בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
עיצוב פנים עוטף את עולמנו
לא תמיד אנו חשים בו , אך תמיד הוא עימנו לכל מקום אשר נלך
הוא מבשל איתנו במטבח,
שוטף פנינו בזרם מפל,
עוטף אותנו ברכות השמיכה,
מאיר לנו פנים באורותיו,
מתהלך עימנו על המרצפות או משטח הדק

לא תמיד אנו מודעים אליו , לא תמיד אנו מתייחסים אליו....

הפורום הזה , הוא המקום הנכון לתת לעיצוב את הכבוד, להתייחס אליו במלוא תשומת הלב, לבחור, להרהר , להתייעץ , לייעץ ,
הפורום הזה, הוא המקום ללמוד, לעזור , להיפגש
הפורום הזה , הוא המקום למעצב/ת , לאדריכל/ית , לאנשי המקצוע , למשפצים, לסטודנטים ולכל מי שאוהב ונושם עיצוב.

שלכם
לן קרפטי קצב

אשמח לחוות דעתכן- משפצים בית
15/06/14 13:02
314צפיות
שלום לכולכן, (נראה לי שהרוב פה נשים...)
אנחנו לקראת שיפוץ הבית. מוסיפים ממד, שוברים קירות ומגדילים מטבח וסלון.
מצרפת את התוכנית ואשמח להערות הארות והתרשמות כללית. יש לנו אפשרות להגדיל את המטבח מערבה- עד כמה קריטי בעיניכן?
הבית נמצא במשק חקלאי עצי הדר צפונית לו. מזרחית עץ פקאן גדול. דרומית גינת ירק ומערבית כביש.

תודה רבה

אם זה בית - חסר פה החדר הכי גדול
15/06/14 13:32
171צפיות
אני מתכוונת לחדר החיצוני.
צריך את כל המגרש, כולל חומות, התיחסות לשכנים, כיוון צפון.

העמדת הריהוט עם הגב לגינה וחסימת היציאה החוצה צורמת לי מאד.  בשילוב עם מיעוט הפתחים  (לא שברתם מספיק! ולא עם הגיון!) והניתוק הטופוגרפי של המרפסות מהמגרש, זה תכנון של דירה שהונחת על הקרקע ולא של בית. באמת שאפשר אחרת, וזה עולה הרבה הרבה הרבה פחות מתוספת ממ"ד.

הפורום המתאים לדעתי הוא פורום "בונים בית". שימי שם שרטוט כפי שציינתי, ותקבלי שם התיחסות.

אגב, הניק שלך זה גם שם של פרח מקסים
תודה, אכן בית
15/06/14 17:11
91צפיות
היי מיכל תודה.
אין לי מפה טופוגרפית כקובץ לצערי. העמדת הריהוט לא סופית- מקבלת את ההערה. אם תוכלי לפרט לגבי שבירת הקירות- אשמח.
נשמח לעוד תגובות.
שאלת עיצוב קיר ארוך עליו טלויזיה + פינת אוכל
15/06/14 11:35
322צפיות
שאלת עיצוב קיר ארוך עליו טלויזיה + פינת אוכל
מעצבות ובעלות יותר מעוף עיצובי ממני שלום,
הקיר שבתמונה הינו קיר של 6.5 מטר. בצד הימני שלו יעמוד לרוחב שולחן זכוכית שחור ברוחב 1.9 מטר.
בחלק השמאלי שלו תעמוד טלוויזיה במרכז, ומתחתיה שידה מעוגלת לבנה.
מאד מאד רציתי ליצור תיחום של הפינות, ואיש גבס הציע רעיון שדווקא מצא חן בעיניי - לעשות שני עמודים צרים עם תאורה נסתרת לתיחום פינת האוכל (אחד שממשיך מהמקטע הימני של הקיר ואחד 2 ומשהו מטר אחריו.
איך הרעיון? למישהי תמונה של משהו בסגנון?

ועכשיו להתלבטויות עוד יותר גדולות - בנוסף הוא הציע לעשות בין העמודים מאוחרי פינת האוכל קיר בריקים, ליופי וגם כדי שכסאות האוכל לא ישפשפו הצבע (מה שבאמת קורה בדירה הנוכחית שלנו).
וגם הציע כבר את העמוד שמשמאל לפינת האוכל להמשיך עד קצה הקיר ולעשות בו נישה לטלוויזה שקועה.
מה דעתכן?

רעיונות אחרים בכלל לעיצוב הקיר יתקבלו גם כן בברכה.
תודה!
קיר ארוך
15/06/14 12:07
130צפיות
אוהבת מאוד את העמודים - זה אלמנט שאני משתמשת בו הרבה לעיצוב חלל
לגבי קיר הבריקים , למרות שהוא מעשית פותר את בעיית שפשוף הקיר , זה כבר הפך להיות משהו קצת נדוש בארצנו...

האופציה שהאיש הגבס נתן היא יפה, תעשי חיפוש כאן בפורום ותוכלי לראות עוד אופציות שעלו כאן

בהצלחה
תודה על התגובה. עשיתי הרבה חיפושים...
15/06/14 12:31
76צפיות
האם היית ממשיכה את העמוד השמאלי גם באמת לקיר צף עם נישה לטלויזיה? או מסתפקת בשני עמודים לתיחום פינת האוכל?
יש לך אולי תמונה של משהו כזה?
ומה היית עושה מאחורי פינת אוכל במקום בריקים?

תודה!
אולי הכסאות לא ישפשפו את הצבע אבל הבריקים
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
15/06/14 13:25
104צפיות
ישפשו את הכסאות , פשוט לשאוג למרווח נח ולקחת בחשבון שצובעים פעם ב.., אני לא בעד לתחום בגבס אלא לתחות עיצובית, תסתכלי בבלוג לשי יש מאמר על עיצוב פינת אוכל - זה יעזור לך
קראתי. תודה. שאלה נוספת
15/06/14 13:40
58צפיות
האם אני עושה נכון כשאני מתכננת לשים את השולחן במקביל לקיר ולא בניצב לו?
זה פשוט שולחן מאד גדול ולבלוט 2 מטר מהקיר בניצב נראה לי קצת מוגזם...
כדי לענות על השאלה הזאת צריך לראות את כל
15/06/14 13:50
55צפיות
החלל. גודל החדר, פתחים, האם המטבח קרוב/צמוד וכולי.

אם החדר גדול והדבר מתאפשר, אופציה אפשרית היא להשתמש בשני המטר של השולחן הזה, בניצב לקיר, כדי להגדיר את פינת האוכל, על אף שרעיון העמודים יפה. צריך לראות.
º
תעלי תוכנית עם מידות
15/06/14 13:59
16צפיות
אפשר בגובה מסעד הכיסאות
15/06/14 14:15
58צפיות
לעשות פס כץ יפה ומיוחד בצבעו.
מטבח התייעצות
15/06/14 11:31
115צפיות
מטבח בסגנון מודרני.
אורונת צבע לבן אבל לא לבן שלג אלא חלבון ביצה. פורמייקה מבריקה. קלפאות אפור כסוף זכוכית. ידיות אינטגלריות בכל הארונות.
ושיש מתלבתטת בין 2141 לבין 3141. ? מה יראה יותר טוב .
ולגבי החיפוי. יש שתי אופציות שחשבתי עליהן. חיפוי זכוכית לבן קליר או חיפוי בריקים כמו בתמונה הנל.
אז אשמח לקבל חוות דעת לגבי החיפוי ולגבי הצבע שיש.
http://www.liormalka.com/uploads/%D7%9E%D7%98%D7%9...
מדבקות להזזת רהיטים -אני מעוניינת לקנות שולחן
15/06/14 09:18
124צפיות
אוכל  לםינת אוכחל אך השלוחן מאד מאד כבד להזזה. בשמרת הזורע נאמר לי שישנן מדבקות ששמים מתחת לרגלי השולחן והן מחליקות את הרהיטים ומקלות את הזזת השולחן.
האם מישהו מכיר? האם זה באמת מקל את הזזת הרהיטים?
º
יש ב HOME CENTER ,ACE
15/06/14 09:31
55צפיות
º
האם זה באמת מקל את הזזת הרהיטים?
15/06/14 09:49
32צפיות
יש מגוון רחב משעם פלסטיק ועוד.בחלקם מקלים על
15/06/14 10:08
336צפיות
יש מגוון רחב משעם פלסטיק ועוד.בחלקם מקלים על
הזזת הרהיטים ובעיקר מונעים ע"י כך את שחיקת הריצוף .
המנעי מדיסקיות גומי למיניהן כי הן תקשנה את הגרירה. בנוסף יש
גם ממוסמרים אותם נועצים בתחתית רגלי הריהוט.
לכי לחנות ותראי מה מתאים לך .
קיבלתי עצת זהב בפורום לפני כמה חודשים
15/06/14 12:23
169צפיות
לגבי הזזת המיקסר והפחד פרוססור.
הדבקתי להם דיסקיות החלקה והן טסות ממקומן במרכז המשטח וחוזרות.
לא זזות בכלל בזמן הפעלת המכשירים.
מאידך, להזזת פסנתר כבש על שטיח מקיר לקיר - לא היו יעילות גם הגדולות ביותר.
º
פוד פרוססור, פסנתר כבד.
15/06/14 12:27
37צפיות
פסנתר אסור להזיז. זה מוציא אותו מכיוון.
15/06/14 12:43
109צפיות
עדיף לנקות סביבו.
בשביל פסנתרים יש דיסקיות פלסטיק גדולות (נראה כמו צלוחיות קטנות) במונעות יצירת שקעים בשטיח, ואפשרות הזזה. אפשר להזמין בחנויות כלי נגינה או מהמכוון שלך.
תודה - לא ידעתי שיש דיסקיות כ״כ גדולות.
15/06/14 12:46
75צפיות
היינו חייבים להזיז את הפסנתר לצורך צביעה והחלפת שטיחים.
רוני
15/06/14 21:17
48צפיות
אפשר תזכורת?
אני לא מוצאת את השרשור ההוא - מאיפה קונים את הדיסקיות החלקה האלה? אנחנו בבעיה דומה עם מכשירי חשמל מסויימים וזה בהחלט יכול לסייע
תודה
º
אני נתתי לרוני ורשמתי קודם ACE ו HOME CENTER
15/06/14 21:33
27צפיות
קניתי בתהום סנטר או אייס
15/06/14 22:53
35צפיות
וגיליתי בחנות חומרי בנין בשכונתי יותר זול.
נקרא- דיסקיות החלקה. הן בצבע תכלת כמו שצורף בצילום.
º
לא בתהום...
15/06/14 22:54
17צפיות
º
תודה
16/06/14 07:44
7צפיות
המומלץ ביותר זה מחליקי טפלון
16/06/14 07:29
47צפיות
הם יקרים אבל מעולים!!!
º
לאלו התכוונתי. שכחתי שקוראים להם טפלון....
16/06/14 07:46
22צפיות
רובה בהירה או כהה
15/06/14 07:37
112צפיות
שלום,
קנינו דירה חדשה מקבלן.
בחרנו גרניט 60*60 בצבע שמנת בהיר לכיוון חלק.
איזה רובה לעשות?
לבנה/בצבע של האריח/שחור?

חלק אומרים שאם אני אבחר בהיר זה לשבת לנקות את הרובה כל הזמן
ומצד שני השאלה אם כהה יתאים?
תודה
º
בהירה
15/06/14 07:49
25צפיות
בהירה, אחרת א יראה טוב.
15/06/14 08:01
93צפיות
מי שרוצה פרקטי ושלא יראו לכלוך, לא קונה שמנת בהיר חלק... הרובה לא תהיה הבעיה הכי גדולה שלך באריח כמו שאת מתארת.
מרי פופ כנראה לא הבנת אותי
15/06/14 09:34
77צפיות
אני לא מפחדת מלכלוך שאפשר לנקות  ולכן לקחתי אריח בהיר
אני מפחדת מלכלוך שלא יורד
הפחידו אותי שרובה בהירה מתלכלכת וכדי לנקות אותה צריך לשפשף הרבה וידנית כל אריח...
º
עוקבת.. באותה דילמה..
15/06/14 21:14
8צפיות
קיר ארוך בסלון.
14/06/14 23:32
91צפיות
אני רוצה לשאול שאלה . יש לי בסלון קיר מאוד ארוך מעל שש מטר . בקיר הזה יש מזנון באורך מטר שישים ומעליו טלויזיה.
בצד ימין של המזנון יש כד גדול וגובה מפח ובצד שמאל של המזנון יש אגרטל עם קטן שיש בתוכו זרדים .
חוץ מהמזנון הקיר הזה מאוד ריק.
בצד השני של הקיר יש ספת שזלונג פלוס שולחן קפה מרובע מזכוכית.
אני אעלה תכף תמונות של הבית .
בינתיים אשלח לכם תוכנית קבלן של הדירה.
מה שרציתי לשאול קודם כל אם הספת שזלונג בצבע שחור נראה נורה והאם כדאי להחליף ?
וגם רציתי לשאול מה כדאי לשים בקיר הארוך כי חוץ מהמזון הקיר הזה מאוד ריק  . עירום .
חשבתי לצפות את הקיר בקיר לבנים בצבע לבן אבל בעלי לא מתחבר לסגנון הזה. אבל אם תשכנעו אותי שזה יעשה שינוי גודל אז אולי כן אלך על הכיוון הזה. או שאולי יש רעיונות אחרים.
https://mail.google.com/mail/ca/u/0/?ui=2&ik=f...
º
מקפיצה
16/06/14 08:50
1צפיות
קצת בנושא מראות ועוד..
14/06/14 22:36
81צפיות
מרי פופ - אם אפשר, מהו הריצוף (עבודה שלך)?
14/06/14 22:26
577צפיות
מרי פופ - אם אפשר, מהו הריצוף (עבודה שלך)?
לא קופץ לי מקודם. מנסה שוב.

תודה
כתובות אינטרנט מצורפות:
ועוד אחד
14/06/14 22:30
399צפיות
ועוד אחד
האם זה אותו אחד?
דמוי פרקט של חברה בשם נובה בל
15/06/14 08:37
294צפיות
נקנה בעמודי שלמה.
תודה רבה. את חושבת שזה המצורף?
15/06/14 10:04
183צפיות
º
כן זה הקסטניו, הכי כהה מימין
15/06/14 16:49
60צפיות
תודה. נכון שיש בו ירקרקות מסויימת?
15/06/14 23:05
73צפיות
זה דומיננטי?

את מכירה גם את הגוונים הבהירים בסדרה - miele ו frassino?
יש לך המלצה בניהם?

תודה
אין בו ירקרקות כלל, אבל הוא כהה ודומיננטי
16/06/14 06:57
285צפיות
אין בו ירקרקות כלל, אבל הוא כהה ודומיננטי
בעיני זה יפה אם כל שאר החדר בהיר.
עשיתי חדרים גם עם הגוונים האחרים.
העניין הוא שהם מאוד דומים ואני מתבלבלת בניהם.
הנה משהו עם אחד מהם.
תודה רבה! שמחה לראות איך זה יוצא.
16/06/14 16:02
47צפיות
מוזר שאת אומרת שאין בו ירקרקות, ממש היה לי דומיננטי בחנות (אין לי כרגע את התמונה על המחשב). כנראה זה בעיני המתבונן

תודה על צירוף התמונה של האריח הבהיר - זה ממש עוזר לי.
חושבת לעשות חיפוי לבן מט. אבל חוששת שיהיה אנמי מדי.
יש נישת מדפים מתוכננת בעץ כהה (לא ונגה), אולי גם את המדף של הקיר גבס של השירותים. מתכננת בנוסף מדפי עץ מתחת לכיור (שוקלת לעשות ארון עץ ושיש בשם הפרקטיות).
מאוד מתחשק לי כיור מונח טורקיז, אבל חוששת משתי סיבות - שלא יתחבר ושימאס לי. אז תלוי מה אמצא.
אם לא אעשה כיור טורקיז - חושבת שבסך הכל יכול להתקבל בסדר, או אנמי מדי?

שוב תודה!
º
ומהיכן ארון האמבטייה המהמם ?
17/06/14 08:34
7צפיות
עזרה עם מעקה לבית
14/06/14 22:11
743צפיות
מעקה
אנחנו לפני מעבר לבית חדש אותו קנינו מקבלן. המעקה הסטנדרטי של הקבלן ממש לא לטעמנו אך לפחות בהתחלה לא נחליף אותו ( מזומנים... ) . האם יש לכן רעיון איך ניתן לשפץ או לשדרג אותו בעלות לא גבוהה מידי?  בנישה שמתחת למדרגות מתוכננת ספריה מעץ אגוז אמריקאי. באופן כלל הבית יהיה בצבעים של מוקה ועץ, אך הוא מודרני בסך הכל.
רעיונות?
תמונה נוספת כדי שתתרשמו מהגימורים הנוראיים...
14/06/14 22:12
550צפיות
תמונה נוספת כדי שתתרשמו מהגימורים הנוראיים...
תמונה נוספת
אולי הגימורים נוראיים...
15/06/14 08:17
384צפיות
אבל המעקה אינו מכוער בעיני. פחות אוהבת את הקישקושים שמעטרים מעקות.
קודם כל הייתי צובעת אותו בצבע אחר במקום הלבן הזה, משהו קצת כהה יותר, אפשר את מאחז היד להחליף למאחז עץ... אפשרי להזמין ריתוך של עיטורים ואז לצבוע, זה מוצר מדף. אבל הכל כרוך בהשקעה שנראית לי מיותרת.
למה לא פשוט להתעקש לקבל מעקה עם גימורים יפים מהקבלן?
גם בעיני הוא בסדר גמור
15/06/14 11:29
203צפיות
צבע אבץ (אפור כהה מגורען) יעשה לו פלאות.
אפשר גם צבע נחושת.

15/06/14 20:50
41צפיות
גם אני באותה דעה, גוון אחר, והכל בסדר
מעקה מקסים
15/06/14 12:11
242צפיות
אוהבת את המעקה- עדין ונקי , לא מתייפייף
הייתי צובעת בגוון צהוב עז , או ירוק או אחר שמתאים לחלל שלכם ולגוון העץ של הספרייה.
לגבי גימורים - תבקשו מהקבלן שיתקן את זה , אל תסכימו לקבל עבודה לא טובה!
º
מתחברת יותר לאפור אבץ.
15/06/14 12:18
65צפיות
מסכימה עם לאנק על צביעת המעקה בצהוב למשל
15/06/14 12:47
153צפיות
אבל!!! חשוב יותר - המעקה הזה לא תקני, ומסוכן!
הוא יוצר משולשים גדולים מדי בתחתיתו בין המדרגות, כאלה שראש של תינוק יכול לעבור בהם, או רגל של ילד יכולה להיתקע. דירשו (לפני הצביעה)  מהמסגר שיכין מוט אלכסוני נוסף ויתקין אותו 7 סמ. מתחת למוט התחתון.
תאמינו או לא אבל אני השמנתי משהו ממש דומה
15/06/14 13:22
304צפיות
כי הוא הכי בטיחותי לילדים, היפים פחות בטיחותיים, ואין מה לעשות השלמתי עם המצב, אפשר לצבוע לצבע מדליק-פוקסיה, תכלת, מנטה, צהוב...להוסיף מאחז עץ
º
ידעתי שזה יקרה לך
15/06/14 13:26
111צפיות
º
חח כן אה, סדר העדיפויות משתנה
15/06/14 13:37
79צפיות
תודה
15/06/14 21:16
142צפיות
לצבוע לצבע אפור מגורען זה רעיון טוב.
כדאי להוסיף מאחז עץ או שהייתן מוותרות?
הכי מפריע לי זה שלמטה זה מסגרת שמונחת על מסגרת. האם לדעתכם ניתן להזמין מסגר שירתך את המוטות ישירות על המסגרת המרכזית?
חבל שאת מתעלמת מהערתי על הבטיחות
17/06/14 07:00
89צפיות
המעקה הזה לא בטוח, בגלל המשולשים למטה, ולכן אינו תיקני.
אם יקרה בגלל זה אסון את תהיי אשמה בפני החוק.
בהקשר לבטיחות...
20/06/14 23:04
9צפיות
לא ככ הבנתי את ההסבר למה נחשב לא בטיחותי. תוכלי להסביר ביותר פירוט?
ועוד שאלה בקשר לבטיחות
20/06/14 23:08
5צפיות
זוהי דירה חדשה מקבלן, אני מעריכה שאם לא בטיחותי אז לא נקבל אישור מטופס 4 . האם נכון?
לא בהכרח
21/06/14 00:02
5צפיות
פקחים מפספסים לא מעט.
כשהם אומרים שמשהו לא בטוח הם לרוב צודקים,
אבל לא תמיד הם רואים.

אז חשבי מה יותר חשוב לך: האסטטיקה, הטופס הרשמי, או הבטיחות של הפעוטות.

זה באמת מסוכן. לפני הרבה שנים. טרום היות התקנים הללו, היה בחדר המדרגות שלנו מעקה כזה. ירדנו במדרגות, אני הייתי ממש קטנה, ואחי היה פעוט שובב (נדמה לי בן 3). הוא החליק מתחת למעקה ונשאר תלוי על צוארו. המזל שאימי הספיקה לרוץ מלמטה ולהרים אותו.
למטה, מתחת למוט האלכסוני התחתון
21/06/14 10:29
9צפיות
יש רווח גדול מדי. נוצרים שם משולשים שאין בהם מעקה ודברים יכולים ליפול דרכם, או להיתקע בהם. החל מרגל וכלה בראש ילד (כמו בסיפור המחריד של מיכל).
זה כמובן גם לא עומד בדרישות התקן ולכן לא רק מסוכן אלא גם אומר שאם יקרה משהו ויתבעו אותך - אתם תהיו אשמים.
מה צריך להיות מרחק תיקני?
22/06/14 23:53
כמה צריך למדוד כדי שיהיה בטיחותי?
ניראה ממש כמו המעקה שלנו
16/06/14 22:39
91צפיות
אבל אנחנו רצינו אותו ככה מבחירה לא רצינו עיטורים.
אבל זה עניין של טעם...
מה שכן הצבע לבן מדיי.
את יכולה לצבוע לבד ניראה לי זה יעשה שינוי רציני
בעיני זה נראה בסדר גמור
17/06/14 00:09
72צפיות
אנ מתייחסת לעיצוב ולא לגימורים. נראה לבן ונקי ויפה ועם עץ זה יראה טוב.

אני לא הייתי משדרגת בכלל כי ברגע שתהיה לך ספריה מלאה בספרים זה כבר יוסף הרבה צבע.

את יכולה לתלות על גרם המדרגות שעון גדול שחור. יש באיקאה ובעוד מקומות. זה ישדרג וילך טוב עם הספריה.
º
רעיון טוב תודה
20/06/14 23:06
3צפיות
התאמת רובה
14/06/14 22:07
38צפיות
מתקשה בהתאמת רובה לרצפה באמבטיות לאריחים סגולים בהירים יחסית ולאריחים בכחול ״ג׳ינס״.
בקטלוגים של דניאל לא מצאתי שום דבר מתאים. מישהו יודע איפה אפשר להשיג בצבעים טיפה ״חריגים״?
מרי פופ
14/06/14 19:54
253צפיות
מרי פופ
שבוע טוב,
אני מעוניינת לרכוש שתי מנורות לחדר שינה.
אני מצרפת דוגמאות לטעמי.
אשמח להמלצה, היכן לרכוש ולא במחיר יקר מידי
במרכז, גוש דן והסביבה.

תודה רבה
º
ענת שטג
14/06/14 20:38
62צפיות
º
תודה. היכן?
14/06/14 21:06
31צפיות
º
תעשי גוגל
15/06/14 12:58
9צפיות
מספר שאלות לגבי המטבח
14/06/14 16:50
249צפיות
מספר שאלות לגבי המטבח
שלום לכולם,
אשמח מאד לעזרה ממשתתפי הפורום בנוגע למספר נקודות במטבח:

1. בחירת אבן קיסר לחצי אי - מצורפת הדמייה של המטבח - פורמייקה "עץ" של וילסונארט 4178H, פורמייקה לקלפות גם של וילסונארט Pearl G 781. במשטח עבודה במטבח שבחרנו הוא 1650 של אבן קיסר. השאלה היא בנוגע למשטח של האי (בהדמייה הוא באדום):
אנו מתלבטים בין 1050 של קיסר (אותה סדרה כמו המשטח במטבח רק בצבע חום). יש גם את השחור מאותה הסדרה שלטעמי הוא לא קשור ו"כבד" בשביל המטבח הזה אבל בעלי לא מסכים איתי. אינה גם אפשרות  ללכת על אדום של קיסר 3452  (יש לנו מספר מוצרי חשמל אדומים כמו קיטצ'נאיד ומכונת קפה). החשש מאדום הוא שימאס מהר, מצד שני, עם משטח חום, האי יצא תמונת ראי של המטבח - לא בטוחה האם זה רעיון טוב. מה דעתכם? אולי יש עוד אופציות טובות שלא חשבנו עליהן?

2. לגבי ארונות עליונים - בגלל החלון אנחנו מסיימים את החלק העליון לפני ה"פינה" של הארונות התחתונים. זה יוצא סה"כ 2 מטר (לא כולל הבילד אין). הארונות התחתונים זה מדיח (60 ס"מ), ארון לכיור (60 ס"מ) ומגירות (80 ס"מ). המטרה היא שמעל הכיור תהיה קלפה לאחסון כלים ומעל המדיח ארונית לקפה/תה וכו'. כרגע התכנון של החלק העליון הוא ארונית (50 ס"מ), קלפה (100 ס"מ) וארונית נוספת (50 ס"מ). האם יש עוד אופציות שניתן לארגן את החלק העליון של הארונות? האם החלל הריק בין סיום הארונות והחלון יראה טוב?

תודה רבה לכל העונים!!!
שבוע מקסים!
קטי
º
ועוד תמונה..
14/06/14 16:52
135צפיות
ועוד תמונה..
מראה באמבטיה
14/06/14 16:49
149צפיות
הגעתי לשלב חיפוש מראה לאמבטיה, האריחים שלי הם בגודל 20 על 50 בצבע שמנת מט ויש לי ארון אמבטיה תלוי מעץ אלון וגם המשטח.
במידה והייתי מתפרעת ולא שמה מראה כמקובל מעל הכיור והארון ושמה בקיר ממול ? מוזר מדי ? מוצלח ?
רעיונות למקומות לחיפוש מראות בצפון ?
תודה
מראה באמבטיה
15/06/14 10:14
270צפיות
מראה באמבטיה
היי אופק,

למראה מעל הכיור יש שימוש פונקציונאלי ואסטטי - גם מאפשר להציץ על עצמך בו בזמן ששוטפים ידיים + מגדיל את החדר ויזואלית - בעיקר אם הכיור/ארון רחבים ובמיקום מוצלח - הרבה פעמים אין מקום מוצלח והגיוני אחר לשים את המראה, לכן יהיה טוב אם תסבירי את מבנה ח. הרחצה/תעלי תכנית. מה הסיבה שאת רוצה למקם את המראה במקום אחר?

בדר"כ לא ממקמים מראה מעל הכיור אם יש חלון מעליו (מבינה שזה לא המקרה שלך), אבל כמובן יש גם סיבות אחרות שקשורות לרצון לעצב אחרת - מעלה לך דוגמא.
אם את רוצה לעשות משהו "שונה" אפשר לשחק עם כמה מראות ולפזר אותן ברחבי החדר אפילו.  

לגבי מקומות לרכישת מראה - תגדירי צפון, סגנון, תקציב.
התייעצות בבקשה
14/06/14 14:18
767צפיות
התייעצות בבקשה
היי,

אז קנינו בית. חצי מדו משםחתי על מגרש של כמעט 500 מ"ר.
מדובר בדגם מקבלן בהרחבה קהילתית וכעת אנחנו מעוניינים לבצע כמה שינויים פנימיים.
אשמח אם תחוו דעתכם על הסקיצה המצורפת... זאת התוכנית שהגענו אליה אחרי הרבה מחשבה ולא מעט שינויים.
זהו, אשמח להערות/הארות...

תודה!
אולי בכל זאת?
14/06/14 22:27
91צפיות
בטח יש לכם מה להגיד...
אשמח לשמוע
אז ככה
14/06/14 22:51
162צפיות
לדעתי הלא מקצועי:
1. חסר עוד חדר שירותים עם כיור. אם אפשר.
2. הסדרתם כניסה נוספת לבית מהחניה - יופי. כדאי לפתוח גם במטבח דלת לכיוון החנייה כדי לאפשר כניסה מהירה עם הקניות.
3. משהו בסלון לא נראה לי בסדר. אולי עוד חלון אולי העמדה שונה של הרהיטים. כדאי לחשוב על זה, ועכשיו כי אתם ממקמים לפי זה את הקמין.
4. החיבור של הממד לבית לא כ"כ אלגנטי: המסדרון בצורת ר. אולי אפשר לשפר את זה ואולי לא - תבדקו.
תודה
15/06/14 08:40
65צפיות
1. לגבי השירותים, איפה לדעתך אפשר לשלב עוד תא שירותים? די שברנו את הראש על זה, אבל כל מקום שניסינו לחשוב עליו נראה לנו צפוף ומאולץ.
2. אין לנו אפשרות לגעת ולשנות את הפתחים... לצערי. מדובר בבית מקבלן ובנושא הזה אין עם מי לדבר. רק שינויי קירות פנימיים באים בחשבון ובכלל אני מקווה שיאשר לנו את כל מה שאנחנו מבקשים בתוכנית הזאת.
3. את הקמין חשבנו אולי להעביר לאיזור שחוצץ בין פינת העבודה לסלון. רצינו לתכנן שם רהיט או מידוף שיסתיר קצת את פינת העבודה אבל בכל זאת יחצוץ ויפריד.
4. כנ"ל, לצערי כאן אי אפשר לשנות. אסור לגעת בקירות הממ"ד או האמבטיה...

בכל אופן תודה על כל ההערות
איזו המטבח סלון לא פתור בכלל
15/06/14 08:13
212צפיות
לא כ"כ מבינה מה היחסים שם בין האי לשולחן, אבל זה לא עובד...
העובדה שפינת העבודה זה הדבר הראשון שרואים כשנכנסים הביתה, אינה מוצאת חן בעיני.
בחדר השינה המעבר בין הקיר לארון בכניסה נראה קצת צפוף, אולי לא, אבל אין מידות מספיקות כדי לחוות דעה על שינוי רצוי.
תודה וקצת תשובות
15/06/14 08:46
120צפיות
מטרת האי כזה לייצר כשטח אחסון נוסף למטבח ואזור עבודה נוסף שבו אוכל לעבוד ולא להיות עם הגב להתרשחשויות בבית.
יש לך אולי רעיון יותר מוצלח ליחסים בין האי לשולחן העבודה? אולי למקם אותם אחד בהמשך של השני? כלומר לסובב ב 90 מעלות וליצור קו ארוך אחד במקביל לקיר המקרר והמזווה?
שולחן האוכל בתוכנית המקורית היה איפה שכעת נמצאת פינת העבודה.
אנחנו לא יכולים לוותר על פינת העבודה כיוון ששנינו עובדים די הרבה על המחשב מהבית ולא רוצים להיות סגורים באחד החדרים בזמן הזה.
אגב, המלבנים שבתוכנית הם ניסיון לתכנן שם רהיט או מידוף שיסתיר קצת את פינת העבודה אבל בכל זאת יחצוץ ויפריד. משהו שמורכב ממדפים חצי אטומים חצי שקופים. ככה שזה בעצם מה שיראו מהכניסה ולא את שולחן העבודה.
חשבנו גם אולי למקם שם את הקמין במקום איפה שהוא כרגע בתוכנית.
בחדר השינה חשבנו לפתור את הצפיפות בכניסה ע"י זה שלא נבנה שם את הקיר ולשים פשוט ארון יותר קצר. זה יכול לעזור? עדיף?

בכל אופן תודה על ההערות ואשמח לשמוע עוד
הי
16/06/14 14:23
62צפיות
אני לא מעצבת, אבל זה מה שהייתי עושה:

1. שוכרת מעצבת.
2. יוצרת אי גדול מאוד/שולחן אוכל בין המטבח לסלון אבל בצד השני, לא היכן שהאי ממוקם עכשיו אלא מול פינת הישיבה. אם יהיה צורך בהגדלה בליל הסדר, תפתחו עוד שולחן מתקפל...
3. על הקיר שנוצר מחלק מהאי הזה (ענק, אמרנו) ממקמת את הטלוויזיה, מול פינת הישיבה בסלון.
4. על החלקים האחרים ממקמת כסאות ומגירות לפי הצורך, כשיש לפחות כסא אחד בפנים שמביט החוצה ומאפשר לעבוד על לפטופ.
5. כשאתה מביט מהסלון אל האי הנ"ל, מצד שמאל לטלוויזיה, על הקיר הקטן, ממקמת את הקמין.
6. אחרי שהייתי בונה את זה הייתי בודקת כמה מקום נשאר מול חדר השינה, והאם יש מקום לשירותים נוספים. לעניות דעתי, לא הכרחי.
בחדר השינה
16/06/14 14:29
51צפיות
כן הייתי מקצרת את הארון אבל משאירה קיר. הקיר יהיה באותו קו של קיר האמבטיה. זה ייצור מעין מבואה די יפה לחדר השינה, סימטרית ויותר מקום למעבר.
בכניסה לחדר מצד שמאל יש סימון של - ארון? שידה? טואלט? אני הייתי עושה שם שידת טואלט שיש מתחתיה כסא אחד וכל השאר מגירות. זה היה מוסיף שטח אחסון במקום הארון שקוצר קצת. מראה ושתי מנורות מעליה, תמונה מול הדלת, ויש לכם מבואה גדולה, יפהפיה, מעבר נוח ושטח אחסון כאחד.
תודה
17/06/14 08:08
32צפיות
היי,

אכן שכרנו מעצבת.. אמנם רק לייעוץ נקודתי כיוון שהתכנון כבר היה נתון בידינו (דגם של קבלן)
תודה על הרעיונות
אבל, אני לא חושבת שמתאים לנו אי כל כך גדול עם הרבה מקומות ישיבה. אנחנו 4 נפשות (אולי בעתיד נהיה חמש...) ומארחים לעיתים רחוקות. ואם כבר מארחים, אז לא הרבה אנשים בבת אחת..
איפה התכניות של המעצבת?
17/06/14 08:33
50צפיות
התכנית שהעלית היא חלקית ולא נראית כמו תכנית אחת האופציות שמציעה מעצבת ללקוחותיה.
ביחד עם המעצבת אתם אמורים לחקור את האפשרויות השונות בבית.
המעצבת אמורה להראות לכם תכניות דו ותלת מימד כדי שתוכלו לענות ביחד על השאלות ששאלת אותי בתגובה לדברים שכתבתי לראשונה. קשה לענות עליהם בלי לשרטט.
ישבנו איתה רק לייעוץ
17/06/14 17:05
14צפיות
לקחנו את התוכנית הקיימת של הקבלן, ואדריכל (חבר) שינה לנו את התוכנית עם מידות והכל.
אבל... לא היינו שלמים אם מה שהוא עשה והלכנו לקבל דעה נוספת ממעצבת פנים.
התייעצנו עם המעצבת בפגישה של כמה שעות. בע״פ.
היא דיברה על כמה אפשרויות ואז אני לקחתי את התוכנית לפוטושופ ושיחקתי איתה עוד קצת.
לכן התוכנית הנוכחית היא ללא מידות.

מצרפת את התוכנית המקורית, לצורך השוואה...
ואת התוכנית המעודכנת ביותר שאנחנו די סגורים עליה.
º
תוכנית הקבלן המקורית
17/06/14 17:07
60צפיות
תוכנית הקבלן המקורית
התוכנית העדכנית
17/06/14 17:09
40צפיות
התוכנית העדכנית
המקודות האדומות מייצגות נקודת חשמל והסגולוחת נקודת תאורה....
º
הרעיון היה שחלק ממנו יהיה פינת עבודה קבועה
17/06/14 14:50
10צפיות
איך קוראים לתרשים השרטוט
14/06/14 10:45
218צפיות
איך קוראים לתרשים השרטוט
שאם לוקחים שרטוט של בית קיים בסביון, ומבקשים מהאדריכל של הקבלן להעתיק אותו, אז גם כל הבניה תצא בדיוק זהה לאותו בית בסביון ?

נאמר שיש לי את התכסית של הבית המצורף בתמונה. האם התכסית ייאפשר להעתיק את כל הצורות והעיצובים של הקירות של כל המבנים שבתוך הבית ומחוץ לבית ?
איך קוראים לתרשים שנותן יותר נתונים לגבי בית קיים, שאם מעתיקים אותו ומבקשים מאדריכל של קבלן להעתיק אותו (כדי שהבית שייבנה יהיה בדיוק אותו הדבר) אז התרשים הזה ייאפשר העתק נאמנה למקור ?

קוראים לזה בהרבה שמות...
14/06/14 11:00
122צפיות
זה נקרא מעשה לא אתי, הפרת זכויות יוצרים, גניבה של קניין רוחני ובמילים פחות גבוהות, חוצפה וגועל נפש!
אני יכולה לעזור לך למצוא את המילים המתאימות, ברור לי לחלוטין מה אתה צריך, שזה בעצם לגנוב את התכניות... אבל אין סיכוי שתשמע את זה ממני.
לא שאלה לפורום עיצוב פנים - אבל
14/06/14 11:05
112צפיות
קודם כל מה שאת מבקשת אינו חוקי.
אני יוצאת מהנחה שבית בסביון אינו מבנה עתיק, אלא בית שאדריכל בן זמננו תכנן אותו - לפיכך זכויות היוצר הן שלו ושלו בלבד! גם לא של בעלי הבית הקיים.
גם בעל הבית שהזמין את התכנון ו"קנה" אותו - אין לו זכות קניינית על התכנית, רק על הבית שנוצר ממנה. ולכן לו אסור לשכפל את הבית.
מה שאת מבקשת זה פלילי בדיוק כמו לעשות העתק של המונהליזה.
אף אדריכל לא יסכים להעתיק בית! מעבר לכך שזאת עבריה על זכויות יוצרים, זה גם עלבון עמוק לכישוריו האדריכליים.

מעבר לענין המשפטי - התכסית של הבית זה כלום. זה רק המסד שלו, וגם זה לא ממש. מבנה בית מורכב מהמון תכניות (אדריכלות, קונסטרוקציה, פנים וכו) מערכות שמוטמעות בו, פרטים שונים (החל בעיצוביים וכלה בתפקודיים) ואין סוף היבטים.
בנוסף, בית על מגרש אחד, במקום אחד, עם נוף/רחוב/אקלים/הקשר ספציפי - לעולם לא יהיה זהה לאותו בית על מגרש אחר (שצורתו שונה, קווי הבנין שלו אחרים, הטופורגפיה שונה...) במקום אחר עם כיווני אויר הפוכים, נוף במיקום אחר, רחוב שונה, וכו....
ובנוסף כמובן יש את ענין התב"ע - מה שמותר במיקום אחד, לא בהכרח יעבור במיקום אחר. יש מגבלות שונות לגובה המקסימלי המותר, לכמות המטראז', לקווי הבנין, לסוג הגג, לחומרי הגמר וכן הלאה.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום