לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
למי מיועד הפורום?

פורום "הומואים דתיים" נועד לתת בית עבור כל מי שמתעניין בדת והוא הומוסקסואל.

הפורום, כבסיסו, אינו מיועד לאוכלוסיה ספציפית, הוא פונה לקהל הרחב, מכל דת וכל מין.

הפורום פתוח ללסביות,הומואים, דו-מיניים, טראנסג'נדרים, סטרייטים ולכל מי שמעוניין לקחת חלק בדיון בצורה מכובדת ומתורבתת.

שם הפורום נבחר ככזה, מכיוון שזה שם קליט יותר, אך אינו מיועד אך ורק להומואים.

מטרת הפורום: המטרה העיקרית שלשמה הוקם הפורום היא בית לחבר'ה הנ"ל, בכל גיל ובכל שלב בחיים אשר מתמודדים עם הנטייה המינית.

נהלים קצרים: חופש הביטוי הוא ראשון במעלה מבחינתנו, ולכן אם אתם תומכים או מתנגדים אתם יכולים לכתוב פה - כל עוד אין שימוש בביטויים פוגעניים או עידוד כלשהו לפגיעה עצמית !

אנו מקוים שביחד נוכל ליצור פה פורום שיהיה בית חם ואוהב לכולנו

המשך...
הודעה חדשה

הומו בארון
23/11/14 23:38
4צפיות
היי, לא יודע אם זה המקום המתאים אבל זורק את החכה.
אני בחור בן 31, שומר מסורת, נראה טוב ועובד בעבודה מסודרת. 
מעוניין להכיר בחורה לסבית בארון לצורך חתונה והקמת משפחה . 
אפשר ליצור קשר ב SMS למספר 052-805-7802
רועי 
:)
גם בעלי נטיות הפוכות נזהרים בערייות
23/11/14 09:38
22צפיות
השאלה שפורסמה באתר כמוך

יש לי משיכה כנראה לגברים בלבד, ברוך ה´ למדתי לקבל את זה ואני מודע לזה שזה ניסיון שכנראה תיקון לגלול שהיה לי בעבר.
בכל מקרה שאלתי היא כך, האם יש בעיה בשמיעת שירים שאישה שרה בהם? הרי אין היגיון לאיסור לאנשים שאינם נמשכים לנשים, הרי הסיבה שלא שומעים שירת נשים שזה לא יגרום למחשבות או כל דבר אחר.
תודה רבה.

תוכן התשובה:
שלום לך
קול באשה ערוה ולכן אסור לשמוע אישה שרה.
אינני יודע על הגיון בהלכה זו כמו שאינני יודע על הגיון באיסור אכילת חזיר או בטהרת פרה אדומה.
אנשים מחפשים "הגיון" במצוות כדי לעודד את עצמם לקיים אותם, אבל אסור, חס וחלילה, שקיום המצווה או האיסור יהיה תלוי ב"הגיון" שמצאנו או לא מצאנו בה.
דוגמא – בעולם הרפואי, בעשרות השנים האחרונות, המסקנה היא שהעורלה נצרכת – האם בגלל זה נפסיק לקיים חס וחלילה את מצוות ´ברית מילה´. (לפני כמאה שנה המחקרים הרפואיים טענו שזה בריא ואז היה לנו נוח ונעים להסתמך עליה -אבל ברגע שהם שינו את מסקנותיהם אין אנו משנים את המצווה או האיסור)
בברכה,
דוד לוי
º
השו"ת פורסם באתר "כיפה"
23/11/14 11:40
4צפיות
וואו רב ליבוביצ'יאני, כל הכבוד
23/11/14 15:31
14צפיות
אבל אם להיות רציניים קצת ולא לענות בבדיחות הדעת כמו שענה הרב -
איסור קול באישה ערווה נלמד במסכת ברכות דף כד. בעניין קריאת שמע במיטה: "בעי מיניה רב יוסף בריה דרב נחוניא מרב יהודה שנים שישנים במטה אחת מהו שזה יחזיר פניו ויקרא ק"ש וזה יחזיר פניו ויקרא ק"ש א"ל הכי אמר שמואל ואפילו אשתו עמו מתקיף לה רב יוסף אשתו ולא מיבעיא אחר אדרבה אשתו כגופו אחר לאו כגופו" ומפרש רש"י "אשתו כגופו - ורגיל בה וליכא הרהור כולי האי" דהיינו האיסור על קריאת שמע באותה מיטה פחות חמור על אשתו מכיוון שלא בא לידי הרהור כאשר נמצא במיטה עמה.
מצינו שהבעיה בקריאת שמע במיטה היא מכיוון שבא לידי הרהור.

ממשיכה הגמרא שם: "א"ר יצחק טפח באשה ערוה למאי אילימא לאסתכולי בה והא א"ר ששת למה מנה הכתוב תכשיטין שבחוץ עם תכשיטין שבפנים לומר לך כל המסתכל באצבע קטנה של אשה כאילו מסתכל במקום התורף אלא באשתו ולק"ש אמר רב חסדא שוק באשה ערוה שנאמר (ישעיהו מז, ב) גלי שוק עברי נהרות וכתיב (ישעיהו מז, ג) תגל ערותך וגם תראה חרפתך אמר שמואל קול באשה ערוה שנא'(שיר השירים ב, יד) כי קולך ערב ומראך נאוה אמר רב ששת שער באשה ערוה שנא' (שיר השירים ד, א) שערך כעדר העזים"
ר' יצחק מביא אמרה כי טפח באישה ערווה - תוהים עליו חכמים - הרי ר' ששת כבר אמר שאפילו זרת באישה שהיא הרבה יותר קטנה הרי היא כמי שמסתכל הערווה (מקום התורף) - אלא, מסבירים חכמים, שמדובר באשתו שרגיל בה (כפי שאמרנו לעיל) ולעניין קריאת שמע. מכאן אומרים חכמים שונים מהי לדעתם הערווה שאסור להגיד מולה קריאת שמע (ואך ורק קריאת שמע!) פוסק שמואל - קולה של אשה, בזמן קריאת שמע, הוא ערווה. ורש"י על אתר מפרש "קולך ערב - מדמשבח לה קרא בגוה שמע מינה תאוה היא" דהיינו הסיבה היחידה שבגללה הקול אסור הוא מכיוון שמדובר בתאווה!

ולעניינו - כפי שמצינו בגמרא בברכות וברש"י על אתר, האיסור על קול באשה ערווה הוא מן הטעם שמדובר בתאווה, ובמקום שאין תאווה - אין איסור. (בטוחני שגם הרב דוד לוי יפסוק כי לאשה מותר לשמוע אשה שרה. מדוע?) השאלה כמובן האם הומו ששומע שירת נשים מגיע לתאווה או לא, והאם יש כאן עניין של מראית עין או לא - ולא באתי לפסוק אן הלכה לאף אחד. הבסיס, לעומת זאת, הוא ברור - טעם איסור קול באשה ערווה הוא מפאת התאווה, והיה ראוי לרב לעסוק בשאלה ברצינות ולא לפטור אותה בהינף יד ובהסברים דמגוגיים ולא נכונים.
דיבורים בעלמא
23/11/14 18:38
6צפיות
זה מה שיש לי להגיד על הפסק. לא רציני בעליל
אמת תורתינו הקדושה
23/11/14 22:27
5צפיות
תודה לך שזיכיתיני לשמוע דיברי תורה ערבים לחיך!  אנחנו לא פוסקים ולא רבנים ולא מתקרבים לאמוראים ולתנאים הקדושים שכתבו את הגמרא אנחנו לא יכולים ליפסוק הלכה לעצמינו שאז כבר נהייה כרפורמים חלילה!

יהודים לא מחפשים את הטעם במיצוות כדי להתיר אותו אלא מחפשים את הטעם כדי לילמוד ולהעמיק ולקיים מיצוות תלמוד תורה

|*|נפתח פורום קשר משפחתי|*|
23/11/14 15:06
בואו לשפוך את הלב, לשוחח על המשפחה, לקטר על הדודה, לרכל על הגיסה, להתייעץ על סבתא בפורום קשר משפחתי:

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

גבר משלים אישה וכד'
14/11/14 01:02
122צפיות
אני חושב שאני מאפיין לא מאוד גייז, אבל אדבר על החוייה הסובייקטיבית שלי. 
אני ביום-יום בחור גברי-עדין. לחלוטין לא אוחצ'ה. אני לא נראה הומו, רוב האנשים חושבים שאני 90% סטרייט.
במיטה אני פס ואוהב להיות כביכול בצד הנשי. בקטע מיסטי: אני אוהב שיש נשמה גברית שמתחברת עם נשמה נשית (שאני בעל הנשמה הנשית).
1. לדעתי יש לא מעט הומואים כאלו, ואז נצרת בעיה לוגית כי יש פה 2 נשמות נשיות. מה אתם אומרים?
2. לפי דעתכם, יהיו גברים שיאהבו את הרעיון של גבר מחוץ למיטה, ובמיטה עושים כביכול סקס (או במקרה שלי אהבה בעדינות) סטרייטי? 
3. האם לפי דעתכם, בכלל כדאי לי לספר את זה לפרטנר (או לבן הזוג לעתיד שאכיר)  או שלשמור זאת לעצמי ?  (אמר לי פעם ידיד, תדמיין בראש שלך מה שאתה רוצה, אתה לא חייב לשתף)

תודה על התגובות
זו בעיה מפורסמת
14/11/14 09:19
68צפיות
יש משפט שאומר "כל הומו חושק בגבר אמיתי, אבל גבר אמיתי חושק באישה". יש הומואים גבריים אבל גם הרבה הומואים נשיים. והרי הומו נמשך לגבריות ולא לנשיות. אבל בסך הכול האוחצ'ות הכבדות הן מיעוט ורק ההומואים גבריים במידה סבירה.

את נקודה 2 לא כל כך הבנתי..

לגבי 3, אני אישית מאמין מאוד שהרבה דברים בדמיון הפרטי יכולים וצריכים להישאר שם אבל תמיד אפשר לגשש אצל הפרטנר בעדינות ולראות לאיזה פנטזיות הוא פתוח ולמה לא.
תתפלא
14/11/14 14:54
52צפיות
יש כאלה שנמשכים למה שאתה  מכנה "נשיות"  יש כאלה שדוקא גבריות-יתר  דוחה אותם.  המנעד של מושא משיכה מינית הוא כל כך רחב שאי אפשר להכליל את כולם במשפט אחד.
מסכים בסך הכול
16/11/14 18:55
24צפיות
אבל האם נאמר שאוחצ'ה זועקת תהיה מבוקשת באטרף כמו גבר גבר? בוא נודה על האמת - גם לאוחצ'ה יש סיכוי לזוגיות, אבל על הגבר גבר יעוטו.
פרסם עצמך כפסיבי שמחפש אקטיבי, זה יתאר בקוים כללים
14/11/14 10:27
53צפיות
את מאווייך, ויהווה נקודת התחלה לחיפוש האיש המתאים
עוד הסבר קטנטן
14/11/14 11:20
59צפיות
הקטע הפיזיולוגי בסקס,  לא מאוד משמעותי עבורי. הקטע הפסיכולוגי הוא ה-קטע והוא ההנאה.
בקטע הפסיכולוגי אני בעל הנשמה הנשית.
אם יש גבר שלא מקבל אותי כבעל נשמה נשית או אם יש אישה שמקבלת אותי כבעל נשמה נשית.
אני מעדיף לעשות סקס עם האישה. על אף, שאני 80% נמשך לגברים ו-20% לנשים.
בפנטזיה אני בעל נשמה נשית שנמצא עם גבר בעל נשמה גברית.
במציאות.... זה כבר יותר מסובך ..

מה צריך הגבר לעשות
16/11/14 00:40
37צפיות
כדי לתת לך הרגשה שהוא מקבל אותך כבעל נשמה נשית? האם הוא צריך לומר מילים? לדבר אליך בלשון נקבה? לנהוג בך בנימוס קלאסי המתבקש עבור בגברת? 
יקירי המיסכן והאבוד
23/11/14 09:22
5צפיות
לר יש נשמה גברית ולאישה יש נשמה נשית ואתה מתבלבל ביניהם
מה יותר פשוט מזה?
אתה גבר
מה קרה לנשמה שלך?
לאן הלכה לאיבוד
אני מציע לתקן את הנשמה שלך בסדנאות הנפלאות של עצת  שם תחקור מי אתה באמת ותחזור למצבך הטיבעי לפני שהתבלבלת והלכת לאיבוד

אם אתה נימשך 20% לנשים זה אומר שיש לך עוד סיכוי להינצל   תיתרכז רק בבנות וכך להקים בית יהודי כשר בישראל

אל תיפול לייאוש ולמחשבות שווא
ין משלים יאנג
14/11/14 14:52
38צפיות
אני רק רוצה לשנות משהו במינוח "גברי נשי"  ל"ין ויאנג" שיין זה מה שאתה מכנה נשי ויאנג זה מה שאתה מכנה גברי....

1.אתה צריך את ה"יאנג" שישלים אותך. לא כל כך הבנתי מה זה קטע מיסטי. אני מניח שזה אומר שבמטה אתה צריך שיהיה מעליך גבר-גבר, ככה זה משתמע.
וכאלה יש הרבה. המון .  אני חושב שלכל אחד יש את הדרך שלו אבל אצל גייז זה אל תמיד מתחלק "נשי-גברי".  זה הרבה יותר מורכב מזה.

2. כן, לפי רשימת דרישות אטרפית ממוצעת.

3.  מדברים על סקס בדייט הראשון או השני. אז ברגע שזה צץ כדאי לחלוק את זה,  אם תהיה כנה איתו -הוא יהי כנה איתך.  ובכל אופן לפי התיאור הזה שנתת  יש אוכלוסית יעד חבה מאד שישמחו לגלוש איתך לזוגיות אוהבת ומינית.

שבת שלום!
הזדמנות לעזור לתינוקות נטושים|נחמה|
16/11/14 13:15
9צפיות
|בועית|מדי שנה ננטשים מאות תינוקות על ידי הוריהם בבתי החולים בישראל. התינוקות מאושפזים במחלקות השונות של בתי החולים, לעיתים למשך חודשים ארוכים, בלי מגע וחיבוק של אמא.
עבור כך הוקמה העמותה "חיבוק ראשון" ? כאשר תינוק ננטש מקבלת עמותת "חיבוק ראשון" פנייה רשמית מבתי החולים, ומארגנת בזריזות קבוצת מתנדבות המגיעות לבתי החולים ומייצרות עבור התינוק סביבה ביתית ומשפחתית ככל האפשר.

חברת האגיס יצאה בשיתוף פעולה עם עמותת חיבוק ראשון ותתרום 5 שקלים על כל תמונה של הורה מחובק עם תינוק/ילד שתועלה עם תיוג hugtag#!
העלו תמונה שלכם מחובקים עם הקטן או הקטנה שלכם, הוסיפו  את התגית ותתרמו 5 ש"ח לעמותה החשובה כמעט ללא מאמץ.

http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
האים נטייה הפוכה היא דבר טיבעי?
12/11/14 10:08
75צפיות
ובכן תופאת טבע זה דבר שמצוי בטבע וכך הוא נברא
אולם משיכה מינית בין גבר לגבר או בין אישה לאישה זוהי סטייה נרכשת
אשר שינויים בהתנהגות של החברה גרמו לה
ברור שיותר נוח להגיד זה טבעי על מנת שהרגיש טוב אם עצמי בלי לנסות ולהתמודד
במאה שנה האחרונות חלה תפיסה שגויה שגברים צריכים להתנהג כמו נשים ונשים כמו גברים
אבל זו טעות שלא באה מעצמה היו כמה אנשים בעלי השקפה מעוותת שהחליטו ללמד את ההשקפה שלהם
ולהעביר הלאה אותה.
לדוגמא החליטו מי שהחליטו שגבר צריך להוריד שערות בבית השחי ובעוד מקומות כמו נשים ממש דבר שנחשב עד לא מזמן לסטייה.
תופעה נוספת שהחלה החל מהשנים של מלחמת העולם הראשונה שנשים צריכות ללכת לעבוד ובמקצועות של גברים דווקא
לאחרונה מנסים להכניס לראש של נשים שהם צריכות להתלבש אם חליפות של גברים
פתאום החליטו שגברים צריכים להתבסם להסתרק ולהעריך את השיער ולעשות קוקו כמו נשים
ועוד דוגמאות.
רוח של קידמה הם קוראים לזה.
הרי זה עיוות והתוצאה של זה שגברים חושבים כמו נשים ונשים חושבות כמו גברים ובלאו הכי
גם המשיכה המינית בהתאם.
בעבר המשיכה של גבר לאישה היתה עזה מאוד וכתוצאה מהשיויון הארור בין גברים לנשים
זוגות מחזיקים מעמד הרבה פחות
בעבר לא היה דבר כזה שגבר ואשה רבים בינהם
אבל היום שזוג מתחתן יש בבית שני גברים או שני נשים אז בלאו הכי לא מסתדרים.
כ-1500 מינים של בעלי חיים בטבע מגלים התנהגות הומוסקסואלית
12/11/14 11:45
39צפיות
רק מין אחד מגלה התנהגות הומופובית.

אתה יכול למצוא רשימה של בעלי החיים (שכידוע מורידים שערות החל ממלחמת העולם הראשונה) כאן http://goo.gl/Pt3ndp. היא כוללת, בין השאר, שימפנזים, פילים, שועלים, כלבים, חתולים, דולפינים, אריות, פינגווינים וכו'
אנחנו לא חיות
23/11/14 09:07
3צפיות
מה שטיבעי אצל האדם לא טיבעי אצל הבהמות
אנחנו בני אדם ועוד בני אדם יהודים  יש לנו שכל ונשמה ואין מה לילמוד מהחיות ומהבהמות שלא מבינות כלום
סיפור יפה על שני נשרים זכרים שחיו כזוג בגן החיות התנ"כי בי-ם
12/11/14 13:31
31צפיות
מקרה שזכה לתשומת לב העיתונות בישראל כאשר זוג נשרים זכרים בגן החיות התנ"כי בירושלים החלו לחזר זה אחר זה ואף בנו יחדיו קן.

מדובר בזוג הנשרים יהודה ודשיק, שהובאו אל גרעין הרבייה בגן החיות התנ"כי בירושלים על מנת להזדווג עם נקבות, אך להם היה תכנון משלהם.
השניים בנו קן ביחד ואף הזדווגו כאשר דשיק היה ה'אקטיבי' יותר. אחרי שהמטפלים ראו שיהודה ודשיק הקימו קן יחד הם שמו להם ביצת דמה בקן ויהודה ודשיק דגרו עליה. כעבור זמן מה המטפלים החליפו את ביצת הדמה בגוזל שבקע באינקובטור, ויהודה ודשיק טיפלו בו במסירות וחילקו את העבודה ביניהם בצורה שווה.
העובדה ששני נשרים זכרים מטפלים בגוזל הגבירה את סיכויי ההישרדות שלו, אפשר להשוות זאת לזוג גברים המגדלים ילד ומעניקים לו נקודת פתיחה טובה יותר, מפני שבדרך כלל שכרם של הגברים גבוה יותר.
גרעין הרבייה של הנשרים בגן החיות התנ"כי הוקם על מנת לשקם את אוכלוסיית הנשרים הנמצאת בסכנת הכחדה. כל גוזל שיוצא מגרעין הרבייה נחשב להישג אדיר ויהודה ודשיק הצליחו לגדל יחד ארבעה גוזלים בסך הכול - תרומה משמעותית לאוכלוסיית הנשרים בארץ.

פינגווינים, הידועים גם הם כחיות הנוטות לשמור על מערכות יחסים אקסקלוסיביות, לא רק לצורך רבייה, נצפו פעמים רבות בזוגות בני אותו מין. ביניהם, מפורסמים וונדל וקאס, זוג פינגווינים אפריקאים מאקוואריום ניו יורק, אשר שומרים על מערכת יחסים אקסקלוסיבית כבר מעל 10 שנים. בגן החיות של סנטרל פארק, גם בניו יורק, אף ניתנה לזוג פינגווינים מאותו מין ביצה, בה טיפלו בני הזוג כראוי ודאגו לאפרוח שבקע ממנה. חיות אחרות המקיימות זוגיות עם בני מינם הםלווייתנים ועופות פלמינגו.
יש בעיה בהבאת דוגמאות מחיות בגן חיות
12/11/14 19:22
31צפיות
היות ואפשרויות הרבייה שלהן מוגבלות, והגדילה שלהן לא יכולה להיות מוגדרת כ"טבעית"
היו להם נקבות בכלוב, והם בחרו זה בזה - שני זכרים
13/11/14 00:53
28צפיות
איזה הטרו היה בוחר בבן מינו כשיש מולו נקבה?
אתה נשר? אתה פינגווין?
23/11/14 10:13
2צפיות
מה זה קשור
אתה לא פינגווין
אתה יהודי מה אתה מביא כתבות לא קשורות
הנה תמונות של גברים עם שיער ארוך מלפני 100-200שנה ויותר
12/11/14 14:11
46צפיות
אל תאמר אי אפשי לאכול חזיר... אלא אפשי ואפשי, אך מה אעשה
12/11/14 17:23
33צפיות
והקב"ה אסר על כך?" (רבי אלעזר בן עזריה)

הומוסקסואליות ימיה כימי האדם. 

המודל של גבר "גברי" ואישה "נשית" כפי ששרטטת לא קיים בכל התרבויות האנושיות. לך לתרבויות המטריאכליות באפריקה, שם האישה היא ראש המשפחה.
אבל אל לך להרחיק כל כך: בתרבות היהודית-החרדית מודל זה לא מתקיים: הגבר מנוון שרירים, יושב ולומד, בעוד האישה עושה את המלאכה הפיסית- מבשלת, עושה קניות, יוצאת לעבוד וכו' 
נראה לי שאצל החרדים
14/11/14 09:14
43צפיות
הגבר הוא דווקא גבר גבר. הוא בקשר עם הקב"ה ולומד תורתו ומזכה בחיי נצח. זה שבנורמה החילונית ללמוד זה חנוני ואולי אפילו קצת נשי, לא מחייב את החרדים.
º
והעובדה שהוא רפוי שרירים ולא מפרנס את ביתו?
17/11/14 10:35
13צפיות
לא מבין מה אמרת בכותרת
23/11/14 09:17
4צפיות
אני לא מכיר אף תרבות בה הגבר הוא לא מנהיג 
אם זה קיים כנראה שאין מספיק גברים וזהו עוד קילקול של בני אדם בדור מלא פריצות

בתרבות היהודית האמיתית הגבר הוא אבי המשפחה והוא הראש. הוא מתעסק בדברים החשובים: לימוד התורה. גבר יכול להיות רב מורה סופר סתם וזו העבודה שלו  ולזה הוא הוכשרועל ידי כך הוא מזכה את אישתו גם בגן עדן
האישה היא עקרת הבית העיקר שבבית ועושה מה שנשים ידעו לעשות תמיד
החרדים לא משנים את הטבע שלהם. אישה זה אישה וגבר זה גבר
רק מוח חילוני מעוות את המציאות כדי להטיח האשמות אנטישמיות בציבור הצדיק וירא השמיים.
הנה לך הפירוש
23/11/14 11:48
7צפיות
לפי טענותיך כל מה שנאסר בתורה הוא לא טבעי, קרי אכילת חזיר, חילול שבת, צניעות וכו'. אלא שהגמרא אלפי שנים לפי לידתך כבר אמרה שהכל אפשרי, להכל אפשר להתאוות, והכל גלום ביצרים הטבעיים שלנו- אך מה לעשות והתורה אסרה (ומכאן הציטוט שלי לגבי אכילת חזיר). גם הרב קוק אמר אגב שהומוסקסואליות נובעת מיצר טבעי. ואני משום מה יותר מכבד את דעתו מאשר את דעתך

העובדה ש*אתה* לא מכיר, לא אומר שלא קיימות תרבויות מטריאכליות (בהן האישה מנהיגת התא המשפחתי). גם בעם ישראל היו מנהיגות- חלקן אף נחשבו לצדיקות- כמו מרים, דבורה, עתליה, יהודית, שלומציון ועוד. הם ניהלו את העניינים בדיוק כפי שזכינו ובדורנו גולדה מאיר הייתה ראש הממשלה. 

יפה שאתה משקף תפיסה גזענית ושובניסטית, שאפילו גדולי היהדות היו נדחים ממנה כליל. העובדה שגבר לומד תורה, לא אומרת שהוא "מתעסק בדברים החשובים", ואילו האישה "מתעסקת בבית". אפילו לפי התפיסה השמרנית, הגבר לא יותר חשוב מהאישה- בניגוד לדבריך- אלא לשניהם תפקידים חשובים בדיוק באותה מידה לקיום העולם. 
באופן כללי, "להיות גבר" בתפיסה הרווחת היא להיות המפרנס, השרירי, זה שנאבק ומתמודד עם העולם בחוץ, שמתעסק בענייני העולם הזה- וראה זה פלא בציבור החרדי דווקא האישה מתעסקת בכל זה, ואילו הגבר הוא שספון בבית (המדרש). ממש הפיכת סדרי עולם! 
ויאמינו בה' ובמושה עבדו
23/11/14 22:19
2צפיות
כתוב בתורה להקשיב לכל מה שהרב אומר! 
להאמין בה' זה כמו להאמין ברבנים שלנו  אתה לא רוצה לישמוע לרבנים האורתודקוסים זו זכותך אבל יהודי אורתודוקס אמיתי מתייעץ עם רבו וכול רב יגיד לך שנטיה הפוכה היא לא דרך הטבע!
אותו דבר לגבי מה שכתבת על הגברים החרדים שנלחמים באוהלה של תורה  היום כול העבודות הם  מול מחשב אז אין כאן שרירים וכוח ומה עדיף שהגבר יבזבז את זמנו בדברים בטלים או יקבל משכורת עבור לימוד התורה הקדושה? נשים לא מחוייבות לילמוד  אלא לגדל את הילדים ובחסדי השם יש פרנסה לכל בית יהודי גם מהאבא וגם מהאמא והרבה גברים חרדים עובדים אז אל תקשיב לתישקורת הסמולנית שונאת החרדים  גם לילמוד תורה זה לעבוד מאוד קשה
זה מה שה' ברא.
12/11/14 22:17
35צפיות
כל מה שנמצא בטבע- הוא חלק מהבריאה.  והוא דבר טבעי
החשיבה שלך ש"מה שאני לא אוהב הוא לא טבעי" היא לא נכונה, כמו שלל החלטות קצת לא במקום.

1. לא ברור אם הנטיה נרכשת או מולדת.  אבל גם היא נרכשת, איך רוכשים אותה בדיוק?? אני לא מכיר מישהו שהלך ו"נהיה" הומו. אלא רק אנשים ונשים שגילו את זה על עצמם.

2. יש הבדל ענק בין הומוסקסואל ולסבית לבין  איך שאתה מגדיר . גם היום נשים נשארו נשיות וגברים- גבריים. אך יש חופש ותר גדול להיות כן עם עצמך. גבר שמסוגל להיות רגיש ולהעניק לילדיו ולעשות ספונג'ה הוא עדיין גבר. אשה שאוהבת ספרט ומתחברת למתמטיקה עדיין נחשבת אשה לכל דבר.   אנשים ונשים יכולים להגשים את עצמם עם פחות מגבלות מהעבר.    וגם גבר שאוהב גברים- נשאר עדיין גבר.. לא תמיד ישנה שאלה מגדרית....
אני לא  מבין מי החליט שגבר צריך להוריד שערות בבית השחי. אני מכיר מספיק גברים שעירים או חלקים שער הגוף לא מהווה החלטה של גבריות בעיניהם.
נשים מתלבשות כמו גברים? ממתי????  מכנסי הנשים הן עם קו  שונה לגמרי, באופן שונה.
וגם הדוגמא שלך על גברים עם שיער ארוך ובשמים תמוהה בעיני.  
אני מקווה שבעיניך לשים דיאוודורנט לא נחשב גם כ"השתלטות נשית".......

3. אתה מבלבל בין נטיה מינית למגדר ואז שב ומבלבל שוב.  יש כל כך הרבה הומואים גבריים. כל כך הרבה לסביות נשיות.  ישנן נשים שמרגישות כלואות בגוף של גבר ולהפך,  אך לא בגלל "בלבול בין המינים" אלא בגלל מודעות שיש היום לנושא, מודעות שלא היתה לפני 100 שנה  באירופה  (אך כן היתה בחלקים מסוימים במזרח הרחוק) 

4. הסבה שזוגות מחזיקים מעמד היום כי אנשים מבטאים עצמם יותר בקלות. אם זוג לא מתגרש אין זה  אומר שהוא לא אומלל. גם אם גבר ואשה חיים ביחד אין זה  אומר שחייהם מאושרים. רק שפעם זו היתה בושה להתגרש, והיום כבר לא מפחדים מהמלה הזו והדבר קיים גם במגזר החרדי.
בעבר לא רק שגברים ונשים רבו , אלא גם שיש תיאורים של ריבים בתנך (בין אברהם לשרה,בין יעקב לרחל ,ובין מיכל לדוד )  ריבים רבים נגמרו באלימות . נשים רבות הוכו , ולא היה להן לאף לפנות. זה היה חלק מהשגרה העצובה.

אז מה השתנה?
אשה ידעה שאם תתגרש מבעלה חייה יהיו קשים מאד.
נשים לא ידעו לקרא, לעבוד בחוץ או כל דבר שגברים ידעו.  לפעמים עדיף רע שאת מכירה מאשר רע שאת לא מכירה, אבל יותר גרוע מזה:
הילדים.
גברים (לפי הגדרתך- "גברים אמיתיים" ) לא דאגו לילדים שלהם. להשאיר את הילדים עם גבר במאה-19 היה בעצם להפקיר אותם.  גורלם לא היה ברור.  (בספר "מיומנה של גיישה" מסופר שכאשר האב התאלמן הבנות הלכו עבוד . אחת כמשרתת ואחת נמכרה לזנות)

אשה לא יכלה לעבוד בחוץ  למעט במשרה של משרתת או אומנת. בעליהן עזבו אותן , גרשו אותן או נפטרו . הן מצאו את עצמן  במצב קשה עד בלתי אפשרי בו נאלצו לפרנס את עצמן ואת ילדיהן-  אך בלי לדעת כיצד.
רבות פנו לעבוד בזנות או כמשרתות.

4. אני מודה לך על שאת כל הדברים שכתבת לא תיבלת במשפטים מהגמרא או מהתורה. תודה לך שהבאת  את דעתך האמיתית , ולא עטפת אותה כ"דבר השם".
אולי תחזור לכוך הרפורמי שלך
23/11/14 09:41
5צפיות
כמה שטויות אתה מדבר
לך לחברים הרפורמי שלך ותהפכו את תורתינו הקדושה להבל הבלים עם השטויות שלכם
אני לא מבין מה אתה עושה פה עדיין
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
13/11/14 11:32
6צפיות
|קדימה|הוא פרץ לתודעה הציבורית בעונה השנייה של  "האח הגדול".  ב-4.3.10 זכה אלירז בתוכנית ומאז ממשיך לעבוד כל הזמן בטלויזיה, ברדיו ואף בקולנוע .
מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום ולהמשיך לתמוך, לאהוב וגם לבקר. תוכלו לחלוק איתנו מידע, תמונות , יצירות מעשי ידיכם.... הקשורים לאלירז.

היכנסו כבר עכשיו לפורום אלירז שדה

|קדימה| הוא הגיע למקום השני בעונה האחרונה של האח הגדול והצליח לצבור קהל מעריצים גדול ורחב!
אתם מוזמנים לבקר בפורום אלדד גל-עד בפורום תוכלו לשוחח ולדון בכל נושא שקשור באלדד - על כתבות של אלדד, עדכונים, תמונות וכל מה שתרצו.

היכנסו כבר עכשיו לפורום אלדד גל-עד
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
|*|פורומים מקצועיים חדשים בתפוז|*|
11/11/14 17:35
3צפיות
|קדימה|פורום הלוואות והשקעות המונים
אחרי שבמחאה החברתית האחרונה, בה נופצו, בין היתר, גם כמה זכוכיות של אחד הבנקים המרכזיים במדינה, קמה קבוצת יזמים והחליטה לשבור את המונופול. שיטת הלוואות והשקעות המונים הגיעה לישראל ומזמינה אתכם להצטרף לאלפי הישראלים שמובילים את אחד השינויים החברתיים ההכרחיים ביותר במדינה.

היכנסו עכשיו לפורום הלוואות והשקעות המונים, בו מומחה מחכה לתת לכם מענה לכל שאלה בנושא, והכירו את השיטה לחסוך את ריביות הבנקים, להשקיע כסף בתבונה וגם להרוויח כמה ערכים:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...

|קדימה|פורום עדשות מגע ומשקפיים
הראייה היא אחד מתחומי החיים שאנחנו נוהגים להזניח ולשכוח, פעמים רבות נוצרת ירידה באיכות הראייה כתוצאה מהתנהלות לקויה בחיי היום-יום כמו הסתכלות ממושכת במסך המחשב, קריאת טקסטים מרוחקים ואפילו מעבר לא זהיר מחושך לאור.
פורום עדשות מגע ומשקפיים מציע מענה מקצועי של מומחית קלינית לשאלותיכם בנושא, למצמידי העדשות, למרכיבי המשקפיים ולמי שמעוניין לדעת עוד בנושא. מי יכול להרכיב עדשות מגע? האם ניתן להרכיב עדשות מגע גם בלילה? האם עדיף להרכיב משקפיים או עדשות? ועוד..

היכנסו עכשיו והתייעצו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
זוכים בכרטיסים למותק של פסטיבל|!|
10/11/14 12:15
5צפיות
|omg|המופעים לילדים בחופשת החנוכה מתקרבים בצעדי ענק ולכם גולשי |תפוז| יש אפשרות לזכות בכרטיס זוגי למופע הופ! מותק של פסטיבל בממלכת הקרח.
היכנסו כבר עכשיו לפורום הורים לפעוטות, הגיבו להודעת התחרות עם תמונות, סיפורים או ציורים שלכם ושל ילדכם הקשורים לחורף, ספרו את הסיפור שמאחורי התמונה ואולי תוכלו לזכות בכרטיס זוגי|!|

לפרטים נוספים והשתתפות:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
חיפוש מיוחד
09/11/14 16:03
114צפיות
שלום :) שמי כנרת ואני בת 37
אשמח להכיר בחור דתי. רצוי דו מיני. שמעדיף להתחתן עם אישה בכדי להקים משפחה. 
זה המייל שלי: kineretmeron@gmail.com
שבוע טוב!
º
מעניין. מה מביא אותך לרצות דווקא בבחור כזה?
09/11/14 19:22
38צפיות
מאחר ואני נמשכת לשני המינים.
09/11/14 20:31
72צפיות
וחשבתי לעצמי שאם יש בחור שהוא כמוני אפשר לנהל מערכת יחסים שווה. 
הבנתי. אופציה מעניינת למבנה משפחתי.
10/11/14 11:20
48צפיות
הכרתי אחת שהייתה דו מינית וכך משכה את בן זוגה למפגשים בשלושה. אבל לא הסכים להכניס גברים נוספים אלא רק בחורות.
אפשר אפילו לגור בנפרד במרחק כמה דקות הליכה.
10/11/14 12:00
46צפיות
מה שחשוב לי בעיקר זה החתונה והילדים. וגבר שרוצה אישה בחיים שלו ומסוגל גם לאהוב אותי.

לא בדיוק "מחפש" אבל...
09/11/14 22:05
129צפיות
אני נשוי, בי, סטודנט בבאר שבע, וכמובן - דתי ומוחבא עמוק.
כבר הרבה זמן שאני חושב שעם כמה שאני שלם עם הבחירה שלי להפנים את המשיכה שלי לבנים ולהתחתן עם בחורה שאני אוהב - בכל זאת קשה לי להתעלם מהעובדה שחלק גדול ממני פשוט מוסתר ומודחק לחלוטין.
לא מחפש "רומן", אבל כן הייתי שמח לדעת אם יש מישהו שהיה מעניין אותו לפתח קשר חברותי פתוח, מקבל ולא שופט לשום צד. בהתחלה דיסקרטי (כדי לבדוק שבאמת יש עניין בחברות אמתית) ואח"כ להיפגש, לצאת קצת לבלות, לעשות ספורט, לדבר על החיים והעיקר - להרגיש שלפחות לחלק מהזמן אנחנו יכולים להיות אנחנו ולהפיג מהמתח שכבר התרגלנו לחיות בו. בקיצור - סוג של "ברומאנס" שכזה..
לא חייב להיות מישהו עם מאפיינים זהים, אבל כמובן שלעניין ההזדהות יש תפקיד מרכזי. אבל יותר חשוב ההבנה וההקשבה לשני הכיוונים.

º
שלחתי לך מסר פרטי
10/11/14 10:10
31צפיות
מקווה שיהיה לך בהצלחה
10/11/14 11:08
53צפיות
זה חוט מאוד דק להלך עליו אבל לפעמים חיים כאקרובט זה האופציה הפחות גרועה. בכל מקרה שיהיה בהצלחה.
º
האם יש פורום פעיל כלשהו של נשואים?
10/11/14 00:46
39צפיות
פורום של הומואים דתיים נשואים? ספיציפי מאד. אבל אולי יש קבוצ
10/11/14 08:16
36צפיות
ת פייסבוק סודית? אם אין, הקם אותה...
לדעתי יש קבוצה כזאת
10/11/14 11:06
38צפיות
כדאי לשאול את אנשי חוג "כמוך"
|*| נפתח פורום ספורט אתגרי |*|
09/11/14 11:58
4צפיות
|שמאל|אם אתם חולים על באנג'י, צניחה חופשית וצלילה. טיול הוא לא טיול עבורכם בלי פעילות אקסטרים כלשהי. אז כנראה שהפורום הזה הוא בשבילכם!

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום ספורט אתגרי|!|
הפורום יכיל מידע, כתבות, טיפים ושיתוף חוויות לכל גולש המתעניין בספורט אקסטרים!

האם אתם חושבים על ילדים?
06/11/14 09:54
58צפיות
חוק הפונדקאות עומד בימים אלו במרכז דיון בכנסת וזו הזדמנות לשאול: האם אתם חושבים על ילדים? האם בזמן הקרוב או אי שם בעתיד הרחוק? ואיך מתגברים על כל המכשולים - הכספיים, החברתיים והחוקיים שמונעים הבאת ילדים, ובפרט בחברה הדתית דבר זה לא מקובל כלל.
איחרתי את המועד, הספינה תפליג בלעדיי
07/11/14 07:01
59צפיות
אני מכיר כאלה שניהלו חיי הומו עם בן זוג בשנות השבעים, ומצאו סידור עם אשה, להולדת ילדיהם. אצלי זה היה בלתי אפשרי, משום שהייתי נתון בסערת גירוש מהצבא ועזיבת הארץ, ולא היה לי הראש להולדת ילדים וטיפול בהם. בן זוגי הקנדי מעולם לא רצה בילדים.
אז...
אני נהנה מהאחיינים ומה"נכדנים" (נכדי אחי).

הפתעת אותי. לא חשבתי שלמישהו הייתה אופציה כזו
07/11/14 07:38
47צפיות
בשנות השבעים. מעניין שכבר אז היו משפחות אלטרנטיביות.
אלו היו סידורים בין גברים ונשים בהסכמה.מבחוץ הכל נראה "רגיל"
10/11/14 00:05
28צפיות
הנה שלושה מקרים שאני מכיר אישית, משנות ה70 של המאה הקודמת:
מקרה א': אישה התאהבה בידידי ההומו. הוא לא היה מעוניין בה. היא הציעה לו ללדת את ילדו. הם התחתנו וגרו בנפרד והיא הרתה ממנו, איכשהו. ביום הלידה הם עברו לגור ביחד, זאת בניגוד להסכם טרום-נישואין שהם חתמו עליו. הם הולידו עוד שני ילדים. לאחר כמה שנים האשה לא יכלה יותר לשאת את הרומן שבעלה ניהל עם גבר, והם התגרשו.  נותרה טינה עמוקה עד היום, 27 שנים לאחר הנישואין, וכששלושת ילדיהם הבוגרים, אוהבים את אביהם ההומו ומבלים איתו הרבה.

מקרה ב: גבר (מכרי) ואשה עשו הסכם להולדת ילדים, והם לא חיים יחד גם מאז הולדת שני ילדיהם, גם הם בוגרים כיום. הילדים חילקו את זמנם בין האב והאם, וגדלו לתפארת.

מקרה ג': ידידי פרסם בעתון מודעה לאמור: "הומו מחפש לסבית לכיסוי הדדי".  לסבית נענתה למודעה, והם התחתנו עם כוונה להוליד ילדים, תוך הבנה שכל אחד מבני הזוג ימשיך לקיים קשרים חד-מיניים מהצד, הגם שהם גרו ביחד. לאחר הולדתם של שלושה ילדים, האשה שינתה את דעתה ואסרה על בעלה להיפגש עם גבר, בעוד היא עצמה המשיכה להיפגש עם נשים! (לך תבין...)----- הם התגרשו, והילדים (כיום  בוגרים) גדלו אצל שני ההורים לסירוגין. אחד הילדים נפטר באופן טראגי במיוחד.

סיפורים מרתקים יש באמתחתך..
10/11/14 11:11
16צפיות
כל אחד מהם נראה לי מצדיק רומן עב כרס.
בספר "סדר נשים" עמיה ליבליך נוגעת בכמה סיפורים כאלו.
º
עם השנים צוברים נסיון והכרות עם עוד אנשים ואפשרויות
11/11/14 00:15
5צפיות
ומה עם נקודת המבט הנשית על העניין?
08/11/14 20:44
54צפיות
ניצול נשים לטובת ה"צורך" בילדים?
ההומואים (וגם אצל הסטרייטים) אוהבים להציג את זה כ"חופש": האישה חופשית להחליט מה שטוב לה, ואם בא לה "להשכיר" את הרחם שלה לכל המרבה במחיר אז למה לא. מדוע אם כך זנות מחוץ לחוק? למה שם אין לנשים חופש להחליט שהן "משכירות" את גופן על מנת לענג גברים/נשים?
בכלל מה יהיה הצעד הבא של יוזמי החוק? להכניס פונדקאות לסל הבריאות? רחם לכל דורש? הרי לא ייתכן שרק עשירים יוכלו לממן לעצמם השכרת רחם...
אם החוק האיום הזה יעבור, אז צריך להשתמש ברחם של החכ"יות הטיפשות שהצביעו בעד החוק הזה (חלקן כבר לא שמישות, אפשר אבל לנצל את הילדות הקטנות שלהן)
קודם כל תיקון עובדתי
08/11/14 21:25
29צפיות
לעת עתה זנות היא חוקית בישראל.

מה ההבדל בין זנות לפונדקאות? תשאלי את הפונדקאיות אם הן מרגישות זונות. לרוב יענו שהן מרגישות שנפלה בחלקן זכות לסייע להביא ילדים למי שאינו מסוגל לכך. בסופו של דבר דעתן של הפונדקאיות עצמן היא זו שקובעת. אם, כמו זונות, היינו שומעים על כך שמרגישות שגופן מחולל, שצריכות לשכך את הגועל מהשימוש בגופן על ידי אלכוהול וסמים, זה היה משהו אחר.
מה אתה מצפה שהן יגידו לך?
08/11/14 23:26
25צפיות
נשים שבקושי גומרות את החודש צריכות למכור את הרחם שלהן לזוג כי מנופפים לה ב-200,000 ש"ח מול הפרצוף.
אם אתם כ"כ רוצים ילדים אתם מוזמנים לאמץ. יש הרבה ילדים נטושים שישמחו לקבל בית חם. במקום זה יותר נוח לנצל את המעמד שלכם על נשים חלשות.
לא כל הפונדקאיות עונות על הפרופיל שתיארת
09/11/14 10:03
26צפיות
בארה"ב, לא חסרות אמהות, נשואות ובעלות בית פרטי בפרברים שעושות 
את התהליך ממגוון של מניעים. 

כמו כן, נקודה למחשבה- במידה ומשלמים לאישה הודית/נפאלית כמה עשרות אלפי דולרים 
שזכותם היא בונה בית לה ולמשפחתה ושולחת את הילדים לבית הספר? האם זה פשע כל כך גדול? 
תעני בכנות. 

ולסיום, flash news גברת יסמין- במדינת ישראל לא יתנו להומואים לאמץ. הם נמצאים בתחתית הרשימה. 
גם המדינות שמציעות את הילדים לאימוץ לא ששות לתת לזוג חד מיני או לגבר יחידני (מהחשש לפדופיליה). 

ילד צריך אבא ואמא
09/11/14 17:26
35צפיות
לא אבא ואבא. בגלל הצרכים האנכיים והנרקסיסטים שלכם אתם נחושים להרוס חיים של ילד שיגדל לתוך מסגרת "משפחתית" מעוותת.
זה לא שונה מהמשפחות המטורפות בסרטי האימה כמו המנסרים מטקסס.
צר לי, אך מספר רב של מחקרים מפריך את טענתך
09/11/14 18:16
20צפיות
"איגוד רופאי הילדים האמריקני קובע, כי ילדים הגדלים עם הורה אחד או שניים הומוסקסואל או לסבית מתפתחים טוב באותה המידה כמו במשפחות הטרוסקסואליות מבחינה רגשית, קוגניטיבית, חברתית ומינית. מחקרים מראים כי התפתחותם של ילדים מושפעת יותר מאופי היחסים ומהאינטראקציות בתוך התא המשפחתי ופחות מן המבנה המשפחתי...
המחקרים מוכיחים כי לא נמצאו כל הבדלים בזהות מגדרית, תפקידים חברתיים או נטייה מינית בין ילדים של הטרוסקסואלים לילדים של הומוסקסואלים או לסביות...
משורה ארוכה של מחקרים עולה, כי לא נמצאו הבדלים בהערכה עצמית, חרדתיות, דיכאון, בעיות התנהגותיות, תפקוד במצבים חברתיים (ספורט, חברויות, בית ספר), מידת השימוש בסיוע נפשי מקצועי, היפראקטיביות, א-חברתיות וקשיים רגשיים אחרים...
תוצאות מחקר שערכה האקדמיה הלאומית להורות בבריטניה הראו כי ילדיהן של לסביות מצליחים יותר בחייהם מילדים אחרים. חוקרים בקולג' בירקבק, באוניברסיטת לונדון ובאוניברסיטת קלארק בארצות הברית שהגיעו למסקנות דומות הסבירו את התופעה בכך שזוגות חד-מיניים אינם מביאים לעולם ילדים "בטעות" ולכן תמיד מדובר באנשים שקיבלו החלטה מודעת לגדל ילדים. ועדה של האקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים, ארגון יוקרתי הנחשב לסמכות בנושא חינוך, קבע כבר לפני כמה שנים כי הומוסקסואלים ולסביות הם הורים טובים בדיוק כמו הטרוסקסואלים. דו"ח הוועדה, שהתבסס על עשרות מחקרים, קבע שלילדי הורים חד-מיניים לא נגרם כל נזק וגם לא בלבול בזהות המינית."
(הציטוטים מויקיפדיה ערך "הורות הומו-לסבית" http://goo.gl/kKFdVM)

אז אולי שווה לקרוא גם מחקרים
09/11/14 19:10
22צפיות
על הנזקים הנפשיים והסיכונים הרפואיים (כמו הגדלת הסיכון לחלות בסרטן) לאמהות פונדקאיות.
הקישור לא קשור..
09/11/14 19:18
19צפיות
המחקרים מתייחסים לטיפולי פוריות. לא לפונדקאות.
תיקון: זה קשור אך לא לפונדקאות
09/11/14 19:21
14צפיות
אלא לתרומת הביצית.
את נגד פונדקאות או נגד משפחות חד מיניות?
10/11/14 02:36
13צפיות
בעניין הפונדקאות אני נוטה להסכים איתך, כמו שכתבתי בתגובות אחרות, למרות שאני חושב שיש מקום גם להקל וראי שם, שם.
אבל נראה שאת בכלל משתמשת בעניין הפונדקאות כדי לנגח את עניין המשפחה החד-מינית, גם במקרה הזה נראה לי שהראתי שהן זהות, אם לא טובות באספקטים מסוימים, ממשפחות הטרונורמטיביות.
חשבתי שמה שמפריע לך זה הנצול של הנשים הפונדאיות?
09/11/14 22:44
16צפיות
אז מה מפריע לך באמת?
הנצול של נשים פונדקאיות במדינות עולם שלישי
או היכולת של הומוסקסואלים להביא ילדים לעולם?

ודרך אגב-
מדינת ישראל נמצאת בבעיה רצינית בה אין מספיק יהודים ואנחנו\חנו נדונים להיות 50% מהאוכלוסיה.
כדאי לעודד ילודה של ילדים, לא?
º
זאת תאוריה מצוצה מהאצבע, ללא כל בסיס במציאות
09/11/14 23:48
14צפיות
º
ואו, טיעון כה מנומק ומשכיל! אתה גאון!
10/11/14 08:50
8צפיות
מתי ואיפה הוכח שילד זקוק גם לאבא וגם לאמא כדי להיות ילד
10/11/14 08:59
21צפיות
מוצלח, רגוע ומאוזן?
אשמח לראות הוכחה. שמעתי רבים כמותך שטוענים כך, אבל הם מסתמכים על הרגשת בטן במקום על מחקר מבוסס.
אגב, הסגנון הציני/סרקסטי שלך אינו מועיל לדיון. לא ראיתי שום נימוק והסבר בהכרזה שלך שזרקת לחלל בלי שום אחיזה במציאות,  ש"ילד צריך..."
אני אישית מכיר 8 אנשים בני 25-30 שגדלו אצל זוגות חד מיניים, והם צמחו והיו לאנשים מוצלחים, בעלי מקצועות יפים, והם במקרה גם יצאו...סטרייטים.
השאלה שיש מייד לשאול:
10/11/14 11:13
20צפיות
מדוע לא נאסר בחוק על נשים שמביאות ילד מתרומת זרע? ילד צריך אבא ואימא! 
º
טיעון מצויין כנגד הביקורת מאת הגברת האורחת כאן
11/11/14 00:18
6צפיות
שאלה טובה, אך לא רלוונטית
09/11/14 06:21
35צפיות
חוק הפונדקאות קיים כבר קרוב לעשרים שנה, כך שהשאלה והזעם שלך כלפי ח"כיות הם קצת אנכרוניסטים, התיקון רק מאפשר גם לגברים ויחידים להביא ילד באמצעות פונדקאית.

אם להתייחס לשאלה עצמה, אני מודה שהתחום אפור, וקשה לי עם ניצול גופה של אישה, אך עדיין ישנם כמה הבדלים חשובים -
- ראשית, זנות כשלעצמה איננה בעיה, זכותה של האישה על גופה, וזכותה לשכב עם מי שהיא רוצה, גם תמורת כסף. הבעיה מתחילה כאשר אנחנו לא בטוחים שזהו באמת רצונה של האישה, או שמא נסיבות חיים אומללות ויחסי כוחות חברתיים מעוותים גורמים לה לעשות דברים שבד"כ לא היתה מוכנה לעשות (נכון הדבר שרוב בני האדם מנוצלים על ידי אנשים עם מעמד חברתי גבוה יותר כדי לעבוד תמורת תשלום, אך התפיסה החברתית המקובלת היום היא שיחסי מין הם דבר אינטימי יותר, נגיד, מסחיבת משאות)
- שנית, בעוד שבזנות הדבר נעשה ברחוב תוך החלפת מספר מילים מצומצמות, בפונדקאות ישנם מסמכים והתחייבויות חוקיות כלפי הפונדקאית, כמו גם מידת הפיצוי הכספי  - דבר שמצמצם את רמת הניצול למינימום.
- שלישית, היקף התופעה - מספר הריונות הפונדקאות עומד על עשרות בודדות בשנה, בשנת 2011, לדוגמא, הגישו 92 פניות לוועדה, ובסה"כ היו 49 לידות - פחות, אני משער, ממספר האנשים שצורכים שירותי זנות ביום רק באזור המרכז. תופעה מצומצמת ניתנת למעקב ואפשר להבטיח כי אותן נשים לא ינוצלו לרעה.

שוב, אינני בטוח שפונדקאות היא מוסרית, ואין כאן עניין של ניצול, אני כן בטוח שאת הטענות לא צריך להפנות להומואים.
אכן נושא סבוך. ענית תשובה מושלמת
09/11/14 09:30
21צפיות
גם אני פוסח על שני הסעיפים בנושא הפונדקאות. אבל ההשוואה עם זנות אינה הוגנת. ההבדל גדול.
ועוד איך שיש כאן עניין של ניצול
09/11/14 10:03
30צפיות
קודם כל, מה רע בהצעת האימוץ שהזכרתי (אגב כל הנאמר מיוחס לנושא הפונדקאות, לא נגד הומואים/לסביות) -
למה לא לאמץ ילדים יתומים?
והנה קצת סטטיסטיקה: 
בישראל 25% מהפונדקאיות מובטלות ו- 34% נוספים מועסקות בשכר מינימום, כולן חד-הוריות ומפרנסות יחידות, 72% מהן באות מיישובים קטנים ובינוניים.
במילים אחרות, לפחות 59% מהפונדקאיות חיות בתנאים לא אידאלים. לגבי השאר אפשר בוודאות גם להגיד שהחיים שלהן לא קלים, כי להיות מפרנס יחיד/אם חד הורית בישראל זה נטל כלכלי בישראל (הודות לממשלה שנראה כאילו הורכבה ע"י השטן בכבודו ובעצמו) - זוג הורים חי מהיד לפה, אז מה תגיד אם חד הורית?

אימוץ ודאי דבר חשוב
09/11/14 10:24
26צפיות
אבל טבעי שאדם ירצה המשכיות גנטית.
אני לא מייחס חשיבות רבה לפלפול אם משתמשים בגוף של מישהו. חברת הייטק לא משתמשת בנוירונים של מפתחיה? השאלה היא רק אם יש הוכחה להשלכות נפשיות שליליות.
הלואי ואימוץ היה אופציה!
12/11/14 21:48
10צפיות
אבל לגברים בארץ לא נותנים לאמץ.
אשה בודדת  יכולה לאמץ ילד/ה בכל גיל.

גבר לא יכול, לא כאדם בודד , ולא כחלק מזוג.

הלואי וזו היתה אפשרות.
|*|נפתח פורום ברית מילה|*|
04/11/14 11:56
13צפיות
|מוצץ|ברית מילה היא המצווה הראשונה שנצטווה אברהם אבינו, ועליה נאמר במקורות כי היא גדולה משאר מצווה עשה. במצווה זו נותן היהודי בבשרו אות לקשר עם בורא עולם.
ברית המילה היא סמל יהודי מובהק, ולכן רוב מוחלט של היהודים מכל הגוונים מלים את בניהם.

עם זאת, להורים רבים מדובר באירוע רגיש ולא קל. בזמן שהציבור חוגג, התינוק כואב ומדמם.
פתחנו את פורום ברית מילה בכדי לנסות ככל האפשר לתת מקום, ואולי גם מענה, לשאלות של הורים בעניין ברית המילה ? המעשה עצמו, הטקס שסביבו, שאלות הלכתיות, התלבטויות, חששות וכל דבר שיושב לכם על הלב.

|קדימה|מוזמנים להיכנס כבר עכשיו:

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה