לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
הודעה חדשה

מבנה צורה גובה ומנח של חוליות תקין
18/12/14 08:28
שינוי דגנרטיבי עם הצרות בין חוליןת l2-l3 l5-s1 ספונדילוזיס של חוליות d7-d1

זה פיענוח של צילום.

השאלה היא מה זה אומר ומה אפשר לעשות?
קפיצת באנג'י ודלקת ב Bursitis בכתף
18/12/14 05:28
2צפיות
שלום רב,

זה מספר חודשים שאני סובלת מכאבים בכתף לאחר שימוש יתר בכתף לצורך ניקיון וקירצוף הבית. הייתי אצל אורתופד ועשיתי MRI (שיצא תקין, אם כי נראות מעט עקבות נוזלים בכתף) והוא אבחן זאת כדלקת ב Bursitis בכתף הימנית. קיבלתי זריקת קורטיזון שעזרה מעט אך השפעתה פגה, וכעת אני מטופלת (במשך שבועים כבר) ב 2 גרם משחת ולטורן פעמים ביום.

אני נמצאת בטיול ומעניינת לבצע קפיצת באנג'י, אך חוששת שהדבר עלול להזיק לכתף ולדלקת. ביצעתי בטיול צניחה חופשית, והדבר לא כאב בכתף, אך אני מעוניינת לדעת אם קפיצת באנג'י יכולה להחמיר את המצב או שלא.
ישנן 2 סוגי קפיצות: מגובה 40 מטר ו140 מטר, וניתן להיות קשורים ברתמה לגרלים, או ברתמה בפלג הגוף העליון.

כאשר אני קופצת מהכסא להרצפה הזעזוע גורם לכאב באזור הכתף, אך אני לא יודעת אם זה כי המקום רגיש לכאב ולזעזוע בגלל הדלקת, או שהזעזוע מחמיר את הדלקת.

האם מומלץ להמנע, או שניתן לקפוץ? האם יש עדיפות לגובה ולסוג הקשירה הבטיחותית? האם הקפיצה רק יכולה להכאיב לאזור הרגיש או יכולה גם להחמיר את הדלקת?

תודה רבה!
לבני בן החודשיים...:
17/12/14 13:39
2צפיות
לבני בן החודשיים יש עקמת בצוואר - כשהוא שוכב כל הבטן או כשמחזיקים אותו במאונך ניתן לראות שראש והצוואר נוטים הצידה באופן קיצוני
מה הפיתרון?

mri ברך-תהליך דלקתי אינפרה פטלרי פטלרילטרלי
16/12/14 14:48
5צפיות
שלום
תוצאות mri ברך - מה זה אומר?
מצריך ניתוח?
כמה חמור?
תודה!
"הסריקה בוצעה בטכניקה TSE בשקלול T1,T2,STIR במישורים שונים
ללא שינוים פתולוגיים מלשד העצמות.
הגיד הפטלרי והקוודריצפס תקין.
שינוים דלקתיים אינפרה פטלרים עם בצקת מח עצם בקוטב התחתון של הפטלה וסימנים
דלקתיים אינפרה פטלרים לטרלים בשומן של הופה.
רצועות צולבות תקינות.
המניסקוס המדיאלי תקין.
המניסקוס הלטרלי תקין.
מעט נוזל יתר תוך מפרקי ובבורסה.SP
רצועות קולטרליות תקינות.
סחוס פטלרי אחורי תקין.
הגומה האחורית ללא שינוים פתולוגיים.
בסיכום:
תהליך דלקתי אינפרה פטלרילטרלי לפי המתואר"

http://www.starmed.co.il/forum-98/msg-3843908#ixzz...
סטארמד בריאות
שיקום לאחר קרע בשריר התאומים
16/12/14 07:15
6צפיות
שלום,
קרעתי את שריר התאומים לפני שבוע וחצי, הכל לפי הספרים, לא יכלתי לזוז, כאב עז, הרגל התנפחה (6 סנטים תוספת להיקף), התחממה ולאחר מספר ימים הגיעו שטפי הדם בקרסול.
עשיתי קומפרסים והרמתי את הרגל רוב היום, הנפיחות ירדה אך לא לגמרי.
היום אני הולך על הרגל בצעדים קטנים (על הצד, בהפעלה חלקית של השריר), יותר גדולים אני מרגיש את השריר עובד/כואב, יש גם התקפי כאב סתם בלי תנועת השריר ולפעמים לא כאב בכלל.

שתי שאלות:
ראשונה- רציתי לדעת עם זה בסדר להתחיל להגדיל את טווח התנועה של השריר בהליכה   ובמתיחות ללא עומס ?

שניה- אני מתוכנן לטוס לחו״ל ביום שישי (שבועיים בדיוק אחרי המקרה) למשך שבועיים שבהם אדרש להסתובב לא מעט, זה בסדר לאמץ את הרגל לזמן ממושך בצעדים קטנים וכשכואב לנוח במשך היום או שאין ברירה וצריך להישאר בבית ולהתחיל תהליך החלמה  מבוקר יותר?

נ.ב בסוף היום לאחר הליכה על הרגל (במאמץ מתון על השריר) רק הנפיחות גדלה אך הכאב לא, נשאר זהה.

מודה על העזרה
תוצאות מיפוי עצמות
15/12/14 00:25
12צפיות
שלום
לחולה עם פצע לחץ גדול ועמוק בדרגה 4 באזור הסקרום, בוצע מיפוי עצמות תלת שלבי, להלן תוצאות הפענוח:
סוג בדיקה: מיפוי עצמות תלת שלבי
המיפוי הדגים קליטת יתר פתולוגית ב left sacrum.
בבדיקה דינמית לא הודגמה hyperemia.
קליטת יתר בכתפיים וברכיים.
שינויים לאורך הע"ש גבי.
המיפוי בוצע לאחר שהוזרקו 20 מיליקוריס של Tc99-M D P
לתוך הוריד.
מה ההסבר של הממצאים הנ"ל? מה משמעותם?
האם זה מעיד על בוודאות על זיהום עצם או תהליך אחר? נמק?
יש לציין שבבדיקת סיטי שנעשתה לפני כחודשיים לבירור חום ושלילה של אבצס באזור צוין שישנו חשד לאוסטאומיאליטיס עקב העומק של הפצע.
כמו כן חתיכת עצם קטנה שהיה חשופה נפלה מעצמה לפני כמה זמן.
האם זה משהו שיכול להתרפא לבד?
כמו כן לגבי השינויים בעמו"ש וקליטת היתר בברכיים והכתפיים, למה הכוונה? ומה המשמעות של זה?
תודה רבה ולילה טוב
מיפוי עצמות
15/12/14 16:06
7צפיות
מיפוי טכנציום מראה על תהליכים בעצם אך איננו ספציפי. הוא מהווה עוד מידע בנוסף להערכה קלינית של החולה (הפרשה במקום, חום, אודם...). ניתן לבצע מיפוי כדוריות מסומנות להערכה יותר ספציפית לזיהום.
כאב עמ"ש מותני על רקע שינוים ניונים
14/12/14 10:00
12צפיות
שלום רב,
האורטופד כתב שכאבי הגב שלי הם על רקע שינויים ניונים , האם זה אומר שיש לי מגבלה תנועתית חמורה או מדאיגה.
האם עלי להמנה מהליכה , אני מוטרדת מהמרחק שעלי לעשות עד למקום עבודתי כ400 מטר.
תודה מראש
כאב גב
15/12/14 16:02
1צפיות
אין זה אומר מה לעשות אלא מה הסיבה. וכן זה לא אומר שיש מגבלת תנועה.
שינויים ניוונים כשלעצמם אינם איסור ללכת.

שאלה
12/12/14 22:09
9צפיות
אני לאחר לידה ומתעוררת כל בוקר עם גב תפוס וכואב
האם חגורת גב עשויה לסייע?
שאלה
15/12/14 16:00
2צפיות
אם התכוונת לשינה עם חגורת גב- לא.
אם התכוונת באופן כללי בבוקר אז ניתן להעזר בחגורת גב אבל אם הכאב חוזר רצוי להבדק ולקבל טיפול מתאים.
|*|נפתח פורום מטבחים|*|
15/12/14 15:13
1צפיות
|בועה|חולמים על מטבח חדש לבית? קניתם דירה מקבלן ואתם רוצים לדעת איך לשדרג את המטבח מבלי לקרוע את הכיס?
בפורום מטבחים החדש של תפוז תוכלו לבשל לעצמכם את מטבח חלומותיכם בעזרת מומחים בתחום.

היכנסו כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

שבר ג'ונס
11/12/14 02:08
163צפיות
יש לי שבר ג'ונס מי זה 10 שבועות ועד כה הראה סימני איחוי ראשונים, מינורי לחלוטין.
האם בשלב זה אפשר לבצע ניתוח? הרופא אמר שלדעתו היה צריך לנתח בהתחלה אך כעת כשיש סימני איחוי (קלושים) עדיף שלא.

כמו כן מה ההחלמה מהניתוח (חזרה לשירות קרבי)?
והאם ניתן לחזור לשיגרה למרות ששבר לא התאחה? מה הסיכונים? האם יורגש כאב ?
שאלה נוספת
11/12/14 02:13
8צפיות
אני משתמש כחודש במכשיר אולטראסאונד Melmak , האם הוא מגדיל את הסיכוי לריפוי טבעי בהרבה?
שבר ג'ונס
11/12/14 13:17
16צפיות
אם יש סימני התקדמות בריפוי ניתן לעקוב ולהחליט בהמשך.
מלמק יכול לסייע בריפוי
החלמה מהניתוח היא כמו מהשבר מחדש. שבועות עד מספר חודשים.
אם השבר מתאחה חלקית השאלה הגדולה היא כמה זה מפריע. בהתאם שוקלים ניתוח עם שתל עצם.
שבר ג'ונס, מס' שאלות נוספות
12/12/14 02:21
8צפיות
תודה רבה על התשובה המהירה!
א.האם יכול להיגרם נזק במידה ועדיין קיים שבר חלקי שלא התאחה וחזרתי לשגרה ?
ב. האם במידה והשבר עדיין קיים ואני הולך, זה מחייב שאני ארגיש כאב?
ג. במשך 3 חודש היה איחוי שנראה אולי כמו שיפור ב20% שנראה רק בביקורת האחרונה,
האם ייתכן שבתוך חודש יהיה איחוי מלא? ייתכן שיפור כזה מהר ?
ד. האם אני יכול לדרוש ניתוח ? כיוון שאני לוחם עם שנה לסוף השירות ואני מרגיש שאני מבזבז את הזמן שלי בציפייה שיתאחה (דבר שאני לא רואה אותו קורה בכלל באופק..) וניתוח יכול לקצר את זמן ההחלמה או לפחות לתת תאריך משוערך.
ה. מה קורה בעצם לאחר הניתוח, בגלל המסמר השבר יתאחה במהירות? או שהוא פשוט מונע שבירה נוספת של העצם ? 

מצטער על כמות השאלות, אחרי כל ביקורת אני נשאר עם מיליון שאלות ואין למי לפנות, 
תודה מראש!!
המשך
15/12/14 15:57
2צפיות
לגבי דריכה מלאה/חלקית צריך לשאול את הרופא המטפל.
את השיפור בהמשך צריך להעריך רנטגנית ולפי מידת הכאבים.
הרופא יציע לך את הטיפול שהוא חושב שמתאים למצבך ויסביר לך. אתה לא יכול לחייב אותו לנתח אותך אם הוא חושב אחרת. אתה יכול לפנות לחוות דעת נוספת אם אתה לא מרוצה.
בניתוח הכוונה לתת לעצם הזדמנות להתחבר כאשר מקבעים את השבר מבפנים ולעיתים מוסיפים שתל עצם לשיפור סיכויי ההחלמה.
עיוות אצבע ברגל
11/12/14 21:45
7צפיות
לפתע ללא סיבה התיישרה אצבע בכף הרגל ומלווה בכאבים חזקים. האצבע שינתה את צורתה הרגילה. וכל כף הרגל כואבת מאד.
מה לעשות?
תודה רבה
עיוות אצבע ברגל
15/12/14 15:51
3צפיות
אם יש עיוות בבוהן שהופיע פתאומית צריך להבדק בהקדם כדי להעריך האם יש פריקה, שבר וכו
מעקב- קרע בגיד
11/12/14 18:52
15צפיות
המשך מעקב:
לפני כשחודש במהלך שיעור טניס קרעתי חלקי את הגיד.
תשובת האולטרהסאונד:
" בחלק האחורי הודגם שטף דם בקוטר 3 ס"מ.
.GC- חשד לקרע בגודל 2.2 ס"מ בחלק המדיאלי של גיד ה"
בנוסף לכחול בכל הרגל הייתה גם נפיחות בקרסול בצד המדיאליר.
היום חודש לאחר הפציעה אני עדיין לא הולכת חופשי וגם נפיחות ליד הקרסול חזרה . העצם שליד הקרסול די  נעלמה ולא בולטת כמו ברגל השניה.
עשיתי אולטרהסאונד של קרסול והובחנה בצקת קלה בשכבת שומן תת-עוריבאספקט מדיאלי של המיפרק. האם זה מצב תקין? מה יכולה להיות סיבה לנפיחות? ( בבוקר לאחר שינה הנפיחות יורדת) מה הוא הטיפול? תודה
קרע בגסטרוקנמיוס
15/12/14 15:49
2צפיות
אם יש קרע חלקי בגסטרוקנמיוס הטיפול לרוב שמרני וכולל בתחילה מנוחה וקירור ובהמשך הפעלה ופיזיוטראפיה. הנפיחות (ובצקת) יכולים לקחת זמן. עם הזמן ופיזיוטראפיה צריכה להיות ירידה הדרגתית של הנפיחות. ניתן גם להשתמש בקרסוליה במהלך היום.
עקמת בגב
11/12/14 16:26
8צפיות
בתי בת 14 סובלת מעקמת  35 מעלות 
הטיפול המוצא הוא מחוך האם יש עוד אפרויות?
עקמת
15/12/14 15:46
1צפיות
הנושא רחב.
כעקרון בעקמת אידיופטית של גיל ההתבגרות הטיפול נקבע לפי מספר מדדים ובינהם זוית העקמת. הטיפול נע בין פיזיוטראפיה דרך מחוך ועד ניתוחים.
שאלה לגבי פיזיותרפיה לילד בן 3
09/12/14 08:46
13צפיות
הבן שלי, שבר אצבע בעצמות המסרק בכף הרגל.
לפני שבוע הורידו לו את הגבס, והוא עדיין לא הולך טוב.
כף הרגל שלו נוקשה, וכשהוא הולך כף הרגל פונה החוצה.
האם זה נורמלי לאחר פציעה? צריך לתת לו זמן? או שעדיף לקחת אותו לפיזיותרפיה בהקדם?

תודה!
פציעה בילד בן 3
11/12/14 13:10
4צפיות
בילדים ישנם מספר איפיונים שונים.
ככל שהילד יותר צעיר הבראת העצמות יותר מהירה
לרוב אין צורך בפיזיוטראפיה
לעיתים לאחר פציעה הם מאמצים זמנית תבנית הליכה שונה.
נקישות בברך וכאבים
09/12/14 00:54
12צפיות
שלום וברכה,
לפני מס' ימים השתתפתי במירוץ חצי מרתון. במהלך הריצה (רצתי בקצב קל עד איטי) החלו נקישות (קליקים) חזקות בברך שמאל. הקליק הראשוני היה חזק כל כך שכמעט נפלתי ואבדתי יציבה. הרגל כולה הזדעזעה עד לכף הרגל. לאחר עצירה של כמה דקות והפחתה נוספת של הקצב התופעה חלפה, אולם חזרה על עצמה 40 דקות מאוחר יותר. עצירה נוספת והאטה הביאו שוב להעלמות התופעה, אולם זו חזרה ולא נעלמה בכל ארבעת הקילומטרים האחרונים של המירוץ. לאחר מנוחה קצרה החלו כאבים, נוקשות וקושי רב בביצוע פעולות בסיסיות (עליה וירידה של מדרגות, כניסה ויציאה מרכב וכדומה). כמו כן הברך נוקשת באופן קבוע בעת ביצוע פעולת כיפוף ויישור הרגל. בבדיקה של הברך בידי ספורטרפיסט נמצא כי לחץ על הגיד הנמצא בצד השמאלי אחורי של הברך, החובר להמסטרינג, מבטל את תופעת ה"קליקים", מה שמעלה את ההשארה כי מדובר בגיד שזז/ יצא ממקומו. אני נמנע ממאמץ בימים האחרונים, אולם התופעה לא חולפת. הברך ממשיכה לנקוש, לעיתים אף בזמן הליכה. ישנם כאבים בינוניים, נוקשות רבה וקושי במעברים (מישיבה לעמידה, משכיבה לישיבה).
האם התופעה מוכרת? כיצד ניתן לטפל? אני בן 38 בדרך כלל בריא. המצב החדש מתסכל אותי מאוד וגורם לי לעצבות.
תודה מראש
נקישות וכאבים בברך
11/12/14 13:08
4צפיות
לא ניתן לתת אבחנה מדויקת מכאן.
כעקרון בריצה כזו ארוכה לעיתים מתעיפים חלק מהשרירים והאיזון של הפעולה מופר.
פנה לבדיקת אורטופד
המרכז הארצי לחוות דעת רפואיות

זקוק לחוות דעת רפואית?

קבל שיחת ייעוץ חינם לפרטים >>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה