לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום ישראל ברוסית

פורום "ישראל ברוסית" מהווה במה ליוצאי ברית המועצות לשעבר והמדינות שקמו בעקבות פירוקה.
בפורום דנים בכל נושא הקשור לעלייה ארצה, השתלבות בארץ, קשר עם ארצות המוצא, עולים טריים וותיקים כאחד.
כמו-כן, ניתן לדבר על התרבות הרוסית והשפה הרוסית ולשאול שאלות ללומדי השפה הרוסית.
הפורום מיועד ופתוח לכל גולש, עולה וצבר כאחד, בני כל הגילאים/מינים/עדות/לאומים/דתות/השקפות עולם.
ובמיוחד לגולשים הסמויים שאני יודע שקוראים כאן בסתר, אז קדימה  הירשמו לתפוז והתחילו להשתתף בצורה פעילה.

אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום והאתר.
גלישה מהנה ודיונים פוריים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ישראל ברוסית

פורום "ישראל ברוסית" מהווה במה ליוצאי ברית המועצות לשעבר והמדינות שקמו בעקבות פירוקה.
בפורום דנים בכל נושא הקשור לעלייה ארצה, השתלבות בארץ, קשר עם ארצות המוצא, עולים טריים וותיקים כאחד.
כמו-כן, ניתן לדבר על התרבות הרוסית והשפה הרוסית ולשאול שאלות ללומדי השפה הרוסית.
הפורום מיועד ופתוח לכל גולש, עולה וצבר כאחד, בני כל הגילאים/מינים/עדות/לאומים/דתות/השקפות עולם.
ובמיוחד לגולשים הסמויים שאני יודע שקוראים כאן בסתר, אז קדימה  הירשמו לתפוז והתחילו להשתתף בצורה פעילה.

אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום והאתר.
גלישה מהנה ודיונים פוריים

השיר "בואי אמא" ברוסית?
26/01/2015 | 23:52
1
31
רוחמה רז - בואי אמא: http://youtu.be/kuX-gaKzjo4

מישהו מכיר קישור לביצוע טוב שלו במקור ברוסית?

תודה

כאן
27/01/2015 | 08:18
14
בעקבות הזכרון האבוד
26/01/2015 | 22:08
31
29
מחר יוקרן בסינמטק ת"א סרטו של בוריס מפציר, "שומרי הזכרון" על השואה הנשכחת של יהדות ברה"מ.

נושא ראוי ליום הזיכרון הבינלאומי לשואה, שחל היום
27/01/2015 | 08:50
30
19
אני זוכר שקראתי פעם משהו שכתב בוגוסלבסקי על חוסר הנוחות שחשים יוצאי ברה"מ בקשר לשיח על השואה כפי שהוא קיים במערב. בוריס מפציר מתייחס לזה גם, כשהוא מנגיד בין הסרט שלו לבין "שואה" של קלוד לנצמן.

בעיקרון, בברה"מ נושא השואה הושתק כליל
27/01/2015 | 09:53
3
22
כל קרבנות המלחמה הוצגו כ"אזרחים סובייטיים", בלי קשר לעובדה הפשוטה שאת ה"אזרחים הסובייטיים בעל הלאום היהודי" השמידו גם בלי סיבה, בניגוד לאזרחים הסובייטים האחרים שיכלו לשרוד תחת הכיבוש הנאצי בקלות יחסית. כמו כן, ה"ספר השחור" שבו תוארו פשעי הנאצים נגד היהודים הושמד בהוראת הצנזורה.

שוב אתה משמיץ
29/01/2015 | 21:33
2
31
נראה לי שעזבת את מחוז הגבול המערבי של ברה"מ בגיל צעיר מאוד ומכיר את הנושא בעיקר מהסיפורים והבלוגים. לכן בתור אחד שחווה את החיים שם בגיל מבוגר יותר אוכל לעיר את עיניך לאמר שלא דובים ולא יער. לא הושתק כליל. אלה לא הובלט. היה שיר מפורסם מאוד של המשורר יבגני יבטושנקו "באבי יאר" - על הבור הענק בו נרצחו יהודי קייב. שיר שהמוני העם הכירו היטב. כמובן שהמשטר ניסה להציג גרסה מאוד מסויימת של מלחמה. ללא המשת"פים, ללא הסיעה האמריקאי, וכן הלאה. על נושא השוא לא היה טאבו. הוא צץ פה ושם אפילו בסרטים. והמוני העם היו מודעים היטב לאמת - גם למשת"פים, גם לסיעה אמריקאי ובוודאי גם שלשואה. כי היו יותר מדי עדים שסיפרו את האמת.
איליה, קאט דה בולשיט (נכתב ע"י shaulreznik)
31/01/2015 | 22:40
1
28
הרצון שלך להעליב את בן שיחתך מתחיל לעלות לי על העצבים. אתה לא אוהב את מה שאני כותב? יופי, תביא נימוקים, אך אל תפתח עם רמיזות עבות באשר למוצא, מקום המגורים, גיל העלייה וכד'. שאני אספר לך שאת ואלרי קוסולאפוב, העורך שפרסם את "באבי יאר" של יבטושנקו, פיטרו בבושת פנים? שאת ספרו של קוזנייצוב צנזרו? שהתכנסויות היהודים והלא-יהודים בבאבי יאר פוזרו? לך *** ולא תבלבל לי את השכל.

--------------------------
נערך ע"י מנהל.
בבקשה בלי תגרות וקללות
מותר לבקר אחד את השני, אין שום בעיה לעשות זאת תוך שמירת תרבות דיון.
עליך להבין דבר אחד
31/01/2015 | 21:55
33
בברה"מ לא היה מותר את כול מה שלא אסור. במרחב הפומבי היה אסור כול מה שלא מותר. ואת הדקות העיקרונית הזו קשה להבין למי שלא גדל שם. כי הרי היה מגוון מצומצם למדי של מה שמותר במרחב הפומבי. למשל מותר להתלבש בצורה מאוד מסויימת, כמעט כמו מדי צבא. מי מתלבש בצורה טיפה אחרת, למשל גיזרה טיפה רחבה או צמודה של כבר הכניס את עצמו לבעיה. יחד עם זאת בבית תחת וליונות סגורים היו יכולים לא רק להתלבש איך שרוצים אלה גם לעשות אורגיות הומוסקסואליות עם סמים, ולמשטר לא היה כול עניין בכך. כאשר נעמו במקום פומבי היה צריך להשתמש ברצף מאוד מסויים של מילים. שימוש במילים אחרות, אפילו כאשר לא היה בדברים שום דבר כנגד המשטר (אפילו ברמיזה) כבר היה מחשיד. יחד עם זאת כאשר ישבו במטבח יכלו לדבר על כול נושא שלא היה עליו טאבו.

ושוב, מאחד ולא גדלת שם, ואינך מבין את הדקויות הללו, חבל שאתה מכתיר את עצמיך למומחה גדול לברה"מ ומספר בפרהסיה את תובנותיך הלקויות (שמין הסתם, כמה שלא מפתיע, תמיד יוצאות לחומרה ולהשמצה). אתה אומר שנושא השוא הושתק כליל. אזי אפשר להגיד שכול נושא שהיה מחוץ לפרדיגמה הרשמית, אפילו אם לא היה לו דבר וחצי דבר עם המשטר הסובייטי הושתק כליל במרחב הפומבי: בסרטים, בעיתונים, בספרים הפופולאריים.

ועכשיו צריך להיתייחס למה שהיה אסור בתחלית האיסור ולמה שהיה בתחום האפור. אם מישהו היה יושב במטבח ומספר על וולסוב או על גדודי הנ.ק.וו.ד (заградотряды) ולק.ג.ב היה נודע על כך - ההשלכות היו יכולות להיות קשות. ואם אותו מישהו היה יושב במטבח ומספר על שואה, על איך רצחו את סטוליפין, על פולחן האישיות של סטאלין, על איך להכין עוגה מסורתית לפסחא, וכדומה לק.ג.ב היה נודע על כך - לא היה קורה כלום (אלה אם כן המספר הוא בעל תפקיד במפלגה). יתרה מכך, בברה"מ יצאו לאור בכמויות מאוד מוגבלות של מאות בודדות של עתקים מחקרים אקדמיים רציניים על כול הנושאים שבתחום האפור, כולל תיעוד מעשיהם של הנאצים בשטחים הכבושים, כולל מחקרים מעמיקים על השואה, ביוגרפיה של סטוליפין, תקציר הוועידה ה-20 על פולחן האישיות של סטאלין, תרגומים של טקסטים דתיים (של כול דתות התבל), כול מה שלא היה הטאבו (וולאסוב, заградотряды וכולה). וכול מי שרצה לדעת - יכל להגיע לספריה עירונית, להסיג את אותו המקור הנדיר וללמוד על הנושא בערוצים לגטימיים לחלוטין (לא מ"קולות הזרים").

וספציפית לגבי השואה - הנושא אומנם היה בתחום האפור, אך קרוב מאוד לתחום המותר. כי כאמור הוא צץ מפעם לפעם בסרטים ובספרים הפופלריים. בערך כמו הנושא של סטאלין. למשל אם בסרט על מלחמה הגנרל מרים שפופרת, נהיה לבן ואומר "כן יבוצע" - הצופים היו מבינים שזהו סטאלין שמתקשר (למראות שסטאלין כמובן לא היה מוזכר בשום שלב בסרט). ואם הקצין הנאצי אומר לשורה של שבויים "קומוניסטים ויהודים צעד אחד קדימה" - הצופים היו מבינים שליהודים עכשיו יעשו שואה, למראות שסרט עסק ממש לא בזה.
אכן ישנה חוסר נוחות
27/01/2015 | 10:00
24
29
כי אם במערב (ויותר מאוחר גם בישראל) נושא הזכרון, תיעוד והשכול קיבל מקום מרכזי ותמיכה, במזרח השואה כאירוע ייחודי של היהודים הושכח או נבלע בתוך הסיפור היותר גדול של "המלחמה הפטריוטית הגדולה"- כל האנדרטאות הממשלתיות ציינו רצח של "אזרחי ברה"מ" (ללא ציון היהודים), אנדרטאות של היהודים עצמם לא הרשו לשים (אם ראית, בסרטון בוריס מציין זאת) וגם היחס למקומות הרצח עצמם בחלק מהמקרים היה מזלזל- על באבי יאר רצו להקים פארק.

כן, אבל בוגוסלבסקי כתב דבר אחר
29/01/2015 | 10:20
23
25
הוא כתב על זה שהסמלים הבולטים בשיח השואה בישראל ובמערב הם מחנות המוות, רכבות המשא, הגיטאות. מכיוון שבשטחי ברה"מ לשעבר רצח העם התבצע בשיטה אחרת, בגיאיות הריגה, הסמלים שלעיל מעוררים אצל העולים מברה"מ תחושות בנוסח "על השואה שלנו לא מדברים, אפילו בדבר הזה המערב השתלט".
בנוסף, הבנתי מדבריו שלא כל העולים מברה"מ דוחים (כמוך?) את גרסת השלטונות לפיה השואה לא הייתה אירוע ייחודי ליהודים. יש ביניהם מסכימים איתה, ודעתם אינה נוחה מהשיח המציג את היהודים כקרבנות העיקריים, או כקרבנות בכלל. הם היו מעדיפים שידברו על הלוחמים היהודיים בצבא האדום, יותר מאשר על הנרצחים.
אני חושב שחשוב שבשיח היהודי-ישראלי על השואה יכירו את נקודת המבט הזו ויתנו לה מקום.  
מדובר בטענה מהותית, לא בעוד טענה ממשפחת "אכלו לי שתו לי".

מספר נקודות בנושא זה
29/01/2015 | 10:44
21
34
1. גם בברה"מ היו גטאות בחלק מהמקומות (גטו וילנה למשל) אבל מאחר וגבולות ה"תודעה ההיסטורית" היו שונים אז מהגבולות המדיניים חלק גדול מהשטח שהיה חלק מברה"מ "סופח" תודעתית לפולין. יכול להיות שהסמלי השואה בישראל (כמו שאתה אומר גטאות ומחנות) התגבשו ככאלה מאחר והם היו "קבועים" (ז"א אירועים מתמשכים) בניגוד בהוצאות ההורג ההמוניות שהיו אירועים לוקליים שנמשכו לכל היותר מספר ימים. יחד עם זאת גם בישראל מודעים לאירועים המרכזיים כמו באבי יאר, דרוביצקי יאר ופונאר.

2. אכן חלק מהעולים מקבלים את ההיסטוריוגרפיה הסובייטית שניסתה בשלב מסויים למחוק את ייחודיות השואה היהודית. אני לא חושב שזה נובע מהרצון להדגיש את הגבורה אל מול דמות היהודי הקורבן. קודם כל הדברים לדעתי אינם קשורים בהכרח כי לא הייתה בעיה לציין שאיקס לוחמים יהודים היו בצבא האדום או בפרטיזנים. שנית, כי גם את נושא הגבורה היהודית הסובייטים ניסו למחוק. היו כבר כמה מחקרים שהראו שההיסטוריוגרפיה הסובייטית הרשמית מחקה במכוון פרטיזנים וחיילים יהודים כדי "לא לעורר לאומניות יהודית" (לא  תמיד זה היה בהכוונה ממוסקבה אלא החלטות לוקליות). הבאתי לפני כמה זמן את סיפורו של נער יהודי שהקריב את עצמו ועל שמו קראו קבוצות נוער וכ'ו כאשר את היותו יהודי או את שמו האמיתי לא ציינו.

3. אני מסכים איתך שמדובר בעניין מהותי, בדיוק כמו שמדובר בעניין מהותי לדבר על שואת יהדות צפון אפריקה.

4. בלי קשר ועם קשר, לכבוד יום השואה הבינל' הביביסי החליט להעלות סוגיה "מעניינת".

אכן אירועים מתמשכים
01/02/2015 | 09:17
8
ואולי קצת לא יפה להגיד, אבל במחנות המוות גם היה אלמנט של טכנולוגיה ומודרנה שנסך קסם אפל על האדם המערבי. הגיטאות ומחנות המוות היו ועודם סמל לגיהנום עלי אדמות, ולכן נכתבים עליהם אינספור מחקרים אקדמיים ויצירות אמנות. על באבי יאר נכתבה פואמה אחת, ועל פונאר - שיר עברי אחד, אמנם מוכר מאד.
אבל, כל ההסברים לא יועילו לקרב את מי שחש ששיח השואה בישראל זר לו, אינו כולל את ההיסטוריה שלו.
בשביל זה צריך לעשות שינוי בשיח, כמו השינוי שנעשה כדי לכלול בשיח את שואת יהודי צפון אפריקה.

לגבי ההיסטוריוגרפיה הסובייטית
01/02/2015 | 09:22
19
12
אינני היסטוריון מקצועי, אך ממקומי כחובבן, אני נוטה להאמין שההיסטוריוגרפיה הסובייטית לא מחקה רק את הייחוד היהודי, אלא את הייחוד של כל הקבוצות הלאומיות, ולכן איני מייחס לה אנטישמיות. אנטישמיות, מבחינתי, קורית כאשר מבודדים את היהודים כמקרה סינגולארי. רוצה לומר, יש בני אדם רגילים, ויש יהודים.

אתה צודק חלקית
01/02/2015 | 09:54
16
14
ההיסטוריוגרפיה הסובייטית הרשמית (במיוחד בימי סטלין) אכן מחקה כל מה שיכול היה להתפרש כמריח מ"לאומיות שאינה נכונה (רוסית) ובכלל זה כללו גם את היהודים. כתבתי על נושא דומה לזה פעם איזה סמינר (שהיה בכלל על הקולנוע הסובייטי בתקופת סטלין)-

ציטוט מאחד הפרקים-

על הבמאים הוטלה המשימה לתאר אתוסים שמצד אחד ידגישו את הלאומיות המקומית ויכוונו אותה נגד הפולשים אך מצד שני לא יעוררו בדלנות יתרה. לכן כאשר דובז'נקו ( Dovzenko) הציג את התסריט לסרט על אוקראינה- "אוקראינה עולה באש" (Ukraina v ogne), שנתפס כיותר מדי לאומני, סטלין בעצמו אסר על הפקת הסרט ו"הגלה" את דובז'נקו לעשות סרטים דוקומנטריים עד סוף המלחמה.

אבל עם היהודים האפיזודה הייתה בכל זאת הייתה קצת שונה. כפי שציינתי מקודם, היו מקרים (חלקם לוקליים וחלקם בהכוונה מהמרכז) שאישים יהודיים נמחקו במכוון מההיסטוריה רק בשל היותם יהודים (לא הייתה בעיה לציין שהפרטיזן ואסילי היה רוסי והפרטיזן ולודימיר היה בלרוסי). כמו כן המגמה הזאת של "כאן נרצחו אזרחים סובייטים" (ללא ציון היהודים) נמשכה בחלק מהמקומות גם אחרי התפרקות ברה"מ כאשר לכאורה אין יותר מניעה לכתוב שנרצחו יהודים בשל יהדותם . המקרה הנודע ביותר זה מקרה רוסטוב שם זה הגיע לכדי ונדליזם של ממש נגד האנדרטה.
על הטעות החמורה שלך
01/02/2015 | 10:08
13
22
אתה מבלבל בין היסטוריוגרפיה, שהיא דיסציפלינה אקדמית, לבין התעמולה ותרבות ההמונים.
במקרה הסובייטי
01/02/2015 | 10:10
12
24
או כל משטר טוטליטרי אחר אין הבדל בין הדברים- ההיסוטריוגרפיה הייתה חלק מהתעמולה הרשמית ועבדה ע"פ תכתיביה.
שוב, טעות מרה וחוסר הבנה של העניין
01/02/2015 | 10:22
11
12
אתן לך דוגמה. בברה"מ יצאו לאור התרגום של הפרוטוקולים המלאים של משפטי נורנברג. התעמולה הייתה שם אולי בכמה עמודים של מקדמה. כמובן שכמות העתקים הייתה כזאת שהספרים הללו מין הסתם לא שכבו על מדפים של חנויות ספרים שכונתיות. אך כול מי שרצה לדעת יכל לגשת לספרייה עירונית וללמוד.

ואני חוזר ומפציר גם לך וגם למר שאול רזניק. אתם מפיצים גרסה מאוד מסויימת של המציאות בברה"מ (אותה כאמור לא חוויתם בגיל מבוגר אלה מסתמכים על מידעים חלקיים ומגמתיים מבלוגים למיניהם). והגירסה הזאת כשלעצמה תעמולתית לא פחות מהתעמולה הסובייטית בזמנו.
תראה איליה
01/02/2015 | 10:30
10
20
אני אמרתי לך וגם אחרים אמרו לך- אתה רוצה לנהל דיון? תפדל! רק בבקשה תשמור על השפה- בלי האשמות, השמצות, תעמולה, בלוגים בנדראים וכ'ו וכ'ו.

לצערי כל פעם מחדש אתה עושה להפך, גם כשמבקשים ממך יפה. אח"כ  אתה מתפלא למה לא רוצים לענות להודעותיך.

לגופו של הטיעון- כיצד הפרוטוקולים של נירנברג קשורים למה שכתבתי?
אתם דווקא עונים בשמחה ובששון להודעותיי
01/02/2015 | 10:49
9
11
הפרוטוקולים של משפטי נורנברג ב-8 כרכים פורסמו ברוסית מספר פעמים, כמדומני המחיר בשוק השחור של הספרים הללו לא היה גבוה במיוחד, וזה מעיד על כך שלא היה מדובר במשהו ממש נדיר. הפרוטוקולים כוללים עשרות אם לא מאות תעודות על השמדה מכוונת של יהדות אירופה והן עדיין משמות חומר גלם למחקרים היסטוריים. בנוסף לכך במקומות אחרים פורסמו גם תעודות שלא נכללו בפרוטוקולים הללו וגם זכרונות של השורדים. כך שהטענות שנושא השואה בברה"מ "הושתק כליל" מזכיר לי את דיווחי צבא אוקראינה על נצחונות מסחררים בחזית הדונבס בימים האחרונים.
כמה סרטים על שואת היהודים
01/02/2015 | 10:56
8
12
נעשו בברה"מ לפני תקופת הגלאסטנוסט? כמה ספרים נכתבו (שהופצו בתפוצה רחבה)? כמה אנדרטאות הוקמו (לא כולל פארק השעשועים על באבי יאר)? כמה שירים/פואמות נכתבו? כמה פרטיזנים יהודים נמחקו במכוון מעל דפי ההיסטוריה וההנצחה?

רק אל תתחיל עם הבלוגים האוק' שוב.. באמת שזה כבר פתטי.
זו בדיוק הנקודה אותה אני מנסה להסביר לכם ללא הצלחה
01/02/2015 | 11:14
7
12
מאחר וגדלתם בישראל ואינכם מבינים את המציאות בברה"מ אתם חושבים שלתרבות ההמונים שם הייתה השפעה כמו בישראל של ימינו. ואתם לא מבינים שתרבות ההמונים הייתה כה עילגת ומעוסה שהשפעתה בד"כ הסתיימה עם סיום האסיפה המפלגתית או הפגנת חובה של 1 למאי. ואתם לגמרי לא מבינים את חשיבות ערוצי המידע הבלתי-רשמיים כגון השיחות הפרטיות במטבחים, האזנה ל"קולות הזרים" והרשמיים לגמרי אך פחות נגישים כגון הספרים האקדמיים. ואם אתם חושבים שראשו של האזרח הסובייטי היה מלא אך ורק בתעמולה הזו, ושהוא האימין למשל שבמערב הנרקב המובטלים מתים מרעב ושבעשור הבא יוסג הקומוניזם - טעות מרה בידכם. אז נכון, באותה התעמולה הרשמית (שכוחה הלך ונחלש במהלך הזמן עד שבשנות ה-70 היא כבר הפכה לבדיחה של ממש) אכן לא היה יותר מדי מקום לשואה, כמו גם לשורה ארוכה מאוד של נושאים והיא הוזכרה שם בעיקר ברמיזות. אך בערוצים הבלתי-פורמליים כגון שיחות מטבח ובספרים הטיפה יותר אינטלקטואליים שלא חל כול איסור עליהם נושא השואה נכח וגם נכח והוא ממש לא היה סוד קמוס בחברה הסובייטית.
אבל אני מדבר איתך
01/02/2015 | 11:21
6
19
על הקו הרשמי של ברה"מ, לא על מה ש"כולם ידעו בשיחות סלון".

אנא קרא את הדיון מתחילתו וראה על מה בדיוק אני מדבר.
אתה מדבר, אך לא מבין (או לא רוצה להבין) על מה.
01/02/2015 | 11:36
5
22
כי שוב, אתה משליך את המציאות הישראלית של שנות ה-2010 על המציאות הסובייטית של עשורים אחרים לגמרי. צריך להבין שתודעת ההמונים בברה"מ נקבעה לאו דווקא ממה ששודר או לא שודר בטלוויזיה הסובייטית ומה נכתב או לא נכתב בעיתון פרבדה. אתה מתמקד הטפל ומזניח את העיקר - גם מחוסר הבנה וכמובן מתוך רצון לקדם את אג'נדה המעוותת שלך.
אני רואה שאתה ממשיך
01/02/2015 | 11:40
3
28
בהשמצות כלפיי למרות בקשותיי לשמירה על תרבות הדיון.

המשך שבוע נעים ופורה.
כן, לצערי אני נאלץ
01/02/2015 | 13:35
2
30
ולסיום הדיון תבין דבר אחד: אילו המשטר לא היה מעוניין בכך שהנושא יהיה סוד קמוס היו בידיו כלים להטיל עליו טאבו, כפי שהוא הטיל על כמה וכמה נושאים הלא נוחים מבחינתו. למשל הוא יכל לצנזר את אוסף העבודות של איליה ארנבורג, את אותם הפרוטוקולים של משפטי נורנברג ועוד רשימה ארוכה של ספרים, ולכינוח לאשפז בבתי החולים הפסיכיאטריים כמה מספרי סיפורים שיראו וייראו. אך כידוע לך זה אף פעם לא נעשה. המשטר התייחס לנושא השואה בעדישות: לא הבליט אך גם לא צינזר ולא הציג גירסה מכחישת השואה. כי זה הרי היה פוגע בתדמיתו במערב. ואם כבר תשאל מהן הסיבות לאי ההבלטה - אז אחת התשובות הן בין היתר חבריך הטובים - האוקראינים והבלטים ומעשיהם השפלים של חלק גדול מהם במהלך המלחמה. הבלטת נושא השואה הייתה פותחת את תיבת הפנדורה שהמשטר רצה להשאיר נעולה וחתומה. מצב דומה אגב שרר שנים רבות גם במקומות אחרים, למשל בצרפת. ואילו כרגע כאשר חבריך הטובים אינם עוד חבריהם של יורשי המשטר הסובייטי, היורשים הללו דווקא מנפנפים בנושא השואה ברצון יוצא דופן.
אני נאלץ
01/02/2015 | 13:48
40
לבקש ממך בפעם האחרונה לחדול מהשמצות אישיות מגעילות כלפיי.

ההחלטה בידייך.
ועוד לבסוף סיפור קצר
01/02/2015 | 13:53
17
סבתי ז"ל שרדה את השואה בגלל שמספר שבועות לפני המלחמה נשלחה יחד אימי התינוקת לגולגים. אך ב-1947 היא עשצה את טעות חייה שדפקה את הביוגרפיה של אימי - ובעקיפין גם שלי. היא ברחה משם וחזרה ללטביה. שם היא נעצרה וקצין נ.ק.וו.ד המקומי רצה לשלוח אותה בחזרה. והיא אמרה לו: "לא מספיק שהוצאתם להורג את כול משפחתי עכשיו אתה תעשה גם את זה". כתוצאה הונפק לה שם פספורט מזוייף והיא קיבלה דירת חדר במרכז ריגה.
לא לתקוף אישית את הגולשים
02/02/2015 | 10:11
15
דעתך כמובן לגיטימית ויש מצב והצדק עימך.
אך בשביל לא להעכיר את האווירה ולמנוע קונפליקטים, אין להעביר את הדיון לגופו של גולש וכמובן בלי השמצות.
התכוונת, שאתה מסכים אתי חלקית
05/02/2015 | 08:22
1
6
כי איני חושב שבכגון אלה יש מקום לדבר על "צדק".
חוששני שיידרש יותר מאשר אוסף קטן של מקרים כדי לשכנעני שמחיקת יהדותם של פרטיזנים מסוימים וציון הלאומיות של אחרים הייתה בבחינת מדיניות גורפת של ברה"מ, ולא גחמה של כמה בעלי תפקידים בדרגי הביניים. אין לי ספק שהיו בעלי תפקידים אנטישמיים בברה"מ, אך יש לי ספק באם המדינה הייתה אנטישמית.
ובאשר מה שקרה לאחר התפרקות ברה"מ, וודאי שאין לגזור ממנו על ברה"מ.

לא טענתי אחרת
05/02/2015 | 20:03
7
לרוב לא הייתה מדיניות אחידה כלפי יהודים אלא תלויה גחמות כאלה ואחרות, גם בדרגים הגבוהים וגם בנמוכים. סטלין למשל לקראת סוף ימיו סבל מאנטישמיות שהסתדרה יפה מאוד עם הפרנויה שלו. הקליקה של ברז'נייב גם כן לא הייתה פילושמית (זכור לי ראיון עם בתו שאמרה שהייתה הנחייה ברורה למנוע מיהודים להגיע לתפקידים מסויימים).
הנה אתה מבין את העניין יפה מאוד
01/02/2015 | 10:01
1
18
הייתה הגרסה הרשמית של האירועים והיא הייתה היחידה שמותרת בפרהסיה: כול העם הסובייטי כאיש אחד קם ובגבורה ובתעוזה נלחם עם הכובש הנאצי. וזה מה שהיה בסרטים, באנדרטאות, ובספרים בעלי כמות העתקים מעל 10,000. בגירסה הזו לא הבליטה לא רק את נושא השואה, אלה גם את מיליוני החיילים השבויים, את מיליוני עובדי כפייה, את סטאלין, וכפי שכתבתי מקודם גם המשת"פים, הסיעה האמריקאי והן הלאה. היו אף נושאים פקנטיים יותר שלא היה עליהם הטאבו, למשל הרדיפות של השבויים לאחר חזרתם מהשבי. הנושא הוזכר ברמיזות פה ושם.  וכן היו הנושאים שעליהם היה הטאבו: למשל גדודי הנ.ק.ב.ד שטבחו בחיילים הנסוגים. כאשר העניין התחיל לצאת לאור בסוף שנות ה-80 זה היה הלם עבור הדור הצעיר. דור המבוגר כמובן ידע אך שתק.
קורה לי לפעמים
05/02/2015 | 08:33
1
קח את דבריו בזהירות רבה
29/01/2015 | 10:55
24
כפי שציינתי לא פעם, בוגוסלבסקי עלה בתחילת שנות ה-80 בהיותו בן 5 או 6. הוא מעיד על עצמו כי הרוסית שבפיו מוגבלת למדיי. למעשה, רק בשנה-שנתיים האחרונות הוא "גילה" את זהותו הרוסית האבודה, כך ששטענותיו לגבי תפישת השואה גובלות בפשטנות. על אף שטיפת המוח שכולנו עברנו, יהודי ברה"מ מאז ומעולם הרגישו את עצמם בתור נטע זר וידעו שהשלטונות מסתירים את השואה על מגוון הסוגיות והנושאים שלה. עוד בשנות ה-60 קבוצות של יהודים התחילו לקיים עצרות סמי-מחתרתיות ליד גיא ההריגה באבי יאר, ספרו של אנטולי קוזניצוב נקרא בשקיקה, וגם ספרו של אנטולי ריבקוב "החול הכבד". יוצאי הגטאות ידעו לספר על האקציות, הקרונות שהובילו לאושוויץ וכו' וכו'.
דיווח ותמונות ומטקס יום השואה בגטו טרזינשטט
28/01/2015 | 10:57
28
ליברמן במוסקבה: בישראל מנסים לחסום את הרוסים
26/01/2015 | 18:20
52
115
מבקר ברוסיה ועוסק בבחירות בישראל: שר החוץ אביגדור ליברמן ביקר היום (יום ב') במוסקבה ונפגש עם שר החוץ סרגיי לברוב. לפני הפגישה, קיים ליברמן ראיון בכתב לסוכנות הידיעות הרוסית "ריא נובוסטי", שבו התייחס ליחסי ישראל-רוסיה, לפרשת השחיתות הקשורה ל"ישראל ביתנו" ולבחירות הקרבות...
המשך>>
מבקר ברוסיה ועוסק בבחירות בישראל: שר החוץ אביגדור ליברמן ביקר היום (יום ב') במוסקבה ונפגש עם שר החוץ סרגיי לברוב. לפני הפגישה, קיים ליברמן ראיון בכתב לסוכנות הידיעות הרוסית "ריא נובוסטי", שבו התייחס ליחסי ישראל-רוסיה, לפרשת השחיתות הקשורה ל"ישראל ביתנו" ולבחירות הקרבות בישראל. "שמירה על יחסים טובים בין שתי המדינות הוא עניין עקרוני ואינו תלוי בסימפטיה אישית שמגלה מדינאי כזה או אחר", אמר השר והדגיש כי "מדובר בכורח המציאות".
לדבריו, ישראל אינה יכולה להרשות לעצמה לפגוע ביחסים הטובים עם שחקן בינלאומי חשוב כמו רוסיה. "אני לא מעלה על הדעת שיש פוליטיקאי ישראלי רציני ושקול בדרג של ראש ממשלה או שר חוץ שישנו פרדיגמה זו", אמר ליברמן.
עם זאת, ליברמן הדגיש כי הקשר המיוחד והיכולת להגיע להבנות בין ישראל לרוסיה, ייפגעו אם הוא או שרים דוברי רוסית אחרים יאבדו את משרותיהם לאחר הבחירות. "המנטליות המשותפת, היכולת להבין את ההקשר ההיסטורי של הנאמר ואפילו בדיחות, יכולים לתרום לכינון קשרים טובים, ובדיפלומטיה זה רחוק מלהיות לא חשוב. לנו כמובן קל יותר להגיע להבנות עם עמיתים מרוסיה מאשר מישהו שהוא נטול יכולת כזו. נוחות שכזו בשדה הדיפלומטי יכולה להשתנות לאחר הבחירות אבל הכיוון יישאר דומה. אני משוכנע בכך".
ליברמן התייחס גם לנושא הגרעין האיראני ואמר כי בישראל עוקבים בדאגה אחר ההתפתחויות בשיחות: "אנו עוקבים בדריכות אחר המו"מ בין נציגי '5+1' לבין איראן. הגישה שלנו היא שעדיף שלא יהיה הסכם מאשר יהיה הסכם רע. בינתיים אנו לא רואים אפשרות להסכם שיספק את כולם. הניסיון של שיחות דומות מול צפון קוריאה לא הוכיח את עצמו, אנו עוקבים בתשומת לב ושומרים על כל האופציות פתוחות".
בהתייחס לפרשת השחיתות בה מעורבים אנשי מפלגתו "ישראל ביתנו" אמר שר החוץ: "הפרשה הזאת היא ניסיון של האליטה הישנה לחסום את הקהילה הרוסית מדרכה לצמרת המדינה. זהו התשלום עבור ההצלחה של הקהילה הרוסית בישראל. האליטה הישנה לא מוכנה לכך ועושה הכול ללא היסוס ובכל האמצעים כדי לחסום את הרוסים".
ליברמן המשיך: "בעקבות החקירה נאלצנו לשנות את כל מטה הבחירות שלנו. אבל אני משוכנע שהבוחר חכם הרבה יותר משוטרים ועיתונאים מטעם הפרקליטות שמנהלים את הקמפיין נגדנו. הרשימה שהרכבנו לא מייצגת רק את הרחוב הרוסי - זוהי רשימה צעירה ותוססת ועזיבת חלק מהבכירים בה לא הפכה את המפלגה למגזרית. עם זאת, מרבית הבוחרים שלנו הם אכן מהרחוב הרוסי ולציבור הזה אין נציגות נאמנה יותר מאשר אנו. ככל שנקבל יותר מנדטים, כוחה של הקהילה הרוסית יהיה חזק יותר".
אזור סחר חופשי עם פוטין?
בתוך כך, נפגש היום ליברמן עם מקבילו הרוסי לברוב. בתום הפגישה אמר שר החוץ הרוסי כי כעת מתנהלים מגעים על הסכם לאזור סחר חופשי בין ישראל, לאיחוד האירו-אסיאתי
הכולל את רוסיה, בלרוס וקזחסטן. מדובר באיחוד שהוקם ביוזמת נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בשנה שעברה, שאמור להוות את התשובה הרוסית לאיחוד האירופי.
"אנו מנהלים מגעים עם כמה מדינות על הסכם לאזור סחר חופשי בינן לבין האיחוד", אמר לברוב והוסיף כי "ישראל היא בין המדינות שהביעו עניין בכך ואם נגיע להבנות הסכם שכזה ייחתם". השר ליברמן הדגיש מצדו כי ישראל אינה מעוניינת להצטרף לאיחוד האירו-אסיאתי והדגיש כי "המשא ומתן הוא על הקמת אזור סחר חופשי ולא על הצטרפות שלנו לאיחוד".
בנוסף, דווח כי ליברמן הציע כי ישראל תתווך במשבר בין רוסיה ואוקראינה ואמר כי "הנייטרליות של ישראל היא העמדה הכי נבונה. יש לנו יחסים טובים גם עם מוסקבה וגם עם קייב. זה יכול להיות בסיס טוב לניסיונות תיווך. ולא מדובר רק במילים. אמרנו לא פעם שאנו מוכנים להירתם לניסיונות כאלו".

ספר ישראלי-רוסי חדש
26/01/2015 | 11:36
41
28
שלום לכם,
שמי מילה, ועליתי לארץ בשנת 1990, בגיל 5.
כתבתי בשנים האחרונות ספר שנקרא "גשם", ומספר על בחור בשם יאיר (יורה) קוגן,, גם הוא בן העליה הרוסית של שנות ה90. יאיר הוא מתכנת, ובזמנו הפנוי מתרגם לעברית את פושקין. הנה, למשל, קטע מתוך התרגום שלו. מזהים?

...
המשך>>
שלום לכם,
שמי מילה, ועליתי לארץ בשנת 1990, בגיל 5.
כתבתי בשנים האחרונות ספר שנקרא "גשם", ומספר על בחור בשם יאיר (יורה) קוגן,, גם הוא בן העליה הרוסית של שנות ה90. יאיר הוא מתכנת, ובזמנו הפנוי מתרגם לעברית את פושקין. הנה, למשל, קטע מתוך התרגום שלו. מזהים?

"המלכה ילדה בליל
לא עלמה ולא בן חיל
לא צפרדע, לא עכבר,
אלא מין יצור מוזר "

אין הרבה ספרים שעוסקים בעליה שלנו בצורה לא סטראוטיפית, שנכתבו על ידנו, בני העליה של שנות ה90, ואני חושבת שהספר יכול לעניין כל אחד מכם (וגם הרבה אנשים שאין להם שום קשר לעליה). הספר עומד לצאת לאור בהוצאת "פרדס", בעזרת הגולשים. אני מזמינה אתכם להכנס לעמוד של הספר כאן, להזמין לעצמכם עותק של הספר, וכך לעזור לי להוציא אותו. מוזמנים גם להתרשם מהפרק הראשון של הספר, דברים שכתבתי, כולל תרגומים לעברית של ויסוצקי  ומקרביץ' , באתר שלי
מקווה לראות אתכם בין הקוראים של הספר.
תודה,
מילה.

ועדת הבחירות המרכזית: הקהילה האתיופית לא מיוצגת דיה בכנסת
26/01/2015 | 11:14
21
13
השופט ג'ובראן: "הקהילה האתיופית, המונה מעל 135 אלף אזרחים, אינה מיוצגת דיה בכנסת לאורך השנים. יחד עם זאת, לצערי, לא נראה שמצב זה הולך להשתנות גם בכנסת ה-20". כלומר, ועדות הבחירות קובעת שצריך להיות יצוג פרופורציונלי בכנסת יחסית לחלקה של הקהילה באוכלוסיה הכללית. לפי העקרון הזה, בכנסת צריכים להיות 18 חברים יוצאי בריה"מ. חברי מפלגת העבודה, לעומת זאת, החליטו שאין צורך אפילו בח"כ אחד ממוצא רוסי ברשימתם.

אז מה אם הוא אמר זאת?
27/01/2015 | 13:44
17
11
אני מתקשה להבין: אילו צרכים יחודיים יש ליוצאי ברה"מ בשנת 2015 אשר מצריכים נוכחותם של ח"כים דוברי רוסית? כל הפנסיות שולמו, המקומות בהוסטלים חולקו, מצעדי הווטרנים נערכו. מה עוד?
אילו פנסיות שולמו?
27/01/2015 | 13:56
16
11
שני הורי עלו בגיל 42, היום הם בני 67 ולא מקבלים פנסיה לא מרוסיה ולא מישראל. זכאים רק לקצבת זקנה של כ-1500 ש"ח. בנוסף, מישהו צריך לקדם את ברית הזוגיות שרלוונטית במיוחד לעולי בריה"מ.

ומי אשם שהם לא מקבלים פנסיה מרוסיה?
27/01/2015 | 14:13
13
12
קודם כל רוסיה
27/01/2015 | 14:19
12
27
אבל גם ישראל לא צריכה לשחק אותה "моя хата с краю, я ничего не знаю".
ישראל הזמינה את הורי ועוד מאות אלפי אנשים בגילם לעלות אליה, וגם היא נושאת באחריות לשלומם.
עובדה שישראל לא מתנערת לחלוטין
27/01/2015 | 14:25
4
18
ומשלמת לאנשים את מה שניתן בחוק. עובדה גם שישראל כבר שנים מנהלת מו"מ על נושא הפנסיות עם המדינות הנ"ל ולאחרונה הגיעו להסכם עם בלרוס.

אגב, אם תשאל אותי יותר גרוע מצבם של הפנסיונרים שעבדו כל חייהם בברה"מ ולא זכאים לרובל אחד. סבא שלי שיצירותיו משודרות עד היום ע"י תוכניות הטמבליזיה ברוסיה ובמדינות אחרות לא רואה מזה שקל, שלא נדבר על פנסיה על עבודתו.
חסר עוד שאזרחי ישראל ששילמו בטל"א 25 שנה
27/01/2015 | 14:32
3
16
לא יקבלו קצבת זקנה.
לפחות מי שעלה לישראל לאחר גיל 60, מקבל קצבת זקנה מוגדלת, וזה כולל את סבא שלך כנראה.
הוא מקבל כל מה שמגיע לו בחוק
27/01/2015 | 14:34
2
12
כמובן שזה הרבה יותר ממה שהיה מקבל אי שם. אבל עדיין על כל שנות עבודתו והשקעתו למען המולך הסובייטי הוא לא מקבל גרוש.
נכון, מצד שני כאן הוא לא שילם בטל"א
27/01/2015 | 15:48
1
21
ומקבל יותר מהוריי ששילמו במשך 25 שנים אחוז מסויים מהשכר.
אז ישראל פיצתה אותו חלקית על אובדן הפנסיה מבריה"מ. לעומת זאת, מי שעלה בגיל הביניים, יצא קירח מכאן ומכאן.
אני מסכים עם דברייך
29/01/2015 | 11:27
12
אבל בעיני שני הדברים הם חמורים, מעבר לעניין הכספי ויותר בעניין ההכרה בעבודה הרבה שנתנו האנשים במשך עשרות שנים.
או, עכשיו אתה מדבר
29/01/2015 | 10:08
6
23
הבנתי ש моя хата с краю פירושו "זה לא העסק שלי", אבל מעניינת אותי המשמעות המילולית.
מצאתי במילון ש хат זה צריף.
האם моя хата זו יחסת גניטיב, ואם כן, מדוע?
האם с краю פירושו "בקצה" (מהמלה край)?
ואם כן, מדוע לא נעשה שימוש ביחסת אינסטרומנטל, כפי שבדרך כלל אחרי מלת היחס C?

моя хата
29/01/2015 | 10:14
27
תשובות
29/01/2015 | 10:25
4
26
כפי שטל אמר, хата = בקתה, קוטג'. זו יחסת נומינטיב, מין נקבה.
с краю = "מן הקצה", "מהצד". מילת היחס "с" כאן היא לא אותו ה-"с" שאליה אתה מתכוון.
"с" שאחריה משמתשים ביחסת אינסטרומנטל משמעותו "עם", ו-"с" שאחריה משמתשים ביחסת גניטיב משמעותה "מ-", "מן" .

אבל בגניטיב הסיומת לזכר היא a
01/02/2015 | 08:54
3
7
כאן זה נראה יותר כמו דאטיב, לא ?
ראה כאן
01/02/2015 | 10:12
2
12
מעניין מאד, תודה
05/02/2015 | 08:46
1
5
למדתי, שמלבד שש היחסות ה"רשמיות", יש עוד עשר יחסות שהיו בשימוש נרחב יותר בעבר.
אחת מהן נקראת (באנגלית) partitive, היא משמשת לציון חלקיות, ובה נעשה שימוש כאן.
"הבקתה שלי כמעט בקצה".
אבל בעצם זה תת-סוג ארכאי של גניטיב ולא יחסה עצמאית
05/02/2015 | 09:04
2
או קיי, מה הצורך דווקא בח"כ רוסי (ולא רק אחד, אלא כמה)?
27/01/2015 | 15:13
1
11
פונים לחברת לובינג, שוכרים את שירותיו של לוביסט משופשף - זהו. הרבה יותר יעיל משיגורם של ח"כים "משלנו" שלפני הבחירות אומרים א' ואחרי הבחירות אומרים ב'. 
אכן, בינתיים הח"כים הרוסיים של ישראל ביתנו
27/01/2015 | 15:30
11
עשו בעיקר נזק. לעומת זאת, בזמנו "ישראל בעליה" השיגה כמה דברים נחמדים לבוחריה.
איילת שקד אמרה שאלי אוחנה שוריין בגלל ש...
27/01/2015 | 19:53
2
36
"הוא מזרחי ומסורתי", ומפני שמפלגת הבית היהודי היא "דתית מדי ואשכנזית מדי". אחרי שהם לא הצליחו להביא את עדן הראל, הם מנסים כעת להביא את מלכת היופי לשעבר, לינור אברג'יל. שיביאו את יובל המבולבל, גם הוא מזרחי כמדומני... על הדרך שישנו את שם המפלגה מ"הבית היהודי" ל"בית האח הגדול", כי היא נראית כמו איזו תוכנית ריאליטי שאוספת 'סלבים' לשורותיה.
את אברג'יל וחודירקר ניסו לשריין גם ברשימת הליכוד
27/01/2015 | 23:20
20
רע מאוד תצוגות האופנה הפוליטיות האלה.
28/01/2015 | 00:08
22
את לינור אברג'יל ניסו להביא ל"ליכוד", אבל היא סרבה בנימוס.
מוח של מהנדס
25/01/2015 | 18:11
14
18
כרגע שיימתי שיחת טלפון עם עובד מסוים, שאני אמורה לאשר לו תהליך כלשהו.
אחרי שהסברתי לו 3 פעמים איזו ניירת בדיוק הוא צריך להגיש ולמי, התגובה שלו היתה:
"אז רק שנהיה סגורים על זה: האלגוריתם הוא... אני שולח X ל-Y ו A ל-B?"
לו רק הייתי יודעת שאני צריכה לדבר באלגוריתמים הייתי מסיימת עם זה הרבה קודם...

ולמה אני מספרת לכם את זה?
כי כמובן שהוא היה בעל מבטא רוסי ברור.
יש בזה חן מסוים, אני לא אומרת שלא. אבל מצברים לא זכור לי ששמעתי כזו התבטאות.

לא, זה לא אומר שכל הרוסים הם כאלה או אחרים.
זה כן אומר שאולי יש פה כמה מהנדסים שיבינו את הלך הרוח שלו.
אני מהנדס ואני לא מדבר ככה לאנשים אחרים
25/01/2015 | 18:48
2
12
מלבד אולי בציניות עם חברים.
מה אתה מהנדס?
26/01/2015 | 18:44
1
6
אלקטרוניקה
27/01/2015 | 15:58
7
מה הבעיה במה שהוא אמר?
25/01/2015 | 21:25
6
7
אלגוריתם זה רצף של פעולות. זה מה שניסית להסביר לו, לא?
היא כנראה נרתעת משימוש בשפה טכנית
25/01/2015 | 23:02
2
6
לא נרתעת, זה משעשע אותי.
25/01/2015 | 23:39
1
9
בדיוק כמו שימוש בשפה משפטית בסיטואציות לא רלוונטיות.
אני חושב שזו תוצאה של דיבור בשפה זרה
26/01/2015 | 11:02
8
גם לי, כשאני מדבר אנגלית, יש נטיה להשתמש במושגים טכניים, כי אני בד"כ משתמש בשפה הזאת במסגרת העבודה בלבד.
לעומת זאת, בעברית אני מדבר גם בבית, לכן אוצר המילים שלי יותר מגוון.
אין בעיה בנכונות, רק בבחירת הביטוי הספציפי.
25/01/2015 | 23:35
2
9
אתה נוהג להשתמש במילה "אלגוריתם" מול הפקידות בבנק או בקופת החולים?
או בכלל, בסביבה שאיננה סביבת עבודה של מהנדסים או מתכנתים?
לא, אני נוהג להשתמש במילים "פרוצדורה", "נוהל"
26/01/2015 | 09:25
5
יכול להיות שזה עניין אישי שלו , כל אדם מתנסח אחרת
26/01/2015 | 11:15
7
יכול להיות שלתרגם את זה לשפה טכנית יותר קל , כי גם הוא משתמש בה יותר וגם יש נטיה לשפה טכנית להיות יותר ברורה וחד משמעית.
מילוי ניירת יכול להיות מכני ולא אישי , אז אם היה ניגש לזה בתור עניין מקצועי היה לו יותר קל אישית להתייחס.

מעניין אם שף הוא היה שואל " אז המתכון הוא ?"

אני לא חושב שזה קשור למוצא.
העיקר שהמסר עבר בצורה חד משמעית.
דורי
26/01/2015 | 18:54
3
14
מזמן לא ראיתי הודעות שלך כאן בפורום.

יש כמה ביטויים שמבוססים על מתמטיקה [כנראה, אני אפס מווחלט במתמטיקה ].
למשל לפעמים אומרים "יש לנו מכנה משותף" או למשל "הפונקציה שלו" או חלק אינטגרלי [מישהו יודע למה דווקא אינטגרלי? עכשיו אני חושבת על זה. ואין לי מושג למה דווקא אינטגרלי.]
הביטויים שהבאת דווקא לא בהכרח מתמטיים.
26/01/2015 | 23:23
1
11
מכנה משותף אכן מגיע מתחום האלגברה, אבל "פונקציה" היא עברות ל function - כלומר
תפקיד או פעולה של אדם או מכשיר. בלימודי עיצוב בשנה הראשונה לומדים את עקרון שלושת ה-F'ים:
Form Follows Function - כלומר העיצוב (הצורה) נובע מהשימושיות של המוצר.
"מולטי פונקציונלי" בשיח היום-יומי הוא לא משהו שיש בו הרבה פונקציות מתמטיות, אלא מכשיר או אדם עם כמה יכולות.
אינטגרלי בשימוש היום-יומי פירושו בלתי נפרד, בלי קשר בכלל למושג האלגברי "אינטגרל".

בטירונות היתה איתי בחורה נחמדה, עולה חדשה שלא ידעה עברית כל כך טוב.
היא נתפסה לועסת מסטיק בשמירה, עלתה למשפט אצל המ"מ וקיבלה התראה.
כששאלו אותה מה יש לה לומר להגנתה היא אמרה "אני חושבת שמסטיק זה חלק אינטגרלי מפה שלי".
ועד סוף הטירונות היא היתה משוכנעת לחלוטין שהמ"מ אמרה לה "את רעה".
אני לא יודעת אם בהמשך היא הבינה מה פירוש "התראה", או מה ההבדל בין התראה להתרעה.
אבל היא בהחלט היתה משהו מעניין וחריג בנוף הצה"לי היבשושי.
גם "אלגוריתם" היא יותר טכנולוגית מאשר מתימטית
27/01/2015 | 08:46
18
יש מלים מעולם הטכנולוגיה שכמעט כל אדם משכיל מכיר אותן (כגון "לדבג", "אנטי וירוס", "לאתחל"), ואכן, "אלגוריתם" אינה אחת מהן.
אינטגרל = סכום
27/01/2015 | 16:08
13
חלק אינטגרלי = חלק בלתי נפרד מהשלם.
המלצה: מתנה להורים שרוצים לראות טלוויזיה רוסית בחינם
24/01/2015 | 20:39
13
11
הוריי מזמן רצו להתנתק מהוט. קניתי להם את ההתקן הזה שמתאים גם לטלוויזיות מסוג CRT. התקנתי מספר יישומים לצפייה בערוצים הרוסיים כגון Parom.Tv, Peer Tv. כמו כן, יש גם אופציה לצפות בערוצים מתוך נגן הווידאו Mx Player. כמו כן, מומלץ לקנות מקלדת אלחוטית

בינתיים ההורים מרוצים, טפו טפו טפו.
הייתי חושב על מתנה כזאת לעצמי
25/01/2015 | 07:31
3
7
השאלה היא האים הדבר הזה משדר גם את ערוץ 10 ו-22. האים טמבל כמוני יוכל להשטלת על זה? האים צריך להתקין צלחת בחוץ? אני מת להתנתק מהוט, רק לא יודע איך. וגם... יש לנו טריפל, אז אני לא משלם על הטלפון הנייד, רק מקבל שיחות.
תשובות
25/01/2015 | 09:53
5
לא צריך צלחת, ההתקן למעשה הופך את מכשיר הטלוויזיה לטאבלט. מקלדת אלחוטית היא פריט חובה, קשה להזיז את הסמן עם מקשי ניווט של השַלט. לערוץ 2 יש אפליקציה המאפשרת לצפות בשידור חי ובתכניות מוקלטות. את ערוץ 10 אפשר לפתוח בדפדפן, וגם לו יש אפליקציה (טרם בדקתי). לא צריך צלחת.
ב-10 ו-22 צופים דרך עידן+
25/01/2015 | 10:32
ההתקנה לוקחת 5 דקות
25/01/2015 | 10:35
1
מכניסים שתי סוללות AAA לתוך השלט, מחברים את ההתקן לכניסת ה-HDMI או AV של הטלוויזיה, זהו.
יש גם אופציה נוספת בתשלום, ובאיכות הרבה יותר גבוהה
25/01/2015 | 10:37
6
2
כולל עשרות ערוצי סרטים, שירות VOD וארכיון של שבועיים של כל התכניות. אני אישית משתמש בה והתקנתי גם להוריי. היתרון לאנשים מבוגרים שיש להם ממיר בערך כמו של הוט ויס ואפשר לזפזפ רגיל בעזרת השלט.
אתה מתכוון ל-Kartina וכיו"ב?
25/01/2015 | 10:55
5
3
גם אני שקלתי את האופציה הזאת, אך נוכחתי לראות שהוריי למעשה צריכים איזה 5-10 ערוצים, לא מעבר לכך. אפליקציית vintera.tv מספקת להם כמה עשרות, ובחינם. אתה צודק, עבור אנשים מבוגרים הרבה יותר קל לתפעל את הממיר מאשר את ההתקן.
אכן, לא רציתי להזכיר את השם
25/01/2015 | 11:16
4
6
כדי שלא יחשבו שאני מפרסם אותם. אם תשווה את קרטינה לפירס טי.ווי. ווינטרה, תראה שההבדל בחוויית השימוש הוא כמו בין שמיים לארץ. לקרטינה יש שרת בארץ והכל טס (הערוצים נטענים תוך שניה), והערוצים הרוסיים העיקריים (Первый Федеральный ו-Россия) יש להם ב-full hd, כולל ארכיון לשבועיים.
הבעיה שיש לנו 3 טלוויזיות
25/01/2015 | 13:11
3
4
אחת בסלון ו-2 בחדרי השינה. האים אצטרך התקן לכול טלוויזיה בנפרד?
תלוי אילו טלוויזיות
25/01/2015 | 13:21
2
4
אם יש לך סמסונג סמארט, אז לא צריך ממיר נפרד, אפשר להתקין אפליקציה (כך אני עושה). אם לא, תצטרך לרכוש את הממיר שלהם (עולה בסביבות 50 יורו + הובלה) או התקני אנדרואיד כמו ששאול המליץ.
דרך אגב, דמי המנוי שלהם כוללים צפיה מ-3 התקנים בבת אחת.
כן, אבל באפליקציה שלהם יש פחות ערוצים מבממיר
25/01/2015 | 14:27
1
3
תתקין את זה
25/01/2015 | 14:37
2
זה אותה האפליקציה אבל עם כל הערוצים ושיפורים נוספים.
הוא מתקשר עם האינטרנט דרך האנטנה ?
25/01/2015 | 13:48
1
5
כלומר צריך שידור WiFi בבית ?
כן
25/01/2015 | 14:37
4
או סתם חיבור לאינטרנט, נדמה לי שיש שם שקע Ethernet
עונג שבת
22/01/2015 | 12:14
5
3
אין מה לשבת עם רגליים יחפות
23/01/2015 | 15:48
6
תצלומי בניינים שנראים כאילו נלקחו מציור
23/01/2015 | 15:54
2
כלב אוהב דגדוגים
23/01/2015 | 15:55
6
החילוני הצבאי הראשי
24/01/2015 | 20:40
1
8
25/01/2015 | 15:18
3
תקלות בתפוז
22/01/2015 | 12:06
1
שימו לב
בינתיים האתר מקרטע ועושה בעיות.
לפני שאתם לוחצים 'שלח', תעתיקו ותשמרו את ההודעה שכתבתם.
יכולים להיות מקרים של הודעה שלא נשלחת בגלל קריסת אתר בזמן השליחה, או גולשים שנזרקים מהמערכת.
כמו-כן, מטפלים כרגע בתקלות הבאות: הודעות שנקראו חוזרות להיות שחורות, אין התראות למעלה, איטיות וקריסה, תקלה בחיפוש, תקלה עם סרטונים ותמונות.
אם נתקלתם בבעיות נוספות, כתבו אותם בתגובה להודעה זו.
שאלה לאלי צפון: לאיזו עדה לדעתך שייך האיש בתמונה
20/01/2015 | 16:50
38
85
(מי שיודע בבקשה לשתוק)
אלי,במקרה אם אתה כבר יודע מי זה, בבקשה אל תראה בשאלה זלזול באינטליגנציה שלך ותנסה לשפוט רק לפי מה שאתה רואה בתמונה.
תעלה כמה תמונות שונות שלו ושתהיינה גדולות...
20/01/2015 | 16:59
28
25
זו תמונת-פספורט קטנה ומאחוריה יש רקע שחור. קשה לקבוע ולאבחן במצב כזה.
לצערי אין לי תמונות אחרות שלו,
20/01/2015 | 17:29
27
29
אבל גם את חיים ניצני איבחנת רק לפי תנונה אחת, אם כי גדולה. ובכל זאת, עם תשתדל ותנסה לנחש את זהותו רק לפי התמונה הזאת, מה ישר עולה לך בראש כשאתה רואה אותו?
כי אצל חיים ניצני זה היה מאוד בולט
20/01/2015 | 17:39
26
26
והרוסיות שלו ממש התפרצה החוצה. ישנם אנשים שחזותם/מבטאם אינם מזוהים. למשל, כשהתוודעתי לחיים ילין בתקשורת בעקבות הסבבים המלחמתיים שיש במדינתנו אחת לשנה-שנתיים, זהיתי ישר שיש לו מבטא. אלא מה, לא הצלחתי לזהות של איזו שפה ושל איזו מדינה בדיוק. חשבתי שאולי מדובר ברומני ותיק. התברר שהוא עלה מארגנטינה בגיל 17-18. מבטא ארגנטינאי אני דווקא מצליח לזהות מצוין, אך אצל ילין הייתה ר' מתגלגלת ותו לא.

קשה לי לקבוע ולאבחן לפי התמונה שהעלית גם בגלל שהיא מאוד קטנה ואינה ניתנת להגדלה, וגם בגלל שלפי מה שהצלחתי לראות בתמונת-הפספורט הבודדת הזאת, אין לו משהו מאוד בולט שמסגיר את מוצאו. אני גם מנחש שיש פה עוקץ מסוים ואתה מנסה להתקיל אותי בהפוך על הפוך.
למעשה יש לי עודת תמונה אחת שלו,
20/01/2015 | 18:17
6
23
ולא העליתי אותה בכוונה. היא עוד יותר קטנה מזאת, גם על רקע שחור ולא ניתנת להגדלה, אבל כאשר תראה אותה ישר תבין למה נמנעתי להעלותה

אז אתה בכוונה העלית תמונה "בעייתית" כדי שאני לא אצליח לזהות?
20/01/2015 | 19:01
3
28
ברור שאם מישהו מאוד ינסה לטשטש דברים מסוימים בו שהוא אינו מעוניין שיתגלו לציבור, אז הוא יכול להצליח בכך. אם מישהו יודע לשקר ולרמות היטב, הוא יצליח. כוונתי הייתה שאם למישהו יש פרצוף רוסי בולט, או פרצוף תימני בולט, או פרצוף הודי והם לא שמים שק על הראש כדי להסתיר זאת, אז ניתן לזהות את ההשתייכות האתנית/גזעית שלהם. ישנם אנשים שיש להם פרצוף לא מזוהה וקשה לאבחן אותם.

איך לפי דעתך הגויים במזרח אירופה תמיד ידעו לזהות "פרצוף יהודי" ולהריח אותו מקילומטרים? איך היהודים ידעו לזהות "פרצוף של גוי"?
הנה התמונה השנייה
21/01/2015 | 08:49
2
25
מה הרושם שלך מהתמונה הזאת? נכון שהיא ישר מסגירה את מוצאו למרות העיותה קטנה? מה לדעתך מסגיר אותו בתמונה הזאת ולא מופיע בראשונה?

עכשיו אני בכלל לא מצליח לפתוח את התמונה
21/01/2015 | 10:37
5
ויש מעין ריבוע קטן במקומה. גם התמונה הראשונה שהעלית הפכה לריבוע קטן. אולי זו תקלה זמנית שתיפתר בקרוב.
התמונות חזרו...
21/01/2015 | 14:18
3
מופיעה תמונה מאוד קטנה שבקושי אפשר לראות בה משהו. השיער בלונדיני כהה והעיניים מושחרות בגלל הצל/הצילום לא יודע מה...
מה שאני כן יכול להגיד זה ש...
20/01/2015 | 19:06
1
35
כמעט אם לא כל הילדים שהופיעו בסרט של מיקי חיימוביץ' על בית היתומים באודסה, הם אינם יהודים. גם אם יצמידו אקדח לרקתי, אני אמשיך ואטען שיש להם חזות סלאבית/אוקראינית.
הקישור כבר נבלע בין השירשורים
21/01/2015 | 09:47
8
תביא אותו בבקשה עוד פעם ואראה אותו כשיהיה לי זמן.
2 רומנים מהגרים לארגנטינה. שם נולד להם ילד,ארגנטינאי
20/01/2015 | 22:54
18
19
כמובן. באותו זמן נולד ילד ל2 רומנים אחרים שנשארו ברומניה.
כמה שנים מאוחר יותר  תמונות של 2 הילדים עולים לדיון בפורום שלנו  במטרה לקבוע שוני בין 2 האנשים למרות שאין להם שום בסיס כדי להיות שונים. 
אתה לא חושב שלמקום המגורים, לסוג המזון הנצרך
21/01/2015 | 08:06
4
20
ולשפה המדוברת ישנם השפעה על החזות החיצונית? האם הלסת ותווי הפנים לא מתעצבים בצורה שונה כאשר מדברים בשפה אחרת?
לשפה אין שום השפעה
21/01/2015 | 10:27
2
16
אבל לתזונה ולאקלים - יש. כמו כן, גם לתנוחת השכיבה בחודשים הראשונים אחרי הלידה.
בשנות ה-70 וה-80 היה נהוג בישראל להשכיב תינוקות על הבטן, ומי שגדל בתקופה הזאת, יש לו פנים צרות יותר וראש מוארך.
בבריה"מ היה נהוג להשכיב על הגב ולמי שגדל שם יש פנים רחבות יותר ועורף שטוח יותר.
לפי התיאוריה ההזויה הזאת
22/01/2015 | 15:54
1
3
כל החברים איתם גדלתי היו צריכים להיות בעלי פנים מאורכות וצרות.
צר לי לאכזב אותך - זה ממש לא המצב.
לא תיאוריה הזויה אלא עובדה רפואית
26/01/2015 | 16:05
4
פרה-פרה - השאלה הייתה לאיזה עדה שייך האיש שבתמונה.
21/01/2015 | 22:01
5
תחילה נמצא מזה "עדה". וויקיפדיה מפנה אותנו למושג "אתניות\קבוצה אתנית" ונותנת הגדרה כזו: 

An ethnic group is a socially defined category of people who identify with each other based on common ancestral, social, cultural or national experience.Membership of an ethnic group tends to be defined by a shared cultural heritage, ancestry,origin myth, history, homeland, language and/ordialect and sometimes ideology, manifests itself through symbolic systems such as religion, mythologyand ritual, cuisine, dressing style, physical appearance, etc.

אני לא רואה פה שום איזכור ללסת או שפה שיכולה להשפיע על הלסת. אני מבחרתי האנגלית כי למאמר המקביל בעברית יש בעיה.
אני יכול שוב להביא את הדוגמה של בחור בשם סטאס,
21/01/2015 | 09:42
12
14
בן לשני הורים רוסים שעלה בגיל שנה וכל חייו גר בלוד. הוא נראה כמו ערבי, מדבר כמו מזרחי, וגם שפת הגוף שלו אופיינית למזרחים, ואלי הוא פנה בהתחלה ברוסית מאוד אילגת ובמבטא ערבי/מזרחי כבר מאוד בהנחה הברורה לו מאליה שאני אמור להשטין משמחה מהזדמנות לדבר בשפה זו. בהמשך נודע לי שהוא משתדל ללמוד רוסית כשפה זרה "כי הכל פה ברוסית", לדבריו. ההנהלה המרוקאית התייחסה אליו חם מאוד, הם ראו בו "אחד משלהם" והריצו איתו הרבה דאחקות במבטא מרוקאי על ה"רוסיוּת" עלאק שלו. אלי הם לעומת זאת התייחסו רק כשהיה היה צורך ודיברו בטון רשמי. המזכירה שלומית, פרחה מרוקאית, עוד ניסתה לעזור לי לכתוב את השם שלי ברשימת הסועדים בחדר האוכל וכשהאחרים שכבר הכירו אותי קצת יותר טוב הסבירו לה שאני לא זקוק לעזרתה, היא הפטירה לאוויר בלכתה למשרדה "מה הוא גאון לשוני?"
כי אתה נתפס מבחינתם כאינטליגנט...
21/01/2015 | 10:48
4
12
גם עם אנשים כמו יהודה שנהב ורועי חן הם לא היו מוצאים שפה משותפת. אותו "סטס" התמזרח והפך ל'סחבק', מה שגרם לו להתחבב עליהם ולראות בו אחד משלהם. אם יש משהו שהמזרחים-האסלים ממש שונאים, זה את המזרחים המשתכנזים שנהיו אינטלקטואלים... בכל חבורת רחוב מזרחית יש איזה ראש צהוב ופרצוף סלאבי שהוא יותר מרוקאי מהמרוקאים עצמם. אם אותו ראש צהוב היה נשאר ברוסיה, הוא קרוב לוודאי היה הופך לגופניק.

אגב, מה הכוונה "מבטא ערבי/מזרחי/מרוקאי"? מדובר במבטאים שונים לגמרי... האם אותו סטס מדבר בחי"ת ועי"ן עמוקות וברי"ש מתגלגלת כמו ישי לוי?
לגבי בית היתומים באודסה
21/01/2015 | 19:30
3
5
שתי הנשים עבדו בו:
יכול להיות שהייתה איזו סבתא רבתא
21/01/2015 | 20:13
2
2
וככה הילדים הם 1/8-1/16 יהודים כמו שאחת הנשים ציינה. בנוסף, הרב שמנהל את המקום אמר שיש הרבה זיופים בגלל איכותו הגבוהה של בית היתומים והביקוש הרב שיש לו. גוי אחד סיפר לאותו רב שהייתה לו בחירה, או לשלם 500 דולר לזייפן-מסמסכים בינוני או לשלם 1000 לזייפן-מסמכים טוב. הוא בחר בראשון ונכשל. תחשוב שהיו כאלו שהצליחו לזייף היטב את המסמכים והכניסו את ילדיהם הגויים לאותו מוסד יהודי שמספק להם קורת גג, אוכל, חינוך, תמיכה ומה לא. בתקופת המנדט היו יהודים, כולל מסורתיים, שהכניסו את ילדיהם למנזרים כדי שאלו יקבלו חינוך טוב.

הנה אחד מהם:

הדקות הראשונות. "אמא שלי שמעה שלומדים בבית הספר הזה ארבע שפות, אז היא קפצה על המציאה". 6 שנים בלבד הוא למד שם, עד גיל 12 שאז הוא הלך לעבוד ולפרנס את המשפחה, והשפעתו של אותו מנזר/בית ספר על חייו הייתה עצומה.
האמת אי אפשר להסתמך רק על מראה חיצוני כי לא חסר יהודים משני
22/01/2015 | 23:31
1
13
הצדדים עם חזות אירופאית. למשל בארץ יש לא מעט אשכנזים שנראים אירופאים לחלוטין והם יהודים משני הצדדים.
בת דודה שלי למשל יהודיה משני הצדדים [כנ"ל שני הוריה וכו'.....] והיא בלונדינית עם עיניים כחולות. למשל גלית גוטמן יש לה חזות אירופאית ואם הייתה מתגוררת באירופה או בכל מקום שחזות אירופאית שולטת, ספק אם מישהו היה חושב שהיא יהודיה לפי החזות..... יש גם ברוסיה, רוסים משני הצדדים שהחזות שלהם לא סלאבית מובהקת למשל עיניים שחורות, שיער כהה ועור כהה.
הקטע הוא שיהודים שמקורם ברוסיה ואירופה התערבבו איפשהו באיזשהו דור עם המקומיים פילו אם זה היה לפני אלף שנה. אז ככה שיתכן שיהודים משני הצדדים בדורות האחרונים יהיו עם מראה לא יהודי מובהק.
בהחלט יש כאלה
24/01/2015 | 19:05
5
הנהלה ומזכירות של מה ?
21/01/2015 | 19:16
6
3
מקום עבודה ?

מה שהמזכירה שלומית אמרה זה בדיוק מה שאני מדבר עליו: היא קלטה אותך בתור 'רוסי', שיבצה אותך לקטגוריית ה'רוסים' וייחסה לך את התכונות שמבחינתה שייכות לאותה קטגוריה כאשר אי ידיעת עברית אחת מהן.
גם אתה נתקל בזה?
21/01/2015 | 20:15
5
2
בהחלט
21/01/2015 | 20:48
4
4
סיפרתי לא פעם.
ישראלים מהשורה, אף אינטליגנטיים שחשבו ש"קשה לי עם עברית", או הופתעו שקיבלתי בלשון ציון גבוה.
כמו-כן, הקלישאה הנפוצה ש"לרוסי לא קר, כי הוא הגיע מרוסיה הקפואה".
חשבתי שזה היה משהו נדיר שהתרחש מזמן...
21/01/2015 | 21:27
3
4
איפה אתה נתקל בדברים הללו? באוניברסיטה? בעבודה? המוצא הרוסי שלך נחשף מיד כשפוגשים אותך או רק אחרי שאתה אומר שקוראים לך אלכס? אם למשל תקרא לעצמך אלון, הם עדיין יזהו שאתה "רוסי"?
לא שכיח, אבל קורה
21/01/2015 | 22:34
2
3
בצבא, אוניברסיטה, סתם ברחוב.
בחלק מהמקרים מדובר באנשים שהכירו אותי, אבל היו מקרים שלא הכירו וזיהו...
בימים האחרונים גבר 'רוסי' מזדמן פנה אליי ברוסית.
כנראה שיש משהו סובייטי בחזות שלי, כפי שהגדרת את זה "מקרין רוסיות".
חבריך לספסל הלימודים באוניברסיטה חושבים שאינך שולט היטב
22/01/2015 | 10:42
1
2
בעברית? איך בכלל היחס אליך בתור רוסי? מתייחסים/ות אליך בצורה שונה מלילידי הארץ? אמרת שמדובר באנשים אינטליגנטיים, אז ניסיתי להבין היכן אתה נתקל בהם בדיוק.
היחס בסדר סה"כ
22/01/2015 | 11:49
3
לגבי סטריאוטיפים היה מקרה שאחד חשב ש"קשה לי עם עברית", ואדם אחר הופתע שקיבלתי ציון גבוה בלשון.
כמדומני, בעבר נערכו ניסויים
20/01/2015 | 19:34
2
43
שבהם תחילה הוצגו את קורות החיים של המצולם, ואז המשתתפים בניסוי התבקשו לתאר את הפנים שלו. אם לפני כן הוסבר להם שמדובר במדען מוערך וכיו"ב, כל פרט מתווי הפנים שלו זכה לסופרלטיבים כגון "חיוך כובש". אם עורך הניסוי אמר שבתמונה מופיע רוצח סדרתי, ההתייחסות הייתה בהתאם: "חיוך שטני" וכו'.

נו שוין, אני מכיר את האיש
אתה מכיר אותו אישית?
21/01/2015 | 09:02
1
17
לנו פה אין אמצעים לערוך ניסוים של ממש, אז בוא נעשה ניסוי מחשבתי:
לוקחים מדגם אקראי מייצג של 100 ישראלים (כולל רוסים), מחלקים אותו לשתי קבוצות שוות, נותנים לשתיהן אותה תמונה בה מופיע פלוני שנראה בערך כמו האיש בתמונה הראשונה, ומבקשים לנחש תחום עיסוקו לפי חזותו. רק שלקבוצה הראשונה אומרים ששמו, נגיד, בוריס שקולניק, ובשביל הקבוצה השנייה השם יהיה, למשל, ירון ברוש. מה לדעתך תהיינה התוצאות?

לפני כמה שנים השתתפתי במפגש של בלוגרים, והוא היה שם
21/01/2015 | 10:23
11
ברור שהנחנות היסוד תלויות בתיאור שניתן למשתתפים בניסוי.
הימור שלי:
20/01/2015 | 23:50
15
הוא יהודי ממוצא רוסי/אוקראיני.
מצד אחד הוא לא בהיר ואולי ניתן לחשוב שהוא מזרחי או ממוצא מעורב, אבל מצד שני הסנטר שלו והעיניים מזכירות לי כמה פנים של גברים רוסיים-יהודים משני הצדדים.   

מה המוצא שלו? ומי האיש?

דעתי
21/01/2015 | 00:32
3
20
נראה אירופאי, לאו דווקא יהודי.
יכול להתאים להרבה ממדינות אירופה ויכול להיות יהודי ממוצא אשכנזי.
ועכשיו תחווה דעתך על התמונה הזאת
21/01/2015 | 09:51
2
24
יש בו משהו ישראלי, ישראלי-יהודי ממוצא אשכנזי.
21/01/2015 | 19:11
4
אם אני לא טועה זה בלוגר רוסי שחיי בישראל. רוסי במובן דובר
24/01/2015 | 19:16
1
רוסית.
מתי תהיה התשובה ?
24/01/2015 | 19:06
9
אוהבים לטייל בחיק הטבע? הטלויזיה מחפשת אתכם!
20/01/2015 | 16:43
5
47
תכנית קומית חדשה בערוץ 2 הולכת לעסוק בתרבות הרוסית ובשעות הפנאי של הציבור הרוסי. אנחנו מחפשים משפחה רוסית וכיפית שאוהבת לטייל, לאכול בשטח, וכמובן לקטוף את הפטריות הטריות של עצמם:)
אם אתם מטיילים עם הסבים והסבתות, עם הילדים, עם החברים - אנחנו מחפשים אתכם! 
הולכת להיות חוויה נהדרת,
מוזמנים ליצור איתי קשר 
טל 050-2971418

תוכנית קומית שהולכת להוציא את המשפחה הרוסית כבדיחת השנה
20/01/2015 | 23:19
4
63
לא תודה!
מדוע שלא תעשו איזה תוכנית רצינית על התרבות הרוסית, תגלו את הצד היפה בה שהרבה מהישראלים בכלל לא מודעים אליו? מדוע קומית? לא נמאס לכם?
עד מתי תצחקו עלינו, תוציאו אותנו כפרחות מפגרות [המירוץ למיליון & האח הגדול], כגברים כושלים בתחום שנקרא היום דייטינג [דייט בחשיכה & היפה והחנון], כאימהות שבקושי יודעות לנהל משק בית [שכחתי את שם התוכנית לא נורא, העיקר שהבנתם], כאנשים מרושעים שזורקים את הילדים שלהם לבית יתומים [תחקיר עם מיקי חיימוביץ'? הא כן? כי הבעיות בישראל תמו? למה שלא תעשה תוכנית על שכונות מצוקה בישראל ועל נוער בסיכון שגדל בשכונות מסוג ז' ברחבי הארץ ובמשפחות !!!!!צבריות!!!!! אלימות?], כזונות רודפות בצע שמוכנות להימכר די בזול [כלות מאוקראינה או איך שזה לא נקרא]??? הבנתי.......... איזה קטע, זה בטח פזאל. עכשיו רק חסר להוציא את הקונפליקטים הבין משפחתיים הרוסיים לאור שצצים להם על הדשא. להציג אותנו במשפחה כושלת ומוזרה. יופי....... ממש מעניין. אבל מה? נמאסתם.

מקווה שהתוכנית לא תצא ולא תצליח, ואם כן => זה בטוח לא ייצג אותי ורבים אחרים כמוני. האם זה ברור?
תודה.
21/01/2015 | 00:13
7
נמאס מהסטריאוטיפים.
התלהמות מיותרת. אין שום קשר למציאות
21/01/2015 | 13:10
2
10
התכנית הולכת לתת שיא של כבוד לתרבות הרוסית ולשעות הפנאי של הציבור הרוסי. אנחנו מנסים להפריך את הסטריאוטיפים ולראות את הצד המדהים, והמטייל, והחוגג והתרבותי של הציבור הרוסי, צד מפואר שלא מקבל במה בטלויזיה. אף אחד לא ייצא נלעג אלא בדיוק להפך. מסכים עם כל מה שנאמר כאן על התדמית של התכניות שרק מנסות להוציא אותם כבדיחה. זאת לא היתה המטרה ולא תהיה.
אין כל פסול בזה שהפורמט הוא קומי, והפרק על הציבור הרוסי הוא אחד מתוך כמה פרקים שמתמקדים בחברה הישראלית. 
בתור רוסי בעצמי, אני יכול להגיד לך שלא הייתי עובד בתכנית שלועגת למזגר כלשהו בכלל ולציבור הרוסי בפרט.
מי שמעוניין, אשמח לפרט בפרטי.
יום טוב לכולם

אתה רוסי וקוראים לך טל זגורי?
21/01/2015 | 13:13
10
טוב לשמוע, בהצלחה בתוכנית
21/01/2015 | 13:29
סקר ברוסיה: סטאלין מוגדר כבעל השפעה חיובית
20/01/2015 | 15:01
57
61
המשך>>
הרשימה של ישראל ביתנו: אין אף עולה של שנות ה-90
20/01/2015 | 10:24
49
35
ב-8 המקומות הריאליים.

המשך>>
ב-8 המקומות הריאליים.

צילומי וידאו נדירים של ברה"מ המתפוררת
19/01/2015 | 23:40
12
עזרה בסיום התואר :) - עבודה סמינריונית
19/01/2015 | 20:51
1
6
שלום לכולם, 
מצאתי את הפורום בעקבות עבודה סמינריונית שאני עושה לקראת סיום תואר ראשון.
האם תוכלו בבבבקקקששהה לעזור לי לסיים את התואר הנמרח הזה?:)
ולענות על שאלון בלינק המצורף? השאלון הוא אנונימי לחלוטין!
כל הפרטים: http://goo.gl/forms/jfkqqjmXXr
אני זקוקה לאנשים שנמצאים בארץ בין 5-15 שנה ועלו מחבר העמים. 
מקווה שזה בסדר לפרסם כאן.
המון המון תודה מראש :)
תחושתי שרוב חברי הפורום נמצאים בארץ יותר שנים
19/01/2015 | 21:07
8
אבל את יכולה לפרסם את הבקשה (ברוסית) כאן:
קונספירציות
19/01/2015 | 14:35
10
8
גם ברלין מתווספת....
16/01/2015 | 15:18
9
45
לא מעוניין לחזור על דברים קודמים שרשמתי.
אני זוכר שבאחד השרשורים שאלתי את ביטמן "ונאמר שבעוד שבוע שבועיים ידווח על פיגועים נוספים..." וכו' וכו'.
ובכן... אני רואה שהתקשורת הקדימה אותי בהרבה.
שוב אירוע בבלגיה.. כך דווח לפחות. אך אין שום הוכחות למעט צילומים של כמה רחובות בלגיים. אין ספק... אכן צילומים של רחוב ויש בו אפילו כמה ניידות משטרה שחונות על המדרכה.
אבל אני מודה.. לא חשבתי שגם ברלין תצטרף אל חגיגת האנטישמיות.
ובשום מקום אין שמות של קצין משטרה כזה וכזה... אין צילומים של איזו פעולה לא חוקית. אין שום הוכחות, רק צ'יזבטים.
בבלגיה- חוסל מחבל שסייע למחבל בפריז.
בצרפת ( בזמנו ) נתפס המחבל שביצע את הפיגוע בבלגיה.
אבל גולשים עירניים, כבר שמו לב ששום דבר לא מסתדר עם ההיגיון.... כלומר שאני לא בדעת יחיד בנושא הזה.
בשביל מה יש אינטרנט, אם לא כדי להחליף דעות אישיות, דעות פרטיות? בשביל שכולם ישתחוו אפיים ארצה לכל דברי התקשורת של המיינסטרים....

אם כבר אנטישמיות, הייתי מצפה שזו תפרוץ דווקא במדינות האיסלאם, מדינות פונדמנטליסיות, ולא בצרפת ובלגיה כל הזמן....
אנטישמיות מפוברקת ביוזמתה של ממשלת ישראל.
הכל כדי להצדיק את עצם קיומה, עצם נוכחותה של מדינת ישראל כ"מקלט ליהודים".
מדינה שאיננה מסוגלת לקלוט אפילו את ילדיה.... את מי שנולד בתחומה, שירת בה ולמד בה לאחר שירותו...
ואני אמור להעריך מדינה שכזאת ולהפנים את ערכיה כמדינה יהודית ודמוקרטית, מקלט לכל יהודי העולם.
הגל המפוברק הזה, הרי לא ייפסק עד שמדינת ישראל תקבל את מבוקשה, עלייה בסדר גודל שהיא מצפה לו ודורשת את קיומו.
אני בטוח שהגל הזה יימשך בעיקר בצרפת. פחות מכך בבלגיה, ופחות מכך בגרמניה.

בריטניה וגם הולנד
17/01/2015 | 14:53
8
18
לפני כמה ימים שאלתי- למה רק בצרפת , למעט איזה חריג של בלגיה ( המוזיאון היהודי ).
וקיבלתי תשובות שונות למה אירועים אנטישמיים אמתיים, אינם שוררים בגרמניה.
אחת מהן הייתה תשובתו של אסטרו. שליד כל מוסד יהודי בגרמניה, יש שוטר חמוש.
ובכן, יש עוד ממשלות שמצטרפות אל החגיגה.
גרמניה, בריטניה, הולנד
המדינות האירופיות העשירות ביותר, והנחשקות ביותר.
הייתי אומר אפילו, מדינות קוסמופוליטיות, מדינות של מהגרים רבים ושונים. מדינות נאורות וחופשיות.
ממש לא מדינות פונדמנטליסטיות...
איך זה יתכן ?
דווקא במדינות ערב והאיסלאם- שורר שקט מופתי, שקט מוחלט.
המאפיין את כל המדינות האלו שצוינו לעיל- הוא ידידות עם ממשלת ישראל, ידידות, שיתוף פעולה.

עם טורקיה למשל- יש יחסי שלום, אך מידה רבה של עוינות. לכן אהיה מאוד מופתע אם אירוע כזה יחול בטורקיה, לבנון, סוריה, ירדן, מרוקו, לוב, טוניס, תימן, איראן, וכיוב'.
כשאין ידידות אמתית- גם אין שיתוף פעולה מהסוג הזה.
האם מישהו בכלל ראה מחבל מכל סוג?
17/01/2015 | 15:52
7
18
אם אני איכנס לכל אירוע אסוני מפוברק, או אירוע דרמתי מפוברק- אני פשוט לא אצא מזה.... כמעט מדי יום יש אסון מפוברק, או מידע דרמתי מפוברק.... פשוט יותר מדי.
יחד עם זאת- אני חושב שיהיה ראוי להתייחס לאירוע הירי ה"אנטישמי" בעיר טולוז בצרפת, ש ( לא ) אירע בצרפת 2012.
בגלל שזה ( כביכול ) קשור אלינו.

פשוט אין שום הוכחות.. גם לא בדוחק. שום דבר.
אין שום תמונה של המחבל.
אין שום צילומי אבטחה.
אין שום עדויות של ילדים מבוהלים, אין שום צילומים של ילדים מבוהלים.
אין שום צילומים של הילדים שכביכול נהרגו....למעט תמונה של ילדה אחת. אף תמונה, אף צילום. אף תיעוד להוריהם של הילדים האלו שכביכול נהרגו.
אף תיעוד לכתמי דם על הכביש.
אף תיעוד לפינוי של הפצועים, פינוי של ההרוגים. אמבולנסים.

ואיך זה יתכן שבין ההרוגים, יש מורה אחד עם שני ילדיו הקטנים ?
המחבל הרי יראה לכל עבר... ירה לכל הכיוונים.
אבל הרג דווקא מורה אחד, עם שני ילדיו הקטנים, ועוד ילדה אחת.

בבית הספר דווקא יש מצלמת אבטחה. אך אין שום צילומי אבטחה.
אין אפילו צילומים של המהומה הראשונית שלאחר הירי עצמו, הירי שלא היה ולא נברא.
אין כלום.

גם "בית הספר" לא נראה כמו בי"ס בכלל... אבל על זה עוד אפשר להתווכח.

אז מה יש באמת?
רק נפטרים יהודיים, שמשום מה, הובאו למנוחות בישראל דווקא.
מכל המקומות בעולם, הובאו למנוחות דווקא בישראל.... דווקא במותם...

במדינת ישראל המזרח תיכונית, יש לך צילומים אפילו של מכונית שמתפוצצת באשקלון, כשהמכונית מתפוצצת ב 12 בלילה בכביש מרוקן ממכוניות.

אם רק היה לי צ'אנס...
17/01/2015 | 16:12
6
16
אם רק היה לי צ'אנס, והייתי מצליח לדבר או לראיין את מי שטוען להיות "עד"- אני בטוח לחלוטין שהייתי מוציא ממנו את האמת החוצה. מפני שאני יודע את האמת. לא חושד... יודע באלף אחוז.
אבל איפה...
אין לי שום כתובות, אין שמות, אין תמונות, אין צילומים. אני אפילו לא בטוח שיש בי"ס כזה שעונה לשם "אוצר התורה" או איך שהם לא קוראים למקום הזה שם בטולוז.

אנטישמיות בצרפת, אנטישמיות באירופה, עאל'ק...
יוזמה של ממשלת ישראל והסוכנות היהודית. זה כל הסיפור באמת.
והפיגוע בבריסל....
17/01/2015 | 17:47
5
13
כבר אמרתי דברים כלליים לגבי הפיגוע בבריסל.
ממה שהבנתי- ה"מחבל" נכנס אל המוזיאון היהודי בבריסל, וירה לכל עבר.
נהרגו שם 4 אנשים.
עד כמה שידוע לי, זהותם של שני הרוגים, לא דווחה עד לעצם היום הזה. אבל אני לא סגור על זה.. מפני שלא עשיתי מחקר על הנושא הזה.
שני יהודים נהרגו במוזיאון הזה... שניהם ישראלים, וגם יהודים. בעל ואישה ליתר דיוק.
שמותיהם עמנואל ומרים ריוה ( ריווה ).
כלומר- המחבל נכנס אל המוזיאון היהודי, יורה לכל עבר כמו מטורף, והורג 4. שניים אלמוניים, ושניים מהם בעל ואישתו.
ממש פלא...

שואל - במיוחד שואל את ביטמן, האם זה דרישה מוגזמת לבקש תמונה של עמנואל ומרים ריוה נכנסים אל המוזיאון היהודי, או נוכחים שם בכלל?
האם יש איזה תיעוד שעמנואל ריוה בכלל היה במוזיאון היהודי?
אני מוכן אפילו לתיעוד מן העבר הרחוק, לביקור של ריוה במוזיאון בשנת 2011 או אפילו 2009 או קודם לכך....
כף רגליהם בני הזוג ריוה מעולם דרכה על רצפת המוזיאון היהודי בבריסל (!).
כך גם לגבי ה"מחבל", המחבל שלא ניתן לראות את פניו בשום פנים ואופן. אלא רק בצילום מטושטש במיוחד, מפוקסל, בשחור לבן, צילום שממילא לא קושר אותו אל ביצוע הירי במוזיאון בבריסל.
בבריסל יש להם מצלמות רחוב בכל פינה, בכל משרד ובכל מוזיאון. ריבונו של עולם.

זה שיש שני ישראלים נפטרים ( כלומר מתים ) זה יפה מאוד. זה בהחלט הישג... אבל אין להם שום כדור בראש...
וגם אין שום אנטישמיות בבלגיה, צרפת, ואפילו לא בגרמניה...

נצל"ש - חקירת ביה"ד הבינ"ל בהאג
17/01/2015 | 23:27
1
13
אין לזה שום קשר לנושא שבתחילת השרשור.
אבל מסתמן שביה"ד הבינאלומי בהאג, קיבל את תביעת הרש"פ לחקור פשעי מלחמה שכביכול בוצעו במסגרת מבצע צוק איתן.
אני מוצא את הפרט הזה די מעניין.
אמנם כבר דובר רבות על כך שהרש"פ היא מדינה משקיפה בלבד ולא מדינה מן המניין, אבל את העניין הזה עם ביה"ד- נראה לי שאיש לא חזה מראש. אנשים הניחו שאם מדובר במדינה משקפיה בלבד, אז ביה"ד בהאג ידחה את דרישתה של הרש"פ. אבל זה לא קרה.

אני שם לב לטיעוניו של נתניהו ( בינתיים ).
טיעונים מסוג "זה אבסורד ... הרי החמאס ירה טילים על יישובי ישראל".
טוב, אם זה קו ההגנה שלו...
לכשעצמי- אני לא מבין שום דבר בפשעי מלחמה. אין לי שום יומרות בכלל...
אני רק יודע שבמשך חיים שלמים, אני שומע ש " צה"ל הוא הצבא המוסרי בעולם".
איפה זה, ואיפה טיעונים על אבסורד....
בשום מקום נתניהו לא מדבר על הקפדה על החוק הבינ"ל, שמירה על דיני מלחמה וכו'.
שיהיה לו בהצלחה.
פצצת זרחן ישנה
19/01/2015 | 14:14
3
ממש יומיים או שלושה לאחר החלטת ביה"ד לחקור פשעי מלחמה שבוצעו בידי צה"ל נ' תושבי עזה והרש"פ במהלך צוק איתן, פתאום מתפוצצת לה איזו פצצת זרחן...
בלב שכונת מגורים... כל התושבים נדרשים להסתגר בבתיהם....

ברור, ברור...
מה עם איזה עד?
מה עם איזה פצוע או נפגע? מה עם פינוי נפגעים? מה עם איזה אמבולנס?
אין כלום.
אבל יש אחד שנפגע "קל מאוד". איך זה יתכן שזרחן מסב פגיעה קלה מאוד? אפשר קצת פרטים? לא הגיוני..... בשום אופן (!)
גם אין לזה שום תקדים.
אשרי המאמין...
לכבוד - ביטמן
19/01/2015 | 14:07
2
2
ביטמן- אתה בוודאי זוכר את השרשור ההוא שבו דיברת על פיגוע נגד הקהילה היהודית בבואנוס איירס.
זה היה מן טיעון שלך כחלק מהטענה שבעבר כבר היו פיגועים אנטישמיים "נטו".
לא רציתי מיד לטעון טיעונים מרחיקי לכת לגבי הפיגוע הישן ההוא. מה גם שהביצוע יוחס לארגון טרור אנטי ישראלי, אבל-
הנושא עדיין לא נעלם לגמרי.
יש שמה איזה טיוח, איזה ניסיון להעלים ראיות.
משהו שם, לא לגמרי "כשר". ואם אינני טועה, החיזבאללה מעולם לא הודה בפיגוע ההוא. אבל... אני לא סגור על זה.

מעניין...
19/01/2015 | 14:17
1
3
וגם חטיפות מטוסים
20/01/2015 | 15:25
15
כשמדובר בחילוץ הירואי של הנוסעים עצמם בחטיפות מטוסים, אז היו 2 חטיפות מטוסים כאלה.
נא לזרוק ניחוש פרוע.....
צרפת, ובלגיה ( אלא מה... ).
אייר פרנס, ו "סבנה איירליינס".

שוב צרפת ובלגיה....
'סיפור על אהבה וחושך': מסע אל רוֹבְנה של עמוס עוז
19/01/2015 | 13:40
4
12
המשך להודעה של אלי צפון על מסע השורשים של פניה עוז-זלצברגר

קישור לבלוג של דוד אסף שהצטרף למסע השורשים:

בתחתית עמודים א' ו-ג' יש סרטונים.
תודה רבה...
20/01/2015 | 17:29
1
11
הכתבה השנייה על גימנסיה "תרבות" מרתקת במיוחד. באיזה תיכון ישראלי היום לומדים ולוּ עשירית ממה שלמדו אז, לפני 80 שנה? היכן ישנם היום מורים בעלי שאר-רוח ועומק-אינטלקטואלי כמו שהיו אז? במקום להתקדם ולהתפתח, אנחנו מתנוונים ונסוגים אחורה.  
בהחלט אין דברים כאלה וחבל
21/01/2015 | 01:09
4
קיוויתי לצפות בשבת, ולא הספקתי
25/01/2015 | 11:33
1
הבלוג של דוד אסף מצויין.

ממממ
11/02/2015 | 10:21
3
|*| מעבר שרתים והשבתה של האתר |*|
19/01/2015 | 12:03
5
היום בלילה אתר תפוז יעבור לשרתים חדשים. השרתים החדשים שרתים חזקים ומודרניים יותר שאמורים לתמוך בצורה טובה יותר באתר, למנוע נפילות משמעותיות ולאפשר גלישה מהירה ומהנה יותר.

החל מחצות ועד 7 בבוקר האתר יושבת לשם העברת השרתים.

ייתכן שחלק מכם יחווה בעיות או שגיאות בעת המעבר ואחריו. נשמח לקבל מכם דיווחים בצורה מסודרת על כך בפורום משוב או בפנייה אישית forums@tapuz.co.il.

שיהיה לנו בהצלחה |@|

היו תלונות שאין מספיק 'רוסים' במפלגות ?
18/01/2015 | 17:28
54
50

ולבני ככל...
המשך>>
ביבי ככל הנראה משריין מקום לסשה דמידוב: http://www.mako.co.il/news-military/politics-q1_20...

ולבני ככל הנראה תשריין את קסניה סבטלובה: לבני משריינת את קסניה סבטלובה, הפרשנית לענייני ערבים של ערוץ 9, דוקטורנטית ועיתונאית מוערכת במגזר הרוסי, היום צפויה מסיבת עיתונאים.
הרבה זמן חיכיתי כדי לשתף אתכם
18/01/2015 | 23:06
56
58
וסוף סוף מצאתי את זה ביו-טיוב:
גרסה רוסית בעיבוד קופצני חמוד לשיר ישראלי חביב, שנכתב לפני 46 שנים לפסטיבל הזמר.
המשך>>
וסוף סוף מצאתי את זה ביו-טיוב:
גרסה רוסית בעיבוד קופצני חמוד לשיר ישראלי חביב, שנכתב לפני 46 שנים לפסטיבל הזמר.
השיר נקרא "שיר בארבעה בתים", נכתב ע"י אהוד מנור, הולחן ע"י נחצ'ה היימן והושר ע"י אילנית.
חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
פורום מרכז ודרום אמריקה
פורום טיולים במרכז ודרום
אדריאן מ.שירותי תיירות ונסיעות
אדריאן שירותי תיירות
פורום טיולים באוסטרליה ניו זילנד
פורום טיולים באוסטרליה
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
23:32 | 28.08.15 Helio
09:05 | 28.08.15 beatman
23:50 | 25.08.15 shaulreznik
17:57 | 25.08.15 Die Young
03:36 | 24.08.15 אמא מודיעינית 1
15:17 | 22.08.15 dori78
09:51 | 21.08.15 beatman
12:13 | 20.08.15 אלי צפון
11:27 | 20.08.15 אלי צפון
מקרא סימנים
בעלת תוכן