לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 

אודות הפורום אקווריומים ודגי נוי

צבע אקווריום לבנבן
23/07/2010 | 12:14
4
1
רק עכשיו גיליתי את הפורום  ענקקקקקקקקקקקקקקקק אודה על עזרה , יש לי אקווריום , מתוחזק ומטופל בהתאם לנהלים - החלפת מים פעם בשבועיים , האוכל נאכל ע"י הדגים כעבור דקה , פחם כל  כמה חודשים צמר וכו' וכו' .  בקיצור מתוחזק לפי כל הנהלים והמאמרים , אך המים לא צלולים (לא מלוכלכים ) אלא בצבע לבנבן .
האם יש קשר לאבן הבועות ?
אודה על עזרה בנושא
לך לבדיקת אמוניה וניטריט בחנות.
23/07/2010 | 12:17
3
2
צבע מים לבנבן בדרך כלל מעיד על תנאי מים לא טובים.
תודה , צבע המים הלבנבן מופיע לאחר יומיים
23/07/2010 | 12:22
2
2
צבע המים הלבנבן מופיע לאחר יומיים ואף שבוע שעבר ביצעתי ניקוי יסודי של האקרווריום , אבל זה חזר כעבור מספר ימים
לך לחנות לבדוק מה שאמרתי לך, לפי מה
23/07/2010 | 12:27
1
שאמרת עכשיו 99% שזו הבעיה.
ליצי שלום,
23/07/2010 | 12:40
1
אם אתה גר באיזור ת"א-ר"ג אתה מוזמן לקפוץ אלי לבדיקת ערכי מים,

(אני ב 13:00 יוצא מהעבודה אז אם אתה מעוניין צור קשר בדקות הקרובות  לאימיילל
rugh1982@gmail.com)
אחכ לא אהיה זמין לכמה שעות

האם במהלך ניקיון האקו' שטפת גם את כל מה שהיה בפילטר?
סקלארים למסירה-
23/07/2010 | 09:27
3
2
בצער רב ויגון קודר אני צריך למצוא בית חם לסקלארים שלי,
מדובר ב6 בינוניים 7-10 ס"מ
2 צהובים בהירים
3 אפורים עם פסים שחורים
1 שחור
ואחד קטן 4 ס"מ בצבע שחור עם סנפירים ארוכים
היו לי 2 הטלות בחודשים האחרונים.
ה6 גדלו אצלי מגודל 3 ס"מ ויש ביניהם 2 זוגות
צרו קשר בפרטי או באימייל

הדגים נמצאים ברמת גן ונמסרים עקב קניית 4 אלטומים- נא לא לשאול כמה עלו האלטומים זה נושא רגיש
ביום ראשון, אם לא ימצא קונה,הדגים יעברו לחנות ממנה אני קונה את האלטומים.
rugh1982@gmail.com
אני רק ארמוז שבמחיר של ארבעת האלטומים אפשר
23/07/2010 | 15:14
2
1
להקים אקווריום קטן על ציודו ודגיו
אל תשכח שיש אנשים עם קשרים,
23/07/2010 | 22:38
1
שקיבלו הנחה יפה ולכן השקיעו יותר מדי כסף ב 4 דגים קטנטנים כאלה...
אבל זה השקעה לעתיד, לצמחיה הייטק אלטומים-דיסקוסים שלי
עכשיו רק תדמיין את זעקות השבר אם אחד מהם ימות אחרי האיקלום...
כנראה שעד שיהיה לך קיר שלם שהוא אקווריום ריף
24/07/2010 | 21:09
לא תפסיק
אקווריום מים מלוחים
23/07/2010 | 08:04
17
22
שלום לכולם.
אחרי שעברתי המון עם אקווריומים בכל הגדלים כל סוגי הדגים אקווריום צמחיה וכד'
הגיע זמני לאקווריום מים מלוחים.
אני לא כל כך בקיא בנושא המים המלוחים אז אשמח לעזרה
ברצוני לרכוש אקווריום מטר עשרים או מטר שלושים לאקווריום מים מלוחים
אז ככה האם יש הבדל בין אקווריום ריף לאקווריום מים מליחים הכווונה בהשקעה הכספית.. בסוגי הדגים וכד'
מה התקציב להרצת אקווריום ריף\מליחים לא כולל אקווריום הכוונה החומרים על מנת שיהיו מים מלוחים
האם תקציב של 500-600 שקל להרצת אקווריום לא כולל אקווריום ופילטר ודגים כמובן..הוא ריאלי?
האם אקווריום של מטר עשרים שלושים יסתפק בפילטר חיצוני של 1000 ליטר לשעה?
איזה סוגי חצץ ממולצים לאקווריום ריף\מליחים
תודה!
פרומוד בוקר טוב,
23/07/2010 | 09:23
3
6
תראה, מערכות מים מלוחים יותר מורכבות ורגישות ממערכות מתוקות. מאוד נהוג בתחביב  למצוא  חונך ולהצמד אליו בהתחלה,
מישהו עם ניסיון בתחום שזמין וגר באיזור שלך להתייעצויות דחופות

ולשאלותיך:
"האם תקציב של 500-600 שקל להרצת אקווריום לא כולל אקווריום ופילטר ודגים כמובן..הוא ריאלי?"
אז מה תעשה עם ה 600 ש"ח?

"האם אקווריום של מטר עשרים שלושים יסתפק בפילטר חיצוני של 1000 ליטר לשעה?"
לא נהוג להשתמש בפילטרים חיצוניים במלוחים אלא בסאמפ

"איזה סוגי חצץ ממולצים לאקווריום ריף\\מליחים"
בד"כ משתמשים בחצץ אלמוגים, התחיל בשנים האחרונות טרנד של אקו' ללא מצע

תראה, מערכות מלוחות זה עסק יקר.
במיוחד אם אתה מתכנן לגדל אלמוגים (ריף)
ממליץ לך למצוא קודם חונך ואז להמשיך איתו, קשה מאוד לבצע הכל לבד רק מקריאה בפורמים, במיוחד בשלבים הראשונים.
אני נכנסתי לעולם המלוחים בקטנה לפני כחודש רק אחרי שהתייעצתי עם חבר טוב שבתחום כבר כמה שנים
תודה על התשובות
23/07/2010 | 09:30
2
4
אין לי מישו שמכיר את התחביב של המים מלוחים ככה שאין לי מישו שפשר להיעזר בוא..
מה שכן יש באזורי חנות חיות שמוכרת אך ורק אקווריומים ודגים למים מלוחים לא מתעסקים במתוקים.
מה אני יעשה עם 600 שקל.. עם אקווריום מים מלוחים צריך מים ממלוחים מה שמתשמע כך שצריך מלח?! פורק חלובנים וכד'

מה מחירו של סאמפ?

מה אתה ממליץ עם חצץ או בלי חצץ.. עם אין חצץ מה רואים? זכוכית?
אשמח לעזרה-תודה
תראה,
23/07/2010 | 11:53
1
4
הכלל מספר 1 בפורום פה זה לא לסמוך על חנויות
ב600 שח תוכל אולי למצוא אקו' משומש במצב סביר, לקחת סלעים ומים מהים (לקחת סלעים מהים זה לא חוקי למיטב זכרוני)
ולגדל דגים פשוטים יחסית וזהו.
600 שח זה בקושי תקציב לאקו' מתוקים נורמאלי
מחירי הסאמפ והפורקים משתנים לפי הנפח, אבל כל המערכת עולה בין כמה אלפי שקלים לכמה עשרות אלפי שקלים לפחות!
ראיתי כבר עץ באתר בחו"ל על פסיכי אחד שהשקיע כמה מיליונים במערכת מלוחה בביתו (איזה קבלן תאילנדי מופרע, יש לו שם פילטרים יותר גדולים מאשתו!)
מלח משתנה לפי האיכות.

פנה אלי בפרטי וננסה לעזור לך למצוא חונך באיזור, אבל קח בחשבון שב600 שח יהיה קשה מאוד לעשות משהו נורמאלי

לא הבנת אותי נכון
23/07/2010 | 20:38
1
יש לי אקווריום ופילטר
אני מתכוון חפורקי סידן ולכל החומרים הזקוקים..
ה600 שח לא כולל אקווריום ופילטר..
אני שולח לך בפרטי
מים מלוחים...
23/07/2010 | 14:40
12
111
אקווריום מים מלוחים מתחלק לשני סוגים:1)מרינה=אקווריום שבו אין כל סוג של חסר חוליות או אלמוגיים וצדפות והדגש בו הוא רק על הדגים,ניתן לגדל בו כמעט את כל סוגי הדגים חוץ מאלה שתלויים באלמוגים למחייתם.האקווריום המומלץ ביותר למגדל המלוחים המתחיל. ביחס לאקווריום ריף הוא הרבה יותר זול(אל תטעה...עדיין יקר מאוד).2)ריף=ריף הוא הטופ שבטופ במים מלוחים,ניתן לגדל בו את כל סוגי האלמוגים(כמובן אם התנאים מתאמים כמו נפח,איכות מים ועוד ועוד) אך לריף יש לא מעט חסרונות דבר ראשון,עלות:מאוד מאודד יקר.שנית,מחלות:דגים בריף ובכללי דגי מים מלוחים מובאים מהים.הסטרס הנורא שכרוך במעבר מחליש את הדג בצורה דרסטית והוא נהיה מאוד מאוד פגיע.כמעט 60 אחוז מהמחלות שדגים מפתחים הם מחלות של טפילים כמו אודיניום,נקודות לבנות וכו' , כאשר הטיפול למחלות אלה הוא קופר(נחושת).קופר הוא חומר קטלני לאלמוגים ולכל חסרי החוליות לכן אם יש לך דגים בריף שחלו בזה(100%יהיה לך כאלה מתי שהוא) לא יהיה לך כל כך איך לטפל ותאבד הרבה דגים וכסף.ושלישית,מבחר דגים מצומצם:כמעט 80% מדגי שוניות האלמוגים ניזונים מספוגים ומהאלמוגים עצמם,לכן,כאשר אתה מקים אקווריום ריף אתה לא יכול לגדל את כל הדגים אלה רק דגים שהם לא מזקים לאלמוגים "ריף סייף",אחרת ,ייה לך ריף ללא אלמוגים.

זה כך בכללי בכללי על כל סוג של אקווריום,אם אפרט יותר אני חושש שנגמור מחר..

נעבור לשאלת המליון...כמה כסף צריך שביל להקים כזה דבר:
אז נתחיל...לאקווריום מרינה ההשקעה על הציוד היא יותר קטנה משל ריף..אבל ההשקעה על הדגים היא יותר גדולה..אני אישית ממליץ לך אל תקנה אקווריום פחות מ500 ליטר באם אתה מתכוון לגדל אנג'לים,נתחנים,עקרבוניים ועוד כי אלה דגים שצריכים מרחב שחייה גדול.
הציוד הבסיסי שאתה צריך על מנת להקים מרינה בסטנדרת בינוני,כלומר לא עם המים הכי הכי מתוקתקים והדגים הכי הכי יפים הוא:פורק חלבונים,גוף חימום,תאורה חזקה,UV או אוזנייזר (מומולצים ביותר),חצץ,מלח(אל תשכח שאתה מחליף מלח לא מעט כי אתה מחילף לא מעט מים לכן אתה צריך לקנות בערך כל חודש-חודשיים),ערכות בדיקה לאמוניה ,ניטריט,ניטראט,PH,ואלקאליות, לפחות 40 קילו סלעים חיים(סלעים שמובאים מהים,באים עם כל הבקטריות הטובות שאנו צריכים,קילו סלעיים חיים הפשוט ביותר יעלה 60 שקל ממומצע ואליו יותר יקרים כמו סלעים אינדונזיים יעלו 200 לקילו),אוכל(בניגוד לדגי מים מתוקים,דגי המלוחים מובאים מהמים,והחלק הכי קשה בזה הוא להרגיל אותם לאכול בשבי,דג שלא אוכל תוך שבועיים מת.לכן תמיד צריך להביא לפחות 5 סוגים שונים של אוכל כמו אוכל יבש,אוכל קפוא,קרילים פורמולות מיוחדות למשפחות דגים מסוימות כמו לאנג'לים ונתחנים),הידרומטר(למדידת המליחות),תרופות(שתמיד ישאר לך בהיכון,לפחות למחולת הכי שכיחות כמו נק' לבנות) כל זה ועוד ועוד ועוד...
בנוסף לכל זה ..אל תשכח שהדגים יקרים..מומצע 500-400 שקל לדג...ותכח בחשבון שימותו לך הרבה דגים(במיוחד בהתחלה)..

ציוד לריף: בנוסף לכל מה שכתבתי שם תוסיף עוד=פי שתיים יותר סלעים,קלציום ריאקטור,רפקטרומטר,תוספים ליום התוספים(מגנזיום,אוכל מיוחד לאלמוגים,טרייס אלמנטים,פוספאטים ועוד ועוד),פורק יותר חזק,תאורה מאוד חזקה וטובה מבחינת הספקטרום שלה(כי אלמוגים צריכים אור כדי לחיות ולגדול),מקרר למים..ועוד המון דברים...
ואל תשכח..הטעות הכי קטנה בריף..כמו הוספת מלח טיפלה יותר מדי הלך הכל פייפן...ולאמוגים יקרים אף יותר מדגים..

תכלס כמה יעלה:מטר עשרים מרינה=בין 10,000 ל25,000 (שוב..זה אם מקימים מרינה בינונית)
מטר עשרים ריף=בין 30,000 ועד 60,000(גם פה תלוי ברמת הריף שאתה מקים..אבל בדוגרי,אף פעם לא מקימים ריף בינוני,תמיד הולכים על הכי טוב מכל בחינה,ורק כך אפשר להבטיח ריף מצליח ומשגשג)

בקיצור,עולם מים המלוחים הוא עולם שונה לחלוטין ממים מתוקים...הוא צריך עצבים מברזל משוריין(אם יש כזה דבר :)),ויד עמוקה מאוד בכיס...
תלמד קצת יותר את הנושא ותתיעץ אולי תוכל למצוא פה ושם דברים שאפשר לוותר עליהם ממה שאמרתי לך למעלה....אבל ככל שמוותרים על דברים ומתפשרים,כך גם בריאות הדגים ואריכות ימם יורדים וכך גם עולה רמת הקושי שבטפיול באקווריום.

מקווה שלא בלבלתי אותך יותר מדי...

אם יש עוד שאלות אשמח לעזור...

דודי, כדאי שתכניס את ההודעה של אמיר לשאלות
23/07/2010 | 15:12
2
1
הנפוצות. חבל שכל פעם הוא צריך לכתוב הכל מחדש.
חח.וואלה רעיון..
23/07/2010 | 16:38
2
- הוספתי לשאלות הנפוצות
25/07/2010 | 13:01
1
בין 10 ל25 אלף שקל?
23/07/2010 | 20:43
8
8
למרינה בינונית???????
מהזה עשוי מזהב?
אין אפשרות לתקצב משו ביותר זול  חח?
אני חוזר..
23/07/2010 | 20:58
7
2
אתה יכול לעשות גם אקווריום בשקל...אבל איזה אקווריום הוא כבר יהיה..אז כמו שאמרתי ככל שמתפשרים כך גם מורדים מאיכות המים(ודגי מיםמלוחים צריכם מים מעולים ללא יוצא מן הכלל!)ומבריאות הדגים..
אני אישית יש לי אקווריום מרינה שכבר רץ עוד מעט שנה בנפח 500 ליטר ואני כבר הוצאתי עליו יותר מ15,000 ...וזה כלום לעומת אקווריומי מרינה בנפח 500 ליטר...
שלא נדבר על הדגים הרבים שמתו לי בגלל מחלות וטעיות ובכלל בכל תהליך הלימדה שאנו כל הזמן עוברים וחווים.

אם אתה רוצה משו זול יחסית..אתה יכול להקים ננו ריף..ננו ריף הוא ריף,אבל קטן..חח...בסביבות ה 60-90 ליטר...כיום יש אקוריומים מוכנים ובוניים מראש וכבר מכילים את כל הציוד לריף..אתה רק צריך למלא ולהביא אלמוגים ודגים מתאימים(כי כמו שאמרתי לפני כן ריף מגביל במבחר הדגים ובכלל עוד אחד בנפח של חות מ-100 ליטר)
בננו ריך תוכל לגדל שושנות עם דגי שושנון(נמו...יש לציין שיש 80 סוגים שונים של נמו),נתחנים קטנים כמו נתחן 9,ועוד כמה סוגים.
אקווריום נאנו ריף כזה יעלה בסביבות ה3000-5000 ש"ח...לא כולל אלמוגים ודגים...
הם בהחלט בחירה מצויינת למי שמתחיל במלוחים ולא מוכן לוותר על ריף...

תרצה או לא תרצה..לא תכול לעשות מלוחים כמו שאתה רוצה מבלי לעבור את ה-4000 ש"ח...

אם יש עוד שאלות..אנחנו כאן...
קישור שיעזור..
23/07/2010 | 21:04
5
7
הנה קישור שלקוח מהאתר "ריף סנטר" אתר המתמחה אך ורק במים מלוחים...אתה תמצא שם את כל מה שתרצה לדעת על מלוחים בפורמים השונים..הקישור הבא לקוח מפורום "נאנו"...תוכל לחפש שם מידע על הקמת נאנו...

על מנת לראות את הקישור עלייך להירשם לפני כן לאתר...
http://www.reef-center.com/modules.php?name=Forums...
אמיר,
23/07/2010 | 22:36
4
2
בשביל מה UV ותאורה חזקה במרינה?
תוארה חזקה כי..
23/07/2010 | 23:15
3
4
חלק מהדגים אוהבים תאורה חזקה כמו המוריש אידול וכן הנתחנים..הדגש פה הוא על תאורה חזקה וטובה שתאיר את הדגים טוב...האמת שהעניין של התאורה הוא פחות חשוב.
UV עושה שני תפקידים חשובים...דבר ראשון,הוא מנקה את המים מכל טיפה של חיידקים ואצות כך שיש מים צלולים ונקיים (מה שמאוד נחוץ לדגי ים).בנוסף לכן,כמו שאמרתי לפני כן,דגי ים מביאים איתם הרבה טפילים. UV ימנע ויאיט את התפשוטות המחלה כי כאשר הטפיל משתחרר מהדג ועבק מתחת למנורה הוא מת.
דבר שני הוא כי UV גורם במידה מועטה להיווצרות מולקולות אוזון...אוזון הוא חומר מאוד מאוד פעיל (רדיקל חופשי) והוא יהרוג כל מיקרואורגניזם שעומד מולו,החל מטפילים ונגיפים ואצות ועד לתאי עור מתים על גופם של הדגים.אך יש לציין ש UV לא מייצר אוזון בכמות המשתווה לאוזונייזר,מכשיר המיינן את האוויר וממיס את האוזון דרך הפורק(בדרך כלל).
מספיקים לך רק 0.4 מ"ג של אוזון למאה ליטר למשך עשרים דקות כדי לחטא לך 99% מהחיידקים,טפילים והנגיפים במים.כך שלא יהיה לך מחולת כמעט אף פעם באקוריום..
שוב אני אומר..האם אפשר לוותר על זה?!...כן...אבל אז כמעט עם כל הכנסת דג חדש תהיה חייב לעשות טיפול קופר...כי אין כמעט ולו דג אחד שאין עליו טפילים באן אם במצב פעיל(מחלה מתפרצת) או בסטטי. יש לציין כי לא רק טיפול קופר אתה חוסך לעמצך עם זה אלה גם הרבה מאוד מחלות אחרות כמו טפילי מעיים,טפילי זימים,חיידיקם וזיהומים פנימיים בדג עוד ועוד...
כמה שאלות קטנות ברשותך אמיר:
24/07/2010 | 12:03
2
5
1. למה אני צריך להרוג תאי עור מתים?
2. איך אתה מונע מהאוזון להרוג את הבקטריות ה"טובות" באקו'? הרי אם אתה מחטא את כל האקו' אתה בעצם הורס את כל מחזור החנקן
3. למה אתה לא משתמש בקרנטינה וכך מונע את כל הבלאגן?
בוי'נה...אחלה שאלות..
26/07/2010 | 22:18
1
3
1)קודם כל,טעיתי בניסוח של המשפט..להרוג תאי עור חלשים..לא מתים. דגי מים מלוחים תלויים מאוד בתזונתם על מנת לשמר את צבעם היפה. לצערי,כאשר הם עוברים לשבי,לא משנה כמה תגוון את מזונם אף פעם לא תוכל לבוא לאוכל טוב כמו שבים וכן גם בגלל סיבות נוספות צבעם נחלש.לכן צריך לעשות כל דבר על מנת לשמור על צבע חזק ו"נקי". בטבע יש מה שנקא "תחנות ניקוי",בתחנות אלה יש הרבה סרטנים ודגים מיוחדים שניזונים מתאי עור מתים ומטפילים שחיים על עור של הדג,כך,הן הדג מתנקה והן "העובדים" אוכלים ארוחה דשנה. דגים וסרטנים אלה לא חיים בהצלחה באקווריום בכלל ובעיקר באקווריום מרינה.לכן,בעזרת אוזון,אנו מונעים התצטברות של תאים וקשקשים מתים על עורו של הדג שאחרי זמן מסוים הם יוצרים שכבה אפורה לא יפה של תאים מתים.האוזון פשוט מפרק את השכבה הזאת וכך צבעו של הדג כל הזמן חזק ונראה טוב.בנוסף אנחנו מעודדים את הדג לייצר תאי עור חדשים.
2)האמת שאת השאלה הזאת אני עדיין לומד,ידוע שאין האוזונייזר פוגע במחזור החנקן.מכפי שהוסבר לי מהחניך שלי וכן מהחומר שלמדתי על הנושא ידוע לי מספר דברים.דבר ראשון,מושבות הבקטריות נמצאות בסלעים בחצץ\חול ובמצע הפילטר,האוזונייזר מטפל במים עצמם, כלומר ההשפעה שלו היא הרבה יותר חזקה על המיקרואורגניזמים המרחפים במים כמו טפילים ווירוסים כך שההשפעה על המושבות בסלעים וחול פחותה יותר(להגיד את האמת,לא נשמע לי אמין במיוחד).דבר נוסף הוא כי ישנו מינון מסויים של אוזון שחייב להישמר במים.במינון זה לטפילים ווירוסים וכן אצות וירוקת יש פגיעות רבה לעומת שלבקטריות הספציפיות של פירוק האמוניה אינו מזיק,לכן האוזונייזר בא עם אלקטרודות הנכנסות למים באקווריום על מנת למנוע עלייה יתרה של האוזון במים וכך להרוג את הבקטיות הטובות ולהרוס את מחזור החנקן.
דבר נוסף הוא כי אוזון עובד בעיקרו על המיטוכונדריה בבעל החיים. המיטכונדריה היא אברון בתא אשר אחראי על ייצור אנרגיה לתא  בתהליך ייצור האנרגיה משתחררים אנרגיית חום ומולקולות ATP....תהליך זה נקרא מעגל קרפס.
אוזון נכנס לתא וסוגר את מעגל קרפס.מכפי שידוע,בבקטריות הצורכות אמוניה,תהליך הפקת האנרגיה אצלהם במיטוכונדריה שונה במקצת מה שאינו מאפשר לאוזון להשפיע על התהליך.
את הנושא הזה אני עדיין חוקר,אני מבטיח להביא תשובה חד משמעית כאשר אברר את הנושא סופית.אבל עד ,ממה שאני רואה בשטח,אין לאף אקווריום בעל אוזונייזר בעייה בפירוק אמוניה.
3)למה לא קרנטינה?! ...להגיד את האמת,עד כמה שלא תשתמש בקרנטינה,עדיין יהיו לך מחלות באקווריום,מספיק שהכנסת סלעים חיים לאקווריום עוד כשהקמת אותו, אתה כבר הבאת איתך מלא מחלות וטפילים שיכולים להתפרץ(ואי אפשר בלי סלעים חיים).
דבר נטסף הוא שכאשר בונים אוכלוסייה של מרינה או ריף,לא מביאים כל פעם דג אלה מבאים את הכל בנגלה אחת.הסיבות לכך היא כי אם תביא כל פעם דג יהיו לך הרבה מריבות טירטוריאליות בין הוותיקים לחדשים וכן בגלל עוד כמה סיבות נוספות.
עכשיו לדוגמא,לי יש אקווריום 500 ליטר,ואני מביא נגלה של 10 דגים,וכל דג בגודל של כף יד בערך,והם ממלא במרחב מצומצם ונאלצים להשתתף במרחב השחייה הזה עם עוד הרבה דגים שאיתם הם לא הכי מסתדרים,אני לא אוכל לדחוף אותם באקווריום קרנטינה ה-100 ליטר שלי ולהשאיר אותם שם 3 שבועות עד לסיום הטיפול.ולהקים קרנטינה יותר גדול כבר יצריך עוד פורק חלבונים ועוד ציוד ,קיצר בעיה.
לכן עם אוזונייזר אתה לא צריך בכלל תרופות כי הוא מטפל בכל כך הרבה מחלות שתוכל לוותר על הרבה מאוד תרופות,ואתה מטפל בכולם באקווריום הראשי במכה אחת.וגם התופעות לוואי שלו פחות קשות מכל התרופות.

***לא לטעות,עד כמה שאוזונייזר נשמע מכשיר נפלא,הוא מכשיר עם לא מעט חסרונות,חוץ מהעלות הגדולה,אוזון הוא גז מאוד מאוד מסוכן,ועם שימוש לא נכון ולא זהיר הוא מאוד מזיק לבריאות ויכול לגרום להרבה בעיות בריאותיות כמו סרטן(לא עלינו)ופגיעה בתאי מוח.לכן אוזונייזר הוא מכשיר רק למנוסים ובעלי ידע,כי כל התקנה או התעסקות לא נכונה עם המכשיר וההשלכות יהיו ממש לא נעימות.

נ.ב..סליחה שלוקח לי...
26/07/2010 | 22:24
3
קצת זמן לענות..אני כרגע בסקוטלנד.
אני מודה לך על העזרה
24/07/2010 | 00:33
3
אני מבין את מה שאתה אומר עדיף ללכת על בטוח מאשר לקפוץ מעל הפופיק ולבזבז סתם סכומים של כסף
אשמח להתחיל בננו ריף.
איזה גודל אקווריום אתה ממליץ גם שיראה לטא קטן ופשוט אבל מבחינת תשלום שיהיה כמה שפחות.. אני לא מתכוון לגדל דגיםפ גדולים
רק כמה  נמו שרימפים=(סרטנים)?
ואלמוגים ושושנות
אני חייל ככה שמחינה כספית אני לא הכי זוהר
מה הסכום כדי לתת את ההרצה הראשונה לאקווריום לפני דגים
רק בישביל למלאות את המים והחומרים
אני יכול להשקיע כרגע 1000 שח. אבל אתה אומר אקווריום קטן שאני גכם צריך לרכוש מיד 2
יש לי כרגע אלפיה
בוא נגיד ככה מה הדברים הכי חשובים לקנות
כדי להריץ... דגים וכד' זה לא בעיה אז עוד חודש אני יקנה שיהיה לי עודכסף..
תודה
מורנה באקווריום של 120 ליטרים
22/07/2010 | 17:35
16
4
שלום לכולם,
1. מאיפה אני יכול להשיג מורנה וכמה זה עולה?
2. האם המורנה יכולה לחיות באקוורים של 120 ליטרים?
3. האם ניתן להוסיף לו דגים מסויימים שאיתם הוא חי בשלום?
4. מה הטיפול באקווריום ואיזה ציוד אני צריך עבור?
5. כמו כן איך ניתן לנקות אקווריום כזה? (אני משער לעצמי שלא כדאי להכניס ידיים שהמורנה בתוך האקווריום לטיפולים)

תודה מראש למשיבים...
מורנה צריכה מים מלוחים, לא למתחילים.
22/07/2010 | 17:58
9
4
תודה
22/07/2010 | 18:03
8
3
ואם אתה כבר שואל, תקרא את השרשור הגדול כאן
22/07/2010 | 18:40
7
2
בעמוד, ויכוח שלם האם הצלופח בתמונה שם הוא מורנה או לא...
קראתי אותו ות'אמת
22/07/2010 | 18:48
6
2
ע"פ התמונה וכמה סירטוני וידאו מיוטוב נתנו לי חשק לגדל אחד כזה אצלי, אני בטוח שהילדים שלי היו משתגעים ממנו (וגם אני) בני 3 ו 2.
אתחול של אקווריום קיים
22/07/2010 | 18:55
5
2
ואם עדיין באקווריומים עסקינן, יש לי בבית 120 ליטר (.פירסמתי תמונות שלו כאן בפורום) בכל מקרה קיבלתי אותו מתנה מחבר והיו לי בו 8 דגים - 4 זהב + דולפין 1 + 3 דגים מנקים קטנים.
כמו שאמרתי וכבר הבנת אני מתחיל ומתו לי כבר 5 מהם, נשארו הדולפין ועוד 2 דגים (פשוטים למדיי לפי מה שהראתי למוכר בחנות).
אני רוצה מאוד מאוד להתחיל לבנות את האקווריום מחדש כלומר ריקון תכולתו ועיצובו מחדש כולל הרצה מחדש, אני נעזר כאן במאמרים וכמובן אני אצטרך גם את עזרתו של הפורום כאן.

מה דעתכם? האם יש רעיונות לעזרה למתחיל או הכוונה לקישורים אחרים?

שוב תודה רבה לכל המשיבים!
דביר,
22/07/2010 | 19:50
4
1
תתחיל מהמאמר בחתימה שלי, הוא מקיף את רוב החומר שאתה צריך בשביל להתחיל.
יחסוך לך המון צרות בהתחלה.
תודה רבה לך,
22/07/2010 | 20:45
3
אני כמובן אצטרך כאן את עזרתכם לכל מיניי שאלות בעתיד...
אל תאיים
22/07/2010 | 23:46
2
חחחחח
24/07/2010 | 13:01
שוב פעם בכל מקרה תודה על העזרה
דג דולפין
27/07/2010 | 14:43
חברים, בהמשך להודעה שלי שאני רוצה לאתחל אקו' מחדש יש לי דג דולפין באורך 30 ס"מ בריא ונראה יפה, כמה לדעתכם הוא שווה אם אני אמכור אותו בחנות?
שאלה בקשר למורנה..
24/07/2010 | 18:41
5
כבר כמה פעמים שקלטתי את המורנה עם הגב כלפי מעלה בשבוע האחרון ..למה הוא עושה את זה?
חשוב לציין הוא שוחה ומתרוצץ באקווריום רגיל לגמריי..
יש לי אותו כשלוש שבועות בערך
הנה תמונה...
24/07/2010 | 18:48
4
הנה תמונה...
תודה לעוזרים
תדפדף קצת בפורום, לפני כשבוע היה דיון בנושא
24/07/2010 | 19:56
מורנה
25/07/2010 | 11:47
2
1. מורנה לא מסוכנת לגידול בייתי??
2. איפה אני יכול לדעת איזה מסוכנים לגידול בייתי? (פיראנות אני יודע שאסור אבל בכל מקרה ראיתי כמה אקווריומים כאלה שמגדלים אז מאיפה זה?)
תשובות:
25/07/2010 | 11:58
1
1. לא
2. תקרא על כל דג שאתה רוצה לגדל, אין הרבה מאוד דגים מסוכנים בשוק. (אני זוכר את הפיראנות, דג תנין והזהרון במלוחים אבל אני בטוח שיש עוד)
תודה
25/07/2010 | 13:41
אקווריום בשבת
22/07/2010 | 15:22
36
15
היי,

בבתים שומרי שבת, שעון השבת מנתק את כל החשמל מליל שבת (שישי בלילה) עד שבת אחה"צ. זה יוצא משהו כמו 17 שעות בלי חשמל. האם אקווריום יכול להסתדר עם מצב כזה? הדגים יסתדרו בחורף בלי החימום?

בתודה...
לא.
22/07/2010 | 16:29
2
8
אין שקעים שלא כבים?
הם במיקום קצת בעייתי.
22/07/2010 | 17:19
1
7
מה עם אקווריום דגי זהב? יכול להסתדר?
זה קצת בעייתי, אבל השאלה היא על איזה אקווריום
22/07/2010 | 17:32
8
אתה הולך, תקרא את המאמר למתחילים במאמרי הפורום (יש קישור בחתימה של (roeeya), תחליט איזה אקווריום אתה רוצה להקים, ונמצא משהו.
אם זה אקווריום קטן בכלל אין בעיה, תוכל לשים פילטר מעלית אויר ולהשתמש במשאבת אויר על בטריות כדי להפעיל אותו (תשתמש בה כל השבוע ותפעיל אותה ע"י בטריות נטענות כדי לחסוך בעלויות, אלא אם כן תמצא אחת שיש לה גם חיבור לחשמל בו תוכל להשתמש בשאר השבוע), אם זה אקווריום עם הרבה צמחיה גם יהיה אפשר להסתדר כמה שעות בלי פילטר. עם החימום זה קצת יותר בעיה, אבל יהיה אפשר להסתדר בלעדיו כמה שעות.
ושוב, אתה בטוח שאין לך שקע שהשעון לא מנתק?
זה יסתדר רק אם הדגים חובשי כיפה ושומרי שבת
22/07/2010 | 17:04
2
2
זה ברור
22/07/2010 | 17:18
1
3
דג כיפה אדומה לא שומר שבת
23/07/2010 | 00:42
4
תזמין חשמלאי.
22/07/2010 | 22:49
3
שיסדר לך את מערכת החשמל שלא תקבה את נקודת החשמל עם האקווריום.
אין איזה פסוק הלכה שמסביר שדגים לא שומרים שבת
23/07/2010 | 11:30
6
5
?

הטבע לא מתפקד לפי האמונות של בני אדם. צריך להמשיך לספק להם תנאים ביולוגיים שיבטיחו שחייהם לא ייפגעו. ואם לאלוהים יהיו בעיות עם זה, תזכירו לאלוהים שכך הוא ברא את הדגים.
אלכס, דגים לא שומרים שבת. ממה שהבנתי אין בעיה
23/07/2010 | 12:15
5
7
הלכתית שהמערכות יעבדו בשבת, אלא בעיה טכנית ששעון השבת מכבה את כל השקעים.
יש שתי אופציות: או שתחבר את כל המערכות למפצל שמוזן בעזרת כבל מאריך מאחד השקעים שלא כבים בשבת (אם יש), או שכמו שאמר אילת תזמין חשמלאי שינתק את אחד השקעים משעון השבת.
העניין הוא שאשכרה האנשים צריכים לפנות להלכה
23/07/2010 | 12:40
4
1
כדי לדעת האם בעלי חיים צריכים שתנאי המחיה שלהם יתקיימו בכל יום של השבוע. מה עם קצת הגיון בסיסי?
ההיגיון הבסיסי עובד מאד.
23/07/2010 | 13:13
3
עומד כאן בנאדם שלא מבין בתחום ושואל האם אפשרי שהדגים ישרדו בלי פילטר וחימום כמה שעות בשבוע, הוא לא שאל אם אפשרי שהם ישרדו בלי מים, הוא רצה לדעת האם פילטר וחימום זה תנאי מחיה בסיסי. והוא לא פנה להלכה, אלא פנה לכאן אם לא שמת לב.
בסדר, התכוונתי באופן כללי, לאו דווקא לבן אדם
23/07/2010 | 13:25
2
הזה.
תודה, בדיוק
23/07/2010 | 16:26
1
1
אל דאגה, לא אגדל דגים אם אין לי אפשרות לתת להם תנאי מחיה מתאימים. זאת בדיוק הסיבה שנכנסתי לכאן - כדי לדעת מהם תנאי המחיה המתאימים.
זה אני ביוזר אחר
23/07/2010 | 16:27
1
אתה יכול לגדל שרימפים באקו' קטן
23/07/2010 | 11:55
1
אם תשים מספיק צמחיה הם ישרדו בלי פילטר ומבחינת טמפ' אצלי הם חיים בין 32-17 מעלות ונהנים מכל רגע.
הבעיה היא ששרימפים לא כשרים...
תודה רבה לכולם על התשובות
23/07/2010 | 16:32
18
2
האקווריום שאני מתכנן הוא טרופי או מים קרים. אמצא לבעיה פתרון טכני (כנראה שהאקווריום יהיה במקום פחות מוצלח מבחינתי, אבל שיש בו שקע חשמלי שפעיל קבוע).
טרופי או מים קרים לא ממש אומר לנו מה אתה רוצה
23/07/2010 | 17:29
17
1
לגדל, זה כמו שתגיד שאתה מתכנן אקוריום עם מים . תקרא את המאמר שהפניתי אותך אליו (המאמר למתחילים), ותחליט איזה סוג אקווריום אתה רוצה. נשמח לעזור לך באם יהיו שאלות, ובתהליך ההקמה בכלל.
את המאמר דווקא קראתי
24/07/2010 | 21:28
16
1
וגם עוד כמה מאמרים – אחרת לא הייתי יודע שיש דבר כזה "אקווריום טרופי" ו"אקווריום מים קרים" . אמנם היה לי אקווריום כשהייתי ילד, אבל ממה שאני מבין עכשיו הוא לא תופעל נכון (היו שם גם דגי זהב וגם דגים טרופיים). כיום אני מתכנן משהו באורך 70-80 ס"מ.

יש לי שאלה לגבי משהו במאמר: למה זה לא אפשרי להכניס טוף או קרמיקה בפילטר פנימי מכני? לא קיימים פילטרים מכניים שיש בהם כמה תאים?
כמה דברים:
24/07/2010 | 21:58
15
3
בפילטר מכאני פנימי אין מקום בדרך כלל למדיה ביולוגית, וגם אם יש הוא לא גדול (בדרך כלל, תמיד יש יוצאים מן הכלל). באקווריומים קטנים הוא גם בעייתי מבחינת הזרמים החזקים שהוא מייצר ולכן באקווריומים כאלה הכי טוב מכל הבחינות להשתמש בפילטר מעלית אויר. באקווריום כמו שאתה רוצה כדאי להשקיע בפילטר חיצוני קטן, נפח המיכל הוא הרבה יותר גדול מפילטר פנימי, יש לך שליטה על כמות המדיה, סוגה ומיקומה, והפילטר  לא תופס מקום בתוך האקוריום.

איזה סוג אקווריום אתה רוצה? אם נתייחס לשני סוגי האקווריומים הנפוצים, שזה ציקלידים וצמחיה, ההבדל הוא כזה:
באקווריום ציקלידים יש מספר קטן יותר של דגים, אך הם יפים וגדולים ועומדים כל אחד בפני עצמו. לציקלידים צריך אקווריום גדול (ב-80-70 ס"מ אפשר לגדל רק ציקלידים מהזנים הקטנים יותר (רמירזים, אפיסטוגרמות, קריבנסיס, וכדו')), ופילטר חזק (אלו גם התנאים שצריכים דגי מים קרים).
אקוריום צמחיה: באקווריום הזה (שאפשר להקים בכל גודל אקווריום) הדגש הוא על התפאורה-הצמחים. באקווריום הזה יש מצע מתאים לצמחיה, תאורה חזקה, ודגים טרופיים קטנים (בדר"כ דגי להקות ומשריצים). יש כמה רמות של אקווריומי צמחיה, ככל יש לך יותר ציוד (מצע מדושן, תאורה יותר חזקה, דישון נוזלי טוב, הזרקת פד"ח) אתה יכול לגדל יותר סוגים של צמחים יפים ורגישים. באקווריום כזה יש פילטר חלש יותר. זהו אקווריום הדורש תחזוקה רבה אך התוצאות מדהימות!
לגבי הפילטר:
25/07/2010 | 01:58
14
2
תודה על ההסבר, עכשיו הבנתי. פילטר חיצוני נשמע פתרון מוצלח, השאלה היא – האם יש פילטרים כאלה שהם שקטים?

לגבי האקווריום עצמו, חשבתי על אחת משתי אפשרויות: דגים טרופיים קטנים (גופים, ניאונים, זברות...), או דגי מים קרים – בשני המקרים ללא צמחיה, רק צמחיית פלסטיק. ממה שהבנתי מהמאמר, ציקלידים קצת דורשים קצת יותר מיומנות, לא?
המיומנות היחידה בצקלידים זה ההתאמה
25/07/2010 | 08:42
13
2
אם לא תבחר דגים כמו שצריך הם יהרגו אחד את השני.
זה בדיוק החשש שלי
25/07/2010 | 16:24
12
1
האם דגים טרופיים "רגילים" חייבים צמחיה?
תשמע, תוכל להתייעץ כאן לגבי התאמות ציקלידים,
25/07/2010 | 16:58
11
אבל ממילא באקווריום של 80-70 ס"מ אתה יכול לגדל רק ציקלידים ננסיים, ואצלם אין כ"כ בעיית התאמות.
דגים טרופיים קטנים לא חייבים צמחייה, אבל ירגישו הרבה יותר טוב אם יהיה (ממש לא הכרחי, אבל הם נראים יותר טוב עם צמחייה).
לדעתי יש לך פוטנציאל גדול לאקוריום מוצלח של ציקלידים ננסיים (אבל זה לא חכמה, אני מחבב את הדגים האלה בצורה מיוחדת).
ולגבי פילטרים חיצוניים, הם כולם שקטים.
25/07/2010 | 16:59
1
הבנתי, שתי שאלות נוספות אם אפשר -
25/07/2010 | 18:07
9
1
1. ציקלידים ננסיים: הם דגים שיכולים להסתדר עם דגים טרופיים? או שאקווריום ציקלידים חייב לכלול רק אותם?
2. האם 70 ס"מ זה מספיק כדי לגדל דגי זהב?
שתי תשובות:
25/07/2010 | 18:32
8
1
1. אפשר את חלקם לגדל עם דגים טרופיים, אבל אני ממליץ להקים להם אקווריום יעודי, עם דקורציה שתשפר את ההרגשה שלהם (ובעקבות כך את התנהגותם הטבעית, אלה דגים בעלי התנהגות מעניינת ביותר) ותבליט את יופיים (אלה דגים צבעוניים ויפים יותר מרוב דגי המים המתוקים).
2. דגי מים קרים הם דגים חזקים שיחיו כמעט בכל גודל אקווריום, אבל הם דגים גדולים שמעדיפים אקווריום גדול מאד או בריכת דגים. בכל מקרה אם תרצה לגדל דגי מים קרים באקווריום של 80-70 ס״מ זה אפשרי בהחלט.
אחלה
25/07/2010 | 18:44
7
1
אני אקנה את הציוד, ואתייעץ שוב כשיגיע הזמן להכניס דגים. הרבה על העזרה!
קודם תחליט אילו דגים אתה מגדל ואז תקנה ציוד.
25/07/2010 | 20:29
2
דגי מים קרים צריכים פילטר חזק, ציקלידים ננסיים צריכים פילטר חזק וחימום, ודגים טרופיים קטנים צריכים פילטר בינוני וחימום.
מומלץ גם לקרוא את המאמר מתחילים לפני
25/07/2010 | 21:02
5
רועי, הוא כבר קרא מזמן
25/07/2010 | 21:28
3
1
פילטרים
26/07/2010 | 04:59
2
4
עשיתי סקר קטן בקשר לפילטרים חיצוניים ופנימיים. חשוב לי שהפילטר יהיה אמין ושקט (מאוד), וראיתי שהפילטרים האיכותיים די יקרים. האם שווה לשלם 576 ש"ח עבור פילטר חיצוני? לא עדיף ללכת על פילטר פנימי בפחות מחצי מחיר, ולהוסיף פילטר ביולוגי פשוט?
לא צריך לקנות פילטר חיצוני של TETRA,
26/07/2010 | 10:46
1
2
מספיק פילטר זול של ATMAN. פילטר פנימי יעשה הרבה פחות עבודה והאקווריום יהיה פחות יציב. לך תעשה סקר חנויות על פילטר חיצוני זול (תתמקח, יתנו לך הנחה יפה בחלק מהחנויות), זה ישתלם בהמשך.
ד"א פתח שרשור חדש, זה כבר עוד מעט נדחף לעמוד
26/07/2010 | 10:47
1
הבא.
קראתי כבר, ואכן עזר מאוד
26/07/2010 | 05:04
אני מפעיל ע"י שעון השבת בבוקר את החשמל למשך
26/07/2010 | 23:22
1
2
שעתיים וחצי עד שלוש וחצי  שעות כך שזה  יוצר איזון והדגים עוברים את השבת  בשביתה חלקית
yoss08, מה שאתה עושה לא אופטימאלי.
27/07/2010 | 11:47
1
מה אתם אומרים?
22/07/2010 | 14:40
3
יש פה אוסקרים, מנקים, ונראה לי לשניים האחרים קוראים דולפינים ו"סכינים".

רציתי לשאול, אקווריום פנורמי של מטר שזה בערך 140-150 ליטר (?), מתאים לגידול אוסקרים או שאר הדגים המופיעים בקליפ?
עדיף שלא
22/07/2010 | 16:33
2
אקווריום מטר הוא בדר"כ 120-100 ליטר, אם הוא גבוה מהממוצע אז הוא יותר, אבל לאוסקרים עדיף אק' גדול יותר, כך גם לשאר הדגים בקליפ.
תודה
24/07/2010 | 11:19
1
אילו דגים גדולים או טורפים (או גדולים וטורפים) אפשר לגדל באקווריום הזה?
חיות טרף כמו פיראנות או דגים ממש אגרסיביים לא
24/07/2010 | 21:11
לגדל שם, אבל תוכל לגדל מלאווים (ציקלידגים מאגם מלאווי).
פרקולות מתקוטטות
22/07/2010 | 10:23
6
1
שלום ,

יש לי ארבע פרקולות חמודות (אוסילאריסים) , כולן נרכשו באותו זמן
הבעיה שאחרי חודשיים 3 מהן תוקפות את חברתן כל הזמן ,

מלבד הוצאה של הפרקולה מישהו יודע למה זה קורה ואיך אפשר
לעשות שלום בית ?

תודה
האם הפרקולה המותקפת היא הראשונה בגודלה
22/07/2010 | 12:27
5
3
בקבוצה, השניה בגודלה, השלישית, או הרביעית?
האמת שכל הפרקולות.
22/07/2010 | 13:16
4
1
נראות לי באותו גודל , מה שכן אני יודע שיש זוג ושלישי שנסחב איתם כל הזמן .
הזוג אלו הנקבה השלטת ובן זוגה, השלישי הוא
22/07/2010 | 13:19
3
1
הבא בתור בהיררכיה של הלהקה, הרביעי משום מה מנודה. אל תשאל אותי למה, אני מבין בזה הבערך כמו שאני מבין בהנדסה אטומית...
אז כנראה גם היא נקבה זה מסביר את ההתקפות .
22/07/2010 | 15:29
2
בלהקה יש נקבה אחת, כל השאר זכרים.
22/07/2010 | 16:28
1
1
אם אני לא טועה, הם כולם נולדים זכרים והזכר הגדול בלהקה הופך את עצמו לנקבה. אין לי מקור מוסמך לזה, אבל זה מה שהבנתי. המומחים יותר יאשרו או יפריכו את מה שאמרתי.
אכן נכון..
23/07/2010 | 21:07
2
פרקולות נולדות זכרים(לפעמים ישנם חריגות) ומתחלקים לזוגות כאשר בכל זוג החזק הופך לנקבה..
שלום,
21/07/2010 | 21:32
3
הופתעתי מאד לגלות שיש פורום שלם ופעיל שדן רק בדגים....
כשנכנסתי לכאן וקצת (מודה שממש קצת) קראתי, הבנתי גם למה. כמה אינפורמציה!

יש לנו זוג דגי אוסקר גדולים, כ- 25 ס"מ כ"א.
קנינו אותם די קטנים והם גדלו אצלנו יופי. היו המון דגים בהתחלה, אבל הם טרפו כמעט את כולם והיום הם מסתדרים רק עם עוד זוג דגים (סליחה שאני לא מכירה שמות. דגים פשוטים, מושטים חביבים).

האמת היא שהאוסקרים מאד גדולים וכבר די נמאס לנו מהם. אנחנו רוצים לחדש את האקווריום ולהחיות אותו.
אז חשבנו למכור אותם.

|ד| מישהו מעוניין?

ועוד שאלה בבקשה
21/07/2010 | 22:00
1
האוסקרים נוטים לאחרונה להעביר את החצץ בפיהם מהקצה האחד של האקווריום לקצה השני. הם הערימו את כל החצץ בצד אחד ובצד השני, הגיעו עד התחתית של האקווריום, כלומר - לזכוכית החשופה. שם הם מעידיפים להשאר.
יש לזה הסבר?

אגב, זה קרה לנו גם בעבר גם עם דגים אחרים. התופעה מוכרת או שרק אצלנו הם משתגעים?
יכול להיות שהם מכינים מקום להטלה.
21/07/2010 | 22:17
האוסקרים למסירה, ולא למכירה.
21/07/2010 | 22:26
נפלתי
21/07/2010 | 15:50
6
2
נפלתי
מה זה, הלכת לטמבור לשפצר את האקווריום ?
21/07/2010 | 16:20
3
וברצינות, איך יש לך מערכות מספיקות לאלמוגים?
נו.... פרט נמק והסבר
21/07/2010 | 18:19
2
2
קיבלתי כמה דוגמיות אלמוגים מהחנות החביבה עלי,
21/07/2010 | 19:53
1
2
מחר עוד סלעים חיים יגיעו
אפרט על הכל בסופש אחרי הסידור הסופי, עכשיו הכל סתם זרוק שם
לא צריך תאורה ותוספים מיוחדים?
21/07/2010 | 20:25
2
ולמה אני לא מקבל דוגמיות?
אתה רוצה גם פורק?
21/07/2010 | 21:48
1
2
יש לי רדסי פריזם דה-לוקס, אבל תודה
21/07/2010 | 23:33
2
הוספת דגים...
21/07/2010 | 14:47
2
3
שלום לכולם!
יש לי אקווריום 1.20 350 ליטר עם מספר ציקלידים:גרשקי זכר ונקבה קורליוס תוכי וטקסס.
ברצוני להוסיף עוד מספר ציקלידים והבנתי שאני צריך לבחור בין ציקלידים אמריקאיים לאפריקאים.
החלטתי שאני יוציא את האמריקאיים ואוסיף עוד אפריקאיים.
הסוגים שברצוני להוסיף הם פרונטזות בנתיים.
הפרונטזות יסתדרו עם הגרשקי והקורליוס הקיימים?
יש דגשים מיוחדים לגידול הפרונטזות?
מהי כמות דגי הפרונטזת המומלצת לגודל כזה של אקווריום?
האם אפשר לערבב בין ציקלידים טנגניקה למלוואים ללא בעיה כלשהי?
תודה לעונים.
כיום הדגים שלי אוכלים SERA GRAUNRED האם האוכל הזה מתאים לפרונטזות?
תודה לעונים.

אני לא ממש מבין בציקלידים, אבל אני אנסה לעזור
21/07/2010 | 16:51
1
אל תוסיף כרגע פרונטוזות, אלא אם כן אתה מפנה את האקווריום. הפרונטוזות זה דג גדול מאד שצריך הרבה מרחב. אם יהיו לך באקוריום 5-4 פרונטוזות לבד זה יהיה בסדר, אבל עכשיו לא תיכנס לך אפילו אחת (בעיקר בגלל הציקלידים האמריקאים והגרשקים). אני במקומך הייתי שוקל את פינוי האקווריום (אבל זה לא חכמה, אני מת על הדג הזה ). אני גם זוכר מישהי בפורום שגידלה באקווריום פרונטוזות וכל מיני סוגים של דגי חתול, התוצאה היתה מדהימה (אבל אלו בחלקם דגים שעולים לא מעט).

את האוכל אני לא מכיר, אבל קח בחשבון שהגרשקי צריך אוכל צמחי, והשאר בשרי.
הוספת דגים.
21/07/2010 | 17:23
1
כמה הפילטר שלך עושה לשעה, תוכל לשים סכ"ה15 דגים ציקלידים אפריקאים, ולהקת בוטיות.
הצילו את האקוואריום החדש שלי
19/07/2010 | 22:45
33
31
אקוואריום בן בקושי 3 שבועות, כ-70 ליטר, מים בטמפרטורה 24 מעלות, פילטר עובד, תאורה ביום.

באקוואריום היו 34 דגים קטנים (נאמר בחנות שאפשר עד 40) - 10 גופים, 4 מולי כתום, 2 מולי שחור, 2 מולי קילשון (מנוקדים), 2 מולי בלון, 4 זברות ניאון, 4 זברות אדומות, 2 ליצנים, 4 סקלרים. כולם מאותה חנות, הגיעו ב- 3 נגלות, הושמו באקוואריום לפי הדרכה.

מקבלים מזון מידי בוקר בכמות שהדריכו אותנו, פעם בשבוע חופש מאוכל.

לפני כשעתיים גילינו 2 דגים מתים- מולי קילשון מנוקד, דג ליצן
כשפינינו אותם נגלה שלד נוסף, ספירה העלתה שהמולי בלון הזכר נעלם
בנוסף, מולית כתומה נראית לא משהו, מתחבאת במסתור בקרקעית האקוואריום, יש לה כתם לבן לא יפה על הגב, כאילו פצע או משהו ב"עור".

הדגים האחרים למראית עין נראים בסדר גמור, נקיים, שובבים, אין זכר לפונגוס למשל.

הדבר היחיד שאולי נראה לי במבט לאחור אולי יוצא דופן זה שבמולי המנוקדים (לא יודעת איך קוראים להם- הם לבנים עם נקודות שחורות, בדיוק כמו מולי קילשון שחור אך כאמור לבנים עם נקודות שחורות) היו מלכתחילה קצת נקודות בצבע צהוב זוהר (משתלבות עם השחור והלבן, נראה כחלק אינטגרלי מהם). לא נראה משהו יוצא דופן ולא טבעי, אך בכל זאת מציינת זאת אולי זה אומר משהו.

אשמח לכל תובנה או רעיון מה קורה אצלי באקוואריום, מה לעשות?

כלל מס' 1 בתחביב: לא להאמין למוכרים.
19/07/2010 | 22:53
2
11
עכשיו נתחיל:
1. תקראי את המאמר למתחילים במאמרי הפורום (יש קישור בחתימה של roeeya).
2. איזה פילטר יש ומה יש בתוכו?
3. האם יש טרמוסטט ומדחום, ואיך את יודעת שהטמפרטורה היא 24 מע"צ? זה ממש לא סביר בקיץ.
4. מתי התחלת לאכלס דגים, והאם עשית לאקווריום הרצה (סייקל)?
5. האם את רואה שחלק מהדגים מציקים לדגים אחרים?
6. האם כשאת מאכילה נופל אוכל לקרקעית?
אחרי שתעני על שאלות אלו נוכל להמשיך.
תשובות
19/07/2010 | 23:40
1
8
1. תודה על ההפניה- קראתי בעיון

2. פילטר עליון בהספק של 300 ליטר בשעה. עם קרמיקות.

3. יש טרמוסטט ומדחום. אצלנו המזגן עובד לכן גם הטרמוסטט עובד.

4. איכלוס הדגים לאחר סייקל של שבוע.

5. לא, הדגים לא מציקים האחד לשני.

6. כמות האוכל הנופלת לקרקעית היא זניחה (מידי פעם נופל מעט אך נחטף מהר כשרואים אותו). במילים אחרות- אין שאריות אוכל גדולות למטה אולי פיסות זעירות.

מודה לך על ההתייחסות.
מוסיפה משהו בעקבות המאמר-
19/07/2010 | 23:56
12
מחוסר ידיעה, לא עשינו טיפול אנטיכלור.
האם יש טעם לעשות עכשיו?
האם זה יכול להיות גורם אפשרי למות הדגים?
3 שבועות, 34 דגים ל-70 ליטר בלבד...
19/07/2010 | 23:22
29
18
עשיתם את כל הטעויות האפשריות. כמו שנאמר, עדיף לקרוא מאמר.

ואין דבר כזה, פעם בשבוע חופש מאוכל. הדגים צריכים לאכול כל יום, כדי שתהיה להם אנרגיה לשחות.
הי אלכס
19/07/2010 | 23:50
28
10
לא ידעתי שהפורום קיים, גיליתי אותו רק לאחר הקניה

אגב אני לא ממש חדשה בתחום, בילדותי היו לי מספר אקוואריומים, לא שזה אומר שאני מומחית גדולה אלא שזו בכל זאת לא טבילת האש הראשונה שלי בתחום. אבל באמת שלא תיארתי לעצמי כזה מפח נפש אחרי תקופה כל כך קצרה (שלא נדבר על הילדים שהיו בשוק לגלות דגים מתים). המצחיק הוא שבילדות בסה"כ היה פילטר ותרמוסטט, בלי הרבה יותר מידי התעסקות, לא זוכרת שעשינו סייקלים, וכשהבאנו דגים חדשים היינו משאירים רבע שעה בשקית ואז משחררים, והם החזיקו נהדר...

בכל מקרה אני כאן בשביל ללמוד ובאמת שהאקוואריום החדש גורם הרבה אושר, אז אשמח לכל עזרה, ייעוץ, הערה והארה.

דנה,
20/07/2010 | 08:13
27
9
קודם כל ברוכה הבאה לפורום וברוכה השבה לתחביב.
גם אני בתור ילד זוכר שהיה לי אקו' לתפארת עם המון דגים שאף פעם לא מתו. אדם חכם אמר פעם שבמבט לאחור הכל נראה ורוד...

לעניינינו, סייקל של שבוע לא מספיק, בוודאי לא עם כזו כמות דגים שהכנסתם.
אין סיבה להוסיף עכשיו אנטיכלור, הכלור ברובו בטח כבר התאדה מהמים.
באיזה מצע אתם משתמשים?
האם יש צמחים במים?
מה הטמפ' הממוצעת באקו'?
באיזה אוכל אתם מאכילים?
מה זה ליצנים? בוטיה ליצן?
http://www.google.co.il/images?hl=en&q=clown+loach...
מה גודל הסקלארים?

מה שאני ממליץ לכם לעשות זה:
1. בחודש הקרוב לעשות החלפות מים של כ10% בשבוע (בערך דלי)
2. לקנות צמחים חיים - מומלץ אלודיאה (אם אתם מאיזור ר"ג את מוזמנת לקבל גזם צמחיה אצלי)
3. לא לקנות עוד דגים בחודשים הקרובים
4. לחפש בגוגל - fish disease index ולראות אם יש סימני מחלה כלשהם על הדגים
5. לא להקשיב יותר למוכר בחנות

בהצלחה
רועי
תשובות, ובהמשך תמונת האקוואריום:
20/07/2010 | 11:38
26
9
ותודה על קבלת הפנים החמה

המצע הוא של אבנים, הצמחים הם מפלסטיק, טמפרטורה סביבות 24 מעלות, מאכילים ב- STAMPEL "דפים" כאלה.
הליצנים הם אכן הבוטיה. הסקלארים קטנים.

מספר שאלות בהמשך להנחיותייך-

1- האם בהחלפת המים כפי שפירטת יש צורך בשימוש באנטי כלור?

2- האם מולית בלון, מולי מנוקד ובוטיה יכולים להיות ללא בני זוג בחודשים הקרובים?

3- האם למרות מה שהמלצת, כדאי לצרף זוג דגים מנקים?

4- אשמח לפירוט בנושא הוספת צמחייה חיה (בהתייעצות עם החנות, הוחלט על צמחיית פלסטיק לפחות להתחלה), האם הצמחייה לא יוצרת לכלוך רב יותר?

תמונת האקוואריום
20/07/2010 | 11:38
9
תמונת האקוואריום
המשך:
20/07/2010 | 12:37
24
8
1. יש בפילטר גם שיכבה של פרלון/ספוג מעל הקרמיקות? אם אין צריך להוסיף.
2. 24 מע"צ זה קר מאד, דגים טרופיים כו שלך צריכים טמפרטורה של 28-27 מע"צ.
3. סייקר של שבוע לא מספיק. איך עשית את הסייקל (שיטת האוכל, הסטרטרים, או בכלל בלי כלום)?
4. עדיף להאכיל כל יום, בכמות שהדגים יגמרו תוך דקה שתיים, ושלא ישאר אוכל שלא יאכל.
5. אני מאמין שגם באקווריום שהיה לך כשהיית קטנה מתו דגים, פשוט לא ידעת את זה כי לא את התעסקת אם זה.
6. נפלת אל חנות יחסית בסדר, אבל עדיין נתנה הוראות לא נכונות בחלקם.
7. תבצעי במדוייק את הוראותיו של רועי.
8. את האנטי כלור שמים במים החדשים שעומדים להכניס לאקווריום לפני שמכניסים אותם לאקווריום.
9. דגים מנקים בדרך כלל לא עושים הרבה, אני ממליץ על חילזון טייגר, אבל חכי קודם שהאקווריום יתייצב.
10. האם החצץ צבוע (במבט ראשוני נראה שלא, אבל כדאי שתבדקי את העניין).
11. לגבי הוספת חברים לבוטיות ולמולים: בחודשים הקרובים אל תוסיפי דגים (כמו שכבר אמרו לך), אחרי שהאקווריום יתייצב תוסיפי עוד חברים לבוטיה, זהו דג מאד חברתי, הוא צריך לפחות עוד 4-3 מבני מינו.
12. החצץ שלך לא מתאים לשתילת צמחים, תוכלי להחליף אותו לחצץ גרוס דק (חול, קוורץ גרוס דק, וכדו'), או שתגדלי רק צמחים צפים ומוסים שלא שותלים בחצץ (כמו שאני עושה עכשיו כי עדיין אין לי חצץ מתאים לצמחיה).
13. מה מידות האקווריום (אורך, רוחב, גובה)?
תשובות
20/07/2010 | 14:00
23
9
1- יש שכבה של ספוג
2- אעלה את הטמפרטורה
3- בשבוע הראשון לא היו דגים אז לא שמנו אוכל. לגבי סטרטרים, אם כוונתך לדגים, אז לא היו.
5- ברור שבילדות שלי מתו דגים, וגם היו מחלות, אבל התכוונתי לומר שלא הייתה תמותה פתאומית כזו - זה לא נחמד בכלל לגלות באקוואריום חדש 3 דגים מתים ללא סיבה...
10- החצץ לא צבוע
13-מידות בס"מ:

אורך:51.0

רוחב(עומק):34.0

גובה:50.0

ובהחלט אתייחס לכל הסעיפים האחרים שכתבת ואפעל לפיהם.

אז בעצם הכנסת 34 דגים בפרק זמן של שבועיים ללא
20/07/2010 | 14:39
22
10
סייקל, זו ממש לא תמותה פתאומים, אלא תמותה צפויה מראש שנובעת מקפיצת אמוניה וניטריט (אם קראת את המאמר למתחילים בעיון את אמורה להבין את זה לבד).

האקווריום שלך הוא יותר מ-70 ליטר ולדעתי את תוכלי כאשר הוא יהיה יציב להכניס אפילו 50-45 דגים.

הטעו אותך לגמרי לגבי שמות הדגים. שימי תמונות של כל סוגי הדגים שיש לך כדי שנוכל לזהות אותם ולומר לך מה באמת את מגדלת.
עצוב, ממש לא התכוונו לכך
20/07/2010 | 14:54
21
7
עצוב, ממש לא התכוונו לכך
תמונה 1- סקלאר, מולי מנוקד (זה שם שאני המצאתי- אשמח לשם האמיתי...), גופי, דג שאיני יודעת את שמו
עוד
20/07/2010 | 14:59
4
8
עוד
גופים, מולי כתום אחד, מולי קילשון שחור, ניאון
ברקע שוב הדג שאני לא יודעת את שמו
מולי בלון
20/07/2010 | 15:01
2
6
מולי בלון
זה פחות או יותר מה שיש...
20/07/2010 | 15:04
6
את הזברות הכתומות והבוטיה ליצן לא הצלחתי לצלם
אגב, לא רואים בתמונה כי המצלמה לא משהו, אך המים צלולים.
תמונה 3:
20/07/2010 | 16:02
6
מולי בלון
תמונה 2:
20/07/2010 | 16:01
4
גופים, פלטים (זה לא מולי כתום, זה פלטי), נאונים, רזבורות חצויות.
תמונה 1:
20/07/2010 | 15:57
15
4
סקלארים, מולי, נאונים, רזבורות חצויות (הדג עם המשולש השחור בחלק האחורי של הגוף). אני לא רואה שם שום גופים.
דנה:
20/07/2010 | 20:08
14
6
כמה דברים:
1. המצע ששמת (חלוקי נחל גדולים) זה מתכון לאסון. חתיכות אוכל נופלות שם, כמעט בלתי ניתן להוציאן והן ירקבו ויעלו את רמות האמוניה באקו'. תחליפי למצע דק יותר.
2. לגבי צמחיה - לא רק שהצמחים לא מלכלכים, הצמחים אפילו עוזרים בניקיון המים. אם את רוצה צמחיה צריך להחליף את המצע למצע דק יותר, קוורץ גרוס למשל (לא שחור!) מצע יעודי או אדמת חמרה למשל
3. איפה את גרה שהטמפ' 24 מעלות כל היום?
4. הבוטיות והסקלארים לא מתאימים לאקו'. את הבוטיות תחזירי עכשיו, חפשי בוטיה שדמונסקי/ננסית, הן קטנות יותר ויתאימו לאקו'. הסקלארים כרגע קטנים אבל זה דג שמגיע למימדים גדולים, קחי בחשבון שבעתיד תצטרכו להפרד מהם.
5. למים מוסיפים אנטיכלור לפני ההכנסה לאקו'. ממליץ על "פריים" של seachem
6. מומלץ לקנות עוד סוג אוכל דפדפים לשם גיוון, הבוטיות/דגי קרקעית צריכים מזון שוקע.
7. לגבי צוות ניקיון, הכי טוב לדעתי זה שילוב של חלזונות,ג'פוניקות (סוג של שרימפ) ואוכל אצות סיאמי אמיתי,
אבל זה בעתיד אחרי שהאקו'  יתייצב
8. לגבי הצמחים, כדאי להכניס כבר עכשיו הם יעזרו בייצוב האקו'.
רועי, האקווריום שלה הוא כמעט 80 ליטר נטו
20/07/2010 | 21:00
6
7
(להערכתי), למה סקלארים לא יתאימו (איזה נפח הם צריכים)?
אמרתי בעתיד
20/07/2010 | 23:58
5
4
כשיגדלו.
על זה דיברתי, איזה נפח כבר צריכים סקלארים
21/07/2010 | 09:48
4
6
בוגרים?
הרבה
21/07/2010 | 15:37
5
כשהם גדלים הם נהים מאוד טריטוריאליים,
אצל חבר היו 3 באקו' גדול (200 ל') והזכר הגדול יותר הרג את השני במאבקי רביה
הרבה
21/07/2010 | 15:38
2
5
כשהם גדלים הם נהים מאוד טריטוריאליים,
אצל חבר היו 3 באקו' גדול (200 ל') והזכר הגדול יותר הרג את השני במאבקי רביה
אתה עצמך מגדל 4-3 סקלארים באקווריום 100 ליטר,
21/07/2010 | 16:17
1
4
הלא כן?
7 ב 125 ל' עם צמחיה צפופה מאוד
21/07/2010 | 19:50
5
ואני בתהליכי מסירה שלהם כי הם מתחילים להיות תוקפנים, בגלל זה אמרתי מה שכתבתי
אז בכלל עכשיו צריך לעשות סדר חדש באקוואריום-
21/07/2010 | 09:29
6
4
איך בעצם אבצע את החלפת המצע- להבנתי זה דורש פינוי הדגים, הצמחים, הפסלים- ואולי גם בדרך ניקוי השאריות התקועות, ריקון חלק גדול מהמים- זה לא אומר שבעצם שוב אגרום לחוסר יציבות של האקוואריום? נראה לי שכאן אני צריכה הדרכה רצינית איך לעשות זאת.

בנוגע לטמפרטורה- ציינתי את הטמפרטורה של הטרמוסטט. להבנתי תפקידו לדאוג לטמפרטורה קבועה- הלא כן? זה לא אומר שטמפרטורת המים קבועה על 24 מעלות ובלי קשר לטמפרטורה בחוץ?

ובאותה הזדמנות מעדכנת על עוד חלל באקוואריום- הפלטית - זו שקראתי לה מולית כתומה- תודה נשר על הזיהוי- שנראתה רע שבקה חיים, וגם הבויטה היחיד שנשאר נעלם לחלוטין ואני לא בטוחה שהוא חי.

לגבי המצע זה קצת בעיה, אבל אם תעשי את זה
21/07/2010 | 09:53
5
4
נכונה זה יהיה בסדר. תוציאי את הדקורציה, חלק מהמים אבל שעדיין הפילטר יוכל לעבוד, את הדגים תעבירי למים שהוצאת, תחליפי את החצץ, ותחזירי את הכל (כולל המים).
הטרמוסטט מחמם את המים אם הם קרים מדי, אם המים חמים מדי (כמו בקיץ) הוא לא מקרר אותם. את הטרמוסטט תכווני ל-27 מע"צ ותבדקי עם המדחום שהוא אכן מחמם טוב (כגע הטמפרטורות ממילא נושקות ל-30, כדאי שתבדקי בלילה), המדחום הוא הקובע.
100% יבוצע
21/07/2010 | 10:31
4
6
ובנושא הניקוי, כיצד מנקים את היד לאחר שמכניסים אותה לאקוואריום? למשל היום כשהוצאתי את הדגה המתה, הרשת הייתה קצרה מידי וחלק מהיד נכנסה למים. וגם לפעמים יוצאים צמחי הפלסטיק וצריך להחזיר אותם. האם מספיק לנקות את היד עם סבון או שצריך בחומר מחטא? יש לי כפפות אבל הן קצרות מידי, האם יש כפפות מיוחדות/ארוכות או שבכלל לא להכניס כפפות לאקוואריום?
תשפי עם מים וסבון טוב טוב זה הכול
21/07/2010 | 12:20
10
מציע לך לחכות עם המצע עד שתלמדי קצת את נושא
21/07/2010 | 15:55
2
9
הצמחיה
חבל להחליף שוב מצע כי הוא לא יהיה טוב לצמחיה שתרצי
לא יהיה נכון יותר להתאים את הצמחיה למצע?
21/07/2010 | 17:08
1
3
ז"א- כרגע הרי המצע הגדול הוא מתכון לאסון. אז מבחינתי אין לי בעיה להחליף למצע דק ולהביא צמחיה מתאימה עבורו. באמת שלא משנה לי איזה סוג צמחיה להביא.
לא.
21/07/2010 | 18:02
6
הכוונה של רועי הייתה שתבדקי איזה סוג של מצע דק את צריכה:
אם את לא רוצה הרבה צמחיה, יספיק לך מצע קוורץ גרוס. אם את רוצה אקווריום צמחיה שנוטה יותר לכיוון ההייטק אז שווה להשקיע במצע DIY, ואם את רוצה אקווריום צמחיה הייטק, אז שווה להשקיע במצע מדושן. גם התקציב כמובן קובע.
פילטר מפל Atman HF-0300
18/07/2010 | 20:19
10
30
מכירים?
איך אני משתמש בו?
איפה אני מכניס מדיות ופרלון?

תודה.
לא מכיר את הפילטר הספציפי הזה, אבל לגבי פילטר
18/07/2010 | 20:56
9
7
מפל בצורה כללית אני יכול לענות.
"תולים" את הפילטר על דופן האקווריום, ממלאים את התא במים מהאקווריום, מווסתים את העוצמה (אם זה מיועד לאקווריום של החמישים ליטר אז אתה צריך את העוצמה הכי חזקה, רק שים לב שזה לא עושה זרמים שמפריעים לדגים), ומחברים לחשמל.
את המדיה הביולוגית שמים בתא איפה שיש מקום, אין צורך בפרלון, זה אמור להגיע עם ספוג מתאים.
הוא הגיע עם שני "מדפים" נשלפים...
18/07/2010 | 21:47
8
7
מדף אחד עם פחם ומעליו ספוג ומדף אחד רק של פלסטיק, דמוי מסרק...

למה הם משמשים? לפי הבנתי אין צורך בפחם, לא?
שים תמונה, אני לא מבין למה אתה מתכוון,
18/07/2010 | 21:59
4
הפילטר שלי בנוי בצורה קצת שונה. בעיקרון אין צורך בפחם, שמור אותו למקרה שתצטרך.
סליחה, הסתכלתי באיור של הפילטר והבנתי למה אתה
18/07/2010 | 22:11
6
4
מתכוון. זה כן בנוי כמו שלי. אתה פשוט צריך לשים טוף בתא של המדפים במקום הריק שנשאר (אם נשאר והמדפים לא תופסים את כל התא). שים תמונה רק של המדף עם הספוג והפרלון.
רק הערה קטנה,
19/07/2010 | 00:01
5
8
תזכור לשים את הספוג לפני המדיות (מבחינת זרימת המים) ככה שקודם יעברו בספוג/פרלון ואז במדיות
רועי, זה קצת בעייתי, בפילטר מפל אתה לא מסדר
19/07/2010 | 09:53
4
8
את זה איך שאתה רוצה, אתה שם את המדיה איפה שיש מקום, שזה בדרך כלל לפני הספוג (זה מקום שבכל לא מיועד למדיות, לכן זה ככה).
אתה בחור חכם, סומך עליך שתסתדר
19/07/2010 | 14:12
3
7
רועי, אין הרבה מה להסתדר, פשוט שמים את המדיה
19/07/2010 | 17:25
2
7
הביולוגית לפני הספוג, אצלי זה עובד מצויין (ניסיתי להוציא פעם אחת את הטוף לשטיפה קלה במי האקווריום והוא היה נקי). מה גם שהמים בפילטר הזה נכנסים מלמטה ויוצאים מהצד, כך שאין בו כיוון זרימה מוגדר.
הכוונה הייתה:
19/07/2010 | 22:25
1
6
"אז... אהה.... חשוב שברגעים האלה תהיה חזק, אני אדבר איתך מחר"
(תריץ לדקה 3:00)
http://www.youtube.com/watch?v=TnjCS7kXX5E
19/07/2010 | 22:47
שאלה-רבייה על משריצים
18/07/2010 | 18:27
9
2
יש לי גופית נקבה באק' כבר הרבההההה זמן שגדילתי אותה מגיל אפס. כבר גדולה ממש...ויש לי מולי קצר סנפיר זכר. היום בבוקר הבחנתי שהיא מנופחת כאילו בהריון...ואין לי גופים זכרים בכלל באק היא גופית יחידה...יכול להיות שהיא והמולי הזדווגו?
שלש אפשרויות:
18/07/2010 | 20:49
8
1. היא שמרה זרע בעבר (כשהייתה עם זכרים) והחליטה להכנס להריון עכשיו.
2. ההריון הוא לא מזרע לזכר אלא מפטריה שגורמת לזה. במקרה כזה השרצים יהיו כולם העתקים של האם.
3. היא חולה במיימת. אם הקשקשים שלה זקורים (כמו איצטרובל) זה מיימת. קשה קצת לראות את מצב הקשקשים אצל גופים עקב גודלם ולכן אתה יכול לבדוק אם יש לה את הכתם השחור ליד פי הטבעת. אם יש זה הריון, אם אין כנראה שזה מיימת (שיטה זו לא אמינה במאה אחוז, קח אותה בערבון מוגבל).
הנשר,
19/07/2010 | 00:05
7
ניתן לראות מיימת בבירור אצל כל דג, הקשקשים הזקורים מאוד בולטים.
אם היא גידלה אותה מגיל 0 ואין זכרים אני מהמר על אפשרות 3.

תתחילי לשקול המתת חסד לדג
רועי אני מלא זמן פה הגיע הזמן שתבין
19/07/2010 | 00:42
3
I AM A DUDE...

בכל מקרה נראה כבר אולי היא כבר מתה אני לא יודע...בבוקר אבדוק
בדקתי אכן מיימת...
19/07/2010 | 00:49
2
גידלתי אות המגיל אפס איך יכול להיות שפתאום זה נדבק בה?? בכל מקרה *סמיילי מאוד מאוד מבואס ועצוב* הצעות להמתת חסד?
צילי סליחה,
19/07/2010 | 06:44
לפעמים אני עונה להודעות ולא שם לב מי כתב אותן, אני יודע שאתה בחור

לגבי המיימת, קח כוס מים, שים את הדג בפנים ותכניס לפריזר.
היא תמות מהיפותרמיה, לפי מחקרים על היפותרמיה לא מרגישים כאב.
הדרך השניה והמהירה היא חיתוך הראש.
מיימת מופיעה לפעמים...
אל דאגה, הדבר היותר טוב במיימת זה שזה לא
19/07/2010 | 09:57
מדבק ולא מעיד על בעיה בערכי המים. קורה לפעמים.
אצלי היה די קשה לראות, אבל יכול להיות
19/07/2010 | 09:55
2
שסתם אני לא מספיק מיומן בזיהוי מיימת.
מתה כבר כתבתי את ההודעה בלילה עד הבוקר
20/07/2010 | 18:31
1
מתה...אולי היא קיבלה את זה מזיקנה? היא אצלי כבר איזה שנה
לא קשור לזקנה, זה קורה ואין לזה סיבה ברורה.
20/07/2010 | 20:58
מהוא צלופח.
18/07/2010 | 01:06
2
חוץ מצלופח אירופי שמו האמיתי שאר הצלופחים כגון טרקטור צלופח מורנה הם לא צלופחים, מידע באינטרנט של מגדל שגידל מורנה היא לא תחזיק יותר ממספר חודשים במים מתוקים אם אין לה מים מליחים עד מלוחים רמת מליחות 1.010-1.020.
לי היה מורנה לפני מספר שנים היא לא החזיקה הרבה זמן.
עזרה לחבר
17/07/2010 | 16:42
2
אמנם לא קשור, אבל אשמח לעזרתכם.
חבר שלי מתחרה בפורום חתונות, אם יזכה יקבל חבילת צילום לחתונה
פשוט תגיבו להודעה עם האייקון
תודה
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp...
צלופחים?
17/07/2010 | 16:38
60
6
בלי להכביר יותר מידי במילים, לאחי יש צלופח. הצלופח נמצא באקווריום לא מאד גדול (פחות ממטר) וחולק אותו עם דג (אני לא זוכרת את הסוג) תוקפני שדאג להשמיד את שאר הדגים באקווריום אחד-אחד. הדג לא מניח לצלופח, שנראה מאד מתוח עד כמה שניתן להבחין.  הצלופח מקבל את האוכל של הדג ואני משערת שזו לא בדיוק... המשך>>
בלי להכביר יותר מידי במילים, לאחי יש צלופח. הצלופח נמצא באקווריום לא מאד גדול (פחות ממטר) וחולק אותו עם דג (אני לא זוכרת את הסוג) תוקפני שדאג להשמיד את שאר הדגים באקווריום אחד-אחד. הדג לא מניח לצלופח, שנראה מאד מתוח עד כמה שניתן להבחין.  הצלופח מקבל את האוכל של הדג ואני משערת שזו לא בדיוק התזונה הנכונה לו, והתנאים שלו בלשון המעטה "לא משהו".

אחי שאל אותי אם אני רוצה לקחת את הצלופח, ואני לא רוצה לקחת אותו בלי לדעת לאילו תנאים הצלופח זקוק ואיזה מזון הוא צורך. בעיניי חיה במצוקה היא חיה במצוקה, ואם אפשר להעניק לה בית עם תנאים טובים יותר, היא צריכה את זה.

אני אשמח לכמה שיותר מידע, טיפים והדרכה, כדי שאדע אם יש באפשרותי לקחת את הצלופח אליי.

תודה.
אקו' המיקרו הייטק שלי
16/07/2010 | 22:01
15
3
אחד מתוך הרביעיה שמקשטת את שולחן המחשב
מכיל: 8ל' מים (מי ברז)
פילטר: חיצוני קטן 250 ל"ש (על הנייר) מכיל כ1.5 ל' מים
מצע: אמאנו משומש
תאורה: 18W 6500K כ9 שעות ביום
פד"ח: מערכת פדח שמרים בבקבוק קולה חצי ליטר
דישון: פלוריש פעם בשבוע
צמחיה: המיאנטוס קובה
סלעים: אבני דרקון
דגים: נאונים
שבלול: טייגר
http://www.youtube.com/watch?v=4thfm7waQZc
יפה מאוד
16/07/2010 | 22:17
14
2
עושה לי חשק למתוקים חח.
איזה צמחייה זאת?היא גדלה רק לכזה גובהה?
זה צמח דשא להייטק
17/07/2010 | 02:11
13
2
המיאנטוס קובה
זה אחרי גיזום
20 ניאונים ב-8 ליטר מים.....
17/07/2010 | 13:07
12
1
האקווריום נראה מעולה.
מחזיק לך אצבעות גם שהניאונים יחזיקו לעצמם אצבעות לטווח רחוק.
קח בחשבון את גודל הפילטר
17/07/2010 | 15:58
11
1
לעומת כמות בע"ח באקו'...
20 ניאונים לעומת הפילטר החיצוני הענק (יחסית לאקו')
יפה מאד
17/07/2010 | 21:27
10
1
מה התנאים שצריך ההמיאנטוס קובה?
תאורה חזקה, פד"ח ודישון
18/07/2010 | 07:58
9
1
חבל, אין צמח דשא יפה ללאוטק?
18/07/2010 | 09:00
8
2
ד"א באיזו משאבת אויר אתה משתמש (או שאבן האויר היא של הפד"ח)?
מרסיליאה מינוטה - האבן אויר לפד"ח
18/07/2010 | 13:33
7
2
מרסיליאה מינוטה, מוכר לי השם...
18/07/2010 | 14:42
6
5
אילו תנאים הוא צריך (אשמח לקישור לדף מידע אם יש)?
לאו טק
18/07/2010 | 15:11
5
11
לא הצלחתי למצוא מידע מסודר. לגבי תאורה ראיתי
18/07/2010 | 16:14
4
3
שאין לו דרישות גבוהות, אבל לא הבנתי אם צריך מצע מדושן ופד"ח או שלא חובה?
לא חובה,
19/07/2010 | 00:16
3
2
צמח לאוטק חזק, בתנאי תאורה חזקה, מצע מדושן ופדח גדל יפה מאוד, בתנאי לאוטק צומח לאט יותר מאנוביה
אז כדאי לשים כדוריות דשן?
19/07/2010 | 09:59
2
1
אם אני אשתול אותו זה רק אחרי שאביא מצע חדש (חול), כך שלא יהיה בו דשן בשלב זה.
לא מזיק
19/07/2010 | 14:09
1
2
תודה
19/07/2010 | 17:28
1
דג מת
16/07/2010 | 01:37
9
62
דג מת לא אמור לצוף?
עד היום מתו לי שלושה דגים וכולם היו על החצץ, אפילו שקראתי מאמרים ונאמר כי יש סיבות שדג צףך ויש סיבות שהוא על החצץ, מישהו יודע אולי מה הבעיה?
תלוי בסוג הדג, רוב הדגים הטרופיים לא צפים.
16/07/2010 | 09:25
8
25
היי הנשר, התשובה שלך לא מדוייקת לדעתי.
16/07/2010 | 19:52
7
20
לידיעתי,
הסיבה לציפתו של כל גוף במים היא שיש בו אויר או גז,
לבני אדם שטובעים יש אויר בריאות וכך אם הריאות לא התרוקנו מאויר בזמן הטביעה,
ואם הן לא פגועות, כלומר האויר לא בורח מהן, אזי אותה גופה תצוף מיד,
באם הגופה שוהה זמן רב במים מתחיל בה תהליך ריקבון והתפרקות,
שבמהלכם מופרשים גזים ( מתאן ) אשר הצטברות שלהם באיברים הפנימיים בחלל הבטן והחזה,
גורמת לציפת הגופה.
הכלל נכון לכל יצור חי,
לדגים בפרט ישנו איבר שנקרא בלוטת הציפה,
אם במהלך מות הדג הבלוטה מתרוקנת מאויר אזי הדג ישקע ואם היא מלאה באויר הדג יצוף,
מכאן שהדבר המשמעותי הוא סיבת מות הדג לידיעה האם בלוטת הציפה נפגעה או לא,
והאם גוף הדג מכיל אויר או לא.

מכאן שלא משנה סוג הדג לעובדה שהפגר שלו צף או שוקע במים;
למעט דגים שאין להם בלוטת ציפה שאז הכלל הראשון ( בדומה לגופות אדם ) הוא הנכון עבורם.

שבת שלום,
מתוקיס,
16/07/2010 | 21:27
6
10
חשבתי גם לכתוב הודעה בסגנון, נראה לי קצת מקאברי מדי בשביל פורום דגים,
לפעמים צריך להיות חכם(ה) ולא צודק(ת)
זה לא חכם להגיד שדגים טרופים לא צפים במותם...
16/07/2010 | 22:00
5
11
ומהי חוכמה לדעתך?
לחשוב על זה ולשתוק?
לא מעשי במיוחד,
מצד שני לכתוב שטיות גם לא דורש הרבה שכל.

איך אתה היית עונה לו בצורה חכמה, עונה לו כמו הנשר? כי אם כן - טוב שלא הגבת...
אני בוחר להיות חכם פה.
17/07/2010 | 02:12
4
8
לילה טוב
דווקא כשהתחיל האקשן?
17/07/2010 | 03:37
5
רועי, אני לא מבין מה הבעיה בתשובתה של
17/07/2010 | 21:23
2
7
מתוקיס, ולמה לדעתך זה לא חכם. טעיתי, והיא תקנה אותי, אני לא רואה בזה שום בעיה.
כשתגדל תבין
18/07/2010 | 08:00
1
4
18/07/2010 | 09:02
2
נחושת בתוך אקווריום
15/07/2010 | 18:53
9
14
האם יהיה לזה השפעה על הדגים? או על המסנן?
הכוונה למטבעות של 10 אגורות..
למה לך להכניס מטבע של 10 אגורות לאקווריום?
15/07/2010 | 20:44
2
6
נחושת באקווריום היא בעלת השפעה, אך אני לא בטוח שבמצב צבירה מוצק יש לה השפעה כלשהיא. אבל כמו שאמרתי, למה לך להכניס 10 אגורות לאקווריום?
חחח כי זה יפה:)
15/07/2010 | 22:27
1
3
יש מספיק דברים יפים, לא הייתי ממליץ להכניס
15/07/2010 | 22:42
2
לאקווריום מטבעות.
עוד שאלה:)
16/07/2010 | 14:30
3
1
את המסנן מים, אני מכינה בשלמותו לתוך המים?
זה עם הכבל חשמל והכל, לא מסוכן?
מכניסה**
16/07/2010 | 14:30
1
זה מיועד לזה.
16/07/2010 | 14:55
1
את מקימה אקווריום חדש? אם כן אני ממליץ לך לקרוא את המאמר למתחילים במאמרי הפורום (יש קישור בחתימה של roeeya).
נראה לי באמת כדאי...הסתבכתי ממש!
16/07/2010 | 15:06
1
טוב אז אני אמשיך לשאול שאלות~:)
16/07/2010 | 19:22
1
קניתי 5 דגים: 2 דגי בוטיה (ליצן), סייפן, ומולים אחד שחור אחד לבן.
כולם שוחים ונהנים חוץ מבוטיה אחד שהוא סטטי ונמצא על הקרקעית. בנוסף, הזנב שלו פחות כתום מהזנב של הבוטיה השני.
בחנות שניהם היו ממש היפראקטיבים ושחו להם ביחד. אני עושה משהו לא בסדר?
עדי,
16/07/2010 | 21:29
2
קודם כל ברוכה הבאה ובהצלחה
ממליץ להתחיל מהמאמר בחתימה שלי
אכן ארוך אבל יחסוך לך הרבה כסף ומוות של דגים
לגבי הבוטיות, חכי שבוע ואז נראה מה קורה איתו
שבת שלום
למתעניינים, ובמיוחד ל"מתוקיס".
15/07/2010 | 22:24
10
8
למתעניינים, ובמיוחד ל"מתוקיס".
תא רשת עם הפרדה:

יש אופציות משחק, אפשר לחלק אותו ל3 תאים: לשתי אימהות ואחד לשרצים, או ל2 תאים: תא גדול לאמא ותא גדול לשרצים.

הרבה יותר טוב מהתא השרצה מפלסטיק, מונע סטרס.
החיסרון הוא שהוא תופס מקום גדול מהאקווריום.
ובפעולה
15/07/2010 | 22:25
2
אגב, אפשר להוריד את המשטח מפלסטיק נמוך יותר ובכך להגדיל את המקום לאמא.
ובפעולה
15/07/2010 | 22:26
5
2
ובפעולה
אגב, אפשר להוריד את המשטח מפלסטיק נמוך יותר ובכך להגדיל את המקום לאמא.
מידות?
15/07/2010 | 22:44
5
16X16, קוביה
15/07/2010 | 23:18
3
70
4 ליטר, די גדול.
15/07/2010 | 23:40
2
2
היכן נקנה?
חנות בקריות, אם רלוונטי לך אברר את שמה
15/07/2010 | 23:45
1
2
תודה, אך לא רלוונטי.
16/07/2010 | 09:20
3
יש לי גם כזה, אבל הפסקתי להשתמש בו
16/07/2010 | 08:30
2
יש לי מספיק צמחיה כרגע והדגיגים נולדים כל הזמן ושוחים בתוך הצמחיה.
WOW!, תום תודה לך!!!
16/07/2010 | 08:38
1
2
זה נראה נהדר,
אנסה להשיג אחד כזה באזור המרכז.
סוף סוף תא השרצה נורמלי בגודלו שמאפשר לנקבה לא לחוות סטרס נוראי בתא השרצה קטן ועלוב...

תום, אני מעריכה את טירחתך.

תודה רבה לך!
בכיף, שבת שלום.
16/07/2010 | 15:45
2

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

הודעות נבחרות

לא נמצאו הודעות נבחרות

חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
16:34 | 08.08.15 אורחים בפורום
11:28 | 05.08.15 אולי יהיה בסדר
10:33 | 23.07.15 מתכנת הודי
15:28 | 18.07.15 אורחים בפורום
21:32 | 05.07.15 כוכב114
15:31 | 28.06.15 Eco11
13:30 | 15.06.15 אורחים בפורום
11:34 | 07.06.15 אורחים בפורום
06:32 | 05.06.15 אורחים בפורום
מקרא סימנים
בעלת תוכן