לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
הרבה שנים עברו מאז 1879 השנה בה המציא תומס אדיסון את הנורה החשמלית. מאז החשמל הוא חלק בלתי נפרד מחיינו וקשה לתאר איך חיינו היו נראים בלעדיו.

פורום חשמל ותאורה בא לתת בית לכל אלו שנוגעים בחשמל הן כצרכנים והן כבעלי מקצוע.

שאלות כמו : "איזה סוג תאורה מתאים למטבח" או "איזה גודל חיבור חשמל צריך בית פרטי" מקומן כאן כמו גם "מה זה חשמל חכם" או "מה המחיר הסביר לנקודת חשמל בבית חדש".
בפורום לא תמצאו עצות בסיגנון "עשה זאת בעצמך" מכיוון שעיסוק בחשמל לא על ידי חשמלאי מוסמך הינו עבירה על החוק וסכנת חיים ממשית.

אני מעמיד לרשותכם את הניסיון שלי כהנדסאי חשמל ותיק.
גלישה מהנה.

מזגן ישן
03/09/13 13:50
64צפיות
שלום לפורום.

יש לי מזגן ישן בן 11 שנה בסלון הדירה שמתפצל לשני חדרים. הוא עובד טוב וללא תקלות, אבל אין ספק שהוא דורש ניקוי וכמובן שגם לא ניתן לווסת טמפרטורה.
אני מתלבטת האם לעשות לו ניקוי ולהשתמש בו עד שישבוק חיים או שאולי עדיף כבר להשקיע במזגן חדש שיצרוך פחות חשמל. למעשה, צריכת חשמל לטווח ארוך זה אחד השיקולים העיקריים פה.
אשמח אם מישהו יכול לעשות סדר בעניין הזה. משרד האנרגיה טוען כי  בהתקנה של מזגן חדש מדובר בחסכון של כ-700 שקל בשנה- משום נראה לי שזה הרבה יותר, אבל אני לא בטוחה.
אשמח לתובנות!

שקע חכם
03/09/13 13:40
122צפיות
אני מעוניין לחבר מזגן שנמצא ביח' דיור שאני משכיר לשקע חכם כך שכשהשוכר משאיר את המזגן דולק גם כשהוא יוצא מהדירה המזגן יכבה מעצמו.
האם יש שקע כזה בשוק? ואם כן היכן אפשר לרכוש?

אלי
052-2519109
אפשר לחבר גלאי תנועה עם השהיה
03/09/13 15:59
78צפיות
כך שכאשר אין תנוע מעל זמן מסוים הוא מנתק את המזגן,

אבל למה?! הרי השוכר משלם את החשמל שהוא צורך אז מה זה עסקך הבזבזנות שלו?
למה שתחדור לו לחיים יותר מהצורך המינימלי?
אם אין הפרדת מעגלים בין החדרים ומונה לכל חדר הזמן חשמלאי שיפריד ויתקין מוני משנה
שאלה לרשר
08/09/13 07:08
14צפיות
רשר, בוקר טוב ושנה טובה!
תמיד כשאני נתקל בהגדרה "גלאי תנועה", עולה בקרבי השאלה,
מה קורה כשאדם נרדם בחדר? האם הגלאי לא יכבה לו את המזגן,
ואז הוא יתעורר שטוף זיעה? או שגלאי כזה חש גם בנשימה, ואז
הוא לא יכבה את המזגן? איך זה עובד?
לגלאי טוב יש אפשרות כיוון רגישות וזמן
09/09/13 01:41
27צפיות
אין אדם סביר שלא זז בזמן שינה וניתן עם תוספת טיימר להגיע לכל זמן רצוי,
כמובן שאפשר להוסיף מפסק לביטול הגלאי,
אך כאמור כל הרעיון בדרישה לבצע זאת על דייר אחר הזוי לחלוטין ומהווה חדירה לפרטיות בלתי חוקית ובעיקר בלתי אנושית,
אגב בזמנו כשרשתות החשמל היו מאוד חלשות בוצעו כל מיני שיטות דומות ע"י בעלי הרשת  בעיקר בקיבוצים ואכן היו כאלו שקמו מזיעים להדליק את המזגן מחדש (הביצוע היה ע"י השלת הרשת לשניה שגרמה לניתוק מערכת סטופ-סטרט במזגן)
אם זה כך, רשר,
09/09/13 07:52
10צפיות
אני חושב שאתה לוקח את זה "קצת רחוק מדי" בגישתך ה"סופר מתחשבת" בפרטיותו של הדייר.

בוא ונצא מהנחה, שבעל הבית משכיר חדר בדירתו (ויש כאלה), או שיש לו חדר עם כניסה נפרדת,
אבל הוא לא הפריד מעגלים ולא שם שעון נפרד. במקרים כאלה, נהוג לסכם עם הדייר שהחשמל
"כלול" אבל שינהג בהתאם ובעיקר "בעדינות". במקרה כזה, יכול בעל הבית לומר לדייר, שהוא שם
מערכת שתסייע לחיסכון בחשמל, ובמידה שהדייר "שוכח" לכבות מזגן, הרי שהמזגן ייכבה לבד זמן
מה לאחר שהוא יעזוב את החדר.

והיות שאתה בעצמך גם טוען, שניתן להוסיף טיימר (מן הסתם טורי לגלאי) ואפשר להוסיף כמובן
מפסק מבטל? מה אגיד לך? אני רק מטעמי חיסכון לא רכשתי מערכת כזו, אבל הייתי מגדיר זאת
כסוג של פינוק.

ברור שאפשר לוותר על כל זה. בתנאי שהחדר מוזן רק ממעגל אחד, ואז אפשר לשים מונה בגודל
של 2 מאמ"טים על קופסת הכניסה לחדר בתוך לוח זעיר, אבל לא כל אחד חושב על כך.

ו.. כן. כשלקיבוץ יש שליטה מרכזית על הרשת, הם באמת יכולים לשלוט בהשלתה, ולגרום לכך
שכל המזגנים ייכבו. נכון להיום, בחלק מהמזגנים קיימת מערכת שמחזירה את המזגן למצבו
הקודם, במקרה של הפסקת חשמל. וזה אגב די מטריד אותי: מה קורה אם רגע לפני שאני רוצה
לעזוב את הבית, חלה הפסקת חשמל, לא שמתי לב לכך, לא כיביתי את המזגן ויצאתי? האם
יהיה נכון, שמזגן של 4 כ"ס יחזור לעבוד, בזמן שיצאתי לחופשה בת 5 ימים? והלוא אין לי דרך
לכבות את המזגן כשהוא אינו קורא את פקודות השלט. אז מה נותר? לגשת ללוח ולנתק מאמ"ט?  
תסכים איתי שככל שהסידור הזה הוא נוח, הוא בעייתי.
º
* הכוונה ל-טורי בפיקוד/מקבילי בהזנה
09/09/13 07:55
8צפיות
אין כל הצדקה לבע"ב להתערב בענייני דיריו
13/09/13 23:27
12צפיות
זו לא סתם חדירה לפרטיות א חוצפה ו"אדונות" על האחר העני ממנו,
"אדם" לא יתנהג כך!
לקח מחיר גלובלי נמוך מדי - שיעלה את המחיר אך בשום מקרה שלא יתנהג באלימות מנטלית,
אגב כנ"ל מים חמים וקרים, חניה, עישון, בישול כשר,,,

לגבי קיבוץ - נגמרה העונה, לכולם יש מונים ושיצרכו כמה שירצו,
שאלה בפרויקט חשמל
03/09/13 13:12
106צפיות
1.על פי חוק החשמל חייב שני מעגלים סופיים לפחות לשטח שעולה על 40 מ"ר רק לתאורה? אפילו שמבחינת זרם נצרך אני לא צריך את זה כי נורות הפלורסנט מאד חסכוניות?
למשל במשרדים יש כמה נורות אחדות...אז על כל שתי חדרים חייב מעגל סופי רק בשביל התאורה? זאת אומרת עוד מעגלים רק בשביל בתי התקע והצרכנים?
2. לפי מה אני מחשב בתי תקע במשרדים/חדר אוכל? לפי איזה צריכה?
סטנדרט של 1.5 ממ"ר אם זה לא צרכן גדול?  (אני מדבר על בתי שקע ללא צרכן קבוע שאני יודע מראש שיהיה שם אז לפי איזה צריכה אני צריך להתחשב בחישוב שלי)
3. לא מצאתי בחוק החשמל איך לתכנן לוחות חשמל, אפשר הסבר באופן כללי או שתפנו אותי למקורות?
הכוונה לדוגמה (אני משאר) לוח ראשי צריך ככה וככה תקנים, מתפצל ללוחות משניים...מזה לוח חלוקה? מה הדרישות?

כמו כן הפרויקט הוא למפעל מאפייה

תודה רבה לעונים!!! יעזור לי מאד
תגובות
04/09/13 23:08
50צפיות
1.על פי חוק החשמל חייב שני מעגלים סופיים לפחות לשטח שעולה על 40 מ"ר רק לתאורה?  - נכון.
אפילו שמבחינת זרם נצרך אני לא צריך את זה כי נורות הפלורסנט מאד חסכוניות? - נכון.
למשל במשרדים יש כמה נורות אחדות...אז על כל שתי חדרים חייב מעגל סופי רק בשביל התאורה? זאת אומרת עוד מעגלים רק בשביל בתי התקע והצרכנים? - אתה יכול לשלב במעגל של בתי תקע גם תאורה כל עוד הזרם במקסימלי שיגיע לנקודת המאור לא יעלה על 10A.

2. לפי מה אני מחשב בתי תקע במשרדים/חדר אוכל? לפי איזה צריכה? - לפי הצרכים של הלקוח.
חוק החשמל תואם צרכים של דירות שיכון מלפני 50 שנה וצריכת החשמל הממוצעת שלנו היתה 5% ממה שנדרש כיום.
היום יש בתים על 12 ו14 בתי תקע בחדר אחד, בשנות החמישים היו דירות שבכל הדירה כולה לא היו 12 שקעים.
סביר להניח שכל מה שתתכנן במקרה הזה ויהיה יותר משני בתי תקע ומעגל מאור אחד לחדר או לשטח של עד 40 מ"ר יכסה אותך בכל הכיוונים.
אם מדובר בפרוייקט להנדסאים לצורך העניין קבע במשרד ליד כל נקודת מחשב 3-4 בתי תקע ועוד כמה בתי תקע מפוזרים, לנמק את הסיבות זה הכי קל....שקע למחשב, למסך, למדפסת, מגרסה, מכשיר למינציה וכוליי....לא חסרים צרכנים למשרד ממוצע.

סטנדרט של 1.5 ממ"ר אם זה לא צרכן גדול?  (אני מדבר על בתי שקע ללא צרכן קבוע שאני יודע מראש שיהיה שם אז לפי איזה צריכה אני צריך להתחשב בחישוב שלי) - 1.5 ממ"ר מתאים למעגלים סופיים עם זרם מקסימלי של 10A.
שוב, כפי שכתבתי קודם, הכל לפי הצרכים במקום, הכל שאלה של מה יחובר לשקע הזה...
בגדול, יש חוק ויש היגיון, אני אישית, לא הייתי מתקין שום בית תקע עם הגנה של 10A כי זה נשמע לי מגוחך.
אם אשאל בהגנה למה?....חוק החשמל מאפשר 10A לסוג זה של צרכנים אך נלקח בחשבון שכיום כמות מכשירי החשמל שהצרכן הממוצע מחבר לבית תקע יכול להיות גדול ולהשתנות בהתאם לצרכים ולכן בחרתי בהגנה 16A וחיווט 2.5 ממ"ר מתוך ראיה עתידית ומניעת תקלות במתקן כתוצאה מחיבור של צרכנים גדולים לבתי שקע שאינם מתאימים.
מה גם שאתה יכול לבחור בחיווט 1.5ממר XLPE ולהגן ב16A - מבחינת חוק החשמל זה עובד ותקני.

3. לא מצאתי בחוק החשמל איך לתכנן לוחות חשמל, אפשר הסבר באופן כללי או שתפנו אותי למקורות?
הכוונה לדוגמה (אני משאר) לוח ראשי צריך ככה וככה תקנים, מתפצל ללוחות משניים...מזה לוח חלוקה? מה הדרישות?

תכנון לוחות ולוחות משנה במתקן מבוצע ע"י חישובים של מרכז כובד חשמלי.
אתה צריך לקחת את תוכנית המתקן, למקם את הצרכנים שלך "פיזית" על התוכנית בסמוך לנתון העומס ולחשב מרכז כובד חשמלי לכל אגף או למתקן כולו.
לצורך העניין -  בית מאפה באורך של 150 מטרים ורוחב של 10 מטרים.
בקצה אחד של המפעל 70% מהצרכנים, ובקצה השני 30% מהצרכנים,.
יש לחשב מרכז כובד לשני האגפים למיקום של לוחות משנה לכל אחד מהם ואז לחשב מרכז כובד לשני הלוחות ולקבוע את מיקום הלוח הראשי.
אם מדובר במבנה ריבועי ולא מלבני וארוך כמו זה שהדגמתי אפשר לחשב מרכז כובד למתקן כולו ואז לבחור במיקום של לוח חשמל אחד גדול.

זה לא מסוג הדברים שלומדים בהתכתבות, בשביל זה צריך לסבול שנה שלמה בקורס שנקרא מתקני חשמל.

בהצלחה!
המון תודה!!!
10/09/13 18:04
9צפיות
צודק שקשה להעביר תכנים כאלו התכתבות אבל עזרת המון...
בכל אופן אני לומד המון לבד בשביל הפרויקט כי המון דברים לא עקפנו בכיתה.. מבחינה תאורתית כן.. מבחינה מעשית על השאלות ששאלתי לא :(
שוב תודה
תיכנון לוחות חשמל
03/09/13 11:23
111צפיות
שלום
איך לומדים תיכנון לוחות חשמל (אני מהנדס חשמל)?
ומה המשכורת של מתכנן לוחות חשמל?
תודה
תכנון לוח הנו חלק מתכנון כל הפרויקט
03/09/13 12:37
90צפיות
יש עבודה חלקית בנפרד אך מירב העבודה נעשית בשילוב כי אין אפשרות לתכנן לוח ללא הכרת הפרויקט,
כך אפילו בדירת מגורים פשוטה,
יש תחום נפרד של לוחות חשמל..
03/09/13 12:59
78צפיות
אני מדבר על לוחות גדולים של בתי חולים וכדומה.
איך אפשר ללמוד לתכנן? צריך לעבוד כמה שנים בחיווט ומזה לומדים?
אין תחום נפרד לכל היותר חלק מצוות
03/09/13 13:20
71צפיות
איך יכול מתכנן לוח לתכנן ללא מערכת פיקוד שמתכנן אחר משנה כל רגע בשלב הראשון?
מתכנן לוח צריך לאסוף את כל המידע הרלוונטי למערכת החל מחוקים וכלה בדרישות הלקוח,
מהמידע הזה מתכננים את המערכת ורק אחר כך כשנאספות עוד דרישות ומתחיל להתברר הגודל והמורכבות שלו עוברים ללוח ,
כאן גם המקום לתכנן לוחות משנה ולהתחיל לקשור בין כל הלוחות במערכת פיקוד וכוח כולל החלפת מקורות אספקה והפרדה בינהם,

אין כל יתרון בנסיון עם קילוף חוטים כחווט לידע הנדרש למתכנן,
אז אני יכול לעבוד כמתכנן..
03/09/13 20:50
55צפיות
בלי לעבוד קודם כחווט? האם יש קורס מסוים שבו לומדים לתכנן לוחות חשמל?
מהנדס חשמל זרם חזק מקבל מספיק מידע
03/09/13 21:13
57צפיות
כדי לאתר ציוד ותקנים בהם צריך לוח לעמוד - השאר נסיון הנרכש בעבודה,

למשל לגלות איך מהנדס חשמל איטלקי משנה בתוכנית מגע מסגור לפתוח (אלגברה בוליאנית מורה לסמן מעל המספר קו כדי להפוך את משמעותו - לפני שרטוט ממוחשב שפותר את הבעיה)
º
לך לעבוד במפעל לוחות חשמל. שם תלמד
03/09/13 23:07
42צפיות
שם ילמד לקלף חוטים עם מכונה ולהבריג במברגה
04/09/13 01:13
59צפיות
מה הקשר בין מפעל לוחות המקבל תוכנית ומבצע לבין תכנון לוחות?
חלילה לי מלזלזל באנשי מפעל לוחות - להפך מהם למדתי (הנדסה אלקטרומכנית) אך ביצור לא לומדים כלום מבחינת תכנון,
כדי ללמוד תכנון צריך ללמוד חשמל ואחר-כך לעסוק בתכנון מעשי עפ"י המערכת איתה עובדים: מחשב, סוגי לוחות, מתחים,,,
בכל מפעל לוחות יש מחלקת הנדסה
04/09/13 09:47
60צפיות
הקרבה לאנשי התכנון וללקוחות המגיעים תייצר תהליך שבו יוכל לשאול שאלות ולקבל תשובות במקום
º
הכניסה רק למקורבים
04/09/13 10:43
35צפיות
לשאול שאלות וללמוד מבעלי ניסיון זה מבורך
04/09/13 23:17
55צפיות
אבל זה לא ללמוד לתכנן.
אני תוהה מה עשה מיודענו שואל השאלה במהלך הלימודים אם הגיע לשאול כיצד מתכננים לוח חשמל?
אין ספק שלאדם שמגיע "ירוק" לגמרי לתוך תחום החשמל המשימה נראית בלתי אפשרית.
הקושי נובע מהמצב שבו המהנדס\ההנדסאי הצעיר נחשף ללוח חשמל חי ומוצא את עצמו טובע בערימות חוטים שנראות כמו ספגטי ללא שום הבנת העניין.
חושב להבהיר שבין חיווט וביצוע לוח החשמל בפועל לבין התכנון שלו יש מרחק של שמים וארץ
לא סתם מפעלי הלוחות נדרשים לעמוד בתקני ISO, להחזיק בתווי תקן ולהכשיר חווטים מקצועיים שידעו להפוך את השרטוט החד קווי שמגיע ממתכנן הלוח על דף נייר לאותו בליל של חוטים שיכול להראות בלא מעט מקרים כאין סופי.

בשביל לתכנן לוח, צריך ללמוד ממתכנן לוח, לשבת במשרד, לפתוח נוסחאות, לקבל נתונים ולהקליד הרבה במחשבון ולהיצמד לדרישות החוק וקטלוגים של אביזרים.
אחר כך מגיע שרטט שהופך את זה לתרשים חד קווי קריא ולאחר מכן מגיע החווט, זה שבונה את הלוח בפועל.

אפשר לקחת מהנדס חשמל, להעמיד אותו מול לוח של 1500A והוא יבהה בו כמו קוף חסר דעת.
מנגד, אפשר לקחת קוף וללמד אותו לקלף חוטים ולהחזיק מברג, אם הוא יידע לחבר כל דבר למקום הנכון אני לא בטוח אבל בשורה התחתונה....
איש איש ותפקידו, איש איש וידיעתו.
עצם העבודה כחווט לא תכשיר את שואל השאלה לתכנן לוח חשמל, היא פשוט תכשיר אותו לקלף חוטים ביעילות מירבית

בהצלחה!
לאף מפעל להנדסת חשמל..
07/09/13 22:42
18צפיות
אין זמן ללמד אותך לתכנן, הם רוצים ישר מישהו שיודע. אז איך אני יכול ללמוד מה שאמרת- לחשב את כל הנתונים לפי הנוסחאות וכדומה?
ומה המשכורת בזה?
כתבת שאתה מהנדס חשמל....
08/09/13 22:23
23צפיות
לא למדת לתכנן לוח חשמל?
לא למדת לתכנן מתקן חשמלי?
תכנון הגנות, חתכי מוליכים, מתנעים, תכנון פסי צבירה, תכנון סוללות קבלים....?
אם למדת הנדסת חשמל עם התמחות בזרם חזק אין מצב שלא למדת את הדברים האלה...איך עשית פרויקט גמר אם לא למדת את זה? בהנדסה נדרשים גם לתכנן שנאים שזו עוד מדרגה מעבר לעניין תכנון הלוחות....
אם למדת הנדסת חשמל עם התמחות בתקשורת אתה לא יכול לתכנן לוח חשמל של קיוסק גם בגלל חוסר הידע וגם בגלל שאסור לך מבחינת רישוי.
לא , לא לומדים את זה.
09/09/13 21:54
17צפיות
לומדים רק דברים תיאורטיים.
את כולם מלמדים בתאוריה
10/09/13 01:58
15צפיות
גם אני למדתי במכללה רק בתאוריה...
אם אני יודע לתכנן לוח חשמל? חד משמעית כן.
חישוב זרמים זה דבר שנעשה בתאוריה, חישוב זרמי התנעה, זרמי קצר, זרמי הלם, חישוב חתכים של מוליכים\פסי צבירה, תכנון הארקות והגנות לחיי אדם ולמכשירים\מנועים וכוליי וכוליי.....הכל נלמד בתאוריה, תכנון לוח חשמל נעשה גם הוא ברמה התאורטית, אתה מקבל נתונים ומחשב אותם לכדי "רכיבים" איזה מפסקים, אילו הגנות, אילו נתיכים, אילו קבלים צריך\לא צריך להתקין בכדי לשפר גורם הספק וכוליי וכוליי....
אתה בתור מהנדס מתכנן לוח חשמל\מתקן חשמלי ברמה התאורטית, זה לא תפקידך לתרגם אותו לביצוע בשטח.
אולי כיוון אחר?
05/09/13 19:24
30צפיות
אני למדתי לוחות חשמל ומערכות פיקוד מתקדמות כשעבדתי במספר בתי מלון באחזקה. היו לי מורים טובים. + ניסיון צבאי בגנרטורים.
תחשוב אולי להשקיע שנה שנתיים לעבוד במפעל\אחזקה\התקנה. גם תרוויח פרקטיקה וגם תתעסק הרבה עם לוחות חשמל.

רק בזהירות.
º
|לבאי ומשתתפי הפורום איחולי שנה טוב ומבורכת
02/09/13 22:29
20צפיות
המלצות לרכישת מנורות באיביי
02/09/13 20:34
93צפיות
האם למישהו ניסיון ברכישת מנורות פלאורוסנט רגילות לבית?
מדבר על e27 בעוצמה שמקבילה ל 100-150w בליבון
האם למישהו יש המלצות? חברות עולמיות טובות?
כמובן מחפש לחסוך (ברכישה ובחשמל)
אשמח לעזרתכם...
תודה רבה ושנה טובה!
דותן
לפני כן בדוק מחיר אצל הסיטונאים בארץ
02/09/13 23:04
68צפיות
רודוב,
ארכה,
חשמל ישיר,
,
,
º
יש חברה זולה ומומלצת??
03/09/13 18:37
25צפיות
תאורת לד בחניון
02/09/13 15:52
61צפיות
אכן איגור צודק,
ישנם היבטים מקצועיים נוספים וחשוב מאוד שאיש מקצוע מנוסה בתאורת לד - יתן דעתו אליהם.
(לצערי רוב החשמלאים לא מכירים את התחום היטב... בינתיים)
מבחירת נורות הלד המתאימות לגוף התאורה הקיים.... ועד לאמצעים למניעת גניבת הנורות המותקנות בגובה נמוך.
תאורת לד בחניון בית משותף
02/09/13 13:32
67צפיות
עד כמה מעבר לתאורת לד בחניון של בית משותף יכולה לחסוך חשמל?
חוסך... חוסך...
02/09/13 14:09
101צפיות
תאורת לד בחניון
דוד שלום,
בפרוייקטים של מעבר לתאורת לד בחניונים של בנייני משרדים מושג חסכון שמגיע לעיתים עד ל70%!!!! מצירכת החשמל
תלוי במצב גופי התאורה הפלורסנטים הקיימים (ככל ישנים יותר, כנראה שצורכים יותר חשמל ויעילים פחות)
צריך לבחון את רמת השימוש של התאורה בחניון כדי לבדוק כדאיות בהחלפה
אם תרצה פרטים נוספים אתה מוזמן לפנות אלינו דרך האתר: www.innerG.co.il
כמו כן תוכל לצפות במפרט נורות הלד T8 בחנות המקצועית לתאורת לד שלנו  www.ProLED.co.il
כתובות אינטרנט מצורפות:
חשוב לציין:
02/09/13 14:58
62צפיות
אני מסכים בהחלט עם דבריו של proled,
כדי להגיע לאפקט החיסכון המקסימלי, בתהליך מעבר תאורה בחניונים לנורות הלד T8, חשמלאי מוסמך חייב לחווט מחדש את את גופי התאורה ולספק מתח של 230V ישירות לנורה, וכך נוצר חיסכון מקסימלי, שכן המשנק של גופי תאורה פלורסנטיים T8 צורך עוד אחוז של חשמל חוץ מהספק הנורות,
במידה ורק הנורות יוחלפו ללא חיווט החשמל מחדש, החיסכון בהוצאות החשמל יהיה בין 40 ל55 אחוז, תלוי במצבו של המשנק וגופי התאורה.

בברכה,
איגור
אנרלד - תאורת לדים
שאלה לגביי ערכים נומינלים של מבטחים
02/09/13 11:55
62צפיות
שלום, אני עובד על פרויקט הנדסאי חשמל
אשמח עם מישו יכול לכוון אותי לערכים נומינליים שיש בשוק למבטחים (מא"ז, נתיך,מאמ"ת) וכמו כן אשמח עם יש לכם אתר קטלוג בנושא.
תודה רבה
יש קטלוגים בקישורים
02/09/13 15:44
43צפיות
תחת לשונית מידע למעלה,
בנוסף תוכל להגיע לקטלוגים של יצרני ציוד ע"י חיפוש בגוגל לפי שם היצרן או סוג הציוד,
מתקשה באנגלית - יש תרגום ויש תמונות לחסכון בצורך לקרוא
שאלה בנוגע לטלויזיה
01/09/13 19:59
63צפיות
כאשר אני מדליק את הטלויזיה (שארפ) LCD
אין קול.
רק לאחר מעבר לחיבור אחר ( TV 1, לדוגמא),או כל חיבור אחר וחזרה לחיבור ה-HDMI
חוזר הקול.
מה יכול להיות ?
תודה ושבוע טוב
נתק מהחשמל לכמה דקות יעזור
01/09/13 23:44
37צפיות
טוב לעשות את זה פעם החודש
תחליף כבל
02/09/13 00:04
44צפיות
הכבל שדרכו אתה רואה את התמונה - נסה להחליף אותו או לשחק איתו קצת.
תבדוק חיבורים.
תודה
02/09/13 09:17
23צפיות
תודה רבה
דרושים חשמלאי גנרטורים
01/09/13 17:42
185צפיות
דרושים הנדסאי חשמל לעבודה בתחום שרות גנרטורים לחברה באזור המרכז ובפריסה ארצית.
המעוניינים נא לפנות אלי בפרטי
כבר מאוחר מידיי
01/09/13 19:24
90צפיות
הגשתי בזמנו קורות חיים לחברות המובילות בתחום הגנרטורים והצגתי את עצמי כמנוסה בגנרטורים עם מספר שנות ניסיון עם טיפול בתקלות מכניות אך במיוחד תקלות פיקוד ובקרה של גנרטורים כולל חיווט לוחות מחדש וכיוונים עדינים. וכמובן גם התקנות + מכתבי המלצה רבים.

בתגובה המשכורות שהוצעו לי היו מגוחכות אפילו לעובד ניקיון. או לחילופין הייתי צריך לשנות את שמי העברי לשם ערבי כדי להבין ולהסכים לקבל משכורת כזו.
אם השכר הוא 12 או יותר נטו, צור קשר בפרטי
01/09/13 20:25
92צפיות
אם לא אז לא.
º
אני מאמין יותר לכיוון ה 5 נטו...
01/09/13 23:36
50צפיות
º
אז שיתקנו את הגנרטורים שלהם בעצמם
02/09/13 06:07
45צפיות
º
דולר או יורו
02/09/13 08:59
29צפיות
נקודת חשמל חדשה שעובדת אך מקצרת בחיבור מכשיר
01/09/13 16:20
119צפיות
שלום חברי הפורום היקרים ואשמח אם תוכלו לעזור לי בפתרון הבעיה,

הקמתי קיר גבס לצורך מיקום הטלויזיה על גביו, משכתי חשמל משקע סמוך עם כבל 1.5 אל תוך הקיר, שם עשיתי קופסת פיצול על מנת להזין חשמל בשני צידי הקיר, מהקופסה משכתי חוט (זהה) וחיברתי (מבתוך הקיר) לשקע שאמור לשמש את הטלויזיה.
כל הצבעים חוברו אחד עם השני, רקע לרקע. בצד השני כיוון שעדיין אין שימוש, חיברתי שוקולדה ווידאתי שהכבלים מופרדים ומוגנים כראוי.

חיברתי את הכבל שהוצאתי מהקיר אל תקע בקיר סמוך ע"י ראש כח מתאים. הדלקתי את החשמל ולא היה כל קצר אז שמחתי. כדי לבדוק שהחשמל תקין, הכנסתי טיימר (שעון שבת) לתקע החדש והנורה בשעון אכן עבדה, כך "הייתי בטוח" שהחשמל תקין עובד ולא מקצר.

כאמור השקע מזרים חשמל אך רק כשאני מחבר לשקע מכשיר חשמל אמיתי; מנורה/טלויזיה/DVD הפחת קופץ מיד. בדקתי כל מה שעלה בראשי אך.. זהו.

מה יכול לגרום לתקלה?

תודה מראש
התקלה נגרמה מהחשמלאי שעוד לא הגיע להתקין
01/09/13 17:35
96צפיות
נקודה חדשה,
עבודות חשמל עלולות לגרום סיכון רב,
לכן החוק קובע שרק חשמלאי מוסמך יכול לבצע אותן,
זמן לביתך חשמלאי וצא מהסיכון המיותר
º
תודה. אני עדיין ישמח לעזרה
01/09/13 17:52
46צפיות
מזל שיש לך בבית פחת .
01/09/13 19:36
74צפיות
אחרת הייתה מחשמל כול מה שהייתה מחבר לשקע הזה שעשוי ממתכת . כמו DVD או ממיר . ונוגע בו חישמול מיותר . לפי מה שכתבת לא הבננתי כלום . מה חיברתה למה
לכן הזמן איש מיקצוע לחבר הכול . או חפש את התקלה . מימה שכתבתה לא מובן כלום .
וגם לא יעזרו לך אף אחד . כי לעסוק בחשמל צריך רשיון . וזה פיליל לעסוק בו
אכן מזל. הנה הסבר נוסף...
01/09/13 19:43
86צפיות
מה שעשיתי לא מסובך לגמרי. ביצעתי הארכה מהשקע בקיר הסמוך לשקע בקיר החדש. עשיתי כמה כאלו בחיי.

כשאני מחבר את החשמל - הוא לא מקצר. כשאני מחבר משהו כמו הטיימר שכתבתי, הוא עובד ואין קצר. רק כשאני מחבר מכשיר חשמלי ומפעיל נהיה קצר.

מה יכול לגרום לקצר שמתרחש רק כשיש משיכה של החשמל במתח גבוהה?
הפכתה ביין חוט הארקה לאפס
01/09/13 19:48
85צפיות
המתח לא חוזר דרך האפס אלה לארקה . מנורת ניאון זה לא בדיקת מתח בתוך  המכשיר שאתה בודק .
º
תודה לכולם. במיוחד לנחמדים בפרטי... אעדכן
01/09/13 20:28
47צפיות
מסכים
02/09/13 20:50
46צפיות
יש דברים שלא כדאי לכל אחד להתעסק איתם.
ממליץ על חשמלאי .
כפי שאמר קרמר
01/09/13 20:23
82צפיות
חיברת חוט הארקה במקום אפס ולכן ברגע שזורם זרם במערכת הפחת מזהה את הזליגה וקופץ.

אכן חוט שחובר לא נכון. הבעיה נפתרה, הכל עובד.
02/09/13 00:57
67צפיות
אכן חוט בודד שחובר לא נכון.

עכשיו הכל עובד מושלם.

תודה רבה על העזרה.
מושלם אינו בהכרח מושלם.
08/09/13 06:54
11צפיות
סביר שהשתמשת בכבל עם צבעי מוליכים שונים מהמקור, ועל כן
הוחלפו צבעים בשוגג. זו בדיוק הסיבה לכך, שאל לאדם בלתי מקצועי
להתעסק בחיבורי כבלים. לא אחת קורה, שהמכשיר נגד התחשמלות
חדל לתפקד (ובעקבות כך שאנשים לא מקפידים לבצע בהם בדיקה
חודשית כפי שממליץ היצרן, התקלה אינה מתגלית), ואז אין הגנה
כנגד זליגת זרם. האם במקרה שכזה, היית ממשיך להתגאות במעשה
ידיך?

החוק דורש באופן חד משמעי, שאת הטיפול באבזרי החשמל יבצע
חשמלאי מוסמך ולא בכדי. מאופי השאלה שלך, ניתן היה להבין בדיוק
מה היה שגוי בעבודתך, אך לאיש מבאי האתר אסור להסביר זאת, מכיוון
שגם אם חיברת נכון את צבעי החוטים, איש לא יוכל לעקוב האם
החיבורים עצמם בוצעו כראוי. האם שווה לך לקחת סיכון שטלוויזיה
יקרה תתקלקל בגלל חיבור רופף? חומר למחשבה.
מדחס תלת פאזי של מזגן A.C.M כ"ס 6.5
31/08/13 23:32
74צפיות
עשו בדירה עבודות חשמל והחליפו את הפאזות המזגן עבד עם פאזות הפוכות.
המדחס היה עובד ועושה רעש חזק מאוד עד שהפיוז שלו עצמו היה קופץ ולאחר כשעתיים חוזר לעבודה כך נמשך כיומיים הייתי בטוח שהמדחס מת והחלפתי אותו ורק אח"כ גיליתי שהפאזות הפוכות.
האם וודאי שהמדחס מת כשהוא עובד הפוך או לא.
הפעלתי אותו על הריצפה ונראה שהוא דוחס טוב האם יש דרך לבדוק את זה או לא
תודה לעונים,
אם המדחס מדגם סקרול הוא מרעיש אבל רק בהפעלה
01/09/13 00:18
51צפיות
ארוכה הוא יכול להנזק,מדחס רגיל בוכנתי יכול לעבוד גם הפוך ללא כל בעיה.
המדחס אכן מדגם סקרול אבל השאלה אם הוא ודאי
01/09/13 09:21
47צפיות
ניזוק או שסתם החלפתי מדחס ללקוח.
יש דרך לבדוק את כושר הדחיסה שלו ?
כנראה סתפ החלפת מדחס,בדיקה מקצועית רק במעבדה
01/09/13 19:10
46צפיות
שמצויידת ב FLOWMETER ואז אפשר לבדוק את הספיקה בלחץ העבודה של המדחס אחרת אין דרך .
שמור את המדחס אטום ותוכל להשתמש בו.
איתור דליפת גז במזגן מיני מרכזי
31/08/13 18:02
57צפיות
איך אני יכול לאתר דליפת גז במזגן מיני מרכזי בן כ 14. טכנאי שמילא לי גז טוען שאין טעם לחפש את הדליפה כי היא יכולה ליהיות ברדיאטור פנימי או חיצוני בצינור עצמו וכי במזגן בכזה גיל גם לא שווה לתקן דליפה איך אני יכול לאתר אותה בעצמי ?

ובכלל שווה כל העניין? פעם אחרונה הייתה ליפני שנתיים שמילאנו גז והחזיק כשנתיים אבל הטכנאי טוען שחריר של דליפה עם הזמן מתרחב אז בכלל מה דעתכם? תודה מראש.
חריר אינו מתרחב,המזגן על גז 22 .
31/08/13 18:32
49צפיות
אם הדליפה בצינור או "רדיאטור" לא היה נשאר גז במערכת.
יש דגמים מסוימים של מזגנים שמאד רגישים לדליפה במעבה עצמו בצינורות הכניסה(הדר בלשון מקצועית) .תסתכל טוב על המעבה בחוץ וחפש סימני שמן,תוכל לבדוק גם עם ספוג וסבון על הברזים עצמם שהם מועדים לפורענות בגילים הללו של המזגן,ובדיקה נוספת על המחברים בתוך הבית שנמצאים על גוף היחידה.
מעבר לכך רק טכנאי עם ציוד בדיקה ועדיף בדיקת לחץ גבוה בחנקן.
מבחינת שווה או לא הכל תלוי במזגן עצמו אם המעבה פגוע מקורוזיה ומתחיל להאכל ,חלודה וקורוזיה על המדחס עצמו שכן עלול להיות מצב בו יש חור קטן בברזל עצמו.
הבנתי הצעדים הבאים שלי הם:
31/08/13 18:39
37צפיות
בדיקה עם מי סבון על הברזים
פתיחה של מכסה המנוע והסתכלות על המדחס שאינו חלוד (אני יכול לשים קצת מי סבון על חיבורי המדחס?

במידה ומצאתי דליפה בברז ואני מהדק אותו עם מפתח שוודי ונפתרת הדליפה דיינו?

יש מצב ליותר מדליפה אחת?

אם הדליפה היא חריר כלשהו אני יכול להדביק מסטיק אפוקסי?
אפוקסי לא עוזר,גם לרתך צריך להוציא את כל הגז.
31/08/13 18:57
37צפיות
חפש סימני שמן על הרדיאטור בצדדים שלו במיוחד בצד של המדחס שם יש נקודות תורפה,
לגבי הברזים לפעמים הידוק מספיק ולפעמים צריך ללפף טפלון.
º
מעולה תודה רבה אעדכן
31/08/13 19:05
20צפיות
התייעצות עם טכנאי מזגנים
01/09/13 10:51
26צפיות
היי דניאל, יצא לך להתייעץ עם טכנאי מזגנים נוסף? אולי שווה לקבל חוות דעת שנייה?
º
כמובן שאני עושה כך תודה ערן
01/09/13 15:14
13צפיות
כבל חשמל לקומקום חשמלי מתחמם
31/08/13 17:19
123צפיות
על הכבל מודפס A V V Z 18AWGX3C  P.V.C וכל פיני התקע עגולים בתוך פלסטיק יצוק.
אורך הכבל הוא בערך 1.60 מטר.
בזמן הרתחת המים בקומקום הכבל מתחמם, נראה לי עד 50 מעלות.
הפקק בארון החשמל אינו קופץ, וההרתחה נפסקת כשהמים מגיעים לרתיחה.
האם זה סביר שכבל חשמל יתחמם כך?
תגובה
31/08/13 18:17
85צפיות
מצד אחד הכבל לא אמור להתחמם, אלא אם הוא דק מאוד עד כדי לא תקני.

מצד שני, בידוד PVC יכול לשאת בחום של עד 70 מעלות מבלי להינזק.

לסיכום: סכנה אין פה, אם כי זה קצת מוזר.

הוא חם בנק' מסויימת או לכל אורכו?
לכל האורך
31/08/13 18:45
64צפיות
עובי הכבל הוא 6 מ"מ, בעוד שעובי כבל תקני הוא 8 מ"מ.
נראה לי שאין מספיק עובי לכבלי הנחושת בפנים, ומכאן ההתחממות, כי כבלי הנחושת פועלים כמו נגדים במקרה זה.
הייתי אולי מקטין את אורך הכבל כדי להפחית את ההתחממות.
תגובה
31/08/13 19:46
66צפיות
האמת ש 1.6 מטר זה המון בשביל כבל של קומקום. בחיים לא ראיתי קומקום עם כבל ארוך כל כך.

קיצור הכבל יקטין את התנגדותו.

מה שצריך לבדוק זה את שטח החתך של חוטי הקומקום - 1.5 ממ"ר לפחות.

אבל אלא אם מדובר בקומקום יקר יותר מהרגיל, זה נשמע לי הרבה התעסקות על כלום.

קנה לך קומקום חדש בשמונים שקל ושכח מכל הסיפור.
לאדון יש כבל שמתאים למערכת סטראו
31/08/13 19:57
76צפיות
שכמובן הוא יותר דק . ויכול להיות שאין לו גם הארקה . מגברי סטראו מישמשים עם כבל "קומקום"  אבל הכבל יותר דק . כי מגבר סטראו יש לו הספק 300W
º
קרמר בחייך די עם התשובות הללו לא מתאים לגילך.
31/08/13 20:27
40צפיות
אם אתה לא יודע אז תלמד . יש כבל דק
31/08/13 20:37
71צפיות
עם תקע שמתאים לקוקום . וזה מתאים רק לרסיברים .

שיקנה כבל 2.5  וירכיב תקע ותקע קומקום ובא לציון גואל . אני עשיתי כך לרסיבר ומגבר שלי
כבל מסוכן
01/09/13 10:54
47צפיות
אשכרה, לא שווה להשקיע בתיקון
יש גם מלא קומקומים חשמליים זולים עכשיו בגלל החג. ראיתי אפילו בשופרסל משהו בפחות ממאה שקל
החלף לכבל אורגינלי 1,5 ממ"ר או AWG15
31/08/13 22:46
73צפיות
AWG 18 = 0.82 ממ"ר הזרם המקסימלי המותר לו 6A לכן הוא מתחמם,
כמו שכתב קרמר - כבל למערכות סטריאו ולא לקומקום 2200W,
לכן גם הכבל ארוך כמקובל למערכות ואסור לקומקום (שלא יסתבך במטבח ויגרור את הקומקום עם מים רותחים)
למי שמחפש טבלה להשוואה
31/08/13 23:22
71צפיות
אתר לכל הטבלאות וההמרות

http://www.engineeringtoolbox.com/

וכאן הטבלה של עניינינו:
http://www.engineeringtoolbox.com/awg-wire-gauge-d...
תודה, בינתיים קיצרתי לחצי
01/09/13 00:06
61צפיות
ויש בתקע הארקה, לא כפי שהוא כתב.
אחפש כבל חדש.
אתה מסכן את ביתך בשרפה של הכבל
01/09/13 16:00
42צפיות
שיכולה להיגרר לשריפת כל הבית
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום