לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

לא מנוהל - רוצה לנהל את הפורום? לחץ כאן.
אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

חיות משמיעות קולות
17/09/08 21:48
4צפיות
יעל שלום

רציתי לשאול אותך אל חיות שלוחצים ומשמיעים קולות למשל נלחץ על צפרדע ותעשה
קול של צפרדע כנ"ל לגביי כלב נובח שלוחצים ציפור מצייצת ראיתי משהו בשילב ספר פעילות
שנוגעים עושה רעש רציתי לדעת אם יש עוד רעיונות כאלה

גם חשבתי לקנות לבני טלפון צעצוע לגיל 8 חודשיים איזה מתאים?? ראיתי בשילב 2 סוגים,

תודה מראש
איריס
חיות משמיעות קולות
18/09/08 09:25
3צפיות
איריס שלום,

כן, יש כמה צעצועים. למשל, חיות קופצות ומנגנות של יונימקס, שולחן פעילות או טרקטור משמיע קולות של קידילנד, וכמובן ספר הפעילות של טייני לאב.

לגבי טלפונים - האמת, אין הרבה, וזה לא כל כך משנה. קחי בחשבון, שכיוון שיש מגבלה (מטעמי בטיחות) על עוצמת הקול - הצלילים בכל הטלפונים מאד נמוכים.
שאלה דחופה לפרופ' קושניר
15/09/08 09:49
2צפיות
בני בן ה 3.5 ניגש לבד לעשות פיפי בשירותים בלי שום בעיה אבל קקי זה סיפור אחר ורע מאוד....הוא הסיטרי, בוכה ומפחד ומנסה לשבת בשירותים, אך בשום אופן לא לעשות ודקה אחרי שייצא מהשירותים יעשה בתחתונים. הגננת בגן, הציעה לקחת אותו לכמה שיחות אצל פסיכולוג ילדים לנסות לשחרר אותו מהמחסום הזה, ואני לא יודעת מה לעשות כאשר מנגד יש כאלו שאומרים לי שזו בעיה מוכרת שתיפתר עם הזמן. הבעיה הזו נמשכת כבר קרוב לחצי שנה
לנירית
18/09/08 12:36
4צפיות
את יכולה לפנות לאתר של ד"ר קושניר - www.kushnir.co.il ולשאול שם.
אירוח ד"ר קושניר
14/09/08 13:38
1צפיות
ד"ר קושניר יתארח כאן, בפורום צעצועים התפתחותיים, ביום שני, ה- 15.9 החל מהשעה 9 בבוקר. בשעות הבוקר יענה על שאלות on line, בשעות אחה"צ תהיה הפסקה ויחזור לענות על שאלות בשעות הערב. לידיעתכם.
ד"ר קושניר יתארח בפורום - יום ב' 15.9
09/09/08 09:38
7צפיות
ד"ר קושניר יתארח בפורום - יום ב' 15.9
ביום שני, ה-15 בספטמבר, בשעה 9:00 בבוקר, יתאחר בפורום ד"ר ברוך קושניר, שישיב לשאלות הגולשים בנושא גמילה מחיתולים ובעיות הרטבה בגיל הרך.

ד"ר קושניר סיים את התואר הראשון בפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים. את לימודיו לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית ולדוקטורט בפסיכולוגיה רפואית המשיך באנגליה בשנים 1971 - 1979, ושם רכש את ההכשרה הבסיסית בתחום המחקר והטיפול בבעיות שליטה בסוגרים אצל ילדים. משנת 1982 ועד היום הוא מתמסר לתחום הטיפול והמחקר בבעיות הרטבה אצל ילדים.

º
אתם מוזמנים לשרשר שאלות לכאן
09/09/08 09:39
3צפיות
איך מתחילים?
13/09/08 20:17
3צפיות
שלום,
הבת שלי בת שנתיים וחודש. לפני 3 חודשים ניסיתי להתחיל גמילה. היא היתה מוכנה פסיולוגית משום שהיתה מסוגלת להתאפק ולומר שהיא עשתה קקי ופיפי
אולם המוטיבציה שלה לשבת בסיר או בשירותים היתה כמעט אפסית. הייתי ממש צריכה ללחוץ עליה לשבת בשירותים/סיר והיא פשוט סירבה ולכן עזבתי את זה וחזרנו לטיטולים.
לפני כחודש היא נכנסה לגן חדש. בגן ישנם מספר ילדים גמולים והיא רואה שהם עושים  את צרכיהם בשירותים ואני מניחה שזה משפיע עליה לטובה משום שיום אחד שאלתי אותה אם היא רוצה לעשות פיפי בשירותים והיא אמרה לי כן. קניתי לה ישבנון והיא רק ישבה עליו לא יצא לה פיפי. בנוסף כאשר היא עושה קקי( בטיטול) היא מתיישבת ואומרת אמא אני עושה קקי.
אני לא יודעת כעת כיצד שוב להתחיל בגמילה. האם מדי פעם להציע לה לשבת בשירותים או שפשוט להוריד לה את הטיטול לשים תחתונים ולקחת אותה לשירותים כל 45 דק' בערך?
אני מאוד מפחדת להלחיץ אותה כי זה מה שעשיתי בפעם שעברה
מה הדרך היותר רגועה ונכונה לגמול אותה?
תודה
סבלנות סבלנות
15/09/08 09:05
3צפיות
הילדה נמצאת בהליך טבעי והדרגתי של גמילה. בשלב זה יש ללוות אותה ולעודד אותה על כל צעד קטן שיוזמת  אך אין להפעיל עליה לחץ. ניתן לחשוף אותה יותר לספרים וקלטות הקשורים לנושא.
שאלה בנוגע להבחנה בין פיפי לקקי
14/09/08 19:17
2צפיות
בתי בת השש בעלת איחור התפתחותי רב תחומי. נגמלה מטיטולים ביום בגיל 4, ומטיטולים בלילה בגיל 5 בזכות השיטה שלך (לא האמנתי שזה יעבוד כל כך מהר! אבל תוך שבועיים-שלושה עם הפעמון היא נגמלה לחלוטין מטיטול בלילה!!).

הבעיה הנוכחית שלי קשורה למודעות שלה של מה היא עושה - פיפי או קקי.
היא יודעת לנגב לבד פיפי, אבל בקקי היא מתקשה לבד. הבעיה היא שכששואלים אותה מה עשית - היא כל פעם אומרת משהו אחר, נראה שהיא ממש מנסה לנחש ולא מבינה אם זה פיפי או קקי..
האם יש לך רעיון לפתרון או שזה קשור לבשלות/הבנה וכמובן לאיחור ההתפתחותי ואין מה לעשות?

אשמח לרעיונות יצירתיים...

פיפי או קקי
15/09/08 09:13
2צפיות
הרבה תלוי ברמת התקשורת שלכם עם הילדה וברמת היכולת שלה ללמוד מיומנויות.
שאלה כמו כולן
14/09/08 23:24
1צפיות
ילד בן שנתיים + 10 חודשים עוד לא גמול.
לפני כשלושה חודשים ניסינו להתחיל גמילה - כהכנה לגן.
בפועל הוא התאפק כמעט כל הזמן, ורק בבית הוא היה מעיז "לפספס".
הפסקנו לפרק זמן מסוים וניסינו שוב - גם הפעם ללא ההענות.
רוב ילדי הגן שהיו איתו כבר היו גמולים, האוירה היתה נינוחה וגם בבית נתנו לו חויה נעימה, וכמובן ללא הלחצות במקרה של פיספוסים, אך לשוא.
עכשיו הוא נכנס לגן של העיריה והוא הילד היחיד שלא גמול, מעבר לחוסר הנוחות, הם גם לא כ"כ מטפלים בזה...
האם לנסות שוב?
איך מאבחנים בשלות להתחיל שוב?
האם להתעקש ועל מה?
עד איזה גיל / שלב זה סביר שילד לא יהיה גמול (ולא, אני לא מההורים ההיסטריים - יש לי ילד מוכשר וזריז שנגמל רק בגיל 4 וחצי)?
תודה,
כל מה שרצית לדעת על גמילה מחיתולים
15/09/08 09:17
4צפיות
באתר         www.aslaksuma.co.il   במדור   " עצות מעשיות " תוכלי לקבל תשובות מפורטות לכל שאלותייך.  כמו כן תוכלי לצפות בתכנית : " קורס גמילה מחיתולים " בערוץ 41  בכבלים.
º
תודה רבה לד"ר קושניר
16/09/08 17:34
4צפיות
גמילה לפעוט עם עיכוב שפתי
13/09/08 09:28
1צפיות
שלום,

הבן שלי בן שנתיים וחמישה חודשים, מאובחן כבעל עיכוב שפתי ומטופל במכון להתפתחות הילד.
כיום אוצר המילים שלו מונה מעל ל- 100 מילים והוא מתחיל לצרף מילים.

מבחינת ה"סוגרים" מגיל מאד צעיר הוא היה מאד מודה לעצמו. כבר כשהוא היה תינוק מאד קטן למשל הוא היה מחכה שנחליף טיטול (מלוכלך בפיפי) על מנת לעשות קקי.
להערכתי כבר מעל לחצי שנה הוא "מודיע" כשהוא עושה קקי: הוא הולך הצידה ועושה מה שעושה.
קנינו לו סיר והצלחנו לשכנע אותו לעשות (פעמיים או שלוש) קקי בסיר, אבל מאז בנוסף לעובדה שהוא "הולך הצידה" כששואלים אותו: "אתה עושה קקי?" הוא עונה: "לא! לא! לא!" (אגב כשהוא עונה ככה אנחנו יודעים בודאות שהוא עשה וכשהוא לא עונה ככה אנחנו יודעים בודאות שהוא לא עושה וסתם הולך לפינה) על הסיר אין בכלל מה לדבר הוא לא מוכן להתקרב אליו.
לאחרונה אני שמה לב שהוא גם מודע לפיפי: באמבטיה למשל כשהוא משתין () הוא מצביע על הזרם ואומר פיפי ובבוקר (כשהטיטול מלא מהלילה) מבקש שיחליפו לו טיטול.

אז השאלה שלי היא האם הילד "בשל" לגמילה ומה לעשות אם כן? תזכורת: הסיר לא עבד עליו (אז אולי ישבנון?) ויותר חשוב מזה - הילד עדיין לא מדבר באופן שוטף (רק מילים שאגב "פיפי", "טיטול" ו"קקי" הן חלק מאוצר המילים שלו) ככה שמאד קשה "לנהל שיחה" איתו (אבל מצד שני האמהות שלנו גמלו אותנו כשהיינו תינוקות - אני למשל לא דיברתי גם כן עד לאחר גיל שנתיים אבל הייתי גמולה עוד לפני גיל שנתיים).

בתודה מראש,
מיכל
עיכוב שפתי
15/09/08 09:23
בהתחשב בעיכוב השפתי שלו ובכלל ניתן לאמר כי הילד עדיין בטווח הגילים הסביר לגמילה מחיתולים. קשה לקבוע אם קיימת בעייה של ממש בתהליך הגמילה שלו. בינתיים יש לגלות סבלנות, לחשוף אותו לספרים וקלטות בתחום ולעודד אותו בכל פעם שמראה התנהגות בכיוון הרצוי.
גמילה בלילה
13/09/08 13:40
1צפיות
שלום רב. הבת שלי בת השנתים וחצי גמולה כבר כמעט חצי שנה ומודיעה במהלך היום כשיש לה פיפי או קקי והולכים יחד לשירותים, מה שקורה זה שבלילה היא עדין עם חיתול מאחר ולא באופן תמידי היא קמה לפעמים עם חיתול יבש ולפעמים עם חיתול רטוב, אף פעם לא לחצתי עליה להגמל מהרטבה בלילה כי הבנתי שזו גמילה שונה מגמילה ביום שהיא מודעת לעצמה. השאלה היא כיצד אפשרק ליזום גמילה בלילה?<
גמילה בלילה
15/09/08 09:26
1צפיות
הסירי ממנה את החיתול בלילה למשך חודש. במידה ובמהלך החודש תבחיני בעליה הדרגתית במספר  הלילות היבשים  --  הילדה נמצאת בהליך גמילה טבעי. במידה והיא ממשיכה להרטיב באותה תדירות ללא שום שינוי  --  אפשר לחזור לשימוש באמצעי הספיגה או לפנות לטיפול באמצעות הזמזם האלחוטי החדיש.
שלום, הבן שלי בן 6 ועדיין לא גמול בלילה משיטו
14/09/08 12:06
2צפיות
משיטוט באתר שלך הבנתי שלא צריך להעיר בלילה אבל מצד שני זה מה שבעצם עושה הפעמון, לא?

הוא מעיר את הילד לגשת לשירותים, אז איך זה בדיוק עובד?
גמילה מהרטבה בלילה
15/09/08 09:30
1צפיות
הזמזם מעיר את הילד וגורם להפסקת ההרטבה בדיוק ברגע בו היא מתחילה. הישנות הצרוף הזה של התחלה ומיד הפסקה של ההרטבה מהווה את המוקד ליצירת ההתנייה ולהפעלת מערכת הרפלקסים המפקחת על השליטה בשלפוחית השתן.  באתר  www.kushnir.co.il , בעמוד הבית תוכלי לצפות בסרט נצוייר המדגים בדיוק את מהות הבעיה ואת מהות הטיפול. את מוזמנת גם למלא שאלון איבחון באתר על מנת לקבל התיחסות מפורטת למקרה שלכם.
שלום לדר' קושניר
14/09/08 12:11
עמית בן שנתיים ועשרה חודשים.
גמול כחודשיים -פיפי קקי ביום.
בלילה עדיין לא.
חלה לא מזמן בוירוס מעיים וברחה לו צואה.
מאז,בכל פעם שצריכים לצאת מהבית ,אם זה לגן או לכל מקום שלוקח זמן להגיע,מבקש לשים שום טיטול,מחשש שיברח לו שוב.
מה עושים?
איך מתמודדים?
תודה
חיתול לדרך
15/09/08 09:33
3צפיות
מומלץ לנסות לקצר בהדרגה את משך הזמן בו הילד משתמש בחיתול ביציאה מהבית. למשל :  לשים לו את החיתול מספר דקות אחרי היציאה מהבית ולהוריד ממנו את החיתול מספר דקות לפני שמגיעים ליעד. בהדרגה להגדיל פרקי זמן אלה.
תודה
15/09/08 09:37
1צפיות
אתמול כבר התחיל השינוי כשיצאנו להצגה והוא לא ביקש טיטול ולא פיספס.
מקווה שעלינו על הדרך הנכונה.
שאלה
14/09/08 21:27
1צפיות
ילד בן שלוש שמבין מאוד את משמעות פיפי וקקי מוכן לעשות בשרותים רק פיפי נכנס לפני שבועיים לגן מועצה ועושה קקי בתחתונים רק פיפי מוכן לעשות בשירותים  יש הרגשה לאם שהילד עושה בכוונה... מה לעשות? איך להתיחס? לא מפריע לו והוא לא חושב שזה לא נעים או מלוכלך או לא מריח טוב וכו
גמילה מקקי
15/09/08 01:09
בתי כמעט בת 4. גמולה מפיפי מגיל שנתיים וחצי.
אינה מוכנה לעשות קקי בשירותים. לצורך כך מבקשת חיתול נכנסת לשירותים ומפנה אחריה.
כל ניסיונותינו לשכנע אותה, לדבר, לשדל עלו בתוהו.
היא מסוגלת להתאפק גם שבוע ולא לעשות (אם נאמר לה שאין חיתול, למשל).
כמו כן היא מוכנה להתפנות רק בבית.
עצתך?
סרבנות אסלה
15/09/08 09:35
נא מלאו שאלון איבחון בנושא יציאות באתר www.kushnir.co.il  אשוב אליכם עם התיחסות מפורטת.
שלום לדר' קושנירת קצת ארוך.
15/09/08 06:52
יש לי בעיה כזאת: הבן שלי הוא בן שנתיים וחודש, גמול יום מזה חודש. הבעיה היא בגן. כל עוד הוא בבית/שבת/אחרי הצהריים הוא מתאפק יפה מאד ויודע לבקש את הסיר שלו כשהוא צריך. אין (ממש אין) פיספוסים. ולא רק בבית... גם אם הולכים איתו לטייל/לפארק/להצגה הוא יודע לבקש כשהוא צריך.
בגן, לעומת זאת, הוא פשוט לא מבקש ללכת לסיר, וגם לרוב אם שואלים האם הוא צריך, הוא עונה שלא. לעיתים נדירות הוא מסכים לעשות שם בסיר (אולי פעמיים ביום). במצב הנוכחי הוא מרטיב את עצמו 5-6 פעמים במשך היום בגן. הגן הוא אותו גן שבו הוא היה בשנה שעברה (אחת הגננות עברה איתם לקבוצה הבוגרת וכמעט כל הילדים בקבוצה עברו איתו). מה שמעניין הוא שכשמביאים אותו לגן בבוקר, אם הוא צריך את הסיר, הוא יבקש ממני או מבעלי אבל יתעקש שנשאר איתו שם עד שהוא יסיים. אציין שהוא עדיין בוכה כל בוקר בכניסה לגן (למרות שנרגע דקה אח"כ).
אני מניחה שהבעיה שלו היא על רקע אי-רצונו להשאר בגן בלעדנו, אבל מאחר ואין ברירה, ומאחר ואיני רוצה להחזירו לחיתול (הוא בעצמו לא רוצה, וגם חבל לי, כי זה לא שהוא אינו מסוגל), איך אני יכולה לעזור לו? אני מרגישה ממש חסרת אונים.....
תודה רבה על זמנך.
פיפי בגן הילדים
15/09/08 09:38
נראה כי אבחנתך הינה מדוייקת. כל אשר עליכם לעשות הוא להישאר עם הילד מספר ימים למשך פרקי זמן הולכים ופוחתים בהדרגה  בגן. זה יהיה מענה הולם הן לבעיית הפרידה שלו והן לבעיית השימוש בשירותים.
תודה על תגובתך
15/09/08 10:16
2צפיות
הבעיה היא בכך שבגן כבר סיימו את תקופת ההסתגלות הרשמית, והגננת מעקמת את האף לרעיון (ואני יכולה להבין למה). האם לדעתך,  יש משהו שהגננת עצמה יכולה לעשות?
(ברור שבהעדר רעיון אחר, זה מה שנעשה, והגננת תיאלץ להתמודד עם זה, אבל אני מעדיפה להפריע לה כמה שפחות)

ושוב תודה על זמנך היקר.
פאזלים לבת שנתיים
09/09/08 00:44
5צפיות
איזה פאזלים מתאימים מבחינה התפתחותית לבת שנתיים?
תודה
פאזלים לגיל שנתיים
10/09/08 11:05
3צפיות
בנושא של פאזלים - ההבדלים בין הילדים גדולים.
כדי שאוכל להמליץ - אנא כתבי לי מה היא/הוא כבר מצליח בקטגוריה הזו. האם הוא מצליח להרכיב 5 חלקים בודדים? 8 חלקים?
האם ניסית לתת לו/לה לצרף תמונה מ- 2 חלקים?

לא הבנתי למה הכוונה
10/09/08 23:49
2צפיות
יש לנו "פאזלים" למשל של חיות-כל חיה זה חתיכה נפרדת וצריך לשים במקום-יש בערך 6-7 כאלה בלוח והיא מצליחה אותם נהדר אבל היא רואה את התמונה מתחת למקום של החתיכה החסרה.יש לנו פאזל של כלי נגינה בלי תמונה מתחת (ועדיין זה חלק אחד לכל מקום חסר) וזה מש קשה לה עדיים (אשמח גם להנחייה איך מלמדים פאזלים).
יש לנו פאז אחד של ארבע חתיכות. אני משלימה 3 ובמקשת שתניח את הרביעי והיא לא ממש מציחה.
אם עניתי על שאלותייך, אשמח לעודהכוונה ואם לא אולי הבהרה לגבי מה ששאלת.
המון תודות
פאזלים - המשך
11/09/08 13:16
3צפיות
שלהבת שלום,

כן, ענית על שאלותי.

ככלל, את פועלת בסדר גמור. את יכולה גם לעודד אותה להתבונן בחלק שהיא מחזיקה ביד, למשל גיטרה, אם יש, לתת לה לחוש את מבנה הגיטרה, להצביע על צוואר הגיטרה (החלק הארוך), תיבת התהודה, כשאת אומרת מה זה ומסבירה את צורתם, ואז להראות לה את השקע המתאים.

נושא אחר הוא - האם כשהיא מתקשה - היא מביעה תסכול ועוזבת את הפאזל או מנסה שוב ושוב.
אם היא מתוסכלת - עזבי, או תני לה פאזל פשוט יותר - למשל, 5 חלקים בודדים (ללא תמונה בתחתית) בנושא אחר. למשל, פאזל צורות גיאומטריות של דורון לילד - שווה לנסות. יש שם 6 צורות גיאומטריות, הצורות שונות זו מזו, ואפשר דרכם ללמד גם על צורות גיאומטריות.
אם היא לא מביעה תסכול - לתת לה להתנסות ולעודד אותה, להוסיף את פן ההסבר (כפי שתיארתי למעלה). את יכולה גם לקנות לה פאזל בסיסי שבו מצמידים 2 חלקים זה לזה בנושאים שונים (כדאי לבחור נושא שמעניין אותה): למשל, התאמת צבעים, התאמת צורות, התאמה בין חיה לגור שלה... שווה לנסות ולהפוך דווקא את מציאת הזוגות למשחק העיקרי, וההצמדה כמשני.
המשך-פאזלים
11/09/08 18:17
3צפיות
יעל תודה רבה!
אכן לרוב היא מביעה תסכול ולא מוכנה יותר מידי זמן להמשיך במשחק.
פאזלים של צבעים היא אוהבת להתאים, של צורות קצת פחות אבל עדיין עושה. את המורכבים יותר היא מנסה ומתייאשת מהר.
יש לנו את הפאזל צלליות-היא מזהה מהר את הצללית המתאימה אך ההצמדה שלהם (שזה נרא ה לי יותר מוטוריקה) היא מתקשה.
המשך
11/09/08 18:58
3צפיות
למעשה, אין סיבה להפעיל לחץ בנושא הפאזלים. באמת שלא. זו לא אבן דרך מאד חשובה, שצריך לעבור לפי שלבי גיל מסויימים. יש ילדים שמגלים את הפאזלים בהמשך או בכלל לא. בעצם, מה יקרה אם היא תצליח לחבר את הצמדים עוד כמה חודשים?

בכל מקרה, אין סיבה לדרוש ממנה בגיל שנתיים, להצמיד במיומנות שני חלקים - שמצריכים תיאום בין שתי הידיים. די שהיא מזהה את הצמד - ואת יכלה להצמיד עבורה. שבחי אותה על זיהוי הצמדים, זה באמת יותר חשוב. בהדרגה תיווכחי שהיא מצליחה להצמיד לבד. יתכן ותחום התפיסה החזותית חזק אצלה יותר. 'לכי על זה'. יש הרבה משחקים שעוסקים בכך.

אגב, נסי אולי לקנות לה אחד ממשחקי סקוצ'יקיד - שם מצמידים, אבל לא צריך להיות מאד מדוייקים. (סקוצ'יקיד חיות או סקוצ'יקיד לבוש למשל).
תודה-המשך
11/09/08 22:28
2צפיות
יש לנו סקוצ'יקיד לבוש והיא אוהבת אותו אולם לא תמיד מצמידה בדיוק במקום הנכון. כלומר יודעת שזה מכנסיים ואיפה בערך על הגוף הם אמורים להיות אך זה לא תמיד לאן שהם מגיעים בסוף...
מה זה אומר תפיסה חזותית ואלו משחקים מומלצים לשם כך?
בקשר למוטוריקה העדינה- היא מצליחה מאוד מאוד יפה לחרוז בחרוזים גדולים על שרוך אך לאחר 2-3 חריזות היא מתייאשת ועוברת למשהו אחר.
המשך
12/09/08 16:28
2צפיות
שלהבת שלום,

לגבי הסקוצ'יקיד וגם החרוזים - אין סיבה לדרוש ממנה יותר. זה נפלא.
שוב, שבחי אותה על הנסיון ועל ההצלחה (להניח במקום הנכון את המכנסיים, גם אם זה לא ממש מדויק). השחילה 3 חרוזים? נהדר!  
נראה לי שהכדור עובר אלייך, פשוט להתאים ציפיות לגיל. ליהנות מההישגים שלה, ממה שהיא מצליחה. כי זה בסדר גמור. באמת.

תפיסה חזותית - ההתייחסות לרמזים ויזואליים. היא קולטת, מפרשת, מבחינה בפרטים, יודעת מה לעשות - אבל קצת מתקשה לבצע את מה שהיא רואה (מבחינת מוטוריקה עדינה או התיאום בין העין ליד). אבל זה כפי הנראה ממש זניח, זה מתאים לגיל, ובמקרים רבים מאד ההתפתחות לא שווה בכל התחומים, בוודאי ברגע נתון.
בקיצור, הייתי מורידה את המיקרוסקופ ממנה (נטיה הורית ידועה...), משבחת, מעודדת, עוזרת לה מדי פעם... ובעיקר משתדלת להפוך את המשחק ביניכם להנאה וכמה שפחות להתמקד בעמידה בסטנדרטים.
תודה רבה רבה
12/09/08 19:00
1צפיות
על העצות וההכונה.
מבטיחה ליישם!!
מובייל סימפוניה חיות
08/09/08 12:51
יעל שלום

קודם כל אני שמחה שחזרתם בחזרה לפורום כי זה באמת עוזר האינפורמציה והידע שאתם מעניקים להורים,

רציתי ליוועץ איתך בעניין המובייל בני המתוק בן ה 8 עדיין נהנה במובייל שנימצא במיטתו אנחנו משמיעים לו
את המנגינות ובני נהנה ממנו, ומתלהב ממנו ,

השאלה שלי היא האם זה עוד מתאים לבני???
כי אני הבנתי שהמובייל מגיל 5 חודשיים כבר לא מתאים כי תינוק מתרומם ונוגע במובייל וזה הבנתי אסור,
בני עדיין לא מתרומם למובייל ונוגע בו עם היד,

לכן השאלה שלי האם להשאיר לו את המובייל במיטה עדיין?

תודה עבור התייחסותך,
מובייל סימפוניה חיות
10/09/08 11:03
איריס שלום,

ככלל, צעצוע טוב ומתאים לתינוק כל עוד הוא נהנה ממנו. כיוון שתינוקות הם 'עם' כן ו'אמיתי' ולא מנומס - כשצעצוע מפסיק לעניין אותם, הם מפסיקים להתייחס אליהם.

ה-5 חודשים בא מכיוון הבטיחות. תקן הבטיחות שנוגע למוביילים ממליץ להוריד את המובייל בגיל 5 חודשים, בגלל סכנה שהתינוק ימושך את הגירויים התלויים, המובייל יפול והתינוק, חלילה, עלול להחנק מהחוטים.
פורומים חדשים בתפוז אנשים
04/09/08 15:49

רוצים לנהל פורום בתפוז? חושבים שאתם מתאימים להצטרף לנבחרת מנצחת? יש לכם רקע משפטי? פורום דיני עבודה ופנסיה מחפש מנהל/ת!
גולשים הרואים את עצמם מתאימים לניהול מוזמנים לשלוח אלינו טופס בקשה לניהול:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...

הפורום לאחת מסדרות הדרמה-משטרה הטובות ביותר הקיימות בטלויזיה חוזר ובגדול - המגן
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

מתכננים טיול משפחתי? מתלבטים בקשר למחיר וליעד? בואו להתייעץ ולדבר על זה בפורום - הורים מטיילים

מי צריך מתמטיקה? למה צריך מתמטיקה? איך ישראל תוכל להצליח במבחנים בינלאומיים? על כל אלה ועוד ועוד, בפורום חינוך מתמטי
כמה שאלות ברשותך
02/09/08 14:55
5צפיות
צהרים טובים

1.תוף הים ותוף מצעד ותוף בייבי דראם-חלילית מה ההבדל בין הנ"ל מבחינה התפתחותית אם בכלל?
2.למה כתוב על תוף מצעד מגיל שלוש+ ?
3.מה עדיף לדעתך-שולחן של קידילנד או תיבת פעילות אינטראקטיבית?
4.עם מה בונים מגדל קוביות בגיל שנה? אפשר לתת לו לבנות עם הקוביות הצפות של האמבטיה?
נראה לי מיותר לקנות קוביות לבחוץ וקוביות לאמבטיה ,לא?

תודה

תשובות
02/09/08 20:30
1צפיות
1. תוף בייבי דראם הוא גרסה מותאמת לקטנים של תוף המצעד (תוף מצעד מתאים לגיל 3 שנים+ מבחינת תקן). ההבדלים הם בגודל, בעיצוב ובעיקר - במקלות.  תוף הים - שונה משניהם. הוא קטן יותר, דק יותר. על המשטח יש חרוזים קטנים שתנועתם משמיעה רשרוש נעים. כך אפשר להפיק את הצלילים גם ע"י טלטול התוף וגם ע"H הקשה עם המקל.

2. כתוב על תוף המצעד 3 שנים+ בגלל המקלות. הם דקים ומבחינת התקן - מתאימים לגיל 3 שנים ומעלה.

3. מבחינה התפתחותית או אטרקטיביות - קשה לי להצביע על עדיפות ברורה בין שולחן הפעילות לתיבת הפעילות לילד בן שנה.  סטטיסטית - השולחן נמכר יותר, כיוון ששולחן פעילות זו קטגוריה פופולארית יותר, ומהווה מתנה אטרקטיבית ליומולדת שנה.

4. מגדל קוביות לגיל שנה - בדר"כ הילד עצמו לא מסוגל לבנות מגדל של ממש, אלא בגיל הזה מדובר על מגדל  מ- 2 קוביות, שהוא מניח אחת על השניה. בגיל הזה הילדים נהנים יותר להרוס מגדל שבונים עבורם. בכל אופן, הקוביות הצפות קלות מדי לטעמי ולכן לא אידיאליות לגיל הזה. מאידך, קוביות גדולות מעץ, פלסטיק או בד - כבדות יותר ועוזרות לייצב את הידיים.

לגבי קוביות (צפות) לאמבטיה ומחוץ לאמבטיה:
א. נראה לי קצת מסורבל לחכות שיתייבשו, וגם לזכור להעביר אותן מהאמבטיה לחוץ, ושוב לאמבטיה בעת הצורך...
ב. לקוביות הצפות יש תכונה ייחודית כשהן רטובות - הן נדבקות זו לזו. זו האטרקציה העיקרית שלהן לטעמי בגיל הצעיר.
ג.  בכל מקרה, יש מקום, לדעתי, לתת לילד להכיר קוביות ממגוון חומרים - בגיל של בנך - פלסטיק ועץ. כל חומר מספק חוויה שונה, אפשרויות שונות של בניה ועוד.

לגבי מגדל הקוביות
03/09/08 10:13
3צפיות
מה הבעיה עם זה שהקוביות הצפות קלות?

הוא אמור כבר בגיל שנה לבנות מגדל ולשים בדיוק אחד על השני? כי הוא שם ריבוע על ריבוע אבל לא בדיוק (הבנת את כוונתי?) ?

יש לי קוביות עץ אבל בגודל של קופסת גפרורים בערך ,זה קטן מידי?

תודה
קוביות
03/09/08 12:35
1צפיות
לגבי מגדל קוביות צפות - היכולת של בן השנה להניח חפצים זה על זה מתגבשת עכשיו. התבונני בו כשהוא מניח ריבוע על ריבוע - הרי כפי שראית, הוא לא מניח בדיוק, כי השליטה המוטורית שנדרשת כאן, התיאום בין העין ליד והיכולת לשחרר את הקוביה ברגע הנכון - כל אלו עדיין לא מפותחים מספיק.
ממד המשקל נכנס כאן, כיוון שהוא עוזר לייצב את היד, עוזרת לו לחוש את הקוביה שבידו טוב יותר וכך לשלוט עליה יותר. אם יש לך קוביות קלות - נסי בעצמך.

קוביות עץ בגודל שיש לך - עשויות להתאים. כדאי לנסות. אם הוא לא מצליח - תני לו קוביות גדולות יותר. יתכן ויש לך גם קוביות מתוך משחקים אחרים. למשל, צעצוע מסוג 'התאמת צורות'. חלק מהקוביות אפשר להניח זו על זו.

º
הבנתי,תודה רבה
03/09/08 12:59
עידוד שכיבה על הבטן...
01/09/08 00:22
74צפיות
פיצי מאוד מתקשה בהימצאות על הבטן וממש סובל...
(ובצדק - יש לו בעיה שמקשה על השכיבה על הבטן).

קניתי לו שמיכת פעילות - אי הקופים- ההישענות על הכרית עוזרת, אך רק לחמש דקות ואח"כ מגיעות הצרחות
(בלי השמיכה הן מגיעות הרבה קודם...)
האם יש עוד אביזרים המעודדים הימצאות על הבטן והישענות על הזרועות (תוך מתן תמיכה)?
עידוד שכיבה על הבטן
01/09/08 10:05
27צפיות
שיבולית שלום,

בן כמה פיצי?
האם קיבלתם הדרכה בקשר לבעיה שלו? או שצריך להתעלם ממנה בהקשר של שכיבה על הבטן?

חפשי את ההסברים על ג'ימיני אי הקופים כאן, באתר של שילב. תסתכלי בתמונה 3 ותראי איך אפשר לחבר את הקשתות בזווית נמוכה יותר. נסי להשכיב אותו כך, כמו בתמונה, לשים מולו את הקוף המהבהב, אחרי כ- 4 דקות, רגע לפני שהוא מאבד סבלנות. ולנסות כך להאריך את משך הזמן בעוד דקה, ועוד דקה...

כתבי לי בן כמה הוא ואנסה לתת עוד טיפים.
בן חודשיים
01/09/08 13:17
20צפיות
צריך להתעלם בהקשר של שכיבה על הבטן,
אשמח לעוד טיפים

תודה רבה .
בן חודשיים
01/09/08 14:35
20צפיות

אם הוא בן חודשיים בלבד, למה את כל כך מוטרדת משכיבה על הבטן?
כדאי להשכיב אותו, כמו שאת עושה, עד שהוא מוחה. לשנות תנוחה, ואחרי זמן מה שוב.
מבחינת הגיל - אין סיבה לדאגה (שוב, אלא אם כן משהו שאמרו לך בטיפת חלב וכו').

בכל אופן, בנוסף לקוף, אפשר להניח מולו את המראה שיש בג'ימיני שלך. או להניח מולו ספר נפתח בצבעים חזקים ומנוגדים (אם יש לך), או לשכב מולו..

אם יעלה קושי מיוחד בנושא הזה של שכיבה על הבטן - תבדקי את הצעצוע 'הגן המסתובב' של למאז. תראי אותו באתר של שילב, את יכולה גם לראות אותו בחנות.

תודה רבה,
02/09/08 00:34
8צפיות
את גם מרגיעה וגם עוזרת...
אנסה להניח גם את הספר - כשהוא נשען על הכר (מדהים כמה שהתמונות מרתקות אותו באדום שחור לבן).

ושוב-
תודה רבה
כיסוי לאינגליזינה
31/08/08 02:11
25צפיות
שלום שוב אני..יש לי עגלת אינגליזינה לאונג' וילדי כבר אינו שוכב באמבטיה (בן 4 חודשים והיא כבר קטנה לו...בחירה לא כ"כ מוצלחת של עגלה הייתה לנו...).לקראת החורף האם ניתן לקנות כיסוי לרגליים עבור העגלה?כי זה לא כמו בזיפי שהכיסוי יתן להסרה.
תודה שמרית.
º
אנא פני לשירות לקוחות של שילב
31/08/08 11:11
21צפיות
תיקון צעצוע פלייסקול
29/08/08 01:46
1צפיות
שלום רב לפני כארבע שנים רכשנו בשילב שולחן צעצוע עם בובות קופצות באוויר-אלקטרוני של פלייסקול.הצעצוע הינו יקר מאוד לא פתחנו אותו מאז ילדנו השני עד להולדת ילדנו השלישי. בטעות השארנו את הבטריה והיא איכלה את הקפיצים שתומכים בבטריות.קפצתי לחנות שילב לראות איך אפשר לעזור לי ואפילו בתשלום.שם נאמר לי כי אינכם עובדים יותר עם החברה ולכן לא תוכלו לעזור לי.זה ממש מאכזב מכיוון שאת המוצר רכשתי דרככם במיטב כספי.אין זה הוגן לשלוח אותי לראות מי כן יוכל לתקן.
אודה באם תוכלי לסייע לנו בעניין.
בברכה שמרית.
תיקון צעצוע
31/08/08 11:21
2צפיות
הכי טוב לפנות ישירות לחברה - הרצנו בע"מ. היא היבואנית. כדאי להתייעץ בכלל, אם יכולים לטפל במוצר שהבטריה נזלה בתוכו. אני לא בטוחה שאפשר לתקן מוצר כזה.

חיות קופצות האלקטרוני
28/08/08 20:49
7צפיות
האם חמודי בן השנה כבר אמור לדעת שכדי לחשוף את החיה הוא צריך ללחוץ/לסובב וכו'?
כי הוא לא עושה זאת ,אני מראה לו ובכל זאת הוא בוחר לפתוח בכוח דרך המכסה.

האם זה נורמלי?

תודה
אקטיביטי סנטר ואדון דיבורון
29/08/08 21:35
8צפיות
שלום שוב

שאלות נוספות בבקשה

1.אקטיביטי-האם שווה לקנות עכשיו? לא יצא לי לקנות,ועכשיו הוא כבר בן שנה,במה זה יכול לעזור לו?

2.ביקשתי התאמת צורות וקיבלתי אדון דיבורון,והאמת נראה לי שזה לשלב יותר מתקדם לא? זה יותר פשוט להשחיל מלמעלה כשכל החורים בפקק ,וגם די קשה להכניס פנימה את הצורה בדיבורון גם כשכבר מבינים מה שייך למה.
לאיזה גיל הוא מתאים יותר ובאמת מצליחים להשחיל ?

3.מה עושים עם צעצועים שהוא כבר מצליח כמו השחלת טבעות ,להמשיך לחשוף,או מיצינו ? איך יודעים מתי מיצינו?

תודה

אקטיביטי סנטר
31/08/08 11:15
28צפיות
שלום,

אם מדובר בזה של טייני לאב - כבר לא לגיל שנה.

אם מדובר בשולחן פעילות של קידילנד - מתאים.

אדון דיבורון - הוא מצוין, אם כי את צודקת, והכנסת הצורות מלמעלה נוחה יותר לגיל שנה. בשלב זה הוא יכול ליהנות להכניס את הצורות דרך הפתח שבראש ולהקשיב לפידבק הצלילי, להניח ולהסיר את המכסה, ללחוץ על האף... עוד 3-4 חודשים בהחלט יתכן ויתחיל להכניס את הצורות מהצד, לפחות חלק מהצורות.
כללית, זהו צעצוע מאד אטרקטיבי ומצליח כבר לאורך זמן. 'מקסימום' - קני לו צעצוע התאמת צורות פשוט של 3-4 צורות, ללא אלקטרוניקה.
נכון ,הוא ממש אוהב את זה
31/08/08 21:22
7צפיות
את אדון דיבורון ..אפילו שלא מכניס צורות למקום הנכון.

דיברתי על האקטיביטי של טייני לאב,כ"כ רציתי לקנות בהתחלה אבל אז זה ירד מהמגדפים ,וכשחזר כבר לא יצא .
עכשיו ראיתי כתוב על החלק השני 9-24 חודשים אז איך זה לא רלוונטי לגיל שנה?

תודה
עוד לגבי אקטיביטי סנטר של טייני לאב
01/09/08 14:41
9צפיות
מבחינה התפתחותית - הצד הירוק של הצעצוע מאד מתאים לגיל שנה.

אבל, בייעוץ שלי אני מתייחסת גם לניצול המקסימלי של הצעצועים, וכאן יש פוטנציאל חלקי, כיוון שזהו צעצוע דו-צדדי, וצד אחד (הכחול) כבר לא ממש אתגרי לבן שנה.

המידע לרשותך. מכאן - לשיקולך.

º
הבנתי ,תודה רבה
01/09/08 21:03
2צפיות
º
ומה לגבי שאלה 3 ? תודה
31/08/08 21:22
3צפיות
תשובה לשאלה 3
01/09/08 10:14
4צפיות
בבקשה:

הוא מצליח להשחיל את כל הטבעות בסדר 'הנכון'?  אני לא יודעת איזה מגדל טבעות יש לכם, אבל במגדלי טבעות עם טבעות בגדלים שונים - השחלה מלאה, לפי הסדר, כשהילד ממש מבין את נושא הגדלים -  מתרחשת בדר"כ מאוחר יותר, אפילו לקראת גיל שנתיים. השחלה מתוך זכרון יכולה להתרחש כמה חודשים קודם לכן.

לעצם הענין, כשילד מאבד ענין בצעצוע את פשוט רואה שהוא מפסיק להתעניין. לא מסתכל, לא רוצה לשחק עם זה, מתחיל ואחרי חצי דקה עוזב ועובר הלאה. כל עוד הוא מתעניין ומשחק - סימן שהוא מתרגל משהו. מימד מסויים שלא תמיד יהיה ברור לך. למשל, יתכן ובשלב ראשון היה עסוק בפעולת ההשחלה עצמה,  ובשלב אחר - בסדר הטבעות, או בהוצאה שלהן, או ברעש (אם יש) שקורה כשהטבעת נופלת על טבעת אחרת. או שפשוט הוא נהנה להצליח. בקיצור, כל עוד שאת רואה שהוא עסוק, נהנה ומשקיע אנרגיה - סימן שהצעצוע מעניין אותו והוא עדיין לא מיצה אותו.
º
תודה רבה
01/09/08 21:04
3צפיות
חיות קופצות
31/08/08 11:12
3צפיות
בהנחה שאת מתכוונת לצעצוע של פישר פרייס. כן זה מאד נורמאלי. במילים אחרות - מוכר.
פורומים חדשים בתפוז אנשים
28/08/08 15:14

רוצים לנהל פורום בתפוז? חושבים שאתם מתאימים להצטרף לנבחרת מנצחת? פורום הכרויות מחפש מנהל/ת! גולשים הרואים את עצמם מתאימים לניהול מוזמנים לשלוח אלינו טופס בקשה לניהול:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...

מתעניינים במפלגת קדימה? רוצים להריץ אותה אל השלטון? בואו לדבר על זה בפורום קדימה:

אהבתם את תכנית הריאליטי Big Brother? הגרסה הישראלית יוצאת לדרך! בואו להציץ בפורום האח הגדול

חולים על סרטים, אנימות, סדרות, מוזיקה, להקות, שחקנים, זמרים ודוגמנים תוצרת אסיה? פורום בידור אסייתי פותח את שעריו במיוחד עבורכם

אם עברתם את גיל ארבעים/חמישים/שישים, אבל אתם עדיין צעירים ברוחיכם, אתם מוזמנים לפורום - מבוגרים חסרי מנוח
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?f...

קניתם או נתקלתם במוצרים שווים? ממליצים עליהם ומספרים לחברה בפורום - עושים שוק
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?f...

פרדייז הוטל - עכשיו בארץ הקודש! בואו לפורום מפרץ האהבה, הריאליטי בו החוק היחיד הוא שאסור להישאר לבד
ועוד שאלה
28/08/08 13:28
5צפיות
האם את יכולה להמליץ על איזשהו דיסקים עם דקלומים? נגיד משהו כמו "לפיל יש חדק ארוך...ארוך.... לפילון יש חדק קצר שוודאי יצמח מחר" ועוד כל מני כאלה. בתי מאוד מתלהבת מדברים כאלה ופחות מדיסקים עם שירים וסיפורים. ואם תוכלי לציין גם איפה קונים...תודה מראש
דיסקים עם דקלומים
28/08/08 13:56
1צפיות
ככלל, יש פחות דקלומים ויותר שירים.
יותר סבירות שתמצאי שילוב של שירים ודקלומים (למשל, 'אצבעות') מאשר רק דקלומים.
חפשי דיסקים או DVD (יתכן ואפשר לשמוע בלבד) של דתיה בן דור, שירי משחק, ליאורה שלזינגר
וכו'. יתכן ויש שם גם דקלומים.

בכל אופן, דיסקים יש והרבה מאד בכל חנויות התינוקות/צעצועים/ספרים.
ותצטרכי לדעתי פשוט לחפש לבד, בסבלנות.
º
ושוב תודה
29/08/08 00:14
קפצית ומשחק של בת 10 חודשים
28/08/08 13:21
14צפיות
שלום רב
שתי שאלות ברשותך:
1. המליצו לנו על קפצית של חברת SASSY שמתחברת לכל משקוף והילד יכול להקפיץ את עצמו בעזרת הרגליים. האם מוכר לך הדבר? איפה אפשר לקרוא על זה קצת מידע בטינטרנט ואולי לראות תמונות?
2. בתי בת כמעט 10 חודשים. מה שהכי מאפיין את המשחק שלה זה להכניס כל דבר לפה וגם לבחון אותו מכל הכיוונים, להפוך, לזרוק וכו'. אבל העיקר זה הכל לפה. אני לא ממש רואה נסיונות למשחק "פונקציונלי". יש לנו למשל משלק לגו שעשוי מגומי רך וחלקים גדולים, ניסינו ללמד אותה לשים חלק על חלק- היא בכלל לא הבינה מה אנחנו רוצים ממנה. כנ"ל עם השחלת טבעות על מוט או הכנסת עיגול לדלי צורות. אז האם בגיל הזה באמת מה שמעניין אותם זה בעיקר להכניס לפה?
ג'אמפר ועוד
28/08/08 13:49
10צפיות
גלי שלום,

1. לגבי הקפצית - אנחנו קוראים לו ג'אמפר. את יכולה לראות ולקרוא על הג'אמפר של ססי באתר של שילב. (תקליקי: ג'אמפר ססי). אני מתנצלת מראש על הטקסט הארוך והמייגע - האתר בהרצה... אבל בכל זאת יש שם את כל המידע שצריך.

2. לגבי הכנסה לפה - בגלל הדחף הזה להכניס הכל לפה פרויד קרא לשלב הזה: השלב האוראלי. בתך חוקרת ולומדת כשהיא מכניסה חפצים לפה. כך שזה לחלוטין פונקציונלי והתפתחותי.
לגבי המשחק בצעצועים- הבת של בסדר גמור. צודקת שהיא 'לא מבינה מה אתם רוצים ממנה'. ואני אפרט:

- ה'לגו הרך' ממש לא מתאים לגיל שלה. היכולת להניח את החלקים זה על זה בצורה מדויקת - מתאימה לעוד כמה חודשים אם בכלל. בשלב זה, אפשר לבנות עבורה מגדל - ולתת לה לפרק. לכך יתאים מאד גם צעצוע מסוג 'מגדל כוסות', או קוביות רגילות.

- השחלת צורות - אחרי גיל שנה. יש ילדים שיכולים להכניס את הצורה העגולה לשקע העגול, אבל בדר"כ זהו, וגם זה לא תמיד. בשלב זה תורידו את המכסה ותנו לו להכניס ולהוציא את החלקים. צעצוע מצוין לגיל, שיש בו גם 'קדם' התאמת צורות הוא הפילון המוזיקלי של טייני לאב.

- מגדל טבעות - כנ"ל. אולי תהנה להוריד את הטבעות, אבל להשחיל - עוד לא.

בקיצור, תסמכו על הבת שלכם. אם היא לא מצליחה - כנראה שיש סיבה טובה לכך. שימי לב, שהגיל שעל הצעצועים מטעה במקרים רבים ולא כדאי להסתמך עליו. לכן, אם תרצי עוד מידע או הדרכה איך לשחק איתה בצעצועים בהתאם לגילה - את מוזמנת לפנות אלי כאן בפורום, לקרוא באתר על המוצרים השונים, לגשת לאחד הסניפים, לבקש את אחראית מחלקת צעצועים, ולקבל ממנה הדרכה.
º
המון תודה
29/08/08 00:13
3צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום