לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אני מזמינה אתכם לחוות ולהתרגש בפורום ספרות לילדים ונוער . הפורום מעניק במה לכול אוהבי הספר .מרחב לחשיפת ספרים שניחוחם משכר .מקום לשאלת שאלות ,להפעלת רעיונות ויוזמות . ``לקרוא ספרים ולהנות `` ``אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו" {כ. מורלי }

מחכה לכם.

שבת שלום ובוקר טוב
25/05/13 09:05
12צפיות
תודה להזרה 11 על הקישורים המרחיבים את הלב חלק כבר ראיתי.
לחרצית 10  בנושא התנים ,שולחת את השיר ," ארץ הצבר" אמנם אין תנים בשיר, אבל בתקופת הגזוז הם בלילות יללו ויללו.
לאורחים שלנו ,ולחברי הפורום השומרים על אש הספרים ,אשלינג ,שחרזדה ,הזרה 11 ,חרצית 10 ,זוהרה ,טובה 53 ,ליאני המקורי , מרבה ידים ,ההיא 333 ,דינה 136 .שנכנסו השבוע וגם לפניו .
שבת שלום לא חמה היא  ולא קרה .שפשוט תהייה לכם ולמשפחה  שבת נעימה.
בהערכה רבה .

"כובע טמבל חאקי, פוני ותלתל
גזוז חמוץ מתוק, עמוד אחד חשמל
סרט ופלאפל, בקושי חצי מיל
חלב בתוך בקבוק כל בוקר כרגיל.

היתה או לא היתה...
"

שבת שלום.
כתובות אינטרנט מצורפות:
תודה לברכה.
25/05/13 09:18
11צפיות
מסיבות כאלה ואחרות, יותר קל לי לספר את עצמי מאשר לשלוף מזיכרוני היגע. הקטע שלי הקשור בגזוז מספר על אותם ימים רחוקים בהם גרתי בשכונה צפונית של תל אביב סמוך לירקון. באותם ימים אם חשקה נפשם של הורי בגזוז, היו שולחים אותי עם בקבוק ריק, לקיוסק שהיה ממש על שפת הירקון ואני הייתי קונה ושבה הביתה עם גזוז. זו הייתה הרפתקה של ממש. שבת שלום.
המלצות לספרי ילדים פרועים לימי הקיץ החמים:
24/05/13 23:37
40צפיות
קישור מהפנקס: http://ha-pinkas.co.il/?p=13824
שימוש חוזר: פסלי הספרים של הולי סן:
25/05/13 00:31
16צפיות
פסלי הספרים של הולי סן בבלוג 'הרפובליקה הספרותית'
איבדתם ספר ספרייה? הולי סן כבר תמצא אותו ותהפוך אותו לאמנות:

http://www.lit-republic.co.il/?p=8456&utm_sour...
חדרי קריאה מופלאים במקומות שונים בעולם :
25/05/13 00:39
17צפיות
להעביר תמונות עם החצים: http://flavorwire.com/392332/incredible-reading-ro...
תוכנית רדיו לכבוד 70 שנה לצאתו של הספר "הנסיך
25/05/13 00:45
10צפיות
תוכנית רדיו מיוחדת בגלי צה"ל לכבוד 70 שנה לצאתו של הספר "הנסיך הקטן": http://glz.co.il/1409-18130-HE/Galatz.aspx
מסתבר שהרכבת התחתית בניו יורק היא ספריה פעילה
25/05/13 01:04
13צפיות
הפיג'מה גדי והחמורים קריאה מחדש ב"שמוליקיפוד"
25/05/13 01:28
10צפיות
רוצו ליפו: מיניאטורות ספרים ב"מיני ארט":
25/05/13 01:38
18צפיות
תמונת היום:
25/05/13 01:49
11צפיות
ספרי העץ המדהימים של נינו אורלנדי:
25/05/13 01:52
9צפיות
דר' מילי אפשטיין-ינאי כותבת על קריאה:
25/05/13 01:56
18צפיות
בוקר טוב עם איורים
25/05/13 10:03
9צפיות
לזרה 11
25/05/13 18:42
8צפיות
הופתעתי מבנות הים לטובה . .......
איזה יופי של קישור .ועוד מצא חן בעיני הפתח בספר שנעשה עלידי הקורא ,לנוחיות חיי היונה/הציפור  .
אנשים קוראים בתחתית כדי לא לפגוש בעינים של זר
25/05/13 17:23
6צפיות
נתקלתי בתופעה הזו בכמה וכמה  ערים בעולם. כולל במיוחד ניויורק  ולונדון.
נהניתי מאוד מהשרשור הזה על ספרים מיניאטורים
25/05/13 17:21
7צפיות
ארונות ספרים מיניאטורים ואובייקטים.
אני הרי אוסף כאלה וגם כתבתי קטלוג על ספרי המיניאטורים  ב1996

אגב אמן ארונות הספרים עם הספרים המיניאטורים המוצלח ביותר הוא ZACARIAS יליד ונציה חי בפירנצה ומילאנו. כבן 90 היום. יש לי מספר עבודות  שלו.
º
"סעודה אצל המלכה" נראה מדהים
25/05/13 06:09
17צפיות
תושבישכון ותיקים ברמת גן, מול םארק הירקון,
24/05/13 09:35
26צפיות
חיים לאחרונה בסרט טבע: תנים מלווים אותם בבוקר ובלילה.
מתוך כתבה בישראל היום.
כשישנתי אצל בתי בכרמל שמעתי בלילה את יללות התנים.
שירים וספורים על תנים.
משמר הגבול. מילים: יחיאל מוהר.
24/05/13 09:39
7צפיות
הכפר ישן הרים צופים מנגד,
וכרם הזיתים מכסיף סודות
ילל התן עולה בהד השקט,
ובשדה השבולים חולמות.....
מתוך איילת השואלת/מאשה קלו.
24/05/13 09:48
6צפיות
יום אחד פגשה תנין,
שאלה אם יש לו נין.
והציקה היא לתן:
''נו מתי תהיה חתן?''
מן הבוקר עד הערב
היא שואלת ללא הרף.
מתוך ויהי ערב/פניה ברגשטיין.
24/05/13 09:52
8צפיות
וטסות באויר כרבולות וכנפיים,
והרעש עד לב השמיים.

אבא בא ושאל?
-מי זה, תן או שועל?
מי נכנס אל הלול בגנבה?
לא שועל, לא תנה,
זו בתי הקטנה...
חיש הביתה, ילדה לא טובה!....
שיר התן - משה סחר
24/05/13 10:00
13צפיות
שיר התן
הדודאים
מילים: משה סחר
לחן: יוחנן זראי

הו-הו, מה הקולות שם בלילה,
הו - תן מיילל,
הו-הו למה התן מיילל שם בלילה,
כי הוא רעב.

הו-הו, מה הקולות שם בלילה,
הו, ילד בוכה,
הו-הו, למה הילד בוכה שם בלילה,
כי הוא רעב.

קישור: http://www.youtube.com/watch?v=A5Ap3FtugEk

שיר התן - מרלן דיטריך שרה בעברית:
http://www.youtube.com/watch?v=jIEI4lWZkxQ
סיפור - התן / פארידיי קהלאטבריי
24/05/13 10:16
7צפיות
מהאתר של סבא יוחנן: http://sefer-li.net/p09.pdf
יפים הלילות בכנען - יצחק קצנלסון
24/05/13 10:54
8צפיות
"מה יפים הלילות בכנען
צוננים המה ובהירים
הדממה פה תשיר, לה יען
יען לה לבי בשירים.

יללת תנים נוגה
תחצה דמי הלילה. ...

השיר: http://www.youtube.com/watch?v=XupUlDd-mBY

מאמר על פטר והזאב, וגם על התנים שמעבר לגדר:
24/05/13 11:06
11צפיות
אזכורי התן בתנ״ך:
24/05/13 11:10
8צפיות
התן נזכר בתנ״ך במקומות הבאים:
"וְעָנָה אִיִּים בְּאַלְמנוֹתָיו וְתַנִּים בְּהֵיכְלֵי עֹנֶג וְקָרוֹב לָבוֹא עִתָּהּ וְיָמֶיהָ לֹא יִמָּשֵׁכוּ" (ספר ישעיהו, פרק יג, כב)
"וּפְרָאִים עָמְדוּ עַל שְׁפָיִם שָׁאֲפוּ רוּחַ כַּתַּנִּים כָּלוּ עֵינֵיהֶם כִּי אֵין עֵשֶׂב" (ספר ירמיהו, פרק יד, ו)
"בֶּן אָדָם שָׂא קִינָה עַל פַּרְעֹה מֶלֶךְ מִצְרַיִם וְאָמַרְתָּ אֵלָיו כְּפִיר גּוֹיִם נִדְמֵיתָ וְאַתָּה כַּתַּנִּים בַּיַּמִּים וַתָּגַח בְּנַהֲרוֹתֶיךָ וַתִּדְלַח מַיִם בְּרַגְלֶיךָ וַתִּרְפֹּס נַהֲרוֹתָם" (ספר יחזקאל, פרק לב, ב)
"עַל זֹאת אֶסְפְּדָה וְאֵילִילָה אֵילְכָה שׁוֹלָל וְעָרוֹם אֶעֱשֶׂה מִסְפֵּד כַּתַּנִּים וְאֵבֶל כִּבְנוֹת יַעֲנָה" (ספר מיכה, פרק א, ח)
"וְעָלְתָה אַרְמְנֹתֶיהָ סִירִים קִמּוֹשׂ וָחוֹחַ בְּמִבְצָרֶיהָ וְהָיְתָה נְוֵה תַנִּים חָצִיר לִבְנוֹת יַעֲנָה" (ספר ישעיהו, פרק לד, יג)
"וְהָיָה הַשָּׁרָב לַאֲגַם וְצִמָּאוֹן לְמַבּוּעֵי מָיִם בִּנְוֵה תַנִּים רִבְצָהּ חָצִיר לְקָנֶה וָגֹמֶא" (ספר ישעיהו, פרק לה, ז)
"תְּכַבְּדֵנִי חַיַּת הַשָּׂדֶה תַּנִּים וּבְנוֹת יַעֲנָה כִּי נָתַתִּי בַמִּדְבָּר מַיִם נְהָרוֹת בִּישִׁימֹן לְהַשְׁקוֹת עַמִּי בְחִירִי" (ספר ישעיהו, פרק מג, כ)
"וְנָתַתִּי אֶת יְרוּשָׁלִַם לְגַלִּים מְעוֹן תַּנִּים וְאֶת עָרֵי יְהוּדָה אֶתֵּן שְׁמָמָה מִבְּלִי יוֹשֵׁב" (ספר ירמיהו, פרק ט, י)
"קוֹל שְׁמוּעָה הִנֵּה בָאָה וְרַעַשׁ גָּדוֹל מֵאֶרֶץ צָפוֹן לָשׂוּם אֶת עָרֵי יְהוּדָה שְׁמָמָה מְעוֹן תַּנִּים" (ספר ירמיהו, פרק י, כב)
"וְהָיְתָה חָצוֹר לִמְעוֹן תַּנִּים שְׁמָמָה עַד עוֹלָם לֹא יֵשֵׁב שָׁם אִישׁ וְלֹא יָגוּר בָּהּ בֶּן אָדָם" (ספר ירמיהו, פרק מט, לג)
"וְהָיְתָה בָבֶל לְגַלִּים מְעוֹן תַּנִּים שַׁמָּה וּשְׁרֵקָה מֵאֵין יוֹשֵׁב" (ספר ירמיהו, פרק נא, לז)
"כִּי דִכִּיתָנוּ בִּמְקוֹם תַּנִּים וַתְּכַס עָלֵינוּ בְצַלְמָוֶת" (ספר תהלים, פרק מד, כ)
"גַּם תַּנִּים חָלְצוּ שַׁד הֵינִיקוּ גּוּרֵיהֶן בַּת עַמִּי לְאַכְזָר כַּיְעֵנִים בַּמִּדְבָּר" (מגילת איכה, פרק ד, ג)
(ויקיפדיה).
התן הכחול לפי סיפור עם הודי.:
24/05/13 11:25
8צפיות
התן הכחול
לפי סיפור עם הודי.

לילה אחד הלך לו התן בשולי היער, ליד בתיהם של בני האדם, וחשב לעצמו: "אילו הייתי מיוחד מכל התנים, כמה נפלא זה היה".  וככה הוא הולך לו מהרהר, ובלי לשים לב, "ספלש" החליק ונפל לתוך גיגית מליאה במים ובדים. זה היה ליד ביתו של צבע הבדים. התן ניסה לצאת מהמים שהיו קרים ושמנוניים, אבל לא הצליח. ניסה והחליק, ניסה והחליק. עד שהתייאש ורק נשאר לשבת רטוב בתוך הגיגית.

עם עלות השחר יצא צבע הבדים מביתו, ולהפתעתו ראה בתוך גיגית הצבע הכחול, שוכב לו בין הבדים, תן. הצבע השתעשע לראות את התן בתוך גיגית הצבע, לקח את מקל העץ הארוך שבעזרתו הוא מוצאי את הבדים הצבועים ודקר את התן בישבן. התן קפץ ביללת כאב, ומצא עצמו מחוץ לגיגית. עייף ,רטוב וכואב חזר ליער. בדרכו פתאום ראה פיל. הפיל הביט בו ושאל: "מי אתה?". "מי אני?" שאל התן את עצמו, הביט בעצמו, ונדהם לראות שהוא כולו צבוע בכחול, מיד ענה לפיל "אני כחול!". והפיל הביט בו בכבוד. המשיך התן ללכת ביער, והנה נמר שחור. "אני כחול!" אמר התן בגאווה והנמר קד קידה בנימוס.

כשהגיע התן אל אחיו התנים, כבר היה כל כך מלא בגאוותו על צבעו הכחול המיוחד, ועל איך שכל החיות ביער מביטות בו בהערכה, שהחל מיד לחלק פקודות לכל התנים, והתנים מרוב פליאה מילאו אחר הפקודות.

עד מהרה לא רק התנים נשמעו לו, אלא גם כל חיות היער. אריות, פילים ודובים - אף אחד לא זז בלי פקודה מהתן הכחול. ומשנשמעו לו כולם, לא רצה עוד את חברתם של אחיו התנים - "הסתלקו" אמר להם "אנני רוצה את חברתם של תנים, מעתה חברי הם פילים, אריות ודובים!".

התנים התגודדו בפינה ביער. "מה נעשה?" שאלו התנים. אמר התן הזקן "חכו לאחר הצהרים כשירד גשם, ותראו מה יקרה אז". ובאמת, אחר הצהרים החל לרגת גשם. הגשם ירד על כולם, על כל חיות היער וגם על התן הכחול. עם הגשם נשטף הצבע, וכולם ראו לפתע מי באמת היה כל הזמן מתחת לצבע. אבל ברגע זה, חשוף לעיני כל, היה התן מוקף אריות, פילים ודובים. החיות הגדולות רצו לטרוף אותו, אך למזלו מבין השיחים צצו אחיו התנים. הם סתתרו לפי עצת התן הזקן, כדי לראות את המחזה. התנים נחלצו לעזרתו. הם ריצרצו בין רגליהם של החיות הגדולות ועזרו לתן לברוח. בין התנים, אף אחד לא הזכיר עוד את הסיפור. לא התן שהיה הכחול, ולא אחיו התנים שהתפתו למלא את פקודותיו. רק הנמר השחור מספר את הסיפור הזה לכל מי שמוכן להקשיב.
צילום-התן והצל....
24/05/13 11:36
5צפיות
מעשה בעופר איילים ע הלל
25/05/13 11:54
8צפיות
אברשקה מצא עופר קטן בואדי  והביא לילדים ואמר להם שאם היה משאיר
את העופר הקטן בואדי היו התנים טורפים אותו
מעניין
25/05/13 20:32
9צפיות
נדמה לי שקראתי בידיעות אחרונות, שזו השכונה בה גרה איריס בראל המנהלת הכללית של רשת סטימצקי
חמור חסר לב/מאגדות ערב. ליקט אברהם בן שחר.
26/05/13 09:18
9צפיות
האריה חלה ושלח להביא אליו את התן רופאו האישי.
התן בדק אותו ואמר שיש תרופה אחת למחלתו: לאכול
אוזניים ןלב חמור. האריה ציווה עליו להביא לו חמור. התן
רץ לשדה וםגש חמור. הוא פיתה אותו לבוא ליער. האריה
התנפל עליו וטרף אותו. התן חטף את הלב והאוזניים ואכלם.
איפה הרםואה שלי שאל האריה. השיב התן: אילו היו לו אוזניים
ולב, לא היה מתפתה לבוא אחרי ליער. התן ליקק את שיירי
המעדנים משפתיו והסתלק.
מתוך אבא, ספר לי ספור/אברמיק.
26/05/13 09:25
7צפיות
נו, אבא! גמור את הקפה,
ספר לי כבר, ספר יפה,
על הכפה האדומה
וסבתה המדומה
אשר היתה, בסך הכל,
זאב טורף, נורא גדול...
ספר איך עיזה, הפזיזה,
את הסוכה היא מזיזה.
ועל התן, שאלתיאל,
שמילל ומשתעל...
º
נהניתי מהספור על התן הכחול.
26/05/13 09:29
7צפיות
תן לא מצאתי
26/05/13 10:04
9צפיות
אבל צבוע כן .
"המשכנו ללכת ושתקנו ואז שאלתי עם הצבועים יכולים גם למשוך  ולהוציא תרנגולות מתוך הלול "
מתוך הספר של חיה שנהב "גנבים בלילה ".

התאכזבתי זכרתי את היללות בסיפור .....וחשבתי שמדובר בתנים .
וסיפור אישי יללות התנים מקפיאות . בשנות ה 60 -עוד שמענו את היללות ,מעבר לבית בשדות . הנה קולות התנים שמעתי את הורי משוחחים בינייהם ושילוב מרחבי החושך והתנים  היה די מפחיד .
צבעים / רחל
23/05/13 21:28
35צפיות
למה הכוונה במשפט: "בחגווי הגבעות במיסתור"
מנסה לענות
24/05/13 09:03
13צפיות
חגווים הכונה לסדקים ,נקיקים .
הרקפת הצנועה והענווה חיה בין וליד הסלעים, כמסתור הם לה .אותם סלעים לפי השיר נמצאים בגבעות .
בהצלחה שיר נפלאה

"צבעים" של רחל
24/05/13 09:10
10צפיות
משחירה אדמה נחרשת

"פני המים - תכלת אור
מוריקה בשורת הדשא
בחגווי הגבעות במיסתור.

ורקפת צנועה מבקשת
להווריד על הסלע אפור
בחגווי הגבעות במיסתור
להווריד על הסלע אפור."

בוקר טוב .
כבר חם ועדין פורחת אצלי רקפת .........  

כתובות אינטרנט מצורפות:
רוצה להעשיר את הרגש והדמיון של ילדך?
23/05/13 13:41
15צפיות
רוצה להעשיר את הרגש והדמיון של ילדך?
נצלו את האתנחתא המשפחתית בשעות הערב לקריאת ספר הילדים החדש של קרן שני שטינמץ, אֹסֶף שֶׁל מַנְגִּינוֹת.
הספר לוקח את הקורא הצעיר לטיול חווייתי קצר בעולם המוזיקה. זוהי היכרות ראשונית עם ההנאה שמזמנת לנו האמנות בכל גיל ובכל תקופת חיים. ספר על היכולת ליהנות ממוזיקה כגשר בין לבבות קרובים וגם בין רחוקים בכל קצוות תבל.
ניתן להשיג בחנויות הספרים המובחרות, וכמו כן לרכוש ישירות מהמחברת, במחיר מוזל (חפשו בפייסבוק: אסף של מנגינות).
צריכה המלצה לספרי פנטזיה שמתאימים לכיתה ג'
23/05/13 10:16
33צפיות
הבן שלי מאוד אוהב קוסמים דרקונים וכו' הוא קרא את ההוביט ומאוד נהנה (אבל היה לו קצת קשה).
יש המלצות לעוד ספרים בתחום שהם לא מפחידים מידי ומתאימים גם לכיתות הנמוכות?
כל הסדרות מאת ריק ריירדן
23/05/13 10:55
23צפיות
זה מה שהבן שלי קרא בגיל זה. ועדיין (כיתה ד' עכשיו) מסתער בשמחה על כל ספר חדש שיוצא מאת מחבר זה או שותפיו לסדרות.
טובה 53
23/05/13 12:55
18צפיות
שמחה לראותך
גם אני נהניתי מ"ההוביט"
23/05/13 11:50
22צפיות
אני מרשה לעצמי להמליץ לך על ספר שאני כתבתי, ספר פנטזיה בשם "זיוה" (מאת שי פסטרנק). תוכלי למצוא אותו בכל רשתות הספרים הגדולות, בדרך כלל במדור הפנטזיה או במדור ספרי הנוער. לדעתי הוא פחות מפחיד אפילו מ"ההוביט"- אבל זה כבר עניין של טעם. מדובר בספר פנטזיה ישראלי המספר על חבורת ילדים בכיתה ד', שמוצאים ביער זיקית קסומה. הם מאמצים אותה וקוראים לה בשם זיוה. לאחר כמה הרפתקאות עם זיוה בשכונה ובבית הספר, הנערים מגיעים ל"ארץ הזיקיות", משם באה זיוה, ארץ המאוכלסת בלטאות ענק ובדרקונים... בקרוב יראה אור ספר ההמשך (ואז אעדכן כאן בפורום).

ובאשר להמלצות על ספרים שכתבו אחרים: טולקין כתב כמה נובלות קצרות שאינן קשורות לעולם "הארץ התיכונה" של ההוביט, אבל תורגמו לעברית. כמו כן אני ממליץ מאד על סדרת הארי פוטר של ג'יי קיי רולינג, ועל כל הספרים הפנטסטיים של רואלד דאל (המכשפות, מתילדה, צ'רלי והשוקולדה, ועוד).
pasternack
23/05/13 13:03
22צפיות
שלום לך. להצטרפותך לפורום  נשמח .
במידה ותרצה תוכל להרחיב ולספר יותר על הקשר שלך עם ספרי ילדים ונוער , על דרך הכתיבה שלך בשבילי הספרים .
ולבסוף שולחת הצלחה .
º
תודה
23/05/13 21:11
9צפיות
דרך אגב
25/05/13 20:34
14צפיות
ביקרתי בפורום הזה (כ"סמוי") מדי פעם במהלך שלוש השנים האחרונות, ופעם בכמה חודשים גם כתבתי הודעה. אשתדל להיות פעיל יותר בהמשך, ככל שיאפשר הזמן.
בוקר טוב pasternack
26/05/13 07:35
11צפיות
יופי ,לכך אני שמחה . ואני בטוחה שגם כול החברים בפורום .
הפורום שיך "למשוגעים לדבר " כמו שאתה רואה ונקבל אותך בברכה .
המלצתי
23/05/13 13:23
32צפיות
השבוע על הספר של  ברוס קוביל  ג'רמי תאצ'ר אוהב דרקונים .
גם הספר הזה עונה על הפרמטרים שציינת .
הספר שייך לסדרת "ספרי חנות הקסמים" של ברוס קוביל
והם מהנים .בקרוב אמליץ על הספר השני בסדרה "ג'ניפר מארדלי והקרפד המדבר "
º
תודה רבה לכל הממליצים
27/05/13 12:44
8צפיות
חודש הקריאה והספרות הסופרים מדברים:
23/05/13 09:13
20צפיות
מ"מעריב" nrg
"רם אורן הושפע משרלוק הולמס, אורלי קראוס-ויינר מעריצה את "מלכוד 22" וירמי פינקוס לא מתרשם מ"אלטנוילנד". לרגל חודש הקריאה והספרות, עונים שמונה סופרים בכירים על שאלון מיוחד שמגלה לקוראים עם איזה משורר היו רוצים להיפגש, איזה ספר זכור להם מילדות ומתי הבינו שהכתיבה היא חלק בלתי נפרד מחייהם."

כרמית ספיר-ויץ: http://www.nrg.co.il/online/47/ART2/471/619.html
ליעד שהם:"הייתי פוץ, טיפש וצעיר בהתחלה":
23/05/13 09:20
21צפיות
ליעד שהם:"הייתי פוץ, טיפש וצעיר בהתחלה"
בלי רזומה של מתאגרף, שתיין, הולל או הרפתקן, הצליח ליעד שהם להפוך לסופר המתח המצליח בישראל. וגם בלי דמויות של פסיכופתים בספריו, כי הן רק יהרסו את המסרים החברתיים הנוקבים שנשתלו שם

יעל (פרוינד) אברהם |: http://www.nrg.co.il/online/47/ART2/471/986.html?h...
ספרייה ניידת לילדים בפקיסטן:
23/05/13 10:32
10צפיות
תמונת היום:
23/05/13 10:54
10צפיות
פיסול ספרים מיניאטורי:
23/05/13 11:13
12צפיות
בשבוע הבא אני הולכת לשמוע את ליעד שוהם בקפה ב
23/05/13 11:01
12צפיות
נהריה. קראתי 2 ספרי מתח שלו. מצא חן בעיני.
ספר הילדים הראשון שלי יצא לאור
22/05/13 21:39
63צפיות

ספר הילדים שלי "הארנב שרצה להיות עץ" יצא בכתר.
הספר מיועד לגילאי חמש ומעלה אני חושב...

http://www.keter-books.co.il/page_13996

ויש לו גם דף פייסבוק שאשתדל לתחזק...

https://www.facebook.com/haarnavyovav

בהצלחה לעצמי...
בהצלחה דוידי מצרפת ראיון איתך מלפני כשנה
23/05/13 00:35
24צפיות
º
בהצלחה
23/05/13 11:34
8צפיות
º
בהצלחה.
26/05/13 16:17
7צפיות
תודה רבה
26/05/13 22:05
7צפיות
ברוך שובך לתפוז
שלום לחברים
46תגובות
22/05/13 18:22
57צפיות
ומה דעתכם הפעם לחפש ספרים שכותרתם מסתיימים באותיות -ים או באות- ם

"החתול במגפים "
"בית על גלגלים "
"בחזרה ליער מאה העצים "

ולהכין שרשרת ספרים . לא קל -ובכול זאת בואו ננסה .

(המשך...)
ומה דעתכם הפעם לחפש ספרים שכותרתם מסתיימים באותיות -ים או באות- ם

"החתול במגפים "
"בית על גלגלים "
"בחזרה ליער מאה העצים "

ולהכין שרשרת ספרים . לא קל -ובכול זאת בואו ננסה .
הספר שרוטה
22/05/13 16:19
23צפיות
מהם מאפייני הרומן וכיצד הם באים לידי ביטוי ברומן שרוטה הסבר והדגם כל מאפיין בהרחבה ?
גברת מותק
21/05/13 20:52
37צפיות
גברת מותק
רוג'ר הרגריבס .
נוסח כעברי :שמעון ריקליס
הוצאת מודן /2013

יצא לראשונה 1981 .
ממלכת אומלליה זה היה שמה ומלך היה לה אומלל .באופן קבוע זרמו דמעות מעיניו
"אוי ,אני כול כך אומלל ,"הוא מתיפח שוב ושוב בלי הפסקה .
אוי-אוי -אוי-אוי -אוי "
.
המלך היה אומלל, הציפורים היו אומללות ואפילו התולעים .כולם כול האוכלסיה היתה אומללה .
ומי האשם ?המלךבכבודו ובעצמו,כנראה לכך הוא לא היה מודע .הרי הוא ולא אחר קבע :
"החיוך
הצחוק
הצחקוק
וההצטחקות
אסורים
בפקודת המלך
"
כך זה נמשך עד בואה של גברת מותק
על השינוי שעשתה גברת מותק ,על השיכנוע והשיחה עם המלך .מזמינה אתכם לקרוא את "גברת מותק "
ומותק עצמה : חמודה ,גם חייכנית ,אמיצה בודאי לה ביטחון עצמי ואמונה בהצלחה ובעיקר נעימה ושמחה  
"אם כך ",הוא הצטחק ,"אני מלך הצחוקיה !"
"גברת מותק "-והשינוי  בידינו. ממליצה
ממלכות
21/05/13 21:04
15צפיות
ממלכות יש ,גם מלכים שונים ומשונים והחלטות כמובן  
באלו ספרים מי הם המלכים ,מה אופן מלכותם ? והאוכלסיה האם היתה מרוצה ?.
אולי ביחד נמצא .........
י    
º
בגדי המלך החדשים אנדרסן
22/05/13 07:24
5צפיות
"מר זועף "/2013
21/05/13 20:29
42צפיות
"מר זועף "/2013
יצא לראשונה בשנת 1978
כתב :רוג'ר הרגריברס .
נוסח עברי :שימעון ריקלין .
הנה הוא מר זועף מופיע על גבי עטיפה קדמית .תמיד זועף לא לחינם נקרא  גם ביתו "בית זעף "
"יש לו אופי איום ונורא !
בעצם ,הוא האיש עם האופי הכי אים ונורא
שאתם יכולים לדמין .
"זועף שמו וזועף מאוד אופיו
".
כך שלמורת רוחינו הוא תולש את הספרים בביתו ותולש פרחים מגינתו ומי יודע מה עוד .
יום אחד פגש הוא לא אחר מאשר ,במר שמח .מר זעף דיבר בצורה מאוד לא יפה ,לעומתו מר שמח היה מאופק וגילה סבלנות רבה דבר אחד אמר לו :"אנשים זועפים "המשיך מר שמח, "חיבים להשתנות !"
מכיוון ,שמר זועף המשיך להיות זועף ובלתי נסבל בעליל ,ומר שמח על שינוי של 'האיש 'לא ויתר ,ברעיונו שיתף את מר דגדוג ,ושניהם יחדיו פעלו.
ומאז "בימים האלה הוא כבר איש אחר.
אתמול למשל, הוא לקח ספר,
ואתם יודעים מה הוא עשה ? "
מזמינה אתכם להכיר  את הספר "מר זועף ". לקרוא על דרך השינוי ולהחליט האם מר זועף לטובה השתנה.  
מ"הארץ"-להיות עם חופשי בארץ הארנבים:
19/05/13 14:40
22צפיות
גבעת ווטרשיפ
ריצ’רד אדמס. תירגם מאנגלית: יואב אבני. הוצאת מודן,
“גבעת ווטרשיפ” מעביר - בעזרת עלילה מרתקת ובלי להטיף - מסר של אהבת בעלי חיים והגנה על הטבע

לילך הדר 19.05.2013:  "יש בי סלידה כמעט אוטומטית מספרים שמתיימרים לחנך או להכיל מוסר השכל, כך שאני לא קהל היעד האידיאלי למשלים, ובכלל זה ספרים על חיות מדברות. אבל למרות רתיעתי מהפן האלגורי, “גבעת ווטרשיפ” הוא ספר משובח. הדמויות בו מרתקות ומורכבות, וכך גם ההרפתקאות שהן חוות במסען והעולם העשיר שיצר מחברן, ריצ’רד אדמס.

הסיפור מתחיל כשחמישון, ארנב קטן בעל יכולת נבואית, רואה חיזיון מפחיד על גורלה של הארנבייה שבה חיים הוא ואחיו לוז. השניים מנסים להזהיר את מנהיג הארנבייה שיש לעקור למקום מבטחים, אבל כולם מתעלמים מהם. הם מחליטים לנטוש ולחפש מקום בטוח שבו יקימו מושבה חדשה.

כמה ארנבונים מצטרפים אליהם, חלקם מפני שהם מאמינים בנבואות של חמישון וחלקם מפני שאינם מרוצים מזכויותיהם וממעמדם בארנבייה והם שואפים להקים חברה שוויונית יותר.

יש תחנות רבות במסעם, אבל אחת הבלתי נשכחות שבהן היא השהייה בארנבייה של בכור אביב, מנהיג הארנבים. שם יש עודפי מזון ומרחב, אך השפע הזה בא במחיר כבד ובוויתור על מהותם הארנבונית של בני הקהילה. הם מדחיקים את התרבות של ארנבי הפרא ומחליפים אותה במערכת סימביוטית עם האדם, שדורשת מהם קורבנות מזדמנים ומערכת של טקסים ואיסורים שתפקידם להדחיק את העסקה הטרגית הזאת. הארנבונים העקורים מסתנוורים בהתחלה מחיי הנוחות ומתעלמים מאזהרותיו של חמישון, עד שהם מגלים את המחיר שהארנבים החצי־מבויתים משלמים.

חלק נכבד מהספר עוסק במאבק בארנב הפסאודו־פאשיסט גנרל אשבל, מנהיג של ארנבייה צפופה יתר על המידה. ארנבי ווטרשיפ פונים אליו כדי לשחרר נקבות שרוצות להיחלץ מהצפיפות ומהמשטר הדכאני של אשבל. נקבות אלו נחוצות לעתיד ארנביית ווטרשיפ, החד־מינית בינתיים. אשבל צמא הכוח מסרב ומנסה לכפות עליהם את שלטונו, ושתי הארנביות נלחמות בקרב ארוך ואפּי.

אחד האלמנטים המוצלחים בספר הוא המיתולוגיה שבונה אדמס לארנבים. מין וריאציה על אגדות עם אפריקאיות של האח ארנב, המוכר לקורא הישראלי בעיקר מסיפוריו של הדוד רֶמוּס, שכתב ג’ואל צ’נדלר הריס. האב הקדמון של הארנבים הוא ערמומי ותחבולן וגובר על אויביו הרבים בזכות מוחו החריף. לאורך הספר שזורים סיפורי מעלליו, שהארנבים מספרים כדי לשאוב מהם עידוד.

הארנבונים בארנבייה המוזרה של בכור אביב נרתעים מסיפורים אלה כי הם מזכירים להם את הרוח הארנבית והחופש שעליהם ויתרו. הם החליפו את המיתולוגיה המעצימה בשירים על קבלה של המוות בזרועות פתוחות כדי להצדיק את אורח חייהם התבוסתני.

גם אם לא רוצים לראות בגבעת ווטרשיפ אלגוריה פוליטית, אין דרך להתחמק מכך שאדמס השתמש בהיסטוריה כרקע, כך שהארנביות השונות מייצגות מבנים חברתיים ומנהיגותיים שונים. הפאשיזם של גנרל אשבל, הכניעה לגורלם של ארנבוני הארנבייה המבויתת, מנהיג ארנביית המוצא שבוחר להתעלם מהסכנה שמתקרבת, והבחירה של הארנבונים להיאבק ולהמשיך לנדוד עד שימצאו מקום שיוכלו להקים בו מושבה בטוחה בתנאים שלהם - כל אלה מעבירים מסר כמעט ציוני. הדברים נכונים במיוחד לנוכח התיאורים מעוררי האימה של השמדת הארנבייה שעזבו, תיאורים של ארנבונים הנחנקים בגז בעודם מטפסים על ערימות של גוויות כדי להימלט. הקריאה הזאת לגיטימית כמובן, אבל אני בוחרת לדבוק בקריאה נאיבית יותר, ולקרוא בספר כמו במין אודיסאה של חבורת גיבורים שמחפשים בית.

נוסף לפועלו כסופר היה אדמס גם פעיל למען זכויות בעלי חיים ושימור הטבע. הדבר ניכר באופן שבו הוא מתאר את אכזריותו של האדם, שההרג שהוא גורם, בניגוד לאלימות בין החיות, הוא שרירותי ומכאני. האדם לא נלחם בשיניים ובטפרים, אלא מייצר מכונות הרג מסתוריות. ההרס שלו חסר פנים ואינו אישי. כפי שמסביר ארנב שנמלט מן ההשמדה: "יקינטון אמר שהוא יודע שבני האדם שונאים אותנו בגלל שאנחנו פושטים על היבולים ועל הגינות שלהם, ופשתן ענה 'לא בגלל זה הם הרסו את הארנבייה. זה רק בגלל שעמדנו בדרכם. הם הרגו אותנו סתם כי זה התאים להם’".

נקודת המבט של הארנבונים יכולה לגרום לנו, בני האדם, לשקול מחדש את האדישות שלנו דווקא מתוך הזדהות ואמפתיה כלפי בעלי החיים שיוצרת חוויית הקריאה בספר, במקום האנטגוניזם וההתגוננות שמייצרת הטפה ישירה יותר."

תמונה - איור: אורית ברגמן, מתוך הספר.: http://www.haaretz.co.il/polopoly_fs/1.2016509.136...
חמישון ???
19/05/13 16:49
16צפיות
מצטערת, גדלתי על התרגום הישן, וחומש זה תרגום כל כך יפה, למה לקלקל?

ספר אפי מדהים, מומלץ לכל גיל
קישורים על תרגומים חדשים מול ישנים....
19/05/13 18:13
15צפיות

איזה תרגום תעדיפו? ניחוח נוסטלגי אל מול עברית עדכנית.: http://cafe.mouse.co.il/topic/1306681/

תרגומים- חדש מול ישן: http://cafe.themarker.com/post/1633109/

ושוב הכתבה על-ילדותנו השנייה: על ספרי ילדים וותיקים: http://www.nrg.co.il/online/47/ART2/225/217.html

ציטוט מהפורם שלנו משנת 2003:

•תרגומים חדשים וישנים   מול פלנדרס<
"הרבה פעמים יוצא לי לשמוע, גם בפורום, שהתרגומים הישנים טובים יותר.  במקרים מסויימים זה בוודאי נכון, אבל באופו כללי אני מעדיפה בד"כ תרגומים חדשים. למשל את "אנה קארנינה" לא הצלחתי לקרוא בתרגום הישן כי הוא מיושן אז קראתי באנגלית אבל היום כשיצא תרגום חדש, הייתי מעדיפה אותו. אותו סיפור עם "קוו ואדיס" שהתרגום הישן נורא מיושן, לא הצלחתי לקרוא. או את "הדבר" נורא שמחתי שתרגמו שוב וקראתי בתרגום החדש. את "החטא ועונשו" קראתי בתרגום הישן (בהוצאת הקיבוץ המאוחד) ואז נורא הצטערתי שאין תרגום יותר חדש. אם אקרא אותו שוב (וכנראה שזה יקרה) אבחר תרגום חדש יותר. באופן כללי, גם יש לי רושם שתרגומים חדשים גם מדוייקים ונאמנים יותר לתרגום, כחלק מהתפתחות בתורת התרגום.
אגב, שכנעתם אותי ש"השטן במוסקבה" עדיף מ"האמן והמרגריטה", אז כשאקרא אותו זה יהיה קודם כל בתרגום הישן.
מה דעתכם? אילו תרגומים חדשים\ישנים לא תסכימו לקרוא? אילו תרגומים חדשים איכזבו אתכם לעומת הישנים, או שראיתם שיפור? ומה דעתכם באופן כללי?"

•לפעמים אני בעד ולפעמים נגד.Rivendell
"תלוי בתרגום הישן, ותלוי כמובן בחדש.
אני חושבת שהבעיה העיקרית עם תרגומים מחודשים היא שהם נוטים להעביר את הדברים לשפה עכשווית, ומפספסים את העובדה שחלק מרכזי מאווירת הספר היא השפה. ובהנחה שמדובר בספר ישן שכבר צריך לתרגם אותו מחדש - סביר להניח שגם הלקסיכון של הדמויות צריך בהחלט להיות מיושן יותר. מה גם שאנחנו מאבדים חלק גדול מהעברית היפה של פעם. הצעירים יותר, שלא קוראים תרגומים ישנים, בכלל לא נחשפים לעברית הישנה וזה ממש הפסד גדול.

לאחרונה התרגומים שהכי מעצבנים אותי הם דווקא אלה של ספרי ילדים.
קודם כל - התרגומים המחודשים של ספרי אריך קסטנר, בהם הכחידו את "הדוד סבוני" לטובת איזה שם גרמני בלתי ניתן לביטוי ("35 במאי"). תחליטו כבר, בחיי.
או התרגום של אורה הכפולה בו הבנתי שוויתרו על כל משחקי הלשון היפים ("רמות ים שעל ים הרמות" וכו') כדי "לא להקשות על הילדים" (אם הם רוצים לעשות לילדים חיים קלים שיישלחו אותם לראות ערוץ הילדים. זה כבר ישבית כל פעילות מוחית מיותרת. אם הם כבר קוראים, אז לפחות שיתאמצו קצת, אולי הם עוד חלילה ילמדו משהו). לא לעניין בכלל.
הכעס האחרון שלי הוא על "מרגנית" שלקחו את "אי הילדים" הנהדר והפכו אותו באקט צנזורי בוטה לא מובן לחלוטין לספר נטול ערך היסטורי. למה? אני לא יודעת. אבל אני כבר מנסחת מכתב זועם בראשי.

מצד שני, יש תרגומים ישנים שהם באמת בלתי קריאים. למשל רוב התרגומים הישנים של שייקספיר. מצד שני, גם את החדשים לא ממש הצלחתי לקרוא, ומאז אני דבקה במקור. כנראה שלתרגם אנגלית שייקספירית זה מסובך מדי.
אבל התרגומים הישנים של קפקא, של ישורון קשת, הם פשוט תענוג לטעמי. משו משו. איזו עברית, איזה כייף לקרוא את זה. טעם של פעם."

להמשך: http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
אתמול נהניתי במיוחד מהתכנית לרוץ אל המיליון.
19/05/13 08:51
57צפיות
מזמן לא צחקתי כ''כ. היה זה בלחימה בזירת השוורים.
שירים וספרים על מלחמת שוורים, על שוורים ועל ספרד.
מתוך גבירתי הנאוה. ברד ירד בדרום ספרד.
19/05/13 08:56
15צפיות
מילים ולחן-לא ידוע מי חיבר ומי הלחין.
תרגום: דן אלמגור ושרגא פרידמן.

ברד ירד בדרום ספרד הערב,
סוף סוף קלטה זאת,
סוף סוף קלטה זאת.
ברד ירד בדרום ספרד, הערב.
היא מדברת
ממש כמו גברת.
עכשיו שנית. מה שם ירד?
הברד, הברד.
ואיפה הוא ירד?
ספרד, ספרד...
ספורו של פרדיננד/ מונרו ליף.
19/05/13 08:58
15צפיות
על הפר פרדיננד שלא רצה להלחם בזירה.
''הוא לא נהם
והוא לא נלחם.
לשוא עשו
ולשוא ניסו.
הוא פשוט ישב.
ושאף ושאף.''
ילדי העולם ילדי ספרד-יולנדה קולומביני מונטי
19/05/13 15:06
8צפיות
יצא לאור על ידי זלקוביץ, בשנת 1966,

ילדי העולם ילדי ספרד לולה לוליטה ופדרו יוצאים לטייל בספרד.

כריכה: http://booksefer.co.il/files/catalog/media/1199543...
º
הרפתקאות צ'יפופו בספרד-תמר בורנשטין-לזר
19/05/13 15:24
14צפיות
חולם בספרדית- אהוד מנור
19/05/13 16:13
17צפיות
השיר: http://www.youtube.com/watch?v=OlKXixY9LYE

אני קם בעברית בבוקר
ושותה בעברית קפה,
משלם בעברית ביוקר
על כל דבר שאני קונה.

בשפתו של דוד המלך
אני חי ומשמיע קול
וקורא סיפורים לילד -
כן, תמיד מימין לשמאל.

בעברית יש מילים בשפע
להגיד את הכל, כמעט -
יש בה תקע ויש בה שקע
אך אין מילה בעברית לטאקט.

מתרגש בעברית מפרח
ונושא בעברית תפילה,
מתרגז בעברית בן-רגע
ומרביץ בעברית קללה.

אני חושב ואני כותב בעברית בלי קושי
ואוהב לאהוב אותך בעברית בלעדית.
זאת שפה נהדרת, לא תהיה לי אחרת
אך בלילה, בלילה אני חולם עוד בספרדית.

אמונים בעברית שומר לך
וסוגר בעברית תריסים.
"לילה טוב" בעברית אומר לך
וגם סופר בעברית כבשים.

העברית משתנית בלי הרף -
זה התחיל בלוחות הברית.
אני חי בשפה דוהרת
ואמות, כנראה, בעברית.
º
אני אוהבת גם את לרוץ למיליון-יש הרבה אקשיין
19/05/13 15:32
20צפיות
ברצלונה. מילים ולחן:ג'ו עמר.
19/05/13 17:43
8צפיות
אלייך בא אני
המנגן בחצרות
אלייך בא ומזמר
ומנגו על מנדולינה
להלהלהלהה

הו ברצלונה ברצלונה
על כלי מיתר
עם גיטרה ומנדולינה
ליי ליי...
תמונות מסביליה:
19/05/13 18:33
9צפיות
הספר דון קשוט/ סרוונטס.
20/05/13 16:10
6צפיות
הספור מתרחש בספרד.
בן אנוסים/אורית עוזיאל.
20/05/13 16:14
9צפיות
בנטו, צעיר שגדל כאסופי בבית כפריים בספרד,
אינו יודע מה מוצאו. הוא מחליט להגשים חלום ולצאת
בספינה לארצות החדשות שרק התגלו. בהפלגה
הארוכה הוא מתחיל לגלות את עברו.
מתוך הדוור/ מרים אלון.
20/05/13 16:17
8צפיות
עוד יום עבר
הנה הוא כבר
הדוור.
בשק נבר
ואמר:
''בשביל אמא אגרת
מקבוצת כנרת,
לאבא גלויה מאנגליה
ומכתב מספרד
לאחותך אפרת.''
הנער מסביליה/ דורית אורגד.
20/05/13 16:23
6צפיות
ספור על נער ממשפחת אנוסים שברחה מפורטוגל
לספרד מאימת האינקוויזיציה.
פרידה אחרונה מקורדובה/דורית אורגד.
21/05/13 09:35
32צפיות
כשעזב קרלוס פרירה בפעם ה-1 את קורדובה עירו, לא
תאר לעצמו שישוב אליה. בלב כבד ירד לסירה עם דודו
כדי להגיע לאניה שעגנה הרחק מהחוף. הוא חשב על אמו
שנידונה ע''י האינקוויזיציה למאסר עולם. המסע והחזרה
לספרד כרוך בתלאות ובחוויות.
חצי אפרוח.אגדת עם מספרד.
21/05/13 12:27
3צפיות
על אפרוח שנדמה כאילו חתכו אותו  ל-2. היתה לו רק רגל אחת.
כנף אחת. עין אחת.חצי ראש, חצי גב וחצי זנב. הוא החליט להגיע
למדריד לארמון המלך וסופו שהושלך ע''י הרוח למגדל הגבוה בעיר.
שם הוא עומד עד היום על רגלו האחת ומסתכל בעצב בעינו האחת
על העיר העליזה.
משתפת בספור אמיתי
21/05/13 13:42
18צפיות
בזמנו קראתי ספר, אם איני טועה מסדרה שקראו לה "ישראל בגולה". הספר סיפר על משפחת אנוסים ובין השאר ציין שאפשר היה להבחין ביהודים כשהם באו לקורידה.
בדרך כלל הנשים במיוחד, לא יכלו לצפות בלחימה בזירת השוורים.
לימים,  נסענו לספרד וכמי שסבור שביקור בארץ אחרת צריך לכלול גם את מאפיניה התרבותיים,  בקרנו במלחמת שוורים בזירה במדריד. לא רוויתי הנאה צרופה. אמנם היה מעניין לראות את תנועותיו של המטאדור שלעתים נראו מסוגננות כבלט, אך הקרב עצמו שכלל מה שנראה כהתעללות בשור (דקירות מכוונות להרגיז אותו) הוא לא משהו שארצה לראות פעם נוספת.
קתרין מארגון פיליפה גרגורי
21/05/13 21:44
9צפיות
קתרין המלכה הספרדיה מתגעגעת לספרד שלה לגנים לפרחים לתבלינים
º
בגדי המלך החדשים אנדרסן
22/05/13 07:23
6צפיות
ליבי במזרח/רבי יהודה הלוי.
22/05/13 16:58
6צפיות
ליבי במזרח ואנוכי בסוף מערב
איך אטעמה את אשר אוכל ואיך יערב?
איכה אשלם נדרי ואסרי, בעוד
ציון בחבל אדום ואני בכבל ערב?
יקל בעיני עזוב כל טוב ספרד, כמו
יקר בעיני ראות עפרות דביר נחרב!
פורים שני/ג'ימס אדוארד הנאואר.
22/05/13 17:13
5צפיות
מעט מהיהודיםהיושבים בירושלים חוגגים גם חג שנתי:פורים בנוסח סרגוסה.
וזאת כדי לציין ישועה מסכנה גדולה.
בערך בשנת 1420 בימי שלטון אלפונסו ה-5 מלך ארגון, היו בעיר סרגוסה 12
בתי כנסת ששרתו יהודים עשירים ובעלי השפעה. היחסים עם הממשלה היו טובים.
כשהמלך בא לסרגוסה, יצאו כל הרבנים בתהלוכה לכבודו.כל פעם נשאו איתם ספרי תורה.
אנשים מיחו שכבוד התורה נפגע והם יצאו לקראתו עם נרתיקים ריקים. יהודי מוממרקוס
מדמשק הפך לאויב בני עמו והוא אמר למלך שנאמנות היהודים אליו היא אחיזת עיניים בדיוק כמו
נרתיקי התורה הריקים. המלך כעס והחליט לצאת לסרגוסה. באותו לילה העיר איש זקן אחד השמשים
וספר לו על תכנית המלך להפתיע אותם. הרבנים הגיעו לקבלו עם ספרי התורה. המלך ציווה לתלות את
המומר. לציון הארוע נקבע החג השנתי וחוגגים אותו בי''ז בשבט.
למי צלצלו הפעמונים/ארנסט המינגווי.
23/05/13 12:19
3צפיות
הספר מספר את ספורו של אמריקאי בשורות הבריגדות
הבינלאומיות המצטרף ללוחמי גרילה אנטי פשיסטיים
במלחמתם במהלך מלחמת האזרחים בספרד.
ספרים על אהבת הקריאה
19/05/13 08:50
32צפיות
בוקר טוב ושבוע טוב .
לקראת שבוע הספר הקרב ... ספרים על אהבת הקריאה ...
º
עכבר ספריה קרק דניאל
19/05/13 08:50
13צפיות
º
גברת גרים אוהבת ספרים (ואני לא) ברברה בוטנר
19/05/13 08:52
23צפיות
º
איך נולד ספר צללזון מירי
19/05/13 08:52
94צפיות
º
ילדה של ספרים עמי גדליה
19/05/13 10:27
42צפיות
מָ‏טִילְדָ‏ה-רואלד דאל + קישור-תמי הספרנית הנ
19/05/13 14:56
12צפיות
"הוריה של מטילדה סטמבל מפגינים כלפיה חוסר אכפתיות, על אף שהיא מראה סימנים של גאונות, הם מעודדים אותה לשבת ולצפות בטלוויזיה במקום לעסוק בפעילות המועדפת עליה - קריאת ספרים. מטילדה מבלה שעות ארוכות בספרייה ורוכשת שם ידע רב וכאשר היא מתחילה ללמוד בבית ספר היא יודעת מראש את החומר הנלמד. "

קישור: http://tami-wwwtamisafranit.blogspot.co.il/p/blog-...

תמונה: http://www.funkymoose.co.uk/blog/wp-content/upload...
º
בולמוספר/פול גלנון
19/05/13 16:50
17צפיות
היפה והחיה
22/05/13 10:55
8צפיות
בל גיבורת הסיפור אהבה לקרוא ספרים, ועל כך לעגו לה בכפר.
בארמונו של החיה היא גילתה לשמחתה ספריה.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום