לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום הורים למתבגרים
 שלום וברוכים הבאים
פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

 לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה

מנהלת הפורום,

אימם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים למתבגרים

 שלום וברוכים הבאים
פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

 לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה

מנהלת הפורום,

אימם

צעירים אמריקאים כבר לא חולמים על רישיון נהיגה
23/07/2012 | 15:10
22
413
מנתוני המחקר שנערך באוניברסיטת מישיגן, עולה כי בקרב צעירים בני 19, רק לכ-70% היה רישיון נהיגה ב-2010. ב-1983 לעומת זאת, ליותר מ-87% היה רישיון נהיגה. לנתונים מפתיעים אלה יש השלכות רבות כמובן על תעשיית הרכב. לא פחות מעניינות הן כמובן הסיבות שהביאו לירידה הברורה והעקבית במספר מחזיקי רישיון הנהיגה בין הצעירים.
"אנשים פשוט לא צריכים לראות אחד את השני כמו פעם, מכיוון שהם יכולים לתקשר ברשתות חברתיות", כך מסביר למשל פרופסור מייקל סיבאק, העומד בראש המכון לחקר התחבורה של אוניברסיטת מישיגן. האוניברסיטה, יש להזכיר, ממוקמת "בעיר המכוניות" של אמריקה, מולדתן של שלוש יצרניות הרכב הגדולות - ג'נרל מוטורס, פורד וקרייזלר.

על-פי המחקר, הסיבה לירידה במספר מוציאי הרישיון נעוצה במספר גורמים, בהם התפתחות אמצעי התקשורת הדיגיטליים כמו תוכנות מסרים מידיים, סמארטפונים וכמובן - הרשת החברתית פייסבוק. גם המשבר הכלכלי שפקד את אמריקה בסוף העשור הקודם נתן את אותותיו, ובעיקר הקשה על צעירים לעמוד בעלויות הוצאת רישיון הנהיגה וקניית רכב. וכמובן, אי אפשר שלא להזכיר את מחירי הדלק הנוסקים כבר מספר שנים, אשר הפכו את השימוש ברכב פרטי לבעייתי יותר פיננסית מבחינת הדור הצעיר.
אחד השינויים הגדולים ביותר שעוברים על הציבור האמריקני, לטענת מנכ"ל אתר "אדמונדס", ג'רמי אנוויל, הוא הירידה ב"חשק" של צעירים בכל הנוגע למכוניות. אם פעם צעירים בני 16 חלמו על הרגע בו יוכלו כבר לנהוג בעצמם, כיום רבים כלל מתלבטים אם להוציא רישיון נהיגה.

עד כאן, הסיבות יכולות להיות רלוונטיות גם לנו. ההבדל הקטן הוא שבניגוד אלינו בארה"ב  מעבר של צעירים לערים הגדולות, שם התחבורה הציבורית יעילה ומתפתחת בהתמדה עם השנים, הופכת את השימוש ברכב פרטי לא רק לעניין יקר, אלא גם מעיק מבחינת השימוש.
אצלינו, התחבורה הציבורית עוד לא בכיוון...

מה דעתכם?
בקרוב אצלינו, או שבכלל לא מתאים לאופי של הצעיר/ה הישראלי?
האמת שאני קצת רואה את זה
23/07/2012 | 18:54
179
לבת יש לפחות שלושה חברים שלא הוציאו רשיון, כי לא בא להם. אנחנו גרים באזור ללא תחבורה צבורית, ולהגיע לחברים צריך אוטו או אמא שמסיעה.

היות ופגישות עם חברים נעשות על הXBOX והמחשב אין את הרגשת הדחיפות שהיתה פעם.
התחבורה הציבורית כאן מחורבנת.
23/07/2012 | 19:02
6
193
התחבורה הציבורית בארץ הרבה יותר טובה. הרבה יותר!
אין לי מושג לגבי המחקר הזה ולדעתי זה לא ממש מדויק. עד סיום התיכון, הם עדיין יכולים להתנייד ללא רכב כיון שהפעיעלות החברתית שלהם אחה"צ או בסופ"ש והם יכולים להעזר בהורים שיקפיצו אותם ולבי"ס הם מגיעים באוטובוס, הבעיה מתחילה אחכ כשצריכים להגיע לעבודה ולקולג' ואז לדעתי, הם כן יוציאו רשיון נהיגה.
איך יכול להיות ?
( לעמוד שלי בתפוז )
24/07/2012 | 10:54
5
153
הריי יש לכם תחבורה ציבורית 24/7. כולל חגים ושבתות. אז איך אפשר בכלל להשוות ? באופן אישי מאוד אשמח להיפטר מהסעות בשעות הקטנות של הלילה. אצלנו הונהגו קווי לילה רק בשנים האחרונות. ורק לערים מסויימות. קשה לי באופן אישי עם שניי נהגים שהוציאו רשיון ברגע שיכלו, לראות את זה מתרחש. גבר ישראלי בלי רשיון נהיגה ?! נראה לי מוזר מאוד.
24/7? אולי בניו יורק
24/07/2012 | 14:36
1
144
איפה שאני גרה לא רואים אוטובוסים, חוץ מהסעות בית ספר. יש תחבורה צבורית מעולה, בתוך מרכזי ערים מסוימות. שאר ארה"ב? נאדה.
דברים שרואים משם לא רואים מכאן
( לעמוד שלי בתפוז )
24/07/2012 | 16:12
113
אמרו זאת לפניי, לא משנה... הלוואי ונשנה את העולם!
זה לא בדיוק 24/7.
24/07/2012 | 17:32
2
122
והיכן שאני גרה למשל, יש אוטובוסים רק בכבישים הראשיים והם לא נכנסים לשכונות מגורים, ז"א שצריך להגיע לתחנות האוטובוס וזה לא פשוט.
אני לא יודעת אם יש אוטובוסים בלילה, אבל אם יש, התדירות שלהם נמוכה.
התחבורה הציבורית כאן למשל היא לתושבים לא לתיירים. תיירים לא יכולים לצאת מהמלון ולנסוע לדיסני או לקניון (ואורלנדו נחשבת מרכז שופינג מס. 1 בארה"ב) או אפילו סתם לסופר לקנות משהו לאכול שיהיה בחדר (והרבה מלונות כאן או בתי נופש הם עם מטבח מאובזר לגמרי). מי שמגיע לכאן כתייר, אני תמיד ממליצה לשכור רכב אחרת תקועים במלון. יש מוניות אבל הן יקרות להחריד.
במיאמי יש תחבורה ציבורית, אין לי מושג כמה היא מקיפה, אבל אין יותר מדי ואת זה אני יכולה לספר כיון שיוצא לי לנהוג שם לא פעם ואני לא רואה יותר מדי אוטובוסים וזו עיר בהחלט מרכזית עם מליוני תושבים ואינספור תיירים כל ימות השנה.
לוס אנג'לס למשל ידועה באין תחבורה ציבורית שלה. ז"א שיש אבל היא גרועה לחלוטין.

בקיצור, זה לא דברים שרואים משם.... זה פשוט העברת מידע לא נכון בכוונה תחילה כיון שמי שהיה בארה"ב, יודע את זה. רק בניו יורק התחבורה הציבורית מקיפה. במקומות אחרים יש תחבורה ציבורית סבירה וברוב המקומות אפשר לחכות למשיח והוא לא יגיע.
ניו יורק ותל אביב
24/07/2012 | 19:10
1
105
שתי הערים הללו הן דוגמא מוחצת לכך שמה שקורה בהן לא תמיד משקף את שאר הארץ בה הן קיימות((_:
המון אנשים חושבים שארה"ב היא ניו יורק.. אבל להפך -ניו יורק היא היוצא מן הכלל..
אוי לנו אם כל המקומות יהיו וייראו
24/07/2012 | 19:37
107
אותו הדבר.
אני מאוד אוהבת את ת"א. אני לא חושבת שיש דבר כזה 'מדינת תל אביב', אבל תל אביב היא מרכז.
ניו יורק היא ניו יורק והיא מרכז ואז יש עוד מרכז שקוראים לו לוס אנג'לס שהוא שונה בתכלית השינוי מניו ועוד לא דיברנו על מיאמי שהיא משהו אחר לגמרי ואחת הערים המרכזיות בארה"ב. ועל אטלנטה מישהו דיבר? אחת הערים הכי נחשבות בארה"ב, מרכזיות ושלא מעט דברים חשובים בארה"ב מתרכזים בעיר הזו.
לעומתן, יש לנו בארץ את ירושלים שהיא מרכזית וחשובה אבל שונה לגמרי מתל אביב, ויש את חיפה עם המרכזיות והמיוחדות שלה ויש עוד ועוד.

ככה זה בטבע, אין דין מקום אחד למשנהו וטעות בעיני להפריד את תל אביב מהמדינה או לחילופין את ניו יורק כיוצאות דופן. הן לא יוצאות דופן, הן ערים עם אופי משלהן כמו שלערים אחרות יש אופי מיוחד אחר.
גרתי גם שם וגם פה
25/07/2012 | 06:47
13
150
אנחנו גרים בירוחם, לא בדיוק מרכז הארץ. יש לי תחנת אוטובס 5-10 דקות מהבית (זאת השכונה הכי רחוקה מהקו), בה עוברים כמה קווים בתדירות שונה. לא ידוע לי על מקום בארץ שלא מגיע אליו אף אוטובוס לפחות כמה פעמים ביום.
בני המשפחה שלי גרים בארה"ב, רובם בפרברים. לחלק מהם יש קו אחד במרחק ק"מ או 2 שמגיע לעיר, אחרים צריכים לנסוע 10-15 להגיע לתחנת אוטובוס כלשהי. בעייריות מורחקות אין בכלל תחבורה ציבורית. גם מכולת שכונתית לא מובן מאליו. לכל זוג שתי מכוניות וגם לאחיינים הגדולים - מי שאין לו כסף קונה אוטו ישן, אחרת הוא לא יכול להגיע לעבודה.
נכון שהיום יש הרבה דרכים להתחבר לעולם, אבל לא נראה לי שזה פותר את הצורך לצאת מהבית. כנראה שהמצב הכספי משפיע.
לא המצב הכספי
25/07/2012 | 16:16
12
59
הנערים שאני מכירה הם ממשפחות יציבות מאד כלכלית. ההורים רוצים שלילד יהיה אוטו, לילד נוח שההורים יסיעו לכל מקום.

מדובר על עיירות ללא תחבורה צבורית בארה"ב.
על זה לא חשבתי
25/07/2012 | 23:41
11
34
את מתארת בעיה אחרת לגמרי - הילדים פשוט מפונקים, לא עצמאים, וההורים מוכנים להמשיך לפנק. לא כל הורה מוכן להמשיך להסיע את ילדיו לכל מקום לנצח.
אנחנו מצפים מהילדים שלנו להגיע לחברים, לבית הספר, לחוגים וכד' בכוחות עצמם כשזה אפשרי ובטיחותי עוד הרבה לפני שיש להם רשיון נהיגה. כמובן כשהמרחק, השעה או הגיל לא מאפשרים זאת אנחנו כן מסיעים אותם או מלווים אותם. אבל לא רק מדובר בעניין של קושי של הורים - מדובר על עצמאותם של הילדים - איך או מתי הם ילמדו לעמוד על רגליים?
הילדים שלי לא יכולים להגיע עצמאית לפני
26/07/2012 | 00:46
30
שיש להם רשיון.

לא יכולים, אין אוטובוס, הכי קרוב זה 15 דקות נסיעה. החברים? יש לבן שלי חבר אחד במרחק הליכה, כל השאר? לפחות 10 דקות נסיעה. בנוסף אנחנו על ראש גבעה תלולה, עם כבישים מאד צרים, אז אופניים?

הבת שלי מסיעה חברים שלה שאין להם רשיון, יש לה אוטו משלה, והיא עצמאית. היא קוראת לאוטו החופש שלה. לפחות שניים מהילדים שהיא מסיעה תדיר, הם מאלו שעצלנים מדי להוציא רשיון בעצמם. שאר הזמן ההורים מסיעים.

לבית הספר יש הסעה, תמיד היתה, האוטו הצהוב המפורסם.
לא שאלה של פינוק (רק)
26/07/2012 | 01:16
9
35
יש גם שאלת בטיחות - הורים מעדיפים להסיע כי יש פחות תאונות דרכים
יש גם שאלה של ביטוח - ביטוח נהג צעיר מאוד יקר.
יש גם שאלה של ציונים - מחיר הביטוח לנהג הצעיר בחלק מהמדינות עולה ככל שממוצע הציונים שלו יותר גרוע.

לא כולם ששים ושמחים לתת לילד הגה ביד בגיל 16. עבור חלק מההורים זה מוקדם מידי.
לגבי הביטוח את לא צודקת.
26/07/2012 | 01:49
8
34
ברגע שילד מגיע לגיל רשיון, הביטוח קופץ למעלה באופן אוטומטי. את הביטוח לא מעניין שהילד לא נוהג.
לגיל רשיון?
26/07/2012 | 01:57
1
33
אצלנו זה כשהילד מקבל רשיון.
את אמרת לי שהעלו
26/07/2012 | 02:44
32
לכם כשהיא הגיעה לגיל 16.
ואנחנו החלפנו ביטוח ונשאלנו אם יש ילד מעל גיל 16 בבית. הם לא שאלו את זה ליופי.
אצלך
26/07/2012 | 03:12
5
34
אצלנו זה רק אם הילד מתווסף כנהג על הרכב.
רק על עצמי לספר ידעתי.
מה שהבטוח אמר לי
26/07/2012 | 04:41
4
30
זה שאם יש נהג בבית הם חייבים להיות מבוטחים, לא משנה גיל. אבל רק מי שיש לו רשיון נהיגה.

בארה"ב הבטוח עובד אחרת. למשל אם אני אנהג באוטו של רונית, הבטוח שלי מכסה אותי במידה והביטוח שלה לא יכסה.אם את תבואי ותנהגי באוטו שלי, היות ואין לך בטוח אמריקאי, ואת לא גרה בבית שלי, אז הבטוח שלי יכסה אותך. אני לא צריכה לעשות כלום.
אני מדברת על ארה"ב
26/07/2012 | 07:32
3
31
אצלנו הם לא מתיחסים למי גר בבית אלא למי נוהג באוטו. יותר מכך אם אני רוצה להוסיף אותך בתור נהגת על האוטו שלי אני יכולה לעשות את זה שמית.
את גרה בארה"ב או שאת גרה בארץ?
26/07/2012 | 15:58
2
10
רגל פה רגל שם
26/07/2012 | 16:04
1
13
רגליים ארוכות למדי יש לך...
26/07/2012 | 16:06
11
כרטיסים לפסטיבל וודסטוק ב-|תפוז|
( לעמוד שלי בתפוז )
23/07/2012 | 12:32
2
6
|תו| מתים על ג'יי-לו|?|
אם גם אתם התאהבתם כבר מזמן בג'ניפר לופז - מגיע לכם פרס ;-)
ספרו לנו מה גרם לכם לאהוב אותה ואולי תקבלו את האוסף החדש שלה - Dance Again... The Hits|!|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|תלתן| גם בישראל יש וודסטוק|!|
בפסטיבל וודסטוק הישראלי יעלו אמנים ישראליים עם המוזיקה האגדית של ג'ניס ג'ופלין, בוב דילן, ג'ו קוקר ועוד - רוצים להיות שם|?|
ספרו לנו מהו הרגע האהוב עליכם מוודסטוק המקורי ואולי תזכו בזוג כרטיסים לפסטיבל|!|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
הזמנה להרצאה בחיפה מחר (שלישי 24/7)
23/07/2012 | 13:36
24
כולן/ם מוזמנות ומוזמנים!

אמור לעניין כל אישה ואיש באשר הם/ן,
ככלל בנושא ההשפעות החברתיות, ההיקף של התופעה והשפעותיה מחוץ לתחום האלימות המינית- טלוויזיה, תקשורת, קשרים חברתיים, חינוך ילדים/ות, תרבות וכו'.
כבר התחברתם למחוברים? |טי-וי|
( לעמוד שלי בתפוז )
22/07/2012 | 18:16
20
העונה השנייה בשיאה ולנו כבר קשה להתנתק מחמשת המחוברים שלנו -
גדעון, סקאזי, ג'ייסון, אמירם וחנוך מדביקים אותנו בכל יום א' וד' למסך, אבל מה עושים כשהפרק נגמר|?|
פורום מחוברים 2 נפתח במיוחד עבורכם ומחכה לחובבי הסדרה שרוצים לשוחח על הפרקים, הדמויות וגם לשמוע קצת רכילות ;-)
נתראה שם|?|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
בני מעשן מריחואנה בן 16....
23/07/2012 | 01:31
35
654
מה עושים? איך גורמים לו להפסיק? לא נראה לי שדך הסברה עושה את שלה... הוא יותר מידי נתון להשפעת החברים שכולם או רובם כבר מעשנים , דיברנו איתו והסברנו לו הכל מהכל אבל לשוא ... לקרקרע אותו? נראה לי רק ייצור יותר התנגדות אבל אני ממש לא יכולה לקבל את זה , חוץ מזה הוא ילד מדהים מכבד מנומס מבין ומתחשב..... לא רוצה לאבד אותו..... אשמח לרעיונות -תודה
קודם כל, תרגעי.
23/07/2012 | 02:42
343
דבר שני, הפסיקי להאשים את החברים שלו. זה לא שאין להם השפעה, כי יש לחץ חברתי ואי אפשר להתעלם ממנו, אבל הבן שלך מעשן כי הוא בוחר לעשן.
העובדה שהוא מעשן עכשיו, אינה קובעת עובדה שאת מגדלת ילד מסומם שיהפוך לאדם מסומם. ברוב המקרים, עישון בגיל הזה הוא בגדר נסיון ורצון להיות אחד מהחבר'ה.
שלא יישמע שאני בעד עישונים בגיל הזה, ממש לא, אני רק יודעת שיש דברים שהם עניין של גיל ותקופה.
אין לי עצות איך לנהוג איתו, אני רק אומרת לך לקחת הרבה אויר ולנסות להרגע כיון שזה לא נשמע סוף העולם. כמובן שצריך לעשות משהו, רק שאין לי מושג מה.
גם אני לא יודעת כל-כך מה לומר לך.
23/07/2012 | 07:38
256
מציעה לך לשאול בפורום התמכרויות בתפוז.
דיברת עם "אל סם" או עם "עלם"?
23/07/2012 | 07:58
4
290
אל סם
http://www.alsam.org.il/?page_id=473
טל 1-700-50-50-55
עלם
http://elem.org.il/lm/
טלפון: 03-7686666

לגבי הבן, באיזו תכיפות זה קורה?
וגם האגודה למלחמה בסמים
24/07/2012 | 21:12
3
193
שעושה גם סדנאות הורים למתבגרים .
מאד מאד לא ממליץ
26/07/2012 | 21:12
2
50
הם שוטפים את המוח ומשקרים . חשוב שהילד ילמד ממקורות יותר אמינים .
אני מצרף כאן לינק לדיון קצת יותר מושכל
http://www.youtube.com/watch?v=gwExDuV5-SA&fea...
הכוונה לסדנאות הורים
28/07/2012 | 12:56
1
23
במסגרת העבודה הגעתי לשתי סדרות של סדנאות הורים.

לא היתה שם שטיפת מוח ולא שקרים . 5 מפגשים של 4 שעות בהם הועלו הרבה התלבטויות של הורות בגילאים 15 - 25 .

יכול להיות שנתקלת בחלקים פחות טובים שלהם אבל לא הכל צריך לשלול  באופן גורף.
כל עוד זה יהיה בנוסף ולא במקום
28/07/2012 | 15:06
23
אינפורמאציה אחרת אז לא נורא . אני נתקלתי ביאיר גלר (מנכ"ל ) הרשות מספר שקרים איומים .
כל הגישה של הראשות היא לא נכונה לגבי סמים בפרט ומאירחואנה בפרט .
מריחואנה עשויה לעזור במניעת דיכאון בגיל התבגרות ובהגברת הריכוז .
ראית את הלינק ששלחתי בקשר לזה ?
חינוך קלוקל של ההורים.
26/07/2012 | 07:16
4
190
בטח רוסים.
מעניין מה אמא שלך תומר על התגובה שלך.
26/07/2012 | 08:17
3
64
כותבים תאמר ולא תומר...
26/07/2012 | 08:34
2
157
עוד אפס בן כלום.
סתם טרול אל תשימו לב
26/07/2012 | 15:40
18
תודה, מותק.
27/07/2012 | 00:43
13
מה עושים
26/07/2012 | 07:41
1
139
הנזק הגדול ביותר שיכול לקרות לילד שלך הוא לא מהסם אלא מהחוק. ממליץ לך להתעמק בנושא הסמים בכלל והקלים בפרט. הבורות בעיניין שכזה לא מועילה. אכן זה לא דבר חיובי שהוא מעשן מריחואנה, אבל הוא לא המתבגר הראשון שעושה זאת. מצדיק שיחות ולנסות להבין את המניע אבל בהחלט לט להשאיר אותו ללא תמיכה ועם מטען שלילי בינכם.
26/07/2012 | 21:07
5
היי הילה, יש לך ילד מדהים מכבד ומנומס.
26/07/2012 | 08:00
123
ועם המחשבה הזאת, את יכולה לצאת לדרך.

אם הוא ילד מדהים בסביבה "רעה" אני מתארת לעצמי שהוא יודע על המריחואנה הרבה מאוד. את לא.
זאת צריכה ליהיות נקודת התחלה שלך. תראי, תתחילי להתמצא - מריחואנה, חשיש, ירוק, איך זה משפיע על המוח.... תקראי, תלמדי.
חשוב לי לציין שהלימוד ל-א יכול ליהיות מאתרי עזרה שנתנו לך. אין לך מסומן מאלנבי יש לך בן 16 שעישן ג'ויינט .
תלמדי ממקורות כמו ויקיפדיה, אתרים אחרים, מאמרים, פורומים של מעשנים+פורומים של הורים למעשנים. את צריכה לדעת הכול כי אם תדברי איתו ותפלטי הרבה דברים שהוא ידע שהם לא נכונים - הוא לא יושפע מזה.

דבר שני, הדגש חייב ליהיות על זה שהוא צריך להבין שסמים זה רע. מריחואנה זה חצי צרה, אבל בשום אופן אסור לו להיגרר לשום דבר אחר - הוא חייב להבין את זה טוב טוב, ואת צריכה לסמוך על זה שהוא לא אומר לך את זה סתם.

ודבר שלישי, תישארי חברה, כזאת שהוא יכול לספר לה דברים מבלי לפחד מתגובה ...16 זה גיל קשה, אני בטוחה שקשה לו איפשהו בחיים, והוא מצא משהו שמקל עליו - זה משהו רע ועדיף שזה היה גלידה...אבל זה עוזר לו וזה משמח אותו  , ולהרחיק אותו ממשהו שעושה לו טוב צריך בזהירות רבה, את לא תוכלי לקרקע אותו ולקחת לו מחשב+חברים ולקוות שהוא ישכח מהקיום של זה. עם הרבה חשיבה, נסיון להבין אחד את השני.... גם אחרי שיהיה לך ידע בעניין - תוכלי לראות אם יש לו, אם הוא יודע על זה דברים, אם הוא מבין מה זה עושה לו. שיחה רגילה, לא ריב , לא הטפות....שיחה של בוגרים על בעד ונגד, תחלקי איתו למה זה מדאיג אותך ושהוא יסביר לך למה הוא עושה את זה, תציעי לו אלטרנטיבות, תגיעו לפשרות . אבל קודם כל הבנה הדדית .
אם הוא כזה מקסים אז מה בדיוק הבעיה שלך?
26/07/2012 | 08:03
104
לדעתי כל ההמולה הזאת נובעת רק מההלם שהילד שלך כבר גדול. מעבר לזה אני לא רוצה שום סיבה שזה יזעזע אותך ברמה כזאת.
הזכרי בעצמך כשהיית בגילו, מה לא ניסית אף פעם ג'וינט? זה בדיוק הגיל.

בכל מקרה פתאום התחוור לי שאולי באמת אף פעם לא ניסית, אם כך אין זה פלא שהילד מרגיש צורך לברוח מהמציאות העגומה שלו, אותה הוא חולק עם אמא כ"כ קפוצת תחת.
מבחינה טכנית
26/07/2012 | 08:20
7
110
אפשר לעשות כמה דברים:

1. להפסיק לתת לו דמי כיס, לחלוטין. אם הוא צריך בגדים, ספרים, מחברות, קונדומים או מה שלא יהיה - ללכת איתו ולקנות לו. לא לקנות לו דברים יקרים שהוא יוכל למכור או להחליף. לא לתת לו כסף אפילו לכרטיס קולנוע, אם בא לכם שהוא ילך לסרט - ללכת איתו ולקנות לו כרטיס, כן מול החברים שלו. זה אכן טרטור, אבל מרוב פאדיחות אולי הוא יחפש לעצמו חברים אחרים.
אם לא יהיה לו כסף לא יהיה לו איך לשלם על ה"תענוג" והוא יהיה חייב להפסיק, או למצוא עבודה. אם הוא יעבוד - יהיה לו הרבה פחות זמן לבלות עם החברים שלו ושוב - סביר שיצטרך להחליף חברים.

2. להודיע לו שמעתה ואילך אתם תמתינו לו ערים בכל פעם שיצא ל"בילוי" עם החברים שלו. קשה להאמין שהוא יחזור מסטול אם הוא ידע שאתם ממתינים לו. אם בכל הוא זאת הוא יחזור מסטול - הביעו אכזבה מההתנהגות שלו - לא ממנו.
אל תצעקו עליו, אבל אתם בהחלט יכולים להודיע לו שאין לכם שום כוונה לשלם עבור לימודי נהיגה למי שמעשן סמים - כי נהיגה בסוטול תסכן לא רק אותו אלא גם עוברי אורח חפים מפשע.
אם יש לו תחביבים - אתם יכולים להפסיק לשלם עבורם בטענה שמסטול אינו נזקק לתחביבים ולכם יש דברים טובים יותר לעשות עם הכסף.

3. אני לא יודעת מה הסברתם לו בדיוק, אבל אולי כדאי שתתאמו עם רופא המשפחה שיסביר לו על התפרצות מחלות נפש בעקבות שימוש בסמים קלים.
אפשר גם לקחת אותו לסיור במחלקה פסיכיאטרית שידע לאן הוא עלול להגיע.
עכשיו איכזבת אותי עמוקות
26/07/2012 | 21:15
6
31
אני זוכר אותך בתור אחת שקצת יותר נשענת על היגיון ועל לימוד אמפירי ממה שעלה מהתשובה הזאת .
אולי כדאי שתברר בעצמך?
27/07/2012 | 09:49
5
24
קפוץ למחלקה הפסיכיאטרית בבית החולים (הכללי) הקרוב למקום מגוריך ונסה לברר כמה מהמאושפזים היגיעו לשם בעקבות עישון מריחואנה/גראס או שימוש באקסטזי.
ואחרי שתברר - נסה לזכור שלא כל מי שחווים הפרעות נפשיות מאושפזים - חלקם הגדול מטופל בקהילה.
בהצלחה.

נסה להסתכל סביבך, מצא אנשים בגיל 40+ שמעשנים מריחואנה/גראס או משתמשים באופן קבוע בסמים קלים אחרים, לא מכורים חלילה, אלא אנשים מתפקדים.
אם תבחן אותם תראה שהם כולם תת השגיים, הם לוקחים את החיים בסבבה - נכון שהם עובדים בד"כ, אבל הקידום שלהם בעבודה נעצר, אם בכלל הם מועסקים בתחום בו יש אפשרויות לקידום, הילדים שלהם אמנם מטופלים באופן סביר - אבל לא באמת מושקעים, לילדים שלהם יש יותר בעיות חברתיות ולימודיות מאשר ילדים להורים פחות "זורמים". לילדים שלהם יש גם יותר סיכוי להגיע להתמכרויות בעצמם - למרות שההורים לכאורה מתפקדים.
הצרה הכי גדולה של השימוש בסמים קלים (מעבר לאפשרות של זירוז הופעת הפרעות נפשיות) שהמשתמשים מעדיפים להתמסטל קלות במקום להתמודד עם החיים של עצמם, אז אם לילד יש קשיים בלימודים - הם יחליקו את זה ויציתו ג'וינט, אם לילד יש בעיות חברתיות - הם יחליטו שהם מטפלים בזה אחרי הג'וינט הבא וכן הלאה - הם לא מתרגשים משום דבר ולכן גם לא עושים כלום ע"מ לשפר את חייהם או חיי ילדיהם
לא שמכורים להימורים (או מכורים לדברים אחרים) טובים יותר, אבל אין איש שישא נאומי הגנה על הימורים ועד כמה הם לא מזיקים.

אה, כן, הסתבר שבהחלט אפשר להיות מכורים למריחואנה גם מבלי לעבור לסמים קשים יותר.

ביררתי את העיניין עמוקות
27/07/2012 | 11:46
4
27
לגבי "ההתמודדות עם החיים " אני לוקח ציפרלקס . אני מקוווה שאת לא נגד .
בכל אופן תחום הקנביס הוא תחום מרתק וכדאי להכיר גם את הצדדים החיוביים .
הכל באהבה
נדב
גם לציאניד יש צדדים חיוביים
28/07/2012 | 17:38
3
21
זה לא אומר שכדאי לבלוע אותו.

אתה מערבב גראס עם ציפרלקס? טרחת לקרוא את העלון של הציפרלקס? שמת לב לתופעות הלוואי הנפוצות?
רשמו את זה גם לי, אבל אני הסתפקתי בקריאת העלון.
זה כבר דמגוגיה
28/07/2012 | 23:14
2
11
גם ציפרלקס מסוכן וממכר
30/07/2012 | 11:27
1
107
בדיוק. בגלל זה אפילו לא ניסיתי לקחת.
31/07/2012 | 08:36
15
לא רוצה לאבד אותו...? חוסך שבטו שונא בנו ...
26/07/2012 | 08:23
99
אני לא מבין גדול בהורות, אבל בכל מה שקשור לנערים אני מבין קצת, ואם את לא תעשי מהלך דרמטי, את יכולה למצוא את הבן שלך זרוק באיזו צומת עם כמה זונות וכמה מזרקים סביבו, אז את שוקלת אם לקרקע אותו כי הוא ייצור התנגדות..? ממש כאב לב גדול....אל תחשבי יותר מדי עליו מה טוב לו, אם הוא מעשן סמים קלים, בשבילו כל העולם הזה טוב, אני חושב שאת לא צריכה לפחד אפילו לערב גורמים גדולים כמו משטרה ומרכזי תמיכה.
בשעמום של החופש הגדול הוא יכול להיגרר אחרי
26/07/2012 | 08:26
81
החברים לדברים הרבה פחות נעימים מחשיש. אני מציע שתסעו לטיול ארוך ותחזרו בתחילת שנת הלימודים. אל תגלי לו שיש קשר בין הטיול לחשיש.
אם לא תממני לו את הסמים לא יהיו סמים
26/07/2012 | 08:57
78
את מתעלמת מהאחריות הישירה שלך לעניין הסמים.
החברים של הילד אולי שמחים שהוא מצטרף אליהם לעשן.
אבל כנראה שהם לא יסכימו לנצח לממן לו את הסמים ואם את לא תתני לו גרוש אז יפסיק לעשן משום שלא יהיה לו מה לעשן.
הפורום הזה הזוי
26/07/2012 | 10:31
6
80
מצד אחד יש פה אנשים שנטפלים למישהי שמחפשת עזרה ומאשימים אותה בכל צרות העולם ומקללים ולא מכבדים את עצמם.

מצד שני יש פה כל מיני פסיכים שמג'ויינט או ממריחואנה כבר קפצו למחלות נפש, מסומם עם מזרק ברחוב. מה הלאה? הילד יהיה ראש כנופיית עמידר?

מריחואנה זה לא דבר רע בהכרח. לא סתם ועדה של האו"ם בראשות קופי ענאן הכריזה כי המחלמה בסמים הקלים גבתה מחיר כבד יותר מהשימוש בהם. כדאי שכולכם תקראו חומרים שהם לא מושפעים מאינטרסים של לוביסטים ואנשים שיש להם יד ועניין בדבר והמטרה שלהם היא להמשיך להחזיק את הסמים הקלים כדבר לא חוקי על מנת שאנשים לא יקבלו תרופה טבעית שבהרבה מקרים עדיפה על כל תרופות המעבדה.

וסתם בשביל הסטטיסטיקה. יותר אנשים מתים מסיגריות/בירה ובוטנים מאשר ממריחואנה ואין דבר כזה סם מעבר, זוהי קונספציה שקרית שנועדה להפחיד
יש לי חברה שהיא נפגעה מג'וינט
26/07/2012 | 11:08
4
55
היא לא מסוגלת לעבוד, לא מתפקדת, מקבלת תרופות פסיכיאטריות והחיים שלה דיי בתחתית.
כי פעם, כשהייתה בת 16 עישנה קצת ג'וינט.
כי בגלל שזה לא חוקי היא עישנה חרא חומר
26/07/2012 | 11:41
3
42
וזה מה שקורה.
כשתהיה לגליזציה של סמים קלים ויהיה פיקוח על החומר שמוכרים אז כל הגועל ממצרים שמערבבים עם חרא של גמלים לא יגיע לפה
אובכן אנחנו לא מדברים על משהו עתידי ולא קיים
27/07/2012 | 18:59
2
21
אנחנו מדברים על עכשיו, מאיפה לאותה אימא, אותו ילד יש את הידע שאכן הבחור שמוכר לו את החומר לא מוכר לו אותו עם רעל עכברים?
אגב, אני הייתי מציעה שתבקש סטטיסטיקה על אלו שמעשנים חומר חוקי בהולנד ומה קורה להם.

חברה שלי לא עישנה בכמויות שהחבר'ה בהולנד מעשנים והם דופקים לעצמם את החיים.
היא עישנה תקופה מסויימת בחייה, עד שהתפרצה אצלה מחלת נפש.
גם אני ניסיתי ג'ויינט אבל אם היה לי מושג לפני כן שזה עלול לגרום למחלות נפש הדבר הזה לא היה מתקרב אליי בכלל אפילו לא לניסוי קטן.

אני מסכימה שיש במריחואנה דברים טובים.
הבדים שאפשר להפיק מהצמח הם בדים חזקים.
אנשים חולי סרטן מפיקים מכך תועלת, למרות שחברה טובה שלי ז"ל סירבה להשתמש במריחואנה למרות שהציעו לה.
הפלסטיק שאפשר להפיק ממריחואנה הוא חזק ועמיד ולא מזהם כמו נפט.
להפוך אותו לחוקי אומר שאתה משבית אוכלוסייה שלמה.
למרות שיש רופאים שמעשנים את החומר ויש אנשים נוספים מסביבי שעושים זאת.
אתה לא יודע מתי טייס, נהג וכו' יתחרפנו.
כל דבר שממסטל אותך, כולל אלכוהול איננו בריא ואיננו טוב, גם סמים חוקיים שהרופא רושם לך.
עם כל הצער על חברתך
30/07/2012 | 10:37
1
15
העובדה שהיא עשנה תקופה מסוימת ואז התפרצה אצלה מחלת נפש לא אומרת שמחלת הנפש התפרצה בגלל שהיא עישנה. לפי התיאוריה שלךאם התחלתי לשתות שייקים ירוקים וחודשים אחר כך פתאום נהייתה לי דלקת בגיד זה נגרם מזה?
לצמח הקנביס יש יתרונות רפואיים שמוכחים היום מדעית.  ההשפעה שלו על גוף האדם טובה יותר מההשפעות של כל  מיני תרופות כימיות שאנחנו מלעיטים בהן את גופנו ואת ילדינו. הבעיה כשקונים חומר לא חוקי היא מה מערבבים בתוכו... ובאמת יכולים להגרם מכך נזקים רבים.
צר לי שלא אסכים אתכם
30/07/2012 | 11:24
15
חוסר קורדינציה, זיכרון גרוע זה חלק מתופעות הלוואי של גראס.
סם זה סם ואם הוא משפיע על המוח הוא גם מזיק לו.
כל סם שמשפיע על המוח מזיק לו בטווח הארוך ולעיתים מספיק שימוש אחד.
תבדקו כמה חולי נפש יש בהולנד בשל השפעה ישירה של עישון חוקי של גראס.
תשובה מעולה
26/07/2012 | 21:26
11
טוב אז כפי שמרמזת החתימה שלי
26/07/2012 | 11:12
57
אולי פשוט כדאי שתכבדי את רצונו . למריחואנה יש הרבה יתרונות , היא יכולה במינונים נמוכים
לעזור בריכוז ויש כאלה שממליצים עליה במקום ריטלין .
אני שייך לארגון שנקרא "דור האמת " שמנסה להפוך את ההתנהגות של בנך לחוקית לחלוטין .
אני מצרף לינק שמסביר על יתרונות המריחואנה יחסית לריטלין :
http://www.youtube.com/watch?v=udKZGt4iW10
איזה מטבח יש לכם?
22/07/2012 | 23:14
44
264
ממה מרוצים? על מה מתחרטים? המשך>>
ממה מרוצים? על מה מתחרטים?
האם הילדים שלכם מתקשרים לסבא וסבתא?
22/07/2012 | 22:16
13
207
הילדים שלי ביחסים מצוינים עם סבא וסבתא אבל לא מתקשרים אליהם.
האם שלכם מתקשרים? אם כן כל כמה זמן?
רק הגדולה מתקשרת מיוזמתה
22/07/2012 | 23:21
127
וזה גם כי קלטה את זה ממה שאמרתי לה במשך הזמן. היא גם הכניסה לשגרה לסוע לבקר את סבתא שזה מעולה.
הבנים יתקשרו רק אם אזכיר להם.
לא מיוזמתם.
22/07/2012 | 23:23
36
החייל לפעמים
22/07/2012 | 23:38
3
112
החיילת המשוחררת עונה לפעמים לטלפון .

אני נגד כנסה למערכות יחסים אז לא אומרת להם להתקשר או ללכת
לפעמים זה פשוט משהו שהם לא חושבים עליו
23/07/2012 | 08:02
2
82
כי הם מרוכזים במה שחשוב להם כרגע.
וזה גם לא תמיד התערבות במערכת יחסים. נניח שהיחסים עם סבתא טובים. היא לא מנדנדת ולא מציקה, כשנפגשים נחמד לילדים. להתקשר אליה זה חשוב עבורה יותר מאשר עבורם, יתן לה הרגשה טובה שחושבים עליה ואוהבים אותה.
אני בעד ליצור את האוירה המתאימה להתקשרות, להציע את הרעיון ובודאי לא להכריח.
האמת שהבת היתה חיילת הזכרתי לה מידי פעם
23/07/2012 | 23:05
1
51
עכשיו היה בבית ומידי פעם עונה לטלפון.

עם הבן ............. לא יודעת למה אני לא מזכירה אולי בגלל שמערכת היחסים שלי עם אמא שלי התדרדרה לאחרונה

נתת לי חומר למחשבה
תודה
24/07/2012 | 07:46
9
לא
23/07/2012 | 03:01
71
וזה עצוב לי. אבל הם לא מהמתקשרים ממילא.
הבת לפעמים כן
23/07/2012 | 06:46
79
הבן נדיר אבל גם זה קרה.
לאחותי שניהם מתקשרים חופשי.
הצעירים מדי פעם. הגדולה מתקשרת פעם בשבוע
23/07/2012 | 07:31
67
בערך.
הן מאד אוהבות את סבא וסבתא, אבל לא מתקשרות
23/07/2012 | 07:48
73
קשה לי להן להתחיל שיחה בטלפון, אבל לפעמים אני מדברת, ואז מעבירה להן. (לעיתים רחוקות, אפילו לא פעם בחודש)

הגדול מתקשר הרבה להורים שלי
23/07/2012 | 14:25
63
מאז שיש לו סלולרי (די הרבה שנים) הוא מתקשר אליהם כשהוא בין פעילות לפעילות, בזמן מת.
הם מתים על זה.
האחרים מתקשרים רק כשיש להם בשורה.
להורי בעלי הם לא מתקשרים בכלל. גם אני לא מתקשרת אליהם אף פעם.
אני מדברת עם ההורים שלי כמעט כל יום ותמיד יש איזה ילד תורן שמבקש את הטלפון להגיד להם משהו.

אין כמו סבלנות של סבאסבתא לחפירות של נכדים....
לא
24/07/2012 | 03:33
41
הצעיר לא מתקשר.
המפקדת מתיצבת אצלם פעם בשבוע ונשארת לישון. מיוזמתה.
החיילת מתקשרת מדי פעם. אמצעית וקטנה לא, אבל
24/07/2012 | 12:08
41
כשאני מתקשרת הן מבקשות לדבר איתם.
השכמה בבוקר - דיון תיאורטי
22/07/2012 | 17:16
28
248
יש מומחים הטוענים כי החל מכתה א' יש לצייד את הילד בשעון מעורר מסוג טוב ולהדריך אותו  לכוון אותו לשעה יעודה להתעוררות, מכיוון שיש חשיבות רבה בהתעוררות עצמית, בייחוד בבתים שההורים משכימים קום לעבודה. וכל עוד אין הילד מסוגל לקימה עצמית יש לסייע בידו ולהעירו בבוקר.
אני יודעת שעכשיו קיץ והם קמים בשעות מוזרות. אבל בזמן הלימודים - מי מעיר אותם בבוקר משנתם? אמא או השעון? מי אחראי שהם ילכו לבית הספר? האם זה רציונאלי לדרוש ממתבגר להקים את עצמו בבוקר? אם כן מאיזה גיל? אם לא, למה לא?
לדעתי, מגיל 12 זה הגיל
22/07/2012 | 17:32
134
לצפות לאחריות הזו של השכמה עצמאית.
זה לא אומר שלא צריך להשגיח, אבל שעון מעורר או כל דרך אחרת שקודם כל תחילת ההשכמה תהיה אחריות של הילד.
האחריות לעומת זאת עדיין גם עלינו, המצב הוא מצב של חלוקת האחריות והעברת חלק גדל והולך של האחריות לילד.
כל הכבוד על השאלה!
22/07/2012 | 18:28
6
128
אני בימים אלה מנסה להעביר את אחריות ההשכמה לבן...מחפשת עצות כיצד לעשות זאת.
מדברת איתו הרבה על כך שהוא צריך להתעורר ועל האחריות שלו שהחל מכיתה ז' הוא צריך לקחת את עצמו בידיים וכו...
הוא מכון את הנייד לצלצול השכמה אבל לא מתעורר ממנו. צריך לגרד אותו מהמיטה....ואחת הסיבות שאני מרגישה שחרור בחופש זה שחרור בשבילי מהלחץ הזה כל בוקר.
מצפה לקרוא תשובות מעשיות במיוחד!
שעון שצריך לקום אליו
22/07/2012 | 18:34
73
או לחפש אותו, או שעון שיש בו מוזיקה שמעירה.
http://www.zolkan.com/%D7%A9%D7%A2%D7%95%D7%9F-%D7...
8 שעות שינה לפחות
22/07/2012 | 19:02
4
87
אחרת לדעתי אין סיכוי. עד עכשיו (לא בחופש) שלחנו את הצעיר לחדרו ב10 שיעשה שם מה שהוא רוצה הרחק מהמחשב. בדרך כלל זה עזר לו להחליט ללכת לישון בזמן. בכל מקרה כיבוי מחשבים בשעה סבירה עוזרת לנושא (אולי אפילו שיקראו קצת???)
גם אצלינו- כיבוי מסכים בשעה 21:00
22/07/2012 | 19:24
3
35
אצלנו כבר מזמן שניהם הולכים לישון אחרי
22/07/2012 | 20:32
2
69
וכיבוי מסכים מתי שבא להם.
מעולם לא הגבלתי.
הכיבוי מסכים זה כדי שהוא לא ילך לישון ב 23:00
22/07/2012 | 21:08
1
56
באופן מפתיע זה משפר מאוד את תזמון ההתארגנות בערב...
אין בעיה בהתארגנות בערבים
22/07/2012 | 21:34
53
מעולם לא היתה. כל אחד בקצב שלו. בזמן שלו. אין לי בעיה עם זה.
הגדולה אחראית על עצמה (עם שעון)
22/07/2012 | 19:53
59
את הקטן אני עדיין מעירה בעצמי.
מה שקורה אצלנו
22/07/2012 | 19:58
61
זה שאני לא מקפידה על שעות שינה. והם בד"כ מופיעים מתי שהם רוצים, אלא אם כן יש משהו לעשות.

הבת קמה ד"כ לפני תשע. אין לי מושג מתי היא הולכת לשון, בד"כ היא בחדש שלה מתישהו בערב. אבל היא מבלה שם את רוב זמנה ממילא.

הבן צריך להיות בחדרו כשאנחנו הולכים לשון. פשוט כי אני לא ממש סומכת עליו ש"יסגור" את הבית (כבוי אורות, וכדומה). הוא בד"כ קם בסביבות אחת עשרה, ונדמה לי שהולך לשון בסביבות שתיים. עד אז הוא קורה או משחק בIPOD (אין טלויזיות בחדרים, לבת יש לפטופ, הבן בחר לא לקנות אחד כרגע).

בזמן הלמודים הם אמורים לקום לבד. היא עושה זאת בדרך כלל, הבן מדי פעם. אני יודעת שהם מסוגלים, כי כשממש צריך או יש משהו שהם רצים הם קמים בקלות.
כשהם הופכים למתבגרים האחריות חוזרת אלינו.
22/07/2012 | 20:33
56
הבכור תמיד אהב לישון ואם זה תלוי בו הבוקר צריך להתחיל ב 11:00 ולא לפני (והוא בכלל לא מבין איך זה קשור לשעת שינה- צודק גם כשהוא 'הולך' לישון ב 20:00...) עם תחילת גיל ההתבגרות המצב הפך קשה יותר.

הצעיר היה ממשכימי הקום תמיד- כשהגיע לחטיבה זה עבר לו...

הצעירה 'הולכת' לישון עד 21:00 וקמה ב 06:00 (וכנראה זה גם לה יעבור )
אני חושבת שבערך בגיל 12, בחטיבה
22/07/2012 | 20:43
53
אלא אם כן יש כל מיני קשיים מיוחדים. אבל לפעמים קשה לדעת מהו קושי מיוחד, ומהו סתם פינוק או עצלות
את מתכוונת לקימה בזמן הלימודים או החופש?
22/07/2012 | 21:19
1
52
בחופש אם אין פעילות או סיבה (מטלות בית, פעילות כייף, הצטרפות לאמא לעבודה) אין סיבה להעיר.  את הגדולה בשבתות אני מעירה בקושי ב 14:00

בלימודים צריך להעיר אותה 4-5 פעמים כדי שתגיע להסעה בזמן.  מכיוון שאני יוצאת לפני זה ההרגל מאבא שלה.
אם זה היה תלויי בי, הייתי יוצאת ומשאירה אותה לישון. אומרת לה שזה בעיה שלה מול ביה"ס ובמקביל מיידעת את המחנכת ,שאני עושה לה "סדרת חינוך". אני מאמינה שאחרי מספר פעמים של אי הגעה לביה"ס ואולי אפילו עונש קל מביה"ס (מתואם איתנו), היא היתה מתחילה לקחת אחריות על עצמה .
אשריי המאמינה בתיאום עם הבית ספר
23/07/2012 | 07:30
39
בנושא הזה , אני חושבת שזה רק היה  יוצר אנטי נגד הילדה.
תאורטית הם צריכים להיות אחראים על הקימה בעצמם
22/07/2012 | 23:33
34
מהרגע שבו הם  מסוגלים להתארגן לבד

מעשית, אצלי לפחות אני משמשת כשעון מעורר, כנהגת ולפעמים גם כמכינת סנדוויצים. דווקא הקטנים קמים ומתארגנים יותר בקלות מהמתבגרות.
השאלה היא האם יש הורה ער באותו זמן ?
22/07/2012 | 23:43
35
היום האיש מעיר את החייל ולוקח אותו לרכבת אז אני לא רואה סיבה שהוא יהיה עם שעון מעורר.

אם אבא לא היה ער אז הוא היה צריך לקום לבד.

לא זוכרת מתי הם התחילו לקום באחריותם אבל תמיד שהיה הורה ער בבית הוא היה מעיר
מכיתה ה' בערך הם קמים עם שעון
23/07/2012 | 10:52
30
הם צריכים לקום מוקדם ואני לא (יש הורה אחד בבית...).
התרנגול זה אני!
23/07/2012 | 11:49
1
47
כן, אני משכימה קום ולכן אני אחראית על ההשכמה.
אם בטעות, יצאתי עד מאוחר ולא התעוררתי, או שומו שמים אני לא צריכה לעבוד ואני מתחרדנת במיטה אף אחד לא יקום!
ברצינות, לא שומעים שעונים מעוררים אצלי. הם יכולים לצלצל עד מחר.

נכון, שצריך ללמד אותם אחריות ובדרך כלל זה מה שקורה בלימודים הרגילים. אני נותנת לה לישון ושתלמד את המחיר.
אבל, הקורס בהיסטוריה הנוכחי, מי שלא מגיע עף אוטומטית מהקורס.
בלי שאלות, בלי סליחה, בלי הזדמנות שניה.
אז אני מוודאה שהיא קמה.
התכוונת שאת ה"גבר" בבית קוקוריקו!
23/07/2012 | 13:49
12
יש ילדים שצריכים עזרה ויש עצמאיים בהשכמה
23/07/2012 | 14:22
8
95
אני קמה לפני כולם בכל מקרה ולא ממהרת לשום מקום אז אני מעירה אותם.
אצלי יודעים שמי שעושה בעיות בהשכמה מוכיח לי שהוא עייף מדי וילך לישון בערב הבא בשעה מוקדמת.
זה לא עונש כמובן.... זה לטובתם....

עכשיו הסטודנט קם מוקדם לאוניברסיטה ושמתי לב שהוא שם לעצמו שעון לשש וחצי בבוקר. על דעת עצמו למרות שהוא יודע שאני ערה בשעה הזו.
הוא גם מעיר את החייל וחוסך לי הליכה לאגף שלהם.
סטודנט?
23/07/2012 | 14:47
6
17
מס' 2 התחיל תואר ראשון
23/07/2012 | 16:19
5
22
אני בשוק!! מה את אומרת!! כל הכבוד!!
23/07/2012 | 16:25
15
במתמטיקה?
23/07/2012 | 22:40
55
בהצלחה!
תודה
24/07/2012 | 06:44
2
52
אכן במתמטיקה.
הוא סיים השנה את הבגרות והתחיל ללמוד באוניברסיטת בר אילן.
שיהיה לו בהצלחה
24/07/2012 | 07:52
10
יפה לו!
24/07/2012 | 07:56
24
גם הבן שלי במסלול הזה דרך קידום. אבל הוא רק בשנה השניה.
מזל טוב!
24/07/2012 | 14:37
10
ילד של חברים - להתערב או לא להתערב?
22/07/2012 | 15:25
53
401
לחברים שלנו יש ילד בן 13.5 גדול מהבן שלי בשנה. מאוד מוכשר במוסיקה. מנגן על פסנתר וזוכר בעלפה את התווים של הסונטות שהוא מנגן
יחד עם זאת יש בו משהו קצת מוזר. מבחינה חברתית אין לו חברים כלל. המורות מנסות לדבר עם ההורים (חברים שלנו) וחבריי דוחים וטוענים שהמורה מנסה להצביע על בעיה שלא קיימת, שהחברים בכיתה...
המשך>>
לחברים שלנו יש ילד בן 13.5 גדול מהבן שלי בשנה. מאוד מוכשר במוסיקה. מנגן על פסנתר וזוכר בעלפה את התווים של הסונטות שהוא מנגן
יחד עם זאת יש בו משהו קצת מוזר. מבחינה חברתית אין לו חברים כלל. המורות מנסות לדבר עם ההורים (חברים שלנו) וחבריי דוחים וטוענים שהמורה מנסה להצביע על בעיה שלא קיימת, שהחברים בכיתה מתלוננים עליו כי הם לא מבינים את חוש ההומור שלו וכו'....כי הוא אינדבידואל והמורה לא אוהבת את זה כי היא צריכה להתמודד מולו וכו....
המורה ניסתה לערב פסיכולוגית וחבריי לא רוצים במפגש....הם לא חושבים שלילד יש בעיה אלא שיותר נוח למורה ולחברים ולכולם להאשים את הבן שלהם. שיש לו חוש הומור יוצא דופן שלא מבינים אותו וכו'...
אני רואה שיש בעיה. לפעמים הוא מדבר "שטויות"(אני לא יודעת איך לקרוא לזה, אולי מדמיין דברים)...לדוגמא, הוא לקח את הכלבה שלנו לסיבוב עם הרצועה שלה והתרכז בכמה אצבעות צריך להכניס כדי להחזיק את הרצועה הוא ממש ניסה להכניס אצבע, אחר כך שתיים, אחר כך שלוש וגם כשעברנו לנושא אחר הוא המשיך.... או בדוגמא אחרת הוא מספר איך פעם נפצע בבוהן של הרגל ואיך הבוהן נחתכה לארבעה חלקים שונים ושהוא לא מבין איך זה קרה אבל זה קרה וממש מרחיב את הנושא....ולעומת זאת הוא מתקשה להבין הומור של אחרים...הוריו מתווכים ואומרים לו ש"הוא צחק איתך" "הם מחקו זה לא ברצינות"...וכו..
בעיקרון הוא אינטליגנט ומתפקד בסדר, הוא מצוין במתמטיקה וטוב בלימודים אבל אין לו חברים כלל. כשאנחנו נפגשים איתם ההורים תמיד מתווכים כשרואים שהוא נקלע לבעיה. הם מסבירים את דיבוריו כחוש הומור מפותח ביותר ו"ייחודי" זאת למרות שרואים שהילד מאוד רציני בדבריו ולא צוחק אלא ממשיך ומתעמק בדברים תפלים...
השאלה שלי: האם עליי להתערב? האם עליי לעשות משהו כדי לעזור שהחברים יטפלו בילד?
יש למישהו נסיון עם משהו דומה?

למה הם נכנסים למים (לים) בלילה
21/07/2012 | 16:15
6
187
שוב ליל שישי שוב זה קורה

צעירים מגיעים ליהנות  בליל שישי לחוף הים.
נהנים, צוחקים, מנגנים, שרים, שותים.... ולפני זריחה או בשעות הלילה המאוחרות
הם מרשים לעצמם להיכנס למים בחסות הרומנטיקה או הפזיזות.... ולא לצאת!!!

עוד צעיר טבע הלילה בים.

למה?
אני חושבת שהשאלה צריכה להיות שונה:
21/07/2012 | 17:24
3
112
"למה הם לא נזהרים"?
מאד עצוב שצעיר נוסף טבע בים.
אך זה לא קשור דווקא ללילה, אלא לחוסר הזהירות, אני מניחה שגם מעצם זה שהוא שתה (לדברי מה שכתבת), הוא לא היה בשליטה מלאה, מעבר לכך שכנראה לא נהג לפי כללי הבטיחות בים.
אני באופן אישי, הן כנערה והן כאישה בוגרת, נכנסתי ונוהגת להיכנס עד היום לים גם בלילה. מספר פעמים בשנה אנחנו ישנים בזולה ואוהלים על החוף, וחלק מהכיף זו גם רחצה לילית.
אך תמיד נזהרים, כמו באור יום, אם יש ים סוער או סוחף, לא נכנסים או נכנסים רק באזור בטוח יותר, וכמובן שתמיד בקרבת החוף, בשעות החשכה.
אבל הבעיה היא שאין מציל
21/07/2012 | 17:39
1
63
לכן לילה לצורך הענין זה החל מהשעה שאין מצילים.
לא פעם את נכנסת לים ולא שמה לב שיש מערבולות, או זרם שסוחף. אז אם יש או אין מציל זה משנה את הכל.
התחלתי לכתוב על המציל, אך מחקתי
21/07/2012 | 18:14
55
כי גם אני נהגתי להיכנס למים כשלא היה מציל, וגם כיום, המקומות שאנו ישנים הם הרחק מהמצילים, בחלקי חוף רחוקים מההמון.
זו לאו דווקא הסיבה שטובעים. ברור שכשיש מציל זה עוזר, אך עובדה שאני מגיל צעיר מאד הייתי תמיד הולכת, גם עם ילדיי, לפינות המרוחקות מהמצילים והכל בסדר.
כפי שכתבתי, בלילה- נכנסים קרוב לחוף, לא מתרחקים אל עומק הים.
במהלך היום, אם יש ים סוער או שחשים שיש סחיפה חזקה, אז נזהרים ולא נכנסים או שנכנסים ממש קרוב לחוף.
כך אנחנו שנים, ועד היום לא חווינו בעיות.
תמיד יש סיכון כשאין מציל, לא קשור דווקא ללילה.
מבחינתנו, עם הזהירות הנכונה, הבחירה בחופים המרוחקים תמשיך גם בעתיד.
לפי מה שתפו ופוזה כתבה, מה שגרם לטביעה זו השתייה ולא הרחצה הלילית.
דוקא התשובה לזה ברורה
21/07/2012 | 19:29
41
ונחקרה ונבדקה.
המוח שלהם הוא במצב שכולו  כמו אתר בנייה. המון בלגן. אחת התוצאות של זה היא חוסר הבנה אובייקטיבית של מצבי סיכון ונטייה מוגברת ללקיחת סיכונים בגלל חוסר ההבנה הזה. זה ממש תופעה אופיינית לגיל והיא חוצה יבשות.
כי אין להשוות כלום לרחצה לילית
21/07/2012 | 17:55
70
השאלה היא למה הם שותים ושוחים, אבל גם לזה יש תשובה, כי המוח שלהם מחוייט אחרת.

הרחצה לא גרמה לטביעה, השתיה גרמה לטביעה.
כי ההורים שלהם חסרי אחריות.
21/07/2012 | 18:39
21
שלום צריכה בבקשה עצה
21/07/2012 | 13:38
18
218
שלום לכולם אני אמא לילד מתבגר בן 16 וחצי
לפני חצי שנה התחילה ההתדרדרות הגדולה שבה ממש הורגש תהליך גיל ההתבגרות שלו...
יום אחד הוא חזר הביתה עם עגילים בגבה ובשפתיים
בשעות הלילה שאני ישנה הוא יוצא מהבית וחוזר רק לפנות בוקר
לפני 3 שבועות הוא ברח מהבית ל- 4 ימים מכיוון שלא היתה לו בטריה בטלפון לא יכולתי למצוא אותו ולדעת היכן הוא נמצא, כמובן שעירבתי משטרה אבל גם המשטרה היתה חסרת אונים ולא הצליחה לעלות על עקבותיו
כמובן שיש את ימי חמישי שכל בני הנוער נפגשים בסנטר וחוזרים בשעות הלילה הקטנות, או הימים שהוא הולך לים בשעות הבוקר וחוזר רק בשעות הערב המאוחרות
שלשום הוא הלך לישון אצל חבר הבטיח שיחזור למחרת בבוקר וחזר למחרת בשעות הלילה, כמו כן הוא שיקר שאמר שחבר שלו גר בעיר מסויימת ובכלל אותו חבר גר בעיר אחרת לגמרי ממה שידעתי (אין לי מושג איך הוא הגיע לשם)
החלטתי לחטט לו קצת בפרטיות נכנסתי לו לפייסבוק וקראתי שם הודעות שגיליתי שהוא והחברים שותים אלכוהול וגם מעשנים מידי פעם
עכשיו אני אובדת עצות ולא יודעת כיצד להתנהג ולנהוג כלפיו, כמובן שהחבאתי את מפתחות הבית כך שלא יוכל לצאת בלילות או לצאת כרגע בכלל לא נראה לי שזה פיתרון מכיוון שכבר הוא מתחיל לנדנד ושואל מתי הוא יוכל לצאת מהבית
אני חייבת לציין שאני גרושה ומגדלת אותו לבד בלי אבא בתמונה, אני חיה עם אמא שלי בבית ורוב הפעמים אמא שלי היא זאת שנכנסת לתמונה וכל הזמן מתערבת לי בחינוך ובגידול
בבקשה אם למישהו יש עצה מועילה כיצד עליי להתנהג עם הילד, האם להמשיך לסגור אותו בבית כמה עוד אפשר לעקוב אחריו?
תודה והמשך שבת נפלאה לכולם
לדעתי, דחוף, לפני שיחמיר המצב, פני להדרכת
21/07/2012 | 13:59
4
122
הורים או לפסיכולוג שמתמחה בבני נוער.
ממליצה על חביב גלילי,
עבר איתנו משבר של בן העשרה הפרטי שלי ( עם אלכוהול וכל הסיפור)
נגמר רע,,,פחות רע משחשבתי ( אני חששתי מפציעות וכסא גלגלים ועונש..לתמיד )
עברה התקופה הרעה,
עכשיו יותר טוב
בדיעבד, הייתי פונה לייעוץ עוד קודם. אפילו שהמתבגר (15) התנגד.

תודה על תגובתך.. אך בינתיים כיצד עליי להתנהג
21/07/2012 | 14:02
3
37
הסיפור שלכם נשמע לא ברור
21/07/2012 | 14:27
2
94
מצד אחד ילד שלא עושה מה שאת אומרת לו, מצד שני הוא "רק" מנדנד כשאת סוגרת אותו בבית?
אלה שני סוגי התנהגות שלא תואמים אותו ילד.
אם את אומרת שאמא שלך מתערבת לך בחינוך, אולי היא תוכל לעזור לך עכשיו כי את לא יכולה להתמודד עם הנושא לבד. מה היא אומרת שכדאי לך לעשות?
העצה היחידה שאמא שלי נותנת
21/07/2012 | 14:40
1
82
היא לסגור אותו בבית ולא לתת לו לצאת
אצלנו לא עבד "לסגור אותו בבית "..הוא מצא מפתח
21/07/2012 | 16:02
81
וברח.


ממליצה לך בדחיפות להתייעץ עם בעל מקצוע שמומחה לתחום.
אולי הוא יצליח להגיע אליו.
זה גיל שחלק מהילדים עוברים אותו מאוד קשה,
ואין שיטה שעובדת,
זה ניסוי ותעיה..
אני יוצאת מהנחה
21/07/2012 | 14:22
1
103

מהנחה שיש חוסר אמון ביניכם ויותר מכך...  חוסר תקשורת.
יחד עם זאת נוכחותה של אמא רק מקשה עלייך.
מי גר אצל מי? את אצלה או ההפך?

בשלב ראשון הייתי עושה צעדים לרכישת האמון שלו בך.
מנסה לקרב אותו, לפתוח אותו, להזמין אותו לצאת אתך לקפה או גלידה או סרט ולמצוא את הרגע הנכון לשוחח.

בגלל הגיל הלא צפוי שלו הוא מנסה למתוח לך את הגבולות ומצליח שוב ושוב.

למה הוא ברח מהבית כי רבתם?
הוא חייב להבין שיש סכנות רבות וכל נזק שהוא יגרום יהיה קודם כל לעצמו וכמובן גם לסביבה ולמשפחה.
נער שייעצר בשל שתייה או עישון ויפתח לנגדו תיק יישא את הקלון למשך שנים.
זה יסגור לו  בעתיד דלתות, ועליו להבין את זה. רק את אמורה להסביר לו את כל אלו...
השיחה אמורה לבוא ממקום אמפתי. לא נוזף ולא מאיים. רק כך תזכי להקשבה.

דבר נוסף
שבי אם אמא ותחליטו שהיא לא מתערבת בטח ובטח כאשר הוא בסביבה
אם היא חולקת על משהו אז שתמצא זמן שרק אתן יחד ורק אז - לומר לך.

ממליצה לך לקרא גם כאן יש שפע הכוונה לכל תחום.
פני לקבל גם יעוד מקצועי.

בהצלחה
כתובות אינטרנט מצורפות:
באופן תאורטי אני מסכימה איתך אבל
21/07/2012 | 14:35
53
התחושה שלי שמדובר כאן בחולשה ובחוסר יכולת להתמודד לבד.
אני חושבת שלמרות חוסר השמחה מהמעורבות של הסבתא (שמן הסתם מפריעה לפעמים), האמא לא תצליח כאן לבד בלי תמיכה ובטח תוך כדי פתיחת "חזית" נוספת מול הסבתא.
אני מניחה שלשתיהן חשוב שהנער יהיה בריא, שלא יעלם, שלא יסע למקום אחר בלי לעדכן. והן יכולות וצריכות למצוא את הדרך לפעול יחד.
האם כדאי להמשיך לסגור אותו בבית?
21/07/2012 | 14:51
5
75
תודה על התגובות אך השאלה שממש מפריעה לי האם כדאי להמשיך לסגור אותו בבית?
הבנתי מההודעות בפייסבוק שהוא וחברים  שלו עושים מגביות וככה קונים אלכוהול
חשוב לי לציין שאני סוגרת אותו בבית הוא יושב כל היום במחשב בלי הפסקה בכלל עם פרצוף חמוץ וכועס וכמעט שלא מדבר איתי
מידי פעם הוא שואל אותי עד מתי הוא יהיה בעונש? ואני חסרת אונים  אין לי אפילו תשובה לתת לו
אני חושבת שבאמת אני ייקח אותו היום בערב לבית קפה ואנסה לדבר איתו על הכל, כמובן שהוא מכחיש את כל מה שאני יודעת
המזל שלי שאני יכולה להיכנס לו לפייסבוק ולקרוא דברים אישיים
בשיחה איתו, הייתי מחזירה את הכדור למגרש שלו
21/07/2012 | 15:20
58
ושואלת אותו, בתשובה לשאלה שלו- כמה זמן- איך לדעתו אתם יכולים להמשיך הלאה?
כי מה שמעכב את ההחלטה הזו כרגע הוא העובדה שאין תוכנית פעולה.
את תשמחי לשחרר, אבל את רוצה לדעת איך הוא אמור להבטיח שמה שקרה לא יחזור?
איזה סוג של בקרה יכולה להיות לך, איך הוא שומר על קשר איתך, איך הוא לא מספר דבר אחד ועושה דבר אחר?
וכמובן, איך הוא מחזיר את האמון שלך בו.
אולי דברי עם ההורים האחרים?
21/07/2012 | 16:05
2
50
אין ספק שלסגור אותו בבית ולהיות על תקן כלב שמירה-זה לא הפתרון.
בטח לא לאורך זמן, זה יכול להיות משהו מאוד קצר
21/07/2012 | 17:40
1
38
מועד ממילא.
נכון
21/07/2012 | 17:45
7
אי אפשר לסגור בבית נער בן 16
21/07/2012 | 19:25
43
את מייצרת בועת חוסר רצון  והתנגדות שרק הולכת ותופחת ותתפוצץ לך בפנים העתיד הלא רחוק. ברור שאת לא מצליחה להגיע אליו לבדך וזקוקה מאוד לעזרה חיצונית. אם זו שאלה של כסף פני לרווחה באזור מגורייך.
אומנם אין לי ניסיון עם בנים
21/07/2012 | 15:03
57
אבל אני חושבת שהיה כדאי להכניס לתמונה דמות גברית שהבן יוכל להזדהות אתה. כמו כן הייתי מנסה לעניין אותו בספורט או כל תחום עניין אחר שעשוי להכניס עניין לחייו ולהרחיק אותו משיעמום וחוסר מעש שגורר אחריו אלכוהול ודומיו. לגבי אמך, עצם העובדה שאתם גרים ביחד הופך אותה למעורבת. הייתי מקיעה בגיבוש חזית אחידה אתה. לא מאמינה בלסגור בבית, כן מאמינה במעקב צמוד. אולי ההתדרדרות נובעת גם מחיבורים חברתיים בעייתיים? אם לא תעקבי לא תדעי. אם קה לך לכי לקבוצת תמיכה.
שולחת לך גדול
21/07/2012 | 17:46
38
נראה לי שחלק מהבעיה היא הנערים שאיתם בנך מסתובב. את מכירה אותם? מכירה את ההורים? אני חושבת שחשוב לשתף את ההורים האחרים במידע שיש לך - אולי הם לא יודעים - ולחשוב יחד על דרך פעולה.
לגבי הכליאה בבית, אכן מפחיד לתת לו ללכת, אבל זה לא יכול להמשך לזמן ארוך וסתם מעצים את המתח בינכם. לכמה זמן את יכולה לכלוא אותו ומה יהיה גודל הפיצוץ כשהוא ישתחרר או יברח? באופן אישי זה לא נראה לי אפקטיבי... קחי את מה שאני אומרת בערבון מוגבל כי אין לי ידע או נסיון בבעיות דומות, סתם בשליפה מהמותן לא נראה לי יעיל לסגור אותו בבית.

והדבר האחרון והכי חשוב לדעתי, כמו שכתבו לך לפני, זה פניה לאיש מקצוע שיכוון אותך ואותו וישפר את התקשורת בינכם.

בהצלחה
טפול
21/07/2012 | 17:57
1
47
לנעול אותו בבית רק יחמיר את המצב. להקשיב לאמא רק מחמיר את המצב. את צריכה לדבר עם הילד בגובה העיניים, לראות מה מפריע לו.

אם אפשר לקבל ייעוץ מקצועי, זה מה שיעזור הכי.
טיפול והדרכה הורית
21/07/2012 | 18:17
38
אני כבר היום הייתי מבררת על איש טיפול מומלץ, המומחה בנוער,  ובמיידי קובעת איתו.
מצטרפת להמלצה של לליתות. סגירה בבית היא
21/07/2012 | 18:57
49
אפשרית לטווח קצר מאוד ולא מועילה.
מה הכי מטריד את בני הנוער?
21/07/2012 | 10:23
6
175
על פי פילוח שאלות שנשלחו לפורום לגיל ההתבגרות ב-ynet בשנה האחרונה.
אז איך באים ילדים לעולם? מתברר שבני הנוער מעדיפים לדבר על זה עם רופא, ורצוי בפורום אנונימי שבו אף אחד לא יודע מי שאל מה.
רופאים בשירותי בריאות כללית אספו במשך שנה שלמה את שאלותיהם של בני נוער בפורום "הגוף בגיל ההתבגרות" ב-ynet, הקיים כבר כמעט עשור, והרכיבו מדגם המציג מגמות בכל הקשור לייעוץ רפואי לבני נוער.
אחד הנתונים הבולטים העולים מהמדגם הוא שעיקר השאלות של בני הנוער עוסקות במיניות, ופחות בתחומי בריאות אחרים. 72% מקרב ילדים בני פחות מ-14 שאלו לרוב שאלות הקשורות במיניות, בעיקר על המחזור החודשי (בקרב בנות) ועל מבנה איבר המין (בקרב בנים).
מעל גיל 14 חלה ירידה בשאלות מהסוג הזה, אך העיסוק במיניות עדיין רב: 46% מבני קבוצת הגיל הזו שאלו בעיקר על נטייה מינית, על יחסי מין ועל מניעת הריון.
שאלות על נטייה מינית נגעו לעתים בחשש של הפונים מדחפים הומוסקסואליים שלהם וחרדה מתגובת המשפחה והחברים.
לצד העיסוק הרב במיניות, אחד הנושאים הנפוצים ביותר בשאלות שהופנו לרופאים בפורום הוא פצעי בגרות. 34% מהשאלות השכיחות ביותר במדגם עסקו בפצעי בגרות, שיער, גובה, עור ומראה השדיים. ההיבט המשותף לכל השאלות מן הסוג הזה הוא הדימוי העצמי של בני הנוער.
בסקר הנוכחי התברר כי השאיפה להסיר את שיער הגוף מעסיקה לא מעט גם בנים. לדברי הרופאים, אצל בנות יש לעיתים משמעות קלינית לשיעור יתר, לכן הומלץ להן לרוב לפנות למרפאה.

החדשות הטובות (על פי דעת הכתב...) הן שבני הנוער מצאו דרך לקבל תשובות גם בלי לנהל את "השיחה" מעוררת המבוכה עם ההורים.
האם אלו חדשות טובות?
או שאולי הורים בפורום הזה למשל כן מצליחים לייצר מערכת יותר פתוחה עם בני הנוער?
אתחיל עם זה שאין כל חדש תחת השמש
21/07/2012 | 11:50
4
89
גם בדורנו אלה היו בדיוק הנושאים שעניינו אותנו, בגילאי ההתבגרות.
בעיני זה מעולה שיש היום את המקומות הללו, בהן ניתן לשאול כל שאלה באופן אנונימי ולקבל תשובות מקצועיות וענייניות.
לא סותר את האפשרות הקיימת של לשוחח עם ההורים, לא חייב לבוא במקום, אך יכול לבוא כתוספת או עזרה, ויכול להוות פתרון נהדר בבתים שהעניין יותר מביך, שמתקשים לדבר על הדברים.
אני חושבת שהטוב ביותר שגם אפשר לדבר עם ההורים, כל אחד לפי הנכונות והפתיחות שלו, לצד האופצייה הקיימת של התייעצות אנונימית בפורומים מקצועיים.
מה שהפריע לי באמירה של הכתב
21/07/2012 | 12:28
2
83
"בני הנוער מצאו דרך לקבל תשובות גם בלי לנהל את "השיחה" מעוררת המבוכה עם ההורים."
היא ההנחה שהשיחה היא בהכרח מביכה.
מצד שני, אני יודעת שיש ילדים יותר סגורים גם בתוך משפחה פתוחה, ועבורם זה טוב שיש עוד מקום להתייעץ (ועוד במהירות האינטרנט ולא באיטיות שבועוני הנוער של פעם).
ומצד שלישי, גם במשפחה פתוחה, יש שאלות שנוח לנהל עם ההורים, ויש שאלות שלא, ובאמצעות החשיפה לשאלות של בני נוער אחרים אתה רואה שאתה לא לבד במערכה.
ומה רע בכך? זו אכן סיטואציה שיכולה להיות
21/07/2012 | 13:17
1
38
מביכה, לחלק מהאנשים/בני הנוער.  
וכפי שכתבת, גם במשפחות פתוחות שמדברות על דברים, יש נושאים שקל יותר לדבר עם ההורים ויש כאלה שפחות, יש ילדים/הורים שקל להם יותר לדבר על נושאים אלה ויש כאלה שפחות.
יופי שיש כיום גם את האופציה הזו, שבזמננו לא הייתה קיימת.
כי ה"שיחה" כמו שאני מתייחסת אליה היא אותה
21/07/2012 | 15:24
40
"שיחה" שבה באופן חד פעמי, או ראשוני, מתיישב/ת ההורה ומספר לילד המתבגר את עובדות החיים. זה תאור די מיושן של הסיטואציה.
אני ממש זוכרת את אמא שלי נכנסת לחדר שלי כדי "לעשות לי את השיחה"
היום זה לא ככה.
שטף המידע מתחיל לרוב מגיל יותר צעיר, ולאט לאט מתקדמים.
אין ספק שיש שאלות שהבן המתבגר לא יעז לרוב לשאול את ההורים (חוץ מהצעיר שלי שנראה שאין לו בעיה לדבר איתי).
מסכימה איתך.
21/07/2012 | 15:51
8
זו באמת שיחה מאוד מביכה אם עושים אותה
21/07/2012 | 19:48
55
בגיל ההתבגרות. בגיל הגן הם מקבלים דברים הרבה יותר ללא עכבות. לכן, רצוי וכדאי לדבר על הנושא הרבה הרבה דוקא בגיל הגן. (אני לא זוכרת כמה פעמים הקראתי את הספרים "יש לי סוד" בלי סודות" ודומיהם. וודאי מאות). אז כאשר מגיעים לגיל ההתבגרות יש יסוד של אינפורמציה, הרבה פחות מבוכה וניתן לענות על שאלות ספציפיות. הורים שבגיל הגן דואגים מהרעיון שהבת שלהם "ראתה את הבולבול של ילד בגן" יקבלו בני נוער נבוכים.

מצד שני רופאת הילדים של הבת שלי בזמנו בבדיקה שנתית הוציאה את ההורה המלווה מהחדר ונתנה לילדה לשאול כל שאלה שהיא רוצה. ברור שזה לא יכול לקרות במקום שבו לרופא מוקצבות 5 דקות לבדיקה שנתית, אבל בעולם אחר שבו יקציבו לבדיקה שנתית 20 דקות יהיה זמן לשאול הכל.
התיעצות בייביסיטר
20/07/2012 | 14:56
16
262
אני יודעת שיש לרובכם ילדים גדולים, אבל עד עכשיו קיבלתי פה טיפים כל כך טובים שאני מנסה. יש לנו בנים בגילאי 13, 8 ו6.  אני ממש לא רוצה להשאיר אותם לבד עם כל כמות האנרגיות ביניהם והמריבות ומצד שני שמתי לב שזה כאילו כבר נחשב מוזר להזמין מישהי לגילאים כאלה. הביביסיטר שלנו, בשנות העשרים, נראית ילדה קטנה בעצמה , ממש בגודל הבן הגדול שלי. מצד שני, אי אפשר להשאיר אותם לבד. אני תמיד אומרת לבן הגדול שיעשה מה שהוא רוצה ושהיא לא באה לשמור עליו, מצד שני היא תקועה לו בסלון אחרי שהקטנים יותר הולכים לישון. אשמח לתובנות.
מה הכוונה- תקועה לו בסלון?
20/07/2012 | 15:12
2
157
אין לו חדר?
בעקרון, זו לא נראית לי בעיה, אם הוא רוצה היא יכולה לשחק איתו בכל מיני דברים של גדולים בזמן הזה (קלפים, שבץ נא), לראות יחד סרט בטלויזיה.
משהו יותר חברתי, אם הוא רוצה. ואם לא, הוא יכול להיות בחדר שלו.
יש לו חדר אבל אם היא לא היתה ,
20/07/2012 | 15:35
1
167
הוא היה בסלון . היא יכולה לעשות איתו דברים, אבל אני לא חושבת שהוא מעונין. אני תוהה אם להגיד לה שהיא יכולה ללכת אחרי שהקטנים נרדמו. הפתרון הכי טוב הוא כנראה שהוא היה שומר עליהם, אבל זה לא מציאותי אצלנו.
כשהקטנים נרדמו
20/07/2012 | 16:30
129

ביביסיטר צריך לא רק כשהילדים ערים, אם חלילה קורה משהו לאחר מכן- האם הבוגר יותר ידע איך לתפקד?

אם התשובה היא לא. לא הייתי מוותרת עליה עד שהייתי חוזרת.
לא אוהבת את ההנחיות שלכם
20/07/2012 | 15:36
160
את רוצה משהו שישגיח? אז תגידי לגדול שאת רוצה נוכחות של מבוגר. שהוא צריך לעזור לה עם הקטנים, וכשיוכיח את עצמו, אז אולי תוכלו לוותר עליה. אבל כל עוד הוא לא אחראי מספיק (וזה אתם קובעים, לא הוא, וזה אתם החלטתם בזאת שהבאתם בייביסיטרית, לא אני), אז היא שם והוא צריך לכבד את נוכחותה והיא הקובעת.

היא תקועה לו בסלון? בעייה שלו. או שילך לחדר שלו, או שיידברו (הבת שלי למשל בייביסיטרית כזו שנהנית להיות אחת מהילדים, אבל גם יודעת איך להיות אחראית ולשים גבולות, אני לא מאמינה שמישהי כמוהה היתה "נתקעת" לו בסלון).
תביאו בייבי סיטר, בלי התנצלויות
20/07/2012 | 15:58
99
לא כל בני ה13 מסוגלים להיות אחראים על הבית כשיש בו שני אחים קטנים.

לא נורא אם הוא יסתגר בחדרו, את יכולה גם להציע לשניהם איזה סרט קולנוע לצפיה, בילוי נחמד ולא מחייב. אולי הוא עוד ייהנה מזה.

ענית לעצמך
20/07/2012 | 16:47
83
אי אפשר להשאיר אותם לבד.
אני סקרנית
20/07/2012 | 17:33
4
142
איך זה אצל אחרים. באיזה גיל התחלתם להשאיר לבד כמה ילדים? פשוט שמתי לב שכשאני אומרת שאני מזמינה מישהי, שואלים אותי האם הם אינם יכולים להשאר לבד. הגדול שלי, דרך אגב מסוגל להיות מאוד נחמד גם עם האחים שלו אבל במיוחד עם ילדים של אחרים. למשל אם היו מזמינים אותו לעשות ביביסיטינג לילד של מישהו אחר, הוא היה עושה את זה מעולה, אין לי ספק. עם האחים שלו, דווקא עם הקטן יותר (האמצעי יותר סבלני) הוא מסוגל לריב בלי שום בעיה , לשניהם יש אופי יותר מאתגר.
אל תגלי לקדמן...
20/07/2012 | 17:59
1
119
בגיל 12 הגדולה כבר שמרה על הצעיר עם עזרה מבן ה-9.
דווקא כשהיו יותר גדולים ולא התחשק להם לשמור עליו, לקחתי מישהו/י.
גם אנחנו השארנו לבד בגיל מאד צעיר
21/07/2012 | 14:03
46
מדובר בשני ילדים שיש בנהם הפרש של שנה ותישע

אני חושבת שהגדולה היתה בת עשר.
הפסקנו להזמין בייביסיטר
20/07/2012 | 18:25
95
כשהגדולה אמרה שהיא תעשה את זה. עד אז, היה גם כשהיא אמרה שממש לא מתאים לה. זה קרה בערך כשהיא היתה בת 13.
כשהבן שלי היה בן 13
21/07/2012 | 07:42
99
הוא עוד ביקש בייביסיטר כי לא הרגיש בנוח להשאר לבד.
יש לו עוד אחות קטנה ב- 5 שנים.
דיווח מאתמול
21/07/2012 | 12:05
4
132
רק הגדול והקטן היו (האמצעי היה אצל חבר) והם רבו כמובן. זה גם ממשיך בבוקר. הגדול אמר שאתמול רצה לראות טלויזיה בסלון ואמר שהקטן הפריע לו ונעמד לו מול הטלויזיה ועוד כל מידי דברים. זה מתאים לקטן והוא מסוגל לשגע ולעצבן, הבעיה היא שגם גם הגדול כזה, יכול להרגיז בכוונה ומשפטים כמו "אתה הגדול אז תתאפק ותגלה בגרות" לא עוזרים. הביביסיטר לא אמרה כלום כשחזרנו, הבנתי מה היה רק מהסיפורים שלהם.
השאלה הרלוונטית בעיני לגיל הבייביסיטר
21/07/2012 | 12:23
81
הוא באמת ביכולת תפקוד של האח הגדול במצב לחץ, האם יש גיבוי במקרה הצורך (כמו שכן שאפשר לבקש עזרה, או שאתם בהתחלה תצאו למקום קרוב שאם יש בעיה קריטית אפשר להגיע מהר).
אם מחליטים שהגיע הזמן שהוא יהיה אחראי, אז צריך לתאם איתו את זמן הבייביסיטר מראש כך שלא יפריע לתוכניות שלו, וזה מחייב גם את ההורים לפשרה מסויימת.
ריב בין אחים זה דבר שכיח, ולא בגלל שהם רבים ומעצבנים אחד את השני הייתי לוקחת בייביסיטר. שילמדו להסתדר, זה חלק מהחיים. גיל 13 הוא בהחלט גיל שאפשר לשקול את הנושא, במיוחד כשאפשר לייצר שיתוף בין האמצעי והגדול בשיעשוע  הקטן.
אני קוטעת דיווחי "היא עשתה לי ככה"
21/07/2012 | 15:51
1
75
כי זה בלתי אפשרי, כי לא יהיה לזה סוף. ולא משנה מה - תמיד לפחות אחד מהשניים ירגיש מקופח. בסוף הם ישלימו ביניהם - ויכעסו עליך..

אני במקומך לא הייתי מוכנה לשמוע מה קרה אתמול בערב.

משפטי "אתה גדול אז תגלה בגרות" באמת יכולים להיות מעצבנים.
את צריכה ללוות אותם בעצה מה לעשות. "אתה גדול והולך מאוחר יותר - אז אתה יודע שיש לך שעה וחצי שהטלויזיה רק שלך בלי ההפרעות שלו".

ובגדול - לתת להם ללמוד איך לחיות אחד עם השני
ואני תמיד הייתי מוסיפה
21/07/2012 | 17:42
50
כמה שהצעיר בעצם אוהב את הגדול ומעריץ אותו ובעצם זו התנהגות של רצון לתשומת לב ממנו וכו'.
כלומר, נכון שאתה הגדול ואתה צריך להבין, אבל אלא גם היתרונות מבחינת ההסתכלות על המצב.
אני הודעתי שבמקרה של ריב
21/07/2012 | 19:38
60
יהיה עונש קולקטיבי. לא חשוב מי אשם ולא חשוב מי התחיל.  אם הם ידעו שאת תסגרי את הטלביזיה לשניהם במקרה שאחד יתלונן על ויכוח כזה זה יעודד מאוד נסיון שלהם לפתור ביניהם משברים.
ועוד דבר למדתי. כשהם היו בלעדי אוזני הקשבת להם הם (היו) מסתדרים מצוין. ברגע שאמא היתה ברקע הבעיות היו  מעצימות.
הילד לא מוכן לקבל גבולות, על סף יאוש
20/07/2012 | 11:57
60
879
שלום לכולם
אני אב לשלושה ילדים,
הבן המדובר בן 14 בדיוק, מאז ומתמיד הייתה אצלו בעיה של קבלת מרות,
רוצה לעשות ככל העולה על רוחו, מאז היותו בגן ועד היום,
עכשיו בחופש הוא ער בלילה וישן ביום, דבר שאינני מוכן לו בשום אופן,
מאז ומתמיד היה סדר יום מתוכנן, אך כמעט בכל יום היו ויכוחים, זמן...
המשך>>
שלום לכולם
אני אב לשלושה ילדים,
הבן המדובר בן 14 בדיוק, מאז ומתמיד הייתה אצלו בעיה של קבלת מרות,
רוצה לעשות ככל העולה על רוחו, מאז היותו בגן ועד היום,
עכשיו בחופש הוא ער בלילה וישן ביום, דבר שאינני מוכן לו בשום אופן,
מאז ומתמיד היה סדר יום מתוכנן, אך כמעט בכל יום היו ויכוחים, זמן לשימוש במחשב, זמן מקלחות וזמן עליה למיטות,
זמן השקמה בבוקר ועוד, אך כמעט בכולם הוא לא עמד,
הוא היה לפני מס' שנים באיבחון ואובחן כגבולי בהפרעת קשב וריכוז, השתמש בתקופה קצרה ברטלין,
לדעתי זה עזר, אפילו קיבלתי חיזוק מבית הספר, אך הוא ביקש להפסיק מפחד של עצירה בגדילה, (הגובהה שלו ממוצע טוב בהחלט, תקופה ארוכה טופל בהומאופטיה  היה שיפור מסוים ורוב הזמן זה התנדנד בין סביר לגרוע,
לאחרונההבערתי את מסלול הסוללרי שלו ללא הגבלה, והוא מדבר ומסמס בטירוף, אנחנו רק באמצע חודש והספיק להגיע לכ 2400 SMS ולמעלה מ3000 דקות ואנחנו רק באמצע חודש, זה לא עיניין של כסף הרי זה ללא הגבלה, ישנה הגבלה אך היא עוד רחוקה, העינין הוא אקט של חינוך, הוא מסמס ומדבר עד השעות הקטנות של הלילה, לא עוזב את הנייד לשנייה,
ביקש לנסוע לעיר קרובה ללכת לסרט עם חברים, מסתבר שנסע לעיר רחוקה יותר לפגוש מישהי שהכיר בפיסבוק, לנגד עיניי עמד המיקרה של אופיר רחום שנרצח באותה סיטואציה,

כשאני מטיח לו את האמת בפנים הוא מסרב להודות בה, ואח"כ עיניין של מה בכך,
אח"כ הוא עוד מבקש ממני לנסוע ביוםם ראשון לעיר נוספת במרכז הארץ לפגוש משהי אחרת,
תפסנו אותו על שקרים לא פעם ראשונה ולנו כהורים חשוב ששמוע מהי האמת ורק את האמת ולא משנה מה היא, וכשאנחנו מטיחים בו שאנחנו יודעים שהוא משקר הוא עדיין ממשיך להעמיד פנים שכלום לא קרה,
אחרי כל הרעש והבלאגן הוא ממשיך בשלו ולא שינה בכלום את ההתנהגות שלו,
מה עושים??
אני כבר חסר אונים
סוף שבוע על בטעם
20/07/2012 | 06:07
53
71
אז הנה הגיע לו שוב סוף השבוע. זה היה שבוע חם חם חם. עכשיו הזמן להדליק את המזגן לעזוב לרגע את הנקיונות והבישולים ולהשיח עימנו בעניני דיומא. איך עבר השבוע? מי מגיע לשבת? מה מתוכנן לסוף השבוע? מה ? למי מגיע ? או ?... המשך>>
אז הנה הגיע לו שוב סוף השבוע. זה היה שבוע חם חם חם. עכשיו הזמן להדליק את המזגן לעזוב לרגע את הנקיונות והבישולים ולהשיח עימנו בעניני דיומא. איך עבר השבוע? מי מגיע לשבת? מה מתוכנן לסוף השבוע? מה ? למי מגיע ? או ? בקיצור כל לסופהשבוע.
שתפו אותנו.
לילדים שלנו מגיע להצליח בבית הספר
19/07/2012 | 19:40
19
210
פגשתי ילדים בחטיבת הביניים שיכולים להגיע להישגים אך הם לא מאמינים בעצמם.,שעורי העזר קצת מתסכלים אותם.
הצעתי להם להתאמן על מנת להמיר תודעת כישלון בתודעת הצלחה.
הם היו סקרנים והסכימו
גם ההורים שלהם נתנו הסכמתם.
האימון עזר להם לעשות שינוי תודעתי
אחרי 10 מפגשים הילדים חייכו
אחרי שהמירו אמונות מגבילות באמונות מחזקות
והתחברו למשאבים ולחוזקים של עצמם
העידו המורים והילדים על שינוי משמעותי
בהתנהגות במוטיבציה ובהישגים
כל זה בלי שיעורי עזר
רוצים לשמוע על כך עוד?
אשמח לספר לכם.
אור היקרה, אני עושה פרופסורה בעניין!
19/07/2012 | 21:49
1
99
גם על הילדים שלי וגם על אחרים!
רוצה לשמוע -הכנסי לבלוג שלי , יש שם רשומות רבות על הקטנים , וגם על הגדול.
על רגל אחת?

מאבק יומיומי, עקוב מדם וחסר פשרות, על חינוך יכולות, ערכים ואתגרים.
להקשיב להם לסמן מטרות, וללות אותם כתף אל כתף! ולא לוותר להם !
זה שם המשחק
19/07/2012 | 22:46
60
כשאתה לא מוותר להם אתה גם לא מוותר עליהם
חינוך ליכולות אתגרים ערכים
והייתי מוסיפה חינוך לחזון
זה שם המשחק
הליווי שלך מבורך
אור
איך גורמים לבת 16 וחצי שסיימה כיתה י'
20/07/2012 | 03:28
16
136
להאמין בעצמה וביכלתה ללמוד מתמטיקה?
היא החליטה שהיא לא יודעת מתמטיקה, היא לא מבינה מתמטיקה והיא אפילו לא מנסה. בשיעורי בבית הספר ובתגבורים היא יושבת פיזית אבל לא נוכחת באמת בזמן הלימוד והתרגול. היא נרדמת משעמום ולא מקשיבה.
היא כן יכולה, היא הייתה תלמידה של 60-70 במתמטיקה ועכשיו בכלל לא מנסה ואפילו 20 היא לא מוציאה במתמטיקה לא כי היא לא יודעת, פשוט כי היא לא מנסה.
המתמטיקה אאוט הדימוי העצמי אין
20/07/2012 | 07:33
9
89
אמא יקרה
האימון כפי שהבנת אינו מטפל במתמטיקה אלא באמון של הילדה בעצמה.
אני מאמינה בילדה ובטוחה שיש לה יכולות לא רק במתמטיקה.

בשלושה נושאים מרכזיים מטפל האימון כשיש עניין של חוסר אמון ביכולת עצמית:
1.  עגון משאבים
2.  קבוע משאבים בזכרון
3. שחרור מאמונות מגבילות
מניסיוני בעבודה עם בני נוער ומתבגרים למדתי ששיעורי עזר מקבעים בתודעה את החולשה
ואילו שינוי אמונות וחיזוק משאבים משפיע על התודעה של הילד, על הדימוי העצמי שלו, על המסוגלות שלו
ועל החיבור שלו למשאבים האישיים שלו.
עם הזמן הוא יגייס מסוגלות זו גם למתמטיקה או לתחום דעת אחר.
וזה חשוב מידע ספציפי בדיסצפלינה מסויימת.
אמא יקרה שתהיה לך שבת מבורכת
אור
כלומר - לימוד אאוט, אימון אין
20/07/2012 | 08:27
8
64
לא יותר פשוט להבהיר לאנשים שלא בושה לקחת שיעורי עזר?

לא קשור ל"אמון עצמי". גם מי שמאמין בעצמו - זקוק לפעמים לעזרה כדי ללמוד.

במקרה של הבת שלי בעניין המתמטיקה
20/07/2012 | 09:18
6
65
וכאן אני מסכימה עם אור 53 שמדובר כאן בדימוי עצמי ובכלל לא קשור למבינה או לא מבינה, יודעת או לא יודעת מתמטיקה כי לבת שלי היו את כל המשאבים לסייע לה במסגרת בית הספר וגם אחרי הלימודים.
לרשותה עמד מערך של סטודנטים כמורי עזר בכל תחומי הלימוד לבגרות עם דגש בעזרה ותגבורים במתמטיקה והיא לא הייתה מוכנה "לפתוח" את הראש ואת עצמה לעזרה הזאת. היא נעולה על העניין שהיא לא יודעת ולא מבינה מתמטיקה. וזה באמת עניין של הדימוי העצמי שלה. זה רגשי ופסיכולוגי ולא קוגנטיבי.
אני אכניס כאן גול עצמי, ברשותכם....
20/07/2012 | 09:49
5
80
מנקודת הנחה, שאת צודקת, וההישגים במתמטיקה מקורם בפן הריגשי (ומן הסתם, זה כנראה באמת המצב)  - עדיין, המציאות היא - ששינוי הגישה שלה הוא תהליך לא פשוט.
10 פגישות אימון הן רלוונטיות למתאמן מחוייב, בעל מוטיווציה, עם הרבה כוחות ו"בשל" לשינוי.  אני, באופן אישי, מצאתי שמאוד קשה להגיע להישגים עם בני נוער שההורים שלהם "שלחו" אותם לאימון. גם במקרים שהם היו "מוכנים לנסות". מוכנים לנסות זה ממש לא מספיק.
נחזור רגע לעניין הדימוי העצמי - אפשרות אחת היא לעבוד ישירות שם, את המגבלות תארתי למעלה.
אפשרות שניה היא שחוויות ההצלחה משנות את הדימוי העצמי. אני טוענת ש3 מבחנים עם 100 במתמטיקה יעזרו יותר. עכשיו צריך למצוא את המורה שגם יצליח להביא אותה לכך. אולי הוא נמצא בין הסטודנטים המתגברים ואולי לא, זה גם הרבה כימיה ותקשורת בינה לבין מי שמלמד.

אני מבקשת להדגיש שאני מביאה כאן עמדה אישית לגמרי, ושאין לי כוונה לפסול את הדברים שאור כתבה.
זה יופי שאפשר לשמוע שני צדדים
20/07/2012 | 10:16
39
כך באמת אפשר להבין יותר את המשמעות של הטיפול.
דרך אגב, בכיתה ז-ח אחרי אבחון, לקחנו את הבן ללימוד אסטרטגיות למידה, מה שתרם מאוד ליכולת ההערכה העצמית שלו.
כנ"ל לגבי עזרה במתמטיקה בהמשך, שבקבוצת הלמידה סוף סוף הוא גם הסכים "לפתוח את הפה" ולדבר.
איך היא תביא 100 במבחן אם היא לא ניגשת למבחן?
20/07/2012 | 10:17
2
59
היא החליטה מראש שהיא לא תצליח במבחן אז אין טעם בכלל לגשת. ואם בית הספר מחייב אותה להיות נוכחת בכיתה, היא תגיע לכיתה, תקבל לידיה את דף המבחן ותגיש אותו חזרה ריק, אולי תכתוב את שמה עליו.

היא עשתה את זה השנה לפחות פעם אחת.
היא צריכה מורה מקצועי
20/07/2012 | 16:35
36
שיודע לעבוד עם ילדים במצבה ולא סטודנט שמשלים הכנסה. עם כל הרצון הטוב של הסטודנטים, בעיה מסוג כזה הם לא יכולים לפתור. גם אם נפלאים, נהדרים ומצטיינים.
לבת שלך יש "קול"
20/07/2012 | 18:02
37
יקירה
לבת שלך יש "קול" בקשר למתטמטיקה וכנראה בקשר לדברים נוספים
אור
ו
דימוי, הצלחה ומוטיבציה
20/07/2012 | 17:56
25
אהבתי עופרה את מה שכתבת
יש אסכולה שמדברת על יצירת מוטיבציה בעקבות הצלחה
וכתב על כך נפלא פאולו פריירה " בפדגוגיה של שחרור"
וד"ר אבי קפלן עשה על כך מחקר חיים באוני' בן גוריון
והרעיון הוא שצריכה להתקיים תוצאה מיטבית
ןבעקבותיה תתעורר המוטיבציה
במתמטיקה להשיג 3 פעמים 100 עם מורה פרטי
זה הליך ארוך ויקר כי זה יושב על עניינים הרבה יותר עמוקים מהבנת החומר.

האימון שמחבר אדם וילד למקורות העוצמה שלהם
לחזון על עצמם
ולתרומתם לסביבה
מייצר את המוטבציה מראש
כי המתאמן/ התלמיד
חווה בתרגול חוזר את עוצמת ההצלחה לפני שזו התקיימה במציאות

התהליך מהיר ומדליק את הילדים.
מניסיון אימוני עם ילדים בחטה"ב למדתי ש 95% מהם ממש אוהבים את זה ותמיד רוצים להמשיך

שבת מבורכת

אורנה
מיליונים מצליחים בחיים בלי מתמטיקה
20/07/2012 | 17:45
33
ההתחברות לחוזקים אינה באה להחליף את הלמידה
אך היא מטפלת בשורש ולא בסימפטום.
המתמטיקה היא הסימפטום
הילדה, וכמוה אחרים, לא מאמינה בעצמה,
וזה חשוב יותר לטיפול מהמתמטיקה
מיליונים מצליחים בחיים בלי מתמטיקה
מי מצליח בחיים ללא אמונה בעצמו?
אור
איך היא בשאר המקצועות? אם הבעיה רק במתמטיקה
20/07/2012 | 12:07
3
42
אז מורה פרטי טוב יעזור מאוד.

לבתי הגדולה היתה בעיה מאוד קשה עם מתמטיקה בכיתה ח', היא אמנם ניגשה למבחנים אבל הציונים היו בין 40-60. לשמחתי מצאתי לה מורה אלופה ומהתחלה אמרה שציונים במבחנים לא מעניינים אותה והיא לא מתכוונת "להכין" אותה למבחנים, אלא שחשוב לה שהילדה תלמד מתמטיקה, תבין ותפסיק לפחד. היא התחילה לעבוד איתה כמעט מיסודות, ליד כל תרגיל היא רשמה לה הצלחת!!! ולאט לאט הילדה התחילה לצבור ביטחון, היא לא הפכה לגאון מתמטי, אבל הוציאה 75 בבגרות.
בחטיבה היא הייתה בסדר
20/07/2012 | 20:43
2
43
היה מורה אחד ספציפי שהיה היחיד שהצליח ללמד אותה והיא הבינה. אני מאמינה שנוצר אצלה איזה משבר אמון עם המורים בכלל ועם עצמה בפרט בכל הקשור ללימודים ובמתטיקה באופן מיוחד.

היא תלמידה מצטיינת במקצועות האנגלית, ספרות, לשון ותאטרון שזה המגמה המוגברת שלה.
בהיסטוריה קצת יותר קשה לה ובמתמטיקה היא בכלל לא רוצה ללמוד.
היא צריכה פסיכולוג למתמטיקה
20/07/2012 | 21:29
38
בכל אופן, ממה שאת כותבת, הבעיה היא לא של דימוי עצמי, אלא של מחסום בלימוד מתמטיקה, שנובע מחווית הלימוד שלה במתמטיקה.  ואת זה מורה טוב למתמטיקה ידע לעבור.
הבעיה בלימוד מתמטיקה היא עם המורים בתיכון שלא פעם מלמדים ממש גרוע, יש להם הרבה תלמידים והם עושים את המינימום וסומכים על זה שההורים ילכו למורה פרטי ממילא.
לכן, בעצם המצב שלה נוצר בגלל המורים שלה ויכול להשתנות בעזרת מורה טוב.
אולי תיצרי קשר עם המורה הזה
21/07/2012 | 00:13
29
ואולי הוא יצליח לשבור את המחסום שהיא הציבה?
אולי הוא יהיה מוכן ללמד אותה באופן פרטי?
אוף, זה נושא כואב אצלי
20/07/2012 | 15:20
1
54
יש לי תעודת הוראה בחנוך מיוחד ומתמטיקה. אני רואה הרבה ילדי, ומבוגרים, במצב של הבת שלך.

קודם, צריך להבין מה שינה את דעתה? אח"כ צריך לחזק. לקבל מבחן שבו היא תקבל 100 מלאכותי, לא יעזור, היא תבין מה קורה. אבל כן צריך להראות לה מה היא יודעת, לסתום פערים שנוצרו בשל הקיר שהיא עצמה בנתה.

היא גדולה, ולכן קודם כל הייתי שואלת אותה, למה היא חושבת שהיא לא טובה? מה קרה? האם בשאר המקצועות היא קיבלה מאיות ובמתמטיקה 70? האם היה מורה או תלמיד שצחק עליה?

אח"כ הייתי ממשיכה בלעבוד איתה על ההבנה שהיא לא צריכה להיות גאון הדור במתמטיקה, וזה בסדר שקשה לה, אבל בלי לנסות אין סכוי שתצליח. וגם אם היא תכשל, במידה שהיא לפחות ניסתה, אז לא נורא. מתמטיקה זה 90% תרגול, פשוט צריכים לתרגל שוב ושוב ללמד את השרירים של המוח איך לעשות תרגילים.

כן, זה המון עבודה, וזה קשה, אבל היא מסוגלת.
הרבה עבודה אך דרך נכונה
20/07/2012 | 18:04
10
קצת תמונות מברלין
19/07/2012 | 19:34
64
170
הנה קישור מפורום הורים לילדים ביסודי.
תהנו. אני נהנתי המשך>>
הנה קישור מפורום הורים לילדים ביסודי.
תהנו. אני נהנתי
טיולים שנתיים בבתי ספר, זמן לחשיבה ובדיקה
19/07/2012 | 14:18
43
239
האם אתם באמת יודעים את כל הפרטים על הטיול השנתי? של הילד האם ביקשו את אישורכם החתום לכל פעילות המתקיימת בבריכה? עשרות תאונות ומקרי טביעה מתרחשים מדי שנה בטיולים בבתי הספר ובקייטנות, בעקבות שורה... המשך>>
האם אתם באמת יודעים את כל הפרטים על הטיול השנתי? של הילד האם ביקשו את אישורכם החתום לכל פעילות המתקיימת בבריכה? עשרות תאונות ומקרי טביעה מתרחשים מדי שנה בטיולים בבתי הספר ובקייטנות, בעקבות שורה ארוכה של כשלים ובעיות אכיפה ופיקוח של משרד החינוך. משפחתו של אביתר אביבי, שטבע למוות בטיול שנתי, מנסה למנוע את האסון הבא
התברר כי לבית הספר לא הייתה תוכנית טיולים שנתית מאושרת, המדריכים בטיול לא היו בעלי הכשרה מתאימה וההורים לא יודעו ולא התבקשו לאשר את כניסת התלמידים למים. "זה נראה כאילו האחראים לטיול לקחו את חוזר המנכ"ל של משרד החינוך בנוגע לכללי בטיחות בטיולים, ופשוט הפרו סעיף אחר סעיף", אומר האב השכול. "בהנהלת הישיבה אמנם ניסו לטעון שכל הכללים קוימו, אבל זה היה ניסיון טיוח אחד גדול".

מאז תחילת 2005 עד שנת 2008 הקימו מנכ"לי משרד החינוך לא פחות משש ועדות לבדיקת תאונות קטלניות שאירעו בעת טיולים ושעלו בחייהם של תלמידים. (בשלוש מהתאונות טבעו תלמידים בבריכות מים טבעיות). אלא שבכל ועדות הבדיקה מונה ממונה הבטיחות הארצי במשרד החינוך כמנחה הוועדה. דוח בדיקה של מבקר המדינה משנת 2008 אף התייחס לבעייתיות הזו. "עצם העובדה שהגוף שכשל הוא זה שגם אחראי לחקור את עצמו ולמצות עם עצמו את הדין, היא בדיחה", אומר אביבי.
בעקבות ממצאי הדוח החלו במשפחת אביבי לבדוק מקרי מוות נוספים של תלמידים בטיולים הנערכים במסגרות החינוכיות השונות. "הזדעזענו לגלות שבניגוד למה שרוב ההורים חושבים, בטחון ילדינו הוא פשוט הפקר," אומר אביבי. על פי נתוני ארגון "בטרם", כחמישה תלמידים טובעים מדי שנה במהלך הטיולים ועשרות נפצעים, חלקם באורח קשה. בכל שנה לפחות שני תלמידים נהרגים במרוצת טיולים בקייטנות ותנועות נוער. בשש השנים האחרונות נהרגו כ-15 תלמידים במהלך הטיול השנתי, מתוכם שבעה בטביעה.
הכשל החמור ביותר עליו הצביע המבקר טמון ביכולתו של משרד החינוך לאסוף נתונים, לבצע אכיפה ולהפיק לקחים ממקרים קודמים. במשרד החינוך קיים "חדר מצב" האחראי לבקרת הטיולים, ולו עשרה פקחים שתפקידם לפקח על כ-140,000 טיולים הנערכים במסגרת המשרד. אלא שמבדיקת המבקר עלה שבשנת הלימודים התשס"ח נבדקו רק כעשרה אחוזים מהטיולים שהתקיימו.

המבקר מצא גם כי דיווחי הפקחים לא הוזנו למאגר מידע, שמאפשר לבצע עיבודים וחיתוכים של המידע ולהפיק דוחות ממוחשבים, ולא נעשה שימוש במערכת המידע שמסר המשרד לרשות הטבע והגנים לצורך העניין. עקב כך אין למשרד נתונים על סוגי ליקויים שחוזרים לעתים קרובות, מאפיינים של בתי ספר שיש בהם ליקויים רבים או בתי ספר "מועדים לפורענות".

סרטים להורדה
19/07/2012 | 08:16
11
231
שלום..אני מחפשת שמות של סרטים לכל המשפחה, שיעזרו לנו להעביר את הקיץ החם והלילות עם השיממון שיש בטלויזיה.(אין לנו כבלים) ילדי  הם מתבגרים ,אז כל מה שיכול להתאים...אשמח מאוד.
תודה ויום נפלא
רעיון נחמד לעשות רשימה כזו
19/07/2012 | 08:28
89
אני מאוד אוהבת את הסרט "הנסיכה הקסומה", ויש סרט שנחשב כסרט באותו סגנון ונקרא"אבק כוכבים"
http://www.seret.co.il/movies/s_movies.asp?MID=229...
בביקורות את יכולה לראות התלהבות של בני נוער מהסרט הזה.
סרט עכשוי יותר הוא "מחוברים לחיים", כל מי שראה מאוד התלהב.
http://www.seret.co.il/movies/s_movies.asp?mid=355...

זה מה שיש לי כרגע, המוח שליקצת "מיובש" הבקר.
school of rock
19/07/2012 | 11:06
1
92
סרט חמוד לגמרי על מורה מחליף בבית ספר "עלית" שמחליט ללמד את הילדים רוק!
ועם אותו שחקן, ג'ק בלאק,
20/07/2012 | 00:58
35
אני ממליצה בחום על הסרט 'נאצ'ו ליברה'. סרט נהדר לכל המשפחה.
http://www.imdb.com/title/tt0457510/
חיילי צעצוע
19/07/2012 | 12:06
63
סרט אמנם ישן אבל יצא לנו לראות אותו כמה פעמים. מומלץ

חבורת טרוריסטים דרום-אמריקאים משתלטת על פנימיית נערים יוקרתית ודורשת לשחרר את אביו של ראש הכנופיה. הם לא לקחו בחשבון קבוצת נערים אמיצים וחצופים בהנהגת שון אוסטין, לימים ההוביט, וחברו וויל ויטון, לימים ווסלי קרשר (מסע בין כוכבים) שיעשו כל מה שביכולתם לסכל את תוכניותיהם.
כתובות אינטרנט מצורפות:
אצלנו כל שנה לפחות פעם אחת
19/07/2012 | 13:23
1
92
יש מרתון שר הטבעות.
בנוסף סרטי פעולה וגימס בונד הולכים טוב גם.
יש את זה גם ב YES
19/07/2012 | 13:32
55
ראיתי לפני שבוע את "אחוות הטבעת".
סרטים נהדרים.
וכמובן איך שכחתי
19/07/2012 | 13:23
73
האחים בלוז
סרטים
( לעמוד שלי בתפוז )
19/07/2012 | 23:52
3
60
הייתי מתחלקת עם סרטים שאהבתי בגילם. למשל, זכור לי "מועדון ארוחת הבוקר", "אני והחבר'ה". לא כתבת אם יש לך בנים או בנות. או לפחות אני אינני יודעת. וגם לא את הגילאים המדוייקים של הילדים. אבל, "מלחמת הכוכבים" כל הסדרה. ואגב, מה עם סדרות בטלוויזיה? למשל "איים אבודים", או "קרובים קרובים". סרטים על בעלי חיים תמיד טוב. יש סרט מדהים על זברה שמאמינה שהיא סוס שכחתי כרגע את שמו. והסרט על החזיר וולט דיסני. חס וחלילה לא מדובב. שרק! בקיצור, עשית לי חשק. איפה הפופקורן?
תודה חברים..
20/07/2012 | 09:05
2
31
הכנתי לבן רשימה להורדות... אשמח לעוד הצעות (אגב יש לי בן 16.5 ובת 13.5    )
אי.טי.
( לעמוד שלי בתפוז )
20/07/2012 | 11:53
1
29
מה בקשר לסרטים עם חומר למחשבה: כוחו של הרגע, תעביר את זה הלאה, המרדף לאושר ? סרטיי ריקוד: שיגעון המוסיקה, ממה מיה, פלאשדנס, ריקוד מושחט, תהילה (תזמיני אותי, אני באה עם הבת הקטנה ועם הפופקורן). לא מספיק לך ? יש כאן רשימות לחופשים נראה לי עד הגיוס שלהם ?
את יכולה גם ללכת לפי שחקנים: כל סרטיי ג'ניפר אניסטון (לילדה). כל סרטיי אינדיאנה ג'ונס - האריסון פורד (לילד). ואח"כ כל סרטיי ג'ורג' קלוני (בשבילך) ואם תגדילי לעשות כל סרטיי רוברט רדפורד (גם בשבילך). ואם הזכרתי אותו אז: זכרונות מאפריקה, כך היינו (אבל זה נראה לי יותר אמא - בת). מספיק ?
בהחלט אורה... תודה
21/07/2012 | 21:38
3
ירו על אוטובוס תיירים ישראלים בבולגריה!
18/07/2012 | 18:20
37
140
יש נפגעים....
וואו איזה מצב
18/07/2012 | 19:05
20
קראתי. כמה מפחיד
18/07/2012 | 20:09
33
29
הבת הייתה שם בדיוק לפני שנה....
18/07/2012 | 20:18
32
95
אז אני מתארת לעצמי שרוב ההרוגים הם בני נוער לפני גיוס. אני כל כך מרחמת על המשפחות שיצטרכו לשמוע את בשורת איוב!
גם אני הייתי שם לפני כשנתיים
19/07/2012 | 07:31
22
63
אתמול בערב כשקראתי את הידיעה, חיכינו להסעה שלנו לשדה תעופה בברלין. אפשר לנחש כיצד הרגשנו.
אז איך היה בברלין?
19/07/2012 | 12:33
21
20
נפלא
19/07/2012 | 13:48
20
61
חוץ ממז"א חורפי יחסית. אני הרי אוהבת קיץ. מצד שני מסכימה שלא נעים לטייל ב- 30 מעלות, מצד שלישי לא נעים לטייל עם מטריות.
וברלין היא גן עדן לקניות. אם חשבתי בשנה שעברה שברצלונה מקום ראשון, אז היא עברה למקום שני. פשוט לא יאומן השפע והמחירים הזולים.
אנשים מאד נחמדים שם.
הכל היה טוב.
ומי שלא מתחבר לקניות בכלל (כמוני)
19/07/2012 | 14:05
19
69
גם כייף?
(אני ממש שונאת קניות)
איך? איך אפשר לשנוא?
19/07/2012 | 14:37
11
62
ביום ראשון לא קנינו כלום והרגשנו ערומות.
כן, גם כיף כי העיר יפה ויש מה לראות. לי לא יהיה כיף לטייל בלי אפשרות לקנות. לכן מן הסתם לא אטוס (אני משערת) למקום יקר מדי, כמו שווייץ נאמר.
אני אוהבת לקנות דברים מיוחדים למקום
19/07/2012 | 16:04
7
57
וגם אוכל: גבינות, נקניקים, ממתקים...
ממילא אין כל כך את המידה שלי בחנויות הזולות, וזבל סיני יש גם בארץ.
גם מאוד קשה לי לעמוד לאורך זמן, ולכן אני משתדלת לא להתמקד בשופינג.
עם הבנות אי-אפשר היה להתחמק מזה, במיוחד שזו הייתה הפעם הראשונה שלהן בחו"ל. בשלב מסוים שלחתי את הגדולה להסתובב לבד.
אני אוהבת קניה של מזכרות
19/07/2012 | 17:19
30
וקניות בשווקים,

אולי כי אנחנו חיים באמריקה
19/07/2012 | 19:01
5
47
ואולי זה כי זה האופי שלה, אבל הבת עוד פחות מעוניינת בקניות ממני. לעומת זאת, שווקים זה באמת כייף. אפילו אם לא קונים שום דהר, סתם האוירה..

אני גם אוהבת את שוק מחנה יהודה מאותה סיבה, ועוד יותר את שוק הפשפשים ביפו.
אם אני מסתובבת ורואה משהו נחמד
19/07/2012 | 20:22
4
35
אין לי בעיה לקנות. ואז אם יש אוירה נחמדה (וחשוב שלא יהיה צפוף מדי), זה יכול להיות נחמד.
אבל ללכת למטרת קניות, זה ממש  לא מעניין אותי.
בנוסף, למשל בטיול שרוצים לקנות מזכרות, אז אחרי זמן מסויים שמחפשים אני כבר רוצה להמשיך ואין לי סבלנות לחפש.
אנחנו מסכימות
19/07/2012 | 20:55
1
26
מתישהו גם הפסקתי לחפש מזכרות. אם יש חנות שנראה שיהיה בה משהו מעניין, אז אני אכנס. אבל ככה, אני לא מחפשת.

מצד שני, אצלנו זה טיפה שונה, כי מלבד הטיול להולנד לפני שנתיים, ונסיעות לישראל, רוב החופשות שלנו הן "מקומיות", בתוך ארה"ב.
ועוד סיוג
19/07/2012 | 20:56
21
קרה שנסעתי לניו יורק לקניות. בעיקר כשהייתי צריכה דברים מיוחדים (בגדים לבת לבת מצווה...). אבל, זו נסיעה באוטו, ואנחנו ישנים אצל אחותי, ואנחנו מכירים את ניו יורק. מצד שני נסעתי די הרבה פעמים לניו יורק לבקר, ואפילו לא יצאנו מהדירה.
בדיוק כמוני :- )
21/07/2012 | 23:46
1
7
נקים קבוצת תמיכה
22/07/2012 | 00:18
9
משעמם אותי נורא
19/07/2012 | 16:56
2
50
גם בארץ אני לא יוצאת לקניות מאותה סיבה.
אין לי סבלנות לחפש.
19/07/2012 | 17:20
6
בארץ גם לי אין חשק
20/07/2012 | 08:50
19
אבל שם את לא מבינה מה קורה. לכל מקום שאת מסתכלת יש עוד ועוד חנות עם מבצעים, את לא יכולה שלא לקנות. כזה שפע! במיוחד אם את הולכת עם נערונת מתבגרת.
אני חושבת שכן
19/07/2012 | 14:44
3
50
לא הייתי, אבל חברה היתה. מצד שני, היא חזנית, אז מה שעניין אותה היה ההסטוריה היהודית, שוקולד, ואומנות.

גם אני לא מבינה למה לקנות כשיוצאים לחופש. כשהיינו בהולנד הקניות היחידות שעשינו חוץ מאוכל, היה כשנגמרו לבן הבגדים הנקיים.
מה הקשר בין קניות ליציאה לחופש?
19/07/2012 | 16:23
2
41

אחת מההנאות שלי בחיים.
אבל לא של כולם
19/07/2012 | 16:29
1
36
כשאני בחופש אני לא רוצה לבזבז זמן על קניות. אני מעדיפה להכנס לסופר דווקא, מאשר לחנות בגדים. אני כן אכנס לחנויות מיוחדות, שוקולד למשל, או אומנות, משהו מקומי.

קניות זה לא משהו שאני נהנית ממנו.
לחנות שוקולד נכנסתי אבל זה לא מענין אותי
19/07/2012 | 19:32
35
ואני לא מרגישה שאני מבזבזת זמן. שבוע זה די והותר להספיק הכללל.
יש בברלין הרבה מה לעשות
19/07/2012 | 19:16
1
38
גם מהכיוון היהודי, גם מהכיוון התרבותי, וגם מכיוונים אחרים. הבעיה שלי היא שאני ממש לא מרגישה בנוח עם הגרמנים.
גם אני ב"מקום" הזה
19/07/2012 | 20:16
9
WOW באמת ??? גם אני !!!
21/07/2012 | 23:45
11
אני שמחה לגלות שאני לא היחידה , גם בחול אני לא אוהבת לעשות שופינג.
קראתם את הכתבה על בורגס היום?
19/07/2012 | 13:30
8
99
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4257684,00...

"חופשה בבורגס? זה המקום הכי מפחיד שיש!
הפלסטינים שבכל מקום, הסחיטות של המקומיים, הפחד ללכת ברחובות והחוסר בשוטרים - אלון רוזנקוביץ' חזר לפני שבועיים מבורגס ומספר על חוסר הבטחון ששורר בעיר הנופש הבולגרית.
עיר מלאת פשע ומכוערת מאוד. לנו היה מזל, הרבה מזל. שמענו כל כך הרבה סיפורים נוראים מישראלים וחלקם גם ראינו בעיניים.
הרגשנו בבורגס באווירה עויינת. גם פגשנו חבורות של ישראלים שקיבלו מכות מחוץ למסיבות. גם לקזינו לא היה לנו אומץ להיכנס, כי פחדנו מעבריינים מקומיים ומישהו שירצה מאיתנו כסף, והרגשנו שכל הזמן אנחנו צריכים להיות דרוכים."
קולגה שלי היתה שם. היא אמרה לי ישר
19/07/2012 | 13:49
1
96
שזה לא מקום בשבילי כי יש שם בעיקר דיסקוטקים, בתי קזינו וים.אז לפי הכתבה, כנראה שזה אכן מקום לא בשבילי. בכתבה באמת מתואר מקום מאוד לא סימפטי. אני תוהה רק איך זה שהרבה ישראלים נוסעים לשם.
הרבה מאוד ישראלים נוסעים לבורגס כדי להמר.
19/07/2012 | 14:48
87
בכלל בבולגריה התפתחה תרבות תיירות הימורים.

אבל חוץ מזה, זו ארץ מקסימה.
הייתי לפני מספר שנים ונהניתי מאוד.
סוג של מזרח אירופה של פעם כזה...
קצת מפגרת , פשוטה, תמימה, יפה..
והמון שדות חמניות , והמון שמן חמניות כמובן..
והרבה גבינה בולגרית

הייתי שם בסוכות לפני שנתיים
19/07/2012 | 13:49
2
91
לא דובים ולא יער.
מה שבטוח שאני לשם לא אסע
19/07/2012 | 14:07
1
95
זו ממש ארץ עולם שלישי על פי חוסר יכולת התגובה הנורמלית.
פצוע מחכה שעתיים לאמבולנס? שוטרים לא מגיעים?
זוועה!!!
19/07/2012 | 14:43
75
נסעתי לשם עם הבן לחמישה ימים. היה נחמד מאד ותו לא. לקחנו מלון מאד מפואר, לא יקר שם בכלל.
אין הרבה מה לעשות שם, בטח בעונת סוף הקיץ.
קראתי על חלק מהדברים עוד לפני שהבת נסעה לשם
19/07/2012 | 16:21
2
71
בשנה שעברה עם שתי חברות.
קראתי טיפים ושם היה כתוב על הבארים באיזור עם הזונות והסרסורים שמסתובבים קרוב.
ועל הגניבות שחוו ישראלים וטיפים מפה עד הודעה חדשה.
בתכלס אי אפשר להגן יותר מידי כמה שרוצים אבל אפשר ליידע ולהזהיר מראש
אפשר לשכנע לבחור ביעד אחר
19/07/2012 | 20:19
1
35
המקום נשמע לא אטרקטיבי במיוחד.
לכל מקום יש את הסכנות שלו
19/07/2012 | 21:42
29
המקום היה אטרקטיבי מאוד מבחינת צעירים לפני גיוס, מסיבות ריקודים עד אור הבוקר... ואת שוכחת שהיא לא יצאה לבד...סמכתי מאוד עליה ועל חברותיה...
חוץ מזה הן ידעו ממה להיזהר מראש.
שלא נדע!
19/07/2012 | 02:19
17
נורא
19/07/2012 | 08:53
52
ישר חשבתי על כל בני הנוער שנוסעים אחרי סיום יב'.
|תפוז|מזמינים אתכם לסרט "פיראטים!"
( לעמוד שלי בתפוז )
18/07/2012 | 14:06
10
אהוי, עכברי יבשה שכמותכם! איך עובר הקיץ? אצלנו חם כמו בתוך כבשן של ספינת עבדים, אבל מי שמתלונן מוצא את עצמו בראש התורן, מצטנן יפה עם השחפים. אפשר למזוג לכם כוסית של רום? שדדנו ארגז מאיזו יאכטה בשבוע שעבר. לא? אז אולי תקפצו אלינו לספינה לצפות בסרט חדש?|פופקורן|

"פיראטים!" - מהמפיקים של וואלאס וגורמיט, היא קומדיה שתקרע אתכם מצחוק כמו מלח עם רגל מעץ שמחליק על קיפוד ים:
קפטן הפיראטים הוא שודד ים מזוקן ונלהב, אימת יורדי הים. כשלצידו צוות כושל במיוחד, נראה שאין להם סיכוי מול הסכנות האורבות להם בדרך. אך לקפטן יש מטרה אחת: להכות באויביו המרים בלאק בלאמי וקוטלאס ליז, כדי לזכות בפרס פיראט השנה. הם יוצאים למסע בין חופים אקזוטיים לרחובותיה הערפיליים של לונדון הויקטוריאנית, ולאורך הדרך נלחמים במלכה השטנית ומתחברים למדען צעיר ואומלל - צ'ארלס דארווין, ולרגע לא מוותרים על הדבר שפיראטים הכי אוהבים: הרפתקאות!

אתם מוזמנים להציץ בטריילר:
http://flix.tapuz.co.il/v/WebPages/Player2.aspx?m=...

ארר! ההקרנה הבלעדית לגולשי תפוז תיערך ביום שני ה-30.7.12 ברב חן בקניון גבעתיים!
17:00 חלוקת כרטיסים, ביזה ושוד
17:30 הקרנת "פיראטים!" בתלת מימד בדיבוב לעברית

|בנדנה|לשמור לכם מקום על הסיפון?
היכנסו לקישור הבא http://bit.ly/PSmlxe
ומלאו את פרטיכם. שימו לב - כל גולש יכול להגיע עם עד שני ילדים (כלומר סה"כ מבוגר אחד ושני ילדים)
לאחר מכן רדו לבטן הספינה, שירו שיר מלחים והמתינו לאישור מאיתנו במייל או במסר. עדיפות תינתן לגולשים פעילים באתר וכאלה שטובים בקרצוף קני תותחים. אין להגיע להקרנה ללא קבלת אישור מאיתנו. מילוי הטופס לבדו אינו מבטיח שמירת כרטיסים. מי שיגיע מבלי שקיבל אישור מאיתנו עלול למצוא את עצמו הולך על הקרש!|תוכי|

שימו לב: בהקרנות סרטים קודמות קרה לא פעם שגולשים אישרו הגעה והבריזו, או הודיעו על ביטול ממש בסמוך לתחילת ההקרנה. לא רק שאותם גולשים תופסים את מקומותיהם של גולשים אחרים שמעוניינים ויכולים להגיע להקרנה; אולמות קולנוע לא-מלאים מקשים עלינו להמשיך ולארגן עבורכם אירועי גולשים בעתיד.
לכן, נבקש בכל לשון של בקשה: אם אינכם יכולים להתחייב להגעה לאירוע, אנא אל תירשמו סתם. מי שלא יגיע לאירוע על אף שאישר הגעה, סיכוייו לקבל כרטיסים לאירוע שלאחריו ייפגעו.

|*|נזכיר שנשמח לקבל מכם זהב ותכשיטים לאחר הצפייה. אם לא בא לכם, גם ביקורות והתרשמויות שלכם מהסרט זה בסדר.

אז קדימה, הניפו דגל, ישרו את המפרשים, הקולנוע כבר באופק! נתראה שם!|חיבוק|
משחקי מחשב - אפשר למות מזה
18/07/2012 | 18:15
8
265
נער טייוואני התמוטט ומת בבית קפה אינטרנט אחרי ששיחק דיאבלו 3 במשך 40 שעות ברציפות, כך דיווחה התקשורת במדינה.
הצעיר בן ה-18, שזוהה רק בשם משפחתו צ'ואנג, הזמין חדר פרטי במקום ושיחק כמעט יומיים ברציפות מבלי לאכול, כך דיווח היונייטד דיילי ניוז. על פי הדיווח, בבוקר יום ראשון הגיע עובד המקום לחדר בו שהה הצעיר ומצא אותו נח על השולחן. כשהעובד העיר אותו, הוא קם, הלך כמה צעדים והתמוטט. מותו נקבע בבית החולים. זהו מקרה המוות השני בטייוואן השנה שמיוחס למשחקי מחשב. בפברואר נמצא אדם ישוב מת מול המחשב, כשידיו עדיין על המקלדת, אחרי ששיחק 23 שעות ברציפות.

אז נכון זה לא אצלנו אלא בקצה השני של העולם אבל.....לא צריך להפרז עם קייטנת המסכים גם אם עכשיו חופש גדול ובחוץ המון מעלות בצל.

מה שאומר ששווה לדפוק להם לפעמים על הדלת
18/07/2012 | 19:16
4
125
ולהכריח אותם לקום לאכול...
ואולי גם לשלוח אותם
18/07/2012 | 21:26
3
107
לחצי שעה החוצה שיראו קצת שמש
את מתכוונת לשלוח אותם ככה?
19/07/2012 | 01:26
2
163
אני יותר ברוטאלית אבל...
19/07/2012 | 01:44
96
כל מה שיעבוד.
לפחות הוא עם כובע...
19/07/2012 | 05:34
17
אני חושבת שאלו מקרי קיצון.
18/07/2012 | 19:43
1
135
שום בר דעת נורמלי לא יישב יממות שלמות וישחק.

בדיוק
18/07/2012 | 20:06
19
הבן שלי משחק בזה מיום 14.5
19/07/2012 | 10:59
113
יום ההשקה בחצות.


החברה הציבה אולטימטום!!
אנו כבר מותשים...

נרשם סוף סוף ללימודים מתחיל בחודש הקרוב.
מתחיל לעבוד ביום ראשון...
חם בפורומים של תפוז
ההרשמה בפתח...
ההרשמה בפתח...
לקראת ההרשמה לגנים העירוניים - מה כדאי לעשות
ההרשמה בפתח...
ההרשמה בפתח...
לקראת ההרשמה לגנים העירוניים - מה כדאי לעשות
למה אני צריכה דולה?
למה אני צריכה דולה?
לידה קצרה יותר, 50% פחות ניתוחים קיסריים ועוד
למה אני צריכה דולה?
למה אני צריכה דולה?
לידה קצרה יותר, 50% פחות ניתוחים קיסריים ועוד
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
המרכז הארצי לחוות דעת רפואיות
המרכז הארצי לחוו"ד רפואית
פורום בר מצווה בת מצווה
מארגנים בת/בר מצווה?
בלו מון - בר אקטיבי והפקות לאירועים
בלו מון - בר אקטיבי
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
08:57 | 29.11.15 r i n i
23:12 | 24.11.15 kobips1988
08:56 | 24.11.15 אורחים בפורום
12:06 | 22.11.15 shirnaani1
10:16 | 20.11.15 חובטת שטיחים
01:00 | 19.11.15 גננת112
19:43 | 17.11.15 פרח 555
08:08 | 17.11.15 אובדת עצות14
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ