לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום כלבים! 

הפורום הוא פורום כלבים, למען כלבים.

מטרתו העיקרית של הפורום הינה העלאת המודעות למצבם של הכלבים בישראל, בשאיפה תמידית לשיפורו.

הפורום מקדם הצלה ואימוץ, מעודד פיקוח על התרבות כלבים בדרך של עיקור וסירוס וקורא לכל בעלי הכלבים לדאוג להם לטיפול איכותי ומושכל למשך כל ימי חייהם.

הפורום משמש כבמה למתן עיצות ומידע בנושאי גידול כלבים, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הגולשים מוזמנים לחלוק מחוויותיהם המשותפות עם חבריהם ההולכים על 4, לשאול שאלות ולתרום מהידע שלהם לטובת גולשים אחרים.

בפורום כותבים מספר מאלפים ווטרינרים מוכרים המזוהים ע"י ניק צבוע אדום. אנו קוראים לגולשים להעזר באנשי המקצוע בבואם לבחור את הדרך הטובה ביותר להתמודד עם בעיות ודילמות שונות. יש לציין שאנשים אלו כותבים בפורום בהתנדבות, ועל כך תודתנו להם.

בפורום פעילים מתנדבים ועובדים בעמותות השונות, והפורום משמש במה מרכזית להצלת כלבים בארץ. הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, ובשום מקרה לא להשתמש במילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

ע"מ להנעים את השהייה בפורום:

אפשר להתעדכן בתקנון הפורום (לינק מהעמוד הראשי של הפורום).

הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לאותו נושא נכללות הודעות בנושאים שונים הנשאלות על ידי אותו משתמש שלו הודעה ראשית אחת בדף הראשון או אותו נושא המתדיין ע``י כמה אנשים).

יש לשמור על רמת דיון מכובדת.

הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה.

העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ הוט' הפרטי/הקבוע ולהביא את הכלב/ה לבדיקה.

אין לפרסם מודעות זיווג. לזיווגים יש לפנות לרכזי החוג. את הפרטים ניתן למצוא בקישורי הפורום בקטגוריה המתאימה.

הודעות למכירת גורים וכלבים תימחקנה. אנחנו מתנגדים למכירת כלבים שאינם גזעיים.  מכירת כלבים גזעיים צריכה להיעשות אך ורק דרך רכז הגזע. גורים שאינם גזעיים צריכים להמסר תחת סינון מוקפד ותמורת דמי רצינות. נשמח להעשיר את הידע שלכם לגבי מסירה נכונה ובטוחה של גורים.

למערכת תפוז לוחות מובנים לכל פורום. אין לפרסם מודעות מכירה בפורום (הודעות כאלה ימחקו) אלא להשתמש בכך בלוח המודעות.

הודעות הקשורות לאופן ניהול הפורום יש להעביר אלינו במסר אישי או להנהלת הפורומים ולא על גבי הפורום.

שיחות נפש ניתן לנהל במערכת המסרים או מערכת הצ'טים. גולשים אשר הודעתם תמחק מהפורום בגלל עבירה על אחד מכללי התקנון, יקבלו הסבר על סיבת המחיקה במסר אישי. גולש אשר ימחקו שתי הודעות שלו באותו נושא, יחסם מהפורום.

כמו כן, אתם מוזמנים לפנות אלינו אישית דרך מערכת המסרים בכל נושא הקשור לעניין. גלישה נעימה! OrlyNL ו meedas

איוושה בלב
10/09/14 23:05
79צפיות
היי לכם, אולי יש לחלקכם ניסיון עם איוושה בלב אצל כלב מבוגר?מדובר בכלב בגיל תשע, שגילו לו כעת איוושה בלב. אין סימנים נוספים.ההמלצה שקיבלנו היא לבצע צילום, ובהתאם לצילום ייתכן גם צורך באקו לב. אז מבחינת עלויות אמרנו שנלך ישר על אקו.מה אתם אומרים?אני כמובן, גם אפנה את אותה השאלה לוטרינר.
קודם כל הייתי שואלת את הוטרינר
11/09/14 06:27
45צפיות
מה יתן איבחון מדוייק. האם יש טיפולים למצבים שונים ומה הם.
עם המידע הזה הייתי שוקלת האם לבצע בדיקות ואיזה.
לפעמים לא משנה מה התוצאה, ההמלצה היא אחת ואז מה באמת משנות הבדיקות?
מי רוצה אמסטפית??
הודעה זו מכילה תמונות
10/09/14 18:26
199צפיות
אז קיבלתי מהאחראי על הכלבים בכלביה העירונית ברעננה אישור מיוחד להוציא פיטבולים ומיהרתי להשתמש בו עם היצור הנפלא הזה:
אמסטפית צעירה, נראית כבת שנה. מאוזנת, יציבה כסלע, חסרת פחד, ידידותית , מתוקה מלאת אהבה. שרירית, עוצמתית ומלאת מרץ.   פשוט תענוג. 
האזניים כבר מקוצצות, על פי האופנה האחרונה בכפר קסם.

שם הכלבה ג'ינג'ר,רעננה אוהבת חיות.  

אמסטפית
אימוץ כלבים מדהימים ברחובות אוהבת חיות
הודעה זו מכילה תמונות
10/09/14 18:15
114צפיות
עשרות כלבים מהממים, יפיפיים, חברותיים, מטופלים והכי מושלמים שיש
נמסרים כולם תמורות סל אימוץ ותוך התאמת הכלב למאמצים
ניתן לאמץ בתיאום מראש
0506282018, 0546841613
לתמונות של כולם לחצו כאן: http://www.rehovotlovesanimals.org/gallery2/main.p...
שפע גורים בשלל גדלים
הודעה זו מכילה תמונות
10/09/14 18:18
165צפיות
צבעים ומינים.. מתוקים וחברותיים
ג'נגו, מתוק שיהיה בינוני
הודעה זו מכילה תמונות
13/09/14 09:14
54צפיות
בן כ3-4 חודשים.. מצחיק וחברותי..
שפע כלבים קטנים..
הודעה זו מכילה תמונות
10/09/14 21:28
142צפיות
גליה, נקבה מעורבת בינונית
הודעה זו מכילה תמונות
11/09/14 12:11
108צפיות
בת כשנה וחצי- שנתיים, מעוקרת ומחוסנת, טובה ואוהבת אנשים
מסתדרת עם רוב הכלבים
ארתור, זכר מעורב גדול ומדהים!
הודעה זו מכילה תמונות
11/09/14 14:33
118צפיות
בעל אופי מעולה, חברותי לכולם.. מחוסן ומסורס.. בן כשנה
יפיוף!
הולי, נקבה מעורבת בינונית
הודעה זו מכילה תמונות
11/09/14 19:31
95צפיות
בת כחצי שנה, מתוקה וחברותית 
סיליה
הודעה זו מכילה תמונות
12/09/14 09:59
87צפיות
גוטה, זכר בינוני מינוס מקסים
הודעה זו מכילה תמונות
12/09/14 17:47
78צפיות
בן כשנה וקצת, חברותי לכולם, מחוסן ומסורס
ג'קי, ג'ק ראסל מעורב מקסים
הודעה זו מכילה תמונות
13/09/14 09:52
69צפיות
בן 4, מחונך וביתי.. מעולה עם כלבים אחרים וגם ילדים
מחוסן ומסורס
אפילפסיה בפעם הראשונה
10/09/14 14:27
60צפיות
גם אני חוויתי עם הכלב שלי שהוא בן 14 התקף אפילפסיה בפעם הראשונה  זה מאוד מאוד מפחיד ואני ממש ממש בהיסטריה ומפוחדת  לפי המלצה של הרופא של הכלב התחלנו טיפול הכדורים  אני אשמח לקרוא איך הכלבים חיים אם המחלה הזאת. תודה מראש
לפי מה הוטרינר החליט שזה אפילפסיה?
10/09/14 18:29
40צפיות
אנחנו עברנו עם שוקי משהו דומה, והוטרינרית שלנו אמרה שדיאגנוזה של אפילפסיה נעשית על ידי שלילת דברים אחרים (בדיקות בהרבה כסף הכוונה), ואשמח לדעת לפי מה אובחן בשביל לחזור לוטרינרית ולבקש שתבדוק שוב.

תודה
כלבה שעושה פיפי אך ורק בבית - מה עושים?
10/09/14 14:21
89צפיות
היי
אני ובת הזוג קיבלנו כלבה מקסימה לאומנה, קטנה, שובבה, סקרנית ועירנית מאוד
כמובן שהיא גם די מפוחדת ועוד לא מרגישה קשורה, ניכר כשמטיילים איתה והיא לא מפסיקה "לחפש" מסביב

בכל מקרה, הבעיה איתה פשוטה ומתסכלת - היא פשוט לא עושה פיפי בחוץ
אנחנו יורדים איתה לטיולים של חצי שעה - שעה, היא פשוט לא משתינה.
בענין הקקי - היא בסדר גמור, לא עושה בבית, מפרגנת ברחוב
אבל פיפי? היא כאילו שומרת אותו רק עבור השהיה בדירה שלנו.

עכשיו קצת פרטים לרקע:
שמתי לב שכשהיא מתרגשת, כשאנחנו משחקים איתה, כשהיא רצה ומשתוללת יש לה איזה טפטוף
אתמול בערב קרה לי פעמיים שהיא פשוט התיישבה ועשתה פיפי, כשזה קרה אמרתי לה בטון תקיף שזה אסור והיא "נעלבה" והתיישבה קצת רחוק ממני אבל לא נראה שזה ממש משפיע.
בטיול הלילה של לפני השינה שלה לקחתי ממתקים עבורה, כדי לחזק אותה אם היא תעשה פיפי, אבל היא רק השקיעה בלרחרח כל הזמן, אבל לא עשתה (לעומת קקי, שעשתה פעמיים, אם זה חשוב)
הבוקר, עוד לפני הטיול הראשון עמדתי בסלון וקראתי לה, היא באה בהתלהבות, נעמדה כדי שאלטף אותה ותוך כדי ארגנה לי שלולית על הרגל

בקיצור, אנחנו אמנם אומנה זה נכון, אבל הקטע עם הפיפי ממש מתיש ומבאס,
יש משהו שנוכל לעשות בנידון?

נ.ב. אם זה משנה, גם אתמול בערב וגם היום בבוקר נאלצנו להשאיר אותה לבד בבית לכמה שעות (2-3) בזמן שהייתה לבד בבית היא לא עשתה שום דבר (לא פיפי ולא קקי)

קישור למאמר טוב בנושא
10/09/14 14:28
54צפיות
וקטע רלוונטי מתוכו :
"
4. ירדתי עם הגור כבר כמה פעמים, אבל הוא לא מוכן לעשות צרכים בחוץ! הוא מתאפק וכשעולים רק אז הוא עושה. מה לעשות??
כלב מטבעו (כמו בעלי חיים נוספים) לעולם לא יעשה צרכים במקום בו הוא לא מרגיש בטוח ומוגן מפני שהריח הכימי של הצרכים יסגיר את מיקומו.?
אצל גורים קטנים התופעה הזו שכיחה, בהתחלה, מפני שהעולם הגדול חדש עבורם והם זקוקים לזמן על מנת להסתגל לטריטוריה החדשה, להתמצא בה ולהרגיש בה בטוחים.?
בתור התחלה עליכם לרכז את הטיולים שלכם במקום אחד, קבוע, ממש מתחת לבית. וותרו בשלב זה על טיולים ארוכים והתמקדו בטיולים קצרים, תכופים יותר וממוקדים.?
כשאתם עם הגור למטה תנו לו להריח את אותו אזור קטן כמה שיותר, שיחקור, שיסתובב, שירגיש, שבחו אותו במילים כאשר מגלה עניין בסביבה על מנת להעניק לו בטחון. כשלבסוף הוא אכן יעשה , סוף סוף בפעם הראשונה, צרכים מחוץ לבית – שבחו אותו מכל הלב עם המון מילים טובות והמשיכו לטייל איתו באותו אזור לפחות עד שיעשה שם שוב עוד פעמיים צרכים. לאחר מכן אפשר להתחיל להגדיל בהדרגה את הרדיוס של הטיולים, הרחק יותר מהבית, לאט לאט. עד שהגור יצבור בטחון."

מדבריך ניתן להבין כי הכלבה אכן מפוחדת
11/09/14 02:28
44צפיות
והתיחסות כלשהי בעת העשייה, במיוחד בטון תקיף, עלול להעצים את הפחד.
דבר זה יכול לגרום לה לעשות בהחבא רחוק מעיניכם.
כשהיא כבר עושה בבית פשוט נקו בהתעלמות ממנה.
במקרים כאלה יש לעזור לה לעשות בחוץ ע"י שהיה ממושכת בחוץ עם שתיה אוכל ומשחק:
כך אפשר להגדיל את הסיכויים שתעשה פיפי בחוץ ומיד כשעשתה לראשונה תחזקו אותה באוכל וליטופים.
משם זה כבר יהיה קל יותר.
שתעשה פיפי על סמרטוט בבית ואז קח את הסמרטוט החוצה
11/09/14 10:39
41צפיות
היא תזהה שכבר עשתה "בחוץ"...
לאט לאט תרחיב את המעגל.
לפיפי יש "אמירה" וכלב שלא בטוח בסביבתו - לא יעשה.
תודה על התגובות :)
11/09/14 18:41
26צפיות
אתמול היתה התקדמות משמעותית,
ירדתי איתה בערב, הסתובבנו ליד הבנין והיא אכן עשתה פיפי בחוץ!!!
היום, שיכור מההצלחה של אתמול ירדתי איתה לסיבוב מסביב לבנין (צמצמתי את תחומי טיולי הצרכים כדי שתכיר את הסביבה)
לאכזבתי הסימן המעודד מאתמול לא הרשים את הכלבה היפה הזו, ואחרי רבע שעה למטה עלינו חזרה, היא מייד נגשה לשתות וכמובן עשתה פיפי כמה שניות אחר כך.

היום זוגתי ירדה איתה למטה, סיבוב ראשון העלה חרס, היא שוב עמדה בהתאפקותה הנחרצת, לאחר מכן היא התאמנה בעשיית פיפי במרפסת הדירה שלנו ואז בירידה השניה למטה היא נאותה לתרום קצת להשקיית הדשא בבנין :)

נראה שיש איזו מגמת שיפור, אנסה גם את ענין הסמרטוט המושתן, נראה אם אצליח "לעבוד" עליה...

התקדמות יפה בנושא גינות כלבים בפ"ת.
10/09/14 13:44
82צפיות
תוצאה ישירה של קבוצת הפייסבוק "הקמת גינות כלבים בפ"ת"

אם אתם תושבי העיר, בעלי כלבים ומעוניינים לחזק את הקבוצה, הצטרפו. זכרו שמאחורי כל כלב עומדת משפחה שלמה, דאגו לצרף את בן\בת הזוג והילדים.

ואני ממליץ לכל מי שבאיזור מגוריו
11/09/14 12:49
35צפיות
יש התעלמות של העירייה מצרכי הכלבים ובעליהם- תלמדו מהקבוצה שלנו ופתחו קבוצה משלכם. 
בפ"ת רשומים כ10.000 כלבים ובמונחים של משפחות(שמגדלות אותם) זה כוח לא מבוטל מול העירייה.
כרגע אנחנו עדיין רק בסביבות ה200 חברים ועדיין, זה הספיק לייצר כוח ותהודה.
קמפינג
10/09/14 12:41
81צפיות
היי לכולם, שבוע טוב... 
מתכננים לשבוע הבא קמפינג -עדיפות לאיזור הגליל העליון, ואנחנו רוצים לקחת איתנו את הכלבים :)
אנחנו מתכננים מסלול בבריכת המשושים(מותר להכנס לשם עם כלבים)
אני יודעת שבחאן אל על ניתן להכנס עם כלבים, אבל אנחנו מאוד רוצים להיות באיזור של הפטריה(בקיבוץ דן) וגם נראה לי יותר נחמד להיות במקום שקרוב לנחלים במרחק הליכה.

מישהו היה באתר קמפינג כלשהו בגליל העליון עם הכלבים?
תודה לעוזרים
פטריה+אימברול
10/09/14 12:11
64צפיות
כלבת הבוקסר שלי בת שנתיים.
אובחנה אצלה פטריה על הפרווה. הוטרינר המליץ על תמיסת אימברול.פעמיים בשבוע.
מישהו מכיר את החומר הזה כי ממש לא מצאתי עליו כלום באינטרנט.
תודה.
מכירה. חומר מקובל ויעיל לטיפול בפטריות
10/09/14 22:57
28צפיות
כמובן אך ורק לפי הנחיות הווטרינר
אימוץ כלבה.
10/09/14 11:16
200צפיות
שלום ,
יש לי כלבה צעירה בת 10 חודשים,מטופלת היטב ,אני לא יכול להמשיך להחזיק אותה ,אני רוצה למסור אותה ,
למי עלי לפנות? לעמותות? 
תודה ויום טוב מנגו
למה אתה לא יכול להמיך להחזיקה?
10/09/14 12:40
117צפיות
מאיפה לקחת אותה?
º
רילוקיישן ל ארה"ב ,לקחתי בעמותה לחיות ברחובות.
10/09/14 15:24
63צפיות
תפנה לעמותה ממנה לקחת.
10/09/14 15:42
134צפיות
הרבה עמותות מחתימות על חוזה שמחייב את המאמצים להחזיר לעמותה אם אין באפשרותם להחזיק את הכלב על מנת שהכלב לא יתגלגל הלאה..
מסירה לא אחראית יכולה לעלות בחיי הכלב
שני דברים
10/09/14 15:45
132צפיות
1. אין שום בעיה לקחת כלב או כלבה איתך לרלוקיישן בארה"ב. זה לא מקום שקשה להביא אליו כלבים. אפשר לקרוא על הנושא מעט באתר "חיי כלב":

2. אם אתה בכל זאת מתעקש להתעלם מהאפשרות המוחשית מאוד לקחת את הכלבה איתך לרלוקיישן שלך (עברתי מדינות עם חית מחמד, אז ידוע לי מיד ראשונה שזה בהחלט אפשרי) - עליך לדבר דבר ראשון עם העמותה ממנה אימצת את הכלבה.
אנא היזר לעמותה שלקית ממנה.
10/09/14 15:53
122צפיות
אם זה מ'רחובות אונהבת חיות' אתה  מחוייב עפ הסכם האימץ להחזיר אלינו ולא להעביר לגורם שלישי..אנר..הומתה היא 'הגב' של הכלב להבטיח דיגיע למקום טוב ולא יכנס לסטטיסטיקה של מאה אלף מורדמים בשנה!
שלום לך, עמותה היא לא בית חדש לכלב...
10/09/14 12:45
151צפיות
עמותה היא מקום בו מנסים למצוא בית כדי שבשאיפה כלבים חסרי-בית לא יומתו... (שאיפה שלרוב המוחלט - סטטיסטית, לא מתגשמת).

למי לפנות? זו שאלה ששואלים לגבי עשרות אלפי כלבים עזובים, והאמת שאין כל-כך למי. אתה יכול להחליט שאתה מתייעץ קצת עם מתנדבי-עמותות כדי להבין כיצד לברור בית טוב לכלבה שלך, ואז להתחיל לבוא איתה לימי אימוץ "פתוחים" שמקיימות חלק מהעמותות, ולקוות שמישהו טוב ירצה אותה...
שאלה לפעילי העמותות שיש להם כלביות
10/09/14 11:09
59צפיות
בזמן האחרון אני שומעת יותר ויותר השערות שהחורף הקרוב יהיה גשום וקר במיוחד (אפשר להציץ גם בפורום מזג האוויר של תפוז).
לאור החורפים האחרונים שבהם היו כבר כמה מקרי חירום הכלביות בעקבות הצפות וקור, האם לא כדאי להתחיל להתכונן כבר עכשיו? האם יש מה לעשות?
אשמח לשמוע ממכם איך העמותות מכינות את עצמן וגם אשמח לעזור.
שלום לכולם- צריכה עזרה
09/09/14 22:28
266צפיות
זה הולך להיות קצת ארוך אז סליחה
יש לי כלבה מדהימה מדהימה.. בת שנה וחצי, שארפיי מעורבת עם לברדור..
שנה שעברה בחורף חבר של גיסי מצא אותה בגשם והחלטנו לאמץ אותה
בן זוגי בהתחלה ממש התלהב אבל מהר מאוד נמאס לו ממנה..
היא נהייתה כלבת שטח- הוא שם אותה בחוץ וזה התאים לנו כי גרנו בישוב ועוד בקצה שלו והיא שמרה עלינו..
עברנו לפני חודש בערך לעיר במרכז ומאז היא איתנו בבית.. עד כאן סבבה..
הבעיה היא שהיא הורסת כל חלקה טובה בבית..
זה התחיל בפח- הרמנו אותו על התנור..
כלים חד"פ שמנו למעלה, סלסלת חטיפים שהייתה של הבנות שלי חוסלה וגם את זה שמנו מעל המיקרוגל..
אם יש במקרה צלחת על השיש, חדר שבטעות השארנו פתוח....... בלאגן שלם
את כל הדברים האלה היא עושה כשאנחנו כמובן לא בבית..
שתבינו כשאנחנו בבית היא די שטיח חחחח- ישנה מלא ואוכלת כמובן..
הבן זוג שלי ואני רבים בגללה מלא כי אני במרוצת הזמן פשוט התאהבתי בה.. אני לא מסוגלת לעזוב אותה
אבל...... יצאנו מהבית ליום שלם והיא קרעה לנו ספה חדשה והגענו לנקודת שבירה..
אני לא יודעת ממש מה לעשות- להביא מאלף {אולי אתם מכירים מישהו טוב?}
עד כדי למסור אותה ונקרע לי הלב רק לחשוב על זה

מה עושים???
תעזרו לי גדי שאוכל להמשיך להשאיר אותה אצלינו

תודה לעונים

יש לי חברה שעברה בדיוק אותו הדבר עם הכלבה שלה
09/09/14 22:57
171צפיות
היא ובן זוגה עברו עם הכלבה שלהם מבית קרקע במושב לבניין בעיר. והיא סיפרה על התקופה הראשונה הקשה שהכלבה אכלה דברים בבית...רק שאצלם לא היתה אופציה כזו של ויתור עליה, וככה צריך וכשתחשבו ככה תבינו שאין דרך חוץ מלחנך אותה ואת זה עושים עם המון סבלנות,עקביות ואהבה כמובן. כמו שיהיה לך ילד שובב לא תחשבי לזרוק אותו אלא להשקיע בו ולשים לו גבולות עם אהבה. הכלבה כנראה עוברת משבר כלשהו. אני לא מומחית ולא מאלפת אבל גם עברתי את זה עם הכלבה שלי בשנה הראשונה בחיים שלה, והבנתי שהתפקיד שלי הוא ללמד אותה מה מותר ומה אסור. כמובן לא באלימות והפחדה. קודם כל תדאגי לה לעצמות וצעצועים משלה שיעסיקו אותה, דבר שני שבחי אותה כל פעם שהיא עושה משהו טוב. וכשהיא עושה משהו לא טוב תגידי לה "לא"בתקיפות (לא צעקות). את יכולה בשלב הזה להגביל לה את המרחב בבית נגיד לחדר אחד שבו תרחיקו ממנה את כל מה שהיא. יכולה להרוס ותשאירו לה א את האוכל שלה, מים, מיטה, וצעצועים...לאט לאט עם המון סבלנות מבטיחה לך שזה יעבור. גם כדאי להתייעץ עם מאלף וגם לקרוא על זה בנט שלא חסר חומר בנושא. שיהיה בהצלחה ומקווה שלא תצטרכו לוותר עליה. ו חשוב גם שבן זוגך לא ישנא אותה. ואם ממש לא תהיה ברירה תדאגו לה לבית טוב וידיים בטוחות שישמרו עליה שלא תעבור חיים קשים ואומללים כי לאף אחד מהם לא מגיע. בהצלחה ��
אני אף פעם..
10/09/14 20:32
91צפיות
לא אפעיל נגדה שום אלימות
ולמען האמת- קשה לי גם לצעוק עליה ולכעוס
אולי זאת חלק מהבעיה
שאני לא מראה לה כעס
אני כל כך עסוקה בלמזער נזקים ולהראות שאני אוהבת אותה מול בן הזוג שלי
שאני לא מראה לה כעס
אני לא יכולה לחשוב על האפשרות שאמסור אותה
גם לא לידיים הכי טובות ואוהבות
אני מקווה לקחת את הטיפים כאן, להתחיל ליישם ולקרוא למאלף שיעזור

תודה על העזרה
לא חייב לכעוס.. יש אילוף חיובי
10/09/14 20:59
65צפיות
שמגיע לאחלה תוצאות גם בלי לכעוס אלא רק למנוע ולחזק התנהגות רצויה.. 
תחפשי כאן בטח תמצאי מידע חיוני: http://www.dogslife.org.il/
שיהיה לכן בהצלחה �� ברגע שתעברו את השלב הזה ת
10/09/14 21:47
41צפיות
ותשכחי מהימים האלה. לי יש אחת כזו כבר 12 שנה והיא האושר שלי. אם תצטרכי שוב תפני פה ונהיה לך לרשת תמיכה.
º
תודה רבה
10/09/14 21:58
4צפיות
לילה-טוב, אני חייב לכתוב קצר כי לא מזמן הגעתי הבייתה...
10/09/14 00:43
142צפיות
והכלבה שלי צריכה אותי... (אבל אל דאגה... בטח יצא ארוך מספיק...).

תשמעי בקריאה ראשונית בלבד כמה נקודות קופצות לי מול העייניים, וכלון מצביעות על בעיה (שאני לפחות מזהה) של - "איפה הביחד?".

את כותבת (הדגשים שלי כמובן...):

1. "יש לי כלבה מדהימה מדהימה..".
2. "בן זוגי בהתחלה ממש התלהב אבל מהר מאוד נמאס לו ממנה..".
3. "היא נהייתה כלבת שטח- הוא שם אותה בחוץ וזה התאים לנו כי גרנו בישוב ועוד בקצה שלו והיא שמרה עלינו..".
4. "תעזרו לי כדי שאוכל להמשיך להשאיר אותה אצלינו".

אז אכן ישנן גם אמירות המראות שאתם גם "יחד", כשהעיקרית בהן היא: "שנה שעברה בחורף חבר של גיסי מצא אותה בגשם והחלטנו לאמץ אותה".

אז זו הבעיה הכי משמעותית במה שקורה אצלכם. היא לא בהכרח הסיבה להתנהגות הכלבה (ואפילו לדעתי או יותר נכון תחושתי לא הסיבה כלל), אבל זו בעיה שלא תאפשר שום פתרון אמיתי!!!
אז אימצתם ביחד, ואז נמאס לו, הוא שם אותה בחוץ (ואיפה את היית?), ובשלב מסויים היא הפכה לכלבה שלך שאת מנסה לשמור עליה בבית.

כלב המשפחה חייב להיות של המשפחה, לא של אחד מבני המשפחה ושל האחרים לא. אז הצעד הראשון והכי חשוב זה להגיע להחלטה שלכם ביניכם - האם היא הכלבה שלכם? האם אתם יחד? או שבעניין הזה אתם כל אחד לחוד, ועוד האחד מול השניה? 
וגם אם לו נמאס ולך זה חשוב, האם הוא מסוגל ומוכן לעשות מאמץ אמיתי עבורך? וזה אומר באמת לקבל, לעזור, ולקחת אחריות? אם לא - אז לדעתי לפחות - חבל על הזמן... זה נועד לכישלון.

לגבי הבעיה עצמה, אז לקחתם כלבה שממה שאת אומרת לא הורגלה אף-פעם לחיות בבית, והייתה כלבת שטח... ויום אחד פשוט הכנסתם אותה הבייתה - ושומו שמיים אין לה מושג קלוש איך להתנהג בבית... למה ציפיתם בדיוק? 
אז כן, בהחלט להזמין מאלף טוב (ותבקשי פה המלצות אם את רוצה... המון נכתב בעבר על בחירת מאלפים, כולל אני שכתבתי שוב אתמול אם אני לא טועה. אז אי-אפשר לכתוב הכל שוב בפעם האלף... סליחה), ואכן להבין שהכלבה לא תדע איך היא אמורה להתנהג בבית כל עוד אף-אחד לא באמת מלמד אותה! (בטח כשהיא כבר הורגלה בחיים בשטח, שם לפרק וללעוס דברים - היה מותר!). ואני עדיין לא התחלתי לשאול לגבי סדר היום שלה, כמות ההזדמנויות שאתם מספקים לה לפריקת אנרגיה (אמיתית), לפגוש ולשחק עם כלבים, ועוד...

אתם רוצים כלב רגוע ושמח? לרוב בהחלט אפשר להשיג זאת, אבל יש גם צורך להשקיע - גם בלימוד, גם בעבודה, גם בזמן, וגם באהבה. אבל לשם כך צריך לרצות אותה מלכתחילה, אחרת מי ישקיע בה בדיוק?
בכל אופן לחיות בבית בו אחד מבני-הזוג לא רוצה בה זה מתכון לקצרים רבים - בעיקר בינך לבין בן-הזוג שלך, מה שאת כבר מתארת שקורה, וזה בטח גם לא תורם להתנהגות של הכלבה.

סליחה אם כתבתי ישיר מידי.
אתה צודק לגביי ההפרדה...
10/09/14 20:27
60צפיות
לצערי נוצר מצב שהיא "הכלבה שלי"
נוצר מצב שאני זאת שמכבה שריפות
כשאנחנו יוצאים מהבית ואנחנו יודעים תכל'ס שהיא תעשה משהו
אני רצה מהר ראשונה כדי לנקות ולמזער נזקים
אני קונה לה צעצועים, עצמות 
יש לי עבודה מאוד תובענית ולא פשוטה
אבל אני משתדלת לצאת איתה כמה שיותר
אני אומרת את זה בצער גדול כי המצב קשה לי
אני אוהבת אותה מאוד
וכבר לפני הרבה זמן ביקשתי ממנו שניקח מאלף כי בסופו של דבר- היא עדיין צעירה
ואפשר וצריך לחנך אותה
הוא לא רצה ועכשיו הוא מתחרט על זה כי היא כבר עשתה נזק גדול מידי

כתבת בסדר גמור..
אני מקווה שאמצא מאלף טוב
ואולי דברים יתחילו להסתדר
תודה על התגובה

בשימחה, הלוואי ויכולתי לעזור לכם עוד :) ... ודבר קטן
10/09/14 23:18
30צפיות
אחרון... שוב אני רק אומר מה אני שמרגיש - אני לא באמת מכיר אתכם...

לדעתי את צריכה לחשוב קצת עם עצמך מה סדר העדיפויות שלך בחיים... וכן איך לגשת לעניין עם בין-הזוג. לצערי אני מאמין שבמקרים אלה יש גם מקום לפיצוץ להתרחש - אז תעשי את החושבים שלך טוב לפני, גם לגבי לאיפה את ניכנסת וגם לגבי איך לגשת לעניין.

המון-המון בהצלחה :).
היי :)
10/09/14 01:41
66צפיות
מצטרפת לדברים שכבר נכתבו מעליי: להיעזר בהדרכה מקצועית.
כלבה במעבר דירה בנוסף להכנסה הביתה לאחר שהיתה רגילה להיות בחוץ
צריכה הרגלה הדרגתית עם תיחום ובדיקה ע"י השארת מצלמה את ההתנהגות שלה בבית כשאתם אינכם בכדי, בין השאר, לשלול חרדת נטישה.
אכן חשוב להגיע להחלטה משותפת עם בן הזוג לפני הכל.
כמובן שיש לאבחן מקרוב את הכלבה לפני קביעות נחרצות,
אך אם להסתמך אך ורק על מה שאת מתארת כאן,
לאחר הרגלה לתיחום ועבודה יומיומית פיזית ומנטלית עם הכלבה החיים יהיו הרבה יותר קלים איתה בבית
אשמח לעזור :)  
לא להתייאש. לא לוותר עליה
10/09/14 08:53
61צפיות
הי
מה שאת מתארת נראה תוצאה של :
שינוי ממעבר במגורים חיצוניים לפנימיים
כל דבר מגרה אותה
ייתכן גם תסכול, תחושה של "סגורה" בבית.
ייתכן תסכול של היותה לבד בבית (אולי בחוץ גם כשלבד מרגישים אחרת)

1. בינתיים כן להעלים ממנה כל מה שאפשר
2. אם יש לך אפשרות לקנות לה קצת עצמות ואף צעצוע או שניים
קונג ששמים בו אוכל גם טוב. להשאיר טלויזיה דלוקה (לא גבוה)
3. חברי הפורום יתנו לך המלצה על מאלף, כן כדאי מאד
אם את רוצה ללמד אותה להפסיק.
4. בשום אופן לא לוותר ולא להתייאש
כלב=ילד. הם לא עושים זאת מתוך רוע .
וכל דבר צריך ללמד אותם.
5. גידול כלב בא עם המון אהבה ושמחה וגם
רגעים לא נוחים, מעצבנים, מכעיסים, מתסכלים, עצובים.
צריך לקבל את זה בהבנה.

בהצלחה.

כמה פעילות גופנית ומנטאלית הכלבה מקבלת?
10/09/14 10:47
87צפיות
תטיילו איתה, תגרמו לה לחשוב, תעייפו אותה.

בבית הקודם לכלבה היה תפקיד ועבודה, כל זה נלקח ממנה כשעברתם לעיר. תצטרכו לספק את הצורך הזה שלה באופן יזום.
קצת לא פייר
10/09/14 20:54
108צפיות
אתם מעולם לא חינכתם את הכלבה לבית.. היא חיה רק בחוץ מבלי ללמוד איך מתנהגים בבית.. עכשיו אתם מצפים שהכל יהיה קל וכשזה לא הולך אז יש מחשבה למסור.. לא פייר
הכלבה ממש לא אשמה.. תתחמו אותה כשאתם יוצאים מהבית, תדאגו לפריקת אנרגיה וטיולים שיעייפו אותה, תשאירו לה התעסקות כשאתם יוצאים.. שבעלך ילך לנוח! הכלבה באחריותכם ולא מוותרים עליה כשקשה או כשהיא לא מתנהגת כמצופה ולא באשמתה..
יש מאלפים מעולים שיכולים לתדרך אתכם אם לא תצליחו ולא תסתדרו.. יש המון מה לעשות ואמנם הנזק מבאס אבל באמת פתיר.

האופציה הראשונה שלי היא כמובן להשאיר..
10/09/14 21:28
76צפיות
אני לא מצפה לכלום,
אני יודעת שהיא לא מאולפת ואני יודעת שקשה לה
רק אולי כדאי שתירגעי עם הדיבור שלך- "שבעלך ילך לנוח" 
אלא אם באמת התכוונת שילך לנוח כי הוא באמת חוזר עייף מהעבודה
אין לך שום זכות לדבר ולהגיב ככה
אני אוהבת את הכלבה הזאת מאוד ואני מוכנה לעשות הרבה מאוד בשבילה
הטון התוקפני הזה לא מתאים 
כדורים נגד תולעים
09/09/14 20:20
89צפיות
שאלה קטנה
הוטרינר אמור לתת לי מחר כדורים נגד תולעים לכלב (אין לי מושג מה שם הכדור)
אנחנו (בני האדם ) קיבלנו היום מהרופא שלנו גם כדורים נגד תולעים לקחת במקביל
הכדורים הם מסוג ורמוקס 100 ג'
האם הכדורים שלנו מתאימים גם לכלב ? (הרוקחת אמרה לי שכן אבל אין לי מושג אם היא צחקה כי היא קרצה לי ...)
מישהו יכול לעזור לי ? אני לא מתקמצן, אבל בכסף של הכדורים אני אכל לקנות לכלב פינוקים שונים

לא חושבת
09/09/14 20:40
64צפיות
יש הבדל בכדורי תילוע בין הריכוזים של כלבים וחתולים ולמיטב ידיעתי גם בין הריכוזים של כלבים ואנשים. לכן גם אם אין עוד חומרים פעילים זה חישוב מסובך יותר מכדור לפי משקל או משהו.
אפשר למצוא תילוע לכלב ב20 ש"ח לגלולה ואז המחיר סביר (בתלות במשקל הכלב)
º
תודה רבה
09/09/14 20:45
13צפיות
לא מתאים.
09/09/14 21:56
57צפיות
הוא זקוק לכדור ספציפי לכלבים על פי משקלו,וטיפול חוזר אחר 10 ימים.
מה הפרוצדורה של ייבוא כלב לארץ?
09/09/14 19:35
114צפיות
שולחים לי כלב מאירופה. מה נדרש ממני לעשות כדי לשחרר אותו בארץ?
º
מדובר בכלב שלך שנמצא כרגע באירופה, או שאתה קונה?
10/09/14 13:59
14צפיות
º
אני קונה
10/09/14 14:16
14צפיות
º
10/09/14 16:24
5צפיות
|גביע|טקס תפוח הזהב 2014|גביע|
09/09/14 18:53
13צפיות
התאספנו לנו אתמול צוות הנהלת הפורומים בסינמטק תל אביב ביחד עם מבחר המנהלים מכל רחבי הפורומים והאשכולות של הפרדס.
המנהלים המקסימים והמוכשרים, שמשקיעים את כל כולם וליבם בפורומים, הם הליבה של הפרדס. ואחרי שעות, ימים ואפילו שנים של השקעה, רצינו לנצל את ההזדמנות כדי להגיד להם משהו חשוב: תודה!

האירוע התחיל עם אוכל איטלקי, מינגלינג ומפגש מרגש. והמשיך עם הקרנה מיוחדת של סרטון מבית היוצר של הנהלת הפורומים|!| :
http://tinyurl.com/mnkz7yf

בהמשך עוד נהנינו מהופעה מגניבה ומקפיצה של הMagical Mystery Tour עם כל שירי הביטלס האהובים ואוהבים עוד יותר, אבל לא לפני שערכנו כפי מיטב המסורת את טקס תפוח הזהב של שנת 2014|!|

סקרנים לדעת מי היו הזוכים|?|

|*|הפורום המבטיח: מבשלים כשר
הבת המתהוללת

|*|הפורום החברתי: הורים לילדים ביסודי
הפתעות נעימות ו-הפוך עם ראש כפול

|*|הפורום המקצועי: סלולארי
z1george

|*|פורום 24/7: האח הגדול
Maybe Mary ו-תרמוס עם נענע

|*|הפורום לשעות הפנאי: טיולים וחופשות בחו"ל
דניאלה1311

|*|והמנהל הוותיק
OrEl74 (מפורום NBA)
אריה31 (מפורום מצעדים וביקורת מוזיקה)
Aלון (מפורום  BDSM ויחסי שליטה)

|כתר|תודה לכל המנהלים של תפוז על התרומה הנפלאה והיום-יומית שלהם לאתר! |כתר|

מוזמנים לקבל קצת טעימה ממה שהיה לנו, בעזרת התמונות שלנו מהארוע:
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?r=1&EntryId=4321846
משחק מומלץ לאוהבי נשיאת חפצים בפה?
09/09/14 15:59
100צפיות
שלום חברים, מזמן לא היינו פה..
הכל טוב, בתיה גדלה לתפארת.
נפלה בחלקינו ההזדמנות להזמין משחק חביב מהדודה מאמריקה.
חשבנו על פאזל/משחק זכרון כזה ועל עוד משהו.. בתיה מאד אוהבת להרים דברים, גם כאלה שכבדים או ארוכים ממנה מאד ולסחוב אותם בגאון כמה מאות מטרים (עם שוויץ בזנב והרבה גאווה ) 
יש משחק מעניין שמיועד לדבר כזה? 

סייפסטיקס של קונג
09/09/14 16:30
149צפיות
אני מאוד אוהבת אותו, במקום שהכלב יסחוב ענפים שמתפוררים לו בפה.

ויש האומרים שאפשר גם למצוא לו שימושים אחרים

מגניב אבל
09/09/14 16:51
89צפיות
יש משהו יותר אתגרי? גדול? כבד?
היא מרימה ענפי דקל עצומים וסוחבת.. לא משנה שהדקל מסוכן לה ואני מונעת ממנה בדרכ, אבל זה הסדר גודל..
אם זה לא קשה לסחיבה, מתנועע ברוח או מיטלטל, זה לא.. זה..
במחשבה שניה, הגדול
09/09/14 16:54
90צפיות
די ארוך..
נחמד.. 
כשראיתי את הורוד אצל טוויטו
09/09/14 17:06
119צפיות
הייתי משוכנע שיש לו רק שימושים אחרים, וזה בטעות הגיע לכלב
º
09/09/14 17:12
21צפיות