בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז ! בין אם אתם רוכבים על ``חרגולים`` עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות –לצחוק – פשוט ה-כ-ל!!! YOU NAME IT! בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את ``כללי הגלישה בפורום`` אשר מופיעים ב``מאמרי הפורום`` לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 

פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה ב- IOL. 

בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 

כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.

במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 

בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 

בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.

לאחר כשנה וחצי של עשייה פרש yarivos מהניהול. לאחר כחצי שנה ללא מנהל שלישי התווסף hajbi לצוות המנהלים. כעבור חצי שנה נוספת עזב גם LoneRider ואותו החליף Pumi.

בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".

בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!) מיצו, avi elbaz ו gamgam- מנהלי הקהילה.

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

פורום הסרת שיער נפתח ב|תפוז|
28/05/14 12:06
41צפיות
|שמאל| טיפול הסרת שיער נהפך להיות חלק מהשגרה של חיינו, שפע המונחים והטכנולוגיות הקיימים בשוק יוצרים לא פעם בלבול. רבים מאיתנו חולמים על גוף חלק, נעים וסקסי. הסרת שיער בלייזר היא דרך נפלאה להשיג תוצאות מצויינות אך לעיתים התהליך לא פשוט ולפעמים אם נעשה בצורה לא נכונה הדבר יכול להוביל לנזק קוסמטי קשה. לפני שמגיעים לטיפול  חשוב לדעת את כל המידע על מנת שנוכל לקבל החלטה נכונה ולא נתאכזב מהתוצאות או מהתהליך!

לכן פתחנו בשבילכם את פורום הסרת שיער בו תוכלו לקבל מענה על כל שאלה שיש לכם בנושא, ללמוד ולהחכים.

אתם מומזנים להיכנס כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
חברה, חברה ! לא להידחף
28/05/14 15:55
110צפיות
לקחת מספר ולחכות בסבלנות.

אומרים שהסרת שיער מגבירה את המהירות...

לפחות מתחת למים!
º
ICE שתף מנסיונך
28/05/14 15:58
35צפיות
אליפות ישראל במרוצי אספלט - סבב ראשון
28/05/14 01:29
139צפיות
כל הפרטים כאן
28/05/14 16:10
29צפיות
מקפיצה

התלבטות בבחירת אופנוע
28/05/14 00:37
462צפיות
שלום חברים,

לאחר חשיבה מעמיקה, תוך לקיחה בחשבון של תקציב (עד 30K), הגעתי למסקנה הסופית:

איזה אופנוע לבחור??? (ויש שיוסיפו בסוף המשפט את המילה "לעזאזל").

ההתלבטות היא:
יוסאנג GV650 (הזרקה או קרבורטורים לדעתכם?).
קאוואסאקי  VN800 98 וצפונה
הונדה VT750 2007
ימאהה דרגסטאר 650
על האינטרודרים/מאראודרים וכו' שמעתי דברים לא עודדים (אלא אם כן השמועות מוטעות).

הנסיעות הן יומיומיות לעבודה-בית-עבודה כ-40 ק"מ כל יום.
מידי פעם נוציא אותו להשתין בטיולים ארוכים יותר.
אמינות, אחזקה, חלקים, כייף וכו'...

אשמח לתשובותיכם באשר הן
היות ואנו רוצים לשמוע ממך עוד הרבה פה
28/05/14 09:40
359צפיות
תקנה יוסאנג
28/05/14 09:51
212צפיות
או דופקאטי...
רוצה להבין
29/05/14 11:46
262צפיות
אם אני קונה יוסאנג אז אצטרך לבקר הרבה במוסכים ולקטר כאן על מר בחירתי?
לא.
29/05/14 14:07
223צפיות
אבל ל- בוZי יש פטיש על גברים מסוקסים שרוכבים על יוסאנג. אני במקומך הייתי נזהר.
ואם אני ארכב רחוק ממנו
29/05/14 16:12
175צפיות
והוא לא יראה אותי, אז על אילו מבין האופנועים שהזכרתי ממולץ לי לרכב בכללי? ובפרט נגד FETISH-ים של כל מיני חברה כאן?

הייתי שמח לתגובות כי אני, סאנשיין,....(הפסקה בסגנון חיים הכט).......מבולבל בקשר לבחירת אופנוע מתאים.
לי אישית אין הכרות עם הדגמים שציינת
29/05/14 16:19
176צפיות
אבל מכיוון שעם בוZי יש גם יש, הייתי מחכה לתובנות מאחרים.
גברים מסוקסים לא רוכבים על יוסאנג.
29/05/14 17:01
180צפיות
הם רוכבים עליך
29/05/14 17:03
108צפיות
º
קוריאני חדש או יפני ישן, זאת השאלה...
29/05/14 16:28
65צפיות
עזוב אותך מכל הסוטים פה
29/05/14 23:19
149צפיות
- אלה - מה שלא ספורטיבי ויפני, לא נחשב אצלם... {ובאמת שלמעט בוזי..}

ועכשיו ברצינות:
קוריאני חדש מול קווא ישן או הונדה 2007?
ההונדה לוקח בהליכה!
גם הימאהה (איזה שנתון נכנס בתקציב?)

מה שמעת על הסוזוקי??
º
וברוך הבא לפורום
29/05/14 23:20
42צפיות
סוף סוף מישהו רציני
31/05/14 01:42
53צפיות
אז ככה, אתמול ראיתי סוזוקי אינטרודר m800
זה אחד הדגמים החדשים שלהם.האופנוע שנת 07 והבחור לא מוכן לרדת מה-30000
על הסוזוקי נאמר לי שבסהכ המנועים אמינים אבל הטיפולים יקרים יחסית.
היום ראיתי הונדה 750 שנת 05. המוכר מוכן לרדת עד 28000. האופנוע נראה טוב למעט נגיעה קטנה במיכל.
קאוואסקי - אופנועים טובים מהתרשמות שלי השנתונים נמוכים והמחיר בהתאם.
יוסאנג 650- אופנוע על בסיס מנוע סוזוקי sv650.שנתונים גבוהים יחסית 07 08.

מה אתם חושבים???
º
מבקש להקפיץ
01/06/14 19:44
1צפיות
קוסמטיקה אפשר לסדר עם הזמן לאט לאט.
02/06/14 23:50
5צפיות
ב 99% מהמקרים הונדה =שקט נפשי
הסרט המסכם של ראלי יוון 2014 עלה בשעה טובה !
27/05/14 20:01
46צפיות
מתנצל על האורך, בכול זאת היו שם 2,000,000 מטר מתועדים...
תהנו.
כתובות אינטרנט מצורפות:
תודה לצדיק שרקד איתי טנגו בכביש המחצבות
27/05/14 18:55
261צפיות
היה נחמד, תבוא כל יום (פייזר 1000 לבן)
מסתבר שגם דוסים יודעים לרקוד
מתלבט בקניית אופנוע bmw 700gs 2013
27/05/14 15:46
148צפיות
בעיקר מתלבט משיקולי עלויות טיפולים ואמינות
מישהו כאן יכול לתת דעה על מחירי החלפים שלו בארץ ובחו"ל?
º
בחו"ל יותר זול
27/05/14 16:19
50צפיות
עזרה בספרוקט להונדה
27/05/14 15:25
161צפיות
שלום לכולם ברשותי הונדה xr250 baja,

אני כבר כמה זממן מחפש לאופנוע שלי ספרוקט (גלגל שיניים אחורי) שיש לו 42 שיניים,

אם מישהו מכיר או יכול להפנות אותי לחנויות או אנשים שיש להם אז זה אודה לכם מאוד

תודה מראש.
פה
27/05/14 16:29
79צפיות
http://www.moto-depot.co.il/index.php?cPath=33_36_...
תתקשר אליהם : 0544-988470, 0777-909091.
º
תודה רבה
30/05/14 09:08
4צפיות
סוג? 525?
27/05/14 16:35
84צפיות
ימאהה ויראגו 500 ככלי לרוכב מתחיל
27/05/14 13:25
189צפיות
שלום חברים,

שוב אני. מציק עם שאלות חסרות פשר.
רציתי לשמוע חוות דעת של יודעי דבר בנושא ימאהה ויראגו, מבחינה טכנית - חלפים, תיקונים, צריכת דלק וכו'?
חיפשתי מאמרים בנושא, לא מצאתי שום דבר. אשמח גם לקרוא מאמרים בעניין אם מישהו יכול להפנות אותי למקום הנכון.

תודה רבה!
היה לי אחד כעשר שנים
27/05/14 23:55
347צפיות
היה לי אחד כעשר שנים
שנת 99 ,שמור , יפה ומלוקק.

צריכת דלק - כ 20 ק"מ לליטר .
חלפים - cycle-parts.com או ebay או כל חנות אחרת בארה"ב ששולחת לארץ .(גם לי נשארו קצת ,אם אכן תקנה אחד ותרצה ..)
דברים בסיסיים כמו פלגים ,פילטר שמן במוטודיפו , בייקר , או בכל מוסך .זולים מאוד . פילטר שמן 35 ש"ח , פלגים כ 20 ש"ח .
אופנוע מאוד פשוט לטיפול ודי זול לאחזקה אם מטפלים לבד ואם (וזה אם גדול ) הוא שמור ובמצב טוב מפני שהכלים הם בני 14-19 שנים כבר .
שלי היה מאוד אמין ,בכל שנותיו אצלי כמעט לא עשה בעיות .אבל אני מזכיר שוב שעייפות החומר מתחילה להשפיע מפאת גילם של הכלים ותהיה נכון כן להתעסק קצת או לבקר במוסך מדי פעם.

אם זה מקובל עליך ואתה מוצא אחד שמור - לך על זה .
º
31/05/14 22:32
1צפיות
כלי יפה וותיק! על כל המשתמע מכך
28/05/14 00:13
218צפיות
הויראגו הוא קאסטום חביב ויפה וכקאסטום הוא בעל בלמים חלשים יחסית וגיאומטריית היגוי כבדה ותנוחת רכיבה לא נוחה ולא דינאמית.

לנמוכי קומה יש סיבה להתעקש עליו, אולי, היות וכקאסטום, המושב שלו נמוך.

חוצמכלזה,
מדובר באופנוע ישן.
אמנם יפני ואמין
אבל ישן.
אם מתקלקל חלק - צריך למצוא בארץ או בעולם, NOS או בפירוקיות... קח בחשבון.

וכמובן - חובה בדיקה לפני הקניה במוסך!
כלי מדהים!
28/05/14 18:31
235צפיות
כלי מדהים!
יש לי אחד כזה מודל 96, כלי מאוד אמין, מאוד נוח, קל לטפל בו לבד.
חלפים זמינים באי ביי במחירים נורמליים (מטרו שוחטים).
צריכת דלק בערך 1/16
תודה לכולכם.
28/05/14 20:27
164צפיות
התמונות עשו לי חשק עוד יותר גדול!

אגב, סתם לשם השעשוע, איך הייתם מגיבים אם הייתי מכניס לשיחה שמות כמו הייסט של קליבלנד / דיאלים daystar / יוסאנג אקילה 250 ?
º
הייסט של קליבלנד
28/05/14 20:41
59צפיות
מה זה אומר?
28/05/14 21:19
121צפיות
אני עומד למשפט על שאלת קיטבג?
בכלל לא פשוט ומתאים לקסטומאיסט מתחיל.
28/05/14 21:41
123צפיות

ההייסט אמנם בעל מנוע ושלדה מהמזרח (סין) אבל מגיע עם חותמת אמריקאית על בקרת האיכות (לא שולל, חלילה, את תוצרי טיוואן וקוריאה)
ויבואן עם ראש מגניב ונכונות לסייע למתחיל שרוצה לעצב לעצמו אופנוע ולטפל בו כמעט לבד!...

מה שכן, הוא יהיה חלש משאר המתחרים.
פרט שאיננו מהחשובים במיוחד בקאסטום...

חווית רכיבה שונה מכל דבר אחר על שני גלגלים.
תאם לך רכיבת מבחן ותמדוד אם מתאים לך - הרווחת.
אם לא מתאים - תהיה לך פרופורציה לרכיבות מבחן על אופנועים אחרים
אז אתה אומר...
28/05/14 21:53
100צפיות
שמבחינה טכנית (עלויות אחזקה, צריכת דלק וכו׳) ההייסט מוביל בראש?
אני אומר שאם אתה מתחבר לקונספט, הוא יחיד ומיו
28/05/14 23:30
93צפיות
חד.

האמינות והעמידות שלו בינתיים מוכיחים כטובים.
º
אני באופן אישי נעלבתי ...
29/05/14 00:11
59צפיות
דייסטאר של דיאלים
31/05/14 22:31
15צפיות
ראיתי אותו לפני שבוע ככה אצל חבר וממש התלהבתי. הייתי שוקל גם אותו אם אלה הגדלים שאתה מחפש, יש עליו אחלה ביקורות
דייסטאר וימאהה ויראגו
02/06/14 16:36
10צפיות
לטעמי הימאהה ויראגו הוא דווקא מצוין לרוכבים מתחילים. נותן לך טעימה נוחה יותר מהחוויה לפני הדבר האמיתי.
הדייסטאר הוא קרוזר, ואחד טוב. העיצוב שלו הרבה יותר מוצלח בעיני (יותר "פוזאיסטי") וממה שקראתי בביקורות התנהגות הכביש שלו טובה מאוד.
צא לנסיעת מבחן על כל כלי שאתה שוקל לקנות.
סופה של תקופה עבורי
43תגובות
27/05/14 13:10
660צפיות
כנראה שאני נפרד מהאופנוע.... לא כי אני משתולל ... לא כי אני מפחד... לא כי מפחידים אותי.... אלא כי המציאות הכלכלית בארץ ומצבי הכלכלי הנוכחי לא מאפשרים להחזיק אופנוע ככלי רכב נוסף (שני... לאישה יש רכב קטן ) חשבתי שזה יקרה בעוד כמה שנים כשיבואו הילדים וה"אבא" יהפוך להיות גננת באופן רשמי.....
...

(המשך...)
כנראה שאני נפרד מהאופנוע.... לא כי אני משתולל ... לא כי אני מפחד... לא כי מפחידים אותי.... אלא כי המציאות הכלכלית בארץ ומצבי הכלכלי הנוכחי לא מאפשרים להחזיק אופנוע ככלי רכב נוסף (שני... לאישה יש רכב קטן ) חשבתי שזה יקרה בעוד כמה שנים כשיבואו הילדים וה"אבא" יהפוך להיות גננת באופן רשמי.....
אני לא בוכה ולא מחפש רחמים רק משתף אותכם במה שאני חש, היות ואנשים פה בפורום מבינים מה זה  אומר אחרי יום עבודה בעצבן/מתסכל/מדכא לעלות על האופנוע לרכב הביתה (גם אם זה רק 50 קמש) ולהוריד את הקסדה כשיש לך חיוך ענקי על הפרצוף אלפי חרקים על המשקף אבל הייתה נסיעה מצויינת זורמת עם טכניקה טובה... ואף אחד לא ניסה להרוג אותך
דו"ח מהירות בארה"ב - למישהו פה יש נסיון?
27/05/14 10:02
359צפיות
שלומות,

במהלך אחת הנסיעות האחרונות בארה"ב התלהבתי יותר מדי מהנופים היפהפיים ושכחתי להוריד את היד מהגז בכניסה למדינת ג'ורג'יה. התוצאה - הזמנה למשפט או ברירת קנס של 230 דולר על נסיעה במהירות 84 מייל לשעה באזור של 70.

אני מקבל את מלוא האחריות ואין לי שום בעיה לשלם את הקנס, אבל לפני שאני עושה זאת רציתי לדעת אם למי מהנוכחים פה יש נסיון בסיטואציות דומות. אני תוהה אם יש דרך להוריד את הסכום, ובאופן כללי מהן הסכנות הכרוכות באי-תשלום (מניעת כניסה בעתיד או חידוש ויזה וכיו"ב). סביר להניח שאסגור את הנושא מהר ובתשלום מלא, אבל עדיין - ידע זה כח.

אשמח לשמוע כל תובנה בנושא. תודה מראש.
לא מהירות, דוח חניה
27/05/14 10:15
316צפיות
קיבלתי דוח חניה בסן פרנסיסקו, התעלמתי באלגנטיות, כעבור כמה חודשים חוייבתי בכרטיס האשראי בקנס כפול (פלוס מינוס, לא זוכר בדיוק).
זה היה אופנוע שכור, הקנס הגיע לחברת ההשכרה והם השתמשו במספר האשראי שהיה ברשותם מבלי להודיע לי בכלל.

לא יודע איך זה עם דוחות מהירות, במקרה היחיד בו עצר אות י שוטר, הוא ויתר, למזלי.
עכשיו אתה מבין למה לא אוהבים להשכיר לישראלים?
28/05/14 04:31
209צפיות
למה ללכלך?
28/05/14 10:27
286צפיות
למה ללכלך?
ביליתי שבוע ברומא שנה שעברה על וספה אדומה. למרות שהמשכיר הזהיר אותי מנתיבים ציבוריים, פספסתי פעם אחת וקיבלתי דו"ח הביתה. שילמתי כראוי לעירית רומא.
כך קיבלתי הביתה את התמונה הכי יקרה בחיי.

נזכר שהגעתי להשכרה לקחת את הווספה, שאלתי אם יש לו מתקן ל-GPS. אחרי שהצוות במקום נרגע מהצחוק, הביאו לי שתי גומיות רחבות והצמדתי את המכשיר לזרוע המראה. ההתעקשות על GPS התבררה כיקרת ערך. זה אפשר לי לרכב ברחבי רומא כאילו נולדתי וחייתי שם מאז ומתמיד. אבל מעבר לכך, החוויות של רכיבה ברומא התגלו כנעימות, ובניגוד לדעה הרווחת לגבי הנהיגה ברומא. הנהגים מתעצבנים רק כשמישהו מעכב אותם. אבל אם אתה זורם עם התנועה, הנהגים מתגלים כמנומסים. מצד שני, האנרכיה התחבורתית משחקת גם לטובתך כאשר אתה מקצר עם הווספה דרך סמטאות עם עוד להקות של דו"ג ויכול להחנות את הווספה כמעט בכול מקום. פעם ראשונה גיליתי שה-GPS מתעלם בנימוס כאשר אתה מבצע עבירה ומפסיק את ההוראות. הוא חוזר ונותן הוראות רק כאשר אתה מתחבר מחדש לנתיב חוקי.

סיפור ארוך קצר, ווספה וסמטאות רומא זה שילוב הורס.
מבין ואפילו הסקתי מסקנות
28/05/14 14:54
127צפיות
בפעם הבאה אקנה אופנוע, לא אשכור.

אגב, היא לא כל כך רחוקה הפעם הזאת
אני קיבלתי דוח מהירות בצפון קרוליינה לפני כמה
28/05/14 11:32
185צפיות
שנים
האמת שנעצרתי על זגזוג בין הנתיבים (שיעמם לי על האוטוסטרדה)
הסברתי לשוטר (שחשב שאני שיכור)שאני תייר מישראל וככה אופנועים נוסעים בישראל
בסוף , הוא החליט להמיר לי את הדוח בדוח מהירות (בעבירה המקורית הייתי צריך לחזור למשפט) שילמתי בדואר 100$ ובזה נגמר הסיפור
כן, אמריקה זה לא ישראל
28/05/14 11:55
194צפיות
בעוד שזה גן עדן לעומת ישראל בהרבה מובנים, המצב של אופנוענים שם הוא לא מזהיר, אפילו לעומת ישראל, בכל מה שקשור ליכולת להתנועע על כביש בין רכבים. מעטות המדינות שמאפשרות מעבר בין נתיבים, ואחת מהן (לפחות) מאוד קפדנית בכל מה שקשור לשינויים מבניים ברכבים ובאופנועים (תנסה להדביק משהו לשמשה הקדמית בקליפורניה, לא מחזיק טלפון ולא מתקן לגלאי ראדר ולא נעליים, שלא לדבר על להתקין אגזוז חלופי לאופנוע).

הייתי יושב ברכב שהיה מסיע אותי באזור סיאטל למשל, נוסע על נתיב ה- POV לתחבורה ציבורית, בחוץ מטפטף גשם קליל (בסיאטל יורד גשם פעם אחת בשנה. כל השנה), ובחוץ אני רואה איך אופנוענים עומדים כמו ילדים טובים, בפקק, בגשם, ולא מעיזים לזוז מילימטר ימינה או שמאלה בין הרכבים. אותו דבר בהרבה מדינות אחרות, למרות שיש מדינות ששם יותר רגועים על ההדק.

אגב POV, בכמה מקומות ראיתי שילוט ברור הקורא לנהגים להלשין על נהגים שנוסעים שם ללא רשות (ללא מינימום נוסעים ברכב), ואני מאמין שבניגוד למשטרת חלם/ישראל שם השוטרים קצת יותר יעילים בהקשר לזה.

חניה על מדרכה? הצחקת אותי. תחנה כמו רכב, ואם צריך תשלם חניון כמו רכב.

רק כשיקחו מאיתנו את הפריבילגיות האלה (וזה יקרה, כי אנחנו כציבור משתינים על כולם בקשת וצועקים שרטוב לנו) אז נראה מה זה גהנום.
º
בנתיבי CAR POOL מותר לאופנועים לנוע?
28/05/14 14:56
67צפיות
לא יודע, חוקית. אני שם בתור תייר, אבל אני רוא
28/05/14 16:44
140צפיות
ה את האופנועים עומדים כמו מטומטמים. כמובן שיש ויש, ויש מקומות שבהם האופנועים זוכים לקצת מרווח נשימה, אבל באופן כללי זו ההתרשמות מהמקומות שבהם ביקרתי (בערך 6 או 7 מדינות שם).

מצד שני, מי שלא ראה את עדרי הכושים... אההה... סליחה... אפריקנערים-אמריקאים  שרוכבים עם אופנועי הווסאח שלהם בלילות של סופי השבוע דרומה מהראלם לכיוון אזורי המסיבות של דרום מנהטן לא חווה פחד מימיו... LOL
28/05/14 17:38
73צפיות
כנראה שאני צריך לתפוס שיחה עם רענן ולקבל כמה הבהרות ודגשים.
מותר לאופנוע לנוע בנתיבי HOV.
28/05/14 17:46
125צפיות
HOV - High Occupancy Vehicle. אופנוע תמיד נחשב בתפוסה גבוהה (לפחות חצי מהמושבים) ולכן חוקית מותר לו לנוע בנתיבים המוגבלים. אסור לאופנוע לנוע בנתיבים שמוגדרים לתחבורה ציבורית בלבד.

*כל החוקים האלה נכונים למדינת וושינגטון
º
28/05/14 18:28
19צפיות
צודק, HOV ולא POV
28/05/14 18:47
115צפיות
יותר מדי פורנו... POV זה משהו אחר...
לא הייתי משחק עם אמריקאים
27/05/14 12:39
238צפיות
הם נוקשים ומרובעים. מציע לך לשלם ולהכניס את הקנס תחת סעיף החוויות של מדינת ג'ורג'יה
צבדו"ח יש שלוש אפשרויות, הודאה מלאה ותשלום
27/05/14 12:40
252צפיות
קנס מלא הגורר איתו רישום עונשין המועבר גם לחברות הביטוח, מה שגורר אחריו בזמן חידוש הביטוח עלייה בתעריף מכיוון שהנך מוגדר נהג בסיכון.
האפשרות השניה היא אי-הודאה ובקשה להישפט.
האפשרות השלישית היא הודאה והבטחה שתעשה קורס מניעה שבעצם נעשה אוןליין. באפשרות זו, התשלום מופחת וגם אין רישום עונשין המועבר לחברות הביטוח. הזכות להשתמש באפשרות השלישית מותרת רק פעם אחת בשנה.

תרשה לי לשאול אותך, קיבלת קנס למרות שהצגת לו רישיון נהיגה ישראלי?
לא קנס, זימון למשפט.
27/05/14 14:18
216צפיות
ובתוך הזימון יש אופציה לתשלום מראש והימנעות מהמשפט עצמו. מתקשרים למספר טלפון, מוסרים פרטי כרטיס אשראי ומקבלים אישור תשלום. או שאפשר לשלוח צ'ק לתחנת המשטרה.

אני יכול להעלות את הטופס לפה או בפרטי כדי שתבין על מה מדובר.

אגב, אין לי שום בעיה לשלם את זה - הכסף הולך לפיתוח הכבישים המעולים שלהם ואשמח לתרום לנושא. יש לי זמן לעשות את זה עד אמצע יולי, בינתיים אני רק אוסף מידע ליתר בטחון.
º
אז תשלם ותסגור עניין
27/05/14 14:26
75צפיות
צילמו אותך או נתנו לך ביד?
27/05/14 14:46
200צפיות

אני שואל מפאת שגם אני זה עתה שבתי מין הניכר,
ובניכר גם מחשבותיי נדדו ולא נתתי דעתי למכמונת המהירות עד אשר הפלישה אותי.

ולאלה שצולמו בניכר  -
האם דין דו"ח מצולם כדין כזה שניתן ביד או שמה מדובר פה בתהליכים אחרים?

וטיפ לשוכרים בניכר - לעולם לא יתקרב אדם האוהב לנהוג לפיסת הרפש התעבורתי הקרואה קרייזלר 300C, מדובר בחתיכת אוטו-פח-אשפה.
º
לא צילמו, עצרו אותי והביאו דף נייר.
27/05/14 17:26
62צפיות
כל מדינה בארה״ב שונה...
27/05/14 18:30
180צפיות
יש מדינות שאפשר לקחת עו״ד  והוא/היא יכול לשנות את הדו״ח ל״הפרעת רעש״ ודו״ח של 80$ (ועוד איזה 100-200$ הוצאות משפט) הייתרון הוא שאין לזה שום השפעה על עלויות ביטוח בעתיד אז זה משתלם למי שחוזר להשכיר או לנהוג בארה״ב. יש גם מדינות שעל עבירה ראשונה יסלחו קליל וימירו את זה (בלי עו״ד) לאזהרה אם זו עבירה ראשונה בשנים האחרונות.

לגבי ג׳ורג׳יה, אין לי נסיון אבל בטוח עם קצת גוגל אפשר לגלות מה האפשרויות או להרים טלפון לעו״ד תעבורה איזורי ולשאול בטלפון לפני שתחליט.

בהצלחה
על אילו עלויות ביטוח ו/או נקודות אתה מדבר?
27/05/14 20:07
126צפיות
הוא ישראלי עם רשיון ישראלי וביוח בישראל. אם הוא היה אמריקאי השיקולים של עלות הביטוח ו/או נקודות היו רלונטיים לו. משרד התחבורה בישראל חברות הביטוח בישראל לא מתענינים בדוחות מחו״ל. עו״ד יעלה לו הרבה יותר מהדוח ולכן גם אם יזכה אותו זיכוי מוחלט אין בפניה לכזה הרבה טעם.
אתה יכול לבקש להישפט
28/05/14 09:05
112צפיות
אבל אין לדעת מה יצא במשפט... ובקליפורניה לוקח המוןןןן זמן לקבל דיון. לא יודע לגבי גורגיה
מישהו יודע מה הסיפור של BMW ?
27/05/14 07:39
694צפיות
מתקשרים אליהם והם לא עונים או שעונים ומבטיחים שנציג מכירות יחזור מתישהו, האתר בבניה כבר הרבה זמן, הודעות דרך האתר לא מטופלות.

גמרו את מכסת המכירות שלהם לשנה זו?
תן פרטים אדאג שיחזרו אליך.
27/05/14 08:36
449צפיות
שלח במסר.
BMW
27/05/14 20:57
470צפיות
האמת שהשארתי פרטים באתר שלהם,
למחרת כבר דאגו לחזור אליי טלפונית.

מה שכן לא היה להם אופנוע תצוגה.
לא יהיה להם את האופנוע במלאי עד סוף יוני תחילת אוגוסט (משהו כזה..)
וגם באוגוסט יגיעו 2 אופנועים בלבד.!
בצביעות שלא לטעמי..אכזבה משהו.. לטענתם אמרו לי שהיצרן לא עומד בביקוש..
º
באיזה דגם מדובר?
28/05/14 09:58
107צפיות
º
S-1000RR
28/05/14 10:11
114צפיות
º
תודה.. איזה שתי צביעות יגיעו?
28/05/14 10:12
116צפיות
2 אופנועים בלבד..
28/05/14 10:16
344צפיות
אחד בצבע אדום לבן שחור..
השני יהיה בצביעת מוטורספורט (שבתוספת תשלום)

האדום שחור לבן זו הצביעה הכי יפה שלהם עד כה>>
29/05/14 09:38
435צפיות
האדום שחור לבן זו הצביעה הכי יפה שלהם עד כה>>

לדעתי הלא משוחדת...
הצביעה שפרסמת היא של 2012
29/05/14 10:50
209צפיות
זו הצביעה של 2014 יותר יפה לטעמי, אבל אני מעדיף את השחור..
קצת הבנת הנקרא לא הזיקה לאף אחד...איפה ראית
30/05/14 07:18
152צפיות
שכתבתי שזו הצביעה של 2014? סה"כ כתבתי שעד כה זו הצביעה הכי יפה שלהם....

נו שויין..אתה לא עוף מוזר בפורום

מת על הציניות של אנשים אחרי המקלדת..
30/05/14 07:42
120צפיות
אם תסתכל קצת אחורה בהודעות, תראה שדובר על הדגמים החדשים
שצריכים להגיע (בעתיד).
לכן חידדתי את ההבדל בין  הצביעות..

המשך יום נפלא.
מת על הניסוחים של אנשים אחרי המקלדת..
30/05/14 10:56
94צפיות
אם תסתכל שוב בהודעה שלי תראה שלא משנה מה כתבו למעלה (למרות שקראתי) אני כתבתי שהצביעה ההיא הכי יפה בלי שום קשר לשנתונים.

בכל אופן שיהיה יום נפלא וסופ"ש מלא סטייקים
הצביעה שפרסמת היא של 2012
29/05/14 10:54
402צפיות
2014 bmw
זו הצביעה של 2014 שלטעמי יותר יפה, אבל אני עדיין מעדיף את השחור..
º
נוהל אלבז
29/05/14 11:33
85צפיות
זה לא מפריע לו.
29/05/14 11:42
319צפיות
הוא קונה אופנוע יפהפה, מפרק אותו, שולח אותו לצביעה מכוערת, מרכיב, ונוסע.
º
LOL
29/05/14 13:16
33צפיות
º
29/05/14 16:00
11צפיות
אבל זה לא אני פירקתי... ככה קיבלתי אותו עם
29/05/14 23:17
161צפיות
אפס קילומטר...
בדקתי את הנושא בשבילך...
28/05/14 09:45
464צפיות
מחסור בכוח אדם
הקישור הנכון
28/05/14 11:25
348צפיות
º
צדיק
28/05/14 13:31
78צפיות
!!הזדמנות חד פעמית לצמיגים במחירי חו"ל!!
26/05/14 18:42
385צפיות
אמרו לי ששותף כאן בפורום, אני לא ראיתי, אם כן עמכם הסליחה. בכל מקרה:

!!!!!הזדמנות חד פעמית לייבוא צמיגים במחירי חו"ל ללא מטרת רווח!!!!!
כרגע מתארגנת לה קבוצת רכישה משותפת שהתחילה בפולגז וצוברת תאוצה (מגרדים את ה100 צמיגים כבר).
הרעיון פשוט: מתאגדים ביחד ומזמינים מחו"ל וחוסכים בכל פינה אפשרית:
1. בגלל הכמות הגדול נקבל הנחות על מחירי הצמיגים עצמם.
2. מחיר השילוח מחו"ל ובארץ יתחלק בין כולם ויעלה גרושים (יחסית).
3. הוצאות עמיל מכס ותקינה כנ"ל.
4. ההתקנה עצמה - בגלל הכמות, גם, עוד הפעם, נקבל הנחה.
5. ללא מטרת רווח - אף אחד לא גוזר עלינו קופון. אף אחד לא מרוויח כאן שקל. זה לטובתינו ולמענינו...
וכו'....
את כל הפרטים - איך להזמין, שאלות שנענו כבר וכו' ניתן למצוא כאן:
http://www.fullgaz.co.il/forums/showthread.php?t=1...
(אני זה mudale222), נא לקרוא בעיון במיוחד את ההודעה הראשונה.
עוד שאלות ותשובות ניתן למצוא כאן:
http://www.fullgaz.co.il/forums/showthread.php?t=1...
נא לעבור טוב טוב על 2 השרשורים בשביל לא לחזור על שאלות שנשאלו כבר.
מבחינת חלוקת עבודה MasterOz אחראי על כל עניין השילוח ועבודה מול חו"ל, אני בעיקר מארגן רשימות של הזמנות ועוזר ועונה לכל מי שיש שאלות.
שאלות\מענות\טענות ניתן להשאיר כאן ואני אשתדל לעקוב ולענות.
חשוב מאוד!!:
הזמנות סופיות עם כל הפרטים כפי שצריך ונכתב ב: http://www.fullgaz.co.il/forums/showthread.php?t=1... בהודעה הראשונה,
!!!אך ורק, או במייל yuziel@walla.co.il או בה"פ בפורום של פולגז!!!
קחו בחשבון שההודעה הזאת מפורסמת בכ6 קבוצות שונות בפייסבוק, באתר מועדון האופנוועים הישראלי, בפולגז ובתפוז.
הרשמה סופית עם כל הפרטים המלאים אך ורק ב2 הדרכים שציינתי.
בברכת יום יום ירושלים שמח ורכיבות טובות על כולנו :)
גם אני נרשמתי, מקווה שתצליחו
26/05/14 20:55
157צפיות
כל יוזמה לנסות ולהוריד את העלויות ההזויות של אחזקת דו"ג בארצנו מבורכת
º
גם אני כבר נרשמתי
26/05/14 21:06
59צפיות
º
אני איתך בפנים, חזק ואמץ ידידי.
26/05/14 21:28
89צפיות
מקפיץ ומעדכן
26/05/14 23:29
142צפיות
ההודעה של עוז כלשונה בפולגז:

"שימו לב, שמו לב...

לאחר שהיתי בטוח שאתם אוסף נמושות שלא מסוגלים להתארגן,
אני אוכל ביס מהכובע שלי! (מהקסדה...ליתר דיוק)
מאחר והפתעתם בהיענות שלכם, כמעט עברנו את השלב הראשון בהצלחה, למאסה קריטית של צמיגים!!!
בשלב השני - נשלחות הבקשות שלכם לצמיגים, לספקים ברחבי הגלובוס לקבלת מחירים.
בשלב השלישי - אם הכל עובר תקין ותסכימו למחירים שישוקללו בעלויות הנלוות...
כגון - שילוח, עמילות מכס, מע"מ ושאר מיסי שקר ושחרור הטובין...נעבור לשלב הרביעי.
בשלב הרביעי - תתבקשו להפקיד כסף מראש עבור הצמיגים - אישורי תשלום ינתנו בהתאם.
אם לא תשתפנו, אם תוכיחו (שוב) שיש לכם ביצים מטיטניום תעופתי, אם נראה היענות מאסיבית,
אם תקומו ותנקטו עמדה שמוכיחה שאכפת לכם מעצמכם ושנמאס לכם שמגרזנים אתכם...
תהיה לכם הזכות הגדולה...לגרזן את הכביש עם צמיגים חדשים!!! שהבאתם בעצמכם!!! במחיר מוזל!!!

במקרה כזה - נכונה לאחד מכם הפתעה!!!
כל שני צמיגים או סט שיוזמנו, מזכים את המזמין בכרטיס כניסה להגרלה!!!
מי שיזמין זוג\סט צמיגים- מקבל כרטיס הגרלה, מי שיזמין יותר יקבל על כל הזמנה, כרטיס הגרלה נוסף!!!
אחד מכם, יקבל עבור זוג\סט צמיגים אחד (בלבד) את כספו בחזרה!!!

זה המאני-טיים!!! תחשבו על זה וחכו לתשובות הספקים מחו"ל.

סבלנות ואורך רוח - זה שם המשחק."

ובחזרה אליי:
אנחנו באיזור ה100 צמיגים כבר, וכל מצטרף רק מחזק אותנו עוד. אז יאללה, יש עוד כמה ימים לפני שנסגור רשימות. תנו בראש :)
שלב אחד כבר עברנו.
רוצה להצטרף זקוק להמלצה לצמיג דביק עם
27/05/14 00:31
160צפיות
אורך חיים טוב יחסית במחיר שפוי קידמי ואחורי שיוצמדו לCB1000R שלי
תודה מראש
º
נסה את ה-SuperSport של Michelin, לא תתאכזב
27/05/14 08:26
53צפיות
º
ויש להם גם אורך חיים סביר? כמה ק"מ בערך?
27/05/14 11:55
32צפיות
הם חדשים, בארה"ב כשנה, אצלנו טרם ראיתי אותם
27/05/14 12:38
111צפיות
אם אשווה אותם לקודמים (שהוחלפו ע"י מישלין) שהיו לי - Pilot Pure, האחורי החזיק כ-10K ק"מ, אך בנסיעות בכביש 6 ודומיו אני לא חורג מ-150 חצילים לשנתיים.
אבל חווית הרכיבה עימם שונה לחלוטין מצמיגים מקבילים כגון רוסו-קורסה / או הפאוור "הרגילים" שהיו מורכבים על האופנוע שלי.
שוב, תלוי מה אתה מחפש, דביקות תמיד תגיע ע"ח אורך חיים
משהו ששמעתי מסטפן
27/05/14 12:41
260צפיות
חלק מהצמיגים הדביקים מצריכים סוג רכיבה שתכניס אותם לטמפרטורת העבודה המתאימה. יש מצבים שצמיג ספורטיבי יתנהג פחות טוב מספורט טורינג בגלל אופי הרכיבה
והוא כמובן צודק
27/05/14 21:42
161צפיות
לא רק זה , הצמיגים האלה נהרסים אחרי כמה מחזורי חימום-קירור .
אלו עדיין לא צמיגי מסלול, לא יודע אם זה יהיה
28/05/14 17:31
69צפיות
כזה משמעותי בצמיגים לכביש.
לאורך שנים כנראה שכן, אבל בצמיג לכביש שאורך חיים שלו הוא גם ככה קצר, לא בטוח שזה כזה משמעותי
נכון, צמיג ספורט טורינג מתחמם מהר יותר
27/05/14 22:32
139צפיות
וברכיבה סטנדרטית, ואתה מקבל אחיזה טובה בעקבות כך הרבה יותר מהר מאשר צמיג ספורט טהור.
º
וברכיבה = ברכיבה
27/05/14 22:38
30צפיות
אשמח אם מישהו יבהיר לי את הנושא הזה
28/05/14 11:11
95צפיות
אחת ולתמיד. לא שזה באמת חשוב... סתם אחד מגורמי הוויכוח בשיחות-אופנוענים-"שמבינים"

בגדול איזה צמיג מתחמם מהר יותר - סופרספורט או ספורט-תיור

ולמה
שאלה לכל בעלי ההורנטים ....
26/05/14 17:33
180צפיות
יש פה מישהו שיצא לו להרכיב סליפ און על ההורנט שלו ?!
akrapovic SM-H6SO7T
26/05/14 18:32
121צפיות
יש לי akrapovic
דגם SM-H6SO7T
http://www.akrapovic.com/#!/motorcycle/product/roa...
אבל לא אני הרכבתי (קניתי אותו ככה)
ההורנט שנת 2010

ביטלת את הממיר או עם ממיר !?
26/05/14 19:12
100צפיות
במידה וכך או כך אתה מרגיש הבדל בעבודה של האופנוע ?!
השאלה מבחינת גמגומים וכו?!

בנוסף האם באמת יש הבדל עם סליפ און אחר בהורנט גם בצליל וגם בביצועים ?! היות ובהורנט הסליפ און המקורי יחסית קטן .....
RTFM
27/05/14 10:27
85צפיות
כאמור לא אני הרכבתי אותו אז אם יש הבדל בין אגזוז רגיל לזה אין לי מושג, אבל אני יכול להגיד שהוא עובד חלק.

לפי מה שאני מבין לא בוטל כלום, זה החלפה רק של הסוף של האגזוז (כל החלק שיוצא החוצה מלמטה).
אתה יכול לראות מה בדיוק מחליפים במדריך http://az79640.vo.msecnd.net/akrapovicbppmultimedi...

בצליל בטח יש הבדל, אתה יכול לשמוע את ההבדל פה: http://www.akrapovic.com/#!/motorcycle/product/roa...
ביצועים לא יכול להגיד הוא היה שם מהיום הראשון שהאופנוע היה אצלי אבל לפי האתר של היצרן יש הבדל.
תראה פה: http://www.akrapovic.com/#!/motorcycle/product/roa...

בקצרה הכל נמצא בלינק הראשון שנתתי לך לאתר של אקרפוביץ (או יותר בקצרה RTFM)

רכישה קבוצתית לאופנוע Vstrom או nc750X
26/05/14 14:44
291צפיות
היי,
אני לא בטוח אם מישהו העלה את הנושא (חיפשתי בפורום כבר)
אני ועוד חבר מתכוונים לקנות את אחד מהאופנועים - או הסוזוקי או ההונדה.
שניהם מתאימים למה שאנחנו מחפשים ועשינו נסיעות מבחן גם. יש לי אישית, העדפה לויסטרום רק שהמחיר שלו יותר גבוהה וקצת מקשה עליי
בנוסף בהונדה יותר גמישים מבחינת טרייד ומחיר.
יש לציין שבשני הסוכנויות נתנו לנו להבין שבגלל שאנחנו 2 יבואו לקראתנו

אז כמו שהבנתם מהנושא אנחנו מחפשים עוד אנשים שמעוניינים ברכישה ואני פונה לאנשים שיודעים שאחד מהכלים האלו מדבר אליהם ועדיף שגם עברו את
הנסיעת מבחן ובשלים לעשות משא ומתן לקנייה...

אין התחייבות כמובן בשום שלב, אנחנו יוזמים משהו שהוא חדש גם לנו וחוזרים לסוכנויות עם כח קנייה גדול יותר להצעה טובה..
אשמח לתגובות
º
אתה מתכוון ל-ויסטרום הקטן, או הגדול?
26/05/14 14:51
121צפיות
º
הקטן
26/05/14 15:40
68צפיות
מעונין גם לקנות אופנוע חדש
27/05/14 11:30
206צפיות
הכיוון שלי הוא יותר MT07 של ימאהה
º
תשכנע את אישתי ל MT 09 ואני איתך
27/05/14 21:51
71צפיות
גם אני מעוניינת ב- Mt07
28/05/14 10:30
142צפיות
ההודעה נכתבה במקום הלא נכון...
האם ראית או התנסית באופנוע?
º
ראיתי אותו רק ביוטיוב
28/05/14 10:58
56צפיות
שאלות ברכישת אופנוע דרך חברה והזעקה האחרונה
26/05/14 14:44
219צפיות
1. מבדיקה שעשיתי - החזר מעמ באופנוע מעל 33כ"ס (אני מתעניין בליטר) - 2/3. תוספת שווי מס - 910שח. יש למישהו מידע אחר?
2. תחליף למקיף - הזעקה האחרונה - קיבלתי הצעה - 4700 לסוג של איתורן שניתן להעביר מכלי לכלי ו-71 שח לחודש דמי מנוי על אופנוע בס"ג של 100K. מתחייבים להחזיר את האופנוע תוך 30 יום, לא כתוב בעלון מה קורה אם האופנוע חוזר מכוסח (בחיפוש בפורום עולה שמעל 50% נזק הם לוקחים אחריות?)? גם לא מה הדרישות לנעילה.

אשמח למידע נוסף.
סער
מה הם ענו לשאלותיך?
26/05/14 14:51
161צפיות
אני חושב שזה יהיה הכי נכון, לשאול גם אותם. לא?
º
גם, אבל נסיון אמיתי יותר מעניין אותי.
26/05/14 15:54
65צפיות
אם תמצא, תעדכן אותנו.
26/05/14 16:25
122צפיות
לא מכיר באופן אישי אף מקרה כזה כאן בקרב הקוראים והכותבים בפורום. שווה לשאול גם בפייסבוק ובפורום קטנועים.

לגבי החזר מע"מ - כן, זה גם מה שאני מכיר. 2/3 החזרים.
º
תודה
26/05/14 16:36
28צפיות
הזעקה האחרונה - מנסיון של חבר
26/05/14 16:58
128צפיות
ניסה לשכנע אותי לוותר על מקיף לטובת הזעקה האחרונה
רכב על נינג'ה 1000 החליק, האופנוע התלקח ונשרף קליל
100,000 ש"ח הלכו לפח את זה רק מקיף מכסה

לא אומר מה עדיף רק מציג עוד נקודת מבט שנוטים להתעלם ממנה
ביטוח זה לא רק לגנבה
לגבי שאלת מיסוי ורכב -
26/05/14 19:07
66צפיות
אני חושב שהכי אחראי לקבל יעוץ מוסמך ממי שמטפל בחשבונאות (יועץ מס/רואה חשבון) שלך/של החברה.
מהסיבה הפשוטה שהוא יצטרך לערוך ולהצהיר את הדיווחים שנוגעים לעניין.
º
בוצע כמובן, אבל תמיד שמח ללמוד ממי שהתנסה
26/05/14 20:00
27צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום