לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום משחקי לוח.

בואו להזכר במשחקי הלוח ששחקתם בצעירותכם או להחשף למשחקים חדשים. לא עוד משחקי מחשב בו הנכם בודדים מול המסך אלא משחקים עם אנשים אחרים.
כולנו שיחקנו בצעירותנו משחק לוח זה או אחר כמו 'מונופול' (הזקנים שבינינו זוכרים את 'חבילה הגיעה') או שח. אבל רובינו מפסיקים לשחק כשמתבגרים וחבל.

בואו לפורום ללמוד על משחקים, לספר חוויות, לחוות דעה על המשחקים השונים, להמליץ, ליעץ, לשאול או בקיצור כל דבר שקשור למשחקי לוח.

היום יש שוב עדנה למשחקי לוח ברחבי העולם. משחקים חדשים נוצרים מידי יום, וההנאה שבמשחק ומפגש חברתי עדיפה מישיבה בדד מול המסך.

קיימים סוגים רבים של משחקים. הנה דוגמא לכמה מהם:

משחקי לוח אבסטרקטים לשנים: המוכרים ביותר הם שח, דמקה ושש-בש. אך היום יש מספר רב של משחקים חדשים לא פחות מענינים ושונים כגון אבלון, Gipf, Zerts, ועוד.

משחקי אסטרטגיה משפחתיים: משחקי לוח שקל ללמד גם את היותר צעירים שבינינו, לא ארוכים מידי ויכולים לשמש למפגש חברתי. המוכרים הם 'סיכון' ו'רמז'. כיום יש מבחר כל כך גדול של משחקים טובים שפשוט צריך לבחור את הנושא ולמצוא משחק מענין בתחום.

משחקי מלחמה: משחקים מורכבים וארוכים שמסמלצים קרבות או תקופות היסטורים.

היריעה קצרה מידי מלציין את כל הסוגים אך כל אחד ימצא את הסגנון העדיף עליו ואת צורת המשחקים המהנה עבורו.

ודבר אחרון בכל נושא (בקשות, הארות, הערות, המלצות וכו) ניתן לפנות אלי במסר ואשתדל לענות בהקדם.

שחקו ותהנו כי החיים קצרים מידי.

שכירת משחקי לוח באזור תל-אביב או ירושלים?
04/08/14 11:45
24צפיות
שלום,

מישהו יודע היכן אפשר לשכור משחקי לוח באזור י-ם או ת-א?

בת-א אני יודע שפריק היו עושים זאת, אבל התקשרתי והמוכר לא ידע על מה אני מדבר...
המקום היחיד שאני מכיר זה דרך "על המדף"
05/08/14 08:36
31צפיות
שזו לא חנות, אלא התארגנות של מארגן הקבוצה "על השולחן" למען הקהילה

º
מיזם נחמד, למרות שהמבחר מצומצם ולא ברור לי למה זה באנגלית.
05/08/14 10:27
11צפיות
º
Feedback is always welcome
05/08/14 16:24
7צפיות
המשך
05/08/14 16:29
17צפיות
כל המשחקים נקנו מתרומות או נתרמו ישירות על ידי  המשתתפים בקבוצה, וכל ההכנסות מההשאלה הולכות לקניית משחקים נוספים, בראשם ולדעתי אפילו יש רכש נוסף בדרך.
המשחקים עצמם נבחרו בהצבעה בפייסבוק

יש כאן כמה משחקים מצוינים, אף אחד מהם לא מתאים למה שאתה מחפש?
האמת שאני מחפש כמה משחקים ספציפיים בעקבות המלצה מהפורום
05/08/14 17:37
18צפיות
במשפחה אנחנו משחקים קאטאן, ורצינו לגוון. הכיוון הוא 4-5 שחקנים, משחק של שעה וחצי, שעתיים, הוראות באנגלית זה בסדר, אבל שבמשחק עצמו לא יהיה צורך להבין אנגלית.
יש התאמה?

המליצו פה על פורטו ריקו, Power Grid, מצודות וקרקסון.

נ.ב. לגבי האנגלית באתר, זאת סתם הערה, זה אתר ישראלי שפונה לישראלים שמשחקים בעברית(ככל הנראה) גם אם המשחק הוא באנגלית. עברית שפתנו...
|*| נפתח פורום לרזות בראש אחר |*|
03/08/14 15:31
|שמאל|ניסיתם את כל הדיאטות האפשריות? דיאטת כרוב לא עזרה לכם?
אנחנו מזמינים אתכם לפורום לרזות בראש אחר, בו תוכלו להתייעץ, לשתף וללמוד איך משנים את התפיסה כלפי האוכל לא רק מהבטן, אלא גם מהראש!

היכנסו עכשיו |קדימה|
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
º
צביעת הבית - הרגע שכל מכור למשחקים חושש ממנו...
הודעה זו מכילה תמונות
02/08/14 11:06
33צפיות
כל האוסף מלבד המשחקים הקטנים
חחח לא חשבתי על המצב הזה עדיין, יופי של אוסף.
02/08/14 15:24
20צפיות
בהצלחה במשימה
עכשיו אתה צריך להכריז על תחרות נושאת פרסים...
04/08/14 07:29
20צפיות
מי מצליח לזהות את המספר הרב ביותר של המשחקים בתמונה.
כל אחד אומר רק מספר, וכשנקבע הזוכה, הוא צריך לנקוב בכל המשחקים שזיהה.
קצת בעייתי
04/08/14 11:46
19צפיות
רוב המשחקים ניתן לראות את שם המשחק.
צריך לעשות אותו דבר פעם הבאה כאשר מעלימים את שמות המשחקים עם תוכנת עריכה.
אז זה אתגר אמיתי.
אולי אני אעשה את זה עם אחת מכונניות המשחקים שלי. (או עם מדף או שניים) מה דעתכם? רוצים?
º
חוץ מזה הרשימה המלאה נמצאת על BGG...
04/08/14 12:28
15צפיות
המלצות למשחקי קלפים
02/08/14 10:59
27צפיות
שלומות,

אני מחפש משחק קלפים שמתאים לשני שחקנים (ומעלה אם יש). יכול להכיל עוד אלמנטים כמו טוקנים או לוחות, רק שלא יהיה גדול מידי ושלא יערך מעל שעה.
קצת משחקים שיצא לי לראות באינטרנט ואהבתי את הרעיון שלהם:
love letter (למרות שהבנתי שהוא בעייתי עם 2 שחקנים) ,Smash up, hanabi, star realms, gosu, innovation, splendor

כל המלצה תתקבל בברכה 

תודה מראש, כפירקולס
º
דומיניון?
02/08/14 11:14
16צפיות
לגבי דומיניון
02/08/14 15:28
24צפיות
דומיניון נראה לי קצת חסר נושא, הסתכלתי על משחק בשם ascension שאמור להיות בעל רעיון דומה.
היי... אז כמה דברים
02/08/14 15:33
18צפיות
smash up - יש לי עובד בסדר גמור עם 2 שחקנים, אך יכול להיות ארוך לעתים בשני שחקנים.
love letter- יש לי את המשחק ושיחקתי מספר פעמיים ב2 שחקנים ועבד בסדר גמור, אני חושב שהset up לשני שחקנים עושה את העבודה ושומר על המשחק מעניין.
star realms - שמעתי וחושב לקנות כי אוהב מאוד בניית חבילות, אבל העדפתי לקנות את thunderstone ו Eminent Domain שיכול לעבוד טוב בשתיים, משחק בניית חבילות בחלל, עדיין לא הגיע אליי אבל שמעתי שהוא מעולה בכללי ועובד טוב עם 2

משחק נוסף שאני ממליץ זה race for the glaaxy - משחק שבו השחקנים חוקרים את החלל, כוכבים, משאבים לכל קלף יכול להיות כמה שימושים משחק שיחסית קל להבין אבל צריך זמן וכמה משחקים כדי להבין את אופן המשחק ואת כל האפשרויות שלו.
Arctic Scavangers
03/08/14 01:24
11צפיות
מומלץ בחום, יש פה המלצה שלי בשרשור מקביל
סט קופסאות עבור Chaos in the Old World
הודעה זו מכילה תמונות
01/08/14 20:19
12צפיות
כבר הרבה זמן אני מתכנן לבנות קופסאות לקלפי המשחק הנהדר הזה, אבל רק לאחרונה סיימתי לתכנן וליצר אותן.

אז הנה כמה תמונות.

גדי
סט הבסיס
º
מקצועי כתמיד
01/08/14 22:18
2צפיות
º
נראה נהדר
02/08/14 10:33
5צפיות
º
רוב תודות
02/08/14 11:13
4צפיות
פרויקט KS של ידיד שלי מאוסטריה
01/08/14 14:56
21צפיות
הוא ישמח לשמוע תגובות איך הפרויקט נראה לצופים מהצד וגם כמובן אם יהיו לו לקוחות מהארץ
עברתי על ks
05/08/14 07:41
11צפיות
אז ככה, המשחק נראה בסדר, לא הפיל אותי מהכיסא. אני לא חושב שהוא יצליח מהסיבות הבאות:

1) הוא מוכר את  המשחק במחיר גבוה מאוד, 35 דולר ל 120 קלפים וקופסאות פיזית זה ממש יקר.

2)משלוח בין לאומי לקופסה הזו עולה 35 דולר?

3) התמונות ממש לא משהו... ( טעם אישי )

4 ) המטרות ממש מעפנות, עוד כמה קלפים למשחק יקר מאוד גם ככה לא ישכנע אף אחד באמת להתאמץ ולפרסם את המשחק. לעומת זאת, לפתוח הרחבות חדשות, להוסיף מצבי משחק חדשים, לשפר רכיבים במשחק וכו היו מהרבנים הרבה יותר.

בקיצור, לשלם על 120 קלפים 70 דולר נשמע מוגזם, וזו הנקודה הגרועה ביותר בעסק.

º
מה ההוראות של המשחק מונפול צעיר?
31/07/14 20:59
2צפיות
חוקים אבל באנגלית
01/08/14 08:08
5צפיות
משחקים לילדים בני 4 ו-6
31/07/14 12:26
10צפיות
שלום.
שמעתי המלצות חמות לגבי הפורום והחלטתי לנסות להתקיל אתכם.

מעוניין למצוא משחק ששני האחיינים שלי יוכלו לשחק בו יחד. אחד בן 4 ואחד בן 6.
הבעיה עם רוב המשחקים שיש לי היא: או שהמשחק קשה מידי לקטן, או משעמם את הגדול.

אשמח לשמוע על משחקים מחו"ל (בתנאי כמובן שאין צורך להבין אנגלית תוך כדי המשחק עצמו - הוראות באנגלית זה בסדר) וגם מהארץ.

עד עכשיו מצאתי רק את Ludo ששניהם מסכימים לשחק בו - אבל הקטן לא ממש מבין מה עושים, אלא פשוט זורק את הקוביה ושמח בכל פעם שיוצא לו 6 

תודה רבה! 
כמה הצעות
31/07/14 13:29
6צפיות
בכל המשחקים האלה הקטן יצטרך טיפה עזרה
  • CHATEAU ROQUEFORT
  • ORDER UP
  • האי הנעלם
  • תפוס ת'נוצה
יש לי רעיונות
31/07/14 15:21
6צפיות
מאד אהובים,
אבל בעיקר כיום - "בלאגן בחדר ילדים" של Haba

וגם ערימת חיות של Haba

ממליצה בחום
קרקסון לאנדרויד בחינם רק היום ומחר!!!
31/07/14 12:21
12צפיות
º
תודה רבה
31/07/14 15:21
2צפיות
º
תודה, בהורדה!
31/07/14 17:41
º
מעולה, הורדתי, תודה!
01/08/14 02:30
2צפיות
משחקים מומלצים לשחקנים חדשים
30/07/14 21:38
37צפיות
לאור העובדה שכבר שלושה אנשים שונים ביקשו בשבועיים האחרונים המלצות לאנשים חדשים בתחום חשבתי לפתוח שרשור שבו נמליץ ונדון וזה יהיה שרשור שניתן יהיה להפנות עליו שחקנים חדשים
אני אתחיל עם המלצות שלי
מתישבי קאטאן: משחק עם קצת אלמנטים של מזל, מפה משתנה ממשחק למשחק, מסחר בין שחקנים, וכול השחקנים פעילים רוב הזמן (בקבלת משאבים ובמסחר). חוקים יחסית פשוטים ומשחק של שעה עד שעה וחצי בד״כ ויש גרסה עברית. החסרון היחיד: 3-4 שחקנים לפני הרחבות שונות
קרקסון: משחק חביב ומהיר. כל שחקן בתורו עושה פעולה פשוטה של הנחת אריח כך שהמשחק רץ. יש למשחק הרבה מאוד הרחבות. עובד טוב עם 2-6 שחקנים (למרות שבשישה קשה לתכנן) יתרון: יש גם גרסה עברית.
מצודות (citadels): משחק ל 3-7 שחקנים בו בכל תור שחקנים מקבלים על עצמם תפקיד שונה ומנסים להבין מה התפקידים של השחקנים האחרים. עובד טוב יותר ככל שיש יותר שחקנים ואז גם שמח יותר (אבל גם ארוך יותר). יש גרסה עברית.
ticket to ride: משחק בו מנסים לבנות מסילות רכבת לפי כרטיסי מסלולים שמגרילים. כל תור הוא קצר יש ניתן לבצע אחת משלוש פעולות פשוטות. ישנם לוחות הרחבה מיוחדים ל2-3 שחקנים למרות שגם המשחק המקורי טוב ל 2-5 שחקנים. ישנן עוד כמה גרסאות יותר מתוחכמות.
Thurn and Taxis: מזכיר קצת את ricket to ride קצת יותר מתוחכם קצת יותר אסטרטגי על אותו רעיון של פעולה פשוטה (אחת מארבע) בכל תור ובנית ישובים על מסלולים בצורה אחרת.
BattleLore: משחק מלחמה פשוט לשניים עם מוטיב פנטזיה חזק. מה שמיוחד זה שלומדים את החוקים בשלבים ולכן מאוד קל ללמוד את המשחק. עשוי מאוד יפה ומרשים. קל ללמד ילדים גם מגיל 8+
Stone age: משחק קצת יותר מתקדם עם לא מעט זריקת קוביות להשגת משאבים, אבל עם הרבה אסטרטגיה של איך לחלק את האנשים בין הפעולות השונות ועל מה לשים דגש על מנת להשיג נקודות ניצחון כי יש הרבה מסלולים לנצח.
Zooloreto: המשחק סביב איכלוס גן חיות ותיזמן לקיחת המשאיות עם החיות והדוכנים השונים. ישנה גם גרסת הקלפים הפשוטה יותר: לColoretoo. משחק ל 2-5 שחקנים. לפי דעתי פחות טוב עם שנים אבל בהחלט הולך טוב עם ילדים
China: גרסה חדשה ל-web of power שמטרת המשחק היא שליטה על שטחים ובנית קשרים לשטחים סמוכים. כל טור ניתן למקם איש או שנים במקום אחד על הלוח. פשוט מאוד אבל עם לא מעט אסטרטגיה. לא כל כך מוכר אבל אישית אני חושב שחביב מאוד.
7 Wonders: משחק מעניין ופשוט שעובד עד 7 אנשים ומה שמיוחד שאורכו כמעט לא משתנה. ישנן שלוש תקופות בו מנסים לבנות את ״המדינה״ שישם קלפים מכמה סוגים: יצירת משאבים, מדע, נקודות ניצחון, צבא, מסחר וצריך לאזן בין כל הדברים הללו.
Alhambra: משחק הנחת אריחים בדומה לקרקסון אבל צריך לקנות את האריחים ולנהל את סוגי האריחים שקונים. פשוט חביב ל 2-6 שחקנים. גם למשחק זה יש כמה קוספאות של הרחבות שבכל קופסא יש 4 הרחבות קטנות. בהחלט מוסיף הרבה למשחק.
The castles of burgandy: משחק של ניהול הנחת סוגי אריחים שונים. לא פשוט כמה שזה נשמע כי יש גם אפקט של מזל אבל הרבה אסטרטגיה. קצת יותר מורכב משמשחקים האחרים שהוזכרו עד עכשיו אבל מאוד מעניין עובד טוב ב 2-4 שחקנים.
Diskworld: Ankh morpork: משחק משעשע מאוד מבוסס על הספרים של טרי פראצ׳ט. בהחלט מי שמכיר את הספרים נהנה יותר. המטרה של המשחק היא לענות על תנאי נתחון סןדי של אחת הדמויות שמגרילים בתחילת המשחק.
Dominion: משחק השגדיר תחום חדש במשחקי הלוח. במשחק הבסיסי בוחרים 10 מתוך 25 חבילות קלפים ובעזרתן בונים לאט לאט את היד במטרה להגיע לנצחון. ישנן הרבה הרחבות למשחק (אולי יותר מידי כבר). חוקים פשוטים והקושי הוא לזהות את הקומבינציות הנכונות לניצחון בכל אוסף של 10 חבילות קלפים.

אני חושב שזה מספיק בתור התחלה למרות שיש לי עוד כמה להוסיף
ואו! ואו! משחק של Discworld??? קניתי!
31/07/14 18:18
14צפיות
אבל איפה קונים? מצאתי בינתיים רק באמאזון, יש עוד אתרים? הם שולחם לארץ בכלל?
ואו! ואו ! משחק של DISCWORLD! קניתי!
31/07/14 18:19
9צפיות
אבל איפה קונים? מצאתי רק באמזון יש אתריםוספים? הם שולחים לארץ בכלל?
תודה רבה רבה!
יש ב-cardhouse
02/08/14 10:36
14צפיות

כ-60 דולר כולל משלוח
התווספות כפתור עריכה חדש ב|תפוז|
30/07/14 13:36
1צפיות
אנו שמחים להודיע שהחל מהיום נוספה לפורומים אפשרות חדשה- עריכת הודעה|!|

ניתן לערוך את ההודעה עד רבע שעה מפרסומה (גם אם נוספו לה תגובות),

ולאחר מכן יהיה כתוב על גבי ההודעה שהיא נערכה.

|*| איך עורכים את ההודעה?|*|

לאחר פרסומה, יש לפתוח את ההודעה בפורום.

בשורה הכחולה שבתחתית ההודעה, בסופה (צד שמאל שלה) יופיע: ">עריכה".

לחיצה על "עריכה" יכניס חזרה לתוכן ההודעה ויהיה ניתן לערוך ולשנות אותה לחלוטין!

בכל עניין (טכני או כללי) ניתן לפנות אלינו באחת מהדרכים הבאות:

?    בשרשור המיועד בפורום משוב:  http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

?     במסר ל"הנהלת הפורומים"

?    למייל: forums@tapuz.co.il.
שאלות של מתחילים ובקשה להמלצות
29/07/14 18:03
15צפיות
שלום לכולם,
אז ככה:
בעלי היקר החל לאחרונה להתלהב ממשחקי לוח שהוא משחק אצל חבר שלו, ואני מחפשת לו מתנה.
המשחקים אותם שיחקו היו settelers of katan ובפעם האחרונה (בה לא הייתי) זה היה משחק קלפים בשם domain. 
אז בהנחה שהוא אהב את שני המשחקים האלה, (ואני לא יודעת אם יש קווים משותפים לשניהם מבחינת סגנון וכו' או לא) ואני רוצה משהו שאין לחבר שלו, ובהנחנה ששיחק בעברו די אן די, והוא חובב ספרי פנטזיה מדע בדיוני ומשחקי מחשב מה הייתם ממליצים לקנות לו? והכי חשוב, איפה קונים (באיזור חיפה) ואם יש אפשרות להזמין באינטרנט, מאיזה אתרים ותוך כמה זמן זה מגיע בדרך כלל? (אפשר גם באנגלית) כמו כן אשמח לושמוע טווח מחירים פחות או יותר.
מחיפוש של באינרנט ובעיקר באתר משחקי הלוח הישראלי מה שנראה לי נחמד עד כה (אבל אשמח לשמוע מאנשים שמכירים יותר) היו המשחקים האלה:
RuneBound
Citadels
antike
 אם יש לכם רעיונות נוספים או המלצה לאחד משלושת אלה אשמח מאוד לעזרה.

אז לסיכום: משחק לוח או קלפים של חנונים, עדיף עם אופציה גם לשני שחקנים לא חייב אבל גם לא משהו שמצריך המון שחקנים, עדיף לא כבד ואיטי מדי כי גם אני צריכה לשרוד את זה ;)

תודה תודה תודה!!!!!!!
אלה.

ראשית כל ברוכה הבאה
30/07/14 10:26
12צפיות
כל הכבוד על הצגת היוזמה,

תחילה אני אתייחס למשחקים שהזכרת ולאחר מכן אני אתן המלצה, פשוט כי יש לי המלצה קצת אחרת.

בקשר לשלושת המשחקים, לצערי יצא לי להכיר רק את השניים הראשונים, ב- RundeBound יצא לי לשחק בערך עשרה פעמים ואני חייב להגיד שאני לא מת על המשחק הזה האינטרקציה בין השחקנים לא כל כך טובה בשל מכניקה קצת שבורה של הקרבות בין השחקנים. זה לא תנאי שובר עסקה אבל זה קצת מאכזב אם מעוניינים באינטרקציה בין השחקנים.
Citadels - יופי של משחק, שיחקנו בו המון, עד למצב שהקלפים ממש נשחקו, אני די בטוח שאפשר לקנות אותו בארץ (בניגוד לראשון) והוא גם לא יקר ומגיע עם הרחבה. הרעיון של תפקידים סודיים ממש עובד טוב במשחק אבל חוץ מזה אין הרבה משחק ומה גם שאם משחקים עם מספר של 5+ שחקנים המשחק נוטה להיגרר לאזור השעתיים +.

אני אתן המלצה קצת שונה, לאחרונה נחשפתי למשחק חביב בשם The rise of agusts המשחק משתמש במכניקה שמזכירה קצת משחקי בינגו ומוסיפה לו הרבה קבלת החלטות. זה מרגיש לי כמו יופי של משחקי למי שרוצה להיכנס לעולם משחקי הקופסה, המכניקה אינטואיטיבית גם למי שלא רגיל משחקי קופסה אבל הוא עדיין מספיק מעניין לשחקנים וותיקים.

לינק שמציג את המשחקיות: https://www.youtube.com/watch?v=zHg3PEdW9xE

את המשחק אי אפשר לדעתי למצוא בארץ אבל אפשר להזמין מחו"ל : http://www.cardhaus.com/products/search?query=augu...

מחיר כולל משלוח עומד על 33.8 דולר, זה לי מחיר סביר למתנת יום הולדת.

ההצעה שנתתי ל galpe1 תקפה גם עבורכם
30/07/14 11:35
9צפיות
ז"א - אם בא לכם לנסות אצלי משחקים - רק תגידו
ברוכים הבאים
30/07/14 20:59
9צפיות
אני אתיחס ספציפית למשחקים שציינת אבל אפתח שרשור חדש עם המלצות לחדשים

RuneBound פחות מומלץ לפי דעתי. נכון שזה מתאים לחובבי פנטזיה, אבל המשחק פשוט ארוך וחוזר על עצמו. לא אהבתי אישית

citadels (מצודות בעברית) אני חושב שזה משחק ממש נחמד ניתן לקנות בחלק מסניפי סטמצקי אבל החסרון הגדול שפשוט לא עובד בשניים

Antike זה משחק מצויין ומה שמייחד אותו שהוא גם עובד טוב גם עם 5-6 אנשים, אבל שוב משחק שלא מיועד לשניים
המון המון תודה לכולם!
31/07/14 18:21
5צפיות
על העזרה, הכנסת האורחים וההזמנה לשחק :)
נתתם לי מלא רעיונות ונראה לי שמצאתי מה שחיפשתי
הצעה שלי
01/08/14 10:05
8צפיות
אני מבינה שאת מחפשת משחק שהוא מענין ולא ארוך מידי.

אני מאד מאד אוהבת את GalaxyTrucker זה קצת סוג שונה של משחק - הוא מאד פעיל.
מרכיבים חלליות (לא ממש, מקלפים) עם חוקיות מוסיימת ובהמשך יש קלפים שמכניסים את החללית של כל משחק לאתגר - בודדים שורדים

משחק מאד שונה מאד נמרץ אבל דורש גם אסטרטגיה - כמעט ואין תורים הכל משחקים כולם יחד
בקשה להמלצה
29/07/14 16:25
15צפיות

היי חברים
חברה שלי ואני רוצים לקנות משחק קופסא ומבקשים לקבל המלצות...
עד היום שיחקנו בריסק, בלאנקו וכמובן מונופול... 
הכיוון הוא למשחק לא מסובך וארוך מידי, משהו קליל ומגניב - שיהיה הרבה מקום למחשבה, אסטרטגיה, סחר ותחרותיות (אנחנו מאוד תחרותיים)... מצד שני לא משחק שהגירסה הקצרה שלו לוקחת 3 שעות - בקיצור שיהיה לשעה-שעתיים..
המשחק צריך להיות טוב לשניים, אבל שיהיה ניתן לשחק אותו גם יותר.. אנחנו בני 28, ועדיף שהחוקים יהיו בעברית.... מבחינת תקציב לא משנה - העיקר שיהיה טוב..
אשמח למספר המלצות... וההבדלים בין המשחקים המומלצים כמובן...
תודה רבה רבה לעוזרים
גל

שאלה לא פשוטה
29/07/14 16:59
13צפיות
בעיה ראשונה היא משחק שיהיה טוב גם לשניים. זה לא דבר שהרבה משחקים מצטיינים בו.
גם תחרותיות אינה מוגדרת מספיק. השאלה אם אתם רוצים ראש בראש דוקא או משחק שבסוף המנצח ירגיש שהוא שיחק יותר טוב.

I)משחק שמשתחק טוב מאוד בשניים הוא castles of burgundy, הוא יותר מוצלח בשניים מאשר ביותר, לטעמי וגם לדעת רבים אחרים. אני אישית חושב שהוא קצת משעמם ומאוד לא תחרותי, גדי הידוע כregex חולק בשני המובנים. החוקים פשוטים, צריךך לקרוא קצת אנגלית אבל לא נורא.
II) צולקין, tzolkin, הוא משחק עם מחשבה, אסטרטגיה, די תחרותי, ניהול משאבים, לוקח שעה-שעתיים, עובד מצויין ב2-4 שחקנים, אבל קשה להגיד שהוא קליל וכיפי. זה ממש תלוי בהגדרה שלך.
III) אם ההגדרה שלך לקליל וכיפי היא באמת קליל אז הייתי ממליץ על rune age, הוא גם ממש לא יקר (106 ש"ח כולל משלוח בבוקדיפוזיטורי). עובד טוב ב2-4, יש גם הרחבה, יש בו אסטרטגיה אבל לא כ"כ סחר.

מצד שני, יתכן ועדיף לקנות משחק לשניים, ומשחק ליותר. זה הכיוון שבסופו של דבר אני הבנתי שעדיף.
משחקים לשניים:
I)קליל וכיפי, בלי סחר ומשאבים, battlelore 2ed, מאתיים ש"ח בבוקדיפוזיטורי. מלחמה של מפלצות עם קסמים. די פשוט ובהחלט כיפי.
II)כבד יותר, וגיקי בטירוף android:netrunner. מאה ושישים ש"ח שם. יש עליו הייפ שלא יורד כ"כ. אשתי שנאה אותו ברמות של גט.
III)עכשיו רכשתי את a few acres of snow, קצת כבד בהתחלה, מאוד תחרותי, הרבה אסטרטגיה, משאבים קצת. קניתי אותו בזול (132 שח כולל משלוח מcardhaus).

לשלושה ומעלה כבר יש המון משחקים.

איפה אתם משחקים? אולי תבואו פעם למפגש של איזו קבוצה (לי יש קבוצה בלוד. כן, לוד)
אני אתן המלצה קצת שונה
30/07/14 10:34
10צפיות
נתתי את ההמלצה הזאתי כבר בהודעה אחרת בפורום אבל אני אחזור עליה. אני ממליץ על The rise of agusts המשחק משתמש במכניקה שמזכירה קצת משחקי בינגו ומוסיפה לו הרבה קבלת החלטות. זה מרגיש לי כמו יופי של משחקי למי שרוצה להיכנס לעולם משחקי הקופסה, המכניקה אינטואיטיבית גם למי שלא רגיל משחקי קופסה אבל הוא עדיין מספיק מעניין לשחקנים וותיקים. היתרון של המשחק זה שהוא מתקדם בקצה מהיר לא משנה אם משחקים בו 2 או יותר שחקנים.
לינק שמציג את המשחקיות: https://www.youtube.com/watch?v=zHg3PEdW9xE
את המשחק אי אפשר לדעתי למצוא בארץ אבל אפשר להזמין מחו"ל : http://www.cardhaus.com/products/search?query=augu...
מחיר כולל משלוח עומד על 33.8 דולר, זה נראה לי מחיר סביר.

משחק נוסף שהוא מצויין לשני שחקנים הינו summoner wars משחק קלפים קליל של 30- 60 דקות למשחק.

אפשר להזמין גירסה של שני צבאות עם כל הפרטים הנחוצים מה cardhaus  ב- 26.9 דולר.

לצפייה בחוקים המשחקים ומשחיות ניתן לבדוק את הפלייליסט הבא: https://www.youtube.com/watch?v=LT4054SBojw&li...
לשני שחקנים עם פוטנציאל ליותר
30/07/14 11:08
5צפיות
קודם כל ברוכים הבאים לעולם הזה של משחקי לוח. יש באמת מבחר עצום של משחקים מדהימים אפילו מעשר השנים האחרונות, שכוללים המון מעניקות חדשות מאז גלגול קובייה בודדת.
ההמלצה הכי טובה היא באמת  להגיע למפגש משחקי קופסה, בין אם קבוצות של אנשים מהפורום או מפייסבוק או Meetup, ובין אם התארגנויות גדולות  יותר, כמו "על השולחן", דרקוניקון או הערבים ב"נקסוס" ראשל"צ, והרבה אחרים. ככה תוכלו לנסות מה הכי מתאים לכם.

1) Arctic scavengers : משחק Deck building  מעולה ל2-5 בו אתם מנהיגים שבט של שורדים, המנסים לשרוד בעידן הקרח של שנת 2097, ולהתמודד על משאבים אל מול שבטים אחרים. האם תשלח פליט חסר תועלת לחפור בשלג עם האת היחידה שלך, או שאולי תעדיף לנטוש אותו בשלג? ואולי תעדיף לתת את האת לבריונים שלך, שילחמו על ארגז נשק מול השחקנים האחרים? או שתעדיף לצוד ולמלא את האספקה כדי לפתות שכירי חרב להצטרף אליך? כל המשחק מלא בהחלטות משמעויות, כאשר מספר הסיבובים קבוע מראש ומביא לסוף המשחק מהר מהצפוי, עד שעה וחצי.

2) Lords of Waterdeep, משחק worker placement ל 2-5 שחקנים, מוגדר אצלי בתור gateway game, כלומר אחד המשחקים שאיתו אנשים נכנסים לתחום.
תחרות על איסוף משאבים ממספר מוגבל של מקומות, בניסיון להשלים משימות המתאימות לנטייה הטבעית של הלורד שלך. בנוסף לתחרות על המקומות הפנויים במשחק, ניתן גם לשחק קלפי Intrigue המשפיעים ישירות על השחקנים האחרים. המשחק עד שעתיים, ונגמר בתוך שמונה סיבובים

3) Ticket to Ride עוד משחק gateway, גם ל2-5 שחקנים, משחק area control ו set completion. כל אחד מכם משחק train Baron ומנסה להשלים מסלולים לאורך ורוחב המפה. בזמן שהשחקן השני משלים את המשימות שלו, סביר מאוד שתחסמו אחד לשני את המסלולים, בין אם בטעות, ובין אם בכוונה תחילה. למשחק שלל מפות, שחלקן מיועדות רק ל2-3 שחקנים שרוצים ללכת ראש בראש, כמו הודו. בכל מקרה חייבים את אחת הקופסאות הגדולות(ארה"ב או אירופה) כדי לשחק במפות ההרחבה, לכן אני ממליץ להתחיל בהן.

Arctic scavengers זמין מ coolstuffinc ו cardhaus, ואת שני האחרים אפשר למצוא ב bookdepository.co.uk במחירים מצוינים.

יש עוד המון המלצות, אבל בהתחשב שזה המשחק "הראשון" שאתם עומדים לקנות אני מציע לנסות דברים במידה.

כמעט שכחתי - "על המדף"
30/07/14 11:13
8צפיות
לקבוצה של "על השולחן" יש ספריית משחקי קופסה שאפשר להשאיל ולנסות כל בסיס שבועי, מאזור גבעתיים.
המבחר גדל בהתמדה, וכל העלויות מיועדות לקניית משחקים נוספים.

http://the-shelf.heroku.com

מבין מה שיש שם אני חושב ש
Small world או Wizwar הכי יתאימו לכם.
ניתנו פה המלצות מצויינות
30/07/14 11:34
6צפיות
אני מחזק את אחת ההצעות - לבוא פעם פעמיים לשחק בקבוצה פעילה ולגלות בעצמיכם מה אתם מעדיפים.

אני מארגן מפגש שבועי ברחובות ולא אכפת לי אפילו לארגן מפגש מיוחד עבורכם כדי לנסות כמה משחקים בזריזות.

ברוכים הבאים
30/07/14 21:01
3צפיות
נתנו לכם כמה המלצות לא עם כולן אני מסכים אבל זה מה שיפה במשחקים זה עניין של טעם אישי.
בהחלט מומלץ להגיע למפגשים של קבוצות. האנים מאוד נחמדים ותמיד שמחים ללמד.
אני פותח שירשור להמלצות לאנשים חדשים, שווה שתסתכלו בו
סרטוני וידיאו על משחקים בעברית
31/07/14 07:00
1צפיות
אתם יכולים לצפות בסרטוני הסברה וחוות דעת שעשיתי על מספר די גדול של משחקים.
ממליצה לכם להתחיל עם Stone Age שלא רע לשחק אותו בשניים ויכול להגיע עד ארבעה שחקנים
ועל Lords of Waterdeep שמצויין למשחק בשניים ויכול להגיע עד חמישה שחקנים. 
רשימת "למכירה" מעודכנת
29/07/14 13:21
11צפיות
בעקבות אילוצי פינוי מדפים מצערים,
למכירה:

The Adventurers: The Pyramid of Horus - כמו חדש, בתוספת סט הדמויות הצבועות - 150 ש"ח

Lord of the Rings - משחק הלוח השיתופי - כמו חדש, שוחק מספר פעמים - 90 ש"ח

Infiltration - כמו חדש, שוחק פעמיים - 90 ש"ח

Kingdoms - כמו חדש, שוחק פעמיים - 90 ש"ח

Olympus - כמו חדש, שוחק פעמיים - 120 ש"ח

(Runebound (Second Edition - מגיע עם הרחבת "Traps and Terrors" חדשה - משחק OOP, שוחק מספר פעמים - 250 ש"ח
ימכר בהנחה אם ירכש יחד עם "Mysts of Zanaga" (הבא ברשימה)

Runebound: Mists of Zanaga - הרחבה גדולה של RUNEBOUND -כמו חדש, שוחקה פעם אחת - 100 ש"ח

Rex: Final Days of an Empire - כמו חדש, שוחק מספר פעמים - 130 ש"ח

(DungeonQuest (third edition - מהדורה שלישית (לא האחרונה) OOP, שוחק מספר פעמים - 130 ש"ח

(Drakon (third edition - משחק OOP, נפתח אך לא שוחק כלל - 120 ש"ח

Chaos Marauders - נפתח אך לא שוחק כלל - 50 ש"ח

המשך יבוא...

The great dalmuti
29/07/14 12:44
5צפיות
שלום לכולם
אני מחפשת תרגום חוקים בעיברית למשחק
the great dalmuti
תודה
לינק
29/07/14 12:54