לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום כלבים! 

הפורום הוא פורום כלבים, למען כלבים.

מטרתו העיקרית של הפורום הינה העלאת המודעות למצבם של הכלבים בישראל, בשאיפה תמידית לשיפורו.

הפורום מקדם הצלה ואימוץ, מעודד פיקוח על התרבות כלבים בדרך של עיקור וסירוס וקורא לכל בעלי הכלבים לדאוג להם לטיפול איכותי ומושכל למשך כל ימי חייהם.

הפורום משמש כבמה למתן עיצות ומידע בנושאי גידול כלבים, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הגולשים מוזמנים לחלוק מחוויותיהם המשותפות עם חבריהם ההולכים על 4, לשאול שאלות ולתרום מהידע שלהם לטובת גולשים אחרים.

בפורום כותבים מספר מאלפים ווטרינרים מוכרים המזוהים ע"י ניק צבוע אדום. אנו קוראים לגולשים להעזר באנשי המקצוע בבואם לבחור את הדרך הטובה ביותר להתמודד עם בעיות ודילמות שונות. יש לציין שאנשים אלו כותבים בפורום בהתנדבות, ועל כך תודתנו להם.

בפורום פעילים מתנדבים ועובדים בעמותות השונות, והפורום משמש במה מרכזית להצלת כלבים בארץ. הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, ובשום מקרה לא להשתמש במילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

ע"מ להנעים את השהייה בפורום:

אפשר להתעדכן בתקנון הפורום (לינק מהעמוד הראשי של הפורום).

הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לאותו נושא נכללות הודעות בנושאים שונים הנשאלות על ידי אותו משתמש שלו הודעה ראשית אחת בדף הראשון או אותו נושא המתדיין ע``י כמה אנשים).

יש לשמור על רמת דיון מכובדת.

הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה.

העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ הוט' הפרטי/הקבוע ולהביא את הכלב/ה לבדיקה.

אין לפרסם מודעות זיווג. לזיווגים יש לפנות לרכזי החוג. את הפרטים ניתן למצוא בקישורי הפורום בקטגוריה המתאימה.

הודעות למכירת גורים וכלבים תימחקנה. אנחנו מתנגדים למכירת כלבים שאינם גזעיים.  מכירת כלבים גזעיים צריכה להיעשות אך ורק דרך רכז הגזע. גורים שאינם גזעיים צריכים להמסר תחת סינון מוקפד ותמורת דמי רצינות. נשמח להעשיר את הידע שלכם לגבי מסירה נכונה ובטוחה של גורים.

למערכת תפוז לוחות מובנים לכל פורום. אין לפרסם מודעות מכירה בפורום (הודעות כאלה ימחקו) אלא להשתמש בכך בלוח המודעות.

הודעות הקשורות לאופן ניהול הפורום יש להעביר אלינו במסר אישי או להנהלת הפורומים ולא על גבי הפורום.

שיחות נפש ניתן לנהל במערכת המסרים או מערכת הצ'טים. גולשים אשר הודעתם תמחק מהפורום בגלל עבירה על אחד מכללי התקנון, יקבלו הסבר על סיבת המחיקה במסר אישי. גולש אשר ימחקו שתי הודעות שלו באותו נושא, יחסם מהפורום.

כמו כן, אתם מוזמנים לפנות אלינו אישית דרך מערכת המסרים בכל נושא הקשור לעניין. גלישה נעימה! OrlyNL ו meedas

º
עוניינת בפנסיון ביתי לכלבת פקינז ל16 ימים
24/08/14 19:09
41צפיות
קלאסיקה לימות הקיץ, מסיבת בריכה לכלבים
הודעה זו מכילה סרטונים
24/08/14 18:44
116צפיות
אני רק אשאיר את זה כאן.
שמירה על כלבת בוקסר באזור יבנה
24/08/14 18:07
45צפיות
מחפשת משפחה או אוהב כלבים שישמור ויטפל בכלבת הבוקסרית המדהימה שלנו.רצוי מאזור יבנה.בין התאריכים 18.9.14 -8.10.14
בית מחפש כלב/ה לאימוץ
24/08/14 17:44
123צפיות
מחפשת לבית טוב כלב/ה לאימוץ.
הדרישות:
גודל קטן עד בינוני,רגוע לחלוטין,ידידותי לכולם(ילדים,חתולים,אנשים,כלביםאחרים)
מחונך לצרכים,הליכה ברצועה,חייים קודמים  בדירה עירונית(!)
גיל רצוי סביב שנה ומעלה.
מחפשת כלב/ה שיש עליו את כל המידע הברור והתאמתו לבקשות כאן-מלאה.
כל מי שיכול לקשר לי לכאן תמונה וטכסט יבורך.
(ושוב-סננו בבקשה,הדרישות ברורות וספציפיות)
תודה.
חברימות הזדמנות לבית מעולה
25/08/14 09:54
50צפיות
שיהיה בליווי צמוד של סיוי
למי יש מועמד/ת מתאימים לתאור הזה?
הבקשות יחסית כלליות..
הודעה זו מכילה תמונות
25/08/14 10:14
118צפיות
מה המראה המועדף? יש שלל אפשרויות..
אולי אוסקר? פיקינז בן 3, מחוסן ומסורס.. מקסים באופיו. נראה שגדל בבית.. http://www.rehovotlovesanimals.org/gallery2/main.p...
גוטה? בן כשנה וחצי, בינוני בגודלו, כ12 ק"ג. חברותי לכולם : http://www.rehovotlovesanimals.org/gallery2/main.p...
מסי? נקבה מעורבת בינונית, גם כ13-14 ק"ג,, באה מבית, נהדרת עם כולם, מחונכת וטובה.. מעוקרת ומחוסנת. בת 4 http://www.rehovotlovesanimals.org/gallery2/main.p...
אם מתאים להם גם פודל בן 6 יש את דבש, נהדר, מחונך וביתי. מחוסן ומסורס.. מעולה עם כולם.. בינוני בגודלו, נגיד 15 ק"ג http://www.rehovotlovesanimals.org/gallery2/main.p...
כולם ברחובות אוהבת חיות 
אני שמתי עיין על פופי ושוקו...
25/08/14 11:21
55צפיות
המראה פחות חשוב לדעתי,הנקודה היא אופי רגוע ויציב,והסתדרות עם כולם ללא שום סייגים.

פופיק
25/08/14 11:30
47צפיות
היא פשוט גוש קטן של אושר צרוף!
עומר וג'וקר, במיוחד בשבילכם (ולכל מי שעוד רוצה )
הודעה זו מכילה תמונות
24/08/14 15:55
338צפיות
בייבי אמילי שהיום חוגגת שבועיים בארץ.
התאקלמה תוך שניה והפכה לחלק בלתי נפרד מהמשפחה
עם אמא בעבודה
איזו מתוקה
24/08/14 17:29
126צפיות
לא אמרת שאת שואפת להביא אחת לבנה? (או שזה צבע גורי והיא תתבהר בעתיד?)
היא מאותו בית הגידול של אורין?
היא תהיה בהירה יותר מאורין
24/08/14 17:31
137צפיות
הצבע של הרגליים זה הצבע הסופי. עד גיל 3-3.5 כל השחור ייעלם
תתחדשי :)
24/08/14 17:47
145צפיות
למה עוד נקבה ולא זכר?
ככה אני מעדיפה
24/08/14 18:40
132צפיות
ותודה
בכייף
24/08/14 20:12
97צפיות
תשמרי עליהם ותהני מהם.
תתחדשי
24/08/14 21:17
100צפיות
איך אני אוהב כלבי ענק
שמח אצלכם:-D
25/08/14 11:24
58צפיות
איזה סוג הם????
הבנות אייריש וולפהאונד
25/08/14 11:52
78צפיות
והגברבר מעורב מכל טוב
ויש גם חתולת רחוב גזעית, שהגיעה היישר מבית הגידול
º
ממש יפה
25/08/14 13:53
6צפיות
צריכה אתכם שוב....
24/08/14 14:11
157צפיות
וסליחה על 2 הניקים  זה ממחשבים שונים....

אני ממש בורה בעינייני כלבים .
אז השבת עברה ממש בסדר לאחר שבשישי הינו אצל הוטירינר והוא לקח לה בדיקות דם
ואמר לאחר מספר שעות שאין החלטה ודאית אם זה כלבלבת או קדחת קרציות . אבל הלך יותר לכיון של הקרציות
התחלנו לתת את הכדור דיסיקין  .  ומאז היא באמת הרבה הרבה יותר טוב .
שמחה וקופצת. אכלה ושתתה
 אבל 
וכאן השאלה
כשהיא ישנה חזק. וכלום לא מעיר אותה ולפעמים הרגליים למעלה (איזה חמוד זה )
היא משמיעה קולות תוך כדי שינה לפעמים יללה ולפעמים גירגור...    היא חוןלמת ?
גם הרגליים זזות כמו רפלקסים ... והפה רועד....  זה טיבעי ?  בזמן השינה .   צילמתי את זה בוידאו .

הסבירו לנו  שכלבלבת פוגע בעצבים בגוף שלה אז חלילה  שזה לא מתחיל ככה בשינה .  או שכן ?

היום בבוקר גם הינו אצל הוטרינר - אז בדקה חום לא היה . ושם היתה ממש בסדר קניתי עוד כדורים  ואמרה שהיא תיהיה בסדר
אבל לא סיפרתי שם על הרפלקסים (שחכתי) . ושוב אני דואגת

שמעו יש לנו 2 בנות כבר גדולות יחסית אבל לגורה הזו אני ממש דואגת כל הזמן כמו לתינוק בודק שנושמת  , עוקבת אחריי מה שקורה איתה .
רופאים , בתי חולים , כסף , צומי .  מה שצריך. אני ממש רוצה שתיהיה בסדר.  כל כך בא לי שתיהיה איתנו שנים, שנים.שנים....

אופ  דואגת שיקרה משהוא   עם ילדים אני כבר יודעת איך מי ומה אבל עם הכלבה  ..... זה שונה .

אז כל הרפלקסים זה בסדר ? 

ושוב תודה

תמשיכי להיות במעקב אצל הוטרינרית. אני רק יכולה להגיד לך
24/08/14 14:27
64צפיות
שתנועות וקולות שהכלב משמיע בשינה, זה לא בהכרח מדאיג. הם הרבה פעמים משמיעים קולות ועושים תנועות מתוך שינה, לפעמים ממש בצורה אינטנסיבית. כמו תנועות ריצה, נהמות, אפילו נביחות.
רק בריאות!!
נורמלי לחלוטין
24/08/14 15:10
45צפיות
יש כאלה שנובחים/בוכים/מייללים/רצים/ויש כאלה שאפילו מתעוררים מעצמם ממש הבהילו את עצמם
אין בעיה, הכל בסדר.

לגבי קדחת קרציות וכלבלבלת שתיהן מחלות איומות וקטלניות להיות במעקב עם הוטרינר מאוד מאוד הכרחי
התופעות שאת מתארת בשינה
24/08/14 15:18
90צפיות
הן נורמליות לחלוטין ולא קשורות לא לקדחת קרציות ולא לכלבלבת. חבל שלא שאלת את הוטרינר והיה מרגיע אותך במקום...
קראתי בשרשור הקודם שהיא מחוסנת 2 משושה - לכן הסיכוי להידבק בכלבלבת נמוך בשלב זה. עדיין קיים, אבל נמוך.
קדחת קרציות זו מחלה מאוד מסוכנת בשלבים חמורים יותר, אבל נשמע שסך הכל תפסתם את זה בזמן, תמשיכי עם הדוקסילין כמה שממליצים ותתעקשי על בדיקת דם חוזרת לפני שמפסיקים טיפול. (לצערי אנחנו למודי נסיון עם המחלה הזאת)
שימי לב שהדבקה חוזרת בעתיד תהיה מסוכנת יותר ולכן להקפיד תמיד על טיפול מונע לקרציות. אני אישית גם הייתי עושה בדיקות דם תקופתיות... לפחות פעם בשנה. כדי ללכת על בטוח ולהיות רגועים שהכל בסדר. (קדחת קרציות יכולה להופיע גם ללא סימפטומים או סממנים חיצוניים וזה מסוכן)
בהצלחה!
תודה לכולם
24/08/14 15:29
41צפיות
כן הם כבר אמרו היום שבדרך כלל עושים בדיקת דם חוזרת לראות שהמצב בסדר .

תודה
שאלת מזון
24/08/14 15:39
48צפיות
מה חוץ ממזון כלבים רואיל קנין 
מה עוד אפשר לתת ?
גבינות עם לחם ?
בשר אין לנו בבית רק לפעמים נקניקים אז מותר ?
פסטה ? אורז ?
חטיפים היא טורפת  .... 
אבל חטיפים זה לא אוכל....

º
למה?
24/08/14 15:49
13צפיות
לא יודעת - כדאי ?
24/08/14 21:27
28צפיות
 למה אחרים נותנים ?
אולי בתור פרס ?
אולי חיסכון...
לא יודעת  כדאי ?
לא ממש
25/08/14 08:12
13צפיות
אולי רק פעם ב...כצ'ופר
למה לעשות מה שאחרים עושים?

אין צורך לתת לכלב מעבר לאוכל המאוזן והמלא שהוא מקבל, בתנאי כמובן שהמזון מאיכות טובה.
אממממ...
24/08/14 17:36
56צפיות
מכיוון שאצלנו כרגע כלבלב ניצול כלבלבת הסובל מטיקים  ויללות מאד ספציפיות אני לא שוללת את מה שתארת במיידי.
נכון שהרבה כלבים כשהם ישנים   זזים,ומשמיעים קולות וכו,בדיוק כפי שתארת ונראה כאילו זה זה ולא יותר.
התיקים ויהיבבות/יללות של הכלבלבת הם מאד ספציפיים.
קודם כל זה ממש טיקים.
זה מחריף במנוחה ושינה ולא נראה כמעט כלל כשפינגו רץ ומשחק.
ברגע שנכנס למנוחה התופעות הללו מתחזקות.,היללות הן ממש יללות מצוקה וברור שזה לא מצב שהוא חולם או בתוך שינה עמוקה רגילה.
מציעה שתעקבי.
קשה לאבחן כלבלבת,לרוב זה נקבע על דרך השלילה דווקא.
ישנן מהלכים ברורים וייתכנו הפוגות שבהן נראה כאילו התאוששות אבל זה מטעה.
מקווה בכל ליבי שהאבחנה היא קדחת קרציות שעל אף היותה מחלה קשה היא ברת ריפוי שלא כמו כלבלבת לצערי.
בכל אופן הדוקסילין שהיא כרגע מקבלת הינו הטיפול המתאים לקדחת הקרציות,שימו לב שהיא מקבלת זאת ברצף,וללא מאכלי חלב הסותרים את פעילות הכדור.
המשיכי לעקוב,מקווה שתשתפר ותבריא מהר ובאופן מלא!
אני
24/08/14 21:26
31צפיות
 עוד שואלת -  היום במפורש אמרו לי שאפשר לתת את הכדור יחד עם גבינות .   אז  מה לעשות ?
איך ומתי אוכל לדעת אם זה כלבלבת או קדחת קרציות .  כמה זמן צריך לעבור שנדע בוודאות את השלילה .
וצריכים גם לתת לה זריקה  בגלל הקדחת .
מוכר למישהוא ?   אמרו אחת מחר ועוד שבועיים עוד אחת .
ועיניין הכדור זה  חצי כדור ליום  למשך 21 יום.  תקין נכון ?

אני שואלת הכל גם כאן  והווט מקסים והם אחלה אבל-  כמו אצל בני אדם עדיף לדעת מה מי מו  ואז לדבר איתם. לשמוע " עוד חוות דעת "  מכם.

היום יצאנו איתה לפארק היא רצה שם ודילגה כמו ארנת . היה מדהים .

למיטב זכרוני דוקסילין-
24/08/14 21:43
36צפיות
ומוצרי חלב אינם הולכים יחד בטווח של שעתיים אחד מהשני...
אבל ייתכן כמובן ואני טועה,ומבלבלת עם תרופה אחרת(אוגמנטין).
מציעה שתתני את זה בכל מקרה בחתיכת נקניק/יה,או משהוא שבטוח בולעת ואוהבת שאינו חלבי.
מוצרי חלב ככלל אינם מומלצים לכלבים בגלל חוסר היכולת שלהם לעכל אותם,זה הרבה פעמים יכול לגרום לשילשול...
עדיף לתת אוכל יבש שמתאים לגורה בגילה וברמה גבוהה ואיכותית ככל הניתן.

הטיפול אכן הוא כדורי דוקסילין לשלושה שבועות ולפעמים גם שילוב זריקה(כשאנחנו מדברים כמובן על קדחת הקרציות)
איני יודעת מדוע אין אבחנה סופית לקדחת -מציעה שתבררי מול הווט למה ההיסוס...
לכלבלבת כאמור האיבחון מסובך יותר,והרבה פעמים יאובחן על פי התסמינים המתפתחים.
החלמה מהירה,המשיכי לעדכן.
נפתח פורום הורים לילדים מיוחדים|*|
24/08/14 13:05
6צפיות
|חיבוק|פתחנו בשבילכם את פורום הורים לילדים מיוחדים בו תוכלו לשתף בחוויה של ההורות לילדים המיוחדים שלכם, ולתמוך בהורים החדשים בתחילת דרכם.
אתם מוזמנים לשתף ברגשותיכם העמוקים, לפרוק ולחלוק בהתמודדות שלכם ההורים, עם גידול ילדים מיוחדים.

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
מקיאה ואוכלת...
הודעה זו מכילה תמונות
24/08/14 12:47
75צפיות
על האיכסה: מגי, בזמן האחרון קצת מקיאה בבוקר... כמובן על השטיח בסלון....
בד"כ כלל אנחנו מנקים - והיא לא מספיקה ללקק את שהקיאה. עכשיו היא הקיאה ועד שהתארגנתי ליקקה וכמעט הכל ואכלה בחזרה

יש בזה משהו רע

בעצם הליקוק? לא
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
24/08/14 12:51
50צפיות
אבל אם ההקאות חוזרות על עצמן, כדאי לקפוץ לוטרינר לבדיקה
השאלה מתייחסת לליקוק ולאיסוף חזרה...
24/08/14 12:58
40צפיות
לגבי ההקאות - הן לא כאלה תכופות, ואני מייחס אותן לכל מיני שטויות שמצליחות לעקוף את הניטור שלנו לפה של מגי. כמובן שגם נתייעץ עם הוטרינר.

º
כלבים בד"כ נוהגים כך...מגעיל אבל..
24/08/14 13:10
10צפיות
º
24/08/14 13:11
4צפיות
כלבה לאימוץ/למסירה לאומנה
הודעה זו מכילה תמונות
24/08/14 12:29
80צפיות
את פיקסי מצאנו לפני כמה ימים באיזור תעשיה מלוכלכת ורעבה עם שני פצעים מכוערים ומזוהמים באיזור הישבן. היא קיבלה טיפול רפואי מלא כולל ניתוח מורכב לסגירת הפצע שהיה לה, אנטיביוטיקה ועירוי נוזלים. הוטרינר שטיפל בה אמר שמעבר לכך היא בריאה לחלוטין.
פיקסי היא כלבה חברותית, עדינה, נוחה ושקטה, מסתדרת יפה עם עוד כלבים ומקסימה עם ילדים. היא כבת 8 חודשים ושוקלת 8 ק"ג ותישאר קטנה, רואים שהיא היתה בבית של מישהו וננטשה, אף עמותה לא הסכימה לקבלה מכיוון שהיא צריכה לקבל אנטיביוטיקה עד להסרת התפרים ואנחנו מחפשים עבורה בית חם. הוטרינר המקסים שטיפל בה הסכים לתת למאמץ בחינם חיסון משושה וחיסון כלבת. נוכל להסיעה לכל איזור בארץ 052-4458180 או 052-6612219

אלעד
התייעצות לפני אימוץ בוקסר
24/08/14 12:16
176צפיות
שלום לכולם. אני די חדש פה בפורום ורציתי להתייעץ איתכם לגבי אימוץ גור חדש. לפני כמה ימים נאלצתי לצערי הרב ובכאב גדול להרדים את כלבי האהוב (פיקינז בן 10 וחצי שסבל ממחלת לב).למרות הכאב הגדול והגעגועים (ואולי בגללם) אני רוצה לאמץ גור חדש. תמיד רציתי בוקסר. זה נראה לי כלב מדהים (גם ביופיו וגם ממה שקראתי באופיו...).  אני בעל משפחה (שתי בנות , אחת בת 4 וחצי ותינוקת בת שנה). יש לי דירה (לא כל כך קטנה אבל אין חצר).השאלה שלי בעצם היא האם לדעתכם זה זן שמתאים לגידול בדירה ? והאם זה גזע שמסתדר טוב עם ילדים קטנים ?האם מומלץ להתחיל תהליך עם מאלף ישר על ההתחלה?אין לי בעיה עם הגודל...לפני הפקינז היה לי רועה בלגי במשך 12 שניםכמו כן יש באפשרותי לקחת אותו לטיול אחד ארוך ביום (לפחות) ועוד איזה שניים קצרים.בקיצור, אשמח לחוות דעת על הגזע. המלצות/הערות/הארות יתקבלו בברכה. תודה.
בוקסרים מתאימים רק לדירות
24/08/14 12:39
185צפיות
אלו לא כלבים לגדל בחצר. אז מהזוית הזאת אתה בסדר
הם גם נחשבים לכלבי משפחה נהדרים - אבל מאוד ילדותיים ושוטתניקים, ויכול להיות שההתהגות המעט פרועה תבהיל את הילדות הקטנות. אולי, לא בטוח בכלל.
הם זקוקים להרבה פעילות בשנים הראשונות, במגבלת האף הפחוס שמקשה עליהם לנשום ולקרר את עצמם (בעיה בקיץ הישראלי).

בעקרון הגזע מאוד מומלץ. ליווי של איש מקצוע זה תמיד טוב, במיוחד אם אין הרבה נסיון.

כמובן, אם רוצים גזעי יש לרכוש גור עם תעודות בלבד.
גורים מעורבים דמויי גזעי ניתן מצוא מדי פעם בעמותות, צריך סבלנות ולחפש.
גורים מעורבים קצת פחות מדוייקים במראה ובוגרים דמויי גזעי אפשר למצוא כל הזמן בכל מקום
שלום לך
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )הודעה זו מכילה תמונות
24/08/14 12:41
212צפיות
בוקסר זה אחל׳ה גזע! אבל- הם ליצנים, הם אנרגטיים, והם לא תמיד הכי עדינים בעולם ועלולים להפיל פעוט מההתלהבות שלהם.
בנוסף, לחלקם (במיוחד לזכרים) יש נטייה לא להסתדר עם כלבים אחרים (בעיקר מאותו המין) עם ההגעה לבגרות.

כן כדאי לשים לב לבדיקות הגנטיות שההורים עברו- לצערנו לא חסרות מחלות האופייניות לגזע.
אני מצרפת גם קטע מספר (באנגלית) עם פרופיל לא רע של הגזע.

לגבי מאלף, אני מן הסתם משוחדת, אבל אני הרבה פעמים ממליצה להתחיל תהליך חינוך בסיסי עם מאלף ישר מההתחלה- יכול לחסוך טעויות. אבל כמובן גם אפשר לעבוד לבד :)
מכיר בוקסר אחד שהבן שלי מוציא לטיול. יצור מקסים וטוב לב
147צפיות
ואנחנו מתים עליו.
מאידך, יש עניין שאני יודע שקצת מטריד חלק מהאנשים: היצור המתוק הזה מרייר ברמות ותמיד יהיה מישהו שיחטוף איזה שליכטה ממנו. אז אם הריפוד בסלון אהוב עליכם יותר מהבוקסר....תשקלו.

בהתאמה - גם שותה הרבה כדי לאזן את איבוד הריר.

את הנ"ל מנגבים מידי פעם עם מטלית בהישג יד....

אבל יצור מדהים
כמות הריר קשורה למנשך הספציפי ולא לסוג הכלב
24/08/14 17:19
115צפיות
יש לי שני בוקסרים ואין להם ריר בכלל. 

ומה זו ההמצאה על כמות השתיה...?
יש כמות הגיונית שכלב צריך לשתות ביום, בדיוק כמו בנאדם. אם הוא שותה פחות ודי או יותר מדי, הוא צריך ללכת לווטרינר... 
כמובן שכמות המים תלויה גם בטמפרטורה בחוץ וכמות האנרגיה שהוא מוציא...

האמת שזה גם לא קשור למנשך
24/08/14 17:23
106צפיות
אלא למבנה השפתיים
בוקסרים הם אחלה כלבים
24/08/14 19:04
96צפיות
קצת ילדותיים ושובבים אבל מתוקים ברמות.
ההסתיגות היחידה שלי מבוקסרים היא, שמשום מה, יש אנשים שהמראה של הבוקסרים קצת מפחיד אותם.

תודה על התשובות. שאלה נוספת....
26/08/14 09:57
91צפיות
לאחר קצת "חפירות" באינטרנט ביררתי הרבה מידע לגבי בורקסים וזה אכן נראה לי כלב מדהים.
ברור לי שכדאי לי לקחת כמה שעורי אילוף בהתחלה. למישהו יש המלצות למאלף/ת באזור ראשון לציון? כמו כן, מאיזה גיל מומלץ להתחיל באילוף? (אני מניח שאני אקח גור בערך בן חודשיים).

שוב, תודה לעונים.
גיל חודשיים זה גיל מעולה להתחיל
26/08/14 10:08
74צפיות
רומן גורביץ 0523578136
שני רוזן 0528333446
המלצה למאלפת באיזור ראשל"צ
26/08/14 10:09
66צפיות
ליטל לוק 052-6900183
מצטרפת להמלצה
26/08/14 11:13
52צפיות
וממליצה גם על הילה אטיה 0525662600

ואם זה יקרה אחרי סוף אוקטובר אז גם ורד סולומונוביץ' 0542509990
אגב, אם אתם כבר משקיעים במאלף
26/08/14 10:11
101צפיות
קחו אותו איתכם לבחור את הגור. זה יכול לעשות הבדל עצום בהתאמה בינכם לבין הגור.
º
מה טווח המחירים לשיעור/חבילת שיעורים ?
26/08/14 10:13
17צפיות
º
לרוב זה בסביבות 250 ש"ח לשיעור
26/08/14 10:21
22צפיות
º
שיעור זה שעה?
26/08/14 10:22
15צפיות
אין משהו קבוע
26/08/14 10:28
78צפיות
אצל כל מאלף זה משהו אחר.
יש גם לקחת בחשבון שגור לא יכול לעבוד יותר מידי זמן רצוף.
לאורן עדיקא יש סדרת סרטים לאילוף גורים
26/08/14 11:06
65צפיות
ראיתי כמה שיעורים וזה נראה מעולה, ממליץ לכל מי שיש לו גור
פנסיון ביתי לכלבים בירושלים דחוף!!!
24/08/14 11:47
206צפיות
אני זקוק לפנסיון ביתי טוב (לכלבה גורתית ומפונקת) באיזור ירושלים או הסביבה מיום חמישי עד ראשון. רעיונות?
ילדה בלבן נמצאת באיזור כפר רות אם אני לא טועה
24/08/14 12:24
100צפיות
וכותבת פה.. מוזמן לפנות אליה במסרים.. יש את הפנסיון של אביבה גם בכפר רות אבל הוא לא ביתי, בזמנו היו עליו המלצות

º
24/08/14 12:55
14צפיות
פנס
24/08/14 12:33
111צפיות
כמובן ישנו הפנסיון של 'ילדה בלבן' באזור מודיעין - חפש בפייסבוק את 'הגנון של נזק'. בירושלים עצמה יש את נעמי בקרית יובל 052-4465235וגם את קרן ביפה נוף 0509003885כרגע תקופת עומס, כווווולם נוסעים, אז יתכן שאין מקום. התקשרו ובידקו.,אם אין מקום יש גם לא-ביתיים מקצועיים וטובים, כמו חוות הדוד משה ליד נתב'ג, בכפר טרומן.
תודה על ההצעות אבל צריך עוד
24/08/14 17:41
91צפיות
תודה רבה, ניסינו את שני הירושלמים ואחד כרגע בסימן שאלה (היא לא בטוחה אם יש לה מקום).

יש עוד המלצות?
º
כלבה קטנה או גדולה? מסתדרת עם כלבים אחרים?
25/08/14 08:16
19צפיות
כלבה בינונית, מאוד אוהבת כלבים אחרים
25/08/14 11:09
61צפיות
כל הזמן היא בפארקי כלבים בירושלים, מסתדרת מצוין עם כלבים אחרים. הבעיה היחידה שיש לה היא שהיא קצת מפחדת מרועים גרמניים והם מציקים לה קצת.
נסו ליצור קשר עם ילדה בלבן בכפר רות
25/08/14 11:50
56צפיות
במידה ולא תצליחו יש לי עוד רעיון
חוות הדוד משה - מחיר
25/08/14 15:24
55צפיות
ידוע לך במקרה מה המחיר ליום בחוות הדוד משה?
º
לא, את זה רצוי לשאול אותם ישירות...
25/08/14 18:11
10צפיות
º
"הגנון של נזק" של "ילדה בלבן" והעוזר שלה "סטאלין".
25/08/14 13:05
23צפיות
אנחנו היינו אצל נחמה בארנונה
25/08/14 14:26
63צפיות
לא יודעת אם יש אצלה מקום

º
היא בחופשת לידה לדעתי
26/08/14 12:08
9צפיות
מחפש והבית זה אנחנו והגורה זאת פיטבולית!!!
24/08/14 11:41
199צפיות
אז מאחר שעברנו לבית פרטי עצום וגינה של דונם וככה אין יותר את דאגות הגינת כלבים.
חלק יודעים שאנחנו מחפשים אחות קטנה לגולי אז הגיע הזמן שכולם ידעו. עקב זה שיש לנו עכשיו בית מגודל, וחצר בגודל של 3 גינות כלבים מכובדות מחוברות אנחנו רוצים אחות קטנה לגולי.
הדרישות שלנו הן פשוטות, גורה אך ורק גורה!!!! אין לי כוחות להתמודד עם מטענים מהעבר יותר, הספיק לי כמו שאתם יודעים.
עדיפות לכמה שיותר צעירה (מינימום חודשיים מן הסתם ועדיף שלא הופרדה מהשגר), צפי גודל כמה שניתן לדעת: גדול!!! לדודו יש גורה מתוקה שהיא רד נואזית מעורבת אבל היא תהיה 15 קילו בלחץ, אנחנו צריכים משהו שיגדל ויוכל להתמודד עם המפלצת. ועדיף שתהיה נורא יפה שלכולם תיפול הלסת ברחוב כשיראו את שני הדוגמנים ביחד
עדיפות לבלו נואזים או דוגו. בשום מצב לא מיובל, אני לא אתן לו שקל.
וזהו אנשים נא להציע
המממ פעילי עמותות מישהו?
24/08/14 13:54
106צפיות
יש הרבה כאלה בקהל...
לפרוייקט יהב יש מדי פעם גורים
24/08/14 15:59
92צפיות
לא יודע מה המצב אצלם כרגע, אבל לא יזיק ליצור קשר לשאול.
אני כ"כ לא אוהבת את הדעות הקדומות האלה על כלבים בוגרים
24/08/14 15:19
126צפיות
עם כל הניסיון שלי דווקא גורים כ"כ קשים בבגרותם.

כשהכלב בגיל בגרות כבר ניתן פחות או יותר לאמוד את התנהגותו ואופיו מה שלא ניתן אצל גורים.
ומי אמר שלגורים יש דף נקי וחלק?
השבועות הראשונים של חייהם הם נחשפים או יותר נכון לא נחשפים לסביבה ושואבים משם בעיקר חרדות ופחדים.

אני מאוד בעד בוגרים, אצלי רוב הלהקה הגיעו בבגרותם והיו חשופים לעשרות רבות של אומנות ואירוחים של כלבים מגוונים מאוד.
כמה שהם להקה מגובשת הם עדיין פתוחים לכלבים אחרים..
אני מסכימה...
24/08/14 18:08
64צפיות
אני גידלתי גורה וגידלתי כלבה בוגרת. והכלבה בוגרת יצאה פי 1000 יותר מחונכת ומאוזנת מהגורה.
אני אישית בעד אימוץ כלבים בוגרים.
גורים זה כאב ראש לא נורמאלי ואני לא חוזרת לגדל גור כלבים ב20 שנה הקרובות, הספיק לי.
ברור לך שמי שיחנך את הגורה זה לא אתה, כן?
24/08/14 16:35
113צפיות
זה יהיה גוגל... ויש מצב שייווצרו יופי של מטענים
בכל מקרה, אתה בטח מכיר אבל ממליץ על הסדרה לגורים של אורן עדיקא (עם טיפה כוונונים ל Force Free)

מברוק ובהצלחה
אל דאגה, חשבנו כבר על הכל ולא הוא לא יחנך אותה
24/08/14 16:55
105צפיות
ואגב הוא השתפר מאוד מאוד בהתנהגות שלו בחודשים האחרונים
º
24/08/14 17:11
14צפיות
אוריג'ן בזול שעושים משלוחים לאיזור חיפה?
24/08/14 11:39
66צפיות
מה המחיר הכי זול שאוכל להשיג כולל משלוח?

תודה!
º
כרגע אין אוריג'ן בארץ
24/08/14 13:10
39צפיות
24/08/14 15:55
78צפיות
באמת?? כמה זמן זה ככה?
ויש צפי מתי הוא ישווק שוב?
כבר הרבה זמן, אבל לפי הבנתי הולך לחזור בקרוב
24/08/14 15:59
71צפיות
אם כי אם אתה שואל אותי, אוריג'ן לא מזון שמותאם יותר מדי לאקלים ולרמת הפעילות של הכלבים בישראל
º
תמיד אומרים שהוא יחזור בקרוב...
24/08/14 16:05
23צפיות
24/08/14 17:56
49צפיות
ידוע אם הוא הולך להגיע בחצי שנה הקרובה?
אין לי צפי
24/08/14 19:04
54צפיות
מבטיחה שברגע שאדע, אעדכן פה!

º
24/08/14 20:18
7צפיות
מה הרע במיעוטו: כלוב-טיסה? או מחסום-זמם? ואיזה גודל?
24/08/14 11:22
137צפיות
מדובר על כלבה בת שנה, בגודל של רועה גרמני.  כשאנחנו בסביבה היא מתנהגת כמו טלה. לא גורמת שום נזק. אבל אם היא בלילות בלי השגחה בסלון, או שמשאירים אותה לבד בבית לשעה, מקבלים בית הרוס. גם אם מוציאים לגינה, מקבלים גינה הרוסה...

המאלפת אומרת שאילוף לא אפשרי למטרה הזו, והיא ממליצה על כלוב טיסה. בעיני זה נורא. לפי התפיסה שלי, עדיף מחסום-זמם, כי זה לתת לכלב להיות חופשי להסתובב איפה שהוא רוצה, ורק למנוע ממנו לנשוך וללעוס.
(למען האמת, שני הפתרונות נראים לי רעים על גבול ההתעללות, אז אשמח לכל פתרון אחר)

כאמור, זה נועד רק לשעות הלילה כדי שלא תהרוס (שוב) את הבית, וגם למקרים שעוזבים אותה בבית (כשעתיים פעם בכמה ימים, אף פעם לא יותר מ4 שעות!).
מה דעתכם?

ועוד שאלה: אם כלוב - איזה גודל? ואם זמם - איזה גודל?

עדיף כלוב (עם הרגלה נכונה)
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
24/08/14 11:58
111צפיות
במקביל לעבודה התנהגותית- הוצאת אנרגיה מספיקה, תעסוקה מנטלית עם צעצועי האכלה, ושלילה של הרס ממקור של חרדה (אם מדובר בחרדה, אז הטיפול שונה).

זמם, גם עם הרגלה, מכניס מאוד לתסכול כלב שבאופן ״רגיל״ הורס בבית. כלוב עם הרגלה נכונה לא גורם לכזה תסכול.
שכחתי לצרף קודם: מאמר על הרס בבית
24/08/14 12:34
76צפיות
למה?
24/08/14 12:43
85צפיות
כלב אנרגטי שתקוע בלי יכולת תזוזה משמעותית זה לא מתסכל?
זה עדיף על כלב חופשי שיכול לזוז לאיפה שבא לו, ורק לא יכול לנשוך כלום?
אני שואלת ברצינות כדי להבין.

שכחתי לציין שבבית יש כלבה נוספת, והיא חופשיה בלי שום בעיות.

(גילוי נאות: מעולם לא הכנסתי כלב לכלוב, מעולם לא שמתי זמם על כלב...)

יש עוד חלופה לשעות בהם אנחנו לא בבית - "הגליה" למרפסת הקומה השניה. אפשר לסדר לה שם הגנה מהשמש וגם מלונה להגנה מגשם. מה דעתכם על זה? כמובן שאסור שתנבח, בגלל השכנים..
בהרגלה נכונה, כלוב מלמד רוגע
24/08/14 12:49
80צפיות
זמם לא מלמד כלום, ומנסיון, כלבים הרסנים ששמו להם זמם מצאו דרכים להרוס גם עם הזמם ולפעמים גם לפגוע בעצמם.

לפעמים כלוב הוא חלק מהתהליך, לפעמים לא, אבל בכל מקרה הוא לא עומד לבדו (ובגלל שלזמם אין את היתרונות ההתנהגותיים של כלוב, הוא לא חלק מתהליכים כאלו).

מעבר לכלוב, המאלפת לא המליצה על כלום? כי גם כלוב לבד לא יפתור את הבעייה (ראי את המאמר שקישרתי אליו). חשוב יותר להבין ממה נובע ההרס, ולטפל בשורש הבעייה. מקרים של הרס מתוך חרדה למשל, הרבה פעמים יפתרו עם תהליך התנהגותי שמטפל בחרדה, ללא כלוב וללא זמם.
הרס משיעמום- הוצאת אנרגיה מספקת וסיפוק תעסוקה מתאימה פעמים רבות תפתור את הבעייה.

תודה, היא המליצה
24/08/14 13:14
80צפיות
לטייל הרבה (מבוצע בקפידה) ולהשגיח 24 שעות (בלתי אפשרי) ולקשור אותה אלינו כדי שלא תשתין.

התוצאה היא שהכלבה קשורה ליד המיטה שלי בלילה, אחרת בלילה היא זורעת הרס עצום בסלון כולל כרסום רהיטים, נעליים, אביזרי עיצוב... ולפעמים גם משתינה על השטיח. כל זה לא קורה כשאנחנו בסביבה. למשל, כרגע היא בסלון ואני בחדר הסמוך, והכל תקין.. היא רגועה... לועסת עצמות וצעצועי כלבים.
היא מתעוררת מוקדם. חל מ5:30 בבוקר (כולל בשבת) יש לי השכמות... גם אם טיילנו איתה ב1:00 בלילה. זה לא לעשית צרכים, אלא סתם היא מתעוררת ובא לה לשחק, והיא מיללת. אבל  לי ממש ממש לא בא לטייל ב6 בבוקר!!!! והיא מנהלת לי את החיים. זה סיוט.

חוצמזה, אני מפחדת להשאיר אותה בבית. אפילו כשהיא קשורה במקום בלי ריהוט, היא זורעת הרס (משכה את הפינה של קיר הגבס....)

בעלי מתנגד נמרצות להכניס כלוב הביתה.

הבאנו אותה מאחת האגודות לפני כחודש וחצי. היא מקבלת טיולים, צעצועים, המון אהבה. כלבה מקסימה, כל עוד אנחנו ערים ובסביבה. אני נואשת ממש.
דווקא כלוב מרגיע אותם
24/08/14 13:19
62צפיות
הפינה השקטה והרגועה שלהם בבית.
אפשר לשים אותו ליד המיטה שלכם בלילה וכך לא תסתבך עם הרצועה שעלולה להיות מסוכנת.
אפשר גם לתת לה משהו ללעוס אבל הכלוב הוא הכי מרגיע.

יש לי 5 כלובים בבית וברוב הזמן הם מאויישים, תמיד כלב שרוצה מנוחה ימצא אותו בכלוב.
מלב כלב אחד שמבלה בו כשהוא סגור, השאר יוצאים ונכנסים כאוות נפשם ובעבר אפילו גירגרו על מי שהתקרב לכלוב, ממש "הכסא החם"
ממליצה על כלוב סגור ולאו דווקא על כלובי רשת, נשמע שהכלבה (אם באמת מוציאה מרץ כנדרש בהתאם לגילה) תשמח לנוח בו.

בד"כ כלבים מחפשים את האזור המקורה הזה מתחת לשולחן/לכסא/פינה חשוכה ושקטה.
היא צעירה ורצוי שתלמד שיש לה לאן ללכת לרגעי השקט.
היא לא מסתבכת עם הרצועה, היא מיללת כי משעמם לה
24/08/14 13:41
60צפיות
ויש לה משהו ללעוס לידה.
זה לא ישתנה כאשר היא תהיה בכלוב לידי... אני אתעורר במידה זהה, בשעות שהן בלתי אפשריות מבחינתי.

הכלבה השניה ישנה שנת ישרים בסלון...

או הו כמה שכלוב משנה, כלוב עם קירות סגורים
24/08/14 13:46
72צפיות
עושה המון.
בה הוא ינסוך שקט ובטחון שאולי חסרים לה ולכן מוציאה במה שנראה לך כהרס אבל לה כפורקן לתסכול מסויים/תחושה לא טובה.

לגבי ההתעוררות שלך זה משהו אחר, גם אותי כמעט כל דבר מקפיץ.
º
תודה רבה
25/08/14 14:16
5צפיות
º
עדיף ? אולי להחליף מאלפת
24/08/14 12:01
26צפיות
שאלה, מוציאים לה מרץ לפני השינה?
70צפיות
ניסיתם להפיג לה את השעמום עם משחקי מילוי כמו קונג ואורקה ממולאים ומוקפאים?
טיול ארוך?

גילוי נאות, גם לי יש כלב כזה והמצב אצלו דווקא הולך ומחמיר ככל שמתבגר, אז בערב אנחנו יוצאים לטיול ועם הטופוגרפיה בישוב הוא חוזר עם לשון בחוץ (ועדיין מלא מרץ)
במהלך היום הוא בכלוב עם קרטיב/צעצוע ממולא, לא תמיד עוזר...ולכן אני מחפשת פתרונות של daily care
ככה הוא חוזר עייף ויש בשקט..

יש עוד 6 כלבים נוספים בבית אבל פחות בעייתים בהקשר הזה.
כן, בהחלט
24/08/14 13:16
68צפיות
טיול בחצות או אחרי כן.
סיבוב בשכונה, כשהיא חופשיה ולא קשורה.

אחה"צ אפילו שעת השתוללות וריצה.
היי לך :)
25/08/14 03:17
57צפיות
לגבי תיחום: הייתי משתמשת בגדרה מכוסה בשמיכה\סדין.
כך יהיה לה מקום מרווח יותר לנוע בו לשעות בהן אתם עסוקים.
כמובן שחשוב להרגיל בהדרגה ובהדרכה מקצועית.
לפי מה שכתבת ההרס מתרחש כשאתם לא בסביבה. האם הדבר מלווה גם בבכי ונביחות?
לא, אין בכי ונביחות
25/08/14 07:14
40צפיות
לפחות בלילה, כשאנחנו החדדרי השינה בקומה השניה והכלבות בסלון בקומת הקרקע, אין בכלל בכי ונביחות. היא תופסת פסלון, רהיט, עיתון או סתם שקית, ולועסת וקורעת...אולי גם משתוללת איתו בשקט.

אני גם חושבת שאם זו היתה חרדת נטישה, היא היתה מגיעה למעלה. נכון?
יש לה צעצועים ייעודיים לשחק איתם (או להרוס אותם ) ?
25/08/14 14:03
36צפיות
קונג ממולא, צעצועים שמיועדים לכלב, קופסאות ריקות של גבינה ? 

קופסת גבינה? הצחקת אותי
25/08/14 14:15
49צפיות
2 דקות בדיוק זה מה שלוקח לה להפוך את הקופסה לאבק
גם כדור לכלבים החזיק אצלה מעמד זמן דומה.

יש המון עצמות פרה, חבל משחק.
מה זה קונג?

היא גם משחקת עם הכלבה השניה (אנחנו מונעים השתוללות והתפרעות בתוך הבית, אבל הן משחקות יחד).

קונג
25/08/14 14:32
33צפיות
זה צעצוע עמיד במיוחד אותו ניתן למלא במטעמים שונים לכלב
אותם הוא צריך להתאמץ להוציא בדרגות קושי שונות.
זה מספק גירויים מנטלים לכלב ומעייף אותו במובן הטוב :)
מאוד מומלץ להאכיל בקונג גם באוכל יבש במקום בצלחת
כשאפשר לתבל בכדי לייצור ענין בעזרת חתיכות עוף מבושל פסטרמה ועוד.
צעצועי מילוי
הודעה זו מכילה תמונות
25/08/14 15:54
104צפיות
קונג, אורקה
כל מיני סוגים..

האמת שכיום, בנוסף אני לוקחת בקבוק מים ריק ממלאת אותו ב3/4מים, מלפפון, גרגרי אוכל, כף פחית שימורים, ניתן למלא גם בגזר, חטיפים, עוגיות כלבים..
כל אלה לא ישרדו, וחבל על הכסף
25/08/14 16:02
56צפיות
10 דקות עם השיניים שלה, וזה הופך לפירורים.

מדובר בכלבה בת שנה, כנראה מלינואה מעורבת בכנעני. בגודל של רועה גרמני עם שיניים חדות...

עצמות פרה זה הדבר היחיד שהיא רק שוחקת ולא מפרקת.
(בתור צמחונית, שלא מכניסה יונקים מתים הביתה אלא רק כאלה שהולכים על 2 או 4, זה דוחה ומגעיל אותי, אבל נכנעתי...)

פלסטיק זה בשבילה אבק... גם חבל-דייגים עבה היא מפוררת... ורק תנחשו מה היא עשתה לאוסף הצפרדעים שלי (זיכרונו לברכה)... מעץ, חרס, אבן

מבטיחה לך, באמת, מבטיחה לך
הודעה זו מכילה תמונות
25/08/14 16:17
117צפיות
ש:
א. זה לא פלסטיק
ב. לקרמבו יש יצר הרס לצעצועים כאלה לא פחותים בכלל
ג. נראה לך שיצרנים יעבדו על צעצוע ייעודי כזה לכלבים ולא יעמידו אותם במבחן המציאות? תני להם קצת קרדיט :)
ד. לכי על הקונג בדרגה הגבוהה ביותר
ה. לכי על הכדור של לונה פט..בדוק.

אגב, קרמבו שבר כלוב, בעצם..שני כלובי טיסה, חלון חדר שינה, גדר, שער, וגדר בטחון, בטח עוד כמה שכבר הספקתי לשכוח..מי סופר
כן, זה הטמבל הזה בתמונה.
OK שכנעת אותי לנסות
25/08/14 16:20
55צפיות
לגבי ג - אין לי טיפת קרדיט, אחרי שכמה צעצועים לכלבים היא חיסלה ביום אחד. כמו לקחת 50 ש"ח ולזרוק לפח.

אנסה את הדגמים שציינתם כאן בשרשור. תודה

º
26/08/14 00:44
8צפיות
אם אין יללות ונביחות
25/08/14 14:06
54צפיות
הייתי משלבת הרגלה לגדרה מכוסה בשעות הלילה ובשעות ה"עסוקות" בשעות היום
ותכנית הפעלה מנטלית יומיומית בנוסף לטיול אחד ארוך (45 דקות) ושניים קצרים(20 דקות) ליום
בנוסף הייתי מוודאת שאין בעיה פיזית העלולה ליצור מצב של חוסר שקט למרות שאתם מספקים לה פעילות גופנית.
ו-כן אם זו הייתה חרדת נטישה היא הייתה עולה ובוכה ליד הדלת.
אשמח לעזור :)

º
תודה רבה לך ולכולם
25/08/14 14:17
14צפיות
º
בכיף בהצלחה! עדכני !
25/08/14 14:27
8צפיות
º
גור בן כ3.5 חודשים.דם בצואה. סימפטום למה זה?
24/08/14 10:18
28צפיות
יכול להיות כלום
24/08/14 10:27
47צפיות
ויכול להיות גם פרוו. דחוף לוטרינר.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום