לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום כלבים! 

הפורום הוא פורום כלבים, למען כלבים.

מטרתו העיקרית של הפורום הינה העלאת המודעות למצבם של הכלבים בישראל, בשאיפה תמידית לשיפורו.

הפורום מקדם הצלה ואימוץ, מעודד פיקוח על התרבות כלבים בדרך של עיקור וסירוס וקורא לכל בעלי הכלבים לדאוג להם לטיפול איכותי ומושכל למשך כל ימי חייהם.

הפורום משמש כבמה למתן עיצות ומידע בנושאי גידול כלבים, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הגולשים מוזמנים לחלוק מחוויותיהם המשותפות עם חבריהם ההולכים על 4, לשאול שאלות ולתרום מהידע שלהם לטובת גולשים אחרים.

בפורום כותבים מספר מאלפים ווטרינרים מוכרים המזוהים ע"י ניק צבוע אדום. אנו קוראים לגולשים להעזר באנשי המקצוע בבואם לבחור את הדרך הטובה ביותר להתמודד עם בעיות ודילמות שונות. יש לציין שאנשים אלו כותבים בפורום בהתנדבות, ועל כך תודתנו להם.

בפורום פעילים מתנדבים ועובדים בעמותות השונות, והפורום משמש במה מרכזית להצלת כלבים בארץ. הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, ובשום מקרה לא להשתמש במילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

ע"מ להנעים את השהייה בפורום:

אפשר להתעדכן בתקנון הפורום (לינק מהעמוד הראשי של הפורום).

הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לאותו נושא נכללות הודעות בנושאים שונים הנשאלות על ידי אותו משתמש שלו הודעה ראשית אחת בדף הראשון או אותו נושא המתדיין ע``י כמה אנשים).

יש לשמור על רמת דיון מכובדת.

הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה.

העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ הוט' הפרטי/הקבוע ולהביא את הכלב/ה לבדיקה.

אין לפרסם מודעות זיווג. לזיווגים יש לפנות לרכזי החוג. את הפרטים ניתן למצוא בקישורי הפורום בקטגוריה המתאימה.

הודעות למכירת גורים וכלבים תימחקנה. אנחנו מתנגדים למכירת כלבים שאינם גזעיים.  מכירת כלבים גזעיים צריכה להיעשות אך ורק דרך רכז הגזע. גורים שאינם גזעיים צריכים להמסר תחת סינון מוקפד ותמורת דמי רצינות. נשמח להעשיר את הידע שלכם לגבי מסירה נכונה ובטוחה של גורים.

למערכת תפוז לוחות מובנים לכל פורום. אין לפרסם מודעות מכירה בפורום (הודעות כאלה ימחקו) אלא להשתמש בכך בלוח המודעות.

הודעות הקשורות לאופן ניהול הפורום יש להעביר אלינו במסר אישי או להנהלת הפורומים ולא על גבי הפורום.

שיחות נפש ניתן לנהל במערכת המסרים או מערכת הצ'טים. גולשים אשר הודעתם תמחק מהפורום בגלל עבירה על אחד מכללי התקנון, יקבלו הסבר על סיבת המחיקה במסר אישי. גולש אשר ימחקו שתי הודעות שלו באותו נושא, יחסם מהפורום.

כמו כן, אתם מוזמנים לפנות אלינו אישית דרך מערכת המסרים בכל נושא הקשור לעניין. גלישה נעימה! OrlyNL ו meedas

יום אימוץ ב20.09 ברחובות אוהבת חיות
הודעה זו מכילה תמונות
18/09/14 10:20
68צפיות
יתקיים במתחם הכלביה ברחובות בין השעות 11-15
עשרות כלבים מהממים, יפיפיים, חברותיים, מטופלים והכי מושלמים שיש יחכו לבית מעולה לשארית חייהם
 כולם נמסרים תמורות סל אימוץ ותוך התאמת הכלב למאמצים
כמו כן, ניתן לאמץ בתיאום מראש
0506282018, 0546841613
לתמונות של כולם לחצו כאן: http://www.rehovotlovesanimals.org/gallery2/main.p...
יום האימוץ חייב להיות מוצלח! אנא עזרו לנו בהפצה: 
https://www.facebook.com/events/1559373060952911/

דבש, אקיטה מעורב יפיפה!
הודעה זו מכילה תמונות
18/09/14 10:23
119צפיות
גדול ומרשים, בן כשנתיים וחצי, מחוסןו מסורס
חברותי ואוהב.. אנרגטי ומדהים!
מחכה כבר המון זמן לבית משלו וממש לא בצדק
דאנדי, נקבה מעורבת בינונית נהדרת!
הודעה זו מכילה תמונות
18/09/14 10:42
106צפיות
בת כשנה וחצי, טובה וחברותית לכולם
מעוקרת ומחוסנת.. בעלת אופי מעולה! מקסימה במיוחד
º
וואו
21/09/14 08:55
7צפיות
מסי, נקבה בינונית מקסימה
הודעה זו מכילה תמונות
18/09/14 20:45
76צפיות
בוגרת ומחונכת, בת 4, מעוקרת ומחוסנת
חברותית וטובה.. ביתית ומקסימה
בובי, זכר מעורב בינוני-גדול בן כשנה
הודעה זו מכילה תמונות
18/09/14 20:48
74צפיות
שוהה באומנה, מתוק וחברותי, מחוסן ומסורס
בובי עבר ניתוח אורטופדי ועכשיו הוא מחלים.. הוא מתגלה ככלב בית נהדר! צריך בית קבוע לשארית חייו...
º
שלומי, גילי ואנה
הודעה זו מכילה תמונות
18/09/14 20:51
152צפיות
º
איזו יפה אנה הזותי
19/09/14 22:04
17צפיות
את מאמינה שהיא מחכה יותר משנה
הודעה זו מכילה תמונות
19/09/14 23:08
93צפיות
הגיעה גורה פיצית ושמנמונת.. גדלה ומאז מחכה חסרת מזל שמישהו ישים לב אליה
תקשיבי כנראה שמה שאני מאמינה לא נחשב
20/09/14 09:07
46צפיות
כי כבר היו אצלכם לא אחד ולא שניים שבעיני היו אמורים להחטף מיידית וחיכו וחיכו וחיכו...
בעיני היא מקסימה מאד מאד ואילו היה לי כאן תקן פנוי היא היתה מגיעה אלינו
המון בהצלחה לכולם... כל הכבוד לך elin86 ולאחרים
19/09/14 01:01
77צפיות
שעושים המון (גם אם מעט...). כבר נגמרו לי המילים...

ואני קרוב לעשר דקות בוהה במסך ומנסה בכל זאת למצוא מה לכתוב לך ולכן/ם... ובאמת שנגמרו לי המילים...

רק אאחל שוב המון בהצלחה ביום האימוץ.
תודה...
הודעה זו מכילה תמונות
19/09/14 08:04
130צפיות
הלוואי.. הרבה כלבים סומכים עלינו
תודה...
הודעה זו מכילה תמונות
19/09/14 08:07
95צפיות
המון כלבים סומכים עלינו!
אותי את באופן אישי משכנעת בכל פעם מחדש שביום שארצה ואוכל
19/09/14 08:47
99צפיות
לאמץ כלב, אני מגיע אליכם. אני לא יכול לראות את גודל ההשקעה וההתמדה הלא נגמרת שלך, בלי לרצות להחזיר לך משהו בתמורה .
הודעה זו מכילה תמונות
19/09/14 17:23
83צפיות
שמחה שעלייך זה עובד הלוואי שעוד אנשים יחשבו ככה
היום היום היום
הודעה זו מכילה תמונות
20/09/14 08:55
112צפיות
תחזיקו לנו אצבעות שיהיה מוצלח!!!
ואם לא לחצתם SHARE.. אנא.. זה לוקח בידיוק רגע: https://www.facebook.com/125042827541103/photos/a....
יום אימוץ מבאס עבר על כוחותינו
20/09/14 19:31
109צפיות
אנא המשיכו להפיץ את הכלבים שלנו.. זה ככ מייאש וככ מגיע להם. עשרות כלבים סגורים בכלוב חודשים על גבי חודשים.. לא פייר!
º
20/09/14 21:41
8צפיות
º
21/09/14 01:52
5צפיות
º
ישר כח. תבורכו כל העוסקים במלאכה.
21/09/14 11:26
7צפיות
קשור לכלבים בעקיפין בלבד, רק שמה את זה כאן
18/09/14 09:33
186צפיות
אני כותבת בעיקר עבור אלה שעושים. שמנסים. שפונים . שמסבירים שוב ושוב ושוב - אל תתיאשו!
אתמול אשה אחת (את יודעת מי את!) הצליחה להפתיע אותי. אבל ממש. זה לא קל להפתיע אותי , אני עובדת עם אנשים הרבה שנים בתפקידים שמצריכים תשומת לב ורגישות לפרטים הקטנים.

אני מכירה את האשה הזו הכרות לא מעמיקה כבר כמה וכמה שנים.
אינה משתייכת לקבוצות האוכלוסיה שממלאות את הפורומים,
גם לא לשוחרי הכלבנות או בעלי החיים,
לא טבעונית ומגדלת לא מעט ילדים בדירה קטנה. אשה עובדת, חרוצה ומאד מרשימה.
למה זה חשוב? כי למרות כל ההקשרים החברתיים שלה שיחתנו התנהלה כך-
היא: בתי ראתה את התמונות של הביצים של התרנגולות שלך והתרנגולות ומאד התלהבה.
אחר כך בערב כשהכנתי חביתות היא אמרה- אמא אנחנו לוקחים להן את הבימצים! לתרנגולות מהמחשב!
אני: אם לא תיזהרי היא עוד תהיה טבעונית
היא: היא תעשה את זה אם היא תרצה, יש לה דעות משלה. ואפרופו טבעונות אני קוראת את הדיון בפורום כלבים. 
אני:  מה? את קוראת בפורום כלבים??
היא: כן ואל תשאלי אותי למה, אני פשוט קוראת שם המון, כל יום.
אני : ???  אז את בוודאי מכירה את "חיי כלב"...?
היא:  בוודאי גם שם אני קוראת הרבה, אולי יום אחד יהיה לי כלב.
אני:  אבל בסביבה שלך זה קשה השכנים וככה...
היא: נכון לא בדירה הנוכחית ,עכשיו כשאני מבינה שכלב זה כמו עוד ילד אני מחכה עד שנעבור לבית גדול יותר ואז אינני פוסלת את האפשרות להזדקן עם כלב ושכולם יקפצו...
אני: הצלחת להפתיע אותי ממש ולחמם את לבי
היא: 

איזה כיף תגובות כאלה
18/09/14 10:00
65צפיות
כיף לדעת שהעבודה הקשה שלך על האתר ובכלל נושאת פרי וגורמת לאנשים לפעול מתוך מחשבה
º
18/09/14 13:59
6צפיות
מתנדבים בשבילכם
18/09/14 17:46
49צפיות
קפיץ קפוץ
אוכל רפואי K/D של הילס
הודעה זו מכילה תמונות
18/09/14 09:28
252צפיות
בוקר טוב לכולם!  לטולה שלנו התגלתה בעיה בתפקוד הכליות (עשינו בדיקת דם לפני הרדמה לניקוי שיניים והתגלה שההרדמה מסוכנת לה אז ירדנו מזה).  הוט שלנו המליצה להעביר אותה לאוכל רפואי שלדבריה לא יחזיר את הגלגל לאחור אבל לפחות  צפוי לעזור לשמור בפני הידרדרות.
שק  של הילס KD שמכיל 12 ק"ג עולה 410 ש"ח (קניתי מהמרפאה).  האם מישהו באיזור הדרום מאכיל בזה ומשיג במחיר יותר נמוך ?
אם טוטולה צריכה טוטולה תקבל בכל מקרה אבל רציתי לבדוק אתכם.
בחיי קשה להאמין שהיא כבר כמעט בת 10 התינוקת..השנים עפות!!
התמונה פורסמה בפורום הזה בייום שהגיעה אלינו מתחנת הדלק בעין יהב...בת 3 שבועות. והיא הכתם השחור על הגב של שוגי ז"ל.
זה כלב בכלל.. נראה כמו חתול
18/09/14 10:01
121צפיות
המון בריאות לטולה.. אין לי הצעות האמת.. אבל בהחלט שווה לברר..
בהצלחה
חזרתם לגבעות?
ככה היא קיבלה את השם שלה
הודעה זו מכילה תמונות
18/09/14 10:30
168צפיות
אחד הנכדים שאז רק התחיל לדבר היה משוכנע שהיא חתולה והיה צועק לה כל הזמן "'תולה, 'תולה...." וככה זה נדבק.
חזרנו בשע"ט לגבעות , אנחנו שם כבר כמה חודשים.  אני מבסוטית, הכלבים מבסוטים...הכל טוב והבית פתוח (אני משערת שלא שכחת את הדרך )
פה היא כבר מתחילה להיראות כמו כלבה...
שמחה בשבילכם..
18/09/14 10:36
61צפיות
פה היא כבר בהחלט כלב.. בובה!
º
שלחתי לך מסר
18/09/14 10:35
31צפיות
OMG
18/09/14 16:25
67צפיות
שלמות!

טולה בת 10??!
18/09/14 20:30
65צפיות
ואוו. מרגיש כאילו זה היה אתמול
***באר שבעיים *** עזרו לנו למצוא את מיקה
18/09/14 09:24
158צפיות
היי לכולם, אשמח לעזרת הבאר שבעיים והדרומיים שפה!

מיקה קפצה מהחלון בזמן הנסיעה ב16/9 ומאז לא נמצאה. חיפשנו בכל האזור ותלינו מודעות אך בינתיים אין חדש. 

זוהי המודעה בפייסבוק לשיתוף

תודה :)
משתתפת בצערכם
18/09/14 23:52
80צפיות
עקבתי אחרי מה שרשמת וכל כך קיוויתי שתמצאו  את מיקה.

ליבי איתכם.

תודה
19/09/14 00:07
65צפיות
בעיקרון מיקה לא שלי, אך הצער הוא גדול מאוד. זו היתה כלבה מיוחדת!
שאלות לאחר סירוס - אנטיביוטיקה ותוקפנות מצד הכלב (לחתולה),
17/09/14 23:08
55צפיות
שלום,
1. הכלב שלי בן 7 חודשים, עבר סירוס אתמול, אחרי התלבטות קשה ובכי מטורף שלי... עדיין לא שלמה עם זה בכלל...
שוחרר מהמרפאה ללא אנטיביוטיקה או משככי כאבים... 
האם זה תקין ?
הוא כנראה כן סובל קצת מכאבים ולאחר התייעצות טלפונית היום הונחיתי לתת לו אופטלגין. אבל מקריאה בפורומים אני מבינה שלרוב כן משחררים רק עם אנטיביוטיקה ומשככי כאבים... ?

2. יש גם חתולה בבית. פתאום מאז שחזר אתמול הוא קצת תוקפן כלפיה. רכושני לגבי אוכל (היא מתקרבת לאוכל שלו - הוא נוהם ומאיים ואף מסלק אותה. זה לא קרה קודם מ-ע-ו-ל-ם ב3 חודשים שהוא פה, במיוחד שהיא גם ככה לא אוכלת מהאוכל שלו, רק מתעניינת) אבל גם פעם אחת נהם עליה כשסתם התקרבה... מה גורם לזה ? נטו בגלל שהוא קצת כואב עדיין ? מאד חוששת שזו תתגלה כתוצאת לוואי של הסירוס....  

3. הוא בסה"כ פחות או יותר בסדר - אוכל, אבל קצת בררן - בד"כ הוא לא בררן בכלל, ואוכל כמויות מעט יותר קטנות. לא כל כך שותה. די פעיל (הוא גם ככה מאד רגוע בד"כ אז קשה לשפוט). רוצה לשחק כשפוגש כלב ברחוב (איתי הוא לא כ"כ משחק גם כשהכל בסדר ). בערך 97% חזר לעצמו... כמה ימים צריך למנוע ממנו להשתולל ? (כרגע כמובן ששק האשכים עדיין נפוח מאד ואדום... ). הכוונה בעיקר לקפיצות על דברים גבוהים ומשחק עם כלבים אחרים.
אין צורך במשככי כאבים. לגבי אנטיביוטיקה - שאלי את הוטרינר.
17/09/14 23:36
43צפיות
שלום לך,

מזל טוב על הסירוס.
היום גם הכלבה שלי ויקה עברה עיקור. היא בת 7-8 חודשים. העיקור בוצע 2-3 שבועות אחרי הייחום הראשון.
הניתוח היה ב-11:00 בערך, ובערב ב-19:30 היא כבר היתה בבית (אם הייתי רוצה, ניתן היה לקחת אותה כבר ב-16:00).
היא שוחררה עם אנטיביוטיקה בלבד ללא משככי כאבים, ולמרות שהיא נראית מעט "מעוכה" זה די ברור שהיא לא זקוקה למשככי כאבים (היא לא מיללת או מתלוננת, והיא נעה בחופשיות).
אינני וטרינר, ועל כן אינני יודע אם יש הבדל בצורך באנטיביוטיקה בין סירוס זכר לבין עיקור נקבה.
אני ממליץ שתשאלי את הוטרינר שביצע את הסירוס - גם לגביהאנטיביוטיקה וגם לגבי כל שאלה אחרת.

בברכה,

אורי.

זה תלוי בוטרינר ולא נכון לומר את הדברים באופן גורף
18/09/14 00:27
49צפיות
אצלינו למשל צ'אי שוחררה מהעיקור עם משככי כאבים וללא אנטיביוטיקה מעבר למה שקיבלה במרפאה.
אני מכיר שני זכרים שכמה שעות אחרי הסירוס כבר חזרו לעצמם כאילו כלום לא קרה.
יותר ויותר רופאים, לבני אדם וגם לחיות, מבינים בשנים האחרונות שלדחוף אנטיביוטיקה ללא שיש בכך צורך קיים וברור זה לא נכון לא לפציינט ולא למצב עמידות החיידקים בעתיק.

לגבי היציאה על החתולה - לא הייתי נלחץ מזה. עברה עליו חוויה לא נעימה, עדיין כואב לו במקום רגיש, ובאופן טבעי הוא חסר סבלנות לגבי דברים שבדרך כלל הוא היה מבליג עליהם. תנו לו כמה ימים להתאושש.
הוא היה די בסדר כמה שעות אחרי, אבל לא לגמרי עצמו
18/09/14 22:32
14צפיות
רק היום בצהריים ממש חזר לעצמו (הניתוח היה שלשום בבוקר). ועדיין קצת מציק לו, הוא פחות יכול להתאפק למשל...
כאמור, ההמלצה על משכך כאבים הגיעה מהוטרינר, בגלל שהוא לא שתה
18/09/14 22:30
16צפיות
למעלה מ24 שעות אחרי הניתוח - הוא לא שתה מים.
הוטרינרית אמרה שהרעב מכריע אותם לפני הצמא, כך שכנראה שהוא סובל מכאבים ואפשר לתת משכך.
לא הגיוני שלא כואב להם... אם עברת פעם ניתוח - כל ניתוח שהוא - זה כואב זמן רק אחר כך. גם להם כואב, אבל הם פשוט טובים בלהסתיר, זה ידוע...
לא אמרתי שלא כואב, אלא שאין צורך במשכך כאבים
18/09/14 23:23
15צפיות
שלום לך,

לא טענתי שלכלבים המסורסים/מעוקרים לא כואב מיד לאחר הניתוח, אלא שככל הנראה בד"כ אין צורך במשכך כאבים.
במהלך היממה האחרונה ויקה (הכלבה שלי שעוקרה) היתה הרבה פחות פעילה ואנרגטית מהרגיל, והעדיפה לנוח ולא להתרוצץ יותר מדי. יחד עם זאת, כאשר בחרה לנוע, היא עשתה זאת בחופשיות.
אני מעריך שהימנעות והזהירות הללו נובעות מכך שכואב לה. זה מנגנון טבעי והגיוני, ואני חושב שכדאי לא לטשטש את המנגנון הזה במשככי כאבים. אם ויקה היתה מקבלת משכך כאבים והדבר היה מאפשר לה להתרוצץ כרגיל, קרוב לודאי שהיא היתה מזיקה לעצמה והתפרים היו נפתחים.
כמובן, לשם כך יש וטרינר שמחליט מה לעשות ואלו תרופות לתת בהתאם לכל מקרה.

בברכה,

אורי.
בד"כ, בדגש על בד"כ, נותנים אנטיביוטיקה לשבוע אחרי סירוס
18/09/14 19:56
23צפיות
לגבי החתולה, תוצאת לוואי של הסירוס, קצת מוקדם מדי להסיק דבר כזה, הוא קצת בסטרס, מאמין שיעבור לו בקרוב מאד.
הוא יכול להשתולל כמה שהוא רוצה, רק לשים לב שלא מתעסק עם התפר ולא מרבה בליקוק.
כלבת רועים גרמני משוטטת ברחובות רעננה.
17/09/14 21:57
94צפיות
היום בבוקר, כבכל יום התכוונתי לקחת את הילדים לבית הספר.  בעודי מסדר דברים מאחורה בבגז' אני מבחין במקרה בכלבת רועים גרמני הורסת מטילת בנונשלנטית ברחוב שבו אני מחנה את האוטו.   היא נראתה מדהים, ביצעה טרוט אצילי, עם מבנה אתלטי ועוצמתי עם פרווה כהה כמו שאני אוהב ( אני לא אוהב בלונדיניות).
בעודי תוהה למי עוד באזור יש כלבה כל כך יפה אני  גם שם לב לכך שלכלבה יש קולר עור עבה ואיכותי במיוחד שקונים ביוקר אצל הרוסים בנתניה.
זה כבר נראה לי יותר מדי ובבחינה מודקדקת יותר התברר לי שזו הכלבה שלי 
הכלבה שלי מטיילת ברחובות רענה כאשר אני בטוח שהיא שוכבת על הכורסא שלה בסלון. 

היא הלכה בנונשלנטיות לכיוון המקום שבו אני מחביא את המקלות שלה. 

ברגע שהיא ראתה אותי היא לא ניסתה לברוח ונתנה לי לגרור אותה חזרה הביתה. 

מה שקרה הוא שהבן הגדול עלה הביתה להביא משהו שהוא היה צריך לבית הספר ושכח, השאיר את הדלת פתוחה והכלבה פשוט יצאה לטייל. 

dogwalker בהרצליה
17/09/14 20:33
104צפיות
שלום,
אני מבקשת המלצות על מישהו אחראי מעל גיל 20 שיוכל לקחת כלב גדול (אך ידידותי) לטיולים מספר פעמים ביום בהרצליה.
הדגש הוא על אחריות ואהבה לכלבים.
תודה!
יהונתן מאושר
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
17/09/14 22:12
138צפיות
מומלץ בחום
054-7637667
לא יכולה לעמוד בפני השם שלו
17/09/14 23:06
130צפיות
זה ענק!!!!
º
בהחלט
17/09/14 23:10
24צפיות
למרות שהיה יותר מתאים לו השם:
18/09/14 10:32
129צפיות
יהונתן נונשלנט.

בכל אופן, מהיכרות אישית שלי טובה איתו, וגם מתוך היכרות מקצועית, אני מצטרף לגמרי לגמרי להמלצות עליו. גם כמאלף וגם כדוג-ווקר.
יהונתן מים שקטים :)
19/09/14 02:03
83צפיות
בחור מאוד שקט, וכשהוא פותח את הפה (סוף סוף), כדאי להקשיב.

עשית איתו את הסדנה של ענת בצב״ח, נכון?
º
אכן כן :)
19/09/14 09:32
12צפיות
למסירה כלבונת
הודעה זו מכילה תמונות
17/09/14 17:39
311צפיות
ברור לי שכולם פה עמוסים, אבל אולי יפנו אליכם בקשר לכלב שלכם באומנה שלא יהיה רלוונטי.

פיוצ'ר היא "מיני רועה גרמני" (15 ק"ג, נראית ממש פחות) שנמצאת אצלי באומנה. חולצה עם גוריה מההסגר בטבריה. היא צעירונת וגילה מוארך עד שנה וחצי. היא מאוד ביישנית בהתחלה, אי אפשר להאשים אותה, אבל אחרי שנותנים לה צ'אנס היא כלבונת עליזה עם המון שמחת חיים, שובבות, ערנות וסקרנות. היא עדינה מאוד, ותעדיף בית עם כלב נוסף. לא הורסת, מחונכת לצרכים וטובה עם כולם. היא מעוקרת ומחוסנת ותמסר תמורת סל אימוץ.
היא מתוקה.. שיהיה בהצלחה
17/09/14 19:18
169צפיות
פספסתי משהו לגבי לייזי? מה שלומה?
לייזי נפטרה לפני שישה שבועות
17/09/14 19:19
212צפיות
מנסה לשקם את ליבי השבור עם "פרויקט"
º
מצטער לשמוע על הכלבה שלך
17/09/14 20:25
32צפיות
אוי! כמה עצוב..
17/09/14 21:01
125צפיות
משתתפת בצערך.. מקווה שאמה מצליחה לשמח אותך קצת
אמה קילפה אותי מהרצפה
18/09/14 07:28
112צפיות
אין ספק שלא הייתי מצליחה להתמודד אם היא לא היתה בסביבה. אבל זה השפיע עליה גם לרעה מאוד. ביומיים הראשונים היא חיכתה ללייזי ליד הדלת, חיפשה אותה בכל מקום. עכשיו אני מרגישה שהזקנה פתאום נפלה עליה, פתאום שיער שיבה, פתאום פרקים כואבים. ברור לי שזה קשור למצב הנפשי שלה. מקווה שהכלבת אומנה תצליח קצת לעודד אותה (ואותי)
לשתיכן...
18/09/14 10:11
48צפיות
יהיה בסדר.. לייזי זכתה, גם בזמן היחסית קצר שחיה לבית מהחלומות..
הרבה כלבים לא זוכים לזה.. בטוחה שתעברי את השלב הקשה בקרוב
º
משתתפת בכאבך.כל כך עצוב.
17/09/14 21:53
18צפיות
º
17/09/14 23:07
6צפיות
תודה חברים
18/09/14 07:29
78צפיות
לא מסוגלת לדבר עליה בלשון עבר. היא היתה כלבה נדירה ומושלמת. תחושת הכישלון על כך שלא הצלחתי להציל אותה תלווה אותי כל חיי. 
º
18/09/14 08:45
5צפיות
אבל כן הצלחת להציל אותה
18/09/14 09:11
64צפיות
גם אם כעת נראה לך כאילו לא, הרי זה בדיוק מה שעשית - הצלת אותה...
º
ליבי איתך.
18/09/14 20:30
3צפיות
מתוקה!! שיהיה לה בהצלחה!
17/09/14 19:24
114צפיות
הגורים אומצו? יש לי חברה שמחפשת לאמץ גורה שתהיה בינונית
ממה שידוע לי כן
18/09/14 17:18
54צפיות
ניתן לפנות לאיריס אגיב בפייסבוק דרכה נלקחה לאומנה. 
אילוף - בקבוצה, או אישי ?
17/09/14 17:18
70צפיות
הי,

כבר כמה זמן מתלבטת ועכשיו השאלה אקטואלית מתמיד עבורי - האם כדאי בכלל להשתתף באילוף בקבוצה, או רק באילוף אישי ?
יש לציין שבעבר הייתי פעמיים-שלוש בקבוצת אילוף שכזו, ולא התלהבתי מאד, אבל זה היה עם כלב שלא גר איתי ולא ראה אותי במהלך השבוע, כך שאפילו "שיעורי הבית" לא בוצעו אף פעם... 
זה תלוי
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
17/09/14 22:16
67צפיות
מה מטרת האילוף?
בגדול קבוצות טובות לתרגול משמעת בסביבה מרובת גירויים. הן לא מתאימות לפתרון התנהגות או לכלבים פחדניים או שלא מסתדרים עם כלבים אחרים.

ותלוי כמובן גם בשיטות העבודה בקבוצה, גודל הקבוצה, ובכמות היחס האישי לו את זקוקה.

בכל מקרה תצטרך לתרגל בבית- לא משנה אם האילוף הוא בקבוצה, אישי או בפנסיון.
ברור לי שנדרש תרגול בבית בכל שיטה שהיא
17/09/14 22:58
48צפיות
הוא לא פחדן (כמעט בכלל לא)
מסתדר עם כלבים 
בד"כ מאד ממושמע כשהוא רק איתי אבל הרבה פחות כשיש עוד כלבים בסביבה
מטרות ? הכל... גם משמעת בסיסית (בעיקר דברים כמו להישאר במקום או להרגע. יש כבר כמה פקודות שהוא יודע כמו שב, ארצה, חכה ועצור).
יש גם כמה דברים ספציפיים שהייתי שמחה לעבוד עליהם(לא בעיות קיצוניות), אבל תוהה האם הם דברים שניתן יהיה לפתור כשאלמד לעבוד איתו במסגרת הקבוצה או לא... (הכוונה שלי היא שאחרי עבודה בקבוצה ועבודה על "שיעורי הבית", אולי אני אדע גם לעבוד איתו על דברים אחרים. גם עד היום למדתי ויישמתי הרבה מקריאה).
אני ממליצה על שילוב
18/09/14 10:45
41צפיות
גם לרוב מדובר בשילוב.
אילוף אישי ופעם בשבוע להגיע לקבוצה ולעבוד איתו על התמקדות בעבודה ומשמעת מול גירויים.
לשוב אבל שגם מי שמוביל את הקבוצה ידע מה הצרכים של הכלב שלך כך שתקבלי מהקבוצה את מה שאת צריכה.
בהצלחה!
º
18/09/14 18:08
4צפיות
ברור ששילוב זה אידאלי, אבל זה גם ממש ממש כבד כלכלית...
18/09/14 18:37
25צפיות
לשלם במקביל לשניהם - זה קצת הרבה וכבד... במיוחד אם מדובר בשני מאלפים שונים 
אני די בטוח שהמאלפים בקבוצה
18/09/14 21:22
25צפיות
ישמחו לתת אילוף פרטי
ואפשר להרשם לקבוצה ולחזק אם פגישה אישית אחת או שתיים

ממליץ לך פשוט לבחור מאלפים מומלצים, לבנות איתם פיתרון מתאים, ולבחור את המתאים
מישהו פה מאכיל בנטורל באלאנס?
17/09/14 14:43
118צפיות
הכמויות על השק נראות לי מוזרות. אשמח לייעוץ כמות האכלה...
מה מפריע לך? אני מאכילה..
17/09/14 15:43
104צפיות
קצת פחות מכוס מדידה של קנין קויאר בבוקר ואותו הדבר רק בערב.. מדובר בטריירית בוגרת כ19 ק"ג..
יש לי שני כלבים
17/09/14 17:23
91צפיות
16.5 ו-26.5 ק”ג, אבל על האריזה כתוב כןס מדידה אחת = 110 ג', וממליצים ליום 2-2.5 כוסות לגודל הקטן ו-3.5-4.5 כוסות לגדול... זה המון יחסית לריגל שאיתו האכלתי קודם (200 ג' ביום לקסם ו-250 ג' ביום לאמיליו)...
אם את שמה שתי כוסות של 110
17/09/14 19:16
59צפיות
פעמיים ביום זה 220.. וקודם האכלת 200.. אז ההבדל ממש קטן
תודה
17/09/14 22:52
37צפיות
הפער הוא בעיקר בהמלצה למשקל של אמיליו - 3.3-4.25 כוסות לשוקלים 27-36 ק”ג. אם ניקח 3.3 כוס נקבל 113 ג' יותר ממה שקיבל בריגל, כמעט ארוחה שלמה נוספת. קצת מוזר. טוב, נתחיל במשהו קרוב יותר למנה המקורית ונעקוב אחרי תיאבון ומשקל...
מה שנשמע לי מוזר זה דווקא כמויות ההאכלה הקודמות שלך של הריגל
18/09/14 07:41
35צפיות
נשמע לי מעט מדי. אני מאכיל את טומי שלי (31 קילו) בכ-400-450 גרם ריגל ביום.
הגענו לכמויות האלה דרך שקילות שבועיות אצל הוטרינר
18/09/14 09:09
34צפיות
אני גרה קרוב לוטרינר שלנו, אז פשוט עברנו כל פעם בטיול ושקלתי את הח'ברה על המשקל בלובי במשך כמה שבועות בערך פעם בשבוע-שבועיים. ככה הגענו למקום של משקל קבוע למדי פלוס מראה טוב ולא כחוש מדי...
אני גם מתחילה ומשחקת קצת עם הכמות
18/09/14 10:15
25צפיות
לפי כמות הצואה, מראה הכלבה.. אני רואה מתי היא עולה במשקל ומתי היא סבבה.. כמובן תלוי בכמות פעילות הגופנית שהיא מקבלת
נו, אז אותו דבר גם פה.
18/09/14 10:28
29צפיות
אם תשווי את טבלאות ההאכלה של הריגל ושל הנטורל בלאנס לא תגלי הבדל רב, אם בכלל. אבל כמו שמצאת, על סמך ניסוי וטעייה, את כמות ההזנה המדויקת עבור כלביך (שהיא קצת פחותה ממה שמפורסם בטבלאות ההאכלה על גבי השקים של ריגל - וזה בסדר), כך כנראה גם בנטורל בלאנס - ייתכן שכלביך צורכים מעט פחות ממה שמומלץ ע"י שתי החברות. כל אחד והצריכה שמתאימה לו.

בכל מקרה, תבדקי את שתי הטבלאות של שני המזונות - אין הבדלים משמעותיים בין מה שמומלץ פה למה שמומלץ שם. לפי דעתי גם שני מזונות הללו די דומים (הנטורל בלאנס נחשב לקצת יותר איכותי).
מזון לכלבים מבוגרים
17/09/14 11:27
46צפיות
שלום
יש לי שני כלבים בני 11-13 (אימצנו אותם כשהם היו בוגרים והגיל שלהם הוא רק הערכה). אני שמה לב שהם קצת "מאבדים כושר" וכבר קשה להם לרוץ, אז חשבתי להתחיל לתת להם אוכל של כלבים קשישים. יש לכם המלצות? המליצו לי על "fit&well senior" של חברה גרמנית בשם happy dog, אבל תכולת החלבון שם נמוכה (18%) ותכולת הפחמימות גבוהה (53%). מלבד זה כל התוספים נראים די דומים למזונות אחרים של כלבים זקנים שראיתי.
אשמח לעצה, אני רוצה שהם יישארו בריאים ואיתי כמה שיותר
סניור 7+
17/09/14 11:58
41צפיות
כשכלבתי (ז"ל) הגיעה לגיל 7 נתתי לה אוכל "סניור"
רוב הזמן זה היה פרופלן ואני יכולה להעיד שהיה בסדר גמור
ומאושר ע"י הוטרינר.
אני יודעת על יוקונובה ורויאל קנין שגם נחשבים מזונות טובים מאד
(רויאל יותר יקר נדמה לי).
מקווה שעזרתי קצת.
המשך בריאות לילדים ועוד שנים רבות שמחות לכם ביחד.

º
תודה
17/09/14 16:56
7צפיות
מזון לכלבים קשישים
17/09/14 20:28
28צפיות
שלום,
אני ממליצה על Bill Jack סניור (לכלבים מעל גיל 7), זה מחולק גם לפי גודל הכלב (small breed וכו') וגם לפי גודל הכופתאות. אני נותנת לכלבה שלי כופתאות הכי קטנות, שיהיה לה יותר קל ללעוס.
גם Science Diet סניור מומלץ.
בתיאבון!
כלבים הורעלו בחדרה ומתו
17/09/14 10:36
150צפיות
זה הזמן להזכיר שחלילה אף לא אחד יעבור מקרה דומה
לא לשחרר כלב לבד
לא לתת לו לאכול שום דבר מהריצפה.
שנייה אחת שמצילה או הורסת חיים.
נ.ב. הלוואי שימצאו את המרעילים ושיבוא יום ויתיחסו להרג חיות
כרצח לכל דבר=מאסר עולם. )הקלות הבלתי נסבלת שבה עדיין
מזלזלים בחיי החיות.)

למי שמגדל כלב בחצר - סיבה למה זה לא נכון לגדל ככה כלב.
17/09/14 11:59
107צפיות
ברור שאני לא מצדיקה את ההרעלות ואני בעד עונש חמור ביותר למרעילים (אפילו בסגנון עין תחת עין), אבל בינתיים הכלבים הם הקורבנות האמיתיים וצריך להיות צודק ולא חכם: כלומר לגדל את הכלבים רק בבית, ולא לגדל אותם בחוץ ואח"כ לרדוף אחרי הרוח.
קראי שוב את הכתבה - שני הכלבים היו מחוץ לחצר
17/09/14 23:28
84צפיות
שלום יעל,

די להפחדות !
אם תקראי את הכתבה בעיון, תראי שבשני המקרים שמפורטים בה (אחד ניצל, והשני מת), הכלבים הורעלו בעת שהיו בטיול ברחוב (אחד עם בעליו, והשני כנראה ללא בעליו).

מרעילי כלבים הם אנשים חסרי מצפון וראויים להיענש, אבל אין כל הצדקה לדמגוגיה החוזרת על עצמה כנגד גידול כלבים בחצר.

בברכה,

אורי.

קראת רק מה שנוח לך לקרוא....
18/09/14 10:06
76צפיות
אני מצטטת את כותרת המשנה של הכתבה: "עדויות של תושבים בשכונת ברנדס בחדרה מעלה חשש להתנכלות שיטתית בחיות המחמד בשכונה. לפי עדויותיהם, כמו גם של השירותים הווטרינריים בעיר, שלושה חתולים וחמישה כלבים נמצאו מתים בחצרות בעליהם בשבועיים האחרונים כתוצאה מהרעלה, ורק מספר חיות מחמד הצליחו לשרוד."
ואחזור על מה שכתוב שחור על גבי מסך: שלושה חתולים וחמישה כלבים נמצאו מתים בחצרות בעליהם בשבועיים האחרונים כתוצאה מהרעלה, ורק מספר חיות מחמד הצליחו לשרוד.
ואביא ציטוט נוסף מהכותרת של הכתבה: "התושבים חוששים שמדובר בכנופיית שודדים שמכשירים את הקרקע לפריצה שקטה ונקייה לבתיהם". לא  צריך להיות גאון גדול כדי להבין שאם התושבים חוששים שמדובר בכנופיית שודדים שמכשירים את הקרקע לפריצה שקטה ונקייה לבתיהם - עיקר ההרעלות מתבצע בחצרות הבתים.
ואוסיף ציטוט מתוך הכתבה עצמה, ציטוט של תושבת שכלבה הורעל: "מה שכן ידוע לנו שכלבה נוספת וחתולה של השכנים, בעלי חיים שלא יוצאים אף פעם מהחצר שלהם, הורעלו, מה שמעלה את הסבירות שמשהו נזרק גם לחצר שלנו". שים לב, היא מספרת גם על בעלי חיים שלא יצאו אף פעם מהחצר שלהם ושהורעלו ולדעתה הסבירות גבוהה שגם לחצרה נזרק רעל.
וציטוט של הפיסקה המסכמת של הכתבה: "התחושה בשכונת ברנדס היא כי הרעלת הכלבים אינה מקרית. לטענתם, ייתכן מאוד כי מדובר בארגון מתוחכם של פורצים שניסו לנקות משטחי פעולתם את הכלבים המגינים על חצרות הבתים ולהכשירם לפריצה שקטה לבתיהם".

בקיצור - כל הכתבה מלאה מתחילתה ועד סופה (לא נראה לי שדילגתי על הרבה פסקאות בה כשהבאתי ציטוטים) וגם כתוב במפורש שההרעלות (ועושה רושם שרוב ההרעלות) בוצעו בחצרות הבתים, וככל הנראה כדי להכשיר את הקרקע לפריצות.
אבל מכיוון שאין לך אפשרות (אולי מובנת ומוצדקת) לגדל את כלבותיך בבית אתה הופך לעיוור ולחרש למציאות של הרעלת כלבים (וגם גניבות כלבים מחצרות - אבל זה כבר נושא אחר), ומעדיף לראות רק את מה שמתיישב עם הדרך שבה אתה מגדל את כלבותיך (ואני לא מתכווחת על אהבתך להן - ברור שהן זוכות ממך להמון אהבה, טיפול מעולה, וכו').
אני מתנגד להפחדה ולכליאת כלבים בבתים
18/09/14 12:36
52צפיות
שלום יעל,

באשר לכתבה, השורה התחתונה היא שכלבים הורעלו לא רק בחצרות אלא גם בעת שאכלו רעל שפוזר בשכונה.
עובדה זו מלמדת, שגידול כלב בתוך הבית בלבד אינו מגן עליו מהרעלה, כפי שאת מנסה לרמוז בהודעתך.
המסקנה המתבקשת לדעתי מהכתבה איננה שמסוכן לגדל כלב בחצר, אלא שמסוכן לכלב כלב, ללא קשר למקום גידולו, ומן הראוי שבעלי כלבים יפקחו עיניי, ישימו לב למתרחש סביבם או לשינוויים קיצוניים במצבו של הכלב או בהתנהגותו, ובמקרה הנדיר של חשד להרעלת כלב - ימהרו לקחת אותו לטיפול בהול אצל וטרינר.

מאז שאני כותב כאן בפורום אני מתנגד למסעי ההפחדה כנגד גידול כלבים בחצר ובעד כליאתם של כלבים בבתים.
לדעתי אין שום הצדקה לניסיונות של חברים מסויימים כאן בפורום להניא בעלי כלבים מלגדלם בחצר.
אני סבור שכליאת כלבים בבתים ובדירות פוגעת בכלבים וגרועה בהרבה מגידולם בחצר בלבד.
אף על פי כן, אינני מנסה לשכנע בעלי כלבים שלא לגדל כלבים בדירותיהם. אני מבין שלכל בעלים יש צרכים משלו ומגבלות משלו, ואני מכבד זאת.
אני מקווה שגם את וגולשים אחרים שמתנגדים לגידול כלבים בחצר תחדלו ממסעות ההפחדה, ותכבדו את בחירותיהם הלגיטימיות של בעלי כלבים רבים לגדל את כלביהם בחצר.

בברכה,

אורי.

Rey del Banio
הודעה זו מכילה תמונות
17/09/14 09:09
149צפיות
נוניו או בניו? לא החלטנו, אבל מכל מקום הוא רוצה לצאת מחדר האמבטיה, שם הוא תקוע עקב ריבוי הולכי על 4 אצלנו בבית... צריך בית דחוף!!!
חוצמזה מגיעה לו מדליה - לא היה לו אפילו פספוס אחד בבית! ישר הבין את הקטע עם ארגז החול, כרגע אוכל יפה שימורים ובדרך (עוד נגיע לזה...) לאכול אוכל יבש. ישמח להראות את כל הדברים שהוא יודע לעשות בבית אוהב...
פשוט מקסים - במיוחד "מלתעות"
17/09/14 08:03
113צפיות
º
17/09/14 11:37
8צפיות
º
17/09/14 23:10
2צפיות
ידידו היקר של האדם: גור כלבים נמכר בכ-2 מיליון דולר
16/09/14 17:16
201צפיות