לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
הודעה חדשה

שאלה בנוגע לאימי
23/11/14 00:39
1צפיות
שלום, אימי בת 69 ובחודשיים האחרונים היא מרגישה שכאילו השתתקה לאט לאט ברגליה, היא מנסה ללכת אך קשה לה מאוד, אימי עד לפני מספר חודשים נהגה ללכת המון ובשל השינוי שחל במצבה היא משתדלת לעשות את עבודות הבית, אך מתלוננת על עייפות 
היא נשלחה לבדיקות דם ושתן אצל רופא משפחה ולא העלו שום ממצא,
רצוי לציין רגליה לא כואבות ואשמח אם מישהו יוכל להפנות אותי לגורם מתאים,
אלעד 
התייעצות לגבי רכישת מדרסים
21/11/14 20:46
2צפיות
אני צריכה מדרסים לצניחה פנימית של הקשת ברגל.
הלכתי לכמה חנויות מדרסים וכולן, למרות שיש להם מדרסים "רכים" אומרים לי שכדאי לי לרכוש את המדרסים הבימכאניים וכו' שעולים יותר מ-2000 ש"ח...
מרגיש לי שסתם מנסים לדחוף לי משהו יקר.  מישהו יודע אם באמת יש הבדלים כאלה משמעותיים והאם שווה להשקיע את הכסף?
התייעצות לגבי רכישת מדרסים
21/11/14 20:46
1צפיות
אני צריכה מדרסים לצניחה פנימית של הקשת ברגל.
הלכתי לכמה חנויות מדרסים וכולן, למרות שיש להם מדרסים "רכים" אומרים לי שכדאי לי לרכוש את המדרסים הבימכאניים וכו' שעולים יותר מ-2000 ש"ח...
מרגיש לי שסתם מנסים לדחוף לי משהו יקר.  מישהו יודע אם באמת יש הבדלים כאלה משמעותיים והאם שווה להשקיע את הכסף?
עישון בתקופת איחוי שבר
21/11/14 12:10
9צפיות
שלום רב
הובחנתי עם שבר בירך כתוצאה מנפילה מהאופנים.השבר ללא תזוזה ולכן איני מגובס אך נדרשת מנוחה ללא דריכה על הרגל.
יודע שיש קשר בין עישון סיגריות להאטה בתהליך ההחלמה אך אין התייחסות לכמות הסיגריות ביום .
אני מעשן 2 סיגריות ליום בממוצע. 
האם עישון כמות כזו של סיגריות אכן פוגע משמעותית בתהליך האיחוי ??
תודה
חשד לנזק במינסקוס
20/11/14 23:25
11צפיות
שלום לד"ר,
נעשה MRI לברך ימין,ההתוויה ,חשד לנזק מניסקיאלי.
כאן אכתוב רק מה לא תקין או לא ברור,
"מודגם אות חריג אנכי בהיקף הקרן האחורית של המניסקוס המדיאלי ,( חתך 21,סדרה6,חתך סיגיטלי 22,סדרה 5)יתכן קרע פריפרי.
הודגם נוזל תוך פרקי בכמות מינימלית,מודגמת ציסטה פופליטיאלית בקוטר 5 ממ.
זהו בגדול....".
אודה את תבאר מה יש כאן ,כמובן אחזור לרופא.
אני בת 42..
תודה רבה,רבה.
תמר טלמון.
MRI ברך
21/11/14 09:24
3צפיות
כמו שתואר הממצא יכול להתאים לקרע במניסקוס המדיאלי באזור ההיקפי. 
הרופא יעריך גודל, אופי הקרע, מהלך קליני עד כה ובהתאם ימליץ על טיפול (לא בהכרח ניתוח).
שבר בעצם הזנב
20/11/14 22:12
9צפיות
אני בת 61 נפלתי חלקתי במדרגות נחבלתי ושברתי את עצם הזנב.
כמה זמן החלמה.
והאם צריך פיזיוטרפיה.

תודה מראש

שבר בעצם הזנב
21/11/14 09:19
4צפיות
שבר כזה לרוב לא מצריך טיפול (אלא אם כן מוסט מאוד) פרט לנוגדי כאבים וישיבה מרופדת. 
החלמה כעקרון 1-2 חודשים אם כי רגישות יכולה להמשך זמן רב 
אין עם מי לדבר!!!
20/11/14 21:26
12צפיות
לפני שבוע וחצי שברתי קרסול. רופא סטאג'ר במרכז האורטופדי בחולון שלא יודע לקרוא צילומי רנטגן גיבס את רגלי והפחיד אותי שיש אפשרות לתזוזה של העצם ולניתוח והפנה אותי לאורטופד מומחה כעבור 3 ימים ולצילום ביקורת כעבור שבוע. לאחר 3 ימים ביקרתי אצל ד"ר תמיר שאמר שאין סיכוי לתזוזה של השבר, לא צריך ניתוח, זהו שבר פשוט וההחלמה ממנו מלאה, אך גבס חודש וחצי. לפני יומיים עשיתי צילום ביקורת לרגל - אבל הפלא ופלא - ד"ר תמיר לא מוכן לדבר עם הפציינטים שלו בטלפון למרות שאמר לי שאין צורך שאגרור עצמי עם השבר עד אליו בשביל לשמוע את דעתו על הצילום ואפשר להתקשר. אחרי חצי שעה של איומים וצעקות עם הפקידה שלו שאמרה שאפשר להשאיר לו הודעה והוא יחזור אליי בזמנו הפנוי, התקשרה אליי הפקידה אחרי שעתיים ואמרה שהרופא אמר שהצילום תקין וצריך להוריד את הגבס חודש וחצי אחרי השבר.
קודם כל רציתי לשאול - מה זה צילום תקין? מאחר שלא מכבודו של ד"ר תמיר לדבר עם הפציינטים שלו, האם הכוונה שעובדת הרנטגן עשתה עבודתה כראוי והצילום תקין או הכוונה שמצב השבר תקין? יפה? חתיך? ואם הצילום תקין והשבר פשוט ללא צורך בניתוח - למה צריך חודש וחצי גבס?
חוץ מזה - שבוע אחרי השבר נעלמו הכאבים לגמרי וגם לפני כן הכאבים היו לא חזקים. אבל אני שמה לב בשבוע האחרון שלא רק שכל רב מתנפחת לי הרגל בתוך הגבס - גם נעשו לי שטפי דם ברגל בצבע כחול-שחור-סגול-צהוב בבסיס האצבעות ובשוק - שני מקומות שלא קשורים לשבר ולא קשורים לקרסל. רציתילשאול האם צבעי הקשת האלה ברגל אופייניים לרגל שנמצאת בגבס וגם ההתנפחות שלה בתוך הבס שגומת לי כאבי תופת.
למרות שלא ריסקתי קרסול ולמרות שאני לא צריכה ניתוח - מקווה לקבל התייחסות ומענה לשאלותיי. תודה רבה
שבר בקרסול
21/11/14 09:17
5צפיות
כעקרון זמן חיבור מלא של שבר הוא מספר חודשים. הניתוח או גיבוס מייצבים את השבר בעמדה טובה ואז ממתינים עד שיש חיבור מספיק חזק. הזמן המדויק תלוי בסוג ואופי השבר ו6 שבועות הם זמן סביר. הצבעים ברגל נובעים משטף הדם הנגרם בשבר ולרוב נוזל מטה ומשנה צבע מכחול סגול לירוק וצהוב. אם הרגל מתנפחת יש לנוח עם רגל מורמת כדי לנקז דם מהרגל. אם זה לא פותר את הבעיה יש לפנות למיון/רופא לשקול פתיחת הגבס בשל הלחץ שנוצר ויכול לסכן את הרגל.  
דלקת לאחר נקע
18/11/14 19:57
7צפיות
שלום,
לפני ארבעה וחצי חודשים נקעתי את הקרסול. 
כיום יש עדיין נפיחות והגבלה בטווח התנועה.
היום בצעתי בדיקת אולטרסאונד, ואובחנה דלקת והצטברות נוזלים.
מה מומלץ לעשות, ומה הסיכוי להחזיר את מצב הרגל לקדמותו, כפי שהיה לפני הפציעה?
בברכה,
אילה
נקע שלא החלים
21/11/14 09:08
2צפיות
כעקרון יש צורך בטיפול פיזיוטראפי להורדת נפיחות, חיזוק, החזרת טווחים ועוד.
אם אין שיפור מספק יש לשקול בירור נוסף בשאלת פגיעה נוספת כגון בכיפת הטאלוס
המשך לימודי בית ספר לאחר שבירת רגל
20/11/14 16:41
6צפיות
שלום,

שמי רינת ובני בן ה-16 נסע עם האופניים לפני שבוע ואופנוע התנגש בו וכתוצאה מכך נשברה לו העצם מעל הברך.הילד היה בבית חולים באשפוז שבוע ובמהלך השבוע הוא עבר ניתוח שבו שמו לו פלטינות וברגים בברך.הביאו לנו חופש מחלה של חודשיים.
בני לומד בכיתה י"א(בכיתה זאת יש את רוב הבגרויות) והוא לומד 5 יחידות ובמקבץ פיזיקה.אשמח לדעת מה הוכל לעשות על מנת לוודא שהוא לא יפספס את החומר הנלמד וכן יוכל לעבור את כל הבגרויות בהצלחה.
האם באחריות הבית ספר\או העירייה לספק מורים פרטיים שיבואו לביתו וילמדו אותו? או שלפחות איכשהו יועבר החומר לילד?

תודה מראש,
רינת.
מדרסים
20/11/14 13:22
3צפיות
יש לי פלטפוס ולפני 5 שנים עשו לי מדרסים מצוינות שמתאימות בדיוק .
רציתי עכשיו לעשות שוב( הישנים כבר נשחקו) וב-2 מכונים שונים עשו לי לפי מידת גבס אבל כשהרגל בישיבה.( המכון הישן נסגר לצערי).
המדרס לא נוח כי הוא מתאים למנח רגל בישיבה ולא בדריכה( כלו' הוא צר מידי ו"חותך" לי את הרגל ברוחב) וכל הרעיון הרי הוא לתמוך ברגל בזמן הליכה. ב-2 המקומות מתעקשים שכך צריך לעשות כי זה צריך להתאים ל"נעל", ואני טוענת שמדרס צריך להתאים לרגל בזמן עמידה/ הליכה, ואני יתאים את הנעל הנכונה למדרס.
מה לעשות? אשמח להבהרה ואם אפשר להמלצה למקום מקצועי שמתאים את המדרס לרגל בזמן עמידה.

º
פירוש המילה וירופוראמינת
18/11/14 12:52
2צפיות
נקע באצבע ביד(אצבע 3 -אמה)
18/11/14 03:20
4צפיות
לפני יומיים,נתפסה לי האמה בין 2 מגירות.הלכתי לעשות מיד צילום ונשלל שבר.הרופא חושב שזה נקע או פגיעה ברקמות רכות.
האצבע נפוחה,נפגעתי בחלק של הציפורן ועוד 3 סנטימטר למעטה.
יש קצת סימנים כחולים.אני מניחה שזה יכול להחמיר מאוד תוך שבוע.כרגע שמה קרח וחבישה.
תוך כמה זמן זה עובר לרוב?כרגע לא יכולה בכלל לקפל את האצבע .
אשמח לתגובה ותודה.
חבלה באצבע
21/11/14 09:03
3צפיות
יכול לקחת מספר שבועות ולעיתים צריך פיזיוטראפיה
הוצאת פלטה לאחר טיביאל פלאטו
17/11/14 19:14
6צפיות

שלום רב,
לפני שנה וחצי בעת חציית הכביש פגע בי רכב ואובחן שבר טיביאל פלאטו שצקר 3 וכעת אני עומד לפני ניתוח להוצאת הפלטה בגלל כאבים. הומלץ לי לבצע את הניתוח להוצאת פלטה באותו בית החולים שבו נותחתי מכיוון שהציוד להוצאת הפלטה יהייה אותו סוג ציוד שאיתו הוכנסה הפלטה והברגים. האם הדבר משמעותי?

בנוסף, נאמר לי שנשארה לי מדרגה די גדולה במשטח הפרקי גם לאחר הניתוח ושאחד מהברגים בולט מצידה השני של העצם. האם הדבר אומר שסיכויי החלמה טובה הם נמוכים יותר??

תודה!

שר טיביאל פלטו
21/11/14 09:01
2צפיות
אכן עדיף להוציא פלטה , אם צריך, במקום שנותחת.
הבעיה בשבר מסוג זה היא הפגיעה במשטח המפרקי. פגיעה כזו קשה מאוד לשחזר באופן מלא כך שהמפרק נותר "לא חלק" וכתוצאה יש שחיקת המפרק לטווח הארוך.

החלמה לאחר שבר במסרק אחד
16/11/14 18:29
23צפיות

שלום,
לפני חודש ושלושה שבועות שברתי את עצם המסרק הראשונה (לא אובחן בצילום רגיל אלא רק ב CT).
הייתי עם גבס עד יום רביעי האחרון. מאז הורדת הגבס בעת הליכה אני מרגיש כאב לא באזור השבר אלא דווקא בעקב (בעיקר בעת ירידה ממדרגות , בעלייה הכל בסדר).
יש לי מספר שאלות: 1. הגיוני שלאחר ארבעה ימים לאחר הורדת הגבס אני לא מצליח ללכת בצורה חלקה? יכול להיות שזה בגלל ששריר התאומים נתפס כתוצאה מפעילות לאחר שהיה במנוחה כל התקופה?
2 ייתכן  שהרופא החליט לא להחזיר לי את הגבס למרות שהשבר לא התאחה לגמרי?
3. תוך איזה פרק זמן אוכל לחזור לפעילות ספורטיבית שוטפת?
4. האם פיזיותרפיה תזרז את ההחלמה? הרופא אמר שאני יכול לוותר על זה.
הוספתי כקובץ את סיכום הביקור במרפאה .

תודה תודה תודה!!

החלמה לאחר שבר במסרק 1
17/11/14 11:40
7צפיות
את השאלות האילו צריך לשאול את הרופא המטפל שראה את הצילומים
כעקרון יתכן קושי בפעילות לאחר קיבוע ארוך בגבס. אם הרופא אומר שמותר לדרוך סימן שיש איחוי המספק אותו. פעילות ספורט תלויה בקצב ההתקדמות של ההחלמה ולרןב 1-2 חודשים. פיזיוטראפיה צריך במידה ויש הגבלת תנועות וטווחים ודלדול שרירים. היא נועדה לשפר תפקוד (לא כדי להשפיע על חיבור העצם)
מה פירוש לחץ על השק התקאלי במיוחד בגובה L4-5
16/11/14 12:19
6צפיות
מבקשת הסבר על תשובה של סי.טי בה כתוב לחץ על השק התקאלי במיוחד בגובה L4-5 האם זוהי פריצת דיסק? ומה הטיפול הממולץ לבעייה זו? תודה
פירוש
17/11/14 11:29
3צפיות
לחץ על השק התקאלי- כלומר יש לחץ על השק שבתוכו עוברים עצבי חוט השדרה. בגובה L4-5 - כלומר באזור של דיסק בין חוליות אילו. 
לא צוין האם יש בלט או פריצת דיסק. 

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה