בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
עיצוב פנים עוטף את עולמנו
לא תמיד אנו חשים בו , אך תמיד הוא עימנו לכל מקום אשר נלך
הוא מבשל איתנו במטבח,
שוטף פנינו בזרם מפל,
עוטף אותנו ברכות השמיכה,
מאיר לנו פנים באורותיו,
מתהלך עימנו על המרצפות או משטח הדק

לא תמיד אנו מודעים אליו , לא תמיד אנו מתייחסים אליו....

הפורום הזה , הוא המקום הנכון לתת לעיצוב את הכבוד, להתייחס אליו במלוא תשומת הלב, לבחור, להרהר , להתייעץ , לייעץ ,
הפורום הזה, הוא המקום ללמוד, לעזור , להיפגש
הפורום הזה , הוא המקום למעצב/ת , לאדריכל/ית , לאנשי המקצוע , למשפצים, לסטודנטים ולכל מי שאוהב ונושם עיצוב.

שלכם
לן קרפטי קצב

התייעצות בבקשה
14/06/14 14:18
767צפיות
התייעצות בבקשה
היי,

אז קנינו בית. חצי מדו משםחתי על מגרש של כמעט 500 מ"ר.
מדובר בדגם מקבלן בהרחבה קהילתית וכעת אנחנו מעוניינים לבצע כמה שינויים פנימיים.
אשמח אם תחוו דעתכם על הסקיצה המצורפת... זאת התוכנית שהגענו אליה אחרי הרבה מחשבה ולא מעט שינויים.
זהו, אשמח להערות/הארות...

תודה!
אולי בכל זאת?
14/06/14 22:27
91צפיות
בטח יש לכם מה להגיד...
אשמח לשמוע
אז ככה
14/06/14 22:51
162צפיות
לדעתי הלא מקצועי:
1. חסר עוד חדר שירותים עם כיור. אם אפשר.
2. הסדרתם כניסה נוספת לבית מהחניה - יופי. כדאי לפתוח גם במטבח דלת לכיוון החנייה כדי לאפשר כניסה מהירה עם הקניות.
3. משהו בסלון לא נראה לי בסדר. אולי עוד חלון אולי העמדה שונה של הרהיטים. כדאי לחשוב על זה, ועכשיו כי אתם ממקמים לפי זה את הקמין.
4. החיבור של הממד לבית לא כ"כ אלגנטי: המסדרון בצורת ר. אולי אפשר לשפר את זה ואולי לא - תבדקו.
תודה
15/06/14 08:40
65צפיות
1. לגבי השירותים, איפה לדעתך אפשר לשלב עוד תא שירותים? די שברנו את הראש על זה, אבל כל מקום שניסינו לחשוב עליו נראה לנו צפוף ומאולץ.
2. אין לנו אפשרות לגעת ולשנות את הפתחים... לצערי. מדובר בבית מקבלן ובנושא הזה אין עם מי לדבר. רק שינויי קירות פנימיים באים בחשבון ובכלל אני מקווה שיאשר לנו את כל מה שאנחנו מבקשים בתוכנית הזאת.
3. את הקמין חשבנו אולי להעביר לאיזור שחוצץ בין פינת העבודה לסלון. רצינו לתכנן שם רהיט או מידוף שיסתיר קצת את פינת העבודה אבל בכל זאת יחצוץ ויפריד.
4. כנ"ל, לצערי כאן אי אפשר לשנות. אסור לגעת בקירות הממ"ד או האמבטיה...

בכל אופן תודה על כל ההערות
איזו המטבח סלון לא פתור בכלל
15/06/14 08:13
212צפיות
לא כ"כ מבינה מה היחסים שם בין האי לשולחן, אבל זה לא עובד...
העובדה שפינת העבודה זה הדבר הראשון שרואים כשנכנסים הביתה, אינה מוצאת חן בעיני.
בחדר השינה המעבר בין הקיר לארון בכניסה נראה קצת צפוף, אולי לא, אבל אין מידות מספיקות כדי לחוות דעה על שינוי רצוי.
תודה וקצת תשובות
15/06/14 08:46
120צפיות
מטרת האי כזה לייצר כשטח אחסון נוסף למטבח ואזור עבודה נוסף שבו אוכל לעבוד ולא להיות עם הגב להתרשחשויות בבית.
יש לך אולי רעיון יותר מוצלח ליחסים בין האי לשולחן העבודה? אולי למקם אותם אחד בהמשך של השני? כלומר לסובב ב 90 מעלות וליצור קו ארוך אחד במקביל לקיר המקרר והמזווה?
שולחן האוכל בתוכנית המקורית היה איפה שכעת נמצאת פינת העבודה.
אנחנו לא יכולים לוותר על פינת העבודה כיוון ששנינו עובדים די הרבה על המחשב מהבית ולא רוצים להיות סגורים באחד החדרים בזמן הזה.
אגב, המלבנים שבתוכנית הם ניסיון לתכנן שם רהיט או מידוף שיסתיר קצת את פינת העבודה אבל בכל זאת יחצוץ ויפריד. משהו שמורכב ממדפים חצי אטומים חצי שקופים. ככה שזה בעצם מה שיראו מהכניסה ולא את שולחן העבודה.
חשבנו גם אולי למקם שם את הקמין במקום איפה שהוא כרגע בתוכנית.
בחדר השינה חשבנו לפתור את הצפיפות בכניסה ע"י זה שלא נבנה שם את הקיר ולשים פשוט ארון יותר קצר. זה יכול לעזור? עדיף?

בכל אופן תודה על ההערות ואשמח לשמוע עוד
הי
16/06/14 14:23
62צפיות
אני לא מעצבת, אבל זה מה שהייתי עושה:

1. שוכרת מעצבת.
2. יוצרת אי גדול מאוד/שולחן אוכל בין המטבח לסלון אבל בצד השני, לא היכן שהאי ממוקם עכשיו אלא מול פינת הישיבה. אם יהיה צורך בהגדלה בליל הסדר, תפתחו עוד שולחן מתקפל...
3. על הקיר שנוצר מחלק מהאי הזה (ענק, אמרנו) ממקמת את הטלוויזיה, מול פינת הישיבה בסלון.
4. על החלקים האחרים ממקמת כסאות ומגירות לפי הצורך, כשיש לפחות כסא אחד בפנים שמביט החוצה ומאפשר לעבוד על לפטופ.
5. כשאתה מביט מהסלון אל האי הנ"ל, מצד שמאל לטלוויזיה, על הקיר הקטן, ממקמת את הקמין.
6. אחרי שהייתי בונה את זה הייתי בודקת כמה מקום נשאר מול חדר השינה, והאם יש מקום לשירותים נוספים. לעניות דעתי, לא הכרחי.
בחדר השינה
16/06/14 14:29
51צפיות
כן הייתי מקצרת את הארון אבל משאירה קיר. הקיר יהיה באותו קו של קיר האמבטיה. זה ייצור מעין מבואה די יפה לחדר השינה, סימטרית ויותר מקום למעבר.
בכניסה לחדר מצד שמאל יש סימון של - ארון? שידה? טואלט? אני הייתי עושה שם שידת טואלט שיש מתחתיה כסא אחד וכל השאר מגירות. זה היה מוסיף שטח אחסון במקום הארון שקוצר קצת. מראה ושתי מנורות מעליה, תמונה מול הדלת, ויש לכם מבואה גדולה, יפהפיה, מעבר נוח ושטח אחסון כאחד.
תודה
17/06/14 08:08
32צפיות
היי,

אכן שכרנו מעצבת.. אמנם רק לייעוץ נקודתי כיוון שהתכנון כבר היה נתון בידינו (דגם של קבלן)
תודה על הרעיונות
אבל, אני לא חושבת שמתאים לנו אי כל כך גדול עם הרבה מקומות ישיבה. אנחנו 4 נפשות (אולי בעתיד נהיה חמש...) ומארחים לעיתים רחוקות. ואם כבר מארחים, אז לא הרבה אנשים בבת אחת..
איפה התכניות של המעצבת?
17/06/14 08:33
50צפיות
התכנית שהעלית היא חלקית ולא נראית כמו תכנית אחת האופציות שמציעה מעצבת ללקוחותיה.
ביחד עם המעצבת אתם אמורים לחקור את האפשרויות השונות בבית.
המעצבת אמורה להראות לכם תכניות דו ותלת מימד כדי שתוכלו לענות ביחד על השאלות ששאלת אותי בתגובה לדברים שכתבתי לראשונה. קשה לענות עליהם בלי לשרטט.
ישבנו איתה רק לייעוץ
17/06/14 17:05
14צפיות
לקחנו את התוכנית הקיימת של הקבלן, ואדריכל (חבר) שינה לנו את התוכנית עם מידות והכל.
אבל... לא היינו שלמים אם מה שהוא עשה והלכנו לקבל דעה נוספת ממעצבת פנים.
התייעצנו עם המעצבת בפגישה של כמה שעות. בע״פ.
היא דיברה על כמה אפשרויות ואז אני לקחתי את התוכנית לפוטושופ ושיחקתי איתה עוד קצת.
לכן התוכנית הנוכחית היא ללא מידות.

מצרפת את התוכנית המקורית, לצורך השוואה...
ואת התוכנית המעודכנת ביותר שאנחנו די סגורים עליה.
º
תוכנית הקבלן המקורית
17/06/14 17:07
60צפיות
תוכנית הקבלן המקורית
התוכנית העדכנית
17/06/14 17:09
39צפיות
התוכנית העדכנית
המקודות האדומות מייצגות נקודת חשמל והסגולוחת נקודת תאורה....
º
הרעיון היה שחלק ממנו יהיה פינת עבודה קבועה
17/06/14 14:50
10צפיות
איך קוראים לתרשים השרטוט
14/06/14 10:45
217צפיות
איך קוראים לתרשים השרטוט
שאם לוקחים שרטוט של בית קיים בסביון, ומבקשים מהאדריכל של הקבלן להעתיק אותו, אז גם כל הבניה תצא בדיוק זהה לאותו בית בסביון ?

נאמר שיש לי את התכסית של הבית המצורף בתמונה. האם התכסית ייאפשר להעתיק את כל הצורות והעיצובים של הקירות של כל המבנים שבתוך הבית ומחוץ לבית ?
איך קוראים לתרשים שנותן יותר נתונים לגבי בית קיים, שאם מעתיקים אותו ומבקשים מאדריכל של קבלן להעתיק אותו (כדי שהבית שייבנה יהיה בדיוק אותו הדבר) אז התרשים הזה ייאפשר העתק נאמנה למקור ?

קוראים לזה בהרבה שמות...
14/06/14 11:00
121צפיות
זה נקרא מעשה לא אתי, הפרת זכויות יוצרים, גניבה של קניין רוחני ובמילים פחות גבוהות, חוצפה וגועל נפש!
אני יכולה לעזור לך למצוא את המילים המתאימות, ברור לי לחלוטין מה אתה צריך, שזה בעצם לגנוב את התכניות... אבל אין סיכוי שתשמע את זה ממני.
לא שאלה לפורום עיצוב פנים - אבל
14/06/14 11:05
113צפיות
קודם כל מה שאת מבקשת אינו חוקי.
אני יוצאת מהנחה שבית בסביון אינו מבנה עתיק, אלא בית שאדריכל בן זמננו תכנן אותו - לפיכך זכויות היוצר הן שלו ושלו בלבד! גם לא של בעלי הבית הקיים.
גם בעל הבית שהזמין את התכנון ו"קנה" אותו - אין לו זכות קניינית על התכנית, רק על הבית שנוצר ממנה. ולכן לו אסור לשכפל את הבית.
מה שאת מבקשת זה פלילי בדיוק כמו לעשות העתק של המונהליזה.
אף אדריכל לא יסכים להעתיק בית! מעבר לכך שזאת עבריה על זכויות יוצרים, זה גם עלבון עמוק לכישוריו האדריכליים.

מעבר לענין המשפטי - התכסית של הבית זה כלום. זה רק המסד שלו, וגם זה לא ממש. מבנה בית מורכב מהמון תכניות (אדריכלות, קונסטרוקציה, פנים וכו) מערכות שמוטמעות בו, פרטים שונים (החל בעיצוביים וכלה בתפקודיים) ואין סוף היבטים.
בנוסף, בית על מגרש אחד, במקום אחד, עם נוף/רחוב/אקלים/הקשר ספציפי - לעולם לא יהיה זהה לאותו בית על מגרש אחר (שצורתו שונה, קווי הבנין שלו אחרים, הטופורגפיה שונה...) במקום אחר עם כיווני אויר הפוכים, נוף במיקום אחר, רחוב שונה, וכו....
ובנוסף כמובן יש את ענין התב"ע - מה שמותר במיקום אחד, לא בהכרח יעבור במיקום אחר. יש מגבלות שונות לגובה המקסימלי המותר, לכמות המטראז', לקווי הבנין, לסוג הגג, לחומרי הגמר וכן הלאה.
מגמות בעיצוב לשנת 2014
13/06/14 22:56
141צפיות
מעניין מאוד
14/06/14 13:24
38צפיות
תודה רבה
º
תודה!
14/06/14 20:06
2צפיות
עדכון כתובת, ניקיון, גלאי גז וסכו"ם
13/06/14 22:26
60צפיות
ארבע קושיות קצרות ובלתי תלויות הנובעות ממעבר דירה, מקווה שרלוונטי לפורום (אם לא, מתנצל)
אשמח לכל תשובה באשר היא, גם אם חלקית ביותר.

תודה רבה מראש.

1. בעבר היה קיים שירות שדרכו ניתן לעדכן גופים רבים בנוגע לכתובת החדשה, האם השירות לא קיים יותר?
בנוסף לשירות "עקוב אחרי" בדואר ושינוי הכתובת במשרד הפנים,
האם עלי לעדכן את כל הגופים אחד אחד בנוגע לכתובת החדשה או שקיים עדיין שירות חיצוני בתשלום שעושה זאת?

2. קיבלנו את הדירה החדשה מהקבלן וערכנו בה שיפוצים/שינויים משמעותיים,
במקומות רבים בהדירה יש לכלוך/טיח/מלט שנדבר לרובה שבין המרצפות במהלך העבודות,
אם משפשפים נקודתית אפשר להסיר את הלכלוף, אך מדובר בעבודה רבה מאוד,
האם יש חומר המיועד לכך, ולאחר מספר שטיפות הלכלוך יתנקה?

3. במרפסת קיים גריל גז המתחבר לנקודת גז המיועדת לכך (בדירה עצמה אין שימוש בגז, לא לבישול ולא לחימום),
מדובר אמנם במקום פתוח (מרפסת), וגם במנגנון החיבור לגריל שלא מאפשר דליפת גז כאשר החיבור אינו מושלם,
אך עדיין אשמח לדעת האם יש גלאי ו/או מנגנון מסויים המיועד להתריע בנוגע לדליפת גז.

4. מעוניינים לחדש את כל מלאי הסכו"ם שלנו ולרכוש כמות סבירה אך איכותית,
כיצד בוחרים סכו"ם? מה הפרמטרים שיש לבדוק ולוודא? (סוג? חומר? חברה? ציפוי?), מכיוון שהכל נראה אותו הדבר

תודה.
לנו יש גלאי גז
14/06/14 00:07
44צפיות
יש הרבה סוגים בשוק אבל אני לא יודעת מה באמת יעיל כי לא הייתה לנו דליפת גז
תשובות חלקיות
14/06/14 00:08
50צפיות
לדואר ישראל, נוסף לשירות "עקוב אחרי", יש גם שירות חדש יחסית שנקרא "עוברים דירה". היכנס לאתר שלהם ובדוק הפרטים. השירות הזה כולל עדכונים על הכתובת החדשה לכל המוסדות או למוסדות העיקריים, מהם אתה מקבל דואר.

לחברות הגז יש גלאי גז שמותקן על ידי טכנאי גז שלהם. את גלאי הגז צריך לכייל כל שנתיים לערך (לקרוא שוב לטכנאי). צריך להיכנס לחברה ולברר - קרוב לוודאי שתצטרך לקנות אותו בכסף מלא.
גם לנו יש גריל גז בחוץ ואין גז בתוך הדירה. ויתרנו על גלאי הגז, אף כי לא ויתרנו על גלאי עשן בתוך הדירה. אולי אתה צודק.

עד כאן, ובהצלחה רבה במעבר.
שאלה לגבי חיפוי זכוכית למטבח של מיטרני
13/06/14 22:03
100צפיות
הי,

ביקרתי היום במטרני להתרשם ממגוון העבודות בתצוגה ולקבל הצעת מחיר לחיפוי אזור הכיריים.
הנציג ציין שעומק פנל השיש שצמוד לקיר חייב להיות 13 מ״מ על מנת להתאים לרוחב פס האלומיניום שעליו ״מתיישבת״ הזכוכית.
נתקלתי בו בפורום בהמלצות לדקק את השיש שעולה בצמוד לקיר לעובי הזכוכית ( 8 מ״מ)

מה מומלץ לעשות? 13 מ״מ ושימוש בתושבת האלומיניום או 8 מ״מ והדבקת הזכוכית ישירות על השיש?

תודה
התלבטות בין 2 אופציות
13/06/14 22:10
63צפיות
מטבח לבן מבריק, ידיות אינטגרליות
שיש 2230 ופרקט למינציה קוויק סטפ בכל הבית

אופציה 1
אופציה 2

אשמח לשמוע חוות דעת

תודה
תושבת אלומיניום עדיפה בעיני
13/06/14 22:13
64צפיות
גם מאד יפה עם זכוכית ומטבח מודרני וגם מנצל את תכונות הזכוכית - אפשר להחליף אותה ולשנות צבע בקלות.

הדבקה על הקיר יותר זולה אבל פחות יפה בעיני.
תודה איריס
13/06/14 22:57
39צפיות
אם כך כל הפנל שעולה מעל השיש בהיקף המטבח (מטבח ר, הכיריים בפינה השמאלית על הצלע הארוכה) צריך להיות בעומק של 13 מ״מ כנגזרת של התקנת הזכוכית
האם זה לא יראה גס מידיי באזורים שאין חיפוי לקיר?
אני לא חושבץ
13/06/14 23:24
37צפיות
אבל צריך לראות את המטבח.

וגם, אני אישית לא חסידה של חיפוייי זכוכית במטבח באופן כללי, אישית אני מעדיפה אריחים.
אנחנו לא עלינו בכלל
13/06/14 23:45
66צפיות
הזכוכית מותקנת ישירות על פס האלומיניום שמונח ישירות על משטח השיש שעובדים עליו. המתקין של מיטרני עשה עבודה מעולה.

גם יפה ו"נקי", וגם עובד - אנחנו אמנם גרים בבית רק כחצי שנה, אבל המטבח עובד בקצב של שנתיים. מעולה ומומלץ.

גם אנחנו לא עלינו
13/06/14 23:51
41צפיות
והזכוכית נראית מהמם.
º
גם אנחנו לא
14/06/14 00:00
20צפיות
צודקת
14/06/14 00:17
42צפיות
זה בעיני אפילו פחות יפה. גם לעלות עם השיש וגם זכוכית...
אבל אשמח לראות תמונה של המטבח כדי להביע חוות דעת.
º
שלי? לא יודעת אם התכוונת אליו, אבל בבקשה
15/06/14 12:52
48צפיות
שלי? לא יודעת אם התכוונת אליו, אבל בבקשה
º
עוד אחת
15/06/14 12:54
32צפיות
עוד אחת
מרי פופ - מה הדגם של הריצוף המצורף?
13/06/14 19:10
51צפיות
דמוי פרקט באמבטיה

תודה
מנסה שוב... - איזה דמוי פרקט זה?
14/06/14 22:22
46צפיות
מנסה שוב... - איזה דמוי פרקט זה?
קפיץ!
מנורה לחדר שינה
13/06/14 19:04
249צפיות
מנורה לחדר שינה
האם לדעתכן גוף התאורה הזה מתאים לחדר שינה ?
החדר בסגנון מודרני מיטה מבמבוק בקווים ישירים
ארון הזזה זכוכית לבנה ופרופיל אלומיניום
הקירות צבועים בנס קפה בהיר

פחות אוהבת צמוד תקרה לחדר שינה
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
13/06/14 22:02
69צפיות
אני מכירה את הגוף הספציפי הזה לטעמי מתאים יותר לסלון או מטבח אבל אפשרי אם ממש רוצים. לחדר שינה לטעמי צריך משהו רך ויורד
תודה הילה אבל חייבת צמוד תקרה..
14/06/14 07:07
65צפיות
יש לך המלצה לצמוד תקרה במראה רך יותר?
º
פלפון גבס באתר שלהם
14/06/14 10:43
18צפיות
הגוף מתאים יותר לחלל ציבורי
13/06/14 22:07
55צפיות
ולו רק בגין סוג האור שהוא נותן.

הגוף הזה יתן לך אור בהיר ומפוזר.
גם אני בעד תלוי אבל ...
14/06/14 07:06
48צפיות
יש אילוץ של גוף צמוד תקרה כיוון שגוף תלוי יסתיר את הפלזמה שתלויה על הקיר...

יש לכן המלצה לגוף תאורה צמוד תקרה בעיצוב רך יותר שיתאים לחדר שינה?

תודה לכן

יש גופי תאורה תלויים שלא יגיעו עד המסך מה גם
14/06/14 08:09
45צפיות
שזוית הצפייה בחדר השינה (בד"כ בשכיבה) שונה מזו שבחדר המגורים.
יש הרבה
14/06/14 08:20
32צפיות
את צריכה ללכת לחנויות ולראות מה את אוהבת.

או שאת יכולה ללכת על פס צבירה. יש כאלו עדינים, שמתאימים בהחלט לחדר שינה. נסי את אור עד תאורה בפתח תקוה.
בית חדש,בקשה לעזרה ברעיון עיצובי
84תגובות
13/06/14 17:20
590צפיות
היי,

פעם קודמת פה הציעו לנו רעיון לסלון ואותו עשינו ויצא מהמם..מקווה שגם הפעם.
קנינו בית חדש,עוד שבוע נקבל מפתח..

1.קיר סלון-פינת אוכל-הקיר הוא זה שרואים ראשון כשנכנסים לבית,אורך הקיר 8 מטר והגובה 3.2
הסלון שחור,פינת האוכל לבן/עץ.
באותו חלל קיים גם המטבח בצבע עץ אלון.
מה מוצע...

(המשך...)
היי,

פעם קודמת פה הציעו לנו רעיון לסלון ואותו עשינו ויצא מהמם..מקווה שגם הפעם.
קנינו בית חדש,עוד שבוע נקבל מפתח..

1.קיר סלון-פינת אוכל-הקיר הוא זה שרואים ראשון כשנכנסים לבית,אורך הקיר 8 מטר והגובה 3.2
הסלון שחור,פינת האוכל לבן/עץ.
באותו חלל קיים גם המטבח בצבע עץ אלון.
מה מוצע לעשות על הקיר?

תודה מראש
שבת שלום

מה אתם אומרים על הרעיון? ישים?
13/06/14 08:54
889צפיות
מה אתם אומרים על הרעיון? ישים?
ליד המבטח יש לי חדר מזווה שלם, מאחר והמטבח יחסית גדול ויש בו המון אפסון בכול מקןום שאני הולכת מיעצים לי לוותר על המזווה כמזווה לאפסון אוכל ולהפוך אותו לחדר כביסה/ שירות

האם זה נהוג שיהיה רק סל כביסה בהאמבטיה ופעם בכמה ימים להביא אותו לכיוון דלת המזווה במטבח ושם להפעיל מכונת כביסה/ מיבש וכו/?...

זה הגיוני או שזה לא קשור?

מצ"ב תוכנית הדירה

קחו בחשבון שקיר המטבח הפנימי גולש על חשבון החדר שלידוב-50 ס"מ (כלומר החדר ליד ייקטן על חשבון המטבח שיגדל)
כלומר יוצא לי מטבח של 4.2 קו תחתון מתחת לחלון לכוון המרפסת , קיר גבוהים של 3.9 מטר בקיר דלת המזווה כביכול  ואי באמצע של 2.5 על 1 מטר.

אני אוהבת את הרעיון
13/06/14 09:54
284צפיות
מאחר וחדר רחצה שבו מכונת הכביסה לא מאוד גדול, יש מקום קטן מידי לטעמי לארון כיור וזה יכול לפתוח ולהגדיל את הכל.
לגבי חדר כביסה: יש לי מרפסת שירות בדיוק ליד המטבח ואני מורידה את הכביסה מהחדרים למעלה. נוח לי שהמכונה ליד המטבח בסה"כ ואין בעיה עם הנשיאה של הדברים בשני סלי כביסה שממוקמים בחדרי הרחצה. בחדר  הזה יש גם מקום לסולם, שואב אבק ומחסן כלי עבודה... מאוד נוח לנו.
אגב אני תולה בכלל במרפסת אחרת בבית, לא במסתור כביסה שצמוד למרפסת וגם זה נוח למדי.
גם לי יש ח.כביסה צמוד למטבח, שמשמש גם
13/06/14 14:49
169צפיות
חדר שרות. זה מאד נוח. יש לנו משם יציאה לחצר וגם זה הכי נוח, ככה שאפשר להוציא ישר כביסה לתליה בחוץ, או דלי ומגב....
ממליצה לך לנצל את זה כחדר כביסה/שרות. להתקין שם כיור ומשטח, ולעשות  מהחלון פתח  יציאה למרפסת. (כרגע - הכנה).
את הדלת לחדר כביסה הייתי מזיזה ימינה שתהיה באמצא החדר, זה יאפשר התקנת ארון+משטח גם בדופן השמאלית של המטבח, מתחת לחלון.

ואם כבר אנחנו מדברים - חדר הארונות שלכם חנוק ביותר ומידותיו ממש לא יעילות. הייתי עושה שם שינוי בכל האיזור כדי לאפשר פתיחה של החלל הזה אל מבואת הכניסה לחדר כדי לאפשר שם פינת ארונות נוחה ויעילה.
בכללי המלצתי לך לשכור סוף סוף איש מקצוע
13/06/14 14:53
173צפיות
רציני/ת שישבו אתעם על תכנון הדירה הזאה שהיא רחבת ידיים ומפוצצת מפוטנציאל, אבל לא מתוכננת טוב ולא מנצלת באופן מיטבי את הנתונים שלה.
כמה נקודות ועצבים מהיום...
13/06/14 18:33
166צפיות
זו דירת קבלן אומנם דירת פנטאווז יחידה בקומה שלא יושבת על קווי בניין
אבל עדיין דירת קבלן
אני לא יודעת כמה ניתן לעשות שינויים למשל במפתחי חלונות וכו'
שבירת קירות פנים אני יודעת שאפשרי
הזזת שירותים וכו אני גם לא יודעת ולא מבינה
מעצבת רוצה 22 אלף שקל+מע"מ וכרגע זה יקר לי ..(כי זו עיסקה של הכול תכנון+הום סטילנג +עיצוב+חשמל+תאורה+אינסטלציה).
אני בטוחה שנוכל גם להסתדר בלעדיה אבל אני רוצה לשמוע כמה שיותר חוות דעת מקצועיות במיוחד מאנשים שנמצאים כאן ....
אנסה להעלות תמונה ברורה יותר של מידות ואולי תוכלו ליעץ לי לעניין חדר השינה וחדר הארונות...
בנוסף האם ניתן לעשות בדירת קבלן תאורה שקועה בבטון? זה יוצא זול יותר מלעשות גבס? מה המשמעות ומה ההבדלים? מישהו התנסה?...
והכי חשוב היום הייתי במטבחי סמל וחייבת לומר שהזדעזעתי מרמת השירות שם, לא היתה מוכנה לומר לי מה מידות המטבח שעשתה בהדמיה, לפי התוכניות שהבאתי לה,
בכול פעם סובבה את המסך אליה ונעלה אותו שקמה,  אמרה שאומרת מידות רק שעושים הזמנה,
התחילה לומר שכדאי לסגור לפני סוף חודש וכו'... בקיצור ממש התעצבנתי והתאכזבתי מהחוסר שירות שלהם והלחץ לסגור עיסקה  במיוחד שזו פעםראשונה שאני רק הגעתי אליהם....
ממש מרגיז כולם תופסים תחת בתכנון מטבחים...ממש מרגיז!!!
בא לי לתכנן לבד מטבח אם רק הייתי מבינה בתוכנה שלהם והיה לי אותה בבית...
עיצוב זה הרבה יותר מלדעת להשתמש בתוכנה
13/06/14 18:43
130צפיות
אני יודעת תוכנות, יודעת לשרטט, ואפילו עוסקת במקצוע משיק (מעצבת נוף). זה עדיין לא אומר שיש לי את היכולת לעצב מטבחים ברמה של מעצבת פנים מקצועית.

תכנון זה כל כך הרבה מעבר ל"לשרטט" ומעבר ל"סטיילינג".
רק נדמה לך שאפשר בלי מעצבת ןשאץ "יכולה להסתדר בלעדיה", רק נדמה לך שהפורום הוא תחליף.
למרות שלל העצות הנפלאות ונשות המקצוע המדהימות שיש כאן, הפורום הוא לא קצה קצהו של מה שיכולה לתת לך מעצבת איכותית (דגש על "איכותית"). את יכולה לוותר על הומסטיילינג, כי זה ניתן לשינוי בקלות ובזול יחסית בעתיד, אבל אל תוותרי על תכנון פנים מחודש ע"י מישהי מקצועית באמת.
אני מדברת על שינוי המרחבים בבית, שינוי הקירות.

אגב, לא בטוח שאפשר לשבור קירות גם אם אתם קומה אחרונה - חובה אישור של מהנדס קונסטרוקטור (כי גם על הגג יש עומס).
ובטוח במליון אחוז שאסור לך לשנות פתחים, להזיז חלונות וכו' - כי זה דורש היתר בניה.
אתם לא חייבים לקחת עסקה של "הכל".
13/06/14 20:12
122צפיות
לדעתי מה שאתם חייבים זה תכנון חללים טוב שיתבצע לאחר הבנת הצרכים והרצונות שלכם. זה יכול לעשות את ההבדל בין דירה נהדרת לדירה מעצבנת... יש פה כמה נקודות כאלה שבולטות לעין - חדר הארונות הקטן והמגרעת בחדר השינה של ההורים בגלל האמבטיה הכללית, עניין המזווה שדורש ניצול אופטימלי, המחסן הדירתי, מיקום פינת אוכל ותכנון כללי של המטבח. חפשו עד שתמצאו מעצבת שמוכנה לקחת על עצמה את העבודה הזו: הגדרה איך למקם את קירות הפנים ואיך להעמיד את הריהוט בבית.

בעיני אם יש (תמיד יש) קושי כספי, אז את נושאי בחירת האביזרים הסניטריים והקרמיקות, צבעי הקירות, תוכניות חשמל, אינסטלציה, מיזוג, הנמכות תקרה, מטבח, הום סטיילינג - אפשר להפריד ותסגרו אותם ישירות מול הקבלן. ממילא כשזו דירת קבלן יש לו תוכניות חשמל ואינסטלציה משלו - הוא פשוט יחייב אתכם על השינויים שתבקשו בהם - אבל אין מה לעשות נגד זה, הוא לא יפטור אתכם מתשלום אם תביאו תוכניות משלכם.
חשוב בהחלט לקחת בעל/ת מקצוע.
13/06/14 20:27
86צפיות
במקביל כדאי לך לשרטט את המטבח בגודל ממש גדול, אני שרטטתי על חצי פוליגל.
גזרתי מקרטון צבעוני ויפה יחידות לפי גדלים שונים של כיור, כיריים מקרר וכו ושיחקתי כל פני השטח.
זה מאד הקל על החשיבה ועל ההחלטות.
אצלי לא היו יותר מדי אפשרויות בשיפוץ , אבל ההדמיה נתנה מחשבה איפה למקם מה.
שווה לנסות.
עם כל הכבוד למשחק ביחידות מקרטון
13/06/14 22:28
102צפיות
או לבנית מודל בהדמיה - אלו רק כלים. בדיוק כמו עיפרון ונייר. ובכלים כאלו חסרה המון אינפורמציה משמעותית לתפקוד ולעיצוב שיש אצל איש מקצוע בידע ובנסיון ובראיה לפרטי פרטים ולטווח רחוק.
אין תחליף לתכנון מקצועי.
לענין מתחם חדר ההורים על כל חלקיו, ולשאר הענינים הדורשים שיפור בבית, אפשר לחוות דעה על התכנית הקיימת,  אבל כדי לתת תכנית אחרת טובה ונכונה, צריך להשקיע ברבה שעות עבודה בחשיבה, שרטוט, בדיקה וכו.
מעבר לכך - בלי לשבת איתך, ולהבין בדיוק את הצרכים והרצונות, ולהיות במקום ולהבין את הסביבה, התכנון לא ישרת אתכם בצורה אופטימלית.

אפשר לקחת מעצב/ת לחבילה מצומצמת של שרותים - תכנון נכון של החללים, ותכנון המטבח. וזהו.
אין חובה לקבל הום סטיילינג. למרות מה שנדמה לפעמים כשמשוטטים פה בפורום - רוב האנשים בונים בלי זה, ומסתדרים יופי. ולפעמים לאחר זמן, כשיש כסף וכוח, אז לוקחים מעצב/ת למקצה שיפורים של הדקורציה.

את 10K השקלים שאת רוצה לחסוך פה, עדיף לחסות במקום אחר, כגון בלהישאר כמה שנים עם הספות הישנות, או לחכות קצת עם שולחן האוכל "אבירים", עד שירווח לכם, מאשר לחסוך בתכנון טוב ויעיל של הבית.
את זה אתם לא תחליפו עוד 5 שנים! עם זה תחיו ותקטרו יום יום לשנים רבות.
לא חייבים תוכנה, התוכנה היא אצעי ולא המטרה
14/06/14 10:22
55צפיות
עוד לפני הפגישה הראשונה שלי עם חברת מטבחים, הכנתי תוכנית של המטבח באופן ידני. עשיתי תוכנית במבט-על, ועוד תוכנית של החזיתות שאותה פשוט ציירתי על דף בקנה מידה של 1:20 (צריך סרגל קנה-מידה כמובן). עם הציורים האלה הגעתי גם לחברות מטבחים (והייתי צריכה לשבת שעתיים כל פעם לחכות שיעלו את הציור שלי על ה"תוכנה" הזו לפני שיכולתי לקבל הצעת מחיר או לשמוע למה ממש לא כדאי לי מטבח בצבע או כמה הקרניז שאני רוצה הוא בזבוז כסף וממילא אף אחד לא שם לב לזה [אבל אני שמה לב!!! מה אכפת לי מאחרים?!?]). בסופו של דבר אחרי פגישות כאלה במספר חברות, הגעתי עם ה"ציורים" שלי לנגר, ושם סגרנו.

אם תציירי את הכיוון הכללי שבו את מעוניינת, תוכלי להגיע עם זה לחברות המטבחים, ובמידה ולמעצבת שם יהיו הערות או הסגות (נניח- אם תכנון מסויים שלך אינו פרקטי, אינו נוח במציאות, או המידות שלו לא ריאליות- כמו למשל כל מיני מידות של דברים שלא תדעי לקחת אותם בחשבון מכיוון שאת לא מהמקצוע, או אם יהיו לה המלצות אחרות כגון- "כדאי לך להחליף בין יחידת המגירות הזו למדיח כי ככה נוכל להשיג עוד משטח עבודה..." וכו') היא תציין זאת. כך תהיה ביקורת מקצועית על מה שתכננת ותוכלו לשנות דברים בהתאם.

זו כמובן לא המלצה גורפת והיא ממש לא מתאימה או מומלצת לכולם, אני כותבת זאת מכיוון שהשואלת התייחסה לרצון שלה לשבת לתכנן את המטבח לבד, ואנחנו פה לא מכירים את הכישורים, היכולות והידע שלה, אז לא חייבים ישר לבטל את רצונה (למרות שברוב המקרים זה יהיה הדבר הנכון).
אני לא מעצבת ואין לי אינטרס: קחי מעצבת!!!!
15/06/14 11:01
97צפיות
אנחנו לקחנו אדריכל מתחיל שילמנו לו הרבה וקיבלנו טעויות בלתי הפיכות. כמה חבל שלא החלפנו אותו באמצע הדרך. היינו כל כך תמימים ונתנו כל כך אמון......... כשהבנו שמשהו לא עובד כמו שצריך- היה מאוחר מידי.........
יש לי גישה לעיצוב ונעזרתי בפורומים שונים (בעיקר פה........ ושוב: תודות רבות!!!!).
אבל צריך לדעת לשאול את השאלות הנכונות כדי לכוונן את עצמך. ולכך אין תחליף לידע מקצועי וניסיון!
יש כל כך הרבה פרטים שצריך לשים אליהם לב ומי שלא מקצועי- פשוט לא יודע שצריך לשים אליהם לב.........
תקנים- את בקיאה בתקינה של מכון התקנים? אני לא............ מיקום נקודות ביקורת של אינסטלציה, אופן חציבה של חשמלאי, מיקום נקודות חשמל, העמדת ריהוט מדוייקת כדי שהארונות שלך גם יעמדו במקום שייעדת להם, העמדת האסלה בצורה שלא תפריע לפתיחת הדלת...........................
להמשיך?
צבעים, כריות וצורת הספה- הם רק המעטפת החיצונית וניתן להחליפם תוך יומיים....... או שנתיים......... אבל ניתן להחליף.
º
.
15/06/14 11:11
5צפיות
מתקינים גלגלים בתחתית סל הכביסה
13/06/14 22:17
172צפיות
ופותרים את כל הבעיות.
אחלא רעיון!
13/06/14 23:53
98צפיות
אני איישם אצלי.

מחר בבקר אני לוקחת את בעלי לאייס. יש שם גלגלים?
סל כביסה עם גלגלים-ניתן לרכוש
14/06/14 07:53
139צפיות
º
איזה יופי!
16/06/14 04:05
5צפיות
º
מגניב ביותר
18/06/14 20:04
2צפיות
אצלי בבית באמבטיות יש רק סלי כביסה ומכונת
13/06/14 23:12
155צפיות
הכביסה והמייבש במזווה. אבל, צריך לקחת בחשבון, שאם את גם תולה כביסה ולא רק מייבשת במייבש, אז להרים סלי כביסה עם כביסה רטובה ולעביר למתקן תליה זה דבר כבד ובמיוחד כשעושים הרבה מכונות בשבוע.
סליחה אבל כל הפוקוס שלך ממש לא במקום הנכון
14/06/14 08:20
200צפיות
המחסן, הכביסה... כן, בית צריך להיות סופר פרקטי ונוח אבל לא מתחילים לתכנן בית מהכביסה.
אגב, אני חושבת שהרעיון גרוע ביותר, לגמרי מכביד על כביסה יומיומית שעושים
ומכפיל עבודה שחורה, במקום להקל ולעשות מסלול חלק וקצר, כמו לנסוע לתל אביב דרך פתח תקוה או
לגרד באוזן שמאל ביד ימין...
ועוד דוגמה - את קונה שמלה לאירוע, השקעת אלפי שקלים (או $$$) אבל מה? יושב לא טוב, לוחץ בחזה, גדול במותניים,
ארוך מידי ונתקלים ברגלים.. אז על מה חוסכת? על תופרת שתתאים לך לגזרה בול? יותר כלכלי ללכת איתה ככה? לי נראה שחבל על הכסף של הקניה עצמה יותר מהסכום השולי לתופרת..
הטעות בדירה, להבדיל משמלה היא הרבה יותר חמורה, שמלות יש לנו הרבה יותר מדירות, לא?
סורנה.כרגיל את צודקת. ואגב,שאפו על העבודה.
14/06/14 08:33
201צפיות
והפירסומים,הפכת לסלב והכתבות על הבתים (גם של המעצבת מה"פח הגדול") מופיעות
לאחרונה בתדירות די גבוהה על המסך אצלי ולשמחתי.נהנית מעבודתך כל פעם מחדש.
ממש, אני כבר מסתובבת רק עם משקפי שמש שחורים..
14/06/14 11:39
152צפיות
האמת די כיף, חשיפה מדהימה, עד עכשיו 75,000 איש הקליקו, מטורף..
ודירה חביבה, לא יותר... על תכנון מצויין לוקחת קרדיט אבל זה לא עובר אף פעם בתמונות אז לא כזו
ששווה יחס כזה יוצא דופן, רק ההתעניינות באח אדירה מסתבר.
הדאון סייד זה שבגלל שהצצתי כמה דקות פה ושם ולמרות שבחיים לא עקבתי אחרי תכניות כאלה,
עכשיו בהתמכרות וכרטיסיה פתוחה במחשב בשידור ישיר, לראות מה קורה עם הבחורה.. מכה...
ותודה בתיה, מחמאות ממך שוות הרבה!
וואו,לא ספרתי כמה פעמים אני נכנסתי ומודה
14/06/14 19:36
114צפיות
באשמה שדי הרבה וכמה לינקים גם שלחתי לחו"ל..
תשמחי שאת יכולה לשתף ולהראות לו רק יכולתי להעלות עבודה שלי
(שנתיים וחצי) שעלתה לייצור ואני אפילו לא יכולה להתפאר ולהבדיל והיא גם
פחות צבעונית מעבודתך אם כי מעניינת ביותר.
ולגבי ה"פח הגדול" זו באמת תכנית מכה.
לגבי הכביסה - אצלי זה כך בדיוק
14/06/14 15:33
143צפיות
החדרון הקטן ליד המטבח מתפקד אצלי בשילוב של מזווה וחדר כביסה. וגם ארון כלי אירוח. וגם ארון מטאטאים, וגם ארון ענקי לשקי האוכל 20 ליטר כל אחד של החתולים והכלבה.
איך הצלחתי להכניס תוך חדרון כל כך זעיר כל כך הרבה? ממש קסם... הקוסמת היא מעצבת פנים מנוסה (שלצערי הרב עברה לדרום, ולכן לא ליוותה אותי בשיפוץ האחרון...)

אז הכביסה מצטברת אצלנו במקום אחר, ופעם ביום אני לוקחת את הסל ומביאה למכונת הכביסה, תולה בחוץ, ואחר שמתיבש מחזירה פנימה.

מה שהופך את הכל ליותר קל, זה שסלי הכביסה לא נמצאים באמבטיה אלא במבואה בין החדרים. יש שם ארון יפה שנראה כמו מזנון, בתוכו 3 סלים, והילדים ממינים את הכביסה שלהם לפי הסוג (כשהיו קטנים אני מיינתי בעצמי). כך שאני לוקחת סל ממוין כבר.

אין צורך בגלגלים. הסל הוא שטוח כזה, במבנה שנוח לשאת על המותן . יש  בו שקע שמתאים בדיוק למותן.
כך הוא גם יותר מתאים למדפים בארון.
http://www.galyasmin.co.il/admin/upload/2013011112...

גם אצלנו. הכביסה ליד המטבח
15/06/14 08:27
100צפיות
וזה הכי נח כי שומעים מתי מכונה מסיימת וצריך להעביר כביסה. כי אפשר לעשות זאת תוך כדי עבודה במטבח או סתם להישאר בלב הבית בזמן קיפול כביסה וכו.
אם הכביסה היתה באיזור מרחוק הייתי בטוח שוכחת אותה כל פעם לשעות.
אצלנו יש פיר כביסה מלמעלה הישר לארון שליד המכונה, ככה שלא צריך להיסחב עם סלים.
אני חושבת שזה ענין של העדפה אישית.
לספר לך סוד?
15/06/14 11:21
107צפיות
גם ככה אני שוכחת אותה לפעמים
קראתי את כול התגובות שלכם/שלכן
15/06/14 21:16
215צפיות
קראתי את כול התגובות שלכם/שלכן
ואוו איזו היענות,ממש כיף לשמוע וללמוד
אבל איפה יש מעצבת ב-10 אלף ש"ח?
אני צריכה מישהי מהצפון
המעצבת שנפגשתי איתה רוצה 22 אלף ש"ח+מע"מ
בכול מקרה צירפתי פה את האזור הבעיתי שתוכלו לחוות דיעה מקרוב ולתת רעיונות טוביםן יותר לתכנון, ובנוסף תמונה של המטבח לפי התכנון שאני רוצה.
ותמונה של המטבח אחרי הזזת הקיר
15/06/14 21:17
180צפיות
ותמונה של המטבח אחרי הזזת הקיר
.
º
שלחתי מסר
15/06/14 21:22
31צפיות
לא לכל הפרוייקט
15/06/14 21:43
114צפיות
אבל יש פרוייקטים שבהם מעצבת עושה רק את התכנון, ולפעמים גם תכניות עבודה לקבלן וזה יעלה פחות מ 10K, תלוי בנפח העבודה.
שאלת כדאיות
13/06/14 08:05
442צפיות
ראיתי הבוקר כדים מעלפים לגינה ב"וילה טוסקנה" שבאבן יהודה, ואני בטוחה שהם מאד יקרים.     האם כדאי לי לקנות כדי חרס ממש זולים ולצבוע לבד? יש לי יד טובה לדברים האלה. מה דעתכם, ואם כן, מאיפה לקנות באזור ירושלים?
כן. תמיד כיף לצבוע לבד וגם זול יותר
13/06/14 11:56
180צפיות
קונים במשתלות בצידי דרכים בעיקר ליד ישובים ערביים (אבל לא רק)
תודה, באמת אצבע ביד
13/06/14 12:05
130צפיות
ואקנה במשתלות ערביות, הרבה יותר זול.
אכן יותר דול, אבל הרבה פחות איכותי
13/06/14 14:38
153צפיות
הכדים שקניתי במקומות זוליפ (באבו גוש למשל) התפרקו אחרי כמה  שנים. פשוט התפוררו לאיטםת ובסוף ממש נשברוץ אם את משקיעה בצביעה זה יתחיל להתקלף ולהתפורר דימהר. לעתי שווה לקנות כדים איכותיים, אפילו כדי לצבוע.
היכן את מציעה לקנות
13/06/14 15:47
92צפיות
ומה סדר גודל המחירים?
º
אבא שלי צובע מידי פעם ויוצא מהמם
13/06/14 22:13
106צפיות
º
איפה קונה את הכדים?
13/06/14 22:14
53צפיות
איפה לא? כל היום מטייל במשתלות
14/06/14 10:42
138צפיות
הוא יהיה פה עוד שעה אשאל
תודה הילה
14/06/14 10:47
82צפיות
כנראה קונה כדים פושטים, זה מה שאעשה.תודה לך ושבת שלום
לא יודעת אבא שלי לא בקטע של פושט אבל גם לא
14/06/14 18:02
103צפיות
של הכי יקר, הוא לא צובע את כולם אלא פה ושם ובעיקר קטנים. קונה באיזור כלכילייה- יש שם מלא משתלות זולות
הילה, טורקיז בבית יצחק יקר מאד?
14/06/14 14:28
93צפיות
יש שם דברים מהממים.   מאד אשמח אם תוכלי בקלות (לא במאמץ אדיר), לצלם את הכדים שאביך מעטר. תודה לך בכל מקרה!
אבא שלי צובע את הקטנים. לא את הגדולים
14/06/14 18:03
98צפיות
וקונה במשתלות ליד כלכילייה שהמחיר מול טורכיז יכול להיות חצי
ניראה שהקטע העיצובי עובר
14/06/14 18:28
79צפיות
אצלכם במישפחה בתורשה....
כן חבל על הזמן גם אמא שלי בקטע :)
14/06/14 20:37
76צפיות
מעניין איך יהיה הבן שלי :)
הוא יהיה
14/06/14 22:33
50צפיות
חמוד בכל מקרה...
מבחר גדול ומאוד זול יש לך
14/06/14 13:19
126צפיות
בצומת אלמוג אם בא לך להרחיק כרבע שעה ממעלה אדומים לכיוון ים המלח.
יש שם לפחות 5-6 משתלות שמוכרות כדים מכל המינים הסוגים והגדלים.
יופי, תודה.
14/06/14 14:25
50צפיות
ראיתי דברים מעלפים ב"טורקיז" בבית יצחק. מה את יודעת על המחירים שם?    ובקשר לכדים הפשוטים, פשוט משייפים, שוטפים, מייבשים ומציירים?
יקר מאוד בטורקיז ואם הכיוון שלך
14/06/14 16:01
88צפיות
הוא "עשה זאת בעצמך" אל תקני משם...תקני את הפשוטים למשל במקומות כמו שכתבתי לך וציירי.
לגבי ה"איך" אני לא יודעת אבל אני מניחה שיידעו לענות לך אולי באחד הפורומים שקשורים באמנות..לא?

בהצלחה:)
לעמית
14/06/14 16:08
60צפיות
ברור שאציירנ לגינה בריסוס ,עיינתי בנתיבים ברשת, אבל ממש מתחשק לי כדים יפים צבעוניים מחרס שני שרפו בתנור עם גל זורה. אנסה למצוא מקום זול יותר, תודה. ומעניין, מה זה יקר מאד? מאות שקלים? אוף!!!
º
ניסית באבו גוש?
14/06/14 20:16
22צפיות
קבלתי הכוונה לתוך אבו גוש
14/06/14 22:35
38צפיות
אנסה השבוע.
נסי על כד חד קטן
13/06/14 22:21
75צפיות
תראי מה התוצאה שיוצאת לך ואז תחליטי.

צביעה מקצוית תמיד עדיפה מה גם שכדים עוברים גלזורה בתנור, אבל יש המון אנשים שעודים עבודות יד יפות.
כדי חרס שנצבעו ע"י הילדים
14/06/14 21:46
80צפיות
בפעילויות שונות באקריל ,לא שרדו הרבה זמן...,(לדעתי צריך צבע שמן או צבע מיוחד לחוץ)
מציעה לך להתייעץ מה מתאים היכן שתרכשי את הצבע...(או בקווי הצבע של טמבור /נירלט)
אני צבעתי בצבע נירלט למתכת -עוד בחוץ כמעט
14/06/14 22:15
85צפיות
3 שנים ונראה כמו חדש.אם תרצי אלך למחסן וכתוב לך בדיוק את סוג הצבע
אשמח מאד אם זו לא בעיה
14/06/14 22:38
47צפיות
אתם ממש עוזרים לי , באם יצא יפה מבטיחה לצרף תמונות.  תודה לכם!!!!
מחר בבוקר אצלם וארשום לך את סוג הצבע ואני
14/06/14 22:47
67צפיות
בטוחה שיצא יפה.שלי  יצא מצויין.
º
הנה התוצאה.
15/06/14 07:43
298צפיות
הנה התוצאה.
והצבע,פוליאור למתכת ועץ של טמבור
15/06/14 07:48
277צפיות
והצבע,פוליאור למתכת ועץ של טמבור
לדעתי את יכולה להשתמש גם בצבע לקיר חיצוני (צבע שליכט) כי החימר יגיב די
דומה לקיר.
בהצלחה
º
לתמונה
15/06/14 07:48
36צפיות
תודה לכולם
15/06/14 17:06
21צפיות
על ההשקעה, באמת אין. לי  מילים. מפה אני יוצאת עם ידע ורעיונות מוצלחים.
כדאי לך להתיעץ או לקרוא על כך
14/06/14 23:23
91צפיות
בפורומים של כדרות ועבודת יד.
º
רעיון מצויין, תודה.
15/06/14 06:59
15צפיות
אני רק שאלת אופטופיק
16/06/14 08:28
11צפיות
הרבה שרשורים שלך את מתחילה בארנבי נבי ומסיימת בקלמנטינה ננסית ומחליפה באמצע וחוזר חלילה...זה מתוכנן כך?

בכל אופן, אהבתי את הקלמנטינה הישנה הרבה יותר, אבל זו רק אני. סתם הסתקרנתי.
באזור ירושלים
15/06/14 11:25
47צפיות
אפשר להסתובב במשתלות הקטנות בישובים בדרך. יש שם דברים מדהימים במחירים מגוחכים.

לגבי חרס - יש חרס תאילנדי עבה מאד וחזק. הוא המומלץ. גם כדי בטון הם מצויינים.
בעיה עם מידות דלתות
13/06/14 07:16
115צפיות
הי,
אתמול היה אצלי המודד של הדלתות וגילה שבכל המקומות בבית המיפתח של הדלתות הם בגובה 196-198 ס"מ
לדבריו המינימום לגובה הוא 2 מטר.

האם ככה זה אצל כל יצרני הדלתות? מינימום של 2 מטר?

אני צריכה עכשיו להגביה את כל המפתחים ומדובר אצלי בקירות בטון.
מה שאומר סיפור, במיוחד שאנחנו לקראת סוף השיפוץ.

מישהו יודע אם יש חברת דלתות עם מידות יותר נמוכות?
או שאין לי ברירה אלא להתאים את המפתחים בהתאם?

דלתות מתאימים לפי מיפתח ולא להיפך
13/06/14 13:05
75צפיות
תתקשרי ליצרנים אחרים ותקבלי את מבוקשך.
כנראה החברה שפנית אליהם מייבאים דלתות במידות מוכנות, הם לא יצרנים.
כן, זה כך
13/06/14 13:28
95צפיות
הגובה שצריך להשאיר לדלתות הוא בין 205-210 לדלת סטנדרטית.
מפתח בניה בגובה 198 יורדים עוד לפחות
13/06/14 14:35
68צפיות
5 סמ. על משקוף. נשאר גובה נטו של 193 שזה נמוך מדי. אנשים רבים יתקלו בגובה הזה (בעלי למשל) ולכן זה לא סביר. חבל שמי שתכנן את השיפוץ לא הבין שיש פה בעיה שצריך לתקן.
º
תודה על התשובות. הקבלן יתקן לי את הגובה
13/06/14 16:49
28צפיות
כן
13/06/14 22:25
32צפיות
כך בנויות דלתות סטנדרטיות. אחרת זו הזמנה אישית.
רוצה להזמין אנשים לבית חמים-אבל אין מנורות):
47תגובות
12/06/14 22:46
572צפיות
*זקוקה לעזרה היכן למצוא מנורה מתאימה לפינת האוכל, רצוי בצבע תכלת, (פתוחה להצעות צבעים אחרים).
מצרפת את תמונת פינת האוכל.
*ועזרה נוספת היכן אוכל לקנות את מנורת צמודת התקרה שאת תמונתה אני מצרפת גם. (או דומה לה)

(המשך...)
רוצה להזמין אנשים לבית חמים-אבל אין מנורות):
*זקוקה לעזרה היכן למצוא מנורה מתאימה לפינת האוכל, רצוי בצבע תכלת, (פתוחה להצעות צבעים אחרים).
מצרפת את תמונת פינת האוכל.
*ועזרה נוספת היכן אוכל לקנות את מנורת צמודת התקרה שאת תמונתה אני מצרפת גם. (או דומה לה)
מכונת כביסה בארון או בנישה
12/06/14 20:12
105צפיות
מה צריך להיות רוחב הארון / הנישה למכונת כביסה סטנדרטית ברוחב 60? האם 65 ס"מ מספיק למכונה ברוחב 60 ? בהתחשב בכך שמכונת כביסה רועדת בזמן העבודה
70/70
13/06/14 09:59
71צפיות
ממליצה כמידות מינימום.
ואפילו עומק 75
13/06/14 12:38
59צפיות
ברוחב אפשר להסתפק ב65, אבל בעומק- כיון שהצנרת מאחורה בד"כ היא מרחיקה את המכונה והיה לי לא מזמן מקרה שבו הידית של דלת המכונה היתה די בולטת והארון (בעומק 70) לא נסגר עד הסוף.
כן, מיבש עם קונדנסור למשל
13/06/14 13:28
56צפיות
זקוק לעומק 75 לפחות.
בד אמפלה
12/06/14 17:06
80צפיות
הי קראתי כל מה שאנשים אמרו על הבד הזה. מאד מאד עזר. שאלה שלי: האם למשהוא יש את האמפלה שהוא קורדרוי?
אני אישית פחות אוהבת את הבד שנראה כמו זמש ואני רוצה לקנות את הקורדרוי.
האם משהוא יודע אם הקורדרוי גם דוחה כתמים כמו הרגיל?
האם הקורדרוי גם נשחק קצת מכל השיפשופים?
כל הערה יתקבל בברכה
אני לא מתחברת לאימפלה אבל דווקא לקורדורוי כן!
12/06/14 19:53
52צפיות
אין לי תובנות לצערי טרם השתמשתי בו
º
איך המטבח שלנו ?
12/06/14 16:10
539צפיות
תמונה 1
º
תמונה 2
12/06/14 16:10
374צפיות
תמונה 2 מטבח
º
תמונה 3 - שיש
12/06/14 16:11
310צפיות
שיש
º
תמונה 4 - כיור
12/06/14 16:12
279צפיות
כיור
º
ממש יפה! איזה מספר השיש?
12/06/14 16:17
114צפיות
º
שיש stone נצנץ.
12/06/14 21:29
81צפיות
º
זה לא אבן קיסר? מה זה?
12/06/14 22:15
52צפיות
לבן ואפור...
12/06/14 19:48
268צפיות
ובעיקר משעמם וחסר כל מעוף...
משעמם ?
12/06/14 19:51
252צפיות
אני לא אוהבת צבעים במטבח .
כן, משעמם!
12/06/14 21:20
195צפיות
אני מכבד את אי אהבתך לצבעים, אין לי חלילה כוונה לפגוע, רק עניתי על שאלתך
º
עניין של טעם . מקובל.
12/06/14 21:28
85צפיות
מטבח ככל המטחים...
12/06/14 20:06
263צפיות
לא שונה במאומה מ - 800 אלף אחרים ש"עוצבו" בעשור האחרון מאז השתלט עלינו הלבן-אפור-בוצ'ר הבנאלי כל כך...
אני יכולה להגיד עליו רק שהוא נראה מרווח ונח לעבודה .
(מוץ ותבן שכבר מתגעגעת ל"נגיעות" האדום של שנות ה-90 ואפילו - רחמא ליצלן - לפורמייקה הירקרקה של שנות ה-70 בשילוב עם חרסינה חומה בדוגמת טיפטופים...)
º
אין על מטבחי ה 70s
12/06/14 20:58
104צפיות
המטבח שלך הוא עדיין רקע
12/06/14 20:24
235צפיות
אני לא יודעת מה מטרת השאלה אבל לא רוצה שתפגעי מהתגובות, יש הרבה מקום להכניס אישיות ועניין למטבח הזה.
עד עכשיו לא הייתה מחוייבות לכיוון מסויים בבחירות של הצבעים והחומרים אבל לא מאוחר מידי.
חיפוי קיר יכול להכניס עניין ואם לא אוהבת צבעים זה גם בסדר - חומרים נוספים, מרקמים, כלים תלויים, גופי תאורה, קערה עם פירות...
אז כדאי לחקור קצת מה אוהבים כדי להגיע בשכבה האחרונה למשהו יותר אישי? בהצלחה.
חיפוי קיר עשינו blanco glass white
12/06/14 21:10
187צפיות
איזה צבעים להכניס ?  נניח תמי 4  / מכונת קפה /
הרצפה אפורה .
את יכולה להכניס שילובים של כתום וירוק תפוח,
12/06/14 22:08
130צפיות
לדעתי מהמם ויכניס חיים למטבח היפה שלך.  או ע"י אביזרים או מדף מעץ ציבעטני ועליו עציץ או ספרי בישול לצורך העניין.
בבקשה המלצה לשילוב דלפק ישיבה ?
12/06/14 21:34
157צפיות
האם אפשר לחבר לקצה השיש האפור איזה דלפק , אולי עץ ? אולי צבע אחר ?
לדעתי יהיה צר
13/06/14 07:42
109צפיות
מה הרוחב שם?
המטבח יפה מאד
13/06/14 13:07
151צפיות
ממש בימים אלו אני מסיימת מטבח בצבעים זהים שתכננתי, וכדי להכניס קצת אמירה אישית יהיו שם קלפות זכוכית עם הדפס חמוד למדי של ציפורים ירוקות ואדומות יושבות על ענף ארוך.
הצבעים האלה הם ניטרליים לחלוטין וכל צבע שתרצי יכול להתלבש כאן יפה. גם אם תחליטי להשאיר ככה בלי תוספת צבע זה בסדר גמור. אז מה אם זה בנאלי? אם את אוהבת את זה זה מה שחשוב.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום