בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }

מחכה לכם.

פורום חסרי ניסיון זוגי ומיני נפתח
10/02/13 22:24
3צפיות
החששות, הפחדים, הביישנות, חוסר הביטחון וכל מה שקשור לחוסר ניסיון זוגי או מיני - עכשיו כבר לא חייבים להתמודד עם זה לבד. פורום חסרי ניסיון זוגי ומיני בגיל מאוחר הוא המקום לפרוק, להתייעץ, לקבל תמיכה, לשאול שאלות ולהכיר חברים!|חיבוק|

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?f...
אייבי +בין
10/02/13 18:44
44צפיות
אייבי +בין
"אייבי תמיד קראה ספר גדול .בין מעולם לא קראה ספרים גדולים .בכול פעם שקראה ספר היא הרגישה קופצנית "
מאת :אנני ברוז
איורים סופי בלקול
בהוצאת כתר /2012
יצא לראשונה ב2006 .עטרה אופק תירגמה מאנגלית .
הנה היא בין  בת השבע ,עם השער השחור הקצר,שתי סיכות לראשה, בידה מחזיקה היא כדור ובגבה נשענת על חברתה אייבי .חברות אמרתי אכן כן. אך כך לא היה בתחילה ,השתים גרו בשכנות ,הביטו זו על זו בחשדנוות וממרחק .הגלגל התהפך לטובה ברגע  שנפגשו .
בין ,ילדה מאד אנרגטית ,שובבה  מלאה ברעיונות למשחק ,אחוזת תזזית וקופצנית ,תמיד חיונית ,לרגע לא משעמם לה , וחברותית ."בין שיחקה עם כולם .ילדים גדולים ,ילדים קטנים ,כול הילדים בשכונה שיחקו עם בין ...".
"בין דאגה לילדים הקטנים .כשהם נפלו ....היא לקחה אותם הביתה לשים פלסטרים ..
"
היא גרה בבית עם אחותה ננסי ,שבטוחה שתמיד היא  ננסי צודקת ,האווירה בינהם היתה די מתוחה,וסיבות לא היו חסרות , "בין ידעה שננסי עושה הכול לאט ובכוונה .רק כדי לעצבן אותה" .על אייב הילדה בת השבע האוהבת כישופים ,
הערה -
10/02/13 18:49
17צפיות
המשפט האחרון בחלק א' מיותר .
המשפט שייך לקטע אחר .
קטע ב' אייבי +ביין
10/02/13 18:51
16צפיות
הערה המשפט האחרון בחלק א' מיותר
והנה ההמשך
ממערכת יחסים זו בין האחיות  כמובן שהאם לא היתה מרוצה ,וגערות לשתי בנותיה ,לא איחרו לבוא .
באחד הימים נמאס לבין והיא החלה לרקוח נקמה ..
בין לא ויתרה על אף הכישלונות בדרך , וסיפור הנקמה בער בה, במקרה פגשה באותו יום את אייבי השכנה   ולמדה להכירה .
השתיים הפכו לחברות ,והיה להם על מה לדבר, מסתבר שאייבי אהבה להתעסק עם כישוף ושיקויים  ובין נמשכה לעניין ,"אני יודעת מה נעשה ,"אמרה בין ."בואי נארגן מחר מעבדה בחדר שלך .ואז נוכל להכין שיקויים"
איבי עזרה לבין "לטפל" בננסי אחותה - והשתים פעלו כצמד חמד. ומה עם ננסי ?
"ואז פתחה ננסי פה גדול וצרחה צרחה ענקית "
על בין המחפשת דרך לללמד לקח את אחותה, על אייב הילדה בת השבע האוהבת כישופים ,על  חברות בין בין לאייבי
"אייבי קמה ממקומה .
גם בין קמה .
"להתראות מחר ".
"להתראות מחר ."
וגם מוחרתיים ,חשבה בין"
.
אנני ברוז בספר אייבי +בין .
נראה מסוג
11/02/13 10:53
27צפיות
הספרים שאני אוהבת ספור לילדים רק עם ילדים בלי קשקושים מסביב
לאשלינג
11/02/13 13:11
13צפיות
ומה דעתך שנעלה נושא נוסף בעקבות ההערה שציינת  
ספרים שבהם מככבים בעיקר הילדים .
º
"מטילדה", "קלמנטיין", "עולמה של רמונה"
11/02/13 14:21
43צפיות
ספריו של אריך קסטנר
11/02/13 14:21
11צפיות
אמיל והבלשים , –" חבורת נערים ברלינאים מסייעת לאמיל בן עיר-השדה ללכוד את בעל המגבעת, שסחב ממנו את כספו ברכבת."

פצפונת ואנטון – "אנטון העני וההגון מחלץ את פצפונת, בת העשירים השוגה בדמיונות, מידיהם של נוכלים המנצלים אותה למטרותיהם האפלות."

אורה הכפולה ועוד....

הסופר אריך קסטנר. מי היה האיש? מדוע הוא פופולארי כל כך? על הספרים, התרגומים, הכותב והקוראים משוחחת אבירמה גולן עם שירי ארצי ומיכאל דק. : http://www.youtube.com/watch?v=0hrZdT8BQfo

ריגול, חיטוט ושוקו חם / מאירה פירון
11/02/13 14:29
16צפיות

"ריגול, חיטוט ושוקו חם הוא הראשון במה שעתידה להיות סדרה על שתי ילדות דעתניות. שירה ויעל הן שתי אחיות, שירה לומדת בכיתה ג` ויעל בכיתה ו`. שירה מאוד אוהבת לשחק עם אחותה הגדולה, ולמרות שזה מצריך ממנה הרבה פעמים להיות זו שמביאה את הכיבוד והאביזירים הדרושים למשחקים המשותפים שלהם, היא לא רוצה לוותר על שהות ליד יעל. למרות שלשתיהן חברות מבית הספר, שירה לא מבינה למה יעל לא מוכנה לשתף אותה בכל מה שהיא עושה. בכל פעם שיעל סוגרת את הדלת על מנת להיות לבד בחדר עם החברות שלה שירה מתעצבנת, ולפעמים היא בועטת ודופקת בדלת עד שצועקים עליה.

יום אחד אחרי פעם נוספת שיעל הסתגרה לה בחדר עם חברה ולא הסכימה לשתף את שירה במה שהן עושות. אחרי שהבעיטות והצעקות של שירה לא עזרו לה, להיפך כולם כעסו עליה: אמא הצדיקה את יעל, אבא הציע לשירה להזמין חברה או ללכת אליה ויעל צעקה עליה שהיא מגעילה, שירה נכנסת לחדר שלה, מוציאה את היומן הסודי שלה ומחליטה לתכנן נקמה ביעל...

כל מי ששהה פעם בחברתם של ילדים שהם גם אחים, יודע שאף פעם אין אפשרות לחזות מראש מה יהיה מזג האוויר שישרור ביניהם. בניגוד לתחזיות הטלויזיוניות שבשנים האחרונות מצליחות לחזות בצורה סבירה את מזג האוויר מספר ימים קדימה, הורים מתקשים לתת תחזית, של שעות, ולפעמים אף דקות, קדימה שתצליח לאפיין את טיב מערכת היחסים שתשרור בין ילדיהם בזמן מסוים. רובנו מכירים את הסיטואציה בה ילדים קטנים מבכרים לבלות עם אחיהם הגדולים בכל זמן אפשרי, בילוי שלעיתים קוסם לאחים הבוגרים יותר (מסיבות כאלו או אחרות) ולעיתים הוא עליהם לטורח.

מאירה פירון מצליחה ללכוד דרך עיניה של שירה בת השמונה, סיטואציה יומיומית אופיינית לבית עם ילדים, ולתרגם אותו לעולם המושגים המאפיין ילדים בגיל הזה. שירה מתבוננת בעצמה ובאחותה במבט מפוכח הנע בין התרכזות בצרכיה שלה (הרצון לשחק עם אחותה הגדולה עכשיו!!) להבנה כי גם לאחרים סביבה צרכים משלהם."

הספר מלווה באיוריה החינניים של אלינה גורבן שמצליחה להכניס לגווני השחור והלבן מסרים מלאי הומור שמדברים גם למבוגרים האוחזים בספר ומקריאים אותו לילדיהם"
סדרות ספרי הילדים "צ'רלי ולולה" ו"קלריס בין":
11/02/13 14:39
13צפיות
של הסופרת  ומאיירת הבריטית לורן צ'יילד,סיפורי "צ'רלי ולולה" עוסקים באח ואחות בגיל תחילת בית הספר היסודי, ואילו סיפורי "קלריס בין" עוסקים בילדה מרדנית בת 11. שתי הסדרות זכו להצלחה, ותורגמו לשפות שונות.

מאמר מ"הארץ":יש לה תובנה אמיתית לאופן שבו פועלת נפש של ילד:
http://www.haaretz.co.il/literature/1.1490078

כזה חבר נירה הראל
11/02/13 15:43
33צפיות
לאיתי יש ארנב נירה הראל
אני מתגעגעת לאופיר ג
11/02/13 15:44
12צפיות
איזה ספר מקסים    והציורים  נפלאים
אני הולך לגן לוין קיפניס
11/02/13 15:47
11צפיות
שלולי מירה מאיר
הצב של אורן  מירה מאיר
º
ההר דיגי דיג נעמי בן גור
11/02/13 15:50
8צפיות
º
האוצר של יסמין יונה טפר
11/02/13 15:51
14צפיות
ליום המשפחה
10/02/13 17:59
28צפיות
הרבה אור .

"וביום הראשון הבדיל אלוהים בין חושך לאור
ויהי אור
והבוקר בהיר זרח בעולם ואחריו בא הלילה
שחור
ויהי ערב ויהי בוקר יום אחד "

וערב טוב .
מזמינה אתכם להעלות שירי משפחה .
כתובות אינטרנט מצורפות:
אף פעם לא לבד/ שלומית כהן אסיף
10/02/13 18:22
15צפיות

אף פעם לא לבד/ שלומית כהן אסיף
סבא וסבתא של אמא
תמיד ביחד
אף פעם לא לבד.
סבא אוהב את סבתא
תמיד מחזיק לה יד.
תמיד הם סוחבים ביחד
סל אחד
והולכים לאט לאט.
הם נחים בדרך קצת,
וסבא מלטף לסבתא
את כל היד.
משפחה מיוחדת במינה
10/02/13 18:54
11צפיות
לִכְבוֹד הַמִּשְׁפָּחָה הַמְּיֻחֶדֶת בְמִינָהּ,
אֶת כָּל הַיְּרָקוֹת אֲנִי זָרַעְתִּי בַּגִּנָּה
וּלְמִי שֶׁבָּא אוֹתָנוּ לְבָקֵר,
אֲנִי נוֹתֵן אֶת מָה שֶׁטָּעִים לוֹ בְּיוֹתֵר.

מילים ולחן דתיה בן דור  
כתובות אינטרנט מצורפות:
המשפחה שלי. מילים: יורם טהרלב.
10/02/13 19:34
12צפיות
זה התחיל משני הורים
עליזים וצעירים
שהולידו בשבילי
את המשפחה שלי
וכשיש לי מסיבה
רק תביטו מי שבא
רק תביטו מי שבא.....
וליום המשפחה
11/02/13 10:22
8צפיות
שהיה ויהיה . מתאים במיוחד הספר "תנין וג'ירפה "של דניאלה קולוט . בהוצאת מעריב לילדים .
משפחה שכזאת .
והזדמנות טובה לההזכיר ספר ישן וחביב ,של דני קרמן ואהרון שמי בהוצאת מסד1980  . בשם "דוק מחפש בית" .דוק מחפש דירה , ומספר על המשפחות בהם נתקל .
כך למשל בבית הזה
"מצוחצח פה ויש סדר
ותמיד שקט
מישהו נכנס לחדר
הופ,קופצים ומנקים
מנקים טביעות רגלים
מגהצים דגלים .
וגורבים את הגרבים
על גבי הסנדלים".  
דוק החליט גם משם לברוח ומדוע
"הוא פשוט הרגיש עלבון
כשראה איך הם בלי הרף
מכבסים את הסבון "

ולבסוף לאחר כול כך הרבה שיטוטים ,והבנה שהרי אף אחד לא מושלם ,הוא מצא ונרגע ......   
לזרה 11
11/02/13 10:33
8צפיות
מקסים !
. התמונות וכול התמונות מעוררות חיוך , התרגשות של יופי  , והנאה .
"המדריך של צ'רלי ג'קסון
09/02/13 22:19
16צפיות
"המדריך של צ'רלי ג'קסון
לשיפור הציונים בקלי קלות "
מאת : טומי גרינוולד
איורים :ג. פ. קוברט
בהוצאת הכורסה הוצאה לאור ,ידיעות ספרים .ספרי חמד . /2012

הנה הוא לפניכם צ'רלי ג'ו ג'קסון . דרישה ,מהוריו ריחפה מעל ראשו ,לשפר את ציוניו ,כול התנגדות תוביל אותו  לבלות את הקיץ במחנה קראספר .
"אתה לא קורא ,אתה בקושי עושה שעורי בית .ואתה לא מכבד את המורים .זה חייב להיפסק " עמוד 25 {דברי אבא }
מה שנכון צ'רלי לקרוא ספרים  לא אוהב ,מאידך ובודאי לא רצה לחשוב על הרעיון ,לוותר על חופשת קיץ עם חבריו,
"הוא כבר מגיע , הקיץ , ואנחנו חייבים לוודא שהוא יהיה הקיץ הכי טוב שהיה לנו אי פעם !" עמוד 15 הודיעו לו חבריו .
צ'רלי ,בחר לנסות לשפר את ציוניו והקורא עוקב אחר מאמציו ,הקשיים שבהם נתקל,התלבטויות שונות ,תסכולים שבדרך אבל גם הצלחות שחווה .
אומנות תיאטרון ,מדע ,מתמטיקה במקצועות אלו נדרש שיפור מידי  .
הוא נפגש לדוגמא עם המורים :לחינוך גופני מר רדונסקי , עם מר טוויפל המלמד תיאטרון ועם המורה לאומנות הגברת מסי , שלושתם נתנו לו אפשרות להשתלב בפרויקט לשיפור הציונים , כול אחד בדרכו שלו, כך הגברת מיסי שביקשה ממנו שידגמן עבורה לציוריה, כשהוא לבוש בבגדי ציד שועלים :מכנסים ירוקים צמודים ביותר , "חולצה לבנה ,וסט אדום ,ז'קט משובץ שהיה קטן

חלק ב' המדריך של צ'רלי ג'ו ג'קסון
09/02/13 22:32
8צפיות
מדי וכובע כמו של פיטר פן .מגוחך ודאי,כך גם הרגיש גו'  ג'קסון בלבושו כציד שועלים , אבל ברירה אחרת אין "הבטתי במראה .צחקתי ,עד שנזכרתי שזה אני .ואז בכיתי קצת בתוכי " עמוד 87 .
המורה לתיאטרון בחר בו כשחקו ראשי בהצגה שהעלו בבית הספר בשם "נמר של ניר ""ארתור סקוט " והיתה גם בקשה מסוימת ממר טוויפל .צ'רלי הבטיח וברגע האחרון נסוג ,והיתה לכך סיבה "אני לא יכול לנשק את האנה .זה סיפור ארוך "
ובזה הענין לא נגמר ,גם שהתגבר והצליח בנשיקה על הבמה , התעוררה בעיה מכיוון אחר אוון פרנקו היה התלמיד שגרם לכך ובגללו נפגע ,גיבור סיפורינו .  "לרוע המזל ,הניצחון שלי לא החזיק הרבה זמן ." עמוד 238 .התלונן צ'רלי.
אל דאגה צארלי בתור השחקן הראשי במחזה "נמר של נייר הצליח מעל המשוער וזכה למחיאות כפים ממהצוות החינוכי ומהקהל ,וכן ברור שהצליח לשפר את ציוניו .האם יצא למחנה קראספר ,אשאיר לקורא .כן יש הפתעה ,ודאי לא מה שאתם לבטח חושבים ,תתפלאו אבל תפנית בעלילה מופיעה .
והיו שם חברים וחברות : האנה וזואי, טימי ופיט, ג'ייק ,קייטי אלייזה ואחרים. וכדאי להכיר אותם ואת הקשרים והיחסים שנוצרו בינהם ,נפרמו והתהדקו מחדש .ואת שיחות הנפש שהתנהלו בינם לבין עצמם .
ומה המסקנה .
"זוכרים את הטיפ הראשון שלי ?
"תקראו הרבה ותעבדו קשה בבית ספר ?" זאת באמת הדרך היחידה להימנע מפרויקטים לשיפור הציונים ...........
"
חלק מדבריו של גיבור הסיפור .
ממליצה .
בספר 267 עמודים .איורים של ג. פ. קוברט. מאנגלית ארז אשרוב .  
שבוע טוב
09/02/13 20:09
11צפיות
לדינה 136 ,מרבה ידים ,אשלינג ,חרצית 10 ,הזרה 11, דיקצ , ליאני המקורי , ג, רפאל .
לאורחות מאיוש ,איריס ,מתנלי ועופר.
ספרים ספרים  
וכולנו עוסקים בספרים קוראים ונהנים ויש שחושבים איך למשוך קוראים .
בבריטניה למשל באחת הספריות "כדי למשוך קוראים , מציעים להם שיעור בריקוד עמוד "
כן קראתם נכון . כך מסופר בכתבה "מעבירים עמוד בספריה " שירות ידיעות אחרונות .מסביב לעולם 7/2/2013
ספריית מייפלד בדאלקית שבסקוטלנד מציעה ריקודי עמוד ,חבר מועצת העיר משוכנע שהבאים לרקוד ישאלו גם ספרים ."הם מוזמנים לנסות את כול השירותים שאנחנו מעניקים במקום ,ובסופו של דבר, גם  ישאלו יותר ספרים "
בספרית מייפלד מעודדים לקרוא ,ופעילות זו היא בנוסף למגוון הפעיליות    
ועוד רעיון, לדעתי מעט מוזר...ו אחרים מוזמנים לשחק במשחק "פינג פונג הספרים " -טניס שולחן .במקום רשת ומחבטים משתמשים בספרים .

זוכרים- יש ספריות המעודדות את הילדים לבוא עם כלביהם לספריה ולהקשיב ביחד לסיפורים   ,היה לנו חתול בשם דיואי שמשך קוראים רבים לספריה  ,היו עוד יוזמות  שכתבתי על כך ונשכחו מזכרוני   -וכעת יש לנו עמוד.
ושיהיה בהצלחה ......
כן , רציתי לספר גם שיש הורים המחליטים לשלוח את ילדיהם למחנה קיץ בשם "קראספר "ועל כך בספר הבא.  .   

וצילום-"שיעור בריקוד עמוד" בספריה:
09/02/13 20:46
10צפיות
מחרתיים א' באדר ונאמר משנכנס אדר מרבים
09/02/13 19:39
12צפיות
בשמחה.

כשנכנס אדר/ נעמי שמר.

בואו ותראו מראה בלתי רגיל:
כל העיר שוקקת מצהלות וגיל.
על גבי ג'ירפה מרקד הפיל
עם שודד הים ובאזנו עגיל.

מי ראה פה מלך ובידו שרביט?
מי ראה שכור שותה מן החבית?
חצוצרה תוקעת זמר מבולבל
והרעש הוא ממש בלתי נסבל.

חור כרפס ותכלת, בוץ וארגמן
כל העיר זוללת את אזני המן
איזה חג יפה ובלתי מסודר
ומצווה לשמוח כשנכנס אדר!
שוב שלום לכולם
09/02/13 14:08
20צפיות
היי לכולם , רציתי לספר לכם שעלה פרק חדש של הסיפור שלי בהחלט אשמח שתקראו וכמובן תגיבו מה דעתכם :)
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?Ent...
מצגת שירי ילדים מספריי
09/02/13 12:25
20צפיות
º
תודה. נהניתי מאוד מהשירים.
09/02/13 17:02
12צפיות
º
לאיריס בהצלחה .
09/02/13 19:17
5צפיות
"אני הוא עכברוע "/תשע"ג
07/02/13 19:26
73צפיות
"אני הוא עכברוע "/תשע"ג
ג'וליה דונלדסון -כתבה .
אקסל שפלר :אייר

בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר
ומה בספר החמוד
הנה הוא עכברוע .פשוט עכבר רע "רשע ומרושע ",בולט הוא בשיניו,"שיניו  חדות וצהבהבות "ומתאפין בכך שהוא שודד .."כול פרי ומאכל "
במיוחד עט הוא על "ממתקים" וקינוחים, "עוגיות ושוקולד. "  
עכברוע בעל סוס מהיר עליו הוא רוכב ,עימו הוא יוצא לדרכים לחמוס ולשדוד  .
את כול מי שהוא פוגש ,ארנבת או סנאי ,שיירת נמלים או חתולה ,מטיל הוא מורא,מאיים,"מנפנף בחרבו" .
בהלה אוחזת בנשדד, מבקש הוא על נפשו ,מתחנן ,גם מסביר אין עימו מאותו מזון שאליו התכוון .
"שום פצפוץ ,שום מרמלדה "
מלמלו הנמלים,
"זה רק עלה ...."
השודד אינו שומע ,"רק עלה -והוא שלי!"

ליבו אוטם ,גוזל וחוטף את מה שיש .
"כול אגוז קשה כאבן ,
אין לו טעם ,אין לו ריח.
אך אני הוא עכברוע ,
והכול אני לוקח !
"
אובדי עצות וחסרי אונים היו יצורי השדה,היער,העיר והכפר .העכברוע על סוסו ,ובמעשי השוד ממשיך בדרכו...ובמעשי הרוע....
האומנם .
עד הרגע, בו פגש את הברווזה האמיצה ,שלקח מצוין אותו  לימדה .
אם תרצו לדעת מה קרה ? ולהיות בטוחים בשינוי שחל בעכברוע, גשו לחנות "עוגות וגינוחים ",שם הוא עובד וקבוע
לא עוד הוא עכברוע ...

נהנתי  מאוד .....וממליצה .     
º
עושה רושם נחמד במיוחד.
07/02/13 19:39
13צפיות
עכברים
07/02/13 19:42
19צפיות
על עכברים כתבנו גם כתבנו
וזה היה די מזמן .
נאסף אותם שנית מהחורים  מהשדות ומהבתים
בשרשרת ספרים ושירים ,נאיר את אופים ,תכונתם ,יוזמתם חברותם ומשפחתם .
עכברים ..עכברים ....אהובים או שנואים .....עכברים
אין מה לעשות ..הם קיימים !
סיפורו של דספרו/ קייט דה קמילו
07/02/13 20:38
5צפיות
על עכבר קטן ואמיץ שיצא לחקור את עולמם של העכברושים והחולדות.

עלילות ברנרד וביאנקה/מרג'ורי ארפ
סדרת ספרים על צמד עכברונים סקרנים שעוברים הרפתקאות

סטיוארט ליטל/א.ב וייט
עכבר חמוד שגדל במשפחה אנושית ומחליט לחפש את מזלו בעולם
בוטן העכבר והדבק האכזר / יובל אלבשן
07/02/13 23:31
5צפיות
ספר מוצלח במיוחד על הורים טועים וילדים רגישים, והכל בא על מקומו בשלום.
עמוס ובוריס / וויליאם סטייג
07/02/13 23:33
4צפיות
ידידות מופלאה נרקמת בין עמוס העכבר ובין בוריס הלוויתן. מסתבר שההבדלים בגודל אינם מפריעים לחברות ולעזרה ההדדית.
º
מי הפך את המטבח / עדנה קרמר
07/02/13 23:34
18צפיות
º
יש עכבר במיטה סיגל פלד דריאל
08/02/13 09:20
16צפיות
º
עכברון הביתה שב/עדנה קרמר.
09/02/13 19:21
7צפיות
º
הספור על עכבר העיר ועכבר הכפר.
09/02/13 19:22
10צפיות
החתול והעכבר
09/02/13 19:24
7צפיות
עכבר עכבר הישמרה
פן החתול יבוא מהרה!
עכבר, עכבר, נוס, נוס, נוס!
עכבר, עכבר, נוס נוס נוס.
על ההר עמד עכבר-תמר אדר
09/02/13 19:50
3צפיות
בספרי שלומית כהן אסיף
09/02/13 19:41
8צפיות
העכברים מככבים .
"מסיבת בגן העכברים "-ספר אהוב . נודע לי שבימים אלו תיאטרון אורנה פורת ,מופיע עם הצגה "מסיבה הגן העכברים" .
הספר ובו מסר חזק , שולחת קישור .

ספר נוסף "סיפור שמתחיל בנשיקה ונגמר בחיבוק" . אין כמו אהבת אם לסלק את הפחד .

ולסיום " שמוליק העכבר" מתוך הספר הגדול של שלומית כהן אסיף ,הוצאת עם עובד 1991  
"שמוליק העכבר,שמוליק השובב
אמר לי : "אתה אין לך זנב! "
אמרתי לו :"אתה אין לך סנטר !"
מאז, הוא לא מעליב יותר ."
כתובות אינטרנט מצורפות:
מעשה בעכבר שלא רצה להיות עכבר/ אהוד מנור
09/02/13 20:13
5צפיות
עכבר קטן, עכבר אפור
סבל בחורף מן הכפור,
שיניו נקשו, שפמו רעד,
זנבו נחרד מצד אל צד.

צייץ בקול מאוד עצוב:
אויה, כמה אני עלוב.
לו רק יכולתי להיות,
אריה, כן, מלך החיות.

ואז אביט לי בביטול,
אפילו באדון חתול.
אלבש פרווה לתפארה
וכשאשאג- מי לא יירא?!
אך אם אחשוב כמה שניות
גם לאריה יש בעיות.
האחריות גדולה מדי,
אולי בעצם לא כדאי.

ומי בכלל רוצה לחיות
בג'ונגל או בגן-חיות?
נדמה לי שבסך-הכול
מוטב להיות כבר תרנגול.

התרנגול אמנם פרחח
אך לקולו חמה תזרח.
פוסע לו בגאווה,
כרבולת לו לראווה.

תרנגולות חולמות עליו,
עונות אמן לקריאותיו.
מעריצות אותו בלי גבול-
פנו לי דרך אל הלול!

נכון הכול טוב יפה וטוב
אך אם עוד רגע קט אחשוב,
אראה שגם התרנגול
תמיד תמיד נושא בעול.

כי לפעמים יש שועלים
ויש קרבות תרנגולים.
אם לא אהיה עכבר,
מוטב אעוף כמו פרפר.

פרפר חופשי לבד לעוף,
מפרח לפרח לשתות לו צוף.
להריח ולנוח,
ומדי פעם לצאת לשוח.
להיות פרפר זה שיא הכיף,
אבל בינינו, מעייף.
על כן ברור לי שמוטב
במקום פרפר להיות לצב.

הצב פוסע לאיטו,
ביתו תמיד נמצא איתו.
מזון בשפע לו בגן,
בגשם הוא תמיד מוגן.

הוא לא מזיק לאף אחד
והוא בישן כזה, נחמד.
יוצא לטיולים בסתיו,
עושה חיים, חיים של צב.

האטיות של הצבים
עולה לי על העצבים,
כי יש מקרים מיוחדים
בהם רצוי קצת להקדים.

זה לא בריא כשצב או איש
הולכים לאט לאט בכביש.
האיטיות נוחה, אבל
עדיף להיות גם כבד משקל.

הנה, ראו נא את הפיל,
איך עץ ביער הוא מפיל.
בניע רגל שביל יסלול
ולפניו אין כל מכשול.

ישנם כאלה האומרים
שהפילים מכוערים,
ששיניהם גדולות מדי,
ושאפם ארוך בלי די.

אך מי יעז ולא יחיל
לומר זאת בפניו של פיל?!
עכשיו אוכל, משקל אכפיל,
וממחר אני רק פיל.
לפיל ביער יש יתרון
אבל בעיר זה חיסרון,
כי מה יקרה אם פיל-פילון
ירצה פתאום לקנות ספלון.

וייכנס ללא בינה
אל תוך חנות כלי חרסינה?!
כן, פיל זה פיל, איש לא יכחיש,
חבל רק שאינו גמיש.
הרהרתי ואני סבור
שאהיה אולי ברבור.
ברבור לבן השט זקוף
כמו נסיך בין קני הסוף.

ככלות הכול, האצילות
היא אחותה של העצלות.
אך מה הטעם בדיבור?
אני בעצם כבר ברבור.
הרהרתי ואני סבור
שאהיה אולי ברבור.
אוי אוי אוי....
תוך יום אחד אני "שבור"
מנימוסיו של הברבור.
ועוד לשוט לבד, בלי סוף,
כשהעולם כולו בחוף.

הייתי פיל ותרנגול,
גם ברבור וגם פרפר
הייתי גם אריה וצב
הגידו מה עלי יהיה עכשיו?

נדמה לי שבסך הכול
אני טיפש קטן -גדול.
לכל אחד יש חסרונות,
לכל אחד יש יתרונות.
וכל אחד מעט כואב,
מעט רעב, מעט אוהב.

הרי אני עודני חי,
זורחת שמש מעליי.
ואם החורף שוב עבר-
אז מה כבר רע להיות עכבר?!

העכבר והתפוח - סטיבן בטלר
09/02/13 20:25
10צפיות
כתבה מ'טבע לייף': סיפור של סבלנות - העכבר והתפוח

"אחד סיפורי הילדות החדשים יחסית והאהובים עלי ביותר הוא הסיפור של סטיבן בטלר על העכבר והתפוח. תמצית הסיפור.. העכבר מצא עץ תפוחים ועליו תפוח אחד אדום יפה ועסיסי, המתין העכבר לתפוח שיפול, בעודו ממתין הגיעו למקום תרנגולת, אווז, עז ופרה והצטרפו אליו להמתנה בציפייה שהתפוח ייפול. מאחר ועבר זמן מה והתפוח לא נפל, החלו כל החיות מלבד העכבר לנסות בכל מיני טכניקות שונות ומשונות להפיל את התפוח. התרנגולת בחרה לנסות ולעוף לצמרת ולפגוע בתפוח למרות שהיתה מודעת לעובדה שאינה יכולה לעוף והניסיון לא הביא לתוצאה. האווז געגע וגעגע עד שהתעייף והגעגועים לתפוח לא גרמו לו לזוז ממקומו, העז בחרה לנגוח בעץ שוב ושוב להפעיל כח לחבוט בגזע העץ בראשה עד כאב וגם ניסיון זה לא עלה יפה, הפרה קפצה וניתרה שוב ושוב כדי להרעיד את האדמה ואף קראה לשאר החיות להצטרף אליה ולנתר ביחד איתה ורק העכבר המתין בשקט. בשלב מסוים התייאשו החיות מכל ניסיונותיהם והגיעו למסקנה שהתפוח לא שווה את ההמתנה ושהוא בודאי רך מדי או קשה מדי או רקוב, בקיצור כדאי לוותר והם עוזבים את המקום משאירים את העכבר יושב וממתין לתפוח שייפול, לאחר שהלכו משב רוח קל נדנד את התפוח והביא לנפילתו לאדמה, העכבר נהנה מהתפוח שטעמו היה נפלא.

בכל פעם שספרתי לבנותיי את הסיפור ציינתי בפניהם את המשפט "מי שיש לו סבלנות בסוף הוא מנצח", המטרה במשפט הזה היה לעודד את בנותיי להיות סבלניות מתוך הנחה כי למי שיש סבלנות זוכה. שנים עברו וככל שהספור חלחל עמוק יותר לתוכי ראיתי בו דברים רבים גם על עצמי. רבים מאיתנו היו שמחים להעיד על עצמם כי הם סבלנים. מעבר לסבלנות, אם נביט עמוק פנימה, נגלה את כח האמונה שלנו, מול היכולת שלנו לדחיית סיפוקים.

נתעכב לרגע על דחיית סיפוקים, מי מאתנו לא מצא את עצמו רוצה משהו ומפעיל את מלוא מצבורי האנרגיה בכדי להשיג את מה שהוא רוצה ורק בכדי שאותו משהו נכסף לא יעלם לו פתאום או לא יישאר מספיק בשבילו. אנחנו כמבוגרים מתקשים בדחיית סיפוקים, קשה לנו להמתין לתורנו בבנק, קשה לנו בכלל עם תור ואנחנו מיד מתחילים ליצור "כנופיית מתלוננים ומקטרים", קשה לנו לעמוד בפקק ולכן אנחנו חותכים את הפקק מכל הכיוונים, קשה לנו לעמוד בפיתוי בחדרי אוכל למיניהם שם פתוח ומוצע שפע של אוכל, אנחנו מיד רצים למלא יותר ממה שביכולתנו לאכול, אנחנו רוצים להגיע ראשונים, להשיג או לקנות יותר ממה שביכולתנו, העיקר שישאר לנו, העיקר שנהיה בעניינים, העיקר שלא ניוותר מאחור, העיקר שנקבל מיד ועכשיו וללא דיחוי את מה שאנו רוצים.

סיפרו לי פעם כשהייתי אמא צעירה כי התינוקות של הדורות הקודמים, קיבלו חינוך בו בקבוק האוכל ניתן לתינוק בכל מס` שעות קבוע, הילד נאלץ לפעמים לבכות או להמתין בסבלנות לשעת האוכל למרות שהבטן כאבה והוא הרגיש ברעב, לכאורה התנהגות שהיתה מקובלת באותם ימים ניסתה לחנך את התינוקות הרכים לדחות סיפוקים או יותר נכון לדחות צרכים פיזיים. תינוק שנולד לסביבה שהאוכל ניתן בשעות קבועות ובמינון קבוע מתקשה להמתין כדי לקבל את רצונו כי זה מזכיר לו את הכאב הנשכח ואת הבכי והרצון שלא סופק בהקדם!

לעיתים התינוק גדל למציאות בה ההורים עסוקים בלשרוד ועסוקים בלספק את צרכיו הפיזיים למרות שהוא צמא לקבל את אותם צרכים רגשיים הוא נאלץ שוב להמתין או לוותר על רצונו וכשהוא מקבל מעט הוא קופץ על המציאה שחס וחלילה לא יפסיד את רגע הקסם הבודד עם הוריו. אז אותו תינוק צומח להיות מבוגר שמתקשה מאד לדחות סיפוקים או במילים אחרות להיות סבלני. חוסר סבלנות מביאה בעקבותיה חוסר סובלנות לשונה מסביבנו. נחזור לרגע לסיפור שלנו על העכבר ונתבונן בהתנהגותם של החיות, חוסר סבלנותם או חוסר היכולת שלהם לדחיית סיפוקים הביאה אותם לעשות דברים משונים. התרנגולת ניסתה לעוף למרות שידעה בתוכה שאין היא יכולת לעוף והניסיון הזה הביא אותה לנפילה כואבת, אנחנו ברצוננו להביא את עצמנו לסיפוק עושים דברים שונים ומשונים ולעיתים מעבר ליכולתנו הפיזית ולו בכדי להשיג את הדבר הנכסף.

האווז בסיפור בוחר לגעגע ולגעגע כדי להזיז את התפוח, גם אנו משתמשים בקול ובשפה המילולית, אנחנו צועקים, מקללים, כועסים על כך שאין אנו מקבלים את מבוקשנו עכשיו ומיד (בדיוק כמו התינוק בתוכנו שבוכה ובוכה בהמתנה לבקבוק המיוחל)

העז בסיפור בוחרת לנגוח את ראשה בעץ, גם במחיר כאב.. כן אנו לפעמים בוחרים בדרך שמכאיבה לנו פיזית לפעמים גם בוחרים לקחת בכח ו/או באלימות את מה שאנו מבקשים.

הפרה מודעת ליכולות הפיזיות שלה ולומדת מניסיון חבריה ומחליטה לנתר שוב ושוב למרות שאולי בתוכה היא חושבת שהסיכויים קלושים אבל בכל זאת להרגיש שעשתה משהו לא?

ורק העכבר בוחר לשבת ולחכות מתוך אמונה חד משמעית שהתפוח יפול!

כח האמונה! סבלנות, היכולת לדחות סיפוקים = שליטה עצמית !

שנים אני מתמודדת עם בעית משקל, התחלתי תהליך שארך כמעט שנה, שבמהלכו בצעתי שינויים בתזונה שלי ובהרגלי הפעילות הגופנית, בדרך כלל הייתי אוכלת כשהייתי מתוסכלת ממשהו שרציתי ולא קבלתי, ויכוח או מריבה, תסכול או דאגה. לראשונה הרגשתי רעב אמיתי, רעב פיזי שבא מהבטן מהקיבה ולא מהראש! מעולם לא הרגשתי רעב, הדבר הראשון שהייתי עושה במקרים שחשבתי כי אני רעבה היה לרוץ למטבח ולאכול או להסתובב בבית עצבנית על שישבתי לאכול. התחושה של הרעב הפעם היתה שונה! וההרגשה שלי היתה מוזרה והחלטתי להתענג עליה ולנסות לראשונה בחיי לדחות סיפוקים ולהמתין מעט עד שאשב לאכול. תחושת הכח הפנימי ומשמעת העצמית גרמו לי אושר והנאה רבים לראשונה בחיי הרגשתי מה המשמעות של דחיית סיפוקים, סבלנות ואמונה בכח של עצמי. רק כעבור שעה התיישבתי לאכול ארוחה בריאה ומזינה שהכנתי בסבלנות רבה לעצמי מבלי להיות מרוגזת, מבלי לזלול בדרך והשתדלתי לאכול לאט ובהנאה בדיוק כפי שהעכבר נהנה מהתפוח. (שינוי פנימי מנטלי הקשור בהרגלי אכילה ארחיב במאמר מיוחד לנושא)

ואם לנו המבוגרים קשה עם דחיית סיפוקים, לא תמיד אנו סבלנים, אך אנו מצפים מהילדים להתנהג בסבלנות ולהמתין בסבלנות לסיפוק רצונם!

המלצתי לסיכום: היו קשובים לעצמכם ועקבו אחר התנהגותכם והתנהלותכם. עד כמה אתם מסוגלים להמתין לחכות למשהו מבלי לכעוס, לקטר להתעצבן?
זוכרים את היומן הרגשי שהמלצתי בעבר, חזרו אליו, רשמו את כל החוויות בהם התקשתם להמתין למשהו, תארו את הארוע בפרוט, בסוף כל שבוע התבוננו במה שכתבתם וזכרו אחוז גבוה מהצלחתכם לשנות נובע מהיכולת והרצון שלכם להיות מודעים לגבי דפוסי ההתנהגות שלכם בחייכם. אז סבלנות רבותי .. סבלנות .."

חיה אליהו
º
החלילן מהמלין עם מכת העכברים
09/02/13 20:57
9צפיות
נהנית מהכתיבה המענינת שלך
09/02/13 20:59
7צפיות
מסכנות בהחלט מעוררות מחשבה
שחרזדה יקרה, הכתיבה לא שלי-ציטטתי כתבה מאתר
09/02/13 21:15
9צפיות
"טבע לייף",את חיה אליהו

קישור: http://www.tevalife.com/article.asp?id=2307

הזרה אני עדיין אוהבת את הכתיבה ובעיקר את
10/02/13 11:30
7צפיות
הקישורים שאת מביאה
º
תודה רבה
10/02/13 14:24
6צפיות
מיקי מאוס, רטטוי העכבר-שף וגם ג'רי
10/02/13 00:54
5צפיות
העכבר המצויר שתמיד מוצא דרך להחזיר לטום החתול על מעשיו כלפיו.
º
עכבר הספריה כתב : דניאל קרק
10/02/13 09:16
70צפיות
º
"אם תיתן עוגיה לעכבר", "עכבר הכפר ועכבר העיר"
10/02/13 10:52
19צפיות
עכברים.... ללוא סוף
10/02/13 17:33
7צפיות
ולקטנים
הספר האהוב "אפצ'יקונת" של נעמי בן גור .
איורים :גיל לי אלון קוריאל .בהוצאת הקיבוץ המאוחד .... ..כמה שהיא היתה מנוזלת והאפצ'יקים שלה לא נפסקו .
העכברים אותה דחו . אבל שחתול אימתני הגיע הם ניצלו . בזכות ....אפצ'יקונת והתעטשות .

"המתנה הקסומה של לוק הקטן " אליזבת בגיולי .קרולין פדלר . ..והוא היה עכבר בודד שרצה כול כך חברים, וכשמצא את מילי וספיק "משחקים בשדה הפתוח " . עשה כמעשה ספיק... והחליט לתת להם מתנה הוא בחר בקשת הצבעונית ,אפשר הרי  למצוא בה שימושים רבים למשחק ,רק צריך להגיע אליה ....והחברות החלה .

ומיריק שניר כתבה את "יש עכבר בבית ".בני הבית שגילו את העכבר ,החלו לרדוף אחר האומלל ,עד שאחד מבני הבית החליט לעשות מעשה ...
כתובות אינטרנט מצורפות:
ובספר
10/02/13 17:54
8צפיות
"כך ולא כך" של לאה גולדברג .איורים: יערה עשת
אמר לה אבא
"תמונה חדשה ? חתול ועכבר ? בבקשה "
אבא מצייר  עכבר גדול וחתול קטן ...וענת מגיבה
"אינך רואה ? זה בכלל אי אפשר ,
שאת החתול יתפוש העכבר .
החתול גדול , העכבר קטנטן .
החתול גיבור ,העכבר פחדן!"
בהוצאת ספרית פועלים. /2002

בספר "אורח בא לדוב " של בוני בקר . מגיע לביקור עכבר ,אל בית דוב שמעולם לא הכניס אורחים ."עכבר ,קטן ואפור עם עיניים נוצצות ."אין כניסה לאורחים ",אמר הדוב והצביע על השלט."לך מכאן. "
אין כניסה לאורחים ,אמר הדוב ...אבל העכבר לא ויתר. בהוצאת איגואנה ,כנרת זמורה ביתן דביר ./2010

ומה אימא עכברה יכולה לעשות למען בנה .בספר "כמוך בדיוק "של ג'אן פירנלי .
"והכי הכי ,אני מבטיחה ,
שאהיה תמיד תמיד איתך .
ואותך בכול ליבי אוהב ,
בכול זמן ובכול מצב ." :
בהוצאת אגם /2006
בספור החתול במגפיים, החתול בקש מהמכשף שיהפך
10/02/13 19:15
2צפיות
לעכבר והוא טרף אותו.
המפלצת והעכבר/שלומית כהן אסיף. מתוך: לפעמים
10/02/13 19:21
3צפיות
בגשם לפעמים בלב.
למפלצת אחת יש דרקון
שלא יודע לנשוף.
לדרקון יש מכשפה
שלא יודעת לכשוף.
למכשפה יש שדון
שלא יודע לחטוף.
ולשדון יש עכבר
שלא יודע לרדוף.

העכבר של השדון
ישן בתוך דלעת.
הוא מתעורר ברעד
כשמריח תולעת
ומבקש:
''ספרי לי תולעת,
ספרי, מה את יודעת:
על מפלצת, על דרקון
על מכשפה ועל שדון.''
העכבר יודע/שלומית כהן אסיף. מתוך מאחורי
10/02/13 19:24
2צפיות
וילון האפרסקים.

העכבר יודע שהוא עכבר
והפרפר יודע שהוא פרפר.
הגמל יודע שהוא גמל
והשועל יודע שהוא שועל.

ואני יודע שאני ילד
לא פרח, לא תפוז
לא אריה ולא סוס.

רק לפעמים אני שוכח
ולפעמים אינני זוכר,
חושב לי שאני:
עפיפון, דג, נמר...
הגיטרה והעכברים/שלומית כהן אסיף. מתוך:נשיקת
10/02/13 19:28
2צפיות
הפתעה.

שטים שטים בנהר
בגיטרה בת גיטר
שלושה עכברים
עכברים בני כפר.......
ניקולס איפה היית ליאו ליאוני
11/02/13 09:37
10צפיות
שכחתי שאדון ניקולס הוא עכבר
זה הספר שהכי נהנתי לקרוא השנה
ניקולס עכבר השדה   רוצה למצוא גרגרים אדומים אבל הציפורים לקחו את כולם
אז הוא הולך לחפש ופתאום באה צפור גדולה
וניקולס מצליח להשחרר ממנה במזל ונופל לקן גוזלים סיפור הרפתקאות מקסים ומרגש
מרק עכברים/ארנולד לובל.
11/02/13 17:59
5צפיות
סמור החליט שלארוחת הערב יאכל מרק עכברים.
ואולם לעכבר היו תכניות אחרות.
º
המשל הידוע על האריה והעכבר שחילץ את האריה.
12/02/13 16:32
9צפיות
אספת העכברים/ איבן קרילוב.
12/02/13 16:37
4צפיות
והוא ספור על שבט עכברים
אשר רצו להיות לגבורים.
אז יום אחד יצא כרוז
ואת קולו נשא בעוז:
-הקשיבו, הקשיבו היטב, עכברים!
הטו נא אזנים בתוך החורים!
כולכם נקראים אל מועצת השבט,
אשר תצטרך עוד הלילה לשבת.
על סדר היום השאלה הקשה:
כיצד נלחם בחתול הרשע?....
אי יצורי הפרא מאת דייב אגרס
07/02/13 18:50
24צפיות
מקס רגיל שקוראים לו "פרא". הוא עצמו לא תמיד יודע מה גורם לו לחולל מהומות שעליהן יצטער מאוחר יותר. מקס כן יודע שנמאס לו מהכול: מאחותו הגדולה שכבר לא רוצה לשחק איתו, מאמו העייפה ומהחבר החדש והמעצבן שלה. אחרי ריב נוראי עם אמא הוא בורח מהבית ומפליג לאביו שגר מעבר לנהר. אבל מסע השיט מוביל את מקס לים הפתוח ולאי רחוק ומסתורי שתושביו הם יצורי פרא ענקיים, רעבים ומשועממים...

זה מה שמופיע על העטיפה האחורית.

בפועל הספר מתחיל בתיאורים ארוכים ומשממים של מקס שמתקוטט עם כל העולם, די ברור ממבט ראשון שמדובר בילד בעל הפרעת קשב חמורה והזנחה הורית. אבל סגנון הכתיבה והפירוט הארכני של רגשותיו מפספסים לגמרי את קהל היעד - ילדים.
אחרי פחות מחצי עמוד היה לי ברור שהספר לחלוטין לא מתאים לבן ה-8.
שניים שלושה עמודים אח"כ כשמקס עדיין בתוך ההרהורים הנוגים על הסכסוך עם אחותו בת ה15 הבנתי שגם בן ה12 לא יהנה ממנו.
לא הצלחתי לסיים את הספר וזה לא קורה לי הרבה, גם כשמגיע כבר האקשן ומקס מפליג לארץ יצורי הפרא ומתחיל להשתולל איתם, הוא שקוע ברחמים עצמיים ובפילוסופיה מיותרת לחלוטין.
הדמויות שטחיות וחד ממדיות, גם של האנשים וגם של היצורים.
לא ראיתי את הסרט, אבל אפילו כתסריט זה נשמע לי משעמם.

בקיצור, אכזבה גדולה.
ביחוד מכיוון שארץ יצורי הפרא של מוריס סנדק הוא בעיני יצירת מופת.
"אוטו הדוב מהספרים"
07/02/13 18:18
38צפיות
"אוטו הדוב מהספרים"
כתבה :קייטי קלמינסון
הוצאת כתר /2012 .
הנה הוא אוטו הדוב החום ,התבוננו בתמונת העטיפה. מאחוריו תרמיל אדום התרמיל  האדום, בעל האבזמים והרצועה, שייך לאוטו .
אוטו יושב על ספר, מותר לו לאוטו ,אל תתפלאו,  הספר ביתו .
"הוא גר בתוך ספר על אצטבה בתוך בית ....".ותמיד ממלאת את ליבו שימחה שבוחרים בספר וקוראים בו "וכשהילדים קראו בספר שלו ,לא היה מאושר ממנו".
וכשהבית היה שקט ,לאוטו היה סוד ,הוא פשוט קם לו מבין הדפים,והיה יוצא לשוטט במרחבי הבית ,וכדוב סקרן תמיד מצא לעצמו עיסוקים אהובים .
יום אחד, מסיבה כולשהי קרה דבר שהעציב את אוטו ,מסתבר שאוטו נשאר  לבד,דייריו עזבו .
עצוב היה לו ,ולאחר ששקע במחשבות ,החליט לעשות מעשה: "ארז תרמיל ויצא להרפתקאה חדשה ". לאן וכיצד הרגיש במהלך ההרפתקאה ,אשאיר לקורא.פרט אחד אספר שהוא די סבל ,וברגע האחרון נכנס ל"מקום מלא אור ותקווה "
שם חזר לו הצבע לפנים ,הוא נפגש עם דוב נוסף ועוד יצורים ,רגוע היה ,חברים מצא והם היו מסביבו  . ומסתבר
שגם קוראים קוראי ספרים , כמו בביתו הראשון כך קרה גם עכשיו   ,"ולא היה דוב מאושר ממנו ".
על דוב אחד מספר אחד ,שבסוף טוב לו.  
על יצורים נוספים מספרים אחרים .
על ספרים וילדים קוראים
על ספריה  שבה היצורים והדובים בלילה חוגגים כותבים וקוראים מספרים שהם אוהבים .

ספר שאהבתי ..ממליצה .
מאנגלית : מיכל אלפון .
יצא לראשונה ב-2011
יוצאים ....מהספרים
07/02/13 18:33
18צפיות
כשהדמיון עובד
יוצאים ...מהספרים גיבורי סיפור , חלקם נעימים ואהובים ...ואחרים פחות .
לכולם יש מה להגיד עלינו על בני האדם ,או על  אחרים הם מחליטים  מצב משנים ,לקח מלמדים ,יוזמים ופועלים .
באלו ספרים .
ובלילה תמיד בלילה , בהתחלה בשקט בהיסוס ואחכ    ...............הכול פורץ....

מכירים שמות ספרים ? .
ב"לב של דיו" עיקר העלילה נסוב סביב גיבורי
10/02/13 00:58
5צפיות
ספרים שקמים לתחיה - ולא כולם טובים ונחמדים, אפילו להפך..
סרטון על ספרים שקמים לתחיה...
10/02/13 07:38
8צפיות
חבורת הקן הכחול
10/02/13 08:08
12צפיות
אפונית פוגשת גבורים מהאגדות
כשהייתי ילדה הייתי מאוד קשורה לספר הזה
ומי מפחד
10/02/13 11:18
8צפיות
מהספר הרשע ?
תודה לזוהרה , אשלינג והזרה 11 -הסרטון המרשים מענין .

ובספר של לורן צ'יילד .בהוצאת אגם הרבי נרדם על ספר אגדות קלאסיות .
והדמות הראשונה  שפגש היתה זהבה וכך אמרה לו "אני זהבה כמובן
וזה הסיפור שלי! "
רק אז הבין הרבי שהוא נפל לתוך ספר .
וכמו שכתוב בתמצית גב הספר "אם אתם חייבים ליפול לתוך ספר,עדיף לא דוקא לספר אגדות קלאסייות . .
בכול האגדות הרי תמיד יש מישהו מרושע ,או מישהו רע, או מישהו שמחתשק לאכול אותך .    "

"וכשראה חתול שחובש כובע עם נוצה ונועל מגפיים עם עקב גבוה .הרבי רץ עוד יותר מהר "
היי לכולם :)
06/02/13 18:55
26צפיות
היי לכולם, שמי מאי ואני כותבת סיפור בבלוג , מאוד מעניין אשמח אם תכנסו תקראו ותהנו :)
תודה מראש :) דרך אגב הבלוג ללא שום מטרות רווח :)
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?Ent...
שלום לכולם,
06/02/13 16:57
33צפיות
שאלה: האם זכור למישהו ספר ילדים אודות חתולים בירושלים? זכורה לי תמונה של חתול מתנמנם בכרכרה של מונטיפיורי, ואני חושבת שהספר ואיוריו גם הונצחו ב"פרפר נחמד".
º
סיאמינה והחתולים של ימין משה אורי אורלב
06/02/13 17:06
30צפיות
וקישור :
06/02/13 17:15
23צפיות
לאורי אורלב יש ספרים נהדרים
06/02/13 17:17
15צפיות
הספר שירת הלויתנים מאוד מיוחד
סרטון,אורי אור לב קורא 'סבתא סורגת':
06/02/13 17:35
9צפיות
עוד ספרי חתולים,ששלומית רז אוהבת במיוחד
06/02/13 17:27
14צפיות
תודה רבה על ההיענות, ושאלת
07/02/13 04:59
27צפיות
המשך - האם היה בספר "סיאמינה" חתול בשם קוטר הג'ינג'י?
º
...?
10/02/13 01:02
9צפיות
מצאתי בפורום "חינוכית 23 ונוסטלגיה":
10/02/13 08:17
27צפיות
"חוויות מהילדות",מ"פרפר נחמד":

"הפרק הזה קורה בירושלים        ( "הלגה המקורית" 18/11/07 19:433)
פרק שמאד אהבתי בילדותי שנמצא אצלי בקלטת מהשנה שהוא צולם בה (1986) יש לי אחות גדולה ולכן יש לי את הפרק כבר מאז. הכי אהבתי את השיר של תולעת ספרים (מעניין מי מדובבת אותה) ואת השיר "סבא הושיב אותי על הברכיים וסיפר לי איך היה בירושלים", אחותי הקטנה (אתמול בת 6) מתה על הפרק הזה, מצחיק אותה קוטר הג'ינג'י מלך החתולים.
עוד פרק שמאד אהבתי בילדות זה הפרק עם התאומות "הילדה הכי זריזה בעולם", תמיד אהבתי את העונה הזאת עם הפרק שדודו בא עם מזוודה וחושבים שהוא נוסע לחו"ל והפרק ששרו על אליעזר והגזר  זה 88 עונה יפה "לפעמים מסתכלים בשמיים" זה זיכרון ילדות ממש טוב."
º
תודה רבה!
10/02/13 16:17
6צפיות
איורים מעולם האגדות הקסום
06/02/13 11:42
29צפיות
איור נוסף:
06/02/13 12:24
17צפיות
º
באמת קסום
06/02/13 12:39
6צפיות
º
06/02/13 13:08
4צפיות
איורים ממהדורה 1925 של משלי איזופוס:
06/02/13 00:32
16צפיות
שירים מאוירים לילדים בידיש ובעברית שמואל צסלר
06/02/13 10:32
12צפיות
"למדף ספרות הילדים בישראל מצטרף עתה ספר מיוחד במינו, ובו שירים הומוריסטיים לילדים מגיל הגן ועד לכיתות הראשונות של בית הספר. שיריו של שמואל צסלר מוגשים כאן הן בנוסחם המקורי ביידיש והן בלבוש עברי – להנאת ילדי ישראל, הוריהם והורי הוריהם.
ד"ר עדינה בר-אל, סופרת ילדים וחוקרת ספרות הילדים ביידיש ובעברית, יזמה את פרסומם של שירי שמואל צסלר ביידיש, ליקטה את השירים, שהיו מפוזרים בפרסומים שונים, קבעה את מבנה הספר – סדר השירים וחלוקתם לשערים – והוסיפה אחרית דבר בעברית על ספרות הילדים ביידיש ושיריו של שמואל צסלר בתוכה.
מפעל דב סדן שליד הקתדרה ליידיש באוניברסיטה העברית בירושלים, שהחל את פעילותו בשנת 2002, הציב לעצמו למטרה את קידום המחקר לשם הוראה של תולדות תרבות היהודים דוברי יידיש ועברית בדורות האחרונים, וספרות הילדים ביידיש בכלל זה.
שם הספר, שירים מאוירים לילדים ביידיש ובעברית, נבחר על שום מעלותיו של המקור ביידיש, ששמואל צסלר שיווה לו מוזיקליות וציוריות מילולית, אשר ביקשה להיראות, ולא רק להישמע. על כן פניתי למאייר האמן דיויד הול וביקשתי ממנו להלביש את המילים בבגדים חזותיים. התוצאה מונחת לפניכם בעשרות האיורים המעטרים את שירי הספר.
מהדורה דו-לשונית זו של שירי צסלר נתאפשרה הודות לבקיאותה של ד"ר עדינה בר-אל בספרות הילדים היהודית, לכישורי התרגום של רותי זקוביץ, לאמנות הציור של דיויד הול "

שירים מאוירים לילדים ביידיש ובעברית
שמואל צסלר: http://www.israeli-humor-studies.org/image/users/1...

כריכה: http://simania.co.il/bookimages/covers96/964980.jp...
ציור היום:
06/02/13 10:56
14צפיות
גוסטב דורה, סביבות 1862, כיפה אדומה (שמן על בד קנבס): http://images.fineartamerica.com/images-medium-lar...
ובתחפושת לפורים
06/02/13 11:08
16צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום