בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
הודעה חדשה

תוצאת בדיקת סיטי
25/07/14 11:03
שלום,

להלן תוצאות הסיטי שעשיתי שבוע שעבר:
בגובה L3-L4: מבנה גרמי תקין.
רוחב תקין של תעלת השדרה והפורמינות.
בלט אנולוס ו התעבות של ליגמנטה פלאבה גורמים ללחץ קל על השק התקאלי.
בגובה L4-L5: מבנה גרמי תקין.
רוחב תקין של תעלת השדרה והפורמינות.
בלט אנולוס והתעבות של ליגמנטה פלאבה גורמים ללחץ על השק התקאלי.

אשמח לדעת מה הטיפול והאם אפשר לעשות משהו לטפל בזה?
בנוסף, האם אני יכולה לחזור להתאמן?

תודה
כאבים עקב חבלה בצלעות
23/07/14 13:14
10צפיות
שלום רב ,
הנני בן 48 , לפניי יומיים נחבלתי בעת נפילה , קבלתי מכה חזקה בצלעות בצד שמאל
הכאב מתגבר משמעותית בעת - תזוזה , פיהוק, נשימה עמוקה
עשיתי צילום CT ונמסר לי כי לא נראו שברים , קבלתי משכך כאבים רוקסט פלוס ומנוחה של שבועיים
שאלות :
- האם בצילום CT ניתן לאבחן סדק בצלעות ? ( למרות שאני יודע שאין טיפול  לשבר / סדק וההחלמה לוקחת זמן )
- לפני 30 שנה נפצעתי בשרות הצבאי נגרמו לי שברים בכל הצלעות בצד שמאל כולל נקב בריאה שבעקבות כך בוצע נקז בבית החזה , האם בצילום ה- C.T ניתן להבחין בשברים שאוחו עם הזמן ?
- משכך הכאבים הנ"ל אינו מרגיע את הכאבים , האם יש משכך כאבים חזק יותר ?
-

אשמח למענה

תוצאות
22/07/14 20:10
5צפיות
שלום רב,אני בעבר לפני 20 שנה ויותר עברתי ניתוח בקרסול שמאל וריד שנסתם,אחריי הניתוח יש לי מידי פעם כאבים שקשה לי ללכת,לעלות במדרגות...אף פעם לא בדקתי את זה כי זה היה עובר ושוב חוזר חלילה..
הופנתי לעשות צילום קרסול ולהלן התוצאה:משמאל אי סדירות קורטיקלית בקונדיל חיצוני של טיביה.(שזה לא תקין) האורטופד שלח אותי לבצע עוד צילומים של חזה lat+ap שיצא תקין,שוק וקרסול שמאל ap+lat בדיקה תקינה,אגן ופרקי ירכיים ap+ פרק ועצם ירך שמאל obl  שיצא תוצאה: spina bifida post של חוליה s1-וריאנט.(מה זה אומר??) שלח אותי לעשות בדיקות דם ומיפוי עצמות(שעדיין אין לי את התוצאות של זה)
השאלה שלי מה זה אומר מה שרשמתי התוצאות?מה יש לי??
תוצאות CT
22/07/14 17:46
7צפיות
בדיקת CT של הקרסול  של בני בן ה-14 שמשחק כדורסל :
משמאל בחלק הדיסטלי של עצמות השוק בקצה המלאולוס הלטרלי שבר עם שבב סיד חופשי , שבר
נוסף גם באספקט האחורי תחתון של הטלוס בצד הלטרלי עם שבבי סיד חופשיים

האם צריך להפסיק להתאמן ?
האם צריך גבס?

תודה מראש

ברוך
ניתוח החלפת ברך
22/07/14 10:57
8צפיות
האם מישהו עבר ניתוח אצל ד"ר כרכבי סוהיל או לחלופין יכול להמליץ על רופא מנתח אחר באזור חיפה?
תודה
שבר מאמץ בכף הרגל והידרוטרפיה
19/07/14 15:31
8צפיות
אני נמצאת בכיתת הידרוטרפיה לפיברומיאלגיה. לאחרונה נתגלה לי שבר מאמץ בכף הרגל, שמאד כואב ומגביל.

האם מומלץ לעשות הפסקה בהידרוטרפיה לתקופה??

אודה על תשובתך בהקדם.

בברכה

ליזי
כרית אורתופדית נמוכה
19/07/14 13:38
3צפיות
הי,
אני מחפש כרית אורתופדית טובה. ניסינו מספר סוגים מחומרים שונים (ויסקו, לאטקס רגיל, גרגירים, נוצות,...). הכריות הטובות שמצאנו (ויסקו) גבוהות מדי. רובן בגובה 12 ס"מ.
האם יש כריות מחומרי הויסקו/לאטקס בגובה נמוך יותר? אולי באזור 9ס"מ?

אם לא, אולי יש מי שמייצר כריות בהתאמה אישית. מכירים?

תודה מראש
צילום רנטגן גב
18/07/14 08:37
9צפיות
אבקש לדעת מה פירוש התוצאות ומה דחיפות העיניין (גבר בן 37)
ע'ש מותני 2 צילומים
*סיבת ההפניה:
*ממצאים:
ע.ש. מותני (חזיתי וצדדי)
===========================
מנח החוליות תקין.
מבנה החוליות והמרווח הבין חוליתי שמורים.
עיוות בצלע 12 משמאל - מתאים לשבר, אין לדון על גילו.
צל סיד 0.3 ס"מ חשוד לאבן בכליה שמאלית.

בתודה מראש
איך בוחרים נעל לצעידה ספורטיבית?
17/07/14 20:34
9צפיות
אני יוצא לפעמים לצעידות מסיבות בריאותיות (בן 67, סוכרתי, 1.83 מ' ובמשקל יתר - 118 ק"ג). יש לי נטיה לעקם בהליכה לעתים רחוקות את קרסול שמאל, מה שמסתיים בנפילה ובתחילת השבוע גם בפציעה.

אני נועל נעלי הליכה חצאיות ספורטיביות טובות ונוחות מאוד של נייקי, אבל מבין שעלי לעבור לנעלים גבוהות שיחזיקו לי את הקרסול - או להליכה נורדית, עם זוג מקלות הליכה (וזקוק לייעוץ גם לגבי כדאיות מעבר להליכה כזו, להקלת העומס על הקרסולים).

בהתחשב במשקלי, האם לשמוע להמלצה על סולייה יותר נוקשה ונעל יותר קשיחה או שאני יכול לחפש נעל גבוהה עם סוליה רכה, כפי שאני אוהב כיום? האם אני חייב נעל עם גפה נוקשה?

מה לגבי נעלי כדורסל גבוהות?
סכרתי עם נקעים חוזרים
17/07/14 21:17
13צפיות
כסכרתי, אני מניח שאתה מכיר את ההמלצה לנעליים נוחות, רכות, שלא יגרמו לפציעות שפשוף או לחץ. אם לא הכרת, אז עכשיו אתה מכיר.

נקעים חוזרים זה עניין שאמור להיפתר במהלך תרגול במשך חודשים ספורים במסגרת מתאימה (פיזיותרפיה).

בחזרה להנעלה, נעל עם בסיס רחב אמורה לתת יותר יציבות מנעל עם בסיס צר. נעל גבוהה לא מפחיתה הארעות של נקעים.

המלצתי לך, לקבוע תור לפיזיותרפיה עם הפניית רופא ולבחור נעליים נוחות עם בסיס רחב.
º
תודה
17/07/14 22:00
1צפיות
תגובה פריאוסטלית
15/07/14 12:23
16צפיות
מזה כ 4 שבועות, אני עם כאבי תופת ונפיחות בכף רגל שמאל, ובמיוחד ליד האצבע קמיצה.לקחתי אטופן 600 כשבועיים ללא עזרה.
הייתי שבוע עם רגל מורמת. כאשר אני בשכיבה, זה פחות או יותר בסדר, בזמן עמידה או הליכה, הכאב עצום.עשית צילום היום והתוצאה היא: שינויים ניווניים ב MTPJ ה1 ובפלנגה הפרוקסימלית של אצבע 3 קיים רושם לתגובה פריאוסטלית לאחר שבר.

אודה על עזרתכם בהסבר התשובה, ומה עלי לעשות??

בברכת יום שקט,

דורית
כאבים ברגל
17/07/14 13:41
12צפיות
לפי התיאור קיים שבר. היתה חבלה?
אם ללא סיפור חבלתי יש צורך בהמשך בירור לגבי מהות הממצא.
שבר בכף הרגל
17/07/14 16:36
8צפיות
תודה דר' דורון על תגובתך.

זה קרה לאחר הליכה ממושכת וכואבת.
כנראה שבר מאמץ ?  הנני אישה בת 65
התורים לאורופדים של כף רגל,ארוכים מאד במכבי.
אשמח ואודה באם תתן את המלצתך,מה לעשות בינתיים.

בברכת יום טוב ושקט.
תוצאות סיטי גב תחתון ומותניים
15/07/14 19:23
11צפיות
שלום, בן זוגי היה בסיטי והגיעו התצאות רצינו לדעת את פירוש התוצאות מאחר והתור לאורתופד רק בעוד 3 שבועות

סריקת L4-L5- הודגם בקע דיסקי גס עם לחץ על התקאלי. שומן אפידורלי מעט מטושטש משמאל. מפרקים הפסטלים, התעלה הספינלית הגרמית הודגמו ללר סטיות
סריקת L5-S1- בקע דיסקי לטראלי שמאל גס עם לחץ על השק התקאלי ונקב השמאלי. שומן אפידורלי מטושטש דו צדדי. מפרקים הפסטלים התעלה הספינלית הגרמית הודגמו ללא סטיות.

בסריקת L3-L4- מצויין כי הכל תקין ללא סטיות סדיר

נבקש את הפירוש ל2 הסעיפים הראשונים
תודה רבה והמשך ערב נעים ושקט
יוסי וסיון
CT
17/07/14 13:43
13צפיות
ב2 הגבהים המצוינים מתואר בקע של הדיסק ("פריצה") עם לחץ על המרכיבים העצביים.
º
תודה!
17/07/14 16:03
2צפיות
|תו| פורומים חדשים בתפוז |תו|
17/07/14 11:27
1צפיות
|קדימה| אנו שמחים לבשר על חידוש פתיחתו של פורום אוונסנס ואיימי לי|!|  בימים אלה איימי לי עובדת על מוזיקה חדשה.
בואו להתעדכן בכל מה שחדש אצל הלהקה הגוטית - רוקטיסטית>>

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה| לפני יומיים היא צייצה בטוויטר ציוץ שהצליח לעצבן רבים, אבל עדיין אנחנו אוהבים לשמוע את המוזיקה שלה בבית, בנסיעות באוטו ובמסיבות
היכנסו עכשיו לפורום ריאהנה |!|

|קדימה| מכוכבת ילדים לילדה פרועה, אי אפשר להתעלם מהנוכחות שלה בשנה האחרונה בכל ערוץ אפשרי. ולכן פתחנו לכם את פורום מיילי סיירוס
בפורום תמצאו את כל החדשות והעדכונים החמים על מיילי ומי יודע אולי נצליח להביא אותה להופעה בארץ.

|קדימה| אנחנו מזמינים אתכם להיכנס כבר עכשיו לפורום של הראפרית המובילה ניקי מינאז'. ניקי עובדת בימים אלה על אלבום חדש ומשתפת פעולה כמעט עם כל אמן אפשרי!
בואו להתעדכן בכל הלהיטים שלה עכשיו בפורום>>

|קדימה| היא התחילה את דרכה בסרט "קאמפ רוק" והיום היא אחת הכוכבות הגדולות בארה"ב. עם אלבום חדש והשתתפות בסדרה המצליחה "גלי" האם היא בדרך אלינו?
בואו לדבר על זה בפורום של זמרת הפופ והשחקנית דמי לובאטו.

היכנסו לפורום כבר עכשיו >>
אבקש עזרה בפיענוח בדיקת MRI
13/07/14 14:42
18צפיות
שלום ,
אבקש עזרה בפיענוח בדיקת MRI - נשלחתי לבדיקה עקב כאבים אחרי ריצה .
פרטים קליניים: גיל  44, כאב שהחל לפני מספר חודשים לאחר מאמץ.
טכניקה: סגיטלי PD בלי ועם דיכוי שומן, קורונלי PD-FS, T1, אקסיאלי PD-FS.
המניסקי תקינים, ללא קרע.
הרצועות הצולבות תקינות.
הרצועות הצדדיות תקינות.
סחוס הפיקה וסחוס הטרוכלאה תקינים.
גידי מנגנון היישור תקינים.
אות מח העצם שמור, ללא בצקת או קו-שבר.
נוזל מוגבר במידה קלה במפרק.
פליקה סופרא-פטלרית דקה.
נוזל מעט מוגבר במפרק הטיביו-פיבולרי המקורב. תתכן פגיעה קלה במפרק זה.
לסיכום:
ללא ממצא תוך מפרקי חריג בברך ימין.
שינויים קלים במפרק הטיביו-פיבולרי המקורב.
MRI
14/07/14 15:18
16צפיות
כפי שמצוין - תקין פרט לסימני פגיעה קלים במפרק טיביו פיבולאר מקורב.
מה המגבלה מבחינת ספורט ?
14/07/14 17:56
10צפיות
הייתי רגילה לרוץ ....
המשך
17/07/14 13:39
9צפיות
החלטות טיפוליות תלויות בבדיקה גופנית ופרטים נוספים ולא רק בהדמיה
כעקרון ניתן לשקול הפחתת פעילות לתקופה וחזרה הדרגתית
כאבים ביד ובמרפק
14/07/14 08:36
12צפיות
אני סובל למעלה משנה מכאבים בגלל דלקת כרונית בגיד המרפק ( טניס אלבו ) . הכאבים בזמן  האחרון התפשטו לכל שרירי היד  ( למרות שלקחתי 3 פעמים זריקה למרפק  ו 3 פעמים נטילת ארקוקסיה ) . אני משער שיש לי הצטלקות לא בריאה בהחלמה/ לא החלמה של האזור . רציתי לדעת האם רק בסי.טי או MRI ניתן לראות בבירור את המקום , הבעיות של כל השרירים והגידים ( הצטלקויות , קרע ,)  כי באולטרה סאונד ציינו לי תמיד שיש שדלקת  וזהו ורציתי אבחון מעמיק יותר -  והכאבים ממשיכים למעלה משנה.
טניס אלבו
14/07/14 15:21
7צפיות
בד"כ בדיקת אולטראסאונד מספקת להחלטה טיפולית. כמובן גם MRI ניתן לבצע אבל צריך לדעת מה השאלה שלשמה מבצעים כלומר מה מחפשים.
טיפול כולל גם זריקות אבל גם טיפול פיזיוטראפי מתאים ורצועה. במקרה ועקשני ניתן לבצע ניתוח.
חשש לשבר בשוקית
12/07/14 09:49
19צפיות
מה הסימנים לכך ומה הטיפול?
חשש לשבר בשוקית
14/07/14 15:17
8צפיות
אם באמצעה - לרוב סיפור של חבלה ישירה למקום. אם בקצה- חבלה סיבובית לקרסול או ברך.
כאב ונפיחות באזור השבר
טיפול לפי המיקום ודרגת התזוזה בין החלקים. מכלום דרך גבס ועד ניתוח
בראל אוסטאופטיה

סובל מכאבים?

אתה לא צריך לסבול יותר ! לבראל אוסטאופטיה לחיים ללא לחצים >>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים