לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

לא מנוהל - רוצה לנהל את הפורום? לחץ כאן.
אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום זוחלים.
בפורום זה תוכלו לחלוק חוויות, לשאול שאלות, לשתף בידע שלכם, וללמוד עוד על עולם הזוחלים הארצישראלי, ועל גידול זוחלים מחו"ל.
זוחלים הפכו בשנים האחרונות לחיית מחמד נפוצה אולם המידע עליהם עדיין מועט ולעיתים קרובות גם שגוי ודבר זה גורם במקרים רבים לטיפול לקוי בחיה שמסתיים לרוב במותה ובעוגמת נפש גדולה למטפל.
זוחלים בכלל ונחשים בפרט, הם חיות בר נפוצות שיוצרות לעיתים קרובות בהלה גדולה בקרב הפוגשים אותן, בהלה הנובעת מפחד עתיק יומין הטבוע בנו.
מטרתנו היא ליצור קהילה גדולה של חובבים ומגדלים שיוכלו לשתף אותנו בידע שלהם, בנסיונם ובחויות שהם עברו עם הזוחלים אותם הם מגדלים או בהם הם נתקלו בצאתם לטבע וע"י כך ליצור מאגר מידע גדול שיוכל לקדם את כל נושא הגידול והטיפול בחיות מחמד יוצאות דופן אלו, ואת המודעות לחשיבותם של הזוחלים במערכת האקולוגית .
נשמח לפתוח עולם קסום ומיוחד זה לאנשים שעד כה לא היו מודעים לקיומו ולחשוף גם בפניהם את היופי והכיף שבגידול זוחלים
ואת החיים המעניינים שלהם בטבע.
הינכם מוזמנים להיצטרף לקהילה שלנו ולקחת חלק פעיל בדיוני הפורום.
נבקש לשמור על כללי הפורום (שפה יפה,נימוס ושמירה על קשר לנושא הפורום).
תהנו.

תרגיעו אותי אחותי נעקצה ע"י נדל ארסי..
25/01/09 15:25
7צפיות
היא מטיילת בדרום הודו והלילה נעקצה במיטתה ע"י מרבה רגליים ארסי..
היא טוענת שהכאב ראש מרגיש כאילו פתחו לה את הראש..
ויחד עם זאת לא הולכת לרופא וטוענת שכבר כמה בנות נעקצו פה ו'הכל בסדר'...
יש סיבה לדאגה?
אני כמובן שהייתי הולכת לרופא..היא טוענת שהיא על אי בו הרפואה היא בגדר המלצה...
מה אני עושה?!
לפי מה שאני יודע...
25/01/09 18:56
7צפיות
ארס הנדלים הוא לא חזק במיוחד אלא רק גורם לכאב במקום העקיצה... לא ידעתי שגם לכאב ראש.

לא מכיר ת'נדלים שבהודו... נסי לשאול בפורום "שמירת טבע" כי נדל הוא לא זוחל.... הוא פרוק רגליים...

בכל מקרה אין מה לדאוג- זה יעבור.
º
תודה...הוא הכיש אותה בראש...
26/01/09 08:31
5צפיות
עצומה למען זכויות בעלי החיים בארץ
25/01/09 12:55
5צפיות
חתמו על העצומה שהירוקים יפעלו להגשמתה בכנסת
http://www.green-party.co.il/lists/?p=subscribe&id...
רק הירוקים שמים פה לבעלי החיים בכנסת
נא הפיצו לינק זה לכל אוהבי בעלי החיים
עצומה חשובה ובעייתית כאחד.
25/01/09 13:22
1צפיות
לפני שאתם רצים לחתום, אם אתם מגדלים חיות מחמד, כדאי לשים לב לסעיף 4.א.

אם אתם באים מהאקדמיה, במיוחד מהפקולטות שעוסקות במחקר(רפואה, מדעי בע"ח), כדאי לשים לב טוב לסעיף 6.א ו 6.ג.

בגדול, היוזמה מבורכת וחשובה, אבל יש לי את ההרגשה שהיא בעיקר תייצג את העקרונות הזב"חיסטים.
אלה סיבות טובות מאוד לא להצביע לירוקים
28/01/09 06:35
ולא לחתום על העצומה הזו, או על עצומות דומות.
בכל פעם שהנושא הזה עולה אני מתאכזב מחדש. חבל מאוד שאצלנו לא השכילו לעשות את ההבחנה בין הדאגה לרווחת בעלי החיים לבין "זכויות בעלי החיים".
כתבתי על העניין הזה מספר פעמים בעבר. למשל **כאן**.
28/01/09 09:39
מסכים בהחלט עם אסף ורן.
מכירים את הביטוי "לירות לעצמך ברגל" ?
אם איני טועה בראש העצומה מתנוססת תמונתו של ד''ר קישון שליט''א...
ראיתי את ד''ר קישון פעמים רבות מייעץ ומדבר על בעלי חיים בטלביזיה ואני תוהה איך בדיוק ימשיך ויתפרנס מעבודתו אם בעתיד אכן היה מתקיים מה שכתוב בעצומה ?
ככל הנראה יש אמת בתאוריה הגורסת כי גאונות אינה עוברת בתורשה.

ארבע יכול להיות סעיף טוב מאד בכתיבה נכונה
28/01/09 12:11
"סחר חיות מחמד יעשה ברישוי סחר לכל בית עסק וחיה בפרט"
יעלה את המחירים קצת, אבל יתן איכות וירחיק ילדים בני חמש ממקומות לא להם...

על סעיף שש(חוץ מתת סעיף ב.)אין לי מה לומר, זה פשוט מגוחך...
בדיקת תרופה דורשת לפחות 400 עכברי מעבדה, אני אצטרך 400 נציגים מייצגים שכל אחד יאמץ עכבר אישית כדי לבדוק את התרופה?
מה גם שאם אני צריך לתפוס את החיות(הרי אסור לי לגדל אותן)אני לא יודע מה הטיב שלהן, ואני פוגע במאזן האקולוגי...

קיצר, טיפשי...
הוטרינר רפי קישון מתחייב
03/02/09 13:00
? SO WHAT
03/02/09 15:39
גם דודתי עליה השלום התחייבה בזמנו להותיר לי חלק מהירושה ובסוף קיבלתי קדחת.

כמה שאלות על צפע
24/01/09 21:23
9צפיות
שלום רב,
אני חדש בפורום הזה ויש לי מספר שאלות לגבי צפע (נכון יותר צפעים).

שלשום בצהרים, במהלך העבודה בגינה, פתאום הותקפתי על ידי צפע ובלי שום התראה מוקדמת. הוא זינק עלי מתחת לבלוק שהיה מונח מספר חודשים כבר. עבדתי בנקודה מסוימת כחצי שעה עם את חפירה. הזזתי את הבלוק והפלתי אותו על הצד ו... למזלי לא אני זה שחטפתי את ההכשה אלא את החפירה. אבל הרגל שלי הייתה 2 ס"מ ליד. אני יודע שזה לא נכון ואסור, אבל התגובה הראשונה הייתה - מכה עם האת בנחש. הוא נחצה לשניים.
מצטער, זה מה שיכולתי לעשות באותו רגע... אני לא מאלה שרוצה להרוג אותם.
ואחרי המבוא הארוך, למרות המעשה הלא יפה, אשמח עם תעזרו לי קצת.
אחרי הארוע שהיה שלשום, אתמול בערב הכלב התנהג קצת מוזר ונבח יותר מדי. כשעברתי לידו, באותו מקום בגינה, ראיתי צפע נוסף! אומנם קטן יותר, כ-70 ס"מ לכל היותר.
וגם בשנה שעברה (גם בחורף) מצאתי גם באותו איזור (מטר משם) צפע גדול מאוד, להערכתי כמטר וחצי. העפתי אותו לשדות מוט ארוך מאוד. לפני זה לבשתי מגפים, כפפות ובגדי גשם.
מה עלי לעשות?
עד כמה שקראתי זה נדיר מאוד למצוא יותר מנחש צפע אחד באותו מקום בו-זמנית. מצאתי שניים. ובשנה שעברה עוד אחד.
יש לי ילדים ואני חושש מהעניין. האם זה אומר שיש כן נחשים אצלי או אצל השכן או בשדה שליד? (אגב, שדה לא מטופל! ).
בכל החיפושים שלי ברחבי האינטרנט מצאתי שאין שום שיטה או חומר שירחיקו נחשים וצפע בפרט.
החצר שלנו מלאה בחתולים. בקיץ גם היו לי מפגשים ליליים עם קיפודים (אגב, זה גם סיפור מרתק בפני עצמו!).
האם יש אפשרות לרכישת נסיוב כלשהו לטיפול מיידי במקרה של הכשה לפני פינוי לבית חולים?
הגינה שלנו יחסית נקיה. יש מעט מאוד מקומות מסתור ואותם אני מדי פעם בודק.

אשמח לתשובות,
תודה מראש.
יש אולי תמונות של הנחש האחרון?
24/01/09 22:21
6צפיות
או קודמיו לצורך זיהוי ודאי?
להבא כשתיתקל בנחש תתקשר ללוכד מוסמך ואל תנסה לפנות אותו לבד או חס וחלילה להרוג אותו.
אני לא אתפלא אם היו כבר אנשים שניסו לפנות צפעים וחטפו הכשה, זה בהחלט לא משהו לשחק איתו.
ואני בכלל לא בטוח שצפע בוגר לא יעבור מגף או ביגוד גשם, עדיף לא להתגרות במזל.
נסיוב להכשות זה משהו שרק רופאים נותנים וגם זה לא בכל הכשה והמינון משתנה בהתאם לשיקול דעתו של הרופא המטפל, בשום צורה לא משהו שמשתמשים בו בצורה ביתית.
תמשיך לנקות את הגינה ולפנות כל דבר שאינו בשימוש, מעבר לזה אין הרבה מה לעשות.
אם אין לך מכרסמים או ציפורים שגרים בגינה או בצמוד לבית אז סביר להניח שהנחשים רק חולפים באזור ולא נמשכים במיוחד לבית שלך.
יתכן מאוד שגם אצל השכנים שלך עוברים נחשים והם פחות שמים לב לכך.
ושוב, להבא תזמין לוכד נחשים.
צפע
24/01/09 23:52
6צפיות
תמונות יש עדיין במצלמה. לא של האחרון אלא הקודם.
שלושתם היו זהים ולפי כל האתרים והתמונות שברשת זה צפע חד משמעית.
אתה צודק לגבי ביגוד - זה מה שעלה בראשי באותו רגע ולא ממש היה הרבה זמן לחשוב. אבל מגפיים???
ציפורים אין (אגב, רק בגלל הנחשים), אוגרים גם כבר מזמן לא (גם מאותה סיבה).
חשבנו להביא גם חמוס, אבל אחרי בירורים הבננו שבתוך הבית לא יעזור אלא רק יסריח ואם נשחרר בחוץ, הסיכויים שיישאר בחצר שלנו ולא יעלם קלושים.
האם הם (הצפעים) יכולים להסתתר מתחת לקדים? הבנתי שהם צריכים מקומות מאוד צרים. ומתחת לדק יש יחסית הרבה מקום.
אגב, בגלל שעכשיו חורף אני לא חושב שכל אלה היו אורחים כי בחורף הם נכנסים לתרדמת מסויימת, לא?
תלוי בגובה הדק, בצפיפות שלו ובניקיון.
25/01/09 11:30
8צפיות
מרבית הדקים שראיתי, לא ממש מתאימים כמקום מסתור, במיוחד לא בחורף(הם תמיד רטובים מלמטה). אבל, אם הנחש נכנס מתחת לדק, במטרה לברוח מאיתנו, להוציא אותו משם זה סיפור קשה במרבית המקרים.
מזכיר לי איזה דק אחד בהר הנגב
25/01/09 12:21
9צפיות
שחיים מתחתיו קוצנים בכמויות....מן הסתם גם חיים שם שניים-שלושה שפיפונים...ולנסות לשכנע אותם לצאת זה בהחלט סיפור ארוך....
העניין עם הדק הוא
25/01/09 22:16
3צפיות
שזהו דק פתוח מצד אחד. כלומר, אין לו דופן אחד. למה - אל תשאלו. בכל מקרה לא יהיה ניתן לאטום אותו כי יש פתחים אחרים דרכם עוברים צינורות ביוב.
גובה הדק הוא בין 10 ס"מ ל- 20 בערך (האדמה שם קצת בשיפוע).
זה גובה בעייתי? גודל הדק 4 מטר על 2.
כל הנחשים נמצאו לא רחוק משם אבל לא צמוד אליו, במרחק של 3-4 מטרים.
הדק משתמש כבמה לקונסטרוקציה שדומה למחסן בו אנחנו מחזיקים את םינת הכביסה - מכונת כביסה ומייבש ועוד קצת מקום לחומרים נלווים.
.
יש לי שאלה
25/01/09 23:58
4צפיות
האם הדק עבה?
מה הכוונה?
26/01/09 00:46
7צפיות
מה הכוונה?
הדק נבנה מעץ שממנו בונים דקים. סוג העץ - אורן.
בתמונה רואים קצת את הדק.
אם הדק יושב על אדמה והוא מתחת מחסה אז.....
26/01/09 14:25
3צפיות
סביר להניח שהוא יכול להוות מקום מסתור לנחשים גם לתקופת החורף. במיוחד אם באדמה נוצרו שקעים שמובילים אל מתחת לבית, או שישנן שם מחילות של מכרסמים.
מה הפתרון המומלץ?
26/01/09 21:15
2צפיות
להערכתי אין שקעים מתחת לבית ולא ראיתי אף פעם מחילות של מכרסמים.
להזמין לוכד(מוסמך!!!) שיעשה סריקה למען
27/01/09 10:25
3צפיות
הסר כל ספק.......ופה בפורום לא חסרים לוכדים מקצועיים
הפתרון המומלץ הוא לסדר את החצר.
27/01/09 15:26
3צפיות
סידור של החצר בתקופה הזו יבטיח שבמהלך הקיץ, כשהנחשים יהיו פעילים יותר, לא יהיו להם מקומות מסתור נוחים(כמון הבלוק הזה) והם ימשיכו אל השכנים.
לגבי הדק-אין לי יותר מידי רעיונות. אם אין תחתיו משטח בטון שאפשר מידי פעם לשטוף ולנקות, אז תמיד יהיה סיכוי שנחשים יאמצו אותו כמקום מסתור.
צפע
29/01/09 21:29
3צפיות
הי דוספק. קודם כל כדאי לדעת שנחש לא מתקיף אלא מתגונן. חשוב לדעת איך מרימים חפצים וכו'. חצר נקייה היא צעד חשוב למניעת קני נחשים. ציפורים אין לך לא בגלל הנחשים אלא כנראה, בגלל החתולים. יש להם יכולת רבה בלכידת בע"ח קטנים ובכלל זה גם ציפורים. אם אתה רוצה ללכוד את הנחשים, הכי כדאי דרך לוכדים מוסמכים של רשות הטבע והגנים. י ש להם רשימה מפורטת. וחוצמזה, כשיש נחשים, אין חולדות ועכברים. בהצלחה
תודה
29/01/09 22:37
2צפיות
כשכתבתי שאין לי ציפורים - התכוונתי לציפורים בכלוב בגינה. ציפורים כמו דרור, נחליאלי, יונה, צופית ועוד כמה אחרים לא חסר. אפילו יותר מדי רעש בבוקר, אבל בסוף התרגלתי ואפילו נהנה מזה.
אני בעד נחשים אבל נגד צפעים. מסוכנים מדי. וגם משום מה אגרסיביים מאוד באיזור שלנו. לפחות אלה שפגשתי. מתאר לעצמי מה יהיה באביב כשהם בשיא העצבים בתקופת ההזדווגות.
שאלה לגבי שממיות
24/01/09 13:04
2צפיות
האם מצע חול ים מתאים לגידול שממית מנומרת (לאופרד), או שהוא מלוח מדי?
תודה!
תלוי איזה חול...
24/01/09 13:52
חול ים הוא לא מומלץ כי הוא אכן מלוח מדי, חול סידן קנוי לזוחלים הוא מצויין וחול דיונות מחוטא בתנור ומסונון הוא גם אפשרות טובה...

אם זו שממית מנומרת בייבי אז כדאי לגדל אותה על נייר סופג או עיתון עד שתגדל קצת.
חשבתי על חול דיונות
24/01/09 13:57
חשבתי לשטוף מהמלחים ואז להרתיח במים כדי לחטא. מספיק טוב?
השממית כבר בוגרת.
חול דיונות מצוין
24/01/09 15:50
1צפיות
אני מגדל שממיות ומזוקנים על חול דיונות ללא בעיות מיוחדות.
אליה וקוץ בה
25/01/09 01:07
חול דיונות הוא מצוין לשממיות אבל:
1. זה פוגע בדיונות.
2. זאת עבירה פלילית לגנוב (כן, לגנוב) את החול מהדיונות או מהים.
3. אם יתפוס אותך פקח, צפה לאחלה קנס.

אם אתה מעוניין לגדל על חול אז או שתקנה חול יעודי בחנות חיות שמתמחה בעניין או בחנות לחומרי בניין.
את החול לבניין יש לחטא בתנור, לקרר ורק אז להשתמש בו.
חול נקי יש גם בטווח הליכה מהבית,צריך רק לבקש.
25/01/09 10:31
אין שום צורך שתקנה חול "יעודי לזוחלים" מחנות.
כמו כן אין שום צורך שתאסוף אותו מדיונה ותפגע בטבע או מחוף.
תמצא אתר בניה שמשאית פרקה בו חול ותבקש בנימוס מהאחראי\מנהל העבודה לקנות דלי חול ותסביר לו למה אתה צריך את החול.
רוב הסיכויים שיתלהב מהעובדה שאתה מגדל בעלי חיים מעניינים ויתן לך אישור למלא את הדלי ולא יבקש ממך פרוטה בשבילו.
תקפיד רק שזה יהיה חול שלא הזדהם במלט או בחומרי בניה אחרים,הסרה של השכבה שעליונה [כסנטימטר או שניים] מהמקום בערמה ממנו תמלא את הדלי מומלצת.

בהצלחה.
º
שעליונה=העליונה
25/01/09 10:33
צודק, אבל כדאי לשים לב ל.....
25/01/09 11:27
חשוב מאוד לוודא שהחול הוא אכן חול נקי, ולא כזה שמעורבב עם טיט. לדעתי לא כדאי להסתמך על מנהל עבודה מאתר בניה.
הכי פשוט- לגשת לחנות חומרי בניין, ולקנות משם חול נקי(כמה שקלים לק"ג). (וגם את החול הזה חשוב לחטא).
שחרור נחשים בתקופת החורף
23/01/09 11:33
8צפיות
השבוע מצאתי זעמן מטבעות צעיר באחד המחסנים בעבודה, כשהוא מסתתר בין הארגזים.
אורכו היה בסביבות 20 ס"מ. הבעיה שלי הייתה איפה ניתן לשחרר אותו.
אנו מוצאים די הרבה נחשים אך בד"כ זה קורה באביב או בקיץ, ואז פשוט משחררים אותם בשטח שמחוץ למבנים.
בסופו של דבר הנחש שוחרר מחוץ למבנה שבו נמצא, אך הטמפרטורות באיזור משגב בעונה זו נמוכות מאוד.
מה הסיכויים שלו לעבור בשלום את החורף?
כדאי מתחת למשהו ..מקום יבש כמו קרש או פח זרוק
23/01/09 16:05
4צפיות
כדי שטורפים ועורבים לא יטרפו אותו..הכי מומלץ בערמת חציר או תחמיץ
תחמיץ בפירוש לא מומלץ!
24/01/09 07:42
6צפיות
תחמיץ כשמו כן הוא. חמוץ.
בתהליך הרקבון של התחמיץ החומציות עולה ונפלטים גזים.
דבר נוסף שנוצר בתחמיץ זה חום.
דבר שלישי,התחמיץ רטוב מה שיוצר סביבה מאד לא בריאה וסימפטית לנחש שאמור לעבור תקופה בלי לזוז...

ערימת חציר עדיפה על תחמיץ אבל אם יש אפשרות לשחרר ליד ערימות גזם או מסלעה,עדיף.
אם ממש קר עדיף להמתין עד לעליה בטמפרטורות ובשום פנים ואופן לא לשחרר כשיורד גשם וקר אלא אם כן משחררים לתוך מבנה כמו מחסן,מתבן או מבנים נטושים.
אצלי בקיבוץ זעמני מטבעות
25/01/09 12:25
5צפיות
בד"כ מבלים את החורף ליד ו/או בתוך ערימות חציר ובתוך מבני בטון נטושים.....
º
גם אצלי ומכאן ההמלצות...
25/01/09 16:47
2צפיות
שחרר אותו מתחת לאבן או משהו גדול
23/01/09 17:08
2צפיות
ככה שיהיה מעט יותר בידוד מהרוח והקור, וחשוב שיהיה יבש מתחת!
אני מציע לך לחכה יום יומיים כשקצת יתחמם.
סיכוי לא רע יהיה לו לעבור את החורף אם הוא במצב גופני טוב (אין סיבה שלא יהיה) ואם הוא יגיע למקום יבש עם טמ"פ יציבה.
חציר???
24/01/09 08:49
5צפיות
ערימות חציר ותחמיץ לא ממש נפוצות בתעשיית ההיי-טק ובכלל לא יוצא לי להיתקל בהן יותר מדי.
שיחררתי את הנחש באותו היום, שהיה די חמים, בהשוואה לטמפרטורה הממוצעת במשגב.
אני מקווה שלא גרמתי לו נזק בזה שהוצאתי אותו מהמבנה אבל האופציה האחרת הייתה להעביר אותו לטרריום, וכבר לפני הרבה שנים הפסקתי לאסוף זוחלים מהטבע...
24/01/09 16:20
3צפיות
תבורך.
זלט| לאילן נרינסקי
22/01/09 18:54
2צפיות
הבוקר נולד לו בן!!
אח לאופק ולנועם
º
22/01/09 18:54
º
אילן
22/01/09 19:04
º
מזל טוב אילן
22/01/09 20:35
º
מזל טוב
22/01/09 22:09
º
מזל טוב
23/01/09 00:48
º
מזל טוב!
23/01/09 14:33
º
מזזזללל טטטוווובבב|
23/01/09 17:59
º
אין כמו זיווגי אביב מזל-טוב
24/01/09 07:54
תודה לכולם
24/01/09 12:15
ניתן לו כמה ימי חסד ואחריהן הוא יצטרף אלינו להפוך אבנים בכל רחבי הארץ...
º
אחריהם*
24/01/09 12:55
º
מזל טוב!!
24/01/09 19:00
פורומים חדשים בתפוז אנשים
22/01/09 17:54

בואו לדבר על כל מה שחם ברשת האינטרנט - מיילים מצחיקים שקיבלתם, סרטונים קרועים, כתבות מעניינות, התפתחויות טכנולוגיות וכל דבר אחר שקשור לרשת ויעניין את הגולשים בפורום The Net!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

פורום תנ"ך מתחדש! אם אתם מאמינים, לומדים או סתם מתעניינים, פורום תנ"ך פתוח בפניכם
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

רוצים להפסיק לעשן? נמאס לכם מההרגל המגונה שמלווה אתכם בחיי היום יום? בפורום גמילה מעישון תוכלו להתמודד עם התהליך, לקבל סיוע ולשאול

התגעגעתם לזמר עם המבטא הארגנטינאי הכובש? היכנסו עכשיו לפורום פבלו רוזנברג, ותתעדכנו בהופעות, אירועים ועדכונים חמים מהשטח

חובבי ערפדים? הפורום הזה מתאים לכם בול. פורום דם אמיתי, מקום המפגש עבור מעריצי תוכנית הלהיט החדשה

מעוניינים להפחית ארנונה ולא יודעים איך? הכנסו עכשיו לפורום ארנונה ותוכלו להצטייד בכלים מתאימים ולשתף

תמיד רציתם ללמוד יותר על שוק ההון? בפורום לימודי שוק ההון בהנהלת עו"ד נועם שפלטר, מנכ"ל משותף באורין-שפלטר השכלה פיננסית בע"מ, יענו לכם על כל שאלה
היי!
21/01/09 18:08
5צפיות
קיבלתי ליום הולדתי נחש בייבי מקסים - קינג קליפורניה.
אני מאוד רוצה לטפל בו בצורה הטובה ביותר...
בעבר גידלתי כרכנית תירס בוגרת שנאלצתי למסור לבעליה הקודמים.
למישהו יש מושג איך אני מאכילו אותו? וולדות? אין באיזור שלי וולדות למכירה, בקושי עכברים...
חוץ מזה, אם אני אקנה וולדות קפואות ואפשיר אותן זה בסדר? כי ממה שהבנתי נחשים אוכלים רק אוכל חי.

תודה רבה!
פאלין והנחש :]
מזל טוב על הנחש
21/01/09 22:45
3צפיות
מזל טוב על הנחש, כן אתה יכול להאכיל בוולדות מופשרים אך אני לא אפרט על גידול כי זה נושא שנפתח בפורום פעמים רבות תעשה חיפוש באתר.
תודה רבה
22/01/09 00:47
עכשיו נשאר לי רק למצוא ולדות בשקית אוכל :]

*אני נקבה.
ואת כל האביזרים האחרים יש לך?
22/01/09 10:25
1צפיות
טרריום, מצע, חימום וכו'
יש כמעט הכל...
22/01/09 21:57
1צפיות
חימום וטרמומטר אקנה מחר.
יש מצב שזה היה תלום קשקשים צעיר
20/01/09 13:18
4צפיות
הם מרימים את הראש הרבה ..ויש להם שרטוטים על הגב..הבטן אדומה
זה בקשר לנחש הלא מזוהה ..ויש לי עוד התקלה
20/01/09 13:26
6צפיות
זה בקשר לנחש הלא מזוהה ..ויש לי עוד התקלה
הפעם עם תמונה..את הנחש הנ'ל לכדתי בהודו בבודגיה (מדינת ביהר)..במזרח הודו ..באותו גן גם לכדתי קוברה של 2 מטר קצת..
את הנחש הזה אני לא זהיתי ..עד כמה שאני זוכר היו לו עיני חתול..אורכו היה 80 סנטימטר..
º
אולי Boiga כלשהו?
20/01/09 18:46
1צפיות
Wolf snake
21/01/09 15:40
1צפיות
Lycodon aulicus  ככל הנראה...
נראה לי שאתה צודק תודה
21/01/09 21:23
3צפיות
כל הכבוד על הזיהוי ..פתחתי בגוגל תמונות וזה מאוד דומה
º
יש מצב שזה קרייט הודי הוא גם דומה מאוד
22/01/09 23:15
1צפיות
בוודאות לא,הדמיון מסתכם אולי באוכפים
23/01/09 12:18
2צפיות
לקרייטים ראש שונה מאוד מהמצולם.
נראה לי שאתה מבין בזה יותר ממני
23/01/09 16:08
3צפיות
פשוט ראיתי בגוגל תמונה שמאוד דומה למה שמצאתי ..זה היה לפני 11 שנים אז הזיכרון הויזואלי לא תופס כבר..
קשה לי להאמין..מצאתי אותו מתחת לאבן
21/01/09 14:13
4צפיות
והוא לא היה נראה לי מטפס טוב...
חותמים לשחרור גלעד ב- אנשים
19/01/09 15:32

ענן המלחמה לאט מתפוגג, אבל השיח הציבורי עדיין סובב סביב גלעד שליט, שגורלו לא ידוע.
פורום החיילים החטופים מארגן עצומה חשובה לשחרורו של גלעד שליט והתניית הפסקת האש הסופית בשחרורו, או לכל הפחות בקבלת מידע רלוונטי אודותיו.
הקדישו דקה מזמנכם למטרה נעלה זו, הוסיפו את שמכם ואולי תעזרו ביצירת היסטוריה:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/Petitions/Defaul...

רוצים לזכות בזוג כרטיסים להופעה של עמיר לב?
כל שעליכם לעשות הוא לענות נכון על חמשת השאלות בחידון עמיר לב בפורום רוק ישראלי.
5 הגולשים הראשונים שיענו על מספר רב ביותר של השאלות, יזכו בזוג כרטיסים להופעת הבכורה לקראת אלבומו החדש של עמיר לב:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

פורום פורום קרניבורים - תאוות בשרים בשיתוף חינאוי - אטליז ומעדני בשר, ביסטרו בנג'מין סגל ומסעדת רוטשילד'ס קיצ'ן מזמינים אתכם לשלוח לנו את המתכונים שלכם לארוחת בשרים משובחת משולבת בפירות יבשים, ואולי לזכות בפרסים איכותיים וטעימים:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
נצל"ש: מישהו יודע אולי איך נושם נחש??
19/01/09 17:55
זה לעבודה בביולוגיה תודה לכל העונים (:
נחש נושם כמונו.
19/01/09 18:01
3צפיות
אויר נשאף לריאות (או ריאה אחת במקרים מסוימים),חמצן נספג לדם,נשימה.
לא דרך העור,לא דרך זימים .
נשימה "קלאסית"...
º
תודה רבה ושבוע מקסים ביותר!
19/01/09 18:05
אני רואה שאתם משוטטים הרהב בשטח גם במסגרת
18/01/09 23:35
6צפיות
חברי הפורום... אם אצטרף אליכם פעם לסיור כזה - אוכל ללמוד מכם איך לתפוס נחש בצורה נכונה? (או שזה מסובך יותר ממה שזה נראה?...)
ולמה לך לתפוס נחש?
18/01/09 23:57
1צפיות
כשאת לא יודעת אפילו להבדיל בין הנחשים?

בדיוק בשביל זה! כדי ללמוד להבדיל בינהם!
19/01/09 13:34
1צפיות
לראות אותם פעם ב 5 שנים לשניה אחת בורחים על השביל... - עדיין לא עזר לי ללמוד להכיר/לזהות אותם...
לומדים לזהות קודם כל מספרים
19/01/09 16:01
כי בטבע הם לא ממש טורחים לחכות עד שתתבונני בהם מספיק זמן
בעיקרון אני נגד להציק לנחשים ולתפוס אותם כדי להתבונן בהם
בטח יהיה  כאן אנשים שיחשבו אחרת
ואולי יש להם רעיונות אחרים איך ללמוד להכיר נחשים
אשמח לשמוע

º
מתמונות, מהאינטרנט...
19/01/09 16:02
אני חושב שאפשר לדבר הרבה על הנושא הזה
19/01/09 19:00
כמובן ברוח טובה ומתוך רצון לדיון ולא ויכוח.

אני בטוח שלא אחד ולא שנים מכותבי הפורום הזה ואפילו האדומים שבהם ( שלא לומר בעיקר?) עשו 'דברים רעים' מזמן, זה לא שונה בציפורים אגב, ולכן יש לי משהו נגד האמירה החורצת לא לתפוס ולא לגעת.

עכשיו ברור לי שזה קצת יותר מסובך מללכת להנאתי ביער ולתפוס נחשים מה גם שנכנס מימד סכנה שלא קיים או קטן יותר אצל בעלי חיים אחרים(נחשים ארסיים).

ברור לי שנחשים (כלל חיות הבר האחרות) הן רגישות ללכידה ולמגע עם אדם, אבל אני לא רואה את המצב בו אדם יוכל להיות נחשולוג רציני מספרים ואינטרנט, חייב להיות ניסיון שדה כלשהוא ולא רק דיקלום ספרים ומאמרים.
קשה מאוד לחשוב על רעיון ללמוד על נחשים בלי נחשים כמו שאי אפשר ללמד ילד לרכב על אופנים בעזרת ספר ( ואני לא משווא כאן נחש ואופניים).

מכיוון שאין מסגרת מסודרת (עד כמה שידוע לי) ללכידת נחשים סימונם ושיחרורם (כמו טיבוע ציפורים למשל), מגיע המצב לשאלה האם רק ליחידי סגולה יש את הצידוק לגעת בנחשים אלה האם גם כל אדם העולה על רוחו יכול לתפוס נחש לראות אותו ולשחרר אותו?

ברור לי שהתשובה אינה כן/לא, אבל אני חושב שללימוד מתפיסה ושחרור ( כן, כן לעבור על החוק) הוא גדול מאוד, גם אני אירחתי קיפודים לערב וגידלתי גוזלים קטנים וקשה לי לראות אדם שרואה נחשים בספרים ומחשב יוצא לשטח והופך לדור הבא של נחשולוגים.

אשמח לשמוע את דעתכם בנושא...

לפחות לפני שמתחילים לרדוף אחרי נחשים בשטח
19/01/09 19:49
עדיף לדעת פחות או יותר את מי פוגשים...
את זה אפשר לעשות בבית...
אתה צודק, יש כאן קונפליקט
דרך לעקוף את הקונפליקט הזה למשל, להצטרך לח'ברה שעושים את "סיירת הבורות" בדרום.
ככה אפשר גם לראות נחשים מקרוב וגם לא להציק - אלא להיפך
סקרי טבע שונים
גני חיות!
וכמובן, שלא מומלץ לצאת לתפוס נחשים ללא ניסיון בלי אדם שמבין בזה
אני מאמינה ש"נחשולוגים" יודעים כיצד להפריע כמה שפחות לנחש
ולא לסכן את חייו (מחשיפה מוגזמת לשמש למשל וחימום יתר)
או לא לגרום לנחש שעסוק בעיכול לאבד את הטרף שלא לצורך
וכמובן לא לסכן את החיים של הסקרן עצמו
תיקון קטן חבר'ה; נחשולוג=הרפטולוג
19/01/09 20:09
7צפיות
זה המונח המקצועי...
ובהחלט אפשר(כמובן בתיאום מראש) להצטרף לסיורים כאלה ואחרים על מנת לרכוש ידע על זוחלים.
חשוב להדגיש שכל זוחלי א"י מוגנים על פי חוק, וכל מי שמתעסק איתם חייב איזשהו אישור/תעודה וכו'.
דרוש ניסיון להבדיל בין המינים השונים (כמו בציפורים, רק שאין אף ציפור בארץ שמסוגלת להרוג אותך)של הזוחלים, ורצוי לא להתעסק איתם אם אין צורך.

נ.ב.
מצטער, זה היה התקף רצינות חריף במיוחד.....
הרפטולוג זה יותר אקדמי...
19/01/09 22:15
לא כל ה"נחשולוגים" הם הרפטולוגים
חוץ מזה אני איתך לגמרי

הרפטולוג זה חוקר זוחלים
19/01/09 22:37
ובאמת לא כל מי שרץ אחריהם בשטח הוא כזה...
זה באמת נושא בעייתי.
19/01/09 22:32
נכון לכמה עשרות שנים האחרונות לצאת לשטח ולחפש בעלי חיים במטרה להגיע איתם למגע זאת עבירה על החוק.
ואי לכך ובהתאם לזאת הפורום הוא לא המקום להמליץ לאנשים לצאת סתם כך לשטח ולחפש נחשים, דבר שמעבר לסיכון שכבר דובר עליו הוא גם עבירה על החוק.
אני יודע שהחברה להגנת הטבע מארגנת מדי פעם טיולי חולות למשל, וגם קבוצות מוצאות מדריכים שעושים זאת עם היתרים מתאימים.
חשוב להדגיש שהיתר לכידה כמו שיש ללוכדי הנחשים (החוקיים) מכסה רק לכידות בתוך האזור שרשום בהיתר לאותו הלוכד ורק במקרה והוא הוזמן ללכידה ולא יצא לחפש נחשים על דעת עצמו.
לצערי אין לי ממש פיתרון.
ונכון להיום מה שקרן הציעה בדבר התבוננות בהם בתצוגות שפזורות ברחבי הארץ היא האופציה הפשוטה ביותר.
אם כבר אז בוא נפרט...
19/01/09 23:29
איפה אפשר לראות את זוחלי ארצנו בתצוגות?
מה שבטוח... לא בספארי
(ויסלח לי המטבעון המדברי שנמצא בתצוגת הנמרים)
גן חיות חיפה, זה מה שאני יודעת
הנחשייה בשדה בוקר - מי יודע מה יש שם היום?
יונתן?
אתה בטח יודע יותר ממני בעניין הזה

גן החיות התנ''כי בירושלים.
20/01/09 06:47
ב'ביתן חיות קטנות' ליד הכניסה הראשית לגן ישנם כמה נחשים ארץ-ישראלים בתצוגה.

ביניהם יש:
צפע ארץ-ישראלי
אפעה מגוון
זעמן שחור
פתן שחור
זעמן מטבעות
שפיפון
עכן חרטומים

יתכן ויש עוד נחשים ארץ ישראלים בתצוגה,אני פשוט לא טורח להציץ שם לעתים קרובות,אלו שציינתי נמצאים שם באופן קבוע.
זוחלים ארץ ישראלים אחרים בביתן הם הצבים המדבריים [פרוייקט ריבוי והשבה לטבע].
ב'בית חי' [ליד פינת הליטוף וגן הפסלים] יש קמטן בוגר.

יש כמה נחשים ארץ ישראלים בתצוגה של הגן הזואולוגי\בוטני בבאר שבע,אבל יש כאן מישהו שבטח יודע טוב מכולנו מה מוצג שם כרגע...
בגן הזאולוגי באבו כביר- (גני הטבע)
20/01/09 21:00
צפע, שחור בוגר, כרכן קרינים, אפעה, מטבעות, חנק משריץ, קמטן חורש.
º
הרבה כרכן קרינים יש שם....
20/01/09 21:14
קודם כל טוב לשמוע שהמטבעון עדיין שם.
21/01/09 09:50
1צפיות
אני מקווה שגם שני המטבעונים השניים שהעברנו (הגן הבוטני בנהריה) מצבם טוב.
תצוגה בהחלט ראויה עם דברים מיוחדים יש בחי פארק שבקרית מוצקין.
עד כמה שזכור לי בישראלים יש להם:
עכן גדול, עכן חרטומים, פתן שחור, אפעה, צפע, זעמן מטבעות, כרכן קרינים, זעמן שחור, מטבעון מדבר ואולי פיספסתי משהו כמו חנק משריץ.
מעבר לזה יש להם מגוון של זוחלים מחו"ל.
גם בפארק הזוחלים בשפיים נדמה לי שיש כמה מינים ישראלים, אבל אני לא זוכר איזה בדיוק.
אצלנו בגן בנהריה יש: מטבעון מדבר, כרכן קרינים, צפע, פתן שחור, זעמן מטבעות, נחש מים משובץ, וקמט החורש.
שכחתי להוסיף את החי-בר ביוטבתה
21/01/09 09:50
להם יש מספר מינים מקומיים.
הגן הבוטני בנהריה...
23/01/09 11:22
היי יונתן. לא מזמן הייתי בגן הבוטני בנהריה וראיתי שתצוגת הזוחלים הדלדלה מאוד.
האם המגוון שאתה מפרט פה נמצא בתצוגה כרגע?
לא רק שהוא נמצא שם כרגע, הוא שם כבר כמה שנים
23/01/09 17:01
ולא השתנה יותר מדי אם בכלל.
פארק הזוחלים שפיים!
24/01/09 12:47
יש שם.צפעים.פתן שחור.חנק משריץ.קמטן.תלום קשקשים.שרף עין גדי.אפעה מגוון.מטבעון מדברי.ועוד מבחר גדול של זוחלים לא ארץ ישראלים !
תגידו, מה יש לכם כולכם מהקמטן??
24/01/09 16:49
שכולם מונים אותו ברשימה של נחשים ישראליים.....
שאלו פה על זוחלים ארץ ישראלים!
24/01/09 21:13
אז גם הקמטן ניכנס לקטגוריה עם זה רק בנחשים היה אז לא!
º
האם מישהו מזהה את החיה?
18/01/09 13:12
7צפיות
האם מישהו מזהה את החיה?
º
Phelsuma Madagascariensis
18/01/09 15:06
º
תודה רבה
18/01/09 15:31
1צפיות
º
"מה תודה" זה כבר פאסה ?
19/01/09 18:04
1צפיות
º
לא רק פאסה, זה עוד עלול להיגמר בתביעה....
19/01/09 20:46
1צפיות
שאלה על מפגש עם נחש:
18/01/09 01:25
5צפיות
אני ממש לא בקיאה בזיהוי נחשים! חושבת שאני יודעת לזהות צפע כשאני רואה אחד כזה... (כמו שפגשתי שלשום) וקמטן! אלו שני הנחשים שאני מכירה סה"כ

רציתי לשאול את מיטב ידיעתכם:
אתמול רכבתי על אופני בשפלה, אזור צומת האלה, ועל השביל נח לו נחש בגודל בינוני (מן הסתם "בוגר" הייתי אומרת). עצרתי את אופני להביט בו מקרוב ולברר את סיבת מנוחתו (חשבתי לתומי שהוא מת...) ואז הוא התעורר, הרים את ראשו בגובה של כ 15 ס"מ מהקרקע ואיים על הגלגל הקדמי של אופני בפוזת קוברה ידועה תוך שהוא מוציא לשון ומקלל (את הגלגל...) ב: "ססססס....".

מאוד הופתעתי! לא ידעתי שגם לנחשי ארצנו, ובמיוחד לצפע שהוא כ"כ שכיח - יש תנוחת התרוממות כזו. אז החלטתי לשאול אותכם!
האם זה שגרתי? תמיד הם מתרוממים ככה כשהם מאיימים/מרגישים מאויימים?
או שאולי יש לי טעות בזיהוי והיה זה נחש אחר?
בכל מקרה, הוא היה בהיר בעל מעויינים על הגב וראש משולש ולשון ארוכה לוחשת: "ססססס...."  

אודה לכם אם תוכלו להאיר את עיני ולהרחיב את ידיעותי בממצא זה!

תרומתי לתשובה...
18/01/09 08:22
2צפיות
קמטן אינו נחש
הוא לטאה חסרת רגליים
על היתר יענו לך הנחשולוגים שכאן
נשמע כמו זעמן מטבעות
18/01/09 12:58
2צפיות
או זעמן דק... או זה...או זה...או זה...

בלי תמונה אי אפשר לזהות, אולי זה היה צפע... אפשר רק לנחש.

וכן, זה הגיוני שנחש יתנהג ככה ואם המקרה היה ביום שמש אז כנראה הוא "התחרדן" בשמש והפרעת לו... אם זה היה המקרה, אז זה בטח היה סוג של זעמן ולא צפע כי צפע הוא פעיל לילה וביום הוא מתחבא.

הנחשים בארץ לא פורשים את צלעותיהם כמו הקוברה חוץ מנחש חולות חרטומן, שבד"ב יתחפר בחול כשהוא מאויים, הוא גם מגיע לאורך של בערך 55 ס"מ, די קטן, שלא לדבר שהוא גם מצוי בחולות המדבר...

זעמנים, כשמם כן הם, הם נחשים "זועמים" ועצבניים מאד, רובם, רוב הזעמנים הגדולים בארץ הם בעלי מזג עצבני מאד. בגלל זה הם נושפים.
נחש המים המשובץ הוא זעמן די גדול שלא נושך אף פעם, אבל הוא מחרבן על הידיים... נחש חולות חרטומן בד"כ גם לא נושך וגם מיני השלוונים בד"כ לא נושכים.
לזעמן יש מעויינים על הגב וראש משולש?
18/01/09 17:49
1צפיות
יש לך אולי תמונה של זעמן שאוכל להשוות עם זה שראיתי?
הנה תראי כאן
18/01/09 19:39
1צפיות
באתר המעולה של אילן נרינסקי
נחשי ישראל -זעמן מטבעות
המממ... הסתכלתי בתמונות של הצפעים...
18/01/09 23:11
1צפיות
ולא כ"כ התחבר לי למה שפגשתי...
הצלחת לבלבל אותי...

לגבי הקמטן - אני יודעת שהוא לטאה ולא נחש! = היחידי שאפשר לקרוא לו והוא שומע!
אני כיוונתי את הקישור על זעמן מטבעות...
18/01/09 23:15
1צפיות
נדדת לצפעים?
חיפשת גם אחרים?
אז זהו... שמטבעות לא היו לו על הגב...
18/01/09 23:29
1צפיות
אז עברתי להסתכל בצפעים. הצפעים היו או - כתום מדי (וזה שאני ראיתי היה אפרפר-חום-חול), או הבהירים - לא הראו מצגת מעויינים ברורוה על הגב... אז גם אותם פסלתי...

מה זה היה??!!!...
אולי בכל זאת נחש חולות?
19/01/09 00:02
1צפיות
חפשי תמונות בגוגל...
º
= חולות?... למרות שמדובר בחורש השפלה?...
19/01/09 13:28
º
לוידעת.... מנסה להתאים לתאור שלך...
19/01/09 16:03
1צפיות
המממ... הסתכלתי בתמונות של הצפעים...
18/01/09 23:15
2צפיות
ולא כ"כ התחבר לי למה שפגשתי...
הצלחת לבלבל אותי...

לגבי הקמטן - אני יודעת שהוא לטאה ולא נחש! = היחידי שאפשר לקרוא לו והוא שומע!
קרוב לודאי צפע.
18/01/09 13:21
2צפיות
למרות שצפעים בד"כ לא משטחים את הצוואר, יש להם את היכולת לעשות זאת. אם כי, הם לא עושים את זה כמו הקוברה שמתרוממת בניצב לקרקע אלא יותר במקביל לקרקע.
לאילן נרינסקי יש כמה תמונות מצויינות שמראות את ההתנהגות הזו.
בשני מקרים נתקלתי בתופעה הזו אצל צפע
18/01/09 14:14
2צפיות
במקרים שהם לא יכולים לברוח ואין להם פינה להצטנף ולאיים בנשיפות והמקרה השני כשהם דרוסים על הכביש ומשותקים חלקית ולא מסוגלים להצטנף.

כמו שציינת,אף פעם לא בניצב לקרקע אלא רק במקביל...
º
נשמע כמו צפע חסר זהירות
18/01/09 17:17
1צפיות
אז מה ששניכם אומרים, בשורה התחתונה -שזה כנראה
18/01/09 17:51
1צפיות
לא היה צפע זה שראיתי?
הוא היה ממש ניצב לקרקע בגובה של כ 15 ס"מ! כמו קוברה!
אבל לא "התנפח" כמו שהקוברה מתנפחת... (חזרתי לפני חודש מתאיילנד וראיתי שם מופע של קוברה...).
המעויינים היו מחוברים?
18/01/09 19:29
1צפיות
לי זה דווקא נכן שמע כמו צפע. לא נתקלתי בזעמן מטבעות שהתנהג כך בשטח פתוח.
חחח... הייתי מרוכזת יותר בלשון המתלהמת של
18/01/09 23:03
1צפיות
שלו וניסיתי לחסום לו נתיב בריחה בנסיון לעכב אותו קצת עד שיגיעו שאר חברי לרכיבה שהיו מאחורי...- כדי שיראו אותו.
לא כ"כ התמקדתי בספירת המעויינים או בדיקת הסימטריות שלהם...

אז יש מצב שצפעים ירימו ראש בצורה כזאת???
אני גם מצטרף למי שאמר צפע
18/01/09 20:33
1צפיות
הסבירות הגבוהה היא לצפע, גם בגלל הציורים שעל הגב וגם בגלל שרוב הזעמנים יברחו מיד כשהם בשטח פתוח ולא יתרחו בכלל להסתכל עליך.
יצא לי כמה פעמים לראות צפע משטח
19/01/09 08:57
1צפיות
את גופו, אבל שלא כמו קוברה הוא בד"כ מראה את הגב והעורף....
אני נתקלתי בהתנהגות הזאת רק
19/01/09 22:02
1צפיות
כששיחררתי צפעים.
לא יודע למה הם לא עושים זאת כשתופסים אותם ורק כשהם שוחררו אבל זה כך.
º
מעניין....
21/01/09 09:01
1צפיות
בקשה לזיהוי נחש
17/01/09 19:50
10צפיות
נחש2
נחש זה נמצא בכיור שבחצר ביתי באזור שערי תקווה ,
אורכו כגודל דף A4 (30ס"מ )
אשמח אם מישהוא יוכל לזהותו ולקבל קצת מידע אודותיו
תודה
הנחש הוא זעמן מטבעות ואינו ארסי
17/01/09 20:08
5צפיות
נחש זה כמו יתר זוחלי הארץ הוא בעל חיים מוגן.
ולכן יש לשחרר נחש זה כמה שיותר קרוב למקום בו נלכד.
הנחש שלכדת בקע בקיץ האחרון ככל הנראה.
בבגרות הוא יגיע לאורך 110 בממוצע.
הוא ניזון מלטאות, מכרסמים קטנים וגם ציפורים.
יככל הנראה יש אנשים שמראים רגישות קלה לנשיכה של נחש זה, למרות שאינו ארסי או תת ארסי.
תודה, לצערי הוא
17/01/09 20:34
9צפיות
טבע בכיור כשברח מאיתנו ,
ועוד דבר האם עלי לצפות להוריו שמסתובבים בחצר ביתי או שנחשים מטילים את ביציהם וממשיכים הלאה?
וכיצד הוא הגיע לכיור , יש מצב שמזג האויר קצת בלבל את השעון הביולוגי של הנחשים ? (הם לא אמורים להיות בתרדמת?)
צר לי לשמוע שהוא סיים כך את חייו
17/01/09 20:42
1צפיות
אבל אני עדיין מתנחם בזה שהוא לא נהרג על ידי אנשים.
היומיים האחרונים שהיו חמימים מעט כנראה הוציאה חלק מהנחשים שלא מצאו מסתור מספיק טוב משלוותם ולכן גם הפרט הזה יצא לטייל.
נחשים בארץ (אולי מלבד החרמון) לא נמצאים בתרדמה מוחלטת כמו במדינות קרות.
זעמנים מטילים את ביציהם וממשיכים הלאה והביצים בוקעות לאחר כחודשיים.
מזג האוויר מבלבל את כולם, וכנראה שגם לנחשים קשה להסתדר עם זה.
אם כך יש סיכוי שאמצא עוד כמה שכמותו ....
17/01/09 20:53
2צפיות
מקווה שאותם אוכל להציל ולשחרר (למרות שזה קצת מפחיד אותי להתמודד עם זה...   אפילו כשהם ללא רוח חיים....)
תודה רבה על התשובות המהירות
גם מבחינת החוק וגם מבחינת הבטיחות שלך
17/01/09 22:12
2צפיות
את צריכה לקרוא ללוכד נחשים מסמך ולא לנסות לתפוס נחשים לבד.
תמיד טוב שיהיה מבעוד מועד מספר טלפון של לוכד נחשים אמין.
זה קורה הרבה
17/01/09 21:45
6צפיות
זה כנראה מהסוג הזה של נחשים שלא יודע לשחות.
לדעתי יכול מאוד להיות שאמא שלו בסביבה, היא בטח מחפשת אותו ואני מקווה שתמצא אותך  
º
לא מצחיק
17/01/09 22:14
1צפיות
סליחה
17/01/09 22:31
3צפיות
לפעמים קצת קשה להתאפק.. בהתחלה הוא "נמצא בכיור" אח"כ "טבע בכיור כשברח".
האמת - פחות מפריע לי הנחש (בינינו - בסה"כ זעמן מטבעות) אלא האופן בו מנצלים לפעמים את הידע והאדיבות של אנשים כאן.
בכל אופן - אין טעם לשרשר להודעה זו כל מיני גרסאות והסברים, נסיים בהתנצלותי הכנה.

גם אני תהיתי
17/01/09 23:55
2צפיות
אבל בכל זאת
אני בטוחה שזה מבורות ולא מכוונה רעה
ותגובות כמו שלך בטח לא יעזרו
לא מרגישה צורך להתנצל ...
18/01/09 10:04
4צפיות
לידיעתך הנחש ביצבץ מפתח הניקוז וכשראה אותי חזר פנימה ,
וכן חסמנו את פתח היציאה ע"מ שנחש כלשהוא לא יסתובב באזור שהילדים שלי נמצאים
סדרי עדיפויות בחיים !!!
אכן אין לי ידע לגבי זוחלים ובפרט נחשים , ואין הבישן למד לכן לא הססתי להכנס לפורום ולבדוק באינטרנט על זן זה של נחשים
כדי ללמוד לעתיד. לידעתך אין לי כל ריגוש מלכידת / הריגת נחשים , או זוחלים למינהם .

ועוד דבר , את הידיעות הכלליות או הספציפיות שלי אני שמחה לחלוק ולעזור לכל אדם שרק שואל או מבקש לדעת ואני לא מרגישה שאנשים מנצלים אותי על כך , שאלות פשוטות שחשובות לאחר לנו לפעמים נראים כבורות, חבל שאתה מרגיש מנוצל תבדוק מאיפה זה בא (הפוסל במומו פוסל).
הרי גם לשם כך יש פורומים מסוג זה.

מרגיז אותי שאנשים מחפשים את הרע בכל דבר או את החולשה של האחר תראו איך אנחנו נראים בסוף!!!
º
גם לא אמרתי שאת צריכה - אני מבקש סליחה
18/01/09 15:38
1צפיות
º
18/01/09 13:23
1צפיות
º
ועוד תמונה
17/01/09 20:23
4צפיות
ועוד תמונה
º
לפי התמונה נראה כאילו הוא היה לפני נשל...לא?
18/01/09 12:46
1צפיות
תמונה ושאלה
16/01/09 14:10
10צפיות
שנוניות או מדבריות? זאת השאלה...
את התמונה הנ"ל צילמתי לפני כשנתיים בשמורת שיזף.
אני לא חושב שיצא לי להתעמק בה עד היום, וכעת אני לא בטוח עם אלו מדבריות פסים או שנוניות נחלים, עזרה תתקבל בשמחה.
ובנוסף אני אעלה כמה צילומלומים שנשכחו אי שם במרחבי אלפי התמונות שיש לי, מקווה שתהנו...
סקר חרמון לפני שנתיים, זוכרים??
16/01/09 14:21
10צפיות
:)
אז מצאתי מישהו שבודק את הסחורה
17/01/09 00:36
6צפיות
בטח זוכרים. אחד המוצלחים.
מישהו זוכר מה הזעמן הזה עשה לארבל?
17/01/09 18:18
6צפיות
ואולי יש תמונה של זה?
זה לא בדיוק מה שהנחש עשה לארבל
17/01/09 18:41
6צפיות
ארבל והזעמ"ש לאחר הפייט
אלא יותר הדרך שבה ארבל תפס אותו, עם אני זוכר נכון הומצאה שם שיטה חדשנית לתפיסת נחשים בעזרת העכוז, או שבעצם הנחשים מצאו שיטה חדשנית לנסות לברוח בעזרת נשיכת עכוז... מזל שארבל לא נבהל מהנשיכה הזאת..
לא נשיכה, היה משהו עם הזנב....
17/01/09 19:09
5צפיות
משעשע מאוד, בכל מקרה....
עכשיו נזכרתי, שהזעמן הנ"ל גם הדביק
18/01/09 17:32
5צפיות
לי ביס רציני....המנוול הזה...
עוד מהסקר ההוא
16/01/09 14:25
9צפיות
חנק משפריץ
החנק הכי גבוה בארץ. בכל זאת נתפס מעט מתחת לרכבל תחתון...
ואם כבר בצפעים עסקינן
16/01/09 14:29
8צפיות
צפע ארצישראלי
גם מהסקר ההוא, זוכרים את הצפע שנכנס למכסחת דשא ונדרשו לפחות 20 לוכדי נחשים כדי לחלץ אותו משם??
אז הנה הבחור הפושע...
º
ומנקודת מבטו של הצפע
17/01/09 00:37
7צפיות
ומנקודת מבטו של הצפע
וקצת מהדרום
16/01/09 14:33
10צפיות
וקצת מהדרום
עכן גדול שמר קוויגה טרח למצוא באמצע היום....
כבר ראיתם תמונות שלו מזוויות אחרות
וגם זה מהערבה
16/01/09 14:37
8צפיות
זעמן דק
כן גם אותו ראיתם בזוויות אחרות
נראה לי שנוניות נחלים....אבל מה
17/01/09 14:21
4צפיות
המומחים אומרים? אילן/קונכולוג/יונתן.....מישהו?
אכן שנוניות נחלים
17/01/09 17:17
7צפיות
לטאה זריזה
או אולי שנונית האז ? אשר תיאורטית מצוייה באיזור אך אני לא משוכנע שיש מישהו בארץ שבאמת ידע לומר מה ההבדלים בין שני המינים (למעט תחושת בטן והיכרות כללית עם היצור).

התמונה המצורפת אם אינני טועה גם צולמה בסקר המדובר
חשבתי לתומי שרק אתה יודע להבדיל
17/01/09 17:25
3צפיות
בין השנוניות הבעיתיות האלה...
שנוניות
18/01/09 00:01
5צפיות
השנה במסגרת הלימודים שלי בקורס ביוטכנולוגיה אני אבדוק את סוגית השנוניות בעזרת קלים גנטים ומורפולוגים.
אני ממש מקווה שהמחקר ישפוך אור על הנושא הזה ותוכלו לשמוע על התוצאות ביום העיון העתידי.
בכל אופן בעינין העכוז שלי והזעמן השחור אין מה לעשות כל אחד והסטיות שלו.
ואם כבר גם לי יש תמונות
18/01/09 00:15
13צפיות
חפרית מצויה
ודבר ראשון חפריות
º
ועוד אחת במים
18/01/09 00:16
11צפיות
ועוד אחת במים
º
וקצת מירדן- אילנית
18/01/09 00:19
10צפיות
וקצת מירדן- אילנית
º
יפה. החפריות צולמו בארץ?
18/01/09 17:15
º
כן
18/01/09 22:18
º
אולי מתישהו גם אני אזכה לראות חפרית......
18/01/09 23:59
2צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום