לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

שלום וברוכים הבאים

פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה מנהלות הפורום

אחד מכל ארבעה בני נוער נוהג ללא רשיון
48תגובות
25/10/12 16:24
242צפיות
ל-36% מבני הנוער בין הגילאים 16-18 כבר יש רשיון נהיגה.
בכל הארץ ובעיקר בחיפה ובצפון אחוז בני הנוער הנוהגים ללא רשיון הוא גבוה מאוד

נער שנוהג ללא רישיון נהיגה אינו מודע לחוקי הדרך ואין לו את הניסיון הנדרש...

(המשך...)
ל-36% מבני הנוער בין הגילאים 16-18 כבר יש רשיון נהיגה.
בכל הארץ ובעיקר בחיפה ובצפון אחוז בני הנוער הנוהגים ללא רשיון הוא גבוה מאוד

נער שנוהג ללא רישיון נהיגה אינו מודע לחוקי הדרך ואין לו את הניסיון הנדרש בתפעול כלי הרכב. כלי הרכב יכול להפוך לכלי רצח לכל דבר, ושימוש לא ידע וללא ניסיון הוא התגרות בגורל וסיכון חיי אדם אחרים.

קיראו את הכתבה...עמותת "אור ירוק" מנסה להילחם בתופעה

מה אתם מציעים? באלו דרכים ניתן לצמצם את התופעה

כתובות אינטרנט מצורפות:
זוגיות וחברות בגיל ההתבגרות
25/10/12 10:18
225צפיות
יש לי רושם שהצעירים היום לא ממהרים להכנס למחוייבות של זוגיות וחברות, יחסית למה שהיה לפני נגיד 20 שנה. בחבר'ה של ילדי, 17, 21, 23 יש יחסית מעט זוגות חברים. אצל ה 23 כבר יש קצת יותר, אבל יש הרבה יותר בודדים מזוגות.
מצד שני, אולי זה ככה רק בפריפריה.
איך זה אצלכם? באיזה גיל התחילו הילדים לגלות ענין בתחום הזוגיות והחברות? באיזה גיל היה החבר/ה הראשון/ה?
עושים בשכל.
25/10/12 10:51
115צפיות
אבל כן, גם לי יש את הרושם הזה (ואני מהמרכז). בסביבתי הקרובה אני מכירה רק בחור אחד שהיה בזוגיות ארוכה, וכל הזמן שמעתי דיבורים על כמה שהזוגיות מגבילה אותו. החברים שלו לא רצו שיבוא עם החברה למפגשים שלהם, וכך הוא התרחק מהם. עכשיו, כשנפרד מבת זוגו, הוא חזר אליהם...
אז אני מניחה שהתפוררות מוסד הזוגיות מחלחלת גם לשכבות הצעירות. אבל עדיין אין לי מספיק "נתונים" כדי "להוכיח" את זה (לעצמי).
אצלנו המצב אחרת
25/10/12 11:18
122צפיות
לבת היה חבר ראשון בגיל 16 . הבן, 12.5 יש לו ידידה והוא מתעניין בבנות (אבל הוא ממעט לספר אם בכלל)
אני לא חושבת שזה קשור לסיבה גיאוגרפית.
ראית את יום האם - הפרק לייק ?
25/10/12 11:26
106צפיות
ממליצה לכל מי שלא ראה/תה  לראות - הורס !!!

מעניין כמה  אמהות מהפורום יזדהו איתה
(בעלי מאוד אוהב את הסידרה)
כתובות אינטרנט מצורפות:
לא הצלחתי להכנס לקישור
25/10/12 11:29
69צפיות
אני אנסה מהבית...תודה
יש לי בת דודה בת 24 עם חבר מגיל 17. כן, אותו
25/10/12 11:29
113צפיות
חבר.
הם עברו בדיוק לפני שבוע לגור יחד.
יש לה אחות בת 22 עם חבר כבר 4 שנים.
הבת שלי בת14 ועוד לא בעניין של חברות וזוגיות.
דווקא אצלנו רוב המשפחה הקרובה
25/10/12 12:14
93צפיות
נמצאים בזוגיות כאשר 4 אחים שלי מתוך 6 (יש לי מלא חצאי אחים ) כבר נשואים. התחתנו באמצע/סוף שנות ה- 20 לחייהם. אחת מהן עם בעלה מגיל 14 (היום היא בת 29). במעגל הרחב יותר - בני דודים, רובם בזוגיות (בגילאים בין 20-30).
לקטנה היה חבר ראשון בגיל 14, לגדולה בגיל 16 ולגדול בגיל 16. הקטן בן 12 ובטח יבוא לי עם הפתעות לא עוד הרבה זמן
הבן 3 שנים. הוא בן 19
25/10/12 13:19
108צפיות
אבל זה סיפור יוצא דופן ולא אפרט פה
כלומר
26/10/12 08:05
57צפיות
גם כשיש חברים, זה חברים לטווח ארוך ולא מחליפים כל יומיים. ברור לי שאי אפשר להסיק מסקנות, אבל זה מה שנקרא כאן.
כן, יש בעיה לשלב חברה כשיש חבר'ה שלרובם אין בני זוג. יכול להיות שגם זאת סיבה לדחות חברות? לא יודעת. מענין
שאלה טכנית על מילון אנגלי לבגרות
25/10/12 10:12
91צפיות
איזה מילון מותר לשימוש בבגרות באנגלית: אוקספורד אנגלי-אנגלי, או אנגלי-אנגלי-עברי? (כלומר, באמת מותר להם מילון עם תרגום לעברית בבגרות???)
ולמה רק אוקספורד? מה, הוצאות אחרות כוללות יותר מילים במילון?
אנא הושיעו אמא טריה בחטיבה
תודה!
כשבתי תחזור מביה"ס אשאל אותה.
25/10/12 10:53
43צפיות
למה רק אוקספורד? כדי לא להתחיל להתווכח על כל מילון ומילון, ובסוף יתברר שילד הביא לכיתה מילון שכולל גם את כל כללי הדקדוק באנגלית כדי שיוכל להעתיק אותם במבחן. או כל אפשרות אחרת. אז קובעים ספר אחד ויחיד, שבו מותר להיעזר.
שימוש במילון בבגרות
25/10/12 11:21
78צפיות
נראה לי שזה רק למי שיש לו אבחון ואישור לשימוש במילון ולא לכולם וכך גם במבחנים.

תופתעי ללמוד
25/10/12 11:47
82צפיות
שהחל מהקיץ האחרון כולם יכולים להשתמש במילון, וזה כנראה לא חייב להיות אוקספורד בכלל.
כתובות אינטרנט מצורפות:
אני מופתעת לטובה!
25/10/12 11:50
51צפיות
שמחה שכך!
זה כבר שנים ככה..
25/10/12 16:45
33צפיות
אני עשיתי בגרות באנגלית עם מילון.
למיטב ידיעתי, זה מותר, כמו שמותר מחשבון.
25/10/12 11:49
56צפיות
ההנחה (המוצדקת לדעתי) היא שמי שלא יודע אנגלית לא יוכל להתמודד עם המבחן גם אם הוא יחפש במילון מה זה consequences, בדיוק כמו שלא יוכל לעשות מבחן במתמטיקה גם אם יבדוק במחשבון כמה זה 158 פחות 39.
ולמיטב ידיעתי, מבחינת מחשבונים מדובר במחשבון שגם יודע לחשב סינוס וקו-סינוס. כלומר, מחשבון מדעי מאוד מסוים, של חברה מסוימת, שמוגדר במדויק על-ידי משרד החינוך.

לדעתי גם וגם ז"א לבן+שחור (לא אלקטרוני)
25/10/12 17:03
35צפיות
תמיד היה מותר שימוש במילון אנגלי אנגלי לאחרונה הותר תרגום לעברית. אלקטרוני מותר למי שיש לו אישור.
ילדים עם צרכים מיוחדים
25/10/12 08:29
56צפיות
חשבתם פעם על מה זה ילדים עם צרכים מיוחדים? זה לא רק ילדים בעלי נכויות פיזיות שזקוקים לציוד מיוחד כד ללמוד, אלה גם לא רק ילדים רעבים, או ילדים שסובלים מהתעללות פיזית.
לא פעם אלה  הם ילדים "רגילים" לחלוטין, שנראים כמו כל ילד אבל "לא מסתדרים" חלק מאותם ילדים הם אוטיסטים בתפקוד גבוה - מה שלפעמים מקובל להתייחס כאל אספרגר.
לאחרונה נתרמתי לפעילות הסברתית בתחום, מבוסס על ניסיוני ועל סיפורים נוספים. כך למשל  ונתתי הרצאה בפני 150 ילדים תלמידי חטיבת ביניים בירושלים שזכתה להצלחה הן בקרב הילדים והן אצל הצוות החינוכי.
ההרצאה עסקה בנושאים כגון בדידות חברתית, חוסר הבנה של חוקים וכללים, קשיים בהתארגנות יום יומית, קושי בתקשורת עם אנשים, ועוד קשיים שמובילים לא פעם לסבל רב למרות שניתן לסייע להם. מדובר בילדים בעלי יכולות שכליות תקניות לחלוטיון, לפעמים אפילו גבוהות במיוחד.
מי שרוצה לקדם נושא זה בדרכים שונות מוזמן להתקשר.
עצרת נגד אלימות- יש לה משמעות?
25/10/12 07:49
164צפיות
"לייק על החיים". הנוער ברחובות אמר לא לאלימות
" איציק מואטי, שבנו אורגיל נרצח לפני חודשים ספורים. נשא דברים בפני מאות בני נוער שהגיעו אמש (יום ד') לעצרת מחאה נגד האלימות שנערכה בגן המייסדים ברחובות, תחת הכותרת: "לייק על החיים".
כיוון שהרוצחים קטינים בית המשפט מקל בחומרת הדין ואינו גוזר עונש מרבי של מאסר עולם. השופטים מסתכלים על בני כעל מספר תיק, ולצערי מכורח החוקים המקלים במדינה, הם לוקחים חלק בתמרוץ האלימות והפשע בישראל, ולא להיפך".

בפנותו לבני הנוער, ניסה איציק לשכנעם כי "האלימות לא מובילה כלל לפתרון. לכם יש הכוח להשפיע מעל כולם. עליכם להתערב ולדווח על אלימות ועל חבר במצוקה. לא לסובב את הראש. אל תהיו אדישים. כך תצילו חיים ונפש".

הלוואי
חשוב מאוד לדעתי שבני הנוער יקחו חלק בפעולות
25/10/12 08:17
56צפיות
הסברה ומניעה של אלימות.
חשוב שיהיו מודעים ומעורבים, שיהיה איכפת להם זה מזה,שיבינו את המשמעות של אלימות והשלכותיה ההרסניות.
הבת שלי מעורבת מאוד בהדרכה ובהסברה על אלימות בין בני נוער. אני גאה בה על העמדה והמעורבות והאיכפתיות שהיא נוקטת.
º
קודם שבית ספרה של בתי יהיה נקי ממורים אלימים.
25/10/12 08:54
19צפיות
הנעורים זה הזמן בהה הידיעה
25/10/12 09:43
39צפיות
לכל מיני פעילויות מסוג זה. שילכו לעצרות ולהפגנות ושיגבשו דעות (קיצונית בדרך כלל) על כל מיני נושאים. זה הזמן וזה הרגע. לכן אני מאוד בעד כל  אלה (גם הפגנת 1 במאי בכלל זה...). מצד שני לצפות שתהיה לזה השפעה גורפת על התנהגותם זה בעיני ציפיה לא רציונאלית. מי שמגיע לעצרות האלה הם מראש לא אלה שילכו לרצוח בחצרות אחוריות.
אני ואתה נשנה את העולם.
25/10/12 10:13
37צפיות
בגיל 16 טוב שילכו לעצרות,הפגנות,כנסים

שיתלהבו, שיתמכרו, שיאמינו, שינסו להשפיע,שישכנעו (או שלא)

שיהיו בטוחים שהם יהיו אלו שיצליחו לשנות את העולם.

ואם הנושא הוא אלימות- בטח שטוב שיהיו מעורבים.

ואם הנושא "אם שותים לא נוהגים" -גם.

אבל מבחינתי גכל פעילות -העיקר שיהיו מעורבים.

למזלנו- יש נושאים שהם קונזנצוס -איש הרי לא ילך לעצרה "בעד" אלימות, או "בעד" תאונות דרכים.

אלו סוג העצרות וההתארגנויות שאין בהצטרפות אליהן שום אמירה בעצם,כי הנושא הוא בהסכמה רחבה ציבורית.

אבל גם אם הם מעורבים בנושאים אחרים--- טוב (לי) לראות את הנערים אקטיביים ואיכפתיים.

אם לא בגיל 16- אז מתי?

מה דעתכם על מה שאומר האב לגבי ענישה?
25/10/12 10:40
78צפיות
האם יש מקום להחמיר ענישה של קטינים?
"כיוון שהרוצחים קטינים בית המשפט מקל בחומרת הדין ואינו גוזר עונש מרבי של מאסר עולם."
ברור, מי שרצח צריך לשבת בכלא שנים ארוכות
25/10/12 11:30
43צפיות
בלי קשר לגיל שלו.
אין אדם נתפס בשעת צערו
25/10/12 14:24
62צפיות
החמרת ענישה של קטינים יש לה השלכות רבות שאני בטוחה שהנ"ל לא חשב עליהן. צריך להנהן ולהמשיך בלי לשמוע.
זה נכון, אבל ההשוואה הבלתי נסבלת
25/10/12 15:17
44צפיות
שבה נראה הנער ממשיך את חייו, לעומת אותו נער שחייו נקטפו..
זה נראה נורא.
עונש לנער
25/10/12 15:52
59צפיות
ניתן כדי שיוכל לתקן את דרכיו. לא כדי שנראה אותו תלוי בכיכר העיר (כמו בכמה מדינות בארה"ב...) כי על כן אנחנו כחברה סוברים ששיקול הדעת של קטין איננו כשיקול הדעת של אדם בוגר. ושיש מקום לקחת בחשבון את העובדה הזו. זו גם אחת הסיבות שאנחנו ממנים שופטים שאינם תלויים באירוע ולא את האב של הקורבן.

בלהט הבכי והנהי יש לפעמים נטיה לשכוח את זה.
עונש הוא גם אמצעי הרתעה, לא רק תיקון
25/10/12 17:15
19צפיות
למרות ההורמונליות של מצבם, יש בני נוער שבהחלט חושבים על קלות הענישה לקטינים.
ושאלה טובה היא האם שיקול הדעת ההורמונלי הוא מסווה לרוע ונפש מקולקלת שמגיע לה ענישה יותר פרופורציונית למעשה.
עונש הוא גם אמצעי הרתאה ואני מסכימה עם הנאמר
26/10/12 09:50
15צפיות
לפני.
התרוץ או הסיבה = בני נוער - לא מתאימים כאן.
נער שלא חשב לרגע על חיי אדם אחר - בן גילו או מבוגר ממנו -בעיני ראוי לעונש חמור גם על המעשה שלו וגם למען אחרים שיחשבו עוד רגע לפני שישלפו סכין (או יותר מזה - שיחשבו לפני שהם לוקחים איתם סכין כשהם יוצאים מ הבית)
º
הרתעה כמובן ולא הרתאה
26/10/12 09:50
21צפיות
מה לעשות שהמחוקק חשב אחרת
26/10/12 19:50
16צפיות
בחלק גדול ממדינות העולם המערבי כולל ישראל? אולי לעבור לפקיסטן ?
אז אולי הגיע הזמן לחשוב מחדש על הדברים?
28/10/12 07:25
10צפיות
למה ישר לרוץ לפקיסטן?
אם אחרי כל השנים - לא הצלחנו להרתיע והעונשים קלים מידי כי מתחשבים בנפשם הרכה של הנערים שרצחו בפעם הראשונה והם מבתים טובים -אולי הגיע הזמן להחמיר בעונשים?
ציפיות לכריות
28/10/12 07:35
10צפיות
הנסיון מארצות אחרות מלמד דוקא בכיוון הפוך. אם מסתכלים על ארצות המערב המדינות עם הענישה המוגברת הן חלק ממדינות ארה"ב, אין שום אינדיקציה לזה שענישה מוגברת (בחלק ממדינות ארה"ב אפילו מטורפת) תורמת לירידה בפשיעה. אולי כיוון אחר? למה דוקא להתמקד בפתרונות של קצה הדרך? יתר שוויון בחלוקת ההכנסות, יותר שעות המופנות לחינוך בעיקר באוכלוסיות מוחלשות ואני יכולה לחשוב על כמה דברים נוספים.
השאלה האם אנחנו חושבים שיש משמעות למושג "קטינים", או שיש משמעות למושג הזה רק כשזה נוגע לזכויות של הילדים הפרטיים שלנו, אבל ילדים של אחרים? צריך לשפוט אותם כמו מבוגרים.
אני חושבת שזה תלוי בפשע, ורצח, בכוונה תחילה
28/10/12 10:07
7צפיות
בניגוד לכל דבר אחר, הוא משהו בסטנדרט אחר לגמרי.
אני לא מדברת על תאונה, או על הגנה עצמית, אלא על רצח בכוונה תחילה בלבד.
והוא משהו, שרק נפש חסרת תקנה (בעיני) מסוגלת לבצע.
בדרך כלל גם אומרים שלפני שהנערים האלה רוצחים אנשים הם מתאמנים על חתולים.
אם אני זוכרת נכון, מדובר על רצח בדם קר
28/10/12 03:16
23צפיות
בלי פרובוקציות מצד הנרצח. נוער משועמם שחיפש תעסוקה ומצא דרך נוראית וזוועתית להעביר את הזמן.

זה לא ונדליזם של שבירת דלתות, זה רצח של בן אדם.
אז אמנם הם קטינים על פי הגדרתם בחוק, אבל הם ידעו טוב מאוד מה הם עושים ובכוונה מלאה לקחת חיים של אדם אחר אז שישלמו את מלוא העונש הקבוע בחוק.
הוא צודק.
25/10/12 15:25
53צפיות
באופן כללי, לא רק בענישת קטינים, בתי המשפט בארץ הם בדיחה עצובה.
º
שיטת המושבעים היא הרבה פחות מוצלחת בעיני
25/10/12 17:10
16צפיות
מה הקשר? דובר כאן על
25/10/12 18:01
41צפיות
משפט וענישה בארץ, לא בארה"ב.
משיטוט קל באתרי החדשות אפשר ללמוד שלא ממש נורא להיות פורע חוק בארץ וזו בעיה.
כשאת כותבת "בתי המשפט בארץ"
26/10/12 08:35
33צפיות
משתמע (בעיני) שאת משווה ל"בתי משפט בארה"ב".
ההבדל בין בתי המשפט ודרך קבלת פסקי הדין, היא שכאן זה באמצעות שופט, ושם על ידי מושבעים.
פסק דין של מושבעים זו דרך לא הגיונית (בעיני) להחליט על פסקי דין.
וזה הקשר.
המושבעים מחליטים אשם או לא אשם
26/10/12 09:28
29צפיות
השוט מחליט על העונש
בעיני זה עדיף שההחלטה אשם / לא אשם לא נשלטת ע"י איש אחד
הם יכולים להחליט "לא אשם" כי מצא
26/10/12 09:39
28צפיות
חן בעיני מושבע אחד התסרוקת שלו, הפרצוף שלו או שהאמינו לו כי הוא יודע לדבר יפה.
בארץ יש שופט, אבל זה לא "נשלט" על ידי איש סתמי, מדובר על בעל מקצוע שזה התפקיד שלו ושעובד במסגרת מאוד ברורה.
אפשר להתווכח על קלות העונש או על החוקים ועושים את זה לא פעם.
השופט, בדיוק כמו המושבעים,
26/10/12 18:02
26צפיות
מביא איתו את הערכים, האמונות והצדקנות שלו.
שופט בודד מחליט לבד (אגב, לא כל המשפטים בארהב נערכים עם מושבעים) לעומת מושבעים שמתדיינים על החומר שהוגש להם ומחליטים ביחד.

גם בארץ אפשר לערער על החלטת שופט בערכאות גבוהות יותר, ז"א, שגם מה ששופט מחליט, זו לא בהכרח ההחלטה הנכונה.
לדעתי, ההבדל המהותי בין מושבעים ושופט או שופטים היא ההשכלה.

ולענייננו, הענישה בארץ היא נוראית. נוראית בפני עצמה ונוראית בהשוואה לארה"ב. כאן, לאנס או פדופיל או רוצח או נהג שפגע וברח, יהיה קשה למצוא עצמו חופשי ומאושר אחרי שנים בודדות, ע"ע עו"ד דורי קלגסבלד, למשל שקיבל דקה ורבע מול הנהג שפגע והרג  את הבן של מישאל חשין וקיבל 12 שנה, שזה הרבה יחסית למה שקיבל העו"ד המכובד, אבל בכל קנה מידה, 12 שנה זה כלום (נוריד שליש ומה נותר?).
האם כל מי שמשתתף בעצרת שכזו
28/10/12 07:48
20צפיות

מעיד על עצמו שנער/אדם שאינו נוהג אלימות?
GPS
24/10/12 22:37
205צפיות
אישה אחת תהתה למה בעלה מגיב בשקט ובנחת להוראות הקול הנשי ב-GPS ואילו היא זוכה תמיד למענה זועף וקצר רוח.
היא החליטה לעשות בדיקה מה הסיבות לשוני, וישבה בשקט ללמוד מה קורה כשה-GPS פועל.
הגברת ב-GPS הכריזה: "בעוד מאה מטרים פנה ימינה", ובעלה פנה כמו ילד טוב.
האישה חשבה: היא מכוונת בלי ביקורת ובלי שיפוטיות (אין הכרזות: "אמרתי לך!", ואין: "למה אתה לא שואל מישהו?"), אז יש מה ללמוד, היא ציינה לעצמה.
אח"כ הקול הנשי הודיע: "חישוב מסלול מחדש", והבעל נהג לפי ההוראות בלי אף תלונה.
האישה הנהנה לעצמה: "גם המכשיר מבין שאדם טועה לפעמים, ושצריך לתת לו אפשרות לתקן בשקט את הטעות. באמת, למדתי משהו חשוב".
כאשר גברת ה-GPS אמרה בשמחה: "הגעת ליעד", חשבה האישה שכל אחד צריך פרגון, ולא חשוב אם השיג יעד קטן או גדול.
האישה הרוויחה שלוש תובנות, ובירכה את בעלה שהתקין במכונית GPS.
אז אנחנו יכולים להרוויח את התובנות האלה, ולנהוג כמו GPSגם עם ילדינו: לתת הדרכה בלי שיפוט, לאפשר תיקון טעויות ולפרגן.
אנחנו מתווכחים עם הGPS
25/10/12 15:15
112צפיות
כשהיא לוקחת אותנו בדרך שלא נראית לנו
אנחנו אומרים לה-"לא נכון",
ואז כשהיא מתווכחת בחזרה ובצומת הבאה ובזו אחריה (שוב) אומרת- עשה סיבוב פרסה כדי להחזיר אותנו למסלול,
אנחנו אומרים- "דווקא לא נחזור עד שתביני...".
ומחכים שה"גולם" יבין לאיזה כיוון אנחנו נוסעים וש"יחשב מסלול מחדש"...
האמירה- "הגעת ליעד", תמיד מתקבלת בצחוק בגלל הדגל בסוף המסלול
שלא לדבר על מחיאות כפיים ושירת "הבאנו שלום עליכם".

בקיצור, כל אחד והתובנות שלו...
כן, גם אני שונאת GPS!
25/10/12 15:31
80צפיות
ואם רק אפשר - אני מעדיפה לראות את המפה בבית ולנהוג לפי מה שהבנתי. ולא לחכות להוראות של המכשיר הזה.
אני מאוד אוהבת את ה GPS
25/10/12 17:06
59צפיות
אני חושבת שזה רעיון נהדר.
אבל, מצחיק לפעמים.
בטח שלא הייתי לוקחת ממנו תובנות קלישאות.
באיזה אתם משתמשים ?
25/10/12 17:16
48צפיות
אני מאוד מרוצה מ WAZE. הקודם שהיה לנו , זה שלא היה דרך האינטרנט עשה מלא טעויות , ה WAZE הרבה פחות מציק ומודיע
על מכמונות מהירות , שזה מעולה.
WAZE צריך אינטרנט
25/10/12 17:21
59צפיות
הזוגי הוסיף אינטרנט לטלפון אז נשתמש בזה בהמשך.
המסך הקטן של הטלפון לא מקשה?
º
לא ב GS3
25/10/12 17:41
8צפיות
ה WAZE הרבה יותר מוצלח מהGPS
25/10/12 19:27
51צפיות
יש לנו GPS של I-GO

ערב סוכות היינו צריכים להגיע למעלה החמישה. נסענו  בלי הGPS והפעלתי את הוויז' (ידעתי לאן אנחנו צריכים להגיע אבל רציתי שלא נתברבר בדרך...) והוא הוביל אותנו בצורה נהדרת.

בחול המועד היינו צריכים להגיע לכפר יונה אני הצעתי שנסע עם הוויז' (שבפלפון של הבעל) ולא נקח את הGPS אבל הוא התעקש שנשתמש בו... בהלוך הGPS היה בסדר אבל בחזור הוא התעקש שנכנס לכיכר חסומה (היה אירוע במקום ונחסמו כבישים...) לא משנה לאן פנינו כדי לצאת מהאזור החסום הGPS התעקש שנחזור שוב לאותו רח' חסום... נוראי ביותר...

הפעלתי את הוויז' ותוך שניות מצאנו את הדרך מחוץ ליישוב (גם הוויז' המליץ בהתחלה על הכיכר החסומה - אבל כשהוא הביו שאנחנו מחפשים דרך אחרת הוא ישר כיוון אותנו ליציאה השניה של היישוב...)
º
משהו משהו
25/10/12 19:55
9צפיות
º
נשמע טוב
25/10/12 20:56
7צפיות
º
מפה לא הייתה עוזרת לי באמצע נהיגה
25/10/12 17:17
16צפיות
אם זה מקום שאני לא מכירה -
25/10/12 21:48
44צפיות
אני מסתכלת על המפה בבית, ב-YMAP, לפני שאני יוצאת.
אבל כן, אם הגעתי למקום ופתאום מתברר שהדרך שתכננתי חסומה (קרה לי בדיוק לפני חודש), אז נאלצתי להיעזר ב-GPS, וברור שזה טוב מאוד שיש. אבל אם אפשר בלי - אני מעדיפה.
º
בדיוק, גם אני אוהבת את האתר הנ"ל.
26/10/12 07:10
15צפיות
º
25/10/12 20:55
7צפיות
אגב, אם רוצים קשב אמיתי לסיפור כזה,
25/10/12 15:33
98צפיות
מוטב לנסח אותו בצורה שלא תואמת את כל הסכמות השוביניסטיות...
כפי שהוא מסופר כאן - הוא מאוד מרגיז ומקומם.
אשה אחת (אני אני) תהתה
25/10/12 15:54
189צפיות
האם כותבי הקלישאות גם מיישמים את הקלישאות שלהם אצלם בבית או רק מציעים לנו את התובנות המהממות שלהם.
25/10/12 16:38
128צפיות
אלרגית להודעות כאלה בפורומים.
º
גם אני .
25/10/12 16:43
16צפיות
סייג לחכמה -
25/10/12 17:23
97צפיות

אני לעיתים תוהה לגבי ההודעות של באתי לפורום ויש לי הצהרת תפיסת עולם כזו או אחרת

מה כוונת המשורר?

באמת רוצה לחלוק איתנו את הגיגיו על החיים -עם ובלי GPS?

באמת רוצה לתרום לנו את השבלונות הסאכריניות של "כזה ראה וקדש"?

אולי המטרה בכלל לשווק את הסיפא של החתימה וכל האמצעים כשרים?

בגילי (הקשיש) לא קונה כבר משלי שועלים,גם אם במקום ענבים יש GPS .
הנה, גם לי יש תובנה "מרעישה".
25/10/12 19:09
91צפיות
החיים משולים לכוס תה. לפעמים הם רותחים, ואז צריך לחכות עד שיצטננו, לפעמים הם קרים מדי ולא טעימים. אם הם מרוכזים מדי, הם מרים. אם הם דלילים מדי, אין להם טעם. אבל הכי טוב, לקחת את הג'י-פי-אס מהתובנות הקלישאתיות הקודמות, ולטבול אותן בתוך אותה כוס תה,
ושיהיה שקט!
ואולי לקפה שחור?
25/10/12 21:00
54צפיות
צריך לבשל טוב טוב להשקיע ולא להתעצל כדי שיהיה טעים, ואחר כך לשתות, ולזכור להשאיר את המשקע מאחור ולא לסחוב אותו הלאה...
או שאפשר לקרוא בו אם ממש רוצים
רגע, את טוענת שGPS זה בעצם
25/10/12 23:38
59צפיות
ביסקוויטים? פתי בר?? של עלית???
º
גטניו יותר טעים
26/10/12 01:13
10צפיות
º
לא מתווכחת
26/10/12 06:37
6צפיות
גם זו דרך להסתכל על החיים!
26/10/12 07:41
33צפיות
הג'י-פי אמור להורות את הדרך בסבלנות ונעימות. אם את לוקחת הרבה מראי דרך, שמה אותם זה על זה ומוסיפה שמנת מוקצפת עם אבקת פודינג וניל, החיים הם חגיגה! אוי, איזו תובנה גאונית! אני מרשה לכל המחרטטים להוסיף אותה לכתביהם המעצבנים. ככה, חינם אין כסף.
º
26/10/12 14:16
3צפיות
אני מוכנה לחלוק את החיים עם GPS
25/10/12 22:38
65צפיות
איילת, מנהלת פורום ניווט ו-GPS....
º
מוזרה לי התלות הזו במכשיר
26/10/12 05:01
14צפיות
מה מוזר בזה ?
26/10/12 06:49
46צפיות
למי שקשה להגיע למקומות שהוא לא מכיר,
זה ממש קרש הצלה וחוסך המון זמן ולא צריך לשאול אנשים בדרך.
תלות במכשיר
26/10/12 07:09
43צפיות
שמטעה ולא פעם אחת.
הבן שלי קיבל רישיון לפני כחצי שנה, אמרתי לו שיתחיל להסתכל בשילוט. לא מעניין אותו, "יש לי waze"' זו התשובה שלו.
אני תמיד תמיד נכנסת לאתר מפה ורואה איך אני צריכה להגיע ליעד מסוים. לא מסתמכת על הוויז ונדיר שמכניסה אליו כתובת.
לא נכנסת למפה במחשב אבל מצד שני
26/10/12 07:30
53צפיות
בהחלט משתדלת להציץ בשלטים.
מה שכתבתי לא נכתב ברצינות כמובן.
לחו״ל חייבים גם לקחת מפת נייר לטעמי.
ומכשיר עלול לשבוק חיים ( גם בארץ).
יחד עם זאת הוא כלי עזר בדיוק כמו היומן שיש לך בטלפון ( יש להניח שאינך מסתובבת עם יומן נייר), הטלפון הסלולרי עצמו, המכונית וכן הלאה. יש תחליפים אבל טוב שיש את כלי העזר.
יש לי קרובים שאינם משתמשים בתוכנת ניווט. ״ זה משחק״. הם מפסידים סיוע נח.
כשמפספסים פניה או כשהמכשיר טועה, אז בד״כ בסוף תגיעי ליעד רק בדרך ארוכה יותר. לא נורא. בסוף מגיעים. לא צריך לפתוח מפה, כשבחלק מהמקומות אין היכן לעצור ( לא זוכרת את כל הפיתולים והסיבובים בע״פ).

ולסיום, ״ כשמדליקים GPS, לא מכבים את המח״. זה טוב בתחומים רבים, לא רק לגבי ניווט...
בטיול האחרון לא השתמשנו במפה אפילו פעם אחת
26/10/12 07:36
43צפיות
מפת נייר הכוונה (למרות שהיו, אפילו שתיים) הבנים לקחו אחריות על הנושא , השתמשו בסמארטפונים ב google maps ,
זה היה ממש מעולה.
הייתה לנו חבילת אינטרנט לחו"ל ב 99 ש"ח
26/10/12 07:39
35צפיות
היתה שווה כל שקל.
º
איפה? לכמה זמן במחיר כזה?
26/10/12 17:26
6צפיות
גם אנחנו
26/10/12 17:20
20צפיות
זה היה כזה כייף לסוע בהדרכה של ה GPS, במיוחד לאור הזכרון הנוראי שהיה לנו מהטיול הקודם שהתברברנו נורא.
זה עובד רק כשיש מח.
26/10/12 14:27
33צפיות
אחרת תכבי-תדליקי, לא משנה.
בחו"ל אני נוסעת רק עם GPS
26/10/12 18:47
23צפיות
טפו טפו, לא קרה שהטעה אותי. מוצא הכל - תחנות דלק, מסעדות, חניונים, בתי מלון, סופרמרקטים. המצאה גדולה.
º
26/10/12 07:50
9צפיות
º
26/10/12 08:22
19צפיות
º
כנ"ל
25/10/12 21:13
7צפיות
מזכיר את ה"באבא בובה"...
25/10/12 17:08
66צפיות
על כל דבר אפשר למצוא אנלוגיה למה שרוצים.
ומה אתם תעשו, כשיום אחד ייגמרו כמעט כל האנשים
42תגובות
24/10/12 19:35
304צפיות
שכבר הופיעו בריאליטי ורק אתם נותרתם? באיזו ריאליטי תרצו להופיע? עושה רושם שזה יגיע מוקדם ממה שאתם חושבים.

(המשך...)
שכבר הופיעו בריאליטי ורק אתם נותרתם? באיזו ריאליטי תרצו להופיע? עושה רושם שזה יגיע מוקדם ממה שאתם חושבים.
אז אם "בובת ברבי" לא משקפת מידות אשה אנושית
24/10/12 18:41
933צפיות
אז אם "בובת ברבי" לא משקפת מידות אשה אנושית
אז האשה תתאים את עצמה...
"ולריה לוקיינובה היא צעירה אוקראינית בת 21 מאודסה, עם שיער בלונדיני ועיניים כחולות. אפשר להגיד עליה שהיא יפה כמו ברבי. אבל בניגוד לרבות אחרות, ולריה לקחה את העניין הזה כמה צעדים מטרידים קדימה. באמצעות ניתוחים פלסטיים רבים מספור, ולריה הפכה את עצמה לברבי בשר ודם - עם היקף המותניים הצר להחריד, הישבן העגלגל, החזה השופע ובעיקר הפנים הייחודיות לבובה, שכוללות אף צר ודקיק, עיניים ענקיות ופה ורוד.

כשוולריה נחשפה לתקשורת העולמית, העולם רעש וגעש, והיו שטענו כי בכלל מדובר ברמאות פוטושופ ולא במציאות. היא צברה פופלריות עצומה ברשת וקידמה עצמה באמצעות בלוג אישי ועמוד פייסבוק משלה. סקרנים מכל העולם ניסו להבין את התופעה חסרת הפשר הזו, אבל לחשיפה היה גם צד אחר. נערות אחרות צפו בשקיקה בהצלחה האדירה של ולריה ורצו גם הן קצת צומי.

אז עכשיו ברבי כבר לא לבד, ויש לה חברות חדשות - עוד בחורות צעירות משתמשות בכל האמצעים הקיימים (ובעיקר בכמויות אדירות של ניתוחים פלסטיים בעשרות אלפי דולרים) כדי להשיג את מבוקשן ."

ואני שואלת איפה הפיקוח על הרופאים שמוכנים לטרוף הזה?
קראתי ונעשה לי עצוב
24/10/12 19:13
184צפיות
בעיניי זו אותה מחלה כמו האנורקסיה.
משום מה גם האנורקסיות וגם הברביות שואפות לצורה חיצונית קיצונית שבעיניי רובנו היא דוחה.
בעיניהן ובעיניי חברותיהן למחלה, זו פסגת היופי והשלמות.
לפחות במקרה של האנורקסיות
24/10/12 19:48
110צפיות
הרפואה לא משתפת פעולה...
כאן יש רופאים שמעודדים את התופעה/מחלה.
לדעתי יש להן הפרעת גוף דיסמורפית
24/10/12 19:50
100צפיות
הפרעה שמתבטאת בהסתכלות אובססיבית במראה, ובמקרים קיצוניים מובילה להתמכרות לטיפולים קוסמטיים וניתוחים פלסטיים.
ובעיני...
24/10/12 20:28
80צפיות
אלה וגם אלה וכל אלה שמכורים לניתוחים הפלסטים ושמקדשים את המראה החיצוני שלהם...אני מרחמת עליהם.
כי החיים שלהם רדודים...
º
זו הפרעה נפשית
26/10/12 17:43
18צפיות
אני לא מצליחה להבין את הנשים
24/10/12 19:20
116צפיות
שרוצות לשנות את כל המראה שלהן לפי איזה דגם או אידיאל בעניהן, לכן כל ההתעסקות עם זה וההשקעה של כסף וזמן ובטח כאבים - לא ברורה לי .
והרופאים? אני מניחה שחלק מהם חושבים רק על השכר שלהם.
ואני תוהה מה יקרה לה
24/10/12 20:39
125צפיות
בעוד כמה שנים כשסימני הגיל יתחילו להפציע....
זה עצוב עכשיו ויהיה טרגי (כנראה) בהמשך.
º
היא כנראה תצטרך משכנתא למימון ניתוחים
24/10/12 22:12
23צפיות
º
או לפסיכיאטר...
25/10/12 23:39
10צפיות
º
איכס
24/10/12 20:42
28צפיות
אני בעד ניתוחים פלסטיים.
24/10/12 22:07
145צפיות
אבל הכול במינון הנכון.
לי כל חיי היה אף יהודי שהפריע לי מאוד, כי יש לי פנים מאוד עדינות ויפות והאף.. מיותר לציין כמה הוא מרכזי בפנים.
אז עשיתי ניתוח ואני מרוצה מאוד.
מה שכן יש פלסטיקאים שאינם יודעים גבול, כמו זה של אורית פוקס למשל. כשבחורה עושה אין ספור ניתוחי שפתיים והגדלות חזה, מישהו צריך לעצור אותה מתישהוא. אם היה לו מצפון הוא לא היה עושה את זה ואומר לה שזה נראה כמו פארודיה.
כמובן שגם במקרה של ברבי מדובר בשיגעון מוחלט..
אבל יש אנשים שניתוחים פלסטיים משפרים בצורה דרמטית את הביטחון שלהם, אז למה לא?
אם הכול במידה ובטוב טעם אני לא רואה בזה פסול.
גם אני לא נגד ניתוחים- כשצריך
25/10/12 05:08
76צפיות
זה לגמרי שונה. יש שם ממש אובססיה ולגמרי שינוי מראה.
ניתוחים פלסטיים בכללי זה נושא אחר בכלל
25/10/12 07:12
59צפיות

מסיבה כל שהיא (אני מניחה שיש לך רצון להסביר למה את ניתחת) את מציגה את הנושא כאילו הוא "בעד ונגד ניתוחים פלסטיים".
שואלת את עצמי את אותה שאלה
24/10/12 22:40
124צפיות
איך הרופאים מסכימים?
אלה הרופאים מאותן מדינות
25/10/12 06:58
96צפיות
שאם תבואי עם לב/כבד/כליה בשקית ותבקשי שיחליפו את שלך, הם לא יבררו מאיפה השגת את חלק החילוף...
העיקר שתגיעי עם מזוודת ג'יימס בונד מלאה מזומנים.
º
ומאיזו מדינה המנתח של אורית פוקס?
25/10/12 08:26
96צפיות
סליחה על הבורות אבל...
25/10/12 09:44
97צפיות
מי זו אורית פוקס?
תגגלי ותהני...
25/10/12 10:09
67צפיות
זו מישהי שזו כנראה הדרך שלה לתשומי.
איזה חור בהשכלה!
25/10/12 11:49
92צפיות
איך זה שאת לא יודעת מי זו אורית פוקס?!
היה פעם איזה ערוץ ארוטי למבוגרים (לא כחול) בכבלים..לא זוכרת את שמו לאורית הייתה שם פינה
תראי את התמונה ותביני למה
º
שכחתי בכלל את ה"מקור" שלה...
25/10/12 15:19
20צפיות
הוא ד״ר דב קליין
25/10/12 19:47
80צפיות
הייתי אצלו לייעוץ לקראת הניתוח באף, בסופו של דבר החלטתי לא לעשות אצלו כי נראה קצת כמו פס ייצור שם. מלא מנותחות. הייתה שם מישהי שהראתה לי בוטוקס בשפתיים שהיא עשתה ונתנה לי לגעת להרגיש איך זה.. השפה קשה כמו אבן. משהו מפחיד ביותר ומעט ברווזי כמו שאמרתי.. מנתח טוב יידע גם לשים גבולות בטעם טוב. שפתי ברווז מעולם לא הקנו יופי לאף אחד. 
וואלה?
25/10/12 20:53
46צפיות
שמעתי עליו.
לאו דווקא
28/10/12 10:21
10צפיות
אני לא חושבת שכל רופא פלסטי כזה, כנראה נפלת על מישהו שבאמת הפך את זה למפעל. לדעתי, רופא טוב יתייחס לכל מטופל בצורה שונה המתאימה לו. לא יעשה דברים שהמטופל לא רוצה.
אם את עדיין מעוניינת בטיפול כזה, אני ממליצה לך ללכת לדר ווידר. בהצלחה :9
º
אופס....
26/10/12 07:08
12צפיות
ומצד שני...
25/10/12 08:36
84צפיות
במה זה שונה מניתוח לשינוי מין, ובטח יש עוד כמה ניתוחים פלסטיים שבעיני אדם נירוטיפיקלי ייראו מטורפים לגמרי. למשל, ראיתי פעם תכנית על אנשים שלא מרגישים טוב בגופם... כל עוד לא קוטעים להם רגל או יד .
יש אנשים שסובלים מהפרעה כלשהי ולא מעוניינים ש"ינרמלו" אותם. אני מניחה שעבור הרופא המנתח זו דילמה לא פשוטה להחליט אם הוא מכבד את המתקבש מההפרעה או מתנגד לה למרות שהמשמעות היא אולי שהמטופל ימשיך לסבול סבל נפשי.
הבעיה העיקרית, בניגוד לטיפול תרופתי, היא שזה בלתי הפיך.
אני לא חושבת שהדילמה כ"כ מסובכת:
25/10/12 12:13
57צפיות
כל בעל מקצוע יכול להחליט שהוא רוצה או לא רוצה להתעסק במקרים מסוימים. בדיוק כפי שעורך דין יכול להחליט שהוא מטפל או לא מטפל בתיקים מסוימים, או פרסומאי מחליט שהוא לא נותן יד לפרסום מוצרים מסוימים, או הוצאת ספרים מחליטה שהיא לא מוציאה ספר מסוג מסוים, וכן הלאה. כך גם פלסטיקאי.
פלסטיקאי שמוכן לשתף פעולה עם אנשים שזקוקים לטיפול פסיכיאטרי - אני רואה אותו בעין לא יפה. ואני חושבת שכל בר דעת יכול להכריע פחות או יותר מהו ניתוח לגיטימי ומהו ניתוח שמעיד על בעיה פסיכיאטרית. נכון שאין לזה קנה מידה מתמטי או מדעי, וכל אחד מעביר את הגבול במקום קצת שונה, אבל בסופו של דבר נראה לי שיש מקרים שאין עליהם ויכוח (כמו אותן נשות ברבי). ופלסטיקאי שמתעלם מגבול כזה ואומר "זה המקצוע שלי ואני לא שופט את הלקוחות" - לדעתי זאת לא גישה נכונה.
הבחור שהפך לגוש פלסטיק מהלך
25/10/12 10:53
251צפיות
ג'סטין רדליקה בן ה-32 מניו-יורק (ארה"ב) רודף כבר שנים אחרי המראה המושלם אבל במסעו הוא פשוט הפך לפסל סיליקון מהלך. רדליקה הצעיר הפך את חלומו לאובססיה ועבר כבר 90 ניתוחים פלסטיים
כתובות אינטרנט מצורפות:
טירוף מוחלט. אגב צפיתי בחלק מתוכנית
25/10/12 13:48
77צפיות
שהיא השתתפה בה והיא טוענת בתוקף שעברה ניתוח פלסטי אחד בלבד- חזה וכל השאר טבעי . היא אמרה גם שהיא נשואה ומכריזה על עצמה כאדם מאוד רוחני (יש לה שם מסובך בהודית).  מתוך 10 דקות צפייה שהספקתי לראות עולה תמונה של בחורה הזויה ותלושה מהמציאות.
בוקר טוב, זקוקה לעזרתכם
24/10/12 08:18
197צפיות
בתי מסיימת השנה כתה כיתה ו', ועוברת לבית ספר אחר לחטיבה.

ואני מחפשת רעיונות למסיבת סיום שנה / בית ספר, לא סתם מסיבת ריקודים, או הופעה באודיטוריום, משהו חוויתי שבאמת ייחרט להם בזכרון.

תודה, ענת
חייבת לציין שההופעה בהחלט נחרטה בזכרון
24/10/12 08:36
105צפיות
הבנים שלי, כחוויה מרגשת, חשובה ומהנה ביותר, כולל כל תהליך ההכנות לקראת, החזרות וכל ההווי סביב תקופה זו.
גם אנחנו חשבנו אצל הבן הגדול לעשות שינוי, בלי ההצגה המסורתי, הצענו טיול הורה ילד ליומיים, עם כל מיני ערכים מוספים בדרך.
בסופו של דבר די חייבו אותנו ללכת בדרך המקובלת, וראה זה פלא- הילדים היו מאושרים.
כשהבן הגדול סיכם את כיתה ו', הוא אמר שהדברים שהיו לו הכי כייפים בשנה זו, הם: תקופת ההכנות והחזרות להצגה, ההצגה עצמה והטיול השנתי. ומדובר בילד שהוא ההיפך מ"חיית מה".
רק נקודות למחשבה.

הבעיה בהופעות האלה שבדר"כ הילדים
24/10/12 08:57
60צפיות
הכשרוניים מקבלים תפקידים רציניים, וכל השאר די ניצבים סתם על הבמה ומתאכזבים מזה, לכן חשבתי אולי על איזה טיול הורה ילד מעניין, שתוך כדי אולי נוכל לשלב טקס קצר, הענקת תעודות.
אז את מחפשת חלופה לטקס לא
24/10/12 09:01
47צפיות
רעיון למסיבה.
וכן, יום של ספורט מים יכול להיות מהנה
או יום של סדנאות ובסופן טקס ותעודות  ,  או יציאה להצגה .
אפשר למצדה
24/10/12 09:02
40צפיות
זה מה שעשו אצלנו - טיול בי"ס- עם סיום הטקס בבית הספר, יצאו הורה+ילד למצדה לקראת הזריחה.
בהחלט רעיון שאציע, עשינו את זה
24/10/12 09:21
33צפיות
לפני 10 שנים בערך, כשהגדולה שלי סיימה.
ועוד רעיון כאן
24/10/12 10:21
28צפיות
http://agadot.ning.com/events/hmysy-217-tyol-omsyb...
טיול ומסיבת ירח מלא - חווארים בנחל פרצים מדבר יהודה, קומזיץ אבטיחים ושירה ישראלית
(מלפני שנה)
אצלנו זה לחלוטין לא כך! התפקידים מתחלקים שווה
24/10/12 09:04
39צפיות
בשווה בין כל הילדים. כך גם נבנית ההופעה, ללא כל תפקיד בולט, כך שלכל מי שרוצה, יש את המקום שלו. כאמור, הבנים שלי לגמרי לא "חיות במה", ואף ביישנים בבסיסם, וגם הם כל כך נהנו מהחוויה!
אתם נמצאים במקום בו אנחנו היינו בדיוק לפני 6 שנים, וכאמור חשבנו לעשות את שינוי, אך לא איפשרו לנו (ביה"ס, המועצה...). בהתחלה כעסנו, בדיעבד הבנו שהם צדקו. זו הייתה חוויה נהדרת לכל אחד מהילדים.
מה שכן, בנוסף להצגה, יצרנו סוג של מסורת שמתקיימת עד היום: מסע רגלי של הילדים במשך מספר שעות, מנקודה היסטורית שקשורה ליישוב שלנו אל נקודה היסטורית אחרת, כאשר הדרך עברה בין שדות, מטעים וכרמים, במהלכה היו חידות ומשימות הקשורות ליישוב ולהיסטוריה שלו, לפי קבוצות מעורבות בין הכיתות, עם ליווי של מס' מצומצם של הורים. בסופו של המסע, חיכו כל שאר ההורים במקום מקסים שהוא נקודה היסטורית חשובה ליישוב, כולל ראש המועצה וצוות ביה"ס. נערך שם טקס מקסים, עם ברכות וחלוקת ספרי התנ"ך.
כך גם אצלנו - כולם קיבלו תפקיד
24/10/12 09:41
20צפיות
וכדי לחסוך חזרות מפרכות, כל כיתה הופיעה בסרטון שצולם מראש והוקרן בטקס - אלה היו בעצם קטעי הקישור, ובנוסף, כל כיתה הופיעה בריקוד משותף.

יש לך כיוון מסויים?
24/10/12 08:49
31צפיות
רעיונות למסיבה אפשריים -
ערב בסגנון (המערב הפרוע, שנות ה60)
ערב בצבע מסויים(הכל באדום לבן או הכל בכחול )
מסיבה בבריכה או בים (לוגיסטיקה והרבה מבוגרים)

זה הכיוון?
חלק מההורים הציע מסיבה, מה שנראה לי
24/10/12 09:01
34צפיות
מיותר כי חלק מהילדים יחגגו השנה בר/בת מצווה, ומסיבה נראית כמו סתם עוד מסיבה.

המורה הציעה הופעה וטקס באודיטוריום, וחלק מההורים כולל אני רוצים משהו קצת יותר מעניין, כמו שכתבתי אולי טיולי לילי הורה ילד, ושוב, אשמח להצעות שלכם.

תודה
º
מצדה אם עוד לא היו שם
24/10/12 09:40
8צפיות
טיול לילה יפה הוא בחווארי מצדה וצריך ירח מלא
24/10/12 09:51
46צפיות
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4285080,00...

ויש עוד כמו נחל חווארים שליד שדה בוקר.
אני מציעה שתערכו משאל אצל הילדים
24/10/12 09:50
32צפיות
האם הם מעדיפים מופע סיום או טיול.
הניחוש שלי הוא שהרוב ירצו מופע. עבורם זה לא "סתם" הופעה - זו ההופעה שלהם. יש בזה משהו הרבה יותר חגיגי לטעמי, ולא, זה לא שווה ערך לטקס משמים של נאומים מעיקים וחלוקת תעודות בלבד.
בטיול יכול להשתתף בד"כ רק הורה אחד, שזו כבר החמצה.
אפשר לשלב
24/10/12 10:30
21צפיות
זה מה שהיה אצלנו.
כפי שכתבתי, טקס אינו שווה ערך למופע סיום
24/10/12 10:35
27צפיות
בדרך כלל, לפני כל מופע סיום יש טקס מייגע שכולם מתים שהוא יסתיים כבר ויתחיל הערב... זה רק מלמד למה הקהל והילדים מצפים: למופע ולא לטקס.

הטיול נשמע אחלה, אבל בנוסף, לא כתחליף למופע סיום.
התכוונתי שהיה גם טקס, גם מופע וגם טיול לילה
24/10/12 10:50
16צפיות
במקום שאחרי המופע תהיה מסיבת ריקודים שזו היתה האופציה.
זה משהו אחר
24/10/12 11:06
9צפיות
בשנה שעברה הייתה מחשבה לערוך טיול במקום מופע סיום, ואני שמחה שזה לא יצא לפועל. התלמידים רצו מופע סיום.
אצלנו עשינו משאל. הרוב (2/3) רצו טיול
24/10/12 11:25
25צפיות
אני מניחה שזה גם היה קשור בדרך שאנחנו כוועד הצגנו את הדברים, והלהבנו אותם.
חלק גדול מהבנות שהיו רוב אלו שהעדיפו מופע, פרצו בבכי תמרורים ולא היו מוכנות לוותר, זומנו לפגישת חירום עם נציגים מהמועצה, מחלקת החינוך, מנהלת ביה"ס ועוד, והציבו בפנינו עובדה שלא יאשרו לשנות את הפורמט של הופעת הסיום.
כאמור, בדיעבד הבנו שהם צדקו. מדובר בחוויה שרוב רובם של הילדים זוכרים כמשמעותית ביותר.
בחרנו, בנוסף, לעשות מסע וטקס של קבלת ספרי התנ"ך, שבוע לפני מסיבת הסיום, כפי שתיארתי לפני כן.
זה מה שעשו כשהבן שלי היה בכתה ו
24/10/12 13:28
20צפיות
לא רצו הופעה גדולה עם במאי.
היה כמובן טקס ודגלנות, משהו קצר. אח"כ הילדים יצאו עם מספר הורים מלווים לטיול לילה למצדה.
ברוכה השבה לפורום
24/10/12 11:02
24צפיות
רעיון שנראה לי חווייתי במיוחד זה בקישור הזה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
תודה
24/10/12 12:03
3צפיות
זוכרים בקלות מושגים ומילים בשפה זרה
23/10/12 23:16
125צפיות
זוכרים בקלות מושגים ומילים בשפה זרה
תלמידים רבים מתקשים בשינון אוצר המילים באנגלית וגם לימוד מושגים במקצועות השונים. המתמידים יותר משננים רשימות מילים, שזו עבודה קשה ומייגעת, ואחרים, פשוט מתייאשים. אבל הנה החדשות הטובות: יש שיטה מצוינת, שמתאימה לא רק ללימוד שפה, אלא לכל מקצוע שיש בו מושגים או שמות, מחשבונאות עד פסיכולוגיה
השיטה מבוססת על יצירת תמונות דמיוניות, שמשלבות שלושה דברים: את הצליל של המילה, את האסוציאציה הראשונה (מה הדבר הראשון שקופץ לנו לראש כשומעים את הצליל של המילה) ואת המשמעות של המילה. השיטה קלה ופשוטה. היא מכניסה יצירתיות והומור ללמידה, וממש מעולה למי שסגנון הלמידה שלו חזותי. דיסלקטים רבים הם בעלי סגנון למידה כזה, וכך יוכלו לעקוף את הקושי שבשינון מושגים בתחומים שונים, ביטויים וניבים בעברית ומילים זרות. המוח האנושי, גם של מי שלא יודע לקרוא, זוכר תמונות וצלילים בקלות רבה. השיטה מנצלת את היתרון הזה גם ללימוד מושגים רציניים ביותר. בעבודתי כמורה להוראת אסטרטגיות למידה, נתקלתי בתלמידים רבים שהשיטה עשתה עבורם נפלאות, ופשוט פתחה להם אפשרויות לעקיפת קושי אובייקטיבי אמיתי.
אז קודם כל סדר העבודה, ואחר כך הדגמה איך לומדים מילים חדשות בשפה זרה או מושגים.
1. נותנים לצליל להוביל: חושבים מה האסוציאציה הראשונה שעולה בראשנו כששומעים את המילה, בלי להתייחס לפירוש שלה. אם לא מוצאים, אפשר לחלק את המילה לכמה חלקים, העיקר שכל חלק יזכיר לנו משהו. לא מוותרים. אם אתם מתרגלים את השיטה עם הילד או התלמיד שלכם, אל תיבהלו אם ילדכם מתקשה להחליט מה זה צליל המילה מזכיר לו. הזכירו לו שהתהליך הזה עדיין יותר קל ויותר מהנה מסתם לשנן רשימת מילים. הנחו אותו בשאלה: "מה זה מזכיר לך?" או : "מה הדבר הראשון שעלה לך בראש כששמעת את המילה?" אם הוא עדיין מתקשה, הציעו לו את האסוציאציה שעלתה לכם בראש, ותבדקו אם זאת יכולה להיות גם האסוציאציה שלו. חשוב שבהמשך, לאחר תרגול, האסוציאציה תבוא מילדכם, כי הרי זה הוא שצריך ללמוד את המילים או המושגים. אל תדאגו. המוח זוכר בקלות גם תמונות מורכבות.
2. בונים תמונה בראש: בונים בראש תמונה, כמו לוגו או אייקון, לפי האסוציאציה הראשונה שעלתה בראשנו כששמענו את המילה בפעם הראשונה. למשל: המילה "טיפ" יכולה להזכיר טיפה. המילה "אנטי" יכולה להזכיר את אנטיוכוס.
3. מחברים תמונה + משמעות: עכשיו צריך להלביש על התמונה שיצרנו גם את משמעות המילה ואז אנחנו יוצרים מין סרט.
4. מכניסים את המילה ל"הרדדיסק" של המוח: אם מדובר במילים חדשות בשפה זרה, אני מציעה להכין כרטיסיות שבצד אחד המילה החדשה ובצד שני הפירוש בעברית. אחרי שכבר למדנו, נניח 10 מילים, כדאי לנסות להרכיב מהן משפטים כדי שייכנסו ל"הרדיסק" שלנו ויישארו שם. אפשר לעשות זאת גם עם מושגים בכל תחום. מי שלומד טוב יותר בשמיעה, יכול גם להקליט רשימת מילים עם פירוש (ואפילו איות) ולשמוע אותן ברצף. אפשר לעשות זאת בקלות כמעט בכל מכשיר סלולרי.
הדגמה איך לזכור מילה באנגלית: tough = קשוח, קשה (סתם מילה שלקחתי באקראי ממילון).
1. מה צליל המילה מזכיר לי? טופי.
2. תמונה בראש: סוכרית טופי גדולה.
3. חיבור תמונה + משמעות: מרים משקולות קשוח ושרירי מנסה ללעוס סוכרית טופי ענקית, אבל לא מצליח כי היא ממש קשה.
הדגמה איך לזכור מושג בספרות: אקספוזיציה= היצג, תחילתו של מחזה או סיפור קצר, שבו נפרשות בפנינו הדמויות, הקושי המרכזי, וגם איפה ומתי מתרחשת העלילה.
1. מה צליל המילה מזכיר לי?: האות X באנגלית + פוזה.
2. תמונה דמיונית: האות הזאת "עושה פוזה".
3. הוספת המשמעות: המסך עולה, האותX עומדת בין אותיות אחרות, שלכולן יש פנים והבעה. X הולכת על עקבים, ומנסה להיראות גדולה מכולן. בקיצור יש לה פוזה, והאותיות האחרות רוצות להיפטר ממנה.
סיפור מהחיים
היה לי תלמיד דיסלקט. היה לו מאוד קשה ללמוד מילים באנגלית וכל מיני מושגים ושמות לועזיים. הוא מאוד אוהב לצייר, ולכן ניסיתי ככל האפשר לרתום את כישרון הציור שלו לתהליך הלמידה.
בכיתה למדו בספרות את "הקמצן", יצירה צרפתית, עמוסה בשמות ממש זרים לאוזן ישראלית (למשל: קליינט, אליז, לפלש). התלמיד שלי איבד את הצפון. אחרי שביררתי שהוא יודע את התוכן, עברנו על כל השמות, והוא חיפש אסוציאציות לכל שם בסוף הכנו מין "אילן יוחסין" של משתתפי היצירה, והוא צייר ליד כל אחד מין לוגו קטן, למשל: מטאטא ליד המשרת. הציון שהוא קיבל במבחן הדהים אותו וגם את המורה.
מקרה נוסף, סטודנטית לתואר שני בטיפול באומנות, שכמעט פרשה מהלימודים מפני שנכשלה באחד המבחנים שוב ושוב. אחרי שלמדה את השיטה הזאת, היא אזרה אומץ לגשת שוב למבחן, והפעם קיבלה מעל 80!
בהצלחה רבה

את כמות הזמן שאת מציעה להקדיש
24/10/12 06:47
74צפיות
לבחירת אסוציאציות ויצירת תמינות בראש אפשר פשוט להקדיש לשינון.
או במילילם אחרות: אין לך פתרון לזמן שצריך להקדיש ללמידה. את פשוט מציעה למידה בצורה שאת חושבת שהיא יותר מענינת. אחרים יחלקו על דעתך באשר למידת הענין שניתנת לבחירת במילה צנונית כתגובה למילה אינפלציה כאשר זו המילה ה-152 שצריך ללמוד.

אין ברירה. שינון הוא חלק מלמידה ואי אפשר לעקוף אותו. במקום להשקיע את זמנך במציאת מעקפים לא הגיוניים (אסוציאציות? ציור בנפש? מה עוד?) השקיעי את הזמן בלשנן.
השיטה שהיא מציעה מאוד עוזרת
24/10/12 07:09
47צפיות
שינון סתם לא תמיד עוזר כי פשוט שוכחים.
זה לא בהכרח לוקח יותר זמן, כי כשמתרגלים זה הולך מהר. אני זוכרת שישבתי בהרצאה על זכרון ונתנו לנו לזכור רשימה.
ובדקנו כמה מילים זכרנו.
אחר כך אמרו לנו לחבר את הרשימה לחפצים בחדר דימיוני, וזכרנו הרבה יותר.
אז לכל אחד יש שיטות משלו כדי לזכור.
וכמה מילים זכרת בשיטה הזו לאחר
24/10/12 07:42
36צפיות
ההרצאה? עייפתי מהנסיונות להמציא את הגלגל בשיטות ניאו-שמאו.
לפחות כפול
24/10/12 08:35
30צפיות
וזו לא שיטה לא ידועה, היא מנצלת את הזכרון באופן אחר.
לשנן, זה מאוד קשה.
שינון דרך אסוציאציות, זו הדרך שלי, מאז ומתמיד
24/10/12 08:18
34צפיות
לא לכל אחד זה מתאים.  
יש כאלה שלא מתחברים לזה כלל, וזה רק מקשה עליהם, יש כאלה כמוני, שרק כך מסוגלים ללמוד מושגים חדשים או מילים חדשות.
לא הצלחתי לקרוא את כל ההסברים שלך, ואם תבקשי ממני לפרוט את הדרך בה אני לומדת, לא יודעת אם אצליח לפרט לך.
פשוט- יש מילה שצריך ללמוד ולזכור - מיד מחפשת אסוציאציה שתזכיר לי. אחרת, אין סיכוי שאזכור. בהמשך, כשזה הופך להיות חלק מהשפה, כבר לא צריך אסוציאציות.
גם לבן האמצעי שלי עוזרת שיטה שכזו, ל-2 האחרים ולבעלי, לחלוטין לא מתאים ולא זקוקים לזה.
כפי שכתבתי למטה, זה לא עניין של "להשקיע זמן"
24/10/12 08:28
32צפיות
למידה דרך אסוציאציות, היא דרך שמאד מתאימה לאנשים מסוימים, שהמוח שלהם עובד בצורה מסוימת. כמוני, למשל.
לאחרים זה לחלוטין לא מדבר. כנראה שאת מאלה, כמו בעלי ו-2 מילדיי, שזה לחלוטין לא הדרך שמתאימה להם, ולכן עבורם זה נראה כמו סוג של השקעה מיותרת של זמן ומאמץ.
אצלי זה בא באופן טבעי, בלי לנתח את הדרך, פשוט אסוציאציות. בלי זה, לא מסוגלת ללמוד מושגים/מילים חדשים/ות.
זוכרת אותי וחברה לומדות ביחד למבחן בפיזיולוגיה-אנטומיה, תחום שחויבנו ללמוד לצורך קבלת תעודה בלימודים הוליסטיים כלשהם. הכל כמעט מושגים ומילים חדשות ולא מוכרות. איזה אסוציאציות שרצו שם לאורך כל שעות הלמידה למבחן. כמה צחקנו!!! התמזל מזלנו ששתינו לומדות כך, ויש לציין שמהלך המבחן היה די משעשע עבור כל אחת מאיתנו (בשקט, לעצמנו...), לצד הרצינות וההשקעה, כשנזכרנו שתינו במהלכו, באסוציאציות שונות ומשונות שהזכירו לנו את החומר.
הבן שלי החל ללמוד השנה בתיכון כיתה י' מגמת
56תגובות
23/10/12 22:46
435צפיות
טכ"מ. הוא חוזר הביתה עייף או יותר נכון הרוס ומקטר המון בעיקר על זה שהוא לא מסתדר עם שיעורי ההיסטוריה ושהוא לא מתחבר למורה בכלל (עד עכשיו בחטיבה לא היתה בעיה כי המורה היתה מתמצתת להם הכל בצורה מסודרת). הוא טוען, שהוא לא מבין מה שהמורה מסבירה והוא מאבד אותה לחלוטין בשיעור. כמו כמו הוא טוען שקצב הלימוד...

(המשך...)
טכ"מ. הוא חוזר הביתה עייף או יותר נכון הרוס ומקטר המון בעיקר על זה שהוא לא מסתדר עם שיעורי ההיסטוריה ושהוא לא מתחבר למורה בכלל (עד עכשיו בחטיבה לא היתה בעיה כי המורה היתה מתמצתת להם הכל בצורה מסודרת). הוא טוען, שהוא לא מבין מה שהמורה מסבירה והוא מאבד אותה לחלוטין בשיעור. כמו כמו הוא טוען שקצב הלימוד המהיר מותאם לתלמידי מופת המצטיינים, שאיתם הוא לומד השנה במגמה זו (שלטענתו רובם יודעים המון והם שעונים על רוב השאלות). הוא אומר שהוא מרגיש לידם "קטן", אחד שלא יודע כלום וגם אליהם הוא לא מתחבר. הוא לא מבין איך הם יודעים הכל בהיסטוריה, בתרבות עם עולם, במחשבים ואילו הוא לא יודע כלום. שאלתי אותו אם הוא רוצה לעבור מגמה והוא מסרב בטענה שמגמת מדעים נחשון גם לא מוצאת חן בעיניו בגלל הערבית, ביולוגיה (מקצועות שהוא לא אוהב). עד עכשיו הציונים שלו במבחנים טובים מאוד אבל הוא חושש מאוד מהמבחן בהיסטוריה שאמור להתקיים בעוד שבוע. מה אפשר לעשות בנידון? למישהו מישהי יש רעיון? יש לי הרושם שכל הלימוד עם כיתת מופת לא עושה לו טוב (זה הרושם שאני מקבלת. הוא "משדר" אותות מצוקה לדעתי). בעלי אומר שהכל יסתדר ושאני סתם דואגת אבל יש לי הרגשה לא טובה שמשהו פה לא עובד, אולי יש לו בעיה של קשב וריכוז?. יש ימים שאני רואה שהוא ממש חוזר הרוס ומיואש (זה לא אופייני לו) וגם ההשקעה שלו בלימודים השנה היא לא מי יודע מה כאילו אין לו חשק בכלל לכלום.

תודה
אורית
שאלה
44תגובות
23/10/12 12:16
209צפיות
שלום רב, יש לי ילד בן 9, התקשורת בינינו מאד טובה ופתוחה, ואני תוהה מתי להתחיל להסביר לו על מין,
והאם ליזום שיחה בעצמי או לחכות לשאלות או ל"רמזים" מצדו. אני בעיקר חושבת שאולי כדאי ליזום שיחה
לפחות כדי שתהיה הזדמנות להסביר לו על פורנוגרפיה - הנזקים שלה וכו' - כדי להקדים תרופה למכה:...

(המשך...)
שלום רב, יש לי ילד בן 9, התקשורת בינינו מאד טובה ופתוחה, ואני תוהה מתי להתחיל להסביר לו על מין,
והאם ליזום שיחה בעצמי או לחכות לשאלות או ל"רמזים" מצדו. אני בעיקר חושבת שאולי כדאי ליזום שיחה
לפחות כדי שתהיה הזדמנות להסביר לו על פורנוגרפיה - הנזקים שלה וכו' - כדי להקדים תרופה למכה: לפני
שהוא ייתקל בזה במקרה, או אצל חברים. אשמח לשמוע דעות... תודה!  
יש מישהו כאן שילדיו לומדים בחט"ב בחינוך מיוחד
23/10/12 10:14
62צפיות
הגדולה לומדת בכיתה ז' בחט"ב בכיתה לחינוך מיוחד, לאחרונה נודע לנו כי משרד החינוך קיצץ בשעות הסייעת לחינוך המיוחד, ובמקום 10 שעות בשבוע שהילדים קיבלו בחטיבה (מדובר על כיתות ז' ח' ט') הם מקבלים 5 שעות בשבוע.
אם יש כאן הורים לילדים שלומדים בחטיבות וקיצצו להם בשעות הסיוע, בבקשה עדכנו אותי, אנחנו קבוצה של הורים שמתארגנים לפעול למען זה.
תודה
אנחנו בכיתה ז' בחינוך מיוחד
23/10/12 10:40
62צפיות
ולא ידוע לי על זה. אני אברר מול בית הספר.
הגיחה הזו בכיתה ח', גיחה שבה מקימים
46תגובות
23/10/12 08:43
304צפיות
אוהלים עם יתדות וחבלים וסדינים, למה זה טוב?
המילה חוויה אצלי היא מילה נרדפת לטראומה (מינורית או מאז'ורית). אז מעבר ל"חוויה" ול"גיבוש", מה בדיוק משיגים מהקמת האנכרוניזם הזה?
וסתם שאלה: מהיכן משיגים סדין בלי גומי? יתדות?

(המשך...)
אוהלים עם יתדות וחבלים וסדינים, למה זה טוב?
המילה חוויה אצלי היא מילה נרדפת לטראומה (מינורית או מאז'ורית). אז מעבר ל"חוויה" ול"גיבוש", מה בדיוק משיגים מהקמת האנכרוניזם הזה?
וסתם שאלה: מהיכן משיגים סדין בלי גומי? יתדות?
בוקר אור ליום שלישי
23/10/12 08:07
112צפיות
הגיע הרגע לפינה של יום שלישי
המליצו לנו על משהו שימושי
ספרו לנו על רגעים של נחת
על ספר טוב, על רכישה מוצלחת
על סרט טוב על הצגה שריגשה
רכילות טובה, ידיעה מרעישה
כולנו כאן לקרוא ולשתף
ואם צריך, לתת גם כתף
זו הפינה, זה המקום
נהדר שהגעתם עד הלום
אז קדימה לשתף ולכתוב
ושיהיה לכולנו פעמיים כי טוב
300 ומעלה ספרים טובים יש כמובן בבלוג שלי,
23/10/12 08:45
141צפיות
חלקם מהוללים ממש (לא כי הם בבלוג, הם סתם מדהימים). הבלוג שלי נמצא כמובן בחתימה שלי.
מי שעוד לא ראה את הסרט מהקיץ מחוברים לחיים אז מהר לעשות זאת. שעה וחצי של צחוק עד כאב בטן בסרט אינטליגנטי המבוסס על סיפור אמיתי. הרקע הוא פריז, מה שכבר מוסיף נקודות.
º
מחוברים לחיים חובה!!
23/10/12 10:09
17צפיות
º
סרט מעולה
24/10/12 05:02
13צפיות
סרט באמת מדהים
23/10/12 13:14
45צפיות
אני עוד זוכרת חסד נעורים ל "סודות ושקרים". הסרט הזה לא נופל ממנו.
מצטרפת להמלצה של מחשבות על הסרט
23/10/12 08:53
72צפיות
מחוברים לחיים.
ימי שלישי באמת יש לי פעמיים כי טוב - אני גם לומדת וגם ניפגשת עם בן הזוג
אני חובבת סרטי פעולה
23/10/12 10:45
62צפיות
וראיתי בשבועיים האחרונים שלושה כאלה ביס פלאנט ואני מאוד ממליצה לחובבי האקשן:
חטופה2 עם ליאם ניסן, לופר עם ברוס ויליס, זהות אבודה
ואילו אני, בסרטים כמו בספרים, מחפש תמיד
23/10/12 13:49
49צפיות
סיפור אנושי קטן הכתוב בכישרון גדול.
ואילו אני אוהבת את שניהם
23/10/12 14:42
33צפיות
גם ספר טוב אבל לעיתים קרובות מידי צפיתי בסרטים על פי ספרים ש"קלקלו" לי את הרושם שיצרתי מהספר והרסו לי...
זה לא סותר לאהוב גם וגם...

התחלתי לקרוא את התפסן בשדה השיפון
24/10/12 11:42
19צפיות
הפסקתי כדי לקרוא את 50 גוונים של אפור... אהממ ספר מחרמן בהחלט אבל דל עלילה ושפה בצורה מביכה ממש. יודעי דבר אמרו לי שהתרגום לעברית בעייתי כי יש המון ביטויים שהתרגום שלהם די מעפן: "בעסה בריבוע" הביטוי הזה מופיע המון. או "שיואוו שאני אמות" ו"יווו איזה בעסה"  מרגיש כמו רומן משרתות זול.
חוצמיזה כמי שמכירה את התחום העלילה לא אמינה.
סרט מעולה -"אלוהי הקטל"
23/10/12 10:57
84צפיות
ביום שישי השבוע בYES.
סרט מאוד רלוונטי לפורום ואפשר יהיה לקיים עליו דיון לאחר מכן.

"שני זוגות הורים נפגשים בדירה בניו יורק על מנת לשוחח באופן תרבותי על קטטה בה היו מעורבים בניהם בפארק ציבורי. העניינים הולכים ומסתבכים כאשר בקבוק של וויסקי משובח נפתח והכביסה המלוכלכלת יוצאת החוצה."

אלוהי הקטל, שישי, 26/10 בשעה 21:30 בערוץ yes 1 HD
תודה על ההמלצה
23/10/12 11:05
45צפיות
לא לכולנו יש yes או כבלים בכללי (לי לדוגמא) אבל אפשרי לצפות בסרט באינטרנט.
º
נכון
23/10/12 11:40
9צפיות
נשמע מעניין
23/10/12 11:52
36צפיות
אני אקליט
º
יש כל יום פרומו לסרט הזה
23/10/12 13:19
19צפיות
בגלל זה שמתי לב שהוא משודר
23/10/12 13:41
33צפיות
והתמונות האחרונות של הסרט זה קטע גדול...
º
ראית כבר את הסרט?
23/10/12 14:17
21צפיות
º
כן, בגלל זה אני ממליצה
23/10/12 14:39
14צפיות
אקליט
23/10/12 14:45
27צפיות
ולו בשביל ג'ודי פוסטר
גם אני ראיתי ומאד ממליצה
23/10/12 17:50
26צפיות
לפני כמה חודשים לקחתי בספריה. נהנתי מכל רגע.
את מכירה את הבדיחה הישנה
23/10/12 14:45
51צפיות
שואלים מישהו האם הוא קרא את התנ"ך והוא אומר: לא אבל ראיתי את הסרט.
לא ראיתי את הסרט אבל ראיתי את המחזה. כתיבה משובחת!
מאחר ורוב המחזה בדירה, זה ברור
23/10/12 14:50
44צפיות
(חוץ מהסצנה הפותחת והמסיימת.) שיהיה מאוד מוצלח להציג כמחזה.
º
בהחלט היה מוצלח
23/10/12 14:53
19צפיות
שלום לכולם
23/10/12 19:29
130צפיות
ברכות למנהלות החדשות ותודות גדולות למנהלות הפורשות.
לא הייתי כאן בשלב ההחלפה ולכן אני מברכת עכשיו.

אז ככה, ההודעה שלי מכילה רגעי נחת, המלצה, רכילות וידיעה מרעישה.

ממליצה לכוווווולם, לקחת פסק זמן ולצאת להרפתקה. לעשות משהו שלא חשבתם שיש לכם אומץ לעשות.
ביום רביעי שעבר, עליתי לבד לגמרי על מטוס לניו יורק. מעולם לא טסתי לבד וחששתי מאד מהבדידות ומאורך הטיסה.
בניו יורק נפגשתי עם חברות נפלאות שהגיעו לשם מרחבי ארה"ב למפגש בנות תוסס, שמח ורועש.
שתי חברות מהפורום הזה שהגיעו מפלורידה ובוסטון ועוד חברה שהגיעה מאוהיו וחברה נוספת שרובנו לא הכרנו, מניו יורק עצמה.
ומה עשינו? טיילנו, אכלנו, צחקנו, הרעשנו, שרנו ברחובות ועשינו כל מה שרק חבורת בנות יכולה לעשות.
(ותודה לתפוז שבזכותו זכיתי להכיר נשים נפלאות שהפכו לחברותי הטובות).

לסיכום המלצתי ציטוט של דוקטור סוס: "אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים".
כמה מהנה וכמה כיף
23/10/12 19:43
56צפיות
כן ירבו ימים כאלה.
פיינלי יו אר בק
23/10/12 21:10
60צפיות
היית חסרה...
התמונה עם המשקפיים מהממת! רואים שנהנית!

º
איזה כיף.
23/10/12 21:40
13צפיות
ניו יורק? וואלה?
23/10/12 22:47
51צפיות
יש לי איזה זכרון עמום... משהו עם ליידי ופרצי צחוק היסטרים. זה זה?

º
תודה על הברכות ועל העידכון.
24/10/12 00:02
15צפיות
מי שרה ברחובות?
24/10/12 00:36
64צפיות
חבורת זייפניות!
אני מקווה שאת לא בונה על קריירה באופרה....
24/10/12 08:31
49צפיות
אני בטוחה שיש אנשים שירדו מהאוטובוס וביקשו את כספם בחזרה...
ומזל שהנהג לא נתן לכם סנוקרת
24/10/12 11:13
35צפיות
טוב שהנהג לא העיף אותכם עם סנוקרת החוצה כפי שקרה בקליבלנד ארה"ב השבוע....
מה פתאום!
24/10/12 16:07
25צפיות
אנחנו היינו צוות הוואי ובדור.
º
כולי קנאה
24/10/12 05:04
10צפיות
º
נפלא! כיף לקרוא אותך
24/10/12 08:07
4צפיות