לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }

מחכה לכם.

צריכה עזרה- ספרים בנושא סיוטים
03/08/13 23:42
26צפיות
הנכד שלי בן 10 סובל מסיוטים.
איזה ספרים יכולים לעזור לו להתגבר..
ניסה לוכד חלומות,ועוד כל מיני עיצות.
אני יודעת שספר שדן בזה אצל ילדים יכול לעזור.
אודה על כל עזרה
לא ישיר על סיוטים אבל
04/08/13 00:08
25צפיות
הספר "לאן הולכות הדאגות בלילות"/ אנתוני בראון
יכול לעזור, אם לא ישירות, אז בהקשר של ליצור "בובת סיוטים" כמו בובת הדאגות המתוארת שם
º
תודה לך רעיון טוב ננסה להכין מחר בובה כזו
04/08/13 00:27
11צפיות
מהאתר להורים ולאנשי מקצוע בגיל הרך של ד"ר עדה
04/08/13 00:44
21צפיות
האתר להורים ולאנשי מקצוע בגיל הרך של ד"ר עדה בקר וליזי דוידי:
* "איתמר צייד החלומות" (מאת דויד גרוסמן, בהוצאת עם עובד) – בספר זה, הילד משתף את אביו בפחדיו מן המפלצת המופיעה בחלומותיו, ואביו מציע להציב אוהל בחדר שישמש לה מלכודת. בלילה, הילד מצליח ללכוד את המפלצת באוהל, וזו מתחננת על חייה. היא מסבירה לו שאם הוא לא יאפשר לה לבקר בחלומותיו היא לא תמשיך לחיות, כי רק שם (בחלומות של איתמר) היא קיימת. יחד הם מגיעים להסכם המאפשר סיום הרמוני לסיפור וכולם מרוצים".

* מסיבה של פחדנים" (מאת רונית חכם, בהוצאת ספרית הפועלים) -בספרה מציעה רונית חכם לראות במפלצות ישויות חסרות אונים ומפוחדות בפני עצמן. הילדה שבסיפור מתעטשת ומפחידה כל=-כך את המפלצות, עד שהדרך היחידה להרגיע אותן היא להזמין אותן למסיבה על המיטה שלה. כשאור הבוקר מאיים לעלות, המפלצות אחוזות החרדה נמלטות אל מגוון מקומות המסתור שלהם.

* מגרשי הפחדים" (מאת סמדר שיר, בהוצאת ידיעות אחרונות) – בספרה מתארת סמדר שיר פגישת חירום בין קבוצת המפלצות שלא מבינות מה קרה לילדים שלהן, שפתאום הפסיקו לפחד. האחד קיבל תרסיס נגד מפלצות שהוא בכלל הבושם של אמא שלו, השני קיבל רשת שהוא מחזיק מתחת למיטה, השלישי למד לנשום נשימות עמוקות, ובקיצור – מועצת המפלצות ניצבת אובדת עצות אל מול דמיונם הפורה של הורי הילדים.

תגובה של עינת גבע, ממכון אדלר:"לחלומות לא נעימים או ביעותי לילה של ילדים יש להתיחס בכבוד, בענייניות, לא להיבהל, לא להתרשם יתר על המידה, כן- לתת להם מקום ולגיטימאציה. לא להתעסק איתם בלילה. כן, לחשוב יחד בשעות אח"הצ הנעימות מה עשוי לעזור לילד להתמודד/להתגבר?
לילדים יש רעיונות מפתיעים ויצירתיים התואמים את צרכיהם.
חשוב להקשיב להם רוב קשב ולבדוק איך אנחנו יכולים לסייע?
גם כאן יצירתיות עשויה לעשות את ההבדל. למשל, להוסיף לטקס ה"לילה טוב" הזמנת חלומות טובים ונעימים, לדמיין יחד את החלומות המוזמנים, להכין יחד " לוכד חלומות רעים ומזמין חלומות נעימים", לקנות מחברת חלומות, בה יוכל הילד לצייר ולכתוב את סיפור החלום. המחברת תוכל להפוך לספר ועד אז היא מאפשרת ביטוי, מחממת ומחזקת את הקשר עם הילד".
האריה שחשב שהוא פחדן-של גדי טאוב
04/08/13 01:09
14צפיות
בסגנון אגדת עם אפריקאית על אריה צעיר שנחשב לפחדן בשבט עד שהוא מתמודד עם הפחד הכי גדול שלו בעזרת חבריו הטובים והופך לגיבור השבט. אבל בדרכו שלו.
איורים: כריסטינה קדמון
הוצאת ידיעות ספרים

קישור: http://lifestyle.nana10.co.il/Article/?ArticleID=5...
הילד בן 10-הספר של איתמר ילדותי מידי
04/08/13 03:37
14צפיות
תודה מקרב לב,
º
אופס...צודקת
04/08/13 09:00
7צפיות
ביצוע מיוחד של השיר "אני ואתה נשנה את העולם":
03/08/13 13:46
91צפיות
אני ואתה נשנה את העולם- תעביר את זה הלאה בשפת הסימנים:
השיר: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embed...
º
מרגש.
03/08/13 13:53
4צפיות
º
נכון
03/08/13 13:59
5צפיות
2 צילומים:
03/08/13 17:22
8צפיות
אנחנו בעזרת סיפורים וספרים משנים
03/08/13 17:25
10צפיות
גם ולו בקטן-תודה לך
השאלון עם גילי בר-הלל סמו-ממגזין"קורא בספרים"
03/08/13 12:09
23צפיות
קורא בספרים
מגזין ספרות-השאלון עם גילי בר-הלל סמו:

1) מהו הספר האהוב עלייך?
אין תשובה נכונה לשאלה הזאת כי אני אוהבת המון ספרים, ומעדיפה ספרים שונים בתקופות חיים שונות. אבל בהחלט יש ספרים שאני חוזרת אליהם שוב ושוב ותמיד נהנית, כמו דיאנה ווין ג'ונס. אני קוראת עכשיו לילדים שלי את "חיי קסם" שלה, שקראתי לראשונה בגיל שבע, והוא עדיין ספר מצויין: מותח, מצחיק ומעורר מחשבה.

2) מהו ספר הילדים האהוב עליך?
במקרה שלי צריך לשאול להפך, מהו ספר המבוגרים האהוב עלי, כי ספרי ילדים הם לחם חוקי. תמיד אדבר על ספרי ילדים. האמת שאני מעדיפה לקרוא ספרי ילדים ונוער, וגם כשאני קוראת ספרי מבוגרים, אני הכי נהנית מספרים שהיו יכולים להתאים גם לנוער כגון ספריהם של סלינג'ר, ג'ון אירווינג או ברברה קינגסולבר. אני לא ממש מעודכנת בספרי מבוגרים.

3) מה הספר האחרון שקראת?
קראתי את הספר One More River מאת הסופרת הבריטית לין ריד בנקס, לצורך כתיבת עבודה לאוניברסיטה. הספר סיקרן אותי מאוד, כי הוא תיאר חוויה של עולה חדשה לישראל מנקודת המבט של העולה. גיבורת הספר היא בת עשירים יהודייה מקנדה, שאבא שלה עובר משבר גיל עמידה ומחליט לוותר על כל נכסיו ולהצטרף לקיבוץ בישראל. הוא גורר את משפחתו אתו, בניגוד לרצונה של הבת, והם מגיעים חודשים ספורים לפני מלחמת ששת הימים. מעניין שבארץ אף אחד לא שמע ולא מכיר את הספר הזה, שמעולם לא תורגם לעברית. התיאורים בו די אמינים (הסופרת עצמה התגוררה פה בקיבוץ 9 שנים), אבל יש משהו לא ישראלי בעצם הגישה של הספר. כאמור, מסקרן. (ולמי שמתעניין, אני ממליצה לקרוא את הגרסה הראשונה של הספר, שראתה אור ב-1973, ולא את הגרסה המקוצרת שמתפרסמת מאז שנות התשעים.)

4) איזה ספר גרם לך לתהות 'על מה המהומה'?
לא הצלחתי להתלהב מהספר "קורליין" מאת ניל גיימן, אף שהוא כביכול אמור להתאים לי בדיוק. זהו ספר פנטזיה לילדים (מה שנקרא בארה"ב middle grade, כלומר קצת יותר צעיר מנוער), שמוצג ככתוב במסורת של "אליס בארץ הפלאות". אבל לטעמי היתה בו יותר מדי בניית אווירה וסמלים רבי משמעות ופחות מדי היגיון סיפורי ברור שאפשר לעקוב אחריו. אני יודעת שזה בכוונה, שזאת אווירת חלום, אבל בדיוק זה מה שלא אהבתי בו.

5) איזה ספר לא זכה למספיק הערכה לדעתך?
"הלב הקבור" מאת שמעון אדף. ספר נוער פשוט מצויין, בשפתו הנפלאה של אדף, שעושה סינתזה כל כך מוצלחת בין סיפורי התנ"ך והמסורת היהודית ותרבות פופולרית "נמוכה" של סרטי אימה, והוא יודע כל כך הרבה, ומצליח בו זמנית להיות מותח וכייפי ועם זאת לתת תחושה של עושר ומעמקים.

6) מיהו הסופר האהוב עלייך?
הזכרתי כבר את דיאנה ווין ג'ונס, אני חסידה עד כדי כך גדולה שלה שאני שוקלת לכתוב עליה ביגורפיה. אבל אני אוהבת ומעריכה המון סופרי נוער: פרנסס הרדינג, פיליפ ריב, ג'ונת'ן סטראוד. וכמובן אהוב ילדותי, פרנק באום.

7) ספר שנתן לך השראה?
הספר Don't Tell the Grownups מאת אליסון לורי, ספר שמוסר רקע על סופרי ילדים אהובים ומתאר את הכתיבה שלהם כאקט חתרני. זה היה הספר הראשון שקראתי בתחום מחקר ספרות הילדים והנוער, ודרכו הבנתי שזה נושא שאפשר לחקור אותו ברצינות.

8) ספר עיון מומלץ?
Understanding Comics מאת סקוט מקלאוד. ספר קומיקס על קומיקס. נהיר, חכם, משכנע. אפשר ללמוד מהספר הזה כל כך הרבה, על אמנות באופן כללי, ועל האינטראקציה בין גרפיקה לטקסט, ועל מוסכמות של זמן וצורה… ספר נפלא. שמחתי מאוד לשמוע בהשקה של ספר הקומיקס "סנדמן" שנערכה לאחרונה שהוא עומד לראות אור בשיתוף פעולה בין כנרת לבין הקיבוץ המאוחד. (אגב גם "סנדמן" מומלץ מאוד, מאת אותו ניל גיימן שאת "קורליין" שלו לא כל כך אהבתי, אבל ב"סנדמן" הוא במיטבו. תרגם לעברית ידידי דידי חנוך, הרבה עבודה יצירתית הושקעה בגרסה העברית הזאת ואני מאוד מקווה שהיא תיקלט פה יפה.)
גילי בר-הלל סמו, 38, מייסדת הוצאת "עוץ" לספרי ילדים קלאסיים. מתרגמת ספרי ילדים ונוער, ובהם סדרת "הארי פוטר", "פיטר פן – הנוסח המוער", "הקוסם מארץ עוץ – הנוסח המוער", "101 דלמטים", "הטירה הנעה", "אל תתנה ליונה לנהוג באוטובוס" ועוד.
הוצאת "עוץ" עושה את צעדיה הראשונים בימים אלה. מדובר בהוצאה עצמאית שמנסה לעקוף את הרשתות הגדולות וקיומה תלוי לחלוטין במדיה החברתית ובשמועות מפה לאוזן. ספריה לא יופיעו ב"שולחנות הכוח" של צומת ספרים וסטימצקי ולא תיתקלו בהם "במקרה". לכן, אם אתם נלהבים מההוצאה רצוי שתשתפו ותפיצו את הבשורה הלאה כדי שההוצאה תוכל להמשיך ולהתקיים. וכך כותבת גילי באתר ההוצאה:
הוצאת "עוץ" נולדה מתוך אהבת ספרים ונוסטלגיה לספרים של פעם.
בתור ילדה, שפת הקריאה העיקרית שלי הייתה אנגלית, ואחדים מהספרים האהובים עלי מעולם לא תורגמו לעברית. "עוץ" היא בשבילי דרך להכיר לילדים אוהבי-קרוא בארץ את הספרים שכה אהבתי בילדותי.
בכוונתי להקפיד על מהדורות מושקעות, עם שימת לב לא רק לטקסט אלא גם לאיורים ולעיצוב, כדי שהספרים שאדפיס יהיו כאלה שתתגאו להעניק במתנה או לשמור על המדף עבור דורות העתיד. עם זאת אפשר יהיה להשיג את הספרים גם במהדורות אלקטרוניות זולות וזמינות שאינן תופסות מקום על המדף, למי שרוצה רק לקרוא.
קראתי להוצאה "עוץ" על שם ארץ הקסמים שהמציא הסופר פרנק באום בשנת 1900: מקום של קסמים ונפלאות, אוטופיה שבה הערכים העליונים הם אהבה לכל חי, דמיון, סובלנות ורוח שטות.
אפשר כעת לרכוש כאן את הספר הראשון, "ארץ עוץ המופלאה". שימו לב: הספר נמכר לעת-עתה רק כאן באתר. על מנת שהוצאת הספרים תוכל להמשיך להתקיים, אנו תלויים בכם, המבקרים באתר: אנא הפיצו את הבשורה והזמינו את חבריכם לכאן.
גילי.
מהו ממגזין הזה?
03/08/13 13:12
8צפיות
וגילי תמיד מעניינת
רפאל,הנה קישור למגזין-משם הבאתי לפורום
03/08/13 13:56
14צפיות
בסוף שבוע זה ובעבר, חומר רב.
קורא בספרים | מגזין ספרות - קישור: http://korebasfarim.wordpress.com/
על הספר-"הנסיכה הקסומה" 40 שנה אחרי שיצא לאור
03/08/13 09:47
14צפיות
מ"וואיינט" - "הנסיכה הקסומה": נעים להכיר, איניגו מונטויה
40 שנה חלפו מאז שוויליאם גולדמן בדה (או הקים לתחייה?) את ממלכת פלורין, הסופר המהולל ס. מורגנשטיין וגיבוריו - ווסטלי, הנסיכה באטרקאפ וחבריהם. שרי שביט צללה בין דפי הקלאסיקה וחזרה לדמויות שבהמשך כבשו את המסך, ואת לבּנו
שרי שביט :  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4409650,00.html
הקישור:
03/08/13 09:49
5צפיות
דני קרמן-מטריסטראם שנדי עד ויסלאבה שימבורסקה:
03/08/13 10:57
5צפיות
"אני נלחמת בעצמי שלא לכתוב משפטים ארוכים מדי"
03/08/13 11:05
9צפיות
מ"גלובס":הסופרת יהודית קציר הוציאה כבר 10 ספרים, 3 מהם ספרי ילדים, 3 רומנים, ולדבריה הז'אנר נקבע בהתאם לעלילה, ולא בהכרח מוחלט מראש - את ספריה ניתן לקרוא גם בגרסה אלקטרונית בטאבלט.
קישור: http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000...
תוכנית רדיו חדשה,בנושא ספרים-"עצמאית בשטח" :
03/08/13 11:12
6צפיות
התפעלות בעולם מהקמפיין הפרסומי של סטימצקי:
03/08/13 11:25
9צפיות
“The Right Book Will Always Keep You Company” - קישור: http://www.bookpatrol.net/2013/07/the-right-book-w...
תמונות של סופרים מפורסמים בתקופת נעוריהם:
03/08/13 11:31
8צפיות
ריח השוקולד גורם לאנשים לקנות ספרים רומנטיים:
02/08/13 20:04
23צפיות
מדענים מאנטוורפן ערכו תצפיות על התנהגות לקוחות בחנות ספרים מבושמת בריח שוקולד מתוק, וגילו כי המבקרים נמשכו למדפי הספרים הרומנטיים

גרדיאן 01.08.2013

"ריח שוקולד גורם לאנשים לרצות לקנות ספרים רומנטיים, אך הוא לא משפיע על מכירות ספרי מתח, מסע או עסקים. כך עולה ממחקר של מדענים באוניברסיטת אנטוורפן בבלגיה, שערכו במשך עשרה ימים תצפיות על 201 לקוחות בחנות ספרים יוקרתית.

על פי ממצאי המחקר, ריח של שוקולד עודד את הלקוחות לשוטט בחנות ולרפרף בספרים השונים אך הסיח את דעתם של אלו שבאו לחנות במטרה לקנות ספר מסוים וגרם אף להם לשוטט ללא מטרה. עוד מצא המחקר כי כשהם מוקפים בריח השוקולד, הסיכויים כי ירימו מהמדפים את הספרים הרומנטיים וספרי הבישול עלו פי 3.5. מכירות הספרים האלו אף עלו פי 5.9 ביחס לתצפיות שבהם לא נישא ריח השוקולד באוויר. "כשהלקוחות הריחו שוקולד, רעיונות שקשורים אליו, כמו בישול, הפכו זמינים יותר במוחם וגרמו להם להגיב בחיוב לספרי בישול", הסבירה החוקרת ליביה דושה

שוקולד. גורם לנו לחשוב על רומנטיקה. צילום: בלומברג: http://www.haaretz.co.il/polopoly_fs/1.2087017.137...

מהמחקר, שמימנה ממשלת בלגיה, עולה כי ספרים על אוכל, שתייה ורומנטיקה קשורים במוחנו לריח השוקולד, במידה רבה יותר מספרים מקטגוריות אחרות, בהן קומיקס, אמנות, גינון, כלכלה, מנהל עסקים, בלשים ומסע. למרות זאת, כאשר החנות היתה מבושמת, גם במכירות הספרים שאינם קשורים לשוקולד נצפתה עלייה.

מומחי שיווק כבר יודעים כי ריחות נעימים משפיעים על פעילות מוחית כמו ריכוז, זיכרון והערכה, ומחקרי עבר הראו כי שוקולד משפיע בחיוב על מרבית הקונים שבוחרים להישאר זמן רב יותר בחנות. המחקר החדש מאושש את המחקרים הקודמים: "ריח השוקולד מעודד את הקונים לגשת לספרים, אך גם משפיע על התנהגות מכוונת מטרה" - כלומר, הלקוחות צפויים לשוטט בחנות ולבחון את הספרים גם אם לא התכוונו לכך."
תמונות הקשורות לספרות.:
02/08/13 20:19
15צפיות
תמונות נוספות:
02/08/13 20:38
12צפיות
איך לספר לילדי הגן סיפורים באופן שיהיה מעניין
02/08/13 21:15
16צפיות
רן ורד, שחקן ומספר סיפורים, משוחח על כך בהרצאה זו.
קישור: http://www.youtube.com/watch?v=ef4h9QOaSkw
ועוד-רן ורד - מספר סיפורים - קוראים לגיל הרך
02/08/13 21:18
10צפיות
עולם הסיפור מאת: נורית שני:
02/08/13 21:29
11צפיות
קישור: http://www.youtube.com/watch?v=OMhUouileaA

חלב וסוכר. מספרת: נורית שני: http://www.youtube.com/watch?v=pCbnheVINM4
רצוי לא להקריא-כדי לשמור על קשר עין
03/08/13 10:28
9צפיות
ואם זה ספר שחיים להקריא בגלל השפה היפה,
לשבת מול הילדים, להראות התמונות, ולהביט מידי פעם על הילדים.
לשחק קצת..
אם אפשר אז לשנות מעט קולות בהתאם לדמוניות-להחיות את הסיפור.
ואם אפשר אז לתף ולשאול שאלות תוך כדי,
עם זאת זה מוציא לפעמים מהריכוז..
אני מכור לשוקולד-מריר
03/08/13 00:16
11צפיות
ואני מכור לספרים
לכל אחד  מהם לחוד

אני לא קורא ספרות 'רומנטית' בכלל

ב"באזזפיד" סיכמו את המחקר בכמה משפטים ותמונות
03/08/13 09:59
6צפיות
שבת שלום רפאל- איך אתה משלב בין שתי
03/08/13 10:32
9צפיות
האהבות?
לועס וקורא בו זמנית? ...בדיחה..
חלילה וחס
03/08/13 13:15
7צפיות
אצלנו לפני שנוגעים בספר -נוטלים ידיים. אני חסיד שיטת הכפפות הלבנות ולשמור הספר כחדש
תאוות הזלילה - שוקולד, ענבים. וכד' נעשות באיטיות כדי לשמר את תענוגות החיך לפני או אחרי.
כך חשבתי ,ג.רפאל, תמשיך להינות משני העולמות
03/08/13 23:44
5צפיות
תודה לך על ההתיחסות
זה ממש מענין חומר למחשבה-תודה הזרה
03/08/13 10:25
6צפיות
שתמיד מביראה חומר מרתק
º
תודה רבה
03/08/13 10:56
7צפיות
סרטונים לסוף השבוע למצב רוח טוב
01/08/13 22:13
18צפיות
º
תודה הזרה ושבת שלום
01/08/13 22:52
6צפיות
שבת שלום ומבורך
01/08/13 23:24
12צפיות
11 ספריות המוזיאונים הכי יפות :
01/08/13 23:29
13צפיות
נעורים נשכחים: ספרי הילדים של שנות ה-60:
01/08/13 23:35
25צפיות
מתפוררים על המדף מרוב קריאה, אהובים וכאלו שזוכרים אותם בעל פה, ספרים של האחים הגדולים שעברו לקטנים, שהיום כבר בקושי אפשר להשיג. חוזרים אל ספרי הנעורים של שנות ה-60
שרי שביט: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4333203,00...
רנה ורבין כותבת על המפגש בין החושים לקריאה:
01/08/13 23:56
12צפיות
"האם אתם רואים את העלילה בדמיונכם? שומעים אותה דרך קול פנימי? מריחים אותה?": http://ranawerbin.wordpress.com/2013/07/07/%D7%A2%...
אמן פולני יוצר מאכלים מספרים:
02/08/13 00:16
8צפיות
ספריות ביתיות
02/08/13 01:21
8צפיות
אלגנטי - אך הספריות הביתיות שלנו הרבה יותר
02/08/13 01:34
5צפיות
עשירות.ואפילו מרשימות.
הנה ספריה עשירה, שעוברת מדור לדור:
02/08/13 19:29
13צפיות
כמו אמריקה גם אנחנו ארץ הגירה
03/08/13 00:23
6צפיות
אבל צעירים יותר.
אני מחזיק בספריה גדולה מאוד [למעלה ממחצית הספריה בכתבה] ובחלקה היתה של הורי. אבל את ביתי בניתי רק לפני 40 שנה.
ובמצב הנוכחי סביר שיורשי  יממשו את הבית ויחלקו חלק מהספרים ביניהם.
יש לי הרבה ספרים מעוצבים כמאכלים
02/08/13 01:37
8צפיות
אבל לא מאכלים מעוצבים כספרים

חלק מ ספרי אלה הצגתי בספרי צורה לספרים
חוץ משנים מהם
02/08/13 09:55
17צפיות
שביל קליפות התפוזים  ונסים נפלאות
קראתי את כולם כמבוגרת  איזה כיף  של ספרים
יש לי את ניסים ונפלאות מוכנה לתת אותו
03/08/13 10:33
6צפיות
מישהו מעונין? לא שולחת בדאר
תכירו את מרי, הסבתא המתופפת
03/08/13 13:17
6צפיות
הכירו גם את זב הובר,נער בן 14 מבוסטון ארה"ב|מ
03/08/13 13:28
4צפיות
זב הובר,החל ללמוד צילום לבד בגיל צעיר. זב לומד בחינוך ביתי ולא הלך מימיו לבית הספר, אך לאור הצלחת תמונותיו הוא כבר אמר שהוא מתכנן לימודים אקדמיים בתחום האמנות החזותית.
צילומים מדהימים: http://www.boredpanda.com/14-year-old-self-portrai...
אם שבחרה לצלם את בתה בסגנון צילומים של נשים:
03/08/13 13:34
4צפיות
חזקות ומובילות מהמציאות, דוגמת הלן קלר, קוקו שאנל, סוזן ב. אנתוני ועוד.

"כשבתה בת החמש של צלמת האירועים ג'יימי סי.מור, חגגה את יום הולדתה האחרון, תהתה האם כיצד לתעד את המאורע.
מכיוון שהאם עוסקת בצילום, היא החליטה לצלם את בתה לרגל האירוע, אך שיטוט מהיר באינטרנט הראה לאם שרוב הילדות מצטלמות בגיל זה כנסיכות דיסני - דימוי שאיננו מציאותי."
והתוצאה: http://www.jaimemoorephotography.com/2013/05/09/no...
צילום:
03/08/13 16:59
4צפיות
OOOOOPPPPSSS
01/08/13 11:55
29צפיות
רציתי לכתוב כאן הודעה חדשה על גילי בר הילל וההוצאה
ובטעות העליתי ההודעה בפורום 'ספרים וספרות הסמוך
המעוניינים מוזמנים לקרא.
חולית -זה יכול לקרות אפילו לקפדנים כמוני.
הנה ההודעה מהפורום "של הרציניים" הסמוך
01/08/13 19:37
16צפיות
ברכות ספר חדש הוצאה חדשה מאת: ג רפאל (היקר שלנו ) :

"הדואר של היום הביא לי הפתעה משמחת
הספר הראשון בהוצאה החדשה
'ארץ עוץ המפלאה' של באום - ההמשך  להקוסם מארץ עוץ . בתרגומה של גילי בר-הילל.[ולכן נושא את הספרה 2 על שדרתו -בתקווה שיהיו המשכים וכל הסדרה תצא לאור.[את חלקה יש לי באנגלית]
זו הוצאה שלה עם מניפסט משובב נפש.

הכרתי את גילי כשעוד הייתה חיילת ובאה לראיין אותי לתוכנית על ספרים ששודרה בשבת.טרם תירגמה אז  ולו אף ספר אחד, ומאז אני 'עוקב' אחריה בהערצה. היא  זו שהביאה לקורא העברי את הארי פוטר [מודה שלא קראתי - אבל כל בני משפחתי קראו ועוד איך]
אז כאשר באה אלי ושוחחנו והתידדנו גילי שהיא חברה במועדון האספנים של עוץ. . במשך הזמן קיבלתי ממנה ספר מיניאטורי על עוץ לאוסף המיניאטורות שלי. והיה לי עונג לתת לה ספר נדיר באמת מודפס בדיו ירוקה של הקוסם מארץ עוץ משנות ה30.

הספר החדש  מוגש יפה ומוקפד בכריכה קשה עם האיורים המקוריים. ניכרת יד אוהבת ומסורה בהפקה ובהגשה.
ונאחל לגילי ולהוצאה הצלחה רבה."
איך הצלחת?
02/08/13 01:38
7צפיות
לא יאומן
כמה פריטים הקשורים ל"קוסם מארץ עוץ"
02/08/13 11:29
8צפיות
ספרייה בקופסת שימורים:
02/08/13 12:42
4צפיות
º
ברבו ג.רפאל
02/08/13 16:47
9צפיות
המאיירת אורה איתן מסכמת 50 שנות עבודה בספר חד
01/08/13 10:08
18צפיות
ש.
''לשאול שאלות בעפרון ולענות עליהן במכחול,'' כך מנסחת
בפשטות פילוסופית המאיירת אורה איתן את תפיסת העולם
האמנותית שלה במאמר על יצירתה שנכתב ע''י טלי תמיר.
''אני מאיירת באופן בלתי מודע,''מספרת מי שאיירה בין
השאר את ביאליק, לאה גולדברג ואורי אורלב.
מתוך כתבה בישראל היום מאת: טל מרמלשטיין.
והכתבה מ'ישראל היום'
01/08/13 10:39
8צפיות
תוכנית הרדיו “ספרים רבותי, ספרים”:
31/07/13 23:30
27צפיות
מ"הארץ": תוכנית הרדיו “ספרים רבותי, ספרים” חגגה לפני כמה חודשים רבע מאה. העורכת והמגישה ציפי גון־גרוס מספרת מדוע לאהבת הספרים והספרות יש מקום גם בעידן הדיגיטלי

ורד לי: "“ספרים רבותי, ספרים”, מגזין הספרות השבועי, משודר בגלי צה”ל ביום שישי בשעה חמש אחרי הצהריים כבר יותר מ–25 שנים. לפני כמה חודשים חגגה התוכנית חצי יובל של ראיונות עם סופרים, משוררים, מתרגמים ואנשי ספר. בתקופה שבה לא משודרות כמעט תוכניות ספרות ותרבות בטלוויזיה הישראלית משיקולי רייטינג, כתבי העת הספרותיים שורדים בקושי והאינטרנט הוא ההווה והעתיד, קיומה של תוכנית רדיו שבועית בנושא ספרות אינו מובן מאליו. ציפי גון־גרוס, פסיכולוגית קלינית במקצועה, סופרת ומגישת התוכנית, מספרת על סוד הקסם שהרדיו משמר.

כיצד נוצרה התוכנית?

“הכל התחיל בגשש החיוור. ‘ספרים רבותי ספרים, ספרים בקילו’, זו הברקה של דן בן אמוץ, שלפני 25 שנים ‏(למעשה, לפני 26 שנים‏) היתרגמה לתוכנית דו־שבועית בגלי צה”ל. זיסי סתוי היה העורך־המגיש הראשון, ואני שימשתי מפיקה. כשסתוי פרש, החלפתי אותו ליד המיקרופון, והתוכנית נהפכה לשבועית. במשך השנים התגבש המבנה המגזיני של התוכנית, שמתחילה בנגיעה אקטואלית ‏(שיחה על החיים ועל ספרים עם אדם שהיה בחדשות השבוע‏) ומסתיימת בקריאת שיר. לאחרונה, ביוזמת עטרה בן־חנן, המפיקה שלי ‏(שהיא חיילת בשירות סדיר‏) החלפנו את השיחה הפותחת בפינת יום הולדת. חגגנו למשל יום הולדת 80 לדבורה עומר והדלקנו נרות על העוגה של התאומות מ’אורה הכפולה’. כרבע מהתוכניות בכל שנה מוקדשות לנושא אחד, לשיחה עם סופר, או לביוגרפיה של יוצר שכבר לא אתנו”.

איך מושכים קהל בימינו לתוכנית רדיו על ספרים?

“הקצב שבו פועמים החיים שלנו השתנה באופן דרמטי ברבע המאה האחרונה. האנציקלופדיות פינו מקום לחיפושים ברשת, הטרנזיסטור התחלף באייפון, אצל חלק מהקוראים מחליף המסך את הדפוס, והגבולות בין הפרטי לציבורי היטשטשו. הכתיבה הספרותית נהפכה במקרים רבים ליותר אישית וחשופה, וגם הראיונות עם הסופרים והמשוררים משקפים את השינוי. אני לא נלחמת על תשומת הלב של מי שמצביע באס־אם־אס ל’האח הגדול’, אבל ברור שאני קשובה למאורעות חוץ־ספרותיים. המונדיאל הוא סיבה טובה לתוכנית על ספרים שעוסקים בכדורגל, העלייה מאתיופיה הביאה אותי לשדר תוכנית על ספרות אתיופית, וכשמשפחת שליט קיבלה מהמורה של גלעד את הסיפור שכתב בבית הספר היסודי, ‘כשהכריש והדג נפגשו לראשונה’, נעזרתי בקרייני גלי צה”ל אהוד גרף ואורלי יניב, ושידרנו לראשונה את הסיפור הזה”.

עד כמה עיסוקך כפסיכולוגית קלינית מתבטא בראיונות הספרותיים?

“הפסיכולוגיה הקלינית היא סוג של אוזן שלישית, שמאפשרת לי לשמוע תדרים תת־קרקעיים בטקסט. הם מרפדים את הקריאה שלי, אבל לא תמיד אני משתמשת בהם בזמן הראיון. לא פעם אני גם מרככת את המתח שנתון בו המרואיין. ראיינתי פעם מנהל מחלקה באחד מבתי החולים שפירסם רומן ראשון. ‘לא ישנתי כל הלילה’, הוא התוודה, ‘אבל עשיתי עלייך גוגל, ראיתי שאת פסיכולוגית קלינית, הסתכלתי על התמונה שלך ולפנות בוקר הצלחתי להירדם’”.

מהו סוד קסמה של התוכנית, שמותיר אותה רלוונטית כל כך הרבה שנים?

“קודם כל, האמון שמפקדי גלי צה”ל לדורותיהם נתנו בי. תוכנית ספרותית היא תפקיד מובהק של הרדיו הציבורי, אבל קל מאוד להתפתות לציוצי הרייטינג ולהחליף אותה בעוד מגזין חדשות או ברצועת מוסיקה שמגיש טלנט. שני ‘הסודות’ הנוספים הם המפיקים־תחקירנים במדים, המתחלפים בכל שנתיים ומביאים אתם יצירתיות, התלהבות ועכשוויות, וכמובן המאזינים הקבועים. רבים, אגב, מבשלים לארוחת השבת בעת השידור. אם כמה תבשילים יצאו מלוחים מדי או קצת שרופים - אני מוכנה לקחת אחריות”.

איזה ראיון זכור לך במיוחד?

“עם הסופר הירושלמי יוסל בירשטיין. נהניתי לדבר אתו יידיש, לשמוע את סיפוריו המתגלגלים ולהסתכל לתוך עיניו המאירות תמיד. את הראיון האחרון ערכנו בביתו בירושלים, כשהסרטן כבר היכה בו. יוסל היה שכוב על כרים גדולים וקומתו הקטנה נהפכה לקטנה עוד יותר. הוא דיבר על החיים ועל המוות, על מרגנית אשתו, וחוש ההומור המיוחד לא עזב אותו גם ברגעים הללו. כשביקרתי אותו בבית החולים, יומיים לפני מותו, הוא לחש לי: ‘אבל יש לך עוד ראיון אתי. תשדרי אותו אחרי’”.

תמונה: http://glz.co.il/Sip_Storage/FILES/9/4479.jpg
הכנסת אישרה סופית את חוק הספרים - ייכנס לתוקף
31/07/13 23:39
13צפיות
הכנסת אישרה סופית את חוק הספרים - ייכנס לתוקף בעוד כחצי שנה

מ"הארץ" - החוק אוסר למכור ספרים חדשים במחיר נמוך משנקבע למשך שנה וחצי מצאתם לאור. שרת התרבות: “לפעמים אין ברירה והממשלה צריכה להתערב”

יהונתן ליס: "מליאת הכנסת אישרה היום (רביעי) בקריאה שנייה ושלישית את החוק להגנת הספרות והסופרים בישראל. מקץ שלוש שנים של דיונים, עבר החוק שיאסור מעתה על חנויות ספרים למכור ספרות חדשה בעברית או בערבית (גם מקור וגם מתורגמת) במחיר שונה מהמחיר המומלץ לצרכן, עד שנה וחצי ממועד היציאה לאור (למעט בימי שבוע הספר). החוק יופעל בעוד כחצי שנה על מנת לתת לבתי ההוצאה לאור ורשתות הספרים אפשרות להיערך אליו. ספרי קודש וספרי לימוד לא נכללים בו.

שרת התרבות, לימור לבנת, עלתה בהתרגשות לדוכן הנואמים והודתה ליוזם החוק, חבר הכנסת ניצן הורוביץ, שייבא לישראל את מודל החוק הנהוג בצרפת. ״ספרים הם לא סתם עוד מוצר מדף״, הסבירה לבנת, ״אני מאמינה שיש מקומות שבהם אין ברירה אלא להתערב התערבות מידתית מצד הממשלה. ההתערבות הוגבלה למינימום ההכרחי. אני רואה כאן די הרבה ח"כים שכתבו ספרים. אבל התרבות הישראלית לא תלויה על אישי ציבור שכתבו ספר מדי פעם, אלא על יוצרים, על אנשי רוח״.

החוק החדש כולל סעיפים נוספים שנועדו לוודא שיווק הוגן של ספרות מקור בישראל. כך, קובע החוק כי חנות ספרים ומוציא לאור לא ייתנו למוכר בחנות ספרים תגמול בעבור המלצה על ספר מסוים, על סופר מסוים או על ספרים של מוציא לאור מסוים. סעיף אחר קובע כי חנות ספרים לא תפלה בשטחי תצוגה – חלון ראווה או כל שטח שבו מוצגת כריכתם של הספרים - מוציא לאור מסוים.

חנות ספרים בתל אביב. הסוף למבצעי הארבעה במאה?. צילום: תומר אפלבאום: http://www.haaretz.co.il/polopoly_fs/1.2085787.137...

מנגד, חנות ספרים מקוונת תוכל לתת הנחה בשיעור שלא יעלה על 10% מהמחיר לצרכן על ספרים שחלה עליהם תקופת ההגנה ורשאית שלא לחייב את הצרכן בעלויות המשלוח של ספרים אלה.

מוציאים לאור וחנויות ספרים שיפרו את הוראות החוק יקבלו התראה מינהלית, ואם ימשיכו בהפרה יהיו צפויים לעיצומים כספיים. עם זאת, הסעיף שעסק בהטלת אחריות פלילית על מפר החוק הוסר מהצעת החוק. הצעת החוק הוגשה לפני כשלוש שנים כהצעת חוק פרטית על ידי חברי הכנסת הורוביץ ויריב לוין והח”כ לשעבר זבולון אורלב, ובהמשך אומצה כהצעת חוק ממשלתית על ידי משרד התרבות והספורט. לעת עתה יופעל החוק במתכונת של הוראת שעה לשלוש שנים, שבהן ייבדקו יישומו ואכיפתו ויופקו לקחים לגבי יעילותו.

חלק מהוצאות הספרים והחנויות מחו על הצעת החוק והזהירו כי תפגע בשוק בצורה קשה. הוצאת כנרת זמורה ביתן אף פרסמה סקר שערכה, שלפיו יותר מ-70% מהציבור מעריכים כי החוק ירחיק את הקוראים מהחנויות. מנגד קראו סופרים רבים לממשלה להשלים את החקיקה, ועשרה מבכירי הסופרים בארץ אף שלחו מכתב בנושא לראש הממשלה ולשרת התרבות. "
ג'יין אוסטן תוטבע על שטר של 10 ליש"ט
01/08/13 00:02
13צפיות
"הבנק הלאומי של בריטניה הודיע על כוונתו לשלב את דמותה של הסופרת האנגלית ג'יין אוסטן על שטר 10 ליש"ט, כשברקע מחאה על היעדרותן של נשים ממחזור הכספים

ג'יין אוסטן סופרת כסף: בעוד שבישראל מתכוונים לרענן את מחזור השטרות ולהטביע עליהם את פני המשוררים הגדולים של עמנו, בבריטניה מתכננים מהלך דומה בעוד שלוש שנים. הסופרת ג'יין אוסטן תוטבע על שטרות של עשרה ליש"ט במקומו של צ'ארלס דרווין החל מ-2016 - כך הודיע היום (ד') הבנק הלאומי של בריטניה.

הסופרת האהובה מהמאה ה-19 זכורה מהרומנים "תבונה ורגישות", "גאווה ודעה קדומה", "מנספילד פארק" ו"אמה". "ג'יין אוסטין בהחלט ראויה למקום בקבוצה ייחודית של דמויות היסטוריות שיופיעו על השטרות שלנו. לרומנים שלה יש משיכה תמידית ועולמית".  

מלבד הטיעונים ההגיוניים של הבנק הנוגעים לפועלה של אוסטן, ההחלטה בוודאי הושפעה מהלחץ הציבורי שהופעל על ראשי הבנק וזאת בגלל הכוונה לשלב ארבעה גברים ווינסטון צ'רצ'יל, אדם סמית', מת'יו בולטון וג'יימס וואט." (ynet)

תמונה: http://mojerugby.co/wp-content/uploads/2013/07/10-...
"עשן אמיץ", אוסף פתגמי חוכמה של יהדות אתיופיה
01/08/13 00:16
8צפיות
לאה גולדברג, "עם ספר על שפת הים".
01/08/13 00:27
14צפיות
מהבלוג של-בועז כהן-לונדון קולינג:
01/08/13 00:34
9צפיות
יודעים איזה סופר התגורר בבית שבתמונה?
01/08/13 00:42
12צפיות
מ"בית אריאלה וספריות": " אם אתם תמיד סקרנים לבקר בבית בו גדל סופר מפורסם או בספרייה מיוחדת, הנה המלצות ל-50 אתרים שחובבי ספרים לא ירצו להחמיץ. שבת שלום ושיהיה לכם טיול מהספרים!" (באנגלית):

קישור: http://flavorwire.com/403319/50-places-every-liter...
תמונה:
01/08/13 00:59
14צפיות
איור :
01/08/13 01:04
12צפיות
book quotes
01/08/13 01:24
11צפיות
קיצור תולדות הפְלִיט:
01/08/13 09:56
7צפיות
צילום היום:
01/08/13 10:17
10צפיות
קישור: http://www.osoriobarbosa.com.br/sites/default/file...

ועוד: http://www.osoriobarbosa.com.br/sites/default/files/images/Ler%20n%20lixo.jpeg

http://www.osoriobarbosa.com.br/sites/default/files/images/09-05-13%20free.jpeg

http://www.osoriobarbosa.com.br/sites/default/files/images/10-05-13%20cantinho.jpeg
נסיון נוסף לצילומים נוספים
01/08/13 10:34
6צפיות
º
תמונה מדהימה
02/08/13 10:28
10צפיות
נהנתי מאוד מלצפות בבתים
02/08/13 10:32
6צפיות
הבית של מרגרט מיטשל  ככה לא דמינתי אותו
חווית נסיעה לבית של סופר. ואולי כבר ספרתי?
01/08/13 10:58
11צפיות
לפני 15 שנים היינו בטיול בצרפת. טיילנו באזור לא רחוק מלאנגר שבחבל שמפאן (כיום שמפאן ארדן). ב לאנגאר עיר הולדתו של דני דידרו הסופר והאנציקלופדיסט, יש מוזיאון לזכרו. מאד רציתי לבקר שם.  אך למרות שנסענו לשם, היינו חייבים להפסיק את הנסיעה ולחזור למלון. ירד גשם, השותף שלי הרגיש לא טוב. חזרנו.
פאראדוקסלית, נראה לי שהנסיעה המפוקששת הזו, מתאימה לרוחו של מי שכתב את "ז'אק הפאטליסט ואדונו".
איזה יופי , אוהבת מאד את שירי גולדברג
01/08/13 16:06
4צפיות
ואוהבת לשבת על שפת הים עם ספר פתוח
למה אוסטן? [שגיאה נפוצה במקומותינו] לפני זמן
01/08/13 11:27
17צפיות
מה ראיתי את הסרט על צ'רינג קוס 84. הופקינס ובנקרופט השחקנים. הם דנו בסופרת ושניהם [אנגלי ואמריקנית] ביטאו אוסטין.
º
אתה צודק. אמנם "אוסטין":.
03/08/13 13:55
6צפיות
10 עובדות על ג'יין אוסטן (1775-1817):
03/08/13 11:41
5צפיות

פורסם ב: 10 עובדות מעניינות על סופרים מפורסמים:

1) ג'יין אוסטן נולדה ב-16 בדצמבר 1775 בכפר סטיבנטון בדרום אנגליה. היא הייתה השביעית מבין שמונה ילדים. אביה של אוסטן היה כומר כפרי שגם ניהל בית ספר לבנים. ג'יין הלכה לכנסייה בכל יום ראשון עם משפחתה ואף כתבה כמה תפילות.
2) היא כתבה שישה ספרים, אבל רק ארבעה מהם פורסמו בחייה ("מנזר נורת'אנגר" ו"הטיית הלב" פורסמו אחרי מותה).
3) אוסטן לא הלכה לבית ספר וחונכה בביתה. אמנם במשך כמה שנים היא ואחותה קסנדרה נשלחו לבית ספר לבנות, אבל הן חלו ולאחר מכן חונכו בבייתם על ידי הוריהן.
4) ג'יין אוסטן אהבה לקרוא. לאביה הייתה ספריה גדולה שממנה היא לקחה ספרים לעיתים קרובות. וכשהיא ומשפחתה ביקרו בערים הגדולות כמו לונדון או בת', היא לרוב שאלה גם ספרים מהספריות המקומיות.
5) אוסטן אהבה נשפים ומסיבות. במכתבים שכתבה לחברים ובני משפחה היא מתארת מסיבות ונשפים רבים בהם נכחה, וכיצד רקדה לאורך כל הלילה. נשפים הייתה דרך מצויינת להכיר בחורים צעירים ולמצוא חתן לעתיד.

תמונה: http://www.independent.co.uk/migration_catalog/art...

6) הספר הראשון של אוסטן התפרסם כשהייתה בת 36. למרות שכתבה סיפורים ומחזות מילדות, אף אחד לא ראה את היצירות האלה מלבד בני משפחתה וחבריה הקרובים. אביה שלח את "התרשמויות ראשוניות" (שמו המקורי שלה הספר "גאווה ודעה קדומה") למוציא לאור בשנת 1797 אבל הוא נדחה מיד. ב-1803 הוא שלח למו"ל אחר את "מנזר נורת'אנגר" והספר נקנה אך מעולם לא פורסם. רק בשנת 1811 "תבונה ורגישות" פורסם ושנתיים מאוחר יותר גם "גאווה ודעה קדומה" יצא לאור.
7) אוסטן מעולם לא נישאה. היו לה כמה מחזרים בנעוריה , כמו למשל טום לפרוי שאותו פגשה בנשף בהיותה בת 20, אבל לטום, שהיה עו"ד בהתמחות, לא היה מספיק כסף כדי להתחתן עם ג'יין גם אם היה רוצה בכך. שבע שנים מאוחר יותר, פגשה ג'יין בחופשה משפחתית, צעיר שהתאהב בה, אך מת זמן לא רב אחר כך. בשנת 1803 היא קיבלה הצעת נישואין מהאריס ביג-ויתר אותו הכירה עוד מילדותה. היא אמנם קיבלה את ההצעה, אך התחרטה למחרת וביטלה את הסכמתה.
8) 14 נשיקות מתוארות ברומנים של ג'יין אוסטן:  4 מהנשיקות הן בין שתי נשים, ב-4 מהן גברים מנשקים ידי נשים, 2 אחרות – נשים מנשקות ילדים, 3 נשיקות מערבות מגע שפתיים בין נשים לגברים, ולבסוף, נשיקה אחת בה גבר מנשק קווצת שיער של אישה. מלבד זאת,  העדות המוקדמת ביותר למילה "בייסבול" בספרות נמצאת ברומן "מנזר נורת'אנגר" ואוסטן גם הייתה הסופרת הראשונה שהשתמשה במונח "Dinner Party". (מנספילד פארק, פרק 41)
9) בימי חייה אוסטן לא זכתה לפופלריות, בעיקר בגלל שספריה הראשונים לא נחתמו בשמה אלא בביטוי "By A Lady". ספריה זכו לפופלריות מסוימת דווקא בבית המלוכה האנגלי כיוון שהנסיך הטוען לכתר (לימים ג'ורג' הרביעי) ביקש ממנה להקדיש לו את המהדורה השניה של הספר "אמה" .
10)  ב-1816 החלה אוסטן לסבול מחולי מתיש וכואב, שלא אובחן בימיה. כיום מאמינים שמדובר היה ב"מחלת אדיסון" – מחלה שגורמת לאי ספיקת כליות. אחותה קסנדרה הייתה איתה כשמתה בשנת 1817, בגיל 41. היא נקברה בקתדרלת וינצ'סטר.

מספריה: תבונה ורגישות (1811), גאווה ודעה קדומה (1813), מנספילד פארק (1814), אמה (1815), מנזר נורת'אנגר (1818), הטיית הלב (1818).

סרטון (אנגלית): http://www.youtube.com/watch?v=Eh3xzmxnTT4
חוק מיותר חוק גרוע
01/08/13 11:26
8צפיות
יהרוס את שוק הספר ויבריח קונים.
כל כולו פופוליסטי.
º
זה חוק טוב ויתקן עוול
01/08/13 22:52
3צפיות
אני התראיינתי לתוכנית
01/08/13 11:25
12צפיות
ומצאתי זאת כחויה נחמדה

[עד היום הם חייבים לי את הקלטת הראיון.....]
תוכניות מוקלטות מ"ספרים רבותי, ספרים”
01/08/13 19:57
7צפיות
כיצד להתחיל יום כתיבה טוב:
31/07/13 11:42
29צפיות
מ"הארץ" - לישון טוב בלילה, לאכול משהו, לעשות מתיחה או שתיים וגם לרחוץ את הכלים. רק אז אפשר באמת להתיישב ולכתוב כמו שצריך

דורית רביניאן 31.07.2013

"יום כתיבה טוב מתחיל בכיור נקי. אין מקום לתירוצים. כביסה להוריד מהחבל, פח אשפה להוציא – הבית צריך להיות מסודר, ולו למראית עין, קודם שתתיישב לשולחן. ולא שאתה משתגע על קיפול כביסה, אבל לפעמים זה אפילו מבורך, כמו מדיטציה, תורם למשימת הריכוז עצמה. לפעמים, לטאטא קצת במטבח, להדיח את הכלים, יש בפעילות השגורה הזו כדי להכשיר את הנפש, לכונן בה את השקט הנכון לקראת יום העבודה. כדי שבעוד כמה דקות, כשתנגב את הידיים ותכין לך כוס קפה ותדליק את המחשב, ראשך יהיה קל ומשוכך ממחשבות ותוכל אז לעלות ביתר קלות על התדר הזה הצלול, של הנשימה הארוכה, המכונסת פנימה. הבית הוא הקרקע המעגנת של המציאות ממנה אתה מבקש לנסוק לדמיון, וכדי שתוכל להעלים אותה מתחת לרגליך לכמה שעות, להפליג לך אוורירי בזרמי התודעה, הקרקע צריכה להיות יציבה ושקטה. לא שאיבות וספונג'ות ועניינים. אבל לפני שנותנים סדר בסיפור, יש להשליט אותו בחלל העבודה. רק אז, רק משהוכשרו המסלולים וצוות האוויר הואיל בטובו להפסיק לפהק, אפשר להתחיל בהמראה.

לישון טוב בלילה. אתה חייב להקפיד על שעות שינה מסודרות. כמו ספורטאים, כמו נהגי משאיות, לפרוש למיטה בשעה סבירה כדי שמחר יהיה לך כוח לכתוב. כוח למצוא ריכוז. כוח לסחוב הלאה. אתה הרץ למרחקים ארוכים, איש המרתון הבודד, רק אתה לבדך ונופי הסיפור שאתה הוזה ומקים לנגד עיניך מיום ליום. ומכיוון שמדובר בעיני הרוח, בהחייאת חזיונות חלומיים, אם לא ישנת טוב בלילה שעבר, זה בדרך כלל יום אבוד. כל מי שעובד מהבית מכיר את זה. הקפה הכי חזק אינו חזק כמו הכמיהה לשנת צהריים. והמיטה כה קרובה, במשיכת וילון תחשיך את החדר, תשים ראש לשעה־שעתיים, אף אחד לא יידע. אבל דווקא מכיוון שזה כה זמין וקל להשגה, אתה מתעקש ונלחם בפיתוי. זוכר באשמה ימי כתיבה יקרים שהתבזבזו לשווא בתנומות טרופות. מתעקש וקורע עיניים מול המסך ומבזבז את כל היום בחלימה בהקיץ, בביקורים אינספור במקרר.

גוסטב קורבה, "הערסל", 1844.: http://www.haaretz.co.il/polopoly_fs/1.2083159.137...

תאכל טוב. פיזור הדעת, חוסר המיקוד של נפש עייפה ומבולבלת, אורב גם לבטן ריקה. תשכח מכל הקלישאות הרומנטיות על הגאון הרעב בעליית הגג ותכין לך סנדוויץ' לפני שאתה מתיישב לכתוב. אמנם משאלת המספר היא להשתחרר ממגבלות הגוף, להתעלות מעל החומר ולהתגלגל ברוח, להתגלם בצורת קול, אבל היי, גם את האנרגיה היצירתית הזאת צריך לממן איכשהו. מערכת עיכול שבעה ומסופקת, כמו המשקולת במחוג המאזניים, היא נקודת הכובד שמקיימת את שיווי המשקל, שמחזיקה אותך ער וחיוני בעת הריחוף. כמו בימי התיכון, הלימודים באוניברסיטה, בלי ארוחת בוקר טובה אתה סתם מעופף.

ובאותו עניין: הקפד על שגרה של אימונים פיסיים. אמנם בעסקי אוויר עסקינן, אבל חיי כתיבה אינם בהכרח טובים לבריאות. תנוחת הגוף הפאסיבית, הישיבה הממושכת מול המסך, לאורך שנים זה מרשם בטוח לכאבי ברכיים וצוואר תפוס. יוגה, פילאטיס, חדר כושר, ריצה – לא משנה במה תיבחר: כדי לכתוב סיפורים עליך לחזק את שרירי הגב."
כתיבת ספר ילדים - איך להתחיל לכתוב לילדים?
31/07/13 11:46
13צפיות
על ספרים ואנשים - אכסניית פאולוס הקדוש:
31/07/13 12:02
8צפיות
תודה
31/07/13 13:25
4צפיות
צרפתי לרשימת המועדפים שלי
º
בשמחה
31/07/13 15:04
4צפיות
איזה טיפים נהדרים- שאני כותבת אני לא ממש
31/07/13 15:20
7צפיות
חשבתי על כל הדברים האלה-פשוט הסתדר לי בראש ויצא החוצה.
חומר למחשבה-שמרתי ממש תודה
º
יופי של כתבה-תודה לך הזרה
31/07/13 15:18
7צפיות
º
כייף לשמוע
31/07/13 22:50
2צפיות
המתרגמת גילי בר־הלל סמו הקימה הוצאה חדשה:
30/07/13 20:27
60צפיות
מ"הארץ" - בהוצאה, ששמה הוצאת עוץ, יתפרסמו קלאסיקות של ספרות הילדים והפנטסיה האנגלית

מיה סלע 30.07.2013:

"המתרגמת גילי בר־הלל סמו מקימה הוצאת ספרים חדשה ושמה הוצאת עוץ. בר הלל סמו תפרסם בהוצאה קלאסיקות של ספרות הילדים והפנטסיה האנגלית. "בכוונתי להוציא לסירוגין ספרים של פרנק באום ושל סופרים אחרים", אמרה. הספר הראשו ןשיראה אור בהוצאה הוא מהדורה עברית חדשה לספר "ארץ עוץ המופלאה", הספר השני בסדרת עוץ הקלאסית שראה אור לראשונה בשנת 1904. במהדורה זו נשמרו כל האיורים המקוריים, בשחור־לבן ובצבע, של המאייר ג'ון ר. ניל. נוסף על הטקסט המלא. הספר הבא שיראה אור הוא תרגום עברי ראשון לפואמה “שוק הגובלינים” מאת כריסטינה רוזטי, משוררת המאה ה-19 אשר השפיעה על ספרות הפנטסיה בראשיתה.

בר הלל סמו היא המתרגמת של סדרת "הארי פוטר" ועוד ספרי ילדים ונוער רבים, בהם "פיטר פן: הנוסח המוער"; עד לאחרונה היתה עורכת סדרת הנוער בהוצאת גרף האחראית ללהיטים כגון הסדרות "פרסי ג'קסון", ו"בני הנפילים". בר הלל סמו אמרה כי משיקולים כלכליים ועקרוניים, ספרי הוצאת עוץ לא יימכרו בסניפי רשתות הספרים הגדולות, אלא אך ורק בהזמנה דרך אתר האינטרנט של ההוצאה (UTZ.CO.IL) ובחנויות ספרים עצמאיות נבחרות."

גילי בר-הלל. צילום: אלכס ליבק: http://www.haaretz.co.il/polopoly_fs/1.2084585.137...

º
אני מברכת על היוזמה.היא תעשיר את ספרות הילדים
30/07/13 23:16
12צפיות
איך לגרום לילדים לאהוב ספרים?עשר עצות להורים
30/07/13 23:42
19צפיות
קימתי כשילדי היו קטנים והיום עם הנכדים
30/07/13 23:54
9צפיות
אני מקריאה,מספרת והולכת איתם לספריה כשהם אצלי--
ממש חוויה-תודה הזרה
כל הכבוד לה,אולי בזכות זה ילדים
30/07/13 23:51
14צפיות
יחזרו למילה הכתובה ולספר
ברכות לגילי בר הלל באשר תוציא ותתרגם ובכלל
31/07/13 08:04
12צפיות
ובענייני גובלנים: אני שם. קוראת את ספר הנוער "אותות כשף" שכתבה: דג'ואן האריס.
נחשים
30/07/13 12:07
26צפיות
נחש נשך וננשך
זה קרה  בהודו .
והיום לצפע אחד ..  היה חם חם מאוד ,כך ודאי היה מתחיל עודד בורלא לספר את סיפור הצפע .
אבל זה קרה באמת  .....בעכו ....לצפע היה חם ..חם מאוד או אז החליט למצוא מוצא  ,קור הרגיש מבית ממוזג , ונכנס להתארח . זה היה נחש צפע  ומדובר כידוע בנחש ארסי ומאוד מסוכן
בכתבה .
נחשים בכול מקום בכול פינה הזהרו.  
כתובות אינטרנט מצורפות:
קריקטור - הנחש הטוב - טומי אונגרר
30/07/13 18:35
49צפיות

קריקטור הנחש הטוב (1958. פרס פסטיבל האביב. תר' זינה ומנחם רגב, הוצאת עם עובד 1975; מיכאל דק, הוצאת צלטנר 2008)

מ"הארץ": " "קריקטור הנחש הטוב" מאת טומי אונגרר. עברית: מיכאל דק. הוצאת צלטנר (יצא בעבר בעם עובד)

מתנת יום ההולדת שמקבלת מאדאם לואיז בודו הצרפתייה מבנה, שהוא חוקר זוחלים המתגורר בברזיל, מגיעה בדואר. בתוך החבילה מתגלה נחש מסוג בואה קונסטריקטור.

במפתיע, נוצר בין הזוחל לאשה קשר מיידי. קריקטור (זהו שם הקיצור והחיבה שמקבל הנחש) ניזון מחלב בבקבוק ומטופל "ממש כמו תינוק". ערבוב זהויות פנטסטי מציג את קריקטור לא רק כתינוק אנושי (השותה חלב) אלא גם ככלבלב (כאשר הוא לומד לכשכש בזנבו), כלומר כחיית מחמד.

קריקטור חוצה גם הבניות "מעמדיות" מקובלות, כשהוא משתלב היטב בחברה האנושית. הנחש עוזר למאדאם בודו, שהיא מורה במקצועה, בהקניית חומר לתלמידים. הוא גם מסייע בלכידת פורץ הנכנס לדירתה של מיטיבתו. "קריקטור היה נחש טוב" טובע אונגרר משפט הנראה על פניו (לפחות לאלה מאתנו שאינם חובבי נחשים) כסתירה מובנית.

האיורים הנפלאים עושים שימוש בכלים קריקטוריסטיים מובהקים. חוקר הזוחלים, בנה של מאדאם בודו, נראה כשכובע עגול לראשו, אקדח חגור למותניו והוא מתבונן בנחשים המתפתלים למרגלותיו ונועצים בו מבטי חיבה. החוקר מוצג כאדם בעל חזות אירופית מובהקת, אך על הרקע ה"אקזוטי" וה"טרופי" המאפיינים הללו נתפשים כמגוחכים למדי.

התדהמה של מאדאם בודו למראה הנחש המוסתר בחבילה שנשלחה אליה מביאה את הישישה להתמתח על קצות אצבעותיה בתנועה פתאומית, הגורמת לפמוטים שמאחוריה להתנודד. אך אונגרר מציב כבר בסצינה הזאת רמז לאהבת הזוחל והאשה בתארו פסלון של דמות קופידון, נושא האהבה המיתולוגי.

האידיליה וההרמוניה באות לידי ביטוי בסדרה של איורים שלווים ונעימים לעין. קריקטור זוכה לבסוף לתהילת עולם: הוא מקבל מדליה לציון התנהגותו המופתית בקרב בני האדם ואף מקימים פסל בדמותו וקוראים על שמו גן ציבורי.

בתמונה האחרונה בספר מופיעים קריקטור וגבירתו בצבעים דהויים, בחלקה האחורי של הסצינה. נדמה שאונגרר מדגיש בפנינו עד כמה זמנית וייחודית היא האידיליה המעניינת שהתקיימה בין מאדאם בודו לנחש הטוב."

כריכה: http://www.orianit2.edu-negev.gov.il/nitzanng/site...

איורים מהספר: http://www.yeladisco.co.il/2010/01/blog-post_24.ht...
'כשהנחש והעכבר נפגשו לראשונה'-שלי אלקיים
30/07/13 19:09
433צפיות
איורים של יוסי אבולעפיה.הוצאת כתר הוצאה לאור .
ניתוח חינוכי של הסיפור 'כשהנחש והעכבר נפגשו לראשונה' מאת: שלי אלקיים
"עלילת הספר הנה על מפגש בין נחש ועכבר ביער. בפגישתם הראשונה הנחש והעכבר מתחברים ומתעניינים זה בזה, סקרנים האחד לגבי השני. זהו מפגש טבעי שבו יש התעניינות וסקרנות הדדית זה לגבי זה ויש הכרות המאפשרת אף משחק הדדי. לאחר הפגישה הראשונה, כל אחת מהחיות חוזרת לחיק משפחתה ומספרת בהתלהבות לאימה את חווית היום המהנה. האם מגיבה בחריפות ואוסרת על בנה להתראות עם "החיה השנייה" וזאת בשל הסכנה הכרוכה במפגש עמה. תמונת מצב זו מבהירה לקורא כיצד מפגש טבעי בין שני יצורים יהפוך בעתיד למפגש רווי עוינות, כעס וריחוק. הנחש והעכבר אכן כבר איבדו את האמון אחד בשני ובפגישתם השנייה חשו פחד ולא יצרו כל מגע חברתי ביניהם.
"העכבר שיניו נקשש
הנחש לשון לחשש
וכל אחד למקומו רוחק
וכל אחד שמר מרחק".
הספר ממחיש באופן מעניין ומושך את תהליך העברת סטריאוטיפים, דעות קדומות, חוסר סובלנות ונורמות שגויות מדור לדור. סטריאוטיפים מסייעים לאדם לשייך אחרים לנורמות מוכרות, דעות קדומות מסייעות לפרט לקטלג אחרים - וזאת תוך כדי הפעלה מינימאלית של חשיבה. נוח לו לאדם להיות חסכוני בתהליכי חשיבה. בשימוש חינוכי בסיפור זה חשוב להביא את הילדים להבנת תהליכים כדי שיוכלו לשפוט ולהתחשב בשיעור הנזק הטמון בהעברת דעות קדומות ובהיתפסות בסטריאוטיפים שגויים הקשורים למערכות של יחסים בין אישיים. בעת קריאת הספור עוברים הקוראים תהליך של 'השלכה' שבו הם בוחנים את מעשיהם. שמא גם הם חיבלו ביחסים בין אישיים מתוך קבלת תפיסה עיוורת שלא עברה סינון הולם. קריאת ספר זה מעוררת רגישות לשונה ולזר. דיון במימד הרגשי (לדוגמא: מה הרגיש הנחש?) עשוי לעורר לאמפתיה ולהבנת האחר.

מתוך הבנת נזקי הסטריאוטיפים מציג הספר ערך נוסף: סובלנות לאחר. לכל אדם זכויות טבעיות שעמן נולד. מהות הצדק היא הצורך להתייחס לזכויות טבעיות של כל פרט באשר הוא פרט. יש לפנות מקום במרחב לאחר תוך קבלת זכויותיו של האחר באשר הנו. במדינת ישראל בה חיים יחד מספר מיעוטים זה לצד זה, במרקם של אוכלוסייה רבת-עדות, מנהגים ופולקלור, ערך הסבלנות לאחר חשוב וראוי להנחילו.

ספור זה הכתוב בהומור ובחן והמאויר באיורים המושכים את הלב, מעביר מסר ישיר שהקורא לא יכול להתעלם ממנו. מסר הגורם לקורא לעבור תהליך של 'השלכה' ובכך אכן עשוי לגרום לשינוי בפועל של התנהגות הקורא ביחסו אל השונה והזר ובהתמודדותו עם הסטריאוטיפ והדעות הקדומות שיצר לו. המסר שמעביר הסיפור מתבטא במעגלים שונים: במערכות יחסים בין חברים, בדחיית אוכלוסיות שונות מהקבוצה החברתית, בריחוק מילדים חריגים, בתת-קבוצות חברתיות, כמו כן ניתן להתייחס למסר זה גם במעגלים רחבים יותר - יחסי עמים באומות. "

כריכה: http://www.keter-books.co.il/media/uploads/L_52883...

תמונה: http://thumbs.dreamstime.com/thumblarge_612/130803...
סיפור-הכשת נחש / א. אוספינסקי
30/07/13 19:25
32צפיות
אגדה/הנחש בעל שמונה ראשים:
30/07/13 19:36
23צפיות
שיר הנחש קי מ'ספר הג'ונגל':
30/07/13 19:44
201צפיות
קישור השיר "בטח בי": http://www.youtube.com/watch?v=F1ILPl5FQaM

והגירסה בעברית מההצגה: http://www.youtube.com/watch?v=XRizC53kRXc

ואני מכירה -הנחש בעל שלושה ראשים
30/07/13 23:54
7צפיות
מתוך כלילה ודימנה
º
למה חיכה הקוברה עודד בורלא
31/07/13 08:39
33צפיות
º
חייכה
31/07/13 08:39
8צפיות
משלי פרדריק ליאו ליאוני
31/07/13 08:40
16צפיות
יש סיפור על נחש שהתידד עם זוג ארנבונים קטנים   ועזר להם  לקטוף תפוחים ולהסתתר מהשועל
איזה ספר מקסים
º
חש הנחש פוקס, מנוחה
31/07/13 11:08
25צפיות
º
מילימטר והנחשים הארסיים ברי פריגת
31/07/13 11:09
11צפיות
º
אלגחון נחש הים [2] בליד, אדם
31/07/13 11:10
11צפיות
º
אשלינג -כן מקסים אני מציצה בו מידי פעם
31/07/13 11:30
13צפיות
º
אני הכי אוהבת בספר את הספור תיקו וכנפי הזהב
31/07/13 14:10
9צפיות
שעשועי מילים על נחש
31/07/13 15:28
20צפיות
נחש האם הוא מנוחש או מנחש?
נחש האם הוא לוחש או שומע לחישה,
נחש נאמר על מי ששקט ,נחבא אל הכלים או על מי שצבוע?
כנאמר מים שקטים חודרים עמוק-
כמה עמוק? בתהום? בבור? בבאר?
לאן הם חודרים ואיפוא מסתתר הנחש?
במאורה? במערה?
מתי הוא יוצא?   ומה אז הוא עושה?
מקיש? לוחש? מנחש, בוחש?
º
הארי פוטר היה מסוגל להבין את שפת הנחשים
01/08/13 00:08
12צפיות
הפיל הסקרן/רויארד קיפלינג.
04/08/13 10:19
88צפיות
הפיל הסקרן פגש בנחש.
איור היום:
30/07/13 11:07
22צפיות
אחד נוסף:
30/07/13 11:20
11צפיות
ספר הקסם - תמונות:
30/07/13 00:55
19צפיות
סיפורי הקסם
30/07/13 06:27
6צפיות
מעוררי התחושות ,של מיסתורין ופחד ,שלווה  ורוגע ,מיסטיות ,ועוד ועוד  . ממליצה להתבונן "ולעוף על כנפי הדמיון "
º
אהבתי.
30/07/13 11:07
4צפיות
מתנה לחברי הפורום על האמון-משאל עם
29/07/13 19:28
17צפיות
משאל עם
איזה עם ואת מי שואלים?
ואני הולכת ליער לעשות שם משאל עם..
את מי הם רוצים בשלטון ולמה?
כי השליט הבלתי מעורער ,האריה, נמאס עליהם,
נמאס להם מהתככים שלו, מהחמדנות שלו,
נמאס להם מהמדיניות שלו ובכלל-
בראש הדיון ישב הנמר-
פתח פיו ואמר, חברה הדיון מיותר אני אשב בראש הממשל.
לא צעקו כולם ,את טורף מהר מידי ואיזה סיכוי יש לנו לשרוד?
והמצע שלך לא מציע לנו שום דבר טוב.
בא הפיל הענק והציע עצמו- אך גם אותו לא קיבלו,לא היה לו רוב.
בא הקרנף ובא הזאב ובא השועל הערמומי שניסה להערים ולהטות את כף ,
לטובתו..
ואת כל אחד שאלו מה הוא מציע ואיך לפתור בעיית השטחים
והכלכלה, והביטחון שהוא הכי חשוב. ומה עם החינוך?
והאם לשחרר חיות טורפות להסתובב חופשי ביערות?
אחרי כל אחד עשו הצבעה.
לא הגיעו להסכמה , עלו עוד ועוד שמות ועד לקטנים הגיעו.
ואז באה הנמלה ואמרה-רבותי, אני חרוצה, אני עמלה, לא מנצלת ולא מתבטלת,
מן הראוי שאני אשלוט.-את? קרוא כולם בבת אחת ,לכי מכאן עלובה.
גם הצפרדע ניסתה מזלה ואפילו הצב שיצא מהשריון אך כלום לא עזר ,לא הגיעו להסכמה.
ואז בחרו כמה שמות- ועשו משאל עם-עממי- ספרו הקולות וברוב גדול נשאר האריה..
סיפור שלי מקורי..תהנו
º
נהנתי תודה
29/07/13 22:43
4צפיות
º
בכייף אני שמחה שאהבת,
29/07/13 22:55
8צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום