לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
הודעה חדשה

זיהום עצם
28/11/14 16:34
1צפיות
שלום
האם ניתן לראות זיהום בעצם בצילום רנטגן רגיל?
בעבר בוצע סיטי והיה חשד לזיהום, בין השאר (ואולי בעיקר) בגלל עומק הפצע שהגיע לעצם) האם ניתן לעשות צילום ביקורת בכדי לשלול זיהום או לאשש אותו?
והאם הדבר נכון גם במקרה של עצם עמוד שדרה?
במידה וצילום רנטגן לא נותן כלום, מה בדיקת הבחירה לצורך מעקב, סיטי או מיפוי?
ומה קורה אם סוגרים פצע לחץ (לא בניתוח, אלא במהלך טבעי ע"י טיפול בפצע) כשיש זיהום בעצם? האם זה יכול לסבך את המצב או שיכול להיות שהעצם תתרפא?
תודה
עזרה
28/11/14 14:16
3צפיות
לד'ר שלום
התחיל לי קיפוזה לורדוזה בגיל 25
הצוואר נוטה קדימה וכשאני מיישר אותו זה עושה לי סנטר כפול
והבטן יוצאת החוצה והשחמות כפופות
זה התחיל בגיל 25 וכל פעם מחמיר קצת
היום אני בן 30
וזה נראה הרבה יותר גרוע מאיך שזה היה לפני 5 שנים
אני עושה תרגילי פיזיותרפיה כבר 5 ומשהו חודשים יותר מחצי שעה ביום וזה לא עוזר.
אני מניח שאני לא יוכל לתקן את הנזק שכבר נגרם
אבל האם ניתן למנוע ממנו להתדרדר?
בגלל שזה התחיל בגיל דיי צעיר זה גרם לי לתהות לגבי הסיבות של הקיפוזיס ועשיתי לפני 3 שנים מיפוי עצמות
ולפני שנתיים ct ועשיתי גם צילומי רנטגן ,
האורטופד שהלכתי אליו פרטי לא מצא משהו חריג
בבדיקת דם נמצא לי מחסור בויטמינים אבל לא משהו קריטי ככה לפחות טוען הרופא משפחה שלי.

--יכול להיות שיש סיבה אחרת להתדרדרות הקיפוזיס שהבדיקות שעשיתי לא יכולות למצוא? יש בדיקות נוספות שעליי לעשות? כמו mri או משהו אחר?
--והאם יש משהו שאתה ממליץ לעשות כדי למנוע הדרדרות חוץ מפיזיותרפיה כי זה לא ממש עוזר, אולי חדר כושר?
--- ושאלה אחרונה קראתי בהרבה מקומות שאין מה לעשות בנידון ושלא הוכח מחקרית שפיזיותרפיה מונעת קיפוזיס לורדוזיס ומעניין אותי מה דעתך המקצועית וגם האישית(מהנסיון עם מטופלים) מה אתה חושב על בעיה כזאת והטיפול בה?
תודה רבה רועי
דורבן בעקב
28/11/14 13:33
3צפיות
שלום רב, מזה כשלושה חודשים אני סובלת מדורבן בעקב. בהתחלה זה רק הציק, אבל כעת הרבה יותר כואב. התחלתי בטיפול בגלי הלם אצל פיזיוטרפיסט. בינתיים רק טיפול אחד. הוא אמר לי שזה סדרה של 6 טיפולים. האם זה אמור לעזור, ומהו עוד טיפול מומלץ? כמו כן רציתי לדעת לגבי פעילות ספורט. אני נוהגת ללכת לחדר כושר, עושה הליכות, אופניים ומכשירי התנגדות. האם במצבי זה יכול להזיק לדורבן? האם אפשר להמשיך ללכת למרות הכאבים או שצריך לנוח?
תודה מראש על התשובה.

פיענוח סיכום ואבחנות
28/11/14 12:56
3צפיות
שלום ד"ר.
לפני 7 חודש עשיתי ניתוח ACL.
עדיין אני מרגיש בכאבים התלוננתי לרופא ונתנו לי הפנייה ל MRI.
האבחנות ב MRI:
מצב לאחר PARTIEL LATERAL MENISECTOMY ושיחזור ACL.
סחוסים ארטיקולרים בשלושה מדורים ברובו הודגמו שמורים פרט לאי סדירות בסחסו לטרלי אחורי של הטיביה ACL הודגם שמור. הודגמה תוספת רקמה רכה קידמי לארצועה יתכן מדובר ברקמה פיברוטית.
PCL הודגם שמור. הודגם פס מתחת לרצועה בצורת שארית של המניסקוס לטרלי? שינונים פוסטניתוחיים?
הודגם אות בלתי אחיד בקרן אחורית של מניסקוס לטרלי - שינויים פוסטניתוחיים
מניסקוס מדיאלי הודגם שמור.
גיד ארבע ראשי הודגם שמור.
הודגם אות גבוה בחלק פרוקסימלי של גיד פטלרי - סימנים עדינים של JAMPERS KNEE.
מיפרק בין פיבולה וטיביה שמור
לא הודגמה ציסטה על שם בקר
מסקנה:
שינויים פיברוטים נודולרים קידמי ל ACL CYCLOPS LESION
DOUBLE PCL SIGN - רצועה מניסקופורמלית?
שארית של המניסקוס לטרלי? שינויים פוסטניתחיים?
-שאר כמתואר.

אשמח אם תסביר לי מה איבחנו כי לא ממש הבנתי ומה אני צריך להמשיך לעשות.
תודה רבה ד"ר
שבת שלום :)
מיפוי עצמות
26/11/14 07:12
12צפיות
שלוםאני רץ למרחקים ארוכיםיש לי כאבים בשתי כפות הרגליים החיצוניות ומעין מתיחה בקשת כף רגל שמאלכמו כן נפלתי לפני חודש בריצת אולטרה 100 קמ על ברך ימין וקיבלתי פציעה שטחיתבמיפוי עצמות נכתבהדגשה קלה מאוד בקליטת החומר בחלק המקורב בטיביה ימין, חשוד לשבר מאמץ דרגה 1 או שינויים פוסט טראומטיים.הדגשה קלה בברך ימין באזור הפטורים , יכול להתאים לתהליך דלקתי ארטריטימה זה אומר? מה לגבי הריצות?תודה
ריצה כאבים ומיפוי
27/11/14 13:38
4צפיות
מיפוי עצמות איננו ספציפי. הוא מראה קליטת יתר כלומר מקום עם פעילות מוגברת בעצם אבל מתקשה להבחין בין שבר מאמץ, חבלה לעצם או שינויים שחיקתיים. האבחנה לרוב בהתאם לסיפור ובדיקה גופנית.  המשך ריצה או לא תלוי באבחנה. לגבי כפות הרגליים יתכן וזה עומס יתר ויתכן ויש צורך במדרסים לפיזור לחצים נכון.
כאב בברך שמאל מתחת לפיקה
הודעה זו מכילה תמונות
25/11/14 14:10
10צפיות
היי, מזה שנה אני רץ סביבות 5-10 ק"מ פעם , פעמיים בשבוע. בחודשיים האחרונים החלו כאבים בחלק התחתון של הפיקה בברך שמאל לאחר מאמץ קצר. בנוסף, כאב יחסית חזק בעת יישור הרגל. כאב גם בלחיצה פיזית על איזור חיבור הגיד לפיקה. לאחר צילום U-S הובחן : "PATELLAR TENDON - הודגמה מעובה לעצם הפטלה עד 0.7 ס"מ, מרקמו הפואקואי עם דבריז בתוכו באורך 0.3 ס"מ, אין לשלול נזק לגיד - מומלץ המשך בירור." 
אני מעוניין לברר שני דברים: 
1. מה יש לי ?? האם זו דלקת בגיד הפיקה ? 
2. מה עלי לעשות על מנת להחלים לגמרי ?  כמה זמן מנוחה ?
תודה רבה, 
יואב
כאבי ברך תחת הפיקה
27/11/14 13:34
4צפיות
אכן יתכן תהליך דלקתי של גיד הפיקה על רקע עומס יתר.
כעקרון הטיפול יכלול המרת פעילות , טיפול פיזיוטראפי,  ניתן לשלב כדורים נוגדי דלקת., שימוש בברכיה.
קיימים גם הזרקות וטיפולים ניתוחיים במקרים עקשניים לטיפול המוזכר.
פציעות מרובות
25/11/14 11:50
6צפיות
שלום,

הבן שלי, בן 3 בקרוב, נפל לפני חצי שנה כשניסה לטפס על כיסא רגיל, ושבר את היד.
לפני שבוע הוא קפץ/נפל מקוביית ספוג בגובה 10 ס"מ ושבר את אחת מעצמות המסרק בכף הרגל.
השאלה שלי היא האם זה נורמלי שעצמות נשברות כזו בקלות בגיל הזה?
או שיש איזשהן בדיקות שכדאי לעשות, כדי להפחית את הסיכוי לשבר נוסף בקרוב?

תודה רבה,
שני
נפילות ושברים
27/11/14 13:30
2צפיות
כעקרון שני מקרים בילד בגיל זה יתכנו. תלוי בסיפור הפציעה.
האם יש מקרים נוספים? היסטוריה של מישהו במשפחה (אב אם אח...) עם בעיה דומה.?  בעיות תזונה? ...
אם יש חשד ניתן לגשת לרופא ילדים/ אורטופד ילדים להערכה ובדיקות.
שבר מרוסק בקלקנאוס כתוצאה מנפילה מגובה
25/11/14 10:42
9צפיות
שלום רב,

אמא שלי בת 61 נפלה מגובה של כ-4 מ' וריסקה עקב כך את עצם הקלקנאוס ברגל ימין אובחנו מס' שברים: שבר מרוסק של הקלקנאוס,עם פגיעה ודחיסה של המשטח המיפרקי, הרחבה של העקב עם תזוזה של המשטח המיפרקי ודחיקה של הפרונאליים. תלישה של הטוברוסיטי הקלקנאית, שבר ללא תזוזה של הנביקולה, שבר תלישה של הפיבולה, שבר ללא תזוזה של הקובואיד והקוניפורמית הלטרלית
בביה"ח בו אושפזה החליטו לשחחררה ללא ניתוח, אך בעקבות פניינ לרופאים באופן פרטי הבנו כי על מנת שיהיה לה אורח חיים עם מינימום כאבים ובכדי להחזיר את עצם העקב למקומה יש צורך בניתוח.
ההתלבטות היא האם לעבור ניתוח ואם כן איזה, האם בשבר מהסוג שיש לה ישנה אפשרות לעבור ניתוח מסוג "פריימרי פיוז'ן"? מרכיב הזמן הוא קריטי מאחר והשבר התרחש ב-15.11 ולפי הבנתי ניתוח מסוג זה מומלץ לעשות בין 10-14 ימים מיום השבר

שבר קלקניאוס מרוסק
27/11/14 13:26
1צפיות
בשבר מסוג זה אכן יש מספר אפשרויות:
לא לנתח- העצם תתחבר לאורך זמן בעמדה הנוכחית.
לנתח לקיבוע השבר בעזרת פלטה- במטרה לקבל עצם צרה כבמקור שתתאים לנעילת נעל, ושחזור עמדה ככל הניתן (בשבר מרוסק ממש אין אפשרות לשחזור טוב של המפרק גם בניתוח)
ניתוח איחוי ראשוני- מתוך ידיעה כי עם ובלי ניתוח לרוב המפרק המשטחי הפונה לעצם הסמוכה יהיה פגוע וצפוי לגרום כאבים בתנועה, ניתן לשקול ניתוח בו מאחים (מחברים) את העצם לעצם הסמוכה ומבטלים מראש את המשטח המפרקי והתנועה בינהם וכך מונעים כאב.
ההחלטה אינה חד משמעית אלא תלויה בשבר הספציפי. ובחולה הספציפי.  הרופא צריך לראות את הצילום ורצוי CT של הקרסול לשם החלטה. פנו למרפאת כף רגל עם הנ"ל.
|*|נפתח פורום תרבות סין|*|
25/11/14 14:34
1צפיות
|גלובוס| אוהבים אגרול, ג'קי צ'אן ודרקונים?
אנו מזמינים אתכם לבקר בפורום החדש בתפוז-תרבות סין!
בפורום תוכלו לדון בסין, בתרבות הסינית ובהשפעתה על העולם שלנו, על ביקור במדינה, ממשק עם תושביה, פעילות עסקית ומגע עם אנשי העסקים המקומיים, וכמובן בשפה הסינית ובלימוד שלה.

אתם מוזמנים להיכנס לפורום כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

גלישה מהנה! |תפוז|
תצלומי כל התמונות של MRI ברך (תמונות מצורפות)
הודעה זו מכילה תמונות
24/11/14 15:48
25צפיות
עשיתי MRI ברך לאחר קרע ברצועה ACL בעקבות חשש לקרע במיניסקוס הינה התצלומי MRI תוכל לפענח לי מה יש?

תודה על העזרה!
חשש לקרע במיניסקוס לאחר שיחזור רצועה צולבת.
הודעה זו מכילה תמונות
24/11/14 15:10
16צפיות
יש לי חשש לקרע במיניסקוס לאחר שיחזור רצועה צולבת קידמית ׁACL האורטופד הציע לי לעשות MRI והינה התצלומים:
לא הבנתי מה כל דבר מהצילומים ערכתי חיפוש באינטרנט וראיתי שככה רואים מיניסקוסים דרך MRI:

קרע מניסקוס וMRI
24/11/14 15:14
13צפיות
אכן בדיקת MRI מאפשרת איבחון קרע מניסקוס. לא בתמונה אחת. המתן לפענוח (כל התמונות) או פנה לרופא המטפל
תמונה
24/11/14 15:21
11צפיות
לפי התמונה שהעלתי אין אפשרות לאבחין?
תסמונת לכידה אולנרית
23/11/14 14:52
12צפיות
שלום,
1.  האם תסמונת כנ"ל במרפק בצורה גבולית יכול להיגרם מצליפת שוט? (במרפק שמאל)
2.  באם לא, מה יכול להיות ההסבר לכך שאני סובלת מכאבים ?(שהחלו לאחר צליפת השוט) בשתי הזרועות (בקטע שבין הכתף למרפק) באופן שמזכיר התכווצות שרירים, ודווקא ביד ימין  לאחרונה הכאבים מתפשטים לכל אורך היד ?

בתודה
כאבים בזרוע
24/11/14 15:11
6צפיות
כאבים בזרועות יכולים להיות קשורים לפגיעה צווארית כגון צליפת שוט.
כאב בזרוע אינו קשור בד"כ לתסמונת לכידה אולנארית.
שאלה בנוגע לאימי
23/11/14 00:39
12צפיות
שלום, אימי בת 69 ובחודשיים האחרונים היא מרגישה שכאילו השתתקה לאט לאט ברגליה, היא מנסה ללכת אך קשה לה מאוד, אימי עד לפני מספר חודשים נהגה ללכת המון ובשל השינוי שחל במצבה היא משתדלת לעשות את עבודות הבית, אך מתלוננת על עייפות 
היא נשלחה לבדיקות דם ושתן אצל רופא משפחה ולא העלו שום ממצא,
רצוי לציין רגליה לא כואבות ואשמח אם מישהו יוכל להפנות אותי לגורם מתאים,
אלעד 
שאלה
24/11/14 14:19
4צפיות
במידה והיא מרגישה חולשה ברגליים ללא כאב מומלץ לפנות לנוירולוג לבירור.
זרמים בכתף וביד
23/11/14 18:06
12צפיות
שלום,
פעם בכמה זמן אני חוטפת התקף של זרם שעובר מהכף ליד ומתחת לחזה. משהו מלחיץ שנימשך מספר דקות...
מה זה יכול להיות?
|*|נפתח פורום קשר משפחתי|*|
23/11/14 15:06
1צפיות
בואו לשפוך את הלב, לשוחח על המשפחה, לקטר על הדודה, לרכל על הגיסה, להתייעץ על סבתא בפורום קשר משפחתי:

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה