בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

שלום וברוכים הבאים

פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה מנהלות הפורום

האקדמיה לספורט במכון ווינגייט. מישהו שמע?
01/09/12 19:42
138צפיות
מישהו יודע?
טוב?
לא?
כדאי???
ר/
לא שמעתי
02/09/12 15:10
80צפיות
מקפיצה לך
......
תודה. ולמען הסר ספק - אני מדברת על התיכון!!!!
04/09/12 21:52
36צפיות
3000 שח לחודש? יפה להם בלרושש...ואני חשבתי ש2000 לחודש זה מוגזם (זה מה ששילמתי על יהלי בתיכון...) 3000. נו שוין...ילך הכישרון לתיכון רגיל, וימשיך להתעלות על עצמו בכדורסל (גם עמרי כספי למד ליד הבית...נכון??)
ר/
טוב!טוב!טוב!!
03/09/12 08:49
121צפיות
כמובן למי שטוב בספורט- לפחות בתחום שאני מכירה והוא כדורסל.
יקר!יקר!יקר!
ואם תרצי פרטים אני אנסה לחבר אותך עם אבא ששלח השנה את הבן שלו לאקדמיה.
(הבכור שלי כ"כ רצה....)
לגבי ה"יקר"
03/09/12 09:47
120צפיות
כדאי להתענין לגמי מלגות.
אצלי בישוב משיגים מלגות/מימון של עמועצה למי שלומד שם.
(גם אם הוא הבן של בעל מכון הכושר הכי מצליח באזור, וגם אם הוא מאחת המשפחות הכי עשירות.. לא בקשו ממני רשות לתת את כספי המיסים שלי לילדים העשירים הללו!)
לא הגעתי לשלב המילגות
03/09/12 22:36
71צפיות
אני יודעת על שכ"ל של 3000 ש"ח לחודש. (לפני מילגה? אחרי מילגה?)
בכל מיקרה לא ביקשו ממך רשות איך להעביר את תקציבי החינוך .
נכון, לא בקשו מאף אחד רשות
04/09/12 08:09
47צפיות
כי הרי ברור שרוב התושבים לא היו מסכימים לזה שכספם ילך למימון של משפחה עשירה (מאד). אני הייתי שמחה לו במקומו איזה ילד נזקק היה זוכה במימון הזה, ובכלל לא מבינה איך משפחה עשירה לא מתבישת לבקש  עזרה כספית במקון בעצמה לתרום... עניין של מצפון, כנראה.

אבל זו דמוקרטיה, וככה זה כשיש קואליציה גדולה....וכשאתה חבר של הראש, שעל פיו ישק דבר.

ועל זה נאמר
04/09/12 10:26
32צפיות
מי שיש לו חברים לא צריך פרוטקציה
אני מכירה מי שתתחיל ללמוד שם
04/09/12 06:42
79צפיות
אחרי החגים
מסלול 4 שנתי כולל תואר.
???? איך כולל תואר?
04/09/12 23:25
38צפיות
הם אפילו לא מגבירים יותר מדי מקצועות בגרות- לפחות בכדורסל רוב היום ממוקד ספורט.
יש שם שני בתי ספר במקביל
05/09/12 01:17
47צפיות
מכללה ואקדמיה למצוינות עבור ילדים
לא רוצה ללמוד
46תגובות
01/09/12 18:02
1105צפיות
בתי שכבר שנה מאוד מדוכאת ושונאת את עצמה ואת כל הסביבה,  עלתה לכיתה יב' והחליטה שאינה רוצה להמשיך ללמוד , היא במגמת אומנות והיא רוצה לסיים את הבגרות באומנות ולהמשיך את שאר הבגרויות באקסטרני לבד ורצוי בבית . התיכון עושה לה רע , הלימודים משעממים אותה, והיא רוצה להמשיך ללמוד אבל בדרך שלה.
אני...

(המשך...)
בתי שכבר שנה מאוד מדוכאת ושונאת את עצמה ואת כל הסביבה,  עלתה לכיתה יב' והחליטה שאינה רוצה להמשיך ללמוד , היא במגמת אומנות והיא רוצה לסיים את הבגרות באומנות ולהמשיך את שאר הבגרויות באקסטרני לבד ורצוי בבית . התיכון עושה לה רע , הלימודים משעממים אותה, והיא רוצה להמשיך ללמוד אבל בדרך שלה.
אני חטפתי בשניה הראשונה הלם , אבל מיום ליום אני מעכלת את הבשורה, ויודעת שמדובר בנערה חכמה שתצליח. ניסינו כולנו לשנות את דעתה אך לשווא. כדי לא לאבד אותה ושהיא תמשיך להיות מאושרת החלטתי להסכים ואני רוצה לאמר לכל הסקפטיים שמאמינים רק בדרך אחת ולא יוצאים מהריבוע של מה שהם יודעים , לא חייבים לסיים תיכון אפשר גם אחרת. אפשר להצליח גם ללא תיכון . נכון שרצוי לסיים, אבל לא בכל מצב   הרבה יותר חשוב האושר שלהם, של הילדים שלנו. סיכמתי עם בית הספר שתגיע פעם בשבוע לשיעורי אומנות ואת הבגרויות תמשיך באקסטרני, במקביל היא עובדת בחנות בגדים מרוויחה והכי חשוב בעולם - היא מאושרת. מאוד התקרבתי אליה ו... פתחנו דף חדש. מוכנה לעזור גם לכם לעשות את הסוויטש הלא פשוט,
ולקבל מכם תגובות איך אתם מתמודדים עם המתבגרים בנושא זה   
שיתוף ותהייה- לוקרים
111תגובות
01/09/12 10:29
640צפיות
אני נציגה של חברת לוקרים באחת החטיבות בארץ. הלוקרים בנויים כך שיש בכל ארון 3 שורות: יש לוקרים נמוכים, לוקרים בגובה בינוני ולוקרים גבוהים.

הרבה פעמים תלמידים באים אליי ומבקשים לשנות את מיקום הלוקר (ואני לא מתכוונת שתלמיד קיבל לוקר בקומה מתחת כשהכיתה שלו בקומה מעל, אלא בקשה לשינוי גובה הלוקר)....

(המשך...)
אני נציגה של חברת לוקרים באחת החטיבות בארץ. הלוקרים בנויים כך שיש בכל ארון 3 שורות: יש לוקרים נמוכים, לוקרים בגובה בינוני ולוקרים גבוהים.

הרבה פעמים תלמידים באים אליי ומבקשים לשנות את מיקום הלוקר (ואני לא מתכוונת שתלמיד קיבל לוקר בקומה מתחת כשהכיתה שלו בקומה מעל, אלא בקשה לשינוי גובה הלוקר). חשוב לי לציין שאי אפשר שכל התלמידים יקבלו לוקר כבקשתם. למה? כי יש כאלה שמזמינים טלפונית ואז אני משבצת את הלוקרים כבר בבית (מנסה מאוד להתחשב בעדיפויות שלהם), לפעמים הלוקר המבוקש כבר תפוס, ובאופן כללי, אין מה לעשות, מישהו צריך לקבל את הלוקרים הנמוכים, אי אפשר להשאיר אותם ריקים.

הרבה פעמים כשמגיע תלמיד נמוך ואומר לי שהוא פשוט לא רואה את המספרים על המנעול של הלוקר הגבוה שקיבל, אני עושה הכל כדי להחליף לו לוקר כי אחרת הוא לא יוכל לפתוח את המנעול. אבל הבעיה שלי היא כשתלמידים גבוהים יותר באים ומבקשים לקבל לוקר גבוה או בינוני (שיש להם ביקוש גדול ובד"כ כבר תפוסים בשלב הזה).

אמא אחת התקשרה וסיפרה לי שהבת שלה התקשרה אליה "מובהלת ובוכייה" כי היא קיבלה לוקר נמוך והיא דורשת שאחליף לה אותו. אמא אחרת עזבה את אימה החולה ששוכבת בבית חולים במיוחד כדי שאחליף לבת שלה לוקר מנמוך לגבוה. אבא אחר הגיע גם הוא לבית הספר וטען שיש להם נסיבות שהוא לא רוצה לפתוח בפני (הוא אמר את זה אחרי שדיברתי עם הבת שלו, שדווקא הייתה בסדר ואמרה לי בכנות שאין לה שום בעיה בריאותית והיא פשוט רוצה לוקר גבוה).
ואני שואלת את עצמי, ברצינות? הבת שלך בכתה כי היא קיבלה לוקר נמוך?? היא לא בת 80, לא יקרה לה כלום אם היא תתכופף קצת. כן, אני יודעת שהיא גבוהה, אבל גם התלמיד הכי נמוך בבית הספר יצטרך להתכופף כדי להגיע ללוקר הנמוך.
באמת? עזבתם את כל העיסוקים שלכם והגעתם עד בית הספר רק כי הבן שלכם מבואס שקיבל לוקר נמוך??? אתם יוצאים מכל פרופורציה!

יש מספיק תלמידים בבית הספר שרצו שאחליף להם וכשאמרתי שאי אפשר הם התנהגו כמו ילדים גדולים והתגברו על זה. למה אתם חושבים שלילדים שלכם מגיע יותר מכל השאר? ואני לא מדברת על כאלה שטענו שיש לילד בעיה בריאותית (לא משנה עד כמה זה נכון), ולהם עזרתי.

בכל מקרה, כל תלמיד שהביא את ההורים שלו קיבל לוקר חדש, כי ככה זה עובד, כי זה מה שהחברה שאני עובדת בה רצתה... כל כך לא נעים לי מהתלמידים האחרים. זה פשוט לא הוגן בעיניי.
למה אתם עושים את זה? אלה הבעיות שלכם בחיים? שלילד שלכם יש לוקר נמוך?? אני מקווה שיגיע שלב בו הילדים האלה לא יוכלו להיעזר בהורים שלהם, בצבא למשל, ואז הם יקבלו סטירת מציאות. ואולי אני מפספסת משהו? אני לא אמא ולא מבינה בזה כלום. הייתי רוצה לשמוע את דעתכם
תודה!
תחשבי חיובי
01/09/12 04:46
58צפיות

ויש שעות שמאוד סביר שם.
צאי בהרגשה טובה ותראי שהכל יזרום
תהנו.
|*|פורומים חדשים ב|תפוז|
31/08/12 15:29
5צפיות

|בית| סוף השבוע הגיע וזאת הזדמנות מעולה להתענג על שני פורומים חדשים ומעולים שנפתחו:

|טי-וי|הסדרה המעולה והפופולרית "זאב צעיר" מגיעה לתפוז!
ואם גם אתם כבר מכורים, או רוצים להכיר את הסדרה הכי מדוברת, אין מקום יותר טוב להתחיל בו מאשר בפורום החדש:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?f...

|תו|כבר שנים הלהיטים של להקת "מארון 5" מלווים אותנו ברדיו, בטלוויזיה ומככבים במצעדים.
עכשיו הגיע זמנה של הלהקה לככב גם בתפוז. כל חובבי הלהקה מוזמנים לפורום החדש:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
כתבה חשובה על WIFI
31/08/12 16:02
41צפיות
לא צריך חיבור אלחוטי בבתי הספר אלא רק חיבור חוטי במחשב של המורה
כתובות אינטרנט מצורפות:
היה לנו דיון תוסס כאן בפורום בנושא
31/08/12 16:34
35צפיות
אם מענין אותך מעבר להעלות את הנושא כל פעם מחדש.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
והבוחן האחרון- מורים
31/08/12 07:52
258צפיות
והבוחן האחרון- מורים
1.ספר קצת על המורה האהוב עלייך מכל הזמנים – באיזו כיתה, מה הוא לימד, ולמה אהבת אותו.

2.מה לגבי המורה השנוא עלייך?

3.אם היית הופך למורה, איזה מקצוע היית שמח ללמד ואיזה היית לא מסכים לעולם ללמד?

4.איזו כיתה לדעתך היא לחלוטין הכי קשה ללימוד? שלהי חטיבת ביניים? כיתה ה'? י"בניקים?

5.תן ציטוט משעשע ובלתי-נשכח של אחד המורים שהיו לך בשנות הלימודים.

6."הצלצול הוא בשבילי" – משפט שגור, אך האם היה לך באמת מורה שאמר אותו?

7.שתף בהיתקלות מצחיקה ומשעשעת עם אחד המורים, או על פאדיחה!
ושלי
31/08/12 10:14
71צפיות
1.ספר קצת על המורה האהוב עלייך מכל הזמנים – באיזו כיתה, מה הוא לימד, ולמה אהבת אותו.- המורה מבחינתי היא המחנכת שלי בתיכון. בן אדם הכי מקסים שיש וגם עוררה בי אהבה למקצוע שלימדה.

2.מה לגבי המורה השנוא עלייך?- לא היה כזה למיטב זכרוני, היו לי מורים נחמדים

3.אם היית הופך למורה, איזה מקצוע היית שמח ללמד ואיזה היית לא מסכים לעולם ללמד?- תושבע לא הייתי מלמדת.
קשה לדעת, כי לפעמים מקצוע משעמם, מקבל חיים בעזרת מורה טוב.

4.איזו כיתה לדעתך היא לחלוטין הכי קשה ללימוד? שלהי חטיבת ביניים? כיתה ה'? י"בניקים?- י"א הכי קשה היום, בזמני זה היה י"ב.

5.תן ציטוט משעשע ובלתי-נשכח של אחד המורים שהיו לך בשנות הלימודים.- אני צריכה להזכר.

6."הצלצול הוא בשבילי" – משפט שגור, אך האם היה לך באמת מורה שאמר אותו?- ברורררר

7.שתף בהיתקלות מצחיקה ומשעשעת עם אחד המורים, או על פאדיחה!- היתה לי מורה די יפה וסקסית בתיכון. ישבתי בשורה ראשונה ואמרתי לזו שישבה לידי שהשמלה שלה ממש יפה, והמורה אמרה לי...תודה
שלי
31/08/12 10:42
42צפיות
1.המורה בסוף היסודי , הייתה איתנו שנתיים , מקסימה , ידעה להקשיב לכל אחד, אני זוכרת שהיא הייתה חולה וחברות שלי ואני הלכנו לבקר אותה.
 אני זוכרת שאמרתי לה   שהיא תמיד בוחרת את אותם ילדים לכל מיני ועדות וזה שאני שקטה זה לא אומר שאני לא רוצה ושאני לא מסוגלת , רק שנזכרתי להגיד את זה באמצע ח
2. לא שנאתי אף מורה , היו כאלה שלא הכי אהבתי.
3. חינוך מיני ? סתם , אני מורה ? מסכנים התלמידים , אין מצב , למרות שנתתי שעורים פרטיים לעולים חדשים בכיתה יב (דווקא אהבו אותי) , אחרי כמה חודשים פרשתי.
4.זה לא שאלה לשאול אותי , אני הייתי די מעופפת.
5. משאירה את זה לעצמי.
6.ברור!  אחד ?
7. עבדנו על מורים בטלפון ( הרבה הרבה לפני עידן השיחה המזוהה) ואני לא אספר על סיטואציה מצחיקה במיוחד כדי לא להחשף
גם אני אענה
31/08/12 10:54
49צפיות
1. המורה האהוב עלייך מכל הזמנים – היו לי מורים טובים רבים אבל אני חושבת שהמחנך של כיתה ט היה כוח דוחף שנשאר זמן רב אחרי שהוא כבר סיים ללמד אותנו.

2.אין לי מורה שנוא. היו מורים שלימדו מקצועות שלא אהבתי. וזה כנראה הזמן להתנצל לפני המורה לספרות מכיתה י"ב.

3.אם הייתי מורה לילדים הייתי מלמדת כנראה מתימטיקה ולשון וכמובן כלכלה. מקצועות שקל לבדוק את הבחינות שלהם.

4.איזו כיתה לדעתך היא לחלוטין הכי קשה ללימוד? אני לא יודעת איזו כיתה הכי קשה ללימוד. בשבילי כנראה כיתה א היתה הכי בעייתית כי לא הצלחתי ללמוד לקרוא.

5.תן ציטוט משעשע ובלתי-נשכח של אחד המורים שהיו לך בשנות הלימודים. זה יהיה אאוטינג מוחלט. נפסח על זה.

6."הצלצול הוא בשבילי" – משפט שגור, אך האם היה לך באמת מורה שאמר אותו? אף מורה לא אמר את המשפט הזה אבל בהחלט היו פעמים שהם התעלמו מהצלצול והמשיכו לדבר אל תוך ההפסקה.

7.שתף בהיתקלות מצחיקה ומשעשעת עם אחד המורים, או על פאדיחה! פעם אחרת.
רגע המורה אל תלכי אני כבר מוסרת...
31/08/12 12:24
89צפיות

נזכרתי בכל התלמידים שמשכו עוד דקה ועוד רגע ורדפו אחרי בעודי עוזבת את הכיתה,
דקות אחרי שנגמר השיעור כדי למסור את הבחן/מבחן...

1. ספר קצת על המורה האהוב עלייך מכל הזמנים – באיזו כיתה, מה הוא לימד, ולמה אהבת אותו.
שני מורים אהבתי מאוד- חיים איילון שהיה מחנך בתיכון אבל יותר מכל אהבתי את זאב בוים ז"ל שנפטר לפני שנה והיה שר וחבר כנסת.
הוא היה מחנך שלי שנתיים אחרונות בתיכון הוא היה מקסים וחתיך הורסססססססססססססססססססססססססס . מורה בחסד.

נדמה לי ש"בוננאנזה" המורה שושנה פרל למדעים... היא היתה גדולה מאוד ומפחידה... ולא נחמדה כלל...

הייתי מורה לגאוגרפיה ואיכות סביבה ואהבתי ועדיין אוהבת את התחום. לא יכולה ללמד נושאים ריאליים. זה סינית בשבילי.

4.איזו כיתה לדעתך היא לחלוטין הכי קשה ללימוד? שלהי חטיבת ביניים? כיתה ה'? י"בניקים?
הכי קשה היה לי בכיתה י' לא יודעת למה...

המנהל כן המנהל (זינגרוב ז"ל ) היה נכנס אחרי הפסקת 10  עושה סבב בכל הכיתות ולא רק אז. תמיד במפתיע...

מיידית, כולם היו נעמדים מיד "דום" : "מי התורנים? " היה שואג! "אני רואה ניר בזוקה בפינה השמאלית של רגל ימין
של הכיסא של X  נראה לי שתמשיכו להיות תורנים עוד שבוע.... "
(שתבינו הכיתות היו מבריקות!!! ) הוא היה רואה ניר קטנטן ממרחקים...

אני מניחה שהיו לא זוכרת ספציפית אחרת המשפט הזה לא היה "נולד"

בכיתה ט' נסענו לסמינריון בנושא ציפורים במעגן מיכאל משהו מטריף ומהנה.
3 ימים מדהימים בשמורת הטבע שם. בכלל היו לנו סימינרים מעולים כל התיכון!.

בערב חיים אילון המחנך, נכנס לחדרים לומר לנו לילה טוב. אני הייתי בפיג'מה כמו כולנו (כן כזו של הבית- חורפית)
וקפצתי על הבטן כמו בשחיה למיטה של חברתי המכנס נשמט לי בטוסיק - החליק וכולן צחקו עלי...
ואני הסמקתי... הוא היה נבוך ולא אמר מילה. רק צחק איתנו.

אני זוכרת מאוד לטובה את תקופת התיכון עד היום אנו בקשר צמוד ואינטנסיבי קומץ של חברים.

כתובות אינטרנט מצורפות:
יכולה לענות רק על 5. קרה בכיתה של אחותי
31/08/12 14:30
60צפיות
אבל המורה המדובר היה גם מורה שלי: התלמידים שאלו אותו האם מותר לכהן להתחתן עם אחות אלמנתו והוא חשב הרבה זמן וענה להם שכן. המורה היה מאוד מוערך.
מורים היו הסיוט שלי
31/08/12 15:22
91צפיות
1. מורה אהוב, סאלים. מורה ערהי שלימד ערבית ואנגלית וכולנו כיבדנו אותי כי הוא היה מעורר אהבה וכבוד. היו עוד שניים או שלושה שזכורים לי לטובה.
2. מורה שנוא, אין ממש, אבל היו די הרבה מורים בעברי שלא היו צריכים להיות מורים. כולל כמה שממש ממש ממש בזתי להם.
3. הפכתי למורה, אני מעדיפה את החינוך המיוחד, לא יכולה ללמד מדעים, פשוט כי אני לא יודעת מספיק.
4. אין כזו. לכל מורה ולכל תלמיד זה אחרת.
5. לא משעשע, ובחלט מסביר את אהבתי ל"מורים" שלימדו אותי: "תרימו את האבטיחים שלכם מהשולחן" לתלדימים שנרדמו בשעור (חצי כיתה).
6. אולי, לא זוכרת.
7. מורה שלא סבלתי, שהבן שלה היה גם בבית הספר. אני נמצאת בחנות ענתיקות בניו אורלינס, עם בעלי, והיא עומדת מולי.
ובמבט לאחור, המשפט הזה לא מצחיק אותך?
31/08/12 21:45
43צפיות
ואני חוזרת על השאלה ליעל...היום בטוח היו הורים מתערבים, אבל אז?
מישהו אמר משהו?
לא, הוא רק מרתיח אותי
31/08/12 21:49
39צפיות
זו אותה מורה שהחליטה לעשות איתי ברוגז (כן, המורה עשתה ברוגז עם תלמיד). זו היתה מורה שאין לי שום טיפת כבוד אליה, היא היתה פוסטמה ממדרגה ראשונה, ולא היתה צריכה להיות מורה.

הקטע? עד היום אם היא פוגשת את אמא שלי היא שואלת אותה איפה אני ומה קורה איתי. פוסטמה שאפילו לא ידעה להסתכל במראה. דרך אגב, אני לא נרדמתי בשעור שלה, כי מה שהיא לימדה דווקא עניין אותי.
היתה לה תלמידה שלא נרדמה והיא כעסה עליה?...
31/08/12 21:55
32צפיות
באמת מעניין מה גורם למורה להחליט לעשות ברוגז עם תלמיד, זה נשמע הזוי.
אחד הדברים שגרמו לי להעריך מאוד מאוד מורה של הבן הגדול היה שאחרי שהוא העליב אותה (כתב משהו מעליב על מבחן שלה בגלל שכעס), היא הזמינה אותנו לשיחה משותפת ונתנה לו מחמאות (בצד כמובן הבעת עלבון מהמעשה שלו).
אין עליה בעיני. יצאה מלכה
הייתי התלמידה שהיא אהבה
31/08/12 22:01
35צפיות
אבל כל פעם שהיא פגעה בתלמיד זה מאד הפריע לי, וזה קרה הרבה. פעם אחת עניתי לה, כי גם הייתי היחידה שלא פחדה ממנה. היא היתה כל כך המומה היא לא ידעה מה לעשות.

המנהלת עירבה את אמא שלי, הם שמעו את שני צדדי הספור, אמרו לי שאני צודקת והכריחו אותי להתנצל. התנצלתי, המורה שכחה הכל, ולי נשארו משקעים.

אחד הדברים שעושים אותי קשובה לילדים זה מה שקרה אז. זה הזלזול הזה ברגשות התלמידים שהיה נפוץ בבתי הספר בהם למדתי. למורים לא היה איכפת שאנחנו נפגענו, כל עוד היה שקט תעשייתי. המנהלת פתרה בעיה בצורה הכי קלה, ביקשה מהתלמיד להתנצל. לא מהמורה המזלזלת חס וחלילה, היא היתה מוגנת על ידי חוזים.

בסוף אני חושבת שקיבלתי ציון מעולה בתעודה, עם הערה איזו תלמידה מעולה הייתי.
עם כל החיסרון שהורים מתערבים יותר מדי היום
01/09/12 00:42
25צפיות
לפחות היתרון הוא שמורים כאלה לא יקבלו שקט תעשייתי.
מורים
31/08/12 19:48
43צפיות
1.ספר קצת על המורה האהוב עלייך מכל הזמנים – באיזו כיתה, מה הוא לימד, ולמה אהבת אותו. - היו לי כמה וכמה כאלה. המחנכת של א-ד הייתה אהובה מאוד. בתיכון היו כמה מורים שאהבתי, בעיקר כאלה שהתייחסו אלינו כאל בני אדם. היה מורה להסטוריה שהיה נגד מבחנים אז הוא עשה מבחנים אמריקאים ולפני המבחן הוא אמר שהוא סומך עלינו שאנחנו ישרים ומוסריים והיה יוצא החוצה מהכתה. אכן לא העתקתי אצלו אבל לצערי אני לא יכולה לומר שכולם נהגו ככה.... הוא גם נתן לנו עבודות מאוד חכמות לעשות. בקיצור, אהבתי אותו וגם עוד כמה.

2.מה לגבי המורה השנוא עלייך? - גם כאן היו כמה... המלכה הייתה מורה לאנגלית שהייתה מכשיפה רצינית. עשינו לה שביתות וכו' והיא עזבה באמצע השנה.

3.אם היית הופך למורה, איזה מקצוע היית שמח ללמד ואיזה היית לא מסכים לעולם ללמד? - הייתי מוכנה ללמד די הרבה מקצועות, אבל לשון למשל ממש לא.

4.איזו כיתה לדעתך היא לחלוטין הכי קשה ללימוד? שלהי חטיבת ביניים? כיתה ה'? י"בניקים? הכי קשה לדעתי כתה ח', זה גיל מגעיל, הם לא מפוחדים כמו בז' ועוד אין להם חרדת בחירת מקצוע כמו בט' או חרדת בגרות. כתה גועלית.

5.תן ציטוט משעשע ובלתי-נשכח של אחד המורים שהיו לך בשנות הלימודים. - מורה לאזרחות שקראה לתלמידים שלדעתה היו לא מחונכים "קופצי מעץ לעץ". והיה גם מורה לערבית שהיה שולח ילדים שהפריעו לו לספור זבובים מתחת לעץ בחוץ או שהיה מצביע על נקודה בחוץ ושולח ילד לראות אם הוא שם.

6."הצלצול הוא בשבילי" – משפט שגור, אך האם היה לך באמת מורה שאמר אותו? - לא

7.שתף בהיתקלות מצחיקה ומשעשעת עם אחד המורים, או על פאדיחה! - לא זכורה לי

"קופצי מעץ לעץ"
31/08/12 21:42
36צפיות
לא היו הורים שכעסו עליה?
או שבזמנים ההם, לא היו אומרים כלום...
דרך אגב, אלה בטח היו הADHD...
31/08/12 21:47
24צפיות
ה"קופצי מעץ לעץ" הלא מחונכים...
בזמנים האלו...
31/08/12 21:47
24צפיות
לא אמרו כלום.

היו הרבה מורים שהתייחסו לילדים בזלזול (בתיכון היה מורה ששלך שני ילדים מהכיתה לקנות מוצצים, כי הם מתנהגים כמו תינוקות. לזכותם יש לציין שהם יצאו מהכיתה וחזרו לקראת סוף השעור עם מוצצים בפה, הצחוק היה על המורה).

רוב מה שקרה בכיתה אפילו לא דווח להורים, אז למה שהם יתערבו? הם לא ידעו. ואם כבר דווחנו, אז היינו נאלצים להתנצל, כי המורה הוא מבוגר ולא סותרים מה שמבוגר אומר. במיוחד כזה עם מספר על היד.

השאלות שלך מוציאות ממני את כל המרירות והשנאה שהיתה לי לבית הספר, מוסד שכל מה שיצא לי ממנו זה חרא.
מורים...
31/08/12 22:06
26צפיות
1. המורה האהוב? היתה המורה ניצה בכיתה א' שלימדה אותי גם בכיתה ד'...אהבתי אותה כי הייתה מאוד נחמדה לא זוכרת בדיוק למה
2. המורה השנואה עליי זו ללא ספק זו המורה עדנה פורת! הילדים היו מסכנים ממנה...היא נהגה לקרוא לי ולילדים אחרים "משוּ-מטוּ"
שזה היה בעצם קיצור שלה ל"משוגע/ת-מטומטמ/ת". היא הייתה מורתי בכיתה ה' והשפילה אותי פעם אחת (או יותר) נתנה לי לעמוד בכיתה א' בפינה כי לא הכנתי שיעורים...עוד אני זוכרת שבבית התחצפתי להורים והוריי סיפרו לה את זה והיא סיפרה לכל הילדים בכיתה...כמה השפלה חשתי בגללה. לאחר שגדלתי עדיין נשארה התחושה של ההשפלה. אני לא מבינה איך נתנו לה בכלל ללמד.
3. לעולם לא אהפוך למורה. זה מקצוע שוחק ביותר...
4. הכיתות הכי קשות ללימוד הן ללא ספק ז' ח' כשההורמונים של הנערים והנערות מתפתחים והם מפריעים בלי הפסקה...אולי גם כיתה א' כשילדים עדיין לא עברו אבחונים
5. לא זוכרת
6. לא זוכרת
7. בכיתות שתיכון שלמדתי הייתה במה מעט מוגבהת מהרצפה עליה עמד השולחן והכסא של המורה. היה לי מורה שכשדיבר נהג להחזיק עיתון מגולגל ולכת קדימה ואחורה רגל אחרי רגל על קצה הבמה....עד שפעם אחת הלך קצת יותר מידי אחורנית... ונפל מהבמה!!! כמה צחקנו

בוחן אני אוהבת!
31/08/12 23:55
34צפיות
1.ספר קצת על המורה האהוב עלייך מכל הזמנים – באיזו כיתה, מה הוא לימד, ולמה אהבת אותו.
ורדה, המורה להיסטוריה. קשוחה מאד אבל לימדה בצורה מרתקת. התלמידים הכי מופרעים שלנו לא פתחו פה אצלה. לדעתי כולם העריצו אותה.

כל מורה למתמטיקה (בגלל זה שנאתי את המקצוע, היו לי מורות גרועות).

תנ"ך אני הכי אוהבת וכל מקצוע ריאלי ממש לא.

לי היה קשה נורא בכיתה ט.

"מה אתם מצייצים לי כמו מקהלת צדיקוב?" (המחנכת/מורה לתנ"ך, מקסימה ומצחיקה אמיתית).

לא. זה מיתןס, אין כזה משפט!

למדנו בשיעור תנ"ך מוגבר עם המורה/מחנכת המקסימה שלנו על שפן הסופר. היא ביקשה ממני לקרוא קטע בו מסופר עליו. אני קוראת את זה ומדמיינת שפן לבן עם משקפיים וספר ולא מפסיקה לצחוק. לא הצלחתי לקרוא את הפסוקים מרוב צחוק. והיא: "מה מצחיק אותך? כן, היה כזה בן אדם בשם שפן! לא ניראה לך הגיוני?" וכולם מתים מצחוק.

מדברים על מורים, עולה לי בראש ובלב המחנך שלנו
01/09/12 08:27
51צפיות
בכיתות י'-י"ב.
איש חינוך משכמו ומעלה, אידיאליסט, בן אדם עם לב רחב, מלא ברגישות, שמחת חיים, אכפתיות ונשמה יתרה.
הפך להיות סוג של אבא ואמא עבורנו, ידע להיות מצד אחד סמכותי וחינוכי ומצד שני להבין את הראש שלנו, לצחוק איתנו, לפרגן לשגעונות הנעורים שלנו, לקבל אותנו כל אחד כפי שהוא, עם היכולת לכוון ולהנחות את הדרך, ברגעים בהם מישהו קצת ירד מהשביל. זכינו שליווה אותנו בשנים המשמעותיות ההן. אפשר היה לדבר ולהתייעץ עמו על ה-כ-ל! הוא היה שם בשבילנו בכל הרגעים החשובים, כששמחנו, כשהתלבטנו, כשנפלנו, כשקמנו, אדם מלא בידע וחכמת חיים, ממנו למדנו המון.
דווקא את שיעורי ההיסטוריה שלימד פחות אהבתי, אך הלמידה הלא פורמאלית דרכו וממנו, הייתה שווה משמעותית ביותר ושווה יותר מכל שיעור פרונטאלי.
גם במהלך כל השנים הרבות, לאחר שכבר מזמן סיימנו י"ב, הוא המשיך והיה עבורנו אדם אהוב, תמיד המשיך להיות עבורנו דמות משמעותית וחשובה. לצערי, הוא נפטר לפני 9 שנים, בגיל צעיר מדי (60).
נשמע אדם מיוחד
01/09/12 11:32
21צפיות
לפי החשבון הוא לימד אותך בגיל ממש צעיר (מיד אחרי צבא ולימודים), את בטוחה במספרים?
אכן, מיוחד במינו. זכינו.
01/09/12 12:05
18צפיות
בכלל לא צעיר. הוא נפטר בגיל 60 בשנת 2003.
כשהחל לחנך אותנו בכיתה י' (1981), זה היה 22 שנים לפני כן, כך שהוא היה אז בן 38. כשסיימנו י"ב איתו הוא היה בסביבות 40.
º
צודקת
01/09/12 13:02
7צפיות
º
כה אמר זרתוסטרא- או המורים.
03/09/12 20:01
17צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
גדול
03/09/12 20:34
10צפיות
וחלק גדול מהם שמעתי במו אזני
משעשע במיוחד המשפט הזה-
"אם תמשיכו ככה אני אאלץ להראות את הצד הלא נחמד שבי!"
סופשבוע על בטעם
31/08/12 05:54
75צפיות
סופשבוע על  בטעם
השבוע הראשון ללימודים הולך ומסתיים לו וכבר הגיע סוף השבוע. מה חדש? אילו דברים מענינים קרו השבוע ויקרו בסוף השבוע אצלכם? מה מגיע לשבת ומי יטייל? איך עבר על המתבגרים השבוע הראשון?" בקיצור אנחנו פה רוצים לשמוע על כל דבר שאתם חפצים לחלוק עימנו.

ואל תשכחו. היום הוא יום הנחמדות הבינלאומי. אז....שיהיה לכם יום נחמד.
º
אני נוסעת לסו"ש בדירה החדשה של בן הזוג.
31/08/12 06:43
87צפיות
º
תהנו.
31/08/12 11:54
11צפיות
º
דירה חדשה זה נחמד
31/08/12 12:14
10צפיות
º
תהנו
31/08/12 12:37
9צפיות
º
תבלו ותהנו.
31/08/12 13:08
10צפיות
נהננו
01/09/12 20:18
31צפיות
וכן, זה כיף כי שתלנו עציצים וסידרנו את הדירה ואכלנו במרפסת וטיילנו להכיר את האזור והיה מאוד כיף.
עוד שעה...
31/08/12 08:04
99צפיות
החיילת חוזרת אחרי 21 יום בבסיס
הקטנים התאקלמו מעולה בבתי הספר החדשים, איזו נחת לשמוע את הכי קטן אומר שהיה כייף, כל כתה א' לא זכיתי לכזו התלהבות ממנו.
המתבגרת נכנסה לענינים במלוא המרץ - לימודים, מגמה, הדרכה בתנועה
הכל חדש אבל זה לא מפריע לה,להפך היא פורחת.
על היום הראשון הלכה עם חברות לגלידה והיום כבר הודיעה לי שלא אאסוף אותה מיד בסיום הלימודים כי הן מתכננות בילוי.
º
איזה כייף
31/08/12 09:19
12צפיות
º
כיף של הודעה
31/08/12 12:34
7צפיות
גם בשביל זה יש יום
31/08/12 09:21
95צפיות
אז אנחנו נהיה סופר נחמדים היום...
מחר יש לנו נסיעה לארוע נחמד מאוד, אבל נסיעה מעצבנת וארוכה.
איך אחד יאזן את השני זו כבר שאלה טובה
צפונה או דרומה?
31/08/12 10:08
37צפיות
אני מאוד אוהבת את הדרך צפונה .
צפונה
31/08/12 10:15
54צפיות
עם מקומות צפויים לפקק...
º
תשתדלו לפחות להנות מהנוף בחלק מהדרך.
31/08/12 10:20
15צפיות
º
פקק בשבת?
31/08/12 11:59
9צפיות
לא נתקלת בכאלה?
31/08/12 12:05
40צפיות
התקוה שלי היא שכל משפחות ישראל מיצו את הנסיעות בשבוע שעבר עד לחופשה הבאה וכולם ירצו לנוח בבית.
תלוי באיזו שעה.
31/08/12 12:26
31צפיות
אני תמיד על כביש 6
אני מדברת על אחרי כביש 6
31/08/12 20:12
27צפיות
מה עם צומת אלונים? תמיד בלאגן שם.
דווקא תחלנו את הבוקר לא כל כך נחמדים
31/08/12 12:20
109צפיות
למישהו מסוים...
פתחנו את הבוקר בהפגנה נגד ראש המועצה שלנו, שאפשר לומר עליו הרבה דברים, אבל נחמד הוא לא.
היו שם אנשים מאד נחמדים, חלקם אני מכירה ומאד אוהבת, כך שהיה שמח ונחמד ביותר! שרקנו, צעקנו, הרמנו שלטים מול הנהגים החולפים, בן לבן פטפטת והשלמת אינפורמציות מחברות שהגיעו, וחזרנו הביתה להמשך יום שישי רגוע ונחמד.
הערב נפגשים כל המשפחה מהצד שלי לארוחת ערב בחדר האוכל של הקיבוץ של הורי, בטוח הולך להיות נחמד וכיף.
שתהיה שבת שלום
פעילות ציבורית
31/08/12 15:23
41צפיות
הייתי פעם בהפגנה נגד ראש העיר שלי.
היינו עם שלטים  ולא צעקנו.
הקטע היה שכל הזמן חייכנו ומי שבא לצלם אותנו אמר שזה לא נראה טוב בצילום...
היה גם קטע שהיתה מוזיקה ונופפנו את השלטים לפי הקצב, זה גם לא נראה משהו רציני מדי.
לצערי, זו לא ההפגנה הראשונה נגד ראש המועצה
31/08/12 16:52
40צפיות
שלנו, גם לא המאבק הראשון. אכלנו אותה בענק בבחירות האחרונות. כבר 3 שנים שהמצב הולך ומתדרדר.
שבת שלום !
31/08/12 19:37
68צפיות
מכרתי היום ביריד במושב גאליה. היה כיף. מחר יום מכירות נוסף כך שסופהשבוע הזה מוקדש לעבודה.
עבדתי קשה בשבועיים האחרונים כדי שיהיה לי מספיק מה למכור.
בשבוע הבא אני בהוד השרון (נושיתי...).

מחכה כבר לראש השנה....
º
בהצלחה. איזה יופי!!
31/08/12 20:50
7צפיות
º
נשמע נהדר. בהצלחה!
31/08/12 22:36
6צפיות
º
מוכרת בהוד השרון? ספרי פרטים
31/08/12 22:48
12צפיות
º
תהני
01/09/12 00:45
4צפיות
º
מצטרפת ללוונדולה.
01/09/12 06:28
9צפיות
יש ציונים בבגרות/RiddlerWoman
31/08/12 21:16
104צפיות
95 סופי בבגרות בפסיקה  5 יחידות. ( יש לו ציונים גבוהים  יותר באנגלית ובמחשבים),
הבוחן בספרות היה ממש קטלני , הציון הכי נמוך בספרות הוא 82.
איזה תענוג
31/08/12 18:47
82צפיות
תעודת הצטיינות שכזו מקבלת  גם תעודה משר החינוך.
יודעת?
תודה , באמת ?
31/08/12 18:57
63צפיות
לגדול היה ממוצע יותר גבוה והוא לא קיבל שום תעודה כזאת ,
לא שזה משנה .
נראה לי שזה מממוצע הרבה יותר גבוה.
משהו כמו 95  לפני שיקלול.
הבת שלי קבלה
31/08/12 19:05
67צפיות

בזמנו מלימור לבנת שהייתה שרת החינוך
היה לה ממוצע 109
º
יפה מאוד
31/08/12 21:30
9צפיות
ציונים מעולים! כמה נחת!
31/08/12 12:26
89צפיות
אני מניחה, שמדובר בנער שסיים י"ב?
אנחנו עוד לא יודעים את הציונים של הגדול (התחיל י"ב), אולי הוא כבר יודע. נראה כשיחזור מבי"ס ב-13:30.
אין באתר של משרד החינוך, יש במשוב .
31/08/12 12:32
61צפיות
תודה רבה  , באמת נחת  
(כן הוא סיים י"ב)
ואיך מגיעים לציונים במשוב?
31/08/12 12:35
41צפיות
אני מניחה שהוא כבר יודע איך לעשות זאת, אבל במקרה ולא, אשמח להכוונה.
תעודת זהות וסיסמא למערכת
31/08/12 12:37
37צפיות
יש לכם משוב ? לא נתנו לכם ?
אם הכוונה למקום שניתן להיכנס אליו, כי לראות
31/08/12 12:53
39צפיות
ציונים, היעדרויות וכו', א יש לנו. מעולם לא נכנסנו, רק הבנים נכנסים.
נחכה שהנער ישוב מבי"ס.
* כי=כדי
31/08/12 12:54
16צפיות
אצלנו קוראים לזה "תלמידע". אני מניחה שעל זה מדובר.
º
כן ,ליד הציונים הרגילים יש לשונית לבגרויות
31/08/12 15:16
12צפיות
האם הייתם נותנים למתבגר שלכם
96תגובות
30/08/12 17:03
424צפיות

(כמובן שבהמלצת רופא)
כדורי ראוקוטן לפצעי בגרות קשים?

(המשך...)

(כמובן שבהמלצת רופא)
כדורי ראוקוטן לפצעי בגרות קשים?
מה נסגר עם ציוני הבגרות השנה ?
30/08/12 08:32
263צפיות
משרד החינוך לא יכולים להעלות את הציונים לאתר שלהם (אף אחד לא יודע מה הסיבה ומי שיודע שומר על מידע זה  יותר מסוד צבאי ),
עכשיו יש כדור פינגפונג , משרד החינוך טוען  שהעביר את הציונים לכל בתי הספר ורוב בתי הספר טוענים שהם לא קבלו אותם.
ממש סאגה !
אז זה הסיפור
30/08/12 08:37
179צפיות
הבת התקשרה אתמול מהצבא - אמא תבדקי לי בנות פה אומרות שהגיעו ציונים
בדקתי ו-נאדה, אין כלום.
איזה מעצבנים
º
הדף של או"ח בפייסבוק
30/08/12 08:40
40צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
יש להם מן תשובה אוטומטית שכזו :
30/08/12 08:44
88צפיות
"משרד החינוך - אוח לאור כל התלונות, עשינו בדיקה חוזרת (כולל בתי הספר שצויינו לעיל ככאלו בהם לא פורסמו הציונים). כאמור, כל הציונים נשלחו אל בתי הספר ועל בתי הספר כעת לדאוג להוריד אותם מהמערכת ולפרסמם לתלמידים."
גם אני קיבלתי טלפון מפולין אתמול לבדוק
30/08/12 11:09
145צפיות
רק חלק מהציונים הגיעו, מועד ב' במתמטיקה לא. את החלק שכן הגיעו מצאתי באתר "משוב". באתר משרד החינוך מבקשים סיסמא שאין לי כרגע.
גם כשיש סיסמה-----
30/08/12 11:11
95צפיות
זה לא מקדם אותנו לציון.

לא ציוני מועד ב מטמטיקה

לא ציוני בגרות כיתה י בהיסטוריה ולשון.

בית הספר (אמין עליי לפחות בהיבט זה) חד משמעי טוען שההזנה של הציונים אינה אצלו אלא בידי משרד החינוך.

משרד החינוך מחזיר לבית הספר

פינג פונג מטופש.
ציונים של כיתות י אלינו הגיעו אתמול
30/08/12 11:23
99צפיות
ומה שהבנתי מהבן שלי- זה שבית הספר שהוא לומד בו, העביר מאוחר את ת.ז. של הילדים (כלומר את האופציה של משרד החינוך לא יכול היה להזין).
מישהו שיקר לבן שלך.
30/08/12 19:45
72צפיות
בי"ס מזין את תעודות הזהות ביום כניסת התלמיד לביה"ס, דרך מערכת ממוחשבת שנקראת מנב"ס (ר"ת של מערכת ניהול בית ספר). לא ניתן לקבל תקציב עבור תלמיד ללא הזנתו למנב"ס, ואף בי"ס לא יסכים לוותר על התקציב המגיע לו (כולל שעות לימוד, המחושבות לפי תלמיד).
מי שאמר לילד שלך שהעיכוב הוא בגלל שבי"ס לא הזין תעודות זהות - שיקר.
אם לפחות היו מחסים ת'תחת שלהם בשקר....
30/08/12 22:53
38צפיות
הם לא אמרו שמשה"ח אשם....
º
מכסים
30/08/12 22:56
11צפיות
מתקנת את עצמי-קיבל את הציונים היום .
30/08/12 21:17
47צפיות
ומספרי תעודת זהות מוזנים מזמן מזמן במערכת על ידי בית הספר.
º
לנו היה ציון בהיסטוריה
30/08/12 11:42
21צפיות
º
אחי קיבל היום - כיתה יא' - מבסוט מאוד
30/08/12 14:40
23צפיות
טוב אז עכשיו כבר יש אבל חלקית
30/08/12 16:33
48צפיות
אזרחות ותנ"ך הגיעו, , את מועדי א של מתמטיקה ואנגלית קיבלו מזמן אבל מועדי ב' עוד לא פורסמו.
והכי מעצבן - ביוטכנולוגיה לא הגיע והמבחן היה אי שם בסוף אפריל
תבדקו שוב! עדכנו היום ציונים
30/08/12 16:36
78צפיות
הגיעו מועדי ב' במתמטיקה.. היה שווה לחכות  
º
לא הגיע כלום עדיין בבית ספר שהבן שלי למד בו.
30/08/12 18:58
28צפיות
קיבלנו היום.
30/08/12 19:44
84צפיות
ביום א' נשלח בדואר לכל מסיימי י"ב, היום כבר נתנו לכל תלמידי י+יא.
º
פתחת את השרשור לגמרי בזמן
30/08/12 21:38
20צפיות
אוף אין ציונים ,יש כבר לא מעט בתי ספר שקיבלו
31/08/12 09:50
66צפיות
נראה לי שאני רוצה לדעת יותר ממנו
הוא אדיש ברמות , איך יצא לי ילד כזה
º
הגיעו !!!
31/08/12 12:19
21צפיות
האמצעית שלי אמרה שבית הספר איבד את שלה
31/08/12 22:34
92צפיות
סיפרה לי שקיבלה ציון עובר בבגרות בלשון אבל בית הספר לא מוצא את הציון שלה. לא הבנתי איך זה קורה. הרי אמרו לה מה הציון, אז לפי מה בדיוק?
וככל שידוע לי אמור להיות לה קוד ל"חשבון" ציוני הבגרות שלה והיא טוענת שלא קיבלה. לאחיות שלה שסיימו י"ב היה מכיתה י' כל אחת את הקוד שלה.
גם כאן - משקרים לה.
01/09/12 11:19
91צפיות
מה שצריך לעשות כדי לראות את הציונים של תלמיד הוא להיכנס למערכת המנב"ס, ללחוץ על "מזכירות ומינהל", לבחור "מחולל דוחות".
במחולל לבחור בנושא "מבחני בגרות", הדוח השלישי מלמעלה (לפעמים הסדר משתנה כי לבי"ס יש דוחות נוספים) נקרא דו"ח ציוני בגרות לתלמיד. לוחצים עליו, בוחרים ע"י דאבל-קליק את התלמיד, בוחרים שנים בהן נבחן ולוחצים על מקש המסומן באות V. ואז, ראה זה פלא, הציונים יוצאים למסך וניתן להדפיסם.

מערכת מנבס מופעלת בכל בתי הספר. לא ניתן לקבל תקציב ללא דיווח מצבת התלמידים והמורים דרך המנבס (מערכת ניהול בית ספר) והמדבס (מערכת דיווח בית ספרית). מרגע שנקלט ציון במערכת, הוא קיים שם לנצח. כל שהמזכיר צריך לעשות, הוא להיכנס למערכת ולהואיל להזיז את קצה אגודלו העצל.

בקיצור, הם משקרים. אין דבר כזה "איבדנו ציון" אחרי שהוא נקלט במערכת. זה שקר ובולשיט. ואגלה בסוד שמאותה מערכת ניתן להפיק מחדש סיסמאות עבור תלמידים שאיבדו אותן. כך שגם ההפניה של תלמידים לקבלת סיסמאות למוקד טלפוני מחוץ לבי"ס היא עצלות ורמיה.
והנה דוגמות לדוחות:
01/09/12 11:20
60צפיות
וגם יכול להיות שהיא לא הבינה מה שאמרו לה
01/09/12 12:10
56צפיות
לפי מה שאני רואה כאן בשרשור הייתה איזו תקלה שהציונים לא עודכנו על ידי בתי הספר וכנראה זאת הייתה הכוונה. הבת שלי ממהרת להסיק מסקנות מחלקי משפטים שנאמרים לה אז יכול להיות שהיא פשוט לא הבינה וחשבה שאמרו שאין ציונים כי איבדו אותם.
והבוחן של היום- חברים והפסקות:
30/08/12 07:47
277צפיות
והבוחן של היום- חברים והפסקות:
1.מי היה החבר-הכי-טוב שלך, של כל הזמנים, במהלך בית הספר?
אתם עדיין בקשר?

2.מי היה הנמסיס שלך, האויב המושבע, האדם שתמיד "שנאת"?
מה טיב היחסים ביניכם עכשיו?

3.כמה ברוגזים ושולמים, מכיתה א' ועד התיכון, אתה מעריך שעשית?

4.האם פעם עשית חרם על מישהו מהכיתה, או עשו עליך?

5.איפה היית מבלה את ההפסקה? במשחק חיי-שרה, כדורגל, משוטט בבית הספר או נשאר בכיתה לקרוא?

6.האם זכורה לך הפסקה מגניבה במיוחד, בה עשית משהו בלתי צפוי או אפילו קצת אסור?

7.האם הצעת חברות למישהי שמצאה חן בעינייך, או שהציעו לך?
מצטערת
30/08/12 08:03
107צפיות
מי שכתב את הבוחן הזה ניזון לדעתי מסיפורים על חיי בית ספר ולא על הדבר האמיתי. אין כל קשר בין מה שעשינו בבית הספר לבין השאלות המוזרות האלה.
לפחות אצלנו זה לא כזה מנותק
30/08/12 09:20
73צפיות
רק שלא בהכרח נוח לי לענות על הכל...
....
30/08/12 09:09
45צפיות
1. היו לי שתיים עד נשואיי ולצערי אני לא בקשר עם אף אחת מהן.
2.לא זוכרת מישהו מסויים.
3. שניים משמעותיים.
4. לא , דווקא ביסודי הייתי ילדה מאוד ביישנית והציקו לי (לא חרם!) עד שלמדתי לפתוח את הפה ואפילו יצא לי להגן על אחרים.
5. בחוץ עם חברות.
6.כל ההפסקות  שבהן היו רקודי עם ושורות היו סיבה למסיבה.
7.לא בבית ספר, מי שיצאתי איתו לא היה אפילו מהעיר שלי , היה מישהו הורס שנה מתחתיי שרצה לצאת איתי ולמרות שהוקסמתי  גמרתי את זה מהר מכל מיני סיבות.
ושלי
30/08/12 12:21
35צפיות
אתם עדיין בקשר?- היו לי כמה חברות טובות, ועכשיו אני בקשר עם אחת מהן.

מה טיב היחסים ביניכם עכשיו?- היתה מישהי שלא אהבתי (שלפני כן היתה ה"חברה" הטובה שלי...). היא ניסתה לחדש איתי קשק לפני מס' שנים ומסתבר שהיא זוכרת את הדברים באופן אחר ממני.

3.כמה ברוגזים ושולמים, מכיתה א' ועד התיכון, אתה מעריך שעשית?- אין לי מושג...

4.האם פעם עשית חרם על מישהו מהכיתה, או עשו עליך?- לא עשיתי חרם ולא השתתפתי בכזה, אבל התנהגתי בצורה ממש לא יפה כלפי מישהי בכיתה (והיתה לי גם השפעה על אחרים)

5.איפה היית מבלה את ההפסקה? במשחק חיי-שרה, כדורגל, משוטט בבית הספר או נשאר בכיתה לקרוא?- בחוץ עם חברים/רות

6.האם זכורה לך הפסקה מגניבה במיוחד, בה עשית משהו בלתי צפוי או אפילו קצת אסור?- לא

בערך הצעתי חברות וגם הציעו לי.
חברים והפסקות
30/08/12 13:07
63צפיות
1.מי היה החבר-הכי-טוב שלך, של כל הזמנים, במהלך בית הספר? אתם עדיין בקשר?  חברתי הכי הכי טובה בתיכון חזרה בתשובה וזה גרם לנו להתרחק. יחד עם זאת אנחנו בקשר מדי פעם כי היא מלמדת מתמטיקה בתיכון של ילדי ויצא שהיא אפילו מלמדת/לימדה אותם.

2.מי היה הנמסיס שלך, האויב המושבע, האדם שתמיד "שנאת"? מה טיב היחסים ביניכם עכשיו?  אין

3.כמה ברוגזים ושולמים, מכיתה א' ועד התיכון, אתה מעריך שעשית?  לא זוכרת כאלה כל כך.

4.האם פעם עשית חרם על מישהו מהכיתה, או עשו עליך? לא

5.איפה היית מבלה את ההפסקה? במשחק חיי-שרה, כדורגל, משוטט בבית הספר או נשאר בכיתה לקרוא? עם חברים, מסתובבת

6.האם זכורה לך הפסקה מגניבה במיוחד, בה עשית משהו בלתי צפוי או אפילו קצת אסור?  לא

7.האם הצעת חברות למישהי שמצאה חן בעינייך, או שהציעו לך?  הציעו לי אבל לא בהפסקה אלא אחרי ביה"ס. הייתי בכתה י'. נשארנו חברים עד היום. אה, גם התחתנו.
º
וואו אז התחתנת עם החבר הראשון שלך...
30/08/12 17:58
20צפיות
º
בהחלט
30/08/12 22:09
14צפיות
יש כאן עוד אחת כזו
30/08/12 22:34
29צפיות
שהתחתנה עם החבר מהתיכון.
לא ממש זוכרת
30/08/12 16:01
26צפיות
אבל:
1. בגן חובה היתה כזו, אני עד היום זוכרת את הטראומה כשהפרידו אותנו. חידשנו את הקשר לא מזמן. חידשתי את הקשר גם עם החברה הכי טובה מהחטיבה.
2. מלכת הכיתה, היא סנובית גם היום, אנחנו חברות בפייסבוק, לא יותר. וגם זה בעיקר כי הרבה מהחברה שלי התחברו מחדש דרך פייסוק.
3. לא עשיתי.
4. למפתיע לא עשו עלי חרם. במיוחד כי מלכת הכיתה ואני לא הסתדרנו במיוחד. כנראה שלא הייתי חשובה מספיק.
5. בד"כ עם חברה או שתיים, או מטפסת על עץ לקרוא.
6. פעם המורה לאנגלית תפסה אותי על העץ שלי, והכריחה אותי לכתוב האנגלית 100 פעם שאסור לטפס על עצים.
7. לא.
בוחן כלבבי
30/08/12 17:48
23צפיות
1. הייתה לי חברה אחת הכי טובה שלי ביסודי ובתיכון ובצבא...היא נישאה ראשונה והתגרשה אחרי תקופה קצרה. עברתי לגור איתה כמה חודשים אחרי שהתגרשה ועד שהיכרתי את בעלי...אחרי שנישאתי היא ניתקה קשר. היום אנחנו בקשר בפייסבוק! לא יוצא לנו להיפגש אבל כמה טוב שיש פיסבוק
2. לא היו לי אוייבים מושבעים...
3. לא זוכרת ברוגזים
4. חרם לא עשיתי ולא עשו לי
5. ביסודי זה היה קפיצות על חבל, משחק כדורעף...בתיכון זה היה ישיבה בחוץ עם חברים
6. ההפסקות הכי מגבניבות שאני זוכרת בתיכון זה שלושה בנים (אבי, משה ותמיר ז"ל) שרדפו אחריי כדי "לחפוף" לי את הראש בגיר...איזה מופרעים היינו!
7. הייתי בתיכון שרובו היו בנים. היו מעט בנות וזכיתי להמון תשומת לב מצד הבנים והצעות למכביר...למרות הכל הייתי ביישנית ואלו שמצאו חן בעיני לא ממש נתתי הזדמנות
1.מתייחסת לתיכון: ענת. לצערי כבר אין קשר.
30/08/12 17:50
29צפיות
2. ג'. כיום היחסים נחמדים; אנחנו חברות בפייסבוק ועושות לייקים זו לזו.3.אין לי מושג. 4. עשו עלי ליומיים בערך וזה פסק לבד.5. בחוץ. לא זוכרת כל-כך מה עשיתי. 6. לא.7.לא.
חייתי בתקופה אחרת, עולם אחר.
30/08/12 18:06
54צפיות
לא זכורים לי שום חרמות ושום ברוגזים ולא נמסיסים ולא כלום מהעסק הזה.
מה זה חיי שרה? זה בבני ברק?

לא עשיתי שום דבר נועז בהפסקות. אצלי זה היה באקסטרים.. הייתי מבריזה לים שזה יותר פשוט.

הצעתי פעם חברות ונעניתי בשלילה (אבל היינו סחבקים אחכ), זכורה לי הצעת חברות מאחד שלא הבנתי מאיפה זה בא לי. עניתי בשלילה.
היתה הצעת חברות נוספת שעניתי בשלילה ומיד לאחריה הבחור ביקש חברות ממי שהיתה החברה הכי טובה שלי. כבר אז זה נראה לי מגוחך.
חיי שרה = שבויים
30/08/12 19:05
32צפיות
גם אנחנו קראנו למשחק הזה חיי שרה וזה ממש לא היה בבני ברק.
עדיין לא מצלצל מוכר..
30/08/12 22:32
28צפיות
אנחנו שיחקנו שוטרים וגנבים וסימני דרך, לא שבויים שלא מוכר לי.
חיי שרה
31/08/12 07:33
25צפיות
לפי ויקיפדיה.
חוקי המשחק

לתחילת המשחק, המשתתפים זורקים כדור משחק לאוויר. הילדים מחכים שהכדור ייפול על הרצפה שלוש פעמים ואז אלו הקרובים לכדור מנסים לתפוס אותו. המשתתף שתופס את הכדור יכול לזרוק אותו על משתתף אחר.
   אם הוא פגע - הנפגע נפסל, יוצא (זמנית) מהמשחק, והופך לשבוי שלו.
   אם הנפגע תפס את הכדור (מהאוויר) - הזורק נפסל והופך לשבוי של התופס.
   מי שנפסל יכול לחזור למשחק כאשר פוסלים את שובהו.
למי שמתגעגע למשחקי הילדות
02/09/12 10:25
14צפיות
יש קבוצת בשם הפסקה פעילה שמארגנת משחקי ילדות למבוגרים
שאלון מפורט חוץ משאלה 7-
30/08/12 21:34
36צפיות

אתם עדיין בקשר?
ממש לא הייתה לי חברה טובה אחת לכל השנים
הייתה אחת של כיתות היסוד, ואחרת של כיתות הגבוהות של יסודי ובתיכון המשכנו.
נשארנו בקשר די רופף לאורך השנים,פעם בכמה שנים שיחת טלפון או פגישה
ברור לי שהפערים ביננו אינם כאלו שיאפשרו לנו להיות"חברות הכי טובות" (טוב, גם הגיאוגרפיה משחקת תפקיד)

מה טיב היחסים ביניכם עכשיו?
היה ילד אחד,חנון,לקקן למורות,מעצבן נורא, שהצליח להוציא אותי מדעתי כל התיכון עם ההתנהגות הסוציופטית שלו.
אין לי שמץ של מושג מה איתו עכשיו,בוודאי שאני לא בקשר איתו.(שמעתי שהפך להיות מורה)

3.כמה ברוגזים ושולמים, מכיתה א' ועד התיכון, אתה מעריך שעשית?
מי זוכר,מי סופר? היו לא מעט, בוודאי בתחילת היסודי, אח"כ פחות השתמשתי בטכניקה הזו ופשוט התרחקתי מכאלו שלא התאימו לי.

4.האם פעם עשית חרם על מישהו מהכיתה, או עשו עליך?
כן.מודה באשמה ,בהחלט הייתי שותפה ל"חרמות" למינהן. לזכותי יכולה לסנגר ולהגיד שמעולם לא יזמתי אותם
אבל לעיתים  נגררתי אחרי הבנות האחרות. ובפעמים אחרות התעלמתי לגמרי מה"חרם" ובחרתי להיות "החברה" של הילדה המוחרמת
בעיקר כי לא יכולתי לסבול את ההתנהגות השתלטנית של ה"מלכה" של הכיתה . וכל תופעת העדר לא מצאה חן בעיניי גם כשהייתי בגובה מטר ועשרים.
אז ב"דווקא" הלכתי נגד הזרם והחרם.

5.איפה היית מבלה את ההפסקה? במשחק חיי-שרה, כדורגל, משוטט בבית הספר או נשאר בכיתה לקרוא?
במשחקים. למרות שאהבתי מאד לקרוא, לא חשבתי על אופציה כזו בהפסקה (נדמה לי שבכלל היה אסור להישאר בכיתה כדי שהיא תתאוורר או תרוץ אחר?)

6.האם זכורה לך הפסקה מגניבה במיוחד, בה עשית משהו בלתי צפוי או אפילו קצת אסור?
כל המעשים שילדים שובבים עושים. כל ההצקות לילדים אחרים, הבריחה דרך הגדר הלא שלמה של בית הספר לחורשה הסמוכה,
דשדוש בביצה, ובקיצור -כל מה שאפשר ורצוי מלכלך היטב ומשאיר עקבות חשודים .

אני "בת"
בנות לא מציעות חברות לבנים
בנים אמורים להציע לבנות.
לביש מזלי אלו שהציעו לי חברות בגיל הזה (יסודי?) לא היו החביבים עליי במיוחד.
כשאני הייתי ילדה ,בנות לא הציעו- כשהבת שלי הייתה ילדה, היא כבר ראתה את החיים במשקפים אחרות לחלוטין.
דור אחר.
כמה ספרים חדשים דנדשים יש לכם?
29/08/12 15:34
104צפיות
אני היום כבר קניתי 2 מהדורות חדשות של אותו דבר
אמרתי לבעל החנות שזו חוצפה של משרד החינוך, הוא אמר שהוצאות הספרים שולטות ביד רמה (החוצפה היא שלהם) ומשרד החינוך "לא מתמודד"....
פשוט מרגיז.
אני מברכת על פרויקט ההשאלה
29/08/12 16:51
73צפיות
הצטרפנו לבי"ס עם פרויקט שרץ טוב כבר שנים

יש רק ספר אחד שנזכרו לקנות בנפרד היום, אז שלחתי כסף עם הילד
הקלה משמעותית לעומת בי"ס הקודם בו חצי מהרשימה היתה "ימסר בהמשך" והחצי השני ספרי מתמטיקה ש"עדיין לא הגיעו מההוצאה" (ב31 באוגוסט).

דווקא בתיכון היו יעילים, מעט ספרים והרבה! ציוד נלווה, אבל את זה ידענו מראש כשהצטרפה למגמה.
למה לשלוח עוד כסף?
30/08/12 11:34
39צפיות
פרוייקט ספרים כולל את כל הספרים! גם אלה שייזכרו בהם במאי.
יש לי 2 ספרים שטרם יצאו בהוצאה
29/08/12 17:16
76צפיות
א זאנחנו ממתינים שייצאו הספרים החדשים במתמטיקה...
בנוסף נתנו לי בטעות שני ספרים שהם אותו הדבר (במקום ספר וחוברת) ועכשיו לא רוצים לקבל אחד בחזרה....
לא הבנתי עם מה משרד החינוך "לא מתמודד"...
עם הוצאות הספרים
29/08/12 19:35
48צפיות
החוצפנים משנים מהדורות כדי למכור ספרים חדשים.
במקום שמשרד החינוך יאסור עליהם לעשות את זה בצורה הזו (אפשר לחשוב אילו שינויים חדשניים יש...), שמכניסה את ההורים להוצאות גדולות (כי אי אפשר לקנות משומשים), הם מאפשרים את הביזיון הזה.
גם הביזיון של ספרי לימוד שלא נמצאים עדיין בחנויות, הוא ביזיון וחוצפה של הוצאות הספרים.
כולם
30/08/12 12:00
51צפיות
טוב, בעצם קניתי רק 4 ספרים כי כל השאר היה רשום - הודעה תמסר בתחילת השנה.
תרגום למי שלא בקיא - אני אעמוד בחנות ספרים קטנה שיכולה להכיל 4 איש עם עוד 20 איש לחוצים שמתים לעוף משם.
השרדות רק בלי הטלויזיה והפרס בסוף הוא לשלם על הספר :)
דרך אגב, לידיעתך
30/08/12 12:11
51צפיות
מסתבר שיום חמישי בבקר הוא יום טוב.
כנראה שאנשים מתארגנים לקניות ולא יודעת מה, אבל בחנות הספרים אמרו לי שזה יום שקט
כמובן שאם צריך ספר ל"מחר", זה לא עוזר.
אמהות- אשמח להתייעצות
29/08/12 10:49
425צפיות
יש לי מתאמנת בשנות העשרים כבר תקופת מה
אנו עובדות על מטרה מאוד ברורה בתא המשפחתי.

התקשורת בינה ובין האם לוקה בחסר.  האם מפלה אותה שוב ושוב ביחס לאחים אחרים.
היא מאוכזבת מאוד מהאם עד שאין לה תחושה של בית בתוך ביתה.
האם לא קשובה שקועה בעצמה בבגדים שלה, בזוגיות שלה. (גרושה) והצעירה לומדת ועובדת סביב השעון מבלי שתקבל כל סיוע כלכלי.

אני עובדת איתה על שליטה,צמיחה, ביטחון עצמי ויכולת התמודדות עם מצבים.

בחופשת הלימודים היא עושה  ככל יכולתה לעבוד ולהרוויח כדי לעבור לגור עם החבר (יש לה אהבה גדולה כבר 3 שנים)
אבל עד אז היא רדופה בביתה, האם מתזזת אותה ומפעילה אותה כל הזמן. מתחקרת אותה, (מתנהגת כמו ילדה )
תמיד יש נגדה טענות והיא לא מצליחה לומר לאם עד כמה היא מאוכזבת ממנה ומהאפליה כנגדה.

אשמח לשמוע מכן כאמהות טיפים או התייחסות לאופן שהיא יכולה לנסות להגיע טוב יותר לאמה.
תודה.

.
אין לקדם הודעה זו
מטען כבד היא סוחבת המתאמנת שלך
29/08/12 16:55
159צפיות
הרבה כעס יש שם כלפי האמא הזו, ולי מאד מפריעה הראייה החד צדדית של הסיטואציה, כי בחיים כמו בחיים כולנו יודעות שלכל מטבע יש שני צדדים, ומאד ייתכן שמהצד של האם הדברים נראים אחרת, ייתכן שהתקשורת ביניהן מתאפיינת בהטחת האשמות מצד הבת והתגוננות מצד האם,  ומה שנתפס בעיני הבת כ'באים אליי בטענות' הוא בכלל חומת הגנה שבנתה האם מול הכעס הכל כך גדול הזה של הבת.

אני כמובן רק מנחשת מתוך מה שכתבת כאן שזו אכן ההתנהלות שם, אבל אני מאמינה שכל זמן שהבת שבויה בתפיסה של האם כאיזה טיפוס אנוכי ומרושע, במקום להבין ולקבל את האמא שלה כאדם עם חולשות וקשיים (מותר לה, לא כולנו אמהות מהאגדות), עם ההבנה והחמלה שאמא יש רק אחת - לטוב ולרע - יהיה קשה לבנות גשר אל האם ויחסים חמים ביניהן.  וחבל.

זה גם מה שעבר לי בראש.
29/08/12 17:32
87צפיות
יותר מדי "אמא רעה אליי".
עצוב, חבל, מצער. אבל היא עצמה כבר בן אדם בוגר, לא ילדה.

קודם כל שדווקא תלמד להתרחק קצת ולהיות פחות תלותית במה האמא חושבת.

דבר שני לנסות להתחיל לראות את האמא כבן אדם.
(נשמע שעברו על האמא כמה וכמה דברים בחיים).
האם היא ניסתה לדבר מחוץ לבית עם אמה?
29/08/12 17:21
89צפיות
האם באפשרות האם לסייע לה כלכלית? אני מניחה שמצב האם לא קל . מעבר לכך הייתי מציעה שיצאו לבית קפה (ארומה, לא יקר וכיפי) ושהבת תעלה את הנושאים שמציקים לה ותראה מה האם תענה. הבת גם צריכה לקחת בחשבון שאת אמא היא לא תשנה. אולי היא תוכל לשנות את אופי הקשר ביניהן ושזה יקח זמן. זה לא מהיום למחר.

אמא שלה יושבת איתה
29/08/12 18:09
114צפיות
או מדברת איתה רק כשהיא צריכה אותה - את הבת!!
כן היא "מתזזת אותה".

מעולם אין אוכל בבית... הילדה אוכלת בחוץ או במקום העבודה
אם היא מכינה לעצמה  משהו במטבח אמא נושפת לה בצוואר- לא ככה!  כן ככה!  למה ככה?
ישבו בארומה על קפה לפני שבועיים כל העת האמא היתה בנייד ...

אם האמא מבשלת משהו זה רק לחברים של בן הזוג שלה לשם היא לוקחת את כל הסירים.
ולא משאירה לה כלום.
הילדה נוסעת לסבתא מרחק חצי שעה לקחת אוכל...

עצוב לי לשמוע את זה בכל פעם מחדש.
אבל היא לא ילדה
29/08/12 19:18
108צפיות
לדעתי התייחסות אל בת עשרים פלוס כאל ילדה ש"מעולם אין אוכל בבית" ונאלצת לנסוע לסבתא כדי לקחת אוכל -

זה מנציח את ההתיחסות שלה אל עצמה כאל ילדה קטנה ואומללה.

אולי היא אומללה. אבל היא לא ילדה חסרת אונים. שתלמד לבשל.
ואם באמת אמא שלה נושפת על כל צעד וצעד כמו שכתבת - האמא כנראה חולת נפש, ובעלת עודף זמן פנוי.

חולת נפש אני לא יודעת לומר לך
29/08/12 20:29
98צפיות
אבל עודף זמן בטוח שיש לה...
לי זה נשמע שהאמא מנסה ללמד אותה
31/08/12 23:16
37צפיות
לבשל. מחפשת קשר איתה, לפטפט איתה יחד במטבח והנערה מפרשת זאת כ"נשיפה בעורף".
מאד עצוב לי לקרוא
30/08/12 11:21
64צפיות
כי

אני לא מאמינה כי החיים מחולקים לשחור ולבן ,אלא לרוב בצבעי אפור

והתיאור שלך את האימא הוא חד צדדי לגמרי .

לא שזה משנה משהו- כי הנושא אינו האימא עצמה אלא התפיסה של הנערה את אימה וחוסר היכולת שלה להתנתק.

התפיסה שלה (ובעקבותיו גם את) של הנערה /אישה צעירה בת ה-20 כ"ילדה שאוכלת במקום העבודה"
היא לא ילדה!
היא בחורה צעירה בת 20 שנדרשת כנראה לאיזשהן מחויבות במסגרת המשפחה בה היא גרה, ובמסגרת היחסים שקיימים שם.

לא מתאים לה?- שתזוז הלאה.
היא לא בת 12 אלא בת יותר מ-20.

אני מצטערת ,אני לא חושבת שיש אימהות מפלצות,כמו שאין ילדים מרושעים.
הכל איפושהו באמצע
וחבל (לי) שנקודת המבט שלך לכאורה טיפולית
מגיעה ממקום של הזדהות (יתר?) עם הבחורה.
º
30/08/12 13:11
9צפיות
האמא שולטת עליה
02/09/12 00:44
35צפיות
אוי כמה זה מוכר אבל אני החלטתי יום אחד שביתי הוא מבצרי ולשם זה רק כניסה לבני ולי נטו

אין לאף אחד גם לא לאימי במיוחד
º
02/09/12 08:30
2צפיות
º
את זה קשה לעשות כשגרים אצל האמא...
03/09/12 11:31
4צפיות
עונה כאשת מקצוע
29/08/12 17:55
160צפיות
אני חושבת שלפעמים חלק מהעבודה המרכזית שעלינו לעשות בחיים - זה ללמוד להבין שבמקרים מסויימים יש מצב נתון והעבודה שלנו עם עצמנו צריכה להיות כיצד לקבל את זה ולחיות עם זה בשלווה, ולאו דווקא להגיע לאדם שמולנו. ואכן זו עבודה מאוד מאוד קשה.

אחרים לעולם לא נוכל באמת לשנות. רק את עצמנו.

באופן אישי - הייתי מייעצת לה לכתוב לאמא מכתב. שלא יוגש לה מיד אלא ייקרא כמה פעמים במשך זמן, ישוכתב (אולי תשבו עליו ביחד), כדי באמת ליצור מצב שהמכתב "נקי" ולא בא ממקום של האשמה, אלא ממקום של "אמא, זו אני - אני אשמח אם תראי אותי".

לחילופין, אם היא מרגישה שהיא מסוגלת, אחרי עבודה ממוקדת איתך על הנושא, הייתי מייעצת לה להזמין את האמא לבית קפה, מול הים, שישבו רק שתיהן ביחד וישוחחו. שוב, לעבוד ע"כ שזה לא מגיע ממקום של לתקוף ושהאמא תרגיש שמאשימים אותה, אלא באמת לבוא ממקום של "אני מרגישה שיש ביננו מרחק מסויים ויש דברים שאת לא יודעת עליי, אז רציתי שיהיה לנו זמן איכות ביחד".
ולעבוד איתה על מה הייתה רוצה להגיע אל מול האמא, על איפה היא עצמה אולי טעתה בדרך (לפעמים לאורך הדרך אנחנו לוקחים על עצמנו הרבה אחריות, עובדים וכיוב' - ושנים אחר כך פתאום כועסים למה רואים אותנו ככה, אחרי שאנחנו הרגלנו לכך את הסביבה ) ואיך להביא גם את המקום הזה מול אמה.

שיהיה המון בהצלחה
תודה לך
29/08/12 18:21
105צפיות

זה בדיוק הכיוון שאנו עובדות , כל שיחה כזו ביניהן נגמרת בכעס.
האמא אינה מסוגלת להיפתח לכאב של הבת ואינה מוכנה לקבל ביקורת רק לתת כל העת...
הן ישבו לא אחת וגם אז האם נותרה עסוקה בעצמה, בבן הזוג ובשמלות שהיא צריכה לקנות שוב ושוב
כדי לא ללבוש את אותו בגד פעמיים

היא נותנת לבת תחושה שהיא בת ערובה בגלל שהיא חיה בבית האם.
שני האחרים ברחו מהבית. באחת/אחד האם תומכת מאוד. כי היא/הוא מניפולטיבית/מניפולטור ומצליח/ה להוציא ממנה סכומים בערמה.
ואח/ות נוסף/נוספת משתכר/ת טוב ושכר/ה דירה אין הוצאות לימודים אבל יש שקט...

תודה  
אם כבר היו ניסיונות שלה (ובעיניך המקצועיות
29/08/12 19:20
71צפיות
הם נעשו בדרך נכונה) אז אני חושבת שכרגע בהחלט העבודה צריכה להיות בעיקר על לשחרר ולקבל את זה (גם את השחרור וגם את המצב ).

בהמשך, אם זה ייראה לה - אולי שווה ששתיהן ילכו ביחד לטיפול (ושוב - צריך לסייע לבת לחשוב איך לנסח זאת מול האמא)

אין ספק שהרבה פעמים משפחה זה דבר לא קל. בהחלט כואב עליה, שכבחורה צעירה אין לה את המקום שאמור להיות הכי בטוח עבורנו
אז היא לא מופלת. היא מקבלת דיור.
31/08/12 23:22
42צפיות
זה שווה כסף.
האחרים לא "ברחו" מהבית. זה מה שבוגרים אמורים לעשות.
גם אני בגיל 20 כבר לא גרתי בבית, למדתי ועבדתי למחייתי.
המתאמנת שלך צריכה להפסיק לרחם על עצמה.
האמא מפונקת, האח מניפולטור, רק המטופלת בסדר?
01/09/12 09:11
38צפיות
זכותה של האמא ללבוש אפילו שתי שמלות ביום, אם זה מה שבא לה.
ואחרי שגידלה שלושה ילדים - זכותה למצוא אהבה עם בן זוג חדש.

שהבת תגיד תודה שהאמא מרשה לה לגור אצלה בבית.

ושתתחיל לבנות לעצמה חיים.
סליחה אבל אני לא אוהבת את הגישה הזו.
02/09/12 07:56
31צפיות
עם כל הכבוד ויש כבוד , אני לא רואה את תפקיד האמהות כמקביל לחתולה  כשהגור שלה גדל והיא מגרשת אותו.
"שהבת תגיד תודה שהאמא מרשה לה לגור אצלה בבית"  את יודעת לא לעולם חוסן , הדברים ישתנו והאם תזדקן והגלגל יכול להתהפך.
אני גרתי עם הורי  בשנות העשרים שלי , מעולם לא נתנו את ההרגשה שאני צריכה להגיד תודה שאני גרה אצלם
ואני בטח לא אתן לבנים שלי את ההרגשה הזו.
מסכימה
29/08/12 18:40
47צפיות
גם אני חשבתי על מכתב. והמכתב לדעתי צריך להיות מנוסח עם דגש על הבחורה ולא על האמא. לא מה אמא לא עושה טוב, אמא מפלה, אמא רעה אלא מה הצעירה מרגישה וחשה. שהיא מרגישה שאין לה מקום, שלא מקשיבים לה, וכו' אבל לנסות לנסח את זה לא כביקורת אלא הרגשה של הבחורה.
יחד עם זאת, באמת לעבוד עם הבחורה על עצמה. על הכוחות שלה, מה אמא נתנה לה לאורך השנים (למדה להיות עצמאית בגיל צעיר? להסתדר עם עצמה? לדאוג לעצמה?)  לעבוד איתה על עצמה, לשאול שאלות כמו: מה בדיוק היא רוצה? איך זה יראה? איך היא תדע שהשיגה את זה? מה היא יודעת על עצמה שיעזור לה להשיג  וליצור את מה שהיא רוצה? (ואולי קיבלה את זה מאמא שלה?) ועוד...
מצד אחד היא כבר גדולה וצריכה לעבוד על הקשר עם אמא שלה ממקום של בגרות, של קבלת האם כאדם, מצד שני, היא תמיד תשאר ילדה של אמא שמחפשת את האישור והקבלה של אמא. החיים לא פשוטים...
בהצלחה
לדעתי זה ענין של מנטליות
29/08/12 19:46
75צפיות
האם רואה בבת מישהי שיכולה לעזור לה בבית, לעומת האחים (הבנים) שמהם יש לה ציפיות אחרות.
בנוסף, האם שקועה בחיים לא טובים שלה עם עצמה ולכן אין לה פניות רגשית אל הבת.
במצב כזה נדרשת התבגרות מהירה יותר של הבת. היא צריכה להבין שאמא שלה לא יכולה להעניק לה את התמיכה שהיא מחפשת, ולהפסיק להתאכזב כשהיא לא מקבלת אותה.
היא צריכה להבין שלאם יש בעיות, וקשה לה לראות את הקושי של הבת.
יכול להיות שהדרך כאן היא סוג של היפוך תפקידים- דווקא שהבת תנסה להיות במקום של האמפתית והמכילה. במקום לשנות את האם, לנסות לקבל את המצב הלא אידיאלי כמצב נתון כרגע ולראות איך היא מתמודדת בתוכו.
היא לא מנסה לשנות אותה
29/08/12 20:27
63צפיות
כי זה ממש לא בר השגה
אפילו הסבתא (האמא של אותה אם) לא מבינה איך נולדה לה ילדה כה אגואיסטית לדבריה...
והיא זו שמפנקת את נכדתה...
היא בהחלט מנסה לשנות אותה
29/08/12 20:40
57צפיות
אני מופתעת שאת אומרת שלא.
היא רוצה לדבר איתה ולהסביר לה מה היא מרגישה כדי שמה יקרה?
מה התוצאה שהיא רוצה?
שאמא שלה תבין אותה.
לזה אני קוראת לשנות את האם ואת הגישה שלה.
אין לי ממש
29/08/12 20:21
118צפיות
לפחות יש לה אותך. אבל היא צריכה לשנות את הדינמיקה בבית, וזה צריך להגיע ממנה.

אני מגיעה מכוון אחר לחלוטין, במקום להמשיך ולנסות להשיג את מה שאי אפשר, וזה שהאם תקבל אותה. היא צריכה לוותר על הקבלה של האם ולחזק את עצמה. לצאת מהבית כבר עכשיו, אפילו שזה יקר יותר.
כן איריס
29/08/12 20:24
79צפיות
זה בדיוק מה שהיא רוצה.
למרות שניסיתי להביא אותה להתבוננות ממקום אחר.

תודה.
זה לא הזמן
29/08/12 20:48
60צפיות
הזמן להתבוננות ממקום אחר הוא כשהיא תהיה בזכות עצמה. אחרי שהיא תתחזק. לא כרגע.
30/08/12 09:14
23צפיות
מעונות, הלוואות לסטודנטים, עבודות ערב - הכל כדי לצאת מהבית. אי אפשר לשנות אנשים מבוגרים, ובגיל הזה, היא צריכה פשוט לחיות את העתיד שלה ולא להמשיך לדשדש בביצת היחסים עם אמא שלה.
אחרי שקראתי את שאר התגובות, רוצה רגע להוסיף
30/08/12 10:38
122צפיות
בנימה פחות ביקורתית כלפי הבת -
ברור שבתבנית שהתקבעה שם ביניהן - שינוי הוא דבר שקל לומר ובכלל לא פשוט לעשות.  גם אין לי ספק שאמא ביקורתית כזו לאורך זמן כבר הרסה מן הסתם לא מעט ביכולותיה של הבת 'לאסוף את עצמה' , לשנס מותניים ולהוביל שינוי כזה.
אבל.
אולי אם תציעי לבת זוית ראייה אחרת, כבסיס להחלטה לעשות את השינוי בעצמה, בחייה - השאר כבר יזוז בהתאמה -
זוית ראייה שרואה את כל מה שציינת - לא מהמקום הקורבני והממורמר, אלא דווקא מהמקום שראוי לטפיחה על השכם, המקום שמוכיח עד כמה היא מרכזית במשפחה המתפורקת הזו. עד כמה היא החזקה שם.
האימא הזו - האימא נראית לי בדיוק כמו הילדים ה'קשים' שהם ילדים שקשה להם. האמא היא אדם לא מאושר, והבת לצידה מאפשרת לה בעצם נוכחותה להזין ולפרוק את כל המיץ של הזבל שבתוכו האומללה הזו חיה.
אפשר לכעוס, להתמרמר, לרחם - ואפשר פשוט לקבל את הדבר כעובדה. זו האימא. זו החבילה.
כדאי לגלות לבת הזו שמאד ייתכן שמעצם ההחלטה לזוז הצידה, לקחת כמה צעדים אחורה ולשים את עצמה במרכז במקום מפרגן, יש בכוחה לעזור בכך גם לאימה לצאת מהתפקיד הלא פשוט שלה, מהמקום שאי העשייה מנציח ומקבע.

ומשם פשוט להציע לבת מבט קדימה.  
אני מנחשת שכשהיא תינשא ובעיקר כשייוולדו לה ילדים, משהו 'יזוז' שם אצל האימא.
או שלא.

מה שבטוח הוא שהזמן שלנו עם הורינו - 'נוראים' ככל שייראו לנו - הוא זמן מוגבל.
איך אומרים בפרסומת לשדכנות? 'זמן שעובר אינו חוזר'.  
אחר כך מצטערים על השנים שבזבזנו בלריב עם ההורים על שטויות.
זו אכן הדרך
30/08/12 13:13
53צפיות

ואני פניתי כדי לשמוע מענה אמהי מצד הכותבות כאן.
תודה
האם יש אפשרות להזמין את האם למספר מפגשים
31/08/12 22:08
57צפיות
משותפים  אצלך?

מנסיון אישי אצלנו אחרי מפגש משפחתי שיצר - שינוי קטן, שהפסיק תהליך ודפוס התנהגותי הדדי יצר אוירה שונה לחלוטין.  אמנם בגילאים צעירים בהרבה .

לא בטוח למי מהשתיים קשה להכיל ולהקשיב לשניה אבל בשיחה מול מטפל/ת כשיש חובה לשוחח בכבוד ובנימוס מביאה להקשבה שבהרבה סכסוכים אינה קיימת.
º
זו אופציה שנדחתה!
01/09/12 04:45
16צפיות
º
מי דחה?
01/09/12 18:12
8צפיות
עזרה בנוגע ללימודים בחטיבה - שנה הבאה
29/08/12 10:16
197צפיות
שלום רב,

בתי התחילה את למודיה בכיתה ו'. אנחנו גרים באזור השרון וחשבתי לרשום אותה לכפר הירוק למגמת אומנות - אבל לא תהיה להם שנה הבאה מגמה כזו, ואין להם "סתם" לימודים - הכל זה עם אוריינטציה מיוחדת (מנהיגות, וכו') - דברים שלא מתאימים לבת. אני אובדת עצות לא יודעת לאן לרשום אותה ומחפשת בית ספר עם ייחוד מסויים (אגב, זוהי הראשונה שלי במערכת החינוך אז לא מכירה כל כך).

מישהו מכיר משהו מעניין בשרון? יש לכם תובנות הנושא?

אשמח מאד לשמוע.

תודה!
ולמה מנהיגות למשל לא מתאים לבת?
29/08/12 13:35
128צפיות
ולמה לרשום אותה למגמה של "בנות"?
הייתי עם הקטנה שלי ביום פתוח בכפר הירוק ודווקא רציתי לרשום אותה למסלול מנהיגות. היא בכיתה ז'. מסיבות אישיות ויתרנו השנה על פנימיה בכלל וננסה שוב בכיתה ח' או ט'.

אני בעד למצוא לה בכפר הירוק מגמה משלל המגמות שיש שם.
מעבר לכפר הירוק לא מכירה מוסדות לימוד באזור השרון.
ייתכן שזה פשוט
29/08/12 14:09
110צפיות
לא מתאים לבת הספציפית הזו?

לי יש שני ילדים. מנהיגות יתאים מאד לבת שלי, שהיא מנהיגה טבעית, ובכלל לא לבן שלי, שאין לו שום טיפה של אסרטיביות.
ברור שיש נטיות אישיות לכל ילד וילדה
29/08/12 15:26
87צפיות
אבל האמא ביקשה לברר לגבי בית ספר עם מגמות לבנות ואני ממש לא ידעתי שבימינו יש עדיין מקצועות ייחודיים נפרדים לבנים ולבנות.
אפילו בבתי הספר שקשורים עם צה"ל פתחו את כל המגמות לבנים ולבנות.
חשמל, אלקטרוניקה, מכונאות - היו פעם רק לבנים.
מזכירות הנהח"ש, ספרות - היו רק לבנות.

לא עוד.
אולי אני תמימה
29/08/12 15:28
83צפיות
אבל לא מצאתי הערה של מגמה ייחודית לבנות.

אגה אני בוגרת בסמת, במגמת אלקטרוניקה, כך שבטח ובטח שאני לא מרגישה צורך להפלות.
אולי קושי בהבנת הנקרא שלי...
29/08/12 16:02
68צפיות
אני הבנתי את זה מהדברים האלה שהיא כתבה:

"הכל זה עם אוריינטציה מיוחדת (מנהיגות, וכו') - דברים שלא מתאימים לבת."

אז אולי התמקדתי יותר מדי בחצי השני של המשפט והוא לא כזה חשוב.
º
נראה שהיא התכוונה "לא מתאים לַבת (שלה)
29/08/12 16:10
21צפיות
º
בהחלט יש מצב
29/08/12 16:25
15צפיות
נדמה לי, שיש פה בעית הבנת הנקרא - לגבי "בנות"
01/09/12 10:25
30צפיות
כרקןמג לא התכוונה ל"בנות" באופן כללי, למין הנשי,
אלא לבת הספציפית, הבת שלה. המגמה הזו זה לא מתאימה לה...

בסדר, הבנתי. הועמדתי על טעותי בהבנת הניסוח...
01/09/12 12:08
20צפיות
º
01/09/12 13:21
6צפיות
יש בית ספר דמוקרטי בשרון, לא?
29/08/12 15:44
73צפיות
קישור ישיר
29/08/12 15:45
51צפיות
בנוגע לאומנות
29/08/12 16:45
77צפיות
אני יודעת שבהוד השרון פתחו כיתת אומנות באחת החטיבות, אני חושבת שבעתידים
מעבר לזה יש את בי"ס עתיד למדעים ואומנויות בהרצליה, אבל אני חושבת שזה רק מכתה ט'.
תודה על תגובתכם/ן - אכן לא התכוונתי לבנות
30/08/12 09:06
63צפיות
ככלל - אלא לבתי שלי הפרטית...
תשלום עבור מגמות בתיכון
29/08/12 09:35
327צפיות
הנסיכה חזרה אתמול מבית הספר בסיסמת - חה חה חה, חינוך חינם ב... שלי

העלות של המגמות היא בערך (מהזכרון שלי)450 ש"ח עבור פרוייקט מיוחד שיקנה לה אפשרות לעשות עבודה עם תמיכה של חברה פרטית. בנוסף 70 ש"ח לסיורים - זה גיאוגרפיה.

לאחר מכן - כלכלה - 200 ש"ח עבור סיורים.

תנך - 20 ש"ח עבור דפי עבודה.

וזאת כמובן רק ההתחלה. הצילו!!!
אני ממש אוהבת שהם אומרים לי שיש הנחות, אני לא בקריטריונים כי צריך להיות במשכורת מינימום. אבל מרוב שאני לא בשום קריטריון יש לי מינוס בבנק ונמאס לי עוד לפני שהתחילה השנה.
זה גימיק!
29/08/12 10:01
167צפיות

לכל כיתה יחודית יש תשלום ייחודי.
כך בית הספר מכניס לעצמו כספים. אני  מכירה את זה מקרוב.
יתר על כן העירייה נותנת יותר כסף לבית הספר על כל תלמיד בכיתה ייחודית

אני זוכרת שהמנהלת "דחפה לי" לכיתות התקשוב  שחינכתי גם ילדים שלא עמדו ברמה- ולא התאימו לקונספט הדרשני...
רק כדי שהיא תקבל מהעירייה עוד כספים...
אתמול בררתי לבן שלי הרשמה לחדר כושר.
הבחורה שם נתנה לי את העלויות השונות ודרשה דמי חברות חד פעמיים 100 שקל...
בנוסף ל 350 שקל לחודש מנוי...

על מה שאלתי 100 שקל??? היא עונה לי זה חד פעמי לחברות

עניתי לה שזו חרפה!!! ועזבתי את הדוכן.
פשוט לא משלמים ואומרים להם ללכת לחפש
29/08/12 12:14
150צפיות
את החברים שלהם.
יוצא שהחינוך הפרטי יקר לא בהרבה
29/08/12 12:19
131צפיות
רק כיתה י וכבר אני רואה מספר לא מבוטל של ילדים במעגל התגבור הפרטי. וכמובן המגמות, המגמות... הבת שלי רצתה לעשות בגרות בספורט עיוני מבלי להרשם למעשי מאחר ושעות שהיא רוקדת במסגרת חוץ בית ספרית מעניק לה פתור. גמגמו, גמגמו ובסוף אמרו שלמי שנרשם גם למעשי יש זכות קדימה ובסופו של דבר לא איפשרו. הכל מניע כלכלי כי מספורט מעשי החברה העירונית מתפרנסת מאד יפה.
קצת בעיה להגיד להם לחפש...
29/08/12 14:44
125צפיות
לדוגמה בגיאוגרפיה - אם היא תעשה את העבודה יהיה לה יותר קל כי היא לקויית למידה ואז היא תצטרך ללמוד פחות חומר למבחן כי העבודה מקנה שתי יחידות. אין שום אופציה לעשות את העבודה בצורה עצמאית. אז אני יכולה להתעקש ולהיות צודקת ואז הילדה תקבל ציון יותר טוב.

וכאן בכלל לא מדובר במגמה מיוחדת!!! זה הרחבה סטנדרטית שרוב הכיתה שלה בחרה באותם מקצועות. לא שלחתי את הילדה לשיט על נהרות, מגמת מחול, תעשיה וניהול או שום קשקוש פלצני אחר. כיתה סטנדרטית בתוך תיכון בחינוך הציבורי. היא צריכה להרחיב במשהו, וכל דבר עולה כסף.

אני עוד לא דיברתי על הטיול לפולין שטוחנים להם במוח כמה זה חשוב ולי בא לחבוט במישהו כשאני שומעת את זה. זה נשמע מעצבן כמו הפרסומות למלכת המדבר "זאת אחווה נשית שאין כדוגמתה". לא סביר שמשרד החינוך יקדם פרוייקט שהעלות שלי היא 6000 ש"ח זה לא שווה נפש לאף אחד והתירוץ הנפלא שזה בתשלומים לא מקובל. אין לי כסף מיותר. אין לי כסף ! אני משתדלת מאוד שהילדה שלי לא תהיה מופלית ואני לא מבקשת הטבות מבית הספר על היותי חד הורית אבל יש להם את ההנחה שאבא שלהם משתתף והוא לא. הכל נופל עלי ועוד לפני ששנת הלימודים התחילה יש בור גדול בחשבון בנק שלי מכל הלימודים הפרטיים שהיא עשתה בחופש. וכרגיל הבעיה שאני מרגישה שאני דון קישוט בשטח וכנראה שלשאר ההורים אין שום בעיה לשלם (לא בטוחה כי יש בכיתה מבוססים ויש כאלה שנראה לי שהם במצבי ואולי אף גרוע מזה).
אצלנו הבעיה היא
29/08/12 18:05
81צפיות
מכמעט כולם מבוססים שגרים אצל ההןרים אז כל המשכורת שלהם יש להם יחדות דיור ווילות ואנחנו לא נתמכים ואים לנו שום הנחות כי אנחנו עובדים טיש כאלו שחד הוריות ומקבלות כזרה אבל הבת שלהם מגיע אם כל הציוד מותגים ומבקשת מ
אז זה הזמן לדבר עם עוד הורים.
30/08/12 13:28
40צפיות
ולדעת שגם הם חושבים שהם לבד.....
וביחד להזיז עיניינים.
כמה הערות:
29/08/12 20:25
153צפיות
הסכומים שציינת לא מגיעים לעשירית מעלות החינוך של הבת. גם לא בתוספת התשלום עבור טיולים, דמי שכלול וכו'.

בכל אופן, גביית תשלום עבור מגמה נעה בין כמה מאות להוצאות (נניח, על ציוד אמנות) לעשרות אלפים על לימודים (נניח, שיעורי פסנתר באקדמיה).
צודק שהסכומים לא מגיעים לעשירית
29/08/12 20:52
100צפיות
בגלל זה משלמים מסים, והחינוך צריך להיות חינם.

אני לא משלמת פרוטה מעבר למסים על מנת שילדי יצליחו בבית ספר. אוקי, אני קונה להם עפרונות, עטים, נייר, קלסר וילקוט. אבל אפילו מחשבונים לשמוש בבית הספר הם מקבלים מבית הספר (בבית הם צריכים להתמש בשלהם). ספרים? לא קניתי ספר לימוד עד השנה, וזה רק כי הבת לוקחת קורסים ברמה של קולג'.

אם אני רוצה שהילדים יקחו קורסים אקדמאים בנוסף לבית ספר, זו בחירה שלי. אבל בבית ספר הכל חינם.
אני משלם מעט.
29/08/12 21:00
114צפיות
בערך 1200 ש"ח, ואני מקבל תכנית עשירה מאד בפעילויות, יום לימודים ארוך, מספר גדול מאד של אנשי צוות, כיתות קטנות, מחשבים משוכללים, שיעורי מוסיקה, אמנות, מעבדת מדעים ועוד ועוד.
אני משלמת כלום
29/08/12 23:20
93צפיות
ומקבלת 13 תלמידים לאיש צוות, מחשבים משוכללים, מה זאתאומרת כיתת מדעים בלי מעבדה? יש דבר כזה? יש band למי שרוצה (והband של בית הספר שלנו היה המקום הראשון במסצ'וסטס מספר פעמים), שעורי אומנות בחדר אומנות.

6 שעות למוד ביום, כל יום, 180 יום בשנה.
גם פה את משלמת ובגדול
29/08/12 23:43
90צפיות
מחיר הבית שאת קונה נקבע בצורה די ישירה לפי מערכת החינוך של העיר בה את בוחרת לגור... תסכימי איתי שבית בעיר שלי ובית בעיר שלך לא עולים כמו בית בשכונה שבה את מלמדת... חוץ מזה את משלמת דרך מיסי העיריה לבתי הספר הציבוריים של העיר שלך - גם אם את לא משתמשת במערכת החינוך הציבורית.
בנוסף, אני לא יודעת איך זה אצלכם, אבל אנחנו תורמים סכום כסף די נכבד לPTO של בית הספר שלנו בכל שנה... וזה בלי לקחת בחשבון פעולות שהPTO עושה כדי להרוויח עוד כספים כמו ירידים, מכירת מנויים לעיתונים וכ"ו
ועוד דוגמא: הבן שלי עולה לכיתה חמישית השנה. בשנה שעברה, בתוכנית המוסיקה של העיר, הוא ניגן על חצוצרה בחינם. השנה הוא צריך לבחור בין שירה במקהלת ביה"ס בחינם או להמשיך לנגן בחצוצרה. בשביל להמשיך לנגן בחצוצרה, ביה"ס מכריח את ההורים לתגבר את התלמיד בשעורים פרטיים, אחרת הוא לא יכול להמשיך לנגן בתזמורת ביה"ס - בקיצור אני אשלם 135$ לסימסטר ללמודי נגינה...
עוד דוגמא: טיול ביה"ס של כיתה ח' אצלנו הוא לNYC. אז נכון שהילדים עובדים כדי להרוויח כסף ולסבסד להורים את העלות אבל עדין כל משפחה גומרת עם תשלום של כמה מאות $$$ לטיול...

נכון, את לא קונה ספרים אבל את בהחלט משלמת עבור החינוך הציבורי בצורות אחרות
מסים משלמים בישראל יותר
30/08/12 00:40
72צפיות
מאשר פה. וכן, בוודאי שמחיר הבית בו אני גרה הוא פונקציה של מערכת החינוך. זה ככה בכל מקום בעולם.

בתיכון כבר לא תורמים לPTO, ושוב זו תרומה שמגיעה לכל התלמידים. מי שרוצה תורם, מי שלא לא. בחטיבה תרמתי מעט, וביסודי המון. אצלנו לא היה צורך בשעורי תגבור. אמנם שלי לא מנגדים בכלי נגינה, אבל מנהל הband שפרש שנה שעברה היה מורה בחסד, ומי שהתמיד ותירגל לא היה צריך שום שעורים נוספים. כן צריך לקנות את כלי הנגינה, וזה באמת יקר (תודה לאל על חוסר הכשרון המוסיקלי של שני ילדי).
מה שכן, השנה שנת י"ב יהיו לי הוצאות נוספות: ספר מחזור- 80$, תמונת י"ב, פרום, אולי תשלום לגלימת טקס הסיום...
כמה דברים
30/08/12 02:44
60צפיות
בישראל משמים מיסים אבל אלא מסים כלליים למדינה ולעיריה, התקציבים לחינוך מגיעים ממשרד החינוך ולא ישירות מהעיריה. כאן מיסי העיריה הולכים באופן ישיר לחינוך בלי לעבור כיסים אחרים בדרך... למשל, בבחירות הקודמות היו שתי שאלות: הראשונה - האם תושבי העיר שלנו רוצים להעלות את המיסים בשלושה אחוזים, ובעבור זה יוסיפו שפה זרה מגן חובה (במקום מכיתה ה') והשאלה השניה הייתה - האם התושבים רוצים להאריך את יום הלימודים בחצי שעה לכל יום... התושבים החליטו שכן, ותוספת המסים הלכה ישירות למילוי הסעיפים האלה.
לגבי מחירי הדירות, גם כאן ההבדל בין ארה"ב לישראל הרבה יותר מורגש, בשכונה שלנו הבתים עולים הון תועפות, וכמה רחובות מאיתנו, זה כבר איזור ששייך למערכת חינוך אחרת וההבדל יכול להיות הבדל של פי שנים ויותר במחיר... ביום שהילדים שלי יסיימו את התיכון, אני יעבור לבית מעבר לכביש שעולה פחות מחצי מהבית שלי, כי הוא שייך לאיזור הרישום של העיר הגדולה שלידינו, שידועה במערכת החינוך האיומה שלה, ומההפרש אני אשלם על הקולג' של הילדים... בארץ ההבדלים לא כל כך חדים וברורים בין איזור לאיזור וערך הנכס לא נקבע באופן ישיר בגלל מערכת החינוך כמו שזה כאן.

לגבי כלי הנגינה בבתי הספר בעיר שלנו, כל הילדים מחוייבים לקחת שעורים פרטיים מכיתה ה' ומעלה... זה לא קשור לכישרון או ליכולת או להשיגים של הבן שלי... אם הוא רוצה להיות בתזמורת ביה"ס אז הוא מחוייב לקחת שעורים פרטיים.

ויש עוד הוצאות מפה ומשם... טיולים עולים כסף (חלקם מסובסדים ע"י הPTO אבל חלקם לא זולים בכלל (מחירי ממוצא הוא בערך 30$ לטיול, וחלקם מגיעים גם ל-50$ - ואנחנו מדברים על טיול שאורכו חצי יום לא משהו ארוך עם לינה וכ"ו)

בקיצור גם פה זה לא לגמרי בחינם ועובדה שלא כל הילדים בארה"ב זוכים לחינוך מצויין כמו הילדים שלך ושלי... (ראה העיר בה את מלמדת).
עדיין
30/08/12 02:56
52צפיות
עם כל המסים לערייה, ואני בהחלט מודעת ל proposition 2.5, אצלנו פעם זה לא עבר, פעם כן, עדיין הישראל משלמים יותר מסים.

ברוב העיירות שאני מכירה לא מחוייבים לקחת שעורים פרטיים לכלי נגינה. כן, יש שלוש עירות צמודות אלינו, ולא העיר בה אני מלמדת, עליה אני לא אדבר, שהחינוך שם בהחלט פחות, ומחירי הבתים בהתאם.

לא, זה לא בחינם. אבל בית הספר לא יעיז לדרוש תוספות מחיר בשביל ציוד ללמודי הקוריקולום הנדרש. ולא ידרוש תוספות מחיר לשעורים בזמן בית הספר. יתרה על כך, לכל מורה יש שעות עזרה אחרי בית ספר שתלמידים מוזמנים להשאר ולהעזר. זה גם בווסטר, רק שם התלמידים לא נשארים. דרך אגב, בווסטר הם משלמים עוד פחות. המורים קונים מכספם עפרונות לחלק לילדים. הם גם מקבלים ארוחות חינם (כולל ארוחת בוקר, ארוחת צהריים חמה, וביסודי גם פרי לקחת הביתה בסוף היום).
שתי הערות קטנות:
30/08/12 06:52
77צפיות
גם באקדמיה למוסיקה בירושלים, מי שרוצה "תורם" דרך עמותת הורים. זאת שיטה מכובסת לקחת הרבה כסף מההורים, ואני עצוב לראות שהיא עובדת גם במקומות אחרים.

דבר שני, את המחיר על החינוך הטוב של ילדייך משלמים ובגדול אלה שאין ידם משגת. נסי להיות אם חד הורית ברובע לא טוב בניו יורק, ולא אם המשלמת מיסים גבוהים ורוכשת דירה יקרה בפרבר.
שתי הערות קטנות להערות הקטנות
30/08/12 08:14
66צפיות
כאשר החינוך הוא מוניציפאלי יש להורים הרבה יותר אפשרות להשפיע על מערכת החינוך (מה שבארץ מבהיל לא מעט אנשי פוליטיקה וחינוך).

מי שידו לא משגת אינו משלם את מחיר החינוך הטוב של אחרים. הוא מקבל מה שהמדינה מקצה וזהו. זה מאפשר למי שרוצה ויכול לתת מעבר למה שהמדינה מקצה. מה שבארץ צריך להיאבק עליו. חלוקה יותר נכונה של תשלומי בית הספר ופחות מיסוי "לא צבוע" מאפשרים לאנשים לבטא את ההעדפות שלהם יותר טוב.
אתה לא מבין בכלל את עיניין התרומה
30/08/12 08:28
63צפיות
אני לא יודעת איך זה באקדמיה למוסיקה אבל אצלנו אנשים בהחלט תורמים וזה מאוד מקובל ונפוץ. בביה"ס שלנו מגיעים למצב שבו יותר מ-70% מהמשפחות בקהילה תורמות וזה יפה  ... עם הכסף הזה מביאים סופרים למפגשים עם הילדים, מסבסדים טיולים שנתיים, קונים ציוד לביה"ס (קנינו לוח חכם לפני שנתיים), ציוד ספורט להפסקות לכל הכיתות וכ"ו... אני לא בטוחה למה אתה מתכוון בזה שאתה כותב "תורם" , אבל כאן זה בהחלט חלק מהמנטאליות - לתת כסף למסגרת הלימודית כדי שיחזור אל הילדים - ולא! לפחות בביה"ס שלנו, הכסף לא מתגלגל לכיסים פרטיים - הכל מדווח ונבדק ע"י אנשים שונים ויש בקרה והתלמידים באמת מרוויחים מהכסף הזה.

המשפט השני שכתבת הזוי לגמרי בעיניי... אני ובעלי עובדים קשה מאוד כל חיינו, ונעבוד קשה עד יומנו האחרון כדי להבטיח לילדים שלנו עתיד טוב מזה של אם חד הורית ברובע לא טוב בניו יורק... איך החינוך הטוב של ילדי בה על חשבונה? אולי המיסים הגבוהים שאני משלמת עוזרים לה לשרוד ...

אז בעצם את גובים את זה בצורת תרומות
30/08/12 13:39
39צפיות
ופה בצורת מס- או תשלומי וועד (תלוי איך קורים לזה) - ובאים סופרים להרצות  וקונים ציוד ספורט 'אקסטרא' לחצר (כי את אולם הספורט והציוד מקבלים מעירייה ואת הכיתות החכמות ממשה"ח.
בעצם כן
30/08/12 17:13
29צפיות
אבל מדובר רק על האקסרה, לא על מה שהתלמידים חייבים לקבל. על פי חוק התרומות לא יכולות ללכת למשכורות צוות.

יש גם התרמות לקהילה. דברים כמו, כרטיס כניסה למסיבות הוא אוכל לנצרכים שמביאים לfood pantry (מחסן עזרה למי שצריך). איסוף מעילים משומשים אך שמישים, וכדומה.
º
ה"תרומות" הללו גם בבתי ספר רגילים לגמרי.
30/08/12 08:52
23צפיות
תשובה
30/08/12 14:03
42צפיות
אמנם ענו לך, אבל:
1. ילדי הולכים לבית ספר צבורי לחלוטין. התרומות הן לגמרי מי שרוצה, לא עושים שום סימון של מי שתרם ומי לא. הלחץ לתרום הוא די גבוה, במיוחד דרך fundraisers, אני מחכה למתי הילדים יביאו את הפליירים השונים לעוגות.

2. את המחיר על החינוך שילדי מקבלים רק אני משלמת. אני לא אם חד הורית ברובע לא טוב בניו יורק, אבל אני מלמדת ברובע לא טוב בעיר קטנטונת במסצ'וסטס. גם שם, תלמידים טובים יקבלו תמיכה. האוירה בבית הספר לא נעימה, יש קטטות, אבל המורים שם עושים מעל ומעבר. מעט התלמידים שבבית, או הם עצמם, הלימודים חשובים מקבלים רמת חינוך די קרובה למה שילדי מקבלים, רק עם הרבה יותר הפרעות, והם צריכים לעבוד הרבה יותר פרטנית.

היות והמסים לשפר את רמת הלימודים ויחס מורה תלמיד בא בפרוש מהכיס של המועצה המקומית, ולא מדינה או פדרלית, האם החד הורית בניו יורק לא מושפעת כלכלית כלל ממה שילדי מקבלים, ההפך. את הארוחות חינם לילדיה, אני משלמת, כי זה בא ממסים פדרליים.
יצאת בזול
29/08/12 21:08
75צפיות
אני עבור מגמת ביוטכנולוגיה שילמתי קרוב ל2000 ש"ח לשנה
במגמת גרפיקה הנוכחית עוד לא היתה אסיפת הורים אז אני עוד לא לגמרי מודעת לעלות משערת שזול לא יהיה
ועכשיו נוספו דמי שכפול
30/08/12 10:56
84צפיות
חפרתי באתר של משרד החינוך ולא הצלחתי למצוא את התשובה כמה מותר לגבות.
כל מורה מבקש בערך 20 ש"ח. אם מכפילים 20 ש"ח X 24 תלמידים מגיעים ל-480 ש"ח.
זה נראה לי סכום די גבוה.

חוץ מזה שכרגע זה בעצם 2 מורים שביקשו בערך אותו סכום, אז הבית ספר מוציא 960 ש"ח על דפים רק לכיתה אחת?
לא נראה לכם קצת מופרך?
באתר של משרד החינוך
30/08/12 11:10
83צפיות
יש מקום לשאלות. אולי כדאי לשאול שם. לוקח להם קצת זמן להחזיר תשובות אבל הם חוזרים.
למיטב ידיעתי דמי שכפול אסורים בכלל.
אסורים, אבל הורים מאוד נהנים לשלם.
30/08/12 15:11
104צפיות
הפתרון הוא כמובן בקובץ המצורף.
º
רק חבל שמשרד החינוך לא מעודכן!
30/08/12 17:35
14צפיות
º
פחחחח. משרד החינוך מעודכן ולא טורח להזיז אצבע
01/09/12 12:25
9צפיות
º
הונאה סטנדרטית. שום דבר מיוחד.
30/08/12 15:09
23צפיות
לא מופרך, אבל לא חוקי.
30/08/12 19:43
54צפיות
מבחינת עלות, אני יכול להעלות לפה חשבוניות של עשרות אלפי שקלים בחודש (ויותר), כל חודש, בבי"ס בן אלף תלמידים. לא חוקי, ההוצאות הללו אמורות להגיע ממקור אחר.
והבוחן של היום- מזון למחשבה...
29/08/12 07:42
246צפיות
והבוחן של היום- מזון למחשבה...
1.האם ההורים שלך היו טובים בסנדוויצ'ים או ממש לא?

2.מה הסנדוויץ' שהיה הכי נפוץ בתיק שלך?

3.בסוף שנת הלימודים, כמה סנדוויצ'ים רקובים היה אפשר למצוא בתחתית התיק שלך?

4.למי בכיתה שלך היו את הסנדוויצ'ים הכי מפתים, בו תמיד קינאת? מה היה לו?

5.היה לך קיוסק בבית הספר? אתה זוכר את השם של המוכר האגדי? היית קונה שם הרבה?

6.מאכל הקיוסקים האהוב עלייך:
חמצוצים
גומי
בורקס
נקניקיה בלחמניה
טוסט
או אולי משהו אחר לגמרי?

7.ללכת לחברים אחרי בית הספר: למי הכי אהבת ללכת, בגלל ארוחת הצהריים הטעימה במיוחד?
1. ממש ממש ממש לא. 2. לא זוכרת. 3. לא זוכרת.
29/08/12 08:20
69צפיות
4. לא זכור לי שקינאתי בכריכים של מישהו.
5. גרוס. המורה המטומטם למוזיקה היה ''שולח'' תלמידים שהרגיזו אותו לגרוס לקנות קילו שכל.
6. לא זוכרת.
7. חברים אחרי בי"ס?? זה שווה ערך לחילול הקודש! הלא את יודעת שבין 2-4 שומרים על שקט וזה אומר שאין חברים עד אחרי 4. ג'יזס וומן, איפה גדלת??
הכנתי לעצמי. היה ילד אחד שהביא פשטידות לביה"ס
29/08/12 08:51
75צפיות
ולמרבה הששון הוא בכלל לא אהב אותן, ככה שהוא חלק בשמחה.
אני מהקיבוץ
29/08/12 10:08
75צפיות
אפס סנדויצים + 3 ארוחות מזינות ליום.
כנ"ל, שכחת להוסיף את "ארוחת עשר"
29/08/12 12:38
50צפיות
שזה היה בד"כ פירות כלשהם, ו"ארוחת ארבע", בד"כ כריכים קטנים, רגע לפני שהולכים אל ההורים, או שההורים באים לקחת את הילדים מבית הילדים...
זה היה ביסודי
29/08/12 12:43
46צפיות
בתיכון לא היו ארוחות ביניים (אבל היה טוסטק כריכים בחדר צדדי לרעבי בין הארוחות
נכון. בתיכון ("המוסד") היה לנו חדר מטבח
29/08/12 13:52
41צפיות
בו היה מקרר, טוסטר סנדוויץ', עם כל מיני מוצרי מזון, למי שהיה רעב. כשהטוסטר לא עבד, עשינו טוסטים על תנורי הספירלה.
ומי שנשאר רעב (הבנים)
29/08/12 14:02
42צפיות
פרץ למטבח ועשה צ'יפב ב12 בלילה....
º
בדיוק!
29/08/12 16:56
6צפיות
º
כנ"ל.
29/08/12 15:32
6צפיות
לא זוכרת את הסנדוויצי'ים
29/08/12 11:33
57צפיות
זוכרת שבתיכון היה לנו מזנון וכולם קנו שם מילפה ואין לי מושג למה, זה כל כך מתוק ומגעיל. אני בקושי קניתי שם.
ולגבי  חברים: לא היו לי הרבה, היו לי 2 חברות אבל בקושי נפגשתי איתן באמצע השבוע. אמא לא הרשתה :(
תשובות לבוחן
29/08/12 12:22
36צפיות
1. מעולים. אבא שלי היה מביא סנדויצים של לחמניות עם גבינות וירקות מהקפטריה של העבודה שלו. וגם מכין לנו צנצנות זכוכית עם נבטים ושקדים ושאר מטעמים טבעוניים.
2. לחם עם חומוס, או מטעמים של אבא ראה סע' קודם.
3. 0
4. לכולם היה לחם עם חומוס, או עם שוקולד ואת זה לא אהבתי.
5. לא היה
6. לא היה
7. המטפלת של אחותי התינוקת היתה מכינה בביתנו ארוחות צהרים איטלקיות מעולות. ואצל חברתי הטובה ביותר סבתא שלה שהיתה גרה איתם היתה מכינה ארוחו"צ רומניות מעולות. (ב-2 המקרים מדובר בעוף בעיקר... לפחות זה מה שזכור לי)
|גלידהתות|
29/08/12 12:16
37צפיות
1.האם ההורים שלך היו טובים בסנדוויצ'ים או ממש לא? גרועים

2.מה הסנדוויץ' שהיה הכי נפוץ בתיק שלך?2 פרוסות לחם עם גבנ"צ

3.בסוף שנת הלימודים, כמה סנדוויצ'ים רקובים היה אפשר למצוא בתחתית התיק שלך?לא מעט

4.למי בכיתה שלך היו את הסנדוויצ'ים הכי מפתים, בו תמיד קינאת? מה היה לו? ללימור, כל כך מושקעים וטעימים , כל יום היתה נותנת ביס רק לילד אחד וכולנו חיכינו לתור שלהו להתענג על הביס הזה

5.היה לך קיוסק בבית הספר? אתה זוכר את השם של המוכר האגדי? היית קונה שם הרבה?לא היה קיוסק, היתה מכולת לא רחוק מבית הספר , בהפסקה הגדולה אפילו יכולתי ללכת הבית ולחזור (גרתי קרוב מאוד)

6.מאכל הקיוסקים האהוב עלייך:חמצוצים
גומי
בורקס
נקניקיה בלחמניה
טוסט
או אולי משהו אחר לגמרי? מהמכולת - לחם עם נקניק שהיינו קונים ביחד כמה אנשים ומתחלקים (בוצעים חתיכות מהלחם כי אל היה איך לחתוך והנקניק היה פרוס)

7.ללכת לחברים אחרי בית הספר: למי הכי אהבת ללכת, בגלל ארוחת הצהריים הטעימה במיוחד? לא היה אצלינו הרגל כזה , בית ספר אזורי, הרוב הגיעו בהסעות והמעט שגרו באותו מקום - לא נהגו ללכת זה אל זה לארוחת צהריים.

זה קל
29/08/12 14:24
34צפיות
1.ממש לא זוכרת, אם כבר פעם ככה, פעם ככה. לא היתה לי בעיה להפטר מסנדוויצ'ים, כך שחברים חשבו שהם טובים.

2.מה הסנדוויץ' שהיה הכי נפוץ בתיק שלך? לא זוכרת.

3.אף לא אחד.

4. לא זוכרת, אבל זוכרת שתמיד רציתי חלווה בסנדוויץ', ולא קבלתי. אמא שלי גם לא קנתה ממרח השחר, אז סנדוויץ' שוקולד היה מממרח איכותי שהיא הכינה לבד, וכולם קינאו בי, אני רציתי השחר.

5.מנחם! כן, קניתי הרבה. כשונאת סנדוויצ'ים מושבעת (ולמה הבן שלי ירש את השינאה הזו) היה מאד קשה לשלוח איתי אוכל לבית הספר.

6.מאכל הקיוסקים האהוב עלייך:
חמצוצים
גומי
בורקס
נקניקיה בלחמניה
טוסט
או אולי משהו אחר לגמרי?
כן, כל מה שהוא לא סנדוויץ'.

7. האמת? בבית. אמא שלי על כל מגרעותיה היתה טבחית מעולה. אוכל טעים תמיד היה לי. ואם לא אהבתי אוכל אשכנזי, יכולתי ללכת לשכנה המרוקאית, מטבח שונה לחלוטין וטעים להפליא.
מזון למחשבה
29/08/12 14:47
31צפיות
1. ממש לא - אמא שלי פולניה :)

2. סנדויץ עם גבינה.

3. בשום פנים ואופן לא.

4. לא זוכרת

5. לא היה קיוסק.

7. אהבתי ללכת לחברות בזכות השקט שהיה שם. אין הורים ואצלי אמא שלי הייתה מגיעה בצהריים להשגיח על העניינים...
לא זוכרת הרבה, אבל את ה"קיוסק"
29/08/12 15:40
34צפיות
אני זוכרת.
איך נלחצנו (פיסית נמחצנו) לגדר בית הספר בהפסקה כדי לקנות משהו (הוא היה מעביר מעבר לגדר...)
כנראה שלא היו לי סנדוויצ'ים מיוחדים.
הסנדוויץ האהוב עלי היה לחמניה עגולה עם צ'ופצ'יק, עם מרגרינה וגבינה צהובה.
מאכל קיוסקים אהוב- טוסטים.
אמא שלי תותחית סנדביצ'ים
29/08/12 16:24
43צפיות
כולם קינאו בי. הייתי ילדה רזה רזה אבל אכלתי ארבעה כריכים בבית ספר....
היתה מכולת ליד התיכון והייתי קונה נקניקיה בלחמניה לפעמים.
פעם בחודש הייתי הולכת עם חברות לבורגר ראנץ' אחרי הלימודים. אבל תמיד היתה ארוחה טובה בבית.
סנדביצ'ים רקובים? לא אצלי. חיסלתי הכל.
בקיוסק של בית הספר קניתי מסטיקים בעיקר.
מחשבה?
29/08/12 16:31
28צפיות
השאלונים האלה, גם של אתמול וגם היום, הראו לי כמה הזכרון שלי נמוג ולא נשארה יכולת למחשבה....

1.האם ההורים שלך היו טובים בסנדוויצ'ים או ממש לא? - ממש לא זוכרת. אני חושבת שהיו סנדויצים קבועים ולא במיוחד נשארים בזכרון

2.מה הסנדוויץ' שהיה הכי נפוץ בתיק שלך? - לא זוכרת. אולי קוטג'? גבינה?

3.בסוף שנת הלימודים, כמה סנדוויצ'ים רקובים היה אפשר למצוא בתחתית התיק שלך? - אף לא אחד. בדרך כלל אכלתי אותם ואם לא זרקתי.

4.למי בכיתה שלך היו את הסנדוויצ'ים הכי מפתים, בו תמיד קינאת? מה היה לו?- לא זוכרת. אה, היה ביסודי ילד שהיה מביא לחם לבן מרוח בחמאה עם פתיתי שוקולד שהם הביאו מהולנד (המשפחה מהולנד במקור והם נסעו לבקר). השוקולד היה אמיתי וזה היה מיוחד מאוד שהיו פתיתים משוקולד אמיתי ולא צימקאו.

5.היה לך קיוסק בבית הספר? אתה זוכר את השם של המוכר האגדי? היית קונה שם הרבה? - מישהו כאן מאשקלון? לופו. הקיוסק היה מחוץ לביה"ס אבל היינו הולכים לשם לפעמים לקנות "לופו" שזה חצי לחם שחור שהוציאו את תוכו ובפנים היו שמים חביתה, ירקות וכו'. משהו משהו. אבל רוב הפעמים הייתי הולכת למרכז הסמוך וקונה בייגלה רגיל ומעולה.

6.מאכל הקיוסקים האהוב עלייך: - תשובה במספר חמש.

7.ללכת לחברים אחרי בית הספר: למי הכי אהבת ללכת, בגלל ארוחת הצהריים הטעימה במיוחד? - הביתה. לא היה אצלי ללכת לחברים אחרי ביה"ס. כי הייתי חננה רצינית והלכתי הביתה להכין שיעורים.
מי זוכר?
29/08/12 16:41
21צפיות
נראה יש לי זכרון של כרוב לעבר שלי.
זוכרת רק שמאד אהבתי לקנות במזנון של בי"ס, בעיקר פיתה עם חומוס ומלפפון חמוץ. גם היום אני מתה על זה.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום