לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום כלבים! 

הפורום הוא פורום כלבים, למען כלבים.

מטרתו העיקרית של הפורום הינה העלאת המודעות למצבם של הכלבים בישראל, בשאיפה תמידית לשיפורו.

הפורום מקדם הצלה ואימוץ, מעודד פיקוח על התרבות כלבים בדרך של עיקור וסירוס וקורא לכל בעלי הכלבים לדאוג להם לטיפול איכותי ומושכל למשך כל ימי חייהם.

הפורום משמש כבמה למתן עיצות ומידע בנושאי גידול כלבים, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הגולשים מוזמנים לחלוק מחוויותיהם המשותפות עם חבריהם ההולכים על 4, לשאול שאלות ולתרום מהידע שלהם לטובת גולשים אחרים.

בפורום כותבים מספר מאלפים ווטרינרים מוכרים המזוהים ע"י ניק צבוע אדום. אנו קוראים לגולשים להעזר באנשי המקצוע בבואם לבחור את הדרך הטובה ביותר להתמודד עם בעיות ודילמות שונות. יש לציין שאנשים אלו כותבים בפורום בהתנדבות, ועל כך תודתנו להם.

בפורום פעילים מתנדבים ועובדים בעמותות השונות, והפורום משמש במה מרכזית להצלת כלבים בארץ. הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, ובשום מקרה לא להשתמש במילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

ע"מ להנעים את השהייה בפורום:

אפשר להתעדכן בתקנון הפורום (לינק מהעמוד הראשי של הפורום).

הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לאותו נושא נכללות הודעות בנושאים שונים הנשאלות על ידי אותו משתמש שלו הודעה ראשית אחת בדף הראשון או אותו נושא המתדיין ע``י כמה אנשים).

יש לשמור על רמת דיון מכובדת.

הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה.

העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ הוט' הפרטי/הקבוע ולהביא את הכלב/ה לבדיקה.

אין לפרסם מודעות זיווג. לזיווגים יש לפנות לרכזי החוג. את הפרטים ניתן למצוא בקישורי הפורום בקטגוריה המתאימה.

הודעות למכירת גורים וכלבים תימחקנה. אנחנו מתנגדים למכירת כלבים שאינם גזעיים.  מכירת כלבים גזעיים צריכה להיעשות אך ורק דרך רכז הגזע. גורים שאינם גזעיים צריכים להמסר תחת סינון מוקפד ותמורת דמי רצינות. נשמח להעשיר את הידע שלכם לגבי מסירה נכונה ובטוחה של גורים.

למערכת תפוז לוחות מובנים לכל פורום. אין לפרסם מודעות מכירה בפורום (הודעות כאלה ימחקו) אלא להשתמש בכך בלוח המודעות.

הודעות הקשורות לאופן ניהול הפורום יש להעביר אלינו במסר אישי או להנהלת הפורומים ולא על גבי הפורום.

שיחות נפש ניתן לנהל במערכת המסרים או מערכת הצ'טים. גולשים אשר הודעתם תמחק מהפורום בגלל עבירה על אחד מכללי התקנון, יקבלו הסבר על סיבת המחיקה במסר אישי. גולש אשר ימחקו שתי הודעות שלו באותו נושא, יחסם מהפורום.

כמו כן, אתם מוזמנים לפנות אלינו אישית דרך מערכת המסרים בכל נושא הקשור לעניין. גלישה נעימה! OrlyNL ו meedas

חברים שלא מטפלים כראוי בגורה שלהם- התייעצות
12/08/14 00:49
203צפיות
חברים שמאוד אהובים עלינו וגרים קרוב אלינו ובאותה קהילה שכונתית אימצו לאחרונה גורה קטנה וחמודה. בערך בת חודשיים
יש להם בית פרטי עם גינה והגורה גרה בגינה בלבד ולא מורשית להיכנס הביתה.
לנו אמנם אין כלב (עדיין, עוד יהיה) רק חתולה, אבל אנחנו מאוד מאוד אוהבים בעלי חיים ורגישים לנושא הזה.

שמנו לב בכל מיני דברים קטנים שהטיפול שלהם בה הוא קצת מזניח וחפיפניקי. למשל אין לה מלונה נורמלית, רק איזה סלסלה וקר בחוץ בקור הירושלמי הלילי. הם נסעו לחו"ל לשבוע בלי לדאוג לדוגיסיטר, סתם השאירו אותה סגורה בחצר (אנחנו כמובן התנדבנו והוצאנו אותה לטיולים. באיזה יללות שמחה היא קיבלה אותנו המסכנה) ועוד כל מיני דברים קטנים שמדאיגים אותנו במבט מהצד ורע לנו על הלב מכל הסיפור הזה.
אנחנו לא מבינים מה הקטע, כי מדובר באנשים משכילים ואינטילגנטיים. אולי בגלל ששניהם מושבניקים לשעבר ובמושב כלבים מסתובבים סתם וחיים עצמאית? אין לי מושג...

בכל מקרה קשה לנו לעמוד מנגד בשקט. מאידך, אין שום דרך נחמדה, כך נראה לי, לשוחח איתם על זה בלי שזה יתפרש כביקורת (שלא לומר התנשאות) ויחרב את היחסים איתם.
והתרחקות בינינו לבינם בטח לא תסייע לכלבה הקטנה והחמודה...

מה עושים?
רעיונות והצעות יתקבלו בברכה
תודה
דברים קטנים ? ?
12/08/14 08:26
137צפיות
להשאיר גורה בת חודשיים בחצר בקור ,
להשאיר שבוע סגורה בחצר -
לא ממש נשמע לי כזה דבר קטן ?
בשביל זה לא שווה לחרב את היחסים ?
תתחילו בלדבר ובתקיפות ! אם לא עוזר -
תציעו לאמץ את הגורה, ואם לא עוזר -
תתלוננו - הם עוברים על חוק החזקת
בעלי חיים.
מסכנה הגורה.
לא נראה לי שיש מה לעשות...
12/08/14 08:42
155צפיות
גם לי יש חבר דומה.
לא רק שהכלבה שלו כל היום בחצר, ימים שלמים. הוא גם מתייחס אליה כמו לדגים.  
הוא אף פעם לא לוקח אותה לווטרינר.  אפילו לא לחיסונים.   אם היא תמות לא נורא. נביא כלבה אחרת, כמו דגים.
הוא משחרר אותה ברחובות. ונדרסה לו כבר כלבה קודמת!!!! והוא ממשיך לשחרר. 

אמרתי לו את דעתי באופן ברור. וזה לא שינה כלום. 
ומדובר מאדם נורמטיבי לגמרי. עם בית פרטי וג'יפ.  
מי אמר שלדגים זה בסדר להתייחס ככה ?
12/08/14 08:47
116צפיות
כחובב דגים ומחזיק 2 אקווריומים, לא אהבתי את האמירה בכלל.
גם לדגים יש תנאים מינימלים דרושים ולא זו התעללות
מה אתה אומר?
12/08/14 09:00
132צפיות
אתה לוקח את הדגים שלך לווטרינר?
אתה מוציא אותם לטיולים?  אתה יכול לקחת אותם לים...אצה יודע..
אתה זורק להם    מקל או כדור?   
לרוב האנשים דגים מתים כל הזמן, זורקים לאסלה, מורידים מים ומביאים חדש....

וזה אמר שזה בסדר ?
12/08/14 14:34
87צפיות
אני לא לוקח אותם לטרינר, אך אני דואג להם לטיפול רפואי שיש להם משהו, כן !!

אני לא מוריד מערך הכלבים לרגע.....
אבל להגיד את מה שאמרת על דגים זה זלזול אחר בבעלי חיים
זה שאנשים מגדלים דג זהב בבקבוק טקילה ומורידים אותו כל יומיים באסלה וקונים חדש
לא הופך את זה התנהלות תקינה וראויה !

וחבל שדווקא בפורום חיות אתה איכשהו מעודד את זה
וזה חדש שבפורום כלבים מזלזלים בבעלי חיים אחרים?
12/08/14 15:03
103צפיות
"זה שאנשים מגדלים דג זהב בבקבוק טקילה ומורידים אותו כל יומיים באסלה וקונים חדש
לא הופך את זה התנהלות תקינה וראויה !"

זו לא התנהלות תקינה וראויה. זו נורמה. פסולה, אבל נורמה.

זה שאנשים אוכלים פגרים של פרות תרנגולות ודגים שחיו חיי אומללות עלובים ועצובים
זו התנהלות תקינה וראויה?... גם כן נורמה. (שכל אחד יחליט לעצמו אם היא פסולה או לא)

אבל זה פורום כלבים, והרבה גולשים פה אינם צמחונים/טבעונים. באותה מידה להרבה מהגולשים פה נראה הגיוני לגדל דגים באקווריום לצרכי נוי ולהתייחס אליהם כקישוט לכל דבר (לזרוק ולקנות חדשים). זה "רק" דג...
ואיפה לכל הרוחות אני מעודד משהו?????
12/08/14 15:18
74צפיות
איפה ראית שאני קובע שהתנהלות זו תקינה או שאינה תקינה ???   
מדוע אתה ממציא, הוזה ושם לי מילים בפה?   מאיפה החוצפה?   

ננתי דוגמא של אדם שמתייחס לכלבים כמו לדגים. הוא אינו לוקח אותם כלל לווטרינר ולא מוציא אותם לטיולים.
זו עובדה, מי שמגדל דגים לא לוקח אותם לווטרינר ולא מוציא אותם לטיולים. מצב זה עשוי להיות תקין לדגים אך הוא אינו תקין לכלבים. 

איפה ראית זלזול בדגים? שתית בקבוק של טקילה ( זה שבו אתה שם את הדג שלך) לפני שכתבת את ההודעה?  

ודרך אגב, אני בכלל לא חולם אפילו לגדל דגים. אני לא רוצה אצלי אסירים בבית אשר כל תכליתם היא להוות אלמנט אסטטי.   

בוא נסכים שלא להסכים
12/08/14 15:32
52צפיות
אני לא ארד לרמה שלך ולתקיפות שלך כי זה לא המקום,
מבחינתי ברגע שאמרת, "....אם היא תמות ....לא נורא...כמו דגים"
בעצם המשפט אתה לפחות מסכים אם לא מעודד

אבל הנקודה שלי הובהרה מבחינתי
אז כמו שאמרתי נסכים שלא להסכים.
אנחנו לא צריכים להסכים
12/08/14 15:47
61צפיות
מה שאתה צריך זה לא להכניס לי מילים בפה. 

מאיפה לכל הרוחות אתה מסיק שהמשפט הזה: 
"אם היא תמות לא נורא. נביא כלבה אחרת, כמו דגים."  שהתייחס להלך הרוח של החבר, מהווה אינדיקציה כלשהי לכך שאני מסכים או מעודד?   

באמת יפה מאד שאתה לא יורד לרמה שלי.. 
אתה שם לי מילים בפה, מייחס לי דברים שמעולם לא אמרתי ואז נוזף בי על דברים אלו...  
ואחרי כל זה אתה עוד מתבכיין על כך שהודעותי תקיפות.. 

º
טוב יד
12/08/14 16:07
12צפיות
º
"ומדובר באדם נורמטיבי לגמרי. עם בית פרטי וג'יפ."
12/08/14 09:17
49צפיות
"נורמטיבי" עם "בית פרטי וג'יפ"
12/08/14 10:19
120צפיות
התפרסם מחקר שהראה שבעלי רכבים יקרים יותר עושים יותר עבירות תנועה בכביש.
מה זה אומר בעצם? שהם מרגישים שמותר להם, שהם חזקים יותר מאחרים, שהם יכולים.
עכשיו תשליך את זה על היחס שלו לכלב, ותראה שזה נובע בדיוק מאותן הסיבות.
אפשר לנסות פנייה
12/08/14 10:30
81צפיות
משהו בסגנון "תראו, שמנו לב שלא הייתם...הכלבה כך וכך אולי אם אתם יכולים...
"אתם יודעים, בלילה מאד מאד קר פה וכלב  וגור בייחוד מאד קר להם אם אפשר לפחות
לחשוב להכניס אותה בלילה הבייתה עם הסלסלה. או אם אפשר לשים לה שמיכה -שתיים נוספות
בחוץ."
אם אתם התנדבתם להוציא אותה ולדאוג לה כשלא היו, בעצם הם סמכו עליכם.
לצערנו יש אנשים שחיית מחמד בשבילם היא רק עוד חלק מהנוף. לב של אבן יש להם.
אנחנו לעולם לא נבין אותם.הם גם לא ממש יבינו אותנו.
זה לא שהתנדבנו מלכתחילה
12/08/14 17:33
47צפיות
הם הפיצו בקרב החברים בשכונה בווטסאפ שהם נסעו לשבוע ומי שבא לו להוציא אותה לטיול מוזמן...
צריך לומר שהם כן דאגו שייכנס שכן וישים לה מים ואוכל כל יום
חייב לציין שיש חוק שמגדיר בדיוק את תנאי האחזקה המינמליים
12/08/14 12:09
94צפיות
עבור כלב בבית, ולפי החוק הזה הבעלים המקסימים הללו עוברים כמעט על כל סעיפי החוק, אחד אחד.

בשנים הארונות ישנה בהחלט מגמה ברורה לאכוף את החוק הזה ע"י הווטרינרים הרשותיים. לא מעט ווטרינרים רשותיים לא מהססים עוד פשוט לבוא ולהחרים כלבים שמוחזקים בתנאים כאלה (באים פקחים, בליווי משטרתי, ומחרימים את הכלב). כמובן שקודמת לזה אזהרה או כמה. כלבים שאינם מוחזקים בתנאים שהחוק מגדיר מוחרמים הן מאנשים פרטיים ואפילו מעמותות.

אני לא הייתי מהסס, מצלם את הגורון המסכן, מתעד אותו היטב, לאורך כמה ימים ובפרקי זמן שונים, ומגיש תלונה לרשות המקומית. גם אם לא יחרימו להם את הגור, יש בהחלט מצב שאזהרה רשמית מהווטרינר הרשותי תעשה את שלה.
לא יודעת אם זה טוב או לא אבל...
12/08/14 14:14
83צפיות
ממה שראיתי ושמעתי אצלנו במועצה מחרימים מהבעלים רק במקרים של התעללות,   פציעה ברורה שלא מטופלת, או מקרי נשיכה חוזרת.
אולי כי מה שקורה אחרי שמחרימים את הכלב זה לא הרבה יותר טוב, אם לא יותר גרוע, מהתנאים בהם הוא חי (מחרימים אותו להסגר מן הסתם, לא לאיזה בית חם ומפנק).
º
12/08/14 15:04
3צפיות
אכן זאת בעיה ידועה אצל מושבניקים
12/08/14 14:52
110צפיות
כמובן שישנם יוצאי דופן, אני לא רוצה לעשות הכללות.

רעיון קצת שונה ממה שכבר הציעו. רשמת שאתם מתכוונים לאמץ כלב בעתיד. אולי דווקא עכשיו הגיע הזמן לעשות זאת, ולהראות להם איך עושים את זה נכון? אולי הם יסתכלו עליכם ויחקו?
º
בהחלט...
12/08/14 15:26
20צפיות
אם כי נראה לי עדיף שיאמצו את הגורה האומללה...
12/08/14 15:27
66צפיות
במקום לאמץ כלב נוסף...
ציפורן פצועה
הודעה זו מכילה תמונות
12/08/14 00:04
136צפיות
אקו נפצע בציפורן שלו (רגל שמאלית אחורית) לפני מספר ימים. בהתחלה (פחות או יותר לפני 3 ימים) לא הצלחתי למצוא את הסיבה לכך, האזור לא דימם ואקו לא הצביע על סימני כאב או צליעה, מלבד ליקוק של האיזור. לפני כשעה חזרנו מטיול וראיתי שהוא חזר ללקק את רגלו, כשהפעם הצלחתי להבחין בציפורן פצועה. הפציעה היא מעין סדק באמצע הציפורן שמלווה בדם שהוגלד (מצורפת תמונה). האם יש צורך בפניה לוטרינר? ואם כן, האם זה דחוף או יכול לחכות למחר בצהריים-ערב?
נראה שהיא נשברה
12/08/14 10:46
53צפיות
בלי חלילה לקחת את תפקיד הוטרינר כן?
נראה שהציפורן שלו נשברה באמצע. ויש בציפורן כלי דם
(אפשר להבחין בציפורניים שיש מעין קו אדום-ורוד בציפורן
זה דם. כשגוזרים ציפורניים צריך לשים לב שלא מגיעים לקו הזה)
מן הסתם כן לקחת לוטרינר שאני מניחה שהוא יגזור כדי
שהציפורן לא תתנדנד ותכאיב ויגרם נזק נוסף.
אם אפשר אולי עד ההגעה לוטרינר לעטוף את המקום
אני יודעת זה קשה, מעין חשיבה כדי שלא תשבר יותר.
המשך יום טוב.
כשפוגעים בכלב עם כדור
11/08/14 20:27
252צפיות
קרה לכם פעם ששיחקתם כדור עם הכלב, והכדור שזרקתם פגע ב ו?
לא, ומה קרה?
11/08/14 21:06
169צפיות
הוא נפגע קשה? הוא מיילל? כואב לו?
שימו לב היטב להתנהגות שלו.
לא להקל ראש.
להקל ראש, חחח
11/08/14 21:12
167צפיות
יצא מצחיק:) היא הפסיקה לרוץ לשניה, הסתכלה בתמיהה, ואז המשיכה, עד שנגמרה כל הגבינה הצהובה שעבורה רצה ככה מלכתחילה. התקשרתי לוטרינר. היה רק האסיסטנט. אמר שהם לא חוטפים כל כך בקלות זעזוע מוח, אבל לעקוב. חלילה, אני האחרונה שתקל ראש (קרעת אותי!), כן, לא ציינתי, לצערי תאונת העבודה הייתה בראש.
היא לא בוכה או מייללת, נראית בסדר, מקשקשת בזנב. באמת זה לא קרה אף פעם לאף אחד?
כמובן שלא נתתי לה לרוץ אחרי התאונה
11/08/14 21:13
100צפיות
קיבלה את כל הגבינה בלי לעבוד
טוב לא אמרת מה קרה
11/08/14 21:17
105צפיות
איזה מתחחחחח. כמו הורה הסטרי חושבים על הגרוע מכל
אני מבינה שהסיטואציה הייתה קצת מצחיקה.
לי, אף פעם לא קרה.
אבל קרה לא אחת שהמלאכית שלי פיספסה עלייה לספה
ונפלה ודי נלחצתי מהנפילה וכמו שאת תארת עלתה שוב
הרגישה בסדר גמור, היה נדמה שלי כואבות הרגליים רק
מלראות את זה
ככה זה שמחמדון זה ילד. דואגים נורא.
המשך משחקים מהנים לכם
תודה
הודעה זו מכילה סרטונים
11/08/14 21:40
165צפיות
עשיתי לה וידאו, תגידי אם היא נראית בסדר... נראה אם יעלה:)
טוב, כנראה הכדור נפגע
11/08/14 22:26
81צפיות
איזו מתוקה. איזה כיף לקבל כ"כ אהבה. תהנו לכן.
לי זה קרה עם מקל. זה נחשב?
הודעה זו מכילה תמונות
11/08/14 21:41
226צפיות
זרקתי לה מקל של 600 גרם והכלבה רצה כל כך מהר שהמקל נחת עליה...

נחשב, בטח נחשב
11/08/14 21:46
99צפיות
לא נעים...
זאבה לתפארת
11/08/14 22:28
125צפיות
וואחד נבוט.
גם במקרה הזה מסתבר לילדה שלום
הנבוט יצא חבוט
בריאות ואושר.
º
תודה
הודעה זו מכילה תמונות
11/08/14 23:30
138צפיות
º
רגע, אתה גם שוקל את המקלות שאתה מוצא וזורק לה?
12/08/14 09:22
38צפיות
כן.
12/08/14 09:58
85צפיות
את הטובים מבינהם. גם מתוך סקרנות וגם במטרה להרגיל את הכלב להחזיק בפה מקל במשקל מתאים למבחני עבודה. 
המון פעמים
12/08/14 07:47
114צפיות
למשל, לפני יומיים שיפרה חטפה מנדרינה בתחת...
עד כה טרם נרשמו תופעות לוואי
º
12/08/14 10:07
8צפיות
היו לנו מלא תאונות
12/08/14 09:45
70צפיות
בשנתיים וחצי שהיא חיה...
שיחקתי איתה במשיכות חבל וניערתי את החבל שהיה אצלה בפה, כנראה יותר מדי חזק כי היא עפה כמו
פריזבי לצד השני וקיבלה מכה
גם מקל שזרקתי לה פגע לה בעין
כדור שהתפספס נפל לה על האף (היא אף פעם לא מצליחה לתפוס!! למה אני מתעקשת להמשיך לזרוק?)

בקטנה, היא עדיין אוהבת אותי
º
אצלי הוא רץ עם הראש לתוך קיר זה נחשב?
12/08/14 09:50
38צפיות
אה וגם לתוך החבר הכי טוב שלו שהוא פירנאי
12/08/14 09:52
86צפיות
להגנתו יאמר שגם הפירנאי רץ לתוכו. ושניהם התנגשו אחד לשני בראש בספרינט מלא זה גם נחשב?
שיפרה התנגשה פעם בדוג דה בורדו
12/08/14 12:52
63צפיות
כלבה ששוקלת 20 ק"ג נכנסת בכל הכוח בכלב ששוקל (לפחות) 50 ק"ג
ומי בכה? הדוג דה בורדו... אח"כ הוא ממש פחד ממנה די הרבה זמן. היא לא הבינה בכלל מה הבעיה שלו

º
קיר גבס או קיר בלוקים?
12/08/14 09:59
21צפיות
º
בלוקים, דרך גבס הוא היה פשוט עף
12/08/14 10:22
20צפיות
אל דאגה,
12/08/14 09:55
88צפיות
רק השבוע הפלתי על ראשה המיניאטורי של נולי צרור מפתחות, היא נתקעה עם הראש בכיסא בזמן שרצה ואפילו התגלגלה מהמיטה שלי ויש מצב שגם אז - קיבלה מכה בראש.
אם היא שורדת - הכלבה שלכם תשרוד הכל
אני כל פעם נלחצת ועושה עניין (כי קל לדבר קשה לעשות), אולי היא קלטה את זה ובגלל זה היא תמיד נעמדת מהר, מקשקשת בזנב ובאה לצומי...

בקיצור, יהיה בסדר!
את תותחית שהתקשרת לוטרינר, אני אם הכלבה לא בוכה לא עושה את זה.
מצחיקולים פה כולם
12/08/14 10:36
70צפיות
אפשר לזכור שכולנו היינו ילדים ומי מאיתנו לא חטף מכה, נפל, החליק, הגליץ'
רובינו שרדנו עם קצת בכי וצליעה. ובסה"כ זה חלק מהילדות.
מחמד זה ילד וגם אצלם יש תקלות מצחיקות.
רק לגביהם, צריך לשים לב גם אחרי 24 שעות שאכן הכל תקין אצלם
כי לא תמיד רואים עליהם שיש בעיה.
בריאות לכולם.
מחפשת גדר גורים יד 2 למכירה/למסירה באיזור המרכז
11/08/14 19:18
60צפיות
הי, אני מחפשת גדר גורים למכירה או למסירה באיזור המרכז.
אנא צרו קשר בפרטי.
תודה :)
º
הלינק לא עובד :(
12/08/14 11:13
9צפיות
היא כבר מכרה... אולי היא הורידה את המודעה
12/08/14 21:51
23צפיות
ובגלל זה הלינק לא נפתח...
פורום דם אמיתי נפתח ב|תפוז|!
11/08/14 16:51
18צפיות
|ערפד| אנו נמצאים בשיאה של העונה האחרונה של דם אמיתי!
בבון טמפס קיים דו קיום בין הערפדים לבני אנוש, בלב ארצות הברית, עיירה דמיונית. רוצים לספר כמה אתם מעריכים מלצרית בעלת יכולות טלפתיות? רוצים להיזכר ברגעים גדולים מהעונות הקודומות?

בואו לדבר על הסדרה בפורום דם אמיתי
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
|*|נפתח פורום פוליטיקה עולמית |*|
11/08/14 11:13
5צפיות
|גלובוס|רוצים לדעת מה קורה עכשיו בממשלת בארה"ב? מעוצבנים על פוטין? רוצים ללמוד מהאירופאים?
פתחנו בשבילכם את פורום פוליטיקה עולמית. בפורום תוכלו להתווכח  על סוגיות העומדות על סדר היום, לדבר על אירועים פוליטיים המתרחשים היום בעולם ועל השלכתם הבינלאומית.

היכנסו כבר עכשיו |שמאל|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
כלבה בוגרת משתינה על שטיח
10/08/14 23:31
128צפיות

שלום

יש לנו כלבה מעורבת בת שנה וחצי בערך, גודל בינוני.
בתקופה שבה היא הייתה עושה עוד צרכים בבית היא היתה משתינה על השטיח בסלון, קיפלנו אותו עד שתיגמל לגמרי ועכשיו אחרי שעבר ניקוי יבש וחיטוי החזרנו את השטיח.
עכשיו בפעם הראשונה שהשארנו אותה לבדה בבית היא השתינה על השטיח.... מאוד מתסכל שכן אנחנו מאוד רוצים להחזיר את השטיח לסלון אבל הריח ותחושת התסכול כל פעם בלתי נסבלות.
כיצד נוכל לגמול אותה מלהשתין על השטיח כשהיא נשארת לבדה בבית?
תודה מראש
נ.ב
יצאנו איתה ממש בסמוך לפני אז זה לא עניין של התאפקות
לא נוכל לסגור אותה בחדר או בכלוב טיסה

השאירו את השטיח מגולגל בינתיים,
11/08/14 14:18
57צפיות
ומוטב בחדר סגור, מחוץ לטווח השגתה של הכלבה כאשר אתם יוצאים. אחרי זמן מה, כשתראו שהיא אינה עושה צרכים בבית, תוכלו לנסות להחזירו.
לתפוס בשעת מעשה
11/08/14 21:04
69צפיות
אני חושבת שאפשר לחנך אותה רק כאשר תופסים אותה בשעת מעשה
ומעירים לה שאסור.  יקח כמה פעמים עד שהיא תבין.
צריך גם לזכור שהריח כן נשאר לא חשוב כמה ניקיתם, הכלב מריח.
(לא מכירה דרך אחרת מאשר לתקן את הכלב בשעת מעשה
אולי אחרים כאן יודעים)
בכל אופן אל תתייאשו למרות הכל, תזכרו היא גורה
ובעיקר לא מבינה שזה אסור.
היא לא גורה.. אחרת הפתרון היה מן הסתם...
12/08/14 08:27
48צפיות
לחכות עד שתגדל :)
אוקיי ועדיין?
12/08/14 10:38
48צפיות
האם יש אופציה לתפוס בשעת מעשה?
לא עולה לי פתרון אחר מאשר ללמד אותה בשעת מעשה.
אגב, אני כן מאמינה שגם מי שעברו את הגורות מזמן
תמיד יכולים ללמוד. זה לא נגמר אף פעם. הם לעולם חכמים.

נ.ב. משהו שעלה לי כרגע, אולי תפזרו שום מסביב לשטיח?
אולי גם בצל? הם לא אוהבים את הריח אולי לא תעשה?
סתם נסיון לצאת מהקופסא.
חומץ אמור לעזור בהעלמת הריח
12/08/14 21:19
32צפיות
לנקות עם תערובת של חומץ ומים. אם היא לא עושה על הרצפה, ממליצה לכם לנסות לפרוש שמיכה ישנה (ללא ריח) ולראות מה קורה. אם על השמיכה נטולת הריח לא משתינה, סביר שהבעיה היא אכן בריח. אם משתינה גם על השמיכה, יכול להיות שהיא מתייחסת אחרת למשטח הרך. הכלבה שלי בטגרת ומחונכת לצרכים, אבל אם קרה שעשתה בבית (לדוגמא אם היתה לבד בזמן האזעקות) זה תמיד היה על משטח רך וסופג ולא על הרצפה. כשגלגלתי את השטיח היא פשוט לא עשתה פיפי בבית.

º
13/08/14 01:49
4צפיות
למישהו אבד כלב/ה פקינז באשקלון?
הודעה זו מכילה תמונות
10/08/14 22:36
151צפיות
שלום,
מקודם ראינו כלב/ה פקינז עם עין אחת כחולה והעין השניה עושה רושם סגורה (אולי עיוור בעין אחת). מפוחד, שוכב כל הזמן על החול אבל לא נותן להתקרב אליו מנסה להתרחק כשמנסים ללטף אותו. 
אולי מישהו שמע על מישהו שאיבד? 
º
לא היה פקינז חד עין באחת העמותות באיזור?
11/08/14 00:07
31צפיות
לא שידוע לי...
11/08/14 09:54
60צפיות
עכשיו הלכתי לחפש אותו והוא כבר לא שם... אתמול הוא לא נתן להתקרב אליו אז רציתי לחזור עם אוכל וחגורה לחפש אותו. 

חוסר אונים, וחיפוש דרך לעזור לכלב שלי למצוא בית אחר
10/08/14 20:42
380צפיות
בהמשך לפוסטים קודמים שלי, בעניין הכלב שלי (תוקפן וחרדתי בן 7), אני יותר ויותר מבינה שהוא רק סובל, וממשיך וימשיך לסבול אצלי בבית, אני מבינה שזה הכלב, וניסיונות האילוף השונים כבר לא יעזרו כי הבעלים (אני ובעלי) כבר מקולקלים וכבר אין לנו את האמצעים והכוחות להמשיך ולמצוא פתרון לבעיית התוקפנות ויותר מכל לבעיות החרדה שלו בבית ובחוץ. ואני נאלצת לחפש לו בית אחר שאולי יתאים לו יותר מאיתנו.
אני בטוחה שיקומו כאן אנשים שיאמרו שאנו אנשים רעים/לא נוטשים כלב... אבל אני מבינה שלעיתים כלו כל הקיצים, וניסינו הכל והוא סובל ואנחנו סובלים ואני חושבת שהכי טוב בשבילו לנסות למצוא משפחה או בית אחר שאולי יהיה יותר מתאים עבורו.
אני גם מודעת לכך שאינו מתאים לבית/דירה, ואני גם מפחדת למסור אותו למשפחה בשל התוקפנות.
ניסיתי לבדוק לו אופציה להיות כלב שמירה, אך בשל החרדה הוא אינו מתאים.
מה שכן הוא יהיה כלב נהדר בשטח, הוא צריך שטח גדול שם הוא יהיה עם יותר בטחון.
אשמח לקבל עצות מה ניתן לעשות,
תודה
את אומרת שכלו כל הקצים ועם זאת
10/08/14 23:34
217צפיות
חושבת שאנשים אחרים יסתדרו אתו טוב יותר? שנים היה אצלכם, כך שהבעיה לא מהיום. במקום לגלגל אותה למישהו אחר, עבדו על עצמכם, הרי את מודה שאתם "כבר מקולקלים". שנו את דפוסי ההתנהלות אתו.
המממ
11/08/14 08:27
286צפיות
אני מבינה היטב מה את אומרת על כלו כל הקיצין ואין יותר כח
לנו יש כלבה כזו שהציבה בפנינו אתגרים שלא ידענו מה לעשות איתה
אנחנו משלמים טבין ותקילין לפנסיון בו היא מקבלת מה שהיא צריכה ולמעלה מזה, שטח פתוח, ללא קירות, גדרות כן אבל לא חדר סגור שמעורר בה אימה, כלבים חברים למשחק, טיולים מאד ארוכים ונוכחות בני אדם בכל שעות היממה.

עוד מעט נעשה נסיון להשיב אותה הביתה, אנחנו עוברים דירה וחלק מבחירת המקום היתה האפשרות לתת לכלבות מרחב מחיה מתאים, שטח מגודר ושמור היטב בחוץ עם נגישות לחלל פנימי מוגן שכאשר אנחנו בבית הן יכולות לבחור להיות איתנו. 
באמת אני מבינה אותך, גם אנחנו עבדנו עם מאלפים, הכלבה השמידה את הבית ואפילו נשכה פעם אחת מרוב חרדה. בכל זאת.
המענה עהקשה היחיד שיש לי לתת לך הוא שאם אינכם מוכנים לשלם , עליכם לשאת בתוצאה- קחו אחריות, אף אחד פשוט אף אחד לא ירצה כלב כזה, יש כמוהו עשרות בשקל. ממש כך. אם אכן אינכם נכונים לטפל בבעיה שלו ושלכם- תרדימו אותו. לפחות כך לא יחווה את הסבל הכרוך בהגעה בסופו של יום לשקית השחורה ומותו יבוא לו כשאתם, המשפחה שלו, מחזיקים את כפו.
כל פתרון אחר יהיה סיוט עבורו. העברה מיד ליד תחמיר ותקצין כל מופע בעייתי שכבר קיים.

מצטערת שאין דרך יותר נעימה לתאר את זה.
º
מסכימה לכל מילה.
11/08/14 09:50
57צפיות
עצוב ואכזרי אבל זו האמת לאמיתה
11/08/14 10:37
166צפיות
מבלי לייפות אותה.
º
11/08/14 12:36
18צפיות
לטפל בבעיה,
11/08/14 12:44
161צפיות
לא להרדים. מיקי, אני מעריכה את הנכונות וההתמדה שלכם בפתרון הבעיה. ברור שלא כולם היו מוכנים להשקיע מאמצים כה גדולים. דווקא בשל כך צריך להדגיש שיש פתרונות, ולא להציע בשום אופן להרדים את הכלב. אין לאף אחד זכות ליטול חיים של יצור חי מפני שהוא בעייתי, שלא לדבר על הסופיות המוחלטת של זה. הכלב הוא שלהם, הם צריכים להתמודד עמו, אולי אפשר לבקש מעמותה לאכסן אותו אצלה תמורת תשלום חודשי קבוע.
יש פתרונות, אבל
11/08/14 16:02
157צפיות
אין פתרונות קלים, נוחים וזמינים... נראה שבאמת הבעלים הגיעו לסף השבירה שלהם, ואם ככה באמת עדיף לכלב לסיים את חייו במקום מוכר ולא במקום קר ומנוכר. לאף כלב לא מגיע לחיות חיים של סבל, ויותר מדיי מאיתנו רואים מקרוב מה ממתין לכלבים שכאלו מעבר לפינה.
ברוב המקרים הבעלים מנסים לעשות ניתוק מוחלט לאחר המסירה ולשכנע את עצמם שהכל נעשה לטובה, וגם לטובת הכלב, זה טבע אנושי לעשות "ניקוי מצפון" שכזה וברוב המקרים לא ממשיכים לעקוב מה קורה עם הכלב ולקחת אותו בחזרה במידה ולא הכל מסתדר כפי שתוכנן. (וברוב המקרים עם כלבים בעיתיים, זה לא)
לשלם כסף ל"עמותה שתאכסן" לא יעזור לכלב להתגבר על החרדות שלו, וכלב חרד הוא כלב סובל! לא מגיע לו לבלות את שארית חייו בכלוב בעמותה, בו יסבול יותר וחרדותיו יתעצמו פי כמה למול מה שהיה בביתו אצל בעליו.
º
11/08/14 18:00
11צפיות
אני מאמינה בחיים,
13/08/14 16:49
55צפיות
ובטח ובטח באלה של מישהו אחר. אסור, פשוט אסור, ליטול חיים של יצור כי הוא "בעייתי". שישכנו אותו בפנסיון או בעמותה, שבה יתנו לו המתנדבים תשומת לב.
הכל טוב ויפה
13/08/14 22:42
32צפיות
אבל בעולם המחורבן שלנו מילים כמו חול ואין מה לאכול.
אם הם אינם מוכנים יותר לטפל בו ונחושים בדעתם למסור אותו, משפטים מרגשים כמו "אני מאמינה בחיים" יביאו בדיוק לאותה תוצאה - כלב מת, רק אחרי מסלול תלאות וסבל.
אני מקווה גם שאת מודעת לעובדה שברגע שהם ימסרו אותו לעמותה, גם יחמירו את מצבו הנפשי וגם יגזרו מוות על כלב אחר שהמקום שלו נלקח.
אין פה בחירות קלות. רק בקרת נזקים והרע במיעוטו.
אני מאמינה באיכות חיים
14/08/14 14:58
19צפיות
וסבל מבחינתי גרוע בהרבה ממוות. 
º
מסכימה עם כל מילה!
11/08/14 18:34
30צפיות
º
13/08/14 22:40
4צפיות
ניסיתם טיפול תרופתי?
11/08/14 12:30
98צפיות
אצלנו זה מאוד עוזר. זה לא פיתרון אידאלי לטווח ארוך, אבל כשהכלב די מבוגר ואין אלטרנטיבות, זה נראה לי הרע במיעוטו. 
לא בא לשפוט או להעביר ביקורת..
11/08/14 20:10
136צפיות
אבל תיקחו בחשבון שמאוד קשה עד כמעט בלתי אפשרי למצוא בית מאמץ לכלב מבוגר, שלא נדבר על כלב מבוגר ותוקפני שזה שילוב מאוד בעייתי. אנשים תמיד יעדיפו כלבים צעירים בלי בעיות התנהגות, ובצדק. אף אחד לא מחפש כלב מבוגר ובטח לא כלב עם בעיות התנהגות בדגש על תוקפנות. אני לא יודע עד כמה רחוק אתם מוכנים ללכת בשביל הכלב שלכם, אבל אם נשארה בכם עדיין שביב של תקווה אז אולי תנסו את אחד המאלפים כאן בפורום.

בהצלחה!
רעיון
12/08/14 01:16
108צפיות
(קורא סמוי, בד"כ)

למכרים היה סיפור דומה, כלבה שהם אימצו כמעט פגעה בנכדה תינוקת שלהם. לא היה להם מנוס ו/או ברירה, והם חיפשו לה בית אחר.
מבירור שהם עשו, מוצבי האו"ם בסיני מחפשים כלבים שכאלו. הוציאו לכלבה דרכון מיוחד, והיא שומרת באחד המוצבים.
המשפחה מקבלת מהחיילים המאמצים תמונות מידי כמה שבועות, ונראה שהכלבה פורחת ושמחה.

לצערי אין לי ממש יכולת לחבר אותך לאנשים הרלוונטים (הם מצאו הכל באינטרנט), וברור לי שבסיפור הזה יש הרבה בעיות, אבל עדיין- אולי זה פתרון מוצלח יותר משקית ניילון.
(אגב, גם אני לא האמנתי לסיפור עד שראיתי תמונות שלה במוצב..)
גדר גורים להאסקי
10/08/14 20:38
100צפיות
היי,
אשמח לדעת איזה גודל של גדר גורים אני צריך עבור האסקי בן חודשיים?
והאם אני יכול להשאיר אותו שם מהטיול בבוקר עד חזרתי מהעבודה? (6 שעות)
והאם למרות שאני עובד כ-6 שעות, אצליח לחנך אותו לצרכים בתקופה מינימלית או שזה יהיה הרבה יותר קשה?
תודה!
גדר של 76 ס"מ תהיה מספיקה
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
11/08/14 14:49
67צפיות
אתה יכול להשאיר אותו 6 שעות בגדר
אתה מוזמן לקרוא את המאמר וליישם במדוייק לצורך גמילה מהירה
בהצלחה
º
תודה רבה, עזרת לי מאוד!
11/08/14 15:04
13צפיות
אילוף גור מתבגר לצרכים
10/08/14 16:26
74צפיות
צהריים טובים, אודה אם תוכלו לעזור -
בשעה טובה אימצנו כלב בן 10 חודשים מעמותה. ביום הראשון אצלנו הוא התאפק גם במהלך הטיולים עד כדי כך שממש דאגנו, אבל בינתיים הבעיה הזו נפתרה. בסך הכל הוא מסוגל להראות שהוא צריך החוצה, אבל היום חזרתי מהעבודה אחרי שהכלב היה לבד כ-6 שעות וגיליתי שתי שלוליות גדולות, וגם אתמול הוא השתין בבית פעמיים. מלבד לשפוך חומץ במקומות הרלוונטיים ולהוציא אותו כשיש סימנים שהוא צריך, איך כדאי להרגיל אותו להתאפק יותר?
היי, גמילה מצרכים
10/08/14 19:35
69צפיות
יכולה להיות מהירה מאוד אם היא נעשית במדוייק ובעזרת תיחום
כתבתי מאמר שיסביר לך צעד צעד איך לחנך אותו לצרכים באמצעות גדר גורים

בהצלחה!
מחקר וראיונות על כלבים ובעליהם
10/08/14 15:26
117צפיות
שלום לכולם,
שמי איתמר אבנרי, סטודנט לתואר שני מת"א. אני כותב בימים אלו את עבודת התזה שלי על היחסים בין בני אדם וחיות המחמד שלהם (בעיקר כלבים וחתולים), ומחפש אנשים שיהיו מוכנים להתראיין למחקר.
הראיון הוא אנונימי לחלוטין, ואין בו שאלות על החיים האישיים של המרואיינים, רק על הקשר שלהם על הכלב/החתול שלהם. אם אתם אוהבים חיות ומגדלים כלב או כלבה (או כמה), אשמח מאוד אם תסכימו להיפגש איתי במקום ובשעה שנוחים לכם לשיחה קצרה. אמנם אין באפשרותי להציע תשלום על הראיון (אני רק סודנט תפרן...), אבל אני מבטיח לשלם לכם על הקפה, ולדאוג למשהו גם לכלב שלכם :)
בהמון תודה מראש,
איתמר
מספר טלפון: 052-8345672
מייל: itamar.avneri@gmail.com
(אפשר, כמובן, גם לשלוח הודעה אישית כאן בתפוז)

º
שלחתי לך מייל
10/08/14 17:47
13צפיות
אשמח להתראיין
10/08/14 18:55
60צפיות
שאלה על ילדים כלבים חיידקים ומה שביניהם
10/08/14 15:26
163צפיות
לא פעם אני שומע שילדים שגדלים עם כלבים/בעלי חיים המערכת החיסונית שלהם יותר חזקה ועמידה,
יש לי הרבה חברים שמתחילים לשלוח את הילדים שלהם לגנים/פעוטונים וכד'. וכמובן שהילדים חוזרים הביתה עם חיידקים ומחלות ומה לא...

השאלה שלי היא האם זה זהה גם לילדים שגדלו מיומם הראשון עם בלי חיים בבית ? האם גם הם רגישים באותה המידה?

יש מידע בנושא
10/08/14 16:16
87צפיות
בזמנו, חברה שלמדה בתחום הטיפול בעזרת בע"ח ממש הראתה לי מאמרים אקדמיים. אין לי את הקישורים אליהם, אבל יש כל מיני סוגי מידע ברשת.

למשל כאן לינק לאתר של מח' רופאי ילדים באוניב' ויסקונסין:

יש גם ידיעות בעיתונים שונים, כמו זה:

ידיעה בעיתון זה כמובן לא מבוסס, אבל דרך הידיעות אפשר לראות שמות של חוקרים ודרך השמות, אולי להגיע למאמרים עצמם... מה שכן, אני זוכרת שהחברה שלמדה וקראה את המאמרים ההם אמרה שעל פי המחקר, ילדים שגדלים בלי שום בעלי חיים סובלים פי 4(!!!) יותר מאלרגיות, אסתמה ושאר בעיות של המערכת החיסונית.

תודה, חיפשתי דווקא התנסויות בנושא פה
10/08/14 16:23
63צפיות
ברור לי לגבי נושא האלרגיות/אסתמה וכד'
מעניין אותי לגבי עמידות לחיידקים ווירוסים....
כל יומיים אני שומע מחברים על ילד שלהם שהביא מהגן סוג חדש של נשק ביולוגי
חיזוק מערכת החיסון
10/08/14 16:23
128צפיות
לרוב החיידקים והווירוסים של אפיניות ספציפית (כלומר התאמה לבע"ח מסויים).
כאשר ילד / אדם נחשף לפתוגנים של בע"ח אחר - הוא אינו מפתח מחלה (לרוב...), אבל מערכת החיסון נחשפת לאותו פתוגן ו"מתאמנת".
כך בעצם מערכת החיסון מתחזקת, אבל אין מחלה בפועל ואין את הסכנות הנובעות מהמחלה.
מאחר והחיידקים והווירוסים דומים במבנה שלהם, פרט לשינויים קלים להתאמה ספיציפית לכל מין - נוצרת סוג של הגנה אצל הילד, כנגד חיידקים או ווירוסים דומים שאולי ייחשף אליהם בעתיד.

מקווה שזה היה מספיק ברור...

לגבי החיידקים מהגן - זה כבר סיפור אחר...
ילדים הם סכנה לילדים אחרים...
כן זה די ענה על השאלה
10/08/14 16:27
85צפיות
כלומר אפשר לצפות לאותה כמות של אפים נוזלים אוזניים כואבות ובטן כואבת כמו לילד שגדל ללא בעלי חיים?
אולי פחות...
10/08/14 17:56
80צפיות
אם הילד נחשף לוירוסים דמויי שפעת של כלבים וחתולים, אבל לא פיתח מהם מחלה, עם החשיפה לוירוס שפעת של ילדים אחרים - התגובה אמורה להיות יעילה יותר, מחלה קלה יותר ומשך מחלה קצר יותר.
אני מאמינה
10/08/14 18:03
77צפיות
שזה עובד כמו הנקה...סטטיסטית-הילדים חולים פחות, בפועל- זה לא בהכרח נכון על הילד הספציפי שלך...חוצמזה שאין שום דרך לדעת כמה הילד היה חולה לולא היה גדל עם בע"ח/הנקה, כך שבהחלט ייתכן שהוא יהיה חולה פחות ממה שהיה חולה בלי הנ"ל

אישית- הבת שלי גדלה עם כלב וינקה, ועדיין בשנה הראשונה בגן הייתה חולה המון. 
סטטיסטיקה היא לא מקרה פרטי
מנצלת....
10/08/14 18:50
96צפיות
היכן ניתן למצוא מחקרים עדכניים בנושא.

תודה
גם לאחר שחיפשתי
11/08/14 09:38
50צפיות
לא מצאתי.
אולי מיתוס המתגלגל וצובר מאמינים?
תנסי google scholar
13/08/14 11:41
33צפיות
אני הכנסתי את הביטויים: dog child allergy
יוצאים שם מאמרים בנושא, חלקם רק אבסטרקטים - אבל זה מספיק.

º
מחפש חוף במערב הכנרת שאפשר להכניס אליו כלב
10/08/14 12:51
38צפיות
מישהו יכול להמליץ על קולר נגד פרעושים וקרציות - כמה שפחות
10/08/14 11:43
82צפיות
כימי ורעיל. תודה :)
למיטב ידיעתי/זכרוני יש רק אחד
10/08/14 12:21
84צפיות
סרסטו
כל שאר הקולרים הם לקרציות בלבד

באייר טוענים שקילטיקס פועל גם נגד פרעושים
10/08/14 13:20
51צפיות
Non-systemic insecticide with contact action. Gives rapid knockdown, and has long residual activity. Controls fleas and other insect ectoparasites on the animal. (ההדגשה שלי)
קולר מחומר טבעי
10/08/14 14:32
59צפיות
יש לנו קולר מחומרים טבעיים, עושה אחלה עבודה. אם זה מעניין אותך אני אגיד לך את שם היצרן
º
אשמח לדעת
10/08/14 17:52
18צפיות
º
שלחתי לך בפרטי
12/08/14 19:05
6צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום