לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }

מחכה לכם.

היום יום השואה הבינלאומי.
27/01/14 12:09
18צפיות
הבוקר תגיע המשלחת הגדולה ביותר אי פעם של ח''כים
למחנה באושוויץ ותשתתף בארועים לציון יום השואה
הבינלאומי.
''אני יוצא לאושוויץ, נשיקות,''כתב הצורר היינריך הימלר
לאשתו. היא דאגה שלא ישכח לקחת לסיורים במחנות הרכוז
את פחית הקוויאר שהשאירה לו במקרר.
במשך שנים החזיק אספן ישראלי באוסף נדיר של תמונות
ומסמכים של אחד מאדריכלי הפתרון הסופי.יומניו מתפרסמים כעת
במלואם.
רבים הם היהודים מבוגרים
27/01/14 17:57
17צפיות
וצעירים השאירו זכרון אחרון בצורת מכתבים ויומנים
מלבד היומן המפורסם של אנה פרנק .
בידי ספר בשם "יומנה של בלומקה "
כתבה וציירה איבונה חמילבסקה .
תרגם מפולנית :אורי אורלב בהוצאת צצלטנר //2011

"והנה זאת חנה .
כאשר באה אלינו
היתה רזה מאוד ופרועה.
אף אחד לא שיחק איתה
מפני ששרטה את כולם,
קראה לילדים בשמות וסרבה לעבוד .

אדון דוקטור לא הכריח
אותה לעשות שום דבר ,
ורק ניהל איתה שיחות ארוכות
אבל בפרטיות ,
שלא נשמע על מה הם מדברים
וחנה השתנתה לטובה ."
מ'הארץ' -"תסביכי האב של ילדי הנאצים":
27/01/14 20:59
17צפיות
"ילדיהם של בכירי המשטר הנאצי, המרואיינים בספר חדש, אינם מצליחים להשתחרר לא מהאבות הביולוגים שלהם ולא מהאב הגדול, היטלר"
אבנר שפירא: "הרי אתה נושא את שמי: המורשת המרה של ילדי הנאצים הבכירים

נורברט ושטפן לברט. תירגם מגרמנית: דן תמיר. הוצאת עם עובד.
"היית אי פעם במחנה ריכוז?" נשאלה גודרון הימלר, בתו של מפקד הס"ס והגסטפו היינריך הימלר, כאשר נכלאה על ידי חיילי בעלות הברית באביב 1945. "פעם אחת, בדכאו", השיבה הימלר, שהיתה אז נערה בת 14, לקצין הבריטי שחקר אותה, וסיפרה לו על זיכרונותיה מהמחנה: "אבי הראה לי גינה עם צמחי תבלין והסביר לי על הצמחים השונים". בתשובה לשאלתו היא הודתה כי ראתה גם אסירים במחנה ואביה הסביר לה כי "אלה עם המשולש האדום הם אסירים פוליטיים, והאחרים הם פושעים".

הימלר היא אחת מבין שמונה צאצאים של מנהיגים נאצים בכירים העומדים במרכז ספרם של נורברט ושטפן לברט, "הרי אתה נושא את שמי". מי שקראו לילדים בשמם כבר לא היו אנשים חופשיים, ולרוב גם לא היו אנשים חיים, כאשר נורברט לברט פנה אל ילדיהם ב–1960 וערך עמם סדרת ראיונות לעיתון גרמני: רודולף הס (סגנו של היטלר) ובאלדור פון שיראך (מנהיג תנועת "הנוער ההיטלראי") היו כלואים אז בברלין, והמנהיגים האחרים - הימלר, גרינג, הנס פרנק (מושל פולין הכבושה ומבכירי המוציאים לפועל של "הפתרון הסופי") ומרטין בורמן (מזכירו רב העוצמה של היטלר) נהרגו, התאבדו או הוצאו להורג במשפטי נירנברג.

בחלוף כארבעה עשורים, בסוף שנות ה–90, חזר בנו של לברט, שטפן, אף הוא עיתונאי במקצועו, אל הילדים שבגרו, בניסיון לבדוק מה השתנה בחייהם מאז פגש אותם אביו ואם הבוסר שאכלו אבותיהם הקהה את שיניהם. הספר - הכולל את סדרת הכתבות המקוריות של האב ואת הראיונות המאוחרים של הבן - מראה כי ברוב המקרים, ילדיהם של בכירי הרייך השלישי לא התנערו לגמרי מהמורשת גדושת הרוע והשנאה של אבותיהם ולא פעם גילו מידה מטרידה של הבנה למעשיהם. ילדים אלה משולים, כדברי לברט הבן, ל"דמויות המוטלות בין התקופות, נטושות בחוסר אונים על הר ההיסטוריה הגרמנית העקובה מדם".

גודרון הימלר, למשל, שהעריצה את אביה וטענה כי הוא לא התאבד אלא נרצח על ידי בעלות הברית, היתה פעילה במשך שנים בארגון "עזרה שקטה" המסייע בחשאי לנאצים קשישים. כאשר בנו של בורמן, מרטין בורמן הבן (ללא ספק, הדמות המרשימה ביותר מבין המרואיינים), יצא למסעות הסברה ונשא הרצאות בפני בני נוער על סכנות הנציונל־סוציאליזם, היא התקשרה אליו וצעקה עליו "איך הוא יכול לעשות את זה, להתבטא בצורה שלילית על הימים ההם". בורמן מספר שניסה להסביר לה כי הוא מבחין בין אביו ובין מעשיו, אך היא לא הבינה כיצד אפשר להפריד בין השניים.

סוכריות אניס מהיטלר

דמויות האב הנבחנות בספר אינן רק האבות הביולוגיים של המרואיינים, שרובם אינם מצליחים להשתחרר מהצל האפל שלהם. תסביכיהם כרוכים לבלי הפרד בדמותו של אב גדול יותר - היטלר, שהספר חוזר ומספר על היכרותם עמו. להיטלר לא היו ילדים משלו, אבל כולם היו בניו: הוא היה סנדקם של כמה מהילדים, והם זכו לליטופיו, לשבת על ברכיו או לקבל ממנו מתנות כמו בובות, קופסאות פרלינים וסוכריות אניס.

זה הצד המטריד ביותר בספרם של הלברטים: הוא מבקש להציג את "הפן האנושי בסיפוריהם של הפושעים", אבל גולש פעמים רבות מדי אל מחוזות ה"אנושי, אנושי מדי". הוא מלקט מיני אנקדוטות על הווי החיים בצמרת הנאצית בלי לתת את הדעת לסכנה הכרוכה בהאנשה המופרזת של הפושעים (שגם יצירות ומחקרים רבים אחרים תרמו לה).

העובדה כי הילדים שנולדו והתבגרו בימי הנאצים נבחנים כל העת לא רק ביחס לאבותיהם אלא גם ביחס לפיהרר, החרות בזיכרונם כמעין דוד חביב, מעלה את החשש כי המחברים אינם תופשים שהיטלר לא היה רק אדם בשר ודם; כפי שהראה ההיסטוריון איאן קרשו, ההבניה החברתית של היטלר חשובה לאין שיעור מאשר היטלר האדם. פחות חשוב לשאול מי היה האיש היטלר ומה היו מניעיו; חשוב יותר להסביר כיצד התאפשר היטלר, דהיינו - מה היו הכוחות החברתיים, הפוליטיים והאידיאולוגיים שאיפשרו את עלייתו לשלטון ואת ביצור כוחו, ומדוע התחוללה ההקצנה המתמדת של משטרו, בעיקר בנוגע לרדיפת היהודים. במלים אחרות, ההתמקדות בתסביכיהם של צאצאי המנהיגים הנאצים עלולה להמעיט מאחריותה של החברה הגרמנית כולה לפשעי הנאצים ולשבר הציביזילטורי שהם חוללו.

למרבה המזל, לברט הבן מאזן את התמונה עם דמות אב נוספת, שדווקא היא המעניינת ביותר בספר: אביו שלו, נורברט, שנולד ב–1929, היה חבר נלהב בנוער ההיטלראי וכפי שהודה בעצמו, "היה לי המזל לא להיות מבוגר יותר, זה שמר עלי מפני דברים איומים". הקטעים המעטים בספר שבהם מספר שטפן (שנולד ב–1961) על הרהורי אביו בשאלה מה היה קורה אילו נולד מוקדם יותר - האם היה נהפך למפקד נאצי ו"איזה מין בן אדם הייתי נהפך אם הגרמנים לא היו מפסידים במלחמה" - הם הקטעים המשמעותיים ביותר. בהם מצליח הספר לחרוג מהפסיפס הרכילותי והמציצני המרכיב את רובו ולהציע דיון מעמיק יותר בהתעמתות עם זכר העבר הנאצי ועם מקומו בתוך מסגרות אישיות־משפחתיות. שם גם תוהה הבן אם עברו האישי של האב הוא המקור לאופנים הרכים שבהם תיאר את ילדי הנאצים ולהזדהות המסוימת שלו עמם.

לברט הבן מודע לבעייתיות המתודית הנובעת מהבחירה בגיבורי ספרו, אך הוא מודה בה רק לקראת סופו. "אנחנו, ילדי הנאצים, לא מעניינים בכלל (…) אנחנו עצמנו לא עשינו שום דבר מיוחד", אומר לו קלאוס פון שיראך, ולברט כותב כי "השיח הציבורי בימינו תמיד תפס את הנאצים הבכירים קצת כמו מבקרים בגן חיות. מבט קצר ומתחלחל בהם, וממשיכים הלאה. באופן הזה, הצופה אינו נאלץ לחשוב על התפקיד שהוא מילא. ילדי הנאצים: סוג של כליאי ברקים של ההיסטוריה הגרמנית?"

זו אכן השאלה שממשיכה להדהד בתום הקריאה בספר: האם אמנם אחריותם של צאצאיהם הישירים של הנאצים הבכירים שונה ומשמעותית יותר מזו של בנים ונכדים לגרמנים שהיו נאצים לא־בכירים, או שכלל לא היו נאצים אך במעשיהם - ולא פחות מכך, בשתיקתם ובחידלונם - איפשרו את הפורענות הנאצית? ושמא אחריותם של אלה האחרונים פחותה יותר לנוכח הפיכתם של ילדי הנאצים ל"כליאי ברקים"?

דווקא משום כך מרתק הרבה יותר לקרוא על התמודדותם של "אנשים מן השורה" עם המעורבות של בני משפחותיהם בפשעי הרייך השלישי ובהשלכותיהם, כפי שנעשה במגוון יצירות של סופרים גרמנים (לרבות כאלה שפורסמו בשנים האחרונות, כמו "אחי, לדוגמה" של אווה טים ו"הבן האובד" של הנס־אולריך טרייכל). אחרי ככלות הכל, “האנשים מן השורה" הם אלה שבזכותם היתה קיימת השורה.

התחשבנות בין־דורית

למרות ההסתייגויות, ספרם של הלברטים נקרא בעניין ואף בהנאה מסוימת (הוא תורגם בצורה רהוטה וקולחת על ידי דן תמיר). לעתים, לברט הבן נעזר בתובנותיהם של פילוסופים, היסטוריונים ופסיכולוגים (ביניהם הפסיכולוג הישראלי המנוח דן בר־און, שערך מחקרים חלוציים על התמודדותם של צאצאי הנאצים עם מעשי אבותיהם), אבל לרוב הרקע התיאורטי נותר קישוט בלתי מספק.

זאת ועוד: בשנים שחלפו מאז פורסם הספר בגרמנית, בשנת 2000, ועד צאת תרגומו העברי התרחב מאוד העיסוק החברתי והתרבותי בהתחשבנות הבין־דורית של צאצאי הנאצים. כך, למשל, קתרין הימלר, נכדת אחיו של היינריך הימלר, פירסמה את ספרה "האחים הימלר", שנועד לדבריה לשבור את מסורת השתיקה המשפחתית על העבר הנאצי. הימלר, הנשואה לישראלי בן לניצולי שואה, חשפה את מעורבות שני אחיו של הימלר במנגנון הנאצי ואת הגזענות והאנטישמיות שהפגינו, בדומה לאחיהם. היא גם התראיינה ל"ילדי היטלר", סרטו התיעודי של הבמאי הישראלי חנוך זאבי מ–2011.

תרומה מרתקת אחרת לשיח הזה היתה כתבה שפורסמה ב"גרדיאן" ב–2008 והוקדשה לצאצאיהם של נאצים שהתגיירו ועלו לישראל בניסיון להתמודד עם העול המוסרי המונח על כתפיהם דרך הצטרפות אל "קהילת הקורבנות". אחד מהם, שיש לו קשר משפחתי עקיף להיטלר, מכהן כפרופסור למדעי היהדות באחת האוניברסיטאות בארץ.

בשנה שעברה פורסם בגרמניה ספר המוסיף נדבך חדש לדיון: ג'ניפר טגה סיפרה בו כיצד גילתה במקרה, בגיל מבוגר, את הסוד המשפחתי כי סבה היה אמון גת, מפקדו האכזרי של מחנה הריכוז פלאשוב בפולין (הוא כונה "הקצב מפלאשוב" וזכור לרבים הודות לייצוג הקולנועי שלו בסרטו של סטיבן שפילברג, "רשימת שינדלר", שבו גילם את דמותו השחקן רייף פיינס).

טגה, אשה שחורה, נולדה בעקבות קשר קצר של אמה, בתו מחוץ לנישואים של גת, עם גבר ניגרי והיא נמסרה לאימוץ. היא גילתה את ייחוסה המשפחתי כאשר מצאה בספרייה ספר שחיברה אמה הביולוגית (שלא הכירה את אביה) וכותרתו: "אני הרי חייבת לאהוב את אבי, הלא כן?" לעומת זאת, השם שנתנה טגה לספר שכתבה בעקבות הגילוי אינו מנוסח כשאלה, וגם אינו יכול להתאים לווידויים של כל צאצאי הנאצים המרואיינים בספרם של הלברטים: "אמון: סבא שלי היה מחסל אותי".
אני נחרד מכל דבר המנסה 'להאניש' את הגרמנים
28/01/14 00:58
14צפיות
כולם מקטון עד גדול מדור לדור.
לו הגיעו אלי אז - לא הייתי פה.
"ערפילאה"
26/01/14 20:41
25צפיות
כתבה :גלית דהן קרליבך
בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר /2013
ובתוך הערפילים הסתובבתי ודמויות לרוב הכרתי את גשמינה ,וזלעפינה ,את ערפל ושלג ועננה .
ואת המלך  
וכולם הם חלק מקשת צבעונית של דמויות,ומכשפים  ובעלי תפקידים בארץ ערפילאה .ודמויות נוספות שאול וששון ושמחה
מהארץ מרעננה .
ארץ ערפיליה התפלגה באחת המלחמות לשנים  לארץ חרבונה היבשה והלוהטת ולארץ פכפכת הקרה ובתווך הגדר המתה ,גדר מכושפת ,אויי למי שנקלע לשם.
בארץ פכפכת הקרה יושב  אליחורף השנים עשר "המושל האחרון לבית משפחת קריר " ,הוא יודע שימיו תמו ועליו להודיע על יורש/ת במקומו.רבים הם המשתוקקים לרשת את המלוכה ובמיוחד זלעפינה המכשפה אחותה הנחושה והלא נעימה של גשמינה.זלעפינה ידועה כזועפת ,קנאית ורודפת כבוד .מתחרה היתה לה בת אחותה עננה,בתה של גשמינה והיא דואגת להעלימה .
בדרך לא דרך,מצליחה עננה לצאת מההסגר ,האם גם הצליחה  להיות יורשת ארץ כפכפת .ועוד על מסעם של גשמינה המכשפההמגושמת "בעלת קסם מקולקל " ושאול .ובכלל כיצד השניים נפגשו . ומיהם ששון ושמחה ומה תפקידם.
הספר יפה בתאוריו,מרתק במסלול האירועים , ובין השורות הרבה חוש הומור וחיוכים. וקסמים וכשפיםיש ויש  .על ודרך הכתיבה , כך נכתב בתמצית גב הספר הכתיבה  "מקורית רעננה ויחודית "
ממליצה מאוד ,להנות בארץ הדמיון ,"ערפילאה ".    
עטיפה קדמית
26/01/14 21:44
16צפיות
עטיפה קדמית
.
על הסופרת גלית דהן קרליבך, הופיעה כתבה  במוסף ספרות של עיתון "ידיעות אחרונות "
בתאריך 17/1/2014
ציטוט "גלית דהן קרליבך הספיקה ללמוד כשפים, לחזור בשאלה ,להקים התנחלת ,לגור באוהל ,להתידד עם כול משגועי ירושלים " שני ספרים שלה  יוצאים כעת לאור "קצה" והרומן לנוער
עליו סיפרתי "ערפילאה " ,"שם היא מרשה לעצמה להתפרע עם מד"ב ופנטזיה "
התפרעות שלקורא כאמור סוחפת ומהנה .
גם הכתבה
הכתבה של צליל אברהם תחת הכותרת "אני שייכת למסדר הפסייכים."  
26/01/14 19:08
21צפיות
בעוד עשרה ימים נארח את המאייר שחר קובר .אני ממליצה להתבונן מעט באיוריו בספרי הילדים , אשלח  קישור .
ועל הדרך אולי יעלו שאלות {תרשמו לעצמכם}.
שחר קובר מאייר בעל כישרון ,איוריו אהובים ומעניינים ,והוא זוכה להצלחה רבה ,בתחום האיור .
חלק מרשימת הספרים
26/01/14 19:12
38צפיות
ששחר קובר אייר
לאה גולדברג, דוד קוסם, ספרית פועלים, 2013
רימונה די-נור, איך ילד גדל?, הוצאת איגואנה, 2013
חיים נחמן ביאליק, בערוגת הגינה, הקיבוץ המאוחד, 2012
Deborah Bodin-Cohen, Engineer Ari and the Rosh-Hashanah Ride, Kar-Ben Publishing USA, 2008
עדי גבאי-לב, מיקה, לאופולדינה והשניצל הוינאי, מטר, 2008
סמי מיכאל, אותיות הולכות לים, דביר,2009
עילם בן-דרור, על הגשר הקט, מטר 2010
יוסי מערבי, עץ המיץ, הקיבוץ המאוחד, 2010
מירי רוזובסקי, רוני מקרוני לא אוהבת חבורות, כנרת, 2010
Histories des Animaux de la Ferme , Éditions Lito, France, 2010, (יחד עם מאיירים נוספים)
יוסי מערבי, שני חברים וקסם, הקיבוץ המאוחד, 2011
רות אורן, הפרה של סבא יפת, כנרת, 2011
Michael Morpurgo, Snakes and Ladders, Egmont UK, 2012

ציוט מתוך הוויקפידיה
יש לנ ספר שניים באיוריו
27/01/14 01:59
16צפיות
לא ידעתי על רשימה כה ארוכה.
מאייר מחונן ביותר
היום מתחיל שבוע החלל הישראלי
26/01/14 14:09
15צפיות
אשמח לסיעור על ספרי ילדים שמדברים על הנושא.
אם תעלו מעט
26/01/14 14:13
13צפיות
ספר שכתב יובל אלעזרי ואיירה ליטל טמיר
בו מתאר אבא של יותם מה רואים כשעולים בכל פעם עוד קצת למעלה....ובסוף מגיעים לחלל...וגם חוזרים את כל הדרך לחדר בבית.
הרפתקה בחלל
30/01/14 15:15
2צפיות
עוד  ספר בסדרה  מועדון החברים של מיקי מאוס  ספר מקסים ביותר
פלא זרע עץ של יונה טפר
26/01/14 10:18
14צפיות
מתי מופיעות הביקורות הראשונות על הספר באינטרנט?
נשיקה
26/01/14 00:51
25צפיות
נשיקה
שלום לכולכם,
שמח, גאה ונרגש לשתף אתכם ביצירה שלי, ספר הילדים הראשון שכתבתי.
לאחר שנים של כתיבה לאוכלוסיה הבוגרת ושיתוף התובנות החיוביות שאספתי מתוך הסיפור האישי שלי,
נפלה בחלקי הזכות לכתוב גם לילדים צעירים ולנסות להוכיח להם כי קיימת זווית חיובית בכל סיטואציה.
אשמח אם תבואו לבקר ולהביע את דעתכם, קישור לדף הספר נמצא בתחתית ההודעה.

קריאה מהנה!
יניב.
כתובות אינטרנט מצורפות:
אמנם לא קראתי אבל מהיכרות רחוקה*
26/01/14 08:37
17צפיות
אשמח לקרוא את הספר ולהקריא אותו לילדים שלי.

אני יודעת עד כמה אתה מוכשר ומקסים.
ומאחר ולא כולם מכירים אותך אני משתפת כמה קישורים כדי שאנשים נוספים יבנו עד כמה אתה מיוחד:
יניב חולה בניוון שרירים - ומאושר יותר מכולכם
תאמין - זה יניב הצלחה

* אני שכנה שלך (מהרחוב הסמוך) והבן הצעיר שלי חבר של אחד האחיינים שלך

מתקנת את הקישור הראשון
26/01/14 08:41
12צפיות
יניב חולה בניוון שרירים - ומאושר יותר מכולכם
ליניב
26/01/14 09:14
13צפיות
את התרגשותה של ריני ,הבנתי רק לאחר שקראתי את הכתבה .
ליניב ישר כוח!,מוזמן להצטרף לפורום המחבק שלנו. מזמינה אותך לכתוב על "מאחורי הקלעים" של הספר {אני עדין לא נכנסתי לקישור }אעשה זאת בערב  .
על הופעת הרעיון , על קשיים קטנים ,על סיפוק והנאה בדרך הכתיבה ,וכול מחשבה נוספת הקשורה בתהליכה הכתיבה וההוצאה לאור ..
שולחת ברכות של הצלחה .ומחכה לך
לריני היקרה
26/01/14 09:17
14צפיות
שולחת לך לבוקר רענן וריחני   .על ששכחתי בסיכום שבוע  להזכיר גם אותך.
הצצה אל מאחורי הקלעים
26/01/14 11:34
8צפיות
הרעיון לספר נולד מתוך בדיחה שנאמרה בשיחה טלפונית (לא אחשוף כדי לשמור קצת הפתעות לקוראים).
דקה לאחר סיום אותה שיחה, הטקסט התחיל לכתוב את עצמו, במלואו, ללא עצירות.
ההתלהבות הסביבתית גררה מחשבות על איורים ועל דפוס, ומרגע שהתהליך התחיל, המוטיבציה לא נחה לרגע.
לפעמים היה קשה עם הסבלנות, לחכות לתהליכים שלא תלויים בך אל מול הרצון לצאת כבר לאור. אבל יאמר לזכותה של אחוה הוצאה לאור המצוינת, שהדברים פעלו במהירות ובמקצועיות.
שלשום הוא נולד, 36 עמודים במשקל 20X20 ס"מ ואני בהחלט אבא גאה.
התגובות הטובות לא מפסיקות להגיע, אך לראות את האחיינים שלך קוראים ונהנים מהחוויה, זה כנראה היה שווה את הכל.

תודה על הברכות, שמח מאוד להיות פה.
שבוע נעים לכולכם!
º
בהצלחה נראה נהדר
26/01/14 10:17
11צפיות
בוקר של שבת
25/01/14 09:40
13צפיות
ציטוט מספר
""מה "? קרא מיפלין בכעס ,"לא שמעת על סמיואל באטלר ,מחברו של 'דרך כול בשר '? נערי הטוב מי שמרשה לעצמו למות בלי לקרוא את הספר הזה אותו ואת 'ארוון ' ,{"רומן דרך כול בשר תורגם לעברית.יצא לראשונה ב-  1903 }
מחסל במכוון את סיכוייו להכנס לגן עדן. כי גן עדן בעולם הבא אינו ודאי,אבל יש בנמצא גן עדן עלי אדמות ,גן עדן שאנחנו שוכנים בו כשאנחנו קוראים ספר טוב "........מזוג לך עוד כוס יין והרשה לי ...
ציטוט
שם הספר שהתחלתי לקרוא "חנות הספרים הרדופה "כריסטופר מורלי , בהוצאת זיקית .
הזמנה לפעילות
25/01/14 09:51
21צפיות
ספרים שבכותרתם מופיעה המילה "ספר " או "ספרים " או כול מילה אחרת השיכת לשורש ס. פ.ר .
כדוגמה
"אוטו הדוב מהספרים " קייטי קלמינסון .בהוצאת כתר
"הוא גר בתוך ספר על איצטבה  בתוך בית ....."

º
ספרים שובבים שבו, ליאת
26/01/14 09:25
16צפיות
הספרים המעופפים המפלאים של מר מוריס לסמור
26/01/14 09:27
11צפיות
ויליאם ג'ויס
º
ילדה של ספרים/עמי גדליה.
26/01/14 17:50
14צפיות
סיפורי
26/01/14 18:58
8צפיות
"סיפורי נסיכות ".שניקולה בקסטר .איורים הלן סמית בהוצאת דני ספרים.

"סיפורי ירושלים" של ד"ר מירי ברוך .בהוצאת מודן

"סיפורי איש היער "מבחר אגדות מהטבע הישראלי .סיפר :ינץ לוי אייורים ליאורה גרוסמן בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר .
מנסה להעלות קישור לסרטון על הספרים המעופפים.
26/01/14 23:03
9צפיות
º
הסרטון זכה באוסקר על סרט קצרצר.
26/01/14 23:04
13צפיות
הסיפור/ארנולד לובל. תרגום: יהודה ומולי מלצר.
28/01/14 15:42
5צפיות
יום אחד בקיץ
צפרדע לא הרגיש טוב.
קרפד אמר לו: ''צפרדי,
אתה נראה קצת ירוק.''
''אבל אני תמיד נראה ירוק,''
אמר צפרדי.''אני צפרדע.''....
"גברת
30/01/14 18:46
4צפיות
גרים אוהבת ספרים ".לויס לורי . איורים מידי תומס .בהוצאת טל מאי.
מה דעתכם על החינוך ובארץ?רשומה שפירסמתי בבלוג
24/01/14 12:17
25צפיות
חינוך-

המילה חינוך לוקחת לי את החיוך.

היום בבית הספר אולי  מלמדים –

אבל לא מחנכים-

לא לערכים ולא להכנה  לחיים.

היום בבית הספר יש אלימות ויש ילדים מעשנים,

יש צועקים ויש רבים ויש מעט שלומדים וחבל.

היום בבית הספר רוצים לקחת אפילו את הטיולים,

היום כבר אין אומנות ,אין  מוסיקה ובקושי מציירים.

לומדים תנ"ך,לומדים אנגלית והיסטוריה וכמובן מתמטיקה ,

אך לא לומדים דרך ארץ,

הרי אמרו חכמים  לפנינו ש"דרך ארץ קדמה לתורה"-

אז אפוא הדרך  לנתינה, אדיבות,נדיבות ונימוסים?

את מי מחנכים  ואיך מחנכים?

כמה מערכת החינוך והמחנכים בראשם נותנים מקום

להנאה  ולחיוכים ולא רק למבחנים?

ליצירתיות ולאינדבידאליות,

הרי נאמר -חנוך הנער לפי דרכו-

ולמעשה -מחנכים את הילדים לפי שטנצ" קבוע..

האם היום הילדים הולכים ברצון ובשמחה ללימודים?

לדעתי צריך שינוי דרמטי ודרסטי למילה חינוך-

צריך לעשות מהפך במערכת החינוך.

צריך שילדים ילכו בשמחה ובאהבה לבית ספר  וללימודים,,

צריך לעשות בדק בית רציני ומעמיק למילה חינוך ומשמעותה
זה בהחלט נכון
25/01/14 23:04
16צפיות
אבל
א. זה לא התחיל מהיום. גם כשאני הייתי תלמיד (לפני כ 30 שנה) היה אותו דבר
ב. זו לא רק אשמת מערכת החינוך, אלא אשמת הממשלה, ההורים, והחברה בכלל, שלא מצפים מבית הספר להיות יותר מאשר בייביסיטר בחינם. או במקרה הטוב בית חרושת למבחנים.  אז למה שבית הספר ינסה להיות יותר מזה?
ג. יש פה ושם מורים שבאמת מנסים לחנך. אני לא אומר שאין. אבל זו טיפה בים.
º
תודה על תגובתך פסטרנק ולילה טוב
26/01/14 23:13
7צפיות
º
בבקשה
27/01/14 09:49
6צפיות
כל אשר אני יודע - אני יודע למרות בתי -הספר
27/01/14 01:57
24צפיות
[בכל  השלבים] ולא הודות להם.
תמיד שנאתי ללכת לבתי-הספר. תמיד העדפתי להתחלות להישאר בבית ולקרא.. המעשה הזה
אולי לא שיפר את ציוני אך לבטח הרחיב את אופקי.

שני בני היו 'נעדרים'' ברשות בכל תקופת היסודי [בתיאום לא פעם עם הנהלת בית הספר] לפחות פעם\פעמיים בשבוע
האחד  כבר אחרי 2 פוסטדוקטורטים  , מחקרים הרצאות פטנטיםו פירסומים. [איש מדע]והשני אוטוטו גומר תואר שני. [אגב עם התחמקות מרב השיעורים...]

º
תודה ג רפאל בהחלט מרשים
27/01/14 17:20
8צפיות
אין מוסיקה ואין ציור
28/01/14 07:32
30צפיות
זה מאוד  עצוב  שעורים חביבים וחשובים
למדתי שירים  בשיעורי המוסיקה
אין סיכוי שהייתי
מקשיבה להם במקום אחר
במחרשתי כל אשרי ירשתי
שחקי על החלומות
יורה יקר השקה נא  השיר הזה  תמיד מלוה אותי בדמיון   עם השושנים הנהדרות שלו
ולמדתי את השירים האלה  בכיתה ג
כמורה (שזה עתה סיימה את התעודות
28/01/14 18:38
14צפיות
של המחצית הראשונה) - חלק מהדברים שנכתבו כאן נכונים, וחלק לא.
בביה"ס שלי יש שיעורי אמנות - לא לכל הכיתות, אבל יש. כמו כן עושים המון תערוכות של יצירות שהילדים מכינים.
מוסיקה היה לפני כמה שנים, ולצערי אין יותר. עם זאת, שתי מורות יזמו לימוד שירים בכיתתן, והן עושות זאת פעם בשבוע.
אני אישית מנסה מאד לחנך גם לערכים ולא רק להתעסק בלימודים, וכשמגיעים ללימודים - מנסה להעשיר בעזרת שיר, ציור, מידע - משהו רב תחומי. (אצלי, אגב, גם לומדים את 'קינת דוד' בעל פה - אם אני זוכרת את רובה אחרי כ"כ הרבה שנים, גם הם יכולים).

לצערי, הילדים היום לומדים כדי להצליח במבחן. בכל פעם שמסיימים  נושא, הילדים כאילו מוחקים אותו ממוחם - כל שנה - מחדש- צריך להסביר דברים "טריוויאלים" כמו לוח שנה עברי, חגים וכד' - לאותם ילדים - חזרה אינסופית על אותו דבר, בתקווה שיום אחד זה גם יישאר אצלם.
ואגב - אלמלא היו מבחנים וציונים, רובם בכלל לא היו לומדים. תנו להם שיעור חופשי פעמיים ביום - והם מאושרים.
לזוהרה
28/01/14 21:33
13צפיות
שמחה שאת איתנו .קראתי את הדברים {לויכוח איני נכנסת } -לא מעורה מספיק .אבל לך שולחת  כוחות להמשיך בדרך החינוכית שבה את מאמינה .
.
בין העצים הירקרקים ביאליק
29/01/14 05:25
9צפיות
עוד שיר משיעורי המוסיקה,
אבקש להוסיף משהו
29/01/14 19:37
10צפיות
למזלי כאשר הייתי בכיתות הנמוכות היו לי מורה למוסיקה - מוסיקולוגית ידועה. ומורה לציור שהיה צייר י מפורסם רק זקוק לפרנסה.
כתוצאה מכך למדתי לאהוב [ולאסוף ] ציור. לגבי מוסיקה  רשמו אותי לקונסרבטוריון ואח"כ -בגלל ש המסגרת לא התאימה לי היה בא אלינו הד"ר גוט - מורה לכינור.....
גם ילדי למדו לנגד. הבכור על חלילית וממנה צ'לו. הבת על אורגן  ביתי גדול ומננו פסנתר והצעיר אורנית אורגן ואח"כ גיטרה.
אשתי [בנערותה] אקורדיון . כל הכלים עדיין אצלנו......מעלים אבק.
אבל עד היום התוכנHת המעודפת -כמעט יחידה- שאנו רואים בטלביזיה זה MEZZO

וזה כמובן בלי כל קשר לבית הספר, למערכת החינוך.
שבת שלום
24/01/14 11:31
25צפיות
לההיא 333 ,מרבה ידים ,טובה 53 ,ג. רפאל ,פסטרנק ,זוהרה ,הזרה 11 ,דורשת בשלומכם .
לאשלינג ,שחרזדה ,חרצית 10 ,ליאני המקורי ,יעל קר
לימים היפים שמחכים לנו ,בשישי שבת ,שמש חמימה , מזג אוויר נעים ,עליה בטמפרטורה ,שולחת  
סוף שבוע מהנה מי בטיולים,מי בארוחה משפחתית. ,ומי בקריאה

בעיתון סיפרו על  נחל דן ,"המבויש ",נזכרתי בשיר המריבה . ולנחל דן ולנו מאחלת בתפילה מים בשפע .מיד אצרף
את השיר
תודה לקבוצת החברים שהיתה פעילה השבוע :אשלינג ,שחרזדה,חרצית 10,ליאני המקורי יעל קר .
בזכותכם הפורום כנחל איתן  זרם ,עם מיטב ספריו ושיריו .
שבת שלום מחכה לכם , לכולכם
ופתרון החידה :לוין קיפניס היה הראשון שנתן את השם לשקדיה .
תל אל קאדי
24/01/14 11:36
20צפיות
בימים משכבר, בימים קדומים,
שלושה נחלים היו מפכים
לרגלי החרמון הלבן,
חצבאני ובניאס ודן.
פרצה מריבה באחד הימים
בין שלושה נחלים כחולים וזכים,
לרגלי החרמון הלבן
חצבאני ובניאס ודן."

תל אל קאדי
שולמית לבנת
מילים: רות חפץ
לחן: אמיתי נאמן

כתובות אינטרנט מצורפות:
º
איזה שיר יפה
25/01/14 11:08
2צפיות
תודה על השיר
26/01/14 08:44
13צפיות
לא הכרתי אותו. שיר יפה - והתמונות בוידאו גם כן.
שתי הערות:
א. הזמרת שולמית לבנת היא אמה של שרת התרבות לימור לבנת (כפי שכמה מכם ודאי כבר יודעים)
ב. תל אל קאדי אינו המקום היחיד בארץ המכונה תל דן. היה פעם ישוב בשם תל דן, בשרון, שכיום נבלע בתוך העיר הוד השרון (מה שנשאר מהשם הוא רחוב תל דן בעיר). תל דן הזה לא קרוי על שם העיר דן או שבט דן, אלא על שם דנטה לאטס, ממנהיגי יהדות איטליה.
זה אכן שיר מקסים
26/01/14 08:53
17צפיות
ותמיד תמהתי על שם המקום "תל דן" כשבאנו לבקר את הקרובים שם (מהכינוי שלך אני מסיקה שאנחנו קרובים, אני מקרית אתא הבת של... והנכדה של...).
ואללה
26/01/14 18:34
13צפיות
איזה יופי.
אם יש לך את הספר "חתום בגעגועים" מאת רפאלה ג'רסי, תוכלי לראות את תמונתי בעמוד 199 (התמונה העליונה מבין השתיים, ואני שני מימין בתמונה)
אני חושב שמצאתי אותך בעמוד 253 בשורה שניה מלמטה, יושבת שניה מימין.
אכן כן
26/01/14 19:10
9צפיות
רק שהתמונה נלקחה לפני כעשרים וחמש שנים וגם המידע לא ממש שלם (יש לי ילד נוסף)
נחמד לפגוש קרובים במקום לא צפוי.
º
26/01/14 19:22
1צפיות
º
שבת שלום לכל החברים הנהדרים שכאן
24/01/14 12:12
8צפיות
לדינה 136
24/01/14 18:30
16צפיות
שמתי לב ששכחתי לציין  אותך בין רשימת החברים
שולחת גם לך כמובן את ברכת השבת .שבת שלום. .
pasternac
26/01/14 18:53
11צפיות
תודה על המידע ,קראתי בענין .
ועוד רציתי לומר לך וטוב לראותך אותך פעיל בפורום .אני מקווה שכעת שהתברר שיש לך כאן קרובה
הקירבה אלינו עוד יותר תגדל  
º
26/01/14 19:22
2צפיות
הגיעה ג'ירפה חדשה לחי פארק בקרית מוצקין.
24/01/14 10:39
24צפיות
הג'ירפה הובאה לאחר שמבקרי החי פארק גרמו בשוגג
למות הג'ירף ג'אבר.
בגן החיות בברונכס ראיתי כמה ג'ירפות. הם היו במקום מחומם,
כי בגן היה שלג וקר בגן בעונת החורף.
שירים וספורים על ג'ירפות.
º
הג'ירפה והאריה מופיעים במיץ פטל.
24/01/14 10:41
15צפיות
מתוך סל מתנות/שלומית כהן אסיף. מהספר הצמוקים
24/01/14 10:45
5צפיות
הם ענבים עצובים.

הלכתי לגן החיות
עם סל מלא מתנות.
ראי נתתי לקוף.
סקטים-לצב ולדב.
לחתול נתתי מגפיים.
לתנין-קסמי שיניים.
לקפוד בחרתי מברשת
לג'ירפה צעיף מרשת....
מסיבה של חיות/שולה מודן.
24/01/14 10:50
11צפיות
בין החיות שבמסיבה נמצאת הג'ירפה שרוצה
להחליף את צוארה הארוך בקצר יותר. האם
היא תהיה מרוצה?
נחמה הגירפה סיפור מקסים
24/01/14 12:12
8צפיות
על גירפה חדשה שהגיעה לגן חיות
נשיקה לשפונזה/ ליה נירגד
24/01/14 16:10
9צפיות

הגירפה  משתוקקת לקבל נשיקה כמו שמיכאל מקבל מאבא שלו ומיכאל עושה מאמצים להגיע אל הלחי שלה כדי למלא את בקשתה.
מקסיםםםםםםםםםםםםם
º
ספר מקסים
24/01/14 17:23
9צפיות
דוקטור דיזי רופאת משפחה
24/01/14 17:26
8צפיות
מיקי משתמש בגירפה כדי  לקטוף תפוחים מהעץ אך הגירפה השובבה  אוכלת לו את כל התפוחים
שתי ג'ירפות בליל ירח מלא/נורית זרחי
24/01/14 18:08
8צפיות

איירה:הילה חבקין הנהדרת, מושלמת בעיני.
בוקר טוב וגם
26/01/14 08:58
7צפיות
"שתי ג'ירפות ביום שמש מזהיר ".הילה חבקין איורים .נורית זרחי כתבה.

"תעלומת הג'ירף הננסי "כתבה וציירה מיכל זהבי . סיפור מתח והרפתקאה .יצא בהוצאת ספרית הפועלים/2012

"מה קרה לכול החיות" ?
עודד בורלא .איורים מושיק לין בהוצאת ידיעות אחרונות ספרי חמד /2005
"לכולן יש המון בעיות :
לפתן- יש כאב בטן
התנין משתוקק -לנין
השועלה -נפרדה מבעלה .
הנמר -התחיל לזמר .
הנשר -מתחבא מתחת לגשר ,
....
....
....
הג'ירפה -השתגעה ועפה .
הגירפה מופיעה
26/01/14 09:04
11צפיות
בספר של "רינת הופר "אילת מטיילת "
"פתאום בקצה הגן
ראש מציץ מאחורי ענן .
מי מתחבא מאחורי הדף ?
ג'ירף !
אומר הג'ירף
"אני ממש מעולף .
יש לך מקום בשבילי
על קצה האף?"    { נפלא }

"הולכת אילת ,
כמעט נופלת ,
עם ג'ירף מעולף
על האף,
צב עייף על הכתף ,
וכו"
בהוצאת כנרת זמורה ביתן /2012
º
ג'ירף עם ארך מוסף סילברסטין, של
26/01/14 09:21
7צפיות
º
ג'ירפות לא רוקדות אנדריאה, ג'ילס
26/01/14 09:21
7צפיות
º
הג'ירף של אסף אבורמן, ליאור
26/01/14 09:22
5צפיות
º
תנין וג'ירפה - משפחה שכזאת קולוט-פריש, דניאלה
26/01/14 09:23
7צפיות
מתוך כשנכנס אדר/נעמי שמר.
26/01/14 17:38
5צפיות
בואו ותראו מראה בלתי רגיל:
כל העיר שוקקת מצהלות וגיל.
על גבי ג'ירפה מרקד הפיל
עם שודד הים ובאזנו עגיל....
הג'ירפה והנמלה/רחל שפיר. מתוך מי גבוה מי נמוך
26/01/14 17:42
6צפיות
הג'ירפה הגבוהה
כל היום-מה היא רואה?
מה היא יכולה לראות?
את ראשי הצמרות.

לפעמים היא עצובה,
לפעמים היא אומללה,
ובלב חושבת לה:
כמה טוב לנמלה!....
הג'ירף/ע' הלל.
27/01/14 11:40
17צפיות
פעם הג'ירף
נורא נעלב,
כשדני הקטן
שאל את הוריו:
מה זה פה,
מה זה,
עמוד של טלגרף?
האריה הרעמתן והג'ירפה גם/דב אלבוים.
27/01/14 11:45
7צפיות
איך הגיבה הג'ירפה חברתו הנאמנה של האריה
כשגילח את רעמתו המפוארת?
בספר מפתחות הקסם של דידי/ליאור עידן אבורמן.
27/01/14 11:49
3צפיות
במדף הצעצועים של דידי היה ג'ירף.
"מתה" על הספר הזה. הוא פשוט נפלא.
27/01/14 18:10
5צפיות

והשפה ..... מה יש לומר......
º
כמובן התכוונתי לאריה הרעמתן.....
27/01/14 18:10
4צפיות
º
תסכימה איתך. הספר מקסים.
28/01/14 08:55
4צפיות
מתוך לקרוא ולכתוב/ע' הלל.
28/01/14 08:58
3צפיות
העולם מלא מילים,
מכל המינים, מכל הגדלים:
מילים נמוכות, גבוהות, נפוחות,
מילים מצחיקות, כועסות, מעופפות,
מילים שובבות, מרקדות, יחפות,
מילים חרגולים,
מילים ג'ירפות,
וגם ככה סתם מילים יפות...
מתוך חלום על אי בודד/זאב ורדי.
28/01/14 09:03
3צפיות
אך פתאם אני חושב, שכל העסק לא כדאי,
כי קוף לא יודע לשחק כדורגל בודאי.
ואין באי סבא, שיספר לי ספורים
ואיזו שפה מדברים ג'ירפות ונמרים?....
מתוך החסידה קפצה אלינו לבקור/תלמה אליגון רוז.
28/01/14 09:06
3צפיות
אבל כשמגיע החורף ואצלנו קר ממש,
הן כבר באפריקה, סופרות ג'ירפות....
מתוך הפיל הסקרן/רודיארד קיפלינג.
28/01/14 09:15
2צפיות
''הוא שאל את דודו הג'ירף למה יש לו הרבה נקודות,
והדוד השיב במכה על האף שלא ישאל עוד....''
מתוך מר פטרוזיל והגן של ללי/סלין מניליה.
28/01/14 15:34
5צפיות
''הוא מדמיין כל מיני מכונות יוצאות מן הכלל לקטיף תפוחים:

מכונה בצורת ג'ירפה....''
אירוח בנושא התביעה נגד מאסטר שף
23/01/14 09:40
7צפיות
|אקשן|האם תכניות הריאליטי משקפות לנו את המציאות?
עם עליית העונה הרביעית של מאסטר שף, חשף אסף הלפרין את חוויותיו מההשתתפות באודישנים.
אסף עומד בראשה של תביעה ייצוגית על סך 16 מליון שקלים כנגד הפקת התכנית והוא יתארח היום משעה 15:00 בפורום טלוויזיה ויענה על השאלות שלכם סביב הפרשה.
שימו לב, ניתן לשאול שאלות גם בכינוי אורח
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
"הרואים בעננים "
22/01/14 19:31
28צפיות
"הרואים בעננים "
קובי ניב :כתב
איורים : נטלי בטלהיים .
בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר/2013
ונבואה מגשימה את עצמה ?
תרצו לספר
ובכן ...באזור מסוים "בעמק רחב ידים " בין מורדות ההרים
השתרעו שלושה כפרים : עין עוד, ניר פורים, עמודי יללות .ותמיד לקראת בוא החורף היו יוצאים נביאיה "וראשי הכפרים "
להתבונן בעתיד הצפוי להם  על פי" חשרת העננים ".המילה חשרה סקרנה אותי -ערמה, עלפי מילון ספיר ,וגם שפעה גוש ,התעבות.
לכול אחד מהנביאים יש רגע הידוע רק לו ,רגע תחילת הנבואה כדוגמת .תרנגול סגול עת יקרא ,רחש אושת עליו של עץ האש "האדומים והמתנפחים". צל נוגע באבן קדושה ,בגזע עץ הלבונה ..
וכך קרה ששני נביאים משני כפרים ,לאחר שהתבוננו בחשרת העננים ,ניבו בנבואתם על צרות .צרה תיפול על הכפר "עמודי יללות ",ועל "ניר פורים".
צרה לא פשוטה ,בכפר אחד דובי האש יחטפו את בנות הכפר ,ובשני שדי גשם שחורים מתכוונים לגזול את,
"אש הנצח ".התושבים נקראו "לישיבת חרום ",וכעבור שבוע בשעה ידועה לקרב יצאו.
על המתרחש שם ועל שאירע בכפר השלישי .מזמינה אתכם לחזות בעננים  ובתושבי הכפר עין עוד .
"ומיד בתום הטכס החל גשם סוחף ,וכול התושבים השיכורים והמאושרים מהרו לרוץ לבתיהם לתפוס מחסה ותנומה. "

ספר,מעורר ענין.האיורים מושקעים בצבעים מתאימים,ובתנועתיות מגוונת ..
"הרואים בעננים "קובי ניב . ממליצה

º
איזה רעיון יפה
23/01/14 03:00
5צפיות
"אל תחסלו את השדונים "
21/01/14 12:13
26צפיות
כתבה :אי פי "עיתון "ידיעות אחרונות "
שדונים "אלפים " כך מאמינים ,האיסלנדים "באנשים הנסתרים" .
שדונים אלו בחרו את ביתם באיסלנד ארץ הקרח והאש ולכן יש לכבדם.
.לשדונים או האלפיים יש נציגים משפטניים והם דואגים לא להזיק להם,ולא לפגוע ב"אזורי המחייה .גם הפעם  הצליחו הנציגים , לעצור בניה של כביש מהיר "המחבר את חצי האי אלפטאנס "עם הפרברים בבירה.
ועוד סיבה לטענתם "כי שם נמצאת גם הכנסייה של היצורים הקטנים"
בכתבה פרטים נוספים ומעניינים. ... אמונה ...תובנה ....תרבות
הכתבה התפרסמה ב2/1/2014.
מזמינה להעלות ספרים הקשורים לשדים , שדונים  ננסים / "אליפים" ..

ערפילאה
21/01/14 17:56
11צפיות
גלית דהן קרליבך
ציטוט "היא שמעה ...הכוונה לעננה בתה של גשמינה הנמצאת כעת עם ששון ,ושמחה על.
"ארץ שדי ים שעשויה ממים בלבד ושדים שולטים בה", ....עמוד 142 מתוך "ערפילאה" ספר חדש שכעת אני קוראת .
שדונים של נסיכים/דורית גונן גיטליס
21/01/14 20:01
8צפיות

2.שד-שדון עשה את זה/ הלן קופר

המשך ערב נעים
המומינים
22/01/14 07:41
10צפיות
בספרים המבוססים על סדרת הטלויזיה נדמה לי שהיה שם שדון
º
הנסיכה והשדונים מקדונלד
22/01/14 07:42
15צפיות
º
טוב טוב הגמד שפרירה זכאי
22/01/14 07:43
12צפיות
º
טבעת הקסמים מרים רות
22/01/14 07:50
7צפיות
º
דמדומים : מערת השדים פיק, כריסטופר
22/01/14 08:40
7צפיות
סיפורם של השדים הלוחמים [4] קר, פיליפ
22/01/14 08:41
6צפיות
סדרת ילדי המנורה  
º
ליהי והשדונים הנעלמים שחר, ליאת
22/01/14 08:42
39צפיות
º
סדרת זואי השדונית אוש, לון
22/01/14 08:43
12צפיות
º
מילימטר והאחים השדונים ברי פריגת
22/01/14 08:43
13צפיות
בוקר טוב
22/01/14 10:58
10צפיות
לחברי הפורום
ובנושא השדונים  .
ליעל שמחה מאוד לראותך אותך
לאשלינג וליאני המקורי על ספרי השדים שלא הכרתי תודה .
ונמשיך להעלות מעל פני האדמה , מתוך היערות , וממקומות אפלים את השדים .
רק נדאג לא להכיעסם.
"יותם והשד " יובל אליעזרי איורים קרן מאי מטקלף בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר.

"יצורים של רוע "
נאוה סמל מתוך הספר "האומץ לפחד .
"אולי יש שד בארון
מכשפה בשטיח
מפלצת מתחת למיטה
יצורים של רוע -
את כולם אני יכול מיד לזהות
אבל אני הכי מפחד מאלה שנראים
כמו בני אדם "

פרק 50:השד הנורא
22/01/14 17:22
6צפיות
º
התגובה "ברחה" לי למטה.
22/01/14 17:23
5צפיות
ליעל
22/01/14 17:35
7צפיות
תודה על הקישור ,האם היצור הצליח לסלק את השד שבתוכו ...
אמשיך להתבונן יותר מאוחר
חולית ערב טוב,
22/01/14 18:09
7צפיות

למען האמת מאז שילדי בגרו  לא ראיתי את הסדרה. לא היה פרק שהם החמיצו. היו מכורים לה אבל מה.... בני פחד פחד מוות מהגרוג..... הוא משמע קול כזה מפחיד..... אבל למרות הפחד הוא המשיך להסתכל...
ראיתי שהסדרה משודרת שוב, נדמה לי בערוץ 23 אם אני לא טועה ויום אחד שהיה בחופש מהצבא ראיתי אותו צופה באחד הפרקים......... כך  שלא נס ליחה למרות השנים שעברו אבל הפחד מהגרוג עבר לו.............................
המשך ערב נעים ו
ליעל
22/01/14 18:22
8צפיות
מוכר וחביב .
והעיקר שהפחד עבר , ומהתוכניות ימשיך להנות .
וה- ולחיל .
אצלינו קרוא להם ג"ני ומאמינים שבאמת
22/01/14 12:39
10צפיות
היו קיימים
השד על ההר/רונית חכם.
22/01/14 16:31
3צפיות
על ראש ההר היה רול-שד שכל תושבי
הכפר פחדו ממנו.
מתוך אינני נרדם. מהספר ספינה משוקולד/אלי רוה.
22/01/14 16:35
5צפיות
אינני נרדם
אינני נרדם
החולפים פה שדים
בצורת בני אדם?

לפתע מין רחש עובר לידי
מי פה איננו ישן מלבדי?
זו אמא שלי
זו אמא שלי
פתאם היא הופיעה בחום וברוך
באמצע הלילה הזה הארוך.
עכשו כמו בקסם שקט ומרדים
נעלמו מעיני כל אלפי השדים.
המפלצת והעכבר/שלומית כהן אסיף. מתוך לפעמים
22/01/14 17:08
2צפיות
בגשם לפעמים בלב.

למפלצת אחת יש דרקון
שלא יודע לנשוף.
לדרקון יש מכשפה
שלא יודעת לכשוף.
למכשפה יש שדון
שלא יודע לחטוף.
ולשדון יש עכבר
שלא יודע לרדוף.

העכבר של השדון
ישן בתוך דלעת.
הוא מתעורר ברעד
כשמריח תולעת
ומבקש:
''ספרי לי תולעת,
ספרי, מה את יודעת:
על מפלצת, על דרקון
על מכשפה ועל שדון.''
חתונה של שדים/שלומית כהן אסיף. מתוך לפעמים
22/01/14 17:13
3צפיות
בגשם לפעמים בלב.

גחלילית בת רשף
רקדה בנשף כשף
בחתונה של צמד ידוע
השד ג'ואה והשדה ג'ואה
חתונה תחת גג רעוע.
השד ג'ואה והשדה ג'ואה
לבשו בגד קרוע......
אלי רווה
22/01/14 17:26
10צפיות
את הכתיבה של אלי רווה ,אני מאוד אוהבת .ותודה חרצית 10 גם על הבננות  .
דרך אגב ניסתי להזמינו להיות אורח בפורום ,אבל זה לא הלך .
ומוסיפה ציטוט מספר שאמליץ עליו בהמשך.
"הרואים בעננים ", קובי ניב כתב
איורים: נטלי בטלהיים.
"תושבים יקרים .
שדי הגשם השחורים והמכוערים .מוכי הטרוף והנזלת ,אחוזי הקנאה והשומן ,שבים וקמים עלינו לכלותנו"
היו אלו  ,נשיא מועצת החכמים ,ומזכיר איגוד החוזים בעננים מניר פורים .

"אני רואה בעננים ששדי הגשם השחורים זוממים לגזול מאיתנו את אש הנצח .
השדון בספר התבה המכושפת/נוגה אלגום.
23/01/14 11:18
4צפיות
''השדון תעלול היה שדון חצוף!
שדון מדון םרוע בעל כוחות כשוף!
שדון חמקמק ומאד מאד...שקוף!
ומשום שלא היה אפשר לראות את הנבל,
גם לא היה אפשר לעצור אותו בכלל!
ומרגע שהופיע, הוא כשף באין מפריע
כשופים מוטרפים ויוצאים מן הכלל!...''
אלדין ומנורת הקסמים
26/01/14 08:51
1צפיות
"מי אתה שד ?"
"אני שד המנורה !"ענתה הרוח האדירה בקול שהרעיד את רעפי הגג ."כול שתצווה עלי, אעשה ,אני וכול שאר עבדי המנורה "

מאת :פיליפ פולמן .
איורים איאן בק
מאנגלית שוהם סמיט אמנון כץ .בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר /2013 .
יצא לראשונה 1995 .
פינת הכתבות וספר
21/01/14 09:38
24צפיות
כתבות רבות ומענינות הופיעו בעיתון :על  כוחו של האדם ,על חיות, על אירועים שונים ומשונים.  .
ואנחנו מזמינה ,נצרף ספרים ושירים הקשורים באופן כזה או אחר לכתבה .
בכול מהלך השבוע אנסה להעלותם.
פינה הכתבות ..  
שם הכתבה הראשונה :"הישרדות באפריקה" .
זה קרה לאופיר דרור במהלך שיט בדרום אתיופיה .בנהר אמו החוצה את הפארק הלאומי מאגו , על סירת הקנו שלו הסתער דרוקודיל .
דרוק הצליח להחלץ ממלתעות תנין ,המאבק היה קשה מאוד, התנין לא רצה לוותר ."נאחזתי בידיי בכול כוחי בקרקעית .רגלי השמאלית הייתה לכודה בפיו של התנין " דרור בעט ונאבק . מסע ההשרדות המרתק שם  לא תם .דרור הגיע לארץ בסופו של דבר ומחלים. לדרור החלמה מהירה ,לא עוד קרוקודילים אני מציעה לדרור ,אבל בכתבה "מציין דרור בלי כול ספק לאחר ההחלמה אחזור לאפריקה .  
הבכתבה של ליאור אל חי. .תאריך 9/1/2014
ותנין אחר
21/01/14 09:58
11צפיות
זקן ורגוע , מופיע בשיר
"התנין מתחתן " בספר "דוד ירח בשמים "של אנדה עמיר
יושב הוא על שפת היאור וכול מעייניו נותנים לכלתו

"מה יביא מתנה
לכלתו התנינה "
ועוד חושב הוא על החתונה על האורחים ,על הארוחה ,על הקינוח .
"יושב ,חושב תנין זקן :
כמה קשה להתחתן !

הערה : בחלק הראשון צ"ל בכתבה .
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
ועל קוף על תוף ועל לב שבחוף רותי כץ
22/01/14 07:45
12צפיות
איש היה עזריה אלון
20/01/14 18:18
16צפיות
עזריה אלון ,ממיסדי החברה להגנת הטבע ,חתן פרס ישראל נפטר .
בן 95 היה במותו ,חבר קיבוץ בית השיטה  .
עזריה אלון היה "מראשוני אנשי שמירת הטבע בישראל". "מגיש תוכניות רדיו" -בשם נוף ארצינו "החל לשדר משנת  1959 עד ימיו האחרונים, .נדמה לי שמעטים התוכניות שפיספסתי .
חינך ולימד דורות רבים לאהבת הטבע .בעל ידע עצום. כתב ספרים רבים.
ובספרית בית הורי היה מדף שלם ,מספריו של עזריה אלון.
שולחת קישור לאחד הספרים האהובים עלי, הנמצאים כעת על מדף הספרים בביתי "פרחי הר וגיא" .
גם הספר "פרחים יפים בהר " בהוצאת עם עובד -תרבות וחינוך החברה להגנת הטבע 1980 ,יוצא עימי לדרך לאותם טיולים קצרים בשדות עם הנכדים .  
יהיה זכרו ברוך.   

כתובות אינטרנט מצורפות:
º
20/01/14 19:45
º
עזריה אלון היה גם מפעילי העליה מעירק
20/01/14 20:18
10צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום