בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מקום זה הוקם למען העוסקות והעוסקים בסיעוד על כל תחומיו.
אחיות ואחים בשרות קהילת האדם - ללא הבדלי דת גזע ומין, בבתי החולים, בשירותי הקהילה, במרפאות, בארץ ובעולם, בעתות שלום כבעיתות מלחמה.
זה המקום בו ניתן להשמיע ולשמוע דעות, חוויות אישיות, רעיונות, עדכונים, חידושים והצעות.
מקום בו נוכל להתעדכן ולעדכן לעזור ולהיעזר.
מקום בו סטודנטים לסיעוד ימצאו תשובות לשאלותיהם.
מקום בו ניתן להניח רגליים עייפות,
מקום בו גם המלאכים בלבן - יכולים לבכות,
להשמיע את הכאב, לשתף בשמחות.
מקום שהוא בית למקצוע - ומרגוע לעוסקים בו. בית לאחיות ולאחים העוסקים במלאכת הקודש ועושים ימים כלילות בעזרה במצבי בריאות וחולי ובכבוד האדם וחירותו.
כאן תמצאו את כותל התמיכה וכאן גם תתבקשו לתת כתף לאלה הזקוקים לה.

עם הזמן הבנו כי המקום גדול דיו ולבבותינו רחבים דיין על מנת להכיל את כל אותם שיש לנו איתם קשרי עבודה ומטרה משותפת, וגם להם מקום בבית הזה.

חשיבות עליונה מיוחסת למחוייבותנו הראשונית - מטופלינו.
סודיות רפואית הנה כלל בל יעבור – ההקפדה על פרטיות וחסיון מטופלינו מחייבת את כולנו.
הומור מקצועי (וגם אחר...) ביקורת איכותית ושבחים – יתקבלו בברכה.
תלונות גם כן.
כללי התנהגות קולגיאליים - יבחנו בקפידה.
רעיונות והצעות – מתבקשים.
ושיהיה לנו רק טוב ושקט....ובהצלחה.

בקשה להארכת תקופת העסקה לפני פרישה לפנסיה
20/02/13 00:24
75צפיות
שלום,
אבי הוא אח בבית חולים. עלינו לארץ בתחילת 1989 ומיד לאחר סיום לימוד השפה התחיל את עבודתו בבית החולים כאח מוסמך (גיל 42). באוקטובר 2013 ימלאו לאבי 67 שנים ובעקבות כך  הוא נדרש לצאת לפנסיה.
אבא שלי מעוניין להאריך את עבודתו ב10 חודשים משיקולים כלכליים :
1. הזכאות שלו לפנסיה היא כ 48 אחוז כיוון שהתחיל לעבוד בגיל מבוגר ומספר חודשים נוספים ישפרו זאת במעט
2. עשרה חודשים נוספים יתנו לו וותק של 25 שנה שמעניק הטבה נוספות לעובדי מדינה

פניה למעסיק הסתיימה בתשובה שלילית ללא נימוקים מספקים וללא דיון בעניין.

למי מומלץ לפנות כדי לקדם את הבקשה ?

תודה,
אלי
הייתי פונה לנציג ועד האחיות בבית החולים
24/02/13 09:16
32צפיות
בו הוא עובד.
ניתן גם לדעתי לפנות להסתדרות. הם נותנים יעוץ משפטי בחינם ויכולים לסייע ולהנחות.
היי על בסיסי בסכרת
19/02/13 20:05
76צפיות
מישהו עשה מבחן מס"ר בסכרת? ויכול לשתף ב"חוויה"??
מודעת דרושים - ממש דחוף!
19/02/13 10:40
129צפיות
הי
האם אפשר לפרסם בפורום מודעת דרושים? אני מחפשת אחות בדחיפות.
תודה
º
כן, כל עוד זה בצורה מכובדת.
24/02/13 09:15
25צפיות
סטודנטית לסיעוד שנה א'
19/02/13 10:11
160צפיות
אשמח לעזרתכם,
קבעתי במשרד הבריאות את החיסונים שאני חייבת להשלים עד שנה ב' ויש לי שאלה - בחיסוני צהבת - צריך לחכות חצי שנה מהחיסון הראשון עד השלישי? או לחכות חצי שנה מהחיסון השני עד השלישי?
לגבי חיסון צהבת B
24/02/13 09:13
50צפיות
על פי תדריך החיסונים- רווח מינימלי בין מנה ראשונה לשלישית- 4 חודשים.
רווח מינימלי בין מנה שני לשלישית- 2 חודשים.
יש נסיבות בהן עושים לו"ז מזורז- מקצרים את הטווח בין החיסונים, אבל במחיר של חיסון נוסף קיימות 2 אפשרויות:
0, 1, 2 (שבועות) ועוד אחת אחרי 12 חודשים מהראשונה
או
0, 7, 21 ( יום) ועוד אחת אחרי 12 חודשים מהראשונה.

בהצלחה!
º
תודה רבה רבה!
26/02/13 15:14
3צפיות
מענק משמרות
19/02/13 09:21
183צפיות
אני עובדת 80% מישרה. רציתי לשאול אם על מנת לקבל מענק משמרות עלי לצאת ל14 ימי חופשה ? כי קיבלתי דוח לפיו יצאתי ל 13.66 ימים .
הכי טוב לפנות למחלקת משאבי אנוש
24/02/13 09:06
50צפיות
בבית החולים בו את את עובדת.
לצערי, אני לא יודעת את הפרטים כדי לענות.
|אקשן|אתם מוזמנים לסרט "פארקר"
18/02/13 18:30
1צפיות
כשג'ניפר לופז וג'ייסון סטיית'ם משתפים פעולה, אתם יכולים להיות בטוחים שמדובר בסרט עוצר נשימה!
אתם מוזמנים להקרנת גולשים של הסרט פארקר שתערך ב 27.2.
|קדימה|לכל הפרטים, מידע נוסף והרשמה:
https://www.facebook.com/tapuz.co.il/app_216924904...
שלום לכולם
17/02/13 20:38
92צפיות
יש לי תואר ראשון בסיעוד, אולי מישהו יודע האם התואר הראשון של הארץ מוכר בארה"ב? במידה ואני רוצה להמשיך שם לתואר שני האם זה כרוך בתהליכים נוספים?
תודה רבה רבה לעונים!!!
כל נסיעה למדינה אחרת
24/02/13 09:05
50צפיות
גם לטובת לימודים דורשת אשרה- ויזת לימודים.
לדעתי תוכלי לקבל פרטים באתר הקונסוליה האמריקאית. קבלת הויזה היא תהליך מורכב שיש לעשות בצורה מסודרת. האמריקאים ידועים כמי שמאוד דקדקנים ומקשים על מי שרוצה להגיע לזמן ארוך מ-6 חודשים.
לגבי התואר, אין סיבה שלא יהיה מוכר. בדר"כ צריך להציג את כל הסילבוסים של התואר הראשון ולהעביר אליהם לאישור וקבלת הכרה.
אני מאוד ישמח אם תוכלי לחזור לפורום זה ולשתף במידע שתקבלי, לטובת כולם.

בהצלחה !
נפתח פורום דיכאון ב|תפוז|
17/02/13 18:08
13צפיות
על פי מחקרים כל גבר רביעי וכל אישה עשירית בישראל סובלים מדיכאון.
אם אתם סובלים מדיכאון או קרובים של חולי דיכאון, ואתם מחפשים תמיכה ואוזן קשבת, פורום דיכאון נפתח במיוחד בשבילכם.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
פורום "יצורים יפהפיים" נפתח ב|תפוז|
14/02/13 18:08
10צפיות
איתן וייט פוגש את לינה דוקיין, תושבת חדשה בעיירה בה הוא מתגורר והאהבה פורחת|לב|
לינה מספרת לו על ההיסטוריה של משפחתה ועל הקללה משפחתית.  היא טוענת כי ביום הולדתה ה-16, עליה להחליט האם להצטרף לכוחות האור או כוחות החושך... |מכשפה|

|קדימה|לרגל צאת הסרט והגעת הספרים לישראל, אתם מוזמנים לפורום החדש של ההתמכרות הבאה שלכם - פורום יצורים יפהפיים
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
עציריות לילדה בת חמש
13/02/13 23:48
48צפיות
בתי הרבה סובלת מעציריות ..
עכשיו אני חושבת
שכמה ימים כבר לא עשתה התקפים של כאבים ובכיות אתמול שמתי לה גליצרין כבר יומ וחצי מאז הגליצרין ועוד לא עשתה קקי מה לעשות?
הפורום אינו מיועד ליעוץ רפואי אינטרנטי
15/02/13 08:36
29צפיות
אנא פני לרופא הילדים.
האם יתכן שיבטלו את הסכמי השכר שנחתמו?
13/02/13 19:53
96צפיות
בכלי התקשורת מדברים על הקפאת שכר למגזר הציבורי.
האם יתכן מצב שמשרד האוצר לא יעמוד בהסכם שנחתם עם האחיות אחרי השביתה האחרונה וכל המלחמה הייתה לשווא?
לא נראה לי שניתן לבטל הסכם שנחתם
15/02/13 11:48
62צפיות
גם לא מצאתי כל אסמכתא לכך באתרים שחיפשתי בנוגע לזכויות האחיות כמו http://www.nursesinisrael.co.il/
º
תודה רבה
19/02/13 22:23
7צפיות
הסדרות האהובות בתפוז אנשים|!|
13/02/13 13:25
7צפיות

לכל סדרה, יש פורום משלה |חיבוק|
בימים אלו אנו פותחים שורה של פורומים לסדרות הכי טובות בעולם|גלובוס|

יומניה של קארי בראדשו- סדרת הבת של "סקס והעיר הגדולה"
The Following- סדרת מתח בלשית בכיכובו של קווין בייקון
נאשוויל- סדרה שמביאה אתכם אל מאחורי הקלעים של מוזיקת הקאנטרי
האני בו בו- תופעת הריאלטי הגדולה של השנה
משפחה מודרנית- המשפחה הכי מצחיקה בטלוויזיה
המתים המהלכים - סדרת אימה פוסט-אפוקליפטית

|טי-וי|אם אתם רוצים לנהל את אחד מהפורומים, אתם מוזמנים למלא את הטופס הבא:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...

|*| אם יש לכם סדרה שאתם מאוד אוהבים ועדיין אין לה פורום בתפוז 8-*, אתם מוזמנים לשלוח את הצעתכם אלינו
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...

תואר שני
13/02/13 12:34
110צפיות
יש לי תואר ראשון בסיעוד BA. אני רוצה לעשות תואר שני, אך לא יודעת איזה מסלול לבחור. יש תואר שני בסיעוד, יש תואר שני בבריאות הציבור ויש תואר שני בניהול מערכות הבריאות. מה הבדל בין כולם מבחינה מקצועי? איך כל מסלול יכול לקדם אותי מבחינת התפקיד? אם אני ארצה ללמד בבית ספר לסיעוד, יש משמעות איזה מסלול סיימתי? אני פשוט הולכת לאיבוד. אשמח לקבל תשובות מכולם. תודה.
הי
14/02/13 21:33
232צפיות
לימודים של תארים מתקדמים מאוד תלוים בשאלה איפה את רואה את עצמך כאשר תהיי "גדולה". אם את רואה את עצמך הניהול, כדאי ללמוד מנהל מערכות בריאות. אם הכיוון שלך הוא קהילה, משרד הבריאות, כדאי ללמד תואר בריאות הציבור. כדי להשתלב בבית הספר בסיעוד לא יתעקשו על תואר שני בסיעוד, מספיק שיהיה תואר ראשון בסיעוד. אפשר להשתלב בבית הספר לאחיות גם  גם עם תואר בתחום אחר כולל חנוך למשל (בתנאי שאחד מהתארים הוא בסיעוד כאמור). למען להיות כנה, אם את לא ממש סגורה על משהו ספציפי, ועדיין אין כיוון בעבודה, תואר בסיעוד הוא "הכי בטוח".

בהצלחה  
אני רק שאלה ....
12/02/13 21:27
128צפיות
אני בעלת תואר ראשון בתקשורת ורציתי עכשיו לעשות הסבת אקדמאים
לסיעודי אני גרה באזור המרכז ואני נורא מתלבטת .
איך עליי להחליט באיזה ביה"ח מומלץ ללמוד מנסיונכם או מידע שיש בידכם ?
אני מתלבטת בין איכילוב תל השומר וולפסון בלינסון ואסף הרופא
אבל כרגע אסף הרופא לא אקטואלי כי הלימודים שם מתחילים רק באוקטובר
ובשאר המקומות הלימודים נפתחים באפריל .
הייתי נרשמת לכמה אם היה ביכולתי אבל כל אחד מהם גובה דמי הרשמה של 249 ש"ח.
כמו כן בכדי לקבל מלגה של 80% מהמדינה עליי להתחייב ל 5 שנות עבודה
בביה"ח ציבורי אם באמצע אני ארצה לעבור ביה"ח זה אפשרי ?
כמו כן על היתרת התשלום יש עוד מקומות שבו אני אוכל לבקש עוד מלגה ?
סליחה על החפירה אבל אני אשמח מאוד אם תעזרו לי להחליט .
תודה רבה .
לדעתי תמיד נכון ללמוד הכי קרוב
13/02/13 10:22
90צפיות
שאפשר למקום מגוריך, כי בגדול, הלימודים חופפים בבתי הספר וכדאי לחסוך בתשלום על נסיעות ולצמצם זמן נסיעה בכל בוקר.
לגבי תוכנית ההשתתפות מהמדינה, אני לא מבינה בה מספיק על מנת לענות ואני מקווה כי אחרים יוכלו לעזור.
אני למדתי באסף הרופא וממליצה עליו בחום- אך זה לא רלוונטי מבחינתך. מקווה שאחרים יעזרו גם בזה.
בהצלחה
שאלה
12/02/13 21:13
92צפיות
שלום לכולם=]

גם אני כמו רבים ורבות כאן בפורום מתעניינת בלימודי סיעוד . הנושאים מעניינים ותנאי הקבלה לא גבוהים. יש לציין שיש לי ידע בטיפול באנשים הייתי שנתיים חובשת בצבא.
הדבר היחדי שמרתיע אותי זו ההתמחות . ראיתי שבמסלול צריך להיות בבתי חולים פסיכאטריים וכן בבתי אבות.אני חוששת שלא אדע אייך להתמודד עם זה... לכן רציתי לדעת יותר מה נדרש לעשות בהתמחות? ומה היקף המשמרות. ?
תודה רבה והמשך שבוע טוב!
התמחות
13/02/13 10:18
71צפיות
התמחות אינה המושג הנכון כי התמחות בסיעוד נמשכת שנה והיא לאחר סיום לימודי התואר הראשון ועבודה בשטח (על בסיסי)
הכוונה שלך היא קליניקות- בהם נכנסים לשדה הקליני במהלך הלימודים.
החשש שלך אולי מוצדק, גם אני חששתי מעט לפני הקליניקה בפסיכיאטריה, אבל אני יכולה להרגיע אותך.
נכנסים לתקופה קצרה של מספר שבועות, בליווי מדריכה קלינית ולפני זה את לומדת את הנושא היטב ומקבלת כלים.
לדעתי זה נושא חשוב, שצריך להחשף אליו כי החולים הפסיכיאטרים נמצאים בכל תחום עשיה- בקהילה ובכל המחלקות בבתי החולים כי הם חולים גם במחלות כלליות.
לצערי, קיים חוסר בידע בטיפול בחולים אלו ולעיתים מתייגים אותם מהר מדי ולא מתייחסים נכון אליהם.
לגבי ביתי אבות- אני לא נכנסתי לבית אבות במהלך הקליניקות (אולי זה השתנה מאז) אבל שוב, החולים הקשישים גם אם נמצאים בכל תחומי העשיה וחשוב להחשף גם אליהם ולדעת להשתמש בידע אח"כ
בהצלחה.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום