לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
הודעה חדשה

כאבים בקרסול
20/10/14 12:31
שלום. אני בת 43 ומזה שבועות סובלת מכאבים בקרסוליים בזמן הליכה. כשאני דורכת על החלק הקדמי של הרגל, יש כאב בגידים שמעל הקרסול. לפעמים בימין, לפעמים בשמאל, לפעמים בשתי הרגליים. מה שכן, בבוקר תמיד כואב וממש קשה לי לדרוך בכמה צעדים ראשונים.
לפעמים יש גם כאבים בעצמות הארוכות של האצבעות בכף הרגל. 
אוי ואבוי אם עינייני זקנה מתחילים אצלי כבר עכשיו...
מה הכאבים ומה לעשות?
תודה.
שאלות אורטופדיות בנוגע לחוליות גביות וברכיים
20/10/14 11:57
כמה שאלות..
מה זה הנמכה קלה של D9  ו-  D10,  וזיזים זעירים במספר החוליות
מה זה  fossa intercondylaris patella
מה זה זיזים זעירים בפטלות
וזיזים והצירות מרווחים בין  L1-2-3

המון תודה, אורית
מזורותרפיה לבעיית כאבי גב
20/10/14 08:09
1צפיות
האם מישהו יודע מהו הטיפול והאם הוא באמת פותר בעיות
שלום שמי זהר
20/10/14 07:38
1צפיות
שלום שמי זהר

מזה מס חודשים מתלונן על כאב קל בשן טוחנת לסת ימין תחתונה בעת שאוכל או
שות משהו קר
בצילום רנטגן של רופא שיניים - לא נמצא ממצא חריג

במקרה נשלחתי עי אורטופד לבדיקת מיפוי עצמות עם דגש לבעיה בברך
בבדיקה נמצא ממצא:  (ציטות)
"קימת קליטה מוגברת בלסת תחתונה מימין - יתכן בעיה דנטלית"

התוכלו בבקשה להתייחס, מה המשמעות?

וידאו תרפי- חדר אימון שיקומי
הודעה זו מכילה תמונות
19/10/14 14:57
2צפיות
שלום רב!
וידאו תרפי בע"מ- חדר אימון ראשון מסוגו בשיתוף עם עיריית רמת גן!
תחום המומחיות שלנו הוא אבחון וטיפול במטופלים הזקוקים לשירותי שיקום, שימור והמשך טיפול ונתקלים בחסמי כניסה נפוצים כמו זמן, מרחק, כסף ובעיות נגישות.
כיום משתמשים בוידאו תרפי במספר מרכזים רפואיים בארץ (כמו מרכז רפואי "רעות" בתל אביב)
ומרכזי יום ברמת גן (כמו מרכז היום ע"ש ויינברג) וצפויים להיפתח סניפים נוספים בקרוב.
חזון החברה הוא לספק תשתית טכנולוגית לטיפול ומעקב, בסביבה הטבעית של המטופל, בקשת רחבה של פרופילים קליניים ולאמוד את השיפור שהשיגו בעקבות תכניות האימון. המערכת צפוייה לשמש כל פיזיותרפיסט (ובעתיד מומחים מדיסציפלינות שיקום נוספות) ולספק אימון שיקומי לכל מטופל ללא צורך בציוד נילווה או התאמות מיוחדות.
החברה מפעילה מספר חדרי אימון שיקומיים בתמיכת מומחים בהם מתאמנים עד 7 מטופלים במקביל, אימון אישי ואדפטיבי באמצעות אפליקציית האימון, באולם נגיש ותוך חיסכון עצום בעלויות התפעול והטיפול השוטפות.
פתרון זה מתאים בעיקר לגופים שאינם טיפוליים או קליניים בהגדרה אך באים במגע יומיומי עם אוכלוסיות קשישות ונכות הדורשות שיקום ושימור מתמשך.
לאחרונה פתחה החברה במחקר קליני בשיתוף המרכז הרפואי "רעות" בתל אביב הבוחן את השיפור שהציגו מטופלים שעברו ניתוחי החלפת מפרקי ירך וברך והתאמנו באמצעות המערכת במהלך ולאחר תקופת האשפוז.
אשמח לעמוד עמכם בקשר ולהציג את הפתרון הייחודי שלנו.

ואשמח גם אם תיכנסו לאתר שלנו ו\או לפייסבוק- video therapy

ותציצו בכתבה שנעשה עלינו- 

https://www.youtube.com/watch?v=5ei_0jELYg8

בברכה
רונה ירקון,
מנהלת שיווק
וידאו תרפי בע"מ
0544269989
|*|נפתח פורום תוכנית לידה|*|
19/10/14 11:55
|@|לקראת לידה? כנראה שחששות ומחשבות לא מפסיקות ללוות אותך. בואי להתייעץ עם מיילדת מקצועית בעלת ניסיון רב בתחום שתשמח לענות לך על כל שאלה.
הפורום ילווה אותך ברגעי השיא ? לקראת הלידה, במהלכה ובימים הלא פשוטים שאחריה.
זה הזמן והמקום לחלוק עם אחרות את השאלות הקשות שעולות בך ? האם הבעל צריך להיות נוכח בחדר הלידה? מה עושים אם לא מתחברים למיילדת? איך מתמודדים ביום שאחרי? ועוד...

מחכים לך עכשיו עם כל התשובות, בפורום תוכנית לידה:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
מה ניתן לעשות
19/10/14 09:32
5צפיות
שבוע טוב.בכתף ימין נתגלו לאחר צילומים ואולטרא סאונד שני נושאים עיקריים. א. longtendon of biceps tendon.   c.   ב. קרע בין כ 2.3 סמ supraspinatus tendon.    ג.bursitis קל subacromaqil bursa.     אודה לתשובהנ או הדרכרה מה ניתן לעשות .אני בן 68 .  0508780042    כל טוב  נחמן שכטר אילת
ניתוח בתעלה הקרפאלית
17/10/14 20:54
18צפיות
לפני כחודשיים וחצי עברתי ניתוח בתעלה הקרפאלית. מהלך הניתוח היה תקין וכך אף ההחלמה שמיד אחריו.
נכון להיום – הצלקת נראית מצוין אבל יש נפיחות בשורש כף היד, שטף דם קל בפרק היד וכאב בזמן הפעלת כוח או הרמת משקל קל.
שאלותי:
האם מהלך החלמה זה הינו תקין?
כיצד ניתן לזרז החלמה מלאה?
האם עלי לחזור ולהתייעץ עם הרופא המנתח?
יש לי חברה שכואב לה במפרק הירך יותר מחצי שנה
17/10/14 12:59
9צפיות
ואני מתעניין לגבי אורטופד טוב שמקבל גם בפרטי,
כי היא הלכה לאורטופדים של קופ"ח והם לא עזרו לה
ואמרו שרק אורטופד פרטי יוכל לעזור לה, מכירים מישהו ?
שבר בקרסול
15/10/14 19:38
44צפיות
שלום.לבן שלי ליפני שנתיים וחצי הה שבר בקרסול.אחרי גיוס ואחרי מאמץ חזרו הכאבים.עשו לו בדיקת CTשל קרסול וכף רגל .קיבלנו תשובה כזאות:
הבדיקה בוצעה בלי הזרקת חומר ניגוד.
הבדיקה נעשתה בכתכים דקים במישור האקסיאלי עם שיחזורים במנחים שונים
בוצעה סריקה גם של צד שמאל לצורך השוואה.
OS TRIGONUM משמאל במראה תקין ופרוצסוס אחורי מאורך של הטאלוס מימין - לקורלציה עם קליניקה 
לא מזהה קוי שבר. ללא עדות ל - OCL 
פרט לכן מבנה גרמי ומרווחים מפרקיים שמורים.
מה זאות אומרת.הכל בסדר או יש בכל מקרה בעיה.ולמה אחרי יותר משנתיים חזרו הכאבים?
אני ישמח אם תענו לי
תודה מראש
כאבים
17/10/14 11:27
1צפיות
על פניו אין ממצא בעייתי בCT.
האבחון תלוי  בבדיקה הגופנית , מיקום הכאב, התנועות הבעייתיות.
ממליץ לפנות למרפאת כף רגל
כאבים באזור עצם הזנב
14/10/14 21:11
15צפיות
שלום, 
אני אחרי 2 לידות. לאחר הלידה הראשונה סבלתי מכאבים בעצם הזנב שחלפו לאחר טיפול בדיקור ושיאצו וחזרה לעבודה (הפסקתי להרים הרבה את הילד, הייתי יותר בתנועה). מאז הלידה השנייה (10 חודשים חלפו), הופיעו שוב כאבים באזור עצם הזנב, הפעם דיקור, שיאצו, כירופרקט עזרו להפחית כאב אבל לזמן קצר מאוד. טיפול אנטי דלקתי בארקוקסיה לא עשה שינוי כלל. קניתי כרית שמורידה עומס וגם היא לא עוזרת, לעיתים אפילו כואב לי לשבת עם הכרית כי היא יוצרת מתיחה. התחושה שלי היא שהכאב הינו בשריר/גיד ולא בעצם עצמה. נראה שכל פעם שאני עושה מתיחות (ספורט) זה מחמיר. אני יכולה להרגיש כאב גם בשכיבה ועשוי להופיע כאב חד גם כשאני ישנה ומסתובבת בלילה (זה הדבר שהטיפול ברפואה אלנטנטיבית מאוד משפר). מעולם לא נשלחתי לעשות צילום כלשהו ורציתי לדעת איזה צילום יכול לתרום מידע שעשוי למקד את הבעיה. וגם אם יש טיפול מומלץ שניתן לנסות. תודה
עדי
כאבים בעצם הזנב
17/10/14 11:24
3צפיות
ראשית יש לוודא שאין טעות במינוח ואת לא מתכוונת לגב תחתון כי זו בעיה שונה.
במידה ויש כאב מתמשך באזור עצם הזנב יש להבדק  ע"י כירורג לשלול בעיות באזור כגון פילונידל סינוס/אבצס, ובעיות הקשורות לפי הטבעת.
במידה והנ"ל נשללו יש לשקול צילום  לעצם הזנב להערכת בעיה בעצם. כמוכן יש בירור נוסף הדמייתי לפי שיקול הרופא (מיפוי עצמות וכו)
במידה ואין בבירור גורם נוסף טיפול ינוע מאמבטיות ישיבה במים פושרים, כדורים, ריפוד למושב, זריקת קורטיזון.
כאבים חזקים אחרי ניתוח שבר בפיקת הברך
14/10/14 19:10
10צפיות
לפני 3 חודשים נותחתי עקב שבר בפיקת רגל ימין, לאחר תקופת החלמה התחלתי בתרגילי פיזיוטרפייה והתחלתי להרגיש פחות כאבים וקצת יותר טוב, הייתי מסוגלת אפילו לעלות מדרגות אחרי כחודשיים, לצערי כבר שבוע שהכאבים חזרו בצורה חדה, כל קימה מכסא או מיטה גורמים לסבל ומדרגות אני עולה בקושי רב, אני מרגישה שהברך כבדה וכשאני שוכבת במיטה על צד ימין יש לי תחושת כובד מוזרה וכביכול גוף זר בברך.
אני יודעת ששמו לי פלטינה ברגל.
אני מאוד פוחדת שמשהו השתבש ושלא אצטרך לעבור ניתוח נוסף,
האם יכול להיות שהכאבים ותחושת הכובד הם בגלל הפלטינה ולא תהייה לי ברירה ואצטרך לעבור ניתוח נוסף כדי להסירה? 
אני במצב רוח ירוד ביותר ופוחדת שאצטרך להשאר כך כמו תחושת נכות.
תודה
כאבים לאחר ניתוח שבר בפיקה
17/10/14 11:18
1צפיות
אם הבנתי נכון הכאב הנוכחי הינו חדש והופיע פתאומית. זה מצריך בירור (בדיקת רופא ויתכן צורך בצילום חוזר).
הברזלים לעיתים מפריעים ואז יש להוציאם אם כי התיאור שתארת פחות מתאים לסוג בעיה כזה.
בלט דיסק
14/10/14 11:57
12צפיות
עשיתי ct גב לפני שבוע וזאת התוצאה שהתקבלה אךך אני לא מבין ממנ הכלום אשמח לפירוש:
בלט קל של הדיסק הבין חולייתי l5-s1,l4-l5,l1-l2 גורם להטבעה של גבולו האחורי על השק הטקאלי.
בלט אחורי דיפוזי של הדיסק הבין חולייתי l3-l4,l2-l3 גורם להטבעה של גבולו האחורי על השק הטקאלי ולמלאות בשתי התעלות הנויראליות.
CT גב
17/10/14 11:15
5צפיות
מתוארים בלטי דיסק עם לחץ על העצבים של חוט השדרה, ובחלקם גם באזור בו יוצאים העצבים של הרגליים כלומר יתכן גם לחץ עליהם.
אתה צריך לחזור לרופא המטפל להערכה מה רלוונטי מהממצאים לגבי תלונותיך ולפי זה לשקול טיפול מתאים
כאבי גב קשים עם הקרנה לרגל
16/10/14 23:15
22צפיות
שלום,
אמא שלי (בת כ-70) סובלת מעקמת מאז שהייתה ילדה, ובשנים האחרונות סובלת מכאבי גב שרק הולכים ומתחזקים.
בשנה האחרונה, היא החלה לסבול מכאבי תופת ברגל שמוקרנים כנראה מהגב.
במהלך השנה האחרונה טירטרו אותה מהרופא משפחה לאורטופד בקופח (שהפנה לפיזיוטרפיה שלא הועילה), משם חזרה לרופא משפחה וחוזר חלילה - מצב מגוחך ומביש שרק לאחרונה התוודעתי אליו. 
בנוסף - היא פנתה למומחה גב שהציע טיפול מתיחות של הגב שגם לא סייע.
מיותר לציין שהיא ניסתה הרבה מטפלים אלטרנטיביים אפשריים (כירופרקטיקה, שיאצו וכו') שלא ממש סייעו. ובקיצור - מסע ארוך של הסתובבויות בלי תועלת.

בשורה התחתונה, נראה שיש פה בעיה של איבחון לקוי/לא מעמיק, וחשבתי שאולי הפתרון הוא לעבור סדרת בדיקות מקיפה ומרוכזת, באותו מקום ובאותו זמן, ולקבל חוות דעת מהימנה ומקצועית על צורות הטיפול האפשריות (טיפול מניעתי/מקל לא רלוונטי פה כי מדובר בכאבים קשים מאוד).

אשמח להמלצה/הכוונה על מקום מאבחן/מטפל..
תודה מראש ושנה טובה
כאב בזרת יד ימין
14/10/14 01:06
6צפיות
מזה תקופה כואבת לי הזרת ומשם פנימה לתוך כף היד, בעיקר אחרי עבודה עם עכבר המחשב ואחרי שינה. מה הגורם לכך ומה הטיפול המתאים?
כאב בזרת
17/10/14 11:12
1צפיות
יכול לנוע מדלקת גידים, דרך דלקת פרקים, שחיקה,  לחץ עצבי... גש להבדק
º
תודה
17/10/14 11:31

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום