לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
הודעה חדשה

כאבים בעצם הזנב
29/07/15 19:24
אני חמישה וחצי חודשים אחרי לידה (רגילה, עם אפידורל).
לפני כשלושה שבועות התחילו לי כאבי גב תחתון וכאבים בעצם הזנב. כאבי הגב התמתנו אבל בעצם הזנב ממש לא. כואב מאד, בעיקר לאחר ישיבה ממושכת.
האם יכול להיות קשור ללידה?
מה מומלץ לעשות?
|*|רוצים לזכות בכניסה זוגית לפארק מים|?|
29/07/15 12:21
|שמש|חופשת הקיץ בעיצומה, החום הולך וגובר ו|תפוז| רוצים לצנן ולפנק אתכם בכרטיסים זוגיים לפארק המים שפיים!
היכנסו כבר עכשיו לפורום טיולי משפחות - הורים מטיילים, פרסמו תמונה של חופשת הקיץ האולטימטיבית שלכם ואולי תזכו!!

לפרטים נוספים והשתתפות:
http://tinyurl.com/nlus56g
º
מה עושים שיש כאב גב לילד גב עליון צד ימין
28/07/15 23:38
1צפיות
US כתף
28/07/15 09:41
7צפיות
שלום , 
בת 57, הופניתי לבדיקה בעקבות חבלה (עם היסטוריה של היצרות בגיד בכתף.. לצערי לא זכור לי איזה) אלו התוצאות , אודה על עזרה בפיענוח.. האם מעבר לדלקת יש נזק ממשי? ד.א. קיבלתי ארקוקסיה 90 מ"ג ל 10 ימים. 
1. Biceps tendon- סיבים המשכיים בשרוול הגיד הודגם נוזל בכמות קטנה..ללא עדות לקרע או דיסלוקציה
2. Subscapularis tendon- במפ, ללא עדות לקרע
3. Supraspinatus tendom מעובה עד 1  ס"מ, מרקם לא הומוגני, ללא קרע
4. Subacromial bursa  מעובה עד 0.5 ס"מ, עם נוזל לא צלול בכמות בינונית
5. Coracoacromial ligament -במפ
6. Acromioclavicular joint - במפ
7. Infraspinatus tendon -במפ 
8. Teres minor tendon -במפ
9. Posterior labrum - במפ
10. Supraclavicular ללא עדות ל Ganglion 
11.Deltoid muscle - במפ
מבנה גרמי תקין
האם ניתן לריפוי
26/07/15 12:09
11צפיות
שלום רב,

קיבלתי ממצאי בדיקת אמ.אר.איי-זיסטה סובכונדרלית בקוטב 0,6 ס"מ באספקט הקידמי של האצטבולום
האם ניתן לריפוי?

בברכה
גלינה
ריפוי
27/07/15 11:00
7צפיות
שאלת הריפוי תלויה בבעיה שבעקבותיה בוצעה הבדיקה. המידע הזה לא מספיק להערכה. חזרי לרופא שהפנה
מחלה בשם שרקו מרי וניתוח TRIPLE ARTHRODESIS?
25/07/15 22:04
6צפיות
שלום רב, שמי מתן ויש לי מחלה נירולוגית בשם שרקו מרי טוט, לאחר היחלשות של השרירים ברגלים, התעיצתי עם רופא מוסמך לביצוע ניתוח בקרסול עקב קריסה כלפי פנים שמה שמתואר כהליכה דו צדדי על כפות הרגלים.
הוחלט לבצע ניתוח בשם TRIPLE ARTHRODESIS.
לנעשה לקבע את המפרקים, גם ככה שוגבלת התנועה בהם אבל הינם יעזרו לשמור על יציבות.
היכן ישנו את המקום הכי טוב בארץ לרפואת כף רגל?
האם ניתוח כזה יכול לעזור למי שסובל מקריסה?...
האם מישהו פה ישנו את המחלה שרקו מרי?...
תודה.
CHARCOT MARIE TOOTH
27/07/15 10:57
5צפיות
במחלה זו ישנה חולשה בעיקר בשרירי הרגליים. בדרך כלל מתחילים בעזרים אורטופדים לתמיכה בקרסול או נעליים גבוהות. ניתוח מיועד לתיקון עיוותים וייצוב מפרקים. ההתאמה של הטיפול היא בהתאם למצב האישי. ממליץ לפנות למרפאת כף רגל באחת מיחידות הכף רגל בבתי החולים הציבוריים להערכת הטיפול המתאים לך.
קישור למעט חומר
מדרסים אורטופדיים
26/07/15 00:47
13צפיות
חיי השתנו מאז שקניתי מדרסים אורטופדיים. זה פשוט עולם אחר.
מומלץ מאוד.
נקע
23/07/15 16:59
10צפיות
לפני שבועיים וחצי נקעתי את הקרסול, לאחר שבוע עשיתי צילום והאורטופד אמר "לא רואים שיש לך שבר" אבל הפנה אותי ל C.T שלא עשיתי בגלל הקרינה אבל קבעתי לאורטופד אחר לחוות דעת נוספת, התור בעוד שבועיים.
לפני 4 ימים חזרתי לעבודה, כנראה מוקדם מדי, בעבודה היו לי מעט כאבים והמשכתי לעבוד והיום שוב פעם במיטה עם כאב ונפיחות.
הרגל רוב הזמן באוויר וחבשתי עם פלסטיק קרח.
האם ה C.T בד"כ מיותר?
קראתי שהרבה פעמים הבדיקות מיותרות.
לדעתי ההחלטה ללכת לאורתופד אחר עדיפה על CT, נכון?
במידה וזה לא יעבור מהר, האם אפשר לגבס ללא בדיקת CT?

האורטופד לחץ לי בחוזקה בערך 10 שניות כדי לזהות איפה זה בדיוק כואב וממש צרחתי,
האם זה מקובל?
למה זה תרם?
האם זה לא יכול רק להחמיר ולגרום לשבר?

תודה לעונים!

חבלה לקרסול
27/07/15 10:47
7צפיות
CT יכול לשמש ככלי בעל רגישות ודיוק גבוהים יותר לאבחנת שברים במידה ואין רואים שבר בצילום אך קלינית יש חשד לשבר.
לגבי האם יש צורך בCT במקרה שלך- רק רופא שבודק אותך יוכל להגיד.
ניתן לשים גבס ללא CT. לפי שיקול דעת.
לחץ על הקרסול עם האצבע לא אמור לגרום שבר.
תודה, שאלה נוספת בבקשה.
29/07/15 14:59
3צפיות
מתי אני אמור לחזור לעבודה?
(אני זז די הרבה בעבודה, הליכה איטית)
אם אני מרגיש שהתנועה של הקרסול חזר למקום ואני יכול לעמוד וללכת מעט ולאט כך שלא כואב לי בכלל (כרגע כואב מעט במקום מסויים בהליכה)
אז אני יכול לחזור לשיגרה?
או רק כשאני יכול ללכת רגיל ונורמאלי ואחרי פיזיוטרפיה?

שמתי לב שהגרב אלסטית (המידה הכי גדולה) עושה לי סימנים בכף הרגל,
האם זה אומר שעדיף גרב אלסטית?

מקודם כשחזרתי לעבודה מוקדם מדי, שמתי גם תחבושת אלסטית וגם גרב אלסטית ונראה לי שזה יותר מדי.
מה צריך לשים?

תודה ד"ר !

תחושת הרדמות/נימול של היד
23/07/15 15:48
7צפיות
כבר כמה ימים שיש לי תחושה שיד ימין מתחילה להירדם כל הזמן,
כמו כן,אני עובדת עם מחשב ולכן כל  היום היד על העכבר/מקלדת.

ברור לי שיש בעיה רק שאני לא יודעת לאיזה רופא לפנות בשביל לבדוק מה הבעיה
רופא משפחה או אורתופד או אולי רופא מומחה אחר?

תודה מראש
הרדמות ביד
27/07/15 10:39
3צפיות
הבירור מתבצע ע"י אורטופד.
במידה והתור לאורטופד מאוד ארוך ניתן לפנות לרופא משפחה קודם כדי לשקול הפניה לEMG טרם ההגעה לאורטופד
שלום, קוראים לי גל ואני מתאמן חמישה אימונים שבועיים
22/07/15 15:57
12צפיות
של שעתיים כל אימון, התחיל לי כאבים חזקים בברכיים והאורטופד נתן לי לעסות אולטרסאונד ברכיים ואני מצטת את הממצאים:" הודגמה פבלה דו צדידת"
מה זה, והים זה משהוא רציני? 
פבלה
23/07/15 13:59
12צפיות
הפבלה הינה עצם קטנה המופיעה בצילום מאחורי הברך אצל חלק מהאנשים. זה ממצא נורמאלי.
בקישור קצת מידע + תמונה
כאבים עזים והרגשת נימול ברגליים וידיים
22/07/15 15:34
17צפיות
בעקבות עקצוצים וכאבים חזקים במפרקי הקרסול, הברכיים, מרפקים וקושי ללכת, במיוחד כואב בשכיבה וישיבה, פעם זה בשני הרגליים ולעיתים יותר בצד שמאל ויד ימין כמעט תמיד, קושי להרים דברים במשקל של צנצנת סוכר, מהכאב במפרק שורש כף היד אני מפילה דברים ומרפק יד ימין מתנפח לאחר מאמץ קל וכאבים עזים באזור הגב התחתון הופנתי לצילום  C.T
בוצעה סריקה בחתכים אקסיאליים עם שחזורים מקבילים לדיסקים וכן סגיטלים וקורונלים.
אין בידי בדיקה להשוואה.

עמוד שדרה מותני ללא חומר ניגוד:
לורודוזיס שמור.
שינויים ניווניים קשים בגופי החוליות, במפרקים פציטריים ובדיסקים עם אפקט ואקום.
היווצרות של מרווחים הבין חולתייםי.
אין עדות לשבר, תמט או תזוזה.
L1-L2 ללא בלט דיסק.ללא עדות ללחץ על השק הדורלי או על השורשים.
ללא היצרות התעלה.
L2-L3 ללא בלט דיסק. ללא לחץ על השק הדורלי ללא לחץ על השורשים.
ללא היצרות התעלה.
L3-L4 בלט דיסק דיפוזי על לחץ על השק הדורלי, ללא לחץ על השורשים. ללא היצרות התעלה.
L4-L5 בלט דיסק דיפוזי על לחץ קל על השק הדורלי, ללא לחץ על השורשים. ללא היצרות התעלה.
L5-S1 ללא בלט דיסק, ללא לחץ על השק הדורלי, ללא לחץ על השורשים ללא היצרות התעלה.

CT צווארי ללא חומר ניגוד:
לורדוזיס מותני שמור.
לורודוזיס הצוארי שמור.
אין עדות לשבר, תמט או תזוזה.
שיוניים ניווניים בגופי החוליות ובמפרקים הפצטרים.
ללא היצרות מרווחים הבין חולתיים.
דנס סימטרי ותקין.
C2-3 בלט דיסק דיפוזי עם לחץ קל על השק הדורלי ללא לחץ על השורשים.
C3-4, C4-5, C5-6, ללא בלט דיסק, ללא לחץ על השורשים.
C6-7 בלט דיסק דיפוזי יותר משמאל עם לחץ קל על השק הדורלי משמאל. היצרות קלה של פורמנה משמאל ולחץ על השורש השמאלי.
תעלה הספינלית ברוחב תקין.
ללא ממצא מיוחד ברקמות הרכות.
שאלתי היא, האם זה הגורם לכאבים והרגשת העיקצוצים? זה נמשך כבר מספר חודשים, היתה רגיעה קטנה של שבועיים ושלשום חזרו לי הכאבים מאוד, לא נוח לי כמעט בכל תנוחה וגם קשה לי מאוד ללכת יותר מ5-10 דקות.
תודה
כאב ועקצוצים
23/07/15 13:55
14צפיות
בבדיקות שמתוארות נמצאו מספר בלטי דיסק עם לחץ קל על העצבים. באופן עקרוני זה יכול לגרום לסימפטומים אבל לאור תאור של בעיה מאוד מפושטת ומשמעותית ממליץ במקביל להערכה אורטופדית להתיעץ גם עם נוירולוג בשאלת בעיה עצבית שונה
כאבים עזים בידיים ורגליים המשך
22/07/15 15:35
10צפיות
רציתי לציין כי אני בת 45

התמודדות עם גבס ספייקה
20/07/15 19:48
5צפיות
שלום,
בתנו בת ה9 חודשים גובסה בגבס מסוג ספייקה. מאחר ומצאתי מעט מאוד מידע באינטרנט, כתבתי את חוויותי בבלוג המצורף לנוחות הורים אחרים שעוברים את זה.
רק בריאות לכולם
עומדת לעבור רויזיה וקיבוע L3-L5
20/07/15 17:09
13צפיות
שלום, אני בת 56, עברתי קיבוע L4-L5 לפני 8 שנים, עוד שבועיים נכנסת לקיבוע L3-L5 בעקבות הצרות התעלה, גרירת רגליים וקושי בהליכה מעל ל-100 מטר. מבקשת לדעת ממי שעבר כבר ניתוח כזה מה קורה בשיקום, מה הקושי העיקרי, מה המגבלות שנשארות, האם אדם יכול לחיות לבד. מפחיד אותי שלא אוכל להמשיך להיות עצמאית ואהיה תלויה בזולת. מפחדת!
אני מודה מראש לכל מי שיאיר לי קצת בערפל
מקבע קרסול עם כריות אוויר או מתנפח
20/07/15 10:04
12צפיות
מה ההבדל ביניהם?
הבדל
20/07/15 14:38
11צפיות
האם כרית אויר סגורה או שניתן לשלוט על רמת הניפוח.
ארכיון הודעות
Flix
ד

ד"ר אריה מבר רפואה טבעית

פגישה ראשונה ללא עלות לפרטים נוספים היכנסו>>>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה