לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

שלום וברוכים הבאים

פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה מנהלות הפורום

מחפשת קוסמטיקאית מעולה בכפ"ס
16/10/12 16:06
45צפיות
עבור בני בן ה-12 שהתמלא בפצעונים והדבר מציק לו מאוד. היינו אצל רופא עור ואנחנו נשוב אליו, אך גם הוא הליץ על ביקור אצל קוסמטיקאית לצורך ניקוי העור.

אשמח להמלצות
|פטיש| מתחילים את הבחירות ב|תפוז|
49תגובות
16/10/12 12:11
36צפיות
|*| לקראת הבחירות לכנסת ה-19, פורום מפלגת הליכוד גאה לארח את ד"ר עמנואל נבון- מרצה ליחסים בינלאומיים, ראש החוג למדע המדינה ולתקשורת במכללה החרדית בירושלים ומתמודד על משבצת העולים בליכוד.
היום, בין השעות 20:00-21:00,...

(המשך...)
|*| לקראת הבחירות לכנסת ה-19, פורום מפלגת הליכוד גאה לארח את ד"ר עמנואל נבון- מרצה ליחסים בינלאומיים, ראש החוג למדע המדינה ולתקשורת במכללה החרדית בירושלים ומתמודד על משבצת העולים בליכוד.
היום, בין השעות 20:00-21:00, ד"ר נבון ישוחח איתכם על עמדותיו בנושאים הפוליטים השונים, יחסי ישראל - אירופה ואירופה במישור הפוליטי כלכלי ומדיני.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
מנהיגות מדעית - השקר הגדול?
44תגובות
16/10/12 08:47
271צפיות
הילדה שלי בכיתה י'
הצטרפה למנהיגות מדעית. חלק מהמשימות זה להעביר שיעורי מדע דרך קרן קרב (ובבקשה בלי הערות על קרן קרב עכשיו זה לא האישיו) בביה"ס היסודיים בעיר.
פעם בשבוע שעה וחצי מעבירים מערך לקבוצה אחת.
בעיה ראשונה: היא קיבלה 2 קבוצות ברצף והיא תצטרך להעביר מערך של שעה וחצי ב-45 דקות...

(המשך...)
הילדה שלי בכיתה י'
הצטרפה למנהיגות מדעית. חלק מהמשימות זה להעביר שיעורי מדע דרך קרן קרב (ובבקשה בלי הערות על קרן קרב עכשיו זה לא האישיו) בביה"ס היסודיים בעיר.
פעם בשבוע שעה וחצי מעבירים מערך לקבוצה אחת.
בעיה ראשונה: היא קיבלה 2 קבוצות ברצף והיא תצטרך להעביר מערך של שעה וחצי ב-45 דקות פעמיים.
בעיה שניה: היום התברר לי שהיא תפסיד פעם בשבוע שיעור מתמטיקה, 5 יחידות. הובטח בתחילת הפרוייקט שכל השיעורים בביה"ס וכל מערכי השעות יהיו סביב אלו שיוצאים למנהיגות מדעית.
זהו מקצוע קשה מאוד וגם ככה היא במגמות קשות והכל אצלה 5 יחידות. הילדה יורקת דם כדי להצליח וזה מאוד חשוב לה (היא רוצה 100 בהכל) (מאובחנת ADD עם לקויות למידה ללא טיפול מבחירה שלה)

היום אמרתי לה שאם לא ישנו אני לא אסכים שהיא תפסיד שיעורי מתמטיקה.
היא לא אמרה לי לא להתערב, כהרגלה.

היא אמרה שהיא תבדוק שוב אם באמת הם יפסידו שיעור או לא.
לחכות לתשובות או להתקשר עכשיו ולהרים את מנהל הפרוייקט וביה"ס על טיל? רגע לפני שאני מתפוצצת........ אשמח לשמוע את דעתכם בנושא.

במקרה או שלא - קרן רש"י היא גם מנהלת הפרוייקט וגם בעלת ביה"ס של הילדה.
האם לתיכונים שלכם אישור לגביית כספים?
71תגובות
16/10/12 08:13
163צפיות
בכל שנה הייתי בין הראשונים לשלם. השנה אני לא ממהר. ממילא אין אישור.

(המשך...)
בכל שנה הייתי בין הראשונים לשלם. השנה אני לא ממהר. ממילא אין אישור.
יום שלישי פעמיים כי טוב
42תגובות
16/10/12 07:16
89צפיות
ושוב הגיע יום שלישי ואנו בפינה שמיועדת לנושאים הנחמדים, הכייפים והנעימים, ליום טוב.
זה המקום לכתוב כל דבר טוב שקרה, קורה או מתוכנן לכם ומשמח אתכם.
אפשר גם לשלב המלצות על דברים שיעשו לנו כייף וטוב (ספרים, הצגות, ועוד כיד הדימיון הטובה )
אז קדימה, שימחו...

(המשך...)
יום שלישי פעמיים כי טוב
ושוב הגיע יום שלישי ואנו בפינה שמיועדת לנושאים הנחמדים, הכייפים והנעימים, ליום טוב.
זה המקום לכתוב כל דבר טוב שקרה, קורה או מתוכנן לכם ומשמח אתכם.
אפשר גם לשלב המלצות על דברים שיעשו לנו כייף וטוב (ספרים, הצגות, ועוד כיד הדימיון הטובה )
אז קדימה, שימחו איתנו
אז נפלה החלטה - חוגגים בקמפינג על החוף.
15/10/12 23:05
307צפיות
ברור שתהיה שתייה חריפה, ברור שיהיה אוכל ובשרים על האש. מבחינתי - העלויות עליי.
זה בקרבה כאן ליד הבית, תמיד נוכל להיות מוזעקים בהתראה של דקה.
המשטרה מפטרלת ליד החוף באופן קבוע.

זה בסדר גמור מבחינתנו. הוא שמח וטוב לב שתהיה לו חגיגה כלבבו - יצא WIN-WIN אמיתי (אנחנו עשינו פשרה, הוא עשה פשרה, כולנו לא מאוד מרוצים ולא מאוכזבים - סבבה). אם עצמאות, אז עד הסוף ועם כל האחריות לעניין

חייבת שוב להודות שהכתיבה כאן היתה החלטה מצויימת שעשיתי בגחמה של רגע - תודה גדולה ממני.
שמחה על ההחלטה שלך להכנס לכאן
15/10/12 23:45
134צפיות
היה דיון מאוד מעניין.
וכמובן שזה בהחלט משמח שכולם מרוצים, אבל שאלה קטנה, אם יהיו בני נוער+שתיה, ומשטרה מפטרלת, זה לא יכול להגמר לא טוב?
סורי להוציא לך רוח מהמפרשים
15/10/12 23:53
201צפיות
אם המשטרה תראה שתיה חריפה, במקרה הטוב היא תבקש מהם לשפוך/תחרים את כל השתיה, במקרה רע היא יכולה לפרק להם את המסיבה.
השאלה האם הבן שלך לוקח את זה בחשבון.

בעיני, אפשרות הוילה עדיפה כבר.
אגב, הם לא ירוקנו להם שתיה כי הם בני נוער
15/10/12 23:54
161צפיות
גם לבני 25 היו מרוקנים שתיה, אסור יותר לשתות בחוף.
זה שהאופציה הזו בעייתית, לא מכשירה את הוילה
16/10/12 07:23
131צפיות
בעיני.
הוילה היא מקור לבעיות הרבה יותר גדולות בין הילדים עצמם.
º
לדעתי מלחיץ יותר מאשר מסיבה בוילה
16/10/12 04:52
44צפיות
לי דוקא נשמע מצויין
16/10/12 07:40
99צפיות
גם כי יהיה מה "לעשות" יותר מאשר להתמסטל, גם כי אפשר להגיע בזמן קצר, וגם כי לא יפריעו לאנשים לישון.
בחיים לא הייתי מאשרת דבר כזה
16/10/12 10:28
143צפיות
לקחת על עצמי אחריות לקבוצת נערים בים בלילה?? בחיים לא.
ומה אם מישהו ישתה ויכנס למים הסוערים?!
º
בדיוק מה שחשבתי
16/10/12 13:01
27צפיות
º
בהצלחה
17/10/12 11:40
9צפיות
קודם כל, אי אפשר להכנס למים כי יש סלעים
18/10/12 08:03
128צפיות
שנית לא צריך לנהוג כלל ולא להשתמש בהסעה.
שלישית, זו לא וילה מבודדת שבה אי אפשר לדעת מה קורה - כאן מדובר במקום ציבורי פתוח לכל.

אבל הכי חשוב מבחינתי - הוא כבר בילה בצורה הזו כמה פעמים, כולל בקיץ האחרון. כולנו מנוסים בבילוי הזה - הוא יודע בדיוק מה קורה וגם אנחנו.
ולגבי שתיה חריפה - אמנם לא ידעתי שיש הגבלה על שתיה חריפה בחוף, אבל אם נכון מה שכתבת אני מאוד שמחה לקרוא את זה.
הם ישתו בירה, וזה משהו שהוא כבר מכיר ושתה גם בעבר.
גם מבירה אפשר להשתכר כהוגן - אבל הם בני 17-18 וזה הרע במיעוטו.
אני לא מבינה למה אתם מקבלים את שתיית האלכוהול
18/10/12 13:24
96צפיות
אני לא אומרת שאתם צריכים להציב שם שוטרים כדי לפקח שהם לא ישתו אלכוהול, אבל אם זה אסור על פי חוק, לפחות אתם צריכים (לדעתי) לעשות ככל יכולתכם שלא יהיה שם אלכוהול. אני לא מבינה את הסלחנות שבה את מתייחסת לנושא.
אני לא מתייחסת בסלחנות כלל, אני פשוט
18/10/12 13:52
95צפיות
בוחרת את המלחמות שלי.
תחשבי מתי את התחלת לשתות בירה? פחדת מההורים שלך? הסתרת?
אני לא טומנת את ראשי בחול, אני יודעת שאם ארצה בכך או לא, ילדיי גדלים ובוחרים להתנסות בחוויות בחיים. אני מקווה שהדוגמה שאנחנו נותנים והגבולות שאנחנו מציבים ישמרו עליהם גם כשאנחנו לא נמצאים איתם. יחד עם זאת אני תמיד מדגישה את עניין האחריות האישית בהתאם לגיל.
אחת החוויות הכיפיות באמת היא להיות בין חברים ולחגוג ביחד - אני בוחרת לתת לו את ההזדמנות לשתות בירה באופן מבוקר מאשר ללכת ולהשתכר בסתר או לצרוך סמים. אחרי הכל אנחנו קונים את האוכל והכיבוד...
מעולם לא התחלתי לשתות בירה, לא התחלתי לעשן,
18/10/12 14:01
76צפיות
ולא התחלתי לעשן סמים. אני לא נוגעת בשום סם (חוץ מקפאין שבקולה, אם את רוצה לקרוא לזה סם, וגם בו לא לעתים קרובות).
ואני לא חושבת שאי-פעם הסתרתי מהורי איזושהי פעילות שלי. כלומר, לא שהלכתי ודיווחתי להם על כל פגישה שלי עם כל אדם, אבל נדמה לי שמעולם לא ביצעתי פעולה שהיתה אסורה בעיני וחשבתי שאני צריכה לוודא שהורי לא ידעו אותה.

לכן, באותה מידה, אין שום סיכוי שהייתי קונה בירות למסיבה של נוער. ואני לא רואה בזה בחירת מלחמות כאשר הורה מחליט לספק אלכוהול לבני נוער שהחוק אוסר עליהם לשתות אלכוהול. זאת פשוט עבירה על החוק, ובאמת שאני לא מבינה איך הורה יכול להרשות לעצמו לעשות דבר כזה. אני אומרת לך את זה בשיא הכנות.

אני כן ניסיתי והצורך להסתיר היה מעיק
18/10/12 14:17
67צפיות
אני זוכרת את עצמי מנסה סיגריה ונגעלת עד מוות.
טעמתי בירה ומאוד אהבתי, יין אני אוהבת מעט מאוד סוגים ואני שונאת את כל שאר מיני השתיה החריפה.
אני מאוד אוהבת קפה ומעדיפה אותו איכותי ומאוד לא אוהבת קולה.
איך אדע מה אני מעדיפה אם לא אנסה?
המסר הראשוני - תנסה דברים במסגרת החוק.
18/10/12 14:57
51צפיות
אם החוק אוסר על שתיית אלכוהול מתחת לגיל 18, אז אני לא אומרת שאסור לטעום מה הטעם של בירה או יין, ברור שמותר לטעום, אבל לא לשתות אלכוהול מעבר לטעימה. (את הרי לא קונה להם בירה כדי שהם יטעמו...)
ואם אסור לעשן סמים, אז אל תעשן סמים. ועל סמים גם הייתי ממשיכה ומסבירה למה זה לא טוב, בלי שום קשר לשום חוק.
וכל דבר שמותר על פי חוק וגם נראה לך על פי ההיגיון שלך שמותר לצרוך אותו - אכן תנסי ותחליטי מה את מעדיפה.
ובכל מקרה, מה הקשר בין השאלה שלך ("איך אדע מה אני מעדיפה אם לא אנסה") לבין העובדה שאת עומדת לעבור על החוק ולקנות שתייה חריפה לבני נוער?

החוק
19/10/12 19:58
29צפיות
מדבר על שתיה בציבור. שתיה בבית מותרת לפני גיל 18, בפיקוח ההורים שהרי מגיל אפס שותים ביהדות יין בכל קידוש ביום שישי.... בבית מותר לילד לשתות. בחוץ אסור להחזיק שתיה חריפה פתוחה (כתבו על זה בשרשור). גם אסור לבני נוער לרכוש אלכוהול, גם לא בסופר, אם הם עושים קניות לבית, להורים.
הבת שלי בת 17 הייתה במסיבה עם אלכוהול, ההורים ישבו בסלון והשגיחו שהילדים לא מתפרעים. הם גם הסיעו הביתה ילדים שהגזימו בשתיה. הבת שלי אמרה שזה שההורים היו שם נתן להם לגיטימציה לשתות. ומאחר והם היו קטינים, יש בזה בעיה. מצד שני, לפי החוק, לא חושבת שהייתה בעיה כי זה לא היה במקום פתוח אז בעצם לא עברו על שום חוק. ויחד עם זאת, גם לי וגם לבת ולעוד ילדים שם, הפריע שההורים שם ובנוכחות שלהם כאילו אומרים שזה בסדר שהילדים הצעירים הללו שותים ומשתכרים. זה כאילו לומר שאם אי אפשר להעמיד גבולות אז בואו נשתתף בחגיגה. בעיה.
ודייק: מותר לבני נוער לקנות אלכוהול
19/10/12 22:17
30צפיות
אסול למבוגרים לספק להם אותו. ומי שחושב שמה שחשוב הוא החוק, אין לו מושג - לא בחינוך, לא בהבנה של בני נוער (לא אלייך אני מכוון). כי אם החוק הוא הבעיה, אז השתכרות עד אובדן עשתונות היא סבירה לגמרי בגיל 18 ויום.
בירה מבחינת המשטרה זה אלכוהול
18/10/12 14:46
63צפיות
"מהן ההגבלות הנוספות על פי החוק החדש?

"סמכות תפיסה והשמדה":
אסור לאדם לשתות או להחזיק משקה המכיל אלכוהול בכלי פתוח (בקבוק, פחית, כוס, וכדומה) במקום ציבורי או ברכב הנמצא במקום ציבורי בין השעות 21:00 בערב לבין 06:00 בבוקר.
ההנחה היא שמי שמחזיק משקה המכיל אלכוהול בכלי פתוח בכוונתו לשתות את המשקה וכי שתיית המשקה עלולה להביא להפרת הסדר הציבורי או לפגיעה בשלום הציבור או בביטחונו.

שוטר רשאי לתפוס או להשמיד את המשקה או את כלי הקיבול שלו, לרבות שפיכה מיידית של המשקה והשלכת כלי הקיבול לפח. .

קטינים (מתחת לגיל 18) אינם רשאים לשתות או להחזיק משקה המכיל אלכוהול (בקבוק, פחית, כוס, וכדומה) במקום ציבורי או ברכב הנמצא במקום ציבורי בכל שעות היממה.
מקום ציבורי כפי שהוגדר בחוק הינו מקום, דרך, בניין או אמצעי תעבורה שיש באותה שעה לציבור זכות או רשות של גישה אליהם כגון: פארקים, גנים ציבוריים, חופים, חניונים וכד'.. "
תוודאי עם הבן אם הוא מודע לחוק, ומה יקרה למסיבה אם איזה שוטר יעשה מהם דוגמא.
יפה שהגעתם לפשרה
18/10/12 14:38
77צפיות
ושמחה שהפורום עזר.

לי גם קשה עם השתיה החריפה. פשוט תקפידו שלא ישתו בהפרזה. ניתן לטבוע גם במים רדודים, ואיכשהו צריך להגיע הביתה.

מצד שני הם בני 18 ואי אפשר רק להגביל.
בדיוק. אני מעדיפה לשחרר את החבל בצורה
18/10/12 14:42
71צפיות
מבוקרת.
18/10/12 17:54
47צפיות
אני חושבת שאת לא יכולה לאסור על נער בן 18 וחבריו שחוגגים יומולדת 18 לחגוג איך שהם מעוניינים (כן,כולל אלכוהול)

הרצון  שלכם למצוא את גשר הזהב , מאד נראה לי

גם לכבד את הרצון שלו במסיבה כמו שהוא רוצה , וגם את הרצון שלכם במיזעור נזקים אפשריים.

ללכת "איתו" ועם הרצונות שלו, מחד ---- אבל למצוא את הפתרון שיהיה קביל עליכם ועליו כפתרון של פשרה ודיאלוג - בעיניי זה נכון !

מה שאני הייתי עושה בנוסף הוא "מקרים ותגובות" כלומר תרגול "על יבש" איתו לסיטואציות שיכולות לקרות במסיבה- והנחיה לתגובות נכונות או סבירות

(מה תעשה אם מישהו יכנס למים, מה תעשה עם שוטר יגיע ויאסוף את הבקבוקים, מה תעשה אם מישהי תשתכר מאד ) טלפוני חירום ו...לשחרר את החבל.

אין ברירה. הוא בן 18.

ומזל טוב גם.
º
18/10/12 18:00
7צפיות
אדם שבר את מהירות הקול
15/10/12 10:41
167צפיות
אדם שבר את מהירות הקול
אתמול ראיתי את הסיפור בחדשות וממש נדהמתי מהרעיון-
"לאחר שנים של אימונים, ושתי דחיות מאכזבות, אתמול הגשים באומגרטנר את חלומו. במשך יותר משעתיים הוא נסק בעודו נתון בתוך קפסולה שחוברה לבלון הליום. הוא היה לבוש חליפת חלל מיוחדת שנועדה להגן עליו מפני לחץ האוויר הנמוך והקור הקיצוני בשכבת הביניים של האטמוספירה. באומגרטנר שמר על קור רוח וקשר רציף עם חדר המצב לאורך הנסיקה ואף הצליח לדבר במהלך הנפילה.
כשהגיע לאדמה כרע באומגרטנר על ברכיו והניף את זרועותיו במחוות ניצחון. לאחר מכן נעמד על רגליו בבטחה. אמו, אווה, פרצה בבכי נרגש כשפתח את המצנח, לאחר ארבע דקות ו-20 שניות.  
במסיבת עיתונאים שערך אמש (יום א') לאחר הצניחה ההיסטורית, הסביר באומגרטנר מה אמר לפני שקפץ מהקפסולה שנשאה אותו לגובה הגבוה מ-38 קילומטרים: "אמרתי שאני יודע שכל העולם צופה בי כרגע, שהלוואי שהעולם היה יכול לראות מה שאני רואה. לפעמים צריך לעלות לגובה רב כדי להיווכח עד כמה אתה קטן"."

נראה פסיכי לגמרי לעשות דבר כזה, אבל מי יודע, אולי זה הצעד הראשון לקראת תחבורה של העתיד?...
(וכמובן שהבאתי כאן גם את הנקודה האימהית...של לעמוד ולראות את הילד שלך עושה דבר כל כך מסוכן)
לא נראה לי פסיכי בכלל
15/10/12 11:31
75צפיות
הוא התכונן לזה, התאמן לזה, הוא לא סתם קפץ ממטוס, נכון שזה לא מצב שגוף האדם מורגל לו בחיי היום יום וברורים לי הסיכונים(או חלקם)
ולו אני הייתי אמא שלו - הייתי מתרגשת בשבילו וגאה בו.
שאלה מעניינת לסקר
15/10/12 12:04
59צפיות
הייתם גאים בילד על הניסיון האמיץ או חושבים שהוא מסכן את עצמו לשוא?
גם וגם
15/10/12 12:14
39צפיות
בערך מה שעובר לי, בקטן, בכל פעם שהיא עושה איזו סלטה...
אין לי ספק שהתשובה שלי היא
15/10/12 12:15
46צפיות
לא!
זה קל להיות חכם לאחר מעשה...לאחר שהוא  הצליח במשימה עכשיו כולם גאים בו אבל הוא סיכן את עצמו בטירוף בשביל להיכנס לספר שיאים
זה יכל היה להיגמר אחרת
º
לשווא. שימצא מטרות נעלות יותר.
15/10/12 14:09
8צפיות
º
נורא! מסכן עצמו לשווא ובשביל תהילה
15/10/12 20:33
10צפיות
אני הייתי עסוקה באמא וכאבה לי הבטן בשמה...
15/10/12 13:06
83צפיות
היה סיכוי לא קטן שהיא הולכת לראות את הבן שלה מתרסק בשידור חי.
אני לא חושבת שהייתי באמת מצליחה לעודד את הילדים שלי לעסוק במשהו שיש בו סיכון.
אגב, אני שוקלת לעשות לו הפתעה ליומולדת 18 (אוטוטו) צניחה חופשית. אני צריכה לנסות לברר איתו קודם בעקיפין אם זה משהו שהוא ישמח לעשות או שנגיע לשם והוא יברח
º
זה טוב
15/10/12 14:21
6צפיות
אני עשיתי צניחה חופשית
15/10/12 14:46
66צפיות
וזה היה מדדדדדדההההההההההההההייייייייייייםםםםםםםםםםםם
אני לא יודעת אם הוא פחדן כמו אמא שלו
15/10/12 15:24
39צפיות
על הברבורים בלונה פארק אני לא עולה...
איזה אומץ
15/10/12 15:32
46צפיות
זה היה בצעירותך?  הדבר המפחיד ביותר שעשיתי היה רכבת הרים בגארדלנד.
º
בגיל 29 - זה נחשב "בצעירותי"?
15/10/12 16:01
15צפיות
זה תלוי...
15/10/12 16:21
34צפיות
אם היום היית עושה זאת שוב?!
לא חושבת.... אפילו בלונה פארק אני כבר לא
15/10/12 16:40
32צפיות
עולה על מתקנים ....
גם אני, בגיל 45, וזה באמת מדדדדההייםםםםם
15/10/12 16:11
58צפיות
אין דברים כאלו.

עכשיו הייתי חוזרת על זה!
וואו ...
15/10/12 16:26
31צפיות
אני מלאת התפעלות מהאומץ!
אגיד לך מה כן אעשה ומה לא
15/10/12 16:36
40צפיות
כן -
אופנוע  מהיר, מכונית מרוץ, צלילה (עשיתי עם מדריך בריף הדולפינים אבל מוכנה עכשיו ללכת להוציא רשיון צלילה), סנפלינג (עשיתי לפני מליון שנה ב"חצצון")

לא -
בנג'י, קפיצה במפלי מים (פעם אחת לפני שנים רבות ב"זויתן" - 6 מ',  הספיק לי לכל החיים)
סנפלינג גם אני עשיתי
15/10/12 16:42
29צפיות
אבל לא צלילה, לא מכונית מרוץ ,לא בנג'י ובעצם כנראה כבר לא אקסטרימים כאלו.
אבל לי היתה "חוויה" מיוחדת בסנפלינג
15/10/12 17:18
36צפיות
ירדתי עם שיער אסוף בשתי צמות ואז חמישה מטר לפני הקרקע, כשאני תלויה בין שמים וארץ, נתקעה אחת הצמות בחבל ובמתקן ההורדה.
נשארתי תקועה, לא למעלה ולא למטה.
בסוף העלו לי מספריים (קשרו לחבל הביטחון והעליתי אלי), גזרתי את הצמה ובאמצעות חבל הבטחון שהיה מאובטח מלמעלה הורידו אותי לקרקע.
הדרב הראשון שעשיתי היה לגזור את הצמה השניה, להרגע קצת ולהמשיך עד סוף המסלול (טוב, מי רוצה להתקע באמצע הדרך).

מאז תקנות הבטיחות לבעלי שיער ארוך אומרות שיער אסוף מאחור!!!
º
סנפלינג ותספורת ביחד- זו חוויה
15/10/12 17:45
9צפיות
º
אין ספק
15/10/12 17:57
3צפיות
אאוץ'
15/10/12 19:35
20צפיות
הייתי בטח בוכה על השיער שנגזר.....
אני צללתי כמה שנים טובות
15/10/12 18:07
24צפיות
עכשיו אין לי אישור מהרופא. באסה.
בעיני זה אכן טירוף.
15/10/12 14:08
54צפיות
אין לזה שום יישום מעשי, בעיני, וזה סתם לסכן את החיים בשביל לשבור שיאים. לא מעורר בי שום הערכה. להפך.
האמת שמצאו ישום לפיתוח הטכנולוגייה הרלוונטית
15/10/12 14:20
39צפיות
לאסטרונאוטים שצריכים לצאת מהמעבורת בחלל.
לא מדוייק
15/10/12 15:21
39צפיות
טל ענבר, ראש המרכז לחקר החלל במכון פישר, הסביר ל-ynet על משמעות ההישג של באומגרטנר:
"הקפיצה היא קודם כול אתגר כמו כיבוש פסגת הר או קרקעית אוקיינוס. כלומר, באופן ראשוני היא לא נועדה כדי לקדם את המדע.
אולם, תוך כדי ההכנות למבצע הראווה, פותחו שיטות מתקדמות לשמירה על חיי אדם בגבהים רמים ותנאים קיצוניים. הידע שיושם במבצע יוכל לשמש בעתיד טייסי חלל בעת הצורך לנטוש את כלי הטיס שלהם בגובה רב".

"כולנו זוכרים את אסון מעבורות החלל קולומביה וצ'לנג'ר, אם ניזכר רגע ניווכח שיכולים להיווצר מצבי קיצון שבהם קיים צורך לנטוש חללית בגובה רב. אחד מאנשי הצוות של הקפיצה היום הוא לא אחר מהאלמן של לורל קלארק, אסטרונאוטית שנספתה באסון קולומביה. מאז מות אשתו, הוא שם לעצמו למטרה לעורר מודעות לחיזוק הבטיחות של אסטרונאוטים במשימות חלל עתידיות. מדובר במבצע מורכב מאוד, הדורש מרכז בקרה מתקדם הכולל תקשורת וניטור מתמיד של סימני החיים של הקופץ. כך שמבצע זה מזכיר יותר טיסת חלל מאשר צניחה חופשית"
אני גם לא מתפעלת מכיבוש פסגות ומצולות.
15/10/12 15:55
40צפיות
זה היה נחמד כשעדיין לא היו אמצעים טכנולוגיים להגיע לפסגות הלאה. אז טיפסו ברגל וזה היה הישג ענקי. כל הכבוד.
גם גילוי אמריקה היה הישג ענקי וכך גם ההגעה לקוטב. אבל מה לעשות שכיום יש טכנולוגיות לעשות זאת בקלות.
אם הוא באמת היה עושה את זה כדי לפתח כל מיני טכנולוגיות וכדומה - הייתי מוחאת לו כפיים. אבל שיאים כשיאים לא מעוררים בי התפעלות. גם לא שיא בריצה או שיא בקפיצה לגובה. בימי האדם הקדמון היתה משמעות ליכולת ריצה מהירה. כיום אין לזה שום משמעות בעיני, ולכן זה תפל לחלוטין.

לא דומה בכלל ללכת בתוך הנוף
15/10/12 18:10
36צפיות
לחווית הנוף בשום טכנולוגיה שאת יכולה לחשוב עליה. אני מתה לעשות טיול באנטרטיקה.
º
מצטרפת אליך רק אם יעלו קצת את הטמפרטורות
15/10/12 18:12
8צפיות
אם עושים את זה להנאה - סבבה.
15/10/12 18:17
21צפיות
אני מדברת על הרדיפה אחרי שיאים.
תדע כל אם עברייה שמסרה את גורל בניה לידי
45תגובות
14/10/12 21:47
610צפיות
המפקדים הראוים לכך.

(המשך...)
המפקדים הראוים לכך.

כתובות אינטרנט מצורפות:
פורומים חדשים ב|תפוז|
14/10/12 18:13
6צפיות
|תו| מחפשים מקום לחפור ולדון בכל מה שקשור במוזיקה|?| - בזמרים, בלהקות, בשירים, באלבומים וכו'
אז פורום מאחורי המוסיקה הוא בדיוק הפורום בשבילכם!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|גאווה| "הנורמלי החדש" היא סידרה קומית חדשה על זוג הומואים שמחליטים להביא ילד לעולם באמצעות פונדקאית. אפשר לסכם את הסדרה במשפט אחד, אבל למעשה מדובר בסדרה צבעונית מלאה בדמויות ססגוניות,משעשעת ומלאה בעימותים של ליברליות מול שמרנות ולא תמיד נוקטת בעמדה שהייתם מצפים שהיא תנקוט. אתם מוזנים לפורום החדש של The New Normal כדי להבין על מה כל המהומה.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?f...

|לב| כשרובנו חושבים על בליינד דייט אנחנו חושבים על בית קפה נחמד, פאב או קולנוע. אבל מה קורה כשהבליינד דייט הופך באמת למפגש בחשיכה מוחלטת?
התוכנית החדשה בהנחיית ירון ברובינסקי מביאה את המשתתפים להרפתקה יוצאת דופן ואתם מוזמנים לדבר עליה בפורום החדש של דייט בחשיכה

|מיקרופון| כשסיימון קאוול ובריטני ספירס יושבים זה לצד זו בתוכנית אחת, יכולים לצאת מזה רק דברים טובים! ואם גם אתם מכורים לריאליטי המוצלח ביותר של מציאת הכישרון הבא בעולם המוסיקה, בטח יהיה לכם הרבה על מה לדבר בפורום אקס פקטור
פורום חדש - הומלנד וחטופים
17/10/12 23:37
3צפיות
כל צופי הסדרות הומלנד וחטופים,
אתם מוזמנים בחום לפורום החדש שנפתח ממש השבוע:

פורום הומלנד וחטופים - 2327

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
ערב טוב חדשה כאן זקוקה לייעוץ..
14/10/12 17:16
189צפיות
שמי סימה יש לי 4 ילדים 19 18 15 11 אוטוטו,
הבן בן ה18 החליט שלא מתאימה לא מסגרת לימודית אומנית ולכן העברתי אותו לפני שנתיים למסגרת מקצועית,
עם לא מעט בעיות משכנו שנה ועוד שנה
השנה הוא בשנה אחרונה מחנכת חדשה (גם בבי"ס) אולי מנסה להראות את יכולותיה,וכבר מתחילת השנה התחילה להחזיר אותו הביתה -הנה הוא צחק,הנה הוא זרק בדיחה הנה הוא היום בא לא ללמוד,
הבית ספר הוא מחוץ לעירנו החזרה משם היא בטרמפים (יש הסעות )
הבית ספר הוא לתלמידים שלא מתאים להם המסגרת הנוקשה יש שם מורים עם סבלנות עם הבנה למצב.
נכון הבן שלי לא "צדיק" אבל על כל שטות להחזיר הביתה?
ביום חמישי האחרון אמרה לו תישאר בבית תדבר איתי בערב דיבר איתה סיכמו שיחזור היום היום חזר אחריי שדיברתי איתו ואמרתי לו סיים את השנה הזאת וזהו מה נשאר לך..עד שהגיע היא אומרת לו היית צריך לבוא עם אמא שלך..
אני לא מורידה מעצמי אחריות הייתי מס' פעמים דיברו איתו בנוכחותי ושמתי לב שמה אני כבר יכולה לעשות?להעניש?הוא כבר גבר לתת מכות?
היום שוב החזירו אותו הוא החליט שלשם לא חוזר הולך לחפש עבודה מנצל את גילו שמתאים לכל עבודה וייחכה לגיוס.

אתם?מה אתם הייתם עושים?
מבולבלת לא יודעת

מצטערת שיצא ארוך..

לא לראשי
שלום לך
14/10/12 17:35
78צפיות
נשמע מאוד קשה ומתיש והייתי אומרת שלמרות הקושי עם הילד, זו בעצם בעיה עם המחנכת וכך מנסה לפתור אותה. יש בעיני מקום לשיחה עם היועצת ועם המנהלת.

האם יש כיתה מקבילה שהוא יכול לעבור אליה?
תודה על המענה..
14/10/12 17:42
64צפיות
מתיש עד מאוד אני לפני הרמת ידיים ולהגיד לך תעשה מה שאתה חושב..
אין כיתה מקבילה זה בי"ס עם מעט תלמידים
מה שעל פניו מצויין -אם רק היה נשאר שם(גם מקצועות הלימוד המקצועיים מצויינים)
לא יודעת אם שיחה נוספת תעזור באמת שכבר לא יודעת.
שנה שעברה היה מחנך מצויין שכבר שנים מלמד שם היתה לו גישה וידע איפה ואיך לדבר.
ממש מיואשת..
סימה
14/10/12 17:56
55צפיות
עכשיו קראתי מה ענית כאן
ואני ממליצה לך ממש עכשיו להרים טלפון ולהתייעץ עם המורה של השנה שעברה
הוא יתן לך קו וכיוון כי הוא מכיר אותו היטב וגם תדברו חופשי.

כתבתי במקביל למענה הקודם שעלה כאן ואני רואה עכשיו חפיפה.
זה מעודד.

את לא מתייאשת.!
º
בדיוק. זה מה שאני הייתי עושה
15/10/12 10:28
9צפיות
סימה יקרה
14/10/12 17:49
99צפיות
היות שיש לי רקע קצת יותר רחב מהכרות קודמת שלנו ואני מכירה את התהליכים שחצית עם הבן
עד לבית הספר הזה, אני מרגישה נוח להציע לך מה שאני הייתי עושה.

היום יש לכם יום מתוח ואני מבינה את תחושות שני הצדדים.
תרפי ממנו. אל תשוחחי עימו. לא יקרה כלום אם הוא ישב עוד יום בבית כדי שתעשו צעד מחושב.

הייתי מציעה לך לצלצל למחנכת או ליועצת, לזמן פגישה בבית הספר בהיהיו נוכחים:
המחנכת, היועצת ואם אפשר גם המנהל/ת.(או מי שמכיר אותו משנה שעברה). תלכי לשם עם בעליך. כן הייתי משתפת אותו בצעד הזה.
אל תתני להם לדחות אותך. תבקשי פגישה הכי קרוב שניתן.

את צריכה להיות אסרטיבית בשיחה ולהגיע מוכנה.
להסביר להם שהמסגרת כמו שהם יודעים אמורה למנוע נשירה של ילדים בקשיים כמו שאת מציגה,
ולא לזרז את הנשירה.

תציעי להם אפילו להעביר אותו לכיתה עם מחנכת אחרת, רק שיסיים את 12 שנות הלימוד ולא ייפלט חלילה למקומות שיביאו אותו לנסיגה
נוספת בהתנהגות.

תסבירי להם את כל החששות שלכם, תעמדי על כך שיקחו אותו לשיחה שיכתבו איתו הסכם שהוא ינסח במו ידיו
ויתחייב לעמוד בו כולל דרישות המשמעת של המחנכת.

תבקשי בשיחה שיתנו לו לחוות גם תחושה של הצלחה ולא רק כשלון כדי שירגיש שמעניקים לו אוזן קשבת.

את אולי יודעת שהבן שלי נעדר מבית הספר במשך 4 חודשים רצופים בכיתה י'
בכל פעם שהיו קשיים, העדריות, חרדות, וחוסר רצינות - זימנו פגישות, עשינו הסכמים והחלטות
וכך "משכנו" אותו עד שסיים יב' כיתות .

המערכת עשתה כדי ללכת לקראתו וזה בדיוק מה שאני מציעה לך לגרום למערכת הבית ספרית שם.
"לאלץ "אותם בטובות שילכו לקראתו תוך הדגשת החששות שלכם שהוא עלול להתדרדר וזה יהיה על אחריותם!!!

דברי איתי ככל שצריך
מחבקת ריקי

14/10/12 17:54
111צפיות
תודה יקירה שאת גם כאן
ובכל מקום בעצם
זה מעליב?
14/10/12 17:56
99צפיות

כן אני כותבת כאן לא אחת
יש כאן פורם מאוד נעים.
מעליב?????????דווקא את נכס
14/10/12 18:03
75צפיות
מצויין
חלילה מעליב!
•Buttercup למדה אותי השבוע את המונח
14/10/12 18:13
71צפיות

שלולית.

לך אני יכולה לומר... שכונה

בכל זאת שכנות  ד"ש לאמא שלי.
סימה 53 שלום
14/10/12 18:27
63צפיות
רגע לפני הסוף (של בית הספר) מגיע שנה כזאת שמסתמנת כמתחילה "לא טוב" והולכת ומתדרדרת-- מעצבן ומתסכל גם יחד, במיוחד לאחר שכבר עשה את המעבר בכדי לפתוח דף חדש במקום אחר.
אם נראה לך שעדיין יש סיכוי מול המורה הזאת, מה עם להזמין אותה לשיחת 4 עיניים ולשוחח בדיוק על העניין הזה? נראה לך שיש עם מי לדבר? אם יש לזה סיכוי, שווה לנסות במידה דומה עם הבן--יש מורה חדשה, זו השנה האחרונה שלו (ולא שלה) איך הוא היה רוצה לסיים?

בהצלחה
14/10/12 13:19
126צפיות
הבטחתי לברר לגבי כביסת חיילים, אז אלה התוצאות:
ביישוב של חברה שלי יש מכבסה שאפשר להביא להם את הכביסה של החיילים עד שלוש בצהריים ביום שישי, ומקבלים אותה נקייה, מגוהצת ומקופלת במוצאי שבת.
תודה על התשובה, אצלנו אין כזה שירות
14/10/12 14:16
84צפיות
בשבועות האחרונים החייל יוצא כל שבת כמעט ורמת הכביסה לא חריגה במיוחד בימי שישי.

בעוד חמישה שבועות מתגייס גם מס' 2 ואז זה יהיה מרתון אמיתי של סופ"ש. נראה שאצרף לעניין את אמי היקרה.

* בחמישי-שישי האחרון עשיתי 6 מכונות כביסה כדי להדביק את הפער עם כל השבתות והחגים שהיו לנו (לא סיימתי יש עוד שתיים לפחות.
** לפני שנה רציתי להתחיל ללמוד במכללה באזורי שנמצאת בקיבוץ. הסברתי להם שהלימודים ביום שישי לא מתאימים לי מאחר ויש לי ילד חייל וזה מתנגש עם הכביסות. הם צחקו ואמרו שחלק מהתנאים לסטודנטים (אלו שגרים בקיבוץ) זה כביסה חינם והם יכולים לצרף אותי לסידור הזה. נשמע לא רע, לימודים + כביסה חינם...
זה סידור מעולה
14/10/12 14:53
55צפיות
לא ישר כבש אותך הרעיון?
שאלה נורא חשובה ( לי לפחות)
90תגובות
13/10/12 22:42
414צפיות
ילד בן כמעט 17 -  הייתן משאירות - משאירם לבד לשבועיים- שלושה ?

(המשך...)
ילד בן כמעט 17 -  הייתן משאירות - משאירם לבד לשבועיים- שלושה ?
רוצים למצוא הורים שמתמודדים עם אותה בעיה שלנו
13/10/12 22:39
298צפיות
הילד שלי בן 18 יוצא עם בחורה בגילו כבר שנה וחצי, עבר שטיפות מוח רציניות ואינו רואה דבר מלבדה. הבחורה עם בעיות נפשיות ומדברת מגרונו, הגענו למצב שהוא שולח אסמסים מלאי שנאה ואינו מדבר  איתנו כלל. אנחנו פשוט כבר לא יודעים איך להתמודד וממש קרובים לקו האדום של להגיד לו לעזוב את הבית. זה על קצה המזלג, אנחנו אובדי עצות.
עם כל האמפטיה למצבכם , האם אתם בטוחים
14/10/12 06:21
194צפיות
שיש לה בעיות נפשיות או שזה רק כי אתם לא אוהבים אותה?  אם אכן יש לה בעיות כאלה מציעה שני דברים: שיחה מחוץ לבית עם הנער ולהשתדל לתת לו את ההרגשה שתתמכו בו תמיד.(אם ירגיש שאתם מקבלים את הקשר למרות הבעייתיות,סביר להניח שההתלהבות ממנה תרד).הדבר שני ייעוץ עם איש מקצוע קודם כל לכם ההורים.
º
14/10/12 07:37
9צפיות
אפשר לנסות לדבר עם ההורים שלה
14/10/12 07:42
105צפיות
יש אפשרות שזה ישפוך אור על ההתנהגות של החברה, על ההתנהגות של הבן. ואולי לא ממש יעזור אבל לא יזיק, בתנאי שלא תבואו מנקודה של להתקיף את ההורים שלה או לדבר סרה בבת שלהם.

לפעמים משיחה עם הורים של בת/בן הזוג של הילד/ה (כבר לא כל כך ילד בגיל 18+) יכולות לעלות נקודות שלא ראינו קודם ולא ידענו קודם.
בכל מקרה, לא להגיד לו לעזוב את הבית, אלא אם
14/10/12 07:48
96צפיות
אתם מוכנים לנתק איתו קשר.
אני חושבת שאתם צריכים להגיע אתו להסכמה של תקשורת מכבדת משני הצדדים גם אם אתם לא מסכימים.
הבחור אמור להתגייס מתי שהוא לצבא?
כדאי להתחיל בייעוץ/טיפול
14/10/12 08:06
69צפיות
לא משנה מי שטף את המוח למי, אבל אם אתם אומרים שנער בן 18 שולח מסרים מלאי שינאה ולא מדבר איתכם - כדאי לשוחח עם איש מקצוע.

שלב ראשון - אתם לבד. איש המקצוע יחליט האם הוא יכול לייעץ לכם איך להתמודד,
או שאולי יש לבן בעיה וכדאי גם לו להגיע לשיחות
אז מה הבעיה?
15/10/12 22:18
65צפיות
שהבחורה לא מוצאת חן בעיניכם? שהוןא מתייחס אליכם שונה מאז הכיר אותה?
את מוכנה לתת דוגמאות כי ממשפט כל כך כללי אי אפשר להבין הרבה...
שלום, זקוקה לתמיכה,הכוונה...
95תגובות
13/10/12 14:21
1775צפיות
שלום, הרגע בני בן ה15ו9 חודשים קרא לי לשיחה.
ראיתי שמשהו מעיק עליו, ראיתי שקשה לו לדבר ולכן ישבתי והקשבתי, הבטחתי לעצמי שאתן לו לסיים ורק אז אגיב.
הוא היה עם דמעות בעיניים, הקול שלו רעד , ביקש שאקשיב ולא אשפוט, שאתן לו לסיים לפני שאגיב וככה עשיתי.
אמר לי שהרבה זמן הוא מרגיש ככה, שהוא בקושי...

(המשך...)
שלום, הרגע בני בן ה15ו9 חודשים קרא לי לשיחה.
ראיתי שמשהו מעיק עליו, ראיתי שקשה לו לדבר ולכן ישבתי והקשבתי, הבטחתי לעצמי שאתן לו לסיים ורק אז אגיב.
הוא היה עם דמעות בעיניים, הקול שלו רעד , ביקש שאקשיב ולא אשפוט, שאתן לו לסיים לפני שאגיב וככה עשיתי.
אמר לי שהרבה זמן הוא מרגיש ככה, שהוא בקושי מצליח לסיים את שנת הלימודים, שהוא נאחז בציפורניים רק כדי לרצות אחרים.
הוא ילד שהובחן כמחונן, ילד עם יכולות גבוהות שכל הזמן נכשל בלימודים. הוא אומר שלא מסוגל עם המסגרת הבית ספרית, עם מרוץ הציונים שלא רואה את הילד. עם מורים עייפים שלא באמת בא להם ללמד.
הוא טוען שיודע שאם יעזוב זה יפגע בו לעתיד.  אך לא רוצה  ולא מסוגל להמשיך ללמוד ככה.
נתתי לו לדבר ואז שאלתי אם אני יכולה להביא את דעתי,
אמרתי לו שאני מבינה את תחושותיו שאני רואה את מצוקתו. ושאני שמה לב שהוא לא פנה אליי בלי מחשבה , ניסיתי לברר אם כבר חשב על כיוון , האם כבר בירר בקשר לאפשרויות אחרות. הוא אמר שלא ממש.
ביקשתי שעד שנבדוק את הנושא שלא יזרוק את הכל מהחלון, שימשיך להגיע לבית הספר, שימשיך לעשות את המקסימום.
אבטחתי שאני אתחיל ללמוד את הנושא ולנסות לנמצוא יחד איתו פתרון שיתן מענה לצרכיו.
אני יושבת ודמעות יורדות לי , אני חוששת שיקח החלטה שתפגע בו  .
אני רואה וחשה את המצוקה ורוצה לעזור באמת כי ממש חשתי את הקושי שלו.
מה נכון? להכריח אותו להמשיך -לא ריאלי.
מישהו מכיר מקרים דומים? משפחות שמצאו דרך מתאימה יותר ? מסגרת שתתאים לצרכחיו?
תודה מראש על כל תגובה
בר מצוה בעוד 3-4 חודשים
50תגובות
13/10/12 14:11
306צפיות
עדיין מתלבטים איזה אירוע לעשות לבן. הענין הוא שיש לנו משפחה קטנה יחסית והבן מבקש אירוע.
אני מחפשת מקום (רצוי באיזור ראשל"צ) שבו עיקר המוזמנים יהיו חברים של הבן (כ-40 ילדים) אך גם למשפחה יהיה מקום של כבוד וארוחה ברמה.
מה שחשוב לילד זה שאור הזרקורים ותשומת הלב תופנה אליו
מה שחשוב לנו שתהיה...

(המשך...)
עדיין מתלבטים איזה אירוע לעשות לבן. הענין הוא שיש לנו משפחה קטנה יחסית והבן מבקש אירוע.
אני מחפשת מקום (רצוי באיזור ראשל"צ) שבו עיקר המוזמנים יהיו חברים של הבן (כ-40 ילדים) אך גם למשפחה יהיה מקום של כבוד וארוחה ברמה.
מה שחשוב לילד זה שאור הזרקורים ותשומת הלב תופנה אליו
מה שחשוב לנו שתהיה תעסוקה מעניינת לנערים ולנערות ושגם המבוגרים ייהנו במקביל
יש דבר כזה באירוע אחד מבלי לפצל לשני אירועים?

בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום