לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
הודעה חדשה

טיפול בטראומה והפרעות חרדה ב|תפוז|
28/04/15 12:39
|רמקול|היום נארח בפורום טורדנות כפייתית OCD את ד"ר דני דרבי פסיכולוג קליני מומחה ודוקטור למיניות האדם.
ד"ר דרבי, מומחה לטיפול בטראומה והפרעות חרדה. מנהל מרכז קוגנטיקה לטיפול קוגניטיבי התנהגותי.

מוזמנים לשאול את שאלותיכם כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|תלתן|היום בין השעות 17:00-18:30 נארח בפורום עולם המיסטיקה את חני יזרעאלי נוי מתקשרת בינלאומית ותרפיסטית.
חני תשמח לענות על שאלותיכם בנושאים: מהות העידן החדש - מהו בעצם העידן החדש, מהו התקשור?, מה הסכנות והפוטנציאליים שלו ולמי הוא מתאים.

מוזמנים לשאול את שאלותיכם כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
עשיתי צילום בכף הרגל ורשום:
28/04/15 09:11
4צפיות
דיספלזיה של אספקט דיסטלי MT 3
האם וולטרן ואסיול עוזרים לכאבי גב וירכיים
28/04/15 08:05
2צפיות
האם אסיול ווולטרן משככים כאבי גב ואגן
כאבים בברך לאחר תאונה
27/04/15 12:56
8צפיות
שלום
אני פונה אליכם כי יש לי בעיה לקבוע תור לאורטופד שלי בקופ"ח ורציתי את עצתכם.

לפני כחודש עברתי תאונת קטנוע שבה נשברה עצם בברך בשבר טיביאל פלטו לטרלי עם הנמכה מינימלית (עפ"י חוו"ד אורטופד בי"ח)
שוחררתי מבית החולים עם סד צירים מקובע ל10 מעלות והנחייה להפעלת הברך ללא דריכה על הרגל.
כמו כן פיזיותרפיסט הנחה אותי לעשות תנועות מתיחה קדימה ואחורה עם כף הרגל וכן לפתוח את הציר בסד על מנת לכפוף וליישר את הברך.
כשבועיים מיום השחרור מביה"ח החלו כאבים בחלק האחורי של הברך.
הכאב התחיל כתוצאה מהתמתחות רגילה שעשיתי בבוקר ומזה כשבועיים הוא הולך ומחמיר.
מדובר בכאב כמו של מתיחת שריר או גיד, אך כיון שיש החרפה האם יש סיכוי שמדובר בפגיעה ברצועות?
האם יכול להיות שנקרע גיד במהלך התאונה אך אני מרגישה את זה רק עכשיו?
האם יש משהו לעשות בנידון כל עוד הרגל בסד ובמנוחה עד לאיחוי השבר?

עד עכשיו התעלמתי כי חשבתי שזה כאב שיעבור מעצמו, אך כיון שהכאב רק מחמיר, אשמח לעצתכם מה כדאי לי לעשות בנושא (לפנות למיון, לחכות לאיחוי השבר?)

תודה מראש
מעיין

כאב בברך לאחר תאונה
27/04/15 14:57
6צפיות
קשה לאבחן בלי לבדוק. יתכן ויש שינוי בעמדת השבר.  צריך לחזור למרפאה האורטופדית המטפלת להערכה חוזרת.
בדיקה משמעה צילום?
27/04/15 16:55
כי לא ציינתי שאני בהריון. 
ואני מנסה להמנע מעודף צילומים.
האם עדיף ללכת בדחיפות לבדוק או שאפשר לחכות לסיום תקופת האיחוי שנתנו לי (עוד שבועיים) ואז לבדוק?
דלקת חוזרת בכתף
26/04/15 13:31
8צפיות
שלום רב,
אני בן 48. מתאמן בחדר כושר כ- 17 שנים.
מדי כמה שנים מופיעה דלקת בכתף במלבד כאב, היא מלווה בהגבלת טווחי תנועת היד.
טופלתי בארקוקסיה וולטרן ועוד, ואחרי מספר חודשים הדלקת חלפה.
מזה כשנה אני סובל שוב מדלקת, אך הפעם בעוצמה גדולה מקודמותיה. מזה כחצי שנה אני לא יכול להתאמן. הכאב חזק ביותר, והגבלת התנועה גדולה יותר - כך כשאפילו כשאני מתלבש או מגרד בגב התנועה מוגבלת ובמשך דקה- שתיים אני נתקף בכאבי תופת. את היד אני מצליח להרים הצידה בקושי רב פחות מ- 80 מעלות.
לפני חודשיים הוזרק לכתפי קורטיזון, ונטלתי 10 כדורי אטופן 400 מ"ג. 
אין כל שינוי. הרופא ממליץ לקבל שוב זריקת קורטיזון - אך אני חושש מהשפעותיה.
מה ניתן לעשות בשלב זה ?
תודה. 
כאבי כתף
27/04/15 14:47
8צפיות
רצוי להעריך את מצב הגידים על ידי בדיקות כגון צילום ואולטראסאונד. במקביל ניתן לטפל פיזיוטראפית בנוסף.
לאחר הערכה זו ובמידה ואין שיפור בפיזיוטראפיה ניתן לפנות למומחה כתף לשקול מקום לטיפול ניתוחי.
שאלה נוספת
27/04/15 15:31
1צפיות
שלום רב ותודה עבור המענה.
אודה למענה לשאלה נוספת: הוצע לי לבצע דיקור מחטים. האם קיים מידע רפואי המאשר כי ניתן לטפל ביעילות בדלקות באמצעות דיקור ?
אצבעות בכף הרגל
27/04/15 10:56
5צפיות
שלום, בת 38, בריאה בד"כ, יש לי שאלה- קורה לי לפעמים בעיקר בלילה כשאני במיטה או בשעות הערב המאוחרות שאני יושבת מול הטלויזיה שפתאום משום מקום האצבעות שלי ברגל (בעיקר רגל שמאל) מתעוותות, האצבע השנייה נראה שמתרחקת מהבוהן לכיוון השני או עולה מעל האצבע השלישית ומתמתחת ותוך כדי יש לי כאבים חזקים באצבעות ובחלק החיצוני של כף הרגל בצד (כאב שמזכיר את הכאב שיש את ההתכווצות שרירים הזאת בלילה- אבל זה למשל לא קורה לי). ככה זה כמה דקות ואח"כ הכל חוזר להיות רגיל. זה קורה לי פעם בחודש אולי .... לא משהו סדיר או תדיר , אבל כשזה קורה זה כאבים מאוד חזקים... האם מוכרת לך התופעה הזאת ? תודה.
התכווצות בבהונות הרגל
27/04/15 14:53
6צפיות
יכולה להגרם על רקע חוסר איזון מלחים כגון מגנזיום, קלציום וכו.
ניתן לבדוק אצל רופא משפחה
פריקת כתף
27/04/15 10:17
7צפיות
שלום !

לפני כשנה עברתי תאונת דרכים עם שבר בכתף בGT ושבר בצלע 8 ימין
רציתי לברר מהם האחוזי נכות שמגיעים לי כתוצה מהתאונה..
תודה
שבר בכתף
27/04/15 14:49
2צפיות
הפורום הזה עוסק בבעיות רפואיות ולא באחוזי נכות.
מה משמעות הממצא
26/04/15 22:51
6צפיות
מצאו לי בצילום מפרק הירך שינויים סקלרוטים כביטוי לשינויים אוסטאוארטרוטיים מה משמעות הדבר? בתודה
ממצא בצילום מפרק ירך
27/04/15 14:48
4צפיות
שינויים שחיקתיים/ניוונים בדרגה קלה.
כאבים בגב, ברכיים, ויד ימין בעצימות משתנה לאורך שנים.
26/04/15 10:16
3צפיות
שלום רב, אני בן 29 ויש לי בין 5 עד 15 שנה כאבים באיזורים מסוימים בגוף (תלוי באיזור)
הכאבים הם בעיקר בנקודה מסוימת בחלקו הימיני של הגב התחתון מאוד קרוב לעמוד השדרה, בברך שמאל ,ברך ימין במיוחד ובמפרק כף יד ימין. 
אין דפוס מוחלט של כאב אלא זה "בא והולך" לפעמים סתם כך ולפעמים ממאמץ.   בנוסף מגיל ילדות התגלו עקמת ופלטפוס. 

בגלל הכאבים ביקרתי במשך השנים לשלל אורתופדים ודרך הטיפול ותוצאתיו היו כמעט תמיד זהות. בתחילה הופנתי כמובן לרנטגן ולא מצאו שום דבר משמעותי ולאחר מכן נשלחתי לבצע בדיקת אולטרסאונד/מיפוי ואם אינני טועה גם ct ושוב נאמר לי על יד הרופאים שהם "לא רואים כלום". קיבלתי מרשמים לתרופות, מרשמים למדרסים והמלצה לרדת במשקל.

במשך השנים אכן עשיתי זאת: ניסיתי מדרסים, ירדתי במשקל (אם כי לאחרונה שוב עליתי) אפילו בכפכפים/סנדלים עברתי מכפכפים בעלי סוליה פשוטה לכפכפים בעלי סוליה "אורתופדית" כמו בנעלי ספורט.

הכאבים עדיין איתי, כל מה שניסיתי לא עבד או עבד בצורה מינימלית (כולל בזמן שהייתי מוגדר רזה)

היום הייתי אצל אורתופד, התהליך חזר על עצמו והמפגש היה לא נעים לי הגעתי ללא צילומים וממצאים (הכל נהרס בהצפה) והרופא לא האמין לי שעשיתי כל זה כי משום מה היה רשום במחשב שעשיתי איזה בדיקה אחת לפני כ6 שנים. ואמרתי לו שאין טעם לשלוח אותי שוב לסידרת בדיקות כדי שבסוף יגיד לי שאין לי כלום. אז הוא נתן לי תרופה נגד כאבים ושלח אותי הביתה בבושת פנים.

מה עליי לעשות בנוגע לכאבים אלו? אחרי שכבר הייתי רזה ברור לי שזה לא נובע רק מהמשקל. אני עושה ספורט לא בקביעות אןמנם אבל בעבודתי אני עומד והולך הרבה.  הייתי רוצה לדעת אם יש טעם לבדיקת mri בשבילי והאם אפשר לקבל הפניה בלי לעבור שוב את התהליך המייגע והמשפיל של רופא ש"מאשים" אותי ש"אין לי כלום" בכל ביקור. 

ודבר שני, מדוע ההיסטוריה הרפואית שלי של מפגשים אצל אורתופדים וצילומים ובדיקות נוספות לא הופיעו אצל הרופא שבדק אותי היום? האם אני יכול לקבל את כל ההיסטוריה שלי איפשהו כדי להראות (במידה ויש טעם בכך) לרופא הבא שאפגוש, שכבר עברתי את התהליך הזה מבפר פעמים.

תודה רבה ושבוע טוב.
כאבים בגב ברכיים ויד
27/04/15 14:44
1צפיות
ראשית רצוי לעבור הערכה אצל ריאומטולוג לאור כאבים בפרקים מרובים לסרוגין.
MRI היא בדיקה ספציפית לאזור מסוים ואי אפשר לעשות MRI לכל הגוף, אלא לאיבר- לדוגמא גב תחתון ואז יכול להוסיף מידע.
לגבי ההיסטוריה הרפואית- זה שונה בין קופות החולים. בחלקם אין תיק מרכזי ואז הרופא לא יכול לראות את רישומי קודמיו.
MRI
25/04/15 21:54
5צפיות
בשל כאביים במפרק הירח כבר שנה ששום כדור חוץ מ-300 מ"ג ליריקה ביום עשיתי MRI
בMRI התקבלו התשובות הבאות:
מודגמים אותות חריגים והאדרה מינימאלית בין סיבי גיד האדוקטור לונגוס הנאחז אל הרמוס פוביס הימני
התחתון (חתך 3 סדרה 10).מודגמת האדרה ליניארית תת קורטיקלית בעצם בסמוך, ייתכן ומדובר בטראומת
תלישה מינימאלית. דרושה השוואה לצילומי הרנטגן ובהתאם לכך לשקול ביקורת MRI בעוד כחצי שנה.
מודגמים אותות תקינים מלשד שאר העצמות.
אשמח לדעת מה אומרות התשובות
MRI
27/04/15 14:39
4צפיות
הממצאים יכולים להתאים לתלישה חלקית של גיד האדקטור ויתכן קרע קטן בגיד.
אורתופד ילדים מומחה
27/04/15 10:29
4צפיות
היי, אני מחפשת אורתופד ילדים מומחה.
עדיפות למרכז הארץ, אבל חשוב יותר שיהיה בכיר ובעל שם.
אשמח להמלצות. 
תודה
כאבי גב תחתון
24/04/15 12:23
9צפיות
שלום, 
אני פעיל ספורטיבית כבר שנים רבות: טניס, ריצה וקצת חדר כושר. 
כמו כן, אני סובל מכאבי גב תחתון כבר מס' שנים גם כן. מרגיש כמו דקירות בגב. הכאבים חוזרים לאחר משחקי טניס וגם לאחר עמידה ממושכת על הרגליים. 
אודה אם תעזרו לי בפענוח תוצאות ה CT שעשיתי לפני כשבוע: ( להלן התוצאות ) 
מה ההשלכות של כך על פעילות הספורט? ומה ההמלצה הכללית שלכם לאור התוצאות. 

סריקת L3-L4 
הסחוס הדיסקי בצפיפות תקינה. 
מודגם בלט דיסק דיפוזי קל. 

סריקת :L4-L5 
מודגם בלט דיסק דיפוזי גורם ללחץ על קדמת השק הדוראלי, משיק לעצבים פורמינלים דו צדדי יותר מימין, עיבוי של 
ליגמנטום פלאבום והסתיידויות בתוכה, הממצא גורם ללחץ צדדי נוסף על תעלת השדרה. 

סריקת :L5-S1 
מודגם בלט דיסק דיפוזי משיק לשק הדוראלי ולעצבים פורמינלים דו צדדי.
ממצאי CT
24/04/15 18:09
11צפיות
מודגם בלט דיסק שלוחץ על שק העצבים ונוגע בעצבים היוצאים. 
אי אפשר מכאן לתת הוראות לגבי ספורט. חזור לאורטופד המטפל. 
שינוי מזג האויר וכאבים 6 חודשים אחרי הניתוחים
21/04/15 21:53
14צפיות
לפני 6 חודשים שרתי יד ורגל בצורה קשה
ביד ניתחו ושמו ברזלים זמניים שכבר הוצאו וברגל שמו 2 פלטינות עם ברגים בעצמות

הים אחהצ היו לי כאבים קשים והרגל באזור הניתוח והפלטינות התנפחה

מה דעתכם?
כאבים לאחר ניתוח
24/04/15 18:06
12צפיות
כאבים באזור שבו היה שבר הם ארוע מוכר. יחד עם זאת אם הכאבים חזקים/ חוזרים/ מלווים נפיחות/ מלווים אודם יש להבדק
º
תודה
26/04/15 15:36
2צפיות
כאבים בברך אחרי תאונת דרכים
23/04/15 22:19
17צפיות
שלום רב,
אני עברתי לפני שנתיים תאונת דרכים בה נפגעתי ישירות בברך מפגוש רכב שדרס אותי והיו לי סימנים כחולים רבים בברך ובאזורה ופצע פתוח בצד הברך.
בנוסף ננקע לי הקרסול באותה הרגל עקב הפגיעה, ואחרי שנתיים אני עדיין סובלת מכאבים רבים בברך ולפעמים גם בקרסול.
חודש אחרי התאונה עברתי שאיבת מים מהברך. בעקבות כאבים חזרתי פעמיים לרופא אך לא נמצא משהו שלא תקין בברך או בקרסול (ועברתי שני צילומי רנטגן ואולטרסאונד) ואיני מבינה למה אני עדיין סובלת לעיתים מכאבים חזקים.

יכול להיות שבעקבות הפגיעה ולמרות שעברו שנתיים אז עדיין יש כאבים?
ואם כן אז מה יכולה להיות הסיבה לכך?

אשמח לתשובה ולכל עזרה.
תודה רבה.
tsllila
כאבים אחרי תאונת דרכים
27/04/15 14:35
1צפיות
כאשר יש "מים" בברך לאחר פגיעה יתכן ויש פגיעה ברצועה או מניסקוס. במידה וכאב ממשיך צריך להרחיב בירור ולכלו הדמיה נוספת
º
מהם אמצעי האבחון לאוסטיאואיד אוסטאומה?
21/04/15 15:33
5צפיות
אוסטיאואיד אוסטיאומה
24/04/15 18:03
1צפיות
למעשה גידול עצם שפיר. נוטה להיות קטן. מאופין בכאבים כרונים שמתגברים בלילה. הכאב מגיב לאספירין.
לשאלתך- מבחינה הדמייתית ניתן לזיהוי בצילומי רנטגן, מיפוי עצמות ו CT. ניתן לזיהוי גם בMRI אם כי לרוב CT עדיף.

ארכיון הודעות
Flix
ד

ד"ר אריה מבר רפואה טבעית

פגישה ראשונה ללא עלות לפרטים נוספים היכנסו>>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה