בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מקום זה הוקם למען העוסקות והעוסקים בסיעוד על כל תחומיו.
אחיות ואחים בשרות קהילת האדם - ללא הבדלי דת גזע ומין, בבתי החולים, בשירותי הקהילה, במרפאות, בארץ ובעולם, בעתות שלום כבעיתות מלחמה.
זה המקום בו ניתן להשמיע ולשמוע דעות, חוויות אישיות, רעיונות, עדכונים, חידושים והצעות.
מקום בו נוכל להתעדכן ולעדכן לעזור ולהיעזר.
מקום בו סטודנטים לסיעוד ימצאו תשובות לשאלותיהם.
מקום בו ניתן להניח רגליים עייפות,
מקום בו גם המלאכים בלבן - יכולים לבכות,
להשמיע את הכאב, לשתף בשמחות.
מקום שהוא בית למקצוע - ומרגוע לעוסקים בו. בית לאחיות ולאחים העוסקים במלאכת הקודש ועושים ימים כלילות בעזרה במצבי בריאות וחולי ובכבוד האדם וחירותו.
כאן תמצאו את כותל התמיכה וכאן גם תתבקשו לתת כתף לאלה הזקוקים לה.

עם הזמן הבנו כי המקום גדול דיו ולבבותינו רחבים דיין על מנת להכיל את כל אותם שיש לנו איתם קשרי עבודה ומטרה משותפת, וגם להם מקום בבית הזה.

חשיבות עליונה מיוחסת למחוייבותנו הראשונית - מטופלינו.
סודיות רפואית הנה כלל בל יעבור – ההקפדה על פרטיות וחסיון מטופלינו מחייבת את כולנו.
הומור מקצועי (וגם אחר...) ביקורת איכותית ושבחים – יתקבלו בברכה.
תלונות גם כן.
כללי התנהגות קולגיאליים - יבחנו בקפידה.
רעיונות והצעות – מתבקשים.
ושיהיה לנו רק טוב ושקט....ובהצלחה.

כוויות קור בגב כף היד בחורף אצל קרובת משפחתי
10/01/13 20:30
59צפיות
אולי אתם מבינים בזה
הבעיה היא של קרובת משפחתי(מבוגרת, זה לא היה לה בצעירותה)
רופא עור אמר לה לשים כפפות, לשטוף כלים/לכבס במים חמים ולא קרים ונתן גם משחה עם קורטיקוסטרואידים.
בחורף זה מתחיל אצלה בגלל הקור

האם יש כפפות מיוחדות לחימום/למניעת מעבר קור של מים קרים(שטיפת כלים/כביסה ידנית)???
הכפפות גומי הקיימות בסופרמרקט לא מספיקות עבורה, גם שינה עם כפפות סרוגות+קרם ידיים לא עזרו.
ידוע לי שקיימים "פטנטים" שקית חימום עם חומר שמתחמם בזמן תנועה(צריך להרתיח קודם את השקית ואז זה מוכן וכו'...)
אפשר קישור לכפפות מיוחדות מומלצות ?
אני אישית לא מכירה..
11/01/13 08:02
29צפיות
קודם כל מטרת הפורום אינה להוות תחליף לייעוץ מקצועי במציאות.

אני מציעה לפנות לגרום שמטפל בקרובת המשפחה שלך, קרי לרופא העור שהמליץ על הטיפול. אם הטיפול שמציע אינו מספיק ואינו נותן מענה מלא אתם זכאים לקבל חוות דעת נוספת בהתאם לחוק זכויות החולה.

בעקרון אני יודעת שיש בגדים שאמורים לחמם/להתחמם בשיטות טכנולוגיות כלשהן מעבר לסוג ועובי הבגד כמובן, (כאלה שמיועדים לאנשים שמטיילים למשל בטבע במזג אוויר קיצוני) אני לא יודעת באופן ספציפי להמליץ על מוצר שיתאים לצורך שהעלתם..

בהצלחה בחיפוש..
בכל אופן לאחר קריאה קצרה בגוגל
11/01/13 08:09
31צפיות
אני ממליצה (בחום) לא להשתמש ללא התייעצות עם רופא בשום מוצר ובפרט עם מוצר שמחמם, זה עלול דווקא לפגוע עוד יותר ברקמה הפגועה.

ללא הכרות עם המצב הרפואי הכללי קשה להמליץ בכל מקרה.. יש כמה דרכים שניתן לנסות למנוע ולהמעיט את הסיכוי של ההשנות (חזרה) והחמרה של המצב הקיים..

עליכם לקבל הדרכה מתאימה ממי שמכירים ורואים (בעין) את התיק הרפואי ואת הבעיה באופן סצפיפי כמובן..

רפואה שלמה!

º
14/01/13 20:11
5צפיות
פורומים חדשים ב|תפוז|
09/01/13 18:01
2צפיות
|קלפי|מערכת הבחירות נכנסת לישורת האחרונה שלה, ובין אם החלטתם כבר במי אתם בוחרים או שאתם עדיין מתלבטים, אתם מוזמנים לפורום החדש של מפלגת "ארץ חדשה"
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|סיוע| חליתם? נפצעתם? חושבים שלא קיבלתם את טיפול כהלכה? פורום רשלנות רפואית נפתח מחדש ואתם מוזמנים לבוא ולהתייעץ.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
החלפת בית ספר באמצע לימודים
07/01/13 21:07
149צפיות
שלום לכולם,

יתכן ויהיה עליי לעבור לבית ספר במרכז עוד השנה (אמצע שנה ב') או החל משנה הבאה. האם אתם יודעים על מקרים בהם בתי ספר כלשהם במרכז קיבלו סטודנטים בשלב זה?

תודה מראש,
גל
שלום גל
08/01/13 21:19
101צפיות
אם את/ה לומד/ת באוניבירסיטה שאליה משתייכים מספר בתי ספר, אז בגדול זה לא ממש בעיה כי יוצאים מהנחה שמדובר באותה תוכנית לימודים.
אם את/ה לומד/ת בתוכנית הסבה יכול להיות יותר בעייתי כי לכל בית ספר יש סדר לימודים לא תמיד זהה. כנ"ל גם לגבי האוניברסיטאות.

בכל מקרה, מומלץ לפנות לאותו בית ספר שהנך מעוניין/ת לעבור ולשאול באם זה אפשרי ומהו התהליך.

בהצלחה
º
תודה :)
08/01/13 23:16
17צפיות
|4U| רוצים להושיט יד?
06/01/13 19:00
18צפיות
מחפשים התנדבות מרתקת, רגישה ומצילת חיים? מחפשים לתרום מהמחשב האישי בבית?
מעוניינים לרכוש כלים יחודיים לתמיכה נפשית?

נבחרת המתנדבים של סהר מחפשת מתנדבים חדשים לתמיכה בפורומים ובצ'אט.
הראיונות לקורס המתנדבים הקרוב מתקיימים כעת ? מעוניינים?
אנא מלאו את טופס ההתנדבות ונחזור אליכם.

קונדולמיה - לכמה זמן עלי להתנזר מסקס?
05/01/13 01:25
116צפיות
לפני 3 חודשים אובחנה אצלי יבלת על איבר המין (קונדולמיה)

רופא העור שרף אותה עם חנקן נוזלי.

א) האם אני נשא לצמיתות של אחד מזני הפפילומה?
כיוון שהחיידק עובר במגע עור - האם לא אוכל לקיים יחסי מין (אפילו מוגנים) ?

ב)האם ניתן חיסון לגבר בן 28?

ג) תאים טרום סרטניים - איזה בדיקה לגבר ניתן לעשות?

תודה מראש למי שיודע לענות אפילו חלקית
להתייעץ במציאות הפורום לא מיועד לזה.
05/01/13 06:53
74צפיות
רפואה שלמה.
כמו שנאמר
05/01/13 17:33
94צפיות
הפורום לא מהווה תחליף לייעוץ רפואי.
בכל מקרה, לפי ידיעתי, סרטן שנגרם כתוצאה מקונדילומה בא לידי ביטוי אצל נשים.
לפי הבנתי אם גבר מקבל את החיסון גרדסיל למשל,
הכוונה שהוא לא יהווה מצע לגידול אותם קונדילומות ושלא יעביר אותם לבת זוגתו שכן עלולה לחלות בסרטן צוואר הרחם.
º
זה לא נכון.
06/01/13 04:37
26צפיות
אפשר הסבר?
06/01/13 16:25
51צפיות
הגיניקולוג שלימד אותנו על HPV טען את מה שכתבתי ולכן זה מה שהבנתי מדבריו. האם יכול להיות מצב שגבר יפתח סרטן (הפין?) כתוצאה מקונדילומה?
יש פה שרשור בנושא דומה
06/01/13 19:46
44צפיות
HPV עשוי לחולל סרטן ברקמות מוקוטיות.
לא חשוב
06/01/13 16:30
50צפיות
קיבלתי תשובה, HPV יכול להגביר את הסיכוי לסרטן פי הטבעת אצל גברים. סרטן הפין זה נדיר כתוצאה מזה.
יופי למדתי :))
גם זה לא ממש מדויק..
07/01/13 09:31
39צפיות
בכל מקרה באמת בגלל זה אולי כדאי שנשאיר את השאלות האלה לגורמים שמטפלים בהם במציאות.

ובכל זאת אם כבר התחלנו בזה.. כדיי לסבר את האוזן תיאורטית לסוגי הסרטן שכיום ידוע שHPV יכול להיות מעורב כמחולל שלהם והם הסרטנים הבאים:

סרטן הרחם (כמובן..), סרטן וגניאלי, סרטן בוולבה (vulvar), סרטן בפין, סרטן אורופריניגיאלי, סרטן האנוס. בוודאי שHPV אינו המחולל היחיד לסרטנים הללו אלא מחולל אפשרי שלהם. אגב בכל מקום תיאורטי בעור שבו יש נגעים של הוירוס תיאורטית עשוי להתפתח סרטן (וזה גם יכול להיות ברקמות שלא הוזכרו כאן בדוגמאות) אלא שלרוב אכן מדובר ברקמות הללו (רקמות מוקוטיות ורקמות שחשופות יותר למגע מיני) זאת גם עקב מבנה התאים שבהם. \

כמובן שלא כל מי שנדבק בHPV בהכרח נדבק בסרוטיפ (תת זן) אלים או מסרטן שלו. מלבד העובדה שתת הזן משפיע, קיימים גם תנאים נוספים התלויים במערכת החיסון של האדם אשר יקבעו בסופו של דבר האם יתפתח סרטן או לא. רבים האכולוסיה נדבקו בוירוס (על תת זניו השונים) אך הרוב מצליחים להתגבר עליו , ואף ליצור חיסוניות. חזרה לנטנטית של וירוס HPV אפשרית אך אינה שכיחה. קיימת סברה שישנו קשר גנטי בהקשר ליכולת החיסונית לגבור על וירוס הHPV.

בכדיי לדעת באיזה תת זן נדבק האדם נדרשות בדיקות סרולוגית (המוכרת PCR). קיימים למעלה מ2,000 תת זנים (סרוטיפים). היקף בדיקת הPCR משתנה, ובעיקר מכוון לבדוק האם קיימת הדבקות בתת הזנים העמידים והאלימים - בעלי הפונטנטיות הסרטניות. כך גם בהתאמה החיסון היום מיועד לכמה תתי זנים שידועים כמסרטנים.. (החיסון לא נותן מענה מלא לכל הסוגים המסרטנים). מוגבל ביכולתו להשפיע על מי שכבר נדבקו, ורב הנסתר על הגלוי בהרבה מובנים הנוגעים לחיסון הזה כיום כיוון שהוא חדש באופן יחסי.

התכוונתי לסרטן צוואר הרחם לא הרחם..
07/01/13 09:39
31צפיות
בכל מקרה מסתבר שיש מקרים שנראתה מעורבות מעבר לסרטנים אורופרינגיאלי (לוע, בסיס לשון, שקדים גרון) , נצפו מקרים אף של מעורבות בסרטני ריאה (נדיר..)
לייזר יכול להגביר תמיחת שיער בגב?
04/01/13 13:41
29צפיות
הייתי בבדיקה בשני מכונים לגבי הסרת שיער בלייזר מהגב. בכללית אסטתיקה: הרופאה טענה שהצמיחה שלי אינה אחידה. בגלל שאני לפני גיל 35,
יש מצב שהורמונלית עוד תהיה צמיחה מחודשת בגב. יותר מכך היא אומרת שראתה מקרים רבים שחימום עם קרן לייזר יכול להגביר את הצמיחה כי יעיר זקיקי שיער שעוד לא נבטו ויכולים לפרוץ אחרי חום.
הרופאה הייתה נחרצת לא להסיר לי שיער בגב. האם החשש לצמיחה מוגברת מוצדק?

אמריקאן לייזר, טענו שאין מספיק פיגמנט בשיער הפלומתי בגב, אך יש גם שיער לא פלומתי. בכל אופן לייזר לא יגביר צמיחה, אלא אולי רק לא יעזור בשיער הפומתי.

למי להאמין?
מסגרות עבודה
03/01/13 12:16
178צפיות
באילו מסגרות מלבד בית חולים יכולות לעבוד אחיות?
ידוע לי על קופת חולים, ועל בית אבות סיעודי.
באילו מסגרות יכולות לעבוד אחיות שאינן דורשות עבודה "סיעודית" המצריכה עבודה פיזית מהסוג של כח עזר?
האם יש מסגרות עבודה שמעסיקות אחיות אשר נדרש בהן יותר ידע מעמיק, או הדרכה, או טיפול שלא כרוך בעבודה פיזית?
אני עדיין חוששת מכל ההיבט של חלק מתפקידי האחות בהחלפת מצעים, סעד כגון רחצה, סחיבת חולים וכו'.
באילו מסגרות פחות נפוץ ההיבט של יחסי אנוש עויינים ולחוצים (כמו שהזכרתם בפורום "אחות לאחות זאב").
פחות חשוב לי השכר, ויותר מהות העבודה וסביבת העבודה..
אילו התמחויות יש?
האם אופי וסוג ההתמחות גוזר את אופי סביבת העבודה?
כבר פתחת שרשור על זה לא ברור למה צריך אחד חדש
03/01/13 20:37
122צפיות
תראי אני מזהירה מראש, המשפט הבא נוקב ולא משתמע לשתי פנים - אם את לא רוצה "סיעוד" - אל תלמדי סיעוד. סיעוד כיום בישראל ברובו כולל את הדברים שזה שנשמע שאת סולדת מהם.

איך הגעת למסקנה שמסגרות העבודה הקיימות אינן דורשות ידע מעמיק?!......

ציטוט: "האם יש מסגרות עבודה שמעסיקות אחיות אשר נדרש בהן יותר ידע מעמיק, או הדרכה, או טיפול שלא כרוך בעבודה פיזית"?) - אז התשובה יש, בוודאי שיש. לרוב אי אפשר להגיע אליהן ישר אחרי הלימודים - וגם אם כן זה שאלה של מזל , ובעקרון בקהילה זה דיי עונה לדרישות האלה בגדול. וחוץ מזה גם עבודה במחלקות שאחיות עושות בהן את "העבודה השחורה" והמצעים והטיטולים זה בהחלט לא עומד בסתירה לידע המעמיק שהן נדרשות לו במקביל - זה אמנם מצב אבסורד אבל זאת המציאות העגומה שלנו, ואם זה לא מתאים לך אז את לא חייבת.

מסגרות עוינות - אי אפשר לנבא מראש - כבר שאלת את זה ועניתי לך על זה. רוצה לקבל הבטחה בכתב בפורום ש"כל" המרפאות באיזור ירושלים הן מרפאות עם צוותים שבהכרח כולם יאהבו אותך?..... (והאם תאמיני להבטחה כזאת...?..) זה משתנה ממקום למקום ומאדם לאדם כמו שכבר הסברתי. לפעמים אחות אחת תגיד שיש לה מחלקה נפלאה ואחות אחרת באותה מחלקה תרגיש שהיא אוכלת שם חרא, ותברח משם כל עוד תהיה לה הזדמנות.

מתאמת קלינית מה ששאלת בשרשור הקודם שעונה בידיוק לשאלות שלך בנושא המסגרות הקיימות מחוץ לעבודת משמרות קלאסית במחלקות בתי החולים, זה תפקיד שמהות שלו משתנה ממחקר למחקר ובהתאם לניסיון ככל הנראה. את מוזמנת לפתוח גוגל רשמתי לך את שם הקורס זה נקרא GCP. אני לא עוסקת בזה באופן ישיר ואני לא יודעת להגיד בידיוק מה שזה אומר - אבל בטח יש על זה מידע באינטרנט. וגם אם תעשי קורס כזה זה לא מבטיח שבהכרח תמצאי עבודה בזה.

ההתמחויות הקלינית הן רבות, יש גם התמחויות אקדמית (תארים מתקדמים, הוראה בסיעוד), ולימודי ההמשך מתואר בסיעוד יכולים להיות גם (לאחר השלמות רלוונטיות) תארים מתקדמים בנושאים כגון גנטיקה למשל ועוד - אבל זה הרבה פחות רלוונטי אם את באה לעשות הסבה ל"מוסמכת" שהיא אחות בלבד - שאם זכרוני לא מטעני על זה שאלת פה..  

אם את מחפשת עבודה בלי סיעוד, אז מה ההתעקשות שלך ללמוד סיעוד...?...

ענו לשאלות שלך.. לא תקבלי תשובות שונות מהן מהותית - והמקצוע נשאר "סיעוד".  

היי
03/01/13 23:55
94צפיות
אני שואלת שוב, כי שמעתי משיחות עם בנות שלומדות סיעוד או עוסקות בכך תשובות קצת סותרות, מה שגרם לי לשקול עוד קצת את התחום כדי להעמיק ולדייק.

שאלתי פעם אחת בלבד פה, לגבי ההסבה. ההודעה לגבי סביבה עוינת\ירושלים לא שלי. בסה"כ הגבתי לאחת מתשובותייך בשאלה לגבי המתאמת.

אני מבינה לגמרי את המאס במענה על שאלות ממוחזרות ופרסום הודעות חוזרות וזה נדמה אולי מהצד כהתעקשות על משהו שלא מתאים ובכך נגמר הסיפור. אבל העניין הוא, שאני רוצה באמת לברר לעומק לפני שסוגרת דלת ופוסלת את האפשרות הזאת, ואין כאן ניסיון לשאוב תשובות שסותרות את המציאות או לקבל "את התשובות שרוצים לשמוע".
אני לא מבינה את פשר את העוינות המשתמעת מהניסוח של התגובה שלך. את ממש לא חייבת להגיב לי, או לענות לי, או לחזור על מה שלדעתך כבר נאמר ונטחן.

לשאלות שלי קיבלתי מענה רחב, אמת, אך רציתי לבחון האם בכל זאת קיימים תחומים בהם עוסקות אחיות שאינם סיעוד קלאסי.

בכל מקרה, מודה לך בכל זאת המידע בתגובה. ביארת לי ודייקת כל מיני נקודות מסויימות שהתבססו על הנחות שגויות.

תודה
תשובות סותרות - לימודי סיעוד.
04/01/13 08:17
112צפיות
קודם כל סליחה שהתלבלתי לגביי "ירושליים" - אבל תסכימי איתי שזו בדיוק אותה השאלה - מה זה בכלל משנה "המיקום" עצמו. כשכינוי אחר שאלה בשרשור "איך האחיות יש כבוד?" עניתי לה על זה, בדף הזה תשובה מאד מפורטת. מבלי להכנס למספרים מדוייקים יש עשרות אלפי אחיות, ואלפי מסגרות (מרפאות, יחידות ותחומים שונים) שבהם ניתן לעסוק לאחר לימודי סיעוד.

מי שמבטיח לך שבטוח תסדרי , משקר לך. מי שאומר שסביר להניח שתמצאי בסופו של דבר מקום מתאים (עקב המגוון הרחב בתחום) - כנראה קצת יותר נאמן למציאות כפי שאני תופסת אותה.

לכל הפחות אם היית מסבירה שקיבלת תשובות סותרות, אני הייתי מבינה מה גורם לך להתעקש ולשאול שוב, כמעט באופן זהה שאלות מהשרשור הקודם, כולל ציטוט "הזאבים" (מציעה להחליף את הזאבים לכלבות, אבל בסדר זה לא משנה איך שתקראי לסביבה עוינת).

לדעתי , לשאול "סטונדטיות" - כאלה שלא עובדות בתחום, זה לא בהכרח משקף את המקצוע - ובכל זאת גם לסטונדטיות לפעמים יש פרסטפקטיביות מועילות במיוחד אם הן כל חוו מסגרות קליניות (גם אם כסטונדטיות).

את תקבלי תשובות סותרות גם אם תשאלי אחיות מנוסות וותיקות - בגלל שכל אחת תופסת את המקצוע אחרת (זו הסיבה הראשונה), והסיבות הבאות הן הניסיון שלהן, המקום שבו הן נמצאות, ממרום השנים לפעמים שוכחים כמה שזה בעצם היה קשה להתחיל כאחות חדשה במחלקה גנרית (הכוונה כאן לפנימית או כירורגית למשל) מה שדורש הסתגלות בדרך כלל. אף אחד לא נולדת מסוגלת - אילו דברים שיש להם סולם למידה, זה בהחלט סביבה שצריך להתרגל אליה (בעיני כן... כל מה שכתוב כאן זה בעיני ולדעתי) מהמון סיבות, וגם אם את צמאת ידע רפואי, ו"מתה" על מחלות, ו"מתה" על אנטומיה, ולא מתעלפת בחדרי ניתוח ולא נגעלת ממראות כאלו ואחרים - אני עדיין מאמינה שנדרשת איזושהי תקופה של הסתגלות כי חיי המחלקות שונים מאד מהחיים שמחוץ להם. זה מרתק ותובעני, במיוחד שעובדים בבתי חולים ויש משמרות מסביב לשעון ולחגים ולהכל.

ושוב, אין ספק שיש מסגרות שהן הרבה יותר רגועות מבחינת עומס פיסי. הדרך המקובלת להגיע אליהן בסיעוד לרוב תכלול איזושהי תקופה (לא חייבת להיות ממש ממושכת אגב) במחלקת בית חולים - ולא חייבת להיות "פנימית/כירורגית" , חלק מהחברות שלי שסיימו השנה לימודים התחילו בפגיה למשל, אבל גם הללו שהתחילו בחדר ניתוח למשל ויש עוד דוגמאות או במחלקות "נוצצות" אחרות (השאלה בעצם מה נוצץ בענייך אני לא יודעת..) לרוב עבדו במקביל ללימודים תקופה מסויימת שבה הם עבדו לא כאחיות אלא ככוחות עזר, זו הנורמה הרווחת והבלתי מחייבת של בוגרי סיעוד מטעם האוניברסיטה שאני מכירה.

באוניברסיטה שאני מכירה, נוטים לקבל רושם מעורפל על עבודת האחות - וממילא אחות בפסכיאטריה או במכון גסטרו או בילדים או באורטופדיה או בקהילה או שמוכרת מוצרים רפואיים - לאף אחת מהן אין שגרת יום דומה (אולי בבית חולים יש דימיון בשעות העבודה מבחינת 7-3, 3-23, 23-7) ופה בערך זה יכול להסתכם..

אני מצטערת שנשמעתי לך עויינת, אני יכולה להגיד לך רק בעצמי שגם אני (בניגוד למשל להרבה מחברותיי ללימודים) עד הרגע האחרון ממש לא עבדתי ככח עזר בלימודים ובאמת קיוותי לקבל "סיעוד בלי סיעוד". זה נראה לי לא אחראי להבטיח לך שבהכרח תצליחי למצוא כזה - בתור מתחילה. בהמשך הדרך - לאחר שצברת ניסיון כלשהו - זה בהחלט יכול לקרות - וזה קורה. אבל עדיין מרבית האחיות - כן עובדות במסגרות אשפוז (סטטיסטית) זה לא אומר מה בפועל רובן עושות. יש מחלקות שנטל הADL (סיעוד בסיסי - רחצה האכלה וכו'..) מוטל בעיקר על האחיות ויש מחלקות שיש בהן סיוע מתמיד של כוחות עזר והעבודה שלהן יותר פרוספיונאלית - וזה נניח בשעות הבוקר בעיקר מתי שיש כוחות עזר ובערב אין להן לפעמים תקן.. זה דיי מורכב - ככה שהתשובה עד כמה אני אצטרך להיות "סבלת" ומחליפת מצעים - היא משתנה ממקום למקום, ואפילו ממשמרת למשמרת. נגיד בשבת אין כוח עזר. בראשון בבוקר יש.

תקחי בחשבון שאם לא מוכנה בשום אופן לעשות סיעוד בסיסי - גם בלימודים (אולי בהסבה זה פחות ניכר כי הסבבים קצרים יותר ומנסים לגרום ככל הנראה לאשלייה שזה לא מהות המקצוע.. כפי שהבנתי מאחרים שגילו בשושו אחרי הסבה אכזבה מכמות הADL והם יצאו בתחושת "חתול בשק") - בכל מקרה גם בלימודים תדרשי ככל הנראה למעט מיומניות ADL אני יכולה לספר על יד אחת את כמות הפעם שהחלפתי טיטול - כי במסגרת הלימודים במחלקות שהטיטולים רלוונטיים בהם לעבודה השוטפת העדיפו שנשב בחדר סטונדטים ונעשה דברים עיוניים - בדרך כלל.. אבל שעשיתי סטז' ביולדות כמות המצעים היתה רבה (למזלי טיטולים של מבוגרים לא היו שם..)

ובינתיים - לפעמים את מתחילה את הלימודים במחשבה "שאני בחיים לא אעבוד במחלקה כזאת" - ואז מתישהו את מוצאת את עצמך אפילו נהנית אחרי כמה זמן.. ואנשים שמבטיחים לך שאפשר להתרגל להכל - וזה לא כזה נורא. אני תמיד חשבתי לעצמי "לא רוצה להתרגל" - אני רוצה שהמקצוע יהיה טוב יותר לאחיות אקדמיות שינצלו את המשאב נכון יותר ... וגם זה יעזור אפילו הרבה יותר מתוספת שכר ששבתו בגינה. אני חושבת שהשביתה צריכה להיות בכלל בעניין הפרופסיה - הבלתי קיימת כמעט - או לכל הפחות הלא מוגדרת.

יש אחיות במרפאות חוץ למשל, שמנהלות מרפאה ביד רמה ואין להן נגיעה לאף אחד מהפעולות הללו - אבל היום כמעט כולן ללא יוצא מן הכלל הגיעו לתפקיד שלהן אחרי שנים רבות , ורמז השנים האלה לא היו בספסל האקדמי רק... (נגיד תואר שני ועל בסיסי.. וכו'...) ... על-בסיסי זו התמחות קלנית בסיעוד - והיי ניחשת נכון היא לא בהכרח כולל התואר השני, לא בהכרח יביאו אותך לעבודה בלי "סיעוד" (למרות שזה בהחלט מגביר את הסיכוי משמעותית..)
º
תסדרי = תסתדרי
04/01/13 08:27
28צפיות
תודה רבה
04/01/13 13:08
55צפיות
סגרת לי לגמרי את כל סימני השאלה, והמחשבה בכיוון בכלל.
אני חושבת שחשוב תהיה שקיפות וכנות במסירת המידע הזה לכל אחד ואחת שמתלבטים לפני שנכנסים, לכל מקצוע שהוא, לגבי אופי התעסוקה, ובמה היא כרוכה, קשיים אתגרים ובעיות, לצד היתרונות כמובן. שמתי לב כי נוטים להסתיר את הצדדים שעשויים להוות בעייה ולהרתיע סטודנטים ומגלים אותך רק בדיעבד. אחרי שלמדתי שנה אחת של רוקחות, ותואר בפסיכו', אני לא רוצה לעשות יותר ניסיוניות...
בבקשה ובהצלחה בכל דרך שתבחרי
04/01/13 17:13
55צפיות
יש הרבה סיעוד ללא ADL אבל לצפות להגיע אליו "על ההתחלה" (כלומר מייד לאחר הלימודים..) זו ציפיה לא מאד ריאלית - ולו מסיבה סטטיסטית - רוב האחיות המתחילות לא מתקבלות לתפקידים שהם נטולי ADL.

ניתן לעבוד בקהילה גם לאחר הלימודים - אני אישית לא מכירה משהי שהתחילה ישר אחרי הלימודים בקהילה, אבל כנראה שיש איפשהו דברים כאלה (אולי במרכז הארץ, בצפון איפה שאני נמצאת יש מחסור אקוטי בתקנים, כן כן ולא באחיות.. ואם תסתכלי על היסטורית ההודעות שלי בפורום תמצאי את מנת התסכול שהבעתי כאן בנושא הזה..).

התנאים שאת מתחילה לעבוד למשל בבית חולים הם קבועים ולא ניתנים למיקוח מה שניתן "להתמקח" עליו הוא המחלקה המיועדת (בהנחה שאת באיזור שבו יש תקנים בעיקר..)..

בהנחה שאת לא רוצה בשום אופן לשקול עבודה שכרוכה בADL - אני מציעה שתשקלי היטב אם את רוצה באמת הסבה לסיעוד. כי זה אפילו לא מותיר אותך בעמדת "תואר ראשון בסיעוד" - אלא אחות מוסמכת בלבד, ובמקרה הזה - אני לא ממש בקיאה כמה זה מאפשר למשל להכנס נגיד לתעשיית התעמולנות הרפואית שמודעות הדרושים שלהם מתאימות לבוגרי התארים במדעי החיים.. (ושוב, גם זה לא אפיק קריירה שהייתי מציעה לבחור בשבילו ללכת ללמוד דווקא סיעוד..).

יש עבודות חשובות ומרתקות כאחיות, ואפשר לחוש הרבה פעמים גאווה וסיפוק וידיעה שאכן הייתי חיונית היום בטיפול (לא אני אישית כמובן אלא אני כאחות הכוונה) - ובכל זאת - אני לא מנסה למכור לך משהו שהוא אינו - הרבה מהסיעוד כיום בארץ מורכב "מסיעוד". וכפי שאמרתי לצפות להתשלב בתפקיד נטול ADL מהיום שבו סיימת את הלימודים ובתור אחות הכוונה זה דיי בעייתי. (ככל הנראה לא בלתי אפשרי.. במיוחד אם מי שיחפוץ בך בתפקיד מסויים עקב הכרות אישית - וגם על זה לא הייתי בונה - יש בעיית תקנים הרי - וחוץ מזה שיש תחרות קשה על כל תפקיד נחשק כזה..) אין הרי ספק שלמשל בכדי להיות אחות בתחנת טיפת חלב ניסיון קודם של מחלקת מבוגרים הוא לא רלוונטי קליני זה פשוט מאד משפר את סיכויי הקבלה תיאורטית (ושוב באמת מאד יהיה לי קשה להבטיח לך משהו , ואפילו לא לעצמי..) שנרשמתי לסיעוד לתואר ראשון, אמרתי מקסימום תהיה לי תעודת תואר ראשון לתלות ואני תמיד אוכל להמשיך לעבוד בעבודות אחרות (כפי שעבדתי בהן לפני הלימודים - שאמנם לא היו המספקות בעולם אבל היו נוחות יותר מבחינות אחרות.. למשל שעות העבודה.. למשל חשיפה לזיהומים.. למשל עומס פיסי.. וכו'...)..

אני כן יכולה להעיד שהרבה מהחברות שלי שפחדו מ"הפנימית" (אני מפחדת מהפנימית עד היום!) למדו דיי מהר לאהוב אותה, והן מוכנות להשבע שטוב להן - מעניין להן - ולא מפריע להן (תוך זמן הסתגלות קצר) שיש חלק (זה הרי לא כל התפקיד במחלקות האלה, וכן ברובן יש עזרה יש של כוחות עזר ו.. חח.. סטונדטים! ... וגם סניטרים...) קיצור שיש חלק מהעבודה שביחד עם כוח עזר מחליפים טיטולים ומצעים.. והרבה אמרו לי שטויות, את לא צריכה לפחד "מתרגלים". לא רציתי להתרגל.. :) עברתי את הממשלתי האחרון ואני אחות מוסמכת עם תואר ראשון החל מספטמבר האחרון. כמה חודשים חיפשתי עבודה כאחות ותתפלאי - אמרו שאין תקנים.. אני אמורה להתחיל בקרוב במחלקה שלא היתה מחלקת חלומותי מהגן (בגן חלמתי להיות רופאה..) אבל אני לא שוללת את התחום.,  והחלטתי לתת לזה הזדמנות. כי עד עכשיו לא ממש נתתי הזדמנות למקצוע שבחרתי (היה לי מזל וקיבלתי יולדות ככה שכל הADL שיכל להיות לי משמעותי בסטז' נעדר - אבל כן גם ביולדות מפנים בחדר סירים את איסופי השתן לחלבון, מחליפים מצעים עם דם , ועושים כל מיני ג'יפים (באופן יחסי לא המון. ועדיין גם לזה הייתי צריכה אפילו קצת להסתגל - זה לקח אולי 3 ימים וגושי דם מכל הגדלים כבר לא דגדגו לי את הסרעפת או את רפלקס ההקאה.. הפאניקה או הצורך לפול על הרצפה..) וכן זה לא בא כמובן מאליו כמעט לאף אחד שמתחילה.. יש כאלה שמראש באות יותר בראש של "אפשר לחשוב" יש כאלה שחדרי ניתוח דווקא מגעילים אותן יותר למשל מטיטולים (אצלי זה היה לגמרי להפך..) יש כאלה שממש נגעלות ממראה של הכנסת זונדה.. (אני לא ממש נגעלתי מזה למען האמת..) אבל כן - מבטיחים לך - שמתרגלים להכל וזה שום דבר. אני לא רוצה להבטיח לך את זה.. כי זה נראה לי מוטעה.

זה או שאת רוצה או שלא... אני בכל זאת כבר נמצאת במצב של מוכנות לנסות.. וככה התחלתי את הלימודים - בתקווה שאני אסיים אותם ולא אגיע בחיים שלי למחלקה שתדרוש ממני הסתגלות מהסוג הזה.. :) וזה לא ממש הולך לקרות נכון לעכשיו..
תודה רבה על הפירוט
04/01/13 21:43
43צפיות
אני חוששת שנוצר רושם מוטעה קצת מההודעות שלי. ולכן גם הגבת כפי שהגבת...
אני לא מצפה אחרי תואר ראשון או הסבה לסיעוד, להגיע לתפקיד שלא כוללת חלק סיעודי מהסוג שאת מתארת. זה לא עניין של ציפייה. אני לא מצפה לכלום. כיוון שלא ממש ידעתי מה התפקיד כלל בדיוק בכדי בכלל לפתח איזה שהן ציפיות. לכן שאלתי פה ומתחקרת אנשים. זה לא שאני "מצפה" לסיים מסלול הסבה, ולמצוא דרך "להתחמק" מאותן עבודות. אפילו לא ידעתי אם זה מצב מקובל ונפוץ ושכיח, כחלק ממסגרת התפקיד או משהו שיחסית לא שכיח. לפי מה שתיארת, זה לא כ"כ מתאים לי.

לא, לא מכיוון שאני "נגעלת" לעשות זאת, או מתקשה לראות את המראות, או "לא בכבוד שלי" לנקות וכו'. אני לא נגעלת מכלום. פשוט לא מסוגלת לעמוד אפילו לטווח הקצר, בעבודות שדורשות מאמץ פיזי+לחץ נפשי. אני דיי חלשה מבחינה פיזית וגם מבחינת מערכת החיסון (חולה המון..), וגם נפשית (רגישות יתר). יש לי ניסיון מעבודות קודמות, שהיו טרום הלימודים, או במהלך התואר, והידרדרתי מהר כשהיה עומס פיזי או נפשי...קראתי שנדרשים סדרת חיסונים לפני הלימודים, וגם זה מדאיג.. וגם, נדרשת ויתור סודיות רפואית, וזה בעייתי. קשה לי להאמין שאשרוד בעבודה בסביבה שדורשת גם התקלות תמידית בגורמי סיכום וזיהום ומחלות, וגם מאמץ פיזי ונפשי.

העצמם, אינם מדאיגים אותי, כיוון שאני אוהבת ללמוד. ואם התחום מעניין אותי, יש לי בי המון מוטיבציה להשקיע ולהתעמק ולדעת יותר ויותר.
אני לא יודעת כמה זה שכיח באופן גלובלי
05/01/13 05:56
66צפיות
אבל כפי שאני תופסת את זה - זה שכיח למדיי.. (כלומר הציפיה שהסיעוד יכול סיעוד בסיסי - בין אם בעזרת כוחות עזר ובין אם לאו, בין אם בתדירות כזו או אחרת).

הינה אני אומרת לך בגלוי ע"ג הפורום - שאמנם אני אחות - אבל כן, בוודאי שיש לי סלידה שהיא בעיקר רעיונית מעצם העובדה שאני כאחות אקדמאית אצטרך לעשות (בין היתר כמובן.. זה לא הכל..) עבודות שהן כל כך פשוטות (גם אם הן חלק מאד מהותי מחווית הסיעוד למטופל ובזה אין ספק), יותר מזה אני יכולה להגיד שכל הזמן קיוותי בעצמי "להתחמק" מזה. כן, אני לא חושבת שאני צריכה להתבייש בזה גם בניגוד לרוב האנשים שפשוט מודים מראש שזה מגעיל אותם והם לא היו מסוגלים, אין לי תכונות הירואיות שאין לאחרים. בסבבים במחלקות הגנריות אמרתי לעצמי לעולם לא. במהלך הלימודים ללכת להיות כוח עזר (ששם בכלל אין ספק שמרבית העבודה היא העבודה הזו שאני סולדת ממנה בגדול) העדפתי שלא., להתרגל? העדפתי שלא. לא חשתי את עצמי נזקקת כלכלית ברמה כזו, וקיוותי שאמצא תפקיד שזה לא חלק משמעותי מהשגרה שבו.. ורק על עצמי יכולתי להעיד.

לאחר ששמתי לב כמובן לשרשור הקודם והבנתי איפה התבלבלתי , ואני זוכרת את ההודעות הקודמות שלך קצת יותר טוב - הסתכלתי בהן שוב - אני עדיין כמו שאמרתי אז, קנטונתי מלייעץ לך אישית מה מתאים לך.. אמרתי כבר קודם בניגוד אולי למה שהיית צריכה בשביל להיות קצת אובייקטיבית "אם את מצפה לעבודה מאחורי הקלעים, פייר זו לא נראית לי השקעה טובה בשבילך".. אבל שוב, מכיוון שחזרת ושאלת - אז כן זו עדיין דעתי. וזה בלי קשר למה שסיפרת על עצמך מעבר לכך.

אני חושבת שאף אחד ואף אחת לא נולדים מחוסנים מפני קשיי תעסוקה, אבל צריך בהחלט לעשות בדק בית כנה עם עצמך עד כמה תרצי בעתיד לנסות ולהתסגל (אני לא מתכוונת דווקא לעבודה במחלקה פנימית חלילה..) יש "מתחים" ו"לחצים" ודרישות גם כאחות בקהילה למשל , וגם שם נתקלים בדברים מעניינים כמובן מבחינה אנושית אבל מעניינים זו לא הדרך היחידה להגדיר את זה - זו קבלת קהל לכל דבר, זו קבלת קהל שאת במידה רבה חייבת להכיל את ההתנהלות שלו - בקהילה יש גם נתח לא מבוטל של אכלוסייה בריאה בדרך כלל - אבל גם שם לא מעט מגיעים שהם חולים או במשבר נקודתי עם כאב או בעיה כלשהי שמבחינתם (בצדק או לא.. זו לא הנקודה) מהווים סיבה לדרוש ולצעוק. לרוב האחיות בתת תקינה ועמוסות בעבודה - גם בקהילה (כלל הנראה!) ואני משערת שבשביל להגיע למרפאה שקטה ונוחה - צריך להגיע עם ניסיון כי כמה שהמרפאה קטנה יותר ושעות הקבלה של הרופאים קצרות יותר - ככה האחות אמורה להיות (אמורה לא מחייב..) אחות "שאפשר לסמוך עליה" - כלומר מקצועית עם וותק.

בכל אופן - כפי שאמרתי סטטיסטית לצפות להגיע לעבודת "מאחורי הקלעים"... ללא קהל המוני - זה לא הרוב. זה הכל. את החושבים בנושא את בהחלט יכולה לעשות.

מעניין אותי דרך אגב מה אמרו לך שהצליחו לגרום לך בכל זאת להתלבט כיצד הציגו את הדברים אחרת? (אשמח אם תשתפי במלוא הכנות, אולי יש דברים שנסתרים מעיני.. זו בכל אופן הפרספקטיבה שלי בלבד כמובן..)
מיס פרלין, אני מסכימה אתך למדיי. זה מאוד
14/01/13 08:53
22צפיות
עצוב לגלןת שרוב האחים והאחיות החדשים חושבים כך,  אך די מהר מתכופפים נוכח "אילוצי השטח ". בעיניי,  המחלקות המאתגרות במיוחד לא מצליחות,  משום מה,  לוותר על תפקידי ADL לאחיות. כך שאם את רוצה מחלקה "איכותית " המטפשרת גם המוןענין ןלמידה,  ADL יהיה מנת חלקך.
ועוד משהו שגיליתי עם הזמן.
14/01/13 08:57
25צפיות
באופן מצער למדיי,  הציפיה מאחות היא "להסתדר ". לא מצופה ממנה לידע רב (נהפוך הוא. לפעמים זה אפילו ישמש לה לרועץ). מצופה ממנה חהות זריזה, בלבוסטית כזו שיודעת איפה נמצא כל דבר ולהגיש את הכלי הנכון בזמן הנכון...הציפיה 68אגב  את עובדת כבר ?בשטח היא כל כך ירודה ביחס לציפיה במהלך הלימודים...
º
התחלתי לאחרונה...
14/01/13 18:24
9צפיות
היי
08/01/13 04:34
47צפיות
תראי, אני קוראת את השרשור, ובאמת מתחשק לי לספר משהו לא הכי קשור.
אני בוגרת אוניברסיטת חיפה, כבר 9 שנים אני אחות. ובעיקר זכור לי שבמהלך השנתיים הראשונות ללימודים, לפני שנכנסנו למחלקות לימדו אותנו שאחות תהיה מנהלת. אנחנו ננהל את הטיפול בחולה, ננהל את הרופאים, ננהל את נהג האוטובוס שלוקח אותי הביתה, את הקופאית שלי בסופר, ואת ממשלת ישראל ופלסטין כאחד. ואז בשנה ג' נכנסנו להתנסות ראשונה בפנימית, ואז התחילו ללמד אותנו תכל"ס - איך מחליפים טיטול לסבא בן 89, סיעודי עם פצעי לחץ ושלשול קלוסטרידיום. ומה שקרה זה שבמחזור שלי עזבו 10% מהלומדים, בשנה ג'. וגם במחזורים לפני ואחריי. בעצם, כל מי שמעולם לא ביקר במחלקה פנימית וראה מה אחיות עושות, לפני שנרשם לתואר.
עברתי כמה וכמה מחלקות, וכמה בתי חולים, שמעתי חוויות מהעובדים בקהילה, ובמגזר הפרטי. והמסקנות שלי פשוטות - בתוך בית חולים אין תפקידים חסיני ADL לגמרי, יש מחלקות בהם יש פחות, למשל מחלקת ילדים (ההורים נמצאים עם הילד ועושים הכל), למשל תינוקיה שבה זה לא נקרא ADL בכלל, למשל אשפוז יום או התאוששרות אחרי ניתוח שבהם אין ADL (אבל יש איכסות אחרות, נניח). או מחלקת עיניים, או מחלקת צנתורי לב, או IVF..
בכל מקרה, לאור המחסור בתקני אחיות מה שקורה בפועל זה שתמיד, בכל משמרת, איפה שלא תעבדי, יש אחות אחת פחות ממה שהיה צריך להיות כדי שיהיה סביר לעבוד. זה אומר שבכל מחלקה בכל בית חולים את תעבדי בעמידה, בריצה, תחת לחץ זמן וציוד, כי יש יותר חולים ממה שאת מסוגלת להתייחס אליהם. גם אחיות טיפת חלב עובדות תחת לחץ, כי האמת יש להן פי 2-3 יותר תינוקות ממה שהתקן דורש. זה מקצוע לחוץ, ולדעתי חייבים לאהוב אותו, חייבים לרצות לעזור לאנשים, גם ב ADL, כי אחרת תוך חמש שנים את אחות חמוצה ושחוקה, ורחמיי על המטופלים שלך.
קורסי "ניהול הטיפול" AKA ניהול הטיטול
08/01/13 08:00
61צפיות
חייבת להגיד, שלמרות הקורסים המופלצים מנותקי המציאות בעליל שיש באוניברסיטה, אני גם הצלחתי להתייחס להרצאות בסיעוד קליני שהסבירו לנו שם את תפקיד האחות והמנטרה הנודעת - שכמו כל דבר בסיעוד יש לה "תיאוריה" והוגת תיאוריה.. ומפתחת תיאוריה.. ו... למנטרה תסלח לי מראש ההוגה שלה האמריקאית או שלא.. ואני תמיד שמעתי מבעד "לניהולזציה הזאת" את האמת שבתיאוריה הבאה:

A Nurse, is a Nurse, is a nurse

ובתרגום חופשי - כמו שעשו בהרבה מהשיעורים שלנו הראו מצגת באנגלית ואז תרגמו אותה לעברית (ובזה התסכמה לפעמים הרמה האקדמית במיוחד בשיעורי "סיעוד".)

אחות, היא אחות, היא אחות.

מה שאומר - שדבר אינו נעלה מידיה של האחות. כלומר - האחות היא קודם כל - אחות לסיעוד בסיסי. מעבר לזה... זה כבר בונוס למתמידים.

מי שמאמין לקורסי ניהול, הוא פתי מאמין לכל דבר. גם לחתול ולעכבר. ובר מזל בעיקר, כי הוא מעולם לא היה בבית חולים.
מחקרים, מעניינים כמובן בנושא התאקלמות מקצועית
08/01/13 08:05
55צפיות
http://scholarworks.umass.edu/dissertations/AAI910...

מאמר העוסק בהתקאלמות של בוגרות לימודים בסיעוד, השוואה בין בוגרות תואר לבוגרות תעודה..

למען האמת, זה תלוי מחלקה, בית חולים, ואחות
13/01/13 22:31
31צפיות
אחראית.

אני מכירה מחלקה פנימית שבה אחיות בכלל לא מתעסקות עם ADL. בכלל לא. כי זו האג'נדה של האח האחראי. הוא לא מרשה לאחיות לעסוק ב-ADL. את רק יכולה לשער שהביקוש למחלקה הזו הוא בין הגבוהים בבית החולים. זה קטע מטורף, אבל יש רשימת המתנה של סטודנטית כדי להתקבל לעבוד שם !

בעידן של היום, שאחיות נדרשות לעבודה כל-כך משמעותית, לידע כל-כך מעמיק, להשכלה כ"כ רחבה - להעסיק אותן בתפקידי ADL זה ממש חרפה. זה לא הוגן ולא פייר, ושלא יקטרו על "המחסור באחיות".

יש לי חברה במחלקה, בוגרת הסבת אקדמאים. מסתבר שבכלל לא לימדו אותם ADL במהלך הלימודים. כמובן שהיא חטפה את שוק חייה במחלקה ועברה לעסוק במשהו אחר...

רוב האחיות אחרי 5 שנים הן חמוצות ושחוקות. אני הייתי כזו כבר אחרי שנתיים. וכך גם כל אלו שאיתי. בעיקר בגלל עיסוק המוני ב-ADL שגרם לי להרגיש כ" מבוזבזת. להתבייש לומר שאני אחות (עד היום אני מתביישת בכך...)

האימרה "אחות היא אחות היא אחות" היא אימרה כנועה המשלימה עם מה שהמימסד רוצה. לנצל כוח אדם מוכשר, מיומן, ומשכיל למיליון תפקידים אחרים ("תפסת מרובה"). האחיות צריכות לסרב לכך, לדעתי. למימסד זה מצוין שאחות היא גם אחות, גם מנקה, גם מחליפה, גם חדרנית, וגם וגם. האם זה מה שאנו רוצות להיות ? האם בשביל זה למדנו 4 שנים ומעלה ?

אם רוצים סיעוד אקדמי ואחיות ברמה גבוהה צריך לוותר על ה-ADL. ולא להשלים איתו !! ה-ADL הוא מקור השחיקה. התיעוב המקצועי. הייאוש.
ככה למדנו בקורס סיעוד קליני באוניברסיטה...
14/01/13 18:15
28צפיות
שאחות היא אחות היא אחות.. יש מספיק מרצות , ואחיות בעמדות בכירות שמאמינות לחלוטין שזו הדרך היחידה..
עבודה בלקיחת דמים באיכילוב
02/01/13 22:17
257צפיות
התפקיד מתאים למי שעבר הכשרה בלקיחת דמים והכנסת ליינים, לצורך עבודה במחלקת כירורגיה באיכילוב. שכר בסביבות 7000 לחודש.
לפרטים נוספים- rotrot82@gmail.com
דרושים אחים / אחיות לבית אבות סיעודי
02/01/13 19:34
59צפיות
שלום לכולם,
אני מחפשת בדחיפות אחים/אחיות לבית- אבות סיעודי ברמת-גן.
העבודה במשמרות. ניתן לעבוד במשרה חלקית או מלאה.
העבודה באווירה נעימה ומשפחתית.
תנאים מעולים למתאימים. אפשרות לקידום בהמשך.
אם אתם מכירים מישהו/מישהי שמחפשים עבודה או מעוניינים להשלים הכנסה, אשמח אם תפנו אלי לטלפון 03-5753197 בשעות הבוקר.
פורומים חדשים ב|תפוז|
02/01/13 16:48
1צפיות
דמיינו לעצמכם שיום אחד בלי שום הסבר או הכנה - כל החשמל בעולם פשוט יעלם|!|. בלי אורות, בלי טלוויזיה, בלי סמארטפונים, בלי תחבורה...
הפורום החדש של הסדרה המצליחה והמדוברת - רבולושן- Revolution הוא בדיוק המקום לדבר ולעקוב אחרי עולם שכזה.
אז אם גם אתם כבר התמכרתם ולא יכולים לחכות עד לפרק הבא, הפורום הוא בדיוק המקום המושלם בשבילכם.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
חיסון וירוס פפילומה
01/01/13 23:14
70צפיות
מה המחיר המסובסד השנה לחיסון וירוס הפפילומה לגברים?
חיסון גרדסיל
02/01/13 15:56
74צפיות
ניתן לגברים בגילאים9-26 והעלות לשלוש מנות 1380ש"ח
אני בן 28
03/01/13 12:12
41צפיות
אין סיבסוד חדש בסל התרופות?

לקיתי כבר בקולנדולימה פעם אחת

זה מחסן אותי נגד סוג אחד של פפילומה.
תוך כמה זמן אני יכול לדעת שאני מחוסן טבעית ויכול לחזור ליחסי מין מוגנים?

הוראת סל התרופות 2013
04/01/13 09:01
31צפיות
מתייחסת לנשים בלבד.

צרפתי בהודעה מתחת את נוסח הועדה הציבורית להרחבת סל התרופות.

לעניין הרפואי עצמו, אין מטרת הפורום להוות תחליף לייעוץ מקצועי - ועל כן , על מנת לקבל ייעוץ אחראי והולם עלייך לפנות לגורמים האמונים לכך במציאות. \

רפואה שלמה.
אלו תשובות שלא תוכל לקבל כאן על דפי הפורום
04/01/13 11:10
39צפיות
אנו לא מייעצים אינטרנטית.
אנא פנה לרופא המשפחה שלך, על מנת שיפנה אותך לרופא המומחה המתאים לנושא זה (עור ומין, כנראה).
רק בריאות!
מאד מפתיעה התשובה שלך..
04/01/13 08:51
95צפיות
בכל אופן, המידע שהצלחתי למצוא בעניין חיסון כנגד הHPV - עבור סל הבריאות 2013, הוחלט להכניס את התרופה לסל לנשים וזה המידע מתוך אתר משרד הבריאות. אני מצרפת את המלצות הועדה הציבורית להרחבת סל הבריאות 2013..

http://www.health.gov.il/Services/Committee/vsal/H...

כמובן שזה לא סותר את התשובה שלך שניתן לחסן גברים מחוץ לסל הבריאות (מה שהיה נכון אגב לגביי נשים עד לתוספת העדכנית הזו לסל הבריאות). לא הצלחתי למצוא (באופן מפתיע אני חייבת לציין) שקיימת התוויה לחסן גברים בחיסון כנגד הHPV (ללא קשר לעלות) בוודאי שאני "סומכת" על התשובה שלך כי את נמצאת בעמדה לדעת, אבל זה ממש מוזר שאין על זה כל מידע באינטרנט לטובת קהל הגברים..

מתייחסים בפרסום לחיסון כחיסון סרטן צוואר הרחם, שבפועל הוא חיסון כנגד הHPV , ובאופן ספציפי לכמה תתי זנים שלו.. יש הטעיה משונה בפרסום הזה - במיוחד ההוא שהתפרסם בו הופיעו אם ובת והזכות של האם לדאוג לביתה.. לכל הפחות ניתן להסכים - שלא קל למצוא האם ניתן לחסן גברים בישראל בגוגל למשל.. ואין מידע זמין על זה באתרים של הקופות (אשמח אם תתקני אותי אני בכל אופן לא מצאתי..)..

התשובה שלי הגיע מתוך נוהל
04/01/13 11:08
27צפיות
של אגף הרפואה מהקופה בה אני עובדת. אני נוטה להאמין כי הנהלים דומים בכל הקופות
אני אין אפשרות לצרף נוהל פנימי מסוג זה, לצערי.
כמו כן, הנוהל עודכן לפני ההמלצות לסל הביריאות של 2013 ולכן יתכן ויש שינוי בעלות.
טווח הגילים לחיסון , גם לגבי גברים, נובע בעיקר עקב אוכלוסיות המחקר של החיסון וכי לא הוכחה בפועל יעילות של החיסון בגילאים אחרים.
מידע על החיסון באתר משרד הבריאות
04/01/13 11:43
18צפיות
יש כאן סוגייה מהותית בעניין "זכות הציבור לדעת".. אם גם לגברים מגיע חיסון (זה לא מופיע בהמלצות הועדה הציבורית להרחבת הסל לשנת 2013). זה המידע הפורמאלי באתר משרד הבריאות

http://www.health.gov.il/Subjects/pregnancy/Childb...

חלילה לא ביקשתי שתפרסמי נוהל פנימי - והבעתי מראש אמון מלא שדברייך נוכחים, יש כאן לכל הפחות אפליה (כנגד גברים , לשם שינוי...) והטעייה בפרסום הציבורי בכל הנוגע לחיסון הזה..

אגב ממתי החל הנוהל? (ונכון שסביר להניח שאם הוא חל בקופה מסויימת אזי הוא חל בקופות אחרות, אך זהו לא המצב בהכרח..) נתקלתי באינטרנט בתשובות מומחים מפורומים מלפנים כשנתיים שאין התוויה לחסן גברים בישראל שחתומות ע"י רופאים בישראל בשמם ותפקידם...

שלא ישתמע אחרת המטרה היא לא להוכיח שזה בלתי אפשרי או שאת טועה חלילה, אלא לעלות את המודעות בעניין הרפואי נטו..
בתדריך החיסונים רשום אותו הדבר
04/01/13 11:56
19צפיות
גרדסיל לגברים עד גיל 26. (נכנסים לקובץ תדריך החיסונים בעמוד 198 רשום)
זה שאפשר עקרונית לתת את החיסון, לא אומר שהיעילות שלו הוכחה ולכן לדעת המומחים אין התוויה.
חוץ מזה, בואו נהיה ריאליים- כמה אמהות באמת יקחו את הבנים שלהם לחיסון נוסף (פרט לאלו שמקבלים) על מנת להגן על בנות הזוג העתידיות שלהם?
עושה נכון משרד הבריאות שהחליט לחסן כבר בבית הספר את כל הבנות וכולי תקווה שבתוך עשור או שניים, תהיה ירידה משמעותית בסרטן צוואר הרחם.
זו לא המטרה שלשמה גברים מבקשים להתחסן..
04/01/13 12:27
30צפיות
וירוס הHPV הוא מחולל סרטן ברקמות מוקוטיות שכידוע נמצאות גם בגברים.

בין ישנם גברים שמקיימים יחסי הומוסקסואליים (ככה שבנות זוג ממש לא אקטואליות לגבייהן למשל).. HPV כאמור מחולל סרטן ברקמות מוקוטיות (כאלו שנמצאות בצוואר הרחם אך לא רק כידוע, ובהן למשל רקמות ברקטום, וגם בלוע לדוגמא)..  

באתר משרד הבריאות מתייחסים לחיסון כחיסון נגד סרטן צוואר הרחם ואף מצוין שיש כ180 מקרים בשנה - השכיחות כיום של סרטן צוואר בישראל היא נמוכה ביחס לסרטנים אחרים, וזאת כמובן לא רק אודות לחיסון אלא למשטחי הפאפ בין היתר, וקולפוסקופיות.

HPV יכול לגרום לסרטן אך לא בהכרח - וגם קונדילמות על איברי מין גבריים יכולות להוות מטרד גם אם לא סרטני.  נושא החיסון בגברים כפי שמופיע באתר משרד הבריאות לא נבדק במלואו בקרב גברים ונשים מעל לגיל 26 ולכן אינו מומלץ בשלב זה.

לגביי המופיע בתדריך החיסונים - שוב מידע דיי פנימי ולא מתיישב בכפיפה אחת במידע הנגיש לציבור.. (ושוב מאמינה שזה מה שרשום שם זה לא מולי כרגע ואני ממהרת לצאת..)...

לעניינו של הפונה, כפי שאמרנו שתינו בנפרד עליו לגשת לרופא המטפל.

בכל אופן המקסימום שמצאתי באינטרנט זה שניתן
04/01/13 09:03
22צפיות
דרך טופס 29ג' , בתנאים מסויימים שדורשים אישור רוקח מחוזי בנפרד - לא בטוח שזה נכון. הקופות לא מפרסמות את זה כאמור..
אני בסמסטר הראשון ללימודים
29/12/12 22:35
203צפיות
הי
שלום לכולכן ...
אני בסמסטר הראשון ללימודים ועדיין מלאת חששות אם עשיתי את הבחירה הנכונה ..(בכלאופן מדובר בארבע שנים )
ברשותם אציג כאן את ההתלבתויות שלי .אשמח אם תוכלנה לעזור ..

א'   האם היה לי באמת כדאי ללכת על מסלול של תואר ראשון בזמן שיכלתי לללכת על הסמכה של שנתיים ולהשלים אחר כך ... מנסיונתן כמה התואר חשוב?
ב'   אני כרגע אמא לילדה  ולא נראה לי שבתחילת עבודתי תהיה לי אפשרות לעבוד ללות ואפילו ערבים . במשמרות בוקר אפשר להגיע להכנסה סבירה?
ג'   איך היחס בין האחיות ? יש כבוד בניהם או שזאב לזאב אדם . חשובה לי סביבה נאותה של אנשים ,אני טיפוס שנותן מעצמי  המון למען אחרים ,קשה לי ליהות בסביבה שונה .לפעמים כאשר עומדים ליד דלפק האחיות -..... האם זה באמת כך ?

אשמח למענה ... הדוד תום
לצערי את התשובה לשאלה תדעי בוודאות..
30/12/12 07:39
149צפיות
אולי בעוד 40 שנים בסוף הקריירה?... וגם זה לא בטוח!

תשמעי יקרה, תמיד שבוחרים משהו מסויים, יש המון דברים שלא בחרנו במקביל.. אני חושבת שבדור שלנו, כל התרבות ותעשיית השפע וזה שיש כמעט לכול טלוויזה עם מאות ערוצים למשל , גורמת לנו תמיד לתהות על "מה יש" לראות "בערוץ" שלא בחרנו.. אני אסביר.. אם בעבר היה הרבה יותר מקובל , ללכת לבית ספר מקצועי (עוד בתיכון) וזה לא היה מדד לעלבון לאינטילגנציה , לרשת את העבודה של אבא שלך היה נוהג שורשי (על כך יעידו שמות המשפחה של רבים מאיתנו שחלקם עוסקים בשיוך למקצוע מסויים או אחראיות מסויימת בחברה בימי עבר אי שם).. ובטח שלא כל פרסמו הודעות דרושים למזכירות עם תואר בלבד.. העולם השתנה עד מאד עם מהפכת הטכנולוגיה והמידע של המאה הקודמת.. כל המידע זמין כל הזמן, מתלבטת? תפתחי גוגל! שם בטח מישהו כבר יודע את התשובה! (הגזמה, הסחפות..) כל ההקדמה הזו היתה חשובה כדיי להכין את דבריי - שהם כמובן נובעים מדעתי האישית בלבד ותו לא. והרי התשובות לשאלותייך.

א. עד כמה התואר חשוב? (תשובת בדיחה בלבד וכמעט ללא שמץ של כוונה רצינית, הוא חשוב עד כמה שיש לך מקום לתלות או על הקיר, או עד כמה שאת "פולנייה" או עד כמה שאת מעריכה את עצמך בעזרת תעודות חיצוניות. בוודאי שיש אחיות מצויינות שלא מתהדרות בהכרח בתואר ראשון. אלא שמה - פה אליה וקוץ בה). לרוב, (לא תמיד וכל מה שאני אומרת פה רחוק מלהיות האמת היחידה והאבסולוטית) אחיות שלא יכולות להתקבל למסלולים אקדמיים בוחרות במסלולים עם תנאי הקבלה הנמוכים יותר. אם ממילא מטרתך היא "להשלים אחר כך" אז בהחלט אני מתקשה להבין את השיקולים שלך, מעבר לזה שבזמן זה לא יחסוך לך - אפילו ברמה התיאורטית.. ולדעתי (וזו רק דעתי כמובן שוב..) זה אפילו מערים קושי כי אם תהיה לך איזושהי הכשרה מוכרת ותרצי על סמך ההכשרה הזו להתחיל לעבוד הדילמה האם וכיצד להמשיך תהפוך ממשית. בשטח - עד כמה זה קריטי? אני לא אחות מאד מנוסה ואני לא נמצאת במקומן של האחיות שמרכזות את כח האדם בסיעוד, אבל אין כלל ספק בעיני שאפילו בנקודת ההתחלה זה מעמיד בעמדת נחיתות מסויימת - בקבלה העקרונית לבתי חולים , לקהילה ממודעות הדרושים שאני ראיתי תואר ראשון הוא דרישה קבועה. בתור אחות מוסמכת בלבד ככל הנראה המבחר יהיה מועט יותר - אפשרויות הקידום והתמקצעות כיום (בניגוד לעבר שכמובן המסלול האקדמי עדיין לא הומצא בכלל..) לא קיימות כמעט ובכלל להבנתי - אלא אם כמובן משלימים לתואר ראשון. התחלת את המסלול הגנרי - את צריכה להזכר בתוכך - מהן הסיבות לכך. לפצל את התואר ולבזבז זמן (שהוא כנראה יקר גם לך) בהמתנה לשנת הלימודים או הסמסטר הבא בבתי הספר הלא האקדמיים נראה לי החלטה לא נכונה אסטרגית, הסמסטר הזה עוד לא הסתיים - אם נוצר מצב של "אין ברירה" ונכשלים בקורסים ובאוניברסיטה מציעים "להשאר כיתה" (לחזור על הקורסים שנכשלת בהם ולנסות להתקדם הלאה משם בשנה הבאה) אז האפשרות של מוסמכת בלבד - יכולה להיות אקטואלית וזו כמובן בהנחה שבכלל רוצים להיות "אחות" בכל דרך.. למי שאין ברירה האפשרות קיימת למה לבחור אבל מראש בברירה הפחות אטקרטיבית למעסיק ? לא ברור לי אישית..
ב. מה זה הכנסה סבירה? מי אמר שמקום העבודה יסכים להעסיק אותך רק במשמרות בוקר ?... ראיתי בכרטיס שלך שאת באיזור המרכז, יכול להיות שיש מקומות שיסכימו - אני מבינה שבמרכז באופן יחסי יש מחסור של אחיות ככה שיכול להיות שתמצאי תפקיד שבו כאחות את עובדת רק בבוקר, אני לא בטוחה שאת יכולה לבנות על זה אבל שזה "בטוח" יקרה (טוב, שום דבר אינו בטוח).. לרבות מן האחיות יש ילדים - ומבחינת המערכת (כלומר מי שמעסיק אותך) עצם העובדה שיש ילדים לא מהווה מניעה מלהעסיק בשעות הערב והלילה.. בוודאי לא תופתעי לגלות שלאחיות רבות יש העדפות כאלה ואחרות אישית - אבל בתי חולים בכל אופן זקוקים לאחיות בכל שעות היממה בחגים ומועדים, וגם כשיש משהו אישי שלא מועד או חג - אם אחותך לצוות "הבריזה" או באמת חולה כהוגן, מאד יכול להיות שיקראו לך במקומה - המחסור בתקני אחיות יוצר עומס גדול על האחיות בשטח - צריך לקחת בחשבון ולהיות נכונים להתגמש / להתאכזב / להשאר ללא תעסוקה. (נסחפתי אולי - אבל בגדול אם מדובר בבית חולים כאחות מתחילה אילו בערך האפשרויות כפי שאני תופסת אותן, ואני מאד אשמח אם יבוא מישהו שיצליח בהודעה שלו להוכיח אחרת..)
ג. איך היחס בין האחיות ?. בישראל מועסקות כיום עשרות אלפי אחיות. השאלה שלך מבחינתי דומה "לאיך זה אנשים?" סבבה? נושכים? יש סביבות עבודה נעימות וצוותים נעימים, ויש צוותים עוינים לאחיות מתחילות - ויותר מזה איך היחסים בין האחיות - זה כמבון משתנה יכולות להיות שתי אחיות מאחורי הדלפק החברות הכי טובות, או הצ'ילבות הכי מרות - וכל משמרת זה אחרת.. וכל פעם עובדת במקביל לאנשים אחרים הדינמקיה תשתנה קצת. יש אחראיות עם יחסי אנוש כאלה, ויש עם אחרים.. שום דוגמא קונקטרית לא תעזור לך הרי לנבא מראש איך זה ירגיש אצלך.. לפעמים אחות מסויימת לא מצליחה להתברג במחלקה מסויימת מבחינת יחסי אנוש, ואחות אחרת תסתפר לך כמה שהמחלקה שלה נפלאה ואיך הצוות תומך ומלוכד.. כמבון שככל שהצוות גדול יותר ככה יש יותר פיצולים ותתי קליקות ביניהם, מי אוהבת את מי, מי פחות.. מאד תמוהה בעיני השאלה האם יש כבוד.. אני חושבת שבמקצוע שלנו - בשביל כבוד צריך לעבוד - בדרך כלל כאחות חדשה את מקומך ואת כבודך את צריכה לרכוש בעמל רב, להוכיח שאת לא רק יודעת את מה שלמדת בספר אלא יודעת לעבוד.. יש מחלקות שקולטות יפה יותר, יש שפחות יפה.. יש אחיות נחמדות יותר ונותנות יותר הזדמנות ויש כאלה שממש עומדות בפינה ומחכות לך, עד שתעשי טעות - ובמקרים הזויים יותר, במידה ולא עשית טעות הן עוד יעלילו עלייך.. אל תשכחי שיש דור הולך ומתמעט של אחיות "של פעם" שלמדו בבתי ספר, ואצלן החיים היו כל כך הרבה יותר קשים (סיפורי גבורה עד סין) חלקן מקבלות באהבה את הדור הצעיר (אנחנו) חלקן מרגישות מאויימות (ועזבי שיש להן קביעות..) -- קיצור אמרתי מספיק - זה משתנה מאד ממקום למקום ומאדם לאדם..

אדם לאדם זאב, אחיות לאחיות חיות - ככה שמעתי - ולא לא צריך לפחד - זה קשה ולא רק לך, את צריכה לשאול את עצמך - למה בכלל אני לומדת סיעוד? מה רציתי בזה? בסופו של דבר, אם לא מתאים מקום אחד סביר שכן נמצא מקום אחר שכן מתאים וכך הלאה.. אם את במרכז יש המון מסגרות שתוכלי לעבוד בהן כאחות ובמיוחד כאחות אקדמאית..  
תודה על התשובה המפורטת
30/12/12 23:32
77צפיות
תודה על התשובה המפורטת -זה עזר לי לעשות המון סדר בבלגן ... בעיקרון אני די שלמה אם ההחלטה של אחיות . תמיד רציתי ,תמיד נמשכתי לרפואה ונתינה .

אגב אני באזור המרכז בגלל הלימודים אני מאוד מקווה לסיים את התואר ולעבור לאזור ירושליים . גם שם יש מקומות עבודה בשפע?

קופת חולים או טיפת חלב  זה לא אומר בעיקר משמרות בוקר .? חשוב לי מאוד המקצוע וההתמקצעות בתחום אבל גם ילדתי וחיי השיגרה שלה חשובים לי מאוד.
לא יודעת להגיד בוודאות מה יש בירושלים..
31/12/12 05:15
80צפיות
אני רק יכולה להגיד שכן חלק קטן מהאנשים שסיימו ללמוד איתי (השנה) עברו לירושלים אחרי שלא מצאו עבודה באיזר הצפון.

בקופות החולים וטיפות חלב יש משמרות בוקר וערב, וכמובן שהערב של קופ"ח וטיפת חלב (האמת אני לא ממש מכירה את מערך טיפות החלב שבנפרד לקופות חולים...) הערב מסתיים הרבה יותר מוקדם ממשמרות "צהרים" של בית חולים.

הקהילה יכולה להיות מקום נהדר גם להתמקצעות והתפתחות - זה בהחלט לא עומד בסתירה, ויש בפורום כמה משתתפים שעובדים בקהילה והם אולי ירצו לתרום מההבנות שלהם בנושא.

בכל מודעות הדרושים שאני ראיתי לאחיות בקהילה הופיעה הדרישה לתואר ראשון.

לגביי כמות המשרות זה כמובן דבר דינמי , ועקרונית אין מניעה מלהתקבל לעבודה בקהילה עם תום הלימודים (ניסיון קודם זה אולי יתרון אבל לא חלק מהדרישות שהם מציינים במודעות דרושים).. להזכירך, כפי שציינת את רק בסמסטר הראשון - בלימודים יש סבב התנסויות את תראי שיש למקצוע שלנו הרבה פנים בהמשך, ואולי הכיוון שתמצאי בסופו של דבר לא יהיה זה בהכרח שאת מתכננת עכשיו..

וכן בעקרון גם בבתי חולים יש למשל מרפאות חוץ, שעובדות רק בשעות היום ותפקידי אחיות שהם ביום - אבל אליהם ככל שאני מבינה צריך ניסיון קודם של כמה שנים בתפקיד אחר בבית חולים שכולל את כל המשמרות.. לא ידוע לי על אחות אחת שהתחילה "ישר" ללא וותק והכשרה נוספת מתאימה לעבוד בתפקיד של מתאמת נושא וכו'..

אגב משרות חוץ בית חולים , יש אפשרות לעבוד כאחות מתאמת קלינית לאחר הכשרה מתאימה של קורס CRA , או GCP , יש כמובן את תעשיית התעמולנות הרפואית..

ברור שהמחשבה במה אעבוד לאחר הלימודים היא מחשבה מאד רלוונטית, אבל בשלב הזה לדעתי.. כדאי שתתרכזי בלהשלים את המטרות הקצרות יותר (לסיים את הסמסטר הראשון בהצלחה למשל ואין שום סיבה שזה לא יקרה גם! :) לדעתי בכל אופן, את מטרידה את עצמך סתם בשאלות שעוד מוקדם מידי לשאול אותן.. אין כלל ספק שמבחינת אפיקי תעסוקה אפשריים תואר בסיעוד הוא אפקטיבי מהרבה תארים אחרים.

בהצלחה!
עבודה עם ילדים
01/01/13 12:14
69צפיות
מצד אחד בית החולים יכול לתת מרחב תמרון מצויין- אחיות רבות גידלו ילדים ועבדו במקביל משמרות לילה/ בוקר. ניתן לדעתי להגיע להסכמה עם האחות הראשית שלא לעבוד ערבים.
ראשית חשוב לי לציין כי כל מה שאני מתארת פה רלוונטי לכל קופות החולים אך יהיו דברים שרלוונטיים רק לקופה בה אני עובדת (זו שצביקה הדר מפרסם)
לגבי הקהילה- אני בעצמי עברתי לקהילה מבית החולים לאחר שנולדו לי תאומים. הקהילה היא מקום נהדר להתפתחות מקצועית. בקהילה המטופלים הם מכל שלב מעגל החיים- טרום לידה, ינקות, ילדות, בגרות, זקנה ואף גסיסה. מגוון המטופלים הינו רחב, כנגזרת למה שרשמתי קודם. חשוב גם לזכור כי טיפולים שבעבר בוצעו רק בבית החולים והאשפוזים היו ארוכים- היום הגישה היא אשפוז קצר ככל האפשר והעברת הטיפול לקהילה. בקהילה יש גישה מחשבתית נוספת- בבית החולים מטפלים בחולים (פרט ליולדות שהן בריאות, כמובן). בקהילה יש יוזמה ופעילות לטפל בבריאים- כלומר ליזום פעילויות של קידום בריאות כי הבינו שהטיפול הטוב ביותר הוא מניעה. יש המון מקום ליוזמה וחשיבות רבה למקצועיות. כמות בקורסים וההשתלמויות שעוברת אחות בקהילה בשנה שווה לעיתים לכמות הקורסים שעוברת אחות בבית החולים בכל הקריירה שלה- הכל כמובן תלוי היוזמה והרצון של האחות.
בנוסף, יש את עניין השעות. נכון, השכר לעיתים נמוך יותר בקהילה, אך יש אפשריות להגדיל אותו בטיפולי בית, מוקד ופעילויות קידום בריאות מעבר לשעות העבודה. הסידור הוא קבוע בדר"כ- שזה דבר טוב מצד אחד אך גם לעיתים מגביל לעומת בית החולים.
והכי חשוב- אין שבתות, אין לילות, אין חגים.... פיצולים בדר"כ נגמרים ב- 19:00 מה שמאפשר להספיק להגיע למקלחות, סיפור ונשיקת לילה טוב......
º
מה זה מתאמת קלינית?
03/01/13 11:49
52צפיות
קורסים העל בסיסים 2013 יוצאים לדרך
26/12/12 21:53
140צפיות
זהו, ינואר תיכף מגיע ואיתו מתחילים הקורסים העל בסיסיים.
זו ההזדמנות לאחל לכל מי שחוזרים לספסל הלימודים הצלחה רבה, והנאה בהרחבת הידע.
אשמח אם תשתפו מה אתם מתחילים ללמוד?
מה גרם לכם לבחור בקורס זה?
האם מקום העבודה השתתף? ןאיך?
חששות? דאגות? דרכי התמודדות עם העומסים?
ואני גם יתחיל (כדי לעודד אתכם)
26/12/12 22:07
124צפיות
מתחילה קורס על בסיסי במניעת זיהומים באסה"ר
תמיד רציתי לצאת לקורס הזה וצערי הוא נפתח רק אחת לשנתיים ועד כה תמיד פתחו אותו רחוק מידי בשבילי.
חוץ מזה שבשבילי לחזור לאסה"ר זה כמו לחזור הביתה- אני חולה על בית הספר הזה (מודה ומתוודה)
הקורס מאוד רלוונטי עבורי, אחרי שעברתי לאחרונה מתפקיד של אחות אחראית מרחב בקופ"ח לתפקיד של אחות בקרה וניהול סיכונים מחוזית.
לדעתי גם התחום הזה דורש פיתוח, וקידום המודעות לנושא, במיוחד בארגון בו אני עובדת.
הזיהומים ומניעתם הם מלחמת העתיד שלנו...
קופ"ח משתתפת ב- 50% שכר הלימוד ויום לימודים אחד בשבוע, כלומר את היום השני אני סופגת ומשלימה במשמרת ערב אחרי יום לימודים ומשמרת שישית בשבוע.
חששות? בעיקר לגלות שנושא הלימודים ישעמם אותי, כי יעסוק בנושאים יבשים. חוששת גם מעומס- מתי לומדים למבחנים? איך משלבים את כל זה עם תפקיד תובעני +3 ילדים קטנים....שריינתי את אמא שלי שתסייע עד כמה שיכולה (או עד שסבלנותה תפקע) ומקווה אצליח גם להנות מהדרך (בניגוד לתואר השני שהיה סיוט שרק רציתי שיגמר....)
אם מישהו למד את בקורס הזה, אשמח לקבל מידע וטיפים.

ושוב, בהצלחה לכולם!
יקרה, בשעה טובה ומוצלחת!!!
28/12/12 18:04
69צפיות
לא למדתי, אבל מכירה את הליבה של הקורס. אם את אוהבת אפידמיולוגיה, לא יהיה משעמם. התכנים מעננינם ורלוונטיים לכל הנוגע בעניין בריאות הציבור בעידן הנוכחי. כמובן תלוי במרצים. לרוב מביאים ממומחים מהתחום ולרוב הקורס מוצלח מאוד.

בהצלחה  שוב, וכן, מאחלת שתהני מהדרך.................... לא פחות חשוב
º
תודה!
04/01/13 11:26
8צפיות
קורס מיילדות
31/12/12 14:31
87צפיות
מתחילה בעז"ה בקפלן.
הקורס הזה הוא הגשמת חלום עבורי.
מקום העבודה משתתף במחצית משכר הלימוד ומחצית מהנסיעות.
יום לימוד לא קיבלתי כי אני משרה קטנה (בפועל אני אהיה ב:full time job)
החששות והדאגות הם בעיקר איך הבית יתמודד עם הקורס. יש לי ב"ה ארבעה ילדים..........
מקווה לשריין בייבי סיטר וכמובן את בן זוגי. (ההורים לצערי לא אופציה)
בהצלחה לכל הלומדים/ות
בהצלחה רבה!
01/01/13 12:18
44צפיות
אני מעריכה כי את עובדת בתחום.... לא ציינת. כמה זמן חיכית לצאת לקורס?
מקווה שתחזרי לעדכן.
ושוב, בהצלחה!
איחולי הצלחה לכול מי שמתחיל בצירוף שאלה
02/01/13 22:17
46צפיות
בהצלחה לכול מי שהתחיל ויתחיל החודש קורס על בסיסי אני מסיימת תואר שני בסיעוד ביוני ובעזרת השם רוצה להתחיל בינואר 2014 על בסיסי אני סגורה על זה שאני יוצאת מבחינתי גם אם אני זואת שאממן את הקורס ולא המחלקה גם שוחחתי על כך עם האחות האחראית שלי היום ישנה חובה במידה ואנחליט שאנימ עונייינית שעזרו לי בהוצאות לעלות את אחוז המשרה מ90% ל100% בשני המקרין אעבוד 4 פעמים ואלמד יומיים לכן התבלטות האם לבקש עזרה ולהתחייב למקום העבודה או לספוג את העלות? אשמח לשמוע חוודים ושוב המוןל בהצלחה לכולם!!!!
למה לא לקבל עזרה ממקום העבודה?
04/01/13 11:22
29צפיות
גם אם תתחייבי לשנתיים כמקובל- אם תחליטי לעזוב (האם יש לך בכלל מחשבות כאלו?) יחשבו לך כמה את צריכה להחזיר ותחזירי. מה באמת הסיכויים שתעזבי תוך שנתיים? או שזה פשוט חוסר רצון להתחייב עקרונית?
היכן את עובדת (בכלליות, כמובן) כי בדר"כ בבתי חולים משתתפים בשכר ולא משתתפים בימי עבודה- אלא מסתדרים עם האחראית שלא לקבל משמרות בימים שלומדים (או משמרת ערב- וממשיכים מייד אחרי הלימודים למשמרת) לכן לא כל כך הבנתי מה שרשמת לגבי אחוזי המשרה.
תשובה
04/01/13 16:41
26צפיות
אצלנו אחד מימי הלימודים שמתקיימים פעמיים בשבוע מוכר כיום לימוד כלומר מחשבים את זה כיום עבודה ואז כול אחות עושה משמרת אחת פחות ממה שהייתה רגילה ככה בכול מקרה עד עכשיו . העניין הוא שכול הנראה האחות האחראית שלי לא תוציאי בטענה שיש תור למרות שכבר לפני שנה התחלתי לשוחח עימה על כך פשוט הייתי בלימודי תואר שני אותם אני מסיימת השנה. ביקשתי ממנה המלצה לקורס גם מידה ואשלם זאת לבד והיא ענתה בחיוב.
מעדכנת
03/01/13 08:49
53צפיות
אני לא ממש עובדת בתחום (עובדת בטיפול נמרץ). אבל, בהחלט בשלה לשינוי.
תמיד רציתי להיות מיילדת. אבל, אהבתי גם את התחום של טיפול נמרץ והיה נראה לי יותר מעשי בזמנו.
ההחלטה המעשית לצאת לקורס מיילדות התבשלה אצלי לפני קצת יותר משנה, ואז התחלתי בתהליך (מבחן ממיין וכו'...).
כל הכבוד למקום העבודה שלך
04/01/13 11:25
30צפיות
כי עקרונית אין להם אינטרס- אלא אם המצוקה בחדר לידה גדולה מהמצוקה בטיפול נמרץ........
עשו לך בעיות או מייד הסכימו? האם הבטיחו לך לעבור לחדר לידה לאחר הקורס או שיש מצב שתשארי בטיפול נמרץ?
סיכומים מהפרקים של ברונר
26/12/12 18:54
152צפיות
שלום לכולם אני בהסבת אקדמאים ואנחנו בדיוק מתחילים מבחנים בסיעוד המבוגר
יש למישהו תרגום וסיכומים של פרקים מברונר לשלוח לי למייל?
תודה רבה שבוע טוב!!

osishmilovich@gmail.com
היה כאן בפורום מישהו /מישהי בעבר..........
28/12/12 18:05
89צפיות
אז מקפיצה את ההודעה שלך
º
מצטרפת לבקשה...
28/12/12 22:30
33צפיות
בפורום הופץ בעבר
01/01/13 10:23
62צפיות
קובץ של ברונר, אבל באנגלית, כלומר גירסה ממחושבת של הספר.
תנסו לברר עם השנים שמעליכם אם יש להם.
כשאני למדתי, הועבר ביננו קלסר עם תרגומים ומי שרצה צילם.
את שלי "הורשתי" מזמן...ואגב, הוא לא היה מוצלח- היו טעויות רבות.
לא זכור לי שראיתי פה בפורום קובץ ממחושב של התרגומים.
אני בטוחה שלסטודנטים משנים מתקדמות קיים כזה קלסר- צריך רק לבקש ולמצוא את האנשים הנכונים.
תנסו אולי דרך הוועד שלכם מול הועד שלהם -אם קיים כזה.
יש ברונר ממוחשב באנגלית
02/01/13 06:54
66צפיות
ויש ברונר מתורגם, מתומצת ומקוצר בעברית בערכית חנה שצמן, אני קניתי אותו כתוספת לספר הממוחשב - הוא עלה כ80 ש"ח, וזה נוח שיש ספר על המדף לדפדף בו שהוא זמין,עם טבלאות הכל מאד תמציתי - זה בהחלט לא מתקרב להיקף המקורי של ברונר באנגלית, ובכל זאת  מאד נהניתי לראות את המינוחים בעברית תקנית (בהנחה כמובן שהמינוחים קיימים בעברית..). את הספר הזה קניתי רק בשנה ג' אם הייתי יודעת עליו כבר בשנה א' יכול להיות שהייתי קונה אותו כבר אז, מבחינתי הוא חביב ביותר, ולא משקולת גדולה מידי, נוח בתיק לפני מבחן לעלעל אם מתחשק.

בעבר ראיתי איזשהו קובץ של כבכיול תרגום מברונר, הוא היה מזעזע ברמת התרגום זה היה נראה כאילו זה תורגם באיזו תוכנת תרגום אוטומטית כמו תרגום שאפשר להוציא מגוגל translaste , משפטים ללא הקשרים פסיקים ונקודות, מבחניתי הקובץ לא היה שמיש.. בתור דוברת אנגלית לא היה לו שום יתרון מבחינתי ואני באמת לא זוכרת איפה שמרתי אותו אם בכלל.. כנראה ששמרתי כי לא מוחקים, אבל זה לא היה ראוי אפילו עשירית מגה של זכרון מבוזבז.

מה שכן יש לי סיכומים ממוחשבים של חומר הלימוד שלנו מאוני' חיפה.. הקורס לא היה נקרא סיעוד המבוגר אלא מצבי חולי 1. אני לא יודעת כמה זה תואם את החומר של סיעוד המבוגר אחד לאחד, כי הפן הסיעודי דיי נעדר מרוב החומר, לימדו אותנו רופאים ולא אחיות והדגשים היו רפואיים ולא סיעודיים. בכל זאת מדובר בחומר מסודר, אם את מעוניינת אני אשלח.
אורולוג שטועה באיבחון
25/12/12 21:15
94צפיות
לפני 4 חודשים הייתי אצל אורולוג בקשר לצריבה בשטן ובלוטת לימפה נפוחה

הוא שלח אותי לאולטרה סאונד, מצא שהכל תקין וטען שזה נבע מאוכל חריף.

החודש בדיקת שתן גילתה שהיו לי חיידקים שגרמו לתופעה: כלמידיה, Ureaplasma parvum

קראתי שכלל שעובר הזמן הם פוגעים יותר בגוף ויש חשש לנזקים בלתי הפיכים

האם אוכל לתבוע/לעשות משהו כנגד אותו אורולוג שבדק אותי פעמיים ולא חשב לשלוח אותי לבדיקת שתן?
ממליצה להתייעץ בפורום רשלנות רפואית
27/12/12 13:20
42צפיות
זה לינק לפורום http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

מטרת הפורום היא לא לייעץ רפואית, סיעודית, או משפטית. אני לא מבינה בזה, ואני לא בטוחה מה אתה מבקש להשיג, ולא בהכרח קיימת עילה לתביעה. עם זאת (לדעתי האישית הבלתי מקצועית והלא מחייבת) כדאי שתפנה את פנייתך אל הקופה המבטחת שידעו על המקרה ועל פרטיו.

לא ציינת אגב מי הפנה אותך לאורולג, אולי גם ישנם גורמים נוספים שהיו מעורבים בדיעבד בטיפול (למשל רופא/ת משפחה שהפנו..?) דרך אגב זה לא צריבה בשטן זה אלא צריבה במתן שתן.. כמה זמן נמשכו הסיפטומים.. הרבה מידע חסר - ואין כלל טעם שתפרוס אותו כאן בכל מקרה כי אף אחד פה לא יכול לייעץ לך ולקחת אחראיות על הייעוץ זו לא מטרת הפורום.

רפואה שלמה.
תודה
27/12/12 22:41
20צפיות
פניתי לאורולוג בעצמי. כי הרגשתי צריבה.
איזה בדיקות כדאי שאעבור
29/12/12 01:39
26צפיות
כדי לבודק השלכות של שני החיידקים האלה?
הפורום לא מהווה תחליף לייעוץ מקצועי
29/12/12 07:27
26צפיות
עלייך לפנות לאנשי המקצוע בתחום (למשל רצוי להתחיל מרופא המשפחה/ הרופא שהפנה אותך לבדיקת שתן. מי שהפנה אותך אמור להדריך באשר לתוצאות הבדיקה). מגיעה לך גם חוות דעת שניה ע"פ חוק זכויות החולה..

בכל מקרה - לא בהכרח תהיה להם (לחיידקים) השפעה ארוכת טווח - וזה נאמר בסייג כמובן הפורום לא מהווה תחליף לייעוץ מקצועי!
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום