לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום ספרות לילדים ולנוער
אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }מחכה לכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרות לילדים ולנוער

אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }מחכה לכם.

זיהוי סיפור ילדים
27/07/2014 | 23:44
5
26
הקריאו לי אותו בגן לפני 20 שנה. הסיפור הוא על אפרוח שאמא שלו משאירה אותו בגן ואז הוא הולך לחפש אותה. וזה לא משהו של לוין קיפניס. יש רעיונות??

רוצה למצוא אותו ולהעביר הלאה
אולי הספר: 'אמא תחזור עוד מעט'?
28/07/2014 | 11:54
4
128
כתבה: תמר אדר
איירה: גיל-לי אלון
הוצאת יסוד.
 
"אמא תרנגולת יוצאת לסידורים ומשאירה את נוקי האפרוח אצל קואה-קואה
הצפרדע, השומרת על כל החיות הצעירות כשהאימהות שלהן עסוקות. נוקי מתקשה
להיפרד מאמו, ומסרב להשתתף בריקוד, במשחקים ובשעת סיפור שמארגנת
הצפרדע. הוא חוזר ואומר שוב ושוב: "אני רוצה את אמא שלי... כבר אחר כך, למה
היא לא באה?". הצפרדע-גננת והחברים מנסים להרגיע את נוקי ומפרטים באוזניו את כל הפעולות שעושות האימהות )בשוק, במספרה, במרפאה, בביקור אצל סבתא(,
כדי שיבין ש"זה לוקח המון זמן".
הסיפור מלווה את האפרוח מהשלב שאמו מודיעה לו שעליה ללכת ועד למפגש
המחודש ביניהם. בסיום מסכים נוקי לשוב לחצר למחרות, כשאמו תצא שוב
לסידורים."
הסיפור מלווה את האפרוח הקטן בהתמודדותו הרגשית עם הקושי להיפרד מאמו,
ולהישאר עם בני גילו תחת השגחת מבוגר מחוץ למשפחה הקרובה. חוויה זו
מקבילה למה שעובר כל פעוט בגן הילדים. הסיפור מסייע לילד הקטן לפתח את
תפיסת הזמן שלו וממחיש את הפחד שאמא לא תחזור. המסופר נותן לגיטימציה
לרגשות של הילד, מעודד אותו שגם ילדים אחרים חשים כמוהו, פונה איו בהסברים
הגיוניים מפורטים, ומרגיע באמצעות הסוף הטוב וחזרתה של האם. הילד המאזין
שואב בטחון גם מתגובותיהם הרגועות של הכלבלב, הברווזון, הארנבון
והחתלתולה.
הסיפור בנוי במתכונת הסיפור הצביר, המאפשר לספרו בהדרגה על פי משך הקשב
של הילד.
השפה פשוטה, ברורה וכוללת דיאלוגים רבים, המקלים על ההבנה ומגבירים את
אמינות הדמויות. האיורים עדינים וחמודים, מלווים את המסופר וממחישים אותו.
מיועד לגילאי שלוש עד שש.
 
כן זה הספר!! תודה רבה!!
28/07/2014 | 20:03
10
עכשו רק נשאר להשיג אותו. מסתבר שהוא נכחד.
סיפור מקסים וחדש לי-תודה הזרה
28/07/2014 | 21:06
2
7
כבר השבוע אספר לנכדים שבדיוק לגיל זה מתאימים
כל הכבוד הזרה
29/07/2014 | 07:34
1
6
אני מכירה את הספר ולא זכרתי
לתמר הדר יש ספרים יפים
29/07/2014 | 20:20
1
עליית עמוד ההודעה החדש ב|תפוז|
( לעמוד שלי בתפוז )
27/07/2014 | 11:59
11
גולשות וגולשים יקרים,
היום העלנו את עמוד הוספת הודעה החדש בכל הפורומים :-)

העמוד החדש כולל:
- עורך חדש בעמוד ההודעה שיאפשר הדגשת טקסט, לינקים, גדלי וצבעי פונט שונים.
- העלאת מספר תמונות  / סרטוני וידיאו / קבצים אחרים להודעה אחת.

בכל עניין (טכני או כללי) ניתן לפנות אלינו בשרשור המיועד בפורום משוב, במסר ל"הנהלת הפורומים" או למייל forums@tapuz.co.il.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

13 סיבות \ ג'יי אשר
26/07/2014 | 21:45
14
אגיד מפורשות: מכיל ספוילרים לכל הספר.

אני לא יודעת עד כמה נהוג לפרסם ביקורות כאן, אבל כרגע סיימתי לקרוא את הספר בפעם השניה, ומאוד בוער לי לחלוק את מחשבותיי כאן. מחיפוש שהרצתי, לא ראיתי שדיברו על הספר בפורום (אבל אולי החיפוש של תפוז פשוט גרוע).

נראה לי שאני מבוגרת יותר מקהל היעד של הספר, אבל תמיד אהבתי YA, וזה לא תירוץ בעיניי לכתיבה גרועה ודמויות לא אמינות.
למי שלא קרא את הספר והמשיך עד כאן בכל זאת: מדובר בהאנה, תיכוניסטית שהחליטה להתאבד, ולפני כן שולחת 13 קלטות לכל מי שהיה לו חלק בהחלטה שלה. הסיפור מסופר מנקודת המבט של קליי, גרי סטו שאהב את האנה בסתר, בזמן שהוא מאזין לקלטות האלה.

הספר אמנם נוגע בנקודות חשובות - החפצה, הטרדה מינית, מציצנות ואונס - ומהבחינה הזאת אני מניחה שזה באמת יעיל אם מורה רוצה לחלק אותו לתלמידים בכיתה שלה\ו, אם כי הספר נכתב די מזמן, לפני רשתות חברתיות ופלאפונים. הוא ממחיש בצורה מצוינת עד כמה יחס מאנשים אחרים יכול לשבור אדם, מדגיש שהטרדות מיניות זה רע (יש כאלה שצריכים שיאייתו את זה עבורם) ואפילו נוגע קצת בהאשמת הקורבן.

אבל אני כן מאשימה את הקורבן. האנה, למרות החוויות הקשות שהיא עברה, היא פשוט בנאדם נוראי, מתבכיין, משתבלל. היא כל כך רוצה שיעזרו לה אבל כשמישהו כן מנסה היא דוחפת אותו החוצה ואז מצפה שיחזור וינסה שוב. היא מסתפרת כדי לבטא את ההידרדרות הנפשית שלה ואז מתאכזבת כשאף אחד לא רואה את זה כנורת אזהרה. בכל פעם שחברה שלי מסתפרת אני אמורה לחשוב שהיא רוצה להתאבד? רוב האנשים רואים תספורת כתספורת, וכאמור, גם אם הם כן היו שואלים היא לא הייתה נותנת להם לעזור בכל מקרה. היא מאשימה את היועץ שלה על כך שנתן לה ייעוץ סטנדרטי-גובל-בגרוע ואז שולחת לו הקלטה של השיחה ביניהם כסוג של נקמה. וול, הוא כבר יודע שהתאבדת ושהוא נכשל בלמנוע את זה, אין טעם לזרוק לו את זה בפרצוף.
והדבר שהכי הפריע לי, בלי צל של ספק, הוא התגובה המחרידה שלה לאונס של ג'סיקה, שהיא לחלוטין יכלה למנוע ובחרה שלא. עדיין לא הבנתי בדיוק למה היא בחרה לעמוד מנגד - כי היא פחדה מברייס האנס(שגם הטריד אותה מינית בעבר)? אם היא רק הייתה פותחת את הדלת בחדר ששלושתם נמצאו בו, זה היה מספיק כדי להציל את ג'סיקה. אני מניחה שקיפאון במצב כזה הוא תגובה לגיטימית, אבל ההתנהגות שלה לאחר המעשה היא פשוט מחרידה - במקום לספר על כך לג'סיקה, שהייתה שיכורה מדי ויכול להיות שבכלל לא זכרה את האירוע, באופן פרטי וקשוב, היא בחרה להקליט קלטות שיעברו בין 12 אנשים שבהן היא מכריזה על האונס שלה, על כך שלא מנעה אותו, ועוד מאשימה את ג'ס שהרסה לה את החיים! אמנם היה להן ריב לא נעים, אבל נראה לי שדי ברור כאן מי הרסה את החיים למי. חוץ מזה, הבחורה עומדת להתאבד בכל מקרה! למה שלא תשלח את העדות שלה למשטרה? מה היא רוצה שיקרה, שברייס יסתובב חופשי ומאושר, כשהעונש היחיד שלו יהיה להקשיב לקלטות? איך ג'סיקה אמורה לחזור לתפקוד רגיל אחרי התעללות כזאת?

אחרי שהורדתי את זה מלבי, יש גם את כל הנושא של קליי. הוא היחיד מבין חברי הרשימה שלא באמת עשה שום דבר, והאנה שלחה לו את הקלטות רק כדי להגיד שהיא מצטערת.
כמה ארוך אתם רוצים את ה"פחח"?
א. אם הוא לא באמת עשה שום דבר, למה היא העבירה אותו את החוויה האיומה שבלהקשיב למכתב ההתאבדות הארוך הזה כאשר היא מכריזה שכל הנמענים אשמים במותה בקלטת הראשונה, ורק לאחר שבע קלטות לגלות שהוא בעצם היה סבבה לגמרי? היא לא הייתה יכולה לשלוח לו קלטת אחת נפרדת שבה היא מספרת לו הכל בצורה קצת פחות מענה?
ב. נראה לי שאשר בחר בדרך הכי קלה בעולם פה כשהוא בחר לספר את הסיפור מנקודת המבט שלו. כן, קליי מרגיש אשם כי הוא לא ראה את הסימנים ולא עזר להאנה למרות שהוא כן עזר והיא פשוט לא נתנה לו אבל הוא היה צריך לעזור יותר וכל השטויות שהוא מתבכיין עליהן במשך מאה עמודים. אבל טכנית, הוא לא עשה שום דבר רע. הוא אף פעם לא פגע בהאנה או חטא בשום צורה, לעומת כל האחרים שכן היה להם משקל מסוים בהחלטה שלה. לא היה הרבה יותר מעניין לשמוע את הסיפור מנקודת המבט של ברייס? לראות איך הוא עובר היטהרות כשמציבים מולו מראה על כל מה שקורה לנשים הרבות שהוא פוגע בהן ככל הנראה על בסיס יומיומי, איך הוא מגיב למעשים של עצמו ואיך הוא בוחר להתמודד עם ההשלכות? אבל לא, קיבלנו את קליי המושלם. כמה צפוי, כמה עלוב. אני שונאת כשסופרים בוחרים למנוע מהגיבורים שלהם בחירות או תובנות חשובות בדאוס אקס מכינה שכזה.

ולסיום, הכתיבה עצמה לא מוצלחת במיוחד. לרוב אין רצף של קריאה, כשמר קליי, נזר הבריאה, חייב להגיב על כל משפט שהאנה אומרת. רוב הספר נראה ככה:
'ישבתי בקפה מונה והזמנתי שוקו חם. אתם רוצים לדעת למה?'
'למה, האנה? למה הזמנת שוקו חם? מה הייתי צריך לעשות כדי למנוע ממך להזמין שוקו חם?'
או
'הוא ניסה לעזור לי, אבל כבר הגעתי להחלטה.'
'אני נוגע בתחתית הכוס הקרה. חם לי מאוד.'

היה יכול להיות הרבה יותר קריא ומעניין אם היה פרק של האנה ולאחריו פרק תגובה מקליי, או לפחות חצי חצי. רוב הזמן יש שורה שלה ושורה שלו, מה שלא הופך אף אחד מהסיפורים שלהם למעניינים במיוחד.

אז זהו. בשורה התחתונה - ספר חינוכי ומעניין מאוד בקריאה ראשונה. בקריאה שניה - ספר עלוב למדי עם הדמות הכי שנואה שנתקלתי בה מאז קיילב מ'מפוצלים'. תודה אם שרדתם עד כאן.
חתונה ספרותית:
26/07/2014 | 18:46
9
16
חתונה בחנות ספרים/דרך 'קורא בספרים': http://bookpatrol.net/bookstore-wedding-photos/?ut...

ומי מכיר ספרים/שירים בהם מוזכרת חתונה?
חתונה ביער:
26/07/2014 | 18:49
8
10
בית החלומות של אן (האסופית) לוס מוד מונטגומרי
26/07/2014 | 18:59
7
12
בו מסופר על החתונה של אן וגילברט ועל שנות נישואיהם הראשונות.
כריכה: http://www.booknet.co.il/imgs/site/prod/10-515566b...
נוספת: http://simania.co.il/bookimages/covers0/2532.jpg

אַן שֶׁרְלִי, האסופית, עומדת להתחתן עם גִילְבֶּרְט אהובהּ ולהתחיל את חייה כאישה נשואה
נשים קטנות-לואיזה מיי אלקוט
26/07/2014 | 20:33
6
9
"מר ברוק, מחנכו של לורי, מתאהב במג, המשיבה לו אהבה למגינת לבה של ג'ו, החוששת מכל שינוי באורח חייהן. לדרישת הוריה של מג, ג'ון ברוק מחכה למג עד הגיעה לגיל עשרים, אז הם נישאים וחיים באושר בבית קטן לא הרחק מבית המשפחה, תוך מאבק בקשיי הסתגלות והתבגרות הכרחיים, ומגדלים את דמי ודייזי, ילדיהם התאומים.

אחרי שדחתה את חיזורי לורי, האהוב עליה כאח, יוצאת ג'ו לניו יורק, לחיות שם בפנסיון של ידידת אמה, לעבוד כמחנכת לבנותיה ולטפח את הקריירה הספרותית שלה. בפנסיון היא פוגשת את מר באר, פרופסור רווק לגרמנית, ולומדת להכיר ולהעריך את חוכמתו, טוב לבו, יושרו והגינותו, כשם שהוא לומד להכיר ולהעריך את הסופרת הצעירה והשאפתנית ומטה אותה בזהירות מדרך הפרסום הקלה, שהחלה ללכת בה בכתיבת ספרות קלוקלת לעיתונות פסולת. במשך הזמן מלבלבת ידידותם לאהבה, אך שניהם מסרבים להודות בכך. ג'ו נקראת הביתה, לטפל בבת' הגוססת, והקשר ניתק. ג'ו מטפלת בבת' עד מותה ואחר נשארת בבית עם הוריה, שקועה באבל ובדכדוך חסר תקוה.

לורי הנואש נוסע לאירופה ושם מטיל עצמו למערבולת חיי בטלה, בילוי ובזבזנות חסרי תכלית, שממנה שולפת אותו בסופו של דבר איימי, המסיירת באירופה עם משפחת דודתה ובוחנת את סיכוייה להשתלם בציור. שני הצעירים נאלצים להכיר במציאות - לורי מבין שלעולם לא יזכה באהבתה של ג'ו כפי שרצה בה, ואיימי מכירה, כי לעולם לא תהיה ציירת דגולה וכשרונה בינוני בלבד. עם ההשלמה ההדדית, כאשר לורי בא לנחם את איימי לאחר מותה של בת', הם מוצאים זה את זו מחדש, נישאים וחוזרים הביתה.

אל תוך שמחת השיבה וחגיגת נישואיהם של לורי ואיימי, מגיע מר באר, שבא להיפרד מג'ו לפני שיעזוב את אמריקה לבלי שוב. למעשה, ויתר על תקוותיו ואיננו מעז להציע לה את אהבתו בגלל הפרש הגיל ביניהם ובגלל מצבו הכלכלי הרעוע, אבל איננו יכול להסתלק בלי לראותה עוד פעם אחת. הוא מאמין, שג'ו עתידה להינשא ללורי ומתכוון להסתלק באופן שקט ומכובד, בלי להעמיס עליה את אהבתו המיותרת, אך ג'ו, הכנה וחסרת התחכום, מגלה לו את צערה על נסיעתו ואת אהבתה לו ותוכניותיו משתנות באחת. לאחר שירשה ג'ו מדודה מארץ' באופן מפתיע את אחוזת פלאמפילד, פרופסור באר וג'ו מקימים יחד בית ספר לנערים יתומים ועשירים כאחד ודואגים להם כאילו היו ילדיהם.

לדור הצעיר של משפחת מארץ' מוסיפים איימי ולורי (טדי, בפי ג'ו) בת פעוטה, הנקראת בת' על שם האחות שהלכה לעולמה בגיל צעיר. לג'ו ולמר באר (פרידריך) יש שני ילדים, טדי ורוב." (ויקיפדיה)
בן לוקח בת - מילים ולחן: עממי
26/07/2014 | 20:47
2
6

בן לוקח בת ובת לוקחת בן
בן לוקח בת ובת לוקחת בן
הרבי אמר אסור להתחתן
הרבי אמר אסור להתחתן

>>>>> https://www.youtube.com/watch?v=dknk9Jkp4Ec
הפתיע את חברתו בהצעת נישואין מול כל הגדוד:
26/07/2014 | 20:51
1
8
היום הגדול של לילי קוין הנקס
26/07/2014 | 22:10
7
איזה ספר מתוק  הספרים של קוין הנקס טובים
ויש גם עוד ספר בסדרה  התיק הסגול של  לילי
תמיד טוב להזכר בספור הנפלא הזה
26/07/2014 | 22:13
2
6
לחתן את אמא - ג'ראלד דארל
26/07/2014 | 23:33
1
5
לחתן את אמא מאת ג'ראלד דארל  סיפור משעשע על משבר משפחתי שיכול לבוא על מקומו רק אם אמא תתחתן וכל זאת על רקע החיים בטבע.

כריכה: http://www.findabook.co.il/book_cover/detail/30950...
חתונת עכברים :
27/07/2014 | 00:02
5
11 ספרים נדירים ויקרים
26/07/2014 | 17:54
6
20
דרך 'קורא בספרים' (אנגלית): http://www.buzzfeed.com/jennabennabooty/11-rare-bo...
ספרים מימי הביניים וגם מסתבר שבימי הביניים
26/07/2014 | 18:30
1
11
בספריתי מצוי ספר 'ריק'
26/07/2014 | 22:19
11
שהוכן לכתיבה ביד  שלא בוצעה
דפי הספר בצבע כחלחל עשויי מסמרטוטים - -חומר ששימש ומשמש להכנת  חומר גלם לספרים. משובח מכל נייר.עמיד למאות שנים
כריכתו עור דק מאוד [ללא בטנה] עם ציור -יד- של ליצן או דמות מהקומדיה דל-ארטה.
מחירים מופקעים [מאיפוא לקחו אותם]
26/07/2014 | 22:22
3
10
לספרים  מודרניים - אפילו מהדורות ראשונות.
תערוכת ספרים עתיקים מראשית הדפוס העברי:
27/07/2014 | 18:26
2
10
ועוד עוגות מדהימות בהשראת ספרים:
27/07/2014 | 18:37
1
10
ספרייה לילדים במקסיקו:
27/07/2014 | 21:25
8
דרך-ספרית עירונית קרית אתא : "ספרייה לילדים במקסיקו. הזוויות המשונות נועדו לא רק לשבור את הדימוי השיגרתי של ספרייה מרובעת, אלא גם לאפשר לילדים לטפס, להתרוצץ ולמצוא לעצמם משטחים נוחים כדי להשתרע ולקרוא."
תמונה לאוהבי חתולים
26/07/2014 | 10:45
4
7

תמונה ( גארי פטרסון): https://pbs.twimg.com/media/BsXQq-RCMAATqvT.jpg:la...

תמונה נוספת: http://37.media.tumblr.com/c8bd701db74ff3856dfff8d...

ועוד כמה שובבים ומצחיקים של   גארי פטרסון  : http://www.liveinternet.ru/users/4700503/post26826...
פעם, היתה לנו חתולה סיאמית יפיפיה
26/07/2014 | 17:57
3
7
כאשר הבת שלי היתה חיילתהביאה הביתה חיילת סיאמית,
בני הצעיר היה אז בגן,
בא אליו חבר והחתולה סרטה אותה.
אז ביקשתי ממנה שתיקח אותה חזרה.
יש פה ילדים קטנים ופחדתי.
החתולה כאילו הרגישה וכל פעם התחבאה מתחת למיטה הכי רחוק.
לקח המון זמן להוציא אותה משם-
החתולה נמסרה.
שחרזדה, סיפור נחמד:
26/07/2014 | 21:16
2
7
תודה הזרה והחתולה מקסימה -שבוע טוב
26/07/2014 | 22:59
1
3
26/07/2014 | 23:12
"ארבע ארצות" /2014
26/07/2014 | 09:48
2
21
מתן חרמוני .
בהוצאת כנרת זמורה ביתן /2014 .
ספר חדש למתן חרמוני .ספר מיוחד ומי שמסוגל
להתנתק לכמה שעות מחיי הרגע ,מהמתח המלווה ,מהחדשות  
ממליצה לו על הספר "ארבע ארצות "
הספר "ארבע ארצות "הוא על על שם רחוב קיים בעיר תל -אביב.והוא מקבל פנים וצורה עבורי,כשחברה אמרה לי,"אוי אני מכירה מקרוב את הרחוב" .
וברחוב דירה, בבית בן מספר קומות,ובכול דירה סיפור וקירות הלוחשים סודות.
הכתיבה נפלאה,סוחפת מרתקת .שזורה בביטויים מוכרים ביידיש,בהומור,מוסיפים עסיסיות וקו שובבי .תאורי נפש באירועים השונים מחיים כול כך את הדמות/יות ,עד להזדהות ומקרבים אותו באחת אל הקורא .
ולמרות שחוטי ערך הערכיות נקרעים ,אין בלבך על הדמויות .נראה שהם משכנעים אותך שאין ברירה ואין מוצא אלא להתנהג כמוהם.
ויחד איתם ,אתה יוצא ופונה בבקשת עזרה הכספית ,{מה שנקרא לקבץ נדבות }מאנשים לא מוכרים .נרגע רק שהקבוצה קיבלה מעט כסף שהצליחה לשנורר .ביחד עם גיבור הסיפור אתה גונב את העיתון היומי מתיבת הדואר, ולא מתחרט .ועוד כהנה וכהנה מעללים .
הדמויות צבעוניות,-יהושע רדלר גיבור הסיפור, סופר של ספר וכותב מאמרים , שהתגרש מליאורה אשתו ,וכיסיו נשארו מרוקנים .חיי הבדידות קיבלו תפנית ,ברגע שבדרך לא דרך קבוצת חברים שהשתקעה בביתו . אותם אנשים מעוודת אותו למצוא נתיב לכסף ,לחיים .
ומי בקבוצת החברים השד, סופר מאירופה שהתאבד ומת ,וקיבל חיים נוספים ,אשה שזוהרה היה ידוע בכול תלאביב ולעת זקנתה  עומעם זוהרה ,ידידו ובן משפחתו המרוחק עורך דין מזדקן העוזר כמעט לאורך כול הדרך ,וויקטוריה המזכירה שבה תלה יהושע תקוות רומנטייות ,ויש עוד
.
אז מי היה יהוש רדלר? ואיך הגיע כמעט לפת לחם ? מה הם מחשבותיו , תחושותיו ורגשותיו ,
,כיצד התמודד עם גרושיו , ומי הם הדמויות שציינתי ,מה היו מעשיהם ,דרכיהם בעבר , שעמדו לצידו בהווה , ותמכו בו כקביים מטות ליפול ,או כמשענת קנה רצוץ ,איך התמודד עם מחסור במזומנים ? ומה עלה לבסוף בגורלו ?
בספר הבאמת מיוחד "ארבע ארצות "מתן חרמוני .
ולעיתים בזמן הקריאה , נזכרתי בדרך כתיבתו של חנוך לוין . ממליצה ומאוד  .   
צ"ל השתקעה ולא
26/07/2014 | 09:51
1
14
שהשתקעה .
איזה יופי של המלצה
26/07/2014 | 18:38
9
אני גם אוהבת את השם
עם המשמעות המיוחדת כלפי הספור
שאלון לספורטאים/ות בלבד!~
25/07/2014 | 16:34
9
היי לכולם, זהו שאלון המיועד לספורטאים וספורטאיות,
עיסוקי הספורט הרלוונטיים לשאלון הם: כדורסל, כדוריד, כדורעף, כדורגל, אתלטיקה, טניס או שחייה.
זהו שאלון קצר ואנונימי שמהווה חלק גדול מעבודת הגמר שלי בפסיכולוגיית הספורט. אשמח אם תמלאו אותו או תעבירו לאנשים הרלוונטיים (עד גיל 18).
תודה רבה
https://docs.google.com/forms/d/1QA58CtIW52cYUAdls...
לצהל חזק ואמץ-אומץ מאמץ. רשומה שלי
24/07/2014 | 15:27
1
16
אומץ, מאמץ

בימים אלה כולנו צריכים להיות אמיצים מאד,ואנחנו אכן אמיצים.

כי כולנו לוקחים חלק במאמץ המלחמתי,

והכי הרבה ובעיקר  חיילינו, גיבורי החייל  שהם סופר אמיצים.


ובכלל אנחנו  עם אמיץ מאד.
כי לא קל ולא פשוט להיות יהודי.
לא קל ולא פשוט לחיות בארץ הנהדרת  הזאת,
ובכל זאת ועל אף הכל  אנחנו פה וחיים באומץ ואהבת המולדת,

כי אנחנו עם של אמיצים .אם כי אנחנו מתאמצים  לפעמים להיות אמיצים

כן, אנחנו צורכים  הרבה מאמץ ולזה צריך  אומץ,

אנחנו מגדלים דור של ילדים אמיצים שהופכים בעל כורחם ללוחמים אמיצים.

כדי לחיות  בארץ מוקפת אויבים.

אנחנו במאמץ תמידי ומצליחים בזכות האומץ להדוף את האויבים,

הקמים עלינו לכלותינו, אך כמובן לא מצליחים.

כי יש לנו חיילים גיבורים ואמיצים,  בזכותם אנחנו באומץ שורדים .

אנחנו אתכם, בלב ובנשמה  גיבורים אמיצים,

יום ולילה ,כולנו לשלומכם מתפללים .

סיימו את המשימה בגבורה ובאומץ לב כמו שאתם יודעים ויכולים

וחזרו בשלום,אנחנו לכם מחכים
אמן, שתפילתך תתגשם וכולם יחזרו בשלום.
25/07/2014 | 10:10
5
בוקר טוב
24/07/2014 | 08:02
13
"כמו רקפות בין הסלעים
הפנים היפים של הארץ מתחבאים
"

אריאל הורביץ
"רקפות בין הסלעים "
לילה שקט עבר . מי יתן והשקט ישוב.

ולמשפחות השכולות איך ננחם אתכם .
רקפות היו בניכם. רקפות
והכאב עצום.       
המחבוא
23/07/2014 | 18:46
4
15
אירית ר. קופר
ספרי מקור .
הספר יצא לראשונה לפני 15 בשם ,"את כועסת עלי ?"
ספרי מקור /2014 .
הספר של אירית ר.קופר מרתק וסוחף .האירועים ,והתרחשות העלילה מסופרים , בגוף ראשון מפי ילד צעיר .
התקופה מלחמת העולם השניה .הגרמנים נכנסים לפולין,הפולנים, ברובם משתפים פעולה ,מצבם של היהודים רע ומר .
הזרקור מופנה אל נערה יהודיה ,שמוצאת מקלט בתוך רועת הפרות, בביתם של משפחה נוצרית,החיה בכפר -.מדובר בביתם של הורי המספר -הילד יאנק .
הנערה הצעירה ששמה אירקה ,היתה נערה נבונה.חייכנית,חרוצה ,ונעימה עד למאוד .את עבודת המרעה עשתה בנאמנות ,
צייתנית הייתה ולכול בקשה נענתה .כלפי הוריו של יאנק היתה אסירת תודה .


 
חלק ב' "המחבוא "
23/07/2014 | 19:03
3
16
החיפוש אחר היהודים ,וההלשנות בקרב השכנים הפולנים הלך ורב. המתח,הפחד,החרדה היו גדולים. האם, אימו של המספר יאנק ,לא יכלה לשאת את שהייתה של הנערה בביתם .הפחד מהגרמנים ,מעונשם החד משמעי ,מאכזריותם היה גדול. האם התמוטטה , ואחר לחץ מוגבר ובאין ברירה ,נענה האב ,שהיה -ראש הכפר להפצרותיה של אשתו , ושילחה מביתם .
הערה :האב עשה מאמצים כנים ורבים להשאיר את הנערה בביתם וזאת לאורך זמן .גם ניסה להרגיע ,גםהבטיח שלא יעונה להם כול רע ,ציין את עמדתו .במבחן התוצאה סוד המחבוא לא צלח.   
אירקה נעלמה ,אבל לא נשכחה .
חלק ג' ואחרון "המחבוא "
23/07/2014 | 19:06
2
12
יאנק הילד היה קשור לאירקה ,שעות ישבו ביחד בחורף הכבד, פתרו תשבצים,יחד שיחקו ,בעת הכנת שעורי הבית שאל לדעתה , בעת הכנות למבחנים נעזר בה ,המוטיבציה ללימודים אצלו היתה גבוהה אריקה ישבה על ידו , ישבה עימו .יאנק אהב את אירקה בכול נפשו , בכול מאודו. .וכגודל ההנאה בשבתה איתה ,כך הישגיו של יאנק עלו .יאנק פרח
ברגע העלמותה שקע יאנק בעצב,בחולי,בגעגועים ,איבד ענין בלימודים. כול מאוויו ,כול רצונו ,כול דאגותיו היו נתונים לאירקה -,לשלומה ,למצבה ,לגורלה . חבר היה לו פולני, שאביו עסק במסחר עם יהודי הגיטו עד הרגעים האחרונים. יאצק שמו וזה עודדו. עודדו עד גבול מסוים.
האם התאושש יאנק ? האם הצליח לשמור על כוחו הדל ? האם נפגש עם אירקה .?
ממליצה לקרוא את הספר  "המחבוא " אירית קופר .
גם אני קראתי
23/07/2014 | 20:33
1
11
ספר נוגע ללב
לאשלינג
23/07/2014 | 21:09
9
מסכימה ,הספר כתוב יפה ,דחוס ,משפיע על הקורא , כך לפחות עלי .
חוסר היכולת של יאנק ,להמנע  ממחשבות ,חוסר האונים לגבי הכאב והגעגועים, חודרים כמו שציינת ללב.
ועם חרצית 10 הזכירה את החורים . בספר מוזכרים דרכי מחבוא של היהודים וכפי שכולנו יודעים יהודים הסתתרו בבורות
ימים רבים .חלקם ניצלו ,והרבה אחרים נהרגו.
בניגוד למפקדינו ההולכים בראש, מנהיגי החמאס
23/07/2014 | 11:24
37
36
מסתתרים  במקומות סתר ובחורים שונים.
שירים וספורים על חורים למיניהם.
מתוך שקרן מארץ השקרנים.
23/07/2014 | 11:26
20
19
''צחק המלך וענה: ''נדמה לי שהשארת הרבה חורים,
כי הגשם ממשיך לרדת!''
מתוך מה נעשה עם הרובים/לאה נאור.
23/07/2014 | 11:30
19
14
אולי נקדח בהם חורים שינגנו כמו חלילים?
או נעשה מהם מוטות לבנות ביער אוהלים?
יש חור בדלי. מילים: דן אלמגור.
23/07/2014 | 11:36
18
12
יש חור בדלי, תביטי נא יונה
המים נוזלים, יש חור בדלי....
חורני:הרפתקאותיו של חור אפרים סידון-דני קרמן:
23/07/2014 | 18:04
2
6
"חורני, חור צעיר ונועז, מחליט לעזוב את שפופרת המקלחת כי כל חבריו החורים הם סתם סתומים. הוא נודד בארץ, מגיע לכל מיני חורים משונים, נקלע לצרות, זוכה באהבה - ולבסוף, אחרי הרפתקאות שונות ומשונות, הוא חי באושר ואושר עד עצם היום הזה.
אפרים סידון ודני קרמן יוצרים בסיפור ובאיור ספר משעשע, מלא דמיון והומור, על מסעותיו של החור הנועז בשבילי הארץ ודרכיה.
הילדים יוכלו ליהנות הן ממשחקי המילים ומן הדמיון הפרוע והן מהחור המוחשי המלווה את הסיפור לכל אורכו."

כריכה: http://www.keter-books.co.il/media/uploads/M_51494...

כריכה אחורית: http://iis.infocenters.co.il/icl/multimedia/2008/%...


שיחת נפש - אפרים סידון ודני קרמן: https://www.youtube.com/watch?v=sRMndT7T0yE
סיפורו של חור קטן (קשיח) איזבל פין:
23/07/2014 | 18:10
1
28
מסע חיפושים מותח ומשעשע בעקבות חור קטן

הוא לא חור גדול כמו לוע של הר געש,
וגם לא חור המנעול הקטן שבדלת.
הוא לא חור בקרח שמתחתיו שוחים דגים וכלבי ים, וגם לא החור בגבינה שמריחה ממש נורא!
לא ולא! זה חור אחר, קטנטן וחמוד, שמסתתר במקום סודי וקרוב מאוד...

ספר העשרה ומשחק לסקרנים הצעירים, שבו כל עמוד מזמן הפתעה חדשה.

כריכה: http://simania.co.il/bookimages/covers69/694754.jp...
הזרה.החור הקטן ממש חמוד
28/07/2014 | 21:15
6
אבל האם ניתן ואיך .לספר אותו ?הוא מיד יעורר גלי צחוק
אצל הילדים
אוזניו של המלך מידס
23/07/2014 | 18:06
14
13
מתוך "משלים פילוסוים לילדים "
מישל פיקמל.אחוזת בית
מכירים את סיפורו של המלך מידס בעל האוזנים הארוכות .אוזני החמור כך כינו אותם
וכול כך קשה היה לספר המלך ,שראה את האוזנים להחזיק את הסוד ,בבטן .
"אחרי התספורת השבועית הוא יצא מן הארמון החוצה בריצה מטורפת ,הגיע לשפת הנחל ,חפר בור קטן באדמה ולחש לתוכו "למלך מידס יש אוזני חמור " אחר כך נשם לרווחה סתם את הבור וחזר לארמון ". עמוד 90
המשל על הילד ההולנדי:
23/07/2014 | 18:11
11
20
מתוך גלגוליו של מעיל/קדיה מולודובסקה.
24/07/2014 | 08:33
9
16
ובאותו היום בשתיים
הוא תלש את השוליים
ובשעה חמש בערך
חור גדול נקב בברך.

וברגע האחרון
הביאו בלי צוארון
וסידר בו חור מול חור
מפנים ומאחור....
חור בגרב/שלומית כהן אסיף. מתוך מחשבות שאינן
24/07/2014 | 08:40
8
10
רוצות לישון.

כשצפוף לבוהן
היא עושה בגרב חור
לנשום אויר
לראות קצת אור.
כשחוזרת היא לגרב
מדברת ללא הרף:
''ראיתי עולם
פגשתי את כולם.
לא רציתי לחזור,
חזרתי רק בגלל הקור.''
האצבעות שומעות-
כל אחת עושה לה חור
בשביל אויר ואור.....
העכביש/אלי סט.
24/07/2014 | 08:48
7
10
העכביש
תפר, תפר,
תפר לו רשת וגמר
יום עבר
ובא מחר
ויום נוסף ועוד ועוד-
וזבוב ברשת לא ניצוד.
ואז גיליתי לו הסוד-
כי הוא תפר
אך
את הרשת לא גמר:
בין התפרים
בין הקורים,
שם נשארו המון חורים.
המילים הן/שלומית כהן אסיף.
24/07/2014 | 08:58
1
51
נעשה חור בקיר נקרא לו חלון
נתלה עליו שמלה נקרא לה וילון.....
חלומות/אפרים סידון.
24/07/2014 | 09:01
8
חייל חולם על חופשה,
חרוב חולם על חורשה.
חגורה חולמת על חור,
חציר חולם על חמור.
חורף חולם על חמסין-
חומוס חולם על חמין.
יש חור באמצע הים:
24/07/2014 | 11:36
4
11
יש ילד שאבא שלו / הכבש השישה עשר
24/07/2014 | 11:47
3
9
מילים: יהונתן גפן
לחן: יוני רכטריש ילד שאבא שלו רופא
ויש ילדים שאבא שלהם חולה.
יש ילדים שאבא שלהם עני
וילדים שהמקרר שלהם תמיד מלא.

יש ילד שאבא שלו חייט,
במעיל שלו לא תראו חורים.
ויש ילדים שאבא שלהם ספר
והם תמיד נורא מסופרים.

יש ילדים שאבא שלהם נהג
(על יד הבית עומד להם אוטובוס!)
ויש ילד שאבא שלו ראש העיר
והוא מדבר תמיד בנימוס.

יש ילדים שאבא שלהם חזק
(הרבה ילדים אומרים שהאבאים שלהם גיבורים),
יש ילדים עם אבא חלק
ויש ילדים עם אבאים דוקרים.

יש אבאים שהולכים בשמונה לעבודה
ובחמש וחצי חוזרים,
יש אבאים שבקושי רואים
ואבא שלי יושב וכותב שירים.

השיר: http://www.youtube.com/watch?v=-UiN-_pVofE
צילום- חור מנעול צולם על-ידי אושרי נפרסטקL
24/07/2014 | 11:55
2
5
חור באדמה (אריק ונונו):
24/07/2014 | 12:05
1
8
חור שחור/אשליה אופטית:
24/07/2014 | 12:18
6
תודה הזרה.הייתי ליד הסכר בהולנד
26/07/2014 | 18:02
3
ולא מכירה את הסיפור-
סיפור מקסים ואני עושה מזה הפעלה נהדרת
26/07/2014 | 18:04
1
6
מתכונת למלך אמידס עם אוזני החמור-יופי של סיפו
26/07/2014 | 18:05
8
למה חור? כתבה סמדר תירוש-אילן אייר עידו אילן
25/07/2014 | 01:32
15
18
הוצאת כתר 1982.

בספרייתי מספר רב של ספרים עם חור
בין השאר ספריו של PETER NEWELL' KARL LAGERFELD/
האחד סופר וצייר מפורסם מראשית המאה ה20 והשמני אמן-אופנה מפורסם
הפנינה באוסף FLAIR
סט 'חוורים מדף לדף היוצרים שינויים בתמונות . יצירה מקורית מדהימה -מקורית- של סלבאדור דאלי 1953

באחת מחוברות הנושא של משקפיים [עוד קיים]-=יש חוברת חורים. נדמה לי ראשית 99.


שבת שלום. ושנשמע בשורות טובות
מתוך המלקוש/ לאה גולדברג.
25/07/2014 | 10:08
3
11
חיש הציצה מן החור:
מסביב הכל שחור,
חושך, חושך בגינה.
הירח מרוב פחד
על עיניו קשר מטפחת
שקוראים לה עננה.....
בוטיק סיגי וחוט/ נורית זרחי.
25/07/2014 | 10:13
2
3
החור המפורסם שבשמלה.
מתוך קופסת הגפרורים/ אנדרסן.
25/07/2014 | 10:19
1
8
''חלול הוא לגמרי, אתה עדיין צריך לטפס עליו, ואז תראה חור.
גלוש אל תוך החור ותרד אל מעמקי העץ.....''
מתוךמר גדליהו/ רוג'ר הרגריבס.
25/07/2014 | 10:23
7
ומר גדליהו שהיה מאד סקרן,
הלך אחרי הגמד הקטנטן.
''היכנס לכאן,'' הראה הגמד על חור קטן בעץ....''
רפאל, אמן ושבת שלום ומבורך
25/07/2014 | 17:49
10
13
היה מעניין לקרוא
מתוך ספר חדש
26/07/2014 | 08:16
9
6
של ינץ לוי .
,הרפתקאות דוד אריה באוקינוס הטיבטי.מתוך הסיפור"דוד אריה נבלע בים "
מדובר ביצור ימי ענק- לויתן ,אליו נשאב דוד אריה .ושם פגש בגמדים בהירים
שיחה התנהלה
"שמש ? הנה שמש ,אמר ברנון והצביע על חור בתקרת היצור .זה היה חור שמתוכו היצור נושם .ברגע שברנון {אחד הגמדים }הצביע על החור,הוא נפער ,ולתוך האולם חדר משב רוח חזק כול כך ,....."
הנמלים הולכות בקו ישר
26/07/2014 | 08:31
8
10
פזה מרכוס מתוך הספר "שביל של עננים "
"בין אריחי הרצפה לבין חיבורם לקיר
יש חור קטנטן .מי אותו מכיר ?
גפן בת השלוש !
היא מרבה אחריו לבלוש

הנמלים מציצות מתוך החור ,
והולכות לפנים או לאחור ,
פוסעות בטור ישר ארוך
......."
חור ועוד חור
26/07/2014 | 08:48
7
16
שלומית כהן אסיף ,
"קנו לי
ספר עם חור
ונעל שהולכת לאחור.
קנו לי צבע אדום
שצובע שחור. "
מתוך השיר "הראי והעכבר "

"בסמטת העכברים " שיר אהוב עלי .
בסמטת העכברים
בין שיחים ובין חורים
קראה עכברה לעכברון :
"איפה אתה ? באיזה מחבוא ?

השירים מופיעים בספר : "הספר הגדול של שלומית כהן אסיף" בהוצאת עם עובד. .
תתןך שיר לשמש//שלןמית כהן אסיף. מתוך מחשבות שאינן רוצות
27/07/2014 | 16:31
6
9
לישון.
מה יהיה
אם השמש תיפול מהשמיים
ןתשאיר למעלה חור?
מה יהיה
אם השמש תיפוך מהשמיים
ולא יהיה לנו אור?
בשיר צ''ל אם השמש תיפול.
27/07/2014 | 16:33
5
7
חור בכיס/ יורם מרק רייך.
27/07/2014 | 16:38
4
6
כל הספור התחיל בגלל חור בכיס של עזרא. כספו
אבד ואז החלו הגניבות.
המלך החלמאי ונעלי הזהב שלו/פאלק הלפרין.
27/07/2014 | 16:42
3
28
''הצטערו החלמאים מאד ונאספו שוב לאספה, ונמנו וגמרו לעשות חורים
גדולים בנעלי העור שיראו את הזהב בעדם, וידעו הבאים לקראת המלך שהוא
המלך ןוחלקו לו כבוד.''
מתוך המפוזר מכפר אז''ר/לאה גולדברג.
27/07/2014 | 16:47
2
8
מפשפש הוא בארנק
ומוצא זנב של דג.
מפשפש בכיס של שמאל
ומןצא שם חור גדול...
מתוך האם הגיע הסתו?/ עודד בורלא.
28/07/2014 | 09:12
1
5
''ובכן,'' אמרה הלטאה, ''אם החצב פורח, ואפ העלים נושרים,
ואם אפור בחוץ, ואם הפרפר נפל, ואם אני נכנסת לחורי לישון-סימן
הוא שהגיע הסתו, שלום! להתראות באביב!''
מתוך סתו וטפטוף/ גבי אדם.
28/07/2014 | 09:15
5
על אימוץ כלב.
''סתו הציצה בסקרנות לאחד החורים. מן החור הציצה עליה בחזרה
עין קטנה חומה.''
מישהו יכול לעזור לי להיזכר בספר הזה?
22/07/2014 | 21:39
3
28
קראתי אותו בביה"ס יסודי, כיתה מאוחרת, אבל תמיד הייתי תולעת ספרים כך שבהחלט יתכן שאנחנו מדברים על ספר לגילאי חטיבה.

הוא עסק במכשף. כלומר הדמות הראשית הייתה מכשף, גבר.
אני חושבת שהכריכה הייתה אפורה. היה שם משהו שצריך לחצות, אולי בריכה קסומה, או אגם מכושף. הכל ממש מעורפל לי. הייתי ביסודי בתחילת שנות ה-90 כך שאנחנו מדברים על ספר של שנות השמונים או תחילת התשעים.

זה לא היה ספר אגדות, הוא גם לא היה כ"כ אופטימי. הייתה שם איזו גילדת קוסמים.

הכותרת של הספר הייתה יותר ממילה אחת.

הספר הזה הלך לאיבוד שבוע אחרי שקראתי אותו ואני לא זוכרת הרבה לגביו.

אין לי מושג האם מדובר בספר מתורגם או בספרות עברית מקורית.

יש רעיונות.
תנסי לפנות לאיתמר לוי-הוא מצליח
22/07/2014 | 22:30
2
15
תמיד כמעט, לאתר ספרים
תשאלי בפורום ספרים ספרות
23/07/2014 | 06:44
1
14
הרבה פעמים עונים שם

אולי את מתכוונת
23/07/2014 | 06:55
27
לכתר הדרקון  של אורי אורלב
אומץ- מאמץ
22/07/2014 | 20:52
3
17
אומץ, מאמץ

בימים אלה כולנו צריכים להיות אמיצים מאד,ואנחנו אכן אמיצים.

כי כולנו לוקחים חלק במאמץ המלחמתי,

והכי הרבה ובעיקר  חיילינו, גיבורי החייל  שהם סופר אמיצים.


ובכלל אנחנו  עם אמיץ מאד.
כי לא קל ולא פשוט להיות יהודי.
לא קל ולא פשוט לחיות בארץ הנהדרת  הזאת,
ובכל זאת ועל אף הכל  אנחנו פה וחיים באומץ ואהבת המולדת,

כי אנחנו עם של אמיצים .אם כי אנחנו מתאמצים  לפעמים להיות אמיצים

כן, אנחנו צורכים  הרבה מאמץ ולזה צריך  אומץ,

אנחנו מגדלים דור של ילדים אמיצים שהופכים בעל כורחם ללוחמים אמיצים.

כדי לחיות  בארץ מוקפת אויבים.

אנחנו במאמץ תמידי ומצליחים בזכות האומץ להדוף את האויבים,

הקמים עלינו לכלותינו, אך כמובן לא מצליחים.

כי יש לנו חיילים גיבורים ואמיצים,  בזכותם אנחנו באומץ שורדים .

אנחנו אתכם, בלב ובנשמה  גיבורים אמיצים,

יום ולילה ,כולנו לשלומכם מתפללים .

סיימו את המשימה בגבורה ובאומץ לב כמו שאתם יודעים ויכולים

וחזרו בשלום,אנחנו לכם מחכים
יפה אמרת! - תודה
22/07/2014 | 21:44
2
7
תודה על תמונה מרגשת הזרה
22/07/2014 | 22:29
1
12
ועל פירגונך התמידי.
לילה שקט ורגוע
שחרזדה. לו יהי. הלואי שהכל ייגמר וכולם יחזרו
23/07/2014 | 11:21
4
בשלום.
"טימי טעות - אף אחד לא מושלם" / סטפן פסטיס:
22/07/2014 | 19:27
4
12
כשקשה ועצוב מסביב,גם ספר יכול להיות מרחב מוגן
22/07/2014 | 19:40
3
10
עשרה כותבים לילדים ממליצים על ספרים חכמים ומצחיקים שיעשו להם טוב על הלב: http://business.il.msn.com/%D7%94%D7%A4%D7%A1%D7%A...
כמה שזה נכון
22/07/2014 | 19:41
2
7
סרט מומלץ-על המכשפה הרעה מ"היפהפייה הנרדמת:
22/07/2014 | 21:14
4
סרטון הטריילר: http://www.sratim.co.il/video.php?id=8019

מבית דיסני - "מליפיסנט": http://musaf-shabbat.com/2014/07/21/%D7%90%D7%92%D...

אני ברק עוזי בן כנען
23/07/2014 | 06:51
5
ספר נפלא
שיר מספר 6 מתוך "מלחמה זה דבר בוכה" /תרצה אתר
22/07/2014 | 19:11
35
שירים על הקשיים והפחדים במלחמה, ובהם מובעת גם תקווה לשלום. השירים נכתבו מנקודת מבטה של ילדה. ציירו: ילדים מגבעת חיים מאוחד. כריכה: http://www.booknet.co.il/imgs/site/prod/31-3607b.j...

לְאָחִי הַקָּטָן קָנוּ רוֹבֶה
וְטַנְק וְחַיָּלִים מִבְּדִיל.
אָחִי הַקָּטָן יוֹרֶה בְּכֻלָּם,
בְּלִי לְהָבִין וּבְלִי לְהַבְדִּיל.

הוּא חוֹשֵב שֶׁמִּלְחָמָה זֶה מִין מִשְׂחָק,
שֶׁעוֹשִים בּוֹ "פִּיף-פַּף", בְּלִי הֶרֶף,
וְאוּלַי זֶה נָכוֹן. אֲבָל אִם זֶה נָכוֹן,
אָז זֶה מַבְהִיל פִּי אֶלֶף.


ועוד מתוך "מלחמה זה דבר בוכה":
כלבים, סוסים
וחתולים
לא
הולכים לצבא
וגם ציפורים
לא.
(גם לא שאר החיות שהיו בתיבה).

אבל הם (גם הם) נלחמים זה בזה
כל הלילות וכל הימים.
אנשים פשוט לא שמים לב אליהם,
כי הם בעצמם כל הזמן נלחמים.

משלימים...
נלחמים...
משלימים...
נלחמים...
אני רוצה שהמלה האחרונה תהיה-
משלימים!

ועוד: http://kids.gov.il/stories/warcry/

מ"הארץ" יעל דר (2002): "הוצאתו המחודשת של ספר השירה האנטי-מלחמתי לילדים של תרצה אתר, "מלחמה זה דבר בוכה" (1975), ממחישה עד כמה נעדרת המלחמה מספרות הילדים של שלושת העשורים האחרונים. את מקומה תפסו מאות ספרים המדברים בשבחי החתירה לשלום. השלום שכולנו מייחלים לו הפך בספרות הילדים לאידיאולוגיה מובילה. ומרוב שלום מצועף ש"יבוא" בעתיד, קשה מאוד להיישיר מבט ולהסתכל למלחמה בעיניים.

בספרה של אתר אין כמעט "שלום". וזה, לעומת זאת, מראה המלחמה: "אלוהים, אלוהים הגדול, תעשה,/ שכל החיילים יאכלו וישתו./ זאת אומרת, שהם יחיו וכל זה.../ וגם/ תעשה שהם/ יפחדו.// אם שלנו יפחדו/ וגם שלהם יפחדו/ וכל אחד יאמר שהוא לא רוצה,/ אז כל ראשי הממשלות יגידו:/ 'בסדר, מה נעשה?// הם מפחדים כל כך, שממש אי אפשר/ להמשיך,/ גמרנו, תלכו הביתה כולכם./ במצב שכזה,/ מוכרחים להפסיק!'// (אולי הם יגידו: 'תתביישו לכם!'/ אבל זה כבר לא אכפת לי)" (שיר מס' 3).

מלחמת יום כיפור, שספר זה נכתב כתגובה לה, סימנה את תחילתו של תהליך הדרתה של המלחמה - זו "הצודקת" וזו "הרעה" - מהנוף הספרותי לילדים. עד כדי כך שהיום אפשר למנות את המלחמה כאחד הנושאים שנחשבים כלא מתאימים לילדים, ממש כמו מין ודיכאון.

לפני כן, המלחמה נכחה מאוד בספרות הילדים, ועמדתם של הכותבים ביחס אליה היתה חד-משמעית ונחרצת. לפני קום המדינה פיארו כותבים לילדים מלחמות עבר הרואיות, ומנו באוזני הקוראים הצעירים את דרי פנתיאון גיבורי האומה.

עם זאת, הפנייה הספרותית לילדים גם נוצלה כדי לדבר בגנות המלחמות. אחד השירים המפורסמים מן הסוג הזה הוא "ערב מלחמת עולם", שפירסם ב"דבר לילדים" המשורר אהרון זאב בשנה הרעה ההיא, סוף 1939: "ילדי כל העולם,/ הפוקחים עיניים מול שמים טהורים - וטוב,/ הרצים ברגליים יחפות בדשא/ הרטוב,/ המלקטים לזרים פרחי-/ הבר,/ השולחים הנהרות את ספינות-/ הנייר,/ הקופצים ב'קלסים' - / רגל אחת ב'ארץ' ושתיים ב'שמים' - // רגע אחד,/ הביטו לאבותיכם ישר בעיניים/ ואמרו: אבא, אנו רוצים לחיות,/ (...) ואם אבא איננו שומע,/ זעקו!/ מזעקת ילדים הרוצים לחיות/ העולם יזדעזע (...)".

לקראת מלחמת העצמאות ובעשורים הראשונים למדינה נכתבו שירים וסיפורים לילדים העוסקים באבות מגויסים ובילדים גיבורים, שמשתתפים במלחמה הצודקת שלנו. אלה כוונו לילדים מכל שכבות הגיל, כולל פעוטות ממש.

אז מה קרה לה, למלחמה, שנעשתה בשלושת העשורים האחרונים לאחד הנושאים שלא מדברים עליהם באוזני הילדים? נראה שיותר משהיה בכך רצון פתאומי לגונן על הילדים מפני מוראות המלחמה וכאביה, היה זה ניסיון לגונן על הילדים מטראומת מלחמת יום כיפור, ובעצם מפני שידוד המערכות האידיאולוגי סביב שאלת ההצדקה שעומדת מאחורי המלחמות שלנו. כלומר, לא המלחמה הודרה מספרות הילדים בעשורים האחרונים, הודרו ממנה הספקות והפחדים. במלים אחרות, הודרו ממנה הורים מפחדים, מזועזעים, וגם הורים המתלבטים בשאלות של מוסר-מלחמה. ספרות הילדים, כידוע, היא מעוז נחישות שדור אחד מציג כלפי בניו. קשה לה להציג משנה אידיאולוגית שבורה ומתכרסמת.

זה בדיוק ייחודו של הספר "מלחמה זה דבר בוכה" - שהוא משקף את השברים והלבטים. הפחד הוא אחד מגיבוריה המרכזיים של אתר: "לאחי הקטן קנו רובה/ וטנק וחיילים מבדיל./ אחי הקטן יורה בכולם,/ בלי להבין ובלי להבדיל.// הוא חושב שמלחמה זה מין משחק,/ שעושים בו 'פיף-פף', בלי הרף,/ ואולי זה נכון. אבל אם זה נכון,/ אז זה מבהיל פי אלף" (שיר מס' 6).

גם על ההתלבטות ביחס לאתוס המלחמה ה"נכון" אפשר ללמוד בקובץ השירים הזה. לצד שירים אנטי-מלחמתיים במוצהר ישנם שירים שמנסים להיאחז באתוסים צבאיים-לאומיים ישנים, כמלחמת אין ברירה ומלחמת הגנה על הבית. למשל, "אין מה לדאוג. הכל יהיה בסדר./ החיילים שלנו לא מפחדים./ נכון שאתמול התפללתי אחרת,/ אבל אבא שלי הסביר לי דברים אחרים:// הוא הסביר לי, שכל מה שאני חושבת/ וכל מה שאני מתפללת/ ולכל מה שאני דואגת, כל הדברים האלה ביחד/ (גם ה - 'רוצה שיפחדו'/ ולפתע פתאום - מתחרטת)...// כל הדברים האלה ביחד, הם כמו הרבה אנשים ששרים בשקט:/ 'בשנה הבאה'... 'מכורה שלי'... 'עושה שלום במרומיו'.../ ו... 'אנו אוהבים אותך מולדת'...// אני מבינה, אבא./ תודה./ אני/ לא/ מפחדת" (שיר מס' 10).

למעשה כל שירי הקובץ, שהדובר בהם הוא תמיד ילד, מכילים בתוכם גם התלבטות בדבר צדקת המלחמה. תרצה אתר מנצלת את המבט הילדותי התם כדי לשלול את המלחמה, אך בתוך כך היא גם מצדיקה אותה בעקיפין. תום הילדות שמודגם באמצעות המבע התם בשירים (וכן באיורי הספר, שהם ציורי ילדים אותנטיים) הופך בעצם גם לעילת מלחמה. על תום הילדות הזה, מרמז הספר למבוגרים שקוראים את השירים באוזני ילדיהם, צריך להגן.

את האמביוולנטיות מדגים השיר הבא: "לחייל שלי שלום/ וגם דרישת שלום חמה./ החבילה עם השרוך הכי אדום/ היא ממני. אין בעד מה.// תשמע: אני מודה לך מאוד/ על זה שאתה/ גיבור/ ושומר עלי מכל רע./ מתי/ מחזור?// (מה זה, 'כל רע'?/ איש, או דבר?/ אתה רואה אותו מהמקום שלך,/ או שאתה רק נזהר?)/ אל תתבייש לספר שאתה רוצה/ להישאר אתנו, אבא, תהיה גיבור!/ אל תתבייש!" (שיר מס' 11).

על המלחמות אחרי מלחמת יום כיפור, שהיו מלוות בוויכוח ציבורי נוקב, מיעטו לכתוב לילדים. בין הקולות הבודדים, ומהטובים שבהם, יש לציין את כתיבתה של רעיה הרניק על השכול שנלווה למלחמת לבנון.

הפלסטינים והאינתיפאדה נעדרים לחלוטין מנוף ספרות הילדים, למרות שאין ילד שאינו נפגש אתם מדי יום בחדשות של הטלוויזיה, בחרדות של הוריו או סתם בהאזנה לשיחות ולוויכוחים של מבוגרים. ספרה של תרצה אתר, שעוסק אמנם בגנות מלחמה אחרת, יכול לשמש פתחון פה לדיבור חשוב מאין כמותו על המלחמה, זו הצודקת וזו הנבזית".
אני הולך לשם !
22/07/2014 | 09:41
1
26
מתיו מודא
נוסח עברי :תלמה אליגון רוז .
בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר./2014
יצא לראשונה ב  2011 .  
ספר חמוד בכריכה קשה . לגיל הצעיר .
"אני הולך לשם" ! היכן  זה שם,ודאי שלא אגלה .

ומה כן אני יכולה לגלות ,שמדובר באפרוח .שימו לב הנה הוא מופיע בתמונת האיור.
אפרוח ,אמנם כן, חמוד.גופו נמרץ,מגלה נחישות ,צועד בעוז ובידיו חפצים מגוונים.
הוא מחליט
"זהו !החלטתי !
אני הולך לשם!
"
ולאחר ההחלטה הנועזת והאישית למדי ,מגיע רגע של שלב ההודעה.אפרוחינו לא פוסח על אף אחד מבני הסביבה המקיפה אותו .
הוא מודיע ,בקול רם ויציב: "אני הולך לשם". אימא,אבא,סבתא וסבא,טיטי האחות,החבר הסנאי ואחיו האפרוח הירוק,  מקשיבים להודעה .כולם מהנהנים,ברעיון תומכים ,אבל גם מציעים ...חפצים... לשם. ...חפצים מביאי תועלת שכדאי לו לקחת . והאפרוח לוקח ,אוסף ,אל גופו מצמיד  והולך.......
ספר  מעורר סקרנות ,קל להזדהות עימו ,ולאהוב .
וממוטיב החזרות פשוט לחזור לקרוא ולהנות.
מאד מאוד ממליצה !
לגיל הרך .
סקרנית לקרוא את הספר
22/07/2014 | 17:39
9
אני אוהבת את העבודים שלה
בוקר
22/07/2014 | 08:05
6
24
ימים של לב כבד ,ימים של יגון .יש מי שלא שב .
והיה לי קשה לחזור לספרים ,והיה לי קשה ....
והחלטתי להחזיר את עצמי ....בכוח ...לשבת ולכתוב ,לשבת .

ועוד מילות ניחומים להורים השכולים ,ועד עידוד והחלמה לפצועים,.וללוחמים בתפילה לשובכם בשלום. .
וליעל חברתי שאת בנה איבדה באחת המלחמות הקשות ,ונכדה כעת לוחם קרבי .איתך מחכה .
מי יתן ובמהרה נחזור לשקט ,לחיים רגילים,לשלום.   
מצטרפת למילותיך ולתפילות
22/07/2014 | 08:27
2
17
מאמא של חייל שנמצא "שם" ולא נושמת כבר חודש כמעט (שבועיים בחברון, ועכשיו...).
לריני שלנו
22/07/2014 | 08:46
1
18
קראתי את מה שכתבת . ואמנם חשבתי עליך,גם חרצית 10,התעניינה בשלומך .
וזאת לא עלה על דעתי שהבן לוחם ואת במתח ובצפייה .
שולחת לך מכאן חיבוק ,ומבקשת שתשתפי אותנו בידיעות טובות .
מחזיקה אצבעות לבן שלך ,ולכול חבריו שאיתו .
שימרו על עצמכם ,בבקשה שכך יהיה.  
לריני-שיחזור הביתה בשלום יחד עם חבריו
22/07/2014 | 20:53
3
"למה לובשת הזברה פיג'מה ?" חלק א'
22/07/2014 | 08:34
2
17
ספרו הידוע של ע' הלל .
בהוצאה מחודשת של הקיבוץ המאוחד ,ספרית הפועלים /2014
איורים חמודים,צבעוניים ,מאונשים בצורה כול כך חיננית , של אביאל בסיל

ובדף הראשון יושבים כמו בגן הילדים בשעת ריכוז :התנין ,סוג של חרדון ,עכברון,צב חמוד,מישהו שדומה לסנאי והקרנפון . על כיסא יושבת הגננת -ציפור אדומה ,בעל רגלים צהובות ומקור מכובד וצהוב .רגל על רגל נשענת, בכנפה האחת עוטפת ברכות את הזברונת שלנו. .
ובפיה השאלה ."מי יודע מדוע ולמה
לובשת הזברה פיג'מה ?"
.יושבים חברי הגן קשובים וסקרניים לדעת מה אירע .
וכמו בהילוך איטי חוזרים ילדי הגן והקוראים לימי תחילת השבוע .
וביום הראשון החליטה הזברה ללבוש מכנסים וחולצה .בחרה, החליטה ואף התלבשה.נוח לא היה לה ,כך הרגישה,ולכן  פשטה את בגדיה וחזרה לפיג'מה הנוחה והנעימה .
ביום השני קמה מלאת מרץ ,ובדמיונה את עצמה ראתה- על במה.לעיני קהל חבריה שהתאספו ,היא מתעמלת .התרגילים שביצעה,הגמישות שהפגינה,הלהיבו את חבריה שהריעו לה ממושכות .
כך בדמיון ,ומיד את בגדי ההתעמלות בשמחה רבה לבשה .אך ברגע שלאחריו חל שינוי .
מהיר ומפתיע   
"אך הוי -דבקה בה מחלת העצלות "
והפיג'מה ..חזרה ..
חלק ב' ע.הלל
22/07/2014 | 08:58
1
12
מזמינה אתכם ,
לחזור להנות ולחזות בשבוע בחיי הזברה.
להכיר את סגנון לבושה ומלתחתה ,
את תחושותיה ,מצב רוחה והחלטותיה .
ובעיקר להנות מהבעות הפנים באיורים ברגעים השונים .
הזברה ונסיונותיה,הזברה ועיסוקה ובגדיה .
ותאמרו מה שתאמרו היא בהחלט חמודה ,זורמת
איתנה בדעתה .
מוצא חן בעיניכם או לא ,
עם הפיג'מה הנוחה
הזברה נשארה .

"ישבה וחשבה
חשבה וחשבה
....."
ע הלל .אביאל בסיל והוצאת הקיבוץ המאוחד ספרית פועלים 2014.
"למה לובשת הזברה פיג'מה ? "
כולנו מתפללים שכל החיילים ישובו בשלום והשקט
22/07/2014 | 10:19
12
והשלווה ישכנו לעד.
הסופרת,העורכת והמתרגמת רונית רוקאס, הקימה:
21/07/2014 | 11:29
6
35
"רונית רוקאס,  הקימה הוצאת ספרים חדשה בשם "כנפיים" (שהיא גם הוצאה שותפה עם "כתר") שבה יראו אור ספרי ילדים ונוער מקוריים ומתורגמים. "זו תקופה טרופה במיוחד בענף הספרים, ולמרות זאת אני אופטימית", מסבירה רוקאס את על המהלך. "לא רק כי אין ברירה. ספרות ילדים ונוער היא אהבה גדולה שלי. נדמה לי שאני מכירה את התחום לפני ולפנים, וחשוב לי להוציא לאור, בתרגום ובעריכה מוקפדים, ספרים שילדים ונוער יאהבו, ספרים שהם יוכלו למצוא בהם את עצמם.

"כל מי שקרא בילדות, זוכר בוודאי שזו יכולה להיות חוויה שונה ובעלת עוצמה רבה יותר מאשר קריאה בבגרות. כאשר ספר נוגע בילד או בילדה, הוא נוגע לכל החיים, ואני רוצה למצוא את הספרים האלה בשבילם ולהוציא אותם לאור". הספר הראשון של ההוצאה, "הנסיכה פוזי והתהלוכה של כיתה א'" מאת סטפני גרין, יראה אור בסוף החודש."

"השחקן האמריקני דיוויד דוכובני הודיע על פרסום ספר ילדים שנמצא בתהליכי כתיבה ויראה אור בתחילת השנה הבאה. הספר, שנקרא, "Holy Cow: A Modern Day Fairy Tale", הוא משל בעל גישה הומאניסטית העוסק בסכסוך שבמזרח התיכון. גיבורת הסיפור היא פרה בשם אלסי, החוברת לחזיר יהודי בשם שלום וטום - תרנגול הודו עם אייפון ומבטא גרמני, ויחד הם יוצאים למסע להבאת שלום למזרח התיכון. דוכובני טען כי מדובר בסיפור שהוא "עירוב של 'חוות החיות' ו'חוות הקסמים'".

ספרי ילדים המציגים נושאים ודמויות הומוסקסואליות נאסרו בסינגפור על ידי ועדת הספריות הלאומית. לאחר שהושחת ספר המציג משפחות "אלטרנטיביות", ובהן משפחה חד-מינית, הוצאה צנזורה לגבי שני ספרים, אחד מהם תורגם לעברית - "שלושה לטנגו", המתאר את הסיפור האמיתי של זוג פינגווינים זכרים שאימצו גוזל. מתוקף הטענה שהחברה הסינגפורית שמרנית ולא מקבלת הומוסקסואליות, הועברו הספרים למחלקת המבוגרים, על מנת לשמור על "התאמה גילית" במדור ספרי הילדים." (YNET).

אירועים קרובים:
ביום ג', 22.7, יתקיים אירוע השקה לתרגום החדש לספרה של

ג'יין אוסטן, "תבונה ורגישות". משתתפים: איילת רובינסון, שחקנית "הבימה" שתקריא קטעים מהספר; ד"ר מרי ברואר, מחברת ההקדמה לתרגום ומרצה באוניברסיטת לופבורה בבריטניה; יעל שוב, מבקרת קולנוע; שי סנדיק, מתרגם הספר. בשעה 19:00. חנות הספרים "סיפור פשוט", רחוב שבזי 36, נווה צדק, תל-אביב. הכניסה חופשית.

ביום ה', 24,7, יתקיים אירוע השקה לספר השירה "תינוקת" מאת גילי חיימוביץ' (הוצאת עמדה). משתתפים: ד"ר רוני הלפרן, ענת לוין, ד"ר גלעד מאירי, נועה שקרג'י, רן יגיל והמוזיקאית דיה רז. הנחייה: לי עברון-ועקנין. בשעה 20:30. חנות הספרים "המגדלור", לבונטין 1, תל אביב. הכניסה חופשית.

אירוע לכבוד הספר "פנחס שדה - היומנים" שכתבו איילת נגב ויהודה קורן (הוצאת דביר) יתקיים ביום ד', 23.7, ובו ישתתפו, מלבד הכותבים, אלי אשד ויעל זקס, ויוקרנו קטעים מתוך המופע המשותף של פנחס שדה ואהוד בנאי. בשעה 20:00. מרכז הכנסים על שם קונרד אדנאואר, משכנות שאננים, ירושלים. הכניסה בתשלום.

"פנחס שדה - היומנים". תמונה : http://images1.ynet.co.il/PicServer4/2014/07/21/54...
  
תודה ששתפת
21/07/2014 | 11:40
1
9
21/07/2014 | 11:51
1
על מכשפות ודעות קדומות - מ'עכבר העיר':
21/07/2014 | 11:42
2
21
קטע מ'רמזור' 4 - פרק 9 / על ספרי ילדים
21/07/2014 | 12:31
1
22
קישור לפרק המלא ('רמזור'):
21/07/2014 | 12:38
7
בתקופה זאת צריך הרבה אומץ ואמונה לעשות מה
23/07/2014 | 23:08
13
שרונית רוקאס עושה. אני מאחלת לה הצלחה מכל ליבי.
מעשה בחמישה שיגורים :
21/07/2014 | 23:43
20

קישור לסרטון: http://www.youtube.com/watch?v=BXNmli2pIv8


מעשה בחמישה שיגורים:

אבו ניזאר חזר הביתה בריצה
איזו שמחה, לכל ילד פצצה
לניזאר הביא פצמ"ר
לעיסם הביא קסאם
לעאמר הביא פאג'ר
למילאד הביא גראד
ולנביל הביא וו'חד טיל
כל הילדים עם הטילים יצאו לחצר
התחלקו לעמדות, והתחילו לשגר
ניזאר הביט אל השמים וכיוון את הפצמ"ר
שיגר כדי לפגוע ביישוב או כפר
ופיתאום... בום טראח... מה קרה?
היתה רוח...
והפצמ"ר התפוצץ בשטח פתוח
אל תבכה ניזאר... זה סופו של כל פצמ"ר
עיסאם כיוון את הקסאם
לאיזור אשקלון ליד הים
שיגר אחת ושתיים
והופ... הקסאם בשמים
ופתאום... בום טראח... מה קרה?
כיפת ברזל טיל יירוט שיגרה
הקסאם התפוצץ ולחתיכות נקרע
אל תבכה עיסאם, זה סופו של כל קסאם
יצא עאמר עם הפאג'ר
בדקה ורבע
כיוון לבאר שבע
שיגר אחת ושתים
רחוק אל השמים
ופתאום... בום טראח... מה קרה?
כיפת ברזל טיל יירוט שיגרה
הפאג'ר התפוצץ ולחתיכות נקרע
אל תבכה עאמר, זה סופו של כל פאג'ר
מילאד הכין את הגראד
בטוח יזכה לכבוד
אם יגיע לאשדוד
שיגר אחת ושתים
את הגראד אל השמים
ופתאום... בום טראח... מה קרה?
הגראד התפוצץ ולחתיכות נקרע
אל תבכה מילאד, זה סופו של כל גראד
הילדים היו עצובים
הם לא מצליחים להרוג יהודים
הם משגרים טילים
אבל הם באויר מתפוצצים
נביל הכין את הטיל
יזכה בכבוד מאביו
אם יפגע בתל אביב
את כבוד המשפחה יציל
כיוון את המשגר והדליק את הפתיל
ופתאום... בום טראח... מה קרה?
חיל האויר זיהה את המטרה
נביל התפוצץ ולחתיכות נקרע
את אבו נביל זה לא מדאיג
יש לו עכשיו בן שהיד
לא צריך להתאבל
זה סופו של כל מחבל!
חם בפורומים של תפוז
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
פורום תאילנד
פורום תאילנד
מי אתה הג'ון אלן - ג'ון אלן
הרקד אלוהים בשואה?
"טובים השניים"
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
21:28 | 06.10.15 חולית 10
19:54 | 06.10.15 חולית 10
19:00 | 06.10.15 יעלקר
07:58 | 04.10.15 חולית 10
21:35 | 03.10.15 חולית 10
14:22 | 03.10.15 סקסלייט
13:51 | 03.10.15 חולית 10
08:58 | 03.10.15 חולית 10
07:49 | 03.10.15 חולית 10
15:45 | 02.10.15 שחרזדה האחת
21:53 | 01.10.15 דינה136
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ