בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }

מחכה לכם.

שירי ילדים שעוסקים באובדן
14/06/13 14:01
37צפיות
שלום

לצורך עבודה שאני עושה במסגרת קורס שעוסק בשירת ילדים מודרנית, אני מחפשת שירים של יהונתן גפן ונורית זרחי
שעוסקים באובדן ובהתמודדות עם מוות. לא כולל את "בילי" ואת "לעולם" של נורית זרחי (הם מצוינים ואני אשתמש בהם, אבל אני אשמח לעוד).

תודה מראש
ספרים למכירה
14/06/13 13:14
29צפיות
היי, נשארו עוד ספרים שלא נמכרו עוד והתווספו חדשים.
כל ספר ב15 ש"ח, איסוף מת"א.

כמו כן, עוד מוצעים למכירה מארזי דיוידי וספרים באנגלית

ספרים באנגלית :

כל ספר 15 ש"ח

Confessions of an ugly stepsister -Gregoty Maguire
A series of unfortunate events 1-3 - Lemony snicket
Winnie the PooH
The house at Pooh corner

Ghost World- Daniel clowes

David Boring- Daniel Clowes

25 ש"ח
Sandman 1
Sandman 2
Buffy - Tales of the slayers
Buffy season 8 - The long way home
Essential Spider Man vol. 1

Lord of the rings- One volume edition

40 ש"ח
Watchmen
The complete chronicles of Narnia - Hardcover
Spiderman the ultimate guide

DVD:
Interstella 5555
15 ש"ח

The office US- season 3
20 ש"ח
º
ספרים -הכל אנגלית?
14/06/13 16:54
9צפיות
מה שבקובץ המצורף בעברית.
15/06/13 23:09
8צפיות
הספרים שבאנגלית בגוף ההודעה
לימוד קריאה
14/06/13 00:57
54צפיות
מחפשת לקנות ספר בשלט רחוק כלומר לפי המלצות בלבד שכן אין באפשרותי להיכנס לחנויות ולעיין במצאי ולכן אשמח לעזרה על סמך נסיון אישי אם אפשר:
אנחנו משפחה שאינה מתגוררת בארץ. בתי בת 5 וכבר מתחילה לקרוא ולכתוב באנגלית שזו השפה המדוברת כאן, כמובן בגן ובכל מקום אחר, אם כי בעברית היא שולטת יפה בדיבור בלבד.

אני מעוניינת ללמד אותה קרוא וכתוב בעברית - יש איזה ספר/ים מומלצים ללימוד קריאה? החשיפה שלה לעברית כתובה היא רק בספרי הקריאה שיש לנו בבית אבל הם אינם ממש מתאימים ללימוד קריאה.
עוד שאלה - מתי לדעתכם כדאי להתחיל ללמד אותה - אחרי שכבר תלמד לקרוא אנגלית או לפני? יותר קל ללמוד אנגלית וברגע שהיא תבין את עקרון הקריאה אולי שפה נוספת תזרום יותר טוב, מצד שני אולי היא תבחר להתמקד באנגלית ותזנח את העברית.
המלצות לחוברות/ספרים לתחילת קריאה יתקבלו בברכה

תודה
אני לימדתי
14/06/13 18:28
30צפיות
אני לימדתי את ילדי בתוכנת מחשב "יש לי סוד" התוכנה מומלצת נוחה לשימוש, קצת ישנה, מלמדת בשילוב של השיטה הפונטית וההוליסטית, על כל פנים אני מצאתי אותה נוחה מאוד, למיטב ידיעתי כדאי ללמוד ביחד ואין בעיה עקרונית להפך, אם כי כאמור אני לא מומחה, רק חובב.
כדאי גם לקרא לה ספרי קריאה לילדים, כדי שתקראו לה לפני השינה.
כדאי לקנות את ספרי האותיות למיניהם, אני מאוד אוהב את "אותיות במיץ שטויות."
מידע עם הרבה אבק
15/06/13 09:07
25צפיות
לפני שנים כשלמדתי קריאה וכתיבה, רווחה גישה שפסלה  לימוד  ילד צעיר שתי שפות בו זמנית. מאז ודאי השתנו הגישות מספר פעמים.
תוכלי לפרט
15/06/13 10:03
26צפיות
האם היו לזה תוצאות טובות
לא אוכל לפרט
15/06/13 11:45
24צפיות
עברו שנים מאז. אם איני טועה קראתי אז מספר עבודות שהיו קשורות בלימוד ילדים צעירים שתי שפות באותו זמן. נדמה לי שאחת העבודות הייתה קשורה במשפחת שליחים ישראלית בארה"ב ועידוד הילדים נעשה בעזרת אסימונים. עבודה אחרת פסלה מכל בכל חשיפת ילד לדיבור בשתי שפות. לפחות זה מה שזכור לי. באותם שנים הייתה אצלנו אמא שמאד רצתה שהילד שלה ידע גם צרפתית כדי שיוכל לדבר עם הסבים כשיבואו לבקר. אני המלצתי שלא תלמד אותו צרפתית. לא עזר לי. חוץ מהעבודות שקראתי, נפגשתי (דרך שמועה) במקרה שכתוצאה מחשיפת ילד' צעיר לשתי שפות, הוא לא דיבר בכלל. איני יודעת איך נפטרה הבעיה ומה אומר הניסיון של ימינו.
זה נושא מאוד מענין
15/06/13 14:17
28צפיות
תודה לך\
הרבה אבק זה אנדרסטייטמנט
16/06/13 09:34
19צפיות
לעניות דעתי (ואני ממש לא חוקרת בתחום) זה קישקוש. זה נשמע כמו - לא ללמד את הילד לשחות ולרכוב על אופניים באותו זמן -  שלא יתבלבל חלילה ויעשה תנועות של אופניים בבריכה.
בתור אחת שגדלה בבית דו שפתי, עד היום אני מצטערת שלא לימדו אותי קרוא וכתוב באחת מהשפות ולאט לאט עם השנים היא נזנחה. חבל.
מה גם שסביבי אני רואה לא מעט ילדים ששולטים בשלוש שפות ועולמם עשיר ביותר כל זה בזכות זה שהשקיעו בהם והתאמצו. תכף הילדים האלה יגיעו לגיל הקריאה ולדעתי מחוסר זמן ומוטיבציה לפחות אחת השפות תוזנח וחבל.
אהבתי את ההשוואה עם
16/06/13 10:30
11צפיות
האופניים והבריכה.
שפה שנייה לפעוטות: "איי לאב אמא"
16/06/13 07:20
27צפיות

מה היתרונות של לימודי שפה שנייה בגיל צעיר? האם זה מבלבל או תורם להתפתחות? ואיך תוכלו ללמד אותם בעצמכם? כל התשובות

המומחים טוענים שדווקא בגיל הרך ילדים מסוגלים לקלוט כמה שפות בו זמנית, אך הורים רבים בכל זאת חוששים מכך; מה היתרונות של לימודי שפה שנייה בגיל צעיר? האם זה מבלבל או תורם להתפתחות? ואיך תוכלו ללמד אותם בעצמכם?
נטעלי גבירץ (2011): http://www.mako.co.il/home-family-toddlers/educati...
תודה על הלינק
16/06/13 09:41
11צפיות
לי זה ברור לגמרי שצריך ללמד כמה שפות שרק אפשר בגיל צעיר, הרי זה כל כך קל להם לקלוט ובאמת לא מצריך יותר מדי מאמץ - רק לדבר איתם ולקרוא סיפורים. ממש לא מבינה למה להחליט שלא ואז לחסוך מהילד נכס כה יקר - עוד שפה.
הילדה שלי כבר שולטת בשתי שפות והייתי רוצה שתלמד קרוא וכתוב בשתיהן לפני שמגיעה לגיל בי"ס שאז תיכנס שפה שלישית.
"רובי יוצא לטיול "/2013
13/06/13 20:18
78צפיות
"רובי יוצא לטיול "/2013
כתבה שלומית דותן
איורים חיננים וחמודים במיוחד של המאייר  נועם נדב .
הוצאת מודן
סיפורו של נדל .
הנדל בטבע בעל הרגליים הרבות מעורר סקרנות .מדי פעם הוא מוזכר בסיפורי הילדים .
הנדל המפורסם ביותר עבורי הוא הנדל,"מרבה רגלים " שהגיע לצחצח נעלים, בבשיר " דוב דובוני בן דוביים מצחצח נעלים".
מה אומר ומה אגיד טוב שהדובון לא התעלף ."מצחצח ,מצחצח ,מצחצח עד היום "
עד כאן הנדל של לאה גולדברג ,ומכאן הנדל רב רגל בכינויו הספרותי ,גיבור הסיפור של שלומית דותן .
שימו לב אליו באיור עטיפה קדמית .
הנה הוא לפניכם,מואר,חייכן ,פרצוף לבבי .ואכן ביום בהיר אחד בעונת האביב הרגיש הנדל שלנו רצון לצאת לטיול וכך עשה. ממחפורו יצא את קרני השמש לכד ,את גופו הוציא, והנה הוא על האדמה . לזוגות רגליו  נעלים נעל ,לכול זוג צבע אחר והיו שם זוגות  של נעלים אדומות ,גם ירוקות ולבנות ועוד.
וכעת חשב לטייל לאן ולאיזה כיוון לא ידע ולהחליט היה לו קשה .
ובכול זאת לרגע פנה ויצא. אך רגליו הרבות ,כמוהו לכיוון  לא היו תמימי דעים, וכול זוג חשק ללכת להגיע למקום אחר ושם להנות .
והיו שם נעלים אדומות שחשקו ללכת אל הגינה, "לבלות שם עם כול הילדים בשכונה ". והנעלים הכחולות  "נחפש מי שלולית לצינון הרגלים ",והנעלים הירוקות מבקשות " לקפץ על הדשא הרך "וזה לא הכול .
כך שהרגלים, לא רק שסירבלו את הליכתו של הנדל אלא התקוטטו זו עם זו "הן מושכות את גופו לצדדים בלי בושה ,
כול אחת לכיוון שאותו היא דרשה
".
והנדל שלנו רובי שמו היה מיואש
"אבל איך ישתלט על כול שמונה רגליו ?"
זאת השאלה ואת התשובה תדעו אם את הספר תכירו ובו תקראו.

"מסביב כה נעים -הקולות הריחות ,
הרגלים כעת רגועות מתמתחות ,
הן קלות וגם רובי קליל ,כמו ציפור ,
הוא שוכב , מנמנם ומתחיל לנחור
,"
נדל בעל אופי אוהב טבע קולות וצבעים. רובי יוצא לטיול /שלומית דותן
ממליצה ,אהבתי .
הנדל
13/06/13 20:20
18צפיות
סיפורים ושירים
האם אתם מכירים . מוזמנים לכתוב וגם לספר
בין רב-רגל לנדל:
14/06/13 00:04
12צפיות
הצפרדע ומרבה הרגליים:
14/06/13 00:28
11צפיות
"צפרדע אחת ראתה לראשונה בחייה מרבה רגליים.
הצפרדע התפעלה מאוד מהתופעה שהתקדמה לידה על הקרקע:
"וואווו, כל כך הרבה רגליים", מילמלה לעצמה, "איך הוא יודע מתי להזיז כל אחת? איזה ראש. יצור מדהים".
כל הלילה חשבה הצפרדע על מרבה הרגליים. אפילו קרקרה קצת מרוב התרגשות. קווה. ועוד קווה.
בבוקר מיהרה לאותו מקום בו ראתה את המרבה. אולי...
ואומנם, לא עברו שש-שבע דקות, ומי מתנהל שם לאיטו? כן. הוא.
הצפרדע לא התאפקה.
"תגיד, יצור, איך אתה מסתדר עם כל הרגליים האלה? איך אתה יודע מתי לשלוח את הרגל העשירית, למשל? ומה לעשות בינתיים עם הרגל השש עשרה? בקיצור, איך אתה מצליח לחשוב על כל הפעולות האלה ביחד?" העיניים שלה התחילו לבלוט. מהערצה.
המרבה חייך בגאווה לא כל כך מוסתרת, וחשב לעצמו: "וואלה, באמת שאני משהו. לחשוב על כל הרגליים האלה, ועוד ללכת... הנה עכשיו אני שולח את רגל תשע-עשרה, ועכשיו את... אתתת... שש-עשרה... מה... ובינתיים... לא, את חמש... רגע, מה קורה לי..."
ובעוד הוא חושב וחושב, איבד את שיווי המשקל - ונפל! זה עוד לא קרה לו. גם במשפחה שלו זה לא קרה.
כשחזר וקם על רגליו, כל רגליו, פנה אל הצפרדע ואמר לה בטון הכי ענייני והכי מאופק שיצא לו:
"תשמעי צפרדע, תבטיחי לי שאף פעם, אבל אף פעם, אל תשאלי מרבה רגליים על מה הוא חושב כשהוא הולך. פשוט תני לו ללכת".
והלך."
"סיפורים לליאורה"./עודד בורלא
14/06/13 00:38
7צפיות

בספר יש סיפור על מרבה רגליים שהתברר שהוא מרבה ידיים שמו: ידענוגה. הוא ידע לעשות בכל זוג ידיים משהו אחר.

זוג נעליים שחורות קיציות
זוג מגונדר שבצד ציציות,
זוג עם קרפ )אבל לא מתקלף(
זוג...)רק שנייה, המוכר התעייף(
שני זוגות נעלי עקבים
שני זוגות כפכפים רחבים
זוג אחד שיהיה קצת פתוח,
זוג... )רק שנייה! תן לי לנוח!(
זוג אחד נעליים מבד
שני זוגות מעור מיוחד
נעלי בלט - אבל רק זוג אחד.
וכשהמוכר לזוג האחרון התכופף
ביקש ממנו הנדל לא להתעייף.
כי בזוג רגליים אחד,
הוא רוצה ללכת יחף!
צ"ל
14/06/13 00:43
4צפיות
הנדל יוצא לקניות
נדל אחד, כלומר ארבעים רגליים
נכנס לחנות נעליים.
וביקש מאוד שיתנו לו למדוד:
זוג אחד נעלי זמש שחור,
זוג אחד נעלי התעמלות,
וזוג עם רוכסן (שנפתח בקלות),
זוג נעליים שחורות קיציות,
זוג מגונדר שבצד ציציות,
זוג עם קרפ (אבל לא מתקלף),
זוג...(רק שנייה, המוכר התעייף).
שני זוגות נעלי עקבים,
שני זוגות כפכפים רחבים,
זוג אחד שיהיה קצת פתוח,
זוג... (רק שנייה! תן לי לנוח!)
זוג אחד נעליים מבד,
שני זוגות מעור מיוחד,
נעלי בלט - אבל רק זוג אחד.
וכשהמוכר לזוג האחרון התכופף
ביקש ממנו הנדל לא להתעייף.
כי בזוג רגליים אחד,
הוא רוצה ללכת יחף!

צביקה רב רגל- עפרה גלברט-אבני
14/06/13 00:49
11צפיות
מושיק לין - מאייר

הרעיון לכתוב סיפור על מרבה-רגליים צץ בראשו של מושיק, קריקטוריסט פוליטי של היומון "דבר". הוא נפגש עם עפרה גלברט, סופרת ועורכת עיתון ילדים, וזרק לה את הרעיון.
מיד כשהגיע השרץ לידיה של עפרה גלברט, הוא עבר תהפוכות רבות. הוענק לו שם והוא אימץ לעצמו תכונות אנושיות וניסה להיקלט בשכונה שתושביה חרדון, צב, צרצר וחרגולית.
לאחר שנכתב הסיפור, החזירה אותו המחברת אל שולחנו של מושיק. מושיק צייר דמות - הכלאה בין שרץ לילד. לאחר כמה חודשים הודפס הספר, נכרך בכריכה צבעונית ויצא אל חנויות הספרים. כך נולד "צביקה רב-רגל".(מידע מאתר אמנות לעם)

צביקה רב-רגל
על-ידי  יוסף קסום  

צביקה רב -רגל שונא להיות מרבה רגלים.

כשהוא קם בבקר הוא מוריד מהמטה רגל,ועוד רגל,ועוד רגל...

אחר הצברים יוצא לשחק.

"בלי נעלים?" שואלת אמא.

צביקה שונא לנעל נעלים.זה לוקח זמן רב והמשחק בחוץ כבר החל...

חבריו סימו כבר מזמן את המשחק .

"עכשיו אתה בא?" הם אומרים,"שלשה ימים נועלים נעלים?,

צביקה חוזר הביתה עצוב מאוד...

אם לא היו לי כל כך הרבה רגלים לא היו שולחים אותי לכל

מקום,"הוא חושב...

אחר הצהרים פוגש צביקה  בחרגולית החיכנית.

"אתה בא לרקד?" שואלת החרגולית,"סמי הצרצר חזר

מחוץ לארץ והוא מארגן  חוג לרקודים."..

ליד ערמת הזבל הוא פוגש בחפושית.

"שלום חפושית" אומר צביקה בקול עצוב.

"למה אתה עצוב?, שואלת החפושית.

"אני לא סובל את סמי הצרצר"...

ליד ערמת הזבל הוא פוגש בחופשית.

"שלום חפושית,"אומר צביקה בקול עצוב...

"כן,"אומר המוכר,"מה בשבילכם?"

"תן לי, בבקדה,מכנסי םפורט יפים בשביל  צביקה,"

אומרת אמא...

המוכר מוציא ערמת מכנסי ספורת כחלים ומתחיל לספר.

"יש לי רק שנים עשר,,הוא אומר...

צביקקה יוצא החוצה .

החברים מתכוננים לשחק כדור רגל וחסרים להם שחקנים .

"הנה צביקה בא,"אומרת החפושית...

צביקה נגש לארון הבגדים, מוציא את כל מכנסים הספורט

החדשים שלו ומתחיל ללבש אותם.כחלים מלפנים ,אחריהם

אדמים,אחריהם-ירקים,ןלבסוף הצהבים...

צביקה מצטין במשחק.הכדור אצל מכנסיו האדמים,הוא

מכדרר למכנסים הירקים, משם לצהבים ומשם לכחלים

ו-גול!...

הקבוצה של צביקה מנצחת.
צילום:
14/06/13 00:52
5צפיות
מתוך מה הם עושים כל היום/ עדולה.
14/06/13 11:36
6צפיות
החיפושית? מחפשת.                 העז מעיזה!
השממית? משתעממת.               והסוס? מהסס...
הכבשה? מכבסת.                      הנחש? מנחש,
והנמיה? מ נ מ נ מ ת.                 והתיש? מתיאש.

הנדל? נועל סנדל......
הנדל, מה הוא ינעל? ויסמן, אירית
16/06/13 09:35
7צפיות
הנדל, מה הוא ינעל?    ויסמן, אירית
בכל בוקר הנדל מתלבט מה הוא ינעל. שפע גורם לנו להתלבטויות. הספר עוסק בקשיי בחירה הנובעים כתוצאה משפע המאפיין את תקופתנו. למרות הקשיים אנו לא מוותרים על השפע וחוזרים להתלבט.... הסיפור משמש מראה למצבים שונים בהם מתחבטים קטנים כגדולים
הרפתקאותיהם המופלאות של ספלולון וכרבולון .
13/06/13 11:53
21צפיות
הרפתקאותיהם המופלאות של ספלולון וכרבולון .
כתבה  ואיירה  :מיי גיבס .
קלאסיקה לראשית קריאה .הרפתקאה ראשונה.
הוצאה אוקיינוס ומודן /2013
יצא לראשונה בשנת 1918   
. הנה הם ספלולון וכרבולון .
שני יצורים חמודים,להם שותפים למסע ,פריגומיים למינהם ,שתי צפרדעים ,מר חרדון, אופסום אחד שנלכד ושוחרר, תפרחות חמודות ,ותפרחת מוזנחת אחת , ינשוף ,גברת נחש האכזרית וחבריה משתפי הפעולה .
הנה הם כולם בתוך הרפתקאות שעוברות על  ספלולון וכרבולון .החוויות חלקן נעימות ומרגיעות וחלקן פגיעתן רעה ,ומביאות עימן  קור ,ומחנק ,סבל וצער .
ומי הם השניים כירבולון היה קטן מאוד "רק כמה שעות אחרי שפקע מהניצן "רוח חזקה חטפה אותו מזרועות אימו נשאה אותו הרחק מעבר לצמרות העץ .וכך נשאר כאשר לכוד היה  בתוך רשת של קורי עכביש. למזלו פריגומי טוב לב,היה בסביבה  הציל את התינוק ,והוא אומץ בביתם . כך הפך לחלק ממשפחתו של כרבולון שהאב פריגומי היה זה שהצילו. ומאז השניים חיו ביחד "כאן אם כן ,התגוררו כרבולון ,לצידו ספלולון, והם גדלו והתחזקו והשמינו כפי שאתם רואים בתמונות ".עמוד 5

ומה היה המניע  למסע
ובכן ספלולון החליט כי רוצה הוא לפגוש בן אדם .החליט ועשה, אליו מצטרף כירבולון החששן . האם פגשו בן אדם .
על כך בספר שלפעמים מפחיד ,במיוחד שגברת נחש פותחת את לועה וחוזרת למחילתה הצרה והמפחידה.
וגם מהנה ."הי תחנת מוניות ,"קרא ספלולון ."בוא ניקח מונית וניסע לטייל .והם רצו אל המונית הקרובה ביותר. היא נשאה תינוק קטן ונראתה נחמדה .כרבולון נכנס לכיס ואילו ספלולון ,שהיה גדול ממנה ,נאחז מאחור {מאחורי הקנגורו } כי בפנים היה מקום רק לאחד. " עמוד 34

מתוך תמצית גב הספר : "סדרת הספרים הרפתקאותיהם של ספלולון וכרבולון הפכו לקלאסיקה של ספרות הילדים האוסטרלית
,הומחזו ,עובדו לטלויזיה ולבלט .והשניים אף זכו לבול דואר משלהם.
ממליצה.
הסופרים העבריים שגידלו דורות של ילדים:
13/06/13 09:16
36צפיות

מאת: עוז רוטברט: http://e.walla.co.il/?w=//2650549
יום בחיי רוני חפר, סופר ומאייר ספרי ילדים:
13/06/13 09:22
7צפיות
עושים סדר – ספרים חדשים, חלק א'/ יותם שווימר:
13/06/13 09:25
9צפיות
'הפנקס' על חמישה ספרים חדשים לילדים: http://ha-pinkas.co.il/?p=14151
גרגוילים – הנוסע בזמן קומיקס לילדים
13/06/13 09:36
7צפיות
כל הסיפור על רגל אחת:
13/06/13 09:41
7צפיות
מתוך "קפה ויפה": http://cafe-veyafe.com/
ספרי הילדים הכי מוזרים:
13/06/13 10:00
11צפיות
סבב תערוכות: על רכבות, חורפים ואנשים
13/06/13 10:08
8צפיות
אולי תכתבי עלינו ספר?
13/06/13 10:30
12צפיות

"העוקץ"-    רונית חכם:
סופרת הילדים רונית חכם החליטה להפוך את התפקידים, ותלמידים בשכונה ג' בבאר שבע הפכו מקוראים פוטנציאליים לכותבים של ממש • מעבר לדפים: סופרים וסופרות על מפגשים מעניינים עם קוראים וקוראות -

"לפני כעשר שנים, במסגרת המפגשים שאני מקיימת בבתי ספר, הוזמנתי לבית הספר "חזון עובדיה" בבאר שבע. במפגש נוצר קשר קסום עם הילדים. ואז פנה אלי אחד מהם וביקש: "אולי תכתבי עלינו ספר?" עניתי לו שאני לא מכירה אותם מספיק כדי לכתוב עליהם. "אז תבואי להכיר אותנו". הבקשה היתה חודרת לב והמשיכה ללוות אותי כל הדרך הביתה וגם למחרת. התקשרתי למנהלת בית הספר והצעתי שהילדים יכתבו על עצמם בהנחייתי. המנהלת וצוות בית הספר התלהבו מהרעיון והרימו את הכפפה.
התחלתי להפגש עם קבוצת ילדים בגילאי 10-12 באופן קבוע. בהתחלה שוטטנו בשכונה. הם לקחו אותי והראו לי את כל המקומות שמסמנים את החוויות שלהם, והביאו גם סיפורים מהבית. במשך כמה חדשים הם אספו חוויות והביאו אותן לסדנת הכתיבה. הם כתבו וערכו כתבו וערכו ובסוף הדפסנו את הסיפורים שלהם בספר שהם קראו לו: "בעיניים שלנו – סופרים קטנים מספרים סיפורים גדולים".
אני רואה בספר הזה הישג ענק. ההישג הוא לא רק בזה שקבוצת ילדים מבית ספר שבשכונה ג' בבאר שבע כתבו ספר, ולא רק בגלל שרמת הכתיבה של ילדי ישראל בדרך כלל כל כך ירודה ומערכת החינוך קורסת ורמת ההישגים כל כך מדאיגה, אלא גם בגלל שזהו הישג מבחינה ספרותית: הילדים הצליחו להחיות בסיפורים שלהם אנשים, מקומות וחוויות ולספר עליהם במדויק ומנקודת מבט שבדרך כלל אנחנו לא מכירים. דרך העיניים שלהם אפשר להציץ על מה שמסתתר בעולמם ולהתרגש יחד איתם מכל מה שמסעיר אותם.

כשקוראים את הסיפורים יש תחושה שכאילו מצלמה שוטטה בשכונה וצילמה קטעי חיים. הנה גן השעשועים מלא הזיכרונות שבו הודיה נחתכה בסנטר. אני זוכרת שהילדים לקחו אותי לשם לגינה ההיא. כשהם הראו לי את הערוץ שליד החורשה (ככה הם קראו לכמה עצים דלילים) שמתמלא מים והופך לנחל ואפשר לשוט בו בסירות בחורף, זה הקסים אותי. כי בדיוק מהחומר הזה עושים סיפורים. הדמיון מתאר את המציאות בעיניים אחרות. ואז כבר ידעתי שיש פה עולם כל כך עשיר ומלא ורק צריך לדעת איך למשוך אותו החוצה מתוכם.
בסיפור אחר אפשר להכיר את המשפחה של הדס כשהם יושבים ליד השולחן ביום שישי בערב ומספרים סיפורים. ואפשר להרגיש מתי כולם עוצרים את הנשימה ומתי פורצים בצחוק. בסיפור אחר אמא של ישיטו מספרת לה ולאחים שלה סיפור לפני השינה,1 ובסוף הסיפור אפשר לעצום את העיניים ולהירדם עם חיוך יחד עם ישיטו. הנה נופר ואמא שלה במונית. אמא מאבדת את הנייד והיא משתפת את הקוראים בהרפתקאות המפחידות שהן עוברות עד שהן מוצאות אותו. הנה הדס בתור בחנות של סלקום כשהיא חווה אירוע אלים שמזכיר לה פיגוע כי היה מעורב בו ערבי. אפשר לעקוב מקרוב-קרוב אחרי המחשבות המתגלגלות לה בראש תוך כדי שהיא שואלת את עצמה כל מיני שאלות על אלימות ועל שנאה בכלל בין בני אדם ועל כל הסכסוך היהודי-ערבי ופתאום היא מגלה שהיא אפילו לא יודעת איך הוא בכלל התחיל, ועל מה הוא נסוב, והדברים הם לא בדיוק כמו שתמיד חושבים.
הנה ישראל עובר ליד הספסל שבשכונה ורואה שם שקית חשודה ואפשר להיחנק איתו מפחד, אבל אחר כך להירגע, כי זה היה רק לחם וסתם חשדנו חשדות… סתם… הנה שנהב רואה סדרה בטלוויזיה ואחר כך הדמויות מהטלוויזיה כאילו נמצאות איתה והחיים ממשיכים את הסדרות. או רותם שמספרת על מלך יהודה, ההוא משיעורי תנ"ך, כאילו הוא נמצא כאן ליד בחורשה. אפשר להרגיש את האהבות והאכזבות של הכותבים, כמו למשל של נופיה שקבוצת הכדורגל האהודה שלה מפסידה ואנחנו בוכים יחד איתה ועם אושר שרוצה להרשים את אחת הבנות במסיבה ומשלם על זה ביוקר, וסינטייהו שמשתפת בהרגשה שהיתה לה כשהשפה היתה מתגלגלת לידה והיא לא הבינה, כמו שהיה בהתחלה כשהיא הגיעה לארץ. וחן שמספרת איך בסוכות "שיחקנו ושיחקנו עד שהיה לנו משעמם ונכנסנו הביתה", ובמשפט הכל-כך פשוט הזה מקופלת חוויית ילדות שלמה. אפשר גם לצחוק עם מעיין שעושה תעלול לאבא שלה או להריח את הקוסקוס של סבתא של ענבר ולחוש את האהבה שלה אליה. ואפשר גם להרגיש את הגעגועים של סינטייהו לאתיופיה שהיא לא יכולה לשכוח כמה היא יפה.
כשערכנו יחד את הסיפורים, הילדים לפעמים היו מתעקשים איתי על פסיק שלא נראה להם, שלא לדבר על מלים שלא הסכימו לשנות, שלא לדבר על משפטים, וזה כל כך שימח אותי כי ידעתי שאכפת להם, שהיצירות שלהם חשובות להם. שהם מוכנים להתעקש ולא לוותר אפילו על פסיק.
יש בספר דברים שבדמיון ודברים שבמציאות, דברים ברומו של עולם ודברים מהיום-יום, יש בו חלקים שכתובים בשפה של אגדות וחלקים שכתובים בשפה שבאה ישר מהלב. הילדים הצליחו לתת לדברים פשוטים ויום-יומיים משמעות והעניקו לנו הזדמנות בעזרת יכולת הביטוי המרשימה שלהם להכיר מקרוב עולם עשיר מופלא ומלא יופי – שלשם שינוי לא מתרחש בין רעננה לגדרה."

(" את הסיפור שאמא של ישיטו מספרת לה, סיפור עם אתיופי, עיבדתי לאחרונה (בהסכמת ישיטו) לספר שנקרא "הנעלים הישנות של אדון מינאסה".")
"קשה להזדהות רק עם סבל ומוות": ריאיון עם אורי
13/06/13 10:33
11צפיות
"קשה להזדהות רק עם סבל ומוות": ריאיון עם אורי אורלב (פראג 2013)
על ידי פאר פרידמן : http://makropulos.net/?p=8129&utm_source=feedb...
מאיר שלו
13/06/13 06:49
59צפיות
בוקר טוב  חברי
השבוע התפרסמה כתבה בעיתון  על הסופר מאיר שלו
בשם "סבא עושה בושות "של צחי כהן .
בכתבה המעניינת מוזכר גם הספר  החדש לילדים של מאיר שלו ,שעליו כתבתי לא מכבר "וניל על המצח ותות על האף "שולחת קישור .
ורציתי להוסיף שני פרטים משלימים ,למה שנקרא 'מאחורי הקלעים' .
בספר מצוייר סבא . הציורים של אביאל בסיל .דרך אגב {את המאייר אביאל בסיל הזמנתי לאירוח ,ומקווה שבהמשך הענין יסתדר }.
מאיר שלו סיפר, שהדמות המאוירת היא של חברו היקר ד"ר אלי לנדאו ז"ל .קרדיולוג וגסטרונום שהלך לעולמו לפני שנה בגיל 62 .ציטוט
"מכיוון שהוא לא זכה להיות סבא ,ומכיוון שהוא חסר לי מאוד ביקשתי מנדיה אשתו שתרשה לי להשתמש בדיוקן שלו "
ולגבי האיור,אביאל בסיל קיבל מחמאות רבות על הדיוקון ."אני מאוד אוהב את העבודה שאביאל עשה על הספר "
ועוד סיפר שהרעין לכתיבה נתנה לו הנכדה הדס .היא שבקשה מהסבא שלה ,מאיר שלו,שבא לביקור, לשמור על הגלידה בעת שהיה עליה לסדר דבר מה. .וכך אמרה לו :"רק לשמור,לא לאכול "
הגלידה החלה לטפטפף התחשק לו למאיר שלו לטעום ממנה .בדיוק בלק הזה, הגיעה הנכדה .והשאר ידוע .
בספר ,מציין  מאיר שלו ,רצה להציג דמות של סבא "לא ממש אחראי ,קצת שטותי שמאכזב את הנכדה שלו "
היה לי חשוב להשלים את הפרטים . והנה עשיתי זאת .
הכתבה התפרסמה בזמנים מודרניים ,עיתון ידיעות אחרונות בתאריך 12/6/2013.  
כתובות אינטרנט מצורפות:
קופסאות
12/06/13 21:01
37צפיות
סיפורים בנושא
הבית של כולנו / מייקל רוזן
12/06/13 22:16
25צפיות
קישור: http://bookyfont.co.il/survey/habayit-shel-kulanu....

הבית של כולנו/מייקל רוזן, (איורים :בוב גרהאם)הוצאת הד ארצי-שבא
גדי היה בבית.
" הבית הזה הוא שלי, ואסור לאף אחד להכנס אליו" אמר גדי.
" זה לא רק שלך, גדי., אמרה נילי." הוא שייך לכולם".
"לא נכון" אמר גדי.
" הבית הזה הוא רק שלי".נילי ומיה הלכו לטייל.הן התקדמו בנחת אל עבר הנדנדות.
"הבית הזה לא שייך לגדי, נכון?" שאלה נילי.
"בטח שלא " אמרה מיה.
נילי ומיה הסתכלו דרך החלון.
"זה לא הבית שלך, גדי ואנחנו נכנסות פנימה".
"בשום אופן לא," אמר גדי.,זה לא בית לבנות".
אודי הגיע עם ארנביק שלו.
,באתי להשכיב את ארנביק לישון,, אמר אודי.
"אני לא מסכים," אמר גדי."זה לא בית לקטנים כמוך".
אודי לקח את ארנביק לטיול במכונית.
גלי וטליה תקנו את הגלגל הקידמי.
"גדי לא נותן לי ולארנביק להיכנס לבית." אמר אודי.
גליה וטליה. אודי וארנביק פנו מיד אל הבית.
" אל תתקרבו", אמר גדי.
"אנחנו ניכנסות לתקן את המקרר," אמרו גליה וטליה.
"בשום אופן לא", אמר גדי." זה  לא בית לתאומות".
מטוס הסילון של רוני נחת בתוך הבית. הוא ניגש לקחת אותו.

לאן אתה חושב שאתה הולך?" שאל גדי.
"טיסה 505 התרסקה," אמר רוני." ואני בא לעזרה.
שרפה! שרפה! אייי-אווו! אייי-אווו!"
אתה לא נכנס לכאן," אמר גדי.
רוני הזעיק עזרה במכשיר הקשר. , דוקטור רותי , דוקטור רותי, האם את שומעת?"
"במה אני יכולה לעזור לך?" שאלה רותי.
"אנחנו לא יכולים להתקרב למטוס ,דוקטור רותי", אמר רוני.
"אני אטפל בזה" אמרה רותי.
רותי ורוני פילסו להם דרך בתוך ההמון.
" פנו דרך לרופאה," אמר רוני.
"אנחנו ניכנסים," אמרה רותי.
בשום אופן לא," אמר גדי., זה לא בית לילדים שמרכיבים משקפיים".
לתמרה היתה תוכנית." אני אחפור מנהרה פנמיה".
היא שרבבה את ראשה מתחת לבית.
"תסתלקי מבאן" אמר גדי." זה בית שלי".
"טוב אבל זאת המנהרה שלי," אמרה תמרה.
"אז תחפרי לך מנהרה במקום אחר," אמר גדי.
" זה לא בית לחובבי מנהרות."
עכשיו כבר היתה מהומה די גדולה ליד הבית. והיה חם.
וגדי היה צריך ללכת לשרותים.
" אני יוצא מהבית שלי עכשיו" אמר גדי.
"ואסור לאף אחד להיכנס לבית כשאני לא אהיה כאן."

גדי הלך לשרותים.
נילי,מיה, אודי, ארנביק,טליה ,גליה, רוני, רותי ותמרה נכנסו מיד לבית.
גדי חזר.
לא היה שם מקום לגדי.
"זה לא בית לג'ינג'ים," אמרה גליה.
גדי התחיל לצעוק. גדי התחיל לבכות.
גדי התחיל לרקוע ברגלים ולבעוט בקיר של הבית.
ואז הוא הפסיק.
והסתכל.
" זה כן בית לג'ינג'ים..." אמר גדי.
" ולבנות,ולקטנים, ולתאומים, ולמרכיבי משקפיים ולחובבי מנהרות!"
"כי..." צעקו נילי,מיה,אודי,טליה,גליה,רוני,רותי ותמרה -
"הבית הזה של כולנו!"

כריכה: http://simania.co.il/bookimages/covers5/53018.jpg

קופסת המחשבות הצבעוניות/ שלי זאנטקרן,
12/06/13 22:30
27צפיות
קופסה קשורה בסרט
13/06/13 06:21
35צפיות
כתבה :נירה הראל .בסדרת שעת קריאה
סיפור ראשון .
בהוצאת מסדה 1990.
ציורים הילה חבקין.
"זה לא ארגז "
13/06/13 06:30
16צפיות
אנטואנט פורטיס .
נבחר לספר הילדים הטוב ביותר של הניויורק טיימס .בהוצאת הכורסא , ידיעות ספרים ספרי חמד /2010 .
הספר מוקדש "לכול הילדים באשר הם שיושבים בארגזי קרטון. .
"למה אתה יושב בתוך ארגז ?
זה לא ארגז".
הקופסה/ יהונתן גפן.
13/06/13 09:08
11צפיות
ערב אחד חזר אבא מהעבודה
עם קופסה של נעליים,
ובתוך הקופסה-
חידה.

שאלתי אותו: ''אבא, מה בתוכו יש?''
ואבא חייך ואמר לי ''תנחש.''...
קופסאות קטנות - פיט סיגר
13/06/13 10:32
6צפיות
little Boxes - Pete Seeger
º
הבית של יעל / מרים רות
13/06/13 10:33
41צפיות
הבית של יעל / מרים רות
º
ריני
13/06/13 10:38
7צפיות
º
קופסא קשורה בסרט הראל נירה
13/06/13 10:50
17צפיות
º
מעשה בקופסא עם מכסה נורית יובל
13/06/13 10:50
15צפיות
º
לשים את הכעס בקופסה תיקי וידס
13/06/13 10:51
88צפיות
º
חבורת קרוזו - תעלומת הקופסה דותן, שרון
13/06/13 10:53
14צפיות
לליאני המקורי
13/06/13 18:51
13צפיות
על הידע הרב והספרים הרבים שאת מעלה שולחת הערכה .
וגם
º
תודה רבה
16/06/13 09:27
1צפיות
סיפור מחורז שלי "קופסת הכעסים". אולי העליתי .
13/06/13 17:26
28צפיות
כבר בעבר. אז סליחה...

קופסת הכעסים של נמרוד

אני ילד כעסן נורא.
ככה אימא אמרה.
אם דוחפים אותי, אני כועס ובורח.
אם מרגיזים אותי, אני צועק וצורח;
ולפעמים
הפנים שלי נעשים אדומים
והאוזניים חמות,
ובורחות לי מֵהַפֶּה מילים איומות...
ואז אמא אומרת: "מסכן שלי קטן,
מישהו הרגיז אותך היום בגן?"

פעם אחת ביום שבת,
אחרי התרגזות גדולה במיוחד,
אימא אמרה:
"אולי נמצא איזו דרך נוחָה
לשלוט בכעס הזה שלְךָ?"
היא לא התרגזה עלי, לא כעסה,
ופשוט הציעה: "נמצא קופסה.
קופסת כעסים רגילה,
לא קטנה ולא גדולה,
וְרַק,
שיהיה לה מכסה שנסגר חזק!"
ועוד אמרה לי אימא:
"כשתכעס, פשוט תצעק פנימה,
ותסגור מהר, כָּךְ,
שהכעס לא יברח!"

"אבל אימא," אמרתי לה,
"אין בעולם קופסה מספיק גדולה!"
ואז היא הסבירה לי: "אם מכניסים
את כל ההתרגזויות ואת כל הכעסים
לתוך קופסה, הם נעשים קטנטנים,
ואז יש מקום להרבה דברים מעצבנים.
יש שם פשוט  מקום לכו-לם.
ככה זה עם כל הכעסים שבעולם."

יצאנו שנינו לחיפושים
ומצאנו קופסה מתאימה לכעסים.
לא גדולה ולא קטנה, כמו קופסת נעליים,
בצבע כחול כמו כְּחוֹל השמיים.
אימא כתבה בגדול מאוד:
"קופסת הכעסים של נמרוד,"
ואני צִיַרתי מסביב מכונית, פרצופים מחייכים,
שלושה רובוטים ושני פרחים.
שמתי את הקופסה על המדף בין הלֶגוֹ והמכוניות,
ותיכף ראו שֶׁשָּׁם היא צריכה להיות.

באותו ערב קרה משהו מעצבן:
ראיתי בטלויזיה סרט על סופרמן,
ואבא הגיע בלי שום אזהרה,
ו - כיבה. התרגזתי נורא!
במקום לצעוק פתחתי את הקופסה מעט
וכעסתי פנימה בשקט: "זה לא פֵייר!"
ואז סגרתי את המכסֶה מהר.
אבא הרגיש, אפילו שלא צעקתי בכלל,
ניגש אלַי ושאל:
"חמודי, אתה באמצע סרט? אוי, סליחה!
איזה אבא מבולבל יש לְךָ..."

למחרת, כששיחקתי בגן,
חטף לי דן
את הכדור שהבאתי להראות לכולם.
חטף, ברח – ונעלם.
מיד רַצְתִּי, מצאתי אותו מתחבא,
וצעקתי עליו חזק והרבה.
רק כשחזרתי הבייתה נזכרתי,
שלא השתמשתי בקופסה בכלל.
כמה חבל...
פתחתי אותה בכל זאת  ולחשתי לה סוד:
"היום דן הרגיז אותי מאוד!"
סגרתי מהר, והקופסה קצת רעדה,
כאילו אמרה: "זה בסדר. תודה."

וככה, לאט לאט קופסת הכעסים התמלאה,
ואף אחד לא הרגיש ולא ראה.
אני פשוט ידעתי, כי ילדים יודעים.
ואז קרה מקרה לגמרי לא נעים:
שיחקתי עם נדב בחדר, ואז מה הוא עשה?
לא בכוונה הפיל את הקופסה.
היא נפלה ארצה. טראח!
המכסֶה שלה נפתח,
ואז נשפכו על הרצפה דברים,
דברים קטנטנים ומאוד מוזרים:
צעצועים יפים שבורים,
תפוז שאימא הכריחה לאכול,
וגם הפאזל הכי גדול
שאחי הקטן פיזר בכוונה.
אחר כך גם מכונית אדומה
שאהבתי מאוד והיא פשוט נעלמה.
ועל יד המכונית יכולתי לראות
גם בקבוקון קטן של דמעות,
שבכיתי כשקיבלתי עונש סתם.
וגם
עוד דברים שמרגיזים ילדים:
דרקונים מאוד מפחידים,
אבנים חדות שפוצעות את הברכיים,
משחק חדש שנפל למים,
וכל אלה בבלגן ובלי שום סדר
אצלי על הרצפה באמצע החדר!

קראתי מיד לאימא לעזרה.
היא הגיעה לחדר, הסתכלה ואמרה:
"טוב, אז הקופסה המלאה שלךָ
נפלה מהמדף והתהפכה.
אני לא מופתעת. באמת לא.
ועכשיו, חמודי, מה נעשה?
נחפש עוד קופסה עם מכסֶה? "

"אמא," אמרתי, "את יודעת מה?
אם את מסכימה,
אולי הקופסה כבר בכלל  מיותרת?
הרי גדלתי ועכשיו אני כועס קצת אחרת:
לפעמים אני מתרגז בכלל בלי צעקות,
ולפעמים אני אפילו מצליח לא לבכות.
מה דעתֵך,
אולי ניתֵן את הקופסה לילד אחר כעסן?
הרי יש לנו ילדים כאלה בגן!"

º
קופסת הגפרורים/אנדרסן.
14/06/13 11:14
9צפיות
מוכרת הגפרורים הקטנה/אנדרסן.
14/06/13 11:17
7צפיות
בידה של הילדה גפרורים וקופסה אחת
היתה לה בידה.
פצפונת ואנטון
15/06/13 10:04
8צפיות
אני תמיד מוקסמת  איך שהסופרים הגדולים מקבלים השראה מהאגדות הנפלאות
הקטע הפותח בפצפונת שאביה רואה אותה  משחקת  עם קופסאות  גפרורים
ומפצירה בקיר שיקנה ממנה
º
דינה זה מקסים-מרשה להשתמש עם קרדיט לך כמובן?
15/06/13 13:33
18צפיות
º
בשמחה! ברגע שהעליתי לפורום, אין לי בעיה.
15/06/13 14:02
7צפיות
º
תודה דינה הולכת להכין עם הנכד שלי
16/06/13 23:17
8צפיות
|טבעת|נפתח פורום "הרווק" בתפוז
12/06/13 16:40
4צפיות
הערב תעלה לשידור העונה השנייה של התכנית המצליחה "הרווק".
הפעם ינסו למצוא שידוך מתאים לאחד הרווקים הכי מפורסמים ומבוקשים במדינה - דודו אהרון!
|לב|האם יזכה דודו למצוא את בחירת ליבו בין כל עלמות החן שיגיעו במיוחד כדי לכבוש את ליבו|?|
|שמש|אתם מוזמנים לדבר על תכנית הרווקים שתלהיט לנו את הקיץ בפורום הרשמי של תכנית "הרווק"
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
קריאה לכל מי שרוצה לפרסם ספר
12/06/13 14:15
15צפיות
שלום לכם, שמי דנה, תולעת ספרים ובעלת חלום לפתוח חנות ספרים משלי. ואכן, אני עומדת לפתוח חנות ספרים אלקטרוניים,בפלטפורמה מאוד ידידותית לקוראים. לחנות יקראו DIG-BOOK והיא עדיין בהקמה (להקים חנות בעולם הוירטואלי, כמעט מורכב כמו בעולם האמיתי).
המטרה שלי היא לתת במה לכותבים למגירה, לכותבים מנוסים ולכל מי שנהנה לכתוב ולקרוא במחירים הוגנים שיאפשרו לכותבים לקבל פרי מעמלם. אם יש מי מכם שמעוניין לפרסם את כתביו, אשמח שתצרו עימי קשר בהודעה. דנה

|כריש|מזמינים אתכם לסרט יצאת כריש 2
12/06/13 13:33
|שמש|חם! ומה עושים כשחם? הולכים לים! אבל מה עושים כשחם מדי אפילו מכדי ללכת לים?
הולכים לסרט שעוסק בים|!| ככה גם נשארים קרובים למזגן וגם נהנים מלהתבונן במים הקרירים ובדגים היפהפיים. זה הזמן לקחת את הילדים ולפתוח את החופש הגדול בבילוי דגי במיוחד.|דג|

אנו שמחים להזמין אתכם להקרנה לגולשי תפוז של הסרט יצאת כריש 2.

פרטים על הסרט, מועד ההקרנה וטופס הרשמה תוכלו למצוא כאן
יום הספרים הבינלאומי. מתוך העתון גלובס.
12/06/13 10:31
11צפיות
לנו יש שבוע הספר. בארצות אחרות נקבע ע''י ארגון אונסק''ו
יום הספרים הבינלאומי. בספרד חוגגים בחנויות ספרים הפתוחות
עד חצות. יש בספריות ובמרכזי תרבות מפגשים עם סופרים, משוררים
ומוזיקאים.
בבריטניה בחרו ביום הזה לחלק ספרים בחינם לאנשים שבדרך כלל לא
קוראים. מגייסים 20 אלף מתנדבים שכל אחד מהם מחלק 20 עותקים של ספר
שאהוב עליו במיוחד. המתנדבים מחלקים את הספרים אישית בקהילתם. בנוסף
מחלקים עוד 100 אלף ספרים ע''י מתנדבים בבתי סוהר, בבתי חולים, במקלטים
להומלסים ועוד.
שבוע הספר- אתגר קרת על ספרי ילדים:
12/06/13 10:30
37צפיות
לכבוד שבוע הספר אתגר קרת הגיע לאולפן ynet וסיפר מדוע הרגע בו הוא מקריא לבנו סיפור לפני השינה הוא הרגע הכי טוב של היום שלו, וגם החזיר לתודעה שלנו את אלתרמן. צפו:
קישור: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4387650,00...
תודה. מאוד מעניין, בעיקר האמירה שלו...
12/06/13 14:35
18צפיות
שהוא מעדיף לכתוב לשתי קבוצות באוכלוסיה:ילדים וחיילים, כי שתיהן אינן קובעות את גורלן. מישהו אחר אומר להן מה לעשות, ולכן יש בשתיהן שאיפה לחירות. אמירה מקורית ומעניינת. חולית או חרצית, אולי אפשר להתחיל כאן איזה שרשור???
אתגר קרת
12/06/13 20:16
19צפיות
גילוי נאות ...רק לפני שבוע  ניסתי להזמין את אתגר קרת לאירוח אצלנו בפורום ,
אך הדבר לא עלה בידי בשבוע הספר ואין פלא  הסופרים עסוקים...
בכול אופן הראיון עם הסופר אתגר קרת ,שאת הקישור עימו ,הביאה הזרה 11 ראיון בהחלט מענין וכדאי להקשיב .
לילדים צעירים באמת אומרים מה לעשות .ויש לפעמים שהם מתנגדים .
לא רוצים לחפוף, ולא רוצים לישון ,ולא רוצים לאכול ..ואת המוצץ קשה לזרוק .
ויש ברירה אין ,וכאן הספרים ....
ואולי זה יכול הנושא
להקשיב הילדים לא רוצים ...
תמונת היום:
12/06/13 10:01
11צפיות
כיום יש תכניות בישול רבות בערוצים רבים.כולם
11/06/13 09:05
32צפיות
רוצים לבשל ולהיות שפים.
ספרים ושירים על תבלינים וצמחי תבלין.
אילת השואלת/ מאשה קלו.
11/06/13 09:08
13צפיות
לי אחות ושמה אילת.
כל הזמן היא רק שואלת:
''למה מלח הוא מלוח?
למה גיר כותב על לוח?
למה רוח מיללת?
למה לי קוראים אילת?''....
אני, והגמל עם השיניים הכי בולטות בעולם/ערן
11/06/13 09:15
12צפיות
שביט.
הגמל טעם מימי הים ואמר שזה באמת מלוח.
מתוך הספור המבשר/אליעזר שמאלי.
11/06/13 09:22
10צפיות
''נטל ההלך את הבצל וקלפו מתון מתון ושאל:-האין מלח
בבית, בני?
אמרתי:יש מלח. אמר: הבא מלח.....
º
התבלין החסר : על פי אגדת חז"ל עומר, דבורה
11/06/13 09:35
16צפיות
מדוע מלוחים מי הים
11/06/13 09:51
9צפיות
אגדה ישנה  על שני אחים אחד עשיר שני עני  
º
אחת שתים שלש דג מלוח בארי, עודד
11/06/13 09:56
17צפיות
º
קמצוץ פלפל קופר, הלן
11/06/13 09:57
35צפיות
º
סבתא שמחה ועץ הקנמון גנז, יפה
11/06/13 09:58
20צפיות
º
מרוה, מכשפה חולמת בהקיץ ארבליך-בריפמן, אש
11/06/13 10:02
13צפיות
º
ארבליך-בריפמן, אשכר
11/06/13 10:02
12צפיות
אלוף בצלות ואלוף שום : מחזמר על-פי בדיחה עממי
11/06/13 10:05
4צפיות
לאה נאור
קראתי לפני שנים. כשח.נ. ביאליק
11/06/13 11:29
8צפיות
היה חתום על היצירה.
נכון...
11/06/13 11:32
4צפיות
 נכון , ביאליק כתב ומדובר בעיבוד של לאה נאור בלווית הגרסה המקורית של חיים נחמן ביאליק עם ציורים מאת נחום גוטמן.
עכשיו, כשנתנו את הקרדיט
11/06/13 11:43
5צפיות
למי שהגיע לו, אפשר להמשיך...
º
מר פטרוזיל והגן של ללי מניליה, סלין
11/06/13 10:06
12צפיות
º
הרפתקאות כשכש- כשכש והנענע פירון, מאירה
11/06/13 10:07
25צפיות
º
אדונית התבלינים / ציטרה בנרג'י דיווקרוני
11/06/13 11:11
15צפיות
דקלום התבלינים / רחל דבורי
11/06/13 12:33
36צפיות

דקלום התבלינים / רחל דבורי

אני אוהב לצאת לגינה
לראות לבדוק מה נישמע.
בגינה שתלנו שתילים
עם טעם וריח מאוד נעימים.
הנה תבלין עם ריח טוב -
זהו נענע לתה מתוק.
ואם רוצים מאכל טעים,
אפשר להוסיף רוזמרין!
אני מרגיש עלה כמו קטיפה
מה זה? אה, זו המרווה.
יש תבלין הנראה כמו עלים קטנים קטנים -
זהו שיבא בריא וריח נעים.
והנה תבלין כמו מחטים ארוכות -
זוהי עירית לתיבול סלטים וגבינות.

כיף נעים ריח טוב בגינה
נחזור לבקר תמיד בשמחה.
תבלינים בחרוזים - דפנה ויזמן
11/06/13 12:40
25צפיות

תבלינים בחרוזים -דפנה ויזמן (בית ספר "מסילות")

בכתה שלנו, הבנות והבנים
אוהבים מיני מאכלים עם תבלינים:
חנה-
אוהבת לשתות תה עם נענע
יואל-
אוהב לאכול סלט עם פלפל
שירית-
אוכלת כריך עם גבינה ועירית
אמיר-
מכין לו סלט מלפפון ושמיר
יסמין-
מבשלת בסיר בשר עם טימין
אמיליה-
אוהבת לאכול קציצות פטרוזיליה
וניצן?
איזה תבלין הוא אוהב לאכול
ניצן אוהב לאכול ה- כ- ל !!!
מתוך הדודה יוספינה נשארת באסם/נורית זרחי.
11/06/13 16:34
6צפיות
בין חפציה של הדודה יוספינה היו צנצנות זכוכית מלאות תבלינים.
שורף בעיניים/עדולה.
12/06/13 10:36
5צפיות
גל נשבר על ראש אראלה:
אלף רסיסים!!!
לעיניים של אראלה
אלה נכנסים!

מלח! מלח בעיניים!
וזה צורב... אך פג.
חת ושתיים! חת ושתיים!
היא שוחה
             כמו דג!!!
מתוך עץ הרימון. מילים: יעקב אורלנד.
12/06/13 10:41
2צפיות
עץ הרימון נתן ריחו
בין ים המלח ליריחו......
מתוך עברית של סבא/שלומית כהן אסיף.
12/06/13 10:59
2צפיות
סבא שלי
קורא כרכר לכל סביבון.
אצלו הארטיק-שלגון
כולו קרח.
הביגלך הם כעכים
בשומשום או במלח.
אדונית התבלינים
12/06/13 14:04
12צפיות
ראיתי את הסרט אז מאוד התרשמתי.

כתובות אינטרנט מצורפות:
תבלינים
12/06/13 14:14
8צפיות
"בגן הירק" של חיים נחמן ביאליק
איור בפלסטלינה :רוני אורן בהוצאת דביר 1990.
"וגם צמד החמד ,
בצל ובת שום ,
התלבטו בין רגלים ,
וראו :לא גרשום !

יקניק התה של אילת "נעמי בן גור .
איורים כרסטינה קדמון .הוצאת הקיבוץ המאוחד1997 \
"אחרי הצהרים באה סבתא לביקור.
שאלה אותה אימא :"מה תשתי ?"
אשתה תה קינמון כמו העיניים של אילת "
אימא חיפשה ,פשפשה בארון -
"לאן נעלם תה הקנמון ? "

"לא השארתי לחתול " ענת עוז .בהוצאת אוריון /2010
"מילים מצחיקות "
.....
.....
"חרדל
ארטישוק
גפילטע פיש
כוסברה
........"
ועוד תבלינים
12/06/13 14:34
7צפיות
גַּרְגִּיר הנחלים (שם מדעי: Rorippa nasturtium-aquaticum) הוא צמח עשבוני רב-שנתי ממשפחת המצליבים.     . השימוש בגרגר הנחלים מוסיף טעם ייחודי חריף. הזרעים אכילים גם הם. מוסיפים אותם לסלט. ויקפידיה

גרגיר הנחלים מוזכר בספר "הדוכסית גחמה "
של רנדל דה סב ופיטר דה סב
מעשיה מופלאה בהחלט
בהוצאת טל מאי ידיעות ספרים .
"הסולטאן הידד החליט להכין סלט גרגר הנחלים
עם ביצי שלו מוחמצות . "

ישנו ספר בשם "מלח על השפתיים "ספר לא קל מבחינה רגשית של ד"ר דפנה מיתר  .

בספר "עץ המיץ " של יוסי מערבי איורים של שחר קובר .בהוצאת הקיבוץ המאוחד /2010
מופיעה גברת קינמון .
גברת קינמון  היתה האופה של הכפר
מחלון ביתה עלה תמיד ריח נעים של עוגיות "
מרק דלעת/הלן קופר.
13/06/13 09:02
5צפיות
במרק מלח ופלפל.
ספר
13/06/13 19:39
9צפיות
"על תבלינים וצמחים" .ספר מהודר במראהו .כתבה דרורה חבקין .
ואני אוהבת לעיין בו ומדי פעם לקרוא על תבלין כזה ואחר. בספר מעל 150 צמחי תבלין ומרפא המלווים בתצלומים מרהיבים .
הוצאת מודן/2011 לראשונה ב1995.

בעמוד 10 מתוך הספר החדש "הרפתקאותיהם המופלאות של ספלולון וכרבולון ".
"ספלולון רוכן החוצה מתוך ספלול של בלוט כדי לקחת לעצמו לחמנית. זאת לחמנית משורשי עשב .

ובעמוד 16 "השמש היתה חמימה וכול הדבורים סביב עץ התה זמזמו מנגינה עצלה " .

ובספר "הבגד הרעב" ,של דמי .
מתואר הקטע בו מדבר נאסר אדין אל הבגד ואומר לו לאכול בין השאר מוזכר "פרוסות חזה עוף מושרות במי ורדים". בררתי האם מי ורדים נחשבים כתבלין ,ומסתבר שכן, כך גם נוהגים לשפוך מי ורדים לאחר הכנת הכנאפה .
כתובות אינטרנט מצורפות:
מרוה מכשפה חולמת בהקיץ/אשכר ארבליך בריפמן.
14/06/13 11:41
5צפיות
''בארוחת הערב,כשהגישה רוזמרינה את הקנוח-מחושי
חילזון בסירופ מייפל וקנמון-סרבה מרוה בנמוס.''
מופיעות דמויות בשם: אניס, אזוב.קורנית,אורגנו.
בספור אופנים משומשים/לאה נאור.
14/06/13 12:04
15צפיות
הסבתות שתו תה עם נענה.
ניסן ורחמים משיכון ב
15/06/13 14:23
3צפיות
יש סיפור על פלפלים חריפים  מצחיק
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום