לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
למי מיועד הפורום?

פורום "הומואים דתיים" נועד לתת בית עבור כל מי שמתעניין בדת והוא הומוסקסואל.

הפורום, כבסיסו, אינו מיועד לאוכלוסיה ספציפית, הוא פונה לקהל הרחב, מכל דת וכל מין.

הפורום פתוח ללסביות,הומואים, דו-מיניים, טראנסג'נדרים, סטרייטים ולכל מי שמעוניין לקחת חלק בדיון בצורה מכובדת ומתורבתת.

שם הפורום נבחר ככזה, מכיוון שזה שם קליט יותר, אך אינו מיועד אך ורק להומואים.

מטרת הפורום: המטרה העיקרית שלשמה הוקם הפורום היא בית לחבר'ה הנ"ל, בכל גיל ובכל שלב בחיים אשר מתמודדים עם הנטייה המינית.

נהלים קצרים: חופש הביטוי הוא ראשון במעלה מבחינתנו, ולכן אם אתם תומכים או מתנגדים אתם יכולים לכתוב פה - כל עוד אין שימוש בביטויים פוגעניים או עידוד כלשהו לפגיעה עצמית !

אנו מקוים שביחד נוכל ליצור פה פורום שיהיה בית חם ואוהב לכולנו

המשך...
הודעה חדשה

חנוך דאום: הומואים צריכים להעריך את הדרך שעשו הדתיים
30/01/15 12:10
16צפיות
פוסט חשוב ונכון בעיניי שפרסם חנוך דאום החודש, וארשה לעצמי לצטטו כאן.
אפשר לראות שקיבל יותר מ-5,000 לייקים ואולי עוד לא מאוחר להגיב לו שם.
על בסיס הפוסט דאום גם פרסם טור דומה ב"שבעה ימים".
----

באופן אישי אני בעד חוק ברית הזוגיות. השתתפתי אפילו באיזה סרטון בנושא בעבר. למה לא לתת למי שחשוב לו לקשור את עצמן בקשרי נישואין לעשות זאת? בעיני זה לגמרי מובן מאליו. לגמרי.
ואחרי שאמרתי את זה, אני רוצה לומר עוד משהו, על תחושת החמצה גדולה שאני מרגיש בימים הללו. עזבו את לפיד ובוז׳י שצועקים על בנט שהוא חשוך ופרימטיבי. הם יודעים שזה לא נכון. הם יודעים שבנט אינו ניסים זאב, הם יודעים שיש לו חברים גייז, שהוא בעד שיהיו להם זכויות משכנתא וזכויות אחרות שיש לכל זוג, שהם עצמם לא ילכו עם החוק הזה עד הסוף, ובכלל, לא צריך להזכיר את זה אולי, אבל הוא לא ישראלי פחות ראוי מהם, כן? 
נכון, כמי שעומד בראש מפלגה עם קהל בוחרים שחלקו הגדול דתי, ללכת מעבר למתן זכויות מלאות גם למקום ההצהרתי, הוא עוד לא מסוגל (בעיני חבל), אבל אם אתה אדם ליברלי, אתה אמור לדעת לקיים דיון בלתי מתלהם, גם עם מי שחושב אחרת ממך, בייחוד אם הוא מכבד את זכויות הפרט שלך, ורק בשל התנגשות עם ערכיו הדתיים לא מסוגל (עדיין) לחוקק חוק הצהרתי שמכיר בך כמשפחה. צריך להזכיר שזה חוק מאוד מתקדם שקיים ב17 מדינות בלבד, ולסמן כחשוך את כל מי שלא תומך בו כעת, זו החמצה.
אם לדייק את דבריי, מה שעצוב פה הוא שהציונות הדתית עשתה דרך אדירה בעשר שנים האחרונות ביחסה לקהילה. אדירה ויפה. ממקום שלא מכיר בכלל בקיומם של גייז, החלה מודעות גבוהה לנושא, והגישה אליהם השתנתה לגמרי, גם במדיה הדתית, וגם בגישה ההלכתית של רבני המגזר. יש קבוצות של גייז דתיים, הן נפגשות עם רבנים, יש פסקי הלכה רבים שמקלים עליהם ועליהן בתחומים רבים (פונדקאות וכו׳), הם אורחים רצויים בבתי הכנסת, וכל האמירה הזו שאצל החרדים עוד תופסת, שזו איזו מחלה שאפשר להחלים ממנה, פשוט לא קיימת. יש עוד הרבה מה להתקדם וארוכה הדרך, ארוכה ומפרכת, אבל נדמה לי כי הציונות הדתית, כחברה דתית, עושה את צעדיה בכיוון הנכון.
הזרם המתון בציונות הדתית לומד בשנים האחרונות לקבל בסובלנות את הקהילה הגאה. נדמה לי שאם הקהילה הגאה תהיה סבלנית גם לציונות הדתית, תאפשר לה את הזמן והמרחב הבטוח, אפשר יהיה להגיע להבנות גם סביב חוק הזוגיות, שיכבדו את חופש הפרט, ויאפשרו לאנשים שהם בכל זאת דתיים ושמרנים, להרגיש שהם עושים את זה מבחירה, בקצב הנכון ובצורה ראויה.
להתחיל להטיח עכשיו בציבור שלם שהוא חשוך ופרימטיבי זה טוב לבחירות, אבל רע מאוד לכל התהליך החשוב של יחס החברה הדתית לאומית והמסורתית לקהילה הגאה, וזה גם לא הוגן.
דרושה הידברות. מלחמות לא יעזרו כאן.
מי יזם את הסרטון של הבית היהודי על הומואים?
25/01/15 02:54
16צפיות
זה בא מטעם המפלגה או שמישהו פרטי עשה את זה?
אם זה בא מטעם המפלגה זה חמור מאוד , מפלגה שהחליטה לחרוט על דגלה הומופוביה. פשוט היו שותקים כמו שאר המפלגות הדתיות.
ואם זה בא מטעם אדם פרטי, יש פה חוצפה להכניס את החברים לפינה שלא נוחה להם ולהוציא מהם דברים

בקיצור, איך בכלל התחיל הסרטון הזה? מי הם יוזמיו?
אתר כיפה יזם
25/01/15 18:26
10צפיות
וזו שאלה עיתונאית מעניינת ולגיטימית. ממש לא חוצפה.

עם קצת קשר, ראיתי היום כתבה מעניינת שאומרת שבצרפת הומואים גילו שאינם יכולים ללכת יד ביד עם הבנזוג בערים המתאסלמות. הם באותה סירה כמו יהודים עם כיפה. וכך הומואים התחילו לתמוך באחוזים גדולים במארין לה פן. יכול להיות שבסוף ההומואים בכל העולם יגלו שהימין לא הכי בעדם, אבל השמאל הרבה יותר גרוע כי משרת את האינטרסים של אויביהם המושבעים.
השאלה ששאלו לא הגונה
25/01/15 22:21
17צפיות
בלבלו בין חתונה כטקס דתי לזוגיות המוכרת לפי החוק.
ברור שלא ניתן לחתן בטקס אורתודכסי שני זכרים.
ולכן לשאול- האם אתה בעד נישואין חד מיניים ? זה לא הגון.
השאלה שהיתה צריכה להישאל, האם לפי דעתך, זוגיות של 2 זכרים צריכה להיות מוכרת לפי החוק ?

חלק מהנשאלים
25/01/15 22:53
13צפיות
עשו את ההבחנה הזו בעצמם. בפרט בלטה בכך בתיה כהנא דרור שבסוף פרשה והשמיצה המפלגה.
לינה בירושלים
25/01/15 11:14
15צפיות
שבוע טוב חברים:)
מחפש לינה מיטה ומקלחת לשבתות בירושלים ,אני דו בארון המחירים בירושלים מטורפים לשבתות  אפילו באכסניות.
אשמח לכל עזרה בנושא,את האוכל אני מביא איתי ככה שרק מיטה ומקלחת יספיקו .

תודה לכם
רשת עסקית לבעלי ובעלות עסקים מהקהילה הגאה!
22/01/15 15:55
2צפיות
רשת עסקית לבעלי ובעלות עסקים מהקהילה הגאה!
המפגש הקרוב יערך ביום שני, 16/02/15, במכז הגאה בגן-מאיר, תל-אביב.

לאירוע בפייסבוק
לפרטים נוספים, הסברים והרשמה, כאן 
מוזמנות ומוזמנים להצטרף ולשתף!
מה זה ולמה זה טוב?
  • טוורקינג היא שיטת  שיווק שמעודדת ומאפשרת לשיווק “מפה-לאוזן”,לעבוד עבורך!
  • ברשת חברים בעלות ובעלי עסקים שונים, למטרת קשרים , הפניות והזדמנויות .
  • רהשת מאפשרת להגיע ללקוחות פוטנציאליים נוספים.
  • השיטה העיקרית היא הפניית לקוחות או קשרים פוטנציאליים עבורך, מתוך מעגלי ההכרויות של כל אחת ואחד.
  • חברות ברשת מאפשרת היכרות  ויצירת אמון, ע”מ שנוכל להפנות אליך מתוך ביטחון במקצועיות ובהוגנות שחך (“לתת את המילה שלנו”).
  • כדי שכולנו נוכל להרוויח, עיקרון מוביל להצלחת הרשת הוא ככל שניתן יותר- נקבל יותר!
 לאירוע בפייסבוק
לפרטים נוספים, הסברים והרשמה, כאן 
מוזמנים להצטרף ולשתף!

אולי לא תסכימו
21/01/15 17:06
32צפיות
אהלן, כתבתי לא מזמן קטע שאין לי כל כך עם מי לשתף..
אני יודע שאתם נגד ארונות וכאלה אבל בכל זאת אשמח לקרוא את דעתכם.
תודה..

קוראים לי אורי.
טוב, לא באמת קוראים לי אורי, אני לא בן 28 ואני גם לא גר ברעננה. אבל אם אני אספר לכם איך קוראים לי, בן כמה אני ואיפה אני גר, יכול להיות שתבינו מי אני באמת. ואסור שזה יקרה, כי אז כלום כבר לא יהיה אותו דבר.
אז קוראים לי אורי, אני בן 28 מרעננה, ואני הומו. הומו אמיתי, כמו בסרטים, כמו שהורים מפחדים שיהיה להם אחד כזה. עד כאן הכל טוב ויפה. הבעיה היא שאני דתי, והבעיה היא שאני הבא בתור. איזה תור? התור לחתונה.
מי לא מכיר את זה? אולי מי שלא הבא בתור. האחים הגדולים שלך התחתנו, החברים כבר עם ילדים, וברכת ה'בקרוב אצלך' מתחילה לגרום לך לשנוא את כל הדודות שלך. כל שיחה טלפונית שלך עם מישהי נשמעת חשודה, כל יציאה שלך מהבית מלווה במבט בוחן על כמה השקעת, השיחות מאחורי הגב מתעסקות במי המאושרת ואתה כבר לא מתאמץ להכחיש.
והחברים, אוי, החברים. ההצעות לא מפסיקות להגיח, ואיך אף אחת לא חוטפת אותך, והנשים שלהם שלא מפסיקות להעביר במוחותיהן את כל החברות שהיו להן מכיתה ג' שכל אחת מהן היא בול בשבילך ולמה לא ומקסימום הכרת עוד בנאדם. ואתה מסרב בנימוס כי טוב לך ברווקות וכי אתה לא לחוץ וכי לך תסביר להם שאתה רוצה להתחתן, אתה באמת רוצה, אבל אתה לא רוצה למרר את חיי אף אישה, גם אם היא תקבל אותך כמו שאתה.
ואתה רוצה לספר להם. אלוהים יודע כמה שאתה רוצה. ואפילו שאתה יודע שהם יבינו, ואפילו שאתה יודע שהם ימשיכו להתייחס אליך באותה צורה כמו עכשיו כשהם לא יודעים, אתה לא מספר. כי מה שבטוח, זה ששום דבר כבר לא יהיה אותו הדבר. אתה מרחם על ההורים שלך, שאחרי כל הציפיות והתקוות הם צריכים להשלים עם מציאות שונה ממה שהם ציפו לה, ואיך שהם יתביישו כשכולם ירחמו עליהם מאחורי הגב, והשמועה ש'שמעת שהבן של ה.....ים יצא מהארון? מי היה מאמין, איזה פספוס' תגרום להם להוריד את הראש בשיחות על חתונות ונכדים. ואתה יודע שאפילו שגדלת בבית פתוח וליברלי, הכל ישתנה. ואם חס וחלילה תביא חבר הביתה...
אז אתה לא מספר. ואתה חי כרגיל, ויוצא לדייטים פה ושם כדי לא לעורר חשד, ואתה מתבאס כשעוד חבר מתחתן ומשאיר אותך לבד כי הוא יוצא עם אשתו והחברות שלה. ואתה משתדל לא לחשוב קדימה, ולא לתכנן את העתיד, ולא להסתכל על בנים יותר מדי זמן כדי שלא יעלה בדל של חשד אצל מישהו.
ואתה יודע שיום אחד יהיה לך טוב. איך אתה יודע? אתה פשוט יודע. יהיה לך טוב, אולי תהיה נשוי לאישה לסבית בארון ואולי בכלל תהיה לך זוגיות עם גבר. ואולי, רק אולי, הזמן יעצור בגיל 28 ואתה לא תצטרך להתעסק בשאלה מה יהיה. ואז תוכל לחיות בשקט ובלי דאגות שמישהו יגלה, ותגור אצל ההורים או בדירה בירושלים ואף אחד לא ילחץ עליך כי אתה כבר לא ילד.
ויהיה לך טוב. יהיה לך ממש טוב.
הי אורי
21/01/15 19:01
13צפיות
או מה שלא יהיה שמך....
היה לי עצוב לקרא את זה, הלחץ הזה בלתי נסבל ובלתי הגיוני.  במיוחד בעולם הדתי שגיל הנשואים הממוצע 23+- לגברים.
אני עברתי את זה ממש על קצה המזלג, ועם הזמן התחשוה לא מתקהה.

לא תמיד בא לספר, לא תמיד בא לשתף.
ובכל זאת כל אחד ואחת חושב שהוא עושה לך טובה גדולה....
בשלב מסוים  עניתי פושט "לא". בלי להסביר וכשהתחילו להציק אמרתי "זה אישי אני לא רוצה שתציעי לי, תודה".  לא חייבים לפרט למה.
זה נורא מציק. אני מכיר חברה חלונית רווקה בחזקת סטרייטית  שהבהירה לי ש"לא מדברים על זה" נקודה. לא להציע, לא לרמוז.   בנימוס, בנועם. אך לא לתת לזה להימשך.

אני לא יודע מי נגד ארונות ומי בעד,
לי אישית מפריע יותר בטויי שנאה עצמית מכל דבר אחר. אבל זה לא נשמע כך הפעם....
לצאת מהארון זה קשה, להתנהל בתוכו זה גם קשה, אין משהו שאפשר להסכים לו או לא, 
לא בכל חברה ובכל מקום ובכל גיל אפשר לעשות מה שמשחרר אותך.

ואם אתה רוצה לדבר במסר אישי או בכל מדיה אחרת , אתה מוזמן

לבי יוצא אליך
21/01/15 22:00
8צפיות
הייתי שם. מבין מה שאתה חווה. בסופו של דבר אין מנוס מלחיות את מי שאנחנו. אבל כמו שאומר גנימדס אתה לא חייב לצאת מהארון עכשיו. אבל כן כדאי שתשדר "אל תחטטו לי בחיים". בכל מקרה אל תשכח שיש בחיים אסונות אמיתיים - פיגועים ותאונות. מחלות ושאר צרות. אסור לבזבז את חיינו הקצרים על צער מאסונות מדומים. כל זה אני אומר כמילות חיזוק, אבל אני יודע שחונכנו הומופובים וקשה להפנים שזה לא נורא. אשמח לדבר איתך גם במסרים פרטיים אם תרצה.
תהיה חזק. ותעזוב את הבית של ההורים
24/01/15 23:37
11צפיות
תגיד שאתה צריך ללמוד להיות עצמאי לפני שאתה מקים משפחה.
תגיד שקשה לך שהכל פתוח מול כולם ואתה צריך יותר פרטיות כדי להבין מה אתה מחפש בחיים.
תגיד שקשה לך לקחת את עצמך ברצינות כשאתה גר עם ההורים.
תגיד את האמת, רק לא את כל האמת.

בלי קשר ל"יציאה מהארון", תביא את עצמך למקום שבו טוב לך, שבו אתה לא צריך להשקיע מאמצים כ"כ גדולים כדי סתם לחיות בשקט. כי מגיע לך. ואם לא תנסה לקחת בעצמך, אף אחד לא יתן לך.

בהצלחה.
º
26/01/15 13:43
2צפיות
עברתי אותו דבר לפני עשרות שנים. חשבתי שיש שינוי.
28/01/15 01:35
12צפיות
כנראה אין שינוי. החברה הדתית צועדת במקום. כמעט.
 היה זה בשנות השבעים למאה הקודמת. כמעט כל החברים מהישיבה התיכונית התחתנו. החברים החילוניים באוניברסיטה ובצבא יצאו עם בנות - ואני נעשה בהדרגה צעיר משונה, חריג.  אז יצאתי עם כמה בנות דתיות כשהייתי בן 20-24. חיבקתי אותן, כמו שמחבקים כלבלב, נעימות וחמימות כאלה, עם כל אחת "רומן" של שלושה חודשים. לא יותר.. אבל... בלי שום אש, בלי שום חום והתלהבות. יצאתי גם לרקוד עם בנות בחוג ל"דתיים מודרנים". הן כולן היו עסוקות בצייד חתנים , בשעה שאני הסתכלתי על החתנים...
די! הייתי חייב לצאת מהסביבה הנוראה הזאת, משפילה וכולה שקר והעמדת פנים.
יצאתי אל ההורים, יצאתי אל השותף לדירה ששכר לנו הצבא בעתודה, יצאתי לאט לאט אל הקרובים והמכרים. אבל הצבא לא אהב הומואים, סימן אותנו כלא אמינים ונתונים לסחיטה. לא יכולתי יותר לעבוד במקצועי (מהנדס אווירונאוטי) בארץ. נסעתי ללמוד בחו"ל. הגעתי לארץ החופש העצום: קנדה. ארץ קרה, רחוקה, ענקית, נדיבה וחופשית! הייתי עצמי סוף סוף, ולא מישהו שמרָצה את הוריו, שכניו, דודיו, אחיו, ומתפלליו בית הכנסת שלו.
הכרתי חבר, ואני חיי איתו כבר 37 שנים (חגגנו יום זוגיות לפני שבוע בדיוק).
אורי, תעשה מה שאתה רוצה. אבל לשקר יש מחיר.

תהיה גיבור אמיתי ותגבור על היצר שלך, אל תשמע לעצות אחיתופל!!
28/01/15 11:10
16צפיות
"ויאמר אלוהים אל קין למה חרה לך ולמה נפלו פניך : הלוא אם תיטיב שאת, ואם לא תיטיב לפתח חטאת רובץ ואליך תשוקתו ואתה תמשול בו." על פי פירושו של רש"י, גם אם בלבו של קין קיים יצר הרע והוא משתוקק אליו, יש ביכולתו למשול בו. לפיכך אנו לומדים שגדולתו של האדם טמונה ביכולתו למשול ביצר הרע ולהתמודד איתו. קין נכשל במשימה זו ובשל קנאתו רצח את הבל אחיו ולכן נענש.
"ה' ברא את כוח היצר לא למען ישלוט בך אלא למען תשלוט בו אתה. אל לך לדכאו ולהמיתו, אלא תמשול בו ותנהיג אותו. זו כל תכליתו וזה כל ייעודו. שעה שאתה מושל ביצרך הרי שהוא משיג את ייעודו ועל כן הוא משתוקק לכך. הן אין לך תכונה אנושית שהיא טובה או רעה כשהיא לעצמה. הכל תלוי בדרך הניצול המוסרי. ואכן ברכה גדולה יש בכוח היצר והוא צורך למעלת האדם. אילו הטוב היה תמיד מתוק, והרע מר לעולם היתה בטלה כל מעלת האדם, האדם היה כפוי על פי גזירת היצר לעשות מעשים טובים, אולם לא נברא האדם אלא למשול ביצרו ולנצל את כוחו בדרך הנכונה (רש"ר הירש על בראשית ד,ז')
כבר בשנת 1973, לאחר מאבק אזרחי, משפטי, ציבורי ותקשורתי עיקש של הקהילה הגאה בארה"ב, החליטה האגודה הפסיכיאטרית האמריקנית להוציא את ההומוסקסואליות מרשימת המחלות המאובחנות על-ידה ב-DSM המפורסם, ספר האבחנות הפסיכיאטריות האמריקני. כמו כן, הומוסקסואליות הוצאה מה-ICD10, רשימת המחלות של ארגון הבריאות העולמי, כבר בשנת 1992. מרטין רוכלין היה הפסיכולוג הקליני הגיי המוצהר הראשון בלוס אנג'לס, שנשא בתפקידים נכבדים בוועדות השונות של איגוד הפסיכולוגים האמריקאי, נלחם בחירוף נפש למען הוצאת ההומוסקסואליות ממדריך האבחון ב1973-
ד"ר צ'רלס סילברשטיין פסיכולוג הומוסקסואל מוצהר שהופיע לפני "ועדת המינוח" של "איגוד הפסיכיאטרים האמריקאי" ותרם רבות להוצאת ההומוסקסואליות ממדריך ההפרעות הנפשיות.
כל מי שמעוניין ורוצה בכל מאודו לנהל חיים תקינים ונורמלים ולהקים בית עם אשה וילדים חייב לגבור על יצרו, כמו פדופיל, נקרופיל ואנסים ושוכבי בהמות וכל שאר התאוות הבלתי מרוסנות.
בהצלחה לך ולכל מי שחפץ לעלות על דרך המלך ולא ללכת בדרך של תאווה נתעבת. תראה מה מציעים לך "חכמולוגים" לעזוב את בית ההורים ועוד עצות סרק שלא שוות את קליפת השום, תסתכל על עצמך אתה גבר לך ולהוריך ולכל משפחתיך אל תתפתה ליצר הנתעב הזה.
אתה תצא מזה עם הרבה כח רצון, בהצלחה רבה.

ההבדל הוא שפדופיל וכו' מזיקים לחברה שמסביב.
28/01/15 19:46
16צפיות
הומו אינו מזיק לאף אחד.
לעומת זאת הומו שמתחתן עם אשה בלי שיספר לה על נטיתו מזיק לה, ולכל הסובבים אותם.
משיכתו של הומו לבן זוגו האהוב אינה נתעבת, התאור שלך לאהבה כזאת הוא זה שנתעב.

אני סקרן
30/01/15 11:53
5צפיות
אתה נותן את העצות האלו על סמך התמודדות בעצמך או כצופה מהצד?
ערב טוב חבר'ה
21/01/15 19:58
17צפיות
אז מה דעתכם או מה המלצתכם להומו מבוגר 50 פלוס על יציאה מהארון. ישנה המלצה של הרב שרלו להומו מבוגר לא לצאת מהארון.
האם ישנה הערכה כמה אחוזים מגלים את נטייתם ההומוסקסואלית בגילאי 40 עד 50
אין לי סטטיסטיקות ונתונים
21/01/15 20:35
6צפיות
אבל אני מניח שיש כאלו עם הצתה מאוחרת כזו. השאלה אם לצאת מהארון תלויה בוודאי בנסיבות האישיות של כל אחד. לא דומה סבא חרדי לרווק זקן מסורתי.
שלום... לא ירדתי לסוף דעתך
25/01/15 17:19
3צפיות
מה ההבדל בין סבא חרדי לזקן מסורתי רווק... האר את עיני!
º
הבדל בין "סבא" ל"רווק"? המשפחה - ילדים, נכדים...
25/01/15 19:03
2צפיות
אין צורך לצאת בקול תרועה
28/01/15 01:39
8צפיות
פשוט חייה את חייך כפי שאתה רוצה וצריך: מפגשים עם גברים, מציאת חבר, אהבה אל גבר. 
אל תתאמץ להסתיר. אם מישהו ישאל ישירות "תגיד לי, אתה הומו?" תגיד "כן".
אין טקס יציאה מהארון.
הרב זמיר כהן: שהומו יתחתן עם אישה עדינה
18/01/15 08:01
42צפיות
מעניין שיש כאלו שחושבים שהומו שרוצה "להתרפא" צריך למצוא אישה גברית, ויש כאלו, כמו הרב זמיר כהן, שחושבים שהומו צריך אישה עדינה.
ומה דעתם - איזו אישה טובה להומו?
º
*דעתכם
18/01/15 08:02
5צפיות
אין על העדינות
18/01/15 16:29
26צפיות
הן יגרמו לך להרגיש גבר. 
אבל הגבריות חייתיות במיטה אם אתה יודע למה אני מכוון. 
º
דיבור נגוע ולא צנוע. לא מתאים פה
20/01/15 11:26
12צפיות
המשיכה היא לא אל העדינות
20/01/15 11:29
18צפיות
אלא לגבר. העצה של הרב זמיר מראה על חוסר הבנה במהות המשיכה החד-מינית.

יש הומואים עדינים ויש הומואים גסים וקשוחים. המשיכה יכולה להיות לשניהם. 
"חוסר הבנה" בהחלט
20/01/15 22:09
7צפיות
זהו פירוש מוטעה  שבא מעולמו של הרב הסטרייט, ולא קשור כלל וכלל למקום ממנו הומוסקסואלים הגיעו!
משהו שדומה למקום של "המסע אל הגבריות"  שיוצא מהנחה שהומוסקסואלים כנראה לא מרגישים "גברים מספיק.

אולי קשה להבין אך לפעמים דברים פשוט קורים לא מתוך תפיסה של גבריות או נשיות. לעיתים משיכה מינית היא סך הכל משיכה מינית.  סיגר הוא רק סיגר.  ממש עצוב שההבנה שכה לוקה בחסר נאמרת בבטחון כה רב בצדקת הדובר.
אני כן מאמין שבאיזה מקום
21/01/15 22:03
2צפיות
הומואים רבים מרגישים שצריכים להשלים משהו שחסר בגבריות שלהם. אבל אני בספק אם יש פטנטים להערים על הצורך הזה פרט ללקבל אותו בגבר בשר ודם.
הרב זמיר מתיימר לדעת מה זה ואיך זה הומו
28/01/15 01:42
6צפיות
הוא ממציא תאוריות מצוצות מהאצבע, שאיש לא ניסה או בחן אותן במבחן המציאות. הוא אומר מה שנשמע "יפה" או "הגיוני" לכאורה..
נשמע כמו תלמיד בית ספר יסודי שכותב חיבור על נושא שהוא בור בו.
|*| מעבר שרתים והשבתה של האתר |*|
19/01/15 12:04
2צפיות
היום בלילה אתר תפוז יעבור לשרתים חדשים. השרתים החדשים שרתים חזקים ומודרניים יותר שאמורים לתמוך בצורה טובה יותר באתר, למנוע נפילות משמעותיות ולאפשר גלישה מהירה ומהנה יותר.

החל מחצות ועד 7 בבוקר האתר יושבת לשם העברת השרתים.

ייתכן שחלק מכם יחווה בעיות או שגיאות בעת המעבר ואחריו. נשמח לקבל מכם דיווחים בצורה מסודרת על כך בפורום משוב או בפנייה אישית forums@tapuz.co.il.

שיהיה לנו בהצלחה |@|

|*|פורומים עסקיים חדשים בתפוז!|*|
18/01/15 14:36
1צפיות
בעלי עסקים קטנים ובינוניים? שוחים לבד בין הכרישים הגדולים? הצטרפו לפורומים העסקיים של תפוז!

|סביון|פורום נשים בעסקים
אם את מנהלת עסק וחיי משפחה במקביל, הצטרפי עכשיו לקהילת הוונדר-וומנז הישראליות:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|סביון|פורום מימון עסקים
אם העסק שלכם נתקע בבעיית תזרים ומשקיעים סוררים, בואו למצוא פתרונות קסם:

|סביון|פורום יעוץ עסקי
גם אם אתם כבר לא חדשים בעסק ומכירים איזו שיטה או שתיים, אולי תחסכו פה כמה שקלים:

נפתחו פורומים פוסט טראומה וגמילה מעישון
14/01/15 13:47
2צפיות
|חיבוק| מעכשיו אתם לא לבד!
מציאות החיים בכלל והמציאות הישראלית בפרט עלולות להעמיד אותנו בפני אירועים המהווים איום על חיינו, גופנו או על אלו של האנשים הקרובים לנו, כמו תאונות דרכים, פיגועים, תאונות עבודה, תקיפות מיניות ועוד.
לכן פתחנו במיוחד בשבילכם את פורום פוסט טראומה.

פורום זה מיועד לאנשים אשר הם עצמם או יקיריהם חוו אירועים טראומטיים, ומכוון לתת מענה לשאלות הנוגעות להתמודדות, מניעת התפתחותה של הפרעה פוסט טראומטית, ליווי בן משפחה אשר עבר טראומה ועוד.

|סיגריה| ידוע שהרבה מעשנים רוצים להפסיק לעשן אך לא סומכים על עצמם שאכן יצליחו. יש מעשנים שהפסיקו וחזרו לעשן ויש מעשנים לשעבר שמידי פעם רוצים לעשן סיגריה אבל יודעים שזה עלול להסתיים בעישון החפיסה כולה ולכן פשוט לא מעשנים.
אתם רוצים להפסיק לעשן, אך קשה לעשות זאת לבד?

מוזמנים להיכנס לפורום גמילה מעישון וננסה לתת לכם עצות, רעיונות, סיוע ומידע בכל הקשור לעישון ולהפסקת עישון.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
עמית הצדיק: אני הומו דתי ומצביע הבית היהודי!
12/01/15 11:47
86צפיות
עמית לוי הצדיק,מנהיג ומייסד כמוך  מסביר  על רקע ההשמצות מקהילת ההומואים והלסביות ועל רגע הגינויים מהשמאל  למה הבית היהודי אינה מפלגה הומופובית, וגם למה אילו היא הייתה כזו הוא עדיין היה מצביע לה

ואני יצטט משהו חשוב מהדברים שכותב עמית:

יותר משהמשמיצים רוצים להקשיב ולהבין הם רוצים להשמיץ ולהיפגע. אילו לרגע קט היו מרכיבים את המשקפיים של האדם המאמין, הם היו מגלים עולם בעל סולם ערכים אחר. הם היו מבינים שהבית היהודי אינם הומופובים, גם לא הרמב"ם וגם לא הספרא. הם היו מגלים עולם שבו יש שליט מעל הדעות האישיות שלנו ושבו אנו מבטלים את דעותינו לדבריו. אבל המשמיצים לא רק שאינם מבינים שניצב מולם עולם בעל סולם ערכים אחר, אלא יש להם בעיה בהבנת הנקרא והנשמע.

כל הכבוד לעמית! אני אוהב אותך כמו כולנו כאירגון כמוך!

רוב דבריו מעצבנים אבל מסכים עם השורה התחתונה
12/01/15 19:00
44צפיות
יש סיבות חשובות יותר לקביעת אופן ההצבעה.
נשמע כמו הלקאה עצמית פתלתלה...
13/01/15 09:38
42צפיות
1.. שעור ראשון בדמגוגיה: הסתת מוקד תשומת הלב. מי מדבר על הבית היהודי? אתם יוצאים נגד הרמב"ם! נגד בורא עולם!!   המסקנה של הטרום מודע המתבקשת: אם אתה יהודים דתיים אתם חייבים להנהן בהסכמה. אם אתם לא מסכימים אתם תוקפים את הרמב"ם!  אתם כופרים ולא דתיים מספיק.   הנחת יסוד זו היא אבן הבנין של "כמוך". -יהודי דתי חיב להיות הומופוב. אחרת הוא לא דתי טוב מספיק.
צר לי אבל אני לא השתכנעתי. את ספרי הרמב"ם היהודים  שרפו בירושלים של המאה ה-15.  אורתודוקסים יהודים לכל דבר.  מותר לא לאהוב את הרמב"ם ולהשאר יהודי דתי. יתרה מזו: מותר לא לאהוב את הרב עובדיה ולהשאר דתי.  לא כל הדתיים מאמינים בסגידה עוורת לרבנים.

2. כן, הרמב"ם היה הומופוב. גם הבן איש חי . גברים בימי הבינים חשבו באופן כזה. ככה זה אצל בני אדם. לא נאמר עליו "הומופוב" כקללה, הרמב"ם לא ממש התיחס לזוגות מאותו מין או האמין באפשרות, כמו רוב בני דורו. הרמב"ם גם ראה נשים בתור בני אדם שלא מסוגלים לכתוב ולרכוש בינה. ככה חשבו עד המאה ה-19. לכן גם שללו מהן את זכות ההצבעה.
הרמב"ם  שקובע שאשה חייבת לרחוץ את רגליי בעלה  לא מסתמך על התורה אלא על הדיעה האישית שלו. היותו שוביניסט או הומופוב זה משהו שלא נועד להפנות אליו אצבע מאשימה, יותר מלהאשים את הטורבן שלראשו בפשע אופנתי. זה הוא, זה האדם, זו החברה בה הוא חי, הרמב"ם אינו אלוקים. מותר לו להיות מושפע מהסביבה שלו, מותר לו לטעות.

3.כשנבחרי הציבור שלך מגיעים עם אמירה שפוגעת בך אתה יכול למצא תירוצים הזויים שמצדיקים אותם.כמו שעושה "עמית" שוב ושוב. ואפשר גם להגיד" אלה מי שאני בוחר בהם, כי אני רוצה לבחור במפלגה דתית הם טועים, אבל אני מוכן להבליג. "
כנות היא תכונה מדהימה. אני מעריך אנשים כנים, כל התירוצים הפתלתלים מסביב  מגחיכים את הדובר. 

4. מלה טובה על "כמוך" : במשך חודשיים שלושה השתנו קו החשיבה וצורת התארגנות. האתר שתמיד נקט בקו אוטו-הומפובי מחריד התרכך  והשתנה ונראה שהיו"ר הנכבד  באמת רוצה לעזור  למיעוט נדכא וסובל.
שמחתי לראות את השינוי. סך הכל ,הבעיה היא לא כי "כמוך" הוקם, אלא הנזק הרב שהיו"ר ועוזריו גורמים לקהילה קטנטנה שחוטפת מספיק מכות ועלבונות  משאר אנשים חסרי לב ומצפון.
והייתי כל כך קרוב לפרסם פוסט כזה (שהולך ומתגבש ובטח יוצג מתישהו) אבל יו"ר "כמוך"  מסרב להיות בצד הטוב ובוחר להתייצב לצד כל איש צבור דתי הומופובי- כדי להראות עד כמה דתי אדוק וממושמע הוא.

ואולי הפעם, מתוך מקום שכועס על "עמית" טיפה פחות אני ממש מרחם עליו. הוא לא מסוגל לצאת מהנישה הזו. לא מסוגל להפסיק להכות את עצמו או את קהילתו ההומו-דתית. לא מסוגל להפסיק לשרוט את הצלקת ולזרות מלח  פעם מחדש.
יש אנשי שמאל קיצוני שמעדיפים לבכות ביום הנכבה, יש קומוניסטים שמתאבלים על סטאלין, יש חרדים אנטי ציונים שהיגיעו לכנס מכחישי שואה באיראן,  ויש הומו-דתי שמתחבר לשונאיו.  התקשורת  חוגגת, ו"עמית " נהנה מתשומת הלב, ואף אחד לא חושב על הנזק האדיר שנגרם להומוסקסואלים ולסביות במחנה הדתי, ועל מה שעובר עליהם.

5. אז למה הוא עושה את זה?   אני מנסה להבין אבל מתקשה.  מזוכיזם? שנאה עצמית? אוטו-הומפוביה? כסף??  מעמד?
הכל אפשרי. אבל החשוב מכל הוא משהו מה שיו"ר כמוך עצמו מתאר: ניראות.
במשל חודשיים -שלושה לא כתבתי כלום על כמוך.  אבל ברגע שיש שם פרסומים מזעזעים  הרבה מאוד זרקורים מופנים אליו. שם "כמוך" נישא בשיא כל.  אפילו מפורסם אצל נדב בורנשטיין ב"חי בלילה" .
גם אם הוא פרסום שלילי, יו"ר כמוך שמח על נראות בתקשורת, על הענקת משמעות.
ולכן אני לא שם קישור ל"כמוך". לא מגיע  פרס על דבר כזה.

6. ונסיים בתקווה, שהעמידה האוטו-הומפובית הזו היא חד פעמית. שב"כמוך" יוותרו על הניראות השלילית ויעדיפו את העשייה החיובית.   שאוכל לכתוב על "כמוך" את הפוסט החיובי הנכסף. אמן.

(כתבתי את זה כאן)
פוליטיזציה שלא במקומה של ארגון
20/01/15 11:31
8צפיות
כארגון שמתיימר לייצג הומואים דתיים, לדעתי ממש לא במקום שיביע הזדהות כזאת בוטה וגלויה עם מפלגה כזאת או אחרת. מעבר לכך, זה לא חכם ברמה המעשית, שכן הציפייה היא לשתף פעולה עם כל פוליטיקאי שמוכן לסייע, ולא להגביל את השפעת הצמצום. נראה של-י"נ ("עמית" שם בדוי) יש שאיפות אחרות, שבעיניי פוגעות בציבור אותו הוא מתיימר לייצג 
אני אתאיסט, ומתקשה להבין אתכם
09/01/15 02:24
85צפיות
אני מניח שכבר שמעתם מאה אלף פעם את הטיעונים הנדושים על "חיים בסתירה", אבל לי באופן אישי לא יצא לנהל שיחה עם הומו דתי, כך שאני מאד מסוקרן....יצא לי לדבר עם ד"ר לפיזיקה דתי(תחום שבו אין בהכרח סתירות  ישירות עם הדת היהודית), אבל הומו דתי? זה באמת מסקרן.

אני דור רביעי(פחות או יותר..) לאתאיסטים, שזהותם היהודית היא "אתנית" בלבד, כך שמבחינתנו אין בכלל דבר כזה "חטא" ולא מעניין אותנו מה "תורה" כזו או אחרת אומרת, אבל בדת שלכם ישנו איסור ברור וחד משמעי על הומוסקסואליות, שדינו מיתה,הן בתורה הכתובה והן במה שמכונה "תורה שבעל פה".

הרפורמים, למשל, טוענים(כמו הפרוטסטנטים האירופאיים המודרניים) שהאיזכורים בתנ"ך למעשי סדום מתייחסים ל"ריטואל כנעני פאגני ספציפי"....כיהודים אורתודוכסים, שמאמינים גם בתלמוד, אינכם יכולים להיאחז בטיעון שכזה...

אשמח אם תסבירו לי איך אתם משלבים את האמונה שלכם בכך שהיהדות היא "האמת של בורא עולם"- עם ההומוסקסואליות שלכם, שהינה מולדת ולא פוגעת באיש(בניגוד לטיעון היהודי)
זו שאלה נוקבת
09/01/15 07:16
52צפיות
ומן הסתם זו אחת הסיבות לכך שהרבה הומואים דתיים, כנראה רובם, יוצאים בשאלה. יש פה קונפליקט ללא ספק.

עם זאת איסור התורה החמור  ניתן לפרשנויות. ראשית הוא מתייחס בבירור למעשה ספציפי - אקט אנאלי שלא בהכרח חייבים לעשות כדי לחיות חיי הומו. שנית, אפשר לפרשו בדרכים נוספות שיאמרו שאינו רלוונטי להומואים בימינו. נכון שדרך פרשנות כזו מקובלת בחוגים לא אורתודוקסיים אבל במקרים חריגים גם ההלכה השתנתה, למשל ראה מדיני פרוזבול, מכירת חמץ, איסור ריבוי נשים ועוד.
האיסור על משכב זכר ברור יותר מהאיסור על כתיבת הודעות בשבת
10/01/15 23:18
58צפיות
ניתן כמובן לשקר לעצמנו ולהגיד שהאיסור התכנ"י על משכב זכר מתייחס "לאקט עצמו", אך התושב"ע, לפי מה שאני יודע, נוקבת לגבי ההומוסקסאליות הרבה יותר. אני מודה שמעולם לא קראתי את התלמוד, אך אני "סומך" על הרבנים הגדולים לדורותיהם, באוסרם הומוסקסואליות. אם אתה לא מקבל את הסמכות הרבנית התלמודיסטית, הרי שאתה לא אורתודוקסי- ומכאן לא יהודי בכלל.(הרבנים אינם מכירים ביהדות הרפורמית כיהדות לגיטימית)

לגבי ההודעות בשבת: כיצד מ"זכור את יום השבת לקודשו", הגעת למצב שבו אתה אוסר על עצמך ללחוץ כמה כפתורים שיוצרים מעגל סגור, שמשתמש בחשמל שגם ככה יהודים מייצרים בשבת(ועמלים על תיקונו בסופות...)? ומדוע אתה רואה בצ'יזבורגר חטא נוראי, כאשר אין שם לא גדי, לא חלב, לא אמא ולא בישול? מדוע דווקא פה אתה נוקט בפרשנות "אבסטרקטית" ל"רצונו" של בורא עולם, אבל את סדום ועמורה אתה מפרש בצורה "מכנית"? יהדות והומוסקסואליות לא הולכים ביחד...
אין רב שהיה יותר שמרן מהחזון איש
11/01/15 19:39
38צפיות
הרב החרדי הגדול שפגש בזמנו בבן גוריון ושנפטר בשנות החמישים. והחזון איש פסק שחלק מסוים מההלכות בשולחן ערוך, ההלכות שאומרות שמצווה לפעול להביא למותו של אדם חילוני, כבר אינו רלוונטי.

אין ספק שאפשר לפרש את חוקי התורה בצורה דאע"שית לחלוטין - החל מעניין סקילת הנואפות והרג המכשפות, דיני המלחמה שמתירים לקיחת שבויה וכו'. אבל אפשר להאמין שאלוהים לא נתן לבני אדם שכל וחוש מוסרי כדי להיות חיות רעות כמו אנשי דעא"ש. על מי שיפרש את התורה בצורה דעא"שית נאמר: תלמיד חכם שאין בו דעת נבלה טובה הימנו.

מכיוון שאנחנו יודעים שלהיות הומו אינו עניין של בחירה ושהקב"ה הוא אל אמונה ואין עוול, מתחייב לדעתי שגם למי שנולד הומו יש מרחב תמרון כלשהו לחיות בו חיים נסבלים.

מי אמר שהומוסקסואליות אינה בחירה?
12/01/15 01:56
31צפיות
אני כמובן יודע שלא מדובר בבחירה, וגם אילו הייתה בחירה- לא מדובר בדבר שמזיק למישהו, כך שזה לא רלוונטי.

אבל היכן בתורה האלוקית שלך(בין אם בכתובה ובין אם בתושב"ע) כתוב שהומוסקסואליות היא דבר מולד? האם ייתכן שאתה מאמץ את עמדתה של ההשכלה הגויית(וה"ארורה" לדבריהם של חכמים), הקובעת שמדובר במצב מולד?

אתה מאמין(או לפחות טוען שאתה מאמין..) שהתורה היא האמת של בורא עולם. אז תן לי בבקשה קישור לטקסט יהודי "סטנדרטי"(שמקובל על כל הקשת האורתודוכסית) הטוען כי הומוסקסואליות היא דבר מולד.

דאע"ש וwestboro baptist church הם קבוצות דתיות שאכן רואות את מה שכתוב, ולא מנסות להתאים את הדת למציאות(ברוב המקרים). החילוניות צמחה כאשר אנשים הבינו שהדת לא רלוונטית ולא ניסו להתאימה לשום דבר.
תנסה, ותצליח להבין
11/01/15 11:27
33צפיות
רובינו נולדנו למשפחות דתיות כמו שאתה נולדת למשפחה אתאיסטית.
לנו נראה הגיוני שיש אלוקים.  לנו נראה הגיוני שמישהו ברא את העולם.
ואנחנו משתדלים לעשות מה שאנחנו יכולים , כי ככה נאמר.
אפשר לשמור שבת. אפשר לשמור כשרות אפשר להניח תפלין, כל אלה הם מבחירה.
אבל עצם היותינו הומסוקסואלים (או לסביות) היא לא בחירה.  לא נוכל למחוק את הפן הזה מהחיים שלנו.
אפשר גם לחזור בשאלה, להתכחש למה שבאמת מאמינים בו, אבל לא תמיד בגלל משבר אמוני עמוק . אלא משבר חברתי .

כפי שכתבת בהודעה אחרת "לא קראתי את התלמוד אבל אני סומך על גדולי הרבנים"
אני מניח שאויר חדש יענה לך על זה או-טו-טו. אבל לפניו אני רוצה לציין שזו בדיוק הבעיה!!!!

התלמוד דן בצורה מאד ברורה בהומוסקסואליות במסכת סנהדרין נ"ד  על החדירה האנאלית עצמה, על מי אסורה , מאיזה גיל וממתי.   ממש כפי שהתלמוד דן בהזזת סולם בשבת . מתייחס למעשה עצמו .

הרבנים שאתה סומך עליהם הם בני אדם. ובחברה מאד הומפובית זה נחשב הגיוני לבוז להומוסקסואלים. כמו שפעם נחשב מאד הגיוני שאשה לא תלמד לקרא.  אלה חוקים חברתיים, הנהגות  שרק אדם אמיץ מאד יכול להשתחרר מהם.
אם היית בא לאנשים אז (לאו דוקא יהודים, לאו דוקא רבנים) ואומר להם שנשים יכולות לקרא, ללמוד ולהיות כמו הגברים, אם היית מספר להם על זוגיות בין גבר לגבר, אם היית אומר שלא חייבים לאכול בשר ומספר על טבעונות-, אם היית  אומר שלא חייבים לשמוע למלך אלא אלא אפשר לבחור  את המנהיג כל ארבע שנים   הם לא היו מבינים את המונחים שלך.
אותם אנשים שהיום מקללים בטבעיות "הומו" , הורים שמזיקים לילדיהם היוצאים המארון, חברים שמתרחקים , כל אלה  אינם קשורים ליהדות- אלא למשהו חברתי.
ההנהגות האלה כל כך טבועות בחברה, שכאשר הנצרות העתיקה את היהדות היא בטלה דברים כמו שבת וכשרות אך אמצה בחום סלידה מהומוסקסואליות.   

והיום? היום אנחנו נמצאים במצב חברתי משתנה.
שמירת שבת ,כשרות  ותפילה אינם פוגעים באף אחד.  גמילות חסדים, צדקה, השבת אבידה וכבוד הורים הם ערכים חשובים  שמאירים את היהדות.
אבל..
יחס להומוסקוסאלים ולנשים הם  כתמי הבושה של הדתות  היהדות  שחושפים את את קלונה ברבים. 

הדברים היפים מגיעים ביחד עם הנושאים שברובם נקבעו בהליכים חברתיים .
אם תשים לב-  כל ההלכות הכי "בעיתיות" באות יותר מבני אדם שמבינים את התורה יחסית למציאות שלהם.  פחדים שלהם ממיניות האשה  או ממוחצנות להט"בית.
והיום בני אדם יודעים להשתחרר מהכבלים המחשבתים האלה. יודעים לראות איך בני ובנות אדם נפגעים מהשמרנות החברתית. 

ולגבי סדום.....   כתבתי על זה באריכות פה  
הבעיתיות בסדום היה היחס לשונה,  הרצון שלהם לס את המלאכים בכדי להשפיל אותם ,לא מתאווה מינית.  כל ההתיחסות של העולם הקדום ליחסי מין בני גברים היא בדרך כלל באופן שנועד להשפיל אותם ולהקטין אותם, ולא כפי שאנחנו יכולים לראות זוגות מאוהבים היום.

מקווה שעניתי.

הפרדת בשר וחלב היא גם עניין "חברתי"?
12/01/15 02:14
29צפיות
אתה מתייחס לאיסור על הומוסקסואליות כמשהו חברתי תלוי-תקופה, מעין דבר דינאמי, שסופו להשתנות(כפי שהשתנתה ההלכה לגבי עבדות, הוצאה להורג ושאר הדוגמאות שנתת). אבל מעניין שאתה מקפיד בשמחה רבה על חוקים נטולי כל זיקה מוסרית כמו כשרות ושמירת שבת. אתה אינך מטיל ספק ב"אבסולוטיות" של החוקים הללו, כלומר אין שום סיבה שבעתיד זה ישתנה- כי זה מה שבורא עולם באמת רוצה מאיתנו: שנפריד סכ"ום וצלחות ונדליק מזגן בבית הכנסת בשבת על ידי שימוש בשעון שבת מפואר, תוצרת הגויים החרוצים של סין.

"...כשרות אינה פוגעת באף אחד..."
מובן שכשרות  *פרסונלית*(בניגוד ל"קולקטיבית", שיש לנו בארץ) כשלעצמה  אינה פוגעת באיש, אך מדובר בריטואליזם מיותר ומתנשא, שמתעלם מכך ש7 מיליארד בני אנוש לא שומרים כשרות, והכל "בסדר" איתם.  חזיר הוא הבשר הכי פופולארי בעולם, ועל הפרדה בין בשר וחלב אף אחד בכלל לא שמע. לכן כן מדובר באקט "פוגעני" משהו, כאשר יהודי מכריז על חוקיים כולינריים כלשהם- שמשום מה חלים רק עליו.

רוצה לחזור למשהו שאמרת בהתחלה: "לנו נראה הגיוני שיש אלוקים.  לנו נראה הגיוני שמישהו ברא את העולם"....
בין אם יש ישות עליונה בעולם הזה או לא- אין לזה שום קשר ליהדות. כל דת חשבת שיש לה מונופול על אלוהים ועל האמת המוחלטת. אתה יכול להאמין בישות עליונה, בלי להקשיב לסיפורים כאלו ואחרים. אני בעצמי לא מסופק מתואריות האבולוציה והמפץ הגדול: אני חושב שיש מעבר לזה, משהו שאיננו מסוגלים להבין, אך אין לזה שום קשר לנוח, אברהם אבינו או לבעל הנס
באת לנסות להבין, נכון?
12/01/15 20:48
22צפיות
שלום.
אני  אני מבין שמבחינת אתיסט דור רביעי חוקי התורה הם משהו אבסורדי. אבל שאלת איך זה מבחינתינו. אז תשים את עצמך בנעליים שלנו.
בנעלים שלנו יש משגיח לעולם. יש תורה שהוא נתן, ויש מקום לשאלות אך מתוך מקום להבין.
הדגש הוא לא על הפרדת הסכו"ם - זהו סייג. כלומר- משהו שברור שחז"ל קבעו כדי לשמור על איסור גדי בחלב אימו.  הסייגים האלה חשובים. אך לא מבחינת "יהרג ובל יעבור".
שים לב שרוב חקי הכשרות הם על אכילת בשר. צמחונים וטבעונים שומרים על כשרות מחמירה ,גם אם לא ירצו......  אולי זה מה התורה מנסה להגיד לנו? שאם אוכלים בשר, אז להגביל את עצמינו כמה שיותר?  זהו העיקר. ולא הסכו"ם המופרד או אם חיכית שלוש שעות או שש.

מה שאתה לוקח כדי לזלזל ביהדות, בעיני הוא דוקא יפה מאד. היהדות אינה מסיונרית כמו הנצרות ולא מכירה במלחמת קודש כמו באסלאם. לא באנו לכפות את האמונה שלנו על אחרים. מי שרוצה להצטרף ליהדות- מוזמן. גוי שלא רוצה, שיחיה (או תחיה) את חייו באמונתו .זה לא הופך את הגוי ליותר צודק, אלא למישהו מאמונה אחרת שלא קשור אלינו. תפיסה זו היתה ברורה לכולם במזרח הקדום.  עמי כנען האמינו באלים שלהם, עמי מצרים באלים שלהם, ועם ישראל באל היחיד והיחודי שלו.  את הרעיון המהפכני שעם כופה את אמונתו על אחרים הביאה הנצרות, במפתיע.
קצת תמוה בעיני  שעל היחס להומוסקסואליות לא כתבת כלל בהודעה זו., אולי זה אומר שקיבלת תשובה לשאלה זו.
באמת קשה לי לשים את עצמי בנעלייכם
13/01/15 22:03
22צפיות
החשיבה החילונית כבר זורמת בעורקי. אמנם הורים שלי הגיעו ממדינה הומופובית ביותר(נחש איזו..), אך היום אף אחד במשפחתי לא רואה בהומוסקסואליות דבר פוגעני.

"...בנעלים שלנו יש משגיח לעולם. יש תורה שהוא נתן, ויש מקום לשאלות אך מתוך מקום להבין...": אין ספק שההומוסקסואליות שלכם לא מתנגשת עם הרצון הטבעי להבין את העולם הזה, ולדון בשאלה של "האם יש בורא". הבעיה היא שאין שום הכרח להאמין בדת הומופובית עתיקה, שנהגתה על ידי מנהיגים שאולי היו נאורים לזמנם- כדי להאמין בבורא עולם. גם כ"אתאיסט"(יותר אגנוסטי..) מאמין שיש ביקום כוחות שנשגבים מבינתנו, אך מי אמר שיש לזה קשר לדת כזו או אחרת?

זה מה שאני מנסה פה בעצם להבין ידידי....מדוע אנשים פוחדים להאמין בבורא עולם, ללא דבקות בספר חוקים/סיפורים כזה או אחר. למה לקבל את מרותם ושיקולם "המקצועי" של אנשים(חז"ל,רמב"ם, whatever) שרואים בנטייה המולדת שלך פשע נגד בורא עולם?

הפשרה פשוטה משנראה לך
11/01/15 12:49
40צפיות
התורה אסרה משכב זכר, והומואים דתיים לא מעטים נמנעים מכך. 
אכילת צ'יזבורגר בשבת: הפשרה פשוטה משנראה לך
12/01/15 13:59
43צפיות
התורה אסרה בישול גדי בחלב אמו; התורה מצווה לזכור את יום השבת לקודשו; אכילת ציזבורגר בשבת(לאחר הכנתו במקום) אינה סותרת, ולו בדרך עקיפה, את שני העקרונות הללו.

כמו כן, לפי הידוע לי, התורה אוסרת עלינו לשפוך את זרענו לשווא. יחסי מין חד מיניים, בין אם אלו כוללים מעשה סדום או לא, בהכרח יובילו להפרת הציווי.
האמת שבתורה עצמה אין מקור ברור
12/01/15 19:02
29צפיות
לאיסור הוצאת הזרע לבטלה. הרי אונן לא ממש אונן. כנראה זה איסור מדברי חכמים. אבל אכן איסור דתי שלא ניתן לחיות חיי הומו מיניים מבלי לעבור עליו אבל כמה סטרייטים לא חוטאים בו? ועדיין מחשיבים עצמם דתיים.
יש איסור על אכילת בשר בקר עם גבינה?
13/01/15 22:17
27צפיות
לא. זה מגיע מדברי חכמים. מדוע לקבל את שיקול דעתם בדבר אחד, אך לפסול בדבר אחר? כמובן שהימנעות מצ'יזבורגר אינה פוגעת באף אחד- אך גם אכילתו היא פעולה תמימה לחלוטין, ללא זיקה מוסרית(אלא אם כן מחליטים שהבשר והגבינה כשלעצמם לא מוסריים כמובן...)
גדלתי במשפחה דתית אורתודוקסית מסוג "בני עקיבא"
28/01/15 01:52
11צפיות
אבל האמונה שלי התערערה כבר בגיל העשרה, ללא קשר להיותי הומוסקסואל. לא האמנתי, אבל המשכתי לקיים מצוות שבין אדם למקום (האל)  מתוך אינרציה ונוחות.
כשהתחוור לי שאני הומו, הדרך החוצה מן הדת היתה ברורה וסלולה. 
כשגעתי לחו"ל נוכחתי שאני חסר אמונה בעל-טבעי. אתאיסט.
אני פה בפורום כדתל"ש, מחבב דתיים, מבין לליבם, ונהנה בחברתם. בדרך כלל אנשים עדינים, חושבים ונעימים. מקווה לעזור כאן לזקוקים לעזרה מבלי שארמוס את אמונתם.
º
30/01/15 12:03
1צפיות
פורומים משפטיים חדשים ב|תפוז|
11/01/15 16:11
4צפיות
עורכי הדין המובילים בתחומם הגיעו לתפוז! יש לכם שאלה משפטית? רוצים להכיר לעומק את הזכויות שלכם? היכנסו עכשיו!

|*| נעשה לכם עוול? החלטתם להרים את הכפפה ואתם לא בטוחים איך? בואו לדבר על זה בפורום תביעות ייצוגיות

|*| למי מותר להאזין לכם? עד כמה הנייד שלכם יכול להסגיר אתכם? היכנסו עכשיו לפורום חקירות פרטיות:

|*| חשבון המים שוב הוכפל? רוצים לדעת מה הזכויות שלכם מול העירייה? בואו לבדוק בפורום מיסוי עירוני

|*| נגרם לכם או לרכושכם נזק? רוצים לברר מי חייב לפצות אתכם? בואו להתייעץ בפורום נזיקין
הבחירות האלו הופכות להיות מעניינות בשבילנו
08/01/15 21:21
58צפיות
לא זוכר מתי צלבו כך ראש מפלגה דתית על סוגיית הגייז בלב הפריים טיים. לדעתי בנט יצא מהסיפור בצורה מכובדת, אבל אני משוחד - אני מאוד מחבבו.

יו"ר הבית היהודי גיבה בריאיון לחדשות 2 את חברי מפלגתו שהביעו התנגדות לנישואים של בני אותו מין. "יש לי כיפה על הראש", הדגיש בנט,"זה כמו בשר וחלב". עם זאת אמר כי הוא מוכן לתמוך ב"זכויות ללא הכרה"http://www.mako.co.il/news-military/politics-q1_20...
לא רק זה
09/01/15 11:33
36צפיות
חלקם גם מדברים בסרטון בזלזול כה מופגן, שממש גורם לי להתכווצות בבטן. 

פרשייה חדשה שחושפת סתיו שפיר (המלכעע) מלמדת על סכומי עתק שעברו להתנחלויות כמעין פיצויים על הקפאת בנייה. 

לא להאמין מה שעושים בכספי ציבור כשהמפתחות לקופה נמצאות בידיים של אנשים דתיים. 

ובכל מקרה, כולם מחזרים אחרי החרדים לקואליציה וגם להם לא חסר בחליבת הקופה הציבורית. 

העיקר שאתמול מתה זקנה מהיפותרמיה. 

עושים מה שעושים אנשי השמאל לוועדים ולקיבוצים
11/01/15 12:12
27צפיות
חלאס עם הדמגוגיה. בשיטת בחירות יחסית כמו בישראל, לצערנו כל מגזר דואג לתחת שלו.

לפיד שואג למעמד הביניים. 

החרדיים לעצמם.

וכך הלאה. 
אני חושב שהמתנחלים פטריוטים
11/01/15 21:28
19צפיות
ואם הבית היהודי דואגת למתנחלים אזי זה באמת ובתמים מתוך אמונה שההתנחלויות טובות לעם ישראל.
יש שחיתויות של ח"כים שעובדים עם לוביסטים אבל במקרב של הבית היהודי אני חושב שפעילותם נובעת מאידיאולוגיה עמוקה.
גם לגבי הקיבוצים הם בנו את הארץ בזמנו וזה היה בסדר לא לתת להם להיחרב.
הקיבוצים הופרטו
14/01/15 23:31
9צפיות
לפיד דאג למעמד הביניים? לא ששמתי לב. 

מה לעשות, הדתיים מונעים מאידאולוגיה. מהי האידאולוגיה החילונית? 
לכן יש יותר סיכוי שהם יחלקו את העוגה בצורה שיוויונית יותר. 
דיור ציבורי מגיע גם לתושבי גבעת עמל, לא רק לחברים של ניסן סלומיאנסקי ואורי אריאל. 
מגיע כסף גם לסל התרופות ולא רק למתחם תיירות בברקן שהכסף הועבר אליו כשוחד בחירות לאחר פיזור הממשלה. 

דתיים יודעים רק להגיד כמה הם אוהבים את כל עם ישראל, אבל בתכלס, דואגים רק לעצמם. 
מותר לתת כספים להיתיישבות
12/01/15 11:54
18צפיות
אני לא מבין מה הפחד הגדול מלתת כספים להתיישבות . זה לא ארץ ישראל אסור להם לחיות?  למה לתת כספים לתל אביב ולמיצעדים שלכם ולהבימה זה יותר טוב

זקנה מתה מהיפופוטמיה  מאוד עצוב אבל מה לעשות  זקנים מתים ממחלות ואתה רוצה גם להאשים את הבית היהודי בזה שאנשים מתים מסרטן או תאונות דרכים או היפופוטמיה. אני לא מבין את הפורום הרפורמי הזה
חחח היפופוטמיה
14/01/15 04:10
9צפיות
זאת טעות מכוונת?
מותר לתת
14/01/15 23:34
16צפיות
אבל כשהבחירה בין סל התרופות לבין מתחם תיירות בברקן, לע"ד, התשובה ברורה. 
עשרות תרופות לא נכנסו לסל השנה. מזה אכפת לך בכלל? 

היפותרמיה זה לא מחלה, זו ירידה של חום הגוף. אם זקן במדינה הזו מת מקור, כנראה שהמצב לא משהו. 

אגב רפורמי, במפלגה הנהדרת שלך יהיה אחד
מסכים. בניגוד למערכות בחירות אחרות, הפכנו להיות הנושא החם!
11/01/15 12:19
17צפיות
הציונות הדתית כבר לא יכולה לטאטא את הנושא מתחת לשטיח. לפחות בכל הנוגע לזכויות ולחקיקה. 
חברתית, עולם כמנהגו ינהג לצערנו
טור יפה של זאב שביידל בנושא
11/01/15 21:22
25צפיות
אצטט משפט הסיכום שלו
11/01/15 21:24
17צפיות
. ודבר אחרון. חברי בית יהודי יקרים. אנחנו, הומואים ולסביות, דתיים וחילוניים, נמשיך לצאת מהארון, לנהל זוגיות ולהביא ילדים. קשה לנו ואתם לא ממש עוזרים- אבל אנו לא נישבר. עם ישראל, שאתם אוהבים לדבר בשמו, הרבה יותר פתוח מכם. ציבור דתי, אותו אתם מתיימרים לייצג, לומד לקבל אותנו. אנו נעשה את מה שעשתה ציונות דתית מאז ומעולם- ניצור עובדות בשטח מבלי לחכות שתסכימו.
מחקר על הקהילה הגאה.
10/01/15 22:34
37צפיות
שלום,
שמי עדי, אני וחברותיי עורכות מחקר על רמת התמיכה לקהילה הגאה' במסגרת לימודי חינוך. המחקר עוסק על הבדלי תמיכת החברה בין הקהילה הגאה הדתית לקהילה הגאה החילונית.  בעזרת מחקר זה ברצוננו גם להעלות את המודעות של מה שרבים מנסים להשתיק- הקהילה הגאה הדתית, שאותה צריך לקבל באהבה ולא להתנצל על עצם קיומה! 
מצורף קישור לשאלון מקוון, אנונימי לחלוטין, ללא פרטים מזהים. 
נשמח מאוד על שיתוף הפעולה ועל עזרתכם להפיץ השאלון הזה הלאה.
שיהיה לכולנו שבוע טוב ומבורך!

https://docs.google.com/forms/d/1_n3Kn4-27tJ37-g5w...
תודה תודה ושוב תודה!
לשאלות: hinuh2015@gmail.com
פורום עסקים

פורום עסקים החדש

המקום החדש שלך להתחבר לעסקים כנסו ושתפו בכל נושא >>>

אתר הכרויות- only love

מחפשים אהבה?

לקשר רציני וזוגיות לחצו כאן >>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום