לא מנוהל - רוצה לנהל את הפורום? לחץ כאן.
אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום זוחלים.
בפורום זה תוכלו לחלוק חוויות, לשאול שאלות, לשתף בידע שלכם, וללמוד עוד על עולם הזוחלים הארצישראלי, ועל גידול זוחלים מחו"ל.
זוחלים הפכו בשנים האחרונות לחיית מחמד נפוצה אולם המידע עליהם עדיין מועט ולעיתים קרובות גם שגוי ודבר זה גורם במקרים רבים לטיפול לקוי בחיה שמסתיים לרוב במותה ובעוגמת נפש גדולה למטפל.
זוחלים בכלל ונחשים בפרט, הם חיות בר נפוצות שיוצרות לעיתים קרובות בהלה גדולה בקרב הפוגשים אותן, בהלה הנובעת מפחד עתיק יומין הטבוע בנו.
מטרתנו היא ליצור קהילה גדולה של חובבים ומגדלים שיוכלו לשתף אותנו בידע שלהם, בנסיונם ובחויות שהם עברו עם הזוחלים אותם הם מגדלים או בהם הם נתקלו בצאתם לטבע וע"י כך ליצור מאגר מידע גדול שיוכל לקדם את כל נושא הגידול והטיפול בחיות מחמד יוצאות דופן אלו, ואת המודעות לחשיבותם של הזוחלים במערכת האקולוגית .
נשמח לפתוח עולם קסום ומיוחד זה לאנשים שעד כה לא היו מודעים לקיומו ולחשוף גם בפניהם את היופי והכיף שבגידול זוחלים
ואת החיים המעניינים שלהם בטבע.
הינכם מוזמנים להיצטרף לקהילה שלנו ולקחת חלק פעיל בדיוני הפורום.
נבקש לשמור על כללי הפורום (שפה יפה,נימוס ושמירה על קשר לנושא הפורום).
תהנו.

זוחל לא מוכר - אולי מישהו מכיר
10/01/11 15:36
32צפיות
חפרתי קצת בגינה ומצאתי (אין לי תמונה) מין זוחל קטן שנראה כמו נחש אבל באורך 5 ס"מ (ללא רגליים) בצבע אפור בהיר, נע די מהר. הנ"ל לא נראה כמו תולעת למרות שייתכן מאוד שאני טועה.
בנוסף למיני נחש הזה, היו במחילה שלו ה"תינוקות" שלו - זהים, רק הרבה יותר קטנים (בערך 8 במספר).
מישהו יכול לומר לי מי הוא ומה הוא בעל החיים שמצאתי?
אם אתה מתאר "תינוקות" במחילה אזי זה לא זוחל
11/01/11 00:17
16צפיות
תנסה מרבי רגלים . הזוחל היחיד שמתאים לתיאורך הוא בכל אופן חמט גמד, כנס לקישור שאשים או תעתיק לדפדפן ותראה הכצעקתה:
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Ablepharus_Rueppellii.JPG
חומט
11/01/11 10:21
14צפיות
היצור שראיתי בקישור אכן מאוד דומה למה שראיתי
פרט ל-2 דברים:
* בעל החיים שאני ראיתי היה בצפע אפור מאוד בהיר
* לא היו לא רגליים כלל
º
אולי נחושית נחשונית?
13/01/11 00:38
9צפיות
זיהוי זכר ונקבה בחרדון מצוי
09/01/11 10:08
233צפיות
חרדון ליד מכון וייצמן
אני חובב חרדונים בטבע ובעיר ואוהב לצפות בהם; עם זאת, מעניין אותי איזה חרדון הוא זכר ואיזה נקבה. לפי המגדירים שקראתי (ובייחוד "מדריך לזוחלים ודוחיים בישראל" מאת פנחס אמיתי ועמוס בוסקילה), הבנתי שחרדון גדול וכהה אמור להיות זכר שליט בטריטוריה, וכמו כן חרדון שקד קידות הוא לרוב זכר (כך הם מפגינים שליטה ומושכים חרדונות).

האם יש דרכים נוספות, וודאיות יותר, להבדיל בין חרדון לחרדונה אצל חרדון מצוי?

ואפרופו חרדונים, בטראסה של הגדר של מכון וייצמן ברחובות יש מושבה גדולה של חרדונים מצויים מכל הגדלים שגרים במחילות שחפרו בין סלעי הטראס ונוהגים להתחרדן להנאתם על הטראסה. פעם אחת אפילו ראיתי קרב בין שני חרדונים ליד תחנת הרכבת של רחובות (שנראה דומה לקרב חתולים, רק ללא צרחות). כנ"ל במסלעה שליד אוניברסיטת תל-אביב (רח' ג'ורג' וויז ליד המדרגות לרכבת) שם גרים בכיף כמה וכמה חרדונים כולל את "כבוד הרקטור" (כפי שאני מכנה אותו), חרדון עצום מימדים וכהה מאוד. מצורפת תמונה של חרדון מצוי שצילמתי במאי 2010 ליד מכון וייצמן.
זה ברור....
09/01/11 15:14
9צפיות
הוא היה כזה רזה והיא כזאת שמנה....
הייתי חייבת
º
09/01/11 15:56
1צפיות
º
ועכשיו, מישהו יודע על אמת?
10/01/11 10:39
8צפיות
היא בכלל לא שמנה, היא סתם בהריון
10/01/11 19:37
8צפיות
היא בכלל לא שמנה, היא סתם בהריון
הייתי חייב

מצרף תמונה של "משפחת חרדוני". השתתפו במפגש פורום ש"ט, נס-ציונה 26/1/2007.
º
איזה חמודים!
10/01/11 21:20
6צפיות
תשובה לשאלתך
11/01/11 00:08
10צפיות
הסממנים העיקריים:

לזכר בוגר ראש גדול ורחב משל הנקבה באזור תפוצתו.

לזכר (גם מתבגר) יש מעין פס אורכי דק שנראה כמו צלקת אורכית אחרי ניתוח. "הצלקת" בולטת מעט ומעטרת את הבטן בחלקה התחתון, למעשה אלה 2 שורות קשקשים הבולטים מעט יותר מכל שאר קשקשי הגחון.

בסיס הזנב של הזכר רחב יותר משל הנקבה (בגלל אברי המין שם).

הצבע של שני הזוויגים משתנה בהתאם לתנאי התרמורגולציה כך שלא מהווה(לדעתי) ממש מדד.

מקווה שעניתי,
איתי טסלר.
º
תודה רבה על המידע!
11/01/11 10:07
6צפיות
תולעים בסלון
09/01/11 10:04
61צפיות
תולעים בסלון
שלום,

לאחרונה מצאתי כמה תולעים בודדות בגודל של כסנטימטר על הספה ועל הרצפה מאחורי הספה בסלון.
מישהו יודע איזה תולעים אלה ? (מצורפת תמונה)

תודה!
אלו תולעים?
13/01/11 15:59
31צפיות
מהתמונה הלא ברורה הזו הייתי אומרת שמדובר אולי בנדל, אבל באמת שקשה להבין.
נסה לצלם תמונה ברורה יותר.
אני מנחש שזה זנבזיף הבתים
18/01/11 20:36
131צפיות
נחש מירדן
09/01/11 01:11
11צפיות
נחש מירדן
פרט זה צולם מת באפיק נחל בדרום הרי אדום בירדן.

מישהו מזהה?

º
תמונת הראש מקרוב
09/01/11 01:12
8צפיות
תמונת הראש מקרוב
ארבע קו מובהק,נחש תת-ארסי שנפוץ גם אצלנו....
09/01/11 01:54
7צפיות
איפה בדיוק צולם?
באפיקו של ואדי דע'ע
09/01/11 13:45
2צפיות
זהו ערוץ קצר מדרום לואדי אחימר,
מורדות קמר הגיר של כרך.

שאלה למגדלי צב סודני
07/01/11 19:46
25צפיות
אנחנו מגדלים צב סודני בשנה האחרונה (ברשיון כמובן !). רכשתי אותו בקוטר של כ 5 ס"מ, גדל אולי ב 1-2 ס"מ.
כעת בחורף - הוא בבית, יוצא לאמבטיות שמש מידי פעם.
יש לו מנורה לזוחלים שרכשתי באחת החנויות (מחליף שמש ?...)
תחושתי שהצב כמעט לא גדל ולא אוכל, אין שאריות צואה בכלוב והוא ממעט לזוז. הצב מקבל תערובת ירקות חתוכים טריה כל יום וצלוחית מים.
האם כך צריך להיות ? האם בחורף הקצב איטי יותר ?
הצעות ?
שלום BP11
07/01/11 22:24
8צפיות
תקן אותי אם אני טועה אבל ממה שכתבת לא דאגת לצב שלך לחימום.
חימום זה דבר מאוד מאוד קריטי לזוחלים, קצת יותר מקרינת שמש (במקרה שלא מתייחסים לעניין החום מהשמש).
תדאג לחימום בדחיפות, צבים דורבניים אינם ישנים שנת חורף, וזקוקים לחימום בכדי שיוכלו להמשיך להיות פעילים ובריאים.
בהצלחה
יונתן
צב סודני - עוד פרטים לגידול
07/01/11 23:14
16צפיות
שמחתי לקרוא את התגובות. מספר שאלות נוספות.
כלוב - כרגע הוא גדל בכלוב פלסטיק (של מכרסמים), האם עדיף טרריום זכוכית ?
גודל כלוב. האם טרריום קטן (כ 25 ס"מ אורך) מספק לצב בקוטר של כ 7 ס"מ ?
חימום -האם להתקין חימום זוחלים (כבל חימום) מתחת לתחתית האקווריום ? קראתי שאבן חימום אינה מומלצת מחשש לכויות.
מצע - כרגע הוא גדל על עיתון פשוט. האם קריטי לתת לו מצע אדמה ?
מים - האם נדרשת אספקת מים מעבר לירקות ?

תודה רבה
המשך
08/01/11 01:35
10צפיות
אין משמעות לחומר שממנו עשוי הטרריום, לפעמים יש חומרים שלא עמידים מספיק לחום, אבל זאת בעיה אחרת.
נשמע שהמקום שהוא נמצא בו כרגע קצת קטן. רצוי לתת לו מקום שהוא יוכל לטייל קצת יותר.
אני מציע לך להשתמש בנורת חימום שמפיצה אור אדום (כזה שאינו מפריע למחזור היום והלילה).
צבים לא מתחמים בטבע מזה שהם יושבים על משהו חם וסופגים ממנו את החום, כך שאבן יורדת מהפרק.
עיתון הוא בסדר גמור כמצע, כל עוד הצב לא מנסה להתחיל לאכול אותו.
ניתן להכניס כלי מים שטוח לטרריום, אבל רצוי בכל מקרה לעשות לצב 15-30 דקות אמבטיה במים פושרים, כך שהוא יוכל לשתות.
חשוב שגובה המים יהיה נמוך, צריך להימנע מסיכון של טביעה.
אני ממליץ לך לחפש חומר וספרות על גידול של צבים כאלו. יש הרבה חומר באנגלית בנושא ונדרש ידע בכדי לגדל אותם בצורה טובה.
ירקות לא מתאימים כמזון עיקרי.
08/01/11 12:30
18צפיות
כדאי לגדל אותו על עלים. אפשר למצא בחנויות לבע"ח אספסת או בקיה מיובשים(לא חציר). צבים מתים על זה וזה המזון הטוב ביותר עבורם.
בנוסף, אפשר בעונה הזו לקטוף בשדות עלי חובזה, סירפדים ומצליבים שונים.
רצוי לקטוף משדות בור ולא מצידי כבישים או שטחים מעובדים.
גם עלים צעירים של היביסקוס זה טוב(אפשר מידי פעם להוסיף פרח).
אם קונים בסופר, עלי בייבי זה טוב. ירקות צריכים להיות ברירת מחדל.

לגבי מים- לצבים צעירים ומלץ לפחות פעמיים בשבוע שהיה של כחצי שעה בכלי עם מים בטמפרטורה מתאימה. אחרת עשויה להתפתח להם בעיה בכליות.

המצע לא קריטי, כל עוד הוא לא אוכל את העיתון. לדעתי הכי מתאים לצבים צעירי-חציר(ניתן למצא חבילות קטנות בחניות).
המאבק נגד הכריה בחולות סמר עדיין לא תם!
05/01/11 01:21
1צפיות
חברים יקרים,
ביום רביעי ה-12.01 יערך דיון בעתירה שהגישה אדם טבע ודין נגד הכרייה בחולות סמר.
הדיון יערך בשעה 9:00 בבית משפט העליון בקריית בן גוריון.
אנו מבקשים ממי שיכול- לבוא לדיון על מנת לתמוך בנו
במהלך הדיון חל איסור !!! להפגין (כולל הנפת שלטים וכרזות).
פרטים נוספים ניתן לקבל בעמוד הפייסבוק להציל את חולות סמר
º
שכחתי לציין שבית המשפט נמצא כמובן בירושלים
05/01/11 01:22
1צפיות
פרוונית שחורה
02/01/11 21:47
157צפיות
שלשום מצאתי פרוונית שחורה בביתי, שמתי אותה בקופסא שקופה, למרבה ההפתעה גם אתמול מצאתי פרוונית שחורה, לרגע חשבתי אולי השתחררה הפרוונית שהייתה בקופסא, אך זאת הייתה פרוונית חדשה שקפצה לבקר...
שמתי גם אותה בקופסא...
אחרי שעה נשארה רק פרוונית אחת ו 16 רגליים...
העכביש הגדול יותר אכל את העכביש השני והשאיר את הרגליים...
דרושים וחדשים ב אנשים
02/01/11 17:39
1צפיות

העונה החדשה של ארץ נהדרת הגיעה - ואיתה הפורום הרשמי נפתח מחדש!
בואו לדבר על התכניות, השחקנים, המערכונים וכל מה שקשור לסאטירה הכי מצחיקה על המסך
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...
רוצים לנהל את הפורום? הקליקו כאן

לגלות ביום בהיר אחד שילדיכם הוא אוטיסט - למשפחה הזו זה קרה.
בפורום הרשמי לסדרה החדשה פלפלים צהובים תוכלו לדבר על הנושא, לחלוק מעולמכם הפרטי - ולהתאהב
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?f...

אוהדים את קבוצת הכדורגל מנצ'סטר יונייטד? לא מפספסים אף משחק שלה? רוצים לעקוב אחרי כל עדכוני הקבוצה?
הצטרפו כבר עכשיו לפורום:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

פורומים המחפשים מנהל/ת:

עזרה בלימודים ובשיעורי בית:
פילוסופיה לכל:
שירה ופרוזה:    
ביסקסואלים/ות:
אינטרנט-דפדפנים ומסרים מיידיים:
פוליטיקה עולמית:
כלכלה וכלכלנים:
פלאש:
אנדרויד-Android:
דיני תעבורה:
באר שבע והסביבה:

בא לכם לנהל את אחד הפורומים הנ"ל ואתם חושבים שאתם מתאימים?
מלאו את הטופס בקישור ואולי אתם תהיו המנהלים הבאים שלו:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...
שימו : גיל הניהול מוגבל ל-16 ומעלה.

איגואנה
01/01/11 19:59
51צפיות
שלום. אני מגדלת כבר שלושה חודשים איגואנה צעירה בת חמישה חודשים בשם סאייקו. הבעיה היא שהיא פשוט לא סובלת אותי.
עשיתי בדיוק מה שקראתי בכל האתרים, נתתי לו זמן לבד להסתגל לטרריום בחדר שלא יפריעו לו. אחרי זה העברתי את הטרריום לחדר שלי.נתתי לו זמן להתרגל עם מקום מסתור ובלי מקום מסתור. ישבתי והסתכלתי עליו שעות וימים. ישבתי לידו, כל פעם קרוב יותר, דיברתי אליו, דלת פתוחה דלת סגורה, ידיים בפנים ידים בחוץ..מה לא.
פעם אחת הוא ברח איכשהו ומאז יש לו בעיית אכילה. הוא אוכל ממש מעט והוא הרזה. כל פעם שהוא אפילו טיפה בסטרס הוא מפסיק לאכול. כל ניסיון שלי לחיזוק הקשר, אפילו מבט קצר מכניס אותו לסטרס. אני פוחדת לנסות שוב להתקרב אליו לאט כי הוא עדיין לא חזר לאכול לגמרי רגיל, ואני שמה לב שזה משפיע עליו. מצד שני אם הוא לא יפסיק לפחד ממני ומכל דבר קטן הוא לא יוכל לטייל בבית והוא יצטרך לחיות בטרריום כל החיים....אם הוא יגדל בלי להתרגל לבני אדם לא תהיה לי ברירה ואני לא יכולה אפילו לדמיין איגואנה חמודה כמוהו באורך 2 מטר יושבת בטרריום מצידי בגודל של בית...אבל לבד ופוחד...אני משתגעת כבר אני רוצה שהוא יאהב אותי ויהיה חברותי ואני כבר לא יודעת מה לעשות!
לפניו הייתה לי איגואנה מופרעת שכמעט מתה בגלל שהיא לא אכלה כלום במשך חודש ונאלצתי למסור אותה לאיזה וטרינר. היא הייתה ממש פסיכית ואלימה ופחדנית וכל כך אהבתי אותה...אני עדיין מלאה בצלקות ממנה ופשוט לא אכפת לי. אני מפחדת שסאייקו יגדל להיות כמוהה ואני כבר מתחילה לפקפק בעצמי שאולי אני לא בנויה לגדל איגואנות. אני רואה סרטונים של איגואנות ביוטיוב שהם כאלה חברותיים, ויש להם תאבון בריא והם אוכלים כל מני פירות בצורה חמודה...ואני באמת לא מבינה מה אני עושה לא בסדר....איך אנשים מצליחים לאלף את האיגואנות שלהם??

בבקשה! עזרה, תמיכה, הבנה, ביקורת...הכל יתקבל בברכה!
נתחיל מעזרה
01/01/11 20:38
18צפיות
נסי לקחת את האיגואנה ביד ולהחזיק אותה עליך בזמן שאת יושבת, שחררי את האחיזה ברגע שאת רואה שהיא קצת נרגעת.
נסי לחזור על הפעולה מדי יום כמה פעמים ברצף עד שהיא אולי לא תראה בך אוייבת.
תמיכה והבנה ביחד: להרגיל איגואנה זה לא דבר פשוט ברוב המקרים, שיהיה לך בהצלחה.
ביקורת: איגואנות זאת חיה שהרבה אנשים מגדלים כחיית מחמד בעיקר בגלל שהיא צמחונית, זמינה וזולה.
אבל בתור חיית מחמד היא בהחלט לא משהו.
מדובר בלטאת ענק שצריכה תנאים מיוחדים שקשה לתת אותם בשבי, זאת אחת הסיבות למה עדיין רוב האיגואנות מגיעות ממכלאות בארץ המוצא ולא מגידול שבי במערב, כמו מינים רבים של לטאות.
בגלל הסיבות שציינתי קודם איגואנה הפכה להיות מאוד מבוקשת ואפילו של 99% לא חיות מעבר לשנה- שנתיים בשבי הן ממשיכות להימכר.
יש חיות שנראות לנו ממש חמודות או מעניינות, אבל מה לעשות: חיות מחמד הן לא ממש גם אם הן יכולות להיות נחמדות לפעמים.
אני מקווה שהכל יסתדר לך עם האיגואנה והיא תרגע ותאכל כמו שצריך ותהיה חיית מחמד נהדרת, אבל במקרה שלא אני מציע לך לחשוב על זוחלים אחרים ולרדת מהאיגואנות.
מקווה שקצת עזרתי
יונתן
תודה על התגובה!
01/01/11 21:34
9צפיות
אני חייבת להבהיר קודם כל שאני לא מחפשת שסאייקו יהיה "חיית מחמד" כמו חתול או כלב שישן איתי במיטה ויקפוץ עלי כשאני חוזרת הבייתה. למה אתה מתכוון במקרה שסאייקו לא יהיה חברותי לעבור לזוחלים אחרים? ומה אני אעשה עם האיגואנה? ואיזה זוחלים אחרים?
אני לא חושבת שהיא צריכה תאנים שאי אפשר לתת בשבי. מגדל שלא נותן לה את התנאים שהיא צריכה פשוט לא צריך לגדל אותה והוא לא צריך להחזיק אותה שנה שנתיים ולתת לה למות. הבעיה זה לא האיגאנות...זה מגדלים לא אחראיים.

מה שאמרת בהתחלה נשמע לי טראומטי לחלוטין. רק כדי לתפוס אותו אני צריכה 5 דקות של מרדף בטרריום שעולה לו חמישה ימים של צום, וגם כשתופסים אותו הוא לא נרגע, הוא משחק אותה מת ולא זז אחרי זה כמה ימים ולא אוכל כמובן. פעם אחת כשניקיתי את הכלוב הייתי צריכה לתפוס אותו ולהעביר אותו למקום אחר לכמה דקות. כשהחזרתי אותו הוא שיחק אותה מת כמה ימים ואפילו מרוב לחץ שינה צבע לשחור...
אז ככה עושים את זה? זה אמור לעבוד? אני לא יודעת אם יש לי לב לעשות לו את זה...אוף!!!

ושוב תודה..
אני אנסה להסביר את עצמי קצת יותר טוב
01/01/11 22:33
11צפיות
אם תעשי חיפוש בפורום בנושא איגואנות תמצאי לו מעט שאלות בדיוק כמו זאת שלך שנשאלו כאן במהלך השנים.
ישנן איגואנות שמתרגלות טוב לחיים בשבי, ולאינטראקציה עם אנשים אבל הרבה לא.
זאת האיגואנה השניה שלך שלא ממש מתלהבת מהרצון והכוונות שלך.
איגואנה זאת לטאה גדולה למדי שצריכה קרינת שמש וחימום וכמובן שהרבה מקום, מה שהרבה אנשים לא מסוגלים לספק לאיגואנה בוגרת.
ברור שיש אנשים שיכולים לדאוג גם לכוח קומודו ולהשקיע את הכסף בבניית טרריום ענק, אבל זה עדיין לא הופך אותו לחיה שמתאים לגדל בבית.
רוב האיגואנות לא אוהבות אנשים, ובצדק! בני האדם טורפים אותן לא פחות מטורפים אחרים.
כנראה בגלל שאיגואנות זולות וצמחוניות הרבה אנשים מניחים שהן קלות לגידול וחוברות שמסבירות איך לגדל אותן בבית יצאו בכמויות, החוברות האלו כנראה שבעיקר עוזרות למכור איגואנות וקצת פחות לאיגואנות עצמן בחלק מהמקרים.
נתקלתי כבר בכמה איגואנות עם אופי טוב מאוד, אבל על כל אחת כזאת נתקלתי ב20 שהיו מתות מפחד או פשוט לא רצו שיתקרבו אליהן.
בקשר לעניין המעבר לזוחלים אחרים: אני לא אומר לך מה לעשות עם האיגואנה במקרה ותחליטי כמו בעבר שהיא לא מתאימה לך, אני רק יכול להמליץ לך לא לקנות עוד אחת בתקווה שמשהו ישתנה.
לטאות שכן מתאימות יותר כחיות מחמד הן חרדונים מזוקנים, חומטים כחולי לשון, שממיות מנומרות ועוד כמה סוגים ומינים שזמינים בארץ.
º
הבנתי אותך. תודה.
01/01/11 23:06
9צפיות
זמינות מ"ח היתרים.
28/12/10 21:48
5צפיות
עוד מישהו נתקל תדיר בחוסר מענה במ"ח היתרים רט"ג?
בדרך כלל הם עובדים מהר מאוד
29/12/10 00:07
1צפיות
אבל שלחתי מייל לפני שבועיים ולא קיבלתי תשובה.
נקווה שלמייל ששלחתי מוקדם יותר היום תהיה תשובה.
מעבר לדואר האלקטרוני לא ניסיתי לתפוס את המחלקה בשום צורה שהיא.
זיהוי קטן
28/12/10 18:17
26צפיות
מישהו יוכל לומר לי בבקשה באיזה זוחל מדובר?
º
תמונה
28/12/10 18:18
36צפיות
תמונה
בתמונה רואים חומט גמד
28/12/10 18:45
55צפיות
החומט הקטן בישראל.
º
הוא לא ארסי נכון?
28/12/10 19:33
18צפיות
º
לא הוא לא. אין בארץ לטאות ארסיות.
28/12/10 19:59
185צפיות
º
תודה
28/12/10 23:55
8צפיות
הכשת קוברה. לא נעים...
23/12/10 21:56
10צפיות
מבזק שפורסם ב YNET
בן 38 נפצע קשה מהכשת נחש קוברה; בארץ לא נמצא נסיוב מתאים
גבר בן 38, תושב קיבוץ באזור חיפה, נפצע באורח קשה מהכשת נחש מסוג 'קוברה הודית'. הוא הובהל לבית החולים רמב"ם בחיפה ואושפז במחלקה לטיפול נמרץ כשהוא מחוסר הכרה.

מבית החולים נמסר כי בארץ אין נסיוב להכשת נחש זה, שהפצוע ככל הנראה גידל בביתו, והחומר הוזמן מתאילנד.

(אחיה ראב"ד)
עזרה בזיהוי חרק בבית
20/12/10 21:24
597צפיות
תמונה של החרק
האם מישהו מזהה את החרק?
גודלו כ ס"מ -2 ס"מ
מרגע שקנינו את הבית - הבחנו בו - נמצא בכל החדרים (ולא רק במטבח)
ריססנו את הבית עם K300 אבל זה לא עזר
מדובר בבנין בן 4 קומות והבנו שהחרק נמצא גם בדירות אחרות (אנחנו קומה אחרונה

מה הפיתרון ?
º
החרק הוא זנבזיף (לא קשור לזוחלים)
20/12/10 21:57
218צפיות
הוא לא מזיק
21/12/10 09:14
133צפיות
לעומת זאת הרעל כן מזיק...
תעשו חשבון פשוט
לדעתי
20/01/11 23:43
120צפיות
יש צורך להתקין רשתות בחלונות, מכיון שלפי איך שאתה מתאר הם נכנסים מחוץ לבית. (דרך החלונות).
לוכדי נחשים
19/12/10 16:30
13צפיות
שלום רב, רציתי לדעת איך ניתן להגיע לקורס לוכדי נחשים? הבנתי שדרך רשות הטבע והגנים..
מישהו יודע מתי נפתח קורס?
02-5005462 , רטג' מח' היתרים.(אסנת אזולי)
19/12/10 16:58
14צפיות
שם תקבלי תשובה לשאלתך.
עזרה בזיהוי זוחל
19/12/10 15:56
17צפיות
עזרה בזיהוי זוחל
אהלן
אתמול ביער נחשונים ראיתי זוחל דמוי נחש (נע בזחילה ולא עם רגליים), שראשו היה המשך של הגוף, שחור / חום, באורך של כחצי שטר - 70 ס"מ וקוטר של חמישה - שבעה ס"מ.
ממה שבדקתי הוא דומה לקמטן אבל ממש גדול..
צירפתי תמונה, מצטער על האיכות - מסלולרי
מי יכול לעזור?
תודה, יאיר
º
עוד תמונה
19/12/10 15:57
11צפיות
עוד תמונה
אכן קמטן החורש
19/12/10 16:21
14צפיות
קמטנים מגיעים לאורך של כ120 ס"מ, כך שהגודל מתאים...

יצור ממש חמוד - כיף לך...
נכנסתי לפורום גם כדי לזהות זוחל
19/12/10 17:21
11צפיות
ומתברר שזה הוא חח..

http://img109.imageshack.us/img109/5666/img556749.jpg

זה הוא בתמונה כן? (תפוז לא נותן לי לעלות תמונה אז קחו קישור)

היום ראיתי אותו בגלבוע
º
זה אכן קמטן
19/12/10 18:59
9צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום