לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום משחקי לוח.

בואו להזכר במשחקי הלוח ששחקתם בצעירותכם או להחשף למשחקים חדשים. לא עוד משחקי מחשב בו הנכם בודדים מול המסך אלא משחקים עם אנשים אחרים.
כולנו שיחקנו בצעירותנו משחק לוח זה או אחר כמו 'מונופול' (הזקנים שבינינו זוכרים את 'חבילה הגיעה') או שח. אבל רובינו מפסיקים לשחק כשמתבגרים וחבל.

בואו לפורום ללמוד על משחקים, לספר חוויות, לחוות דעה על המשחקים השונים, להמליץ, ליעץ, לשאול או בקיצור כל דבר שקשור למשחקי לוח.

היום יש שוב עדנה למשחקי לוח ברחבי העולם. משחקים חדשים נוצרים מידי יום, וההנאה שבמשחק ומפגש חברתי עדיפה מישיבה בדד מול המסך.

קיימים סוגים רבים של משחקים. הנה דוגמא לכמה מהם:

משחקי לוח אבסטרקטים לשנים: המוכרים ביותר הם שח, דמקה ושש-בש. אך היום יש מספר רב של משחקים חדשים לא פחות מענינים ושונים כגון אבלון, Gipf, Zerts, ועוד.

משחקי אסטרטגיה משפחתיים: משחקי לוח שקל ללמד גם את היותר צעירים שבינינו, לא ארוכים מידי ויכולים לשמש למפגש חברתי. המוכרים הם 'סיכון' ו'רמז'. כיום יש מבחר כל כך גדול של משחקים טובים שפשוט צריך לבחור את הנושא ולמצוא משחק מענין בתחום.

משחקי מלחמה: משחקים מורכבים וארוכים שמסמלצים קרבות או תקופות היסטורים.

היריעה קצרה מידי מלציין את כל הסוגים אך כל אחד ימצא את הסגנון העדיף עליו ואת צורת המשחקים המהנה עבורו.

ודבר אחרון בכל נושא (בקשות, הארות, הערות, המלצות וכו) ניתן לפנות אלי במסר ואשתדל לענות בהקדם.

שחקו ותהנו כי החיים קצרים מידי.

יש לכם סרטו של הסברה
22/09/14 15:06
69צפיות
אני לא הבנתי שום דבר מההוראות של אף אחד אי אפשר לעשות סרטון איך משחקים כדי שאני יבין גם אם כן אז לשלוח למייל nadavmaymon@gmail.com
º
סרטון הסברה למשחק ספציפי?
22/09/14 17:52
30צפיות
היה היה פעם...
22/09/14 11:22
101צפיות
º
איזה כיף, עוד משחק בעברית
22/09/14 21:00
28צפיות
º
כן ירבו משחקים מתורגמים
23/09/14 05:13
19צפיות
התייעצות בנוגע לקניית משחק (משחקי הכס)
22/09/14 02:19
212צפיות
שלום לכולם,
לאור החגים הקרבים, חברים שלי ואני החלטו להשקיע יחד במשחק אסטרטגיה.
לאחר חיפוש קל בסטימצקי/צומת ספרים נתקלנו במשחק לוח של "משחקי הכס" שתורגם לעברית.
לאחר ההסבר בגב הקופסא התעניינו מאוד, לכן רציתי לדעת כמה דברים לפני שנשקיע סכום כסף שכזה (250 ש"ח) ובסוף נתאכזב כשיכולנו להשקיע פחות על משחק בנאלי ומוכר כמו מונופול.
כמה מסובך המשחק לכאלה שעדיין לא חוו משחקי לוח-אסטרטגיה?
כולנו (כולל כולם) לא ראינו אפילו פרק אחד של הסדרה שלא לדבר על קריאת הספרים, כמה השפעה יש לזה על המשחק?
עד כמה טוב התירגום לעברית כעזרה בהבנת חוקי המשחק?

רק רציתי לציין שכמובן במידה והמשחק יהיה הצלחה נרצה להמשיך ולשחק בו לאו דווקא בחגים ;)

מקווה לעזרתכם המהירה,
שנה טובה ותודה רבה!!
קצת תשובות
22/09/14 07:17
86צפיות
המשחק טוב אפילו טוב מאוד למי שאוהב משחקים של משא ומתן
המשחק לא טוב עם 2-3 שחקנים (בעיני) בסדר עם 4 שחקנים וטוב מאוד 5+ שחקנים
אני חושב שזה שהחוקים בעברית יקל על מי שמשחק בפעם הראשונה משחק מורכב, זה בהחלט לא מונופול או משהו דומה.
בטח יקח לכם משחק או שניים לקלוט את כל החוקים אבל זה לא נורא.
המשחק מתרחש בעולם של משחקי הכס, אבל ממש אין צורך להכיר אפילו פרק אחד מהספר על מנת להינות מהמשחק עצמו (אני הכרתי אותו לפני שהכרתי את הספרים/סדרה)
º
זה משחק מציין - אבל נראה לי שבתור משחק ראשון עדיף משהו אחר
22/09/14 08:33
53צפיות
לשניים שמעלי..
22/09/14 13:07
72צפיות
ycyclop- המשחק דיבר אלינו בגלל שהוא משחק של הפעלת קשרים ומו"מ- אסטרטגיה.
בדר"כ אנחנו 5-6 אנשים ככה שזה מסתדר לנו ממש טוב.
יש לנו זמן להשקיע על הלמידה, אנחנו לא ממהרים לשום מקום ויש לנו יכולת למידה מהירה.

regex- אז מה אתה ממליץ בתור משחק ראשון?
אם זה משחק כל כך טוב לא עדיף לנסות ולהשקיע עוד טיפה זמן כדי ללמוד אותו?
קצת קשה להמליץ...
23/09/14 14:48
40צפיות
יש המון משחקים טובים וקשה לתפור משהו שיעבוד לכולם - אבל הנקודה שלי שגם אם אתם אוהבים משחקי דיפלומטיה GOT הוא קצת אינטנסיבי בשביל להתחיל איתו.
תלוי גם כמה ארוך אתם אוהבים את המשחק שלכם
23/09/14 15:59
38צפיות
אם אתם חבורה מגובשת שאוהבת פוליטיקה, שיחקתם ריסק ואהבתם, אני הייתי קופץ למים. אבל זה משחק ארווךךך. ככה אומרים. לא שיחקתי.
אם בא לכם משהו קצר יותר, קליל יותר, עם פוליטיקות ותככים, משחק שע"פ התרשמותי מקובל על חלק רחב יותר מהקהילה הוא cosmic encounter. לא שיחקתי. אנחנו לא טובים בפוליטיקות.
200 ש"ח כולל משלוח בbookdepository
2 הסנט שלי
22/09/14 13:34
68צפיות
אם אתה אוהב את המשחקים סיכון (ריסק) ו/או דיפלומטיה, כנראה שתאהב את משחקי הכס.
אם לא אהבת / לא התנסת ואתה מחפש משחק ל5-6 בעברית, אני ממליץ על מצודות.
אני שיחקתי במשחק הרבה לפני שהכרתי את הסדרה.
את שני המשחקים (משחקי הכס ומצודות) ניתן להשיג באנגלית במחיר זול יותר באתר book depository (משלוח חינם לארץ).

גם אני שיחקתי בזה לפני שקראתי את הספרים
22/09/14 14:10
72צפיות
ובגלל שנהניתי גם קראתי את הספרים לאחר מכן.
יש לי את הגרסה האנגלית אז אני לא יודע להעיד לגבי התרגום, אבל החוקים באנגלית פשוטים וכתובים ברור, ובמשחק עצמו יש מעט מאוד טקסט, זה בעיקר סמלים.
אני מסכים עם בטטהמן, זה משחק דומה לריסק רק יותר אסטרטגי ופחות ממוזל, אישית זה אחד המשחקים האהובים עלי ועל עוד כמה אנשים שאני מכיר, אבל זה לחלוטין תלוי בטעם שלכם, כי באותה מידה יש הרבה אנשים שלא אוהבים אותו.

אם אתם גרים בתל-אביב או הסביבה אני יכול להשאיל לכם את המשחק שלי שתנסו אותו ותראו אם אתם אוהבים לפני שאתם מחליטים לקנות
עוד משהו שחשבתי עליו
22/09/14 14:15
60צפיות
בהנחה ואתה לא מכיר את האתר boardgamegeek, זה ה-אתר למשחקי קופסה עם ביקורות וחוקים והסברים וכל דבר שאתה רוצה לגבי משחקי קופסה.
בין השאר יש שם את העמוד של משחקי הכס:
אז קודם כל לא להיבהל מכל מה שיש שם :P
יש לך סרטונים שאנשים צילמו שהם מסבירים על המשחק, זה מקבל הכי הרבה המלצות (אבל הוא גם ארוך לאללה) ואתה יכול לנסות דברים אחרים
יש שם גם ביקורות כתובות וטריליון פריטי מידע אחרים אם מעניין אותך
והחוקים באנגלית זמינים באינטרנט, אתה יכול להסתכל בהם כאן:
דבר אחרון
22/09/14 14:16
53צפיות
כשחיפשתי עכשיו את החוקים מצאתי במקרה שהחברה של המשחק אפילו עשתה סרטון הדרכה קצר, אני לא יודע להעיד לגבי האיכות שלו, אבל קרוב לוודאי שזה יכול לעזור:
אתה הולך לחנות צעצועים הקרובה וקונה המתיישבים של קטאן
23/09/14 22:14
55צפיות
וחוסך לעצמך כאב ראש שאולי תיפול על משחק שלא תאהבו ב 250 ש"ח.
אין מה לעשות זה ההמלצה הבנאלית וכולים מנסים למצוא משהו ייחודי ומעניין אבל זה אחד המשחקים הקלאסיים היום ויותר טוב ממנו להתחלה אין כרגע בשוק הישראלי הסביר.

בהצלחה.
המלצה מסוג אחר
26/09/14 19:32
48צפיות
במקום לקנות משחק "על עיוור", נסו למצוא ערבי משחקים להשתתף בהם ולהתנסות במשחקים כדי שתוכלו למצוא מה אתם אוהבים.
תפוז טוען שאתה מאזור חיפה, אז אתם יכולים לנסות את ערב המשחקים בטכניון בימי שני.
מעוניין לקנות TICKET TO RIDE: EUROPE
21/09/14 17:47
367צפיות
שלום אני מעוניין לקנות TICKET TO RIDE:EUROPE, מה המחיר הכי זול בארץ למשחק?
ומאיפה הכי זול להזמין אותו? ראיתי שיש http://www.bookdepository.com במחיר מעולה אבל זה לא EUROPE זה המשחק היותר ישן.

תודה רבה!
בארץ יקר...
21/09/14 18:02
112צפיות
בארץ יעלה לך סביב 360 ש"ח.
הכי זול נראה לי היום באמזון - 235 ש"ח כולל משלוח עד הבית, זה לא מתקרב לבוקדפוזיטרי אבל אין שם אירופה בכל מקרה....
בארץ אין סיכוי לקצת יותר זול?
21/09/14 18:05
77צפיות
בבוקדפוזיטרי זה 165 ש"ח, לא ייאומן. חבל מאוד שזה לא אירופה... 

בארץ אין סיכוי שזה יהיה ב250 ש"ח איפשהו?
לא נראה לי...
21/09/14 18:47
62צפיות
ראיתי בקוביה 320 הכי זול אך אין להם במלאי.
מאמאזון תקבל מקסימום תוך שבועיים בפחות כסף ועם שליח עד הבית....
אמאזון מזכים את המע"מ?
21/09/14 18:28
75צפיות
אני יודע שGREENKNIGHTGAMES לדוגמא אוטומטי מורידים את המס, האם אמאזון עושים אותו הדבר? לא ראיתי את ההנחה הזו בחישוב סה"כ העלות.
אין מע"מ מלחתחילה
21/09/14 18:44
76צפיות
לכן אין על מה לזכות (וזה להבדיל מאמאזון גרמניה). להיפך אם סכום העסקה יעלה על 75 $ הם יוסיפו מע"מ (שיש להם טעות בזה כרגע אך זה לא קשור לעסקה ספציפית כי היא מתחת ל-75$...)
תודה!
21/09/14 21:41
60צפיות
שלחתי מייל לBOOKDEPOSITRY לבקש שיוסיפו, אם לא אז אני אזמין מAMZON.
הייתי מנסה לשלוח מייל ל-cardhaus
22/09/14 11:32
141צפיות
אבל יש להם את זה כבר, באותו מחיר כמו אמאזון
22/09/14 12:11
72צפיות
לשלוח להם מייל ומה? יש להם את זה כבר באותו מחיר כמו אמאזון, העניין שהייתי רוצה את זה במחיר של BOOKDEPOSITRY
זה משום מה לא הכניס לי את תוכן ההודעה...
22/09/14 14:20
87צפיות
לנציג בשם Kasey.
תזכיר לו ש-TTR שוקל מתחת ל-4 פאונד (3.4), ולכן מצדיק משלוח במחיר המוזל, First Class Mail (סביבות ה-18$).
סה"כ יעלה לך 180 ש"ח, כולל משלוח.

כבר פניתי אליהם בעניין הזה ספציפית, והם עדכנו מחיר מיד (למרות שבסוף לא הזמנתי  ^_^).
מידע חשוובב!!!!
22/09/14 17:46
64צפיות
חבל שלא מפורסם בשרשור משלוחים!
תודה
לדעתי הזכרתי את זה כבר איפה שהוא...
22/09/14 19:51
42צפיות
(ומוזמנים לשרשר את זה לשרשור המשלוחים, שכנראה פספסתי משום מה...  )
אבל כן.
זה נגזר ממחיר משלוח דרך שירות המשלוחים האמריקאי (USPS), ההגבלה נובעת ממשקל נפחי.

בעקרון ניתן לבדוק את משקלו של כל משחק מבוקש באופן השילוח הזה, ואם הוא מתחת ל-4 פאונד, המשלוח אמור להיות בתחום הסביר.
מימדים ומשקל ניתן לבדוק ב-BBG (במידה ויש), או באמזון.

בנוסף במקרים רבים ההגבלה נובעת מנפח ההזמנה (משקל נפחי), אבל הוא לרוב אינו פקטור במשחקים סטנדרטים (כדוגמת TTR).
º
איפה שרשור המשלוחים?
22/09/14 20:20
23צפיות
אכן מידע חשוב
22/09/14 20:30
39צפיות
אך מדוע הם מראש לא מציעים מחיר מוזל למשלוח? במיוחד וכבר הערת להם על משחק ספציפי, הרי כרגע זה מאפשר לבחור משלוח ב-62$....
אם זה אכן נכון, זה יכול לחסוך המון כסף בהזמנות...
תודה על הטיפ
22/09/14 21:39
34צפיות
אז קודם כל המון תודה על הטיפ, כפי שניתן לראות הטיפ עזר ויעזור להרבה אנשים.

בכל אופן שלחתי להם מייל וגם ניסיתי להתקשר אין ספור פעמים, הם לא עונים בטלפון (התקשרתי בשעות העבודה בארה"ב) וגם למייל לא ענו עדיין.
נחכה ונראה... 180 ש"ח למשחק כזה כולל משלוח זה גרושים.
קיצוץ עלויות משלוח
26/09/14 14:52
23צפיות
אשמח שכל מי שעלויות המשלוח המופרכות לארץ נוגע לליבו ימלא את הסקר הבא:
תקוותינו היא שנצליח לקצץ את עלויות המשלוח לארץ במעל 50% אם לא יותר.
מי שמעוניין יכול (לא חייב) להשאיר פרטים.
חג שמח!
אמאזון גרמניה?
22/09/14 19:06
56צפיות
ואיך שליח עד הבית? דרך buy2usa כאילו?
אמאזון ארה''ב
22/09/14 19:18
63צפיות
משלוח ישיר דרך אמאזון ארה''ב. הם מעבירים את החבילה באמצעות חברות UPS ו-iParcel עם השליח עד הבית.
גם אמאזון גרמניה. אותו שירות, שני ש"ח פחות במקרה הזה.
23/09/14 10:13
51צפיות
אבל עם הוראות בגרמנית
לא מעוניין באמאזון גרמניה
23/09/14 10:39
46צפיות
ראיתי מספר שרשורים בפורום הזה על איפה לקנות. כמעט תמיד מוזכר אמאזון גרמניה, פעם עוד האמנתי ובדקתי אבל ממזמן למדתי שזה בזבוב זמן.

החסכון של אולי 20 שקלים, לא שווה את העובדה שהאתר קשה יותר לנייוט ושהמשחק מגיע בגרמנית/הוראות בגרמנית.
ולכן אמאזון גרמניה מזמן לא אופציה והאמת שאני באמת לא מבין למה אנשים עדיין ממליצים על האתר הזה, כי הוא רלוונטי אולי ב1% מההזמנות.
בדיוק בשביל ה1% הזה.
23/09/14 10:48
44צפיות
ממש עכשיו קניתי galaxy trucker, באמאזון קום היה עולה לי 350 ש"ח, עלה לי 230 ש"ח. אז הדפסתי הוראות.
El Grande למשל, אם מישהו מסכים לספוג את הגרמנית, 200 ש"ח זה יותר זול מ800 ש"ח באמאזון קום.
T&E, כשאני קניתי, האופציה היחידה היתה אמאזון דה+חברת שילוח גרמנית. עלה לי 250 ש"ח.
זאת סיבה מספיק טובה.
גם bookdepository לא רלוונטים בד"כ, וגם cardhaus.
ואם בcardhaus עסקינן, פניתי לקייסי בשאלה שיבדוק אם אפשר לצרף שני RFTG במשלוח 1st class, מה שאומר בערף 100 ש"ח לעותק. מעניין מישהו?
הסיבה היא עלות
23/09/14 12:48
52צפיות
רוב המשחקים הרכיבים לא תלויי שפה ובגרמניה אפשר למצוא את המשחקים בסול עם הרבה מבצעים. אז אני מזמין מגרמניה ומדפיס את החוקים מאתר החברה של המשחק.
ההפרשים בעלות יכולים להיות מאוד גדולים.
אני מבין
23/09/14 12:56
43צפיות
אני מבין את הטענה. פשוט אישית מעולם לא מצאתי שום דבר שחיפשתי שם.
מצד שאני אני לא HARDCORE שמזמין עשרות משחקים בשנה. :) אני LIGHT יוזר בנתיים.
זאת התקדמות
23/09/14 13:11
41צפיות
כי בהודעה הקודמת אמרת שאתה לא מבין.
אז עכשיו אתה מבין.
שמח שעזרנו
עדכון סופי
24/09/14 22:26
77צפיות
טוב אז לאחר מספר מיילים ביני לבין bookdepository - אין להם אפשרות להוסיף את המשחק TTR:Europe לאתר.
לאחר התכתבויות עם Kasey מCARDHAUS הוא ציין שזאת לא טעות במערכת והמשחק ביחד עם האריזה עובר את ה4 פאונד ולכן מחוייב במשלוח יקר. כששאלתי למה בעבר הוא אישר את המשלוח הזול, הוא ענה שזאת הייתה טעות ועכשיו הם מיישרים קו.

לאחר מכן בדקתי בGAMESLORE ועוד מספר אתרים שצויינו פה והשניים הכי זולים הם אמאזון ארה"ב - בערך 225ש"ח ו GREENKNIGHTGAMES בערך 250 ש"ח. 

מכיוון שמGREENKNIGHTGAMES הזמנתי כבר בעבר והמשחקים הגיעו תוך 8 ימים והכל היה מתוקתק אז בחרתי ללכת שוב פעם על GREENKNIGHTGAMES למשלוח הזה.
וחוץ מזה שהוספתי עוד משחק למשלוח מבלי שמחיר המשלוח עלה , אז סה"כ יצא משתלם. והכי חשוב המשלוח יגיע מהר! :)
בקרוב - תתחדש!
25/09/14 08:16
49צפיות
אחלה משחק!
אני הייתי בוחר באמאזון כי לי היו הוויות טובות איתם (וגם משלוח יחסית מהיר), אך כאן הרווחת משחק נוסף בלי לייקר יותר מידי את המשלוח.
ד"א - אולי תצטרך - https://db.tt/bO0kPNS6
יפה החוקים
25/09/14 21:33
42צפיות
אפשר להוסיף עותק לאתר האיגוד?
החוקים מזמן שם...
26/09/14 06:42
28צפיות
:)
תודה רבה!
27/09/14 16:41
30צפיות
האמת שאני מעדיף משחקים באנגלית(ברוב המקרים זו שפת המקור) מאשר בעברית , אבל בטוח שביום מן הימים אני אשחק עם אנשים שמתקשים באנגלית.
בכל אופן הספר חוקים נראה מאוד מקצועי ועשוי יפה!
יש T2R:E בbookdepository ב190 ש"ח (משלוח חינם)
15/10/14 08:53
28צפיות
כמו שכתבתי מקודם אני הזמנתי כבר מGREENKNIGHTGAMES וגם קיבלתי את המשחקים תוך שבוע וקצת (משלוח מאוד מהיר).
עכשיו קיבלתי מייל מBOOKDEPOSITORY שהמשחק T2R:E חזר למלאי ובמחיר של 190 ש"ח.

אז הזמנתי עוד עותק. :) אני רוצה להעניק אותו במתנה לזוג חברים, במחיר הזה יש מצב להזמין אפילו עוד אחד. :)

בכל אופן אם אתם רוצים T2R:E ועדיין אין לכם, אז 190 ש"ח זה כנראה אחד המחירים הזולים שתראו אי פעם.
|*|פתחנו פורום לסדרה האהובה עליך|!|
21/09/14 17:33
4צפיות
לרגל העונה החמה ביותר בטלוויזיה, פתחנו את הפורומים הבאים:

|טי-וי| פורום מחשבות פליליות
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|טי-וי| פורום נקמה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|טי-וי| פורום אוואטר והאגדה של קורה

|טי-וי| פורום האישה הטובה

|טי-וי| פורום שקרניות קטנות

|טי-וי| פורום על טבעי SuperNatural

|טי-וי| פורום נויורק
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|טי-וי| עד עצם היום הזה

אם הפורום לסדרה האהובה עליך עדיין לא נפתח, אתה מוזמן לפנות אלינו במסר אישי ולהציע את פתיחתו.
מסביב לשולחן המשחקים - 2
21/09/14 10:56
95צפיות
על משחקי גיבורי על, על מה שהילדים עושים שאבא שלהם חולה ועל מבול משחקים בגלל שביתת הדואר נע....
יפה המבול
21/09/14 22:44
45צפיות
אני דווקא בתקופה שאני מנסה למכור קצת משחקים לפנות מקום על המדפים.
רק אתמול הוספתי ארון
22/09/14 07:50
41צפיות
אבל אנחנו די מגבילים את הרכש לכמות מוגבלת של משחקים בשנה.
נמאס מעלויות משלוח?!
19/09/14 13:08
75צפיות
עובד על תכנית משלוחים חינם או לפחות להוזיל באופן מאוד משמעותי את עלויות המשלוח של משחקים ודברים בתחום לארץ.
תעזרו לי בזה שתמלאו את השאלון הבא (ותשאירו פרטים אם אתם מעוניינים).
אם נצליח להוריד את המשלוחים בקרובזה יקצץ לנו את עלויות קניות המשחקים לחגים משמעותית! :)
תודה לכל העונים והעוזרים.
"מאבק דמדומים", גרסת PnP בעברית - התוצאה
הודעה זו מכילה תמונות
18/09/14 21:37
642צפיות
שלום,
בהמשך לפוסט זה: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=800&MessageId=174664340 ועוד כמה בנושא,
אני רוצה לשתף אתכם בזה שסיימתי היום לייצר את המשחק. לא היה פשוט אך נהינתי בתהליך! עזרו לי בתקופה זו לא מעט אנשים -  ראו פוסט מהקישור במשפט הקודם.
רוצה להודות פעם נוספת לגדי (regex) על העזרה בהדפסת החומרים ועצות רבות.
התוצאה - בתמונות, תוכלו להתרשם. יש לא מעט טעויות בתוצר (אולי בתמונות לא תראו את זה), אך זהו ה-PNP הראשון שלי ועל הטעויות לומדים - אולי פעם הבא יהיה יותר דומה לעבודת מפעל...
אם מישהו יהיה מעוניין, אוכל לחלוק בניסיון הקטן שלי ולייעץ כמה דברים (כי בדרך נתקלתי בהרבה סוגיות, כולל בהשגת החומרים וכלים - מי היה מאמין שלהשיג קרטון זו משימה בפני עצמה? :) )

למעוניינים, להלן לינק ל-PNP, המכיל 2 קבצים להורדה - אחד עם חומרים להדפסה ב-A3, והשני ב-A4:

בברכה,
יורי
עבודה מדהימה !
18/09/14 23:05
96צפיות
לא ראיתי מישהו שביצע כזו עבודת PnP גם במונחים לא ישראליים, הרמה גבוהה מאד. כל הכבוד !!

לציין שלמרות שאני חי כרגע בארה"ב, לשחק בעברית זו תחושה אחרת. יש לי את המשחק המקורי, אבל אני מניח שחפיסת קלפים בעברית זה לב הענין, ויהיה יותר כיף לשחק בזה (וגם יותר נגיש לישראלים אחרים אחרי שנשוב).

גדי - אם ננסה לארגן קבוצה רק לטובת הדפסת הקלפים באיכות טובה. כמה אנשים צריכים להיות בקבוצה וכמה זה צריך לעלות ?
מי שמעונין לרכוש חפיסת קלפים שכזו, אולי יוסיף כאן בשרשור את רצונו.

º
אתה מהלך פה על חבל דק! :)
19/09/14 20:14
49צפיות
אופציה לקלפים איכותיים
20/09/14 10:12
64צפיות
חלק מהאנשים מדפיסים ב-artscow, אבל זו איכות קלפים ירודה לטעמי.
למזלנו, יש לא מעט מקומות שמציעים הדפסה על קלפים איכותיים במיוחד, החל מחומר צרפתי מיוחד לקלפי פוקר ועד לקלפי פלסטיק מעולים. ואיכות ההדפסה גבוהה במיוחד.
לי יש ניסיון טוב עם האתר הבא: http://www.makeplayingcards.com/ אבל אני מניח שיש עוד מקומות.
יש שם הסבר לגבי גדלים, מרווחי שוליים וכל השאר.

מעבר לזה, אכן עבודה מדהימה. שאפו!
יש כמה אופציות להדפסת קלפים אבל גם המון עבודת הכנה
20/09/14 14:18
52צפיות
יש כמה חברות שמדפיסות והעלות משתנה לפי כמויות ומבצעים - אבל מהיכרות עם העביוד של ה OP תהיה המון עבודת המרה מקבצי הפוטושופ המקוריים לפורמט המתאים לאופציה הרלוונטית.

אני יכול לנסות
20/09/14 16:33
47צפיות
אם תהיה לי גישה למספר קבצי פוטושופ, אוכל לבדוק עד כמה זה יהיה מסובך/גוזל זמן עבורי להכין את זה
מרשים!
19/09/14 07:55
51צפיות
לא מכירה את המשחק אבל נראה שעשית עבודה מעולה. כל הכבוד!
וואו!! עבודה מדהימה
19/09/14 07:55
56צפיות
הלוח אוי הלוח, שווה ביותר!
מדהים אבל לא 'מדהים' של פייסבוק
19/09/14 08:49
66צפיות
לא כזה שאומרים על כל דבר
מדהים ברמות על.
איזו השקעה!!!
תבורך.
הייתי שמחה לשחק בו.

יפה מאוד
19/09/14 15:26
46צפיות
ממש מרשים, מי יודע אולי איזה חברה כאן תרים את הכפפה ובזכות זה תפיק את המשחק העיברי
כל הכבוד - שמחתי לעזור
19/09/14 20:04
47צפיות
ואגב - איפה מצאת קרטון?
קרטון
20/09/14 15:53
39צפיות
בחרתי בעובי 2 מ"מ...
כל גל 100 על 70 ס"מ....
וואו. ממש וואו. אבל איך מגיעים לאיכות כמו שלך?
20/09/14 02:06
53צפיות
כלומר, זה מדהים. כזו איכות של PnP לא ראיתי מימיי.
בתור אחד שיש לו את גרסת הDeluxe, אני משתוקק (זו מילה ששמורה בלקסיקון שלי רק למקרים מיוחדים מאוד) להדפיס לי עותק בעברית.
האם ישנה אפשרות שתשתף אותנו גם במידע של איפה ניתן להדפיס את הגרסה באיכות כמו שלך? מפה, סמנים, קלפים, חוברת הוראות, וכו'? חבל לי להרוס את כל העבודה המעולה הזאת בגלל מדפסת ביתית ו2 ידיים שמאליות...
PnP
20/09/14 16:28
58צפיות
ראשית, תודה על הפירגון.
אין לי עם מה להשוות לגבי האיכות - זו עבודת PnP הראשונה שלי )) רוצה רק להגיד שעדיין יש מקום לשיפור אך אולי אני סתם מקשה על עצמי....
את החומרים כמובן לא מדפיסים במדפסת ביתית אלא בבית דפוס - לי עזר גדי regex ועל זה מאוד מודה לו, זה חסך לי לא מעט כסף :)
החומרים הודפסו על הנייר A3 בשני סוגים שונים - קלפים על הנייר עבה, שאר החומרים על הנייר דק יותר ומבריק (גדי יסביר יותר מקצועי ממני).
אך ההדפסה זה חלק יחסית פשוט בתהליך, ההרכבה קצת יותר מורכבת.
תחילה הייתי צריך לקנות חומרים נוספים וכלי עבודה: משטח חיתוך, סכין יפני, סכין גלגלת עם להבים ספייר, סרגל נוח לחיתוך עם ריפוד נגד החלקה (אחד הסיפורים המצחיקים שקרו לי בתהליך שאולי אספר בהזדמנות), קרטון (ולא קרטון ביצוע רגיל), ספריי לכה מבריק, ספריי לכה מט, דבק ספריי, נייר דבק ונייר צבעוני (שחור - להדבקה על הלוח מאחור, שרוולים לקלפים (היו לי במלאי אך הייתי צריך לקצר אותם טיפה).
עבודה הכי קלה - חוברת הוראות. חותכים, משדחים - סיימנו!
קלפים - לחתוך ישר ובזהירות ולשים בתוך השרוולים.
סמנים - עברתי עם לכה מט על הסמנים, לאחר מכן הדבקה על הקרטון עבה מ-2 צדדים (צריך דיוק בהדבקה כדי שצד הקדמי יהיה מותאם לאחורי), חיתוך זהיר וישר - והסמנים מוכנים.
לוח - זו עבודה הכי קשה, כי רציתי לוח מתקפל ועל הקרטון עבה (כמו במשחקים אמיתיים :) - עברתי עם לכה מבריקה על הדפסה של המפה (שמגיעה ב-3 חלקים), חתחתי את הקרטון ל-6 ריבועים 29*29, השתמשתי בנייר דבק במקומות קיפול כדי להרכיב את הבסיס למפה ולאחר מכן עם דבק ספריי הדבקתי את המפה על הקרטון (כאן חייב להיות דיוק מלא אחרת חלקי המפה לא יתחברו). שוב נייר דבק במקומות קיפול הפעם מאחורה והדבקה של הנייר השחור בצד האחורי של המפה.
את הקופסא הכנתי מאחד הקופסאות הפנויות שהיו לי - הדבקתי נייר מעל ולוגו של המשחק...
כל העבודות - שבוע בזמן פנוי. הכי מתיש זה היה לחתוך את הסמנים - כל היתר זרם לי בכיף )). סך הכול מאוד נהינתי מהתהליך.

בקיצור, אני ממליץ - זה אולי מפחיד טיפה בהתחלה אך בהחלט אפשרי למי שרוצה!
קניתי thunderstone advance וזה הגיע אלי היום
18/09/14 18:15
71צפיות
קניתי מ- amazon.
המוצר היה עטוף מעולה, שום נזק לקופסא, אבל שפתחתי את הקלפים בחבילה אחת, אחד הקלפים עקום ומעט קרוא.
הבעיה היא בייצור ולא עם המוכר, מה אני יכול לעשות כי זה די מבאס קלף כזה במשחק חדש

תודה 
º
צור קשר עם היצרן - ויחליפו לך
18/09/14 18:20
35צפיות
º
פשוט לחפש באתר של AEG דרך התקשרות?
19/09/14 17:46
21צפיות
º
בדיוק
19/09/14 20:04
17צפיות
|*|נפתח פורום חוכמת ההמונים|*|
18/09/14 14:28
9צפיות
|נורה|פורום חוכמת ההמונים הוקם בשבילכם, הגולשים והגולשות שמעוניינים להשתמש בחוכמת ההמונים כדי לקבל עצות, תשובות, רעיונות וכל דבר אחר שיעניין אתכם.
חוכמת ההמונים יכולה לעזור ולהועיל בכל מקרה שבו אתם רוצים מגוון של דעות, מאנשים שונים אשר עוסקים בתחומים שונים, כדי לסייע לכם להגיע למסקנה מסויימת, רעיון או אפילו החלטה, בכל נושא שעולה על רוחכם.

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו... ואל תשכחו להיות יצירתיים :-)

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
משחקים בסוכה הירושלמית
16/09/14 06:59
79צפיות
שלום לכולם!
זו ההזדמנות שלכם להכיר גיימרים ירושלמים.
בחול המועד סוכות, יום שלישי, 14.10.14 החל משעה 11:00 יתקיים יום משחקים שיימשך עד חצות. 
חלק מהמשחקים יתקיימו בסוכה בהתאם למזג האוויר וחלקם בתוך הבית.
לפרטים מוזמנים להתקשר לגילי - 050-6611365.

המתבגרים ואני מתכננים להגיע
17/09/14 06:36
51צפיות
מקווה שנצליח 
º
לייק!
17/09/14 08:05
19צפיות
מוכר משחקים בירושלים
15/09/14 17:56
148צפיות
כל המשחקים שוחקו פעם אחת בלבד ונמצאים במצב חדש לגמרי.

Stone Age - 150 NIS
Jambo - 50 NIS
Citadels - 50 NIS

מי שמעוניין שיצור קשר בפרטי.
º
מחירים מצויינים!
17/09/14 06:37
33צפיות
º
מעוניינת לקנות את JAMBO
21/09/14 11:41
12צפיות
מסביב לשולחן המשחקים
14/09/14 08:58
139צפיות
אז אחרי שהתיאשתי ממערכת הבלוגים של תפוז, התחלתי את הבלוג שלי מחדש!
אתם מוזמנים להגיב, להעיר ולהאיר.
כייף שחזרת לכתוב
17/09/14 06:01
36צפיות
ואהבתי את סקירות משחקי הילדים
להגיב שם הצלחתי
אבל איך עושים מנוי?
מצד ימין במסך
19/09/14 07:57
20צפיות
יש אפשרות להצטרף - צריך להכניס לשם את המייל שלך
לא ברור לי מדוע זה לא הופיע לי
19/09/14 08:12
17צפיות
אולי משום שגלשתי מהנייד?
או שהתווסף עכשיו?
בכל מקרה, תודה,  נרשמתי 
פורטריקו
הודעה זו מכילה תמונות
13/09/14 09:18
106צפיות
על הקשר המחודש שהולך ונבנה ביני לבין פורטריקו
ועל ערב משחקים נוסף שהתקיים אצלנו בחמישי האחרון
משחק טוב מאוד
17/09/14 08:41
32צפיות
אבל ההתנהלות יכולה להיות מאוד תלויה באלה שיושבים לידך.
ז"א שחק חזק יכול להרוויח יותר עם יושב לידו שחקן חלש.
חוץ מזה בהחלט משחק עם הרבה אפשרויות ומה שיותר מעניין שמשחק עם 3 שחקנים ממש מתנהל אחרת מאשר עם 5 שחקנים, מה שבהחלט מוסיף נקודות למשחק
שחקנים מאזור הדרום ל Pathfinder Adventure Card Game
13/09/14 00:49
61צפיות
קודם כל למי שלא מכיר את Pathfinder Adventure Card Game הנה סרטון קצר:
אם נדלקתם על הרעיון, אני מחפש שחקנים מאזור הדרום (אשקלון-אשדוד-יבנה והסביבה).

בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום