בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
פירסינג וקעקועים החלו מפולחנים דתיים לפני אלפי שנים. כיום חירור וקיעקוע הגוף הן צורות מקובלות לקישוט הגוף, גם בעולם המערבי.

Piercing: The practice of having a hole made through a part of your body so that you can put a jewllery in it (MACMILLAN English dictionary)

קעקוע: ציור או סמל חרות בעור הגוף, בעיקר על ידי דקירה או צריבה בעור ומריחת המקומות הללו בצבע שאינו נמחה (מילון אבן שושן)

אתם מוזמנים להכנס ולהשתתף בדיונים בפורום! שמרו על כללי הפורום וכבדו את שאר הגולשים.

לכל פניה, בקשה, טענה, המלצה וכו' - תיבות המסרים שלנו פתוחות בפניכם. שהות מהנה

IDEAS
13/04/14 00:44
142צפיות
איך זה עובד אם אני רוצה שמישהו יעצב לי משהו לפי רעיון שיש לי וכיוונים אבל הוא צריך להיות באמת צייר אמיתי ולא רק מקעקע שעובד על העתקה, כמה זה עולה בד"כ ואם יש למישהו נסיון בזה ויכול לתת לי טיפים אשמח לתקשר איתו בהודעות.
אני
קודם כל
13/04/14 06:38
78צפיות
נכנסים לעמוד שלנו בפייס https://www.facebook.com/tattoocomanderheb?ref=hl ועוברים על האלבומים, שהם תיקי העבודות של המקעקעים הכי טובים בארץ ורואים לאיזה מקעקע מתחברים, כל אחד מהאנשים שמופיעים שם הוא אמן שיוכל ואפילו יעדיף לעשות עבודה מקורית, בוחרים מקעקע, אוספים כמה שיותר רפרנטים, ציורים, תמונות, איורים וכו', קובעים פגישת יעוץ, עובדים על סקיצה, מעצבים, משנים וכו', מחיר הסקיצה נכלל בד"כ בתוך מחיר הקעקוע, אם את מחליטה בסופו של דבר לא להתקעקע אצל מי שעבד לך על הסקיצה, יש כאלה שדורשים מחיר, אין לי מושג כמה.
נשמח לענות על שאלות נוספות, כל עוד הן לא עוברות על חוקי הפורום, ואם הן עוברות, נשמח לענות במסרים או בעמוד בפייס.
ממה שאני נתקלתי
13/04/14 12:48
70צפיות
שני הקעקועים הנוכחיים שלי הם מתמונות מוגמרות שהבאתי איתי, למקעקע המסוים שעשה אותם לא הייתה בעיה לעבוד איתם ישירות, ויצאו מעולה ומדויק.
מאידך לקעקוע הקרוב שאני מתכננת, היה לי ברור שאני מחפשת אומן שייצור את הרעיון עבורי, ולכן פניתי למקעקע שראיתי ואהבתי יצירות שלו, הבאתי איתי כיוון כללי, ישבנו יחד לחפש עוד רפרנסים ברשת שלדעתו יהיו נחוצים לו, ומחכה לתוצאות בהתרגשות..
הוא לקח סכום מסוים על הסקיצה, והיא מוגדרת שלו לחלוטין (וכך הגיוני!), כלומר אני מגיעה אליו כדי לראות מה יצר (הוא לא שולח הסקיצה..) וגם אם לא מצליחים להגיע להסכמה בסופו של תהליך על התוצרת (סיכוי נמוך לדעתי.. אך כמובן שקיים) הסקיצה היא שלו בלבד ואין החזר של התשלום (תכלס האיש עבד.. מגיע לו תשלום על זה..), מאידך וכמו שסביר, אני אתקעקע אצלו ומחיר הסקיצה ירד מהכולל של העבודה כולה..
היי תודה
13/04/14 13:20
47צפיות
אפשר לדעת כמה הוא לקח לך על הסקיצה?
אצלי זה קעקוע קטן
לא נראה לי שזה רלוונטי..
13/04/14 23:02
43צפיות
כי סביר שלכל מקעקע יש את המחירים שלו. מדובר על סכום סביר והגיוני.
º
אפשר בפרטי את ההמלצה על מי שעשה לך את הקעקוע
14/04/14 08:32
13צפיות
שאלות של מתחילה
12/04/14 22:32
223צפיות
היי לכולם,

בשנה האחרונה התחלתי לראשונה לחשוב על קעקוע (בקרוב אני סוגרת 37),
בשבועות האחרונים המחשבה הזו התיישבה לי כל כך חזק ואני כל הזמן עסוקה בקעקוע הזה.
אז אתמול אחרי שיטוט בפורום המקסים שלכם, פתאום נפל לי האסימון מה אני רוצה וגם איפה,
(למרות שהבנתי שזה מהמקומות הכואבים- בחלק החיצוני של השוק מעל הקרסול).
קיבלתי פה הרבה מאוד תשובות לכל מיני שאלות ועדיין נשארו לי כמה דברים פתוחים.
אני רוצה לעשות קעקוע קטן עם מעט צבע אבל יחסית לגודל עם הרבה פרטים ומאוד עדין- אשמח לקבל המלצות בפרטי,
אני באיזור תל אביב.
עכשיו אחרי 2 לידות אני עם עודף משקל שאני מקווה להשיל בשנה שנתיים הקרובות, איך זה משפיע על הקעקוע?
אני מבינה שאסור לחשוף את הקעקוע לשמש כחודש, האם מותר להכנס לבריכה מקורה?
וגם איך עובד התהליך מול המקעקע?
חג שמח
תשובות
12/04/14 23:36
90צפיות
קודם כול היי.
- בקשר לסוגריים: רמות כאב משתנה מאדם לאדם, וסף הכאב שלך יכול להיות שונה ממי שקראת שאצלו אותו חלק כאב מאוד. אני גם מקועקע שם, ואצלי זה לא היה כזה נורא.

- אין דבר זה "קטן" יחד עם "הרבה פרטים".
ריבוי פרטים הוא פועל יוצא וישיר של גודל. ככול שתתני למקעקע שלך מרחב תימרון ועשייה גדול יותר - ככה הוא יוכל להכניס יותר פרטים בעבודה. ככול שתקטיני אותה - ככה יהיו פחות ופחות פרטים.

- הורדת משקל עלולה להשפיע.
אבל: בדר"כ, באיזור עליו את מדברת ההורדה קצת פחות משמעותית מבחינה חיצונית והעניין הוא שההורדה (או העלאה, במקרה הפוך) צריכה להיות הדרגתית ולא פתאומית על מנת לא לפגוע בקעקוע.

- בפירוש לא.
שמש ומים עומדים (בריכות, ים, גיגית, נהר, שלוליות, סרט פטיש יפני וכיו"ב... גם אם מקורה, זה לא קשור) אסורים במשך חודש.
מים של מקלחת מותר.

- ה-"תהליך" לא מסובך.
את מרימה טלפון למקעקע (או לסטודיו, אם בחרת במקעקע שעובד בסטודיו שלו יש יותר ממקעקע), שואלת מתי אפשר לבוא לעבוד על סקיצה. לפגישה את מביאה כול רעיון וכול ציור וכול רפרנס שאת יכולה לחשוב עליו שיעזור לך לתאר את מה שאת רוצה. המקעקע יביא את דעתו ותחשבו ביחד.
משם זה כבר יתקדם לקביעת תאריך לקעקוע.
מעבר לתשובות שקיבלת
13/04/14 07:00
94צפיות
שכולן היו נכונות, יש לי ככמה תוספות קטנות.
לגבי המיקום, כמו שנאמר לך, כל הקטע של  הכאב הוא אינדיבידואלי, אבל הכלל הוא די פשוט בד"כ, מקום מרופד פחות כואב, ז"א שעל השוק בקושי כואב, על הקרסול כואב, מעבר לכך, מקום פנימי כואב, חיצוני לא (ז"א שוק פנימית או חיצונית).
לגבי המשקל, בד"כ הבעיה היא לא הרזיה אלא השמנה וגם זה, רק כשזה ממש קיצוני.
לגבי הבריכה והשמש, אני מסתפק בד"כ בשבועיים-שלושה, לפי מצב ההחלמה של הקעקוע, אם הוא עדיין מתקלף, עדיף להימנע, ומשמש תמיד עדיף להימנע עם קעקועים, היא פשוט גומרת אותם, אז חשוב למרוח קרם הגנה (תמיד, אבל בעיקר עם קעקועים).
לגבי העניין של הגודל, כמו שנאמר לך, החוק הוא שככל שיש יותר פרטים, כך הקעקוע חייב להיות יותר גדול, אחרת הכל יהפוך תוך כמה שנים לבלגן אחד גדול, שוק זה אחלה מקום, גם נרחב וגם לא כואב, לכי על גדול, עדיף מאשר להצטער אח"כ או לוותר על פרטים.
לגבי המקעקע עצמו, את מוזמנת להיכנס לעמוד שלנו בפייס https://www.facebook.com/tattoocomanderheb?ref=hl באלבומים שם יש תיקי עבודות של המקעקעים הכי טובים בארץ, ורובם באזור ת"א, תבחרי מישהו שאת מתחברת לסגנון שלו, תקבעי פגישת יעוץ, תדברו על הרעיון שלך, תביאי כמה שיותר רפרנטים, תמונות, ציורים, איורים וכו' (לא תמונות של קעקועים, זה גם לא יעזור ובנוסף, מקעקע איכותי לא יסכים להעתיק קעקוע של אמן אחר), לשבת עם המקעקע על סקיצה ולהתקעקע.
נשמח לענות על כל שאלה, כל עוד היא לא עוברת על חוקי הפורום, ואם כן, אז במסרים או בפייס.
בהצלחה ונשמח לעדכונים.
תודה לשניכם על התשובות
13/04/14 23:49
56צפיות
קבעתי ליום חמישי, מבטיחה לעלות תמונה בהמשך.
º
בהצלחה.
14/04/14 11:39
9צפיות
קיבלתי רגליים קרות
17/04/14 09:22
51צפיות
הייתי בהתלהבות שיא, ועכשיו אני חוששת.
מהכאב, שאני אתחרט בעתיד, שהמיקום לא מוצלח
אשמח לקצת שיתופים
אני חושבת שתקחי את הזמן..
17/04/14 18:17
36צפיות
אני כבר המון זמן רוצה לעשות גרב ברגל וגם כשאני מגיעה למקעקע להחלטה לסקיצה אני מסתבכת.. אז אני בנתיים מתבשלת בזה עוד.. עד שאדע בידיוק איך למה וכמה ואני מאמינה שברגע שזה יראה לי ׳זה׳ אז אני אדע שזה זה ולא אחשוב פעמיים.
אם יש ספק, אין ספק
19/04/14 11:35
485צפיות
זה משהו שיישאר עלייך כל החיים, אין לך לאן למהר, תעשי רק כשתהיי שלמה עם עצמך.
כאב אחרי קעקוע
12/04/14 18:16
116צפיות
הי, אשמח אם תוכלו לענות ולהרגיע אותי כי אני מוטרדת...
עשיתי אתמול קעקוע בזרוע ומאז כואבת לי כל היד. הכאבים דיי עמומים זה מרגיש כמו כאב שמגיע מהאזור המקוקע ומקרין ליד כולה. כאבים לא חזקים ממש לא אבל עדיין לא נעימים.
המקום עצמו נראה סבבה אין דלקת או משהו רק קצת כואב למגע.אני מטפלת במקום לפי ההוראות.
האם זה תקין? יעבור?תודה.
תקין ויעבור
12/04/14 18:23
75צפיות
אם נושרת היד כדאי לגשת לרופא :)
º
חחחחח תודה הרגעת אותי
12/04/14 18:27
11צפיות
עילפון אחרי הליקס
11/04/14 11:41
142צפיות
היי,
עשיתי אתמול הליקס (פירסינג ראשון). היום ניקיתי אותו בפעם הראשונה עם מי מלח, מיד אחרי התחילה לי סחרחורת ואם לא הייתי עוצרת את זה בזמן כנראה שהייתי מתעלפת...
יש קשר בין הדברים?

תודה :)
יכול להיות
11/04/14 17:52
90צפיות
שאת עדיין בלחץ וטראומה, זה לא אמור לקרות, אם זה יימשך, כדאי שתבדקי מה הקטע.
איך עשית אותו?
עם מחט, מקום מקצועי
11/04/14 18:08
73צפיות
זה הרושם לפחות..
º
אז נקווה שזה זמני.
11/04/14 18:12
26צפיות
קרה לי כעמה פעמים...
14/04/14 12:12
46צפיות
בדכ זה קרה ישר אחרי שהתחוררתי (בטבור)..
קרה כמה פעמים כשניסית נקות פירסינג חדש....
אצלי זה קרה מלחץ כמו שכתבו לך...

בום השני עבר....
תנסי לנקות בישיבה....

בהצלחה וחג שמח!
חיים מחלב
10/04/14 22:51
150צפיות
קטע משעשע שקרה לי הרגע. ארחתי היום בחורה ברלינאית שספרה לי על הדרך במקרה שהיא קבעה תור להתקעקות אצל איזה אחד, גִׂׂׂׂ'ים או משהו בסגנון, שיש לה כבר תאריך ושהוא ישראלי. היא הראתה לי את הציורים של המקעקע ואז אני פתאום קולט, רגע, לא קוראים לו במקרה חיים ולא ג'ים והיא אומרת לי ואללה נכון. ואללה נכון?! היא פאקינג הולכת להתקעקע אצל חיים מחלב והיא אפילו לא זוכרת. ככה זה שאתה ברלינאי ויש לך מאה אלף מקומות נהדרים להתקעקע בהם.
קנאה וספירת ימים ל-18 במאי.
שבת שלום
אוֹרי כבר מזמן לא 22
באמת תמיד תהיתי
11/04/14 10:01
116צפיות
איך הוא מסתדר שם עם שם כזה.
זו לא גרמניה הנאצית יש שם עכשיו יותר
12/04/14 16:03
83צפיות
ישראלים מגרמנים, ככה שאני מניח שהוא מסתדר מעולה.
למרות סיפורי האימה של אורי
10/04/14 21:42
259צפיות
º
מהמם
10/04/14 21:46
21צפיות
º
וואו
10/04/14 22:15
15צפיות
אני כבר מתגרד ........
11/04/14 09:38
110צפיות
חצי שנה אחרי ואני עדיין עם טיפול מקומי בסטרואידים ועדיין לא הבראתי מזה לחלוטין.

קעקועים מדהימים.

עשית חשק לשלב מלא אדום
12/04/14 19:23
82צפיות
ברעיון החדש, איזה דברים יפים יש שם, וואו.
º
12/04/14 21:30
6צפיות
הם מדהימים!
13/04/14 09:15
64צפיות
כולם!
בייחוד אלו עם האדום- שחור.
לקראת קעקוע חדש... מתרגשת!
10/04/14 20:57
148צפיות
שלום לכולם,

על סף גיל 30 החלטתי לקעקע על הזרוע איור שאני מאוד אוהבת. מעולם לא חשבתי שאלך בשביל הזה, אבל זה פתאום נראה לי כל כך נכון.
יש לי מספר תהיות..:

(1) האם תקופת ההחלמה תפגע בתפקוד היומיומי שלי? אני חוששת לעשות את הקעקוע מפני שאני צריכה להיות במצב מיטבי כל הזמן (אני מורה..) ולא מתחשק לי לחשוף זרוע מתקלפת, אדומה ונפוחה בפני התלמידים שלי. הקיץ פועל כאן לרעתי...
מה גם שאני תמיד מאוד עסוקה ומקווה לא להיות עסוקה בעיקר בלכאוב... כלומר, אני לא יכולה להרשות לעצמי מצב של השבתה כללית.
(אגב, יש סיכוי שבבית הספר יגנו את המעשה?)

(2) מיקום: חשבתי על אחת משתי האפשרויות - האמה (בין פרק היד למרפק, אולי האיור יגלוש מעבר למרפק) או החלק החיצוני של הזרוע העליונה (מהמרפק לבית השחי). אני נוטה לאמה, למרות שהיא גלויה יותר, ואולי משום כך... וגם, היא לבנה ולא שחומה. מה דעתכם..?
ואיפה כואב פחות?

(3) האם יש משמעות כלשהי לכך שהקעקוע צבעוני? (נגיעות של צבע, ועדיין) -- מבחינת כאב, מספר סשנים וכו'.

אשמח לשמוע מניסיונכם שלאחר מעשה.. וגם תוך כדי... :)

~ תודה ~

אן
נפלא לשמוע שאת מתרגשת.
10/04/14 21:22
98צפיות
ברוכה הבאה.
1. תלוי בגודל הקעקוע, קעקוע גדול עלול לגרום להתנפחות האזור ולקושי קל בתפקוד בימים הראשונים, אבל לא נורא במיוחד, הקיץ אכן פועל לרעתך, בגלל זה בד"כ עדיף להתקעקע בחורף, בעיקר קעקועים גדולים, בגלל החשיפה לשמש והזיעה.
לגבי ביה"ס, תלוי בגישה, אבל בהחלט כדאי לברר לפני כן.
2. העניין של החשיפה הוא קריטי, גם בגלל ביה"ס וגם בגלל השמש, אנחנו עדיין חיים בארץ הקודש המהוללת ואנשים עדיין לא מגיבים בחיוב על קעקועים גלויים.
לגבי הלובן, כמה שיותר לבן יותר טוב, אנשים שחומים לא יכולים להתקעקע בד"כ בצבע ובמיוחד בצבע בהיר.
לגבי הכאב, הזרוע פחות כואבת, אבל גם האמה ממש לא נוראית, המרפק והכתף בהחלט כואבים.
3. כמובן שכן, אבל הכל תלוי עד כמה מורכב הקעקוע, לא מבחינת כאב, לעור לא אכפת אם דוקרים אותו בצבע או בשחור.

בכל מקרה, אני ממליץ שתקראי את השאלות הנפוצות ותעברי על אלבומי המקעקעים בדף הפייסבוק שלנו https://www.facebook.com/tattoocomanderheb נמצאים שם המקעקעים הכי טובים בארץ ואך ורק המקעקעים הכי טובים, ואנחנו מפרסמים שם עבודות של המקעקעים הכי טובים בעולם, לשם קבלת השראה.
וכמובן שאנחנו פה לכל שאלה נוספת ומצפים לתמונות בסוף.
התרגשתי גם מהתגובה המפורטת והחמה :)
10/04/14 21:46
58צפיות
קודם כל - המון המון תודה על הסברת הפנים.

לגבי העונה  - היום הלכתי חלק מהזמן עם ז'קט, כך שעדיין לא ממש קיץ... מנסה לחשוב חיובי :)

לגבי המתח בין גילוי לכיסוי - זאת סוגיה רצינית וכאובה... שהרי הקעקוע הוא גם מסר או הצהרה לעולם ולכן לא ארצה להיות היחידה שמודעת לו.
מצד שני, אני לא רוצה להיתמם ולהעמיד פנים שאנחנו חיים בעולם מושלם שבו מקבלים את כולם כפי שהם.
ועדיין... אני לא מתכוונת לקעקע גולגלות או צלבי קרס... אולי זה ייחשב לזכותי..?...

תודה על הקישור לעמוד הפייסבוק המדהים!
אשמח לקבל בפרטי המלצה על מקעקע אמן מאזור ירושלים.

בכיף, בשביל זה אנחנו פה.
10/04/14 22:03
50צפיות
הכל תלוי בסביבה שלך ובאזור ירושלים זה בעייתי, ובתחום החינוך, עוד יותר, זה משהו שבהחלט חשוב להתחשב בו לצערי הרב.
לצערי עוז צודק
10/04/14 22:13
53צפיות
כמה שאני בעד לחשוףולהיות עצמך בית הספר ותחום החינוך יכול להוות בעיה ולכן יש לקחת בחשבון הסתרה ע"י לבוש (אלא אם בא לך להתחיל מלחמות צודקות אך מתישות)

שיהיה בהצלחה :)
עוז תמיד צודק.
10/04/14 22:17
48צפיות
קעקוע ובית-ספר
10/04/14 22:44
74צפיות
בהכשרתי אני מורה להיסטוריה, במשך שנה הייתי מדריך שיקומי של סכיזופרנים ומעולם לא הפריע לאף אחד שיש לי שלושה קעקועים, בשל היותי מורה ואדם חנון שעובד בעבודות סולידיות פשוט נמנעתי מלעשות את הקעקועים שלי (כולל את הגדול מביניהם) במקומות חשופים. קרה המקרה והתלמידים שמו לב שיש לי קעקוע, זה לא פגע בסמכות שלי, לא שיפר את הסמכות שלי אלא רק גרם לתלמידים שלי להבין שהמורה אנושי, שום דבר שונה מזה. אם את מורה טובה וסמכותית או רעה שלא מסוגלת להיות סמכותית, קעקוע לא ישנה את הדבר. הכי הרבה הם יבינו שאת אנושית ושיש בך מעבר להיותך מורה.
נ"ב
הכי חשוב ולא משנה מה, להראות את הקעקוע לחברים כאן אחרי שאת עושה אותו
אתם מקסימים :)
10/04/14 22:56
47צפיות
מה דעתכם... -
אולי את הקעקוע הגדול, האקספרסיבי, האישי יותר, לעשות במקום מכוסה, למשל, מעל קו השרוול הקצר,
אבל... כן לעשות קעקוע בינוני על פרק היד (חשבתי על נוצה מסולסלת צבעונית של טווס), במקום גלוי.
אולי זו פשרה שבית הספר יצליח לחיות איתה?
השאלה היא
11/04/14 10:00
49צפיות
מה הגישה של ביה"ס, לא מבחינת התלמידים אלא ההנהלה.

השאלה היא לא רק זה אלא בהמשך, לכי תדעי לאן תתגלגלי בחיים, כולנו עברנו את זה, בד"כ אנשים מחכים עם קעקועים חשופים עד שהם סגורים על עצמם לחלוטין.
סוף סוף סיימנו.....
10/04/14 00:15
333צפיות
סוף סוף סיימנו.....
אחרי שלוש סשנים, סיימתי את הקוי והלוטוס שלי, צילמתי את זה שעה אחרי הסשן האחרון ככה שזה עדיין נפוח ואדום, וכואבבבב.....

אני מאוד מרוצה ממנו, והקעקוע מייצג בדיוק את המסר שאני רוצה ( למי שמכיר את אגדת הקוי ומה מסמל הלוטוס ואני בטוח שכולם יודעים כאן ) .

אני רק רוצה לציין שזה קאבר לקעקוע ישן שלי, ושממש אחרי הסשן השני של הצביעה, כל הקעקוע הישן שלמטה נעלם ולא רואים אותו בכלל גם אחרי חודש של ההחלמה של הסשן השני ככה שזה ייצא סבבה, והבחירות לסוג הקעקוע היו די מוגבלות היות וזה קאבר וצריך משהו עם מלא צבעים ודי גדול, אבל בגדול, אני ממש ממש ממש מרוצה, אולי יהיה תיקון ממש קטן אחרי ההחלמה בשחור שעל הקשקשים שעל גב הקוי מקדימה למעלה, הם קצת לא באותו גודל, אבל זה שטויות, נחכה אחרי ההחלמה ונראה איך זה יתמזג כי על כל קשקש יש בסביבות 4 צבעים שלא כל כך רואים בתמונה ( המטושטשת קצת )

קרדיט למקעקעת התותחית מיקה לזר מחיפה, ממש אהבתי את העבודה
אני ממש אוהבת
10/04/14 05:47
83צפיות
את דגי הקויי ואת פרחי הלוטוס ובכללי את איך שהקעקוע שלך נראה:)
תתחדש!!
º
תודה רבה :)
14/04/14 01:06
4צפיות
בהחלט אחלה של עבודה
10/04/14 06:37
92צפיות
תתחדש באופן סופי.
º
תודה רבה ידידי :)
14/04/14 01:07
4צפיות
אני לא יודעת מה קוי ולוטוס מסמלים
11/04/14 12:39
99צפיות
זה מה שסימלו הדולפין והשדון לפני עשור, לא?
תתחדש!!!
מה סימלו דולפין ושדון לפני עשור?
11/04/14 20:38
89צפיות
הקרפיון (היפני, מאותה משפחה של זה שאנחנו אוכלים) הוא מאוד נפוץ בפולקלור היפני ובתרבות היפנית עוד מלפני המון שנים. הוא בעיקר מסמל עשייה מתמדת, בגלל אופי הדג שהוא תזזיתי וחסר מנוח.
קוי ולוטוס
14/04/14 01:03
58צפיות
בעקרון השילוב הזה נפוץ באומנות היפנית.

יש אגדה יפנית לגבי דג הקוי, שהוא שוחה נגד הזרם עד שהוא מגיע לנקודה מסויימת במעלה נהר מסויים, ושם הוא מתאמץ לעלות במעלה הנהר למרות כל הקשיים, וכשהוא מגיע למעלה הוא הופך לדרקון

הוא הפך לסמל של נחישות, הצלחה, שיגשוג, הפיכה ממצב ירוד למצב נעלה, חוזק, עקביות, שינוי, וכל מה שמשתמע מזה, גם לכיוון שהקוי שוחה בו יש משמעות, אם הוא שוחה לכיוון מעלה בקעקוע זה אומר שהאדם עדיין נמצא בתהליך שינוי, אם הדג שוחה למטה זה אומר שהוא כבר מעבר לתהליך השינוי, גם לצבעים שלו יש משמעות, אדום זה תשוקה, מיניות, פיתוי, שחור זה אגרסיביות, זכריות, נחישות, כחול זה עומק, עדינות, רגישות.

ללוטוס יש כמעט משמעות דומה, בגלל זה הם בדרך כלל נמצאים באותה תמונה, הלוטוס מתחיל את דרכו בבוץ, ופורח כלפי מעלה, כשהוא מגיע לשטח המים הוא פורח והופך למשהו יפה
º
14/04/14 11:40
2צפיות
שאלות של חדשה
09/04/14 08:06
165צפיות
בוקר טוב,

עומדת לעשות את הקעקוע הראשון שלי בימים הקרובים, צעד מפתיע לחננת על שכמוני
בת 29, אמא לבת שנתיים, מהנדסת מתוסכלת שעושה שינוי ענקי ענקי בחיים בשנה האחרונה ורוצה תזכורת שתישאר תמיד.
מאושרת שסוף סוף אחרי הרבה התלבטויות החלטתי על הקעקוע שאני רוצה ועל המיקום בגוף - הצד הפנימי של הקרסול. מקום כואב (ועוד קעקוע ראשון) אבל נעבור את זה. על הקעקוע עצמו אני סגורה לגמרי.
אני מאזור חיפה, אז אלך או למשה אלול או למיקה לזר - אחליט אחרי שאפגש עם שניהם. (הבנתי שאסור להמליץ כאן על מקעקעים, אבל אם מישהו רוצה לכתוב לי הודעה פרטית - אשמח).

מישהו יכול להסביר לי קצת על התהליך? למה לצפות? מה קורה בפגישה ראשונה עם מקעקע? איך הולכת ההחלמה? דברים מיוחדים שאני צריכה לדעת?
יש איזושהי בעיה לחשוף קעקוע לשמש, חול ים וכו' בחודשים הראשונים? צריך להימנע ממכנסיים צמודים?
ושאלה אחרונה - למה בעצם אסור לעשות קעקוע בהריון? (כרגע אני לא בהריון, בטוח, אבל עובדים על זה).

תודה מראש וחג שמח לכולם.
תשובות
09/04/14 09:16
107צפיות
הי,

מברכת אותך על ההחלטה:) שמחה לשמוע שאת יודעת בדיוק מה את רוצה ואיפה את רוצה את זה...זו ההתחלה הנכונה.

לגבי התהליך, את נפגשת עם המקעקע, הוא מצייר עבורך סקיצה מהירה של הרעיון שלך. לפגישה כדאי שתבואי עם כמה שיותר מידע שיכול לעזור למקעקע להכין את סקיצת חלומותייך, את אותו הרעיון ניתן לצייר בהרבה דרכים והרבה סגנונות, מאוד מומלץ להגיע עם רפרנסים, שהם בעצם תמונות שאהבת שיכולות להמחיש את הרעיון. מאוד ממליצה לך לסגור עם המקעקע על מחיר וגודל כדי שלא יהיו לך הפתעות בשום שלב.

בדרך כלל אחרי מפגש הסקיצה נקבע התור לקיעקוע...כשאת מגיעה, במיוחד בגלל שמדובר בקעקוע ראשון, תשני טוב לפני, תאכלי ארוחה קלה (לא משהו כבד מדי), תביאי איתך מים ורצוי משהו מתוק.

החלמה- אורכת כחודש, במהלכה הקעקוע יפריש צבע, וחלקי עור (או משהו :) ), הוא צפוי לגרד והצבעים, במידה ויהיו כאלה, יתבהרו קצת לקראת סוף ההחלמה ויגיעו לצבע הסופי שלהם.
במהלך החודש הזה, יש להמנע משמש ישירה על הקעקוע, ים, בריכה, זיעה מרובה באיזור, לכלוך באופן כללי..לא ללבוש נעליים או בגדים צמודים וחונקים, ובעיקר לתת לקעקוע החדש, שהוא בעצם פצע טרי אפשרות "לנשום", ולהחלים כראוי.

לגבי ההריון...אני לא יודעת מה הסיבה הרפואית לזה שקעקוע בזמן ההריון הוא לא מומלץ, פרט לסיבות הברורות, קעקוע הוא טראומה לגוף, מכניס את הגוף לסוג של סטרס, למה שתרצי לגרום לעובר שלך להרגיש בו? בכל קעקוע יש סיכוי לזיהום, אלרגיה, שיכולים להוביל לזה שצריך לקחת אנטיביוטיקה או סטרואידים, הרבה מהסוגים אסורים בזמן ההריון.

נזכרתי שאת אחד הקעקועים שלי עשיתי בחודש השלישי, לא ידעתי שאני בהריון וטפו טפו טפו הכול עבר בשלום :)

עכשיו אני אמורה ללדת תוך יום-יומיים....ואין על ההרגשה הזו שהתאפקתי 9 חודשים ואני יודעת שממש אוטוטו אוכל לעשות קעקוע חדש. (טוב, חוץ מההרגשה של לפגוש את התינוק וזה, כן? )

בהצלחה:)
בגלל שאלה כבר ענתה לך
09/04/14 20:49
85צפיות
אני חייב לשאול (ואת כמובן לא חייבת לענות) - את יכולה להסביר קצת על השינוי הענקי בחיים?

אני נדלק ישר כשמדברים איתי על דברים כאלה.
אני אובססיבי לאנשים שעושים שינוי ענקי בחיים.
(אל תיבהלי, אני לא כזה מוזר...נראה לי...פשוט הנושא מרתק אותי)

ושוב, כמובן, אם זה אישי מדי אז את לא חייבת לפרט.
אני אענה, אם יש לך כוח לחפירה
10/04/14 07:39
93צפיות
כמו שאמרתי - אני חננת על. ילדה טובה, עושה מה שההורים אומרים, בית ספר פרטי, צבא, טכניון, עבודה מסודרת, חתונה, ילדה... הייתי באוטומט, שאלה החיים וזה מה יש וזה מה שצריך לעשות.
חזרתי מחופשת לידה קצרה מדי לטובת קידום גדול בעבודה, וכל יום שעבר הרגשתי רק יותר ויותר אומללה. מבן אדם אופטימי עם שמחת חיים הפכתי לשבר כלי. מגיעה לאוטו בסוף יום ומתפרקת בבכי באוטו. שנאתי את מה שאני עושה, את האנשים שסביבי, את ההורים שלי שדחפו אותי למקום שבכלל לא טוב לי בו ועכשיו אני לא יודעת איך לצאת ממנו. והכי הכי כעסתי על עצמי - למה לא חשבתי לבד? למה לא עצרתי רגע ושאלתי את עצמי - זה באמת מה שאני רוצה? מה שאני אוהבת? מה שמתאים לי?
אז הלכתי לאימון אישי של 3-4 חודשים, בחנתי מחדש החלטות שלי, ואחריו התחלתי לקדם דברים לאיפה שאני רוצה:
בעלי מסיים איזשהו פרק בחיים שלו בחודש הבא, ואנחנו מתכננים לעבור דירה ולצאת מהעיר. התחלתי להתאמן ביוגה לפחות 3 שעות בשבוע. אני מסיימת לימודי הנחיית קבוצות ומתכוונת להשתלב בתחום הזה (בתקווה התחום של הורות\ אמהות) ולא לשבת כל היום על מספרים ואקסלים. עובדים על עוד ילד.
הסמל שאני הולכת לקעקע הוא ציור שיש בסטודיו ליוגה, והוא בעצם התמצית: לעצור רגע. לנשום. ולחשוב מה מתאים לי.
º
כל הכבוד
10/04/14 09:46
12צפיות
וואו, איזה יופי!
10/04/14 12:25
54צפיות
אני ממש שמח לקרוא את זה (כלומר, לא את זה שהרגשת אומללה, אלא את זה שיצאת מזה ושינית גישה).

זה מזכיר לי את מה שקלי קטרון כותבת עליו בספר הראשון שלה (If You Have To Cry Go Outside) - המסלול הזה שכל כך הרבה נשים הולכות בו באופן קבוע ואוטומטי, רק כי ככה הכתיבו להן, והופך אותן לפעמים לאומללות.
למה לפעמים? כי יש כאלה שהמסלול באמת מתאים להן. העניין הוא שהוא לא מתאים לכולם, ובכל זאת כולם הולכים בו, בזמן שכל אחד אמור ללכת במסלול הטבעי שלו, כדי להיות מאושר.

אגב, גם היא חזק בתוך היוגה, כבר שנים.
ויש לה גם קעקוע שיכול להיות שקשור לזה (אבל אין לי מושג, כי אני בור מוחלט בנושא)
http://dianepernet.typepad.com/photos/uncategorize...
כלומר - הקעקוע העליון. הקעקוע התחתון שלה, הצמיד, נמצא שם כבר מימיה כפאנקיסטית-קלאברית צעירה בניו-יורק.
היא אישה מדהימה, בכל אופן.

שיהיה לך המון בהצלחה בכיוון החדש ועם הקעקוע!
קישור נוסף
10/04/14 12:25
39צפיות
10/04/14 21:27
44צפיות
אני תמיד אומר שהיום שבו התפוצצה בועת ההייטק ב-2001 ופוטרתי, היה היום המאושר בחיי, לא הייתי חוזר אחורה בחיים, למרות שיכולתי להרוויח הרבה יותר.
כבוד !
12/04/14 22:52
20צפיות
כבוד על השינוי, ועל החשיפה.
אמנם אני באה ממקום בדיוק הפוך (כל מה שאמרו לי לעשות או רצו שאעשה - עשיתי הפוך.. ) ואולי דווקא בגלל זה אני מעריכה אנשים שמסוגלים לעצור, לראות ששגו, להודות בזה, ולשנות!
שאפו! והמון בהצלחה!
התייעצות בנוגע למיקום קעקוע
08/04/14 11:08
142צפיות
היי,
אני רוצה לעשות קעקוע של מילה בודדת באנגלית (believe)
ולא מצליחה למצוא מיקום ראוי....
חשבתי בהתחלה לקעקע בצד החיצוני של האמה,בהמשך למרפק, אבל פתאום נראה לי שמילה יחידה
לא כ"כ מתאימה שם ואולי זה מיקום שמתאים יותר למשפט.
כל המקומות האחרים שיכולים להתאים כבר "תפוסים אצלי" (כתף קדמית, כתף אחורית, מפרק היד, עורף, מאחורי האוזן וכו')

מה דעתכם?
תודה!
הכל תלוי בגודל ובעיצוב
08/04/14 20:07
62צפיות
אם זה המקום היחיד שנשאר לך (בעיה מוכרת וכואבת), פשוט תעצבי את המילה בצורה יותר יצירתית ותכללי אותה בתוך משהו שיותר יתאים.
אני חושבת
09/04/14 09:17
64צפיות
שמילה בודדת וקצרה אפשר למקם בערך בכל מקום בגוף. כמובן שהייתי נמנעת מלקעקע אותה באמצע הגב למשל :)
גם אני התחלתי להבין את זה
09/04/14 09:26
76צפיות
אכן מדובר במילה קצרה ובודדת, בגודל קטן יחסית...
אבל בגלל שאני כבר מקועקעת כבר כמעט בכל מקום בגוף, אני מתקשה למצוא למילה הזו מקום משלה.
מצד אחד - יש לי ברגל שמאל קעקוע מכף הרגל עד הברך, אבל רק בצד החיצוני של הרגל,
אז חשבתי לקעקע בחלק הפנימי, קצת מעל מפרק כף הרגל.
מצד שני, רציתי שזה יהיה במקום יותר "נראה"
המקומות שאני אוהבת באופן אישי:
09/04/14 09:28
62צפיות
אמה, כצמיד לא סגור מסביב לשורש כף היד, עורף, אחורי האוזן בחצי עיגול, החלק האחורי של כף היד, בהמשך לקמיצה...ממש מתחת לקיפול היד (נו, המרפק מהחלק הפנימי שלו).

מה נסגר איתי...אני צריכה ללמוד קצת על איך נקראים חלקי גוף:)
חחחח...גב היד?
09/04/14 09:32
50צפיות
שורש כף היד, עורף ומאחורי האוזן כבר תפוסים
כמה נורא אם בשורש כף היד בחלק הפנימי יש כבר קעקוע ואני אקעקע גם את החלק החיצוני?
אין דבר כזה נורא...
09/04/14 09:57
45צפיות
רגע....חצי מהגוף שלך מקועקע ואת חושבת שהוספת מילה על האמה זה נורא?

:):):)
כן,הא?
09/04/14 11:10
42צפיות
אני מתחילה לחבב את הרעיון שלך לצמיד לא סגור סביב שורש כף היד...אבל ביד השניה
תודה!
בכייף:)
09/04/14 11:29
40צפיות
כתבתי את זה כי לא מזמן ראיתי את זה על איזושהי מלצרית, אני לא זוכרת מה הייתה המילה שהייתה כתובה שם אבל זה היה ממש יפה.
את מקועקעת כמעט בכל הגוף
10/04/14 06:51
58צפיות
ולא העלית אפילו תמונה אחת????
מפרק כף היד זה אחלה (אבל נוטה לזיהומים, מניסיון של שתי הידיים שלי), לי יש צמידי טקסט בשתי הידיים.
צילוק - חלק 3
07/04/14 15:25
282צפיות
צילוק - חלק 3
אז למי שעוקב, וגם למי שלא, אתמול עשיתי את החלק השלישי (והאחרון) של צילוק הזרוע שלי. הפעם הלכנו לרוחב, ושילבנו אלמנט נוסף בפרונט, ואחד מאחור. התמונות להתרשמות :)
º
חלק קדמי
07/04/14 15:26
151צפיות
חלק קדמי
º
אחורי
07/04/14 15:27
141צפיות
אחורי
תתחדש =)
07/04/14 20:50
97צפיות
בהתחלה אהבתי יותר כשזה היה רק החלק הראשון כי זה נראה קצת כמו לוכד חלומות. אבל עכשיו כשזה תופס חלק נכבד מהזרוע זה מקבל מראה שבטי יותר ואני מחבבת גם את זה.

אני לא בטוחה אם שאלו כבר פעם קודמת... מותר להיחשף לשמש בזמן ההחלמה הראשוני?
08/04/14 13:45
66צפיות
התכנון המקורי שלי היה משהו "שבטי" כזה, ואיכשהו בזמן העבודה על הסקיצה וכו זה יצא יותר קטן וגבוה ממה שתכננתי. לכל אחד משלושת החלקים יש מקום מיוחד אצלי :)
אני חושב שהחלק השלישי בעיקר יזכר אצלי בתור הכואב ביותר. כשהוא עלה עם הסכין לכתף חשבתי שהנשמה שלי פורחת......

לא קיבלתי הנחייה מיוחדת לגבי חשיפה לשמש, אבל כמו פצע, זה בכלל לא נעים לחשוף את זה לחום.
שאלה לגבי משחה
06/04/14 16:37
91צפיות
הבנתי שלא מומלץ להחליף משחה באמצע החלמה של קעקוע,
אבל אם נשארו לי עוד יום-יומיים למשחה, וזו שיש לי עכשיו לא בטוח תספיק ובבית יש לי סוג אחר של משחה (ויטה מרפן\בפנטן) - אפשר להשתמש בה או שעדיף ללכת לקנות?

וגם, מה העמדה לגבי בגדים צמודים יחסית אחרי השבועיים הראשונים של ההחלמה?

:)
במה השתמשת ומה יש לך?
06/04/14 20:37
73צפיות
בפנטן פלוס טובה להמון דברים, לי תמיד יש שפופרת בבית, לפצעים, כוויות, שפשפות, פירסינגים מרדניים וכו', אף פעם לא מזיק.

תלוי אם הקעקוע עדיין מתקלף או לא, אם כן, עדיף לשמור עליו, אם לא, אין בעיה.
המשחה שהשתמשתי בה עד עכשיו
06/04/14 23:20
67צפיות
זו משחה שנקראת goo, קניתי אותה בסטודיו שהתקעקעתי בו.. לא משהו מוכר שאפשר למצוא בבתי מרקחת..

ויש לי בבית בפנטן (לא פלוס), וויטה מרפן.. מה עדיף, אם בכלל?

לא מכיר
07/04/14 06:51
65צפיות
אבל עד כמה שזכור לי, הקעקוע שלך נראה כל כך טוב, שאפשר לסמוך על הסטודיו.
כמו שכתבתי, עדיף פלוס, אבל אם נשארו לך רק יומיים ואת בכ"ז מתעקשת לא לקנות, זה לא ממש משנה.
אני פשוט אקנה את הפלוס וזהו..
07/04/14 09:03
47צפיות
תודה רבה! (:
º
07/04/14 09:06
5צפיות
הקעקוע הכי מטורף שראיתם
05/04/14 17:38
186צפיות
פה כל אחד ישים תמונה של קעקוע ממש מטורף (הכי מטורף) שהוא מכיר. כמובן שאפשר שתיים ושלוש אבל עדיף משהו שיגידו עליו "וואו"
לא חייב להיות קעקוע שאהבתם, או התחברתם אליו
עניין של טעם אבל אני חובב של פרטים קטנים ותלת
05/04/14 23:35
260צפיות
עניין של טעם אבל אני חובב של פרטים קטנים ותלת
מימד.

הנה העשיריה הפותחת שלי -

pavel angel
זה ממש וואו!!!
06/04/14 11:04
81צפיות
מדהים.
pavel angel 2
05/04/14 23:40
245צפיות
pavel angel 2
מדהים
º
הוא באמת וואו.
06/04/14 09:19
44צפיות
º
Alexander Pashkov
05/04/14 23:42
241צפיות
Alexander Pashkov
יפה, אבל החלק התחתון משתלב בעיני בדרך
06/04/14 11:05
78צפיות
לא מוצלחת עם החלק העליון. העליון נהדר בעיני.
º
Alexander Pashkov 2
05/04/14 23:44
175צפיות
Alexander Pashkov 2
º
Katerina Mikky Volkova
05/04/14 23:45
160צפיות
Katerina Mikky Volkova
º
Katerina Mikky Volkova 2
05/04/14 23:47
140צפיות
Katerina Mikky Volkova 2
º
Dmitriy Samohin
05/04/14 23:49
151צפיות
Dmitriy Samohin
º
Dmitriy Samohin 2
05/04/14 23:51
156צפיות
Dmitriy Samohin 2
º
לא יודע מי האומן/ית אבל אחד המדהימים
05/04/14 23:53
199צפיות
לא יודע מי האומן/ית אבל אחד המדהימים
º
שוב לא זוכר מי המקעקע/ת ? אבל מדהים
05/04/14 23:59
209צפיות
שוב לא זוכר מי המקעקע/ת ? אבל מדהים
º
סחתיין, אחי, על כולם.
06/04/14 06:15
33צפיות
º
ואוו. כל הכבוד לך.
07/04/14 10:32
14צפיות
כל מה שמקועקע על נרי...
08/04/14 11:19
106צפיות
מקועקע של ליז ומפייר.
מכף רגל ועד ראש.
מעבר לזה שהוא חתיך הורס בעיני זה באמת וואו!

טל, שקופצת לפה מדי פעם, ובעיקר קוראת אתכם באהבה נסתרת
הקעקוע הכי פסיכי Ever
04/04/14 18:20
303צפיות
(לכל הפחות בעיני)
חברים, אחרי שכבר חשבתי שראיתי את הכל מבחינת קעקועים גיליתי היום דבר חדש. לקוח חדש שהגיע לחנות היה מקועקע עם קוד QR על הזרוע שלו. כשהבחור סרק את הקוד אשכרה עלה דף הפ"ב שלו. זה היה שילוב מטורף של קעקוע סופר מדוייק עם אגו שנושק לשמיים אבל אני ממש ממש אהבתי. לא יכול להגיד מי המקעקעת אבל אגיד שלפני הקעקוע האחרון המליצו לי עליה ושהיא ירושלמית.
שבת שלום ושנזכה לראות עוד קעקועים כל כך מדוייקים ומקוריים
44 יום לקעקוע הבא
אוֹרי כבר מזמן לא 22
לי אישית זה קצת צורם.
04/04/14 20:42
191צפיות
אבל כמובן - כל אחד ומה שהוא מתחבר אליו.
אני פשוט נורא נורא נורא אנטי פייסבוק, וגם לא משתגע על תרבות הסמארטפונים.

ולקעקע את זה על עצמך נראה לי קצת..."מראה שחורה" כזה. לא יודע.
שמו פה לינק לקעקוע כזה פעם...
04/04/14 21:14
136צפיות
כשהקוד הזה עוד היה חדש יחסית.
לי אישית זה נראה סתם דבילי. בטח ובטח אם השטות הזאת שולחת אותך לעמוד פייסבוק
[במילים אחרות: כמה מושפע אפשר להיות??]
מקורי זה לא ממש
04/04/14 23:35
145צפיות
כמו שנכתב מעליי, כבר פרסמו פה פעם קעקוע כזה.
אבל אם בעוד 10 שנים פייסבוק יסגר? הקעקוע כבר לא יהייה מגניב ושימושי. אבל אוליי הילדים שלו יהיו משועשעים מהסיפור "כשאני הייתי צעיר... הטלפון שלי יכל לסרוק את הקעקוע הזה ולהעביר אותי אוטומטית לאתר אינטרנט שדרכו יכלתי לתקשר עם כל החברים שלי" (בקצב שהטכנולוגיה מתקדמת יש לי הרגשה שזה ישמע קצת מגוחך בעוד 10 שנים)

אני לא מבינה למה לקעקע ברקודים למיניהם אבל זה בסך הכל קעקוע ניטרלי ולא פוגעני שאולי יהפוך בעתיד לסיפור נחמד.
º
05/04/14 00:08
15צפיות
כמו שגורי אלפי (ה-) אומר: "כן א ב ל..."
05/04/14 06:36
193צפיות
מה אם הקוד מוביל לאתר בבעלותכם, שמשמש רק כ"מקפצה" (או קישור מהיר) למשהו אחר? (נגיד, מעביר ישירות את הגולש,כסוג של TinyUrl, לקישור שונה)
היום זה שיר שאתם מאוד אוהבים ומצאתם ביו טיוב, מחר זה לספר טוב שהתרשמתם ממנו מאוד, למחרת לצילום אדיר שהתחברתם אליו מאוד באתר של נשיונל ג'אוגרפיק ובשבוע הבא זה יהיה מאמר לוחמני שמתאים מאוד לאידיאולוגיה שלכם.... וכן, בעוד חודש הוא גם יקשר במשך שבוע (או יותר, זה שלכם ואתם בוחרים), לפרופיל דף הפייסבוק שלכם.

בצורה כזו, קעקוע אחד יכול לסמל עבורכם כל כך הרבה דברים... והוא גם מתאים עצמו לתקופה בה אתם נמצאים + משתנה בהתאם למצבי הרוח שלכם. אבל הוא תמיד תמיד נשאר שלכם ומייצג אותכם.
אבל יש עוד נקודה מעניינת לסיפור
05/04/14 08:26
120צפיות
והיא איכות הקעקוע.
קוד כזה חייב להיות מקועקע בדיוק של מילימטרים אחרת הכל הולך פארש והיא עדיין עשתה אותו למופת ולא פספסה שום נקודה. איכות עבודה מדהימה
זה העתק הדבק...
05/04/14 15:49
106צפיות
לא אמור להיות כזה מסובך..
ובכללי ניראה לי רעיון לא משו לקעקוע.. אנשים בשנים האחרונות חיים דרך הפייסבוק במקום דרך החיים.
לדעתי בלבד- אידיוטי.
לדעתי, לא נכון.
05/04/14 17:30
74צפיות
בכל קעקוע גם אצל גדולי המקעקעים אומרים לך לבוא כעבור חודש לתיקונים, במקרה הזה אי אפשר לתקן וזה חייב להיות מדוייק ברמה מילימטרית ע"מ שיוכל להסרק. לעניות דעתי זה הרבה יותר מסתם עבודת העתק הדבק כי זה דק ומדוייק.
º
גאון!!!!!!!!!!
05/04/14 15:45
29צפיות
º
06/04/14 04:57
6צפיות
נראה לי שאני יודעת
07/04/14 11:10
105צפיות
על איזו מקעקעת אתה מדבר:)

ובעניין הברקוד, לא אוהבת את הקעקועים הנרקסיסטיים האלו...קישורים לפרופילים, שמות, תמונות וכו...
º
מיזמן שלא היה מפגש , יש הענות לאחד שכזה ?
04/04/14 00:01
57צפיות
רק תגידו מתי ואני שם.
04/04/14 09:10
76צפיות
השאלה היחידה היא מה קורה עם אלה, כי היא אמורה ללדת כל דקה.
אני אמורה ללדת במהלך השבוע הבא..
05/04/14 09:01
108צפיות
אם ז מתאים לכם אפשר לארגן מפגש שבת, כך שאוכל להגיע עם כל המשפחה...או שתארגנו מפגש בלעדי..זה גם בסדר גמור מבחינתי:)
מבחינתי לא.
05/04/14 10:07
84צפיות
ואין שום סיכוי שהמשפחה שלי תרצה לבוא איתי.
º
כל תשעה חודשים אותו תירוץ :)
05/04/14 12:43
17צפיות
º
חחח:)
05/04/14 14:14
14צפיות
גם לי בא!
06/04/14 22:28
53צפיות
לאיזה המבורגר הולכים?
º
07/04/14 06:52
8צפיות
מעדיף אחרי ה-18 בחודש הבא
07/04/14 10:37
27צפיות
שאוכל כבר להשוויץ באובליקס ודוגמטיקס שהולכים להצטייר לי על הירך. שילכו קיבינימט כל המועדים עד מאי שמונעים ממני לקבל תור יותר מהר.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום