לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום הורים למתבגרים
 שלום וברוכים הבאים
פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה

מנהלת הפורום,

אימם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים למתבגרים

שלום וברוכים הבאים
פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה

מנהלת הפורום,

אימם

מי אמר אירועי קיץ ולא מצא?!
08/07/2012 | 23:33
2
82
אז מצאתי במקום אחד את זה
כתובות אינטרנט מצורפות:
הרבה דברים מעניינים
09/07/2012 | 07:23
38
יש גם פרוט לגבי האנימקס שהציעה אביב קיץ.
אתם וילדיכם מוזמנים להקרנת סרט!
09/07/2012 | 14:54
17
רוצים לקחת את הילדים לבוקר של כיף בקולנוע|?|
תפוז מזמינה את הגולשים להקרנת טרום-בכורה של הסרט המתוק הפיה לילי וחד הקרן|אקשן|

בסרט מתעוררת הפיה לילי בוקר אחד לצד חד-קרן מתוקה בשם לוסי ומחליטה לצאת למסע הרפתקאות עם חבריה כדי להחזיר את לוסי הביתה...
הסרט יוצא לאקרנים ב-26.7 ויחד עם הילדים תוכלו לצפות בו יומיים לפני כן ;-)

לפרטים נוספים והרשמה להקרנה - http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?Ent...
|*| פורומים חדשים ב-|תפוז| |*|
08/07/2012 | 19:02
4
7
כל אחד יכול להגיש בקשה לתביעה קטנה, אבל לא כל אחד יודע...
האם יש לי עילה בכלל? מה החוק אומר במקרה שלי? ואילו ראיות כדאי לצרף?
בואו לקבל עצות מעורך דין מומחה בתחום בפורום החדש תביעות קטנות -
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?f...

והם חיו באושר ועושר... אבל יש עוד הרבה שאנחנו לא יודעים|!|
הסדרה החדשה והמקסימה עד עצם היום הזה נותנת לנו נקודת מבט מרעננת על עולם האגדות, כשדמויות כמו שלגיה וכיפה אדומה עברו מהעולם הדמיוני למציאות אחרי שהוטלה עליהן קללה.
גם אתם התאהבתם|?| בואו לדבר על זה בפורום|!|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
התנדבות בחופש הגדול לצער בעלי חיים בנחלת יצחק
06/07/2012 | 23:03
2
162
כאם לשלוש בנות אני יכולה להמליץ על פעילות לא מחייבת וכיפית בחופש: התנדבות בצער בעלי חיים רמת גן והסביבה,שנמצא בתל אביב ברחוב חפץ חיים 4, ליד עזריאלי, עם תחבורה ציבורית טובה. לא צריך להתחייב על מסגרת שעות וההגעה היא חופשית. הפעילות היא לטייל עם כלבים וללטף חתולים. גם מצווה וגם כיף. מגיעים לשם הרבה חברה צעירים.
כתובות אינטרנט מצורפות:
עשייה מבורכת.
07/07/2012 | 07:16
17
יש הגבלת גיל?
07/07/2012 | 11:08
46
צריך להגיע עם מבוגר?
פרטים בבקשה.
סרטים לילדים
08/07/2012 | 11:01
70
שלום לכולם!
חופש הגדול רק התחיל אבל לילד מתחיל להיות כבר משעמם. רציתי לשאול אולי מישהו יכול לתת לי קישור
לאתר שאפשר לראות משם סרטים לילדים לצפיה ישרה?
אני כבר שעה מחפשת ובכול אתר שמצאתי סרטים היו במגאוידאו ומאז שזה נסגר אי אפשר כמובן לראות את הסרטים
רציתי להראות לו כלבים נגד חתולים מדובב.
אבל לא הצלחתי למצוא כול הקישורים שהיו באינטרנט היו לא תקינים.

תודה רבה
התייעצות
08/07/2012 | 15:48
45
328
סיימתי עכשיו שיחה מאוד כואבת עם המתבגרת שלי
היא בת 17 (עולה ליב') ומאוד דתייה (היחידה שנשארה אחרי שכולנו טיפטפנו החוצה...).
לפני כשנה היא הכירה בחור שגדול ממנה בשנתיים והאהבה פורחת. אז מה הבעיה? אני לא רוצה אותו
הוא...
המשך>>
סיימתי עכשיו שיחה מאוד כואבת עם המתבגרת שלי
היא בת 17 (עולה ליב') ומאוד דתייה (היחידה שנשארה אחרי שכולנו טיפטפנו החוצה...).
לפני כשנה היא הכירה בחור שגדול ממנה בשנתיים והאהבה פורחת. אז מה הבעיה? אני לא רוצה אותו
הוא בחור טוב ממשפחה טובה אבל מאוד פשוט. בחור ישיבה שלא עשה בגרויות ולא צבא, עובד כשליח פיצה ועכשיו הולך ללמוד מכונאות רכב.
ולא שאני מזלזלת אבל הילדה שלי בחורה מבריקה ששואפת גבוה. היא כבר יודעת מה היא הולכת ללמוד באוניברסיטה ואני כ"כ צופה את הפערים שייצרו ביניהם במשך השנים.
הוא מגיע אלינו הרבה הביתה עכשיו בחופש, ממש בן בית. אני מקבלת אותו תמיד בחביבות כי הוא בחור נחמד בסה"כ.
אני מרגישה נורא ואיום היא בכתה לי עכשיו בטלפון שהיא כ"כ רוצה שאני אקבל אותו ואני לא יכולה!!
אני לא מתנשאת, לא אני ולא המשפחה שלי ממשפחת המלוכה הבריטית, אבל אני לא רוצה שלילדה שלי יהיו חיים קשים.
ולא, זה לא מוקדם מידי להיות מודאגת כי היא מתכננת להתחתן לאחר סיום שירות לאומי.

אשמח לשמוע מהניסיון שלכם
שרשור טיפים לדיאטות ואורח חיים בריא
07/07/2012 | 14:49
23
183
שרשור טיפים לדיאטות ואורח חיים בריא
עושה רושם שכולנו (כמעט) רוצות (רוצים...?) להוריד איזה מס' קג'.
בעקבות מה שsaribon כתבה לגבי השייקים הירוקים, (וראיתי שזה עניין לא רק אותי...), חשבתי לפתוח שרשור של מה שעושה לכם את זה, מה עוזר לכם, מה נותן לכם את היכולת להמשיך את אורח החיים הבריא יותר בלי להשבר.
ואני תמיד מחפשת טיפים לחיים שאוכלים כל מיני דברים ולא נמנעים יותר מדי.
אז הנה, אני פותחת את המזנון שלנו לכל מיני טיפים לחיים בריאים ורזים יותר.
איך אתם עושים את זה?
מתחיל בשיתוף פעולה של כל בני הבית
07/07/2012 | 16:31
93
אצלנו לא קונים:
בורקסים, מלוואחים, ג׳חנונים ( רק באירועים כמו חגים או שבת חתן)
לעונת זאת קונים:
הרבה ירקות, פירות, לחם קל, פיתות מקמח מלא, ובשביל הבעל פיתות רגילות.
ממעטים לטגן אוכל( אני אישית לא מכינה הרבה אוכל, אבל אם כן, מעדיפה להכין בתנור)
אני אישית שותה חלב 1 אחוז, גבינות עד 5 אחוז, ומעדני דיאט.
לצרף לכמה שיותר ארוחות סלט ירקות. הוא לא חייב
07/07/2012 | 17:18
102
להיות קצוץ דק דק, מה שמקל על הכנתו. טריק ערמומי- להגיש את הסלט  ראשון, לפני שמביאים את שאר הארוחה, כל הגובעים מרעב יתחילו בו, ככה גם יוכלו ירקות וגם יצרכו פחות קלוריות משאר המנות.  להחזיק בבית מגוון של ירקות וסוגים שונים של אגוזים גרעינים (לא קלויים) לגיוון הטעמים. אצלי בבית לפות 3 פעמים בשבוע אוכלים סלט לארוחת ערב. אליו אני מכניסה גם טונה, תפו"אמבושל או גרעיני תירס, ככה מתקבלת ארוחה משביעה ובמינימום קלוריות. מומלץ גם לרכז את כל הירקות לסלט במגירה אחת כדי לא להתעצל לשלוף אותם מהמקרר.

אין חטיפים בבית, אין שתיה ממותקת,אין גבינות שמנות אין מוצרים שהמרכיבים היחידים שלהם קמח ומרגרינה. פשטידות ירקות על בסיס קוטג' וגבינות רזות מומלצות ביותר.

את הפירות אני מאחסנת שטופים בסלסלה מכוסה בניילון שקוף שעומדת ראשונה על מדף אמצעי כדי שיראו אותם ולא יתעצלו. כבר תקופה ארוכה שאני משתדלת  לאכול מוצרים מקמח מלא ודגנים מלאים. בהתחלה בישלתי רק לעצמי, נכון להיום מדי פעם כולם מצטרפים אלי לפסטה מלאה או אורז מלא.

עוד טיפ- את החומוס והטחינה אני מכינה לבד. לטחינה אני משתמשת בטינה משומשום מלא שמלאה בסידן, את החומוס אני מכינה מבסיס חומוס של "יכין" שךאיו צריך להוסיף טחינה (מלאה כמובן) ותיבול. ההכנה גוזלת מספר דקות ומתקבל חומוס טעים וללא חומר משמר.
יש לי מכונת גלידה אנחנו מכינים בה גלידות לא שמנות במיוחד על בסיס יוגורט וסורבה פירות. האמת שמכינים גם גלידות על בסיס שמנת, אבל אני מתנחמת בעובדה שלפחות יש לי שליטה על מה נכנס פנימה.

וכמובן ההמלצה הנצחית לאכול ארוחחות מסודרות ולא לנשנש בין לבין.

הוי אם הייתי יודעת מה ישמור לי על המשקל
07/07/2012 | 18:55
1
101
הייתי עושה את זה.
מה שומר לי על המשקל, אני יודעת.
07/07/2012 | 22:22
90
מה מעלים את הק"ג העודפים, זו האניגמה
התחלתי בדיאטה לפני חודשיים
07/07/2012 | 23:10
1
88
והורדתי כבר 6 ק"ג נכון להיום

הבעיה שלי הייתה בעיקר פחממות (יכולה לאכול בורקסים, עוגות , פסטות ועוד בלי להכניס ירק לפה ימים)

השינוי שלי:
1 דירבן אותי הבת מצווה של בכורתי שנה הבאה
2 . הפסקתי פחממות לחלוטין חוץ מפתית אורז ואוכלת חלבונים וירקות מבושלים וטריים וגבינות רזות.
3 . התחלתי ספורט לאחר 11 שנים שלא עשיתי (מאז שבכורתי נולדה) 3-4 פעמים בשבוע הליכות בחוץ -4 ק"מ או חדר כושר הליכון+מכשירים
4 . חשוב לדעתי שהאוכל יהיה מוכן מראש. המצב הכי "מסוכן" אצלי זה כשאני מתה מרעב ואני פותחת את המקרר בלי תכנון מראש.

הרבה עבודה אבל כיף להרגיש/לראות תוצאות!

אני הלכתי בכיוון הורדת הפחמימות
08/07/2012 | 07:41
58
אבל אחרי כ-9 חודשים, אני מרגישה שזה כבר פחות עוזר לי, אני מתחילה להוסיף פה ושם, כך שזה כנראה לא משהו שאני יכולה להתמיד אתו באופן שיעזור לרדת במשקל.
למרות שאני דווקא לא אוהבת
07/07/2012 | 23:37
1
84
דיוני דיאטה ..(אישית לא מעניין לא לעסוק בענין, אבל יודעת שהרבה מאוד אנשים כן) יש לי בכל זאת איזו תחושת אחריות בגלל שפתחתי את נושא השייקים הירוקים ((-:
אצלנו מתחילים כל ארוחה בכוס מים. ואחריה אוכלים סלט. רק אחרי הסלט מתחילים לאכול את שאר הארוחה.
כמויות - לא בושה למדוד ...ילדים (וגם מבוגרים) מאוד אוהבים פחמימות ובארוחה אפשר להוסיף עוד ועוד על הצלחת.. אז כדאי להגביל את הכמות ולהחליט שאוכלים כוס של פחמימה בארוחה - אחרי שתמדדו תראו שזו כמות מספקת...
עוד שיטה זה פשוט לקחת כמות מסוימת לצלחת ולא להוסיף.
לאכול מצלחות קטנות יותר - תתפלאו כמה שזה יכול להפחית בכמויות האוכל.
טיגון - כמעט ואין - ומה שאפשר מטגנים על תרסיס שמן (חביתות וכו)
להפחית כמויות שמן בסלט - הגדולה ואני אוכלות סלט בכלל בלי שמן - רק מיץ לימון ומלח - כשהסלט טרי -זה בהבחט טעים בלי . ואם כן רוצמים שמן בסלט - למדוד אותו בכפית ולא לשפוך לקערה.
אפשר גם להחליף את התיבול לסלט בטחינה (ביתית כמובן!) - אמנם לא דיאטטי --אבל מזין מאוד.

לא כל אחד אוהב לאכול סלט. והרבה פעמים (בעיקר ילדים) מעדיפים ירקות חתוכים ולא סלט . אם אני חותכת ירקות מניחה על השולחן,בדרך כלל הצלחת מתרוקנת עוד לפני ששאר האוכל על השולחן..

לחם- עברנו ללחם מקמחים מלאים ושיפון שאני אופה לבד. לקח זמן אבל כולם התרגלו. מדי פעם חורגים ..

יש עוד כל מיני דברים קטנים שרובם ידועים כמו לא לאכול מול הטלויזיה (אצלנו בבית בכלל אוכלים רק ליד שולחן האוכל..) להשתדל לאכול ארוחות ביחד -תורם ללכידות המשפחתית וגם לדעתי אוכלים ככה פחות..
לאכול בזמן ולא להגיע למצב של רעב גדול.
לקחת לדרך תמיד מים ופירות כדי לא להתפתות מתוך רעב לקנות כל מיני דברים שמנים וכו..

כמובן שגם פעילות גופנית.
אבל לזכור -שאנחנו רקבני אדם. ואם לא שומרים ביום מסוים או אפילו בשבוע מסוים - אפשר להמשיך ולחזור לשמור והעיקר - לא להתייסר ביסורי מצפון.
בעיני הכי חשוב זה לא להפוך את העיסוק במה שאוכלים ואיך שאוכלים למרכז העולם. לא לספור ולבדוק ולחשב כל הזמן. לקחת את זה בפרופורציות. אם נמצאים באירוע - לאכול, אולי קצת במידה אבל לאכול בכיף. וכן הלאה. לא לסרב לכל דבר ולהגיד אני בדיאטה. אפשר לאכול רק כמה ביסים מהעוגה או לקחת פרוסה קטנה. אז יורדים קצת יותר לאט , אבל נהנים מהחיים וממשיכים לשמור לאורך זמן.

ושייקים ירוקים אמרתי??((-:
הכוונה שלי לא היתה לדיון דיאטה אלא לטיפים
08/07/2012 | 07:48
54
שעוזרים.
מה עוזר להחזיק בכיוון שבחרנו בו, כדי לאכול יותר בריא, וגם כדי להחזיק הורדה במשקל...
יש שיטות שטובות לזמן מסויים ואחר כך קשה להתמיד בכל הכללים.
לכן, מצא חן בעיני הרעיון שנתת. מעניין שכתבת שהשייק מחזיק עד לשעות הצהריים.
הכנתי לעצמי הבקר שייק כזה, שמתי תפוח, נקטרינה ועלים. אני לא בטוחה שכמות העלים מספיקה (נראה לי שיש יותר פרי יחסית). בכל אופן בתוספת כוס מים זה הגיע לכמות של יותר משתי כוסות.
ועוד בענין השייקים
07/07/2012 | 23:54
71
ראיתי ששאלת מה אוכלים חוץ מהשייקים - אז בעצם - כל מה שאת רוצה...
יש כאמור כאלה שרק שותים שייקים. בעיני זה גרוע  ויכול להיות טוב לכל היותר ליום יומיים א ם מרגישים נורא כבדים..
אני אישית שותה שייק בדרך כלל בבוקר.במהלך הבוקר אולי איזה פרי, ארוחת צהרים בדרך כלל בסביבות 3 ובערב בסביבות 7  ארוחת ערב קלה, אם אכלנו צהרים מאוחר ואני ממש מלאה אז או שייק או סתם מאוחר יותר אבטיח עם בולגרית (5%, מעודנת של מחלבות גד - מעולה)
הנה כתבה שמצאתי בחיפוש קליל על השיקים. לא ראיתי טעם לתת אין סוף קישורים - כי יש המון. כל מי שיקיש בגוגל שייקים ירוקים..יגיע להמון אינפורמציה, מתכונים, הסברים וכו.
כתובות אינטרנט מצורפות:
הכי חשוב בעיני
08/07/2012 | 06:37
7
146
הוא לעשות ספורט במקביל לתזונה נכונה.
כבר 4 שנים יום יום אני מבלה בחדר כושר, אין מצב בלי לפתוח את היום על ההליכון. ימי ראשון הולכת בחוץ כי ח"כ נפתח רק בשעה 14:00 לצערי הרב.
בנוסף, שותה שייק של הרבלייף פעמיים ביום.
ירדתי ככה 18 קילו. אני שוקלת 47-48 קילו כבר 4 שנים.
מאיפה ירדת 18 קג'...?
08/07/2012 | 07:31
6
110
מה נותן ההרבלייף?
גם מהאוזניים
08/07/2012 | 08:20
5
117
בחיי

הנה קצת מידע על הרבלייף: http://www.xn--5dbfqan8b4a.com/
והנה קר על השייקים
08/07/2012 | 08:21
4
120
אבקת משקה (שייק) פורמולה 1- שייק תזונתי.
ארוחה מזינה ובריאה הכוללת עד 19 ויטמינים ומינרלים ב- 5 טעמים נהדרים שתומכים בבקרת משקל תקינה.

טפח את גופך עם תזונה תאית- ארוחה בריאה לתזונה מאוזנת, עם 9 גרם חלבון וסיבים בריאים.
השייק של פורמולה 1 מכיל פרוטאין סויה סיבים ורכיבים תזונתיים שיכולים לתמוך בחילוף החומרים ולייצור, גדילה ותיקון של תאים.

אופן השימוש: ערבב 25 גרם (כשתי כפיות גדושות) עם חלב סויה או חלב נטול שומן והוסף פרות טריים וקרח ליצירת מתכונים.

כמות: 550 גרם

מגיע במגוון טעמים:
ווניל
שוקולד
תות
פירות טרופיים
ווניל כשר למהדרין
מה בעצם היתרון/הסיבה להשתמש בהם?
08/07/2012 | 11:37
3
23
ראשית אני אוכלת מאד גרוע
08/07/2012 | 13:35
2
102
שנית, אם אני מרגישה טוב ונשארת רזה ויפה , למה להפסיק?
גם בחו"ל אני לוקחת איתי את השייק.
זה במקום ארוחה?
08/07/2012 | 14:14
1
22
כן. ארוחת בוקר וערב שלי. שתיית השייק
08/07/2012 | 15:00
29
טיפים
08/07/2012 | 08:00
1
110

אצלנו זה אורח חיים בבית.

טיפים מנסיוני:
1. לא לגעת באוכל מעובד
2. לא לאכול מטוגן
3. לא לאכול בחוץ  אוכל מהיר אלא לקחת מהבית לעבודה
4. להרבות ירקות ופירות
5. לוותר על פחמימות לא מורכבות
6. לאכול לחם מלא.
7. לדאוג שתמיד תמיד יהיה אוכל מוכן ברגע ששבים הביתה.
8. לאכול תפוח שירגיע את הרעב בדרך הביתה אם אתם מתכוננים לטרוף את כל המקרר...
9. יוצאים לקניון, לסידורים...מומלץ להחזיק תמיד תפוח עץ ירוק בתיק.
10 לאכול במידה.
11. להעדיף מלון על אבטיח.
12. לבשל עם מעט שמן.
13. לוותר על רטבים קנויים ולאכול סלט עם לימון ושמן זית או  מעט טחינה גולמית.
14. לא ללכת לישון רעב- מומלץ דייסת קואקר לפני השינה . על מים ומעט חלב.
15 להיות מודע למה שנכנס לפה

בהצלחה.
מקבץ טיפים מעולה ONLIFE
08/07/2012 | 12:31
58

ממש הבקר הגיע למייל המקבץ הבא.
משתפת

בלי קמח לבן וסוכר
( לעמוד שלי בתפוז )
08/07/2012 | 14:58
1
81
בכלל בלי. לא נוגעת כבר כמעט שנה וחצי. תתפלאו כמה דברים טעימים יש בלי החומרים הללו. מתעמלת כארבע פעמים בשבוע התעמלות אינטסיבית. (שונאת חדר כושר, בשבילי התעמלות עיצוב עם מוסיקה ומשקולות). ירדתי 17 ק"ג. העלתי חזרה כשלושה ק"ג ועכשיו משקלי יציב. בנוסף לוקחת באופן קבוע עשב שעורה פעמיים ביום. לא טעים אבל, עושה לי טוב בגוף. יציאות סדירות, כולסטרול תקין וכדומה.
העיקר מבחינתי וזה גם הטיפ: לא לאכול על רגשות. לא משנה מה הרגש: כעס, אכזבה, או אפילו שמחה ואהבה. יש לנו נטיה ללכת ולאכול על זה. לאכול בניחום אבלים, ולהבדיל לאכול בשבת כי זה שבת. בקיצור. אני רושמת בכל יום מה שאוכל מחר - עוד טיפ. ואם לא רשמתי אימצתי את צמד המילים "לא תודה" - טיפ שלישי. ולפניי שתשאלו, אתן יודעות בדר"כ מה תעשו ואיפה תהיו ביום למחרת. אפילו, בחו"ל זה עבד לי. אחריי יומיים - שלושה כבר ידעתי בדיוק איפה ומה אני צריכה לקנות את מה שטוב לי לאכול. והנה טיפ רביעי - אני נהנית. אני לא מרגישה בעונש. ולא בדייאטה. אין לי משקל יעד ולא מכנסיים שאני רוצה להיכנס מגיל 18 (זרקתי מזמן). אני שלמה עם הגוף שלי ועם התהליך שאני עוברת. והכל בזמן שצריך להיות. בהצלחה!
נשמע מעניין
08/07/2012 | 15:50
52
אצלי הבעיה היא לא אכילה רגשית, אלא "הורמונלית"... אני ממש מרגישה את המחזוריות באכילה, את הצורך הפתאומי בפחמימות בזמן מסויים.
אצל אח שלי בבית עומדים ליד המקרר וצועקים:
08/07/2012 | 21:22
99
משמש, משמש! מדובר באחיינית בת שנתיים (אפילו לא).

האמא נטורופטית.
הם מבשלים וכל ארוחה אצלם יש סלט.
אני גם.
עדי
עברתי לפני שנה לירקות אורגניים ואני מאושרת
09/07/2012 | 23:16
64
מדובר בארגז שאני מקבלת פעם בשבוע מהמגדל עצמו , לא בוחרים את הירקות אלה התוצרת שהשדה נותן. הם מקפידים עגבניות ומלפפונים כל השנה, השאר משתנה לפי העונות. אני חייבת להגיד שלירקות יש טעם שונה.
המלצה על סידרה - הוחלפו בלידתן
07/07/2012 | 10:57
14
271
"סדרה "הוחלפו בלידתן", שעולה בערוץ יס דרמה, עוסקת בחייהן המשתנים והמושפעים של שתי מתבגרות בקנזס אחרי שמתברר להן ולמשפחותיהן כי הוחלפו בלידתן"

"הכול מתחיל כשהוריה של ביי, קתרין וג'ון, מתעקשים שנעשתה טעות בזיהוי סוג הדם שלה במסגרת בדיקה עצמית שעשתה בשיעור ביולוגיה בבית הספר. ביי מצדה מתעקשת שהבדיקה נכונה, ולכן גם מתעקשת על כך שהיא והוריה יעברו בדיקות דם מקיפות במעבדה בבית חולים. מכאן קצרה הדרך (עניין של דקות בסדרת טלוויזיה) עד לגילוי כי הוריה אינם הוריה הביולוגיים וכי בית החולים, בטעות רשלנית איומה, החליף בינה לבין תינוקת אחרת בלידה."

היום ישודר הפרק  השלישי  ( ניתן למצוא  את שני הפרקים  הראשונים  ב VOD   ב YES) .

ממש אהבתי את מה שראיתי עד כה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
סדרה נחמדה
07/07/2012 | 11:45
31
הרעיון שזה קורה הוא מאוד קשה
07/07/2012 | 11:56
10
163
בסדרה עקרות בית נואשות, ראו שהייתה תקלה כזו והילדות שהוחלפו היו ממש שונות כשגדלו. האמא ממש התאהבה בבת הביולוגית שלה והיה ממש קושי מול הבת שגדלה אצלה.
היה מאד קשה לראות את גבי
07/07/2012 | 16:05
9
142
כמהה לילדה הביולוגית שלה.
נכון, ועוד יותר קשה היה לראות את הילדה הלא
07/07/2012 | 17:22
3
124
ביולוגית שלה רואה את גבי מתאהבת בילדה זרה מבחינתה.
כן, עצוב מאד, חואניטה שמה בסדרה, לא?
07/07/2012 | 18:03
2
34
במיוחד שכאן היה מקרה כל כך ברור לעין
07/07/2012 | 18:44
1
97
כשהבת הביולוגית עונה על כל הציפיות של האם מבחינת מראה ונטייה, והבת שאינה שלה היא בדיוק הפוכה מכל מה שהיא הייתה רוצה בבת.
לגמרי
07/07/2012 | 19:41
15
אלה היו סצנות שהעלו לי הרבה מחשבות
07/07/2012 | 17:53
4
45
גם אצלי. כמו למשל, מה קובע את אהבת ההורה?
07/07/2012 | 19:35
3
94
העובדה שהילד הוא בשר מבשרינו או עובדה שגידלנו אותו? סוגיות מראה הילד- האם הוא משפיע על אהבת ההורה? האם אנחנו מפלים לטובה את הילדים היפים וה"מוצלחים" יותר?  או כאלה  שיותר דומים לנו?
אני יכולה לספר על אהבת הילד
07/07/2012 | 23:44
2
102
מגיל 6 חייתי עם בעלה השני של אמא שלי, אבי הביולוגי היה אמנם בתמונה אבל הוא איש מוזר והיחסים ביננו תמיד הושפעו מהעבר ומהאופי שלו-קשה לי לזכור אםאי פעם הרגשתי כלפיו אהבה) מצד שני שבוע אחרי שאמא שלי ומי שבסוף הפך לבעלה השני התחילו לצאת שאלתי אותו אם אני יכולה לקרוא לו אבא. היתה ביננו אהבה ממבט ראשון והיום במבט לאחור - למרות שהיו בדרך כל מיני מהמורות ואכזבות - הוא זה שגידל אותי והוא היה תמיד ותמיד יהיה בעיני אבי האמיתי והיחיד. גם אני הייתי בעיניו בתו לכל דבר וענין, הרבה יותר מבתו הביולוגית שלא חיה איתנו. הנסיון האישי שלי , וגם ההגיוון מלמדים אותי שמה שמשנה באמת זה מי שמגדל איתך . מי שקם אליך בלילה כשאתה חולה , מגן עליך וכועס עליך, אכפת לו ממך ומטפל בך וכל מה שהורה נורמלי עושה. אני מניחה שגם להפך - אם אתה מגדל ילד, מטפל בו, וכן הלאה - איך אפשר שלא לאהוב אותו? אני חושבת שצריך לזכור שאתן מדברות על סדרות טלביזיה. בהן הכל יכול להיות ..כולל דמויות שמתות במהלך הסדרה ואז מתגלה שבעצם הן איבדו את הזכרון והן מופיעות שוב כעבור שלושים פרקים....
אני לא שוללת שיכול להיות מצב בו קורה מקרה כזה של החלפה ופתאום אמא וילדה ביולוגית נפגשות - ויש קשר, קשר של נשמות,קשר של אהבה ,יש חיבור וכן הלאה. אבל אני בטוחה שגם במקרה כזה - אמא כזו לא תפסיק לאהוב את הילדה שגידלה..
אני חושבת כמוך
08/07/2012 | 15:37
1
52
אבל יש הורים לא טובים. ויש גם הורים לא טובים שמגדלים ילדים לא שלהם ביולוגית, ואז התרוץ שלהם לדחייה הוא אי הקשר הביולוגי.

אני לא יכולה לתאר לעצמי מצב שבו אני לא אוהב ילד שגידלתי. אני חשבתי פעם להיות משפחה אומנת, אבל גיליתי שזה לא משהו שאני יכולה לעשות, והמשפחה שלי לא תעמוד בזה, לפחות לא כרגע.
אבל אנחנו לא מדברים
08/07/2012 | 22:37
39
על הורים לא טובים. ותכלס כל השיחה החלה מדיונים על שתי דוגמאות בסדרות טלויזיה - זו לא בדיוק המציאות((-:
אני חושבת שהורים שדוחים דוחים כל הזמן.בין אם הם ביולוגית או לא...
לידיעתך
08/07/2012 | 12:32
1
105
יש את הסידרה בצפייה ישירה באינטרנט וגם כמובן לא תלוי בהקרנות של YES וגם ץתוכלי לראות כבר עד פרק 20 אם אינני טועה
לפרטים שלחי לי מסר
תודה , גם ככה יש לי יותר מידי לראות מכל מיני
09/07/2012 | 09:03
44
אני רואה בקצב הרגיל , :- )
סופשבוע על בטעם
06/07/2012 | 07:21
61
91
ושוב אנחנו בפינתנו השבועית על כוס הקפה של הבוקר עם התכניות לסוף השבוע והסיכומים של השבוע שחלף. אז עיזבו לרגע קט את הבישולים והנקיונות, קחו כוס קפה קרה (בלי קצפת!) ביד וספרו מה קורה אצלכם. מי מגיע לשבת? איך עבר השבוע? ומה מתוכנן לשבוע הבא. המשך>>
סופשבוע על  בטעם
ושוב אנחנו בפינתנו השבועית על כוס הקפה של הבוקר עם התכניות לסוף השבוע והסיכומים של השבוע שחלף. אז עיזבו לרגע קט את הבישולים והנקיונות, קחו כוס קפה קרה (בלי קצפת!) ביד וספרו מה קורה אצלכם. מי מגיע לשבת? איך עבר השבוע? ומה מתוכנן לשבוע הבא.
אספקת ג'ל כביסה ל-3 שנים ב-|תפוז|
05/07/2012 | 13:23
1
13
|אוכל| המומחית לתזונה נכונה לשירותכם
יש לכם שאלה לגבי התזונה שלכם, בעיות במערכת העיכול, הפרעות אכילה, תזונת ספורט|?|
נילי איזנברג היא דיאטנית קלינית בעלת ניסיון במגוון תחומים.
שרשרו לה שאלות בנושא תזונה נכונה ובריאה ונילי תענה על הכל היום בשעה 15:00|!|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|פטיש| זכויות נכים: מחלקת ניידות
בעקבות הקושי בהחלפת רכב של בעלי מגבלה והתשלומים הגבוהים על אבזור, כמו גם נושאים רבים נוספים -
נארח את הגב' טליה ליאור, ממחלקת ניידות, המוסד לביטוח לאומי.
טליה תענה על שאלות בנושא ניידות ביום ראשון הקרוב בשעה 12:00.

|שי| שתפי בהמצאה חדשנית וקבלי אספקה שנתית|!|
יש לך רעיון להמצאה הבאה שתחסוך לך זמן וכסף יקרים|?|
ברז ביתי שייסגר לבד כשלא בשימוש ויחסוך מים או עציצים שישקו את עצמם?
ספרי לנו על הרעיון שלך ואולי תזכי באספקת ג'ל כביסה של עד שלוש שנים|!|

|בית| הגיע הזמן לשדרג את הבית|!|
מתכננים עיצוב חדש או שיפוץ לבית שלכם|?|
גולשי תפוז מקבלים הזמנות זוגיות לכנס עיצב ושיפוץ הבית|!|
בכנס תוכלו להכיר את כל הטרנדים והטכנולוגיות החדשות וגם לקבל ייעוץ בחינם ממומחים בתחום.
http://www.tapuz.co.il/miniSites/building
מפלט מהקיץ הלוהט: הקרנת סרט|!|
03/07/2012 | 17:56
18
הקיץ בשיאו, המזגנים לא מפסיקים לעבוד וילדים בחופש גדול מסתובבים בכל פינה... מה דעתכם להניח את הכל מאחור לערב אחד ולהצטרף אלינו להקרנת טרום-בכורה של סרט ישראלי חדש ומשובח|?|

הסרט החדש "הדילרים" יוצא לאקרנים ב-19.7 ואתם יכולים לצפות בו לפני כולם ;-) בסרט משתתפת גלריה מכובדת של שחקנים ישראלים מן השורה הראשונה - איתי תורג'מן, רמי דוידוף, אלון אבוטבול, יובל שרף ושחקנים נוספים ומשובחים. אל תחמיצו ;-)

|*| לעוד פרטים על ההקרנה ולהרשמה: http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?Ent...
כלכלת חופש
05/07/2012 | 08:53
25
225

החופש הגדול התחיל זה מכבר.
חופש כרוך בהוצאות גבוהות ותכופות, ילדינו בייחוד בגיל ההתבגרות - רוצים לרוב הכול, כאן ועכשיו,  התקציב החודשי אף פעם לא מספיק להם.

איך נסייע למתבגרים שלנו לנהל כראוי את התקציב שאנחנו מעמידים לרשותם?
מתי נאמר כן ומתי לא?
איזה לחץ הם יודעים להפעיל עלינו?
ומה באשר לעבודה? האם אתם מצפים שיעבדו?
תודה
כתובות אינטרנט מצורפות:
אני אוהבת את הנושא הזה!
05/07/2012 | 11:19
5
184
מצד שני בורכתי בילדים שהבינו את ענין האחריות הכספית. המפקדת הפנימה את זה בגן. לצעיר זה לקח יותר זמן. בכל מקרה עכשיו איש מהם לא צריך עזרה בניהול תקציבו וכשהם צריכים עצה הם מבקשים ומקבלים. לאור זה יש להם "המון כסף" כי הם מוציאים אותו בתבונה. התלונה היחידה שלי לבתי העצמאית (מידי) שהיא לא מוכנה שאני אממן דברים שהייתי רוצה לממן לה. צרות של עשירים.
באשר לעבודה, הוא קצת מתוסכל כי עובד רק בעבודות מזדמנות כרגע בגלל צעירותו. היא בצבא ואני לא חושבת שיש איזו סיבה בעולם שהיא תעבוד בנוסף לזה. גם ככה השעות שלה לא סבירות בעיני.
הגדולה שלי עבדה במהלך הצבא
05/07/2012 | 14:30
3
146
היום אני לא מבינה איך זה היה נראה לנו הגיוני בכלל...
(עבדה משמרת ערב עד חצות, במסגרת מיקור חוץ של שרות לקוחות בחו"ל)
החזיקה מעמד אולי חודש וחצי, אבל ממן חצי משעורי הנהיגה....
אני לא חושבת שהיא צריכה
06/07/2012 | 07:05
2
118
יוצאת מהבית בשבע בבוקר חוזרת בין תשע לאחת עשרה בלילה. אני לא רואה סיבה שהיא תעבוד בנוסף. שלא לדבר על זה שעכשיו היא בקבע ולכן מרוויחה כסף (גם זה בושה ביחס לכמות העבודה אבל ניחא)
למה? 5.6 ש"ח לשעה זו לא משכורת ראויה?
06/07/2012 | 22:51
1
26
לפי התחשיב שלי יותר כמו 1.5 שקל לשעה
06/07/2012 | 23:55
22
לפי הכותרת שלך
05/07/2012 | 14:46
99

יצאתי מאוזנת ממך היום...
כסף, כסף, כסף
05/07/2012 | 13:37
104
הבכורה לומדת הסטוריה ומתמטיקה ונשאר לה שבוע חופש בעצם.
אין לה זמן לעשות הרבה דברים כך שהיא לא מבזבזת למעט אוכל :)
כשהיא ביקשה שיעורי מתמטיקה אמרתי לה שזה במקום החופשה והיא הסכימה.
לעיתים היא עושה בייביסיטר אבל החופש גם אין לה זמן וגם היא מתקשה למצוא עבודה כי היא עוד לא בת 16.

מהכסף שיש לה היא קנתה מתנה לחברה וגם כרטיס למופע.
בקיצור, היא מבינה את המצב היטב ומתחשבת.
החבר'ה שלי מאוד צנועים בדרישות שלהם
05/07/2012 | 14:32
118
אין לי בעיה איתם בכלל.
אני חושבת שחשוב לעבוד בקיץ מגיל מסויים (16 נניח) כדי לאסוף כסף לכל מיני "חשקים".
כסף וחופש
05/07/2012 | 15:42
80
בחופש תמיד הולך יותר כסף. גם לי כמבוגרת אחראית יש פחות חשק לבשל בבית וידי יותר קלה על " בואו נאכל היום בחוץ" וגם מדי פעם יוצאים לפארק מים, לחוף הים, ארטיק פה וכו'.
הבכור למד באחד החופשים קורס הדרכת שחיה. הקורס היה חצי על חשבונו. בחופש שאחרי הוא לימד שחיה כל הזמן וגם לפני הגיוס. היום כסטודנט הוא לא עובד אלא בחופש (ואז יקרע את הישבן...). השני עבד בחופשים. פעמיים בעבודה שאבא שלו ארגן לו באתר אשפה, באמת עבד קשה והתפלאנו ששרד את כל התקופה ופעם אחת בקייטנה. לפני הגיוס כמעט לא יצא לו לעבוד כי הוא כמעט נסע לבקום מהבגרות...
השלישית עובדת בקייטנות בקיץ, עכשיו עולה לי"ב ותעבוד שבועיים. היא רשג"דית בצופים אז אמנם לא תקבל על זה כסף אבל גם עובדת מאוד קשה במחנ"ק. היא מתכננת עם הכסף שתרוויח לנסוע קצת לאילת ואת השאר לשמור להמשך השנה. התינקות עוד לא עובדת. כולם מבינים שלא מבזבזים יותר מדי, יש הקצבה לכך וכך ימי חוץ וכיף. יש מדי פעם בקשות חריגות ואם אפשר הם מקבלים ואם לא , אז לא. אגב, השלישית תלמד גם נהיגה בחופשה וזה כמתנת יום הולדת 17 (מתנה קבועה אצלינו לגיל הזה).
אני מפרנסת לבד
05/07/2012 | 15:54
15
204
4 מתבגרים וזה על סף בלתי אפשרי. הוא לא משלם מזונות (סיפור ארוך...).
הגדול עובד בשתי עבודות, הקטנה ממלצרת באולם שמחות והגדולה עושה בייבי סיטר ומחפשת בנרות משהו מכניס יותר.
אני לא מעמידה להם תקציב אך הם מאוד מודעים לאפשרויות הכלכליות שלנו ומשתדלים לא לבקש כסף לבילויים ומותרות אלא אם הם ממש תקועים בלי כסף.
יישר כוח כל הכבוד לך.
05/07/2012 | 16:16
14
146
אגב ביטוח לאומי אמור לשלם לך...
לא מדוייק
05/07/2012 | 17:24
13
185
אישה שהכנסתה מעבודה או מגמלה מחליפת שכר (למעט מדמי אבטלה) היא בסכום השווה לנקודת איפוס גמלה או בסכום העולה עליה, לא תהיה זכאית לתשלום מזונות מהביטוח הלאומי .

ובשפת העם, אם האימא מצליחה להתפרנס מעט מעל שכר מינימום, והכנסתה, מעבודה, או מקצבאות שונות, עולה על 5,000 ₪ בחודש – יפסיק הביטוח הלאומי את הזרמת המזונות לילדים, וכל הוצאותיהם יפלו מחדש על האם לבדה.

כייף של מדינה
כתובות אינטרנט מצורפות:
גועל נפש של מוסד.
05/07/2012 | 19:11
12
143
סליחה
על מה סליחה? הם חולירות
05/07/2012 | 23:09
3
134
ושאר הקללות שיש בעולם.
מעניין אם יש מישהו שמכיר מישהו שעובד בבט"ל... אני לא מכירה אף אחד כזה ולא מכירה אף אחד שמכיר מישהו שעובד שם... יכול להיות שהם מתביישים בעובדה שהם עובדים שם ולא מספרים את זה לחבר'ה?

זה הגוף הכי נאלח במדינה.
באופן אישי מכירה כמה נשים מדהימות
06/07/2012 | 08:49
2
110
שעובדות שם.
3 מהן הן עו"סיות במחלקת השיקום בבטל"א, עושות תהליכי שיקום מדהימים עם האנשים שמגיעים אליהן.
דווקא בתחום הזה של השיקום, בהשוואה לתקציבים העלובים שיש במחלקות הרווחה, יש להם תקציבים גדולים ואפשרויות רחבות לסייע בכיוונים רבים, כולל למשל: אבחוניים ומציאת כיוון לימודי/תעסוקתי, השמות תעסוקה, עזרה גדולה בלימודים, כולל אקדמאיים, ליווי במשך כל זמן השיקום ועוד.
מכירה גם אישה מדהימה שהיא פקידה במדור הבטחת הכנסה.
כפי שנומלה כתבה, הם עובדים לפי חוק, הם רק המבצעים בשטח.
יכול להיות, אבל הסיפורים שאני שומעת
06/07/2012 | 21:05
1
56
עליהם, הם לא ממש נעימים. ההרגשה והיחס שהאנשים מקבלים היא שהם מנסים להונות את בט"ל. כל המבוגרים שאני הכרתי  ושלא היו עם רגל וחצי בקבר, זכו מהם ליחס של שקרנים וגנבים ועוד לא הזכרתי את מבחני המסוגלות המשפילים שעושים לאנשים האלה שזקוקים לעזרה וזה מבלי להזכיר מה הם עושים לילדים שזקוקים לעזרה ובט"ל אמור לתת אותה מבלי להתחשב במצב הכלכלי של ההורים. על המלחמות שהם מנהלים נגד מי שמנסה להיות מוכר כנכה. המלחמה על כל אחוז ואחוז...

לאמר עליהם שהם עובדים לפי החוק רק מכשיר את השרץ. בשום חוק לא כתוב שהם אמורים להתייחס לאנשים בצורה מגעילה וכוחנית. לפי החוק הם אמורים לעזור לאנשים, לא לשים להם רגליים.
תראי, הם יכולים לחייך ולהיות נחמדים ואמפטיים
06/07/2012 | 22:25
51
אבל החוקים והתקנונים מחייבים אותם לבדוק את כל הדברים שכתבת למעלה.
דברים שאכן מכעיסים ומרגיזים, וגם אני שומעת שוב ושוב על סיפורים שכאלה ודומים.
מה שניסיתי לומר, שלא כל מי שעובד בבטל"א הוא חלאה. יש שם אנשים כמו בכל משרד אחר, מתאימים יותר או פחות, נחמדים יותר או פחטת, אנושיים יותר או פחות וכו'.
יש דברים שהיה נכון כבר מזמן לשנות בחוקים/תקנות של המוסד לביטוח לאומי, אך ברור לך שזה לא פקיד מרושע החליט להזמין את הילד הנכה לבדיקה חוזרת, סתם כי הוא חלאה. אלו הן התקנות וכך הדברים עובדים עפ"י חוק, אחרת הוא לא יוכל להמשיך לקבל קצבה. מעצבן? מאד. צריך שינוי? מזמן. אך הטענות צריכות בעיקר להיות כלפי קובעי החוקים.
מה אתן רוצות מביטוח לאומי?
06/07/2012 | 07:09
7
130
מי שמחליט זה המחוקק. ביטוח לאומי רק מבצע.
לא בטוחה שכך הם פני הדברים
06/07/2012 | 08:00
5
109
מניסיון.
תבררי על חוק ההסדרים
06/07/2012 | 13:42
4
25
זה לא מדוייק
06/07/2012 | 13:50
3
81
קחי לדוגמא הכרה בתאונות כתאונות עבודה במקרה של נניח פציעה בהשתלמות או בנופש, יש סיבה מדוע בתי הדין מקבלים פעמים רבות תביעות של עובדים שהתביעה שלהם לתאונת עבודה נדחתה על ידי הביטוח הלאומי - סוג של שיטת מצליח. כשהמקרה הוא אפור, בונים על העובד שלא יגיש תביעה.
כאן דובר על תשלום לאם חד הורית
06/07/2012 | 23:58
2
68
שאבי הילדים מתנער מאחריותו. הקריטריון הוא ברור ונקבע על ידי המחוקק.
07/07/2012 | 09:06
12
ברור
07/07/2012 | 18:13
37
לא עניתי באופן ספציפי.
06/07/2012 | 08:42
11
בקר טוב
05/07/2012 | 06:27
61
390
חשבתם על כך שצרור המפתחות שלנו הוא ראי לדמותנו?

יש בו משהו שמספר עלינו המון.
הרכב המפתחות:
מה כן ומה לא בצרור.
גודלו, סוג המחזיק עם יש בכלל.
מה מתווסף לצרור: דיסק און קי, לשונית לעגלת הקניות, תמונה של אדם יקר.

שאלתם עצמכם מה מספר עליכם צרור המפתחות שלכם?
המשך>>
חשבתם על כך שצרור המפתחות שלנו הוא ראי לדמותנו?

יש בו משהו שמספר עלינו המון.
הרכב המפתחות:
מה כן ומה לא בצרור.
גודלו, סוג המחזיק עם יש בכלל.
מה מתווסף לצרור: דיסק און קי, לשונית לעגלת הקניות, תמונה של אדם יקר.

שאלתם עצמכם מה מספר עליכם צרור המפתחות שלכם?
בקר טוב יום נהדר
לשלם על הניד רק 9.99 ש"ח לחודש !!!
04/07/2012 | 17:14
25
280
מיום הבן הצעיר שלי משויך לגולן טלקום.
בשבוע שעברנ נרשמנו - לקח 2 דקות באינטרנט, בלי תורים ובלי לשבת בשום מרכז שירות...
הSIM הגיע בדואר, לפני שעתים וחצי הכנסתי,
בוצע ניוד קו מאורנג' (לא עשיתי כלום, גולן עשו)
ומרגע זה אנחנו נשלם חשבון טלפון של 9.99 ש"ח (תשעה!) ש"ח בלבד.
60 דקות שיחה, 60 SMS, ועוד 18 אג' לכל דקת שיחה נוספת.

כשהמתבגר יחזור מחו"ל - אתקין את ה SIM שהגיע אליו. הוא בתוכנית השניה: 99 ש"ח לשיחות וSMS ללא הגבלה, וגם גלישה.
בי בי אורנג'... שלום ולא להתראות לחשבונות המנופחים

כמה טוב שפתחו את שוק הסלולר!
והנה קישור, למי שלא מאמין שאני אקבל עודף מ10 ש"ח...
https://www.golantelecom.co.il/web/

אגב, גם ל 012 מובייל יש משהו דומה.
התשתיות של כולם על סלקום/אורנג/פלאפון. לא צפויה שום בעיה.
באמת לא יאומן
04/07/2012 | 17:24
130
איך הוא מרוויח?
לא החוויה שלי
04/07/2012 | 17:28
2
171
רציתי להחליף לבת לגולן, עשינו את הפרוצדורה באינטרנט ומשום מה לא הגיעה סיסמה במייל כפי שהם הבטיחו.
מאז שלחתי המון מיילים שלא זכו לתגובה
אפילו תגובה מנומסת קיבלנו את המייל נענה בהמשך- שום כלום
בסוף ניתקתי כי זה פשוט מפחיד חוסר התגובה שלהם
זה בדיוק מה שמפחיד: שאין אדם מאחורי הרשת.
07/07/2012 | 00:24
1
71
אם אין סניף ואין קו טלפון, מי ערב לך שיענו לך במקרה של תקלה כלשהי? שאלה כלשהי?
ד"א אני עברתי להוט מובייל.
07/07/2012 | 00:26
82
89 ש"ח ללא הגבלה.
תעשי לי טובה...
04/07/2012 | 17:29
11
204
תכתבי שוב לאחר שתקבלי את החשבונית הראשונה. אני לא מאמינה עד שאני לא אראה בטח לא לחברת סלולר....
בצרפת זה עובד כבר המון זמן
04/07/2012 | 18:05
9
144
2 יורו ו 19 יורו, בהתאמה. אותם מחירים לאותו הדבר
http://mobile.free.fr/

הגיע הזמן שגם כאן בארץ הקודש יפסיקו להאכיל אותנו בשטויות על "מרכזי שירות" ו"איכות הנציגים" שבגללם כדאי לנו לשלם וגם להיות שמחים שנפלה בזכותנו הזכות לשלם...
עלאק שירות... לחכות שעות בתור מרכזי השירות העוצבים והממוזגים עם כוס קפה (על הכל אנחנו משלמים!) , לחכות יום שלם לשיחה חוזרת מנציג כי "זמנכם יקר לנו" .... וזה עוד כשאני משויכת לעסקים, ולא לפרטי - שהם יותר מסכנים...
אין חודש אחד בשנה האחרונה שהם לא עושים לי טעויות של מאות ש"ח בחשבון, מה שמצריך באמת את שירות הלקוחות שלהם...כל חודש!!! זוועה.

לא רוצה תוכניות מסובכות (באורנג' מחביאים את התוכניות לועדים.. סודי...)  ואתרים מצ'וכללים. רוצה אתר שיסביר לי בצורה ברורה את התוכניות, רוצה יכולת לבצע הכל מהכסא בבית, ורוצה חשבון טלפון פשוט וברור עם שורה תחתונה ידועה , או קרוב לידועה. שלא תהיה שום סכנה לטעויות.

זה לאו דווקא גולן-טלקום
04/07/2012 | 18:08
8
114
זו הרפורמה והכנסת מתחחר לענף.
גם אורנג' ירדו במחירים ואני האחרונה שתעשה להם פרסומת. אגב עכשיו זכיתי בתביעה נגדם!
**צ"ל הרפורמה והכנסת מתחרים לענף
04/07/2012 | 18:08
7
19
ירדו.... שירדו עוד.
04/07/2012 | 18:19
6
78
אם אני צריכה להשוות9.99 ל  80 ש"ח  - שזה היה החשבון של הבן שלי, אחרי תוכנית ועדים, ו50 דקות שיחה פנים-ארגונית שממומנות ע"י החברה - אז הבחירה פשוטה.

ואם אני צריכה להשוות חשבון של 135 ש"ח באורנג בתוכניות החדשות (שקרו רק בגלל התחרות המבורכת)
ל 99 ש"ח בגולן, זה 29% הנחה במחיר, וזה הרבה !!!

את החייל אני משאירה באורנג' - כי לחיילים עשו תוכנית ב109 ש"ח (אחרי ששולחים צילום תעודה), בשביל 10 ש"ח אני לא אעביר אותו. אספוג. כמה שהתחרות מבורכת - בחודש הקודם שילמנו 460 ש"ח על החשבון שלו... אסון.

אבל אבל אבל
04/07/2012 | 19:55
2
61
בינתיים הכל הבטחות...חכי שתגיע החשבונית.
אגב, לי לא סיפרו על התכנית לחיילם באורנג' והבת שלי חיילת ומשלמת 125 ש"ח
רק בגלל זה אני (שוב) אעזוב אותם
fixed price
04/07/2012 | 20:40
57
חשבונית במחיר קבוע מראש וידוע.
בחשבון הראשון תוספת של 39 ש"ח על השפעול והמשלוח.

בחשבוניות הבאות המחיר קבוע, 9.99 וכולל מע"מ.
לעומת החשבוניות המפחידות של אורנג', שכל פעם הכפילו את עצמן, כאן באמת שאין ממה לפחד.
היא בהתחייבות עדיין ? מה זה כולל ?
10/07/2012 | 08:45
4
החייל והמלש"ב  עברו (באורנג)   לחבילה של  SMS ושיחות בלי הגבלה + 2 גיגה גלישה באינטרנט ב 109 ש"ח ( 124 בשנה השנייה  ללא התחייבות , כמובן שאחרי שנה תמיד כדאי להשוות ולבדוק) ,
המחירים האלה לחיילים.
גם אצלך חשבון הנייד עלה מאז הגיוס ?
04/07/2012 | 22:57
2
61
אצל הבן שלי יש עליה גדולה מאז הגיוס (התגייס בנובמבר )
ועוד איך !!!
05/07/2012 | 08:27
1
60
למרות שלכאורה רוב היום הוא מנותק מטלפונים, יש שעת ת"ש, ויש סופ"ש בבסיס...

החשבון תפח בעיקר בגלל שיחות ארוכות עם החברה, וכבר נתתי לו על הראש שאנחנו משלמים על גלישה חינם ללא הגבלה ושהוא יכול בשבת לדבר איתה בסקייפ (או בתוכנות אחרות) ... גם במשך השבוע כשהיא בבסיס שלה, אפשר לקצר בשיחות...

מה13 לחודש (תאריך תחילת המחזור שלנו) יהיה 109 ש"ח לחודש, פלוס אבדן הזיכוי על השימוש במכשיר שנרכש אצלם. זה עדיין הרבה הרבה פחות ממה ששילמנו עד עכשיו.
הערה קטנה
05/07/2012 | 12:54
60
שעת ט"ש - טרום שינה ולא ת"ש (תנאי שרות). למדתי בדרך הקשה....
חשבונית ראשונה מהוט מובייל אני קיבלתי
07/07/2012 | 13:14
79
היתה בסדר גמור
כמו שנאמר
39 שקלים עבור סים+89 עבור חבילה
בהצלחה!
04/07/2012 | 17:44
6
107
אמנם אני לא בארץ ולא נתונה לקחת החלטות הרות גרול שכאלה, אבל הרעיון שהתקשורת עם חברת תקשורת היא לא פיזית, עושה לי קצת לא נעים.
מה לגבי מכשירים? תמיכה במכשירים? תיקון?
אין להם מכשירים
04/07/2012 | 18:07
87
הם מוכרים רק שירותי תקשורת.
את המכשירים הכי משתלם לקנות באופן פרטי. ניתוק מוחלט.
הכי טוב לצרכן.

לא יודעת איך אצלך
04/07/2012 | 18:12
4
86
בארץ התקשורת עם החברות שמספקות שירותי אינטרנט - היא תקשורת וירטואלית. אין תקשורת פיזית.

מעולם לא פגשתי נציג שירות אחד של ספק האינטרנט שלי. לטלפונים הם עונים, גם לאימיילים .
את התשתית מספקות חברות אחרות  

בהפשטה :
חברה אחת אחראית לחוטים (בזק , במקרה שלי)
חברה שניה אחראית למידע הזורם בחוטים (012 אצלי)
גם אצלנו החיבור התקשורתי
04/07/2012 | 19:05
3
73
נעשה דרך פנייה טלפונית. אני מניחה שאפשר גם לפנות אליהם דרך מייל והם חוזרים. בכל מקרה, על כל בעיה שצצה, אפשר להתקשר ולדבר עם ראג' מהודו שינסה לתקן ואם הוא לא יצליח הוא ידאג לשלוח טכנאי בשר ודם ולא מהודו שיגיע לתקן.
הנקודה שהם גופים חזקים וידועים ולא מי שהתעורר לפני שתי דקות ונותן שירותי תקשורת. מהנסיון שלנו כאן, הם לא שווים הרבה. אתן לך דוגמה. בעלי ניסה לעבור לחברת סלולר אחרת ועבר עם המכשיר שהיה לו. הובטח לו שהשינוי לא יורגש מבחינת מהירות גלישה, והתקשורת הסלולרית יושבת על התקשורת של החברה שהוא עזב.
הכל היה טוב ויפה עד שהוא ניסה לעבוד עם הבלקברי שלו כמו שהיה רגיל, זה לא ממש עבד טוב. מהירות הגלישה היתה גרועה, הסינכרון עם המחשב גרם להצפת מידע והכפלתו והכי קטע היה שהוא לא הצליח לקבל סמסים בעברית. מה שרוב האנשים לא יודעים הוא שסמסים לא עוברים ישירות דרך ספק הסלולרי אלא דרך צד ג' ואותו צד ג' שהחברה החדשה עבדה איתם, לא תמכו בשפה העברית...
בקיצור, לאחר כמה חודשים מר בעל נשבר מכל הבעיות בתקשורת והתמיכה הקלוקלת וחזר לחברה הקודמת.

וכן, זו היתה חברה עם מחירים מוזלים. מה שאני רוצה לאמר הוא שלא כל מה שזול, שווה. יכול להיות שכן. אבל יכול להיות שלא. אני הייתי נותנת לאחרים 'להתגלח' על החברות החדשות.
ואבא שלי היה אומר 'אני לא מספיק עשיר כדי לקנות דברים זולים'.
נחכה ונראה
04/07/2012 | 19:20
1
48
אני לא עוברת כי הטלפון שלי זה טלפון עבודה, לא יכולה לאפשר לעצמי יום בלי טלפון.
אני מחכה לראות מה יקרה עם הטלפונים של הילדים. בינתיים אחד בסדר גמור .
(השני עדין לא הועבר, אבל למה שיהיו בעיות איתו?)

ביננו - זה רק ילדים . מה כבר יכול לקרות?? איזה אסון יגרם להם? במקרה הכי גרוע, אורנג' יקבלו אותנו בשמחה בחזרה...עם כל היתרונות שיש ללקוחות חדשים...

לו היתה בעיה קלה שבקלות עם העברית כאן בישראל, כבר מזמן היינו שומעים על זה  היתה פעם בעיה עם מספרי פרימיום, והיא נפתרה. הבנים שלי בן כה לא משתמשים במספרים כאלה.

אגב, את המשפט ההוא גם אבא שלי אמר, וגם אני אומרת אבל
זה על סחורה, מוצרים, דברים שנמדדים באיכות.
אני גם אומרת שמשנה מקום משנה מזל, ולא צריך לפחד להעז.
לא קיבלתי איכות מי יודע מה שחבל לי להפסיד... אז למה לא לשלם פחות ולקבל לפחות אותו הדבר?
אצלו היתה בעיה עם העברית,
04/07/2012 | 22:34
43
בארץ יכולה להיות בעיה עם שפה אחרת...
מקווה שהמעבר יהיה מוצלח, חוצמזה ששמעתי רק זוועות על אורנג', אז יש מצב שלא יכול להיות גרוע מהם...
היה לי סים לגלישה בלבד של אורנג'
05/07/2012 | 14:18
100
גלישה איטית ומעצבנת.
החלפתי ליופון ומהירות הגלישה עלתה!! לא רק אני חשה בכך.
המגוחך הוא שגם יופון משתמשת בתשתית אורנג'...
גם אנחנו העברנו את הצעיר
04/07/2012 | 19:57
111
והיתה בעיה בניוד ושלחתי אימייל שלא הועיל ולבסוף התקשרתי למספר שלהם ו.... הפלא ופלא. ענתה אחת בלה שאמרה שזה כבר סוף היום וחבל שלא התקשרתי לפני עשר דקות ו... מחר היא מתחילה משמרת בשלוש וחצי והיא תדאג שהניוד יעבור. נשמע חשוד? אז זנו שלא! למחרת ב16:10 אי מייל + טלפון + SMS  והניוד הושלם בלי מגע יד אדם. בלי לנדנד. בלי לחכות שעות על הקו שיענו לי. כל הכבוד לגולן. גם בבעיות ידעו לטפל במהירות ובלי לעצבן. שלום אורנג' ולא להתראות.

בדיוק אמרתי לאיש לצריך לעשות משהוא עם סלקום
04/07/2012 | 22:52
103
במיוחד עם החשבון של הבן החייל
זהו עכשיו זה נחקר
03/07/2012 | 19:36
11
373
מי שקורא בצורה פשווטה את הפסוק: "חוסך שבטו שונא בנו", פשוט נופל על הפשט.

מחקר חדש שהתפרסם אתמול (שני) טוען שמי שספג מכות בישבן בילדות יהיה חשוף  להפרעות נפשיות בגיל בוגר. הדבר עשוי להתבטא בהפרעות התנהגות, נטייה לאלכוהוליזם או התמכרות לסמים.

המחקר, שנערך על-ידי צוות קנדי וכלל 34,653 מתנדבים בוגרים, התמקד בהשפעתן הבלעדית של מכות בישבן וענישה גופנית "קלה" על בעיות פסיכולוגיות מאוחרות.

מה דעתכם ונסיונכם? ענישה גופנית קלה (לא להכניס לילד חס וחלילה אגרוף לפרצוף) זה יעיל? עוזר? יכול להיות בעיתי?
השאלה היא גם מה התדירות
03/07/2012 | 19:55
1
130
אני למשל זוכרת עד היום פליק שחטפתי בגלל משהו שעשיתי, אבל זה לא שחטפתי כאלה על ימין ושמאל.
לדעתי, זה דבר שלילי ויש לו השפעה שלילית על התחושה של הילד ביחס לעצמו, גם אם אלו מכות "קלות".
גם אני זוכרת אחד כזה.
03/07/2012 | 21:15
97
כששאלתי אתת אימי (היום ז"ל) היא אמרה שהיו יותר מאחד אבל מעט .
לא נתתי ולא קיבלתי מכות. אני בהחלט חושבת
03/07/2012 | 20:31
118
שמכות זה בעייתי.  
ולא מופתעת מתוצאות המחקר.
החוק אוסר על ענישה גופנית כשיטת חינוך
( לעמוד שלי בתפוז )
03/07/2012 | 22:18
3
114
ומעבר לחוק ולפגיעה הגופנית או המילולית, שיטת חינוך שכזו שבבסיסה שולט הפחד הנה משפילה, פוגענית וכואבת (הן נפשית והן פיזית). מעניין לקבל גושפנקה מחקרית לנושא - תודה.
ענישה גופנית מורידה מהילד את האחריות על מעשיו - אני אעשה משהו לא טוב, אקבל פליק ואמשיך הלאה....

בילדותי הורי לא השתמשו בענישה גופנית, יחד עם זאת די היה "במבט" או בהרמת קול של אבי, כדי שאבין שנעשה פה דבר מה שאינו כשורה...., אך גם כאן היה אלמנט של פחד, ולא של הבנה, אחריות או שיקול המחיר במעשה....
זו שאלה שעלתה לא פעם
03/07/2012 | 22:36
2
78
מה יותר גרוע- פליק חד פעמי, זבנג וגמרנו, או שהענשה נפשית רגשית של הפחדה או איום.
משקל זהה לפגיעה
03/07/2012 | 22:50
1
80
ברגע שיש אפקט של איום או של פחד דרך חינוך שכזו  אינה נכונה בבסיסה, אך היתה נפוצה ולגיטימית בעבר.
הורים לא חשבו לרגע שהם עושים דבר מה שגוי או לא נכון.
הבנה עמוקה  בפסיכולוגיה של הילד בצד זכויות הילד ומחקרים בנושא הביאו להבנה ולשינוי המתבקש.

ענין של מתי ואיך
04/07/2012 | 00:40
58
כשילד מתכוון להכניס סיכת בטחון לתוך השקע או לקפוץ לכביש סואן את רוצה לגרום לזה שזה לא יקרה כאן ועכשיו. להתחיל לשוחח איתו על זה שיחות נפש יכול להיות פטאלי. יש מקום להצבת גבולות ויש מקום להבנה של דברים. לא תמיד  דברים צריכים לבוא ממקום של הבנה. לפעמים מתחילים מהצבת גבול וציות וההבנה מגיעה עם השנים. וזה לא קשור בכלל לענין המכות.
גם מכות בישבן יכולות להיות נוראיות
03/07/2012 | 22:35
2
134
ואפשר לראות זאת בסרטים תקופתיים. זה לא מחזה מלבב.
הייתי גם בוחנת את רוחב המושג 'ענישה קלה'. לעיתים, מה שנחשב קל בעיני אחד, נחשב מאוד קשה בעיני האחר וההיפך.

אני נוטה להאמין שאצל ציבור די נרחב, שיטת הענישה הזו נעלמה, לעומת אלו שעדיין מאמינים בה ונוהגים בה ולעיתים אף לוקחים אותה למחוזות זוועה, ע"ע אליאור חן וצאן מרעייתו, לדוגמה.
נראה לי שהבעיה היום
05/07/2012 | 13:44
1
73
אינה מכות בישבן כן או לא,
אלא פשוט היכולת שלנו להציב גבולות מול הילד המתוק של אמא.
בעיה די קשה והמאמר הזה מצביע יותר על הבעיה:
"איך גידלנו דור שלם של רודנים קטנים"
מתייחס כמובן לאמריקאים אבל אנחנו בדרך...
מסכימה עם הנכתב במאמר. כנראה המטוטלת
05/07/2012 | 13:55
58
כיום היא לכיוון הפינוק המוגזם.המאמר מעניין.
יש לי מתאמנת
05/07/2012 | 15:20
98

אנו מרבות לעבוד על דימוי עצמי.
הרקע הוא אלימות מבית שגרמה לה להתחיל לשקר וליפות את הדברים
רק כדי לא להגיע הביתה וולא לחטוף שוב מאבא.

מאז היא משקרת, גם לעצמה.
היום היא כבר במקום טוב יותר.  עושה עבודה מול עצמה לא מתעייפת, לא מרימה ידיים.
מישהו צפה בראיון עם סופי אוסטריצקי
03/07/2012 | 14:23
3
292
בתכנית "שישי עם טל ברמן" ששודרה בשישי שעבר בערוץ 1? ספי, שמשחקת בסידרה "30 שקל לשעה", הייתה בעברה שקועה בסמים ובזנות. לדבריה ההתנסות הזאת במקום לפגוע עזרה לה, ריפאה אותה, גרמה לה להפתח ולהשתחרר. יש מקום לתת במה להצהרות כאלה, במיוחד כשמדובר בערוץ שטוען לממלכתיות? נכון שאין סיכוי שילדי יצפו בתכניות המשודרות על ידו, אבל בכל זאת?
אני לא מאמינה שמישהי תלך לדרך הזו בגלל אמירה
03/07/2012 | 14:44
2
95
מהסוג הזה.
יש להניח שזה סוג של שכנוע עצמי, ומי שרוצה לשכנע את עצמו, או לתרץ לעצמו, זה לא ישנה מה יגידו לו.
במקרה שלה היא מן הסתם צריכה את השכנוע העצמי הזה כדי להחזיק מעמד.
אז לדעתך אין בעיה לשדר את הצהרותיה כפי שזה
03/07/2012 | 19:29
1
55
כי ממילא אף אחת לא תלך לדרך הזו בגלל אמירה? אגב, גם YNET הביא ראיון אתה לרגל הקרנת הסידרה. בראיון היא טוענת שהזנות הייתה תרפיה בשבילה. אין לי בעיה לחשוף את ילדי לאמירות כאלה בתנאי שיש גם הצגת דעות כנגד, כמשתתפת בפאנל למשל, לא במה ליחיד.
כתובות אינטרנט מצורפות:
כן, נראה לי שאין בעיה לשדר את מה שהיא אומרת
03/07/2012 | 19:50
46
אני לא חושבת שזה נושא שיש בעיה להביא רק צד אחד שלו.
יום שלישי פעמיים כי טוב
03/07/2012 | 07:30
89
353
ושוב הגיע יום שלישי ואנו בפינה שמיועדת לנושאים הנחמדים, הכייפים והנעימים, ליום טוב.
זה המקום לכתוב כל דבר טוב שקרה, קורה או מתוכנן לכם ומשמח אתכם.
אפשר גם לשלב המלצות על דברים שיעשו לנו כייף וטוב (ספרים, הצגות, ועוד כיד הדימיון הטובה )
אז קדימה, שימחו...
המשך>>
יום שלישי פעמיים כי טוב
ושוב הגיע יום שלישי ואנו בפינה שמיועדת לנושאים הנחמדים, הכייפים והנעימים, ליום טוב.
זה המקום לכתוב כל דבר טוב שקרה, קורה או מתוכנן לכם ומשמח אתכם.
אפשר גם לשלב המלצות על דברים שיעשו לנו כייף וטוב (ספרים, הצגות, ועוד כיד הדימיון הטובה )
אז קדימה, שימחו איתנו
נתבקשנו לכתוב מכתב+מתנה קטנה
02/07/2012 | 22:37
5
202
לפני היציאה למסע לפולין.
כתבתי מכתב וכעת חושבת מה להכניס למעטפה כמתנה קטנה. מה אפשר? כדאי חשוב לתת כמתנה?
סוכריה
03/07/2012 | 07:43
87
כי שוקולד לא יחזיק מעמד, אבל משהו קטן ומתוק נראה לי הכי שימושי למצב הלחץ שבו הם נמצאים.
אצלנו הסתפקו במכתב, וגם זה גרם לסערת רגשות ענקית.
אני בזמנו שלחתי שרשרת מגן דוד
03/07/2012 | 08:07
1
47
נראה לי רעיון מקסים
03/07/2012 | 15:24
61
ואם זה בן?
תמונה משפחתית
( לעמוד שלי בתפוז )
03/07/2012 | 13:41
1
93
ניתן לצרף למכתב תמונה של המשפחה.
המשפחה מסמלת בעיני את ההישרדות ואת הנוכחות שלנו, למרות הנסיונות להשמידינו.
במקום כל כך רגיש וכואב המשפחה הנה כח רב.
תודה רבה לכם.
03/07/2012 | 15:58
19
איך משמרים עניין?
02/07/2012 | 13:45
5
266
הבת הצעירה פצחה בגיל ההתבגרות בגדול. הדבר היחידי שמעניין אותה כיום זה חיי החברה. פעילות בתנועת הנוער ממנה התלהבה כל כך רק לפני שנה נראית לה כיום ילדותית ומשעממת, מריקוד שהיה כל עולמה במהלך ארבעת השנים האחרונות היא פרשה. נפגעה על  שנזפו בה כשהבריזה  לטובת בילוי עם חברה בים. אמש תפסתי אתה שיחה. חשוב לי מאד לשמר אצלה עניין בתחום כלשהו, לבחירתה. זה יכול להיות ריקוד, מוסיקה, משחק או כל דבר אחר. לא כל כך מדבר אליה. לחפור לה או פשוט להכנס לבונקר ולהמתין?
הייתי עוזבת אותה
02/07/2012 | 14:07
158
אני בדרך כלל הקפדתי רק שיהיה חוג ספורט כל שהוא, אבל לא בשביל המגוון או הענין, משהו נחמד להזיז את הגוף.
לא ממליצה ראש בראש
02/07/2012 | 15:40
124
כל הצדדים מפסידים.
ואת תפסידי גם אותה!
..נראה לי מאוד טבעי ואופייני לגיל ההתבגרות..
02/07/2012 | 22:37
85
מגלים את החבר'ה..
ולא רואים בעיניים מרוב "התאהבות" במושג הזה.

כל עוד היא ב"גדול", ילדה טובה, ממושמעת פחות או יותר, מקיימת את המטלות הנדרשות..
מותר לה להעדיף בילוי x על y..

אני לא יודעת בת כמה הבת הצעירה,
אבל אצלי הבן, באמצע כתה ח' בערך,
שהיה ילד די מתבודד וחי עם הטלויזיה והמחשב, ובסה:כ ילד טוב,
פתאום גילה את החבר'ה,
התרוצץ איתם ברחובות בלי טעם ובלי הגבלה..למרות שניסיתי, מאוד אפילו ( כי מצד אחד שמחתי שהוא מתחיל "לחיות", מצד שני , אצלו זה היה שינוי מאוד קיצוני ומוגזם )
וזה הגיע לקנס, כשתפסה אותם המשטרה בלילה, מפריעים לסדר הציבורי , ( כל ילד 350 ש"ח קנס) ושמועות על אלכוהול..
בקיצור, אם זה רק תנועת נוער וחוג ריקוד..זה טוב.

קשה לראות את זה מהצד, אבל מה תעזור חפירה?
03/07/2012 | 07:48
68
מה שאת מתארת מאוד מזכיר את הבכורה שלי, למעט העובדה שהתנועה היא כל חייה בערך... אבל מלבד הצופים והחברים, אין לה עניין בכלום, וגם בלימודים היא עדיין מחפשת את עצמה (סיימה י').
חוץ מלהציע פעילויות משותפות, אין כל כך מה לעשות. אולי היא תגלה עניין חדש בעקבות קשרי החברות, אם למשל חברה תציע לה להצטרף לחוג ספורט וכדומה.
להמתין.
03/07/2012 | 10:27
66
גם אני בגיל 16 זנחתי לשנה את כל התחביבים שלי והעיסוקים שלי התמקדתי רק במה שקשור לחבר'ה (אז נשארתי רק בתנועת הנוער)
אחרי שנה חזרתי לתחביבי כאילו כלום.
קייטנה בכתום
02/07/2012 | 06:15
12
308
לרגל החופש הגדול, תתקיים באתר קייטנה וירטואלית בשיתוף הפורומים והבלוגים, בה נעלה רעיונות לכל מיני פעילויות מעניינות לילדים, עבור כל הגולשים בתפוז שהם גם אמהות ואבות  
למה הכוונה?  
פעם בשבוע יעלה בפורום שרשור בנושא פעילות, סדנה או כל כיף אחר שאפשר להעביר עם הילדים בחופש הגדול - בין אם יש לזה ערך חינוכי, בין אם סתם להעביר יום שלם יחד במזגן – או פשוט משהו באמצע
הצעות לימי כיף עם הילדים,
סדנאות יצירה מעניינות,
ועוד ועוד ועוד!
אגב, אם יש לכן רעיון נהדר לפעילות-חופש-גדול ובא לכם פינה אחת שתוקדש לרעיון שלכן - שלחו מסר ושבוע אחד יוקדש לרעיון הקיצי שלכן
אוטוטו מתחילים, רק רצינו לעדכן אתכם שהחופש הזה לא הולך להיות משעמם
צלנו בפורום נפתח בשרשור רעיונות ליום עם המתבגר. נשמח לשמוע מכם על רעיונות לבילוי יום עם המתבגר. יום משמעותי או יום כיף, יום בים או שיחת נפש במזגן. שתפו אותנו ברעיונות לבילוי יום אחד של אחד על אחד. בלי אחים. בלי עבודה. בלי סידורים. הורה וילד נטו. יום אחד בחופש.
ואיך בדיוק לשכנע את המתבגר ?!
02/07/2012 | 07:23
145
הבעיה שאני לא מצליחה להקים אותו מהמחשב!
השאלה הראשונית היא- האם יש בהגדרה בילוי
02/07/2012 | 07:27
115
של אחד על אחד.
אצלנו זה לא ממש קרה. בדרך כלל הבילויים כיציאה למקום כל שהוא היו משפחתיים.
אם יש אצלנו פעילות של אחד על אחד זה לרוב משהו ספורטיבי.
לרדת לחדר כושר יחד, ללכת לשחות, דברים כאלה.
אני מתעתדת
02/07/2012 | 07:45
97
לקחת את הצעיר למוזיאון של צ'יהולי. הודעתי לו שיתכונן באופן נפשי שהוא לא יוכל לבהות כל החופש ימים שלמים אלא רק חצאי ימים  אז הוא הודיע שהוא יבוא איתי לכל מקום שאני ארצה ללכת. נראה כמה מזה ישרוד וכמה מזה יהיה "נלך לחנויות".
כמובן שיש להכתיב את סגנון היום
02/07/2012 | 08:01
85

לטעמו של המתבגר
שכן אם יהיה יותר מידי "חינוכי" הוא ימאן לשתף פעולה.

*תמיד כייף לצאת לבקר של סרט וארוחה משותפת לחוף הים או במקום אחר.
* לטייל אל מחוץ לעיר ברכבת להגיע לייעד שטיילתם בו בילדותו ולבקר שם מנקודת מבט בוגרת
הילדים שלי מתים על זה...

פסטיבל הקומיקס בתל אביב
02/07/2012 | 09:35
3
95
כבר כמה שנים שזה יום (או ימי) כיף קבוע שלי עם בנותיי. חלק שלושתנו יחד, חלק כל אחת בנפרד, או אני עם אחת מהן והשלישית בנפרד.

מתי ואיפה?
02/07/2012 | 09:38
59
וכמה עולה?
נשמע מעניין
02/07/2012 | 12:02
45
ספרי קצת על הפסטיבל.
"אנימיקס", בסינמטק תלאביב, באמצע אוגוסט
02/07/2012 | 12:13
71
השם המלא הוא " הפסטיבל הבינ"ל לקומיקס ואנימציה". יש כל שעות היום סרטי אנימציה, חלקם מלווים בהרצאות. זה בעיקר סרטים שלא מגיעים לבתי קולנוע רגילים.
יש "אוספים" של סרטים לפי נושאים (פרסומות, קטעים מוסיקלים, ארוטים, פוליטים...).

יש המון סדנאות לילדים ובני נוער - גם לרישום קומיקס, וגם הכנת סרטי אנימציה בטכניקות שונות.

ויש הפנינג כל היום - מכירת ספרי וחוברות קומיקס, אמני קומיקס שמציירים ילדים,...

הבעיה שהתוכניה תמיד מתפרסמת ממש ברגע האחרון. אחת ליומיים שלושה אני נכנסת לאתר של סינמטק תלאביב ומחפשת האם כבר עודכן.
אנחנו עושים הרבה יחד
02/07/2012 | 14:38
82
אבל זה בגלל שאני הולכת על פי תחומי העניין שלהם. למשל, הבת אוהבת ספורט אתגרי. אז אנחנו מטפסים על קירות יחד.

הבן אוהב משחקי מחשב ואת האקסבוקס, אז אנחנו משחקים יחד מדי פעם. משחקי קופסה. יש היום משחקים טובים ומהנים שהמתבגרים שלי אפילו נהנים מהם.
מתבגרים בחופש - פחד שחונק את הגרון?!
02/07/2012 | 18:49
1
99
קראתי מאמר (קצר!) של ליהי לפיד על מתבגרים בחופש....על חזרה מאוחרת ממסיבות, על אלכוהול ונהיגה, על שליפת סכינים....
האם הפחד שחונק את הגרון קיים גם אצלכם?
מאז שהן היו בנות שנתיים
02/07/2012 | 20:29
82
והאחיינים שלי הצעירים עשו מסיבות גיוס בחוף הים  והיותר בוגרים נסעו למסיבות בגואה...
היכונו לקייטנה הכתומה של תפוז |*|
02/07/2012 | 19:13
20
לרגל החופש הגדול, נקיים באתר קייטנה וירטואלית בשיתוף עם המון רעיונות לכל מיני פעילויות מעניינות לילדים, עבור כל הגולשים בתפוז שהם גם אמהות ואבות ;-)
הקייטנה תתקיים בפורומים והבלוגים|לב|

|*|איך זה יעבוד|?|  
בכל פורום המשתתף בקייטנה יעלה פעם בשבוע שרשור בנושא פעילות, סדנה או כל כיף אחר שאפשר להעביר עם הילדים בחופש הגדול - בין אם יש לזה ערך חינוכי, בין אם סתם להעביר יום שלם יחד במזגן ? או פשוט משהו באמצע |חיבוק|

הצעות לימי כיף עם הילדים,
סדנאות יצירה מעניינות,
ועוד ועוד ועוד!
כל הפעילויות יקודמו בעמוד הראשי ולכם רק נותר לשאוב רעיונות, לכייף עם הילדים ואפילו להוסיף כמה משלכם|!|

אגב, אם גם לכם יש רעיון נהדר לפעילות-חופש-גדול ובא לכם פינה אחת שתוקדש לרעיון שלכן - שלחו מסר למנהלי הפורום שלכם ושבוע אחד יוקדש לרעיון הקיצי שלכם |שמש|

|*| הפורומים המשתתפים בקייטנה:
הורים לפעוטות
הורים למתבגרים
טיולי משפחות
להיות הורים
הורים לתינוקות
תאומים ושלישיות
הורות מאוחרת
עולים לכיתה א'
הורים לילדים ביסודי
יצירה לילדים

אז... רק רצינו לעדכן אתכם שהחופש הזה לא הולך להיות משעמם ;-) שיהיה לנו אחלה חופש גדול|!|
עיריית באר שבע בחוק עזר נגד אלכוהולל
01/07/2012 | 16:52
8
115
לראשונה במדינת ישראל חוקקה רשות מקומית, עיריית באר-שבע, חוק עזר עירוני, שמטרתו להיאבק בתופעת שתיית האלכוהול בקרב קטינים. מהיום, לאחר הפרסום ברשומות והאישור שהתקבל ממשרדי המשפטים והפנים, חל איסור לשתות משקאות משכרים בפארקים ובמקומות ציבוריים ברחבי העיר באר-שבע. יוזם החוק? לא אחר מראש העירייה, רוביק דנילוביץ'.

http://www.news1.co.il/Archive/0020-D-302992-00.ht...
עוד כתבה על האכיפה בבאר שבע:
01/07/2012 | 17:15
1
74
בעקבות רצח ויכמן: נער שיפריע לסדר הציבורי בבאר שבע, יחקר וישוחרר רק על ידי הוריו

משטרת ועיריית באר שבע החלו בפיילוט לפרויקט חדש. בני נוער שיתנהגו באלימות, ירעישו או יישתו אלכוהול במקומות ציבוריים ילקחו לחקירה והוריהם יגיעו לתחנה לשחרר אותם. הצלחה של הפרויקט, מקווים במשטרת המחוז הדרומי, תמנע את הרצח הבא: "הורה שיקבל טלפון ב-2 בלילה, ייקח אחריות על הילד שלו"

http://www.mako.co.il/special-mako-news/Article-62...

כיום העיר באר שבע מובילה במלחמה הארצית בפשיעה, לצערנו רצח ויכמן הוא שעורר את העשייה הרבה יותר.
הורים בבאר שבע!!!
01/07/2012 | 17:48
80
כפעילה בסיירת "הורים ערים" בתל אביב..
הצטרפו לסיירת ההורים המקומית שלכם.
ויפה שעה אחת קודם.
כל הכבוד לראש העיריה אבל
01/07/2012 | 19:34
3
91
התיקון לחוק הוא ארצי: אסור לאדם לשתות או להחזיק משקה המכיל אלכוהול בכלי פתוח (בקבוק, פחית, כוס, וכדומה) במקום ציבורי או ברכב הנמצא במקום ציבורי בין השעות 21:00 בערב לבין 06:00 בבוקר.
http://cms.education.gov.il/EducationCMS/Units/She...

נכון, אבל בעצם באר שבע היא העיר הראשונה
01/07/2012 | 19:49
2
82
שבעצם גם מעגנת את זה בחוק העזר העירוני ואפילו אוכפת את זה בצורה טובה יותר ע"י קנסות גבוהים והגשת כתבי אישום (ואפילו מעצרים כפי שמשטרת באר שבע הודיעה.. המשטרה אף מתגברת את הניידות בפרשים ברחבי העיר).

בכל עיר אחרת בארץ ועד לאחרונה גם בבאר שבע, בסך הכל רוקנו לנערים או למבוגרים את הבקבוקים ולא אכפו בצורה משמעותית שבאמת תשים לזה סוף..

נעשה כאן משהו חסר תקדים לדעתי.
חבל שזה קצת
01/07/2012 | 23:24
1
58
לסגור את הדלת של האורווה אחרי שהסוס ברח.
מה הכוונה?
01/07/2012 | 23:34
46
את חושבת שלא נעשה מספיק בעיר?
חוק מבורך, בתנאי שיאכפו אותו כמו שצריך.
02/07/2012 | 15:10
1
20
כולי תקווה שהוא יאכף כמו שצריך,
02/07/2012 | 16:28
31
בסופו של דבר בלי אכיפה לא יצא מזה כלום..

אני אופטימי.
שאלה לא קשורה
01/07/2012 | 13:20
46
337
ולא ראיתי שיש היום דיון "אוף" אז אני רושמת כאן.
אחיינית של האיש מתחתנת עוד שבוע וחצי, יום חמישי, באזור געש. חשבנו להשאר ללון באזור כדי לא לנסוע בלילה מאוחר אחרי החתונה, מה שיאפשר לנו לרקוד ואפילו קצת לשתות. אנחנו נהיה 6 אנשים. יש רעיון למקומות לינה באזור שלא יעלו לנו יותר ממתנת החתונה?...
המשך>>
ולא ראיתי שיש היום דיון "אוף" אז אני רושמת כאן.
אחיינית של האיש מתחתנת עוד שבוע וחצי, יום חמישי, באזור געש. חשבנו להשאר ללון באזור כדי לא לנסוע בלילה מאוחר אחרי החתונה, מה שיאפשר לנו לרקוד ואפילו קצת לשתות. אנחנו נהיה 6 אנשים. יש רעיון למקומות לינה באזור שלא יעלו לנו יותר ממתנת החתונה? מאחר וזה סופ"ש לא מוצאת מקומות שמוכנים לילה אחד ושעולים סביר. אשמח אם יש מקומיים שיכולים לעזור...
מעבר לזה, אני רוצה להביא מתנה לזוג, מעבר לכסף. אני יודעת שנהוג להביא כסף וזה אמור לעזור לזוג אבל אני רוצה לתת משהו שיהיה מאיתנו. לי יש מתנות מהחתונה שהשתמשו בהם המון ואני יודעת  ממי קיבלתי מה. אוהבת לתת מתנות. אז אני רוצה להוסיף מתנה קטנה. חשבתי על חנוכיה. יש רעיונות נוספים? משהו נחמד, שילך איתם שנים.
תודה לעונים בשתי הסוגיות...
יעל
ניו-יורק: הושעו לשנה התלמידים שהשפילו אשה
30/06/2012 | 14:45
50
490
עונש חינוכי לנערים שהשפילו אשה באוטובוס במדינת ניו-יורק:
החודש זעזע את ארצות-הברית הסרטון, שבו התלמידים העירו לקליין על משקלה, על צורת השיער שלה, על איברים בגופה וגם על כך שהיא מזיעה. הם גם אמרו... המשך>>
עונש חינוכי לנערים שהשפילו אשה באוטובוס במדינת ניו-יורק:
החודש זעזע את ארצות-הברית הסרטון, שבו התלמידים העירו לקליין על משקלה, על צורת השיער שלה, על איברים בגופה וגם על כך שהיא מזיעה. הם גם אמרו "אין לך משפחה כי כולם התאבדו". (בנה הגדול של קליין שם קץ לחייו לפני 10 שנים). הסרטון זכה בתוך כמה ימים ל-7 מיליון צפיות ברשת האינטרנט.
בנוסף להשעייה הארוכה מבית הספר יאלצו התלמידים לתרום 50 שעות למען הקהילה וגם ילמדו איך ראוי להתנהג. עם זאת, הנערים לא יועמדו לדין פלילי. כל אחד מארבעת התלמידים הודה כי לא התנהג כראוי וקיבל עליו את העונש, כך נמסר מהנהלת המחוז.
בשבוע האחרון הופיעה קליין בלא מעט תוכנית טלוויזיה. היא התארחה בין היתר בתוכנית "בוקר טוב אמריקה" ברשת ABC ובתוכניות אירוח נוספות ב-NBC, CNN ו-FOX NEWS.

מה דעתכם על העונש?
השעיה לשנה בנוסף לכל החשיפה התקשורתית שהמקרה קיבל, הילדים האלה חטפו חזק.
מי אמר שבנות לא מסוגלות?
01/07/2012 | 06:51
19
457
מתוך 120 עבודות גמר במדעים שהוגשו השנה לתחרות במכון ויצמן נבחרו 12 עבודות לשלב הסופי. ובהן, רוב מכובד של עשר עבודות הוגשו על ידי תלמידות. שיעור ההצלחה הנשי בתחרות צד את העין, שכן הוא חריג במציאות שבה ייצוג נערות ונשים במקצועות מדעיים בתיכון או באוניברסיטה הוא נמוך וכלל אינו משקף את חלקן באוכלוסייה.

במשך השנים ובעקבות מחקרים העמדה של חוקרי חינוך וסוציולוגים היתה שצריך להעצים נשים, כדי להתמודד עם תת-הבחירה שלהן במקצועות מדעיים. רבים מהמחקרים הללו מצביעים על כך שהנערות הצעירות לא יכלו לשאת את עיניהן למודל נשי מצליחני בתחומים אלה.

מה שעדה יונת אחת עושה בקירוב  המדעים לבנות המין היפה לא יעשו עשרה שרי חינוך. ואגב העבודה שזכתה בפרס הראשון היא של עופרי כהנא,  תלמידת י"ב בתיכון ש"י עגנון, שכתבה על "כליאת יונים, אטומים או מולקולות בעלי מטען חשמלי, במקום מוגדר במרחב, לפרק זמן ממושך".

ידיעה משמחת.
01/07/2012 | 07:26
28
תשמעי הבנות הצעירות עושות דברים נפלאים
01/07/2012 | 09:33
4
150
גם הסיפור שהבאת , גם בתי והבנות ששרתו איתה שעבדו על מטוסים בעבודה טכנית ופסית לא קלה (לשמתי בחיל האויר יש הרבה כאלה)

עכשיו סיפרו לנו על ילדה מדהימה שלמדה  עם הבן מהגן והפכה למדריכת חיל.

נפלא
משהו אמר?
01/07/2012 | 10:54
97
לא שמעתי אמירה כזו!

בנות יכולות לעשות הכל כמו בנים והרבה יותר טוב.
יש נווטת F16 חדשה
כנגד כל הסיכויים של הבית והסביבה שם גדלה.
כבוד לבנות שעובדות על מטוסים!
01/07/2012 | 12:38
2
75
אבל עם כל הכבוד ועם יד על הלב מזל שביתי אותרה להדרכה....
היא סיפרה ש"קפא לה התחת" כשישבה לתקן מטוסים...חחח
אז עכשיו הקושי הוא לא פיזי אלא מסוג אחר אבל היא אוהבת את זה...
לא לכל בת זה מתאים
01/07/2012 | 13:20
1
68
שבתי שמעה על הידידה של הבן שהפכה למדריכת חיל היא אמרה שבחיים היא לא היתה עושה את זה.

אבל הבנות הצעירות לאט לאט מראות שהשמיים הם הגבול
01/07/2012 | 17:19
6
כבוד !
01/07/2012 | 13:33
1
59
אבל למרות זאת, במפגש שהיה לנו לפני מספר שבועות באוניברסיטת בר אילן בעניין תואר ראשון במתמטיקה לתלמידי תיכון, היו באולם כמאה בני נוער.
מתוכם אולי שלוש בנות.

וואו...
01/07/2012 | 14:51
37
חבל שזה כך...
מי אמר שבנות לא מסוגלות? (אני סתם משוויץ)
01/07/2012 | 15:29
7
124
בתי סיימה כיתה ז' בכיתה המחוננים - בכיתה 19 בנים ושתי בנות.
שתי הבנות ורק בן אחד סיימו בהצטיינות יתירה (ממוצע 95 ומעלה)

אז מי אמר שהבנים מצליחים/חכמים יותר?
כל הכבוד לבת!
01/07/2012 | 17:08
1
14
תודה
01/07/2012 | 21:08
8
אף אחד לא אמר שהבנים חכמים יותר, להיפך
03/07/2012 | 17:20
4
59
לפי הסטטיסטיקה בנות חכמות יותר,
אבל מצליחות פחות,
וזו בדיוק הנקודה הבעיתית ! הן שאפתניות פחות, השגיות פחות...

לא מדוייק. זה גם
03/07/2012 | 18:38
2
49
הייתי בהרצאה שדיברו בה על הנושא. חקרו את זה ומצאו שיש עוד כמה סיבות שעיקרן הבדלים בתפיסת החברה:
כבר בגיל הינוקת, אנו ההורים מכוונים את הבנות לשחק עם בובות ואת הבנים לשחק בלגו
במבחני לאיתור מחוננים בנות משאירות תשובות ריקות לעומת בנים שמנחשים את התשובות
כישורי מנהיגות - אצל בנים מעודדים ואילו הבנות המחוננות נחשבות לשתלטניות
הצלחה - אצל בנים מיוחסת ליכולת ואצל בנות למזלן הטוב....

נכון מאד
03/07/2012 | 18:55
1
37
מה שכתבת משלים את מה שאמרתי: לבנות יש פוטנציאל יותר גבוה, אבל מתבזבז. רוב הגורמים לכך הם השפעות של הסביבה.

(במקצועי הקודם) הלכתי ללמוד מקצוע שאז נחשב לא-נשי, ישבתי בישיבות רבות משתתפים שבהן הייתי האשה היחידה, ואפילו זכור לי כנס מסוים בחו"ל שבו הרציתי לאולם שבו פחות מ10% נשים...  בכלל לא הבנתי למה זה קורה, ומה מגביל נשים לעשות מה שאני עושה.
בשנים האחרונות המגמה משתנה, וזה נפלא.
אני מאמינה שעדיין יש רוב גברי ככל שעולים בפירמידה, אבל זה כבר לא אשה אחת בודדה בקרב הרבה גברים.
(ואני דוקא עזבתי, למקצוע שהוא הרבה יותר "נשי"...)
ספרי לי על זה....
03/07/2012 | 21:07
34
במקצוע שלי רובם גברים זו עובדה. גם בעבודה שלי קידמו רק גברים. גם זו עובדה.
למרות שמבחינה מקצועית והישגית אני הרבה יותר....! למשרד שלי נכנסים הרבה אנשים וברוב הפעמים מתייחסים אליי כמזכירה
ולא כ...אגב גם בטלפון. אני נדהמת מכמות האנשים בעלי הדעה הקדומה שמזכירה = אישה ומנהל = גבר.
אני ציטטתי את הבת שלי...
03/07/2012 | 20:04
21
פה כבר מזמן
01/07/2012 | 15:51
1
101
יש יותר נשים בלימודים הגבוהים. בכלל, בלמודי ביולוגיה לתארים מתקדמים נשים עוברות את הגברים בסבוב.

יש תמונה בשרותי נשים של הג'ים שלי של אישה מטפסת הרים מתחת משפט שאני נורא אוהבת:
women have to work twice as hard as man to prove they are half as good.
Luckily it is not too difficult
לא מדויק
01/07/2012 | 16:34
68
לא נכון ללימודי הנדסה, מתימטיקה (מעבר לתואר ראשון), פיזיקה.
והלואי והמגמה תמשך
01/07/2012 | 17:48
16
חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
דבורה עידן - הדרכת הורים
הילדים לא מקשיבים לך?
פורום טיפול באומנות
מחפשים כיוון חדש?
Make my wed - ארגון חתונות
אל תתפשרו על החתונה שלכם
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
14:43 | 26.08.15 shirnaani1
22:02 | 24.08.15 kramerkaren
14:31 | 21.08.15 אורחים בפורום
21:42 | 19.08.15 Ronyoter
13:08 | 19.08.15 אורחים בפורום
13:28 | 17.08.15 אורחים בפורום
10:51 | 17.08.15 shira barak
12:53 | 14.08.15 פריתות
19:10 | 13.08.15 שינוי לא מקורי
19:19 | 11.08.15 מירב ושקד
מקרא סימנים