לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

שלום וברוכים הבאים

פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה מנהלות הפורום

שאלת הסקר השבועית -
42תגובות
08/11/12 11:41
215צפיות
האם אי פעם עסקתם בפעילות התנדבותית או שאתם עוסקים בפעילות כזו  היום ואם כן באיזו?

(המשך...)
האם אי פעם עסקתם בפעילות התנדבותית או שאתם עוסקים בפעילות כזו  היום ואם כן באיזו?

מורידים את גיל הרישיון ב 3 חודשים
08/11/12 07:22
136צפיות
מעלים בתקופה זהה את זמן הליוי לחצי שנה, מקבלים היתר נהיגה עד לתום הליוי.
אני לא יכולה להביא קישור אז כותרת הכתבה- מאפריל 2013 בני 16 ותשעה חודשים יוכלו לנהוג.
מה דעתכם
שכמו במערכת החינוך אני מצפה שילמדו היטב
08/11/12 07:27
99צפיות
ויעזבו אותנו ההורים מלהמשיך בתהליך החינוך.
עוד נתון מפחיד
08/11/12 08:02
64צפיות
הגיל המינימאלי לנהיגה בקטנוע הוא 16. מפחיד!
פחד אלוהים...
08/11/12 08:54
91צפיות
שלום רב,

במקום שיעלו את הגיל... מורידים אותו.... למה ?! בשביל שיהיו יותר תאונות ? בשביל שיהיו יותר נפגעים ? לפחות היו מלמדים בצורה אחרת...בריאה יותר, נכונה יותר, רצינית יותר.... במקום שיעשו דברים בחוכמה.... משתטים עוד ועוד....

שאלוהים יעזור לכולנו....

º
זה מגיע בד בבד עם הארכת תקופת המלווה, לא?
08/11/12 09:02
33צפיות
º
השאלה כמה הורים מלווים באמת
08/11/12 09:14
14צפיות
º
כן
08/11/12 09:55
9צפיות
אפשר לחשוב שעם בני 40 פלוס
08/11/12 09:52
72צפיות
בטוח לנסוע. עם רוב האנשים מפחיד לנסוע
אני לא מכירה את הסטטיסטיקה
09/11/12 16:43
30צפיות
האם צעירים מתחת גיל 20 מעורבים יותר ממבוגרים בתאונות דרכים?

כי לאחרונה אני שומעת בעיקר על מבוגרים שדורסים ובורחים.
כן ולא
10/11/12 13:32
23צפיות
בהתחשב בגודל הנסועה שלהם ובשיעורם באוכלוסיה, נהגים צעירים מעורבים יותר בתאונות קשות, והתאונות קטלניות. יתר על כן, שיעור הצעירים המעורבים בתאונות רכב בודד גבוה במאות אחוזים משיעורם של המבוגרים.
עוד על פילוח תאונות לפי גיל כאן:
http://www.rannaorf.org.il/webfiles/files/YongDriv...
º
מעולה. הבת מאושרת
08/11/12 09:50
23צפיות
אני לא רואה בכך ברכה.
08/11/12 10:22
60צפיות
בשנים הראשונות הביטוח בשמיים (גם בלי מקיף זה תוספת של כ-2000 ש"ח בשנה), ולמעשה מעבירים את כל האחריות והעול לידי ההורים, כשבלאו הכי בגיל הזה הנוער מאוד פזיז ולא אחראי.
אין מצב
08/11/12 12:51
86צפיות
אני חושבת שצריך בגרות כדי לנהוג.

הבכור שלי (20), שהוא נהג טוב מאד כיום, בפירוש לא היה בשל בגיל 16.9 לעלות על הכביש.  

לגבי אחיו - אם אני אחשוב שהילד לא בוגר מספיק, אז הבן שלי לא יקבל מימון לשיעורים וגם לא את מפתחות הרכב בגיל הזה.
אם יהיה בשל - אז כן.  מה שברור, לא נדחוף אותו לזה בשום פנים ואופן.

לגבי הליווי  -  אם נחשוב שצריך עוד ליווי, אז הנהג החדש יקבל עוד ליווי, אפילו עוד כמה חודשים, גם אם החוק לא יחייב.

אופנועים אצלנו לא יהיו. סין קריאה. מגיל 0 הילדים יודעים שזה אצלנו לאו גדול, אולי הכי גדול. ברור להם שאם יהיה אופנוע ואנחנו נדע איפה הוא, הוא יושחת כדי שלא יעלו עליו.
לעומת זאת אם ירצו לגלח חצי ראש ולצבוע בורוד בזוקה - תפדל.  חופשי.

חלק מהנוער אפילו לא בגודל המתאים!
08/11/12 12:56
54צפיות
יש אפילו נערים ונערות שבגיל כמעט-17 עוד לא הגיעו למלוא הגדילה הגופנית. מה כל כך בוער להושיב אותם מאחורי ההגה?
ומסכימה גם לגבי האופנוע. גם אני פמפמתי מגיל צעיר שזה כלי מסוכן ולא לחשוב בכיוון.
ואפילו מסכימה לגבי התסרוקות.

לדעתי מעולה
08/11/12 15:34
49צפיות
הבת שלי נוהגת מגיל 16, בין 16 ל16 וחצי היא נהגה עם מלווה. היום היא בת כמעט 18 ויש לה כמעט שנתיים נסיון, כשאני יכולה לפקח, להגביל, ולהדריך את הנהיגה שלה.
אני עצמי לא נוהגת כבר 25 שנים
09/11/12 07:18
100צפיות
ואני חושבת שזה לא רק עניין של גיל אלא של הבנה של כביש ושליטה בהגה ויכולת התמודדות במצבי לחץ ואני לא חושבת שבני 16+ בשלים לזה....
מצד שני העלו את זמן המלווה
10/11/12 13:40
41צפיות
וזה נראה לי שזה טוב שמקבל הרשיון הצעיר ייסע יותר זמן עם מלווה שיכול להעתיר מנסיונו.
זה פשוט יותר זמן עם מלווה
ליווי שיעלה לנו כ-3000 ש"ח בשנה רק הביטוח...
10/11/12 13:53
45צפיות
וזה רק התוספת על הביטוח הרגיל!!
נו, ומה את רוצה
10/11/12 15:14
30צפיות
עדיף נהיגה עם מלווה בגיל 16, מאשר נהיגה בלי מלווה בגיל 18. אחרי הצבא מלווה זה בעייתי - לפעמים כבר מתחילים ללמוד, לא גרים בבית, רוצים לעבוד - ונדרשת עצמאות תחבורתית.
אם אחזור לרגע למה שהיה בנעורי,
10/11/12 15:24
26צפיות
בין גיל 17 ל-18 עשיתי רישיון, נהגתי מדי פעם על הרכב של הורי, ובמשך השנים למדתי לנהוג כמו שצריך (וזה בא רק מניסיון). לא זכור לי שהיו מסים כה כבדים על ביטוח לנהגים צעירים, ואף אחד לא חשב שזאת אחריות ההורים ללמד נהיגה.
לעומת זאת, כיום, מבחני התיאוריה הם מופרכים לחלוטין (התכוננתי עם בני לתיאוריה והשאלות היו פשוט מגוחכות, אין שום קשר בינן לבין ידיעת נהיגה ותמרורים, אלה סתם שאלות מכשילות על לא-עוול-בכפו של התלמיד), למידת הנהיגה עצמה היא לא מקצועית בעיני (ועל כך כבר התווכחנו במקום אחר), ובסופו של דבר המדינה מטילה את רוב העול על כתפי ההורים, עם תוספות ביטוח שהן פשוט מפלצתיות!
בעיני, זאת לא הדרך הנכונה. עדיף לעשות מערך למידה מסודר ללימודי הנהיגה, גם מבחינת התיאוריה וגם מבחינת הנהיגה המעשית, לדאוג שכל המורים יהיו מקצוענים של ממש, ולא להטיל על ההורים עומסים מופרכים כאלה. מגוחך בעיני שמתמטיקה מלמדים בצורה כה יסודית ומקצועית, ואילו למידת נהיגה נעשית בצורה כל כך לא מקצועית ולא נכונה, וזורקים את הכדור בחזרה להורים. אולי שיזרקו אלינו בחזרה גם את לימודי המתמטיקה? והאנגלית? וההיסטוריה? אז בואו נעבור בכל המקצועות ללמידה פרטית, וזהו.

אם את מודאגת מהעלות...
10/11/12 15:28
38צפיות
אף אחד לא אמר שלא תוכלי להקפיא לו את המכונית ל-3 חודשים ותלווי אותו רק 3 חודשים מתוך ה-6
גם זו בחירה. אני חושבת שהחוק הזה הוא מצוין אבל את לא חייבת
הפרט יכול להתמודד בכל מיני דרכים,
10/11/12 16:00
23צפיות
אבל אנחנו דנים כרגע בחוקים שהמדינה מתווה.
לדוגמה, אם יש תמרור עצור, אני יכולה כמובן לבחור לא לעצור בו, זאת כבר שאלה אחרת, אבל השאלה אם זה טוב לשים תמרור עצור (ואני לא נגד, כמובן), והאם התמרור מוצב במקום הנכון. כנ"ל לגבי כל חוק ותקנה.
בעיני, כל הנושא הזה של הנהיגה נהפך למפלצת מבחינת ההורים. עול בלתי נסבל.
הדעה שלי ממה שאני רואה פה
10/11/12 18:20
26צפיות
זה שרובם כן מוכנים.

לא רק זה, בגיל 18 הם יוצאים לצבא, אז הם נוהגים רק בתנאים פחותים מאידיאלים: חושך, עייפות, אוטו מלא חברים. לא פלא שיש הרהה תאונות, במיוחד שהם גם חסרי נסיון.

לדעתי, עדיף שיהיו להם שנתיים נסיון מתחת לחגורה. אני רואה את הילדים פה נוהגים בגיל 16, והילדים שבאים מבתים אחראיים נוהגים יפה מאד. יש לא רק את חוקי המדינה, אלא גם את חוקי הבית. לא משהו שקל לעשות עם בני 18-21.

אישית נהגתי מגיל 17.5, גיל הרשיון בזמנו, עד שצברתי מספיק נסיון הייתי נהגת בסדר, אבל ממש לא טובה. היום עם 30 שנות נסיון, אין מה להשוות. הבת שלי בגיל 17.5 עם נסיון, נהגת הרבה יותר טובה ממה שאני הייתי בגילה.
לא חושבת שיש מקום להשוואה
11/11/12 07:21
17צפיות
בגלל עובדה אחת פשוטה, תרבות הנהיגה בארץ מזעזעת,
כמה פעמים חתכו אותך בנהיגה היכן שאת גרה ?
האם נותנים לך להשתלב בתנועה ?
זה לא משנה
11/11/12 16:21
7צפיות
נסיון זה נסיון.

אני גרה בחור, כשאני נוסעת לניו יורק הנהיגה שם שונה לחלוטין. איפה שאני גרה נוהגים בשלווה, אבל גם במשך יום שלם לא יעברו יותר מ20 מכוניות ברחוב שלי. מצד שני, אנחנו נוהגים המון בכבישים מאד מאד צרים, ללא מדרכה, כך שצריך להתחשב בהולכי רגל, ורוכבי אפניים. יש לפעמים קרח על הכביש...

לא קל לנהוג, מסיבות אחרות.
מסכימה מאוד עם הקטע של הנסיון
11/11/12 18:05
9צפיות
רק שבשביל לרכוש נסיון צריך להתחיל,
ההבדל העיקרי הוא כשאני התחלתי לנהוג הנסיון שלי צמח יחד עם שינוי הכבישים בארץ
ועם שינוי תרבות הנהיגה בכבשים לרעה, זה קרה בהדרגה במהלך השנים.
היום נהג חדש שיוצא לכבישים יוצא בבת אחת למצב נתון ,
לא פשוט בכלל.
התומכים טוענים ש...
09/11/12 16:50
67צפיות
אם נותנים בגיל 18 נשק ביד ומדים ודורשים שנתיים-שלוש שירות חובה בצבא, אז אין סיבה שלא יתנו לנוער רישיון נהיגה והגה.

אני חושבת שבגילאים האלה שלפני גיל 20 לא צריכים לתת לנוער להיות לא נהגים ולא חיילים.
אני חושבת שיש אנשים אחראים ויש אנשים לא
10/11/12 18:35
30צפיות
אחראים, ובשני המקרים זה מגיל אפס.
º
מסכימה איתך
10/11/12 20:18
8צפיות
שאלה בנושא מחויבות אישית...
43תגובות
07/11/12 23:20
268צפיות
ביתי בכיתה ח' ובבית הספר יש להם מחוייבות אישית כלומר התנדבות.
בעמותה בה ביתי מתנדבת הם נדרשו לשלם 250 ש"ח.
עבור הדפסת חולצה, ביטוח והשתתפות בפעילויות במהלך השנה.
את הביטוח לא אמורים לשלם ביה"ס / העירייה ששלחו אותה להתנדב?
הסכוםנאה לי גם מעט גבוה. האם מישהו נתקל בדבר כזה?
אשמח...

(המשך...)
ביתי בכיתה ח' ובבית הספר יש להם מחוייבות אישית כלומר התנדבות.
בעמותה בה ביתי מתנדבת הם נדרשו לשלם 250 ש"ח.
עבור הדפסת חולצה, ביטוח והשתתפות בפעילויות במהלך השנה.
את הביטוח לא אמורים לשלם ביה"ס / העירייה ששלחו אותה להתנדב?
הסכוםנאה לי גם מעט גבוה. האם מישהו נתקל בדבר כזה?
אשמח לתשובות.
הרחבת לסת וטבעות
50תגובות
07/11/12 20:42
487צפיות
שלום לכולם,
המתבגר שלי צריך פלטה להרחבת לסת ואחר כך טבעות.
במכבי אמרו לי 9500 ש"ח
וזה עוד אחרי הנחה למי שיש לו מכבי זהב.
יש מצב שרופא פרטי, עם המלצות לוקח פחות?
אשמח לשמוע אלו מחירים נתקלתם שאדע בערך איפה אני עומדת
ואם יש המלצה על רופא טוב שלוקח מחיר קצת יותר נח
אשמח לקבל...

(המשך...)
שלום לכולם,
המתבגר שלי צריך פלטה להרחבת לסת ואחר כך טבעות.
במכבי אמרו לי 9500 ש"ח
וזה עוד אחרי הנחה למי שיש לו מכבי זהב.
יש מצב שרופא פרטי, עם המלצות לוקח פחות?
אשמח לשמוע אלו מחירים נתקלתם שאדע בערך איפה אני עומדת
ואם יש המלצה על רופא טוב שלוקח מחיר קצת יותר נח
אשמח לקבל לפרטי שלי.
מאיזור ראשל"צ-חולון
תודה רבה
סקס סמים ופורומים
07/11/12 16:47
153צפיות
שמתי לב לתופעה סוציולוגית מרתקת.

יש כאן כמה עשרות גולשים קבועים. כמעט מכירים זה את זה, משתפים בבעיות והתלבטויות. חושפים קצת על עצמנו, על יחסינו עם המשפחה, רגשותינו וחששתינו.

אבל משום מה, תמיד כשיש הודעה ששואלת על הרגלי המין של הנוער - זה מגיע מגולש חדש.

כאילו בן אדם נרשם לתפוז, ואומר לעצמו - הבא אתחיל שיחה עם חבריי החדשים. מה נושא טוב לפתיחה, ככה להכיר קצת את הסביבה ולספר להם על עצמי? ברור. משהו מחיי המין (או פנטזיות המין) של בני ביתי.

נחמד לדעת שאנחנו משדרים כלכך הרבה חום ופתיחות, שאנשים זרים לגמרי מרגישים כלכך נוח איתנו ובוטחים בנו.
או ש
07/11/12 18:36
101צפיות
גולש ותיק לא רוצה לחשוף את בנו/ ביתו ויחסי מין לקהל ומעדיף בשאלות כאלו לשנות שם בתפוז
º
זה גם מה שאני חשבתי לכתוב.
07/11/12 19:19
24צפיות
מאז ומתמיד חשבתי שיש לחקור את תופעת הפורומים
08/11/12 07:31
78צפיות
ואני אומר את זה בכל מפגש.
בת 15 ויחסי מין עם החבר
47תגובות
07/11/12 11:38
451צפיות
בתי בת ה15 וקצת,סיפרה לי לאחרונה שהיא והחבר שלה מזה כ8 חודשים מתחממים עם בגדים ושאלה אותי מספר שאלות. כמובן שעניתי לי ומקביל הלכנו לרופאת נשים שענתה לה על שאלות נוספות ואף נתנה מרשם לגלולות.הנערה עדיין לא רוצה גלולות,אבל היא סיפרה לי שלעעיתים הוא נשאר בלי תחתונים,היא עם  תחתון ומכנס קצר. אני מאוד...

(המשך...)
בתי בת ה15 וקצת,סיפרה לי לאחרונה שהיא והחבר שלה מזה כ8 חודשים מתחממים עם בגדים ושאלה אותי מספר שאלות. כמובן שעניתי לי ומקביל הלכנו לרופאת נשים שענתה לה על שאלות נוספות ואף נתנה מרשם לגלולות.הנערה עדיין לא רוצה גלולות,אבל היא סיפרה לי שלעעיתים הוא נשאר בלי תחתונים,היא עם  תחתון ומכנס קצר. אני מאוד חוששת והצעתי לה למען השקט  הנפשי שתתחיל עם הגלולות אפילו שהיא לא תעשה כלום. כמובן שבתור אמא הבעתי את דעתי שעליה לחכות צעט עד שתהיה שלמה עם מה שהיא עושה.מה הייתם עושים?
בוקר טוב ליום שלישי
55תגובות
06/11/12 10:32
92צפיות
הגיע הרגע לפינה של יום שלישי
המליצו לנו על משהו שימושי
ספרו לנו על רגעים של נחת
על ספר טוב, על רכישה מוצלחת
על סרט טוב על...

(המשך...)
הגיע הרגע לפינה של יום שלישי
המליצו לנו על משהו שימושי
ספרו לנו על רגעים של נחת
על ספר טוב, על רכישה מוצלחת
על סרט טוב על הצגה שריגשה
רכילות טובה, ידיעה מרעישה
כולנו כאן לקרוא ולשתף
ואם צריך, לתת גם כתף
זו הפינה, זה המקום
נהדר שהגעתם עד הלום
אז קדימה לשתף ולכתוב
ושיהיה לכולנו פעמיים כי טוב

רישיון להורות ?
70תגובות
06/11/12 08:57
256צפיות
כתבה זיכריני עץ השדה בשרשור אחר
" עדיין אני חושבת שהורים הרפתקנים, מותר להם לעשות הכל ולחיות את חייהם כאוות נפשם , ולא להביא ילדים.

נקודה.

את הילדים שיביאו לאחר שיסיימו את פרק ההרפתקנות בחייהם .

ו....כן, גם אלו שבוחרים להביא ילדים קטנים ולגדלם בסמוך לרוצחי ילדים  ומשפחות...

(המשך...)
כתבה זיכריני עץ השדה בשרשור אחר
" עדיין אני חושבת שהורים הרפתקנים, מותר להם לעשות הכל ולחיות את חייהם כאוות נפשם , ולא להביא ילדים.

נקודה.

את הילדים שיביאו לאחר שיסיימו את פרק ההרפתקנות בחייהם .

ו....כן, גם אלו שבוחרים להביא ילדים קטנים ולגדלם בסמוך לרוצחי ילדים  ומשפחות יהודיות  , (בהתנחלויות למיניהן) גם להם אסור לעשות זאת . גם הם חסרי אחריות מינימלית. ובכלל אני נגד זה שהחייל שלי ישמור להם על הילדים"

אני תוהה-

האם יש מגבלות להורות-כלומר רישיון ממלכתי כדי ללדת ולגדל ילדים?
מי קובע אותו?

את חושבת שלגדל ילדים בהתנחלות זה מסוכן ולא אחראי ו אסור להורים לעשות זאת.
ומה לגבי מי שמתגורר בעוטף עזה? או התגורר בקרית שמונה? -שם מותר לגדל ילדים?
(גילוי נאות אני ממש לא בעד התנחלויות לסוגיהן ,אבל זה לא הנושא כאן).

ובכלל למי יש את הזכות המוסרית לשפוט אחר שרוצה להוליד ולגדל ילדים ? (בהנחה שהוא יכול לפרנס אותם פלוס מינוס)
זו זכות של מדינה? חברה? ציבור בתוך החברה?

עלויות של בר מצווה
05/11/12 20:34
190צפיות
ערב טוב,
חזרנו עכשיו ממועדון בתל אביב, והמחיר שהציעו לנו לערב בר מצווה, כולל כל מיני תוספות ודיג'יי - 8,000 שקלים. הרבה. מישהו כאן עשה בר מצווה במועדון ויכול לספר על טווח העלויות?
אני מניחה שיש כאן אנשים שזה נראה להם מיותר, והאמת - גם לי... אבל החלטנו ללכת עם הרצון של הבן בעניין.
אפשר לעשות במשותף עם עוד ילד,
05/11/12 20:39
124צפיות
ואז העלויות מתחלקות לשניים.
גם לדעתי
05/11/12 20:47
78צפיות
טוב לכל הצדדים.
אפשר לקבל מספיק תשומת לב גם אם אתה 1 מ-2, וממילא המוזמנים הם מאותה כיתה/ות (ברובם).
º
אצלנו זה לא יילך...
06/11/12 08:30
30צפיות
º
מה זה נקרא תוספות ?
06/11/12 03:24
25צפיות
המחיר עצמו היה 7200, עם שלל תוספות
06/11/12 08:29
92צפיות
הוא הגיע ל-8000. התוספות פחות חשובות כמובן, כי אפשר לוותר עליהן. ה-7200 כולל את האוכל, השתייה, המנחה הדיג'יי וכו', אבל עדיין נשמע לי המון.
º
שלא תגידי שאני לא נחמדה:
06/11/12 12:14
42צפיות
º
מאוד נחמדה!
06/11/12 13:05
28צפיות
ותספרי איך היה.
06/11/12 13:46
48צפיות
לפני כשנתים עשיתי לבת
06/11/12 05:02
103צפיות
יחד עם עוד חברה. רק עלות המועדון בת"א (בנמל ת"א) עלתה 5000 ש"ח. הזמנו גם אוטובוס שצריך לקחת גם אותו בחשבון.
º
אצלנו זה 5000, כולל הכל
06/11/12 08:16
29צפיות
º
אתם עושים בתל אביב?
06/11/12 08:29
21צפיות
º
לא
06/11/12 09:09
21צפיות
זה האירוע היחיד?
06/11/12 10:48
67צפיות
או שאתם מתכננים גם ערב נוסף למשפחה וכו'?
º
תהיה גם ארוחה למשפחה...
06/11/12 11:24
38צפיות
רעיון....
06/11/12 11:28
72צפיות
שלום רב,

אנחנו עשינו לא ממזמן את בר המצווה לבן שלנו במקום שנראה לי שיוכל לשלב גם את הרצון של הילד (מועדון...) וגם מן הסתם למשפחה (אתם בטח רוצים לעשות גם להם נכון !?) בכל אופן - יש לא מעט מקומות שיכולים להתאים לכם - מקומות שיש להם גם מתחם לילדים בנפרד מהמבוגרים שם יש מוזיקה רועשת....  אוכל נפרד.... משחקי שולחן ומחשב.... ופעילויות נוספות שאתם רוצים וגם מתחם למבוגרים שיוכלו לחגוג בשקט..... יכולה להמליץ על המקום שאנחנו עשינו - קוראים לו דוצ'ה וילה - בדרום תל אביב.... אבל יש עוד הרבה מקומות כאלו.... צריך לחפש באינטרנט ולמצוא....
שיהיה בהצלחה והרבה מזל טוב
אנחנו עשינו משהו משולב
06/11/12 12:08
68צפיות
גם למשפחה וגם לחברות (בת מצווה).
עשינו בטרבין בהרצליה וארגנתי הסעה לכיתה (מי שהוזמן) הלוך חזור.
קריוקי שכולם נהנו ממנו, אחלה מוזיקה (שבחרנו) יש כבר די.ג'יי והגברה במקום.
כולם נהנו. יש לי בר מצווה שנה הבאה ואני אעשה שם שוב.
בב"ש עלה לי 4500 כולל כמעט כל האטרקציות
06/11/12 13:09
88צפיות
בר מתוקים, קשקושים לרחבה וכו.
º
איזה מחיר טוב!
06/11/12 13:26
18צפיות
מחיר בסיס 4000 פלוס עוד 2 אטרקציות שהוספתי
06/11/12 13:32
66צפיות
היה מאד נחמד, זה מה שהילד רצה.
º
נשמע נהדר. לנו זה רחוק...
06/11/12 13:36
19צפיות
אפשר למצוא גם ב-5000 ש"ח
06/11/12 14:37
74צפיות
תבדקו בעוד מקומות ותתמקחו קצת.
לנו גם עלה סביב ה-8000 (בהרצליה), אבל שילבנו גם אורחים שלנו אז זה השתלם (חסך חגיגה נפרדת).
על החלק של המועדון אנחנו שילמנו חצי
06/11/12 15:54
75צפיות
מקרוב ל 7,000 - כי הוא החליט לעשות ביחד עם עוד חבר. המחיר המקורי היה 6000 ומשהו אבל הגיעו ילדים מכל השכבה בביה"ס, יותר מהכמות ששיערנו כשהזמנו - והייתה תוספת.
זה כלל הכל כולל תמונות ומגנטים.

מעבר לזה עשינו עלייה לתורה בכותל + ארוחת צהרים במסעדה ברובע למשפחה המורחבת - היה מדהים, היה לנו מדריך חמוד מהעמותה שם בחינם (אנחנו תרמנו מיוזמתנו כמה מאות בסוף, אבל ממש לא כי ביקשו ) והוא הפך את כל העניין לנעים ומרגש, פשוט ויפה והסביר הכל בשפה שהייתה ברורה מרתקת ומכבדת למרות שכולנו חילונים אוכלי שפנפנים.
אבל אני לא זוכרת כמה זה עלה, רק שהודות ל"מתנה" גדולה יותר של חמי כיסינו את העלות של כל הפסטיבל (כולל ביגוד, שמיגוד, רכב ששכרנו כדי להתמודד עם כל הנסיעה לירושלים וכו').

זה היה במרץ שעבר, לפני פחות משנה.
º
ואיפה בארץ היה במועדון?
06/11/12 16:30
12צפיות
º
הרצליה
06/11/12 17:00
18צפיות
הורמונים בגיל המעבר כן או לא
41תגובות
05/11/12 20:10
189צפיות
כתבה מענינת וחשובה מYNET

אני לא לוקחת

(המשך...)
כתבה מענינת וחשובה מYNET

אני לא לוקחת
כתובות אינטרנט מצורפות:
פרויקט מיכאל
05/11/12 14:38
217צפיות
מישהו יודע על זה משהו???
דחינו על הסף
05/11/12 15:17
176צפיות

לחץ, הרבה שיעורים, אסור להחסיר, מעיפים אם מחסירים.
לא מתאים לאף אחד מאיתנו.
אבל מה הרעיון
05/11/12 16:09
123צפיות
של זה?

ותודה על השיתוף
כביכול ללמד איך ללמוד
05/11/12 17:25
135צפיות
אסטרטגיות למידה וכו'.
אני לא אהבתי את הלחץ המלווה לכל הענין, את ההרגשה של גיבוש לשייטת...את עוצמת החשיבות העצמית.
מה שנקרא- תודה, אבל לא תודה.
חפשי ברשת. התוצאות מעניינות.
05/11/12 16:13
129צפיות
גם אנחנו דחינו, ובכעס.

נותן לי תחושה של עוד מישהו שמוכר אוויר בתוך קופסא נורא מפוארת (ובמחיר התואם את יפי הקופסא).

המון מילים יפות, וגם סותרות. לא הצלחתי למצוא אמירה מפורשת (ואמינה) למי התוכנית השאת מיועדת/מתאימה

בראיון אחד, אמר מישהו ממובילי התוכנית שהיא התחילה כתוכנית לטעוני טיפוח, אבל הם הבינו שזה לא בדיוק שם שמוכר, אז התחילו לשווק כתוכנית למצטיינים ומובילים חברתיים. (ולי אישית כבר יצאו מהאוזניים כל החוגים למצטיינים ומובילים חברתיים. כל שנה אנחנו מקבלים לפחות חמישה פמפלטים לתוכניות מפוארות כאלה. שלא לדבר על אלה שמגיעים דרך התלן).

החיפושים שלי העלו כמה אנשים שמהללים ומשבחים את התוכנית. אבל גם כמה מאמרים נוקבים לגבי חשדות לחוסר הגינות מסויים. ( הבן דוד המעונב של קרן קר"ב)
אכן בדקתי ברשת
05/11/12 19:10
94צפיות
לא מלהיב (בלשון המעטה).

מצד שני הילדה מאוד רוצה...

שוין. נחשוב על זה.
אם הילדה רוצה השאלה מה מדיניות ההחזר הכספי
05/11/12 19:25
70צפיות
כי אם היא מתלהבת לא הייתי מונעת (ואולי היא הולכת עם חברות וזה נראה לה כייף...), הבעיה שזה עולה הרבה כסף, וכמו שאני יודעת הם מעיפים אם לא עומדים בתנאים שלהם.
הנה המדיניות
05/11/12 19:39
79צפיות
בחטיבות הביניים היקף התוכנית: 14-15 מפגשי לימוד שבועיים בני 3-4 שעות עגולות כ"א.
http://michael.org.il/upload/File/public/heskemrav...
9 עלות ההשתתפות בקורס
9.1 עלות השתתפות התלמיד בקורס הינה 1,850 (שח).

9.3 המשתתף יהא רשאי להודיע למיכא"ל  על רצונו לבטל השתתפותו בקורס, ובלבד שהודעתו הגיעה למשרדי מיכא"ל בכתב עד7 ימי עסקים לפני מועד תחילת הקורס (מפגש מספר אחד) ולא יאוחר מ 14 -  יום לאחר מועד חתימת הסכם זה. במקרה זה יוחזר למשתתף הסכום ששילם,  בניכוי דמי ביטול בסך של 100שח, או  %5מעלות הקורס, על פי הנמוך מביניהם  .
9.4 המשתתף יהא רשאי, להודיע על ביטול השתתפותו בקורס מכל סיבה שהיא, עד לסיומם של שלושת המפגשים הראשונים בקורס. במקרה כזה יהיה זכאי המשתתף לקבל החזר כספי חלקי מתוך העלות ששילם ( לפי הפירוט כדלקמן) .
הודיע המשתתף על ביטול השתתפותו   :
9.4.1 לאחר סיום המפגש הראשון ולפני המפגש השני, יהא גובה ההחזר (₪  1,445 אך לא יותר מ  –%78 מעלות ההשתתפות בפועל)  
9.4.2 ס לאחר יום המפגש השני ולפני המפגש השלישי, יהא גובה ההחזר (₪  1,315 אך לא יותר מ – %71 מעלות ההשתתפות בפועל)
9.4.3 לאחר סיום המפגש השלישי ולפני המפגש הרביעי, יהא גובה ההחזר (₪  1,185 אך לא יותר מ– %64 מעלות ההשתתפות בפועל).
9.4.4 לאחר מועד זה (המפגש הרביעי) לא יהא זכאי המשתתף לכל החזר כספי ויהא חייב במלוא עלות ההשתתפות בקורס.

ותנאי הקורס
12. סיום ההשתתפות בקורס עקב הפרת תנאי הלמידה היסודיים של שיטת מיכא  ל"
12.1 ידוע למשתתף כי כחלק בלתי נפרד מתפישת העולם של שיטת מיכ , ל"א מחייבת אותו שיטת מיכא"ל לעמוד בשלושה תנאים בסיסיים, שאי עמידה בהם תביא
להפסקת השתתפותו בקורס לאלתר (ללא כל זכאות להחזר כספי למעט כמפורט בסעיף 9.4 לעיל , ) ואלה הם:
12.1.1 המשתתף מתחייב להיות נוכח בכל אחד מהמפגשים בקורס, אלא אם כן קיבל את אישורו של מנחה הקורס מראש להיעדר ממפגש (או חלק ממפגש). אישור מנחה הקורס יינתן במקרים חריגים בלבד לפי שיקול דעתו הבלעדי של מנחה הקורס.
12.1.2 המשתתף מתחייב שלא לאחר לאף אחד מהמפגשים בקורס, אלא אם כן קיבל את אישורו של מנחה הקורס מראש לאחר למפגש. אישור מנחה הקורס יינתן במקרים חריגים בלבד, לפי שיקול דעתו הבלעדי של מנחה הקורס.
12.1.3 המשתתף מתחייב לבצע %100 המשימות שיינתנו לו על ידי מנחה הקורס, אלא אם כן קיבל את אישורו של מנחה הקורס מראש שלא לבצע משימה מסוימת
(או חלקה , ) ובלבד שישלים ביצוע המשימה למפגש העוקב. אישור מנחה הקורס יינתן במקרים חריגים בלבד, לפי שיקול דעתו הבלעדי של מנחה הקורס  .
º
תודה רבה
05/11/12 22:35
22צפיות
זו תיתי.
06/11/12 22:30
52צפיות
נשמע גועל נוראי. בשביל מה זה טוב?
º
גם אני שאלתי את בזמנו.
07/11/12 07:35
15צפיות
º
*זה
07/11/12 07:35
8צפיות
לא מצאתי התייחסות להעדרות עקב מחלה
07/11/12 07:40
34צפיות
אם הכל לפי שיקול דעת המנחה אז לפי שיקול דעתו אפשר להעיף גם אם יש אישור מחלה, הם מכוסים יופי יופי בהסכם הזה, ביי ביי כסף.
אני לפני שנה לדעתי בררתי על זה
07/11/12 09:35
57צפיות
אפילו נעזרתי ביקירות הפורום פה.
משהו בחוזה ובדרך ההתנהלות שלהם לא נראה לי כל כך.
יודעת שהם הצליחו להרים קבוצה קטנה בשכבה של קטינא והרוב הקבוצה פרשה.
לא אהבתי את דרך השיווק שלהם, הרגיש לי לא ישר ומנצל את הילדים לשכנע את ההורים.
לא שמעתי עדיין על מישהו שמרוצה מהפרוייקט פרט למנהליו.
º
המתבגרת הייתה בפרוייקט בשנה שעברה
07/11/12 23:52
9צפיות
עד כמה אתן מאפשרות למתבגרים לא ללכת לבי"ס...
47תגובות
05/11/12 08:28
297צפיות
פעם ב...?

מתי כן מתי לא?
למה כן למה לא?

(המשך...)
פעם ב...?

מתי כן מתי לא?
למה כן למה לא?
|דגל|התפקד לפורום של המפלגה שלך!
04/11/12 17:27
6צפיות
בחירות 2013 מתקרבות בצעדי ענק, המערכת הפוליטית גועשת ורועשת וכל יום קורה משהו מסעיר חדש|!|

אתם מוזמנים להצטרף לדיונים, להשתתף באירוחים של אישי ציבור בכירים ולהתעדכן בחדשות הרלוונטיות לכל מפלגה ומפלגה בפורום הייחודי שלה:

|קדימה|פורום בחירות 2013.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
|קדימה|פורום מפלגת הליכוד-ביתנו
|קדימה|פורום מפלגת העבודה
|קדימה|פורום מפלגת יש עתיד
|קדימה|פורום מפלגת ש"ס
|קדימה|פורום מפלגת מר"צ
|קדימה|פורום מפלגת עצמאות
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...

שימו |לב| אם אתם מעוניינים לנהל פורום של מפלגה שטרם קיים כרגע (או להמליץ על מועמד לניהול), נשמח אם תפנו אלינו במסר חוזר.

|*|רוצים להיות הפרשנים הפוליטיים שלנו?
פוסטים, כתבות וטורים בלעדיים ומרתקים העוסקים בבחירות תוכלו למצוא בבלוג הבחירות 2013 שמלווה את מערכת הבחירות לכנסת ה-19
אתם מוזמנים גם לפרסם בו את דעתכם על המועמדים, המפלגות וכל עניין אחר הקשור לבחירות. כל הפרטים כאן
http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?Ent...

|דגל|אז שתהיה לנו חגיגה של דמוקרטיה ואל תשכחו שמי שמצביע ? משפיע|!||דגל|
מורהשטוענת שלא הוגשה עבודה
04/11/12 13:48
276צפיות
אני יודעת שהיה שרשור דומה רק לפני כמה ימים אבל....

בני בכיתה י"א, הגיש למורה עבודה מאד חשובה באנגלית, שהוא חלק מציון הבגרות שלו.
היא טוענת שהוא לא הגיש, כי אין לה את זה אצלה.
הוא טוען שכן הגיש לה.
העבודה לא הייתה מודפסת אלא הוגשה בכתב יד.
מה עושים ?

בעיה. (יש עדיין דבר כזה עבודה לא מודפסת...?)
04/11/12 13:55
157צפיות
ובמקרה כזה, עם כל הכבוד, היה עליו לצלם העתק.
מובן שהמורה צריכה להשתדל לחפש ככל האפשר, כדי למצוא את העבודה (אולי השתרבבה בין דברים אחרים). אבל בלית ברירה התלמיד יצטרך לשחזר את העבודה, לדעתי. אין מנוס.
כשאת היית מגישה עבודות בביה"ס בימי טרום המחשב
05/11/12 18:33
89צפיות
היית מצלמת את העבודה לפני הגשתה? או אפילו באוניברסיטה בזמני, רגע לפני שפרצו המחשבים לכל בית, אף אחד לא היה מצלם עבודות שהגיש בכתב יד למרצים. איזו סיבה יש "עם כל הכבוד" לצפות ממנו לצלם עבודה שהוא מגיש למורה? ברור שבדיעבד, זה משהו ששווה לחשוב עליו, אך זה לא משהו שמצופה או נדרש מתלמיד, שסומך על המורה שלא תאבד את עבודותיו.
º
נראה לי הגיוני שהוא יגיש מחדש
04/11/12 14:24
41צפיות
º
מסכימה
04/11/12 16:18
28צפיות
עבודה שהיא חלק חשוב מהציון בבגרות
04/11/12 16:07
137צפיות
אמורה להיות קריאה ואסתטית מודפסת. אצלנו מקפידים על זה כולל תוכן עניינים, ביבליוגרפיה וכו'...ובמקרים כאלה של ספק אם הוגשה או לא מקסימום מדפיסים אותה שוב!
אני הייתי מבקשת מהמורה שתאריך את זמן ההגשה של העבודה ומבקשת מהבן להכין והפעם עבודה כהלכתה, מודפסת.
ואם היה מגיש את העבודה מודפסת, מה זה משנה?
04/11/12 18:14
95צפיות
המורה טוענת שהעבודה לא הוגשה כי היא לא אצלה.
מה זה משנה אם נכתבה ביד או הוקלדה והודפסה?
הבעיה היא בעצם העובדה שהמורה טוענת שהעבודה בכלל לא הוגשה לה.
כי אם זה היה מודפס...
04/11/12 19:23
104צפיות
אז לא הייתה בעיה להדפיס העתק נכון?!
אבל עכשיו התברר שזו בכלל הייתה עבודת כיתה וזה תמוה בעיני איך זה שעבודת כיתה עם השקעה של שעה-שעתיים אמורה להיות נדבך חשוב לציון בבגרות באנגלית?!
לא השקעב של שעה או שעתיים
04/11/12 20:49
98צפיות
זה אוסף של עבודות שמתקבצים יחד למעין פורטפוליו של כל העבודות של התלמיד.
אז מתברר שהעבודההספציפית הזאת כללה 15 דפים שהיוו סיכום לסיפור שעבדו עליו.
הוא מתעקש לא לכתוב אותו שוב.
עירבנו את המחנכת.

סיכום לסיפור?
04/11/12 23:37
70צפיות
כלומר, תמצית של הסיפור, ולא סוג של עבודה אחרת (משהו קצת יצירתי יותר).

אויש, איזה דיכאון ושעמום לעשות זאת שוב.

º
אצלנו לא מקבלים עבודות לא מודפסות
04/11/12 16:13
32צפיות
בכביש אל תהיה צודק אלא חכם
04/11/12 17:12
87צפיות
היות והציון חשוב לציון הבגרות שלו.

היות והמורה טוענת שלא קיבלה את העבודה.

היות וכתב אותה בכתב יד (די נדיר במחוזותינו כבר לכתוב בעט ונייר) מה עוד שבתוכנות ההדפסה השונות יש "מאיית" שמתקן שגיאות כתיב -כך שעדיף לו להקליד אותה בכל מקרה.

אין לו הרבה ברירה אלא להגיע עם המורה לסיכום כי תתן לו מועד מחודש לקבלת העבודה

והוא יתכבד ויכתוב אותה.

אפילו אם הגיש אותה , היא זו שקובעת לגביו ולכן אין לו ברירה בכלל אלא להגיש אותה מחדש. והפעם-מודפסת.
העבודה נעשתה כעבודת כיתה
04/11/12 17:28
140צפיות
ולכן לא הודפסה. כל ההקבצה הגישה את זה בכתב יד.
בני הוא מתבגר טיפוסי שחושב ובטוח שהצדק איתו...
גם אני מנסה להסביר לו שזה לא עניין של להיות צודק אלא לקבל ציון לבגרות.
והגיב: "מה פתאום שאני אעשה את זה שוב זה בעיה שלה שהיא לא מוצאית את זה !"
טיפוסי....
המורה בכל מקרה נתנה לו עוד שבוע כדי להגיש לה את העבודה.
נראה אם נצליח להבהיר לו את חשיבות העניין...אין לי כבר כוחות למלחמות האלה.

אם הספיק לעשות כעבודת כיתה
04/11/12 17:34
80צפיות
כנראה שלא מדובר בעשרה עמודים.

תסייעו לו, ושיכין פעם נוספת. מבינה אותו, מאוד מדכא להכין משהו שכבר חשבת עליו, ניסחת אותו אך אבד לך.
האמת שהוא די צודק אם הוא באמת הגיש לה
04/11/12 18:17
73צפיות
אם המורה לא מוצאת/איבדה את העבודה אז היא זאת שגרמה לבעיה.
ואם הוא יכין שוב את העבודה, יגיש אותה ושוב היא לא תמצא את העבודה?
ואם זה היה מבחן? הייתה אומרת שהוא לא הגיש לה כי היא לא מוצאת את טופס המבחן שלו?

מצד שני, הציון הוא שלו ולמורה אין צורך בציון הזה והוא נלחם ב"טחנות רוח". לא כדאי להיות דון קישוט כשמדובר בציון לבגרות.
עדיף לעודד אותו להכין ולהגיש שוב את העבודה ומנגד לדבר עם המורה ולבקש ממנה שתקפיד לא לאבד את העבודה ולהסביר לה שהבן שלכם טרח להכין בשנית את העבודה ויש לכבד את המאמץ שלו.
אם זו עבודת כיתה-ההיקף לא עצום
04/11/12 19:08
87צפיות
לא הכתיבה, לא ההשקעה, לא הזמן

אז כדאי שגם המורה וגם הוא ירדו מהעץ שעליו טיפסו.

קשה לי להבין איך עבודת כיתה שנעשתה בכיתה במהלך שיעור-היא העבודה ה"קריטית" לציון הגמר שלו באנגלית,קצת נסחפה המורה

והוא--- גם אם הצדק איתו,כמו שכתבתי קודם, הבגרות היא לא תמיד להיות צודק אלא לעיתים להיות חכם.

אז הסברתי קצת למעלה
04/11/12 20:53
91צפיות
העבודה כללה 15 עמודים, שמהווים חלק מתיק עבודות שכל תלמיד צריך להגיש למשרד החינוך שמהווים יחידה לבגרות באנגלית.
זה לא סתם עבודת כיתה. ונכון שזו רק עבודה אחת מתוך כמה שיצטרך להגיש ,
אבל עדיין מאד מכעיס שהמורה לא יכולה לשמור על עבודות.
ובאמת למה שיצטרך לעשות את הכל מהתחלה ??
בכל מקרה עירבנו את המחנכת. נראה מה ייצא מזה.
זה עניין קצת אחר, כי זאת תיקייה שלמה,
04/11/12 21:45
60צפיות
ובית הספר באמת צריך לחשוב מה עושים במקרה כזה. טוב שעירבתם את המחנכת.
אם צריך להגיש למשרד החינוך
04/11/12 21:51
71צפיות
אני מצפה שלא יהיה להם מה לעשות בנידון.

קחי אותו, תגידי לו "אין מה לעשות,  אכלת אותה, עכשיו צריך לראות איך מפיקים את המיטב, אנחנו נשב שלוש שעות, אני אעזור לך, ונתקתק את זה שיצא יותר מוצלח מהמקור".

זה נורא מדכא ומתסכל, תעזרי לו להגיש את זה.
º
05/11/12 18:39
8צפיות
הבת שלי הגישה עבודה כזאת באנגלית
04/11/12 18:13
187צפיות
לא זוכרת אם בי"א או י"ב. היא הגישה בכתב יד והמורה לא הייתה מוכנה לקבל את העבודה. אז הבת ישבה והקלידה הכל ואז הייתה בעיה עם ההדפסה. בבית הספר לא היו מוכנים להדפיס לה את זה ולא היה לי איך להדפיס לה בבית.
בסוף העברנו לדיסק און קי ושילמתי הרבה כסף להדפיס את העבודה בחנות צרכי צילום שגם מדפיסים מסמכים.
המורה התעקשה שיהיה מודפס ובית הספר לא היה מוכן להדפיס.

גם אחרי שהגישה סוף סוף המורה התעקשה להוריד לה ציון כי טענה שהבת הגישה את העבודה באיחור.
האיחור היה בגלל התעקשות המורה על אופן ההגשה. :-\
20 אגורות לדף\ 30 עמודים = 6 ש"ח
06/11/12 23:20
68צפיות
די, די כבר להתלונן על שטויות, על הבלים ועל זוטות. חלאס.
להדפיס בחנות צילום לא עולה 20 אגורות לדף
06/11/12 23:35
86צפיות
כשמוציאים הדפסה בחנות צילום, אצלנו בחנות בכל אופן, לוקחים 2 שקל לדף שחור לבן ו-4 שקלים לצבעוני.

איפה משלמים 20 אגורות להדפסת דף?

אגב, השטויות של אחד הם הצרות של האחר אז אל תפנה אליי בצורה מתנשאת של "די להתלונן" כי מחר אתה תתלונן על משהו ואני אגיד לך שזה שטויות (האמת שאני לא אגיד לאף אחד שהוא מתלונן על שטויות כי אני יודעת טוב מאוד שלא דורכים על יבלות, זה כואב).

בבקשה:
07/11/12 15:52
45צפיות
http://printcenter.org.il/apage/4945.php
אבל האמת היא שבדקתי היום חמישה מקומות שונים בירושלים, ככה סתם בשביל הכיף. המחיר הגבוה ביותר בו נתקלתי היה 0.35 לדף ש/ל.
לא יודע איפה את מדפיסה, אבל גונבים אותך בענק.

בנוסף, להתלונן על זה שעולה לך כמה גרושים לבדפיס עבודה זה השוליים בשוליים. אני לא רואה אותך מתלוננת על תפקוד הילדים, על ההורים האחרים, על חוסר הגיבוי שהורים (כמוך, למשל בשרשור הנוכחי) נותנים למורה.
אני מגבה מורים שמגיע להם גיבוי ממני
07/11/12 19:10
23צפיות
אני לא מגבה באופן אוטומטי, לא את הילדות שלי ולא את המורים.
אבל זה העולם היום
07/11/12 00:10
78צפיות
הרהה מהעבודות הילדים שלי מגישים בכלל בלי להרוג אף עץ, באימייל או על אתר בית הספר. השאר מודפסים. אין אצלנו עבודות שמוגשות בכתב יד. אפילו עבודות כיתה הם מדפיסים, יש מחשבים בבית הספר. לקרוא כתב יד זה לא נוח. אולי לבת שלך יש כתב יד יפה, אבל לרוב הילדים אין. בנוסף, זה היה חלק מהדרישה. את צודקת רק אם המורה לא הההירה את הדרישה הזו מראש.
º
07/11/12 01:10
8צפיות
דווקא באנגלית לפעמים מתעקשים על כתב יד
07/11/12 10:19
40צפיות
כאן בארץ, כדי לבדוק את השליטה בכתיב לטיני.
בכל מקרה, תמיד רצוי לברר מראש את כל הדרישות.
אבל אי אפשר לחייב הדפסה.
07/11/12 15:57
36צפיות
כי בארץ עדיין לא לכולם יש מדפסת!
לנו למשל יש רק בשנה האחרונה, אז לפני כן הילדים היו צריכים לדאוג לשלוח אלי לעבודה (לאלוף הדחיינים זו בעיה לסיים עבודה יום לפני), עד שהתברר כי הוא יכול "פשוט" להדפיס בביה"ס.
גם פה לא לכולם יש
07/11/12 20:19
19צפיות
אבל בספריה יש. ובבית ספר יש.
לחילפין למי שאין מדפסת (לפחות בבית ספרנו)
08/11/12 11:43
21צפיות
מורות אומרות לתלמידים שאין להם מדפסת, שישלחו את העבודה במייל אליהן או לחילופין דיסק און קי או דיסק צרוב.
אבל זה לא מה שקרה אצל ג'ן.
08/11/12 17:47
13צפיות
(זה כאמור בהחלט מה שקורה אצלנו)
מעצבן מאוד
07/11/12 14:27
34צפיות
לבת שלי יש סיפור די דומה. חלק מהעבודות באנגלית המורה הקודמת איבדה לה.
גם כאן מדובר בעבודות שנכתבות ביד ולא מודפסות במחשב.
אני בטוחה שהיא עשתה את העבודה כי אני תמיד עוברת על העבודות שלה.

חוץ מזה, המורה החדשה "גילתה" לכיתה שמי שעשה את כל העבודות של שנה שעברה ייאלץ לתקן אותן כי הן לא היו כפי שמתבקש על ידי משרד החינוך.
זה השלב שבה לנו לחנוק מישהו על הזמן שהילדה השקיעה בעבודות בשנה שעברה.
היא התלמידה היחידה בכיתה שהכינה את כל העבודות !!!

נראה לי שממש אין לו ברירה וישב ויכתוב מחדש את העבודה ושיקפיד להשאיר תמיד עותק מצולם אצלנו כי עכשיו הוא למד שהמורה היא גם בן אדם וטועה לפעמים.
לא מצליחה להוציא מהראש את הזוג הזה שנהרג
04/11/12 13:29
269צפיות
על האופנוע בסוף השבוע.
לא הכרתי אותם.
בנערותי רכבתי בעצמי עם החברים על אופנועים כבדים. זה היה כיף וריגוש ואדרנלין מטורף. זו הייתה אפיזודה קצרה וחולפת, בני הזוג שנהרגו דרך אגב, הם פחות או יותר בגילי.
אלא שלי (ואני בטוחה שגם להם) יצא מאז להכיר גם את הצד המסוכן של הסיפור, דרך חברה טובה. מאז הימים הפרועים ההם גם הפכתי לאם.

קשה לי, ואני מתנצלת בפני מי שהכיר את בני הזוג ומי שזה צורם לו לקרוא - אבל קשה לי לקבל את חוסר האחריות שברכיבה המשותפת של שני ההורים על הכלי המסוכן הזה.
קשה לי לשמוע ש"הכבישים בארץ מסוכנים" - נכון, הכבישים בישראל מסוכנים לדו גלגלי. נכון להיום זה נתון. עובדה. ולכן לא רוכבים במהירות בכבישים המסוכנים, ובטח שלא שני ההורים על כלי אחד.
הופתעתי לקרוא שהחברים מציינים את מותם ב"רכיבה לזכרם". ומה אם חס וחלילה תקרה תאונה במהלך אותה "רכיבת זיכרון"?

º
סליחה, ושכחתי לבקש לא להעלות לראשי.
04/11/12 13:29
44צפיות
בדיוק, בדיוק, בדיוק, כפול אלף!!!
04/11/12 13:53
145צפיות
גם אני, מיום שנולד לי ילד, הפסקתי לרכוב על אופנועים, למרות הכיף שבדבר, כי אני חייבת לשמור על חיי למענו, כדי שלא יישאר לבד בעולם.
ואכן, בני זוג שיוצאים שניהם לנסיעת אופנוע - חוסר אחריות מוחלט! אני כל כך כועסת עליהם, שאין לי זמן נפשי לרחם עליהם. רחמי נתונים אך ורק לילד המסכן הזה.
נסיבות התאונה עוד נחקרות. לפי מה שקראתי
04/11/12 15:07
145צפיות
דווקא ברכיבה בקבוצה הנסיעה איטית יותר ולכאורה בטוחה יותר, כי יש שיירה גדולה ובולטת על הכביש ורכבים לא יכולים לזלזל בך.
עם זאת גם אני חושבת שזה חתיכת סיכון מיותר, לרכוב על אופנוע - אני עצמי פוחדת מכל עלייה על הכביש, גם עם רכב, אז לא כל שכן עם אופנוע.
לבי עם הילדים שאיבדו את הוריהם . קראתי שהבן הגדול היה של האב מנישואים ראשונים, ולא מזמן חגג בר-מצווה. הקטן היה של שניהם.
אני חושבת שזה בדיוק הפוך
04/11/12 15:18
112צפיות
כשהם נמצאים בדבוקה אחת אולי הם מרגישים מוגנים וזה לא נכון.
מצד שני, נסעתי פעם כשמסביבי אופנועים בקבוצה, וזה היה אחד הדברים המעצבנים והמפחידים שחוויתי, כך שהנהגים מסביב מן הסתם יוצאים מדעתם בתוך הסיטואציה.
שלא לדבר על הרכיבה הספציפית
04/11/12 15:14
99צפיות
שמדובר היה במהלך נסיעה של קבוצת רוכבים שמנתה כ-150 אופנועים. (טיול עם עשרות רוכבים בכביש 70 בצפון),
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4300550,00...
שזה בעיני מגביר באופן גדול את הסיכון.
(על פי גירסה אחרת 80 אופנוענים שזה גם המון.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4300841,00...)
אני תוהה מה הבן יקח מהסיפור הזה לחיים.
את ההערצה לאבא והסגנון שלו, או את הזהירות מפני האסון.

מעניין
שכל הורה לפחות ייסע ביום אחר!
04/11/12 15:40
64צפיות
אני, כהורה יחיד, ברור שזנחתי לחלוטין כל תחביב כזה, אבל כשיש שני הורים, אז בסדר, לפחות תרכבו כל אחד לחוד, והשני יישאר עם הילד. ליתר ביטחון.
אני מבינה שזה חלק מהחוויה הזוגית לנסוע ביחד, אבל מה לעשות - החלטתם להביא ילד, זה מצריך קורבנות מסוימים. וברור שלא מדובר רק באופנועים, אלא בכל ספורט אקסטרימי במידת-מה.
גם אני לא מצליחה להוציא אותם מהראש
04/11/12 15:39
133צפיות
במיוחד בגלל הילדים בני ה-3 וה-13 שהתייתמו ביום אחד משניהם...
וגם כי אני מזדהה כי אני רוכבת על קטנוע בעצמי ויודעת כמה זה מסוכן להיות חשופה בכביש. מסוכן בגלל טעויות של אחרים!!! וחוויתי כמה טעויות כאלה של כמעט-תאונה
כמו נהגים שעברו במהירות עצומה באור אדום ועצרתי שניה לפני התנגשות
אני כבר החלטתי לפני חודש- חודשיים שבסוף הקיץ זהו אני מוכרת את הקטנוע....

º
ויפה שעה אחת קודם... לממש את ההחלטה מיד...
04/11/12 15:41
126צפיות
גם אני כל הזמן חושבת עליהם
04/11/12 16:19
121צפיות
לפני שבועיים שמנו את המכונית לתיקון וחזרנו יחד על הקטנוע של בעלי. פחד אלוהים. לא מבינה מה  ההנאה בלרכב על אופנוע/קטנוע גדול.
לא מסכימה איתך לגבי חוסר אחריות.
לרכב על קטנוע זה כיף אמיתי
04/11/12 17:08
108צפיות
זה יחסר לי כשאמכור את הקטנוע...
בד בבד זה סיכון גדול בגלל שאת חשופה
אני התעניתי כל שניה שישבתי מאחוריו
04/11/12 18:00
97צפיות
יש לו קטנוע גדול ומפחיד.
הוא מצידו לא מוכן לוותר עליו.
מבינה אותך
04/11/12 19:25
69צפיות
אבל בעיקר אותו
גם אני מביננה אותו
04/11/12 19:27
58צפיות
כשיש פקקים. כמה כיף לעבור את כולם. אמנם לאט אבל לא לעמוד בפקק.
אז אני מקנאה ברוכבי האופנועים.
זו הסיבה שיהיה לי כל כך קשה בלי הקטנוע
04/11/12 19:39
63צפיות
לא עומדת בפקקים. לא מחפשת חניה. מגיעה לעבודה תוך 10 דקות!
בהחלט מובן
04/11/12 19:41
52צפיות
אבל החייייייייייייייים חשובים יותר.
מצד שני, לא יודעת מה אני הייתי עושה אם הייתי עובדת בת"א. חוכמה גדולה כשאני עובדת 2 דקות נסיעה מהעבודה שלי.
חזרתי עכשיו מהרכיבה האחרונה כנראה...
04/11/12 22:31
92צפיות
יש לי קונה לקטנוע. קבענו מחר בבוקר העברת בעלות...
זו תהיה סופה של ידידות מופלאה וחזרה לפקקים, לחיפושי חניות ולקימה המוקדמת יותר לעבודה...
º
ומה קרה שהחלטת סוף סוף למכור אותו?
05/11/12 04:58
22צפיות
כמה דברים
05/11/12 11:19
131צפיות
תמונה אחרונה על הקטנוע
הדבר הראשון, התאונה שקרתה לי לפני שנתיים שעפתי מהקטנוע. מאז אני רוכבת עם הרבה יותר עיניים על טעויות של אחרים.
דבר שני, בחורף החלטתי שאני לא רוכבת כי יש סיכון להחלקה ובשנה שעברה חטפתי סינוסיטיז קשה מנסיעה ברוח...
דבר שלישי, אני מהווה דוגמא שלילית לילדים ולא הייתי רוצה שהם ירכבו ויסכנו את חייהם. במפורש לסכן.
אז אני אקנה לי מכונית קטנה עירונית ואתחיל לקטר על הפקקים ועל החניות...ועל הזמן שלוקח לי להגיע לכל מקום...
אבל שטויות. יהיה בסדר. העיקר הבריאות!

אולי אופניים חשמליים, שאפשר על המדרכה?
05/11/12 11:59
58צפיות
הרכב הזה נכנס יותר ויותר לשימוש.
אבל מובן שזה תלוי מה המרחק לעבודה ואם הדרך עירונית לגמרי. זה לא רכב לדרך בין-עירונית.
לא נראה לי
05/11/12 15:40
51צפיות
רוב הדרך עירונית אבל ירידה ועליה ממדרכות לכביש ובכלל ראיתי רוכבים כאלה שרכבו בכביש, ללא קסדה, ללא ביטוח והם לא פחות מסתכנים מרוכבי קטנועים
אי אפשר לעבור במעברי חצייה?
05/11/12 16:06
30צפיות
ברבים ממעברי החצייה יש שיפועים לעגלות ילדים.
בכל מקרה, לפחות בתוך העיר אני רואה יותר ויותר אנשים משתמשים בזה.
דבר כזה חמוד גם הייתי
05/11/12 13:14
44צפיות
רוצה שיהיה לי בעיר.
אחותי לפני שנים עשתה רשיון על אופנוע /קטנוע קטן, אחרי מספר פעמים שרכבה עליו, העיפו אותה. במזל לא קרה לה כלום. זו היתה הפעם האחרונה  בה רכבה על 2 גלגלים ממונעים.
מקווה שיהיה לך קל היום
05/11/12 07:12
65צפיות
שולחת
º
תודה! זהו...מסרתי אותו
05/11/12 10:56
22צפיות
º
שיהיה לך קל ונעים
05/11/12 11:29
14צפיות
º
טוב עשית. כל הכבוד!
05/11/12 11:59
12צפיות
ויש עוד כמוך
05/11/12 12:33
32צפיות
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4301119,00...

הורים מוותרים על האופנוע: "לא שווה את הסיכון"

הורים רוכבים סיפרו ל-ynet על הלבטים על רקע התאונה שבה נהרגו ליאת ואביקם גור, שהותירו אחריהם שני יתומים. "אשתי כבר לא נוסעת איתי על האופנוע", סיפר אב לתינוק מהקריות
אני בעיקר חושבת על ילדים שמאבדים שני הורים
04/11/12 16:24
121צפיות
בבת אחת.
לא מצליחה לדמיין תרחיש כואב כל כך.
º
ממש כך
04/11/12 16:47
16צפיות
הורים הרפתקנים , לא אחראיים, אחרונים ברשימתי
05/11/12 16:17
140צפיות
לגידול ילדים.

מדברים כל הזמן על אנשים "לא מפותחים" שאסור להם להביא ילדים .

ובכן, גם ה"מפותחים מידי"  כגון הזוג הזה, גם להם אסור היה להביא ילדים לעולם.

גם לי אין שמץ של מחשבה או רחמים על הזוג.

מזעזע.
º
הזוי מה שכתבת
05/11/12 20:13
29צפיות
זה שתשובתי אינה מוצאת חן בעינייך
05/11/12 22:05
83צפיות
עדיין לא עושה את התשובה הזויה
הנושא שהעלת לגבי - "למי מותר לגדל ילדים"
06/11/12 08:02
55צפיות
והפיכת הורים הרפתקנים לכאלה שצריך לשלול מהם זכויות הוריות, הוא "קצת" farfetched.
בואי נגיד שלהכנס למסלול הזה זה כיוון מאוד בעייתי.
דרך אגב, יש אנשים בעולם שחושבים שלגור בישראל זה מאוד מסכן את הילדים...
º
06/11/12 10:24
3צפיות
עצובה מאד ההודעה שלך
06/11/12 05:00
63צפיות
מדוע את כה כועסת? אסור להם להביא ילדים?
בשרשור זה נמחקה הודעה וכל ההודעות
06/11/12 07:34
90צפיות
שהיו משורשרות אליה.
אם למישהו יש הערה או ביקורת על הניהול בפורום -נא לפנות במסרים בלבד .
תודה .
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום