לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום כלבים! 

הפורום הוא פורום כלבים, למען כלבים.

מטרתו העיקרית של הפורום הינה העלאת המודעות למצבם של הכלבים בישראל, בשאיפה תמידית לשיפורו.

הפורום מקדם הצלה ואימוץ, מעודד פיקוח על התרבות כלבים בדרך של עיקור וסירוס וקורא לכל בעלי הכלבים לדאוג להם לטיפול איכותי ומושכל למשך כל ימי חייהם.

הפורום משמש כבמה למתן עיצות ומידע בנושאי גידול כלבים, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הגולשים מוזמנים לחלוק מחוויותיהם המשותפות עם חבריהם ההולכים על 4, לשאול שאלות ולתרום מהידע שלהם לטובת גולשים אחרים.

בפורום כותבים מספר מאלפים ווטרינרים מוכרים המזוהים ע"י ניק צבוע אדום. אנו קוראים לגולשים להעזר באנשי המקצוע בבואם לבחור את הדרך הטובה ביותר להתמודד עם בעיות ודילמות שונות. יש לציין שאנשים אלו כותבים בפורום בהתנדבות, ועל כך תודתנו להם.

בפורום פעילים מתנדבים ועובדים בעמותות השונות, והפורום משמש במה מרכזית להצלת כלבים בארץ. הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, ובשום מקרה לא להשתמש במילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

ע"מ להנעים את השהייה בפורום:

אפשר להתעדכן בתקנון הפורום (לינק מהעמוד הראשי של הפורום).

הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לאותו נושא נכללות הודעות בנושאים שונים הנשאלות על ידי אותו משתמש שלו הודעה ראשית אחת בדף הראשון או אותו נושא המתדיין ע``י כמה אנשים).

יש לשמור על רמת דיון מכובדת.

הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה.

העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ הוט' הפרטי/הקבוע ולהביא את הכלב/ה לבדיקה.

אין לפרסם מודעות זיווג. לזיווגים יש לפנות לרכזי החוג. את הפרטים ניתן למצוא בקישורי הפורום בקטגוריה המתאימה.

הודעות למכירת גורים וכלבים תימחקנה. אנחנו מתנגדים למכירת כלבים שאינם גזעיים.  מכירת כלבים גזעיים צריכה להיעשות אך ורק דרך רכז הגזע. גורים שאינם גזעיים צריכים להמסר תחת סינון מוקפד ותמורת דמי רצינות. נשמח להעשיר את הידע שלכם לגבי מסירה נכונה ובטוחה של גורים.

למערכת תפוז לוחות מובנים לכל פורום. אין לפרסם מודעות מכירה בפורום (הודעות כאלה ימחקו) אלא להשתמש בכך בלוח המודעות.

הודעות הקשורות לאופן ניהול הפורום יש להעביר אלינו במסר אישי או להנהלת הפורומים ולא על גבי הפורום.

שיחות נפש ניתן לנהל במערכת המסרים או מערכת הצ'טים. גולשים אשר הודעתם תמחק מהפורום בגלל עבירה על אחד מכללי התקנון, יקבלו הסבר על סיבת המחיקה במסר אישי. גולש אשר ימחקו שתי הודעות שלו באותו נושא, יחסם מהפורום.

כמו כן, אתם מוזמנים לפנות אלינו אישית דרך מערכת המסרים בכל נושא הקשור לעניין. גלישה נעימה! OrlyNL ו meedas

גורת יורקשיר ננסית עושה צרכים במיטה שלה
10/11/14 12:25
90צפיות
שלום 
יש לנו גורת יורקשיר ננסית בת חודשים וחצי בערך
כשאנחנו בבית ואנחנו בשדה הראיה שלה היא עושה את הצרכים שלה במקום 
אבל אם אנחנו לא רואים אותה היא עושה פיפי (לםעמים גם קקי) במיטה שלה 
יש לה כמה נקודות עם ספה בשבילה 
בדרך כלל היא עושה באחת ספציפית 
אני מייבשת בשמש מחליפה מצעים ושתי דקות אחכ היא שוב משתינה על הספה
מה יכולה להיות הסיבה?
תודה מראש

י

אם את מייבשת בשמש ומחליפה מצעים
10/11/14 17:27
66צפיות
סיכוי טוב שהספה הזו עדיין מריחה משתן - גם כשאנחנו לא מריחים, הם כן.
נסי חומר ניקוי אנזימטי על הספה, תראי אם זה אולי יעזור.
וכמובן להשגיח ולתחם...
אם היא נשארת לאורך זמן לבד, מה האלטרנטיבה שלה? יש לה מקום לצרכים? ובאיזה שטח היא נשארת לבד?
מהיכן קיבלתם אותה?
10/11/14 20:29
53צפיות
כמה זמן היא איתכם?
גור שעושה צרכים תחתיו זאת צרה צרורה.
וזה לגמרי לא תקין.
זה עלול לקרות כשבשלבקודם  כלשהוא לא היה לה  מרחב מספיק,שהם חיים בתנאים גרועים כמו  מטחנות גורים(כלוב קטן וסגור ללא יכולת להתרחק לעשיית הצרכים),כשהשלב הראשוני שלהם בחינוך לצרכים אינו מתקיים מכל סיבה שהיא...
הייתי מערבת בהקדם מאלף מקצועי מומלץ(!),שינסה לתת לכם כלים איך להתנהל מולה .
אתם משתמשים בפדים-טיטולים?
10/11/14 20:35
55צפיות
הרבה פעמים זה גורם לכלבים להעדפת מצע ועשיית צרכים על בדים שונים. תחליפו את הספה במיטה מפלסטיק עד סיום החינוך לצרכים.
זוכים בכרטיסים למותק של פסטיבל|!|
10/11/14 12:14
8צפיות
|omg|המופעים לילדים בחופשת החנוכה מתקרבים בצעדי ענק ולכם גולשי |תפוז| יש אפשרות לזכות בכרטיס זוגי למופע הופ! מותק של פסטיבל בממלכת הקרח.
היכנסו כבר עכשיו לפורום הורים לפעוטות, הגיבו להודעת התחרות עם תמונות, סיפורים או ציורים שלכם ושל ילדכם הקשורים לחורף, ספרו את הסיפור שמאחורי התמונה ואולי תוכלו לזכות בכרטיס זוגי|!|

לפרטים נוספים והשתתפות:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
שיצו לבן בן חודשיים ויש לי מספר שאלות למבינים שמבינכם הצילו
10/11/14 11:30
170צפיות
יש לו פרעושים קניתי פרונטליין ספריי כי הוא עדיין קטן מומלץ?שאלה , שמתי טיטול שילמד שעושים רק שם אלא שעושה בכל מקום חוץ מבטיטול....מה עושים?הרי לא יכולה לצאת איתו רק עוד איזה חודש..ושאלה שלישית  אם כעיקרון אנחנו מחנכים שלא יעלה על ספות מיטות האם זה בסדר אם יושב על הברכיים של הילדים על הספה ? האם יבין מכך שמותר לו לעלות על ספות? או שבעצם על הברכיים זה בסדר? בינתיים קניתי לו מעין משטח קטן לרבוץ עליו ולא מיטה כי אמרו שעוד קטן ואת הטיטול שמתי בצד אחר של החדר  ומידי פעם שמה על הטיטול ואומרת פיפי .... אשמח לתובנות
נשמע שחסר לך הרבה מידע בסיסי.
10/11/14 20:32
95צפיות
כנסי לכאן-

אתר"חיי כלב"
יתן לך כלים ומידע חשוב.
פרונטליין ספריי בטוח לשימוש בגורים
10/11/14 20:43
83צפיות
רק להזהר על העיניים.

עליה על ספות - אם החלטתם שהכלב לא יהיה מורשה לעלות על הספות אז לא להעלות אותו, גם לא על הברכיים. בשלב מאוחר יותר, כשהוא יבין שלא עולים לספה, אפשר יהיה ללמד אותו לעלות ולרדת רק בפקודה. חשוב לזכור שהרבה יותר קל לבנות הרגלים נכונים מאשר לתקן אותם אחר כך.

לגבי חינוך לצרכים, מצרפת לך קישור. לאחר ההרשמה יוצג לך סרטון על תיחום ואיך משתמשים בו. זה מאוד יעזור לכם בנושא החינוך לצרכים.
את בהחלט יכולה להציא את הגור
11/11/14 11:57
78צפיות
לצרכים בחוץ.
רק תקפידי שלא יתקרב לכלבים שאינך מכירה.
אני לא אוהבת את שיטת החיתול צרכים בבית, מעדיפה להוציא את הגור כל שעתיים גם בלילה
צרכים
11/11/14 19:59
58צפיות
מאמר של המאלף גיא תיכון - עשה ואל תעשה בחינוך לעשיית צרכים מחוץ לבית

פאנל מומחים בשאלה מתי להתחיל להוציא גור החוצה

מאמר מקיף על טיפול בפרעושים וקרציות כולל סביבת המגורים
מישהו מכיר חנות חיות במרכז או השרון שמוכרת בסקרוויל?
10/11/14 11:22
60צפיות
אני רוצה חנות שתאפשר לנו לקנות ואם המידה לא מתאימה אז נוכל להחליף.
אני חושב שכל חנות תאפשר להחליף אם לא השתמשת. יש בשלי פטס
11/11/14 09:25
44צפיות
בראשון לציון בסקרוויל במספר גדלים.

º
תודה רבה!!
11/11/14 11:08
7צפיות
צריכה עצה / עזרה
10/11/14 10:06
339צפיות
לפני לערך יותר משלוש שנים אימצתי את הכלבה שלי מהרחוב היא מסוג כנעני מעורב לפי דעתי ולדעת רבים בזאב - הכלבה עברה התעללות קשה רוב החיים שלה והבעלים הקודמים שלה כל הזמן זרקו אותה לרחוב בסופו של דבר, היא הייתה חוזרת אליהם וכך מעגל הקסמים המשיך עד שאני נכנסתי לתמונה, בכל אופן, היא כלבה פשוט מדהימה, עבדתי איתה כל הזמן הזה, חינכתי אותה, הגעתי איתה לעבודה ממש טובה רק בעיה אחת נשארה שהיא דיי רצינית - הכלבה נורא תוקפנית כלפי כלבים אחרים או שועלים - אני גרה בראשון ויש שועלים קטנים וחמודים שצצים בבוקר, אם היא רואה או כלב או שועל הלך עליי, הלך על הטיול - היא נובחת בצורה מזעזעת, השיער שלה סומר, היא מתחילה לקפוץ ולהשתולל, חושפת שיניים, מתנפחת בכל הגוף, קופצת על 2 רגליים האחוריות ככה שהיא מגיעה לגובה שלי - 160 פלוס וזהו, כלום לא מעניין אותה חוץ מאותו כלב או שועל שנראה מהצד כאילו היא רוצה לתקוף אותו, היום זה גם קרה לי בבוקר, ניסיתי  להשכיב אותה על הצד ראיתי שסיזר הזה עושה לכלבים וזה מרגיע אותם, לא רק שהיא לא נרגעה, היא הייתה יותר אגרסיבית והפנתה לרגע את התוקפנות שלה כלפיי,אני נורא רוצה להינות מהכלבה הזאת מכל הבחינות,, בבית היא כלבה למופת, היא נורא ממושמעת אליי, גם בטיול היא ממושמעת עד שכלב או שועל נכנסים לתמונה, עכשיו אני לא יודעת אם העבר שלה קשור לזה שהיא תוקפנית לכלבים אחרים, אני נורא רוצה לצאת לטיולים איתה בשקט ולא להיות על ביצים כל משך הטיול.

crying for help

בטי בם
כל דבר שמערב תוקפנות
10/11/14 11:36
161צפיות
הוא עניין לעבודה עם מאלף מקצועי. סזאר מילאן הוא ממש לא מישהו ליטול ממנו רעיונות לאילוף - זכרי, זאת תכנית טלויזיה, והיא ריאליסטית כמו כל תכנית ריאליטי אחרת שאת רואה בטלויזיה - כלומר, בכלל לא. היא ערוכה ומבויימת, ויש נגד סזאר מילאן הרבה מאוד האשמות וטענות בעולם הרחב, כולל הצהרה מפורשת מצד ארגון הוטרינרים האמריקאי שהם ממליצים לבעלי כלבים להמנע מכל מה שקשור אליו ולשיטותיו. ארגון הוטרינרים ההתנהגותיים מכריז בריש גלי שהוא גרם לפגיעה חמורה בענף אילוף הכלבים עם השיטות שלו. יש לו מעריצים רבים, וגם בפורום הזה יש לו אחד או שניים, אבל מי שעיניו בראשו לא ילמד מתכנית טלויזיה אלא יפנה לעזרת מאלף מקצועי ומנוסה. אתם גרים בראשון לציון? עלייך רק לבקש, וימליצו לך כאן על מאלפים שלכותבים כאן היה איתם ניסיון טוב.

אני רוצה להפנות את תשומת לב כל מעריצי סזאר מילאן - הנה עוד מקרה שבו מישהו אומר "ראיתי שסיזר הזה עושה לכלבים וזה מרגיע אותם" ויוצא לו משהו ממש לא. מי ששוב רוצה לקפוץ עם איך שהשקופית "לא לנסות בבית" מורידה מסזאר את האשמה למתן רעיונות גרועים והתנהלות לקויה מול כלבים, שישים לב טוב טוב למקרים האלה ולתוצאותיהם. מאמינים או לא מאמינים בשיטות שלו? עדיין, הוא פגע רע אם זה מה שהתכנית שלו עושה, והיא אכן עושה זאת בקנה מידה רחב.

בלי להגיב על סיזר כי זה יגנוב לך את הדיון
10/11/14 11:53
138צפיות
כרגע  במהלך אילוף נוסף, עם כלבה שיכולה לגרור את חברה שלי או לתלוש למישהו כתף כאשר היא רואה כלב.או חתול. או ציפור:)
כרגע יש שיפור די גדול במצב גם אם עדיין לא הגענו לזה עדיין.
ממליצה לך לפנות למאלף\מאלפת באזור שלך. למצוא את מי שמתאים לשתיכן ולהרגע כי זה משהו שהוא בר פתרון בהחלט.
כשתפני למאלפים אל תתפסי בעד או נגד שיטה מסוימת.
תמצאי בן אדם עם ניסיון ומוניטין טוב ובאמת חשובה הכימיה.
וחשוב גם לך לבדוק איזה אינטראקציה נוספת את נותנת לה עם כלבים גם לא בטיול. לדוגמה מפגש כלבים, טיול משותף עם כלב , פארק כלבים וכו.
בהצלחה

תודה
10/11/14 12:03
102צפיות
יש משהו שאני אישית יכולה ללמוד וליישם על הכלבה שלי? אילוף זה סיפור כלכלי כבד 
זה לא חייב להיות כלכלית כבד
10/11/14 12:22
102צפיות
מכיון שבאמת נשמע כאילו זה בעיה שקורית רק בטיול ממליצה דווקא כן לפגוש מאלף\מאלפת הוגנים שיבואו לראות את הכלבה ואז לעשות איתך שיעור אחד או שניים ויתנו לך כלים לעבודה עצמאית.
בלי קשר, תצאי עם חטיפים טעימים מאוד לכלבה ותנסי לתת תגמול כאשר הכלבה מתנהגת יפה או לא מגיבה לכלבים.
תנסי את אופציה של פארק הכלבים אבל לאט ובזהירות ולתת לכלבה לראות שהיא לא חייבת להשאר אם לא נוח לה.
תנסי למצוא מישהו באזור שלך עם כלב מאוזן שמוכן לעשות טיולים משותפים.
ותראי גם את עבודה הרצועה שלך.
יכול להיות שיש מתח ברצועה  (מלחץ מובן שלך) שמשפיע על הכלבה.
ניסיתי ללתת לה חטיפים במהלך הטיולים
10/11/14 13:56
74צפיות
וזה מאוד עזר בכללי אבל זה מנוטרל ברגע שהיא רואה כלב לצערי.
נתתי לעוד אנשים להוליך אותה והבנתי שזה לא אני אשמה בהתנהגות שלה, אולי אני מוסיפה לה עוד קצת לחץ כי אני לחוצה אבל לצערי זאת צורת ההתנהגות שלה במפגש עםכלבים אחרים, אין לחץ כלל על הרצועה.
איך אוכל לחפש מאלף / מאלפת הוגנים?
פשוט כתבי שאת מבקשת המלצות למאלפ/ת באזור מגורים X
10/11/14 14:02
81צפיות
ואז מי שיש לו על מי להמליץ - יכתוב לך שמות. עלייך יהיה לדבר עם המאלפים שהומלץ עליהם ולהחליט מי נראה לך מתאים, עם מי נראה לך שיש לך תקשורת טובה, אם הגישה שלו או שלה מקובלת עלייך. אמון בסיסי זה דבר חשוב
לעניות דעתי את חייבת מאלף/מטפל התנהגותי מנוסה, וזה לא זול
11/11/14 04:17
84צפיות
שלום לך,

יש הרבה דברים טובים שבעלים של כלב יכול ללמוד מהתוכניות של סיזאר מילאן, אבל כאשר יש לכלב בעיה התנהגותית קשה כמו שאת מתארת, זה לא יהיה נכון לדעתי לעשות ניסיונות על הכלב. צריך לפנות למאלף/מטפל התנהגותי מקצועי ומנוסה שיאבחן את הכלב ויציע שיטת טיפול.
אני משער שזה ידרוש הרבה יותר מ-1-2 מפגשים, וככל הנראה זה לא יהיה זול.
אני ממליץ לפנות לאבנר רז מכפר רות.

בברכה,

אורי.
קודם כל להפסיק "להשכיב" אותה
10/11/14 20:39
146צפיות
הכלבה צריכה לסמוך עלייך, היא מספיק בסטרס ממה שקורה מסביב ולהוסיף לזה פחד מהתגובה שלך רק יזיק.
תוקפנות שכזו יכולה לנבוע מהרבה גורמים, החל מחוסר בתקשורת כלבית, דרך יצרי ציד לא מסופקים ועד בעיה במערכת היחסים בניכן. את זקוקה למאלף שיאבחן ממה נובעת התוקפנות ולטפל בהתאם.
היי לך :)
11/11/14 06:39
121צפיות
בהתיחסות למה שאת מתארת, נשמע כי הכלבה ריאקטיבית לכלבים ושועלים כשהיא על רצועה.
ריאקטיביות מתיחסת לתגובה המועצמת שלה בנוכחות הטריגר (כלב \שועל).
ישנן דרכי טיפול, המלמדות את הכלבה להפנות את הקשב אלייך בנוכחות הטריגר
ובהמשך אף לשנות את ההתנהגות שלה לטובה בסביבת כלבים\שועלים כחלק מתהליך.
אלו דברים שכדאי לראות ולקרוא במקומות מהימנים לפני שמנסים לבד
וכמובן שאין כמו הדרכה מקצועית שהיא פנים אל מול פנים הכוללת איבחון מעמיק של הכלבה.
אני מצרפת סרטון מצוין בשפה האנגלית לתירגול בעזרת קליקר של הפניית הקשב אל הבעלים בנוכחות כלבים.
אשמח לעזור בהמשך :)

º
תודה רבה על הסרטון!
11/11/14 10:32
29צפיות
12/11/14 02:35
45צפיות
אם יש שאלות אשמח לעזור :)
הלו בטי בם, מה המצב?
14/11/14 03:11
19צפיות

אז כמובן מצטרף לדברים שאמרו לפני :).

ורוצה להתעכב על עניין ההשכבה על הצד...

בכל מקרה, ולא משנה על מה מדובר - כל דבר שאנחנו נעשה "על" הכלבה לא יוביל לשום למידה (זה לא הכי מדוייק, אבל נשאיר את זה ככה). משמע, כדי ש"ארצה" יהיה משמעותי - הכלב אמור לרדת לארצה - מעצמו. וכדי ששב יהיה משמעותי - הכלב אמור לשבת מעצמו. ובכדי להרווח את מה ששכיבה על הצד יכולה לתת - הכלב אמור לרדת על הצד מעצמו. וזה בטח לא יקרה במצב אינטנסיבי שכזה...

ופה גם יש לבצע חלוקה בין כלב שיבצע התנהגות מתוך ציות לפקודה, וירד לארצה - כי נתנו את הפקודה "ארצה", והכלב מגיב לה מוחית - ולא משנה איך הוא מרגיש בפנים. הוא יכול להיות בארצה אבל כולו דרוך כמו קפיץ.

לבין להגיע למצב של ארצה - מתוך זה שהכלב נרגע מספיק בכדי להיות מסוגל לרדת לארצה - כלומר הכלב נפשית/יצרית וויתר על היציאה קדימה. וזה לא משהו שקורה בכח, אי-אפשר להשיג את זה בכוח... זה ההפך הגמור :). ואם הצלחת בזה והכלב בארצה, אז אתה יודע שהוא כבר לא-קפיץ מתוח. ולא שרק המוח "תחת שליטה", אלא שגם היצרים הם תחת שליטה - של הרוגע :).

ואולי מישהו יבין את זה פעם... חוץ ממני
בנושא ההשכבה על הצד
15/11/14 21:58
5צפיות
זאת הייתה הפעם הראשונה והאחרונה שניסיתי לעשות את זה מתוך סוג של מצוקה שלי, כי היא מוציאה לי את הכוחות כשהיא מתנהגת ככה.
אני בהחלט יודעת כי זה לא דרך וחידדו לי זאת יותר פה בפורום.

אני בוודאות בדרך הנכונה  עם הנסיכה 

בטי בם
פיצול אישיות
הודעה זו מכילה תמונות
10/11/14 06:57
274צפיות
נונה שלנו (לברדורית בת 11 שנים) מטיילת 3 פעמים ביום. בבוקר עם בעלי, בצהרים עם הבת (בת 15) ובלילה איתי. בטיולים עם בעלי, נונה כל הזמן עסוקה בלחפש אוכל ונישנושים על הרצפה. בטיולים איתי ועם הבת היא לא מחפשת אוכל בכלל, אבל מאוד נבחנית (אפשר להגיד תוקפנית) לכלבים אחרים ולאנשים. היא כל כך תוקפנית שממש לא נעים ללכת איתה. די מדהים עד כמה הכלבה שונה בין הטיולים ולפי מי שאוחז ברצועה. ניסינו להחליף ואני לקחתי אותה לטיולי בוקר כי חשבנו שאולי התוקפנות שלה נובעת מהלילה והחושך, והעובדה שהיא מאבדת בזמן האחרון קצת מהשמיעה והראיה, אבל זה לא שינה את המצב, איתי ועם הבת היא תוקפנית ועם הבעל היא מנשנשת בלי הפסקה.
נראה לי, שהיא מרגישה שהיא צריכה להגן עלי ועל הבת ועם בעלי היא מרגישה יותר בטוחה ולכן היא מתפנה לנישנושים, אולי בחברתי היא גם יותר טריטוריאלית, השאלה היא מה לעשות... ממש לא נעים לי ולבת לטייל איתה עם הנביחות האלה (ביחוד שאני יוצאת לטייל איתה מאוחר בלילה ודי מבייש שהיא מעירה את כל הרחוב בנביחות קולניות). ניסיתי לקחת איתי חטיפים אבל בד"כ היא מרגישה בנוכחות של הכלב האחר לפני ואני לא רוצה "לתגמל" אותה אחרי שכבר נבחה. מה לעשות? היא בת 11 אז כבר לא נלך למאלף אבל סתם אם למשהו יש טיפ לגבי הנביחות או הנישנושים (שמאוד מפריעים לבעל) יהיה נחמד לשמוע.

בבית היא מדהימה, אין טענות בכלל, אתמול למשל, השארנו עוף צלוי להתקרר על השייש במטבח ושכחנו אותו שם עד הבוקר והיא לא נגעה בו במשך הלילה, למרות שהוא היה גלוי לגמרי וכמעט בגובה האף שלה... לא עושה נזקים, נחמדה לאורחים... באמת, בבית אין בעיות התנהגות אבל הטיולים הפכו לסיוט.

טיפים? 

תודה 
אין לי ממש טיפים
10/11/14 07:46
136צפיות
אבל אולי ינחם לשמוע שגם אצלנו זה בדיוק ככה?

כשרוזי איתי היא נובחת על כל מי שלא בא לה בטוב,כלבים ילדים חתולים ומבוגרים.
כשהיא עם הבעל, ילדים קטנים יכולים ללטף אותה! ולפעמים אפילו לעבור החתולים לא תזרוק מבט שני.
כשהיא איתי היא כמעט ולא מנשנשת, כשהיא עם הבעל הוא בדרך כלל חוזר עם פרצוף מאוכזב של "שוב לא הספקתי להוציא לה מהפה".

אז יצרנו כללים לטיולים שלנו, כשהוא מטייל איתה הוא מטייל רק על מדרכות, שם יש פחות עצמות וקקי של חתולים לנשנש.
 אני אחראית על טיול "קקי" שכולל הליכה בדשא, נדיר שהיא רוצה לעשות על המדרכה.

כשאני הולכת איתה, אני תמיד עם האלטי, מה שעוזר לי להפסיק את הנביחות שלה, גם אני כמוך מוצאת את עצמי מובכת בסיטואציה כזו. כשהוא הולך איתה היא מרגישה הרבה יותר נוח כי היא עם רתמה.

אלה הפתרונות שאנחנו מצאנו.. בהצלחה!

מעניין
10/11/14 14:15
67צפיות
גם אצלנו יש הבדל ברצועות. אני הולכת עם איזיווק ובעלי הולך בלי רתמה, הרצועה שלה מחוברת אצלו לקולר של הצאוור.

צרת רבים חצי נחמה 
נשמע כמו בעיה דומה למה שאנחנו עובדים עליה
10/11/14 10:00
108צפיות
ברוך השם לולה הגיעה עם מגוון בעיות.
אחת מהן היא אגרסיביות לא מוצדקת שלא נובעת מאופי הכלבה דווקא.
אני אחלוק מתובנות האילופים שלנו:
1. נשמע כאילו יש בעיה בעבודה עם הרצועה. יכול להיות שיש מתח לא רצוי וצריך לעבוד על זה, עדיף עם מאלף.
2. לעבוד על ביטחון עצמי בטיול, של הכלבה ושלכם.
3. למצוא לכלבה מפגשי כלבים במקומות שבדרך כלל ירגישו לכלבה כבטוחים. פארקים לכלבים לדוגמה.

זה נשמע כאילו זה משהו שאפשר לפתור על ידי מפגשים בודדים עם מאלפ\ת מקצועיים.

בהצלחה ולא להתייאש!
ממש לא מתייאשים סתם משתפים
10/11/14 14:08
76צפיות
מאוחר מידי לאילוף, הגברת בת 11 והבעיה לא מפריעה לנו עד כדי כך... כמו שאמרתי בבית היא מדהימה.

לגבי הרצועה, יש באמת הבדל, אני והבת מטיילות עם האיזיווק (רתמה נגד משיכות) והבעל מטייל עם הרצועה מחוברת לקולר הצאוור. אני עם האיזיווק כי בלעדיו היא מושכת בצורה פראית.
עם האיזיווק אין מתח ברצועה והיא כמעט לא מושכת.

כמעט בכל המקרים, כשנותנים לה להתקרב לכלב השני שעליו נבחה, ולהריח אותו, היא משתובבת ומשחקת איתו. הנביחה שהיתה תוקפנית קודם הופכת לריחרוח ומשחק.

לגבי מפגשי כלבים, את צודקת... בפארק ליד הבית שלנו יש מפגש כלבים, והיא תמיד קיבלה שם לפחות חצי שעה משוחררת מהרצועה, הבעיה היא שסגרו את הפארק לשיפוצים באביב האחרון ויפתחו אותו שוב רק באביב הבא. כרגע, לצערי, היא משוחררת מרצועה בחברת כלבים אחרים רק בסופ"ש

תודה
נשמע שהיא סומכת על בעלך
10/11/14 20:32
93צפיות
ולכן מרשה לעצמה להתנהג כמו לברדור טיפוסי ולחפש אוכל בזמן הטיול איתו, בעוד שעלייך ועל הבת היא מרגישה צורך להגן ולא מתפנה לנשנושים. יכול להיות שתחושת חוסר הבטחון שלה מתגברת עם הגיל עקב איבוד חלקי של החושים.
כמו שאמרת, היא בת 11, זה לא עד כדי כך מפריע לכם... עזבו אותה
נכון, זה מה שחשבתי
10/11/14 23:34
57צפיות
אבל שאלתי בכל זאת...

מה שלומך? איך החבורה?
כזכור יש לי גור בן חודשיים מסוג שיטסו מעורב, ועד עכשיו
10/11/14 05:07
110צפיות
האכלתי אותו 4 כפות מלאות של אוכל לגורים בשם puppy chow של Purina
לגורים.
עכשיו הוא מסיים את הכל ונשאר רעב שכמעט אוכל את הקערה.
מהי הכמות שצריך להאכיל גור כזה ?
º
על האריזה כתוב 28-55 גר'. אין לי משקל. כמה זה בכפות בערך ?
10/11/14 05:27
23צפיות
?
10/11/14 09:42
30צפיות
אתה מגדל עכבר ? 

לא מכירה את סוג הכלב הזה, אבל נשמע הזוי...
לגורים בגיל שלו הייתי
10/11/14 09:57
76צפיות
מוסיף עד שהוא מסיים ומשאיר קצת בכל ארוחה, ככה תדע שהוא שבע.
לא הייתי מגבילה עפ"י הרשום ע"ג האריזה...זו רק המלצה ולא תורה מסיני.
פאפי צ'או הוא אוכל בסדר אבל יש יותר טובים שמיועדים לגזעים קטנים.  ם כדאי
להשקיע עוד קצת באוכל במיוחד כשהם גורים כדי שיהיה להם בסיס טוב .
אני מאמינה שהסכום שיוצאעל אוכל כשהם קטנים אתה חוסך בוטרינר כשהם גדולים.
מה עם תמונה נשטוף ת'עיניים קצת?
ושכחתי להוסיף
10/11/14 09:59
47צפיות
חשוב בגיל שלו לדאוג לפצל לו את האוכל לפחות ל- 4 ארוחות ביום, בשעות קבועות כמה שאפשר
לפצל את האוכל ? זה לא ידעתי. תמיד שמעתי שנותנים להם
10/11/14 14:53
51צפיות
מנה אחת לכל היום.

לגבי תמונה, הוא עוד קטן, ואין לי ניסיון עם כלבים, ומכיוון שאני פוחדת שלא אצליח,
אני לא רוצה למשוך אליי את עין הרע.

אפילו לכלב בוגר מפצלים בד"כ את הארוחות ל-2
10/11/14 15:02
46צפיות
מי שמכר לך את הגור לא הדריך אתכם בכלום?  אני נגנבת מההתנהלות הזאת של המרביעים...שימו כסף, קחו ותעופו .
מציעה שתעיינו (דחוף!) באתר "חיי כלב" ברשת.  המון מידע  מעודכן על גידול גורים וכלבים בכלל .
עיינתי באתר. לא כתוב שם איזה אוכל, איזה כמות ואיזה תדירות.
10/11/14 15:41
39צפיות
מה שכן קראתי זה רשימת המזונות האסורים.
כתוב שקפה, תה ושוקולד אסורים בגלל הקפאין. לא כתוב אם קוקה קולה אסור.
ופעם הכלב שלי הקיא אז נתתי לו לשתות קצת קוקה קולה () והוא ליקק קצת.

גור לא יכול לאכול ארוחה אחת ביום
10/11/14 17:38
38צפיות
הוא לא מסוגל לאכול את כל מה שהוא צריך בארוחה אחת (במאמר מוסגר אני לא הייתי נותנת גם לבוגר ארוחה אחת, שלנו מקבלת שתיים).
הגור שלנו בן שלושה חודשים, מקבל שלוש ארוחות ביום ועוד חלק מהאוכל בקונגים. הוא לא מסוגל לטחון יותר ממה שהוא מקבל בארוחה.
עוד משהו - אמרת שהגור מעורב, אנחנו לא יודעים עם מה, וקשה להעריך כמויות. אנחנו באותה סיטואציה, אף אחד לא יודע כמה הוא יהיה כשהוא יגדל. אנחנו כן מנטרים את האכילה כי יש לנו היסטוריה של כלבים שמנמנים מדי הוטרינרית הזהירה אותנו לא לפטם אותו יותר מדי אז מה שאנחנו עושים הוא שאנחנו מאכילים אותו כמה שהוא רוצה בגדול, אבל עוקבים אחרי כמה הוא אכל וכמובן שעות הארוחות, ומצליבים את זה מול כמה שזה יוצא בערך בטבלאות על השק - זה מסתדר בינתיים עם הגודל הסופי שאנחנו חושבים שיהיה לו.
לא צריך להגביל גורים באוכל
10/11/14 14:13
80צפיות
שיאכלו עד שהם שבעים. לי יש גורה גדולה מאוד בת 3 וחצי חודשים ואני נותן לה לטרוף כמה שהיא רוצה. היא גורה והיא גדלה ושיהיה לה לבריאות. היא עושה המון ספורט וכושר ואין לי לחץ שהיא תשמין, כל עוד הכלב הבוגר שלי בשיאו היא לא תשמין בחיים.
º
גורים שמנמנים זה סבבה
10/11/14 15:57
24צפיות
האמת שהיא אפילו לא שמנמנה
10/11/14 17:24
62צפיות
היא פשוט ממש סוסה. חגורת כתפיים מלחיצה, חזה רחב. פגשנו את אחותה הביולוגית שהיא כן שמנמנה עם כרס ומיצי הרבה יותר גדולה אבל בלי כרס ואוכלת יותר מהגורה השמנמנה. מיצי פשוט עושה המון כושר עם גוגל ויש להם חצר ענקית לרוץ בה אז היא מפתחת בעיקר שרירים.
אין מנוס חוץ מלהודות באמת
10/11/14 18:43
67צפיות
מיצי בהמה
º
היא קצת בהמה
11/11/14 09:28
7צפיות
מחפש המלצה על סוג כלב למשפחה עם ילדים
09/11/14 19:03
105צפיות
היי
אנו משפחה עם 2 ילדים בני 5+7 
היה לי ולאשתי נסיון עם כלבים.
היום מעונינים לאמץ כלב קטן/בינוני (לא המיניאטורים) נקבה.
חשוב : לא מורידה שיער (אשתי מאד סבלה מהבוקסרית שלי בקטע הזה)
ידידותית עם ילדים קטנים (הגדול משוגע על בע"ח. הקטן קצת מפוחד)
לבית בתל אביב עם גינה צמודה.
אשמח לשמוע המלצות על גזעים טובים
עופר
מעורב ששהה בבית אומנה
09/11/14 19:43
125צפיות
כך ידעו לספר לכם הרבה על אופיו וגם עד כמה הוא משיר.
בעיקרון כלבים משירים, למניעה צריך להקפיד לסרק ומעת לעת להגיע למספרה.

כמה מאמרים
09/11/14 19:48
73צפיות
על אימוץ מושכל

"חיי כלב" בהתנדבות מלאה למען הקהילה
º
09/11/14 21:59
7צפיות
ממליצה להתחשב פחות בגזע
10/11/14 10:52
70צפיות
ויותר באופי הכלב  - כפי שאמרו, שיהיה כבר ידוע.
במיוחד אם אחד הילדים קצת חושש רצוי כלב בוגר שהוא לא קופצני ותזזיתי כמו גור.
אם אתם גרים בת"א ומעונינים לגשת לעמותה שתעזור לכם לעשות את ההתאמה הכי טובה, מאד
ממליצה על צב"ח רמת גן (פתוחים גם בשישי-שבת).
סוגים. פודל וקוקר ספניאל
16/11/14 12:13
אנו מתחילים להתמקד.
כרגע הגזעים מבין אלו שהמליצו לנו הם פודל (לא הקטן קטן) וקוקר ספניאל ואולי ביגל.
רציתי לשמוע מנסיונכם עליהם קצת

נשירות שיער ?
נביחות ?
התנהגות עם ילדים ?

מחפשת המלצה על פנסיון בצפון
09/11/14 17:01
100צפיות
נוסעים לשבועיים ומחפשים פנסיון לכלב המפונק שלנו. ג"ג גליל מערבי- חיפה אבל כמובן שבשביל פנסיון טוב במיוחד ניסע רחוק יותר. 
היינו כבר אצל גל כתב בכפר חסידים ולא מעוניינים לחזור לשם, אז כל רעיון אחר יתקבל בברכה.
תודה :)
פנסיון
09/11/14 17:38
87צפיות
בטבעון:
א. פנסיון ביתי אצל שמעון ספיר הוא נהדר עם כלבים (והוא גם מאלף). שמתי אצלו כלב די נוירוטי ולא נרשמו טראומות.
ב. פנסיון כלובים - כלביית הכפר
º
יש את הפנסיון של מתן גץ
09/11/14 17:46
43צפיות
º
תודה
09/11/14 17:54
18צפיות
אצלי בבית
הודעה זו מכילה תמונות
09/11/14 19:03
215צפיות
פנסיון ביתי לכלבלבים מפונקים.
מתאים לכלבים רגועים,ביתיים,מחונכים באופן מלא לצרכים והליכה ברצועה,והכי חשוב ידידותיים לכלבים וחתולים.
תנאים מעולים.
ליד נהריה.
º
09/11/14 19:05
16צפיות
º
09/11/14 19:41
16צפיות
10/11/14 13:58
76צפיות
יצאתי טמבלית. אני הולכת להתבייש בפינה. סליחה.
º
גם הכלבים שלי רוצים לצאת לחופש אצלך!
10/11/14 20:45
43צפיות
מה שנקרא הסנדלר הולך יחף...
10/11/14 21:26
92צפיות
תשלחי את שיפקה
עם כל היתר תצטרכי לבוא גם את...
נטורל בלאנס מול ריאל קנין
09/11/14 13:21
81צפיות
שלום,
מספר שאלות על אוכל לכלבים
יש לנו גורת יורקשיר ננסית
אוכל ראשנו קניתי לה את הרואיל קנין לגורי ירוקשיר, היא אוכלת אבל לא בהתלהבות ותמיד נישאר אוכל בצלחת
מאחר והאוכל עומד להיגמר לה רציתי להזמין לה שוב את רואיל קניו
כשדברתי עם המוכרת היא אמרה ל שאין הבדל בן הרויאל קנין לגזע יורקשיר לבן רויאל קנין לגזע קטן של גורים, למעט המחיר והאריזה
האם זה נכון?
כשרציתי לקחת את האוכל של הרויאל קנין גורים לגזע קטן נאמר לי שהוא מכיל הרבה תירס נוצות ובקושי בשר
ואז הומלץ לי על נטורל בלאנס
האם זה נכון?
מאתמול אני מערבבת לה את הרואיל קנין והנטורל בלאנס והכלבה אוכלת הכוללללללללללללללל אבל יש לה גם הרבה פעמים יציאות
אז מה כדאי רויאל קנין או נטורל בלאנס?
תודה מראש
אוכל לגורים
09/11/14 14:14
53צפיות
זה מאוד תלוי בכלב
כשכלבה שלי היתה קטנה, גם ניסינו להחליף לה מרויאל קנין לנטורל בלאנס וזה לא עשה לה טוב.
התחילו לה שילשולים. והיא גם לא הצליחה לאכול את הכופתאות של נטורל בלאנס. היו מאוד גדולות ביחס לכופתאות של רויאל קנין.
בגדול הנטורל בלאנס לפי אתרי דירוגים של אוכל נחשב יותר טוב.
אבל כל כלב לגופו

עצומה יוצאת דופן-כנסו קראו וחתמו.
09/11/14 12:43
254צפיות
חיי בעלי חיים רבים מאד תלויים עכשיו על חוט השערה.

שלום לכל התומכים היקרים שחתמו על העצומה 
הקוראת למנוע את פינוי והריסת קרוואן החיות של דניאל מאיר.
נכון לרגע זה אספנו 320 חתימות בלבד. אנחנו חייבים לייצר באז תקשורתי, כי רק דעת קהל תשנה את רוע הגזרה.
אנא הפיצו במייל, בפייסבוק, בפורומים, בוואטסאפ ובכל אמצעי הפצה העומד לרשותכם, על מנת להשיג מינימום של 2500 חתימות. רק באמצעות העזרה שלכם נוכל להצליח למנוע את רוע הגזרה.
כמו כן כיתבו מייל לראש המועצה הקורא לבטל את צו הפינוי שהוא בבחינת גזר דין מוות לחיות הללו שננטשו באכזריות, רובן סובלות מנכויות קשות ומטופלות בחום ובאהבה בקרוואן החיות.
סופר עמית - ראש המועצה האזורית מרום הגליל - דוא"ל: lishka@mrg.org.il

ויש צורך בעזרה נוספת

1. דניאל והחיות מנותקים מאספקת החשמל מזה כשבועיים. בלילה הם קופאים מקור.
אנחנו מנסים לגייס תרומה של דלק לגנרטור הקיים. כמו כן מנסים לאתר גנרטור טוב ותקין כי הגנרטור העומד לרשותו מקרטע ומתקלקל כל הזמן. נכון לרגע זה הדלק אזל ודניאל מאוד מקורר וגם החיות מתקשות לשמור על חום גופם בקור המקפיא בלילה. (הקרוואן עומד בשטח מוא"ז מרום גליל בדרך לצפת)

2. דניאל זקוק לתרומה של מזון יבש/שימורים לחתולים ולכלבים, ולתערובת לברווזים ולתרנגולים.

3. זקוקים לעזרה בסיוע משפטי התנדבותי מעורך דין המתמצא בדיני רשויות ומקרקעין

תוכלו ליצור עימי קשר בנייד שמספרו: 050-7269675
או במייל: kesem3@gmail.com
ולא לשכוח: לשתף ולהפיץ את העצומה כמה שיותר
תודה לכולכם וחיבוק
ענתי לנדאו, יוזמת העצומה
רמת גן

קישור לעצומה:
http://www.atzuma.co.il/angeldaniel

קישור לסרטון:
https://www.youtube.com/watch?v=YHblliPYI-g

מבלי רגע להתייחס לסוגיית החיות, איך זה חוקי להשתלט על שטחים?
10/11/14 00:15
124צפיות
בהנחה שאני לא מפספס משהו (כי לא מצוין בשום מקום בעצומה),

זה מרגיש כאילו הוא השתלט על שטח בצורה לא חוקית,
ומשתמש בבע"ח שימוש ציני לכך שצריך להשאיר אותו שם.

אשמח אם תוכלו להסביר קצת יותר
נכנסת לסרטון?
10/11/14 06:53
121צפיות
הוא יושב  בחלק קטן משטח של מיזבלה.
איש שהדבר האחרון שניתן לאמר עליו זה ציניות ומניפולאציות.
פשוט אדם מכוכב אחר.

עדיין לא מבין איך זה מצדיק את זה :/
11/11/14 02:29
70צפיות
בוודאי שראיתי את הסרטון,
הסרטון מתחיל ב "פה זה שטח שלא שייך לאף אחד. שטח הפקר".

מעבר לכך שאין דבר כזה שטחי הפקר במדינה, גם אם אני זורם עם זה, זה פשוט סותר את ההגיון.
- אם זה "מזבלה" רשמית, אז הוא בעצם השתלט על שטח של המועצה.
- אם זה לא "מזבלה" רשמית, אז לצערי זה אחד מני רבים המופזרים בכל איזור הצפון.
זה מזהם את הסביבה ומגעיל אבל סיכוי סביר שזה קטן משמעותית ממה שאת מדמיינת בתור "מזבלה".
ככל הנראה ערמה של זבל שאפשר לפנות בטרקטור ביום. אגב, וזה לא שהוא עשה איזה טובה או משהו, הוא פשוט דחף את הזבל הצידה... (לדבריו).

אי אפשר סתם ללכת להשתלט על מקום, להחליט שהוא לא שייך לאף אחד ואז לבקש "תנו לי לשלם ארנונה".
עוד 5 שנים העירייה מחליטה למכור את השטח שהוא נמצא בו לחקלאי כלשהוא, ומה אז? שוב מפנים? שוב סאגה עצובה כמו "גבעת עמל"?

כואב לי הלב עליו, באמת. ואני מעריך אנשים כמוהו שחיים למען בעלי חיים.
אבל הוא לא מעל החוק.
º
חתמתי והפצתי. בהצלחה!
10/11/14 09:56
26צפיות
רונית נעים הייתה שם היום-
הודעה זו מכילה תמונות
10/11/14 21:34
156צפיות
|*| נפתח פורום ספורט אתגרי |*|
09/11/14 11:57
4צפיות
|שמאל|אם אתם חולים על באנג'י, צניחה חופשית וצלילה. טיול הוא לא טיול עבורכם בלי פעילות אקסטרים כלשהי. אז כנראה שהפורום הזה הוא בשבילכם!

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום ספורט אתגרי|!|
הפורום יכיל מידע, כתבות, טיפים ושיתוף חוויות לכל גולש המתעניין בספורט אקסטרים!

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
נשמע כמו משהו שעבודה עם מאלף תפתור...
09/11/14 08:41
91צפיות
הכלב רגיש לגירויים סביבתיים וברגע שהוא נחשף אליהם הוא "מתחרפן" וכבר לא מקשיב לכלום. (להבדיל מהבית ששם אין לו את אותם הגירויים ולכן הוא מרוכז בך ומקשיב לך...).
מאלף טוב יידע לתרגל איתו שיתעלם מאותם גירויים ויקשיב לך גם בסביבה רווית גירויים.
זאת הייתה אמורה להיות תגובה ל ״בובו״
09/11/14 08:44
47צפיות
רק שהאפליקציה המחורבנת של תפוז לא ממש משתפת פעולה.....
תודה :)
09/11/14 23:26
38צפיות
כרגע לשכור מאלף זה מעט בעייתי כלכלית.
אשאל מומחים בתחום .
:חיי כלב" מתחדשים במאמר על הריון מדומה בכלבות
09/11/14 07:46
96צפיות
פרי עטו של ד"ר אבי מילגרם

"חיי כלב" בהתנדבות מלאה למען הקהילה
כדאי לדעת...
09/11/14 16:10
108צפיות
אני לא ידעתי כמה התופעה של הריון מדומה נפוצה, מכיוון שכלבתי מעוקרת, אבל כדאי לדעת שזו תופעה נפוצה יחסית בכלבות שאינן מעוקרות.
ובהזדמנות זאת גם כדאי מאד לדאוג לעיקור הכלבה, והריון מדומה הוא לא הסיבה העיקרית, הסיבה היא הריון אמיתי (חס וחלילה).

09/11/14 19:04
26צפיות
הרעיון עלה מכאן בתקופה שכמה גולשים שאלו והתענינו בתופעה
09/11/14 19:31
24צפיות
מאמר מעניין.
במובן מסויים  מוסיף עוד נידבך חשוב ללמה לעקר.
כי מי רוצה כלבה בהריון מדומה עם כל המתואר לעיל???
סיוט קטן....
והריון אמיתי סיוט ענק.
לעקר לעקר לעקר.
מקפיצה ליתר ביטחון
10/11/14 22:01
20צפיות
כאמור נושא שחוזר כאן לא מעט וכדאי שיהיה מידע מסודר
בובו לא ממושמע מחוץ לבית
09/11/14 02:34
53צפיות
בטיול חופשי הוא לא בא כשאני קורא לו , מעבר לתשומת הלב בקריאה  הראשונית אין התייחסות אלא הליכה לכיוון הגירוי הראשון שלו . לברדור מעורב בן שנה . בטיול הוא קיבל חטיף כל פעם כשבא אלי אבל החכם בא רק לחטיף , נסתבר שיש לו חוש ריח יוצא מן הכלל :\ 
º
רשמתי לך תגובה למעלה.....
09/11/14 08:46
9צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום