לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
הודעה חדשה

רוצה רק לעזור לאבא שלי לחזור לתפקד
26/01/15 09:41
בוקר טוב, לאחרונה אבא שלי סובל מבעיות גב וברכיים קשות עד מאוד וסובל מכאבים עזים ולא יכול לבצע פעולות בסיסיות.
ב-CT שעבר בגב נראה כי:
בסריקה L3-L4 בלט דיסק קל ואקצנטרי לשמאל
בסריקה L4-L5 מודגם בלט דיסק דיפוזי עם לחץ על השוק הדוראלי
בסריקה L5-S1 מודגם בלט דיסק דיפוזי עם לחץ על השק הדוראלי. הצרות הנקבים יותר מימין.
בשלושתם מודגם רוחב תקין של תעלת השדרה הגרמית
בביקור אצל הרופא נאמר כי שאיבת דיסק יכולה לפתור את הבעיה והיא הפיתרון הקל יותר לבעיה זו. האמנם? תודה רבה על המענה המהיר!
כאבים וCT
26/01/15 15:07
התיאור בתשובת הCT  איננו נותן רושם לבלט/פריצה משמעותיים. ניתן לשקול פניה למרפאת כאב להזרקה.  יחד אם זאת התשובה הינה עקרונית ורצוי לפנות למומחה גב לבדיקתו והערכת הCT  להחלטה סופית . 
כאבים לאחר זריקת וולטרן
26/01/15 00:13
שלום למומחים!

קבלתי זריקת וולטרן בישבן עקב כאבי גב {בפרט בהליכה } לפני כחודשיים. במקום הזריקה נוצרה  גולה פנימית גדולה במשך הזמן זה נהיה יותר קטן אבל עדיין לא נעלמה לגמרי. לאחרונה בפרט כשאני קמה מהמיטה יש לי כאבים בכל הרגל האם זה הגיוני?
                               מצפה לתשובה
                                            תודה   בלנקה   
זריקת וולטרן
26/01/15 15:03
החומר היה אמור להספג מזמן. יתכן ונוצר שטף דם במקום. (בעיקר אם את מקבלת נוגדי קרישה כגון קומדין). זה לא אמור ליצור כאבים לאורך הרגל אם נעשה במקום. אם יש לך ספק לכי להבדק.
טיסה ארוכה עם שבר בעצם הומרוס
24/01/15 23:00
אני בת 44, לפני שבועיים החלקתי ושברתי את עצם הומרוס פרוקסימלי צוואר כירורגי בתזוזה מינימלית.במעקב לפני שבוע נראה שהשבר בעמדה טובה ואין תזוזה. יש לי כרטיסי טיסה למיאמי ( 15 שעות טיסה) לעוד 4 ימים. היד מקובעת בחגורת כתף. האם ישנו סיכון כלשהו בטיסה ארוכה הן מבחינת השבר והן מבחינת קרישי דם וכד׳?
טיסה ושבר
26/01/15 15:00
טיסה ארוכה הינה גורם סיכון בפני עצמו לקרישי דם ורידיים. גם שבר מהווה גורם סיכון אם כי ככל שהתנועתיות גדולה יותר הסיכון מופחת. צריך להעריך גורמי סיכון נוספים כגון גלולות, עישון, וקרישיות יתר ידועה או ארועי קרישים ורידים בעבר. ההחלטה היא לפי המצטבר. (ניתן להתיעץ עם רופא משפחה). לא צריכה להיות בעיה עקרונית עם השבר עצמו.
כאבים בעצם הזנב
23/01/15 15:12
שלום דוקטור,
אני בגיל 77.
יש לי כאבים בעצם הזנב.
עשיתי צילום אבל כנראה לא היה בו כלום.
האורטופד הפנה אותי למיפוי עצמות.
לאחרונה אני מרגיש מיחושים באיזור הישבן.
האם כדאי לעשות מיפוי עצמות ?
ואם כן,
האם יש סיבה לחשוש מהקרינה של הבדיקה.

תודה
כאבי עצם הזנב
26/01/15 14:54
כעקרון הכאבים יכולים להיות ללא ממצא אבל יש צורך לשלול בעיה אחרת כגורם כגון שבר, תהליך בעצמות ועוד. מיפוי נועד לשלול בעיות אילו. רצוי גם להבדק ע"י כירורג לשלול בעיה רקטאלית.  רצוי להמעיט בקרינה ככל הניתן  אך לפעמים יש חשיבות לבדיקה. ההתיעצות היא מול הרופא המטפל.
º
עקב נפילה תוך כדי ריצה,הכאבים עזים
24/01/15 21:55
נימול קבוע באצבעות
23/01/15 12:43
שלום,
ילדתי לפני שבועיים ומאז הלידה יש לי נימול קבוע ביד ימין ב3 אצבעות -כל האמה בחלק העליון של הקמיצה ובחלק העליון של האצבע.
שעשו לי אפידורל זה הרדים לי גם את היד והפנים ובעצם עלה למח והיו צריכים לעשות מחדש. יכול להיות שיש קשר לאפידורל?
יש לציין שבהריון הידיים היו נרדמות לי כל הזמן במהלך הלילה ובבוקר היה לי כאבים ביד היה לי קשה לקפל אותה אבל עכשיו זה שונה לגמרי זה נימול קבוע וזה מאד מאד מפריע לתפקוד. 
יש משהו שאפשר לעשות כדי להקל? מה זה יכול להיות? מה צריך לעשות כדי לאבחן את המצב?
תודה
נימול באצבעות
26/01/15 14:49
נימול באצבעות כף היד בהריון ולאחריו הינו לרוב עקב לחץ על העצב המדיאני בתעלה הקרפאלית.
אבחון הינו בעזרת בדיקת EMG שנותנת דרגת חומרה וגם יכולה להעריך בעיה צווארית כגורם. בינתיים ניתן לשקול טיפול בכדורים נוגדי דלקת, סדי מנוחה לידיים.
כאבים בכף רגל
22/01/15 04:42
סובל מתחושה דומה לתחושה שגרב התקפלה בתוך הנעל.
חשבתי פעם שזו נעל לוחצת ואחרי שקניתי נעליים חדשות הבנתי שזו לא הנעל.
הכאב, הלא חזק, נמצא בחלק הקדמי, תחתון, של כף הרגל שמאל, באזור הכרית. לא מרגיש בכאב בין עמידה, ישיבה וכו.

בנוסף חש שהרגל קרה. בנגיעה אין הבדל בין הרגליים והן לא קרות. 

מה יכול להיות? לאיזה רופא לפנות? אילו בדיקות מומלץ לעבור?
תודה
תלונות כף רגל
22/01/15 14:01
ההרגשה יכולה לנבוע מלחץ בנעל או מחלוקת עומס לא טובה. לפעמים בעיה עצבית. רצוי לפנות לאורטופד.
CT כאבי בטן
20/01/15 16:39
2צפיות
שלום,
עקב כאבי בטן, עשיית בדיקת CT. אלה הממצאים שקיבלתי:

בסריקת האגן – הרחם במנח קדמי ומימין.
מאחורי גוף הרחם זוהתה שחלה ימנית ע$ ציסטה בקוטר 16 מ"מ.
משמאל יותר, ספק נוזל עכור בשק ע"ש דוגלס, או תהליך שחלתי.
לא זוהו בלוטות לימפה מוגדלות.
ממליץ לשקול להשלים ע"י בדיקת על שמע של האגן הקטן (גינקולוגי).
מה זה אומר? האם ניתן לטפל בציסטות האלה? ממה כאבי הבטן?
תודה.
CT בטן
22/01/15 13:51
 רצוי לשאול גניקולוג
ניתוח WEIL OSTEOTOMY
20/01/15 19:18
2צפיות
שלום,

אני אמורה לעבור ניתוח ניתוח WEIL OSTEOTOMY VS EXCISION HEAD II MTS LT FO .

רציתי לדעת מהם הסיבוכים שעלולים לקרות בעקבות ניתוח זה?
מי הרופא המומחה לניתוח מסוג זה ?
האם מומלץ לעבור את הניתוח או ישנם דרכים אחרות להתמודד עם הכאב?
הבנתי שיש ארבעה שיטות, איזה שיטה מומלצת?

תודה,
זהבית
אוסטיאוטומיה
22/01/15 13:58
כעקרון המנתח הוא אורטופד העוסק בתחום כף רגל. אם הניתוח בשל כאבים תחת ראש מטטרסוס 2 ניתן קודם לנסות שימוש במדרסים מותאמים. סיבוכים כוללים- נפיחות וקשיון, זיהום, פגיעה עצבית, תיקון לא מספק, נמק של העצם, המשכות הכאבים.
מיפוי עצמות
20/01/15 09:20
7צפיות
כבר חודשיים אני עם כאב בצלע מתחת לשד שמאל,לפני כשבוע ראיתי גם גומה בשד,הרופא שלח אותי לאוטראסאונד שד,ולממוגרפיה-שניהם יצאו תקינים.נשלחתי גם למיפוי עצם ולהלן התשובה:קיימת קליטה פתלוגית בצלע 6,7 משמאל מקדימה.
בצלע 7,8 מימין ומקדימה-הממצאים קלושים נראים בבדיקת הספקט בלבד-טיב הממצאים לא ברור-שברים?אחר?
קיימת קליטה מוגברת ב-facet joint של t-9 משמאל-כנראה שינויים ארטריטיים.
שאר השלד תקין.
מיפוי עצמות
22/01/15 13:49
אם קיים סיפור חבלה ברור אז הממצא יכול להתאים לשברים בצלעות. אם לא צריך לשקול המשך בירור
גידול
19/01/15 21:30
4צפיות
שלום רב, 
אודה לעזרתך כי אני לא אראה את האורתופד שלי עד השבוע הבא. שברתי את האצבע הרביעית ביד שמאל (שבר תלישה) במהלך משחק בכדור.
ברנטגן ממש במקרה גילו לי גידול בגודל 0.7 ס"מ באצבע השלישית (שנמצאת ליד האצבע השבורה), האורתופד אמר שהגידול מה שנקרא "יפה" ועגול עם גבולות ברורים (בצילום זה נראה לי ממש כמו ציור של אליפסה מושלמת) ולכן מרבית הסיכויים שהוא שפיר. אבל  ליתר בטחון, הוא שלח אותי גם למיפוי עצמות ליד וגם כלל גופי (אני מנחשת שזה לאור היסטוריה בעייתית במשפחה של סרטן).
במיפוי עצמות כתוב בממצאים כך:
ממצאים: הדגשה בקליטה באזור מפרק אינטר-פלנגיאלי דיסטלי אצבע
שלישית כף יד שמאל ובצורה קלה יותר אותו אזור אצבע רביעית משמאל.
יכול להתאים לתהליך דלקתי או מצב לאחר טראומה.
אין לראות ממצאים חיוביים נוספים בכפות הידיים.
אין לראות קליטות יתר בשאר עצמות השלד.
מבחינת תוצאות בדיקות הדם והשתן שהאורתופד שלח אותי לעשות - הכל ללא יוצא מן הכלל תקין (עברתי על הכל עם רופאת המשפחה).
האם אני יכולה להיות רגועה מהתוצאות לעניין ולהבין מהפענוח כי הממצא אינו סרטני? או שמא עצם העובדה שכתוב "הדגשה בקליטה" באזור איפה שהגידול נמצא מעיד על זה שזה סרטני? 
תודה רבה מראש על התשובה.
גידול
22/01/15 13:46
סביר להניח שהממצא שפיר והקליטה על רקע לחץ מקומי.
לרוב צריך הדמיה של הגידול עצמו או להתיעץ עם מומחה כף יד
תרגילי סקוואט, דדליפט וחתירה
19/01/15 18:43
3צפיות
האם תרגילים מומלצים    לשם חיזוק הגב  ומניעת  כאבי גב ?  כאשר הביצוע הוא על ידי  נעילת הגב  בקשת לומברית כלומר העליה והירידה בגב ישר מוקשת (קשת) באזור התחתון אני שואל  כדי להיות סמוך ובטוח שיש המלצה לביצוע תרגילים אלה בתנאי שהם מבוצעים נכון
תודה
תרגילים לכאבי גב
22/01/15 13:43
ממליץ לקבל הדרכה בפורום פיזיותרפיה
ממצאי בדיקה CT עמוד שדרה גבי
22/01/15 11:43
שלום ,
אשמח לקבלת עזרה הפענוח הבדיקה .
התוויה קלינית : ירידה בתחושת בפיזור D9-D10 .
תודה לתשובתך
בברכה
רונית
החלמת שבר בפיבולה
19/01/15 01:17
שלום, אני רווקה בת 39, פעילה גופנית, צמחונית (אוכלת דגים) כ- 20 שנה, בריאה בדרך כלל, שברתי את הדיסטל פיבולה - שבר ללא תזוזה. השבר קובע בגבס ללא דריכה למשך 6 שבועות ובתום ה- 6 שבועות בוצע צילום רנטגן שהראה שאין סימני החלמה, אין סימני קלוס, אך השבר עדיין במיקום טוב ללא תזוזה. נאמר לי ע״י הרופא שעלי להשאיר את הגבס לעוד 3 שבועות ושזה עדיין זמן נורמלי להחלמה. האם כך המצב? מה יכול לגרום לשבר לא להחלים 6 שבועות? האם ישנם פעולות שאני יכולה לבצע בכדי לזרז החלמה? תודה מראש על היעוץ
החלמת שבר
19/01/15 14:56
1צפיות
כעקרון החלמת שבר יכולה להתארך. קשורה גם למצב בריאות כללי ותזונה, מזורזת ע"י נשיאת משקל ועומס (באם מותר לדרוך). באם אין התקדמות ניתן להסתיע עם מכשיר US לעדוד החיבור (נקרא מלמק).
MRIבברך
18/01/15 13:28
2צפיות
קרע נרחב MMבפיקהבטרנכוליה ובמדור המדיאלי
MRI ברך
19/01/15 14:50
אני מניח שהכוונה לקרע נרחב במניסקוס המדיאלי ופגיעה בסחוס של הפיקה, הטרוכליאה (ממול לפיקה) ובצד הפנימי של הברך.

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה