בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז ! בין אם אתם רוכבים על ``חרגולים`` עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות –לצחוק – פשוט ה-כ-ל!!! YOU NAME IT! בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את ``כללי הגלישה בפורום`` אשר מופיעים ב``מאמרי הפורום`` לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 

פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה ב- IOL. 

בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 

כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.

במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 

בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 

בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.

לאחר כשנה וחצי של עשייה פרש yarivos מהניהול. לאחר כחצי שנה ללא מנהל שלישי התווסף hajbi לצוות המנהלים. כעבור חצי שנה נוספת עזב גם LoneRider ואותו החליף Pumi.

בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".

בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!) מיצו, avi elbaz ו gamgam- מנהלי הקהילה.

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

בהמשך לכתבה ב The Car בנושא יבוא קסדות
09/03/14 10:37
248צפיות
שהעלתה gamgam פה
האתר מעדכן שמועדון האופנועים פנה לטכניון בנושא על מנת שיקל בהליכים.
כמו שמציע האתר, משרד התחבורה הוא הכתובת ויש להוציא את נושא האישורים לקסדות מידיו של המכון התקנים ולהסתפק בתקנים הבין לאומיים.
הכתבה כאן.
פניתי למשרד התחבורה לפני כמה שבועות
09/03/14 14:02
180צפיות
בשאלות לגבי שחרור קסדה מהמכס. שאלתי מדוע יש צורך בבדיקה של הטכניון אם יש לקסדה תקן בינלאומי, ובמיוחד אם הדגם נמכר בארץ ויש לו יבואן רשמי. בנוסף שאלתי למה, אם בכל מקרה מגיע מומחה לבדוק את הקסדה (מה שזה לא אומר), אני עדיין צריכה להגיע לבית המכס באופן אישי ולצלם את הקסדה (מה שאומר לקחת יום חופש מהעבודה שבסופו הקסדה עדיין לא חוזרת איתי הביתה). התשובה שלהם הגיעה היום, מהשאלה השניה הם התעלמו לחלוטין:

צב שלום,

1.בהוראת נוהל 20/2008 הדנה ברישוי מוצרי תעבורה ביבוא אישי לצריכה עצמית סעיף 5.6, כתוב כי יותר יבוא מוצרי תעבורה חדשים כדוגמת קסדות מגן מותנה

בקבלת שחרור ממעבדה מוסמכת לרכב(מכון התקנים הישראלי או מוסד הטכניון). הוראת הנוהל הנ"ל הינה חלק מצו הפיקוח ומחייבת לכל דבר ועניין.

2.על פי צו יבוא חופשי פרט מכס 65.06.1000 ,לצורך שחרור הקסדה מראשות המכס נדרש אישור ממעבדה מוסמכת לרכב.

3.מטרת הבדיקה של המעבדה המוסמכת הינה לוודא כי הקסדה שיובאה אכן עומדת בכל סעיפי התקן ומבטיחה היא את ההגנה הנדרשת לרוכבי האופנוע או הטרקטורון.

4.סימון הקסדה במדבקה עדיין אינו מעיד על תקינותה או עמידתה בסעיפי התקן. על כן, חלה חובת זיהוי הקסדה ביבוא אישי על ידי מעבדה מוסמכת, בדיקת כל

הסימונים המופיעים על הקסדה והשוואתם לתיקי המוצר המצויים במעבדה המוסמכת, על מנת לוודא מעל לכל צל של ספק כי סופק למזמין קסדה העומדת בדרישות התקינה.

5.האפשרות השנייה המוגדת בצו הינה לדרוש מהמייבא תעודת בדיקה ממעבדה מוסמכת באירופה המעידה על עמידת הקסדה בכל סעיפי התקן ולהציגה במעבדה המוסמכת לרכב

לצורך שחרור הקסדה. אפשרות שהמייבא הפרטי לא יוכל לעמוד בה.

6.המקרה זהה ודומה גם ביבוא קסדות לאופניים.

7.בברכה.

חן רחמים

משרד התחבורה

בגדול, אני התייאשתי מלחפש הגיון בכל הנושא הזה. את הקסדה הבאה פשוט אביא איתי במטוס. זה לא שווה את כאב הראש, ההזמנה מחו"ל.
אגב תעודת בדיקה ממעבדה מוסמכת
09/03/14 14:09
179צפיות
יצא לי להזמין כמה וכמה מוצרים מאירופה בזמן האחרון כגון צינורות בלם שלהם היה מצורף אישור TUV שהמוצר עומד בתקינה הגרמנית למוצרים מסוג זה. יש מצב שיש חנויות שמצרפות אישור כזה גם לקסדות והאישור הזה תופס בארץ?
שלחתי את השאלה לבחורה ממשרד התחבורה.
09/03/14 14:39
164צפיות
נדע בעוד חודש- חודשיים, כשהיא תענה :)
º
09/03/14 15:35
12צפיות
מה אתה יודע? יש תשובה!
09/03/14 15:38
166צפיות
זו השאלה שלי:
מדברייך אני מבינה שאם יצורף לקסדה אישור על עמידה בתקנים אירופאים אפשר יהיה לשחרר אותה ללא צורך בתהליך המתיש והיקר של התמודדות עם הטכניון?
תוכלי להפנות אותי לסעיף במסמך בו זה מצויין?

היא הפנתה את השאלה למשה ימיני, שמוגדר באתר משרד התחבורה "ראש תחום ייצור סחר ויבוא מוצרי תעבורה", וזו התשובה שלו:

חן (<- זו הבחורה של משרד התחבורה) שלום רב.

אני מבהיר את סעיף 5 במסמך שכתבתי.

בסעיף 5 במכתבי כתוב  כי האפשרות האחרת הינה דרישה של המעבדה המוסמכת בישראל

מהאדם שייבא את הקסדה להציג מסמך ממעבדה מוסמכת מוכרת בחו"ל, כפי שכתוב בצו יבוא

חופשי. כך שבכל מקרה הינו חייב לקבל שחרור ממעבדה מוסמכת בארץ.

במקרה של יבוא חופשי אנו מקלים על היבואן באמצעות המעבדה המוסמכת אשר בידה תיעוד

באשר לקסדות שיובאו ביבוא מסחרי ועל כן המעבדה מבצעת אימות עם הנתונים והמסמכים

שיש בידה לרבות תעודה ממעבדה מוסמכת בחו"ל על עמידת הקסדה בתקן הרלוונטי, מתוך

מטרה לשמור על שלום הציבור ובטיחותו.

אני מפנה שוב לסעיף 2 במכתבי בו צוין במפורש כי על פי צו יבוא חופשי מותנה השחרור

באישור מעבדה מוסמכת לרכב. צו יבוא חופשי כמוהו כחוק ולכן הניסיונות לשחרר קסדה

מרשות המכס ללא אישור ממעבדה מוסמכת לא יצלחו.

מבקש לא לדוש בנושא שוב ושוב היות והכתוב ברור ואינו משתמע לשתי פנים.

לידיעתך.

בברכה.

משה ימיני.

נראה שאני חוזרת להתכתב עם הטכניון, ולברר מה הדרישות שלהם מאישור כזה.
לא מאמינה שזה יעזור במשהו, אבל אולי גם להם יהיה כאב ראש בסוף

דרך אגב- עכשיו יש לי את כתובת המייל שלו, אם עוד מישהו רוצה לפנות בשאלות לאיש גס הרוח הזה.
בלה בלה בלה כסף,
09/03/14 15:48
146צפיות
בלה בלה בלה כסת"ח,
בלה בלה בלה כולכם על הזין שלי,
בלה בלה בלה יש לי טייקונים על הראש לדאוג להם,
בלה בלה בלה עופו לי מהעיניים, אני בהפסקת תה.

רפובליקת בנניהו
ואותה זוהמה אנושית יושבת גם במכס,
09/03/14 15:52
151צפיות
בביטוח לאומי, במשרד התחבורה, ברשות השידור וכו'.
º
10/03/14 09:02
5צפיות
צפוי
09/03/14 15:54
122צפיות
אישור של מעבדה מוסמכת בארץ בלבד. כמובן שיש רק 2 כאלה, שאחת מהן חסרת עניין בדבר לחלוטין והשניה חביבה אך לא תתנגד לעשות כסף ושתיהן נותנות מענה עקום לבעיה.

את מר ימיני יצא לי לפגוש לרגעים ספורים לפני מספר שנים, בתקופה בה כל מי שהיה מיבא חלקי רכב ביבוא אישי היה חייב לסור אישית למשרדו של מר ראובן ברדה, המאשר הגדול של חלקי רכב ביבוא אישי ומשרדו נמצא מול משרדו של מר משה ימיני, ראש מחלקת יבוא (או משהו בסגנון) במשרד התחבורה. כראוי וכצפוי מעובד ציבור שנמצא בתפקידו שנים והקביעות ותחושת העליונות ממלאים אותו - אכן אדם גס רוח למדי.

בעסה לנו.
שמוקים ..
09/03/14 16:35
96צפיות
לא אתם .

הדפוקים ממשרד התחבורה.

דורון
אין סיכוי שתקבל כזה מסמך
09/03/14 16:32
151צפיות
תקן על קסדה נדרש רק כסימון עליה, בחלקים אחרים כמו כידון, צינורות פלדה שזורה, רגליות, מנשאים ועוד יש בגרמניה חובה להציג את המסמך הזה.
לרוכב הגרמני יש שתי אופציות
1. לרכב עם המסמך הזה כל הזמן ולהציג לשוטר אם הוא נדרש לכך
2. לגשת עם המסמך הזה לטסט ולדאוג שהשינויים ירשמו ברשיון הרכב

בגלל המצב הזה כל החנויות הגרמניות שולחות את החלקים המאושרים עם מסמך הABE שמאשר את החלק אבל לקסדות אין צורך אז אין כאלו מסמכים למוכרים בגרמניה ואני מאמין שגם בשאר אירופה
לקדסות אמורה להיות מדבקה ..
09/03/14 16:36
121צפיות
DOT , אם אני לא טועה .. זה מעיד על עמידה באיזשהו תקן ..

מצד שני , נדפקה לי הקופסא .. אז לא בטוח שאני צודק.

דורון

DOT זה ארצות הברית
09/03/14 16:48
118צפיות
או ECE שזה אירופה, כל הקסדות אפילו הסיניות מגיעות עם הדבקה\הטבעה של התקן לכן המוכרים לא מחזיקים אף מסמך נוסף שמוכיח את זה (כי אין צורך בו), בישראל יודעים את זה טוב מאד ועל זה הוקמה מערכת סחיטת כספים שמענישה את מי שהעיז לקנות מחוץ לתחומי מדינת ישראל
הו, הוא ענה גם על זה.
09/03/14 16:53
139צפיות
בתגובה למייל הנוזף ששלחתי לו (אנשים גסי רוח מרגיזים אותי) הוא ענה ש:

במכתב ההסבר שלי ציינתי כי הסימון על הקסדה עדיין אינו מצביע כי היא עומדת בתקינה הנדרשת.

בתשובתי ציינתי כי על פי צו יבוא חופשי מותנה השחרור באישור מעבדה מוסמכת לרכב ויש שתי מעבדות

בארץ המוסמכות על ידי משרד התחבורה והם: מכון התקנים הישראלי ומוסד הטכניון. כך שאת יכולה

לבחור בין מכון התקנים לבין מוסד הטכניון.

דרכי התקשרות: מכון התקנים הישראלי – 03-6465248 – איש קשר מר אורן ברן.

מוסד הטכניון – 04-8294481 – איש קשר מר חגי בק.

לידיעתך.

בברכה.

משה ימיני.

(ההדגשה היא שלי)
הצעד הבא, ברגע שאתפנה לזה, הוא פניה לברנש מהטכניון בנסיון להבין מדוע עלי לצלם את הקסדה אם גם כך יגיע מומחה מטעם לבדוק אותה באופן אישי. אם יהיו תשובות הגיוניות (או מצחיקות, גם מצחיקות זה טוב) אחזור לעדכן :)

אידיוטים ומטומטמים ..
09/03/14 17:20
117צפיות
זה כמו שפעם היה במשרד התקשורת , שסימון לא מעיד על עמידה בתקן ..
ואז בא המומחה שלהם , ובדק רק את המדבקה ..

פקידים דמיקולו ...

דורון
º
מציע לערב את נפתלי בנט בפנייה אישית אליו.
09/03/14 17:28
44צפיות
היה בחור בפולגז שניסה את זה,
09/03/14 17:59
141צפיות
הפנו אותו לאותו משה ימיני שענה גם לי, והתשובה פחות או יותר זהה.

היה דיון על זה גם עם עמית לנג, ראש הצוות להסרת חסמי סחר ויבוא מטעם משרד הכלכלה, שהתארח בתפוז. גם הוא אמר כלום. (עוד לא חיפשתי את המלצות הועדה, אבל יש לי תחושה שהן לא באמת יעזרו, גם אם הן לטובתינו).

באופן כללי אני לא מאמינה שמשהו ישתנה, אבל מה אכפת לי לבדוק.

מתקפת DDOS ?
09/03/14 21:08
112צפיות

אולי הכי פשוט לשגע אותם ...
אם מצליחים לגייס כמה אלפי רוכבים , ושכל אחד יקנה קסדה (הכי פשוטה שיש ) ב 10-20$ .. הכי זול שאפשר למצוא ..
ואת כל הקסדות האלו כמובן ישלחו לארץ , וכאשר תגיע ההודעה , כל אחד יודיע לדואר שהוא מוותר  על הקסדה בגלל הליך השיחרור הבעייתי שלהם ..

כשהם ייתקעו עם אלפי קסדות - זה מן הסתם יפריע להם ..
לא ?

סתם רעיון דפוק של איש דפוק ..

דורון

עלאק DDOS
10/03/14 13:24
78צפיות
בשביל DENIAL OF SERVICE צריך שיהיה SERVICE, כן?
:) .. זה נכון , אבל הם לא יוכלו לתפקד אם
10/03/14 14:20
70צפיות
יהיו להם מחסנים מלאים בקסדות .. :)
הייתי שואל כמה חוצפה צריך
09/03/14 17:44
133צפיות
כדי לנפנף סימונים תקניים ולדעת יותר טוב מכל שאר העולם.

אבל - ככה כל דבר במדינה הזו.
רגזה הארץ תחת עבדים כי ימלוכו בני ז---ת 1-1
09/03/14 18:25
102צפיות
כא  תחת שלוש, רגזה ארץ;    ותחת ארבע, לא-תוכל שאת.
כב  תחת-עבד, כי ימלוך;    ונבל, כי ישבע-לחם.
כג  תחת שנואה, כי תיבעל;    ושפחה, כי תירש גברתה.

כלבים לא הייתי קורא לבני הז---ת הללו כי זה יעליב את הכלבים. כלבים לא מתנהגים כמו עבדים מוכי כלבת כי ימלוכו..
גם עבדים כי ימלוכו וגם נבלים שבעים מדושני עונג החיים מעמל כפינו.
איכססססססססססססססססססססססססססססססססססססססססססססססססססססססססססססססססססססססססס

באמת התעצבנתי הפעם..
אבל זה הדבר היחיד שה״מדען״ בודק. את המדבקה.
09/03/14 22:17
98צפיות
אז מה הקטע?

כאילו, במשרד התחבולה/מכון הזבלים/מכס לא קלטו שעושים עליהם קטע?

כן, אבל זה מעביר את האחריות לגורם אחר
10/03/14 16:17
43צפיות
וזו משאת נפשו של כל ביורוקרט
אז למה יש קסדות שכן משוחררות אוטומטית מהמכס
10/03/14 13:35
83צפיות
אם זה החוזר הקובע כי על כל קסדה יש לבצע בדיקה במכון מורשה מדוע יש קסדות אשר משוחררות אוטומטית מהמכס ללא צורך בכל הטופס טיולים?
יצא לי להזמין קסדה של Caberg לפני כשנה וחצי וכחודש אחרי חבר נוסף הזמין והקסדות לא נבדקו ולא דרשו מאיתנו שום מסמכים.
הדברים היחידי שנדרש זה תשלום מס קניה + מע"מ וכו וכו...

אם מישהו יוכל להסביר לי את הפער אני ממש אשמח.
נוהל השחרור (מסוף 2012) מחייב כל קסדה שנכנסת
10/03/14 14:18
102צפיות
לארץ לעבור בדיקה במעבדה מוסמכת. כששאלתי את האיש במכס הוא אמר שהם פשוט לא מצליחים לתפוס את כל הקסדות.
אם חוייבת במע"מ כנראה שלא ידעו שיש קסדה בתוך החבילה שלך- קסדות הן אביזר בטיחות שפטור ממע"מ ומחוייב רק במס קניה.
בקיצור- זה לגמרי עניין של מזל. אבל לפי מה שאמר האיש, בשנה האחרונה הם מקפידים הרבה יותר. אולי פשוט הזמנת לפני שהתחילה כל הדרמה
באסה - דווקא כשאני רוצה להחליף קסדה
10/03/14 16:12
60צפיות
ואין טיסה באופק :(
º
פורים - פעילות ? משהו ?
09/03/14 09:25
54צפיות
למועדון יש
09/03/14 19:56
88צפיות
נוסעים לדורה לשמח את הילדים
שני אירועים
09/03/14 20:24
84צפיות
ראו שני אירועים ב-16 למרץ
מוצ"ש הבא פורים - הנה פרומו
08/03/14 22:34
149צפיות
צפו בקישור המצ"ב
º
ניסיון נוסף - קישור
08/03/14 22:37
67צפיות
º
הנה זה בא
08/03/14 22:42
111צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
WOW!!!! עף לי הפוני!!!! איזה ווילי חייייה!!!
09/03/14 10:56
25צפיות
º
תפוז עושה "ונהפוכו" - תאכלס זו פעם אחרונה !
08/03/14 22:48
91צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
תגובת עלי חמינאי לפורים - סטיקר ?
09/03/14 15:29
49צפיות
מדינות המלך אחרוורוש
תפיסת אופנוע גנוב
08/03/14 22:30
263צפיות
תפיסת אופנוע גנוב
בלילה שבין יום חמישי לשישי (6-7/3),
כוחות מג"ב בגזרת רמאללה תפסו אופנוע CBR גנוב.

אנא שתפו על-מנת שנגיע לבעליו
(פעם שעברה, זה עבד מעולה)
האם טמבלים עושים יותר תאונות עם האופנוע?
08/03/14 19:57
369צפיות
השאלה הנ"ל מעסיקה אותי מזה כמה שנים, לאור התצפיות שאני עורך על רוכבי הדו"ג שמסביבי, שאחוז ניכר מהם רוכב כאילו מתחת לקסדה אין הרבה שכל.

אז חיטטתי במרחבי האינטרנט, ומצאתי את המחקר הסטטיסטי הבא של משרד התחבורה האמריקאי:
http://www-nrd.nhtsa.dot.gov/Pubs/809197.pdf

המחקר מציג נתוני מעורבות רוכבים בתאונות קטלניות לפי פרמטרים דמוגרפיים. האוכלוסיה בארה"ב חולקה ל-62 קבוצות דמוגרפיות בהתאם לפרמטרים שונים.

הממצא המעניין שעולה מעיון בנתונים (על אף שלא הודגש ע"י מחברי המחקר), הוא ששיעור המעורבות בתאונות קטלניות כמעט אפסי בקרב הקבוצות הדמוגרפיות המשכילות ביותר, למרות שיעורי החזקת אופנוע לא מבוטלים.

אם תעיינו בנתונים, תראו ש-clusters 1-5 (המשכילים ביותר) פשוט כמעט לא מבצעים תאונות קטלניות!

ההסתייגות היחידה שיש לי מהממצאים היא שלא נבדקה רמת הנסועה של הקבוצות השונות. תיאורטית, יכול להיות שהקבוצות המשכילות לא עושות תאונות כי הן נוסעות מספר קילומטרים קטן.

מה אומרים החברים?
שכדאי להתרכז בתרבות נהיגה
08/03/14 20:06
199צפיות
בארץ במקום מחקרי IQ.
ושיהיה יותר מעניין\פרקטי לחקור גורמי תאונות קטלניות, במקום, שוב, לחקור IQ.

זה לא שאם נגלה כי מנת משכל נמוכה פוגעת בכישורי הרכיבה,
יוגבל הרישיון למנת משכל X ומעלה.

עם תוצאות מחקר של תאונות, אפשר לעשות יותר.
השכלה אינה משפרת את כישורי הרכיבה, אלא את
09/03/14 17:09
188צפיות
אנטי-תזה למושג NERD
צורת הרכיבה. לאדם משכיל יש "חיים" ומודעות מורכבת יותר, ולכן הוא נוטה לקחת פחות סיכונים, או לפחות סיכונים מחושבים.
נתון זה לא מפתיע לאור העובדה שאת סיפוקי האגו שלו, אדם משכיל מקבל ממגוון מקורות.

אבל אני מסכים עם אחרים בשרשור שהמשתנה המרכזי הוא תרבות מוטורית, כחלק מתרבות כללית, ולא משתנה ההשכלה.
שאלה שעולה מידי פעם
09/03/14 00:01
182צפיות
http://www.tapuz.co.il/forums2008/ViewMsg.aspx?For...

מצד שני-הפרמטרים שלהם לא משהו, מני היה מחרבן להם את כל הסטטיסטיקה. מצד אחד-אינטיליגנט הוא לא (אפילו לא קורא, אם משהו ממה שהוא כותב נכון, זה כנראה זה) אבל לא נראה לי שהוא נופל בקטגוריה הנכונה אצלם.
אולי היית מצליח לשכנע את רוכב הקסטום ההוא אם
09/03/14 06:14
136צפיות
היית מסביר לו שהצמיג מקצר משמעותית את ימיו בתת לחץ אויר.
על הבטיחות של עצמו אינו מקפיד אז אולי על הארנק?
º
להסביר. כמו להסביר למני.
09/03/14 13:19
30צפיות
הבעיה היא
09/03/14 08:58
98צפיות
שהעוסקים במלאכה בפוליטיקה הישראלית חושבים כנראה כמוך, ותוקעים לנו מחירי ביטוח לא הגיוניים.. מן עונש קולקטיבי
תלוי מה זה "טמבלים"
09/03/14 09:26
99צפיות
אני לא חושבת שיש קשר בין מנת משכל לאיכות הרכיבה או הנהיגה (למעשה, לפעמים דווקא ל"חכמים" יותר קשה ללמוד, כי הם עושים את זה מהראש), כי זו לא מיומנות של השכל.

אני כן מאמינה (למרות שאין לי מחקרים מגבים) שיש קשר בין רכיבה מודעת / בטיחות אקטיבית, לבין כמות התאונות וקטלניותן. לא ב-100%, כי אין 100% בחיים, אבל במידה רבה.

כלומר אם "טמבל" זה אחד שלא חושב קדימה, ולא רוכב "רכיבת מים" (מה אם?) אז כן, אני מנחשת שסיכויי השרידות שלו נמוכים - בתלות בעוד כמה דברים, כמו מיומנות הרכיבה, סביבת הרכיבה (עירונית צפופה או חור נידח), כמות הנסועה וכו'.
º
שכל זה טוב לכל
09/03/14 09:35
47צפיות
לא
09/03/14 09:41
104צפיות
(אחת שיש לה)
º
זה היה מהר, מה היית בוחרת שכל או כסף ?
09/03/14 09:43
42צפיות
ברור
09/03/14 09:57
106צפיות
שכל, אבל זה רק בגלל שאין לי (*) (כן, אני סותרת את עצמי, מותר לי).

ועדיין, יש הרבה דברים ששכל דווקא עושה בהם צרות.
לא נכנס לזה.

(*) גם כסף לא....
טיפשים מאושרים יותר
09/03/14 10:13
101צפיות
הבורות היא ברכה
מאיזו גישה מותר לך לסתור עצמך..בלונדינית ?
09/03/14 12:00
90צפיות
עורכת הדין שלי אומרת לי כך, אני בלונדינית מותר לי הכל, לשנות דעתי כמה שאני רוצה לסתור עצמי ועוד כמה התנהגויות שזה לא הפורום המתאים לפרט
אגב, גם לי חסר שכל אבל הרבה יותר לוחץ לי המחסור בכסף ואת זה הייתי בוחר ראשון כמובן....
לא
09/03/14 12:39
56צפיות
לא בלונדינית בצבע.
לא בלונדינית באופי.
אפילו לא שחורדינית.

לסתור את עצמי זו זכות בסיסית, שאינה זקוקה להצדקות.

וכסף... בטח שהייתי שמחה אם היה לי יותר, אבל אני לא מוכנה לשלם את המחיר בשביל זה. ואגב - הייתי שמחה לעוד קצת. לא צריכה יותר מזה.

כמו שהאיש שלי אומר: אם אזכה בלוטו (שאני לא ממלאת, אבל זה לא מפריע לי לדמיין מה אעשה עם הכסף. זה גם לא מקטין לי את סיכויי הזכיה באופן מהותי.), דבר ראשון, אני קונה פעמון חדש לאופניים.
כשיש שכל מבינים שכסף הוא לא המטרה
09/03/14 10:37
84צפיות
המטרה היא אופנוע כמובן
º
09/03/14 14:08
3צפיות
המחקר פורסם ב 2001. צריך להיות טמבל
09/03/14 15:05
104צפיות
בשביל לא לתהות, לגבי מידת התקפות של מאמר שפורסם לפני 13 שנה, ומתבסס על נתונים עתיקים יותר...
כי הטמבלים של היום פחות טמבלים?
09/03/14 15:34
72צפיות
מה בדיוק השתנה שעושה את המחקר הזה כל כך לא קשור למציאות של היום?
º
ב 13 שנה - הרבה השתנה...
09/03/14 16:36
26צפיות
עדכניות המחקר היא שיקול תלוי-הקשר
09/03/14 17:13
53צפיות
ישנם מחקרים יקרים או מסובכים, ולכן ניתן להתבסס על מחקר ישן יחסית, אם לא ניתן להראות שהשתנה משהו מהותי בשדה-המחקר. אינני חושב שהחברה השתנתה באופן מהותי בעשור האחרון בכדי לבטל את חשיבות המחקר.
מחקר מדעי בן 13 שייך להיסטוריה של המדע.
09/03/14 18:49
52צפיות
חלק גדול ממשתני המחקר השתנו - תשתיות, אופנועים, השכלה, יכולת לרכוש מידע מאינטרנט, הכשרת רוכבים ועוד ועוד ועוד...

אני בכלל לא בטוח ששדה המחקר הספציפי יקר. לבטח הוא היה יקר יותר לפני 13-14 שנה. היום המידע זמין יותר, וכלי האיסוף והניתוח מתוחכמים יותר.

אגב - לבסס דעה או קביעה על "תלוי-קשר" זה הימור די בטוח. כמעט תמיד נכון...
דווקא חושב שיש ממש במחקר ..
09/03/14 16:30
77צפיות
אבל זה לא קשור לטמבלים .

אם יש קורלאציה בין השכלה לשכר, הרי שאנשים משכילים ירוויחו יותר, ולפיכך יוכלו להחזיק בדו"ג רק לשם ההנאה.
כלומר גם אם הם ירכבו בסופ"ש , כל הסופ"ש , הם לא יגיעו לקילומטרז' של אלו שאין להם רכב מלבד הדו"ג.

ולפיכך הסתברותית , אפשר יהיה לחשוב שהסיכוי שלהם להיפגע בתאונה על הדו"ג נמוך יותר.

ובעברית אני יכול לומר לעצמי "טמבל - קנה גם אוטו"

דורון
º
רוכבים משכילים שמרוויחים יותר-יש מה להפסיד
09/03/14 18:50
18צפיות
ברור שכן.
09/03/14 19:31
74צפיות
עובדה. בכל פעם שאתה רואה תאונה אתה אומר לעצמך "איזה אידיוט!". בשביל זה מבזבזים כספים ושורפים זמן על מחקרים?
התלבטות בקנייה
08/03/14 12:24
161צפיות
שלום לכולם...אני מתכוון לרכוש בימים הקרובים וההתלבטות שלי היא בין ורסיס 650 לבין ימאהה פייזר 800.אשמח לקצת עזרה.
עיניין של טעם...לדעתי הפייזר מהנה ויפה הרבה
08/03/14 16:51
87צפיות
יותר.
רגע של עברית
07/03/14 23:51
271צפיות
סיפור אמיתי לגמרי

היום הייתי בשוק התקוה , פגשתי בחור עם TMAX חדש ומאד מושקע  , לא ידעתי שמדובר בערס

שאלתי אותו תגיד ניסו כבר לגנוב לך אותו ?

והוא התחיל לענות לי בצרחות :

אם הנשים לא בוגדות זה אומר שאתה לא תזיין ?

בחיי שלא הבנתי את המשפט הזה , מישהו יכול להסביר לי את המשפט והקשר

חח, אני יושב ומנסה למצוא תשובה
08/03/14 00:53
196צפיות
פעם הבאה שאתה בשוק התקווה תגיד, תקבל המלצה טובה לאכול משהו שלא מוצאים בכל מקום. אני במקור משם ,אוטוטו דור שלישי שנולד גדל ויתחנך באותו הבית.

ובקשר לחמיצר:
גדול עליי, כל מה שאני מנסה לא הולך, אין לי פאקינג מושג איך החלק הראשון מתחבר לחלק השני של מה שהוא איכשהו רצה לומר
זה בסה"כ אומר
08/03/14 02:45
215צפיות
שלא ניסו לגנוב לו את האופנוע שהוא גנב בעצמו.

מה אם לא גונבים לי שאני לא אגנוב?

º
08/03/14 08:39
18צפיות
וואוו...יצאת באמת תמים! פגשת בחור
08/03/14 07:48
199צפיות
עם TMAX ולא ידעת שהוא ערס???

מצד שני גם הוא תמים...
פאראנויה (או איך לישון בשקט)
07/03/14 23:17
811צפיות
פאראנויה (או איך לישון בשקט)
קודם כל אני רוצה להגיד, שזה לא שהתכוונתי לקשור פעמיים.
מה שקרה זה, שכדי "לסמן" את מקום החניה שמשמש אותי כבר למעלה משש שנים*, השארתי מנעול די מעאפן מסביב לרגל של הספסל. את השרשרת הטובה עם המנעול המוצלח אני לוקחת איתי כדי לקשור בעבודה. אחרי כמה זמן הבנתי, שהמנעול המעאפן לא עושה רושם על אף אחד ובאופן כללי נראה כאילו הבעלים שלו לא יודע איפה המפתח וגם לא אכפת לו. אז קפצתי למשה וקניתי סט נוסף של שרשרת ומנעול, כדי שיהיה לי סימן שנראה כאילו משתמשים בו. ואז החלטתי שאם הוא כבר שם - אני אשתמש בו. ביחד עם השרשרת שמשמשת אותי בעבודה.

זה לא שאני פאראנואידית, באמת שלא.
אבל אני מניחה שאם יהיה ברשותי משהו יותר יקר מהקטנטנוע, אני אעשה שימוש קבוע גם במנעול דיסק וגם בכיסוי.

אז חוץ מ-iec שישן עם האופנוע במיטה - יש פה עוד מוזרויות?

*למי שתוהה אם זה עובד:
רוב הזמן כן, אפילו כשמדובר בכלים שעושים רושם כאילו רוכבים עליהם אנשים לא נחמדים.
יש בשכונה אחד כזה והוא מאוד נחמד, למרות שהוא משתמש ב"להביא אופנוע".
גברת משהו לא תקין אצלך
07/03/14 23:44
407צפיות
השטח שלך בטאבו ?
אז מה זה כל הסימונים האלה ?
טוב שלא עשית את ה%#*&$% שלך על הספסל לצורך סימון

אם יש משהו שאני שונא זה לקשור את הקטנוע , וזה הסיבה היחידה שאני עדיין עם הפנתאון
כבר 4 שנים לא קשרתי אותו , (רק מנעול הגה ) , ורק שאני טס לחו"ל אני קושר אותו עם מנעול דיסק

אז את קושרת עם 2 מנעולים את אותו גלגל , על זה חכמינו היו אומרים "לא חוסמים שור בדישו"

לקשור? מנעולים? למה מה קרה?
07/03/14 23:56
528צפיות
בין הארון כיבוי אש לעמוד בטון יש הרבה אופנוע.
בעל הבית השתגע. מי שרוצה מוזמן לבוא ולדחוף אותו החוצה מהחנייה.
אה כן, זה חונה במינוס שלוש וזה שוקל יותר מ 300 קילו עם הדלק, הארגזים ומה שיש בתוך הארגזים.
רק תודיע לפני כדי שאני אוכל להזמין לך אמבולנס כשתגיע למינוס אחד (אם תגיע..)

כאלה שיודעים להניע אותו לא צריכים לדחוף
08/03/14 07:52
324צפיות

.
בדיוק הסביר לי על זה המוסכניק בחמישי האחרון
08/03/14 16:52
263צפיות
באירופאים המודרניים, לא רק שיש אימבולייזר, יש User key code

שבלי המפתח המקורי או הקוד מפתח הזה אין שום אפשרות לעקוף את הסוויץ'... כיוון שהסוויץ' ולוח שעונים מחוברים ל ECU נפרד ששולט רק בזה.

אם אתה רוצה להניע בלי מפתח ובלי הקוד - צריך להחליף את הלוח שעונים וסוויץ' באחד אחר מקורי  = כמה שעות טובות של עבודה והרבה ידע באופנוע הספציפי.

סיכוי אפסי לעשות כזה פרויקט "בשטח".
(ופרט שולי שסט כזה מקורי עולה 20K+ )

נגמרו ימי הבננות המוכנות מראש עם החיווט שבאים איתן בכיס ופשוט חותכים ומחליפים עם המקור ;)
ועוד תוצאה של התענוג הזה היא
09/03/14 12:17
122צפיות
המחיר של לשכפל מפתח הוא שווה ערך ל550ש״ח וזה, יחסית למחירים פה, נחשב הון תועפות.
אתה צריך להגיע עם האופנוע, תעודת בעלות וכאלה וזה לוקח כמה שעות טובות.

º
מדוע לגנוב אופנוע בשביל סט ארגזים
09/03/14 08:36
57צפיות
ברור שמשהו לא תקין אצלי.
08/03/14 10:38
300צפיות
כשהפסקתי לאכול חיות בגיל 13 אבא שלי התחיל לחפש לי פסיכיאטר, כשהוצאתי רישיון לדו"ג הוא החליט שמדובר במקרה אבוד

אין לי תקציבים מיותרים, אני לא מחזיקה את הקטנטנוע במקביל לליסינגומטית מהעבודה.
אם מישהו יחליט לקחת לי את הגלגלים, לא יהיה לי איך להתנייד ביום-יום.
לכן אני מעדיפה לעשות מה שאפשר, כדי לחסוך מעצמי את אי הנעימות של להגיע למקום בו השארתי את הגלגלים ולגלות שמישהו אחר חמד אותם. בהתחשב בעובדה שמהכניסה לרחוב ועד לבניין בו אני גרה יש בערך 16 קטנועים, שחונים על המדרכה בלי שום נעילה - אני מקווה שבמקרה של פשיטת גנבי חלפים על השכונה - הם יקרצו לגנבים יותר מכלי קשור.

בנוגע ל"בעלות" - אין בעלות, זה שטח ציבורי שכל אחד יכול להעמיד בו את האופנוע שלו.
מכיוון שיש לא מעט דו"גים בשכונה, אני מכבדת את המקומות הקבועים של השכנים שלי ואני מקווה שגם הם יכבדו אותי באותה מידה.
בגדול - האווירה פה היא ידידותית, לא קרה ומנוכרת כמו במרבית השכונות רוויות הדירות המושכרות בתל אביב רבתי.
זה ככה כי החלטתי שאני לא מוכנה להיות ביצ'ית רק כי עברתי לכאן. אני מכירה את השכנים בשמות, שואלת לשלומם ובאמת מתכוונת לזה ובכלל - למרות היותי אישה, אני בן אדם די נחמד. בינתיים זה עובד לי.
מה את לא מגלה לנו ?
09/03/14 09:41
178צפיות
יש פורום קטנועים, יש טבעונות ותזונה, יש פורום נשים [נחמדות/לא מתנצלות] יש משק בית ונקיונות, יש לפי קבוצות גיל ומקום, מדוע את נמשכת לפורום הזה?
09/03/14 11:15
136צפיות
הנוכחות שלי פה מפריעה לך?

אני לומדת.
הלימוד כולל קריאת הודעות טכניות שנכון להיום לא רלוונטיות אלי, אבל אולי ביום מן הימים כן יהיו.
כמו כן הלימוד כולל הודעות בנוגע לביטוחים/מסלולי טיול/הצעות חוק הזויות שרלוונטיות גם אליי ולא תמיד עולות בפורום קטנועים.
על הדרך הכרתי כמה אנשים ממש נחמדים עם חלקם גם יצא לי לטייל קצת.
אני גם נהנית מהקריאה.

אם תקרא את הדיונים בפורומים שהזכרת (למעט קטנועים), תבין למה אין לי מה לחפש שם.
תנסי שוב בלי משפט הפתיחה שלך, תראי כמה טוב
09/03/14 11:51
110צפיות
אפשר לייצר. קיבלת ממני שתי שורות שאיפשרו לך לתת מחמאה לפורום, מה שבפועל עשית. [ ההערה רק למקרה שאת לא פולניה ]  
תנסה לקרוא שוב את ההודעה שלך
09/03/14 18:38
90צפיות
תבין למה כתבתי את המשפט הפותח בתגובה הראשונה שלי אליך.

בכל מקרה, עכשיו כבר יש לי סיבה נוספת לשרוץ פה .
תיכף הודעה מסודרת.
º
נו ? איך הרגשתי שאת שייכת גם לפני...תתחדשי
09/03/14 22:44
24צפיות
לא מכובד מה שרשמת
09/03/14 18:36
70צפיות
לא מכובד בכלל .......
º
לפחות תנעלי כל מנעול לרגל אחרת של הספסל.
08/03/14 02:19
95צפיות
WTF???
08/03/14 07:51
282צפיות
למה הג'אנט כ"כ מלוכלך?!
זה נורא פשוט
08/03/14 10:28
256צפיות
זה שאני אישה לא אומר שאני יודעת או אוהבת לנקות
WTF 2?! אז בשביל מה יש לך
08/03/14 10:29
228צפיות
גבר בבית?

אני מתפלא עלייך
בדיוק אתמול
08/03/14 10:43
219צפיות
קפצתי עם חבר פורום חביב לחומוס של צהרי שישי (אני לא אכתוב איפה, כי לא היה להיט).
ליד החומוס היתה שטיפת רכבים והוא שאל בג'נטלמניות אם אני רוצה לעצור להתקלח.
זאת היתה הפעם האחרונה שגבר דיבר איתי על ניקיון...

סתם. החבר שלי הוא שוטף הכלים המהיר במערב (או לפחות במערב גבעתיים, ככה הוא מעיד על עצמו).
ומכל מה שאתה רואה בתמונה, דווקא הג'אנט מפריע לך?!
יש בג׳אנט משהו מיוחד
08/03/14 11:15
411צפיות
יש בג׳אנט משהו מיוחד
אני אחרי כל רכיבה (משמעותית. נניח - לא אחרי רכיבה לחדר אוכל בקיבוץ. אבל כן אחרי שאני חוזר מהמכבסה)
משקיע בג׳אנטים עם מטלית של תחת של תינוקות שנשארו לנו מהאחרון.
קל וחומר אחרי שימון השרשרת.

ואחרי המטלית (שמשאירה תמיד טיפות כאלה) - מבריקים עם מטלית ניקוי של משקפיים.
לחלוטין..יאללה שירשור ג'אנטים
08/03/14 11:53
406צפיות
לחלוטין..יאללה שירשור ג'אנטים
ועדיף עם ים

לא יודע להסביר את זה...אבל אני אוהב ללטף עם סמרטוט יבש את הג'אנט האחורי של האופנוע יותר מאשר ללטף חזה של אישה עם סמרטוט יבש
שכחתי כבר באיזה צבע הג'אנטים שלי....
08/03/14 14:39
200צפיות
מה שאני כן יודע... שכל קשירה של הגלגל חלק מהצבע הלא מקורי (יעוני הג'יפה) נדבק לי לכפפה....
º
שכחתי כבר איפה המטלית שלי
08/03/14 18:26
45צפיות
הלו הלו, אל תחליף נושא!
09/03/14 11:16
119צפיות
כל אחד ומה שעושה לו את זה.
זה שרשור קשירות, אתה רוצה שרשור ג'אנטים - תפתח אחד חדש.
º
מדבקות זה לג'אנטים חלשים
09/03/14 11:21
252צפיות
מדבקות זה לג'אנטים חלשים
תמונה אחת, שני הג'אנטים ביחד...
10/03/14 00:07
185צפיות
תמונה אחת, שני הג'אנטים ביחד...
º
נראה שיותר קל לנקות אותם ככה....
10/03/14 01:52
28צפיות
º
עכשיו אני בטוחה שאת מי שאת... חחח
10/03/14 03:52
21צפיות
רק שתדעי, המנעול הצהוב הוא כוסות רוח למת.
08/03/14 15:33
222צפיות
אפשר לפתוח אותו תוך שניות ספורות עם כל עט כתיבה.
תקשרי מנעול אחד לכל רגל של הספסל
08/03/14 23:14
122צפיות
הרי ברור שאם מישהו ינסה להרים את הקטנוע הוא יטפל ברגליים של הספסל.... ברור. ברור?!?!

אגב,
יש לי שאלה הרבה יותר משמעותית,
מה את עושה נגד הפישפיש של הכלבים שבאים לסמן את הטירטוריה שלהם על המנועלים שלך?
ואז מזיזים את הספסל...
09/03/14 09:10
118צפיות
(הרבה ספסלים שנראים מקובעים, הם לא באמת)
מקסימום שתחפש לה עמוד טוב לקשירה
10/03/14 21:42
119צפיות
מקסימום שתחפש לה עמוד טוב לקשירה

גיליתי בעיה חמורה בספידומטר שלי
07/03/14 18:43
446צפיות
או לחילופין מישהו רוכב על האופנוע שלי בלי ידיעתי
כשהתכוננתי לרכוש את האופנוע עשיתי חושבים עם עצמי וחשבתי כמה אני ארכב על האופנוע.
עצמי כרגיל ענה לי במיספרים מדוייקים
500 ק"מ בחודש לפי חישוב של 200 ק"מ לטיול כשאתה תרכב שבוע כן שבוע לא.
אז נכון שלפעמים אני לוקח את האופנוע למשרד.
ואם אני הולך לסופר אז אפשר לסחוב רק קצת מצרכים חזרה.
אבל בתור בחור חרוץ אני לא מתעצל ונוסע כמה פעמים
ואם הילדים מבקשים אז אני נוסע להביא אוכל מהסושייה הטובה?
לפי זה אני מוסיף עוד 400 ק"מ
אבל הספידומטר טוען שעשיתי 1800 ק"מ בחודש.
אם כך לא יכולה להיות שום אופציה מאשר הספידומטר מזייף או שמישהו רוכב לי על האופנוע.
אופנוען אמיתי
08/03/14 08:07
259צפיות

.
תחליף אופנוע לכזה שכל קילומטר יהיה בלתי נשכח
08/03/14 09:21
247צפיות
שלי למכירה....
אחרי רכיבה ספורטיבית ראשונה אתמול
08/03/14 17:16
179צפיות

לא מפסיק לחשוב על העובדה

שיש עוד חיה כזאת בעולם,

עם אותו מנוע,

אותן מערכות ובקרות,

אותם המכלולים....

רק בגירסא חוליגנית!

בלי כל הדרעק הזה של הקליפאונים ורגליות בגורגרת...

כמו שנאמר,

מי צריך נוצות??

מדהים! מדהים! מדהים!
בעיה מוכרת.
08/03/14 10:43
221צפיות
חודשיים וחצי ו-5000 קמ.
מחלקת השירות של הונדה (והמוסכים המורשים) מחככים ידיים בהנאה.
וכל מי שחשב שעוד מעט ישתרר לשוק המושמשים יד ראשונה עם מעט קמ - ימצא את שלי רק עוד הרבה שנים עם הרבה קילומטרים.
יש לי בדיוק את אותה הבעיה!
09/03/14 10:59
124צפיות
קניתי אופנוע בן 5 עם 42K קילומטרים קצרצרים,
בקושי 8 חודשים אחרי מתחילה להבהב לי המנורה של ה service.
הלו? מה זה? איפה האמינות המפורסמת של BMW ? מה קרה?
מקליק על כפתור ה INFO והייי מה זה? יש על מד המרחק 65K..

אני בטוח שמשהו לא בסדר עם הפאקינג שעון מרחק הזה!

אחחח.. איזה אופנוע בנו הימח שמם נאציונל סוציאליסטים האלה..
º
תביא לי , אני אשמור לך שלא תיסע חותר מידי
09/03/14 19:55
21צפיות
טיולים לשבת
81תגובות
07/03/14 18:20
469צפיות
משרשר לפה כי המקורי כבר לא קופץ.

(המשך...)
משרשר לפה כי המקורי כבר לא קופץ.
שירשור תמונות טיולי סופ"ש
07/03/14 18:11
111צפיות
טיילתם, תעלו תמונה
כמה סמ"ק אתם רואים כאן?
07/03/14 18:13
268צפיות
כמה סמ"ק אתם רואים כאן?
טיול מועדון ה LC8
º
וכאן?
07/03/14 18:15
199צפיות
וכאן?
07/03/14 18:50
88צפיות
מפלצות התהילה
º
קופון מעניין ל-FC-MOTO ?! מישהו ?!
07/03/14 13:49
101צפיות
תנסה את זה: FCMOTO10$
07/03/14 17:55
94צפיות
אם לא אז זה: FCMOTOWG5D
הסכום צריך להיות על דולרי בשביל שיעבוד
ה10 כבר לא עובד ואת ה5 אני מכיר אמרתי אולי...
07/03/14 18:34
81צפיות
יש משהו חדש...

לא נורא תודה ואחלה שבת !
התייעצות-נקישה חזקה מהמתלה הקדמי
07/03/14 13:32
156צפיות
האופנוע: טרנסאלפ 650, 2006 48K ק"מ.

לפני שבועיים בערך שמעתי במקרה נקישה קלה מהמתלה הקדמי, אבל לא ייחסתי לזה חשיבות כל כך, כי גם לא הייתי
בטוח מה שמעתי.
בימים האחרונים זה ממש התגבר, בכל מהמורה כמעט, או בעצירה מוחלטת, יש נקישה ממש חזקה מהמזלג
שמלווה בתחושה של מכה בכידון.
ההיום קפצתי למוסך שיעיפו מבט, כי זה כבר לא ממש משרה ביטחון ברכיבה.

אין חופש במיסבי היגוי (בבדיקה חובבנית שלי, ורצינית של המוסך) והנקישה הזו מתרחשת גם בשיכוך וגם בהחזרה בעת שהמתלה מגיע לסוף מהלכו.
הם לא הצליחו למצוא בבדיקה ראשונית את הגורם, ואמרו שזה דורש פירוק של המזלג כדי לבדוק מאיפה זה נובע, אבל
בינתיים אין בעיה להמשיך ליסוע ואין סכנה בטיחותית.

העניין הוא, שנזכרתי שלפני חודשיים בערך (1000 ק"מ בערך), היה איזשהו עיקום קל במשלוש העליון (לא פיזית במשולש, אלא
בזוית שהוא היה ביחס לשלדה, עקב נפילה של האופנוע), והם פירקו את העסק איזנו והרכיבו, כולל החלפת שמן בולמים.
היום הם אמרו שזה לא קשור, אלא שנזכרתי שבאופנוע הקודם שלי (ויסטרום), קצת אחרי שהם החליפו לי מיסבי היגוי (גם סדר גודל של
חודש אחרי בערך, עם ק"מ דומה), התרחשה בדיוק אותה תופעה, נקישה חזקה בפעולת המתלה, באופן לא ברור.
אני מאוד מעריך את העבודה שהמוסך הזה עושה, ואת השירות שלו, אבל זה גורם לי לחשוש שאולי הם לא כל כך מקצועיים בכל מה
שקשור לטיפול במתלים.

אז שתי שאלות:
א. לפני שאני מכניס אותו למוסך שוב לבדיקה ארוכה, יש כיוונים אולי מה זה יכול להיות? אגב זה לא מסוכן כמו שהמוסך אמר?
ב. החשש מהמוסך מוצדק? כאילו יכול להיות שהם פישלו קצת, או שזה סתם צירוף מקרים? ואם כדאי לבדוק עם מוסך אחר,
יש מקום בירושלים/מרכז שמישהו מכיר שאפשר לסמוך על המקצועיות שלו בתחום הזה?

תודה רבה לעונים
"תבוא נפתח נראה"
07/03/14 18:54
153צפיות
על פניו, אם הרעש הזה לא מגיע ממיסבי ההיגוי,
למרות שהבולמים עובדים כמו שצריך (לא ציינת אחרת), הייתי פותח את הבולמים ובודק את המכלול.

אם הם פורקו להחלפת שמן במוסך לאחרונה, תחזור למוסך שבו פורקו.

לגבי מוסך אחר.... "אחד על אחד" או הקליניקה לאופנועים (משה לוי) יעשו עבודה טובה ואמינה בעיניים עצומות
היום לא מוכרים שום דבר
06/03/14 13:51
314צפיות
אבל אם מישהו בכל זאת רוצה, אפשר פה.
כפפות דיינז Dainese Guanto Crono XL איטליה !
06/03/14 17:22
143צפיות
כפפות דיינז Dainese Guanto Crono XL איטליה !
כפפות ספורטיביות ממוגנות של דיינז 2014 מידה XL חדשות באריזה! מוכר במחיר קנייה מדיינז אנגליה
מחיר נמוך מחו"ל!!
370
בחו"ל 89 אירו
••קסדה K-3 - AGV שחורה מידה S חדשה באריזה
06/03/14 17:23
121צפיות
••קסדה K-3 - AGV שחורה מידה S חדשה באריזה
הקסדה חדשה בקופסה!מעולם לא נלבשה ונמדדה.
נשלחה לי מידה קטנה ממה שצריך. לאחר בדיקת הטכניון לאישור תקן-מאושרת תקן
המדבקות והתוויות על הקסדה צבע שחור מידה Small בקופסה חדשה

היות והגיעה לארץ בזמן האחרון חויבתי בבדיקת תקינות הקסדה של הטכניון

מבקש 850 שח כולל קבלות ואישור הטכניון

עדין זול בהרבה מהמחיר בארץ

לינקים

http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/agv-k-3

http://www.ofnocenter.co.il/imgbig.asp?id=462
º
עוד תמונה
06/03/14 17:24
73צפיות
עוד תמונה
לא מוכרים?אז מוסריםחולצה של ימהה ויריעות
06/03/14 19:15
285צפיות
לא מוכרים?אז מוסריםחולצה של ימהה ויריעות
בד קבלר חדשות שלא היו בשימוש - המיועדות להצמדה למכנסי רכיבה או סתם דגמ"ח או ג'ינס או טייץ

מפרסם שוב כי לא התכוונתי שזה ישב לי פה על השולחן...כי "תוך שבועיים אני בא לאסוף את זה"

הראשון שבא לוקח.

050-6432188
אורן.
הונדה Hornet 600
06/03/14 22:17
227צפיות
יד 1
3,500 ק"מ
במצב חדש לגמרי
אפשרות לטרייד אין.
º
2013
06/03/14 22:18
88צפיות
מחפש ציוד מיגון לאיש גדול
07/03/14 01:43
125צפיות
1.90
עם כרס מכובדת.
רוכב כרגע עם מעיל שטיפה קטן עלי גינס ונעלי ספורט.
מעיל טורינג רב עונתי Alpinestars Valaparis
07/03/14 08:49
160צפיות
מעיל טורינג רב עונתי Alpinestars Valaparis
במצב חדש!! שימש לרכיבות בודדות בלבד!
מפרט באתר RevZilla

צבע שחור (כמו בתמונה), מידה M.
פרטים במסרים
כפפות ICON JUSTICE מעור חדשות מידה XL
07/03/14 18:19
80צפיות
כפפות ICON JUSTICE מעור חדשות מידה XL
כפפות חדשות באריזה. תויות מחוברות מעולם לא נלבשו!
מוכר במחיר הקנייה מאייבי עקב מידה לא מתאימה
Spidi JK NET JACKET מידה XL חדש בניילון
07/03/14 18:22
99צפיות
Spidi JK NET JACKET מידה XL חדש בניילון
Spidi JK NET JACKET ג'קט רשת דגם אחרון מידה XL
ג'קט רשת מעולה של ספידי , חדש בניילון לא נלבש מעולם עם תוויות מחוברות. עם מיגוני כתפיים ומרפקים.
קניתי לקיץ וגדול עלי.
מוכר במחיר הקניה זול משמעותי מהקנייה בארץ
CRF450R 2012
07/03/14 23:49
149צפיות
CRF450R 2012
תומר 0542142013
חליפות, מגפיים, כפפות...
08/03/14 17:28
87צפיות

עדיין אין לי תמונות, אבל בנתיים:

1. חליפה של אלפינסטארס - חלק אחד, דגם GP-PRO, המודל החדש, צבע שחור, מידה 54, רכיבות בודדות בלבד, עור בקר, בד סטרץ' באזורי מתיחה פנימיים, מיגונים חיצוניים מוזרקים בלה בלה,

גבנון... כל העסק.

2. חליפה של ארלן - נס - חליפת קנגורו מלאה! צבעים אדום/לבן/שחור, הפסיקו לייצר כאלה לאחרונה בגלל ארגונים ירוקים, מיגוני טיטניום חיצוניים, חלק אחד, מידה 50/52, גזרת "מסלול" (בחליפות יש כמה

גזרות: Race/Sport/RoadTouring), נמכרת בארץ בכמעט 8, הייתה בשימוש פעם וחצי עקב מידה קטנה.

3. מגפיים אלפינסטארס - מידה 45, צבע לבן, דגם SMX PLUS, נמכרות בארץ ב 2,600 ש"ח, המגפיים משומשות, אין קרעים/חורים או משהו כזה, אבל היו בשימוש, לכן המחיר מצחיק, 600 ש"ח בלבד.

4. כפפות אלפינסטארס - דגם GP-PRO, שחור לבן, משומשות במצב טוב, ינתנו מתנה לקונה אחת החליפות, או 400 ש"ח.

לפרטים נוספים בפרטי,

בשבוע הבא כבר יהיו תמונות :)
עידכון לגבי הקבוצתית קונטור
06/03/14 12:56
338צפיות
העברתי למוכר רשימה של 12 שמות המעוניינים לרכוש מצלמה במסגרת ההצעה.
המוכר אמור ליצור איתכם קשר בימים הקרובים לתאום משלוח.
אם יש מישהו שכתב לי מסר ולא זכה לשיחת טלפון מהמוכר בימים הקרובים בבקשה תעדכנו אותי בשביל לוודא שהשם שלכם לא נשכח ו/או מספר הטלפון שלכם נרשם באופן שגוי.

יש עדיין עוד מספר מצלמות שאפשר לקבל במסגרת הקבוצתית במחיר הנ"ל.

מתעניינים שעוד לא התעוררו - עד יום ראשון ארכז רשימה נוספת במידה ותהיה.

כרגיל תודה ל-iec על מאמציו בקבוצתית הקודמת והנוכחית.
תודה למוכר על ההצעה האטרקטיבית לפורום 8.
תודה למיצו ועופר
תודה להוריי, ילדיי ו-2 כלביי
איפה עם תודה אישית
06/03/14 13:49
253צפיות
לכוס החורבות שלך?
אני מודה לו אישית כל יום.
06/03/14 14:39
206צפיות
ובאופן מיוחד ב-2 ,10 ו-15 בחודש - מועדי החיוב של כרטיסי האשראי שלי.
º
כלבלבונים
06/03/14 14:02
53צפיות
º
תודה על הכל
06/03/14 17:20
31צפיות
º
לכל הנוגעים בדבר
07/03/14 10:41
37צפיות
תודה על קבוצת הרכישה-המצלמה נקנתה היום
09/03/14 09:33
83צפיות
המשיכי כך יישר כוח!!!
מה הקשר בין דיבורית לקבב
10/03/14 21:54
923צפיות
קבוצתית סקאלה ריידר Q1 ו-Qz לפורום 8

מחיר מיוחד ל:
דיבוריות סקאלה ריידר Q1 - במקום 890 ש"ח - 600 ש"ח בלבד!
דיבוריות סקאלה ריידר Qz - במקום 750 ש"ח - 500 ש"ח בלבד!

לפורום 8 מחכות 10 יחידות מכל סוג.

אז מה לעזאזל הקשר לקבב??
על כל קניית סקאלה ריידר Q1 מגזין דוגרי תורם לפורום 8 100 ש"ח למפגש פורום.
על כל קנייה סקאלה ריידר Qz מגזין דוגרי תורם לפורום 8 80 ש"ח למפגש פורום.

נסגור את הקבוצתית ויש לנו 1800 ש"ח לרכישת קבב למפגש פורום לחברי הפורום בלבד.

הלו? מי רעב?

מי שמעוניין מוזמן לשלוח אלי מסר עם שם וטלפון.
איסוף עצמי מאזור המרכז.
התשלום למזומן. לא מקבלים צ'קים ולא אשראי.
אחריות יצרן.

מי שלא צריך דיבורית אבל סתם רעב שיספר לחברים. החבר יקבל דיבורית במחיר פצצה וחבר הפורום יקבל קבב.

עוד לפני שיצאנו לדרך צריך תודות:
10/03/14 22:05
217צפיות
למגזין דוגרי שתמיד מוצא דרך לנתינה לקהילת הדו"ג ולפורום 8 בפרט.
(אגב נתינה, מחר יום המעשים הטובים)
ל-iec שתמיד מוודא שלפורום 8 יהיו הקבוצתיות המשתלמות ביותר.
למנהלי פורום 8 לדורותיהם.
למנהלי פורום 8 בהווה
לפורום 8
ל-8
º
8
10/03/14 23:04
12צפיות
º
חייב קבב ? או שאפשר גם פרגיות...?
10/03/14 23:04
33צפיות
אם יקנו דיבוריות נערוך משאל עם.
10/03/14 23:16
180צפיות
צוות המנהלים תמיד מקשיב לרחשי הלב של הגולשים ואז מחליט איך שבא לו....

אבל כן. יהיו פרגיות לצמחונים

אתה רוצה לעשות סצנה על זה עכשיו?
º
גדול!
11/03/14 01:48
24צפיות
º
11/03/14 09:31
7צפיות
יש מצב לQ1 זוגי?
11/03/14 10:50
74צפיות
ושאלת הדיוט - צריך התקנה, או שזה עבודה עצמית?
תודה
לא מוצעת בקבוצתית הזו ערכה זוגית
11/03/14 11:04
88צפיות
אבל גם קניה של שתי יחידות (=זוגי) זולה מאשר הערכה הזוגית באופן משמעותי.

ההתקנה קלה.
iec יעביר לקונים את הערכות וישמח לתת הסבר איך לעשות את זה לבד ללא קושי.
שאלה לגבי רכיבה עם אטמים
11/03/14 14:09
76צפיות
אני רוכב עם אטמים 90% מהזמן - מישהו ניסה ויודע כמה שומעים? בעיקר מעניין אותי עם מוזיקה ו-GPS, אין לי כוונה לדבר בטלפון ברכיבה.
מעולה
11/03/14 14:42
67צפיות

שבוע שעבר קניתי את ה Q1 אצל כלבוטקס, פעם ראשונה שאני רוכב קבוע עם ערכה כזו, לא מבין איך עד עכשיו הסתובבתי בלי - פשוט תענוג!

מעבר לעובדה שהמכשיר מתפקד מעולה, ללא תקלות ובאגים (שהיו לא מעט בדגמים קודמים),

השמע מצוין, מדויק וחד, ללא זיופים גם בצלילים מורכבים.

אני רוכב 98% מהזמן עם אטמים (רק בתוך העיר בלי), במהירויות נמוכות שומעים סביר (גם ווייז גם מוסיקה),

כשהמהירות עולה זה רק עושה עבודה טובה יותר - האטמים משקיטים את מערבולות הרוח ואתה מקבל צליל איכותי ונקי בקסדה, אגב הרבה יותר טוב מרכיבה ללא אטמים.

ממליץ בחום

ואגב,

המחיר שמוצע פה לקניה הקבוצתית הוא ממש מצחיק! לחטוף לחטוף לחטוף
º
תודה
11/03/14 15:41
14צפיות
º
1+ עם אטמים ודיבורית
11/03/14 16:45
15צפיות
+1 רוכב עם G4, שומע לא רע בכלל
11/03/14 19:10
25צפיות
עם קסדה טובה ואטמים טובים שומעים לא רע בכלל גם במהירויות גבוהות בביןעירוני. וזה עוד הG4 שאיכות השמע שלע אמורה להיות פחות טובה מדגמי הQ עם האוזניות המשופרות.

שים לב שעל מנת לקבל שמע טוב קריטי למקם את האוזניות בדיוק מול האוזן! פספוס של 2-3 מילימטר משפיע דרסטית על איכות ועוצמת השמע שתחווה. לי לקח כ15 דקות עד שמיקמתי את האוזניות בדיוק כמו שצריך אבל ברגע שהצלחתי - עובד מצויין.
כל הכבוד
11/03/14 19:21
37צפיות
לגםגם ו-IEC.
מרשים. לא פחות
מרשים מאוד.
11/03/14 19:30
35צפיות
כמה יחידות לשמור לך ומתי לעזאזל חומוס??
במחיר כזה אפילו
11/03/14 19:36
38צפיות
מתנזר מתקשורת בין-אישית שכמוני מתפתה.
כשיסתיים הגשם, שבא עלינו לטובה, נצא.
אתה צריך דחוף
11/03/14 19:49
22צפיות
לכל הפעמים שאנחנו מחכים לך ולא מבינים לאן בדיוק רכבת.. שנוכל להתקשר ולהסביר לך איפה לפנות.

קח לו את המפה כבר.....

תקנה הונדה...נוסע בגשם זלעפות ולא קורה כלום
11/03/14 19:52
33צפיות
תקנה הונדה...נוסע בגשם זלעפות ולא קורה כלום
הנה מאתמול...80 ק"מ שרובם בגשם...כשהגעתי הביתה לא יכלתי אפילו לגשת אליו כדי להכניס אותו כי כבר הורדתי  את המעיל
היום בבוקר בדקתי אותו...הפיירינגים לא נפלו והצבע לא נזל ממנו
בסוף תעלה
11/03/14 20:01
20צפיות
התמונה של ה-הונדה.
האם להבין שעל האופנוע הנשגב ירדו מים ... מהשמיים רחמנא ליצלן. מים ללא סינון פחם אולטרא-סגול.

ניר וגלי פשוט הורסים מצחוק.
אפשר להבין מה ההבדל בין שני הדגמים?
12/03/14 13:51
19צפיות
בין ה- Q1 ל- QZ ?

מה שחשוב לי זה דיבור בפלאפון ודיבור זוגי, ו- GPS. מוסיקה בתור בונוס זה נחמד אבל לא שיקול.

יש סיבה ללכת על היקר יותר?
ה-Qz היא דיבורית ללא אינטרקום
12/03/14 14:30
11צפיות
אם אתה מחפש דיבור זוגי היא לא מתאימה לך
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום