לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום ישראל ברוסית
ארכיון הודעות מתוך פורום ישראל ברוסית. הכנסו עכשיו כדי לדון על ישראל ברוסית בקהילת הפורומים הגדולה ביותר בישראל - תפוז אנשים המשך

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ישראל ברוסית

פורום "ישראל ברוסית" מהווה במה ליוצאי ברית המועצות לשעבר והמדינות שקמו בעקבות פירוקה.
בפורום דנים בכל נושא הקשור לעלייה ארצה, השתלבות בארץ, קשר עם ארצות המוצא, עולים טריים וותיקים כאחד.
כמו-כן, ניתן לדבר על התרבות הרוסית והשפה הרוסית ולשאול שאלות ללומדי השפה הרוסית.
הפורום מיועד ופתוח לכל גולש, עולה וצבר כאחד, בני כל הגילאים/מינים/עדות/לאומים/דתות/השקפות עולם.
ובמיוחד לגולשים הסמויים שאני יודע שקוראים כאן בסתר, אז קדימה  הירשמו לתפוז והתחילו להשתתף בצורה פעילה.

אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום והאתר.
גלישה מהנה ודיונים פוריים

הרצאה מבריקה
28/09/2014 | 08:46
35
שווה להקדיש שעה וחצי מהחיים בצפייה

האם יתאמת הניחוש של העיתונאי האיטלקי?
25/09/2014 | 17:04
22
60
האם התקשורת המערבית (כולל כל הרוסופובים למיניהם) תתעלם מממצאי הקברים ההמוניים שהתגלו בדונבס, כפי שהיא התעלמה ומתעלמת מהטבח באודסה?
ממתי התעמולה נותנת במה לדברים שלא נוחים לה?
25/09/2014 | 17:09
1
15
25/09/2014 | 18:09
23
גם אצלנו.
הקברים ההמוניים לא היו ולא נבראו
02/10/2014 | 11:57
19
24

ה"עיתונאי" האיטלקי הוא קומוניסט ואידיוט שימושי בעל ותק רב

שאול - היית שם? חקרת את הנושא?
02/10/2014 | 12:12
6
18
אני מבין שאתה מאוד מסמפט את הצד האוקראיני ומואד בוער לך לצטט את התעמולה שלו. אבל ללא קשר לקבר זה או אחר - מדובר בפושעי המלחמה, משני הצדדים. וסימפטיה כלפי אחד מהם במקרה הטוב טיפשות, ולא בא לי לדבר על מקרה הפחות טוב.
את אותה השאלה אני מפנה אליך
02/10/2014 | 12:24
5
21
היית שם? אתה דובר אוקראינית? ניסית לקבל תמונה מואזנת באמצעות צפייה בערוצי טלוויזיה המשדרים מקייב? קראת את אתרי החדשות האוקראיניים? מה עם בלוגים? רשתות חברתיות? אני כן.

כמו כן, בניגוד לערוצים הרוסיים, באוקראינה יש מלא תכניות שמשודרות בשידור חי, תוך כדי השתתפות של עשרות דוברים. כך שאין שום בעיה להציג פיסת מידע כזאת או אחרת, בניגוד לרוסיה שבה ערוצי הטלוויזיה מקבלים הוראות מגבוה באיזה מינוח להשתמש, את מי להזמין ואת המי לא.

מכיר את http://www.stopfake.org? יש לך קישור לאתר דומה החושף את אותה הכמות של שקרים אוקראיניים? תפאדל.

הדיאגנוזה כנראה הטיפשות
02/10/2014 | 12:49
4
17
מציע להפסיק את הדיון הזה למשך כשנה - לאחר שיתבררו העובדות.

העובדות התבררו מזמן
02/10/2014 | 20:53
1
15
האיש שדיווח על הקברים ההמוניים הוא סוכן ההשפעה הרוסי שכלל לא קשור למשקיפים הזרים מה-OSCE

שלא לדבר על העובדות הזועקות לשמיים בדבר התערבותה של רוסיה 
מלטה יוק
02/10/2014 | 21:34
17
פעם שלח הסולטן את האדמירל שלו לכבוש את מלטה.
האדמירל יצא עם צי גדול ומאז נעלמו עקבותיהם של הצי ושל האדמירל.
כעבור זמן רב הופיע האדמירל בחצרו של הסולטן, מוכה ופצוע, בלי צי, ודיווח לסולטן: הוד מעלתך! רק במפה הגיאוגרפית מסומן האי מלטה, אך במציאות אין אי כזה! מלטה - יוֹק (אין בטורקית)!

אם אתה כזה בלוגאי מומחה, מה מפריע לך לעשות חיפוש קטן בגוגל על "OSCE" ולקרוא במו עיניך את הדוח?
ובנוסף
02/10/2014 | 21:25
1
17
The Organisation for Security and Cooperation in Europe (OSCE) said it saw two bodies at two sites last week and found a pile of earth resembling a grave which had a stick with a plaque marked in Russian with the names (or in one case, initials) of five individuals, and the phrase “Died for Putin’s lies”.

או קיי, במקום 400 גופות קיבלנו גופות ספורים עם איזה פתק מוזר שאף אחד לא יודע מי כתב אותו.
זה שקר גס
02/10/2014 | 22:20
15
כבר בימים הראשונים OSCE זיהתה 5 גופות של אזרחים שנורו. הטבלה עם השמות אכן היתה. באותה טבלה גם היה תאריך - באותו תאריך שלטו במקום הבנדראים.

גם הבנדראים שלך כתבו 9.

אם אתה כל כך נטפל לאיזשהו כלי תקשורת שולי שכתב "400", מספר שאף אחד כאן בפורום לא העלה חוץ ממך, אז גם אני יכול להציג לך "פנינים" מאתרים אוקראיניים שונים.
המשקיפים מ-OSCE שראו במו עיניהם גם משקרים?
02/10/2014 | 12:42
11
15
מעולם לא ראיתי שמישהו כתב שהתגלו 400 גופות בקברים האלה. דיברו על השערה, שמספרם יכול להגיע ל-40.
נחמד שאתה מסתמך על אתרי UA ה"אמינים", אבל אפילו בקישור שהצגת מדובר על 9 גופות. אז 9 אזרחים הרוגים באזור בו שלטו הבנדראים זה בסדר?

בנוגע לעיתונאי האיטלקי, זה שאתה מכנה אותו אידיוט לא מוכיח שום דבר. אתה מוזמן להתייחס ישירות לשאלה שהצגתי: האם יתאמת הניחוש שלו, שפרשת הקברים הללו (גם אם 9 אנשים בלבד) תושתק ע"י התעמולה המערבית, כמו שהושתק הטבח באודסה (ואני אוסיף: כמו שהושתקה פרשת מטוס הנוסעים המלזי)?
כן, 9 גופות זה בסדר גמור
02/10/2014 | 12:52
10
18
במלחמה כמו במלחמה. אך לא ארחיב מפני שזה עתה הצצתי בדף הפייסבוק שלך וגיליתי שיש לי עסק עם בן אדם הבטוח כי ארה"ב היא אימפריית הרשע האולטימטיבית. לו נולדת לפני 70 שנה, היית חושב שסטאלין הוא שמש העמים. אני לא רוצה לכלות את זמני על דיוני סרק עם אנשים שטופי מוח. 
וכל המוסיף גורע.
02/10/2014 | 13:08
8
16
אף אחד לא מחזיק אותך בכוח. ד"ש לבנדראים
הפנייה אחרונה בהחלט
02/10/2014 | 19:35
7
21
מיותרת כמו כל קודמותיה
02/10/2014 | 20:32
6
6
לכן ציינתי שאין לי רצון להתווכח עם שטופי מוח
02/10/2014 | 20:47
5
14
הרי אם יביאו לך עוד אלף הוכחות לשקרים ולפשעים של רוסיה, תמשיך ללכת עם הראש בקיר
לכנות את האחרים "שטופי מוח" זה נימוק משכנע
02/10/2014 | 21:03
4
13
עכשיו הסברתָ היטב שתשעה אזרחים שנורו למוות זה בסדר גמור, שדוח OSCE על הקברים שהתגלו לא היה ולא נברא, שלא הייתה במיידן הפיכה אלימה נגד הנשיא הנבחר, שהסקטור הימני, מפלגת סבובודה וגדוד איידר הם טלית שכולה תכלת, שביה"ס שהופגז בדונייצק זה בסדר גמור (או, לחלופין, לא היה ולא נברא, או, לחלופין, שלטונות דונייצק הפציצו את עצמם), שהטבח באודסה היה בסדר גמור, שהבדלנים הפילו את המטוס המלזי למרות שעכשיו רק רוסיה דורשת את השלמת החקירה ופרסום תוצאותיה.
כי זה מה שאתה
02/10/2014 | 21:14
3
19
תמשיך להפיץ שקרים, לחזור על המילה "באנדרה" ונגזרותיה, להביא קישורים ל-Russia Today, שופר התעמולה האולטימטיבי, לבכות את הרוגי אודסה, אך לשכוח אירוע זהה בקייב, להתעלם ממאות עדויות בדבד זיהוי הטיל ולהשאיר טוקבקים מטופשים מלאי שנאה למערב. יאללה, ביי
אני גם יכול לכתוב מי אתה
02/10/2014 | 21:46
13
גם אני המצאתי את בנדרה? או את הארגונים התומכים בו?
מתי הצגתי לך קישור ל-RT?
נחמד לדעת שאתה אינך מבכה את הרוגי אודסה.
בקייב אף אחד לא שרף למוות את מתנגדיו כמו באודסה. בקייב הבנדראים שלך הם שביצעו את הירי הפרובוקטיבי על המפגינים ועל השוטרים, הן לפי שיחת אורמס פאאט עם קתרין אשטון, והן לפי תחקירי הטלוויזיה הגרמנית.
אם זיהוי הטיל שהפיל את המטוס המלזי כל כך מובן לך, מדוע שלא תעזור לועדת החקירה ההולנדית-בריטית שנתקעה? מדוע דווקא רוסיה דורשת עכשיו את המשך החקירה ופרסום מסקנותיה?

בינתיים הטוקבקים "החכמים" שלך עוד לא הוכיחו שום דבר זולת זעם אין אונים מול העובדות "הבלתי נעימות" הטופחות על פניך.
לפני מספר דקות שמעתי במו אוזני שקר גס של התקשורת הרוסית
02/10/2014 | 22:38
12
הרשמית! אני כבר לא זוכר במה דובר, אבל הקריינית אמרה בטעות "אירן" במקום "עירק"!
זה מוכיח שהתקשורת הרוסית הרשמית שקרנית, שלא היתה באוקראינה שום הפיכה, שאין באוקראינה בנדראים, שהבנדראים באוקראינה אינם קשורים לשלטון ולצבא, שבנדרה רוצח היהודים היה דמות חיובית.
החברים של שאול רזניק הורגים את אנשי הצלב האדום
03/10/2014 | 14:57
14
התקשורת הרוסית השקרנית:

9 גופות של אזרחים בדלנים פרו רוסים זה ממש
02/10/2014 | 17:03
15
נהדר. בטח יש לך בבלוג שלך גם מאמר המוכיח שהבדלנים הפרו רוסים שרפו את עצמם באודסה ב-2 במאי.
איך קוראים לפייסבוק הרוסי ואפשר קישר?
25/09/2014 | 15:34
1
35
יש 2
25/09/2014 | 18:03
43
פוטין שוקל לנתק את רוסיה מהאינטרנט
22/09/2014 | 13:31
52
82
זה זמן רב רוסיה ממשיכה להידרדר למצב של דיקטטורה טוטליטרית. הנה צעד נוסף של הקיסר העריץ במאמציו להחזיר את המדינה העצומה הזו למקומה הטבעי באופוזיציה לשאר העולם. סביר להניח שבדומה לעולם הערבי, כל מסורת דמוקרטית זרה לאופי הלאומי של האומה הזאת, ואולי לא רחוק היום שייפול מסך ברזל חדש... כנראה שהשליטה...
המשך>>
זה זמן רב רוסיה ממשיכה להידרדר למצב של דיקטטורה טוטליטרית. הנה צעד נוסף של הקיסר העריץ במאמציו להחזיר את המדינה העצומה הזו למקומה הטבעי באופוזיציה לשאר העולם. סביר להניח שבדומה לעולם הערבי, כל מסורת דמוקרטית זרה לאופי הלאומי של האומה הזאת, ואולי לא רחוק היום שייפול מסך ברזל חדש... כנראה שהשליטה בחבלי ארץ מיותרים שייפלו כנטל על כתפי הכלכלה הרעועה בלאו הכי חשובה להם יותר מהחופש והרווחה. כל עם ראוי למנהיגיו, וכנראה שיש עמים שרק ביד קשה וכפייה רודנית ניתן להשליט בהם יציבות מסוימת שגם שהתושבים עצמם מייחלים לה...

האם ליוצאי ברה"מ יש סיכוי לדירה בישראל? הממצאים מפחידים...
17/09/2014 | 10:11
16
72
כרגע לרוב לא
17/09/2014 | 10:30
15
זה לא מוגבל רק ליצאי ברה"מ, אם כי למהגרים יותר קשה
17/09/2014 | 18:48
39
מהתחושה הלא מבוססת שלי, גם למי שנולד בישראל מתחילה בעיה, רוב הצעירים שאני מכיר שקנו דירה בשנים שלאחר המשבר קיבלו סיעו לא מבוטל מההורים בגובה של הרבה מאות אלפי שקלים, לרוב זה בא על חשבון החסכון\פנסיה של ההורים וסבא סבתא, התחושה שלי היא שלאט לאט נגמרים האנשים האלו שיש להם הורים עם מאות אלפי שקלים בצד.

אבל בסופו של דבר לרוב הציבור המקומי גם אין הורים עם מאות אלפי שקלים לכן הבעיה לא רק של עולים מברה"מ או כל מקום אחר. למרות זאת, מי שמרוויח סביר ולא הקים משפחה מוקדם מידי אמור להיות מסוגל לקנות דירה, אומנם אני כבר לא בישראל ובדיוק קניתי כאן בית, אבל גם אם הייתי נשאר בישראל כנראה שבערך עכשיו או אפילו קצת לפני הייתי קונה דירה.
כן, יש סיכוי
17/09/2014 | 21:28
4
65
חוסכים 150,000 ש"ח. לוקחים משכנתא של 450,000 ש"ח ורוכשים דירת 3 חדרים 54 מטר בשכונת גני אביב בלוד. ההחזר, תלוי במסלולים וסתקופה יהיה בין 2500 ל-3000 ש"ח, טיפה יותר משכר דירה במקום. מה עוד... 10-20 דקות הליכה לתחנת רכבת. רכבת פעם בחצי שעה. 15 דקות לת"א. מבלי להתייחס לאופי המקום...  גם שם גרים אנשים. הקטע הוא שלפני 7 שנים מי שחסך 150,000 ש"ח יכל לקנות כזו דירה מבלי להיזדקק למשכנתא כלל.
אם מישהו יכול לחסוך 4 אש"ח בחודש,
17/09/2014 | 22:48
3
56
שזה כמו המשכנתה, הוא יגיע לחסכון הנדרש תוך שלוש שנים. במציאות, כנראה שזה יקרה חמש שנים, ואת התושבים ראינו בסיפור הפריפריה של אמנון לוי. אך זו המציאות של מרבית המשפחות השכירות בישראל, בהן שני ההורים משכילים (לפחות BA) ועובדים משרות מלאות.
בקצרה. ניהול כושל - מהו?
17/09/2014 | 23:13
2
39
ניהול כושל זה כאשר מתכוונים לטוב אך התוצאה רעה. ("רצינו לעשות טוב אבל יצא כרגיל" - ו. צ'רנומירדין, ראש ממשלת רוסיה בשנות ה-90).

מיסוי הבורסה ופטור הנדל"ן למגורים ממס על פניו מעשה חברתי. אך התוצאה הפוכה לחלוטין. פגיעה בחיסכונות הציבור ובועת נדל"ן.

פיזור אוכלוסיה לפריפריה גיאוגרפית/חברתית על פניו מעשה נבון. אך התוצאה שוב הפוכה לחלוטין. הדרדרותה של אותה האוכלוסייה שפוזרה ואיבוד פוטנציאל אנושי. גני אביב אגב הוא האנדרטה הטרגית לעיוולת הנ"ל.
כאילו המדינה מנוהלת כמו מכולת
17/09/2014 | 23:19
1
42
היום מוכרים סחורה, מחר נזמין עוד. לא היום, קודם שייקנו הכל. לא יביאו בזמן? אז לא נמכור, לא חשוב.
המצחיק הוא שמרבית אלופי השחמט הם יהודים, אף אחד מהם לא ישראלי.
שחמט זה לא עסק משתלם
17/09/2014 | 23:31
34
ובמה שמשתלמים לא מעט ישראלים דווקא מבינים טוב מאוד. הבעיה הייתה אחרת: האידיאולוגיה שהפריעה לניהול הנכון והשחיתות שמסביב לאידיאולוגיה. אבל בברה"מ האידיאולוגיה הנזק ממנה היו גדולים עוד יותר. הנה היום במהלך ערוכת ערב צפיתי בתוכנית על אוהדת על ברז'נב. ואמרתי לעצמי - עליי להודות לאיש שבגללו אני חייב כיום משכנתא של מיליון.
אין טעם לקנות היום, השכירות יותר כדאית
20/09/2014 | 15:11
8
40
אפשר לשכור דירת 4 חדרים חדישה וגדולה עם 2 חניות, מעלית, מרפסת ומיזוג מרכזי, באיזור טוב בגוש דן בכ-5000 ש"ח בחודש (סכום לא גדול בהתחשב בכך שלהחזיק רכב משפחתי עולה 3000 ש"ח בחודש). לעומת זאת, כדי לקנות דירה כזאת יש להיפרד מ-2 מיליון ש"ח (סכום אסטרונומי). ומי שיש לו כבר דירה ורוצה לשדרג לבית פרטי, גם במקרה הזה עדיף להשכיר את הדירה ולשכור את הבית. במקרה הזה, במקום לשלם 2 מיליון נוספים, יש להוסיף רק כ-3000 ש"ח בחודש.
אתה מציג מקרה קיצוני מאוד שבפועל כמעט ולא קיים
20/09/2014 | 16:38
7
40
אולי האזורים מאוד ספציפיים, כגון אי-אלו מקומות בת"א, גבעתיים או רמת השרון עם תשואה נמוכה ביותר. בפועל דירה שמושכרת ב-5000 ש"ח אמורה לעלות בסביבות 1.6 מיליון. ואז אם נניח באים עם הון עצמי של 0.6 ולוקחים משכנתא של מיליון, לוקחים תמהיל סולידי של שליש פריים ושני שליש קל"צ לא תקופה לא ארוכה במיוחד - משלמים ריבית פחות מ-3000 ש"ח (כל השאר - החזר הקרן). המספרים לא תלושים ממציאות, הם אמתיים לגמרי. לאמר שזה טוב יותר משכירות קשה לאמר. רק בדיעבד יהיה ניתן לדעת. אבל על פניו תשלומי ריבית של פחות מ-3000 עדיפים על תשלום שכר דירה של יותר מ-5000.
איפה דירה שעולה 1.6 מיליון מושכרת ב-5000?
30/09/2014 | 15:13
6
15
ולמה שמישהו ישכור ב-5000 ש"ח דירה כה גרועה, או באיזור כה גרוע, שמחיר הקניה של הדירה
הוא רק 1.6 מיליון, אם באותו הסכום אפשר לשכור דירה טובה יותר ובאיזור יותר טוב? האם קיים כאן עיוות שוק?
אלה מספרים אמתיים
03/10/2014 | 14:13
5
12
ב-1.6 ניתן למצוא דירות 4 חדרים בשכונות חזקות למדי ואף יוקרתיות למשל באזור השרון. תבדוק למשל את נווה הדרים בכ"ס או שיכון הצעירים בלב הפארק רעננה. יש דוגמאות בולטות עוד יותר. ושכירויות שם אכן מתחילות מ-5000. מזמין אותך לבדוק בעצמך.
הסתכלתי לגבי לב הפארק
03/10/2014 | 15:48
4
12
הנה עסקה בסכום שהזכרת:http://www.madlan.co.il/bulletin/sold_374245199681...
מדובר בבניין ללא מעלית או מרפסת. אני מניח שדירה כזאת היתה מושכרת בפחות מ-5000 ש''ח. דירות 4 חדרים עם מעלית ומרפסת בלב הפארק עולות מעל 1.9 מיליון ואכן יושכרו ב-5000.
יפה מאוד
03/10/2014 | 21:41
9
אני מכיר את הבניין ואת הדירות. באופן כללי, הרישומים שמופיעים הינם שגויים. מדובר בדירות זהות 4.5 חדרים 86 מטר בטאבו, 6 מטר מרפסת, חצי חדר ממד ללא חלון, כאשר אף אחת מהן איננה דירת גן (למראות מה שרשום). זאת של 1.78 נמכרה הרבה מעבר לשווי השוק, אבל נעשה שם שיפוץ רציני מאוד. על זאת של 1.64 רק שמעתי, היא גם משופצת ולדעתי גם נמכרה טיפה יקר, אבל קרוב לשווי הריאלי. שכר בדירות הללו נע בין 5000 ל-5200 ש"ח, וזה טיפוסי מאוד לתשואות באיזור. חשוב להגיד שלמשל אחרי שני בניינים מערבה שכר דירה נמוך יותר כי משם שומעים את מגרש הכדורסל הבית ספרי. אומר גם שמשקיע נבון יוכל להסיג באיזור תשואה אף גבוה יותר. למשל בפרויקט סמוך יוקרתי יותר של ערמ, דירות גן 3.5 חדרים נמכרות בסביבות 1.7-1.8 ומושכרות בלפחות 5800, לרוב 6000 ש"ח.
שכחתי להוסיף
03/10/2014 | 22:12
2
16
בבניין ישנה המעלית, אך הלובי לא מפואר. כל הקומפלקס בעבר הרחוק היה מיועד לזכאי עיריית רעננה. ובהגרלה כזו גם כמה בני מזל עולים מברה"מ אשר התגררו באתר הקוונים בתחילת שנות ה-90. הדירה לזכאים עלתה כ-120 K$, וזאת כאשר במתחם הסמוך של ערמ המחירים למטר היו לפחות פי-2 גבוהים יותר. כמובן שחלק מאוכלוסיית הזכאים לא נמנו בין העשירון העליון עם כל מה שמשתמע מכך, לכן לאורך שנים שיכון הצעירים סבל מתדמית פחות יוקרתית. אך במרוצת הזמן הדיירים התחלפו, וההבדל בין המתחמים כבר פחות בולט. ולכן גם מין הסתם עליית המחירים בשיכון הצעירים הייתה גבוה יותר.
בבניין 3 קומות יש מעלית?
04/10/2014 | 08:56
1
11
אם דירת 4 חדרים בבניין שיכון כזה מושכרת ב-5000, אז בכמה מושכרות כל אותן דירות 4 חדרים ברעננה שעולות 2 מיליון וצפונה? בכל אופן, אני יכול להגיד לגבי אזור מגוריי שכאן תמורת 5000 אפשר לשכור דירת 4 חדרים עם מעלית, מרפסת וחניה צמודה, ששוויה מעל 1.9 מיליון. ומדובר באיזור מרכזי יותר מרעננה. אז או שאתה מפריז בתיאור מחירי השכירות ברעננה, או שיש כאן עיוות שוק.
זה לא ממש בניין שיכון
04/10/2014 | 09:10
13
התמונה בגוגל מביא את עורף הבניין. אם תעשה סיבוב תראה שזה לא בניין שיכון, וש שם מרפסות, דירות גן ודירת פנטהוס. שנת בנייה 1997, מדובר בבנייה טיפוסית לתקופה, בסטנדרט לא מפואר. והדירות במקום מושכרות כמו לחמניות חמות מפה לאוזן כאשר התמחור הוא נכון (כ-5000 ש"ח). יש כאה שדורשים יותר, ואז נתקעים. בלוחות ניתן לראות מחירים זולים יותר, אך לרוב מדובר בדירות עם פגמים כאלה ואחרים.

לגבי דירה שעולה 2 מיליון, הכול תלוי מאוד בנסיבות. קשה להכליל. יכולה להיות תשואה טובה יותר, וטובה פחות. אך ב-5000 יהיה קשה מאוד למצוא. יותר לכיוון 6000.

ולגבי "איזור מרכזי יותר" שאתה מתאר - מה לעשות, ישנה שם בועת נדל"ן רצינית, במוקדם או במאוחר האוויר ייצא ממנה, ומי שמשלם מחירים כאלה (2 מיל' על דירה שתושכר ב-5000) הוא פראייער לא קטן.
שאלה משונה: פשיזם זה רע או טוב?
16/09/2014 | 15:21
8
61
מסתבר, שהתשובה אינה חד-משמעית:

התשובה חד משמעית: זה רע, תמיד, לכולם.
16/09/2014 | 15:38
22
רע
16/09/2014 | 20:52
11
תגובה למגיבים: ברור שהשאלה
25/09/2014 | 23:15
17
היתה ריטורית (כך לפחות אני מניח). אבל מה דעתכם על הכתבה? על ההשתלחות באובייצ'קין?
לא שמתם לב, שהגענו למצב אבסורדי. בו ההתייחסות לפשיזם, לניצחון על גרמניה הנאצית (ולסרט הכתום-שחור) נעשתה די עקומה בעיניהם של הרוסופובים באוקראינה ובמערב?

דוגמה נוספת. בקבלת פנים בשגרירות האמריקאית במוסקבה הופיע אחד העיתונאים הרוסיים שהוזמנו עם "סרט הניצחון" הכתום-שחור ("קולורדו") והותקף בשל כך בגסות ע"י אחת הנוכחות (כנראה, בשם עקרונות הדמוקרטיה וחופש הביטוי).
לא הייתי משעה את הספורטאי, אך הוא אידיוט
02/10/2014 | 01:16
4
12
משום שלשלטון האוקראיני אין אף סממן הקושר אותו לתנועה הפשיסטית או לנאצים, לעומת השלטון הרוסי (שימוש במטבעות לשון כגון "בוגדי האומה", הגבלת חופש הדיבור, היעדר מוחלט של אופוזיציה בדומא, השתלטות של גורמים פרו-שלטוניים על אתרי חדשות מובילים ועוד).
דבר ראשון, לפני שאתה קורא "אידיוט" למישהו אחר,
02/10/2014 | 11:46
3
21
כדאי שתלמד את הנושא, תקרא קצת על הסקטור הימני, על מפלגת סבובודה, על גדוד איידר ודומיו, על בנדרה, על מה שהולך עכשיו באוקראינה, על "חופש הביטוי" למשל

דבר שני, הספורטאי המהולל אובייצ'קין (נחמד שהוד מעלתך לא היה משעה אותו) כלל לא הזכיר את המילה "אוקראינה". אתה, כמו האידיוטים שבכתבה, נפלת בפח ושִייכתָ בעצמך את הפשיזם לאוקראינה.
אני רק אניח את זה כאן...
02/10/2014 | 11:54
2
21

עבדך הנאמן כתב כמה וכמה מאמרים על אודות המתרחש באוקראינה, כך שיש לי מושג מה קורה שם ואיך התעמולה הרוסית מנחפת כל זבוב לממדים של פיל.  אני חוזר ואומר: כל מי שמשתמש במושגים כמו "חונטה", "ג'נוסייד" או "פאשיזם" בסיקורו את האקטואליה האוקראינית, הוא אידיוט. 
בסדר, שכנעת אותי, באוקראינה אין זכר לפשיזם,
02/10/2014 | 13:17
18
הסקטור הימני, מפלגת סבובודה, גדוד איידר ושאר החבר'ה הם טלית שכולה תכלת, באוקראינה יש חופש ביטוי מלא
אתה אכן מומחה ענק
02/10/2014 | 13:26
12
קראתי את המאמר שלך על מטוס הנוסעים המלזי שטרף לפוטין את הקלפים.
למה שלא תסביר, מדוע עכשיו רק רוסיה דורשת את השלמת החקירה?
משרד החוץ עצר עסקת מל''טים כדי לא להרגיז את רוסיה
16/09/2014 | 11:53
42
48
ישראל הולכת בין הטיפות: באוקראינה פנו לישראל בבקשה לספק להם מל"טים לקרבות נגד רוסיה. במשרד הביטחון אישרו, אבל אז משרד החוץ עצר עסקת הענק כדי לא להרגיז את מוסקבה
עסקת הנשק שנפסלה: המלחמה שנמשכת בין רוסיה לאוקראינה, הביאה בשבועות האחרונים משלחת ביטחונית מאוקראינה לבקש נשק ובין היתר מל"טים...
המשך>>
ישראל הולכת בין הטיפות: באוקראינה פנו לישראל בבקשה לספק להם מל"טים לקרבות נגד רוסיה. במשרד הביטחון אישרו, אבל אז משרד החוץ עצר עסקת הענק כדי לא להרגיז את מוסקבה
עסקת הנשק שנפסלה: המלחמה שנמשכת בין רוסיה לאוקראינה, הביאה בשבועות האחרונים משלחת ביטחונית מאוקראינה לבקש נשק ובין היתר מל"טים (מטוסים ללא טייס) לשימוש נגד הצבא הרוסי.
במשרד הביטחון נתנו אור ירוק לחברת "אירונאוטיקס", יצרנית המל"טים, לביצוע העסקה עם האוקראינים. אבל אז משרד החוץ, ששותף במנגנון הפיקוח על עסקאות נשק של ישראל החליט לעצור את העסקה.
מה שעצר את המהלך היה החשש שדיל כזה ירגיז את נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. בישראל יודעים שהרוסים עוצרים עסקאות נשק מול סוריה ומול אירן, וחוששים שעסקה עם יריביתה של רוסיה, עלולה לגרום לפוטין לשנות את גישתו מול טהרן.
במשרד הביטחון העדיפו שלא להגיב ואמרו כי הם "אינם מתייחסים לעסקאות נשק של ישראל".

הפנים האמיתיות של הפריפריה בישראל
16/09/2014 | 06:56
1
36
כתבתו של אמנון לוי. מסתבר גם, אחד מכל שני יורדים מהארץ - "רוסי".

כנראה, המדינה החליטה לוותר במודע על תושבי הפריפריה. אולם אין ספק שמדינת נאהבת ע"י מרביתם המכריע של אזרחיה, למרות שלעיתים ספק רב אם מגיע לה. עם הפוטנציאל האנושי שיש לה היא המדינה הזו יכולה להיות הדובדבן שבקצפת, האור לגויים. אולם נראה שדור המנהיגים שלא נולד בגלות אלא לתוך המדינה, לא מבין מה יש לו ביד - ועל כן הזלזול, השחיתות והשקרים. 

בספרו "מלחמות אבודות", שיצא לאור ב-2008 כתב יעקב קדמי, שבזכותו עלו ארצה מאות אלפי מהנדסים, רופאים ומורים מברה"מ, את הדברים הבאים: "פעמיים נפלה ממלכת יהודה ופעם אחת ממלכת ישראל. מדינת ישראל היא ההזדמנות הלאומית הרביעית, וכנראה האחרונה, של העם היהודי, שהצליח לייצור מדינה עצמאית כנגד כל הסיכויים".

"פריפריה מוחלשת מאיימת על המשך קיומה של מדינת ישראל" - אמר שלומי לחיאני, ראש עיריית בת-ים.

הדרדרות הפריפריה זו רק אחד הסממנים לניהול כושל.
16/09/2014 | 11:12
27
כאשר את מרבית הפרות החולבות מבחינת הארנונה סיפחו למועצות החזקות ואת העיירות החלשות השאירו להתבוסס בהפרשות. אבל האים שיטת העסקה דרך קבלן מהווה קונספט אחר? האים פנסיה צוברת אצל הטייקונים מול פנסייה תקציבית מגשרת על הפערים החברתיים? וכן הלאה וכן הלאה. כך שהפריפריה זו רק אחד הסימפטומים.
אמינות ערוצי תקשורת
15/09/2014 | 14:55
6
92
משמאל לימין.
תקשורת אוקראינית- רוסיה ירתה עלינו טיל!
תקשורת רוסית - צבא אוקראינה ירה על האזרחים שלהם!!!
תקשורת קטארית - הצבא הישראלי שוב תקף בעזה!!!
מזוייף
15/09/2014 | 15:43
2
62
רק התמונה השמאלית היא מקורית, האמצעית והימנית - פוטושופ.
15/09/2014 | 20:15
8
ודאי, זה רק מראה שבתקשורת מזייפים ומשקרים חופשי
16/09/2014 | 10:50
26
ד"א, גילית בצורה מקצועית ש-2 מהתמונות מזוייפות או שהכרת את התמונה השמאלית ?
15/09/2014 | 20:14
7
ענק
15/09/2014 | 20:37
6
סיפור קצר על כלי התקשורת
30/09/2014 | 23:03
3
הייתי לפני כשבוע במפגש של נציגי התקשורת הרוסית בישראל עם אחד מאנשי יוזמת ז'נבה, תא"ל גיורא ענבר. השיחה התנהלה בעברית, הוקלטה והוסרטה. אתה תתפלא, וגם אני התפלאתי והתרעמתי - אך חלק מהמילים שנכתבו בבלוגים השונים (למרות שיש הקלטה והסרטה, כלומר - אפשר לבדוק!), שונו / הושמטו / נוספו. יענו במילים פשוטות, דבריו של תא"ל קיבלו תפנית, בהתאם לדעתו של כותב הבלוג. כמובן שלא התאפקתי וכתבתי בגנות אנשי התקשורת מסלפי העבודות, כי מה לעשות שאני יודע היטב את כל השפות ובמקרה הייתי נוכח במקום לכל אורך הפגישה!!

וזה מוכיח פעם נוספת, שמחד התקשורת מהווה כלי חשוב ומשמעותי במציאות הנוכחי, אך מאידך מעטים הם אנשי האמת שיפרסמו בדיוק את מה שנאמר, מבלי לסלף ולעוות. וככה מוליכים אותנו שולל ואין לנו שמץ של מושג. וכולה היה מדובר במפגש של אדם פרטי (נכון, תא"ל בעברו) עם קבוצת בלוגרים...
נוסטלגיה- תמונות קייב משנת 1959
14/09/2014 | 22:45
1
39
וואו, איזה יופי אין על הבית
15/09/2014 | 11:23
7
פמניסטיות(?) אוקראיניות מעודדות את מערכת הבחירות ברוסיה
14/09/2014 | 14:22
1
39
או פרובוקציה של הקרמלין?
14/09/2014 | 21:53
30
מתחם הארמונות והפרקים בפטרהוף
13/09/2014 | 19:28
2
54
חבר שלי ביקר ברוסיה במתחם הארמונות והפרקים בפטרהוף,המקום מאוד מדהים ויפה.מי שנולד כאן ולא היה,מי שנולד בברית המועצות לשעבר ולא היה,ממליץ לכם-ראיתי את התמונות-מאוד מדהים
צילם מיכאל איצקוביץ
1 מתוך 14
גם חבר שלי חזר משם לפני ימים אחדים
13/09/2014 | 21:17
26
ונהנה מאוד. הוא לא יליד ברה"מ.
נדמה לי, שהתמונות אינן משקפות במידה מספקת את היופי של המקום.
אגב, בדיוק בימים אלה מתקיים במקום "חג המזרקות".

אכן מומלץ
14/09/2014 | 08:34
8
הגולש המשתמש בשמות: Schwarzkopf ו-Himmelfarb
13/09/2014 | 14:18
776
תוקף במסרים בקללות והשמצות ילדותיות וערסיות.
ראו הוזהרתם מלנהל איתו דיונים.
הסרט "כנר על הגג", יש עם תרגום לרוסית?
12/09/2014 | 15:03
4
43
לא דיבוב כמו שנהוג בהרבה מקרים, אלא כיתוביות.
אם מישהו יודע, אשמח מאוד למצוא דרך להורדה או קישור לצפיה

זהו כמובן סרט מפורסם בכיכובו של חיים טופול, שהופק בארה"ב בעקבות הצלחת המחזמר, המבוסס על "טוביה החולב" של שלום עליכם. בד"כ ספרים עדיפים על הסרטים שעושים עליהם אבל לא תמיד. אני מודה שעוד לא קראתי הספר, תמיד זה קשה יותר כשמכירים קודם את הסרט ולא להיפך.

סופ"ש נעים,
פאנור75

בבקשה
15/09/2014 | 13:54
3
30
אפשר לבחור פס קול באנגלית וכתוביות ברוסית
תודה!
19/09/2014 | 10:40
2
13
הייתי בחו"ל ורק עכשיו התאפשר לי להגיב. אתה גדול איך מצאת את זה?
האינטרנט שלי איטי מדי מכדי לראות סרטים אז עוד לא יכול לבדוק הקישור, אני רוצה להראות את הסרט לחברים. מעניין אותי גם אם הסיפור והאווירה מייצגים בצורה נאמנה את חיי היהודים ברוסיה, לפחות עד כמה שידוע להם לגבי התקופה שקדמה למהפיכה.
אני בכל אופן אוהב את הסרט הזה

זה אתר הורדות מפורסם
20/09/2014 | 15:14
1
16
חיפשתי שם את הסרט, ומבין מגוון האפשרויות בחרתי כזאת שבה יש פסקול באנגלית וכתוביות ברוסית.
יופי
20/09/2014 | 19:41
8
נראה אתר שימושי מאוד, אם יש מבחר גדול של סרטים

איך הבדלנים הפרו-רוסיים מתעללים בשבויים
11/09/2014 | 19:27
57
168
המשך>>
|*|נפתח פורום ייעוץ רוחני|*|
11/09/2014 | 17:30
2
|@|לפעמים הרגשתם שאין תשובות לשאלות שלכם אצל הפסיכולוג או הרופא?

יש רגעים בהם צריך להניח לרגע בצד את הטכנולוגיה ולחזור לשורשים, לרוח.
לרגל השנה החדשה -  בואו להתייעץ, לשאול ולפרוק את כל שעל ליבכם בפורום ייעוץ רוחני.

מחכים לכם שם עם תשובות:  
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
ולאד בוגוסלאבסקי עם יאשה קדמי
10/09/2014 | 16:46
1
47
ראיון מעניין מאוד
14/09/2014 | 15:19
11
בינתיים קראתי רק חלק ממנו. אם יהיה לי זמן אכתוב מספר הערות.
|גביע|טקס תפוח הזהב 2014|גביע|
09/09/2014 | 18:54
4
התאספנו לנו אתמול צוות הנהלת הפורומים בסינמטק תל אביב ביחד עם מבחר המנהלים מכל רחבי הפורומים והאשכולות של הפרדס.
המנהלים המקסימים והמוכשרים, שמשקיעים את כל כולם וליבם בפורומים, הם הליבה של הפרדס. ואחרי שעות, ימים ואפילו שנים של השקעה, רצינו לנצל את ההזדמנות כדי להגיד להם משהו חשוב: תודה!

האירוע התחיל עם אוכל איטלקי, מינגלינג ומפגש מרגש. והמשיך עם הקרנה מיוחדת של סרטון מבית היוצר של הנהלת הפורומים|!| :
http://tinyurl.com/mnkz7yf

בהמשך עוד נהנינו מהופעה מגניבה ומקפיצה של הMagical Mystery Tour עם כל שירי הביטלס האהובים ואוהבים עוד יותר, אבל לא לפני שערכנו כפי מיטב המסורת את טקס תפוח הזהב של שנת 2014|!|

סקרנים לדעת מי היו הזוכים|?|

|*|הפורום המבטיח: מבשלים כשר
הבת המתהוללת

|*|הפורום החברתי: הורים לילדים ביסודי
הפתעות נעימות ו-הפוך עם ראש כפול

|*|הפורום המקצועי: סלולארי
z1george

|*|פורום 24/7: האח הגדול
Maybe Mary ו-תרמוס עם נענע

|*|הפורום לשעות הפנאי: טיולים וחופשות בחו"ל
דניאלה1311

|*|והמנהל הוותיק
OrEl74 (מפורום NBA)
אריה31 (מפורום מצעדים וביקורת מוזיקה)
Aלון (מפורום  BDSM ויחסי שליטה)

|כתר|תודה לכל המנהלים של תפוז על התרומה הנפלאה והיום-יומית שלהם לאתר! |כתר|

מוזמנים לקבל קצת טעימה ממה שהיה לנו, בעזרת התמונות שלנו מהארוע:
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?r=1&EntryId=4321846
etnicheskii anekdot
08/09/2014 | 19:20
1
51

ניתוח מעניין של תופעת הבדיחות ה"אתניות" ברוסיה ובברה"מ באופן כללי- הגרוזינים, האוקראינים, צ'וקצ'ים וכמובן היהודים. מעניין לקרוא איך הבדיחות שיקפו בעצם לא רק את מבט ההסתכלות של החברה על אותם אתנוסים אלא גם את הראייה העצמית. מעניינת גם התפתחות ה"יהודי" בבדיחות- מתחמן שאוהב כסף ל.. תחמן שאוהב כסף אבל גם מנצח במלחמות (אחרי מלחמת ששת הימים).
Ya ne trus, no ya boyus
08/09/2014 | 23:31
24
ההומור הרוסי, מה לעשות, בלתי תרגים לעברית
התכנית של פוטין להפסקת אש במזרח אוקראינה
09/09/2014 | 14:51
28
82
ההסכם הצפוי בין רוסיה לאוקראינה: ויתור של קייב וניצחון לפוטין

תכנית פוטין אלעק... אין גבול לצביעותו והתחסדותו של הקיסר מהקרמלין. נראה  שהתוכנית לפירוק מדינות שכבר הצליחה במולדובה וגאורגיה הולכת להצליח הפעם גם באוקראינה. במקום לדאוג לפיתוח מינימלי של שטחו העצום והריק כמעט מאדם, פוטין מתעסק בליקוט חבלי ארץ כמו שליט מימי הביניים. מה זה אם לא התנקמות במדינות הלא-רוסיות של ברה"מ לשעבר על זה שהעזו לערער על שליטתה של האימפריה ולחתור לעצמאות. ואני מבין שבפוליטיקה אין מקום לרגשות אלא פועלים רק מתוך אינטרסים, אבל האם זה באמת האינטרס הרוסי, לא לבלבל אם האינטרס האישי של פוטין וההנהגה? האם באמת המעללים האימפריאליסטיים האלה באמת מביאים איזושהי תועלת לעם הרוסי ולרוסיה כמדינה?

זה לא מדוייק, אין פה נצחון של אף צד
09/09/2014 | 16:14
5
28
הבדלנים דרשו עצמאות או הצטרפות לרוסיה, ולא קיבלו.
יש לי תחושה חזקה, שאם פוטין באמת היה רוצה לקרוע
09/09/2014 | 16:49
4
32

את החבלים האלה מאוקראינה ולצרפם לרוסיה, הוא כהר היה מוצא דרך לעשות זאת. אבל לעת עתה יש לו תכניות אחרות. אם האזור הבדלני ינותק מאוקראינה, היא אמנם תקטן אבל תהיה יציבה יותר מבפנים .מחד עיקר גורמי הבדלנות המערערים את היציבות יוצאו החוצה, או מאידך פגיעה שכזו בריבונות עלולה ללכד גורמים מפולגים ביתר המדינה. וזו גם פגיעה לא מבוטלת בתדמית של רוסיה, שעד כה שומרת על מראית עין אי-התערבות, ניטרליות והוגנות כלפי העולם ומנהלת את המשחק שלה באוקראינה מתחת לשטיח, בזירה הבינלאומית. בינתיים רוסיה מתכחשת לפלישתה לאוקראינה וטוענת שהיא לא אחד הצדדים בסכסוך. לדעתי לפוטין משתלם הרבה יותר לשלוט באזור הבדלני בפועל אבל להשאיר אותו בתוך אוקראינה מבחינה רשמית, כפי שאכן קרה בגאורגיה ובמולדובה (סביר להניח גם שמנהיגי הרפובליקה העממית של דונצק קיבלו השראה מטרנסניסטריה).

יש רצוי ויש מצוי
09/09/2014 | 17:19
3
19
פוטין לא יכול לעשות ככל העולה על רוחו, שכן הוא מסתכן בקריסה כלכלית והתפרקות מדינתו, כפי שקרה לברית המועצות כתוצאה מהמלחמה הקרה.
אבל מה שהוא כן יכול לעשות בלי להסתכן באיבוד השליטה במצב
09/09/2014 | 20:48
2
14

הוא עושה בשמחה, למרות שזה לא מביא לארצו שום תועלת. הוא אכן מבין שלהיכנס למלחמה קרה חדשה מול ארה"ב והמערב זה מעבר ליכולתה של רוסיה, ולכן הוא ימשיך למתוח את גבול הסבלנות של המערב וישתדל לספק כמה שיותר את האמביציות האימפריאליסטיות שלו בלי לחצות אותו. ובטווח הזה יש לו יכולת תמרון גדולה מאוד (אם כי לא מספקת), הרי למערב לא באמת אכפת מאוקראינה והפרת ריבונותה לא ממש נוגדת את האינטרסים של מדינות המערב.

אני חושב שהוא מזמן איבד את השליטה
10/09/2014 | 09:44
1
14
ירוט המטוס המלזי היה האירוע שסימן את אובדן השליטה.
הכל יכול להיות, לפעמים גם מהלכים מתוכננים היטב
10/09/2014 | 10:24
11
מביאים לתוצאות לא צפויות, וגולם קם על יוצרו.

מעטים יודעים מה הכוונות האמיתיות מאחורי מעלליהם
09/09/2014 | 16:54
1
28
של בכירי הפוליטיקאים בעולם, כנל במקרה האמור.
זה ברור, ומה שנשאר לכל השאר זה רק להסיק מסקנות ממעשיהם.
09/09/2014 | 17:01
28
אבל לא צריך להיות אסטרטג דגול כדי לזהות את הדמיון בין מה שקרה במולדובה בתחילת שנות ה-90 ובגאורגיה לפני 6-7 שנים למה שקורה עכשיו באוקראינה.
לא כולם חושבים שפוטין השיג את מטרותיו
09/09/2014 | 18:47
7
28

הוא אומנם הגיע למשהו (למרות שעלות ה"משהו" הזה עוד לא ברורה) אבל להכניע את אוק' או לפרק אותה לא יצא לו.

לא אנחנו ולא מרק סולונין לא יכולים לדעת
09/09/2014 | 21:19
6
30
מהן המטרות האמיתיות של פוטין והאם הוא השיג אותן, אבל המסקנה המתבקשת מכל הסיפור היא שפוטין ניהל מהלך אסטרטגי מוצלח ויצא נשכר בסופו. סביר להניח שהוא לא השיג את כל מטרותיו, או אוליי הגיע למטרות ביניים, זה אנחנו לא יכולים לדעת, אבל התוצאה בהחלט חיובית יותר מאשר שלילית. הוא אמנם לא חיסל את אוקראינה, אבל כן הצליח ללמד אותה לקח צורב על ניסיונותיה לנהל מדיניות (חוץ ופנים) עצמאית מידי לטעמו.

בהקשר לכך מעניין היכן היה המודיעין הצבאי והמדיני של אוקראינה
09/09/2014 | 22:27
2
18
קשה להאמין שמדינה מתיימרת לבצע מהלך גאופוליטי מבלי לתכנן את תוצאות האפשריות.
אם כי, גם ישראל כנראה לא מתנהלת באופן המוצלח ביותר - לראייה, "צוק איתן" השנוי במחלוקת.
סביר מאוד להניח שאוקראינה לא התיימרה לבצע שום מהלך גאופוליטי
10/09/2014 | 08:53
1
28

לא היה שם שום תכנון מסודר, קרתה שם הפיכה ספונטנית ומיד אחרי זה רוסיה פלשה לקרים ותנועות בדלניות קמו במזרח. המנהיגות החדשה נאלצה לחיות את היום בניסיון לפתור את הבעיות הרגעיות שהמצב זימן לה בשפע, ותכנון מהלכים גאופוליטיים לא היה כל-כך בראש מעייניו, הנסיבות אילצו אותם להיאבק בבהלה להישרדות ללא הפסק בלי אפשרות לקחת פסק זמן ולעשות חושבים. כל זה כמובן שונה לחלוטין מרוסיה, שהנהגתה דווקא כן תכננה היטב את המהלך הגיאופוליטי וביצעה אותו במיומנות רבה. הרי עיתוי הפלישה הרוסית לקרים, שהיוותה מכת ריכוך לאוקראינה וראש הגשר להמשך ההתערבות הרוסית לענייני הפנים שלה, הוא לגמרי אינו מקרי.

רוסיה פלשה לאוקראינה מיד לאחר המהפכה בה, כשהמדינה חלשה במיוחד, מסוכסכת עם עצמה והקשר בין מוסדותיה השונים רופף במיוחד, ותפסה אותה לגמרי לא מוכנה. לא אופתע אם יתגלה בעתיד שם עליית הלאומיות באוקראינה, התחזקות הכוחות שעודדו את האי שביעות רצון ממשלת יאנוקוביץ' הפרו-רוסית והפריצה הסופית בפרשת ההסכם עם האיחוד האירופי שהובילה למהפכה, כל זה גם יכול להיות חלק מהתכנון האסטרטגי הרוסי כדי להכין קרקע נוחה לפלישה ואמתלות לעולם.

אם לעקוב אחרי האירועים ע"פ "הארץ" ודומיו זו תהיה התמונה
12/09/2014 | 18:38
19
אבל ע"פ מקורות אחרים (רציניים יותר) התמונה הוא אחרת לגמרי
לא בהכרח
11/09/2014 | 21:17
2
11
בתחילת המשבר פוטין הבין שאוק' לאט לאט מדרדרת מחוץ להשפעה הרוסית. אם ב-2008 המחאה הייתה יחסית לא אלימה והעלתה את יושצ'נקו, עכשיו המחאה הייתה די אלימה והעלתה את פורושנקו (שעדיין אל ברור כיוונו). אפשר להניח שהוא ראה איך תראה המחאה השלישית ונבהל מהאפשרויות. לכן מה שהוא ניסה לעשות זה- או לנסות לאותת לאוק' שעדיף להם להישאר "חברים" שלו או לנסות לגרוף כמה שיותר שטח לידיו מתוך הבנה שאוק' הולכת לכיוון ברור- למערב. אני מסכים עם סולונין- המטרה הסופית שלו הייתה לפרז/לפרק את אוק' ולהפוך אותה למדינת ספר לא מאיימת. אבל בגלל בעיות פנים וחוץ לפלוש בצורה ישירה ובוטה הוא לא היה יכול, לכן ניסה לעורר "מרד אזרחים" ע"י הכנסת הקרימינלים והניאו נאצים שלו למדינה. כרגע ע"פ ההסכם אכן מצטייר שה"בדלנים" לא השיגו לא עצמאות ולא הבטחה למשהו דומה- תהיה פשרה זמנית שעתידה יקבע בידי או' ולא רוסיה (כך נראה לפחות). כמובן שנצחונו של פוטין מסתכם בזה שהחזיר את אוק' הרבה שנים אחורה, מצד שני דווקא המהלכים שלו יכולים לתת פוש רציני לניקוי השלטון מהפקידות הסובייטית הישנה.
פוטין בהחלט הצליח להחזיר את אוקראינה הרבה שנים אחורה
12/09/2014 | 21:59
1
14
ולחזק את ההשפעה הרוסית בה, וסביר להניח שמטרתו הייתה לא לחסל את אוקראינה לגמרי אלא "רק" להעניש אותה ולהעמידה על מקומה, לשבור את רצונם ויכולתם של האוקראינים להתנגד לאימפריאליזם הרוסי ולתפקיד של מדינת חסות שרוסייה ייעדה לאוקראינה. אני חושב שאנחנו חושבים בערך באותו כיוון, רק שאתה בקי יותר בפרטים הקטנים של הסכסוך.
הטעות העיקרית של פוטין
13/09/2014 | 01:31
13
היא שהוא הצליח לייצר לאוק' אויב משותף וללכד אותם. בכך הוא גם חיסל כל השפעה רוסית עתידית במדינה כי מעכשיו כל קשר עם רוסיה יחוסל בשם "המלחמה בתוקפן הרוסי".
סלח לי, אבל "הארץ" איננו מקור ראוי למידע בנושא זה
09/09/2014 | 20:54
10
16
ולמה פחות ראוי של אחת המדינות המעורבות בסיכסוך?
09/09/2014 | 21:47
9
38
ולמה פרשנות מנקודת מבט ישראלית לא ראויה לך? הרי את העובדות הם לא מסלפים. אבל בסדר, אתה צודק, אשתדל למצוא משהו קרוב יותר למוקד העניינים. 
אסביר לך
09/09/2014 | 22:25
8
38
למיטב דעתי ב"הארץ" אין אף כתב דובר רוסית או אוקראינית או מתמחה בענייני המדינות הנ"ל. בכלל בישראל כמדומני אין אנליסטים שמבינים את הנושא. לכן כלי התקשורת כאן בעליל אינם יכולים לספר את הסיפור, אלה לתרגם איזשהו סלט מאנגלית או גרמנית.

ולגבי העודהות שלטענתך "הם לא מסלפים". כלי התקשורת בעולם מלאים ב"עובדות" למינהם שהם לא יותר מתרגילים תעמולתיים.

ולגבי חלוקת ציונים מוסריים. אחזור ואומר: בפוליטיקה אין מוסר. יש שיקולי עלות-תועלת. ה"מוסר" יכול לבוא בחשבון רק ככלי תימולתי עילג למדי. ואז לפני מקבלי החלטות מונח מכלול שיקולים, הן מבחינת מדיניות פנים, והן מדיניות חוץ. והם שוקלים אותם ומקבלים החלטות - מה מועיל להם יותר, ומה מקדם יותר את האינטרסים שלהם. לפעמים שיקול הדעת שלהם שגוי, אם בעקבות חוסר הבנת המציאות, או לקיחת הימורים מסוכנים. אבל זה כבר נושא לדיון אחר.
הארץ נותנת סיקור מלא לסיכסוך הרוסי-אוקראיני,
10/09/2014 | 10:01
7
36

עם הרבה מאוד כתבות המוקדשות לעניין, לא רע לעיתון נטול כתבים דוברי רוסית. למה לדעתך זה פחות טוב מהסקירות בעיתונות באנגלית? זה שהארץ לא מעסיקה עיתונים ממוצא רוסי (אם זה באמת ככה) זה מרגיז כשלעצמו כי יחס כזה סוגר אופק התפתחותי לאנשים מהמוצא שלנו, אבל האם זה קשור לעניין האובייקטיביות? איך עיתונאי שלא דובר לא אמהרית ולא טיגרינית יכול לסקר את הסכסוך בין אתיופיה ואריטראיה? והנה לך דיווח מהשטח בקייב מאת שלום בוגוסלבסקי.

לגבי סילוף העובדות, לתוכנית פוטין להפסקת אש, למשל, אפשר להתוודע גם פה וגם פה, אם כי הכתבה השנייה מקיפה יותר וכוללת גם פרשנות, שאמנם לא מתיימרת להתחזות לעובדות.

וברור שבפוליטיקה אין מוסר והבריון המוסקוואי דורס כל חלקה טובה כי לדעתו משתלם לו ויש כוח, אבל זה לא ימנע ממני, כאדם פרטי, לשפוט אותו מנקודת מבט של מוסר.
הקישורים משום מה לא נראים
10/09/2014 | 12:39
25
דיווח מהשטח בקייב: ברקע המלחמה הגוברת, בחזרה לכיכר העצמאות
עם הבנת האירועים ברמה של מי "בריון" ומי "צדיק"
10/09/2014 | 12:42
4
23
אפשר בהחלת להסתק בכיסוי של "הארץ"
"בריון" ו"צדיק" זה רק היחס האישי שלי, דעתי כבנאדם פרטי
10/09/2014 | 13:00
3
20
אפשר בהחלט להסתפק במניית העובדות היבשות בלי לתת ציונים מוסריים, אבל האם זה לא מוציא את כל הטעם מהדיון?
ומאין אתה דולה את המידה שלך ואילו מקורות אתה מחשיב לרלוונטיים?
חשיפה למידע אמין וניתוחים מעמיקים מקשה על חלוקת התארים הנ"ל
10/09/2014 | 13:39
2
23
בזמני החופשי אני נוהג לקרוא מאמרים אקדמיים. יש כמה כלי תקשורת מערביים לא אקדמיים שאת אמינותם אני מעריך, למשל Die Welt הגרמני. יש כמה פרשנים רוסיים רציניים, למשל וולדיסלב אינוזמצב:

ישנם הפרשנים הרוסיים האופוזיציוניים למשטר כגון לטינינה וסולונין, שאת דעותיהם אני קורה אך לוקח בע"מ. ויש כמובן פרשנים אופוזיציוניים קיצוניים עוד יותר, שהם פחות רציניים. עוד טרם נתקלתי בפרשנים רציניים ומאוזנים מאוקראינה וארה"ב.

סלח לי, אבל אני לא מבין למה יש לך דעה קדומה נגד "הארץ"?
12/09/2014 | 21:44
1
16
למיטב דעתי הוא בערך ברמה של הארץ, לא יותר מזה. זה שהוא מייעץ לאוקראינים עצה מעשית לוותר בלית ברירה על המחוזות הבדלניים שאין ביכולתם לשמור בתוך מדינתם, כאשר פרשנים ישראלים נמנעים מלהציע דרכי פעולה, מעיד יותר על קירבתו האישית לסכסוך ולא על רמתו הגבוהה יותר כפרשן. לדעתי זה גם לא גורע מהאיכות, אבל בהחלט ניתן לפרש את זה אפילו להיפך, ויש שיסברו שהצגת דעה אישית מעידה דווקא על חוסר מקצועיות של פרשן. ובכל אופן, מבחינת האיכות הוא לא מגיע אפילו לקרסוליים של גיא בכור.
כל זה בנוגע לאיכות, ועכשיו נעבור לתוכן, ומבחינה זו די הבקעת גול עצמי. כל מה שהוא אומר רק מאשש את המסקנות אליהן הגעתי, אינוזמצב לא חוסך את שיבטו מפוטין אפילו יותר מהפרשנים של הארץ, ואם לבסס את הדעה עליו היא תהייה עוד יותר חריפה נגד פוטין מאשר של מי שקורא רק פרשנות ישראלית.
ההבדל הוא
13/09/2014 | 06:45
11
שד"ר אינוזמצב מתמחה עשרות שנים (עוד מתקופה סובייטית) בכלכלות של מדינות חבר העמים, היה בתוך מערכות השלטון, הוא רואה את התמונה המלאה, הן של הכלכלה והן של החברה, הן בעבר והן בהווה. ואילו כתבי עת מערביים משניים, כגון "הארץ" או Süddeutsche Zeitung עושים סלט מעמדות אידיאולוגיות של פוליטיקאיים, עדויות שמועה, וכן הלאה. אני מציע לך לעקוב אחרי הכיסוי ש-Süddeutsche Zeitung עושה לישראל למשל ע"מ להיווכח עד כמה הוא רדוד. כנ"ל לגבי עימות רוסיה-אוקראינה. הכיסוי של הארץ לגבי מזרח התיכון כמובן פחות רדוד כי בכל זאת כתב עת זה מתמחה בעניין (אומנם בצורה מאוד מגמתית). אך לגבי רוסיה-אוקראינה זה לא טוב יותר מהעיתון הגרמני המשני.
בקטע משפט "אפשר להתוודע גם פה וגם פה"
10/09/2014 | 12:45
19
במילים "פה" אמורים להיות הקישורים האלה:

ובינתיים, על רקע כל ההתפתחוית באוקראינה,
10/09/2014 | 10:31
30
חם בפורומים של תפוז
הכלבה בדיכאון
הכלבה בדיכאון
עכשיו בפורום, איך להפחית את העצבות שלה?
הכלבה בדיכאון
הכלבה בדיכאון
עכשיו בפורום, איך להפחית את העצבות שלה?
חולם בספרדית
חולם בספרדית
ברצלונה, מדריד וטולדו - התמונות שיעשו לכם חשק
חולם בספרדית
חולם בספרדית
ברצלונה, מדריד וטולדו - התמונות שיעשו לכם חשק
מוכרת לי מפעם
מוכרת לי מפעם
לפגוש אהוב ישן מלפני 20 שנה - מקרה או שלא?
מוכרת לי מפעם
מוכרת לי מפעם
לפגוש אהוב ישן מלפני 20 שנה - מקרה או שלא?
Flix וידאו
פורום טיולים בסין
פורום טיולים בסין
פורום מרכז ודרום אמריקה
פורום טיולים במרכז ודרום
פורום טיולים באוסטרליה ניו זילנד
פורום טיולים באוסטרליה
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mo...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
07:57 | 04.08.15 אורחים בפורום
14:51 | 03.08.15 איליה40
11:08 | 31.07.15 beatman
13:40 | 30.07.15 dori78
05:53 | 28.07.15 beatman
17:54 | 27.07.15 איליה40
09:46 | 21.07.15 מכסי פיכלשטיינר
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה