לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום הדברת מזיקים
בפורום הדברת מזיקים תוכלו לקבל מידע אודות הדברה לפני כניסה לדירה חדשה, הדברה תקופתית, וכן הדברה כנגד מזיקים כגון טרמיטים, מכרסמים למיניהם וכו'.

מטרת הפורום הזה היא להוות מקום לקבלת תשובות לשאלות ואינפורמציה מקצועית, נכונה, ומדויקת בכל הנוגע לתחום ההדברה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הדברת מזיקים

בפורום הדברת מזיקים תוכלו לקבל מידע אודות הדברה לפני כניסה לדירה חדשה, הדברה תקופתית, וכן הדברה כנגד מזיקים כגון טרמיטים, מכרסמים למיניהם וכו'.

מטרת הפורום הזה היא להוות מקום לקבלת תשובות לשאלות ואינפורמציה מקצועית, נכונה, ומדויקת בכל הנוגע לתחום ההדברה.

שבוע טוב לכולם
05/12/2009 | 21:47
2
2
לפני כמה ימים הבאנו צב ארץ ישראל קטן
ותהיתי אם תוכלו אולי להגיד לי איך מטפלים בו
הצב בן חצי שנה בער אולי קצת פחות
תודה מראש ושיהיה שבוע טוב!!
ערב טוב ליגי
05/12/2009 | 22:01
1
2
צר לי לאכזב אותך אבל צבים ארצישראלים כמו כל זוחלי ישראל הם חיות מוגנות על פי חוק הגנת חיות הבר.
לכן החזקה וגידול שלהם הנם עבירה על העל החוק.
הדבר הטוב ביותר שתוכלי לעשות למען הצב וגם למען החוק שנועד לשמור על הצבים הוא לשחרר אותו היכן שנמצא או כמה שיותר קרוב לאזור.
מקווה להבנה
יונתן
שחררו מיד איפה שמצאתם או קרוב לשם
05/12/2009 | 22:08
3
והסתכלו במצגת המקסימה הזאת להסברים
וגם בכתבה הזאת
תצפיות
05/12/2009 | 13:48
7
2
שלום,
כמה יצורים שראיתי ביום חמישי בערב(3.12), בתיכון צפית(שפלת יהודה):

עין חתול חברבר-פצפון, כ- 15 ס"מ, יפיפה. פעיל על שביל. זוחל לאט מאוד וכשהרמתי אותו כדי לשים אותו במקום עם פחות אנשים הוא בקושי התנגד- בגלל הקור?

מניפנית בתים-1, בתוך כיתה.
כרפדה ירוקה-3.

רע.
זעמן מטבעות
05/12/2009 | 21:16
9
היום ב12:30 בצהריים היה זעמן מטבעות באורך 70 ס"מ פעיל על כביש המערכת של קיבוץ אילון.
הנחש היה עם אוכל בבטן וכנראה יצא להשתזף.
לצערי בשעה שהוא השתזף אבא שלי לא שם לב ופגע בו
הנחש קצת נפגע בראש אבל זה הספיק, והוא מת כעבור כחצי שעה.
זעמן שחור בייבי. פעיל היום בצהריים. כפר מל"ל.
06/12/2009 | 17:45
4
הסתובב אצל חבר, בחצר עמוסת חתולים. עד שהגעתי הוכנס לתוך בקבוק. ישוחרר בימים הקרובים.
נחשיל מצוי באורך של כ 13 ס"מ
08/12/2009 | 23:56
1
1
הפרט נמצא מת על מדרכה בגן הבוטני בנהריה בשעות הצהריים.
זיקית מובהקת,אתמול(בגשם ובקור)
10/12/2009 | 10:10
2
מנסה להראות כמו עלה,אבל זרחנית כזאת ,בחייי,כאילו אכלה אורניום מועשר...הייתה על עץ ונסתה לדמיין חזק חזק שקיץ
ארבע קו שנפגע לאחר חפירת טרקטור
13/12/2009 | 21:25
2
4
אתמול ליד עין נקובה.
נראה כמו שלוון קווים
14/12/2009 | 20:26
1
2
אתה צודק זה שלוון קווים צעיר
14/12/2009 | 21:14
2
עזרה בזיהוי
02/12/2009 | 23:30
2
2
למי שתהה אז כן, זה אני מההודעה הקודמת עם המתכדר... לא תהיתם? לא נורא.. ראיתי את החיה הנחמדה הזו בצפת ליד המקווה של האר"י אח שלי חושב שזו סלמנדה, הייתכן?
אם אני לא טועה הסלמנדרה הזאת כבר הופיעה
02/12/2009 | 23:58
1
3
כאן בפורום, תבדוק אם אתה או אחיך לא שאלתם את אותה השאלה בזמן האחרון.
יש מצב
03/12/2009 | 13:59
שאני בעבודה אני גולש מהפל` וניסיתי לשלוח, חשבתי בזמנו שלא הצלחתי להעביר את התמונה ולכן ניסיתי שוב מהמחשב, תודה בכל אופן!
המתכדר שלי
02/12/2009 | 23:26
1
2
יש לי מתכדר יפיפייה בן שנתיים, לאחרונה הוא מתנהג מוזר ולא הבנו למה, (הוא היה דרוך תמיד ולא "חברותי" כהרגלו), היום הוצאתי אותו קצת מהטרריום והבחנתי שהלסת לא בדיוק לסת אבל נראה לי מוזר להגיד גרון לנחש...בקיצור החלק שהכי קרוב לראש התנפח ובכלל פתאום הראש שלו גדל מאד, צריך לציין שהעברנו אותו לחולדות לפני שלושה שבועות והוא פשוט נעשה ענק יחסית למה שהוא היה לפני, (היה אוכל 5 עכברים בוגרים פעם בשבוע ועכשיו 2 חולדות צעירות)

צירפתי תמונה לא כל כך ברורה לצערי של הנפיחות.. מה זה יכול להיות?
התמונה באמת לא ממש עוזרת
03/12/2009 | 00:03
בכל מקרה שים לב אם הנפיחות מאחורי הראש לא יורדת, לפעמים כשמרימים נחש אחרי שהוא שתה כל המים מתרכזים בחיבור של הראש לצוואר ויוצרים נפיחות.
אם הראש עצמו נראה נפוח או שהנפיחות מאחורי הראש לא נעלמה עדיין אז כנראה שהנחש שלך צריך לראות וטרינר.
ועד שזה יקרה תדאג לשמור על טמ"פ של כ 32 מעלות בטרריום ולהקפיד שהטרריום לא יהיה יבש מדי.
יכול להיות שאתה מאכיל אותו קצת יותר מדי, נסה להשאר על חולדה בשבוע או 2 בשבועיים ולא להאביס אותו יתר על המידה.
זיקית פצועה
30/11/2009 | 13:15
6
232
שלום רב
הבוקר מצאתי על המדרכה זיקית, חשבתי שהיא מתה כי היא ממש לא זזה וכשרציתי להזיז אותה הצידה לאיזה פיסת דשא, שלפחות לא ירמסו את הגופה שלה, היא פתאום נעמדה על שתי הרגליים הקידמיות ופתחה עיניים.
הזזתי אותה לגינה של הבניין מתחת לשיחים שתהיה שם עד שאני חוזרת, בנתיים יצרתי קשר עם רשות הטבע והגנים שלא חזרו אלי עדיין ועברו כבר כמה שעות.
בנתיים חזרתי הביתה, הזיקית עדיין היתה באותו מקום שהשארתי, אולי התקדמה שתי סנטימטר קדימה, נראה לי שמשהו עבר על חלק הגוף האחורי שלה כי יש כתמים של דם על הקרטון מתחת לרגליים שלה.
כואב לי הלב עליה שהיא עדיין חיה ואולי גם סובלת.
יש למישהו שמץ של מושג מה עושים בשבילה? וטרינר שיכול לפחות להרדים שלא תסבול.
אני אישית מאוד נרתעת מזוחלים ואין מצב שאני נוגעת בה פיסית, גם להרים אותה עם קרטון היה לי קשה, אבל הלב לא נתן לי להשאיר אותה ברחוב.
עזרה ועיצות יתקבלו בברכה ואם אפשר אז מהר.
שחכתי לציין שההבאתי אותה הביתה
30/11/2009 | 13:22
2
7
שמתי את הקרטון במרפסת בחוץ כי יש לי חתולים בבית.
באיזה אזור את גרה?
30/11/2009 | 13:39
1
6
נתניה
30/11/2009 | 13:54
2
מה קרה עם הזיקית?
01/12/2009 | 09:52
2
13
הזיקית הועברה לטיפולו של אלי אופי
01/12/2009 | 10:12
1
25
הגענו אליו דרך פקח של רשות הטבע והגנים, שאל הפקח הזה הגענו בזכותה של YOLEK.
אז המון תודה על העזרה.
אלי בדק את הזיקית והמצב שלה לא משהו, במידה והיא שרדה את הלילה הזה אצלו אז הוא אמור להעביר אותה לרשות הטבע והגנים, בטח לאיזה בי"ח לחיות בר שלהם או משהו.
נקווה שהיא שרדה.
יופי נקווה לטוב
01/12/2009 | 11:04
5
ובא לציון גואל... בערך.
30/11/2009 | 09:34
3
8
כל שנה באביב ובקיץ שבה ונשאלת אותה השאלה ע''י גולשים מבוהלים רבים: "באיזה חומר אפשר להשתמש כדי להרחיק נחשים מהגינה ?"

מצאתי הבוקר במקרה [חפשתי בכלל מוצרים של  ZOOMED] את 'תכשיר הפלא' הבא האמור להרחיק נחשים.
אין לי מושג אם התכשיר הזה אכן עובד ואם הוא באמת ידידותי לסביבה,ולבטח שאיני יודע אם יאשרו לייבא אותו לארץ,לדעתי אם הוא בטוח לשימוש וידידותי לסביבה מי שייבא אותו לארץ וימכור אותו בצורה מסודרת לבטח ירוויח עוד כמה שקלים בעונה המתאימה.

כתובות אינטרנט מצורפות:
אני חושב שהמוצר הזה או דומה לו נמכר בארץ.
30/11/2009 | 10:43
1
3
פנו אלי בזמנו מחברה שמשווקת מוצרי הדברה והציעו לי לרכוש את המוצר.

ברור שטרחו להסביר לי כמה שהמוצר טוב ויעיל ויעזור לי בעבודתי.

אמרתי להם שמבחינתי אני מוכן לקנות את כל הסטוק שהם הביאו לארץ ובמחיר מלא, אבל בתנאי אחד......

הם יבחרו שטח(היכן שבא להם) ויישמו את החומר שלהם בשטח הזה בצורת מעגל סגור(באיזו כמות שנראת להם).

לאחר מכן, אני אשחרר במרכז העיגול מספר נחשים ונמתין לראות תוך כמה זמן לא ישאר אף אחד מהם בתוך השטח המטופל.

מעניין, אבל לא שמעתי מהם מאז.......

יש כזה דבר גם ביוון , מסתבר
30/11/2009 | 14:08
4
ראיתי באתר herpetofauna of europ באחד מהסיורים שלהם ליוון מישהו צילם שלט שמפרסם חומר שכזה.
מן הסתם שם זה בטח מרחיק להם את כל הצפעים המזרחיים וה adder למיניהם
מחקר.
01/12/2009 | 12:14
3
במחקר בתנאי  שטח שערכתי עם דר' שמואל מורן ממשרד החקלאות ע"פ הזמנת "הוכחת יעילות" שבקשה חב' שרצתה ליבא את התכשיר ארצה.
נמצא כי יעילותו של התכשיר לדחיית הצפע הארצישראלי מוטלת בספק (בלשון המעטה).
שרשור (כנראה שבעיקר תולעים)
30/11/2009 | 09:08
15
6
לא בטוחה שזה הפורום המתאים.. אבל שאלה אל תולע
28/11/2009 | 01:04
1
4
תולעים...

תולעים שמתפתחים מאוכל בכלי של האשפה המשולש שיש בכיור, מאיפה הן מגיעות?? איך הן מתפתחות? סתם שאלה כללית לא שיש לנו את הבעיה הזאת, אבל לחברים יש.. תמיד עיניין אותי ממה הן מתפתחות..
אלו לא תולעים.
28/11/2009 | 09:35
5
אלו רימות של זבובים. אם נשאר אוכל בכלי האשפה, בתוך כמה שעות כבר מוטלות עליו ביצים של זבובים ומהן בוקעות הרימות.

ולשאלתך השניה- זה לא הפורום המתאים.......
איך להפתר מתולעי מים?
02/12/2009 | 15:19
3
3

עברתי דירה לפני זמן קצר ומדי לילה אני רואה תולעות מים שצצות בשעות המאוחרות. צבע חום כזה,באורך 4-5 ס"מ. דוחה ומגעיל.

איך אני נפתר מהם?

.התקשרתי לאיזו חברת הדברה והפקידה שענתה שאלה אותי מה זה תולעת מים.

אכן שאלה יפה שאלה הפקידה....
02/12/2009 | 16:27
3
בלילה לפני שהולכים לישון,
02/12/2009 | 18:12
1
4
לשפוך חצי כוס אקנומיקה לכל אחד מפתחי הביוב.
הג'יפה שמצתברת בכוסית הניקוז משמשת מצע גידול טוב למיני יצורים.
מקסים אבל באילו יצורים מדובר בכלל?
02/12/2009 | 19:03
1
4-5 ס"מ נשמע כמו חשופיות....
מעיין חודדה מגיעה ל- אנשים!
( לעמוד שלי בתפוז )
02/12/2009 | 11:13
1

מלכת הדרמה של הוילה מגיעה להתארח
בין אם אהבתם אותה ובין אם שנאתם אותה, לא יכולתם שלא לשמוע עליה.
מעיין חודדה, הדיירת האהובה, שנואה והשנויה במחלוקת ביותר שנכנסה לוילה של האח הגדול והודחה ממנה על ידי ההפקה ביום ראשון האחרון תגיע לפורום בשעה 14:00 ותענה לשאלותיכם!
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

בין השעות 18:00-19:00 תתארח מפקדת פלוגת לוחמות בחיל האיסוף הקרבי, סרן אורטל עמר בפורום מתגייסים ותשיב לכל השאלות בנושא החיל:

רוצים להחליט אילו שירים יאירו לכם את חג החנוכה
תפוז אנשים ורשת ג' – הבית של המוזיקה העברית יחגגו ביחד את חג החנוכה במצעד שירי חנוכה ונרות שישודר בתכנית "ציפורי שיר" ברשת ג'. אתם תהיו אלה שיציעו, ידרגו ויבחרו את השירים שישודרו בתכנית המוארת והחגיגית.
רוצים להציע את "נר לי דקיק", "נר על החלון" או "ימי החנוכה"? היכנסו לפורום חמישים פלוס והציעו את השירים שתרצו לשמוע!
הקליקו כאן:

רוצים לראות דרמת מתח ואקשן ישראלית, המתרחשת ברחובות האפלים של דרום תל אביב?
תפוז אנשים ויונייטד קינג מחלקות לכם כרטיסים זוגיים לסרט החדש "קירות", בכיכובן של נינט טייב ואולגה קורילנקו.
הציעו בפורום עשרים פלוס דרכים להתמודד עם אלימות. אולי זה יזכה אתכם באחד:
אולי מישהו יודע קצת על חיי קיפודים ?
02/12/2009 | 10:27
1
1
מצאתי קיפוד כולו מכורבל בתוך סווצ'ר ומסביבו מלא צועה של עצמו .מכוון שזה היה היום בבקר לא הוצאתו אותו .

השאלה שלי .האם זה נורמלי שקיפוד עושה צרכים איפה שהוא ישן או שמשהו לא בסדר איתו ??

או שיש פורום אחר לישאול ?.
נסי בפורום שמירת טבע
02/12/2009 | 14:54
האם יש עכביש גדול שחור ומסוכן בארץ?
03/12/2009 | 21:52
4
ז"א היא מלאה בפרווה גדולה מאוד, יחסית לכל העכבישים שראיתי אי פעם בחיים שלי, היא בצבע שחור -אפור
כמעט הרגתי אותה עם המגב אבל היא ברחה בשניה מאחורי הצינור של האסלה ולמזלה לא הגעתי אליה....
ראיתי שיכול להיות שזאת פרוותנית שחורה ולא מזיקה (להיפך)
רציתי לדעת לפני שאני הופכת את הבית האם יכול להיות עכביש אחר בעל אותו התיאור ומסוכן?
(ולמען הסר הספק, אם זאת היתה רק אני בבית לא היתה שום פניקה, רק שיש ילדה בת שנתיים שאוהבת לשחק בכל חור ומקום בבית...)
התאור מתאים לפרוונית שחורה.
03/12/2009 | 22:33
3
2
ולא יכול להיות משהו אחר נכון?
04/12/2009 | 08:37
2
1
אני פשוט שוקלת להניח לה בשקט ורק לשמור שהילדה לא תתקרב לשם....
הנה תמונה
04/12/2009 | 09:03
1
http://albums.timg.co.il/userFolders/9/113868/1138...

ואם רוצים לסלק אותה אפשר לטטא בעדינות לתוך דלי ולהוציא החוצה
תמונה מצאתי בגוגל
04/12/2009 | 10:29
ראיתי אותה ממש לרגע...לא יכולה להיות בטוחה במה שראיתי...
השאלה אם קיים בישראל משהו שדומה לתיאור שלי?
ובקשר ללתפוס אותה זאת בעיה גדולה, היא מאחורי איזה צינור מתכת וקיר צמוד צמוד....אם היא לא תצא ביוזמת אין לי סיכוי (ניסיתי)
פורומים חדשים ב אנשים
( לעמוד שלי בתפוז )
03/12/2009 | 16:49
1

דקסטר מורגן הוא הרוצח הסדרתי הכי כריזמטי ונערץ שידעה הטלוויזיה. בעונה החדשה ניצב דקסטר מול אתגר מיוחד במינו: האם דקסטר יכול להיות איש משפחה אמיתי או שהוא רק מסכן את קרוביו? בואו לעקוב, לשתף ולדון בנושא דקסטר בפורום המחודש:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

אחרי תקופה ארוכה חוזר אלינו יפתי, כוכב ההיפ הופ העולה עם הפורום שלו בתפוז במתכונת משודרגת. הכנסו כבר עכשיו לדבר על העשייה, על השירים ועל כל מה שקשור אליו:

פעם, היינו יכולים להכין קפה, לצאת לטיול עם הכלב ולישון צהריים עד שדף האינטרנט שרצינו נטען. היום, יש לנו אינטרנט מהיר של עד 100MB.
רוצים לדעת מה זה private NGN, מהם יתרונותיו ואיך הוא עובד? בואו לפורום Private NGN למהירויות גבוהות

הם חיים כחרדים לכל דבר, אך בתוכם - הם אחרים לגמרי. פורום חרדים בעל כורחם פותח את דלתו לכל מי ששם, למי שמתלבט וגם למי שרוצה לדעת עוד
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...
תצפיות
29/11/2009 | 20:29
4
4
ביום שישי בכרמל: זעמן שחור פעיל (בערך 1 מ') , צב יבשה פעיל
בחיפה זעמן מטבעות שרק בקע. לצערי השכן שלי הבחין בו וחשב שזה צפע- הנחש לא שרד. לא עזרו ההסברים שגם צפע הוא ערך טבע מוגן!
בשישי- צפע בוגר פעיל באזור הוד השרון.
30/11/2009 | 08:25
1
3
בחמישי-צפע מתחרדן על שיח גבוה באזור הוד השרון, זעמן מטבעות צעיר( לא פעיל) באזור שפיים.
דווח לי על שני זעמנים שחורים פעילים
30/11/2009 | 10:24
6
לפני שבוע ולפני שבועיים בערך ,באגמון החולה
צפע(בייבי מהשנה) פעיל היום בצהריים בפרדסיה.
03/12/2009 | 20:27
1
ביום רביעי ה2 לחודש טיילתי
04/12/2009 | 11:28
4
בחלק המערבי של נחל בצת, בין קיבוץ אילון לצומת אדמית.
טיילתי בשעות הצהריים המוקדמות 12-14, ולצערי מעבר להרבה לטאות זריזות, כמה חרדונים מניפנית ושממית בתים לא נתקלתי בזוחלים מיוחדים יותר.
היו גם שתי צפרדעי נחלים צעירות אבל כאן כבר הסתיים הטיול.
למרות שהיה קצת מאכזב מבחינת מצאי המינים עדיין היה מהנה להסתובב בשטח היפה.
בחירת זוחל ראשון - בעיה
29/11/2009 | 15:10
9
2
שלום לכולם,
קראתי את מאמר בחירת זוחל ראשון שנמצא בראש הפורום ובנוסף קראתי מספר מאמרים אחרים שמצאתי בראשית אך יש לי דילמה..
הבנתי כי הזוחל הצמחוני היחיד שניתן להשיג במחיר זול ולא במחיר שחיטה הוא האיגואנה אך ממש לא מומלץ לקנות את האיגואנה כשאתה מגדל מתחיל...
וכאן אני בדילמה..

להביא זוחל הבייתה זה התקף לב להורים, להביא זוחל שעוד צריך לשמור ולדות עכבר קפואים בפריזר או גרוע מכך להכניס ולד עכבר חי הבייתה זה כבר דום לב.

מה אני עושה?
לצערי מבדיקתי באיזור מגוריי (קריות), אין ממש חנות טבע שאפשר לסמוך עליה להספקה שוטפת של ולדות עכבר ומעבר לכך אם למשל אני בשבוע מסוים לא נמצא בבית הוריי ממש לא ילכו לחנות לקנות ולד עכבר...
מה שמחזיר אותי לסוגית הזוחל הצמחוני - אני חושב שזה המוצא היחיד.

מישהו יכול להכווין אותי קצת יותר או שאולי עדיף לוותר?
חשבתי אף לרכוש את הנסיון הנדרש דרך התנדבות בחי פארקים קרובים (מוצקין/חיפה) אך משיחות טלפון שערכתי עימם הם לא מחפשים מתנדבים..
אולי תעזוב את הבית?
29/11/2009 | 19:00
8
1
אני מבינה שההורים שלך גם צריכים להאכיל ולטפל לך בזוחל?
הייתי מציעה לך לחכות עד שיהיו לך חיים יותר יציבים
חיות ונדודים ולפעמים גם הורים לא הולכים ביחד
הם לא צריכים...
29/11/2009 | 19:42
7
אבל אם נהייה מציאותיים צריך להסתכל גם על מצבי קיצון בהם ייתכן ואעדר למשך כמה ימים מהבית.. נניח חופשה בחו"ל.
אני ממש לא רואה את הורי הולכים להביא ולד עכבר ונותנים לנחש למשל.

הנחש לכשעצמו לא מפריע להם..
התנאי הוא שאחריות הטיפול היא רק עליי ואין לי בעיה עם זה. אך אני מעדיף להתחיל עם חיה צמחונית כדי שאם אצטרך שההורים יעזרו מידי פעם הם לא ירתעו מזה.

כמו שאמרתי, מבדיקתי את עשרות המאמרים ברחבי הרשת האופציה היחידה היא איגואנה אך יחד עם זאת היא לא חיה למתחילים.
קיוותי אולי מאנשי הפורום לראות אם יש אופציות נוספות אולי אף פחות פופלריות...
נחש יכול לצום כמה ימים\שבועות.
29/11/2009 | 20:02
6
ולא תמיד חייבים להחזיק מזון קפוא במקרר. יש לא מעט חניות שמחזיקות מכרסמים.

זוחל צמחוני לגמרי אני לא מכיר, אבל אני יודע שישנן לטאות מסויימות שניזונות בן היתר מירקות, מזון לחתולים ואפילו גרבר(לא יכול לחתום לך כמה המזונות האלו בריאים או מתאימים ללטאות מאחר ואני לא בקיא מספיק בתזונה שלהן). אם כי, אני חושב שעדיין חלק מהתפריט של אותן לטאות כולל חרקים ברמה כזו או אחרת.

בנוסף, ישנם גם נחשי מים שניזונים מדגים, ולפעמים ניתן להרגיל אותם לחתיכות פילה
נחש מים דווקא נשמע מגניב לא חשבתי על זה
29/11/2009 | 20:06
4
יש על זה מידע איפשהו?
לא מכיר אתרים מומלצים.
29/11/2009 | 20:18
3
נחשי המים שניתן לרכוש בארץ נקראים "בירית"(garter snake).

כיצד מקימים טרריום לנחש הזה?
29/11/2009 | 22:08
2
אני מניח שלנחש מים צריך הרבה מים ואף מים עמוקים..
יש אולי תמונה של טרריום מעוצב לדוגמא?
לא חייב טרריום מעוצב ספציפית
29/11/2009 | 23:11
2
אפשר פשוט לשים מיכל פלסטיק עם מים בתוך הטרריום.
הנחש נמצא חלק נכבד מהזמן בחלק היבש ומידי פעם נכנס למיכל המים.
השם מטעה.....
30/11/2009 | 08:23
1
נחשי בירית צרכים תנאים דומים לאלו של מרבית הנחשים, מלבד העובדה שהם ישמחו לכלי מים גדול.
מעבר למצבים בהם אין להשיג דגים שלמים
30/11/2009 | 09:04
בגודל המתאים, לא הייתי ממליץ להאכיל בחתיכות פילה.
זה כמו להאכיל נחש בחזה עוף.
חסרים בזה הרבה מאוד דברים שהנחש צריך.
חשוב לזכור גם שהרבה מנחשי המים הם לא מהמומלצים להחזקה על היד פשוט בגלל החומר המסריח שהם עלולים להשפריץ עליך וההתנהגות הלא הכי רגועה שלהם.
אבל בצד החיובי מדובר בנחשים אקטיבים למדי שיכולים להתאים גם לטרריום מעוצב עם צמחיה.
צבים בחורף
28/11/2009 | 16:34
1
49
שלושה צבים היום במורדות תל אדמי. שניים עסוקים במצוה, (אותרו בעזרת קולות שב"ש). רק נדמה לי או שצבי יבשה יותר פעילים בחורף בשנים האחרונות?
לא חושב שזה בשנים האחרונות.
29/11/2009 | 20:15
4
אני חושב שתחילת החורף זו תקופת פעילות טובה מאחר ומצב העשביה מצויין.
משהו עובר עליו .....
27/11/2009 | 09:56
3
3
בוקר טוב...
יש לי פיתון מתכדר בן כשנתיים, אנחנו מגדלים אותו כבר קרוב לשנה וחצי בבית.
אבל משהו מוזר עובר עליו לאחרונה........
עד לפני מס' שבועות הוא ניזון מ 4-5 עכברים פעם בשבוע.
לפני כשבועיים בעלי העביר אותו לחולדות. בפעם הראשונה זו היתה חולדה בינונית והוא אכל אותה בתיאבון רב, ולפני ארבעה ימים אלה היו 2 חולדות קטנות יותר שגם אותן אכל בתיאבון.
אבל מהארוחה האחרונה שלו, כל פעם שמישהו עובר ליד הטרריום שלו או נוגע בטרריום מבחוץ הוא ישר עובר לצורת S ומביט בעובר כאילו שעוד שניה הוא תוקף את הטרריום.... פעם, אם מישהו פתח לו את הטרריום אז או שהוא נבהל ונכנס לתוך עצמו או שפשוט לא הפריע לו. עכשיו כשאני באה לפתוח את הטרריום הוא פשוט מתרומם במהירות, נעמד מול הפתח בצורת S וכאילו ממתין לתקיפה. אני רוצה לסדר לו את הבית ולשים לו מים חדשים ופשוט מפחדת שלא לקבל ביססס חשוב לציין שהוא אף פעם לא תקף ולא נשך אף אחד וממש תמיד היה רגוע ונוח.... לא היו שינויים לאחרונה בבית או במיקום שלו...
מה עובר עליו ??? תודה..
אין לי הרבה ניסיון בתחום
27/11/2009 | 13:46
1
אבל מהמעט שיש לי נראה לי שאתם מאכילים אותו בתדירות גבוהה מידיי...
מה שעשוי לגרום לו  לחשוב שבכול מגע או תזוזה מצד המטפל הוא יזכה לארוחה...
אולי הוא עדיין רעב?
28/11/2009 | 09:41
1
1
שמתי לב שבתקופה הזו, המתכדרים הבוגרים שלי מאוד רעבים(כאילו נפתח להם התאבון) והם כל הזמן מחפשים אוכל ומוכנים לאכול אפילו כשהם בנשל.
יכול להיות שכמות המזון לא מספיקה לו.
בנוסף
29/11/2009 | 18:17
2
הרבה מתכדרים נוטים לאכול הרבה לקראת החורף ואז צמים את כל החורף או ממעטים לאכול וכל זה ללא שום קשר לחימום בטרריום.
לדעתי צריך להציע לנחש עוד אוכל וכאשר את צריכה לנקות פשוט תגעי בנחש מהר ככה הוא יבין שאת לא פריט מזון והוא לא יתקוף אותך בטעות. מכאן תוכלי להרימו ולהוציא אותו מהטרריום ללא חשש.
בתי, בת כמעט 7, רוצה לגדל נחש
25/11/2009 | 18:00
6
9
לא חשבתי שאי פעם אכניס נחש הביתה אבל היא כל כך רוצה שקשה לי לעמוד בפניה.
העניין הוא שאין שום מושג על גידול נחשים. האם יש פה מי שיכול לתת לי קצת מידע או להפנות אותי למקור מידע על הסוגים השונים ומה ההבדל ביניהם מבחינת הגידול והטיפול בהם.
כמה בערך עולה להציוד הדרוש וכמה עולה האחזקה אחר כך?
אשמח לכל עזרה בנושא.
שלום תנירוני
25/11/2009 | 22:50
3
קודם כל נחמד לשמוע שמישהו אצלכם בבית בעניין
עכשיו אני מציע לעשות חיפוש בפורום על נחשים למתחילים או מגדלים מתחילים ותמצא מידע רב שנאסף משאלות זהות שכבר נשאלו פעם רבות בפורום.
בהצלחה יונתן
צריך לקחת בחשבון
26/11/2009 | 09:44
1
3
שנחשים ניזונים מעכברים, לעיתים חיים.

זה לא תמיד מחזה נכון עבור ילדה בת 7.
ילדים לא יכולים לגדל בע"ח בעצמם
28/11/2009 | 11:29
ובכל מקרה הטיפול בנחש תהיה האחריות של ההורים
מה גם שמדובר באחסון של מזון בפריזר וחישוב כמויות מזון
ניקיון הטרריום, שמירה על טמפרטורה ועוד
אם את מוכנה ללמוד הכל על גידול נחש או זוחל אחר ולהתמסר לזה
אז שיהיה לכם בכיף
אם לא, כדאי שתוותרו על כל העניין
יש ב"טאגליינס" של הפורום נושא שנקרא-
28/11/2009 | 09:43
1
"בחירת זוחל ראשון". זה יכול לתת כיוון כללי ולעזור למקד את השאלות.

אבל אני בהחלט מסכים עם מה שרשם אילן נרינסקי.
תודה לכם על כל התשובות
29/11/2009 | 08:40
1
1
קראנו וחשבנו והחלטנו שלא. לא מתאים לנו. אולי כשהיא תגדל.
שוב תודה לכם.
שמחה שלקחתם החלטה מחושבת
29/11/2009 | 08:55
וקצת עצובה עבור הילדה...
אבל אין ספק שזה הדבר הנכון לעשות
ובטח שזה יותר טוב מלקנות נחש ולוותר עליו לאחר מכן או חס וחלילה להזניח אותו
עזרה בזיהוי נחש
24/11/2009 | 16:48
2
8
בפעם הקודמת ביקשתי את עזרתכם בזיהוי עכביש, ולא איכזבתם! :)
הפעם מצאתי נחש ליד הבית שלי, כך הוא נראה
האם זהו זעמן מטבעות?
חנק משריץ
24/11/2009 | 16:59
3
לא מזיק ולא מסוכן נחש ממשפחת הבואות.
אני מקווה שהוא עדיין נראה כך
24/11/2009 | 21:03
3
נחשים בחצר...
23/11/2009 | 20:33
8
6
שלום אני צריכה עצה אך להרחיק נחש מהחצר, זו פעם שנייה שאני רואה את הנחש בחצר ובפעם הראשונה הוא ניסה להכנס הבית, מדובר בנחש אומנם קטן אבל יש לי תינוקת קטנה ואני מאוד חוששת
אשמח לקבל עצות ודעות
תשובות
23/11/2009 | 21:49
7
2
נקי את החצר מג'אנק ועשביה. תדאגי שהרשת בחלונות סגורה כשהחלון פתוח.
ואם יש חריץ מתחת לדלת כדאי לחסום אותו עם פס גומי קשיח.
את זה עשינו ... הוא היה בחנייה הפעם
23/11/2009 | 22:47
6
2
אך אפשר למצוא אותו או לסלק אותו מהחצר ?
אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאירה שלימה.
24/11/2009 | 08:44
3
זה לא נאמר/נכתב בציניות.-
לבית צמוד קרקע יש יתרונות רבים וחסרונות מועטים.  השכיחות של  נחשים,רמסים וחרקים גדולה יותר בבתים צמודי קרקע מבעיר.
אין דרך ו/או תכשיר כלשהוא שימנע מהנחש לחדור ל-ד' אמותיך.  אפשר לנסות ולהפחית את הסיכוי בכך ש- נקיון בסביבת הבית למניעת מקומות מסתור פוטנציאלים.  הדברת מכרסמים (עכברים חולדות).   הכי חשוב זה לקחת אנציקלופדיה/מגדיר ולנסות להכיר את הנחשים ששכיחים בסביבת המגורים שלך.
לנחש חשיבות אקולוגית מכרעת בהדברה ביולוגית (מכרסמים וחרקים), לא מעט נחשים לא ארסיים טורפים את הצפע ולכן חשוב לדעת מיהו מי ולא לפגוע בהם (מה גם שהנחש בע"ח מוגן ע"פ חוק).
חתול
24/11/2009 | 15:21
2
1
ובתור תוספת אחרונה, את מוזמנת להתחיל להאכיל איזה חתול חצר.
הנוכחות שלו בהחלט תגרום לנחשים לעזוב את החצר.
נוכחות של חתול לא תרחיק נחשים.
24/11/2009 | 16:13
מקסימום, הם יטרפו אם הם יתגלו ע"י החתול, אבל הם לא יעזבו את החצר רק בגלל שיסתובב שם חתול.
ביחד עם הנחשים, עשויים להטרף גם מכרסמים קטנים, לטאות וציפורים שונות.

הפתרון הנכון הוא לשמור על חצר נקיה ומסודרת, כזו שלא תאפשר לנחשים למצא שם מקומות מסתור, מזון ומים. זה לא ימנע מהם לעבור דרך החצר, אבל זה בהחלט ימנע מהם להשתקע בה.
הנזק לטבע שחתולים עושים גדול פי כמה
24/11/2009 | 21:33
מהתועלת שמישהו יכול להפיק מהם.
ישנן מדינות שמינים של בעלי חיים הוכחדו או כמעט הוכחדו לגמרי על ידי חתולים, וגם בישראל המצב לא טוב בהרבה בכל מה שקשור לנזקי חתולים.
לכן עידוד אנשים לגדל חתולים שנמצאים גם מחוץ לבית זה די סותר את הרעיון של שמירה על זוחלים בטבע, ועל הטבע בכלל.
משום מה תגובה שכתבתי לך אתמול לא נקלטה
24/11/2009 | 16:29
1
אני אוסיף עוד כמה דברים לכל מה שנכתב כאן.
תדאגו שהרשת של החלונות סגורה היטב כשהחלון עצמו פתוח.
אם יש חריץ מתחת לדלת הכניסה לבית כדאי שתאטמו אותו עם פס גומי קשיח.
ככה תפחיתו בהרבה את הסיכוי שנחש יחדור הביתה אבל זה עדיין לא במאה אחוז.
אופס אני כנראה ממש עייף
24/11/2009 | 17:03
חרדון חלוד
22/11/2009 | 23:50
5
התחפש לזיקית.
משהו שאני מנסה בימים האחרונים
21/11/2009 | 23:25
19
6
בימים האחרונים התחלתי פרוייקט קטן של הרגלת השמממית טוקאי שלי (gecko gecko).
אני עובד בעיקר עם הזכר ולא עם הנקבה, אין ממש סיבה מיוחדת לכך.
את שתי השממיות יש לי כבר לא מעט שנים 4 ו 5-6 והן הגיעו לארץ כבוגרות שנתפסו בטבע.
אחד הדברים שהטוקאיי מפורסמים בהם אחרי הגודל (או לפני...) הוא האופי שלהן.
כל מי שמכיר אותן יודע שהן לא יהססו לנשוך, וחזק!
אבל כנראה שעם קצת עבודה והרבה סבלנות אפשר לגרום להם לא לראות בך טורף או איום רציני.
נכון לעכשיו אני מצליח להוציא אותו מהטרריום בלי לחטוף ביס ואחר כך להחזיק אותו על הידיים ולהעביר אותו מיד ליד ללא נשיכה, למרות שמדי פעם הוא מפחד ופותח את הפה, אבל אחרי כמה שניות ללא תגובה ממני הוא נרגע.
כמה מילים על המין הזה:
הזכרים גדולים מהנקבות ויכולים להגיע לאורך של 30 ס"מ (הזכר שלי הוא בערך 25 ס"מ).
מגיעים מהמזרח הרחוק: תאילנד, ויאטנם, לאוס ומדינות נוספות בסביבה הקרובה.
במקומות האלו הן בערך כמו מה שממיות בתים אצלנו, וניתן לראות אותן בקלות על קירות בתים.
הן ניזונות מפרוקי רגליים וחרקים ולפחות בשבי גם מולדות עכברים.
אחד הדברים המעניינים שקראתי עליהן הוא שהזוג שומר על הביצים וגם על הקטנים שיכולים להמשיך ולחיות עם ההורים, דבר שאני בטוח מפתיע הרבה מגדלים שמצפים משממית אוכלת כל שכזאת לאכול כל דבר שקטן ממנה.
אני מצרף מספר תמונות של הזכר.
תמונה נוספת
21/11/2009 | 23:26
6
אפשר לקוות שבעתיד פרטים ילידי שבי
21/11/2009 | 23:27
4
יהיו זמינים, כי כאלו מהטבע מגיעים לא מעט.
תמונה אחרונה להערב.
21/11/2009 | 23:31
7
4
בארצות הברית הפופולריות של עולה בשנים האחרונות בעקבות מגוון גדול של מוטציות צבע ודוגמא שמגיעות מהטבע.
נכון להיות מחירן של המוטציות הזולות ביותר מתחיל בכ 500$ וזה בניגוד ל15$ שעולים הפרטים שמגיעים מהטבע.
מדהים יונתן! בהצלחה עם זה...
22/11/2009 | 14:46
6
4
אני את הקבוצה שלי טרם חשבתי לנסות להרגיל למגע ידיים, אבל כן מתכנן את הצאצאים להרגיל לזה..
בתמונה המצורפת מצולמת אחת הנקבות כשהיא שומרת על הביצה (הביצה מוסתרת לחלוטין בתמונה הזו) אנסה הערב לתפוס תמונה שרואים איך היא ממש עוטפת את הביצה עם היד.
:)
אני לא מנסה להרגיל את הנקבה, רק את הזכר
22/11/2009 | 22:10
5
1
האמת היא שפשוט היה לי טרריום פנוי בחדר והתאים לי להעביר אותם אליו מחדר אחר שבו הם היו ומאז אני מנסה להרגיל את הזכר.
אין לי צורך ממשי, כי בסופו של דבר אני לא מתכוון להוציא אותו בכל יום, אבל אני כן רוצה לראות עד כמה העניין אפשרי ולאיזו רמה של הרגלה ניתן להגיע עם פרט שהגיע כבוגר מהטבע.
נכון לרגע זה הוא מתקדם יפה.
אפשר לקבל קצת פרטים בנוגע לקבוצת הרביה שלך?
כל הכבוד!
24/11/2009 | 15:19
2
1
כל הכבוד יונתן, על האומץ ועל ההישגים!
אצלי לצערי, אם אני משתהה יותר מידי בטרריום בהוצאת כלי המים אני כבר בסכנת ביס.
הזכר שלי הוא איזה פיטבול בגלגולו הקודם
נסה לתפוס אותו ולהניח אותו עליך
24/11/2009 | 21:38
1
מקסימום תחטוף כמה ביסים, אבל אני די בטוח שאחרי כמה פעמים שהוא ינסה לברוח ותחזיר אותו אליך הוא כבר לא ינסה לברוח ובמשך הזמן פחות יראה בך איום.
מנסיון אישי
25/11/2009 | 00:48
מנסיון אישי אני חייב לציין שעוצמת הנשיכה שהלטאה "המסכנה" הזאת מסוגלת לשגר בכלל לא פרופורציונאלית לגודל שלה.

זה ממש, אבל ממש כואב וגרוע מזה, היא לא מרפה במשך דקות ארוכות.

כל נסיון לשחרר אותה מתבטא בסגירה עוד יותר חזקה ועוד יותר מכאיבה.

חוויה שאני בהחלט אצא מגידרי בשביל לא לחזור עליה
בטח,פרטים-
24/11/2009 | 19:00
1
5
שלישיה, 1.2 . הגיעו לא מזמן.. עדיין בבידוד...

בריאים כמו שוורים ,2 מהם בהירים יותר מזה שהצגת אחד כהה כזה...

מצרף תמונה של הנקבה והביצה מהיום

ערב טוב שיהיה :)
ממה שאני יודע וגם ראיתי הצבע זה דבר שמשתנה
24/11/2009 | 21:42
1
בהתאם למצב רוח או טמ"פ, אבל גם שלי נראה לפעמים בהיר כמו בתמונה ששמת.
בכל מקרה אני מקווה שתצליח עם הביצים, זה יפה מאוד שזאת קבוצה חדשה ושכבר הם מתחילים להתרבות.
לא יודע מה אתה מוצא בחיות עם רגליים...
24/11/2009 | 16:15
8
1
סתם, נראה מגניב. תהנה מהביסים........
אבוי,זכורות לי חוויות מאוד לא נעימות עם
24/11/2009 | 16:48
7
הטוקאיי הארורים האלה............
לטאה מנוולת
24/11/2009 | 16:49
5
1
לא יפה להגיד מנוולת על אוכל.
24/11/2009 | 21:44
4
1
הצעה
25/11/2009 | 21:05
3
לגביי הביסים נראה לי שאתם צריכים לנהוג כמשל העיזים (אדם אחד התלונן שהבית צפוף לו,אמר לו הרבי תכניס את עדר העיזים שלך הבייתה וחזור בעוד שבוע.... לאחר שבוע הוא חזר אל הרב והאחרון אמר לו עכשיו הוצא את הדר מהבית ותאמר לי האם עדיין צפוף) בקיצור החזיקו כח נילוס ביד או שהוא יחזיק אותכם ולאחר מכן חיזרו לשממית ותאמרו לי איך הביסים שלה?
25/11/2009 | 22:58
חחח
אני יותר חושש מהאיגואנה שלך מאשר מהכוח
26/11/2009 | 09:03
1
29/11/2009 | 11:23
ולהיפך..
24/11/2009 | 20:37
עזרה בזיהוי נחשון שנכנס לבית
20/11/2009 | 16:01
14
13
שלום! אודה על קבלת עזרה (ו/או הרגעה). אנו גרים בקומה 2 בית פרטי שמסביבו הרבה צמחיה, אבל גם סביבה עירונית של כביש בתים  וכו'.
היום מצאנו את חתולתינו ( שאינה יוצאת מהבית אלא למרפסות- פתוחות) משחקת ותופסת בפיה, בתוך חדר השינה של בתי, עם משהו שנראה בתחילה תולעת, אך כשנמלט ראינו בבירור שזהו נחש (קטן) כ- כ-15 ס"מ, זחל בצורה מתפתלת ואף הרים לעיתים ראש שצורתו חץ. צבעו היה כחול-אפור, והיו עליו פסים דקים כמעט בלתי נראים. השלכנו אותו לחצר, אך אנו תוהים: האם יש אצלינו נחשים בחצרות (ואולי ארסיים?) ואיך הגיע למעלה. האם מטפס על צמחיה, או עוד אפשרות שנפל ממקור של ציפור חולפת? אודה על העזרה והתשובה. שבת שלום.
באיזה אזור בערץ את גרה?
20/11/2009 | 23:37
13
8
האם הוא דומה במקרה לנחש בתמונה שצרפתי?
הנחש שאת תמונתו העלתי הוא עין חתול חברבר שבקע השנה.
ותמונה נוספת של אותו הפרט
20/11/2009 | 23:48
9
רק שבגלל התאורה הוא יצא קצת צהבהב.
תודה ליעל על התמונה.
כמובן שהכוונה לארץ ולא לערץ
20/11/2009 | 23:51
11
3
אני מרחובות
21/11/2009 | 10:36
10
3
יש באיזור גם חולות ו(איזורי בנייה)
הנחש היה הרבה יותר קטןטן, ללא עור קשקשים (לפחות לא נראה) קוטר כ- ס"מ 1 ואורך כ-15 (אולי תינוק?)
תודה שוב.
והגוון היה אפור-כחול
21/11/2009 | 10:37
1
הנחש בתמונה המצורפת הוא באורך 23 ס"מ
21/11/2009 | 10:50
8
2
ובעובי של פחות מעיפרון.
יכול להיות שמה שראית היה נדל ארסי?
תחפשי תמונות של נדל ארסי, הם מגיעים בכל מני צבעים וגוונים וגם מתקדמים בצורה מתפתלת.
לפי התמונות אני לא חושבת שזה היה נדל ארסי
21/11/2009 | 11:00
1
2

הוא היה חלק (פסים כמעט ולא נראים) ובלי ה"זרועות" האלו.

אולי זה לא היה נחש?
אולי. בגלל זה העלתי את האופציה לנדל ארסי
21/11/2009 | 12:18
3
שאינו נחש.
הצבע היה כחול-שחור
21/11/2009 | 23:19
5
3
והוא הסתובב בבית (איך הגיע לקומה 2)? וזחל מהר ובתנועה מפותלת של נחשים ומידי פעם הרים את ראשו
הסתכלתי באתר שלך
21/11/2009 | 23:27
4
5
והכי דומה זה ל"נחשיליים"
אולי, רק שאין עליהם פסים.
21/11/2009 | 23:32
3
3
השאלה בעצם
21/11/2009 | 23:38
2
3
היא: האם זה נחש ארסי ...
2והאם חדירתו לביתינו היתה מקרית או שצפויה לנו מיתקפת נחשים...
ארסי זה לא
21/11/2009 | 23:43
1
2
לא אם זה נחשיל בכל אופן.
רק אם זה נראה כמו שצפע נראה בתמונות זה צריך להיות ארסי באזור רחובות.
אני לא מאמין שאת צפויה להתקל בנחשים נוספים בעקבות הפרט הזה.
את יכולה להיות רגועה.
תודה בכל מקרה אמשיך לחפש תמונות באתרים שונים
21/11/2009 | 23:47
2
תצפית מוזרה על צב יבשה
19/11/2009 | 15:35
2
11
אתמול בזמן טיול בנחל שיח בחיפה גילית להפתעתי צב יבשה בתוך הברכה של המעיין התחתון.  מדובר בבריכונת קטנה בעומק של 40 ס"מ לכל היותר. בצד אחד הברכה תחומה בקיר בנוי ומצד שני בסלע טבעי משופע.
הצב שהה על קרקעית הבריכה בעומק 40 ס"מ וכנראה חיפש מזון מתחת לאבנים ( יש שם תולעים וגם קונכיות של מים מתוקים).
מדדתי על השעון כמעט 4 דקות ( לא ראיתי מתי נכנס ) שבהם היה בתוך המים ורק אח"כ הוציא את הראש ונשם.  הוא לא שחה ולא צף אלא רק הלך על הקרקעית.  טמפ' המים לא יותר מ-18 מעלות כלומר ממש קרים. האם זה תצפית שכיחה ?  הוא לא אמור כבר היכנס לשנת חורף? , הרי ירדו כמעט 200 מ"מ באזור ובלילות אולי 15 מעלות . הוא התקשה לעלות על הסלע המשופע אז הוצאתי  אותו מהמים והנחתי אותו במרחק לא רב.
אתה נקרא איצטגנון, זה אומר שאתה בטח יודע מהו,
21/11/2009 | 09:17
1
7
וצב יבשה מוזר בעינייך? ...

אם זה אכן צב יבשה (ולא צב ביצות, למשל) קשה לי להאמין שהוא חיפש מזון  בקרקעית הבריכה.

יש סיבה להאמין שהוא לא יכל לצאת משם, על הסלע המשופע?
מה שמפתיע זאת יכולת הצלילה
21/11/2009 | 22:31
6
הוא שהה מתחת לפני המים ללא נשימה כארבע דקות לפחות לפני שפנה למים הרדודים והוציא את הראש כדי לנשום.
מדגסקר
17/11/2009 | 17:42
25
17
שלום לכולם,

חזרתי הבוקר מחודש מעניין במיוחד במדגסקר, אליה נסעתי על מנת להכיר את האי על מגוון בתי הגידול שבו, הצומח והחי (בדגש מיוחד לזוחלים, כמובן), כמו גם ללמוד מה נעשה שם בענייני שמירת טבע.
יקח מספר ימים עד שאעלה שרשור מקיף בנושאים הרלבנטיים כאן, (בעיקר אקולוגיה והתנהגות של המינים שראיתי, וכן הערות בדבר שמירת טבע וסחר במיני זוחלים מלגשיים).

בינתיים לא מתאפק ומעלה מתאבן בדמות Uroplatus phantasticus - שממית מופלאה (כשאר מיני הleaf tailed geckos) שצולמה ביער הגשם בRanomafana.
מדהים מדהים מדהים!!!
17/11/2009 | 18:08
4
פשוט אחד מבעלי החיים המדהימים והאהובים עלי ביותר.
אשמח אם תוכל לפרט לגבי מסגרת הטיול. אני מאוד מעוניין לטוס לטיול דומה במדגסקר.
טסת באופן עצמאי או כחלק ממשלחת או קבוצה?
ממש כיף לראות. נחכה לפרטים
נראה לי שלקחת עלה שנשר בשלכת
17/11/2009 | 22:01
2
וגזרת אותו לצורה הזאת אין דברים כאלה, נכון?לא נורא אם תודה בזה לא נעשה לך כלום.
אם זה רק מתאבן אני לא יכול לחכות להמשך מדהיםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםם.דודו
ברוך השב
17/11/2009 | 23:05
10
2
מדגסקר נמצאת באותה הרשימה עם אוסטרליה בכל מה שנוגע לזוחלים.
להיות שם חודש זה נשמע פשוט חלום.
נשמח מאוד לקרוא על הטיול שלך והמפגשים שהיו לך שם.
מקווה שתמצא את הזמן בהקדם
יונתן
יא אללה ....!!!!!
18/11/2009 | 11:13
2
אני לא יודע, אתם- אנשי הנחשים,
19/11/2009 | 00:53
8
5
אני לא בטוח אם מדגסקר היא המקום בשבילכם.

אני, אני חושב שעברתי לצד של אנשי הלטאות..
אני יודע שמדגסקר היא יותר בכיוון של חיות עם
19/11/2009 | 09:31
5
1
רגליים, אבל אני גם מאוד מחבב קמטנים אז אני חורג גם לכיוון "הרגליים".
רק שאלה קטנה: פוסה ראית בטבע???
אולי..
20/11/2009 | 09:57
4
4

נקבה ממושדרת שצולמה בשמורה הפרטית שב Kirindy, חוף המערבי של מדגסקר (Madagascar dry deciduous forests, יער נשיר יבש?).

סוף העונה היבשה\ תחילת העונה הגשומה (=תחילת נובמבר, השנה מתאחר קצת) הוא הזמן הכי טוב לצפות בפוסה, מאחר ולקראת ההזדווגות הממושכת והקולנית הזכרים מביאים הרבה מאוד מנחות ציד לנקבות (כולל ציד בשעות היום), והנקבות מפטרלות לאורך מסלול ככל הנראה קבוע, ומשאירות סימוני ריח. בקיצור, זה ה-זמן.

השמורה הנ"ל נחשבת למקום הטוב ביותר באי לראות פוסה, למרות שהם נמצאים ברוב שטחו ובבתי גידול שונים.
מכיוון שהיער כאן נמצא בשלכת בעונה זו, התצפית פשוטה יותר. בנוסף, תחנת מחקר ופרטים ממושדרים מוכרים שם.

כששהיתי שם פגשתי צוות של הBBC שעוסק בצילום סדרה על מדגסקר (תצא לאקרנים ב2012, כנראה),
המפיקה החביבה גילתה לי מתי ואיפה כדאי לשבת, מה שאכן עשיתי. הייתי כ"כ בהלם שאכן הפוסה עברה שם, ששכחתי לצלם-
ועד שנזכרתי כבר לא היה אפשר להשיג תמונה ראויה יותר מהמצ"ב. (השביל הקבוע שלה עובר במחנה).

באותו יום נצפו שם עוד שני פרטים, זכרים, אבל אני לא זכיתי. אכב, זו חיה קטנה בהרבה משציפיתי שתהיה.
פרטים אחרים ראיתי בגנים זואולוגיים, אם אפשר לקרוא להם ככה, עליהם ארחיב בעוד כמה ימים.

תודה רבה
21/11/2009 | 01:16
2
1
אם מישהו שוקל לנסוע למדגסקר, עד כמה יקרה השהיה על האי והטיסה?
תשובות
22/11/2009 | 22:35
1
הטיסה, כניסה לשמורות ושכר המדריכים - לא זול בכלל.
כל השאר (מזון ולינה) זול בהחלט.

נסיעות- אם יש לך זמן ואין לך בעיה להדחס- תוכל לנסוע בתחבורה ציבורית (=בארגז של טנדר עם עוד הרבה אורז, תרנגולות ואנשים נוספים) ואז מדובר בעלויות מגוחכות. טיסות פנים ו\או השכרת רכב- יקרות מאוד.
כנראה שאני אמשיך ליעדים זולים יותר בינתיים...
24/11/2009 | 21:26
נראה כאילו הגיברת מורכבת מזנב
22/11/2009 | 12:13
וקצת פוסה בקצה.....
מה זה? "אתם אנשי הנחשים"? הלו, לא יפה....
19/11/2009 | 10:27
1
ככה אתה מוציא את עצמך....
יש צדיק בסדום
19/11/2009 | 16:42
1
מדהימה! עוד עוד!
18/11/2009 | 12:46
1
מאחר ואני חולה בבית, התחלתי למיין את התמונות,
20/11/2009 | 10:59
5
3
את השרשור המסודר שהבטחתי אביא בנפרד. בינתיים מילה על זיקיות, ותמונה אחת.

משפחת הזיקתיים במגסקר מיוצגת ע"י 3 סוגים - Brookesia, Calumma and Furcifer.

ככלל, הסוג B כולל מיני זיקיות קטנות וקטנות מאוד, לרוב שוכנות קרקע ברצפת יער הגשם ו\או בצמחיתו הנמוכה (עשרות ס"מ בודדים מעל רצפת היער, או עליה ממש).

הסוג C כולל זיקיות בינוניות וגדולות והוא הסוג הטיפוסי ליערות הגשם ולחלקים הלחים של האי, ואינו מוכר מהחלקים היובשניים שלו. לכמה מינים בסוג זה אונת עורף מפותחת בצורות שונות, ולכמה מינים תוספת אפידרמלית בולטת לנחיר בקדמת הראש. תוספות אלו אינן מצויות בקרב מיני הסוג F.

הסוג F כולל זיקיות בינוניות וגדולות המאפיינות בתי גידול פחות לחים עד יובשניים, בעיקר במערב האי. מתאפיינים בצבעוניות ודוגמאות ייחודיות. ההבדלים המהותיים בין הסוגים F וC דווקא אינם חיצוניים (ובינהם הבדלים במבנה ההמיפנס והריאה, כמו גם הבדלים גנטיים ניכרים).

ככלל, לא מעט ממיני הזיקיות אנדמיים וספציפיים לאזורים מצומצמים מאוד במדגסקר. לעומת זאת מספר מינים גנרליסטיים נצפים בפריסה רחבה לאורכו ולרוחבו של האי, חלקם בסמיכות לאזורים הנתונים להשפעות אדם חריפות (ישובים, חקלאות, כריתה, .. ארחיב בהזדמנות) - ובצפיפויות גבוהות במיוחד. כך למשל, כמה עשרות פרטים של F pardalis, Panther Chameleon, בהליכה של פחות משעה לצידי דרך באזור חקלאי.

סקירת מינים תבוא מאוחר יותר. כאן מצ"ב הזיקית שהרשימה אותי יותר מכולן,
Brookesia peyrierasi  מרצפת יערות הגשם של גובה נמוך בחוף המזרחי.
(והיא אפילו לא הקטנה ביותר באי!)

שבת שלום.
חולה?? אוי לא
20/11/2009 | 15:01
1
תרגיש טוב (ומהר )
הזיקית מתוקונת
אי מלא בזיקיות זה פשוט נפלא
קודם כל החלמה מהירה
21/11/2009 | 01:18
3
2
הזיקית הזאת נותנת יופי של תחרות לזוטית שלנו.
אני לא רוצה לחשוב על כמה זיקיות כאלו הייתי דורך שם עד שהייתי שם אליהן לב...
במדגסקר, למרבית הפלא,
21/11/2009 | 08:43
2
1
בכל גן לאומי, שמורת טבע, אזור מיוחד ואפילו שמורה פרטית -
אתה מחויב לשכור מדריך\ פקח שיכנס עמך לשמורה למשך כל שהותך.

כלומר, לא רק שאסורה ירידה משבילים (שאינם מסומנים על מנת לחזק את התלות שלך בפקחים), אלא אתה נדרש להלך עם נציג הרשויות.

יש לזה לא מעט השלכות מעניינות, ארחיב בהזדמנות,
אבל בענין הזיקיות - יש לזה אפקט חיובי מאד..
אני בכוחות עצמי איתרתי 2 כאלו, ... הוא הראה לי עוד עשרות,
לעתים אפילו בזוגות.
נשמע שצפיפות הפרטים בשטח, במיוחד של זיקיות
21/11/2009 | 10:20
1
7
היא אדירה!
זה ככה גם עם בעלי חיים אחרים?
המממ,
22/11/2009 | 22:39
מסובך לי להשיב על השאלה, מכיוון שלא תמיד אני יודע לומר בוודאות אם בעלי חיים שראיתי משתייכים לאותו מין או למינים שונים.

בסה"כ, בעלי חיים שלא ניצודים נראים בצפיפויות מרשימות. כמעט ואין מינים שראיתי פעם אחת ויחידה. אבל זו תשובה כללית מאוד כמובן.
נראה כמו חוויה מדהימה!
24/11/2009 | 16:17
4
אני אשמח לראות תמונות נוספות.
גלוין,סתם שאלה; ביקרת גם בצינגי?
24/11/2009 | 16:50
3
כן.
24/11/2009 | 19:35
2

תמונות בקרוב.

העבודה משחררת? מי אמר?
הנאצים, והם שיקרו
24/11/2009 | 20:36
1
1
זאת היתה הכתובת מעל השער של אושוויץ. למה, כל כך נהנים אצלכם ברשות?
מה זה--עושים חיים.......
25/11/2009 | 09:23
דו חיים
19/11/2009 | 12:27
2
1
שלום,

האם מישהו יכול להמליץ לי על וטרינר שמתמצא בזוחלים? בדגש על דו חיים..

תודה רבה
באיזה דו חיים מדובר?
19/11/2009 | 12:59
1
3
נסי לבדוק מה מתאים לך מתוך הרשימה הזאת.
בהצלחה.
יונתן
תודה רבה, עזרת לי מאוד
23/11/2009 | 17:04

מנהל/ת הפורום

אודות:
שמי הוא עמוס כהן ,ואני הבעלים והמנכ"ל של חברת "מיטב הדברות",חבר בארגון מדבירי מזיקים בישראל. אני מוסמך ומורשה להדברה מטעם המשרד להגנת הסביבה, בעל רי
עוד...
חם בפורומים של תפוז
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
עמוס כהן -מנהל פורום הדברת מזיקים
מנהל פורום הדברת מזיקים
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
16:28 | 28.08.15 אורחים בפורום
01:16 | 28.08.15 אורחים בפורום
20:59 | 26.08.15 מועדון לקוחות
18:55 | 26.08.15 quick155
20:34 | 24.08.15 interleukin
14:06 | 24.08.15 אורחים בפורום
23:02 | 23.08.15 גיאל2
11:55 | 17.08.15 אורחים בפורום
21:45 | 11.08.15 אורחים בפורום
16:24 | 11.08.15 נסיכת הכוכב
14:12 | 10.08.15 אורחים בפורום