בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
הודעה חדשה

שאלה בקשר לצילום MRI
19/08/14 14:01
8צפיות
היי יש לי כבר שנה וחצי כאבי כתפיים ועשיתי צילום רנגן ולאחר מכן צילום ואולטרהסאונד ושניהם לא מצאו שום דבר.. הייתי כבר אצל כמה אורטופדים ופיזיוטרפיסטים וכל פעם אמרו משהו אחר, שזה קשר לכאבי צוואר, לכתפיים חלשות, עומס ייתר וכו'
היום הייתי אצל אורטופד והוא שלח אותי לעשות צילום MRI בשביל לראות אם יש נזק לברלי דו צדדי ואם צריך ניתוח 

עכשיו מזה אומר נזק לברלי וממה הוא נגרם?
הצילום יהיה דווקא לבדוק את הנזק הזה ספיציפית או שזה יראה אם יש דברים אחרים שגומרים לכאבי כתיפיים? 
כי פעם אמרו שצילום אולטרהסאונד מראה כל בעיה שיש בכתף והצילום שעשיתי  הראה שהכל בסדר למרות כל הכאבים בכתפיים

MRI כתפיים
21/08/14 13:05
4צפיות
נזק לבראלי משמעו נזק בלברום שהוא סחוס המקיף את המשטח המפרקי וכך מגדיל את שטחו.
הMRI מראה גם קרעים בגידים, רצועות, פגיעות סחוסיות  ואף פגיעות גרמיות (בעצם)
בקשר לנזק
22/08/14 09:47
ממה נגרם הנזק של הלברום?
אז לפי מה שהבנתי, ה MRI יימצא את סיבת הכאבים שלי בכתפיים במאה אחוז?

חולשה באזור המרפק כבר מס' חודשים
21/08/14 15:23
10צפיות
4. פיזותרפיסט, 8 טיפולים (מתוך 12) - בהתחלה חשב שמדובר ב-TOS. ניסה מס' פעמים לעשות שחרור מיופסיאלי, דיקור יבש, טריגר פוינטס ומס' תרגילים למתיחת העצב האולנרי לביצוע פעמיים ביום. בין היתר גם בנה לי תוכנית לחיזוק הגב. התוכנית לא כללה חזה וכתפיים בכלל למעט יד קדמית אקצנטרית ויד אחורית. לאחר זמן מה שראיתי שאין שיפור ובהמלצתו - החלטתי לקבוע תור לאורטופד כתף.
אורטופד כתף - מבדיקה פיזית ראשונית, אמר שככל הנראה מדובר על Ulnar Nerve Entrapment. שלח אותי לבצע צילומים לחזה ולכתף בשביל לשלול אופציה של צלע צווארית. בנוסף, המליץ על ביצוע בדיקת EMG, בכדי לראות אם קיים נזק ממשי לעצב. לאחר שחזרתי אליו עם הבדיקות, הוא אמר שהכל תקין ושאמשיך בפעילות מתונה תוך הימנעות מכאב.
היום -
כבר 7 חודשים מאז שהחלה הפציעה. המצב הוא שכבר 3 שבועות לא ביצעתי אף תרגיל של פלג גוף עליון (בהחלטתי האישית) וזנחתי כל איש מקצוע בטענה שאין שיפור/לא נמצאה אבחנה.
עדיין קיימת לי תחושת חולשה כללית ביד שמאל עם כאבים ממוקדים מדי פעם לכל אורך היד. זה יכול לכאוב גם מעט באזור הכתף. בקור אני סובל מזה הרבה יותר מהרגיל. בזמן מאמץ של היד אני מרגיש תחושת חולשה מתגברת ונוצר סוג של "לחץ" סביב אזור המרפק (מן הרגשה כזאת של חוסר זרימת דם או משהו בסגנון).
לאיזה איש מקצוע אני צריך לפנות במטרה לאבחן ולטפל בזה אחת ולתמיד?
דרור
ההתחלה של ההודעה (בטעות שכחתי לצרף)
21/08/14 15:24
3צפיות
היי,
אני מתאמן כ-3.5 שנים בחדר כושר ובינואר השנה החלו לי כאבים באזור האמה, במרפק החיצונית ובשורש כף יד. כל זה ביד שמאל בלבד, היד החלשה.
כשראיתי שזה לא עובר מעצמו, לאחר הפחתה של עצימות האימונים - החלטתי ללכת למס' אנשי מקצוע (בסדר כרונולוגי):

1. אורטופד מרפק - אמר לי לעשות רנטגן למרפק, לשורש כף יד ו-US למרפק. חזרתי אליו עם הבדיקות, הוא אמר שהן תקינות והמליץ לי להימנע מאימוני פלג גוף עליון ולקחת אתופן 500 מ"ג במשך שבועיים. בסיום הטיפול, לא היה שיפור.

הכאבים בשורש כף יד ובאמה נעלמו כמעט לגמרי אך לא באזור המרפק -

2. ספורתרפיסט, 3 טיפולים - באבחון ראשוני טען לי Thoracic Outlet Syndrome שנבע מחוסר פרופורציה בין החזה (הדומיננטי) לגב. בנוסף, הוא טען שהמיקום של הסקאפולות שלי גבוה מדי בגלל עקמת שלא טופלה ושכל המבנה גוף הנוכחי לוחץ לי על העצב ביד. טיפל בי עם מתיחות לזרוע, אלקטרודות בגב, דיקור יבש, קניזיו ומעט טריגר פוינטס. הבהיר לי שאסור לי לעשות חזה בשום אופן ושהוא אחד הגורמים לבעיה. בשלב מסויים הוא המליץ לי לעשות הפסקה טוטאלית מהאימונים למשך תקופה.

לאחר זמן מה - שמתי לב שעצב האולנרי מורגש בעיקר כשאני עושה מכשיר חתירה (אירובי). בזמן פעילות עם המכשיר אני מרגיש זרמים (אצבעות 4-5) בכף יד לאורך כל הזרוע. עוד דוגמה היא נהיגה, כשאני אוחז את ההגה וישנן רעידות בכביש. אני מרגיש את אותה התחושה.

3. אורטופד מומחה בתחום הספורט, שהמליץ לי לעבור טיפולי פיזותרפיה, בדגש על מתיחות לצד שמאל (חזה, יד, גב וכו').
פענוח תוצאת MRI
19/08/14 22:09
25צפיות
שלום,

עקב פציעה בקרסול לפני כשנה וחצי, הופניתי לביצוע MRI. להלן התוצאות:

עוצמת אות מלשד עצם תקינה.
טלוס שומר על צורתו.
אות תקינה מסינוס טרסי.
Posterior Talofibular Lig מעובה בעל עוצמת אותה גבוהה עם כמות מוגברת של נוזל מסביב.
כמו כן חסר המשכיות של Inferior Talofibular Lig עם כמות מוגברת של נוזל מסביב.
הגידים במדור מדיאלי, לטרלי וקדמי - ללא סטיות.
51
אודה אם תוכלו לסייע לי בפענוח התוצאות.

תודה.
MRI קרסול
21/08/14 13:07
12צפיות
ליג זה קיצור לליגמנט כלומר רצועה המחברת בין 2 עצמות מצידי מפרק.
חסר המשכיות משמעו קרע ברצועה הנ"ל. עיבוי לרוב משמעו קרע חלקי של הרצועה. נוזל סביב מרמז על תהליך פעיל.
תודה על המענה, שאלה נוספת ברשותך...
21/08/14 13:20
3צפיות
מהו הטיפול בפציעה שכזו? כאמור, מדובר על פציעה שארעה לפני כשנה וחצי.
תודה.
אוטרסאונד כתף
20/08/14 09:53
5צפיות
שלום, האם אפשרי לעשות אולטרסאונד לכתף בשליש הראשון של היריון?
תודה רבה
אולטראסאונד כתף
21/08/14 13:08
4צפיות
אין מניעה מביצוע אולטראסאונד כתף בהריון
יש לי פטלה ביפרטיטה
18/08/14 18:08
8צפיות
רופה מומחה הציע לי לעבור ניתוח האם יש דרך אחרת לעשות כאבים אין אבל אני מוגבל בתנועה של כיפוף הרגל
פטלה בי פרטיטה
21/08/14 13:03
2צפיות
מדוסבר על מצב מולד בו בפיקה קיים חלק שאינו מחובר גרמית לשאר הפיקה. לעיתים נמצא דו צדדית.
לרוב זה ממצא מקרי בצילום.
ניתוח נדרש בדרך כלל שיש סימפטומטולוגיה של כאבים או לאחר חבלה למקום.
בעיה זו לרוב אינה גורמת הגבלת טווח ולכן רצוי לברר קודם מה הגורם למגבלת הטווח.
מזרון למיטת ילדים
20/08/14 13:48
4צפיות
שלום, אני מעוניינת לקנות לבני (בן השנתיים וחצי) מזרון למיטת ילדים שישמש אותו עד גיל 7-8 בערך.
איזה מזרון מומלץ? איזה עובי רצוי?
º
ניתקתי ברהיט שבר אתי עצב הקטן מה לעשות
20/08/14 11:17
11צפיות
º
לא ברורה השאלה
21/08/14 13:09
2צפיות
לאחר ניתוח שחזור
17/08/14 09:46
17צפיות
2 רצועות בקרסול.התגלה לי בעית כיפוף קרסול נמוך מהרגל הבריאה.לעתים אני מרגיש שהרגל "כבדה", ומעל האצבעות הרגל  יש הרגשת שריפה.תוכלו להסביר לי על מוגבלות זו?
כבדות ושריפה
18/08/14 14:16
7צפיות
הרגשה כמו כבדות או שריפה לרוב נובעת מבעיה עצבית. יתכן קשור לניתוח ויתכן שלא. באם מתמשך יש צורך בבירור עם בדיקת EMG.
ועוד שאלה
18/08/14 16:24
4צפיות
הגבלה בכיפוף קרסול מעלה ומטה לעומת הרגל הנגדית ,גם קשור לניתוח?
ועוד שאלה
18/08/14 16:25
3צפיות
הגבלה בכיפוף קרסול מעלה ומטה לעומת הרגל הנגדית ,גם קשור לניתוח?
המשך
21/08/14 12:58
1צפיות
הגבלת תנועות יכולה לנבוע ממספר סיבות סביב הניתוח כגון קשיון לאחר קיבוע ממושך,. במקרים כאבלה ניתן לשפר ע"י פיזיוטראפיה ואף הידרוטראפיה
חוסר תחושה באגודל כף היד
16/08/14 13:32
22צפיות
שלום!
לפני יומיים החזקתי מוט של איזו עגלה וכנראה שנשענתי עם הגוף על כף היד ולפתע הופיע כאב ממש חזק באגודל שעבר תוך כמה שניות, ומאז הבחנתי בחוסר תחושה קל מתחילת האגודל למטה עד הקצה, בחלק הפנימי שלו. וזה די מטריד אותי.. האם זה צפוי לעבור??
תודה רבה!
חוסר תחושה באגודל
18/08/14 14:14
19צפיות
במידה ולא היתה פגיעה חודרת (חתך) והפגיעה בתחושה חלקית לרוב תהיה החלמה מלאה ספונטנית.  במידה ואין תחושה כלל באזור צריך להבדק
תודה על המענה!! יש לך הערכה גסה כמה זמן ייקח לזה להחלים...?
18/08/14 15:59
7צפיות
והאם אפשר לזרז את ההחלמה איכשהוא?אני ממש הייתי לחוצה והרגעת אותי.
דבר נוסף ששמתי לב רק לאחר מכן, זה שיש נקודה בבסיס האגודל שאם אני נוגעת, אני מרגישה יותר את ההירדמות במין זרם לאגודל (האגודל עצמו כבר לא רדום במיוחד באופן כללי) וזה הדבר שמפריע לי בעיקר בתנועות מסויימות.
המשך
21/08/14 12:56
2צפיות
יכול לנוע ממספר ימים למספר שבועות תלוי ברמת הנזק
המצב על הפנים! נתפס לי הגב היום בבוקר - מה לעשות
18/08/14 14:01
12צפיות
שלום רב
שמי ליאון, בעבר עברתי ניתוח מינימל אינבייסיב להסרת חלק מהדיסק באזור של L4-L5 הניטוח עבר בהצלחה ולאחר שנה חזרתי לפעילות ספורטיבית.
לאחר כשנה עקב שיעול כרוני שהיה לי כנראה תוך כדיי אפצ'י שעשיתי הרגשתי שוב כאב אז עשיתי שוב MRI הבנתי ששוב יצא חלק מהדיסק אך לא הרגשתי שום כאבים ולחצים ולאחר מס' שבועות שוב חזרתי לפעילות ספורטיבית.

היום! 18-08-2014 אשתי ביקשה שאכניס את העגלה לרכב , והייתי עם תיק גב (שיש בו מחשב - תיק הגב שוקל כ8 קילו). ניסיתי להכניס את העגלה לאוטו עם התיק על הגב. וכשהתקופפתי להרימה הרגשתי כאב אז כל-כך שנאלצתי ליפול לשכב על הרצפה ולקרוא מיד לאשתי. לא הצלחתי חזרה להזדקף ושלא נדבר על ללכת (בקושי רב מאוד כשאני תומך עם הידיים שלי בברכיים).
הכאב אז כה שאפילו ללכת על 4 מאוד קשה לי בשביל להתנייד לשירותים למשל.

מיד לאחר מכן לקחתי 2 נרות וולטרן ואשתי נתנה לי כדור הרגעה פירקוסט (לא מומלץ ללא מרשם היות ואשתי אחות אני מרשה לעצמי לסמוך עליה בנושאים האלה)
המצב השתפר מאט והכאבים בשכיבה עברו לי אבל ניסיתי עוד כמה פעמים לקום וללכת לשירותים ולא הצלחתי פשוט כאבים נוראים.

קראתי בכמה מקומות שצריך לשים קרח במשך 10 דק' כל שעתיים ובמקומות אחרים קראתי שדווקא צריך למרוח בן גיי - או משחת וולטרן ולהשתדל לחמם את האזור עם כרית או משהו.
לא הבנתי מה יותר עוזר ומה יותר כדאי.
אז זו שאלתי הראשונה..

שאלתי השנייה היא מתי צריך לחול שיפור במצבי? אני סיפרתי את ההיסטוריה הרפואים שלי וחשוב לי להדגיש שיש לי שליטה על הסוגרים ואין לי הקרנות על הרגליים. האזור מאוד כואב נמצא רק באזור המותניים והגב. 
מה אני צריך לעשות כדיי לזרז את השיפור במצבי? האם לנסות לקום כל כמה שעות יכול לעזור? או האם להשאיר את הגב במנוחה עד שאני ממש ארגיש שאני יכול.
מתי אוכל לחזור לעבודה (העבודה שלי היא בישיבה בעיקר אני מעצב גרפי).

בקיצור זה בא בזמן ממש לא טוב ואני מרותק למיטה ואני צריך חוות דעת מקצועית פה מה לעשות אני מקווה שרשמתי מספיק פרטים בשביל לעשות לי מין אנאליזה כזו.
תודה מראש
גב תפוס
18/08/14 14:26
19צפיות
כעקרון מנוחה וטיפול בנרות/כדורים לרוב מביאה שיפור תוך מספר ימים. חזרה לעבודה כשיש הטבה ניכרת. במידה ואין שיפור פנה לרופא משפחה לבדיקה ושקילת מתן זריקות. כמובן שהחמרה או הפרעת שליטת סוגרים/שיתוק/חולשה/חוסר תחושה מחייבים פניה מיידית לרופא.
כאבי מפרק היד
17/08/14 22:32
15צפיות
שלום ד"ר, מזה מס' חודשים אני סובלת מכאבים בפרק כף היד כולל תחושת נימול שנמשכת זמן רב, עשיתי בדיקת EMG שיצאה תקינה ובצילום הרנטגן עלו  הממצאים: מוקד סמיך בסטילויד של רדיוס משמאל, יתכן אי גרמי, פרט לכך, מבנה גרמי שמור, מה זה אומר?
לתשובתך אודה.
כאבי שורש כף יד
18/08/14 14:22
8צפיות
אי גרמי זה אזור עצם יותר "צפוף" ואינו מצריך טיפול או גורם כאב
תחושת נימול קשורה לבעיה/לחץ עצבי. במידה והיא בדרגה קלה יתכן ולא יהיה ממצא בEMG
לעיתים טיפול פיזיוטראפי יכול לעזור. רצוי לחזור על EMG בהפרש 3 חודשים
º
תודה רבה ד"ר 8579
18/08/14 23:46
2צפיות
כאבים בצוואר ועמוד שידרה לאחר ריצה ?
17/08/14 15:14
10צפיות
שלום בני בן 18.5 לפני צבא מתאמן . מתלונן  על כאבים בצוואר ועמוד שידרה לאחר ריצה וכפיפות בטן מה ממליץ לעשות ?
תודה
יעקב  
כאבי צוואר ועש לאחר ריצה
18/08/14 14:18
3צפיות
במידה וזו תלונה חוזרת צריך להבדק ולשקול צילומי עמוד שדרה
כאב בשוק ימין ובכף היד.קליקים בבוהן.
15/08/14 16:29
26צפיות
שלום ד"ר רן!
1-אני בת 25.בלי היסטוריה של בעיות אורתופדיות.לאחרונה התחלתי התמחות במסגרת ההתמחות אני עומדת שעות רבות על הרגליים.אני נועלת קרוקס או נעלי ספורט. כמה ימים אחרי תחילת ההתמחות התחילו לי כאבים בשוק ימין.זה הגיע למצב שלא יכלתי ללכת בלי להרגיש כאב.הייתי אצל רופאת משפחה וסיפרתי על כאבים בשוק ימין מתחת לברך במשך כשבועיים.שלחו אותי לבדיקת קרישיות דם כי אני לוקחת גלולות.לא נמצאו קרישים. עומצת הכאב מאז פחתה אך היא עדיין ברקע.
למה יש לחשוד? למה יש לי כאבים רק בצד אחד? מה הטיפול?

2-לפני כשבוע התחילו לי כאבים גם ביד ימין בכף היד כאב "מבפנים" ויש לי הרבה קליקים. 
מה אפשר לעשות כדי להקל את הכאב? האם זה נובע כי אני מפעילה את היד יותר מדי?

3-מאז שאני זוכרת את עצמי יש לי קליקים כשאני מרימה את בוהן ימין. האם אני צריכה לבדוק את זה? זה מסוכן או יכול לגרום נזק? ברצוני לציין שאימי עברה ניתוח דורבן-זה מרמז שגם לי חס ושלום יהיה דורבן? האם דורבן זה תורשתי?

ממש חשוב לי לקבל תשובה על כל שאלה ואני מאוד מעריכה את ההשקעה שלך!
תודה רבה!

המשך
15/08/14 16:36
7צפיות
המשך....
4-לאחרונה התחילו לי גם כאבי גב לא מוסברים..אני משתדלת לשבת ישר ולעמוד זקוף אך זה לא עוזר. גם כשאני קמה בבוקר אני קמה וכולי קליקים רק מהתנועה של הקימה משכיבה לישיבה. -מה קורה לי בזמן האחרון??!!

ממש חשוב לי לקבל תשובה על כל שאלה ואני מאוד מעריכה את ההשקעה שלך!
תודה רבה!

כאבי שוק וקליקים שונים
18/08/14 14:12
4צפיות
כאבים בשוק יכולים לנבוע מסיבות שונות החל מהקרנה מהגב , דרך שברי מאמץ ועד לבעיה מבנית הגורמת לעומס וכו.  קליקים כשלעצמם לרוב אינם מנבאים נזק.  אלא אם כן נלווים לכאב או ממצא אחר נוסף. יכולים להיות קשורים לפעילות גידית לדוגמא. צריך לגשת להבדק ע"י אורטופד כיוון שיתכן וכל מה שצריך זה מדרסים או אביזר אורטופדי ויתכן צורך בבירור נוסף הדמייתי או אחר.
|*|נפתח פורום סדרות ישראליות|*|
17/08/14 14:49
1צפיות
|טי-וי|אוהבים את הסדרה נויורק? חולים על משפחת זגורי? רוצים להיזכר בעופרה מלגעת באושר?
פתחנו במיוחד בשבילכם את פורום סדרות ישראליות בו תוכלו לדבר על כל היצירות הישראליות מכל השנים!

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולדבר על סדרות ישראליות מהעבר, מההווה ושיהיו בעתיד:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
החלמה לאחר ניתוח תפירת גיד ehl
14/08/14 15:51
13צפיות
שלום רב,לפני שבועיים בדיוק עברתי ניתוח לתפירת הגיד (בוהן), לאחר שהגיד נקרע לגמרי כתוצאה מחבלה.הייתי שמחה לדעת אחרי כמה זמן נהוג להוציא את הקיבוע שמחזיק את הבוהן מורמת? היום ביקרתי במרפאה אבל הוציאו רק את התפרים ולא את הקיבוע והגבס.תודה מראש,גל.
החלמה לאחר תפירת גיד EHL
18/08/14 14:06
2צפיות
הפעלה תלויה ברופא. בין 3-6 שבועות לאחר התיקון.
בראל אוסטאופתיה

סובל מכאבים?

אתה לא צריך לסבול יותר! לבראל אוסטאופטיה לחיים ללא לחצים >>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום