאמת הציק לי.
כך שהשאלון שלך  קצת קשה לענות....

2.נקודה מענינת  נוספת- אני לא מרבה לספר על הומוסקסואליות במקום העבודה. מישהי אפילו הלינה באוזני שאני לא מספר כלום על חיי האישיים.
גרמת לי לחשוב לרגע- האם זה בגלל נקודה  הומפובית החבויה בי? אולי אני מתבייש קצת? לכל אחד יש נקודה אוטו-הומפובית בתוכו, חלק נותנים לה להשתלט על חייהם ומעודדים אותי לצמוח, אצלי היא קטנה וחבויה ואני לא מודע אליה כל כך... תודה לך על פתיחת המודעות.
אם כבר...
06/07/14 18:13
26צפיות
עניתי לשאלון. אבל יש בו כמה  שאלות המורכבות  כל אחת משתי שאלות שונות, שהתשובות שלהן שונות. היה קשה לבחור בחירה יחידה עבור השאלות הכפולות האלה
תודה על השיתוף פעולה, ההארות וההערות
07/07/14 11:03
27צפיות
זה באמת ממש עוזר!
אתם צודקים מאד בהערות שלכם, אנסה לערוך שינויים עד כמה שניתן.
לגבי תקופת התיכון - מדובר בכיתות ט-יב, ולא ז-יב.
שוב, תודה גדולה ואשמח מאד אם תוכלו להעביר את השאלונים לחברים ושמי שעוד לא ענה יעשה זאת!

תודה לכם
רוב האלימות קורית (קורה) בין ז' ל-ט'
10/07/14 03:54
19צפיות
בדקתי במילון ואסור להגיד קורית.. אבל באמת רוב האלימות ההומופובית בחברה הדתית קורה בין ז' ל-ט'
ואם יורשה לי לומר, רוב האלימות היא מטעם הערסים-דתיים ולא מהדתיים האמיתיים
כמה הערות משלי:
10/07/14 04:05
17צפיות
כמה הערות משלי:
אני ללא ספק הומוסקסואל אבל אני לא חולק מידע זה עם הרבה אנשים השאלה מתייחסת לרישא או לסיפא?  (התשובה האמיתית שלי: קרוב לוודאי שאני הומו (על אף שעניתי בשאלה האחרת שאני בספק) , אבל אני לא חולק מידע זה)..
האם עלי לסמן נכון / לא נכון?
האם השאלה היא על הספק או על חלוקת המידע?

אני פתוח וגאה עם כל אחד לגבי היותי הומוסקסואל, אבל זה לא המוקד העיקרי של חיי  - אני לא גאה וזה לא המוקד העיקרי של חיי.  מה התשובה שעלי לסמן ? נכון / לא נכון?

יש הרבה שאלות שהרישא נכונה אך סיפא לא נכונה וההיפך, אם תרצי את הערותי את יכולה להשאיר אימייל

בכל מקרה כל הכבוד על הרעיון ועל הביצוע !! מאוד מוערך בעיני
תודה לך אמיר, וכל מי שענה
23/07/14 12:46
2צפיות
בינתיים התוצאות מאד מגוונות ומעניינות, אשמח לשתף אתכם בתוצאות המחקר לכשיגיעו, אם תרצו.
לשאלתך אמיר - כפי שכתוב בשאלון סמן משפט כ'נכון' אם כולו נכון לגביך, אם לא סמן כ'לא נכון'.
אשמח לתגובות נוספות, זה באמת מאד מאד עוזר.
רחל מבכה על בניה.
30/06/14 23:37
98צפיות
גופותיהם של שלושת החטופים נמצאו ,ואבל כבד ירד על עם ישראל.
העצב הזה מצמרר.
מי יודע מה עובר על משפחותיהם, ומה עבר על הילדים האלה.

אולי ברגעים האלה חשוב לזכור שבשביל מי ששונא אותנו- אין הבדל בנטיה המינית שלנו, כולנו יהודים. כולנו אותו דבר.
ואם קצת תקוה- אולי זה כך גם בעיני מי שאוהב אותנו.

º
עצב רב. מה יהיה?
01/07/14 00:17
23צפיות
ברוך דיין האמת
01/07/14 10:52
43צפיות
תחושות קשות מאוד. שאף אחד מאיתנו לא יזכה לגורל כזה.

זאת השעה שכל אחד יפשפש במעשיו ויעשה תשובה.
צטוט מרגש של דבריה של שלי יחמוביץ':
02/07/14 10:09
44צפיות
אחרי שקלטת החטיפה הותרה לפרסום, וגם אתם שמעתם אותה, עם הראיון המקרי אתי ברדיו, המלווה את הזוועה ברכב ואת הדקות האחרונות בחייהם של גיל-עד, נפתלי ואייל, אני יכולה לחלוק אתכם את מה שיושב לי על הלב ולא מרפה ממני.

צירוף מקרים, ובכל זאת בשבועיים שאני יודעת על תוכנה של הקלטת, אין לי מנוח מהמחשבות על מה שכעת ברור לחלוטין שהיה רגעיהם האחרונים של הנערים האלה. על הפער בין אותו ראיון נינוח שנתתי ובין האלימות הנוראה שהתרחשה לצליליו באותן דקות ממש.

חטפו אותי, אומר גיל-עד בבירור, גערות הרוצחים, קולות ירי עמומים, התרחשות אלימה, ברדיו שצליליו מציפים את הרכב ואף מוגברים שומעים אותי מתראיינת, והראיון הזה הוא רעש הרקע לזוועה ולאימה שהתרחשה ברכב.

גורמי בטחון ששוחחתי אתם אחר כך אמרו שזו חלק מהמלכודת: רדיו פתוח על תחנה ישראלית.

עקיבא נוביק, כתב ידיעות אחרונות, היה הראשון שהתקשר אלי לשאול אם התראיינתי במקרה בתחנת רדיו כלשהי ביום חמישי, 12 ביוני, קצת אחרי השעה 00;22. אכן כן. ביום הזה ובחצי השעה הנוראה הזאת התראיינתי ראיון ארוך לתוכניתו של אהרון ויזנר ברשת ב' של קול ישראל. דברנו על הבחירות לנשיאות, ועל יחסי חילונים ודתיים.

אני לא יכולה להשתחרר מהמחשבות על הפער הסוריאליסטי בין נינוחותו של הראיון, שנעשה בגינת הבית שלי, כדי לא להפריע לילדים שלי ולחבריהם שהיו בבית, ובין מה שקרה באותן דקות בדיוק לשלושה ילדים אחרים, קטנים מילדי. על אומץ הלב והתושיה של גיל-עד להתקשר ולדווח, על הבנליות והרשלנות המרתיחה שבהתעלמות מקריאת העזרה הנועזת והנואשת שלו, על קיצם האלים והחטוף של שלושה ילדים אהובים ומושקעים, על ההורים שנפשם יוסרה קודם מחרדה נוראה ועכשיו מיגון שאין לו סוף.

על מה שאמרה לי אמו של גיל-עד, בת גלים על בנה: שהוא לא ילד, אלא גבר של ממש, חזק פיסית וחזק נפשית, ושהיא כלל אינה מתפלאה על כך שהיה זה הוא שאזר את האומץ והתושיה לדווח על החטיפה.

הכאב על החיים הצעירים האלה שנגדעו באיבם הוא גדול, גדול מאוד.

יהי זכרם ברוך.
º
כתבות מרחבי הרשת
03/07/14 09:11
42צפיות
עלילת דם מקורית
03/07/14 09:00
79צפיות
עלילת דם מקורית
ביומים האחרונים נשמע קולו של האבל הלאומי, אבל שכולל גם כעס אדיר ורצון לנקמה.
יש הבדל בין לדבר מתוך כעס ואבל- לבין מעשה שדורש תכנון.

ואני מכיר את העם שלי.
חמומי המח אצלינו הם ספורים, האלימות הלאומית שלנו היא מחט בתוך שחת.

אבל היא גם כלי להסתה.

גופתו של נער ערבי משועפט נמצאה,
להלן התמונה שלו כפי שהופצה ברשת- ואיתה הסברה שיהודים רצחו אותו כנקמה.

ואינני זוכר היכן נאמר - אך לפתע נראה שהנער נרצח על "חלול כבוד המשפחה", על עצם היותו הומוסקסואל.

התדהמה אדירה!

על האפשרות של החלת  "חלול כבוד המשפחה" גם על גברים. על ה"היתר החברתי" להרוג גם הומוסקסואלים צעירים ש"מביישים" את כבוד המשפחה הערבית. האם שנאת ההומוסקסואלים הגיעה עד לשם?  אני כל כך מופתע מהאפשרות המזעזעת.
אם אכן הנער נרצח בשל הומוסקסואליות- העולם יירגע, וימשיך כמנהגו.   אם יתברר שיהודים הרגו אותו (או אפילו לא יתברר אלא ההנחה תתקבל כעובדה עקב הסברה ודחיפה תקשורתית) העולם ירתח מזעם.
רצח הומוסקסואל ערבי על חלול כבוד המשפחה זה קביל יותר?? על זה כן אפשר לעבור בשתיקה???

העלילה מוכרת: רוצחים נער יהודי ומאשימים את היהודים בשפיכת דמו.
לא היינו בסרט הזה?

ערבים מגיעים לבית הפתוח בי-ם
03/07/14 16:43
36צפיות
בהיותם הומואים, נסים על נפשם ממשפחה שרוצה להעניש (לפעמים עונש מוות) על "חלול כבוד המשפחה" . לא יודע מה מספרם, אבל הוא לא זניח.
הם מגיעים גם לקנדה , מאותה סיבה.
º
התכוונת "נער נוצרי"... לא כן? בפיסקה האחרונה.
03/07/14 16:50
17צפיות
נער לא יהודי
03/07/14 21:51
22צפיות
המלה החשובה - "לא"-
נשמטה
מאמר בסגנון Der Stürmer עם קצף על השפתיים
02/07/14 05:37
66צפיות
כמות שנאה אדירה
02/07/14 10:08
41צפיות
מהיכרות מעט רופפת עם האדם-
הוא שונא הומואים. כשהנושא עולה העינים שלו מתמלאות רוע והוא נהיה אגרסיבי ותוקפני.
פעם חשבתי שזה הדבר הכי גרוע.
עכשיו אני מבין שאם ההומואים הדתיים בכמוך בעצמם מעודדים שנאה עצמית ומתגאים בכך שהם הולכים בדרך הנכונה, מה לנו כי נלין על ההומפוביה של הסטרייטים?
טוב נו, מה אפשר לומר...
02/07/14 15:37
31צפיות
שנאה ועוד שנאה, רק מובילים לעוד שנאה...
חבד- עם כל הלב לכל אחד.
01/07/14 18:13
89צפיות
אינני חבדניק.
עם זאת- אנשי חב"ד תמיד היו שם עם כל הלב. אי אפשר לחמוק מהעשיה שלהם, מהרצון הכן והאמיתי לקרב לבבות.
כשאני רואה את התמונה של הרבי זה עושה לי משהו. יש משהו בעיניים הטובות והיפות שלו, אפילו אם מסתכלים בו דרך תמונה- משהו שנכנס עמוק לתוך הלב ומלטף אותו.
הוא היה אדם מיוחד.
אדם טוב.

נתקלתי במעשה מכוער שנועד להכפיש אותו.
מאחר והבטחתי לעצמי (אתמול!) לא לשתוק- אז אינני שותק.

זה המכונה "עמית לוי" פרסם אמירה של הרבי, אמירה שנכתבה מזמן. הוא מציג אותו בכוונה בצורה נלעגת ולא ראוייה.

היום היהדות הדתית רק מתחילה להכיל את הרעיון של הומוסקסואליות דתית.
אך בזמן בו המכתבו של הרבי נכתב  גם היהודים בישראל לא השכילו להבין במה מדובר.
בישראל  היה חוק נגד משכב זכר, בשנת 1988 שולמית אלוני הצליחה לבטל אותו , ו אפילו ראש הממשלה בגין כנה את זה "מעשה מתועב"..
זו היתה התקופה אז.
ההומו היחיד הידוע בישראל היה זלמן שושי. לא אסי עזר, לא עברי לידר, בטח שלא ניצן הורוביץ, ועל דמות של רבנים כמו הרב סטיבו גרינברג או הרב רון יוסף אף אחד לא חשב.
בטלוזיה האמריקאית המפותחת לא היה הומו חביב עם יסורי נפש , אלא בלייק קרינגטון שמנסה לירות במאהב של הבן שלו- ואף אחד לא הזיל דמעת התנגדות.

אלה היו שנות השמונים.
על הרקע הזה דבריו של הרבי נראים אחרת.
אין ספק שהיום, בשנת 2014 להציג את דברי הרבי זו אכזריות של ממש, חלול השם וחלול כבוד המת.. הוא אינו כאן כדי להגן על כבודו, או להסביר.

בושה שארגון שמתהדר בהיותו ארגון להומואים דתיים(ומדגיש אורתודקוסים ) מבזה ככה  רב חשוב  וטוב לבב כמו הרבי!! עוד כתם שחור על ההתנהלות של יו"ר "כמוך"
כתובות אינטרנט מצורפות:
המקור לכתבה של כמוך
06/07/14 23:50
15צפיות
כל האומר דבר בשם אומרו מביא גאולה לעולם
אך ב"כמוך" לא יגידו מהו המקור...

ארגון jonah-
שהוא הארגון המקביל של עצת נפש.

jews offering new alternative for homosexualiry

כתובות אינטרנט מצורפות:
חבור ונשיקה- הבלוג של מיכאל (מומלץ)
03/07/14 09:26
28צפיות
מהבלוג של מיכאל המפרסם ב"חברותא"

פוסט חדש, על אהבותיו של נער בן 15
כתובות אינטרנט מצורפות:
ילדי הורים חד-מיניים מאושרים יותר
08/07/14 08:51
23צפיות
הנה תוצאות מחקר באוסטרליה:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4539071,00...

אל תתנו לאף אחד לשכנע אתכם ש"ילד חייב גם אמא וגם אבא" או דמות נשית, או גברית או כל שטות אחרת מצוצה מהאצבע ללא כל הוכחות בשטח. מסתבר שילד צריך אהבה וטיפוח והערכה, ולא חשוב ממי.
אתה יודע מה היתי רוצה לשמוע?
08/07/14 21:13
13צפיות
שאין תחרות בין הקבוצות
שאין ילדים "יותר" מאושרים מילדי שתי אמהות או ילדי זוג סטרייטי.

יש כל כך הרבה סקרים- נראה שחצי מהם רק באים לפורום שלנו- והייתי רוצה לדעת תשובה שלאלה שבאמת מענינת אותי?

מה גורם לרבים כל כך לשנוא  הומוסקסואלים ולסביות?
מאיפה נובעת השנאה האדירה הזו, עש שהיא מגיעה גם לחלחל כשנאה עצמית אדירה?
גם אני. אבל הסטוריית השנאה הארוכה אינה נמחקת
08/07/14 22:05
8צפיות
בדור אחד.

ראה את האנטישמיות המסרבת לגווע.

אני לא יודע למה נכתבו עלינו דברים נוראים כאלה בתנ"ך, דברים שעברו לנצרות ולאיסלם , וגם בתרבויות אחרות שאינן מונותאיסטיות...
אבל זה מקור השנאה .
קבלת שבת אורתודוקסית בשולי הגיי וויליג' החוגג
29/06/14 08:23
29צפיות
היתה חוויה מיוחדת. בית הכנסת הסטרייטי לחלוטין, האורתודוקסי שבשכונה היהודית הישנה, הוזמן לקיים את תפילת ערבית של שבת בחדר מסיבות מהודר ויפה בשולי הגיי ווליג' החוגג את שבוע הגאווה.
בראשית דבריו הרב אמר GOOD SHABES AND GOOD PRIDE. לא פחות. בצד אחד היו גברים בעיקר גברים סטרייטים , וכמה הומואים בודדים, ומעבר למחיצה היו נשים סטרייטיות , חלקן נשואות לגברים הנ"ל, ועוד כמה לסביות. לאחר הדלקת נרות שבת, שרנו את שירי קבלת שבת ומעריב של שבת, בסגנון ובמנגינות הידועות מבית אבא - אווירה של נחת ונינוחות. לאחר מכן עשו קידוש.
בסוף התפילה יצאתי לרחוב, והניגוד היה בל-יתואר. נזרקתי לתוך המון של מאות אלפים שחגגו בסגנון הלהט"בי הטיפוסי לכאן, זמרים על במות, מופעי דראג, תלבושות ססגוניות, הרבה בירה, חזות חשופים, ושרירנים מפגינים את "אוצרותיהם".

הניגוד והאיחוד של שתי הזהויות שלי, ריגש אותי מאד.
איזה תיאור יפה ומרגש!
29/06/14 10:52
14צפיות
קבלת האחר דוקא מעצימה את היהדות, מראה שהיא לא מאוימת מהומוסקסואליות, וגורמת לה להיראות הרבה באמת כמו דת של דרכי נעם.
שוב,הדבר מזכיר את ההתנגדות האוטומטית לכל דבר חדש- התנגדות לציונות או התנגדות לפמיניזם, שני דברים שבסוף חלחלו ליהדות על אף שהמתנגדים להם לא ראו כל אפשרות לחבר בין מה שהאמינו בו לבין "עליה בחומה" או שיוויון זכויות.

עוד משהו מענין מדבריך:
החוגגים במצעד הגאווה עושים את זה בשעות הערב (=קבלת שבת)
לשניה תהיתי למה
בישראל- זה נעשה בצהרים, יכול להיות שבזה אנחנו שונים מהעולם?
למה המצעד לא נעשה בשעות פחות חמות? ואז קלטתי- שבישראל ההומוסקסואלים והלסביות  דואגים שהמצעד וההפנינג לא יחולו בשבת עד כדי כך שהוא נעשה בימי ששי בשמש הקופחת של יוני בצהרים.
ההתחשבות ברגשות של הדתיים הרבה יותר גדולה ממה שמישהו שער, אבל אף אחד לא חושב על זה כי עסוקים בלהצמיד אסוציאציות שליליות למצעד הגאווה.
מלכת דראג שומרת מצוות |
09/07/14 09:13
22צפיות

בעוד כשלושה שבועות, ב־25 ביולי, יצעדו מאות חברי הקהילה הלהט"בית במצעד הגאווה בראשון לציון. למרות שמדובר במצעד יחסית חדש בעיר, שמביא איתו אווירת חירות וצבעוניות לא ממש מוכרת, אחד הדברים היותר מרתקים בשואו יהיה דווקא מי שעומד מאחורי הקלעים: שחר נחמן הדר, מארגן המצעד ואירועי הגאווה בראשון לציון.

•איים על נער: אם תיפרד ממני אספר שאתה הומו
• כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

את סיפורו של הדר אפשר בקלות להפוך לסרט הוליוודי, שעלילתו מקבלת בכל רגע תפנית חדשה. ב־35 שנותיו הוא הספיק לגדול במשפחה חילונית, לחזור בתשובה ולהפוך לחרדי, להתחתן, להביא ילדה לעולם, לצאת מהארון ולהפוך למלכת דראג מצליחה. למרות ההספק המרשים, יש לו רק חלום אחד: "לגדל ילד יחד עם בן הזוג שלי", הוא אומר בחיוך מבויש.

החוויה הראשונה

הדר, בן בכור למשפחה בת ארבעה אחים, נולד בתל אביב ובגיל עשר עבר עם משפחתו לראשון לציון. "היינו משפחה מסורתית אבל בהחלט

לא בעלת קשר לדת", הוא אומר. "עד גיל 19 ניהלתי חיים רגילים. לא הייתי אחד שמסתובב עם החבר'ה או יוצא למסיבות, אלא ילד טוב של בית. בכל אותו זמן נמשכתי לגברים, לדוגמנים שראיתי בעיתונים, אבל לא ידעתי לשייך את העניין לנטייה מינית מסוימת. אז עדיין לא היה אינטרנט ולא היו ברשותי הידע או הכלים לפרש את הדבר. כשהגעתי לגיל 19, עבדה איתי מישהי שהתחילה לחזור בתשובה וניסתה להחזיר גם אותי. זאת הייתה תקופה שבה אנשים רבים סביבנו חזרו בתשובה, וגם אני התחלתי להתעניין. לא הייתי מאמין גדול, אבל שאלתי שאלות".

מתי החלה החזרה האמיתית?

"דרך הרבנית קוק. מישהי שעבדה איתי הייתה בהרצאה שלה והגענו לאסוף אותה. הלכתי לקרוא לה מהאולם והרבנית פנתה אליי, התחילה לדבר איתי, קראה לי 'צדיק' ואמרה שאם אשמור שבת היא תברך אותי. הבנתי שהיא אישה גדולה והסכמתי, סתם ככה, ושמירת השבת התפתחה לאט לאט. קיבלתי על עצמי מצוות נוספות, שמתי כיפה קטנה סרוגה על הראש, אבל בכניסה לבית הורדתי אותה, כי לא ידעתי איך ההורים יקבלו את זה. בסופו של דבר סיפרתי להם, והם דווקא קיבלו את זה יפה ושמחו בשמחתי".

יום אחד שכן של הדר, חוזר בתשובה, הציע לו להצטרף אליו לישיבת 'אור החיים', ישיבה של בעלי תשובה בירושלים. "בתקופה ההיא כבר הפכתי לחוזר בתשובה ולבשתי חזות חרדית. את הכיפה השחורה אימצתי עוד קודם לכן, בתקופת הבחירות בעיר, כשהייתי פעיל של אריה כהן מש"ס. זה גם היה מאוד נוח, כי שם כבר דיברו איתנו על שמירת נגיעה מנשים ועל כך שאסור לדבר עם נשים עד לפני החתונה, וזה התאים לתפיסת העולם שלי. התחלתי בסדר יום של תלמיד ישיבה, עם לימודי קודש מבוקר עד ערב, והמחשבות על הנטייה המינית שלי עזבו אותי".

דווקא שם? בישיבה שבה אתה מוקף בגברים וישן איתם באותו החדר?

"נכון, אבל לא היה שם שום גירוי. הם נתפסו בעיניי כתלמידי ישיבה קדושים וטהורים ולא יכולתי לחשוב על חובשי כיפה בצורה מינית. רק כשחזרתי הביתה וראיתי גברים חילונים או תמונות בעיתונים, התגריתי מהם".

ימי הישיבה השכיחו מהדר את משיכתו לגברים. "חשבתי שהנה, אני חוזר למסלול הנכון, אבל דווקא בשלב הזה התברר לי שטעיתי".

כלומר?

"שבת אחת נשארתי בישיבה עם חבר. המשגיח של הישיבה ביקש מאיתנו לפנות את החדר לטובת משפחה אורחת, ואמר שניקח מזרונים ונישן בבית הכנסת, בעזרת הנשים. עשינו כבקשתו, פרשנו מזרונים ובלילה, כשכולם ישנו, הבחור התחיל לגעת בי ואמר לי כל מיני מילים בסגנון 'אתה אשתי' וצחק. אחר כך זה עבר לחיבוקים ומחמאות, אבל לא גלש מעבר לזה. שנינו הבנו שמדובר בקטע אחר, מעבר לידידות, ולי זה עשה משהו. למחרת בבוקר המשגיח קרא לי לשיחה. התברר שאותו חבר הלך למשגיח, הלשין עליי ואמר שניסיתי לפתות אותו ולגעת בו בצורה מינית. למרות שהכחשתי, התבקשתי מיד לקחת את הדברים שלי ולעזוב את הישיבה, כי אני עלול להוציא לה שם רע. זאת בעצם הייתה ההתנסות ההומוסקסואלית הראשונה שלי, שבמסגרתה התחלתי להבין שאני בעל נטיות אחרות. התלמידים ששמעו מה שקרה התחילו לקלל אותי ולצעוק לי שאני הומו".

המקרה הזה לא גרם לך לפקפק בממסד הדתי, שמנדה אותך בגלל הנטיות המיניות שלך?

"לא, כי חשבתי שמי שלא בסדר פה זה דווקא אני. אני אשם ואני עקום. הרי כולם חושבים אחרת ולא יכול להיות שכולם טועים".

ישיבה ביום, פאבים בלילה

הדר עבר לישיבה אחרת, אבל מהר מאוד עזב, משום שחש שהוא נמשך לתלמידי הישיבה. "למעשה, נפתח אצלי איזה סכר", הוא אומר. "משם עברתי לישיבת 'שובו בנים', ישיבה של חסידי ברסלב בהנהגתו של הרב ברלנד, אחת הישיבות המרכזיות במגזר החרדי. שם היה נהוג ללכת להתבודד, מין נוהל כזה שבו אתה מוצא מקום שקט וצועק אל הקב"ה. אני צעקתי, בכיתי והתפללתי אליו שיעזור לי, שיוציא אותי מהמצב שבו אני נמצא, מהנטיות שלי ומהמשיכה שלי לגברים. בכיתי המון אבל כל זה לא שינה שום דבר".

שוחחת על זה עם מישהו?

"מה פתאום. לא העזתי בכלל לדבר על זה, לא עם הרבנים, לא עם החברים ולא עם בני משפחה. הרבנים גם לא ממש חשדו כי בתור חוזר בתשובה, לא היה לי רצון עז להתחתן או לצאת לשידוכים כמו החרדים שעשו את זה בגיל צעיר".

במקביל ללימודים בישיבה, במהלך שעות היום, ניהל הדר אורח חיים מתירני ופקד בשעות הלילה פאבים של גייז. "למרות החזות החרדית, הסתרתי את הפאות ויצאתי למקומות בילוי של הומוסקסואלים".

איך הרגשת עם המוסר הכפול הזה?

"לא הייתה לי ברירה. מצד אחד מאוד אהבתי את הדת, מצד שני לא רציתי לוותר על זה. הייתי יושב בפאבים ומחכה שמישהו ידבר איתי, אבל לא עשיתי דברים פרועים".

מהחתונה אל הגיהינום

בגיל 22 המשיך הדר להתחזק בדת ואף הקים תנועה לחוזרים בתשובה. "בשלב הזה כבר התחילו ללחוץ עליי לצאת עם נשים. חשבתי לעצמי שאולי משם תבוא הישועה, אולי אם אהיה עם אישה זה ישפיע ואתחיל להימשך לנשים. חשבתי שזו גם ההזדמנות לתת לשם להוכיח שאולי התפילות שלי נענו ואני אצא מזה. פגשתי מישהי מאוד נחמדה, חוזרת בתשובה שיצאתי איתה חצי שנה. היא לא חשדה בשום דבר ואני מצדי לא חשבתי יותר מדי למה אני נכנס, להיפך, חשבתי שאני עושה את רצון השם והוא יעזור לי. הודענו למשפחות שאנחנו מתחתנים והייתה שמחה גדולה. ביום החופה עצמה היא קיבלה מחזור והייתה טמאה. אמא שלה התקשרה לחוצה ואמרה שלא נוכל לשכב בליל הכלולות ולא הבינה למה אני כל כך נינוח עם זה שלא נממש את אהבתנו באותו לילה".

ובהמשך? כשכבר אי אפשר היה להתחמק?

"פשוט הייתי חושב על גברים וככה הצלחתי לתפקד, אבל מספר מאוד מועט של פעמים, אולי שלוש. היא כבר הבינה מה קורה איתי, כנראה שגם שכרה חוקר פרטי. יום אחד, אחרי חודשיים של נישואים, היא הודיעה לי שהיא עוזבת אותי ואת הבית".

הכאב האמיתי שהדר נושא איתו הוא לאו דווקא כישלון הנישואים הקצרים, אלא דווקא הבת שנולדה לו, שאיתה אין לו שום קשר. "באחת הפעמים ששכבנו היא נכנסה להריון, אבל התנתקה ממני, סירבה למסור פרטי התקשרות וביקשה מכולם שלא לשתף איתי פעולה".

מאז הלידה עברו שנתיים, במהלכן זכה הדר לראות את בתו פעם אחת בלבד. "היו ויכוחים, הייתה התנהלות משפטית כדי שיותר לי לראות את הילדה שלי, אבל ללא הצלחה גדולה", הוא אומר. "עברתי שנתיים של גיהנום, תקופה איומה של דיכאונות. מי שראה אותי בכה יחד איתי. הסתובבתי ברחוב וצעקתי לקב"ה, למה הוא עושה לי את זה? כבר רצו לאשפז אותי, אבל בסופו של דבר קיבלתי החלטה שאני צריך לצאת מזה, אחרת אאבד את עצמי לדעת. בסופו של דבר, החלטתי להרים ידיים ולוותר. אמרתי לעצמי שיום אחד יהיה לי ילד משלי והפסקתי לנסות ליצור קשר. זה משגע אותי שיש לי ילדה שאני לא יודע מה קורה איתה".

דראג עם כיפה

את הרגע שבו החליט לצאת מהארון הדר לא ישכח לעולם. "פגשתי מישהו בפאב, חוזר בשאלה ממשפחה של נטורי קרתא מלונדון, שנידו אותו כי הוא רצה לעשות צבא בישראל. יצאנו יחד שלוש שנים בסתר והייתה אהבה גדולה. בסוף הוא חזר לאנגליה ואני בחרתי להישאר בישראל, וכך ניתק הקשר, אבל זה גם היה השלב שבו הבנתי שאני לא רוצה לחיות יותר בסתר. במקביל נשארתי ללמוד בישיבה, אבל הורדתי את הדברים שעיטרו אותי כמו הפאות, הזקן והחליפה. התחלתי להשתתף בקבוצות תמיכה של יוצאים מהארון ואספתי חוויות של אחרים כדי להתכונן לאותו הרגע. אספתי גם חברים שיצאו מהארון כי חשבתי לעצמי שאם אאבד את המשפחה שלי, לפחות שיהיו כאלה שיתמכו בי".

הדר עושה הפסקה, לוקח אוויר ומשחזר את הרגע ששינה לו את החיים: "ביום שישי נערך מצעד הגאווה, שם קיבלתי על עצמי שאני מספר למשפחה באותה השבת. בשישי בערב הגעתי לבית של ההורים. אבא של
כתובות אינטרנט מצורפות:
דייט ראשון, תמיד יש מחשבות ומסקנות לפני ואחרי
07/07/14 11:39
63צפיות
מזל שיש את הבלוג של אליק שאפשר מאוד להזדהות עם הדברים :)
http://havruta.org.il/archives/11460
משעשע , אבל לטובתך, אל תלמד ממנו
08/07/14 15:35
26צפיות
ואל תקח אותו כמושא לחיקוי.
ישנם דפוסי התנהגות טובים יותר ומניבים יותר בדייט ראשון ...
פרסום בתפוז - תפוז עסקים

בעל עסק קטן?

זה הזמן שלך להופיע בפורומים! למידע השאר את פרטיך כאן >>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום