לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
הודעה חדשה

דורבן אחורי בעקב (הגלונד) - האם ניתוח זה הפתרון היחיד?
31/03/15 05:43
3צפיות
שלום חברים,
אני שחקן כדורסל ואובחנתי במה שנקרא דורבן אחורי (או בעגה מקצועית תסמונת הגלונד Haglund's Deformity) בעקב ימין.
הבליטה מאחור גדלה בהדרגה בשנתיים האחרונות ככל הנראה בגלל נעל לא טובה ששפשפה את העקב מאחור ובשילוב עם העומסים הגבוהים של המשחק כמו קפיצות/ספרינטים נוצר עיוות בעצם העקב והכאב רק הלך והתגבר.

בגלל רמות הכאב נאלצתי להפסיק כל פעילות ספורטיבית והתחלתי בנסיונות טיפול שמרניים כמו מתיחות, פיזיוטרפיה, נעליים טובות ומדרסים בהתאמה.
לצערי הרב כל אלו לא עזרו להיפטר מהכאב ואני שוקל כרגע לעבור ניתוח.

הבליטה עצמה היא לא גדולה מדי אך מספיק גדולה בשביל לגרום לדלקת כרונית בגיד אכילס.
מצורפת תמונה שצילמתי של שני הרגליים מהצד כדי שתראו את ההבדלים:

חשוב לציין לגבי הכאב זה שהוא בא לידי ביטוי רק בזמן פעילות בעצימות גבוהה כמו משחק כדורסל או קפיצות/ניתורים מהירים, אך בפעילויות יום-יום רגילות כמו הליכה/ריצה-קלה אין כאב.

האם ניתוח זו האופציה היחידה שתפתור אותי מהכאב?
האם יש אלטנטיבות שיכולות להמיס או להיפטר מההגלונד ללא הליך כירורגי?
לאלו שעברו את הניתוח, האם חזרתם לתפקד ב 100% והאם הכאב נעלם לגמרי?
ct גב תחתון של הבן שלי
30/03/15 16:11
1צפיות
שלום,
הבן שלי בן 16 וחצי מתלונן מזה מספר חודשים על כאבי גב תחתון. ביצענו לו ct והממצאים לא ברורים לי.
במרווח t12-l1 מרווח דיסקלי מוצר, קיימת אי סדירות ניכרת בלוחית התחתונה של t12, בעיקר בולטת באספקט הקדמי, ניתן לזהות לימבוס ורטברה. הודגמה תופעת ואקום מזערית בתוך הדיסק. לא הודגם בלט דיסק אחורי או פורמינלי משמאל.
במרווח l2-l1 כנ"ל
במרווח l3-l2 אי סדירות מינימלית של הלוחית התחתונה של l2 באספקט הקדמי, ניתן לזהות לימבוס ורטברה. לא הודגם בלט מדיסק אחורי או פורמינלי.
במרווח l3-l4 - קיימת אי סדירות וקשר שמורל קטן בלוחית התחתונה של l3 באספקט הקדמי. לא הודגם בלט דיסק אחורי או פורמינלי משמעותי.
במרווח l4-l5 - אין עדות לפתולוגיה דיסקלית או היצרות פרומינלית.
במרווח l5-s1 - כנ"ל
לא הצלחתי להשיג תור קרוב לאורתופד. אודה מאד על עזרה בפענוח.
בברכה
הדס 
ניתוח גנגליון בשורש כף היד
28/03/15 09:40
8צפיות
6 ימים אחרי הוצאת גנגליון 6 מ"מ משורש כף היד, 2 תפרים, האיזור מעט אדום ועדיין כואב. היד מתפקדת.
האם זו סיבה לדאגה?
יוציאו את התפרים רק בעוד כשבוע.
לאחר ניתוח לגנגליון ביד
30/03/15 16:08
7צפיות
תיתכן רגישות לאחר הניתוח. 
לגבי אודם- אם התגבר/מתפשט/ מלווה חום צריך להראות לרופא. 
º
תודה רבה
30/03/15 18:52
שאלות לאחר אורטוסקופיה בברך
27/03/15 12:53
9צפיות
שלום,
אני בן 26 ולפני כשבוע עברתי הליך ארתרוסקופי בברך בהרדמה מלאה בו טיפלו בבעיה שסבלתי ממנה כשנתיים הכולל קרע במיניסקוס המדיאלי שהתגלה בmri וטיפול בדלקת בגיד הפיקה וזאת לאחר שטיפול שמרני הכולל שימוש במשככי כאבים, נוגדי דלקות, רצועות תמיכה ופזיוטרפיה לא עזרו.

בהליך בוצעו הפעולו הבאות (ציטוט מדף סיכום הניתוח):
PJF פיקה משטח סחוסי תקין
נוזל ללא
מדור מדיאלי קרע MM בשליש אחורי בוצעה כריתה חלקית עד שוליים יציבים. משטח סחוסי תקין
מדור לטרלי LM תקין משטח סחוסי תקין
NOTCH ACL תקינהPCL תקינה
בוצעה פתיחה מעל לקוטב תחתון של הפיקה
בוצעה הטרייה של קוטב תחתון וחיבור לגיד הפיקה

כרגע יומיים לאחר הניתוח אני מסוגל לדרך על הרגל ואף ללכת באמצעות קביים, אך איני יכול לכופף את הברך כמעט בכלל והיא מיושרת כל העת. בנוסף אינני יכול להרים את הרגל הישרה מעלה באמצעות שרירי הירך למרות שזה מצויין כאחד התרגילים הפזיותרפיים שעליי לבצע.
האם דבר זה הגיוני וטבעי שיקרה לי? אם כן אילו תרגילים כדאי לעשות עמ לזרז את התהליך ואם לא אז מה עליי לעשות??
אחרי ארטרוסקופיה לברך
30/03/15 16:05
בימים הראשונים בהחלט תיתכן נפיחות וכאב והללו יכולים להגביל טווח. רצוי לקחת נוגדי כאב ולהשתמש בחבישה אלסטית.
אם מתקשים בשל הכאב להרים רגל לבדה ניתן להעזר בשניה להרמתה. 
הכוונה נוספת על ידי הפיזיוטראפיסט וביקורת רופא מנתח לרוב 7-10 ימים אחרי
מבקשת פיענוח של ממצאי טומוגפיה
25/03/15 18:29
12צפיות
עקב כאבים חזקים בצואר והגב משך תקופה ארוכה ביצעתי,
בדיקת ct עמוד שדרה צוארי - לסיכום - ציסטה קטנה בגוף חוליה c3 ,
בלט אחורי בולט יותר לימין בגובה c4/c5/
בחט אחורי מינימלי בגובה c3/c4
מבקשת פיענוח, תודה רבה
מיקי מזור
פענוח
26/03/15 14:16
5צפיות
מה שרשמת זה הפענוח- ציסטה בגוף חוליה C3 ובלטי דיסק כמפורט.
החמרה לאחר נקע בקרסול
24/03/15 19:37
15צפיות
שלום,

ביום שבת סובבתי את הקרסול בעת פעילות ספורטית. לאחר מנוחה (הרמת הרגל, חבישה וקרח) פניתי למיון כי הכאבים החריפו.
במיון אחרי צילום רנטגן אמרו שמדובר בנקע בקרסול, חבשו לי והמליצו על הרמה של הרגל ויחד עם זאת לנסות לדרוך וללכת כמה שיותר.
כיום, 4 ימים אחרי הפציעה הנפיחות גדלה וסימנים כחולים-סגולים הופיעו (לא היו ביום שבת).

שאלותי הם: 1. האם יכול להיות שמדובר בשבר שלא ראו בצילום הראשון או בנקע סוג 2 או בנקע סוג 3 (שזה קריעה שלמה של רצועה)
2. מה מומלץ לעשות עד שיגיע תור לאולטרסאונד, לנסות ללכת כמה שיותר וכשאני יושבת להרים את הרגל או להמנע מדריכה בכלל.
כרגע אני יכולה ללכת קצת למרות הכאבים בעזרת קביים.

אני אודה לך אם תוכל לענות על שאלותיי למרות שזה קשה מבלי לראות...

בתודה מראש,

ענת
החמרה לאחר נקע
26/03/15 14:15
8צפיות
האם יכול להיות שיש שבר שלא זוהה או דרגות נקעים שונות?- כן, הכל יתכן.
מה לעשות- לדרוך לפי כאב בסיוע קביים, להרים רגל במנוחה ולהפעיל , קירור מקומי, חבישה אלסטית ביום, פיזיוטראפיה ומעקב רופא.

תוצאות בדיקת רנטגן בכף הרגל
24/03/15 16:46
7צפיות
שינויים ניווניים קלים במפרק הpip מס 1 ובססמואידים באזור הגדלה של זווית על שם bohler.
יש נפיחות וכאב מה ניתן לעשות?תודה
תוצאות צילום כף רגל
26/03/15 14:10
5צפיות
צריך לחזור לרופא המטפל ולברר האם מדובר בשחיקה/דלקת פרקים/שינויי עומס ולפי הנ"ל לקבוע טיפול.
צילום עמוד שדרה מותני סקראלי
24/03/15 09:57
10צפיות
קיבלתי את הפענוח של הצילום עמוד שדרה ורציתי לדעת מה זה אומר: 
ממצאים: 
יישור יתר, 
שינויים ספונדילוטים ודיסקוגניים מינימליים בגובה של כל החוליות.
הודגמו אוסטאופיתיים קטנים כמעט בין כל החוליות.
צילום עמוד שדרה מותני
26/03/15 14:08
5צפיות
מתוארים שינויים של הגיל/ניוונים/שחיקתיים.  וכן יישור יתר המרמז על כיווץ שרירים באזור
אוסטאוכונדרומהניתוח?
23/03/15 21:22
14צפיות
גדולה בזרוע ימין יש לבת שלי לאחר MRI האם חייב לעשות ניתוח ?
ניתוח
26/03/15 14:07
2צפיות
אין מספיק פרטים לענות חד משמעית
פרוש לצילום אולטרא סאונד
23/03/15 14:25
9צפיות
נבדקו רקמות רכות של קרסול שמאל .
גיד האכילס משמאל הודגם מעובה ובלתי אחיד , החלקו היפואקוגני באיזור אחיזתו אל עצם העקב כמו כן הודגמה כמות קטנה של נוזל בבורסה רטרוקלקנאית - סך התמונה תומכת ב - insertional Achilles Tendinopathy
אשמח לקבל פירוש ולאן להתקדם עם זה
בברכה,
אבישי
asab85@walla.com
אולטראסאונד
26/03/15 14:06
2צפיות
מתוארת פגיעה בגיד אכילס באזור החיבור לעקב.
טיפול נע מפיזיוטראפיה, תרגילים, אביזר אורטופדי, דרך זריקות (לא קורטיזון) ועד טיפול ניתוחי
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
26/03/15 11:38
|*|האם אתם בעלי עסק קטן או בינוני וצריכים הכוונה בכל הנוגע להתנהלות הפיננסית מול הבנק? האם אתם מכירים את קרנות הסיוע שעומדות לרשות העסק שלכם?
פורום מימון עסקים בהנהלה חדשה ואתם מוזמנים להיכנס לפורום ולהתייעץ:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|*|יש לכם שאלות לגבי החזרי מיסים? אתם מעוניינים לקבל יותר מידע בנוגע למס רכישה?
היכנסו עכשיו לפורום דיני מיסים וקבלו את כל התשובות לשאלותיכם:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|*|את סובלת מצניחת רחם? יש לך שאלות לגבי חיזוק שרירי רצפת האגן?
היכנסי עכשיו לפורום רצפת האגן והעלי את שאלותיך בנושא:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
plantar fasciitis
25/03/15 14:47
9צפיות
שלום לכולם,
לאחר שימוש במדרסים לפי מידה שלא הותאמו כמו שצריך,
נגרמה לי הצרה הזו - plantar fasciitis  לפני שנה ,
בשתי כפות הרגליים עם איבחון באולטרסונד וצילום רנטגן.
הטיפולים שהאורטופד נתן לי : כדורים אנטי דלקתיים, זריקת קורטיזון, פיזיוטרפיה - לא עזרו.
אני פונה למי שהיתה לו בעיה דומה והחלים ממנה,
אשמח לשמוע על הטיפול שעזר לכם להחלמה .
תודה.

פיענוח ממצאי CT כתף לבן 66
23/03/15 11:49
10צפיות
שלום, 
אבי בן 66 ומזה כחצי שנה סובל מכאבים בכתף ימין ונפיחות. קיבל מספר זריקות וכדורים לפני מספר חודשים אך ללא הועיל. הופנה לצילום CT בשבוע שעבר ולאחר קבלת ממצאי ה -CT אתמול הופנה למיפוי עצמות וביופסיה. אודה לעזרתך בפיענוח הממצאים הנ"ל אנחנו ממש מודאגים. להלן ממצאי הCT: 
בסקפולה, באיזור ה - SPINE מודגם הרס עצם, עם דפקט גרמי, בגודל כ- 53 מ"מ ומסת רקמה רכה, בקוטר כ - 30 מ"מ, באזור. 
מודגמים שינויים אטרוטיים במפרק הכתף, עם אוסטאופיטים בחלק תחתון מדיאלי של ראש הזרוע. 
מודגמת דפורמציה של הגלנואיד, עם פרגמנט גרמי צמוד ללברום באספקט הקדמי דיסטלי- אין לשלול, שמדובר בשינויים לאחר טראומה. 
באזור ליטרלי דיסטלי ל Coracoid מודגמות מספר הסתיידויות שיכבתיות, בגודל מקסימלי עד 27X15 מ"מ - כנראה ומדובר בסוג של Chondromatosis סינוביאלית. 
מודגמים שינויים ניווניים במפרק האקרומיו-קלוויקולרי. 

בעמוד שדרה גבי: מודגמים שינויים ניווניים מפושטים ונטילת סיד. 
נראית לזיה ליטית בחוליה D9, עם ירידה בגובה החוליה. 
מודגמת מסה פרה-ספינלית בגובה זה. 

בסיכום: תהליכים גרמיים ליטיים בסקפולה מימין ובגוף החוליה D9, כמתואר. 
Chondromatosis סינוביאלית במפרק בכתף ושינויים ארטרוטיים - יתכן ומדובר בתהליכים ליטיים משמניים. 
מומלץ המשך בירור על אבחנה היסטולוגית.
ממצאי CT
23/03/15 14:25
6צפיות
כפי שכתוב בסיכום ישנו תהליך הפוגע בעצם של חוליה D9 ובעצם הסקפולה.
לצורך בירור טיב התהליך הומלץ לקחת ביופסיה מכיוון שהCT לא מאפשר אבחנה חד משמעית.
רק אחרי ביופסיה ידעו בוודאות מה התהליכים ומה הטיפול.
תסמונת המדורים
22/03/15 23:04
9צפיות
שלום
בן 40, סובל מזה שנים מתסמונת המדורים (Chronic Exertional Compartment Syndrome) בשוקיים, בכמה מהמדורים.
בבדיקת לחצים יש עדות משמעותית לבעיה.
זה כואב לי לא רק בריצה (לרוץ אני בוודאי לא יכול) אלא גם בהליכה בעליות או הליכה מהירה.
רציתי לשאול 2 שאלות.
1. האם יש לזה סעיף של נכות מבחינת ביטוח לאומי?
2. בלי קשר לנכות בביטוח לאומי, האם ניתן לקבל אישור ממשרד הרישוי לתג נכה במקרה כזה?
תודה רבה
תסמונת מדורים
23/03/15 14:19
6צפיות
זה פורום רפואי.
איננו עוסקים בנכויות ואישורי נכות.
שימוש במגיני ברך
21/03/15 18:22
11צפיות
בן 57 נוסע הרבה על אופנים , גם למטרות ספורט במאמץ. לאחרונה מרגיש קצת רגישות מהברכיים, לא כאבים.
השאלה, האם להשתמש במגיני ברכיים ?
מגיני ברכיים
23/03/15 14:18
10צפיות
ראשית להקפיד על רכיבה נכונה כך שהכסא אינו נמוך ואינו גורם לכיפוף מוגזם של הברך ומצד שני לא מגיעים ליישור ברך מלא. שנית לשקול מעט הורדת עומס אם כואב.  מגיני ברכיים יכולים להקל אך לא לכולם נוח איתם. ניתן לנסות.
שאלת המשך
25/03/15 19:43
9צפיות
השאלה שלי האם ברכיבה במאמץ על אופניים, מגיני הברכיים מורידים את העומס מהברכיים ו/ או מקטינים את שחיקת הסחוס, או שלא שייך?
המשך
26/03/15 14:04
4צפיות
המגן עוזר בחלוקת עומס טובה יותר
ארכיון הודעות
Flix
ד

טיפול בפסוריאזיס

הגישה ההוליסטית של ד"ר ארוין סלומון לפרטים כנסו>>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?