לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
עיצוב פנים עוטף את עולמנו
לא תמיד אנו חשים בו , אך תמיד הוא עימנו לכל מקום אשר נלך
הוא מבשל איתנו במטבח,
שוטף פנינו בזרם מפל,
עוטף אותנו ברכות השמיכה,
מאיר לנו פנים באורותיו,
מתהלך עימנו על המרצפות או משטח הדק

לא תמיד אנו מודעים אליו , לא תמיד אנו מתייחסים אליו....

הפורום הזה , הוא המקום הנכון לתת לעיצוב את הכבוד, להתייחס אליו במלוא תשומת הלב, לבחור, להרהר , להתייעץ , לייעץ ,
הפורום הזה, הוא המקום ללמוד, לעזור , להיפגש
הפורום הזה , הוא המקום למעצב/ת , לאדריכל/ית , לאנשי המקצוע , למשפצים, לסטודנטים ולכל מי שאוהב ונושם עיצוב.

שלכם
לן קרפטי קצב

רובה והתקנת מקלחון
03/06/14 07:38
67צפיות
היי
למרות שהבטיח ודיברתי על זה שבוע, הקבלן לא עשה עדיין רובה באמבטיה, וביום חמישי מגיע הזגג להתקין את המקלחון (תיאום שנעשה עם הקבלן בעצמו, אחרי שהזזנו את הזגג פעמיים כבר..)
האם זה נורא? להתקין מקלחון לפני רובה?
º
אי אפשר, להתקין מקלחון לפני רובה
03/06/14 14:10
19צפיות
שאלת דלתות
03/06/14 06:12
298צפיות
סכימה
אנחנו בונים חדר אמבטיה שהגודל שלו הוא 160 על 180
אז שמים אמבטיה של 160 על 70 (חייבים בגלל הילדים ולא מקלחון)
אסלה (הבנתי שסטנרט זה 60 על 40) וארונית עם כיור (הרוחב 60 ס"מ עומק אני לא זוכר אולי 48?, דגם חרמון אם מישהו מכיר)
יש שרטוט

הבעיה היא הכניסה, 60 ס"מ דלת של מקלחת סטנדרטית לפי מה שהבנתי
או דלת רגילה (השאלה אם בכל אפשרי)
או דלת הזזה אקורדיאון (ככה הציע הקבלן)

אשמח לחוות דעת בנושא
כמה יציב אקורדיאון כה זה נח
והאם ריאלי לשים דלת רגילה נניח בפתיחה מימין לשמאל לכיוון האסלה

תודה !
לנו יש פתח צר ואכן שמנו דלת שמתקפלת
03/06/14 06:32
61צפיות
לשניים (אני מניחה שזה מה שהקבלן שלכם קורא אקורדיון). זה בסדר גמור ועמיד. הבעיה היא עם הנעילה. אי אפשר לעשות נעילה מבפנים מהצד, אלא רק בחלק העליון של הדלת. אז זה תלוי בגובה שלכם... לבעלי אין בעיה, לי קצת קשה, אבל אני נמוכה. לילדים זה בלתי אפשרי, אבל זה השירותים שלנו אז זה לא משנה, ולמען האמת, אני לא אוהבת שילדים נועלים דלתות...
מה שכן, לפחות בדלת שיש לנו, כדי שייסגר טוב ולא יהיה טיפה מקופל כזה, צריך לנעול. אולי יש אפשרויות אחרות, אני לא יודעת, אבל בכל מקרה, תבררו את הנקודה הזה עם הקבלן. חוץ מזה אני לא רואה בעיות אחרות
תודה על התגובה המהירה
03/06/14 07:01
21צפיות
יש לי 2 פחדים
1 שזה מן הרגשת עראי כזה שלא באמת יש דלת
2 שילדים קטנים שרק הולכים ישענו על זה או כל הזמן יפתחו ויכנסו

יש באמת בעייה כזו ?
במחינת הרגשת ארעי, אני לא מרגישה ככה
03/06/14 07:39
27צפיות
הדלת שלנו עדינה ויפה אפילו ככל שדלת שירותים יכולה להיות (עשינו אותה אצל איש אלומיניום, לא משהו "מוכן" והוא עשה עבודה לא רעה).

אבל אם את דואגת לגבי ילדים קטנים, אז אם זה נעול, אין בעיה, אבל אם לא, אז זה אכן ייפתח. אצלנו לפחות. למיטב זכרוני כשבדקנו היו דלתות ייעודיות של חמדיה (בטח של אחרים גם), בין השאר כאלה שנפתחים לשני הצדדים (כמו דלתות ארון) ודלת הזזה שנכנסת לכיס שהרבה פחות מגבילה מבחינת מקום, אבל זה כבר עניין של עלויות. בכל מקרה דברים כאלה את יכולה ללכת ולראות בחנות דלתות ואז את רואה בדיוק מה את מקבלת ולא נראה לי שיהיו בעיות נעילה

אני מרוצה ממה שיש לנו, אבל בגלל שזה אצלנו בחדר. לא הייתי שמה כזה בשירותים כללי בגלל הסגירה, אבל שוב, זה הפתרון שיש אצלנו, אולי יש דברים חכמים יותר. אסטתית אפשר לעשות את זה טוב, תשאלי את הקבלן על הסגירה ואיך הוא מסדר את זה. תראי מה הוא אומר.
זה אמור להיות במקלחת הנוספת בקומה העליונה
03/06/14 07:43
19צפיות
אבל שם יש גם את חדר הילדים ואת חדר ההורים ולכן הפחד
למרות שבחישוב פשוט רוב היום הם אמורים להיות בסלון\מטבח או חדר משחקים שלמטה

תודה על התגובה
אין שם מספיק מקום לאסלה
03/06/14 09:08
46צפיות
אמנם האסלה תופסת 40 אבל האדם שיושב עליה תופס יותר מזה, וצריך להשאיר מרווח של מינימום 75 ס"מ, או 40 ס"מ מקצה הקיר למרכז האסלה, ואין לך את זה. המשמעות היא שלא יהיה אפשרי לשבת עליה...
מה התכנון המקורי של החדר? איפה נמצא הקולטן?
ולגבי הדלת- בלי קשר למה שכתבתי לעיל, אם את מתכוונת לדלת הרמוניקה- אז ממש לא הייתי מציעה דלת כזו לשירותים. היא אינה אוטמת כלל, לא אקוסטית ולא ריחות, כך שזה יכול להיות מאד לא נעים...
תודה ! התכנון המקורי של החדר
03/06/14 09:18
34צפיות
הוא 170 רוחב
אבל מעדיפים להקטין ב10 ס"מ עבור חדר ילדים הצמוד
מה גם שהתכנון המקורי הוא ללא ארון אלא רק כיור למקלחת

זה אמור להיות מקלחת + שירותים במפלס העליון שיש בו חדר ילדים וחדר הורים
יש מקלחת נוספת למטה באיזור מטבח סלון וחדר משחקים

השאלה אם זה מתאים בהתחשב בנסיבות ואם יש משהו יותר טוב לביצוע

תודה שוב

כמו שזה בשרטוט זה פשוט לא עובד
03/06/14 09:21
38צפיות
חבל לגלות את זה כשהכל בנוי...
שוב שואלת- איך התכנון המקורי מבחינת סידור הסניטריים? איפה האסלה ישבה במקור? כי לא הגיוני שתוכננה במיקום הנוכחי.
º
זו התוכנית המקורית
03/06/14 09:24
118צפיות
זו התוכנית המקורית
גם המקור לא מאד מוצלח...
03/06/14 09:32
48צפיות
האם אפשרי שהדלת תיפתח החוצה?
על פניו, נראות לי 2 אפשרויות:
או להעביר את הכיור לקיר של האסלה, כך שיהיו ברצף אסלה+ כיור. ויוכל להיכנס שם כיור קטן בלבד (משהו כמו 45 ס"מ).
אפשרות שניה- להתקין אסלה קצרה במיקום המקורי+ כיור במיקום המקורי+ דלת שנפתחת החוצה, רק בהסתייגות קטנה שצרך לבחון את זה בשרטוט עם מידות מדויקות ולוודא שנשאר מעבר מספק.
זה משהו גנרי שתוכנן לכל הבתים בבניין
03/06/14 09:39
27צפיות
(תוספות בנייה בבתי שיכון ישנים)
לכן שאלתי לגבי דלת אקורדיאון

החוצה זה קצת בעייתי כי הכניסה היא מפרוזדור ברוחב של 90 ס"מ

תודה רבה !
דלת הזזה נפתחת ל2 הצדדים יש חיה כזאת ?
03/06/14 09:55
30צפיות
אולי זה יכול להיות פתרון ריאלי ?
את מתכוונת לכיס?
03/06/14 10:42
36צפיות
זה פתרון יקר למדי.
אפשר גם לשקול דלת זכוכית כמו של מקלחון, שנפתחת ב-2 כנפיים פנימה והחוצה.
חדר (קטן) לילדה
03/06/14 05:45
505צפיות
חדר (קטן) לילדה
אני רוצה לסדר חדר לבד לבת שלי (מדובר על החדר האמצעי בשרטוט)
מלבד הארון אין כלום בחדר
אני צריכה מיטה ושולחן (עוד משהו? בכל מקרה לא רואה איך עוד רהיט נכנס בחדר)
איזה גודל מיטה אני יכולה להכניס לחדר? כיצד הכי נכון לסדר את הרהיטים?
תודה!
חשבתי גם על כיוון של מיטת גלריה
03/06/14 06:47
162צפיות
על מנת לחסוך במקום
היכן ניתן לקנות מיטות כאלו?
º
באיקאה
03/06/14 15:42
44צפיות
לנו הייתה עם שולחן למטה ומיטה למעלה. חשוב
04/06/14 20:32
62צפיות
לשים לב למרווח עם התקרה.
הסידור המוצע נראה הגיוני
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
03/06/14 19:57
102צפיות
מיטות גלריה יש כמעט בכל רשת נסי האוס אין. עצמלה וכו
גלמר מכינים מיטות לפי הזמנה ומידות
04/06/14 09:07
76צפיות
וזה ממש לא קורה בכל רשת, אפילו נגרים מתעצלים להכין מיטות, ואם כן במחיר גבוה יחסית.
עצמלא לדוגמא מייבאים את המיטות ולכן מידות קבועות. גלמר מכינים בארץ וישבו איתך בדיוק לפי הרצונות והצרכים שלך.
ולמה את רוצה מיטת גלריה? זה לילד אחד או שניים?
ועוד משהוא
04/06/14 09:19
94צפיות
בדיוק עצבתי חדר ילדים..
בסידור המוצע יישאר לך בין המיטה לארון בין 50-55סמ
לפתיחת דלת זה גבולי. לדלת הזזה זה בסדר.
את יכולה לשים את הארון בקיר השני מול הכניסה.
סליחה, לא ברור לי הכתב, כמה מקום יש לך לעומק המיטה?
תודה
04/06/14 15:32
44צפיות
ארון יש כבר, נשאר בערך 60 ס"מ ולכן זה ארון עם דלת הזזה
הארון לא יכול לזוז ולכן המשחק היחיד הוא עם המיטה
חשבתי על גלריה בגלל שהחדר קטן
º
גלריה זה לשני ילדים לא?
04/06/14 18:09
24צפיות
חשוב שהרהיטים יהיו בהירים
04/06/14 20:14
395צפיות
חשוב שהרהיטים יהיו בהירים
ואז תוכלי "לשחק" עם השאר בהתאם לטעם שלך ושל הבת שלך.

ארון, מיטה, ופינת משחק/עבודה (לגיל יותר מבוגר) יספיקו עכשיו, ואם יום אחד תרצי טלויזיה בחדר שלה דאגי רק למקם מכון את השקעים על הקיר.

אני מצרפת לך דוגמא של חדר לבת עם סידור די דומה שאנ עושה עכשיו.
איזה חדר מהמם!
04/06/14 22:16
119צפיות
איריס זה עיצוב שלך?
אני מחפשת לבת שלי מיטה כזאת  אפשר לדעת היכן נרכשה?
איקאה
04/06/14 23:47
109צפיות
עם קצת שינויים
מתחת למיטת הגלריה השאירי מקום פנוי
04/06/14 21:34
98צפיות
הארון מספיק גדול לאחסון. לא חשוב אם יציעו לך למטה מגירות או כל וריאציה אחרת, אני הייתי הולכת על רצפה, פורשת שם שטיח ומניחה כריות. זה יחזיק את החלק הזה שמיש החל מגיל 3 עד 20 (עם החברים, מול הטלוויזיה).
מקרר ותנור אינטגרליים
02/06/14 23:57
128צפיות
הי,
אני רוצה להסתיר את התנור והמקרר מאחורי דלתות תואמות מטבח.
ראיתי היום בהביטאט פיתרון של דלתות הנכנסות לתוך כיס, גם דלתות הזזה באות בחשבון, רק שהמחיר היה מטורף.
האם מישהו מכיר פתרון נוח יפה ולא יקר?
אולי נגר הגון?
תודה!!
מקרר ותנור אינטגרליים
03/06/14 08:04
92צפיות
לגבי תנור עדין לא התנסיתי, חייב להודות שזה מוזר  ומאתגר באותה מידה.
לגבי מקרר יש פיתרונות, רשמתי כאן לפני ימים אחדים.
דלתות כיס הן לא זולות ומה גם שהתיכנון וההתקנה מסתבכים כאשר מדובר במקרר ולא בארון ENTERTAINMENT CENTER.
לגבי נגר הגון, אני רואה בהגינות של נגר קודם כל את ההגינות המיקצועית שלו, ואם התכוונת לנגר טוב וזול, עוד לא שמעתי על כך.
פתרון נוח?
03/06/14 13:26
51צפיות
כשאני מנסה לחשוב על מקרר בתוך הארון מיד 'נהייה לי לא נוח'.
מנגנון של 20K לפני מחיר הדלת שנכנסת לכיס אנכי
03/06/14 14:03
89צפיות
הנגר הכי הגון צריך לקנות מנגנון מחברה גרמנית כלשהי וליבא אותו...
חלופות לעיצוב מטבח
02/06/14 22:33
551צפיות
חלופות למטבח
שלום

אני עובר לדירה חדשה.
יש לי מספר חלופות למטבח.

מה דעתכם?
כמובן שאני לא יכול לדמות בתלת מימד, אבל מקווה שתבינו...
תודה
אף אחת מהן
03/06/14 09:17
281צפיות
לתכנן מטבח זה לא רק לדעת לשחק עם התוכנה. זה אחד החללים הכי מורכבים בבית ולכן כדאי להתיעץ עם גורם מקצועי.
בחלל כה קטן הייתי מוותרת על כפל השולחנות ומסתפקת בפינת אוכל.
את המזווה כדאי להקטין מעט, כי הוא תופס נתח משמעותי מהשיש. אפשר בקלות להסתפק ברוחב 40.
כיור בקצה השמאלי כמו באופציה השלישית זה ביג נו נו. לא שמים כיור בקצה משטח. כל הדחת כלים תסתיים בשלולית על הרצפה.
קשה לי לענות מה כן הייתי עושה כי חסר לי מידע מה קורה בהמשך, אם תוכל להעלות תוכנית של כל הדירה זה יעזור.
זיוה, את יכולה להסביר בבקשה
03/06/14 10:00
230צפיות
את עניין הכיור בקצה השיש והשלולית?
כבר יצא לי לעשות מטבח דומה ולא שמעתי על בעיה, אבל עתה שוב יש לי בתכנון מטבח נוסף שאין בו ברירה אלא לשים את הכיור שם (בארון רחב, ללא צפיפות, אבל עדיין בפינה... אני מאוד סומכת על נסיונך, אשמח לשמוע מה המוקש פה?
זה נראה לי הגיון פשוט
03/06/14 10:46
206צפיות
ואני לא מתייחסת לענין העיצובי שעליו אפשר להתווכח והוא גם פחות חשוב. כשמדיחים כלים תמיד מתיזים מים, לא רואה אפשרות שלא, ואם אין משטח אפילו קטן (לצורך הענין מספיק פה 30-40 ס"מ) המים יגיעו לרצפה.
אני מדברת על משטח של 70 בצד ימין
03/06/14 10:55
190צפיות
מעל מדיח ולצעדו מזווה גבוה לצד מקרר, בצד שמאל למדיח, הכיור ממורכז בארון של 70 ואז פינה... אין בעיה עם זה, נכון?
יש לנו חברים ששכרו דירה ממעצבת מטבחים
03/06/14 11:13
187צפיות
שהם קיללו את העיצוב שלה כל רגע ורגע... היה יפה, אבל ככ לא פרקטי שזה שיגע אותם. מה שהיה הכי גרוע מבחינתם היה כיור על אי במטבח. כל הרצפה היתה רטובה כל הזמן. הכיור גם היה מוגבה אז לא היה איך לאסוף מים בלי ערמות סמרטוטים. בקיצור סיוט.

אני לא מבינה כלום בעיצוב, אבל מבחינת עבודה, את רב העבודה עושים סביב הכיור אז לי לפחות נראה די הכרחי שיהיה איזשהו משטח סביבו, גם אם קטן
אין בעיה של משטח מסביב, זה יש בשפע
03/06/14 11:18
168צפיות
חשבתי על עניין של שיפועים, אבל אני מבינה שזו לא הבעיה.
º
את בטוח מבינה יותר ממני :)
03/06/14 11:32
45צפיות
הקפצה....
03/06/14 13:31
66צפיות
?
<?
???

פינה והמשך של שיש?
03/06/14 13:22
137צפיות
אם כן בוודאי שאין בעיה. בשרטוט שהועלה כאן למעלה המטבח נגמר בכיור וזה בעייתי.
כן תודה!
03/06/14 14:04
121צפיות
אני מתכננת מטבח מאוד בעייתי בדירת קבלן ונתקפתי לרגע בחוסר ביטחון.
º
קטן עליך |4u|
03/06/14 14:54
39צפיות
מצ"ב תוכנית של כל הסלון והמטבח
03/06/14 10:59
301צפיות
מצ"ב תוכנית של כל הסלון והמטבח
יש לי פינת אוכל נתונה בצבע חום בגודל של 1.3 על 1.3 (לפני כסאות).
לא יודע איפה למקם אותה.

אשתי טוענת שצריך לוותר על האי ולשים אותה בפינת האוכל.
אני טוען שצריך לשים אותה איפה שמיקמתי אותה בשרטוט. ובנוסף צריך לשים אי.

מה דעתכם?
הדמייה של המטבח
03/06/14 11:00
254צפיות
הדמייה של המטבח
מבלי להתייחס לאי
עוד חלופה שחשבתי עליה
03/06/14 11:08
212צפיות
עוד חלופה שחשבתי עליה
לשים אי קטן שיש בתוכו מכירת אחסון גדולה ושהשיש יבלוט כך שנוכל לשבת משני צידיו...
מאוד קשה לי להתיחס ככה
03/06/14 14:09
166צפיות
איפה הפתחים והיציאות לגינה/חצר? איפה הכניסה לבית?
מה זה המעבר הזה של 70?
בטוח שלא ניתן לצרף שרטוט אמיתי בשפה שאנשים שקוראים שרטוט יכולים להבין? אני לא צריכה לראות חלופות אני צריכה להבין את החלל.
על פניו אין בעיה כמעט בכל תצורה של אי, "ח" וכו'... של המטבח מבחינת אורך ורוחב החלל.
אלא שבשביל לייעץ באמת צריך להבין הכל! הדבר משול לנסיון לפתור משוואה בשני נעלמים כשלמעשה חסרים לך נתונים קטנים אך חיוניים, אם כי נראה שכך הנתונים ברורים וידועים.
בבקשה
03/06/14 14:37
232צפיות
בבקשה
יש מרפסת צמוד לסלון.
הכניסה לבית היא דרך המסדרון שיש מצד ימין למעלה.
צמוד למטבח יש עוד דלת שהיא יציאה למזווה בגודל של רבע חדר.
יציאה אחת היא לחדר הורים והיציאה השנייה היא למסדרון עם חדרים נוספים של הבית.
תכנון נעשה בשרטוט אתה מבקש תכנון של חלל שלם
04/06/14 13:25
97צפיות
האם אפשרי להוריד את הקיר של המבואה, או לקצר אותו?
האם המזווה יכול לספק לכם את כל צרכי אחסון המזון וכלים, כך שמיתר הרבה מגירות ומן הסתם מזווה בארון במטבח?
איזה סוג של תנור אתם רוצים? האם יש צורך בבילט אין, או שמדובר בתנור עומד. מה מנהגי היומיום והארוח שלכם? יש המון שאלות שצריכות להשאל שהתכנון של החלל הציבורי אמור לתת להם מענה, זה לא עניין גחמתי.
בכל מקרה, כל המידות של המכשירים והרווחים שאותם ציינת, בכל רחבי המטבח אינם נכונים ואינם מומלצים. 59 זו לא מידה, 84 זה לא רווח אפשיר במטבח בין צלע לאי/שולחן ועוד כהנה וכהנה.
בקיצור קשה מאוד לייעץ בצורה כזו.
חוות דעתכם לגבי חיפו למטבח
02/06/14 21:16
345צפיות
שלום לכולם

אשמח לשמוע את דעתכם לגבי החיפוי שאנו מעוניינים להדביק במטבח.
צרפתי שרטוט של המטבח.
המטבח בצורת ר,
בצד שמאל יש את המקרר, יחידה גבוהה (תנור, מיקרו...) ואח"כ קלפה גבוהה מחולקת לשניים (140*75)  עם זכוכית מודפסת (טרם בחרנו את ההדפס).
בצד הכיור אין ארונות גבוהים ויש חלון מול מרכז הכיור.

גוונים:
ריצוף בגוון חום מאוד בהיר.
ארונות  מטבח- פורמייקה פנינה מט.
משטח- אבן קיסר 2024  ( אפור נצנץ)

חשבנו להדביק אריחים (אצרף תמונה שלהם בהמשך) במידות 25*40, כך שגובה החיפוי יהיה 52 ס"מ (2 ס"מ גובה סרגל אחורי של השיש)
ובאזור הכיריים לעלות לגובה 75 ס"מ.

האריחים שנראים כמו לבנים מלבניות שאינן באותו גובה (חלקם קצת בולטים יותר מהאחרים) יוצרים תחושה של עומק (לדעתי)
הגוון האפרפר מדבר עם השיש
והמרקם שלהם דיי חלק ומאפשר ניקוי נוח.

ההתלבטות היא כאמור בנוגע לאריחים. האם הם לא מעמיסים מידי?
מצד שני המטבח לא פרוע בגוונים שלו, כך שאולי האריחים יוצרים עיניין.

אישתי שאהבה את האריחים מתחילה לחשוב שאולי כדאי לקחת משהו עם מרקם חלק בגוון לבן או בהיר ללא גוונים משחק של גוונים.

מה דעתכם?
º
תמונה של האריחים- ישנם 4 אריחים ע"ג המשטח
02/06/14 21:21
315צפיות
תמונה של האריחים- ישנם 4 אריחים ע"ג המשטח
השתמשתי באריחים דומים
02/06/14 21:59
130צפיות
בשירותים....
יצא מקסים ויוצא דופן. באמת תחושה של עומק, כל מי שרואה מתלהב.
האמת, זה גם שמשך אותי, תחושת העומק שמתקבלת
02/06/14 22:07
92צפיות
מה שאת אומרת אכן מחזק שזה יפה, השאלה רק אם זה משתלב גם במטבח
או עלול להראות לא קשור, או עמוס מידי.

שלי בגווני בז׳
02/06/14 23:27
54צפיות
אם תרצי אשלח תמונה.
לדעתי יותר יפה ומיוחד מכל הבריקים למיניהם ופחות נדוש.
אשמח לראות תמונה
03/06/14 08:06
34צפיות
אם כי נראה כרגע מהתגבות שלמטבח זה פחות מתאים ועדיף לקחת משהו חלק מבחינת המרקם ובצבע בהיר...

מישהי / מישהו יישם את האריח הזה במטבח?
º
האריח בשירותי אורחים
03/06/14 15:39
250צפיות
האריח בשירותי אורחים
אריחים
02/06/14 22:20
141צפיות
אישית לא אוהבת את האריחים הללו וגם לא ממש את השילוב של הגוונים. בעיני זה קצת "עייף" ולא נעים.
יש למישהו אולי רעיון אחר לגוון שיכול להתאים
02/06/14 22:40
60צפיות
לשיש והארונות.

או שהאריח שראינו (בתמונה שצרפתי) יכול להשתלב בצורה יפה.
קצת להעיז
03/06/14 08:15
70צפיות
עם צבעים ודוגמאות.זה צבע זקן ועייף, נו אפנס.
º
גם אני לא וגם לא נראה לי נוח לניקוי.
02/06/14 22:43
38צפיות
האריחים האלה עלולים להעמיס
03/06/14 00:39
87צפיות
ולהכביד את המראה במטבח ולקחת אותו למקום לא עדכני. הייתי בוחרת משהו הרבה יותר נייטרלי שמשרה נקיון ולא עומס.
º
קיבלתי את רוח הדברים... נשנה כיוון, תודה
03/06/14 13:56
20צפיות
תנור 90 לעומת 60
02/06/14 21:06
79צפיות
אשמח מנסיון להבין מה היתרונות של תנור 90 לעומת תנור 60
כי המחיר ממש משמעותי
תנור 90 הכי זול עולה 6000 ש"ח- הגיוני??
אני מתלבטות אם לתכנן במטבח תנור 90 או 60
אם הוא יהיה 60 זה יהיה בקיר גבוהים
אם הוא יהיה 90 אז ימוקם באי, הגיוני למקם תנור באי???
הבדלים
02/06/14 21:28
80צפיות
קודם כל תלוי מה הצרכים שלך - 90 באופן טבעי מכיל יותר ומאפשר אפייה של כמות גדולה יותר בבת אחת.
מהצורת כתיבה אני מבינה שמדובר על תנור גומחה ולא משולב -
צריך לקחת בחשבון שחלק מהדגמים של תנורי גומחה רוחב 90 הם בפועל הרבה פחות מ-90 בגלל הפאנל הפעלה שממוקמים בצד ולא למעלה (חלק מהדגמים שראיתי נראו כמו 75 בפועל).
לגבי מחירים - אני לא מכירה, אבל נשמע לי לא הגיוני שאין זולים יותר מ-6000 ש"ח. אני קניתי תנור 90 משולב ממותג טוב בפחות מזה.
לגבי מיקום תנור באי - למה לא? אבל כמובן שזה תלוי בתכנון הכללי של המטבח וצריך לראות תמונה כוללת כדי להגיב.

רק את יודעת מה הצרכים שלך באפייה ובשימוש בכלל בתנור כדי להגיד אם את צריכה 90.
אשמח ואעריך לשמוע את דעתכם בנושא
02/06/14 17:00
129צפיות
אני די מיואשת, יש לי כישורי רוויט, אוטוקאד, פוטושופ וסקצ´אפ ואני עדיין מתקשה למצוא מקום עבודה או אפילו סטאז לצורך העניין, עד עכשיו הייתי פונה רק למקומות שמחפשים אבל אני מתחילה לחשוב שזה לא מספיק. מה היא הדרך הטובה ביותר לפנות למשרדי אדריכלים/מעצבי פנים לבקשת סטאז, האם מקובל לשלוח מכתבים למייל של החברה? ועד כמה הם באמת זוכים לתשומת לב? או עדיף להיות מקוריים ולהדפיס מכתב בקשה מעוצב ולחלק אותו אישית לאותם עסקים?
בתור בעלי עסק, מה אתם אומרים?
קודם כל - אל תתייאשי
02/06/14 17:42
79צפיות
זה נשמע שאת "עמוסה" בכישורים, לפחות הטכניים, הדרושים ומעבר :)
מחברים שעובדים במקומות האלה ועושים סטאז' באדריכלות - מחפשים אנשים כמוך במשרדי אדריכלים, ואף פעם אין להם מספיק.
אז זה צריך להבין בדיוק למה את לא מוצאת עבודה. חוצמזה, איפה סיימת את התואר? במה? זה גם מדד לסינון בחלק מהמקומות.

בכללי, יש פה לדעתי 2 נקודות שכדאי לטפל בהן:

1. הדרך שאת פונה - אני חושבת שמבין כל הדרכים שהזכרת, בארץ הכי עובדת הדרך האישית, אבל לא זו שאת מדברת עליה. הכי טוב שימליצו עלייך.
אין לך חברים שעובדים במשרדים? תבקשי מהם להיות עם היד על הדופק בכל האמור בחיפוש אחר סטאז'רים/מעצבים. ככה החברים האלו שלי שומעים על משרות עוד לפני שפרסמו המשרדים מודעה.  

מיילים, ממה שאני מכירה מימי כשכירה - מסוננים ע" מזכירות ונעלמים בין המלצות מפה לאוזן וחבר מביא חבר.

את מוזמנת לשלוח לי קו"ח + תיק עבודות למייל. אנסה לשדך אותך למשרד אחד לפחות שאני מכירה.  

2. תיק העבודות - אני לא יודעת מה יש לך בתוכו או כיצד את מציגה אותו אם את מגיעה לראיונות.

ממה שאני מכירה, יש משרדים שבכלל לא מסתכלים בתיק העבודות. ויש לעומתם כאלו שמחפשים לראות את הראש של הבנאדם שלפניהם דרך התיק.
במצב כזה, צריך להשקיע בכל מקרה: לשים דגש על קונספטים מעניינים שפיתחת, יכולות מיוחדות שלך שבאות לידי ביטוי ותכנון ברמה טובה.
לא לשים ה-כ-ל, אלא קצר ולעניין. רק the best of the best. משהו שיתפוס למראיין את העין. לא חייב, אגב להיות רק קשור לאדריכלות ועיצוב. אם את מציירת, שימי ציורים למשל.
המדיה המקובלת היום היא אתר קליל שכל אחד יכול לעשות ביום, אבל אפשר גם להדפיס תיק. לא להביא דיסק און קי - לא אוהבים את זה.

וכמובן, הדרך שבה מציגים את תיק העבודות - בכיף, בקלילות, באהבה לעבודות. לא להתנהג בנוקשות ובבאסה כאילו עומדים במבחן (למרות שסוג של כן...).

ובכלל, תנסי לבוא לראיונות בגישה שבודקת "האם אתם מתאימים לי" ולא להפך. לא בהתנשאות, אלא בבטחון. תחפשי משרדים שמעניינים אותך ולווא דווקא מחפשים עובדים, במקום לחפש משרדים שמפרסמים מודעות. אולי תהייה חפיפה בין אלו לאלו, ואולי תצליחי להתקבל למשרד שלא חיפש אקטיבית.

בראיון תשאלי בבטחון על תנאים, שכר, סוגי פרויקטים. שלא תתפשרי על המשרד הראשון שיגיד לך "כן". לא חסר מקומות שלא כיף לבוא אליהם, בעיקר כשבשכר המקובל של סטאז'רים ומתחילים בלתי אפשרי לגמור את החודש.

המון בהצלחה!

קודם כל תודה הטיפים!
06/06/14 00:12
5צפיות
אני למדתי באוסטראלי לכן אין לי בארץ חברים מהתחום שלי לצערי, ויש לי דיפלומה (תעודה) ולא תואר, יכול להיות שזאת הבעיה.. וכל מה שקשור לתיק עבודות, אני בדרך כלל מביא איתי IPAD ומראה להם את האתר שלי(גם כן בWIX )
אני מאוד הודה לך אם תוכלי להציץ בו ולתת לי את חוות הדעתך :)
זאת הכתובת ויש שם גם כן את הקו"ח שלי
http://maya1988vis.wix.com/interiordesign

שוב המון תודה לך!!!
היי מאיה
06/06/14 13:30
74צפיות
רפרפתי ויש לי כמה טיפים נוספים:

1. בכללי - הייתי ממליצה לך דחוף לשבת ולתרגם את האתר לעברית, בעיקר אם את מחפשת עבודה בארץ. עשית שם הצעות אמיתיות לתכנון ומי שאין לו כח לקרוא באנגלית - מפספס את זה!

2. קו"ח - הייתי ממליצה לך לעשות כפתור יותר גדול שמצביע על הקובץ ולכתוב "קורות חיים" - ואולי אפילו לעשות עמוד נוסף באתר לקורות חיים. עדיף.

בנוסף - תעשי הפרדה ברורה בין פרטים כלליים שניתן למצוא בכל קו"ח לבין פרטים מקצועיים שכדאי להדגיש.
בכלל, תעצבי את קו"ח כמו שהיית מעצבת פוסטר להגשה בלימודים. קצת פוטושופ או אפילו בוורד, פונט נורמלי, צבעים, קווים. בקיצור, גרפיקה נעימה לעין.
שהקורא יידע על מה חשוב להסתכל. למשל הנסיון המקצועי שלך + יכולות טכניות - תדגישי! שירות צבאי ושפות - בסוף, פחות מעניין.

3. בתוך הפרויקטים, שהם אגב אחלה, תעשי כותרות שעושות שכל "תכניות עבודה למחלקת..."/ "הצעה לעיצוב בוטיק תכשיטים" וכיוב'. שיבינו מתוך הפרוייקטים שהתעסקת בתכלס ולא מדובר רק בתיק אקדמי גרידא. תתני כבוד לעבודות שעשית. ועברית, עברית! אם את רוצה תעשי 2 גרסאות עברית ואנגלית, אבל חייב עברית למעסיקים בארץ שרובם אמנם משכילים, אבל יכולים להתעצל לקרוא ולהבין אותך.

4. בכותרת של האתר תוסיפי "פורטופיליו".

5. בעמוד הראשי אודות - תוסיפי איזו עבודה את מחפשת, בצורה נפרדת וברורה, באיזה תחומים התנסית ולא רק מה חלמת כשהיית בתיכון וכיוב'... איפה את מחפשת עבודה (במרכז, לטווח ארוך, להשתלב במשרד רב-תחומי/עיצוב פנים וכיוב' - תמקדי את הקורא).

מוזמנת לשלוח לי אחרי התרגום והשיפורים ואשתף את המשרד שאני ממליצה עליו - מעסיק הרבה מעצבי פנים.

בהצלחה.
באמת תודה על כל העצות!
08/06/14 11:58
3צפיות
אני אתחיל לעבוד על זה מייד וברגע שהכל יהיה מוכן אני אשלח לך .

º
מעולה! תצליחי :)
08/06/14 12:37
44צפיות
היי טניה
09/06/14 01:29
4צפיות
סיימתי לעבוד על האתר, יישמתי את כל הטיפים שנתת לי והאתר באמת נראה הרבה יותר טוב ככה! D:
הכתובת זו אותה כתובת:
http://maya1988vis.wix.com/interiordesign
º
נ.ב- עשיתי לך לייק בפייסבוק
09/06/14 01:34
4צפיות
היי מאיה
06/06/14 13:31
28צפיות
רפרפתי ויש לי כמה טיפים נוספים:

1. בכללי - הייתי ממליצה לך דחוף לשבת ולתרגם את האתר לעברית, בעיקר אם את מחפשת עבודה בארץ. עשית שם הצעות אמיתיות לתכנון ומי שאין לו כח לקרוא באנגלית - מפספס את זה!

2. קו"ח - הייתי ממליצה לך לעשות כפתור יותר גדול שמצביע על הקובץ ולכתוב "קורות חיים" - ואולי אפילו לעשות עמוד נוסף באתר לקורות חיים. עדיף.

בנוסף - תעשי הפרדה ברורה בין פרטים כלליים שניתן למצוא בכל קו"ח לבין פרטים מקצועיים שכדאי להדגיש.
בכלל, תעצבי את קו"ח כמו שהיית מעצבת פוסטר להגשה בלימודים. קצת פוטושופ או אפילו בוורד, פונט נורמלי, צבעים, קווים. בקיצור, גרפיקה נעימה לעין.
שהקורא יידע על מה חשוב להסתכל. למשל הנסיון המקצועי שלך + יכולות טכניות - תדגישי! שירות צבאי ושפות - בסוף, פחות מעניין.

3. בתוך הפרויקטים, שהם אגב אחלה, תעשי כותרות שעושות שכל "תכניות עבודה למחלקת..."/ "הצעה לעיצוב בוטיק תכשיטים" וכיוב'. שיבינו מתוך הפרוייקטים שהתעסקת בתכלס ולא מדובר רק בתיק אקדמי גרידא. תתני כבוד לעבודות שעשית. ועברית, עברית! אם את רוצה תעשי 2 גרסאות עברית ואנגלית, אבל חייב עברית למעסיקים בארץ שרובם אמנם משכילים, אבל יכולים להתעצל לקרוא ולהבין אותך.

4. בכותרת של האתר תוסיפי "פורטופיליו".

5. בעמוד הראשי אודות - תוסיפי איזו עבודה את מחפשת, בצורה נפרדת וברורה, באיזה תחומים התנסית ולא רק מה חלמת כשהיית בתיכון וכיוב'... איפה את מחפשת עבודה (במרכז, לטווח ארוך, להשתלב במשרד רב-תחומי/עיצוב פנים וכיוב' - תמקדי את הקורא).

מוזמנת לשלוח לי אחרי התרגום והשיפורים ואשתף את המשרד שאני ממליצה עליו - מעסיק הרבה מעצבי פנים.

בהצלחה.
התייעצות מכשירי חשמל למטבח
02/06/14 16:40
248צפיות
שלום לכולם,

בעקבות המטבח החדש אני צריכה לקנות גם מכשירי חשמל חדשים.
אני יודעת שזה לא כ"כ קשור לעיצוב פנים, אבל אולי בכל זאת יש לכם ניסיון...

ההתלבטות שלי היא בעיקר לגבי מדיח - אני רוצה חצי אינטגרלי
והדגם שהציעו לי הוא: סמסונג DWSG720T
מישהו מכיר? יכול להמליץ?
או לחילופין דגם אחר של חצי אינטגרלי שמומלץ מנסיון שימוש?

ומנצלת את הבמה לשאול גם על המלצות למכונת כביסה של 7 ק"ג, כי אין חכם כבעל ניסיון
אני מעדיפה לשמוע דעות מאנשים שמשתמשים בזה ביומיום ולא אנשי מכירות...

תודה מראש!

וכמובן שכחתי לשאול לגבי קולט אדים
02/06/14 16:43
113צפיות
אם יש דגם מומלץ
ואם כדאי לרכוש רגיל עם פילטרי פחם או כזה עם יציאה החוצה? (יש לנו דירת גן). הדעות בנושא חלוקות ואני לא מצליחה להחליט מה עדיף...
ממליצה על סימנס,
02/06/14 19:48
131צפיות
ובוש זה אותו דבר. אני כבר 13 שנים עם סימנס שמסרב להתקלקל. הייתי רוצה להחליף אותו לאינטגרלי, אבל הוא כ"כ טוב שאני משאירה אותו.
בנוגע לקולט, לי יש כזה עם יציאה החוצה. מעולם לא שמעתי מאף אחד שפילטר עדיף. תמיד ידעתי שפילטר הוא ברירת מחדל. אני מאוד מרוצה, אבל כבר אין יותר קולטים כמו שלי בחנויות, אז אני לא יכולה להמליץ.
גם אני חושבת
03/06/14 18:18
42צפיות
שפילטר זה ברירת מחדל, רק במידה ואין קיר חיצוני קרוב.
ממליצה על סימנס
02/06/14 17:53
128צפיות
אני קניתי אינטגרלי אבל יש כמובן חצי אינטגרלי. מעולים ומהימנים.
מכשירי חשמל
02/06/14 19:09
154צפיות
קניתי מדיח סמסונג והחלפתי לבוש תוצרת גרמניה.
שירות הלקוחות של סמסונג ואלקטרולוקס הוא גרוע.
רצוי לקנות מוצרם תוצרת גרמניה.
זה נכון בעיקרון...
02/06/14 19:12
129צפיות
ולנו למשל יש מדיח של מילה, מייבש של זימנס ומכונת כביסה של AEG.

אבל מקררים מתוצרת גרמניה אין להשיג במחיר הגיוני.

º
את צודקת, לגבי מקררים
02/06/14 19:16
61צפיות
מוכנת כביסה
02/06/14 19:10
121צפיות
יש לי AEG 7 ק"ג מזה מספר שנים ואני מאד מרוצה.
מכונת כביסה
02/06/14 21:32
142צפיות
זה עניין של גישה -
העדפתי מכונה "טיפשה" ואנלוגית ככל הניתן. כמה שפחות אלקטרוניקה. היום כבר אין כאלה.
היתה לי מכונה מעולה של ספקטרה שעבדה קשה 10 שנים. עלה גרוש ורבע ועשתה יופי של עבודה. ברגע שהיתה בה תקלה ראשונה החלפתי. אפילו לא הזמנתי טכנאי.
כעת יש לי כבר שנתיים וחצי BEKO. סה"כ מרוצה מאוד. יש לה 7 שנים אחריות. אבל המדיניות שלי היא לשלם יחסית זול ולא להשקיע מעבר לכך בתיקונים וכו' אם וכאשר קורה.
º
צודקת
02/06/14 21:56
35צפיות
זה לגמרי עניין של גישה.
02/06/14 22:46
104צפיות
הגישה שלנו למשל הפוכה משלך לגמרי. אנחנו קונים את הציוד הכי איכותי שהתקציב שלנו מאפשר, כדי שיחזיק מעמד זמן רב ככל שניתן ויחסוך לנו עצבים בגלל תקלות והשבתות, או השקעת זמן בחיפוש מכונה חדשה כשהישנה מתקלקלת.

כך למשל את מכונת הכביסה של AEG קנינו לפני 15 שנים בדיוק. עובדת ללא תקלות מאז, ובתקווה יש לפניה עוד הרבה שנות שירות. את המדיח של מילה קנינו לפני חמש שנים, הוא עובד כמו חדש ובתקווה גם לפניו יש עוד שנים רבות של עבודה. הטורבוגל של Brother גם הוא כמעט בן 15, פועל פרפקט - חבל שכבר לא ניתן להשיג אותו אחרת היינו קונים לכל המשפחה.

כל מכונה כזו עולה פי 2 או 3 מאשר המכונות הזולות, אבל כנראה שחייה ארוכים פי 2-3, אם לא פי 5-10. בטווח הרחוק אנחנו כנראה לא משלמים יותר ממישהו שמחליף כמוך את הציוד כל כמה שנים, ונהנים ממכשירים מעולים ואמינים מאוד.
אבל מכשירי חשמל זה מזל.
03/06/14 10:36
84צפיות
יש לנו מדיח סימנס, ומכולם תשמעי עליו רק תישבוחות.
אנחנו ממממששששששששששש לא מרוצים!!! תקלה ראשונה מיום ההתקנה ומאז.... כל תיקון במכשירים הללו הוא הרבה יותר יקר.

אנחנו משפחה עם המון כביסה, היו לי כמעט את כל החברות (אני חושבת) עכשיו יש לי BEKO כבר 4 שנים (זה הממוצע לכל המכונות שהיו לי, פרט לקריסטל עוד לפני טורקיה והילדים) והיא בדרך למקום אליו מגיעות כל מכונות הכביסה, אני אפילו לא טורחת לחפש טכנאי, עלתה מעט ומיצתה כל שקל.
זה *גם* מזל, אבל מזל זה לא העיקר.
03/06/14 11:17
97צפיות
תמיד יכול להיות מזל רע (או טוב). אבל בגדול לדעתי, בדרך כלל מקבלים כמו שמשלמים.

לכן מוצר טורקי יכול עם קצת מזל (טוב) להגיע עד גיל 10 המכובד, וגם מוצר גרמני עם קצת מזל (רע) יכול לסיים את חייו בגיל הזה. אבל רוב המוצרים הטורקים הזולים ימותו הרבה קודם - ורוב המוצרים הגרמנים ימותו הרבה אחר כך.
בגיל 10?
03/06/14 11:20
82צפיות
היו לי 2 מכונות גרמניות שאחרי 2-3 תיקונים יקרים (כי המכשיר יקר אז לא מיד מוותרים, אבל גרמני אז החלקים יקרים) חזרו אל בורא מכשירי החשמל בגיל 5~, גם המדיח (סימנס) שלי כאמור לא הגיע לגיל מופלג של 10 (טוב, הוא עדיין עומד כאן, אבל לא ממש מנקה כבר כמה שנים).
אולי באמת אין לך מזל
03/06/14 11:30
75צפיות
אצל אמא שלי למשל, המדיח של מילה כבר בן 34 - ללא תקלות.
נדבר בעוד 30 שנה
03/06/14 12:06
63צפיות
מעניין אותי כמה כמה מכונות מהיום יעבדו....
(הניחוש שלי הוא 0)
תשכחי ממה שאת מכירה אצל אמא שלך
03/06/14 11:48
105צפיות
או אמא שלי , או אפילו אני...
בתור בעלת מכונת כביסה א.א.ג בת 23, שדיברה עם הרבה טכנאים, כולם טוענים אותו הדבר : מילה וא.א.ג שמיוצרים היום, זה לגמרי לא מה שאז.
עולם אחר לגמרי, רק השם זהה.

אני נוטה לחשוב שאת צודקת
03/06/14 13:07
87צפיות
שמעתי דברים דומים גם על מיקסרים של קנווד וכו' - היצרנים מעוניינים להגביל את אורך חיי המוצרים שלהם כדי שאנשים יקנו יותר ממכשיר אחד בחייהם.

אבל עדיין יש לדעתי הבדלי איכויות משמעותיות בין יצרנים. מוצרי מדבקה סיניים/טורקיים באיכות נמוכה לא יחזיקו כמו מוצרים גרמנים. אז נכון, אין לי באמת ציפייה שהמדיח שלנו יחזיק 34 שנים, אבל כן חשוב לי שיחיה 15-20 אם אפשר... ובשום פנים לא פחות מעשר שנים. וברוב המקרים זו ציפייה בלתי סבירה מהמוצרים הזולים.

ניפגש ב-2035 לסכם את הדיון
º
כן, ניפגש אז
03/06/14 13:11
16צפיות
עלות-תועלת
03/06/14 13:23
59צפיות
כמה יעלה לך מכשיר ל- 15 שנים וכמה 3 מכשירים ל- 5 שנים (עם סיכוי ליותר, ואפשרות להחליף בלי נקיפות מצפון כי 'מתחשק'?)
אם תמצאי מכשיר ל25 שנים - ספרי לי
03/06/14 14:24
62צפיות
אני מוכנה לשלם פי 5. שווה לי בחלט.
העלות היא לא רק הכסף, אלא גם העצבים, הזמן, האנרגיה שצריך להשקיע כדי לקנות חדש, והצרות שעושה המכשיר הישן כשהוא מתקלקל ואת נתקעת בלי.
שלא לדבר על איכות הסביבה (לא ממחזרים אצלנו...)
º
03/06/14 14:56
7צפיות
לא נמאס לפעמים?
03/06/14 22:35
50צפיות
כי עכשיו (למשל) יש מכשירים שסוחטים טוב יותר, עם תוכניות קצרות יותר....

מי יודע מה יהיה עוד 10 שנים... אז עוד 25, אולי כבר אעבור לדיור מוגן.....
מכונת כביסה של AEG התקלקלה תוך 4 שנים
03/06/14 12:54
117צפיות
החלפתי אותה לפני כשנתיים בבוש שזה תכלס אותו הדבר, אותם מכלולים בדיוק, כי למרות שהמוצר לא הוכיח את עצמו אני מאמינה שיש תקלות כאלו.
מצד שני יש לי מקרר גראנד סילברליין של תדיראן בן 30 עדיין במטבח ומכונת הכביסה של אמקור בת ה 25 שאותה החליפה ה AEG קצרת המועד... לא ממש התקלקלה, פשוט נמאס לנו ממנה.
בוש זה לא AEG
03/06/14 16:10
72צפיות
בוש = זימנס = קונסטרוקטה.

לא שיש לי מושג אם AEG של היום זה מה שהיה פעם. נדמה לי ששמעתי פעם ש-AEG כבר לא מיוצרים בגרמניה.
לי יש בוש 7קג כבר כמה שנים בשימוש כבד ובלי
03/06/14 06:35
103צפיות
עין הרע עובד מעולה בלי בעיות
צביעה וחידוש כיסא מעץ.. איך ניתן לעשות לבד?
02/06/14 16:23
170צפיות
הי מצ"ב תמונה של כסא, האם ואיך ניתן לצבוע אותו לבד? חשבנו לצבוע בגוון שמנת עבור חדר תינוקת.. ורצוי עם שפשופים
קיבלנו הצעות מחיר לצביעה החל מ-500 ש"ח לצביעה בתנור בכפר ערבי כלשהו... או ממישהי שמתעסקת בחידוש רהיטים וביקשה 1700 ש"ח!!
ואנחנו לא רוצים להשקיע בזה הרבה כי זה בעיקר בשביל היופי, לא חושבת שנשתמש בו ממש...
האם שווה כבר לקחת לאיש מקצוע שיעשה? כי גם לקנות צבע מברשות וכו' יכול להגיע לכמה מאות שקלים

אשמח לעזרתכם
תודה
º
לא צורפה התמונה
02/06/14 16:24
420צפיות
לא צורפה התמונה
צבע ומברשת- כמה עשרות שקלים
02/06/14 17:56
121צפיות
וראיתי עבודות עצמאיות מדהימות פה בפורום.
כן אבל הבנתי שצריך גם לשים צבע בסיס?
02/06/14 20:04
84צפיות
כדי שהצבע יתפס טוב? ולא רואים משיכות מברשת? מעולם לא עשיתי את זה לכן אשמח לדעת מה התהליך שצריך לעשות? אני מניחה לנקות את הכיסא, לשייף אותו?
תודה לכל מי  שיודע
גם צבע בסיס עולה עשרות שקלים, אבל חוץ מזה
02/06/14 20:36
101צפיות
הכסא נראה ממש יפה, את בטוחה שאת רוצה לצבוע אותו בכלל?

לגבי צביעה, אם יש קילופי צבע וכו', אז צריך לשייף ועם כל העיטורים זה סיפור. מה שכן, יש חומרים שפשוט מורחים על הכסא, הם מורידים את כל מה שיש עליו, ואז, אחרי שמנקים טוב, אפשר לצבוע. על עץ אני לא רואה שיהיה צורך בצבע בסיס, אבל תשאלי בחנות כדי להיות בטוחה. אם את משתמשת בחומר כזה, רק תעשי את זה במקום מאוורר מאד ועם כפפות טובות
מקסים ומאוד מאוד שימושי
02/06/14 21:16
116צפיות
אין לי עיצות אבל היה שווה תגובה
תודה בהחלט היה שווה
02/06/14 21:31
79צפיות
מהכרותי עם עצמי אני לא חושבת שאני ממש אשב להניק עליו אלא יותר מול הטלוויזיה, שם גם יש לי כורסא מאוד נוחה לעניין הזה.. אבל מי יודע.. כרגע אני יוצאת מנקודת הנחה שזה בשביל היופי ואני לא רוצה ממש להשקיע יותר מידי.
חשבתי גם להשאיר כמו שהוא ורק להוסיף כרית לישיבה ו/או לגב (גם מצאתי אחת יפה עם נקודות ) אבל עדין קצת מבאס אותי החום הכהה הזה .. מתלבטת..
אשמח לקבל עוד תגובות לגבי הצביעה איך ניתן לצבוע לבד
תודה
גם בעיני הכסא מקסים כמות שהו.
02/06/14 22:39
73צפיות
הייתי תופרת לו כרית יפה, וגם אולי כריות/ריפודים לידיות ככה שיהיה נוח לשבת עליו. וזהו!
ואם לצבוע - אז בטח לא לבן או שמנת. כסא כזה צריך לקבל נוכחות - מגיע לו. הייתי צובעת בתכלת, או ורוד, או צהוב חי....משהו שיתן לו כבוד.
תשאירי בצבעו הנוכחי
02/06/14 23:29
61צפיות
קני כריות יפות למושב ולתלייה בגב ושינית את החזות.
באתר aliexpress יש כריות יפיפיות.
בעיני הכסא יפה כמו שהוא, אולי תוסיפו לו
03/06/14 02:45
73צפיות
כרית בצבעים שיתאימו לחדר בו הוא נמצא. אם בכל זאת תחליטי לצבוע , הנה הדרכה מתאימה
כתובות אינטרנט מצורפות:
כפי שכבר נאמר..הכסא מאוד יפה
03/06/14 11:09
58צפיות
כמות שהוא...תוספת כריות לנוחות ישיבה,ולדעתי הוא ישתלב יופי בכל מקום.
לא רוצה לרפות את ידייך ,אבל מנסיון אישי של שיפוץ רהיט, הליטוש של משענת הכסא
שמורכב מליייסטים הוא לא פשוט כלל ,ולוקח הרבה זמן.
(וכפי שאני מבינה את לפני לידה, אז באופן אישי  לגמרי לא הייתי נכנסת לפרויקט כזה...)
זו דעתי עשי מה שמתאים לך.
בהצלחה ומזל טוב!
º
תודה אכן שאפתני מצידי
04/06/14 12:44
10צפיות
קלי קלות
03/06/14 11:48
93צפיות
אני דווקא בעד להלבין, יראה צעיר ורענן יותר. טיפה ליטוש, הצבע תופס גם ככה, בטח על כסא עץ ישן.
קופסת צבע שמנת הכי קטנה  ומברשת - פחות מ50 שקל.
האופציה הכי קלה ומומלצת זה ווש - כל פגם יראה כחלק מהעניין, יראה בהיר ווינטג'י ועדיין יראו את העץ.
תעברי בקלות עם מברשת ומעט צבע (לסחוט מברשת שלא יראו טפטופים). תראי כמה כיסוי מתאים לך, תמיד אפשר להוסיף וגם להסיר.
אם תרצי להשקיע מעט יותר תעברי עם נר על הקצוות ואז תצבעי. הצבע יתפס בכל מקום מלבד אזור שעוות הנר -
אותה קל ללטש עם נייר זכוכית עדין ולהוריד. זהו, לנקות, כרית נקודות ותביאי את התינוקי... וגם צרפי תמונה של אחרי..
תודה אכן בסוף החלטנו כן לצבוע
04/06/14 12:48
51צפיות
בצבע שמנת ולשבור עם כרית.... מעניין שרשמת כרית נקודות.. זו בדיוק הכרית שראיתי בחנות ותכננתי לקנות איך ידעת?
מצאנו גם מישהו שיעשה לנו את זה במהירות ולא במחיר יקר אז כנראה שנלך על זה.. הוא מתכנן להבנתי לעשות את זה בעזרת מכשיר ספריי בלחץ כזה ששכחתי את שמו.... ומעל לכה.. ביקשתי שגם יעשה קצת שפשופים למראה וינטג'י
מה הכוונה ווש? אני מכירה את המושג מעולם פינות האוכל אבל למה התכוונת? איך מגיעים למראה כזה? יש צבע מיוחד כזה?
המון תודה
עכשיו ראיתי שכתבתי על הכרית נקודות
04/06/14 12:57
38צפיות
מוח הריוני שכזה שלא עובד חחח
הנה 2 לינקים בנושא
03/06/14 19:54
63צפיות
º
תודה לכולם על הייעוץ והעזרה אתם מקסימים
04/06/14 12:54
10צפיות
פרופיל בלגי ברזל- אשמח להמלצות ולחוות דעת
02/06/14 14:37
181צפיות
אנחנו מתכננים את הדלתות והחלונות לעשות מבלגי ברזל.

- אשמח להמלצות על בעלי מקצוע ולחוות דעת של בעלי ניסיון.
- למה מומלץ לשים לב? דברים שיש לקחת בחשבון...
- גם נושא שילוב עם תריסי גלילה חשמליים ורשתות- האם בעייתי? האם מומלץ אצל אותו בעל מקצוע?

תודה רבה מראש לעונים :)
עשינו אלומיניום שנראה ממש בלגי.
02/06/14 17:55
115צפיות
מעולה מכל הבחינות, עדין ונקי.  
לברזל יש את הבעיות שלו, ולא ברור אם ניתן לעשות בו תריסים חשמליים.
º
לדעתי עדיף אלומיניום
02/06/14 18:45
62צפיות
תודה על התשובות- התלבטנו והחלטנו בכ"ז על ברזל
02/06/14 19:39
93צפיות
בעבר היו פה דיונים בנושא, אבל לא מצאתי משהו מזה תקופה ארוכה...
האם מישהו מצוי בעניין? ניסיון עם בלגי ברזל? איזה יצרן מומלץ? יש כחמישה שמות חוזרים, אבל אשמח לשמוע כל דבר ממישהו בעל ניסיון.
צריך לקחת בחשבון שבלגי ברזל
02/06/14 20:45
186צפיות
נחות בהרבה מאלומיניום בפרמטרית של אטימה טרמית, אקוסטית וחדירת מים.
הוא מחליד עם הזמן ויש לטפל בו ולא משנה מה יאמרו לך אצל הספק...

מדובר בחלונות וויטרינות שנפתחות ולכן שילוב של רשתות מאוד בעייתי, עד בלתי אפשרי בפתחים הגדולים של היציאה לגינה.
תודה. אקח בחשבון את ההיבטים האלו ואבדוק מה המ
04/06/14 10:04
61צפיות
המענה הכי טוב להם :)
האם בכל זאת יש מישהו עם ניסיון מוצלח עם בלגי
04/06/14 10:02
69צפיות
ברזל? יש לי המלצה אחת טובה מניסיון, אבל אשמח לקבל עוד הצעות מחיר וזקוקה לשמות נוספים...
לא ניסיון אישי
04/06/14 18:45
103צפיות
אלא של מישהי אחרת:
סמיר פארח, חיפה.
º
מבינה שניסיון טוב?....תודה!
04/06/14 20:28
33צפיות
כן
04/06/14 20:56
73צפיות
אני לא יודעת כמה הצילומים מראים את זה, אבל זה בית שהיופי שלו הוא החלונות, לא חלונות רגילים, אלא מיוחדים. ממש החלונות עושים את הבית.
הנה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

הנה עוד
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?For...

איריס, בעלת הבית היפה הזה, כבר שנתיים וקצת איננה איתנו
תודה על התשובה
05/06/14 00:04
40צפיות
עצוב לשמוע. ראיתי בדיונים מהעבר שהיא הייתה פעילה בעזרה לשואלים :(
º
בדיוק מתנהל דיון ארוך בנושא בפורום בונים בית
05/06/14 08:25
37צפיות
כן. תודה. שאלתי גם שם. עדיין חסרות לי המלצות
05/06/14 09:41
29צפיות
מניסיון על בעלי מקצוע
מיקום פתח יניקה של מפוח
02/06/14 12:17
330צפיות
מיקום פתח יניקה של מפוח
רכשתי מפוח מדגם EXT 100 A לאוורור אמבטיה / שירותים / מכונת כביסה ומייבש אשר אין בה חלונות כלל
http://www.hameavrer.co.il/image.ashx?i=115991.pdf...

אני שוקל למקם אותו (מטעמי רעש) באזור המסומן בכחול על הקיר החיצוני (המפוח הינו חיצוני עם קופסא עמידה במים) וזאת על מנת שהמפוח יהיה רחוק ככל האפשר מחלונות חדרי השינה
שאלתי היא היכן כדאי למקם את פתח היניקה של המפוח כאשר בשתי האמבטיות תהיה הנמכת תקרה של כ 30 ס"מ לגובה של 2.4 מטרים והנורות ימוקמו במרכז החדר ומעל הכיור
מפוח
02/06/14 22:17
50צפיות
ישנם מפוחים שניתן למקם על גבי ההנמכה עצמה והפתח בקיר החיצוני , מן הסתם , יהיה מותנה בגובה ההנמכה
אם כבר אתה כאן - הנה המלצה חמה
02/06/14 22:36
99צפיות
תחליף את מיקום הכלים בחדר האמבטיה, הוא מתוכנן לא טוב בכלל.
את הכיור שים במקום האסלה - ככה תרוויח כיור עם משטח וארון רחבים (ולא כיור תקוע בנישה צרה במיקום לא נוח)
את האסלה אפשר למקם במקום הכיור - ככה ששני הכלים מחליפים מקום.
אבל אפילו טוב יותר - למקם את האסלה במקום מכונת הכביסה (בתנאי שיש שם לפחות 70 סמ.)
גם לא תקבלו בחדר השינה שלכם את רעשי הניאגרה משרותי הילדים.
וגם יהיה הרבה יותר פשוט לביצוע (מבחינת הקירבה של האסלה לביוב).

את מכונת הכביסה תעבירו לנישה (זו שבה נמצא עכשיו הכיור) ותקבלו נישה סגורה, מוגנת וצדדית עבור הכביסה.
וכמובן - להפוך את כיוון הפתיחה של הדלת.
את צודקת בהחלט - אבל...
03/06/14 15:01
51צפיות
אי אפשר למקם את האסלה במקום הכיור בגלל בעיות אינסטילציה שלא יאפשרו לחבר את צינור ה 4 צול לקולטן וגם אם כן, יהיו בדרך 3 פניות של 90 מעלות (שיחולקו לפניות של 45 מעלות כמובן)
במקום מכונת הכביסה ישארו לנו לאחר קרמיקה כ 62-63 ס"מ בלבד, לא מספיק למיקום אסלה

התכנון הנוכחי הוא פשרה מבחינתנו, אני מקווה שנוכל להתרגל אליו למרות החסרונות הברורים שיש בו
מס' שאלות על שולחן אוכל עגול + שידה
02/06/14 12:16
250צפיות
היי.

איזור פינת האוכל בבית שלי נמצא בחלקו ה"מתעגל" של הבית (הבית בצורה של חצי ירח).

1. איך ניתן לכוון נגר לשולחן בעל מראה יותר מודרני או משהו בין רטרו לעכשיו?
אני שואל זאת משום שלא מעט שולחנות עגולים שראיתי הם בעל מראה עתיק.

2.  איך מביאים לכך שלשולחן יהיו 3-4 רגליים מסביב (ולא משהו שיוצא ממרכז השולחן)  אך עדיין יהיה נוח לישיבה?

3. האם בהיקף של  1 מטר ניתן לשים 4 כסאות?

לגבי השידה שתחת הטלוויזיה בסלון:
מעבר לניקיון - יש איזה יתרון לשידה תלוייה על פני כזו עם רגליים?

תודה מראש.
אודה לעזרתכם (:
03/06/14 12:53
46צפיות
רוב תודות... חג קוטג' שמח.
תפנה לפליקס מרהיטי מטלון
03/06/14 16:50
94צפיות
הוא תותח בפינות אוכל, יש לו שולחן חדש מודרני רטרו, שיבנה לך כזה עגול והוא יסביר לך הכל
היי הילה, אפנה אליו...אך כנראה כבר יש לי נגר:
03/06/14 17:57
69צפיות
כנראה שכבר יש לי נגר - אמן של ממש....שעושה לי זאת במחירים מאד מאד נוחים.

תודה!
גוגל - תמונות
03/06/14 18:14
85צפיות
תנסה גם באנגלית, לפעמים דווקא שם מוצאים דברים שונים ומעניינים.
בנוגע לשידה
03/06/14 18:16
86צפיות
גם עניין של טעם והתאמה, לראייתי, לא בכל מקום יתאים תלוי, כמו שלא בכל מקום יתאים מונח.
מה שמרגיש לך נכון
אני מניח שבכל"ז יש סיבה מסוימת לכך שתולים או
04/06/14 00:38
72צפיות
משאירים על הרצפה, לא?

אולי...מתוך עיניין של קלות ניקיון כשהשידה באוויר (לי לא משנה).

תודה!
גם קלות נקיון
04/06/14 08:15
44צפיות
וגם מקנה איזה תחושת מרחב לחללים קטנים יחסית.
אבל כשזה מגיע לרהיט בחלל הציבורי, זה גם עניין של אסתטיקה והתאמה,
שוב, עניין של טעם והתאמה למקום ולצורך.
החלל די קטן.
04/06/14 12:07
29צפיות
כך שיש הצדקה לחשוב על מזנון תלוי.

תודה!
בהחלט
04/06/14 12:23
23צפיות
פרמטר חשוב,
בבקשה :)
º
חג שמח וחופש נעים!
04/06/14 13:12
8צפיות
|*| פורום 24 נפתח בתפוז |*|
02/06/14 12:10
14צפיות
|פצצה| אנו שמחים לבשר על פתיחתו של הפורום לסדרה המצליחה 24. שש שנים אחרי ירידת הסדרה המקורית, 24 חזרה לעונה חדשה ומותחת!

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולהתעדכן בפרקים השבועיים וכמובן להיזכר בעונות הקודמות.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
חיבור דלפק בוצ'ר בזוית של 45 מעלות
02/06/14 10:49
76צפיות
כדי שיראה המשך של אותה הפלטה, מומלץ או לא?
או שעדיף פשוט "להניח" את הדלפק על דופן עץ?
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום