בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

שלום וברוכים הבאים

פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה מנהלות הפורום

היום ג'וניור חוגג 12
16/07/12 17:55
76צפיות
ונכנס רשמית לקטגוריית "מתבגר"

חייבת לשתף בשיחה מצחיקה שהיתה לי איתו. בשישי היינו כולם (אני, החצי והילדים שלי ושלו) בבריכה והקטנה שלו הרגה אותנו ממתיקות. בובה שאין דברים כאלה.

ג'וניור: בבקשה אמא תאמצי תינוק
אני: למה לאמץ אם אני יכולה באופן טבעי
ג'וניור (שיודע איך באים ילדים לעולם): איככככככככס

מזל טוב
16/07/12 18:06
78צפיות
מזל טוב
עוד שנה בר מצוה... (גם שלי ככה).
לגבי השיחה שלך איתו, מעבר למצחיק, זה גם מעניין איך כל ילד מגיב לנושא
תלוי בגיל
16/07/12 18:18
41צפיות
ג'וניור לא מסוגל לחשוב על אמא שלו עושה דברים כאלה זה גיל שהם עדיין רואים את אמא כ"קדושה" (כך נראה לי בכל אופן...).
הגדולים מבינים שיחסי מין זה חלק בריא והכרחי בזוגיות וכשיוצא לגעת בנושא אני אומרת להם בחצי חיוך/קריצה שאנחנו שומרים את עצמנו לחתונה. הם כמובן נקרעים מצחוק
º
התכוונתי לאותו גיל
16/07/12 19:46
53צפיות
º
מזל טוב.
16/07/12 18:20
14צפיות
יעבור לו יותר מהר ממה שהיינו רוצים
16/07/12 19:01
31צפיות
מזל טוב
º
מזל טוב לילדון
16/07/12 21:43
8צפיות
º
חמודי, מזל טוב למתבגר הצעיר
16/07/12 23:27
7צפיות
המלצות לג'ינס למתבגר בבקשה
16/07/12 16:59
110צפיות
מחפשת המלצה באיזו רשת אפשר לקנות ג'ינס למתבגר שגם
יהיה מספיק "cool" וגם יעלה במחיר שפוי
º
יש גם בתמנון, TNT, פוקס, קסטרו. לא חסר
16/07/12 17:03
24צפיות
º
תמנון / ROAD 26 - לא יודעת לגבי "קוליות"
16/07/12 17:04
24צפיות
לכי לקניון לאיזור ההלבשה
16/07/12 17:06
96צפיות
בקניון הזהב לדוגמא יש את TNT ליד פוקס ליד LEE ועוד הרבה חנויות....
אגב אני משתמשת בתלושים שאני מקבלת מהעבודה כך שמבחינתי זו גם מתנה...
º
תודה רבה לכן
16/07/12 17:25
15צפיות
השאלה היא מה "קוווּל"
16/07/12 18:08
69צפיות
ועל פי מה זה נקבע, והאם ג'ינס בתמנון או פוקס זה "קול" כי TNT מאוד יקר.
השקר הגדול על משתמטי צפון תל אביב
42תגובות
16/07/12 15:28
612צפיות
מתברר שהצפונובונים, ילדי הבועה התל אביבית, השמאלנים ועוד שמות שאתם רוצים לקרוא ליוצאי התיכונים בתל אביב, דווקא מתגייסים לשרות משמעותי (כן... שלוש שנים לא שנה וחצי....) ואחוז ההולכים לקרבי דוקא גבוה מהממוצע...

(המשך...)
מתברר שהצפונובונים, ילדי הבועה התל אביבית, השמאלנים ועוד שמות שאתם רוצים לקרוא ליוצאי התיכונים בתל אביב, דווקא מתגייסים לשרות משמעותי (כן... שלוש שנים לא שנה וחצי....) ואחוז ההולכים לקרבי דוקא גבוה מהממוצע באוכלוסיה. כמה עצוב. איך נשמיץ אותם עכשיו? איך נצעק שאין להם זכות דיבור כי הם צפונבונים שלא משקיעים ככלל המדינה?

"כמה הולכים לקרבי מבין אלה שמתאימים לכך? בבתי הספר הממלכתיים הולכים לקרבי 38% מהמחזור, וזה הפוך מהשתמטות. זה גם גבוה יותר מהממוצע הארצי. ל"שירות איכותי", שהוא בעצם שירות של תומכי לחימה, מגיעים 33% מהמחזור. גם זה ההיפך מהשתמטות.

וכמה הולכים לקצונה? 7% מהמחזור - גבוה מהממוצע הארצי. וכמה הולכים לקצונה מהתיכונים המושמצים של צפון תל אביב, כמו עירוני ד', אליאנס, עירוני י"ד וליידי דייוויס? יותר מ-10% מהמחזור"
לא יכולה להוציא מהראש את משה סילמן
16/07/12 14:44
191צפיות
איך אדם יכול להתדרדר ולרדת מנכסיו קל כך בקלות ולהגיע למצב מצוקה כל כך קשה...אני עדיין מזועזעת מהמעשה המיואש
אצלי להפך, כל כך קשה לי להתחבר,
16/07/12 16:53
147צפיות
שאני ממש לא יכולה להתייחס באופן מיוחד (מעבר לכך שזו טרגדיה ועצוב וכו').
º
מה הכוונה שקשה להתחבר?
16/07/12 18:26
29צפיות
שזה לא נראה לי צעד של אדם נורמלי
16/07/12 19:24
123צפיות
כמה מצער ושקוע בצרות שהוא היה, הבעיה כאן בעיני שהוא היה אדם מעורער ולא המצב הקשה שלו.
מאוד מתחברת לדבריך.
16/07/12 20:19
108צפיות
למען האמת הוא אפילו עשה מעשה נפשע. מכמה סיבות - הוא סיכן אנשים אחרים שיכלו להפגע. הוא סיכן את נפשם של אנשים ואולי של ילדים שנכחו באזור. תחשבו על המראה הזה! בתור ילדה אני זוכרת שראיתי בבית חולים אדם שכל גופו שרוף. עד היום, שלושים וחמש שנים אחרי התמונה ההיא מזעזעת אותי.
אני יכולה להבין את היאוש. אני יודעת דבר או שניים על אנשים שמגיעים למצב של התאבדות ומדוע הם מחליטים לסיים את חייהם. אבל ככה? באופן ציבורי כזה שפוגע באחרים?
נכון -מעשיו זכו להד נחרב ובכך הוא "השיג" את המטרה. אני לא יכולה להבין לקבל או להתחבר לזה.
º
16/07/12 20:23
4צפיות
השיפוטיות מיותרת לגמרי
16/07/12 21:45
99צפיות
מדובר באדם מיואש שלא פגע באף אחד חוץ מעצמו. מסכן....
הנקודה היא שהוא כן פגע באחרים
16/07/12 21:50
88צפיות
ומה רע עם שיפוטיות (שהיא בעצם לקיחת עמדה בנוגע למצב מסויים)?
בגלל שהוא מסכן אי אפשר להגיד שמה שהוא עשה היה רע ומסוכן?
שאי אפשר להאשים את המדינה במצבו, אלא רק את המצב הנפשי שלו?
להיפך יש מקום להאשים את המדינה
16/07/12 22:08
72צפיות
הוא אחד המקרים היותר קשים של איש שהכל נלקח ממנו ושהגיע למצב שהוא לא יכול לשלם אפילו תרופות.
נכון שלא כל אחד הולך ומתאבד (וטוב שכך) אבל אכן הגיעו מים עש נפש. בעלי ההון/שלטון מנהלים את המדינה והאיש הזה והטרדיה שקרתה לו הוא תזכורת למה עשוי כמעט כל אחד מאיתנו להגיע אם המצב המסוכן הזה לא ישתנה!
כל כך נוח להאשים את המדינה בה-כל
17/07/12 01:17
67צפיות
יש שימוש ציני במעשה הנורא של האיש, מעשה מטורף ואלים. צפיתי בסרטון בו הוא קורא להפוך את המחאה לאלימה והוא אכן העלה את רף האלימות במעשהו. מסכימה לחסום את התנועה באייליון, לשרוף את הדלת של בניין הביטוח הלאומי? אהבת את כיכר תחריר? לדעתך הדרך הזאת מביאה לתוצאות טובות עבור החברה? הדברים שהתקשורת מטפטפת אודות האיש מאד מגמתיות ועדיף שלא להתפס לפרט זה או אחר ובעיקר לא להפוך אותו לגיבור וסמל
º
בדיוק- הבעיה היא שהופכים אותו לגיבור ולסמל
17/07/12 07:19
21צפיות
הוא לא גיבור ולא סמל אבל הוא גם לחלוטין שפוי
20/07/12 03:37
9צפיות
אדם לא שפוי הוא אדם שרומסים אותו, את כבודו והופכים אותו לסמרטוט, לשבר כלי. אדם שהיה יעיל ופעיל שהפך לנכה, מובטל ומחוסר בית.
תראי לי אדם כזה שממשיך לחיות כאילו לא קרה כלום, ממשיך להיות אופטימי ולקוות שמחר אולי יהיה יותר טוב ואני אומר לך שהוא איבד כל קשר למציאות ואין לו שום אחיזה בקרקע.
בן אדם שבור לרסיסים שרמסו אותו וממשיכים לדרוך עליו כשהוא על הרצפה מרוט ומסמורטט עושה מעשים שלא יעלו על הדעת ואל בגלל שהוא לא שפוי אלא בגלל שהוא מיואש!!!
לא נסכים על ההגדרות האלה
20/07/12 09:56
9צפיות
לדעתי, אדם מיואש לא שורף את עצמו אלא אם הוא לא שפוי או לא מודע למעשיו.
ועל זה נאמר: אל תשפוט אדם לפני שתהיה בנעליו
20/07/12 10:32
8צפיות
אני שנים לא הבנתי למה נשים מוכות נשארות במקום הזה שעושה להן רע ושפוגע להן בחיים ומסכן אותן מאוד.
לא יכולתי להבין למה אישה שמקבלת את הסטירה הראשונה מבן הזוגה שלה לא קמה והולכת או ניגשת להגיש תלונה במשטרה.

נכון להיום שיניתי את דעתי כך שאני יודעת שזה עניין של מבנה אישיות ולא כל אישה מוכה יכולה לקום ולעשות מעשה.

אותו דבר בעיניי לא ראוי לשפוט אדם מיואש שאיבד כל תקווה ולקבוע נחרצות שהוא לא שפוי רק בגלל שהבחירה השגויה שלו לשרוף את עצמו היא לא משהו נורמלי בעיני הרוב.
סביר להניח שהוא סבל מדיכאון קליני
20/07/12 11:08
10צפיות
שזו הפרעה נפשית נפוצה. כשמדברים על חולי נפשי, לא מתכוונים בהכרח לסכיזופרניה ושו"ת. מה לעשות? גם דיכאון הוא מחלת נפש...
למה סבל מדיכאון? בגלל הנסיבות, אבל כנראה גם בגלל מבנה אישיותו, אולי חוסר במעגלי תמיכה ועוד.
לפי מה שקראתי, הוא ניסה להתאבד כבר לפני שנה.

ולגבי המשפט האחרון שלך ("... נורמלי בעיני הרוב"), לא נראה לי שמישהו חושב שלשרוף את עצמך זה משהו נורמלי, בשום מצב. אובדנות היא הדבר הכי מנוגד לייצר החיים וההישרדות שטבוע באדם.
לא נסכים גם על זה
20/07/12 12:49
7צפיות
יש הבדל בעיני במצב של אשה מוכה, אדם שחי תחת טרור של מישהו אחר, לבין מי שנורא מיואש מהמצב שלו ואיך הוא מחליט להגיב לאותו מצב.
זו בכלל לא אותה סיטואציה רגשית.
בעיניי אנשים כמו משה סילמן ז"ל
20/07/12 20:46
7צפיות
כן, ראיתי את הכותרות עכשיו שהוא נפטר...

הם אזרחים מוכרים על ידי הממשלה, הרשויות והמוסדות שמתעמרים באזרח בדיוק כפי שבעל מתעמר באשתו המוכר.
אלימות יכולה להיות לא רק פיזית אלא גם מילולית ומנטלית.
וגם על זה לא נסכים
20/07/12 21:15
5צפיות
אין שום השוואה לדעתי בין התעמרות של מוסדות ובירוקרטיה לבין מה שקורה למי שנמצאת שבויה בידי בעלה המכה.
º
17/07/12 04:55
8צפיות
השיפוטיות כאן קריטית
17/07/12 08:47
75צפיות
ברגע שעושים מחיי אדם מסחרה - התפקיד שלך כחברה הוא לשפוט. התאבדות היא לא מיצג והיא לא כלי מאבק לגיטימי. נקודה. צריך להיות קו אדום ותהום פעורה בין כל הטענות והמענות, לבין חיים. זה מחוץ למשחק.

ועוד משהו: שימו לב שמדובר [כרגיל בהתאבדויות..] בגל. הדם על ידי אלה שבוחרים לא לשפוט.
התאבדות היא תמיד מקרה קיצוני
17/07/12 09:46
61צפיות
אבל במקרה הזה שאדם עבד כל חייו וברגע שהסתבך בחוב קטן הבנק עיקל את רכושו, האיש חטף אירוע מוחי ולא יכל למצוא עבודה ולהשתכר וחי על ביטוח לאומי וקצבה של 2,400 ש"ח שבקושי שילם לו את האוכל והתרופות....השיפוטיות לא צריכה להיות כלפיו אלא כלפי החברה שמאפשרת לבנקים לעקל רכוש על כל חוב קטן, על ממשלה שהופכת מקרה של אדם שעבד כל חייו למקרה סעד במקום לחוקק חוקים שיאפשרו לאנשים דוגמתו לחיות במינימום כבוד.
במדינה שלנו נשלטת ע"י בנקים וע"י בעלי הון שמיצרים חוקים שהם תמיד לטובתם וטובת האזרח לא חשובה.
הגיעה הזמן לשינוי. לצערי צריך מעשה קיצון כזה כדי שאנשים יתעוררו.
זה לא משנה.
17/07/12 09:58
50צפיות
ולא משנה שהאיש לא שילם שכר דירה משנות ה-80, ולא משנה אם הקריסה הכלכלית שלו היא אשמתו או לא. התאבדות היא פשוט מחוץ למשחק. הוא אדם מסכן, אומלל, ופושע.
ומה כן משנה בעינייך?
17/07/12 10:13
53צפיות
לא צריך לחקור את המקרה ולהבין מה גרם לאיש להגיע לסף הייאוש? הוא הרי כבר לא יעמוד למשפט...
אם ניקח "רק" את המצוקה הכלכלית של האיש נראה שיש רבים כמותו, (רובם לא יתאבדו) 60 שנה הממשלות שודדות אותנו ומביאות חלק לא מבוטל מהציבור אל מתחת לקו העוני, לכן זה מאוד משנה! ומאוד חשוב! צריך לשנות הרבה חוקים ולאפשר לאנשים להתפרנס בכבוד ולא לאפשר לבעלי ההון לשלוט ולרושש את האנשים ע"י חקיקת חוקים לטובת האזרח, ולא לאפשר לבנקים או לכל גוף אחר את קלות עיקול רכוש של אנשים, (במקרה של סילמן זה היה אמצעי לפרנסתו)
אני חושבת שאנשים פשוט לא קולטים את המצב הכלכלי הקשה שהממשלות השונות גרמו לו.
אם מה שאת התייחסת אליו הוא
17/07/12 10:32
53צפיות
הזעזוע מהמעשה המיואש בהקשר של פעולות הממשלה.
אז אני לא מזועזעת מ"המעשה המיואש כתוצאה מ.." אלא אני מקטלגת את המקרה כפעולה של אדם לא נורמלי בעיני.
אני חושבת שלא צריך להסתכל עליו כעל גיבור של סיפור, אלא כעל חריג שלא פעל על "קרקע נורמלית".
הוא אכן מקרה חריג
17/07/12 10:36
58צפיות
(אני מקוה) אבל יחד עם זאת אני לא מתפלאת שיש אנשים שהגיעו למעשה הנואש ו"הלא נורמלי" הזה.
וכן, אני חושבת שיש קשר הדוק לחוקים הקלוקלים במדינה.
אז לא צריך להיות
17/07/12 11:06
48צפיות
כיוון שחיי אדם הם משהו אחר. ברגע שהם הופכים למטבע עובר לסוחר, משהו שאפשר להשתמש בו כדי להראות משהו, אנחנו בבעיה גדולה מאד.

את יודעת, בחוק המסופוטמי הקדום היה מצב שאדם יכול להיות מוצא להורג באשמת גניבה, אבל להשתחרר תמורת כופר אם הוא רצח מישהו. מדובר בחוסר הפרדה בין חיי אדם לבין כל השאר.. לשם אנחנו חוזרים.

חיים שווים בערכם אך ורק לחיים אחרים. אפילו אם אתה רעב ואומלל. זו צריכה להיות הגישה שלנו אם אנחנו רוצים לנסות לקיים כאן חברה בריאה. הייתי יכולה להוסיף כאן כמה פרטים על אותו אדם שמוציאים אותו קצת פחות טוב מכל ההתלהמות שמגיעה ממנהיגי המחאה [תחפשי בגוגל, לא בעיה למצוא..] אבל זה עדיין לא רלוונטי בעיני. התאבדות, מכל סיבה שהיא, צריכה להיות מחוץ למשחק.
שמעת על כל המקרים שהיו אחריו?
17/07/12 15:50
40צפיות
את צודקת, יש קשר הדוק
17/07/12 16:16
68צפיות
בין ההתנהגות המכפירה של ביטוח לאומי בחסות החוק, בין הקלות הבלתי נתפסת שהמדינה יכולה לגרום לאדם למצב שלא תהיה לו יכולת השתכרות, שלא תהיה לו אפשרות לנסות ולשקם את מצבו, אלא רק למצוץ לו עוד ועוד את הדם, הרי כסף יותר חשוב מחיי אדם. יותר חשוב להחזיר חובות ולהוריד אדם ביגון שאולה מאשר לתת לו הזדמנות להרים ראש.
ביטוח לאומי (היה כאן דיון לא מזמן, לא?) והאנשים חסרי הלב שיושבים שם שלא רואים כלום בעיניים, לא מצוקות של אנשים, כלום, העיקר להחזיר לגוף המגעיל הזה חובות שאיבדו פרופורציות בעידודו של החוק שמאפשר להם להיות אנשים כאלה, וכן, הכל חוקי. רק לפי החוק. הרי יש שם אנשים מאוד נחמדים, הם רק עובדים לפי החוק. כן, יש עוד משטרים שעבדו לפי החוק, זה לא שהם רצו להיות אנשים רעים, חס וחלילה חס ושלום.

ויותר מכל, אני לא מבינה את אלו שיושבים במגדל השן ואין להם אפשרות או שהם לא רוצים לראות או להבין את חוסר אונים מהו, ייאוש מהו ולהמשיך לדון את האיש הזה לכף חובה...
אני מעדיפה להיות בצד שמרגיש חמלה מול אנשים שהגיעו למצב כזה, לאחר שאיבדו את התקווה וכל מה שיש בהם זה רק כאב אחד גדול שמביא אותם אל פי תהום. אבל היי, ממגדל השן לא רואים תהומות... ממגדל השן, אפילו התהום נראית יפה כמו גלויה...
אהבתי מאוד
18/07/12 00:09
36צפיות
אבל לצערי צפוף שם במגדל השן....ומצד שני יש רבים שנמצאים קרוב לתהום...אני מאוד מקווה שיש סיכוי לצדק חברתי....
השיפוטיות
17/07/12 09:21
46צפיות
היא לגבי דבר אחד בלבד - אופן המעשה.
את יודעת מה - גם אם הוא רצה להצית את עצמו - יכול היה לעשות זאת במקום אחר, לא בתוך כל כך הרבה אנשים.
זו בהחלט פגיעה באחרים - מזל שאף אחד לא נפגע פיזית. אבל אין לי ספק שהאנשים שהיו שם יזכרו את העני ןהזה עוד הרבה מאוד זמן ואין לך דרך לדעת מי נפגע מזה נפשית.
אני לא שופטת את ההחלטה שלו להתאבד - זו ההחלטה האישית שלו . זכותו. אני רק מתייחסת לדרך בה זה נעשה. את זה קשה לי לקבל. בגלל שיש פה פוטנציאל פגיעה ידוע וודאי באנשים אחרים שלא קשורים אליו לחלוטין.
כשאדם בוחר להתאבד זו בחירה שלו. אין לו זכות לקחת איתו עוד אנשים או לפגוע בהם בדרך.
º
הבנתי.
16/07/12 20:51
11צפיות
º
אכן מזעזע.
16/07/12 18:22
19צפיות
מצוקה כלכלית
17/07/12 08:30
82צפיות
אני לא חושבת שהמעשה שלו היה טוב אבל אף אחד לא יכול לשפוט אותו עד שיגיע למצב של מצוקה. כל אחד מגיב למצוקה אחרת.

באופן אישי גם לי יש בעיה לפרנס את עצמי ואת ילדי בכבוד. אני עובדת במשרה מלאה ואין ברשותי אוטו או מותרות אחרות. באמת, שאני מקצצת בכל דבר אפשרי. הגעתי למצב שאני צריכה לחפש משרה שניה כך שאני אעבוד מהבוקר עד הערב כדי להתפרנס. אני בהחלט חושבת שהמדינה אשמה בכך שאני צריכה להוציא כל כך הרבה כסף על החינוך חינם. המדינה היא שאשמה בכך שמחירי המים עולים כל הזמן וגם מחיר החשמל.

אז נכון שאני לא אפגע בעצמי ואני מחפשת דרך לפתור את הבעיה, אבל לא כל האנשים חזקים וחלק כושלים בדרך.
אני מרגישה חמלה כלפי משה סילמן ומבינה אותו היטב.
º
17/07/12 09:58
4צפיות
בקיץ הזה לא תלבשי לבן
15/07/12 18:43
313צפיות
מה דעתכם על הטור הזה (של ליהיא לפיד)
"בהיתי בה למרות שזו לא הייתה הפעם הראשונה שראיתי את זה. בחתונות קיץ זה קורה לא מעט, שבחורות ונשים מגיעות בשמלה לבנה. ותמיד אני מופתעת אל מול זה מחדש. מהחוצפה. יש חוק לבוש אחד בלבד בחתונות, ומאוד קל לזכור אותו. החוק הזה אומר שיש רק מישהי אחת שמותר לה ללבוש לבן בחתונה.
הכלה.
בערב הזה היא לא צריכה תחרות, לא זקוקה להשוואות, בערב הזה היא המלכה.
כל אחת אחרת שעושה את זה, שבאה עם שמלה לבנה כשהיא לא הכלה, היא אישה חצופה, שלא מבינה את מקומה, שחושבת שהיא מרכז העולם, ושאין לה שמץ של כבוד לנשים אחרות.
והיא אישה לא טובה.
מותק, צאי מהסרט שבו את חיה. זה לא האירוע שלך. זה אירוע של שני אנשים בלבד, ואת לא אחת מהם.
זה האירוע רק של הכלה והחתן.
ורק הכלה היא זו שלובשת בערב הזה לבן. היא היחידה."

זה היום שלה."
ליהי הייתה עצ'בנית על מישהי....
15/07/12 19:00
219צפיות
נראה לי שהיא כותבת על אורחת שהגיעה בשמלה לבנה באירוע שהייתה מוזמנת אליו.
לדעתי האישית יש מקום להתחשב בכלה ולא להגיע בשמלה לבנה....אני חושבת שזה משהו מקובל. מצד שני לא יצא לי לראות אורחת בשמלה לבנה באירוע וזה נראה לי נדיר שמישהי (אורחת) בוחרת בצבע הזה לשמלה לחתונה.
º
בחתנה שלי היתה אורחת שבאה לבושה בשמלה לבנה
15/07/12 19:24
68צפיות
אולי לא היה לה משהו מעניין
15/07/12 20:04
180צפיות
לכתוב השבוע. יש לה טור שבועי?
כן, כל שבוע היא כותבת
15/07/12 20:30
145צפיות
אבל נראה שזה משהו שממש עצבן אותה.
אני חושבת שגם אם מישהי לובשת לבן, זה לא הופך אותה למתחרה בכלה.
º
בדיוק
15/07/12 21:43
20צפיות
גם אני מכירה את הכלל שבחתונה רק הכלה
15/07/12 21:02
134צפיות
באה בשמלה לבנה. לא זכור לי שראיתי מישהי בשמלה לבנה בחתונה לא שלה.
בחתונה שלנו, החמות הייתה עם שמלה לבנה...
15/07/12 21:50
200צפיות
אני בכלל לא התייחסתי לכך, לא הייתי מודעת לעניין שבזה, עד שמישהי אמרה לי על כך לאחר זמן, בדיעבד.
צורם
15/07/12 21:59
164צפיות
לרוב האמהות לובשות שחור
למה שחור?
15/07/12 22:11
141צפיות
אני ראיתי הרבה צבעים.
האמת ששחור צורם באופן אחר אם חושבים על זה...
זה מה שאני רואה בהרבה חתונות
16/07/12 08:27
105צפיות
וגם בריתות
שחור אלגנטי, שחור מרזה
אמא שלי וחמותי לא לבשו שחור בחתונה
לי יש המון בגדים שחורים כי אין מבחר!
16/07/12 09:47
85צפיות
ואם כבר עושים את אותו דגם בצבע שונה, אז הרבה פעמים זה צבע צעקני מדי או צבע שלא מתאים לי.
ברובב החתונות שהייתי אם הכלה ואם החתן לא
16/07/12 00:16
117צפיות
לבש שחור
לבש הרבה בורדו
הרבה כחולים וטורקיזים
אדום

אבל מעט לבשו שחור
º
וואו, עשתה לך קונצ'ים בלי שידעת...
15/07/12 22:06
28צפיות
º
למה זה לא מפתיע אותי?
15/07/12 23:30
32צפיות
º
לגמרי!
16/07/12 07:40
15צפיות
אפשר להגיד- הסתכלי מה לובשת בחתונה חמותך ...
16/07/12 13:33
93צפיות
ותסיקי מסקנות לגבי עתידך...
º
16/07/12 14:04
6צפיות
º
בדיוק
16/07/12 14:19
9צפיות
מכירה את החוק ולא אלבש לבן לחתונה
15/07/12 22:18
165צפיות
אבל ממש לא הזיז לי ולא חשבתי על זה כשהתחתנתי. שילבשו מה שרוצים. גם לבן.
כנ"ל
15/07/12 23:10
64צפיות
.
כנ"ל, לא רואה בזה מזימה נוראית נגד הכלה
15/07/12 23:50
89צפיות
מלבד כמובן כשזו החמות...
(או למען האמת כל מי שהיא קרובה מאוד לכלה- אחות, גיסה וכו', אז זה כן נראה צורם)
לפני מס' שנים הייתי בחתונה, בה כולם הוזמנו
15/07/12 23:12
185צפיות
להגיע לבושים בלבן.
החתונה נערכה במקום כפרי מקסים, סביב ערב חג השבועות.
היה מקסים!!!
אולי אותה חתונה שאני הייתי בה?
16/07/12 10:50
139צפיות
מה נעלו החתן והכלה? ומי שבר את הכוס?

התשובה הנכונה: יחפים... נעלו סנדלים לשבירת הכוס. היתה גם כוס לכלה.
החופה היתה בשקיעה, מול נוף משגע, בצפון הרחוק.
זו היתה החתונה הכי יפה ומרגשת שהייתי בה.

לא כל האורחים הגיעו בלבן, האמא של החתן מסרבת ללבוש לבן גם בחייה הפרטיים , והיא לבשה משהו כהה. האמא של הכלה לבשה קרם בהיר. אני לבשתי לבן עם דוגמה כחולה.  אף אורחת לא היתה תחרות לכלה הזוהרת.
הרי לאורחות יש שמלות רגילות, קצרות ופשוטות גזרה, אז הן לעולם לא יהוו תחרות לשמלת הכלה, שהיא לא שמלה רגילה, גם אם היא לא מנופחת וקצפתית... וחיוך של כלה יש רק לכלה. אי אפשר להעתיק את החיוך הזוהר הזה...
º
לא, זו לא אותה החתונה
16/07/12 11:51
29צפיות
אוי ווי אני מייד מתקשרת לחברים
17/07/12 16:32
84צפיות
שלבשתי שמלה לבנה בחתונתם (לפני 25 שנה) להתנצל. אנחנו עדיין חברים טובים מאוד. אולי הם סלחו לי?
אושר: תלמידי הסדר לא במעמד "תורתם אומנותם"
15/07/12 15:42
170צפיות
הצעת החוק שאושרה בוועדת השרים לחקיקה תאפשר לישיבות ההסדר והישיבות הגבוהות הציוניות להמשיך לפעול כרגיל, גם אם לא יחוקק תחליף לחוק טל עד אוגוסט.

ח"כ אורלב אמר לאחר האישור כי "הישיבות הגבוהות אינן יכולות להיות בנות ערובה בגלל הסכסוך שקיים בין המדינה לחרדים. אם לא יהיה חוק חליפי לחוק טל הן עלולות להיסגר ויאלצו לגייס אותם. הצעת החוק תפריד בין הישיבות המשרתות בצה"ל לאלה שאינן משרתות אלא משתמטות. אצלנו זו זכות להתגייס ולשרת בצה"ל, ואין אנו רוצים שבגלל סכסוך פוליטי תלמידי הישיבות שלנו ייפגעו".

מאוד משמח בעיני.
º
ואני חושבת שה"הסדר" הוא ניצול, פרזיטיות וגועל
15/07/12 15:52
44צפיות
למה?
15/07/12 15:55
88צפיות
כי הם משרתים פחות זמן?
"פחות" זמן?
15/07/12 16:06
91צפיות
יותר כמו חצי מהזמן. הגיע הזמן שאנשים יתפללו בזמנם הפרטי וישרתו את מה שהם צריכים לשרת.
חצי מהזמן ליתר דיוק. ולמה? במה הם עדיפים על
15/07/12 16:06
94צפיות
הילדים שלי?
זה כמו חיילי נח"ל
15/07/12 18:19
89צפיות
גם במסלול נח"ל כמו שהיה בזמנו שרתו פחות, היה של"ת מוקדם, ואחר כך של"ת מאוחר.
ממה שראיתי כך נקבע המסלול של ישיבות ההסדר (בסך הכל מסלול ההסדר הצבאי נמשך כחמש שנים), וגם עתודאים לומדים ומשרתים ולא לוחמים כל הזמן.
בסך הכל אני חושבת שהתרומה של השילוב באופן הזה היא תרומה משמעותית ביותר ובאופן אישי זו סוג של פשרה.
הקטע הוא שונה
15/07/12 18:39
67צפיות
נכון שהם על הנייר עושים 16 חודש וזו בעייה עצומה ביחידות הסדירות כי מי שלא ממשיך לפיקוד עוזב. ומאידך רבים מאוד נותנים את המקסימום.
הרעיון של ההסדר הוא הכנסת הדתי הצעיר למסגרת עם תמיכה כדי שלא יתחלן. אני בטוח שעל עוד כמה חודשים לא יתווכחו.
אני חילוני אבל אלה חברה עם מוטיבציה גבוהה הבאים לצבא מוכנים.
עליה במוטיבציה
15/07/12 19:26
52צפיות
ביחס ישר לירידה באורך השירות.
כנחלאויית לשעבר
15/07/12 19:38
76צפיות
חיילי נח"ל בכלל לא משרתים פחות. הם אולי טיפה פחות בצבא (נדמה לי ארבעה חודשים פחות) אבל שנה וחצי יותר במסגרת.
אני זוכרת חשבון שונה
15/07/12 19:43
53צפיות
גם אני הייתי בנח"ל.
היו את אלה שיצאו למכ"ים והם שרתו מלא, והיו את אלה שלא ואז היה של"ת אמצעי באמצע השרות ולדעתי סך כל השרות היה יותר כמו שנתיים וקצת.
של"ת אמור להיות שרות אחר למען המדינה
15/07/12 19:43
65צפיות
ועתודאים משרתים מלא, רק אחרי לימודים. לא חצי מהזמן. ולפי מה שאמרו בני, מדובר בפרזיטיות לשמה. למה בני משרתים 3 שנים ואלה לא? בגלל הכיפה? (במלעיל).
הבעיה היא בעיני עם מי שמשתמט ואומר
15/07/12 22:09
60צפיות
שלימודי תורה= שרות צבאי/מציל את עם ישראל/ נהרגים באוהלה של תורה וכו'.
אני  לא מרגישה אותו דבר כלפי חיילי ההסדר כי ההרגשה שלי היא שהם רציניים גם בנושא הצבא כמו בנושא בתורני, ולכן מבחינתי הפשרה מקובלת.
עוד פרט חשוב לגבי חיילי ההסדר
15/07/12 22:28
48צפיות
אין להם מנילה. הם מגוייסים ככיתה לחיל מסויים [קרבי] על פי בחירת המערכת.
מה זה רציניים? חצי שרות.
16/07/12 05:23
54צפיות
למה? כי הרבנים שלהם דואגים להם והגיעו ל"הסדר". גם אני רוצה הסדר! למה הזמן והלימוד של הבנים שלי נחות? במה הם עדיפים על בני?
גם הבנים שלך יכולים ללכת להסדר, אם לא אכפת לך
16/07/12 11:58
50צפיות
כל מי שרוצה יכול. הם רוצים? אני בספק..
º
אני רוצה הסדר לכווולם...
16/07/12 13:25
15צפיות
אני רוצה הסדר לבנות..
16/07/12 15:02
34צפיות
למה רק להם מותר לשבת ללמוד? זה לא פייר.
אני רוצה הסדר עם לימודי דמוקרטיה
16/07/12 22:36
39צפיות
הסדר לבנות
הסדר ללימודי מתימטיקה ופיזיקה
הסדר ללימודי מוסר

הכל אני אקבל? תמהתני.
דווקא כזה יש..
17/07/12 08:43
33צפיות
בשיח יצחק. אבל הם באמת מוזרים.
השאלה היא אם את רואה בלימודי הפיזיקה ערך שמגדיר את דרך חייך. לא שהם בסדר, אבל התפיסה כאן שונה. אם יש אנשים שלימוד הפיזיקה שלהם בנפשם [אני לא מדברת על נצלנים למיניהם שעושים מלימוד התורה בית מלון..] ברמה כזאת - יאללה, שילחמו על זה. זה לא שמישהו אי פעם ניסה.

לקיבוץ הדתי יש מסלול שנקרא שילוב, שכולל שלוש שנים מלאות בצבא [לרוב בתוספת קק"צ כך שזה 4.5] ושלוש שנים בישיבה. הרבה יותר סביר בעיני. אין ספק שהאינפלציה שעוברות ישיבות ההסדר יותר מבעייתית.
עתודאים לא משרתים מלא
16/07/12 05:23
70צפיות
הם משרתים שש שנים. אין בעיה אם אחרי התחזקות של שנה וחצי הסרוגים ישרתו 4 שנים.
אחי היה עתודאי
16/07/12 05:33
69צפיות
שרת בחופשות, שרת 3 שנים בסדיר עם תום הלימודים, ועוד שנתיים קבע, ואחר כך המשיך עוד, אבל זה כבר מרצונו. להשוות שרות כזה לחצי שרות של ההסדר? מעליב!

ניסו למכור את זה שהשרות "איכותי". שו איכותי? ההכשרה והנסיון שלהם חצי משל חיילים נחותים, בשר תותחים שאין להם רבנים שיעשו להם הסדרים. ואנחנו אוכלים את הלוקש המסריח ועוד אומרים תודה. "הסדר" זו בושה, ניצול ופרזיטיות. רוצים ללמוד? שיעשו דחית שרות ויחתמו על זה.
כך גם הנוסע המתמיד
16/07/12 15:17
37צפיות
אבל היום הוסיפו להם שנה לקבע והם עושים שש שנים ולא חמש.
עתודאים משרתים יותר מהרגיל
16/07/12 13:25
36צפיות
לאחר שהם מסיימים את לימודיהם. אני הייתי בעתודה ולאחר מכן שירתתי שלוש שנים בצבא (במקום השנתיים הרגילות שהיו בזמנו). וחוץ מזה היו כל מיני קורסים (טירונות וכו') עוד לפני כן, בעת החופשות מהלימודים.

הסדרניקים עושים +20 שנה מילואים
16/07/12 11:36
62צפיות
ולכן קיצור השירות הסדיר בטל בשישים, לדעתי.
אם בטל בששים, מה שלא נכון
16/07/12 13:27
47צפיות
כי הכשרתם ונסיונם של מי ששרת חצי, לוקה בחסר, (כך אמר לי אחד ממפקדיהם, כלומר בני...) אז שיעשו שרת כמו כולם. בטל בששים אמרנו.
כל הקרביים עושים 20+ שנות מילואים
16/07/12 15:20
49צפיות
וגם לפחות שלוש שנות שרות בצבא.
אולי הגיע הזמן לומר שהתועלת בכל ההתחזקויות האלה, התפלפלויות תלמודיות, וכיוב' לכלל החברה בטלה בשישים ולכן שיעשו את זה על חשבון זמנם הפרטי?
והמלואים האלה כל כך קשים שאי אפשר לתאר
16/07/12 23:25
67צפיות
האיש שלי עשה עד גיל 40 מלואים הוא היה מפד צוות בתותחנים.

שבועיים אחרי החתונה , והייתי בהריון עם הבן והייתי עם ילדה פצפונת בבית. עברנו דירה הייתי עם שני ילדים קטנים והוא היה במלואים , אחר כך באנתיפדה השניה הילדים כבר היו גדולים והבינו .

סיוט.

יש לי עכשיו בן קרבי אני יודעת שאחרי השלוש שנים מחכים לי עוד 19 שנות מלואים
רגע רגע לאט. יש לנו פה סקופ?
17/07/12 08:52
59צפיות
שבועיים אחרי החתונה היית בהריון עם הבן ועם ילדה פצפונת בבית?
ממש לא
17/07/12 12:42
47צפיות
מלואים אחד שבועיים אחרי החתונה
עוד מלואים שהייתי בהריון ועם ילדה בבית
עוד מלואים במעבר דירה
היו מלואים שהיתה לי בעית אנסטלציה קשה

וכן הלאה וכן הלאה האיש עשה מלואים בלי עין הרע אף פעם לא היה לי משעמם
º
הם תמיד מגיעים בזמן לא מתאים
17/07/12 15:54
7צפיות
שרשור חורף
15/07/12 13:41
114צפיות
לא, לא טעיתי. אני דורשת שרשור חורף !!!

מותר להגיד כאן רק דברים קרים ומרעננים !! אף מילה על הגיהנום שבחוץ!!
מה הטיפים שלכם לרענון? איך אתם שומרים על קור רוח ?
15/07/12 14:57
107צפיות
חורף, גשם, עננים שחורים, קריר, רוח קרירה ונעימה...סופת רעמים וברקים, נחלים זורמים בשצף קצף, הכל ירוק ונקי אחר הגשם, הריח של הגשם, סתיו, חצב, ציפורים נודדות, עוד קצת גשם, ברד, שלג... להביט בתמונות של החורף ולהזכר...
אלה המנטרות שעוזרות לי לשרוד, בחום הזה.
ומזגן.

בשמחה
15/07/12 15:17
51צפיות
ביחוד אחרי שאתמול ירד פה גשם שוטף כל אחר הצהריים ובלילה והאויר זך וצלול וקריר.
הטיפ שלי לרענון הוא: נורוגיה... הייתי שם פעם בקיץ. היה קריר ונעים.
באנגליה יורד גשם, כל הזמן
15/07/12 15:31
62צפיות
מלא בוץ, וריח של טחב בכל מיני מקומות שלא מצליח להתייבש.
למרות התאור המעורר רחמים הזה...אני הייתי מוכנה להתחלף (ומסתבר שגם הם)
סעי לחו״ל
15/07/12 15:38
47צפיות
אני סובלת פה ממזג האוויר הקריר וממצבי הרוח של השמש
סקי?
15/07/12 15:50
40צפיות
בריכה, מזגן, מים ועוד מים.

אתמול אפילו שחיתי בבריכה!
אני שמרת על קר רוח מעצם העבדה שכל יום
15/07/12 19:25
64צפיות
שעובר מקרב את דצמבר.
אין לי שום טיפים ושם רעיונות.
אפיל על גלידה אני מוותרת השנה מטעמי חיסכון קלורי.
הטיפ שלי:לרכב על קטנוע בקיץ
15/07/12 19:49
52צפיות
מעבר לרוח שמרגישים ברכיבה, גם חוסכים זמן ועצבים בפקקים!
והקסדה?
15/07/12 20:31
41צפיות
נראה לי הרסני לתסרוקת...
º
קסדה זו סאונה שמחוברת לראש.
15/07/12 20:35
22צפיות
º
אז מה תגידי על אלו שלובשים חליפת רכיבה בקיץ?!
15/07/12 21:09
20צפיות
הבעל שלי
15/07/12 21:49
53צפיות
מוגן מכף רגל ועד ראש גם בקיץ
º
לא עושים פאן וחובשים קסדה....
15/07/12 21:07
20צפיות
אז הייתי בבריכה היום
15/07/12 22:15
70צפיות
לבשתי בגד ים (נדיר) ונכנסתי עם הקטן למים כדי להתרענן. המים היו חמים כמו אמבטיה. פיכס.
אין השנה חו"ל. נראה לי שאסתגר במזגן עד נובמבר.
º
הטיפ שלי: לעבוד כסדרנית סחורה של סנפרוסט
15/07/12 23:29
45צפיות
שיחקת אותה !!! רעיון מעולה !
16/07/12 07:21
60צפיות
וככה אני גם יכולה להרוויח כמה גרושים על הדרך.
עם מי צריך לדבר?
ותראי, במיוחד לנשים היישר מסעודיה
16/07/12 07:30
63צפיות
לרגל חודש הרמדאן, החליטו סוחרי האריגים המיועדים לנשים בסעודיה לייצר "גלימות ממוזגות", המסוגלות "להיאבק" בטמפרטורות המרקיעות שחקים גלימות הללו מיועדות עבור נשים, שלהן קשה במיוחד להתמודד עם החום בשל כיסויי הראש והגוף העוטפים אותן.

לפי דיווח בעיתון "אל-יום", הגלימות מיוצרות מאריגים שמקורם בסיבים מצמחים טבעיים בעלי מרקם קר. אלה מפיצים רטיבות לעורו של האדם, ופועלים כמעין קרם לחות דרך נקבוביות העור. כך, מבטיחים אותם יצרנים, יורדת דרגת החום, ותחושת רוגע שורה על שכבת העור העליונה.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4255885,00...
º
גדול!
16/07/12 10:17
8צפיות
המשרד בעבודה קפוא.
16/07/12 15:50
56צפיות
הז'קטים שלי בהדרגה נודדים מהבית למשרד.
º
אני מקנאה..
16/07/12 20:07
12צפיות
קולולולולו !! כבר לא "נהג חדש"
14/07/12 09:12
296צפיות
איזה כיף! אתמול הגיע הרישיון בדואר, שילמתי, ואז הגיע החייל, ונסע לקחת את חברה שלו. כשחזרו, עשיתי לו סצנה עצבנית "למה אתה לא שם את השלט? אתה יודע מה יעשה לך שוטר אם יתפוס אותך??? אתה רוצה שלא נרשה לך לקחת את האוטו??? " הוא נבהל, ואז נתתי לו את הרישיון החדש... והעברתי את השלט לתא המטען.

אני שוקלת להרשות לו לנהוג על הרכב שלי (עד עכשיו הוא נוהג על רכב העבודה של בעלי) אם התוספת סבירה. מישהו יודע מה התוספת לביטוח רכב עבור נהג צעיר שאינו נהג חדש?
º
מזל טוב!
15/07/12 01:43
7צפיות
º
נסיעה בטוחה!!!
15/07/12 08:15
5צפיות
אין הרבה הבדל, הוא עדיין נהג צעיר
15/07/12 08:39
61צפיות
עד גיל 24 זה עדיין אותה תוספת
להבנתי
15/07/12 08:44
65צפיות
אין הבדל גדול בין נהג חדש ונהג צעיר. עד גיל 24 המחיר די גבוה עם הקלה מסויימת בגיל 21. המחיר גבוה. אבל לדעתי צריך לקחת בחשבון שעות הגעה של הרכב מהעבודה לעומת ההסעות שאפשר לבקש ממנו לעשות עם הרכב שיותר זמין. יש הורים שמשתלם להם, גם אם לא כלכלית, לשלם את התוספת בתמורה לכך שהצעיר יוכל להקפיץ את האחים שלו, להקפיץ את עצמו ולחסוך לך יציאה החוצה, לעזור בקניות בסופר ועוד שליחויות שונות שלפחות בהתחלה הם ששים לעשות אם זה נותן להם לנסוע על הרכב....
º
תודה לכולכם
15/07/12 09:07
14צפיות
התוספת היא די גבוהה. אני יודעת שיש גם אפשרות
15/07/12 10:10
61צפיות
לבטח רק בסופי שבוע. אם אני לא טועה משלמים עבור כמות סופי שבוע ומפעילים כשצריך. לפעמים זה משתלם לחיילים.
מעולה, בדיוק מה שאני צריכה! אני אבדוק
15/07/12 10:56
44צפיות
בד"כ עדיף לנו שהוא ינהג ברכב העבודה - גם הדלק לא על חשבוננו...
אבל לפעמים אנחנו בעצמנו נוסעים, והוא צריך רק נסיעה קצרה לקחת את החברה מהרכבת וכו'....  אז עדיף שינהג ברכב השני במקום העצבים שלו ובמקום לשנות לנו את התוכניות ...
יש ביטוח לפי שעות
15/07/12 11:53
46צפיות
אבל זה מקיף, לא חובה.
עשינו כזה על רכב שני. החובה - עלה יקר, כמו שעולה... אבל למקיף קנינו 60 שעות (נדמה לי ב1600 ש"ח) בכל פעם שנסע - סימס קוד בתחילת וסוף הנסיעה (הפעיל וסגר את הביטוח). אם לא מנצלים את כל השעות במשך שנה - מקבלים החזר.
º
תודה רבה
15/07/12 12:12
5צפיות
קצת מצננת את ההתלהבות שלך
15/07/12 15:40
93צפיות
קחי בחשבון שבנהיגה (כמו בהרבה דברים בחיים), "אין חכם כבעל ניסיון". אמנם יש רישיון, אבל זה לא אומר שהוא כבר יודע ממש לנהוג. אנחנו עברנו חוויה מטלטלת עם חברה של הבת שלי. ששניה אחריי שיכלה לנהוג ללא מלווה נכנסה ברכב (למזלה רכב חונה). והיה בלאגן גדול. אם משהו למדתי מהבלאגן הזה הוא המשפט שאמרתי לך קודם. ברוב הנסיעות אני משתדלת עדיין ללוות אותה. יש לציין שעם הבן הגדול שלי זה היה פחות קשה. אולי באמת יש משהו בנהיגה ובצורת המחשבה שנלווית אליה שקלה יותר עבור בנים. אני מקוה שאני לא נשמעת שובניסטית. אבל, אני לא ממש בטוחה שהיא יכולה לנהוג לבד לגמריי ולשלוט בכל מיניי מצבים. לפעמים כשאנחנו נוהגות ביום שישי בצהריים היא נכנסת לרגעים של פחד וחוסר אונים. מהתנועה הרבה, מחוסר האדיבות שלא לומר התוקפנות. מזה שנהגים מאותתים (במקרה הטוב) ונוסעים. מבלי לבדוק או להתבונן סביב. בקיצור, מברכת אותך שיחזור הביתה בשלום. ועדיין אם אפשר ללוות, להדריך, להסביר, לרכך (הקיפי את התשובה הנכונה) אני חושבת שזה התפקיד שלנו כהורים. בהצלחה!
הוא נוהג כבר שנתיים
15/07/12 17:23
63צפיות
בהתחלה אכן ליווינו. את צודקת שזה התפקיד שלנו כהורים...
עכשיו כבר באמת שלא צריך.  הוא נהג אחראי וזהיר.  אני רגועה.
כל סופ"ש שהוא בבית הוא שעות על הרכב , כי החברה שלו במרחק של שעה נהיגה...כך שהוא גם צובר ניסיון.

אצלנו בשניה שיכל לנסוע ללא מלווה
15/07/12 21:54
34צפיות
הוא לקח את הרכב
מזל טוב
15/07/12 17:52
28צפיות
השחרור הזה זה נהדר.

כמוהן שאין לי מושג בבטוחים בישראל.
לכל ההורים של נערים לפני גיוס
14/07/12 09:07
429צפיות
המלצה חמה, בעיקר לכאלה שלא מיועדים לשרת בקריה או בתל השומר  ויזכו לשירות רפואי הולם.
בצה"ל קשה מאד להגיע לרופא, ועוד יותר קשה להגיע לרופאים מומחים. זה טרטור אמיתי. מה שבאזרחות לוקח שעתיים, בצה"ל לוקח חודשיים, ובינתיים עלול להיות סבל.

1. לקחת אותו לבדיקה מקיפה אצל רופא. בכל הגוף, כולל בדיקות דם .  להעביר לרופא כל תלונה קטנה על כאב, כל גוש או כתם חדש. הכל. (חבר של הבן לא התלונן, אבא אמר לו שזה שום דבר, ואת הגוש הסרטני גילו לו בבקו"מ בעת החיול... כיום הוא כבר בריא, ושוקל התנדבות לצבא )
2. גם אם אין לו שום בעיה ברגליים, חשוב לבקש הפניה לאורתופד, ולהתאים לו מדרסים איכותיים. כל בעיה קטנטנה תהפוך לחמורה בנעלים הצבאיות, ומניסיון אישי - לוקח חודשים (!) עד שמגיעים למדרסים, וגם הם באיכות ירודה...
3. רופא שיניים - בדיקה מקיפה, כולל טיפול בכל מה שצריך.
4. אין צורך לקנות  לפני הגיוס את חצי חנות ריקושט.... צה"ל מנפק הכל, פרט לכמה דברים
   א. גרביים מנדפות זיעה. כן, כאלה היקרות שעולות לפחות 80 ש"ח לזוג. לקנות 3 או יותר. צה"ל לא ינפק להם כאלה.
   ב. בגדי חורף למתגייסים בחורף: לבנים תרמיים, חם-צואר, כפפות, מעיל פליז (בסיירות יקבלו כזה אבל רק אחרי כמה חודשים, בשאר היחידות לא יקבלו)

כל מה שכתבתי מתאים גם לבנות המועמדות להיות חיילות קרביות או תומכות לחימה.
º
תודה!!! לגזור ולשמור
14/07/12 09:38
39צפיות
º
תודה על ההמלצות.
14/07/12 10:27
24צפיות
מעיל פליז הערה (וגם גרביים)
14/07/12 12:33
179צפיות
ניתן לקנות בשק"ם במחיר השווה לכל נפש.( כ50 שקל)
גרביים ב80 שקל זה טירוף מוחלט.(לדעתי). יש במשביר גרביים טובות ב30.
לא אותו הדבר
14/07/12 13:29
131צפיות
במעיל עוד איכשהו... עבה יותר, תפור טוב יותר - עולה יותר. לא הבדל עד כדי כך עצום בין השקם לחנויות הפרטיות,
אבל בגרביים זה עולם אחר לגמרי טכולוגיה אחרת לגמרי. (יש גם גרביים במחיר כפול מזה). לבן שלי יש גם את זה וגם את זה, ההבדלים גדולים, וזה שווה את הכסף כי זה ענין של בריאות ולא איזו אופנה...

לא אותו דבר
14/07/12 14:01
116צפיות
אני עושה סקי, לא טירונות. ויש לנו את הגרביים האיכותיות, הבדל של יום ולילה. במקרה שלנו זה עושה את ההבדל בין להיות על המדרונות 4 שעות או 8 שעות. כשלנו יש בחירה מלאה.
אין צורך בגרביים ב- 80 ש"ח, מנסיון של חייל
15/07/12 08:59
144צפיות
קרבי.

הבכור כבר שנה בצבא, משרת בקרבי ורץ על כל גבעה.
כשהתגייס היו את ה"מבצעים" של ריקושט. במקביל נכנסנו לחנות של "גלי" כדי לקנות דברים אחרים ומצאתי שם את אותם גרביים ב-ד-י-ו-ק בפחות מחצי מחיר!!! (30 ש"ח)
כמו כן, יש גם גרביים אחרות, טובות לא פחות במחירים שווים לכל נפש. לא צריך להתפרע.

לקרביים צריך:
הרבה תחתונים
הרבה גרביים
רצוי מגבת שמתייבשת מהר (בסביבות 100 ש"ח)
לקיץ - חולות קצרות מנדפות בצבע לבן או ירוק זית
לחורף - חולצות מחממות (שכרגע פרח לי השם שלהן), בכל מקרה אין צורך למהר לקנות כעת בשיא החום בגדי חורף.

מי שקונה "רשימה מומלצת" של ריקושט בטח קנה לאותו אחד "רשימה מומלצת" משילב
בחיי שגם אני חשבתי
15/07/12 09:12
97צפיות
על הרשימה המומלצת ללידה כל כך הרבה דברים מיותרים יש בשניהם... כל כך הרבה אינטרסים של בעלי חנויות...
שק כביסה, חשוב! ונזכרתי ב"ביגוד התרמי"
15/07/12 09:29
103צפיות
אחרי שקראתי שוב את הרשימה שלך לחורף - חשוב מאד לקרביים או משרתים באזורים קרים.

הקרביים באמת מקבלים מוצרי פליז במהלך החורף. הבכור קיבל: כפפות + כובע גרב.

כמו כן, רצוי להצטייד בסבתא שסורגת כובעי גרב (אם לא סבתא אישית אז לאמץ סבתא של חבר, הסבתא הפרטית שלנו סרגה גם כובע לחבר - חייל בודד).

דבר נוסף שלא זכור לי מהרשימה שלך:
שק כביסה גדול!
חייל קרבי שחוזר אחרי שבועיים בשטח צריך שק כביסה גדול. אצלנו יש סבתא (ממש ממש שלנו) שתפרה לבכור שק כביסה ענק שעובר כביסה בעצמו כל פעם (+ שק כביסה לחבר - חייל בודד).
עלאק כפפות ...
15/07/12 09:39
81צפיות
כפפות שסופגות מים... וכובע שמחמם ברמה של קור בת"א ולא קור בפסגת איזה הר עם רוחות פרצים בשומרון...זה מה שהבן הקרבי שלי קיבל.

שק כביסה מקבלים בבקו"מ. לכן לא היה ברשימה שלי  שק רשת עם סוגר. דוקא מעולה.
אצלנו לא נרשמו טענות לכפפות
15/07/12 10:01
62צפיות
ושק הכביסה שקיבל מסבתא שלו היה כפול בגודל מזה שקיבל בבקום.
גרביים "נגמרות " מהר אז אם קונים יותר לא נורא
17/07/12 16:36
18צפיות
סל כביסה מאד חשוב

גם אנחנו קנינו מגבת שמתיבשת מהר

אנחנו קנינו בחגור
המ"כ בהתהוות עדיין לא זרק אף גרב (כבר שנה)
18/07/12 08:21
10צפיות
היום הוא מתחיל קורס מ"כים.
הוא יצא מפתח אחד של התנור הלוהט (הבקעה) ועבר הלילה לפתח השני - אי שם בדרום הלוהט.

הגרביים הכי "פושטיות" עלו 10-15 ש"ח באחת מחנויות ה"סטור" שמוכרות המון דברים זולים. מאחר ויש לו המון המון המון זוגות גרביים הוא עדיין לא "בילה" אפילו זוג אחד.

אתמול כשדיברנו הוא אמר לי בחשש שהוא חושב שהמון עכביסה נשארה בבית כי הוא לא מוצא את שק הכביסה שלו, הרגעתי אותו ואמרתי לו שרק שק הכביסה נשאר בבית, את כל השאר הוא לקח...
אני כבר זרקתי כמה זוגות בגלל חורים בעקבים
18/07/12 08:32
11צפיות
קניתי בחגור

מזל טוב , שיהיה בהצלחה בקורס . באיזה חייל הוא ?

אצלי הוא ברמת הגולן כך שלפחות בלילה נעים שם עכשיו.
º
שייך ל"כפיר" - נצח יהודה
18/07/12 08:41
15צפיות
הגרביים היקרות שוות מאד
18/07/12 12:09
8צפיות
לא בגלל העובדה שהן מנדפות זעה אלא בגלל שהן מרופדות במקומות שבהם הנעליים הגבוהות משפשפות.
הבת שלי, בזכות הגרביים היקרות, הייתה היחידה בקורס שלה שלא קיבלה יבלות מהנעליים החדשות.

מגבת שמתיבשת מהר מומלץ מאד. יקר אבל שווה. המגבות של ריקושט טובות יותר מהמגבות של למטייל.

לבנות שמתגייסות לקרבי/תומך לחימה מומלץ לקנות גם כמה גופיות. הגופיות שהבנות מקבלות הן במידות של בנים, וכמה שהבת שלי לא קטנה, היא יכולה להכנס פעמיים בתוך הגופיות שהיא קיבלה בגיוס.
º
תודה. שלי מתגייס בנובמבר
14/07/12 16:42
39צפיות
אז
14/07/12 17:57
91צפיות
כל מה שרשמתי על ביגוד חורף - רלוונטי מאד.
ומה עושים כשהמתבגרת סרבנית רופאים ותרופות?
15/07/12 09:04
119צפיות
הספקתי להכיר אותה קצת והיא לא תלך למרפאה אלא אם יצטרכו לגרור אותה לשם והיא תהיה על סף חוסר הכרה ואז כבר יהיה צורך מן הסתם מיון, שלא נדע מצרות.
היא אמורה
15/07/12 09:15
105צפיות
לשרת כקרבית או תומכת לחימה?
אם כן, שכנעי אותה שללכת באזרחות יום אחד לרופא, זה הרבה פחות מהתהליך המייגע והארוך שיקרה לה:
ללכת למפקד שיאשר לך ללכת לחופ"ל, ללכת לחופ"ל, שיאשר לך ללכת לרופא, ללכת לרופא הכללי, שאם יאמין לך אז יתן לך הפניה, לחכות המון ובינתיים לסבול ואז ליסוע באוטובוסים לקצה השני של המדינה כדי להגיע למומחה...כדי לגלות שטעו ובעצם לא חתמו על הטופס... וכו' וכו'...
את הכל אפשר לגמור בשעה אחת בקופ"ח הקרובה אליכם...
אני רוצה לסייג מעט
16/07/12 09:03
77צפיות
בגדול את צודקת, אם כי אני רוצה להעיר כמה דברים (מנק' מבט של מישהו ששרת כחובש בצה"ל):
1. רפואת שיניים - לא בטוח שכדאי באזרחות. רופאי השיניים בצה"ל לא גרועים כמו שכולם מנסים להציג אותם, ויכולים לחסוך הרבה מאוד כסף!! (טיפולי שיניים עולים הון באזרחות, ובצה"ל הם חינם...)

2. לגבי המתנה לרופא - אין ספק שלקבוע תור לרופא במהלך טירונות/הכשרה זה ממש קשה, כי הרבה מנסים "סתם" לקבל הקלות, אז מקשים במידה מסויימת, אבל אחרי ההכשרה הראשונית זה הופך להיות קל משמעותית. בנוסף, בהרבה מיקרים כדאי לקבוע תור לרופא מומחה בעצמך לפני שקיבלת הפניה מהרופא הצה"לי, כדי לחסוך את זמן ההמתנה (במקום שתחכה לרופא הכללי שייתן לך הפניה, ורק אז תנסה "להשתבץ" בתור לרופא המומחה, ניתן כבר מהתחלה לקבוע תור לרופא מומחה, ואז ללכת לקחת הפניה מרופא צה"לי, וככה לחסוך את זמן ההמתנה). מה שכן, כדאי לנסות ולבר לפני כן במרפאה את תעדוף המרפאות, כי אם זה מקום שצה"ל לא עובד איתו (ז"א זה יקר יותר לצה"ל) אז יש פחות סיכוי שיתנו לך הפניה לשם, אבל אם תקבע תור לרופא מומחה במרפאות צה"ל - כמעט בטוח תקבל הפניה, ואם לא - תמיד אפשר לבטל...

והכי חשוב - לא להתבייש לשאול ולברר על נהלים שונים, כי הרבה חיילים היו מגיעים (במיוחד כשהם "צעירים", כי הם לא מכירים נהלים), בגישה לא נכונה, ולא ידעו מה הם צריכים לקבל ומה קורה בדיוק, אז לא להתבייש לשאול ולברר כדי לדעת בדיוק מה נדרש, ומה הנהלים (עדיף לא להרים צעקות, כי זה סתם גורם ליותר עצבים, אפשר אפילו לבוא בעות הערב המוקדמות, בהן החובש עדיין לא יצא לעיסוקיו ויהיה סתם עצבני ששואלים אותו שאלות "מנהלתיות" בשעות כאלה, ולברר איתו בצורה מנומסת ונוחה את הפרטים המלאים).

שימו לב, מפקדים הרבה מאוד פעמים לא בקיאים בנהלי המרפאה, ככה שעדיף לא לנסות ולברר איתם נהלים מסוג זה, כי הם יכולים סתם להטעות. כדאי לברר את הפרטים המלאים עם המרפאה, ואז ניתן להציג אותם בפני המפקד אם יש צורך...
תחתוני בוקסר לבנים במיוחד לקרביים
17/07/12 16:29
65צפיות
קחו בחשבון ששבועיים הם לא בבית.

חולצות טריקו מתחת למדים : לא זוכרת כמה קיבלו אבל קניתי "הירוקים" הולכים עם חקי ולבן אפשר רק על א' בחיל האויר אפשר חולצות לבנות גם בבגדי ב' וגם בבגדי א'
לקרביים לא לקנות תיק
17/07/12 16:37
32צפיות
התיק שמקבלים מצה"ל ממש טוב
אבל זה לא "קול" להסתובב עם קיטבג טוב וחדש
18/07/12 08:27
20צפיות
כזה שמריחים ממנו עדיין את הבקו"ם

אצלי הוא העדיף תיק "אזרחי". מאחר והתיק כבר בלוי מאד (משתמש בו כמה שנים כבר) אנחנו חושבים לקנות לו תיק חדש.
ראיתי תיק של OUTDOOR  75+15 ליטר (פחות או יותר)בעלות של 360 ש"ח - אלו תיקים טובים, נראה לי שאקנה לו.

מס' 2 מתגייס עוד כמה חודשים וגם הוא רוצה תיק כזה.

הגוזל עולה לכיתה א' - סבתא קונה לו את התיק הראשון

מזל שהקטון מרוצה ממשה שיש לו ולא צריך לקנות כם לו תיק חדש (מה זה כיתה ט' לעומת הנצח)...
אחרי טירונות בשיבטה התיק נראה כמו ישן
18/07/12 08:40
17צפיות
העיריה  שלנו נותנת מתנה תיק טוב של חגור למסימי יב'

מזל לגוזל כיתה א' זה התרגשות
הנער היה בקוקה קולה וילאג'.......
74תגובות
13/07/12 10:31
476צפיות
ביום השני התקשר לומר שלא מרגיש טוב  הקאות ושילשולים,האוכל זוועה,חם מאוד..........היה אצל הרופא שם..נתן כדור ושלח אותו.....בערב נסעתי להביא אותו.......הוא ממש סבל כשראיתי אותו הוא היה ממש חיוור......בנוסף נתקעה לו העדשה בעיין והרופא לא הצליח להוציאה.......
מה הייתם עושים?נותנים לילדכם לסבול או...

(המשך...)
ביום השני התקשר לומר שלא מרגיש טוב  הקאות ושילשולים,האוכל זוועה,חם מאוד..........היה אצל הרופא שם..נתן כדור ושלח אותו.....בערב נסעתי להביא אותו.......הוא ממש סבל כשראיתי אותו הוא היה ממש חיוור......בנוסף נתקעה לו העדשה בעיין והרופא לא הצליח להוציאה.......
מה הייתם עושים?נותנים לילדכם לסבול או שהייתם עושים כמוני ונוסעים להביאו?(מי שמכיר יודע שיש שם אבטחה כבדה ואין סיכוי שהנערים שתו...הוא סיפר שבכניסה הפכו להם את התיקים וכל בקבוק  אפילו פלסטיק נזרק לצד.....
פינת סופ"ש על כוס בטעם
56תגובות
13/07/12 08:51
148צפיות
זאת הפינה! מה השאלה
זה המקום לכתוב על כל מה שבא- כל מיני   וגם
איך עבר השבוע, חוויות, מה מתבשל במטבח, מקומות בילוי מועדפים ,...

(המשך...)
פינת סופ"ש על כוס  בטעם
זאת הפינה! מה השאלה
זה המקום לכתוב על כל מה שבא- כל מיני   וגם
איך עבר השבוע, חוויות, מה מתבשל במטבח, מקומות בילוי מועדפים , תוכניות לשבת ובכלל.
אפשר לשתף בכל מיני דברים נחמדים (או לא נחמדים ) שלא קשורים למתבגרים.

אז שיהיה סופ"ש נעים
הפיה לילי מזמינה אתכם לסרט |פיה|
12/07/12 19:59
5צפיות
אתם מוזמנים עם ילדיכם לבוקר מקסים בקולנוע |חיבוק|
נקרין במיוחד עבורכם את הסרט החדש "הפיה לילי וחד הקרן" בהקרנת טרום בכורה ב-24.7 ב-10:00 בבוקר.

|*|על מה הסרט|?|
|שמש| יום אחד התעוררה הפיה לילי לצידה של חד קרן ורודה ומתוקה בשם לוסי, אבל במקום לבקש חתימה מיובל המבולבל או הר של טופי בטעם תות היא החליטה לצאת עם חבריה למסע הרפתקאות מרגש וקסום אל ממלכת כחוליה, כדי להחזיר את חד הקרן הביתה|בית|
אלא שאז התברר שבני הממלכה השכנה נתונים תחת כישוף שגרם לכל הארץ להתכסות בשלג וקרח. האם יצליחו הפיה לילי, חד הקרן ושאר החברים להציל את הממלכה|?|

נצלו את הבוקר המקסים לסרט נהדר, לבילוי נחמד עם הילדים ולמפגש מרגש עם חברות הפורום |לב|

|*| לפרטים והרשמה: http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?Ent...
|*| מוזמנים להקרנה וערב מהאגדות |*|
11/07/12 18:47
7צפיות
ב-25.7 נקיים הקרנת טרום-בכורה מיוחדת לסרט החדש "שלגיה והצייד". חוץ מהסרט המעולה שיוקרן, נקיים התכנסות מגניבה במיוחד עם המון מוטיבים מהמעשיות שכולנו גדלנו עליהן והמון נשנושים מעולים שכל גולש יביא עמו |לב|

הסרט שיוקרן הוא טוויסט מפתיע לסיפור שלגיה המוכר ויעלה לאקרנים ב-27.7. שימו |לב|: הסרט מיועד למבוגרים.

לפרטים והרשמה להקרנה המיוחדת: http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?Ent...
רוצים שהוא יעמוד על שלו? תנו לו לנצח בוויכוח
12/07/12 19:16
635צפיות
כשראיתי את הכתבה הזו נזכרתי בבן הגדול שלי, שמאוד אהבתי את התשובות שלו.
הוא ילד שקט יחסית לא מרדן, ומאוד שמחתי לניצוצות האלה של החשיבה העצמאית והרצון לעמוד על שלו מולי (כאמא הקשוחה שהייתי...).
"במחקר שהתבצע באוניברסיטת וורג'יניה בדקו את סוגי הוויכוחים שיש לילדים עם ההורים (ובייחוד עם אמא, כי היא נוטה לבלות יותר זמן עם הילדים). המחקר כלל קבוצה של 157 ילדים בני 13.

החוקרים צפו בילדים מנהלים ויכוח עם האם ובדקו את הפרמטרים הבאים:
מצד הילד: כמה פעמים הרימו הילדים ידיים ונכנעו למרות שהם לא באמת השתכנעו.
מצד האם: החום, התמיכה, הסבלנות, והחיוביות בהתייחסות לבעיה (כשהאם לא מסכימה עם הדעה של הילד!).
התוצאות: מי "ניצח" בוויכוח.

ועכשיו, ההפתעה: המחקר הוכיח, שחור על גבי לבן, שילדים שמרימים ידיים מהר מאוד בוויכוח עם אמא מתקשים יותר להתנגד בעתיד ללחץ חברתי, לשימוש בסמים ובאלכוהול, לעומת ילדים שהציגו בהתמדה ובנחישות את עמדתם מול אמא.

כן, הרבה יותר קל מבחינתנו, ההורים, פשוט לדרוש ציות מהילדים: "כן אמא, בסדר אבא". אך בין השורות הילד קולט מסרים אחרים:
1. תעשה את מה שאני אומרת לך=אין טעם להתווכח: "זה לא יעזור לך, ידך על התחתונה, אני המחליטה".
המסר שאנחנו מעבירים לילד הוא "אתה לא מחליט ולא קובע!", או במילים אחרות: תעשה מה שאחרים אומרים לך.

2. רק באמצעות ציות/ פקודות/כוחנות ניתן להשיג דברים.
ואכן, כשהוויכוח בינינו לבין הילדים נפתר בדרך כוחנית, בכפייה ובציות, הילד לא מקבל כלים אפקטיביים לניהול מו"מ, לניהול שיחה, להבהרת עמדותיו, לשכנוע כוונותיו. וכך גם ייפתר בעתיד הקונפליקט בין הילד לבין החברים שלו: על ידי כפייה שלהם, היגררות, אי עמידה בלחץ חברתי. ייתכן גם המצב ההפוך, שהוא ינסה להפעיל כפייה כוחנית עליהם. הוא הרי לא מכיר דרך אחרת."

איך אצלכם?
אני מתארת לעצמי שיש בתים שבהם יש אין סוף ויכוחים (זה הגיל, בדיוק בשביל זה, לא?...), איך יוצאים מזה כמו שצריך וגם נותנים להם "לנצח"?
בכתבה יש גם טיפים, למי שנכנס לקרוא, מה דעתכם?
אין אצלנו ויכוחים!
12/07/12 20:54
184צפיות
אני קובעת והם עומדים דום!

יא רייט. האמת שאין הרבה ויכוחים. בדרך כלל הבקשות שלהם סבירות, ואין לי בעייה להרשות להם. כשהן לא, אז מדברים על זה.
לא היו לכם התנצחויות בכלל?
13/07/12 08:53
128צפיות
סביב המחשב, שעורי בית, ניקיון החדר?
לא ממש
13/07/12 15:27
113צפיות
נקיון החדר: אני לא נכנסת לזה.
שעורים: איתו יש כללים ברורים, היא אחראית לעצמה.
מחשב: יש לה מחשב משלה, ואני פועלת בשיטת הלגרום לה להרגיש אשמה להוריד אותה מהמחשב. הוא לא מתעניין במחשב יותר מדי, ואפילו לא רוצה מחשב משלו. יש גם שלושה מחשבים בבית לשמוש כולם (זה מעבר למחשב של המתבגרת).
השיטה שלי לגרום לה לנקות את החדר זה לחכות שיש משהו שהיא ממש רוצה, ושהחדר מבולגן מספיק שהיא לא יכולה להכחיש, ואז לדרוש שהחדר יהיה נקי לפני שהיא תוכל לעשות מה שהיא צריכה.

החדר שלו איכשהו לא נראה מבולגן גם כשהוא מבולגן. אבל נקינו נקוי יסודי יחדיו.
לדעתי צריך יותר מהויכוחים עם ההורים
13/07/12 09:26
144צפיות

כמובן שיש לנו ויכוחים ודיונים. החל מכמה זוגות מכנסיים צריכה ילדה בת 12, מתי הגיוני ללכת לישון, מתי כמה ולמה לעשות שיעורים, מי-עשתה-מה-ומי-התחילה (במריבות בין אחיות), סידור החדר, ועוד ועוד.

העניין, לדעתי, שרכישת התנסות חיובית בויכוחים עם ההורים זה רק חלק מהעניין.

ילד שמנצח את הוריו בויכוחים, אבל בכל מקום אחר הוא נתקל באנשים כוחניים - זו בעיה.

בגלל זה אני שמחה בכל פעם שיש להן איזה עניין עם גורם אחר, והן מדברות - ומצליחות. התרומה של ההורים כאן היא לשלוח את הילדים למקומות "טובים". למשל - לחוג שאני יודעת שהמאמנים שם מקשיבים לילדים. מקום שאם יש בעיה הילדה תוכל לדבר, ואני סומכת על זה שגם אם לא ייענו לבקשתה - יתיחסו אליה בכבוד. כשאתה שולח לד לחוג שהמאמן מתייחס לילדים כמו אל אפס  - הילדים יתחילו להרגיש שהם 0
חחחחח
14/07/12 14:18
116צפיות
הן כל הזמן עומדת על שלהן הויכוחים לא מפסיקים.

קשה באימונים...
14/07/12 15:16
87צפיות
הן מתאמנות כדי שיהיה להן קל אחר כך.
אהבתי את הכתבה הזו
15/07/12 22:37
36צפיות
הגדול שלי וכחן מקצועי
עכשיו אני מרגישה הרבה יותר טוב עם זה
º
כן, זה נותן זוית ראיה טובה ואחרת
15/07/12 23:55
7צפיות
ילדים מתבגרים
43תגובות
12/07/12 11:01
237צפיות
מה עושים יד ילד בין 16 (עם בעיות קשב וריכוז לא לוקח ריטלין) שלא רוצה ללמוד????
מה הדרך הנכון לגשת אליו , ניסיתי הכל חוץ מטיפול פסיכוליגי,
אשחמ לקבל כלים טובים למי שיש

(המשך...)
מה עושים יד ילד בין 16 (עם בעיות קשב וריכוז לא לוקח ריטלין) שלא רוצה ללמוד????
מה הדרך הנכון לגשת אליו , ניסיתי הכל חוץ מטיפול פסיכוליגי,
אשחמ לקבל כלים טובים למי שיש
מי אמר שרק ביום שלישי פעמיים כי טוב?! |ניי
11/07/12 15:57
215צפיות
אז באופן רשמי ניצחתי את אורנג'!!!!
אורנג' הגישו באמצעות עורך דינם בקשה למחיקה ללא הוצאות, בקשה שבהתחלה התקבלה ע"י השופטת....
אבל ערעתי על זה וביקשתי הוצאות ועוגמת נפש וקיבלתי הודעה על כך קודם....ישששששששששש!!!
אתם לא מבינים כמה זה מרגיש טוב לנצח את אורנג'!!!!!!!
יופי שיהיה במזל טוב
11/07/12 18:10
62צפיות
כל הכבוד שעמדת ככה מול מטחנות הצדק...
הקטע שאורנג' תבעו אותי ובסוף הם משלמים לי
11/07/12 18:21
88צפיות
יחי הצדק! וכמובן שאני מאוד מעריכה את השופטת שהייתה הוגנת מלכתחילה!!
יפה מאוד
11/07/12 18:27
40צפיות
מאוד לא נעים להיות בסיטואציה כזו ויפה שהשופטת היתה הוגנת.
מברוק!!! לדעתי המאבק שלך
11/07/12 19:21
87צפיות
יכול לתת תקווה ללא מעט אנשים שתקועים עם הדרעקים האלה.
ושאבין משהו, קיבלת סכום מעבר להוצאות שהיו לך (פיצוי על עוגמת נפש)?
הם יכולים לערער על ההחלטה הזו? זה סופי?
האמת שזה טרי מהיום
11/07/12 19:50
86צפיות
וקיבלתי את ההחלטה בטלפון. אני מקווה שלא יערערו..
בנוגע לסכום, לא קיבלתי את כל מה שביקשתי (פיצוי והוצאות) אבל מה שקיבלתי יפה מאוד אני לא רושמת כאן סכום. אם תרצי בפרטי
אוותר על החטטנות בכיסך.
11/07/12 20:18
99צפיות
התהייה שלי היא לגבי פיצוי עוגמת הנפש. זה סעיף שבד"כ בעייתי.
אני מקווה שקיבלת לפחות את מרבית ההוצאות שהיו לך ובתקווה שאף יותר.
º
קיבלתי יותר...
11/07/12 21:53
26צפיות
º
12/07/12 02:08
9צפיות
אני כן רוצה לדעת
12/07/12 18:00
41צפיות
האם מה שקיבלת יותר, זה במסגרת החוק שמאפשר פיצוי של עד 10000 ש"ח ללא הוכחת נזק?
אולי שמחתי מוקדם מידי...
12/07/12 20:26
53צפיות
כי העו"ד שאני מתייעצת איתו (חינם הוא חבר של בעלי) אמר שיש אפשרות שפרטנר יערערו.....
º
מחזיקה לך אצבעת
13/07/12 01:59
10צפיות
º
תודה לך ולכל המעודדים!
13/07/12 11:14
5צפיות
º
נהדר!
12/07/12 18:03
5צפיות
ואו! מזל שנפלת על שופטת נורמאלית.
12/07/12 17:00
45צפיות
אין כל כך הרבה.
º
גם לשופטים נמאס מחברות הסלולרי
12/07/12 17:17
17צפיות
º
נשמע הגיוני....
12/07/12 20:31
8צפיות
לגמרי....
12/07/12 20:28
18צפיות
היא הייתה מאוד הוגנת והאמת שלפי הסיפורים ונסיונם של אחרים לא ציפיתי....
º
ברכות !!!!
12/07/12 17:18
74צפיות
º
יופי! כל הכבוד!
12/07/12 18:42
8צפיות
תותחית!!!
12/07/12 20:33
16צפיות
גם אני ניצחתי אותם... (בעלי)