בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מקצוע הפיזיותרפיה הנו מקצוע טיפולי שמטרתו מניעה , טיפול והקלה במגוון רחב של בעיות רפואיות. המטרה העיקרית של מקצוע (טיפולי) הפיזיותרפיה, היא לאפשר חזרה מהירה לחיים פעילים ועצמאיים ושיפור איכות החיים לאנשים בכל הגילאים, אשר נפגעו בתפקודם כתוצאה ממחלה , חבלה או תאונה.

הטיפול נעשה על ידי שימוש בטכניקות ידניות (מנואליות), תרגול של מיומנויות תנועה, אלקטרותרפיה, הידרותרפיה ועוד. בפורום זה נקיים מפגש ביניכם לבין עולם הפיזיותרפיה.

הנכם מוזמנים לשאול ולהציע מניסיונכם ואנו נשתדל לתרום ולעזור כמיטב יכולתנו.

צוות הפיזיותרפיה של המרכז הרפואי ת"א בראשות אורלי ינאי, הינו גדול ומתמחה במגוון תחומים רחב כגון: שיקום אורטופדי ונוירולוגי, טיפולי הידרותרפיה בבריכה טיפולית, בעיות סחרחורת, שיווי משקל והליכה, טיפול נשימתי במחלות ריאתיות, טיפול בלימפמסאג', טיפולים אורוגניטליים ועוד. על כל אלה אפשר לשאול, להתייעץ ולבקש מידע

יחד איתכם ובשבילכם, רז מרטיקרו, פיזיותרפיסטית

למכירה מיטת מתיחה כחדשה
11/06/12 17:52
154צפיות
למכירה מיטת מתיחה כחדשה
פרטי המיטה

מיטת מתיחה 4 חלקים מיובאת מחו"ל. המיטה שמורה כחדשה.
מסגרת משנה מיוחדת עם לוגו לייזר שנותן לה מאפיינים ייחודיים.
את המיטה ניתן לשים בכל תפקיד אפשרי כמעט. בגלל זה, היא מאוד פופולרית בקרב פיזיותרפיסטים.
הרוחב הסטנדרטי הוא 64cm.

כל חלקים מתכווננים בנפרד בכל תפקיד על ידי קפיצי גז. הקפיצים מותאמים בכל צד של השולחן.

המיטה בגרסה הידרולית מתכוונן גובה. יש רגלית בכל צד של השולחן.

למיטה גלגלים, מערכת נעילה מרכזית תגרום לגלגלים לבלום בו זמנית.

תכונות המוצר:

- מידות: 200X64 ס"מ

- גובה מתכוונן: 46-98 ס"מ

- כושר הרמה: 175kg

- המסגרת היא מצופה אפוקסי.

תחזוקה נמוכה - תלוי על חלקים נעים.

המיטה מחברת WESSELING BV , מקורית - יבוא מהולנד.
|*| פורומים חדשים ב-|תפוז| |*|
03/06/12 19:51
4צפיות
|*| הפורום המצליח של אחת הסדרות הכי מעניינות על מסכינו חוזר - יחד עם התוכנית, שמתחילה בעונה חדשה ;-)
היפה החנון - תוכנית המציאות המצחיקה, המרגשת, ההזויה-לעתים  והכי חמודה שיש כבר החלה וכל חובבי הסדרה מוזמנים לפתיחה המחודשת של הפורום -
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|*| אנא כורדי - הפורום הביתי ליהודי כורדיסטאן|!|
בואו להתעדכן ולהתכתב בכל החדש והמעניין בתחום הפולקלור והמטבח הכורדי -
המוזיקה, הריקודים, התלבושות והאוכל מחכים לכם ;-)
ביקוש לפיזיותרפיסטים
31/05/12 12:22
165צפיות
שלום
אני רוצה לדעת מה המצב מבחינת הביקוש לפיזותרפיסטים מתחילים?
האם קשה למצוא עבודה לאחר סיום התואר בבתי חולים וקופות חולים?

תודה וסופש נעים!
כפות רגליים חמות/קרות
30/05/12 19:04
141צפיות
שלום,
בת 28, בריאה.בדיקות דם כלליות (כולל B12 וברזל-תקינות, המוגלובין בסף הנמוך של הנורמה)

מהקיץ הקודם, וגם בקיץ זה- כשאני עולה על ייצועי בערב-ובמשך כל הלילה-אני חשה שכפת רגליי חמות מאוד (ללא עקצוץ/גרד/כיווץ שרירים)
נראה שהרמתן מסייעת במקצת. הדבר מאוד מציק וקורה שאני מתעוררת בלילה והדבר מקשה עליי לחזור ולישון.
מריחת קרם קר (כדוגמת אלו-ורה) הינה חיצונית מידי ונותנת הקלה רגעית בלבד.

אציין שבחורף כפות רגליי סובלות מקור רב (ביום/בלילה.ביום אני נוהגת לגרוב 2 זוגות גרביים).

אשמח לדעת מה הסיבה האפשרית לכך?/לקבל פתרון למצב

תודה!
כפות רגליים חמות/קרות
30/05/12 21:32
64צפיות
שלום,

עליך לפנות לרופא המשפחה בעניין זה.

בברכה, גלית
כנראה רגל נוירופטית
19/10/12 09:27
12צפיות
תקראי על זה באינטרנט
מכשיר לייזר - מישהו מכיר?
29/05/12 22:36
35צפיות
מישהו יכול לחוות דעת על המכשיר הזה?? הוא טוב ליהודים? עושה מה שהם אומרים שהוא עושה?
|*| הקרנה פרטית לגולשי תפוז |אקשן|
24/05/12 20:16
2צפיות
החלטנו לפנק את חובבי הקולינריה של תפוז: כלל הגולשים והבלוגרים מוזמנים להקרנת סרט פרטית|!|
הסרט הצרפתי המעולה "שף" מספר על שף מבוגר ומפורסם שמנסה להציל את מסעדתו, כשההצלה היחידה שלו מגיעה בדמות שף צעיר, מוכשר, אך חסר כל ניסיון.

אם גם אתם אוהבים לאכול או לבשל ורוצים לראות מה קורה במטבח, אבל הפעם מאחורי הקלעים וגם לצחוק קצת - אתם מוזמנים להירשם להקרנה|!| ההנאה מובטחת ;-)
פרטים נוספים בקישור - http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?Ent...
הזמנה לערב בריאות העור- 29.5 באיכילוב
24/05/12 08:31
4צפיות
בתוכנית:

דברי פתיחה – פרופ' אלי שפרכר, מנהל מחלקת עור.
"אלרגי לעבודה? יש דבר כזה!" – על מחלות עור המתפתחות כתוצאה מחשיפה לסביבות עבודה שונות - ד"ר דני סלודובניק, אחראי המרפאה לאלרגיה של העור ורפואת עור תעסוקתית.
"בדיקת שומה – על שום מה?" - על מסנני קרינה, שומות חשודות והדרכים לזהותן - ד"ר איילת רשפון, אחראית המרפאה לגילוי מוקדם של סרטן העור.
"קרניים הורסות – קרניים מרָפאות" – על טיפול פוטודינמי וטיפול שאינו כירורגי בנזקי שמש - ד"ר צבי סגל - אחראי המרפאה לדרמטוכירורגיה.
"אף פעם לא מאוחר" – טיפולי אסתטיקה 2012 – ד"ר בת-שבע מרקוס, מנהלת המרכז לרפואה אסתטית.
פאנל שאלות ותשובות.

עלות ההשתתפות 20 ₪ לאדם, לחברי bewell 15  ₪ בלבד.  
את הכרטיסים ניתן להזמין בימים א' – ה'  בין השעות 18:00 – 15:00
בטלפון: 6974239/3876 -03 .
לרישום באמצעות אתר האינטרנט: www.bewell.org.il

ש להזמין כרטיסים מראש! קבלת כרטיסים מוזמנים תתבצע ביום האירוע בין השעות
19:50 - 19:00, בכניסה לאולם ההרצאות, בניין סוראסקי, קומה 2-, אגף ד'.                     

בערב האירוע, החל מהשעה 19:00, תתאפשר חניה חינם
ע"ב מקום פנוי בחניון ההנהלה הממוקם בתוך ביה"ח והסמוך למיון,
החניה עם הצגת כרטיס beWell.
כתובות אינטרנט מצורפות:
יום בדיקות עור חינם- 31.5 באיכילוב
24/05/12 08:30
31צפיות
רגע לפני שהקיץ פורץ במלוא עוזו וחופי הים מתמלאים רוחצים, המרכז הרפואי תל-אביב מזמין אתכם למרתון בדיקות לגילוי מוקדם של שומות חשודות – ללא כל עלות.

במסגרת הפעילות, מומחי העור של המרכז הרפואי יסקרו את גופכם באמצעות מכשיר דרמוסקופ שמאפשר לבחון שומות חשודות ולאתר נגעי מלנומה ברמת דיוק של 90%.

הבדיקות מיועדות לכלל הציבור הרחב, והן מוצעות ללא כל עלות, במטרה להעלות את המודעות הציבורית לבריאות העור ונזקי החשיפה לשמש.
זכרו: זיהוי מוקדם של נגע סרטני מעלה באופן משמעותי את הסיכוי לטפל במחלה בזמן, ועשוי להציל חיים!

יום הבדיקה יתקיים ביום חמישי, 31.5.2012, בשעות 08:30-14:00, בקומת הכניסה של בניין הלב ע"ש סמי עופר.
לא נדרשת הרשמה מראש, אך בשל הביקוש הרב מומלץ להגיע מוקדם

כתובות אינטרנט מצורפות:
קורס סדים לכפות הידיים
22/05/12 16:56
56צפיות
שלום אני מעוניין בקורס הכנת סדים לכפות הידיים , מישהו מכיר או שמע איפה לומדים את זה?
תודה רבה
יש לי שאלה..
22/05/12 15:59
65צפיות
לאחרונה, הגעתי למסקנה כי כיוון התעסוקה והלימודים שלי צריכים להתמקד במקצועות הפרה-רפואיים (עד כמה שאני שיצא לי לחשוב גם על רפואה, החלטתי שזה בסופו של דבר כיוון שלפחות נכון להיום, לא ארצה לשקול).
ולאחרונה, אחרי שמיקדתי את עצמי יותר, מצאתי את עצמי מתלבט בין שני מקצועות פרה-רפואיים עיקריים: פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק.
האם מישהו יכול להסביר לי את ההבדל המהותי בין השניים? בעקבות העובדה שלפחות מקריאה והבנה ראשונית, ראיתי שישנם גם המון תחומים חופפים. והאם יש אופציות למחקר בתחומים אלו, בנוסף על ההתעסקות הפיזית? אני באמת מחפש תחום רפואי שיוכל להעניק לי את האופציה של לטפל באנשים, אך לא יגביל אותי ויאפשר לי גם לעסוק במחקר.

אשמח לתשובות ושוב, המון תודה.
º
קישור להסבר ממצה - מהי פיזיותרפיה:
30/05/12 23:16
97צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
|*| פורומים חדשים ב-|תפוז| |*|
20/05/12 16:52
10צפיות
|*| ארבע בחורות צעירות עוברות לניו יורק בתקווה למצוא את ייעודן - באהבה, בלימודים, במקצוע מסויים...
רק שהן עדיין לא בטוחות מהו, הולכות לאיבוד בדרך ובעיקר עושות את זה בהמון המון חן.
קבלו את הפורום החדש לסדרה המקסימה מבית HBO "בנות" -
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|*| ג'וליאנה מרגוליס מגלמת את אלישיה פלוריק, עורכת דין שנטשה את מקצועה לפני 15 שנה.
בעקבות שערורית מין של בעלה - הוא נכנס לכלא, והיא מחליטה לחזור לעולם המשפטים.
ג'וליאנה מרגוליס כבר זכתה באמי על תפקידה בסדרה הגאונית הזו ואתם מוזמנים להצטרף לפורום של " האישה הטובה" -

|*| יש ברשותכם עסק קטן או בינוני ואתם מעוניינים להפוך אותו לאחד משגשג במיוחד|?|
בואו לקדם, לפתח, לשתף וללמוד מניסיון של עסקים דומים,
הצטרפו אלינו וקבלו ייעוץ בפורום קידום עסקים קטנים ובינוניים -
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|*| פורום לינשופים שבינינו - אלו המעדיפים את החושך על פני האור, אלה שישנים ביום וערים בלילה,
אלה שהכוכבים והירח גורמים למוזות שלהם להתעורר ולמוטיבציה להתחזק,
כל ציפורי הלילה מוזמנים לפורום החדש -
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
|חדש| הכירו את תפוז|תפוז|עסקים
16/05/12 11:58
1צפיות
היום תתחדשו איתנו בשירות חדש העולה לאוויר בפורומים ואנחנו שמחים להציג אותו בפניכם. תכירו - תפוז|תפוז|עסקים.

|בועה|איך תפוז|תפוז|עסקים נולד?
בשיחות ובפגישות שערכנו עם מנהלי פורומים וגולשים, עלה הרעיון והצורך ביצירת מאגר מידע הנלווה לפורום, שיוכל לקצר את הדרך למציאת איש מקצוע או נותן שירות בתחום שבו עסק הפורום.
במקביל קיבלנו יותר ויותר פניות מבעלי עסקים ונותני שירותים, המעוניינים לפרסם בתפוז, ושאין להם רצון או יכולת כלכלית לרכוש באנרים או כלים פרסומיים אחרים המוצעים בתפוז. כך נולד תפוז|תפוז|עסקים - שירות שמטרתו היא לחבר ולקשר בין העסקים הקטנים, בעלי המקצוע ונותני השירותים לגולשים הרלוונטיים בפורומים השונים, וזאת באופן שיתרום לשני הצדדים ויוצג באופן הולם שיעשיר את חוויית הגלישה בפורום. הגולשים יוכלו לחוות דעה על בעלי המקצוע השונים, לדרג אותם, לשתף ולהמליץ עליהם לחברים.

|בועה| איך הרעיון יבוא לידי ביטוי בפועל?
לכל פורום יצורף מאגר נלווה של נותני שירותים ועסקים בתחום.
בפורום הריון ולידה, למשל, תמצאו מאגר של דולות, קורסי הכנה ללידה וחנויות בגדי הריון. בפורום חתונות - צלמים, מאפרים ומעצבי שמלות כלה. בפורום כלבים - מספרות כלבים, וטרינרים ומאלפים.
לכל עסק במאגר יהיה כרטיס בו יוצגו פרטי העסק, תיאור קצר שלו ודירוג העסק. הגולשים יוכלו לתת לעסק ציון מספרי ולכתוב חוות דעת מילולית.

|בועה| כיצד בעלי העסקים ונותני השירותים ישתלבו בפורומים?
לקוחות תפוז עסקים, הלא הם בעלי העסקים הקטנים ונותני השירותים השונים, יוזמנו לתת מענה ולתרום מהידע שלהם בפורומים. המענה יינתן לשאלות והודעות הקשורות לתחום עיסוקם - יועצת הנקה תוכל להגיב לשאלה של אם טרייה המתקשה בהנקה, מאלף כלבים יוכל לסייע לגולש שכלבו אוכל לו את נעלי הבית וכו'. התשובות שלקוחות תפוז עסקים יתנו יהיו ענייניות ולא פרסומיות ומטרתן תהיה אחת - להעשיר את הפורום בידע מקצועי.
את נותני השירותים ובעלי העסקים תוכלו לזהות לפי חתימה מיוחדת ולפי קישור לכרטיס העסק שלהם שיוצג לצד הכינוי.

|בועה| אז איך זה ייראה בפורומים?
אחת מהמטרות של תפוז עסקים היא להוות שירות לקהילה, בצורה בה הוא ישתלב בפורום באופן שיהיה נגיש לגולשים לצד הקיים (ולא במקומו).
מטרה נוספת הייתה להקל על העומס הויזואלי ולהפוך את הפורום לידידותי יותר למשתמש.
נעשו השינויים הבאים:

|V| הדר חדש  ובו נמצאים כפתורי החלפת שם, יציאה מהמערכת, מערכת המסרים וחיפוש בפורום. המטרה היא ליצור לגולש Header שילווה אותו בכל עמוד ועמוד באתר, ויישאר למעלה גם כשהגולש גולל את העמוד למטה.
|V| אפשרויות התצוגה זזו שמאלה ולמעלה, על מנת שלא יפריעו לצפייה בפורום.
|V| חילקנו את הפורום חילקנו לשלוש לשוניות:
- לשונית "פורום", שתהיה ברירת המחדל
- לשונית "כלים", שתפתח במעבר עם העכבר, ומאגדת בתוכה את כל מאגרי המידע והכלים של הפורום
- לשונית "תפוז עסקים", בה יופיע אינדקס בעלי המקצוע

|שמאל| אתם מוזמנים להעביר הערות, הצעות ייעול ופידבקים בפורום משוב
|שמאל| אם יש לכם עסק ואתם רוצים להופיע בתפוז עסקים - הקליקו כאן

|קסם| שנתחדש!
כתובות אינטרנט מצורפות:
שאלה לגבי תואר שני בפיזיותרפיה
14/05/12 14:33
83צפיות
היי,
יש לי תואר ראשון במקצוע שהוא לא פיזיותרפיה ואני מעוניינת לעשות תואר שני בפיזיותרפיה. השאלה שלי, חוץ מידע מה זה ייתן לי? האם אוכל לעבוד איפשהו בתחום הפיזיתרפיה? תודה רבה.
נראה לי אין בכלל מצב
14/05/12 20:44
75צפיות
תנאי קבלה לתואר שני בפיזיו הוא תואר ראשון בפיזיו
תואר שני
15/05/12 21:45
72צפיות
שלום,

ראשית עליך לעשות תואר ראשון בפיזיותרפיה ורק אז תוכלי להמשיך לתואר שני.

בברכה, גלית
קרע בשריר התאומים
13/05/12 10:24
121צפיות
לפני כעשרה ימים קרעתי את שריר התאומים וגובסתי במיון. מתי כדאי להתחיל עם פיזיוטרפיה?

תודה לעונים
אם אתה מגובס
13/05/12 11:24
66צפיות
אז אתה לא יכול לעשות הרבה. אולי קצת שמירה על שרירים ומפרקים אחרים בגפה התחתונה, אך עיקר העבודה תתחיל רק לאחר שיורידו את הגבס ותוכל להניע את הקרסול.
אני לא יודע מתי אפשר להוריד את הגבס
13/05/12 11:37
32צפיות
במיון אמרו לי להוריד לבד "כשנראה לי שזה בסדר". לא מדובר בגבס מלא אלא רק בסד שמגביל את תנועת כף הרגל
אז תתחיל בזה שתקבע תור לבדיקה\טיפול
13/05/12 12:50
37צפיות
יותר משבוע לאחר הפציעה, אפשר להתחיל לפי המצב שיתברר בבדיקה.
עמית שלום, אצלי ניקרע השריר ולא גיבסו אותי
23/05/12 21:46
40צפיות
האם ללכת רגיל  ? איזה סוג מאמץ ? ומתי יש להתחיל פיזיוטרפיה ?
 יש כיוון והמלצות ?
כאב לאחר ריצה
12/05/12 19:22
39צפיות
שלום  
תקופה ארוכה סבלתי מכאבים ברגל (בעיקר בברך). אובחן כ- ITB. עברתי תקופה ארוכה של טיפולים ובין היתר ניתוח ברצועה הנ"ל שנועד להאריכה.
לפני מס' חודשים חזרתי לפעילות .
כעת הכאב עבר מהברך למעלה לכיוון האגן.
אחרי ריצות אני מרגיש כאב ב- tensor fasciae latae  \Musculus gluteus medius , אני לא בטוח באיזה מהם
חיזקתי לא מעט את שרירי הרגליים והן יחסית חזקות
הכאב הוא מוחלט ברגל אחת , בשניה אין כלום.
אני מרגיש שהשריר תפוס ואני מותח את הרגל המון. בערך כל שעה , וזה מרפה מהכאב אבל אני עדין "מרגיש" את האזור.
השאלה היא מה עלי לעשות?
אני מניח שזה נובע ממבנה הריצה או אסימטריה מסוימת.
נאמר לי ע"י אורטופד שבחן בדיקות (בין היתר MRI) שאין כל נזק ואפשר לרוץ
אני רץ כ3 פעמים בשבוע. 20 ק"מ שבועיים.
אני מקפיד לחזק, אני מקפיד לבצע מתיחות, וספציפית את האזור הזה אני מותח כל הזמן.

תודה רבה
כאב לאחר ריצה
12/05/12 21:34
38צפיות
שלום,

יש לבצע בדיקה מסודרת של מפרקי הגפה התחתונה, אורך שרירים, אורך רגליים ועוד. כמו כן, יש להעריך את תבנית הריצה שלך.
ישנם מכונים אשר מבצעים אבחון ביומכני של הגפה התחתונה במהלך פעילות דינמית כמו הליכה וריצה. מכונים אלה משתמשים במכשור מיוחד אשר מאפשר להעריך באופן תלת מימדי את מיקום המפרקים במרחב במהלך הפעילות וכך לאבחן את תבנית הריצה שלך באופן מדויק.
אכן, חיזוקים ומתיחות חשובים אך יש להבין איך לחזק ובאילו מנחים ע"מ שהמנח הביומכאני של הגפה התחתונה יהיה נכון.

בברכה, גלית
מכונים
12/05/12 23:48
25צפיות
היכן ניתן לבצע את הבדיקות האלו?
באיזו עלות זה כרוך? האם יש כיסוי כלשהו של ביטוח ?
מכונים
20/07/12 15:16
5צפיות
יש לך את IMACS בת"א שמבצעים איבחונים כאלה, אם אני לא טועה המחיר בסביבות ה1400 ש"ח לבדיקה כזו
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום