בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום לך,

הפורום שלהלן הוא הבית החם של יוצאי ברה"מ ומדינות СНГ. אם השפה הרוסית היא חלק בלתי נפרד ממך - מקומך כאן! 

בין אם נולדת ברוסיה או אוקראינה, בלארוס או ארמניה, גרוזיה או אוזבקיסטן, לטביה או ליטא, אסטוניה או מולדובה - מקומך כאן!

אם יש לך בני משפחה ו/או בני זוג דוברי רוסית - מקומך כאן!

Dobro Pozhalovat k Nam,

ivgy1980

ערוץ 9 ב HD ב HOT
11/03/14 18:18
68צפיות

ממחר ערוץ 9 בשפה הרוסית ישדר ב HD רק בHOT  !!!.

בשלב זה לא ב YES .

http://www.hot.net.il/heb/Main/
אגב הממיר מחשב החדש HOT FIBER BOX
11/03/14 18:33
44צפיות

תוצרת אוקראינה
זה עדיף על תוצרת סין ?
12/03/14 09:51
20צפיות
ושל איזו חברה הוא ?
מה לגבי עידן+, מתי יצרפו את הערוץ?
12/03/14 10:06
40צפיות
התנתקתי מזמן מהוט ויס.
º
ככה צריך שלא יגנבו אותך
13/03/14 04:52
11צפיות
º
13/03/14 07:41
4צפיות
סוגי אוקראינים
11/03/14 11:46
98צפיות
סוגי אוקראינים
שאלה לאוקראינים שכאן: אילו קבוצות של אוקראינים קיימים ?
דוברי הרוסית ממזרח המדינה הם רוסים אתניים או אוקראינים אתניים ?  (מלבד קרים כמובן ששם הרוב רוסים)
האם יש חפיפה כלשהי בין ה"בנדרים" לניאו-נאצים, האם יש קיצוניים שהם לא זה ולא זה ?
מי היו רוצחי היהודים בשואה ?

אני מצרף 2 תמונות מכיכר מאיידן, מי הם האנשים האלה ולאיזו קבוצה הם שייכים ?
º
תמונה שניה
11/03/14 11:48
56צפיות
תמונה שניה
שחקנים בתלבושת לאומית-מסורתית
11/03/14 12:10
47צפיות
מה תחשוב על ערבי הלבוש בכאפיה וגלביה או על יפני בקימונו הנושא שתי חרבות? מה תחשוב על רוסי שלובש קוֹסוֹבוֹרוֹטקה ונעלי לכש (לאפטי)?
זה לבוש לאומי של כלל האוקראינים ?
11/03/14 12:18
33צפיות
כולל התספורת ?
הלבוש הלאומי של האוקראינים ממערב המדינה
11/03/14 12:33
42צפיות
(הרי הקרפטים) שונה במידה מסויימת,אבל סגנון הלבוש והתספורות של האנשים בתמונות הכי דומה ללבוש המסורתי של איכרים ולוחמים מאזור הערבות במרכז אוקראינה לחופי נהר הדנייפר (קוזאקים של זאפוֹריזסקה סיצ').
º
תודה על המידע
11/03/14 12:36
11צפיות
תשובות
12/03/14 01:35
40צפיות
מבחינה היסטורית האוקראינים מתחלקים למספר קבוצות ותת-קבוצות, כולל גוצולים, לֶמְקים (רוסינים) וכו' וכו'. מבחינה מנטלית החלוקה העיקרית היא בין מזרח למערב.

תושבי מזרח אוקראינה דוברי השפה הרוסית נמנים עם הרוסים והאוקראינים כמעט שווה בשווה.

חיסידי בנדרה ה"קלאסיים" הם לאומנים שלאו דווקא מחזיקים בדעות ניאו-נאציות, אם כי ביום פקודה יהיה די קל להסית אותם כנגד היהודים, למשל. אגב, קשה לאמוד את החשיבות האמיתית של בנדרה ושל רעיונותיו בקרב התנועות הפוליטיות השונות. למשל, די ברור שעבור מרבית אנשי המאידאן בנדרה הוא לא יותר מסמל, סוג של רובין הוד, גיבור מהאגדות. הוא לא נתפס על ידם כאיזה איש הגות שאת הגיגיו יש ליישם הלכה למעשה. אנשי ה"פראבי סקטור" ושאר הגופים הלאומניים מרבים לצטט את בנדרה או לפחות את אמרות הכנף שלו, אך שוב, לא ניתן לקבוע חד משמעית עד כמה הם מחזיקים ממנו מבחינה פרקטית. בכל מקרה, מאז מותו עברו למעלה מ-60 שנה. להבדיל אלף אלפי הבדלות, למרות התמונה של ז'בוטינסקי שתלויה במצודת זאב, קשה להגדיר ליכודניק מן השורה בתור חסיד נאמן של ז'בו.

את היהודים בשואה רצחו כוווולם, בלי הבדלי דת, מין וגזע.

לפי מה שראיתי, יש רוב גדול של אוקראינים
12/03/14 08:55
28צפיות
מכל הארץ ובמיוחד מהמערב שתמכו בסילוק הנשיא ינוקוביץ', ומיעוט בריוני שהורכב בין השאר מלאומנים שחלקם ניאו-נאצים.

לגבי השואה, לפי עדויות ניצולי שואה וחקר השואה, דווקא במערב התבצע רצח מאסיבי ואכזרי ע"י המקומיים.(כי למשל במזרח המדינה כמעט ולא היו אקציות של המקומיים, ורמת שיתוף הפעולה עם הכובש הגרמני לא היתה שונה מרוסיה ובלארוס למשל.)
אז מעניין אותי מי בדיוק ביצע זאת ?   בעלי הדיעות הנאציות שלחמו גם לצד גרמניה ?  או כלל המערב אוקראינים ?

אז יוצא שבמערב המדיה כולם לאומנים, מקבלים השראה מבנדרה יש"ו.
וחלק קיצוניים יותר והם ניאו-נאצים, הבנתי נכון ?
מפלגת "סבובודה" מייצגת לאומנים בכללי או דווקא ניאו-נאצים ?
המצב די מורכב
12/03/14 09:19
27צפיות
מצד אחד, כשהנאצים פלשו למערב המדינה, האוקראינים והפולנים שיתפו פעולה ברצון רב, גם משום שזיהו את היהודים עם הבולשביקים ש-3 שנים לפני "שחררו" את מערב אוקראינה ופתחו בגל מעצרים. מצד שני, גם בקייב (גיא ההריגה באבי יאר ועוד) האוכלוסיה המקומית לא ממש נחלצה לעזרת היהודים, אלא להיפך.

במערב הרוב לאומני, אך לאו דווקא ניאו נאצי. נכון לעכשיו הלאומנים המסוכנים מהווים מיעוט בקרב אנשי המאידאן, אך הכול יכול להשתנות, בהתאם לתרחיש שכבר יושם ב-1918, כאשר הממשלה הדמוקרטית והליברלית של ויניצ'נקו הופלה חיש מהר והוחלפה בקומץ לאומנים בראשותו של פטליורה, כולל תופעות נלוות כמו פוגרומים רחבי היקף. פה ושם יש עדויות לכך שאנשי "סבובודה" ו"פראבי סקרטור" מתחילים לתבוע לעצמם סמכויות ותפקידי מפתח ולסגור חשבון עם הליברלים ה"רכרוכיים".

לעניות דעתי, אנשי "סבובודה" הם לאומנים פחות או יותר, אך אנשי ה"פראבי סקטור" גובלים בניאו נאציזם.
º
תודה על ההסבר
12/03/14 09:49
14צפיות
מידע מעניין אך חלקו שנוי במחלוקת מצוי כאן:
15/03/14 18:24
20צפיות
מפה של אזור תל אביב משנת 1903
11/03/14 07:16
38צפיות
º
11/03/14 11:32
6צפיות
אתם לא מתביישים?!
62תגובות
10/03/14 17:49
265צפיות
לפני יומיים היה 8 марта ואף אחד אפילו לא טרח לרשום משהו, שלא נדבר על להביא פרחים...

ואח"כ מתפלאים שאין בנות בפורום!!!

(המשך...)
אתם לא מתביישים?!
לפני יומיים היה 8 марта ואף אחד אפילו לא טרח לרשום משהו, שלא נדבר על להביא פרחים...

ואח"כ מתפלאים שאין בנות בפורום!!!

ז'ירינובסקי מול אוקראיני
10/03/14 16:47
40צפיות
יצנ'וק: רוסיה - מדינה נחשלת ומפגרת
10/03/14 17:22
49צפיות
http://www.youtube.com/watch?v=uvJ342bpxo4

תקשיבו למה שהוא אומר בסוף... הרוסים אמרו לו "אנחנו רוצים לאהוב אתכם", אז הוא ענה להם "אתם "אהבתם" (כבשתם) אותנו במשך 70 שנה, בואו עכשיו אנחנו "נאהב" (נכבוש) אתם קצת".

מה באמת יש למדינה המפגרת הזאת חוץ מאוצרות טבע ואמצעי לחימה? מה העם הרוסי ממציא? מה הוא מייצר? מה הוא מייצא? האם למישהו מאיתנו יש בבית מוצרים "תוצרת רוסיה"? מה בכלל שווה אותה "תוצרת רוסיה" ומה איכותה? חוץ מייצוא שרמוטות לארצות המערב, המדינה הזאת לא מצליח לייצא שום דבר בעל ערך.
º
יבגני, אבקש שתגובות מהסוג הזה לא יופיעו כאן
11/03/14 09:44
15צפיות
ומה יש לאוקראינים ?
11/03/14 11:28
27צפיות
קניתי למשל בירה תוצרת אוקראינה, איכות לא משהו.
מכיר עוד דוגמאות ?
אחרי 70 שנות כיבוש סובייטי
11/03/14 12:28
33צפיות
ו-23 שנים של דיכוי ומניעה מאוקראינה להתפתח ולהיות עצמאית באמת, לא הרבה. ובכל זאת, אפשר לקנות מעין "בובליקי" תוצרת אוקראינה ואת סוכריות ה-korivka עם העטיפה המוזהבת.
אני מתפלא
11/03/14 22:08
28צפיות
איזה כיבוש סובייטי? השילטון הסובייטי הוא למעשה זה שיצר את היחידה המדינית האוקראינית (אומנם מי שהגדיר אותה היו הגרמנים ב-1917). עד למלחמת העולם השנייה השלטון הסובייטי פעל דווקא להחלשתו של המרכיב הרוסי וחיזוקם של המיעוטים הגדולים, הוא לא הגדיר את עצמו "רוסי" אלה קומוניסטי. דווקא באותה תקופה הערים באוקראינה שמקודם היו על טהרת הרוסיים החלו להתמלא בדוברי אוקראינית, אשר קיבלה לגיטימציה רשמית. תשאל את יוצאי קייב או אפילו צ'רנובצי הותיקים. מי דיבר שם אוקראינית פרט לרוכלים הכפריים שבאו לשווקים?

אני יכול להבין את השינאה לשלטון הסובייטי. בזכותו נשארנו חסרי כל, ומעמדנו בא נאמר כך... שונה ממעדם של אחינו אשר יצאו את גבולות רוסיה בטרם המהפכה (יהודים אמריקאים, דרום אפריקאים, אוסטרלים, קנדים). אך בכל זאת... שלטון זה העניק לנו ולהורינו השכלה טובה שהיא הכלי לסגור את הפער במשך כמה דורות. כך או כך, חוסר חיבה לעבר הסובייטי איננה סיבה לעוות את ההיסטוריה.
לאישתו של מי קוראים לודמילה?
10/03/14 12:08
58צפיות
לבנו של מי קוראים רוסלן?

ראיון מעניין עם חבר הכנסת עפו אגבריה שלמד בלנינגרד* (הוא התעקש על השם הזה במקום "סנקט פטרבורג"), נשוי לאישה רוסיה ומחובר מאוד לתרבות הרוסית, כדבריו. היה בעברו הרופא הראשון בעיר אום אל-פחם ומכהן היום כחבר כנסת מטעם מפלגת חד"ש. בין היתר, הוא חושף גם מאין הגיעו סביו וסבתותיו. בעברית, הוא ודומיו אומרים שהם נמצאים פה כבר אלפי דורות. בערבית, הם אומרים את האמת.

http://www.youtube.com/watch?v=pESwbDnowSA#t=41

הלוואי ויתעופף בחזרה ל"לנינגרד", ויפה שעה אחת
11/03/14 01:46
27צפיות
עזרה במחקר
09/03/14 14:44
28צפיות
שלום לכולם, אני סטודנטית לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית. כחלק מהתזה שלי אני חוקרת את החוויה של העליה לארץ והקשר שלה לבריאות נפשית.
אני זקוקה לאנשים מעל גיל 18 שעלו לישראל מאחת ממדינות ברה"מ לשעבר, שימלאו כמה שאלונים באופן אנונימי

לעזרה בסיום התזה ותרומה למדע:
https://ruppin.eu.qualtrics.com/SE/?SID=SV_6rKaGcU...

תודה רבה!!
º
זאת כבר פעם שלישית שאת מפרסמת את זה כאן
09/03/14 21:36
15צפיות
º
10/03/14 00:17
3צפיות
האמת על הירי בכיכר מאיידן
09/03/14 14:18
31צפיות
http://nstarikov.ru/blog/37130

הסרטונים מוכיחים שהירי לא בוצע ע"י כוחות הביטחון.
בולשיט של רודף תאוריות הקשר
14/03/14 00:29
10צפיות
לצטט את סטאריקוב זה כמו לצטט את ברי חמיש
אבל מראים לך את כיווני הירי
15/03/14 16:23
4צפיות
רואים שמדובר היה בצלפים מכיוון הפורעים ולא המשטרה, איך אתה יכול להגיד שזאת קונספירציה ?
רכבת ממוסקבה לסמט פטרסבורג
09/03/14 09:55
38צפיות
אנחנו שלושה אנשים שרוצים לנסוע ברכבת לילה ממוסקבה לסנט '
אנחנו רוצים לקחת קרון סגור של  4 אנשים . בפרטים שאני מקבל אני צריך למלא 4 טפסים . איך אני עושה את זה עם אנחנו רק 3.
תודה
שמי : אבי קרנץ
אולי זה יעזור לך?
09/03/14 16:14
28צפיות
ספסן זה לא רכבת לילה
09/03/14 17:10
21צפיות
ויש שם מקומות ישיבה בלבד.
קרון סגור? קרון שלם ל60 איש אתה רוצה ל5?
09/03/14 18:08
20צפיות
אולי התקוונת לתא סגור? לא נראה לי שיש היה כזאת ברכבת מהירה הזו.
º
הוא דיבר על רכבת לילה ולא על ספסן
10/03/14 10:05
9צפיות
איך להתידד עם רוסים
09/03/14 08:59
90צפיות
אני זוכר מייל שהסתובב פעם ברשת, לכאורה מכתב שהפיצה חברת "אינטל" לעובדיה, פרט כללי "עשה" ו"אל תעשה" למי מעובדיה שיצטרך לעבוד עם מהנדסים ישראליים (אני כותב "לכאורה", כי אין לי דרך לדעת אם זה באמת משם). דווקא מכתב ענייני ונטול שיפוטיות. בין היתר נכתב שם, ששאלות על המשפחה מתקבלות בברכה ע"י ישראלים, נחוות כאות לידידות ואכפתיות, כאשר בתרבויות אחרות זה לא בהכרח כך.

לו נדרשתם לכתוב מדריך לישראלי שעומד לנסוע לרוסיה ולהתערבב עם המקומיים, אלו עצות הייתם נותנים לו?

איך "לשבור את הקרח"?

התעניינות במשפחה - כן או לא?

כדי לשבור את הקרח עם רוסי
09/03/14 10:22
94צפיות
צריך לשתות איתו אלכוהול ביחד.
בשלב הזה כל סוג של שאלות מתקבל בברכה.
יש אנשים שאחרי יותר מידי אלכוהול אף שאלה
09/03/14 10:40
46צפיות
לא תתקבל אצלם בברכה.
בעיה בשביל מי שלא רגיל לאלכוהול
10/03/14 09:10
51צפיות
אני, למשל, קורס אחרי הכוסית השניה.

אמור לי, האם גם ל"מערבי" כמוני מותר לומר מה שאתה אמרת,
או שאז זה ייחשב להתנשאות ולדעה קדומה?
אני הרבה יותר מערבי ממך
10/03/14 09:46
67צפיות
נולדתי וגדלתי בצפון אירופה ואתה נולדת וגדלת במזרח התיכון
לא התכוונתי למערבי במובן הגיאוגרפי
11/03/14 12:12
33צפיות
התכוונתי למערבי במובן הפוליטי.

כמו, לדוגמא, במשפט:
"לא הייתה שום דליפה בכור בצ'רנוביל, זה הכל שקרים של התעמולה המערבית".
החלוקה הזאת היא אנכרוניזם
11/03/14 13:21
32צפיות
היום אין שום משמעות לחלוקה פוליטית לגושים.
º
неужели?
12/03/14 08:53
8צפיות
מערבי במובן הגיאוגרפי? רוסיה לא נמצאת מבחינה
14/03/14 13:12
21צפיות
גיאוגרפית במערב. אולי התכוונת "מערבי במובן התרבותי", בנייגוד למובן הגיאו-פוליטי.

קשה לתת תשובה אוניברסאלית
09/03/14 21:59
52צפיות
אבל כעיקרון בהשוואה לישראל, ערכי המשפחה בתרבות בפוסט-סובייטית אכן קצת פחות חשובים. ואכן מדובר בשאלה סוציולוגית מעניינית איך "שוברים את הקרח". והאינדיקאטור כאן הוא פוסטים שמשאירים גולשים באינטרנט.

למשל עם גרמנים לדעתי כדאי לדבר על המחירים - מה יותר זול, כמה עלה זה וזה, בד"כ זה מאוד מעסיק אותם ומערר עניין. ואם תגלוש באתרים של עיתונים גרמניים, תראה מעט טוקבקים על הכתבות הפוליטיות, וגם אלה קצרים וטיפשיים. ואילו הכתבות צרכניות בד"כ זוכות במבול של טוקבקים באורך סדינים, מפורטים ביותר - המוצר הזה היה כך וכך, יש לו חלקים כאלה וכאלה, בפרטי פרטים ויסודיות רואיה לשבח. ואם גרמני טיפוסי מגלה ששילם פחות ממך - הוא נהיה מאוד מרוצה מעצמו ומתחיל לגלות סימפטיה כלפיך.

מאידך, עם יפנים זה ההפך לגמרי. בכלל עדיף שלא להיכנס עימם לנושא המחירים בשיחת חולין. אם יתגלה שיפני שילם פחות ממך - הוא עלול בכלל להיפגע. היפנים אוהבים כאשר שואלים אותם על תרבות יפנית, אבל לא עמוק מדי, כי אז זה מתחיל לגעת בכל מיני דברים נסתרים ופחות סימפטיים. בכלל, לרוב קשה לנהל עימם שיחת חולין.

עם קנדים טוב לדבר על טיולים וחופשות, הם מתים על זה. וכך גם התוקבקים שהם משאירים. נושאים הפוליטיים לא מעניינים. צרכנות כך-כך. אבל חופשות וטיולים! שם יהיו הסדינים.

ואם נשפוט את הרוסים ע"פ הטוקבקים שהם משאירים - דווקא הנושאים הגיאו-פוליטיים הם החמים ביותר, וניתן להיווכח בזאת גם בפורום הנוכחי.
תודה, מעניין מאד
10/03/14 09:16
29צפיות
לדעתי, טיולים וחופשות זה נושא מצויין עם כל מי שהוא מעמד בינוני ומעלה. מי שידו אינה משגת עלול להתבאס מאד מהנושא.

אני אשתמש בטיפ לגבי המחירים בפעם הבאה שאשוחח עם גרמני ... כמו שאני מכיר את עצמי, מובטחני ששילמתי על משהו יותר ממנו

וכיוון שהזכרת את הפורום הנוכחי, אני מוצא שהוא הרבה יותר יהודי מאשר רוסי. וויכוחים כמו אלה שיש פה היו בכל עיירה יהודית במזרח אירופה, ועדיין מתקיימים בכל JCC בצפון אמריקה.

הפורום הנוכחי מונחה ע"י מס' אנשים
10/03/14 13:46
28צפיות
שמאוד מוכווני לנושאים פוליטיים ולכן זה מה ש"חם" בפורום ...
התרבות הרוסית ובמיוחד התרבות הרוסית בישראל עשירה הרבה יותר מזה.
התצפית היא הרבה מעבר לפורום
10/03/14 14:37
34צפיות
אם תגלשי לאתרים של עיתונים רוסיים תגלי שהנושאים של צרכנות, חופשות, לייפסטייל וכדומה גורפים סדרי גודל פחות טוקבקים בהשוואה לנושאים גיאו-פוליטיים. ואני מוצא בכך אחד ההבדלים בין רוסים לבין אירופאיים/אמריקאים. אגב, אם נשפוט ע"פ עניין הגולשים, בישראל הנושא החם הוא הנדל"ן. לא בכדי העתונים הכלכליים דוחפים מדי יום כמה כתבות נדל"ן, אפילו כשאין בהן כלום, ממחזרים כתבות ישנות ומדי יום נותנים במה לאנשי הנדל"ן. כי הרי הם רואים לאן הגולשים מגיעים. האים נדל"ן הוא הנושא ל"שבור קרח" עם ישראלים? לא בטוח. בכל זאת עדיף משפחה-ילדים.
גם לפי תצפיותי על החיים התעניינות מוגזמת
11/03/14 10:58
28צפיות
בנושאים גיאו-פוליטיים, כלל-חברתיים ואחרים שלא ניתן להשפיע עליהם ברמת הפרט והמשפחה אכן מאפיינת רבים מהאנשים שגדלו ברוסיה/ברה"מ וספגו את רוחה. כל אחד מהפכן, כל אחד רוצה לשנות את העולם. זה גם אחד ההבדלים בין יותצי רוסיה לישראלים שורשיים רבים, אם כי בארץ זה מורגש פחות, כי ישראלים מתעניינים מאוד בפוליטיקה, אבל עדיין, רוסים שוברים את כל השיאים. התעניינות לא בנושאים ברומו של עולם אלא ב"צרכנות, חופשות, לייפסטייל וכדומה" נחשבה ברוסיה ל"קרתנות זעיר-בורגנית".
כן, אבל
11/03/14 12:16
24צפיות
פתיחת שיחה בנושאים גיאו-פוליטיים עלולה לגרור מטר של תלונות במקרה הטוב, או לעלות לטונים זועמים במקרה הפחות טוב, והרי אנחנו בעניין של להתיידד. בקישור לוויקיטראבל שהביא Helio מופיעה אזהרה מפורשת מפני הבעת דעה בנושאים פוליטיים.
לדעתי אפשר גם לנסות לדבר
11/03/14 12:37
27צפיות
על יחס לדת וחילוניות/אטאיזם ועניינים סמי-דתיים כמו האם יש חיים לאחר המוות.
º
מה לרוסי ולדת?
11/03/14 15:01
11צפיות
מאז עזיבתינו החברה ברוסיה ואוקראינה
11/03/14 16:00
28צפיות
עברה שינויים מסויימים, והנצרות האורתודוקסית נייתה שם די פופולרית. אני לא יודע איזה חלק מהחברה שם רואה את עצמו כדתיים, סביר להניח שהרוב עדיין אטאיסטים, אבל אלא אוהבים מאוד לדבר בגנות דת באשר היא, וגם זה יכול להיות נושא מצויין לשיחה. כדי לשבור איתו קרח אפשר לדבר איתו בגנות החרדים שלנו, והוא ילגלג על הדתיים הנוצריים שלהם. חוץ מזה רבים מהם, בהיותם חילונים גמורים, נמצאים בחיפוש רוחני מתמיד ואוהבים לדבר על כל מיני עניינים רוחניים וסמי דתיים כמו חיים לאחר המוות, טיולים חוץ-גופיים, תקשורת עם רוחות  וחייזרים וכד'. פה כמובן צריך להבחין בין אדם בחיפוש רוחני, שיתעניין בדברים כאלה, לחומרני גמור, שיבוז להם.
VODKA.CONNECTING PEOPLE
09/03/14 22:43
30צפיות
אולי זה יעזור:
09/03/14 23:01
44צפיות
http://wikitravel.org/en/Russia#Contact
תקרא את חלק של RESPECT ודברים אחרים.

אתה מוזמן לשאול שאלות על משפחה אצל רוסים - למה לא.

חוץ מזה אני בטוח שיש עוד המון חומר באנטרנט כולל youtube
וויקיטראבל זה פרוייקט נפלא
10/03/14 09:19
22צפיות
היה לי מעניין במיוחד לקרוא מה שהם כותבים על ישראל.
נחמד לראות את עצמנו במבט מבחוץ, ובלבד שהוא מבט הוגן.
אני ממליץ על האתר לכל תייר ששואל אותי שאלות לקראת ביקור בארץ.
º
על דברים שמסבים להם גאווה - השכלה ותרבות
10/03/14 13:43
16צפיות
º
לא לשכוח גם טיסות לחלל החיצון
11/03/14 11:05
9צפיות
רעיון טוב, אבל איך מיישמים אותו?
11/03/14 12:22
22צפיות
תארי לך שאני באירוע רשמי, ומישהו מציג לי את מר וסילייב, שמעוניין לשווק את מוצרינו ברוסיה. מה אני אומר לו בשביל הסיפתח, "באיזו אוניברסיטה למדת, מר וסילייב"? "האם קראת לאחרונה איזה ספר טוב"?  
תשאל אותו על אזור מגוריו
11/03/14 12:31
28צפיות
עיר/אזור. לרוב הרוסים יש קשר חזק מאוד למקום מוצאם. מכאן אפשר להתפתח לשאלות על מקצוע וכ'ו, תחומי עניין. תלוי באופי השיחה כמובן.
º
וואללה
12/03/14 08:57
5צפיות
ספר טוב - רעיון טוב
11/03/14 15:05
23צפיות
לשבח סופרים, מחזאים, פילוסופים, בלט, מלחינים רוסים וכו' ...

לדבר על ההישגים (הגבוהים) של הילדים שלהם,
על הרמה הגבוהה של ההשכלה הנרכשת ברוסיה.
זה לא נראה לי רעיון טוב
11/03/14 15:17
22צפיות
צריך לדבר על משהו יותר גשמי.
מעטים יוכלו לנהל שיחה על פילוסופים ומחזאים.
והאפשרות השניה שאת מציעה נשמעת כחנפנות ועלולה להרתיע.
תשובה לך ולחיים נחמן
12/03/14 09:01
29צפיות
ספרים, מחזות, ויצירות מחול, כמו גם חוויות רליגיוזיות וספיריטואליסטיות - אצלי לפחות נתפסים כנושאים קצת אינטימיים, שעלולים לעורר התנגדות אצל אדם שעדיין לא מכירים. לא כנושאים לסמולטוק.

אגב, יש ברוסית מלה מקבילה לסמולטוק?
בעברית אין, ולדעתי, לא במקרה.

º
Small Talk? Not in Russian
12/03/14 09:40
22צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
לא על רוסים, אבל גם עשוי לעניין אותך
12/03/14 10:08
26צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
זה באמת עניין אותי
13/03/14 08:41
19צפיות
אבל, אני חושב שיש כאן ערבוב של שני דברים.

אחד, הנטייה של יהודים (ולא רק ישראלים) לשים דברים על השולחן, לא לטאטא מתחת לשטיח. זה עניין תרבותי שמושרש עמוק בתרבות היהודית. הוא תורם להישגים האינטלקטואליים המזהירים של היהודים, אבל לדעתי, גם תורם רבות לאנטישמיות בארצות הצפון, שבהן דווקא מקדשים את הטאטוא מתחת לשטיח.

שתיים, הנוהג בחברות ישראליות לשלוח את אנשי הפיתוח הכי מבריקים לקשור קשרים עם אנשי עסקים זרים, בלי להביא בחשבון את הכישורים שיש להם או אין להם ביחסי אנוש. כי מה זה סמולטוק, בעצם (והכותבת מציינת את זה)? זו השיחה שאתה מנהל עם אדם זר ברגעים הראשונים, כדי לברר אם הוא בכלל בעניין שלך. ברגעים הראשונים, האתגר העיקרי הוא לא להביך את הפארטנר, לא לעורר אצלו רגשות שליליים. אנשי מכירות ויחסי ציבור אלופים בזה. גם אנשי מכירות ויחסי ציבור ישראלים.

º
מה זה בדיוק סמולטוק ?
12/03/14 21:22
15צפיות
הוא התכוון ל-small talk = שיחת חולין, דיבורים
12/03/14 22:20
23צפיות
בעלמא, שיחה קלילה, פטפוטים על הא ועל דא, פתפותי ביצים וכו'. "רליגיוזי" = דתי. "ספיריטואלי" = רוחני.

באשר לתרגום לרוסית, אתן לאסטרו לענות.
נו, בעברית גם מנהלים כאלה שיחות
12/03/14 23:26
20צפיות
תכל'ס ברוסית זאת בעיה לנהל כזאת שיחה, עם עולים חדשים או רוסים (והעמים מסביב) אמיתיים זה איכשהו לא זורם.
חחח עם רוסים אני מקפידה על מבטא צרפתי כבד
16/03/14 19:03
48צפיות
הם מאוד מתרשמים מזה, בייחוד המבוגרים מביניהם (שזה תכלס רוב המגזר). אולי טראומה מימי נפוליאון.
º
איך אפשר לעשות מבטא צרפתי?
16/03/14 22:21
45צפיות
º
פשוט יודעים את השפה כמו שצריך
17/03/14 00:25
20צפיות
יש אצלנו בעבודה שני פרנקופונים
18/03/14 12:50
33צפיות
חבר'ה צעירים, בחורים נהדרים.
אחד יליד תוניסיה והשני יליד מרוקו.

אני חושב לעצמי, כמה זמן היה לוקח לשונאי המזרחיים בפורומנו (שאיני נמנה עמם, למקרה שזה לא ברור)  לעלות על זה שהשניים האלה מזרחיים, עם הצרפתית המושלמת שלהם.
º
אמממ... זה תלוי איך הם נראים, לא?
18/03/14 13:58
12צפיות
יהודי אוקראינה לפוטין: אין רדיפה, אתה משקר
07/03/14 14:49
70צפיות
במכתב פומבי ל"ולדימיר ולדימירוביץ'" כתבו חברי הקהילה היהודית במדינה: "ברוסיה יש הרבה יותר אנטישמיות מאשר באוקראינה, אנו מסוגלים להגן על זכויותינו בלי עזרתך"

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/563/542.html

ישראל צריכה לפלוש לרוסיה כדי להגן על זכויות היהודים שם.
יורים לעצמם ברגל ומסתבכים עם פוטין
07/03/14 23:03
36צפיות
טמבלים עדיף שהיו מנסים לשמור על ניטרליות בעימות הנוכחי, שלא יתפלאו אחר כך אם הם רק יגבירו את חמתו של פוטין. עכשיו בגלל חבורת המפגרים האלה כל היהודים באוקראינה יכולים לחטוף, גם כן נציגים. אם פוטין רצה להציג את עצמו כמי שמגן על היהודים מפני המהפכנים באוקראינה הם היו צריכים לתת לו מאשר להסתבך איתו ולהישמע כמו טמבלים גמורים במכתב הזה. אם הם חושבים שהמכתב הזה ישנה משהו מההחלטות של פוטין הם חיים בסרט, הדבר היחיד שזה ישנה זה את היחס שלו עליהם, לכוון הרע. אתה אלי שוב בזבל בשכל, שיגעון גדולות, פגם חמור, עלאק ישראל תפלוש לרוסיה, בדיחה מהלכת, אין לישראל שום סיכוי נגד מעצמה כמו רוסיה, מה גם שאין שום סיבה שפויה לנסות אפילו להלחם ברוסיה, בגלל חמומי מוח חסרי מחשבה כמוך הרומאים רמסו את היהודים אחרי המרד הגדול, שכתוצאה מזה היה גלות של 2000 שנה, להסתבך עם רוסיה זה יותר גרוע מלהסתבך עם ארצות הברית, זה לא איזה מדינה ערבית עלובה פה, זה מעצמה עולמית ומערבית. יהודים חכמים זה אלו שמנסים לשמור על קשרים טובים עם פוטין, כמו רומן אברמוביץ'(זאת למרות שהוא חיי באנגליה עכשיו), אלו שמסתבכים עם פוטין ורוסיה יאכלו אותה בגדול, ועלולים לגרור יהודים נוספים לאבדון איתם.
זה ההבדל בין אלו שבקשרים טובים עם פוטין
07/03/14 23:48
29צפיות
לבין אלו שמסתבכים עם פוטין. אפילו שניים במצב דומה מאוד בהתחלה. פוטין לא פראייר הוא מנהיג חזק לעצמה חזקה.

http://www.mako.co.il/news-world/international/Art...
פוטין זה סוג של מובארכ, רק בקנה מידה גדול
09/03/14 11:13
27צפיות
כל עוד הוא בשלטון, כולם מעריצים אותו ורוצים קשרים טובים איתו. ברגע שהוא יפול או יפרוש, כל מי שתמך בו, עלול להיפגע. יהודי אוקראינה מבינים את זה ולכן בוחרים שלא להיות מזוהים איתו.
מובארק? אם כבר אסד
09/03/14 12:24
28צפיות
שנתמך על ידי רוסיה ושרד הרבה מעבר למובארק ולקדאפי. לא פוטין ולא אסד עומדים ליפול בזמן הקרוב, בגלל שהם מנהיגים חזקים באישיות ובנוסף בעלי האמצעים לשרוד לזמן רב. הממשל באוקראינה יפול הרבה לפני פוטין אם כבר, ופוטין כבר היה הרבה קדנציות, ככה שהוא לא מתכוון לפרוש בזמן הקרוב, ובטח שלא יפול, מי יפיל אותו בדיוק? רוסים? ברוסיה הוא זוכה לפופולריות רבה יחסית ובצדק, הוא חיזק את רוסיה גם מבחינה כלכלית וגם מבחינה ביטחונית, מאז שנכנס לפוליטיקה, למעשה כנראה הראש ממשלה הכי טוב שהיה לרוסיה זה זמן רב. הוא מנהיג חזק וחכם ועומד בראש מעצמה שווה בכוחה לארצות הברית, עם הניהול של פוטין היא יעילה יותר מארצות הברית בראש אובמה שהוא הנשיא הכי נוראי שהיה לארצות הברית זה זמן רב. מובארק היה חלש, הוא לא נלחם מספיק חזק במורדים, ובקושי היו הרוגים בשורות המורדים, ועדיין כלאו את המסכן בסופו של דבר, מובארק עשה גם טעות גדולה שהוא הסתמך על ארצות הברית, שהפקירה אותו, זאת בניגוד לרוסיה שתומכת באסד עד היום. פוטין לא יפול, וגם אם הוא יפול הוא בטח יקח איתו לא פחות לא פחות יריבים מאשר אסד, סביר להניח שהרבה יותר, כי הוא 'הגב' שמאחורי אסד ולא להפך. היהודים ששלחו לפוטין תמכתב הם טיפשים ויהירים לדעתי, הם עלולים לשלם על זה ביוקר, ואם לא מספיק שהם בצד שנגד פוטין, הם גם קוראים לו שקרן, כמו שאני מכיר את פוטין, הם ככל הנראה הולכים לאכול חצץ, אם יהיה ליהודים באוקראינה מזל אז רק אלו ששלחו את המכתב יחטפו, אם לא יהיה להם מזל אז כל הקהילה היהודית באוקראינה יכולה לחטוף בגללם. לא אמרתי שהם היו צריכים לתמוך בפוטין אבל לפחות היו שומרים על ניטרליות ולא דוחפים תאף לעניינים לא שלהם.
מה שכן יכול להיות שעשו את זה 'מחוסר בררה'
07/03/14 23:14
22צפיות
או כי איימו עליהם שיגידו את זה או כי הם מנסים נואשות ללקק למקומיים ולא מבינים תמחיר.
יהודי אוקראינה נמצאים במצב בעייתי
09/03/14 10:25
26צפיות
רובם ככולם דוברי רוסית, לכן נתפסים ע"י אוקראינים וגם ע"י רוסיה כבני חסות של רוסיה. לכן הם נאלצים לכתוב מכתבים מהסוג הזה.
הם מגוחכים
09/03/14 12:30
22צפיות
מה גם שמה שרשמו לפוטין זה שקרים ולכלוך עליו. הם לא היו צריכים להדחף אם היה להם שכל.
בקשה לעזרה במחקר העוסק ביוצאי ברית המועצות
05/03/14 17:11
73צפיות
למחקר העוסק בנושא היבטים של הסתגלות תרבותית בקרב יוצאי ברית המועצות דרושים משתתפים בגילאי 18-30 שנולדו בברית המועצות ועלו לארץ עד גיל 16, או כאלה שהם דור שני (כלומר ילדים להורים שעלו לארץ מברית המועצות).
המחקר כולל שאלון אינטרנטי ועורך כ15 דקות.

לינק לשאלון:
http://idc.az1.qualtrics.com/SE/?SID=SV_3s01xYFwgL...

לפרטים נוספים- אנני גולדברג annygoldberg@gmail.com

תודה רבה:)
º
לשם מה צריך את ה-ת.ז ??
06/03/14 11:16
25צפיות
אל תיתן לאף אחד ת.ז.!!
06/03/14 11:43
45צפיות
לא מבין מה יש לחקור. המדינה כשלה, העולים הסתדרו לבדם. תודה וכל טוב.
זה 4 ספרות אחרונות של ת.ז
06/03/14 11:58
48צפיות
וזה רק לשם סימון השאלונים, אפשר גם בלי.

אין פה מניעים נסתרים- אני סטודנטית שנה ג בבית הספר לפסיכולוגיה במרכז הבינתחומי, והמחקר הוא במסגרת הסמינריון המחקרי שלי.
אז אענה לך ללא ת.ז
06/03/14 13:11
50צפיות
את ילידת הארץ ?
פוטין מועמד לפרס נובל לשלום
05/03/14 10:08
43צפיות
º
מה דעתכם על מערכי החינוך והפנסיה בישראל?
04/03/14 17:39
40צפיות
שוב שינית את שם הפורום? לא נמאס לך?
04/03/14 18:14
48צפיות
בפעם הבאה תשנה ל"פורום כלכלה", ובא לציון גואל.
נדמה לי שכולם רצו בכך. אתה מתנגד?
05/03/14 11:33
44צפיות
כי תכ'לס, נראה לי  שהשם מתאים.
º
אני רציתי שם אחר
05/03/14 19:35
8צפיות
06/03/14 10:36
29צפיות
השם מאוד מתאים ...
מי זה "כולם"? שני גולשים?
06/03/14 11:03
35צפיות
זכור לי שתיכננת לעשות סקר בנושא, אבל שוב פעם עשית צעד נמהר על דעת עצמך.

אם השם כל כך מתאים, למה שינית אותו כבר 3-4 פעמים (גם כאן, על דעת עצמך ובלי להתייעץ עם חברי הפורום)?

סוף מעשה במחשבה תחילה.
למה כל כך אכפת לך מה שם הפורום?
10/03/14 13:50
18צפיות
הרי במילא רוב הדיונים והתגובות שלך הן בנושא פוליטיקה ...
אולי היה צריך לקרוא לפורום הזה פוליטיקה בתרבות הרוסית בישראל??

לפורום הזה יש היסטוריה ארוכה של השתלבות בחברה הישראלית,
ואין סיבה שזה לא ימשיך להיות כך.
ולמה לך כל כך אכפת?
10/03/14 16:52
12צפיות
את הרי נעלמת מהפורום לפני 5-6 שנים בערך וצצת כאן מחדש לפני זמן קצר בלבד. אני לעומת זאת חבר קבוע בפורום וענייניו נוגעים לי הרבה יותר.

אני אישית לא מבין את השם "ישראל ברוסית" ואת שיוכו לפורום. מה בדיוק "ברוסית" כאן? כמעט שום דבר, ובפעמים היחידות שמישהו כאן כתב שני משפטים בשפה המדוברת, את ישר מתחת עליו ביקורת וקראת אותו לסדר, כאילו שכתיבה ברוסית בפורום שנושא את אותו השם זו כפירה בקודש הקודשים, לא פחות.

הפורום הזה שינה את פניו בתקופה הארוכה שנעדרת ממנו. מנהלים התחלפו, גולשים חדשים הלכו ובאו, נושאי השיחה השתנו. לא מן הנמנע שגם שם הפורום ישתנה (כפי שאכן קרה פעמים ספורות בתקופה האחרונה).
נדמה לי שקצת התבלבלת ...
10/03/14 23:37
14צפיות
ישראל ברוסית זה פורום שמאז ומעולם דיבר על שילוב הקהילה הרוסית בארץ ובחברה הישראלית ולכן אין בו מקום לדיונים בשפה הרוסית בלבד.

רוצים לכתוב ברוסית? אין בעיה, תטרחו לכתוב גם בעברית,
לא כל אחד ירוץ למילון לבדוק מה כתבת במיוחד כשמצרפים לינקים עם כתבות באורך הגלות.

אני מהמייסדים של הפורום הזה ולא נעלמתי מעולם,
פשוט מה לעשות דיונים בנושא פוליטיקה לא מעניינים אותי.
הבעיה שכאשר הפורום נקרא "ברוסית"
11/03/14 06:36
16צפיות
הדבר הראשון שעולה לראש הוא שמדובר בשפה הרוסית.
אני קורא את כל הדיונים על שם הפורום,
11/03/14 10:03
27צפיות
כי זה די משעשע, אבל עכשיו נראה לי שיש לי רעיון. השם "ברוסית" באמת מרגיש לא מבטא את מהות הפורום, אבל זה רק אם לפרש אותו "בשפה הרוסית". סביר להניח, ושהמייסדים יתקני אותי אם אני טועה, שבהתחלה רצו לתרגם לעברית את המשפט "Израиль по-русски". אבל ברוסית הביטוי "по-русски" הוא דו-משמעי, זה גם "בשפה הרוסית", וגם "כדרכם של רוסים". גם הביטוי "(.говорить по-русски (итальянски, французски etc" נשמע ברוסית לא כציון שפה גרידא אלא כ"לדבר בשיטה של רוסים (איטלקים, צרפתים וכו')", על משקל  
"любить по-русски", "страдать по-русски" וכו'. מכך אפשר לפרש את השם "ישראל ברוסית" כ"ישראל מנקודת מבט רוסית" או "ישראל וכל מה שקשור לרוסים".
ההצעה שלי לשם היא "ישראל והרוסיוּת" (חשוב לשמור על הניקוד).
כנראה זאת היתה הכוונה, אבל רוב האנשים
11/03/14 10:48
15צפיות
שיתקלו בשם הפורום יחשבו שמדובר "בשפה הרוסית".
לדעתי השם הכי מתאים הוא: "יוצאי ברית המועצות".
אם לא היו לועסים פה את העניין כל-כך הרבה,
11/03/14 11:04
18צפיות
גם אני הייתי חושב שגם הכוונה המקורית היא לפשה הרוסית. כנראה "יוצאי ברית המועצות" זה באמת השם הכי מתאים.
ומישהו שלא דובר רוסית
11/03/14 11:14
20צפיות
בכלל לא יכול לנחש את הכוונה, כי הרי בעברית "ברוסית" זה אך ורק "בשפה הרוסית".
º
זאת הבעיה
11/03/14 11:31
5צפיות
º
החכמתני
12/03/14 08:50
5צפיות
º
על לא דבר
12/03/14 08:56
3צפיות
º
עוד מעט יעלו את הגיל הפנסיה ל-70
04/03/14 19:13
14צפיות
בגדול לא רע
04/03/14 19:31
33צפיות
אבל טעון שיפור, באיכות ותגמול המורים(ע"פ איכותם), העלאת הרמה והדגשת מקצועות חשובים וניצול זמן יעיל יותר.
שניהם על הפרצוף
04/03/14 20:37
28צפיות
בקצרה:
מערכת החינוך: בכלל עם הפרצוף, שכר מורים נמוך, יתכן ובגלל זה רמת המורים נמוכה עד מאוד, כמות ילדים למורה לא הגיונית ולא מאפשר יחס אישי ברמה כלשהי מצד המורה.

פנסיה, היה יכול להיות סביר כי בסך הכל יש חוקים המחייבים מעסיקים להפריש לעובדים הפרשה נאה, אבל... וזה אבל ענק, העמלות שגובות חברות הפנסיה פשוט לא הגיוניות, בעליל! לא הגיוני שאדם ישלם עמלות בסך מאות אלפי שקלים, הרבה מאות אלפי שקלים! במיוחד שהביצועים של קרנות הפסניה לא באמת תלויות בהם, בחלק מהמדינות יש אפשרות של קרנות פנסיה מנוהלות ע"י אלגוריתם או פשוט תעודות סל עם עמלות 0.00כלום % עמלה.
באחד הבלוגים קראתי הגדרה יפה
04/03/14 22:29
34צפיות
"בתי ספר הוקמו על מנת למנוע מילדים לשחק באמצע הכביש". זהו. למדתי במערכות החינוך הסובייטית והישראלית, שתיהן היו וגם יישארו על הפנים. את החינוך העיקרי מקבלים בבית, את ההשכלה רוכשים לבד.
בישראל פנסיה זה כמו קו האופק
05/03/14 09:17
52צפיות
כשהתחלתי לעבוד, גיל הפרישה היה 65, אח"כ העלו ל-67, עכשיו הולכים להעלות ל-70 ועד שנהיה בני 70 זה כבר יעלה ל-75 לכל הפחות. כך שמבחינתי הסכומים שאני מפריש לפנסיה זה בעיקר ביטוח לאשה ולילדים. צריך לחשוב ממה נתקיים אחרי גיל 55, כי אחרי הגיל הזה הסיכוי למצוא עבודה הוא אפסי.
º
אמורים לפטר אותך בגיל 55 ?
05/03/14 21:29
5צפיות
הרבה לפני זה
06/03/14 09:36
40צפיות
למשל, במחלקה שבה אני עובד (בחברת הי טק בינלאומית) אין אף מתכנת מעל גיל 40. כל מתכנת שמתקרב לגיל 40 נפלט בצורה זו או אחרת (או שמפטרים אותו, או שנותנים לו להבין שלא מרוצים ממנו והוא עוזב לבד).
º
06/03/14 11:15
2צפיות
אז מה תעשה אם וכאשר הרגע הזה יגיע?
06/03/14 11:18
33צפיות
לפי כתבות שונות ששודרו בחדשות, סופר על כך שאנשים מעל גיל 40 מתקשים מאוד למצוא עבודה חדשה.
הוא ילך לסטארטאפים, יעשה ביזנס
06/03/14 11:39
27צפיות
בכל מקרה, נעזור לו עם רשימות של עשרות חברות. מי שרוצה לעבוד ויש לו מה למכור, מוצא.
אני מקווה למשוך איכשהו עד גיל 55
06/03/14 11:47
41צפיות
ארד בשכר ואתפשר אולי על חברות outsourcing.
אל תשכח גם שתוחלת החיים הממוצעת עולה בהדרגה
06/03/14 11:13
26צפיות
פעם אנשים מתו בגיל 65-70, היו יש הרבה שחיים עד גיל 85-90.

שמעתי שבהייטק מפטרים את העובדים בגילאי 35-40. מה אתה מתכנן לעשות אם וכאשר...?
מצד שני
06/03/14 11:49
31צפיות
ככל שתוחלת החיים עולה, כך קרנות הפנסיה צריכות לשלם פחות כספים לאלמנות ויתומים. לכן ההוצאות מתקזזות.
מערכת החינוך עבדה לא רע בשבילי
05/03/14 09:41
40צפיות
לא נותר לי אלא לקוות, שגם מערכת הפנסיה תעבוד לא רע בשבילי.
בשביל ההורים שלי היא עבדה מצויין, אגב, אבל זה היה לפני שהופרטה.
האמת, גם בשבילי
05/03/14 11:02
42צפיות
הכל תלוי באיזור המגורים.
לא רק במקום המגורים
06/03/14 10:39
27צפיות

הרבה תלוי גם בבית שאתה גדל בו, וביכולות שנולדת איתן.

אני גדלתי בפריפריה, אגב.
נכון, ה-IQ ויכולת ההתמדה משחקים תפקיד
06/03/14 10:54
24צפיות
וגם הדוגמה האישית של ההורים וקרובי משפחה אחרים.
רוסיה כובשת את קרים, ומשנה את מצבנו
03/03/14 15:03
66צפיות
על מוסר עבדים ומוסר של אדונים / ד"ר גיא בכור

http://www.gplanet.co.il/prodetailsamewin.asp?pro_...

º
מאמר חזק
03/03/14 21:46
8צפיות
º
לא אהבתי, יותר מדיי שטויות
03/03/14 22:52
10צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום