לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
עיצוב פנים עוטף את עולמנו
לא תמיד אנו חשים בו , אך תמיד הוא עימנו לכל מקום אשר נלך
הוא מבשל איתנו במטבח,
שוטף פנינו בזרם מפל,
עוטף אותנו ברכות השמיכה,
מאיר לנו פנים באורותיו,
מתהלך עימנו על המרצפות או משטח הדק

לא תמיד אנו מודעים אליו , לא תמיד אנו מתייחסים אליו....

הפורום הזה , הוא המקום הנכון לתת לעיצוב את הכבוד, להתייחס אליו במלוא תשומת הלב, לבחור, להרהר , להתייעץ , לייעץ ,
הפורום הזה, הוא המקום ללמוד, לעזור , להיפגש
הפורום הזה , הוא המקום למעצב/ת , לאדריכל/ית , לאנשי המקצוע , למשפצים, לסטודנטים ולכל מי שאוהב ונושם עיצוב.

שלכם
לן קרפטי קצב

º
מישהי מצליחה להעולת תמונות מהטאבלט???
17/09/14 09:24
25צפיות
º
כן,תסגרי אותו ופיתחי מחדש.זה עבד אצלי
17/09/14 09:33
4צפיות
עזרה בבחירת צבע אבן קיסר
17/09/14 00:38
120צפיות
הי
מטבח פורמיקה לבן מבריק.
יש אי עם משטח אלון. בעקרון חושבת על כתם צבע בגוון ירקרק או תכלת (כסאות האי, ארון עליון קטן)
ריצוף עוד אין
רוצה שיש פרקטי יחסית, שלא יראו כל סימן, לא ממש אוהבת אפור.
למישהי יש רעיון?
תודה
מה צבע הריצוף?
17/09/14 07:52
94צפיות
בעיקרון האופציות מלבד אפורים הן: לכיוון של בז'ים חומים או שמנת.
לא כתבתי לבן כי את רוצה משהו יותר פרקטי.
צבע כמו מוקה: 2230, 4230 יכול להתאים פה.
מנצל"שת לשאלת ריצוף -
17/09/14 09:57
55צפיות
מה ההבדל באיכויות בריצוף של גרניט פורצלן תוצרת איטליה לעומת זה של סין? האם מדובר "רק" בענין של חוזק או גם רגישות לכתמים (למשל כתמים, רגעיים עד ששוטפים, שנוצרים מטיפות מים)?
האם מחיר של 260 ש"ח למ"ר ריצוף הוא סביר(בעמודי שלמה) - מדבר בריצוף חום - אפרפר תוצרת איטליה 75*75?
הריצוף
17/09/14 20:25
46צפיות
עוד אין ריצוף אבל המטבח יהיה קודם. בנתיים הריצוף ישן אבל עוד כמה חודשים נחליך אותו. סביר שהוא יהיה יותר בכיוון השמנת. בעצם אין ריצוף כי עכשיו יש לי ריצוף ישן ואני מפחדת שכל הריצוף החדש ישעבד אותי לרצפה. אני חא אוהבת אפור.אם יש המלצה על ריצוף שהוא כמה שיותר פרקטי אני אשמח (-:
º
מראה שאהבתי , מישהו ראה כזאת או משהו דומה?
16/09/14 22:06
101צפיות
º
תמונה
16/09/14 22:09
72צפיות
º
לא מצליחה מהאייפון
17/09/14 09:56
12צפיות
מחפש חנות תאורה מומלצת במרכז
16/09/14 21:33
43צפיות
היאבקש המלצה לחנות תאורה באזור המרכז, מקום שיציע מגוון רחב בעיצוב מודרני לכל הבית.אגב האם למישהו יש נסיון טוב עם ספרה תאורה באור יהודה?תודה
º
מקפיץ
17/09/14 10:06
6צפיות
עזרה בבחירת ריצוף - שלא אשתגע !!
הודעה זו מכילה תמונות
16/09/14 21:02
528צפיות
שלום לפורום הנכבד

צריכה סיוע , הלכתי לאיבוד בין שלל הריצופים
אני יודעת שאני מעדיפה ריצוף מאט (לא לפאטו ולא מבריק). היום יש לי ריצוף שמנת ורציתי בדירה הבאה שלנו לשנות
אבל חוששת מכל האפורים שלא ישתלטו יותר מדי על הבית. בקיצור נואשת!!
הסגנון שלי הוא כפרי ומודרני - מטבח כפרי עם אלמנטים מודרנים לייט בשאר הבית שלא יהיה כבד מדי.
צירפתי תמונות של 4 אופציות אשמח לדעתכם.

תודה
ריצוף 1
בלתי אפשרי לחוות דעה על סמך הצילומים
16/09/14 21:16
834צפיות
גם אני לא אוהבת את האפורים ומעדיפה את הבז׳ים.
כדאי לחפש אריח שיש בו דרגת שונות גבוהה בין האריחים- כלומר שהאריחים לא דומים אחד לשני ויש בהם משחק גוונים וכתמים....זה נותן מראה טבעי.
אנחנו קנינו בחרש אריח גרניט פורצן מאד מוצלח. לבית- לפאטו ולמרפסת- מט. אריח של 80/80 אלמונד רבולושיין- נדמה לי שזה שמו,במחיר מאד סביר.
הבעיה היחידה של החרש זה באספקה. שירות ממש לקוי של המחסן וההובלה שמקלקלים את חווית הקניה באולמות התצוגה.
מה הצבע של המטבח? מה הצבעים שיהיו בכלל בבית?
17/09/14 04:59
87צפיות
ובכלל מסכימה עם רוני, קשה מאוד לחוות דעה מתמונות בטח כאלה שלא משקפות את הצבע האמיתי,
בכללי אני אוהבת אפור מאוד בהיר על בג' כהה
בג' בהיר גם הוא עדיף על בג' כהה בעיני, תמיד יותר אלגנטי ויותר מוצלח בלוק הכללי...

מדובר על שירה בבניה ואין עדיין מטבח
17/09/14 10:01
81צפיות
אנחנו נבחר את צבע המטבח בהתאם לריצוף שיבחר
כאמור, התמונות לא משקפות מספיק
17/09/14 07:47
156צפיות
בחירת אריח היא משימה לא פשוטה, צריך לבחון אותו בתאורה שונה, לדמיין אותו על משטחים גדולים...
לבחור אותו דרך תמונות קטנות מצולמות זו משימה קשה עד בלתי אפשרית.
בגדול אני מתחברת לזה שיש בו כמה צבעים ועננות קלה, והוא פחות אחיד, מהתמונות נראה שרק הראשון עונה להגדרה. אבל הוא מאוד "חום", השאלה אם זה מה שאתם רוצים?
אכן מעדיפים ריצוף שאינו אחיד ויש בו עננות קלה. המלצות?
17/09/14 09:59
77צפיות
רק האריח הראשון עונה להגדרה זו ואנחנו חוששים שהוא חום וכהה מדי.
לצערי אנחנו מחוייבים לנגב או ויה ארקדיה ולא מצאתי אריח כזה.

משהו מכיר יודע? ממליף על אריח שנמצא אצלהם ועונה להגדרה?

המון תודה זה מאד יעזור

לנו יש ריצוף של נגב
17/09/14 17:45
69צפיות
סטונווש גרייש לפטו.
אנחנו ממש מרוצים, בקושי רואים לכלוך ואנחנו עם 2 ילדים וכלבה.
אהבתי את הריצוף הזה
הודעה זו מכילה תמונות
17/09/14 20:51
249צפיות
למרות שהוא אפור ראיתי היום תמונה ואהבתי אותו
מישהו יודע אם יש סוג ריצוף כזה בויה ארקדיה או בנגב
אולי המעצבות?

צודקת שאהבת ריצוף יפה!
17/09/14 22:34
107צפיות
 חפשי ריצוף שהוא חיקוי של "אני- גריי" (אבן טבעית הכי יפה שיש) (: וכך תגיעי  לריצוף הזה...
את האבן האמיתית תוכלי לראות באלוני ובויה

ממליצה ההפך ממתן בחרי את הריצוף קודם השקיעי בזה כסף וזמן ורק אח"כ כל השאר...

הצילום רחוק מידי, גודל האריח לא משנה (לצבע)
17/09/14 13:26
86צפיות
לכן, יש לצלם בקרוב, ואז יהיה אפשרי לראות גוונים
דעתי
17/09/14 17:02
92צפיות
לילוש,
הייתי ממליץ לך לתכנן את הדירה לפני שאת בוחרת ריצוף- הכוונה היא לראות מטבח מתאים לתכנן צבע קירות וגם ריצוף.
הרעיון הוא תכנון מוקדם של הכל ולא לבחור ריצוף ואז לחפש מטבח שיתאים.
מומלץ לשבת על מעצבת פנים לצורך כך.
תמורת סכום סמלי תקבלי את הדירה שאת רוצה.

רשת למניעת ״מתנות״ של יונים
16/09/14 20:57
132צפיות
הי לפורום המקסים,אשמח לקבל המלצה לחברה/ בחור שמנקה את האזור ומתקין רשת שקופה למניעת כניסת יונים.תודה מראש:)
º
באילת? בצפת? או במרכז היקום?
17/09/14 09:24
27צפיות
הי מיכל
17/09/14 10:29
97צפיות
תודה! אנחנו גרים בתל אביב...
ברור...
17/09/14 12:29
76צפיות
אכן, במרכז היקום. (רק תל אביבים שוכחים לציין מאיפה הם)

שולחת לך במסר פרטי המלצה על מתקין.

17/09/14 14:17
37צפיות
חחחחח יש בזה משהו:)תודה רבה!!
º
אנחנו הזמנו מחברת 'נשר הרחקת יונים', ואנו מרוצים מעבודתם.
17/09/14 10:55
43צפיות
º
תודה נירונת
17/09/14 14:17
15צפיות
צבע סורגים שונה מצבע האלומיניום - הולך?
16/09/14 17:45
109צפיות
שלום מעצבים,
מסגרות החלונות שלנו והתריסים בצבע אפור כהה, אנחנו רוצים לסרג את כל הדירה בסורגי בטן אבל סורגים בצבע אפור כהה כזה זה נראה לי נורא. רוצים ללכת על צבע שנהב/שמנת שיהיה פחות מורגש ולא ייתן תחושה של כלא. נשמע לכם בסדר שזה לא תואם?
צבע סורגים
16/09/14 22:50
69צפיות
המלצתי היא בחירת צבע כסף בהיר יותר מהחלונות והתריסים, בנוסף אפשר ליצור אלמטים ציוריים בברזל אם תקציבכם מאפשר. לדוגמא: פרחים או עצים בברזל במקום קווים אנכיים ישרים.
בהצלחה.
נשמע מעולה!
17/09/14 05:05
56צפיות
 גם אני לא הייתי רוצה לחיות בבית שמרגיש כמו סורגים מבחוץ. (:
אם צבע הסורג ישתלב טוב עם צבע הקירות מבחוץ זה יעבור בשקט (:
בנוסף אם בא לכם להשקיע קצת יותר ישנו סורג שקוף שנראה לי הכי יתאים לך.
בהצלחה!!!
º
אני בעד!
17/09/14 07:44
27צפיות
עזרה בעיצוב החלל הציבורי
הודעה זו מכילה תמונות
16/09/14 17:07
585צפיות
שלום חברים,
כבר זמן רב שאנימשתתפת חצי סמויה בפורום, שמדיי פעם מתייעצת (ולפעמים אפילו מצליחה לענות..) לגביי שיפוץ הבית שלנו.
הגענו לישורת הכמעט אחרונה של בחירת ריהוט בחלל הציבורי של הבית. מדובר בדירה מאוד לא סטנדרטית, עם הרבה זויות בקירות, הפרדה מפלסית של 2 מדרגות בין החללים, מרפסת שנסגרה ע"י חלונות וסופחה לסלון לגמרי (בשיפוץ שברנו את הקיר העליון הקטן שהפריד וריצפנו הכל יחד). בקיצור: אתגר! :)

הפונקציות שהחלל הזה צריך למלא: פינת אוכל, סלון לאירוח וצפיה בטלויזיה, וכמובן פינת משחקים לנכדים.

במפלס התחתון והגדול יותר מיקמנו את פינת האוכל (שהיא למעשה היתה הטריגר לשיפוץ - בעבר היא עמדה במפלס העליון אבל הנכדים התרבו וכבר אין שם לאן להתרחב). בהמשך הרחבה ישנן 2 כורסאות טלויזיה (לא ניתן לווצר עליהן) וכמובן מזנון צמוד לחצי קיר. חשבתי למקם 2 ספות אחת מול השניה כך שאחת עם הגב לחלון הגדול והשניה עם הגב לפינת האוכל ע"מ ליצור פינת ישיבה נעימה לאירוח. בחלל המרפסת יעמוד שולחן עם 6 כיסאות של כתר פלסטיק, נעשה קיר עציצים בין החלון הגדול לקטן וכן פינת עבודה עם המחשב וכו'.

במפלס העליון חשבתי למקם פריטי נגרות של אכסון, משהו בסגנון של מזנונים נמוכים כאשר על הקיר מימין לחלון (ליד המזגן) למקם יחידה עם ויטרינה (זה מה שרואים כשנכנסים לבית, לפחות במבא השני..) היות וזה בית שמארח נכדים חשבתי למקם את הצעצועים ביחידות הנמוכות ככה שבסיום השהות שלהם יוכלו לקפל הכל פנימה ולא נודע כי באו אל קרבו :)

צירפתי סקיצה מאוד כללית (מתבססת על מדידות שלי) ותמונות שינסו להמחיש. אני מניחה שהתמונות תתפרסנה על פני כמה הודעות, תודה לעוקבים..

אשמח לקבל כל עצה, הארה, הכוונה ומידע שעשוי להיות רלוונטי.

תודה לעונים 

שרטוט החלל הציבורי
º
תמונות נוספות
הודעה זו מכילה תמונות
16/09/14 17:12
331צפיות
מבט מהקיר האלכסוני בפינת המשחקים אל חצי הקיר ושאר החלל
º
נאגלה אחרונה
הודעה זו מכילה תמונות
16/09/14 17:14
279צפיות
מבט מהמרפסת לכיוון פינת העבודה העתידית
מבט מהמרפסת אל קיר העציצים העתידי
ניתן ללמוד מהתמנות על חשיבות עיצוב בשלב השיפוץ
17/09/14 00:19
170צפיות
2שני דברים שמיד "קפצו לי לראש":
1. היה כדאי להרחיב את המדרגות המובילות לפינת האוכל כך שיגיעו עד הקיר וכך בעצם לבטל את הנישהוליצור מדרגות רחבות שיותר נוחות ויותר יפות לטעמי (אולי זה גם ממבט של אמא דואגת שמפחדת שהילדים עלולים ליפול מצידי המדרגות...).
2. (אולי עדיין אפשר לעשות אם נשאר קצת ריצוף) - לשבור את חצי הקיר המפריד בין המפלסים ולהשאיר רק את ה"עמוד" שלצד המדרגות - ואז - במקום חצי הקיר לעשות מזנון דו צדדי בנוי בנישה מעץ - שמצד אחד יהווה כמזנון עבור הטלוויזיה ומצד שני יכיל מגירות וארונות אחסון עבור משחקי הנכדים.
בעצם הרעיון שהמזנון לא "יגנוב" שטח נוסף משטח הסלון אלא יתפוס את מקום הקיר + הנישה שבפינת המשחקים - מה שיתן תחושה נקייה יותר והרגשת מרחב.

באופן כללי החשיבה שלך לגבי מיקום הפריטים נכונה לדעתי, חוץ מקיר העציצים שלדעתי יעמיס על החלל.
את הכורסאות הייתי ממקמת בפינה של פינת העציצים ומול הטלוויזיה שמה אחת ספה ארוכה עם שולחן סלון ארוך.

בהצלחה!
התייחסות להערותיך
17/09/14 10:57
56צפיות
היי עדן!

1. הנישה בצד המדרגות לא תישאר ריקה "ומועדת לנפילה" - הכוונה היא למקם שם מעין בר הוא רהיט בסגנון כך שימלא את הנישה. הנכדים בבית כבר מתורגלים לעלות ולרדת את המדרגות וכל תינוק זוחל שמגיע לשלב הזה עובר את "מבחן המדרגות" בהצלחה לקול תשואות ההמונים שיושבים בסלון ומוחאים לו/לה כפיים :)

2. רעיון מעניין, אבל לא ישים בשלב הזה. לדעתי לא היינו מבטלים את ההפרדה בין הפינות כיוון שהיא התגלתה כשימושית ברבות השנים: פינת המשחקים העתידית היתה בעברה פינת משפחה (עם ספות וטלויזיה) ופינת אוכל. לדעתנו עדיף להשאיר את חצי הקיר לטובת שינוי עתידי.. מסכימה שזה היה מנקה את המרחב בסלון אבל כאמור כרגע זה המצב..

לגביי הכורסאות - הן חייבות להישאר מול הטלויזיה כיוון שזה השימוש העיקרי והיומיומי בהן. זהו בית של סבא וסבתא כך שאם נשים מול הטלויזיה ספה ארוכה שכמעט לא יושבים עליה הרי שפספסנו את המטרה העיקרית (נוחות לבני הבית). האם העמדה של הספות כמו שהצעתי (אחת מול השניה, כאשר הראשונה עם הגב לפינת האוכל והשניה עם הגב למרפסת) תהיה כ"כ נוראית בעיניך? לדעתי זה יחלק את החלל בצורה מסודרת כך שיהיה ברור איפה פינת האוכל, איפה המרפסת ואיפה הסלון. מה גם שזה יותר פרקטי עבורינו לשים את כורסאות הטלויזיה מול הטלויזיה..
נראה כי לא הובנתי לגבי ההפרדה
17/09/14 11:31
33צפיות
לא התכוונתי שתבטלו את ההפרדה, פשוט לעשות אותה ע"י רהיט ולא ע"י קיר.
היתרונות הן בכך שאחסון המזנון יכנס בתוך ההפרדה (במקום מזנון נוסף שתופס שטח בסלון), ואותו דבר לגבי רהיט למשחקי הילדים - פשט במקום עוד רהיט ועוד רהיט - יהיה רהיט אחד ארוך ופונקציונאלי שגם ישש כהפרדה שכ"כ חשובה כשמדובר בשני מפלסים (אמא דאגנית, כבר אמרנו ).

ספות טלוויזיה אחת מול השנייה זו האופציה הגרועה ביותר לדעתי. בגלל גודלן העצום עדיף שיהיה מאחוריהן קיר ש"יסתיר" קצת את הגודל ושלא תרחפנה בחלל, ועוד שתיים - ועוד לא צמודות אלא זו מול זו, הן תתפוסנה  כ-3 מטר אורך לפחות (ויותר, אם משעינים אותן לפעמים...).
מה שנשאר זה רק להצמיד אותן לקיר איפה שהוא בחלל.
עכשיו ככה, עיצוביות הן לא (בפרט עם הסדינים האלה עליהן...).
הן תופסות מקום רב ואם תשארנה במקום שהן בו כרגע - היכן ימוקמו ספות לאורחים שמגיעים? (גם על זה צריך לחשוב).
לדעתי עדיין הקיר האלכסוני הוא המתאים להן ביותר - כי הוא יוצר להן מן פינת ישיבה נפרדת ומפנה את הסלון עבור ספה גדולה יותר שתשמש גם את האורחים.
לגבי הטלוויזיה - ניתן בהחלט לקנות זרוע מתכווננת שתאפשר את הטייתה באלכסון - ממש מול הכורסאות - וכך כורסאות הטלוויזיה יהיו אכן מול הטלוויזיה, וכשמגיעים אורחים פשוט מזיזים מעט את הזרוע המתכווננת וגם הם יוכלו לצפות בה מספת האירוח.

וסתם עצה: בעיצוב החוכמה היא לא להתקבע אלא להיות פתוחים לרעיונות ולדברים חדשים. פחד משינויים הוא האוייב הכי גדול...

הרבה בהצלחה!
אם הבנתי אותך נכון
17/09/14 16:47
21צפיות
את ממליצה להזיז את כורסאות הטלויזיה לאחת הפינות של חלל הסלון? לא בטוחה שהבנתי לאיזה קיר אלכסוני התכוונת... אם הכוונה לפינת המרפסת זה עשוי להיות בעייתי כיוון שהמרפסת תרוהט בריהוט "של מרפסות" (שולחן פלסטיק וסביבו 6 כיסאות).

הרעיון של לסובב את הטלויזיה לכיוון הכורסאות נשמע לי טוב, הכורסאות אכן תופסות הרבה מקום, פשוט מדובר בזוג הרהיטים הכי פונקציונליים בחלל ואני לא רוצה שייצא לא נוח ברמה היומיומית..
אגב - ברור כשמש שהן לא "עיצוביות" :) הכיסויים נועדו להגן מהלכלוך שבשלב הנקיונות... כפי ששמת לב כל הבית על גלגלים, בשלבי פריקת ארגזים ונקיונות. בעתיד, בהתאם לצבעים שייבחרו לחלל, נתפור כיסויים מתאימים לכורסאות האלו.

לו הייתי מצרפת תכנית אחת טובה עם מידות
17/09/14 07:50
137צפיות
הייתי יכולה לעזור בהעמדת הריהוט.
לי מאוד קשה לחבר את כל הפרטים לחלל אחת שלם, לא כ"כ מבינה את מיקום המטבח יחסית לסלון ולפינת האוכל.
צר לי.
º
ואני חשבתי ,שרק אני לא מבינה מה אני רואה......
17/09/14 08:01
39צפיות
אודה ולא אבוש שגם לי לקח זמן להבין את החלל...
17/09/14 09:14
98צפיות
מימין הכניסה לדירה ממוקם מטבח סגור ומשמאל נמצא החלל שבשרטוט (מה שהיא רוצה שיהפוך לפינת המשחקים), שממנו יוצא גם המסדרון לחדרים.
מהחלל של פינת המשחקים יורדים  2 מדרגות לחלל נוסף. משמאל לחלל הזה נמצאת פינת האוכל, במרכזו ימוקם הסלון ובחלק הימני ביותר - "המרפסת הסגורה" - היא רוצה לעשות קיר עציצים על הקיר האלכסוני - וממולו, בנישה, את פינת העבודה (לצד דלת חדר הילדים).

ובלי קשר, באמת עדיף לצרף שרטוט טוב יותר אם יש בנמצא, כי חסרים הרבה פרטים בשרטוט הנוכחי.

כמעט קלעת בול
הודעה זו מכילה תמונות
17/09/14 10:48
277צפיות
פרט לעובדה שבפינת העבודה יש רק חלון מחדר הילדים, ולא דלת.
השתדלתי כמה שיותר לדייק בשרטוט ובכל זאת "התפלקו" דברים לא קשורים.. :)
מצרפת סקיצה כללית יותר: ללא מידות, רק זום אאוט כזה של החלל כדי לעזור להבין איפה המטבח ושאר חלקי הבית.

וכן, אני יודעת שזה בית מאוד זוויתי ומיוחד, זו גם אחת הסיבות שאנחנו מאוד אוהבים אותו... אף פעם לא משעמם בו 
תרשים כללי
º
העלתי בהמשך השרשור, מקווה שיהיה מובן יותר..
17/09/14 11:05
20צפיות
בתים מורכבים
17/09/14 11:34
120צפיות
באמת שאני מחזיקה מעצמי מומחית לתכנון ופתרונות שמוציאים לאור בתים כאלה, אוהבת את האתגר ואת ההבדל לפני ואחרי.
אבל להפיק משמעות מחלקי התמונות והשרטוט דורש התעמקות בלתי אפשרית עבורי בפורמט הזה (לעומת הקולגות החרוצות).
מה גם שקטונתי מלהבין מה השאלה, האם הסתיים שיפוץ מבלי למקם את הריהוט? הכיצד?
סורנה
17/09/14 16:52
70צפיות
ברור לי שדרושה התעמקות, לכן השתדלתי לפרט לשרטט ולצלם כמה שיותר.
ממש לא מצפה לקבל תכנון מדוייק של החלל ממך או משאר המשתתפים החביבים כאן בפורום :)
הכוונה שלי היא רק לקבל טיפים והכוונות, עבור החלל הנתון.

ברור לי ששיפוץ רחב אמור לכלול תכנון מעמיק הרבה יותר וחשיבה מדוקדקת יותר על כל הפרטים הסופיים (לרבות העמדה של הריהוט), אך מטרתי היא לקבל כיוון והמלצות, דיי צנוע יחסית :)
איזה קטע! פעם גרתי שם!
17/09/14 16:20
110צפיות
אבל בקומה אחרת... 
אכן תכנון בעיתי אבל דירה יפה ומיוחדת מאוד!
אני תמיד חשבתי שכדאי לשבור את חצי הקיר שבין המפלסים ולעשות הפרדה פחות מסיבית שתתן תחושה של זרימה בין שני החללים, כי במצב הנוכחי הדירה מפותלת (ז"א בנויה מהרבה חללים נפרדים ולא מחלל אחד גדול).
ממש קטע!
17/09/14 16:42
88צפיות
אנחנו בטח מכירות :) גרת בדירות של הארבעה חדרים או של החמישה?
º
Help - נברשת קנים מברזל במחיר שפוי-היכן קונים???
הודעה זו מכילה תמונות
16/09/14 16:00
401צפיות
כזאת או דומה ניתן לרכוש אפילו גם בהרבה חנויות לעיצוב הבית
16/09/14 16:32
228צפיות
נסי בזרם ירכא
טורקיז האוס,חותם ובדרום ת"א -וולפסון המון חנויות תאורה במקבץ אחד
º
ממש תודה על התשובות המפורטות. זה ממש עזר! :)
16/09/14 16:51
49צפיות
יש לי בבית בדיוק כזאת.
18/09/14 12:04
132צפיות
קניתי אותה בחנות איפאה בנס ציונה.
תגידי שאת לקוחה שלי, מיכל שטייניץ, ואני מקווה שהם יתנו לך את ההנחה שביקשתי עבור לקוחותי.
(אני אדריכלית מאיזור ירושלים)
שולחן מטבח - זכוכית או שיש?
16/09/14 14:02
182צפיות
המטבח שלנו בצבע לבן עם קלפות צבעוניות (דוגמא כלשהיא בצבע חציל) ושיש לבן (1650).
אנחנו מתמודדים עם השיש טוב מבחינת כתמים אך מתלבטים עם להזמין גם את שולחן המטבח משיש.

השולחן מתוכנן להיות בקיר שמקביל לשיש (אין חיבור בינהם) בגובה של שולחן אוכל רגיל (לא דלפק) עם כיסאות בצבע חציל.
ההתלבטות היא לגבי החומר ממנו להזמין את השולחן:
1. שיש - לא נרצה להשתמש באותו שיש כיוון שיהיה קשה לנו לתחזק אותו מבחינת כתמים על השולחן (לרוב אוכלים שם הילדים שלנו שממש לא מקפידים לנקות אחריהם כמו שאנחנו מקפידים לנקות את השיש), חשבנו אולי על אפור כלשהו (אולי 3142)
2. זכוכית - האם זה פרקטי כמו שיש? איך זה ישתלב במטבח?
3. עץ - לא מעוניינים

היתרון בשיש הוא הפרקטיות שלו, וביכולת להזמין בדיוק את גודל השולחן הרצוי (180*70) השאלה איך ישתלב במטבח הזה שולחן משיש בגוון אחר
היתרון בזכוכית הוא קלות הניקוי (איך היא לעומת שיש), לא תתפוס כתמים כמו שיש לבן, אפשר להזיז את שולחן במידת הצורך, כנראה נצטרך להתפשר על גודל השולחן (הרוב מגיעים ל- 170*75 כאשר הם פתוחים)

מה ישתלב יותר טוב מבחינת עיצובית במטבח לבן עם שיש די לבן : שיש אפור או שולחן זכוכית ?
שולחן מטבח
16/09/14 23:11
73צפיות
לכל בחירה יש יתרונות וחסרונות. שולחן זכוכית גדול, מאוד מרשים ובנוסף נייטראלי ומשתלב עם כל צבע. מצד שני, כל טביעת אצבע נראית מיד ויש צורך לנקות יותר מפעם אחת ביום.
שולחן עם פלטת שיש, כבד מדי גם מבחינת משקל וגם מבחינה עיצובית, שהרי יש כבר שיש במטבח.
אפשרות נוספת,לשלב בין שיש וזכוכית לדוגמא: החלק הפנימי של השולחן עשוי שיש ושני החלקים הצדדיים עשויים זכוכית. לבחירתכם.
בהצלחה.
אני בעד הזכוכית, קליל יותר במראה ובפועל (משקל)
17/09/14 07:58
84צפיות
אפשר לאכול על פלייסמטים, כמו אצלנו.
קצת נשרט, אבל לא נורא.
אגב, עוד אופציה זה שולחן מפורמייקה כמשטח
17/09/14 07:59
90צפיות
הכי קל ונוח לניקוי ותחזוקה.
זכוכית ייתן לך מראה הרבה יותר קליל.
17/09/14 09:53
35צפיות
הבעיה, בעיני, של הזכוכית היא שריטות על המשטח.
מה עם שולחן עם משטח של פורמייקה?
º
איך מעלים קובץ pdf:?
16/09/14 11:49
15צפיות
מקדם הנחה במודי ובכלל...
16/09/14 11:21
187צפיות
רציתי לשאול כמה הנחה הצלחתם לקבל במודי?
כל רעיונות לקבל שם ובמקומות אחרים מחיר טוב יתקבלו בברכה.....

עמיר
תלוי עם מי הלכתה לשם
16/09/14 11:40
152צפיות
עם הלכתה לבד תקבל הנחה X
עם הלכתה עם אדריכלית או מעצבת תקבל הנחה X מינוס או פלוס תלוי באדריכל/ית
עם תלך עם מנהל עבודה אתה עשוי לקבל X פלוס או מינוס תלוי במנהל העבודה או המפקח 
עכשיו הצלחת לבלבל אותי
16/09/14 12:02
113צפיות
מה זה איקס?
ואין לי מישהו שגוזר עמלות בדרך....
º
בכדי לא לבלבל שלחתי מסר אישי
16/09/14 18:38
20צפיות
בהמשך למה שמאגר אמר
16/09/14 13:16
130צפיות
הלכנו לשם עם קבלן חבר של חמי
קיבלנו הנחה מאוד משמעותית
מחיר
16/09/14 13:32
105צפיות
אפשר לדעת מה נחשב משמעותי?
משמעותי יחסית להצעה אחרת
16/09/14 18:49
75צפיות
אין לי מספרים זה היה לפני יותר משנה
אבל כמו שמיכל אמרה תקח כמה הצעות ותתמקח
הכי טוב
16/09/14 15:55
105צפיות
זה לקבל שתי הצעות מחיר על אותו מוצר, וללכת עם ההצעה הזולה יותר לזה שאתה בעצם רוצה לקנות אצלו, ולראות איך הוא יורד במהירות.
מניסיון אישי.
חדר ילדים
16/09/14 11:11
239צפיות
היי..
במסגרת התכנונים לרכישת חדר ילדים הכולל מיטה ארון וכוורת לצעצועים בעלי חשב אולי כדאי לקנות  לילד מיטה מסוג ספפה.
יש לציין שהילד בן 3.5 שנים וילדה נוספת בת שנה.
אני תמיד חלמתי לקנות להם סט של מיטה וארון מעץ מלא. אך בעלי טוען שהם גדלים מהר והרבה יותר נוח מיטת ספפה.
מה ממולץ או לא מומלץ?
מתאים לגיל או שלא?
אשמח לעצתכם...

לדעתי בגיל 3.5 צריך מיטה עם מעקה
16/09/14 11:29
159צפיות
וחשוב שתהיה מיטה נפתחת.
יש דבר כזה בספות נוער? אם כן אז זו אופציה מתאימה.
מצד שני שימו לב שמיטות ילדים זה לא רהיט ששורד שנים ויש סיכוי שבעוד 5-6 שנים תצטרכו שוב לקנות מיטה. אז אולי כדאי לקנות מה שמתאים ורוצים ממש עכשיו.

ספת נוער היא בעלת מזרן קפיצים. מזרן כזה לא מומלץ לפני גיל
16/09/14 12:10
153צפיות
6-7 מאחר ואורטופדים טוענים שעד לשלבים האלו עוד השדרה עדיין לא מיוצב כראוי וצריך תמיכה קשיחה יותר.
במיטות נוער למינהן נמכרים בד"כ מזרני ספוג כחול שנחשה לקשיח מכל סוגי הספוג.

אנחנו השארנו לבכור שלנו מזרן ספוג גם במיטה וחצי שקיבל בעלייה לכיתה א' ויש לה גם מיה נפתחת כך שאולי זה פתרון שיכול לעזור לכם אם יש מספיק מקום בחדר
לא מסכימה עם בעלך
16/09/14 12:27
157צפיות
ספפה זה נוח אולי מגיל בת/בר מצווה (וגם אז לא חובה) - אבל עד אז יש לכם בערך 10 שנים, אז את יכולה בכיף לקנות עכשיו חדר ילדים יפה מעץ.
מאוד נוח, מאוד יפה ומאוד שימושי.

מקסימום את יכולה לבחור מיטת 90 ס"מ במקום 80 (אם יש מקום בחדר) - כך גם כשהילד יגדל עוד קצת יהיה לו מספיק מרווח במיטה שלו.
מה שכן, הייתי בוחרת חדר ילדים בצבעים נייטרליים (בשביל בן מאוד יפה לדעתי גוונים של מוקה/נס קפה/אבן).
את הצבעוניות תשאירי לצביעה של החדר והאקססוריז - כך שגם כשהילד יגדל תחליפי אותם בעלות נמוכה ותצבעי מחדש (שזה בין כה משהו שצריך לעשות כל כמה זמן) - ויהיה לו חדר שמתאים לגילו.

בהצלחה!
מה שאני הייתי עושה
16/09/14 16:01
170צפיות
קונה לילד מיטת עץ, בגוונים ניאטרליים.
עוד 2.5 שנים, כשהתינוקת תגיע לגיל בו צריך מיטה, העבירו אליה את המיטה הזו, ואז קנו לילד ספפה.

הבנים שלי יראו את המשפט ש"ספפה זה נוח רק מגיל בר מצווה" ויצחקו
הם קיבלו מיטת נוער בגיל 3...
ספפה זה בדיוק מה שמתאים לילד בגיל גן חובה ובי"ס יסודי. חבר יכול לישון לידו באותו גובה, יש גם ארגז אחסון, וזה נפלא.

חוצמזה, בגיל בר-מצווה כבר רוצים מיטה-וחצי עברתי את זה כבר פעמיים... עוד אחת בדרך.

כמי שעברה לפחות 4-5 סבבי החלפת מיטות....
16/09/14 21:12
147צפיות
לדעתי הנוח והטוב ביותר.....זה שני מזרונים של 90 סמ רוחב, שביום יום נמצאים אחד על השני וכשבא חבר מורידים אחד ....
זה מעולה אם יש פרקט או שטיח מקיר לקיר בחדר.
נכון שארגז מצעים הוא חשוב,אבל ניתן למקם בארון קיר.
שני מזרונים יתאימו מגיל שלוש עד שיעזבו את הבית!
הנכדה שלנו בת שלוש וחצי ישנה אצלנו על מזרונים שמתחתם שטיח מקיר לקיר. לא נופלת ונהנית מאד.
הבדלי המנטליות באים כאן לידי ביטוי
16/09/14 23:42
158צפיות
חוץ מזה שאני הרבה יותר אוהבת מראה של מיטה מאשר של ספפה, למרות שאת שנות נעוריי העברתי על ספפה

אני קניתי מיטה ברוחב 90 ס"מ, בעיצוב מאוד עדין ויפה שמתאים להן כיום כילדות (7.5 ו-8.5) ויתאים להן גם כנערות.
כל גיל עם האקסוסוריז שלו והצבע והסגנון שנחליט עליו לחדר - אבל זה באמת יכול ללכת עם הכל תמיד יראה מעולה.
אני גם מאוד אוהבת את המראה של "סט" המיטה עם הארון ושולחן הכתיבה. כנראה זה גם עניין של טעם.
ויש כמובן 2 מגירות לארגזי מצעים - שזה הרבה יותר קל ונוח לבנות העדינות שלי לפתוח ולהכניס מידי יום את השמיכות פנימה מאשר להרים את המיטה של הספפה...

וסתם שאלה: למה בחדר הורים יש מיטה ולא ספפה אם זה כל כך נוח?
זה לא "מנטליות" אלאהבדלי טעם...על טעם ועל ריח
17/09/14 09:15
115צפיות
זה לא "מנטליות", אין פה קשר למנטליות.
זה "טעם אישי" שונה, ואולי גם צרכים והעדפות שונות.

מראה הסטים, ומראה המיטה עם העיטורים בעץ והכפתורים והפינפונים - אני אישית ממש ממש לא אוהבת, בטח לא בגיל 3 ומעלה. זה גם לא מתאים לבית שלי, ולטעם של הבנים שלי.

לגבי הספפה - זה שם ג'נרי שמקורו בדגם מסוים של עמינח (ג'נרי כמו פריג'ידר, סלוטייפ, פלאפון, וספה...) , אבל יש המוני דגמים, להרבה חברות בהמון סגנונות. ממינימליסטי במראה מזרון על מזרון,  רגלים במתכת, ורגלים בעץ עם גב עץ מעוטר. מגוון גדול מאד.

לגבי ארגז המצעים -  על מה את מדברת? בקלילות מרימים  עם  3 אצבעות. הרבה יותר קל מגרירת מגרות.

מנגנון העל-קל של מיטת החבר - מאפשר באמת לישון עם החבר ביחד, ולא במפלסים שונים וזה גם הופך למיטה זוגית (בכל פעם שבא אלינו זוג לישון).

ודאי שזה הבדל במנטליות...
17/09/14 11:35
142צפיות
אני חרדית ואת לא...
הילדים שלי ממש לא צריכים מיטה וחצי בגיל בר מצוה...
ולישון באותו מפלס עם חברות זה כזה עניין מבחינתן.

ולאירוח זוגות בדיוק המציאו בשבילי ספה נפתחת למיטה שנמצאת ביום יום במשרד הבייתי.

אז הבדל מנטליות או לא?
וגם טעם - אני מודה
אני חרדית???? אני ??!
17/09/14 12:06
142צפיות
גדול.
אני כבר מספרת לבעלי שחזרנו בתשובה. גדול.

לא, יקירתי.
נראה לך שחרדית היתה לוקחת אפילו כשיקול שחברה תישן אצל הבן שלה?!? (הבכור שלי סטודנט בן 23...)
נראה לך שחרדית היתה כותבת בפורומים בשבת וחג?!?

יש לנו חדר אירוח, אבל מה לעשות שלפעמים מגיעים אלינו כמה אנשים  ולא לכולם יש מקום לישון בחדר האירוח... (כולם נוהגים גם בשבת, זו לא הסיבה שהם נשארים) .

יש לי גם משרד ביתי, יפהפה, בלי מיטות. (ואני יושבת בו כרגע בגופיה ושורטס של חרדים למהדרין )

אופס
17/09/14 12:21
102צפיות
קראתי שוב, הפעם לא מהנייד.... טעיתי בקריאה. זו את החרדית. לא אני...

(הולכת לעמוד בפינה נכלמת, אבל ... היה נחמד לי לצחוק...)

אכן, את צודקת לגמרי: הבדלי מנטליות, הבדלי צרכים.

º
הצחקת גם אותי עם התגובה הקודמת
17/09/14 13:30
31צפיות
מיטת נוער רגילה
17/09/14 07:56
148צפיות
לא רואה סיבה לספפה לפני שמגיעים לנערות.
מיטת עץ עם מזרן ספוג טובה יותר בשלב הזה, גם עצם העובדה שניתן לפתוח ולארח חברים ללינה.
בן ה 15 שלי עדיין ישן על מיטת העץ שקיבל בגיל 3 ומסרב להפרד (רצינו לקנות לו ספה ליומולדת 15 והוא סרב) וגם הבנות שאחת מהן אוטוטו בת 12.
בת ה 9 ישנה במיטה עם מעקה עדיין כי המיטה שלה מלאה בובות שאחרת יפלו...
מיטה זה יותר יפה לדעתי
17/09/14 09:25
59צפיות
שאל שיקולי האורטופדיה מבחינתי לא רלוונטים
עד גיל 18 מגיל 4 ישנתי על מיטת סוכנות
מעפנה
והכל בסדר :)
אני בעד מיטת ילד.
17/09/14 09:52
56צפיות
הילד האישי שלי בן 5 ישן יופי במיטת נוער ברוחב של 90 ס"מ. עם מעקב כמובן (אחרת כל לילה היה נופל מהמיטה מס' לא מבוטל של פעמים .
הקטנה (בת שנתיים ותשעה חודשים) ישנה במיטה הנפתחת שהוצמדה לקיר שממול.
יגדלו, נחליף מיטה.
אגב, אצל אף אחד מהחברים שלו לא ראיתי ספפה. בד"כ הם ישנים על מיטת מעבר או מיטת נוער כנ"ל.
יש עוד אופציה
17/09/14 09:56
107צפיות
והיא מיטת רוני של רהיטי דורון.
במראה היא מתאימה לילדים גדולים.
היא נמוכה כך שיש פחות חשש מנפילות מגובה אצל ילדים קטנים, וניתן לקנות אותה בגודל של מיטה וחצי כך שאפשר לארח עליה חברים.
והיא זולה.
חסרונות - אין ארגז מצעים.
איך במיטה וחצי מארחים חבר???
17/09/14 10:15
97צפיות
את מדמיינת שני בנים בני 10 על אותה מיטה? אין מצב. מניסיון שלי עם שני בנים והרבה חברים (גילאי 10-20), החבר יעדיף לישון על מזרן או אפילו בסק"ש על הרצפה.
(אבל היא שימושית בגיל בו יש חברה מהמין השני... )

חברות שלי שקנו את המיטה הזאת מארחות ככה
17/09/14 10:55
111צפיות
במקרה הילדים בני 10
(אני עוד לא החלפתי מיטות לילדים וככל הנראה לא אקנה מיטה וחצי משיקולי מקום בחדר)
אז זה יגמר מהר
17/09/14 12:09
78צפיות
בנים בגיל ההתבגרות, ואפילו לפני כן, לא מוכנים לישון ביחד באותה מיטה.
האמיני לי, אני אמא לשלושה בנים שכולם עברו את גיל 10.

תודה על התגובות
17/09/14 13:23
54צפיות
הארתם את עיני!
אנחנו נרד מענין המיטת-ספה ואקנה לו חדר שלם עם מיטת ילדים רגילה (ויפה!!)
שאלה לגבי פינת אוכל במטבח...
16/09/14 10:57
140צפיות
יש לי מטבח קצת מלבני , אני רוצה לשים פינת אוכל צמודה לקיר שמול הארונות מטבח , בין הארונות לקיר יש 2.10 מטר אורכו של הקיר הוא 2.30 שצד אחד חופשי מבחינת כיסא , והצד השני צמוד למקרר וחייב להיות רווח קטן ,זו פינת אוכל משנית אבל שימושית לנו מאוד
האם אפשרי לשים פינה מרובעת  או כדאי מלבן , צריכה לפחות 5 כיסאות....
ולגבי הקיר גם בעייתי כי השולחן צמוד לקיר ותמיד מתלכלך מהאוכל וגם מהכיסאות והשולחן עושה סימנים והקיר מתקלף , יש המלצות לחיפוי או צבע ? ( אין שם ארונות מטבח )
אשמח לעזרה, ותודה מראש לעונים
מיקום פינת אוכל
16/09/14 13:40
53צפיות
אם את יכולה - תעלי תכנית או שרטוט פשוט. התיאור שלך קצת פתוח מדי לפרשנויות, בעיקר מיקום המקרר.

אנסה לעזור מאיך שאני מדמיינת את זה - את יכולה למקם פינת אוכל מרובעת של מטר על מטר, כדי שיישאר רווח 80-70 בין פינת האוכל למקרר + רווח מהצד השני לכסא.  אפשר גם מלבנית מטר על 1.50 למשל, כשהצד הארוך מול הארונות. אבל במקרה כזה הכסאות לא ימוקמו בצדדים הקצרים ופינת האוכל תהייה צמודה לסוף הקיר שאורכו 2.30 (מה יש בסופו? עוד קיר? פתח? צריך תכנית...)

לגבי חיפוי הקיר - תבדקי צבעים קלים לניקוי, דוגמת סופרקריל קלין של טמבור למשל.
אפשר ליישם על הקיר פלטה של עץ או חומר אחר בגובה גב הכסא (כמו שעושים במשרדים למשל...).
חיפוי קרמיקה ייסדר את הבעיה, השאלה אם יהיה יפה.

בהצלחה!

הצלחתי להעלות קובץ !
16/09/14 14:01
147צפיות
עברתי לכרום פשוט 
מצורף שרטוט של המטבח ,
חשבתי על פינת אוכל 1.20 על 1.40 כך הכיסאות שמול הקיר ייכנסו
16/09/14 14:05
46צפיות
השאלה האם זה אסתטי ולא ייראה כמו בלוק , גם חשוב שיהיו מספיק מקומות ...
תודה !
יופי:) עכשיו יותר ברור
הודעה זו מכילה תמונות
16/09/14 14:26
182צפיות
בעיני - פינת האוכל ליד פינת האוכל הראשית מיותרת לחלוטין ותעמיס לך על החלל. 
הייתי עושה דלפק מדליק צמוד לקיר - יכול להיות בגובה כסא אוכל רגיל או כסא בר. 
גם שימושי וגם מונע כפילו בין פינת האוכל הצמודה. 

מצרפת לך השראות. 
עזרה דחופה!!!
הודעה זו מכילה תמונות
16/09/14 10:24
361צפיות
שלום לכולם, צריכים להגיש שינויים לקבלן לדירת 4 חדרים שרכשנו... מצרפת סקיצה שקיבלנו מהקבלן (לא להתייחס למיקום של כל דבר) וסקיצה שאני עשיתי (פעם ראשונה שאני עושה דבר כזה, מקווה שזה מספיק מובן :)
אשמח לעזרה ב2 מקומות בעייתיים-
1. מקלחת הורים- שוקלים להרחיב את המקלחת עד לדלת הכניסה ובכך לאפשר כיור+ארון גדולים יותר במקלחת, קיר גדול יותר לתליית טלויזיה. 
2. מקלחת ילדים, שם זה ממש בעייתי כי המקום לארון וכיור הוא מאוד קטן (64 ס"מ). הרעיון הוא להזיז את הקיר של החדר כביסה, להניח מכונת כביסה ומייבש אחד על השני ובצד השני לשים ארון אחסון, המליצו לנו לא לעשות שם דלת אלא להשאיר מפתח של 70 ס"מ למעבר ובכך מתאפשר לנו לשים כיור+ ארון של מטר פלוס...
אני חוששת שהחדר כביסה יהיה צפוף מידי (גודל 70*190).

מצרפת סקיצות, אשמח לכל רעיון או עצה!
תודה רבה... :)
שימו לב שיש 2 קבצים-
16/09/14 10:30
84צפיות
קובץ שאני ערכתי מופיע כתמונה וקובץ תוכנית של הבית שקיבלנו מהקבלן מופיע כPDF
תודה!
הגדלת חדרי הרחצה
16/09/14 13:51
73צפיות
היי,

קודם כל הרעיון להגדיל את חדר הרחצה שלכם נראה לי בסדר גמור, ויחד איתו סיבוב המיטה ומיקום הארון בקיר הפנימי ייצרו חדר נעים ואפילו תזכו בארון ארוך יותר.

לגבי מקלחת הילדים וחדר הכביסה - הרעיון שלך בגדול בסדר, אבל יש מותיר שטח לא מנוצל בין האמבטיה לאסלה. אז אם הולכים על האופציה הזו, כדאי לתכנן שם ארון/נית לאחסון או משהו שימושי אחר.

השאלה שלי היא כזו: אם כבר מזיזים את הקיר המפריד בין האסלה למכונות - למה לא להזיז גם באותה מידה את האסלה שמאלה ביחד עם הקיר וכך להרוויח ארון כיור גדול יותר? בכמה הזזת בתכנית שלך?
אם במקרה כזה יוצא שמרוויחים כיור ברוחב סביר (80-100) אז הייתי מוותרת על הקירון שממול למכונות הכביסה ומתכננת ארון שירות ארוך ולא עמוק (אולי בעומק סטנדרטי אבל נמוך, בגובה החלון) לאורך הקיר של הדלת.
יכול לצאת יפה ופרקטי.

היי טניה
16/09/14 14:00
46צפיות
היי טניה, ראשית תודה על העזרה!
לא ניתן להזיז את השירותים כיוון שיש שם צינור אויר שנמצא 1.4 מטר מהחלון (על הקיר של האסלה).
התכנון הוא להזיז את הקיר, להזיז כמה שניתן את האסלה, במרווח בין האמבטיה אסלה לשים משהו נחמד למגבות וממול האסלה למקם את הארון+כיור...
אני פשוט פוחדת שהחדר אמבטיה+ חדר הכביסה ירגישו חנוקים בין קירות ועמוסים...
הבנתי. אם זה המצב -
16/09/14 14:19
42צפיות
לא הייתי מזיזה בכלל את האסלה, הקיר ולא נוגעת במכונות. כמובן, בלי להוסיף את הקירון ממול.

ההזזה היחידה שבה הייתי מסתפקת היא של הכיור אל הקיר ממול - הייתי מתכננת ארון ארוך (200 ס"מ פלוס מינוס) לכיור או שניים מרשימים והמון אחסון. מראה ענקית מעל, אולי שתיים מיוחדות וזהו!

יכול לצאת מהמם ומרווח - ובעלות מינימלית לעומת כל ההזזות והבניות שאת מציעה. הייתי משקיעה את הכסף בנגרות מותאמת שממש לא תחנוק את החדר - להפך, תעשה אותו יפה ושימושי.

וכמובן... להקדיש מחשבה למרווח בין האסלה לאמבטיה.  

בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום