בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
האדם משחר בריאתו עשה הכל במו ידיו, אם מתוך יצר ההשרדות ,ואם מתוך הרצון ליצור במו ידיו.

תכונה בסיסית זאת נמצאת אצל כל אחד מאיתנו עד היום. הרצון ,האהבה ,והסיפוק שיש לנו לעשות במו ידנו .

מקווה לצור בית לכל העושים במלאכה - במו ידהם.

הפורום יהיה פתוח לכל נושא , מתוך שיתוף של ידע בכל תחום שתמצאו לנכון לעלות. וזאת מתוך כוונה לעשות זאת במו ידנו.

מה הבעייה במקרר?
20/04/14 06:45
85צפיות
המקרר הפסיק לקרר ולהקפיא. שומעים את המקרר נכנס לפעולה ומיד מפסק.
מהן הסיבות האפשריות לכך?
אין כוונה לתקן לבד ,(בכל זאת חשמל) אבל שנדע למה להתכוננן.
ואם כבר שאלת מקרר זכור לי שיוסיזיו ממליץ להחליף ביחד טיייימר טרמוסטט ושכחתי מה הרכיב השלישי?
המון תודה וחג שמח

הרכיב השלישי - טרמוסטופ אבל נראה לי
20/04/14 10:20
46צפיות
שהבעיה במקרר היא אחרת (נשמע כמו בעיית מדחס)
º
תודה רבה
20/04/14 10:25
22צפיות
לא.
20/04/14 11:40
50צפיות
תרמוסטופ זה התרמוסטט של מערכת ההפשרה. החלק השלישי של מערכת ההפשרה זה גוף החימום.
גם לדעתי הבעיה היא אחרת.
הבעיה היא במדחס או בממסר ההתנעה שלו
20/04/14 13:10
53צפיות
מנסה להניע ואז המגן יתרת זרם קופץ.
תודה רבה רבה
20/04/14 18:45
32צפיות
תודה רבה על התשובה.
(באמת חשבתי שזה לא קשור לטייימר ,אבל כבר העדפתי לרכז את השאלות, לצורך ידע עתידי.)
חג שמח
שיפוץ ארון
20/04/14 02:18
74צפיות
מחפש לקנות פלטת צד אחת (כי יש לי אחת) לארון גובה 240 רוחב 60 עם החורים לחיבור דלת והתאמה לדיקט גב הארון.6846
כל נגרית חובבים תוכל לעשות לך את זה
20/04/14 15:46
49צפיות
אבל כפי הנראה לא יתמחרו את זה פחות מ2 פלטות, כי העץ מגיע במידות 122x244
מעוניין לצבוע מיטת סלייטים בצבע "ווש":
20/04/14 02:17
60צפיות
שלום!
יש לי מיטת סלייטים עם ראש.
שני החלקים מעולם לא עברו צביעה.

אני רוצה לחדש את חדר השינה ומצאתי את צביעת המיטה כפתרון שיעניק את החדשנות.

השאלה: האם קיימים צבעי ווש מוכנים?
ואם אין - פשוט לקנות כל צבע על בסיס מים -> לדלל (כמה?) -> לצבוע באמצעות ספוג / רולר ספוג?

האם במידה והמיטה נקייה מצבע (אולי רק לכה למיטה?) - האם בכל זאת צריך לעבור עם נייר ליטוש לפני הצביעה?
או שמספיק לעבור עם סמרטוט טבול במים ולסלק כתמי לכלוך, להמתין לייבוש ואז לצבוע?

כמה שכבות לצבוע?
כמה חשוב לסיים בשכבת לכה?

והכי חשוב - היערכות: האם לא יהיה ניתן לישון על"ג המיטה בלילה שלאחר הצביעה?

תודה מראש!
וואש
20/04/14 18:26
43צפיות
כמה משפטי מפתח:
אפקט וואש ניתן להשיג מצבע מדולל. והייתי עושה נסיונות בכדי לקבל מיומנות בישום. למשל, על הלייסטים בתחתית המזרון.
בדוק עם אין לכה, כי לא תמיד וואש ולכה הולכים ביחד.
לא חייבים לכה בסיום אם השתמש בצבע לרהיטים, ולא לקירות.

ישום תמיד לפי ההוראות ע"ג אריזת הצבע.

ומה יקרה אם תישן לילה אחד עם מזרון על הרצפה ?
איך ניתן לבדוק אם יש לכה?
20/04/14 19:36
30צפיות
בא נגיד - ניתן לזהות היטב עץ שנצבע בלכה (ברק)...השאלה היא האם עם השנים זה מטשטש (ובכל זאת יש שאריות).

"יישום לפי ההוראות":
הרי מדובר בצבע רגיל שמדללים אותו (עצמאית), נכון?
האם אכן אמורים להיות הוראות דילול צבע גם בצבע רגיל?

מה לגבי שימוש ב: ורנית לעץ ?

תודה!
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
ורנית זאת לכה.....ויש בגוונים שונים.
20/04/14 20:45
21צפיות
חיפשתי "צבע ווש"...ובאתר טמבור זה מה שהתקבל:
20/04/14 22:49
23צפיות
"ורנית לעץ - צבע ווד ווש על בסיס מים"

http://catalog.tambour.co.il/%D7%A7%D7%98%D7%9C%D7...

התוכל בבקשה להכווין אותי למוצר לו אני זקוק?

תודה!
º
זה בהחלט יכול לענות על מה שאתה מחפש....
21/04/14 09:42
11צפיות
יופי. נלך עליו וזהו. גם בורנית ווש - אם ארצה
21/04/14 09:49
18צפיות
צבע שקוף יותר - להוסיף קצת מים, נכון?
º
אם לא תנסה, איך תדע ?
21/04/14 13:02
39צפיות
זה לא עניין של ניסוי וטעיה...
21/04/14 13:49
21צפיות
זה עניין של האם בסוג הצבע הזה ניתן לדלל עם מים ולקבל צבע שקוף יותר....או שלא.

צריך לדעת אם יש משמעות לכמות.
נאמר - על 500מל צבע -- כמה מים להוסיף....
מהיכן לקחת את זה ?
21/04/14 16:36
22צפיות
קרא את השרשור הזה מתחילתו, מה אתה רוצה בדיוק ?

קנה צבע, וצבע בכיף.

תביא תמונות.
פשוט רציתי לדעת אם קיים צבע מוכן ל"ווש" ...
21/04/14 17:04
16צפיות
או שאני צריך לקנות צבע עץ רגיל ואותו לדלל.
שלא אתבלבל, כי ראית בעצמך שהבאתי צבע שחשבתי שזה צבע ווש מוכן לשימוש (ללא צורך בדילול)...ומסתבר שטעיתי.
ואגב: לכל צבע ייעודי לעץ צריך להיות הוראות ל"ווש"?

אני פשוט לא מבין (ומתבלבל) אם אני צריך לקחת צבע מסוים ואותו לדלל ... או האם יש צבע שכבר מוכן למטרה זו.
שוב - אם על"ג על צבע עץ ישנן הוראות ל"ווש" - אז אין שום בעיה...פשוט אקנה צבע לעץ.

תודה.
וואש
21/04/14 18:08
21צפיות
וואש זה צבע מדולל על גבול השקוף עם רקע של גוון.
אפשר לקנות מוכן.
אפשר לקנות צבע רגיל ולדלל.
כל השאר זה נסיונות של מה שתקבל כתוצאה סופית.

קנה וואש מוכן, ועשה גם איתו נסיונות.
º
אח'לה. תודה רבה!
21/04/14 19:26
6צפיות
שאלות לגבי בונדרול ולגבי סיד
19/04/14 21:49
69צפיות
אהלן, יש לי שתי שאלות:

1. יש לי קיר בעייתי עם הרבה קילופים שהבנתי שעדיף להשתמש עליו בבונדרול לפני הצביעה,
קניתי קופסה של כליטר שרשום שמספיקה ל 5-7 מ"ר, עלתה כ 40 ש"ח, ולא רשום שיש לדלל את זה עם שום דבר. האם זה הגיוני? (אם כן, יכל היה לצאת עסק די יקר לו הייתי צריך ליישם בונדרול על כל יתר הקירות שאני צובע).
האם צריך להשתמש ברולר חדש נקי? יש שיטה מסויימת למריחה על הקיר? כמה זמן נדרש להמתין?
בנוסף, מכיוון שהבונדרול הוא למעשה מעיין דבק, האם הוא עשוי לפגוע באיכות האוויר בחדר (גם הרבה לאחר סיום הצביעה)? כלומר האם יש חשש שאדי דבק ישתחררו בהמשך ויהיו מסוכנים לבריאות?

2. אני רוצה לסייד גם תקרה שמתקלפת וטיפלתי בה עם פרופילה, האם פשוט לצבוע אותה בסיד? מה היתרון של סיד על למשל צבע אקרילי אם נשארו לי עודפיים של צבע מהקירות? בנוסף, האם עדיף הסיד של טמבור שהוא גם נגד עובש ופטריות?
והאם יש לסייד את התקרה עם מברשת גדולה ייעודית לסיד, שראיתי שמוכרים בהום סנטר? מדוע היא ייעודית לסיד דווקא? האם לא מומלץ לסייד עם רולר כי זה יותר לוחץ על התקרה ועשוי לגרום לה להתפורר, ולכן עדיפה מברשת? פשוט נראה שזה ייקח הרבה זמן כל הזמן לזוז עם הסולם עם מברשת בודדת.

תודה!
קיר מתקלף.
19/04/14 23:53
49צפיות
ראשית גרד את הקיר היטב, קודם כל עם מרית (שפכטל) נירוסטה ולאחר מכן עם מגרדת (סקרייפר) עם סכין יפנית. גרד היטב, כל קילוף. אם הייתה רטיבות והתנפחות סידנית, גרד לעומק.

בשלב השני, החלק את הקיר, עם חומר שנקרא שפכטל אמריקאי. כדאי לך להשקיע עוד עשרה שקלים ולקנות סט מריות פלסטיק. המרית החדשה טובה להחלקה, וקל לנקות אותה. החומר לא יקר, ומגיע מוכן. אפשרות אחרת היא להשתמש בתערובת שיש להוסיף לה מים, על מנת להחליק.
שיטת העבודה היא לקחת חומר עם המרית הכי קטנה בסט, להניח על קצה המרית הגדול עד שעל הלהב יהיה ס"מ חומר לכל הרוחב, והחלקה מלמטה למעלה (אנשי מקצוע יבצעו אותו הדבר עם מלג' במקום מרית גדולה, חפש ביו טיוב יישום שפכטל אמריקאי).

לאחר מכן, חכה 24 שעות להתייבשות סופית, והחלק את הקיר במקומות שבהם סתמת חורים רציניים יותר ונוצרה בליטה. עדיף עם מלטשת, אבל נייר זכוכית ידני גם יעשה את העבודה. על שפכטל אמריקאי, אם לא היו חורים רציניים, לא תצטרך עבודה רצינית (אם בכלל).

בשלב הבא, חשוב לעבור על הקיר עם מטאטא, להעיף את האבק. לאחר מכן אני אישית עובד עם סמרטוט טיפה לח (ממש מעט) כדי שלא יהיה אבק.

אז מגיע הבונדרול. שים לב שהוא מאד נוזלי ויש לו נטיה לנזול לאורך הקיר, מה שמותיר לאחר ההתייבשות פסי נזילה לא נאים. לכן חשוב למרוח אותו היטב עם מברשת, או למתחילים עם רולר שיותיר פחות נזילות. אגב, יש צבעים שממליצים לערבב בונדרול בצבע עצמו, החברה המייצרת את החומר ממליצה לא לעשות זאת, ואני בד"כ הולך עם החברות שמייצרות מוצרים.

הבונדרול מתייבש מהר. שעתיים לייבוש מלא למיטב זכרוני, ואז ניתן לצבוע מעל בצבע. אין לו בעיית אדים, הוא דבק די מהיר. אני עובד עם משקפי מגן, כי לא נעין לקבל שפריץ לעין. אבל לא הרגשתי אך פעם באדים או גירוי עקב צביעה באמצעות בונדרול.

אני צובע את הקירות בצבע אקרילי, שנוח יותר לניקוי. החסרון הגדול הוא באמת הצורך בחומר מקשר כמו הבונדרול, לקיר שהיה צבוע בסיד. תקרה תמיד צובעים בסיד, שהוא חומר נושם שמאפשר מעבר לחות ואידוי שלה ולא הצטברותה ויצירת עובש. מאחר ואוויר חם לוקח עימו למעלה לחות, על תקרה יש נטיה להצטברותה וליצירת כתמים. לכן לא צובעים אותה בחומר אקרילי.
לא מדללים בונדרול. תצבע עם מה שנוח לך
20/04/14 09:51
39צפיות
מברשת או רולר. זה שקוף וממילא צובעים על זה, אז איכות היישום לא כל כך משנה.
לא. הוא לא רעיל בכלל. לא יותר מצבע רגיל על בסיס מים.
לגבי התקרה, היתרון הכי גדול של סיד הוא שהוא זול. בקירות אתה רוצה צבע עמיד שניתן לניקוי. בתקרה זה חסר משמעות כי אף אחד לא נוגע בה. יש גם דעה מקובלת שסיד עדיף לתקרות ולחדרי אמבטיה כי הוא "נושם" אז הוא יותר מונע קילופים כתוצאה מרטיבות. ויש כאלה שאומרים שזה שטויות.
גם בתקרה, מה שמתקלף צריך לגרד. אתה יכול לצבוע עם רולר בלי שום בעיה. היתרון הוא פחות טפטופים ותוצאה יפה יותר.
תודה לשניכם, ועוד שאלה
20/04/14 13:01
31צפיות
אני לא יודע לומר בוודאות אם התקרה בדירה נצבעה בהכרח בסיד מאז ומעולם. הבנתי שאם ייתכן שהיא נצבעה בצבע אקרילי, אני לא אוכל לצבוע אותה בסיד כיוון שהוא לא ייתפס. האם זה נכון? כיצד בודקים זאת ומה עושים? (ומה אם חלקים ממנה נצבעו באקרילי והיתר בסיד?).

קח סמרטוט, הרטב ונסה לגרד באזור נסתר ככל
20/04/14 16:57
39צפיות
הניתן. אם האזור נרטב, כלומר סופג את הרטיבות ומשנה מעט גוון, קרוב לודאי שזהו סיד.
תעביר עליה אצבע
20/04/14 19:41
29צפיות
סיד יורד על האצבע ומלכלך אותה בלבן. צבע אקרילי לא.
רמקול של גלקסי 1 - איך לתקן? רצ"ב סרטון וידאו
19/04/14 19:47
86צפיות
יום אחד לא עבד לי הרמקול בגלקסי 1 שלי
פתחתי את המכשיר, גילית שהרמקול הקטן השחור - פגום
הזמנתי חדש, קיבלתי, ניסיתי  להרכיב

ברוב טיפשותי הגמורה, שברתי את הקליפס שאמור להחזיק את החיבור של הרמקול מהודק,מחובר אל לוח האם של המכשיר

כעת הוא כל פעם משתחרר, מה שאומר שהרמקול לא סוגר מעגל - כאילו אין לי רמקול במכשיר, אי אפשר להשתמש ככה

החלטתי להשמיש את הטלפון ולפנות אליכם בצירוף סירטון המפרט את הבעיה מכל הבחינות באיכות כמה שיותר טובה, מקווה שסיפקתי צילום איכותי ומספק עם פרטים

מה עלי לעשות?
ניסיתי לתקוע חתיכת נייר שתפעיל לחץ - לא עוזר
נייר כסף - לא עוזר
כל מיני אילתורים עם פלסטר וכאלה ובקיצור מה רק לא לא עוזר

מעבדת פלאפונים להחליף את כל הפלטה בגלל הקליפס שזה סיפור של כסף רב בסך הכל צריך פה ראש שיאלתר או יציע פתרון בטוח יש פה כאלה

איך לתקן לבד? איך לסדר לדעתכם?
בגלל בעיה כזאת פשוטה קטנה הוא סתם שוכב בארון לא חבל ? אני רוצה להשתמש בו

** הציעו לי לנסות עם דבק מוליך.
אני חשבתי אפשר לרכוש דבק חם ולנסות (חושבים שיעזור?)
דבק מוליך מצאתי באיבי לא יקר, השאלה אם יתאים? לא יעשה נזק? הינה הדבק שמצאתי

כתובות אינטרנט מצורפות:
רק הלחמה - לא רואה שום אפשרות אחרת
19/04/14 22:46
46צפיות
צריך כלים מתאימים - זכוכית מגדלת או מיקרוסקופ אלקטרוני (אפשר למצא באיביי) למשל כזה :

https://www.youtube.com/watch?v=YDCicFZEINo
https://www.youtube.com/watch?v=H2P1_JZYnVc

וצריך כמובן גם מלחם טוב עם ראש עדין, וידיים טובות.

הלחמה של 3 חוטי גישור וזה יחזיק לך לכל החיים.
אני דווקא אמליץ לך לא להלחים, אסביר מדוע -
19/04/14 23:13
68צפיות
אין לך ניסיון.
קשה ללמד את זה ללא ניסיון, ללא מישהו שיראה לך.

הדבק שנתת נראה כפיתרון טוב.
הזמן אותו, המתן שיגיע לביתך, שים טיפת דבק במגעים שאתה מראה בוידאו ותן לזמן לעשות את שלו, שיתבייש.

השיטה הזאת פחות מסוכנת.
מה גם זה עולה זול יותר מאשר שתקנה מלחם עם זכוכית מגדלת ועם כל הציוד הנלווה. כשהדבק אמור לעשות את העבודה קלה ומהירה יותר.

דרך אגב הדבק הזה נמכר בארץ ביוקר.
אבל גם אצלך הוא לא הכי זול. דבק מוליך חשמל עולה יקר, אתה מזמין כמות של 0.2, אבל זה יספיק לך, ככה שהערה לא רלוונטית.

לסיכום, ממליץ לא להלחים. שלא תעשה יותר נזק מתועלת.
גם מה שכתבת שניסית - לא טוב. לא נייר, לא שום טריק אחר.

דבק מוליך חשמל, מה שנתת קישור זה בסדר, הזמן תן טיפה ותהנה ממכשיר תקין. אם תרצה למכור, תשלח לי מסר.
דבק כמו E6000
20/04/14 12:16
40צפיות
הבעיה נראית לי מכנית לחלוטין - כל עוד הפלסטיק שמגיע מהרמקול לחוץ כנגד המגעים העסק עובד.
להלחים חוטי גישור כפי שהציעו נראה לי תהליך יקר כי כנראה שאין לך מלחם מתאים אותו תצטרך לרכוש, ומכיוון שאין לך אותו כנראה שאין לך גם נסיון מספיק בהלחמה לבצע את העבודה.
ה"דבק" המוליך לא מתאים. זה לא באמת דבק, אלא משחה לתיקון פסים במעגלים מודפסים והיכולת להדביק איתו את המגעים עם המרווח שלהם נראה לי בלתי אפשרי, הוא יימרח לצדדים ויקצר לך בין המגעים.
לכן נראה לי פשוט ללחוץ עם משהו דק (כמו שעשית בסרט - אבל הפעם עם משהו כמו סיכה או קיסם דק מאוד), לוודא שיש מגע, לשים טיפה של דבק מעל, כך שהמשטח של הפלסטיק מהרמקול יידבק לשאריות התפסן שעל המעגל, לחכות שהדבק ייתייבש תוך כדי לחיצה שמבטיחה ששום דבר לא זז בינתיים. דבק E6000 מתייבש מספיק מהר כך שיהיה צורך ללחוץ למשך 5-10 דקות כדי לוודא שאין תזוזה, ונראה לי שייתן מספיק חוזק (דבק חם עשוי להצליח אבל קשה יותר לעשות איתו עבודה מדויקת כזו).
יש להשיג בשפופרת קטנה בחנויות יצירה (ואולי גם בחלק מהטמבוריות)
בריכה ...רעיון ישים או לא?
19/04/14 19:30
155צפיות
אני מעוניין לבנות בריכה קטנה רוחב 2.5 מטר, אורך 4 מטר ועומק 1 מטר וחשבתי לבנות אותה בצורה הבאה:

1)  על משטח בטון ליצור יסודות חזקים לבריכה (ברזל או עץ מסיבי)
2) לחפות את היסודות בצמאנט בורד ובחיבורים לשים המון (סופר 7 או חומר אחר עמיד למים) ולצבוע בצבע עמיד למים
3) לחפות את הצמאנט בורד ואת הריצפה בקרמיקה שמיועדת לבריכות או למקלחות
4) דגשים שיש לשים: לב חורים למילוי,ניקוז ולמשאבה

מה אתם אומרים רעיון ישים? אולי אני מפספס פה משהוא ?
אתה מפספס...
19/04/14 21:27
114צפיות
הדפנות אמרות לתמוך במשקל רב של לחץ המים....ולא נראה לי שהתכנון שלך מתאים.
בריכת שחיה זה לא רק גוף אלא מערכת שלמה
19/04/14 22:03
114צפיות
הכוללת משאבה, מסנן, צנרת, אביזרי מוצא לבריכה, ברזים, חיטוי, חשמל, תאורה,,,
ציוד צריך להיות ב"חדר מכונות" ולא זרוק בחוץ,

יש שיטות בניה "קלה" עם בריכות מתועשות למינהן וכמובן בריכות מסוג "אינטקס"

ממליץ לך לשוחח עם נועם http://n-nataf.co.il/Web/?PageType=0&n=1&C...
שמתמחה בתחום
º
תודה על התגובות אני יחשוב על זה עוד...
20/04/14 18:08
39צפיות
תחשוב טוב....
20/04/14 18:30
91צפיות
בעיקר אם מדובר בילדים קטנים, לא מעט מיקרי טביעה מתרחשים במאגרי מים כאלה.
וגם, מאגר מים בגודל כזה, כמו שכבר הזכירו מחייב טיפול תמידי, אחרת מהר מאוד לא ירצו ויוכלו להתרחץ שם.
בקיצור, בריכה ציבורית, היא פתרון לא רע. וחוויה בפני עצמה.
תשאיר לי קצת פרנסה מבריכות פרטיות
21/04/14 01:16
80צפיות
אל תבטל את כולן,
בניית ארון דלת הזזה
19/04/14 18:38
50צפיות
שבוע טוב!

אני מתכנן שיפוץ מקיף בחדר, בין היתר צמצום מרחב האחסון.
יש לי ארון אחד גדול באורך קצת יותר מ-2 מטר ממנו אני רוצה להיפטר לטובת ארון צר יותר, בערך מטר וחצי או פחות.
החדר בנוי ככה שיש מסדרון קטן בכניסה. בצידו השני של המסדרון יש נישה בה נמצא הארון הגדול כיום.
אני מעוניין להכניס בנישה הזו את הארון החדש, אך במקום לקנות ארון חשבתי על בניית ארון.
סה"כ דרושה לי צלע שלישית לארון (הקיר הפינתי מהווה 2 דפנות) ודלת (ארון קנוי עם כל 4 הדפנות יבטל את יתרון המרחב של 2 דפנות קיימות [הקיר]).
חשבתי על דלת הזזה ע"מ לחסוך מקום.
הבנתי שאפשר למצוא פלטות במחירים זולים במחסני עצים למניהם, כך שאת הצלע השלישית אוכל להשיג,
השאלה היא לגבי הדלת.
הבנתי שדלת רגילה עם צירים תהווה בעיה גדולה לחסר ניסיון בנגרות כמוני,
השאלה היא האם ניתן לקנות דלת הזזה בודדת ללא ארון ולהרכיב אותה על הארון שבניתי,
ואם לא - מה כוללת בנייה של דלת כזו מאפס?

תודה רבה וחג שמח!
אור.
דלת הזזה זה בעיקר פרזול מתאים.
20/04/14 07:42
32צפיות
או, שפנה לחברות שמוכרות ארונות קיר, ותתעניין אם ניתן לקנות דלתות הזזה להרכבה עצמית. ושאל את עצמך אם תוכל לעשות זאת לבד.

בעבר, רכשתי דלתות מוכנות לפי מידה מחברה, והתקנתי. זה היה דיי מאתגר.
התייעצות ארון!
19/04/14 11:49
67צפיות
שלום, שבת שלום וחג שמח!
אני עומד לשפץ את החדר שלי. הדבר הראשון שאני צריך לעשות הוא לפרק את הארון הקיר הישן (מעל 50 שנה אם לא יותר) - אני גר בדירת גג, הגג רטוב והעובש חגג על התקרה. ריססתי את התקרה באקנומיקה עם מרסס פשוט והתוצאות די מרשימות ומשביעות רצון אבל אחרי 3 שנים מאבק ברטיבות נמאס. מימשנו אחריות ובשבוע הבא יבוא הזפת לתקן את היריעות ששם לפני שנתיים וחצי ולא עוזרות לנו כרגע בכלום. בכל מקרה - הארון ישן, ספג רטיבות והגיע הזמן להחליף. אני מודע גם לזה שמירב הסיכויים שאמצא עוד עובש מאחורי הארון ואני אצטרך לטפל בעובש הזה.
כאשר אני קונה ארון - על מה עלי להקפיד?
למשל ראיתי ארונות שהמדפים שלהם שקעו או התקערו בגלל משקל שהושם בארון, ראיתי ארונות שהדלתות יצאו מאיפוס, ראיתי ארונות שהמגירות לא תקינות כי המסילות התפרקו ואי אפשר להחזיר את המסילה כי העץ רך מדי וההברגה של המסילה לעץ נהרסה וכד'. לכן אני שואל:
איזה חומר מומלץ לבניית ארון? מה ההבדל בין mdf למלמין? יש חומרים אחרים בסגנון?
מה עובי המדפים או הקירות שמומלץ לקחת?
כמה (הערכה שלכם גסה) יכול לעלות ארון שגודלו יהיה רוחב של 220 ס"מ גובהו 240 ס"מ ועומק סטנדרטי - דרך אגב - מהו העומק הסטנדרטי של ארונות?
אשמח לכל הערה או הארה בעניין!
תודה!
ארון סטנדרטי כ-3000 ש"ח
19/04/14 13:43
50צפיות
עומק סנדרטי 55 למרות שאפשר למצוא גם 60
חשוב שקודם תפתור את בעיה הרטיבות.
19/04/14 21:30
29צפיות
ארון מלמין אמור להספיק לך. והוא יחזיק מעמד אם לא תעביר אותו כל כמה שנים....
ראה פרסומים בACE של יצרן בשם דובלה, יש לו מבחר לא קטן, רק תבחר...
איזה סוג של וסת לחבר לטאבון ?
19/04/14 07:28
76צפיות
קנו לנו טאבון פח לפיצות שמופעל על גז
חיברתי אותו לנקודה קיימת שיש לי בגינה, אבל אחכ קראתי שואבות כזה אמור לפעול ע״י וסת לחץ ?
האם זה נכון ?
º
נקודה הקיימת בגינה היא אחרי הוסת של הבית.
19/04/14 08:06
46צפיות
אכן היא אחרי וסת, למרות זאת ...
19/04/14 16:50
48צפיות
נאמר לי שהפעלת טאבון מחייבת וסת לחץ נפרד עם שעון ?
אי אפשר להתקין וסת אחרי וסת,בד"כ לטאבון
19/04/14 16:52
55צפיות
משתמשים בבלון נפרד ואז מתקינים על הבלון וסת עם שעון לחץ .
האם יש סיכון ?
19/04/14 20:04
51צפיות
בשימוש ללא וסת לחץ ? באמצעות חיבור ישיר למערכת הגז של הבית ?
º
זו עבודה לטכנאי גז מוסמך בלבד. סכנת חיים!!
19/04/14 21:19
28צפיות
אם יש נקודה מסודרת עם ברז, אין בעיה....
19/04/14 21:25
39צפיות
מה שכן, יש לבדוק את נתוני הכניסה של הגריל גז שהם מתאימים לאספקת גז מבלונים גדולים או מצובר.
יש כאלה שוסת 30 מיליבאר (של הגז הביתי) מספיקה
19/04/14 21:23
44צפיות
להם ויש גרילים וטאבונים שצריכים וסת של 100 מיליבאר.
בכל מקרה את הבדיקה והביצוע צריך לעשות טכנאי גז.
º
יש גם דיזות של גז גפם ויש של גז טבעי כמו בערד
19/04/14 21:28
27צפיות
מצרף תמונה של הטאבון
19/04/14 22:58
85צפיות
מצרף תמונה של הטאבון
כאמור, החיבור הוא חיבור פשוט של צינור גז מהנקודה הקיימת בגינה.
אגב, תמיד לי הרגשה שאני מזמין טכנאי גז הביתה, הוא יעשה הכל "להצדיק" את הגעתו לביקור ...
אני אסתכן בהערה מחובב, לדעתי זה לא בעיה כלל
19/04/14 23:39
53צפיות
לעשות לבד אם יש לך מספיק שכל לבדוק שהכל תקין וטכנאי גז מיותר לחלוטין.

קודם כל פנה לספק הטאבון ושאל איזה וסת אתה צריך, אחר כך פנה לחברת הגז ושאל האם הגז הביתי מתאים לטאבון ע"פ הנתונים שקיבלת מספק הטאבון (אתה גם יכול להתייעץ איתו).

לאחר שקיבלת את כל התשובות והכל אכן מתאים, במידת הצורך רכוש מתאם ע"פ הצרכים שלך בחנות מתמחה של גז (יש בחולון חנות מאוד חביבה שאיני זוכר את שמה כרגע), חבר הכל, תמרח קצת מי סבון כלים על החיבורים ותבדוק שאין דליפות (גם ע"י חיפוש בועיות סבון וגם ע"י חוש ריח).

בהצלחה.
הנחיות לקבלן
18/04/14 23:38
64צפיות
אנו עומדים לבצע שיפוץ קטן במטבח ובסלון.
אני רוצה להנחות את הקבלן לעשות שימוש בחומרים טובים ולהכניס זאת להסכם עימו.
מקריאה בפורום אני מבינה שהוא צריך להשתמש בסופר 7 או בסיקהפלקס לאיטום.
יש עוד המלצות?
º
מה הוא הולך לעשות ?
19/04/14 08:35
25צפיות
מטבח וסלון
19/04/14 12:20
37צפיות
אנחנו מחליפים מטבח לגמרי כולל כיור וצנרת. בנוסף, מחליפים את הריצוף בסלון ועוד כמה עבודות אלומיניום.
נסו בפורום שיפוץ ....
19/04/14 13:37
37צפיות
כאן בדרך כלל נוהגים ליעץ איך לעשות לבד.
מהיקף השיפוץ. נושא האיטום  כנראה תהיה הבעיה השולית....ודווקא אותה תמיד אפשר לתקן אחר כך.
רטיבות בתוך הבית בקיר חיצוני
18/04/14 19:55
54צפיות
יש לי דירת קרקע ישנה [אם אני לא טועה בנו אותה בשנות החמישים], כיום יש רטיבות בתוך הבית. לפני שנה הבית עבר שיפוץ, כאשר בחוץ יש מרפסת ובין הגבול של הבית לבין הדירה עצמה יש רווח עם ריצוף שעליו הודבקה קרמיקה חדשה על מנת למנוע את הרטיבות הקיימת. לאחרונה חזרתי לדירה והמצב החמיר מעט. נושא זה הועלה בפני מישהו והוא הציע לקנות RTV נוזלי ולהשתמש במגב באלכסון כך שישאר בין הרווחים בקרמיקה, יש לציין שהודבקה קרמיקה על הקיר החיצוני מטר ועל הריצפה הודבקה קרמיקה, כך שחסר חלק מסוים ויש הבדלי גובה.
הדירה כנראה שקועה מעט בתוך האדמה או בגובה אפס עם האדמה, כך שיש בעיית רטיבות.

מה דרך הפעולה הכי טובה כרגע לעשות לפני שאני מתחיל לקנות דברים ולעשות בעצם טלאי על טלאי.
בקיצר מה לעשות??
אם אתה לא מתכונן לטפל בסיבת הרטיבות....
19/04/14 08:34
43צפיות
תצטרך ללמוד לחיות עם טלאים .
הכנת נקודת חשמל למזגן עילי
18/04/14 16:14
70צפיות
האם שקע רגיל של 1.5 קוטראט מספיקה להתקנת מזגן 2.5 כ"ס או שמא דרושה נקודה של 2.5 קואטראט עם שקע רגיל. ? האם הנקודה יכולה להיות מאחורי המזגן (המזגן יכסה אותה) או מחוץ למזגן מצידו,כשמדובר במזגן תדיראן 28A.
תדיראן 28A צורך 8 אמפר בערך,היות והוא דורש
18/04/14 17:06
75צפיות
מאמת 16 אמפר צריך קו  2.5. זאת למרות שהזרם נמוך מ 10 אמפר, נקודת החשמל מצד ימין של המזגן בשקע רגיל על הטיח ,שים לב לא שקע בריטי!!!
אסור לכסות בשום פנים.
שסתום לחץ בדוד
18/04/14 13:38
46צפיות
כל חודשיים אני צריך להחליף שסתום לחץ.
אחרי שהורדתי את הלחץ בראשי
מישהו יודע מה יכולה להיות הבעיה
º
הלחץ כנראה עדיין גבוה
18/04/14 13:51
20צפיות
º
אבנית במערכת
18/04/14 14:00
16צפיות
º
איך הורדת את הלחץ בראשי?
18/04/14 14:01
21צפיות
º
למה להחליף?
18/04/14 14:24
21צפיות
סביר להניח שהלחץ מהעיריה גבוה מדי
24/04/14 18:53
1צפיות
זה קורה ברוב הרשויות ותאגידי המים.
אנשים מתלוננים רק על לחץ נמוך לא על גבוה מדי.
רק בשנים האחרונות מתחילים להבין את הנזקים.

אתה גר בבית קרקע או נמוך?

הדרך לדעת בוודאות, זה להזמין שעון לחץ שבדכ לא קיים במלאי, וגם לא זול, עם 2 מחוגים:
אחד לחץ נוכחי,
השני שומר את הלחץ המקסימלי.
לבדיקה רגעית עם שעון של אינסטלטור הסיכוי שתראה את זה קטן.

אם מדובר בבית פרטי, אפשר להתקין וסת לחץ. לכוון כיוון ראשוני עם מד לחץ של האינסטלטור ללחץ המינימלי שלא מפריע, ואז אם בכל זאת מגלים שהלחץ חלש להוסיף חצי סיבוב...
חיפוי לפרגולה
18/04/14 10:08
112צפיות
חיפוי לפרגולה
אני רוצה לסגור חלק מהפרגולה נגד גשם. אני סטודנט ויש סיכוי שאגור במקום רק שנה אז אני מחפש פתרון זול ולא חייב להיראות יפה.
מחפש המלצה לחיפוי זול נגד גשם שאוכל לאטום את החלק שבתמונה.
או פח איסכורית או בד שימשונית
18/04/14 11:05
73צפיות
אילו הזולים ביותר שאטומים למים.
תודה רבה
19/04/14 21:37
89צפיות
הלכתי על שמשונית. תודה.
שיפוץ כניסה לבית
18/04/14 09:49
146צפיות
גג 1
הכניסה לבית  שלי מורכבת משתי תיקרות עם רווח בניהם....
זה מה שיצא לאחר השיפוץ האחרון. הרבה חיתוכי עץ.
º
והצד שמנגד
18/04/14 09:56
117צפיות
גג2
º
יפה, האם זה לוחות נוטפדר ?
18/04/14 11:06
48צפיות
º
אכן...
18/04/14 12:28