לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
הרבה שנים עברו מאז 1879 השנה בה המציא תומס אדיסון את הנורה החשמלית. מאז החשמל הוא חלק בלתי נפרד מחיינו וקשה לתאר איך חיינו היו נראים בלעדיו.

פורום חשמל ותאורה בא לתת בית לכל אלו שנוגעים בחשמל הן כצרכנים והן כבעלי מקצוע.

שאלות כמו : "איזה סוג תאורה מתאים למטבח" או "איזה גודל חיבור חשמל צריך בית פרטי" מקומן כאן כמו גם "מה זה חשמל חכם" או "מה המחיר הסביר לנקודת חשמל בבית חדש".
בפורום לא תמצאו עצות בסיגנון "עשה זאת בעצמך" מכיוון שעיסוק בחשמל לא על ידי חשמלאי מוסמך הינו עבירה על החוק וסכנת חיים ממשית.

אני מעמיד לרשותכם את הניסיון שלי כהנדסאי חשמל ותיק.
גלישה מהנה.

שאלה על שנאי
07/10/13 15:35
80צפיות
שאלה על שנאי
הציור בשמאל התמונה ----> של המינוס והפלוס
ראיתי שנאים שהציור הפוך - פעם הפלוס נכנס למינוס ופעם המינוס נכנס לפלוס
לא מבינה בכל העניין הזה - מאום

מה המשמעות של הציור - בשפת ההדיוטות בבקשה...??
ומה יקרה אם אחבר שנאי יותר גדול מ12V (נניח 13V).למכשיר של 12V.??
ומה יקרה למכשיר אם החיבורים המצויירים על השנאי-  הפוכים (מינוס פלוס)..?

תודה
הציור מתאר את היציאה מהשנאי
07/10/13 17:45
50צפיות
כאשר הנקודה במרכז היא החיבור הפנימי והטבעת החיבור החיצוני,
במכשירים שונים ויצרנים שונים משתמשים באותו התקע לצורת חיבור שונה החל ממתח חילופין וכלה בישר בכיוונים מתהפכים,
לכן כתוב שהספק הזה מתאים רק למכשיר המסוים,
בכל מקרה ניתן להשיג ספק חליפי לכל מכשיר במחיר שווה לכל נפש בארץ,
שינוי של 1V אינו משמעותי כי לרוב היצרנים תכננו מראש אפשרות של סטיה עד 20% במתח בעוד הפיכת כיוון עלולה לגרום נזק למכשיר שאינו מוגן נגד זה (סתם עוד דיודה של 1 ₪)
º
תודה
07/10/13 17:53
17צפיות
הפלורוסנטים הפסיקו לעבוד?
07/10/13 13:48
59צפיות
פתאום פלורוסנט אחד (בית פלורוסנט עם 2 מנורות) הפסיק לעבוד. אחרי כמה ימים גם השני הפסיק לעבוד וביחד איתו גם פלורוסנט בחדר אחר.
כל הפלורוסנטים (בתי מנורה והפלורוסנטים עצמם) חדשים מהשנה האחרונה.

לפעמים אחד הפלורוסנטים נדלק אבל כבה אחרי כמה דקות. חיברתי בית פלורוסנט עם חוט לשקע באותם חדרים וזה לא עבד. העברתי את זה לחדר אחר - וזה כן עבד.

בשני החדרים יש 2 מזגנים (ומכשירים נוספים) שעובדים בלי בעיות. מה יכולה להיות הבעיה?
קשה לדעת מכאן
07/10/13 14:25
36צפיות
צריך להזמין חשמלאי שיאתר את התקלה.

נשמע כאילו יש נתק בקופסת חיבורים כלשהי שגורם לתקלה.

ייתכן שזה נתק שנגרם משריפת מהדק חיבור, ומידי פעם יש מגע בין החוטים והפלורוסנט נדלק.

הפלורוסנט בחדר השני מחובר לחשמל ממנו יוצאים
07/10/13 14:33
44צפיות
מכשירים נוספים שעבדים בלי בעיה.

יש כזה דבר "הפרעת תדר" או חשמל "חזק/חלש מדי" שמפריע רק לפלורוסנטים אבל שאר המכשירים יכולים להמשיך לפעול כרגיל?
º
אין דבר כזה
07/10/13 17:52
24צפיות
כנראה אין ברירה אלא להזמין חשמלאי
07/10/13 21:13
22צפיות
תודה
מתאם שקע חשמל אירופאי הארקה
07/10/13 12:34
768צפיות
מתאם שקע חשמל אירופאי הארקה
היי,

אני מחפש מתאם שקע/תקע אירופאי לישראלי.
שכולל הארקה.
בד"כ כאלה שמוכרים, הם זולים ולא בטיחותיים, שאינם כוללים הארקה.

אשמח לשמוע על מקום שיש לו מוצר כזה.
תודה
בימקום תקע מתאם שהמגע יהייה רופף
07/10/13 12:41
172צפיות
תחתוך את התקע ותרכיב תקע ישראלי הטוב ביותר
לצערי לא אפשרי
07/10/13 13:06
121צפיות
מדובר במכשיר שהוא עצמו מתחבר ישירות לשקע, ללא כבל.
(התקע הוא חלק מתבנית הגוף)
מה שכן חשבתצי שבמקרה שאני לא ראמצע.
זה לקנות באירופה כבל מאריך ואז לחבר ולהתאים.
אך העדיפות שלי היא מתאם שישמור אותו צמוד לקיר.
צלם בבקשה את לוחית הנתונים של המכשיר
07/10/13 14:27
89צפיות
יתכן ויש פתרון אחר אך חייבים את המידע כדי להציע
פרטים
07/10/13 14:59
126צפיות
פרטים
מצורף פה תמונה של הלוחית.
גם אם לא מתאים.
אשמח בכל מקרה לדעת מה ההצעה שלך מתוך עניין. (ולמה לא מתרים אם זה המקרה)
אין פתרון קסם להפעלת המונה
07/10/13 15:09
113צפיות
צריך להכין שני מתאמים:
1 תקע  H ישראלי ושקע C אירופאי
1תקע C אירופאי ושקע H ישראלי
את המונה לחבר בינהם,

הקסם היה יכול להתממש אם המכשיר היה עצמאי ובעל בידוד כפול שכן לא צריך ארקה אך למונה נייד שעלול להפעיל מגוון גדול של ציוד חובה להעביר ארקה,
מסכים לחלוטין לגבי הארקה
07/10/13 15:27
95צפיות
רציתי,
מתאם מוכן. ולא מצאתי.
כנראה אצטרך לייצר כזה כמו שציינתי.

ותוספת לטובת הכלל ולמי שמתעניין
07/10/13 15:45
107צפיות

השם של הפורמלי של התקן:
Schuko
CEE 7/4

אני לא ידעתי זאת עד עכשיו....

ותודה לכל מי שענה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
טוב, לא בדיוק פורמלי. אבל שימושי.
07/10/13 15:46
70צפיות
קריאת מונה
06/10/13 22:33
117צפיות
מונה
ערב טוב.
האם בתמונה המצורפת, קריאת המונה הינה 100,254 או 10,025.4 קוט"ש?

תודה לעוזרים
º
10025.4
06/10/13 22:36
31צפיות
º
10025.35 תיקון
06/10/13 22:36
25צפיות
º
הקוים אחרי ה3 הם 5 קוים . שזה 0.05
07/10/13 00:21
27צפיות
100253.5KWh
07/10/13 06:13
34צפיות
בגלל שאין אף נקודה קודם הנקודה היא רק על הקוים הקטנים שעל הגלגלת הימנית,

אך אם תרצה תוכל לספור סיבובים כשכל 37.5 סיבובים נרשם 1KWh
º
100253.5 הסימול אחרי הנקודה לפי הפסים
07/10/13 08:04
26צפיות
חשמל
06/10/13 17:56
95צפיות
ברשותי מכשיר שהספקו 1000V אבל פועל על 110-120W.
איזה טרנספורמטור נחוץ?
º
שעולה לפחות 800 ש"ח
06/10/13 18:54
44צפיות
מצאתי יותר זול
06/10/13 18:56
59צפיות
|*|פורום הומלנד נפתח מחדש
06/10/13 17:18
5צפיות
אנו שמחים לבשר על פתיחתו מחדש של פורום הומלנד לרגל העונה החדשה של הסדרה עטורת הפרסים.
אם גם אתם עוקבים באדיקות אחרי הסדרה עוצרת הנשימה, זה בדיוק המקום בשבילכם. אם עד היום לא יצא לכם לצפות בה, אז אף פעם לא מאוחר להתחיל.
אז קדימה, למה אתם מחכים, קרי וברודי כבר מחכים לכם|!|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
חיבור מכשירי חשמל לשקע
05/10/13 22:24
75צפיות
בעקבות שינוי בתכנית המטבח, במיקום החדש של התנור והמיקרו אין שקעי חשמל.
אנחנו צריכים להחליט בין מס' אפשרויות:
1. למשוך חוט אחד מלוח החשמל ולהתקין מפצל לתנור ולמיקרו.
2. למשוך 2 חוטים מלוח החשמל כך שלכל אחד יהיה שקע נפרד (בשלב זה החשמלאי רוצה 350 ש"ח על כל שקע..).
3. למשוך חוט אחד מלוח החשמל לטובת התנור או המיקרו. את המוצר השני לחבר לשקע של המקרר (מפצל במקרר).
אציין כי תדירות השימוש של התנור והמיקרו ביחד נמוכה מאוד.

מה עדיף?
תגובה
05/10/13 22:30
59צפיות
הכי נכון לעשות זה למשוך 2 קווי כח מהלוח, אחד לתנור ואחד למיקרו. 350 זה אמנם הרבה יחסית לנק' כח אבל סביר לעומת מחירוני שיפוצים אחרים שנתקלתי.

התנור בכל מקרה חייב נק' כח רק שלו, ולכן במקרה שהחלטתם להוסיף רק קו אחד חברו אליו רק את התנור.

המקרר והמיקרוגל יכולים בלי בעיה לשבת על אותו מעגל. יש להשתמש רק במפצל עם כבל ולא במפצל ש'יושב' על השקע. יש לוודא שאין עוד צרכנים 'כבדים' על מעגל המקרר.  
º
תודה!
05/10/13 22:45
22צפיות
תנור אפיה סאוטר דגם 700 SFE
05/10/13 21:22
51צפיות
התנור לא מגיע לחום הרצוי בימים אחרונים וכתוצאה מכך החלות לא נאפות כמו שצריך . החלפתי גוף חימום עליון וגם טרמוסטט ראשי, אך לשווא . גיליתי שחלק התחתון לא מחמם . בבדיקה שערכתי , עלה כי לגוף חימום התחתון מגיעים שתי פאזות . ולא פאזה ואפס כמקובל . אשמח ואודה לכם אם מישהו יכול לעזור , כי אין באפשרותי להחליף תנור חדש . תודה רבה
לא מכיר ספציפית את הדגם
05/10/13 21:50
34צפיות
אבל לא אמורים להגיע 2 פזות.
אולי התבלבלת בסדר החוטים בבורר?
או לחילופין הבורר שקיבלת לא מתאים?
לגוף חימום אמור להגיע במצב עבודה אפס ופאזה (לא מגיע אפס)
בעיה עם המזגן
05/10/13 17:03
63צפיות
היי לכולם, יש לנו בדירה מזגן וכל השישי שבת הוא עושה לנו בעיות, הוא מחובר לחשמל אבל בכל זאת כאשר אנחנו לוחצות על השלט להדליק הוא לא נדלק או שפתאום הוא נדלק ואז נכבה, ניסינו לבדוק בארון חשמל לראות אם משהו קרה שם והכל בסדר. יכול להיות שהוא התקלקל? למישהו יש פתרון מה עוד אפשר לבדוק ומה לעשות? תודה
יש מה לעשות,להזמין טכנאי אבל בינתיים
05/10/13 17:57
49צפיות
לניסיון לאפס את הפיקוד כבו בלוח החשמל את הנתיך שלו לחצי שעה או הוציאו תקע עם יש ואחר כך נסו שוב.
אולי תנסו לבדוק את הפילטרים?
06/10/13 16:23
35צפיות
קראתי שכשהפילטרים מלוכלכלים אז הם קשורים איכשהוא לחיישנים של המזגן ואז המזגן לא עובד כמו שצריך.
אני מצרפת לכן את הכתבה הזאת על תקלה במזגן ויש שם הסבר איך לעשות את זה

אם זה לא יעבוד אז תזמינו טכנאי... למזלכן עונת המזגנים הקשה כבר חולפת לאט לאט אז תסתדרו יום אחד בלי :)
בהצלחה
º
מה קשור פילטר לתקלת פיקוד? הכתבה נחמדה .
06/10/13 16:48
25צפיות
impedance
05/10/13 15:40
35צפיות
בכל מקום זה מתורגם כ"עכבה"
מה המשמעות "בשטח" - לא מצליח להבין...
למשל משפט כזה -  THE METER HAS AN INPUT IMPEDANCE OF APPROX.10KOHM, THIS LOADING EFFECT CAN CAUSE MEASUREMENT ERRORS IN HIGH IMPEDANCE CIRCUITS
אם במקרה הכוונה להתנגדות העצמית של המכשיר, איך זה מסתדר עם החלק השני של המשפט?
המלצה לנורת לד GU10
05/10/13 12:24
133צפיות
התקנתי בבית 40 ספוטים שמיועדים לנורות לד GU10
בחיפוש אחר נורה די הלכתי לאיבוד . פעריי המחירים גדולים מאוד 10-80 שח לנורה של 6W
חברות אן ספור כשכל ספק טוען לדגם מסויים שהוא הטוב מסוגו.
השאלות שלי הן :
האם יש הבדל מהותי בין הנורות הזולות ליקרות יותר (כולם אומרים שלד לא נשרפת ולא מתקלקלת )
האם יש חברה או שתיים שיש אליהן כטובות יותר .
האם ניתן למצוא באיביי או אליבבה נורות טובות במחיר סביר (ראיתי שהמחירים שם הם בין 1-5$ לנורה )
תודה מראש צחי
המלצה
05/10/13 16:00
85צפיות
אני מתקין ומספק ללקוחותי נורות לד 6 וואט עם חיבור GU10 של חברת ניסקו. אני נותן ללקוחות שנה אחריות על הנורות, ולכן אני מקפיד שיהיו מתוצרת איכותית.

בנורות לד לא איכותיות יש תקלות רבות כגון: נורה דולקת בעוצמה חלשה, נורה דולקת חלש מאוד או מהבהבת גם כשהמפסק כבוי, והכי חמור - הנורות לא מחזיקות מעמד יותר מכמה חודשים ומפסיקות לעבוד.

אל תקנה נורות ממקום שאינך יכול לקבל ממנו שירות ואחריות על הנורות.

מעולם לא פנה אלי לקוח והתלונן על בעיה בנורות.

את הנורות שלי אני מספק במחיר של 60 ש"ח לנורה (כולל מע"מ), שכולל כמובן אחריות לשנה.

אם תהיה מעוניין בנורות אלו אתה יכול ליצור איתי קשר.   

אני מרוצה מאוד מ MEGAMAN , שלהם 7W ונותן
06/10/13 09:10
80צפיות
600Cd ופיזור אור דיי יפה ואחיד.

הנורות שלהם יקרות, אבל מאוד איכותיות, בכמות של 40 ספוטים אני מניח שאצל סיטונאי רציני תקבל מחיר סביר.
אנרלד תאורת לדים
06/10/13 09:53
61צפיות
אתה מוזמן להיכנס לאתר החנות.
כתובת www.enerled.co.il/shop
במידה ויש לך שאלה אתה מוזמן לפנות אלי
או להתקשר לנציגנו דרך האתר

נורות לד
07/10/13 10:39
75צפיות
שלום צחי,
אני התקנתי בבית שלי בפעם הראשונה נורות לד זולות, כי חשבתי שאין הבדל בין סוגי הנורות. אבל גיליתי שלאחר חודשים בודדים הנורה התחילה לתת פחות אור בצורה משמעותי. החלטתי שאין ברירה ואני חייב להחליף את הנורות.
לאחר בדיקה מצאתי את נורות הלד של חברת XPERT כפי שנראה מיובאת מארה"ב. החברה הזאת נותנת אחריות של 2-3 שנים על הנורות שלהם. המחירים לנורות היו מאוד סבירים.

ראיתי שניתן למצוא את הנורות הנ"ל באתר:
www.nurot.co.il

בברכה,
º
פרסום נחמד
07/10/13 14:27
34צפיות
יכול להמליץ על צור. לקחתי אותו כהשלמה לחשמלאי
08/10/13 16:46
24צפיות
והיה  מצוין
משנקים נשרפים
05/10/13 11:17
143צפיות
משנקים נשרפים
שלום,

קניתי לפני 4 חודשים מנורה למטבח עם 5 נורות T5 ומשנקים (ככה נראה לי קוראים לזה...שנאי/משנק).
ראשית, מהיום הראשון של ההתקנה הנורות הבהבו (עליתי על זה בלילה), פעם דקה בערך....כשהמפסק כבוי כמובן....
שנית, היום, ראיתי שנשרפו/התקלקלו 2 משנקים (חשבתי שאלו הנורות אך עשיתי החלפת נורות והן תקינות).
המשנקים מסוג: ELECTRONIC BALLAST 55W והנורות של יורולוקס PLL55W.
לכל נורה משנק משלה, 2 המשנקים השמאליים מחוברים יחד, כך גם שני הימניים, ושניהם יחד הולכים למשנק מרכזי ששם מחברים את החשמל.
השאלה: האם החיבורים שעשו לי בחנות תקינים? אני מתכוון ללכת אליהם כי זה באחריות אך האם יש מה להגיד להם חוץ מלהחליף את המשנקים?
ומה בעניין ההיבהובים? האם זה תקין?
(אני מנסה לצרף תמונה)

סליחה על האורך ותודה מראש,
כנראה משנקים אלקטרוניים באיכות נמוכה.
05/10/13 11:55
85צפיות
החלף למשנקים איכותיים והבעיה אמורה להיפתר.

קח בחשבון שגם משנקים טובים יחזיקו 4-5 שנים ויישרפו.

ככה עושים אותם, כדי שתמיד תקנה עוד.

המשנקים המכאניים הישנים שהיו מותקנים בכל מנורת פלורוסנט היו מחזיקים 15-20 שנה, אבל לצערי כבר לא משתמשים בהם יותר.
סיבה נוספת לשרפת משנקים
05/10/13 13:44
95צפיות
משנקים אלקטרוניים עשויים להישרף אם חובר ה-0 במקום הפאזה דבר שגורם גם להבהובים של הנורה
תגובה
05/10/13 16:24
77צפיות
ראשית, תודה.

1. בדקתי שוב וחיבורי האפס והפאזה תקינים.
2. כמו כן, הסתכלתי במשנקים והם מחוברים בהלחמה....דבר שיקטין את האפשרות שאני אעשה זאת, ובכל זאת אלך לחנות שקניתי בה.

תודה.
משנקים אלק' לגופי תאורה 55W
06/10/13 20:37
273צפיות
משום מה אני לא אוהב את הגופי תאורה האלו על כל סוגי המשנקים האלקטרונים שלהם ומה עוד שכנראה התקינו משנקים באיכות ירודה הייתי מציעה לקנות 2 משנקים 2X55  מיצרנים רציניים ומשנק 1X55 בודד ולחבר נכון ע"פ השרטוט בגב המשנק ויהיה לך שקט לשנתיים עד 4 שנים ....   וזה יהיה הישג מרשים.....   בהצלחה
משנקים לגופי תאורה
07/10/13 10:34
40צפיות
אני מצאתי אתר מעולה שעבדתי איתם וקיבלתי שירות מעולה.
יש להם באתר שלהם נורות ומשנקים. קניתי דרכם משנק של חברת טרידוניק. הם נותנים 5 שנים אחריות על המשנקים שלהם.
ניתן להזמין ישירות באתר שלהם והם שולחים לך את הסחורה עד לבית/משרד דרך חברת שליחויות.

לינק לאתר:
www.nurot.co.il

תהנו!
הארקות לניינים ישנים
05/10/13 11:08
62צפיות
מה ניתן לעשות למבנים רבי קומות ישנים שנות השבעים שישים
בנושא הארקות. הצנרת המגולבנת פורקה והוחלפה ע"י צנרת פלסטית כלשהיא שלא מוליכה. כיצד יש לטפל בבעיה זו ברמת העירייה והעיר כולה.
גדי
לכל בניין יש יסודות
05/10/13 11:49
47צפיות
הולכים לתחתית המבנה וחושפים ע"י חציבה ברזל זיון של הבטון. לוקחים קריאת L.T ואם הערך תקין (בדר"כ זה כך) מחברים פס השוואה ואליו את כל הדירות.
במבנים רבי קומות בוצעה ארקת יסוד
05/10/13 11:53
53צפיות
אך אם יש בנין ללא ארקה ניתן לבצע ארקת יסוד ולחבר אליה את כל הדירות
רצוי לבצע בהזדמנות זו השוואת פוטנציאלים לכל המערכות המתכתיות במבנה (מים כבר לא צריך)
לא בכל רבי הקומות יש הארקת יסוד
05/10/13 13:49
43צפיות
בבתים שיש יסודות אפשר לצור הארקת יסוד ולהתחבר ליסודות כמו כן אפשר להעבי חוט 35 ממ"ר מהשעון הראשי של הבית למקום של חנוכיית השעוני מים ולהתחבר לשם ולחדש את הארקה ללא בעיה
למה אין אחידות בצבעי ציפוי חוטי החשמל ?
05/10/13 02:01
157צפיות
בדירה הקודמת שלי היו חוטי חשמל בצבע סגול-שחור-ירוק/הארקה (לא זוכר מה התחבר ל N ומה ל L במנורות, למשל - אבל אז התייעצתי עם חשמלאי שגם הגיע בשלב מסוים והעיף מבט). היום בדירה שלי יש חוטים בצבע כחול-סחור-ירוק+צהוב/הארקה. ראיתי בבי"ס בו אני עובד (בניין ישן) שיש ערב רב - יש שקעים עם כחול, אחרים עם אדום (!) ואחרים עם כחול-חום-ירוק. לפעמים אני רואה שהחום והשחור מחוברים במהדק שמוציא מהם שחור, וכבר ראיתי שקע שמשמש לחיבור רץ, שיש בו שלושה כחולים, אחד חום, אחד שחור ואחד הארקה. משהו מטורף.
השאלה היא אם אם תקינה, או אם יש ואז איך מגיעים מצבים כאלה?
יש תקן וחוק אך היתה גם היסטוריה
05/10/13 02:28
95צפיות
לכן תמצא ערב רב של גוונים
כיום:
חום פזה עם אפשרות סימון שחור או כתום לאורך להבדלה בין פזות שונות,
כחול אפס
צהוב ירוק ארקה

גוונים נוספים מותרים רק במתח נמוך מאוד,
יש כמובן צבעים המגיעים מארצות שונות בהן התקנים שונים,
לכן התעסקות בחוטים מחייבת ידע, הבנה, בדיקה ע"י חשמלאי מוסמך
זה נראה כמו ג'ונגל לא מתוקנן בדירה הקודמת
05/10/13 03:53
64צפיות
למשחתי בדירה הנוכחית פשוט עשינו מחדש ה-כ-ל. מהשעון (היה 1X40, עשיתי 3X25), דרך ארון חשמל מלא וחדש, וחיווט מלא לכל הדירה. חדש-ג'דיד. חלק מהעניין היה שרציתי להימנע מעבודה אחרי עבודה אחרי תיקון בבניין בן עשרים כמעט (צעיר, ובכל זאת) ושבעל הבית הקודם היה חאפר רציני בגישה שלו, ברמה אחרת: למשל קווי חשמל שעברו דרך ארון מים, קווי חשמל דרך אדניות (קדחו באדנית, העבירו חוט, קדחו בצד השני להוציא, וכך הריצו חשמל לתאורת חוץ דרך 10 אדניות), קווי מים צמודים לגז בליפוף של חומר מבודד ועוד כהנה וכהנה "מציאות".
מה שעדיין מעניין אותי הוא, אם זה התקן, לשם מה בכלל נמכרים חוטים בצבעים שונים (באותו קוטר חוט). הרי יימצא החשמלאי החאפר, או השיפוצניק הביתי הלא מבין, שיעשה בלאגן בצבעים.
צבעים של גידים
05/10/13 08:49
77צפיות
מה שכתב רשר, זה הצבעים הראשיים. אבל, יש עוד. למשל, פאזה חוזרת. אני לא יודע בדיוק מה אומר התקן היום, אבל בזמנו זה היה בצבע סגול. שימוש נוסף בחוטים בצבעים שונים, זה בתוך ציוד חשמלי. במכונת כביסה למשל, אם תפתח, תראה גם כתום, צהוב, לבן, תכלת, וכדומה. אם צריך לחווט משהו שם, צריך כמה צבעים. גם במכונות שבונים, כשיש הרבה גידים, משתמשים בכל מיני צבעים לחיווט הפנימי. ככה קל יותר לזהות מאין ולאן הולכים הגידים.
סדר בצבעים
05/10/13 09:47
69צפיות
סדר הדורות של החוטים:

בראשית היו חוטים בציפוי בד בצבעים אדום ושחור בלבד (ללא הארקה).

אח"כ הציפוי הפך לPVC בצבעים אדום (פאזה), שחור (אפס), לבן (הארקה) וצהוב (פאזה ממותגת).

ואז האדום הפך לחום וההארקה הפכה לצהוב, ולכן הפאזה הממותגת הפכה לכחול, סגול ולעיתים גם סוג של ירוק זוהר.

אח"כ השחור הפך לכחול והצהוב לצהוב-ירוק, ולכן הפאזה הממותגת הפכה לחום-כתום וחום-שחור, וזה מה שיש לנו היום.

מקווה שדייקתי בסדר הדברים.
º
היה בד לבן לארקה עד 6 ממ"ר
05/10/13 10:17
34צפיות
מעניין. ומה לגבי גמישות?
06/10/13 22:48
23צפיות
מאחר והיו 3 ממ"ר מה לגבי הגמישות? האם הם היו קשיחים יותר לעומת החוטים כיום? למה משתמשים בחוטים קשיחים עדיין אם אפשר להשתמש בחוטים גמישים ואף רב גידיים?
בחתך מעל ל 2,5 היו 7 גידים
07/10/13 06:07
27צפיות
לכן השתמשו במהדקי ליפוף - קונוס בקליט עם קפיץ מתכת פנימי
תוספת לסדר הצבעים שכתבה
05/10/13 13:42
63צפיות
בתחילה היו חוטים מצופי גומי ועליהם בד בצבע אדום ושחור ולבן בעובי 4 ממ"ר שבפועל היה 3 ממ"ר.
בשלב מאוחר יותר הושחל חוט נחושת חד גידי גלוי להרקה רק בשקעים והארקה הייתה מוט ברזל תקוע באדמה ומחובר לצינור המים.
משנות החמישים החלו ליצר חוטים עם בידוד PVC והצבעים היו אדום שחור לבן ולהדלקות היה ירוק או כחול בסגול היגיע מאוחר יותר.
לאחר מכן נוספו צבעים ואז לחיבור תלת פאזי חיברו שחור צהוב אדום כחול וסגול.
לאחר מכן הפך הצהוב לירוק צהוב השחור הפך כחול האדום הפך חום ו סגול הפך חום כתום והכחול לחום שחור וכיום אילו הצבעים.
במקומות בהם הוסיפו נקודות במתקן וחלקו היה לפי בתקן הישן וחלקו לפפי תקן חדש נהוג היה לשים שלטים כמו "זהירות במתקן זה הכחול עשוי לשמש כממתג, וכל מני שלטים כאלו עד היום במקומות שיש ערב רב של סוגים נהוג לשים שילוט תואם על לוח החשמל.
[עזרה] הרכבת גוףתאורה צמוד לתקרה +תמונות
04/10/13 15:06
94צפיות
היי קניתי מרוזנפלט גוף תאורה עם 3 מנורות ברצוני להרכיב אותו בתקרה של החדר.
תמונות:
https://db.tt/jEQQn6zS
https://db.tt/yin1o7jt

יש לי 3 חוטים צהוב, סגול ושחור ועל גוף התאורה יש לי 3 סימנים L N ועוד סימן עם קווים שאני יודע שהוא אדמה ומתאים לצהוב. שאלתי היא היכן הסגול והשחור מחוברים?

תודה רבה לעוזרים :)

תגובה
04/10/13 18:54
59צפיות
התקנת גו"ת הינה ברוב המקרים עבודה פשוטה, שהרבה אנשים מבצעים לבד ללא חשמלאי, אך ע"פ חוק החשמל היא מחוייבת להתבצע ע"י חשמלאי בלבד.

חוקי הפורום אוסרים לתת יעוץ מעשי לעבודות חשמל ולכן לא תקבל פה תשובה לשאלתך.

לדעתי באתר חשמלאים.קום בפורום החשמלאים יענו לך על השאלה כיוון ששם כן נותנים יעוץ מעשי.

בהצלחה.
הסתדרתי לבד
04/10/13 19:19
68צפיות
זה בסדר הסתדרתי לבד, פרקתי גוף תאורה בסלון ובדקתי. השחור זה חום קלומר L.
הסגול זה כחול N
והצהוב זה אדמה
אוי ואבוי
04/10/13 21:49
64צפיות
מי שהתקין לך בסלון, טעה.
º
לכן כדאי לשבעל מקצוע יעשה זאת, כפי שכבר נאמר
04/10/13 22:06
26צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום