לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
קלאב פוט הפך, ביום אחד בשבוע ה-15 להריון למציאות שלנו. בזכות הפורום הזה התמודדנו עם הגילוי, הפחדים, הבדיקות, הלידה, הגיבוסים, הניתוח והנעליים. היום יש לנו ילד בריא ומדהים-אני מאחלת לכל אמא בן כמו שלנו. כל בוקר, כל ערב, כל יום מאז שבננו נולד - כל בוקר אני אומרת תודה על הבן הבריא שלנו-על שאין לו בעיה נורולוגית שכל כך פחדנו שתהיה, שאין לו עיכוב בהתפתחות ושהוא רואה אותנו, שומע, ממלמל, ומחייך אלינו. כל בוקר אני מנשקת לו את כפות הרגליים ואומרת תודה שיש לנו בן כך כך יפה וחייכן ושהוא מקבל כל כך יפה את נעילת הנעליים. כל ערב באמבטיה אני מותחת, מסובבת, מקפלת ומעסה את כפות הרגליים של הבן שלי. כל ערב, עדיין בקצת עצב, אני נועלת לו נעליים הדוקות עם מוט ברזל בניהן, ומקווה שנעלתי כמו שצריך, שהגמישות נשמרת והכל יושב טוב. כל יום לפחות פעמיים אני מסבירה לאנשים ברחוב, ששואלים, מה זה המוט והנעליים ולמה הבן שלי לא מסכן. כל יום אני נכנסת לפורום ומנסה להקל על עוד אמא, עוד הריונית, עוד תינוק שיבוא לעולם- בלי יומרה מיותרת, רק עצות. כל חודש אני הולכת לרופא ומקווה לשמוע רק בשורות טובות, הפחתה בשעות, פידבק על המאמץ וההשקעה. כל יום אני חושבת על העתיד, על הצעדים הראשונים, הריצה הראשונה לזרועותי, שיעורי ספורט, טירונות, מסע כומתה. באמת, כל יום! כאן אפשר למצוא בית להורים ולילדי קלאב פוט. באמת בית. ברוכים הבאים.

חזרתי הביתה
04/07/11 12:17
6צפיות
שלום לכולם,

חזרתי אחרי מי יודע כמה זמן שכלל לא הייתי פעילה בפורום.

קצת רקע, למי שבטלח לא ממש מכיר/זוכר :) : אופיר המתוק שלנו אוטוטו בן 5, נולד עם קלאב פוט חד צדדי בדרגה בינונית, טופל בשיטת "פונסטי" ממש כמו ב"ספר" עד גיל 4.

היום היינו בביקורת אצל פרופ' ויינטראוב אשר הסביר לנו כי נצפתה סופינציה. הרופא הסביר לי ממש על קצה המזלג מה זו ה"קללה" הזו אך וניתנו לנו מס' תרגילים לביצוע בבית, ביניהם רכיבה על אופניים, קפיצה על הרגל המדוברת, הזזת האצבעות כלפי חוץ והליכה על העקבים.

רציתי לדעת אם ישנם תרגילים נוספים מומלצים ולבעלי הנסיון בנושא- כמה מילדי "קלאב פוט" אשר נצפתה אצלם סופינציה נאלצו לעבור את הניתוח של העברת הגיד?

תודה מראש לכל המגיבים.

שיעבור בקלות
05/07/11 06:13
3צפיות
ולא צורך בניתוח.
אולי כדאי לפנות לפיזיוטרפיסטית שתיתן המלצות נוספות ותעקוב מקרוב? אני יודעת שאתם מרוצים מאריאלה, אבל גם בשניידר יש פיזיו נהדרת בשם נילי.

אנחנו כאן.
ג'סיקה
נוש
05/07/11 15:09
2צפיות
אני פשוט לא מאמינה!!! כל כך קשה לקבל שאחרי כל הטיפול לפי הספר
חוזרת בעיה...מה אריאלה אומרת על זה?
חזוקים וחיבוקים
סבתא ואמא של אורון
תודה
06/07/11 22:14
2צפיות
טוב "לראות" אותך

לאריאלה אין מה לומר על זה, זה כמעט כמו שלא יודעים מדוע הקלאב פוט נוצר... יש דברים נסתרים לא נבין לא נדע

אכן קשה לנו לקבל את זה אבל נעשה ה-כ-ל כדי שהמצב ישתפר (כמו שאת מכירה אותי )

אגב- התבנית של העוגה עדיין אצלי ואת במחשבתי כל פעם שאני אופה בה

מה שלום אורון? בטח הוא כבר גדוללללל

נשיקות וד"ש לכולם.
תודה, ג'סיקה
06/07/11 22:11
1צפיות
אני סומכת על אריאלה. בלי שום קשר, רציתי לשאול הורים נוספים אשר נתקלו באותה בעיה אם יש להם רעיונות לתרגילים נוספים.
אודי לבל מומחה קלאבפוט בשערי צדק יש המלצות???
04/07/11 12:04
15צפיות
אשמח לדעת אם מישהי היתה אצלו ואיך הוא????
תודה ויום מקסים :)
בוקר אור
04/07/11 12:10
10צפיות
לדר' לבל יש ניסיון רב עם טיפול בק"פ, ועד כמה שידוע לי מטופליו מרוצים ממנו.
התכתבתי איתו במייל כמה פעמים ותגובותיו היו נעימות, מקצועיות וסבלניות.
עד כמה שזכור לי, הוא נוטה לאשר במקרים קלים יחסית הורדה של הנעליים מוקדם יחסית (לא דורש עד גיל 4).
בהצלחה
ג'סיקה
º
שלחתי לך מסר
04/07/11 23:33
6צפיות
סתיו יקרה
04/07/11 09:35
3צפיות
אני פונה אליך שוב, למקרה שההודעה הקודמת התפספסה.
שלחתי את מספרי הטלפון שלי במסר.
אם תרצי, את מוזמנת להתקשר.
נמצאת בשבוע 34 ואובדת עצות.....
03/07/11 17:04
7צפיות
שלום לכולם אני בשבוע 34 ולתינוק שלי יש קלאב פוט ברגל ימין : ( אני מאיזור ירושלים ,האם מישהו יכול להמליץ לי על אורטופד ילדים טוב, אני אמורה להיפגש איתו לפני הלידה? ואיך הולך כל הפרצדורה האם זה ממומן ע"י קופ"ח או לא. איפה כדאי לי ללדת אם זה בכלל קשור....בקיצור אשמח לכל עזרה....תודה
שיעבור בקלות
03/07/11 20:52
1צפיות

הי, אני נועה, אמא של יואב בן ה 10 חודשים. נולד עם קלאב פוט דו"צ.

אנחנו מרחובות אבל לא מוותרים על נסיעה לירושלים כדי להיות מטופלים של ד"ר פנסקי. לכן... אם את שואלת אותי? זו בכלל לא שאלה ( :... פנסקי!!!

הוא מקבל בעין כרם דרך קופ"ח מכבי - בפעם הראשונה צריך להביא התחייבות ואח"כ את פשוט מגיעה עם כרטיס מגנטי. בנוסף הוא מקבל גם לקוחות כללית ב "ביג" בית שמש.

לגבי הלידה - לרוב, אין לכך כל משמעות משום שאם מדובר בפנסקי (ואני חושבת שעוד רופאים דוגלים באותה דעה) מתחילים לגבס רק אחרי הברית - במידה וזה בן ( :.

בעיקרון, את לא חייבת להפגש עם הרופא לפני הלידה אם את לא מרגישה צורך בכך. אנחנו כן נפגשנו (אבל בשבוע הרבה יותר מוקדם כי היינו צריכים להכין את עצמנו). לדעתי בשלב הזה - פשוט תנוחי ותהני מהרגעים האחרונים של ההריון.

בהצלחה,

נועה
המלצה נוספת
04/07/11 11:38
2צפיות
אנחנו מטופלים אצל ד"ר לבל משערי צדק. את הקטנצ'יק שלנו גיבסו כמה שעות אחרי הלידה (זה היה כמובן לפני הברית). למוהל זה קצת הפריע אבל הרופא אמר שהוא תמיד עושה ככה ושאף פעם לא שמע תלונות. לדבריו גם יש קשר בין גיבוס מהיר ותיקון מהיר. אני יודעת שד"ר פנסקי מקסים ומקצועי מאוד אבל כנראה שיש גם בזה דעות שונות.
בכל אופן, אנחנו מאוד מרוצים מד"ר לבל וממליצים בחום.
אה, לא נפגשנו איתו לפני הלידה כי לא ידענו על הקלאבפוט
שיהיה בקלות ובהצלחה.
גיבוס ישר אחרי הלידה
04/07/11 15:50
3צפיות
קודם כל תודה.....ילדת בשערי צדק? ולא התחרטתם שגיבסתם אותו ישר ולפני הברית?
פשוט שערי צדק זה די רחוק לנו אנחנו גרים במבשרת אז מעדיפים את עין כרם...
ניראה לי עדיף לא לדעת לפני זה סתם מלחיץ....
עונה
04/07/11 20:21
1צפיות
ילדתי בשערי צדק ואני באמת שמחה שלא ידענו מראש. היו לי מספיק חששות ודאגות גם בלי הסטטיסטיקות הנלוות לקלאבפוט. כיוון שלא ידענו מראש, הגענו ללא אינפורמציה מוקדמת. הלידה היתה בערב ראשון של ראש השנה כך שהגיבוס נעשה בבוקר החג ולא היה לי עם מי להתייעץ בטלפון. בדיעבד, למרות שהמוהל אמר שהגבס הקשה עליו אני לא מצטערת.
כיוון שברור מהפורום שד"ר פנסקי כזה טוב, לדעתי כדאי לך ללדת איפה שנח לך. כמו בכל לידה, הכי חשוב להיות רגועים ולהרגיש שאפשר לסמוך על הצוות הרפואי.
תודה על התמיכה
04/07/11 15:45
1צפיות
היי נועית קודם כל ממש תודה זה ממש מעודד :) האמת שזה בן ובאמת ניראה לי עדיף לעשות את זה אחרי הברית....
הבעיה היא שגם אני וגם בעלי בקופ"ח מאוחדת....שמעתי גם על ד"ר סימנובסקי שהוא גם בהדסה עין כרם שמעת עליו?
איך הולך עם יואב, עד כמה זה קשה....
העניין הוא שזה מלחיץ אותי שאחרי הלידה אני יצטרך להתרוצץ להביא התחייבויות ולקבוע תורים וכאלה ולעבור קופת חולים....
אשמח לישמוע את דעתך...ושוב תודה
הי, סליחה על התגובה המאוחרת
14/07/11 23:06
1צפיות

שבוע שעבר עזבנו לחו"ל לכן, לא הייתי בקרבת המחשב. היום שוב מנסה לחזור לשיגרה ( :

מצטערת - לא שמעתי על סימנובסקי. מאמינה שתקבלי  חוות דעת מאלה ששמעו.

יכול להיות שבמאוחדת פשוט מקבלים התחייבות או טופס 17 - שווה לבדוק את זה.

איך הולך עם יואב? עד כמה זה קשה? זו שאלה של "טיימינג". יואב הוא ילד מקסים. חייכן, קשקשן ונוח במיוחד (אומרים שהשלישי הוא תמיד הנוח בינהם - גם אני השלישית ( : אבל מסיפורים אני לא הייתי כל כך נוחה).

רק בימים האחרונים התחלנו להוריד את מספר השעות של נעילת הנעליים וכרגע אנחנו כל פעם "מורידים קצת". עדיין רוב היום הוא עם נעליים (לפני כחודשיים עבר את הניתוחון הקטן)
הוא התחיל לזחול, מנסה לעמוד ועכשיו אני מתחילה אולי קצת להרגע.

יש תקופות לא קלות וכדאי שתכיני את עצמך אליהן - אני מאמינה שכאשר יודעים למה מגיעים מקבלים את זה טוב יותר. התקופות הקשות שלי:  האמבטיות הראשונות (כאשר הם קטנטנים ואי אפשר לקלח אותם כמו שצריך), היומיים הראשונים של נעילת הנעליים (לפחות אצלנו) ו... כאשר רואים את כל הילדים מסביב מתפתחים, זוחלים, נעמדים ושלך? בקושי מתהפך ) : - לפחות שלי ( :

תבדקי לגבי החזר על נעליים  -אם מאוחדת לא נותנים החזרים - באמת כדאי לעבור למכבי. אחרת - התחייבות זה לא סיפור גדול. היום כבר מקבלים התחייבות במייל.

זהו, מקווה שהצלחתי קצת להרגיע

שבת שלום

נועה
º
שלחתי לך מסר אישי. יום טוב
04/07/11 16:33
1צפיות
עונה
04/07/11 17:59
2צפיות
אני ילדתי בהדסה עין כרם, ובני מטופל אצל ד"ר פנסקי - רופא מומלץ בחום!
ד"ר סימנובסקי וד"ר למדן גם הם אורטופדי ילדים טובים ומומחים בתחומיהם, אבל בקלאבפוט ד"ר פנסקי הוא המומחה.
בהצלחה!

היי טובה....
04/07/11 20:22
2צפיות
נפגשתם איתו לפני הלידה? ומתי גיבסתם ישר אחרי הלידה או שחיכיתם לאחרי הברית? ואיזה קופ"ח אתם כאילו איך זה הולך מהבחינה הזאת....סורי על הצפת השאלות ותודה :)
גיבסנו אחרי הברית
04/07/11 21:27
2צפיות
לא נפגשנו איתו לפני הלידה, כי לא הרגשתי צורך, כי נכנסתי לפורום קלאב פוט וקראתי את כ---ל הפורום. לא ניתן לפני הלידה לומר משהו ספציפי על הילד הפרטי שלי והקלאבפוט הספציפי שלו. אבל כן בעודנו בביה"ח אחרי הלידה נפגשנו איתו (ללא גיבוס). הוא נמצא בימי ה' בהדסה עין כרם. (ילדתי ביום ד' בערב, והילד היה 6 ימים בפגיה.)
גיבסנו שבוע אחרי הברית - בגיל שבועיים. את מקום הברית טוב לרחוץ יום יום בשפע מים, מה שקשה לעשות עם גבס.
אנחנו בקופ"ח מכבי. יש לקופה הסדר עם בי"ח הדסה שבאים עם כרטיס מכבי ולא צריך התחייבות. בפעם הראשונה צריכים להביא הפניה או מרופא של מכבי או מכתב שיחרור היילוד שבו יש הנחיה לטפל בק"פ. על הנעלים מקבלים החזר 80%, פעם בשנה, וצריך הפניה מרופא של מכבי ל "סד שיקומי דו צדדי".
אין בעיה תציפי עוד שאלות, מקווה שעזרתי.
גם דר'למדן וגם דר'סימנובסקי מומחים לקלאב פוט
05/07/11 11:30
5צפיות
טופלנו ע"י שניהם (דר'סימנובסקי היה גם בניתוחון), והם מצויינים.
שלום לכם!
04/07/11 23:14
3צפיות
אני ענבל אמא לנסיכת ק"פ בת 4.  אנחנו  בקופ"ח כללית ומטופלים אצל פנסקי בבית שמש ( אנחנו מטבריה!).
לאחר גילוי הק"פ בסקירה נפגשנו עם אורטופד ילדים מבי"ח העמק בעפולה ע"מ לקבל קצת מידע מה זה ק"פ? דרכי טיפול? וכו'...
בדיעבד את כל המידע הזה ניתן למצוא פה בפורום, כיוון שאת חומרת הק"פ ודרך הטיפול המתאימה לילדך ניתן לקבוע רק לאחר הלידה בע"ה.
אין לי מושג לגבי הפרוצדורה בקופות השונות אבל  מאוד ממליצה להגיע לפנסקי.
כרגע אין טעם להילחץ ,אולי קצת לקרוא ולקבל רקע, אבל באמת שאין מה לעשות עד  שהילד יאובחן לאחר הלידה.
שיהיה בהצלחה.
ילדתי בשערי צדק, מטופלים בהדסה
05/07/11 11:45
3צפיות
את הגבס הראשון שמו לתינוק שעות ספורות אחרי הלידה בשערי צדק. לא הפריע לברית בכלל, רק אי אפשר לשטוף את המקום במים זורמים לאחר מכן כי יש גבס. אני לא בטוחה שזה היה קריטי, אבל החלטנו שעדיף גם שהתינוק לא יתרגל לרגליים חופשיות ולא ייכנס לטראומה מגבסים אחר כך. הזכרון מהגבס היחיד הזה ששמו בשערי צדק - הוא היה סוג של בטון, לקח לנו המון המון זמן להוריד אותו. להחלפת גבס באנו כבר להדסה - ולא שיש לי משהו נגד אורטופדים של שערי צדק, הם עשו רושם טוב מאד, לפני הלידה בכלל לא ידעתי שיש שם מרפאת ק"פ ומראש תיכננו לטפל בהדסה ואת כל הבירורים שלנו עשינו על הרופאים של הדסה, אז החלטנו ללכת על בטוח. טופלנו ע"י רופאים שכבר לא עובדים (הקלאבר שלי בן 6 וחצי...). בשורה התחתונה - אין קשר בין מקום לידה ומקום שבו תחליטו לטפל. אבל אם מתאים לך ללדת בהדסה - מאד הגיוני גם לטפל שם. דר' פנסקי מדהים, דר' למדן קצת שונה ממנו בגישה וגם הוא מצויין. דר' סימנובסקי מקבל בהר הצופים, לא נראה רלוונטי לכם.

בקשר לקופת חולים. מכיוון שמראש ידענו שנרצה לטפל בהדסה, בעלי עבר למכבי לפני הלידה (מכללית). אני לא רציתי לעבור קופה באמצע ההריון, ההריון היה מורכב והיה לי חשוב לסיים אותו עם הרופאה שלי במקום שבו מכירים אותי. התינוק נרשם אוטומטית  בכללית, ומיד העברנו אותו למכבי.

בהצלחה!
היי טאניוש
05/07/11 17:07
3צפיות
קודם כל תודה על המידע הנרחב.........ניראה לי שאני יעבור גם למכבי כי אני במאוחדת וגם בעלי....חיפשתי על דר' פנסקי מידע באתר של הדסה עין כרם והוא פשוט לא מופיע שם בכלל.ודווקא אמרו לי שסימנובסקי כן מקבל בעין כרם.אולי זה לא מעודכן....בכל מקרה אתם מרוצים בהדסה?
מאד יכול להיות שלא מעודכן
06/07/11 09:28
3צפיות
דר' פנסקי מקבל בהדסה בימי חמישי. כשקובעים תור צריך להגיד שזה למרפאת ק"פ לדר' פנסקי. דר' למדן לדעתי בימי שני.
אנחנו מרוצים מאד.
היי רחלי
19/07/11 00:09
2צפיות
אני לא גולשת הרבה בפורום, אבל ראיתי את ההודעה שלך, מניחה שעוד לא ילדת, ככה ש..

ראשית, היי רגועה. קלאב פוט זה לא דבר מסובך יותר מדיי, פשוט צריך להתרגל לשגרה מסוימת, וזה קורה מהר מאוד.
בהתחלה, אחרי הלידה, יש קצת טרטורים כי צריך כל שבוע-שבוע וחצי לנסוע לבית החולים ולהחליף גבסים (לכן, לא נראה לי מומלץ לבחור ברופא רחוק מדיי..). אחרי חודשיים-שלושה, או אפילו קודם, הסיפור הזה נגמר, עושים בד"כ ניתוח בהרדמה מקומות (קצת מלחיץ, אבל באמת שלא נורא, נמשך כחצי שעה), ואז הילדון עם הגבס לעוד 3 שבועות ואז עוברים לנעליים - כפי שציינו כאן, הימים הראשונים עם הנעליים קשים כי הילד לא רגיל ובוכה, אבל הוא מסתגל תוך כמה ימים וזה עובר והופך לשגרה. לאחר מכן, ופה יש המון וריאציות ודעות, מורידים בהדרגה את השעות בהן שמים נעליים, וממשיכים עם זה עד גיל 4.

לגבי הגבס הראשון, את בני המתוק גיבסו בגיל 3 ימים, אני חושבת. ולא הייתה כל בעיה בברית... אולי למוהל קצת לא היה נוח, לא זוכרת, אבל בתכלס זה לא השפיע על כלום, כך שאני לא רואה סיבה לחכות עם זה.

לעניין המקלחות - אנחנו קילחנו (כמעט) רגיל מההתחלה, פשוט קשרנו טוב-טוב ניילונים שקונים בחבילה מגולגלת כזו בסופר על הגבסים, לפני כל מקלחת. לפעמים היה נרטב קצת, במיוחד בהתחלה, אבל לא נגרם מזה כל נזק.

אגב, אני מהמעטים יחסית שלא ידעו על הקלאב פוט לפני הלידה. מצד אחד אני באמת שמחה על כך, מצד שני היינו בשוק, במיוחד בעלי, ואף אחד לא טרח להסביר לנו שמדובר במום נפוץ יחסית הניתן לתיקון!!! אמרו לנו רק שנדבר עם אורתופד, ואתו נפגשנו, אם אני לא טועה, יומיים אחרים הלידה, ורק אז נרגענו קצת.

לדעתי, הכי חשוב - קחו את זה בקלות!!! פשוט תעשו את מה שצריך, וזהו. תתייחסו לתינוק רגיל, אל תרחמו עליו - באמת אין סיבה!! יהיו לו בע"ה חיים רגילים לגמרי!

המון הצלחה, הפורום, ואני ספציפית, כאן בשבילכם אם תצטרכו תמיכה בהמשך

שאלה נוספת, ברשותכם - לעניין הנעליים
02/07/11 09:37
1צפיות
ראשית, אציין שמאוד מצערים אותי כל הסיפורים כאן על נסיגות.
כפי שכבר כתבתי בעבר, ההרגשה היא שכל ההבטחות של "יהיה בסדר" הן סתם ולרוב הילדים יש בהמשדך נסיגה מקווה מאוד שאני מתבדה ושהסיפורים כאן (שיהיו כולם בריאים!!) אינם מייצגים.

בכל אופן, השאלה שלי היא כזו: בני בן 10 חודשים, כבר בערך לפני 3 שבועות הורדנו את הנעליים מיוזמתנו רק ללילה, מהסיבה הבאה: הוא מרבה להיעמד, וכשהוא נעמד עם הנעליים הטיית הגוף גורמת לקיפול מפחיד באזור עקבי האכילס לאחור. כלומר, חלק גדול מהזמן הוא לא נעמד על המוט ישר אלא על החלק הקדמי שלו או שנעמד ישר ואח"כ מטה את עצמו.

האם מישהו נתקל? האם מוצדק בגלל זה להוריד את הנעליים רק ללילה? אציין שהרופא המטפל, בתל השומר, המליץ להשאיר במשך היום (עם הורדה של 8 שעות) "כמה שאפשר" ואנחנו אמורים לבוא לביקורת כשהוא יתחיל ללכת לבד. התיקון נחשב לטוב, לי הוא לא נראה מושלם, בכל אופן.

מה דעתכם?
תודה
היי נועה
02/07/11 13:23
1צפיות
קודם כל שיהיה בשעה טובה על ההריון.

לא כל כך הבנתי את התיאור שלך של העמידה אבל אני יכולה לספר שאנחנו הורדנו לשעות הלילה כבר בגיל חצי שנה (בהנחיית ד"ר וייגל).
תודה
02/07/11 13:31
1צפיות
מה שקורה עם הנעליים - שהרגליים מתקפלות בקרסוליים לכיוון שהן לא אמורות להתקפל, כשהן בתוך הנעליים והוא עומד.
טוב, נקווה שיהיה בסדר!
האם יש נסיגות או לא
04/07/11 09:41
2צפיות
ברור שיש נסיגות.
ברור שאצל מי שיש נסיגה הרי שמדובר ב 100% מהסטטיסטיקה.
ועדיין הנסיגות בודדות.
התרומה הגדולה ביותר למניעת נסיגה, בהתאם לידוע עד היום, זו ההקפדה על נעילת הנעליים בהתאם לתהליך פונסטי.

ולעינינכם: האם הכוונה היא לקרוב כף הרגל לרגל (תנועה ההפוכה מ"לתת גז ברכב") או הרחקת כף הרגל מהרגל (תנועה דומה למתן "גז ברכב")?

אני טכנאי אורתופדיה מזה שנים רבות ובאמת שבסופו של דבר הילדים יהיו ילדים רגילים לכל דבר וענין כולל הליכה ריצה ועמידה.

אשמח לענות על שאלות 1-700-709-739 השאירי אצלנו הודעה ואחזור אלייך.

מיכאל אלכסנדר
הריון שני אחרי ילד עם קלאב פוט
02/07/11 09:15
15צפיות
בוקר טוב לכם!

רציתי לשאול איך נהוג להתנהל בהריון שני אחרי שיש כבר ילד עם קלאב פוט.
האם עושים משהו מיוחד? האם מומלץ לעשות מי שפיר ואולי זה אפילו בחינם? (לא שאני רוצה כ"כ). האם צריך לבדוק משהו מיוחד? האם יש רופאים מומלצים שמבינים בזה טוב יותר מאחרים?

אציין שבהריון הראשון הקלאב פוט התגלה רק בלידה ולכן אין לי מושג בכלל בכלל מה קורה בקלאב פוט בהריון, ותכלס, אני שמחה שבהריון הראשון זה יצא כך.

שבת שלום ושבוע טוב!!
בוקר אור
02/07/11 10:58
4צפיות
לדעתי אין התנהלות מיוחדת ואין המלצות מיוחדות, אבל שווה להתייעץ עם רופא הנשים.
ליתר ביטחון, אולי כדאי שמישהי אחרת תענה לך על העניין של מי השפיר.
כי אני זכאית למי שפיר בכל ההריונות ולא בגלל הק"פ, אז אני לא יודעת מה התשובה לשאלה הזו.
אני יכולה לספר שאני עכשיו בהריון השלישי, כבר רחוק ממני עניין הק"פ (דניאל חוגג חמש בקרוב) ומשום מה, למרות שאני ממש לא חושבת על זה, איך שהרופאים בסקירות שומעים על הק"פ, הם מיד מתמקדים ברגליים ו"שמחים לבשר שאין ק"פ"... זה בערך הדבר האחרון שמטריד אותי, כי ההתמודדות עם הק"פ לא היתה לנו קשה, אבל מילא... הרופאים שומעים על זה ומיד נלחצים ובודקים בדקדקנות.
ו...מגיע מזל טוב?
ג'סיקה
תודה רבה לך, ג'סיקה יקרה
02/07/11 11:08
5צפיות
איך את תמיד עונה, באדיקות!

אצלנו בינתיים, ב"ה, ההתמודדות עם הק"פ בסדר גם (אבל עוד קצת מוקדם לומר), ויותר מזה, הייתה לי בעבר מחשבה, על אף שאני כמובן מעדיפה שלא יהיה ק"פ לילדים נוספים, שאם הבן שלי לא יהיה לבד במשפחה עם הני עניין הזה יהיה לו יותר קל. במיוחד אם קרובים בגיל ותקופת הנעליים חופפת... מה אני אגיד, נחיה ונראה!

וכן, בהחלט מגיע מזל טוב, תודה

רק בריאות לדניאל!!
זריזה...שיהיה בהצלחה|כן\
02/07/11 11:26
4צפיות
תמשיכי לעדכן
עדכון משמח
30/06/11 21:46
2צפיות
ב"ה, היינו בביקורת אצל ד"ר לבל השבוע והרגליים של המתוק שלנו ישרות. נעליים עד גיל שנתיים רק כדי להיות בטוחים (קשה להאמין שזה רק עוד 3 חודשים) וביקורת הבאה בגיל 3.
תודה על הליווי והתמיכה ברגעים הקשים ובהצלחה לכולנו...
º
01/07/11 07:28
צפירת הרגעה! ( :
30/06/11 20:14
6צפיות

ערב טוב,

אחרי שהטרפתי את כל העולם ואחותו, שיחררתי לגמרי את הברגים של הבר והידקתי אותם שוב. נכון לעכשיו זה נראה לי בסדר. מקווה שהזוית לא השתנה אבל לפחות אני חושבת שהצלחתי להחזיר את רוחב הבר לרוחב הכתפיים.

אולי בסוף אוכל להיות טכנאית אורטופדיה... ( :
º
1צפיות
דדדחחחוווףףף!!!!!! המוט של הדובס התפרק ) :
30/06/11 18:15
7צפיות

הי בנות,

בעלי בחו"ל (והוא זה שאחראי על התיקונים בבית ( :)  ופתאום אני מגלה שהפיסוק של יואב ענקי!!!!

יואב נועל ג'ון מיטשל עם בר של דובס. ופתאום אני רואה שהמוט פשוט חופשי... אני לא מצליחה להבין איך לסדר את זה.

חיברתי את שני הברגים הגדולים ועדיין משהו שם נראה לא תקין.

ניסיתי להשיג את רפי - הוא כבר לא עונה ובטח גם מחר הוא לא עובד.

דיברתי עם משה - הוא לא מבין בדובס - אמר לי לשלוח לו תמונה והוא יעביר לחברה.

בנתיים?  האם יש למישהו בר של דובס שמותאם למיטשל? האם יש למישהו מוט של מיטשל הרגיל?

יכול להיות שזה פשוט עניין של הברגה. אבל אני לא מבינה מה עוד נשאר לי להבריג שלא הברגתי...

אולי אני סתם בלחץ וככה זה צריך להיות????

פתאום אני כבר לא ממש בטוחה איך זה צריך להיות.

אוףףףף

עזרה????

מישהו???

תודה

נועה
החזר על נעליים לילד הולך
29/06/11 11:24
21צפיות
בקופת חולים מכבי אמרו לי שאם הילד הולך, אז ההחזר מתבצע דרך משרד הבריאות.
האם זה באמת כך? מישהו מכיר את ההליך? לאן לפנות?
º
מה בדיוק קניתם?
29/06/11 16:06
7צפיות
דסי שלום
29/06/11 18:14
7צפיות
אם קניתם דניס בראון (לסוגיו), אז זה לא נחשב שקניתם נעליים, אלא אתם מגישים חשבונית למכבי עבור "סד שיקומי דו צדדי בהתאמה אישית".
אם תרצי עוד פרטים,
אני כאן
ג'סיקה
הזמנו סד
29/06/11 20:34
8צפיות
בהפניה של ד"ר חמו כתוב סד שיקומי. עד היום קיבלנו החזר פעם בשנה ללא בעיות. רק עכשיו אמרו לנו שבגלל שהילד הולך, ההליך צריך להיות מול משרד הבריאות, ואין לנו מושג איך מבצעים את ההליך.
אכן הזמנו סד שיקומי
29/06/11 20:35
10צפיות
בהפניה של ד"ר חמו כתוב סד שיקומי. עד היום קיבלנו החזר פעם בשנה ללא בעיות. רק עכשיו אמרו לנו שבגלל שהילד הולך, ההליך צריך להיות מול משרד הבריאות, ואין לנו מושג איך מבצעים את ההליך.
ההנחייה אינה נכונה עד כמה שידוע לי
29/06/11 20:47
7צפיות
בהפנייה ובחשבונית חייב להיות נוסח אחיד שאינו מציין את המילה "נעליים" אלא רק את הסד השיקומי!
לפיכך אין משמעות לעניין ההליכה.
בכל קופות החולים אין החזרים עבור "נעליים" לצורכי "נעליים", כאן, הנעליים אינם נחשבות לפונקציה הרגילה שלהן ולכן לא מזכירים אותן, הרי הילד לא באמת הולך איתן... לא מדובר בנעליים אורטופדיות או נעליים שנועדו להליכה. הן חלק בלתי נפרד מהסד השיקומי.

ככה זה בקופות החולים...התרגלנו לחלמאות
ג'סיקה
איזו קופת חולים?
05/07/11 13:26
21צפיות
אם אני מבין נכון מדובר במכבי? נכון?
אכן מכבי מחזירים על "סד" עד גיל / מצב הליכה.

לשם קבלת חזר הדניס בראון מוגדר כ"סד" בהפניות הרופאים ופקיד הקופת חולים מכבי יודע ש"סד" ממומן על ידי משרד הבריאות כאשר הילד הולך.
אלא שכאן אין המדובר באמת בסד אלא בדניס בראון.
ומכאן ש.... מכבי מחזירים על סד רק עד גיל תחילת הליכה ומשרד הבריאות אינו מממן דניס בראון כלל = יש כאן בעיה אם המדובר הוא בקופת חולים מכבי.

פרט חשוב והסיבה לכך שיש המקבלים החזרים בגילאים מאוחרים - ידוע לי שבסניפים שונים ופקדים שונים יש "חוקים" שונים.

עצתי - לשמוע כאן בפורום מאחרים שקיבלו החזר אחרי גיל הליכה, כיצד קיבלו והייכן קיבלו החזר.

מקווה שעזרתי
מיכאל אלכסנדר
טכנאי אורטופדיה
º
תודה- זו בדיוק הסיבה שפרסמנו את השאלה
05/07/11 15:48
7צפיות
גדולים עם קלאבפוט?
29/06/11 10:18
11צפיות
שלום
כבר המון זמן שלא בקרתי כאן. רוב ההודעות מתייחסות לחששות והבעיות של הגיל הצעיר ולא קשורות אלי כשהבן שלי היום כבר בן 10. מפעם לפעם אני מבקרת כדי לראות אם אוכל לעזור למישהו מהנסיון שלי.
עכשיו רציתי לשמוע מהורים עם ילדים בוגרים שאולי אוכל ל'הגיע' אליהם דרך הפורום.
בני סובל מכבאבים בהליכה אפילו שהמצב הכללי של הרגליים נקרא טוב. הרופאים לא מצליחים לעלות על הגורם בינתיים.
האם מישהו נתקל במקרה דומה?
בת 33 עם קלאב פוט
04/09/11 11:37
2צפיות
אני נולדתי עם קלאב פוט חד צדדי אשר טופל בגבס בלבד עד גיל שנה. מנסיוני, יש כאבים בזמן ההליכה/ריצה ממושכים כאשר הנעלים אינם נוחות או לא מתאימות לפעילות ארוכה. אני ממליצה כל פעם לקנות דגם מחברה אחרת, כדי להגיע להכי נוח. אני אישית מעדיפה את אדידס. אם אחרי שמורידים את הנעלים אין זכר לכאבים אז הנעל היא טובה.  הרגל שלי רחוקה מלהיות מושלמת ובכל מקרה רק אנשים שיודעים שיש לי קלאב פוט רואים זאת, לכן אני מניכה שילד שטופל בצורה נכונה יסבול הרבה פחות, אז אני בטוחה שילך לו מצויים בהמשך!
הולכים לניתוח...
28/06/11 21:14
8צפיות
שלום כולם, מי שלא זוכרת, אני אמא של יתיר 1.4 לפני חודש התחלנו מחדש את הטיפול בק"פ של יתיר אצל ד"ר חמו ופרופ' וינטרוב (אחרי שבשעה טובה נפרדנו מהרופא הישן).

כבר אחרי שהורדנו את הגבס הראשון כולם היו די סקפטים לגבי האפקטיביות של הגיבוס , והיום אחרי שהורדנו את הגבס השני בלי התקדמות של ממש וינטרוב קבע שהולכים ישר לניתוח הארכת גיד+מסמר לקיבוע.
אחרי שהוא הסביר לנו מאוד בסבלנות את השלבים של הטיפול מעכשיו, פתאום הניתוח (שקודם היה הדאגה העיקרית שלי) נשמע הרבה יותר פשוט בהשוואה ל 6 שבועות של גבס אחרי הניתוח שבהם יתיר לא יוכל בכלל לדרוך או להפעיל משקל על הרגל,מה שאומר שהוא או בעגלה או בידיים במשך כל היום.
מאז אנחנו מאוד עסוקים בשאלה איך להעביר את התקופה שתבוא כמה שיותר בטוב בשבילו ובישבלנו...  זה שינוי דיי קיצוני בסדר יום לילד שרגיל לשחק שעות בגן שעשועים ובארגז חול ... מקווה שנצליח לקבוע תור לניתוח  בהקדם.
אני ישמח לשמוע ממי שעברו את הניתוח( במיוחד בגילאים האלא, אבל לא רק) על חווית האישפוז ותקופת ההחלמה שאחריו.

הארכה או העברה של הגיד?
29/06/11 08:45
1צפיות
בכל מקרה ממליצה מאוד לקבל יוות דעת שנייה לפני ניתוח כזה גדול.
אמליץ לך לא להתבייש ולבקר בהקדם את דר' פנסקי שכבר "חסך" כמה ניתוחים, בעיקר בגילאים הצעירים.  לא יזיק לשמוע מה יש לו להגיד.
לגבי ההסתגלות הנה קצת מידע על העברת גיד, זה הניתוח שנראה לי שאת מתכוונת אליו
חשוב לדאוג לסייעת צמודה בגן או בפעוטון (אפשר לבקש מהעירייה או ממי שאחראי על הגן שלכם)ואם יש לכם איזשהו ביטוח בריאות אז לבדוק את האופציה לסיוע צמוד בשעות הגן.
ג'סיקה
...
29/06/11 23:29
היי ג'סיקה, לא העברת גיד, הארכה.
אני זוכרת גם מהודעות  קודמות שקראתי על "החיסכון" של פנסקי ואני מסכימה שלא יזיק לשמוע את דעתו.
זה מפתיע אותי, בתור אמא שרצתה ללדת לידת בית (בסוף הגענו לקיסרי עם מצוקת עובר...) ונמנעת עד עכשיו ככל האפשר מלרוץ לפתרונות הרפואה הקונוונציונלית ,שדווקא  הפעם... הלב שלי אומר לי שניתוח זה הפתרון הטוב ביותר. אשמח לעזרה בקשר לפרטים: טלפון של המרפאה של פנסקי, וגם, איך מגיעים לסייעת בגן פרטי?
תודה, סתיו.
תודה על הקישור
30/06/11 00:28
1צפיות
קראתי הרבה מהסיפורים... מעודד מאוד ורלוונטי להפליא(וחלק נכתבו ב2007...)
אז גם כל הכבוד לך על ההתמדה, פתאום חשבתי על זה שאת כבר הרבה מאוד זמן כאן, ומעודדת ומיעצת לאמהות ...תודה.
וגם התחזקה דעתי בקשר לחוות דעת שניה. מחר נתקשר לקבוע תור (כבר מצאתי את כל המספרים בשירשור שצירפת)
תודה על הפירגון.
30/06/11 08:14
3צפיות
שימי לב שמרבית הסיפורים עוסקים בהעברת גיד.
לגבי הארכת גיד בגיל מאוחר, יש לי רק מסמך אחד שעשוי לעזור, והוא מתאר טכניקות שונות להארכה (הרי את הטנטומיה הפשוטה אפשר לעשות בערך עד גיל שנה).
לגבי סייעת, אין לי ניסיון אישי אבל יש כמה אפשרויות ששווה לבדוק:
1. האם יש לכם ביטוח סיעודי של "מושלם" או משהו כזה?
2. האם יש לכם ביטוח בריאות פרטי כלשהו?
3.לבדוק ברשות המקומית/מחלקת רווחה או דרך העו"ס של האזור, האם יוכלו לסייע בסבסוד סייעת צמודה לכמה שבועות?
מתי הניתוח?

ג'סיקה

מחכים לתור... מקווה שהשביתה לא תעקב
30/06/11 22:39
2צפיות
אין לי את הצילום רנטגן שעשו ליתיר ב"דנה", הוא רק אצלם במחשב, אם אני רוצה ללכת לח"ד שניה כדאי שיהיה לי עותק? מישהי יודעת איך/ממי מבקשים כזה?
קבענו תור לד"ר וויגל (בקופה ברעננה)

יש לו ביטוח מגן זהב+סיעודי של מכבי, קשה להבין מהחומר הכתוב שלהם אם זה כלול, נדבר עם נציגה בבוקר וגם מנסים דרך מחלקת רווחה אצלנו במועצה .יש מישהי שקיבלה סיבסוד כשהילד בגן פרטי ולא בגן של המועצה או זה לא קשור אחד לשני?

שיהיה סופ"ש נעים...
אנחנו בחופש מהגבס, מתכננת להיות איתו הרבה בים ;)

דווקא לסוג כזה של חוות דעת הייתי הולכת למישהו
30/06/11 22:55
2צפיות
שנחשב הכי הכי שמרן בעניין של ניתוחים.
וייגל הוא הרופא שלנו כבר חמש שנים ואנחנו מאוד אוהבים אותו, אבל הגישה שלו תהיה דומה לוינטראוב, ככה אני מהמרת.
במקרה שלכם אני חושבת שפנסקי, בתור השמרן הגדול, צריך לראות את הרגל.
ג'סיקה
01/07/11 00:02
1צפיות
אני מרגישה קצת מוצפת... יש כל כך הרבה התלבטויות.
ברור שמה שהכי חשוב זה לבחור את הטיפול שיהיה הכי יעיל והכי טוב שאפשר בשבילו.
אבל איך מחליטים?
מצד אחד, אני קוראת כמעט כל שרשור שפורסם כאן בשלוש שנים האחרונות (ומסתובבת הרבה באתר של אושרי) ורוצה ללכת לחוות דעת שניה שלישית ולבדוק כל טיפול כדי לבחור את מה שהכי מתאים ליתיר
מצד שני, במיוחד אחרי ה"כוויה" מהרופא הקודם,  אני אומרת לעצמי שאם מצאתי רופא שאני יודעת שנחשב למומחה בתחום אז אני רוצה להאמין שאני יכולה לסמוך עליו וללכת במין קו ישר של טיפול אחד שבחרתי.
אולי זה לא סתם שחשבתי ללכת לויגל  כי עכשיו כשאני חושבת על זה אני גם מהמרת כמוך שהוא יהיה באותה הגישה.
אני יודעת שבתור אמא זאת אחריות שלי לקבל החלטות גם כאלה, אבל זה מפחיד אותי.
ומה אם אני אלך לפנסקי והוא יגיד שאפשר לדעתו לתקן עם גיבוס?
ואז מה? אני יצטרך להחליט על מי מהם לסמוך...
אני קוראת את מה שעידית כותבת, ואני גם מלאת הערכה על המסירות וההתעקשות שלך וגם מבולבלת נורא.
אני כבר לא יודעת אם להסכים לניתוח זה לוותר לעצמי על שלא ניסיתי לטפל בכל דרך אחרת , או הכרח המציאות שאני צריכה לקבל ולהתמודד איתו.
נראה לי שבכל מקרה אני צריכה לקבל החלטה רק כשאני שלמה איתה כדי שיהיה לי את הכח ללכת איתה עד הסוף.

נראה לי שזה זמן טוב ללכת לישון.
כיוון מחשבה בעניין קבלת החלטה
2צפיות
חשוב שתקחי בחשבון שאם דר' פנסקי יגיד שאפשר לנסות לוותר על ניתוח, אז תמיד תוכלו לנסות את השיטה שלו, ואם זה לא הולך, או שאת מרגישה שזה לא זה, אז ללכת לניתוח בעוד כמה חודשים. דווקא האופציה של ניתוח בחורף היא יותר נוחה לדעתי, כי ההגבלות של הגבס פחות "כואבות" (בריכה, ים, חום וגירודים).
זאת אומרת, לתת הזדמנות לטיפול שמרני לפני שמנתחים זה תמיד אופציה טובה לדעתי.  
אגב, שווה לבקר אצל פנסקי ולו רק בגלל כישוריו האנושיים המדהימים והיוצאים מן הכלל.זה פשוט לפגוש רופא מסוג אחר.
בכל מקרה, את באמת צריכה להיות לשמה אם ההחלטה.
את מוזמנת לצלצל אלי אם בא לך-שולחת לך מסר
ג'סיקה

???
02/07/11 22:49
1צפיות
זו המלצה מאוד מאוד מסוכנת, את לוקחת אחריות גדולה מידי.
הילד הוא כבר לא תינוק, הוא בן שנה וחצי כמעט, זה כבר פעוט שהולך, או מנסה ללכת לבדו. הרגל שלו לא הגיבה לשני גיבוסים שגיבסו אותו. להמליץ לאם צעירה ללכת לחוות דעת שניה אצל רופא שמרן רק בגלל כישוריו האנושים זה ממש מוגזם.

ומה הקשר לחורף או קייץ - אם הוא יעבור ניתוח עכשיו הוא יהיה מגובס ואם הוא ילך לטיפול שמרני הוא יהיה מגובס, כך שהבריכה והים לא רלוונטים בכל מיקרה והגירודים אם יהיו יהיו בכל מיקרה.
זה פעוט שצריך לטפל בו בהקדם האפשרי, כי אם לא הוא עלול חלילה להיות נכה כי הרגל לא תיהיה מתוקנת כמו שצריך. ועדיף עכשיו ולא בעוד כמה חודשים, כשהוא יהי כבר כמעט בן שנתיים - כמה חודשים פעוט צזוחל ולומד ללכת יכול להיות בגבס.
הוא נמצא אצל שני רופאים מעולים!!! היא ממש לא צריכה לקחת את הילד שלה לעוד רופא.

צריך לזכור גם שזה פורום תמיכה והמשתתפים בפורום אלו הם הורים ולא אנשי מקצוע, ויש להיזהר בהמלצות כאלו אפילו אם יש ידע נרחב.

אני קוראת בפורום זמן מה, אף פעם לא הגבתי אבל כאן הייתי חייבת להגיב, כי יש כאן אמא שממש התבלבלה מהמלצה שלא היתה במקום.

ולך סתיו - הילד שלך מטופל אצל שני רופאים מעולים. אל תסתבכי בהרפתקאות שיכולות לגרום לו נזק.

לילה טוב.
02/07/11 23:06
1צפיות
אני מכבדת את הדעה שלך. יחד עם זאת, לדעתי המלצה, כשמה כן היא, היא תמיד במקום. ובעניין האחריות שאני לוקחת לדעתך, הרי שברור לכולם שהעצות וההמלצות בפורום הזה אינן מקצועיות ואינן מחליפות יעוץ מקצועי. זה כתוב בכותרת של הפורום ליתר הדגשה.
בכל מקרה הייתי משתדלת להימנע בכתיבה כ"כ נחרצת ושימוש בכ"כ הרבה סימי קריאה חד משמעיים.  
אני מאמינה ששווה ורצוי לנסות טיפול שמרני או לפחות לקבל חוות דעת שמרנית, אני כותבת את זה כי זה כנראה מה שהייתי עושה לו הייתי במצב הזה, וגם נוכח היכרות ארוכה עם הרופאים וגישותיהם.
אני יודעת שלנתח אפשר תמיד, אבל להחזיר את הגלגל לאחור יותר קשה. יש כאן לצערי כמה אמהות שמצטערות על ניתוחים בגיל כ"כ צעיר, שלא הוכיחו עצמם או שהיו מיותרים בדיעבד.
אני מקווה שתמשיכי לכתוב ולקרוא כאן, זה בסדר שיש לנו חילוקי דעות או השקפה שונה, וחשוב שהכל יבוא לידי ביטוי.

ולסתיו, שוב, אני יודעת שאת נמצאת בתקופה של סימני שאלה, ואני מאמינה גדולה באינטסטינקט אימהי, אני מאמינה שמול הברירות שיש לך כרגע כל החלטה שתקבלי תהיה טובה.
ג'סיקה
אוקי,
03/07/11 11:02
1צפיות
אני קוראת בפורום כבר כמעט חצי שנה, הרופא שלנו סיפר לי עליו בשלב הגיבוס. קיבלתי טיפים שכניראה לא היתי מקבלת במקום אחר כמו איך להוריד גבס בבית, איזה מגן מיטה לשים, ואלו טיפים נחמדים. היו כאן גם המלצות חשובות על איזה סוג נעלים לרכוש וטיפים על ההתנהלות מול קופ"ח (במיקרה שלנו מכבי).
אבל יצא לי לקרוא גם הודעות שלך מאוד נחרצות בעניין טיפול, צורת טיפול ומה כדאי לעשות, דעות על רופאים והכובע המיקצועי שלי "בוער" ואני אומרת לך כעו"ד (שנמצאת בחופשת לידה ארוכה) שיש בהמלצות הללו טעם לפגם. ולכתוב שברור לכולם שעצות בפורום הן רק עצות ולא מקצועיות ושזה כתוב בכותרת זו היתממות, זה אולי מסיר אחריות משפטית, אבל רבים וטובים קוראים משהו בפורום ולא טורחים תמיד לבדוק אותו ועושים כהמלצה של ניק שלא ברור מיהו ומה הוא.

אם בעלי היה עונה לך עכשיו הוא היה כותב כרופא שלא תמיד ניתן לנתח, ומה שאפשר לתקן בשלב מוקדם לא תמיד ניתן לנתח בשלב מאוחר, וגם אם ניתן לנתח בשלב מאוחר יותר התוצאות לא תמיד טובות כמו תוצאות שאפשר לקבל אם מנתחים בזמן.
וממה שקראתי בהודעות בין שתיכן ניראה שאתן מדברות על ניתוחים שונים, את על העברת גידים, ואני מאמינה שלאמהות שעשו ניתוח כזה את מדברת כשאת אומרת שהן הצטערו, והיא מספרת על ניתוח להארכת גיד שזה הניתוחון שרוב (או חלק) מהילדים עוברים בגיל כמה שבועות או חודשים. וזו דוג' מצויינת לניתוחון שאמור להיות פשוט בגיל צעיר הופך להיות קצת יותר מורכב בגיל יותר מבוגר ובמקום 3 שבועות גבס צריך 6 שבועות גבס וצריך לקבע במסמר, (וזה ע"פ מה שקראתי בהודעתה של סתיו)

בהצלחה להורים ולילדון.

היי
03/07/11 12:34
1צפיות
גם רופאים מדברים על נזקים שנעשו לרגליים כתוצאה מניתוחים שלא במקום, דווקא אם הייתי האמא המדוברת כן הייתי רוצה ללכת לחו"ד של רופא שבא בגישה שונה מהרופא המטפל, כפי שג'סיקה המליצה.
הייתי מקבלת את הדעות ומחליטה בעצמי מה לעשות.

היא לא נתנה לה המלצה מקצועית, בסה"כ הציעה לה ללכת לרופא עם גישה שונה.
אני בטוחה שג'סיקה לא זקוקה לסניגור
03/07/11 22:27
1צפיות
היא מסתדרת די טוב בעצמה.
ובכלל אני לא מבינה את הצורך הזה להסביר למה התכוון מישהו אחר בכתיבת הודעתו, אם היא רוצה להסביר היא תסביר כמו שהיא עשתה. את "למה התכוון המשורר" עדיף להשאיר לשיעורי ספרות.

את קראת את הודעתה כ"בסה"כ המלצה", אני קראתי את ההודעה והיא ניראתה לי הרבה יותר מ"בסה"כ המלצה", לי ההודעה שלה ניראתה כמו המלצה מיקצועית. זאת היות והיא מנהלת הפורום והיות ויש אנשים שנוטים לעשות מה שאומרים להם בכל מיני מדיות שונות ומשונות. אף פעם אי אפשר לדעת מי קורא את ההודעה שכתבנו, באיזה מצב רוח הוא קורא, באיזה טון ואיך זה נשמע. שתינו קראנו את ההודעה כשאין לנו מעורבות נפשית במיקרה ובכל זאת פירשנו אותה באופן שונה, את לא יודעת איך פירשה או יכולה לפרש האמא שמעורבת נפשית במיקרה, ש"המיקרה" הוא הבן שלה, ואני בטוחה שהיא רוצה לעשות הכל כדי לעזור לו, אולי היא תיקרא אותה כהמלצה אבל אמא אחרת בעוד זמן מה כשתעשה חיפוש ותיקרא אותה תחשוב שזו היתה תשובה מיקצועית.

ואת לא האמא המדוברת - את אולי היית רוצה לדעת שיש עוד אופציה, איך את יודעת מה היא רוצה או צריכה. אז לכתוב "דווקא אם הייתי..."  הדווקא" לא מוכיח כלום כי את לא היא.

באת לריב?
04/07/11 05:14
1צפיות
כי ככה זה נראה....

אני בטוחה שהיא לא זקוקה לסינגור כמו שה"אמא המדוברת" לא צריכה אותך.
סליחה??
04/07/11 08:44
2צפיות
אני מבינה שעם אנשים כמוך אין טעם לשוחח, שמתי לב שאת אוהבת לענות בשביל אחרים, לחרחר מלחמה לתקוף ועוד לבוא בטענות.

אני  בטוחה ש"האמא המדוברת" היתה צריכה לשמוע גם צד אחר, וגם דרך אחרת.

מקריאה בפורום אני מבינה שאת ועוד שתיים שלוש בנות חושבות שאתן אלו "ששולטות" ומנהלות את הפורום ודרכם היא היא הדרך, דעתכם הנחרצת היא החשובה וכל דעה אחרת שנכתבת כאן מקבלת תגובות תוקפניות ולא עניניות.

אני אחזור להיות סמויה, ובזה אסיים את ההתכבות שלי כאן.
מקווה מאוד שלא יגיע היום ואיזה אמא שנותנת "עצה" תקבל איזה תביעת נזיקין.
גישור
04/07/11 10:50
1צפיות
בנות יקרות, בואו נסכם את הסוגיה, ננעל את הדיון, ונתקדם.
יפעת יקרה, תודה רבה על הפירגון והסנגוריה, אני יודעת שאת מבינה ומכירה את סגנון הכתיבה שלי, וברור שאת רוצה לתת לי יד וכתף וזה מקסים. אני לא מצפה ולא רוצה שתפסיקי, זה כיף שיש גיבוי.

נשואים33, אשמח שלא תהיי סמויה, עצותייך לא נופלות על אזניים ריקות, נוכחותך מבורכת, כך גם נוכחותם של כל ה"ותיקים", "צעירים", סמויים וגלויים.
בסופו של דבר כולנו כאן למטלרה אחת-הילדודס.

יום מקסים,
ג'סיקה

צהריים טובים
03/07/11 12:38
1צפיות
אחרי שהבנתי שסתיו מדברת על הארכת גיד, עברתי לדבר על הארכת גיד. ואני אכן מתכוונת להארכת גיד כשאני כותבת על המקרים ההם.
אני מאוד מפוקסת על מה שוקרה כאן, ולא היתי מגדירה את עצמי כ"ניק שלא ברור מיהו ומהו", בטח לא בקהילה כ"כ קטנה כמו שלנו.
יחד עם זאת, אני בהחלט מייחסת חשיבות למה שכתבת.
אני מודה לך על ההערות, ואקח אותן לתשומת ליבי.

ג'סיקה
לילה טוב
03/07/11 22:09
1צפיות
לגבי ניק שלא ברור מיהו" - ככתבתי את זה לא התכוונתי אליך ספציפית, אלה לנושא השמות והכינויים בפורומים. הניק שלך הוא שמך ויש כאלו שמכירים אותך, אבל זה גם יכל להיות סתם כינוי.
ודוג' שעליה חשבתי שכתבתי זאת - נכנסתי לפורום הורות טבעית דרך הודעה שהיתה בראשי, השרשור היה על חיסונים בעיקבות כתבה שהתפרסמה בynet, יש ש םמישהו בניק לא ברור, שלא מזדהה אבל כותב נגד החיסונים ונג הממסד ונגד כל העולם מבחינתו כולם מנסים להרוויח כסף על חשבון בריאותינו. אחת התגובות שהיתה שם והפילה אותי מהרגלים של אמא שכתבה שעל סמך המחקר (שהופרך לפני שנים על הקשר בין חיסונים לאוטיזים) היא החליטה לא לחסן את הילד שלה, שנולד בשנה האחרונה. וזאת ע"פ מה שקראה בפורום. בכתבה צויין שה"מחקר" הזה נימחק מהירחון הרפואי המאוד נחשב בו הוא פורסם.
מדפדוף בפורום ראיתי כמה וכמה תגובות של אמהות שעשו דברים ע"פ מה שהמליצו להם בפורום, בלי לקחת את ההמלצה ולבדוק אותה לעומק במקומות נוספים ומוסמכים. והרבה מאוד עצות שם ניתנות מ"ניק שלא ברור מיהו ומהו"

אז אולי כאן יש קהילה קטנה, אבל אני מתארת לעצמי שיש עוד כמה אנשים שקוראים כאן בלי להגיב, ואת אף פעם לא יודעת איך ניקראת תגובה שכתבת. לפעמים את כותבת בטון קליל עם איזה בדיחה ומישהו חושב שזה זילזול, לפעמים את כותבת בטון ענייני ומישהו חושב שזה תוקפני וזו לא היתה הכוונה.

שמחה שההערה שלי עזרה.
בהצלחה.

תגובה
03/07/11 11:01
היי סתיו,
אני שולחת לך את מספר הטלפון שלי במסר.
אל תהססי להתקשר, יש לי קצת ניסיון עם סיטואציה דומה.

º
03/07/11 12:28
החזר ממכבי על הג'ון מיטשל
27/06/11 20:21
2צפיות
ביקשנו החזר על הנעליים השניות ונענינו בשלילה. על הזוג הראשון קבלנו החזר.  
זה קשור אולי לזה שהבקשה להחזר היא פעם שניה בתוך שנה? ואולי מחזירים
 רק פעם בשנה? מחכה מאד לשמוע מנסיונכם כדי לדעת כיצד לפעול.
º
אכן פעם בשנה, שווה לערער.
27/06/11 22:38
מתי קניתם את הראשונות?
28/06/11 05:29
ההחזר אמור להיות פעם בשנה קלנדרית.
מה זה קלנדרית? סליחה על הבורות....
29/06/11 23:51
כשהיתה בת 6 שבועות. עכשו היא בת 10 חודשים.
שנה קלנדרית
30/06/11 05:41
1צפיות
אפשר לבקש זיכוי פעם בשנה. כלומר, פעם אחת בשנת 2010 ופעם אחת בשנת 2011 וכך הלאה.
אם לא ביקשתם זיכוי בשנת 2011 אז אתם זכאים לבקש.
למה דחו את הבקשה שלכם? נתנו סיבה?
קלנדר=לוח שנה
30/06/11 08:08
1צפיות
הכוונה היא 1 בינואר עד 31 לדצמבר
זה לא לפי שנה קלנדרית במכבי.
30/06/11 11:04
7צפיות
זה לפי שנה מיום תחילת הביטוח = מיום הלידה.
וואלה, איזה חישוב מוזר...
30/06/11 11:08
בכל מקרה זה מסביר את הסירוב. הם תבעו פעמיים בעשרה חודשים.
º
באמת מוזר
30/06/11 11:09
1צפיות
רק אנחנו??
30/06/11 15:36
אני היחידה פה שביקשתי החזר ממכבי פעמיים בתוך שנה? מחכה לשמוע
מחברות מכבי בפורום איך היה אצלם. כי הרי ברור שהרגל גדלה בשנה הראשונה
וצריך עוד באותה שנה זוג נוסף. לכאורה כולן כאן היו צריכות לעבור את זה.
גם אנחנו הגשנו בקשה פעמיים באותה שנה
08/07/11 20:44
קיבלנו סירוב וערערנו שוב. לצערי אני לא זוכרת אם קיבלנו את ההחזר בסופו של דבר..

פורומים חדשים ב- אנשים
27/06/11 16:06
1צפיות

אחרי הצלחתה הסוחפת של העונה הראשונה, מאסטר שף חוזרת בעונה חדשה!
ארבעה שופטים, עשרות מתכונים טעימים ורק טבח חובב אחד שיקבל את התואר מאסטר שף. מי זה יהיה? בואו לגלות בפורום הרשמי החדש לתכנית
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

דודו אהרון, זהבה בן, אביהו שבת, אתי לוי, אלון דה לוקו וג'ולייטה טסים ל-L.A ומתחרים על ההזדמנות לפרוץ לקריירה בינ"ל. מי מהם יקטוף את התהילה?
בואו להתמכר לריאליטי הכי רותח על המסך בפורום חי בלה לה לנד
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
עמידה עם הנעליים?
27/06/11 09:02
3צפיות
ישי בן שנה ושבוע, זוחל והולך בהחזקת רהיטים, נועל נעלי מרקל 12 שעות ביממה.
כשהוא ער עם הנעליים (בערב), הוא כל הזמן נופל נפילות לא טובות. למעשה אי אפשר לשחרר אותו לזחול ולעמוד עם הנעליים, אלא אם שומרים עליו צמוד צמוד, שלא יפול וישבור משהו חלילה.
רציתי להתעניין איך זה אצלכם בנושא זה - האם זה רק אנחנו, או רק המרקל שכל כך לא יציבות בעמידה, או שכולם ככה.
תודה!
נראה לי שזה הזמן להתחיל לנעול בשינה
27/06/11 09:46
1צפיות
אנחנו מאוד נלחצנו מהשלב הזה, והרופא המליץ לנעול מיד כשהוא נרדם כדי להימנע מנפילות מיותרות
זה מה שקורה אצלנו
27/06/11 10:05
2צפיות
מאז שאיתן היה בן 8 חודשים עברנו ל- 12 שעות ביממה. כל עוד הייתי איתו בבית שמתי לו את הנעליים רק בזמן שינה והצלחתי לשמור על 12 שעות כי שמתי לו גם בזמן השינה ביום. מלפני חודשיים הוא אצל מטפלת ושם הוא בלי נעליים כך שבימים ראשון עד חמישי הוא נועל את הנעליים משהו כמו 11 או 11 וחצי שעות. אני לא שמה לו את הנעליים יותר כשהוא ער כי זה ממש נראה לי לא נוח בשבילו. הוא רגיל שרק בזמן השינה הוא עם נעליים. כך אני גם נמנעת ממצבים מסוכנים של נפילות. מלפני חודש בערך הוא עומד ועכשיו הוא עושה את זה בעצם רק כשהוא במיטה ומחזיק בסורגים ואז הדאגה היחידה שלי היא שנראה שהוא עוד מעט שובר את הנעליים... בביקורת האחרונה אצל ד"ר פנסקי לפני שבוע אמרתי לו שהוא 11 שעות עם הנעליים והוא לא כעס עלי... הרגל נראית במצב טוב אז נראה לי שעדיף בשלבים האלו להוריד נעליים רק לזמן שינה גם אם זה יוצא קצת פחות מ- 12 שעות. אני גם מאמינה שעכשיו עצם הדריכה על כף הרגל בלי נעליים גם חשובה. מה שמעניין אותי לשאול אם גם אצלכם הוא עומד ממש ב- 180 מעלות ?(כמו צ'רלי צ'פלין...). ככה איתן עומד וגם כשהוא עושה כמה צעדים זה בזווית הזאת. איך זה אצלכם?
אצלנו הוא עומד רגיל.
27/06/11 10:52
2צפיות
כפות הרגלים נטויות קצת החוצה אבל לא 180 מעלות. לישי יש ק"פ חד צדדי - לרגל התקינה אין 180 מעלות בנעל.
גם אני נועלת לישי בשעות היום, אבל יש ימים שהוא ישן רק 20 דקות פעמיים, כלומר שפעמיים נעלתי לו בשביל 20 דקות בלבד, ויש ימים שהוא נרדם נורא מאוחר, אז אני נועלת לו ב-9:30 בערב ולוקחת אותו במנשא גב ונראה שזה יוצק לו אנרגיות מחודשות. והוא גם דופק לי בגב עם הנעלים. בעוד שאם נותנים לו להשתולל עם אח שלו (תופסת זחילה סביב השולחן הגדול) הוא מתעייף...
אנחנו שמים ממש לפני השינה
27/06/11 11:23
אחרי ארוחת הערב, מתארגנים לשינה, נועלים נעלים, שומעים סיפור והולכים לישון.

אנחנו מצאנו שיותר קל לנו למשוך את הנעלים דווקא בבוקר, ניב מתעוררת ויושבת בין חצי שעה לשעה שלמה עם הנעלים בטרמפולינה (כן, היא לא מוכנה להיפרד ממנה למרות שהיא כבר בת שנתיים וחודש...) רק אז מורידים אותם.
יוצא לנו 10 שעות, אולי טיפה יותר.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום