בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
קלאב פוט הפך, ביום אחד בשבוע ה-15 להריון למציאות שלנו. בזכות הפורום הזה התמודדנו עם הגילוי, הפחדים, הבדיקות, הלידה, הגיבוסים, הניתוח והנעליים. היום יש לנו ילד בריא ומדהים-אני מאחלת לכל אמא בן כמו שלנו. כל בוקר, כל ערב, כל יום מאז שבננו נולד - כל בוקר אני אומרת תודה על הבן הבריא שלנו-על שאין לו בעיה נורולוגית שכל כך פחדנו שתהיה, שאין לו עיכוב בהתפתחות ושהוא רואה אותנו, שומע, ממלמל, ומחייך אלינו. כל בוקר אני מנשקת לו את כפות הרגליים ואומרת תודה שיש לנו בן כך כך יפה וחייכן ושהוא מקבל כל כך יפה את נעילת הנעליים. כל ערב באמבטיה אני מותחת, מסובבת, מקפלת ומעסה את כפות הרגליים של הבן שלי. כל ערב, עדיין בקצת עצב, אני נועלת לו נעליים הדוקות עם מוט ברזל בניהן, ומקווה שנעלתי כמו שצריך, שהגמישות נשמרת והכל יושב טוב. כל יום לפחות פעמיים אני מסבירה לאנשים ברחוב, ששואלים, מה זה המוט והנעליים ולמה הבן שלי לא מסכן. כל יום אני נכנסת לפורום ומנסה להקל על עוד אמא, עוד הריונית, עוד תינוק שיבוא לעולם- בלי יומרה מיותרת, רק עצות. כל חודש אני הולכת לרופא ומקווה לשמוע רק בשורות טובות, הפחתה בשעות, פידבק על המאמץ וההשקעה. כל יום אני חושבת על העתיד, על הצעדים הראשונים, הריצה הראשונה לזרועותי, שיעורי ספורט, טירונות, מסע כומתה. באמת, כל יום! כאן אפשר למצוא בית להורים ולילדי קלאב פוט. באמת בית. ברוכים הבאים.

אלפא פלקס
21/03/11 19:23
5צפיות
אנחנו נועלים נעלי אלפא פלקס
ועכשיו ממש נקרעה לנו החתיכת עור שמחזיקה את המתכת של הרצועה העליונה בנעל
יש משהו לעשות?
סנדלר?
מכון הסדר? משה?

לחילופין יש למישהו נעלי אלפא פלקס מידה 110 טוהר ישמח
פורים שמח ומבדח
אריאלה
º
דברי עם משה אברם...
21/03/11 22:41
1צפיות
עדכון
26/03/11 20:53
1צפיות
משה היה מקסים
המליץ לנסות סנדלר
אכן כך ברחוב צדדי בירושלים
סנדלר חד חמש דקות שש שקל
ונעל מתוקנת
נעליים
21/03/11 17:25
3צפיות
שלום לכולם. ב"ה עברנו לרמת גן. איפה אני יכולה לקנות נעליים לבר הישראלי כאן באזור? לא בא לנו להסחב לירושלים...
תל השומר
21/03/11 18:14
1צפיות
בתל השומר יש חנות אורטופדית בבנין המרכזי
שלום לך
21/03/11 19:29
1צפיות
איזה כיף היה לנו היום לפגוש את החברלך
רונצו גדלה ממש
תודה תודה
21/03/11 23:17
1צפיות
גם להם היה נורא כיף לפגוש את טוב רחל! איך קינאתי בהם... אבל ברוך ה' שיש עבודה, אני לא מתלוננת!
למכירה נעלי MD ORTHOPAEDICS -ג'ון מיטשל
20/03/11 22:37
29צפיות
שלום,
אני מוכרת נעלי ג'ון מיטשל שנרכשו בחברת MD ORTHOPAEDICS האמריקאית.
הנעלים חדשות לחלוטין, לא נעשה בהן כל שימוש מחוסר התאמה
2 נעלים ובר, מידה 1

ליאת
0544880030
שרשור שוויץ לכבוד פורים
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
18/03/11 21:34
2צפיות
שרשור שוויץ לכבוד פורים
מי מצטרף???

שחר התחפש למלך המלכים!!!!
והנה השפן הקטן...
18/03/11 21:37
2צפיות
והנה השפן הקטן...
עומר השפן (שאתמול מלאו לו 10 חודשים)

חג פורים שמח, צוהל ומבדח לכולם.

º
אלוף הקראטה דניאל
19/03/11 14:48
1צפיות
אלוף הקראטה דניאל
º
עמית הדבורה!
19/03/11 23:22
1צפיות
עמית הדבורה!
º
like
20/03/11 08:26
º
מאיה מלכת הכוכבים
20/03/11 06:18
10צפיות
מאיה מלכת הכוכבים
º
באמת מלכה...
20/03/11 08:27
סליחה סליחה גם אנחנו ...
22/03/11 14:46
1צפיות
סליחה סליחה גם אנחנו ...
קבלו את פאר הנסיכה האמיתית....
ועוד אחת (ברור!)
22/03/11 14:50
2צפיות
ועוד אחת (ברור!)
הנסיכה כועסת כי מישהו אמר לה : " איזו כלהיפה". ולא נסיכהכמתבקש.
אכזבה! אכזבה! אכזבה!!!
17/03/11 18:26
4צפיות
כנראה שאני נאיבית חסרת תקנה כי באמת האמנתי לנציג ה"כללית" שאמר לי ש "אין לך מה לדאוג, בשביל זה יש ועדות ערר" כשהתלוננתי על הפסקת ההחזר על הנעליים. אתמול קיבלנו בדואר את תשובת ועדת הערר שבה נכתב שחור על גבי לבן: "לא נמצאה סיבה מבחינת השיקולים הרפואיים לחרוג מתנאי התקנון במקרה זה" !!! אתם קולטים? לא נמצאה סיבה רפואית לאפשר לילדה שלי ללכת כמו כל ילד אחר!!! איזה חוסר הבנה בסיסי של המצב! וזה אחרי ששלחנו את מכתב התלונה לכל העולם!!!
ועוד הם כותבים: "שמירת מסגרת התקנון תאפשר לנו להמשיך ולעמוד בהתחייבותנו להעניק ללקוחותינו את השירותים הרבים והמגוונים המוצעים בתקנון" קרי- הנחות על אתרי ספא ומרחצאות, ניתוחי לייזר להסרת משקפיים והטבות בטיפולים אסתטיים (מתוך אתר הכללית!!!). זה כנראה יותר חשוב מלאפשר לילדים שלנו ללכת...
בקיצור- גועל נפש!!!!!!

אז לכל ההורים הטריים ולאלו שעדיין מצפים החברים בקופ"ח כללית- העצה הטובה ביותר שלי לרגע זה: תעברו קופ"ח ומהר!!!

שלי.
מה??????
17/03/11 20:04
1צפיות

האם שלחת את המכתב שהופץ פה בפורום (שנכתב ע"י יו"ר אגודת האורטופדים אם אני לא טועה)?

איך יכול להיות?

אני חושבת שאין מצב לוותר על ההחזר. זה הכרחי להלחם!!!

אמנם אני חברת מכבי, וחוץ מחוסר הבנה שלהם שגרם לקצת חוסר נעימות (הם לא שמו לב לגיל של יואב) הכל עבר בשלום... ובכל זאת בגלל שכולנו יודעים עד כמה ההוצאה הזו היא גדולה והכרחית אסור לוותר, אסור להרים ידים!

לדעתי אולי אפילו כדאי לתבוע תביעה יצוגית את קופ"ח? הרי יש יותר ממבוטח כללית אחד שיש לו קלאב פוט לא?  

אין מילה אחרת מלהגדיר את המצב - חצופים!!!

ובכל זאת, נסי להרגע קצת לכבוד החג הקרב ותמשיכי את המאבק אחר כך.

חג שמח

נועה

שלחנו את שני המכתבים
18/03/11 07:45
2צפיות
את זה של אגודת האורטופדים ואת זה שבעזרת שאר הבנות ניסחתי פה בפורום. כנראה שזה לא הזיז לאף אחד...

אבל את צודקת- עכשיו אני הולכת להלביש את הבת המהממת שלי בתחפושת דבורה ואנחנו הולכות להנות מכל רגע!!!

המשך המאבק- אחרי החג...
מה????????????
17/03/11 22:44
4צפיות
התקשר אלי מר פרץ זוגה בעצמו לנייד,  ימים ספורים אחרי ששלחתי לו את הפקס והוא שאל אם קיבלנו תשובה, אמרתי שממשרדו עדין לא, אז הוא אמר תקבלו בקרוב כשההכיוון הוא שיאשרו את הבקשה שלכם.
זה מה שהוא אמר! אז יכול להיות שלא?

שלחת את המכתב גם למשרד הבריאות?

ברור!
18/03/11 07:42
1צפיות
שלחתי לכל הרשימה שפורסמה פה בפורום. התשובה שקיבלנו ממשרד הבריאות היא לגשת לועדת ערר...
פרץ גוזה
19/03/11 08:15
3צפיות
תעדכני...
זה מה שקורה שמקלידים ביד אחת וביד שניה
19/03/11 08:38
4צפיות
שניה מתעסקים עם פירחח קטן

מקווה מאוד מאוד שיהיה לי מה לעדכון.
זה כל כך מעצבן!
18/03/11 17:23
תהנו מהחג ובהצלחה בהמשך המאבק
אני כבר יודעת שאיזו קופ"ח לא נהיה כשנחזור לארץ.
חוצפה
20/03/11 00:13
1צפיות
גם אלינו אדון פרץ גוזה התקשר ודאג להרגיע אותנו שנקבל החזרים לאחר פנייה לועדת ערר, אז מה הסיפור עכשיו??
חבל שהתכנית לטלוויזיה לא יצאה לפועל אולי כנראה זה מה שהיה עוזר.
כל כמה זמן יש צורך בהחלפת הנעליים?
15/03/11 17:20
4צפיות
אני יודעת שזה יכול להיות אינדבידואלי אבל בגדול, כל כמה זמן יצא לכם להחליף למידה גדולה יותר?
הסיבה שאני שואלת היא כי בנעליים הראשונות לא השתמשנו הרבה ואת השניות הזמנו בערך בגיל 11 חודשים. אנחנו חוזרים לארץ הקיץ ואני לא יודעת אם כדאי לי (אם הביטוח יאפשר) להזמין כבר את המידה הבאה או לחכות ולעשות את זה מהארץ כי יש עוד זמן.

תודה על העזרה
º
אנחנו החלפנו בערך כל חצי שנה
16/03/11 13:06
1צפיות
החלפת נעליים
16/03/11 16:59
2צפיות
החלפת נעליים מתבצעת על פי הגדילה בלבד (זה לא ענין של פרקי זמן קבועים). בהתקרב הבהונות לקצה הנעל יש להחליפה.
בהצלחה
מיכאל אלכסנדר
טכנאי אורתופדיה
הבדלי מידה בנעליים
15/03/11 14:22
8צפיות
שלום .אלה ביתי בת 7 עם קלאב פוט ברגל ימין.לאלה הפרש של 1.5-2 ס"מ באורך של כף רגל לשניה .אני מתקשה לקנות לה סנדלים או נעלי בנות כמו נעלי בובה וכדומה בשל ההפרש באורך.
בנעלי ספורט/נעל סגורה  זה פחות בעייתי כיון שאפשר להשתמש בספידה.אשמח אם תשתפו אותי איך אתם פותרים קושי זה אם גם לילדיכם יש בעיה דומה. האם יש עוד ילדי קלאב פוט בפורום בגיל כזה שההפרש הוא כזה משמעותי ?
.
שאלה מצוינת
15/03/11 20:29
2צפיות
גם מאיה שלי יש הבדלי מידות בנעלים,
לצערי לא מצאתי פתרון עד היום.. ולכן רוב הנעלים שלה הן ספורט או סנדלים ...
מקווה שיתנו כאן פתרונות...
º
אצלנו היה הפרש שהסתדר עם הזמן כמעט לגמרי
16/03/11 13:06
1צפיות
בדיוק אתמול חיפשנו נעליים ולא מצאנו...
16/03/11 13:58
רגל שמאל של הדר קטנה מרגל ימין במידה כמעט. ופשוט לא הצלחתי למצוא להנעליים כבר בשתי חנויות.
האמת שחשבתי על רעין יצירתי-
אם יש מישהי במצב ההפוך (בת עם רגל ימין קטנה מרגל שמאל) במידה 24 בערך אני אשמח לצאת לשופינג נעליים ביחד...
הבדלי מידה
16/03/11 16:57
1צפיות
הבדלי מידה נפוצים באופן כללי ובפרט אצל ק"פ חד צדדי. יש לבחור נעליים על פי כף הרגל הגדולה. נעליים בכל גיל ולכל אחד אמורים להיות מרווחים בעיקר באזור מפרקי הבהונות והבהונות. באופן כללי - שימוש בנעליים גדולות לא יפריע בדבר וכמובן לא בהתפתחות ו/או גדילה. את ענין האסטטיקה יוכול כל אחד לפתור על פי דרכו.
מיכאל אלכסנדר
טכנאי אורתופדיה
הודעה חשובה
15/03/11 07:03
2צפיות
בתקופה אחרונה, וביתר שאת בימים האחרונים, התלהטו הרוחות סביב כמה סוגיות ידועות ברגישותן בפורום.
ההתבטאויות, אף שנחשבות למתונות לעומת פורומים אחרים, היו ביקורתיות, חדות וכועסות, יחסית לזירתנו הוירטואלית הקטנה.
מאז שאני מכירה את הפורום, מדי שנה-שנתיים מתעורר ויכוח סביב רופא/נעליים/גישה ועניינים מתחממים...
אין טעם להעליב או לחרוץ את דינו של מי מחברי הפורום סביב דעתו או גישתו, כמו שגם אין טעם להיות נחרצים וחד משמעיים כלפי סוגיות שניכר בבירור שיש עמדות וגישות שונות בו וניסיון רב של הורים רבים.
תנו מקום למגוון הדעות, תנו כבוד לשותפות שלנו ולאחדות שלנו סביב הקלאב פוט והילדים שלנו, וזכרו כי הפורום משמש הרבה גולשים סמויים. שרשורים כמו האחרון שהתחמם אינם מכבדים אותנו כפורום ומאוד מרתיעים גולשים שבאמת זקוקים לנו.

אני מציעה שנזכור כולם את המוטו שלנו "פורום זה הוקם כדי לתמוך ולסייע להורים, הורים לעתיד ולילדים עם club foot,אנו נוהגים בכבוד וסימפטיה כלפי כל הדעות, גישות הטיפול וכמובן-כלפי חברינו לפורום"

אנחנו כאן מבחירה ומרצון לעזור ולהיעזר, בואו נשאיר זאת כך

ג'סיקה

º
15/03/11 11:06
כל הכבוד ג'סיקה
15/03/11 20:36

תמיד מצאתי את הפורום הזה נחמה, ואני נכנסת אליו מדי פעם למרות שאני לא פעילה יום יומית
רוך, סבלנות, כיבוד דעה של אחר ימשיך לתת תחושה שייכות ואהבה לפורום הזה..

ואל תשכחו, אמהות חדשות נכנסות לכאן כל הזמן
תחשבו על זה - איזה מסר אנחנו מעבירות להן???

נשיקות לכולם וחג שמח
º
16/03/11 05:12
אני בפרסומת לנסטי!! שווה צפייה
14/03/11 02:01
2צפיות
מפחיד
13/03/11 15:02
5צפיות
היי

מזמן לא הייתי פה,, חייבת לשתף!!!

בתמונות של משפחת פוגל ז"ל, ישנה תמונה של גופת ילד ועוד חלק מרגל שנראה כמו סד כלשהו של קלאב פוט, לא יודעת את שמו.... מקווה שהכל בסדר ביננו.....
º
מצ"ב התמונה
13/03/11 15:05
4צפיות
מצ"ב התמונה
גם אני שמתי לב לזה, חשבתי שסתם נדמה לי
14/03/11 03:36
1צפיות
הסיפור הזה עושה לי כ"כ נורא על הלב. ממש הייתי בחרדה היום, וגם רגשות אשמה מוזרים, בקיצור.. זוועה.

º
רואים שם גבס ברגל שמאל וסד ברגל ימין...
14/03/11 07:01
1צפיות
º
זו הרגל של התינוקת. הי"ד.
14/03/11 06:18
1צפיות
קצת שוויץ
12/03/11 20:46
4צפיות
קצת שוויץ
שבת בדרום אדום
º
מתוקה
12/03/11 21:11
º
תודה תודה
13/03/11 21:00
גם אנחנו!דרום אדום לפני שבועיים
12/03/11 23:53
גם אנחנו!דרום אדום לפני שבועיים
בשבת הנוכחית היינו ב"צפון לבן", תמונות בהקדם
º
שלג בחרמון הבוקר
13/03/11 00:08
שלג בחרמון הבוקר
º
ועוד מהצפון, בבריכה בקיבוץ הגושרים אחה"צ
13/03/11 00:18
1צפיות
ועוד מהצפון, בבריכה בקיבוץ הגושרים אחה"צ
º
13/03/11 00:10
איזה באסה
13/03/11 20:59
1צפיות
היינו גם לפני שבועיים. ממש בושה הקרבה בינינו ועוד לא נפגשנו
º
נועה כ"כ גדלה, בקושי זיהיתי
13/03/11 00:21
סוף סוף רואים את נועה!
13/03/11 05:36
איזה מותק, היא נראית ממש ילדה גדולה בתמונה
תודה
13/03/11 20:58
1צפיות
לא רק בתמונה היא נראית גדולה, אנשים חושבים שהיא בת 3, ועוד עם הפה שלה....
º
איזו מתוקה :) כל כך יפה על רקע הפריחה
15/03/11 17:16
º
וואו איך היא גדלה איזו מתוקה
17/03/11 16:30
2צפיות
ניתוח קלאב פוט
12/03/11 14:34
6צפיות
הי! רק עכשיו ראיתי שיש דבר כזה פורום CF. ושמתי לב שזה בעיקר מדבר על תינוקות שסובלים מזה. אני בת 21 ויש לי קלאבפוט בשני הרגליים, לצערי לא גיבסו לי את הרגליים כשהייתי תינוקת ועשו לי ניתוח די רציני בגיל 5 . שהשאיר לי את הרגליים עקומות מאוד ועם כאבים עזים שהולכיםן וגוברים עד היום... רציתי לברר אם מישהו מכם שמע על ניתוח לתיקון קלאב פוט בגיל מבוגר. הייתי כבר אצל ד"ר לונדון , ובילדותי נותחתי אצל פורת. למרות כל הפגישות התייעצות שלי עם רופאים לגבי ניתוח-התרשמתי שיש סיכון גדול והדבר לא מומלץ, אבל אני בכל זאת רוצה לדעת אם יש לכם שמות של אורטופדים מנתחים שמתמחים בזה ועוד לא שמעתי עליהם..... תודה מראש!
לאף אחד אין המלצות בשבילי? :(
13/03/11 19:00
1צפיות
כל דבר יכול לעזור, אאפילו אם אתם מכירים מנתחים טובים בחו"ל שהם מומחי ככף רגל. תודה
היי
13/03/11 20:15
1צפיות
יכולה להמליץ לך בחום על ד"ר פנסקי - הוא מקבל בביה"ח הדסה עין כרם בירושלים עם טופס 17, או אם את בכללית, את יכולה לקבוע אליו תור במרכז ביג בית שמש- בלי טופס 17.
זימון תורים ביה"ח הדסה עין כרם - 02-5842111 - תבקשי לקבוע תור למרפאת ק"פ לד"ר פנסקי.

בהצלחה
היי
13/03/11 20:17
1צפיות
אין לי המלצה בשבילך, אבל אני מצרפת קישור להודעה של ג'סיקה עם קובץ שמות של רופאים שמטפלים בק"פ לפי אזורים.
אולי את יכולה ללכת שוב להתיצות ולנסות לברר את השאלות שלך.

שני רופאים מעולים הם פרופ' וניטרוב מאיכלוב וד"ר אנג'ל מבני צון בחיפה.
ד"ר אנג'ל הוא הרופא שלנו הוא מנהל המחלקה האורטופדית כך שהוא מטפל גם במבוגרים, אני לא יודעת אם הוא מנתח גם מבוגרים אבל שווה להתיעץ. את יכולה גם לשאול את אישתו (היא מנהלת המשרד שלו) את כל השאלות הללו בטלפון כך שלא תקבעי פגישה סתם. (אם תרצי את הטלפון במרפאה הפרטית תשלחי לי מסר ואני אשלח לך)
אני מתארת לעצמי שכמעט אצל כל הרופאים תוכלי לעשות בירור ראשוני בטלפון, אבל אני לא יודעת בוודאות, אבל שווה לנסות.

שיהיה לך המון המון בהצלחה והמן בריאות.

רינת
תודה לשתיכן!
13/03/11 20:37
1צפיות
רינת אני אשמח אם תוכלי לשלוח לי את המספר של המרפאה שלו. ותודה על התשובה :)
בוקר אור את כבר לא ילדה...
14/03/11 06:24
2צפיות
אז אני לא בטוחה שרופאי ילדים יסכימו לטפל בך, אבל אני ממליצה בחום עך דר' יחזקאל טיטיון מביה"ח בילינסון.
ג'סיקה
התלבטות לגבי נעליים / שאלה על ניתוח
10/03/11 15:32
7צפיות
הי
אני נגה, אמא לגיא בן 8 חודשים, שנולד עם CF קל ברגל ימין.
הוא מטופל אצל ד"ר בור בבי"ח העמק בעפולה.
עברנו את שלב הגבסים ואת שלב ה-24 שעות עם נעליים, ונשברנו במעבר לנעילת נעליים בלילה.
גיא פשוט הפסיק לישון, ואני ביחד איתו, או שהיה מפיל את הנעליים למרות כל השפצורים שניסיתי לעשות לו. (בשלב ה-24 שעות גם היו קשיים ואז הייתי עושה לו הפסקות ומחזירה לו בצער רב את הנעליים, וגם אז תמיד הוא היה מוריד אותם וחלק ממה ששבר אותי היה הצרך לנעול לו אותן כל פעם מחדש).

בפעם הקודמת אצל ד"ר בור ההמלצה שלו הייתה חד משמעית לא לוותר על הנעליים.
היום הייתה לנו ביקורת, ד"ר בור לא היה וד"ר עאוני (סגנו של ד" בור) אמר שהכל בסדר. חשבתי שזה ירגיע אותי וישכנע אותי שאני צודקת לגבי הויתור של הנעליים, אבל ממש לא. זה רק פתח מחדש את ההחלטה הזו. גם ד"ר עאוני אומר שההמלצה היא לנעול את הנעליים.

העניין הוא שהמקרה של גיא קל מאוד. אורטופד בקהילה שבדק אותו אמר שאין לו קלאב פוט והוא רק צריך מסג'ים. כשהיו מסתכלים לו על הרגל כשהוא רק נולד היא נראתה בסדר גמור. רק בניסיון להזיז אותה הרגשתי שיש בה קשיחות מסוימת.
בכל זאת בגלל הבדיקות בהריון שאמרו שיש CF התעקשתי ללכת לבדיקה אצל ד"ר בור שאבחן שכן יש קלאב פוט והתחלנו טיפול בבי"ח העמק בעפולה.

ד"ר עאוני טוען שב-30% מהילדים שכן נועלים נעליים יש חזרה של CF וצריך לנתח, אז בלי נעליים בכלל הסיכוי גבוה יותר. אני אמרתי שאם ממילא זה יכול לחזור גם עם נעליים אז בשביל מה לנעול אותן בינתיים? ועל זה הוא ענה שזה לא אותו ניתוח - כשהבעיה חוזרת עם נעליים אז הניתוח הוא פשוט יותר.
הבעיה היא שד"ר עאוני לא ראה את גיא לפני היום ולא יודע מאיפה הוא התחיל, והבנתי שאי אפשר להדרדר למצב גרוע יותר מאשר ההתחלה, ובהתייעצות עם ד"ר אידלמן עוד בהריון הוא אמר לי שזה ניתוח יותר פשוט מברית. אז אולי עדיף שלא יסבול בינתיים מנעליים סתם ומקסימום לעשות לו את הניתוח הפשוט?

כנראה שבעצם השאלה שלי היא האם יש דרך לדעת איזה ניתוח אם בכלל הוא יצטרך ומה זמן ההחלמה?

נ.ב. אנא המנעו מתשובות בסגנון "אם ד"ר בור אמר לך אז הוא בוודאי יודע". אני מעריכה אותו מאוד אבל נקודת המבט שלו היא על הקלאבפוט בלבד, ואין לי ספק שמהבחינה הזו הסיכוי שהכל יסתדר עם הנעליים גבוה יותר מאשר בלי הנעליים. אבל אני מסתכלת על גיאצו'ק כמכלול - כילד שגם שינה חשובה לו, ותנועתיות, ועלינו כמשפחה ועל העובדה שיש לי עוד ילדה יותר גדולה (שנתיים וחצי) שגם איתה לא חסרות מלחמות, ותוהה האם במקרה הספציפי הזה יוכל להיות שעדיף לא לנעול לו את הנעליים ולקחת את הסיכון שאולי הוא יצטרך ללכת לניתוח פשוט עם זמן החלמה קצר (כאמור, אני לא יודעת באיזה ניתוח מדובר)

תודה רבה
המלצה
10/03/11 22:33
2צפיות
למה לא ללכת לעוד רופא לבדוק חוות דעת?

אם אחד אומר מסאג'ים השני אומר נעלים אז אני הייתי בודקת עוד מקום
אולי מגוון הדעות יבלבל בסופו של דבר ואולי יתן לך מנוחה
מה שלא כל כך ברור לי, זה איך ילד בן שמונה חודשים מוריד את הנעלים בעצמו?
אולי גודל הנעלים או האבזם לא סגור היטב?

מצטערת שאני לא יכולה לעזור הרבה ומקווה שאמהות יותר מנוסות יעזרו
המלצה
11/03/11 11:05
1צפיות
מניסיון שלי כל עוד הרגל לא במצב של תיקון מלא, התינוק צורח בלי סוף עם הנעליים
אחרי הניתוח של יאיר הצלחנו לשים לו את הנעליים בלי שהוא התלונן בכלל
לפני הניתוח הרגל לא ישבה בדיוק במקום והוא פשוט צרח בלי סוף  

אני מסכימה עם כולן בנוגע לחוות דעת נוספת.
בהצלחה
שלום נגה
11/03/11 00:25
1צפיות
גם אני לא כ"כ הבנתי איך גיא, בן ה-8 חודשים, מצליח להוריד את הנעליים?? אולי המידה לא מתאימה? אולי האבזמים לא סגורים על החור האחרון? אולי צריך לעשות עוד חור באבזם?

לדעתי, רינת צודקת, כדאי ללכת לחוו"ד נוספת אצל אורטופד שמתמחה בק"פ, ויש כאן כמה רופאים מאוד מאוד מוערכים(יש רשימה של רופאים אצל ג'סיקה - ויש גם קובץ כאן בפורום) - אני באופן אישי ממליצה לך ללכת לחוו"ד נוספת אצל ד"ר פנסקי.

לגבי הניתוח - יש כמה ניתוחים בעניין הק"פ - יש את הניתוח להארכת הגיד - שאותו עושים אחרי 3 או 4 גיבוסים,כשהילד/ה בגיל חודשיים או שלושה חודשים וזה אכן ניתוח יחסית יותר פשוט מברית.
ויש את הניתוח של העברת הגיד - שנעשה בשלב מתקדם יותר ורק במקרה של נסיגה.
הניתוח הזה נעשה כשהילד כבר גדול יותר - בגיל 4 או 5 או יותר - ניתוח קצת יותר מורכב.

דעתי האישית היא חד משמעית - לא לוותר!!!

כולנו עוברים/עברנו את ההתמודדות היום יומית שאת מתארת - אני אמא ל-3 בנים - שחר, האמצעי שלי נולד עם ק"פ - היום בן 4 וחודשיים, כבר 4 חודשים ישן ללא נעליים - ועד היום מתעורר באמצע הלילה - מסיבות שונות.

להיות הורים - זו משימה לא קלה ולא פשוטה ויש המון התמודדויות - אסור לנו לוותר ולהכנע לילדים - אסור לנו לתת להם לנהל אותנו - המצב חייב להיות הפוך ומחובתך כאמא להעמיד את הדברים במקומם - את זו שמכתיבה בבית מה יהיה ולא ההיפך - וכן - כבר מגיל כזה קטן צריך להשריש את זה אצל הילדים - הם סופגים הכל.

הם לומדים להתמודד עם הכל - גם עם השינה עם הנעליים - הכל תלוי בהגשה של הדברים ובמה שאת משדרת לו - אם תשדרי לו שהנעליים הם עובדה קיימת (אגב, כמו שד"ר פנסקי תמיד אומר גם טיטול זה משהו שנגמלים ממנו בשלב מסויים) אז בסופו של דבר הוא יבין ויפסיק להתנגד, הוא ילמד להתמודד איתם ויסתגל למצב.
אבל אם את משדרת חולשה וויתור - זה מה שהוא יקלוט - וימשיך להתנגד.

תהיי חזקה, תתעקשי, אל תוותרי - זה ישתלם לך בטווח הארוך - מניסיון.

המון המון הצלחה.

נ.ב.

הייתי מאוד רוצה לשוחח איתך טלפונית - שולחת לך במסר את הנייד שלי, תרגישי חופשי להתקשר - אני תמיד זמינה.

**תיקון קטן...
11/03/11 01:16
1צפיות
שחר ישן כבר 5 חודשים ללא נעליים - ולא 4 כמו שרשמתי
כנראה השעה המאוחרת משפיעה....
כמו קודמותי
11/03/11 06:09
1צפיות
לדעתי עליך ללכת לדעה נוספת.

לפי מה שאני הבנתי, כשמדברים על חזרה בגיל מאוחר וניתוח בגיל מאוחר זה לא מסתכם רק בזה, מתחילים עם גבסים לאורך כמה שבועות, ניתוח, אח"כ גבס נוסף ויתכן והילד צריך גם נעלים.

לדעתי עדיף לעשות כמה שיותר ע"מ למנוע חזרה עבור ילד בן 5. יותר קל להתמודד עם בן 8 חודשים.

תהיו חזקים, זה גיל שאת צריכה להראות שאת המחליטה ושהדברים יתנהלו לפי איך שאת קובעת. עם כל הקושי.

יפעת
מסכימה עם כל מילה שכתבת.
11/03/11 06:54
1צפיות
קודם כל, משפטים בנוסח "אם ד"ר בור אמר לך אז הוא בוודאי יודע" לא ממש מקובלים עלי, בטח במקרה הספציפי הזה.
אנחנו "התייאשנו" מהנעליים לפני הזמן, בגיל שנה וחצי, מכל מיני נסיבות.
אני חושבת שדר' עאוני צודק שיש סיכוי גבוה יותר לנסיגה כאשר לא נועלים, אולם...הסיכוי הזה קיים בכל מקרה, ולכן, במידה טאתם שלמים עם ההחלטה שלכם, הייתי ממליצה לעבוד צמוד עם תרגילים, לקבל המלצה מפיזיוטרפיסטית טובה שעובדת עם ילדים, ואולי להחליף לרופא אחר, שיותר "יכבד" את ההחלטה שלכם.
כשאנחנו הפסקנו עם הנעליים הרופא שלנו הבין אותנו ולא התנגד, הוא התגייס לעזרתנו וביקש שנגיע לביקורת לעתים קרובות ושנשאר עם יד על הדופק.
דניאל כמעט בן חמש ובינתיים טפו טפו (נולד עפ ק"פ דו צדדי חמור)
לדעתי, חשוב שהרופא ייתן כבוד לשיקוול הדעת של ההורים-הם חיים עם הילד, והם אלה שביום יום נועלים לו את הנעליים, נתקלים בקשיים (או שלא) ומרגישים מה נכון לו.

ג'סיקה

ומסכימה עם קודמותי לגבי חוו"ד נוספת
11/03/11 07:10
3צפיות
מצורף הקובץ
נגה בקר טוב!
11/03/11 09:05
1צפיות
ממה שאני קוראת , הדבר הכי חשוב בעיני לעשות כרגע הוא לגשת מידית לחו"ד נוספת כמו שכבר כתבו לך כאן. יתכן שהרופא שראה את גיא ואמר שצריך מסג'ים בלבד אינו אורטופד שמכיר ויודע את נושא הק"פ וטועה לחשוב שזה FFA, שזה מאד מאד מאד דומה ובכ"ז שונה, ושם לפעמים מסג'ים יכולים לעזור. פיזיוטרפיה מאד עוזרת במקרים שקרובים מאד לקלאבפוט, אני אומרת לך מניסיון אישי, יש עם זה הצלחה מאד גדולה, אבל במידה וזה קלאבפוט ממשי, עם כל שלושת המרכיבים שלו, אז חובה ממש להשאר עם הנעלים.קשה לי מאד להאמין ולקבל שד"ר בור טעה באיבחון של קלאבפוט, אבל דברים קורים...
גיא אפילו עוד לא הגיע למצב של עמידה והליכה כך אני משערת, מצבים שמחזקים את התיקון בד"כ, ולכן הייתי נלחמת ברגשותי ובטח שלמול גיא, הייתי משדרת אהבה, כן, ממש אהבה וחיבה לנעלים הללו, ולנעילה עצמה. גם לא הייתי מדברת עליהן שום דבר לא אוהד לידו. ילדים קולטים טונים ורגשות מצוין.
מחזקת אתכם , זה אכן מסע ארוך ומשא לא קל! אבל בהחלט אפשרי!
תודה רבה לכל האמהות
13/03/11 11:24
3צפיות
הי
תודה רבה לכל האמהות המקסימות שטרחו וענו פה (מכיוון שהמייל הזה לא יגיע לכולן אני אשתדל להעביר גם במסרים). הפתעתן אותי לטובה, היה לי חשש גדול שהתגובות יהיו שאני מזניחה את הילד וכו'.
הדוגמה שעלתה לי בסופ"ש היא ריטלין לילד - זה פותר את הבעיה, אבל לא בהכרח זה הפתרון הטוב ביותר.

ובכל זאת...
בינתיים עברנו כל המשפחה איזשהו תהליך של השלמה ואנחנו שוב מנסים את הנעליים. החלטנו בסופ"ש לשים לו רק את הנעליים בלי המוט כדי שיתרגל.
בלילה בין חמישי לשישי זה היה נורא,ניסיתי לנעול לו אותן בשינה וזה העיר אותו והוא צרח והיה קשה מאוד לנעול אותן וקשה להרדים אותו חזרה.
ביום שישי ויתרנו (בגלל חוסר השגרה שלו וקלקול הקיבה שלי...)
אבל בשבת בערב נעלנו אותן בפעם הראשונה כמשחק של כל המשפחה, בעלי החזיק אותו ואני נעלתי וגם האחות ה"גדולה" התעניינה וזה הפך ממשהו פרטי שלי ושלו למשהו של כל המשפחה וזה עשה אותי הרבה יותר אופטימית. אמנם עדיין בלי המוט,  והוא עדיין בכה בהנעלה, ובלילה בסביבות 1 הוא בכה ובעלי הוריד לו, אבל נראה לי שזה יכול להצליח.

בכל מקרה אני אקח אותו לחוו"ד נוספת, אבל עכשיו אני כבר רגועה יותר.

לגבי איך הוא מוריד את הנעליים אני לא ממש יודעת, אחת הנעליים פשוט לא יושבת טוב, לקחתי אותו כבר פעמיים להתאמה ושיפצרתי אותן בצורות שונות (כל זה עוד היה בתקופת ה-23 שעות) ועדיין היא לפעמים נופלת.
בעוד חודש יש לנו שוב ביקורת ואמרו לנו שהוא כבר יצטרך נעליים חדשות, אני צריכה לעשות סקירה יותר טובה של מה האופציות ואולי לקנות נעליים אחרות. עכשיו יש לנו דניס בראון עם רצועה ושרוכים.

תודה רבה רבה על התגובות ושיהיה שבוע טוב ונטול חדשות.
לא לוותר!!
24/03/11 08:40
1צפיות
הילד עדיין צעיר וחשוב לשמור על התיקון.
גם אנחנו נתקלנו בבעיה, אך היא החלה בסביבות גיל שנתיים וחצי. עד אז הקפדנו להשתמש בנעליים.
בימים שאתם לא נועלים לו תקפידו לעשות את תרגילי הפיזיו שהדריכו אתכם לעשות, ואפילו מספר פעמים ביום.
אנחנו משתמשים כיום בסד במקום בנעליים, אך כאמור - התחלנו בשימוש לקראת גיל שלוש..
יתכן והנעליים לא מתאימות/לוחצות? כדאי לנסות לחפש מישהו עם נעליים דומות/אחרות במספר דומה לשלכם ולבקש לנסות..

אל ייאוש

כל מילה אמת אבל...
24/03/11 09:29
1צפיות
גיאצ'וק בן 9 חודשים וכבר לקח 3 פעמים אנטיביוטיקה. חישבתי שמתחילת דצמבר הוא היה בממוצע כל 8 ימים אצל הרופאים.
כמו שרשמתי אחרי הביקורת ניסינו לחזור ולשים ויכול להיות שזה היה מצליח, אבל אז הוא קיבל עוד פעם דלקת אזניים ואנטיביוטיקה והיה שמח...
בכל מקרה עכשיו הוא מתאושש ובהחלט הכיוון זה לנסות ולנעול. תודה על התגובה!
תאמיני וזה יצליח
24/03/11 09:44
1צפיות
גם אצלנו היו רגעי שבירה וזרמתי.. אבל עם כל קריאה בפורום (על חזרה של הק"פ וניתוחי תיקון) התחזקה בי הידיעה שצריך וחייבים לנעול שוב..

בהצלחה!

º
תודה
28/03/11 13:33
2צפיות
הבו עיצה...
09/03/11 09:25
2צפיות
הבת שלי החמודה, בת שנה ותשע חודשים ,
הולכת כבר חמישה חודשים ,
כשהתחילה ללכת קניתי לה נעליים של פאפיה - גמישות ורכות , והיא הלכן איתן מצוין.
לאחרונה , היא מורידה לעיתים קרובות את הנעליים , וגם נופלת הרבה מאד .
כאילו- במקום שהליכתה תתיצב עם הזמן - נראה שיש לה נסיגה כלשהיא בהליכה.
חשבתי שאולי הנעליים כבר לא טובות לה,
הלכתי איתה לחנות , וסיפרתי למוכר שדווקא מבין בתחום - את כל הדברים.
הוא היה סבור שכדאי להמשיך עם נעליים רכות - כמו אלו שהיו לה,כדי להמשיך ולשמור על הגמישות של הרגל ,  והמליץ לא לעבור למשהו יותר חזק (כמו ניו באלאנס , או ניק).

בסופו של דבר הוא נתן לי את הנעליים שהמליץ עליהן - לנסות בבית ליום אחד ולראות אם זה עוזר לה.
נעלתי הל את הנעלייים ,  היא לא כל כך נפלה , אבל הרגל הימנית שלה(שבה הק"ב היה יותר חמור) מופנית מאד החוצה , ממש בורחה לה ימינה .
ואני לא יודעת מה לעשות !

להחליף לה נעלייים , לא להחליף
לחכות ,לא לחכות?

אני אמורה להיות אצל אריאלה - באיכילוב רק אחרי פסח - כלומר לפחות בעוד שישה שבעות,
זה נראה לי המון זמן!

מה דעתכם??
קודם כל, הרגל בורחת החוצה ולא פנימה
09/03/11 13:18
אז אין מה לדאוג
אני ממליצה להתייעץ עם הרופא ולא עם מוכר נעליים, כי עם כל הכבוד למוכר, יש הבדל בין רגליים "רגילות" לבין רגל קלאב פוט. למשל, לתינוקות בדרך כלל ממליצים לא לנעול נעליים בכלל עד כמה שאפשר עד שההליכה תתייצב, ולילדים עם ק"פ ממליצים לנעול נעלי צעד ראשון מיד כשמתחילים ללכת, כדי שיחזיקו את הרגל וייקבעו אותה במנח הנכון.
לנו הרופא דווקא המליץ בזמנו על נעלי ספורט טובים - ניו באלאנס מצויינים אגב.
בהצלחה!
ברכה ערב טוב
09/03/11 23:48
גם אני בדיעה של טאניוש, בכל מה שקשור לילדים עם ק"פ, כדאי להתייעץ עם הרופא המטפל (האורטופד) ולדעתי אם זה כ"כ מפריע - אז לא לחכות וליצור איתו קשר טלפוני - אם זה אפשרי או במייל.

בהצלחה
אכילס
09/03/11 16:00
1צפיות
אקדים ואומר שאינני רופא אלא טכנאי אורתופדיה ואני מצטרף לממליצים לפנות לרופא בענין ובנוסף לא ראיתי את ההליכה של ביתך. ואחרי כל שאמרתי, ניראה לי שיש כאן מרכיב של טווח תנועה בקרסול / אכילס. אם אכן הענין נובע מטווחי תנועה הרי שנעליים תהיינה בעלות השפעה מוגבלת. המסקנה היא ששווה לפנות לרופא ו/או להקדים תור לפזיו.
בהצלחה
מיכאל אלכסנדר
טכנאי אורתופדיה
נעים להכיר
08/03/11 22:41
6צפיות
היי,
אני חדשה בפורום הזה ועד כה היה נעים לקרוא ולהכיר :)

אני באמצע חודש שביעי להריון ואיבחנו אצלנו קלאב פוט ברגל ימין.
אני קוראת כאן חוויות שונות על התמודדויות עם הקלאב פוט ונראה שיש המון וריאציות לאותה שיטה (גבס-הארכת גיד-נעליים).

הייתי רוצה לדעת יותר על החוויה של מיד אחרי הלידה, אחרי כמה זמן שמים את הגבס הראשון, איך ההסתגלות הראשונית וגם אחר כך ה"התרגלות", האם זה מפריע לאורך החיים התקין? האם זה כואב לתינוק? איך מורידים את הגבס? מאיפה קונים את הנעליים?

יש לי עוד מליון שאלות...

זה ילד ראשון אצלנו, נכד ראשון, נין ראשון במשפחה, הכל מאוד ראשוני וחדש ולא ברור... אני מעדיפה להיות מוכנה...

תודה מראש,
הילה
נעים מאוד ומזל טוב
09/03/11 11:17
אני שולחת לך את הטלפון של הנייד את מוזמנת להתקשר ואשמח לדבר איתך ולעזור אני אמא לנוגה שהיא ילדת קלאב פוט בשתי הרגליים בדרגה חמורה מאוד והיום היא בת שש וחצי. אם תתקשרי אענה לך על כל השאלות. בהצלחה ולידה קלה. ראי את הטלפון שלי במסר. ביי ליבי
ברוכה הבאה הילה
09/03/11 20:25
1צפיות
ק"פ ניראה קצת מפחיד בהריון ונידמה שיש מורך להתכונן, אבל כשהקטנים נולדים ניראה שהדברים זורמים (פחות או יותר) על מי מנוחות ודי מהר מגיעים "לשגרת" נעילת נעלים רק בלילה.

לגבי שאלותיך - אין המון וריאציות לאותה השיטה - גבס, הארכת גיד ונעלים הם שלושת השלבים בטיול בק"פ ע"פ שיטת פונסטי שהיא השיטה העיקרית בה מטפילים היום בישראל.
גיבוס מתחיל בד"כ בימים הראשונים אחרי הלידה, יש ילדים שגובסו יום אחרי הלידה ויש כאלו שאפילו שבועיים אחרי. הטווח הוא משהו באמצע. אין לחץ והכרח לגבס יום או יומים אחרי הלידה אבל מצד שני גם לא כדאי לדחות את הגיבוס הראשון.
רוב הסיכויים שאחרי הלידה יגיע אורטופד לראות את הילד וכבר יזמינו אותך לגיבוס. (תלוי באיזה בית חולים את יולדת).

מספר הגיבוסיםמשתנה מילד לידהם בין 4 גיבוסים ועד 10, אני לא בטוחה אבל אולי יש מצבים שיותר. (הבן שלי גובס ב10) תלוי בחומרת הק"פ וברופא.
לאחר מכן יש ניתוחון להארכת גיד אכילס, גם כאן זה תלוי מי הרופא המטפל וחומרת הק"פ. בק"פ קל הרופאים יעדיפו לא לנתח ולראות מה קורה בשלב הנעלים. ובק"פ שהוא לא קל ינתחו ויאריכו את הגיד. לאחר הניתוח הרגל מגובסת לשלושה שבועות נוספים.

לאחר שמורידים את הגבס האחרון נועלים נעלים מיוחדות לשמירת התיקון. את הנעלים מזמנים ממש לקראת הורדת הגבס, בשלושת החודשים הראשונים נועלים את הנעלים 23 שעות ביום, מורידים לשעה ביום (אפשר כמה הפסקות קצרות או אחת ארוכה) למקלחת וקצת עיסוי. (יש רופאים שדורשים 4 חודשים מלאים)
לאחר 3-4 חודשים נועלים את הנעלים רק בלילה בסביבות 12 שעות עד גיל 4!
יש רופאים שההורדה בשעות הדרגתית יותר (מ23, ל16 שעות עד גיל שנה ואז ל12 רק בלילה).

זה בגדול התהליך.
אין צורך להכין ביגוד מיוחד לשלב הראשון של הגיבוסים, מכנסים רגילים עם רגליות במידה של התינוק מתאימים, הרגל פיצית והגבס יחסית קטן והוא לא מגדיל את הרגל כך שאין צורך מידה גדולה יותר.
בשלב בנעלים יש צורך במכנסים ללא רגליות, וגם זו לא בעיה יש בשפע, (ואצלך זה יהיה קיץ?) כך שבטח תיהיו עם קצר.

יש מספר סוגי נעלים, יש אפשרות להוריד את הגבס בבית לפני ההחלפה, יש רופאים שמתנחים בהרדמה מלאה שיטחית (שבעיני עדיפה)  ויש כאלו שבחלקית.
בקיצור יש עוד דברים, את יכולה לעשות חיפוש בפורום וגם במאחרים לראות מה נכתב עליהם. חלק ניכר מהדברים ניקבע ע"י הרופא המטפל.

האם את יודעת איפה תלדי?

שיהיה במזל טוב, לידה קלה במועד.

רינת
וזה מה שקורה שמקלידים ומניקים
09/03/11 20:29
ועונים לילדה על שאלות

מורך = צורך

טיול = טיפול

וזה מה שקפץ לי, בטח יש עוד
º
11/03/11 23:33
רינת, התשובה מאוד מפורטת - אבל חייבת לתקן
09/03/11 23:39
ולהוסיף כמה נקודות:-
לגבי הניתוחון של הארכת הגיד - אין לזה קשר לחומרת הק"פ, אלא לשיטת הטיפול של הרופא המטפל עצמו, יש רופאים שפועלים לפי הפרוטוקול - פשוטו כמשמעו - 3-4 גבסים ואח"כ אוטו' ניתוח הארכת הגיד, ויש את הרופאים השמרנים יותר (כמו ד"ר פנסקי, המדהים, לדוגמא) שממשיכים עם הגבסים עד שמגיעים לתיקון מלא (בדר"כ 8 במספר) ולא מבצעים את הניתוח בכלל (זה מה שהיה אצלנו, היום שחר שלי בן 4 וחודשיים ולא עבר את הניתוח...היום, אחרי 5 חודשים שאנחנו כבר בלי נעליים בכלל, התיקון מושלם, ד"ר פנסקי הוא כמובן הרופא המטפל שלו מגיל יומיים).
בעניין האורטופד שיגיע לאחר הלידה - הילה, אל תחכי שיגיע האורטופד, כשאת מגיעה לחדר הלידה (ולא משנה היכן בחרת ללדת), תבקשי (ותבדקי שהבקשה שלך נרשמה) שיהיה מצויין על הגיליון שלך שלעובר אובחן ק"פ ויש לקרוא לאורטופד לבדיקה בתינוקייה לאחר הלידה בע"ה. אם את לא מציינת ובודקת שזה אכן קורה - יש מקומות שמפספסים.
אגב, את לא חייבת ללדת באותו ביה"ח שבו עובד האורטופד שבחרת בו לטפל בתינוקך, את יכולה להתחיל לטפל אחרי השיחרור מביה"ח בע"ה - הגיבוס הראשון יכול לחכות - כמו שרשמה רינת.
גם אם יגיע אורטופד לבדוק לאחר הלידה, וזה לא הרופא שבחרת בו, את יכולה ורשאית לבקש שלא יגבסו.
ביגוד - וויתרתי על המידה NB וקניתי או ביקשתי שיקנו 0-3 כי הגבס כן תופס נפח בבגדים.
משהו שכדאי לשים לב אליו כשקונים את חבילת הלידה - עגלה  -  בחרתי בעגלה שהמגש הקידמי נשלף לגמרי, בשלב הנעליים רצוי שלא יהיה משהו שיפריע לתזוזת הרגליים.
רצוי שתהיה עגלה רחבה - גם כאן מטעמי נוחות לתינוק בשלב הנעליים.
נק' נוספת שכדאי לבדוק בעגלה - שהיא מתקפלת ביד אחת (כי לפעמים התינוק ביד השנייה...).
מנשא - אם את קונה מנשא - תבדקי שהוא נפתח משני הצדדים - כדי שתוכלי להשחיל אותו בין הרגליים בשלב הנעליים.
סל-קל - גם כאן, רצוי שיהיה רחב כדי שלתינוק יהיה נוח לתזוזה בשלב הנעליים.

זה מה שעלה לי בינתיים...

אז תמשיכי להנות מההריון ושתהיה לך לידה קלה.

בהצלחה, אנג'לה.
היי אנג'לה - התיקון לא מדוייק
10/03/11 12:02
לגבי הניתוחון - זה ממש לא נכון מה שכתבת! כמות הגיבוסים תלויה ישירות בחומרת הק"פ זה לא 3-4 ואז ניתוח. גיבוס של ק"פ קשה לא דומה בכמות הגיבוסים לק"פ קל. גם הרופא המדהים שלנו ד"ר אנג'ל מגבס עד תיקון מושלם. והוא בפירוש אמר לנו שלק"פ של יניר בד"כ מגבסים 8 גיבוסים שהוא מחמיר ומעדיף לגבס עוד ויניר גובס 10 גבסים ורק אז עבר ניתוח. והוא בפירוש אמר לנו, כשנפגשנו איתו עוד בהריון שיש מצבים שהק"פ לא דורש ניתוח. גם ד"ר אידלמן לא ממהר לנתח כשאין צורך.
וגם הפרוטוקול של פונסטי זה לא 3-4 גיבוסים וניתוחון. אלא גיבוס עד תיקון של הרגל, ניתוחון ואז נעלים שישמרו על התיקון (בעוד שאני שמעתי על רופא אחד לפחות שכנראה מגבס פחות מידי והוא אמר למטופלת שאת המשך התיקון יעשו הנעלים והיא החיליפה רופא).

לגבי אורטופד לבדיקה אחרי הלידה - גם כאן לא מדוייק, אני בלידה לא אמרתי כלום למשל , היות ובחרתי רופא מטפל אחד וילדתי בבית חולים אחר. המילדת ראתה שיש ק"פ יניר היה בפגיה והאחיות אמרו לי שהרואים הזמינו יעוץ של אורטופד. לא צריכים להיות בלחץ בטח לא אם יודעים שיש ק"פ ומתכוננים לכך. אני אמרתי להם שהם יכולם לבטל את הבדיקה כי יש לי כבר אורטופד מטפל, כשאמרתי להם מי הם נירגעו ועזבו אותנו לנפשנו. במכתב שיחרור הם כתבו שיש לגשת לאורטופד.

ביגוד - קשור ישירות למשקל לידה של התינוק! אם יולדים תינוק במשקל 3 קילו פלוס בוודאי שאין צורך במידת NB וישר קונים 0-3 , אבל אין צורך לקנות 3-6 בגלל הגבס למשל, הוא לא תופס עד כדי כך נפח, אם המכנס קטן על התינוק זה בהחלט יהיה קטן יותר ברגל עם הגבס. הבן שלי נולד פג והבגדים שלו היו בתקופה הראשונה NBS ועם הגבס היה מספיק מקום. כך שאין צורך להכין ביגוד מיוחד ואין צורך לקנות מידה גדולה יותר, יש צורך לקנות ע"פ מישקל התינוק. והעיצה הזו היא רק חגבי ק"פ חד צצדי, כמו שלנו היה, וכמו שהילה כתבה שיש לבנה. אולי בק"פ דו"צ יש צורך לקנות מידה הגדולה ממידת התינוק.

לגבי המנשא, עגלה וסלקל - באמת כמו שכתבת כדי לבחור את הדגם הרחב יותר. אצלינו הכל עבר מהבת שלי אבל הכל ניקנה גם לה ככה כדי שיהיה לה יותר נוח וזה בהחלט חשוב עם הנעלים.

הדבר החשוב ביותר בשלב הזה הוא לדעתי פגישה עם אורטופד שרוצים שיטפל כדי שלא יהיו הפתעות אח"כ בטיפול.

רינת - ערב טוב
11/03/11 01:10
את לא חושבת שאת החלטית מידי בתשובות שלך??
כנראה שלא...

אני קוראת לא פעם ולא פעמיים את התשובות שלך, את כותבת מהניסיון שלך - כאילו שאין שום דבר מלבד הניסיון שלך והאמת שלך.
את החלטית ונחרצת ולפעמים שוללת על הסף תשובות של אחרים - בין אם זה הורים ובין אם זה רופאים עם ניסיון עשיר (יותר ממך!!) בטיפול בק"פ - ולו רק בגלל שהתשובה שלהם לא עולה בקנה אחד עם ה"ניסיון שלך".

אני ממליצה לך (ואני חושבת שכבר המליצו לך לא פעם בעבר) למתן את הטון הנחרץ בתשובות שאת כותבת - כי את ממש, אבל ממש לא יודעת איך זה מתפרש בצד השני.

הפורום נועד לתמוך, לעודד ולתרום מהניסיון של כולנו - ואני מדגישה - של כולנו!! - לכולנו.
יש בפורום הזה מקום לכל הדעות, את לא חייבת להסכים עם כולם - אבל בטח ובטח לא לשלול או לבטל, קצת סובלנות...

כדאי שתפנימי - לא כל מה שטוב לילד שלך בהכרח טוב לילד אחר ולהיפך... לא כל הרופאים מטפלים באותה הצורה ובאותה הדרך - כל אחד מפרש ומפתח את השיטה לפי הניסיון הטיפולי שלו - ויש לכבד את כולם, אין רק אמת אחת!! לכל אחד יש את האמת שלו - וכל אחד רשאי לומר את דעתו - את יכולה לקבל ואת יכולה לא לקבל - אבל לא לבטל בנחרצות שכזו.

כמות הגיבוסים לא!!!! בהכרח קשורה לחומרת ק"פ - יש רופאים שבכלל לא מודדים חומרת ק"פ - אלא מגבסים עד לתיקון מושלם - וזה יכול להיות אחרי 4 גבסים או אחרי 10 - משתנה מרופא לרופא ומילד לילד.

בעניין האורטופד לאחר הלידה - רשמתי את מה שרשמתי מהניסיון של אמהות כאן בפורום - היו מקרים שההורים לא ציינו את עניין הק"פ בלידה וכן רצו לטפל באותו ביה"ח שילדו - והאחיות פספסו ולא קראו לאורטופד לתנוקייה לבדיקה - והיו מקרים הפוכים - הורים שלא ציינו את עניין הק"פ או את בקשתם לטפל אצל אורטופד שלא עובד באותו ביה"ח, הגיעו לתינוקייה ומצאו את הילד כבר אחרי גבס... - כן - גם זה קרה.
אז לא רק מה שקורה לך הוא הנכון...

בעניין ביגוד - לא  ציינתי בשום מקום שצריך לרוץ ולקנות 3-6!!! רשמתי שאני וויתרתי על המידה הקטנה NB וקניתי 0-3 כי הגבס כן תופס נפח- גם אם הק"פ ח"צ.

לגבי עניין הפגישה עם האורטופד לפני הלידה - אני מסכימה איתך (לשם שינוי) - האורטופד שמטפל בק"פ הופך להיות חלק נכבד מחיי הילד שלנו - הוא מלווה את הילד עד גיל 18 (מעקבים בעיקר) - אז כן חשוב לפגוש אותו לפניי - למנוע הפתעות אח"כ...

המשך לילה טוב. אנג'לה.
אנג'לה בוקר טוב
11/03/11 09:05
אין לי מושג מה בתגובות שלי כלכך עיצבן אותך שגרם לך לכתוב תגובה כלכך תוקפנית ולא נעימה. אל תגידי לי מה להפנים ואל תמליצי לי המלצות, תודה! סגנון הכתיבה שלי לא מוצא חן בעינך - אל תקראי את התגובות שלי. אני אמשיך לכתוב באותו סגנון כי הסגנון שלי.

את טוענת שאני נחרצת בתגובות שלי ומה שאת עושה זה עונה לי בנחרצות ודי בתקיפות, ישר בפתחית ההודעה הראשונה שלך, אפילו בכותרת את כותבת שאת צריכה לתקן אותי - למה? יש לך משהו אחר לכתוב, תעני ישירות לתגובה הראשית למה את מרגישה צורך לתקן אותי? אני לא שללתי אף פעם תגובה של מישהו אחר בניגוד למה שאת עושה עכשיו שוללת את התשובות שלי. "הניסיון שלך" לא נחשב יותר מהנסיון שלי.

מהתגובה שלך לביגוד אני מבינה שממש לא הבנת את כוונתי, את כתבת, בנחרצות יש לומר שיש לקנות מידה גדולה יותר אחרי ושויתרת על מידה NB וקנית 0-3 ואני דייקתי אותך - זה לא מה שאת עשית לי לפני? ואמרתי לך שזה קשור למשקל לידת התינוק, רוב התינוק גם ללא ק"פ זקוקים למידה 0-3 כי הם נולדים מעל 3 קילו ואין צורך לקנות NB כי תוך זמן קצר זה קטן. אני לא כתבתי מידות בכלל, אלא רק צייניתי שאין צורך לקנו מידה גדולה יותר לאחר שהתעקשת לסתור אותי ולכתוב שאני טועה ניסיתי להסביר את כוונתי שמידת הביגוד צריכה להיות ע"פ מישקל התינוק ובגלל הגבס אין צורך לקנות מידה גדולה יותר כך שאם התינוק צריך 0-3 אין צורך לקנות 3-6.

את כביכול "מתקנות" אותי אבל את כותבת את מה שאני כותבת - ברור שרופאים (לפחות רובם) מגבסים עד תיקון מושלם של הרגל אבל מה אפשר עשות שרגל עם ק"פ קשה לוקח לה יותר זמן להתישר מרגל עם ק"פ קל.

גם אני כמוך, כותבת מנסיוני והידע שאני ובעלי אספנו ולמדנו על הנושא לפני הלידה ועד היום, וגם ממה שאני קוראת בפורום.
זה פורום תמיכה, כמו שכתבת, ואין לי רצון לריב כאן אנשים, הויכוח הזה והטון של ההודעה שלך מאוד לא נעים לי. מאוד לא נעים שאני עונה תשובה לאמא חדשה בפורום ואת במקום לענות לה מוצאת לנכון לתקוף אותי. את לא מכירה אותי.
אני את הויוכח על גבי הפורום סיימתי.

שיהיה לך המשך יום נעים ושבת שלום

היי רינת
11/03/11 14:07
אני מבינה את כוונותיך הטובות להראות מהידע שברשותך, להסביר להורים טריים יותר ממך ולעזור, אבל ההודעות שלך לאחרונה מאוד מאוד תקיפות, תוקפות הורים אחרים, רופאים ומי לא.

לפעמים לא צריך לשים כל כך הרבה סימני קריאה ע"מ להעביר את המסר, ובטח שלא לתקוף בטונים ובצורת הכתיבה.

שבת שלום,

יפעת
הייי יפעת
11/03/11 18:28
ההודעות "התקיפות" שלי לאחרונה התיחסו לנושא ספיציפי מאוד והוא נושא הנזק שעשו נעלי אלפא פלקס לבן שלי, ולשמחתי הרבה בעיקבות ההודעות "התקיפות" הללו 4 אימהות שונות החליפו את סוג הנעלים שתיים מהן כתבו לי אישית תודה. אז אולי ה"תקיף" הזה הוא לא ממש תקיף, סתם פעמון אזהרה.

עניתי בצורה מפורטת לאמא חדשה על מה שהיא שאלה - וזו הודעה תקיפה? תקפתי שם מישהו?
לעומת זאת היה מאוד חשוב לתקן אותי למרות שהתיקון לא מדוייק.

קראתי שוב את שתי ההודעות שלי לאנג'לה  - בכל אחת מהן היה סימן קריאה אחד, אז למה את מתכוונת בלשים כלכך הרבה סימיני קריאה בלהעביר מסר? לא זכור לי שהשתמשתי בסימיני קריאה מיותרים שלא במקומם ע"פ כללי הניקוד.  

לקחתי לתשומת ליבי את מה שכתבת.

שבת שלום
רינת

היי רינת
12/03/11 16:15
4צפיות
גם בעניין האלפא- פלקס הדברים לא היו מדוייקים במיוחד וכשניסיתי לתקן מנסיוני העדפת להתעלם כי זה לא עלה בקנה אחד עם הנסיון שלך של האלפא- פלקס. וכן- מההודעות המאד תקיפות שלך על הנעליים אני לא ישנתי לילות שלמים לקראת ההחלפה, שלא לציין את אינספור הטלפונים ששיגעתי את האורטופד שלי- שכאן המקום לציין את הסבלנות המדהימה של פנסקי. בסופו של דבר פנסקי ומשה צדקו ובמקרים של החלפת נעליים לילדים גדולים אין ולא הייתה שום בעיה, לא פצעים ולא אי- נוחות. היא דווקא שמחה לקבל נעליים חדשות ולא התלוננה אפילו פעם אחת
היי
12/03/11 21:03
אני מבינה שזה הפך להיות שירשור התקפה עלי.

העדפתי להתעלם כי זה לא עלה בקנה אחד עם הניסיון שלי? תגידי את חושבת שהרווחתי משהו מהעניין? שקיבלתי אחוזים מהג'ון מיטשל על כל מי שקנה בהמלצתי? את באמת חושבת שהיתה לי איזו סיבה חוץ מזה שרציתי למנוע את הסבל הנורא שעבר על בני ועלינו מהורים אחרים?
אם היו זוג הורים אחד שמנע מהילד שלו את הסבל הזה בגלל ההודעות "התקיפות" שלי, אז זה היה שווה אפילו את ההודעות התקיפות ולא נחמדות שלך ושל האחרות.

º
14/03/11 06:23
1צפיות
תיקון לתיקון
14/03/11 06:22
1צפיות
דניאל נולד 4.100 ק"ג והשתמשנו בבגדים של 3-6 חודשים, הגבס בהחלט תפס נפח...
זה לא תיקון, רק רק מחזקת את מה שכתבתי בדוג'
14/03/11 09:06
אין בכלל ויכוח, תינוק שנולד 4.100 צריך בגדים במידה 3-6 גם ללא גבס.
אתן פשוט לא יורדות לסוף דעתי, לכל מידה יש את טווח הקילו של התינוק. ואני מעתיקה לכאן את הטווי כפי שהוא מצויין על אריזה של שילב, שהם הכח מדוייקים במידות, אולי תבינו למה אני מתכוונת
NB 2.3-3.6 כמובן שתינוק שנולד יותר משלושה קילו וזה הממוצע של התינוקות בישראל לא יזדקק למידה זו, אם או בלי גבס.
0-3 חודשים 3.6-5.7 ולכן הוא מתאים לתינוק במשקל ממוצע שנולד בסביבות 3 קילו.
3-6 חודשים 5.7 - 7.5 קילו לתינוקות שנולדים בד"כ גדולים מאוד וחבל לקנות בגד קטן יותר שיתאים לבערך שבועיים.
אני לא מתוכחת שהגבס לא תופס מקום בכלל, אבל אני אומרת שלא בגלל זה קונים מידה גדולה יותר, אלא המידה שהילד זקוק לה ע"פ משקל הלידה שלו בד"כ מתאימה. ואני גם הוספתי שזה לגבי ק"פ ח"צ ולא בק"פ דו"צ, כי אולי בו כן צריך יותר גדול.
דניאל נולד מאוד גדול וגם ללא גבס סביר להניח שהיית קונה את המידה 3-6 ומה שניסיתי להסביר לאנג'ה ולא הובן וגם את מתקנת אותי עכשיו בלי סיבה - שבגלל הגבס לא קנית מידה 6-12 כי הוא תפס יותר מקום, אלא קנית 3-6 כי זו המידה שהוא היה צריך. אם היית קונה 0-3 סביר להניח שתוך שבועיים היית צריכה בגדים חדשים. אני מקווה שהצלחתי להסביר את עצמי.

אני אגיד משהו לסיכום הויכוח וההתקפה הלא נעימה שהחלטתם לתקוף אותי בלי סיבה: אני מבינה שמספר אמהות ותיקות כאן חושבות שיש להן מונופול על הידע בכל הקשור לק"פ  ולההתנהלות בפורום, ושהניסיון שלכן יותר נחשב יותר, וע"פ  כל אחת נותנת דוג' אישית מהנסיון שלה אבל עלי מישהי נזפה שאני נותנת דוג' מהנסיון שלי.
הצורך שלכן לתקן אותי בכל פעם שאני כותבת הודעה (וזו לא הפעם הראשונה שזה קורה) גורם לי להתהות מהיכן זה מגיע, היות והתיקון הוא לא באמת תיקון, לא כתבתי שום דבר שהוא שגוי (בעניין הגבס למשל גם אם אני כותבת שאצלינו הגבס לא תפס נפח זה לא אומר שזה לא נכון, זו דעתי וזו היתה הרגשתי והיו עוד הורים שכתבו כך בעבר. גם אם אתן חושבות שהגבס כן תפס נפח זה לא אומר שאתן צודקות, זה רק אומר שזו דעתכן. וע"פ הדוג' שננתן אפשר להבין לבד שקינתם את המידה המתאימה למשקל התינוק ולא מידה אחת יותר גדולה).

אני מבינה שהצלחתי מאוד להרגיז אתכן אם זה שלא הסכמתי לשתוק וחקרתי לעומק מדוע הבן שלי שהוא ילד חייכן ונוח צורח מכאב כשנועלים לו את הנעלים, למרות מה שאמהות ויתיקות כתבו  "ככה זה בהתחלה עד שמתרגלים". אז אני שמחה מאוד שזה לא ניראה לי ושהגענו לפיתרון שבו הילד לא בכה. אני שמחה מאוד מאוד שהחליפו את הנעלים הפגומות  גם טובה, וגם שלי וגם רביד וגם נועית. אולי בזכות ההמלצה שלי, מה שבטוח אני כתבתי להן שהילד לא צריך לבכות ושאפשר גם אחרת. אני שמחה מאוד שאצל משפחת מלכה הדברים היו אחרת אבל היתה אמא אחת שניכנסה לפורום וסיפרה שהם החליפו מידה והילד צורך למרות שהוא היה כמעט בן שנתיים, והסתבר שאלו הנעלים הפגומות.

מצחיק אותי שכתבו לי שאני תוקפת רופאים שהדבר היחיד שכתבתי הוא שאני לא לוקחת כמובן מעליו מה שרופא אומר לי ומבררת את הנושא, ושנסיון של אמא על הבן שלה לעיתים חשוב כמו אם לא יותר מנסיון של רופא בתחום. זה מבחינתם לתקוף רופאים בעוד שיש כאן מספר רופאים שמושמצים בצורה מזעזעת ע"י חברות פורום.

כמו שכתבתי כבר ואני כותבת שוב, אין לי רצון לריב ולהתווכח כאן עם אנשים, כולנו כאן מאותה סיבה, לכל אחת יש את הניסיון הפרטי שלה ואת הנסיון הכללי מהפורום ומהידע שהיא צברה. אני מקווה שבזה יסתיים הויכוח המיותר הזה.

תודה אנג'לה
11/03/11 23:21
היי אנג'לה.

תודה על הטיפים, זה בהחלט עוזר לחיפושים ממוקדים יותר אחרי העגלה והסלקל (רחבים, נשלפים, תזוזה עם הנעליים ועוד)  והבגדים (לותר על מכנסיים עם רגליות ובכלל על מידת NB במכנסיים).
מסתבר שחמתי אובססיבית לגבי הגרביים למרות שהלידה צפויה באמצע-סוף מאי "מה יהיה עם גרביים???"... בקיצור - הנה עוד שאלה לרשימת השאלות :)

לגבי הניתוח - מקריאה פה בפורום הבנתי שזה באמת פשוט תלוי ברופא. ובכל מקרה הבנתי שזה לא ממש נורא ושמדובר בדקירה ולא במשהו דראסטי (תקני אותי אם הבנתי לא נכון..).

לגבי האורטופד - גם אני לא ממש סומכת על בתי חולים שיעשו את העבודה כמו שצריך, אני אוודא שמזמנים את האורטופד ואם צריך אני אפילו אדאג שחמתי תלך פיזית לחפש אותו. אני יכולה להיות רגועה שיהיה מי שיביא אותו אלינו כשנצטרך.

אשמח לשמוע עוד אם תיזכרי :)
תודה על כל הטיפים המפורטים
הילה
הילה בוקר טוב...
12/03/11 08:29
בעניין הגרביים - שחר נולד בינואר - חורף - אז קניתי את הגרביים העבות יותר (יש עבות שמגיעות עד הברך ויש עד הקרסול - רצוי את אלה שמגיעות לקרסול בשלב הגבסים).
בשלב הנעליים - הייתי קונה גרביים 100% כותנה ומשתדלת שיהו ללא תפר (התפר משאיר סימנים על הרגליים), ניתן להשיג גרביים 100% כותנה בחנויות שילב, דלתא ועוד.
בכלל בכל מה שקשור לביגוד לשחר, לא מיהרתי לקנות או להזמין לפני הלידה, דאגתי שיהיו לי כמה פריטים לימים הראשונים, כי לא כ"כ ידעתי איך להערך... אבל אחרי שהוא נולד וגובס - נערכתי בהתאם.
לגבי הניתוח - הבנת נכון, הניתוח של הארכת הגיד הוא לא דראסטי - אבל כאן אני משאירה מקום לאמהות יותר מנוסות ממני לענות לך - מאחר וזה משהו שלא עברנו.
ממש שמחה לקרוא שיש לך את חמותך שתדאג לך - חשוב שתהיה לך עזרה עם התינוק - בלי שום קשר לק"פ.

שולחת לך את הנייד שלי במסר - את מוזמנת להתקשר בכל שאלה, או סתם אם בא לך לשמוע את הסיפור שלנו...

שבת שלום, אנג'לה.
היי הילה
12/03/11 16:09
אני מוסיפה על התשובה של אנג'לה לגבי האורטופד- אנחנו כמעט עברנו את מה שאנג'לה מתארת בבי"ח. למרות שציינתי בלידה שיש לעוברית ק"פ ויש לנו רופא מטפל הזמינו אותנו לתינוקייה לפגישה עם אורטופד בית- החולים שלפני שאמר לנו שלום התחיל לגבס את הילדה. לשמחתי הרבה הייתי מספיק תקיפה לעצור אותו, לקחת את בתי ולא לאפשר לו לגעת בה. חתמתי על סירוב טיפול ומאז נקראתי במחלקה "האמא שסירבה טיפול" וזה מה ששמעתי כל פעם שאיש צוות יצא מהחדר שלי או כשיצאתי מהתינוקייה. אז לא חייבים ללדת בבית- החולים בו עובד האורטופד אבל בהחלט חייבים לשים לב מי נוגע בילד ומי לא.
שיהיה בהצלחה והמשך הריון מהנה ורגוע
תוספת על בית החולים
12/03/11 17:56
היי הילה,

איפה את הולכת ללדת?

אני ילדתי בהלל יפה. עוד לפני הלידה נפגשתי עם ד"ר וייגל וידעתי שהוא יטפל בניב אחרי שהיא תיוולד.

בחדר יולדות ציינתי שהתינוקת עם ק"פ, אבל כנראה שלא כל כך הקשיבו לי....
יום לאחר הלידה, כשכבר היה לי תור לשבוע אחרי זה לד"ר וייגל בשניידר, באו לספר לי את הבשורות ולא כל כך הבינו למה אני לא מתרגשת מהחדשות המרעישות.
הם התעקשו להביא אורתופד מטעמם לראות את הרגל אבל בגלל שהוא לא היה זמין כל כך אז הם רצו שאנחנו נשאר יום נוסף בבית החולים ע"מ שהוא יבדוק ויחווה חו"ד. אני התנגדתי בתוקף, לא כל כך עניין אותי שרופא יראה את הרגל שלה כי לי אי אפשר היה לפספס שיש לה ק"פ ברגל ימין (היא נולדה עם ק"פ יחסית קל, אבל זה מאוד בלט לעין) וחתמתי על זה שזה באחריותי ושוחררנו ללא בדיקת אורתופד.

לגבי אורתופדים בבתי חולים - לדעתי (הממש לא מקצועית) כל האורתופדים שמטפלים בילדי הפורום עובדים בבתי חולים, את בהחלט יכולה ללכת לאחד מהשמות המובילים כאן, תלוי באיזור מגוריך וברמת הנגישות שלך. בתחילת הדרך הטיפול הוא מאוד אינטנסיבי, פעם בשבוע צריך לנסוע לבית החולים להחליף גבסים (אנחנו עברנו 5 גבסים לפני הניתוח).

המשך הריון קל!

יפעת
תודה על הפירוט
11/03/11 23:12
היי רינת,
תודה על הפירוט. אנחנו בדיוק בשלב החיפושים אחרי המקום לקנות את חבילת הלידה שלנו והמחשבה על הנוחות של לצאת כל שבוע להחליף גבס שינתה את דעתי לגבי עגלה מסויימת (סלקל נפרד לחלוטין מהעגלה לא יהיה נוח כנראה).

גם לגבי הביגוד - מכנסיים ללא רגליות (תנסי להסביר לגבר שאין לו מושג בתינוקות בכלל ובבגדי תינוקות בפרט מה זה רגליות) זה משהו שלא העלתי בדעתי.

אנחנו כנראה נלד בבילינסון (קל"ב) ומכיוון שהייתי בייעוץ אצל פרופ' כץ וגיליתי שהוא יגיע אלינו לבדיקה וגיבוס ראשון משניידר לבילינסון זה נראה לי נוח.

מה שכן, ראיתי בפורום שלא ממש מרוצים מפרופ' כץ והיחס שלו והאמת היא שכבר מהייעוץ שקיבלנו לא הייתי ממש מרוצה, הרגשתי שהוא ממש מנפנף אותנו ולא ממש מעוניין לנדב מידע.

אני מתכננת לקבוע ייעוץ נוסף אצל דר' וייגל ואולי יהיו לי פחות חששות ושאלות...

בכל מקרה, תודה רבה. שבת שלום :)
לא כץ. לא כץ.
14/03/11 06:30
אנחנו ברחנו מפרופ' כץ אחרי שבועיים.חלק מהסיבות שאת ציינת, ועוד...לצערי.
בשניידר יש את דר' וייגל ודר' טלי בקר, שניהם נפלאים ומקצועיים.
אני ילדתי בבילינסון ובבוקר שלחו אותנו לגיבוס ראשון, מאוד יעיל ונוח.
שימי לב שאת לא יכולה לתאת לבד עם התינוק/ת לשניידר, אלא חייבת מלווה, אז שרייני מראש את בעלך לצורך הטיול הז, בד"כ בבוקר שאחרי הלידה או בבוקר השני.
אוכל להסביר אבל לא על גבי הפורום, מפאת כבודו.
שולחת לך במסר את המספר שלי.
אגב, שמתי לב שהשרשור הזה הוציא מכולנו הרבה אמוציות, אני מקווה שאת מקבלת הכל בהבנה ולא נרתעת.
כולנו כאן כדי לתמוך ולהתמך, וזה הכי חשוב

ג'סיקה
ברוכה הבאה
11/03/11 08:28
ברוכה הבאה
שמי שלי, אמא של עמית בת 9 חודשים (היום!) שנולדה עם ק"פ דו"צ קל. הייתי קודם כל רוצה להתייחס לשאלתך הראשונה בקשר לחווית הלידה:ממליצה לא לחשוב בכלל על הק"פ ולהתרכז בלידה עצמה. כשהכל יגמר בשלום () וישימו אותו עלייך את בכלל לא תזכרי את זה ורק תתרכזי בייצור המופלא שמונח לך בידיים. אני בזמנו פחדתי מאוד מהמראה של הרגליים אבל בסופו של דבר היא כל הזמן הייתה עם מכנסי רגליות וביום השלישי אחרי הלידה היא כבר גובסה ככה שכמעט ולא "זכיתי" לראות אותן. לפני כמה שבועות הרופא שלנו שלך לי תמונות של הרגליים שלה מלפני הגיבוס הראשון והייתי ממש בשוק- לא זכרתי שככה זה היה...
לא ציינת אם נפגשת כבר עם אורטופד ואם החלטת איפה לטפל אבל אני ממליצה בחום לבחור את הרופא והמרפאה מראש ולהיפגש איתו לפני הלידה בדיוק בשביל לקבל תשובות לשאלות הנ"ל. לכל רופא יש גישה משלו ופרשנות משלו לפרוטוקול של פונסטי למרות שכולם פועלים לפי ההנחיות אז אין מה לדאוג!
מבחינת הגבס- הגיבוס הראשון נעשה בימים הראשונים לאחר הלידה- תלוי ברצונך ובמין התינוק- לבנים נוטים לדחות את הגיבוס לאחר הברית. הגיבוס עצמו היה לעמית קצת טראומטי והיא בכתה נורא במהלכו אבל זה לא מחוייב מציאות ושמעתי פה בפורום על תינוקות שקיבלו את הגיבוס בשלווה יחסית. ממליצה להגיע תמיד עם בן הזוג או אדם נוסף למקרה שאכן הקטן יהיה לא רגוע ואז אנחנו צריכים לגייס הרבה כוחות נפש כדי להישאר רגועים... את הגבס מורידים באמבטיה בבית לפני שמגיעים למרפאה. הרגעים הקשים היו בהורדה של הגבס ובגיבוס עצמו . לאחר מכן לא הייתה שום התנגדות או אי נוחות. ניתן לשים הגבהה קטנה מתחת לרגליים אם נראה לך שככה יותר נוח.
לגבי הבגדים- אני לא יודעת מה הערכת המשקל של תינוקך אבל עמית נולדה פצפונת (2,600) ואפילו עם הגבס בגדי NB היו עליה ענקיים... (מצרפת תמונה).
עמית גובסה ב 4 גבסים ולאחר מכן ישר עברה לנעליים ללא צורך בניתוח. אני מסכימה עם קודמותיי שהצורך בניתוח הוא שיקול של חומרת הק"פ יחד עם גישת הרופא המטפל. רק אחרי הלידה והגבסים הראשונים ניתן יהיה לדעת מה הלאה.
לגבי הנעליים- ממליצה לדאוג אח"כ כשיגיע הזמן...

מקווה שלא הלאתי יותר מדי... שולחת לך מס' טלפון במסר אם יעלו שאלות נוספות. נשמח גם להיפגש אם תרצו- אנחנו מחיפה.

שלי
:)
11/03/11 23:27
היי שלי, תודה.

זה מאוד מרגיע לשמוע שההתמודדות עם המראה של הרגל כמעט ולא מתקיימת...

הערכת המשקל שלנו כרגע (חודש שביעי שבוע 28) היתה מתאימה 1.230 קג' ואני מקווה להגיע לסוף בשלום ובשלווה במשקל תקין (ואולי אפילו שמנמן).

אני בהחלט אקח את ההמלצה שלך לא לחשוב על זה עד אחרי הלידה לתשומת ליבי, זה באמת יהיה חשוב רק אחרי :)

תודה  
המלצה להילה
11/03/11 11:00
היי הילה

שמי אורית, והבן שלי,יאיר, נולד עם קלאבפוט דו"צ בדרגת חומרה בינונית קשה .לדעתי מה שלי עזר אחרי הלידה
זה שידעתי מראש מי הולך לטפל בילד ,עוד בהריון אני ובעלי קראנו חומר בנושא
התודענו לפורום המדהים הזה ונפגשנו עם מס' רופאים שמטפלים בקלאבפוט .
אנו בחרנו בדר' פנסקי למרות שהוא מקבל רק בי-ם והילד נולד בדצמבר ,בחורף.

כמו שכתבתי למעלה ,לי עזר מאוד שידעתי מראש מי יטפל וביקשתי בבית החולים בו ילדתי (אסף הרופא)
שלא יגעו לו ברגליים, הם מאוד התעקשו שאאשר התחלת טיפול ואף ניסו להפחיד אותי שאם לא אטפל
ב 48 שעות הראשונות לחייו אז הגמישות של הרגל תאבד וכתוצאה מכך  
לא אצליח לפטור את הבעיה ,כמובן שצחקתי עליהם כי הגעתי מוכנה וידעתי בדיוק מה הולך להיות
סיכמנו מראש עם דר' פנסקי שנגיע אליו מיד לאחר הברית וכך עשינו.

היום יאיר בן שנה וחודשיים ,כבר הולך והתיקון הוא מלא ,בפגישת המעקב האחרונה עם דר פנסקי
הוא אף צחק ואמר לנו "תזכירו לי מה היה לו".

הכי חשוב להגיע ללידה מוכנה עם רופא שבחרת שיטפל ,לסכם עימו מועד התחלת טיפול וזהו.
שתהיה לידה קלה ובהצלחה .

אורית

אורית
11/03/11 23:32
בעקבות ההערה שלך לגבי הרופא המטפל, התחלתי לחפש ולבדוק לגבי האורטופד שהיינו אצלו בייעוץ (פרופ' כץ) וגיליתי שלא ממש מרוצים מהיחס שלו לתינוק ולהורים (שבעיני זה חשוב לא פחות מהטיפול).

החלטתי ללכת להתייעץ עם רופא נוסף (דר' וייגל) שאני מקווה שייתן לי יותר מידע ושאגיע ללידה כמוך - רגועה ושלא יגידו לי משהו שיפחיד אותי ושיגרום לי להחליט החלטות שגויות או פזיזות.

לגבי ה-לפני או אחרי הברית אני באמת אתייעץ עם הרופא לפני הלידה כדי לדעת מאיפה להתחיל...

תודה רבה על העצות.
הילה
נא לא להוסיף הודעות לשרשור זה
14/03/11 13:26
בואו נצנן את הרוחות, והכל יהיה בסדר.
אם מישהי מרגישה שנכתבו מילים פוגעות או ביקרותיות מדי, זה הזמן לנשום עמוק ולהפסיק לקרוא את השרשור הזה.
ג'סיקה
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום