לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
הודעה חדשה

המצאות גז גב
31/10/14 20:19
ב-C.T  גב מותני מצוין בין היתר "יצירת גז תוך פרקי במפרקים סקראיליאקם דו-צדדי" וכן "שינויים ניווניים בסחוס הדסקי עם יצירת גז בתוכו".

שאלתי: מה מהותו של אותו גז על מה הדבר מעיד.

אודה על תשובתכם.
שאלה לגבי פענוח MRI
28/10/14 19:15
12צפיות
היי,

אימי סובלת מחולשה בידיים ותחושת הירדמות בפלג גוף תחתון.
להלן ממצאי פענוח MRI:

לורדוזיס צווארי ומותני, קיפוזיס גבי שמורים .
שינויים דיסקוגנים בע"ש צווארי - ידועה וללא שינוי.
בלטים דיסקלים עם קרעים אנורלים ברוב הגבהים בע"ש מותני.
סיגנל של מבנה הגרמי (למעט המניגיומוקטנות במספר גופי החוליות).
חוט השדרה בעל עובי, מהלך וסיגנל תקין .
לאחר מתן חומר ניגודי אין לראות האדרה פתולוגית.

האם יתכן קשר בין המצב הקליני לבין הממצאים הללו ?
אפשר מעט הסבר על הממצאים עצמם ? בלטים דיסקלים ? קרעים אנולרים ? לורדוזיס ? מהם ומה המשמעות ?

תודה רבה.

MRI
30/10/14 13:33
7צפיות
בלט דיסקאלי- הדיסק בולט לכיוון חוט השדרה
קרע אנולארי- קרע בחלק החיצוני של הדיסק
לורדוזיס- קימור טבעי של צוואר וגב תחתון . קיפוזיס קימור לכיוון ההפוך הטבעי לגב עליון.
הקשר שאני מניח שחיפשו הוא לחץ על חוט השדרה שיכול לגרום לתלונות שפורטו.
ככל שאני מבין לא נמצא לחץ משמעותי על חוט השדרה
אתה מבין שלא נמצא לחץ משמעותי על חוט השדרה על סמך הפענוח?
30/10/14 22:39
3צפיות
או שהסקת זאת מדבריי ?   [טרם חזרנו אל הרופא המטפל עם הפענוח ולכן שאלתי כאן את השאלה כדי לקבל מושג לגבי התוצאות]

במשך זמן מה טוענים כי הגורם לבעיה הוא נוירולוגי וזו הפעם הראשונה שבוצע MRI ע"ש מותני ואלו ממצאיו.

תודה רבה על תשובתך.

CT קרסול רגל ימין
29/10/14 13:55
9צפיות

שלום, תשובה ל-CT קרסול וכף רגל ימין התקבלה התשובה הבאה:
"תהליכים סקלרוטיים קורטיקליים ותת-קורטיקליים נצפו באספקטים הלטרליים של עצמות הטיביה דו-צדדית. במרכזם של תהליך אלה הודגמו גם מוקדים היפודנסיים-ציסטיים. קיים עיבוי של הקורטקס הטיביאלי הלטרלי דו-צדדית. הממצאיםמוגבלים היטב ומופרדים ע"י מישור חד, בינם לבין שאר העצם.
מדובר ב-NOF קרוב לוודאי.
לא נצפו שברים
 אין לזהות מוקדים גרמיים נוספים
לסיכום: בילטרל NOF של הטיביות הדיסטליות הלטרליות."
האם תוכלו בבקשה להסביר את הממצאים הנ"ל?
תודה רבה,
אביבה

CT
30/10/14 13:42
3צפיות
מתואר תהליך בעצם שאובחן כNOF- נון אוסיפיינג פיברומה.
זהו תהליך שפיר מתקופת הצמיחה בהתבגרות.
האם יש קרע במינסקוס?
28/10/14 10:34
12צפיות
לפי תוצאות  mri
1. א ין עדות לשינויים מלשד המבנים הגרמיים.
2. ב גומה האחורית הודגמה ציסטה ע"ש בייקר קטנה.
המפרק פטלו-פמורלי שמור.
3. ה רצועות הצולבות ללא שינויים פתולוגיים.
4. א ין לראות שינויים בגידים קוואדריצפס ופטלרי .
5. ה רצועות הקולטרליות ללא שינויים פתולוגים.
6. ה מניסקוס הלטרלי הודגם תקין.
הודגמו שינוים מוצינוזים במניסקוס המדיאלי . אין לראות קרע.
7. מ עט נוזל יתר הודגם במפרק ובבורסה.
8. י ש לציין שינוים פיברוטיים עדינים בשומן הופה- לאחר ארתרוסקופיה בעבר.
אשמח לדעת אם ש קרע מינקוס או צריך ותרסקופי לדעת בודאות??
MRI
30/10/14 13:28
1צפיות
מצוין שהמניסקוס ללא קרע
מתלבט אם להתחסן? יש לך שאלות בנושא?
30/10/14 12:33
4צפיות
עם בוא החורף, מחלת השפעת מאיימת על כולנו.

מתלבטים אם להתחסן? יש לכם שאלות בנושא? אתם מוזמנים לאירוח מיוחד בנושא :-)

היום בין השעות 16:00-18:00 נארח את ד"ר ליזה רובין מטעם משרד הבריאות שתענה על כל שאלותיכם בנושא.

מוזמנים |@|
קרע ברצועה הצולבת.
29/10/14 11:23
7צפיות
שלום. 
יש לי קרע ברצועה הצולבת וגם קרע במיניסקוס בברך והומלץ לי לנתח אצל דר יוחנן חורב.. השאלה האם יש משהו שיודע מנסיון(שלו או של קרוב איליו) איך הוא מנתח האם הוא ממולץ או שיש יותר טובים?! 
בתודה מראש..
כאב בכתף מספר חודשים - עזרה דחופה.
27/10/14 07:35
11צפיות
שלום רב,

אני סובל מכאב בכתף (מקרין על אזור הצוואר ) כבר מספר חודשים. הייתי אצל אורתופד שחשב שמדובר בדלקת והמליץ לקחת אדוויל במשך שבועיים (שכן אדויל אמור להלחם בדלקת). אדוויל לא עזר, ובכל פעולה הכתף או אזור הכתף שוב כואב. קומפרסים קרים עוזרים קצת אך לאחר זמן מה הכאב חוזר, כך גם לגבי קומפרסים חמים.
עשיתי MRI ולא אובחן שום דבר חריג (אין קרע או נזק לרקמות), גם צילום רנטגן יצא תקין.
הרופא המליץ על זירקת קורטיזון ישירות לכתף, אך כבר עברו 3 ימים והזריקה לא עזרה, בשימוש הכתף ואזור הכתף כואב עדין.

כמה זמן להמתין עד להשפעת הקורטיזון? מה עוד לעשות? עזור לי בבקשה.
כאב כתף שלא חולף
27/10/14 14:04
15צפיות
זריקת קורטיזון לכתף פועלת תוך מספר ימים עד שבוע לערך.
אם בבדיקת MRI ללא ממצא בכתף ואין הטבה עם כדורים או זריקה צריך לשקול אבחנות אחרות.
לדוגמא- בעיה צווארית כגון בלט/פריצת דיסק צווארי יכולה לגרום לכאב קורן בכתף וזרוע. לעיתים ללא כאב בצוואר עצמו. ניתן לאבחן בשילוב של בדיקה גופנית והדמיה.
תודה על התשובה- שאלה נוספת
27/10/14 17:24
7צפיות
נערך גם MRI לאזור החזה שיצא תקין. אילו עוד אבחנות ישנן? אילו בדיקות אלי לבקש\לדרוש מהרופא?
מה אני יכול לעשות כדי לנסות לעזור לקורטיזון לפעול מהר יותר ?האם יש דרך לוודא שבאמת מדובר בבעיה דלקתית בכתף (כלומר לשלול או לאשר שבאמת הבעיה היא הכתף?)?

תודה רבה
המשך
30/10/14 13:27
2צפיות
כפי שכתבתי למעלה, רצוי לבצע בירור לאזור עמוד שדרה צווארי ( ע"י בדיקה גופנית והדמיה כגון EMG, CT או MRI לצוואר).

גבס ספייקה בשל שבר בירך
27/10/14 10:55
4צפיות
לפני חודש בני בן ה3 שבר את הירך. לאחר השבר בוצעה מתיחה עורית ולאחר מכן גובס בספייקה. בעוד שבועיים אנחנו מיועדים להסרת הגבס. בימים האחרונים נראה כי הגבס ברגל הבריאה מתחיל להיפרד מהגבס שעל חגורת המתנים (נשבר החיבור). כמה זה משמעותי? האם יש לגשת למיון ולבצע תיקון לגבס? (יש לציין שבוצע בהרדמה מלאה)
לפני שבוע היינו בביקורת והרופאה לא ממש התרגשה מזה שנראה היה שזה הולך להשבר. אבל בכל זאת - בטח יש משמעות לגיבוס גם ברגל הבריאה
ספייקה בשל שבר בירך
27/10/14 14:07
2צפיות
אם הגבס ממש התפרק ברגל הבריאה צריך לתקן. אם רק מעט רופף -לא.
כאב בחלק האחורי של הברך.
26/10/14 16:15
7צפיות
שלום רב בעיקר לאחר מנוחה ארכה אני קם ומרגיש שהחלק ה אחורי של הברך  תקוע" כואב כמו גם השרירי האחוריי של השוקיים. נ וסק בספורט הייתה לי דלקת בירי הירך בזמן האחרון.
שמח לקבל התשובה לדוא"ל azranshlomo@gmail.com
כאב מאחורי הברך
27/10/14 13:59
2צפיות
ישנן סיבות אפשריות רבות. מציסטה אחורית, דרך שריר "מתוח" , דלקת גידית וכו. נסה מתיחות ואם אין הטבה גש להבדק
חבלה בברך
26/10/14 01:40
6צפיות
ד"ר שלום,
בעת משחק כדורסל נחתי לא טוב על הרצפה וסובבתי את ברך ימין.
צולמתי ואובחנתי על ידי אורטופד וחלק מהאבחנה מכתב:
"הולך נושא משקל, מנגנון יישור שמור, יציבות מידיאלית ולטרלית..", כמו"כ נכתב "לחמן + מיגרה שלילי", רגישות בסדק פרק לטרלי אחורי, שמור NV.." 
מה משמעות אבחנה זו? אשמח לדעתך
תודה מראש
חבלה בברך
27/10/14 13:56
2צפיות
הבדיקה שציינת למעשה תקינה (מה שפורט) פרט לרגישות באזור חיצוני בברך שאינה ספציפית.  לא מצוינת אבחנה מסוימת.
דלקת דה קרווין
25/10/14 21:16
4צפיות
שלום רב,
לפני כ6 חודשים הובחנה דלקת דה קרוון ביד ימין שלי. אחרי ניסיון לטפל עם אתופן שלא עזר, האורטופד עשה לי זריקת סטרואידים ביד, אשר העבירה את הכאב לחלוטין.
לפני כ3 שבועות התחיל לחזור הכאב עד שהפך להיות בלתי נסבל. כרדע ישנם כאבים גם במנוחה של היד ואפילו בזמן שינה.
ניסיתי לעשות פיזיוטראפיה: אמבטיית פאראפין חם, אולטראסאונד, קרח אך כלום לא עזר. יש לי סד ליד אף גם הוא אינו מקל על הכאב.
רציתי לדעת האם ניתוח הוא המוצא האחרון?
האם מנוחה מוחלטת של היד יכולה להעביר את הדלקת והכאב במצב שאני כיום?
האם הניתוח פותר את הבעיה באופן מוחלט? או שחזרה לעבודה תשיב את הדלקת (אני רופאת שיניים - העבודה שלי עם הידיים וממפרק כך היד).
בתודה מראש,
ד"ר איריס
דה קרוון
27/10/14 13:54
3צפיות
זוהי בעיה של מעטפת הגידים באגודל. הטיפול נע ממנוחה, קיבוע, כדורים נוגדי דלקת, טיפול פיזיוטראפי ועד ניתוח. בניתוח (הרדמה מקומית לרוב) מוסר חלק מהמעטפת המתחככת עם הגיד ומפריע לפעולתו. לאחר מכן הבעיה אינה אמורה לחזור.
מידע נוסף :
שטף דם מתחת לציפורן
25/10/14 14:07
4צפיות
שלום,
לפני כחודש קבלתי מכה בציפורן של האגודל, ונוצר שטף דם. הכאב חלף כעבור כיומיים אבל המקום נראה שחור ולא משתפר.
האם יש צורך בפעולה מסויימת להוצאת הדם שכלוא שם?

תודה,
יורם
שטף דם תחת הציפורן
27/10/14 13:47
1צפיות
אם יש כאב חזק ולחץ ניתן לנקר. אם לא כואב עדיף לא להכניס זיהום
פעמים רבות תגדל ציפורן חדשה ותפיל את הנוכחית.
שלום רב בבדיקת מ ר איי מודגם סימני טידינוזיס קל בגיד הפיקה .
24/10/14 17:46
12צפיות
מה זה אומר ?
האם אני צריך לדאוג?
אני הולך על קבייך הרבה שנים ורגל ימין הבריאה כואבת מאוד ובא עברתי את הבדיקה .
רגל שמאל מוגבלת ואני מרים אותה בקושי דורך עליה .
וגם אשמח לדעת האם יש קשר בין הליכה אם קביים במשך שנים לפריצות דיסק בצוואר ובגב תחתון .
אני מבקש לתבוע על הקרה לנכות כתוצאה מהליכה על קביים כפוף מאוד לפנים .
תודה לתשובתך
טנדינוזיס גיד פיקה
27/10/14 13:45
7צפיות
כעקרון זוהי דלקת בגיד הפיקה. ניתן לטיפול שמרני (כגון פיזיוטראפיה , US, כדורים, אביזר) ובמקרים קיצונים ניתוחי.
זהו לא הפורום הנכון לעניני תביעות ונכות.
º
דר תודה רבה לך
28/10/14 09:01
1צפיות
|שף| סידרנו לך 1,000 ש"ח לשופינג
27/10/14 13:09
2צפיות
|!| ככה פשוט...

תשתפו אותנו בטיפ שלכם לחיים קלים במטבח ואולי תזכו ב - 1,000 ש"ח לקניית דברים טובים למטבח

http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

נעליים ציר ישר
הודעה זו מכילה תמונות
26/10/14 14:43
10צפיות
יש לי נעליים ציר ישר שקניתי לילד שלי ואני כבר לא צריך אותם
אפשר לראות פרטים ב :

עדי פלנר
054-4620452

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום