בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
הודעה חדשה

פלטינה ברגל
22/04/14 08:48
18צפיות
האם אפשר לקפוץ על טרמפולינה כשיש פלטינה ברגל?
פלטינה ברגל
22/04/14 09:48
17צפיות
באופן עקרוני כאשר שבר מחובר מלא ובאופן חזק ניתן לבצע פעילות ספורטיבית. כמובן תלוי במיקום השבר הספציפי, הזמן שחלף ורמת הריפוי. שאל את הרופא המטפל/עוקב לגביך ספציפית.
תודה על התשובה!! ועד משהו חשוב..
23/04/14 15:09
7צפיות
מה לגבי מסמרים בירכיים ובבברכיים?אפשר לבצע פעילות ספורטיבית?או שעדיף להימנע?
נתקלתם בקשיי התחברות לאתר|?|
23/04/14 11:57
|שמאל|גולשות וגולשים יקרים,
במידה ואתם לא מצליחים להיכנס לשם משתמש או נתקלים בקשיים לעדכן את הסיסמא שלכם  - פנו אלינו למייל Forums@tapuz.co.il ונסייע לכם.
הקפידו לתאר את התקלה אותה אותם חווים בצירוף שם המשתמש שלכם.
אל ייאוש. גם אם אין לכם גישה למייל עמו פתחתם את שם המשתמש יש לנו דרך לעזור.

המשך גלישה נעימה ב|תפוז|
ניתוח אקסוסטוזיס
23/04/14 11:56
6צפיות
שלום ד"ר
עשיתי לפני 6 שנים בערך ניתוח להוצאת אקסוסטוזיס מעצם הפיבולה בצד שמאל(ברגל). באיזור זה היתה לי גם נפיחות ברגל.. מה שהרופאים אמרו שזה כתוצאה מהעצם וע"י הניתוח הנפיחות תקטן.... כל שנה הייתי הולכת לביקורת והכל היה תקין רק שהנפיחות לא ירדה. לפני כשנתיים עשיתי סונר בטן ובדיקה אזוטופית של כלי הלימפה והכל היה תקין ועשיתי כל צילום ובדיקה אפשרית והכל היה תקין
אני סובלת מכאבים בעיקר בלילות ובבוקר כשאני קמה הנפיחות לא כזאת גדולה ומוצקה כבדר"כ אני כבר אובדת עצות וגם זה דבר שהוא די מגביל אותי ביום יום..
אני אשמח לתשובתך ולעזרה כי כבר עייפתי

פורום עד סוף העולם מגיע ל|תפוז|
22/04/14 18:36
2צפיות
|גלובוס| עד סוף העולם מחברת מחדש עשרה זוגות גרושים ולוקחת אותם להרפתקה באי אקזוטי בפיליפינים. כדי לסיים את ההרפתקה בהצלחה הם יצטרכו לשים את משקעי העבר מאחור, לשלב ידיים פעם נוספת, להתמודד עם השדים מעברם ולגעת מחדש במה שפעם חיבר אותם. הזוג שינצח יזכה במיליון שקלים שייסגרו בתכנית חיסכון עבור ילדיהם המשותפים.

אתם מוזמנים לדבר על התוכנית בפורום עד סוף העולם
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
נמלוליות בדריכה על הרגל לאחר שבר
21/04/14 21:00
8צפיות
לפני כשבוע שברתי את אצבע חש בכף רגל שמאל. ללא קשר לכאבים כאש אני דורכת על האזור של השבר כלומר מאצבע שלוש לכיוון חמש אני מרגישה נמלוליות, תחושה כאילו הרגל רדומה. האם זה תקין?
נמלול בכף הרגל
22/04/14 09:44
2צפיות
לא אמורה להיות הרגשת נמלול ברגל.
זריקת כרבולת זמן השפעה
20/04/14 20:18
7צפיות
לפני כשבועיים קיבלתי זריקת כרבולת בברך  . השאלה תוך כמה זמן זה צריך להשפיע ובאם ישפיע מתי אצטרך לעשות עוד סידרה. תודה
זריקת כרבולת
22/04/14 09:42
3צפיות
מדובר בחומצה היאלורונית המוזרקת לברך. כעקרון זמן השפעה כחצי שנה. בפועל לעיתים ללא השפעה ולעיתים לזמן רב יותר. תוך מספר שבועות תרגיש אם יש שיפור משמעותי. הזרקה חוזרת - אם היתה הטבה משמעותית שהחזיקה מספיק זמן, כאשר תפוג ההשפעה.
פיענוח - זאת אומרת ניתוח ?
20/04/14 12:24
19צפיות
מודגמת בצקת לשדית תת-קורטיקלית באספקט הקדמי של הגרוב הפמורלי עם אותות חריגים מינימליים בסחוס
המכסה- לא ניתן לשלול נזק אוסטאו-כונדראלי התחלתי.
באזור אחיזתה הטיביאלי- ייתכן כביטוי לקרע אינטרסטיציאלי, ללא ACL- מודגמת בצקת בין סיבי רצועת ה
עדות להיפרדות הרצועה מאחיזותיה הגרמיות.
.( באזור אחיזתה הפמורלי (חתך 19 סדרה 4 MCL- מודגם קרע חלקי של השכבה הפנימית של רצועת ה
שאר הרצועות וגיד הפופליטאוס מודגמים שמורים.
מודגם קרע הוריזונטלי לרוחב הקרן האחורית של המניסקוס המדיאלי. הקרע מערב גם את שורש המניסקוס
ונמשך גם לרוחב גוף המניסקוס אשר מודגם קטום. מודגם שבב מניסקיאלי מנותק חלקית מתחת לגוף
.( המניסקוס הקטום בקוטר 5 מ"מ במישור הצדדי פנימי ובגובה 9 מ"מ (חתך 20 סדרה 4
המניסקוס הלטרלי מודגם תקין.
המנגנון המיישר מודגם תקין.
.PATELLA BI- PARTITA מודגמים אותות חריגים בסחוס הפאסט הלטרלי של הפיקה. מודגמת
הודגם נוזל תוך פירקי בכמות מינימלית , ללא עדות ליצירת ציסטה פופליטיאלית .
מודגם נוזל בבורסה הפס-אנצרינית.
ניתוח
22/04/14 09:39
4צפיות
לא מנתחים צילומי MRI. מנתחים בן אדם.
הקביעה על ניתוח תלויה בגיל החולה, תפקודו לפני ואחרי הפגיעה, תלונות על כאב/ אי יציבות, שאיפותיו הספורטיביות ובדיקתו הקלינית.
קרע חלקי בMCL לרוב יחלים בטיפול שמרני,הטיפול בשאר הפגיעות תלוי בגורמים שהזכרתי.
צניחת כף רגל
19/04/14 10:42
10צפיות
לפני כשלושה שבועות הרגשתי שאני לא הולכת "רגיל", לאחר בדיקות CT ן-EMG עולה כי יש לי PARTIAL DROP FOOT . אלו טיפולים אפשר לעשות ומה הסיכוי להחזרת המצב לקדמותו?

תודה
צניחת כף רגל חלקית
22/04/14 09:35
4צפיות
חשובה הסיבה כלומר האם יש לחץ על העצב ומיקום הלחץ (פריצת דיסק וכו')
הטיפול יהיה פיזיוטראפי לחיזוק הפעילות השרירית הקיימת, טיפול ממוקד למוקד הבעיה (לדוגמא שקילת ניתוח לדיסק פרוץ) וכן שקילת אביזר אורטופדי לכף הרגל למנוע נפילה (סד פיני או דיקטוס).
נימול בגב
18/04/14 22:44
7צפיות
שלום, רציתי לדעת אם יש הסבר לנימול בגב, כמעט לכל אורכו ורוחבו ובעיקר לאחר ריצה/הליכה ממושכת, זה בא והולך ולאחר ריצה יותר מורגש.
אציין שעשיתי בירור וצילום ולא נמצאה בעיה אך זה מאוד מטריד אותי ואשמח לדעת ממה זה יכול להיות ואם יש פתרון. תודה.
נימול בגב
22/04/14 09:32
5צפיות
רצויה בדיקת נוירולוג ושקילת הדמיה נוספת
שלום, יש דרך לדעת אם גבהתי לגובה הפוטנציאלי?
18/04/14 13:27
92צפיות
אני חושב שהייתי צריך להיות יותר גבוה.
איך אפשר לבדוק?
עברתי את הגיל שגובהים.
גובה
22/04/14 09:31
11צפיות
ניתן להעריך המשך פוטנציאל צמיחה לפי צילום כף יד לגיל.
צריך לפנות לרופא אנדוקרינולוג
לא הבנת זה גיל 26 בגיל הזה לא עושים צילום
22/04/14 11:08
10צפיות
כף יד
אין עוד לגבוה עברתי את הגיל (לא גבהתי כבר כמה שנים)
רק רוצה לדעת אם פספסתי מס' ס"מ...
רוצה לדעת אם הייתי יכול להיות יותר גבוה (כי יש לי הרגשה שכן ופספסתי)
כאבים בבטן התחתונה, בגב התחתון ובירכיים
18/04/14 10:08
6צפיות
שלום רב,
עד צילום הסי.טי. בעוד יותר מחודש, איך אפשר להקל על הכאבים, כאשר כדורי קטאפלם ורוקסט לא עוזרים?
עליזה
כאבי בטן גב וירכיים
22/04/14 09:29
2צפיות
זה יהיה לא אחראי להציע תרופות/טיפול באינטרנט במקרה זה. פני לרופא משפחה
איזה סוג אורתופדיה אני צריך?
16/04/14 01:49
21צפיות
שלום,

אני בחור בן 24, ויש לי בעיה של חוסר איזון בין שני הצדדים של הגוף. בעוד הצד הימני מרגיש לי חופשי בדיוק במידה הרצויה, הצד השמאלי "לוחץ" לי ונוקשה. זה מתבטא בכאב בשרירי הצוואר, הכתף, הגב, ובכף הרגל. הלחץ הזה גם מקשה עלי להכניס אוויר דרך הנחיר השמאלי. זה כבר ככה מספר שנים.
רציתי לקבוע תור לאותופד באיכילוב, אבל לא ידעתי באיזה סוג לבחור - קשה להבין מאיפה להתחיל.
אני לא יודע אם זה קשור או לא אבל כשהייתי קטן (בערך גיל 5) היו לי כאבי ברכיים עזים, בלי גורם חיצוני כלשהו. זה היה כך כשבוע, ובקושי הצלחתי ליישר את הרגליים. כמו כן, בערך בכיתה ג' קיבלתי מכה בצד השמאלי של הראש (משמאל לקודקוד) ואני מרגיש שקע בגולגולת באותו מקום.

אשמח להכוונה.
חג שמח!

איזה רופא
17/04/14 22:05
6צפיות
קשה להתחייב מכאן אבל הייתי מתחיל דוקא בנוירולוג. כאב ונוקשות בחצי גוף יכולים להיות קשורים לבעיות נוירולוגיות (כולל חבלת ראש)
תוצאת MRI כתף
15/04/14 20:42
14צפיות
מודגמים שינויים ניווניים מינימליים במפרק ה- a/c.
מודגם נוזל בכמות מינימלית בבורסה הסוב-אקרומיאלית.
מודגמים אותות חריגים ממרקם גיד הסופרה ספינטוס, ללא עדות לקרע של משטחי הגיד- ממתא העשוי להחשיד לטנדינוזיס.
הודגם נוזל תוך פירקי בכמות מינימלית.
מודגם תהליך בסמיכות בעל אותות רקמת שומן בהיקף שריר הדלטואיד ....התהליך עובר דיכוי שומן הומוגני ומתאים במאפייניו ל- ליפומה, ללא עדות לבצקת של השריר סביבו.
MRI כתף
17/04/14 22:03
3צפיות
מתוארים שינויים דלקתיים בגיד ללא קרע. מתואר גוש שומני שמתאים לליפומה - תהליך שפיר ולא מסוכן
התרסקות עם אופניים - כאבים ברגל
14/04/14 06:50
20צפיות
שלום לכולם,
ביום שבת התרסקתי עם אופני שטח, עקב כאבים עזים בכף-הרגל
החבר'ה פינו אותי למיון.
במיון עשו לי צילום ולא נמצא שבר. חבשו אותי ושחררו אותי לביתי.
אני שוכב כבר מיום שבת בצהריים במיטה עם הרגל למעלה - ועדיין לא מסוגל לדרוך על הרגל
האם זה נורמלי ? אולי טעו בפיענוח הצילום וזה כן שבר ? (יש לציין שרמת הכאבים כשאני שוכב פחתה)

מה כדאי לעשות ?
חבלה ברגל
14/04/14 16:41
20צפיות
רגל מורמת, חבישה אלסטית, קומפרסים קרים, תרופה נגד כאבים. להמנע מדריכה על הרגל.
ביקורת עם הצילום אצל אורטופד (בקופת חולים/מרפאת בית חולים/...)
º
תודה רבה על התשובה
15/04/14 13:00
7צפיות
פציעה בברך
13/04/14 20:15
15צפיות
בת 46, לאחר סיבוב של הברך השמאלית

אבחנת אורטופד :(שלא נתן הסבר והפנה לפיזיותרפיה)

injury traumatic
lateral meniscus derangement
osteochondral left fracture condil + patella

מהן האבחנות ?
מהן ההמלצות לטיפול ?

תודה.
פציעה בברך
14/04/14 16:38
6צפיות
בעברית- נזק למניסקוס לטראלי, פגיעה בעצם וסחוס בפיקה וחלק לטראלי (חיצוני) של הברך (ירך מרוחקת).
זה לא מספק כדי לתת המלצות טיפול.
יוכבד הלל, הטיפול המשולב - רפואה סינית

טיפול משולב חדש

הרפואה הסינית במיטבה לפרטים נוספים >>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה