לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
עיצוב פנים עוטף את עולמנו
לא תמיד אנו חשים בו , אך תמיד הוא עימנו לכל מקום אשר נלך
הוא מבשל איתנו במטבח,
שוטף פנינו בזרם מפל,
עוטף אותנו ברכות השמיכה,
מאיר לנו פנים באורותיו,
מתהלך עימנו על המרצפות או משטח הדק

לא תמיד אנו מודעים אליו , לא תמיד אנו מתייחסים אליו....

הפורום הזה , הוא המקום הנכון לתת לעיצוב את הכבוד, להתייחס אליו במלוא תשומת הלב, לבחור, להרהר , להתייעץ , לייעץ ,
הפורום הזה, הוא המקום ללמוד, לעזור , להיפגש
הפורום הזה , הוא המקום למעצב/ת , לאדריכל/ית , לאנשי המקצוע , למשפצים, לסטודנטים ולכל מי שאוהב ונושם עיצוב.

שלכם
לן קרפטי קצב

ידיות לחלון דמוי בלגי קליל
14/07/14 23:46
110צפיות
שלום, הזמנו חלונות דמוי בלגי של קליל.
צבע לבן מוקה פיין איירון (F18).
איזה ידיות יתאימו לנו?

מצד אחד לא רוצה מראה עתיק מדי - לכן בנטייה שלא לקחת פליז עתיק. כסף עתיק נראה לי לא מתאים לצבע. ושחור נראה לי ניגוד חזק מדי. 
מה אומרות המקצועניות ובעלות הנסיון?
בנוסף איזה דגם של ידית מומלצת (הסגנון הוא בלגי 'מינימלי'. במטבח למשל עשינו בלי חלוקה. בעקרון חלוקה בעיקר בויטרינה)

תודה!

º
אצלי הידיות נצבעו בצבע האלומיניום
15/07/14 14:19
25צפיות
תודה! גם אצלך הוא בהיר? איך יצא?
15/07/14 15:35
36צפיות
אולי יש לך תמונה?
º
אצלי זה כהה מין בזלת
15/07/14 17:47
9צפיות
º
אצלי זה כהה מין בזלת
15/07/14 17:47
9צפיות
תודה. אשמח לעוד תגובות
15/07/14 19:13
23צפיות
איש האלומיניום אמר שעדיף לא לצבוע בצבע החלון. כי עם הזמן זה מתקלף.
נראה לי שכרגע הבחירה היא בין שחור לכסף עתיק. עם נטייה מבעסת לשחור, כי הכסף עתיק לא ממש מתחבר לי לצבע לבן מוקה. וחוששת מקונטרסט עם השחור.
לא מתקלף
15/07/14 19:21
26צפיות
לצבוע באותו גוון, לא איירון ולא פיין איירון אלא חלק.
לא מתקלף ולא בטיח.

º
יש לך כזה? כמה זמן?
15/07/14 21:29
4צפיות
אחרי ארבע שנים אצלי יש שתי ידיות שבשימוש רב
15/07/14 19:22
50צפיות
שהשתפשפו מעט ואיש האלומיניום נתן לי את שם הצבע כדי לצבוע לבד והאמת שזה ממש לא נורא ויותר יפה כשצבוע בצבע החלון.כשהרכיבו בזמנו את החלונות הרכיבו לי זמנית בצבע ברונזה וזה די 
הפריע לי.
אצלך זה כהה. לא בטוחה שבבהיר אם יש שפשופים
15/07/14 21:30
20צפיות
זה יראה אותו דבר...

אוף, חשבתי שגמרתי עם ההתלבטויות!
תלוי מה הצבע המקורי.אצלי צבע ברונזה מתחת
15/07/14 22:04
174צפיות
ובגלל השאלה שלך הסתכלתי עליה במיוחד וזה נראה לי מין עתיק כזה-די חביב.
º
תודה (וסליחה שנעלמתי בלי להגיב )
18/07/14 02:35
2צפיות
מטבח פורמייקה ארפא 0666 - חוו"ד
14/07/14 22:26
51צפיות
אשמח גם לשמוע על  גון שיש שמתאים בהתחשב בעובדה שהשיש אמור להיות גם  על דלפק ולכן לא יכול להיות כהה מדי

תודה
º
לא מכירה את הצבע הזה, צרפי או תתארי...
14/07/14 23:36
18צפיות
עזרה עם תכנון מטבח
14/07/14 21:57
103צפיות
יש לי מקום ליד המקרר עד 80 סמ לארון גבוה, מתלבטת אם למקם שם מזווה (עם מקום למיקרוגל) או יחידה עם  תנור ומיקרו בילט אין. יש מקום בארונות הנמוכים לאוכל/ לתנור.
מה עדיף
תודה
ובצורה יותר ברורה
14/07/14 22:29
62צפיות
לוותר על בילט אין לגובה או מזווה לגובה?
בצורה מאוד פשוטה, זו שאלה כללית מידי
14/07/14 23:28
73צפיות
והתשובה לה נעוצה במבנה המטבח כולו שחייבים לראות וכן בצרכים היחודיים לכם.
º
תודה על התשובה
15/07/14 17:00
3צפיות
שאלה בעקבות התקנת שיש
הודעה זו מכילה תמונות
14/07/14 21:21
392צפיות
שלבים אחרונים... המטבח כבר הותקן והיום השיש.
החיבור של הכיור ממש לא יפה לדעתי. לטענת איש השיש זו בעיה ידועה עם כיורי נירוסטה שלא ניתן להגיע לגימור מושלם.
מוכרת לכם הטענה?

תודה
זה נראה סביר
14/07/14 23:34
157צפיות
יש בעיה עם כיורי נירוסטה, במיוחד כאלה שאין להם שוליים. מספיק שתהיה סטיה של מילימטר או שניים וכבר רואים את זה.
אפשר לדעתי לנסות ללטש עוד קצת את הפינה.
איש השיש צודק, מבאס אך מוכר
14/07/14 23:35
213צפיות
להרבה כיורים יש בעיה של עקמומיות ושוליים וההתקנה לא יוצאת מושלמת.
תודה לשתיכן על התשובה
15/07/14 09:11
96צפיות
אני מבינה שככה זה ואין מה לעשות.
מבאס אבל נתמודד, יש דברים גרועים יותר
מה דעתכם על התוכנית?
14/07/14 20:51
366צפיות
יש שינויים קטנים מהתוכניות המצורפת:
הסיפריות שליד שרותי האורחים ושירותי הילדים בוטלו.
הפינת אוכל תהיה מול המטבח והסלון יעבור במקום פינת האוכל.

הדילמות:
1. שירותי האורחים, כרגע פתח הכניסה שונה למקום בו מופיע הסיפריה אבל הכיור נישאר במקומו,
האם זה יהיה יפה שנשים כיור מעוצב בכניסה? לא נח שמי שיוצא מהשירותים צריך לעשות סיבובון עדי להגיע לנטילת ידיים.
אשמח לפיתרון לנישה הזו.

2. ארון שירות: כרגע מבוטל, שמנו את המכונת כביסה השירותי הילדים(ללא חלון...) מתלבטת איך לעצב את האזור שבו מופיע ארון השירות+הסיפריה.
3. מטבח:עדיין לא הפונקציות לא ממוקמות כמו שצריך, אשמח לעזרה .

תודה
האם זו דירה 4? אם כן הייתי מבטלת שם את המעבר
14/07/14 21:18
120צפיות
מזיזה את הקיר פנימה ויוצרת שם נישה לארון מעילים.עושה את הפתח בצד הסיפריה שם אמקם את הכיור כשפנימה יותר את השירותים עם דלת.
לא נאה כיור בכניסה.
תודה, חשבתי על הרעיון הזה
14/07/14 21:28
58צפיות
אבל חשוב לי שהכיור יהיה מחוץ לשירותים. האם בגודל הנתון אפשרי שהכיור יהיה לפני השירותים ואז הכניסה לשירותים?
(הכניסה לשירותים תהיה כמובן מכיוון הסלון ולא מכיוון הכניסה לבית....)
זו הכונה.תשאירי פתח (ללא דלת) בו יהייה הכיור
14/07/14 22:01
157צפיות
כשאחריו הדלת לשירותים
תודה רבה, התוכנית הזו לא "תתפוס" הרבה מקום?
14/07/14 22:30
42צפיות
ומה עם האופציה להשאיר את האסלה במיקומה הנוכחי ולפניה כיור(לכיוון הסלון/חדר) זה אפשרי מבחינת המידות?
לא.צריך לתכנן ולחלק לפי השטח הנתון הקיים מבלי לחרו
14/07/14 22:40
45צפיות
זה יצור לך יופי של מבואה לנטילת ידיים (אפשר להניח את הכיור על שייש או פלטה שתבחרי וליצור עוד מדף מתחתיו אולי עם מגירות אפילו).
תבדקי אם ניתן לשים את האסלה כמו שסימנתי (תלוי בקולטן).
אם הבנתי נכון:
14/07/14 23:19
33צפיות
התיכנון שהצעת לא חורג מגבולות השירותים הקיימים?
אם כן, מה היית מתכננת באזור שמימין לשירותים?(כל האזור של הארון שירות+סיפריה) כרגע את המכונת כביסה העברתי לשירותי הילדים (ללא חלון)
כתבתי לך הערה בקשר לארון הכביסה בגוף המסמך
15/07/14 09:03
89צפיות
אישית,כך הייתי עושה פחות או יותר את שירותי האורחים.תחלקי לך על נייר לפי מידות אמיתיות ותראי אם עובד לך.
בהצלחה

תודה רבה
15/07/14 20:14
5צפיות
אני אבדוק מה אני יכולה ליישם,
את יודעת מה האורך המינמלי של שירותים תיקניים?
איפה אני אמקם את ארון השירות?
השאלה מה את מתכוונת לאחסן בארון השירות?
15/07/14 20:23
8צפיות
ועכשו למידות.הבנתי שרוחב שירותים יכול להיות גם 80 ס״מ.לגבי האורך חשוב לבדוק כמה מקום דרוש לפתיחת הדלת פנימה.(לפי מיקום וגודל הדלת).
לגבי ארון השרות אסתכל שוב אבל לא יודעת מה את צריכה לשים בו.
רק דלת זה 80 , לא?
15/07/14 20:30
14צפיות
לגבי הארון שירות: אני צריכה לשואב, מגבים, חומרי ניקוי, סולם, מגהץ, שולחן גיהוץ
לגבי ארון השרות.
15/07/14 21:01
8צפיות
אפשרות אחת היא לחלק את הארון בכניסה (רוחב נתון 1.97מ׳) כשחלק אחד ישמש כארון שרות וחלקו השני לתליית מעילים תיקים וכד׳ (חלוקה נכונה יכולה לעבוד).כשאין חדר כביסה אני נוטה לאחסן מטאטא מגב וכד׳ באזור קרוב למטבח.
ושאלה.למה מיועד השולחן עם שני הכסאות במעבר? אולי באמת נכון להשאיר את ארון השרות שם-אני לא בטוחה אם כי נראה שיש שם שטח קצת מבוזבז.
הסיפריה מצויירת שם כאופציה
15/07/14 21:36
9צפיות
אני ממש לא סגורה על זה....

כלומר לא סגורה על כל החלק שבגב
15/07/14 21:37
7צפיות
שירותי האורחים....
אז אולי שם על הקיר הארוך תכנני ארון על כל הקיר
15/07/14 21:52
9צפיות
חלק לאחסון חמרי ניקוי דליים מטאטא וכד׳ וחלק לאיחסון מצעים,מפות ושאר דברים
שאין להם מקום מיועד (אפילו כלי פסח).
אם שולחן הכתיבה ימוקם שם קשה לי להאמין שילדים יכינו שם שיעורי בית וממילא יש לכם
שולחן במטבח ומשרד.נקודה למחשבה מבלי לדעת פרטים כגון כמה נפשות,ילדים,צרכים וכד׳.
 זה מין "brain storming " בשבילי ואני מקווה שזה עוזר לך לפתח את הרעיונות שיש לך ולהגיע להחלטה.
הסיפריה הזו אכן מיותרת
15/07/14 22:09
8צפיות
ויתכן שאני אמקם שם הארון שירות...

לגבי מימדיי השרותים אפתח הודעה ניפרדת.

תודות לאפ סטיטס
הודעה זו מכילה תמונות
15/07/14 12:26
278צפיות
אפשר גם מחוץ לבית לקשקש ולשלוח
אביה הנה עוד אופציה בשבילך
º
תודה רבה, רעיון מקסים
15/07/14 20:11
12צפיות
º
בכייף מותק. בהצלחה!
15/07/14 20:26
4צפיות
לא הייתי ממקמת כיור במקום כזה.
15/07/14 20:27
46צפיות
ראשית ,בולט ממש לתוך הסלון ושנית ,תיחזוק ושמירה תמידית מרטיבות מסביב.
מצטערת 
מסכימה לגמרי
15/07/14 20:48
35צפיות
כיור שפונה לסלון נשמע כמו תחזוקה תמידית ולטעמי גם מאוד לא אסטטי.
הכל בתאום עם אביה
15/07/14 21:18
42צפיות
בשיחת טלפון שהסכמתי לעזור לה שאלתי מה היא רוצה
כיור לכניסה או כיור לסלון?
אמרה לסלון.
בזה זה נגמר....
º
צודקת, תודה!
15/07/14 21:47
12צפיות
סדקים בצבע של ארונות המטבח
14/07/14 20:22
220צפיות
בארונות המטבח החדשים שלנו- ארבעה חודשים בשימוש -הופיעו לפני שבוע,סדקים בצבע ,בעמודים שמפרידים בין כמה יחידות. 
זה נראה כמו סדק צר לאורך העמודון. יש ארבעה עמודונים כאלו,שניים ארוכים לצדי המקרר ושניים קצרים לצד המדיח ולצד מגירה. 
הנגר שבצע את המטבח היה היום והוא טוען שזה סדק בצבע העליון. 
(הארונות צבועים בצביעה ״בתנור״ אפוקסי או שאיך שזה קרוי....)
הנגר מציע לחכות חודש לראות אם הסדקים ממשיכים. 
אני לא יודעת אם נכון לחכות ומה יהיה ניתן לעשות. 
מבואסת מאד מהעניין, ארונות יקרים ואני לא יודעת אם בכלל ניתן לתיקון במקום..
אודה לעצות. 
צר לי, לא ניתן לתקן במקום
14/07/14 23:09
149צפיות
כנראה שהעמודים הוכנו מעץ מלא (מענין איזה סוג) ועץ כנראה לא מספיק מיובש. עץ הוא החומר הכי חי גם לאחר שהוא מת, גם לאחר מאות שנים.
כנראה שהעמודים אינם מיחידה אחת מלאה, אלא בהדבקת מספר שכבות כאשר קוי החיבור כלפי החזית ואף יתכן כי ההדבקה לא היתה מוקפדת. אם אני צודק וכך הדבר, זוהי טעות חמורה. יש הבדלים בין מקדמי ההתפשטות של העץ (מה גם אם לא היה מספיק יבש) ושל הצבע. טבעי לגמרי מה שקרה. ממליץ לך לא לחכות עוד חודש, אלא לדרבן את הנגר למצוא פיתרון.
אם תעלי צילום של האזור+צילום כללי, אוכל לנסות להעריך האם ניתן להחליף את העמודים ובמה זה כרוך.
תודה על התשובה
14/07/14 23:23
97צפיות
אני לא יודעת למה צריך לחכות חודש וזה הדאיג אותי.
לא ברור לי אם בכלל ניתן לפרק חלק מהעמודים....
אני לא מצליחה בשום אופן להעלות תמונות.
אנסה מחר מהמחשב ולא מהאייפד.
אני ממש בעוגמת נפש אדירה, לא חסכנו על כלום והלכנו להצעה יקרה משמעותית מכל הצעה אחרת.
אני לא האמנתי מהרגע הראשון שזה רק פיצוץ בצבע כי הקו אינו לגמרי ישר.
אנסה לשלוח מחר תמונה.
תודה שוב ולילה טוב.
חייבים לפרק ולקחת לצביעה חוזרת
14/07/14 23:26
156צפיות
זה קורה מכמה סיבות, לאו דווקא קשור לעץ כמו אלכס כתב לך.
יכול להיות שצבעו יותר מידי שכבות ואצלי במטבח מסוים זה קרה בכל הארונות כתוצאה מ MDF מסידרה פגומה.
תודה על המענה.
14/07/14 23:30
109צפיות
הסדקים הם לא בדלתות אלא בעמודי הפרדה בין יחידות- עמודים צרים של 2-3 סמ.
לא בטוחה שהם ניתנים לפירוק כי השיש יושב על שניים מהם.
משני צדי המקרר נראה לי שיהיה יותר פשוט לפרק.
מטריד אותי הדחיינות.... נחכה חודש- חודשיים....
לשלם שילמתי מיד... תיקונים נחכה... למה בדיוק.... שהסדקים יתרחבו???
כואב הלב שמשקיעים את מה שנראה לנו ״המיטב״ ולא מקבלים תמורה הולמת.
הבנתי בדיוק איפה הסדקים זו בעיה מוכרת שראיתי
14/07/14 23:34
164צפיות
כבר במטבחים גם של הטובים ביותר.
כבר.
הסיבה יכולה להיות גם שימוש בחומרים לא מתאימים לצבע בנקיון הראשוני של הדירה אחרי הבניה...
כן אפשרי לפרק ויצטרכו לפרק, אין מנוס.
אני מבינה לגמרי את עוגמת הנפש, אבל מאחר ואני מתעסקת בעיקר עם מטבחים בצביעה, יש לי כבר מספיק נסיון וזה קרה לא אחת אצל נגר טוב. את  עניין הלחכות ולראות אני לא כ"כ מבינה... אולי הוא צופה את התרחבות התופעה...
ואיי.... יש סיכוי להתרחבות התופעה...יש למה
15/07/14 08:59
96צפיות
לחכות.
זו לא בעיית נקיון. הבית היה בשיפוץ והמטבח הורכב בסוף והיה נקי לחלוטין כשגמרנו להרכיב אותו.
שאלתי שוב את הנדר למה לחכות? וענה : כדי לא לכשות פעמיים את העבודה ....
תושה על המענה.
2-3 ס"מ רוחב בחזית
15/07/14 07:01
102צפיות
זה די בוודאות מחתיכה אחת ללא הדבקה, כך שמקור אחד פחות לבעיה.
בשיטה שהארונות בנוים בד"כ, לא אמורה להיות בעיה לנתק את העמודים.
אינן טעם להמשיך לחכות.
לפרק כל מה שעמודים ולהחליף.
תודה
15/07/14 09:00
70צפיות
הנגר מסרב לעשות זאת עכשיו באמירה שחבל לעשות עבודה פעמיים.
למה פעמים? הוא מורח אתכם!
15/07/14 19:19
67צפיות
קרתה תקלה ויש לפתור אותה. זו אחת התקלות הכי נחסיות ולכן הוא מנסה לדחות את הקץ.
סכמו על מועד ובודאי שלא בעוד חודשיים.
אין למה לחכות! להחליף את כל העמודים, גם כאלה שלא פגומים.
זו היתה גם התחושה שלי
15/07/14 22:05
43צפיות
להרוויח זמן... וזה מעצבן אותי.
טוען שכדאי לחכות אולי יהיו עוד פיצוצים ואז יבוא ויפרק כל מה שצריך.
אנסה מחר לצלם להעלות- זה ממש לא נותן לי. אנסה להתחכם ולנסות אחרת.
תכנון המטבח שלנו
הודעה זו מכילה תמונות
14/07/14 19:37
1365צפיות
שלום לכולם,
אנו בעיצומו של שיפוץ מאסיבי עבור דירה בת 30 שנה. במסגרת השיפוץ מחליפים מטבח. צירפתי לכאן את התוכנית.
במסגרת השיפוץ ייסגר קיר למען יצירת חדר שירות וכן מקום למקרר הנוסף בבית שעד עכשיו היה ממוקם בחדר העבודה (כך שבמטבח החדש יהיו 2 מקררים)
אשמח לשמוע כל הארה והערה שיש לכם!
בנוסף שאלה קטנה: האם כדאי לתכנן את הדלפק מלבני? או שזה בסדר שיישאר חצי עיגול? אני מעט חוששת שהכניסה למטבח תיחסם ע"י דלפק בולט מדיי...

תודה 
את אמרת כל הערה או הארה
14/07/14 22:37
288צפיות
זו התכנית המוזרה ביותר שיצא לי לראות לאחרונה! גם מבחינת שפת התכנית,
סגנון המטבח עם השילוב של קוים אלכסוניים, משושה ומעוגלים כמנהרת הזמן לשנות ה70.
אין לי מושג מה הפרוגרמה והמבנה הנתון של הדירה, יש כאן הרבה בלגן בעיניים בבסיס התכנית.
וסליחה אם ישיר מידי, רק תכנית אז מצאתי לנכון לענות בלי פילטרים..
אכן
14/07/14 23:16
202צפיות
התוכנית באה לתת מענה למטבח שקירותיו נתונים; הדירה נבנתה בשנות ה-80 (כמעט קלעת..) ככה שעניין הקירות הזוויתיים הוא מבנה קיים ועם זה התמודדנו בתיכנון;
אשמח להערות והארות נוספות!
אין חלון במטבח?
14/07/14 23:30
174צפיות
הייתי מציעה להזיז את הכיריים לחלק האלכסוני ואת הכיור מעט להזיז לכיוון  המקרר, כדי לרווח את משטח העבודה שבין הכיור והכיריים, ולהרחיק את הכיריים מדופן המקרר.
מה זה הסגירה למקרר בתוך דלתות?
מבחינת חלוקה למטה קשה להתייחס ללא חזית, אני מניחה ש40 זו עגלת בקבוקים והיא תצטרך לזוז לכיוון הכיריים במידה ותקבלו את הצעתי. מגירות 91 זה אחלה, יחידת כיור מספיק 60 אלא אם רוצים כיור גדול במיוחד/ כפול.  
חייבים לראות את כל החלל הציבורי
14/07/14 23:31
165צפיות
איפה הכניסה?
לא הבנתי את השרטוט, איך נכנסים לחדר הכניסה, זו אמורה להיות דלת נסתרת נטמעת בארונות?
על פניו משטח העבודה בין הכיריים לכיור קטן מידי וזה לא מחוייב במציאות, יש אופציה להזיז.
המקרר הנוסף בקצה המשטח הנמוך ממש יכער אתה מטבח שלכם. נראה שיש עודף ארונות גבוהים ועודף מקררים.
מצרפת תמונות נוספות, שיעזרו בהמחשה
הודעה זו מכילה תמונות
15/07/14 18:35
575צפיות
ראשית תודה על ההתיחסויות. אני מודעת לכך שהמקרר הנוסף גוזל שטח יקר אך זהו המקום המיטבי עבורו. הוא יהיה מחופה בארונות לבנים ככה שיתמזג עם הקיר, בניסיון להפחית את הנזק של ארון מגושם בקצה המטבח...
קצת על מבנה החלל: המטבח בנוי כיחידה נפרדת לחלוטין מהבית, מדלת הכניסה פונים ימינה ואז נכנסים למטבח דרך המעבר שבין חלון הויטרינה לדלפק הקטן (על אותו קיר תעמוד גם טלויזיה שאינה מוזכרת בתרשימים ובהדמיות). שאר הבית נמצא בפניה שמאלה מדלת הכניסה.

זיוה לשאלתך - ישנו חלון מערבי גדול במטבח וחלון צפוני (שהוא גם מסתור הכביסה).
במטבח המקורי הגז היה ממוקם צמוד לקיר שבו החלון הגדול המערבי, ולידו משטחי עבודה נאים. מצאנו שזה לא מתאים לנו ולכן רצינו למקם את הגז קרוב לכיור, כדי למנוע סחיבת סירים מלאים מהכיור לגז..

מה זה?
15/07/14 18:56
224צפיות
מי עשה את התוכנית הזאת?
שום חן אין כאן 
אפשר לעשות עם השטח הזה יותר. יותר נוחות ויותר יופי
מציעה לך ללכת לעוד חברת מטבחים לקבל עוד הצעות לתוכניות אחרות....
אשמח להצעות קונקרטיות יותר..
15/07/14 20:46
165צפיות
מה לדעתך ניתן לעשות טוב יותר?
טוב זה עניין יחסי
15/07/14 21:25
165צפיות
את מעוניינת במטבח סטייל סדרות הטלויזיה האמריקאיות של שנות ה60, 70?
(תסלחי לי שחזרתי עוד אחורה בזמן..) עמוס, כבד, סגור, שלל צורות גאומטריות לא קשורות?
אם זה הקונספט, זה טוב מאד. הולך עם צבע ירוק אבוקדו, אריחים עם עיגולים כתומים...
אם לא זו הכוונה ורק יצא ככה (מעצבת עם סגנון ייחודי או חוסר מחשבה מעמיקה ורק זרימה עם קווי הבית וציפוי הקיר בארונות בשלל גבהים וצורות?)
לטעמי האישי (והממש לא רלוונטי בנסיבות) צריך למחוק הכל, לבחון מקצועית את כל נתוני הבית,
הצרכים והחלומות שלכם ולתת לכם לפחות 3 אופציות יותר מוצלחות, אולי גם מעודכנות יותר, קלאסיות יותר.
זה לא מתוך חוסר רצון להציע קונקרטית, צר לי, מורכב ודורש עבודה הרבה מעבר לטיפים קטנים באינטרנט.
וגם אנא ספקי את הסקרנות שלנו - מי תכנן? לא השם כמובן, חברת מטבחים, מעצב פנים? 

זה כבר נכתב כאן
15/07/14 21:17
257צפיות
לרווח בין הכיור לכיריים.
אחד מכם על החלק האלכסונים, רצוי כיריים כי הייתי מחפה שם יפה ושמה קולט אדים מעל.
להוריד עומס מהארונות העליונים, זה נראה מטבח מיושן מאוד ולא משהו שעובר שיפוץ.
את כיוון התריס למכשירי חשמל שבחזית אני לא מבינה... מה הרעיון של תריס חזיתי אם אין משטח שניתן לשלוף/למשוך את המכשירים אליו, זו טעות שהמון עושים. התריס צריך לפנות לכיוון המשטח במידה ואינו בפינה.
ושוב לצערי מדובר בקוסמטיקה, כי המטבח מתוכנן בצורה מוזרה והבית בכלל לפי התאור שלך מתוכנן בצורה שונה...
עדיין לא הבנתי איך נכנסים לחדר הכביסה ואני חושבת, למרות הכל, שגם אם תסתירי את המקרר בתוך ארון ענק ולבן, זה עדיין יראה כמו ממותה. צר לי, אני בעד לרכז את הגבוהים באיזור אחד ולא לפזר עמודי תבל ב 3 אזורים במטבח כפי שיש אצלך. מבחינת הסטנדרט שלי, התכנון מאוד לא מקצועי.
עמודי תבל גדול!
15/07/14 21:20
146צפיות
מסכימה עם מרי כל מילה 
כדאי מאוד לקחת עזרה....
תודה על ההתיחסות
16/07/14 03:21
119צפיות
היות ובסופו של דבר הכל שאלה של טעם לא אנסה להצטדק על הבחירות הלכאורה תמוהות, יחד עם זאת חשוב לי להדגיש שהארונות המרובים נדרשים לנו מאוד עקב מחסור במקומות איחסון. אנחנו מחפשים עיצוב פרקטי ופשוט, ולאו דווקא עדכני ועכשווי. ברור לי שבמטבחים של היום עושים פחות ארונות עליונים, אי עבודה ויותר מרווח נשימה באופן כללי.

אני מודעת לבעייתיות במיקום המקרר הנוסף, אך לא הצלחתי לספור "3 עמודי תבל" כפי שכתבת - הארון שיחפה על המקרר הנוסף יהיה היחיד שיחרוג מהגובה הסטנדרטי, וכל השאר אחידים. אשמח להבין את הספירה..

הערתך לגביי מיקום התריס חשובה לי - בתכנון הראשוני לא היה תריס אולם היה לנו חשוב מאוד כן למצוא לו מקום כדי למנוע ממכשירי החשמל השונים (טוסטר לחיצה, מצנם, מיקסר וכו') להתגלגל על השיש. לאחר חשיבה נוספת החלטנו למקם את התריס איפה שמיקמנו. האם כדאי לשקול רוטציה של 90 מעלות לצד שמאל כך שהתריס יפנה אל תוך משטח העבודה? ואם כן כיצד זה ייראה כשמסתכלים על החזית של הארון?

אכן כן, לסובב את התריס ב 90 מעלות שמאלה
16/07/14 08:32
95צפיות
בחזית ממליצה שתהיה דלת או כמה דלתות דמי.
העמודים שאליהם התיחסתי הם: קיר הגבוהים, המקרר בצד אחד של המשטח וההבילט אין והתריס למכשירים בצד השני. אלו שלושה מוקדים של ארונות גבוהים במטבח אחד.
חס וחלילה להצטדק, בסופו של יום זה הבית שלך!
מבחינת התרומה שלי כעין מקצועית אני יכולה רק להעיר הערות כמו לגבי התריס ובנוסף שאני לא בטוחה שלכלוא את המקרר בארון יגרום להסתרה שלו, תחשבי על המבנה הגדול שנוצר.
אני דוגלת בעיצוב פרקטי ופשוט, אבל אין זה אומר שצריך להתפשר על עומס ומראה מיושן. לטעמי עדיין יש מקום לשיפור בלי לעשות יותר מידי פשרות.
הערתך לגביי התריס
16/07/14 10:58
78צפיות
בעקבותך הארתך החשובה החלטנו לוותר את התריס. אכן אין טעם למקם תריס שפונה אל האויר, ובכל פעם שרוצים להשתמש במוצר זה או אחר צריכים להרימו באויר כדי למקם על השיש משמאל. חשבנו שוב על מוצרי החשמל שנמצאים בשימוש יומיומי תדיר ולדעתינו יהיה בסדר אם הקומקום והמצנם יעמדו על השיש בחוץ, בפינה שתיווצר כשנבטל את התריס (בעצם משמאל לויטרינה).

מקבלת גם את ההערה לגביי המקרר - נמדוד ונבדוק האם אפשר למקם את שני המקררים זה לצד זה ובעצם למקם את התנור והמיקרו במקום "עמוד התבל" הלבן בפינת המטבח (שזב למעשה מיקומו של התנור במטבח המקורי).
הסוגיה הנוצרת כאן היא עיצובית: בעצם יווצר מצב שבו עומדים זה לצד זה שני מקררים שונים, אחד נירוסטה סטנדרטי ואחד לבן הפוך (המקפיא למטה ). אני מניחה שאפשר לפתור זאת אולי ע"י הדבקת טפט זהה על שניהם למיקסום האחידות ביניהם (שהרי צורתם נתונה ואינה ניתנת לשינוי)? אשמח לשמוע הצעות יצירתיות של בעלי הניסיון פה בפורום..
למה צריך 2 פינות אוכל קטנות בתוך המטבח?
16/07/14 03:28
141צפיות
יש פה פינת אוכל אחת נחמדה, ליד חלונות, עם שולחן בגודל סביר - בשביל מה לתקוע עוד דלפק, באמצע החלל וישר על הכניסה, מה שיוצר צוואר בקבוק. בשביל מה?
הכל כפול ומכופל פה משום מה - 2 פינות אוכל, 2 מקררים, 2 נישות של ארונות גבוהים, כל זה במטבח אחד. וגם בח.שרות יש הפרדה בין מכונתת כביסה למייבש. אם יש מכונות עם פתח עליון ו/או רוצים לא להתכופף - אז תשימו את 2 המכונות זו לצד זו. ככה זה גם לא נוח וגם חוסם לגמרי את החלל.
אם רק תוציאו את הדלפק המעוגל, שלא קשור לכלום, כבר תרווחו את המטבח. ואז גם אולי תוכלו לנצל את הנישה שנוצרה בגב הדלפק (שלא ברור למה היא תשמש בעומק הזה) ולהציב שם את המקרר התאום. נראה לי הרבה יותר פרקטי, לא?
מאחר והמקרר יעבור לנישה ההיא - עכשיו יהיה לכם שיש מרווח ותוכלו להזיז את הכיריים יותר לכיוון הקצה ולרווח את המרחב בין הכיור לכיריים (כמו שהעירו כולם). בנוסף זה יתן תחושה פחות עמוסה ויותר קלילה לכיוון החלונות וקצה המטבח.
ומאחר שלא יהיה שם מקרר, תוכלו גם להציב שולחן אוכל יותר גדול (אם יש צורך) ויותר צמוד לפינה - ככה שיפריע פחות לכניסה אל הכביסה.

....אמרו את זה קודם לפני, לא משנה - התכנון הזה הוא לא!
סקיצה מהירה להדגמה
16/07/14 04:11
136צפיות
שימי לב, המקררים הוצמדו , הכניסה לח.כביסה (אם היא חייבת להיות מהמטבח) נמצאת בתוך קיר אלכסוני שמרחיק אותה מהשולחן והכסאות. אז עכשיו פינת האוכל מרווחת ונינוחה. הכניסה למטבח נורמלית יותר, והסידור יותר קוהרנטי.
ועדיין , אני מאד ממליצה להעזר בשרותי עיצוב מקצועי כדי להוציא מהמבנה הקיים את התכנון המירבי.
והערה לגבי המושג "מודרני" או "עכשוי" שנאמר כאן, לא התכוון לנושא של עיצוב באסטטיקה מודרנית , מגירות גדולות, עם נשלפים בפנים, ידיות אינטגרליות ושלייף לאק מבריק...הרי עדיין לא הגעתם לשלב של עיצוב החזיתות. אלא הכוונה לפרקטיקה וניצול ההתקדמות הטכנית שיש במטבחים, שזה החלל הכי מעשי , טכני, ומורכב שיש בבית. 
גם אני לא תמיד אוהבת קלאפות, ולא חושבת שכל מטבח חייב אי. אני גם לא חושבת שכל מטבח חייב דלפק, בטח אם יש שולחן בתוך המטבח. ובטח אם אין לו מקום טבעי, ולכן הדלפק שצוייר אצלכם גם מפריע להתנהלות במטבח , אבל בעיקר זעיר מכדי להיות שימושי, בטח לשני ססועדים שיתנגשו ברגליהם
ההערות שקיבלת לפיכך לא נגעו ל"מיושן" כענין סגנוני, אלא למיושן כ - לא יעיל, לא מנצל את השטח נכון, לא נוח לשימוש וכו.
º
מנסה שוב
הודעה זו מכילה תמונות
16/07/14 04:13
398צפיות
סקיצה מהירה
º
הרבה, הרבה יותר טוב!
16/07/14 08:36
53צפיות
תודה + חידודים
16/07/14 10:49
144צפיות
גלמיש היקרה,
מודה לך מאוד על הסקיצה והמחשבה שהשקעת.
לצערי לא נוכל ליישם את הרעיון של הזזת המקרר שמאלה יותר, כיוון שאין מקום לחצוב לו פתח בקיר, כיוון שזהו קיר שמאחוריו נמצא חדר שירותים.
גם שינוי הקירות בחדר השירות בעייתי כיוון שמסתתרת מאחוריהם אמבטיה גדולה וזה עלול לסבך ממש...
אני מסכימה לחלוטין עם ההערות לגביי הדלפק - גם לדעתי הוא קטן מדיי וסוגר את החלל אבל דיירי הבית מתעקשים שתהיה פינה אכילה נוספת, גם אם היא תספיק רק לאדם אחד ברגע נתון.

אז באמת חבל שהעלית תכנית חלקית. זה בדיוק
16/07/14 23:44
66צפיות
מה /שקורה  כשמנסים לייעץ עם אינפורמציה חלקית.
ואולם - אם כך אפש/ר להעביר את המקרר אל צד ימין של המקרר הקיים שם. לא ע"ח השרותים (אז זה מה שיש שם בנישה מהצד השני) אלא ע"ח 2 הארונות הגבוהים שם. כלומר עדיין שני המקררים יהיו אחד ליד השני, ועוד ישאר עודף לארון גבוה צר.
קודם הסברת שמקרר אחד יחופה בדלת של המטבח, לא?
א. בעיני התואם העיצובי תמיד חשוב פחות מהענין הפרקטי.
ב. אפשר להחליף לאחד מהם דלתות, או לבצוע את שניהם, או אפילו להחליף מקרר אחד. יחסית לעלות המטבח החדש ושאר השיפוץ - יותר סביר לקנות מקרר חדש מאשר לאנוס את כל המטבח בגלל שצבע של המקרר הקיים.
אכן
17/07/14 02:21
48צפיות
בדיוק היום פתחנו שם את הקיר (שהרי המקרר המקורי עמד בתוך נישה בנויה) ולפי מדידה ראשונית יוצא שנוכל למקם את שני המקררים זה לצד זה.

"קודם הסברת שמקרר אחד יחופה בדלת של המטבח, לא?" --> הוא היה אמור להיות מחופה בדלתות לבנות ככה שיתמזג עם הקיר, אולם בעקבות ההארות פה בפורום הבנתי שזה יהיה ממש "פיל לבן" באמצע המטבח, גם אם פיזית הוא עומד בצד...

לסיכום מה שנעשה זה למקם את שני המקררים בקיר הפנימי, ואפילו יישאר מקום לארון מזווה עם מדפים משולשים (למען ניצול הפינה הזויתית המציקה שיש שם). במקום שהתפנה במקום "עמוד התבל" הלבן (שהיה המקרר הנוסף) נמקם את התנור והמיקרו, ובהמשך את השיש.
אני עדיין מתלבטת לגביי מיקום התריס (אם בכלל). אני מבינה שחשוב למקם את התריס כך שייפתח אל השיש אך נראה שנצטרך לוותר עליו כדי לא ליצור עומס (שהרי צריך לבנות עבורו ארון מהשיש ומעלה, מה שיסגור עוד את המטבח).

אני עדיין במשא ומתן מול דיירי הבית על ביטול הדלפק, wish me luck
הי גלמיש-כבר נראה יותר טוב!!!
16/07/14 07:39
138צפיות
אתם חייבים תכנון מחדש , כולל חשיבה יעילה כי בתכנון המקורי אין לכם משטחי עבודה , אלא "מאסה" של ארונות שדבוקים זה לזה בלי מחשבה.
מעבר לכך הסגנון מאוד מיושן
תכנון המטבח הזה מחייב חשיבה אחרת , לצאת מהקופסא ומהר!!!!!
וכל מה שקודמותי אמרו - נכון !
º
19/07/14 17:37
קראתי את כל התגובות...
17/07/14 03:23
77צפיות
קודם כל, כל מה שאמרו לך כאן נכון ולטובתך.
(אני לא מעצבת פנים, למען הגילוי הנאות)

שמתי לב שקיבלת חלק מהדברים שאמרו לך וזה מעולה.
אם הבנתי נכון, המקררים יהיו זה לצד זה בנישה העליונה ולצידם מזווה צר, במקום המקרר שהיה אמור להיות לצד השיש תהיה יחידת בילד אין לתנור ומיקרוגל, התריס בקיר השמאלי יבוטל כך שתרוויחי עוד משטחי עבודה ואת פועלת להסרת הדלפק ממרכז המטבח.

בואי נתחיל מזה שזה כבר הרבה הרבה יותר טוב, בפרט אם לא יהיה דלפק שיחסום את המטבח.
אם בכל זאת יתעקשו על דלפק, יתכן וכדאי לשקול את האופציה לוותר על הארונות התחתונים בקיר השמאלי (עד איפה שהיה אמור להיות התריס), כך שימשיך לשם השיש של המטבח אך ללא ארונות תחתונים שבמקומם ימוקמו כסאות לישיבה בדלפק אכילה (למרות שגם אני לא מבינה למה צריך 2 פינות ישיבה במטבח אחד...).

אופציה אחרת שניתן לשקול (בלי קשר לדלפק), היא העברת ארון הבילד אין לקיר השמאלי (איפה שהיה אמור להיות התריס) עם מדפים פתוחים לספרי בישול וכדו' בשיפוע הקרוב לדלת.
כך תוכלו להמשיך את השיש על לקיר הקרוב לחלון ולרווח את משטח העבודה בין הכיור לכיריים (אם מעבירים את התנור לקרי השמאלי כדאי לדעתי להחלי בינהם שהכיריים יהיו קרובים לתנור כך שיהיה ניתן להניח עליהן תבניות חמות מהתנור בלי להסתובב בכל המטבח).

מקווה שהובנתי ועזרתי.
הרבה בהצלחה!
להלן התוכנית הסופית
הודעה זו מכילה תמונות
17/07/14 21:12
86צפיות
עדן וכל המגיבים,
מודה על ההערות וההארות, אכן עזרתם מאוד.
מצרפת את התוכנית הסופית: כפי שניתן לראות מצאנו שיש מקום לשני המקררים יחד (ואפילו נשאר מקום לארון מדפים ארוך בצד), התנור והמיקרו עברו לאותו קיר של הויטרינה, הגז נדד אף הוא בסמוך לתנור (ההערה על התבניות החמות נכונה מאוד - תודה עדן!) התריס צומצם הן ברוחב והן בעומק כך שכעת נשאר מקום על השיש כדי לשלוף את הטוסטר, ובאופן כללי החלל נפתח.
גולת הכותרת: ביטלנו את הדלפק!

כמובן שאם ישנן הערות והארות נוספות אשמח לשמוע.

שוב תודה לכל מי שהאיר את עיניי ועזר לי לקבל החלטות של פעם ב-30 שנה...

º
הייתכן שאין אף תגובה?
18/07/14 17:19
8צפיות
הרבה הרבה יותר טוב!!!
22/07/14 12:42
4צפיות
רק עוש שינוי קטן שהייתי עושה:
העברת קיר התריס לצד התנור (באיזור המשולש), כדי להמנע מיצירת חלק גבוה נוסף - כך כשיעמדו מול המטבח יראו רק את הארונות והשיש ללא חלק גבוה - מה שיתן תחושה של מטבח מרווח יותר.

כמובן שבהתאמה להזיז את כל שאר הארונות ימינה.

כמו"כ חשבו על כך שאתם צריכים מקום כלשהו שישמש כפינת קפה, אם יש לכם מתקן מים/מכונת אספרסו וכיוצ"ב חשבו מראש היכן למקם אותם.

גם הארונות העליונים קצת חונקים מידי את המטבח, אולי כדאי לעשות לחילופין 2 קלאפות כפולות ממורכזות כשמצד ימין שלהן יהיה ארון קולט אדים ומצד שני מדפים פתוחים לאיזון, מש שיתן תחושה מרווחת ו"אוורירית" יותר במטבח.

הרבה בהצלחה!

תודה על ההתיחסות!
22/07/14 13:54
5צפיות
אני מסכימה שהתריס בקצה המטבח מפחית מתחושת האווריריות, אולם זה המיקום הפרקטי ביותר עבורו, שכן בתוכו יהיה מדף עם קפה/תה/סוכר, ומתקן המים יעמוד ממש מימינו (בעצם בשיש שמעל למדיח). כל זה כדי להיות קרובים לפינת הישיבה ולחסוך את הצורך ללכת רחוק עם הקפה...

גם לדעתי הארונות עליונים קצת חונקים, אבל אנו זקוקים להרבה איחסון במטבח. הניסיון לאוורר טיפה בא לידי ביטוי בארונות הויטרינה ששמנו בקיר האלכסוני. לגביי המדפים הפתוחים - מניסיון העבר של המטבח הקודם (שבו היו הרבה מדפים פתוחים) - רק סגור מאחורי ארון עבורינו..! אחרת זו תחזוקה אינסופית של הסרת אבק..

בכל מקרה תודה לך עדן על ההתיחסות :)
מה הבעיה לשים את הקפה,סוכר תה בקלאפה?
22/07/14 14:19
6צפיות
ומתחת את מתקן המים?
גם קרוב עוד יותר לפינת הישיבה - כך שמאוד פרקטי.
גם משאיר לך את התריס לאחסון כלים גדולים יותר - כמו מיקסר, מצנם, טוסטר וכו'.
וגם נותן את תחושת האווריריות בכך שיורד קיר גבוהים נוסף.

זה מה שאני הייתי עושה בכל אופן...
הבעיה היא
22/07/14 19:05
5צפיות
שהקומה הראשונה בקלאפה הכפולה היא אלמגוב, ובקומה השניה זה כבר גבוה מדיי. חוץ מזה שאם אני ממקמת את פינה הקפה בקלאפה אני דווקא מתרחקת מפינת הישיבה (שממוקמת משמאל לתריס - ראי מבט על).

בכל מקרה תודה רבה על החשיבה!
לא הבנת את כוונתי...
23/07/14 22:05
3צפיות
מה שאני התכוונתי זה שבמקום פינת התריס שתעבור ימינה לחלק המשולש, תתווסף קלאפה נוספת - שהקומה הראשונה שלה תשמש עבור פינת הקפה.
(אפשר גם ארון כמובן ולא חייב דווקא קלאפה. סתם כך, מבחינה עיצובית הרבה יותר יפה שהכל אחיד, או הכל ארונות או הכל קלאפות...)

כך פינת הקפה יוצאת הכי קרוב שאפשר לפינת הישיבה וגם מעבר לפרקטיות את מרוויחה אתהתחושה המרווחת שכתבתי עליה בהודעה הקודמת.
מקווה שעכשיו הובנתי.
º
אכן הובנת עכשיו, תודה על החשיבה :)
24/07/14 21:06
1צפיות
º
ניסיון נוסף להקפיץ...
20/07/14 01:50
9צפיות
חדשה בפורום... שאלה לגבי פרקט
14/07/14 17:52
122צפיות
שלום לכולם, אני מעוניינת להתקין פרקט עץ בכל הדירה ומאוד מתלבטת לגבי הדבקה או התקנה צפה. (אולי יום אחד ארצה להוריד את הפרקט בחלל הציבורי...)
אני אוהבת לשמור לי את כל האופציות פתוחות.... אבל בחנויות הפרקטים ממליצים להדביק. מה לעשות????

תודה
אסי
לא הייתי מדביקה!
14/07/14 18:36
113צפיות
אפשר להתקין בצורה צפה.
תחפשי את מי שיתקין לך כפי שאת רוצה.
מנהל, חוזה חכירה, טאבו - מי נגד מי?
14/07/14 15:47
81צפיות
רכשנו דירה חדשה מקבלן, קיבלנו אותה וכעבור שלשה חודשים, כמובטח, קיבלנו חוזה חכירה מהמנהל,
להבנתי מה שזה אומר הוא שמדינת ישראל עשתה עמנו חוזה חכירה ל 98 שנים (אם אני זוכר נכון),
ולמעט רישום בטאבו, זו הראיה הטובה ביותר שהדירה היא שלנו.
1. האם הבנתי נכון?
2. עדיין נדרש לעקוב  ולוודא שבהמשך (6-12 חודשים לדעתי) הדירה הספציפית (גוש, חלקה ותת חלקה) 
תרשם על שמינו בטאבו, האמנם? למיטב זכרוני לפי אחת הרפורמות דירות ירשמו ע"ש בעליהן הפרטיים במקום חוזי חכירה.
זה אומר שבינתיי הנכס רשום במינהל
14/07/14 21:11
46צפיות
כדי לרשום אותו בטאבו חייב חוזה חכירה כמו שחתמו איתכם. אם יש כבר גוש חלקה תת חלקה (צו בת משותף) אז ממש בקרוב תחתמו על שטרי מכר/שכירות ואז תירשמו בטאבו.
בעניין בעלות פרטית, אם הקרקע של קקל תצטרכו להשאר עם החוזה חכירה אם לא, אז יחתימו אתכם על שטרי מכר וכך תהיו הבעלים...
לא הבנתי, יש חוזה לנו חוזה חכירה על שמינו
14/07/14 22:50
38צפיות
אם אני מבין נכון, לאחר שיהיה גם תתי חלקות, אנו נרשם כבעלי בהדירה בטאבו?

לא הבנתי בנוגע לקרקע, יש הפרדה בין הדירה עצמה לקרקע?
הדירה יכולה להיות רשומה על שמינו בטאבו, והקרקע בנפרד רק בחוזה חכירה?
º
ממליצה להתייעץ עם עו"ד שמתמחה בנושא.
15/07/14 09:10
11צפיות
נכון. יש לכם חוזה חכירה כמו לרב החוכרים במדינה
15/07/14 10:44
34צפיות
נכון. לאחר שיהיו תתי חלקות תהרשמו בטאבו.
אין הפרדה. לכם יש חלק מסויים בקרקע (בגלל זה יש תתי חלקות)
מה שרשום בטאבו זה הדירה + הקרקע. כשיהיה צו בית משותף יהיה רשום שם בפירוש מה רשום בטאבו ( מרפסת, קרקע, חניה וכדו).

º
תודה
15/07/14 14:49
4צפיות
המלצות לקניית ספה
14/07/14 15:05
118צפיות
שלום לכולם :) אנו לפני רכישת ספה. אנחנו מעונייינים בספה פינתית מבד, התקציב הוא עד 9,000 ש"ח.

יש לכם המלצות לחנויות אמינות וטובות  באיזור המרכז בהן אפשר לרכוש ספה?

תודה :)
אני קניתי בשמרת הזורע
14/07/14 15:25
95צפיות
(אחרי שהזמנתי ושילמתי מקדמה מכובדת בחברה אחרת שפשטה רגל)

מה שמצא חן בעיני בשמרת הזורע זה שהיו סגנונות שונים - לא הכל ספות ענקיות עם משענות ראש מתכווננות וכרום, וגם לא הכל רטרו.
המלצות
14/07/14 19:01
92צפיות
בהרצל- בדוסה, רהיטי קצב, מזנוני כהן
בדיזיין סנטר- רהיטי אסף

מנצלת את השרשור- קאזה?
14/07/14 21:51
69צפיות
יש למישהי המלצות? תובנות?
כי המחירים יחסית נוחים, אבל האם מספקים מוצרים טובים?
º
מישהי רכשה ספה אצל אסף ויכולה להמליץ?
15/07/14 10:54
14צפיות
רעיון לשילוב צבעים
14/07/14 12:17
281צפיות
צהריים טובים,
במסגרת תכנון דירה שרכשנו מהקבלן ...
מטבח :  מאוד אוהבת לבן , והוא יהיה פורמייקה בצבע לבן (ללא אי/שולחן ....)
הפינת אוכל מאוד קרובה . הבעיה שהיא בצבע עץ וונגה .
אני לא הכי מתחברת לצבע אבל שרכשנו זה היה מאוד יפה ומרשים.
אילו צבעים מתאימים לעץ וונגה?

אשמח לעצות/רעיונות/תמונות.
תודה ויום נעים

למה לא לצבוע את פינת האוכל?
14/07/14 13:21
157צפיות
ונגה זה כבד ואפשר לצבוע את פינת האוכל בכל צבע שתרצי שיתאים לשאר החלל.
מי צובע ? נגר ?
14/07/14 13:58
122צפיות
השאלה מה העלות  ?
לא בטוח שנגר ירצה לקחת על עצמו
14/07/14 18:13
131צפיות
עבודה כזאת.
עדיף לבדוק מול מצבעות שמתמחות בצביעת רהיטים ללא יצורם.
לא נגר,מצבעה בלבד
14/07/14 18:52
129צפיות
ויש כאלה בשפע. אם תרצי, אשמח להמליץ.
אני אשמח למצבעה
15/07/14 06:54
81צפיות
יש לי גם שולחן ונגה שאני רוצה לצבוע
תודה
אשמח לקבל מצבעות במרכז/צפון
15/07/14 07:46
86צפיות
תודה.
שני צבעי רהיטים מומלצים
15/07/14 18:38
86צפיות
רועי קליין- 0544911585
רמי- יושב בפלורנטין 0526305059
רעיון לשילוב צבעים
15/07/14 11:21
113צפיות
בקר טוב
הייתי ממליצה על גוון כללי לבית - 0021p מהמניפה  החדשה של טמבור שהוא לבן מעט אפרפר חם כך שאם המטבח יהיה לבן הוא יבליט אותו .
לגבי פינת האוכל - אפשר לגוון קיר אחד בפינה בגוון מעט ירקרק שהולך יפה מאד עם עץ וונגה . גוונים שיכולים להשתלב הם: - 0708p , 0709p, 0667p מהמניפה החדשה של טמבור-
אפשרי גם לעשות על הגוונים האלה אפקט של ספארי נטוראל באותו הגוון ואז ייצא לך קיר מיוחד .
אל תגבילו את עצמכם בגלל הפינת אוכל
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )הודעה זו מכילה תמונות
15/07/14 21:40
319צפיות
אפשר לצבוע אותה או להחליף
שואכל אוכל ונגה שנצבע
מטבח לבן
איזה יופי תודה.
16/07/14 08:23
82צפיות
מה עלות צביעה ?
תלוי בשולחן אבל סביב
16/07/14 20:38
64צפיות
250 לכסא ו 1500 לשולחן
איך רהיטי עץ צבועים "מתנהגים"
16/07/14 20:41
58צפיות
מבחינת שריטות?
º
כמו כל רהיט אם ישרטו אותם הוא ישרטו
17/07/14 14:20
12צפיות
תמיד נדמה לי ששריטה על עץ לא צבוע בולטת
17/07/14 19:30
12צפיות
הרבה פחות וגם ניתן לשייף קצת ולמרוח בייץ ולטשטש בקלות.
איך בכלל נמנעים משריטות על שולחן וכסאות?
אני שואלת כי נדמה לי שסט צבוע לא יראה טוב לאורך זמן. אם אני טועה - אשמח לשמוע מנסיון.
כל טוב.
אין ככ דרך להמנע אם שורטים זה ישרט אבל
19/07/14 16:08
11צפיות
למה שמישהו ישרוט? ואם הילדים שובבים או כסא משתפשפ בכסא אחר וקצת יורד הצבע
so what
לא סוף העולם
בית זה לא מוזיאון
אחרי כמה שנים תמיד אפשר לחדש או להתחדש
עזרה בתכנון מקלחת ילדים
14/07/14 11:09
276צפיות
בוקט טוב לכולם,
אשמח לעזרתכם בתכנון מקלחת (מצ"ב התכנון שבוצע ע"י האדריכלית)
לפי התכנון הנוכחי מאחורי הדלת כניבסה נמקם ספסל קטן + מתלה מגבות להתארגנות..
שקלנו להעביר אולי את האמבטיה לרוחב קיר החלון (כדי למנוע השפרצות), להשאיר את השירותים באותו הקיר רק "לדחוף" אותו לכיוון הדלת ואת הארון והכיור להעביר לקיר ממול.
מה אתם חושבים? איזה תכנון פרקטי ונכון יותר?
המבנה השני הרעיוני שלכם מצוין
14/07/14 15:03
99צפיות
כך זה באמבטיית הילדים שלי וזה מבנה נוח להפליא.
יש גם מקום לסל כביסה ענק לצד השירותים, או ספסל, או משהו משולב שאפשר לתכנן.
תודה מרי פופ, שאלה נוספת..
14/07/14 15:41
59צפיות
האם העובדה שהדלת במקרה השני לא תיפתח מעבר ל- 90 (-) מעלות לא בעייתית?
והיכן אני יכולה למקם את המתקן לנייר טואלט?
אין שום בעיה עם דלת שנפתחת ב 90 מעלות
הודעה זו מכילה תמונות
14/07/14 17:56
181צפיות
במקרה שהולכים על המבנה הזה ממליצה בתוקף להפוך את כיוון הדלת.
החדר ארוך ביותר, לאסלה יש מרחב עצום לנוע עליו, אני הייתי מעמידה אותה במרחק של מקסימום 50 ס"מ מהאמבטיה. ואז ישאר לך המון מרחב עד המגרעת בקיר, אולי אפילו מקום לארון מגבות קטן וגבוה..
נייר טואלט יכול להיות על מתקן חופשי, לאו דווקא על הקיר, או צמוד לקיר האחורי לצד האסלה, כמו בתמונה.
ארון של 190 זה גדול ביותר ויקר, אין צורך ביותר מ 150-260 כך שלא הייתי מצמידה בכלל את הארון אל הקיר של הדלת אלא שומרת על רווחים משני צדדיו למתקני מגבות.
מנסה להקפיץ
17/07/14 13:21
3צפיות
.
החלטנו להמיר את האמבטיה במקלחון ואשמח לעזרתכם
17/07/14 13:12
7צפיות
אחרי לבטים רבים החלטנו שיהיה נכון יותר להציב מקלחון במקום אמבטיה (כשהתנאי שלי הוא שהמקלחון יהיה מרווח...)
אשמח להמלצות כיצד לארגן את החלל תוך התחשבות בכמה דברים:
1. מאחר ונק' האינסטלציה כבר קיימת בשטח האסלה צריכה להישאר על הקיר בו היא נמצאת בסרטוט או שניתן לסובב אותה כך שישען על קיר החלון אבל קרוב לקצה)
2. חשוב שהארון יהיה יחסית גדול לצורך אחסון מירבי (המקלחת תשמש בעתיד 3 ילדים)
אשמח לרעיונות כי אני כבר מבולבלת וצריכה לתת תשובות מהירות )-:
תודה מראש!
ארון שרות למכונת כביסה ומייבש - בחוץ
14/07/14 10:33
288צפיות
מכונת הכביסה והמייבש שלנו יעמדו במפרסת חיצונית (בחלק מקורה).
נאמר לי שיש לכתר פלסטיק ארונות שרות בהם ניתן להעמיד המייבש על המכונה אולם אני לא מוצאת כאלה. 
מישהי יודעת איפה ניתן למצוא פתרון להעמדת המכשירים הנ"ל במרפסת?
תודה. 
"מחסן גינה נמוך"
14/07/14 17:25
168צפיות
יש לי כזה ארון אצלי הוא עומד בחצר האחורית, ומשמש לאחסון אופני ילדים, מנגל וכו'.

הקישי בגוגל "מחסן גינה נמוך".
הנה תמונות.

תודה. אבל אני לא בטוחה שיש לי מקום לשים לרוחב
15/07/14 09:07
66צפיות
צריכה למדוד...
מעדיפה אחד על השני. מכירה פתרון כלשהו? 
גם לזה ד"ר גוגל יכול לעזור לך
15/07/14 10:22
83צפיות
ניסיתי את דר גוגל כמובן :)
15/07/14 10:58
50צפיות
עומק מכונת כביסה הוא 60 ס"מ והמוצרים של כתר הם 45 ס"מ או 55 ס"מ..
תהיתי אם מישהי יכולה להמליץ מנסיון אישי על פתרון.
תכנון חדר ילדים
14/07/14 08:16
136צפיות
אשמח לעזרה בתכנון חדר ילדים לשתי בנות מבחינת העמדת הרהיטים.
מצורף שרטוט החדר ותמונה של המיטות. בנוסף יש ארון ברוחב 160,  וצריך להיות שולחן כתיבה שמתאים לישיבה של שתיהן. (טרם נרכש) תודה ךמשיבים/ות
לא מצליחה להוסיף תמונות...
14/07/14 08:23
47צפיות
מישהו יכול להסביר לי איך לעשות זאת?
ניסיתי גם דרך הכרום ולא מצליחה...
º
תמונות
הודעה זו מכילה תמונות
14/07/14 08:28
340צפיות
סוף סוף...
14/07/14 08:29
115צפיות
משום מה עם הניק הקודם לא הייתה אפשרות של הוספת תמונות...
ככה
הודעה זו מכילה תמונות
14/07/14 08:40
270צפיות
במקום הכוורת שבתמונה שולחן כתיבה, אפשר לשלב עם מדפים תחתונים בצדדים
שישמשו שידת לילה. מינימום שולחן ל2 הוא 1.20, אז מספיק קרוב.
הארון בקיר הדלת כמובן, רצוי לבנות קיר גבס שישמש לו נישה, 7 ולא 10 כי זה על הקשקש..
ואם כבר עובדים בגבס אז גם מעל גובה הארון יראה כמו ארון בנגרות תפורה.
כמובן למדוד בשטח ולא לפי התכנית.
ושולחן באמצע
תודה על תשובתך
14/07/14 08:53
94צפיות
זה מה שחשבתי בהתחלה, אבל אני רוצה באיזה מקום להוסיף מדפים לספרים ומחברות (אחת הבנות בגיל ביה"ס) 
ונראה לי הכי הגיוני מעל לשולחן, מה שכרגע לא ניתן.... 
יש מצב לשים את הארון על אחד הקירות בצד (ימין או שמאל) ואת השולחן לצד הדלת? או שזה לא יראה טוב? 

שאלה מה חשוב לך
14/07/14 09:11
88צפיות
אני חושבת שאם חשוב שימוש בפועל בשולחן אז ישיבה עם הגב לחדר מול קיר, לא משהו.
קחי בחשבון שבכל מקרה סביר ששולחן האוכל יהיה יותר שימושי לש.ב. מאשר השולחן הזה, ככה זה אצל רובנו..
למקם ריהוט לאורך שני הקירות לא מחמיא למבנה החדר, יראה כמחסן.
כשיש מלבן המיקומים הטובים הם אלו שמרבעים את החדר ולא מדגישים את האורך.
לא הייתי מתעקשת על מבנה שגרתי של מדפים מעל שולחן, יש מיקומים אחרים.
כן יש אפשרות להתקין מדף אחד שיחתוך את החלון, אני אוהבת כשעושים את זה עם כלי זכוכית צבעוניים
ככה שהאור עובר דרכם יוצר אפקט מקסים, פחות עם מחברות וספרים.
שוב תודה...
14/07/14 14:22
29צפיות
כנראה נלך לפי התמונה שצירפת.
ידוע לי ששיעורי בית עושים במטבח/פינת אוכל,
חשבתי שאולי עכשיו כשעוברים דירה נגמול אותן מההרגל הזה...

תכנון דירה
הודעה זו מכילה תמונות
14/07/14 00:17
729צפיות
ערב טוב ושקט לכולם,
חשבתי על רעיון נחמד לדירה, יש מספר בעיות שעלו לי:
1. היות שהמטבח משנה מקום, נוצר חדר מבודד משאר ההחדרים. האם זה בסדר? זה לא מוזר שמישהו נכנס לישון בזמן שמישהו אחר רואה TV?
2. האם זה תקין שהמטבח יהיה על קירות פנימיים? הגז והמקרר? זה נראה בסדר? האם צריך לעבות את הקיר של החדר שינה שמאחורנית?
3. איפה לשים את הTV?????
4. האם כך לסדר את הסלון?

מה דעתכם בכלל על הרעיון?
תודה לעונים:)!!!

סוויטי הרגת את החלל ((:
14/07/14 07:37
308צפיות
זה לא רציני וצריךך פשוט להתחיל מהתחלה....
פירוט בבקשה
14/07/14 09:40
205צפיות
שימי לה יש חלונות בחדר שבעבר היה מטבח ומעל הספה בסלון, הם פשוט לא מופיעים בשרטוט הזה.. .
º
אין לי מה להוסיף על חברותי ....
14/07/14 10:47
102צפיות
למה הכוונה "הרגת את החלל"?
14/07/14 11:08
147צפיות
זה היה נראה לי רעיון מבריק להעביר את המטבח במקום החדר...
לא ידעתי שהיה שם חדר, איזה חדר?
14/07/14 11:39
153צפיות
אפשר תוכנית?
היה חדר שינה. ובחדר מצד ימין היה מטבח...
הודעה זו מכילה תמונות
14/07/14 12:46
370צפיות
מצ"ב.
הבנתי. עכשיו יותר ברור. ועכשיו
14/07/14 13:43
173צפיות
אני רואה אופציה אחרת יותר טובה ויותר הגיונית מזאת שאפילו תעשה חלל מדהים מהבית שלך
אבל ע"ג הפורום מבלי לדעת מה הצרכים ומה התקציב שלך
זה בלתי אפשרי. מקווה שאת מבינה, אולי מישהי אחרת תהיה מוכנה לתת לך תוכנית חלופית ככה, אני מקווה בשבילך (:

º
מה זה הטיזינג הזה?
14/07/14 13:55
76צפיות
שום תיזינג
14/07/14 14:35
159צפיות
לא לוקחת אחריות על כ"כ מעט פרטים שיש לי...

תודה ליהי. בהנחה שאמורים להיות 4 חדרים
14/07/14 16:41
132צפיות
בדירה יש לך אופציה אחרת משתי האופציות שהעלתי?  איזו? איפה היית שמה את המטבח?
(ואני חשבתי שכבר חשבתי על כל הפוזיציות האפשריות...)
וחזר הבלונד....
14/07/14 18:22
131צפיות
גם אני בדיעה של לייה שיש אופציות יותר טובות. במיוחד עכשיו כשרואים את המקור!
המיקום של המטבח טוב בהרבה
14/07/14 08:46
212צפיות
אבל ליה צודקת ב100% - דורש עבודה מקצועית, חדר בלי חלון?
צריך לחשוב על השימוש שלו בהתאם לצרכים ושאר התכנית, ממש לא ככה.
לא לא :). יש חלון, אפילו שניים
הודעה זו מכילה תמונות
14/07/14 09:38
389צפיות
פשוט הם לא בשרטוט הזה...
צירפתי את השרטוט עם החלונות. אל תשימו לב לחלוקה בשרטוט שצירפתי בפוסט הזה. ( זו האופציה השניה) 
לאן נעלם הבלונד שלי???
14/07/14 08:54
218צפיות
התכנון קצת לקוי , דבר ראשון להחליף מהר בין המטבח לחדרון למעלה.
מעבר לכך , דרוש לכם תכנון מקצועי כדי לתת מענה לכל הצרכים שלכם ( וזאת מבלי לדעת מה הצרכים שלכם... )

בהצלחה
בעצם כוונתך להחזיר למקור..
14/07/14 16:54
72צפיות
בחדרון למעלה היה המטבח והחדר שבו ציירתי את המטבח היה חדר שהכניסה אליו הייתה מהמסדרון.
מה זאת אומרת צרכים?  כאילו ארונות בגדים?  או 4 חדרים ושני חדרי שירותים??
אוהבת את שינוי מיקום המטבח!
14/07/14 14:52
180צפיות
עכשיו צריך לתכנן את החלל בצורה טובה עם אופציות הפרדה שונות.
אם דלת הכניסה לחדר ה"מבודד" לא תפנה לסלון מטבח אלא לכניסה (כמו בתכנית שלך) זה יהיה פחות מוזר.
מרי תודה!!!!
14/07/14 17:07
124צפיות
את יכולה לתת לי דוגמה לאופצית הפרדה? למה הכוונה? והשאלה החשובה מכל האם יש פיתרון לTV?

תודה רבה:)
בדיוק על זה אני מדברת!
14/07/14 17:43
166צפיות
הפרדה בין הסלון לפינת האוכל, למטבח, איך מסדרים את החחל עם מקסימום מקומות אחסון.
אני למשל הייתי בודקת אופציה של שינוי הפתח למסדרון החדרים, ניצול קיר המטבח בחדש שמול הכניסה לאחסון גם לצד המבואה בצורה יפה, ומיקום טלויזיה על הקיר שיווצר שם (קשה להסביר).
זה בדיוק העניין, במקרים כאלו אני לא ממליצה לך לתכנן לבד, למעצבת פנים טובה יהיו רעיונות טובים ויצירתיים! אין על חללים קטנים שמציבים אתגר תכנוני בריא למוח ולנפש.
נגעת כאן בנקודה רגישה
14/07/14 20:19
126צפיות
פניתי לשתי מעצבות, אחת מהן נתנה לי הצעת מחיר בשלבים (כי כך ביקשתי) והיא אמרה שעל השלב של התכנון היא תיקח X שח על התכנון של החלל מבחינת קירות וכו', וכששאלתי אותה מה קורה אם תוך כדי בניה קוה שלא ניתן לעשות מה שהיא תכננה היא אמרה שהיא בשלב זה כבר לא בתפקיד וכל שעה נוספת שלה תעלה עוד כסף.. לא ברורה לי הגרידיות וההתחמקות מאחריות הזו!! (בלי להזכיר שלפגישה שבה היא ראתה את הבית גם שילמתי לה!! ) זה עיצבן אותי ממש. וחזרתי תמונות ההשראה שאספתי.. שלא תביני לא נכון, אני באמת נהנת מכל רגע:).
המעצבת השניה החלטתי שאני משלמת לה פר שעה/פגישה  לאחר שתי פגישות היא עזבה לצפון הרחוק :(...
jolie ישנה אופציה נוספת
14/07/14 23:17
106צפיות
שבעיניי היא יותר טובה.
וגם היא בלחץ כי הכל קצת לחוץ במידות (:
והיא אם מורידים את החדר לגמרי אפשר לעשות מטבח בחדרון בקטן שהיה מאחורי החדר
במקום החדר פינת אוכל
לפני פינת האוכל מחיצה דקה ויפה לטלוויזיה (לא גבס)
ובקום המטבח להגדיל לחדר עד לחלון החדר יהיה במידות 330*310 שזה בסדר
אבל אני באמת לא יודעת מה הצרכים שלך....
לוותר על חדר?
15/07/14 13:09
43צפיות
לא הבנתי.
º
לא (: מצרפת ציור
הודעה זו מכילה תמונות
15/07/14 14:00
177צפיות
º
ביטלת חדר? עכשיו יש רק 2 חדרי שינה
15/07/14 14:03
40צפיות
אולי פיספסתי משהו?
15/07/14 14:12
82צפיות
לא יודעת, תמי את יכולה להראות לי איזה חדר ביטלתי בבקשה?
אה וואלה. הבנתי הבנתי
15/07/14 14:17
90צפיות
כן נכון התבטל חדר Y Y איזה פדיחות
טוב. ככה זה שלא מתעמקים...
במיקרה הזה אני חייבת לפצות
הודעה זו מכילה תמונות
15/07/14 14:46
179צפיות
הנה הצעה נוספת של מטבח מקבילים בו הארונות הגבוהים על כל הקיר מאחורהוגם הגז
ומלפנים צלע נוספת בה יהיה הכיור וקיר קצת יותר גבוה לטלויזיה
כך החלל יראה גדול  ומרווח יותר וגם הארונות הגבוהים יספקו לך מקומות איכסון רבים
איזו מגניבה האפליקאציה!!!
הודעה זו מכילה תמונות
15/07/14 17:21
126צפיות
אז זה פחות או יותר כמו שהראתי בהתחלה :). יש לי עתיד :)
תודה רבה על האכפתיות ועל ההשקעה:).
מבחינתי יש לי שתי אופציות שעלתי כאן, אחת כמו זו שלך רק בלי המקבילים ועם קיר מוארך כמו שמרי הציעה.
והשניה להשאאיר כל דבר במקום, ככה:

ועוד מהנייד עם צייר מגניב?
15/07/14 14:48
86צפיות
מה זו האפליקציה הזו?
באה עם המחשב טאבלט של מייקרוסופט
15/07/14 15:13
67צפיות
קוראים לה skitch touch
מצלמת את המסך, מעלה אל הסקיטש שלי בוחרת צבעים וכו' וזהו
אחלה אפליקציה בשבילינו לפורום הזה (:
קצת הסבר
15/07/14 14:09
71צפיות
החלפתי במיקום של החדרים
איפה שהיה המטבח  הגדלתי עד לחלון כך קיבלת חדר בגודל נורמאלי
הסלון יכול להישאר גדול או להוסיף פינת עבודה כמו שציירתי לך
את המטבח העברתי למיקום של החדר המוזר שנוצר שם ואף אחד לא היה רוצה לגור בו אלא אם אין ברירה, ועכשיו הוא מטבח
אז גם המיקום טוב למטבח וגם יש חדר נורמאלי
עכשיו עם התוכנית הזאת צריך לשבת טוב טוב ולחשוב על כל הפרטים הקטנים וגם על תכנון מטבח לניצול מקסימאלי....
לדעתי כך הדירה נראית טוב יותר. אבל זאת רק דעתי
חבל שפנית לשתיים הלא נכונות
14/07/14 23:24
161צפיות
אבל זה לא משנה את העובדה שאני לא כותבת מתוך אינטרס, אלא רק לטובתך, אני מסתכלת על התכנית וברור לי שמעצבת טובה תשדרג אותה פי כמה! חייבים לתת אחסון לכיוון חדר השינה של ההורים, ולתכנן היטב את מבואת הכניסה לבית, חייבים לפתור את עניין הטלויזיה והישיבה בסלון, את מיקום וצורת פינת האוכל ובעיקר לתכנן את המטבח בצורה מייטבית ומקצועית.
את לא תצליחי לעשות את זה כמו מעצבת, צר לי אין לך ראיה וידע כמו שיש לנו.
º
לגמרי!
15/07/14 10:57
22צפיות
חשבתי על הרעיון עם שינוי הכניסה למסדרון.
הודעה זו מכילה תמונות
15/07/14 13:18
197צפיות
הארכת הקיר של המטבח זה רעיוןם מעולה! צריך לבדוק בשטח איך זה מסתדר. 
בכלל צריך לבדוק בשטח את העמודים התומכים וכדו'... 
כבר מתה להתחיל את השיפוץ הזה כדי להגיע סוף סוף להוםסטיילינג!!!!!!!!!! 
אגב, את הרעיון קיבלתי כששוטתי ברשת
הודעה זו מכילה תמונות
15/07/14 13:25
238צפיות
ומצאתי את התמונות האלו. (לא זוכרת למי לתת קרדיט) אהבתי שהשולחן ליד החלון הגדול... 
בהתחלה הייתה התוכנית שהמטבח יהיה למעלה בכניסה בצורת ר. 
כן, הקרדיט לי...
15/07/14 14:01
174צפיות
יש כאן גם הפרדה עבור קיר טלויזיה שיכולה לעניין אותך.
תביטי באתר שלי בהצצה לעבודות נוספות.
נכנסתי לאתר- מקסים!!
15/07/14 17:33
117צפיות
בדירה הזו יש שני ארונות בחדר הורים? אחד מזווה כזה ושני בגדים?
בד"כ כשמישהו טורח בשבילך
15/07/14 18:46
117צפיות
גם אם לא בדיוק יצא לטעמך מן הראוי להגיד תודה 
לא?
קבלי ביטול
15/07/14 18:49
109צפיות
עכשיו רק ראיתי שכן כתבת תודה
סורי, 
אני עם שלושה ניקים בכל אחד מהמחשבים אחר
תפוז לא עוזרים לי עם זה בכלל