לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
הודעה חדשה

º
מה זה ארטרוטומיה
23/10/14 14:01
4צפיות
ארטרוטומיה
23/10/14 14:14
3צפיות
זהו חיתוך ופתיחת מפרק. (לרוב יש בנוסף פעולה שתבוצע שם).
Osteomyelitis
23/10/14 00:25
1צפיות
שלום
זיהום בעצם באגן שנהיה כנראה כתוצאה מפצע לחץ גדול בדרגה 4 באזור העכוז (sacrum).
אובחן (לפי מה ששמעתי מהרופא יש חשד) בהדמיית CT אגן שנעשתה כחלק מבירור לחום, ומחשש שיש אבצס שגורם לחום.
פלסטיקאי המליץ על ייעוץ אורטופדי, אך הוא לא בוצע מאחר ולדעת הרופאים בפנימית אין בזה טעם מאחר וממילא לא ניתן לקחת ביופסיה (שמצריכה ניתוח)
א. האם זה נגרם בוודאות מהפצע לחץ? 
ב. האם ישנם דרכים נוספות לאבחן? וכן לזהות את סוג החיידק ואז אולי יהיה קל יותר לטפל.
ג. האם זה משהו שיכול לחלוף לבד כמו זיהומים אחרים?
ד. במידה וכעת אין חום, יש צורך לטפל בזיהום בעצם? 
ה. מה הטיפולים האפשריים לזיהום בעצם? יש אפשרות לטיפול מקומי? אלטרנטיבי וכדומה?
ו. האם מקובל לעקוב אחר המצב? איך עושים זאת, בהדמייה? יש דרכים נוספות?
ושאלה פרקטית לסיום, האם זיהום בעצם הוא התווית נגד לסגירת פצע הלחץ? כלומר אם רוצים ומקווים שהפצע ייסגר (כעת הוא נקי) או לבד או בעזרת תכשירים ותחבושות ייעודיים, האם זה אפשרי כשהנושא של העצם לא ברור/לא נפתר?
אשמח ואעריך אם אוכל לקבל מענה על כל השאלות הנ"ל.
תודה ולילה טוב
אוסטיאומיאליטיס
23/10/14 14:12
1צפיות
מדובר למעשה על זיהום המערב את רקמת העצם. זיהום מסוג זה נוטה להיות עקשני יותר לטיפול. הטיפול לרוב יכלול הטריית האזור המזוהם וטיפול אנטיביוטי. וכן השגת כיסוי מקומי (שתל עור או השגת רקמת גרנולציה שתצמח באזור).  יכול בהחלט להגרם עקב פצע לחץ החושף את העצם לחיידקים הנמצאים מחוץ להגנת העור.  לעיתים קשה לזהות סוג חיידק ונעזרים בביופסיה.  אם יש אבצס חובה לנקז אך אם לא, יתכן טיפול באזור החשוף. ההחלטה על הטיפול לפי הסיפור והממצאים בבדיקה גופנית ובהדמיה.  הטיפול לרוב על ידי פלסטיקאים.
שלום
22/10/14 23:26
4צפיות
שלום  לכולם,
אני אישה בת 50 מזה כשנה יש לי כאבים ונימול בכתף ובזרוע ימין. ואף כאבים בצוואר.
צילום זרוע תקין, בדיקות נוירולוגיות תקינות.
קיבלתי מרשמים לאתופן וארקוקסיה שעזרו במעט, אך הכאבים תמיד חוזרים.
איזה עוד בדיקות מומלץ לעשות?
שלום
23/10/14 14:04
1צפיות
כאבי צוואר זרוע ונימול יכולים לרמז על לחץ עצבי בצוואר המקרין ליד
לרוב מתחילים בצילום צווארי,  לעיתים בדיקת הולכה עצבית EMG, ולפי זה לשקול צורך בהדמיה צווארית נוספת
סיוע דחוף
22/10/14 20:59
7צפיות
שלום.עקב ת עבודה.יש בעיה קשה לאורך כל הרגל.הרופא העביר ידיו על כל רגל ושאל אותי.באיזה רגל אני מרגיש יותר או פחות מה הכוונה?
בדיקה
23/10/14 14:02
זוהי בדיקת תחושה והיא חלק מהבדיקה הגופנית. תפקידה לאתר הפרעה עצבית .
האם אזור מסוים מרגיש רדום או תחושה מופחתת או שריפה/זרם בתגובה למגע
ראה למטה
22/10/14 18:21
2צפיות
האם אצבע ליד האגודל ברגל ימין עם צורת פטיש  עדיין מאד גמישה ולא כואבת ,יש לה סכוי כלשהו להתרפא אם:נחזור ללכת עם מדרסים,לעשות אמבטיות עם מלח מים המלח,פיזיוטרפיה גלי חשמל,טיפול עם בי קיו לייזר,והתאמת חיזוק בננה,במשך היום?
בוהן "פטיש"
23/10/14 14:00
1צפיות
תלוי בצורת הבוהן הגדולה (האם לוחצת עליה ומפריעה לה) והסמוכות. לרוב יסתדר רק עם ניתוח
ניתן לנסות מדרס עם פד מטטרסאלי ונעל שאינה לוחצת ומאפשרת לה מרווח קדמי
נעליים נוחות לאחר ניתוח הלוקס ולגוס
22/10/14 11:00
9צפיות
שלום

עברתי ניתוח הלוקס ולגוס לפני ארבעה חודשים, ואני מתלבטת לגבי סגנון הנעליים שאני צריכה לנעול,
נעליים אחרי ניתוח
23/10/14 13:58
2צפיות
דגש על נוחות, אזור רחב מלפנים, שלא ילחץ על אזור הניתוח.
מידות במדרסי viscoheel
22/10/14 04:42
2צפיות
האורטופד שלי המליץ לי על מדרסים אלו עקב בעיות דרבן
ויש לי אפשרות להביאם מחו"ל במחיר הרבה יותר זול מאשר בארץ
א- האם יש עם זה בעיה?
ב- איך אני "מתרגם" את המידות (1/2/3 N/K) כדי לדעת מה מתאים לי?
ג- דברים נוספים לשים לב?

תודה
מדרסי VISCOHEEL
23/10/14 13:55
1צפיות
לרוב אפשר לקבל החזר על רוב הסכום מהמשלים/מושלם זהב וכו
באתרים בחו"ל יש המרה לגודל לפי מידת נעליים
בחלק על פרטים טכנים
|*| נפתח פורום קצת אחרת |*|
22/10/14 11:21
4צפיות
מי מאיתנו לא מרגיש שונה לפעמים? או מוזר? שקשה לנו להשתלב בחברה.
פורום קצת אחרת נועד לאנשים שמרגישים קצת שונים וחריגים בחברה ורוצים להכיר אנשים שמרגישים כמוהם.

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולייעץ ולהתייעץ, לחבק ולנחם, לשתף בחוויות טובות ובחוויות לא טובות, לחלוק רגשות ופשוט לדבר.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
כאבים בקרסול
20/10/14 12:31
9צפיות
שלום. אני בת 43 ומזה שבועות סובלת מכאבים בקרסוליים בזמן הליכה. כשאני דורכת על החלק הקדמי של הרגל, יש כאב בגידים שמעל הקרסול. לפעמים בימין, לפעמים בשמאל, לפעמים בשתי הרגליים. מה שכן, בבוקר תמיד כואב וממש קשה לי לדרוך בכמה צעדים ראשונים.
לפעמים יש גם כאבים בעצמות הארוכות של האצבעות בכף הרגל. 
אוי ואבוי אם עינייני זקנה מתחילים אצלי כבר עכשיו...
מה הכאבים ומה לעשות?
תודה.
כאבי קרסול
20/10/14 15:33
5צפיות
ישנן סיבות רבות אפשריות. התיאור יכול להתאים לתהליך דלקתי.
ניתן לפנות לרופא משפחה לבדיקות דם בשאלת מחלה דלקתית ואם הנ"ל נשלל לבדיקת אורטופד
שאלות אורטופדיות בנוגע לחוליות גביות וברכיים
20/10/14 11:57
8צפיות
כמה שאלות..
מה זה הנמכה קלה של D9  ו-  D10,  וזיזים זעירים במספר החוליות
מה זה  fossa intercondylaris patella
מה זה זיזים זעירים בפטלות
וזיזים והצירות מרווחים בין  L1-2-3

המון תודה, אורית
ממצאי רנטגן
20/10/14 15:30
5צפיות
אילו ממצאי רנטגן תיאוריים
הנמכת חוליות - החוליה נמוכה יותר מהצפוי/מהסמוכות לה. אם במידה ניכרת יתכן על רקע שבר ואם במידה קלה יתכן כחלק משינויי גיל אוסטיאופורוטים.
זיזים- צמיחת "שפיצים " קטנים של עצם.
היצרות מרווחים בין חוליות- שינויי גיל בעמוד שדרה הקורים בדיסקים (התיבשות והצטמצמות)
מזורותרפיה לבעיית כאבי גב
20/10/14 08:09
2צפיות
האם מישהו יודע מהו הטיפול והאם הוא באמת פותר בעיות
מזוטראפיה
20/10/14 15:27
3צפיות
שיטת טיפול בכאב
רצוי להתיעץ עם רופא כאב (מרפאת כאב)
שלום שמי זהר
20/10/14 07:38
11צפיות
שלום שמי זהר

מזה מס חודשים מתלונן על כאב קל בשן טוחנת לסת ימין תחתונה בעת שאוכל או
שות משהו קר
בצילום רנטגן של רופא שיניים - לא נמצא ממצא חריג

במקרה נשלחתי עי אורטופד לבדיקת מיפוי עצמות עם דגש לבעיה בברך
בבדיקה נמצא ממצא:  (ציטות)
"קימת קליטה מוגברת בלסת תחתונה מימין - יתכן בעיה דנטלית"

התוכלו בבקשה להתייחס, מה המשמעות?

קליטה בלסת
20/10/14 15:22
4צפיות
זהו נושא לרופא שיניים/ כירורג פה ולסת
קליטה במיפוי עצמות משמעותה תהליך פעיל בעצם- מהתרופפות, דרך זיהום ועד לשבר ועוד
מה ניתן לעשות
19/10/14 09:32
11צפיות
שבוע טוב.בכתף ימין נתגלו לאחר צילומים ואולטרא סאונד שני נושאים עיקריים. א. longtendon of biceps tendon.   c.   ב. קרע בין כ 2.3 סמ supraspinatus tendon.    ג.bursitis קל subacromaqil bursa.     אודה לתשובהנ או הדרכרה מה ניתן לעשות .אני בן 68 .  0508780042    כל טוב  נחמן שכטר אילת
מה ניתן לעשות
20/10/14 15:20
5צפיות
כעקרון  בגילך זהו ממצא נפוץ והטיפול הראשוני שמרני עם דגש על פיזיוטראפיה פרטנית ותרגול עצמי
אם יש כאבים ניתן להוסיף כדורים או זריקה
במידה ואין שיפור לאחר הטיפול יהיה מקום לשקול טיפול ניתוחי.
ניתוח בתעלה הקרפאלית
17/10/14 20:54
23צפיות
לפני כחודשיים וחצי עברתי ניתוח בתעלה הקרפאלית. מהלך הניתוח היה תקין וכך אף ההחלמה שמיד אחריו.
נכון להיום – הצלקת נראית מצוין אבל יש נפיחות בשורש כף היד, שטף דם קל בפרק היד וכאב בזמן הפעלת כוח או הרמת משקל קל.
שאלותי:
האם מהלך החלמה זה הינו תקין?
כיצד ניתן לזרז החלמה מלאה?
האם עלי לחזור ולהתייעץ עם הרופא המנתח?
ניתוח תעלה קרפאלית
20/10/14 15:18
1צפיות
על פניו נשמע מהלך סביר
אם יש בעיות נהוג לעשות ביקורת מנתח חוזרת.
וידאו תרפי- חדר אימון שיקומי
הודעה זו מכילה תמונות
19/10/14 14:57
7צפיות
שלום רב!
וידאו תרפי בע"מ- חדר אימון ראשון מסוגו בשיתוף עם עיריית רמת גן!
תחום המומחיות שלנו הוא אבחון וטיפול במטופלים הזקוקים לשירותי שיקום, שימור והמשך טיפול ונתקלים בחסמי כניסה נפוצים כמו זמן, מרחק, כסף ובעיות נגישות.
כיום משתמשים בוידאו תרפי במספר מרכזים רפואיים בארץ (כמו מרכז רפואי "רעות" בתל אביב)
ומרכזי יום ברמת גן (כמו מרכז היום ע"ש ויינברג) וצפויים להיפתח סניפים נוספים בקרוב.
חזון החברה הוא לספק תשתית טכנולוגית לטיפול ומעקב, בסביבה הטבעית של המטופל, בקשת רחבה של פרופילים קליניים ולאמוד את השיפור שהשיגו בעקבות תכניות האימון. המערכת צפוייה לשמש כל פיזיותרפיסט (ובעתיד מומחים מדיסציפלינות שיקום נוספות) ולספק אימון שיקומי לכל מטופל ללא צורך בציוד נילווה או התאמות מיוחדות.
החברה מפעילה מספר חדרי אימון שיקומיים בתמיכת מומחים בהם מתאמנים עד 7 מטופלים במקביל, אימון אישי ואדפטיבי באמצעות אפליקציית האימון, באולם נגיש ותוך חיסכון עצום בעלויות התפעול והטיפול השוטפות.
פתרון זה מתאים בעיקר לגופים שאינם טיפוליים או קליניים בהגדרה אך באים במגע יומיומי עם אוכלוסיות קשישות ונכות הדורשות שיקום ושימור מתמשך.
לאחרונה פתחה החברה במחקר קליני בשיתוף המרכז הרפואי "רעות" בתל אביב הבוחן את השיפור שהציגו מטופלים שעברו ניתוחי החלפת מפרקי ירך וברך והתאמנו באמצעות המערכת במהלך ולאחר תקופת האשפוז.
אשמח לעמוד עמכם בקשר ולהציג את הפתרון הייחודי שלנו.

ואשמח גם אם תיכנסו לאתר שלנו ו\או לפייסבוק- video therapy

ותציצו בכתבה שנעשה עלינו- 

https://www.youtube.com/watch?v=5ei_0jELYg8

בברכה
רונה ירקון,
מנהלת שיווק
וידאו תרפי בע"מ
0544269989

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום