לא מנוהל - רוצה לנהל את הפורום? לחץ כאן.
אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום ריקודי בטן.

מטרת הפורום היא להיות בית לאנשים החולקים את האהבה לריקודי הבטן, להיות מקום שבו אפשר לדון בעניינים שברומו של עולם ריקודי הבטן (שנקראים לעיתים גם מחול מזרחי או אוריינטלי) ובנושאים הקשורים אליו.

זה המקום למצוא אנשים שמעניין אותם לנהל דיון בנושא היחס לרקדניות הבטן במצרים ובעולם המוסלמי בכלל, דיון בנושא צעיפי אגן מועדפים, או דיון על ההבדל בין סגנונות ריקודי הבטן השונים, וכהנה וכהנה נושאים רבים לנו.

במשך הזמן התפתחה פה קהילה שאוהבת להחליף מידע ולשתף בחוויות והתלבטויות בנושאים הקשורים לחובבי ריקודי הבטן כגון איפה מתקיימות סדנאות מעניינות של ריקודי בטן, איזה מופעים יש ואיפה ואיזה מופע ריגש אותנו במיוחד. לכאן באים לשאול איפה אפשר למצוא חוג קרוב למקום המגורים – ולא תאמינו באיזה איזורים בארץ מצאנו חוגים!
פה משתפים בהתרגשות מהשיעור וכמה קשה לחכות שיגיע כבר, ועד כמה אוהבים את המורה. תשמעו גם שאנחנו חושבות שיש קסם בריקוד הזה, שהוא מוסיף לאיכות החיים הרבה אושר ובעיקר כיף. ויש סיפורים אישיים על הקשר לנשיות ותהיות כמו האם אני רזה מדי כדי להיות רקדנית בטן, או האם גם גברים יכולים להיות רקדנים, לצד שאלות אינפורמטיביות כמו איפה אפשר לרכוש בגדים וציוד לריקודים ולשיעורים, או ניסיון להבין איך לבצע תנועה מסוימת או מהו מונח כזה או אחר שמתקשר לריקודי בטן.

אנחנו מאד שמחים כשמצטרפים אלינו חברים חדשים. הכנסו, קראו קצת דפים קודמים, הכירו את הנפשות הפועלות, אם תרצו, הציגו את עצמכם. רק מקריאה תגלו שאנחנו מכניסי אורחים רחבי ידיים וחמי לב.
היו סבלניים, לוקח זמן ליצור ידידות. תנו לאנשי הפורום אפשרות להכירכם על ידי השתתפות בדיונים, הבעת דעות או ספרו לנו על לינקים מעניינים.

דרך טובה להיכנס לעניינים היא לגשת לקטגוריה נוסטלגיות במדור המאמרים שלנו.
עצי הסופ"ש שנטענו במשך הזמן נותנים תמונה קצרה על מה שהתרחש בפורום בכל שבוע,
וריכוז הדיונים המעניינים שהיו בפורום מביא תמצית של הנושאים שעניינו את חברי הפורום במשך הזמן.

הנה כמה כללים פשוטים כדי לאפשר לכולנו מקום שבו נוכל להתמקד במטרות הפורום:

* כאשר מעלים מידע לפורום מכל סוג שהוא יש להקפיד לציין מאיפה נלקח המידע ולתת הפניה למקור המידע.

* לא מקובל להשתלח באנשים באופן אישי. או להשתמש בנושאים שעולים פה בפורום כדי לסגור חשבונות אישיים.

* היתרון בפורום הוא, שעל כל הודעה כתוב מי יצר אותה, וגם שהודעות באותו נושא משורשרות זו לזו, בדרך זו כל אחד גם יכול לבחור שלא לקרוא הודעות שמפריעות לו מכל סיבה שהיא.

* מערכת המסרים של תפוז מאפשרת לכם לשלוח הודעות פרטיות למשתמשים אחרים, ללא פרסומם בפורום בפומבי. פרסום פומבי של דברים הנשלחים במסרים אישיים, ללא הסכמת השולח, הינה עבירה חמורה בעינינו.

* פרסום – אנחנו מאד אוהבים לדעת על מופעים סדנאות ואירועים שונים הקשורים לריקודי בטן, אנחנו גם מאד אוהבים לדעת איפה יש חוגים שבהם אפשר ללמוד ריקודי בטן. במקביל אנחנו מבינים את הרצון של כל מורה לראות את חוגיו מצליחים ומשגשגים, ושל כל מפיק לראות את אירועיו פורחים ועולים.
חשוב לנו לשמור על הפורום כמקום מפגש בין רקדני, מורי, תלמידי וחובבי ריקודי בטן. חשוב לנו שהאוירה בפורום תהיה חברותית, תורמת, מלמדת וכיפית. כדי להגיע לכך, חשוב לנו לשמור על האיזון העדין בין העברת מידע לבין פרסום מוגזם.
על מנת לשמר את אופיו של הפורום יש לנו כללים למפרסמים:
ניתן לפרסם אירוע בהודעה בפורום, תחת שרשור אירועים שמופיע בד"כ בדף הראשון (נא לשרשר לשם).
ניתן להוסיף הודעה ללוח האירועים (ע"י הקישור ספר/י לנו על אירוע) - מנהלות הפורום מאשרות את פרסום המודעה.
אם הפרסום הראשוני היה הרבה לפני האירוע ניתן לשרשר תזכורת יום-יומיים לפני האירוע תחת שרשור אירועים שמופיע בד"כ בדף הראשון (נא לשרשר לשם).
נא לא להקפיץ הודעות כל יום על האירוע, ובתקווה שבאירוע הבא כבר תוכלו לפרסם באופן עצמאי ועפ"י הכללים.
שיהיה אירוע מוצלח,

* אנחנו מאד מכבדים (ומקפידים) על הפרטיות בפורום!
חלק מהמשתתפים בפורום מציגים עצמם בשמם, חלק מהמשתתפים בוחרים להציג עצמם בכינוי.
אנו מכבדים את רצונו של כל משתמש להתקרא בשם ה-user שבחר לעצמו (אפילו כאשר אנו כבר יודעים את שמו המלא) ולא חושפים פרטים אישיים שלו ללא רשותו.
אנא הקפידו לא לחשוף פרטים אישיים של חבר פורום אחר!

* הדף הראשון של הפורום מכיל רק 20 הודעות ראשיות והשאר עובר לדף קודם, אחרי כ-7 דפים נכנס התוכן לארכיון. כשכותבים הודעה חדשה והיא מופיעה בראש הדף, ההודעה התחתונה ביותר ´נזרקת´ אחורנית...
אנחנו בעד הודעות, תגובות וכל מה שתרצו אבל אנחנו מבקשות לשרשר הודעות שיש בהם מכנה משותף
פשוט חבל לנו על הודעות שנזרקות אחורנית, לפעמים הן חשובות או מעניינות...
איך משרשרים - במקום לפתוח הודעה חדשה רושמים תגובה להודעה קימת.

* אנא קחו בחשבון שהפורום הוא לא מקום עבודה מסודר וישנם ימים עם פעילות והרבה גולשים וימים בהם נדמה שכולם הלכו ...למקום אחר. אז אנא התאזרו בסבלנות, והתשובות יגיעו (ציטוט מפורום 127)
ברור שכאשר יש שאלה מאד בוער לקבל תשובה כמה שיותר מהר, אבל אנחנו לא יכולים לדעת מה קורה אצל האנשים האחרים, ומה הם עושים ברגע זה. כל אחד מגיע לכאן ככל שמתיר לו זמנו, קשר הרשת שלו, שעות העבודה שלו, הטיפול בביתו, סדר היום ועוד אילוצים שהחיים מעמידים לפנינו. היפה בפורום הוא שהוא באמת מאפשר תקשורת מעבר למגבלות הזמן בין אנשים בעלי תחום עניין משותף.
המתינו מעט, אנשי הפורום שמחים תמיד לתרום מנסיונם והידע שלהם אם רק יוכלו. ואם בכל זאת לא ענו לכם לא צריך להיעלב, קורה גם שלחברי הפורום אין מה לומר.

בברכת שקשקו ושמחו,

באלאדיה וטלינגיט

התאבדות היא מחדל, לא גזירת גורל
08/09/08 11:28
3צפיות
התאבדות היא מחדל, לא גזירת גורל
שלום,
ביום רביעי הקרוב, 10/9/2008, יצוין בפעם השישית היום הבינלאומי למניעת התאבדויות, יוזמה של IASP וארגון הבריאות העולמי.
בכל שנה נבחרת סיסמה שאמורה לייצג את המוטו של פעילות הארגון וההתמקדות שלו באותה שנה.
הפעם המוטו הוא:
Think Globally, Plan Nationally, Act Locally

בישראל לא מורגשת פעילות ציבורית לקראת היום הזה, אבל אנחנו לא נעבור עליו לסדר היום -
בפורום "אנשים שיקיריהם התאבדו" יתארח אבשלום אדרת, חבר הנהלת עמותת  "בשביל החיים", לשיחה על מניעת התאבדויות, על התכנית הלאומית ש"בשביל החיים" מנסה לקדם, ועל פעילויות נוספות של העמותה.

שרשור השאלות לאירוח ייפתח ביום שלישי.

ניר
מנהל פורום "אנשים שיקיריהם התאבדו"

תודה להנהלת הפורום על אישור הפרסום
סדנאות הקיץ
08/09/08 11:13
1צפיות
סדנאות הקיץ
אומנם התרחשו לפני חודש, אך מאחר ונסעתי מייד לאחריהן, לא הספקתי לשתף אתכם...
היה מקסים ונעים,
תודה לכל מי שהשתתפה ולקחה בהן חלק...
לאלו שבאו מרחוק ולאלו שלקחו להן יום חופש!
ניתראה בשנה הבאה...
אשמח מאד לקבל למייל הערות והצעות לשיפורים...
ORTALCOHEN1@GMAIL.COM

בהמון אהבה
אורטל

מצורפות תמונות
º
בהפסקה...
08/09/08 11:14
2צפיות
בהפסקה...
"מקנאה" בכל אחת מתלמידותיך
09/09/08 21:12
אורטל היקרה
איך אחמיא לך בטירוף מבלי להישמע הפירסומאית שלך (לפחות)?

מישהי מכירה רקדן בטן ירושלמי?
07/09/08 17:24
אני צריכה רקדן בטן להיום בירושלים, אם מישהי מכירה מישהו אשמח לדעת.... תודה רבה
כי אני מכירה רק את שייקה והוא תפוס להיום....בעסה
איך משיגים גוף כזה...?
07/09/08 17:17
9צפיות
תגידו, גם לכן יש גוף מושלם לריקודי בטן, עם מתניים צרות וענוגות, ואגן גדול וכבד?!

לא משנה, ראיתי קליפ של אילאיל. מדהימה לדעתי... בדיוק המבנה גוף המדויק בשביל לשדר את כל הכמויות העצומות האלו של נשיות מעודנת ורכה ועוצמתית...

וראיתי גם את הקליפ הזה. גם לה יש גוף מושלם (אם כי עליו אני יכולה לפנטז רק בחלומות ממש רחוקים...).

רק לי יש מותניים כמעט ישרות (אני צריכה להשקיע שעות שבועיות באימון על המותניים כדי שהן קצת "יצאו החוצה"...) כתפיים די רחבות ואגן צר?!

בעע...

אהבתי את הקליפ הראשון!
07/09/08 22:45
של אילאיל, מדהימה. לא מכירה אותה אך אכן יש בזה משהו מיוחד לראות בחורה מלאה שהסקסיות והנשיות נוטפת ממנה כשהיא רוקדת וכאילו הגוף נבנה בדיוק לריקוד באלדי אמיתי.
באופן אישי, אני חושבת שכל גוף של אשה יכול להתאים לריקודי בטן, כי זה בעיני המהות של הריקוד- להוציא את הנשיות שבך בכל מצב, להרגיש סקסית ומושכת בכל מבנה גוף.
10/09/08 08:33
אהבתי את מה שכתבת ! זה ממה נכון ! חבל שלפעמים שוכחים....
את לא לבד
08/09/08 19:14
וואו הקליפ השני זה הדבר הכי קיטשי שראיתי בחיים...עם הכסא בצורת נחש הזה...בכל מקרה את לא לבד מה לעשות לא מכינים אותנו בבית חרושת של ברביות...גם לי ממש אין טליה אני מניחה שדווקא בריקודי בטן זה יוצא בתנועות כמו מאיה...למרות שלמיטב זכרוני יש לך גוף מעוגל ויפה וממש לא ישר (זאת הדס מהאשרם אם עוד לא הבנת) וכן,גם אני הייתי שמחה לגוף כמו של השנייה....
איך אני אמורה להבין?!
08/09/08 20:05
מה נשמע כפרות!

בכל אופן, גם אני לא בדיוק התרשמתי לרעה מהגוף שלך...
מצחיקונת.
אף אחד לא מושלם
09/09/08 14:52
ראיתי הרבה רקדניות עם כל מיני צורות ומבנים, נכון שיש מבנה שנראה כביכול "מושלם" אבל בשורה התחתונה זה מה שאת עושה עם הגוף שלך ומה שאת משדרת, בכל זאת אנחנו רוקדות ולא מצטלמות לפוסטר.
רקדה איתי פעם בחורה גם עם מבנה כביכול "בעייתי" ואני אומרת כביכול כי זה רק לפי מה שאת תיארת. והיא רקדה כל כך יפה שזה כל כך לא היה משנה מותניים או לא.
מה שכן חשוב זה להיות מודעת למבנה הגוף, לפי זה להתאים את התלבושת, כי מה שיפה על מבנה אחד עלול להראות שערוריתי ומזעזע על מבנה אחר, וגם לדעת איזה תנועות נראות מרשימות ואיזה הולכות לאיבוד בשל מבנה הגוף.
בשורה התחתונה הכל מבפנים.

כשרקדתי בתור ילדה סבלתי מאוד מההערות הבלתי פוסקות של המורה להכניס את הטוסיק. יש לי טוסיק כזה ברזילאי. ואז  כשהתחלתי לרקוד ריקודי בטן (והאמת שגם סלסה וסמבה) פתאום התחלתי להנות ממנו, פתאום הוא הפך ליתרון ולא לחיסרון. וזה כיף.

לגבי הוידאו שהעלית, אילאיל מדהימה לדעתי והקליפ השני, אולי יש לה גוף יפה אבל הריקוד כל כך משעמם....
כן, הריקוד אכן לא היה מלהיב במיוחד...
09/09/08 15:56
בקשר ל"תנועות שהולכות לאיבוד": זה מדהים, כמה שאני לא אשתמש באגן- תמיד יגידו לי בסוף ההופעה- "את רוקדת מקסים, אבל את צריכה ללמוד להשתמש יותר באגן..."
זה באמת מבנה הגוף שלי- איכשהו הנוכחות שלו יחסית מינורית, ולא משנה כמה אני אשתדל להבליט אותו- יש גבול לכמה אפשר לגרור אותו לכל אחד מהצדדים...
היי חולמת
09/09/08 16:02
למרות שלא הצלחתי לראות את הסרטונים בשל בעיה במחשב,
אני משערת שהצלחתי להבין את התיאורים שלך לגוף "טוב".
עצה קטנה לי אלייך כדי להעצים את האגן שלך את יכולה ללבוש
חצאיות קלוש מלאות בד ולהעלות מצדי החצאית בד אל האגן.
זה נותן טיפה מראה צועני אבל מעבה ומגדיל אגן.
תנסי, תראי, תביני.
ותכלס הכי חשוב שאת נהנית מהריקוד ומה שאת משדרת דרך הריקוד.

בהצלחה!
ריקודי בטן והריון ועוד קצת
06/09/08 13:52
2צפיות
שלום
אני נועה, בת 31
הרבה זמן אני כבר חושבת על ללמוד ריקודי בטן אבל יש לי כמה "דעות קדומות" כמו שאני צריכה קודם כל להשטיח את הבטן בשביל להתחיל ללמוד- האם יש בזה משהו?
דבר שני חשבתי שמכוון שאני אף פעם לא רקדתי ריקודי בטן אז אני צריכה ללכת לחוג מתחילות והאם יש שם בכלל בנות בגילי?
דבר נוסף אני כרגע בהריון חודש שישי אז זה כמובן יאלץ לחכות עד קצת אחרי הלידה אבל אני מתחילה להתעניין- האם יש מורה/חוג שאתן (יש גם בנים בפורום?) מכירות באזור רמת גן?
תודה לעונים
היי נועה
07/09/08 00:31
1צפיות
קודם כל מזל טוב.

לשאלותייך,
אין שום צורך בבטן שטוחה לריקודי בטן (יש אפילו שיאמרו שלהיפך, אבל למעשה כל בטן היא נהדרת לריקודי בטן).

אכן כדאי להתחיל בחוג מתחילות, שם יסבירו מהבסיס איך לרקוד נכון, יציבה נכונה, פירוק התנועות וחוויה מעצימה וכייפית ולא מתסכלת...

ברור שיש לבנות גילך. למעשה רוב התלמידות שלי (ויש לי לא מעט) ורוב המתענינות הן בסביבות גילך או יותר.

אני מלמדת בגבעתיים.
אם זה יעניין אותך -שמי טל (כהן-גבריאלי), והטלפון שלי הוא 052-3676329

יום מקסים והריון נעים ומעצים
ואגב הריון וריקודי בטן
07/09/08 00:37
4צפיות
ואגב הריון וריקודי בטן
זו תמונה מסוף חודש שביעי
º
פשוט מהממת
07/09/08 09:24
1צפיות
º
תודה
07/09/08 11:59
הריון
07/09/08 10:12
1צפיות
אם כבר העלתן את הנושא, מי רקדה בהריון ועד מתי? מי הפסיקה כי היה לה קשה? הבנתי שזה טוב לרקוד אבל לא מסתדר לי עם העייפות והכאבי רגליים - מה אתן חושבות?
שלום להריונית ולכולן
07/09/08 11:29
2צפיות
אני לימדתי עד חודש 8 ב2 ההריונות שלי.
היה לי בהתחלה בחילות כמו כל הריון מתחיל...
בהריוני הראשון חששתי קצת לנענע- משהו פנימי מן קול כזה שאמר לי להאט את הקצב..., ובהריוני השני רקדתי ולימדתי רגיל- אבל לומר את האמת המעטתי בתנועות השימי... אם הייתי יכולה לרקוד בשעה 50 דק' רק שימי- בהריוני רקדתי שימי רק 20 דק'...-= מבינה?
לא כי הרופא אסר עליי פשוט הלכתי לפני תחושותיי.
אין שום פחד לרקוד בהריון, הריקוד לא מסוכן בהריון.
אין סכנה- להיפך.
שיהיה לך הריון מקסים ותהני מכל רגע, ולעולם אל תלכי נגד תחושותייך...
הצליחי בריקוד.
יפית
הי יפית
07/09/08 11:34
1צפיות
תודה על התשובה. האמת שאני די בהתחלה של ההריון אז הכל חדש לי. מבחינת הרגשה אז משום מה זה לא מרגיש לי כייף ונכון, העניין הוא שאני לא בטוחה אם זה רק בגלל שזה השליש הראשון או שתמיד זה יהיה ככה. השאלה היא אם לימוד של 2-3 שעות זה לא יותר מדי? כשאת תלמידה זה שונה כחי את יכולה לפעול בקצב שלך, לנוח מדי פעם, לא לבוא כשלא מתאים לך וכו',, אבל במצב שאת מורה זה כבר יותר מורכב וההחלטה היא לכאן או לכאן. בקיצור אני ממש לא יודעת מה להחליט
הי אורית
07/09/08 11:57
הכי חשוב להיות קשובה לעצמך ולמה מרגיש לך נכון.
כל אחת מרגישה אחרת בהריון, ואחרת בכל שלב של ההריון.
לי היו יחסית מעט בחילות ולא מעט עייפות רוב ההריון, ובשליש הראשון לא היו לי הקאות ובחילות נוראיות...
נחתי הרבה (בכל זמן שיכולתי) אבל גם רקדתי הרבה - לימדתי כרגיל (כולל ילדות והרבה שעורי נשים) עד אמצע שמיני. חוץ מזה השתתפתי במופע שהיו לו הרבה חזרות, ועד שממש יצאה לי הבטן גם הופעתי בארועים. אח"כ רק במסיבות רווקות פה ושם, ממש עד אמצע תשיעי.
זה היה נכון לי.
מה שכן, בשעורים קצת הורדתי מהלך בהדרגה (לפי איך שהרגשתי)- לפעמים עשיתי דברים יותר רגועים מבד"כ, התעמקתי הרבה בטכניקה והסברים, לימדתי כוריאוגרפיה וכד'. אפשר ללמד הרבה וטוב גם בלי להפעיל את הגוף הרבה.
לי השימי דווקא היה כיף, יותר ניזהרתי בטוויסטים כשהבטן היתה כבר גדולה.

בהצלחה
אורית- הכי חשוב ללכת לפי הרגשתך
08/09/08 06:38
1צפיות
ושעתיים-שלוש- לי זה כבר לא משנה כי אני מלמדת ביום 5-6 שעות...
שהתעייפתי המעטתי בתנועות שלא עשו לי כל כך "קל" בבטן...
את מורה? או תלמידה?
יום טוב
יפית
הי יפית, אני מלמדת בתל אביב באופן פרטי ולומדת
08/09/08 13:47
אני מלמדת בתל אביב באופן פרטי ולומדת פעמיים בשבוע בנתניה
אני מדריכת התעמלות להריון ולאחר לידה
09/09/08 06:51
3צפיות
אני מדריכת התעמלות להריון ולאחר לידה
(טרי טרי) בנוסף להיותי מורה לריקודי בטן (עם פז"ם נחמד כבר ).
היי אורית, שמי מיכל
רקדתי רקודי בטן עד היום האחרון של חודש 9.
יום למחרת הלכתי ללכת.
סיימתי לידה של ילדה די גדולה כמעט 4 קילו ללא חתכים כלל

בשנה שעברה עשיתי קורס הדרכת התעמלות לנשים בהריון ואחרי לידה, פרוייקט הגמר שלי היה על ריקודי בטן בהריון.
הגעתי למסקנה שלא רק שזה מזיק, זה באופנים מסוימים יכול להועיל. אף צירפתי צילומי וידאו של תרגיל שיכולים להועיל לחלקים שונים בגוף במשך ההריון ואף הלידה.

אם את רוצה שילחי לי כתובת מייל במסר ואשלח לך את העבודה.

והנה תמונה שאני אוהבת להזכר בה.
הריון וריקודי בטן
11/09/08 01:21
2צפיות
אני אשמח לראות את העבודה שלך!
שיט, טעות בניסוח קלה
11/09/08 13:11
1צפיות
התכוונתי לכתוב שזה לא מזיק כמעט כלל (רק במקרי קפיצות וכאלה).
גם אני רוצה להשויץ
08/09/08 08:53
2צפיות
אילאיל
תמונה מסוף שמיני
וואו! מדהימה!
08/09/08 10:16
איזו בטן יפיפיה (וגם נושאת הבטן).

יש אולי מצב לראות גם תמונה של אביגייל?
º
וואי אילאיל..מדהימה
08/09/08 12:59
º
המורה הראשונה שלי..התגעגעתי..
08/09/08 13:03
º
אביגיל השובבה
08/09/08 13:13
1צפיות
אביגיל
º
איזו פשושינה מתוקונת
08/09/08 14:41
º
של ממש
09/09/08 10:31
אילאילווווש היא מקסימה הקטנה
10/09/08 21:59
נראית שובבה ומתוקה אמיתית
כיף לראות אותך ואותה   כאן
º
והאוהווווו, איזו תמונה מדהימה
08/09/08 14:13
מותר לך, מותר לך...
09/09/08 01:16
ויש לך את כל הסיבות הטובות להשוויץ

איזה יופי

יאמי יאמי  

שוש
º
ולמה את לא משוויצה יותר יקירתי?
09/09/08 10:28
בכל תקופת ההריון כמעט של אילאיל היא לימדה
10/09/08 19:27
1צפיות
אותנו כוראוגרפיה שלה ל"יה מספר וואחדק"
שילוב מושלם של מוסיקה תנועה והריון

מדהים!!!!!!!!!!!
08/09/08 19:07
וואו אין דברים כאלה
WOW אילאיל!!!
08/09/08 21:58
איזו תמונות משגעות, גם התמונה ההריונית, וגם התוצרת המקסימה שלך. פשוט נפלא.
מחכה מאוד מאוד לסדנאות שלך,ומקווה שאוכל להגיע להפניג של הסטודיו. ועד אז קבלי ו
לאביגייל המתוקונת
ריקודי בטן והריון
08/09/08 17:49
2צפיות
sorry but I am going to write in english because I dont have patience any more. This is my 3rd time trying to send this messege. Anyway, for those of you who dont know me, my name is Malka Emanuel. . I wanted to respond to this subject on pregnancy and belly dance. Alittle background about myself. I have been belly dancing for about 10 years and teachers for atleast 5 or 6. I have a lot of experience in ethnic dance (growing up in California ). I taught at Arabesk for a few years and am now teaching at the Efron center under the direction of Dorit Yeni. In adition to this I am a flamenco dancer and I dance in the company REMANGER directed by Keren and Avner Pesach. In addition to this I am a maternity nurse at Haddassa ein kerem and hope to be studying midwifery in the near future. I wanted to share with you my experience, research and thoughts on the relationship with belly dance and birth. I strongly believe in the connection and the benifits of belly dance for pregnancy discomforts and as a tool to help with pain during labor. For the past few months I have been teaching belly dance to couples at the childbirth preperation course  of Haddassa  

In the course I focus on ways they can use belly dance to help them in labor and to connect them as partners.It is very successful. I have a lot of information on the subject and anyone who wants can be in touch with me.I will be starting a weekly prenatal belly dance class just for women in November. It is important to listen to your body and study from someone who has knollege and experience in both of the fields.I am very excited about the subject and the oopeness in the medical world to aknollege the benefits and to envite me to give workshops. I hope that this wasnt too long and I apolagize again for the english for those of you who suffered through. I promise next time I will write in Hebrew
Blessings ,bodies and babies
Malka Emanuel
תודה רבה על התגובות אתן מקסימות
08/09/08 19:47
עכשיו נזכרתי שכתבתי הודעה
נו הסניליות שבמסגרת ההריון וכ"כ שמחתי לראות שרשור כ"כ יפה והריוני.
אתן ממש יפות וזה נראה מקסים ומעורר חשק רב להתחיל.
לכשאסיים את ההריון הנוכחי אני אפנה לפורום שוב ולמורות שבינכן.
תודה רבה!
נהדר!כל כך מסכימה איתך
08/09/08 22:36
1צפיות
אכן,
שנים שאני מתעניינת בקשר הזה שבין ריקודי בטן לבין הריון ולידה, ובזמן האחרון התחלתי גם לעשות בתחום זה.
נשמע מדהים ומופלא מה שאת עושה, ואשמח לשמוע עוד על השעורים שאת מעבירה ובכלל. מאוד מרגש.

ובהצלחה
אני דווקא אתייחס לשאלת הגיל
09/09/08 09:58
1צפיות
וקודם- הריון קל ונעים

לעולם לא מאוחר

אפשר לומר- "מוקדם מדי" לבנות הגיל הצעירות (אמהות המבקשות את חלומן להיות רקדניות על ידי בנותיהן בנות ה-4 )

נשים, וטווח הגילאים גדול ורחב אשר רוקדות ריקודי בטן ונהנות מכל רגע, אף בגילאי ה-60-70-80(לדוגמא להקת "צעירות לנצח" בניצוחה של יעל מואב מ"ערבסק") שלא מכבר שודרה בטלוויזיה תכנית עליהן, הן זרחו, קרנו ורקדו מדהים והודיעו חד משמעית כי לא יוותרו על שיעורי הריקוד כל עוד הן יכולות.
לדעתי, הגיל אינו גורם מפריע או מכשול בריקודי הבטן, למעשה דווקא מגילאי ה-30+ ומעלה קיימת הבשלות, משהו לכייף, לגוף ולנשמה, פעילות ספורטיבית באווירה נעימה ומוזיקה טובה.
אם תשימי לב לכך, במקומות המלמדים ריקודי בטן לפלח גילאי התלמידות הרב. אני חושבת שלמעשה תרגישי בין הצעירות.
אה.. ואת צעירה !!!

בקיצור, ששאלת הגיל לא תהווה מכשול, לעולם לא מאוחר, נהפוך הוא, תמצאי חברות, שפה משותפת, הגוף והנפש יתרככו, נשים המגיעות לשיעורי ריקוד בטן מתנתקות לאותה שעה, או שעה וחצי מה"בחוץ" של חיי היום יום הלחוצים, המטלות, השגרה ומתמסרות "בגופן ונפשן" למוזיקה ולתנועה.

ישנן מדריכות המתמחות בפעילות מסוג זה בתקופת הריון ולאחר לידה .

ועוד משהו: את לא צריכה "להשטיח" את הבטן .

כמה עגול, ככה גדול, ככה נשי ככה יפה וככה סקסי.

ושתהיה לך לידה קלה בבוא הזמן
ועוד בעניין הגיל! שוויץ אישי שלי!
09/09/08 15:11
3צפיות
ועוד בעניין הגיל! שוויץ אישי שלי!
זו תלמידה ותיקה שלי, הייתה בין הראשונות שלמדו אצלי, גילה 70 פלוס הרבה טוב - ואיך שהיא רוקדת תענוג!
היא תילחם נגד כל כוחות הטבע כדי להגיע לשיעור ולרקוד - מקור השראה נפלא. הייתה לי את הזכות לתת לה במה בחודש מאי האחרון כפי שתוכלו לראות כאן:
מתה עליך הדסה רייך!
חתונה במגמה האוריינטלית במרכז עפרון ים
05/09/08 20:34
3צפיות
פתחתנו את השנה עם הפנינג ו......ש ת י    ח ת ו נ ו ת !!!!!!

מזל טוב ל:      נ ו ע ה  ד ג ן , המלמדת במגמה האוריינטלית זו השנה השנייה.

מזל טוב לתלמידתי       מא ש ה   ק ז א ק ו ב.

שתיהן נישאו אמש במזל טוב.

ןבקרוב צפויה לנו לידה בלהקת "אייזיס". נאחל למירב איטח  היפה שתלד בשעה טובה ובשלום, שתביא ילד בריא לעולם.

כיף ומרגש להתחיל כך את השנה , עם התחלות חדשות .

בברכת שבת שלום . שתהיה שבת נפלאה, שבת של מנוחה, שבת של שלום, שבת של אהבה.....

כאן דורית ייני מירושלים הבירה.

º
מזל טוב והרבה אושר לכולן
05/09/08 20:45
ה"השקה" פסטיבל אילת 2009
05/09/08 20:01
7צפיות
ה"השקה" פסטיבל אילת 2009
מחוויות הפתיחה.........

בהתרגשות ובבהתלהבות -   עם לחות תל-אביבית של 40 מעלות +  הגעתי למתחם ההשקה  - מתחם סוזן דלאל......

ממרחקים אני מריחה את יעל ואורית  .  צמאה ליידע הנרחב העומד להיות בפסטיבל -  והפעם ביקשתי לא לדעת מראש מה יהיה ואיך יהיה - רציתי לחוות את ה- WWWWOOOOOOOOO   הראשוני בעת שליפת פלאייר הפסטיבל....... ביחד עם כולן .

בחיבוקים ובתרועות בצלצולים ובגעגעוים   ליעל מואב - ולאורית מפציר - שתי נשים שכל פעם לא מפסיקות להפתיע. האחת משלימה את השניה. שתיהן ביחד וכל אחת לחוד.....

הגיעו:  ...... אליאן  המדהימה, גל היפה, הילה , שי , דורית ייני, רחל חזן, לאה קיקיון, דדדדדוווווווודדדדדדדד - האחד ותמיד יישאר אצלי האחד והיחיד.  פינה מיוחדת לו בתוך תוכי.....  ,   אסססססססססססססססססססיייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייי
יהלום.  ורד גול, קרלה,   ---- ואם שכחתי מישהי סליחהההההההה - לא אתכולן אני מכירה בשמותיהן........

התחלנו עם גרגירי הגרנולה ופירות -"מוזלי" ,,.... וקינחנו ב......  קרואסונים....... וקפה......

ועם דברי הפתיחה של  אוריתוש...... שתמיד מתנגנים בחיקויים כאלו  ואחרים, עם גלגלוי צחוק וכולן קשובות לא לפתוח את "שקית ההפתעות"  עד לשמיעת ה"גונג"....  והופ... נשלחף הפלייררררררררררררררררררררררררררררררר

נוווווווווווווווו  - כולן  ..... WWWWWOOOOOOOOOOOOOO    מי זו?  ומי זה???? YOOOOOOOOOOOO ,,,

למי נלך, מה יהיה...

השנה זה משודרג  השנה ה-חמישית ה-55555555555555555

ועם מספר  כזה מנצח   -   כיאה  - יהיו   כפולות של  5 גדולים, ענקים, מקצוות העולם.....

מיודי
מרינה  -  שהדהימה את כולם בהופעתה  שנה שעברה בפסטיבל - רק הופיעה
מגדי אל.....  מממצרים
עזיזה
אמירה מור
סיגל זיו
ורד גול
דוד
אסססססיייי

ו.................  יעל מואב  -  ואורית מפציר  -  

רגעעעעעעעעעעעעעעעע

קלוד   דדדדדדייייייייהההההההההההההההההההההה  

ו....... חכו  כאן נשאיר את המשבצת לעוד הפתעות... אם אחלק לכן את כל הסוכריות  מה יישאר בחבילה?

ומכאן ואילך,   כל המורות כל הרקדניות לצאת לדרך להרשמה מוקדמת...... אחרת........!!!<??!?!?........ :)

כל  הפרטים כל הענינים,,,, באתר של ערבסק....

ואני מתחילה להריץ תמונות

º
אליאן ויעל
05/09/08 20:02
1צפיות
אליאן ויעל
º
דיקללללללההההההההההה....... שכחתי לרשום
05/09/08 20:02
1צפיות
דיקללללללההההההההההה....... שכחתי לרשום
º
גל היפההה
05/09/08 20:04
גל היפההה
º
הילה ושי -
05/09/08 20:06
הילה  ושי  -
º
דורית דוד ורחל
05/09/08 20:08
דורית דוד ורחל
º
יהלום הדר
05/09/08 20:09
1צפיות
יהלום הדר
מפגש ההשקה של הפסטיבל
05/09/08 20:33
רותי, הצלחת בהחלט להעביר לקוראות בפורום את האוירה המרגשת, הנעימה והמחבקת שהיתה במפגש ההשקה של הפסטיבל. במיוחד את המתח שהיינו בו בזמן שלאט לאט  אורית "הסירה את הלוט" בכישרונה המדהים ובדרכה המיוחדת לעשות זאת - כמו שאמרה דבורה לאורית "את צריכה להיות שחקנית..." -  וגילינו את כל ההפתעה!

היה מאוד נעים לפגוש את כולם, להתעדכן ולעדכן - הרבה אהבה ופירגון היו בין ההגרנולה, המוזלי, הפירות והקפה.

תוכנית הפסטיבל עשירה ומגוונת - כנראה שהשמים הם הגבול. כל הכבוד לאורית ויעל

נתראה כולנו באילת,

רחל
אורנה ויעל...
05/09/08 23:22
אורנה ויעל...
המשך התמונות - סיימנו לאכול, ואני ממשיכה עם התמונות

עדיין רעבה   ולא שבעתי מהתמונות הממתינות לי בתוך התיקיה.......

שתהיה לנו שבת והרבה שלום.
º
דיקלה ויהלום הדר
05/09/08 23:23
דיקלה ויהלום הדר
º
הופס...
05/09/08 23:24
1צפיות
הופס...
º
אורייייתתתתתתת מפצייייייירררררררררררררררר
05/09/08 23:44
אורייייתתתתתתת  מפצייייייירררררררררררררררר
º
יעל ללללללל מואאאאאאבבבבבבבבבבבבבבבב
05/09/08 23:45
יעל   ללללללל     מואאאאאאבבבבבבבבבבבבבבבב
º
אורית יהלום הדר
05/09/08 23:47
אורית יהלום הדר
º
אסי ---- השם אומר הכל........
05/09/08 23:49
אסי    ----  השם אומר הכל........
º
צווות מנצח.....לא .... מחליפים......
05/09/08 23:50
צווות מנצח.....לא .... מחליפים......
נהנהננננהה איזה יופי לכם!!!
06/09/08 01:12
איך הצטערתי שלא יכלתי להיות נוכחת!! אחחח אחח... יאל'ה שלי!!!
אבל יש את הפסטיבל (כאילו דעאאאא) נכון?

תמונות יפות, מחוייכות,
טוב נו... הצוות, האנשים, העוסקים, הנוכחים, האווירה.
אירוע ההשקה- תודה!
06/09/08 14:02
תודה לכל המגיעות, וגם לכל המברכות בטלפונים ובמיילים- כפי שהבטחנו, ההרשמה תחל רק ב 1 באוקטובר והפרטים יעודכנו באתר הפסטיבל ממש בימים הקרובים.
היה כיף לראות את כולם- נתראה ממש בקרוב!
יעל ואורית
כתובות אינטרנט מצורפות:
יום הולדת שמח לרותםאסנת שלנו
05/09/08 11:18
הגברת חוגגת יום הולדת שמח! שתהיי בריאה, חכמה, חזקה ויפה כמו עד היום, ושנרקוד רק בשמחות!
º
מזל טוב לרותםאסנת-עד מאה ועשרים שנות ריקוד
05/09/08 22:55
יומולדת שמח
06/09/08 01:34
הרבה ברכות ואיחולים
מברוכ עלייקייא אוחתי ,לו לו לו לו לו ליה
06/09/08 02:48
תהני לך ,תהני מכל אשר תעשי ,תצליחי בכל אשר תרצי לעשות ,שתהיה לך בריאות שתביא להכל.
תרקדי  ותרקידי ,תשמחי וישמחו אתך כל אוהבייך,
לכל אשר תפני שלום!
באהבה,
פיפי
מזל טוב מבנות הקורס למחול מזרחי הוליסטי
06/09/08 09:15
2צפיות
רותם חוגגת עם חברות הקורס למחול מזרחי במכללה
רותם המקסימה והנעימה לא רק חוגגת יום הולדת אלא אוטוטו מסיימת את הקורס למדריכות מחול מזרחי הוליסטי.
º
ועוד רותם ברגע של עליצות במכללת ג. וושינגטון
06/09/08 15:58
1צפיות
ועוד רותם ברגע של עליצות במכללת ג. וושינגטון
º
ועוד אחת
06/09/08 16:13
1צפיות
ועוד אחת
לרותם אוסנת היקרה מזל טוב, הרבה אושר
06/09/08 23:16
מאחלת לך בהצלחה בקורס, הרבה שמחה והגשמה עצמית
מזל טובבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבב
06/09/08 23:31
רותם יקרה
מזל טוב,
לעוד שנים רבות של אהבה, שמחה, ריקוד, צלצולים ושקשוקים.......
המשיכי לחייך להנות מכל צליל וצבע.

באהבה ענקית
חבוק דב.....

ג'אדי
שיוווווואאאאאאוווו רק עכשיו ראיתי....תודה!!!!
07/09/08 20:18
נשיקות לכולם, תודה על ברכות, איזה כייף לי..............
תודה לאלון המתוק שלי שהתחיל את השרשור הזה ולכל המברכות
כרמלה-איזה תמונות מדליקות יצאו לנו..בעיני נץ של מזל בתולה בדקתי אותן....
ג'אדי מתוקה ד"ש חם-עוד ניפגש בקרוב אני מקווה
טלינגיט תודה ופיפי יקרה שלי נשיקות, תודה לאירית וסיגלית על האיחולים,
התמונות לא מראות עד כמה סבלתי באותו יום מצואר תפוס...החיוכים מסוים.
העיקר שהערב של היום הזה נגמר בפיזוזים וצלצולים ונענועים כמו שאני אוהבת!
נשיקות ואהבה
רותם
היי עוד לא הספקתי רגע
07/09/08 20:49
רותמ'לה
ברכות חמות
בריאות אושר צחוק ואור
שתמשיכי לרקוד ולצמוח כאוות נפשך
עד מאה כעשרים
מצטרפת לברכות מכל הלב
08/09/08 09:54
באהבה.
לרותםאסנת ברכות ואיחולים ליום הולדתך
08/09/08 17:06
מאחלת לך בהצלחה בכל מעשה ידיך

בריאות ושפע

וגם ברכות לרגל לימודייך במכללה ללימודי הדרכת מחול מזרחי

עד 120

מאחלת ומברכת

תמרה
לא מבינה איך פספסתי את ההזדמנות!
08/09/08 20:07
מזל טוב, "שכנה"!
שתהיה לך שנה מלאה שמחה ואושר,
אור, ריקוד ואהבה!!!

º
תודה בנות יקרות על הברכות!
08/09/08 21:22
שולחת לך את ברכותי, רותם
08/09/08 22:07
המון מזל טוב, שמחה ובריאות. וכמובן שקשוקים וצהלולים לרב.
רגע!! חכי גם לי...
09/09/08 01:12
ברכות חמות אוהבות ומחבקות!

מי יתן ויתגשמו כל החלומות ומשאלות ה-

שוש
הי לילה ושוש!
09/09/08 22:00
תודה על הברכות-החגיגה נמשכת בזכותכן!!!
נשיקות
שרשרו, עשו טובה, בחייאת, שרשרו הודעות למקומן
04/09/08 20:50
דחילאק

תזכורת - מחזור ב' לקייטנת הקיץ
07/09/08 10:07
1צפיות
תזכורת - מחזור ב' לקייטנת הקיץ
עם תמר בר-גיל
פרטים בקובץ המצורף...
ב 28.9 יפתח קורס בטן שבטי בהדרכת סיגל זיו
07/09/08 10:45
לימודי ריקוד בטן שבטי
הטרייבל הינו סגנון חדש של ריקוד בטן מודרני ושיבטי אשר התפתח באמריקה.
מגוון רחב של תנועות המאופיינות עם המזרח , מקצבים והשפעות של שבטים ממקומות שונים בעולם: מרוקו, הודו, סופים ,אינדיאנים, ספרד ועוד. בשילוב טכניקת מחול מודרני עכשווי.
המוזיקה המלווה את הריקוד מורכבת משילובים של מזרח ומערב (מוזיקה אלקטרונית מערבית עם כלי הקשה אתניים מהמזרח).
השילוב של הכל יוצר מחול מודרני מרתק בעל ניחוחות והשפעות אוריינטליות מהעולם כולו.
קורס לריקוד בטן שבטי בקמפוס `שיאים` שבאוניברסיטת ת"א.

תכנית הלימודים:
1. ריקוד הבטן - טכניקה ככלי ביטוי להבעה תנועתית ועוצמה פיסית.
2. טכניקה במחול מודרני.
3. טכניקה ותרגול הטרייבל דאנס -שילוב מזרח ומערב.
4. טכניקת ריצפה - תרגול ושימוש בריקוד.
5. הפרדה בתנועה - מודעות ושליטה תנועתית בכל חלקי הגוף.
6. התאמת הסגנון לסוגי מוזיקה שונים) אתנית, אלקטרונית ועוד).
7. תרגול תנועה מדיטטיבית - אפקט הזרימה.
8. כוריאוגרפיה ומשפטי תנועה.
9. איכויות בריקוד - דרמה, רכות, מתח, שחרור והמעברים בינהם.
10. נשימה מודעת - כלי להעצמת התנועה.
11. כללים וכלים לבמה.
12. טכניקת היוגה - לחימום והכנה למחול הטרייבל.

תנאי קבלה:
- הקורס מיועד לבעלי רקע ונסיון קודם בריקודי בטן
- ראיון אישי
- אודישן

הקורס השני השנה יפתח ב:
17/2/09

היקף הקורס: 85 שעות אקדמיות
ימי ג` 10:00 ? 14:00
לפרטים: 03-6407188
www.sports-center.co.il

רכזת הקורס: סיגל זיו  052-2998784
כתובות אינטרנט מצורפות:
אתר פסטיבל אילת מעודכן.
06/09/08 22:38
עדכנו באתר פסטיבל אילת את רשימת המורים לפסטיבל 2009 וכן את מערכת סדנאות הפסטיבל.
מוזמנים להכנס יש הרבה הפתעות.
בקרוב ניתן יהיה להדפיס מהאתר טופס הרשמה עם פרטים על בתי המלון, מחירים, הסעות וטיסות.

ההרשמה מתחילה רק בראשון לאוקטובר.
אורית ויעל
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
הפלייר של פסטיבל אילת 2009
07/09/08 09:23
הפלייר של פסטיבל אילת 2009
כתובות אינטרנט מצורפות:
והצד השני....
07/09/08 09:27
1צפיות
והצד השני....
לפרטים נוספים על המערכת ועל המורים בפסטיבל מומלץ להכנס לאתר הפסטיבל
אורית ויעל
כתובות אינטרנט מצורפות:
ההרשמה החל מ-01/10/2008
07/09/08 09:28
עד אז ניתן יהיה להוריד טפסי הרשמה מהאתר שלנו.
יש כבר תכנייה לפסטיבל!
07/09/08 16:45
התכנייה עם כל הסדנאות שמתקיימות בשני בתי המלון עלתה כבר לאתר, מצורף קישור לתכניה כפי שהעלנו בפורום, ניתן גם להדפיס אותה מתוך הקטגוריה "תכנית הפסטיבל" למעלה בכתום באתר עצמו.
כתובות אינטרנט מצורפות:
סליחה, אולי לא ראיתי טוב. עזיזה?
08/09/08 11:56
1צפיות
איזה עזיזה? העזיזה?

זאתי???:http://www.youtube.com/watch?v=r86szUVPdyc&feature...
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
כן בובה אכן זאת היא שתגיע לארץ....
09/09/08 07:46
יא!!!
09/09/08 08:44
איזה יופי. עכשיו רק נשאלת השאלה , האם כדאי ללכת?
כמובן שלראות אותה ולעבור אצלה סדנא זה שווה ביותר השאלה היא, אם אינ אראה אותה בכלל עקב הצפת האנשים שבטח תהיה שם...
מה את אומרת? וגל את הולכת?
כן אני אבוא
09/09/08 11:01
ויהיו שם גם מגדי אל לייסי ומרינה אוגניין שווה ללכת ......
ודבר נוסף יהיה עם עזיזה כל מיני סדנאות ובמקביל אליה יהיו עוד סדנאות עם רקדניות מדהימות אחרות כך שלא רק אצלה יהיה מוצף למרות שהיא אדירה ! .  
טוב. נראה עד אז. יש דווקא סיכוי טוב שכן.
09/09/08 12:17
ואיזה כיף לי, ראיתי שוב את הווידיאו שלך באתר.
מדהים איזה רקדנית טובה את.
ממש יצירתית. הסולו תופים האחרון שלך הזכיר לי את הרקדניות שיש בדיסקים של בלי דאנס סופארסטר.
ממש נהנתי.
ואלי תעדכני עוד? מצעמם לי בעבודה :)
גלי את רוקדת מקסים ממש!!
09/09/08 18:11
ותענוג לצפות בקטעי הוידאו שבאתר שלך. מאוד נהניתי לראותך רוקדת. פשוט מקסימה, מחייכת תמיד ורוקדת מן הנשמה.

עלי והצליחי תמיד

סיגלית
º
04/09/08 20:48
º
הבן שלי נכנס היום לגןכולי מתרגשת
01/09/08 16:10
3צפיות
אוהד שלי בגן ואני בוכה מהתרגשות!!!!
הגברבר הקטנטן שובר לבבות יהיה
01/09/08 16:17
איזה קסם- חמסה חמסה!
שתהיה שנה מבורכת
שישתוללו, יתלכלכו, יבלאגנו, ירעישו,
ישמחו, יהנו ושהכל יבוא על מקומו בשלום.
º
את ליבי הוא כבר שבר
02/09/08 16:34
1צפיות
בשעה טובה איך היה?
01/09/08 22:39
1צפיות
אצלי היה מצוין (טוב זה אותו הגן משנה שעברה). תראי כמה שזה יפתח אותו! איזה גן?
º
היה בסדר- גן טיפטיפון ק.ביאליק-ושלך?
02/09/08 16:34
º
"כמו בקיבוץ" קרית מוצקין
02/09/08 21:04
מזל טוב
02/09/08 04:11
הלוואי שתמיד ילך בשמחה ויחזור בבטחה
ליפית, כל כך מרגש
02/09/08 09:29
שיהיה למזל ולברכה. שתזכו שניכם ביחד לחוות חוויה מעשירה ומהנה.

שולחת לך ולכל האמהות ששולחות את ילדם בפעם הראשונה לגן שיר קטנטן שאת מילותיו כתבה אורית בן דרור
מתוך הקלטת לילדים "אפרוחים"מתאים בדיוק לחוויה שאת מספרת עליה.

"  טל כבר גדולה יודעת הכל
טל יכולה ללבוש ולנעול
טל כבר גדולה תלך אל הגן
עם אמא שלה תצעד עד לשם

אמא, אמא אני עוד קטנה
אל תלכי, נשיקה אחרונה
אל תבכי טל שלי ילדתי
הזמן יחלוף ותשובי איתי

עברו הימים וחלפו שבועות
המון חיוכים, התיבשו הדמעות
חברים חדשים בגן הנפלא
טל נהדרת טל כבר גדולה

אמא אמא אני כבר גדולה
לכי הביתה אם את יכולה
עוד מעט טל שלי ילדתי
הזמן יחלוף ותשובי איתי".....
º
אמן!!!
02/09/08 16:35
º
איזה גיל מתוק זה
02/09/08 09:52
אוך אוך אוך - לחבק ולאכול את הקטן הזה
04/09/08 15:58
חמסה ועוד חמסה

איך אפשר שלא לנשק ולנשק ולנשק אותו בלי סוף, אה?
פורומים חדשים בתפוז אנשים
04/09/08 15:49

רוצים לנהל פורום בתפוז? חושבים שאתם מתאימים להצטרף לנבחרת מנצחת? יש לכם רקע משפטי? פורום דיני עבודה ופנסיה מחפש מנהל/ת!
גולשים הרואים את עצמם מתאימים לניהול מוזמנים לשלוח אלינו טופס בקשה לניהול:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...

הפורום לאחת מסדרות הדרמה-משטרה הטובות ביותר הקיימות בטלויזיה חוזר ובגדול - המגן
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

מתכננים טיול משפחתי? מתלבטים בקשר למחיר וליעד? בואו להתייעץ ולדבר על זה בפורום - הורים מטיילים

מי צריך מתמטיקה? למה צריך מתמטיקה? איך ישראל תוכל להצליח במבחנים בינלאומיים? על כל אלה ועוד ועוד, בפורום חינוך מתמטי
יעוץ שיווקי ב אנשים
04/09/08 11:27

הערב, תתארח בפורום עולים לכיתה א' גב' מירי קובלסקי, מטפלת זוגית ומשפחתית מת.ל.מ מודיעין, ותשיב על שאלות הגולשים בנושא ההכנות והחששות מהשבוע הראשון ללימודים ועל שאלות רלוונטיות אחרות הקשורות למעבר מהגן לבהי"ס.
את השאלות ניתן לשרשר לכאן כבר מעכשיו:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

הערב, בשעה 20:30, תתארח אורלי שפירא, יועצת שיווקית מ-PRACTIC, בפורום עבודה ועסקים מהבית ותענה על שאלות בנושאי שיווק:

פרדייז הוטל - עכשיו בארץ הקודש! בואו לפורום התפוזי למפרץ האהבה, הריאליטי בו החוק היחיד הוא שאסור להישאר לבד:

בעקבות קמפיין קידסורסינג שהסעיר את הרשת בשבועיים האחרונים, נארח ביום א', את ענת אשד, (M.A.בחינוך) מנחת קבוצות הורים ומורים,  מגשרת מוסמכת בענייני גירושין שתדבר בפורום הורים לפעוטות על 'הורות בישראל של 2008' ועל הדרכים בהן כללית מושלם בשיתוף מכון אדלר יכולים לסייע בפתרון סוגיות הוריות כאלה ואחרות.
הקליקו כאן:

OLA OLA
04/09/08 13:28
OLA OLA
חזרתי מספרד, מותשת אך מאושרת!
רקדתי וטיילתי, לעולם לא מספיק!!!
אני מתרגשת להתחיל את השנה הנוכחית, מלאה במוסיקה ותלבושות חדשות!
מאחלת לכולכן שנה צבעונית ושמחה מלאה בריקוד וברגעיי אושר!

אפרסם את לוח השיעורים בקרוב.
נשיקות לכולן
אורטל
www.olol.co.il
º
04/09/08 22:08
º
אירועים הודעות
03/09/08 22:35
נותרו עוד 3 מקומות לקורס הערבית בתל אביב
01/09/08 16:40
לפני מספר שבועות נפתחה קבוצת לימוד ערבית מדוברת בקורס רציני, מקצועי ויסודי (אבל גם מדליק, מעניין ומצחיק) בתל אביב. מכיוון שאנ מגביל את כמת המפגשים בכל קבוצה כזו ל-15 משתתפים מקסימום, אציין שאם מישהו מבאי הפורום או באותיו עדיין מעוניין להצטרף - זה הזמן. בתקופה הקרובה אני עדיין נפגש לפני תחילת כל מפגש לחצי שעה כדי להשלים פערים עבור המצטרפים החדשים.כל הקודם זוכה. מדובר בקבוצה צבעונית, יחידה במינה (אבל לא רק), מגוונת, מגובשת, מצחיקה מעניינת ומשגעת.

לפרטים - תמיד אפשר ליצור איתי קשר במסר או בטלפון.

ואל יום לנא.
"שלוש" - הזמנה למופע
03/09/08 06:19
4צפיות
"שלוש"
אשמח לראות כל אחת מכן שם.
שיחקתן אותה עם הפלייר
06/09/08 12:59
אני מתה לראות את ההופעה!
נשיקות
מעיין
*דחוף!!דרושה מורה מחליפה לסטודיו בפתח תקווה*
03/09/08 01:28
ללמד קבוצה של בנות בגילאי כיתות א-ד
הבנות כבר מנוסות, הופיעו על במה, יש להן בסיס מצוין !
ביום ג' הקרוב 9/9/8 בשעה 16:00 משך השיעור 45 דקות
*** יש מצב להשאר ללמד את הקבוצה באופן קבוע למשך שנה ***
לפרטים נא לפנות ליולי : 050-8869950
בנות תצילו אותי, פליז ! או תמליצו את החברות שלכן שאוליי יהיו מעוניינות !
תודה !
לימוד ריקודי בטן בראש העין
01/09/08 21:37
היי לכולם, ביום חמישי הזה 4.9.08 טל סנדרוביץ מתחילה ללמד ריקודי בטן במרכז שבזי שבראש העין. היא מלמדת בשיטה קצת שונה- הרבה מקום לביטוי אישי, לאימפרוביזציה, לחופש היצירה, וכל זה לצד לימוד הטכניקה. היא מלמדת את ריקודי הבטן ממקום עמוק וריגשי. היא מעבירה את השיעורים עם המון השקעה ואהבה. השיעורים עם טל פשוט עושים לנו שמח, אני מגיעה לשיעור עייפה אחרי עבודה וסידורים ותמיד תמיד מתאכזבת שהשיעור מסתיים ושאין עוד כמה שעות להתפרק ולהוציא אנרגיות.
הקורס יתקיים בימי חמישי (למרות שאולי הוא יזוז לימי ראשון- אז כדאי להתעדכן במרכז בטלפון 03-9383642 ). מתחיל בשעה 20:30 ונמשך שעה וחצי- העלות של 165 ש"ח בחודש- שווה ביותר!!

אני ממליצה לכולן לבוא לשיעור ניסיון. השיעורים הראשונים יהיו לכל הרמות ואח"כ אולי תהיה חלוקה לפי רמת הביקוש.
אני מקוה שזה בסדר שאני ממליצה כאן, האמת שהיא אפילו לא יודעת שאני ממליצה עליה. היא די מיוחדת בתחום לדעתי- כדאי לנסות.
אוי! זה דווקא יכול ליהיות מעניין :) כי קראתי
02/09/08 08:47
1צפיות
שהיא עוסקת ב - הילינג , העצמת נשיות , יצירה אינטואיטיבית , מודעות וסת , מודעות עצמית , מעגלי נשים , סדנאות מודעות , עוצמת הרכות , ציור אינטואטיבי , רייקי , ריפוי באמצעות תנועה , ריקוד , תנועה , תקשורת בינאישית , תרפיה באמנות

ככה שהיא צריכה ליהיות מאוד אנרגטית..
וואלה?
02/09/08 20:34
1צפיות
לא ידעתי. אבל כן בשיעור מרגישים שהריקוד לא נלמד כטכניקה בלבד אלא יותר כמקור להעצמה אישית.
º
תודה על המידע הוספתי ללוחות שלנו
03/09/08 22:58
1צפיות
חוג ריקודי בטן בזכרון יעקב
03/09/08 23:10
1צפיות

פתחתי הערב קבוצה קטנה ואיכותית למתחילות, ללימוד ריקודי בטן באופן אינטואיטיבי תוך דגש על אימפרוביזציה.

הקורס מתקיים בימי רביעי בשעה 20:45.

אני בונה גם קבוצה למתקדמות שמעוניינות לקחת את הריקוד למחוזות אינטואיטיביים יותר.

לפרטים נא לפנות אלי

052-2868121

יעל

לוח השיעורים לשנה הקרובה של תמר בר-גיל
04/09/08 09:44
הפרטים בקובץ המצורף...
סיגל זיו - בסדנא חד פעמית בירושלים. איפה?...
04/09/08 20:13
סדנא עם מובילת הסגנון של הריקוד השיבטי בארץ -  ס י ג ל   ז י ו  ,

בשישי הבא 12.9 בין השעות 13.00-15.30 תועבר הסדנא עם סיגל זיו ,

מקום?  מרכז עפרון למחול - הורה ירושלים , במגמה האוריינטלית .

מחיר?  120 ש"ח !!

הרשמה: החלה ההרשמה אצל דורית ייני , 054-5524421. (שריינו מקום).

לא להחמיץ , סדנא מגוונת מעניינת , אלמנטים מסגנונות ריקוד אחרים. חוויה בלתי נשכחת .

מיועד לרמת : ביניים ומעלה.

במקום יתקיים בזאר תלבושות, חדשות ויד שנייה , אביזרים, בגדי גוף וביגדי ריקוד לשיעורים.

דורית ייני
www.dorityeyni.com
הרשמה לקורסים חדשים עם אלינא בנתניה ותל אביב!
04/09/08 20:30
קורסים חדשים עם אלינא בבית תמי
קורסים במחול מזרחי בהדרכת אלינא פיצ'רסקי:

בשעה טובה התחילה שנה חדשה של קורסים

* קורס מתחילות - " א' – ת' " הקורס עוסק בבניית וביסוס שפת המחול המזרחי (ריקודי בטן) החל מהצעד הראשון ....

* קורס מתקדמות -  שכלול טכניקות וסגנונות ,יצירת מחול מובנה ואילתור.      

* קורס הכשרת מדריכות למחול מזרחי

הלימודים מתקיימים בימי די בצהריים בנתניה -במכללת וינגייט

ובימי ג' בערב בתל אביב , ב"בית תמי" – שינקין  .

ההרשמה כעת!

לפרטים : 0528556565    elinadance@yahoo.com
º
וגם קורסים במסגרת ביה"ס להשתלמויות בוינגייט
04/09/08 20:32
2צפיות
ריקוד מזרחי עם אלינא בוינגייט - נתניה
מסיבת ריקודי בטן עם אמנים אורחים
06/09/08 05:04
מסיבת ריקודי בטן עם אמנים אורחים
בבר הארליך בנמל תל אביב ביום א החל מהשעה עשר בלילה, חוויה אוריינטלית סוחפת לקצב דרבוקות מברי יחזקאל, די ג'י אלדד יתן בסט מרקיד במיוחד, רקדנית הבטן מיטל סאסי במופע פיוז'ן ריקודי בטן, רקדנית הבטן ליליאן בריקוד בלאדי, פינוקים מהבר, אוכל אותנטי וכשר,הכניסה חינם!
להזמנות 0508245644
כתובות אינטרנט מצורפות:
נמשכת ההרשמה לקורס הכשרת מדריכות בירושלים
06/09/08 07:11
למורות פעילות ותלמידות מתקדמות הרוצות להתמקצע ולקבל תעודה, ההרשמה לקורס הכשרת מדריכות לריקודי בטן, שלוחת סימנר הקיבוצים בירושלים בעיצומה.
הקורס יפתח ביום חמישי 23/10 ויתקיים מדי יום חמישי בין השעות 10:00-17:00 עד סוף יוני , סה"כ למעלה מ-250 שעות לימוד.
את הקורס מרכזת יעל מואב והמתענינות והמתלבטות מוזמנות ליצור איתה קשר במייל אישי arabesque@012.net.il
או בטלפון 02-6511070.
כמו כן אתן מוזמנות להפנות שאלות דרך הפורום לבוגרות הקורס הראשון.
פרטים נוספים באתר שלנו - בכפתור שיעורים בערבסק.
כתובות אינטרנט מצורפות:
הפנינג ריקודי בטן בסטודיו של אילאיל
05/09/08 09:19
4צפיות
הפנינג ריקודי בטן בסטודיו של אילאיל
שלום לכולן
לכבוד השנה החדשה יתקיים הפנינג ריקודי בטן  
מי שרוצה להופיע זאת הזדמנות מצוינת להופיע בפני קהל אוהד ומפרגן.
הזדמנות טובה להזמין להפנינג חברים ,מכרים שמתעניינים.
בנוסף העליתי דף ראשון באתר בו אפשר להתעדכן בלוח השיעורים וסדנאות
בהמשך יעלה כל האתר.
לכל שאלה או התיעצות אפשר להתקשר או לשלוח מייל
052-8710734
bellydance@ilil.co.il
אשמח לראותכן אילאיל
שבת שלום

כתובות אינטרנט מצורפות:
º
שיהיה במזל ושנה מוצלחת!!!
05/09/08 16:39
º
תודה
05/09/08 16:50
צלמת מקצועית
05/09/08 11:38
שלום לכולם, בהצלחה בשנת העבודה הקרובה בכל החוגים, ובכל ההופעות.
מציעה בזאת שירותי צילום מקצועיים.
מצ"ב הבלוג שלי בו אני מראה עבודות וכותבת.
כתובות אינטרנט מצורפות:
רחל חזן בואי רגע תציצי...
03/09/08 11:24
95צפיות
enjoy!!

|

לא וואוו .. ??

המוזיקה
הריקוד
ההפקה

כתובות אינטרנט מצורפות:
מדהים!!! איזו צמרמורת זה עשה לי!
03/09/08 12:52
3צפיות
איזו אש! איזה להבה חורכת!
והקול של הזמר...
והרקדנים...
והרקדניות...
פשוט להבה!

מקסים, תודה לך!
להציץ ולהפגע
03/09/08 15:18
6צפיות
יעל - זה מדהים!!!
תודה על כך שחשבת עלי . היה שווה לדבר על זה אתמול.

נהנתי מכל רגע, חזרתי וצפיתי בזה שוב ושוב. העוצמה שמועברת מהריקוד עושה צמרמורת גם למי שאינה רוקדת פלמנקו.

את יודעת שהשנה הצבתי לי מטרה נוספת (בין עוד כמה) והיא ללמוד פלמנקו. כבר מחר אתקשר לברר איך ומתי? מי באה ללמוד איתי?
אני מקוה שיתאים לי במערכת הצפופה והמגוונת שלי...

מעבר לזה יקירה, שמחתי מאוד מאוד לראות אותך אתמול. להתראות בקרוב...

חיבוק,

רחל
שרון שגיא מוכנה לפתוח קבוצה בימים:
03/09/08 17:55
1צפיות
א, ג או ה. לכבודכן ......

ממליצה עליה בחום רב. חזרתי משיעור שלה הבקר מלאה אנרגיות, מזיעה, והכי חשוב .... תלמידה...

דורית
לראות ולבכות.... התרגשתי..
03/09/08 17:53
3צפיות
כל כך הרבה עוצמה רגש נשיות יש בפלמנקו.

הבקר חזרתי משיעור של שעתיים עם שרון שגיא, אחרי חופשה של חודש.  שנה שלישית בפלמנקו.. יש!!!!

ממליצה בחום לקחת במקביל לריקודי בטן, גם פלמנקו. קרן ואבנר פסח מעבירים שיעורים בימי רביעי בתל אביב.

בהתרגשות ולצפייה חוזרת

דורית

(אשמח לקבל מוסיקה של הקטע או את שם היצירה)
פלמנקו וריקודי בטן- שילוב מנצח
04/09/08 09:04
2צפיות
כן, גם אני לומדת במקביל פלמנקו וזה מאוד העשיר אותי בעיקר בהיבט היציבה וגם הרחיב את היריעה למגוון התנועות בתוך המחול המזרחי.
ברמה האישית יש לי קצת התנגשויות באחיזת כפות הידיים בין פלמנקו לריקודי בטן- בעיקר בקטעי באלדי בו האחיזה "הפלמנקואית" קצת מפריעה- אעבוד על זה.
נשיקות
רויטל
º
איזה עוצמה , תודה
03/09/08 21:03
1צפיות
wow מדהים באמת
04/09/08 22:38
2צפיות
איזה עוצמות נהדרות.

גמני רוצה ללמוד פלמנקו
אני אישית מכורה לקצב ולצליל הקסטנייטות...
05/09/08 15:33
המשחק איתן,הצליל שלהן,

יש לי 2 זוגות קסטנייטות,
אתם לא מבינים כמה קשה לנגן עליהם.
צריך להכות בקסטנייטה עם 4 האצבעות של יד ימין, כל אחת  לבד(!!!) מהזרת לקימצה,לאמה ובסוף  האצבע.
ורק יד שמאל  מכה עם האמצעית. (טוב,תמיד לשמאלנים החיים יותר קלים..)

וזה כואב בשרירים של הידיים,ועז שמצליחים לתת מכה עם הזרת... שהיא הכי חלשה.

בקיצור  אהבתי את הקטע,את דרגת הדיוק והקושי.

סחתיין עלייכי לבונה..
השבוע ה"ג'יף פי עץ" שלך  לא הוליך אותך אליי...
האם מוזיקה יכולה לדבר?
02/09/08 14:05
1צפיות
חשבתי שכבר שמעתי הכל...

עד אתמול...

קיבלתי דיסק מחו"ל, אין בו מילים או שירה.
הדיסק עצמו צרוב ולא רשום עליו כל פרט מזהה של היצירות.
זה לא דומה לשום דבר ששמעתי.

אפשר לשמוע את מיתרי הכינור בוכים ופורטים על מיתרי הלב. כלי נשיפה ומיתר המתנגנים מתוך הנשמה. משהו מציף, מעין געגוע כמיהה וערגה למשהו שאי אפשר לתאר אותו במילים,
חשבתי שאולי רק אני מרגישה את התחושה הזו.
השמעתי את היצירות לאנשים נוספים.
וראיתי תגובה של לחלוחית בעיניים, הנשימה נהייתה כבדה, כמו משהו נגע בעמקי הנשמה, בנימים העמוקים ביותר,
השמעתי לאדם נוסף בטלפון, התגובה גם כאן הייתה מדהימה, הקול השתנה, טון הדיבור, נהיה שקט, עצוב משהו.
אישה שעברה ברחוב נעצרה, הלכה לאט, כדי לשאוב עוד כמה צלילים.

נשמע שאותו אדם שכתב את המוזיקה, כתב את התווים בדמעות, נשמע מי שניגן, כאב את נפשו כשניגן.
משהו אחר מתובל שם.

האם זה הגיוני.. ?
האם מוזיקה יכולה לדבר ולגעת כל כך עמוק...?
האם מוזיקה יכולה לרסק בצורה כזו את המסיכות, ההגנות...?

חבל שאיני יכולה להעלות כאן את הצלילים.

אני גם רוצה!!!!!!
02/09/08 14:25
1צפיות
אשמח לשמוע
נשמע מרתק
º
גם אני בעניין!
02/09/08 14:41
מוזיקה יכולה לדבר ולגעת בכל אחד ואחת
02/09/08 18:15
1צפיות
ולצבוט לנו חזק חזק בלב וגם להעביר רגשות עמוקים .

ולא פלא שבסרטים ובטלנובלות משתמשים באלמנט הזה בכדי לשתף את הצופה ולהכניס אותו לעלילה .
אוקיי, ניסתי "לקמבן" משהו
03/09/08 11:05
דוגמא
כתובות אינטרנט מצורפות:
אני אוהבת
03/09/08 13:11
אוהבת את אמא שלי , את ג'נט ,שולה, את אסתר,  רבקה, דינה,את  אורית, עופרה , צבייה,פטמה, ועוד, ועוד, ועוד  ו ו ו ואותך!
º
אהבתי מאוד
03/09/08 21:07
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום