בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום לך,

הפורום שלהלן הוא הבית החם של יוצאי ברה"מ ומדינות СНГ. אם השפה הרוסית היא חלק בלתי נפרד ממך - מקומך כאן! 

בין אם נולדת ברוסיה או אוקראינה, בלארוס או ארמניה, גרוזיה או אוזבקיסטן, לטביה או ליטא, אסטוניה או מולדובה - מקומך כאן!

אם יש לך בני משפחה ו/או בני זוג דוברי רוסית - מקומך כאן!

Dobro Pozhalovat k Nam,

ivgy1980

"אם היינו אשכנזים אף אחד לא היה מתעסק איתנו"
70תגובות
16/02/14 12:11
134צפיות
יותר משישים שנה אחרי שהועלו על משאיות ושוכנו בכפר ערבי נטוש בפאתי תל אביב, בשבועות הקרובים יעזבו את בתיהם תושבי גבעת עמל ב', מובלעת מוזנחת בלב שטח נדל"ני יוקרתי. רגע לפני שהם מפונים מהשכונה הם אומרים: נילחם עד טיפת הדם האחרונה

(המשך...)
יותר משישים שנה אחרי שהועלו על משאיות ושוכנו בכפר ערבי נטוש בפאתי תל אביב, בשבועות הקרובים יעזבו את בתיהם תושבי גבעת עמל ב', מובלעת מוזנחת בלב שטח נדל"ני יוקרתי. רגע לפני שהם מפונים מהשכונה הם אומרים: נילחם עד טיפת הדם האחרונה

http://www.nrg.co.il/online/54/ART2/552/276.html?h...

מה אתם הייתם עושים? איך אתם הייתם פועלים אילו רצו לגרשכם מהבית שבו נולדתם וגדלתם ולזרוק אתכם לרחוב?
לכל מי שמתעניין בהיסטוריה של החברה הישראלית
15/02/14 22:18
31צפיות
ומעוניין להבין יותר לעומק את התהליכים והתמורות שחלו בה במהלך השנים, מומלץ להתעכב על מערכת הבחירות של שנת 1981, "המהפכה המזרחית השניה", החותמת הסופית והמוגמרת של "המהפך" שהיה 4 שנים קודם לכן.

חלק אחד מתוך סדרה דוקומנטרית על אותן בחירות סוערות שבמהלכן כל היצרים יצאו החוצה:

http://www.youtube.com/watch?v=7hPg8eU_xxY

יש לציין שאני קצת חלוק בנושא הזה
16/02/14 21:09
24צפיות
מצד אחד כמובן שאין לי נטייה לתמוך באספסוף המזרחי שהיה שם ובהתנהגות שלכם, מצד שני אני ימני וכמובן שמבחינה פוליטית אני לא תומך בשמאל, אם הייתי חיי באותה תקופה הזאת, אז זאת אולי הפעם ביחידה שהייתי בוחר בעבודה מבחינה חברתית, אבל עדיין לא מבבחינה של מדיניות חוץ, במיוחד מול האויב הערבי, שמבין רק כוח, אז אני לא בטוח מה הייתי בוחר.
סיכום שבועי
15/02/14 22:13
39צפיות
מודה, העתקתי מפורום אחר:

מאכל השבוע
ציטוט/משפט השבוע
שיר/סרטון/סרט/ספר השבוע
משהו טוב שקרה לכם השבוע
משהו מבאס שקרה לכם השבוע
מה עשיתם בשביל עצמכם השבוע

קדימה!!
היה גשם ופטריות ביער
15/02/14 22:18
27צפיות
בהחלט משפר את המצב רוח
º
אספת פטריות ביער ?
15/02/14 23:05
9צפיות
נו, מסורת סובייטית טיפוסית
15/02/14 23:25
25צפיות
אגב, לאסוף אפשר כל מה שרוצים- פטל, דובדבנים...
º
איזה יער ?
15/02/14 23:49
8צפיות
יש הרבה מקומות
16/02/14 07:18
29צפיות
באזור ירושלים ומודיעין למשל.
הייתי רוצה ללמוד עז זה
16/02/14 08:50
19צפיות
הסבא שלנו גר במודעין, דווקא מתאים לנסוע לשם. באיזה יער מדובר? האים אפשר להגיע לשם ללא ג'יפ?
אפשרי מאוד
16/02/14 08:54
16צפיות
כרמי יוסף למשל, לא צריך ג'יפ, בירושלים באזור עין כרם, אזור בית שמש גם.
º
כן, יערות יפים יש שם
16/02/14 10:03
4צפיות
15/02/14 23:04
27צפיות
מאכל השבוע: שווארמה

בילוי השבוע: חמי געש
זורם איתך
17/02/14 11:18
25צפיות
מאכל השבוע?
אורז מלא עם צנוברים.
ציטוט/משפט השבוע?
"בסך הכל רציתי אבא" - כותרת מכתב שנשלח בשם אייל גולן לכנס להעצמה נשית באילת.
שיר/סרטון/סרט/ספר השבוע?
"יפה לנצח", סרטו של פאולו סורנטו.
משהו טוב שקרה לכם השבוע?
טיול לכרמל, נחל רקפת ומנזר מוחרקה.
משהו מבאס שקרה לכם השבוע?
חטפתי הצטננות.
ננעל לי החשבון ב"תפוז", פנייתי בעניין טרם טופלה.
מה עשיתם בשביל עצמכם השבוע?
קניתי לי שני ספרים, אחד כי רציתי והשני כי היה 1+1.

º
איזה ספרים?
17/02/14 17:50
6צפיות
כרגע
18/02/14 14:26
10צפיות
אני קורא את "לא כך כתוב בתנך" של יאיר זקוביץ ואביגדור שנאן.
לא הייתי מגדיר זאת כ"ספר השבוע", משום שלוקח לי יותר משבוע לגמור ספר.
º
מעניין?
18/02/14 14:27
5צפיות
º
כן
18/02/14 14:32
4צפיות
העולים מברה"מ משתלטים על עיירות פיתוח
15/02/14 21:49
34צפיות
זה ישן...
16/02/14 12:08
23צפיות
ברונשטיין לא נבחר בסופו של דבר, ובערד לא היו בחירות. נותרה אותה טלי וזהו.
סיפורה של קטיה...
15/02/14 20:18
84צפיות
שלום.
 אני קטיה ולפני כמה זמן אני ומשפחתי עלינו לישראל. לא רציתי, התנגדתי. לא רציתי לעזוב את חברותיי, את בית הספר ובכלל את מוסקבה.
בכי, צעקות, מריבות, פחד ועצב –כל אלה ליוו אותי כל התקופה הזאת של העלייה לישראל.

שבועיים עברו, אני יודעת כבר כמה מילים כמו "שלום,""סבבה..." אני עדיין לא יודעת הרבה אבל המילים המעטות עוזרות לי קצת להבין משהו.
היום יום שישי!יש! מחר לא הולכים לבית הספר הזועתי הזה.
למה זוועתי שאלתם, אז ככה:
כל בוקר מחכות לי הבנות השוויצריות מהכיתה. יום אחד צעדתי לעברן, ניסיתי להתיידד אתן, תמיד יש בי תקווה.
נורית, אחת מהבנות אמרה "שלום לך" בקול מתנשא.
דנה הוסיפה: "את רוצתה שנעזור לך לסחוב את התיקה שלך?"
היא חיקתה אותי... כולם צחקו.
עליתי לכיתה. כולם קראו לי 'רוסקי פרוסקי' במבטא רוסי. צחקו עליי, על המבטא שלי, על הדיבור שלי, על המראה שלי, הייתי עם שתי צמות שאימא קלעה לי וחצאית משובצת, גרביים וסנדלים...

התעלמתי מכל הלחשושים וצעדתי למקומי.
דנה ונורית ניגשו אליי ואמרו: 'אם לא הבנת זה חרם וכולם כולל כולם מחרימים אותך."
שוב הן צחקו בקול המגעיל הזה.

"חרם", איזה מילה נוראית. זה מרגיז נורא. הבנתי שזה מה שסבלתי במשך שבועיים. רתחתי מעצבים וצעקתי בקול כדי שכולם ישמעו "במוסקבה זה לא היה קורה!" – וברחתי מהכיתה.

גל של בושה עבר על הכיתה. המורה נכנסה וביקשה הסבר.
היה שקט.
המורה הוסיפה: "ככה מקבלים ילדה חדשה?"
וככה זה מתחיל, ההתעללות בשונה ובחלש. וזה עוד בחסד. אלו רק מדקרות סכין במילים.
עדיין לא בסכין ממש.
º
ממתי זה? לאחרונה או מלפני 20 שנה?
15/02/14 21:39
15צפיות
אני לא יודע...
15/02/14 21:46
42צפיות
יכול להיות שהמקרה אכן התרחש בתחילת שנות ה-90, אך הסיפור נכתב ממש לאחרונה. מישהו העלה אותו בפורום אחר, אז עשיתי "העתק הדבק" לכאן.
אמנם לאחרונה לא הייתי בבתי ספר,
15/02/14 21:53
45צפיות
אך נדמה לי בכל זאת שהסיפור מלפני 20 שנה, כשבכל כיתה היה בקושי נציג אחד מברה"מ.
אני למדתי אז בחיפה, בביה"ס אהוד. בכל שכבה, 3 כיתות, היינו אני ועוד ילדה.
וזהו. ושרדנו. אמנם, במחיר של מכות ומשטרה בביה"ס.
º
שברת למישהו את הצורה ?
15/02/14 23:00
18צפיות
רק את האף. האמת, בלי כוונה כזו.
15/02/14 23:09
41צפיות
אבל היה דם, צעקות... כמובן משטרה, אמא אצל המנהלת - אבל מאז עקפו אותי מסביב:
"זה הרוסי המשוגע, אל תתעסק איתו, תן לו מה הוא רוצה".
º
ככה מחנכים אדיוטים
15/02/14 23:50
17צפיות
º
אני נגד אלימות
16/02/14 17:35
11צפיות
º
זאת הגנה עצמית
16/02/14 18:04
9צפיות
º
17/02/14 17:06
6צפיות
את למשל סבלת בגלל אדיוטים דומים
17/02/14 19:50
28צפיות
אם היו עוצרים אותם בזמן אז היית סובלת פחות או לא סובלת כלל.
אין שום סיבה לרחם על אנשים רעים שרק גורמים נזק לאחרים.
מדובר בילדים
17/02/14 19:51
25צפיות
זו לא הייתה אשמתם.
הילדים המותקפים צריכים להחזיר
17/02/14 19:56
22צפיות
וללמד את הבריונים לקח.
כשאתה ילדה קטנה ועדינה
17/02/14 19:59
23צפיות
זה לא כל כך פשוט.
אכן
17/02/14 20:02
16צפיות
אבל אם למשל היה בכיתה מישהו כמו יבגני שהיה מרגיע את הבריונים ומעניק בטחון לשאר העולים בכיתה אז אין טוב מזה.
אני עדיין מאמינה שהבעיה נבעה מההורים
17/02/14 20:04
23צפיות
אני סטודנטית לפסיכולוגיה, ההורים תמיד אשמים ...

בחלק מהמקרים אולי כן
17/02/14 20:07
16צפיות
אווירת שנאה לעולים החדשים מכיוון ההורים, בחלק אחר סתם התעללות בזר/שונה או הסחפות אחר המתעללים הראשוניים.
לא בהכרח אוירת שנאה
17/02/14 20:17
19צפיות
אני לא חושבת שבבית של כל ילד שהתעלל בעולה חדש עודדו אותו לכך. אני חושבת שהייתה חוסר מודעות וחוסר בחינוך לקבל את השונה ממך, הייתה פשוט התעלמות מהמצב.
זה הגיע לדעתי ממספר כיוונים
17/02/14 20:25
17צפיות
דתיים ומסורתיים שלא אהבו את העובדה שמדובר בעולים עם ריחוק כל כך מובהק מהדת.
מזרחיים שלא אהבו את המוצא והתרבות של העולים.
ישראלים ותיקים שלא אהבו את סיבות העלייה, חוסר הדיבור בעברית, חוסר ההזנחה של תרבות המוצא, כעס על סל הקליטה וההטבות וסיבות דומות.

לפעמים שניים מהמבצים או שלושתם היו חופפים.
º
מה עשו לך שהתפרצת בצורה כזאת?
18/02/14 09:44
13צפיות
קצת דחיפות, קצת הקנטות, קצת מהכל -
18/02/14 13:21
26צפיות
והבלון התפוצץ. ככה למדתי שתמיד כדאי להיות יותר חזק מהאחר!
מדוע זה קרה ?
16/02/14 10:16
31צפיות
מהי באמת הסיבה שזה היה היחס לעולים חדשים בתחילת ה-90 ?
האם חלק נכבד מהישראלים לא היו פתוחים לאנשים מעט שונים מהם ?
האם מדובר בהתפרעות ילדותית שלא נעצרה ע"י המבוגרים ?
האם לא אהבו ספציפית עולים חדשים ולא רצו אותנו כאן ?
ילדים יכולים להיות מאוד אכזריים
17/02/14 17:10
26צפיות
אבל הבעיה טמונה בחינוך המגיע מצד ההורים,
בשנות ה - 90 המועדות לקבלת האחר השונה, לסבלנות וסובלנות,
ולתמיכה הדדית הייתה מאוד נמוכה וההתנהגות כמובן בהתאם.

אני גם מאמינה שהגישה של העולים המבוגרים אשר הגיעו ברובם
עם האף למעלה לא תרמה לאהבתם של הישראלים כלפי העולים החדשים והמתנשאים.

לדעתי הסיפור מומצא
16/02/14 10:38
42צפיות
לא יתכן שגם הקניטו אותו וגם החרימו בעת ובעונה אחת. חרם זה כשמתעלמים ממישהו. בנוסף, אף ילדה עולה אמיתית לא היתה צועקת "במוסקבה זה לא היה קורה".
º
*אותו=אותה
16/02/14 10:38
6צפיות
יש בסיפור הזה אי דיוק מסוים
17/02/14 17:06
27צפיות

ייתכן ומדובר בזיכרון ולכן אינו מדויק, אבל הוא מאוד קרוב למציאות, לפחות למציאות שאני ועוד רבים חוו בשנים הראשונות שלנו בישראל.

בכל מקרה הסיפור זה (בין אם הוא אמין או לא) נגע בי,
העלה זיכרונות רבים.

º
האם עברת משהו דומה בבי"ס?
17/02/14 17:17
13צפיות
עברתי דברים גרועים יותר ...
17/02/14 17:44
23צפיות
הסיפור של קטיה עוד "מעודן".
תוכלי לספר ולשתף אותנו?
17/02/14 19:05
25צפיות
בקשר לסיפור של אותה קטיה, ייתכן שהוא רק סיפור והדברים לא באמת אירעו, אבל הוא בהחלט מבוסס על מקרים אמיתיים. ייתכן גם שהשמות של המעורבים או העלילה שונו מעט.

פעם, לפני כמה שנים טובות, התגלגלתי במקרה לאיזשהו אתר ושם ילדי "דור 1.5" סיפרו על מה שעבר עליהם בבית הספר. אני מודה שהתהפכה לי הבטן ולקח לי זמן כדי לעכל את מה שקראתי. התעללו בהם כל כך קשה, גם פיזית, גם מילולית, גם נפשית, שצריך ממש נס כדי לא לאבד את השפיות ולהשתגע. חשוב גם לציין שכל המקרים אירעו בערים ובעיירות שאוכלסו עד אז כמעט לחלוטין ע"י בני עדות המזרח. הגעת העולים מרוסיה לאותם מקומות הייתה כמו זריקת גור חתולים קטן לכלוב של זאבים רעבים וכועסים.
כשעלינו לארץ בשנת 94
17/02/14 19:38
28צפיות
"התיישבנו" בפריפריה בדרום, בעיר קריית גת ואני
חושבת שהשנתיים הראשונות היו הכי קשות בשבילי.

עליתי לכיתה א', חוץ ממני היו 2 ילדות דוברות רוסית בכיתה, עם כל שאר ילדי הכיתה, לא הייתה לי תקשורת, תקשורת נורמאלית.
למדתי קצת עברית בסיסית לפני שהגעתי לארץ, הייתי ילדה מאוד ביישנית, חסרת ביטחון ורגישה ולמרבה הפלא למרות החוסר ידע בשפה העברית תלמידה טובה.

לא באמת היו לי חברים, עברתי הרבה אלימות מילולית ופיזית (מכות של ממש), הצקות והטרדות (מכל הסוגים האפשריים). הייתי בוכה המון. כשאני נזכרת בשנים האלו, מציף אותי גל של כאב, ולמרות זאת לא מצליחה להיזכר בשום מקרה ספציפי, תחושה של בלאק אאוט טוטאלי.

בכיתה ג' עברתי לבית ספר אחר, הייתה שם אוכלוסייה מאוד גדולה של רוסים והמצב השתנה, לצערי לשנה בלבד.
עברנו שוב דירה, לנס ציונה. בנס ציונה הלכתי לכיתה ד', כבר לא הייתי עולה חדשה והעברית שלי כבר הייתה טובה אבל בעיניי ילדי הכיתה נתפשתי עדיין כשונה (זה היה פאדיחה להיות חברה שלי ולהסתובב איתי). בגלל שנס ציונה היא עיר מאוד קטנה, התגית הזאת ליוותה אותי עד סוף כיתה ט'.

בתיכון למדתי בתיכון הנדסאים בצפון ת"א, שם רוב האוכלוסייה הייתה כמוני ולכן לא הייתה לי בעיה להשתלב שם, להפך ממש פרחתי בשנים האלו. באותה תקופה גם הכרתי את הפורום
אני לשמחתי לא עברתי שום דבר דומה
18/02/14 09:23
32צפיות
כנראה מכיוון שהתחלתי ללמוד בארץ רק מכיתה י"א (ב-י' הייתי בכיתת אולפן), וגם כי רוב התלמידים שם היו אשכנזים. אומנם לא היו לי חברים, אבל אף אחד גם לא הציק לי ולא התעלל בי.
אמרתי לך כבר
18/02/14 09:39
27צפיות
שהוריך עשו בשכל שהלכו לגור במעוז אשכנזי, כי אם הם היו מתיישבים באיזו עיירת פיתוח או שכונת מצוקה, אז אותך היו מעבירים שבעה מדורי גיהנום.
רוסית ותרבות רוסית?
82תגובות
13/02/14 15:39
101צפיות
מה, מה פספסתי?

(המשך...)
מה, מה פספסתי?
הנה מקרה מייצג של מי שעלה לאחר גיל 40 ב-199X
55תגובות
13/02/14 10:09
150צפיות
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4487803,00.html

(המשך...)
עבודה
12/02/14 19:01
70צפיות
ערב טוב לכם

האם יש פה במקרה מישהו שעובד ברובוטיקה או מקושר לאנשים כאלה?
יש עבודות מהבית בתחום הזה?
האם יש אתר חינמי מומלץ לחיפוש עבודה? ראיתי ש ALLJOBS הוא הטעיה גדולה, כמעט כל המשרות שם מיועדות רק למשתמשים בתשלום

מחפש בשביל חבר דובר רוסית, רצוי באזור הצפון
www.jobmaster.co.il
12/02/14 20:35
13צפיות
alljobs, jobmaster, jobnet
12/02/14 20:53
21צפיות
בגדול כל משרה שיש בjobmaster וjobnet, יש גם בALLJOBS , אבל לא ההפך.
לא הייתי חוסך כסף כדי למצוא עבודה נורמלית.
תבדוק גם את האתר של לשכה, אבל זה לרוב חרטה.
תודה
12/02/14 22:33
17צפיות
השם הראשון שהזכרת, האם הוא באמת חינמי או רק כאילו כמו אולג'ובס?
כשמחפשים משהו מאוד ספיציפי לא משתלם לשלם תשלום חודשי גבוה יחסית, גם כשאמינותו של האתר מוטלת בספק, אולי יש משרות פיקטיביות, כי כשעובדים עליך אתה לא יודע על לאן זה נמשך.
רק ALLJOBS בתשלום. אם לא רוצה לשלם
14/02/14 12:04
14צפיות
זה עניין שלך. פשוט חלק מחברות מפרסמים רק ב ALLJOBS- את העבודה הקודמת שלי אני מצאתי דרך ALLJOBS. בנוסף נראה לי שהם (ALLJOBS) יכולים לבדוק את קו"ח שלך בחינם (לא השתמשתי בשירות).
ההחלטה היא שלך.
תגיד לחבר שיחפש בכל החברות שיימצא כאן
13/02/14 00:09
41צפיות
Israeli Industrial Cooperation Authority
http://www.moital.gov.il/CmsTamat/Rsrc/ICA/Industr...

Israeli Export & International Cooperation Institute
http://www.export.gov.il/heb/Branches/Technologies

Israeli Industry Center for R&D
http://www.matimop.org.il/database.aspx

Israeli Advanced Technology Industries
http://www.iati.co.il/database-search

לחפש עבודה זו עבודה במשרה מלאה. כמובן, רצוי שקורות חייו יראו באופן שממקסם את יכולותיו.
כן
13/02/14 09:12
30צפיות
תודה על הקישורים
זאת הבעיה עם עבודות כאלה שהן רוצות את כל כולך, קשה מאוד למצוא משהו אחר. עם קורות חיים אני יכול לעזור אבל אין טעם ליפות את העובדה שהעברית שלו לא טובה. הכי חשוב לעבוד בסביבה יותר טובה וסובלנית, לכן קיוויתי לשמוע על מקום שעובדים בו רוסים, שהבוס רוסי ויכול להבין.
עבודות בית? מקום עם עובדים רוסים?
13/02/14 17:40
31צפיות
לא קל יותר פשוט ללמוד עברית בסיסית ולפחות לנסות להשתלב
במדינת ישראל?

אקדים אותך ואומר שאתה לגמרי צודק, אני לא מכירה את כל פרטי
המקרה ומאוד שיפוטית אבל זה כל כך מזכיר לי את ההורים שלי
שזה מרתיח אותי כל פעם מחדש.
לא הבנתי
14/02/14 09:14
40צפיות
את כועסת על הורייך שהשתלבו או שלא השתלבו?

באופן כללי אני לא חושב שכדאי לרוסי להתאים את עצמו לחברה הישראלית כי המשמעות היא ירידה ברמה. אבל כן להיות פתוח ולנסות ליצור קשרים עם הישראלים הטובים שיש פה ושם, ליצור לו את החברה שלו.
º
על איזו ירידה ברמה אתה מדבר ?
14/02/14 17:14
17צפיות
אני לא כועסת
15/02/14 13:12
27צפיות
ההורים שלי לא השתלבו ולא מתכוונים להשתלב זו הבעיה ...

ותסלח לי אבל אתה שומע את עצמך מדבר?
משמעות ההשתלבות בחברה הישראלית היא ירידה ברמה?
הישראלים הטובים שיש פה ושם?
º
15/02/14 15:17
5צפיות
ועוד איך ירידה, כמעט מכל בחינה
15/02/14 18:30
24צפיות
ישראלים הם באופן כללי חסרי רגישות, בעלי תרבות רדודה מאוד, מסוכסכים עם עצמם ומוקפים בחומות של הגנה ולכן גם לא אדיבים. לא כדאי להשתלב בחברה כזאת
אם כך, כדאי לך לברוח מפה מהר!!
15/02/14 19:33
21צפיות
גם לא ללמוד שפה, גם לא להשתלב תרבותית - וגם לעבוד ולקבל כסף? נראה לך החברה הרוסית טובה יותר??
מקווה לעשות את זה
16/02/14 12:31
16צפיות
אבל בקשר לעבודה, התעניינתי בשביל חבר שכבר השתקע פה
לצערי נתקלתי ביותר מדי רוסים שעונים להגדרות
15/02/14 21:31
25צפיות
שציינת, ובאותה עת יצא לי לפגוש לא מעט ישראלים-שורשיים אצילים שהיו מוכנים להכניס את ידיהם לאש כדי לעזור לאדם אחר. אדם יכול להיות אדיב ומנומס, לפחות כלפי חוץ ולמראית עין, אבל לנטוש אותך ברגע שהכי תזדקק לו ואף לתקוע לך סכין בגב ולבגוד בך, ומאידך להיות מעט צעקני, 'ססגוני' ו'המוני', אבל להוכיח את עצמו כחבר נאמן בעל נפש טובה ברגעי משבר ומצוקה. לעתים אפילו מדובר באדם זר לחלוטין שעמו לא הייתה לך שום היכרות מוקדמת והוא החליט לעזור לך בידיעה גמורה שלא תצא לו מזה שום תמורה, ואולי אף הפסד.
יש ויש, לא הכל שחור ולבן
15/02/14 21:45
13צפיות
הצברים בהחלט נגישים ואפילו נאמנים יותר מהרוסים, ככה בתחושה הראשונית שלי, מבלי להיכנס לספירת מלאי.
לדעתי ישראלים גם רגישים הרבה יותר
15/02/14 22:37
19צפיות
לזולת.
º
15/02/14 22:36
5צפיות
אני לא מתייחס למקרים יוצאי דופן
16/02/14 12:28
18צפיות
למה בישראל אם אתה מדבר עם מישהו ומבקש לחזור על מילה שלא שמעת, אתה יודע כמעט בוודאות שאתה צפוי לספוג עצבים מהצד השני? בעצם אפשר לצפות את זה מהרגע הראשון ששומעים את הבן אדם, אפשר להרגיש אותו.
ולמה באירופה בד"כ תיענה בסבלנות ובאדיבות? הרוסים קרובים יותר לאירופאים מבחינת המנטליות למרות שעדיין לא כמוהם, וכמובן הרבה רוסים שעלו ארצה הושפעו מהתרבות המקומית והשוחתו. אני יודע שגם אצל הרוסים יש את האשפה האנושית שלהם, לא חסר, ועדיין יותר מפותחים.
אמנם אתה יכול להיות בעצמך קשוח ומזלזל ולחסום כך את צינור השנאה המכוון אליך, זה לא בעיה לאמץ התנהגות כזאת אבל אז אתה מאבד את הרגישות וזה הכי גרוע. עדיף להישאר ברמה גבוהה ולהתחבר רק לאנשים מתאימים- כשיופיעו.
גם אני לא מתייחס למקרים יוצאי דופן...
16/02/14 15:52
21צפיות
"למה בישראל אם אתה מדבר עם מישהו ומבקש לחזור על מילה שלא שמעת, אתה יודע כמעט בוודאות שאתה צפוי לספוג עצבים מהצד השני?"

אף פעם לא נתקלתי בזה. יכול להיות שיש אנשים שמשדרים התנשאות, אז היחס אליהם הוא בהתאם. יכול להיות גם שהאנשים בסביבתי הם יותר נינוחים ואדיבים.

"ולמה באירופה בד"כ תיענה בסבלנות ובאדיבות?"

הסבלנות והאדיבות שלהם, לכאורה, הן רק למראית עין. הם יכולים לחשוב עליך דברים איומים אבל לחייך אליך ולהגיד לך כמה שהם מחבבים אותך. אתה מעדיף להיות מוקף באנשים צבועים ושקרנים מהסוג הזה שיתנערו ממך ויתקעו לך סכין בגב כאשר הם לא יזדקקו לך יותר?

"הרוסים קרובים יותר לאירופאים מבחינת המנטליות"

אני אתן לאיליה להגיב על זה. הרוסים הם אזיאתיים גם גיאוגרפית (ברובם הגדול) וגם מנטלית. בתחומים רבים הם זהים לגמרי לערבים.

"הרבה רוסים שעלו ארצה הושפעו מהתרבות המקומית והשוחתו."

הם הושחתו עוד שם. הצ'חצ'חים שלהם לא פחות דוחים ומגעילים מאשר הצ'חצ'חים המזרחיים והערביים, אם לא יותר. אתה אומר שנדיר לפנות לישראלי ולהיענות בצורה אדיבה. אתה אומר שהוא ילגלג עליך אם תשאל משהו פעמיים. אז אומר לך שזה די נדיר לפנות לרוסי ממוצע ברוסית ולא לשמוע ממנו קללות גסות בשיח או ז'רגון של עבריינים. מהבחינה הזאת, לערסים "שלנו" יש עוד הרבה מאוד מה ללמוד מהם.
אנחנו כנראה חיים בשתי ארצות שונות
17/02/14 10:54
19צפיות
בכל הארץ עונים בחוסר סבלנות. זה בדיוק הפוך ממה שאתה אומר: אם תשדר התנשאות ורוע אתה מצמצם בהרבה את הסיכוי לתגובה עצבנית. אני מדבר מניסיון, תשאל את איליה. תגובה כזאת באה רק למי שאדיב ונתפס על ידם כחלש, מה שמלמד על כך שהם חיים בציות כמעט מושלם לחוקי הג'ונגל. יש פיתוי לכן להיגרר לחייתיות הישראלית, למזלי לא נפלתי במלכודת הזאת.
אצל רוסים למרות הגרועים יש הרבה יותר טובים. האירופאים למרות הצביעות שציינת שקיימת אצל חלקם, זה יותר סטיגמה שגם חשבתי כך בעבר עד שהכרתי אותם יותר לעומק כשיצא לי לטייל איתם. יש שם הרבה אנשים מאוד מתקדמים וטובים ללא שום צביעות, טוב לב אמיתי. יש ביניהם אמון, הם יכולים אחרי היכרות של כמה דקות להזמין אותך אליהם הביתה לנופש בשיא הנדיבות מבלי לחשוב על תועלת. צריכים לעבור כמה דורות בישראל כדי להגיע לרמה שלהם. פה עדיין ג'ונגל, מי שטוב נתפס כחלש ופראייר.
זה בגלל שה"חיות" שכאן עושות הרבה רעש ומשליטות
17/02/14 13:26
13צפיות
את הברבריות שלהם על האווירה הכללית
מה שאתה אומר זה רק סימפטום
19/02/14 08:51
8צפיות
לתרבות שעדיין מפגרת. אתה רואה את זה עוד יותר אצל הערבים שאצלם יש קרקע אפילו יותר פוריה לאלימות. אין פה מקריות, ככל שתרבות יותר מתקדמת היא מוקיעה מתוכה את הג'ונגל והאנשים האלימים.
º
15/02/14 22:34
12צפיות
לדעתי, אני ואתה חיים במדינות שונות לגמרי.
17/02/14 18:14
24צפיות
אני מרינה, ישראלית ממוצא רוסי, מתגוררת במדינת ישראל.

ומאיפה אתה בדיוק?
אני והפורום
17/02/14 19:21
20צפיות
שמי יבגני, ישראלי ממוצא אוקראיני, כרגע מתגורר ביפו שבמדינת ישראל.
פניתי להנהלה בבקשה לשנות את שם הפורום. כיוון שעשינו זאת בעבר, נענתי בשלילה.
לכן, את מוזמנת לפתוח שרשרור "שם חדש לפורום" ובטוחני שיחד נשכנע את הנהלת תפוז שזהו רצוננו.
מה, מה שוב פספסתי?
17/02/14 20:02
15צפיות
זה דיון אחר לא?
יש הגבלה על מספר הפעמים שאפשר לשנות את שם
17/02/14 20:04
16צפיות
הפורום ?
לא ידוע לי שיש הגבלה ומה שחשוב מבחינת תפוז
17/02/14 20:15
12צפיות
הוא התוכן המשתנה והמתמלא, ולא שם הפורום.
תוציאו שרשור "שינוי שם" וסביר שנקבל מענה.
כאן
19/02/14 08:59
14צפיות
אני בן 38 גדלתי פה, דור 8 בישראל
יכול להיות שאת וחברייך לפורום זוכרים את התרבות במולדת לפני העליה של ה-91, דברים משתנים בעולם, עמים מתקדמים כל אחד בקצב שלו. אני לא מכיר מספיק טוב את תושבי חבר המדינות אבל חלקם כבר מפותחים למדי, מתקרבים לאירופאים במנטליות. בישראל משהו תקוע נשארים בג'ונגל. יש אפילו ירידה בהשוואה לשנות ה70 של המאה הקודמת
º
ומדוע לדעתך זה קורה ?
19/02/14 09:37
9צפיות
מיזוג הגלויות עדיין לא הושלם
19/02/14 18:48
8צפיות
ועדיין יש השפעה מזרחית שמושכת את ישראל מטה לכיוון מנטליות ערבית ברברית. כל עם יש לו משימה עבור האנושות והוא מתקדם בקצב שלו, עם ישראל הוא משהו יוצא דופן, אני לא מבין מה התפקיד שלו ומהו גורלו, יכול להיות שמיזוג הגלויות המיוחד- רוחניות מזרחית עם רציונליות וחומרניות מערבית- נועד ליצור שידרוג של העם היהודי ושוב להוביל את האנושות (אחרי שזה נעשה בהכשרת הקרקע לבואו של ישוע, והיהדות באותו רגע סיימה את תפקידה אבל סירבה להכיר בכך והביאה עליה אסונות).

º
אתה נוצרי...
19/02/14 20:04
8צפיות
º
אתה נוצרי
23/02/14 18:04
4צפיות
º
אני לא
23/02/14 19:48
3צפיות
החרדית התחתנה עם מוסלמי, אך נקברה כיהודיה
10/02/14 09:50
119צפיות
הקישור.

הנה עוד הוכחה שערבים (וסביר שגם היהודים שדומים להם) אכן אטרקטיביים מבחינה רומנטית. רק בגלל מותה הטראגי של האישה נחשף כל הסיפור. וכמה יש כאלה שלא נחשפו? שאלה רטורית פה למה זה תמיד יהודיה וערבי, או בווריאציות אחרות בחור מזרחי ובחורה אשכנזייה, או אם להעביר את הדוגמה שלנו לקרקע אחרת, למשל לאמריקה הלטינית, אז תמיד זה צעיר מחוספס ממעמד נמוך מפבאלות, לעומת נערה עדינה בת טובים ממשפחה בעלת אמצעים, ולעולם לא הפוך. ובסרטון הזה, למשל, שאלי צפון הביא כבר קודם, שתי הפוסטמות מעדיפות אנשים שדומים כמה שיותר לערבים ופועלי בניין, ומעניין שערבים ופועלי בניין מוזכרים פה בנשימה אחת, לא מהנדסים, רופאים או היסטוריונים ערביים הן רוצות, אלא דווקא פועלי בניין. תמיד גזע אוריינטלי יותר מועדף על מערבי ובהיר יותר, אבל כאשר הבחירה היא בין בני אותו גזע, אז כאן כבר מה שקובע זה שייכות "לרחוב", כישורים חברתיים האופייניים לפועלי כפיים (ואל נא להכליל ולהכפיש את כל פועלי הכפיים, גם ביניהם יש אנשים עם מנטאליות של מלומדים, אנשים כאלה נחשבים להזויים בסביבתם), אבל כשאישה בוחרת שין בני גזעים שונים, אז "מלומדוּת" רק תוסיף אטרקטיביות לאיש אוריינטלי לעומת איש מערבי, ש"חיספוס רחוב" רק יגרע ממנו לעומת אוריינטלי. כנראה שיש פה איזה חוק טבע מעבר לנבירה האינסופית שלנו בשאלות של זהות בישראל.
כתובות אינטרנט מצורפות:
אני מתחיל לחשוד
10/02/14 10:38
101צפיות
שאתה ואלי זה אותו בן אדם.
משעשע כמה קל להדמות למישהו אחר
10/02/14 10:47
60צפיות
לא, אנחנו ממש לא אותו בנאדם, גם אם לפעמים ובנושאים מסוימים יש לנו דעות דומות.
גם הסגנון שלכם דומה
10/02/14 11:43
62צפיות
רק שלך לפעמים יש שגיאות כתיב, אבל את זה קל לשתול בכוונה.
º
השפה שלו גם אידיומטית יותר
10/02/14 11:49
27צפיות
º
הסגנון - אולי, התוכן - ממש לא
13/02/14 11:33
11צפיות
הנה, עובדה שכן
13/02/14 13:10
24צפיות
שניהם מרבים לכתוב על הערבים זכרי האלפא ורוסים זכרי הביתא
זה שהם מסכימים בעניין אחד
17/02/14 11:03
10צפיות
זה לא אומר שהם אותו אדם.

גם אני, כמוך, לא מרגיש נח עם היחס לנשים ולמיעוטים אחרים בפורום בפרט ובחברה הישראלית בכלל. אבל אני רואה גם גוונים, ורואה את ההבדל בין מי שמדי פעם מתפלקת לו אמירה לא מוצלחת, לבין מי שכל ההודעות שלו משקפות השקפה פונדמנטליסטית דכאנית כלפי מיעוטים.

לפעמיים? תמיד
14/02/14 17:38
16צפיות
הייתם צריכים להינשא..
º
חיים נחמן=אלי מצפון=dori78 ?
11/02/14 22:40
7צפיות
12/02/14 01:35
38צפיות
שכחת אותי
º
השניים הראשונים - ייתכן מאוד
12/02/14 09:15
12צפיות
º
он же Нахман, он же Эли, он же Дори
12/02/14 20:45
5צפיות
º
לא, אתה מחוץ לתחום
12/02/14 20:55
6צפיות
12/02/14 13:56
39צפיות
תרשה לי להביע את הזעזוע העמוק שאני חשה לנוכח ההשוואה.
º
מרשה
12/02/14 20:46
5צפיות
מרשה!
12/02/14 20:49
29צפיות
לא יודע לגבי dori כמובן, אבל זה שלאלי יש "אח התאום" בפורום זה ברור, אני מזמן שמתי לב. או שזה מישהו שכותב ממש ממש באותו סגנון מבחינה סטיליסטית וראיונית.
º
לא יפה, דורי לא עד כדי כך נוראית
14/02/14 17:31
12צפיות
º
או זה או שהם תאומים סיאמים
14/02/14 17:15
7צפיות
ורוסייה שמתערבבת עם אסיאתי, גם הולך?
11/02/14 10:09
50צפיות
סתם, סתם, רק מנסה לקשור את ההודעה שלך ל"רוסית ותרבות רוסיה".

הבט, אני לא חושב שיש כל כך הרבה מקרים כאלה שלא נחשפו, ודווקא משום כך מכל מקרה כזה עושים סיפור. כמו באימרה המיוחסת לעורך חדשות מיתולוגי, "כלב נשך אדם, זה לא חדשות, אדם נשך כלב - זה חדשות!".

אישה מחוגים עשירים ומשכילים שמתערבבת עם גבר בן מעמדה - זה לא story, אבל אשה כזו עם גבר ממעמד הפועלים - זה West side story
כי הגברים הפשוטים "זורמים" יותר
11/02/14 10:19
41צפיות
בד"כ בעלי יותר חוש הומור, ללא כל מיני מעצורי אינטליגנציה ונימוס.
הם גם ברוב המקרים החזקים והדומיננטים יותר.
º
עוד פעם? חשבתי שסגרנו כבר את הנקודה הזאת :)
12/02/14 19:46
18צפיות
º
אלי נחמן עוד לא סגר
13/02/14 09:48
9צפיות
אז זה אותו אחד? הייתי צריך לנחש
14/02/14 09:11
27צפיות
לא יודע למה אנשים משתמשים בשני כינויים
כי אין להם אומץ לשאר באותו כינוי
14/02/14 17:35
19צפיות
או כדי שיחשבו שישנם עוד כמוהו.
אין לי שום קשר לפותח השרשור...
15/02/14 18:36
25צפיות
נראה שכמה לצים בחרו להסתלבט עליי בהיעדרי מבלי שהייתה לי האפשרות להגיב. חשבתי שאתה מספיק אינטליגנטי וחד-הבחנה כדי להבחין בכך.
אלי תמיד מנסה 'לשווק' את הערבים שלו
14/02/14 17:09
31צפיות
וללכלך על רוסים.
יש דוגמה יותר טובה, טלי פחימה
14/02/14 17:12
29צפיות
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%98%D7%9C%D7%99_%D...

יופי שאתה מבין דוגמאות של נשים לא חכמות במיוחד, בוגדניות ועם טעם רע בגברים, תאמין לי שיש מליון דוגמאות הפוכות.
גדעון לוי משתפר לטובה!
09/02/14 08:17
47צפיות
כתבה מלאת שבחים למפגינים באוקראינה וביקורת על המחאה בארץ.

http://www.haaretz.co.il/opinions/.premium-1.22386...

ось яка забійна сила у київських пельменів
º
תמהני בשביל מה אתה טורח לקרוא אותו
09/02/14 22:43
9צפיות
º
know your enemy
10/02/14 08:07
5צפיות
º
мы уже знаем все, что нужно знать о нем
10/02/14 08:56
7צפיות
не понял, кто он такой?
14/02/14 01:14
12צפיות
дядька пишет всяку всячину.
и мы тоже может про него написать всяку всячину.
тока мы напишем так, шо ему захочется врыться в землю от стыда.
שאלות לגבי השפה הרוסית
08/02/14 13:20
55צפיות
אגב, סיימתי הרגע לשוחח בסקייפ עם בחור מקזחסטן שרוצה לשפר אנגלית והוא עזר לי לדבר ברוסית.

פגשתי אותו דרך האתר http://www.conversationexchange.com/

למדתי מילים חדשות, אבל אני מרגיש שאני מתאמץ כשאני מנסה לדבר ברוסית, זה לא בא במהירות ובטבעיות כמו אנגלית ועברית....... כנראה שאימון בסוף מביא תוצאות.
מתוך הספר פו הדוב
08/02/14 13:27
31צפיות
Он, наверно, и сам этого не понимал,— сказал Кристо­
фер  Робин.
(לקוח מתוך הספר פו הדוב)

למה משתמשים כאן ב-этого ולא ב-это ?

תודה
מנסה לחשוב:
08/02/14 14:48
20צפיות
1) אפשר במשפט הזה להשתמש ב-это במקום этого.
2) אבל למה בכל זאת כתבו этого ?......
не понимал кого/что?
2.1.) אם היה מדובר בבן-אדם אז שימוש רק ב-этого זה נכון. כמו ya ne ponimayu etogo cheloveka
כי זה לא נכון להגיד YA NE PONIMAYU ETO CHELOVEKA.
2.2) אם מדובר על תופעה אז לדעתי אפשר להשתמש ב2 האופציות. למשל:
-Почему в Израиле не растут березы?!
-Я этого не понимаю=Я это не понимаю

למרות שאפשר להשתמש ב2 המילים, נראה לי ששימוש ב-этого איכשהו יותר יפה וא יותר מתאים כאשר מדברים על משנו ספציפי (על עצים) כאשר שימוש ב это  היה מתאים כאשר היו מדברים על משהו כללי, מבלי להצביע על תופעה ספציפית. אבל יכול להיות צריך לקשא שימוש ב-этого למילה שאליה מתכוון קריסטופר.

בקיצור - לא יכול לענות לך בצורה ברורה ומסודרת
תודה רבה על הניסיון לעזור Helio
08/02/14 16:11
22צפיות
אני יכול להעתיק לכאן את הטקסט המלא:

Давным-давно — кажется,  в  прошлую  пятни­цу —Винни-Пух  жил  в  лесу  один-одинёшенек,  под
именем  Сандерс.

—  Что значит «жил под именем»?—немедленно спросил Кристофер  Робин.
—  Это значит, что на дощечке над дверью было золоты­ми буквами написано «Мистер Сандерс», а он под ней жил.
—  Он, наверно, и сам этого не понимал,— сказал Кристо­фер  Робин.

לא ברור לי מהקריאה למה המילה этого מתייחסת.
אני רק יכול לחזור להגיד ששימוש
08/02/14 17:36
16צפיות
ב-eto גם נראה לי בסדר, אבל אם אני אומר לעצמי את המשפט האחרון אני משתמש ב-etogo ולא ב-eto - אין מה לעשות, ככה זה יוצא,אין לי הסבר מסודר
בעיה שבמחינת הדיבור הנפוץ יהיה בשימוש ETOGO. אבל מבחינה לוגית אולי דווקא שימוש ב-ETO הוא נכון - הרי הוא לא הבין את הסיטואציה למה הדוב  «жил под именем». לסיטאציה מתייחסים כאל-ETO, וETOGO זה כאשר מדברים על בן אדם או ייצור חיי כמו פו הדוב (ya ETOGO cheloveka ne pinomayu).

בקיצור צריך הסבר נורמלי ממומחה
כן, מסכים לחלוטין עם ההסבר האחרון שכתבת.
08/02/14 23:38
10צפיות
באמת מעניין לדעת למה אומרים этого.
אני מקווה שאתה מבין שהביטוי
08/02/14 23:56
11צפיות
жил под именем אי אפשר לתרגם כ-חיי/גר מתחת לשלט עם "שם" כמו שמובסר בטקסט
האמת שזה קטע מעניין,
09/02/14 00:16
20צפיות
האמת שזה קטע מעניין,
אני חושב שהוא כן חי מתחת לשלט, כי זה גם מה שכתוב בגרסה האנגלית, והגרסה הרוסית תורגמה מאנגלית:

Once upon a time, a very long time ago now, about last Friday, Winnie-the-Pooh lived in a forest all by himself under the name of Sanders. (“What does ‘under the name’ mean?” asked Christopher Robin. “It means he had the name over the door in gold letters, and lived under it.”

וגם ככה זה נראה בתמונה --->

(אני קורא את הגרסה הרוסית, אבל לפעמים אם משהו ממש לא ברור אז אני מסתכל מה כתוב בגרסה האנגלית).
º
תן לי לחשוב על זה
09/02/14 00:29
7צפיות
אוקי, בעצם הבנתי למה התכוונת.
09/02/14 00:19
10צפיות
הביטוי ברוסית משמעותו "חי על השם של מר סנדרס" או במילים אחרות חי תוך כדי החזקת זהות בדויה = העמיד פנים שהוא מר סנדרס.
באופן כללי הביטוי אומר שמישהו X חי
09/02/14 00:43
12צפיות
תוך כדי החזקת שם Y - בגלל נוחות, כדי להסתיר זהת או משהו אחר.
אם אתה אומר под своим именем זה אומר תחת שם שלך.
אין פה שום קשר לשום טבלה.

הסבר הזה בפסר (וציור) עם הטבלה עם שם שתחתיה יושב הדוב  בא להסביר לילד את הביטוי "תחת השם" הזה בצורה וויזואלית וברורה - נגיד ככה. .
לדעתי, בגלל שזה סיפור ילדים
09/02/14 00:55
12צפיות
אז לא חייב באמת להיות היגיון במעשיו של פה הדוב, ויכול להיות שבאמת הוא חי מתחת לשלט (дощечка). אולי בגלל שלדוב אין ממש צורך בבית כמו שלנו יש צורך בבית? מצד שני זה באמת חסר היגיון לחיות מתחת לשלט, ולכן כנראה שאתה צודק.
תשובה
09/02/14 10:07
33צפיות
כשמדובר במשהו מופשט, מקובל להשתמש ביחסת גניטיב:
Я этого не делал
Он очень хотел этого

כשמדובר בחפץ מסויים, משתמשים באקוזטיב:
Убери это отсюда
Я хочу вот это
זה מתייחס גם לשאלה הקודמת שלך
09/02/14 10:10
17צפיות
מופשט:
Мы хотим мира
Мы хотим дружбы
Мы хотим этого

מוחשי:
Я хочу машину
Я хочу это
º
אתה תותח !
09/02/14 23:16
4צפיות
º
הבנתי, פשוט זה נשמע פשוט. ממש תודה
10/02/14 02:21
3צפיות
º
*תיקון * פתאום זה נשמע פשוט.
10/02/14 02:21
1צפיות
מתאמץ?ברור,הרי אתה לא באמת מדבר, אתה מתרגם
08/02/14 14:49
20צפיות
את המחשבות שלך מעברית לרוסית. אותו דבר היו לי בשנה-שנתיים הראשונות אחרי שהתחליתי ללמוד עברית.
כן הבחור מקזחסטן הסביר לי ש-
08/02/14 16:08
24צפיות
также = besides that. כי כשדיברתי איתו ברוסית ניסיתי לתרגום מאנגלית את הביטוי besides that לרוסית ולא הצלחתי.....
besides that
09/02/14 09:56
25צפיות
= кроме того
º
הבנתי, תודה
10/02/14 02:25
1צפיות
זה היה קל למצוא באתר מישהו כדי לתרגל
08/02/14 15:53
13צפיות
את השפה?
כן, ממש קל, שלחתי כמה הודעות וישר ענו.
08/02/14 16:05
18צפיות
בשעה 16:30 אני מתחיל שיחה עם בחורה בשם אנה מקייב. יש הרבה רוסים שרוצים לתרגל אנגלית, ובזכות זה שיש לי אנגלית טובה אני אוכל לעזור להם, והם יעזרו לי. זה פחות נפוץ למצוא רוסים שרוצים לתרגל עברית.
כן, רוב האנשים שאינם דוברי אנגלית צריכים את
08/02/14 16:13
24צפיות
שפה הזו. וזה אם לא תחליף ללימודים, אבל כן השלמה מצויינת שמאפשרת לתרגל את התיאוריה.
שלום רב לכולם קודם כל אני שמחה לדעת שיש פורום
07/02/14 21:54
176צפיות
כזה.
לא ידעתי על כך.
אני ישראלית צברית. ותשאלו מה לי ולפורום הזה?
תשובה: פוטין ומדיניותו. אני ממש מתעבת אותו. כי אני פעילה למען זכויות בעלי החיים .
ופוטין הוא שטן שהורג בעלי חיים. במיוחד לרגל האולימפיידה חיסל את כולם יש תמונה שכולם נמצאים בערימה כמו בשואה.
וסליחה על ההשוואה.
פוטין רוצה לנקות את העיר סוצי אז הוא עושה זאת בהינף יד.
דבר שני רציתי לשבח את הקהילה הרוסית מבחינת החמלה והעזרה לבעלי החיים.
כי לפני שהיתה עליה לארץ הישראלים לא היו שמים שיט על בעלי החיים.
ומאז שהרוסים הגיעו זה מדהים איך התפתחה תעשיית בעלי החיים. חלוקת מזון ואכפתיות סביב הנושא הזה.
הישראלים צריכים ללמוד המון מזה. מהרוסים.
לעומת זאת יש לי ביקורת על העליה הרוסית מבחינת משקאות חריפים. אבל זה נושא אחר שלא אדבר עליו כרגע.
במקום שעבדתי קודם היו הרבה צברים מזרחים
07/02/14 22:28
89צפיות
שסוברים שחתול זה חיה מזיקה שמעבירה חיידקים כמו מקקים או חולדות ויש להדבירם. הייתי מבחינתם כמעט משוגע כי יש לי חתול בבית.
רוב הישראלים המזרחיים
08/02/14 07:57
85צפיות
שהוריהם באו מצפון אפריקה חושבים כך.
כי המוסלמים גם חושבים שחיות הן טומאה ובגלל שההורים של המזרחיים הדור הצברי שנולד כאן ספג את מנהג והתנהגות הוריהם גם הם חושבים כך.
ולצערי בגלל זה יש מעט אימוצים. והעמותות קורסות . ואנשים לוקחים כלב בשביל הילד כי בא לו וזה סבבה ,ואז אחרי שהם רואים שלקחת כלב זו אחריות ולטפל בו הם זורקים קושרים בחבל לגדר ועוזבים.
או פשוט נוטשים לקוחים אותם ברכב לאיזה מושב פותחים את הדלת וזורקים את הכלב.
אפילו אחרי 10 שנים זורקים כלבים לעת זיקנה.

הם כניראה לא מכירים את המושג    אל תשליכני לקראת זיקנה.

המזרחיים בעניין הזה מתנהגים גרוע מאוד.
אין להם אלוהים כשזה בא לכלבים.
אבל עלי לציין שהמזרחיים המתקדמים יותר המבינים יותר כן מאמצים אבל הם מעטים.
אבל אין על הרוסים הם הכי הכי נהדרים עם בעלי חיים.
ממה שקראתי המוסלמים אנשי חתולים , הבעיה שלהם
08/02/14 08:54
48צפיות
עם כלבים.

דתיים בדרך כלל נגד חיות מחמד.

גם לפני העליה רוסית היו פה אוהבי חיות (לפחות בסביבה שאני נולדתי).

אכן היו אוהבי חיות אבל זה התעצם בזכות
08/02/14 09:08
40צפיות
העלייה הרוסית שהביא את התרבות של חמלה רחמנות על בעלי החיים.
הדתיים גם אצלם יש אמונות תפלות בקשר לבעלי חיים.
אילו אמוונות תפלות יש לדתיים ?
08/02/14 16:01
24צפיות
לפי היהדות מותר להחזיק חיות.
תנסה פעם
09/02/14 15:54
25צפיות
ללכת עם שני כלבים מול אדם חרדי.
בחיים, אבל בחיים הוא לא יעבור ביניהם.
אסור לעבור בין שני חזירים/שני כלבים/שתי נשים.
ולגדל כלב או חתול ?
09/02/14 17:38
27צפיות
ראיתי חרדי מלטף כלב.
אני מכיר דתי לאומי שיש לו חתול בבית, וגם כאלה עם כלב בבית.
לא הבנתי מה הקשר לפוטין
08/02/14 21:07
41צפיות
האיש עומד בראשה של מדינה בה בקצה אחד חצות ואילו בקצה השני צהריים והויא סובלת מבעיות קשות ביותר. הוא נמצא בראש הפירמידה של כמיליון בעלי תפקידים. אין זה סוד שמדינתו באופן כללי והוא באופן אישי אינם אהודים במערב ומושמצים בתקשורת שם על בסיס יום יומי קבוע. אבל מה לעזאזל הקשר בינו לבין החתולים?
זה לא בגלל העלייה
09/02/14 08:45
48צפיות
כמו בגלל המודעות של השנים האחרונות לסביבה ולעניין הזיהום ההולך וגובר. זה נכון שהעולים הביאו איתם תרבות של אהבה לחיות גזעיות (לפני כן לא היו תחרויות כלבים וחתולים) אבל יש מספיק מתעללים בבע"ח גם מקרב העולים (אני לא חושב שיש פה עניין תרבותי אלא אישי יותר).

פוטין אגב אוהב מאוד להדגיש כמה הוא משקיע בשמירה על הזנים הנכחדים- הטיגריס הסיבירי למשל, לצד אהבתו לציד כחלק מעניין המסורת הרוסיתש הוא מנסה לקדם.
09/02/14 17:45
16צפיות
הייתי אומר שבארץ יש יותר אוהבי ומרחמי בע"ח.
בבריה"מ היה מנהג אכזרי של רצח גורים "אם אין מספיק כסף להאכיל אותם".
כמו-כן, יש 'רוסים' שמגדלים חיה כאילו היא צעצוע פרטי ולא מתייחסים אליו בתור יצור חי עם צרכים ורצונות משלו.

בארץ הרוב המוחלט של מגדלי בע"ח באמת אוהבים אותם ומרחמים עליהם.
שלום גם לך
09/02/14 16:15
57צפיות
גם אני ישראלית צברית ואני חייבת לציין שנעלבתי מדברייך.
לא מעט ממקרי ההתעללות בבע"ח בארץ, מבוצעים ע"י בני נוער שיכורים ממוצא רוסי.
אין לזה כמובן שום קשר ליחס של כל יוצאי בריה"מ לבע"ח, אבל תראי כמה בקלות אפשר להטיל דופי באוכלוסיה שלמה.
כצברית שאוהבת בעלי חיים ואף מגדלת חתולה שמצאתי ברחוב בהיותה בת חודש, אני חולקת על הרושם שאת מציגה פה, על פיו ללא יוצאי בריה"מ "הישראלים לא היו שמים שיט על בעלי החיים". זה פשוט לא נכון.
אנשים שמאכילים חתולי רחוב ועמותות שדואגות למצוא בית לחיות עזובות, היו פה הרבה לפני תחילת ההגירה מבריה"מ לשעבר.
"תנו לחיות לחיות" הוקמה בשנת 1986
"צער בעלי חיים" בשנת 1927.
רוצה לתת קרדיט? תני אותו לבריטים.

יש אנשים שונים שאוהבים ומוקירים בעלי חיים, כמו שיש כאלו שלא.

הבעיה נעוצה באנשים, שרואים בבעלי החיים כלי לשימושם האישי.
ברגע שהכלי הזה כבר לא עושה את העבודה שלו - שמירה/שעשוע לילדים - או מתחיל לעלות יותר מדי כסף לעומת התועלת שהוא מביא, יש אנשים שאין להם שום בעיה להחליף למוצר חדש יותר. כי זה מה שהם רואים בכלב/חתול - עוד מוצר שהם רכשו.
ואין לזה שום קשר למוצא שלהם.
º
09/02/14 17:53
6צפיות
09/02/14 18:36
35צפיות
שטיפה רצינית...
הערוצים הישראלים כנראה לא יודעים שבעולם
07/02/14 21:38
81צפיות
יש משחקים אולימפיים, שבמקרה מתקיימים במדינה שאת שפתה דוברים כ-20% מאזרחי ישראל.
בושה לשידור הציבורי, שלא מתבייש לגבות אגרה של כ-400 ש"ח.
על מה, וואלעק על מה השוד הזה??
ערוץ 20 - ראיתי את הפתיחה, הכל בעברית מצויינת
08/02/14 00:38
52צפיות
, כל הערות היו לעניין. לא עולה אגורה (אם כבר יש לך קבלים). הטקס היה מצויין.
º
* כבלים
08/02/14 16:06
12צפיות
º
כלבים!
08/02/14 17:55
6צפיות
הבה נסכם את הממצאים
09/02/14 12:12
20צפיות
ערוץ 1 - מנוהל בפועל, אף אם לא באופן מוצהר, ע"י מפלגת השלטון.
נראה שבמפלגת השלטון לא חושבים שלחובבי ספורט החורף יש כח פוליטי.

ערוצים 2,10 - גופים פרטיים בעלי כוונת רווח.
נראה שהנהלות גופים אלה לא חושבות שלחובבי ספורט החורף יש כח קנייה משמעותי.

חברת HOT - גוף פרטי בעל כוונת רווח.
נראה שהנהלת גוף זה הגיעה למסקנה שרבים ממנוייה הם חובבי ספורט חורף, וכדאי לפנק אותם בשידורים מאולימפיאדת החורף.

המציאות היא, שמה שקובע מה ישודר זה לא מה ש"חשוב", וזה לא מה ש"בכל העולם יודעים", אלא רק יחסי  הכוחות בין הצופים לבין הגופים המשדרים.
נכון, בחדשות 1, 10 ו-2 פשוט התעלמו
09/02/14 10:15
36צפיות
אופייני לישראל. בעולם זה האירוע המרכזי (למשל, ב-CNN למעלה מ-50% מכל החדשות היו לגבי המשחקים האולימפיים), אבל ישראל נמצאת בפלנטה אחרת.
אולימפיאדת החורף רלוונטית
09/02/14 10:24
45צפיות
אולי לרבע מאוכ' כדוה"א וישראל שלחה לאירוע לא יותר מ-5 ספורטאים.
איך אפשר להיתפטר מהמבטא הרוסי
49תגובות
07/02/14 11:46
235צפיות
עד הצבא הייתי דובר בעיקר רוסית, אבל מאז הגיוס ועד היום (ארבע שנים) אני דובר בעיקר עברית, אבל אני לא מצליח להיתפטר מהמבטא. מה עושים?

(המשך...)
עד הצבא הייתי דובר בעיקר רוסית, אבל מאז הגיוס ועד היום (ארבע שנים) אני דובר בעיקר עברית, אבל אני לא מצליח להיתפטר מהמבטא. מה עושים?
от большого грома малый дождь
07/02/14 10:16
52צפיות
יש ביטוי עם משמעות דומה גם בעברית?
º
ההר הוליד עכבר.
07/02/14 10:42
11צפיות
ההר הוליד עכבר
07/02/14 10:43
43צפיות
נשיאים ורוח וגשם אין
נשיאים ורוח וגשם אין
07/02/14 11:12
35צפיות
נראה לי יותר מתאים...
אני חייבת לספר קצת רקע: לפני שבוע פנה אליי איזה בחור בפייסבוק, דיברנו קצת בצ'אט ואז נתתי לו את הטלפון והוא נורא התלהב וניסינו לקבוע פגישה ולא הסתדר לשנינו עד שבת בעצם.. והוא המשיך להתקשר ולשלוח סמסים בבוקר ובלילה ולהגיד כמה הוא מצפה לפגישה וכמה כייף לו לדבר איתי בפון ואני מנסה להרגיע אותו, אומרת:"תנמיך קצת ציפיות. הכי טוב לבוא בלי ציפיות כדי שלא יהיו אכזבות..." והוא בשלו:" תחושות שלי לא מטעות אותי, אני בטוח שמשהו טוב יש פה ובלה בלה בלה
ואני תמיד חוששת ממתלהבים כאלו כי от большого грома малый дожд
ובאמת התקרבנו לשבת והבחור פתאום התאדה. אז רציתי לכתוב לו את משפט הזה בעברית
הבחור סתם לא הכיע לפגישה שקבעתם בשבת?
07/02/14 11:55
32צפיות
נשמע די מפגר, אבל אם כך היה אז גם אני חושב שהביטוי הזה מתאים פה יותר.
º
תודה!
07/02/14 21:43
6צפיות
אה, ככה? אם כך הפתגם המתאים ביותר
09/02/14 12:18
36צפיות
הוא: "דיבורים כמו חול ואין מה לאכול"

צחוק בצד, עולם הדייטים הוא עולם הזוי. הייתי בו 6 שנים עד שפגשתי את בת זוגי. בהתחלה הייתי בצד המתלהב, אחר כך בצד שמתלהבים ממנו. התובנה העיקרית  שגיבשתי היא, שכדאי לקחת הכל בקלות ועם הומור.

כן, משתדלת
09/02/14 13:57
16צפיות
לוקחת בהומור, אבל זה נורא מעצבן. אני בן אדם עקבי, ותמיד מתכוונת למה שאני אומרת אבל כאשר אני פוגשת אנשים שמילים שלהם לא שווים כלום זה מוציא אותי מדעתי
גם לי היה קשה עם זה בהתחלה
09/02/14 22:36
12צפיות
בהמשך הבנתי, שלעולם הזה יש כללים משלו ואפילו שפה משלו.
לדוגמא, "נדבר" אין פירושו "אני מבטיחה לדבר איתך שוב",
אלא "אני רוצה לסיים את השיחה הזו עכשיו".

אבל על כך תוכלי ללמוד יותר בפורומים שעניינם הכרויות ורומנטיקה.
לכן, צריך ללמוד לקרוא בין השורות.
10/02/14 02:34
11צפיות
זה כמו שכשאת נכנסת לחנות במטרה לקנות מוצר מסויים, אז המוכר יכול לומר לך דברים על המוצר שאינם נכונים ורק במטרה למכור. אותו הדבר כשאת מכירה בחור, אי אפשר באמת לדעת על מה הבחור חושב, והוא יכול בהחלט להתנהג כמו מוכר שרוצה למכור את עצמו, ולכן גם כאן צריך להפעיל שיקול דעת ולקרוא בין השורות.
אתה חושב שהפתגם שהבאתי לא מתאים כאן?
09/02/14 14:46
36צפיות
כנראה שהפתגם הנכון ביותר לגביי הוא "אל יתהלל חוגר כמפתח".

גם אני הלכתי לדייטים 6 שנים עד שפגשתי את אשתי לעתיד. כשסיפרתי את זה למכר בעבודה שעלה כבר נשוי, הוא צחק בבוז ואמר :"אתה הזוי! בשש שנים אני כבר הייתי מזיין חצי קייב!"
דווקא מתאים מאד
09/02/14 22:41
17צפיות
וכל הכבוד לך שאתה מכיר את הפתגם הזה, שרק חובבי ספרות ובעלי השכלה תורנית מבין דוברי העברית הילידיים עשויים להכיר אותו. ההסתייגות היחידה שלי היא ש"נשיאים ורוח וגשם אין" הוא פתגם ממשלב לשוני גבוה, ודומני שהפתגם שפתח את השרשור הזה הוא ממשלב לשוני יומיומי, לא חגיגי במיוחד.
אתה אכן צודק,זה משלב גבוה מדי,
10/02/14 08:50
22צפיות
התלבטתי רבות לפני שאני ממליץ על הפתגם הזה, כי אף פעם לא שמעתי אותו בדיבור, אבל "ההר הוליד עכבר" לדעתי שחוק מדי, משתמשים בו בכל הזדמנות, ורציתי משהו מקורי יותר, ואת הפתגם שלך פשוט שכחתי, שמעתי אותו פעם או פעמים לפני כן לכל היותר, תודה על הריענון.
º
תשמע אותו בנאומים חגיגיים, למשל.
10/02/14 09:00
8צפיות
º
איך אתה תמיד נופל על ה'טיפוסים' האלה...
15/02/14 20:35
9צפיות
מסקנה בעייתית
13/02/14 09:18
14צפיות
ההתלהבות הזאת היא הדבר הכי טוב אבל המציאות דיכאה את זה ומי שמתלהב נתפס כרוצה יותר מדי
יותר מדי זה אף פעם לא טוב
13/02/14 11:36
12צפיות
מי שלא מסוגל לווסת את עצמו, הבעיה היא אצלו.
זה יותר עמוק
13/02/14 14:33
13צפיות
התלהבות היא אנרגיה, ולכן מישהו מלא באנרגיה יתאים רק למישהי ברמה שלו, שמסוגלת להכיל את כל מה שהו נותן לה. זה אחד מעיקרי הקבלה. אם הוא נראה בעיניה מתלהב מדי המשמעות היא שהיא לא ברמה מספיק כדי להכיל ולקבל את מה שיש לו לתת. כמובן זה נבחן לאורך זמן ולא סתם התלהבות של התחלה כמו במקרה שתואר פה. אצל הרבה זוגות אין התלהבות כי הם שני כלים קטנים, האהבה שלהם מוגבלת לרמה שלהם.
לא כל אנרגיה היא חיובית
17/02/14 11:09
10צפיות
ולא כל אשה מעוניינת לשמש מטפלת לגבר שאינו מסוגל לטפל בעצמו, ולא זו בלבד, אלא גם עושה מזה אידיאולוגיה. והיות שאתה מתעניין בקבלה, צא ולמד אילו מחירים נאלצה אשת רבי עקיבא לשלם כדי לתמוך בקריירה של בעלה כמיסטיקן. לו הייתה לי בת, לא הייתי רוצה שתשלם מחירים כאלה.

מטפלת?
19/02/14 09:03
7צפיות
אני לא יודע מאיפה הידע שלך, נראה שממש לא הבנת את הקבלה.
הגבר משפיע את השפע שלו על האישה ולא להיפך. והאישה משפיעה על הילד, זה המבנה התקין, כאשר זה לא קורה זה סימן שאין התאמה בגודל הכלים
את זה דווקא הבנתי מצויין
19/02/14 10:28
7צפיות
מאחל לך שתמצא אשה עם כלי גדול מספיק בשביל האנרגיות שלך,
ואם לא תמצא, תמיד תוכל להביא אחת מערב הסעודית.
אתה עובר להתקפה?
19/02/14 11:58
9צפיות
נראה לי קצת פרנויד, איש לא התקיף אותך

אישה היא מקבלת לא משפיעה, היא נקבה, כדי לך להפנים את זה אם אתה רוצה להשלים את ההתפתחות שלך כגבר.
למה שארצה סעודית? הנשים שם מאוד לא יפות ולא מפותחות. זה נכון שעדיף אישה כנועה על פני ישראלית מתוסבכת שמנסה לשלוט אבל לא צריך להתפשר ככה.
º
איש לא התקיף גם אותך
19/02/14 16:00
1צפיות
"מה שהחל בקול תרועה רמה -
15/02/14 20:32
20צפיות
הסתיים בקול ענות חלושה". "מכל ההבטחות לא נותר דבר". "כגודל הציפיות - גודל האכזבות" (בהקשר מעט שונה, אבל בכל זאת). את יכולה גם להגיד לו "אמור מעט - ועשה הרבה" (פרקי אבות), או סתם "פחות דיבורים ויותר מעשים".
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום