לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום קלאב פוט
 בשורת הקלאב פוט מגיעה עוד בזמן ההיריון (בסקירת מערכות). ומשם מתחיל מסע שבסופו ברוב מכריעה של המקרים יהיה סוף טוב (ממש טוב !) . הפורום נועד להיות מקום מפגש להורים שזה עתה שמעו על ק"פ, עם ההורים הוותיקים. לניסיון החיים המעשי של ההורים הוותיקים נילווה כאן  בפורום הידע והניסיון של המומחה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קלאב פוט

בשורת הקלאב פוט מגיעה עוד בזמן ההיריון (בסקירת מערכות). ומשם מתחיל מסע שבסופו ברוב מכריעה של המקרים יהיה סוף טוב (ממש טוב !) . הפורום נועד להיות מקום מפגש להורים שזה עתה שמעו על ק"פ, עם ההורים הוותיקים. לניסיון החיים המעשי של ההורים הוותיקים נילווה כאן  בפורום הידע והניסיון של המומחה.

זקוקה לנעליים אלפא פלקס
26/10/2010 | 21:53
בס"ד

אנו זקוקים לנעליים אלפא פלקס במידה 90,רצוי באזור ירושלים

בתודה מראש
דנה
גם אני מחפשת סיבה אחרת...
26/10/2010 | 07:51
3

בוקר טוב

אז זהו, שלא נראה שיש לו התכווצויות או כאבי בטן (מכירה את זה מהאחיות שלו), חיפשנו אולי עקץ אותו משהו ולא ראינו כלום.

אני מקווה שלא נגלה גם אנחנו משהו מתחת לגבס...

שיום חמישי ה 4.11 יגיע במהרה... אחרת אני אציק כל יום עם שאלות/דאגות...

שיהיה יום טוב ותודה

נועה
דחוף! חוסר שקט של יואב ושלי
25/10/2010 | 15:48
3
3

ביום חמישי גיבסנו את יואב בפעם השישית. הפעם הגבס יותר כבד מכוון שהוא לשבועיים (פנסקי בחו"ל). מיום חמישי יואב בחוסר שקט ! הוא לא ישן יותר מ 20 דקות במהלך היום וגם בלילות לא קל...

הוא לא צורח, לא בוכה המון, רק מאד מאד מאד עייף (נו, מה הפלא? גם אני עיפה ( :)

ביום שישי שלחנו מייל לפנסקי לשאול אם יכול להיות שהגבס מכביד עליו (בידיעה שלא יהיה לנו מענה במשך השבועיים הקרובים) פנסקי ענה שאם אין סימן של לחץ ("החזר קפילרי") אז הכובד של הגבס לא צריך לגרום לבעיות...

בשבת יואב ישן טוב מאד (כמעט כל היום ): ) ולכן חשבנו שהחוסר שקט נבע מהסתגלות לגבס הכבד וזה מעכשיו יהיה טוב יותר.
אבל היום יום שני, הוא לא ישן טוב יותר (למרות שהייתי מצפה שהוא יהיה הרוג!) והתחושה שלי שמשהו מציק לו.

מה דעתכן? האם לנסוע להורדת הגבס? ואם כן לאן? איך אמצא מישהו אחר שישים גבס חדש?

איך אפשר להיות בטוחים שזה לא קשור לגבס? שאין משהו מתחת לגבס?

סליחה על האורך ותודה לעונות...

נועית,הייתי מחפשת סיבה אחרת
25/10/2010 | 17:34
1
שיכולה להיות לחוסר שקט הזה, מכיון שאנחנו תמיד גובסנו בגבס הכבד, וזו אף פעם לא היתה הסיבה לחוסר שקט מתמשך.אבל...א"א אפשר לשכוח שכל ילד הוא אחר ואת זו שמכירה אותו ואם את לא שקטה, אני משערת שאחד הרופאים האחרים במרפאה יוכל להוריד לכם את הגבס.האם הוא חוסן בימים האחרונים? האם הוא נראה לך עם חום? אולי השינויים במזג האויר שלפעמים גורמים לקטנים להיות לא רגועים ואולי את באמת צודקת וזה הגבס, ואז חזרנו לתשובה הראשונה: הורדת הגבס ע"י רופא אחר (לפי המרפאה/קופה אליה אתם שייכים, אם תכתבי לאן אם שייכים אולי נוכל לעזור)
מקוה שתרגישו יותר טוב!
חוסר שקט...
25/10/2010 | 20:51
1
גם אני הייתי מחפשת סיבה אחרת למשל גזים הוא הרי בן 6 שבועות ובודאי קרא את הספר לפני שהוא נולד שאומר שתינוק בגיל 6 שבועות עלול לסבול מגזים. לכי על גרפווטר ותראי אם זה עוזר, אם לא כמובן חיסון, חום וכאלה ורק בסוף גבס. גם מיה הייתה בשלב כלשהו עם גבס בשני הרגליים והייתה חסרת מנוחה ביום הראשון של הגיבוס אחכ הכל היה בסדר ויצא לה מזה רק טוב - גם רגליים יפות וגם שרירי בטן
מבינה אותך לגמרי!
25/10/2010 | 20:52
גם אני כבר סופרת את הדקות עד שפנסקי חוזר ארצה...אנחנו נסענו לפנסקי במוצ"ש האחרון להחליף את הגבס באחת הרגליים לפני שהוא נוסע כי היה נראה לנו שהוא קצת החליק ואז גילינו בכף הרגל שלו פצעים מוזרים. היום איתן מאוד עצבני ואני כל הזמן תוהה אם זה בגלל הפצעים או שהגבס הכבד מעיק עליו. במקביל הוא התעורר עם עפעף נפוח ונראה שיש לו דלקת בעיניים והוא פולט הרבה יותר מהרגיל...בקיצור לקטנים האלו יש הרבה צרות ואי אפשר לדעת ממה זה. אם בשבת יואב ישן טוב אז סביר להניח שזה לא הגבס. צריך לנסות לשלול את מה שאפשר ואם בכל זאת תגיעי למסקנה שזה הגבס אולי תסעי ביום חמישי להדסה להחליף אותו אצל ד"ר למדן. את יכולה להתייעץ עם פנסקי במייל - הוא הבטיח להיות זמין פחות או יותר...מקווה שירגיש יותר טוב!!
גיבוסים, ברית ותחילת טיפול
25/10/2010 | 15:12
19
41
שרשור זה ייכנס לשאלות הנפוצות, נא הקפידו לענות מסודר:
1. באיזה גיל התחלתם את הטיפול?
2. אם עברתם את הברית עם גבס, איך עברה הברית?
3. בדיעבד, האם הייתם בוחרים להתחיל את הטיפול בזמן אחר (לפני/אחרי)
4. הערות נוספות

ג'סיקה
עונה
26/10/2010 | 08:18
23
1. התחלנו את הגיבוסים אחרי הברית. כשגיא היה בן 13 ימים (בערך...)
2. אני שמעתי לעצות שקיבלתי בפורום והחלטתי לדחות את הגיבוס עד לאחרי הברית
(אצלנו ההחלטה הייתה טובה כפליים, גיאצ'וק אושפז בעקבות חום גבוה בגיל 9 ימים, כך שאני
בטוחה שזה היה פחות נעים אם הוא היה מגובס, נוסף לכל מה שעבר בבית החולים....)
3. אני שמחהההההה על ההחלטה שגיבסנו אחרי הברית. צריך לתת למקום לחזור לעצמו
ואין כמו מקלחות "אמיתיות"
4. כל מי שנמצא רגע לפני הגיבוס הראשון- תזכרו שבסופו של דבר הכל עובר.
לפעמים הדברים נראים גדולים ומלאים בחוסר וודאות. ממליצה לקחת נשימה עמוקה,
להיות סבלניים ולדעת שהתקופה הזו תעבור   (רוב הסיכויים שיהיה לכם קשה להזכר איך זה היה עם הגבס )

בהצלחה !
תשובה
26/10/2010 | 10:07
20

היי,

1. התחלנו את הגיבוס בגיל ארבעה ימים ( את הגבס הראשון עשו לו בבית חולים מאיר , ובעצת הרופא במאיר פנינו להמשך טיפול בשניידר)

2. עידו חלה בצהבת כך שאת הברית עשינו בגיל שבועים ועם גבס ,לקחנו רופא מרדים אשר אמר שאין שום בעיה לעשות ברית עם גבס.
הברית עברה בסדר גמור.

3. לא הייתי בוחרת להתחיל את הטיפול בזמן אחרי. כמה שיותר מוקדם יותר טוב, הם קטנים ולא יכולים להביע התנגדות.

4. מה שכן הייתי משנה זה את רופא המטפל בהתחלה היינו אצל פרופ'... אשר עשה עבודה נפלאה עם הגבס אבל היחס...
כיון שלא היה עם מי לדבר אז הלכתי באופן פרטי למלאך ד"ר ויגל אשר הסביר לי בדיוק לקראת מה אנחנו הולכים בניתוח  , ד"ר ויגל ניתח את עידו ומאז דרכנו לא נפרדות ( אין על הרופא הזה מומלץ בחום)
ברית מאוחרת
26/10/2010 | 17:16
18
1. הטיפול החל בגיל חודש בערך (בגלל בעיות בריאות אחרות).
2. הברית - בגיל 5 חודשים, בבי"ח, בהרדמה מלאה כחלק מניתוח אחר (שוב- בגלל בעיות בריאות אחרות). בשלב זה כבר לא היינו בגבס אלא בסד. בלילה שאחרי הניתוח והברית לא הנעלנו את הנעליים והסד (מסכן הילד. שינוח לילה אחד...).
3. אם הייתי יכולה לבחור, הייתי עושה ברית בזמן בגיל 8 ימים ומתחילה את הטיפול רק אחר כך.
תשובה
26/10/2010 | 17:59
16
1. את הגיבוסים התחלנו בגיל 5 ימים
2. עברנו את הברית עם הגבס, היה בסדר גמור, ביקשתי מהמוהל שירים אותו לאחר הברית עם המכנסיים.לאחר הברית המוהל הסביר איך לטפל בו, אי אפשר לקלח, אז הצטרכנו לשים בכוס מים פושרים והרטבנו עם צמר גפן, כאשר סוחטים את המים הפושרים שנספגו על האיזור.
3. כמה שיותר מוקדם יותר טוב, הגיבוס לא הפריע לנו כלל.
מענה
26/10/2010 | 20:28
15
1. אנחנו התחלנו את הטיפול בגיל 3 ימים
2. ברית בוצעה בגיל 3 שבועות (בגלל בעיות רפואיות אחרות) עם גבס
3. עדיפות להתחיל את הגבסים כמה שיותר מוקדם - לדעתי (עזר להקטין את מס' השבועות עם הגבס עד ליישור מלא)
תשובה
26/10/2010 | 21:25
14
אני מאוד רציתי להתחיל בגבסים לפני הברית אבל בגלל צהבת חריפה הברית נדחתה וכך גם הגבסים ובסוף יצא שעשינו ברית בגיל שבועיים וגבסים בגיל 3 שבועות. בדיעבד זה נראה לי הרבה יותר מוצלח ככה. אחרי הברית צריך לשטוף את האזור בכל החתלה ואם יש גבסים זה רק מסרבל את הענין אז למה לא לחכות עוד כמה ימים? מבחינת הצלחת הטיפול בגבסים, דחייה של עוד שבוע לא משנה ולכן לדעתי עדיף לעבור קודם את הברית.
עונה
26/10/2010 | 22:26
10
1. את יהב גיבסו בגיל יומיים, עד היום לא הבנתי מה הלחץ של האורטופד.
2. את הברית ערכנו בזמן ועם הגבס הראשון בעצם, כעקרון הגבס לא הפריע כלל לערוך את הברית כמובן יש לקחת מוהל טוב ומקצועי, אבל הריפוי אחרי הברית היה סיוט- בגלל שלא קילחנו באמבטיה בשל הגבס אז התחבושת ירדה רק אחרי שבוע כשבעצם היא אמורה לרדת תוך 24 שעות. כל החלפה היו צרחות אימים ברגע שהגבס היה נוגע באיזור.
3. בדיעבד חד משמעית הייתי מתחילה את הגיבוס אחרי הברית, אין שום לחץ ישר לגבס ובהחלט אפשר לחכות שבוע ולעבור בנחת את הברית.
ברית בגבס...
27/10/2010 | 11:30
2
16
שוקו  ומוקה נולדו במשקל נמוך (~2 קילו) ולכן האורטופד הראשון שלנו ביקש לדחות את הטיפול בשוקו לגיל 3 שבועות מה שבדיעבד, על פי ד"ר וייזל, היה שטות וסתם בזבוז זמן. כמו כן, הברית התבצעה בגיל חודש וחצי הזמן שנדרש לנו על מנת ששוקו יגיע למשקל תקין ולנו למצוא תאריך מתאים. כך, שהברית התבצעה כשרגליו נתונות בגבס. הגבס לא הפריע לביצוע הברית המוהל אפילו טען שזה עוזר לקבע את רגליו של הילד ולמנוע ממנו תנועות חדות במהלך הטקס. הברית עברה מצויין כמובן חוץ מהיום הראשון שהיו לשוקו כאבים וחוסר נוחות בעקבות הברית. לגבי שטיפות המקום, אנחנו באופן קבוע מניילנים (כן, עם ניילון נצמד) את הגבס לפני כל מקלחת ובכך מונעים כניסת מיים וגירודים נוראיים באזור המגובס. כך נהגנו גם לאחר הברית ופשוט שפכנו מים חמימים רבים באזור הפצע מה שתרם להחלמה המהירה של המקום. לטעמי אם אפשר לדחות את הגיבוס ביומיים שלושה לשם ביצוע הברית הייתי עושה כך ורק מהסיבה שקומפרסים חמימים לאזור הברית מאוד עוזרים והייתי מעדיפה "להושיב" את הילד באמבט או גיגית מה שלא מתאפשר כל כך עם גבס. אולם, כל עיכוב מעבר לזה לא טוב לדעתי כי כדאי לטפל בק"פ כמה שיותר מהר ולעבור משלב הגיבוסים לשלב הנעליים (אני מצטערת על 3 השבועות שבזבזנו בעצתו של הרופא הקודם שלנו...).

צירפתי תמונה
אשמח לענות על שאלות נוספות
שלומית
לאדון שוקו
27/10/2010 | 11:45
1
13
יש פולקעס מגרים מאוד...
איזה כיף שהצטרפת לשרשור עם תובנות טובות שכאלה.
כיף לראותך כל כך מהר בצד העונה
ג'סיקה
תודה
27/10/2010 | 17:45
9
בשמחה רבה...
כולנו באותה הסירה...

שלומית
גיבסנו רק לאחר הברית
27/10/2010 | 12:26
1
12
התחלנו את הגבס קצת מאוחר - אם אני לא טועה בגיל שלושה שבועות.
לא הייתה כאן החלטה מודעת אלא אבחון לא נכון של הרופאים בבית החולים ושל האורטופד בקהילה, ורק לאחר בדיקה פרטית אצל ד"ר בור הוחלט שצריך לטפל בבעיה.
במבט לאחור אני מאוד שמחה על כך, אני חושבת שהשילוב של החלמה מהברית שלקח פלוס מינוס שלושה ימים ביחד עם תהליך הגיבוס הראשון, ועוד כל כך מהר אחרי הלידה, הוא מאוד לא קל.

[ובמאמר מוסגר - תודה לכל העונים, הכותבים, המנהלים והמעורבים בפורום. עזרתם וכנראה שעוד תעזרו לי הרבה]
בכיף, תודה על הפירגון והמענה
27/10/2010 | 12:42
4
תהליך הגיבוס
27/10/2010 | 13:10
12
1. גיבסו בבית חולים
2. הי' ברית בזמן. לא ראיתי בעיה מיוחדת.
המוהל לא נבהל והסתדר מצויין.
3. אם זה לא פוגע באיכות הטיפול הייתי מתחילה אחרי שבועיים
לתת לעצמי להתאושש, להכיר את הילד וכו'. במיוחד שאצלי זה הי' הראשון
4. העיקר לזכור שתהליך הגיבוס הוא יחסית קצר. להנות מהתינוק החדש כמה שיותר!
ברית...
28/10/2010 | 07:32
1
11

אנחנו עברנו את הגיבוס בגיל 10 ימים ממש "ע"פ הספר" של פנסקי ( :. עשינו את הברית במועד (בגיל שבוע) התאמבטנו, התאוששנו והגענו מוכנים

אני חושבת שטוב שעברנו את הברית קודם, כך כשהציק משהו לרוב ידענו מה מציק (אני מדברת כאילו זה היה לפני שנים (:)

הברית הספיקה להחלים מעט לפני שהתחלנו את הטיפול והיום אוטוטו לקראת גיל חודשיים וכבר רואים את סוף שלב הגבסים...

בפעם הבאה - גם נעשה ברית לפני הגבסים

והכי חשוב - לבחור רופאים/מוהלים/כירורגים - מעולים מבחינה רפואית ויותר חשוב לדעתי - מבחינה אנושית! זה מקל בכל השלבים השונים (גם המוהל שלנו היה אדם נפלא והברית עברה מצויין למרות שיואב לא ישן כמו שהוא ישן כשמגבסים אותו ( :)

יום טוב

נועה
29/10/2010 | 06:45
1
גם עונה
29/10/2010 | 14:59
11
שלום לכולם
הברית של ישי היתה בגיל 8 ימים וגיבוס ראשון בגיל 15 ימים, בדיוק שבוע אח"כ.
בדיעבד לא הייתי משנה.
טובה
שלום
03/11/2010 | 15:35
1
9
התחלנו את הטיפול 8 שעות לאחר הלידה, ד"ר לבל דאג לגבס אותו, לא היתה בעיה מיוחדת עם הברית בהתחשב בכך שהכל היה מוזר ולא מוכר, או שמא כבר שכחתי...
שלום שלום
03/11/2010 | 16:18
8
מה שלומכם?
ברית וגיבוסים
28/12/2010 | 15:38
10
אנחנו התחלנו את הגיבוסים פחות מיממה אחרי הלידה (אלישמע נולד בלילה הראשון של ראש השנה, עד שבעלי חזר מהתפילה בבוקר הוא כבר פגש אותנו אחרי גיבוס ראשון).
הברית עברה עם הגבס ולדברי המוהל הגבס הקשה על העיניינים (היתה לו פאדיחה קטנה שנגמרה בנס גדול, ואנחנו יודעים שהוא מוהל מצויין כך ש...)
בדיעבד נראה לי שעדיף להתחיל את הגיבוסים כשלושה ימים אחרי הברית (ההיגיינה קריטית בימים האלו).
הסתייגות: חשוב מאוד לטפל אצל רופא שמאמינים בו וסומכים עליו, נראה לי שראוי גם להתייעץ כל אחד עם הרופא שלו.
בהצלחה לכולם!!!
מה עושים??
25/10/2010 | 11:58
6
19
היי, אני מלי אמא של מאור בן 6 שבועות, מאור נולד עם קלאב פוט תנוחתי, לפני כמה ימים האורטופד החליט לעשות גבס כי עיסויים ברגל לא עזרו, אחרי שעשו לו גבס מאור הגיב בבכי היסטרי והאצבעות שלו הכחילו ונוצרה אדמומיות מסביב לגבס בחלקו העליון. לפי הוראות הרופא מיד הורדתי למאור את הגבס  ובשיחה עם האורטופד הוא אמר לבוא לעשות שוב גבס.. מה לעשות אם מאור יגיב כך שוב??? האם יש פתרונות אחרים??? מה ההבדל בטיפולים של קלאב פוט תנוחתי וקלאב פוט רגיל???
מי האורטופד הזה?
25/10/2010 | 12:07
12
הי , אני לא יודעת איך מטפלים בקלאב פוט תנוחתי אבל ברור  שהגבס לא הותקן בצורה טובה. טוב מאוד שהבן שלך הגיב בצורה זו ואותת לך בכך שהגבס לוחץ לו מידי. אין שום סיבה שזה יקרה אם הרופא המטפל יודע איך לשים גבס...הייתי מציעה לך לשקול התייעצות עם רופא נוסף. גם אם יחליטו שוב על גבס במידה והוא לא ילחץ מידי יכול להיות שהתינוק לא יהיה רגוע בהתחלה אבל עם הזמן הוא יתרגל לזה (אצלנו זה לקח יום אחד ולא היה בכי היסטרי כמו שאת מתארת). בהצלחה!!
זה קורה
25/10/2010 | 13:03
8
גם אנחנו חווינו את זה..
אצלנו היו אדמומיות ושפשוף מאחורי הברך. מיד כשגילינו הורדנו את הגבס.
בגיבוס הבא תיידעו את הגבסן ותבקשו שיקפיד וישים לב.

לדעתי ההבדלים בטיפולים נעים בין מספר הגבסים שיש בהם צורך עד התיקון ואם צריך ניתוח או לא.
מבחינת שמירת התיקון ושלב נעילת הנעליים - השלבים הם אותם שלבים.

צהריים טובים
25/10/2010 | 13:04
8
מי האורטופד?
ההבדל בין הטיפולים הוא
27/10/2010 | 10:15
12
כמות הגבסים שיש לגבס את הרגל עד שהיא מגיע לתיקון, והאם יש או אין צורך בניתוח. (אני חושבת שבשלב הנעלים לא משנה אם זה ק"פ תנוחתי או אמיתי כולם אם נעלים- אבל את זה כדי לברר עם האורטופד)

אם זה ק"פ תנוחתי ממש קל גם עיסויים צריכים לעזור.

האצבעות הכחילו כי הגבס לחץ מאוד, ולכן מאור בכה כי זה לא נוח ואפילו כואב כשהגבס לוחץ.
אנחנו נשארנו במרפאה אחרי כל גיבוס ונכנסנו שוב לרופא שלנו שבדק כל פעם מחדש את האצבעות כדי לראות שהן בסדר= בצבע אדום ולא מכחילות.

מאוד לא אמור להגיב כך שוב אם הגבס לא ילחץ.

בהצלחה.
גבס לוחץ
27/10/2010 | 11:45
1
9
גם לנו היה מקרה דומה. הרופא הקודם (לפני ד"ר וייזל המקסים) גיבס לא ממש בעדינות את הרגל של שוקו וגרוע יותר הוא עיקם את הרגל שלו בגסות כך ששוקו ממש בכה במהלך הגיבוס (לא התרגשתי מזה כי הוא תמיד בוכה בגיבוס...) נרדם לשעתיים ולאחר מכן לא הפסיק לבכות ולייבב, אני לתומי חשבתי שזה בגלל כאבי בטן או גזים רק מאוחר יותר נפל לי האסימון שמדובר בגבס לוחץ (נו, אמא חדשה). הושבתי את שוקו בגיגית מים חמימים ופירקנו את הגבס מהרגל שלו. למחרת גיבסתי את הרגל מחדש והחלפתי את הרופא לד"ר וייזל המקסים. בכל אופן דרך טובה לבדוק את הגבס הותקן כמו שצריך היא ללחוץ על כריות אצבעות הרגליים של הילד ל-2 או 3 שניות עד שהן מלבינות וכשעוזבים צריך לראות שהן מאדימות בחזרה (מעיד על זרימת דם תקינה לרגל ולאצבעות). אם אין זרימת דם לאצבעות או שהן חלילה כחולות יש להוריד את הגבס מיד ולגבס מחדש בהקדם.

יום טוב
שלומית
שלומית היקרה..
29/10/2010 | 21:36
8
אני כל כך מסכימה איתך אין על ד"ר וייזל!!!! יש לי כמה שאלות אלייך, את יודעת לקרוא מסרים?
החלפת מידת נעליים
25/10/2010 | 07:33
5
1
היי בנות
הבת שלי בת 4 חודשים וכבר חודשיים נועלת את הנעליים 23 שעות ביממה....
האצבעות שלה קצת יוצאות החוצה
השאלה האם צריך להחליף את מידת הנעליים לדעתכן??
אחרי כמה זמן בערך החלפתן את מידת הנעליים??
תשובה
25/10/2010 | 08:25
הקריטריון להחלפת מידת נעליים לא תלוי באצבעות אלא בעקב של הרגל- אם העקב עדיין יושב טוב בתוך הנעל במנח הנכון ולא עולה אז הנעליים עדיין מתאימות. הכי טוב להתייעץ עם האורטופד שלכם כי הוא בעל הניסיון והוא יכול לראות אם העקב יושב טוב. אם הביקורת רחוקה ואת מודאגת את יכולה לצלם ולשלוח לו את התמונות מכל מיני זוויות (זה מה שאני הייתי עושה כשחשבתי שצריך להחליף ולא הייתה לי סבלנות לחכות עד הביקורת).
בהצלחה
אנחנו בערך כל חצי שנה
25/10/2010 | 13:07
תתייעצי עם הרופא
מטכנאי אורתודפיה
25/10/2010 | 14:45
2
2
אכן זה הקריטריון להחלפת נעליים. בהונות שיוצאים מתחום הנעל. בנוסף כף הרגל נראת "שמנה" מהנעל עצמה.
התאמת גודל הנעל לכף הרגל מהווה חלק ממניעת סיכוי לפצעים בעקב.
בהצלחה
מיכאל אלכסנדר
טכנאי אותורפדיה
תודה רבה :)
27/10/2010 | 16:09
1
הזמנתי נעליים חדשות כי לאחר התייעצות עם האורטופד
הבנתי שזה בדיוק
ואפשר כבר להחליף
לפני שתקבלי חשבונית, דברי איתי
27/10/2010 | 19:18
פורומים חדשים ב-
( לעמוד שלי בתפוז )
24/10/2010 | 17:18
1

עם פתיחת העונה החדשה, הכירו את המתמודדים שהולכים לשנות את חייהם ולתת הכל למען המטרה שלהם בפורום לרדת בגדול - עונת הזוגות
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

האלוהים של העולם התחתון חוזר בעונה שלישית! בואו לדבר על כל התככים ומאבקי הכוח בדרמת הפשע הישראלית הגדולה מכולן - הבורר
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...
צריכה עידוד...
24/10/2010 | 11:50
13
4
אנחנו עשרה ימים אחרי הניתוח ואתמול בלילה נסענו לקליניקה של ד"ר פנסקי באופן חריג כי היה נראה לנו שהגבס באחת הרגליים קצת החליק. היות והוא נוסע לחו"ל ויש לנו עוד שבועיים עם גבס. הגענו אליו ואכן הוא החליף לו את הגבס. לאורך כל התהליך היה לד"ר פנסקי ספק אם אנחנו שייכים לקטגוריה של "קומפלקס ק"פ" ואתמול הוא החליט שכנראה שאנחנו אכן בקטגוריה זו, אם כי באופן קל יחסית. זה אומר שאחרי הגבס של הניתוח יהיה עוד גבס ואולי יותר ואולי גם אחרי שנתחיל נעליים מתישהו נצטרך עוד גבסים ואולי אפילו עוד ניתוחון. וחוץ מכל הכיף הזה גילינו בכף הרגל שלו נקודות חומות מוזרות שנראו כמו פטריה ואני כולי בלחץ ממה שיכול להתפתח שם במשך שבועיים. מילא שני ילדים עם ק"פ אבל למה זה צריך היה להיות קומפלקס?...היום אני די מבואסת והייתי צריכה להוציא את זה איפשהו...עד מחר אחזור לפרופורציות אבל מידי פעם צריך לקטר קצת...שיהיה לכולם שבוע טוב.
בדיוק בשביל זה אנחנו כאן
( לעמוד שלי בתפוז )
24/10/2010 | 12:13
2
2
לחבק, לעודד ולתמוך אחד בשני, כי מי מאיתנו לא זקוק לזה מתי שהוא???
מקווה שהכל יעבור על הצד הטוב ביותר, אתם בידיים נפלאות.

דיברתם עם ד"ר פנסקי על הנקודות החומות שתיארת?
תודה...
24/10/2010 | 12:29
1
2
ד"ר פנסקי אמר שזה נראה לו כמו פטריה אבל הוא לא בטוח ושם על זה משחה אנטיביוטית כדי למנוע זיהום.  ננסה בעוד שבועיים לפני שנחליף גבס להיכנס לרופא עור בהדסה שיגיד את דעתו אבל אם זה פטריה או משהו אחר, אי אפשר ממש לטפל בזה כרגע ואז מה עושים? הכי מפחיד אותי ששוב לא נוכל לשים גבס ואז זו באמת בעיה רצינית. אולי כבר נוכל להעביר אותו לנעליים, לא יודעת. מטריד.
נקווה לטוב, החלמה מהירה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/10/2010 | 12:45
2
אני בטוחה שימצא פתרון
מחזיקה אצבעות!
24/10/2010 | 12:46
1
3
אולי תשאלו את ד"ר פנסקי על סד גבס קל - שאפשר להוריד ולהלביש? על מנת שאפשר יהיה להציץ ולבדוק מה המצב שם בפנים?
בהצלחה
טובה
רעיון טוב
24/10/2010 | 12:59
2
הבעיה שהיום הוא טס לחו"ל לשבוע...אבל נשמור רעיון זה לעוד שבועיים כשנוריד את הגבס ואם המצב החמיר ואי אפשר עוד נעליים אולי זה פיתרון טוב. תודה!
מחבקת אותך חזק חזק!
24/10/2010 | 15:08
1
כ"כ מבינה אותך!זה כ"כ לא פשוט כשיש שניים עם ק"פ, הרי למרות שאנו יודעים שזה בר תיקון ב"ה, כל הריון אנחנו מתפללות  שהפעם יהיה לנו ילד בלי ק"פ, רוצות התחלה רגילה לילד ולנו, וכשזה מגיע, אנחנו אומרות: טוב, לפחות אנחנו כבר יודעות במה מדובר ושהכל יהיה בסדר בעז"ה, אבל כשזה טיפה מסתבך וקצת יותר קשה מהרגיל, אז אנחנו קורסות לרגע או שניים וצריכות חיבוק גדול...תשאלי את ג'סיקה ככה בסוד, כמה עידוד הייתי צריכה הפעם עם הקטנצ'יק....
מאחלת לך שהכל כבר יעבור ויהפוך מהר לנוסטלגיה, ואל תשכחי שב"ה אתם באמת בידיים טובות!
המון תודה
24/10/2010 | 17:16
2
כמה מעודד לקרוא את התגובות החמות. אני יודעת שהכל יעבור אבל יש ימים קשים כאלו. אגב, כנראה שאנחנו נצטרך למשוך עם הנעליים עד גיל 5...אבל כרגע אני כבר כל כך מתפללת להגיע לשלב הנעליים שזה לא כל כך מטריד אותי...העיקר שנגיע לשם כבר...
24/10/2010 | 21:27
25/10/2010 | 11:32
2
1
שולחת לך אנרגיות טובות ומחזקות...
תודה
25/10/2010 | 12:09
1
2
היום יותר טוב...אני רק מקווה שלא יהיו הפתעות עד שנוריד את הגבס ביום חמישי הבא ושלא נגלה שהמצב שם החמיר...בינתים אין מה לעשות, רק לחזור לשיגרה ולנשום עמוק.
חיבוקיייייייייייייייי
25/10/2010 | 19:44
1
רוצה את הבובת חיבוקי של עדן     
חחחח...
יש ימים מבאסים יש ימים מעולים כמו שאמרת קורה.. והכי מותר לך בעולם לקטר והמקום המושלם לעשות זאת זה כאן!!!
היי...
27/10/2010 | 10:03
1
אני הולכת שלוש שנים אחורה ואם אני אכנס לארכיון ואקרא כל מה שעברנו עם הנסיכה שלי , אני אצטרך לשבת יומיים מול המחשב ולבכות. לפעמים באמצע הדרך לא רואים את הסוף ... אבל גם הוא מגיע והכל בסופו של דבר מסתדר בע"ה ( גם אם זה לוקח קצת יותר זמן..) מה שהכי חשוב זה שאתם נמצאים בידיים טובות .וכמו שכתבו כבר לפני זה המקום לשחרר קיטור, להתחזק ולהמשיך הלאה עם כוחות מחודשים.
שולחת לך חיבוק מנסיכת ה " קומפלקס ק"פ " שלי.
עינבל.
גם אנחנו המשכנו עם הגבסים אחרי הגבס של הניתוח
28/10/2010 | 21:16
3
שניים - שלושה, כבר לא זוכרת.
חיבוקים
תקטרי חופשי
מעבדת הליכה
24/10/2010 | 11:30
11
17
שלום
הרבה זמן לא בקרתי כאן.
אנו מתמודדים עם נסיגות קלות כבר שנתיים פלוס.
הבן שלי בן 9 ועבר בדיקה במעבדת הליכה בדנה.
אנו עדיין ממתינים לשמוע מפרופסר וינטרויב.
האם יש למישהו ילד גדול שלובש סדים או AFO?
האם זה עוזר?
הייתי מאוד רוצה לשמוע ממכן.
תודה.

הנדל
אולי תשאלי בפורום אורתופדיה
24/10/2010 | 13:02
8
בהצלחה
טובה
מטכנאי
25/10/2010 | 14:57
5
13
סדים משמשים את בני כל הגילאים. מגיל ינקות ועד מבוגרים מאד.
הסדים יגבילו את מה שהם אומרים להגביל וישחררו את מה שצריך לשחרר.
כן , כן, זה עוזר.
ווייטראוב והצוות שלו מאד מנוסים בתחום.

מיכאל אלכסנדר
טכנאי אורתופדיה
תודה
27/10/2010 | 12:17
4
6
מיכאל - תודה
אני גם סומכת על וינטרוב!
הענין הוא שעד עכשיו הילד הי' בנעליים רגילות ואני די חוששת מהתגובה שלו...
מה שגם שאני לא הבנתי איך סד עוזרת לדורסיפלקסיה כשהוא מגביל תנועה
תוכל להסביר?
תודה
דורסיפלקציה
28/10/2010 | 08:09
3
727
דורסיפלקשן: קרוב כף הרגל לרגל - התנועה ההפוכה ל"לתת גז" ברכב. התפקיד הראשוני של סדים מתיחס לדורסיפלקשן = שימרת טווחי תנועה בקרסול = טווחי תנועת אכילס. בסד הזוית בין כף הרגל לרגל שמורה ויציבה. חלק מהסדים אינם מאפשרים שינוי בזוית (solid AFO) ואחרים וגבילו תנועה (HAFO) באופן חלקי. תמיד ימנעו הסדים תנועה הפוכה לדורסיפלקשן (פלנטרפלקשן) דהיינו הרחקת כף הרגל מהרגל (כמו לתת גז ברכב) - זוית של 90 מעלות בין כף רגל לרגל או חדה מ 90 מעלות = רצוי = דורסיפלקשן, הסדים ישמרו על זוית זו וכך ימנעו פלנטרפלקשן.
עוד הסברים? התקשרי אלינו ואסביר.
מיכאל אלכסנדר
תודה מיכאל
28/10/2010 | 17:43
2
8
תודה על ההסבר המקיף. כן אני יודעת מה זה דורסיפלקשן. השאלה שלי היתה שב - solid AFO האם הוא לא מגביל או מקשה על התנועה ללמעלה במיוחד לאכילס?
היום יש לבן שלנו 0-3, ירידה מבערך 20
סדים
29/10/2010 | 08:51
1
11
משנה את התנועה - לא "מקשה".
העיקרון של סדים זה "לקחת את מה שלא רוצים ועד כמה שאפשר לתת את מה שרוצים שיהיה". וכך צריך לראות ולהבין את הסד. יקשה על התנועה היכן שצריך והיתר ימשיך כרגיל. תוכלי לראות מקרים מורכבים בהרבה מקלאב פוט בשימוש בסדים בסירטי היוטיוב שלנו.
מיכאל
הבנתי
31/10/2010 | 12:16
6
תודה מיכאל על ההסברים
הנדל
25/10/2010 | 15:06
1
6
שיהיה בהצלחה, אני משתדלת לעקוב אחרי ההודעות שלך, ומתפללת להצלחת הטיפול השמרני.
הישארי איתנו והמשיכי לעדכן, כל מידע על נסיגות עוזר להמון אנשים.
ג'סיקה
טיפול שמרני
27/10/2010 | 12:19
7
גסיקה
תודה
אנחנו גם מקווים מאוד שנוכל לסיים בטיפול שמרני.
בעצם היום אנחנו עושים המון פעילות ומתיחות וכו'
אני מאוד ממליצה למי שמתחיל לראות נסיגה!

אמנם זה לוקח זמן ודורש הרבה יצירתית מצידי
כדי שהוא ימשיך לרצות להתעמל וכו'
אבל רואים הבדל אפילו בתוך הנסיגה

תודה על העידוד.

שלום הנדל
26/10/2010 | 12:38
1
8
גם אנחנו התמודדנו עם נסיגה בגיל 5 וחצי. אצלנו הטיפול היה אצל ד"ר פנסקי שעשה סידרה של 4 גבסים ולאחריה חזרנו לשינת לילה עם נעליים וכמו כן נעלי אפוס במשך היום למספר שעות. לא יודעת מה עזר אבל כרגע המצב נראה מצוין. הגענו לפלטפוס (יש!!!) ואפילו בהליכה הרגל קצת יוצאת החוצה. אולי תבררי לגבי נעלי אפוס? נראה לי שהם תרמו הכי הרבה. בהצלחה!
נעלי אפוס
27/10/2010 | 12:24
7
בעצם הבן שלי היום נקרא גדול לנסיגה בגיל 9 אז אני רואה שכולם יותר מסתבכים עם הטיפול
תודה. אני אנסה לברר לגבי נעלי אפוס
מקווה שהמצב אצליכם ימשיך להחזיק!
הריונית מודאגת
24/10/2010 | 10:59
26
3
שלום לכולם!
אני בהריון בשבוע 22 אוטוטו 23.
אני יודעת שיש לי עוד זמן, אבל אני מתחילה לחשוב על כל מיני דברים, יש לעוברון החמוד שלנו קלאב פוט דו צדדי, אנחנו ממש דואגים מה יהיה איתו, אם הוא יהיה עם גבס, נעליים, די מפוחדים מהעניין, ועכשיו אני חושבת אם אפשר בכלל לעשות ברית במידה והוא יהיה עם גבס כבר בהתחלה?
יש מישהי שילדה לא מזמן ויכולה לספר לי קצת לא רק על הברית, אנחנו ממש רוצים להכיר הורים ואולי אפילו לראות תינוקות עם מצב כזה, אני עכשיו בסבב בדיקות שהרופאים מלחיצים אותנו ודורשים שנעשה את כל הבדיקות האפשריות, אשמח לשמוע לע עוד מקרים כאלה, אני יודעת שכולם עם אותו מקרה, אבל אני רוצה לשמוע על תינוקות טריים או על הריוניות שעוברות או עברו כמוני ומרגישות כמוני.
תודה רבה!
?
24/10/2010 | 10:59
שלום
24/10/2010 | 12:06
1
לא מזמן הייתי במצבך. הבן שלי עוד מעט יהיה בן 4 חודשים ואנחנו בעיצומו של התהליך. זהו הבן השני שלי עם ק"פ כך שאני יודעת שבסוף זה מסתדר למרות שהדרך לא קלה. אשמח לשוחח איתך אם תרצי וגם להיפגש - צרי איתי קשר במסר. בגדול, אנחנו מטופלים אצל ד"ר פנסקי שמעדיף להתחיל את הגבסים לאחר הברית כך שאין בעיה לטפל באזור ולעשות שטיפות ורק אחר כך מתחילים בטיפול - נראה לי שזו הדרך הטובה ביותר. גם כך מדובר בטיפול של כמה שבועות אז דחיה של עוד שבוע או שניים לא משנה הרבה. לגבי כל ההריון אני יודעת כמה מלחיצים אבל תזכרי שבאמת כמעט בכל המקרים כשק"פ הוא ממצא מבודד אין לו משמעות אחרת. שיהיה בהצלחה!!!
תודה
24/10/2010 | 20:52
אני המומה מכל התגובות פה! אפילו יותר מחברים, ממש כיף לשמוע את הסיפורים של כולן, והתגובות הנפלאות. אתן נפלאות!
ברוכה הבאה!
24/10/2010 | 12:11
3
1
אני רבקי. אמא לתינוקת בת 6 שבועות עם קלאב פוט דו"צ. גם אותנו הלחיצו מאד בהריון ושלחו להמון בדיקות. אבל הלחץ העיקרי הוא מהלא נודע. כשהיא היתה בת שבוע שמו לה גבס ראשון ואח"כ עוד 4. ועכשו היא כבר עם נעליים 23 שעות ביממה. אנחנו מטופלים אצל פרופסור וינטרוב בדנה{איכילוב}. והוא רופא מדהים!! ממליצה בחום! ואם את רוצה לראות- את יכולה לבוא לשם ולראות כל יום שלישי בבוקר. גם אותי בהריון זה מאד סקרן.אבל העיקר-- שבעז"ה זה מסתדר. והילד מתפתח כרגיל.וגם ילך רגיל בעז"ה. הכל לפי ההורים. {אם עושים מה שהרופא אומר ולא מרחמים יותר מדי........}
היי
24/10/2010 | 21:03
2
1
תודה על התגובה המהירה ועל היחס! ותודה על ההזמנה ביום שלישי
היית אצל ויינטרוב בהריון? את חושבת שיש צורך ללכת? הרי אי אפשר לדעת את החומרה של הק"פ תוך כדי ההריון. יש לך מושג עד איזה גיל צריך להיות עם נעליים?
מתי ואיך הגעת אליו? ישר אחרי הלידה? ילדת באיכילוב? איך עושים את זה? והאם הוא רופא פרטי? איך מתחילים את התהליך הזה? יש לי עוד זמן (4 חודשים) אבל מעניין אותי לדעת ולהיות מוכנה.
תגובה להריונית המודאגת.....
26/10/2010 | 11:49
1
1
אני באופן אישי לא הייתי אצל וינטרוב בהריון למרות שהרופאה שלחה אותי. לא ראיתי שום צורך. ואת כל המידע קראתי בפורום ככה שהבנתי לקראת מה אני הולכת.כמו שכתבת- חוץ מידע אין לו מה לתרום הרי אין עוד את הדבר בעצמו........ כדי לראות את החומרה. ויטרוב הוא רופא מאד מחמיר. אבל זה עדיף מנסיגות. ואם כבר ממילא נמצאים בתוך זה אז כדאי לדעת שאנחנו כהורים עשינו כל מה שיכלנו לילד שלנו. ושלא יהיו אח"כ ייסורי מצפון חלילה במקרה של נסיגה.ילדתי באיכילוב כדי להתקבל ישר אליו. הם באים לבי"ח לחדר התינוקות לראות ושם מחליטים אם לגבס. במקרה שלי בא רופא אחר והחליט שזה לא קלאב פוט. היה לי תור לשבוע אח"כ לויטרוב והוא גם התלבט בסוף אמר שזה קלאב פוט קל. אבל ברגע שזה נקרא כך. לא כ"כ משנה אצלו החומרה כי הוא פועל לפי פרוטוקול. ככה שברגע שמתחילים בגיבוס את בתוך התהליך כולו. ולכן הגסב הראשון היה בגיל שבוע שאז היה התור שלנו.
לסיכום- אני ממליצה לך בחום עליו! הוא רופא מדהים ואכפתי. יחס אדיב משולב בהומור.... אז כרגע אין לך מה לעשות {אם את מחליטה לא ללכת אליו בהריון} רק לחכות ללידה ושם קובעים לך מיד את התור אצלו.{אם זה מקרה חמור מגבסים עוד באותו היום}.
וסליחה שיצא לי כ"כ ארוך. אבל שמחתי לענות לך.
ממש מודה לך!
26/10/2010 | 17:41
1
עזרת לי מאוד בלהבין איך מגיעים אליו, אז אני מבינה שהוא בערך יגיע אליי ברגע שיראו שמדובר בקלאב פוט, התיק שלי שם יחד עם כל הבדיקות ששלחו אותי, (ייעוץ גנטי ומי שפיר).
תודה רבה לך שוב!
תגובה
24/10/2010 | 12:51
1
1

היי
אני רויטל אמא של עידו היום בן ארבעה חודשים עם ק"פ ברגל ימין.

את הק"פ לא גילו לי בהריון רק אחרי הלידה,  אף אחד לא הסביר לי במה מדובר אמרו שיבוא מגבס ויסביר לי וכמובן הגיע מגבס רק ארבע ימים אחרי הלידה. עידו גובס ביום הרביעי לחיו ואת הברית עשינו עם הגבס , המוהל אמר שאין שום בעיה ( לקחנו רופא כרורג מרדים ) עידו עבר ניתוח בגיד אכילס בגיל חודש וחצי, ועכשיו הוא כבר חודש וחצי עם הנעלים ( דניס בראון ).
יש ימים יותר קלים שלא מרגישים שהוא עם נעלים ויש ימים כמו היום שהוא חולה אז ויתרתי לו על הנעלים.
עצה לי אליך בקשר לקניית עגלה, אם את קונה עגלה עם אמבטיה אז רצוי שהאמבטיה תהיה גדולה כיון שכך יוכלו להיכנס הרגלים עם הנעלים אליה.

אני מציעה לך להיות רגועה לעבור את ההריון בשקט ( עד כמה שאפשר ) את תראי שהשד לא נורא כל כך, יש צרות יותר גדולות ( מנסיון יש לי בן בן שנתים ושמונה חודשים אשר צריך לעבור ניתוח לב פתוח עוד חצי שנה הייתי מעדיפה שיהיה לו ק"פ )

שתהיה לך לידה קלה
ביי
את מדהימה!
24/10/2010 | 20:48
תודה רבה לך! את ממש מקסימה, תודה על העידוד, ואני שולחת לכם את כל החוזק שבעולם ומגיע לכם שהכל יעבור בקלות רבה עם הגישה שלך, שב"ה הקטנצ'יק יעבור את הכל בשלום! תודה רבה לך!
הכי מפחיד זה לפני הלידה!
24/10/2010 | 13:15
אח"כ מבינים שהשד לא כ"כ נורא ובהחלט ניתן להתמודד איתו. עמית בת 4 חודשים ובשלב הנעליים לאחר 4 גבסים (ללא ניתוח- הק"פ קל). היא עושה איתן הכל, מאוד פעילה, חייכנית, צחקנית וסה"כ תינוקת הרבה יותר נוחה מהרבה תינוקות אחרים שלא עברו מה שהיא עוברת. כל זה רק בשביל להראות לך (ולפעמים גם להזכיר לעצמי...) שהק"פ הוא רק חלק אחד מתוך המון חלקים שמרכיבים את הילדים שלנו.
אשמח להיפגש, אם תרצי שלחי מסר. (אנחנו חיפאים).
ברוכה הבאה
24/10/2010 | 14:45
1
היי, שמי יפעת, אמא של רון בן 4 ושל ניב בת שנה ו-5 חודשים.
ניב נולדה עם ק"פ ברגל ימין.
את הגבס הראשון עשינו בגיל שבוע ומאז אנו מטופלים אצל ד"ר וייגל בשניידר.

לגבי הברית אני לא אוכל לעזור כי אין לי נסיון של גבסים עם ברית אבל אני יכולה לספר לך שהגעת למקום הנכון להתייעץ ובעיקר להירגע בו!

מאיפה את בארץ? אנחנו גרים בחדרה, אז אם את רוצה לראות את הקטנטונת שלי ואת הרגליים שלה את מוזמנת.

המשך הריון קל,
יפעת.
היי
24/10/2010 | 20:57
תודה רבה לך! וממש תודה על ההזמנה, אני מתל אביב, אני ממש שמחה שמצאתי את המקום הזה, אני באמת לא רואה מקום יותר טוב להיות בו, התמיכה פה מדהימה, ויש בנות שלא משנה כמה המצב אצלהן קשה יותר הן יעודדו ויעשו הכל כדי לגרום לי להקלה, זה פשוט מדהים!
ברית עם גבס
24/10/2010 | 17:21
1
1
שלום לך!
שמי שלומית ואני אמא לתאומים (בן ובת) שהבן נולד עם קלאב פוט בינוני ברגל ימין וק"פ קל ברגל שמאל שדורשים מספר מחזורי גיבוס. ב- 1/10/10 ערכנו ברית וזבד הבת (בריתה) לשני הצוציקים שלנו כשרגליו של החמוד שלי נתונות בגבס. הברית עברה יפה ויותר מזה המוהל אפילו טען שיש בזה יתרון כי הרגליים מקובעות וקל יותר לשלוט בתנועותיו של הילד (נשמע קצת מזעזע...). אנחנו ערכנו את האירוע כשהצוציקים בני חודש וחצי וזאת בגלל שהם נולדו קטנים מאוד. אני מכירה מקרים בהם רופאים מתחילים את מחזורי הגיבוס לאחר הברית (אם היא נערכת ביום השמיני...).
שיהיה בהצלחה
שלומית
תודה רבה!
24/10/2010 | 20:53
קיבלת כאן תגובות מעולות
24/10/2010 | 21:24
5
1
ואין לי הרבה מה להוסיף. אני מקשרת לך לשרשורי היכרות קודמים, ושרשורי בדיקות כדי שתכירי את הסיפורים שלנו קצת. וגם, מוסיפה את השרשור הנוכחי לשאלות הנפוצות, וגם, מחר אפרסם "סקר בריתות" שיישמר בשאלות הנפוצות.

אה, ואני ג'סיקה, אמא של דניאל ואבישי. דניאל נולד עם ק"פ דו"צ לפני ארבע+ שנים,והיום-טפו טפו

ברוכים הבאים
ג'סיקה
ממש מודה לך! אין על הפורום הזה
25/10/2010 | 09:34
4
1
גם אני רוצה לעודד אותך קצת
25/10/2010 | 15:09
3
4
אני ליבי לנוגה בת 6 עוד מעט והיא ילדת קלאב פוט ועמית הוא בן שנתיים ושלושה חודשים בלי ק"פ אבל בעיה אורטופדית אחרת. נוגה נולדה פגית (1990 ק"ג) והיא טופלה בשיטת פונסטי עם גבסים ניתוחון ונעלי דניס בראון. את מזכירה לי את עצמי שהייתי עם נוגה בהריון וגילו בשבוע 22 של ההריון שמענו פעם ראשונה את המושג קלאב פוט וגם אני נלחצתי ושלחו אותי למליון בדיקות אנחנו מטופלים בתה"ש אצל ד"ר שינדלר ומאוד מרוצים הוא מאוד הרגיע אותי שהייתי בהריון ובעית הרגלייםן התגלתה אמר לי שיש אחוז הצלחה של 100% וכבר תיהיה רגועה וכך ההריון יעבור יותר בקלות. היום נוגה שלי עוד מעט בת 6 (לא יאמן איך הזמן טס) והיא ילדה בריאה ורגילה לכל דבר עם תיקון של הקלאב פוט מושלם ואין שום זכר אם תרצי לדבר שלחי במסר את הטלפון ואשמח לדבר איתך. בהצלחה ליבי
ייאללה כמה הפורום הזה מחמם את הלב..
25/10/2010 | 19:38
2
אומנם הרבה זמן אין לי וחסרים לי שעות ביממה אבל אני מתעדכנת מה קורה וכל כך שמחה על התמיכה ההדדית שיש כאן!
אין יל הפורום הזה ולא יהיה!
אני אמא לעדן בת חצי שנה ק"פ רגל ימין מטופלים בבית חולים סורוקה אנחנו ב"שים...
עדין עכשיו בשלב נעילת הנעליים בלילה.
אני זוכרת את הרגע שבישרו לי על הק"פ זה היה שניה וחצי אחרי שילדתי (אז מי הקשיב להם ביכלל..)
אבל אחר כך התאפסתי על עצמי והבנתי את הנושא.. נכון התחלתי להילחץ, לבכות ולאבד כל כיוון אבל ישר הגעתי לכאן ולכל השאלות שלי היו תשובות ולכל הספקות והחששות שלי היה מענה או תמיכה.
כמו שכולן רשמו כל עוד תטפלי בזה טוב (כולל גם בן זוגך) אז זה יעבור ולא יחזור!
בהצלחה יקירתי לידה קלה כתרנגולת    
נראה לי שאין מה להוסיף... אך בכל זאת ..
26/10/2010 | 08:51
1
1
אנסה גם אני לתרום קצת מנסיוני.
אני אמא לגוזלית מתוקה מדבש,  בת שנה וחמישה חודשים , שהחלה ללכת בימים האחרונים.
תחילת הדרך היתה לא קלה ,תנשמי נשימה עמוקה לפני הלידה ותתכונני נפשית לשבועות הראשונים עם הגבס שהם אכן לא קלים . אבל כמו בגידול ילדים - הנחת שוה את הכל ! לראות אותם פוסעים את הפסיעות הראשונות , לראות איך הם לומדים להסתגל למצבם , ולהתהפך, לזחול , לשבת ולעמוד עם הנעליים - זה פשוט מדהים!
מה שחשוב לזכור זה שהתינוק נולד , ומיד מגבסים אותו, אז הוא כמעט לא מכיר מציאות אחרת של -רגליים משוחררות ,  ומי שמצטער על כך וקשה לו עם זה - זה יותר ההורים מאשר התינוק!! (כמובן , אם אין כאבים מיוחדים וכו')
כמו שאמר לנו הפרופסור - "ילדים הם סתגלנים גדולים" , ומה שחשוב זה - לא לרחם יותר מידי , לזכור שעדיף נעליים מאשר ניתוח!
הרבה הצלחה ונחת!
אנחנו נמשיך להיות כאן לשמוע, להשתתף , להזהות , ולהבין , וגם ולשתף בהתקדמות אצלינו.  
להריונית המודאגת
26/10/2010 | 12:35
עניתי לך למעלה על מה ששאלת. רק היום שמתי לב. וחשבתי שאולי גם לא תראי כי זה למעלה. בהצלחה!
היי
26/10/2010 | 22:48
3
1
שמי קרן ואני אמא של יהב בן שנה ותשע שנולד עם ק"פ דו"צ , ויובל שנולד קצת יותר מחודש ללא ק"פ.
וואי איך שאת מחזירה אותי אחורה, אני הרגשתי בדיוק כמוך כשבישרו לי על הק"פ בשבוע 16 בסקירה הראשונה ומאז כל ההריון היה עם הרבה בכי ודאגות לקראת הלא נודע, הרי כל מה שינסו לתאר כאן בפורום את עדיין לא שקטה ומפחדת לקראת מה שיצא. אבל אני יכולה לומר עם יד על הלב שזה ממש לא נורא, והרבה יסכימו איתי כשאומר שעדיף שיהיה ק"פ ולא מום אחר כי זה ניתן לתיקון.
את יהב גיבסו בגיל יומיים אבל אני ממליצה בחום לגבס אחרי הברית בלי לחץ.
במהלך ההריון ערכתי את כל הבדיקות ואני בעד לעשות כך כדי שתהייי רגועה ובראש שקט שזה רק ממצא אורטופדי.עשיתי מי שפיר, אקו לב, סקירת מוח פרטית וכל 3 שבועות אולטראסאונד לראות את תזוזת הגפיים, יעוץ עם שני אורטופדים דר' פנסקי ופרופ' וינטרוב (ממליצה על פנסקי) ויעוצים גנטיים. בקיצור ממש שמייח.
אם תרצי לקפוץ לאשדוד לראות את הוידאו מהברית ותמונות אז בכיף, אל תדאגי הכל יהיה בסדר וכל דבר תשאלי כאן בפורום המקסים הזה כי אותי זה מלווה מאותו גילוי ועד היום וזה מעודד.
היי קרן
28/10/2010 | 09:22
2
1
תודה רבה לך!
שמעתי שפנסקי מדהים, אבל שאני חושבת לטווח ארוך יהיה לי קצת בעייתי לנסוע פעם בשבוע עד ירושלים (אם ככה הולך להיות באמת בגלל הגבסים) בעלי התחיל עבודה חדשה אז זה יהיה ממש קשה לגרום לו לנסוע פעם בשבוע, אני צריכה משהו קצת יותר נגיש ואני ילך על ויינטרוב, כי אני מתל אביב.
איך ההמלצות לגביו? ידוע לך משהו?
ותודה רבה על ההזמנה לאשדוד, את חמודה אמיתית, זה מדהים שבנות מזמינות ותומכות אפילו יותר מחברים!
אני מתחילה להתעודד מאוד בזכות הפורום הזה, ובאמת תודה לאלא שזה רק קלאב פוט, נעבור גם את זה, בטוחה שכל יהיה בסדר. ידוע לך מה התהליך אחרי הגבס, אם כולם צריכים נעליים ולכמה זמן הנעליים?
בוקר טוב עינת
28/10/2010 | 11:07
1
1
אנחנו עברנו סדרה של 5 גבסים, כל שישי היינו נוסעים מאשדוד לירושלים (ובעלי היה מפסיד יום לימודים) רק בשביל דר' פנסקי. ההרגשה שאת יוצאת אחרי הביקור אצל הרופא הזה היא נפלאה, הוא היה נותן לנו לעשות לו אמבטיה אצלו במשרד לפני הגיבוס חצי שעה להתענג ואז היה מגבס כשהוא גם מרגיע את יהב (אין רופא כזה ) . אין ספק שפרופ' ויינטרוב מקצועי אבל אני הלכתי עם ההרגשה שלי הפנימית שדר' פנסקי לא אוהב התערבות כירורגית ונמנע ככל האפשר מניתוח - מבחינתו עבודה טובה של גיבוס היא אותה תוצאה של ניתוח. אני יודעת שפרופ' ויינטרוב מנתח כמעט תמיד.
אז כאמור בגיל 5 שבועות עברנו לנעליים למשך 23 שעות ביום כאשר שעה היא להתפנק באמבטיה ומסג' וואי איזה כיף זה היה, ובגיל חצי שנה עברנו לנעול אותם רק ל- 12 שעות לשנת לילה.
זה נשמע קצת מלחיץ אבל תאמיני לי שזה עובר מהר והנעליים כלל לא מגבילות, יהב התהפך בזמן, שיחק וזחל וזה אפילו חיזק לו את שרירי הבטן והרגליים.
את הנעליים נועלים עד גיל 4 אבל יש רופאים שמורידים לפני.
היי תודה
31/10/2010 | 18:21
גיל 4??? ואווווו חשבתי שעד גיל שנה! זה קצת מדכא אותי עכשיו.
וגם מדכא אותי שאת אומרת שווינטרוב דוחף לניתוח, יש לך מילים אולי קצת יותר טובות עליו? כי להגיע לירושלים יכול להיות די בלאגן, אבל אם לא תיהיה ברירה ברור שאני יעשה את הכל. את יודעת אם פנסקי יכול לקבל אותי עכשיו שאני בהריון? אני מעוניינת לשמוע וגם קיבלתי הפניה מהרופאה שלי ללכת להיפגש עם אורתופד לפגישת ייעוץ.
הי עינת
31/10/2010 | 19:03
1
הי עינת.

אני מיכל, חדשה גם כן בפורום ואמא ליותם  - בן ה 4 שבועות. כשקראתי את הודעתך הזדהיתי איתך באופן מלא. הקלאב פוט של יותם אובחן כבר בסקירה מוקדמת בשבוע 14. וכמובן שגם אנחנו הוכנסו לסחרחורת הפחדים והבדיקות. החל מהיועץ הגנטי שלא התבלבל והציע לנו הפניה לוועדה להפסקת הריון וכלה בפרופ' מלומד, ראש מחלקה שעשה לנו את סקירת המוח וזרק לחלל האוויר שם של מחלת מפרקים נוראית שהוא "לא יכול לשלול אם כי 99.9% שזו אזעקת שווא". וככה במקום להנות מההריון (חיכינו לו הרבה זמן) רצנו מסקירה לסקירה ולפרקים הייתי ממש ממש בלחץ. עצתי לך בשלב זה של ההריון - עשי את הבדיקות - (אנחנו עשינו גם מי שפיר) כדי להרגע אך קחי בערבון מוגבל את כל מה שאומרים לך. בסופו של דבר, אם יש לך רופא שאת סומכת עליו - דבקי בו ובמה שהוא אומר. אנחנו עשינו את שתי הסקירות ומעקב מומים אצל דר' גלבוע מתה"ש ומעבר להיותו נחמד בצורה יוצאת דופן הוא גם מקצוען אמיתי - יסודי ולא מתפשר - כל מה שהוא אמר התאמת בסוף וחוות הדעת האחרות שקיבלנו התבררו כלא נכונות.
בנוסף לבדיקות  - ביקרנו במרפאת הקלאב פוט כבר במהלך ההריון (שבוע 25 בערך). ראינו ילדים ודיברנו עם הורים. בעיני זה לא הכרחי בדיעבד. הפורום כאן מספק את כל התשובות.
ועכשיו כשיותם כבר כאן,  ראשית - הקלאב פוט לא משנה בכלל (ליותם  קלאב פוט ברגל ימין ותנוחתי ברגל שמאל)  - עצם הידע שהמצב קיים דווקא איפשר לנו התרגשות אמיתית בחדר הלידה  - (לפעמים כל הבדיקות גם עוזרות...) ידענו שיש קלאב פוט ,הודענו לכל המילדות (הייתה לי לידה ארוכה מאוד) וכשהוא יצא רק ראינו כמה הוא יפה ולא התעסקנו ברגלים העקומות..
אנחנו מטופלים באיכילוב אצל פרופ' וינטראוב, דר' חמו והפיזיוטרפיסטית אריאלה - בעיני - צוות מנצח - נחמדים בצורה שלא תאמן.   מחרתיים כבר נהיה עם הגבס הרביעי והשד לא נורא כל כך. אנחנו רוחצים אותו עם מטליות טבולות במים חמים כל יום וביום הגיבוס מורידים לו את הגבס באמבטיה ולאחר מכן עושים לו שיוט ארוך ומרגיע במים החמים. את הברית ביצענו בבית לפני כמעט שבוע עם רופא ובהרדמה (הייתה לו צהבת לכן זה נדחה קצת). לא הייתה שום בעייה  עם הגבס ואני בכיתי יותר ממנו... :).
זהו פחות או יותר, אני מקווה שקצת הצלחתי לעזור - השד באמת לא נורא כל כך (הרבה יותר קשה להתמודד עם הגזים מהם הוא סובל..) אם יש לך עוד שאלות - אל תהססי ואם את מאזור המרכז ובא לך לקפוץ את מאוד מוזמנת.
המשך הריון קל ומהנה.
תודה רבה לך!
01/11/2010 | 12:49
את מקסימה אמיתית!
באמת מעודד לשמוע אותך ואת כול הבנות פה! וגם מעודד לשמוע על ויינטרוב והצוות. כנראה שאני יהיה אחרי הלידה ב"ה ושאני יראה אותו אני באמת יירגע, אני מעודדת יותר ואני בטוחה שהבעיה היא רק קלאב פוט, למרות שהרופאים לא מוותרים לי על שום בדיקה. אני ממש שמחה לשמוע עלייך ועל עוד אמהות כמוך. נו אז איך קוראים לפשוש? אני צריכה קצת השראה
ד"ר פנסקי
24/10/2010 | 09:18
4
3
בוקר טוב בנות,

אני בשבוע ה- 31 להריון ולעובר שלי יש קלאפ פוט ברגל ימין
הייתי אצל פרופ' וינטרוב כי הרופא נשים שלי המליץ לי אליו
אבל אני רואה כאן בפורום הרבה המלצות על ד"ר פנסקי.

איך מגיעים אליו? איפה הוא מקבל? והאם מכבי עושים בעיות עם טופס 17?

תודה שמרית

הי שמרית
24/10/2010 | 09:52
3
2

אני לא מכירה את פרופ' וינטרוב, מאמינה שמי שמכיר אותו יענה לך... את יכולה להריץ את השם שלו במנוע החיפוש, אולי תמצאי תשובות...

אנחנו מטופלים אצל ד"ר פנסקי ולמרות הנסיעה לירושלים אחת לשבוע (עדין בשלב הגבסים) אנחנו מרוצים מאד...

אנחנו גם במכבי והוא מקבל דרך הקופה רק בעין כרם. כך שאם אין לך בעיה להגיע אליו לירושלים - את אפילו לא צריכה טופס 17 (אני הבאתי ואז כשראיתי שלא ביקשו שאלתי והפקיד אמר לי - מכבי לא צריכים טופס)

יש עוד הרבה רופאים טובים ונחמדים אבל גם אני התרשמתי מפנסקי בזמן ההריון (בזכות הפורום כמובן), הלכתי ליעוץ טרום לידה ונשארתי איתו...

שיהיה בהצלחה.

נועה
היי נועה
25/10/2010 | 09:35
2
1
תודה רבה על התשובה

המשך יום מקסים...שמרית
פרופ' וינטרוב..
25/10/2010 | 11:24
1
4
|פרופ' וינטרוב נקרא אחד המומחים בארץ , אם לא המומחה, (כך לפחות עפ"י הברורים שאנו עשינו) אפשר גם לבדוק באינטרנט - יש את רשימת הרופאים הכי מומחים בארץ בכל תחום, ובאורטופדיית ילדים וינטרוב מופיע.
אנחנו מטפלים אצלו , ומרוצים עד הגג! הוא יסודי , זהיר , וסופר מקצועי.
מתייחס יפה מאד מאד!
מרגיע , מעודד, ובעל נסיון רב!
כמו"כ בין תור לתור אצלו, (כשמגיעים למצב שאין צורך בביקורות צפופות מידי),  הוא קובע פגישות עם הפיזיוטרפיסטית המקסימה שלו - אריאלה , שתבדוק את ההתפתחות , ושחלילה אין נסיגה.

בקיצור להגיע אליו זה שווה מאד, בדוק ומנוסה!  
אם אתם כבר אצלו הייתי ממליצה להישאר , כי להיכנס אליו כמטופלים חדשים - זה קשה .

בהצלחה בכל אשר תחליטו.
גם אני!
27/10/2010 | 13:04
3
רק רציתי להוסיף שגם אנחנו מטופלים אצל וינטרוב ומואד מאוד מרוצים.
נוסעים מירושלים אליו ולא הייתי מוותרת
בהצלחה
שבוע טוב - עדכונים
24/10/2010 | 09:03

לא להאמין איך שהזמן רץ...

ביום חמישי בבוקר הורדנו את הגבס החמישי (כן, התרגלנו זה כבר הרבה יותר קל ( :) התיקון ברגל ימין מושלם וברגל שמאל עוד לא ברור אם נצטרך קיצור...

עכשיו יואבי סוחב שתי משקולות ענק על הרגליים ) :... עכשיו אנחנו עם הגבס למשך שבועיים ואולי זה יהיה הגבס האחרון...

קצת כבד לו, קצת לא נוח לו (לפחות זו ההתרשמות שלי) אבל הוא ממש מתמודד יפה, כמעט ולא מתלונן (מתקשה להרים את הרגליים אבל זה מפתח את שרירי הבטן ( :)...

שבוע טוב ובשורות טובות

נועה  
נעליים אלפא פלקס
23/10/2010 | 22:00
בס"ד

אנו זקוקים לנעליים אלפא פלקס במידה 90,רצוי באזור ירושלים

בתודה מראש
דנה
מי אמר "סטיקר" ולא קיבל?
23/10/2010 | 20:48
9
3
יש אפשרות לקבל עוד אחד?
24/10/2010 | 13:23
1
1
יש לו ביקוש רב במשפחה...
בכיף!
24/10/2010 | 14:11
גם אנחנו נשמח לעוד אחד
24/10/2010 | 14:03
2
1
אחד לכל אוטו
לא שלחתי לך שניים?
24/10/2010 | 14:12
1
3
בושה וחרפה...הייתי בטוחה שכן.
אשלח בימים הקרובים
לא, קיבלנו רק אחד
24/10/2010 | 14:23
1
תודה מותק!
לא קיבלנו...נשמח לקבל תודה
24/10/2010 | 14:53
1
2
שלחו לי במסר את הפרטים
24/10/2010 | 18:56
1
שלחתי לך מסר לגבי הסטיקר
26/10/2010 | 08:46
1
1
עם פרטי הכתובת אולי לא קיבלת.
שלחי שוב
26/10/2010 | 13:03
צ'מעו קטע...
22/10/2010 | 17:38
2
1
אני ועמי (בעלי) בסלון ופאר משחקת בחדרה עם הבובה.
פאר : "אבא, אבא!"
עמי: " מה פאר?"
פאר: " תביא לי מהר את התיק שלי, כואבת לבובה הרגל ואני צריכה לקחת אותה לד"ר פנסקי."

שבת מקסימה לכולם.
עינבל.
אין על הקטנים האלה...
( לעמוד שלי בתפוז )
22/10/2010 | 23:05
1
מדהימה
נשיקות חמות...
מדהים, זה דומה למה שקורה כאן
24/10/2010 | 08:38
1
כשאני אומרת שאני הולכת לרופא, הקטנה מיד אומרת: "לד"ר פנסקי, נכון?" וזה לא משנה בכלל שהסיבה להליכה לרופא היא לא הרגליים של מישהו. רופא=ד"ר פנסקי...
ענייני נעליים
22/10/2010 | 13:52
4
1
שלום לכולם!
לאחר ביקורת גבס אצל ד"ר וייזל הוחלט להשאיר את רגלו הימנית של שוקו בגבס לעוד שבועיים (ואני ציפיתי שנוריד לתמיד...) כך שהמצב כרגע שרגל ימין בגבס ורגל שמאל עם נעל הפוכה. לאחרונה שוקו בוכה הרבה לטעמי עניניי בטן וגזים (מדובר בבן חודשיים וחצי) אבל אני צריכה להתמודד עם בעלי ואמא שלו שמשוכנעים שזה בגלל הגבס או הנעל לסירוגין ואני צריכה לעמוד בפרץ ולהסביר שזה לא זה. יש למישהו אילו המלצות להתמודדות עם כאלו סטרסים????
סופרים שעה שעה
22/10/2010 | 16:05
3
1
מהשבועיים שנותרו, ואני מבטיחה שזה יעבור במהירות
אצלי המצב היה פשוט יותר, כי יש לי תאומים שרק אחד מהם עם קלאב פוט. שניהם צרחו, ולכן אף אחד לא יכל להתווכח איתי. ועדיין, כל פעם שתום עם הקלאב-פוט צרח מגזים, כולם היו אומרים שזה הגבס, ואיזה מסכן הוא עם הגבס.
אפשר לבוא לזה מהכיוון המשכנע, או הלוחמני, ולהתעקש שזה גזים, אבל אני בחרתי באופצייה הפשוטה יותר- להגיד להם, שכן, זה הגבס, והנעליים, והוא מסכן וחייבים להיות חזקים בשבילו ולעבור את זה, ולתת לו להיות עם זה בשביל שהוא יגיע למצב אופטימאלי עם הרגליים. ובפנים בפנים ידעתי שזה גזים
בקיצור, מציעה לך לא להיות צודקת אלא להיות חכמה
חחחח... רותוש אהבתי את התשובה שלך
22/10/2010 | 17:33
תשובה מצויינת!
23/10/2010 | 08:19
תודה
24/10/2010 | 10:17
גם אני אמא לתאומים בן (שוקו) ובת (מוקה) שרק לאחד מהם (שוקו) יש ק"פ. כמובן ששניהם סובלים מגזים רק ששוקו הוא יותר קולני ממוקה. בכל אופן אימצתי את עצתך רק באופן טיפטיפה אחר. הסכמתי איתם ורק הדגשתי שהאלטרנטיבה היא ילד נכה עם רגליים עקומות... ולכן חייב להתמיד בטיפול ולהקפיד על הנחיות הרופאים...
שוב תודה
שלומית
באיזה גיל הורדתם את הנעליים ושמתם לשעות הלילה
22/10/2010 | 09:52
19
באיזה גיל הורדתם את הנעליים והחזרתם אותן  לשעות הלילה בלבד?????
אנחנו הורדנו את הנעליים לשעות לילה בלבד
( לעמוד שלי בתפוז )
22/10/2010 | 23:03
6
בגיל 6 חודשים - גיל עמידה - אנחנו מטופלים של ד"ר פנסקי והטיפול שלו הוא הורדת הנעליים ל12 שעות לילה בלבד - בגיל עמידה - שהוא 6 חודשים ובלבד שמלאו 4 חודשים מלאים עם הנעליים ל-23 שעות ביממה.
עכשיו- בגיל 5 חודשים.
23/10/2010 | 06:35
2
היינו עם הנעליים 23 שעות ביממה באופן לא רציף (חלק מהזמן בכלל לא בגלל פצעי לחץ)
ועכשיו ד"ר וייגל החליט לעבור ללילה בלבד. קודם היינו מטופלים של כץ, כך שאולי אם היינו מגיעים לווייגל קודם, הוא היה מוריד אותנו קודם, אני לא יודעת.
תחזיקו לנו אצבעות
23/10/2010 | 21:20
1
שמחה בשבילכם
גם אנחנו עוברים לוייגל  מקווה שנהנה מהקלה זו.
שבוע טוב
זו הקלה שכדאי לוותר עליה
24/10/2010 | 16:02
1
ככל שנועלים את הנעלים יותר כך התיקון נשמר טוב יותר, לכן אין לאן למהר ולא כדאי להוריד את הנעלים ללילה. אם ילדך עדיין קטן והוא לא זוחל או צריך להתחיל ללעמוד וללכלת אין מה למהר להוריד. גם אם הרופא יתן לכם "הקלה" ולא סיימתם 3 חודשים מלאים לא כדאי להוריד את הנעלים.

האם ראית את המצגת על חזרת ק"פ בגיל מבוגר יותר?

השלב ה הזה של נעילת הנעלים כל היום קשה יותר לנו ההורים מאשר לקטנטנים.

שיהיה בהצלחה
לעמוד בגיל 6 חודשים זה ממש מוקדם
23/10/2010 | 17:38
2
רוב הילדים לא עומדים בגיל זה, הממוצע לתחילת עמידה הוא 8 חודשים. כך שזה תלוי בילד ואם רופא נצמד לפרוטוקול שמורידים את הנעלים רק בגיל עמידה יש ילדים שאצלם זה יכול להיות גם בגיל 10 חודשים.

רינת, גיל עמידה אצל תינוקות לפי הרופאים
( לעמוד שלי בתפוז )
24/10/2010 | 12:22
1
הוא 6 חודשים, זה לא אומר שהם כבר עומדים - זה הגיל שכבר אפשר להעמיד אותם על הרגליים,זה הגיל שהם כבר מתחילים לתפוס במעקה של המיטה ומנסים לעמוד (כמובן שאצל כל תינוק זה שונה, כמו שכל תינוק מתחיל לזחול בגיל שונה - אבל 7 חודשים זה גיל הזחילה) זה הגיל שלפי הפרוטוקול מורידים את שעות הנעליים - ובתנאי, כמו שכבר רשמתי גם בהודעה הראשונה שלי, שעברו 4 חודשים מלאים לנעילת הנעליים ל-23 שעות ביממה.

אז זה כנראה שונה מרופא לרופא ובפרשנות שלו
24/10/2010 | 15:08
כי ע"פ מה שקראתי כאן וע"פ הרופא שלנו הורדת הנעלים לל12 שעות היא אחרי 3 חודשים מלאים ולא 4. וזה כמובן תלוי בשביעות הרצון של הרופא משמירת התיקון. ואין לזה קשר לגילהעמידה אלא לשלושה חודשים מלאים אחרי שמסיימים עם הגבסים, ותינוק עם ק"פ קשה לא מסיים את שלב הגבסים בגיל חודשים

יש רופאים שיש להם שלב בניים והם לא מורידים ישר ללילה אלא מבקשים לנעול את הנעלים גם בשנת הצהרים של התינוק לפחות עד גיל שנה. אני יודעת שהרופא מנהריה (שכחתי את שמו) מאוד מאוד קפדן בקשר לנעילת הנעלים.

מה שבטוח שאע"פ ההגדרה שכתבת לגיל העמידה אנחנו בו כבר חודשים, מגיל 4 חודשים. יניר מוכן רק לעמוד עלינו והוא הכי אוהב לעשות "סקי אוויר"
שעות הלילה
23/10/2010 | 16:22
ניב נעלה נעליים 23 שעות מגיל חודשיים עד גיל חצי שנה ואז עברנו ל-12 שעות בלילה.
הורדת הנעלים לשעות הלילה לא קשורה לגיל אלא
23/10/2010 | 17:31
3
למספר הגבסים שיש לגבס את הרגל וזה קשור לחומרת הקלאב פוט.

הבן שלי היה עם 10 גבסים (כולל זה שלאחר הניתוח) ועבר לנעלים ל23 שעות רק בגיל 4 חודשים, בגלל פצע חמור וגיבוס נוסף של הרגל הפסקנו את נעילת הנעלים והתחלנו שוב 3 שבועות אחרי, כמעט בגיל 5 חודשים, גיל שבו ילדים עם קלאב פוט קל כבר נועלים את הנעלים רק בלילה. אנחנו ננעל רק בלילה בגיל 8 חודשים בערך.

רינת, תזכירי לי איפה אתם
( לעמוד שלי בתפוז )
23/10/2010 | 21:51
2
מטופלים ומי הרופא??

אנחנו מטופלים בבני ציון אצל ד"ר אנג'ל
23/10/2010 | 23:11
1
1
אותו בחרנו כבר בהריון כשהינו אצלו ביעוץ.

ליניר היה ק"פ קשה ברגל שמאל. אחרי הניתוח נעלנו נעלים שהיו בעיתיות ולצערינו הרב ד"ר אנג'ל היה בחופש בדיוק בשבועיים שהיו לנו בעיות עם הנעלים. בגלל בעיות נעלים היה לנו עיכוב של כמעט שלושה שבועות אבל עכשיו אנחנו בשגרה מבורכת והרופא שלנו מאוד מרוצה מהרגל

למה את שואלת?

סקרנות...
( לעמוד שלי בתפוז )
24/10/2010 | 12:09
אנחנו
24/10/2010 | 08:35
2
נותחנו רק בגיל 3 חודשים, התחלנו עם הנעלים בגיל 4 חודשים ובגיל 8 וחצי  חודשים הורדנו ללילה, זאת אחרי שכשהקטנה עמדה הורידו לה שעתיים, ואז ירדנו ל 18 שעות ורק כשהתחילה ללכת עם הנעלים מסביב לסורגי הלול/מיטה הרופא שלנו הוריד ללילה.
שאלה
24/10/2010 | 12:31
1
גם אצלנו הכל מתעכב ורק בגיל שלושה חודשים איתן נותח ויישאר עם גבס כנראה עד לקראת 5 חודשים ואני מוטרדת מההתפתחות שלו. ברור לי שהוא לא יכול להתהפך עם הגבס. מה היה אצלכם כשעברתם לנעליים? היא הדביקה פערים?
האמת שהיא היתה סופר זריזה
24/10/2010 | 14:25
כבר עם הגבס התהפכה וכשנעלנו נעלים, לקח לה יום להתאפס ולהצליח להתהפך.מניסיון עם הקטן שהיה עם רצועות ומכשיר ג'ורדן, עם גבסים ונעלים, באותו יום שהורדנו את המכשיר הכל התחיל להתרחש במהירות, הוא השלים פערים לא תוך ימים אלא תוך שעות בע"ה! אני חושבת שאפשר להיות רגועים שזה מסתדר.קצת קשה להיות רגועים כשיש גדולים יותר ויש למי להשוות, אבל ב"ה זה מסתדר!
שעות לילה בלבד
24/10/2010 | 13:07
אנחנו מטופלים אצל וינטראוב, וניב עברה לנעול את הנעליים רק לשעות שינה בגיל שנה. עד אז היתה הפחתה של השעות. אני חושבת שבגיל שמונה חודשים היא היתה 19 שעות ורק בגיל שנה הוריד לנו ל 12 ובשנה וחצי לשעות שינה בלבד (כלומר כמה שישנה בלבד, בערך 10.5 שעות).
אני חושבת שוינטראוב הרבה יותר קפדן מהרופאים האחרים בנוגע לשעות נעילה. רוב הילדים במרפאה עוברים ללילה רק בסביבות גיל שנה.
קצת מודאגת...
24/10/2010 | 13:20
עמית מסיימת שבוע הבא 3 חודשים עם הנעליים 23 שעות ולפי מה שהבנתי מהרופא שלנו אם הכל יהיה בסדר בביקורת (טפו טפו טפו!!!) נעבור לנעילה בשעות שינה בלבד. בגלל שהק"פ קל היו לה רק 4 גבסים והיא לא נותחה. זה אומר שעכשיו היא אפילו לא בת 5 חודשים. לפי מה שאני קוראת כאן זה יחסית מוקדם להורדה של שעות הנעליים. האם אני צריכה לחשוש שהרופא שלנו מקל ראש בעניין?...
מנסה להזכר...
24/10/2010 | 14:13
1
משהו סביב חצי שנה. נעלנו לפחות שלושה חודשים "פול טיים",
אם אני זוכרת, קצת לפנינו...
24/10/2010 | 14:27
יום ה' ראשון בלי פנסקי
21/10/2010 | 20:56
2
2
פעם ראשונה מאז תחילת הטיפול בק"פ, סתם יום ה' של חול ואנחנו לא בעין כרם! כי אנחנו לא צריכים.
עכשיו תודה לאל מתחיל להיות יותר קל.
באיחולי "בקרוב אצלכם" למי שבשלב הגבסים, או הניתוח, או הסתגלות לנעלים.
"זה יבוא, אתה תראה... יום אחד זה יקרה..." (ריטה)
יקרה ועוד איך יקרה...
( לעמוד שלי בתפוז )
21/10/2010 | 21:16
באמת יואב חיפש את ישי...
25/10/2010 | 07:19
1

איזה כייף! שמחה שלא נפגש אחת לשבוע (לא בגללי - בגללך ( :)... בטח לא ידעת מה לעשות. את רגילה לשגרה

אנחנו שם בנתיים. כרגע בחופש לשבועיים בגלל שפנסקי נסע. כנראה עוד גיבוס אחד... נחזיק אצבעות.

גם בשלב הראשון של הנעליים צריך לבוא כל שבוע? (תגידי לי שלא ( :)

המשך שבוע טוב

נועה
עדכון אחרי תקופה ארוכה שלא הייתי כאן
20/10/2010 | 09:51
7
2
הי אמהות יקרות,

כמעט ולא יוצא לי לכתוב כאן אבל מידי כמה חודשים ג'סיקה שולחת מסר ומזכירה לי עם קיומו של הפורום

רציתי לספר שאביגיל שלי כבר בת שנתיים ו- 4 חודשים (איך שהזמן טס...) והרגל שלה (נכון לביקורת האחרונה לפני מספר חודשים) במצב מצוין והתיקון טוב
היא עדין ישנה בלילה עם נעלים ובכלל לא מתנגדת או שואלת שאלות. אין לה אחרים גדולים וזה נראה לי הכי טבעי שבעולם
בבקרים היא התחילה לרדת מהמיטה לבד (העברנו למיטת מעבר)  ומתחילה לזחול החוצה מהחדר על הנעלים - מחזה משעשע וקצת מפחיד (אני חוששת שתיפול מהמיטה ).
אשמח לשמוע עצות מכן על הנושא הזה + איך עושים גמילת לילה מחיתול עם נעלים.

אנחנו מתכננים להמשיך עם הנעלים עד גיל 4 ומשמח אותי לדעת שעברנו כבר את אמצע הדרך

בנוסף, אני רוצה לספר שאני בהריון , שבוע 27 כבר עם עוברית נוספת ללא ק"פ והשמחה גדולה כמובן

בהצלחה לכל ההריוניות, המגובסים, הילדים לפני ואחרי ניתוחים ובשלבי הנעלים הראשונים.
אחרי שנתיים וחצי כמעט אני יכולה להגיד שהשד הרבה הרבה יותר קטן ממה שהיה נראה בהתחלה

רוית
היי רוית!
20/10/2010 | 10:29
2
2
מה שלומך? באמת הרבה זמן לא שמעתי ממך. חשבתי עליכם מדי פעם וקיוויתי שהכל בסדר ואני מאוד שמחה שהכל בסדר באמת איך הזמן טס אביגיל בגיל של עמית הקטן שלי. אני עם נוגה שלי (היא עוד מעט בת 6!!!) השארתי במיטת תינוק כמעט עד גיל 3 בגלל הדניס בראון שכמו שאת אומרת פחדתי שהיא תיפול מהמיטה עם הנעליים ודאגתי איך היא תרד ולשמחתי קצת לפני גיל שלוש נפרדנו ד"ר שינלדר אמר לנו להוריד את הנעליים וליום הולדת 3 קנינו לה מיטה שככה לא עברנו את השלב הזה. וגם לגבי הגמילה בלילה גמלתי את נוגה בקיץ, בדרך כלל גומלים בקיץ שלא תתקרר. וזרמתי על נוגה לגבי הגמילה בלילה ואני זוכרת שהיה יום שנוגה אמרה לי "אמא אני לא רוצה חיתול במיטה יותר" ומאז נוגה היתה בלי חיתול ואולי פעם אחת ברח לה בלילה וזהו עצה שלי תזרמי עם אביגיל ומתי שהיא תרצה להוריד את החיתול תורידי לה אם היא לא רוצה אז לא ללחוץ. שנוגה היתה קטנה הלחיצו אותי שהיא היתה בשנתיים וחצי אמרו לי את חייבת לגמול אותה יצחקו עליה שהיא עם חיתול ונלחצתי והורדתי לה את החיתול והיא לא היתה מוכנה ועד לפני חצי שנה היה בורח לה כמעט כל יום בתחתונים. לדעתי זה בגלל שעשיתי את זה שהיא עוד לא הורידה לבד. אז קחו את הזמן וזה יבוא מרצון הילדה. למה עד גיל 4 עם הדניס בראון? והמון מזל טוב על ההריון איזה בשורות משמחות תרגישי טוב. וסליחה שיצא לי ארון מדי. ביי ליבי
עונה
20/10/2010 | 10:54
1
1
לגבי הגמילה - אביגיל כבר גמולה ביום וזה לא היה בלחץ בכלל (הגיע ממנה). כרגע אני עוד לא מתחילה גמילת לילה אבל רציתי להתיעץ איך עושים את זה בשלב הנעלים מהבחינה שהיא לא יכולה ללכת לשירותים לבד. בטח היא פשוט תקרא לנו...
אצלנו ד"ר שינדלר אמר כבר בביקורת האחרונה שמבחינתו אפשר להפסיק עם הנעלים אבל אנחנו החלטנו להמשיך עד גיל 4 כמקובל והוא כמובן אישר זאת. הסיבה לגיל 4 היא שאביגיל לא מתנגדת ושאני מעדיפה להמשיך כל עוד אפשר כדי למנוע נסיגות. ד"ר שינדלר קצת מקל ראש הכל מיני נושאים ואני מעדיםה יותר להחמיר ליתר בטחון.
היי רווית
20/10/2010 | 11:49
1
אני יכולה לספר לך מנסיוני עם רון, בכורי - הוא אמנם ללא ק"פ אבל מאז שהוא החליט שהוא רוצה להיגמל בלילה הוא קם אולי פעם אחת לעשות פיפי בלילה.
גמילת לילה? למה למהר?
20/10/2010 | 15:08
3
4
רוית שלום
שמחה לקרוא את העדכונים המשמחים, כיף לראותך כאן לפעמים
לגבי גמילת לילה, אני לא חושבת שצריך למהר, אביגיל עדיין פיצית. מתי נגמלה מחיתול ביום?
ג'סיקה
לא ממהרת...
20/10/2010 | 15:21
2
3
ולא מדברת על עכשיו, מיד, מהר.
סתם רציתי טיפים בנושא.
אביגיל גמולה כבר כמה חודשים ביום
רעיונות
21/10/2010 | 15:11
1
3
אני זוכרת שפעם כתבה מישהי, שהיא שמה סיר לילה ליד המיטה של הילדה שלה, והילדה בשעת הצורך יוצאת מהמיטה ומשתמשת בסיר, רק צעד אחד או שנים עם הנעלים על הרגלים.
גם נראה לי שאפשר לקחת את הילדה להתפנות ב- 11 או 12 כשההורים הולכים לישון, ולהחזיר את הילדה למיטתה וזה בד"כ מספיק כדי לקום יבשה בבוקר.
ישי שלי בכלל רק בן 4 חודשים, אז העצות הן לא מניסיון אישי.
זו אני...
22/10/2010 | 10:32
2
אנחנו היינו שמים סיר ליד המיטה. השתמשנו במיטת מעבר שהיא קטנה ונמוכה מאוד ולא היה לאוריה בעיה לרדת ממנה לבד ופשוט להתיישב על הסיר. בבוקר היינו מגלים את התוצאות... (אני אפילו זוכרת שאחותה הגדולה, שהייתה בסביבות גיל 4 וישנה איתה באותו חדר הייתה גם "מנצלת" את השירותים הקרובים שסידרנו לאחותה והייתה משתמשת בסיר גם כן...). אגב, היום אוריה שוב עם נעליים וכבר כמעט בת 7 והיא לבד מורידה את הנעליים ומחזירה אותם באמצע הלילה אם יש צורך...
שלום לכולם!!
21/10/2010 | 14:50
7
4
ילדתי לפני 6 שבועות בת מתוקה ומקסימה עם קלאב פוט.
גילינו זאת בהריון בשבוע 30 ומאז הריצו אותנו להמון בדיקות. הייתי נורא נורא לחוצה בעיקר מהלא נודע. אנחנו מטופלים אצל פרופסור ויטרוב בדנה {איכילוב}. ב"ה גמרנו את שלב הגיבוסים וביום שלישי היא התחילה עם הנעליים. ומאז היא כל הזמן צורחת!! בלילה ראיתי שנהיה פתאום רגוע מדי. הרמתי את השמיכה וראיתי שהיא בלי הנעליים!!! {הנעליים האמריקאיות} היא הצליחה להוריד אותן לבד!! בגיל 6 שבועות!!! מדהים! זה קרה פה למישהי??
אמנם לא הייתי רשומה עד עכשו אבל הייתי שותפה בקריאה וקיבלתי פה המון עידוד ותמיכה. אז-תודה לכולכן!!
ברוכה הבאה
21/10/2010 | 18:24
1
1
היי! אני שלי, אמא של עמית בת 4.5 חודשים, כעת עם הנעליים במשך כל היום.
גם עמית התחילה עם הנעליים מוקדם- בגיל 5 שבועות ולפי דעתי זה מקשה עליהם את ההתרגלות עוד יותר. אנחנו עברנו בהתחלה שבועיים לא פשוטים בכלל עד שיום אחד היא פשוט התרגלה לנעליים ברגע וחזרה לשיגרה (כמה שיש להם שיגרה בגיל הזה...). אני מזדהה מאוד ומבינה את הקושי אבל תזכרי שזה זמני ויעבור (במהרה!). העצה שלי היא להתחיל בהדרגה- כמה שעות בכל יום ולהעלות את המינון כל הזמן.
בקשר להורדת הנעליים- יכול להיות שהן לא קשורות חזק מספיק ואז התזוזות של הרגל גורמות להן לרדת.
והכי חשוב- להחזיק מעמד ולשתף את בן הזוג כי יחד זה תמיד יותר קל .
שלי.
תודה על העידוד. ובקשר לבן זוג--
21/10/2010 | 20:54
3
הוא כ"כ תומך ועוזר ומבין שזה באמת מה שנותן את הכח להתמודד.
ושוב תודה- רבקי.
ועוד מילה מטכנאי אורתופדיה
23/10/2010 | 09:37
2
סגירה חזקה מאד של הרצועות תאפשר הצלחה בתהליך כולו. אין מה לפחד מ"עצירת דם" או כל דבר אחר. בהתחלה יש לעקוב כל שעתיים ולראות שלא נוצר פצע - המיקום הנפוץ הוא בעקב. באזורים אדומים ניתן למרוח אלכוהול רפואי לשם התמודדות טובה יותר של העור. את האלכוהול ניתן למרוח לפני ואחרי הנעילה. אין למרוח אלכוהול על פצעים פתוחים. זיכרו שההצלחה של התהליך תלויה בהורים.
בהצלחה
מיכאל אלכסנדר
גם אנחנו עם האמריקאיות
23/10/2010 | 17:54
3
7
וגם הבן שלי הצליח להוריד את הנעלים פעמיים וזה היה כשהרצועה העליונה לא היתה מהודקת מספיק חזק.

צריך לשים לב לכמה דגשים שנועלים את הנעלים:
1. לשים אותם על הרגל כשאת מקפלת את הרגל שלה כך שיש כפיפה בעקב ואת מוודאת שהעקב נוגע הנעל. לוקח לעקב קצת זמן עד שהוא ממש יורד למטה.

2. להדק קודם כל את הרצועה האמצעית, לסדר טוב את הלשונית ולסגור.

3. להדק את הרצועה העליונה, יש לשים לב שאת מורידה הכי נמוך שאפשר במיקום שלה ואז להדק ממש חזק זו הרצועה שעוזרת לעקב להיות למטה. ברגע שהיא מהודקת כמו שצריך כלום לא זז.

4. הרצועה התחתונה - לסגור טוב אבל אין צורך להדק.

שימי לב לעוד שני דברים חשובים- גרבי כותנה שמתאימים למידה שלה ומתוחים על הרגל בלי להשאיר קפלים.
הרגל אחרי הגיבוס קצת נפוחה ולוקח כמה ימים עד שהנפיחות יורדת, כך שעכשיו כנראה הנפיחות כבר ירדה וצריך להדק שוב.

בשבוע שבועיים הראשונים תעשו הרבה הפסקות, תורידי את הנעלים כל שעתיים שלוש כדי לראות שלא מתפתח פצע (אלו הוראות הרופא שלנו).

לא צריך להיות בכי, אם היא בוכה כנראה שהעקב עלה למעלה ויש צורך לחלוץ את הנעלים לנעול אותם שוב. יש חורי הצצה גדולים ונוחים תבדקי בהם.

בהצלחה.

אם העקב ברגל עולה למעלה
24/10/2010 | 01:03
2
2
בתוך הנעל.זה אמור לכאוב? או שזה רק לא יעיל?
העקב צריך לגעת בנעל, אם העקב עולה
24/10/2010 | 09:27
2
כך שאת כבר כמעט לא רואה אותו בחור ההצצה, צריך לפתוח ולסדר.
אני לא יודעת אם זה כואב או רק מציק או לא נוח אבל הם בוכים ומקטרים אז זה מפריע להם.
גם אם זה רק לא יעיל זו סיבה מצויינת לסדר את הנעל כל פעם שהעקב עולה למעלה.

לוקח לעקב פרק זמן עד שהוא יורד לבסיס ומצליח להישאר שם, עד אז צריך לסדר בכל פעם שאת רואה שזה זז.
כשהעקב עולה זה כואב,
24/10/2010 | 12:54
2
מנסיוני, ככל שניתן לדעת אצל תינוק קטן.
כי אז העקב משתפשף ומתחכך.

מנהל/ת הפורום

אודות:
מיכאל אלכסנדר הוכשר כטכנאי אורתופדיה במכון הלאומי לשיקום ע"ש לואיס בתל השומר, באוניברסיטת TEMPLE שבפילדלפיה ובאקדמיה הפדרלית לטכנאי אורתופדיה שבגרמניה
עוד...
חם בפורומים של תפוז
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
מיכאל אלכסנדר - מנהל פורום קלאב פוט
להתייעצות עם מנהל הפורום
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
06:57 | 02.09.15 olga6177
18:00 | 31.08.15 אורחים בפורום
21:33 | 30.08.15 אורחים בפורום
09:12 | 30.08.15 דנדוש ובונבון
15:08 | 29.08.15 roz1957
13:13 | 27.08.15 olga6177
14:07 | 25.08.15 אורחים בפורום
22:18 | 24.08.15 Dragon Lord
21:09 | 18.08.15 rotemg5
08:57 | 13.08.15 דנדוש ובונבון
20:53 | 09.08.15 אורחים בפורום