בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
למי מיועד הפורום?

פורום "הומואים דתיים" נועד לתת בית עבור כל מי שמתעניין בדת והוא הומוסקסואל.

הפורום, כבסיסו, אינו מיועד לאוכלוסיה ספציפית, הוא פונה לקהל הרחב, מכל דת וכל מין.

הפורום פתוח ללסביות,הומואים, דו-מיניים, טראנסג'נדרים, סטרייטים ולכל מי שמעוניין לקחת חלק בדיון בצורה מכובדת ומתורבתת.

שם הפורום נבחר ככזה, מכיוון שזה שם קליט יותר, אך אינו מיועד אך ורק להומואים.

מטרת הפורום: המטרה העיקרית שלשמה הוקם הפורום היא בית לחבר'ה הנ"ל, בכל גיל ובכל שלב בחיים אשר מתמודדים עם הנטייה המינית.

נהלים קצרים: חופש הביטוי הוא ראשון במעלה מבחינתנו, ולכן אם אתם תומכים או מתנגדים אתם יכולים לכתוב פה - כל עוד אין שימוש בביטויים פוגעניים או עידוד כלשהו לפגיעה עצמית !

אנו מקוים שביחד נוכל ליצור פה פורום שיהיה בית חם ואוהב לכולנו

המשך...
הודעה חדשה

|תפוז| מזמינים אתכם לזוז עם הדג נחש
28/08/14 11:11

|דג| היכנסו לפורום מצעדים וביקרות מוזיקה, ספרו לנו מה השיר של הדג נחש שהכי מתאים לימים אלו ונמקו
ותוכלו לזכות בכרטיס זוגי להופעת שקיעה של הדג נחש!

לפרטים נוספים והשתתפות:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|18|היום בין השעות 17:00-19:00 נארח בפורום את דורית משעולי, עובדת סוציאלית, פסיכותרפיסטית, מטפלת משפחתית וסקסולוגית.
דורית תשמח לענות על שאלותיכם בנושא זוגיות, חיי משפחה ומיניות.

מוזמנים לשרשר את שאלותיכם:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
הומו מחפש לסבית למטרת נישואין וילדים
27/08/14 21:41
4צפיות
הומו מסורתי בן 33 מחפש לסבית למטרת נישואין וילדים.

ליצירת קשר: GayLookingForLesbian@gmail.com
|מוצץ| אירוע בייביסטאר לנשים בהריון
27/08/14 17:37
|*|את בהריון ורוצה להגיע לאירוע מהנה ולקבל מתנות שוות בשווי 200 ש"ח |?|

|תפוז| אנשים מזמינה אתכן לאירוע מיוחד, בו תמצאו את כל המוצרים שאתן צריכות לבייבי שלכם, בהנחות מיוחדות!

אתן מוזמנות להירשם בלינק הבא:
http://tapuzbiz.activetrail.biz/BabyStar

נתראה ביום חמישי 4.9 בין השעות 10:00-20:00 (אפשר להגיע מתי שרוצים)

האירוע מיועד לנשים בכל שלב של ההריון - אתן מוזמנות להפיץ לחברות.
היה שלום, פורום יקר
24/08/14 13:29
68צפיות

זמן רב אני סוחב הרגשה איומה. הרגשה שקשה להסביר.
   *
בפברואר מוניתי להיות מנהל פורום "הומואים דתיים".
הפורום לא היה פעיל במיוחד. היו בו חמישה-ששה כותבים קבועים (ביניהם אני).  אני מחזיר אותו היום במצב קודר בהרבה. עם מספר מועט יותר של כותבים פעילים
ביום ששי בבקר שלחתי הודעת התפטרות למנהל הפורומים של תפוז.
עשיתי כמיטב יכולתי.
צבעתי באדום  3 חברים.  החזרתי את הקישור אל  "כמוך" (ואף הושטתי את ידי לשלום).  בקשתי מכל אדם שיכלתי לחשוב עליו לבוא ולכתוב. הדבקתי שרשורים בקבוצת הפיסבוק. התחננתי לפני ארגוני הגייז שיבואו לפרסם כבימים עברו.

אני מסתכל בפורום וכואב לי.
כאב אמיתי נוקב, על הפורום היקר לי כל כך שאיבד את ימי הזוהר שלו.

הפעם הראשונה שחשבתי על זה היתה שגולש בשם "דתי לפי דעתו" עזב את הפורום לאחר שתי הודעות בטריקת דלת איומה וצורמנית והיה מאד ברור- הוא עוזב בגללי. מאז המחשבה הזו לא נותנת לי מנוח.

זה לא עובד.
יכול להיות שהפורום לא עובד בגללי.  אולי היותי מנהל לא תרם לפורום.

אני מזמין לבוא כל אדם אחר לבוא  ולנהל את הפורום, כל מי שחושב שיש לו את היכולת להרים את הפורום ולתרום לו- מוזמן.

*
בהודעתי הראשונה כמנהל  אמרתי שאני מוכן לעשות הכל, אבל לא אוכל להיות לבד.  
אני צריך אתכם.

יכול להיות שהקהילה ההומו-דתית מצאה לה בית אחר , בארגונים השונים, בקבוצות הפיסבוק.  אולי הקהילה ההומו-דתית לא רוצה את הפורום.
הפורום חיב להיות בשביל כולם, לא הפורום שלי
אם אתם רוצים, הפורום הוא שלכם להחיות אותו,

ואם הקהילה לא רוצה אותו, מי אני שאכריח אותה.

היי שלום ,פורום אהוב שלי. באמת ובתמים אהבתי אותך.
היה שלום! ותודה רבה מכל הלב!
24/08/14 15:32
44צפיות
זמנים משתנים ואיתם הצרכים של אנשים. אולי העןבדה שהקבוצה בפייסבוק לקחה את הבכורה צריכה להחמיא לנו; זהו למעשה מצב חדש שבו אנשים מוכנים לדבר ולהזדהות בשמם ובפרצופם ומתוך נגישות הרבה יותר גדולה. זה מראה על בגרות של הומואים דתיים והתקדמות, ואולי כיוון שכך טוב שהפורום גווע כי הוא מהווה תזכורות מזמנים אחרים, פחות טובים ויותר "ארוניים".

מעבר לכך, היום כולם נכנסים לפייסבוק ברגע, ואילו כניסה לפורום היא עדיין מסורבלת ומצריכה כניסה מיוחדת. גם עריכת ההודעות כאן היא קשוחה ופעמים בלתי אפשרית. יתכן ומדובר לחלוטין במשהו טכנולוגי. יתרה מזאתת, ריבוי הארגונים, עמודי הפייסבוק, המפגשים והפורומים הייעודים (כמו של "עצת נפש" שמלווה את כל מי שמבקש להתכחש להומוסקסואליותו) יתכן ומייתרים את הפורום, שבעבר היה חלוצי ויחיד בתחומו ואילו היום נראה כגוף קדום ולא מפותח.

בכל מקרה, חלילה וחס מלהאשים את עצמך. ניסית בכל מאודך להחיות את הפורום דרך הפניות לקבוצה, פתיחה של דיונים מעניינים ושנויים במחלוקת, נייטרליות של דעתך (על אף נחרוצותך הידועה), אפילו הצלחת "להביא" לפה טרול שעשה קצת "שמח" במשך תקופה. אני חושב שזה יותר קשור למשתתפים מאשר למנהל הפורום (ואני לוקח חלק באשמה גם כן). קברניט לא יכול להשיט אונייה שאין עליה מלחים.

המון תודה על ההערכה ועל ההשקעה! 
תודה חולפי
24/08/14 16:33
27צפיות

תודה לך חולפי על מילותיך היפות.
אני שמח שהיה לי את הכבוד ואת העונג להכיר אותך במשך כל השנים

אני מרגיש את הצורך בפורום, לכן נשארתי כאן , אני לא חושב שהתבגרנו, אלא  שהעולם של 2014 שונה מהעולם של 2009.  הקצב כל כך מהיר ולדעתי- מהיר מידי.

אתה כותב ממש יפה....כרגיל
אני אפילו מקנא. מסתכל על הודעתך המנוסחת, ועל שלי המקוטעת, ותוהה אם משהו מדברי ברור ...(אולי ככה זה שהרגש מדבר ומשתלט על המח?)

פרישת מנהל הפורום
24/08/14 17:24
34צפיות
אנו מודים ל גנימדס על תקופת ניהול בפורום ומאחלים לו הצלחה בהמשך הדרך בתפוז ובכלל

המשך גלישה מהנה בתפוז אנשים

גנימדס, מנהל מצויין היית! לא היה מה לשפר
25/08/14 19:27
26צפיות
נסיבות שאינן תלויות בך או בניהולך הן שהביאו למיעוט המשתתפים כאן.
חבל רק שהומו דתי, בודד ומנותק, שנמצא בתחילת דרכו, לא יוכל למצוא מקום להביע בו את הגיגיו, אלא אם כן הוא מצטרף לקבוצה סגורה, שאין אפשרות למוצאה בלי קשרים קיימים מראש עם הומואים דתיים. מעגל קסמים בלתי פתור.
כל טוב לך גנימדס, ואולי ניפגש בפורומים אחרים, או אולי בכל זאת,  כאן...

תודה פורטי!
25/08/14 21:47
9צפיות
אני גם מוצא את הפורום כאן עדיף על קבוצה פיסבוקית, אך העם אמר את שלואותם בחורים צעירים פונים לפיסבוק במקום לפורום ,ולמרות שרציתי שהשניים יחיו אחד לצד השני -זה בא על חשבון זה.... תודה על המילים החמות והיפות
תודה על הניהול
25/08/14 22:40
13צפיות
וחבל שאתה עוזב. אני חושב, בניגוד אליך, שאתה בערך הסיכוי היחיד לפורום.
ההאטה בתנועת הגולשים אינה קשורה אליך, כפי שציינו כבר. זה קורה בהרבה פורומים בתפוז - אנשים מוצאים תחלופות נוחות יותר מאז ההתפתחות של הרשתות החברתיות. אבל כנראה שפה במיוחד.
אני בתור אחד שלא מעוניין להיחשף, לגמרי בעניין של תפוז, אבל מבין למה אחרים מוצאים את פייסבוק יותר נוח וקל (אם כי מתפלא באמת שהם כן מעוניינים להיחשף כך).
לצורך העניין, הקשר שלי לדת הוא רק מהעבר ומשקעים שונים ומשונים ולכן הרבה פעמים אין לי מה לתרום.

אבל עדיין היה לי כיף לקרוא את ההודעות שלך ואני חושב שניהלת את הפורום בצורה מעולה!
אז תודה על התקופה הזאת ומקווה שתישאר פה גם בלי להיות מנהל.
תודה על המילים החמות
26/08/14 20:02
4צפיות
תמיד כיף לשמוע מילות הערכה, אך אני יודע שישנה גם ביקורת בעקר מהמחנה ה״שני״ שכבר הזכרתי נציג אחד שלו.הדת נשארת איתנו, אני חושב שזה גם כי לא פרשנו בגלל משבר אמוני אלא בגלל תחושת עלבון בשל ההומוסקסואליות בסגנון-לא רוצים אותי? לא צריך.... (ואתה מוזמן לתקן אותי )אני אוהב את סוג המדיה הזה ומאמין שאשאר כל עוד אוכל....תודה
נפתח פורום הורים לילדים מיוחדים|*|
24/08/14 13:06
2צפיות
|חיבוק|פתחנו בשבילכם את פורום הורים לילדים מיוחדים בו תוכלו לשתף בחוויה של ההורות לילדים המיוחדים שלכם, ולתמוך בהורים החדשים בתחילת דרכם.
אתם מוזמנים לשתף ברגשותיכם העמוקים, לפרוק ולחלוק בהתמודדות שלכם ההורים, עם גידול ילדים מיוחדים.

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
º
שהת שבת שלום
22/08/14 09:31
29צפיות
שלום אהובים
20/08/14 16:12
69צפיות
במאמץ גדול נכנסתי לפורום דרך הסלולארי
שלום וברכה!
20/08/14 17:44
39צפיות
  • הגעת ואתה מוזמן להישאר... רוצה לספר עליך קצת?
למעשה אני ישן וחדש כאחד
21/08/14 21:41
36צפיות
גלשתי בעבר תחת הכינוי חמדח ואוהב. התגעגעתי לפורום.ב"ה הוא מתנהל בחסד עליון..תמיד אהבתי לקרוא אותך,למרות שלא תמיד הסכמתי איתך. אתם ממ אהובים!לבינתיים כל טוב ולהשתמע
חבל שתפוז לא מתקדמים ומקלים את הכניסה לפה...
25/08/14 11:02
18צפיות
זה היה יכול לשפר את החוויה פה לאין ערוך
º
מה הם יכולים לעשות?
25/08/14 21:54
6צפיות
מחפש דתי להיכרות
21/08/14 13:06
48צפיות
אהלן שלום
קוראים לי אסי ואני מאיזור חיפה / איזור המרכז (חצי שבוע בצפון וחצי שבוע במרכז).. עוד מעט בן 22 
מבנה גוף רזה וגבוה.
אני חילוני שמעוניין בקשר עם דתי; ידידות, יזיזות, סטוץ, קשר ארוך מה שזורם לך ומה שנראה שיוצא מהקשר... לא בהכרח קשר מיני
רק רוצה לומר שאני בארון..

אם אתה בעניין אשמח שתשלח לי מייל adsdsafsag@walla.com ומשם נמשיך איך שיזרום
מחכה כבר לשמוע ממך.. :)
º
שרשור הכרויות
23/06/14 20:52
288צפיות
דתי שעושה את הצעד
23/06/14 12:59
324צפיות
שלום אני דתי חתיך מאוד אפשר לומר ככה לפחות הבנות אומרות.. אני מפחד ככ להיות עם גבר למרות שאני חושב על זה ללא הרף אז החלטתי פה להתחבר ולשאול אם יש גברים עדינים דתיים שמוכנים להתנסות תשלחו הודעה אשמח לדבר...נ. ב אני שרירי שזוף חלק חתיך מחכה לכם:)
היי
06/08/14 21:33
96צפיות
היי מה שלומך ?
מתן שלום כל הכבוד על היוזמה
21/08/14 22:16
31צפיות
נורא משמח לראות את הפנייה שלך, את הרצון, הכנות והפתיחות בלהכיר מישהו גם דרך השירשור. לא ציינת בין כמה אתה- אך רציתי שתדע שתוכל להכיר אנשים גם דרך קבוצות היכרות פנים מופנים / מפגשים בתי קפה של הקהילה וכדומה. קיים גם מענה למסורתיים ו/או דתיים.
אני מאחל לך בהצלחה.
אם תרצה להתייעץ תוכל לפנות אלינו לקו בימים א-ה בין השעות 19:30 - 22:30 . 03-6205591 בברכה אילן
יש עם מי לדבר

המשך תגובה למתן
21/08/14 22:29
21צפיות
בקשר לפחד שהעלת : תהיה קשוב לעצמך, למה שנכון לך, לקצב הנכון של הדברים, כן חשוב לא למהר ולא להבהיל את עצמך.
הייתי שמח אם היית נעזר בגורם שיכול היה להדריך אותך בצורה נכונה יותר.
מומלץ לפנות , בהצלחה .

להכיר....
20/06/14 17:47
243צפיות
היי,
אני הומו בן 29, (מסורתי) דתל"ש, טיפוס ביתי מאזור חיפה. מחפש להכיר חברים/ות חדשים/ות לבילויים "רגועים" כגון בתי קפה, קולנוע, ישיבה בשפת הים, הליכות, ערבי סלון בבית וכיו"ב.
למעוניינים: moryor@gmail.com
מחפש דיתים אני חולני
13/07/14 23:53
186צפיות
מחפש דתים  אני אוהב למצו  צ   מי נייד חולון  0502335383
גבר בגבר
03/08/14 23:58
116צפיות
בחור נאה מאוד,מאזור המרכז,אקטיבי בארון.מעוניין להכיר בחור פסיבי לקשר דיסקרטי.אורן 052-4086323
מחפש להכיר
17/08/14 21:02
58צפיות
טרנסית מסורתית או בחור מאוד מאוד  נשיתודה ושבוע נפלא
מחפש בחור לקשר
21/08/14 13:13
39צפיות
מחפש בחור איכותי מהמרכז \ חיפה להתחלת קשר ולראות איך זורם.. עדיפות לאיכותיים ולבעלי עניין בקשר ארוך טווח

לפרטים: adsdsafsag@walla.com
º
הכנסתי כאן הודעה והיא נעלמה
21/08/14 22:16
18צפיות
מעוניין להכיר...
22/08/14 00:25
36צפיות
היי חברים אני בן 34, רווק מאזור המרכז, מחפש להכיר בחור (לא נשוי) כבן 25-50 למטרת ידידות, שיחות, בילויים משותפים ואולי יותר מזה...

מוזמנים לכתוב לי:
שבת שלום
22/08/14 09:38
22צפיות
יישר כח על יוזמת שרשור ההכרות

בן 54 1.65/65 חמדח
22/08/14 12:29
27צפיות
חיליוני מסורתי דתי ןחרדי כאחד. חם ואוהב.
מחפש אותך לאהבה יפה בלי מכחול בשפורפרת. שבת שלום
מחפש להכיר
24/08/14 22:50
18צפיות
שלום לכולם!
אני סטודנט סרוג בן 24 מחפש להכיר מישהו בסביבות גילי לחברות טובה והנאות משותפות...
מוזמנים לפנות :)
מרחבי הרשת
15/08/14 10:12
43צפיות
דברים מענינים, שרשורים מומלצים שירים מיו טיוב, הכל - לכאן
עולם הפוך (הבלוג "זו לא את, זה אני)
15/08/14 10:16
26צפיות
והפעם:  מה זה עושה לנו שקוראים לנו "בעלי נטיות הפוכות"

הכי הפריע לי היה, שהוא קרא להומואים "הפוכים". הוא חזר על הביטוי פעמים, פעם אפילו בהקשר שהוא בא לשמוע את המצוקות של "הפוכים" דתיים. בא לברך ויצא מקלל.
הביטוי "הפוכים" הוא ביטוי פוגעני. ולכתוב את ביטוי זה שחור על גבי עיתון הינו דבר מרושע לעשות. איך הנך יכול להגיד שאתה אמפטי, ואז לפגוע באותו אדם אליו אתה אמפטי?

בלוג של טרנסג'נדר דתי
15/08/14 10:18
37צפיות
מאתר חברותא המתחדש:

איך מסתדרים בדירת שירות של בנים? ומה עושים כאשר כל המידות בחולצות הגברים גדולות מדי? אלכס משתף אותנו במעט מחוויותיו כטרנסג'נדר דתי

קשה אז דתיים? (הבלוג- משכני אחריך)
15/08/14 10:24
30צפיות
"ההלכה היא לא הבעיה אלא הדת. כי בהלכה אין התייחסות למצבים כאלו, כגון כאשר מלכתחילה אין לך משיכה לנשים, ועד היום לא הייתה מודעות לקיומם. יותר קל לומר שאין דבר כזה הומו דתי כי התייחסות אליו דורשת חדשנות הלכתית. גישה שטוענת שאין בעיה עקרונית שתהיה לך חברה, בעיקר אם אתה הומו, לא נשמעת אורתודוקסית במיוחד, זה אפילו נשמע לא דתי, כי זה אומר שחז"ל אסרו משהו פעם, ובימינו הוא כבר לא רלוונטי.
הדת הרי לא מתחדשת כי אין חדש תחת השמש, אין דבר כזה מציאות חדשה שצריך להתייחס אליה כי חז"ל כבר התייחסו לכל מה שדורש התייחסות, גם להומואים, לא?
האם זה אומר שכדי למצוא פתרון למצב שלי אני לא יכול להיות דתי, או שהדת צריכה להשתנות ולהיות פחות דתית?
נכון שחזרתי בתשובה וכל זה, אבל בשלב מסוים הפסקתי לחזור בתשובה ונהייתי דתי, ואולי זאת הבעיה?  "

צריך להבין שבדת כל אחד שעושה חטא ולא
16/08/14 22:25
29צפיות
משנה מה חיטאו הוא פשוט עובר עבירה. 
מה ההבדל בין לשון הרע, שנאת חינם ומשכב זכר?
אין שום הבדל חוץ מהעונש.
ובל נשכח את מחללי השבת.
אז השאלה היא מה נראה לאדם יותר גרוע והאם אומר לשון הרע הוא יותר טוב והאם במניין אפשר לקבל מחלל שבת אך הומו לא?
כולנו חוטאים בחילו שבת טומאה לשון הרע וכו'.
אך שוב מה ההבדל?
לפשוטו אין הבדל.
ראיית האדם לפעמים מתעתעת ומבלבלת וגורמת לאדם שמחלל שבת פחות גרוע ממשכב זכר.
עד כאן בעניין החטא.
האם אדם שאינו נמשח לשדיים או איבר מין נקבי ופתוח ( וגניחות המובילות להתפרצות) האם על אדם זה לסבול ללא אהבה אשר גוררת אחריו הורדת הכיפה( הכיפה למעלה ולא למטה) האם הדת מעדיפה דבר זה והאםהאדם עצמו ?
לדעתי אם דרכו של אדם למצוא אהבה גברית זכרית ולהמשיך להיות מחובר לבורא העולם, זה אכן עדיף ובטוחני שגם רבנים(פיכסה) גם מעדיפים.
אגוטא ווך
תמונה של הומואים הופצה לשנאה, קיבלה ההפך
28/07/14 14:00
49צפיות
עמוד אנטי ישראלי בשם "I hate Israel" פרסם תמונה של לוחם מתנשק עם גבר יחד עם הכיתוב "לישראלים יש צבא של הומואים. אנא שתפו". הגולשים שיתפו, עם קריאות נלהבות ותומכות בישראל.

קודם כל - תמונה ממש חמודה.
שנית - אני חושב שזו פעם ראשונה שראיתי בעיקר תגובות תומכות בפוסט בפייסבוק חח
מרגיש לי שאם זה היה מפורסם בנסיבות אחרות זה לא היה מקבל את התמיכה הזאת
ממש בלעם של 2014
30/07/14 10:51
25צפיות
באו לקלל, יצאו מברכים.
אני חושב שזה מעבר לכך, הם ציירו את המשוואה ישראל=שחרור להומואים.
אז כבר עשירית מהעולם לפחות צריכים להיות בעדינו
º
לשטנה ברשת אין גבולות
24/08/14 15:38
2צפיות
מהבלוג "נמשך למצוות ולגברים"
15/08/14 10:34
35צפיות
כותב הבלוג מיכאל מעלה את התהיה שאמורה להיות ברורה מאליה:

אם אני אשאל מישהו :איך היית מגדיר בן אדם טוב ? אני מניח שהוא יגיד משהו כזה:
נאמן,אמיתי, ,אכפתי,כיפי,אוהב לעזור וקונה לי פיצה כל פעם שהוא בא אלי
לא אגיד את זה על עצמי,אבל אני בטוח שיש המון הומואים שיש להם את התכונות האלה,לא יודע לגבי הפיצה,אבל רוב התכונות.
אז למה כשזה מגיע לדבר השולי הזה- למי אני נמשך, זה כל כך כואב\מגעיל\מפחיד\מרתיע אנשים?!
למה זה הופך אותי פתאום לבהמה?
למה פתאום יש הורים שלא יכולים להסתכל על הבן שלהם?שזורקים אותם מהבית?

למה בעצם כל כך קשה לנו לאהוב את עצמנו?
21/08/14 18:51
10צפיות
למה בעצם אהבת חינם זה דבר כל כך קשה?
למה בעצם כל כך קשה לנו לאהוב את עצמנו?

מאמר יפה מאתר "חברותא" המתחדש".
מומלץ.

היוש
12/08/14 20:41
69צפיות
מה שלומכם? אצלי הכל בסדר? אני רואה שיש פה חדשים( חדשים בשבילי?)
הסתובבתי בפורום וראיתי מצב שאינני זוכרת
13/08/14 12:40
59צפיות
איפה ההתלהבות וההתלהמות בהודעות? אייכה פורום אייכה ?
אנשים עברו לקבוצת "דתיים למרות הכל" בפייס
13/08/14 21:52
47צפיות
חבל. משום שהקבוצה ההיא קבוצה סגורה, ואם מישהו נואש מחפש "הומואים דתיים" הוא יימצא את הפורום הזה פה, עם מעט אנשים ופעילות דלילה. 
מקווים שעטרתו תחזור ליושנה.
אכן זדפייר, זהו מצב בעייתי
13/08/14 22:40
34צפיות
אני שמח לראות את השם שלך פה!!!!!!
משום מה אנשים נמנעים מלכתוב. גם אלו שהרבו לכתוב בעבר נעלמו משום מה.
אני לא יודע אם זה כי הפורום נשכח, או נמצאה אלטרנטיבה יותר טובה או בגלל משהו ספציפי שנעשה.....צר לי  שהגענו לזה, זה משהו שמפריע לי מאד.

ואם הנושא נפתח...
אני אשמח לשמוע רעיונות לדברים  שיפריחו כאן יותר התלהבות (כדברייך )
גם ממך וגם מאחרים-
גם כאן וגם בהודעות פרטיות...
אני חושבת שפנייה אישית לחברים בפייס
13/08/14 22:51
33צפיות
תעודד אותם לחזור או לפחות לכתוב  מדי פעם.
גם אני שמחה להיות פה ואף לראות אותך ואותכם.
אפשר גם כן לפתוח קבוצה לזמן מוגבל ולעשות משאל בקרב חברי העבר ההווה והעתיד 
יאללה את מוזמת להסעיר אותנו!!!
25/08/14 11:03
5צפיות
מזמן לא התחולל פה ויכוח טוב :)
חדש :))
21/08/14 13:17
10צפיות
הייי אשמח להכיר  
מייל adsdsafsag@walla.com או פה :)
יום אהבה שמח!!!
11/08/14 10:45
34צפיות
טו באב הפך להיות הולנטיין היהודי. ללא ספק זה חג עם משמעות חיובית ביותר, לצד פורים כחג השמחה...
אך מה המשמעות של החג הזה?

עשיתי חפוש קטן :

טו באב - חג בזמן בית שני. ולפי דברי רבן שמעון בן גמליאל, לא היו ימים טובים לישראל כט"ו באב וכיום הכפורים שבהן בנות ישראל יוצאות בכלי לבן שאולין שלא לבייש את מי שאין לו וכו'. ובנות ישראל יוצאות במחולות בכרמים וכו' (תענית פ"ד א'; כו').

מקור החג הוא במגילת תענית ונקרא "זמן אעי כהניא" (במשנה מגילה פ"א, "זמן עצי כהנים"), שבו הביאו קורבן עצים למערכת המזבח בזמן בית שני, ואותו היום עשו יו"ט, דלא למספד ביה (אסור לעשות בו הספד למת). מפני כשעלו בני הגולה בראשונה לא מצאו עצים בלשכה התקינו נביאים שביניהם שאפילו לשכה מלאה עצים יהיו מתנדבים העם עצים ביום הזה, שנאמר:
"והגורלות הפלנו על קרבן העצים הכהנים הלוים והעם להביא לבית אלהינו לבית אבותינו לעתים מזומנים שנה בשנה לבער על מזבח ה' אלהינו ככתוב בתורה" (נחמיה י' ל"ה; תענית כ"ח.)
נראה כי הפילו גורלות בין השבטים, וכל אחד זכה להביא עצים בחודש מיוחד, וביום ט"ו באב הביאו בני זתוא משבט יהודה (עזרא ב' ט') ועמהם מי שטעה בשבטו והעם בכלל.

רבה ורב יוסף נתנו טעם ליו"ט בט"ו באב, שבו פסקו מלכרות עצים למערכה, וראיה לדברים דברי ר' אליעזר הגדול (בן הורקנוס) שמט"ו באב ואילך תשש כחה של חמה והעצים הנכרתים אינם מתיבשים, ואותו היום קראו "תבר מגל" לדברי ר' מנשיא, ועשוהו יו"ט להוציא מלבן של הצדוקים שהתנגדו לקרבן העצים מן הצבור, שאינו מפורש בתורה.

טעמים נוספים לחג
ר' יהודה בשם ר' ישמעאל אמר: שהוא יום שהותרו שבטים לבוא זה בזה. התירו את האיסור שלא תסוב נחלה ממטה למטה כי איש בנחלתו ידבקו מטות בני ישראל (במדבר ל"ו ט'), ודרשו שדבר בנות צלפחד היה רק הוראת שעה ולא לדורות הבאים.

ר' יוסף בשם ר' נחמן אמר: יום שהותר שבט בנימין לבוא בקהל, אחרי שגזרו עליהם במצפה (סוף שופטים). ביום זה התירו להעביר נחלה משבט לשבט, ולזכר המחולות של בנות שילו יצאו בנות ירושלים במחולות ביום הזה. ביוה"כ יצאו רק לבושים בכלי לבן.

ר' יוחנן אמר: יום שכלו בו מתי מדבר, ותמו כל אנשי דור היוצא ממצרים.

עולא אמר: יום שביטל הושע בן אלה פרוסדיות (שומרים) שהושיב ירבעם בן נבט על הדרכים למנוע את ישראל מלעלות לרגל (מלכים א' י"ב ל"ב).

ר' מתנה אמר: יום שנתנו הרוגי ביתר לקבורה. ואותו היום תקנו ביבנה ברכת הטוב והמטיב.

יוסיפוס (מלחמות ח"ו, י"ז, ב') מזכיר יו"ט העצים בשם Xylophory ("עיבור העצים") ביום ארבעה עשר באב (לואוס).

אז מה הקשר לאהבה, בעצם?
11/08/14 10:49
20צפיות
ספור פלגש בגבעה (שופטים כ-כ"א) מסתים במלחמה ובשבט בנימין וכמעט מחיקתו משבטי ישראל.
כדי שהשבט לא ימחק החליטו בני ישראל על מעשה מזעזע נוסף- חטפו את הבנות הגרות ביבש גלעד כדי להשיא לגברים של בנימין.
מעשה החטיפה הזה לא היה ממש רומנטי,
אבל המשמעות שלו נתפסה אחר כך  כיום של שדוכים ובנות שיראל יצאו לחולל בכרמים בבגדי לבן,  לפרלטט קצת עם הבחורים.

מה שמענין הוא שהמלחמה הנוראית של פלגש בגבעה/יבש גלעד  הולידה את החג היפה  והחיובי הזה....אולי זה אומר משהו על כוחה של האהבה..

והשנה הירח המלא הוא גם גדול במיוחד לאוהבים
11/08/14 16:42
18צפיות
הנה תמונות ותיאור הירח הגדול במיוחד
"לו רשמת, יא ירח, קורותיך, היה הנייר מסמיק" שיר על הירח שמוליד אהבה

מקווה שלכולם היה עם מי לחגוג!
25/08/14 11:04
4צפיות
ומי שלא, בוודאי יחגוג בשנה הבאה בע"ה :)
מוהלת? כן, מוהלת!
04/08/14 21:52
49צפיות
חזרתי עכשיו מברית מילה של ידיד שלי, יהודי שעבר מארגנטינה לקנדה לפני יותר מעושר, ושהוליד ילד בעזרת פונדקאית. התינוק החמוד נימול על ידי מוהלת! אישה רפורמית שהיא גם רופאה.
בין האורחים הרבים היו עוד כמה זוגות גברים שכבר הולידו ילדים בעזרת פונדקאיות.
מסתבר שגם בקנדה , ההומואים, במיוחד היהודים, אינם מוותרים על אבהות.
º
*ברית מילה של תינוקו של ידיד
05/08/14 07:42
15צפיות
אני אוהב ספורים כאלה
05/08/14 09:28
27צפיות
יש משהו יפה בעיני באשה שמתברגת במקום שהוא של גברים בלבד, כמוהלת ,רבה, חזנית  או לוחמת בצבא ואף ראש ממשלה.
פעמים ספורות יוצא לי לראות חיילות עם חצאית ארוכה, בעיני יש בזה משהו של קידוש השם ממש! אני מלא הערכה לבנות האלה שיכולות לפתור בפתרון הקל של השתמטות מהצבא ובכל זאת מתגייסות. קל וחומר בנות שמתגייסות לשירות קרבי.
האמת שהטעם שאין מוהלות באורתדווקוסיה פשוט
25/08/14 11:09
6צפיות
והוא שלמעשה החיוב בברית מילה מוטל על האב, והוא מטיל את המצווה על שלוחו, הוא המוהל.

אישה לא מצווה במילה (ולא מטעמים סקסיסטים, אלא מטעמים גופניים), ולכן אי אפשר להטיל עליה את המשימה. בדיוק כשם שגבר לא יכול להית בלן במקווה.

אני רואה בזה יופי הרבה יותר טבעי
םתמיד יש טעמים
25/08/14 21:40
4צפיות
יש טעמים מדוע אשה לא יכולה למול, לקדש, להניח תפילין, לקרא בתורה, לשמש כרב, להעיד, לרשת, להנהיג, להצביע, להניח תפילין, להגיד קדיש ,ללמוד תורה ומה לא. הבעיה עם התירוצים האלה שהם משענת קנה רצוץ, השורה התחתונה היא התוצאה המבעיתה בה נשים מודרות ממעוזי הקדושה כדי לא לאיים על מעמד הגברים השולט. בשנים האחרונןת נשים יותר ויותר מעיזות לבקש לעצמן מקום שווה לצד הגברים, כולי תקווה שהן יצליחו.
"כל רודפיה הישיגוה בין המצרים"(איכה)
31/07/14 21:54
19צפיות
בין המצרים, התקופה של שלושת השבועות, נחשבת כתקופת מזל רע לישראל, והמזל הזה הולך ומגיע בדרגות שונות.   מי"ז תמוז ועד ראש חודש אב, ומראש חודש אב ועד ט' באב.
מיסטיקה יהודית הוא משהו שתמיד היה קשה לי להאמין בו,
אמנם ראיתי שבתקופה הזו השמש יותר חזקה, מספר המדוזות מתעצם,  הים יותר מסוכן לשוחים בו  אך אף פעם לא ראיתי "מזל רע" של ממש...
עד השנה,
הלחימה נראית כמשהו יותר רציני ממבצעים קודמים, הטילים מאיימים לאיזורים הרבה יותר גדולים, והסיום לא נראה בפתח. אני תוהה עד כמה ה"מזל רע" הזה ימשיך.  והאם לפי האמונה הזו- זה אומר  שלאחר יום י' באב אנחנו צפוים לראות את סוף המלחמה הנוכחית?

טבת וחצי שבט תמוז וחצי אב [טו באב]
01/08/14 02:47
10צפיות
הענין הזה כתוב בספר הזוהר ובמדרשים ......שולחן ערוך גם כן .......כל שנה אני מגלה את זה מחדש צריך להתבונן ......אין דבר כזה מיסטיקה ביהדות .......יש 12 צירופי חודשים ומהם אפשר ללמוד על מהות מחודש ......נא לעיין בשולחן ערוך ותמצא מרגוע לנפשך
מותר להביע דיעה?
27/07/14 21:30
79צפיות
המבצע (מלחמה?) בעזה בעיצומו.  ובתוך הטילים, האזעקות, והלחימה נשמע גם קולו של השמאל הראדיקלי. קול  קיצוני מאד, שכועס על הלחימה בעזה. שמסתכל רק על הלחימה של ישראל, כאילו  הפלשתינאים מעולם לא עשו דבר ,לא ירו טילים, לא חטפו ילדים, לא משתוללים ביהודה ושומרון, ולא מחביאים טילים בלב האוכלוסיה האזרחית (ורצוי בבתי ספר).
הם מכעיסים אותנו, הראיה החד צדדית כנגד העם שלך נראית  קיצונית ,לא במקום ולעתים אלימה.

ואיכשהו לא שמעתי קול אחד שאומר "מותר להם להביע דיעה, מותר להם לדבר, אנחנו דמוקרטיה, הבעת דיעה אינה פשע".

אני מצפה לקול הזה,
הרי שמענו אותו  כל כך הרבה, כאן ובקבוצה הפייסבוקית,  קול שאומר שחייבים לשמוע דיעות אחרות- בעיקר אם לא מסכימים להן. ובמיוחד
מהרב נבון ודומיו, אלו שגערו בצבור ההומו-לסבי לא מזמן - איך  לא נכבד את זכותו של הרב פירון להביע דעה? האם אסור לו סך הכל להביע את דעתו?
לכאורה היינו אמורים לשמוע מישהו מהם שמגן על הדמוקרטיה גם עכשיו.
אבל כל אלה המגנים על אדם ש"סך הכל אמר את דעתו"  קוראים להגיח את  זחאלקה ודב חנין עכשיו. 

ואנחנו לא מצפים מהם להגן על זכות הדיבור של השמאל הראדיקלי.  כי אנחנו יודעים שזכות הדיבור  של הרב פירון לדבר  לא היתה חשובה להם מעולם, וחגיגת הפלוראליזם של לפני חודשיים, שותקת היום.
תחי הצביעות.

בזמן מלחמה הכללים, ולפעמים גם החוקים, משתנים
28/07/14 07:08
26צפיות
בשש אחרי המלחמה, יהיה מותר שוב לדבר סרה בביבי, בצה"ל, בכנסת וכו'. אבל לא עכשיו, כשהרקטות נופלות והאזעקות מיללות.
זה לא הזמן
אנוכי הקטון הוספתי את הגרף הזה (בצבע צהוב וכתום) בויקיפדיה באנגלית. כדי שרבבות קוראיה ידעו שהמלחמה לא התחילה במותם של שלושת הצעירים, אלא בירי כמעט בלתי פוסק של רקטות ופצמ"רים מאז "הפסקת האש" של נובמבר 2012. זאת תרומתי הצנועה.
אוייבינו מוחקים לי את הגרף שוב ושוב, וגם מוסיפים האשמות שוא נגד ישראל.
ואולי?
28/07/14 11:08
22צפיות
אולי כאשר מדובר  בתחום ההומו-לסבי כל אחד רשאי להביע את דעתו, כי היא פוגעת "רק" בצבור ההומולסבי. "רק" ב5-10%. מהאוכלוסיה?
לעומת זאת כאשר אדם פוגע ב87% אחוז מהאוכלוסיה- אז דעתו כבר מוגזמת?

(87  אחוז מהצבור הישראלי בעד המשך הלחימה )
יש להפנים את העובדה:בזמן מלחמה אין משאלי עם ואין דמוקרטיה.
29/07/14 00:12
7צפיות
הזכויות האלה מושעות. יש לתת למנהיגים הנבחרים של העם להשלים את המשימה. לאחר מכן אפשר לתבוע אותם, לשפוט ולהעניש אותם. רק לא באמצע הלחימה. סיכסוכים והפגנות נגד הממשלה בזמן מלחמה הם מתכון לתבוסה ונזק לכל המדינה.
שמעת פעם על ממשל צבאי? הוא הוכרז אפילו בקנדה הנינוחה בשנת 1970 כשבדלנים בחבל קוויבק חטפו ורצחו פוליטיקאי אחד בלבד! נגמ"שים דהרו ברחובות מונטריאול, נאסרו הפגנות, ונאסר סיקור עיתונאי מלא.... ככה זה במלחמה.

º
כל הכבוד...מאבק מתיש אך חשוב!
28/07/14 11:16
8צפיות
אתה רוצה להגן על חופש הביטוי של מסיתים
28/07/14 10:41
19צפיות
כנגד קיומה של המדינה תוך הגנה על האויב, ועוד בשעת מלחמה??
אתה מגן על אלו שרוצים להחליש את המדינה, סמליה ואושיותיה?
אם אתה רוצה חופש ביטוי להם, אז תיתן באופן שווה לאנשי כהנא ושאר ארגונים שהחוק הוציא. ואם תסרב לכך, הרי שזוהי התגלמות הצביעות!

ההפך, יקירי...
28/07/14 11:04
26צפיות
אני רוצה לעלות  תהיה ונקודה למחשבה:
עד כמה אלו המגינים על "חופש הביטוי" בכלל  מקנים לו חשיבות?
כל אלה שהגנו על "זכותו של הרב פירון להביע את דעתו" בחירוף נפש, גנו על זכותה של אורנה בנאי לדבר?

ובפעם הבאה שיגידו שזכותו של X להביע את דעתו ההומפובית-
כדאי שנזכור את היחס להבעת הדיעות  הגורפת במלחמה הנוכחית.

אפשר להגיד את זה באותה רוח על השמאל
28/07/14 11:44
25צפיות
האם השמאל (המתון או הרדיקלי) מאפשר מגוון דעות או שבוכה רק על חופש הביטוי של אלו ההולמים את תפיסותיו.

דוגמא:

בודאי שאפשר.
28/07/14 22:53
6צפיות
וזה מה שמרגיז....
לא באתי לסנוט נגד הימין.....אאל להעלות נקודה הקשורה לכך שכאשר עולבים בקהילה ההומו-לסבית והקהילה מוחה נגד זה  מביאים את "חופש הדיבור" כטענה מגוחכת שמותר להעליב ולפגוע.

אך בעצם מתברר, אף אזרח בר דעת לא נוהג לשתוק כאשר יוצאים נגד הדברים בהם הוא מאמין ( ובטח שלא כאשר יוצאים נגד זכויות בסיסיות או מעודדים עלבונות וסטיראוטיפים)
מעניין שאתה לא עושה הבחנות
07/08/14 15:56
6צפיות
שמאל מתון או רדיקלי זה היינו הך מבחינתך.
אז למה אתה מצפה שכלפי הימין היחס יהיה שונה?
אומר זאת כך...
28/07/14 11:26
22צפיות
מותר להביע דעה, ועובדה שהם מביעים דעה (גדעון לוי, אורנה בנאי, אורלי ויינרמן ואחרים), אבל בדיוק כמו ששמורה להם זכות הבעת הדעה, מורת גם לצאת נגדם במלוא החורמה בשל המצב. שניהם ביטויים לחופש הביטוי. 
ואני חייב לתהות....
28/07/14 11:51
19צפיות
את זה אתה אומר,ואתה תמיד היית אמיתי עם כל דעה שהבעת.....אבל איפה הרב נבון שהגן על הפלוראליזם בחירוף נפש?היכן הסטרייטים מגלגלי העינים שיצאו נגד זכותם של הומוסקסואלים להתבטא כשהם מותקפים על ידי ״הבעת דעה״?איפה אתר ״כמוך״ שמתגאה ברב-שיח המביא גם את הדברים הלא נעימים? איך יתכן שיו״ר כמוך שנהנה להביא דיעות צורמות של רבנים וחכים מביא רק טור דעה ימני ומסתפק בזה?כל חובבי הפלוראליזם נדמו? האם ריבוי הדעות נכון רק שמדובר בדעה שהם אוהבים?
בהחלט.
30/07/14 08:49
2צפיות
מותר להביע דעה, זו מדינה דמוקרטית. גם דעה שהיא ממש ממש נורא מעצבנת, מכוערת ומקוממת.
זה, לפחות, הקול המרכזי אותו אני שמעתי. והשמעתי. לא יודע היכן אתה מסתובב.
אנחנו, הליברלים הקלאסיים למיניהם (ז'בוטינסקאים, ליברטריאנים, סתם אנשים הגונים עם ראש על הכתפיים), בעיקר מימין אבל גם משמאל, בהחלט נותרנו בעמדתנו כי חופש הדיבור הוא יקר ואין לשלול אותו מאיש, גם לא מחנין זועבי או גדעון לוי. מלבד הבעת הדעה הזו כפרטים, גם הוקמו כמה וכמה דפים, קבוצות ובמות דומות, בהן אנו קוראים להפסקת הרדיפה הפוליטית מימין שהתגברה לאחרונה (אבל ממש קצת, ועשו ממנה מפלצת גדולה בהרבה). דברים כאלה לא טרחנו לעשות כשהגנו על דבריו ההרבה פחות בעייתיים של השר הרב פירון.
האנשים שקוראים (ודברים גרועים מקריאות) כעת להשתיק דובר זה או אחר הם באופן גורף לא האנשים שהגנו על דבריו של פירון בטענות של חופש ביטוי על אף שהוא טועה, אלא יותר אלה שחגגו את דבריו באמירות כמו "איך הוא צודק המלך הזה, האומואים האלה הרסו לנו את המדינה! גם כן גאווה, שיתביישו להם חבורה של *&3@#$ ב&^%45 שכל היום $#@%6^ את ה&^@#@#$ של ה#$%@#$ שלהם!!!11!". ואתה יודע מה? גם הדברים המכוערים והמגונים הללו מותרים, ואסור להשתיקם על אף היותם פוגעניים נורא.

לעומת זאת...
הרשה לי לצטט את דבריך בתגובה אחרת בשרשור:
"עד כמה אלו המגינים על "חופש הביטוי" בכלל  מקנים לו חשיבות?
כל אלה שהגנו על "זכותו של הרב פירון להביע את דעתו" בחירוף נפש, הגנו על זכותה של אורנה בנאי לדבר?
"
ובכן, כבר ביססנו שהתשובה לשאלה השנייה היא: כן, כמעט כולם. אולי למעט הרב נבון שהוא פופוליסט ואין לי שום כוונה להסביר אותו (רק אציין שהוא מעולם לא היה ליברל. הוא קרוב לכך מאוד, אבל תמיד עוצר כמה צעדים לפני הליבה. לא לחינם אני כבר שנים מכנה אותו שומר הסף של השמרנות.). אבל מה לגבי השאלה הראשונה?
אז יש הרבה אנשים שמנופפים בחופש הביטוי, ובהחלט מקנים לו חשיבות. את אלה הזכרתי כבר, הם באים מהימין הליברלי ומהשמאל המתון, ובשבילם המכתם המפורסם המיוחס לוולטיר הוא מוטו לחיים. אבל מולם יש כאלה המנופפים בדגל חופש הביטוי אך בבירור לא נותנים לו כל חשיבות אמיתית, אלא משתמשים בו ככלי לנגח את החולקים עליהם. אלה נפוצים דווקא בקרב השמאל המערבי החדש, הפוסטי, העאלק ליברלי, הפוליטיקלי קורקטי, השוויוניסטי, יש שיאמרו (ויצדקו) המרקסיסטי.  
אם תבדוק, תמצא קורלציה בלתי ניתנת להכחשה, מרתיחה בצביעותה, בין קבוצת האנשים שבשם חופש הביטוי התנגדו, נניח, להפסקת האינדוקטרינציה מבית אדם ורטה, או לפיטורין של אורנה בנאי, או לסילוקה של זועבי מהכנסת, ובין קבוצת האנשים שתמכו, נניח, בקריאות לפיטורי פירון, או בכפייה על גן אירועים דתי לקיים בו טקס נישואים להט"בי, או בביטול הפרס של אריאל זילבר על מפעל חיים. גם כן אבירי חופש הביטוי. איך כתבת? "תחי הצביעות".
קורלציה הפוכה לא תצליח למצוא מימין, אפילו לא משהו קרוב. יש הרבה דברים רעים שניתן לומר על הימין, אבל צביעות איננה אחת מהם. כשהימין מתנגד למשהו הוא אומר למה הוא מתנגד, ומנמק (גם אם בעילגות ובחוסר היגיון, לעיתים) את הסיבות שבאמת הובילו אותו לכך. מי שמשתמש סלקטיבית בחופש הביטוי, ושבאופן כללי משתמש בנושא זכויות האדם כבאגרוף לנגח את ברי הפלוגתא שלו, היה סמוך ובטוח שבקלפי הוא שם "מרצ", "חד"ש", או "עזובותך מהישראלו-סחיות, בוא לברלין שם נמצאים כל מי שנחשב היום".

(כמו כן, השוואות הן חרב פיפיות, יקירי. אתה וחבריך, שאך לפני חודשיים נצמדתם בשצף קצף לדרישה להיפרע מהשר פירון ומכל מי שהעז לומר מילה לא PC כנגד הומואים - איפה אתם היום?! הייתי מצפה למצוא אתכם בראש האספסוף, דורשים את דמו של כל מי שחרג מהקונצנזוס הציוני! יכול להיות שהאמירות הללו אז לא היו מאידאל כי אם חלק מרדיפה פוליטית?! שוק.)
גגיניש!!! שבת!!!
30/07/14 10:49
איזה יופי לראות שוב  את הכינוי שלך כאן!!
ועם זאת, אני חולק עליך.  בכל הפעמים ששמעתי את  חובבי חופש הביטוי, זה היה על זכותו של אדם להביע דיעות חשוכות ופוגעניות.  אך לי היה נראה שזו דרך נוספת להגיד "אני מסכים עם הדיעה הזו, ולכן אני בעד חופש הדיבור".מימין ומשמאל, אך מה שיותר מפריע לי: מהצד ההומפובי , והצד ההומופילי.
אני לא ממש יכול ורוצה לנקוב בשמות,  אך אשמח מאד לשמוע על ההגנה על "זכותו של אדם לדבר"  כשהיא תבוא בצורה שאתה תיארת, בלי להסכים לדיעה שלו.
בסגנון שאתה תארת וכתבת הרגע..... אך לא רק ממך....

אני מתחבר יותר למה שחול פירמידות כתב קודם: מותר לו להביע את דעתו, ומותר גם לי להביע את דעתי . ומוסיף על כך- שאין היתר לפגוע באחרים, גם אם הם מיעוט .

והייתי עוצר כאן,
אך הפסקה האחרונה מלווה בהנחות יסוד  שאני חיב לתקן:
1. אני זה אני, לא מכיר את האמירה "אתה וחבריך". אני יכול להסביר/להגן/ להתחרט על דבריי. לא על דברי אחרים. ומי הם "חברי"? האם אתה מסכים לכל דבר שחבריך אומרים? דרך אגב, רוב חברי ימנים.

2.אני לא זוכר שדרשתי "להפרע " מהשר פירון. או "לדרוש את דמו" של כל אדם אחר.  אני כן זוכר שנפגעתי וכעסתי. ובהרבה פעמים על דברים שנאמרו מתוך בורות, סטיגמות  ,זלזול ורוע.   לא מדובר ברדיפה פוליטית, אלא בדבריו של אדם שסונטים בו והוא מעז להגיד "זה לא בסדר".

3. רוב הצבור היהודי זועם על  הטלת הרפש הנעשית בימי השמאל הרדיקלי וחלק מהערבים. יש באמת מקום לחזק כבר את הכעס הלאומי? אל דאגה, הוא מגיע גם מהשמאל הציוני, שלא אוהב את ההשוואה והאיחוד עם הקצונים עד כדי גחוך בשורותיו.

4. אני שומע את הרמיזה שבדבריך, איני שייך לאלה  הסונטים בישראל/בצה"ל על מלחמה זו. לדעתי לא היה מנוס מלחימה, על כל צורותיה, ומי  שעוצם עיניו מלשמוע את האזעקות, ומי שלא ראה ילד מפוחד שלא נרדם , מי ששכח לקרא את החדשות על המנהרות מתחת לאדמת ישראל וכלמי שכל כך אטום לסבל של העם היהודי- מוזמן לגלות אטימות גם לצד הפלשתינאי. 

(ליתר דיוק, המלחמה הזו עשתה משהו לדעתי הפוליטית, אני  חושב שבתוכי אני מסכים מאד עם התפיסה החברתית-כלכלית של מרצ, ותמיד ניסיתי להתאים את התפיסה המדינית  למפלגה.  ואני חושב שכדאי ורצוי להגיד, כן. ההתנתקות היתה טעות. מדובר בבעיה הרבה יותר עמוקה, שלא נמצא לה פתרון בדמות נסיגה טריטוריאלית.  ואם כבר כתבתי את דעתי אז רק אוסיף ואומר שנראה לי שלא רודפים את גמאל זחאלקה מספיק. הוא ראש המפלגה של חנין. ואם כבר, אז יש צורך להוציא את המפלגה מחוץ לחוק, ולא רק אותה כח"כית.)

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה