לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 

אודות הפורום צעצועים התפתחותיים

מובייל סימפוניה חיות
08/09/2008 | 12:51
1
1
יעל שלום

קודם כל אני שמחה שחזרתם בחזרה לפורום כי זה באמת עוזר האינפורמציה והידע שאתם מעניקים להורים,

רציתי ליוועץ איתך בעניין המובייל בני המתוק בן ה 8 עדיין נהנה במובייל שנימצא במיטתו אנחנו משמיעים לו
את המנגינות ובני נהנה ממנו, ומתלהב ממנו ,

השאלה שלי היא האם זה עוד מתאים לבני???
כי אני הבנתי שהמובייל מגיל 5 חודשיים כבר לא מתאים כי תינוק מתרומם ונוגע במובייל וזה הבנתי אסור,
בני עדיין לא מתרומם למובייל ונוגע בו עם היד,

לכן השאלה שלי האם להשאיר לו את המובייל במיטה עדיין?

תודה עבור התייחסותך,
מובייל סימפוניה חיות
10/09/2008 | 11:03
2
איריס שלום,

ככלל, צעצוע טוב ומתאים לתינוק כל עוד הוא נהנה ממנו. כיוון שתינוקות הם 'עם' כן ו'אמיתי' ולא מנומס - כשצעצוע מפסיק לעניין אותם, הם מפסיקים להתייחס אליהם.

ה-5 חודשים בא מכיוון הבטיחות. תקן הבטיחות שנוגע למוביילים ממליץ להוריד את המובייל בגיל 5 חודשים, בגלל סכנה שהתינוק ימושך את הגירויים התלויים, המובייל יפול והתינוק, חלילה, עלול להחנק מהחוטים.
פורומים חדשים בתפוז אנשים
04/09/2008 | 15:49

רוצים לנהל פורום בתפוז? חושבים שאתם מתאימים להצטרף לנבחרת מנצחת? יש לכם רקע משפטי? פורום דיני עבודה ופנסיה מחפש מנהל/ת!
גולשים הרואים את עצמם מתאימים לניהול מוזמנים לשלוח אלינו טופס בקשה לניהול:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...

הפורום לאחת מסדרות הדרמה-משטרה הטובות ביותר הקיימות בטלויזיה חוזר ובגדול - המגן
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

מתכננים טיול משפחתי? מתלבטים בקשר למחיר וליעד? בואו להתייעץ ולדבר על זה בפורום - הורים מטיילים

מי צריך מתמטיקה? למה צריך מתמטיקה? איך ישראל תוכל להצליח במבחנים בינלאומיים? על כל אלה ועוד ועוד, בפורום חינוך מתמטי
כמה שאלות ברשותך
02/09/2008 | 14:55
4
7
צהרים טובים

1.תוף הים ותוף מצעד ותוף בייבי דראם-חלילית מה ההבדל בין הנ"ל מבחינה התפתחותית אם בכלל?
2.למה כתוב על תוף מצעד מגיל שלוש+ ?
3.מה עדיף לדעתך-שולחן של קידילנד או תיבת פעילות אינטראקטיבית?
4.עם מה בונים מגדל קוביות בגיל שנה? אפשר לתת לו לבנות עם הקוביות הצפות של האמבטיה?
נראה לי מיותר לקנות קוביות לבחוץ וקוביות לאמבטיה ,לא?

תודה

תשובות
02/09/2008 | 20:30
3
3
1. תוף בייבי דראם הוא גרסה מותאמת לקטנים של תוף המצעד (תוף מצעד מתאים לגיל 3 שנים+ מבחינת תקן). ההבדלים הם בגודל, בעיצוב ובעיקר - במקלות.  תוף הים - שונה משניהם. הוא קטן יותר, דק יותר. על המשטח יש חרוזים קטנים שתנועתם משמיעה רשרוש נעים. כך אפשר להפיק את הצלילים גם ע"י טלטול התוף וגם ע"H הקשה עם המקל.

2. כתוב על תוף המצעד 3 שנים+ בגלל המקלות. הם דקים ומבחינת התקן - מתאימים לגיל 3 שנים ומעלה.

3. מבחינה התפתחותית או אטרקטיביות - קשה לי להצביע על עדיפות ברורה בין שולחן הפעילות לתיבת הפעילות לילד בן שנה.  סטטיסטית - השולחן נמכר יותר, כיוון ששולחן פעילות זו קטגוריה פופולארית יותר, ומהווה מתנה אטרקטיבית ליומולדת שנה.

4. מגדל קוביות לגיל שנה - בדר"כ הילד עצמו לא מסוגל לבנות מגדל של ממש, אלא בגיל הזה מדובר על מגדל  מ- 2 קוביות, שהוא מניח אחת על השניה. בגיל הזה הילדים נהנים יותר להרוס מגדל שבונים עבורם. בכל אופן, הקוביות הצפות קלות מדי לטעמי ולכן לא אידיאליות לגיל הזה. מאידך, קוביות גדולות מעץ, פלסטיק או בד - כבדות יותר ועוזרות לייצב את הידיים.

לגבי קוביות (צפות) לאמבטיה ומחוץ לאמבטיה:
א. נראה לי קצת מסורבל לחכות שיתייבשו, וגם לזכור להעביר אותן מהאמבטיה לחוץ, ושוב לאמבטיה בעת הצורך...
ב. לקוביות הצפות יש תכונה ייחודית כשהן רטובות - הן נדבקות זו לזו. זו האטרקציה העיקרית שלהן לטעמי בגיל הצעיר.
ג.  בכל מקרה, יש מקום, לדעתי, לתת לילד להכיר קוביות ממגוון חומרים - בגיל של בנך - פלסטיק ועץ. כל חומר מספק חוויה שונה, אפשרויות שונות של בניה ועוד.

לגבי מגדל הקוביות
03/09/2008 | 10:13
2
5
מה הבעיה עם זה שהקוביות הצפות קלות?

הוא אמור כבר בגיל שנה לבנות מגדל ולשים בדיוק אחד על השני? כי הוא שם ריבוע על ריבוע אבל לא בדיוק (הבנת את כוונתי?) ?

יש לי קוביות עץ אבל בגודל של קופסת גפרורים בערך ,זה קטן מידי?

תודה
קוביות
03/09/2008 | 12:35
1
3
לגבי מגדל קוביות צפות - היכולת של בן השנה להניח חפצים זה על זה מתגבשת עכשיו. התבונני בו כשהוא מניח ריבוע על ריבוע - הרי כפי שראית, הוא לא מניח בדיוק, כי השליטה המוטורית שנדרשת כאן, התיאום בין העין ליד והיכולת לשחרר את הקוביה ברגע הנכון - כל אלו עדיין לא מפותחים מספיק.
ממד המשקל נכנס כאן, כיוון שהוא עוזר לייצב את היד, עוזרת לו לחוש את הקוביה שבידו טוב יותר וכך לשלוט עליה יותר. אם יש לך קוביות קלות - נסי בעצמך.

קוביות עץ בגודל שיש לך - עשויות להתאים. כדאי לנסות. אם הוא לא מצליח - תני לו קוביות גדולות יותר. יתכן ויש לך גם קוביות מתוך משחקים אחרים. למשל, צעצוע מסוג 'התאמת צורות'. חלק מהקוביות אפשר להניח זו על זו.

הבנתי,תודה רבה
03/09/2008 | 12:59
2
עידוד שכיבה על הבטן...
01/09/2008 | 00:22
4
88
פיצי מאוד מתקשה בהימצאות על הבטן וממש סובל...
(ובצדק - יש לו בעיה שמקשה על השכיבה על הבטן).

קניתי לו שמיכת פעילות - אי הקופים- ההישענות על הכרית עוזרת, אך רק לחמש דקות ואח"כ מגיעות הצרחות
(בלי השמיכה הן מגיעות הרבה קודם...)
האם יש עוד אביזרים המעודדים הימצאות על הבטן והישענות על הזרועות (תוך מתן תמיכה)?
עידוד שכיבה על הבטן
01/09/2008 | 10:05
3
36
שיבולית שלום,

בן כמה פיצי?
האם קיבלתם הדרכה בקשר לבעיה שלו? או שצריך להתעלם ממנה בהקשר של שכיבה על הבטן?

חפשי את ההסברים על ג'ימיני אי הקופים כאן, באתר של שילב. תסתכלי בתמונה 3 ותראי איך אפשר לחבר את הקשתות בזווית נמוכה יותר. נסי להשכיב אותו כך, כמו בתמונה, לשים מולו את הקוף המהבהב, אחרי כ- 4 דקות, רגע לפני שהוא מאבד סבלנות. ולנסות כך להאריך את משך הזמן בעוד דקה, ועוד דקה...

כתבי לי בן כמה הוא ואנסה לתת עוד טיפים.
בן חודשיים
01/09/2008 | 13:17
2
29
צריך להתעלם בהקשר של שכיבה על הבטן,
אשמח לעוד טיפים

תודה רבה .
בן חודשיים
01/09/2008 | 14:35
1
26

אם הוא בן חודשיים בלבד, למה את כל כך מוטרדת משכיבה על הבטן?
כדאי להשכיב אותו, כמו שאת עושה, עד שהוא מוחה. לשנות תנוחה, ואחרי זמן מה שוב.
מבחינת הגיל - אין סיבה לדאגה (שוב, אלא אם כן משהו שאמרו לך בטיפת חלב וכו').

בכל אופן, בנוסף לקוף, אפשר להניח מולו את המראה שיש בג'ימיני שלך. או להניח מולו ספר נפתח בצבעים חזקים ומנוגדים (אם יש לך), או לשכב מולו..

אם יעלה קושי מיוחד בנושא הזה של שכיבה על הבטן - תבדקי את הצעצוע 'הגן המסתובב' של למאז. תראי אותו באתר של שילב, את יכולה גם לראות אותו בחנות.

תודה רבה,
02/09/2008 | 00:34
10
את גם מרגיעה וגם עוזרת...
אנסה להניח גם את הספר - כשהוא נשען על הכר (מדהים כמה שהתמונות מרתקות אותו באדום שחור לבן).

ושוב-
תודה רבה
כיסוי לאינגליזינה
31/08/2008 | 02:11
1
27
שלום שוב אני..יש לי עגלת אינגליזינה לאונג' וילדי כבר אינו שוכב באמבטיה (בן 4 חודשים והיא כבר קטנה לו...בחירה לא כ"כ מוצלחת של עגלה הייתה לנו...).לקראת החורף האם ניתן לקנות כיסוי לרגליים עבור העגלה?כי זה לא כמו בזיפי שהכיסוי יתן להסרה.
תודה שמרית.
אנא פני לשירות לקוחות של שילב
31/08/2008 | 11:11
22
תיקון צעצוע פלייסקול
29/08/2008 | 01:46
1
1
שלום רב לפני כארבע שנים רכשנו בשילב שולחן צעצוע עם בובות קופצות באוויר-אלקטרוני של פלייסקול.הצעצוע הינו יקר מאוד לא פתחנו אותו מאז ילדנו השני עד להולדת ילדנו השלישי. בטעות השארנו את הבטריה והיא איכלה את הקפיצים שתומכים בבטריות.קפצתי לחנות שילב לראות איך אפשר לעזור לי ואפילו בתשלום.שם נאמר לי כי אינכם עובדים יותר עם החברה ולכן לא תוכלו לעזור לי.זה ממש מאכזב מכיוון שאת המוצר רכשתי דרככם במיטב כספי.אין זה הוגן לשלוח אותי לראות מי כן יוכל לתקן.
אודה באם תוכלי לסייע לנו בעניין.
בברכה שמרית.
תיקון צעצוע
31/08/2008 | 11:21
2
הכי טוב לפנות ישירות לחברה - הרצנו בע"מ. היא היבואנית. כדאי להתייעץ בכלל, אם יכולים לטפל במוצר שהבטריה נזלה בתוכו. אני לא בטוחה שאפשר לתקן מוצר כזה.

חיות קופצות האלקטרוני
28/08/2008 | 20:49
9
8
האם חמודי בן השנה כבר אמור לדעת שכדי לחשוף את החיה הוא צריך ללחוץ/לסובב וכו'?
כי הוא לא עושה זאת ,אני מראה לו ובכל זאת הוא בוחר לפתוח בכוח דרך המכסה.

האם זה נורמלי?

תודה
אקטיביטי סנטר ואדון דיבורון
29/08/2008 | 21:35
7
9
שלום שוב

שאלות נוספות בבקשה

1.אקטיביטי-האם שווה לקנות עכשיו? לא יצא לי לקנות,ועכשיו הוא כבר בן שנה,במה זה יכול לעזור לו?

2.ביקשתי התאמת צורות וקיבלתי אדון דיבורון,והאמת נראה לי שזה לשלב יותר מתקדם לא? זה יותר פשוט להשחיל מלמעלה כשכל החורים בפקק ,וגם די קשה להכניס פנימה את הצורה בדיבורון גם כשכבר מבינים מה שייך למה.
לאיזה גיל הוא מתאים יותר ובאמת מצליחים להשחיל ?

3.מה עושים עם צעצועים שהוא כבר מצליח כמו השחלת טבעות ,להמשיך לחשוף,או מיצינו ? איך יודעים מתי מיצינו?

תודה

אקטיביטי סנטר
31/08/2008 | 11:15
4
30
שלום,

אם מדובר בזה של טייני לאב - כבר לא לגיל שנה.

אם מדובר בשולחן פעילות של קידילנד - מתאים.

אדון דיבורון - הוא מצוין, אם כי את צודקת, והכנסת הצורות מלמעלה נוחה יותר לגיל שנה. בשלב זה הוא יכול ליהנות להכניס את הצורות דרך הפתח שבראש ולהקשיב לפידבק הצלילי, להניח ולהסיר את המכסה, ללחוץ על האף... עוד 3-4 חודשים בהחלט יתכן ויתחיל להכניס את הצורות מהצד, לפחות חלק מהצורות.
כללית, זהו צעצוע מאד אטרקטיבי ומצליח כבר לאורך זמן. 'מקסימום' - קני לו צעצוע התאמת צורות פשוט של 3-4 צורות, ללא אלקטרוניקה.
נכון ,הוא ממש אוהב את זה
31/08/2008 | 21:22
2
8
את אדון דיבורון ..אפילו שלא מכניס צורות למקום הנכון.

דיברתי על האקטיביטי של טייני לאב,כ"כ רציתי לקנות בהתחלה אבל אז זה ירד מהמגדפים ,וכשחזר כבר לא יצא .
עכשיו ראיתי כתוב על החלק השני 9-24 חודשים אז איך זה לא רלוונטי לגיל שנה?

תודה
עוד לגבי אקטיביטי סנטר של טייני לאב
01/09/2008 | 14:41
1
10
מבחינה התפתחותית - הצד הירוק של הצעצוע מאד מתאים לגיל שנה.

אבל, בייעוץ שלי אני מתייחסת גם לניצול המקסימלי של הצעצועים, וכאן יש פוטנציאל חלקי, כיוון שזהו צעצוע דו-צדדי, וצד אחד (הכחול) כבר לא ממש אתגרי לבן שנה.

המידע לרשותך. מכאן - לשיקולך.

הבנתי ,תודה רבה
01/09/2008 | 21:03
3
ומה לגבי שאלה 3 ? תודה
31/08/2008 | 21:22
4
תשובה לשאלה 3
01/09/2008 | 10:14
1
5
בבקשה:

הוא מצליח להשחיל את כל הטבעות בסדר 'הנכון'?  אני לא יודעת איזה מגדל טבעות יש לכם, אבל במגדלי טבעות עם טבעות בגדלים שונים - השחלה מלאה, לפי הסדר, כשהילד ממש מבין את נושא הגדלים -  מתרחשת בדר"כ מאוחר יותר, אפילו לקראת גיל שנתיים. השחלה מתוך זכרון יכולה להתרחש כמה חודשים קודם לכן.

לעצם הענין, כשילד מאבד ענין בצעצוע את פשוט רואה שהוא מפסיק להתעניין. לא מסתכל, לא רוצה לשחק עם זה, מתחיל ואחרי חצי דקה עוזב ועובר הלאה. כל עוד הוא מתעניין ומשחק - סימן שהוא מתרגל משהו. מימד מסויים שלא תמיד יהיה ברור לך. למשל, יתכן ובשלב ראשון היה עסוק בפעולת ההשחלה עצמה,  ובשלב אחר - בסדר הטבעות, או בהוצאה שלהן, או ברעש (אם יש) שקורה כשהטבעת נופלת על טבעת אחרת. או שפשוט הוא נהנה להצליח. בקיצור, כל עוד שאת רואה שהוא עסוק, נהנה ומשקיע אנרגיה - סימן שהצעצוע מעניין אותו והוא עדיין לא מיצה אותו.
תודה רבה
01/09/2008 | 21:04
3
חיות קופצות
31/08/2008 | 11:12
4
בהנחה שאת מתכוונת לצעצוע של פישר פרייס. כן זה מאד נורמאלי. במילים אחרות - מוכר.
28/08/2008 | 15:14
1

רוצים לנהל פורום בתפוז? חושבים שאתם מתאימים להצטרף לנבחרת מנצחת? פורום הכרויות מחפש מנהל/ת! גולשים הרואים את עצמם מתאימים לניהול מוזמנים לשלוח אלינו טופס בקשה לניהול:

מתעניינים במפלגת קדימה? רוצים להריץ אותה אל השלטון? בואו לדבר על זה בפורום קדימה:

אהבתם את תכנית הריאליטי Big Brother? הגרסה הישראלית יוצאת לדרך! בואו להציץ בפורום האח הגדול

חולים על סרטים, אנימות, סדרות, מוזיקה, להקות, שחקנים, זמרים ודוגמנים תוצרת אסיה? פורום בידור אסייתי פותח את שעריו במיוחד עבורכם

אם עברתם את גיל ארבעים/חמישים/שישים, אבל אתם עדיין צעירים ברוחיכם, אתם מוזמנים לפורום - מבוגרים חסרי מנוח
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?f...

קניתם או נתקלתם במוצרים שווים? ממליצים עליהם ומספרים לחברה בפורום - עושים שוק

פרדייז הוטל - עכשיו בארץ הקודש! בואו לפורום מפרץ האהבה, הריאליטי בו החוק היחיד הוא שאסור להישאר לבד
ועוד שאלה
28/08/2008 | 13:28
2
6
האם את יכולה להמליץ על איזשהו דיסקים עם דקלומים? נגיד משהו כמו "לפיל יש חדק ארוך...ארוך.... לפילון יש חדק קצר שוודאי יצמח מחר" ועוד כל מני כאלה. בתי מאוד מתלהבת מדברים כאלה ופחות מדיסקים עם שירים וסיפורים. ואם תוכלי לציין גם איפה קונים...תודה מראש
דיסקים עם דקלומים
28/08/2008 | 13:56
1
3
ככלל, יש פחות דקלומים ויותר שירים.
יותר סבירות שתמצאי שילוב של שירים ודקלומים (למשל, 'אצבעות') מאשר רק דקלומים.
חפשי דיסקים או DVD (יתכן ואפשר לשמוע בלבד) של דתיה בן דור, שירי משחק, ליאורה שלזינגר
וכו'. יתכן ויש שם גם דקלומים.

בכל אופן, דיסקים יש והרבה מאד בכל חנויות התינוקות/צעצועים/ספרים.
ותצטרכי לדעתי פשוט לחפש לבד, בסבלנות.
ושוב תודה
29/08/2008 | 00:14
קפצית ומשחק של בת 10 חודשים
28/08/2008 | 13:21
2
15
שלום רב
שתי שאלות ברשותך:
1. המליצו לנו על קפצית של חברת SASSY שמתחברת לכל משקוף והילד יכול להקפיץ את עצמו בעזרת הרגליים. האם מוכר לך הדבר? איפה אפשר לקרוא על זה קצת מידע בטינטרנט ואולי לראות תמונות?
2. בתי בת כמעט 10 חודשים. מה שהכי מאפיין את המשחק שלה זה להכניס כל דבר לפה וגם לבחון אותו מכל הכיוונים, להפוך, לזרוק וכו'. אבל העיקר זה הכל לפה. אני לא ממש רואה נסיונות למשחק "פונקציונלי". יש לנו למשל משלק לגו שעשוי מגומי רך וחלקים גדולים, ניסינו ללמד אותה לשים חלק על חלק- היא בכלל לא הבינה מה אנחנו רוצים ממנה. כנ"ל עם השחלת טבעות על מוט או הכנסת עיגול לדלי צורות. אז האם בגיל הזה באמת מה שמעניין אותם זה בעיקר להכניס לפה?
ג'אמפר ועוד
28/08/2008 | 13:49
1
11
גלי שלום,

1. לגבי הקפצית - אנחנו קוראים לו ג'אמפר. את יכולה לראות ולקרוא על הג'אמפר של ססי באתר של שילב. (תקליקי: ג'אמפר ססי). אני מתנצלת מראש על הטקסט הארוך והמייגע - האתר בהרצה... אבל בכל זאת יש שם את כל המידע שצריך.

2. לגבי הכנסה לפה - בגלל הדחף הזה להכניס הכל לפה פרויד קרא לשלב הזה: השלב האוראלי. בתך חוקרת ולומדת כשהיא מכניסה חפצים לפה. כך שזה לחלוטין פונקציונלי והתפתחותי.
לגבי המשחק בצעצועים- הבת של בסדר גמור. צודקת שהיא 'לא מבינה מה אתם רוצים ממנה'. ואני אפרט:

- ה'לגו הרך' ממש לא מתאים לגיל שלה. היכולת להניח את החלקים זה על זה בצורה מדויקת - מתאימה לעוד כמה חודשים אם בכלל. בשלב זה, אפשר לבנות עבורה מגדל - ולתת לה לפרק. לכך יתאים מאד גם צעצוע מסוג 'מגדל כוסות', או קוביות רגילות.

- השחלת צורות - אחרי גיל שנה. יש ילדים שיכולים להכניס את הצורה העגולה לשקע העגול, אבל בדר"כ זהו, וגם זה לא תמיד. בשלב זה תורידו את המכסה ותנו לו להכניס ולהוציא את החלקים. צעצוע מצוין לגיל, שיש בו גם 'קדם' התאמת צורות הוא הפילון המוזיקלי של טייני לאב.

- מגדל טבעות - כנ"ל. אולי תהנה להוריד את הטבעות, אבל להשחיל - עוד לא.

בקיצור, תסמכו על הבת שלכם. אם היא לא מצליחה - כנראה שיש סיבה טובה לכך. שימי לב, שהגיל שעל הצעצועים מטעה במקרים רבים ולא כדאי להסתמך עליו. לכן, אם תרצי עוד מידע או הדרכה איך לשחק איתה בצעצועים בהתאם לגילה - את מוזמנת לפנות אלי כאן בפורום, לקרוא באתר על המוצרים השונים, לגשת לאחד הסניפים, לבקש את אחראית מחלקת צעצועים, ולקבל ממנה הדרכה.
המון תודה
29/08/2008 | 00:13
3
שולחן פעילות לתינוקת שהתחילה לעמוד
28/08/2008 | 09:42
1
25
התינוקת התחילה להעמד לפני שבועיים (בגיל 9 ח') ואוהבת לעמוד בלול, במיטה, על הרגליים שלנו ועל הספה בסלון ... מנסה להגיע גם לשולחן, אבל פחות נוח לה (בינתיים).
האם כדאי לקנות שולחן פעילות בכדי שתעמוד ותשחק בפעילויות שלו ? הבנתי שהשולחן שימושי לפרק זמן קצר ולכן אני מתלבטת ... עד כמה הוא יציב ?
האם כדאי להשקיע בצעצוע התפתחותי אחר ?
שולחן פעילות
28/08/2008 | 13:28
15
איליתיה שלום,

שולחן הפעילות שיש בשילב - זה של קידילנד - הוא אטרקטיבי, והפידבקים עליו מצויינים.
אבל לא הייתי קונה שום צעצוע/מוצר עבור השלב הזה של עמידה. זהו שלב קצר, ולא מצדיק קניית צעצוע יקר יחסית.

השולחן, כאמור, לכשעצמו - בהחלט מצדיק קניה, ויש פידבקים רבים על זמן פעילות ארוך יחסית.
קשה להבטיח טווח פעילות כמובן, אבל סטטיסטית - זהו מוצר מוצלח.
אז בהחלט לשיקולך.

בת שנתיים
27/08/2008 | 00:06
2
12
שלום. במקרה מצאתי את הפורום הזה ובדיוק בזמן!.

הבת שלי תהיה בת שנתיים עוד כחודש. אוהבת מאוד משחקי דמיון (יש לה בית והיא מבשלת ונותנת לנו לטעם, יש לה בובה והיא לוקחת אותה לטייל בעגלה, מאכילה אותה, אוהבת לקחת את התיק שלי והמפתחות ואומרת שהיא יוצאת לקניות וכו').
משחקת מקסים בלוטו (הלוטו הראשון שלי) והתאמות של תמונות (משתמשים במשחק הזכרון והיא מוצאת את התמונה המתאימה). יודעת כבר לחרוז עם חרוזים גדולים אבל מאבדת סבלנות מהר.
זה בגדול.

ליום ההולדת שלה הסבים והסבתות רוצים לקנות משהו גדול. אנחנו מתגוררים בארה"ב והם יבואו לכאן כך שזה די "אפשרויות בלתי מוגבלות". מה היית מציעה לי לבקש בשבילה? יש לה באמת הרבה מאוד משחקים וצעצועים ואני רוצה משהו שאולי ישמש אותה קצת הלאה.

תודה רבה!
מתנה לגיל שנתיים
27/08/2008 | 15:52
1
17
כמה רעיונות:

* מטבח גדול של פישר פרייס, little tikes או step 2. אם יש מקום בבית כמובן.
* בית חווה של פישר פרייס, מסדרת little people.
* בית בובות מעץ עם כל החלקים (דמויות + ריהוט לחדרים השונים)
* ערכה גדולה של פליימוביל
* אורגן איכותי לפעוטות, או ערכת כלי נגינה שונים.
* בנוסף, ערכה גדולה של פליידו playdoh - צעצועי בצק, שזולים וזמינים מאד בארה"ב. מאד מתאים לגיל,
  ונראה שגם לבתך, כי יש כאן שילוב של יצירה ומשחקי דמיון.

הערות:
1. יש מטבחים / בתי בובות בגדלים שונים, לרוחב לגובה וכו', כך שאפשר לבחור את המתאים, אם יש מגבלה בבית.
2. את יכולה להסתכל על הצעצועים באתרים של החברות השונות, או באתר של toy R us, ולהתרשם מהמוצרים.

תודה רבה
27/08/2008 | 23:55
6
טרמפולינה ושמיכת פעילות...
25/08/2008 | 19:41
1
9
שלום,
מאיזה גיל אפשר להכניס ילד לטרמפולינה?
מהי החשיבות של השימוש בה?

שמיכת פעילות - האם היא ניתנת לכיבוס והאם יש צורך לכבס לפני השימוש הראשוני?
תודה
טרמפולינה ושמיכת פעילות
26/08/2008 | 08:30
7
שיבולית שלום,

לגבי טרמפולינה - החשיבות של המוצר הוא עבור ההורים. היא הפכה למעין מוצר must שימושי ונוח. עוד מקום שבו את מניחה את התינוק במשך היום, מקום מוגן, שמאפשר לתינוק להתבונן סביבו, להתבונן בגירויים שהטרמפולינה מציעה, לשחק בצעצועים התלויים (בחלק מהטרמפולינות), בחלק מהטרמפולינות התינוק יכול לנדנד קצת את עצמו, מאפשר אינטראקציה שלך עם התינוק, לתת לו לאכול שם. הטרמפולינה ניידת, ואפשר להעביר אותה למקומות שונים בבית ועוד.
מבחינת גיל - הגיל מצויין בכל מוצר, בדר"כ היא עבור תינוק מהימים הראשונים לחייו.

שמיכת פעילות - לגבי כביסה: כדאי לקרוא את הוראות הכביסה המצורפות לשמיכה. בדר"כ אפשר לכבס עם מגבלות מסויימות. ולמיטב ידיעתי - בדר"כ אין צורך לכבס לפני השימוש הראשוני. אבל כאמור, תקראי את הוראות הכביסה של שמיכת הפעילות שיש לך.

בת שנה
18/08/2008 | 18:13
1
4
ביתי בת שנה בדיוק. מה עלי להביא לה לשחק ולעשות בכדי שתתפתח? תודה.
צעצועים לבת שנה
20/08/2008 | 11:30
8
שלום לך,

קודם כל - מזל טוב.

לגבי צעצועים רלוונטיים לגיל, הנה כמה הצעות, אגב סביר שחלק מהצעצועים כבר יש לה:

צעצועים שמפתחים מוטוריקה עדינה ותאום עין-יד, כמו גם תכנון, התייחסות לצורה ו/או לגדול ועוד:

1.  התאמת צורות - בשלב זה יתכן ותראי שהיא מצליחה להכניס את הצורה העגולה לפתח העגול.
     בכל אופן כדאי שיהיה לה צעצוע מסוג זה. בהדרגה תלמד לקשר בין הקוביה שבידה לפתח המתאים.

2. מגדל טבעות - בשלב זה יתכן והיא תעדיף בעיקר להוריד את הטבעות, אבל אולי גם לנסות ולהצליח
    להשחיל את הטבעות הגדולות יותר.

3. מגדל כוסות - לעודד אותה לחקור את נושא הכוסות והגדלים השונים שלהן. להכניס כוס קטנה בכוס גדולה,
    לבנות מגדל משתי קוביות, ובעיקר - לבנות עבורה מגדל ולאפשר לה להרוס.

4. מבוך חרוזים - מעודד שליטה מוטורית, תיאום בין הידיים ועוד.

5. קסילופון או תוף - מעודד התנסות עם הפקת צלילים, מפתח שליטה מוטורית ועוד.

6. פעלולון עם מגוון הפעלות - כמו שולחן פעילות, תיבת פעילות וכו'. מפתח מגוון רחב של מיומנויות מוטוריות, הבנת יחסי סיבתיות ועוד.

7. בימבה - אפשרי.

8. ספרים

9. כדור - לגלגל, לזרוק... אפשר לספק כדורים בגדלים שונים. כדור צוין הוא 'כדור עיסוי' של אדיושייפ. יש לו מעין זיזים שמקלים על האחיזה שלו.

10. סוס נדנדה

14/08/2008 | 17:08
3

בתפוז אנשים מחפשים מנהל/ת לפורום קדימה!
יש לכם רעיון שאתה רוצה להפוך למציאות? העולם הפוליטי מעניין אתכם?  שלחו אלינו את טופס הבקשה לניהול והפכו גם אתם להיות מנהל/ת באתר הקהילות הגדול בישראל:

תחנת המוזיקה המואזנת ביותר בישראל מקבלת בית שלה בתפוז - עולים על הגל בפורום הרשמי לרדיוס 100FM

אוכל פיח לארוחת בוקר? שותה סולר כשאתה צמא? פורום משאיות יוצא לדרך ואתם מוזמנים לנסיעה של חייכם
קולקציית בובות דינוזאורים
10/08/2008 | 09:36
1
72
שלום,

האם ישנה חנות בארץ המתמחה במוצרים הקשורים (בובות, חולצות וכו') בדינוזאורים ?

אשמח גם  לקישור לאתר מקוון בחו"ל

תודה.
למיטב ידיעתי לא
10/08/2008 | 10:59
14
בכלל, יש מעט מאד חנויות מתמחות בארץ, להבדיל מחו"ל, בגלל גודל האוכלוסיה.

אני גם לא מכירה חנות או אתר בחו"ל שמתמחה בדינוזאורים, ואני לא בטוחה שיש.
07/08/2008 | 15:51
3

מתות על אופנת עילית? רוצות לחלוק בשלל מהשופינג? להתייעץ על שילובי בגדים? בואו לשתף, לדסקס ולקבל טיפים בפורום אופנת נשים

בואו להכיר את השיטה, את המהות של כל אחת ואחת מהתמציות, את ההקשרים שלהן למצבים רגשיים ועוד בפורום פרחי באך

בואו להכיר את הלהקה, השירים, הקליפים ולהתעדכן בלו"ז ההופעות בפורום לה גרדיה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

מהי תאוסופיה - דרך חיים המובילה אל השלווה הפנימית ואל חיים ועשייה? ראיית עולם המעניקה משמעות ומטרה לחיים? בואו לגלות כל זאת ועוד בפורום משמעות החיים-תאוסופיה

סדרת האנימה החדשה שתסחוף אתכם - הצטרפו לפורום וואן פיס

פורום חדש ללהקת הרוק הישראלית משנות התשעים - מופע הארנבות של דר קספר
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
ג'מיני / אוניברסיטאות
04/08/2008 | 17:11
2
15
העצה מבלבל.  רק בשילב קיימים כ-5 סוגים. באתר שלTINY LOVE גיליתי עוד כמה.  

בדיוק החודש קיימות בשילב הנחות די גדולות על מוצרי החברה (אם כי גם לאחר ההנחה, המחירים עדיין גבוהים מאלה שבאתר של טייני לאב, שלא לדבר על המחירים בארה"ב על אותם המוצרים עצמם.  אבל זה מה יש...).

האם השמיכה עשוייה בכולם מאותו החומר?  ישנם כאלה העושים שימוש רב יותר בצרופי בדים בעלי מרקמים שונים?

אגב, לא מצאתי את מידות השמיכה (אולי זה קיים אבל אני לא הצלחתי לאתר וגם לא המוכרת בשילב). וזה פרט חשוב, במיוחד כשמדובר בתינוק גדול .

משום מה ה-Gymini® Super Deluxe - Lights & Music   משך את תשומת ליבי במיוחד. אולי בגלל המראה הגדולה והפרחים הבולטים...אבל אין לי שום בסיס להשוואה...

מה דעתכם על הג'ימיני בכלל?  יש המלצות על דגם ספציפי?  

תודה !!!!

ג'ימיני
04/08/2008 | 18:01
1
10
שלום,

ההיצע אכן יכול לבלבל.
קצת סדר.
* אם את רוצה שמיכה/משטח גדול - אז כדאי לבחור בין ג'ימיני גן משחקים לבין האקטיביטוט.
* השמיכה בכולם, למעט האקטיביטוט זהה. ה'גן משחקים' גדול ב- 50% יותר מהאחרים.
* מראות - יש בכולם, באקטיביטוט היא מוזיקלית. במוזיקלי דה-לוקס מראה קטנה.
* כרית - גדולה יש באקטיביטוט, קטנה יותר יש באי הקופים.
* מנגינות למשך 10 דקות יש בגן משחקים וב-סופר דה לוקס (גן חיות).
* צעצועים אטקרטיביים תלויים - יש בכולם. באקטיביטוט - פחות.

בקיצור, אם חשוב לך גודל וכרית - קחי את האקטיביטוט.
אם חשוב לך גודל משטח ומגוון הפעלות - קחי את גן משחקים.
אם חשוב לך מראה כללי, ואת אוהבת את הסופר דה-לוקס (גן חיות) - לכי על זה. הוא אכן מצוין.

לגבי המלצות נוספות - בקשי מגולשים אחרים, או בפורום 'הורים לתינוקות' בתפוז. תקבלי הרבה.

תודה רבה, רבה !!!
04/08/2008 | 18:42
3
על תשובתך המפורטת.
האם מישהו יודע אם יש PLEO בארץ?
29/07/2008 | 15:49
6
הרובוט דינוזאור?
נשכן לבן חצי שנה
03/08/2008 | 04:39
1
1
שלום יעל
לקטנטן יצאה כבר שן אחת, השניה בדרך, ואיתה גם ניסיונות הנשיכה האינטנסיביים... קראתי בתשובות קודמות שלך על נשכנים ורעשנים, ובכל זאת רציתי לשאול- איזה נשכן יענה על הצורך הבלתי נלאה שלו לנשוך? חשוב לי מאוד שיהיה לו נוח להכניס זאת לבד לפה, שכן יש לי בבית כל מיני צעצועים שמשלבים נשכנים, כמו שמיכת נשכנים,בננה של טייני לאב וכו', אבל אלו דברים שאני צריכה "להכניס" לו לפה. חשוב לי למצוא נשכן שמוטורית יהיה לו קל להתמודד איתו. תודה!
נשכן
03/08/2008 | 16:09
3
נסי צעצוע שהוא כולו או רובו נשכן, ולא שהנשכן מחובר לזרוע כלשהי (כמו ב'בננה'), כך שהכנסת הצעצוע לפה היא בהכרח הכנסת הנשכן.

לכך יתאימו צעצועים שכולם למעשה 'נשכניים' - מסוג הנשכנים המצוננים (כאלה שמקררים במקרר) ויש בהם נוזלים. אך גם צעצועים אחרים שמשולב בהם חלק עם נוזלים בתוכו.
חם בפורומים של תפוז
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
10:39 | 28.06.09 תלמ 300807
10:02 | 26.06.09 יהלום29
16:06 | 22.06.09 EvaVirtual
21:03 | 20.06.09 קואליציה
00:09 | 19.06.09 סוצאנג
10:05 | 18.06.09 קואליציה
13:08 | 17.06.09 שירישוש
13:12 | 16.06.09 שפע מזל
09:58 | 15.06.09 galit050
14:02 | 11.06.09 NoaRing
08:43 | 11.06.09 יזם בהתהוות