בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }

מחכה לכם.

קלמינטיין חלק א'
07/12/13 17:35
17צפיות
קלמינטיין  חלק א'
"והאספה המשפחתית" .
כתבה שרה פניפקר
איורים חמודים בשחור לבן מרלה פרייזי .
בהוצאת מטר /2013

מאנגלית אסנת הדר.
ומהי קלימנטין ילדה צעירה וחמודה ,ראו בתמונת האיור ולה שער ג'ינגי מתולתל .ילדה חיונית,נבונה
בעלת עשיה ועין חדה וכמו שהיא מגדירה את עצמה בעלת הרבה פלחים .
עמוד 35 "שם הפרי שלי ,קלמנטינה ,מתאים לי כי יש לי הרבה פלחים
". וכול פלח במוחה עסוק בדאגה,או ענין אחר .
ובכלל קלמנטין היא ילדה מיוחדת,שואלת שאלות,בוחנת ולא מתבישת לומר את מה שליבה .
וכך אנו מתוודעים למשפחתה אבא ביל,איש חמוד ואוהב,בעל חוש הומור המתבל את תשובותיו בדמיון ,במקצועו שרברב .אימא ארצית, דואגת לבני המשפחה,עירנית לרחשי הלב השונים ,עוסקת באיורים .
קלמנטיין -חלק ב'
07/12/13 17:52
9צפיות
ואחיה הצעיר אותו מכנה קלמנטין, בשמות שונים,לרוב בשמות ירקות .סבא וסבתא שקלמנטיין קשורה אליהם מאוד,ולמרות המרחק הם עברו לפלורידה ,הקשר ממשיך והעצות הטובות של סבתא טובות מועילות ומרגיעות.
וקלמנטין בענינייה ,עניניי היום יום .כך לדוגמא היא מספרת לנו, על עבודת המדעים "ליריד המדעים "שעליה,ביחד עם ויילון בן כיתתה להגיש. ועל מושא העבודה,העכבר 18 שברח מהמעבדה."בהסעה כול כך דאגתי לשמונה עשרה עד שחטפתי כאב ראש " עמוד 21
ואמנם  קלמנטיין סבלה מחרדות רבות הן לגבי גורל העכבר ,והן לגבי ,חיפוש נושא עבודה חדש בלית ברירה  .לאחר זמן במפתיע נמצא העכבר הנכבד 18 ,תשאלו היכן והתשובה ,בתוך כובע צמר אהוב של קלמינטין כובע שהסבתא סרגה לה , בדיוק כפי שרצתה בצורה ובצבע .הכובע מסתבר נשכח במעבדה ואחכ הגיע אל מאחורי המדפים ,והפך לקן חמים ונעים לעכבר 18 .ולאחר שנמצא לא היתה שמחה רבה יותר בלב קלמנטיין .גם ויילון וגם קלמנטיין יכלו להמשיך בעבודתם המדעית.
קלמנטיין .חלק ג' ואחרון
07/12/13 17:54
5צפיות
שיחות רבות קיימה קלמנטיין  עם המורה שלה ,"מר גרפסקי ".ואיתו היא בוחנת ,ומבקרת את מעמד הילד בתוך המשפחה .ולגבי התינוק האמור להיוולד במשפחה טוענת קלמנטיין בלהט שחבל שלא התייעצו איתה ."מה הדבר הכי לא הוגן מכולם ?" "שאף אחד לא שאל אותנו .הם  פשוט החליטו לבד " עמוד 68
הספר כתוב בגוף ראשון מפי קלימנטיין בשפה קולחת המסקרנת את הקורא להמשיך ולקרוא ולדעת לא רק על קלמנטיין אלה בעיקר מה מתחולל באספה המשפחתית המתקיימת בקביעות בבית המשפחה .
ערך מוסף התובנות השזורות בתוך העלילה "הגינות אין פירוש שכולם מקבלים אותו דבר.
הגינות פירושה שכולם מקבלים מה שהם צריכים
"עמוד 70 .
ממליצה  לקרוא ולהנות .
קלמנטיין
והאספה המשפחתית . בהוצאת מטר /2013.
מהארץ-סוד קסמה של גיבורת סדרת הספרים קלמנטיין
07/12/13 20:09
7צפיות
קלמנטיין, גיבורה שובת לב, מתמודדת עם הכללים שלפיהם פועלת החברה. הספר השלישי בסדרה של הסופרת שרה פניפקר יוצא כעת לאור בעברית

דוד רפ: http://www.haaretz.co.il/gallery/kids/1.1633765
אני מכירה את שני הספרים הראשונים בסדרה, והם..
07/12/13 22:25
5צפיות
אמנם מקסימים. הנכדות קראו בהנאה רבה.
מתנות מיוחדות לאוהבי ספרים
07/12/13 15:20
19צפיות
אנימציה נהדרת שצויירה ביד לזקן והים-המינגווי:
07/12/13 15:45
5צפיות
ועוד דרך 'קורא בספרים' על יריד הספרים ה-27 ב
07/12/13 15:54
8צפיות
בגוודלחרה שבמכסיקו, בו ישראל היא המדינה האורחת, נפתח בנוכחות שמעון פרס, עדה יונת, ומריו ורגס יוסה, וכן בנוכחות הסופרים הישראלים דויד גרוסמן יהודית קציר ואשכול נבו. "ישראל היא אימפריה ספרותית", אמר נשיא המדינה בנאומו: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4459690,00...

שרי שביט (וואיינט), זנמצאת ביריד הספרים במקסיקו, מביאה קטעים מפאנל שבו שוחח דויד גרוסמן עם חתן פרס נובל לספרות מיו ורגס יוסה : http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4460490,00...

עוד קצת מיריד הספרים במקסיקו - מסמכים נדירים של אלברט איינשטיין הוצגו ביריד ופרופ' חנוף גוטפרוינד דיבר על חשיבותו והישיגו : http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4461792,00...
אסף לבנון כותב על חנות הספרים המשומשים:
07/12/13 16:14
9צפיות
אסף לבנון כותב בבלוג שלו באתר "הארץ" על חנות הספרים המשומשים "האחים גרין" : http://blogs.haaretz.co.il/assaflevanon/527/
מי האישה שמחלקת ספרים מתנה?
07/12/13 16:21
12צפיות
תשכחו מ-4 ב-100מחירו של ספר חדש יזנק מפברואר:
07/12/13 16:28
10צפיות
על הצרחה שלא ניתן לשמוע / יותם שווימר:
07/12/13 16:32
7צפיות
מ"הפנקס"-רשימת ביקורת על ספרו של יעקב בוצ'ן, "צרחה אילמת":
קישור: http://ha-pinkas.co.il/?p=15761
אבירמה גולן: אני אדם קרוע תרבותית
07/12/13 16:36
11צפיות
מ'מעריב': אבירמה גולן כתבה רומן על העובדות הזרות המנקות לנו את הבתים, שאצלן היא מזהה גילוי של סולידריות נשית, מתקרבת לפמיניזם הדתי, חוששת למפעל הציוני בעידן הגלובליזציה והאינדיבידואליזם ומספרת על יציאתה מתל אביב לבת-ים

רחלי ריף: http://www.nrg.co.il/online/47/ART2/529/122.html?h...
רעיון
07/12/13 18:04
10צפיות
 נחמד וכול הכבוד לאותה אישה  וליוזמה שלה . והענין  שהוא  תופס תאוצה  נפלא .
וזאת באמת הזדמנות נוספת לקרוא ולקרוא ולהעביר את אהבת הקריאה הלאה .  
º
מדהימה האישה הזאת על רעיון וביצוע-מרגש אותי
08/12/13 11:34
3צפיות
"בית השמחה "
07/12/13 09:16
40צפיות
"בית השמחה "
אידית וורטון . בהוצאת כתר
בתרגום מאנגלית עידית שורר . הספר יצא לאור 2013 . יצא לראשונה ב2005
ועוד הערה ששמתי לב אליה כעת .
"הספר ראה אור בהשתתפות המפעל לתרגום ספרות מופת מרכז הספר והספריות בתמיכת משרד התרבות והספורט" .
ספר קראתי ואני ממליצה .
לא "בית שימחה" .לא בבית הגיבורה הדמות הראשית {לילי בארט }ולא כפי ששיערתי לעצמי  .ובכול אופן ,זה ספר המשאיר עקבות בקורא ,משאיר אחריו שובל של מחשבות .
*השפה עשירה,מאתגרת במשפטים מורכבים .
*הנאה מירבית מהדימויים,המטאפורות,תיאורי טבע המשתנים בהתאם או בניגוד למצבים וסיטואציות.
הקורא מבחין בקשת תחושות מנגודות של :חנופה לצד אמירת האמת , ריחוק אנושי  לצד התקרבות או קירוב ,התלבטות לצד החלטיות .

חלק ב' בית השמחה
07/12/13 09:18
12צפיות
הכניסה לעולם הראוותנות והפאר ,לבילויים ולנהנתנות ,לעושר הרב ,לתככים ולקנאה ,לצד העוני והדלות ,שבה העבודה סזיפית חסרת תגמול ,אבל דוקא אנשיה מגלים :חמלה ורוך, ועזרה לנזקק .
גורמת לקורא טלטלה  .
על רקע העולמות המנוגדים שהגבול בינייהם ברור ,בהיר וחד . ניצבת גיבורת הסיפור לילי בארט ,המנסה לפלס לה דרך, בחברה הגבוהה. דמות מורכבת,דמות מתפתלת ,שהגורל מתעתע בה ,והיא מתעתעת בגורלה ,עד הסוף הטראגי.
כאמור לילי בארט היא דמות טראגית ,אישה נאה המושכת מבטים ,מסביבה אנשים ,המחפשים את קרבתה חלקם רווקים חלקם נישואים , ודרכה נכנס הקורא גם אל דלתות נפתחות של מורכבות המשפחות ,רצונות ,יחסים ומצבים וקשרים חברתיים ,הנוצרים מסיבות ומניעים שונים.
לילי בארט לא הצליחה לממש את רצונה והקורא מצר על כך. ובדמיונו וזה מה שקרה גם לי נסחף ,על כנפי דמיון ורואה בעיני רוחו את לילי עטפה בחום ומעמידה" בית שמחה . " .
"בית השמחה "-ספר מופת על חולשות האדם , כמו שרק אידית וורטון יודעת לתאר.
.

איזה יופי שתרגמו
07/12/13 12:03
16צפיות
אני  ניסתי לקרוא אותו באנגלית לפני כמה שנים
º
אני אוהבת בתים כאלה עם שמחה ..
07/12/13 12:45
11צפיות
אדית וורטון
07/12/13 15:01
15צפיות

"אדית ניובולד ג'ונס נולדה ב-24 בינואר 1862, לעושר ומותרות. הוריה היו ג'ורג' פרדריק ג'ונס ולוקרציה סטיבנס רינלאנדר. היו לה שני אחים: פרדריק רינלאנדר והנרי אדוארד.

ב-1885, בגיל 23, התחתנה עם אדוארד (טדי) רובינס וורטון, שהיה מבוגר ממנה ב-12 שנים. אדוארד, בא ממשפחה מבוססת בבוסטון, בן למעמד החברתי של אדית, חובב ספורט וג'נטלמן, שותף לאהבתה לנסיעות ולטיולים. במרוצת השנים התגלו אצל אדוארד וורטון סימני התערערות נפשית, שהלכו והחמירו. ב-1913, אחרי שוורטון עבר התמוטטות עצבים, אובחן כחולה נפש ואושפז בבית חולים, התגרשו אדית ואדוארד לאחר 28 שנות נישואים.

ב-1901 בנתה וורטון את אחוזת "ההר" (The Mount) בלנוקס, מסצ'וסטס, שם כתבה כמה מספריה, כמו "בית השמחה" (1905)[1], הראשון העוסק בעלילות "החברה הגבוהה", אצולת הממון של ניו יורק במאה ה-19, ואירחה כמה מחשובי האישים בעולם הספרות של אמריקה, כולל חברה הקרוב, הנרי ג'יימס.

לאחר מלחמת העולם הראשונה חילקה וורטון את זמנה בין פריז לפרובאנס, שם סיימה את "עידן התמימות" ב-1920. ב-1921 זכה "עידן התמימות" בפרס פוליצר לספרות. וורטון הייתה האישה הראשונה שזכתה בפרס. היא דיברה צרפתית שוטפת והרבה מספריה פורסמו גם באנגלית וגם בצרפתית.

דף מתוך כתב יד מקורי של "בית השמחה"
בכתיבתה מיזגה וורטון התבוננות בוחנת ומעמיקה במעמדות באמריקה עם שנינות טבעית. שילוב מוצלח זה שירת אותה היטב בבואה לכתוב רומנים וסיפורים קצרים, עוקצנים והומוריסטים. בין ידידיה היו רבים מן האינטלקטואלים ידועי השם של אותה תקופה, כמו הנרי ג'יימס, סינקלר לואיס, ז'אן קוקטו ואנדרה ז'יד. פגישתה עם הסופר פרנסיס סקוט פיצג'רלד תוארה בידי העורכים של מכתביה כ"אחת הפגישות הכושלות ביותר בעולם הספרות האמריקאית". גם תאודור רוזוולט נמנה עם ידידיה.

בשנות מלחמת העולם הראשונה השקיעה את כל מרצה בעבודת צדקה למען פליטים, וב-1916 הוענק לה אות אבירת לגיון הכבוד הצרפתי כהוקרה על מחויבותה לעקורים. עבודת הרווחה שעסקה בה כללה הקמת סדניאות לנשים צרפתיות מובטלות, ארגון קונצרטים כדי לספק עבודה לנגנים, פתיחת בתי חולים לשחפנים והקמת "אכסניות אמריקאיות" לפליטים בלגים. בשנת 1916 ערכה וורטון את "ספר חסרי הבית", שהיה מורכב מכתבים, עבודות אמנות, ארוטיקה ופרטיטורות, שליצירתו תרמו כמעט כל האמנים החשובים בני התקופה באירופה. עם סיום מלחמת העולם הראשונה ב-11918, נטשה את בית העיר האופנתי שלה ועברה ל"פאביון קולומב" בסאן-ברי-סו-פורה הסמוכה, להתענג שם על מנעמי הכפר.

לצד כתיבתה הספרותית, הייתה וורטון אדריכלית נוף ומעצבת פנים מוערכת מאוד בזמנה. בתחום עיסוקה זה כתבה מספר ספרים רבי השפעה, בהם הספר הראשון שלה שיצא לאור, "עיצוב בתים".

וורטון המשיכה לכתוב עד מותה ב-11 באוגוסט 1937 בגיל 75 בצרפת. הרומן האחרון של וורטון "האריסטוקרטים", לא היה גמור כאשר נפטרה." (ויקיפדיה).

אדית וורטון: http://www.haaretz.co.il/polopoly_fs/1.2042404.137...

דף מתוך כתב יד מקורי של "בית השמחה": http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thum...

אחוזת "ההר", 2006:    http://www.berkshirefinearts.com/uploadedImages/ar...

מ'סלונה'-ספר ישן בניחוח חדש:
07/12/13 20:18
13צפיות
קראת את הספר קיץ
09/12/13 07:18
9צפיות
ממליצה ספר מאוד קריא ויפה
שבת שלום
06/12/13 20:34
15צפיות
לחברים היקרים שלי
שבת שלום
ליאני המקורי ,שחרזדה , טובה 53 ,חרצית 10 ,אשלינג , הזרה 11 .השבוע הדלקתם את אור הספרים .
והאורות הבהבו למרחוק .
תודה לכם על המאמץ בין האירוח ,הילדים שבבית,הנכדים שנשארו בטיפול של סבא וסבתא,  בין הסופגניות ללביבות . לא שכחתם . ישר כוח ! ושולחת לכם את מלוא הערכה .
לאישה מרציפן מקווה שתמשיכי לשהות במחיצתינו .ולחברינו , זוהרה , ג. רפאל , ריני ,מרבה ידים, דינה 136 ,ההיא 333
שבת נעימה ,וחמימה  מחכים לכם
מקדישה לכם את השיר
"איזה ערב יפה" של נורית הירש  

"איזה ערב יפה,
חשמל דולק ברחוב,
ומישהו אמר:
ילדונת, ערב טוב.

ערב טוב,
ערב טוב,
ערב נעים - תודה.
מה נעשה בערב הזה?
אין לי מושג ילדה. "

כתובות אינטרנט מצורפות:
מר גוזמאי וירמי פינקוס-מ'עיר-האושר':
05/12/13 23:56
9צפיות
פרופיל אמן–ינאי פרי,מ'הפנקס':
06/12/13 00:00
5צפיות
שמס ולילה -השמש והירח-סיפור שלי
05/12/13 18:58
14צפיות
שמס ולילה
לפני הרבה מאד שנים ,כשרק התחילו ללדת ילדים..
עם זריחת השמש נולדה התינוקת הראשונה,
וקראו שמה שמס, כלומר שמש,היא האירה ממש כמו השמש,
נולדה והיתה כבר עם רעמת שיער זהובה-כמו השמש,כמו שדה תירס בשל וכמו פרח החמנית,
ועיניה היו כחולות, כחולות כמו השמיים  וצלולות כמו המים,
שמס היתה זוהרת, זורחת ומאירה כל מקום בו היתה נמצאת.
לא עבר זמן רב, ובשעות לילה , בחושך מוחלט, נולדה לה אחות,
שיערה שחור כמו הלילה וכמו העורב, עיניה כשני  פחמים לוחשות,
ושמה היה –לילה,יען כי נולדה בחושך הלילה,
שמס   טיפלה בלילה  אחותה הקטנה,פינקה  ואהבה אותה מאד,וכשאימם היתה עסוקה, היא שמרה עליה ושיחקה איתה, ולילה הקטנה החזירה לה אהבה בגדול,   לילה ואחותה שמס היו  קרובות  אחת לשניה,
ואת כל הזמן הן בילו ביחד.
אבל, ככל שגדלו ובגרו  השתיים , היה קשה  להם הביחד, כי, ללילה היה מאד קשה לשחק בשעות בהם השמש זרחה בשמיים, היא היתה מתעייפת והופכת לישנונית, כאילו נובלת, רק מחכה לחושך ואז היא נפתחת ופורחת, מתמלאת חיות  ואילו שמס, לא אהבה את החושך, בחושך לא יכלה לראות את עצמה משתקפת במי המעין הצלולים, עת סרקה את שערותיה הזוהרות מהשמש, עד כי נצצו כמו זהב,
שמס גדלה התפתחה ,התעגלה ויפתה עד מאד, היא תמיד זהרה והאירה,
ואילו לילה היתה נמוכה וצנומה מאד ונתונה למצבי רוח עד כי לעיתים היתה ממש קוטנת ובקושי היו רואים אותה.. יום אחד אמרה לילה לאחותה שמס-" הביטי אחותי, את יפה וזוהרת ואילו אני? תראי אותי,
לא הוד ולא הדר.." את טועה ,אחותי המקסימה, הביטה, היא הושיטה לה מראה ואמרה שוב-הביטי, על עיניך תראי כמה הן מאירות את הלילה והאת החושך, כשאת נמצאת בחדר, החושך כבר לא נורא כל כך ולא מפחיד... "אני לא יודעת", ענתה לילה, "לא טוב לי פה, ואנא, אל תכעסי עלי, אני אוהבת אותך מאד ,אבל אני קצת מקנאה בך",, ניגשה שמס אל לילה אחותה ,חיבקה אותה ואמרה לה-את לא צריכה לקנאת  בי,לכל אחת מאיתנו יש יעוד,לכל אחת   יש תפקיד-"את מאירה את הלילה ואני את היום..מהיום נקרא שמך – ירח .
ואת תישארי בשמיים, בואי אחותך אעזור לך לטפס למעלה, אבל,אני מפחדת להיות למעלה לבדי,
אמרה ירח הקטנה לאחותה, את לא תהיי לבד יהיו לך שם המון חברים טובים והם יארחו לך לחברה,
ענתה לה שמס, ומי הם? שאלה לילה הקטנה, הם הכוכבים הם יאירו יחד איתך את השמיים..
.ומאז ירח מופיעה בלילות כשמסביבה המוני כוכבים,
ושמס שגם היא עברה לגור בשמיים,מאירה  בימים  והיא לא שוכחת אף פעם לשלוח קרני אור לירח אחותה הקטנה וכך  להגיד לה שהיא חושבת עליה ואוהבת אותה..וירח מחזירה קרן קטנה לשמס הגדולה  וכך הן שומרות על קשר
º
תודה שחרזדה,נהנתי
05/12/13 23:36
6צפיות
º
ספור יפה
06/12/13 09:06
6צפיות
תודה לכן בנות ושבת שלום
06/12/13 12:23
4צפיות
אתן יודעות לפרגן
לדעתי הכי חשבו לפרגן על חומר שנכתב ע"י
06/12/13 12:24
8צפיות
חברי הפורום ובכלל -זה תמיד עושה טוב למפורגן
לשחרזדה
06/12/13 18:05
8צפיות
קראתי ואהבתי . ישר כוח !
"כוחה של אהבה"
º
תודה חולית שימחת אותי-שבת שלום
06/12/13 18:57
11צפיות
º
קראתי את הסיפור בהנאה. כרגיל, מחמם את הלב.
06/12/13 22:36
7צפיות
º
תודה דינה-אתם מקסימים בפרגון ..שבת שלום
06/12/13 23:20
5צפיות
|*|מזמינים אתכם לחגוג בסרט
05/12/13 17:21
2צפיות
מסיבת יום ההולדת של תפוז ממשיכה והפעם אנו מזמינים אתכם לסרט המצויין חייו הסודיים של וולטר מיטי.

אף אחד לא יודע את כוחם של החלומות שיש לנו בראש... עד שהם מתחילים להתגשם במציאות. זה מה שקרה בעיבוד המודרני של בן סטילר לאחד מסיפורי הפנטזיה המשפיעים בכל הזמנים ? האגדה המופתית על הפיתוי שבפנטזיות: ?חייו הסודיים של וולטר מיטי" מאת ג'יימס ת'רבר. סטילר לוקח את הקלאסיקה בת שניים וחצי העמודים מ-1939 ומפיח בה חיים במאה ה-21 כסרט קומי על אדם שמגלה שחייו האמיתיים עומדים להעיף את הדמיון שלו מעבר לעננים.

לפרטים נוספים והרשמה לחצו כאן
תודה והמלצה
05/12/13 11:13
17צפיות
תודה לכל מברכי על ספר הילדים שהוצאתי.
אני עושה השקה לספר ביום שלישי ה - 17 בדצמבר 2013 בשעה 17:30 בחנות סטימצקי בגרנד קניון בחיפה.
אשמח לראותכם .
אני רוצה לספר לכם על קבוצה לכתיבה יצירתית שהתחלתי להשתתף בה בהנחיית איטו אבירם .
הקבוצה ממש טובה , ואיטו הוא מקסים .
נפתחת קבוצת כתיבה נוספת ,ממליצה.
עליזה
החוף הגיע. נוכל לפגוש את החלזונות.
05/12/13 09:39
13צפיות
שירים וספורים על החילזון.
ברל'ה צא/ חגית בנזימן.
05/12/13 09:42
8צפיות
כשאני מוצא בטיול
חילזון או שבלול,
אני שם אותו על עלה,
שיהיה מרוצה
ואחר כך אומר לו:
''ברל'ה, צא!''
אבל הברל'ה שאני מוצא
אף פעם לא יוצא.
אני לא יודע אם הוא מת
או שהוא סתם לא רוצה....
החילזון/אילנה אבן טוב ישראלי.
05/12/13 09:44
8צפיות
הבוקר בואדי
פגשתי חילזון
מתנהל לאטו
וביתו על גבו.

אטי, אטי,
כבד, חרישי,
גוף דביק ורכרוכי
וראש משושי....
סידרת ספורי ברל'ה של פנינה קז.
05/12/13 09:49
9צפיות
עוסקת במעלליו של חילזון, דרך ספוריו הסדרה
מספקת מראה לחיי הילדים ודרכי התמודדות
עם בעיות.
º
חיליק החילזון הבישן שגב, דני
05/12/13 11:08
10צפיות
נפגש ליד החצב : ספור על חלזון ועל צב
05/12/13 11:09
4צפיות
בורמן, רות
º
אולי אתה חלזון? אלן, ג'ודי
05/12/13 11:09
7צפיות
º
מרוץ החלזונות הגדול אוסטרו, קים
05/12/13 11:10
4צפיות
º
החלזון מהשפן זביחי, בנימין
05/12/13 11:10
12צפיות
החילזון מהשפן-בני זביחי
05/12/13 11:29
5צפיות
שם ההוצאה: אוריון
שם המאייר: מירב שדה-לביא

"פַּעַם, לִפְנֵי הַרְבֵּה שָׁנִים, עוֹד לִפְנֵי שֶׁנּוֹלַדְתֶּם,
הַחִלָּזוֹן הָיָה יְצוּר מָהִיר. הַיְדַעְתֶּם?

כֵּן, בֶּאֱמֶת, בְּלִי צְחוֹק, זֶה לֹא מֵהָאֶצְבַּע מָצוּץ,
הַחִלָּזוֹן הָיָה מָהִיר כִּמְעַט כְּמוֹ מְכוֹנִית מֵרוֹץ!
מַמָּשׁ אַתְלֵט אֲמִתִּי, רָץ מֵאֵילַת וְעַד דָּן,
לֹא פֶּלֶא שֶׁהַקּוֹנְכִיָּה שֶׁלּוֹ עֲשׂוּיָה מִסִּידָן.

אֵין זו בְּדִיחָה וְגַם לֹא חִידָה,
וְאֶת הַכֹּל הוּא עָשָׂה עִם רֶגֶל יְחִידָה!

אֲבָל יוֹם אֶחָד, כְּשֶׁדָּהַר לוֹ בִּמְהִירוּת...

מה קרה לחילי החילזון בהמשך דרכו? את זאת, ואת שאר עלילותיו המשעשעות והמחכימות של חילי, תגלו בין דפי הספר.
"החילזון מהשפן" הוא סיפור שובב ומלא הומור על חילזון וחיפזון, ומה שביניהם.... ובסוף הסיפור גם מוסר השכל."

כריכה: http://www.orion-books.co.il/store_images/original...

1. http://www.orion-books.co.il/store_images/original...

2. http://www.orion-books.co.il/store_images/original...

3.http://www.orion-books.co.il/store_images/original...

פס של כסף/ גאולה אלמוג.
05/12/13 12:50
6צפיות
גל ועוז מצאו חילזון בחצר. הם ראו שהחילזון זוחל
ופס של כסף נמשך מאחוריו. גל הכניס אותו לקופסת נעליים
והילדים נתנו לו חסה. בבוקר ראה גל שהחילזון כופף ושבר את
עלי הרקפת שבעציץ. הקופסה היתה ריקה. החילזון שכב מתחת לארון
והוא סגור בקונכיתו. גל ידע שהחילזון היה בעציץ, כי הוא היה מרוח בריר
ולכן החליט להוציאו החוצה.
מתוך מהסוף להתחלה/מינה מינצר יערי.
05/12/13 17:39
4צפיות
אני דוקא אוהב במיוחד
את כל עונות השנה=
אותו דבר ובמידה שווה.

בסתו
אני אוהב שיש חגים,
וכבר החורף בא,
ואת החורף-
בגלל החלזונות והגשמים....
מתוך השולחן והכסא/אדוארד ליר. עברית: דפנה עבר
05/12/13 17:43
2צפיות
הדני.

שם קראו הם:''או לה לה!
זה היה טיול נפלא!
בוא, נזלול קציצות עם שום
ונרתיח גם קומקום!''
אז כיבדו את החתול,
העכבר והשבלול,
על ראשם רקדו המון-
ולבסוף שכבו לישון.
מתוך אצו רצו גמדים/מרים ילן שטקליס.ואחד קטון
05/12/13 17:46
2צפיות
שם יפה לו טימפינטן,
התחבא בתוך שבלול-
לולי-לולי-לולילול,
אך לצאת הוא לא ידע-
דדי-רדי-רידדה...
מתוך אלרגיה/יהונתן גפן.
05/12/13 17:50
3צפיות
''את כזאת מינוקת.''צעקה ורד.
''ואת-את...חילזון!'' צעקה קרן.
''חילזון זהלא נורא.'' אמרה מיד אמא מיכל.
מתוך שיר ערש לחיות/עדולה.
05/12/13 17:53
1צפיות
קרוב, בארץ החמה,
נחש נרדם באדמה.
ואם שבלול לשבלולים
שרה:לולי...לולי לים!...
פעילות ג' -הפרח
04/12/13 13:37
84צפיות
בתאריך 1/12/2003  הופיע צילום נפלא של פרח בצורת פטריה .ידיעות אחרונות "מסביב לעולם "
והכותרת שתיארה את התמונה הנפלאה מופיעה בשם  "כפטריות אחר הגשם ".
צילום אי אף פי .ומדובר בפרח יפני ממשפחת החרציות ,שמגדל על גבעול תפרחת יפיפיה וסימטרית של 565 .שמו אוזוקורי .הפרח מתפתח בפארק שינג'וקו גויין שבטוקיו.
מקווה שהזרה 11 תוסיף את התמונה . הפרח בהחלט מרשים בהופעותו .
ואני מבקשת שנעלה סיפורים ושירים שגיבור הסיפור או אחת הדמויות לא אחר מאשר פרח .
מוזמנים.
פרפר הזהב והאפונית
04/12/13 14:57
43צפיות
ספור בטעם של פעם
על פרפר וחברתו האפונה  הפרפר צריך לעוף ומי ישמור על האפונית
º
פרח פרח אל תבכה / פאול קור
04/12/13 22:07
147צפיות
פרח הלבנה - אגדה יפנית:
05/12/13 00:53
26צפיות
"חברות פורחת"
05/12/13 01:01
15צפיות

"עָמְדָה כַּלָּנִית מוּל הַמַּרְאָה, זְקוּפָה בְּשִׂמְלָתָהּ הָאֲדֻמָּה. הֵרִימָה רֹאשָׁהּ בְּגַאֲוָה וְאָמְרָה:"אֲנִי מַלְכָּה! אֲנִי הַמַּלְכָּה!" חָשְׁבָה הַכַּלָּנִית: "אֵלֵךְ לִי אֶל הָרַקָּפוֹת הַצְּנוּעוֹת וְהַפְּשׁוּטוֹת, אֶרְקֹד בְּמַעְגָּל אִתָּן, וְכֻ-לָּם יִרְאוּ מִי הַיָּפָה מִכֻּלָּן!" בעולם הפסטורלי והיפהפה של הפרחים, כמו בעולמם התמים של הילדים, (וגם של המבוגרים, שהיו פעם ילדים...) – חיי החברה סוערים: תמצאו שם פרח צנוע וביישן לצד פרח חצוף ושחצן; ידידות
  ואחווה לצד בדידות ודחייה... דרך ההתנסות שלהם נלמד על חברות וחברים, על נדיבות וקבלת האחר. הספר המעוטר באיורים הקסומים של אינה קצב, מביא היכרות ראשונית עם פרחי בר בארצנו, בשילוב מסר חברתי השזור בתוך סיפור ילדים נעים לקריאה ומלא באהבת טבע. מתאים לגילאי 3-6 כתבה: לאה ברב, איורים: אינה קצב בהוצאת "אוריון"

כריכה:http://simania.co.il/bookimages/covers93/936641.jp...

http://nuritha.co.il/sites/default/files/1_285.jpg

"בארץ סין"
05/12/13 01:09
14צפיות
º
נרקיס מלך הביצה לוין קיפניס
05/12/13 06:51
178צפיות
דפי תמר דבורה עומר
05/12/13 06:52
18צפיות
ספורים על החצב ועל הכותנה
גם בספר הגבול שבלב יש  ספור על החצב אני חושבת שזה סיפור שונה
מלכת ההר מתוך גוזלי של בלה ברעם
05/12/13 06:53
48צפיות
הספור על מי יבחר לקשט את נזר המלך שלמה
רק הרקפת הבישנית שפורצת בין הסלעים
º
הרקפת/ לוין קיפניס.
05/12/13 09:27
129צפיות
º
כלניות. מילים: נתן אלתרמן.
05/12/13 09:29
31צפיות
º
פרח לב הזהב.
05/12/13 09:35
28צפיות
פרחים
05/12/13 12:29
14צפיות
"פזמון ליקינתון "-לאה גולדברג
,לילה לילה מסתכלת הלבנה ,
בפרחים אשר הנצו בגינה .
בציצי היקינתון
בגננו, הקטן
לילה לילה מסתכלת הלבנה .".מתוך הספר פזמון ליקינתון .
בהוצאת הקיבוץ המאוחד , כנרת זמורה ביתן דביר./2011

גברת מגזרת .של נטלי בלהסן .בהוצאת הקיבוץ המאוחד/2011
מגזרות ניר :נעמי שפירא
"רק על הגבעה שלה יש בית ,
ורק בתוך הבית הזה גרה גברת,
ואין, אין עוד מלבדה .
"בוקר טוב ",היתה אומרת לפרחים,
אך הם אף פעם לא ענו בחזרה .רק שתו ושתקו. "

"בגינה שלי " קוין הנקס .בהוצאת הקיבוץ המאוחד /2010
"בגינה שלי הפרחים יוכלו להחליף צבע
אם רק אחשוב על זה :
ורוד ,כחול ,ירוק , סגול.

אם מישהו יקטוף פרח,
תכף יצמח במקומו אחר ."
רפואה שלמה לאה גולדברג
06/12/13 10:36
12צפיות
אשה קטנה בגבעה קטנה  בבקתה קטנה בערוגה קטנה מגדלת את כל הצמחים שמרפאים את כל חיות היער
כמה אהבתי את הספור והציורים בילדות  ספור מעורר השראה
º
כלנית- לא מזמן נבחרה ל"פרח הלאומי" של ישראל
07/12/13 18:53
13צפיות
º
הזרה תודה על קישור לסיפור מדהים
06/12/13 14:17
14צפיות
º
פרפר פרח חי -ביאליק
06/12/13 13:45
30צפיות
המלצות על ספרים
04/12/13 08:44
24צפיות
שלום רב
שאלה לגבי המלצות של ספרים ספרי קריאה
יש לי בן 6 ושנתים בבית
שניהם אוהבים ספרים כרגע אני מקריאה להם עוד לא יודעים לקרוא לבד –מתיחסת לגדול כמובן
יש לנו די הרבה ספרים בבית כ 70 בערך
ואני רוצה לרשום אותם לספריה עירונית ולשאול כל ספרים שבוע
אשמח לקבל המלצה על אתר טוב או יותר מאחד  שיש בו המלצות לספרים לגילאים האלו –רצוי גם המלצות משתנות למרות שבטח לספריות לא מגיעים ספרים חדשים כל כך מהר אבל זה טוב שיהיה.
המלצות של הורים וגם של ילדים נראה לי שבדרך כלל מה שהורים יאהבו גם ילדים יאהבו. המלצות אולי לספרים שמכוונים על רגשות מסוימים ובכלל .
הרבה פעמים יש מבצעים על ספרים ואני מוצאת את עצמי בחנות מעמיסה ספרים בלי לבדוק כל כך ואחכ די מאכזב בעוד שאת הקלאסיקות של הילדים אין לי בבית
הגדול גם רשום לספרית בית ספר אבל שם בכלל אין מגוון גדול וזה רק ספר אחד בשבוע

תודה על העזרה
פעילות ב' בעקבות כתבה
04/12/13 08:37
30צפיות
שיניים .ומי לא סבל ?
בכתבה של אתמול "חור בשן" של שירות ידיעות אחרונות. מסופר על אסיר שמרצה את עונשו בכלא בוואנר בורג שבשוודיה .  כאבי השינים שמהם סבל היו נוראיות ובצר לו "פשוט לא יכול היה לסבול את הכאבים " אירגן בריחה .ולאן לרופא השיניים .כאסיר ממושמע חזר באחת לבית הסוהר והסגיר עצמו לסוהרים . ועונש האם קיבל ?
אכן קיבל ,אבל עונש סימלי .הוסיפו לו מאסר של יום אחד בלבד .
כאבי שינים .
ומבקשת שתוסיפו סיפורים ושירים בנושא
:"כאבים "  
וגם "שיניים"במידה ומצאתם והכרתם .
ועל  "חורים" .
חג שמח

º
כאבי הראש של המלכה קינן, רונן
04/12/13 10:17
16צפיות
º
סירת המדע [27] תעלומת הכאב גלילה רון-פדר-עמי
04/12/13 10:20
31צפיות
º
השקט עושה לי חור בראש נאור, לאה
04/12/13 10:21
4צפיות
תראו, אין חורים! : תור לרופא שנים
04/12/13 10:27
2צפיות
תראו, אין חורים! : תור לרופא שנים   וילסון, שרה
º
שאולי הג'ירף ומרפאת השינים איריס צדיק
04/12/13 10:28
8צפיות
מסיבה בפה / סילביה נורמן
04/12/13 10:44
5צפיות
"מסיבה בפה, ספרה של סילביה נורמן הוא ספר-משחק שמנסה לטפל בבעיית צחצוח השיניים מהשורש ולהפוך אותה למשחק מהנה ולחוויה משותפת להורה ולילד.

הספר מציע דרך חדשה שתצליח להפוך את צחצוח השיניים לפעולה קלה ויום יומית ומיועד לכל הילדים שלא מצחצחים לפי דרישת רופאי השיניים כל יום, פעמיים ביום, במשך 2 דקות.

מסתבר שעל פי המלצת רופאי השיניים עד גיל 6 על ההורה לצחצח את שיניי הילד ולעזרתו מצורפת לספר מדבקה שאפשר להדביק על גבי המראה באמבטיה ולזרום עם הסיפור תוך כדי הצחצוח.

הסיפור של מסיבה בפה, מספר על מסיבה שעורכות השיניים שהן מעין ילדים בגן הילדים ומלווה אותם בכל תהליך הצחצוח .
הספר מומלץ על ידי רופאי שיניים לילדים, גננות  ומרפאות בעיסוק ויצחצחו איתו שיניים ילדים בגילאי 2-6."

כריכה: http://simania.co.il/bookimages/covers12/122578.jp...
"החברים של ציח וצח" ועוד.../איריס צדיק
04/12/13 10:48
3צפיות
השיר-יש חור בדלי - יונה עטרי יוסי בנאי:
04/12/13 10:54
12צפיות
מילים: דן אלמגור
לחן: עממי תימני

יש חור בדלי, תביטי נא יונה
המים נוזלים, יש חור בדלי.

תסתום אותו יוסף, הו יוסף, הו יוסף.
תסתום אותו, יוסף, הו יוסף, תסתום.
במה לסתום תגידי לי יונה?
במה לסתום? הגידי במה?

בקש, הו יוסף, הו יוסף, הו יוסף.
בקש, הו יוסף, תסתום אותו בקש.
הקש הוא ארוך קצת, תביטי נא יונה
הקש הוא ארוך, אנא תני לי עצה.

קצר אותו יוסף, הו יוסף, הו יוסף.
קצר אותו יוסף, הו יוסף, קצר!
במה אקצרנו, תגידי לי, יונה.
במה אקצרנו, תגידי במה?

בגרזן, הו יוסף, הו יוסף, הו יוסף.
בגרזן הו יוסף קצר בגרזן.
קהה הגרזן תביטי נא יונה
קהה הגרזן, איננו משחז.

תשחיז אותו יוסף, הו יוסף, הו יוסף.
תשחיז אותו יוסף, הו יוסף - תשחיז.
במה להשחיז אותו, תגידי לי יונה
במה להשחיז אותו, תגידי במה?

באבן משחזת! - משחזת? - משחזת!
באבן משחזת, הו יוסף, באבן.
האבן יבשה כבר, תביטי נא יונה,
האבן יבשה כבר, הביטי, יבשה.

תרטיב אותה יוסף,הו יוסף, הו יוסף.
תרטיב אותה יוסף, את האבן תרטיב.
במה להרטיב אותה? תגידי לי יונה,
במה להרטיב אותה, תגידי במה?

- במים! - במים? - נסה פעם מים!
כי מים, הו יוסף, מאד מרטיבים.
במה להביא את המים, יא יונה
במה להביא את המים , במה?

בדלי, הו יוסף, הו יוסף, הו יוסף.
בדלי. תביא את המים בדלי.
יש חור בדלי, תביטי נא יונה,
המים נוזלים כי בדלי יש חור.

השיר: https://www.youtube.com/watch?v=pDahnWdGgK0
המילים הן/שלומית כהן אסיף.
04/12/13 11:19
4צפיות
נעשה חור בקיר נקרא לו חלון
נתלה עליו שמלה נקרא לה וילון....
העכביש/אלי סט.
04/12/13 11:23
3צפיות
העכביש
תפר, תפר,
תפר לו רשת וגמר
יום עבר
ובא מחר
ויום נוסף ועוד ועוד-
וזבוב ברשת לא ניצוד.
ואז גיליתי לו הסוד-
כי הוא תפר
אך
את הרשת לא גמר:
בין התפרים
בין הקורים,
שם נשארו המון חורים.
מתוך חלומות/אפרים סידון.
04/12/13 11:27
4צפיות
חייל חולם על חופשה,
חרוב חולם על חורשה.
חגורה חולמת על חור,
חציר חולם על חמור....
מתוך קופבת הגפרורים/ אנדרסן.
04/12/13 11:35
4צפיות
''האם רואה אתה את העץ הגדול שם?''אמרה המכשפה
בהצביעה על עץ קרוב, ''חלול הוא לגמרי, אתה צריך לטפס עליו, ואז
תראה חור. גלוש אל תוך החור ותרד אל מעמקי העץ, ואני אכרוך
חבל על מתניך, כדי שאוכל למשוך ולהעלותך שוב, מיד לאחר שתצעק
אלי.''
חור בגרב/ שלומית כהן אסיף. מתוך מחשבות
04/12/13 11:40
5צפיות
שאינן רוצות לישון.

כשצפוף לבוהן
היא עושה בגרב חור
לנשום אויר
לראות קצת אור.
כשחוזרת היא לגרב
מדברת ללא הרף:
''ראיתי עולם
פגשתי את כולם.
לא רציתי לחזור,
חזרתי רק בגלל הקור.''....
גם אני יכול אפרים סידון
04/12/13 12:01
5צפיות
לפעמים שוכחים וזה נורא מעצבן
יש דברים יש דברים שקטן יודע גם כן
ויכול לעשות בעצמו ולבד
ולא צריך בשביל זה אף אחד.

על  הפגיעה והכאב של לשבת לבד שלא משתפים אותך בתור קטן מתוך התוכנית רגע עם דודלי
את בטוחה שהמילים של דן אלמגור?
05/12/13 22:38
13צפיות
ושהלחן עממי תימני?

כי אני מכירה את הגרסה של השיר הזה באנגלית, מארה"ב ומאוסטרליה, ושם שרו אותו באותה מנגינה בדיוק. (רק שבאנגלית הגיבורים הם לייזה וווילי).
לאשה מרצפן המילים:דן אלמגור-בעקבות שיר עממי:
05/12/13 23:31
10צפיות
שיר ילדים,שהחור נמצא במרכזו הוא השיר There's a Hole in My Bucket, ששורשיו בשיר גרמני מתחילת המאה ה-18. גרסה עברית לשיר זה היא שירו של דן אלמגור, "יש חור בדלי", שהתפרסם בביצועם של יוסי בנאי ויונה עטרי.‏(ויקיפדיה).
השיר באנגלית: http://www.youtube.com/watch?v=rBHdZj-qkeQ
There's a hole in the bucket, dear Liza, dear Liza,
There's a hole in the bucket, dear Liza, a hole.
Then mend it, dear Henry, dear Henry, dear Henry,
Then mend it, dear Henry, dear Henry, mend it.
With what shall I mend it, dear Liza, dear Liza?
With what shall I mend it, dear Liza, with what?
With a straw, dear Henry, dear Henry, dear Henry,
With a straw, dear Henry, dear Henry, with a straw.
The straw is too long, dear Liza, dear Liza,
The straw is too long, dear Liza, too long,
Then cut it, dear Henry, dear Henry, dear Henry,
Then cut it, dear Henry, dear Henry, cut it.
With what shall I cut it, dear Liza, dear Liza?
With what shall I cut it, dear Liza, with what?
With a knife, dear Henry, dear Henry, dear Henry,
With a knife, dear Henry, dear Henry, with a knife.
The knife is too dull, dear Liza, dear Liza,
The knife is too dull, dear Liza, too dull.
Then sharpen it, dear Henry, dear Henry, dear Henry
Then sharpen it, dear Henry, dear Henry, sharpen it.
On what shall I sharpen it, dear Liza, dear Liza?
On what shall I sharpen it, dear Liza, on what?
On a stone, dear Henry, dear Henry, dear Henry,
On a stone, dear Henry, dear Henry, a stone.
The stone is too dry, dear Liza, dear Liza,
The stone is too dry, dear Liza, too dry.
Well wet it, dear Henry, dear Henry, dear Henry,
Well wet it, dear Henry, dear Henry, wet it.
With what shall I wet it, dear Liza, dear Liza?
With what shall I wet it, dear Liza, with what?
try water, dear Henry, dear Henry, dear Henry,
try water, dear Henry, dear Henry, water.
In what shall I fetch it, dear Liza, dear Liza?
In what shall I fetch it, dear Liza, in what?
In a bucket, dear Henry, dear Henry, dear Henry,
In a bucket, dear Henry, dear Henry, a bucket.
There's a hole in my bucket, dear Liza, dear Liza,
There's a hole in my bucket, dear Liza, a hole.
Use your head, then! dear Henry, dear Henry, dear Henry,
Use your head, then! dear Henry, dear Henry, use your head!

נוסף: http://www.youtube.com/watch?v=59cIISN9ByE
כן, זו הגרסה שאני מכירה
05/12/13 23:41
14צפיות
זכורה לי גם גירסה של ווילי שמתקשרת לקטע של השימוש בראש (מי יכול לחשוב איזו מילה מתאימה מתחרזת עם ווילי? בוקס)

המשמעות של זה אגב היא שדן אלמגור תרגם את השיר ולא כתב את המילים, המלל זהה פחות או יותר, הוא רק עברת את השמות (שהותאמו למבצעים אני מניחה). הלחן בכל מקרה אינו תימני...

שיר חמוד, אני זוכרת גם את הביצוע של יונה עטרי מרח' סומסום עם נתן דטנר.
º
פיית השיניים ,והילד שלא רצה להפרד משן החלב
04/12/13 12:41
10צפיות
בוטיק סיגי וחוט/ נורית זרחי.
05/12/13 09:38
5צפיות
סיגי העכבישה מצאה פתרון מקורי
לחור שנוצר בשמלה.
השיניים
05/12/13 13:05
9צפיות
מופיעות בספר "איפה מתחבא הצחוק ?," כתבה שולה מודן .בהוצאת מודן ./2008

"ואולי הצחוק מתחבא בפה?

מה פתאום .
בפה יש לשון ושינים
והצד השני של הלחיים .
אז
"איפה  מתחבא הצחוק "?

וגם בספר
"אוי בוריס! "קרי וסטו טים וורנס
בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר /2008
"בוריס הסתובב להראות אותם לעכברוניים וחייך חיוך גדול וידידותי .
אבל בוריס
שכח כמה השיניים שלו מאיימות ".
ובספר
"לצחצח שינים זה אסור בהחלט! אנדריאס דירסן
מרטינה תיזן .בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר ./2008

"שודדי ים לא מצחצחים שינים
צעק רב  החובל בקולו הרם.
"על ספינות של שודדי
אסור לצחצח שיניים !

ויום רביעי עומד בשער
04/12/13 08:09
27צפיות
בוקר טוב
והאות  ר'  והאות ב'  מופיעות במילה רביעי.
מזמינה אתכם להכנת רשימה עם ספרים המתחילות  באותיות   ר '  ו -ב'.  

"וביום רביעי -
שתי הציפורים התעופפו ממעל לגינת סבתא ,וצפצפו זו לזו:
זה שלושה ימים אנחנו רואות את השומר בגינה על מקום אחד ואיננו זז...הבה נרד ונתבונן בו מקרוב..."
מתוך "הדחליל "  של לוין קיפניס
ר
04/12/13 10:40
8צפיות
רק לא בחגורה   רון-פדר, גלילה
רובין הוד
רובינסון קרוזו  דניאל דאפו

רגול בסמטאות ירושלים  בורנשטיין, תמר
רוני קנלוני והדב הטוב  אדרעי, יפעת
ב
04/12/13 10:48
7צפיות
ביאליק לפעוטות   ביאליק, חיים נחמן
בוקר טוב, אודי    ברנר, רוטראוט סוזנה
בואו נתלבש!  וולט דיסני
בנות, בנים וכל מיני עניינים   הופקינס, קתי
בית ספר לפיות   רין, מרגרט
בכיסים של גילי  ארגמן, איריס
בילבי בת ברך   אסטריד לינדגרן
בים בם בום  שולמית צרפתי
ביצה עם הפתעה   סביר, אריאלה
בגדי המלך החדשים  אנדרסן, הנס כריסטיאן
בת הים הקטנה   אנדרסן, הנס כריסטיאן
"ביצת ההפתעה" מאת אמילי גרבט
04/12/13 11:20
14צפיות
מאנגלית: תמי הראל. הוצאת כנרת.
בַּרְוָז מָצָא בֵּיצָה.
הוּא חָשַׁב שֶׁזֹּאת הַבֵּיצָה הֲכִי יָפָה בָּעוֹלָם!
הוּא דָּגַר עָלֶיהָ. חִכָּה וְחִכָּה.
אֲבָל כְּשֶׁהַבֵּיצָה בָּקְעָה צִפְּתָה לְבַרְוָז הַפְתָּעָה גְּדוֹלָה... 

סִפּוּר שׁוֹבָב עַל אַהֲבָה לְלֹא תְּנַאי מֵאֵת הַסּוֹפֶרֶת וְהַמְּאַיֶּרֶת אֵמִילִי גְרָבֶט.

"אִם אַתֶּם מְתַכְנְנִים לִקְנוֹת לַיֶּלֶד שֶׁלָּכֶם רַק סֵפֶר אֶחָד, 
דַּאֲגוּ שֶׁזֶּה יִהְיֶה סֵפֶר שֶׁל אֵמִילִי גְרָבֶט." דֵיְלִי טֵלֶגְרָף

"מְשַׁעֲשֵׁעַ וּמְהַנֶּה עַד אֵין קֵץ.-הַגַּרְדְיֶן

כריכה: http://simania.co.il/bookimages/covers90/903817.jp...
º
רובין הוד, במבי.
04/12/13 11:25
6צפיות
בית המלאכה של בילי כריס רנדל
04/12/13 11:49
5צפיות
ספר מצחיק ופרוע על רובוט שמשתלט על יוצרו
הבית של כולנו מיקל רוזן
04/12/13 11:58
3צפיות
ספר מקסים  על ילד שבונה בית באמצע  גן השעשועים ולא נותן להכנס
בת ירח גנל קנון
04/12/13 16:54
7צפיות
איזה ספר יפיפה על עטלפה קטנה שהלכה לאבוד ואמצה אותה משפחה אחרת
º
הבית של יעל- הביצה שהתחפשה
04/12/13 19:02
8צפיות
ב '
04/12/13 22:29
7צפיות
בדרך של גליה " רונית רואקס בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר.
גליה יוצאת מביתה ,שם התינוקת החדשה צורחת כול הזמן .גליה מוצאת לה עולם משלה עולם של דמיון והרפתקאה ".

"בגלל שאני עדין קטן .איורים מישל קישקה .הוצאת הקיבוץ המאוחד .2009
"אבא אמר לי להפסיק לשחק
ולסגור את המחשב מיד ועכשיו!
ולא הצלחתי לשכנע אותו
שיש לי רק עוד קצת ,
עד שאני עובר שלב "

"בארץ אחרת " טל ניצן .איורים :כנרת גילדר .בהוצאת עם עובד/2013 .שפה זרה , עיר גדולה ולא מוכרת ,בארץ חדשה ילדה נוחתת.  

בוטיק 'סיגי וחוט' - נורית זרחי
05/12/13 01:19
7צפיות
"סיגי הקטנה היתה בגודל ציפורן. היא הלכה עם שתי החברות הטובות שלה, אגרסינה ואורנה סימה, לפתוח בוטיק. ממש מעבר לקיר הן גלו דלת פתוחה. ``המקום הזה מתאים לנו בדיוק``, אמרה סיגי. ``נכון``, הסכימה אורנה סימה, ``צריך רק לתלות שלט בחוץ שכולם ידעו``.
עכבישונת קטנה פותחת בוטיק לשמלות ולבסוף טווה את עצמה לתוך שמלת הכלה של הנסיכה. סיפור יפה הרומז ברובד נוסף על תהליך היצירה ועל מצבו של האמן.
כריכה:http://simania.co.il/bookimages/covers4/49530.jpg

ספרי בנצי/ דיוויד מק קי.
05/12/13 09:31
1צפיות
על הפיל בנצי.
º
בת הים הקטנה.
05/12/13 09:32
5צפיות
º
בארץ לובנגולו מלך זולו/נחום גוטמן.
05/12/13 09:33
8צפיות
º
בייגלה/ מרגרט ריי.
05/12/13 09:34
5צפיות
ר' ספרים
05/12/13 12:13
4צפיות
"רוצה להיות מנהל גן חיות , דוקטור סוס, בהוצאת כתר
"הייתי פותח את כול השערים,
משחרר את החיות לחיים אחרים .
פתאום, איכשהו, תשמחו לגלות
שחיות מקבלות צורות לא רגילות."

"רז הולך לגן "כתבה שרון דותן .איירה בריל הליס.בהוצאת תאומים
"אימא אמרה לי שמחר הולכים לגן.
חשבתי לעצמי :מה זה  גן ? "

רמה מלכת הדרמה "  פני איבס .בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר
"עוד לפני שרמה בקעה מהביצה .
משפחת ברווז כבר ידעה שמישהו
מאוד מיוחד נמצא שם בפנים "  
2013-1947 ספי ריבלין, יהי זכרו ברוך
03/12/13 23:53
16צפיות
ספי ריבלין, מהדמויות האהובות בטלוויזיה הישראלית, הלך לעולמו ואנחנו נזכרים ברגעים גדולים שהעלו לכולנו חיוך על השפתיים
קישור: http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/527/614.html?hp...

מוטי קירשנבאום, שותפו לתוכנית ניקוי ראש: "הוא היה יוצא דופן בזה שכל תא בגופו ניסה להצחיק אותך. הכל גויס למימיקה ולתנועות הגוף. כישרון שאין שני לו. הוא לא היה מוכן להשאיר אותך לא צוחק. התרבות הישראלית איבדה היום שחקן ענק. ספי ידע להצחיק יותר טוב מכל אחד אחר". ('nrg')
ספי רבילין ז"ל
04/12/13 07:11
4צפיות
משחקן ואדם כול כך יצירתי נפרדת בצער .
בארץ לא עכשיו
03/12/13 21:02
17צפיות
בארץ לא עכשיו
בעיר מקסם שוא .

איורים אסיה אוסטרובסקי
סיפור {על פי האיורים }
זמירה גוטסמן .

ספר פגשתי ....והפעם האיורים הביאו את זמירה גוטסמן   לשבת וסיפור לכתוב .
איורים אסיה אוסטרובסקי  .

הספר יצא בהוצאת מילים בשנת 2007 .
התבוננתי באיורים  הצבעוניים ,המביעים אוירה ענין והאנשה ,התבוננתי בדמויות המיוחדות בעלות המבע והתנועה .
וסקרנות התעוררה בי להכיר את הסיפור .
וכך "בארץ לא עכשיו ,בעיר מקסם שוא"  מקום  ש"הכול היה בו טוב"
"החיים התנהלו כסדרם "אפו עוגיות ,שרו שיר ",עסקו במלאכת יומם". רק מה "בחיים הרגילים" של תושבי המקום , חסר היה קצב,חסר היה צבע .
יום אחד הופיע בעיר צייר צעיר ,עם המון תנופה ורצון ,"ברא עולמות של צבע ".הוא ברא דמויות ובעלי חיים על בדים וקירות .וראו זה פלא  לחיים הדמויות נעורו,ובין האזרחים התערבבו . גם את דמות עצמו על קיר צייר גילרון זה שם הצייר .והילדים שאהבו את הליצן על הקיר ,עוררו אותו לחיים ".ירד הליצן מהקיר ,הקיפו אותו בני העיר שמחו בו "והיו שם לפתע מחולות ושירים".העיר התעוררה ,והאוירה בה היתה עליזה ושמחה .           
או אז הגיעה גברת רגזני את כעסה הביעה .גילרון מהווה סכנה טענה וטענה...  אך כול טענותיה לא הועילו.....
ובעיר מקסם שוא ..."הוא המשיך {גילרון},לצייר ,להרקיד לבבות ..
וכך נכתב ספר, בהשראת ערכת ציורים של אסיה אוסטרובסקי ,ששבו את ליבה של זמירה גוטסמן .וכפי שאמרה לי "ערכת ציורים מדהימים ".  
קראתי ונהנתי
"ועד היום אינני יודע
אם הקרובים שסיפרו הסיפור
לא היו בעצמם פרי מיכחולו של גילרון
שירדו מכן הציור....
זמירה גוטסמן-מלקסיקון הספרות העברית החדשה
03/12/13 21:35
7צפיות
"זמירה גוטסמן, סופרת, מתרגמת ומוציאה לאור ילידת1943. סיימה את בית הספר הריאלי העברי של חיפה ובוגרת האוניברסיטה הפתוחה. שימשה כספרנית וכמנהלת מרכז המידע ולמידה של חברת אינטל ישראל עד לפרישתה בשנת 2006. באותה שנה ייסדה את הוצאת "מילים".  גוטסמן היא תושבת חיפה, נשואה, אם לארבעה וסבתא לשבעה."

תמונה מהספר 'בארץ לא עכשיו בעיר מקסם שוא ':
http://www.text.org.il/images/miksam.jpg
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום