לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום עיצוב פנים
בהנהלת מעצבת הפנים תמי אקהאוס (מרי פופ).

עיצוב פנים עוטף את עולמנו, לא תמיד אנו חשים בו , אך תמיד הוא עימנו לכל מקום אשר נלך הוא מבשל איתנו במטבח, שוטף פנינו בזרם מפל, עוטף אותנו ברכות השמיכה, מאיר לנו פנים באורותיו, מתהלך עימנו על המרצפות או משטח הדק לא תמיד אנו מודעים אליו , לא תמיד אנו מתייחסים אליו....
 הפורום הזה , הוא המקום הנכון לתת לעיצוב את הכבוד, להתייחס אליו במלוא תשומת הלב, לבחור, להרהר , להתייעץ , לייעץ , הפורום הזה, הוא המקום ללמוד, לעזור ולהיפגש.  הפורום הזה מיועד לכל מי שאוהב ונושם עיצוב, ולכל מי שנמצא בתהליך של בניה, שיפוץ ועיצוב ביתו .

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עיצוב פנים

בהנהלת מעצבת הפנים תמי אקהאוס (מרי פופ).

עיצוב פנים עוטף את עולמנו, לא תמיד אנו חשים בו , אך תמיד הוא עימנו לכל מקום אשר נלך הוא מבשל איתנו במטבח, שוטף פנינו בזרם מפל, עוטף אותנו ברכות השמיכה, מאיר לנו פנים באורותיו, מתהלך עימנו על המרצפות או משטח הדק לא תמיד אנו מודעים אליו , לא תמיד אנו מתייחסים אליו....
 הפורום הזה , הוא המקום הנכון לתת לעיצוב את הכבוד, להתייחס אליו במלוא תשומת הלב, לבחור, להרהר , להתייעץ , לייעץ , הפורום הזה, הוא המקום ללמוד, לעזור ולהיפגש.  הפורום הזה מיועד לכל מי שאוהב ונושם עיצוב, ולכל מי שנמצא בתהליך של בניה, שיפוץ ועיצוב ביתו .

אשמח לעזרתכם בהבנת גודל החלל בתמונה המצורפת
27/05/2015 | 15:25
2
242
היי, מצ"ב תמונה מתוך אתר בניין ודיור. מכיוון שכתוב שקנה המידה הוא 1:50, האם ניתן להבין מה גודל החלל הציבורי או רק את היחס בין האורך לרוחב?

תודה רבה :)
אם התכנית מודפסת בקנה מידה
27/05/2015 | 15:43
1
104
אפשר למדוד עם סרגל מידה ולדעת על כל המרחקים. אבל כאן מדובר בתמונה והיא לא בקנה מידה.
את יכולה להעריך על פי העין סדר גודל, אם תקחי למשל את עומק ארונות המטבח שהם בסטנדרט כ60 ס"מ
זה יעזור להבין פרופורציות.

הצלחתי, תודה סורנה.
27/05/2015 | 16:04
23
בחירה בין 3 אופציות לסידור מטבח
27/05/2015 | 14:34
14
452
שלום,
הפורום הזה מאוד עוזר לי, תודה רבה!
רציתי להתיעץ לגבי סידור מטבח.

רקע:
מדובר בדירת קבלן 4 חדרים, (מצרפת את התוכנית של הדירה).
קיבלנו מרפסת נוספת מאוד גדולה כי ביטלנו לידנו דירה צמודה, אבל היציאה למרפסת מהמטבח מקטינה מאוד את המטבח. 

אני עושה כל מיני ניסויים בתוכנת סקצ'אפ, צירפתי שלוש אופציות שעלו אצלי לגמר.
לכל אופציה יש יתרונות וחסרונות. אני כותבת מה שאני חושבת, אבל אני לא מקצועית אז אשמח לשמוע את דעת אנשי הפורום.
לאופציה 1 - נחש, יש מחסור במקומות אכסון, ואני פחות אוהבת את היחידת בילד אין הענקית ליד המקרר, אבל פרקטית היא מאוד נוחה. (מאוד נפוץ הבילד אין ליד המקרר..)
אופציה 2 - אי,  היא האופציה הכי יפה בעיני, אבל יש בעיה עם האי, הוא מאוד מאוד קרוב לפינת אוכל, ויכול ליצור מכשול בכניסה לבית בדרך לסלון.
ובאופציה 3 - ח', אני לא שלמה עם המיקומים של הכיריים והגז, אבל אני לא רואה הרבה אופציות נוספות.

אני מאוד אעריך את חוות דעתכם בנושא.
קשה לראות מידות בשרטוט. על פניו האופציה של האי היא הפרקטית
27/05/2015 | 15:21
13
106
ביותר.
למרות זאת, אם ניתן הייתי מוסיפה קיר גבס בעובי 5 ס"מ לצד הדלת יציאה למרפסת ואז לאחריו המקרר ואחריו הבילד אין.
זה ישאיר צלע ארוכה לנמוכים ויאפשר קלפה מימין לחלון.

מיקום 2 יחידות גבוהות (מקרר ובילד אין) ב2 קצוות המטבח חונק אותו ומקטין.

לחילופין- אם נוח לכם, ניתן לוותר על בילד אין גבוה ולמקם תנור תחת השיש. כך ישאר מטבח מאוורר יותר.
לא מעצבת אבל-הארונות הגבוהים משני צדי המטבח יוצר הרגשת עומס
27/05/2015 | 15:28
84
אמנם זו האופציה שנראית הכי מבטיחה אבל לדעתי כדאי לשפר אותה ולאחד את הארונות הגבוהים לאותו מקום.
בחירה בין שתי האופציות שנותרו
27/05/2015 | 20:45
11
301
אני כנראה ארד מהאופציה של האי בגלל שהוא מפריע לתנועה בבית. 
פחות רואים את זה בתמונות ששמתי קודם.
אני מצרפת שתי תמונות של מבט על של אופצית האי ואופצית הח' כדי להראות את כוונתי.
(וגם תמונה נוספת של התוכנית, מקווה שהמידות יהיו ברורות יותר).

מה היית מעדיפה מבין אופצית ה"נחש" עם הבילד אין ליד המקרר או המטבח ח'?

תודה!
הח' טוב יותר מבחינת התנהלות בבית וכניסה לסלון אבל
28/05/2015 | 08:37
10
71
נשאר לך מרווח מאוד קטן בין כיור לכיריים וזה ממש לא נוח. הייתי שוקלת העברת אחת מהפונקציות לדלפק ואולי אפילו להרים קיר מפריד בין הדלפק הזה לסלון בגובה של כ- 1.3-1.5 מ' כדי להצניע בלאגן והתזות.
במקום לענות על השאלה ספציפית שלך , אני חושבת שכדאי לך מאד
28/05/2015 | 09:35
9
144
לעצור רגע, ולחשוב בגדול יותר. יש לכם מרפסת ענקית שתהיה חסרת תועלת ונוכחות בבית. היציאה אליה אגבית והיא תשמש במקסימום מרפסת שירות נדיבה.
לעומת זאת יש לכם מטבח ללא אור ואוורור ישיר! אלא רק דרך מרפסת שרות ארוכה מאד.
אני במקומך הייתי ממהרת לשכור מעצבת/אדריכלית שיעשו תכנון מחדש מעמיק וטוב בהרבה של כל המרחב. תכנון שכולל את חדר הרחצה, מרפסת השרות, והמטבח - שיאפשר הרבה יותר אור ונוף למטבח ואולי יציאה ישירה למרפסת, ינצל טוב יותר את חלל מרפסת השרות הגדול ואולי יאפשר גם יציאה מחדר שרות ישירות אל המרפסת הפתוחה.
אם כל השינויים הללו לא אפשריים עכשיו (לפני מסירה מהקבלן) אז לא הייתי משקיעה בשום שידרוג עכשיו! אלא מחכה למסירה ואז עושה את זה נכון וטוב, במקום להצטער אחר כך על הפזיזות.
מסכימה לגמרי!
28/05/2015 | 09:47
104
אתמול ניסיתי לנסח תשובה ומה שעלה לי זה להפוך את הדלת מרפסת לחלון ולותר על היציאה, כי אין לה שום משמעות בצורה שהדירה בנויה כרגע.
את לגמרי צודקת!
28/05/2015 | 09:48
5
108
אנחנו מאוד רוצים לפתוח מתי שהוא את הקיר הזה בין המטבח למרפסת. זה היה יכול להיות מושלם.
לצערי, חלק גדול מהקיר יהיה בטון יצוק (זה הדבר הראשון שבדקתי). יש חלק מאוד קטן שיהיה ניתן לפתוח בו פתח (ליד החלון הקיים). 
אני חושבת (לא בטוחה) ששינוי כזה יחשב שינוי בקירות חיצוניים של הביניין (כיוון שיש שם פרגולת בטון), ולא יתנו לנו אישור לשינוי כזה מהעיריה. הלוואי ואני טועה.
האופציה של הנחש היא האופציה של הסטנדרט של הקבלן. אני בדיוק בדילמה אם להשאר איתו, או לשדרג לח' (עלות של כ 25-30 אלף ש"ח), לעשות את כל התכנונים וההכנות במשך כ 10 שנים, ואז להחליף ולפתוח. הדירה תהיה כנראה מושכרת.

אם הדירה מושכרת עכשיו, אז אולי לא כדאי להשקיע כרגע
28/05/2015 | 09:55
4
93
או לחילופין לעשות עכשיו את כל התכנון והשינויים האפשריים כדי לשדרג את הדירה פי כמה.
זה חד משמעי - מרפסת ענקית כזאת זה דבר יקר המציאות בבנין. חיבור המרחב החיצוני הזה אל הדירה באופן מוצלח (לא ככה עם דלת קטנה אחורית) יכול להפוך אותה מסתם עוד דירה בבנין, לדירת יוקרה/סוג של פנטהאוס. (מה שזה לא אומר). מטבח מלא אור עם חלון גדול לגינה ירוקה ופורחת (במרפסת הענקית) יכול לתת תחושה של מגורים בבית קרקע, במקום דירה בבנין. לא רק שהייתי משקיעה בתכנון נכון של הבית, אלא שהייתי משקיעה בתכנון טוב של גינת גג (יש חברות שמתמחות) כולל  ניקוזים, גינון, פינות ישיבה וכו. כדי למקסם את המרחב החיצוני שקיבלתם.
זכיתם בג'ק פוט - ואתם פשוט מתעלמים מזה ?
להשקיע עכשיו בשינויים שאינם משנים את המצב הבסיסי הזה - זו איוולת.
לדעתי.
זה בדיוק מה שרציתי לשאול בעצם, וכנראה שלא הבנתי איך לשאול
28/05/2015 | 10:06
3
79
את השאלה שענית לי עליה.
אז תודה רבה.
וזה נכון, באמת זכינו. הדירה לידנו בוטלה ממש כמה ימים לפני שחתמנו על החוזה, ולא עידכנו לנו את המחיר אלא פשוט קיבלנו את המרפסת. ממש מזל משמיים.
גם נפגשנו עם מעצבת פנים, שבאמת הציעה לנו לפתוח כמה שניתן. מן הסתם, כל המטבח ישתנה אם נפתח פתח בקיר הזה. אני בכל זאת חוששת שלא יאשרו לנו לפתוח קירות "חיצוניים" כי ברגע שהדירה לידנו בוטלה זה הרי קיר חיצוני. המרפסת היא עם פרגולת בטון.
סתם מספרת גם, שחברים שלנו קנו את הדירה ממול ואנחנו באותה הדילמה.
אצלהם יש יותר אופציות לפתוח (כי יש פחות בטון בקיר שלהם ויותר בלוקים). 
הם חושבים ללכת להתיעץ עם מהנדס העיר כדי לנסות ולהבין ממנו אם פתיחה כזו של הקיר תהיה אפשרית, כמובן אחרי קבלת מפתח. 
אצלנו, בגלל נסיבות אחרות, כנראה שנפתח את הקיר רק בעוד 10 שנים. אם יאשרו לנו. יכול להיות שפשוט לא נהיה בארץ כדי לטפל בעיניין הזה.
המחשבה שלי היתה לעשות מטבח ל10 שנים ובכך להעלות את ערך הדירה להשכרה.

יש איזו אי הבנה בענין קירות בטון.
28/05/2015 | 10:32
2
100
א. היום לא בונים (אלא אם זה סוג של בניה טרומית) קירות בטון. הבניה היא בשלד בטון עם מילוי בלוקים. לכן לא סביר שהקיר ברובו הוא בטון. כן סביר שיש בו עמוד בטון, אולי שניים, ואולי חגורת בטון מעל הפתחים.
ב. עמוד/חגורת/קורת בטון הם רק לטובת פתיחה של פתחים בקיר שכן הם מאפשרים פתח מתחת לקורה ככה שהבלוקים מעל ישארו נתמכים קונסטרוקטיבית.
ג. גם בקיר שכולו בטון ניתן לפתוח פתחים! זה רק דורש ייעוץ של מהנדס, ולפעמים תמיכות חלופיות. 
ד. לגבי רישוי - נכון ששינוי בקיר חיצוני דורש היתר , ואולם כאן לכאורה מדובר בקיר שפונה לדירה שכנה - אף כי היא לא קיימת. בד"כ אני מאד בעד הקפדה על רישוי, אבל המקרה הזה נראה לי כל כך אפור - שיש מצב שבירור בעיריה רק ייצור אפקט קיטבג.
מאחר ו (למיטב הבנתי) איש לא צופה לתוך המרפסת, היא לא ניראית מהחזית, בטח לא הקירות הצידיים שלה, אלא רק פונה לתוך עצמה - לא בטוחה שהייתי רצה לעיריה. בפרט אם השכנים ממול הם חבריכם שגם רוצים לפתוח חלון/דלת. אפשר לעשות דברים בהסכמה הדדית. 
ה. אם אתם לא הולכים לגור שם ולא בוער כלום עכשיו - אני לא הייתי משקיעה בכלום! בטח לא במטבח חדש שעלותו גבוהה מאד. לא בטוחה שזה יחזיר את ההשקעה בכמה שנים. וכשתחזרו ארצה ותרצו לגור/למכור את הדירה - ממילא השינויים הנחוצים כדי לשדרג אותה יצריכו שינוי מבני של המטבח ולכן החלפתו.

ו. המסקנה שלי -
או עכשיו! לתכנן כמו שצריך ולשדרג את הדירה יחד עם מרחבי החוץ שלה - וזה בהחלט יכול להגדיל מאד את ההכנסה מהשכרה.
או להשאיר כמו שמקבלים מהקבלן (לפחות באיזור הזה של מטבח/שרות/רחצה) ולחסוך לטובת שידרוג משובח עתידי.
כל מילה שלך, זהב!
28/05/2015 | 11:41
1
96
המון תודה! אני באמת מעריכה את הזמן שאת כותבת ומייעצת מנסיונך ומהידע שלך.
המרפסת תפנה לביניין שכן קרוב. המרחק בין הבניינים יהיה 20 מטר. הם ישקיפו לנו לתוך המרפסת. 
אני מקבלת את מה שאת אומרת ושוב תודה.
20 מטר זה הרבה. לא מרחק שרלוונטי מבחינתם לפתחים אצלכם.
28/05/2015 | 12:07
68
שנית - אנחנו מדברים על פתחים בקירות צדדים - לא בחזית המרפסת, ככה שאלו פתחים שבכלל לא צופים אל החוץ והשכנים בכלל לא יראו אותם.
מבחינת שימוש במרפסת ויציאה אליה - זה המצב החוקי שקיים לכם כבר עכשיו - על זה אף אחד לא יכול להתנגד.
לכל זה הץתכוונתי כשאמרתי שהמצב פה בכל החזיתות לטובתכם.
החלון שתפתחו לא נצפה משום מקום, אף אחד לא ידע שהרחבתם דלת או פתחתם חלון, ולאף אחד זה לא יזיז.  

בהצלחה.
חדשות טובות!!!
02/07/2015 | 19:10
1
14
אחרי שביקשנו מאוד יפה ממהנדס הפרוייקט, הוא הפנה את השאלה למהנדס קונסטרוקציה וזה אישר עקרונית לפתוח ויטרינה בין המטבח למרפסת. וכל זה עוד לפני הטופס 4, כלומר נוכל להכנס לבית כשהקיר כבר פתוח!

עכשיו למחיר;
אני מעתיקה את המייל מהמהנדס פרוייקט:
"לאחר בדיקה של קונסטרוקטור (עיון בלבד) הדבר נראה לו אפשרי אך יש צורך בשינוי תכניות גם של הקומה שלכם וגם קומה מעל. שכר טרחה שהוא דורש זה 12000 ₪ + מע"מ
וזה עדיין לא כולל את התשלום לקבלן השלד בגין ביצוע השינוי ולא עלות של תוספת הברזל (בעקבות השינוי השתנה קוטר וכמות הברזל) ולא כולל עלות הוויטרינה.
כמו כן, לא תהייה אפשרות לעשות תריס גלילה. הפתח נמוך מידי, בגובה 2 מטר בלבד. 
הערכה שלי גסה, עלות כול השינויים יכול להגיע ל25-30 אלף ₪ לפחות בתוספת מע"מ...לא יודע אם כדאי לכם...
החלטה היא שלכם..."

אני מאמינה שעם המטבח החדש שנעשה (כי אי אפשר פה סטנדרט קבלן) ועם השינויים במיקום של התשתיות ועם בלתמ"ים, והכל נהיה סביב 60- 70 אלף ש"ח.

עכשיו השאלה היא, האם זה שווה את זה?
(בהנחה שאנחנו הולכים למכור את הדירה).
תודה! 

משום מה ההודעה לא קפצה...
02/07/2015 | 22:02
3
שולחנות מנהלים - באמצא חיפוש
27/05/2015 | 13:42
2
66
היי לכולם :)
אני בחיפוש שולחן כתיבה, כבר  בדקתי ב-ikea אבל עדיין בספק. יש למישהו רעיון איפוא קונים שולחנות מנהלים ברמה טובה ומחיר סביר?
תודה רבה!
רהיטי ברוני ברשפון או נתניה
27/05/2015 | 20:12
1
26
תכניסי לגוגל - שולחן מנהלים, או ריהוט משרדי ותמצאי ימבה...
28/05/2015 | 10:16
9
האם ניתן למקם מדיח מתחת לכיריים?
27/05/2015 | 11:41
1
62
האם זה אפשרי?
(ולשים את התנור בילד אין במקום אחר)
תודה
נראה קצת בעייתי אבל תלוי במידות המוצרים.
27/05/2015 | 12:02
61
קחו בחשבון שבין מדיח לשיש נשאר בד"כ מרווחון  קטנטן (אם זה מדיח רגיל או חצי אינטגרלי ולא אינטגרלי מלא).
כיריים "נכנסות" לתוך השיש כ- 4-6 ס"מ תלוי בדגם.
מכאן שתלוי מה גובה השיש.
אם השיש והכיריים באותו גובה, לא רואה בעיה כי הכיריים לא יורדות מעבר לשיש.
אם יש הפרש גבהים צריך לבדוק לפי מידות
חצי / אי במטבח- זקוקה לעצתך תודה מראש!!
27/05/2015 | 11:10
10
355
התלבטות קשה האם להוסיף חצי אי / אי לאורך/ לוותר על אי- אשמח לדעתכם, אני בהתלבטות קשה....
צרפתי תכנית דירה, הייתי האי לצרכי אחסון+ משטח עבודה נוסף+ישיבה בשוטף,
אנו משפחה בת 6 נפשות ועלה חשש שהאי יסתום את כל המטבח (בחברת מטבחים הציעה אי בגודל 2 מ' על 90 ס"מ)
מהו הניצול המיטבי של השטח? בהנחה שצריך למקם גם פינת אוכל? או אולי היית ממליצה למקם את האי לאורך??
אשמח להערות והארות,
תודה למרי ולפורום הנפלא אני מקבלת המון השראה....

עניין של צרכים
27/05/2015 | 11:34
5
92
אם מארחים הרבה צריך שולחן פ. אוכל טוב ולזה יש מקום רק בהמשך למטבח...
לכן לא הייתי עושה דלפק/אי לישיבה ממש, אלא רק לטובת אחסון נוסף ומשטח עבודה נוסף.
דלפק קטן יחסית שצמוד לקיר בצידו האחד.

אם אין צורך בשולחן פ. אוכל- בהחלט אפשר לחשוב על אי יפה שישלב אחסון וישיבה ויגלוש למיקום פ. האוכל המקורית
תודה על תשובתך ומה לדעתך גודל מתאים למשטח עבודה בהתחשב בחלל?
27/05/2015 | 11:41
4
59
1.20?
1.50?
אחר?

תודה רבה
סה"כ יש 4 מ'. מתוכם יש להוריד עומק מקרר, אני לוקחת 80 ס"מ.
27/05/2015 | 11:59
3
91
בנוסף משאירה מרווח מינימום למעבר 1.2 מ' (קחי בחשבון גודל דלת מקרר פתוחה ועוד מעבר לזה).
זה משאיר 2 מ' לטובת דלפק שזה המון.
כמה מתוך זה לנצל זו כבר החלטה שלכם בהתאם לכמות אחסון נוסף שתרצו ובהתאם לאורך משטח שתרצו.
כמה שהדלפק יהיה קטן יותר, יישאר יותר מרווח כניסה למטבח.
בהתחשב שזו הכניסה היחידה למטבח- חשוב שיישאר מרווח נוח.
לטעמי אפשר מגירות רחבות 90 ס"מ לטובת צלחות, כוסות, סכו"ם וכלי הגשה ובנוסף עוד סט של 40-50 ס"מ לטובת מגבות מטבח/ ניילון נצמד/ שקיות אוכל וכיוצ"ב.
בעקרון לטעמי כל הדברים שבשימוש כל בני הבית (ולא רק המבשלים) ונדרשים לשימוש ע"י אחרים בזמן שאת מבשלת, מקומם באיזור שונה ואחר מאיזור הבישול עצמו.  כך מי שירצה מזלג/כוס/שקית לא יצטרך להפריע לך באמצע הבישול.

בהצלחה
היית ממליצה אי 2 מ' לאורך במקום לרוחב- ללא פינת אוכל
27/05/2015 | 14:22
2
46
או לחלופין אי קטן ממורכז לאחסון ועבודה ובהמשך צמוד אליו או כחלק ממנו שולחן אוכל?
אשמח לרעיונות/ נקודות למחשבה,

תודה על הפידבקים, זה מאוד עוזר!!
אפשרי אי לאורך עם שולחן בהמשכו.
27/05/2015 | 15:15
1
293
אפשר גם שולחן נשלף כמו בתמונה המצורפת (זו הדמייה מהאתר של אביבי) ואז יישאר מרווח נוח להתנהלות בבית ופותחים שולחן רק מתי שרוצים.

רעיון מעניין, תודה רבה
28/05/2015 | 07:12
28
מה המידות שיתאימו ל-6 איש לדעתך?
המון תודה
חצי אי נשמע מצוין ואין בעיית מקום
27/05/2015 | 15:58
3
123
לטעמי זה ממש מתבקש, אי ברוחב של 180 מספיק וישאיר מעבר של 140 שנחוץ שם.
וגם לפינת האוכל יש מספיק מקום.
תודה על המענה שאלה נוספת
27/05/2015 | 17:40
1
52
חצי אי של 180 - כמה אנשים יוכלו לשבת מסביב (אנחנו 6)
איפה למקם את האי (אשמח למיקום מדויק) כך יהיה נוח ואפשרות גם להוסיף פינת אוכל?
אפרופו זרימה ומעברים- זה יראה בסדר? לא צפוף
תודה על התיחסותך

לפינת האוכל צריך להשאר מרחב של 260
28/05/2015 | 07:54
66
לא יכולה להגיד לך מיקום מדויק כי לא שרטטתי, לכן ציינתי את המידה של ה 260 מקיר המסדרון, אפשר גם קצת פחות כי יש את מרחב המעבר של המסדרון, מאחורי פינת האוכל.
בצלע של 180 יושבים 3 אנשים, אם יהיה 200 כבר אפשר יהיה להכניס 4, בצפיפות מה, אבל ניתן.
אני לא הייתי הולכת על ישיבה של 6 באי אצלכם, כי יש פינת אוכל ממש ליד.
האי צריך לטעמי להיות עם אחסון לכיוון המטבח (מגירות) ולשימוש ארוחות יומיום מצומצמות, עד 4 אנשים באי ולא יותר. בארוחות משפחתיות של ממש משתמשים בפינת האוכל.
לסיכום: בעיקרון יש את המקום לאי של 6 אבל זה יעמיס לטעמי של המראה בצורה ניכרת. 12 כיסאות (6 אי ו6 פינת אוכל) על קיר של 4 מטרים זה הרבה יותר מידי.
מרי פופ חצי אי 180יתאים ל-6 אנשים? חשוב לי לוודא זאת
27/05/2015 | 19:38
36
סין...
27/05/2015 | 09:04
11
419
היי,
אנחנו חושבים על נסיעה לסין לקניית התכולה של הבית, כולל מטבח,, ריצוף, כלים סניטריים ואפילו אלומיניום.
יש פה מישהו שעשה את זה? 

תודה!!
אני עושה את זה
27/05/2015 | 09:53
8
339
מלווה לקוחות לסין לא מעט. יש מספר חברות שאני עובדת איתן.
יש לזה יתרונות רבים, זה לא מתאים לכל בית ולא לכל אחד. צריך לעשות שכלול גם של הכסף וגם של האפשרויות.

אני אשמח לפרט לך יותר, זה כבר מעבר לפורום.
תודה.
27/05/2015 | 10:58
7
229
מעניין אותי למה זה לא מתאים לכל בית. בהנחה שאני קונה את כל תכולת הדירה שלי שם (כלומר, גם את הדברים הכבדים כלכלית- מטבח, דלתות וכו') , בכל מקרה יהיה חיסכון כספי, לא?
ישנם דברים שלא מתאימים ליבוא אישי מסין
27/05/2015 | 11:21
278
וישנם אנשים שלא בנויים לכך.

וכפי שכתבתי לך, מעבר לזה זה כבר ארוך מידי לפורום.
עשי חיפוש בפורום השכן "בונים בית" ותמצאי שרשור ארוך בענין
27/05/2015 | 15:08
2
188
בין היתר של נפגעי הנסיעות הללו.
גלמיש לא מצאתי את השרשור המדובר....
28/05/2015 | 08:11
83
יש מצב לקישור? 
הנה קישור לשרשור שבו דעות לכאן ולכאן
28/05/2015 | 09:19
122

והנה מה שכתב שם בינא מנסיונו:
•בימים אלו אני מלווה בניה של בונים שרכשו כל מה שניתן בסיןבינא08/05/15 19:30187צפיות
חוץ מרצפת היסוד והממ"ד...
על העובדה שהכל שם זול יותר...אין מה לדבר...
על העובדה שהם כל-כך נהנו (כי היא מעצבת פנים והוא חובב טיולים אקזוטיים)...גם אין מה לדבר.
אבל יש כמה אבלים גדולים:
1) במשך שנה+ המעצבת תכננה את כל הפרטים לפרטי פרטים וכאשר הגיעו לסין...כל הפרטים השתנו...
2) במהלך התכנון המעצבת קיבלה תמיכה טכנית מקצועית ולאורך כל ימי הנסיעה הייתה בקשר עם התמיכה בכל אמצעי התקשורת הידועים...בימים ובלילות...ללא שום הבנה שנדרש לשלם על שירות מסוג זה תוספות תשלום...שכמובן לא עלה על דעתם לשלם...
3) הקונטיינר מולא גם ברכישות שלא לבית...כי היה בו מקום וכי זה היה "זול בהרבה מלקנות באירופה אפילו"...הכל על-חשבון תקציב הבניה הבסיסי ויצא שהוציאו שם בערך פי 2 ממה שתכננו...*
*למה הדבר דומה? לאלו שרוכשים את המטבח לפהי שבכלל מתחילים לבנות את השלד ונתקעים עם גג זול כי אין תקציב...
4) למרות לוח זמנים מדוייק, של תחילת בניה, גמר שלד, רכישת חומרים בארץ, סגירה עם קבלנים ועבודות קבלנים...כשהגיעו חזרה הסתבר שנדרש היה לשנות ולהתאים את כל פרטי התוכניות...
5) התוצאה של סעיף 4 הייתה שכל הצעות המחיר של הקבלנים נזרקו לפח, הקבלנים שהציעו הצעה ונבחרו ולא יכלו להתחיל, מצאו עבודות אחרות ובניית השלד החלה רק 6 שבועות לאחר שהקונטיינר עם כל חומרי הגמר והאלומיניום כבר נחת בארץ וכמובן משלמים אחסנה כי אין לאן להוביל אותו...
6) מחוסר תקציבי החלו לחפש קבלנים זולים ואף מצאו כאלה...
7) המציאה בסעיף הקודם עלתה להם הרבה כסף והרבה זמן מבוזבז, היות ובמקום לסיים את בצוע רצפתהיסוד בינואר, סיימו אותה רק אתמול והיא נראית בדיוק כמו הקבלן הזול (שהתיקר תוך כדי עבודה) והעובדים שלו...
8) הבעיה הגדולה ביותר עם כל מה שמובא מסין מעבר להתאמות במידות, היא מציאת בעלי מקצוע שיסכימו לבצע הרכבה שלהם.
אף אד לא מוכן לקחת אחריות על אביזרים שאינו מכיר והצעות המחיר להרכבה מעלות את המחיר למצב שהיה עדיף כבר לרכוש הכל בארץ...חוץ מהמנורות הסיניות לחצר...
צרה נוספת היא אורך החיים של המוצרים הסיניים שנרכשים "בזול" ע"י הישראלים...שלא מביים כלום בחוזק חומרים, טיב ציפוי וכיו"ב ואילו הסינים שמיצרים עבור כל העולם ברמות שונות של תקנים, מוכרים לישראלים את החיכויים שלא ניתן לראותם ככאלה רק מבדיקה בעת הרכישה ומפח הנפש על כל מיני חלקים שנשברים בהתקנה באין מחליף או מתכלים לאחר שנה ופחות ללא חלקי חילוף...רק יוצרת תסכול יותר גדול**
**פרט לאלו שבונים על זה שתהיה להם סיבה טובה לנסוע לסין שוב כדי לרכוש שם את החלפים...
המלצה חמה: תסעו לסין לביקור. אפילו תביאו משם כל מה שניתן מבמבוק כולל פרגולות ...
אבל עשו לעצמכם טובה...לא אביזרים, לא ברזים, לא אלומיניום למרות שברבע מחיר וכו'..
למה? כי אלומיניום קונים ל-50 שנה לפחות ולא יהיה לכם תקציב להחליף אותו כל 5 שנים...
כנ"ל אביזרי החשמל והאינסטלציה ועוד.
הקרמיקה הסינית זולה גם בארץ ומשקלה גבוה ואתם רוצים עם הובלה ואחריות ואת זה ניתן לקבל רק בארץ (הובלה ואחריות בתוך המחיר).
בקיצור...תבקרו בסין אבל תבנו בארץ ורצוי עם תוצרת הארץ  כי היא פשוט טובה
תראי את הכתבה הזו של המעצבת נורית גפן
27/05/2015 | 15:49
2
260
בקיצור רב, מוצרים איכותיים בטוב טעם, ובתקן אירופאי עולים בערך כמו בארץ...
הנגרות מחייבת התאמות רציניות ביותר בארץ ע"י בעלי מקצוע, בשלב השלד המידות הן בדגר המלצה בלבד ובפועל יהיה פער עצום בין התכנון לבניה.

מוצרים איכותיים לא עולים כמו בארץ
27/05/2015 | 16:12
206
וגם נגרות אפשר להתאים ולהוריד לייצור כמו בארץ, הכתבה קצת מטעה.

אבל בהחלט ישם דברים שלא משתלים להביא מסין, וצריך לבדוק כל מקרה לגופו.
הכתבה משנת 2012 - הרבה השתנה מאז
07/06/2015 | 21:51
45
והיום זה מאד התפתח לטובת הנוסעים לסין
אנשים כבר יודעים מה טוב ומה פחות
יודעים לבדוק טוב יותר עם איזה חברות לנסוע
תודה רבה לכולן!
28/05/2015 | 07:37
41
נסיעה לסין
28/05/2015 | 09:08
144
אני נסעתי לסין לפני כחודשיים .קצת ארוך לכתוב .אם תרצי פרטים מוזמנת ליצור קשר .אנחנו נסענו עם אדריכל שלנו ועם ליווי של חברה . חשבנו לחסוך אבל בתכלס השתדרגנו , קנינו דברים שבארץ לא הייתי קונה .מטבח מזכוכית , סנטריה מקוריאן , אלומיניום לכל הבית . זה כאב ראש אחד גדול !! עדיין לא קיבלנו את הקונטיינר . קנינו דברים מאד איכותיים אבל צריך לקבל החלטות מהר וצריך שיהיה לך בארץ איש מקצוע לכל דבר שתצטרכי להתקין .כדאי לחשוב פעמיים !!
האם יש הבדל בין קריסטדור לסיליגרניט? מה עדיף?
27/05/2015 | 06:58
2
85
האם יש הבדל מבחינת עמידות לשריטות, קלות ניקיון ועוד בין קריסטדור לסיליגרניט?
איזה חומר עדיף או שזה בכלל לא משנה?
באחת החנויות אמרו לי להתרחק מהקריסטדור...
שניהם סיליגרניט... בשמות שונים של חברות שונות
27/05/2015 | 07:54
84
יש הבדל במרקם/מגע.
יתכן שהקריסטדור (אקווטופ) נשרט יותר מהפיורדור (בלנקו).

שניהם פחות או יותר אותו חומר. זה עניין שיווקי בלבד.
27/05/2015 | 09:56
23
מחפשת רעיון לארון או כוורת למשחקים
26/05/2015 | 21:32
4
97
נכנסנו לדירה ואני מחפשת ארון או כוורת לאיחסון משחקים. 
יש לי המון, גם משחקי קופסא
גם הרכבות
גם כמויות של פליימוביל ולגו
והמון ספרי ילדים
אני רוצה משהו שיהיה נגיש לילדים מצד אחד ולא חונק במראה או מייצר בלאגן מצד שני. 
התקציב לא גדול כי אנחנו ממש על הקשקש....
ומצד שני למעלה מעשרים ארגזים שטרם פרקתי תקועים לי מול העיניים....
הקיר הוא באורך של 3 מטרים

תודה מראש
כהרגלי ממלימה מאוד על kallax של איקאה
26/05/2015 | 22:20
3
135
במגוון גדלים.
אפשר לתלות, להעמיד, להשכיב, להרכיב גלגלים, צמוד לקיר או כמחיצה.
מגיע בצבעים שונים.
שפע אביזרים מתאימים - סלסלות, ארגזים, מגירות, דלתות...
עמידה מאוד, שימושית מאוד, לטעמי גם יפה. אחד הרהיטים היותר מוצלחים שלהם

סליחה על הבורות
27/05/2015 | 09:47
2
96
איך אני יודעת לבחור דלתות וסלסלאות? יש שם במקום ואני רק צריכה לקחת או שזה תוספות שקונים בחנויות אחרות?

אני ממש לא מבינה באיקאה...
יש לאיקאה סלסלות וקופסאות המתאימות לגודל המדף
27/05/2015 | 09:55
78
זה מופיע בתצוגות בחנות וגם באיזור הקופסאות אפשר לשאול או לחשב מידות
הכל שם. יש כמובן גם מחברות אחרות אם את מעדיפה
27/05/2015 | 14:09
55
למשל אצלי באחת היחידות יש סלסלאות "רטאן" שנקנו בכלל בכתר.
אבל באיקאה יש מבחר לא רע בכלל. ויש שם גם יעוץ של הצוות שיכול לעזור.
את יכולה כבר באתר שלהם לראות - בספריות/אחסון יש מגוון מרשים.
מה שיפה באיקאה - זה שממש לא צריך להבין... מאוד ידידותי.
מה עדיף כיור או כיריים באי?
26/05/2015 | 17:29
11
147
היי, מכיוון שהאי משקיף על כל החלל הציבורי, נראה לי שיהיה נחמד לשלב כיור או תנור על האי (אין מספיק מקום לשניהם). 
מכיוון שבאי יש מקומות ישיבה נשמע לי שיותר בטיחותי לשלב כיור באי, אך שלשלב נקודת מים באי עלולה להיות בעייתית. אשמח להמלצותיכם. תודה רבה!
לדעתי לא זה ולא זה...
26/05/2015 | 17:52
3
171
ברגע שמפצלים את הרצף כיור - כיריים לשני משטחים שונים, מה שקורה זה שכל הזמן מעבירים דברים מצד לצד (ירקות שטופים לבישול, סיר פסטה עם מים רותחים, כלים וצרכי בישול שונים) ובדרך דברים נופלים ונשפכים והרצפה שבין שני המשטחים. אותי זה היה מטריף...
אצלי יש "חצי אי" כזה שקצהו מחובר לקיר ועל הקיר הזה יש מדף עם כל מה שצריך לתה/קפה ועל חצי האי עצמו, תחת המדף הזה יושבים הקומקום והמצנם.

אוקי, אז איך הייתן ממליצות לחלק את משטח העבודה הראשי -
26/05/2015 | 20:52
2
83
יש לי משטח עבודה ראשי של 3.5מ' (+ אי של 2.6 )

כיצד הייתן מחלקות את המשטח הראשי שיכיל כיור של 80 וגם כיריים רחבים?
תצרפי שרטוט, לא ניתן לתכנן בתאוריה
26/05/2015 | 21:01
1
54
הנה שרטוט (זו אני עם העמוד התקוע )
27/05/2015 | 10:41
281
אני לא אוהבת להפריד בין כיור לכיריים, מלכלך ופחות יעיל
26/05/2015 | 20:14
125
כל מה שכתבת נכון
27/05/2015 | 10:09
4
148
אין פה מה עדיף. השאלה מה נוח לך.

אני אוהבת כיריים באי, זה משקף בעיני יותר מכל את הרעיון של בית פתוח. אבל זה לא מתאים לכל אחד ולפחות מתאים למשפחה עם ילדים קטנטנים.

איריס, מתאים או לא מתאים למשפחה עם ילדים קטנים לדעתך?
27/05/2015 | 10:32
3
116
עוד לא התנסיתי בהפרדת משטחים, מלבד לכלוך (שאצלנו מתלכלך גם כשהכל על משטח אחד אם נהיה כנים :) ) לא חשבתי על חסרונות נוספים. 
יותר הטריד אותי שבחלל פתוח אין מקום "מוסתר" להניח כלים שטופים. 
תלוי בילדים, תלוי בכיריים...
27/05/2015 | 11:24
2
125
מעבר לזה, אני לא מבינה את את החשש מזה שמשהו יראה את הכלים. קודם כל, אם הכלים יפים הבית יפה. כלים זה חלק מהמטבח. וגם - ממי בדיוק את מסתירה את הכלים? כמה פעמים את מארחת והאם כשאת מארחת האורחים לא מקבלים כלים אלא רק יושבים בסלון ושותקים ולא אוכלים ולא שותים?

מטבח פתוח זו גישה, והיא אינה מתאימה לכל אחד. מי שחולה נקיון, עדיף לו מראש לסגור את המטבח.
אנחנו ממש לא חולי נקיון, מדהים כמה תגובות של אנשים מלחיצות..
27/05/2015 | 12:53
1
113
אני מרגישה מאוד בנוח עם הקונספט ומשום מה הערות של אנשים נכנסות לי לראש ויוצאות התלבטויות מיותרות. 
תודה על הפידבק איריס, אהבתי אותו!
בשמחה
27/05/2015 | 16:15
27
שניהם טובים ויפים
27/05/2015 | 20:14
76
כיריים נותנים אפשרות לבשל בניהנה - כלומר בסגנון יפני מול הסועדם וזה די נחמד.
כיור מאפשר להעביר את ל הכלים ישר לכיור בסוף הארוחה. גם נחמד.

מן הסתם יש גם חסרונות לכל דבר, זה ענין של טעם והעדפה אישית
חלוקת הבית של ההורים שלי לשתי יחידות דיור
26/05/2015 | 16:07
2
123
שלום, 
אני רוצה להתייעץ בקשר להפיכת הבית הפרטי של הוריי בירושלים לשתי יחידות דיור. הוריי גרים בשכונה ותיקה בירושלים שהביקוש שם לדירות להשכרה גבוה. ההורים שלי עברו לא מזמן לדיור מוגן בירושלים ואנחנו מנסים ללא הצלחה להשכיר את הבית שלהם (הם מעדיפים לא למכור..) קראתי כתבת עיצוב פנים של משרד אדריכלים  http://www.doritsela.co.il/%D7%A2%D7%99%D7%A6%D7%9... שבעצם נתנה לי רעיון להפוך את הבית הזה שהוא ענק מימדים, לשתי יחידות וככה להשכיר אותו ביתר קלות. השאלה היא מה אני צריכה לקחת בחשבון לפני צעד כזה? למעשה צריך שתי כניסות נפרדות לחלוטין עם מערכת כפולה לכל דבר - חשמל, מים וכו'. אשמח לדעת על איזה דברים אנחנו צריכים לחשוב לפני פיצול הבית לשתי דירות? ומה המשמעויות של מהלך שכזה?
קודם כל את צריכה לברר מה מדיניות העיריה בענין
26/05/2015 | 17:08
72
בד"כ כלל זה אסור, ואז השאלה כמה חשוב לך להיות אזרחית שומרת חוק.
מבחינה תכנונית מניחה שניתן תמיד למצוא פתרונות לחלוקה של דירה גדולה ל-2, לעיתים במקרים כאלו משאירים שעוני מים וחשמל משותפים וכוללים את העלויות בשכר הדירה - בעיקר כשמפצלים בלי אישור.
כשמפצלים עם אישור, יש פרוצדורה שלמה מול העיריה שצריך לעבור, אך אם מאושר תוכלי להתקין שעון מים ומונה חשמל נפרדים.
תבדקי את החוקים לפני שאת עושה משהו
27/05/2015 | 10:17
41
עיריית ירושלים קפדנית ואני לא בטוחה שכל עירייה מאפשרת את זה. אני מאזור השרון ולא מכירה את הנהלים והחוקים בירושלים.
צבע לבית - שפכטל אמריקאי?
26/05/2015 | 14:45
1
119

שלום,
אני בשלבי סיום הטיח קיבלתי הצעה (ראשונה בינתיים) לצבע לבית. הקבלן הציע שפכטל אמריקאי בכל האזור הציבורי והפתוח, למעט חדרים, לצורך החלקת הקירות. אני מנסה להבין את הצורך בזה. זה כולל שכבת פריימר (או שניים) ושפשוף, לצורך החלקה. האם זה נהוג ונדרש, או סתם תוספת נחמדה? 
האם אין פתרונות טובים יותר ופשוטים יותר בשוק שמביאים לרמת גימור טובה?  ואם זה באמת נדרש והקירות יהיו לא יפים בלעדיהם, למה לא לעשות גם בחדרים?
וממה שהבנתי, אם אעשה שפכטל אמריקאי, זה נדרש לפני הריצוף (גם ללא, אבל השפשוף גורם להמון לכלכוך).
ועוד משהו, הבנתי שלא כדאי להשקיע מידיי בצבע בשנה הראשונה כדי לתת לבית עוד זמן להתייצב ושעלולים להיוותר סדקים. מישהו אמר לי שהוא עשה רק יד ראשונה לפני שנכנס לבית..
אשמח לשמוע רעיונות והצעות. 
תודה.

כל מה שכתבת נכון
27/05/2015 | 10:24
74
אכן לא שווה לעשות צבע לפני השנה הראשונה כי יש תזזה של הקירות.

שפכטל מחליק את הקירות, ללא שפכטל אם יש ספוטים בסמוך לקיר כל פגם ושריטה קטנה בקיר נראים וזה פשוט לא יפה.

זה בהחלט הופך את הבית ליוקרתי יותר ו"חלק" יותר.

וכן, עדיף לעשות זאת פני ריצוף למרות שלא חובה.

אבל! זה בהחלט לא לכל כיס. שכפטל הוא בד"כ יקר כיוון שנדרשת מיומנות לעבודה טובה ונכונה איתו.
שיניתי קצת, מה דעתכם?
26/05/2015 | 13:42
7
817
רצ"ב התמונות של הסלון(יש תמונה אחת מ"הלפני")
(מוזמנים להתעלם מהכביסה בפינה)

מתכוונת, ב"ה, להחליף את הכריות ליותר ציבעוניות.
חשבתי להוסיף עוד משהו מעל הקומדה בכניסה.

אשמח לדעתכם
דעתי ( לא מעצבת פנים)
27/05/2015 | 02:12
3
321
את הספה כמו שסידרת לדחוף עד לחלון. לתת מרחב כמה שיותר גדול. את הסיפרית כוורת מתחת למזגן. נראה שהשעון לא ממורכז לקיר. המתלה מפתחות לא ממורכז לשולחן, וכדאי.
הפמוט על הרצפה- אם לא מכסף אמיתי לגשת לטמבוריה ולצבוע בעזרת ספריי לטורכיז- כדי שהשלט "וולקם" לא יהיה הצבעוני היחיד..
את המנורה אפשר לשדרג במעט כסף ע"י הוספת אהיל איקאה מבד לעמוד הקיים. בד"כ זה הברג פשוטה. ולמצוא לה מקום אחר
 בהצלחה!

אני מאוד נהנת (בעלי פחות)
28/05/2015 | 00:01
168
צודקות לחלוטין,החלפתי בין הספה לכוורת
התמונות כאן, רק אין לי מושג איפה למקם?
את מה לצבוע המנורה או הפמוטים?

תודהרבה
28/05/2015 | 00:03
1
76
החלפתי(תמונות בהמשך)
לא הבנתי כיצד לשדרג המנורה?
הפמוט, רעיון גאוני

תודה
ככה שידרגתי 2 מנורות...
28/05/2015 | 01:45
332
קודם כל, יש שיפור. איך את מרגישה איתו?
27/05/2015 | 07:52
130
מצטרפת לכל ההצעות של קודמתי.
- הספריה נראית בעונש. לא לזה התכוונתי. אם הזזת את הספה, תחליפי בין מיקום הספה לספריה. גם יתן מרחב, גם יותר יפה, וגם.... יותר נוח- לא צריך להסתובב מסביב לספה בכל פעם שרוצים ספר.
- מה עם של הכורסא??? היא בכלל בעונש. ונראה שצוברת באלאגן...... תני לה מקום של כבוד בתוך הסלון ולא בפינה.
- לגבי הפמוט- רעיון טוב. באמת לא הבנתי למה הוא על הרצפה.
- הפרחים על שולחן האוכל מוסיפים הרבה.
- עכשיו תוסיפי משהו יפה וצבעוני על שולחן הסלון.
- מה תפקידו של השטיחון ליד השידה? הוא נראה לא שייך לכאן.
- והתמונות הצבעוניות (מהבית הקודם?)-מה איתן?
את בדרך הנכונה, מקווה שאת נהנית מהתהליך.
בהצלחה!
בעיני כל הפריטים הקטנים שתלויים על הקיר רק מפריעים
28/05/2015 | 09:49
1
288
במקום לקבל עיצוב שמקשר בין החללים השונים, קיבלת אוסף מקרי של חפצים על הקיר, על הריצפה והריהוט.
אם יש פריטים שאת אוהבת במיוחד רכזי אותם במקום מוגדר. כדי באמת לייצר תחושב מעוצבת, כדי לתלות סדרה של תמונות/פוסטרים/ציורים . זה יכול להיות 2-3 תמונות גדולות. יכול להיות סדרה של תמונות קטנות בשורה. או מיקבץ מאורגן היטב של תמונות/צילומים/עבודות שיחד מייצרים הגדרת מקום. רק לא תפזורת אקראית של פיצ'יפקעס .

הנה כמה אופציות , ויש עוד בלי סוף, להתרשמות :

תודה, אבל מה לעשות שכל אחד בגודל/סיגנון שונה?
28/05/2015 | 16:30
79
ואני אוהבת כל אחד בניפרד(פחות את המקבץ, ניראה לי שצריך לצופף אותם קצת)
מעוניינת ברמקולים בסלון. הציעו לי להניח מתחת לטלויזיה פס
26/05/2015 | 13:16
1
183
שנקרא בר סראונדר ש"זורק" את הקול לכוון הקירות ולכן אין צורך ברמקולים. האם אתם מכירים מוצר זה? האם זה באמת פותר בעיית רמקולים תלויים?
תודה

יש לי כזה אצלי, מצרפת תמונה, המכשיר השמאלי בסלוט
26/05/2015 | 13:23
348
בעיני הוא מעולה ומספק.
לא הסכמתי לחורר את כל הבית ולתלות רמקולים מכוערים וזה פתרון מושלם, מגיע עם אסב וופר אלחוטי שעומד מאחורי שולחן פינת האוכל.
למרות שהסלון אצלי ענק והחלל אינו בתנאי מעבדה כלל, מקרן הקול עובד נפלא.
עזרה בעניין מפרט מטבח
26/05/2015 | 11:51
9
236
שלום לכל חברי הפורום,
נפגשתי לאחרונה עם נגר שאהבתי את העבודה שלו לגבי הצעת מחיר למטבח כפרי.

רציתי להתייעץ לגבי מספר דברים:

1. הנגר המליץ על מטבח בצביעה פולימר ולא אפוקסי מכיוון שאמר שהוא יותר פרקטי עם 2 ילדים קטנים, האם זה נכון?
2. בפירוט ההצעה הנגר רשם שהמטבח עשוי מסנדביץ דו צדדי, אני יודע שבסנדביץ ישנם הרבה סוגים, אילו עדיפים?
3. האי עשוי ממשטח עץ אלון, האם זה עץ טוב לאי?
4. לקלפה הוא רשם בוכנות HK של בלום ולמגירות בלום אנטרו, מכיוון שאני יודע שישנם מספר סוגי פרזולים לבלום האם רצוי שאתעקש על פרזול מסויים של בלום?

אודה לכל תשובה!
והמשך יום נעים לכולם
יתכן שאתה לא מעביר את דבריו במדויק?
26/05/2015 | 12:46
6
199
1. אין דבר כזה צביעת פולימר, יש חזיות פולימר שזה אומר פלסטיק במראה כפרי. פחות יפה מבציעה אבל יותר עמיד לילדים.
2. אין לי מושג מה זה סנדביץ' דו צדדי, סנדביץ' אוקומה נחשב לטוב, אבל אתה לא תדע מה קיבלת בתכלס...
3. עץ אלון מלא? יופי של משטח, עלותו כ 1500 ש"ח למ"ר.
4. קלאפה, HK, קלאפה שנפתחת כמו ספר כלפי מעלה, אני אישית מעדיפה קלאפה אופקית HL, בעיקר אם אתם לא גבוהים. אנטרו זה הרמה הכי נמוכה של מגירות בלום. הרמה היותר טובה היא אינטיבו ולגרבוקס.

מקווה שעזרתי.
לגבי המגרות של בלום
26/05/2015 | 13:24
5
154
כשאומרים שלאיקאה יש את הרמה הכי נמוכה של בלום ושהן חורקות, זה אומר שבאיקאה משתמשים באנטארו?
והאם זה נכון שההבדל הוא בגדול רק בעיצוב (בין האנטארו לאינטיבו)?
הקדמת אותי בשאלה
26/05/2015 | 14:08
117
רציתי לשאול עד כמה ההבדל בסוג הפרזול של בלום חשוב.
ואם באמת אינטיבו ולגרבוקס נחשבים לדגם האחרון בתחום או שזה רק עניין עיצובי.

ומה דעתכם על מג'יק קורנר?
26/05/2015 | 14:11
2
108
יעיל? והאם יש גם בתחום זה איכויות שחשוב לדעת?
המגיק קורנר האלה נראים ממש מגניבים, אבל מנסיון אצל ההורים
26/05/2015 | 19:57
110
שלי, שקנו סוג טוב (לא זוכרת איזה בדיוק, אבל ביררו בזמנו), אי אפשר באמת לשים על זה כל דבר, כי אם זה כבד מדי אז רואים שעם הזמן זה לא ישרוד. חוץ מזה שהולך לאיבוד כ30% מהשטח של הארון מאחורי המתקן ואם נופל משהו לשם סיוט להוציא אותו (שלא נדבר על נקיון מאחורי, אבל זה רק לפריקים של נקיון). כשאנחנו עשינו מטבח הלכנו על מדף קבוע וזהו. לחלק הפנימי שלו יותר קשה להגיע, אז דחפתי לשם דברים גדולים (מלא מקום) שאני לא משתמשת בהם כל שניה. בפסח בכל היה לי כיף כל מה שיכולתי לדחוף לשם...אני מרגישה שיש לי אפשרות לנצל את כל המקום, אפילו לאחסון, בלי להיות מוגבלת 
חוץ מזה שהם נורא יקרים...
26/05/2015 | 19:58
40
אין לי מושג אם איקאה משתמשים בבלום ואיזה בכלל...
26/05/2015 | 14:14
174
בכל מקרה, זה לא רק עיצוב אלא גם כושר נשיאה, לאנטרו כושר נשיאה של פחות קילוגרמים פר מגירה.
למרות שכולנו עובדות/עובדים רצוף עם נגרים
27/05/2015 | 10:13
92
אני ממליצה להתיעץ בפורום נגרות למידע יותר מדוייק http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
תודה לכל מה שהקדיש זמן לענות!!
27/05/2015 | 11:46
19
מרחק בין הקלפה במטבח לתחילת הכיריים
26/05/2015 | 11:29
1
73
שלום לחברי הפורום. מה המרחק המקובל מבחינה בטיחותית בין כיריים גז לתליית הקלפה במטבח?
70 ס"מ!
26/05/2015 | 11:58
22
אודה לעזרתכם... בחירת כיור
26/05/2015 | 11:00
2
112
גוון של כיור אקווטופ....
שיש 3142, מטבח לבן היי גלוס.

איזה גוון של כיור אקווטופ כדאי לבחור?
האם כדאי ללכת עם הגוון של המטבח או של הכיור?

אקווטופ קריסטדור או אלפינה?
תיקון מלל מבולבל
26/05/2015 | 13:11
62
התכוונתי לשאול האם כדאי ללכת עם הגוון של השיש או הגוון של הארונות..?

חשבתי על קריסטדור פולריס או גלקסי אלפינה (שהוא קצת פחות לבן)...

או אולי גוון אחר?
שניהם יהיו בסדר גמור
26/05/2015 | 13:17
47
אשמח לדעות על צבע לקירות פנים - OW221P OW222P OW211P
26/05/2015 | 07:37
5
113
אני חושבת לצבוע גם קיר אחד בבורדו או תורכיז (או שניהם - בחדרים שונים).
איך משתלב?
האם אחד מהם נפוץ יותר מאחרים?
26/05/2015 | 07:39
3
84
(משיקולי תיקונים/שיפוצים אם צריך..)
hush white
26/05/2015 | 17:17
2
91
זה צבע ברירת המחדל שלי, עובד מצוין בכל מקום גם עם סגנון מודרני ורצפה אפורה וגם בבתים כפריים יותר.
כנ"ל
27/05/2015 | 10:16
20
תודה לכן
27/05/2015 | 19:56
11
אני לא עובדת עם צבעי טמבור הישנים, לא יודעת לומר...
26/05/2015 | 12:48
93
אשמח לעזרה בבחירת צבע אלומניום לדלת כניסה ולחלונות
26/05/2015 | 06:32
3
93
את הקירות נצבע כניראה בנירלט 0017 לבן עם טיפה מוקה, רצפה לבנה עם עננות אפרפרה. מחפשת גוון  מהמניפה של ראל שישתלב ולא היה דומיננטי מדיי ומצד שני לא יראה דהוי , תודה מראש.
אני אוהבת שהחלונות ״נעלמים״ בקיר אז הייתי בוחרת גוון הכי
( לעמוד שלי בתפוז )
26/05/2015 | 12:57
1
104
קרוב לצבע הקיר
ודלת תלוי בסגנון הבית, אם מודרני אז לבנה ואם כפרי יש צבעים מהממים כמו כחול ירוק וכו
תודה הילה, בית כפרי.. אשמח לגוון מומלץ לדלת הכניסה . את החלו
26/05/2015 | 21:01
60
החלונות  כניראה נעשה לבן שבור 9010 .מה דעתך לדלת גוון 7032? או שאוליי5024 או 6034?כולם מה מניפה של ראל. תודה!
שחור. באמת.
27/05/2015 | 10:08
19
פינת נטילת ידיים
25/05/2015 | 23:36
12
477
שלום 
יש לנו פינת נטילת ידיים ברוחב 50 ס"מ . ואנחנו צריכים להחליט האם לעשות ברז שיוצא מהקיר או ברז פרח שיוצא מבוצ'ר .
האם יהיה לנו מספיק מקום לשים כיור בקוטר 40-30 ס"מ וגם ברז או שעדיף לעשות ברז מהקיר ( פחות מעדיפים בגלל שזה דורש אינטרפוצ וברז מיוחד..חוששים שזה ייקר ..כמו כן ראינו שאלו ברזים יותר מודרניים..מה שלא מתאים לאופי של הבית..)
צריכים להחליט השבוע..
נשמח מאוד לעזרה...

בשביל שהפינה תהיה שימושית-כיור נח לשימוש!!
26/05/2015 | 09:37
146
מה שחשוב בפינת נטילת ידיים (מלבד היופי כמובן...)זה שיהיה נח לשימוש. ולכן-לדעתי כיור בקוטר 30ס"מ , הוא כמו קערה, שלא משאיר הרבה מקום לתמרון עם הספל , היד, והברז שמגיע מעל..
ולכן אם המקום מוגבל וזה אומר ברז מהקיר , אז עדיף ככה
מניסיון שלי של 3 בתים, בהם הכיור היה קטן מדי, המים השפריצו לכל עבר ולא היה נח ליטול שם בכלל,
וכתוצאה-אף אחד לא השתמש בזה..
בבית הראשון הכיור הפך למדף לעת מצוא..
בבית השני-הכיור והברז וגם המשטח, היו מאד יפים אך נותרו יפים ולא שימושיים
עכשיו-בבית הנוכחי שאותו תכננו כבר עם ניסיון, השארנו מרווח של כ-80 ס"מ! יש כיור רחב ונח, וגם מקום למגבות מונחות ליד, והברז-מהקיר. 

אינטרפוץ מהקיר מאפשר כיור יותר גדול כאן
26/05/2015 | 13:13
10
612
בתמונה, הרוחב עד הדלת 25 אבל הכיור ברוחב 33/45  בזכות ההצמדה לקיר.
מ ש ג ע !
26/05/2015 | 20:30
1
56
תודה
26/05/2015 | 21:03
31
מהמם! מה המידות של החדר?
26/05/2015 | 23:02
3
33
תודה, 160/105
27/05/2015 | 07:59
2
42
תודה על כל העזרה
28/05/2015 | 22:21
42
תודה על כל העזרה 
עזרתם לי מאוד!!!
29/05/2015 | 09:43
5
יפה מאד
30/05/2015 | 11:56
2
36
אפשר לשאול מאיפה האריחים הארוכים הדקים על ההקיר של האסלה?
פסיפס לבה, סרי לנקה של מילסטון
30/05/2015 | 14:08
1
34
תודה רבה!
30/05/2015 | 20:31
2
תענוג לעניים! אפשר לדעת איזו אסלה זו? חברה? דגם? תודה!
02/06/2015 | 22:22
2
עמוד ניקוז בולט באמצע הקיר
26/05/2015 | 00:26
29
594
שלום,

ממש לפני חתימת חוזה, התגלה עמוד ניקוז בגודל 20 על 20 באמצע הקיר של חדר ההורים.

האם לוותר על הדירה או שיש אפשרויות סבירות לסידור החדר?

אודה לעזרתכם.
רחלי.
ממי אם תוותרי על הדירה בגלל דבר כזה פעוט
26/05/2015 | 09:15
279
לא תרכשי לעולם... אילוצים יש תמיד, בדירה ישנה וחדשה מקבלן, תמיד. הקלישאה לעשות לימונדה בדיוק מתאימה.
או במילים אחרות שום בעיה לסדר את החדר והזדמנות לאחסון שמשלב את העמוד, שידה, ארון נעליים, מדפים יפים.
שלום וברכה
26/05/2015 | 11:01
170
בקיר ממול העמוד ממקמים ברווחה מיטה זוגית.

ואז אפשר לשלב את העמוד בכל דבר - ארון, שידות, ספריות, מדפים, מעמד לטי.וי.

אין שום בעיה.

בהצלחה.
בגלל העמוד לא הייתי מוותרת על הבית
26/05/2015 | 12:25
6
182
בדרך כלל המכשולים האלה, בתכנון נכון הופכים לחלק הכי מיוחד ויפה, על אף שזה באמת תכנון לקוי של הקבלן בעיניי.
לי גם מפריע שהמטבח צר 245 ושהמעבר שם קטן יחסית. צריך כמובן לראות את כל התכנית בצורה שלמה ולא חלקית,  וכן לבדוק  באיזה שלב הבנייה, והאם אתם יכולים לעשות שינויים דרך הקבלן.
בכל מקרה, החלטה על בית היא כל כך רחבה עם המון פרמטריים, אזור , אם יש ילדים בתי ספר וגנים, קרבה/ריחוק ממשפחה, ממקומות חשובים עבורכם, הסתכלות עתידית על הדירה ועוד ועוד.

תכנית מלאה
26/05/2015 | 13:31
5
337
מצורפת התכנית המלאה.
לא נראה שאפשר להגדיל את המטבח או החדר.
דירה מאתגרת בעיניי
26/05/2015 | 15:13
4
383
יש כאן הרבה חשיבה שצריך לעשות , כמובן בהתאם לצרכים שלכם, קודם כל העמדת ריהוט בסלון.
אני הייתי עושה כמה שינויים, בכמה דק' שישבתי על זה עדיין לא פתרתי הכל, גם מקום לארון בחדר הורים, כדאי להסתכל על תכנית מידות אבל על פניו לא פשוט להכניס ארון בגודל סביר.
לא עשיתי לפי קנ"מ אלא לפי העין, אבל זה המחשבות שלי, כמובן לא נכנסתי לתכנית מטבח, וגם האמבטיה צריכה התייחסות בעיניי. בקיצר הייתי מתייעצת יותר עם איש מקצוע, ולחשוב תכנונית אם דברים מסתדרים לכם לפי הצרכים, וכמובן לפי כל המכלול שציינתי בהודעה הקודמת .
עשיתי לך קצת שינויים, לא פתור עדיין, אבל אולי יפתח לך את הראש לרעיונות נוספים .
בבקשה
ב 330 לא נכנסים, מיטה מעבר וארון
26/05/2015 | 15:32
3
211
לא הייתי ממליצה על רכישת הדירה הזו ללא שינויים מסיביים.  
חולקת עלייך בנושא זה
27/05/2015 | 00:05
108
אם מצמידים מיטה לקיר אחד בוודאי שאין בעיה ואם רוצים שידות אפשרי בלחץ .
גם חושבת שאם היה אפשר הייתי עושה שינויים נוספים, אין ספק שהתכנית לא להיט ולא רק בגלל החדר הזה
אם הארון עומד כפי שסימנתי
27/05/2015 | 00:10
1
92
והמיטה לפי הסימון הירוק שלי, אפשרי בהנחה שרוחב מיטה 165 (כמו אצלי בבית) ארון עומק 60 ושידות 40-45 אפשרי.
כמובן ארון הזזה. (מרווח בין ארון למיטה 60 מספיק לשידות של 40 רוחב מכל צד.
לא אופטימלי אבל אפשרי
הבעיה היא שלא ישאר אפילו 60
27/05/2015 | 07:52
104
מידת בניה 328, אומר שהמידה בפועל תהיה 320 ואולי פחות... וכל המעבר הצר הזה, מול ארון של 4 דלתות במקרה הטוב?שבתוכו מוטמע קולטן...
וסורי, אני לא מתיחסת לסימון הירוק כי זה לא חדר של מתבגר, זה חדר של שני אנשים בוגרים, למה להתפשר ככה?
הדירה הזו מאוד בעייתית, החל מהמטבח הקטנטן ועד לחדר ההורים.

תלוי בסידור...
26/05/2015 | 12:52
1
198
איפה יהיה ארון? לאן תפנה המיטה?
אני חושבת שהחשש שלך מוצדק בהחלט.
יש מצב שהעמוד הזה תוקע את כל החדר כי המידות ממש מצומצמות גם בלעדיו...
אישית לא הייתי קונה דירה שאין בה מקום לארון 6 דלתות לפחות לחדר הורים, פה יש בעיה של ממש בסידור החדר והעמוד הזה מפריע לכל סידור אפשרי, אלא אם אתם מוותרים על ארון בחדר...
יש מצוי ויש רצוי
27/05/2015 | 19:21
25
אין לי  ארון 6 דלתות, אין מקום.
שורדים.
מה הכוונה עמוד ניקוז?
26/05/2015 | 17:57
16
138
האם זה עמוד שעובר בו צינור ביוב מרכזי של הבניין? האם זה כרוך ברעש של מים זורמים בכל פעם שמישהו בבניין מוריד מים בשירותים? 
הרעש בבדיקה
26/05/2015 | 18:41
14
147
עניין הרעש עוד בבדיקה של משווקת הפרויקט מול אדריכלית הקבלן.
אני לא מבינה מספיק בתוכניות כדי לדעת מה עוד מגביל פה בלי
26/05/2015 | 19:49
13
116
להתעמק, את זה אשאיר לבעלי המקצוע, אבל אני כן יכולה להגיד שאצלנו בבית (ישן מאד עם הרחבות) יש עמודים בכל מיני מקומות מוזרים ומה שעשו זה פשוט לבנות ארונות אצל נגר, ככה שהעמודים מסתתרים בארונות, ואמנם גוזלים בפנים קצת מקום, אבל לא סותמים את כל החדר בגלל ארון סטנדרט. אם חוץ מזה הדירה ומיקומה מוצאים חן בעינכם, תחשבו אם זו אולי אופציה (ולמרות שארון מנגר הוא יותר יקר, כשקונים דירה זה באמת כסף קטן...)
ואגב-  דעה אישית לגבי חדר הורים, ולא חייבים להסכים איתי פה, מבחינתי צריך ארון ומיטה וזהו בלי יותר מדי מקום מסביבם, כי מי שוהה שם בכלל גם ככה? רב מה שאני רואה זה חדרים גדולים שאני אישית הייתי מעדיפה את המקום שלהם להעביר לחללים אחרים בבית...אבל זו רק דעתי האישית
ארון מיטה ומעבר בינהם, בגדול אני מסכימה איתך
26/05/2015 | 20:13
12
140
אבל מיטה היא לפחות 2 מטר אורך, ארון הוא 60 ולמעבר נשאר בקושי 60 ס"מ... וזה מעבר ראשי, לא אחד הצדדים.
אבל העמוד לא מעלה ולא מוריד
26/05/2015 | 20:32
8
99
זה המצב, החדר לא גדול. מכאן ועד להמלצה לא לרכוש את הדירה בגלל עמוד הדרך רחוקה.
העמוד מכתיב סידור מסוים, שאינו מוצלח גם הוא
26/05/2015 | 21:00
7
142
החדר קטן עם ריבוי פתחים וחלונות, לטעמי לא ראוי למגורי זוג בהעדר ארון נורמלי, ולא ראוי להקרא יחידת הורי.
העמוד וגודל החדר המצומצם, מחייב הזמנת ארון לא סטנדרטי.
אולי זו רק אני, אבל כשחיפשתי דירה אחד הקריטריונים שלי היה יח' הורים נאה בגודלה, היום כשילדי גדולים אני מוצאת את עצמי מבלה לא מעט בחדר כמקום המפלט שלי לקריאת ספרים או צפיה בסדרות. החדר שלי כבר אינו המקום אליו אני קורסת בסוף היום, אלא מקום בו אני מבלה לא מעט שעות בערבים ובשישבת...
אולי הילדים שלי עוד לא גדולים מספיק :)
26/05/2015 | 21:23
4
50
מדובר על גיל ביניים, כשהילדים כבר מספיק גדולים ועצמאים
26/05/2015 | 21:26
3
109
אבל עדיין גרים בבית ומסתובבים בו לפעמים בשעות מאוחרות, הם וחבריהם...
כשאת צריכה להסתובב לבושה בביתך גם אחרי שעות העבודה והמפלט היחיד הוא בהסתגרות בחדרך, רצוי עם דלת נעולה...
אני חושבת שאני מבינה על מה את מדברת, ואני אכן מוצאת את
26/05/2015 | 22:03
2
114
עצמי בחדר, אבל לא ככ מזיז לי אם יש מקום בחדר או לא כי אני שוכבת במיטה עם ספר, אז לא איכפת לי מהרצפה מסביב...בכל מקרה, כנראה עניין של טעם אישי, ושוב, יכול להיות שכל מעצבת היתה רואה את החדר שלי וחוטפת שבץ (לא זוכרת את המידות בדיוק, אבל בערך 2.8X4.5), אבל הוא עובד בשבילי, אז רק רציתי להגיד לשואלת שאפשר "לעבוד" סביב דברים, כי כשקונים דירה יש עוד המון שיקולים כמו מחיר, מיקום, חברה באיזור, חינוך לילדים, שאר הדירה וכו וכו וכו...מה שכן, תמיד טוב להעלות דברים כמו שאת מעלה כדי שהיא תוכל לחשוב בעצמה מה יכול להתאים לה (במיוחד אם היא צעירה מאיתנו ועוד עם קטנטנים)
איך אפשר לעבוד סביב אין ארון?
26/05/2015 | 22:42
1
104
איך זוג יכול להסתדר בלי סט מדפים וסט תליה לכל אחד מהם? איפה מאחסנים נעליים? הלבשה תחתונה? חורף? קיץ? ג'ינס? סוודרים? בגדי ספורט לא ולה,  ג'קטים,  מכנסיים מצויירות לעבודה,  צעיפים וכו'..  
אבל אפשר לשים שם ארון, פשוט המעבר לא מרווח והארון צריך
27/05/2015 | 10:07
41
להיות מוזמן, לא סטנדרט, ולהיות בנוי סביב העמוד. יש לנו כמה כאלה בבית והם בסדר גמור.
וכמו שאמרתי, אצלנו יש מעבר של 50סמ ולנו זה מסתדר. לא אומרת שזה מתאים לכל אחד, וזו נקודה למחשבה, אבל זה לא שפשוט אי אפשר וזהו
בטח אבל כאמור זה מאד אישי ולא בהכרח רלוונטי לאחרים
26/05/2015 | 21:47
70

כל כך מסכימה עם תמי לגבי התיפקוד של חדר שינה הורים
27/05/2015 | 13:57
47
אני כבר פרשתי ןהחדר משמש אותי לשעות רבות-לקריאה,שימוש בלפטופ,טלויזיה וכוי. 
חדר לא מאוד גדול(יש חדר ארונות), יש שתי שידות גדולות,,שתיים קטנות,ליד המיטה, כסא עתיק, מתלה בגדים=הכל כדי שיהיה נוח,לתליה ונגיש.
מיטה סטנדרטית. נשאר מעבר די גדול,ולמרות זאת ,בדרך לחדר ארונות,חטפתי המון פעמים מכות מקצה המיטה,ביחוד בבוהן של הרגל. ואוי.כמה שזה כואב. 
בדירה החדשה שקניתי, המתכננת תיכננה את הצבת הריהוט שקניתי, לפרטי פרטים-עם כל מה שארצה להכניס לשם, כדי שיהיה נוח, נגיש וביחוד-כדי שלא אחטוף מכות(החדר יהיה יותר גדול,אבל יהיה בו גם ארון בגדים,כי ביטלתי את חדר הארונות. 
מנסיון-תכננו את המעברים היטב
אצלנו, בגלל אילוצים, החדר הוא צר וארוך. ארון הזמנו הזזה, אז
26/05/2015 | 20:48
2
119
אין בעיה של פתיחת דלתות, וגם הזמנו אותו בעומק של פחות משישים, וזה גם בסדר (את התליה עושים לעומק במקום לרוחב, אבל למדפי הבגדים זה מספיק). עכשיו בדקתי והמעבר בין הרגל של המיטה לארון הוא 50סמ. לא אגיד שזה מרווח, אבל תכלס? לא מפריע לי להוציא דברים מהארון ולא לבעלי כשהוא הולך לצד שלו של המיטה. שוב, יכול להיות שהיה יותר נוח עם עוד כמה סמ, אבל האמת? זה באמת בסדר ביום יום. אז אם יש לך 60, או אפילו 65 אם את מזמינה ארון פחות עמוק, זה יכול להיות סביר
כאמור, בעיני זה Big No No
26/05/2015 | 21:05
1
150
פסלתי המון דירות לרכישה על סביב חדר שינה לא מספיק מרווח... המיטה שלנו באורך 220 הרוחב שתופסת הוא מעל 300 והיא לא מיוחדת, סתם מיטה עם מזרן 200/160 ושתי שידות גדולות להמוני הספרים שלנו ליד.
אני מאוד מתחברת לזה-אנחנו הפכנו בין חדרים כדי שנוכל
26/05/2015 | 22:00
128
להעמיד ריהוט כראוי בחדר הורים.
לנו יש מזרון של 200*180 שזה אומר מיטה גדולה יחסית וזה משהו שמבחינתי לא התפשרתי עליו.
כן התפשרתי על שירותי הורים קטנים יותר, בשביל ליצור ארונות מובנים בחדרי הילדים (בנישות בקיר),
שוב במטרה ליצור חדרים מאווררים.
צינור מים
30/05/2015 | 09:24
3
מסתבר שמדובר בצינור ביוב. הקבלן טוען שיש בידוד מתאים.
הראו לי גם שרטוט של שכבות הבידוד שכוללות צמר סלעים וגבס ועוד משהו.

האם הבידוד של הקבלן בתוספת ארון שבנוי סביב העמוד ימנעו רעש בחלל החדר?

תודה.

בונים ארון סביב העמוד
27/05/2015 | 10:06
284
או באמצעות נגר, אבל גם באמצעות חברות ארונות.

אם המיטה היא עם הפנים לדלת: 328 פחות 60 ארון, פחות 160 מיטה (ללא שוליים) נשאר לי 108 למעברים שזה 54. כלומר מעבר צר מכל צד של המיטה, מקובל לחשב מעבר כ-60 ס"מ אבל אפשר לחיות עם 54 אם אתם אנשים לא גדולים.

אם המיטה היא עם הפנים לקולטן (4 צול): 320 פחות 160 מיטה בלי שוליים, נשאר לי מעבר 80 מכל צד שזה מעבר יפה. המיטה היא 2 מטר אורך והארון 60 כלומר מ-328 ישארו לי כמעט 70 ס"מ מעבר.

האפשרות השניה היא בכל מקרה יותר מרווחת למרות שגם הראשונה אפשרית. ממליצה לכם לעשות ארון עם טלויזיה בדלת ולקחת את המחיר בחשבון. היא דוגמא לחדש שינה שעיצבתי כך. הפרוייקט עכשיו בעבודה, הארון מהרדור ולא היה צריך גודל מיוחד בגלל הטלויזיה בארון. הארון עלה לדעתי כ-5000 ש"ח יותר בגלל הטלויזיה, אולם בהנתן שאתה מקבל טלויזה חדשה זה ממש לא נורא בעיני. פשוט צריך לקחת את זה בחשבון מראש.
חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
פורום אדריכלות
פורום אדריכלות
ריפלס- הדברה ירוקה
הדברה ירוקה
פרחונית - אביזרי תליה לפרחים בגינה ובמרפסת
בואו לשדרג את הגינה שלכם!
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
19:59 | 27.08.15 בניהו2000
21:43 | 26.08.15 שינוי לא מקורי
21:22 | 26.08.15 עוגתקצפת
20:21 | 26.08.15 חנוך11
12:31 | 26.08.15 איריס ברנר
12:05 | 26.08.15 אמאלבנים
23:04 | 25.08.15 סופי8886
18:34 | 25.08.15 twrpit
21:25 | 24.08.15 שינוי לא מקורי
19:37 | 24.08.15 leeyab5
09:37 | 24.08.15 פלחת