בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
האדם משחר בריאתו עשה הכל במו ידיו, אם מתוך יצר ההשרדות ,ואם מתוך הרצון ליצור במו ידיו.

תכונה בסיסית זאת נמצאת אצל כל אחד מאיתנו עד היום. הרצון ,האהבה ,והסיפוק שיש לנו לעשות במו ידנו .

מקווה לצור בית לכל העושים במלאכה - במו ידהם.

הפורום יהיה פתוח לכל נושא , מתוך שיתוף של ידע בכל תחום שתמצאו לנכון לעלות. וזאת מתוך כוונה לעשות זאת במו ידנו.

הוצאת כיריים
18/05/14 14:37
61צפיות
שלום,
יש לי כיריים גז- המחוברים לשיש אך לא!!! מחוברים לגז !
איך אני יכול להוציא אותם אני לא רואה אף בורג שמחובר מלמעלה/למטה.... רק סוג של חומר אטימה כמו תערובת של סיליקון ופלסלינה...
תודה לעוזרים.
זה לא מחובר עם ברגים/חורים
18/05/14 15:10
54צפיות
אמור להיות
לא תמיד שמים הברגה שמחזקת לשיש מלמטה -
יש מגרה מתחת לכירים
להוציא אותה ואז אפשר לראות את כל המבנה .
סיליקון /רובה
אפשר לשים אחר כך שוב
הוצאת שיש
18/05/14 16:03
55צפיות
לא הצלחתי להבין איך מוצאים פשוט לדחוף בחוזקה?? מלמטה?
º
לחתוך את המרק מסביב עם סכין יפני
18/05/14 17:17
36צפיות
בנוסף למרק...
18/05/14 19:51
49צפיות
יתכן שהכיריים מהודקים עם קליפים אל השיש.
הגישה לשם כפי שהציעו לך, לפנות את הארון מתחת לכיריים ולאפשר גישה/הצצה על תחתית הכיריים מכיוון פנים הארון.
איך אני יחתוך
19/05/14 10:01
38צפיות
איך אני יחתוך את המרק הרי הכיריים יוצאים קצת לבחוץ והמרק נמצא 1-2 ס"מ בפנים. אז איך אני יגיע למרק?
סיוע בתכנון מתקן קיבוע לרמקול רצפתי
18/05/14 09:26
173צפיות
סיוע בתכנון מתקן קיבוע לרמקול רצפתי
שלום לכולם,
חשבתי בהתחלה לבנות קודם כל את הפרויקט ואז להעלות כסיכום, אבל החלטתי ששווה לנצל קודם חוות דעת ואולי הצעות לשיפור.
המצב הנתון - יש בסלון מערכת קולנוע ביתי עם זוג רמקולים רצפתיים ותיקים ואהובים (Tannoy Mercury M4).
החידוש - יש ילדון בבית, בן 9 חודשים, שמתחיל לזחול ולהיות סקרן...
האתגר - לקבע את הרמקולים במקומם, ללא קידוח ברצפה ו/או בגוף הרמקול.
הרעיון - ניצול ארבעת התבריגים הקיימים בתחתית הרמקול (אשר שימשו עד כה לחיבור ספייקים / רגליות), ויצירת מתקן אסתטי לעיגון לקיר האחורי.
התכנון הראשוני, בתמונה המצורפת:

דרך הפלטה התחתונה יועברו 6 ברגי M6x10 שיוברגו לתחתית הרמקול (ויהודקו לפלטה באמצעות שייבות ואומים כמובן). בתחתית הבורג - ייתכן ואבנה בסיס מעץ (דיסקית עגולה עם קדח מתאים לראש הבורג, לא מופיעה בשרטוט).
בחלק האחורי, המרכיב הניצב יחובר בהדבקה ובאמצעות 2 ברגי סיבית למרכיב האופקי (הפלטה). 2 ברגי M6x10 נוספים שיגיעו מהרצפה יעברו גם הם דרך הפלטה לתוך הניצב (אולי כדאי להכניס תותב / להבריז את החלק הניצב? זה אפשרי?), להוספת קשיחות.
החלק הניצב יוצמד לקיר באמצעות שני ברגי 8 מ"מ, 100-140 מ"מ אורך (עוד לא נקנו).
הלייסט בחלק האחורי היא למען הצמדה לקיר, תוך התחשבות בפנל התחתון של הקיר.
הוא יוצמד לחלק הניצב בהדבקה לפני הקידוח להחדרת הברגים לקיר.
כך אקבל יציבות גם לצדדים, גם כלפי מעלה ואשמור על מראה אסתטי מספיק לטעמי (בצביעה דומה לרמקול / צבע שחור).
כמובן שהפינות יעוגלו קלות (גם בחזית וגם הפיאות הצדדיות) למניעת פגיעה (פשוט לא היה לי זמן לעבוד על איך בדיוק לעשות את זה בתוכנה... חדש יחסית. מניח שעם קשתות אבל בעתיד).

אשמח לחוות דעת והצעות.
קבצי ה- sketchup זמינים בקישורים הבאים, קנה המידה אמיתי:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/outMaavaron.aspx...
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/outMaavaron.aspx...

איור הרמקול הורד מה- 3D warehouse ועבר התאמה לגודל הרמקול שברשותי (הרמקול בתמונה היה במקור ה- M1, המדפי מאותה הסדרה).
º
למטה / אלכסוני
18/05/14 09:27
90צפיות
למטה / אלכסוני
תודה כמובן לעונים :)
18/05/14 09:28
42צפיות
וגילוי נאות קטן - ההודעה פורסמה לפני מס' ימים בפורום "נגרות ואומנויות בעץ" ולא קיבלתי כמעט הערות.
לא הייתי בטוח אם בגלל שלא היו והתכנון טוב או שסתם לא קיבל מספיק יחס, אז החלטתי לפרסם גם כאן.

תודה :)
באיזה גובה כל העסק הזה ?
18/05/14 12:20
57צפיות
לא תאמין, עם כל הדמיון הקודח שלי, היה לי קשה לפענח מה אתה רוצה....

אם הכוונה שזה יהיה צמוד לרצפה, לא הבנתי איך תצמיד גם לקיר וגם לרמקול.....או שזה יבלוט מצידי הרמקול....

ואיך שוטפים ? גם היום למשל ?

במקום כל העסק הזה, הייתי תולה את הרמקולים על מתלים , זה יפגע בתפקוד שלהם ?
המתלה הכי פשוט זה לייסט ברוחב כמה ס"מ שחוצים אותו באמצע ב 45 מעלות. חלק אחד מחברים לקיר, את השני חבר לרמקול.
חחח, לי זה היה ממש ברור... אולי לחובבי אודיו
18/05/14 12:46
64צפיות
הרמקול בגובה 90 ס"מ.
בתחתית שלו יש ארבע הברגות שמהוות חלק מהגוף. לרוב הן מהוות בסיס להברגה של ספייקים (ראה למשל בדוגמה הזו - רמקול אחר): http://www.hometheaterhifi.com/volume_14_2/images/...

אני מתכוון להשתמש בהברגות האלו, להבריג פנימה ברגי M6 באורך 10 ס"מ (אורך התבריג פנימה הוא 2 ס"מ), להעביר את הבורג דרך חור בפלטה ולהדק אל הפלטה עם אומים ושייבות תואמות (אחרי קיבוע הפלטה לקיר וקיבוע).

אלו רמקולים רצפתיים - אי אפשר לתלות אותם ישירות על הקיר או למקם על מדף, וגם אי אפשר להצמיד אותם לקיר כי הכבלים מתחברים מאחוריהם (יש מרווח מינימלי של בערך 5 ס"מ).
החורים בתחתית הרמקול מוברזים/עם אינסרט?
18/05/14 13:07
42צפיות
אם כן, אז מה התפקיד של האומי והשייבות?
עם אינסרט.
18/05/14 13:11
42צפיות
התפקיד של האומים / שייבות הוא הקיבוע לפלטת עץ עצמה (אני לא רוצה שהיא תשב נשענת נגד הרמקול עצמו, אלא שהרמקול "ירחף".
מה המשקל שלהם ?
18/05/14 13:52
37צפיות
החיבור שאת מתכנן לא נראה לי חזק מספיק.

חשוב על מתלי L מתכת לפחות 30 ס"מ על הקיר, וכמה ברגים.
ברור לך שאתה בכל מקרה צריך להשאיר מרווח למטה ?
המשקל הוא בערך 12 ק"ג
18/05/14 16:08
45צפיות
מתלי L של 30 ס"מ אני לא אתלה (מאוד לא אסתטי... הרמקולים בסלון).
אני כן יכול להגביה את הצלע האחורי הצמודה לקיר (עם האינסרט שמאחוריה), נניח לכ- 20 ס"מ במקום 10, ולעגן אותה עם פרופיל נוסף לפלטה התחתונה (בהדבקה עם דיבל לחיזוק, ואז לעגן לקיר עם 4 ברגים במקום שניים.

נשמע טוב יותר?
תפסת את הכיוון.....
18/05/14 18:08
48צפיות
ה L  כפי שהוא נראה בכתיבה.
ה 30 ס"מ אמור להיות מאחורי הרמקול, ולא מתחתיו. וכל זאת במקום להגביה את הצלע של הקיר.

אני לא סומך על חיבור  שתי פלטות ב 90 מעלות שיחזיקו את המשקל שציינת לאורך זמן.
עכשיו אני מבין מה לא היה ברור
19/05/14 14:41
32צפיות
המשקל לא יישב על הפלטה. הברגים (שיוברגו לאינסרט בתחתית הרמקול ומשם יעברו ויקובעו לפלטה) ימשיכו עד הרצפה וינוחו עליה (או על דיסקיות מתאימות). הם אלו שיישאו את המשקל.
הקיבוע הוא רק למניעת נפילה.
אה....
19/05/14 14:48
30צפיות
לא אוהב פתרונות כאלה...ברגים עד הרצפה ?
זה ממש לסבך את מה שלא צריך....

אני בדעה של L , פתרון אלגנטי ויעיל.
לא תולה את הרמקול, זו לא אפשרות מבחינתי
19/05/14 14:52
44צפיות
הוא לא בנוי לזה, זה ישפיע על הצליל (מניסיון עם רמקולים מדפיים שכן בנויים לתלייה), ואני לא אסמוך על זה גם אם זה יהיה מבוטן לקיר (ולא רק מתלה ממתכת)...

תודה בכל אופן :)
º
טוב, זה מה שקורה שצלילים לא מדברים אלי.....
19/05/14 21:24
21צפיות
º
לקחת בחשבון שזה ישגע את השכנים ?
20/05/14 07:21
27צפיות
למה?
20/05/14 07:29
30צפיות
הרמקולים עומדים על ספייקים כבר 3 שנים... והקיר זה בנייה טרומית, והוא פונה לחדר המדרגות כך שאין שכן צמוד.

פספסתי משהו?
º
הרצפה ?
20/05/14 07:52
17צפיות
מה ההבדל בין הספייקים עליהם הרמקול עמדו קודם
20/05/14 11:02
24צפיות
לבין הברגים עליהם הם יעמדו עכשיו?
סתם השתעשתי לי במחשבות.....
20/05/14 11:28
30צפיות
ארבע ברגים , עם סיכוי סביר שלא יהיו מפולסים, מתופפים על הרצפה....

לפחות תשים גומיות מתחת.
כבר כתבתי למעלה שייתכן ואבנה להם בסיסים מעץ
20/05/14 11:39
20צפיות
(דיסקית עגולה, עם קדח בחלק העליון שאליו ייכנס בלחץ ראש הבורג).
ממליץ על חומר אלסטי, גומי.
20/05/14 12:21
21צפיות
לא יודע כמה שזה יעזור. אבל זה ישכך הרבה יותר טוב ממשהוא קשיח.
יש לי יריעת גומי דקה (כזו שמדביקים לתחתית
20/05/14 12:28
26צפיות
רגליים של ריהוט).
אולי באמת אדביק טבעת ממנה לתחתית כל בורג ואסתפק בזה.
יחסוך לי גם את ניסור וליטוש הדיסקיות.
º
20/05/14 14:23
4צפיות
אם הבנתי נכון את התיאור
18/05/14 14:39
63צפיות
הכוונה שלך היא שאחרי שמצמידים את המדף לקיר יש לך גישה להברגה בלבד של ארבעה ברגים שניתן לסובב אותם (עם האצבע).
על הברגים האלו אתה מלביש אום ושיבה אבל לא מהדק עד הסוף
עכשיו אתה מניח על הברגים את הרמקול ומבריג עם האצבע עש לעומק האינסרט (עם אין לו עומק מוגדר שעוצר את הבורגר כדאי להוסיף עוד אום על הבורג לנעילה)
בשלב אחרון אתה מהדק את האום עם השיבבה כדי לנעול את הבורג ביחס למדף

אם כך - נשמע הגיוני

יש עוד אופציה.
יש ברגים שלמעשה נראים כמו מוט הברגה קטן עם הברגות הפוכות בכל קצה
ואז אתה יכול לעשות אינסרט של הברגה במדף שמחובר לרצפה (גם זה אביזר קיים) וכל עבודת החיבור נעשית מעל המדף
הבנת כמעט בדיוק :)
18/05/14 16:09
45צפיות
הפלטה לא תהיה צמודה לרצפה (בשביל נושא שטיפה וכו').
היא תנוח על ארבעת ראשי הברגים (ישירות או עם תושבות שאני אכין מעץ עם שקע לראש הבורג).

חוץ מזה, הכל נכון.

לרמקול יש מעצור בערך 2 ס"מ פנימה, אבל אני מתכוון לשים עוד אום ושייבה מתחתיו לאחר הפילוס בכל מקרה.
שאלה על ערסל שכיבה שמתהפך -
18/05/14 08:54
66צפיות
יש לנו בגינה ערסל שכיבה ליחיד (זהה לזה שכאן בקישור), שמחובר בשני קצותיו לעמודי הבטון של המרפסת.

ובכן, כמעט כל מי שמתיישב עליו בפעם הראשונה, גומר בהתהפכות מהירה אחורה.

רציתי לשאול....אם נראה לכם שערסל כזה, אבל זוגי, או כזה שאין לו מקלות עץ בקצוות - הם יהיו יותר יציבים למתיישב בפעם הראשונה?

בקיצור - איזה סוג של ערסל נראה לכם הכי פחות נוטה להתהפכות?

ורק כדי להבהיר - זו איננה פרסומת למוצרי אמגזית, אלא התלבטות לפני קנייה....לאו דווקא מאמגזית.
ערסל לא אמור להתהפך. אז יש שתי אפשרויות
18/05/14 10:44
46צפיות
ייתכן שהערסל מתוח מדי בין העמודים. הוא אמור להיות די שקוע כשיושבים עליו.
ועוד אפשרות היא שצריך לדעת להתיישב על ערסל. זה לא כורסה שאפשר ליפול עליה לאחור בלי חשבון. זה יותר כמו נדנדה.
השאלה, אם יש ערסלים -
18/05/14 10:47
38צפיות
שגם כשמתיישבים עליהם קצת פחות בזהירות, עדיין לא מתהפכים?
כן. ערסלים ששוקעים מספיק.
18/05/14 11:22
43צפיות
תדמיין קו ציר שעובר בין שתי נקודות החיבור של הערסל לעמודים.
עכשיו, מתי אתה מתהפך? כשמרכז הכובד שלך הוא מעל הקו הזה. כל זמן שמרכז הכובד שלך היא מתחת לקו, לא תתהפך. כשאתה יושב ומרים את הרגליים, מרכז הכובד שלך עולה כמעט עד החזה. כלומר כמעט כל הגוף צריך להיות מתחת לציר הערסל כדי שלא תתהפך. וזה נכון לכל סוג של ערסל.
זה לא רק זה
18/05/14 13:52
34צפיות
קח ערסל כמו שיש לו, ותדמיין מה קורה אם מתישבים לא בדיוק באמצע. אם מתישבים בצד, יש שאיפה של מרכז הכובד להגיע את מתחת לקו הציר, וזה מה שגורם להתהפכות.
נכון, כי בצד אתה יושב יותר גבוה
18/05/14 13:59
27צפיות
והוא לא יכול לשקוע מספיק.
ושכחתי שנקודות הציר הן לא רק החיבור לקיר, אלא גם החיבור לערסל בנקודה שבה כל החוטים שלו מתחברים לטבעת אחת.
חסימת חריץ כדי למנוע כניסת תיקנים?
18/05/14 01:30
70צפיות
אני עובר לדירה בבניין ישן מאוד, ובאחד הקירות החיצוניים שלה מותקן ארון מובנה מעץ, שמצאתי בו ביצים של תיקנים.
בקצה הארון (אי אפשר ממש להגיע לשם עם הידיים) שמתי לב שיש חריץ שנכנס דרכו אור מבחוץ, כלומר ייתכן שדרכו גם נכנסים חלק מהתיקנים.
הזמנתי הדברה בלי קשר, אבל האם כדאי גם לחסום את החריץ איכשהו? האם לנסות להדביק שם מסקנטייפ, או אולי לקנות קצף פוליאוריטן ולרסס? מה מומלץ..? (בסופו של דבר תיקן תמיד יוכל להיכנס גם מהחלון, אז אני לא בטוח אם כדאי או לא להתעסק עם זה)
º
קנה מסטיק אקרילי, בא בשפורפרת.
18/05/14 08:28
42צפיות
ארון נעליים
17/05/14 23:26
60צפיות
כשפתחתי ארון נעליים משבר לי ציר העגול מפלסטיק. איפה אפשר לקנות צירים מפלסטיק לארון נעליים ??.
צלם, אולי אפשר לתקן.....
18/05/14 21:40
27צפיות
זה חלק שאני לא מאמין שתמצא בחנויות בפרזול. אלה רק אצל היצרן של הארונית, או מי שמייצר לו....
תריס חשמלי חורק \ מרעיש
17/05/14 18:30
42צפיות
פרסמתי פה בעבר וקיבלתי תגובות מועילות ביותר שהובילו לפתרון קל, זול ומוצלח במיוחד... מה שנקרא "קניתם אותי"

ברצוני לשאול שלה נוספת:

לאחרונה התריס החשמלי אצלי התחיל להרעיש. צירפתי תמונות "אילוסטרציה" להבהיר איזה סוג מדובר - זה תריס ארגז חיצוני עם שלבי פלסטיק (סטנדרטי לחלוטין).
הרעש נשמע כמו חריקה מתמשכת כל עוד הוא עובד. זה קורה גם כסוגרים וגם כשפותחים וכן יש "קפיצות" קלות כשאר מתחילים לסגור.
ברור לי שמשהו מתחכך עם משהו ושיש הפרעה, אני מניח מהצטברות אבק או משהו, היות ולא נכנס לשם שם גוף חיצוני.

ניסיתי לרסס ב-WD40 כדי לשמן קצת ולהפטר מאבק שדי בטוח שהצטבר בפנים, אבל בנתיים ללא הצלחה.
הם למישהו יש ניסיון עם זם? מכיר מה כדאי לנסות?

חוץ מזה - יש בורג שהחליד ונתקע במעטה של התריס ככה שאין לי גישה מלאה פנימה. הראש נאכל והמברג לא יכול להתמודד. ניסיתי לדפוק עליו קצת ולנסות לשחרר גם מכאנית וגם אם WD40 עליו מבפנים ומבחוץ. אולי גם יש הצעה לזה?

תודה רבה!
זה בטח לא אבק....
17/05/14 20:45
38צפיות
קורה שאחד השלבים זז ולא יושב במקום, או שאחת מרצועות המשיכה של המנוע נקרעתץ

חייבים לפתוח ולראות מה קורה.
החלפת גרניט פורצלן שבור
17/05/14 17:56
198צפיות
החלפת גרניט פורצלן שבור
אריח בן 20 ששימוש כרצפה במטבח.
אריח אחד נשבר - מצורפת תמונה
יש לי אריחים ספר - מה לבצע? חשבתי לשבור עם פטיש ואיזמל את האריח השבור
ואז להדביק (עם מה) את האריח החדש? איך אני יוצר את גימור הבטון (כלומר צבע בטון בין האריחים- כמו שאתם רואים בתמונה)?

תודה ,
תקריב אחרי שמעט שברתי עם מברג ופטיש
17/05/14 17:59
140צפיות
תקריב אחרי שמעט שברתי עם מברג ופטיש
כדי להבין מה קורה מתחת לאריח... כלומר האם מחכה שם בטון או משהו...
ראיתי עכשיו מספר סרטונים ביוטיוב בנושא-איך לא
17/05/14 22:31
105צפיות
לשבור רצפות מסביב?
ראיתי שבסרטונים משתמשים בדיסק / כלי ייעודי להוצאת רובה
רק שכאן הרווח כמו שאתם רואים מאד צפוף..
האם עצם העובדה שהבלטה כל כך סדוקה אמור לעזור?
להוציא בכח ....
18/05/14 08:30
105צפיות
לשבור עם מברג מתחת לשברים מה שלא יוצא בקלות.
את הרובה שנשארת על הדפנות, לגרד עם כלי חד.
להדביק את המרצפת החדשה עם דבק קרמיקה, יש מוכן שנקרא שרמיק.
עד כמה שאני יודע -
17/05/14 22:52
102צפיות
את הרובה מוציאים עם מכשיר (מעין סכין מחוספסת כזו) לגירוד רובה - חפש בכל טמבוריה, עולה כמה שקלים.

כדי שלא ייפגעו האריחים הסמוכים תצטרך להוציא את הרובה טוב טוב, ולעבוד אח"כ לאט לאט ובזהירות, במכות קטנות, עד פירוק האריח השבור.
תודה , האם לדעתך סופר 7 מתאים להדבקה של
17/05/14 22:58
76צפיות
אריח כזה בודד?
או שכדאי לקנות חומר ייעודי בכל זאת?
סופר 7 נשאר קצת רך לנצח
18/05/14 00:08
85צפיות
לכן לא מתאים להדבקת ריצוף בה רוצים דבק קשיח
קודם תוציא ותבדוק מה יש למטה
18/05/14 10:19
65צפיות
אם זה קרמיקה שמודבקת על רצפה, אתה יכול להדביק עם כל מה שכתבו כאן. הכי טוב דבק קרמיקה.
אם זה על חול, זה כבר עניין אחר.
תודה לכולם, ביצעתי ..
18/05/14 11:23
80צפיות
תחת אזור השבר היה באמת חלל (לא שמו חומר כנראה באזור ולכן היה שבר)
עברתי עם סכין יפנית מסביב ופשוט נתתי מכות פטיש עד שהבלטה נשברה כליל (כאמור היא כבר היתה סדוקה... מה שמדהים זה שיצא ניצוצות [למה?])
תחילה שמתי חומר מיועד לזה שקניתי שטמבוריה=בחלל הריק ובנוסף בקצוות (מקום שהיה קיים חומר ולא רציתי לשבור אותו שמתי נקודות של סופר 7 כדי שיחזק
הבטלה לא חזרה היטב למקום (למרות שמדובר באותה בלטה בדיוק)
שייפתי מעט את הצדדים של הבלטה עם נייר זכוכית גס כדי שייכנס...בסופו של דבר עם פטיש גומי הצלחתי לשבור בלטה אחת , את השניה הצלחתי להכניס (נתתי מכות קלות לבלטות ליד כנראה שזזו מעט ממקומם) - המצב נראה טוב מאד -כמעט מושלם (אם ממש מתאמצים שמים לב להבדל גובה עם פלס אבל בעין לא שמים לב כלל..)
פשוט לא רציתי להכנס למחשב שאני שובר את הבטון מתחת ומגיע לחול והשד יודע מה..- האם לדעתכם צדקתי? האם כדאי לנסות להוציא את הבלטה (עם פומפה זה עבד מעולה) ולנסות להגיע לפלס מושלם?

אני הייתי עוזב את זה.
18/05/14 11:35
68צפיות
קשה מאוד להגיע לגובה אחיד עם שאר המרצפות כשאתה מחליף מרצפת אחת. אם לא רואים את זה, לדעתי זה מספיק טוב. הסיבה שהיא לא חזרה למקום, היא שהרצף לא השאיר רווחים, שזו עבודה לא נכונה. אמורים להיות רווחים של לפחות 2-3 מ"מ שאותם ממלאים ברובה.
אחלה. הפתרון של שילוב דבק רצפה וסופר 7 נשמע
18/05/14 11:49
61צפיות
הגיוני?
כלומר - מילאתי באזור החסר דבק רצפות ייעודי
ובמקום שהיתה תשתית טובה- נקודות של סופר 7 (כי לא רציתי לשבור..)?
לא כל כך משנה. אם יש תמיכה מתחת למרצפת
18/05/14 12:03
49צפיות
והיא דבוקה למקום, זה בסדר גמור. יש פתרונות יותר מוצלחים, אבל אין סיבה לפרק ולשנות.
תודה. מה הפתרון היותר מוצלח? יש לי בלטה נוספת
18/05/14 12:07
38צפיות
שנראה לי שהגיע גם זמנה .. (יש בה סדק שמתפשט)  אני  מניח שגם בה אגלה חוסר בחומר וכו'
אם מתחת לבלטה יש משטח בטון ישר,
18/05/14 12:28
46צפיות
וכשאתה מניח אותה היא יושבת טוב, אז כל מה שצריך זה דבק דליל כמו קלסימו. אם
אם חסר חומר ורואים חול, אז הדרך הקלאסית היא לעבוד עם טיט. אבל זה לא קל למי שאינו רצף מקצועי. אני הייתי ממלא חומר עד ליצירת שכבה מוצקה מתחת לבלטה, נותן לזה להתייבש, ואז מדביק עם דבק קרמיקה. אתה מורח את הדבק בפסים על הבלטה (יש כלי שמיועד לזה), מניח אותה ולוחץ עד שהיא בגובה הנכון.
נשאר רק לשים רובה.. תעלומה - איזה צבע זה?
18/05/14 21:50
45צפיות
אפור ? שחור? איזה צבע לדעתכם הכי קרוב למה שרואים בתמונה?
º
אפור לרוב נותן מענה
19/05/14 07:15
29צפיות
השאלה היא אם כדאי בכלל לשים רובה
19/05/14 07:26
37צפיות
בגלל החשש משוני בצבע
האם לרובה יש שימוש פונקציונאלי פרט לאסטטי?
פשוט בקושי רואים כרגע שאין רובה ...
זה לא טוב שאין רווח....
19/05/14 07:29
44צפיות
אבל זה המצב אצלך, ולא תוכל לשנתו כרגע.
רובה מעבר שהיא עוזרת להדבקה, מונעת כניסת נוזלים למתחת לריצוף.
הבנתי,תודה,אגב - למה חשוב הרווח?
19/05/14 07:59
30צפיות
פרט לכך שיהיה אפשר להוציא ולהחזיר בלטה בודדת?
כאמור - הקונפיגורציה הנוכחית מחזיקה כ 20 שנה (כולל אריחים זהים ברווח זהה על הקירות )
הרווח חשוב כדי שתחדור אליו כמות של רובה.
19/05/14 10:17
31צפיות
כשיש רווח אפסי, הרובה לא ממלאת אותו, רק מכסה מלמעלה, אבל המים כן חודרים.
אני לא מצליח להבין -
19/05/14 10:35
36צפיות
למה לא עושים רובה נוזלית יותר, או בכלל מחומר אחר (לא צמנטי), כזו שתוכל לחדור גם במרווחים קטנים, שלא תקלוט לכלוך ותהפוך לשחורה עם הזמן, ושגם לא תספוג מים.

בכלל, יש יותר מדי דברים בענף הבניין שפשוט לא מתאימים כבר לשנה שבה אנחנו נמצאים. איטום קירות, איטום תקרות, איטום חיבורים ונקודות השקה של הקירות עם רכיבי אלומיניום......הכל נעשה כמו לפני 50 שנה.
קראתי על רובה ב 500 שקל ל 5 קילו
19/05/14 11:25
45צפיות
אולי היא כזאת? חח
מים חודרים גם למרווח אפסי. כלומר גם
19/05/14 13:28
46צפיות
בין שתי בלטות צמודות. רובה בחיים לא תחדור לשם כך שזה מצב בלי איטום. רובה איכותית לא סופגת מים ולכלוך.
מסמרים לאקדח מסמרים של DeWalt
17/05/14 00:19
136צפיות
מסמרים לאקדח מסמרים של DeWalt
היי,
לאחרונה ביצעתי רכישה של אקדח מסמרים של DeWalt (אמור להגיע מחו"ל בשבוע הבא).
*מיותר לציין שיצא לי להתנסות איתו והוא פשוט סוס עבודה, הוא מכניס בקלות מסמרים של 90ממ לעץ, וחוסך המון זמן!!! (במיוחד למי שמתעסק בתשתיות לדקים ופרגולות).
וכמובן שהוא 100% נייד (נטען עם סוללת 20 וולט מיוחדת שמתאימה ל700 מסמרים).

בעיקרון יש באיביי לא מעט דילים למסמרים הנ"ל, העניין הוא שהמשלוח דיי יקר.

האם מישהו כאן בפורום מכיר חנות או ספק בארץ שמתעסק עם מסמרים שמתאימים לאקדח מסמרים של 33 מעלות?

תודה לעוזרים
º
נסה אצל "אלקום" ביפו..
17/05/14 01:33
42צפיות
ספר לנו על הרכישה....
17/05/14 09:01
85צפיות
מאיזה אתר ?
כמה עלה ? הכל , כולל משלוח ?

אתה צופה למיסים ?

לקחת בחשבון את מתח המטען ?
עוד שאלה
17/05/14 09:07
77צפיות
יצא לי לעבוד עם אקדח דומה של חברה אחרת, וההפעלה היתה עם גז. הבטריה שימשה לניצוץ ולקרור על ידי מאוורר. גם כאן זה ככה, או שאין כאן בכלל מיכל גז?
היי...
17/05/14 11:56
76צפיות
הכלי עובד 100% על סוללה (20V).
גם לי יצא לעבוד על אקדחים של גז ולחץ אוויר (קומפרסור), הם היו מעולים, אבל לגז יש חיסון גדול שצריך להשקיע סכום נוסף של כסף בין עבודות, וללחץ אוויר יש חסרון גדול שהוא לא ממש נייד, והוא עשה רעש מעצבן בין כל דפיקה וכמובן שהיה צורך בחיבור לקומפרסור על מנת לבצע את העבודה (ולך תחבר קומפרסור על איזה גג שאתה בונה).

אם יש כאן חבר'ה שעובדים עם עץ, אל תחשבו פעמיים, לכו על המכשיר הזה, אני עשיתי סקר שוק רציני, והוא נתן בראש לכולם.

חבל רק שאין יבוא שלו לארץ, דיברתי אפילו עם ארגנטולס בנוגע לאקדח של מקיטה שהוא גם טוב, והם אמרו לי שאין כדאיות כלכלית לייבוא שלו (או במילים אחרות - הם חושבים שקצב המכירות שלו בארץ יהיה נמוך).

זה הבעיה במנטליות הבניה שלנו, אנחנו מתחילים לעבוד עם כלים איכותיים רק מספר שנים אחרי שהם מגיעים לאירופה \ ארה"ב, חבל...

תתחדש, ותהנה.
17/05/14 20:36
45צפיות
חברת דה וולט, היא חברת בת של בלאק אנד דקר. ברר איתם את נושא היבוא לארץ. אולי הם יוכלו לעזור לך, גם בנושא המסמרים.
תשובות:
17/05/14 11:50
93צפיות
ניתן להיכנס לאתר "Dewalt" ולאחר שאתה בוחר את הכלי שאתה מעוניין לרכוש, הוא מפנה אותך לעמוד של דילרים שמשווקים את המכשיר, בדקתי את כולם, ומצאתי דיל הזוי של 169$ ל24 שעות בלבד (בדר"כ הוא נמכר באיזור ה400$), כמובן שקפצתי על הדיל, הזמנתי אותו עם דואר אוויר מהיום למחר (לכתובת בארה"ב של Buy2USA) - המשלוח המהיר הזה עלה 40$, אבל זה עדיך מאשר לחכות שבוע לפחות עד שזה יגיע לכתובת האמריקאית.
הוא הגיע לשם אתמול, הם עשו את כל החישובים שלהם, והם רשמו שדואר אוויר לישראל עם ביטוח, זה עוד 120$ (כולל משלוח עד הבית ועלויות מכס).

אז בחישוב קל:

169+40+120 = 329$ (1185 ש"ח כולל מע"מ).

הערכה כוללת את האקדח, סוללת 20V, מטען מהיר, מזוודה קשיחה.

*בעניין מתח המטען - הוא מתאים ל110V בלבד!
אבל חשבתי על זה עוד לפני ההזמנה, יש לי שנאי חזק (התאים בזמנו לXBOX אמריקאי, אז הוא בקלות יסתדר עם המטען).

-מסיבה לא ברורה אין דרישה גדולה לאקדחי מסמרים בארץ, אני באמת לא מבין למה - מדובר בכלי מעולה, וזה הכלי העיקרי שקבלני העץ בארה"ב עובדים איתו, הוא מאוד אמין וקל להפעלה, והוא מספק עבודה איכותיות וחזקה בזמן שיא.

נ.ב

הסכום יצא נמוך בגלל המבצע בארה"ב, חשוב לי לציין שגם אם הייתי צריך לשלם פי 3 זה עדיין היה שווה (מברגה עם מטען וסוללה של מקיטה עולה היום באיזור ה3,000 ש"ח...).
מבחינת האחריות אני לא פחות מודאג - כי Dewalt מייצרים מכשירים פשוט מדהימים, האורך חיים שלהם מאוד חזק, והפלוס הכי גדול של הכלי הזה, זה שניתן בקלות לפרק אותו עם מפתח מיוחד שמצורף למכשיר, וככה אפשר לשחרר סיכות שנתקעו.
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
17/05/14 12:12
12צפיות
יש לי אקדח פנאומטי שמוגבל מאד בעובי המסמרים.
17/05/14 21:38
60צפיות
איזה מסמרים מתאימים לזה?
º
עד 90מ'מ, עובי - 113-131 gauge
17/05/14 21:46
31צפיות
נראה מגניב למי שזה העיסוק שלו
18/05/14 01:10
45צפיות
למרות שלדעתי לנגר החובב המסמרים האלה יהיו גדולים מדי למרבית העבודות.
אפשר להשתמש באורכים קצרים יותר...
18/05/14 05:31
37צפיות
אבל כן - הכלי הזה נועד בעיקר לאנשי מקצוע שמתעסקים בבניית עץ (קונסטרוקציות) הוא מעולה גם לקרניזים, התקנת משקופים, רעפים, ועוד.

אגב, מינוס קצת קטלני שלו, זה שחייבים לעבוד איתו בזהירות, לצערי כבר נתקלתי במספר מקרים של אנשי מקצוע שהמסמרים נכנסו להם ליד \ אצבע, וזה מאוד לא נעים...

כל מי שמתעסק בעבודה עם גבס, יודע שלפעמים בזמן חיבור ברגים בפח-פח, אנחנו לשמים לב, והבורג עובר מהצד השני לאצבע, לרוב לא נגרם מזה נזק, מלבד למכת חום קטנה - אבל תחשבו מה קורה אם זה מסמר, לא נעים.

חובה להיזהר, ולעבוד עם כפפות ומשקפי מגן בכל שלב.
לא רק האורך גם העובי
18/05/14 10:48
31צפיות
מסמרי 3מ"מ זה באמת לקונסטרוקציות ופחות לנגרות חובבים או אפילו ריהוט מקצועי, כנראה שזו הסיבה למה אין להם כל כך שוק בארץ.
לגבי כפפות - זה נכון כשלעצמו, אבל גם הן לא יעצרו את המסמר.
איזה דבק לזכוכית-אלומ', בדלת תנור אפיה
16/05/14 20:23
53צפיות
צריך להדביק את החלק התחתון של הזכוכית החיצונית של דלת תנור אפיה, ל2 חלקי אלומיניום, כדי שהזכוכית תישאר צמודה לדבק.

לאחר שיטוט אצל דוד גוגל, נראה לי שרצוי דבק אפוקסי, למשל devtek ep-100

http://www.devtec.co.il/?categoryId=76349&item...

או דומה.

האם יש המלצות טובות יותר?

תודה

יהודה
מזגן אלקטרא -
16/05/14 09:59
140צפיות
מזגן אלקטרא -
שאלה למומחים, מה הדרך הנכונה לפרק את מנוע המאיץ של המזגן. מצורפות תמונות
זו עבודה לטכנאי מיומן ולא לכל אחד אחרת תגרום
16/05/14 15:51
86צפיות
נזק שיעלה כמו מזגן חדש.פרוק מלא של כל היחידה.
,תוכל להסביר
16/05/14 16:31
71צפיות
הנזק שאתה מתכוון אליו הוא פגיעה בכרטיס האלקטרוני, או משהו חמור מכך. כפי שזה נראה הגישה למנוע של המאיץ מתאפשרת אחרי הוצאת הכרטיס האלקטרוני עם הפלסטיק שמקיף אותו,  או שאני טועה.
גם בכרטיס האלקטרוני וגם בתושבת המנוע וגם נזק
16/05/14 16:47
71צפיות
בלתי הפיך למאיץ,ואם להוציא המאיץ באותו זמן לניקוי וזה מומלץ מאד יש צורך בשחרור הסוללה ואז גם סכנת פגיעה בה.
לעבודה כזו גם טכנאי מזגנים רגיל לא יתאים,טכנאי מיומן.
אגב אצלי מכל העובדים(5) רק אחד מורשה על ידי לבצע פרוק שכזה אז או הוא או אני וגם לי קרה לא אחת שנגרם נזק למאיץ כשנבת הציר התפרקה ,היא עשויה מגומי ואורך חיים קצר והמזגן המצולם מתאים לגיל שבו הגומיה הזו מתפרקת במהירות.
שאלה
16/05/14 17:06
56צפיות
כמה עולה העבודה הכוללת פירוק המאיץ וניקוי מקיף. האם הגיוני ומעשי לחשוב במקרה של צורך לטפל במאיץ כולל ניקוי יסודי, להחליף את כל היח' הפנימית משיקולי עלויות.
אין להשיג מאיידים על גז 22 .
16/05/14 18:04
59צפיות
עלות החלפת מנוע וניקוי מאיץ כ 500-600 ש"ח,אם הנבה מתפרקת מהמאיץ עלות מאיץ עוד כ 100 ש"ח.
מזגן
17/05/14 09:17
47צפיות
בדקתי את נושא הגז, מסתבר שבמזגן הזה יש גז R410. למעשה הרקע לכל הסיפור הוא שבפעולה יוצאים מכיוון מנוע המאיץ סוג  של רעשים וציוצים . אתמול בדקתי ידנית את המאיץ, הוא מסתובב חופשי ואין תנועה ימינה או שמאלה. האם ניתוק כבלי החשמל והפיקוד מהלוח הפנימי , ניתוק המחברים מהכרטיס האלקטרוני , שחרור שני הברגים המקבעים של "קופסאת החשמל"  והוצאתה יספיקו לצורך הגעה וטיפול במנוע.
º
לא,צריך לפרק את המאיץ מהמנוע וזו נקודת התורפה
17/05/14 10:06
36צפיות
המון תודות
17/05/14 12:17
42צפיות
תודה לך יוסי על התשובות המפורטות, עזרת מאד בהבנת הנושא.
צביעת זכוכית.
15/05/14 17:51
107צפיות
שלום לכולם!

ברשותי פלטה מזכוכית שקופה עם גוון זכוכית ירוק שאמורה לשמש משטח לשולחן.
אני רוצה לצבוע צד אחד בלבן שיפנה כלפיי מטה (וכך יראו את הגוון הירוק.)
אצל זגג הוא אמר שיש צביעה בתנור וזה מאוד יקר (450 ש"ח כאשר הפלטה עלתה 150)
האם יש אפשרויות צביעה נוספות?
º
לשים משהו לבן בין הזכוכית לשולחן
15/05/14 18:36
32צפיות
יש!
15/05/14 19:18
65צפיות
צבע ספריי ב-10 ש"ח בכל טמבוריה, סנטר או חנות כלי עבודה.
º
וזה יעשה צביעה חלקה?
16/05/14 00:26
32צפיות
º
צבע ספריי לזכוכית? וזה לא יתקלף?
16/05/14 00:27
36צפיות
º
כן! לא!
16/05/14 07:37
36צפיות
º
התזה זה הכי חלק
16/05/14 07:36
38צפיות
הדבקת כיסא ללא מלחציים
15/05/14 17:24
210צפיות
שלום.
אני מעוניין לתקן ולהדביק כיסא שהתפרק ואין לי מלחציים.
האם יש לכם רעיון איך ניתן לעשות זאת?
מקיפים ומלפפים את הרגליים עם חוט כמה סיבובים
15/05/14 17:29
52צפיות
בצורה קצת רופפת.
מכניסים מקל לתוך מקלעת החוטים ומסובבים להידוק הכבל.
º
קיפים עם רצועת קשירה עם ראצ'ט
16/05/14 07:38
27צפיות
מכשיר יכול לקבל חשמל ולפעול ואחרי 10 שניות לא
15/05/14 16:42
97צפיות

לי זה קורה
יש ברשותי סורק+מדפסת HP F2280,
יום אחד היא פשוט נכבתה (תוך כדי שהיא מחוברת לחשמל...)
כשניתקתי את הכבל חשמל מהמדפסת ואת השנאי מהחשמל  והחזרתי- המדפסת נדלקה,
א-ב-ל לא אחר 10 שניות נכבתה לגמרי...
וחוזר חלילה, אני מנסה לנתק הכל ולהחזיר ואכן היא נדלקת ל10 שניות,
איך זה יכול להיות??
ומה ניתן לעשות?
º
לדעתי היא מגלה תקלה ומנתקת.
16/05/14 10:52
29צפיות
º
אוקיי, תודה
18/05/14 00:10
9צפיות
התקן לתפיסת צינור אמבטיה כמו דוש
15/05/14 12:37
48צפיות
שלום,
מישהו יודע היכן אני יכול לקנות מין התקן שקודחים בקיר למעלה כדי שיתפוס את הצינור של האמבטיה (כמו דוש)? אני מחפש משהו שהוא כמה שיותר מתכוונן למעלה ולמטה. בהום סנטר מצאתי רק התקן אחד כזה, ובו יש רק 3 כיוונונים קבועים שונים, והוא גם די יקר, כ- 40 ש"ח. יש עוד אפשרויות? ואולי משהו שמתכוונן באופן מלא?

תודה!
º
חפש בטמבוריות ,עסקים לציוד וחומרי בניה.
15/05/14 16:16
18צפיות
כיצד לנקות מזרון שעמד בחדר כמה שנים?
15/05/14 12:09
38צפיות
יש לי מזרון שהשארתי מושען בעמידה באחד החדרים בבית (עקב מעבר דירה הפסקתי להשתמש בו, וכעת אני רוצה לחזור להשתמש),
האם יש איזה חומר/דרך מומלצת לנקות אותו, חוץ מלמשל לעבור אם שואב אבק? (יש בו מעט חלקים שנהיו קצת מלוכלכים נראה לי בעקבות ההובלה)
תודה
º
חומר ניקוי לריפוד, בכל סופר.
15/05/14 19:39
18צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום