לא מנוהל - רוצה לנהל את הפורום? לחץ כאן.
אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום זוחלים.
בפורום זה תוכלו לחלוק חוויות, לשאול שאלות, לשתף בידע שלכם, וללמוד עוד על עולם הזוחלים הארצישראלי, ועל גידול זוחלים מחו"ל.
זוחלים הפכו בשנים האחרונות לחיית מחמד נפוצה אולם המידע עליהם עדיין מועט ולעיתים קרובות גם שגוי ודבר זה גורם במקרים רבים לטיפול לקוי בחיה שמסתיים לרוב במותה ובעוגמת נפש גדולה למטפל.
זוחלים בכלל ונחשים בפרט, הם חיות בר נפוצות שיוצרות לעיתים קרובות בהלה גדולה בקרב הפוגשים אותן, בהלה הנובעת מפחד עתיק יומין הטבוע בנו.
מטרתנו היא ליצור קהילה גדולה של חובבים ומגדלים שיוכלו לשתף אותנו בידע שלהם, בנסיונם ובחויות שהם עברו עם הזוחלים אותם הם מגדלים או בהם הם נתקלו בצאתם לטבע וע"י כך ליצור מאגר מידע גדול שיוכל לקדם את כל נושא הגידול והטיפול בחיות מחמד יוצאות דופן אלו, ואת המודעות לחשיבותם של הזוחלים במערכת האקולוגית .
נשמח לפתוח עולם קסום ומיוחד זה לאנשים שעד כה לא היו מודעים לקיומו ולחשוף גם בפניהם את היופי והכיף שבגידול זוחלים
ואת החיים המעניינים שלהם בטבע.
הינכם מוזמנים להיצטרף לקהילה שלנו ולקחת חלק פעיל בדיוני הפורום.
נבקש לשמור על כללי הפורום (שפה יפה,נימוס ושמירה על קשר לנושא הפורום).
תהנו.

על כלבים וצפעים
07/05/11 19:32
10צפיות
הכלב שלי (שהוא לא מהגדולים) התקרב היום לרחרח נחש צפע ענקי שחצה את השביל (באזור פארק בריטניה)..מיותר לציין שכמעט חטפתי התקף לב. צרחתי עליו שיחזור והוא אכן חזר אחרי כמה רגעים שנדמו כנצח. בינתיים גם הנחש ברח לשיחים.

האם יש סכנה אמיתית לכלב במצבים כאלו? כי אם חס וחלילה הכלב שלי היה מוכש, באמצע הפארק ובלי מכוניות בסביבה, עד שהייתי מצליח לחלץ אותו למרפאה וטרינרית..זה כבר בטח היה מאוחר מדי. אולי כדאי פשוט לא לטייל איתם בתקופה הזו של השנה, כשהנחשים מלאים בארס לאחר החורף?
ברור שהמפגש ביניהם עלול להיות מסוכן
07/05/11 19:36
5צפיות
בכל מקרה אי אפשר למנוע לחלוטין הכשה ברגע שהכלב לא קשור ורחוק ממך...
בכל מצב שאתה שם לב לנחש וסימנים שהכלב לא מרגיש טוב  קח אותו לוטרינר הכי בטוח..
שלום
08/05/11 00:37
1צפיות
כמו שכתב לך ASTZ - אי אפשר לחלוטין למנוע הכשה כשכלבך רחוק ממך ואינו קשור ברצועה.
האם זה אומר שכדאי לסגור אותו בתוך הבית כל הקיץ? לדעתי - לא (מה גם שגם לתוך הבית יכול להכנס לך צפע תאורטית... ). להעלות קצת את רמת המודעות ולהזהר קצת יותר? בהחלט, תמיד מומלץ.
לשמור את ה קשור ברצועה תמיד כשאתה בחוץ? אולי, לא יודע. אני מניח שזה תלוי בצורך של הכלב לרוץ ובעוד גורמים...

בהצלחה
התכוונתי לא לטייל בשטחי טבע פתוחים..
08/05/11 11:49
5צפיות
נחשי צפע יש בכל מקום כולל בבתים, אבל בכל זאת יש הבדל בין לטייל בפארק עירוני עם דשא, לא רחוק מהמכונית וממרפאות וטרינריות (למרות שמסתבר שאין נסיוב נגד הכשת צפע בכל הארץ), לבין טיול בפארק בריטניה שורץ הנחשים (והחיוויאים), עם כל הקוצים הצהובים והאבנים..במיוחד בחודשי האביבי האלו שבהם ההכשות הן הכי קטלניות.

אני רק לא מבין איך הכלב שלי התקרב בסקרנות לנחש, הוא לא אמור לדעת, מתוך אינסטינקט, שהנחש מסוכן?
כלבים בד"כ מפחדים מנחשים.
09/05/11 15:32
8צפיות
אבל, כלבים הם בע"ח סקרן וכאשר הנחש קופא במקום ולא זז או נושף, הם לפעמים מתקרבים להריח.
תפוצת נחשים
05/05/11 12:38
14צפיות
שלום לכולם,

אני חדש פה,אחלה פורום יש לכם

רציתי לדעת מהי העיר או מהו היישוב בארץ שיש בו את הריכוז הכי גדול של הנחשים הבאים:

עכן קטן+עכן גדול,שפיפון,עכן חרטומים

אני יודע שהם נפוצים בנגב אבל אני מאמין שיש עיר מסויימת שבה יש תפוצה צעורבת של נחשים מדרום הנגב וממרכז הנגב

ואולי גם מהערבה
המידע נועד להקל עלייך את האיסוף ?
07/05/11 17:10
7צפיות
או שיש סיבה אחרת לבקשתך ?
למה ישר השליליות ? ולמה ישר החשדנות הזאת ?
08/05/11 08:24
4צפיות
אתה רק מרחיק אנשים מפה עם תגובות כאלו, לא פלא שהפורום הזה בחצי תרדמת.
החשדנות היא מכיון שמדובר בחשש אמיתי.
08/05/11 08:34
6צפיות
ובתור אנשי זוחלים, אנחנו משתדלים לוודא שלא נעזור לאנשים לעבור על החוק ולפגוע בזוחלים.
והשאלה שנשאלה (או לפחות בצורה שהיא נשאלה - ללא פירוט הסיבה וכו') היתה באמת מוזרה קצת, ואולי אפילו מחשידה.
יחד עם זאת, אני חושב שראוי להתייחס לאנשים בכבוד ובצורה נעימה, ושבטווח הרחוק זה גם יותר יעיל.
וזה דיון בפני עצמו - המלחמה על דעת הקהל...
תודה על קבלת הפנים ה"מזמינה"
08/05/11 09:36
5צפיות
אני רוצה לצלם את הצפעים בסביבה הטבעית שלהם,ראיתי חלק מהתמונות שהעלו חבריי הפורום וזה מאוד סיקרן אותי לראות את הנחשים האלה מקרוב,אני גר בירושלים ויצא לי לראות  לא מעט נחשים בעיקר זעמני מטבעות וצילמתי גם לא מעט "אורחים" אחרים כמו עקרבים שחורים ואלמנות שחורות שהגיעו אליי לבית

אין לי כוונה לאסוף את הנחשים ובטח שלא להכניס אותם לבית כשיש לי אחיינית בת שנתיים בבית
אני מבין את החשש והדאגה,גם אני לא הייתי רוצה להיות אחראי להרס כלשהו של הטבע אם הייתי חושד במישהו כזה
אבל לא הייתי עונה בגישה חשדנית כלכך כבר בהודעה הראשונה מבלי שבכלל הכרתי את הבן-אדם,זה מרחיק ולא ממש עוזר לפתח את הפורום
כמו שכתבתי -
08/05/11 09:54
5צפיות
החשש הוא אמיתי, ויחד עם זאת אני חושב שראוי לדבר אל אנשים בכבוד ובנימוס.
איני יכול להתנצל על דבר שמישהו אחר כתב, אך אני מצטער אם קיבלת רושם רע מהפורום. אני מקווה שתישאר בכל זאת...

אני חושב שאנשים חוששים ודואגים מכיון שגם ככה יש מספיק בעיות שמאיימות על אוכלסיית הזוחלים בארץ - כגון הרס בתי גידול (שזה האיום המרכזי על הטבע בכלליות), שמצריכות זהירות יתר במתן מידע לגבי מציאת חיות בר בכלל, ומינים במצב שימור רגיש בפרט. לצערי התופעה של איסוף בע"ח לצורך גידול פרטי ו\או מסחר בהם קייימת, ואין לאף אחד מאיתנו דרך לדעת האם השאלה היא תמימה, או שמא היא מגיעה ממקום שלילי.

שבוע טוב
החשדנות מוצדקת בחלקה.
09/05/11 15:44
5צפיות
ראשית, מוטב לנו להיות זהירים, במיוחד כשבלוחות המודעות באינטרנט מפורסמים כמעט על בסיס יומי זוחלים, דו חיים ובעלי כנף מקומיים למכירה.
החשדנות כאן היא במקום מאחר ומדובר ב"ניק"  לא מוכר, ללא פרטים מזהים, שנפתח במיוחד לכבוד השאלה הזו. והשאלה כאמור נשאלה ללא הסבר כוונות.

עם זאת, צריך לדעת לכבד את השואל ולענות בצורה מכובדת, מלמדת ומסבירת פנים, מאחר ומרבית השאלות נשאלות מתוך חוסר ידע ולא מתוך כוונת תחילה להרע.

ואפרופו "מצבו המנומנם של הפורום"- הסיבה לכך לדעתי היא לא התשובות שניתנות כאן בפורום והצורה שלהן אלא מחסור בגולשים\ מומחים\מנהלים דומיננטיים שיכניסו עניין בפורום הזה. כך זה היה מהיום שהוא נפתח.( כשהיה מי ש"סחב על הגב" את הפורום הזה הפורום פרח.)
מה שמעניין הוא שבד"כ אותם "מעבירי ביקורת" הם כאלו שמעולם לא טרחו או ניסו לפתח ולקחת או הפורום קדימה, כך שהביקורת שלהם מבחינתי היא לא עניינית.
09/05/11 22:24
5צפיות
סיכמת יפה.

באשר לחוסר פעילות בפורום - אני משתדל להעלות תמונות ולעודד פעילות בפורום כשאני יכול, אך אני עסוק גם בדברים אחרים - ואינני נמצא ליד המחשב 24/7. כמובן שאשמח אם גולשים אחרים ייקחו יזמה לידיהם ויעלו נושאים מעניינים לדיון / תמונות / כתבות בנושא זוחלים ו/או כל דבר אחר הקשור לפורום.

חג שמח לכולם
זו לא הייתה ביקורת נגדך.
10/05/11 10:30
3צפיות
מאז שהפורום הזה הוקם, היו מעט מאוד שבאמת תרמו וניסו לקדם אותו והרבה שידעו להעביר ביקורת ולא ניסו לתרום דבר. אבל אני מניח שכך זה בכל הפורומים (אחרי הכל אנשים אוהבים שמישהו אחר עושה את העבודה והם נהנים מהתוצאות).

שלום
09/05/11 22:22
3צפיות
המינים שציינת אינם נפוצים בערים וביישובים, אלא בשטחים פתוחים יותר לרוב.
כמות עכברים ליום / שבוע לנקבת נחש בוגרת
04/05/11 21:16
3צפיות
ברשותי נקבת נחש מסוג קינג קליפורניה בת 5. בריאה  וערנית. עד היום האכלתי אותה ב 2-3 עכברים לבנים בוגרים פעם בשבוע (למעט תקופות הנשל). לתחושתי הכמות קטנה מידי. היא מתנפלת על העכברים, חונקת אותם מיידית ובולעת.
מה הכמות המומלצת להאכלה ? האם מומלץ מס' עכברים בו זמנית או לפזר על מספר ימים ?
כנס כנס...
04/05/11 22:36
2צפיות
כנס לקישור, לדעתי זה יענה לך על הכל, מאוד מפורט.
צבי יבשה שבקעו בשבי
04/05/11 19:34
6צפיות
שלום,
אמי קיבלה היום במתנה זוג צבי יבשה מאדם שמגדל ומרבה צבים בגינתו, לטענתו הם בקעו אצלו ולא נאספו מן הטבע.
מקריאה קצרה ברשת הבנתי שאסור היום לגדל צבי יבשה בבית, השאלה היא האם נכון לשחרר לטבע צבים שבילו בשבי כל חייהם? האם הם ידעו להסתדר? למצוא אוכל? להזהר מטורפים?
האם גם צבים שגדלו בבית של מישהו ונראים בריאים יכולים להיות נשאים של סלמונלה?
מה לדעתכם נכון לעשות בסיטואציה הזו (פרט ל"להלשין על העבריין לרשויות", שזו מבחינתי לא אופציה)? השאלה לגבי זוג הצבים שברשות אמי כרגע.
פני לרשות הטבע והגנים
04/05/11 19:56
4צפיות
כל הזוחלים- גם אלו שמגודלים בבית יכולים לשאת סלמונלה
אין בעיה עקרונית לשחרר לטבע צבי יבשה שנולדו בגינה של מישהו
התקשרי 3639* - מוקד רשות הטבע והגנים. הם ינחו אותך מה לעשות עם הצבים
כמו שאמרת זה שהצבים בקעו בגינתו הפרטית של האדם לא פוטר אותו מהעבירה על החוק
אין להחזיק צבי יבשה או כל זוחל אחר בבית- זו עבירה על החוק
אם ידוע שהצבים בזמנו נלקחו מהאזור שבו האיש גר ניתן פשוט לשחרר אותם בשטח פתוח באזור ולאחל להם בהצלחה בחיים.

כל הכבוד לך על העירנות ועל שאת משתדלת עבור הצבים
בטח תשמחי לראות את המצגת החמודה הזאת שמסבירה למה לא כדאי לקחת צבים הביתה
טוב גם זו אופציה... לוקח לי יותר מדי זמן לשלו
04/05/11 20:15
3צפיות
ח הודעה.
º
לא נורא, הרעיון דומה
04/05/11 21:51
1צפיות
הי יונית
04/05/11 20:12
1צפיות
לשאלותיך לפי הסדר:

1) ניתן לשחרר, שלא לדבר על חייב לשחרר צבי יבשה חזרה לטבע אם גדלו בשבי או לא.
2) הם ידעו להסתדר - צבי יבשה הנם חיות בר שלא צריכות "ללמוד" כיצד לשרוד, תכונות אלה טבועות בהם טרם בקעו מן הביצה.
3) למצוא מזון- כמו 2.
4) להזהר מטורפים- כמו 2.
5) ממחקרים שנעשו, נתגלה שלרוב הזוחלים החיים בטבע יש לפחות סוג אחד של סלמונלה- אין צורך להכנס להסטריה כי הסלמונלה לא עוברת דרך האוויר אלא רק אם לא שוטפים ידיים אחרי שנוגעים בהפרשותיהם ומכניסים אותן לפה.

לגבי מה נכון.... אלא אם כן את גרה באילת או באזור מדרום לב"ש אחר, אז עדיף לשחרר בשדה הקרוב .

אם את גרה במדבר ממש אז עדיף לשאול את האדם שגידל צבים אלה היכן הוא מצא את ההורים ולשאוף לשחרר את הצעירים שם- דבר המומלץ לעשות בכל מקרה.

בהצלחה וישר כוח על האכפתיות.

איתי.
זעמן זיתני
04/05/11 17:02
15צפיות
זעמן זיתני
היום בצהריים ניסה זעמן זיתני להכנס לבית הספר שבו אני מלמד באיזור השרון.
לשמחתי הייתי הראשון להבחין בו,לכדתי אותו,צילמתי ושיחררתי בשדות שבאיזור.
º
כל הכבוד על ההצלה! זעמנון חמוד ובהיר.
04/05/11 20:28
4צפיות
º
05/05/11 01:19
2צפיות
אורח מפחיד!
04/05/11 16:21
17צפיות
אני מתגורר במושב בשפלה. לפני כמה דקות בהיותי במקלחת, הבחנתי במשהו שחור מנסה להיכנס דרך החלון, בחריץ שנמצא בין הרשת לחלון הזכוכית במקלחת... תחילה חשבתי שמדובר בג'וק, אבל אחרי כמה שניות הבנתי שמדובר בראש של זוחל.

עדיין לא השתכנעתי. חשבתי לעצמי שאולי זה חרדון או סתם זיקית או לטאה, אבל כשראיתי שמאחורי הראש הזה משתרך גוף ארוך, הבנתי שמדובר בנחש. אף על פי שגדלתי במושב וכל החברים הכירו אותי כאדם, שלא מפחד מנחשים ניתן לומר שהוא הפתיע אותי... אורכו היה כמטר אחד, טרי לחלוטין, שחור, נקי ונראה צעיר ונחוש. הוא ניסה להיכנס דרך החריץ של החלון במקלחת. הוא לא הצליח אז לקח זחילה אחת אחורה.. הוא נעלם לכמה שניות ואז שוב צץ, בצד של החלון שקרוב אליי...

דפקתי על החלון קלות כדי לנסות להבריח אותו ולשמור על בני משפחתי האהובים מפני סכנה, אבל זה לא הזיז לו. הוא לא שמע כלום והוא המשיך לזחול סחור סחור באיזור החלון והסורג... לאחר מכן דפקתי דפיקות חזקות מאוד והוא החליט שהוא מנסה לנטוש... יצאתי מהר מהמקלחת והתנגבתי... יצאתי חצי ערום מהבית על מנת לנסות לאתר אותו בחוץ ולצלמו, אבל אז הוא כבר לא היה שם...

בכל שנותיי במושב יצא לי לראות הרבה נחשים, אבל מעולם לא ראיתי נחש שמצליח לטפס על קיר ולהגיע לחלון של המקלחת (מדובר בחלון בגובה של כ-2.5 מטרים!!!). יש למישהו רעיון איך הוא הגיע לשם? ומה הוא חיפש שם? מה עליי לעשות בפעם הבאה? והאם הוא מסוכן?
הי
04/05/11 20:27
7צפיות
נחשים מגיעם גם לקומות גבוהות בהרבה, הם מטפסים מעולים ומצליחים להפתיע אותי בתור לוכד, כל פעם מחדש.

איך הגיע לשם. - טיפס על הקיר, צינור, כבל, שפריץ על הקיר החיצוני, זוית של 90 מעלות בין קיר לקיר וכ"ו..

מה חיפש שם?- כנראה מה שאתה חיפשת שם- מפלט מהחום, מעט לחות .

מה לעשות?- לסגור היטב את הרשת שציינת שיש לך זו פעולת המנע הטובה ביותר.

מסוכן?- לדעתי לא , כנראה זעמן שחור - שהוא נחש לא ארסי. מתיאורך ניתן להסיק זאת.

תימוכין לכך: הצבע והפעילות היומית שלא מאפיינת פתן שחור או שרף עין גדי ששניהם שחורים, פעילי לילה, ארסיים ולא מטפסים כ"כ טוב..
!!!
05/05/11 09:01
5צפיות
קראתי ברשת שהזעמן השחר ניזון גם מחרדונים. על קיר הבית שלי יש מספר חרדונים. האם ניתן "להכחיד" אותם באיזושהי צורה ואולי כך לצמצם את הסיכוי שהוא יחזור?
º
לא ניתן לא חוקי ולא נחמד
05/05/11 09:55
7צפיות
הרחקת נחשים
01/05/11 12:57
574צפיות
שלום,

אני גר במושב באזור שוהם ויש לי מספר שאלות לגבי הרחקת נחשים.

1. האם חתולים עוזרים או לא להתרעה/ריתוק נחשים?

2. אמנם אין לי באזור הבית חיות מחמד כגון תוכים, תרנגולות ועוד אך יש לי מסלעה בת כשנה אשר לא אין לה איטום (יש חורים בן הסלעים). עד כמה הדבר מהווה בית פוטנציאלי לנחשים?

3. פעם נאמר לי שנחשים לא זוחלים על סיד. האם זה נכון?

תודה ויום טוב,

ירון
תשובות-
02/05/11 08:26
107צפיות
1-חתול עוזר אם כי לא ב-100%.
2-כל מקום מסתור הוא פוטנציאלי לנחש.
3-סיד= שטות גמורה.
4- הייתי ממליץ לך למצוא מגדיר וללמוד על סוגי הנחשים השכיחים באיזורך.  רובם המכריע של הנחשים בארץ אינו מסוכן ומשמש כתברואן מעולה הן בהדברת מכרסמים והן בהדברת חרקים ופרוקי רגלים אחרים (עקרבים לדו"ג).  לא מעט מהנחשים הלא ארסים טורפים את הארסים ולכן שוב, למידת הנושא תשרת אותך.
חיפושית מאוד משונה בגינה
01/05/11 11:33
14צפיות
חיפו
לפני כשבועיים ראיתי אותה לראשונה והיום ראיתי אותה שוב.
חיפשוית מהממת בצבעים ירוק ואודום מטאלים כמו רכב מבריק
קראתי באינטרנט ששמה Chrysochus_auratus
ושהיא מצוייה בהריי הרוקי
אשמח לשמוע קצת פרטים עליה אם מישהו מכיר, האם היא מסוכן או איך היא הגיע לכאן...תודה
זוהר.

הוספתי תמונה של חיפשוית מהסוג הזה מהאינטרנט.
כדאי לשאול שוב בפורום טבע פראי וחיות בר
03/05/11 19:53
3צפיות
ועדיף עם תמונה שצילמת לבד ולא תמונה מהאינטרנט. תוסיף פרטים כמו גודל וסוג הצמח שעליו מצאת החיפושית.

בכל מקרה, מין החיפושית שמצאת כנראה לא נמצא בארץ. תוכל לחפש לבד באתר של עוז ריטנר http://www.nature-of-oz.com/ . הסוג שמצאת במשפחת העליתיים, כך שאם המשפחה נכונה תוכל לצמצם את החיפוש.
חיפושית זו נקראת נחושתית הקוצים
03/05/11 20:07
9צפיות
חיפושית ממשפחת הזיבליתיים(נדמה לי) שמה הלועזי Protaetia cuprea ignicollis.

היא נמצאת בהמוניה על תפרחות של גדילן ממש עכשיו ואוכלת את האבקה והצוף.

את החיפושית שמצאת באינטרנט תוכל למצוא באמת- רק בארה"ב.

את השאלות הבאות בדבר חרקים ופרוקי רגלים אחרים נא לאול בפורום טבע פראי וחיות בר או ש"ט.

קישור לתמונות של: הנחושתית.

עזרה בזיהוי
28/04/11 03:23
18צפיות
עזרה בזיהוי
היי,
מצאתי את החמודה הזאת (החלטתי שזאת נקבה ) מטיילת על הקיר שלי,
אני גרה באיזור הדרום.
האם זוהי שממית הבתים או מניפנית? או בכלל משהו אחר?

עוד משהו
28/04/11 03:35
5צפיות
אורכה הוא בערך 12 ס"מ.
ועוד שאלה - האם לטאה מהסוג הזה משמיעה קולות?
כל הערב היה נדמה לי ששמעתי כמו ציוצים מאוד נמוכים או שריקות קלות ופתאום כשהיא יצאה מהמחבוא שלה היה נדמה לי שזה מגיע ממנה.
זאת מניפנית למיטב הבנתי
28/04/11 10:18
13צפיות
האם את גרה בסביבות אילת? במקרה זה, ייתכן שזהו מניפנית אילתית.

מבחינת קולות, למיטב ידיעתי היא משמיעה קולות של טקטוקי לשון.
אני גרה באיזור הנגב
28/04/11 16:17
3צפיות
תודה!
אכן מניפנית מצויה
28/04/11 18:22
6צפיות
הזכרים נוהגים לצקצק וזה נשמע היטב
º
29/04/11 02:01
הנה ההזדמנות שלנו להציל את חולות סמר
25/04/11 12:19
6צפיות
קונים את החולות.

היכולת, והאחריות, להציל את חולות סמר נמצאות עכשיו בידינו - הציבור. אז יאללה - בואו כולנו נתגייס לטובת העניין, ולא ניתן שיהפכו את חולות סמר לעוד כמה בנייני בטון.
אני "קניתי" חול במאה שקל- רק עוד עשרת אלפים
27/04/11 23:24
4צפיות
פעם ונגיע ליעד...
º
28/04/11 14:46
2צפיות
תודה על הקישור החשוב!
28/04/11 21:52
2צפיות
חשוב מאוד!! תודה
28/04/11 23:05
1צפיות
גם אני העברתי ופרסמתי כפי יכולתי
זיהוי אורח שהגיע אלינו הביתה
25/04/11 10:42
43צפיות
?
הפורום שלכם הוא היחיד שמצאתי שאיכשהו 'קשור' לעניין .. אולי תוכלו לזהות במה מדובר \ להפנות אותי למקום אחר בו יוכלו לעזור לי ...
האם ייתכן כי מדובר בנדל?
זה נדליל. פעם הבאה- תעלו צילומים בפורום טבע
25/04/11 10:52
147צפיות
פראי.
שרשור תצפיות
24/04/11 12:42
5צפיות
מז"א נהדר היום באזור ירושלים - 1 נחשיל מצוי, 1 זעמן זיתני בייבי, לטאות זריזות, חומטי פסים, חומטים גמדיים, חרדון, וכנראה זעמן מטבעות גדול (לפי התיאור מקריאה ללכידה - הנחש לא נמצא).
נצל"ש...אתמול בצפון מדבר יהודה
24/04/11 15:53
8צפיות
2 ארבע קו פעילים. אתמול פרט בוגר בנחל צין,
24/04/11 19:40
5צפיות
היום פרט צעיר בנחל מזר.
מניפנית מצויה ושנוניות נחלים בנחל גוב.
חם באופן "מחריד" ברחובות...
24/04/11 21:36
3צפיות
וכל החרדונים מתחרדנים בשמש!

נצפו בבוקר (9:20)
זנב של חרדון מצוי, ככל הנראה בוגר מבצבץ מפתח מחילתו ליד מכון וייצמן
חרדון בוגר גדול וכהה רובץ על הטראסה של מכון וייצמן
חרדון צעיר רובץ ומתחרדן על הטראסה ליד הרכבת

נצפו בצהריים (15:30)
חרדונה בוגרת בהיריון על הטראסה של מכון וייצמן
2 חרדונים בוגרים, ככל הנראה זכרים, רובצים על הטראסה של מכון וייצמן
º
יש לציין שמדובר בתצפיות מהיום (24.4)
24/04/11 21:40
1צפיות
פסח בקריית טבעון - חג ללטאות!
24/04/11 21:38
3צפיות
בין יום ראשון ה-17 לאפריל ליום רביעי ה-20 לאפריל, ניצפו:
2 לטאות זריזות (בצהריים)
1 חרדון מצוי צעיר (בצהריים)
5 שממיות בתים (בלילות)
תצפיות מהיום באזור ירושלים
25/04/11 11:08
5צפיות
שלושה זעמנים זיתניים (שניים צעירים ואחד בוגר), נחשיל מצוי, שני צבי יבשה מצויים צעירים, חרדון מצוי, חומט גמד, וחומט פסים.

תמונות - אם יצא משהו - בהמשך...
איפה אתה מטייל שאתה נתקל בכלכך הרבה נחשים?
25/04/11 14:29
5צפיות
מירמור של חייל כמעט ירושלמי (מבשרת) שחוץ מהרבה צבים לא מוצא כלום.
היום בנחל תבור
25/04/11 15:56
3צפיות
שני צבי יבשה גדולים ונחשיל שנתגלה כשהפתי אבן כדי ליצור גומה בשביל... (לנחשיל שלום).
אתמול בגולן
27/04/11 09:14
2צפיות
נצפו מספר מינים רגילים לעונה זו(זעמן שחור,זעמן זייתני וצפע צעיר שלשום) במספרים יפים,
כמו"כ,בעודי צופה על בריכת אגירה באחד המטעים,ראיתי לפתע נחש גדול מאוד(מעל מטר,כנראה באיזור ה-1.50),שוחה להנאתו.
לרגע לא חשבתי שמדובר בנחש מים,אבל,להפתעתי,זה אכן היה נחש מים משובץ,הגדול ביותר שראיתי אי פעם(וראיתי הרבה מהם). הוא שחה הלאה ונעלם.
האם למישהו יש תיעוד על נחש מים משובץ בארץ,מעל מטר אורך?

תודה מראש..
אמנם אין מדידה אבל הרבה מעל המטר
27/04/11 20:36
10צפיות
אמנם אין מדידה אבל הרבה מעל המטר
בעשרים ואחד לחודש זה באזור ירושלים. גדול ללא פרופורציה מיתר נחשי המים שאני פוגש צעירים ובוגרים
º
קמטן בוגר הבוקר במכמורת
27/04/11 15:44
2צפיות
חגיגת חרדונים ברחובות ובצפון ת"א
27/04/11 16:30
הבוקר היה חם והשמש זרחה, מה שהוציא את החרדונים ממאורותיהם להתחרדן בפומבי.

ברחובות, ארבעה חרדונים מצויים התרוצצו במרץ רב סביב פסל אבן ליד תחנת הרכבת, ואחד אף קד קידות במרץ; אחר נחרד ממרבצו וטיפס על עץ כשראה אותי.

בתל-אביב, בפארק ליד המרכז למרשם של אוניברסיטת תל-אביב, חרדון מצוי התחרדן וקד קידות.
מהיום באזור ירושלים
27/04/11 22:21
5צפיות
זעמן שחור צעיר ושחור ראש צעיר.
ראית המון נחשים עקיבא, כיף לך בבירה
27/04/11 23:13
3צפיות
היום בצהרים אצלנו בגן הזואולוגי, צפיתי בזעמן שחור מתבגר של מטר לערך, מקפיץ חתול בוגר משנתו (?!) בכך שזחל עליו במהירות בעודו בורח ממני...
זעמן אוכפים בוגר פעיל גם כן בצהרים וזוג מניפניות מזדווגות לעת ערב ליד מכונת ניקוב כרטיסי הנוכחות.

כן, זו תקופה נחמדה פה -
28/04/11 14:52
1צפיות
אבל רק תן לי את האופציה ואני עובר לדרום...
תצפיות מתחילת השבוע
28/04/11 01:21
1צפיות
8 חרדוני צב שמנמנים ליד אילת
זעמן שחור בתוך שטח הספארי (חופשי ומאושר)
מלא חרדונים בכל מקום .
אתמול זעמן זיתני במכמורת. קמטן דרוס
30/04/11 15:18
23צפיות
בכפר ויתקין.
מסיבת חרדונים
01/05/11 23:34
השמש זורחת והחרדונים חוגגים, 7 ברחובות ליד מכון וייצמן ותחנת הרכבת, 3 בתל-אביב בסביבות האוניברסיטה.
אדון חרדון
03/05/11 13:31
1צפיות
נתקלתי היום על הטראסה של הגדר של מכון וייצמן בחרדון מצוי גדול במיוחד (ככל הנראה זכר לפי הראש הרחב) שהתחרדן בהפגנתיות. מלבדו היה על הגדר עוד חרדון גדול (אם כי קטן יותר). בהמשך הדרך, על פסל\גלעד ליד תחנת הרכבת של רחובות, התחרדנו להם שני חרדונים צעירים.
º
הערב, צפע פעיל ליד נחל אלכסנדר.
04/05/11 22:18
5צפיות
אתמול בנחל עורבים
08/05/11 09:17
7צפיות
אתמול בנחל עורבים
מלא מניפניות גליליות, מעט חרדונים, חומט פסים אחד שהסכים להצטלם.
º
ומניפנית בתמונה יפה
08/05/11 09:19
6צפיות
ומניפנית בתמונה יפה
º
אחלה תמונה
08/05/11 09:33
4צפיות
תודה!
08/05/11 10:29
הן היו מאוד קואופרטיביות
זוחל בלתי מזוהה שפגשתי היום
23/04/11 22:56
14צפיות
זוחל בלתי מזוהה שפגשתי היום
טיילתי באיזור בית שמש ועל השביל טייל נחש בגודל של כמטר ועבה מאד. עד שהספקתי לשלוף מצלמה הוא ברח לשיחים בצד.
זו התמונה הכי טובה שהצלחתי לתפוס.
זו בכלל לטאה בשם קמטן החורש!
23/04/11 23:10
8צפיות
איך נכנסתי ללחץ ממנה.
אכן, קמטן החורש.
23/04/11 23:22
5צפיות
לטאה חמודה ובלתי מזיקה... אחלה תצפית.
מקווה שהגעתי למקום הנכון...
22/04/11 17:56
8צפיות
שלום לכולם,
במהלך העבודת חקר שלי בביולוגיה (כיתה יב') היה לנו סיור לחוף תל ברוך.
במהלך הסיור נתקלנו בחורים קטנים באדמה שבהם לפי טענת המדריך יש תולעים של חיפושית.
בחרתי לחקור את רמות הלחות האופטימליות בסביבה בה יש את אותם קנים.
ואז נתקלתי בבעיה....כשבאתי לחפש באינטרנט מידע על החיפושית לא מצאתי לא משנה כמה עיוותים עשיתי לשם.
הדבר היחיד שזכור לי הוא שהשם שלה היה דומה לשם דיטריטוס.
המדריך לא עונה לי וקיוויתי אולי אתם תוכלו לעזור לי אם בכלל הגעתי למקום הנכון.

תודה על כל תגובה,
דנה.
אז ככה;
22/04/11 19:49
3צפיות
קודם כל, לא הגעת למקום הנכון, אך את מוזמנת להשאר...
נושא הפורום הוא זוחלים.

שנית, אני חושב שהתבלבלת מעט. תולעים לא מתפתחות לחיפושיות או לשום דבר אחר - הן נשארות תולעים.
זחל, לעומת זאת, הוא גלגול בהתפתחות של חרק, והוא יכול באמת להתפתח לחיפושית, או לפרפר וכו'. על ההבדל בין זחל לתולעת אני ממליץ לקרוא את הרשומה הבאה בבלוג של weinman - שמומלץ לקרוא בו בכל מקרה... בין תולעת לזחל.

עדיף לפרסם את שאלתך בפורומים "טבע פראי וחיות בר" ו"שמירת טבע" - אשר עוסקים במגוון גדול יותר של בע"ח, ובכללם חרקים.

ועוד דבר קטן; כשתבררי את שמה של החיפושית אותה את רוצה לחקור, אם את שולטת באנגלית כדאי מאד לחפש ברשת גם באנגלית - לא אחת המידע יותר מפורט.

בעבודה
תצפית מצפון ים המלח - אפעה מגוון
22/04/11 16:44
21צפיות
תצפית מצפון ים המלח - אפעה מגוון
במהלך סיור אתמול שני פרטים.
הראשון שמנמן באורך 60 ס"מ בערך, צבע אדום מדהים. לצערי מרוב התרגשות לא הספקתי לצלם.
השני קטן יותר, בסביבות 50 ס"מ, בגווני אפור.
שניהם נמצאו במרחק של פחות מ 50 מטר אחד מהשני.
מצטער על איכות התמונות, זה המקסימום שאני יודע להוציא מהעדשה הנוכחית ממרחק ביטחון סביר
º
תמונה נוספת
22/04/11 16:46
8צפיות
תמונה נוספת
º
נפרדנו כידידים...
22/04/11 16:47
5צפיות
נפרדנו כידידים...
יפה
22/04/11 17:54
4צפיות
תודה על השיתוף.
אני הייתי אתמול במצוקי דרגות, וטיילתי את הדרג'ה - אבל לא ראיתי אפילו מניפנית... רק כמה יעלים בסוף.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום