בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום לך,

הפורום שלהלן הוא הבית החם של יוצאי ברה"מ ומדינות СНГ. אם השפה הרוסית היא חלק בלתי נפרד ממך - מקומך כאן! 

בין אם נולדת ברוסיה או אוקראינה, בלארוס או ארמניה, גרוזיה או אוזבקיסטן, לטביה או ליטא, אסטוניה או מולדובה - מקומך כאן!

אם יש לך בני משפחה ו/או בני זוג דוברי רוסית - מקומך כאן!

Dobro Pozhalovat k Nam,

ivgy1980

מה שהקפיץ את החברה בנוגע לגידעון לוי
25/12/13 09:16
55צפיות
זה שהוא חיבר בין המהגרים (עולים) מחבר העמים לבין המסתננים מאפריקה. מיד צצה האשמה שאיש גזען והיא כמובן נכונה. אבל לדעתי יש לבחון מי עוד גזען בסיפור הזה. ואומר כך... אני באופן אישי לא נעלבתי. כי אינני חש כל עילונות כלפי המסתננים. אני אדם בדיוק כמוהם, רק שהתמזל מזלי ונולדתי במוסקווה ולא באפריקה, לכן גם קיבלתי  הזדמנויות אחרות בחיים.

אבל יש כאן גם פן אחר ודברים מאחורי הקלעים. הרי האיש בא להעליב בכוונה וזאת בדיוק התוצאה אשר לה ציפה. בדומה למרבית האליטה הישראלית לא מדובר כאן באינטלקטואל דגול. הרמה האינלקטואלית שם בסה"כ של בירת מחוז ברומניה (ולא שיש לי משהו נגד רומניה). בא נאמר כך... במקומות אחרים בעולם בהם הנדל"ן עולה כמו בצפון תל אביב בד"כ מסתובבים בעלי משכל גבוה פי כמה וכמה. והאיש בא בסה"כ להשעשע זקנות סנוביות בקניון רמת אביב ולא יותר מכך. ויש כאן שיח של גזענים - מי "לבן" יותר מי "לבן" פחות, מה שמאוד אופייני לשיח הציבורי הירוד של ישראל.
הקפיץ את החברה?
25/12/13 09:59
25צפיות
לא ראיתי שחוץ מהעולים וכמה עיתונאים מישהו "קפץ".
א. אתה לא רואה הבדל בין מי שפרץ גבול בחוצפה
25/12/13 10:01
28צפיות
לבינך שעלית כחוק למדינה ?

ב. מה הקשר רומניה ?
על ההבדלים ועל רומניה
25/12/13 10:15
25צפיות
ההבדלים הם מבחינת החוק שלא אני ולא אתה קבענו. וגם זאת בהסתייגות. כי הרי במחינת האמנה הבינלאומית שישראל חתומה עליה הדברים לא טריוויאליים. אך אינני משפטן ולא יכול להוות דעה מוסמכת בנדון. אז מה יש כאן? החוק משחק לטובתך בזירה הגזענית וזה כביכול מאפשר לך להתנפח ולירות אש וגופרית. ואגב יש גם צדק בדבריו של מר לוי. אם אתה כזה קנאי של חוק, מדוע אינך מתקומם כנגד המסתננים הלא חוקיים מחבר העמים (והרי יש לא מעט כאלה) ומפנה את זעמך דווקא כלפי האפריקאיים?

אז מבחינת החוק אולי יש הבדל. אבל מה עם הפן האנושי? ולא שאני בעד השארותם של המסתננים או בעד גירושם. אינני אחראי לא על מדינה ולא על מעשיה ולא על חוקיה. אני אחראי רק על עצמי. ובתור כזה חשוב לי לשמור על צלם אנוש.

ולגבי רומניה - סתם אגוריה למקום נידח שבגדול לא הצטיין בכלום פרט מרוזן דראקולה. וכנ"ל גם מרבית בני ה"אליטה" רמת אביבית שבד"כ לא מצטיינים בכלום פרט מעובדה שידעו להתיישב על נכסים יקרים וזה כביכול עושה אותם חשובים.
25/12/13 10:31
28צפיות
איזו זירה גזענית ?

אינני מתנפח ולא יורה אש וגופרית.

אני נגד כל מסתנן, לא רק אפריקאי.  את האמת אף פעם לא פגשתי מישהו שעלה ממדינות חבר בעמים בניגוד לחוק, כל מי שהכרתי עלה מתוקף חוק השבות.

אני לא אמרתי לא להיות אנושי, בהחלט חשוב לשמור על צלם אנוש.

אם ישראלי שעובד ללא אישור בקניון בארה"ב, נעצר, נחקר ונזרק לתא מעצר עם פושעים מטונפים ומסוכנים ואז מגורש ללא אפשרות לדרוך על אדמת ארה"ב יותר בחייו, ואף אח לא בא עם הטיעונים הדמגוגיים שהאמריקאים גזעניים או פאשיסטיים אז לכל הפחות מותר לנו להחזיר את פורצי הגבול החצופים לביתם.
צ'מע...
25/12/13 11:26
19צפיות
גם בקנדה ובעוד כמה וכמה מקומות ב-1940-45 אמרו "אנחנו נגד כל מסתנן" - כיום הנושא טאבו בגלל הבושה. אינני בא לערוך השוואת היסטוריות, אלה רק להמחיש שהנושא איננו טריוויאלי וע"מ לשמור על צלם אנוש טוב להיזהר בדברים. "אל תשפוט ולא תשפט"

ומבלי להתייחס עליך ספציפית - כי הרי אינני מכיר אותך אישית - אלה פונה לאיזושהי דמות וירטואלית שלדעתי מאפיינת את zeitgeist. והרי הדמות מהווה תמונת ראי בלתי-מחמיאה של מר לוי, רק יש לשניהם אובייקטים שונים לשנאה. יתרה מכך, הדמות מצפה להיות אמו באותו הצד של החזית, ונעלבת כפליים כאשר זה לא קורה.
כל מקרה לגופו
25/12/13 11:45
17צפיות
כאשר יש פצועים בגבול הסורי, עוזרים להם ומטפלים בהם ואז מחזירים אותם לביתם.
כאשר באים פורצי גבול עם חיוך חמדני ודרישות חצופות שהם באו בשביל לעבוד (אחוז זניח מהם באמת פליטים מסכנים) והם כאן בשביל להישאר (מי בדיוק נתן להם ??) זאת כבר הסתננות חצופה לכל דבר ועניין.
התקפות מילוליות כנגד העולים מבריה"מ
25/12/13 10:26
32צפיות
נחשבות משום מה תקינות פוליטית בישראל. לצערנו אנחנו אשמים בכך בעצמנו, כי לא פעלנו משפטית או בדרכים אחרות נגד המרשים לעצמם התבטאויות כאלה.
כולם מלכלכים על כולם - זה חדש?
25/12/13 10:57
25צפיות
אבל שוב... במקרה העלבה הנוכחית יוצאת לא טריוויאלית. הישוו אותנו עם הכושים. איך צריך להגיב? אז אחד ירוץ לתבוע ואני אומר - כן, איני לא טוב בכלום מהכושי, בגדול אני בדיוק כמוהו. רק תודה למדינת ישראל - אני נמצא כאן במעמד "חוקי" ונהנה מ"זכויות". וגם מר לוי לא טוב בכלום מהכושי, אולי אף גרוע ממנו. יתכן מאוד שאילו הכושי היה מקבל את מה שהוא קיבל - היה חכם ממנו פי כמה וכמה.
הבעיה כאן היא לא ההשוואה עם ה"כושים"
25/12/13 11:23
26צפיות
אלא עם מסתננים שנגבו גבול ופלשו למדינה זרה נגד החוק. אילו היו משווים את יוצאי ברית המועצות, שכזכור עלו מטעם חוק השבות, עם יוצאי אתיופיה, אזי לא הייתה שום בעיה לטעמי. אלו ואלו עלו באופן חוקי, וכל עוד מדובר ביהודים, הרי שהצבע לא קשור בכלל.
פלשמורה לא עלו לפי חוק השבות
25/12/13 11:39
21צפיות
אלא מטעמים הומניטריים בלבד.
מדובר בנוצרים שכביכול אבות אבותיהם היו יהודים, ויש להם קרובי משפחה כאלה ואחרים. חוק השבות קובע במפורש, שמי שהמיר את דתו איננו בר עליה.
אני התכוונתי ליהודים-האתיופים שעלו מטעם חוק
25/12/13 13:00
21צפיות
השבות. אם כבר רוצים לבצע השוואה כלשהי בין העולים מרוסיה ליוצאי פזורות אחרות, אז אליהם צריך להשוות.
גם היהודים כביכול האתיופים
25/12/13 13:50
23צפיות
לא בדיוק עלו לפי חוק השבות. כי הרבנות הראשית לא מחשיבה אותם ליהודים והם נדרשים לעבור גיור. אם כבר להשבות אותנו אז ליהודי תימן שאין ספק ביהדותם.
º
*להשבות=להשוות
25/12/13 13:50
4צפיות
רציתי בכוונה להשוות עם עולים כהי-עור("כושים")
25/12/13 14:20
23צפיות
כדי שלא יגידו שאת הרוסים הסכימו לקלוט בארץ בשל צבע עורם הבהיר, שיערם הזהוב ועיניהם התכולות, ואת האריתראים והסודנים רוצים לגרש רק בגלל צבע עורם השחור.
בגלל זה ציינתי את עולי תימן
25/12/13 14:24
29צפיות
גם הם כהי עור, אבל הם ללא ספק עלו לפי חוק השבות. אתיופים זה מקרה מיוחד, לכן ההשוואה אינה מדוייקת.
יוצאי תימן כבר ותיקים מאוד...
25/12/13 14:42
28צפיות
יוצאי אתיופיה עלו פחות או יותר בסמיכות לעולים מרוסיה. התימנים הם גם דתיים מאוד, משהו שקשה להגיד על הרוב הגדול של יוצאי רוסיה. אני לא בטוח עד כמה ההשוואה ליהודי-תימן היא נכונה. גם אי אפשר להתעלם מזה שבקרב העליה הרוסית של שנות ה-90 אכן השתרכו הרבה לא-יהודים, אפילו אם זה התבצע באופן חוקי.
והשיח העדתי-גזעני הלך והתגלגל...
25/12/13 14:55
22צפיות
זה נראה חסר תקנה וחסר תקווה....
º
למה אתה מתכוון?
25/12/13 16:09
8צפיות
יש גם יוצאי תימן שעלו בשנות ה-2000
25/12/13 16:08
22צפיות
אין שום קשר בין דתיות לחוק השבות.
הלא-יהודים ש"השתרכו" לעולי בריה"מ עלו לפי חוק השבות, כי הם קרובים מדרגה ראשונה של יהודים.
לא, לא זאת הבעיה
25/12/13 11:24
22צפיות
ומי שעבורו זאת הבעיה לא מבין על מה ה"מהומה".
השוו אותנו עם מסתננים בלתי חוקיים
25/12/13 11:29
32צפיות
וגם נשעתה כאן הערה גזענית על כך שבדמנו יש אחוז גבוה של אלכוהול ופשע.
נשמע כאילו
25/12/13 11:48
19צפיות
אתה במו ידיך חוקקת את חוק השבות וכרגע חש נעלב בגלל הזנייתו. אז מבחינת מר לוי אתה לא יותר חוקי מאשר המסתנן מאפריקה. ומבחינת פעיל זכויות אדם רדיקאלי באירופה מר לוי בכבודו ובעצמו לא חוקי יותר מאשר שניכם. ובסה"כ העולם הזה שייך לבוראו לא לך ולא למר לוי ולא לאותו הפעיל הרדיקאלי.
לא אכפת לי מחוק השבות
25/12/13 11:54
31צפיות
אבל אני אזרח ישראל שומר חוק (ולכן לא פחות אזרח מגדעון לוי). ולכן אין לו זכות להשוות אותי עם פורעי חוק. מדובר בלשון הרע. שלא לדבר על דיבורים על הרכב הדם שלי.
*תיקון
25/12/13 11:56
17צפיות
אין לו זכות להשוות אותי עם אזרחים זרים פורעי חוק.
בשביל מה שזה שווה
25/12/13 10:57
22צפיות
אני יכול להגיד לך שאילו מישהו היה שם בסל אחד אותי (יהודי, אשכנזי, חילוני, מעמד בינוני, יליד הארץ, וכו') ביחד עם המסתננים מאפריקה, לא הייתי רואה בכך גזענות, וגם לא הייתי נעלב.

ונכון גם שגדעון לוי איננו אינטלקטואל גדול, אם כי חוג מעריציו קצת יותר גדול מאשר "זקנות סנוביות בקניון רמת אביב" (התבטאות דכאנית כלפי מבוגרים וכלפי נשים, אגב). אלמלא היו לו די קוראים נאמנים, שמוכנים לקנות את העיתון כדי לקרוא אותו, ספק אם היו ממשיכים להעסיק אותו שם.
שאפ'חד לא ישווה אותי למסתנן
25/12/13 11:57
37צפיות
ובפעם הבאה אכתוב ישר ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה להגשת תביעה מטעם המדינה,
אבקש מהמשטרה לפתוח בהליך פלילי ועדכן את על עורכי העיתונים היומיים.
שכל אחד יידע את מקומו, גם הקטן-קטן הזה.
למה בפעם הבאה?
25/12/13 12:49
26צפיות
תכתוב כבר עכשיו
º
כתבתי לעורכי הארץ. להבא אהיה יותר גס וחצוף.
25/12/13 17:46
11צפיות
עורכי הארץ
25/12/13 17:53
31צפיות
ישמחו לנגב את הת*ת עם המכתב שלך. מבחינתם אתה עוד פועל זר שלא שווה התייחסות.
לא חשוב, הרבה אנשים יקבלו המכתב
25/12/13 19:05
23צפיות
כבר הדחתי שופט במקומי מכהונתו בגלל התבטאות לקויה. לכל מילה יש מחיר!
º
25/12/13 19:26
7צפיות
זה ממש יזיז להם גם...
25/12/13 13:11
28צפיות
זו לא הפעם הראשונה, וגם לא העשירית, שבעיתון הארץ משתלחים נגד העולים מרוסיה. גם העצומות השונות והמשונות לא תעזורנה. בתקופת מבצע עופרת יצוקה הייתה עצומה שדרשה את התפטרותה של יונית לוי מהגשת החדשות בעקבות התנהגות לא אתית, דיווחים מוטים והזדהות בעת מלחמה עם האויב. למרות שעל אותה עצומה חתמו לא פחות מאשר 35 אלף בני אדם תוך ימים ספורים, שום דבר לא השתנה. מנהלי הרשות השניה גיבו אותה לחלוטין וגינו את מותחי הביקורת עליה בתואנה שהם "פשיסטים" ו"ימניים קיצוניים". אז אתם באמת חושבים ש-100-200 חתימות בעצומה הנוכחית יצליחו לשנות משהו? אשרי המאמין.
מבקש ממך להסב את תשומת ליבי לכתבה הבאה
25/12/13 17:49
23צפיות
של הארץ שתייחס ליוצאי ברה"מ.
אני אפתח לכם ת'צורה.
הפסנתרן יבגני קיסין קיבל אזרחות ישראלית
25/12/13 07:14
25צפיות
קבלת האזרחות היא צעד סמלי מצד קיסין, שהודיע כי הוא רוצה להיאבק למען ישראל, בפעילות ציבורית בעולם, "לא רק כיהודי אלא גם כישראלי"

http://www.haaretz.co.il/gallery/music/classicalmu...
צעד מוזר מאוד
25/12/13 08:54
25צפיות
זו הפעם הראשונה שאני שומע על הענקת אזרחות לאות הוכרה על פעילות למען ישראל.
º
במילא הוא יהודי, אז מגיעה לו אזרחות.
25/12/13 09:58
13צפיות
לא מגיע לו שום דבר
25/12/13 10:19
21צפיות
הוא אמור לקבל אזרחות רק אם הוא עושה עליה בפועל. את הדרכון מקבלים רק אחרי שנה של מגורים רציפים בישראל.
º
זה לפי החוק, אני התכוונתי לפי זכותו הטבעית.
25/12/13 20:57
6צפיות
º
רק אם יבוא וישתקע כאן
25/12/13 23:37
5צפיות
בחורה יהודיה נחמדה בתוכנית אוקראינית
24/12/13 23:32
34צפיות
תוכנית שמחברים בה אדם לפוליגרף והוא צריך להגיד אמת ועל כל שאלה מרוויח סכום מסויים.
כאן מדובר בבחורה יהודיה מקייב שעלתה ארצה ושירתה בצה"ל.

חלק 1

חלק 2

* מצטער בפני חברינו שלא מבינים רוסית, אין לי איך להכניס כתוביות.

לפי מה שהבנתי היא הייתה קצינת הדרכה ביחידת "עוקץ", הסיפורים על כך שהיא הרגה ערבים לא נראה לי הגיוני, במיוחד כשהיא אמרה שהיא ירתה בילדים ואיך היא תיארה את הוראות הפתיחה באש.
גם היחידה מופעלת למבצעים מסויימים ולא עושה קווים, אני לא רואה איך קצינת הדרכה בכלל נמצאת בהפרות סדר.
24/12/13 23:37
16צפיות
למה לא הכינו שבלונות
º
לא הבנתי, מה מצחיק
25/12/13 09:13
7צפיות
º
לא נורא
25/12/13 19:07
4צפיות
תרבות לשנה החדשה
24/12/13 12:14
12צפיות
אז אני אשמח למתכונים למאכלים מקובלים בשנה החדשה בתרבות הרוסית. אני מתאר לעצמי שיש גרסאות שונות שעובורות במשפחות אבל אם זה אפשרי אז הסטנדרטי ביותר. תודה רבה
º
לצערי הבנות שיכלו לעזור בזה שהיו כאן נעלמו
24/12/13 20:58
1צפיות
מיכאיל חודרקובסקי קיבל חנינה
24/12/13 11:43
41צפיות
שמתי לב, שבכל הדיווחים שראיתי על כך בתקשורת בעברית צויין שחודרקובסקי יהודי, למרות שלפי ההלכה הוא אינו יהודי (רק אביו יהודי). איך אתם מתייחסים לחודרקובסקי? דיסידנט גיבור, או מעלים מס רמאי? "משלנו" או "לא משלנו"?  אני רואה בו יהודי, "משלנו", היות שהוא עצמו ראה עצמו כיהודי, לפחות בחלק מהתבטאויותיו הפומביות. אני גם מרחם עליו קצת.

יכול להיות גם וגם
24/12/13 12:04
44צפיות
יתכן שהוא גם דיסידנט גיבור וגם מעלים מס. אני כמעט בטוח שחברת יוקוס העלימה מיסים בצורה זו או אחרת (כמו כל החברות ברוסיה). אבל מכיוון שחודורקובסקי תמך באופוזיציה, נטפלו דווקא אליו.
אני רואה בו יהודי, כי גם שם משפחתו יהודי, גם מבחינה חיצונית הוא נראה יהודי וגם מזדהה ככזה.
אני לא מרחם עליו, הבנאדם בן 50, יש לו עוד 30 שנה להנות ממאותו מיליוני הדולרים שנשארו לו.
סיומת "סקי" הופכת שם משפחה ליהודי?
25/12/13 10:37
26צפיות
מפתיע אותי שאינך מבטא שום רגש ביחס אליו.
הוא לא סתם בן אדם פרטי, הוא סמל.

לא תמיד
25/12/13 10:44
34צפיות
אבל שם משפחה שנוצר משם של עיירה +"סקי" הוא בד"כ יהודי. למשל, ברזובסקי = מי שבא מברזובקה. סלוצקי = מי שבא מסלוצק. בלוצרקובסקי = מי ש בא מביילאיה צרקוב.

למה אני צריך לבטא רגש כלשהו כלפיו? אני נייטרלי גם כלפי פוטין וגם כלפי אוייביו, כגון ברזובסקי וחודורקובסקי. מה שכן, אני מכבד את חודורקובסקי על אומץ ליבו והתנהגותו האצילית בעת המאסר.
מעניין אם יש לזה הסבר
26/12/13 13:55
19צפיות
לכאורה, גם פראבוסלבי מברזוב אמור להיקרא ברזובסקי, לא?

אתה לא צריך, אבל אני מופתע שאתה לא.

לו נהגה ישראל באדם כמו חודרוקובסקי כפי שנהגה רוסיה בחודרובסקי, גם אז היית נייטרלי?
שמות משפחה של רוסים אתניים
26/12/13 15:41
28צפיות
בד"כ לא נוצרים משמות של מקומות גיאוגרפיים.

האם בישראל לא היו אנשי עסקים שנשפטו על העלמת מיסים או אי- סדרים אחרים?
היו אנשי עסקים שנשפטו על ענייני כספים
30/12/13 10:50
7צפיות
ובמקרים שבהם אותם אנשי עסקים באו מקבוצות מוחלשות באוכלוסיה, אכן נשמעו טענות מצד אותן קבוצות מוחלשות, שנטפלים לאיש העסקים כי הוא שייך לקבוצה מוחלשת. אני לא אומר שאני מסכים אם הטענות הללו, אבל הן בהחלט נשמעו.

אני די בטוח, שאם יימצאו אי סדרים בעסקיו של לב לבייב, והוא ייחקר, יישפט ויורשע, אזי יהיה מי שיטען שנטפלים אליו כי הוא "רוסי", ול"ישראלי" היו מאפשרים לחמוק על אותם מעשים.

דווקא לגבי חודורקובסקי
30/12/13 11:07
9צפיות
אף אחד לא העלה טענות דומות, שנטפלו אליו כי הוא יהודי.
ד"א, לבייב הוא בוכרי ולא רוסי.
וזה בדיוק מה שמפתיע אותי
30/12/13 11:29
8צפיות
כפי שכבר כתבתי ל-יוסיב77.

אני עוד אפתח פעם שרשור על השאלה "מיהו רוסי?".

ההתסכלות עליו
24/12/13 12:18
35צפיות
להרגשתי שהוא יותר כיריב של פוטין ובהתאם מעמדו, לא יצא לי לשמוע עליו יותר מזה כמו "שלנו" או "לא שלנו"
וזה מה שמפתיע אותי
25/12/13 10:43
21צפיות
הרבה דיונים פה עוסקים בשאלות של זהות (מה זה "רוסי", מה זה "יהודי", איזה מצליחן הוא "רוסי" ואיזה "ישראלי", וכולי). והנה יש לך מצליחן שהוא גם רוסי וגם יהודי, ולא נראה שלמישהו פה אכפת ממה שקרה לו ומה שיקרה לו. סתם מיליארדר, סתם יריב של פוטין, לא משהו מיוחד.

צפיתי במסיבת העיתונאים המלאה שנערכה עמו
25/12/13 11:28
16צפיות
כמו גם בראיון שנערך עמו בערוץ "גשם" האנטי-פוטיני, ומאוד התרשמתי מהאיש הזה. רהוט, שקט, רגוע, אינטליגנטי, אצילי. למרות כל מה שפוטין עשה לו, הוא לא השתלח בו והגיב בצורה ראויה ומכובדת, זאת בשונה מ-3 חברות להקת "פוסי ריוט" שמתנהגות בצורה מאוד זולה, ואליהן אין לי שום הערכה ושום אמפטיה.
לצערי הייתה הפסקת חשמל
25/12/13 13:03
20צפיות
וההודעה שכתבתי לפני שעה-שעה וחצי לא נשלחה. רציתי להוסיף שצפיתי גם בבתו באותו הערוץ, והיא נשמעה בחורה משכילה ורהוטה, שקטה ורגועה, חיננית ונעימה לבריות. אין מה להשוות אפילו את צורת ניסוחה לזו של הצעירים בארץ שהגיעו מרקע משכיל ומבוסס.
הבעיה שלא כל כך מכירים אותו
25/12/13 20:36
23צפיות
הוא יהודי אמנם, אך הוא שם הרחק בגולה ואני אישית לא כל כך מכיר אנשים משם, גם אם הם יהודים.
גם זה מפתיע
26/12/13 13:58
22צפיות
שאלתי פה פעם על יהודים בולטים בתחום התרבות ברוסיה כיום, וקיבלתי כמה שמות של מגישי טלביזיה פופולארים. אז את חודרקובסקי, שאפילו אני הישראלי הבור והנבער שמעתי עליו, לא מכירים?

אני דיברתי על עצמי
26/12/13 18:28
11צפיות
יש הרבה עולים אחרים שדווקא כן מכירים.
דיסידנט? אוי על דיסידנטים כאלה
25/12/13 13:23
21צפיות
הוא לא המציא איזו טכנולוגיה חדשה. הוא לא היה פיננסייר מבריק. הוא בסה"כ היה אחד מתוך המנגנון הקומוניסטי שניצל את שעת הכושר להשתלט על אוצרות המדינה. אולי בניגוד לדומיו הוא היה איכשהו עובר את המסך. וכאשר השילטון התחלף ויצאה הדרישה להתחלק עם התקציב המדינה ועם אוליגרכים אחרים שמקורבים לשלטון החדש, האיש החליט לא שלהיכנע אלה לצאת למאבק מאחורי הקלעים בו כאמור הפסיד. ואוי לאלה שעשו ממנו קדוש מעונה בעידר דמויות ראויות ממנו. הדברים רק מעידים על השפל שעוברת רוסיה בתקופה זו. ואוי למערב שמעלה את האיש על נס. טעות אסטרטגית מרה.
דיסידנט (מלטינית: dissidentem)
26/12/13 14:05
19צפיות
דיסידנט (מלטינית: dissidentem - מרוחק, לא מסכים, נמצא בחוץ) בהגדרתו הרחבה, הוא אדם המתנגד לדעה הרווחת, לשלטון או למבנה החברתי המקובל, בעיקר במדינות רודניות וטוטליטאריות.

כלומר, לא צריך להיות ממציא או פיננסייר או דמות ראויה כדי להיחשב לדיסידנט.

לא שמעתי שמישהו במערב העלה אותו על נס.
נעזוב את הלטינית
26/12/13 21:39
16צפיות
בקונטקסט של ברה"מ הדיסידנטים היו אנשים נועזים היצא כנגד המשטר, אסירי מצפון ששילמו מחירים לא פשוטים. ומה יש כאן לפנינו. בן אדם שעשה את הונו ההתחלתי בהונאה וגניבת כספי ציבור בסוף שנות ה-80 ותחלית שנות ה-90 תוך ניצול קשרים בשלטון ובאמצע שנות ה-90 השטלת בכוח ומירמה על חברת נפט גדולה אותה המדינה לא התכוונה להפריט כלל. אך לא הסתפק בכך. לא היה תרגיל מסריח בהעלמת המיסים שלא עשה, כמו למשל הצהרות שנפט הוא "נוזל בארות". גם החברות האחרות לא היו צדיקות, אך חברתו יוקוס הייתה ממזרה מכולם. וכך תוך שנים ספורות הוא נהיה אחד האנשים העשירים בעולם, וזאת בתקופה בה מרבית האוכלוסייה במדינה סבלה מתת-תזונה וחזרה למשק נטורלי כמו במאה 15. גם בישראל יש אוליגרכים לא אהובים במיוחד כמו הדנקנרים, אבל אלה ילדים קטנים מול אדם חודורקובסקי.

ואז בה שילטון חדש, יאומרו עליו את אשא יואמרו, ורצה לעשות קצת סדר לפחות בעניין הזה ולגרום לאוליגרכים להתחלק לפחות במקצת עם תקציב המדינה הריק (יודגש שוב שמדובר היה בגניבת אוצרות המדינה ולא בהמצאה של איזושהי טכנולוגיה חדשה או אפילו אימפריית התקשורת). אך הדברים לא היו פשוטים. כי הרי האולגרכים כמו חודורקובסקי שלטו במחוזות, המליכו את אנשיהם לראשי הערים וחיסלו פיזית את מי שלא היה לרוחם. הייתה נדרשת רפורמה מקיפה ובנייתה מחדש של פירמידת המשילות. וכך אכן השליטון החדש עשה. כמובן שבדרך היה חייב לתת לאנשים אחרים לבזוז ולחגוג, אך כבר במסגרת הבנות כלשהן ובקרה (בכל זאת מדובר ברוסיה). בניית פירמידת המשילות דרשה טיפול שורש מקיף, החל משליטה בכלי התקשורת ועד לחקיקה וביטול עצמאותן של המחוזות. ואומר כך: הלוואי ובישראל היה קם צוות שלטוני המסוגל להזיז דברים בכזאת מהירות והחלטיות. ושיואמרו את אשר יואמרו על צוותו של פוטין, אך כל אלטרנטיבה אחרת הייתה גרועה פי כמה וכמה.

ובינתיים חודוקובסקי הגיע לעמדת כוח עצומה גם במחוזות וגם במסדרונות הקרמלין וגם בתקשורת. אך עדיין הפסיד מול השלטון הרוסי הקם לתחייה. ולהשוואת אותו לדיסדנטים ולאסירי מצפון זו בדיחה רעה. אלה המעלים אותו על נס ברוסיה עושים זאת או משיקולים זרים או מתוך טפשות. ובמערב - פשוט טעות אסטרטגית. מה היית חושב אילו עכשיו באירופה היה מתחיל קומפיין קולני לשיחרור דני דנקנר מכלא? (אולי לא דוגמה הכי מייצגת כי מדובר בציפור קטנה יחסית... כאן פשוט נמנעים מלגעת בגדולים).
אימצת את הגרסה של ממשלת רוסיה לסיפור
30/12/13 11:05
5צפיות
דא עקא, שיש גם גרסה אחרת, ולטעמי היא סבירה לא פחות. לפי הגרסה הזו, כל המהלך נגד האוליגרכים בסך הכל נועד להעביר נכסים ומזומנים מכיסם של אנשי עסקים נטולי כח פוליטי לכיסם של אנשי עסקים בעלי כח פוליטי, חבריו ומקורביו של פוטין מימי שירותו בקג"ב.
כמובן, איני די בקי בפרטים כדי להכריע בין הגרסאות.

לשאלתך בסיפא, אילו דני דנקנר היה פלסטיני מצד אביו, ואילו נפוצו שמועות על פגמים מהותיים בהליך המשפטי שלו, כי אז לא הייתי מתפלא בכלל אילו היה מתחיל באירופה קמפיין קולני לשיחרורו, או לפחות להקלה בתנאי מאסרו. ואילו היה קולם של הפלסטינים בולט בהיעדרו בקמפיין הזה, הייתי מתפלא.
מותה של אגדה
23/12/13 21:38
46צפיות
http://www.haaretz.co.il/news/world/europe/1.21978...

כנראה הרובה הטוב בעולם. האם ה"עוזי" של קיבוץ יגור יכול להתחרות עימו?
מדוע ישראלים העדיפו את ה-M-16 הכ"כ בעייתי יותר על פני הנשק הרוסי?
º
כנראה בגלל הסמליות והעזרה האמריקאית
23/12/13 23:02
12צפיות
אפשר להתחיל מזה
24/12/13 08:03
23צפיות
שבמהלך שנות המלחמה הקרה בין ארה"ב לבריה"מ ישראל היתה מנועה מלקנות נשק מבריה"מ, כל עוד היתה מעוניינת לשמור על יחסי ידידות עם ארה"ב.
עד כמה שידוע לי
25/12/13 09:11
14צפיות
בקומנדו ימי משתמשים ב-AK.
לגבי השימוש הכלל צה"לי ב-M-16 התשובה היא שצה"ל מקבל אותם בחינם מארה"ב במסגרת הסיוע הבטחוני.
º
אכן, שייטת 13 משתמשים בקלאצ'
25/12/13 09:55
5צפיות
עצומה לדרישת התנצלות מגדעון לוי ועיתון "הארץ"
59תגובות
23/12/13 16:55
310צפיות
http://www.atzuma.co.il/russianhaaretz

בעקבות התבטאויותיו של העיתונאי גדעון לוי אתמול פורסמה באינטרנט עצומה הקוראת לפרסום התנצלות פומבית של העיתונאי והעיתון העומד מאחוריו.

(המשך...)
http://www.atzuma.co.il/russianhaaretz

בעקבות התבטאויותיו של העיתונאי גדעון לוי אתמול פורסמה באינטרנט עצומה הקוראת לפרסום התנצלות פומבית של העיתונאי והעיתון העומד מאחוריו.

"שילוב" ו"התערות" בחברה הישראלית
125תגובות
22/12/13 23:02
338צפיות
מה המדד מבחינתכם לשילוב מוצלח בחברה הישראלית? על מי אפשר להגיד ש"התערה" בחברה?

האם על כל מי שיודע עברית על בוריה, שירת בצבא, עושה מילואים, משלם מיסים, מכיר היטב את ההיסטוריה של המדינה ושל עם ישראל אפשר להגיד שהשתלב בחברה הישראלית?

(המשך...)
מה המדד מבחינתכם לשילוב מוצלח בחברה הישראלית? על מי אפשר להגיד ש"התערה" בחברה?

האם על כל מי שיודע עברית על בוריה, שירת בצבא, עושה מילואים, משלם מיסים, מכיר היטב את ההיסטוריה של המדינה ושל עם ישראל אפשר להגיד שהשתלב בחברה הישראלית?
יא פאנימיוּ פא רוּסקי נימנוֹגה: על אהבת השפה
22/12/13 18:37
34צפיות
מרוסיה באהבה ||| יא פאנימיוּ פא רוּסקי נימנוֹגה: על אהבת השפה הרוסית מבית סבתא

הערת פתיחה: פוסט זה נכתב באהבה גדולה לאות ולתרבות הרוסית, למרות שהוא לוקה (כמו מחברו) בבוּרוּת לא קטנה, ולמחבר יש ידיעה חלקית מאד-מאד של מילים בודדות בשפה הרוסית.
למה? אני לא יודע! (פאצ'אמוּ? יא ני זנאיוּ! – !Почему? я не знаю)

בפוסט על המפוזר מלנינגרד (או כפר אז"ר בעברית) חשפתי באקראי את השורשים הרוסיים שלי. נכון שאני כבר דור שני בארץ, אבל גם אם הרוסית איננה שפת-אמי, היא בהחלט שפת-הסבתא שלי.

למרות שגדלנו כאן בכפר, בלי קשר ממשי לשום שפה "זרה" נוספת, פרט לעברית – אם לא סופרים את "שפת הבי"ת" ואת כתב הסמפור (איתות באמצעות דגלים בפעולות מחנאיות-קרביות) – גיליתי רגישות מוּלדת לצלילי השפה הרוסית. עם הצטרפותם של כמה מילדי העלייה הרוסית של שנות ה-60 לכיתה ה"צברית" שלי, נמצא לי חבר לכיתה שלימד אותי כמה פתגמים ברוסית. חלקם, כמובן, לא לציטוט, כי הם היו הלצות גסות של ילדים.
בעיקר זכורה לי אימרה אחת – שהייתה בעצם מין גירסה רוסית ל"זיכרונות" שהיו נוהגים בני הכיתה (ובעיקר בנות הכיתה) לכתוב זה לזה עם סיום השנה ביומנים האישיים. בעברית זה היה משהו כמו "השושנה נובלת האבן נשברת, אך הידידות לעולם נשארת".
וברוסית: "יא ני פוּשקין ני קרילוֹב, ני מאגוּ פיסצטיחוֹב, נא פישוּ טיביֳה טרי סלוֹבה: ז'יווי, אוּצ'יש, אי בוּצ זדארובה!". (סליחה עם כל יודעי-הרוסית-באמת), ובתרגום מחורז חלקית: "אינני פושקין, אינני קרילוב / לא אוכל שירים לכתוב / רק אכתוב לך שלוש מילים / תחיי, תלמדי ותהיי בריאה!" ("אי-בוּצ-זדארובה" מצלצל קצת כמו קיבוץ-דרומה והתאים לנו לזמן ולמקום).

עוד לפני לימוד פתגמי היומן, קיבלתי מהסבתא מחיפה ספר לימוד אלף-בית רוסי וידעתי לשנן כמעט את כל האותיות הקיריליות, ואפילו להרכיב משפטים בני שלוש מילים כמו: "לעז יש חלב טוב" (וברוסית מעוברתת: "אוֹ קוֹזה מוֹלוֹקו חוֹרוֹשו" או משהו דומה).
האותיות הקיריליות קסמו לי. יש בהן הרבה יותר דמיון ויצירתיות גרפית מה-ABC האנגלי הבנאלי והמוּכר, גיליתי שם אותיות מרתקות, שמשאירות את הכתב האנגלי בצל של האימפריה הלשונית הרוסית. תראו בעצמכם:

ההמשך בפנים:

http://kavimvenekudot.wordpress.com/2013/01/24/%D7...
איך מאיר אריאל לימד אותי לאהוב את השפה העברית
61תגובות
22/12/13 18:21
140צפיות
נכתב ע"י בחור שעלה מרוסיה...

למאיר אריאל נחשפתי כשלוש שנים אחרי פטירתו, בחודשים האחרונים של השירות הצבאי. "בוב דילן הישראלי" נאמר לי. "וואלה? אז מה זה כל המנגינות והמילים העתיקות האלה?". הכרתי את השם, אולי אפילו שמעתי פעם איזה שיר ברדיו. אבל בשבילי הוא היה סתם אחד. כל...

(המשך...)
נכתב ע"י בחור שעלה מרוסיה...

למאיר אריאל נחשפתי כשלוש שנים אחרי פטירתו, בחודשים האחרונים של השירות הצבאי. "בוב דילן הישראלי" נאמר לי. "וואלה? אז מה זה כל המנגינות והמילים העתיקות האלה?". הכרתי את השם, אולי אפילו שמעתי פעם איזה שיר ברדיו. אבל בשבילי הוא היה סתם אחד. כל האריאלים והאריקים והשלום חנוכים היו אותו דבר בשבילי – חלק מאיזו ארץ ישראל שלא הכרתי. ידעתי שהיא קיימת, אבל כנראה מחוץ לגבולות המקום בו גדלתי. והיא לא מאוד עניינה אותי.

כבר לא הייתי עולה חדש, רחוק מזה. "עברית גדול, אולפן קטן", אבל את השפה הכרתי כבר מזמן. מיום העלייה ארצה, בגיל תשע וחצי, הייתי תלמיד חרוץ.

למדתי להסביר לילדים בכיתה ד' ש"אני לא טוב יודע עברית". למדתי לקלל את ההורים שלי מתחת לאף שלהם. חשבתי שהם לא מבינים, כמה הופתעתי לגלות את הסומק על הלחיים המתרגזות של אבא! הבנתי חלקי מילים ב"בואי דינה" של מופע הארנבות של ד"ר קספר או "תודה" של חיים משה. הבנתי שהצעקה "מה אתה עושה? יא ערבי!" של ילד מהכיתה שלי קשורה איכשהו לסנדוויץ' עם נקניק ששלפתי מיד אחרי אחד עם גבינה צהובה. לא הבנתי למה דווקא ערבי. אחר כך הפסיקו להגיד ערבי כי "רוסי" הפכה להיות מילת גנאי. מילה שהפכה למשקולת בחזה לפרק זמן די ארוך. דרך העברית הבנתי מה המלמול היידישאי שאמא שלי הייתה ממלמלת כשפתחה דלת לאליהו הנביא. את צ'כוב פעם ראשונה קראתי בעברית. ועוד, כל מיני… התקווה, "עניין של זמן", כאילו, כפרה, בסדר, בסדר גמור, השפה שמשה אותי בסדר גמור.

למדתי טוב. בהיותי תלמיד חרוץ לא הייתי אדיש להישיגי. אבל לשפה עצמה הייתי אדיש. משהו לא התחבר לי, המילים נשמעו מרוחקות, סתמיות, השירים לא באמת דיברו אלי, רובם נשמעו לי אותו דבר. שפה סתמית ורזה, ככה חוויתי אותה.

היינו עושים השוואות, למי יש גדול יותר, לרוסית או לעברית. איזה ניצחון מוחץ היה לרוסית! באורך מדפי הספרים, בעובי המילונים, בכמות האותיות באלפבית, באיכות הקללות. בתור מי שצריכים להתחיל את חייהם מחדש, לפחות במלחמה הזאת הרגשנו שאנחנו יכולים לנצח. אבל הזמן עשה את שלו והרוסית שלי התחילה להחליד. שמתי לב שאני לא תמיד מצליח להשתמש בה כדי לתאר חוויה, או מחשבה כלשהי. התרחקתי. התבגרתי למציאות מסוימת בה שפת האם שלי נשארה מאחור.

וכך, תקוע בין שמים וארץ – התגייסתי.

באיזושהי דרך, בלי שהייתי חבר בתנועת נוער, מצאתי את עצמי בגרעין נח"ל. מין גרעין קומבינה שכזה שאוסף כל מיני מהפריפריה ומפיל על הכתפיים שלהם מסורת ארצישראלית שלמה דרך צמד מילים אחד ובצורה של כומתה ירוקה. גרעין נח"ל. ולפני זה חשבתי שגרעינים זה משהו שמפצחים על ספסל מול הבית, ונחל זה הזרם החום והדליל במושב הסמוך.

אז לכאורה ההמשך אמור להיות ברור: נח"ל, קיבוצניקים, מאיר אריאל. פשוט. אבל לא. אני לא זוכר שפגשתי חיילי נח"ל קיבוצניקים רוב השירות. רוסים כמוני – בשפע, המון חרדים, גם אחד מרמלה שעשו לו מחטף ממגרש כדורגל והוא מצא את עצמו מנגן טוּבה בתזמורת, ועוד הרבה אנשים יקרים אחרים, אבל קיבוצניקים, כמעט ולא.

ההמשך בפנים:

http://davidshafir.wordpress.com/2012/04/11/%D7%90...
גבול בינינו וביניכם | הסכסוך הישראלי-פלסטיני
22/12/13 09:59
23צפיות
מישהו קרא את הספר? האם ניתן באמת ליישב את הסכסוך?
http://www.booksintheattic.co.il/book.php?book_id=...
אירוע אנטישמי בקרנסודר
22/12/13 08:28
41צפיות
http://newsland.com/news/detail/id/1296085/

ב-20.12 אלמונים ציירו גרפיטי אנטישמי על בניין הקהילה היהודית בקרסנודר ותלו עליו ראש של חזיר.
º
*קרסנודר
22/12/13 08:29
5צפיות
ישראל צפויה להיכנס לברית רוסיה-בלרוס-קזחסטן
22/12/13 00:23
43צפיות
Израиль начал подготовку к вступлению в Таможенный союз

Иерусалим сделал резкий геополитический разворот и совершенно серьезно заговорил о Таможенном союзе. С сенсационным заявлением выступил глава МИДа.

http://zn.ua/WORLD/izrail-nachal-podgotovku-k-vstu...{%22701905973167018%22%3A713965585303452}&action_type_map={%22701905973167018%22%3A%22og.likes%22}&action_ref_map=[]
מה הכוונה ?
22/12/13 00:52
26צפיות
סחר ללא מכס ?
º
נראה לי שזה ברווז עיתונאי
22/12/13 17:24
14צפיות
גם הסטטוס של ליברמן בפייסבוק
23/12/13 09:35
19צפיות
הוא ברווז עיתונאי?
שים לב שהכותרת של הכתבה שונה מהתוכן
23/12/13 11:13
17צפיות
בתוכן כתוב שישראל רוצה לחתום על הסכמי סחר חופשי עם המדינות האלה, לא שהיא רוצה להצטרף ל-таможенный союз.
למה יש ניאו נאצים ברוסיה?
41תגובות
21/12/13 22:18
58צפיות
הרוסים נילחמו בגרמנים הנאצים בגלל שהגרמנים חשבו שהרוסים
צריכים לשרת את העם הגרמני. והיום יש ניאו נאצים ברוסיה....איך זה קורה?

זה לא מוזר? לא למדו מהעבר ?

(המשך...)
הרוסים נילחמו בגרמנים הנאצים בגלל שהגרמנים חשבו שהרוסים
צריכים לשרת את העם הגרמני. והיום יש ניאו נאצים ברוסיה....איך זה קורה?

זה לא מוזר? לא למדו מהעבר ?
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום