בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום כלבים! 

הפורום הוא פורום כלבים, למען כלבים.

מטרתו העיקרית של הפורום הינה העלאת המודעות למצבם של הכלבים בישראל, בשאיפה תמידית לשיפורו.

הפורום מקדם הצלה ואימוץ, מעודד פיקוח על התרבות כלבים בדרך של עיקור וסירוס וקורא לכל בעלי הכלבים לדאוג להם לטיפול איכותי ומושכל למשך כל ימי חייהם.

הפורום משמש כבמה למתן עיצות ומידע בנושאי גידול כלבים, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הגולשים מוזמנים לחלוק מחוויותיהם המשותפות עם חבריהם ההולכים על 4, לשאול שאלות ולתרום מהידע שלהם לטובת גולשים אחרים.

בפורום כותבים מספר מאלפים ווטרינרים מוכרים המזוהים ע"י ניק צבוע אדום. אנו קוראים לגולשים להעזר באנשי המקצוע בבואם לבחור את הדרך הטובה ביותר להתמודד עם בעיות ודילמות שונות. יש לציין שאנשים אלו כותבים בפורום בהתנדבות, ועל כך תודתנו להם.

בפורום פעילים מתנדבים ועובדים בעמותות השונות, והפורום משמש במה מרכזית להצלת כלבים בארץ. הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, ובשום מקרה לא להשתמש במילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

ע"מ להנעים את השהייה בפורום:

אפשר להתעדכן בתקנון הפורום (לינק מהעמוד הראשי של הפורום).

הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לאותו נושא נכללות הודעות בנושאים שונים הנשאלות על ידי אותו משתמש שלו הודעה ראשית אחת בדף הראשון או אותו נושא המתדיין ע``י כמה אנשים).

יש לשמור על רמת דיון מכובדת.

הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה.

העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ הוט' הפרטי/הקבוע ולהביא את הכלב/ה לבדיקה.

אין לפרסם מודעות זיווג. לזיווגים יש לפנות לרכזי החוג. את הפרטים ניתן למצוא בקישורי הפורום בקטגוריה המתאימה.

הודעות למכירת גורים וכלבים תימחקנה. אנחנו מתנגדים למכירת כלבים שאינם גזעיים.  מכירת כלבים גזעיים צריכה להיעשות אך ורק דרך רכז הגזע. גורים שאינם גזעיים צריכים להמסר תחת סינון מוקפד ותמורת דמי רצינות. נשמח להעשיר את הידע שלכם לגבי מסירה נכונה ובטוחה של גורים.

למערכת תפוז לוחות מובנים לכל פורום. אין לפרסם מודעות מכירה בפורום (הודעות כאלה ימחקו) אלא להשתמש בכך בלוח המודעות.

הודעות הקשורות לאופן ניהול הפורום יש להעביר אלינו במסר אישי או להנהלת הפורומים ולא על גבי הפורום.

שיחות נפש ניתן לנהל במערכת המסרים או מערכת הצ'טים. גולשים אשר הודעתם תמחק מהפורום בגלל עבירה על אחד מכללי התקנון, יקבלו הסבר על סיבת המחיקה במסר אישי. גולש אשר ימחקו שתי הודעות שלו באותו נושא, יחסם מהפורום.

כמו כן, אתם מוזמנים לפנות אלינו אישית דרך מערכת המסרים בכל נושא הקשור לעניין. גלישה נעימה! OrlyNL ו meedas

חושבים לאמץ כלב נוסף, זקוקים להתייעצות!
20/07/14 10:12
328צפיות
חושבים לאמץ כלב נוסף, זקוקים להתייעצות!
אני מניחה שהרבה מכם מכירים את ג'וני לשעבר רוטר מרחובות אוהבת חיות..
בן משפחה, דרקון מזל מגודל וחבר אמיתי. ובכן, בן זוגי ואני עוברים לגור יחד ממש בימים הקרובים ואנחנו חושבים לאמץ כלב נוסף.
בעבר, היתה אצלי כלבת אומנה מהממת שהסתדרה עם ג'וני בצורה מדהימה, וחשבתי לאמץ אותה ולהשאיר אותה אצלי..
אבל באותה תקופה ג'וני היה רחוק מלהיות מאולף, והמאלף שלי דאז המליץ לי שלא להכניס כרגע כלבה למשפחה כי כל עוד הוא לא מאולף ולא ממושמע זה יהיה לי מאוד קשה עם עוד כלבה לחנך ובנוסף, הוא עלול לגונן עליה בגינות כלבים מול כלבים אחרים ולעשות לי עוד יותר צרות בחוץ.

היום ג'וני ואני מסתדרים מדהים, הוא מקשיב לי וסומך עלי. הוא לא בדיוק כלב עוקץ שעושה כל מה שאומרים לו כשאומרים לו, אבל כבר אין רגעים מתסכלים יותר שאני מתה ללכת הביתה והוא מסרב לבוא אלי ועושה לי קונצים.
בחורשה שליד הבית שלי אני הולכת איתו ללא רצועה בביטחון והוא תמיד הולך איתי ומקשיב לי. (זה מן אזור הפקר כזה בין פארק הירקון לרמת גן)..

לכן, אני תוהה אם אולי היום זה סיפור אחר, ומבקשת את עצתכם -
האם כדאי להביא לו חבר הביתה?
האם הסכנה שהוא ירגיש דומיננטי על הכלב החדש ויגונן עליו מול כלבים אחרים עודנה קיימת? האם זה משנה אם ניקח זכר או נקבה?
האם זה עלול לסכן את הביטחון שיש לי עם ג'וני כרגע? האם הוא עלול פתאום לעבור רגרסיה באילוף ולחזור לעשות לי קונצים?

כך או כך אנחנו לא מעוניינים לאמץ גור.. אנחנו רוצים לקחת כלב בוגר שאף אחד לא רוצה לקחת מאיזו סיבה מטופשת - כי הוא שחור, או מנומר, או בלי עין אחת, או חירש, או צולע או וואטאבר.

נשמח לעצתכם הכנה
עמית, בלה וג'וני
וואי, אולי תקחו את שייקה???
20/07/14 10:45
198צפיות
ובעקרון עם עבודה נכונה, גם עם ג'וני לבד, גם עם הכלב החדש לבד וגם עבודה משותפת, לא אמורה להיות בעיה
כן, אבל עבודה נכונה יכולה להיות הרבה עבודה...
20/07/14 11:38
156צפיות
להגיע עם ג'וני לאן שהגעתי איתו היום לקח הרבה מאוד זמן, כסף, אנרגיה וסבלנות.. והוא עוד כלב ממש ממש טוב, בלי בעיות התנהגות.

אז אם המאלף יגיד לי שמדובר בעבודה משותפת עם שני הכלבים פעם ביום (כמו שעבדתי פעם ביום עם ג'וני במהלך האילוף) אני יכולה לעמוד בזה. אבל לעבוד עם כל אחד בנפרד פלוס לעבוד עם שניהם זה יהיה לנו מאוד קשה. צריך למצוא את הכלב הנכון להכניס למשפחה...

º
אולי תנסו שוב אומנה? ותראו איך הוא מגיב?
20/07/14 10:48
59צפיות
חשבנו על זה האמת..
20/07/14 11:21
153צפיות
אבל זה בעייתי... קודם כל, אומנה לשבוע, אפילו שבועיים לא באמת תהיה אינדיקציה לשום דבר. כי ג'וני מסתדר עם כלבים, ויהיה כיף שיש עוד כלב בבית.. הבעיות אם יש כאלה צצות אחרי חודש חודשיים שלושה.
מעבר לזה - נורא נורא נורא קשה להיפרד אח"כ :-\ אבל אם זו היתה הבעיה היחידה היינו מתמודדים, זה דבר מדהים אומנה.

בכל מקרה אחרי שנעבור אני אתייעץ שוב עם המאלף שלי. אני סומכת עליו.. אבל אני אשמח לשמוע מה אתם חושבים גם.
אומנה זה אחלה רעיון
20/07/14 12:52
81צפיות
קחו ליותר זמן אם צריך, אם זה בליווי של מאלף אז יש מצב שהוא ידע די מהר אם זה מתאים או לא

אצלי, הוספת כלב שילשה את העבודה, הכלב הראשון הוא מושלם (כמעט...) הכלבה שהצטרפה אלינו, אמממ... מאתגרת משו...
אופציית אומנה...
20/07/14 14:11
104צפיות
ללכת על כלב שאתם מתחברים אליו ולשמש כאומנה עם אופצייה לאימוץ
אולי זה באמת רעיון טוב...
20/07/14 22:07
54צפיות
לקחת כלב שאנחנו מרגישים איתו חיבור ולהביא אותו לאומנה לזמן ממושך. נשמע חכם
הממממ אענה מהלבטים שיש לי ומנסיון קודם
20/07/14 16:29
115צפיות
לגבי איזה מין כלב, ובכן ג'וני הוא זכר גדול אז אני הייתי מעדיף נקבה זה מפחית צרות.
לגבי להרגיש דומיננטי על הכלב השני זה תלוי בהרבה גורמים. לגולי יש יצר הגנה מאוד חזק והוא מגן, אך שמתי לב שלפחות בעבר הוא ידע לעשות הפרדה מתי צריך להפעיל כוח ובאיזה מצב. לדוגמה אם הוא היה צריך להגן על באפי, סיכוי סביר שאם הייתה לו האופציה להגיע לכלב השני הוא לא היה יוצא משם בחיים. וזה תקף לגבי כלבים קטנים וגורים שהם חברים שלו. לעומת זאת כשהיה מדובר בחברים מגודלים אלא אם זאת הייתה תקיפה ממשית הוא לא היה מניד עפעף.
זה יכול מאוד לשמח אותו אם יש לו עוד חבר\ה בבית אבל צריך לקחת בחשבון שיש סיכוי שחלק מהפעילויות אי אפשר יהיה לעשות שניהם ביחד כגון גינות כלבים.
ועוד שיקול שאת מכירה אותו כמה שאני זוכר נכון, זה מה קורה אם נפרדים: אם אתם נפרדים, מי הולך למי, האם אתם מפצלים כוחות, או שבנאדם אחד מחזיק בשני הכלבים, אלה לבטים לא פשוטים כמו גם אם מפרידים כוחות האם להפגיש את הכלבים או שזה סתם יעשה להם צער. אנחנו גם כרגע בשלב של לקחת עוד כלבה והפעם גורה כי נמאס לי להתמודד עם טראומות עבר. ובאיזה שיחה שהייתה לנו סיכמנו שבמקרה ו... גוגל ישאר אצלי והיא תיקח את הגורה. שוב זה כרגע מאוד באוויר אבל עוד חודש אנחנו עוברים לבית פרטי ענק עם חצר של דונם שיהיה לכלבים נורא כיף וזה יהיה מאוד ממשי. שוב אי אפשר לדעת מה יהיה בעתיד אבל אני לא בטוח שאני מסוגל להתמודד עם שני פיטבולים בגלל זה ההסכם הלא כתוב הזה.
בלהרגיש דומיננטי התכוונתי ללהגן לא יודע למה
20/07/14 16:31
65צפיות
כתבתי את זה
דווקא ג'וני מסתדר הרבה יותר טוב עם זכרים
20/07/14 22:05
67צפיות
מסורסים. ופחות עם נקבות. הכלבים שהוא הכי הכי אוהב הם זכרים מסורסים.. גם, אני לא באמת יודעת, אבל נראה לי שאם נביא עוד זכר יהיה פחות סיכוי לגוננות יתר או דומיננטיות עליו. אבל שוב, זה משהו שאתייעץ עם מאלף לגביו.
לגבי פרידה זה בהחלט משהו שנדבר עליו, למרות שכרגע זה נראה לי נורא לא מציאותי, אבל בכל זאת אי אפשר לדעת..
כן אני זוכר שהוא שיחק נורא יפה עם גוגל
21/07/14 09:48
57צפיות
ולא הבין איך הדבר הזה כל כך אנרגטי ומורח אותו על הרצפה כל כך מהר כשג'וני הרבה יותר גדול ממנו. גם גולי אהב אותו :)
וכן לגבי הסיפור של הפרידה, נכון שזה נראה לך לא מציאותי אבל את עברת אחת כזאת אם אני זוכר נכון וזה היה ברור שג'וני הוא הכלב שלך אז זה היה יותר קל. אם יש לך שני כלבים זה הרבה יותר קשה, אפילו שאצלנו זה היה ברור שגוגל הולך אליי, מאוד מאוד התחשק לי לקחת גם את באפי וויתרתי כי הרגשתי שיהיו לה חיים יותר טובים אצל האקסית שלי.
כשיש שני כלבים זה בהחלט משהו לדבר עליו ולא תוך כדי פרידה כשהרוחות סוערות
זה נכון מה שאתה אומר
21/07/14 13:08
44צפיות
למרות שהפרידה שאתה זוכר שעברתי היתה ממישהו שיצאתי איתו חודשיים.. כרגע מדובר בקשר רציני ואוהב שאני לא רואה את הסוף שלו באופק בכלל (להפך, אנחנו עוברים לגור יחד ייאי! מזל טוב לנו)

אבל זה לא משנה, וזה נכון שזה משהו שצריך להחליט עליו.
למען האמת בעקבות השרשור פה דיברנו על זה אתמול, ולשנינו די ברור שג'וני הוא שלי ואם נביא כלב נוסף, במקרה של פרידה, הוא יישאר עם הבן זוג שלי.
בבקשה
20/07/14 16:40
76צפיות
מהנסיון האישי שלי עם כמה כלבים בבית
20/07/14 19:19
139צפיות
תחשבו טוב טוב לפני שאתם מביאים כלב נוסף. כלב נוסף זו עבודה הרבה יותר גדולה מאשר כלב + כלב. זה יותר כמו 3 כלבים... זה הרבה יותר לכלוך בבית, זה הרבה יותר הוצאות כספיות, זה הרבה יותר יחס וזה מסרבל הליכה לכל מקום עם הכלבים (ולכן לפעמים/לרוב גם הולכים איתם פחות למקומות...).

מצד שני: שני כלבים זה כייף גדול, במיוחד אם הם חברים

אז קחו את זה בחשבון, מעבר לכל שאר השיקולים.
º
20/07/14 20:45
11צפיות
º
אוקי, תודה רבה
20/07/14 22:06
32צפיות
כלב שני זה שינוי גדול
21/07/14 09:44
101צפיות
כמה גדול תלוי בכמה הצלחת להתאים את הכלב לג'וני ואליכם.
כמו שטלית אמרה, באמת צריך לקחת בחשבון שזה הרבה יותר עבודה. אנים חושבים שממילא הם כבר יורדים עם כלב אחד אז זה לא משנה אבל זה מאוד משנה.
אם ההתאמה בין הכלבים יוצאת טוב זה יקל מאוד על התהליך אבל תמיד יהיו דברים שיהיו שונים.

כלבים באותו בית מלמדים אחד את השני כל מיני שטויות, תמיד. זה שג'וני כבר במקום ממש נוח מבחינתך זה מעולה. אני חושבת שאם תקחי כלב שני שגם יחסית בוגר ונוח זה יזרום לך הרבה יותר טוב. לגבי הגוננות של ג'וני בגינה, אני חושבת שגם פה זה יהיה מאוד תלוי בכלב השני. אם זה כלב שקצת נכנס לעימותים או התנהגות של ערס עם כלבים אז ג'וני כן עלול ללכת לעזרתו אבל אם זה כלב נוח שלא מחפש בעיות או לא מאוד מתערב עם כלבים אחרים אז הסיכוי שג'וני יצטרך להתערב קטן מאוד מאוד.

בסך הכל זה הולך לסרבל את החיים שלך לתקופה בטוח, זה שינוי וצריך שכולם יסתגלו. אחר כך מתרגלים והופך יותר קל גם אם זה לא יהיה כמו לפני הכלב השני. אם ג'וני בעניין של כלבים אחרים אז הוא ירוויח מזה מאוד גם אם בהתחלה יהיה לו קצת קשה להתחלק בצומת הלב. את הצלת את ג'וני ועכשיו אולי ג'וני יציל מישהו אחר
מבחינתי הקשיים לגמרי משתלמים, אני חושבת שלפייג' טוב יותר מאז לקחתי את אם ג'יי ואני מאוד שמחה שהיא איתנו אבל באמת שההתאמה שלה למשפחה שלנו ולפייג' היתה מאוד מאוד גבוהה אז זה גם מאוד מאוד עזר.

מי המאלף שלך? יש לי בראש שני כלבים שנראה לי יתאימו לכם ממש ממש טוב (אני לא שמה לך עדיין תמונה בשביל לא ללחוץ, אני מתאפקת). אפשר לעשות את תהליך בחירת הכלב ביחד עם המאלף (אם זה מישהו שאני או ירדן מכירות אז אפשר גם טלפונית).
תראי, ככה או ככה אנחנו קודם כל נעבור
21/07/14 13:17
70צפיות
אנחנו עוברים עוד שבוע וחצי, עד אז זה לא רלוונטי.. מן הסתם אני לא אאמץ כלב בתהליך של מעבר דירה.. וגם אחרי שנעבור אני אתן לג'וני איזה שבועיים להתרגל לבית החדש לפני שאכניס הביתה עוד שינויים.

למאלף שלי קוראים תמיר, אין לי מושג מה השם משפחה שלו, אז אני בספק אם תכירי..

ובסוף מכל הדברים אני חושבת שהרעיון של לקחת כלב שאנחנו מתחברים אליו לאומנה לזמן מה, עם אופציה לאימוץ זה רעיון מצויין. ככה נוכל לראות איך באמת איך הכלבים מסתדרים ואיך אנחנו מסתדרים ונחליט לפי זה.
לי יש שניים
21/07/14 13:53
78צפיות
(פלוס שלושה חתולים, אבל מבחינת האחרונים הם ממילא כל כך נעלים על הראשונים שאין מקום להשוואה).

קסם הגיעה קודם, והיא באמת הנוחה ביותר מבין השניים - אוהבת לנסוע באוטו, לומדת בקלות תרגילים חדשים, לא נוטה להגיב לכלבים אחרים ברחוב (למעט שניים שמשום מה היא לא סובלת, אחד כנראה יותר בגלל הבעלים המוזרה והשני לא ברור, אבל זה ממש היוצא מן הכלל), אדישה לחתולים (כלומר, כשהיא לא מפחדת מהם ומתרחקת בפרסה ארוכה סביבם), חביבה מאוד גם לזרים מוחלטים שרוצים ללטף אותה.

אמיליו הגיע אחר כך... ואמיליו פחד מה-כל בהתחלה, הוא מקיא בכל נסיעה באוטו אלא אם כן זוכרים לתת לו את המוצר הרפואי הטבעי שהוטרינר המליץ לנו, הוא באופן כללי פוחד מזרים ואם הוא חופשי מהרצועה (טיול טבע) זה יכול להתבטא גם בנביחות - הוא לא מסוכן, אבל מאיפה יידע זאת מי שבא ממול.... הוא גם "נדבק" בריאקטיביות מכלבה שהיתה אצלנו בפנסיון, ולמרות שהעניינים השתפרו בגזרה הזו יש לו בהחלט נטייה לשמור על קסם (מי שלא נבהל יגלה שזה עובר לו אם מאפשרים למפגש לקרות, אבל אני לא ממש יכולה להאשים בעלי כלב אחר שנבהלים וממהרים להתרחק מאתנו בנסיבות כאלה).  

א-ב-ל:

אמיליו הכייייי אוהב שמגרדים לו את הבטן
אמיליו הכיייי אוהב לאהוב אנשים ברגע שהוא מתרגל אליהם
אמיליו מלקק לך את קצה האף בכל הזדמנות
לאמיליו יש אזניים קטנות ומצחיקות על ראש גדול
אמיליו מגיב בשמחה כשמדברים אליו בקול נעים
ואמיליו אוהב מאוד את קסם - ולמרבה ההפתעה, גם היא אהבה אותו מהרגע הראשון.קסם אמנם לא ריאקטיבית אבל גם לא ידידותית במיוחד לכלבים אחרים, ונוטה להשתדל להעמיד פנים שהם לא שם. רוב הזמן, הם הולכים יפה מאוד יחד ברצועה, הם נשארים יחד בדרך כלל כשמשחררים אותם (אז לא צריך לחפש כל אחד בכיוון אחר...) ובאופן כללי למדי אף אחד מהם לא כלב ממש קשה, למרות כל השגעונות הקטנים וקווי האופי הייחודיים (כמו למשל שהיא אוהבת להתפלש בקקי והוא אוהב לאכול אותו ).

שניים זה כן אומר שצריך להתארגן יותר על פנסיון ודברים כאלה אם נוסעים (וזה כמובן גם עולה יותר)
שניים זה אומר יותר הוצאות - אוכל, וטרינר ושאר ירקות
שניים יכול להשפיע גם על דברים לכאורה לא קשורים (תלוי בגודל) - כמו למשל מגבלות בבחירת מכונית
שניים זה כן לשים לב להשפעות התנהגות הדדיות

אבל שניים זה גם כיף והרבה אהבה, ועם קצת מזל דווקא יכול לצאת מאוד מתגמל וכיפי
רסקיו לכלבה
20/07/14 09:53
109צפיות
רסקיו לכלבה
אהלן לכולם, מה המצב איתכם בימים אלו?

השבוע אנחנו נוסעים להתאורר קצת מהאזעקות הבלתי פוסקות באזור הכנרת ולוקחים איתנו את טופי החמודה.
בעיקרון יש לה בעיה בנסיעה שהיא מתחילה לילל ולבכות כמעט מהרגע הראשון. אין סיבה אמיתית לזה וזה משהו שלא הצלחנו לפתור עם חטיפים או בלי, בהדרגה או בלי.
בדרך כלל אני נוסעת איתה מרחק של שתי דקות לפארק כלבים (היא כבר מכירה את הדרך) ועדיין בוכה. לעומת זאת כשאנחנו בחזור והיא כבר מותשת ועייפה היא יושבת יפה ולא בוכה.

לענייננו. הנסיעה היא כמובן ארוכה ואין ספק שהיא תשתגע. קניתי לה רסקיו לכלבים במחשבה שאולי זה יכול להקל עליה. לפי ההוראות יש לטפטף 4 טיפות על חטיף או להוסיף למים. עשיתי ניסוי כזה לפני 4 ימים (שמתי על חטיף) ולא שמתי לב לשינוי.
כמה טיפות לדעתכם לשים כדי שהיא באמת תהיה רגועה? כמה זמן לפני הנסיעה? יש הצעות נוספות?

מצרפת תמונה של הכלבה המיוחדת ממתינה לרצועה בזמן האזעקה :)
יש מספר מוצרים
20/07/14 10:38
41צפיות
לשימוש עם כלבים למטרות הרגעה (בנסיעה או בנסיבות אחרות) אבל במקרה שלכם נראה שיתכן שצריך יותר עבודה התנהגותית. האם היללות והבכי מתחילים עוד לפני שמתניעים, כלומר כשנכנסים לאוטו, או שיש סדר מסוים לעניינים?

אצלנו היתה בעיה של הקאות, לא ניסיתי רסקיו כי לא הרשמתי שרסקיו זה משהו אפקטיבי, אבל הוטרינר המליץ לנו על מוצר טבעי על בסיס ג'ינג'ר ו-ולריאן בשם Travel Calm שמיועד לכלבים (טבליות לעיסה מיוחדות לכלבים).

לינק לדוגמא:
http://www.amazon.com/Veterinarians-Best-Relaxed-F...

אצלנו המוצר הזה עבד. יש כמובן גם מוצרים אחרים - רפואיים קונבנציונליים גם כן. במקרה שלכם לא מדובר בהקאות ובבחילה, אם הבנתי נכון, אז אולי מוצר כזה שהכיוון שלו הוא בעיקר הרגעה במצבי לחץ יתאים - למרות שאני חושבת שכדאי קודם כל להתאמן בישיבה באוטו לא נוסע ואחר כך באוטו לא נוסע שהותנע, ולראות אם הדרגתיות וסבלנות עוזרים לפתור אצלכם את הבעיה.
תשובה
20/07/14 11:04
23צפיות
בקשר למתי זה מתחיל, היא מאוד שמחה להכנס לאוטו ומאוד נרגשת לראות שאנחנו מתקרבים לאוטו. הבעיה מתחילה משהו כמו דקה שתיים אחרי התחלת הנסיעה. נראה שהתנועה של הרכב לא נעימה לה. קניתי לה כל מיני כריות מיוחדות שירככו לה את המושב אבל לא כל כך עוזר.

עשינו הרגלה הדרגתית כמו שאמרת. לשבת באוטו בלי לנסוע וכו'. לא עזר. זה קטע מוזר מאוד. פעם אמא שלי לקחה אותה ברכב שלהם, והיא לא השתוללה בכלל (יש להם רכב גדול ומושבים מעור).

בכל אופן בקשר למה שהמלצת אני מניחה שעד יום שלישי לא תהיה לי האפשרות לרכוש אז אנסה עם הרסקיו בכל מקרה.
º
מקפיצה :)
20/07/14 18:48
גור בן 4 חודשים - צרכים בבית (נסיגה) לדאוג ?
44תגובות
20/07/14 09:36
491צפיות
הי,

הוא כבר היה קרוב להפסיק לגמרי לעשות בבית, היו לו כמה ימים שלא עשה בכלל.
ואז חלה (מה שנראה כ)נסיגה... הוא התחיל שוב להשתין מדי פעם בבית.
יש לו מקום קבוע, זה לא בכל הבית. רק שתן. לא צואה.
לא משנה כמה אני מורידה אותו וכמה הוא עושה בחוץ - בלילה הוא עושה בבית (לילה קצר, גם אם הורדתי...

(המשך...)
הי,

הוא כבר היה קרוב להפסיק לגמרי לעשות בבית, היו לו כמה ימים שלא עשה בכלל.
ואז חלה (מה שנראה כ)נסיגה... הוא התחיל שוב להשתין מדי פעם בבית.
יש לו מקום קבוע, זה לא בכל הבית. רק שתן. לא צואה.
לא משנה כמה אני מורידה אותו וכמה הוא עושה בחוץ - בלילה הוא עושה בבית (לילה קצר, גם אם הורדתי אותו בחצות ובארבע בבוקר - בשמונה מצאתי שלולית),
אבל גם לפעמים במשך היום.
היינו בחמישי אצל הוטרינר ואין בעיה בריאותית.
זה ממש מייאש... הוא כבר 5 שבועות אצלי וכשהגיע עשה רושם שהאינסטינקט שלו לעשות בחוץ מאד חזק, ולאט לאט זה דווקא משתנה...
הוא גם יודע לבקש לצאת כשהוא רוצה (כשאני ערה), אז אני ממש לא מבינה למה לפעמים הוא שם פס על זה פתאום... למשל בבוקר הוא כן מתאפק עד שאני מתארגנת ומורידה אותו, גם אם הוא ממש צריך.
האם יש סיבה כבר לחשוש לבעיה התנהגותית, או שזה שלב בגלל הגיל שלו ? יש לציין שהוא משתין בעיקר בכניסה לארגז החול של החתולה, אני לא יודעת אם יש קשר.

אפילו התחלתי לתת לו צ'ופר על כל פעם שהוא עושה בחוץ, אבל לא נראה שזה עוזר. זה רק גורם לו "לחלק" את מה שהוא עושה בחוץ ליותר פעמים, כדי לקבל צ'ופר בכל פעם... (ממזר)
פחות מטריד, אבל - הוא גם הולך איתי לעבודה וגם שם מסוגל לעשות, למרות שאני ממש מוציאה אותו כל שעתיים שלוש (ומקפידה להוציא אחרי אוכל, למשל). לפעמים זה ממש רבע שעה אחרי שהיה בחוץ.
(ואגב, הדירה ממש ממש קטנה והוא כבר כמעט 9 קילו, בהתחלה חשבתי שבגלל זה הפסיק כמעט מיד כמעט לגמרי לעשות פה)
איי! ----> בחיי כלב
20/07/14 08:55
216צפיות
והשבוע באתר "חיי כלב", המביא לכם כתמיד מאמרים שנכתבו בהתנדבות וללא חסויות מסחריות:

מה עושים עם נשיכות של גורים?????

http://www.dogslife.org.il/293-2/2509-2/4708-2/
מקפיצה פעם אחת
20/07/14 12:48
46צפיות
לטובת כל מגדלי הגורים המתמודדים עם שיניים קטנטנות וחדות...
º
אתר מושקע. כל הכבוד.
20/07/14 13:07
11צפיות
גיא תיכון שינס מותניו
20/07/14 15:55
81צפיות
ישב כתב ואסף עבורכם את הטיפים שלו להתנהלות עם גור נשכן
מקווה שיקפוץ
21/07/14 21:42
24צפיות
נושא שעולה כל כך הרבה פעמים וכבר בעמוד השני...
טיפול לחרדה מכלבים
20/07/14 05:56
186צפיות
שלום לכולם, מישהו יודע על איזשהו קורס או טיפול לחרדה מכלבים בירושלים?
ראשית טעות בפורום
20/07/14 07:48
159צפיות
יש לפנות לפורום חרדות.   

אבל בשביל  מה לך לפרנס כל מיני "מטפלים" ?

הפתרון  הוא מאד פשוט - תכניס כלב הביתה.

לשני הילדים הקטנים שלי היתה חרדה חמורה מכלבים, מכל כלב, גם מכלבים קטנים.   
הכנסתי גורה בת 7 שבועות הביתה. בימים הראשונים הם פחדו והלכו על כיסאות.   
לאחר כמה שבועות התופעה נעלמה כאילו שמעולם לא הייתה.   

זה לא אפשרי לפחד ממשהו שכל הזמן אתה נחשף אליו ושגר איתך באותו בית... זה פשוט לא אפשרי.   

אפרט ואסביר
20/07/14 18:31
121צפיות
אני מאוד אוהבת בעלי חיים, טבעונית ויש לי כלבה.
אמא שלי אמורה לבוא לבקר אותי (אני לא חיה בארץ) ויש לה פחד מכלבים, היא מעוניינת לעבור טיפול לפני הביקור כדי שתוכל להסתדר עם הכלבה שלי.

לא מדובר בבחורה צעירה ככה שפשוט לחיות עם כלב בבום אחרי שנים של פחד זה לא ממש מציאותי.

אשמח אם לעוד מישהו יש רעיון, וכמו כן אכתוב גם בפורום חרדות, תודה על העצה.
אשתדל להיות קצת פחות ציניקן ועוקצני מחברי
20/07/14 21:42
129צפיות
למעלה ואציע הצעה:

אינני יודע אם יש דבר כזה "טיפול נגד חרדות מכלבים" (אני בטוח שישנם אנשי מקצוע שעוסקים בפוביות ושיוכלו לעזור לה באופן פרטי, אבל זה לבטח יעלה כסף רב).

מה שאני מציע במקום זה פשוט לגשת כמה פעמים לצער בעלי חיים ירושלים (או לירושלים אוהבת חיות) ופשוט להתנדב בהוצאת כלבים החוצה  לטיולים. חשוב מאוד שהיא תדגיש מראש שהיא מפחדת מכלבים ושתבקש להתאים לה כלבים קטנים, יציבים באופיים, מאוזנים וחביבים. אולי אפילו גורים. אני בטוח שככה, בהדרגה, היא תלמד להתוודע לכלבים, תוציא כמה מהם לטיולים ולאט לאט תכיר כלבים ותלמד לפחד מהם פחות.

אני בטוח שכמה פעמים כאלה יעזרו לה מאוד, בבחינת חוויה מתקנת.
בעיני זה רעיון ממש גרוע
20/07/14 22:41
89צפיות
אמנם אני לא מבינה כלום בפסיכולוגיה וטיפול בחרדות בפרט אבל מקום כמו כלביה הוא בדרך כלל קשה לעיכול אפילו לחובב כלבים. הנביחות החזקות, הקפיצות על הכלובים, הריח, הכלבים לחוצים... ממש לא מתאים.
עדיף להכיר כלב רגוע בסביבה ביתית ונעימה.
אבל למה ציניות?
20/07/14 23:21
79צפיות
כל מה שכתבתי למעלה הוא אמת עובדתית ללא טיפת ציניות, סאטירה או אירוניה.
אפשר לעבוד על חרדות
20/07/14 22:07
84צפיות
אבל בהנחה שלא מדובר בפחד קטן אלא במשהו עמוק יותר, ומאחר שאינך יכולה ללוות את אימך בהוצאת כלבים כי את לא גרה בארץ, ומפני שמדובר בביקור שלה אצלך בחו'ל, הייתי דווקא שוקלת את האפשרות שאולי זה לא ריאלי לפתור את נושא החרדה עד כדי כך שהאם תרגיש בטוב בביקור אצלך בנוכחות כלב. אם הביקור קצר והחרדה ממש עמוקה אולי עדיף שאמא תלון במלון, או שהכלב ישהה בפנסיון או אצל חברים? אפשר בהחלט במקביל לנסות את כל הרעיונות שהציעו, אבל מה אם זה לא ייפתר עד לביקור?
תנסי לבדוק עם יופ מאיירס, מירושלים
20/07/14 22:19
55צפיות
הכיוון הוא טיפול התנ'=קוגנ' שממוקד בנושא של חרדות. דרך הטיפול דומה למה שציין עמית. בעצם לחשיפה , כלומר, הרגלה לאט לאט (או מהר, תלוי איזה שיטת חשיפה) לכלבים. אפשר לעשות זאת באופן מבוקר אצל מטפלים שעוסקים בתחום (יש אתר שנקרא איט"ה ויש שם שמות של מטפלים לפי איזורים בארץ בגישה זו, שהיא מתאימה כאן), או באופן עצמוני כפי שתיארו לך.
טיפול קלאסי בחרדה מבוצע ע"י מטפל CBT.
21/07/14 00:33
64צפיות
אפשר גם דרך קופת חולים.
אפשר קצת פרטים?
21/07/14 00:42
57צפיות
מה זה מטפל cbt?
כמה זמן לוקח טיפול ממוצע? מה הוא כולל?
שאלתי את גוגל בשבילך
21/07/14 07:30
59צפיות
טיפול קוגניטיבי-התנהגותי

http://cbtisrael.co.il/what-is-cbt/

(למען הסר ספק, הקישור נבחר באקראי)
זה מה שהמלצתי לך, התנ'-קוגנ', האדם
21/07/14 07:55
49צפיות
הספציפי שהמלצתי עליו הוא מבכירי המטפלים ההתנ'-קוגנ' בארץ, אבל יש עוד הרבה. כאמור, אפשר להכנס לאתר של איט"ה ויש שם רשימה של מטפלים בגישה זו. מדובר בגישה ממוקדת. זמן ממוצע- מאמינה שאפשר לדבר על 10 מפגשים, כולל במצב הזה ע חשיפה, כלומר- התרגלות הדרגתית לגורם המפחיד עד שהפחד נעלם, יחד עם שיטות של הרפייה, ועוד....
מטפל CBT הוא פסיכולוג שמתמחה בטכניקה
21/07/14 08:22
50צפיות
שנועדה להקל על חרדה.

חשוב להבין שחרדה איננה פחד או חשש, שאפשר להתגבר עליו עם כל העצות שנתנו מעליי, אלא תגובה *אוטומטית* ובלתי רצונית. במסגרת טיפול CBT לומד המטופל לזהות את המנגנון הנפשי/תודעתי שמפעיל אצלו את התגובה החרדתית, להשפיע עליו, ולהמנע מהחרדה.
כמו כן, במקרה של חרדה מנושא ספיציפי, במקביל מתרגלים חשיפה הדרגתית לגורם החרדה.

מדובר בתחום מוכר ובפרקטיקה סטנדרטית, אבל אין כאן זבנג וגמרנו.
תודה רבה לכולכם
21/07/14 17:09
62צפיות
אני אחזור לעדכן אם היא תעשה את זה :)
טיפול בחרדה...
24/07/14 09:39
7צפיות
אם אמא שלך סובלת מחרדה, היא צריכה (כמובן אם היא רוצה)
לגשת למטפל בחרדה שלה.

ההצעה להתנסות בחברת כלב, היא כמו שיציעו למי שיש לו חרדת ניקיון,
להתנסות בשהות בבית מזוהם (וסליחה מראש - אין כאן כמובן השוואה אחד לאחד :) ).

במילים אחרות - כל הכבוד לאמא שלך על הניסיון לטפל בעצמה.
יהיה מבורך אם תיגש לטיפול בחרדות שלה, ללא קשר לשהות אצלך עם כלבתך.
(ואני מאמינה וגם התנסינו בטיפול פסיכואנליטי דוקא לטיפול בחרדות).

מצטרפת להצעה לגור במלון או בבית להשכרה באיזורך בעת השהות של אמא
אצלכם.
סתם שאלה שנזכרתי בה בגלל שירשור
19/07/14 23:51
225צפיות
הצ'יוואה עם האוזן הנפולה................
האם זה נכון שליטוף הכלב באוזניים יגרום להן לא לעמוד?
º
לא. אגדה אורבאנית.
20/07/14 00:08
111צפיות
אין שום בעייה עם ליטוף
20/07/14 06:43
121צפיות
אבל אם תקפל הלוך ושוב את האוזן, במשך מספיק זמן,  בסופו של דבר הסחוס ייכנע.
יותר נכון: אם תדביק את האוזן מקופלת
20/07/14 07:41
132צפיות
לקפל אוזן שגם כך מקופלת או שמוטה למחצה לא יעשה שום דבר. להדביק אותה לחודש כשהיא מקופלת - זה כבר כן.
ע"פ ההגיון הזה
20/07/14 11:32
107צפיות
אם ניקח כלב שאמורות להיות לו אוזניים נפולות ונדביק לו אותן כשהן זקופות במשך תקופת הגורות אז הסחוס ייבנה בצורה הזאת והן ישארו עומדות.
הוטרינר שלי טוען שזה לא משפיע בכל מקרה.
ככה מעמידים אוזניים לדוברמן
20/07/14 15:59
88צפיות
לפחות ככה העמידו פעם, כשעוד חתכו ואהבו אותן עומדות.
ככה גם מעמידים לרוע״ג, אם האוזניים לא עומדות עד הסוף והבעלים מתעקשים. על גזעים אחרים אני לא מכירה, אבל מניחה שזה יפעל כמו בדוברמן.
º
בדוברמן אם לא קוצצים, הן לא יעמדו
20/07/14 16:08
26צפיות
כן, אבל בדוברמן חתכו את האוזניים
20/07/14 16:19
141צפיות
כן, אבל בדוברמן חתכו את האוזניים
כלומר שינו גם את המבנה וגם את כמות וחלוקת המשקל שלהן מה שאפשר לסחוס להחזיק, אני לא חושב שזה היה עובד לו היו משאירים את האוזן שלמה. אין לי מושג לגבי רוע"ג שאצלו האוזניים אמורות לעמוד, כאמור, הוט' שלי טוען שזה לא עובד ואני מין הסתם לא נסיתי בעצמי. כשהנזק הסתובבה עם אוזן חצי מקופלת זה דווקא היה ממש חמוד.
º
תפוזבל
20/07/14 16:20
16צפיות
º
הכי חמוד ככה
20/07/14 17:14
13צפיות
גם אני מחבבת אוזניים חצי עומדות
20/07/14 19:11
67צפיות
ולדוברמן היו חותכים + מדביקים בשביל שיעמדו. רק לחתוך לא יעמיד את האוזן.
(לפחות זה מה שראיתי בזמנו, כשעוד היה מותר
20/07/14 19:12
54צפיות
לחתוך אוזניים)
דיון מעניין בפורום השכן-
19/07/14 20:38
148צפיות
נראה לי שייהיה מעניין גם כאן.

http://www.tapuz.co.il/forums2008/ViewMsg.aspx?For...
דם בשתן
19/07/14 17:38
35צפיות
הכלב שלי בן 14. היום התעוררתי  וראיתי שהטיל שתן דמי בבית במספר מקומות. במהלך כל היום השתן היה רגיל ועכשיו ראיתי שוב בשני מקומות שתן עם טיפות דם. מה עושים? יכולה לחכות עד מחר? יש טיפול בבית בינתיים?
º
אם יש מספר חירום של הוטרינר כדאי להתקשר
19/07/14 17:48
13צפיות
º
כן כן. שלחתי אסאמאס. תודה
19/07/14 18:00
8צפיות
דם בשתן
19/07/14 17:31
58צפיות
הכלב שלי בן 14. היום התעוררתי  וראיתי שהטיל שתן דמי בבית במספר מקומות. במהלך כל היום השתן היה רגיל ועכשיו ראיתי שוב בשני מקומות שתן עם טיפות דם. מה עושים? יכולה לחכות עד מחר? יש טיפול בבית בינתיים?
כדאי מאוד להתקשר לוטרינר שלכם
19/07/14 17:46
54צפיות
לרוב הוטרינרים יש טלפון חירום. וטרינר טוב ישאאל אותך מס' שאלות כדי לקבוע עד כמה המצב דחוף, ואם צריך - יגיד לך לבוא מיד לבדיקה, אם לא אצלו אז אצל וטרינר תורן או באחד מבתי החולים.

התעלמי מהטיפש שכתב על התעודות. זה אדם עם כלב לא-גזעי שכועס על שהבהירו לו למה התעודות חשובות, ולא אכפת לו לפגוע בך בדרך.
º
תודה רבה. אכן אעשה זאת.
19/07/14 17:59
13צפיות
קולר סרסטו
19/07/14 16:39
97צפיות
שלום לכולם,
האם למישהו יש נסיון עם קולר סרסטו?
אימצנו כלבה (מהממת) לפני שלושה שבועות, שהגיעה אלינו מלאה בפרעושים/פשפשים.
מספר ימים לאחר האימוץ קנינו את קולר סרסטו, ואכן תוך כיומיים-שלושה נעלמו כל הפרעושים.

ביומיים האחרונים שוב הופיעו די הרבה פרעושים (אך לא כמו בהתחלה).
לא יודעת אם יש קשר, אבל זה קרה לאחר שריססנו את הספות בריסוס נגד פרעושים.
רציתי לשאול האם החומר בקולר אמור לסייע לדחות את הפרעושים כדי שלא יגיעו לכלב,
או שלמעשה הורג אותם רק לאחר שכבר נמצאים עליו ומוצצים את הדם (ואז הגיוני למצוא שוב פרעושים וצריך רק להמתין שהקולר יעשה את עבודתו)?

תודה רבה.
הקולר אמור להרוג ולמנוע חדשים
19/07/14 17:21
73צפיות
אבל שמעתי לא מעט ביקורות עליו לגבי פרעושים. על קרציות אומרים שהוא מעולה, פרעושים זה תלוי איפה ועל איזה כלב
לדעתי מה שעשיתם לא מספיק יסודי
19/07/14 23:57
59צפיות
בגלל שכלבה עם פרעושים כבר נכנסה אליכם הביתה
צריך לעשות הדברה מקצועית נגד פרעושים בכל הבית
לרסס ספות וכולי ולשם על הכלבה קולר או משהוא דומה
פרעושים יכולים לחיות בבית גם בלי הכלבה......הם מגיעים אפילו בחריצי הנעלים, ורק הדברה בבית תהרוג את אלה שבאים מבחוץ
מניסיון אין דרך אחרת, ואם תקפידו לרסס כל שנה והכלבה תהיה מוגנת עם תכשיר מתאים לא תסבלו מהם.........
בוקר טוב לכולם, שאלה קטנה לגבי אוזן נפולה
19/07/14 11:40
232צפיות
ברשותי גור צ׳יוואוואה בן שלושה חודשים, עד לפני שבועיים בערך 2 האוזניים עמדו יפה, בשבועיים האחרונים אחת נפלה לחצי ואחת עומדת, זו שנפלה היא האוזן שעמדה ראשונה מבין ה2 בהתחלה.

האם הנושא אמור להדאיג? או שזה בגלל שהוא עדיין קטן?
האם הכלב גזעי (מתועד?) אם לא, לא בטוח שיעמדו
19/07/14 12:28
184צפיות
בכל אופן, גם אם בסופו של דבר הן יעמדו, עכשיו הן בגיל של משחקים ועד גיל 6-8 חודשים הן מתייצבות ומקבלות את הפוזיציה הקבועה שלהן.
תשובה
19/07/14 13:11
194צפיות
הכלב אכן גזעי, להורים אין תעודות אבל השושלת מוכרת לאורך שנים, אז מהבחינה הזאת הסר דאגה מליבך.
מה גם שאם היו תעודות, כבר בגיל שלושה חודשים הוא היה זוכה במקום ראשון ;)

תודה על התשובה, אני מקווה שהן יחזרו לעמוד כמו אנטנות שהיו לפני שבועיים :) חחח
איך בדיוק מכירים את השושלת אם אין תעודות?
19/07/14 13:33
195צפיות
ולא, כלב ללא תעודות אינו כלב גזעי. חבל שאת שיעורי הבית אתה עושה אחרי שקנית את הכלב, ומקווה שתסרס אותו בגיל חצי שנה
איזה מזל שאני מספיק חכם כדי לראות 2 צעדים קדי
19/07/14 14:17
214צפיות
קדימה, הרי אני מכיר את הפורום הזה שנים, וידעתי שהתגובה הראשונה שלך חותרת לצעוק ״כלב שאינו עם תעודות אינו גזעי״
זה למה השתמשתי במילים יפות כמו שושלת וכו׳

אז תני לי רק לשאול משהו קטן, אותך אישית:

מי את, כן את, שתגידי לי מה גזעי ומה לא גזעי?
מי את, כן שוב את, שתקווי מתי ואם בכלל אסרס את הכלב שלי?

והכי חשוב, מי את שתדחפי את האף לדברים שלא שייכים אליך?

החזקתי את עצמי מלתקוף בפעם הראשונה כי רציתי להיות בטוח שאת חותרת למקום הזה.

אז תעשי לי טובה, קחי את הדעה שלך, את ה״ידע״ שלך, ואת האימרות הזולות בחצי שקל שלך, ותכווני אותן למקום אחר.

כנראה שאת היחידה שיש לה תעודות, של פוסטמה גזעית.
יש הגדרה מאוד ברורה לגבי מה זה "גזעי"
19/07/14 15:35
176צפיות
לא חושב שהיא תקפה לך את הצורה כמו שאתה מתאר את זה. בינתיים אתה זה שמגיב בתוקפנות.

וזה לא *היא* שתגיד לך מה זה גזעי ומה זה לא. ולא *אני* ולא אף אחד אחר בפורום.

יש ***הגדרה*** של מה זה כלב גזעי ומה זה לא. יש ***תקן***.
זה לא אנשים בפורום שאומרים לך את זה, זה המציאות.

יש הגדרה מלאה ותקן לכל כלב, והתעודה (שלא עולה הרבה) מעידה כי הכלב עבר את המבחנים והבדיקות הראויות ועונה ל*תקן* כפי שהוגדר.

זה שהכלב "נראה" גזעי, לא אומר למשל שיש לו את התכונות אופי שאתה מצפה ממנו.

ה*תעודה הרשמית* לא רק אומרת שהכלב עונה לתקן לפי אופי ומראה, אלא שהוא גם בריא מבחינה רפואית ואין לו הסטוריה של מחלות גנטיות שנפוצות בגזע.

אתה תמיד יכול ללכת לקנות רועה גרמני "גזעי" שנראה ומתנהג כמו רועה גרמני ולהגדרתך הוא "גזעי", ואחרי שנתיים למצוא את עצמך עם כלב עם בעיות אגן קשות ש*מאוד* נפוצות בארץ.

התעודה היא הבקרה והפיקוח לכך שאתה תקבל את מה שאתה רוצה (אוזניים עומדות) ומה שאתה מחפש בכלב. (וזה גם התיעוד ה*אמין* של השושלת).

לקנות למשל כלב (בהרבה כסף בד"כ) ולגלות שהאוזניים שלו לא עומדות, או שמשהו במראה שלו אינו כמו שרצית - יכול לקרות בדיוק כי על ההורים *אין בקרה ופיקוח* ואין לך מושג מה ההסטוריה שלהם.
(אולי כל הגורים שלהם נפסלים ואין להם אזניים עומדות? אבל אתה לא תדע את זה והם בחיים לא יאמרו לך את זה)

ואנשים שמוכרים כלבים כאלו שאין להם תעודות, סטטיסטית, אם תבוא אליהם בטענות, יגידו לך "לך חפש"...

ובכל מקרה? היא ענתה לך תשובות נכונות וזה שאין תשובה חד משמעית וזה הסתברותי וצריך להמתין.
היא נתנה לך חידוד לגבי ההסתברות שזה יקרה (כלבים שלא ימליטו גורים בתקן יפסלו להרבעה למשל).
עדיין זה לא מה ששאלתי
19/07/14 16:40
159צפיות
אני מודה לך על התשובה המפורטת, אבל זה לא מה ששאלתי, ובטח לא הכיוון שהיא משכה אלליו.

כמו שאמרתי, אני מכיר את ההורים, ואת ההורים שלהם, וגורים שיצאו מהם ושכמותם במשך השנים, ככה שחתיכת נייר לא ממש תעשה את זה שונה.

ובזה שעניתי את התשובה הראשונה לגברת הנ״ל, היא הייתה צריכה להבין שהיא נתנה תשובה למה שרציתי וזהו, ולא להתחיל ולנסות לקנטר על איך שושלת מה שושלת מקווה שתסרס מקווה שבלה בלה בלה, הדבר היחיד שיש לי להגיד לאותה גברת - נראה לי שחסר לך משהו בחיים, בצורה קשה למדי.

לא קניתי את הכלב בשוק/ברחוב/בצער בעלי חיים/באינטרנט, ככה שמה שהיא אמרה - שווה כקליפת השום.

היא כנראה מאותם אנשים שכואב להם שמישהו קונה כלב ולא מאמץ, זכותה להיות קיצונית, אל תכווני את זה על אנשים כי לא כולם מקבלים את זה יפה.

לגבי התשובה ובגלל מה שהולך כאן, תסלח לי אבל בשלב זה אעדיף לא להתייחס לתשובות כאן, ואתקשר לוטרינר מחר.

המשך יום שקט.
פחחחחחחח
19/07/14 16:55
142צפיות
״אני מכיר את הפורום הזה שנים״ ובאותה נשימה אתה מאשים את  fi0na24 שמפריע לה שקנית ולא אימצת.... הרי מדובר במישהי שקנתה גור כלבים מחו״ל והביאה אותו לארץ (כידוע, יש מחסור כלבים קשה בישראל).

השאלה האמיתית היא- אם אתה מכיר את הפורום כ״כ טוב, למה בכלל לשאול פה את השאלה שלך? חיפשת להתחיל שרשופלצת? קצת אקשן? :)
כמו שאמרתי,
19/07/14 17:03
128צפיות
מי הבחורה הנ״ל או מה היא - מעניין כקליפת השום.

מותר לי להעזר בפורום? זו הסיבה שהחלטתי לפנות כאן.

קצת הבנת הנקרא לא תזיק לך, לא האשמתי אף אחד בשום דבר.

אז קחי את התגובת flame שלך ותפני למקום אחר.

תודה.
מה שכואב לה
19/07/14 17:09
147צפיות
זה שעבדו עליך, וששילמת כסף על כלב מעורב.

והתגובה שלך אגב קצת נראית כמו תגובה של מישהו שגילה באיחור שעבדו עליו...

ואגב, זה פורום - וכל אחד יכול להחליט למה הוא מתייחס ולמה לא. אף אחד לא שואל אותך על מה לענות...
איך קבעתם שעבדו עלי?
19/07/14 17:14
134צפיות
הרי הייתי נוכח בזיווג, מאיפה הבאתם את זה שעבדו עלי, מהשאלה ששאלתי?

ממש חיים בסרט במקום הזה.
היית נוכח בזיווג?
19/07/14 17:22
141צפיות
בטח גם נתת עיצות ...
האמת שאיתך אני לא מתעסק.
140צפיות
בתור אחד שעקף שלט ונכנס לחוף עם כלב, אתה נשמע אדם מסוכן.
האמת היא
19/07/14 17:33
138צפיות
שגם הפקחים לא מתעסקים איתי.  
בצדק. אדם שלא מתייחס לשלט
19/07/14 17:35
127צפיות
הוא אדם שמטבעו מסוכן למדי, בעיקר שהוא מסתובב עם כלב גזעי!
º
אני לפחות לא מסתובב עם צ'יוואווה....
19/07/14 17:37
61צפיות
איך קבעת שיש לי צ׳יוואווה?
19/07/14 17:47
142צפיות
הרי כולכם אמרתם שהוא לא גזעי!

ולעניין של מי מסתובב עם מה, כדאי שתחשוב על זה לעומק, תודה.
זה המהות של פורום
19/07/14 18:33
100צפיות
כשאתה כותב שאלה, אתה תקבל מגוון רחב של התייחסויות, בין אם תרצה או לא. מכיוון שזוהי המהות של פורום - התקיפה של פיונה מיותרת.

התשובה שלך: "מי את, כן את, שתגידי לי מה גזעי ומה לא גזעי?"

מעידה בדיוק - כי אתה לא מבין מה ההגדרה וחושב שאנשים מהפורום עושים לך "דווקא" ומחליטים על דעת עצמם.
וזה בדיוק - שם את ההערה שפיונה ראתה לנכון - במקומה. היא רצתה להגביר מודעות איפה שאין (ואין. לפחות כך ניתן להבין מההודעות שלך).

מכיוון שזהו פורום אתה רשאי להתעלם, או להגיב כרצונך.

התגובות של האנשים בפורום מגיעות ממקום אמיתי של כאב, אנשים רבים פה מתנדבים בעמותות ורואים את המציאות הקשה של כלבים בארץ.

החשש של פיונה (ושל רבים) מכלבים שנמכרים כ"גזעיים" למרות שאין להם תעודות הוא בין היתר ניצול של הכלב להמלטות בתדירות גבוהה שמסכנת את בריאות הכלב והתייחסות ל"הורים" כאל מכונות כספים משומנות.
כלבים כאלו אגב בסוף מגיעים לרחוב / לעמותות כשהם מפסיקים לייצר גורים (מפסיקים לייצר כסף).

על כלבים גזעיים עם תעודות יש בקרה וביקורת, מה שאין על שוק פרטי "פרוץ", ולכן רכישה של כלב מאנשים שמוכרים כלבים "גזעיים" שאינם רשומים (כלומר ללא הבקרה) היא פוטנציאל לתמיכה בעוולה.

כפי שציינת בעצמך, אתה מכיר "גורים שיצאו מהם ושכמותם במשך השנים", מה שמשתמע - על רבייה בתדירות גבוהה (במשך שנים), מן הסתם לצורך רווחים אישיים (ולא לצורך השבחה כחלק מכלבנות גזעית).

אם אכפת לך מהנושא, ממליץ לך לעקוב אחר האמא ולבדוק מה יקרה איתה כשהיא לא תוכל עוד להמליט (ולייצר הכנסות).
מבקש מהמנהלים למחוק את השרשור
19/07/14 14:25
189צפיות
שאלתי שאלה, ובמקום לקבל תשובה קצרה ועניינית, קיבלתי ניסיון לשטיפה מגולשת הזויה לחלוטין.

גועל נפש, לא אעזר בפורום הזה שנית.
º
אכן ראוי למחוק אחרי הגועל נפש שיצא ממך
19/07/14 15:29
62צפיות
השרשור לא יימחק.
19/07/14 18:32
164צפיות
אני מקווה שפיונה "תשרוד"את נופת הצופים שנוטפת מפיך אליה,ודווקא את התשובות שקיבלת ראוי ולהשאיר.

כלב גיזעי=כלב עם תעודות יוחסין.
כל כלב אחר הינו מעורב לחלוטין.
אה, הוא הגיב לי?
19/07/14 20:41
125צפיות
יש דברים שאני לא רואה חחח
בסדר אחי. צודק.
19/07/14 20:54
121צפיות
חבורה של קשקשנים.
אם היה אפשר, הייתי מוחק רק את נאצותיך
20/07/14 09:13
79צפיות
והתבטאויותיך שאינן ראויות לפורום הזה, ומשאיר רק את התשובות שקיבלת - שהן כולן, בלי יוצא מן הכלל, נכונות, מועילות ואינפורמטיביות - לא רק עבורך אלא גם עבור כל מי שקורא וחושב אולי לקנות כלב "גזעי" בלי תעודות (קצת כמו ללכת ל"רופא" בלי דיפלומה).

מאחר וטכנית אין זה אפשרי - השרשור כולו יישאר על כנו. כולל הקללות וניבולי הפה שיצאו ממקלדתך.
אין לך צ'יוואווה. בגלל זה האוזן נשמטה
19/07/14 17:24
148צפיות
עבדו עליך.
צודק.
133צפיות
.
עדיף תמיד לשאול וטרינר
19/07/14 17:30
121צפיות
מאשר חבורה של הזויים, כולכם צודקים.
שלום אוהד....
19/07/14 21:12
149צפיות
מצטרפת לקודמי, לא אנחנו אלו שקבענו מהו כלב גזעי, כיום המדינה דורשת אישור גזעיות מההתאחדות הישראלית לכלבנות.
ז"א שאם אין לך את האישור של ההי"ל, הכלב לא גזעי.
לגבי שאלתך, זה קורה הרבה פעמים, אוזניים נעמדות בגיל 4-6 שבועות ואז לאחר שלושה חודשים האוזניים מעט מתקפלות למטה, כפי שקרה לכלב שלך.
הסר דאגה מלבך, האוזן תעמוד, אם בכל זאת אתה מודאג, אתה יכול להוסיף לו ג'לטין נקי למזון שלו.
תודה על התשובה
19/07/14 21:49
119צפיות
פשוט לכל הקשקשנים שהגיבו כאן היה חשוב להבהיר ולעלות את נושא הגזע מאשר לענות לי חד משמעית כמוך.

ועל כן גרמתם לי לסלוד מכם, קשקשנים עלובים.

תודה רבה נילי, מחר אתייעץ עם הוטרינר שמטפל בכלב.
º
כמה עולה היום לקנות כלב מעורב עם שושלת?
19/07/14 23:17
47צפיות
º
20/07/14 09:20
16צפיות
גם אם זה עולה פחות
20/07/14 11:09
74צפיות
מכלב גזעי (מתועד), לא משתלם לטווח הארוך בדיוק מהסיבה שהזכירה ניל"י, כדי להמשיך את השושלת המפוארת (והלא מתועדת), יש צורך לשלם למדינה אגרת כלבת מוגדלת כל שנה (קצת פחות מ400 שקלים לשנה) לכל אורך חיי הכלב, והיחידים שפטורים מתשלום האגרה המוגדלת הם כלבים שרשומים בהתאחדות הישראלית לכלבנות...
אבל פותח השרשור כל כך בטוח ומקובע בעמדתו, ככה שמי יודע, אולי הוא עוד יגיע לבג"צ בנסיון לשכנע את כולם שהכלב שלו גזעי וזכאי לפטור
עזרה! הכחב מדוכא
18/07/14 23:55
170צפיות
שבת שלום לכולם
לפני חודשיים ילדתי ומאחר ובאותה עת גם עברנו דירה, הכלב שלנו (בן שנה ו4 חודשים) הועבר לבני משפחה . בהתחלה הוא היה קצת עצוב אבל הם טיפלו בו מדהים ופינקו אותו והוא היה מאושר.
הכלב חזר אלינו כעבור חודשיים למציאות חדשה: תינוק חדש , בית חדש וניתוק מקרובי המשפחה שאני מתארת לי שהוא נקשר אליהם והתרגל לפינוקים.
מאז שחזר הכלב נראה קצת מדוכא: יושב מכונס מתחת לשולחן ולא זז, לא אוכל ולא שותה(אני ממש צריכה להכריח אותו- לקרב אליו את המים ולעודד בקולי קולות שישתה או להאכיל מכף ידי) מה שכן , הוא מסרב רק לאוכל שלו וכשאני נותנת לו אוכל שלנו הוא אוכל בשמחה..
כשאני משחקת איתו או מורידה אותו לטיול הוא שמח ומקשקש בזנב
אבל רוב היום הוא במצב המדוכא
שמתי לב שלפעמים כשאני מלטפת ומחבקת אותו הזנב שלו בין הרגליים
אני חושבת שהוא גם מקנא בתינוק למרות שאני מנסה לשתף אותו, נותנת לו להריח, להכיר ולהתקרב . קוראת לו כשאני עם התינוק וכו׳
הוא מראה מאוד עצוב רוב הזמן עד כדי כך שחשבתי להחזיר אותו לקרובי המשפחה למרות שזה שובר את ליבי הכל רק כדי שיהיה מאושר.

מה אפשר לעשות?
תודה וערב שקט לכולם!
לדעתי לא לוותר
19/07/14 17:46
83צפיות
הכלב עבר סוג של טראומה.
הוא הועבר למשפחה אחרת.
הכל היה למען מטרה טובה, לא נטשתם אותו,
אבל הוא לא הבין למה.
ושם פינקו אותו כדי לפצות, נתנו לו כל תשומת הלב,
שינו לו הרגלים. הוא כנראה כבר התרגל ושוב הוא עובר
שינוי ולא מבין. קשה לו מאדדדדדדד.
לדעתי אם אתם אוהבים אותו, אתם לא צריכים לוותר.
להתעקש להמשיך לאהוב אותו, לא לתת לו לגרום לכם רגשי אשמה
לתת לו תשומת לב, אבל לא להגזים פשוט כדי שיתרגל שוב לאותו
הבית, גם לתינוק.
אני מאמינה שהוא שוב יעבור תקופת הסתגלות ויתרגל.
עקשנות ואהבה זה כל הסיפור. בהצלחה
º
תודה רבה!!!
19/07/14 18:18
17צפיות
כלבה מסתתרת מתחת לשולחן
18/07/14 23:14
92צפיות
הכלבה שלנו בת כחצי שנה ולפני שבוע וחצי עברה עיקור.
לאחר העיקור היא חזרה לעצמה אך ביומיים האחרונים היא כל הזמן בורחת להסתתר מתחת לשולחן ומסרבת לצאת משם. האם יש אפשרות שזה פחד מהאזעקות? אנחנו לא גרים בדרום אלא במרכז ככה שיש אזעקה פעם פעמיים ביום ובפעם האחרןנה היא ממש רעדה
האם יכול להיות שיש לזה קשר לניתוח?
אני גם רוצה להוסיף שהיא כל הזמן מלקקת את האיזור של הניתוח, את התפרים המתכלים, האם יכול להיות שזה פשוט מטריד אותה? הסתכלנו טוב ולא ראינו מוגלה מהאיזור אלא רק קצת אדום שאני מניחה שזה מהליקוקים
תודה
העברת שבב
18/07/14 22:33
146צפיות
אימצנו כלב ושינינו את פרטי השבב אצל הוטרינר לפני חודשיים וזה עדין לא מעודכן במרכז השבבים.
האם הגיוני שלוקח כל כך הרבה זמן?
למי אני יכולה לפנות?
שילמתם אגרה?
19/07/14 09:24
87צפיות
תתקשרו לוטרינר וגם למחלקה הוטרינרית של עירכם כדי לוודא אם הוא העביר את המידע אליהם
מנצלשת
19/07/14 12:34
90צפיות
במעבר דירה, את מי צריך לעדכן? את מרכז השבבים או הוטרינר המטפל או הוטרינר העירוני?
º
כמובן שהכוונה היא לגבי עדכון הפרטים בשבב
19/07/14 12:35
25צפיות
תלוי לאן עוברים
20/07/14 07:42
47צפיות
אם את נשארת באותה עיר, צריך רק לעדכן את הנתון החדש באתר ואת זה אפשר לעשות מול כל אחד מהגורמים שציינת (ככל שתפני ליותר גורמים במקביל, ככה יגדל הסיכוי שהפרטים יעודכנו מתישהו בפועל...

אם את עוברת לישוב אחר, את צריכה לדווח לוטרינר העירוני/רשותי במקום מגוריך החדש ולשלם לו אגרה מחדש, אז אם מועד חיסון הכלבת לא נורא רחוק עדיף לחכות ולדווח רק במועד החיסון כדי לא לשלם פעמיים אגרה
עידכון פרטים
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
20/07/14 18:41
62צפיות
עידכון הפרטים צריך להתבצע ברשות המקומית בו אתם גרים - במחלקה הווטרינרית.
העידכון לאתר הארצי אמור להתבצע פעם בשבוע - ולכן אם עברו חודשיים - יש בעיה.
אין אפשרות לעדכן ישירות את האתר הארצי (גם לא לווטרינר המטפל).

כדאי כמובן לעדכן גם את הווטרינר על כל שינוי בפרטים (כצובת ו/או טלפונים).

צרי קשר עם המחלה הווטרינרית הרלוונטית בעיר מגורייך (או מוכצה מקומית).
º
תודה רבה
20/07/14 22:33
7צפיות
מעצבן ובקשת עזרה
18/07/14 18:36
240צפיות
מעצבן ובקשת עזרה
ביום רביעי הבת שלי מטיילת עם סנופ (בחיפה)
פתאום היא רואה גורה שחורה (בת כחמישה חודשים) שהיא מזהה מגינת הכלבים,
היא מאתרת את בעלי הגורה (זוג עם תינוק)
והנה הסיפור:
הבעל נקרא למילואים
האישה מספרת שהיא הייתה בנסיעה עם התינוק בדרכה לקרובי משפחה,
ופתאום הגורה קפצה מהחלון של הרכב וברחה
בגלל שהייתה עם התינוק והגורה ברחה לא יכלה לחפש אותה והמשיכה בנסיעה.
היא אמרה לבת שלי שתחזור ביום שישי לקחת את הגורה
היום הודיעה שבעלה יחזור ביום ראשון לקחת את הגורה
אבל בעצם הם מחפשים לה בית אחר
כי התינוק פיתח אלרגיה לגורה.

הבת שלי תקועה עם הגורה
וזאת גורה! עם כל המשתמע מכך והם סטודנטים ועובדים קשה
והכי מבאס זה שסנופ ממש סובל סובל סובל מנוכחות הגורה
ועד שהתאזן עכשיו שוב .... אוף
איזה אנשים בלי בושה!
עכשיו תעזרו בבקשה
מה עושים?!?
הגורה לא יכולה להישאר אצל הבת שלי בשום פנים ואופן
אבל למי ניתן למסור אותה? לאיזה עמותה אגודה בסביבות חיפה?
יש לה את שם הבעלים וטלפון (שהם כבר לא עונים לה)
מה עושים!?!?
ועוד שאלה, הגורה מלאה בפרעושים
האם אפשר לשים לה אמפולה של סנופ?
תודה רבה מראש לכל מי שיכול לעזור
זה כל כך לא הוגן כלפי הבת שלי וגם כלפי הגורה.
אנא עזרתם המהירה, עצה טיפ משהו...
וטלפון למי שיש רעיון מה לעשות וזה דחוף דחוף
18/07/14 18:42
90צפיות
אנא התקשרו אלי אם יש לכם רעיון לעזרה
או למי ניתן לפנות,
טלפון: 0546595014
תודה רבה מראש
האפשרויות מוגבלות.
18/07/14 20:12
124צפיות
לכלבה יש שבב?
יש את צבח חיפה,או ההסגר העירוני.
שתעביר אותה אם אין ברירה להסגר,ובמידה ויש שבב הם כבר יתנהלו מול הבעלים הדפוקים האלו.
אפשר לנסות לדבר עם צבח-8729696,לתאר להם מה קרה ולבקש את עזרתם.

תודה רבה רבה
18/07/14 20:38
95צפיות
אעביר את האינפורמציה
לכלבה אין שבב
הבת שלי בדקה
מקווה שאיכשהו ימוצה הדין עם הנוטשים המנוולים האלה
איזה תיק הפילו על אחרים
לאיזו משקל האמפולה?
18/07/14 21:27
71צפיות
הגורה בגודל של סנופ? אם כן אפשר לשים עליה.. אין בעיה
היתי מקליטה את השיחות עם הזוג המגעיל.. אולי אחרי זה יהיה ניתן להעניש אותם איכשהו
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום