בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מקום זה הוקם למען העוסקות והעוסקים בסיעוד על כל תחומיו.
אחיות ואחים בשרות קהילת האדם - ללא הבדלי דת גזע ומין, בבתי החולים, בשירותי הקהילה, במרפאות, בארץ ובעולם, בעתות שלום כבעיתות מלחמה.
זה המקום בו ניתן להשמיע ולשמוע דעות, חוויות אישיות, רעיונות, עדכונים, חידושים והצעות.
מקום בו נוכל להתעדכן ולעדכן לעזור ולהיעזר.
מקום בו סטודנטים לסיעוד ימצאו תשובות לשאלותיהם.
מקום בו ניתן להניח רגליים עייפות,
מקום בו גם המלאכים בלבן - יכולים לבכות,
להשמיע את הכאב, לשתף בשמחות.
מקום שהוא בית למקצוע - ומרגוע לעוסקים בו. בית לאחיות ולאחים העוסקים במלאכת הקודש ועושים ימים כלילות בעזרה במצבי בריאות וחולי ובכבוד האדם וחירותו.
כאן תמצאו את כותל התמיכה וכאן גם תתבקשו לתת כתף לאלה הזקוקים לה.

עם הזמן הבנו כי המקום גדול דיו ולבבותינו רחבים דיין על מנת להכיל את כל אותם שיש לנו איתם קשרי עבודה ומטרה משותפת, וגם להם מקום בבית הזה.

חשיבות עליונה מיוחסת למחוייבותנו הראשונית - מטופלינו.
סודיות רפואית הנה כלל בל יעבור – ההקפדה על פרטיות וחסיון מטופלינו מחייבת את כולנו.
הומור מקצועי (וגם אחר...) ביקורת איכותית ושבחים – יתקבלו בברכה.
תלונות גם כן.
כללי התנהגות קולגיאליים - יבחנו בקפידה.
רעיונות והצעות – מתבקשים.
ושיהיה לנו רק טוב ושקט....ובהצלחה.

שרת הבריאות מקימה ועדה לשיקום הרפואה
15/04/13 11:08
63צפיות
מה דעתכם? בואו נעלה את הדיון פה לפורום
מה בעצם עשו קודמיה לתפקיד? לא חיפשו איפה לשפר?
אולי בגלל שהיא מגיעה מאותה מפלגה של שר האוצר אז התקציב גם יגיע?
החולות הרעות של המערכת ידועות, האם צריך ועדה  (שגם היא עולה הרבה כסף) כדי "לגלות" אותן?
ואם נדע, האם יגיע הכסף? הרי בזה בסוף מתחיל ונגמר הכל....
כתובות אינטרנט מצורפות:
מעבר לקהילה
11/04/13 14:28
133צפיות
בשעה טובה ומוצלחת החלטתי לעשות את המעבר לקהילה,
כבר פנו אליי ממקום אחד אך הציעו לי 60% משרה בלבד (כרגע אני עובדת בביה"ח 80% אז לשלב בין שניהם גם כן יהיה קשה מאוד),
השאלה היא האם נהוג לדון במהלך הראיון אודות אופציה ל-% משרה גבוה יותר.
כמון כן, הבנתי שבקהילה החוזים הם אישיים ונשאלת השאלה איך אני יודעת בכמה לתמחר את עצמי?
בתודה מראש.
המעבר לקהילה- לא בכל מחיר
12/04/13 08:52
122צפיות
אין ספק שהעבודה בקהילה נוחה יותר ויש הרבה מקום לעבודה מקצועית פרופר.
בדר"כ יש ירידה ברמת השכר כאשר עוברים לקהילה כי אין את התגמול עבור המשמרות ותוספות שונות כמו בי"ח, ביגוד וכו'.
את צריכה לוודא כי הירידה בשכר אינה חדה ומשמעותית מידי עבורך ולכן רשמתי- לא בכל מחיר.
חשוב לעשות סקר שוק- בכל הקופות ואז לקבל החלטה מבוססת.
אולי בקופה אחרת יציעו לך 100%? אין מקום מתאים יותר לדיון על אחוזי המשרה מאשר בראיון העבודה.
דווקא על שכר שעה, קשה יותר לקבל תשובה חד משמעית בראיון, כי בדר"כ כל התעודות שלך עוברות למחלקת שכר על מנת שיבנו הצעת שכר קונקרטית.
מכיון שאין משמרות בקהילה, ושעות העבודה הן בדר"כ 8:00-12:00, 16:00-19:00 (עם שינויים של עד שעה לפני/אחרי) צריך להבין שכדי לבנות 100% משרה (40 ש"ש) צריך לעבוד הרבה ימים והרבה פיצולים ולכן קשה להגיע ל100% משרה (למעט מקרים בהם מציעים עבודה במרפאות שעובדות רצוף, או תפקיד מנהלתי שמאפשר עבודה רצופה, ללא פיצול)
לדוג' לעבוד כל בוקר א'- ה' (אם עובדים 8:00-13:00)- זה יוצא 25 ש"ש+ יום שישי עוד 4 שעות (8:00-12:00) - צריך להוסיף עוד לפחות 3-4 פיצולים אחה"צ.
לאורך זמן- זה קשה מאוד.
לכן, עדיף לבנות משרה שהיא לא מלאה- רוב האחיות בקהילה עובדות סביב 85%. יש הרבה אפשרויות בקהילה וחשוב לבדוק את כולן לדוג' יחידה לטיפולי בית, עבודה במרפאות מקצועיות ייחודיות.
שכר השעה בקהילה גבוה יותר מבית החולים, כך שיש "פיצוי" על אובדן המשמרות, אבל צריך לקחת בחשבון שלא באופן מלא.
איכות החיים שנגזרת מעבודה נוחה, ללא משמרות- שווה את זה, לדעתי.
בהצלחה ועדכני אותנו בהמשך.
דרושים אחים/יות לדיור מוגן במרכז תל אביב
11/04/13 09:27
73צפיות
היי לכולם,
לעמותת 'רעות' דרושים אחים/יות למחלקה הסיעודית בבית דיור מוגן במרכז תל אביב.
העבודה במשרה מלאה או חלקית, מתאימה לכל הגילאים.
דרישות: אח /ות מעשי /ת או מוסמך /ת, ניסיון עם קשישים - יתרון.

קו"ח מתאימים יש להפנות למייל: tal.digmi@reuth.org.il
או להתקשר אלי: 03-6893753
תודה ויום נעים  :)
טל

כתובות אינטרנט מצורפות:
יש צורך באחיות בצפון?
10/04/13 23:53
157צפיות
משום מה נראה לי שבכלל לא מחפשים באזורי חיפה,
אני טועה או שיש מקומות שכן?
כנראה שאת/ה לא טועה
11/04/13 13:20
150צפיות
יש פה בפורום "צפוניים" שהביעו את אותה הרגשה כמוך.
בארגון בו אני עובדת, המחוז היחיד שלא סובל מפערים בכ"א הוא מחוז הצפון.
כנראה שזה גם נובע מכך שאין הרבה מתקנים (בי"ח, קופ"ח) רפואיים באיזור הצפון ומכך נגזר גם פחות תקנים.
פרט לכך, כנראה שתושבי הצפון, לומדים יותר סיעוד ולכן יש גם הצפה במקצוע.
לshiralan
08/04/13 17:20
68צפיות
שלחתי לך מסר
בהצלחה לכל נבחני הממשלתי מחר!!!
08/04/13 13:44
62צפיות
מחזיקים לכם אצבעות.
אנא שובו לפורום לספר איך היה.
אחיות שירותי רפואה פרטית | אחיות פרטיות
07/04/13 10:14
120צפיות
היי,
רצינו ליידע אתכם בשרות חדש של אחיות פרטיות. אנו מעוניינים לתת את השרות המקצועי ביותר ולכן החברה שלנו מספקת שירותי אחיות פרטיות- מעשיות ומוסמכות.
אנו מחפשים אחים/אחיות פרטיות עם ניסיון של חמש שנים לפחות, שמחפשים הכנסה נוספת.
המתאימים יכולים ליצור איתי קשר בנייד: 0524463664, אילונה,
או לשלוח קורות חיים לכתובת האימייל ilonadaz@gmail.com
כתובות אינטרנט מצורפות:
היי לכולם:) כמה שאלות לגבי לימוד עצמי לממשלתי
06/04/13 22:32
180צפיות
היי! מה שלומכם?
בשעה טובה ומוצלחת שנה ד' עומדת להסתיים וסוף סוף המבחן הממשלתי נראה באופק.
החלטתי שאני לא רוצה לקחת קורסי הכנה והשאלה היא: מ-א-י-פ-ה מתחילים?
לקחת סילבוס של קורס מסוים וללמוד לפיו מברונר?
לקנות ספרים של אחת החברות וללמוד לפי הנושאים שם?
יש למישהו עצות?

תודה מראש:)
אכן ממשלתי באופק
07/04/13 23:14
134צפיות
מועד באפריל נבחנים ב-9 לאפריל, יום שלישי השבוע, שיהיה בהצלחה.

להלן העצות שלי:
1) קודם כל לעשות תכנון מראש - כמה ימי לימוד, נושאים, שתהיה לך תוכנית ברורה ומדוייקת וכמובן מציאותית.
2) לגבי החומר - מה שציינת ללמוד לפי הסילבוסים זה בהחלט אפשרי, תעשי את זה מול פירוט הספרות המחייבת כפי שמופיע באתר מנהל הסיעוד. לדעתי כדאי להתחיל מחומר שהוא קל יותר לקליטה והבנה ומצומצם בהיקפו כמו חשבון רוקחי, סיעוד האישה, ילדים, פסיכיאטריה. תשאירי את הפרמקולוגיה וסיעוד המבוגר לקראת הסוף. אחרי שאת מסיימת כל תחום, תפתרי כמה שיותר שחזורים ותמיד אם את לא בטוחה תתקפי לפי הספרות.
4) אם החלטת לקנות חומר עזר: המלצה חמה חוברות של פרוגנוזה. מדוייקות, מסודרות ויש שאלות חזרה בסוף.
5) את צריכה להגיע לבחינה עם תחושה ש"בא לך להקיא מהשאלות שפתרת" כלומר לפתור כמה שיותר שחזורים וכן להיכנס לאתר של משרד הבריאות מנהל הסיעוד יש כמה שאלות לדוגמא. מניסיון-הן חוזרות בואריאציות כאלה או אחרות.
6) להגיע למתכונות שבית הספר מארגן. יתרון: חשיפה לשאלות ואם גם עושים חזרה אחרי זה אז בכלל רווח ענק.

המון בהצלחה

וסתם שאלה מסקרנות: למה את לא מעוניינת לקחת קורס הכנה מסודר ומובנה?
מצטרפת להמלצות
08/04/13 13:40
102צפיות
להשאיר מספיק זמן לעבור על שחזורים ושאלות לדוגמא עד כמה שניתן. וכתבה נכון מורה לסיעוד- לפתור שאלות עד שבא להקיא!!!
מהשאלות חוזרים שוב ושוב על החומר.
אין ספק שכדאי להשיג חוברות למידה, שמסדרות את החומר- אני לא בטוחה שכל אחד צריך לשלם על קורס הכנה- למעט כאלו שקשה להם ללמוד לבד וצריכים את המסגרת.
בהצלחה רבה!
קורס הכנה?
08/04/13 23:57
104צפיות
האמת כשנבחנתי (ב2004) אני לא זוכרת שהיתה חיה כזו. מה, עד כדי כך השתנתה הבחינה?
פורומים חדשים ב|תפוז|
02/04/13 17:20
10צפיות
|*| אם אתם מנהלים או שיש אנשים אחרים שמכנים אתכם "בוס", תוכלו בוודאי למצוא נושא טוב לשיחה בפורום מנהלים ובוסים בעבודה.זה המקום להעלות לדיון את כל הנושאים הקשורים לניהול כגון עובדים, התנהלות במקום העבודה, תרבות אירגונית ועוד...
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|*| קיבלתם דו"ח לא הוגן ואין לכם מושג מה עכשיו לעשות? חייבים לדחות את הצו הדחוף? צריכים עזרה ולא יודעים למי לפנות? פורום סיוע וייעוץ לפניות אזרחים הוקם במיוחד בשבילכם! בפורום תוכלו לקבל הפנייה והכוונה לגורמים הרלוונטים במשרדי הממשלה, עירייה, בריאות, צבא, דיור, צרכנות, רווחה, עבודה, תחבורה, כלכלה, חינוך ועוד...
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
אפשרות למעונות
01/04/13 23:21
160צפיות
הבנתי שיש בתי חולים שאפשר לעבוד שם ולגור במעונות/מגורים.

מישהו מכיר בתי חולים בארץ? איך המעונות/מגורים שהם מציעים וכו'?

מדובר במשהו זמני- שנה שנתיים ולכן זה נראה לי יותר משלם מלשהכיר...

בכל הארץ- איזה בי"ח יש עם אופציה כזו?
אסף הרופא
03/04/13 08:28
113צפיות
אני גרתי עם מי שלאחר מכן הפך להיות בעלי כ- 3 שנים במגורים בבית החולים אסף הרופא.
אין ספק שהיה משתלם כלכלית.
חוץ מזה, זה תענוג לקום חצי שעה לפני משמרת לילה ולהיות במחלקה וכחצי שעה אחרי המשמרת להיות כבר אחרי מקלחת במיטה...... זה יתרון כשעושים משמרות כמו ערב- בוקר או בוקר- לילה.
נוצרת גם קהילה של עובדים בבית החולים וזה נחמד.
חברות שלי התגוררו במגורים של תל השומר כמה שנים (אחת מהן אף קנתה דירה בר"ג והשכירה בזמן שגרו בבית החולים- וכך חסכו לא מעט כסף)
חיסרון יחיד- כאשר באים לבקר משפחה או חברים- צריך לארגן להם דרך לא לשלם ביציאה מהחניון (אנחנו קיבלנו הקצבה חודשית של תלושי חניה)
ממליצה בחום.
אשמח לשמוע על עוד פרטים
03/04/13 18:43
86צפיות
כמובן אם זה לא אישי מדי. מה שכר הדירה שם אם אני מגיעה עם בן זוג ואנחנו לא נשואים?
אילו תנאים צריכים להיות על מנת לקבל את המגורים או שזאת פרוצדורה פשוטה וכל מי שרוצה יכול?
יש הגבלה של זמן מבחינת המגורים שם?
זה תלוי
05/04/13 10:09
73צפיות
אני ובעלי אמנם לא היינו נשואים בשנתיים הראשונות, אבל שנינו היינו עובדי בית החולים ולכן גרנו שנתיים על שמו ועוד שנה על שמי (יכולנו לגור עוד שנה אבל כבר הייתי בהריון ועברנו ליד ההורים)
לדעתי יש הגבלה של שנתיים (באסה"ר) אבל שמעתי גם על יוצאי דופן שקיבלו אישור ליותר.
אני מאמינה שכל עוד יש דירות זמינות לא צריכה להיות בעיה- אני לא יודעת מה המצב כעת.
בהתחלה גרנו במין דירונת שהיא בעצם צריף ארוך (כמו שיש הרבה באסה"ר) שחולק למספר דירות ושילמנו סביב 1000 ש"ח לחודש (יורד ישר מהמשכורת)וזה כולל הכל (חשמל, מים)
אח"כ עברנו ממש לדירה בבנינים (חדר שינה, סלון, מטבח, פינת אוכל ושירותים+ מקלחת ומרפסת +מרפסת שירות) ממש נהדרת ושילמנו 2000 ש"ח לחודש כולל הכל.
º
בהדסה יש
03/04/13 17:32
57צפיות
מגורים בתל השומר
06/04/13 20:20
102צפיות
בעברי עבדתי כ-6 שנים בבי"ח תל השומר. קיבלתי שם דירת 2 חדרים.
אז היה מותר להחזיק בדירה שכזו למשך 5 שנים,עם אופציה להארכה לעוד שנה במקרים חריגים. ההתשלום היה כ-1100 ש"ח,כולל ועד בית בלבד ולא כולל כמובן תשלוםשל ארנונה,מים,חשמל ,גז וכן הלאה...
המטרה של הגבלת זמן הדיור הייתה שתהיה תחלופת דיירים.
כמובן שעדיפות למתן דירות הייתה לאחים במחלקות נדרשות כגון: מיון,פנימית,גריאטריה ועוד.
מקווה שעזרתי במעט אינפורמציה. בהצלחה.
כדוריות לבנות + דלקת בגב?
30/03/13 03:43
82צפיות
שתי שאלות שצצו לאחרונה

1) כדוריות דם לבנות
לפני חודש עשיתי בדיקת שתן שגרתית שנתית וגיליתי שיש לי כדוריות דם לבנות בשתן

LEUCOCYTES - U STRIP
25 /µl
סגירה
הערות לבדיקה - LEUCOCYTES

בדיקת כדוריות דם לבנות - WBC - White Blood Cells
הבדיקה מצביעה על נוכחות או על היעדר נוכחות של כדוריות דם לבנות בשתן. השתן של אדם בריא אינו מכיל כדוריות דם לבנות, והימצאותן בנוזל השתן מעידה על תהליך דלקתי כלשהו.

מתי מומלץ לעשות את הבדיקה?
כאשר עולה החשד לדלקת בדרכי השתן.

מהם ערכי הנורמה?
הערך התקין של הבדיקה אמור להיות שלילי, כלומר בתדפיס של התוצאה צריך להופיע NEG - קיצור שלNegative .

מהי עשויה להיות המשמעות של ערכים שגבוהים מהנורמה?
הימצאות כדוריות דם לבנות בשתן בשילוב של תחושת צריבה בעת מתן השתן ושל צורך להטיל שתן לעיתים קרובות מצביעים על דלקת בדרכי השתן.

רופא המשפחה שלח אותי לבדיקת תרבית בשתן. התוצאות היו שליליות.

Urine culture - תרבית שלילית

יש למישהו רעיון איזה בדיקות נוספות כדאי לעבור? מה יכול להיות הגורם לכדוריות הלבנות בשתן?

2) כאב לא מוגדר בשכמה ימין.

בתחילת השבוע קמתי עם תחשוה מוזרה כאילו נתפס לי הצוואר והכתף.
מאז הכאב ירד, אבל אני מרגיש אותו לפעמים כשאני יושב, או עומד סטטית.

זה כאב שונה ממה שהכרתי. אומנם עכשיו הוא פחות - אבל עדיין שבוע מאז התחיל והוא לא נעלם לחלוטין.

איך אוכל לוודא מה מקורו? איך אוכל לוודא שלא מדובר בדלקת?

מודה לעוזרים
דרוש/ה אח/ות להוסטל
29/03/13 18:02
101צפיות
להוסטל לנפגעי נפש ברחובות, למשרה חלקית.
תנאים נוחים וטובים למתאימים.

קו"ח לפקס 08-9319977
תואר שני במנהל מערכות בריאות
29/03/13 14:23
200צפיות
שלום לכולם
יש לי כמה שאלות על תואר שני במנהל מערכות בריאות...

מה נותן תואר כזה חוץ מתוספת בשכר, לאיזה תפקידי ניהול באמת אחות יכולה להתקדם איתו?
אני כרגע סטודנטית לקראת סיום התואר הראשון, האם אתם ממליצים להמשיך ישר לאחר סיום התואר או שכדאי קודם לצבור ניסיון בעבודה וכו'..
האם יש חשיבות גבוהה למקום שבו עושים את התואר השני (אוניברסיטה/מכללה)?

תודה רבה וחג שמח :)
תואר שני
31/03/13 08:52
146צפיות
לגבי המוסד בו לומדים- חשוב לוודא שיש אישור של המל"ג לתואר כי את עלולה בסיומו  לגלות כי מקום העבודה שלך לא מכיר בתואר זה.
אין גבול לתפקידי הניהול אליהם יכולה אחות להתקדם לדעתי, פרט תפקידים הברורים כמו אחראית מחלקה, מרפאה, אחות מחוזית וכו'
אפשר להיות אחראית על מוסדות או תחומים יחודיים שאני מכירה באופן אישי- אחראית רכש בלוגיסטיקה של ציוד רפואי או תפקיד בו אני עוסקת היום- ניהול סיכונים.

לגבי צבירת נסיון- ומדובר פה בדעתי האישית,
לא חושבת שצריך לקפוץ מכיתה א' לאוניברסיטה.
כדי לנהל, לדעתי, צריך גם לטעום ממה שאתה צריך לנהל.
בתפקידי הקודם, היו מגיעות אלי אחיות שעשות תואר ראשון, מייד המשיכו לשני מבלי לעבוד בשטח ומייד רצו להיות מנהלות- הצעתי להם תפקיד אחות במרפאה, לא יותר.
לנסיון יש חשיבת רבה. במקצוע כמו שלנו, ידע זה לא הכל (למרות שהוא חשוב מאוד) צריך גם נסיון והרבה ממנו.
בהצלחה!
תודה רבה. עוד שאלה..
07/04/13 20:35
83צפיות
תודה רבה על התגובה
רציתי לשאול גם לגבי השכר, כמה פחות או יותר מוסיף תואר שני?
תלוי איפה
08/04/13 13:36
71צפיות
בבתי חולים זה מוסיף משהו כמו 200 שח' (לחודש), למיטב ידיעתי.
בקופות החולים קשה לי לומר כי החוזים אישיים- כלומר, אחות עם תואר שני, יתכן ותהיה בתפקיד ניהולי ומכאן תגזר התוספת, אבל אצל אחות מן השורה שיש לה תואר שני- התוספת די דומה לבי"ח.
לכן התכלית לתואר שני לא צריכה להיות נגזרת מתוספת לשכר, אלא לטובת תפקיד ניהולי.
טלפתיה
26/03/13 23:14
68צפיות
שלום רב!
השאלה שלי היא די מוזרה האם יש טלפתיה בין אחיות תאומות בזמן הריון ולידה?
, אני בת שלושים ויש לי שני ילדים. בשבועיים האחרונים אני סובלת מבחילות, קניתי בדיקת הריון שהצביעה על תשובה שלילית. ואכן יומיים לאחר מכן קיבלתי את המחזור החודשי ועדיין הבחילות לא מרפות ממני. ולשאלתי, יש לי אחות תאומה בחודש שביעי - ובהריונות שלי חוותה דברים זהים כגון כאבי בטן עזים שאשר שהיתי בחדר הלידה וכו... האם זהו פרי דמיוני או שבמאת יש דבר שכזה?
חברי פורום יקרים
21/03/13 14:14
98צפיות
מאחלת לכם ולכל בני משפחותיכם
חג פסח שמח וכשר.
בריאות, בריאות ושוב בריאות ושהמצות יעברו בקלות....
שנזכה לפריחה וצמיחה מחודשת, במיוחד לאור השרה החדשה שבעניננו עוסקת...
22/03/13 17:02
27צפיות
שיהיה לכולם חג שמח , טעים
ושופע בשמחת חיים !
בהצלחה לכל הסטודנטים (אוטוטו מסתיימת לה שנה ב' הנוראית מכל )
º
חג שמח!
23/03/13 20:34
20צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום