בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
הודעה חדשה

לא מבין ??
02/09/14 21:36
5צפיות
מה זה עם רושם לנזק טרביקולרי נלווה. MTC - יותר מ MFC לא מבין ???
בסיכום:
משמעותי במדור המדיאלי. BONE-BRUISR
עם רושם לנזק טרביקולרי נלווה. MTC - יותר מ MFC
תפליטים במדורים שהוזכרו.
אך ללא הדגמת מאפייני קרע. כאמור לקורלציה קלינית. ACL - שינויים מבנים במהלך ה
ללא הדגמת מאפייני קרע MM- שינויים מוצינוזיים ב
שאר הממצאים כמפורט
פיענוח תוצאות MRI - מה זה אומר?
02/09/14 09:34
46צפיות
ברקע כאבי ברך.
לא נצפה אות חריג משמעותי בלשד העצם בשלד המודגם.
תפליט מתון בבורסות ובחלל המפרק.
מנגנון המיישרים שמור.
רצועות צולבות עם ניוון מוצינוזי אך הציר והרציפות שמורים.
רצועות קולטרליות שמורות.
סחוס פטלופמורלי רטינקולום וסחוס מפרקי שמורים.
ללא שחיקה ללא פגמים משמעותיים.
מניסקוסים: הפנימי מדגים אות חריג מפושט החוצה את הקרן האחורית נראה כניוון מוצינוזי. יתכן
מרכיב של קרע ניווני קצר. האות החריג מגיע לגוף המניסקוס.
מניסקוס צדדי עם שינוי מוצינוזי מתון בקרן הקדמית.
בסריקת הגומה הפופליטאלית לא מודגמת ציסטה מסוג בייקר.
תפליט קל בבורסה SMG
קיבלתי תוצאות בדיקת MRI
01/09/14 18:38
5צפיות
קיבלתי תוצאות בדיקת MRI
בסיכום ניכתב-נזק מניסקלי מדיאלי חוי ,שנויי CMP
ניוון  מוצינוזי של ה ACL
שינויים טנדינוטיים בחיבור העליון של הגיד הפטלרי לפטלה
מה זה אומר?
רשלנות רפואית
01/09/14 15:01
7צפיות
נפגעתם? מרגישים שהתרחשה כלפיכם רשלנות רפואית? בואו לקבל ייעוץ ראשוני חינם וללא כל התחייבות. 
התייעצות לאחר בדיקת MRI
31/08/14 22:20
15צפיות
שלום רב,
מזה כשנתיים אני סובל מכאבים בכתף עקב נפילה. בסיכום  בדיקות MRI נכתב : קרע מסוג FTT קצר בגיד ה-SS. טנדיונוזיס נלווה. יתכן מרכיב של בורסיטיס. שינויים ניווניים ב-ACJ. האם לאור תוצאות אלה היית ממליץ על ניתוח? תודה.
קרע גיד SS
01/09/14 10:40
5צפיות
לא ציינת גילך וגודל הקרע בסופראספינטוס
כעקרון הטיפול הראשוני העיקרי הינו פיזיוטראפיה. במקרי כשלון טיפול שמרני או קרע גדול באיש צעיר יש לשקול ניתוח.
פנה למרפאת כתף
נוקשות וכאבים בברך
31/08/14 11:02
20צפיות
שלום רב,
לאחר תקופה ארוכה שלא עשיתי ספינינג (עקב לידה), חזרתי לספורט זה (בחדר הכושר החדש פעילות הספינינג נעשית ברובה בעמידה). חלפו 8 שיעורים שלאחריהם, התחילו לי כאבים בברכיים, בעיקר לאחר קימה בבוקר, לאחר ישיבה כשנעמדת (בקושי רב) ומתחילה ללכת, בירידה ועלייה במדרגות, כשאני מתכופפת נשמעים רעשים מהברך, כמו של שבירת מפרקת ואיכות החיים שלי ירדה מאוד. מיותר לציין שהפסקתי לעשות ספורט, ושהדבר מאוד מגביל את פעילותי. לאחר ביקור אצל אורטופד, ניתן לי טיפול אנטיביוטי ל- 10 ימים עם אוטופן (2 כדורים ביום) ששיפר באופן משמעותי את הנוקשות והכאבים (אך רעשים בהתכופפות עדיין נותרו). יחד עם זאת, מיד עם תום הטיפול חזרו הנוקשות והכאבים באופן מיידי. האורטופד המליץ לי לעשות פיזיוטרפיה ולקנות ברכיה אלסטית עם טבעת סיליקון. שאלתי היא מה מטרת הברכיה, והאם באמת שווה את ההשקעה הכספית, כלומר משפרת את המצב באופן משמעותי ?
כאבי ברכיים וברכיה
01/09/14 10:36
5צפיות
תפקיד הברכיה להעניק לברך מעט יציבות נוספת ולשמור על מסלול הפיקה ובכך להוריד לחץ ממנה.
בתי בת 12 והברכיים פונות כלפי פנים
31/08/14 08:21
9צפיות
היינו בפיזיוטרפיה כדי לעשות תרגילים ליישור הברכיים והיא טופלה גם בחשמל בזמן הפיזיוטרפיה הופיעו כאבים . לפני הטיפול לא היו כאבים .
איך מצב זה נקרא?
והאים יתן ליישור?
ברכיים פונות פנימה
01/09/14 10:32
3צפיות
ישנן מספר סיבות מסיבוב זוית צוואר הירך, דרך סיבוב הברך ועד צניחת קשת כפות רגליים. במקרים קיצונים מנתחים עם חיתוך העצם ויישור העיוות. בשאר המקרים מפצים על ידי פיזיוטראפיה לחיזוק שרירים, איזון ההליכה, מדרסים וכו.
נירונומה
30/08/14 05:00
16צפיות
אני אמורה לעבור ניתוח להוצאת נירינומה כסנטימטר בגובה סי 1 2 מצד ימין עם לחץ על החוט.
הייתי רוצה לדעת פרטים מה אני עומדת לעבור מבחינת כאבים חתך וסיכויי החלמה . אפילו אם למישהו יש סירטון ביוטיוב ואו פרטים 
לתשובתכם אודה
ניתוח
01/09/14 10:27
2צפיות
ישנן גישות שונות. פרטים אילו צריך לברר מול המנתח/ מרפאת בית חולים
שאלת נקע בקרסול
29/08/14 20:45
17צפיות
לפני 6 חודשים וחצי נקעתי את הקרסול במהלך אימון (נפלתי עם הרגל מקופלת כלפיי פנים).
בימים הראשונים היה שטף דם במקום ובמשך מספר שבועות המקום היה נפוח מאוד.
לאחר שבוע וחצי חזרתי לאימונים תוך השתדלות לא לעשות תנועות שיוצרות לחץ על המקום, ואכן חזרתי לתפקוד מלא,
אבל בזוויות מסויימות של התכופפות בקריעה עדיין הרגשתי את המקום.
היום, 6 חודשים וחצי אחרי כפי שציינתי, עדיין יש נפיחות מסויימת במקום, והיום אחרי יום של עמידה ממושכת המקום כואב לי.
האם יש מה לעשות אחרי פרק זמן כה ממושך מהפציעה עצמה? כמו כן אציין שאני בהריון כך שישנה בעייתיות מסויימת מבחינת צילומים וכו'.
אשמח לשמוע את חוות דעתך.
נקע ממושך
01/09/14 10:24
5צפיות
במידה ויש תלונות ממושכות צריך לחזור על הבירור . בהריון ניתן לבצע US וMRI
º
תודה על התשובה! אפנה לאורתופד להמשך בירור
01/09/14 11:42
מרפק טניס
29/08/14 13:51
10צפיות

שלום ד"ר,
נקבע שיש לי מרפק טניס ואני צריך להשתמש במגן מרפק. לא נתנו לי הנחיות כמה שעות ביום עלי להשתמש בו. אודה לך אם תנחה אותי בהתאם.
תודה רבה
יצחק

רצועה למרפק טניס
01/09/14 10:21
5צפיות
השימוש ברצועה בשעות בהן מאמץ היד/עבודה/ספורט. אין צורך בלילה.
º
מזה פרגמנטציה גרמית בטיביאל טוברוזיטי
31/08/14 17:34
5צפיות
º
ראה תשובה קודמת
01/09/14 10:37
כשהייתי אצל אורטופד בענין הכאבי גב
31/08/14 13:33
16צפיות
הוא אמר לי שאני צריכה להחליף מזרון.
אני מאמינה שהמזרון שלי כבר לא טוב, אבל רציתי לדעת האם יכול להיות גם פתרון אם אשים על המזרון תוספת של מזרון בגובה 10 ס"מ? או שתמיד תהיה השפעה מהמזרון הלא טוב שבבסיס?

מתוך סקרנותך
29/08/14 15:42
12צפיות
אני עומד לעבור בדיקת כתף ב"הלל יפה" לפני ניתוח כי יש פריקות לסירוגין.
רציתי לדעת כמה זמן עד שיעשו לי את הניתוח?
שבועות? חודשים?
בעיה דחופה
27/08/14 10:28
28צפיות
שלום למומחים,
מזה שנה וחצי יש לי כאבים חזקים ברגל שמאל מלמעלה עד למטה לסירוגין.
הלכתי לרופא אורטופד והוא נתן לי זריקה שממש לא עזרה לי 3 פעמים חזרתי אליו ושוב נתן לי זריקה ללא עזרה.

התעקשתי על בדיקה רנטגן ואולטרסאונד וקיבלתי את התשובות הבאות:
צ.אגן+ מכוון לפרק ירך שמאל
הודגמו הסתיידויות קטנות בצמוד ל GT של ירך פרוקסימלי שמאל
IUD באגן הקטן

מה זה אומר ?
תודה
כאב ברגל
28/08/14 15:28
17צפיות
תשובת הרנטגן לבד חסרת משמעות. היא תלויה בהקשר של האזור הכואב בבדיקה.
כעקרון התשובה יכולה להראות על בורסיטיס שזהו תהליך דלקתי מחוץ למפרק הירך.
כאבים בברך
26/08/14 13:00
29צפיות
בטופס הנלווה לצילום מופיעה האבחנה 
fragmentation of the proximl tibial apophys

האם תוכלו לתת לי הסבר ?

תודה

צילום
28/08/14 15:24
22צפיות
פרגמנטציה פירושה שהעצם מורכבת באזור זה ממספר חתיכות. רואים את זה לדוגמא באוסגוד שלאטר - כשזה קורה באזור חיבור גיד הפיקה לעצם הטיביה וגורם התעבות באזור. אופייני לבני נוער פעילים ספורטיבית בכדורגל כדורסל וכדומה. 
º
תודה רבה
28/08/14 15:30
4צפיות
בראל אוסטאופתיה

סובל מכאבים?

אתה לא צריך לסבול יותר! לבראל אוסטאופטיה לחיים ללא לחצים >>

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום