בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
הודעה חדשה

איזה סוג אורתופדיה אני צריך?
16/04/14 01:49
2צפיות
שלום,

אני בחור בן 24, ויש לי בעיה של חוסר איזון בין שני הצדדים של הגוף. בעוד הצד הימני מרגיש לי חופשי בדיוק במידה הרצויה, הצד השמאלי "לוחץ" לי ונוקשה. זה מתבטא בכאב בשרירי הצוואר, הכתף, הגב, ובכף הרגל. הלחץ הזה גם מקשה עלי להכניס אוויר דרך הנחיר השמאלי. זה כבר ככה מספר שנים.
רציתי לקבוע תור לאותופד באיכילוב, אבל לא ידעתי באיזה סוג לבחור - קשה להבין מאיפה להתחיל.
אני לא יודע אם זה קשור או לא אבל כשהייתי קטן (בערך גיל 5) היו לי כאבי ברכיים עזים, בלי גורם חיצוני כלשהו. זה היה כך כשבוע, ובקושי הצלחתי ליישר את הרגליים. כמו כן, בערך בכיתה ג' קיבלתי מכה בצד השמאלי של הראש (משמאל לקודקוד) ואני מרגיש שקע בגולגולת באותו מקום.

אשמח להכוונה.
חג שמח!

תוצאת MRI כתף
15/04/14 20:42
3צפיות
מודגמים שינויים ניווניים מינימליים במפרק ה- a/c.
מודגם נוזל בכמות מינימלית בבורסה הסוב-אקרומיאלית.
מודגמים אותות חריגים ממרקם גיד הסופרה ספינטוס, ללא עדות לקרע של משטחי הגיד- ממתא העשוי להחשיד לטנדינוזיס.
הודגם נוזל תוך פירקי בכמות מינימלית.
מודגם תהליך בסמיכות בעל אותות רקמת שומן בהיקף שריר הדלטואיד ....התהליך עובר דיכוי שומן הומוגני ומתאים במאפייניו ל- ליפומה, ללא עדות לבצקת של השריר סביבו.
התרסקות עם אופניים - כאבים ברגל
14/04/14 06:50
11צפיות
שלום לכולם,
ביום שבת התרסקתי עם אופני שטח, עקב כאבים עזים בכף-הרגל
החבר'ה פינו אותי למיון.
במיון עשו לי צילום ולא נמצא שבר. חבשו אותי ושחררו אותי לביתי.
אני שוכב כבר מיום שבת בצהריים במיטה עם הרגל למעלה - ועדיין לא מסוגל לדרוך על הרגל
האם זה נורמלי ? אולי טעו בפיענוח הצילום וזה כן שבר ? (יש לציין שרמת הכאבים כשאני שוכב פחתה)

מה כדאי לעשות ?
חבלה ברגל
14/04/14 16:41
11צפיות
רגל מורמת, חבישה אלסטית, קומפרסים קרים, תרופה נגד כאבים. להמנע מדריכה על הרגל.
ביקורת עם הצילום אצל אורטופד (בקופת חולים/מרפאת בית חולים/...)
º
תודה רבה על התשובה
15/04/14 13:00
1צפיות
פציעה בברך
13/04/14 20:15
9צפיות
בת 46, לאחר סיבוב של הברך השמאלית

אבחנת אורטופד :(שלא נתן הסבר והפנה לפיזיותרפיה)

injury traumatic
lateral meniscus derangement
osteochondral left fracture condil + patella

מהן האבחנות ?
מהן ההמלצות לטיפול ?

תודה.
פציעה בברך
14/04/14 16:38
4צפיות
בעברית- נזק למניסקוס לטראלי, פגיעה בעצם וסחוס בפיקה וחלק לטראלי (חיצוני) של הברך (ירך מרוחקת).
זה לא מספק כדי לתת המלצות טיפול.
כאבים נוראיים עזרה
13/04/14 09:42
15צפיות
בוקר טוב
לפני חודשיים התחילו כאבים חזקים מאוד בברך עם הקרנה לשוק, נימול ותחושת שריפה ברגל.
לאחר מתן ארקוקסיה וכדורי נגד כאבים וולטרן שלא עזרו. טיפול בדיקור וטווינא - הכאב פחת לחודש. לפני שבועיים וחצי התחילו כאבים חזקים מאוד שוב בברך עם הקרנה לירך, לטוסיק ולכף הרגל ולמותן ימין.
כאבים שורפים מאוד מאוד ממש כאילו מבעירים לי את הרגל. שוב טיפול בארקוקסיה שלא עזר. לאחר ביקור אצל נוירולוג ואצל אורטופד עמוד שדרה ביצעתי את הבדיקות הבאות:
צילום ברך ימין - תקין
c.t עמוד שדרה מותני - מלבד עקמת שידועה לי מזה שנים הסי. טי תקין
e.m.g - right vastus lateralis (femoralis l2 l3 l4) - Amp +
dur +
right add magnus (obturatorius l2 l3 l4) - amp +
האורטופד אמר שמשהו לוחץ וזה מה שגורם לכאבים אך לא אמר למה ומה פירוש תוצאת הבדיקה
הציע להזריק קורטיזון להפחתת הכאב אך לא הציע טיפול שיעביר לחלוטין את הבעיה.
בינתיים אני סובלת משריפה נוראית בעיקר בלילה ובישיבה
במותן שלי בוערת, הטוסיק ממש והירך כולה לכיוון הברך.
אמרו לי שבגלל שהסי. טי תקין ייתכן שמדובר בוירוס ולא במשהו שקשור לגב. האם זה נכון? מה עלי לעשות על מנת להבין מה הבעיה בדיוק, ממה היא נובעת ומה הטיפול המהיר והנכון עבורי אני ממש סובלת.
אשמח אם תוכל לומר לי מה תוצאות הבדיקה אומרת ועל איזה וירוס ייתכן כי מדובר ?
התחלתי טיפול כירופרקטי שעוזר לשעתיים ושוב הכאב חוזר לפעמים אפילו יותר כואב ויותר שורף.
ברצוני להוסיף שבשלושה ימים האחרונים גם הלשון התחילה לשרוף לי והאוזן באותו צד (ימין) בתחושה כאילו שהיא "סתומה" האם זה קשור?
סליחה על האורך
תודה רבה
זיו
כאבים שורפים לאורך הרגל וישבן
14/04/14 16:35
4צפיות
הכאבים הללו מתאימים לגירוי של העצב היוצא מעמוד השדרה ויורד לאורך הרגל. תשובת הEMG שציינת חלקית ולא תורמת.
טיפול בשלב זה בהחלט יכול לכלול זריקת קורטיזון בהיותו חומר אנטי דלקתי חזק מאוד שיכול להביא לשיפור. במידה ויש סימפטומים חדשים גם בפנים רצוי לפנות בהקדם לנוירולוג להערכה חוזרת כיוון שהסיבה יכולה להיות במקום אחר במערכת העצבים. בכל מקרה ניתן לפנות לרופא משפחה להתיעצות ואף לשקול הפניה למיון אם הסימנים מחריפים.
מסמר קירשנר
12/04/14 23:58
15צפיות
שלום אני עשיתי תאונה ועברתי ניתוח של תפירת גיד באצבע הרגל הגדול , והכניסו לאצבע מסמר קירשנר, עכשוי אני כל הזמן מזיז את האצבע שיש בתוכו המסמר למעלה ולמטה , וזה כואב לי והאצב התנפח האם יש סיכוי שנחתך הגיד עוד פעם ?

תודה רבה לך
קירשנר
14/04/14 16:28
3צפיות
ראשית ראה תשובה נוספת בהמשך.
שנית- אתה עלול לקרוע את הגיד מחדש אם אתה מנסה להזיז את האצבע בכוח.
סלוקוקס
12/04/14 21:47
4צפיות
שלום.מידי פעם יש לי התקף כאבים חזקים שקשה לאבחן אותם-כנראה כתף קפואה(בשילוב עם מיגרנה וכאבי גב על רקע של תאונת דרכים ישנה).
ברקע-פיברומילגיה.
האורתופד רשם לי את התרופה סלקוקס וקראתי בעלון צרכן ולא הבנתי כמה דברים.
רשום שם שזה עלול לגרום למיגרנות ו"להתכווצות ומתח שרירים"-מה ההיגיון?חשבתי שזה אמור לעזור לכאבים ממקור כזה.
אז האם כדאי לקחת את התרופה?
כמו כן,האם ניתן לחצות אותה ולהתחיל במינון של50 מ"ג?
רשום שזה יכול להעלות לחץ דם ולגרום לפריחה-האם זה תרופה מהמשפחה של הארקוקסיה?(שהיא כן גרמה לי לפריחה בעבר).
רשום שזה מתנגש עם סותרי חומצה-איך?האם בעצם אסור לקחת אותם יחד או שאפשר להרחיק נאמר בשעתים הפרש?
ושאלה אחרונה -התרופה מתנגשת עם אדוויל?

סליחה על ריבוי השאלות-פשוט זאת תרופה חדשה בשהילי והתור לאורתופד לביקורת עוד רחוק.
סלקוקס
14/04/14 16:25
1צפיות
זוהי תרופה ממשפחת נוגדי הדלקת הלא סטירואידים. כמו ארקוקסיה ואף אדוויל. לכן לא רצוי לקחת גם אותן. רגישות לאחד מהמשפחה מרמזת כי יתכן ותהיה רגיש גם לתרופה אחרת מהמשפחה ורצוי לא לקחת (כפי שכתוב בעלון). לכל תרופה תופעות לוואי אפשריות. וכן יש תרופות המשפיעות על ספיגה כגון תרופות סותרות חומצה ולכן אין לקחת אותן באותו זמן. אין לחצות או ללעוס את הקפסולה.
שאלה דחופה לכאב ברגל לילדה בת 5-נמצאים בחו"ל
11/04/14 18:45
11צפיות
שלום,

אננחנו נמצאים בחו"ל וכבר למעלה משבוע ובתי בת ה-5 מתלוננת כל הזמן (מתעוררת מכאבים גם בלילה) על כאבים ברגל התחתונה. היא לא מסוגלת ללכת וכשהיא הולכת אז היא ממש צולעת.

אנחנו לא מוצאים שום סימני חבלה ברגל ואין נפיחות או סימן אדום באיזור שהיא טוענת שכואב לה.

נשאר לנו להיות עוד שבוע בארצות הברית ואנחנו לא יודעים האם זה משהו שדורש לראות דחוף רופא כאן בארצות הברית או אולי להקדים את הטיסה ולחזור מיד לישראל או אולי בכלל להתעלם ולחכות עד שזה יסתיים.

אשמח מאוד לתשובה מכוונת

תודה מראש
כאבים ברגל
14/04/14 16:16
8צפיות
השילוב של כאבים המעירים משינה בלילה, חוסר יכולת לדרוך/צליעה מחייבים בירור בהקדם. לא להתעלם ולחכות.
נפיחות קלה בכף הרגל בקרוב לאצבעות
11/04/14 05:25
10צפיות
הענין הוא שתזוזת האצבעות גורמת לשרירי הרגל להתפס ואף לאצבעות אני סובל מכאבי ברכיים כתוצאה מתאונה שאירעה לפני
שנים .
נפיחות ברגל
14/04/14 16:14
1צפיות
הסיפור והתלונות לא ברורים מספיק וגם לא מה אתה שואל.
פיענוח MRI ותהייה
10/04/14 23:57
10צפיות
שלום רב

לאחר ביצוע CT בוצע גם MRI ומה שמפתיע ששתי הבדיקות אינן זהות בפיענוח שלהן.
ב- CT ניצפו זיזים גרמיים צדדיים+DISH ובלט דיסקלי בגובה C-7-D1 עם מרכיב ימני בולט והיצרות של הנוירופורמינה לעומת MRI:  זיזים גרמיים קדמיים מינורים. וכמו כן רוחב תקין של תעלת השדרה ושל הפורמינות, חוט שדרה גבי בעל מהלך עובי וסיגנל תקינים.
איך ניתן להסביר את השוני בשתי הבדיקות, למה מומלץ להתייחס? מבלבל ונותן תחושה של ספקנות.
אשמח להתייחסות
תודה רבה
הבדלי פענוח
14/04/14 16:12
3צפיות
יש מעט הבדל בין היכולות של הבדיקות. הCT מדגים טוב יותר את העצמות, הMRI מדגים טוב יותר את המרכיבים העצביים. יחד עם זאת השוני לא צריך להיות גדול.
אני מניח שהאורטופד המטפל ששלח לבדיקות יסתכל בעצמו באופן ממוקד לבעיות החשודות ויחליט לפי זה
ניתוח תפירת גיד של האצבע הגדול ברגל
10/04/14 15:27
10צפיות
שלום אני עברתי לפני חודש ניתוח של תפירת גיד של האצבע הגדול ברגל.
והכניסו לי באצבע מסמר קירשנר השאלות הן.

1: מה המשמעות של הניתוח הזה ומה הסיכוי שיצליח

2: נפלתי אחרי הניתוח כמה פעמים על הרגל האם יש סיכוי שהגיד
נחתך עוד פעם

3:אם אני מזיז את האצבע שיש בתוכו מסמר קירשנר למעלה ולמטה יש סיכוי שיתעקם המסמר בתוך הרגל שלי

4: אם חס וחלילה נחתך עוד פעם הגיד אני לא יכול לדרןך עוד פעם ומה לעשות האם לעשות את הניתוח עוד פעם או שיש דרך אחרת

5: אם אני דורך על הרגל אז כל הניתוח הלך סתם?

תודה רבה אשמח שתעזרו לי תודה
תפירת גיד ברגל
14/04/14 16:08
3צפיות
בניתוח תופרים את הגיד וכדי שלא יופעל על התפירה כוח (שאז היא תקרע) מקבעים את המפרק זמנית. כאשר יש חוזק של החיבור מוציאים את הקיבוע ומפעילים. סיכויי הצלחה טובים.
ביקשת עזרה- אז פשוט תעזור לעצמך ותבצע מה שאמרו לך, כלומר לא לדרוך.
כאבי גב בבוקר
10/04/14 10:56
18צפיות
אני בן 23, מאז שחרורי מצה"ל, לאחר לילות של שינה ארוכה (8-9) שעות אני קם עם כאבים חזקים בגב שעוברים כחצי שעה-שעה אחרי ההשכמה. לרוב אני ישן באיזור ה5-6 שעות ולא מרגיש בכאבים, אך כשאני מרגיש בהם, הם כואבים ומפריעים מאד.
יש לציין שבשירותי הצבאי נדרשתי להרים משקלים כבדים ואף הרמתי משקולות בתקופה מסויימת בחיי, בנוסף, אני עם המיטה הזאת כבר כ10 שנים, והכאבים התחילו רק בשנתיים האחרונות, כך שאני לא חושב שהמיטה היא הסיבה.

אשמח לעזרה, תודה רבה.
כאבי גב בבוקר
10/04/14 12:42
17צפיות
כאבי גב המאופיינים יותר בבקרים מצריכים בירור ריאומטולוגי. פנה לרופא משפחה.
במקביל כדאי לפנות לבדיקת אורטופד
ממצאי EMG
09/04/14 22:21
11צפיות
שלום רב,
בעקבות הממצאים הבאים - יש לי שאלה נוספת בבקשה
bilateral neuropathy ulnar nerve at the elbow level
Normal other tested nerves study
No evidence for polyneuropathy or CTS
מציינת - כי ההירדמות כי לא של קמיצה וזרת אלא של כל היד באופן מלא, 10 דקות מספיקות להרדמות טוטאלית.
1) - האם מאמץ (אמנויות לחימה) משפיע לרעה ויש להפסיק את המאמץ על הידיים?
2) האם יש להמשיך לכירורג כף היד לאבחון ושלילה של בעיות אחרות?
3)
תודה רבה
ממצאי EMG
10/04/14 12:40
9צפיות
לא מסביא את התלונות. מומלץ יעוץ מומחה כף יד
ביקור למומחה ברכיים מחייב הפנייה של אורתופד?
08/04/14 13:06
35צפיות
יש לי תור למומחה ברכיים ורשום במכבי שצריך הפנייה מרופא מטפל.
איך להבין מה מניחים בתור "רופא מטפל"? רופא משפחה או אורתופד כללי?
אם אורתופד אז בטח יגיד לי שאין שום דבר רציני שמחייב ביקור
אצל מומחה ברכיים אבל אני רוצה לבקר אצל מוחמה ברכיים.
הפנייה מקדימה
10/04/14 12:38
10צפיות
תלוי בהגדרות של הרופא. תתקשר ל3555* במכבי ושם ידעו
ניתוח בבוהן
08/04/14 12:15
43צפיות
שלום רב
לפני שבוע עברתי ניתוח בבוהן לקיבוע מפרק קדמי.
INTRAARTICULAR FRACTURE IP JPOINT BIS TOE RT FOR PRIMARY FUSION
נאמר לי זמן החלמה 6 שבועות
השאלה שלי האם אחרי ניתוח כזה ניתן לרוץ ואפילו לשחק כדורגל?
האם צריך לעשות פיזיותרפיה?
אשמח לתשובה

תודה
קיבוע מפרק IP בוהן גדולה
10/04/14 12:35
24צפיות
כעקרון לא צריכה להיות מניעה מספורט בעתיד. פיזיוטראפיה יכולה לתרום.
יוכבד הלל, הטיפול המשולב - רפואה סינית

טיפול משולב חדש

הרפואה הסינית במיטבה לפרטים נוספים >>

איי פארם - בית מרקחת עד הבית

בית מרקחת עד הבית!

אתכם לא יתפסו לא מוכנים! היכנסו עכשיו לפרטים נוספים >>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix