לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום לך,

הפורום שלהלן הוא הבית החם של יוצאי ברה"מ ומדינות СНГ. אם השפה הרוסית היא חלק בלתי נפרד ממך - מקומך כאן! 

בין אם נולדת ברוסיה או אוקראינה, בלארוס או ארמניה, גרוזיה או אוזבקיסטן, לטביה או ליטא, אסטוניה או מולדובה - מקומך כאן!

אם יש לך בני משפחה ו/או בני זוג דוברי רוסית - מקומך כאן!

Dobro Pozhalovat k Nam,

ivgy1980

האוקראינים ואנחנו / דמיטרי שומסקי
23/05/14 17:08
60צפיות
בשונה מאיל מגד ("געגועי למלחמה הקרה", "הארץ", 23.4), אני מכיר את האנטישמיות האוקראינית לא מספרי ההיסטוריה ולא מהספרות. נולדתי וגדלתי בשיכונים הסובייטיים בפאתי קייב, שהיו מאוכלסים לרוב ביוצאי הכפרים האוקראיניים בני הדור השני בעיר. על זהותי היהודית למדתי כבר בגיל שש, ברחוב, מפי ילד אוקראיני בן תשע. ממנו גם שמעתי, שהיהודים לא נלחמו במלחמת המולדת הגדולה אלא ברחו לטשקנט, אף על פי שהסבים שלי נלחמו באותה מלחמה ושילמו בבריאות ובחיים.

לא פעם ולא פעמיים שמענו אני ובני משפחתי מהשכנים, כולם אוקראינים, "מה חבל שלא כולכם הלכתם לבאבי יאר". עד היום, כל אימת שאני שומע את צלילי השפה האוקראינית, הדחף האינסטינקטיבי המיידי שלי הוא להיכנס למגננה מפני עימות אלים שבוודאי יבוא. זאת ועוד: אינני חש זיקה פנימית כלשהי לתרבות האוקראינית, אלא לתרבות הרוסית והתרבות העברית בלבד.

המשך...

http://www.haaretz.co.il/opinions/.premium-1.23149...
º
תודה על הקטע.
23/05/14 18:29
12צפיות
כאשר מישהו מכתיר את עצמו בתואר "אינלקטואל"
23/05/14 23:06
28צפיות
כנראה שהוא לא.
ועל כן נאמר: מגיע להם.
24/05/14 13:08
30צפיות
כל הכבוד לפוטין! Слава России!!
º
אז זהו, אתה כבר רוסי
24/05/14 15:35
10צפיות
º
אני הרי דובר רוסית, ולא אוקראינית
24/05/14 18:43
10צפיות
º
סובייטי ככולנו
24/05/14 19:54
6צפיות
האינטלקטואל מוכרז עצמית ד"ר שומסקי
24/05/14 22:51
24צפיות
לא מסתפק בנושא המחקר שלו (סיפרות ציונית מלפני 100 שנה) שהוא דומה למדי ל"נושאי מחקר" הזכורים לשמצה כגון "תולדות המפלגה הקומוניסטית" - ואם בכלל אפשר לכנות משחקי הציטטות "מחקר", והאים יש שם בכלל מה לחקור. אז כאמור הוא לא מסתפק בפעילות הנ"ל ועוסק רבות בפובליציסטיקה רדודה בעיתון הארץ. ובמיוחד הוא אוהב להכנס לסוגיות גיאו-פוליטיות וסוציאולוגיות מורכבות ולעשות אותן פשוטות להפליא - אלו טובים ואלו רעים, כמובן ברמת הדיסקורס של שוק התקווה, כאשר מקור הסמכות להבלעדי הוא אחר אלה הציטטות מפעילים פוליטיים זוטרים של סוף מאה 19.

הייתי מסכם שעצוב לי שזהו הנציגינו ב"אינלקטואליות" המקומית. אבל למזלנו יש גם אחרים. יש למשל את פרופ' סירקין (גם באונ' עברית) שתירגם בשנות ה-60 לרוסית את כתבי הקודש המיסטיים של הודו עתיקה, אחד הספרים היקרים ביותר שהודפסו בברה"מ. ויש כמובן עוד כמה וכמה דמויות רציניות ביותר. אך מה לעשות.. הם לא מרביצים פשקווילים ב"הארץ".
הפעם שומסקי כתב טור מאוזן
28/05/14 00:27
20צפיות
בד"כ ברגע שהוא מתחיל להשפריץ מילים, הוא תמיד נגרר להאשמות של המגזר הרוסי בפאשיזם וכיוצא באלה. אנטישמים יש כידוע בכל מקום. בתור יליד לבוב לא הרגשתי שבאוקראינה היו יותר או פחות אנטישמים בהשוואה לרוסיה.

ההבדל העיקרי בין אוקראינה העכשווית לבין רוסיה העכשווית היא שהאנטישמים האוקראיניים רוצים להשתלב בתוך המרחב האירופי, ולכן לעת עתה הם מדחיקים ומחביאים את השנאה שלהם. מאידך גיסא, ברוסיה הותרה הרצועה, לאחר כיבוש חצי האי קרים העם מחפש את ה"בוגדים" ואת ה"גיס החמישי" שמסרב ליטול חלק בחגיגות הניצחון. האווירה הכללית הזאת לא תוסיף לאהבת ישראל, זה בטוח.
לעיתים נוצר הרושם שישראל עסוקה יתר על מידה
28/05/14 08:24
13צפיות
בעניין חוץ, במקום להתעלם ולהתעסק בעניין הפנים
דווקא ממש לא
30/05/14 00:03
4צפיות
ישראל מתעלמת מהעניינים במזרח אירופה לחלוטין.
מדובר בכמה עיתונאים יוצאי בריה"מ שהנושא קרוב לליבם.
על הפיספוס של אוקראינה ועל האנטישמיות
28/05/14 10:22
16צפיות
אין ויכוח על כך שהעם האוקראיני חולק את העבר ההיסטורי עם העם הרוסי. ההבדל העיקרי הוא כמובן במורשת הפוליטית. אם במקרה של מוסקווה (ולא דווקא רוסיה כולה!) מדובר במורשת הביזנטית האוטוריטרית עם גוונים אסיאתיים חזקים, במקרה של אוקראינה - במורשת של הגטמנות. ויש שיגידו שמדובר במורשת של האנרכיה והאנדרלמוסיה של הורדות הנודדים שעברו באיזור, ויש שיגידו שמדובר במורשת הפולנית של דמוקרטיית האצולה.

וכך מבחינה האידיאולוגית אוקראינה יכלה למצב את עצמה בתור האלטרנטיבה לאימפריה המוסקוואית, חברה טובה ומתוקנת יותר, חברה שמכבדת את זכויות האדם, חברה פלורליסטית, חברה מצליחה, ובסופו של יום לדרוש את החזרת העטרה ליושנה, שבירתו של העולם הרוסי תהיה בקייב ולא במוסקווה. אבל לא זה מה שקרה. התנועה הלאומית האוקראינית מיצבה את עצמה בתור משהו קטנוני, לא חובב בריאות, ובטח שלא פלורליסטי, מכבד זכויות אדם וכל שאר הערכים ההומניסטיים. ואני חושב שהיה ניתן לעשות תיקון היסטורי משמעותי גם בשנות ה-90. אבל גם את ההזדמנות הזו התנועה הלאומית באוקראינית פיספסה בגדול בין היתר כאשר החלה לעלות על נס את הדמויות העפלות מהעבר הנאצי.

בתור שכזו לאוקראינה אין ממש מקום למקהלה המערב אירופאיית. אז בינתיים תומכים בה, בין אם בזכות צינור הגז, בין אם בגלל הרצון להציג חזית אחידה עם ארה"ב בהשפלה וחינוכה של רוסיה. ומה בהמשך? סביר להניח שרדיפתה הקטנונית של האוכלוסייה דוברת רוסית והנביחות של הכלבלב מקייב לכיוון הפיל במוסקווה. וככול שזה יהפוך לקטנוני יותר, כך גם ימעס על דעת קהל האירופית. בבד בבד עם ההסכמות מתחת לשולחן בין מוסקווה לברוסל על בניית צינור הגז בים השחור ונישולה הסופי של אוקראינה מהשלתר, פשיטת רגל של התעשייה המיושנת בדרום מזרח המדינה. ואין ליטול תקוות יתר בהסכם הסיפוח. על הסכמים כאלה חתומה לא רק תורכיה, אלה גם מצרים וצ'ילה. מדובר בהסכמים הצהרתיים בלבד ללא תוכן מעשי. ולראייה - מאז ההפיכה במיידן עברה כבר חצי שנה - ובינתים לא ראינו לא תמיכה כלכית או לא השקעות במשק האוקראיני. וסביר להניח שגם לא נראה. כי למען האמת אין גם כ"כ במה להשקיע.

וגבי האנטישמיות. גם ברוסיה ישנן תנועות כאלה. ובשלב מסוים - בשלהי ברה"מ הן זכו בתמיכה השקטה של הממסד. אבל זו נחלת העבר. השלטון בנוכחי מתנער מהן כי נכון להיום הן לא מביאות לו שום תועלת. וכלן גם בשום פורום רוסי רשמי לא ישמעו דעות אנטישמיות, וכמובן שאין חברי פרלמנט כאלה, אפילו לא ז'רינובסקי. ולא כך המצב באוקראינה. ואני סבור שמיכוון זה אירופה עוד תספוג בושות לא מעטות.
ברוסיה המצב הרבה יותר מורכב
28/05/14 11:18
11צפיות
קח, למשל, את ההתבטאות של מילונוב:
http://www.newsru.com/religy/24mar2014/feor_milono...

קח גם את אמונתו התמימה של פוטין בהשתלטות היהודים על הממשלה הבולשביקית הראשונה
http://www.sem40.ru/index.php?newsid=237399

וגם קח את האנטישמיות הגלויה של הכוחות הרוסיים והפרו-רוסיים במזרח אוקראינה
http://www.youtube.com/watch?v=M0p7oSUAEPI
נחמו נחמו...
23/05/14 16:09
27צפיות
קריאתו של סופר היידיש דֶר נִסְתֶר לשרידי השואה

"הנה זה-מקרוב עמד השונא בשערי אלכסנדריה ועתה, לאחר נסיגתו הארוכה, למלוא חופו האפריקני של הים התיכון, דרך סיציליה, הוא כבר הולך להחזיר את כל איטליה ...והיה ביום ההוא, אז נראך בין הבונים והמקימים את חורבות ההר שלנו, אשר לפנים, הנה זה עתה, הלכו בו שועלים".

מאחורי המילים התמימות האלה שמרמזות לאל-עלמיין, לתבוסת רומל והסרת האיום על הישוב היהודי בארץ, וכמובן לתחייה הלאומית הקרבה, מסתתרת מעורבות רגשית עמוקה בנעשה סביב ארץ ישראל של סופר היידיש הידוע מברית-המועצות דר נסתר (פנחס כהנוביץ'), מחבר הרומן "הברסלבי" שתורגם לעברית בשיא מלחה"ע ה-2, "בית משבר". מקורן ברשימה הקצרה בשם "שנאה" ("האס" במקור שביידיש) שפורסמה ביוני 1944 במוסקבה, בבטאון הוועד היהודי האנטי-פשיסטי "איניקייט" ("אחדות"). הרשימה מוקדשת לנער יהודי פרטיזן וניצול שואה מפולין שאותו פגש הסופר זמן קצר לפני כן. הנער היתום התוודה בפניו על מר גורלו ועל תוכניתו הכמוסה לעלות לארץ, והסופר החליט בצעד יוצא דופן לנחם ולעודד אותו ואנשים כמותו דרך העיתון שהופץ בבריה"מ ומחוצה לה, כשמרבית עמיתיו נזהרו מלהתייחס ישירות לאירועים שמעבר ל"מלחמת המולדת הגדולה" (כך כינו את המלחמה ההיא בתקשורת הסובייטית), שלא לדבר על הזירה הים-תיכונית דווקא. והמעשה שהיה כך היה.

המשך...

http://www.news1.co.il/Archive/003-D-92110-00.html
סיפור מעניין על המלחמה (למרות שיום הנצחון עבר
22/05/14 18:43
24צפיות
"Моя бабушка всегда говорила, что тяжёлую блокаду и голод она и моя мама, а её дочь пережила только благодаря нашему коту Ваське. Если бы не этот рыжий хулиган, мы с дочерью умерли бы с голоду как многие другие.

Каждый день Васька уходил на охоту и притаскивал мышек или даже большую жирную крысу. Мышек бабушка потрошила и варила из них похлебку. А из крыски, получался неплохой гуляш.

При этом кот сидел всегда рядом и ждал еду, а ночью все трое лежали под одним одеялом, и он согревал их своим теплом.

Бомбежку он чувствовал намного раньше, чем объявляли воздушную тревогу, начинал крутиться и жалобно мяукать, бабушка успевала собрать вещи, воду, маму, кота и выбежать из дома. Когда бежали в убежище его как члена семьи тащили с собой и смотрели, как бы его не унесли и не съели.

Голод был страшный. Васька был голодный как все и тощий. Всю зиму до весны бабушка собирала крошки для птиц, а с весны выходили с котом на охоту. Бабушка сыпала крошки, и сидели с Васькой в засаде, его прыжок всегда был на удивление точным и быстрым. Васька голодал вместе с нами, и сил у него было не достаточно, что бы удержать птицу. Он хватал птицу, а из кустов выбегала бабушка и помогала ему. Так что с весны до осени ели еще и птиц.

Когда сняли блокаду и появилось побольше еды, и даже потом после войны, бабушка коту всегда отдавала самый лучший кусочек. Гладила его ласково, при
המשך
22/05/14 18:44
14צפיות
Умер Васька в 1949 году, бабушка его похоронила на кладбище, и что бы, могилку не затоптали, поставила крестик и написала Василий Бугров. Потом рядом с котиком, мама положила и бабушку, а потом там я похоронила и свою маму. Так и лежат все трое за одной оградкой как когда-то в войну под одним одеялом."

" My grandmother always said that heavy blockade and starvation she and my mom and her daughter survived only thanks to our cat Vaska . If not this redhead bully, my daughter would have died of starvation as many others.

Vaska went every day to hunt mice and drags or even big fat rat. Pads grandmother eviscerated and cooked soup of them . And from the rat , get a decent goulash.

When this cat always sat there and waited for the food , and at night all three were lying under a blanket , and he warmed them with its warmth .

Bombing he felt much earlier than announced air raid started spinning and plaintive meow , grandma had time to collect things , water, mother cat and out of the house . When he ran to the shelter as a family member dragged along and looked like it had not been claimed and not eaten .

Hunger was terrible . Vaska was hungry and all skinny . All winter until spring grandmother picking crumbs for the birds , and in the spring out with the cat on the hunt . Grandmother strew crumbs , and sat with Vaska in ambush , his jump was always surprisingly accurate and fast . Vaska fasted with us, and his strength was not enough, that would keep the bird. He grabbed the bird , and ran out of the bushes and Grandma helped him. So from spring to autumn and birds ate more .

When lifted the blockade and there was plenty of food , and even then after the war , Grandma cat always given the best piece . Stroked him gently , saying - you are our benefactor .

Vaska died in 1949, his grandmother buried in the cemetery , and that would not trampled grave , put a cross and wrote Vasily Bougrov . Then next to the seals, put mom and grandmother , and then there and I buried my mother. So are all three in one as fences once the war under a blanket . "
היום הרבה סיפורים כאלו, ועוד משהו
27/05/14 19:52
4צפיות
פעם, לפני לא הרבה שנים, שאלתי את סבתא -"למה הפריזר כל הזמן מלא, והרי אנחנו לא אוכלים את זה?" סבתא אמרה -"אוכלים, אוכלים... צריך שיהיה". אחרי כמה שנים, פתאום הבנתי שזה היה הלקח מהמלחמה, מהרעב הבלתי נגמר. עברו יותר מ-60 שנים, ולמרות דעתה הצלולה ביותר סבתי עדיין זכרה את הרעב של שנות המלחמה באוקראינה. מי שלא עבר את זה, לא מבין.
º
27/05/14 19:58
רוסים ומרוקאים - יחסים של שנאה עזה
84תגובות
21/05/14 21:49
363צפיות
כידוע לכולם, קבלת הפנים שזכו לה העולים מרוסיה כאשר עלו ארצה, הייתה מאוד קשה. המרוקאים שקלטו אותם התעללו בהם קשות, פיזית ומילולית, השפילו אותם, דרכו עליהם ורמסו אותם ברגל גסה ובלשון קללנית ומתלהמת. מאז, אחת הקללות האיומות ביותר בשפה הרוסית-ישראלית זו המילה "מרקנץ". המהדרין אף יגידו "марокашка"...

(המשך...)
כידוע לכולם, קבלת הפנים שזכו לה העולים מרוסיה כאשר עלו ארצה, הייתה מאוד קשה. המרוקאים שקלטו אותם התעללו בהם קשות, פיזית ומילולית, השפילו אותם, דרכו עליהם ורמסו אותם ברגל גסה ובלשון קללנית ומתלהמת. מאז, אחת הקללות האיומות ביותר בשפה הרוסית-ישראלית זו המילה "מרקנץ". המהדרין אף יגידו "марокашка" - "מרוקקי". המרוקאים הם אויבים בלב ובנפש של העולים מבריה"מ לשעבר. אבל, מעניין איך נקלטו ה"רוסים" במקומות שבהם אמנם היה רוב מזרחי מוחלט, אך המרוקאים היוו מיעוט זניח. איך למשל הם נקלטו במקומות על טהרת התימנים כמו ראש העין ובני עייש? האם שם היחס כלפיהם היה יותר אנושי? איך הם נקלטו במקומות על טהרת יוצאי עיראק ופרס? ידוע שהאחרונים גם כן שונאים את המרוקאים שנאה עזה ואף ידועה אימרה של סבא/סבתא עיראקי/ת שאומר/ת לנכדו/תה "הבא הביתה מי שתרצה, רק לא מרוקאי/ת". כלומר, לא רק הרוסים והאשכנזים שונאים מרוקאים, גם רבים מבני עדות המזרח עצמם שונאים ומתעבים אותם.

באשר לעיירה "בני עייש", קרה שם דבר מאוד מעניין. התימנים המקומיים קלטו את העולים מרוסיה, מתוך רצון או מחוסר ברירה, ותוך זמן קצר הפכו למיעוט בעיירתם. מקולטים הם הפכו לנקלטים. 8 שנים לאחר תחילת העלייה, עוד בטרם המעבר למילניום החדש, נבחר במקום ראש עיר "רוסי" שמכהן בתפקידו עד עצם היום הזה. מדובר במקום שקט ונינוח, ופרט למקרה המצער של הילד לאון קלנטרוב ז"ל הי"ד, נראה שלא קרה שם שום דבר מיוחד. לא מלחמה, לא אינתיפאדה, לא קרבות רחוב עקובות מדם בין רוסים ותימנים. כלום. פשוט חיים משותפים של שתי עדות אשר שונות בתכלית זו מזו.

אז אולי הבעיה היא בעצם לא עם כלל עדות המזרח, אלא ספציפית עם העדה המרוקאית?
הרוסים למדו דברים שליליים מהישראלים.
21/05/14 12:07
84צפיות
נתקלתי בכמה רוסים שאימצו לעצמם התנהגות של הישראלי המכוער.

רוסים, שכמה ישראלים ותיקים עבדו עליהם או רימו אותם, אימצו את אותה התנהגות של הישראלי המכוער.

יתרה מזו, ההתנהגות של הרוסי הפכה לגסה ובוטה יותר (בסגנון הדיבור למשל) אפילו מהישראלי הבארברי המצוי.

השאלה היא למה ללמוד מהישראלים את הדברים השליליים?
אתה שואל שאלה רטורית
21/05/14 12:47
51צפיות
לרוב, הרוסי שמתנהג בצורה מכוערת, התנהג כך גם לפני עלייה לא מדובר פה באיזשהו אימוץ מודע של נורמות מקומיות, אלא בהיעדר חינוך מהבית.
º
21/05/14 22:12
10צפיות
שמעתי
22/05/14 00:46
50צפיות
שמועה שעובדי הסוכנות היהודים היו אוספים הומלסים מהרחוב ברוסיה ומעלים אותם לארץ...אולי
זה מסביר את העניין.
לא פלא שגם ניאו נאצים תפסו טרמפ מהחלמאות של עובדי הסוכנות.
º
עכשיו השתכנעתי סופית שאתה
22/05/14 09:01
18צפיות
º
לא יודע מה המשמעות של מה שמכנים , טרול.
22/05/14 13:04
9צפיות
º
מי שבא לעורר פרובוקציות
22/05/14 13:30
8צפיות
יש גם צברים שלמדו מהעולים דברים רעים
21/05/14 22:12
47צפיות
כמו קללות והשתכרות ללא גבולות.
כנראה כל אחד בוחר להעתיק את מה שמתאים לו.
הם לא למדו את זה מה"רוסים"
22/05/14 13:50
36צפיות
זה היה נפוץ מאוד בקרב עולים ממדינות ערב גם לפני עליית שנות ה-90 מבריה"מ. רק שהמשקה הנפוץ היה ערק ולא וודקה.
אני מדבר על קללות רוסיות ושתיית וודקה
22/05/14 15:13
31צפיות
אמנם בצורה שונה מאיתנו, אך הרעיון של שתיית הוודקה והשתכרות של נוער לפני מסיבות הגיע בעיקר מהעליה שלנו.
מה ההבדל בין ערק לוודקה?
22/05/14 15:26
25צפיות
קודם הם שתו ערק ואז עברו לוודקה.
ערק שתו מבוגרים מעטים
22/05/14 15:27
22צפיות
נוער התחיל לשתות וודקה כאשר הוא חיכה את הרוסים ששתו בפארקים או על הבגאז' לפני מסיבות.
לא נראה לי שחיכו את הרוסים
22/05/14 15:29
25צפיות
הרוסים בשנות ה-90 נחשבו לקבוצה בזויה ודחויה, לא סביר שנערים צברים "מקובלים" רצו להידמות לרוסים הדחויים.
לא אז, אלא מאוחר יותר
22/05/14 15:39
21צפיות
הערסים המרוקאים מתייחסים בכבוד לרוסים בריוניים ושתיינים.
º
חיקה*
22/05/14 15:38
4צפיות
נדמה לי שהנוער הידרדר מחינוך כושל של המדינה.
23/05/14 00:51
23צפיות
לא מאמין שבגלל הרוסים התחילו לשתות. הרוסים חיים בתוך הקהילה שלהם
ולא מתחברים לותיקים ישראלים כך שקשה ליחס לרוסים את הבאת השתיה החריפה.

אולי הם הביאו תרבות של שתיה אבל הם עושים את זה בשביל עצמם ובתוך הקהילה שלהם.
זה לא שהרוסים הכניסו את זה לנוער
23/05/14 10:34
20צפיות
אלא הנוער הבעייתי חינוכית העתיק דווקא את הדברים השליליים.
יש הרבה מה ללמוד מהרוסים
23/05/14 14:57
17צפיות
יש להם מוסר עבודה טוב וגם מתעסקים בקריאת ספרים ולימוד בשביל הידע.

הנוער בעייתי כי לא קיבלו חינוך יעיל מהמדינה. ולכן מתעסקים בדברים שליליים ונהנתנות
בהמית.
הרוסים למדו
22/05/14 00:32
32צפיות
מהישראלים איך לא לצאת פראייר.
זה מה שקורה לוונבים
29/05/14 18:23
12צפיות
"הישראלי המכוער" הוא מכוער בכל מובן, גם במראה וגם בהתנהגות, אז עדיין הוא נוטה להיות גרוע יותר 'מהחיקוי'.
העולים נגד הממשלה: לא דואגים לנו!
21/05/14 10:01
61צפיות
בעקבות דוח מבקר המדינה לפיו 95% מכספי התמיכות של המשרד לקליטת עלייה מושקע ביהודי צפון אמריקה, קיימו נציגי ארגוני העולים פגישת חירום. לטענתם, "אף אחד לא דואג לעולים מצרפת"

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/580/360.html?hp...

מעניין לעבור על התגובות. הרוב באים אליהם בטענות ואומרים להם "לחזור לצרפת או/ו למרוקו". האם זרקור השנאה עובר עתה לעולים מצרפת כשהעולים מרוסיה מקבלים חסינות ומשתדרגים למעמד יותר גבוה?
º
איזו תמיכה הם צריכים? רובם אנשים אמידים
21/05/14 10:04
18צפיות
ואיזו תמיכה העולים מארה"ב צריכים?
21/05/14 11:44
30צפיות
למה 95% מהתקציב מופנה אליהם? הם הרי הכי עשירים והכי מבוססים. עדיף כבר שיפנו אותו לקליטת יהודים מאוקראינה.
ומי אמר שזה באמת 95%?
21/05/14 11:50
31צפיות
המספר הזה מבוסס על משהו? אני יודע שיש עמותות אמריקאיות שעוזרות לעולים מארה"ב, זה לא בא מתקציב משרד הקליטה.
"בעקבות דוח מבקר המדינה...."
21/05/14 12:17
19צפיות
וגם אם מדובר "רק" ב-70% או ב-80%, עדיין אי אפשר להתכחש ליחס המועדף שמקבלים העולים מהמדינות האנגלו-סקסוניות.
כמה בכלל יש עולים מצפון אמריקה ?
21/05/14 23:37
14צפיות
נראה לי זה מה שהמשרד משקיע בשביל לנסות לשכנע אנשים שם לעלות, אבל התוצאות ידועות...
חלק גדול מהשנאה כלפי העולים מצרפת
21/05/14 10:22
54צפיות
נעוץ בעובדה שהרוב המוחלט ביניהם, הרוב המוחלט של יהודי צרפת כיום (כ-80%) הם יוצאי עדות המזרח (הקולוניות הצרפתיות לשעבר במאגרב- צפון אפריקה)- ויש הרבה אשכנזים שלא אוהבים את זה שהם באים לישראל.
יש גם עויינות מצד אשכנזים חילונים בישראל, לעובדה, שרבים מהיהודים הצרפתים (שהם כידוע יוצאי עדות המזרח- יוצאי צפון אפריקה) הם אנשים דתיים- מסורתיים ושלחלק גדול מהם יש זיקה נרחבת לדת ולמסרת היהודית- או כמו שחלק גדול מהאשכנזים הישראלים מכנה אותם "ש"סניקים מנשקי מזוזות".
אז בקיצור, יש לי הרגשה שאם היה מדובר ביהודים אשכנזים שבאים לישראל מצרפת, היחס אליהם היה שונה בתכלית, כי לרוב הישראלים (האשכנזים בעיקר) שלא מחבבים את יהודי צרפת, אין משהו נגד העובדה שהם צרפתים, או מגיעים מצרפת, אלא רק נגד המוצא שלהם והזיקה (הנרחבת) שלהם לדת.
נתקלת בהרבה שנאה כלפי יוצאי צרפת
21/05/14 11:38
33צפיות
בשנים האחרונות? לצערי לא אוכל להעיד כיוון שאין כאלו בסביבתי ואין לי מושג מה יחסה של החברה הישראלית (אשכנזית ומזרחית כאחד) כלפיהם.

אתה חושב שהאשכנזים בישראל לא מבדילים בין יוצאי מרוקו ליוצאי צרפת, שהם מעין מרוקאים-משודרגים, "צפרוקאים"? מבחינתם מדובר באנשים באותה הרמה ומאותה הקאסטה?

בכל אופן, כמה תגובות בודדות באתר אינטרנט עדיין לא מעידות על שום דבר. העלייה מצרפת אינה גדולה ולא ממש מאיימת לשנות כאן סדרי עולם. אם יגיעו חצי מיליון תוך שנה-שנתיים, אז המצב בהחלט יתלהט והוותיקים ירגישו שגונבים להם את המדינה.
כן.
21/05/14 11:57
33צפיות
בגדול, הישראלים (אשכנזים ומזרחים כאחד) לא מחבבים במיוחד את יהודי צרפת שמבקרים כתיירים או שעולים לישראל.
בעבור האשכנזים בישראל, אין הבדל גדול בין יהודי צרפת לבין ישראלים שהוריהם/סביהם נולדו בצפון אפריקה- וזאת הסיבה שחלק גדול מהם, לא מחבב אותם.
למה האשכנזים החילונים לא מחבבים אותם
21/05/14 12:14
40צפיות
עוד אפשר להבין, אבל למה המזרחים המסורתיים לא מחבבים? מה יש להם נגד אחיהם?

חשבתי שבעיני הישראלי הממוצע, העולה מצרפת נתפס כמישהו ברמה גבוהה יותר מהמזרחי הישראלי הטיפוסי. הדיבור בצרפתית לא עושה רושם על הישראלים? ההילה הצרפתית לא תורמת? הם בטח גם זכו לחינוך ולהשכלה טובים יותר בצרפת מאשר אחיהם המזרחיים בישראל במקומות כמו עיירות הפיתוח ושכונות המצוקה.
לא יודע על מה אתה מדבר
21/05/14 17:07
23צפיות
אבל לא ידוע לי שהישראלים ידועים במיוחד באהדתם לצרפת או לתרבות הצרפתית.
הישראלים באופן כללי לא מחבבים במיוחד את צרפת או את הצרפתים, חלק זה בגלל סיבות פוליטיות (בעיקר), חלק פשוט בגלל דיעות קדומות ודימויים שליליים שיש להם על הצרפתים.


אז ככה שלא נראה לי שדיבור בצרפתית בכלל עושה איזשהו רושם על הישראלים, מה גם שהקשר של צרפת עם ישראל ועם התרבות הישראלית או די רופף (בלשון המעטה).
למעט תקופה קצרה שנמשכה כשני עשורים בערך, בתקופה של מאז קום המדינה, רוב שנות קיומה של ישראל התאפיינו היחסים בינה לבין צרפת במתיחות ובקרירות.
אני יכולה להעיד ממקור ראשון
21/05/14 11:56
41צפיות
מה מפריע לי אצל עולים מסויימים מצרפת שאני פגשתי (בעלי עסקים קטנים):
הם מתנהגים כמו בעלי הבית, לא מוכנים ללמוד את השפה המקומית וגם לא את החוקים הרלוונטיים אליהם.
זה אומר שיש לי קושי בתקשורת איתם ובהעברת מידע מהרשויות שנדרשת בעבודה, זה אומר שהם יכולים לעבור במודע על חוקים מסויימים שרלוונטיים לעוסקים עצמאיים כי "זה לא נראה להם הגיוני" וזה אומר שבגדול - כל ההתנהלות מולם מעיקה.


זה כמובן לא משליך על עולים אחרים מצרפת או מכל מקום אחר.
למה "כמו בעלי הבית"? הם באמת בעלי הבית
21/05/14 11:59
43צפיות
או שמבחינתך הם אורחים בלתי קרואים?
אני לא יודעת איך זה במקום שממנו באת
21/05/14 12:28
34צפיות
אבל פה "בעלי הבית" (לפחות על הנייר) הם הרשויות: הממשלה, המשטרה, מוסדות השלטון.
אם הרשויות החליטו, למשל, שצריך לשלם שכר עד התשעה בחודש - לא יכול להיות שאדם בוחר לפתוח עסק, להעסיק עובדים ולשלם להם מתי שמתחשק לו. אם הרשויות החליטו שלמדינה הזו יש שפה רשמית - עברית - ואפילו שפה רשמית שניה - ערבית - לא ייתכן שאדם ידרוש מכל מי שמסביבו לדבר בשפת האם שלו, כדי שהוא יוכל להתחמק מלימוד השפה המקומית. אם הרשויות החליטו שיש מועד מסוים בחודש בו יש להגיש ולשלם דיווחים כספיים של העסק - לא ייתכן שהוא יחליט שלא מתאים לו כי בצרפת הוא היה רגיל לשלם בתאריך אחר.
כאלה דברים.

ותפסיק לעשות ממני מה שאני לא.
את בעיות הנחיתות שלך תפתור עם עצמך, לא מולי.
מההודעה שלך השתמע
21/05/14 12:55
33צפיות
שבעלי הבית כאן הם הצברים, והעולים מצרפת הם אורחים חוצפנים.
הממשלה והרשויות איננם בעלי הבית, הם רק משרתי הציבור.
באמת פגשת כאלה אנשים ?
21/05/14 23:57
26צפיות
לא משלמים ולא מעבירים מיסים בזמן ?     זאת עבירה פלילית כבר, אין מקום למשחקים.

לגבי השפה, הם באמת דרשו שידברו איתם בצרפתית ?
ברור.
22/05/14 17:29
27צפיות
יצא לי לפגוש צרפתים כאלה, יצא לי לפגוש גם רוסים כאלה. לשם האיזון - גם צברים למהדרין.
כשאתה עובד בהנה"ח אתה פוגש הרבה אנשים שמשחקים בין הטיפות, בעיקר עצמאים עם עסקים קטנים.

וכן, כפי שכתבתי פה בעבר, יצא לי להתקל גם ברוסים שדרשו שאני אלמד רוסית כדי לתקשר איתם.
אנשים שמגיעים לכאן ולא רואים צורך ללמוד את השפה המקומית - בעיניי הם לא עולים, אלא סתם מהגרים.
ומי שבוחר להיות מהגר ולא מעוניין להשתלב בחברה המקומית - שלא יתפלא אם מתייחסים אליו כסוג ב'.

אני מבקשת להפריד באופן ברור בין מי שרוצה ללמוד ויש לו שגיאות, לבין מי שלא רוצה ללמוד.
º
22/05/14 21:20
3צפיות
גם עולים רבים מארה"ב מסרבים בצורה עיקשת
21/05/14 12:31
35צפיות
ללמוד את שפת המדינה ומתעקשים להמשיך לדבר בשפת אמם בלבד. הישראלים הוותיקים, במקום להעמיד את החצופים הללו במקומם ולהבהיר להם שזו מדינת ישראל, לא קולוניה אמריקנית, משפילים את ראשם לאות יראת כבוד ועוברים מיד לדבר איתם באנגלית, אפילו אם הם עצמם בקושי יודעים אותה וממש קשה להם לדבר בה.

אצלנו סירבו בכל תוקף לרקוד לפי החליל של העולים החדשים מהמדינות האנגלו-סקסוניות (ארה"ב, קנדה ובריטניה) ולהכנע לקפריזות שלהם, במידה ובכלל היו להם כאלה, אז הם החלו לדבר בעברית כמו טאטעלעך. בינם לבין עצמם הם רשאים לדבר באיזו שפה שיתחשק להם, אך עם המקומיים שידברו בעברית בלבד.
גם לעולים מארה"ב יש לי טענות דומות
21/05/14 12:48
30צפיות
אם כי במקרה שלהם פחות נתקלתי בכאלה שמסרבים ללמוד עברית.

אני מעדיפה עברית קלוקלת עם טעויות ושיבושים למשך תקופה, מאשר שידברו עם כולם בשפת האם.
זה רלוונטי לכל מי שמגדיר את עצמו "עולה", כלומר הגיע לכאן מתוך בחירה להשתלב בחברה הישראלית.
21/05/14 13:06
20צפיות
אני מסכים. אני מעדיף אנשים שמתאמצים, משקיעים ונותנים את הלב והנשמה אפילו אם הם נכשלים בהתחלה, מאשר כאלו שבוחרים לבצע קיצורי דרך ולעשות לעצמם חיים קלים. בסופו של דבר, הזן הראשון יתקדם ויתפתח והשני ימשיך לדרוך במקום.
הביעה היא לא המוצא, אלא ההתנהגות שמתלווה אליו
21/05/14 12:49
33צפיות
בתחילת שנות ה-90 למדתי בזמנו ב"מכון לב", והיו שם הרבה סטודנטים שעלו מצרפת. מה אני אגיד לך, ערס עם כיפה וציצית הוא לא פחות גרוע מערס בלי הכיפה והציצית.
אולי הערסיוּת שלהם נגזרת דווקא מהמוצא
21/05/14 12:56
34צפיות
הצפון-אפריקאי שלהם? אני מניח שיהודים צרפתיים ממוצא אשכנזי היו מתנהגים אחרת.
בדיוק
21/05/14 20:37
22צפיות
כשם שהערסיות של יוצאי קווקז אף היא נגזרת מהמוצא שלהם.
דווקא בעירי העולים מצרפת רחוקים מלהיות ערסים
22/05/14 00:08
21צפיות
עד עכשיו פגשתי אנשים יחסית רגועים ומנומסים.
אני דווקא די מחבב אותם
21/05/14 23:42
21צפיות
עולים ממש לעניין
יהודי צפון אמריקה עשירים ולא בטוח שהם
21/05/14 12:14
31צפיות
ירצו לעלות לארץ. ולא סביר שמעל 90 אחוז מכספי התמיכה מופנים אליהם. אולי יש כאן ריח
רע של גזענות.
º
או לקקנות לאנגלו-סקסים
22/05/14 00:13
9צפיות
ערוצים ייעודיים - כמו גאוגרפיה, היסטוריה,
20/05/14 23:29
26צפיות
ספורט וכד' עדיין רלוונטיים. לעניין ערוץ 9 - אין לי טלביזיה, לכן גם אין לי דיעה בנדון. בהצלחה לכל הצופים ב"אח הגדול" ו"נולד לרקוד".
העונה האחרונה של "נולד לרקוד" הייתה לפני 4-5
20/05/14 23:47
18צפיות
שנים בערך. על האח הגדול אני כנראה אוותר... אני מאוד מאוכזב מהליהוק.
המלחמה גלשה גם לחופשה
20/05/14 18:45
64צפיות
בלוג משעשע על יחסי רוסים לאוקראינים בחופשה במצרים. מעניין לקרוא, מעבר לתיאור הלא מחמיא במיוחד של התיירים הרוסים (נתקלתי בהתנהגות דומה לא פעם בחו"ל).

http://uainfo.org/yandex/324412-kak-ukraincy-s-rus...
º
וואלה, נקרעתי ...раСсеяНе... גדול!!
20/05/14 19:18
11צפיות
עלוב
21/05/14 20:14
25צפיות
פוסט עלוב. לטוס לנופש לחו"ל בשביל לצעוק "הידד לאוקראינה". אבל מה שניתן לראות. כן פוטין לא פוטין - אבל הנה הרוסים ממעמדות לא גבוהים במיוחד יכולים להרשות לעצמם לטוס לחו"ל בפנסיון מלא. מה שאוקראינים מאותו המעמד לא.

ובתור הפראפרזה לאותו הפוסט העלוב. אני לא רוסי ולא אוקראיני, אך יצא להתחכך גם ברוסים וגם באוקראינים ממעדות הלא גבוהים. והאוקראינים מאותם המעמדות הגעילו אותי יותר. אז אם אי פעם גם אותם האוקראינים יכלו להרשות לעצמם לטוס לחו"ל - זה יהיה מראה מראה עלוב ודוחה עוד יותר.
º
לא נראה שהבנת את הכתוב בבלוג.
21/05/14 21:11
9צפיות
הבנתי היטב
22/05/14 09:01
18צפיות
מה תגידו על משפחת פלסטינאים שייסעו לקלאב בתורכיה שכולו שמור לנופשים ישראליים, וינפנפו שם בדגל פלסטין (במקרה צבע בגדי הים), ויתרידו את הנופשים בשיחות פוליטיות (בדיוק מה שנעשה), ויצעקו סלוגנים אנטישמיים (במקרה ההוא: מי שלא קופץ - "מוסקאל") - ובסוף יכתבו איזה פוסט בבלוג על כיעור טמטום וחוצפה של הנופשים הישראליים, ושרובם בכלל לא ישראלים אלה רוסים (במקרה ההוא גרוזינים), ושנמצאו רק 2 שמאלנים קיצוניים שהתחבו אליהם.

ואז בטח תתרעמו על אותם הפלסטינים החצופים ורעי הטעם. אבל שוב - זה בדיוק מה שעשו אותם האוקראינים, אך במקרה אתם מוצאים את זה מצחיק ומשעשע. אז להבא על תתפלאו אם אירופאים ימצאו חביב ומשעשע פוסט פלסטיני מקביל.
נופ, לא הבנת
22/05/14 09:14
24צפיות
או ש"החלטת שאתה יודע"  מה כתוב  שם עוד לפני שפתחת את הקישור.

הנפנופים שלך, שוב, אינם במקום. לא נהנית? זבשך.
מה ההבדל ?
21/05/14 22:21
21צפיות
איך הם הגעילו אותך יותר ?
כך...
22/05/14 09:11
21צפיות
שני הציבורים - הפרולטריון האוקראיני והרוסי - שניהם אלימים מאוד. אבל האוקראיני בד"כ אלים יותר. דהיינו במקומות ציבוריים באוקראינה יש בממוצע יותר קטטות מאשר ברוסיה. האוקראינים בממוצע גם שותים יותר מהרוסים, כי הם גם אוכלים במהלך השתייה. אז אם לשלישיית הרוסים מספיק בקבוק וודקה אחד בכדי שלושתם יהיו עם הפנים בתוך הבוץ, האוקראיני הממוצע יכול שלא להסתפק אפילו בשני בקבוקים. וכמובן ששיחת היום אצל האוקראינים (בניגוד לרוסים) תהיה על נבזות היהודונים (הז'ידים). הקהל האוקראיני הוא השני באנטישמיות אחרי הערבים.
עלוב ביותר
22/05/14 09:17
23צפיות
גזענות נמוכה ומיותרת.

חבל שבמקום דיונים נורמליים אתה נגרר לעליבות  וקטנוניות כזאת רק בגלל שמישהו מעז להעביר ביקורת על מאמא רוסיה
מה לעשות...
22/05/14 09:47
22צפיות
נשאר לי רק לצטט מבולגקוב: "אני לא אוהב פרולטריון". ולא כ"כ משנה אם זה פרולטריון רוסי, אוקראיני או ישראלי. ואפשר לחשוב שאתה מביא כאן דוגמה ל"דיונים נורמליים". הרושם שלי שההפך הוא הנכון. רוב כתוכתך סלוגנים זולים ונלוזים, ומעט מאוד נימוקים ראויים לתשומת לב.
שוב נפנופים קטנוניים
22/05/14 09:53
16צפיות
בבקשה- פרט, נמק והדגם.


אם אתה מסוגל כמובן.
אני חושש שבנוסף לשטחיות אתה גם סובל מדיסלקציה
22/05/14 10:00
14צפיות
כי הרי למעלה פירטתי וגם פירטתי
צר לי, לא פירטת שום כלום
22/05/14 10:09
15צפיות
חוץ מהאשמות קטנוניות וירידה לפסים אישיים.

אין לי צורך לא בנפנופים ולא בריבים קטנוניים.

היה שלום ותודה על הדגים.
סתם מתוך עניין, מדוע אתה כל כך מגן על
22/05/14 10:12
23צפיות
אוקראינה ואנשיה ?
אתה הרי יהודי, ועלית ארצה בגיל צעיר.
לפני התשובות אחדד כמה ניואנסים בנושא
22/05/14 10:48
28צפיות
1. האם כל דבר צריך לבחון בפריזמה של היהודים? על כל מה שנעשה צריך לעשות את החישוב כמה אהבו או לא אהבו יהודים? אם יש למשל אסון טבע בגרמניה או צרפת אז המחשבה שלך היא "מגיע להם כי הם אנטישמים"?

2. האם גיל צעיר משנה להרגשת שייכות או לא שייכות? האם מי שעלה בגיל צעיר אומר שלא צריכה להיות לו דעה לגבי מה שקורה מחוץ לישראל?

3. מה זה אומר להגן? לקחת עמדה חד צדדחת ביחס לסכסוך?
22/05/14 11:46
15צפיות
1.) זוהי לא המחשבה הראשונה וזה מאוד תלוי על מי מדובר, אזרחים מהשורה או אויבים.
אני יותר התכוונתי שאתה יהודי בלאומך ולא אוקראיני, אז מדוע אתה מזדהה כל כך(לפי הרושם שנוצר לי, אולי אני טועה) עם אותו עם ומדינתם.

2.) במקרה שלי כנראה הגיל הצעיר בו עליתי השפיע על הרגשת החוסר שייכות וזהות.
ופגשתי הרבה אנשים שעלו בגיל מבוגר יותר ואצליהם הזהות כבר הייתה מושפעת מהמדינה בה הספיקו לגדול וללמוד.

3.) כפי שציינתי, אולי ההערכה שלי מוטעית, אבל נוצר רושם שאתה מגן אוטומטית על מדינת אוקראינה והעם האוקראיני, ברגע שמישהו יוצא נגדם.
תשובות
22/05/14 12:03
23צפיות
1.  כן, אני יהודי וקשור הרבה יותר לישראל מאשר לשם. אבל אי אפשר לנתק את עניין המוצא והתרבות בה גדלתי. אומנם זאת לא תרבות אוקראינית אלא יותר יהודית. בכל מקרה העניין שלי במה שקורה שם הרבה יותר גבוה מהעניין לגבי מה שקורה בארהב למשל.

2. תמיכה אוטומטית- בוא נפריד שנייה. יש את השתפ עם הנאצים, יש אנטישמיות והפוגרומים. אבל זה לא קשור לסכסוך עם רוסיה. יותר מזה- הנושא היהודי משמש כקלף בידח הרוסים כדי לנגח את הממשל הלא רצוי מבחינתם בעוד שעל האנטישמיות שלהם הם שותקים. אז ברור שאני לא תןמך בסבובודה או בהנצחתו של בנדרה ( למרות שהדברים הם לא שחור ולבןן- ראה את נושא שפטיצקי) אבל יחד עם זאת אסור לשכוח את העוולות שנעשות ונעשו עי ברהמ וממשיכה רוסיה כנגד עמים שפשעם היחיד הוא שהם העיזו לרצות עצמאות.

3. אני גם מתנגד לכל מיני יציאות גזעניות ומכלילות מהסוג שנשמעו כאן בשרשור או בשרשורים אחרים. לא חושב שזאת תמיכה אוטומטחת במשהו.
º
הובן
22/05/14 12:06
1צפיות
º
תודה על ההסבר
22/05/14 10:09
5צפיות
עוד משהו על הקשר בין פוליטיקה פומבית לאמתית
22/05/14 15:16
16צפיות
מדובר בשינויים סמנטיים בדיווחים. כך למשל ניתן ללמוד על התרחש בתוך תוכי המשטר הצפון קוריאני מתוך השינויים בתמונות הרשמיות:

http://tttkkk.livejournal.com/?skip=10

וכך גם ניתן ללמוד על מהלך הרוחות בקרמלין מתוך הניסוחים בחדשות בערוצים הרשמיים. עוד בשבוע שעבר המורדים במזרח אוקראינה כונו "תומכי פדרליזציה", ו"הרפובליקה העממית של דונצק" (בצורה אוהדת). מלפני כמה ימים הכינוי שונה ל"רפובליקה המוכרזת בדונצק" (בצורה נייטרלית). והחל מהים חל שינוי מהותי. בחדשות NTV מלפני 10 דקות זה כונה "הרפובליקה מוכרזת עצמית של דונצק" (самопровозглашённая республика) וזו כבר קונוציה שלילית מאוד על סף פלילית.

אגב, בבלוג של פרופסור לנקוב

http://tttkkk.livejournal.com

יש עוד דברים מעניינים. למשל הפשקביל הצפון קוריאני על נשיא ארה"ב.
ערוץ 9 משנה את פניו לחלוטין
20/05/14 15:47
67צפיות
ראיון עם המנכ"לית החדשה של הערוץ:

http://www.ice.co.il/article/view/371458

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000...

מה דעתכם? בינתיים 90% מהתוכניות לפחות הן סדרות בלשיות (ז'אנר ה-детектив) שאפשר לראות גם בערוצים הרוסיים ברוסיה או פשוט להוריד אותן באינטרנט. ישנה תוכנית אקטואליה אחת בלבד שבה דנים על דברים שכבר נידונו בערוצים דוברי העברית. ב-8 או ב-9 בערב יש מעין חדשות שבהן אומרים בדיוק את אותם הדברים שאומרים בערוצים המקבילים בעברית. בשבוע האחרון העלו תוכנית בעברית שבה איזשהו בחור צעיר בשם "אדי" מראיין כל מיני מוזיקאים. המרואיין בפרק הראשון היה קובי אפללו. אני בטוח שצופי הערוץ, זקנים מופלגים ברובם הגדול, ממש יצאו מגדרם למשמע אותו זמיר מזרחי. קברניטי הערוץ רוצים גם לשכור את שירותיו של יעקב אילון כדי שזה ישדר בה תוכנית כלכלית. גם אם נתעלם מזה שתוכניתו הכלכלית "העולם הלילה" בערוץ 2 נכשלה כישלון חרוץ וירדה מהמסך תוך זמן קצר, עדיין דוברי העברית יעדיפו לצפות בתוכניות כלכליות בערוצים הישראליים, זאת כאשר דוברי הרוסית בלבד שצופים רק בערוצים הרוסיים, ממילא לא יצפו בתוכנית של יעקב אילון. מעבר לכך, הייעוד של הערוץ הזה הוא לשדר ברוסית. אם הוא נהפך אט-אט לערוץ-דובר-עברית, הרי שהוא בוגד בייעודו ומייתר את עצם קיומו.
הבטיחו לצרף את הערוץ לעידן+ ב-2014
20/05/14 16:10
36צפיות
А воз и ныне там.
בינתיים צריך לשלם 200+ ש"ח להוט או יס כדי לצפות בערוץ ציבורי שמשדר פרסומות - חוצפה שאין כדוגמתה.
הנה כתבה בנושא
20/05/14 23:13
25צפיות
ערוץ 9 מוותר על שידור המונדיאל: מתנגד לתנאי שמחייב הצטרפות לעידן +

אחד מתנאי המכרז שקיימה רשות השידור הוא שידור בעידן פלוס. כעת ערוץ 9 וצ'רלטון נסוגים מן ההצעה. האם המשחקים ישודרו ב'רשת' או בערוץ 10?

http://www.ice.co.il/article/view/385105

מה זה העידן פלוס הזה בכלל? אל תקשר אותי לויקיפדיה, פשוט תסביר בקצרה במילים שלך.

ומה דעתך על הערוץ הזה באופן כללי ועל הכיוון החדש שאליו הוא הולך?
עידן+
21/05/14 09:30
22צפיות
זה שידור דיגיטלי. קולטים את זה עם אנטנת גג או עם אנטנה פנימית, כמו שהיה פעם לפני הכבלים/יס, רק שאז השידור היה אנלוגי ועכשיו דיגיטלי. בשיטה הזאת אני צופה בערוצים 1, 2, 10 ו-23 (חינוכית ילדים) בחינם. איכות הקליטה אינה נופלת מהוט/יס ויש גם אפשרות לראות את לוח השידורים להיום ואת תיאור התכנית הנוכחית.  
זה במקום הצלחת של "יס"?
21/05/14 09:51
13צפיות
ומה לגבי כל אותם ערוצים ש-יס/הוט מציעים? ערוצי סרטים, ערוצי סדרות, ערוצי ספורט, ערוצי מוזיקה, ערוצים זרים (רוסיה, גרמניה, צרפת וכו'), ערוץ היסטוריה, ערוצי טבע, ערוצי חדשות מחו"ל וכו'? הצלחת הזאת קולטת הכל?
זה לא צלחת, אלא אנטנה קטנה עם מגבר
21/05/14 10:02
25צפיות
את כל הערוצים האחרים אני קולט דרך IPTV (מעל 100 ערוצים ברוסית, כולל ספורט, סרטים, טבע, סרטי תעודה, ערוצי ילדים וכו'). חלק מהערוצים ב-Full HD. המנוי עולה כמה עשרות שקלים לחודש.
הסבר
21/05/14 22:30
12צפיות
במקור שידרו שידורי טלויזיה באמצעות שידור קרקעי של גלי רדיו באפנון אנלוגי, אותם היינו קולטים עם אנטנה בחדר או על הגג (לפני כבלים ויס).
לפני מספר שנים השידור האנלוגי בארץ הופסק ובמקומו קיים שידור קרקעי באפנון ספרתי, האנטנות הן מעט שונות (יש להתאים אנטנה לאורך הגל), ובינתיים מרבית מכשירי הטלויזיה לא כוללים אופציה לקליטה דיגיטלית ולכן יש צורך לקנות ממיר, תוך מספר שנים רוב הטלויזיות כבר יהיו עם האפשרות לקלוט שידור ספרתי ישירות.
º
תיקון: האנטנות הישנות מתאימות.
21/05/14 23:16
3צפיות
º
ערוץ 33 ו-99 לא קיימים שם ?
21/05/14 22:30
8צפיות
קיימים
22/05/14 09:03
12צפיות
33 זה ערוץ בערבית ו-99 זה ערוץ הכנסת.
אני צופה רק ב-10, 22 ו-23
º
הטלביזיה מיצתה את עצמה, הגם שיש אינטרנט.
20/05/14 18:30
7צפיות
גם ערוץ 2 מיצה את עצמו?
20/05/14 23:16
17צפיות
גם ערוצי הספורט מיצו את עצמם? גם ערוצי המוזיקה? גם ערוצי הסרטים? גם ערוצי הסדרות? גם הערוצים הרוסיים (ברוסיה) מיצו את עצמם? עובדה שהרבה אנשים צופים בהם, ככה שהם כנראה לא מיצו את עצמם.

מה דעתך ספציפית על ערוץ 9 ועל הכיוון החדש שבדרכו הוא בחר ללכת?
שים לב לשינויים שעבר לוח המשדרים הטיפוסי
21/05/14 13:10
16צפיות
פעם בין תכניות הגדל היו כל מיני תכניות אירוח ו"פופוליטיקה" למיניהן. זאת משום שהטלוויזיה היוותה מקור מידע כמעט בלעדי, והצופים רצו לראות פוליטיקאים וסלבס על המרקע. היום תכניות ריאליטי הן אלה שקוצרות את מרבית הרייטינג - כי במקום לחכות להופעה של פוליטיקאי אתה יכול להיכנס לדף הפיסיבוק שלו ולהשאיר תגובה זועמת, ובמקום לחכות למהדורת החדשות המרכזית והטרחנית, אתה נכנס לטמקא ומתעדכן תוך דקה. אתה גם לא זקוק לחסדי הערוץ כדי לצפות בסרט כזה או אחר, אתה פשוט מאתר אותו ברשת בדרכים חוקיות או חוקיות פחות. יוצא אפוא שהטלוויזיה הולכת ומאבדת את הממד החברתי-פוליטי שלה לטובת בידור להמונים: "האח הגדול", "הישרדות" ושאר התכניות בהשתתפות ה"עמך" שנצפות ע"י אותו ה"עמך". אני מכיר כמה וכמה זוגות חילוניים שהוציאו את הטלוויזיה מהבית או לכל היותר משתמשים בה בתור מסך שמחובר למחשב. המגמה הזאת תלך ותגדל עם השנים, גם בהתחשב בכך שדור הזאטוטים גדל עם סמארטפון בכיס ופחות רגיל לבהות מול המסך בציפייה דרוכה לאיזושהי תכנית ראויה.

לדעתי, ערוץ 9 מזמן איבד את המומנטום. אילו קם לא ב-2001 אלא לפחות 5 שנים לפניי, וגם אילו הוקם ע"י מקצוענים ולא ע"י יוליה שמאלוב-ברקוביץ' הידועה למשצה, הוא היה הופך לכלי תקשורת משפיע ועתיר תקציבי פרסום, כמו עיתון "וסטי" של תחילת שנות ה-90, כפול עשרת אלפים. היום מרבית הצופים של הערוץ הם בני 60+ שפחות זקוקים לאולפנים המלוקקים במודיעין ומנחים ציעירים שממטירים שאלות נוקבות על המרואיינים, אלא לסוג של רדיו רק"ע, עם תכניות מלל בהתשתפות רופאים, אנשי הביטוח הלאומי וכיו"ב. גם המפרסמים יודעים זאת, ולכן תקציבי הפרסום הולכים וקטנים - למה להשקיע בקהל שכוח הקנייה שלו די מוגבל?

הנהלת הערוץ מקווה שהיא תהפוך את ערוץ 9 לכלי תקשורת בינלאומי שיצפו בו מיליוני המהגרים בארה"ב, אוסטרליה, גרמניה וכו', תקווה שאין לה שחר. אמנם בפועל אותו מהגר שמתגורר בגרמניה לא ממש זקוק לערוץ שמדווח בהרחבה על ישראל. ישראל מעניינת אותו ברמה של אייטם קצר במהדורת חדשות כללית, לא יותר. בקיצור, התחזית שלי היא כי אלכסנדר לווין, הבעלים של הערוץ, עוד כמה שנים יבין שהרווחים מהערוץ לא עולים בקנה אחד עם ההשקעות שלו, ואז ערוץ 9 שוב יתחיל להחליף ידיים.
אני חושב שהדוגמה הטובה ביותר ל"שינוי תדמית"
21/05/14 13:49
15צפיות
ולמהפך מוחלט שהצליח, זה ערוץ 24. בגרסה הישנה שלו זה היה ערוץ אפרורי ומשעמם שהשמיע בעיקר מוזיקת "מיין-סטרים" גלגל"צית. בקושי היו לו צופים או מאזינים. ואז נפל דבר. אלעד קופרמן, מפיק "האח הגדול" ו"רמזור", האדם שיכול להפוך נחושת לזהב ועתודות חול ליהלומים, לקח את הערוץ תחת חסותו. הוא שינה הכל מהקצה אל הקצה. בהחלטה מודעת ואינטרסנטית, הוא החליט לפנות לפלח השוק המזרחי. הוא הבין שמהאשכנזים שמאזינים לאביב גפן ואפרת גוש לא תבוא הישועה ושהמזרחים הם הכתובת. הוא נתן במה לזמרים שמודרים תדיר מהמיינסטים הישראלי למרות שיש להם ביקוש אדיר בעם. הוא בנה אולפנים פתוחים ליד חוף הים שכל ה"עמך" יכול לצבוא עליהם וגרם לערוץ הזה להיות הרבה יותר ססגוני וצבעוני. במקום מימונה ליום אחד, המימונה שם היא כל השנה. הוא העלה תוכניות בידור מצחיקות. הוא העלה תוכניות אירוח מעניינות. הוא מפרסם אותו בערוץ 2 כל הזמן. מערוץ כושל שהיה נמצא בסכנת סגירה, הוא הפך אותו לערוץ הנישה הכי נצפה. מערוץ מת הוא הפך אותו לערוץ חי ותוסס. אני חושב שאם איזה "קופרמן" חכם כזה עם חוש עסקי מפותח היה לוקח תחת חסותו את ערוץ 9, היה אפשר תוך שנה שנתיים להפוך את הקערה על פיה ולגרום לו גם כן להיות חי ותוסס.

בהנחה שערוץ 9 יהפוך בעתיד לערוץ דובר-עברית בעיקרו, כמו 2, 10 או 1, האם זה ימשוך אליו צופים חדשים ויגרום להעלת הרייטינג? אם הוא יתרכז רק באותם פנסיונרים בני 60-70 פלוס, הרי שלא ירחק היום שהוא ישאר בלי צופים בכלל כאשר אלו ילכו לעולמם. אין לו ברירה אלא לפנות לדור הצעיר שהוא גם דור העתיד אם חפץ חיים הוא.
האנגר 9 - תוכנית הדגל החדשה של ערוץ 9 החדש
20/05/14 23:57
27צפיות
על טהרת השפה העברית והמוזיקה הישראלית:

https://www.facebook.com/hangar9?ref=stream&hc...

לא בטוח שהיא תשרוד יותר משתי עונות
21/05/14 13:20
12צפיות
גם בתקופתו של לאוניד בלחמן היייתה להם תכנית חדשות בעברית, אך הרייטינג נשק לרצפה. בינינו, מה הסיכוי שישראלי ממוצא רוסי שיודע עברית יותר טוב מהרוסית יעדיף את ערוץ 9 על פני ערוץ 2, ערוץ 10 או סתם על פני החלפת מסרונים לילית עם החברה שלו?  בשונה מתיאטרון "גשר" שלשחקנים שלו שעברו לעברית יש איכויות הבדילות ביניהם לבין השחקנים הצברים, לעיתונאי או למנחה של ערוץ רוסי אין מה להציע לצופה דובר השפה העברית - הוא לא חכם יותר, לא רהוט יותר, לא כריזמטי יותר מהמתחרה ה"ילידי".
|*|פורום קולנוע ישראלי נפתח ב|תפוז|
19/05/14 13:02
11צפיות
|רמקול|בשנים האחרונות הקולנוע הישראלי מראה פריחה של ממש, עם סרטים כמו "בופור", "ואלס עם באשיר", "עג'מי" ואחרים, נראה שאנחנו בדרך הנכונה לכבוד והצלחה בינלאומיים.
אך לא צריך לשכוח את הסרטים הנוסטלגיים, כמו "סאלח שבתי", "מבצע יונתן", סדרת "אסקימו לימון", "אלכס חולה אהבה", "מבצע סבתא" ועוד רבים וטובים.

לכן פתחנו בשבילכם את פורום קולנוע ישראלי וסרטי בורקס |!|

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו :-)
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
|נצל"ש| ביטמן, אתה יכול לנסות לאתר
21/05/14 13:10
13צפיות
את "מקס ישראלי" ולהזמין אותו לפורום?
בינתיים לא הצלחתי
22/05/14 13:01
11צפיות
כנראה אין לו פייסבוק, או שהוא מסווה.
יכול להיות שזה הוא?
22/05/14 13:18
9צפיות
º
יכול להיות, תשאל.
22/05/14 15:15
3צפיות
º
אירופה צהובה
19/05/14 00:42
13צפיות
º
גם ישראל
19/05/14 18:51
4צפיות
טקסטים מקבילים (אנגלית-רוסית)
18/05/14 03:28
40צפיות
לכל מי שרוצה ללמוד רוסית בקלות ובהנאה: מבחר טקסטים בתרגום מקביל
http://getparalleltranslations.com/book
שאול, מה דעתך על התרגום והביצוע שלו?
18/05/14 11:59
25צפיות
מכיר את זאב אישית
18/05/14 12:10
27צפיות
הוא לא מתיימר להיות זמר. רמת התרגומים שלו, וגם של כל מתרגם אחר, אינה אחידה. דווקא את התרגום הספציפי אני פחות אוהב, יש תחושה שהמִשְלב שהוא השתמש בו נמוך מהמשלב המקורי. עכשיו זאב מתרגם את "יבגני אונייגין", ולדעתי מדובר בגרסה מאוד מוצלחת והולמת.
º
thanx!
18/05/14 15:02
6צפיות
º
אאהה, תודה רבה, זה מאוד נחמד!
20/05/14 22:46
6צפיות
מישהו מכם צופה בעונה הנוכחית של "האח הגדול"?
17/05/14 22:32
39צפיות
צפיתי בפרק הפתיחה ולא ממש אהבתי את הליהוק. יש שם בחורה אחת "רוסיה" שעלתה ממולדובה בגיל 14 עם אמא וסבתא (נו, איך לא). יש שם כמה טבעוניות, רוחניק אחד, פמיניסטית רדיקלית ושמאלנית קיצונית (אורטל בן דיין הידועה לשמצה), איזה זמר מזרחי מזדקן שכל הרפרטואר שלו מונה שיר אחד בלבד ("נשבע לך לא בוגד, בחיאת עיוני לא בוגד") עם לחן ערבי גנוב, כמה ערסים-לייט ובערך זהו.

הפעילה החברתית מאי גולן סיפרה שהפקת התוכנית עשתה לילות כמימים כדי לשדל אותה להכנס ולקחת בה חלק, אך היא סירבה. היא לא מוכנה לרדת לרמה הנמוכה הזאת והיא תמשיך להעביר את מסריה החשובים מעל במות יותר מכובדות. מצד אחד, אני מצטער שלא יהיה מי שיסתום את הג'ורה המטונפת של שונאת האשכנזים, תומכת הערבים וחובבת הסודנים אורטל בן דיין ויהווה לה קונטרה ראויה, אך מצד שני אני שמח שמאי היקרה לא תתלכלך בזוהמה הזאת ולא תשרוף את עצמה. מצד שלישי, לא יכולתי שלא לחייך מפה לאוזן כאשר ראיתי את נחיל תגובות הנאצה האדיר כלפי בן דיין בפייסבוק שהגיע דווקא מכיוונם של בני עדתה המרוקאיים. שכה יהיה לי טוב, אילו קללות עסיסיות עפו שם. אחרי שתצא מבית האח, צריך יהיה להראות לה מה בני עדתה חושבים עליה ואז אולי שנאתה העזה כלפי גברים אשכנזיים (ואשכנזים/יות בכלל) תצטנן קמעה.
הפח הגדול
17/05/14 23:39
31צפיות
טוב מאוד שמאי לא התקרבה לחבורת המופרעים הזאת.
אני בינתיים צופה באח הגדול.
20/05/14 22:48
17צפיות
עוד לא ממש זוכר את כל השמות, הרוחניק וטל גלבוע הם ליהוק מוצלח. ממש לא אוהב את זה שהם הכניסו ערסים לתוכנית, זה מיותר ומוריד את הרמה. (לא שיש רמה, כי ממש אין, אבל עדיף ללא ערסים)

"הרוסיה" שאמרה муж בכלל לא נראית כמו רוסיה, היא ביטאה муж כמו "מוזז'"

בשורה התחתונה זה באמת תת-רמה.
הו-הא-מה-קרה, צסק"א (שוב) אכלה אותה...
17/05/14 22:13
51צפיות
לאחר שמכבי כבר הייתה בפיגור של 15 נקודות ברבע השלישי, 6 שניות לסיום היא קלעה סל ניצחון ושלחה את הרוסים הביתה בידיים ריקות וללא גביע אירופה.
º
משחק חזק ביותר
17/05/14 23:36
10צפיות
הרבע האחרון היה מרתק
18/05/14 10:31
30צפיות
צפיתי במשחק ב-Full HD דרך iptv.
עכשיו הבנתי מדוע היו הצעקות בשבת בערב
18/05/14 20:05
41צפיות
היינו קצת בהלם מזה כי בדירה החדשה התרגלנו לשקט מוחלט. ופתאום מבניין ממול שמענו צעקות - חשבנו אולי השכירו דירה למישהו לא נחמד. אבל גם מבניין אחר היו הצעקות. מקווה שיפסידו ושבערב שבת הבא יהיה שקט.
לילה לבן שמח
19/05/14 00:39
25צפיות
העונש לאנשים שליליים.
הו-הא-מה-קרה, גם איליה אכל אותה....
19/05/14 00:47
28צפיות
נו, הצעקות העירוךָ? הן טרדו את שנת היופי שלך? לא בא לך גם לקפוץ קפיצת ראש לבריכה שבכיכר רבין? אל תהיה כבד כזה. אפילו שמעון פרס בן ה-90 פלוס התקשר ובירך. הוא אמר שהוא כמעט חטף התקף לב בגלל המשחק המותח. הוא לא בכה וייבב שהצעקות העירו אותו.

אבל אם אתה ממש סובל שם ברעננה מוכת הצ'חצ'חים הרעשניים, אתה מוזמן אליי לצפון הרחוק. פה ממש דממת לילה. אפילו את יללות התנים לא שומעים. נראה כי כולם כבר בחלום העשירי שלהם.
º
לא חוגגים אצלכם ??
19/05/14 00:49
7צפיות
יכול להיות שבאופן פרטי
19/05/14 00:58
21צפיות
יש כאלו שחגגו אצלם בבית, אבל לצאת לרחוב ולקפוץ לבריכה עם מזרקה - זה לא. סה"כ מחר הוא יום עבודה רגיל, ולמעט האוהדים היותר שרופים, הרוב כבר הלכו לישון מזמן.

בכל אופן, אני לא שמעתי שאגות שמחה כמו שאיליה מתאר משכונת מגוריו, והוא עוד השוויץ בזה שהוא גר בשכונה שקטה, רגועה ואליטיסית, בזמן שאני לדבריו גר במקום שבו יש צווחות ויללות.
אצלנו היו צופרי רכבים וזיקוקים
19/05/14 01:26
21צפיות
ברגע הזכיה בהחלט כל הארץ שאגה משמחה
ועוד מה מתרחש כרגע בת"א
מסתבר שזה היה אתמול
19/05/14 07:02
25צפיות
הפעם באזור שלנו היה שקט. אבל התעוררנו ב-1 בלילה בגלל הזיקוקים מכיוון הוילות. וזו כמובן חוצפה לא קטנה. כי אנשים צריכים לקום לעבודה, יש תינוקות, יש אנשים מבוגרים. מקווה שזה היה ארוע ניקודתי שלא יהפוך לקבוע.
19/05/14 09:33
21צפיות
אתה כל כך יקה.
º
ועוד שירה עכשיו
19/05/14 01:33
6צפיות
ברעננה גם לא מזמן היו דקירות במועדון לילה
19/05/14 11:47
40צפיות
ושני החשודים הם תושבי רעננה. כך שגם אצלכם לא חסרים ערסים.
ואיפה אין?
19/05/14 14:50
30צפיות
ברעננה יש 2 שכונות שנחשבות לפחות טובות, אך אני דווקא מוצא אותן מאוד נחמדות. הכל נקי, גינון מתוקתק, שקט. אני אגב אוהב פחות את אחת השכונות היקרות יותר שנראית לי מוזנחת יחסית. יש כמובן יוצאי עדות המזרח - רובם משכילים ומנומסים ממני. כך שביום יום אני כמעט ולא נתקל כאן בערסים. כמעט ולא קורה שחותכים אותי בכביש, שנדחפים בלי תור, וכדומה. ואני מקווה שהצעקות היו אירוע ניקודתי. אחד החשודים ברצח אגב גר בבית מאוד יוקרתי. כך שהגינון והנימוסים אינם מבטחים כלום.
לצערנו, בישראל אי אפשר להתחמק מהם
19/05/14 15:09
43צפיות
גם בשכונות שנחשבות ליוקרתיות כאן יש יותר ערסים וסוציופטים למיניהם משכונות של Lower middle class  באירופה/קנדה/ארה"ב.
º
"סוציופט" מה זה ?
19/05/14 17:02
17צפיות
מי שמתנהג בצורה אנטי-סוציאלית
19/05/14 17:05
28צפיות
זה מורכב ותלוי תרבות
19/05/14 20:25
39צפיות
אבל בגדול נכון. אנחנו אפילו לא מבינים עד כמה איכות חיים שלנו כאן היא ח**.
ללמדך שאין קשר
20/05/14 13:49
27צפיות
בין חינוך וכסף.
בדגול יש קשר סטטיסטי ובלתי-מחייב בלבד
20/05/14 18:28
19צפיות

גורי טרייר רוסי שחור מדהימים
16/05/14 11:15
56צפיות
גורי טרייר רוסי שחור מדהימים
גורי טרייר רוסי שחור מדהימים!!!!!
לשני כלבי הטרייר הרוסי השחור המקסימים שלנו נולדו גורים מתוקים.
מי שלא מכיר את הזן המיוחד, מדובר בכלבים מרשימים, נאמנים, ידידותיים, אינטליגנטיים- נהדרים עם ילדים.
לתיאום-  052-4815394   או 04-6258833
קישור לסרט שמסביר על הגזע:
http://www.animalplanet.com/tv-shows/dogs-101/vide...
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום