בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום כלבים! 

הפורום הוא פורום כלבים, למען כלבים.

מטרתו העיקרית של הפורום הינה העלאת המודעות למצבם של הכלבים בישראל, בשאיפה תמידית לשיפורו.

הפורום מקדם הצלה ואימוץ, מעודד פיקוח על התרבות כלבים בדרך של עיקור וסירוס וקורא לכל בעלי הכלבים לדאוג להם לטיפול איכותי ומושכל למשך כל ימי חייהם.

הפורום משמש כבמה למתן עיצות ומידע בנושאי גידול כלבים, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הגולשים מוזמנים לחלוק מחוויותיהם המשותפות עם חבריהם ההולכים על 4, לשאול שאלות ולתרום מהידע שלהם לטובת גולשים אחרים.

בפורום כותבים מספר מאלפים ווטרינרים מוכרים המזוהים ע"י ניק צבוע אדום. אנו קוראים לגולשים להעזר באנשי המקצוע בבואם לבחור את הדרך הטובה ביותר להתמודד עם בעיות ודילמות שונות. יש לציין שאנשים אלו כותבים בפורום בהתנדבות, ועל כך תודתנו להם.

בפורום פעילים מתנדבים ועובדים בעמותות השונות, והפורום משמש במה מרכזית להצלת כלבים בארץ. הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, ובשום מקרה לא להשתמש במילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

ע"מ להנעים את השהייה בפורום:

אפשר להתעדכן בתקנון הפורום (לינק מהעמוד הראשי של הפורום).

הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לאותו נושא נכללות הודעות בנושאים שונים הנשאלות על ידי אותו משתמש שלו הודעה ראשית אחת בדף הראשון או אותו נושא המתדיין ע``י כמה אנשים).

יש לשמור על רמת דיון מכובדת.

הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה.

העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ הוט' הפרטי/הקבוע ולהביא את הכלב/ה לבדיקה.

אין לפרסם מודעות זיווג. לזיווגים יש לפנות לרכזי החוג. את הפרטים ניתן למצוא בקישורי הפורום בקטגוריה המתאימה.

הודעות למכירת גורים וכלבים תימחקנה. אנחנו מתנגדים למכירת כלבים שאינם גזעיים.  מכירת כלבים גזעיים צריכה להיעשות אך ורק דרך רכז הגזע. גורים שאינם גזעיים צריכים להמסר תחת סינון מוקפד ותמורת דמי רצינות. נשמח להעשיר את הידע שלכם לגבי מסירה נכונה ובטוחה של גורים.

למערכת תפוז לוחות מובנים לכל פורום. אין לפרסם מודעות מכירה בפורום (הודעות כאלה ימחקו) אלא להשתמש בכך בלוח המודעות.

הודעות הקשורות לאופן ניהול הפורום יש להעביר אלינו במסר אישי או להנהלת הפורומים ולא על גבי הפורום.

שיחות נפש ניתן לנהל במערכת המסרים או מערכת הצ'טים. גולשים אשר הודעתם תמחק מהפורום בגלל עבירה על אחד מכללי התקנון, יקבלו הסבר על סיבת המחיקה במסר אישי. גולש אשר ימחקו שתי הודעות שלו באותו נושא, יחסם מהפורום.

כמו כן, אתם מוזמנים לפנות אלינו אישית דרך מערכת המסרים בכל נושא הקשור לעניין. גלישה נעימה! OrlyNL ו meedas

צ'ילי על יד צ'ילי
16/06/14 10:37
156צפיות
צ'ילי
נראה אותה עכשיו אוכלת עציצים.
דרושים בתים אומנים לשבועיים ביולי
16/06/14 02:03
131צפיות
דרושים בתים אומנים לשבועיים ביולי
בין התאריכים 2-17 ביולי, הכלבים צריכים בתי אומנה לשבועיים אלה כי האשה שהצילה אותם צריכה לנסוע לחו"ל לשבועיים. מגיעים עם האוכל קולר ורצועה, מחוסנים ומעוקרות או מסורסים. כלבים נוחים. בבקשה עיזרו לאישה שמצילה הרבה כלבים וחתולים כבר הרבה שנים.
גור אומנה חדש שככל הנראה סובל מאפילפסיה
15/06/14 22:20
169צפיות
גור אומנה חדש שככל הנראה סובל מאפילפסיה
אני אמורה לקבל מחר גור שננטש בהסגר.
היו לו שני התקפי אפילפסיה קצרים אחד בהסגר ,ואחד בכלבייה(רווח של כשבוע בינהם)

בן 4 חוד'...
מי כאן נתקל/מכיר/יודע משהוא על אפילפסיה בגורים צעירים?
מה מומלץ?
איך מתנהלים?
איזה איבחון יצטרך?
מה הטיפול המומלץ?
ומה איכות החיים במידה ואכן זאת אפילפסיה וההתקפים ימשיכו.
º
מתיקות שכזאת!!
15/06/14 23:12
19צפיות
º
אמנם לא גור, אבל ממליצה לך לדבר עם שושנה
15/06/14 23:16
31צפיות
חיי כלב - קולר או רתמת גוף?
15/06/14 21:08
179צפיות
מאמר חדש! והפעם מהזוית הרפואית, מאמר מאת ד”ר מרכוס -

קולר או רתמת גוף?

http://www.dogslife.org.il/285-2/3891-2/4619-2/
º
15/06/14 21:35
16צפיות
קולר? רתמה?
16/06/14 07:33
97צפיות
מקפיצה לטובת הציבור
מעולה
16/06/14 11:23
102צפיות
אני הייתי מצפה לקרוא גם על ההבדלים (מבחינה בריאותית כמובן) בין קולר חנק לקולר רגיל...אאל"ט יש כאלה
לא מתכוונים
16/06/14 13:30
81צפיות
להרחיב בנוגע לאמצעי אילוף
לפחות לא במאמר הזה
º
16/06/14 17:25
4צפיות
זה מספיק חשוב כדי
16/06/14 12:51
81צפיות
להישאר בראש הדף!
שלמות מחפש הורים
15/06/14 19:49
210צפיות
שלמות מחפש הורים
שלמות לאימוץ!
גורון מהמם בן כחודש מחפש הורים
יימסר תמורת סל אימוץ והתחייבות לסירוס
מיותר לציין שרק טוב, נכון?

0526630302
º
*בית טוב
15/06/14 19:50
23צפיות
אבדה כלבה!!
15/06/14 15:35
165צפיות
שלום לכולם.
הכלבה שלי נעלמה!!!

קוראים לה אלמה והיא חצי האסקי חצי רועה גרמני בת שנה עם עין אחת כחולה
גודל בינוני בצבעים שחור וחום.

אם מישהו ראה או שמע או יודע משהו בבקשה תיידעו או תתקשרו למספר: 050-7938535
כל עזרה תתקבל בברכה.

למוצא מובטח פרס של 1000 ש"ח!
איפה היא נעלמה?
15/06/14 18:45
56צפיות
כדאי מאוד להעלות תמונה...

האם יש לה שבב?
הכלבה שלי נעלמה
15/06/14 18:49
103צפיות

בעפולה וכן יש לה שבב.

חשבתי שהוספתי תמונה.... אני אנסה שוב.
המלצות לדוגווקר/ית -
15/06/14 15:12
159צפיות
בצפון (ישן) תל אביב !!!
זקוקה נואשות!!!!!
º
משהו יכול להמליץ בבקשה??
15/06/14 16:44
30צפיות
תנסי את מאור
15/06/14 21:57
79צפיות
052-3977020 אולי מגיע לאיזור
דברי איתי
15/06/14 23:20
79צפיות
שלחתי מסר
לילך
16/06/14 08:15
110צפיות
מנוסה מאוד, מאמינה רק בשיטות חיוביות, לא גוררת עשרות כלבים אחרי אופניים והכלבים מתים עליה.

052-8372249

גילוי נאות: היא גם חברה, אבל מצפייה בעשרות דוגוקרים בת״א אני באמת ממליצה עליה בלב שלם. אגב, ממליצה לכל מי שלוקח דוגווקר חדש לעקוב אחריו מספר פעמים באופן רנדומלי. לפעמים תופתעו לרעה לראות איך מתנהגים עם הכלב שלכם בהיעדרכם...
תודה לאלה אשר חזרו אלי - אמסור את כל
16/06/14 18:40
76צפיות
האינפורמציה לבת שלי...
ממליץ על לילך מכל הלב! המלצה שלמה מהיכרות
16/06/14 19:58
94צפיות
אישית שלי איתה ועם הכלבים. ליגה אחרת מכל שאר הדוג-ווקרים שאני מכיר באיזור (ואני מכיר לא מעט) - לא מענישה, לא מתקנת, לא בועטת, לא כופתת באלפא-רול, לא מחטיפה עם היד בצלעות, בקיצור - לא עושה אבו-עלי או סיזר מילאן על הכלבים. עובדת רק חיובי איתם.

ובנוסף, ולא פחות חשוב, לא מוציאה איזה גדוד של עשרים כלבים שנגררים מאחור אחרי האופניים, בלי שישימו לב לכל אחד ואחד מהם וליכולתו, עייפותו או מצב רוחו באותו יום רק כדי לעשות ימבהכסף - היא מוציאה מעט כלבים סולו, שניים-שלושה מקסימום ארבעה, ונותנת יחס אישי מאוד לכל אחד ואחד.

מומלצת מכל הלב!
כל פעם שאני רואה קבוצה של 10 כלבים
17/06/14 15:00
75צפיות
מדדה אחרי יד ואופניים..אני תוהה מי המטומטמים שב 20 ש"ח מחליטים להשקיט את המצפון שלהם ולתת לכלב שלהם  "טיול" שכזה..פשוט נורא "האופנה" הזו...
בקשת עזרה קטנה מהקהילה
15/06/14 14:43
130צפיות
שלום חברים יקרים,

אנו סטודנטים מהמכללה למנהל ואת עבודת הגמר שלנו בשיווק בחרנו לעשות על ענף הכלבים.

מאחר ואתם קהל המטרה, נשמח מאוד לעזרכתם במענה על סקר קצר שהכנו הפונה לבעלי כלבים.

http://goo.gl/e8PMCC

תודה רבה לכל מי שיפנה חמש דקות לענות על הסקר!
כתובות אינטרנט מצורפות:
עניתי
15/06/14 18:13
30צפיות
(גם הבן שלי לומד תואר ראשון מנהל עסקים)

בהצלחה!
בהצלחה
15/06/14 19:13
25צפיות
אגב לגביי המוצר לאיתור הכלב, אני פשוט חושב שבדומה למה שקורה עם הגמלים (גונבים אותו ואז תולשים להם את האוזן יחד עם השבב) זה לא מה שימנע לצערי גניבות כלבים.
אימוץ כלבים מדהימים ברחובות אוהבת חיות
15/06/14 13:25
121צפיות
אימוץ כלבים מדהימים ברחובות אוהבת חיות
עשרות כלבים יפיפיים, מטופלים וחברותיים משוועים לבית משלהם
נמסרים מחוסנים, מושבבים, מעוקרים/מסורסים תמורת סל אימוץ
ותוך התאמת הכלב למאמצין
ניתן לאמץ בתיאום מראש
0506282018
לתמונות של כולם לחצו כאן
ראנר, לברדור-כלב ציד מעורב צעיר
15/06/14 13:34
197צפיות
ראנר, לברדור-כלב ציד מעורב צעיר
בן פחות משנה, מחונך לבית.. אנרגטי ומקסים
מחוסן ומסורס.. גדול ומרשים
º
יפיפה!!!
15/06/14 18:15
22צפיות
גורים מתוקים!
15/06/14 14:21
154צפיות
גורים מתוקים!
יהיו בינוניים.. בתמונה נקבה כבת חודשיים-שלושה
טריני, זאבה מעורבת מקסימה
15/06/14 19:30
120צפיות
טריני, זאבה מעורבת מקסימה
בת 4, ביתית וטובה, מעוקרת ומחוסנת.. נהדרת באופיה
ללי, פג מהממת בת 9
15/06/14 19:37
113צפיות
ללי, פג מהממת בת 9
מעוקרת ומחוסנת, שמחה וחברותית.. שוהה באומנה
כלבה נהדרת!
גוטה, זכר מעורב בינוני מקסים
16/06/14 09:12
84צפיות
גוטה, זכר מעורב בינוני מקסים
חברותי לכולם.. ימסר מחוסן ומסורס
רק 13-14 ק"ג במשקלו
ספיר, רועה מעלפת!
16/06/14 12:16
114צפיות
ספיר, רועה מעלפת!
בת כשנה וחצי, אנרגטית מאוד, מעוקרת ומחוסנת
מסתדרת עם כלבים אחרים
לבית פעיל שישקיע בה
ניקה, לברדורית מעורבת
16/06/14 13:50
83צפיות
ניקה, לברדורית מעורבת
בת כשנתיים, מעוקרת ומחוסנת
חברותית וטובה
תשמח לבית פעיל
מורי, זכר בינוני מעורב
16/06/14 23:13
65צפיות
מורי, זכר בינוני מעורב
בוגר, מחונך וביתי.. מחוסן ומסורס
חברותי ומקסים.. לא טוב לו בכלביה והוא מחכה לבית כבר המון זמן!
ביז'ו, זכר צעיר מהמם!
17/06/14 09:01
69צפיות
ביז'ו, זכר צעיר מהמם!
בן כשנה, מחוסן ומסורס.. חברותי, יפיפה
אנרגטי ומקסים
בינוני-גדול
וולדו, זכר מעורב מקסים
17/06/14 19:05
74צפיות
וולדו, זכר מעורב מקסים
בינוני בגודלו, עדין עם אנשים
מעולה עם כלבים אחרים
מחוסןו מסורס.. בן כשנה וחצי
חובי, רועה-קולי מעורב
18/06/14 09:35
49צפיות
חובי, רועה-קולי מעורב
בן כשנתיים, מחוסן ומסורס
גדול ומפואר.. יפיוף אמיתי.. משווע לבית כבר המון זמן
אנא עיזרו לנו!!!
18/06/14 18:17
48צפיות
 אנא עיזרו לנו!!!
.
.
.
.
.
כלביית אפיקים! הכי אילוף שבעולם!
15/06/14 12:56
95צפיות
מומלץ!!!!!

קורס אילוף בכלביית אפיקים. המדריכים מקסימים ואין חוויה נוספת כזאת בכל העולם!

כניסה לאתר מכאן
מרפאה לשיניים - חיות מחמד
15/06/14 12:50
66צפיות
היי לכולם

רציתי להמליץ על מרפאת שיניים לחיות מחמד, שן-הב.
הוטרינרית היא דר. חני רצקין, מאוד נחמדה ומקצועית!

כדאי במקרה של צורך!
שאלה לגבי דיקור סיני בכלבים
15/06/14 11:02
161צפיות
שלום, אשמח לשמוע דעות לגבי היעילות של טיפול בדיקור סיני בכלבים.
אודה להמלצות מיד ראשונה על כלבכם שמצבם השתפר/ לא השתנה/ הורע.
תודה ויום נעים.
הכלב שלי עבר כזה, פעמיים
15/06/14 11:52
112צפיות
פעם ראשונה עם מטפלת מתחילה שכשלה בלספק טיפול המשך, לא הצליחה לספק לי את התערובת הצמחית שלדעתה היה צריך.
הדיקור לא עזר, ולא הזיק
פעם שניה עם מטפלת מנוסה, כולל תערובת צמחית.
לא עזר לא הזיק

בסוף שינוי תזונתי עזר
כמו שהוכח בניסויים לדיקור סיני אין כל
15/06/14 12:42
161צפיות
השפעה רפואית. מדובר באפקט פלסבו טהור.
אין שום סיכוי שזה ישפיע על הכלב וחבל לבזבז כסף על הנוכלים שמציעים את הבלוף הזה.
פלסיבו עובד גם על כלבים
15/06/14 12:51
125צפיות
ובכלל על חיות
אין לי מושג איך - הבנתי שזה איכשהו מגיע דרך הבעלים/מטפלים האנושיים ומה שהם משדרים לפצייאנט. בדומה להשפעה שיש לפלסיבו על ילדים קטנים

טעות חמורה
15/06/14 13:20
143צפיות
דיקור סיי הוא הטיפול היחיד ברפואה משלימה שהוכח כעוזר.
לפני כמה שנים המציאו ״מחט פלסיבו" שרק
15/06/14 15:07
126צפיות
ברגע ביצוע הדקירה המטפל פותח קופסא קטנה ויודע האם מדובר במחט רגילה או מחט פלסיבו.
מחט הפלסיבו אינה חודרת את העור רק דוקרת קלות את האפידרמיס - מבחינת המטופל לא ניתן לחוש בהבדל.

מאז שהתחילו בניסויים אלא לא נמצא שום הבדל בין הקבוצה המטופלת לקבוצת הביקורת !!!

חומר לקריאה נוספת : הספר ריפוי או פיתוי של סיימון סינג

אגב - איך קוראים לרפואה אלטרנטיבית שבאמת עובדת ?
"רפואה קונבנציונלית"...
אגב ״הוכח כעוזר״ מה שהוכח בצורה
15/06/14 15:12
115צפיות
חד משמעית הוא שקיימת תעשיה (בעיקר בסין) של זיוף תוצאות ניסויים כדי לקדם את מה שנתפס שם כחלק מהתרבות המקומית.
שוב ושוב ניסו לשחזר את התוצאות במערב בסביבה מבוקרת ללא הצלחה.
אנקדוטה - אחת ההשערות הייתה שהפיזיולוגיה של האנשים בסין שונה ולכן הטיפול עובד עליהם ולא על מערביים. בשנת 2003 הטיסו קבוצה של 56 חולים מסין לניסוי מבוקר בבית החולים האוניברסיטאי בהרוורד. כצפוי לא נמצא כל הבדל בין קבוצת הביקורת לקבוצה שטופלה בדיקור.
מחקר מדעי מוטה? לא יכול להיות דבר כזה!!!!!!!!
15/06/14 15:34
97צפיות
ואגב, הפיסיולוגיה של הסינים גם מושפעת מההרגשה האישית שלהם. כשהם מחוץ למולדת שלהם ישנו מנגנון במוח שמחזיר את התפקוד הפיסיולוגי שלהם להיות רגיל, כמו שלי ושלך. אבל כשהם במולדת אז הפסיולוגיה שלהם משתנה להיות כזו שמיחדת רק את הסינים.
º
15/06/14 18:01
5צפיות
אני מציעה שתביא מובאות
15/06/14 16:49
117צפיות
רציניות לטענות הקשות שהעלית
לו היה לך מושג היית יודע שרפואה סינית כוללת צמחי מרפא שיש בהם חומרים פעילים
שינויי תזונה
טיפולי מגע כולל לחץ על רקמות כאלה ואחרות

כמה קל לירות חיצי תרעלה לאויר
למשל
15/06/14 16:55
108צפיות
http://med.tau.ac.il/chinese-medicine

http://www.tmurot.org.il/article.aspx?id=639

ומענין לדעת כמה רופאים מערביים החליטו ללמוד רפואה סינית בנוסף להכשרתם הקיימת ולשלב בין השניים ללא תוספת מחיר, כחלק מסל השרותים שהם מעניקים למטופלים שלהם

אחשוק שיניים ולא אגיב כי תחושת הטרול מעיקה עלי
אכן קישורים מעניינים !
15/06/14 21:21
68צפיות
למשל ציטוט מהקישור השני שהביאה לנו גברת מהי בנושא יעילות הדיקור הסיני לגמילה מעישון. לא נגענו:

״תגובתו של דר אמיר:
דוגמא טובה של הצורך לקרוא מאמרים בביקורתיות ותוך שימת לב לפרטים: המחקר אולי נכון אבל מסקנות כותב המאמר מוזרות ביותר; מבלי לפגוע באמינות המחקר קיימת סתירה פנימית בעייתית. אם בשיטות מסוימות מגיעים ל 30% גמילה מהעישון למה לפנות דווקא לשיטה שבמקרה הטוב תעניק 12.5% הצלחה וגם זו, בטווח של שישה חודשים?
ועוד: ידוע שאפקט פלצבו בגמילה לעישון (עד טווח של שנה) הוא כ 16% . אחוז המקביל בערך לפלצבו בשיטות טיפול אחרות. כיצד קרה שבטיפול עם אלקטרואקופונקטורה אפילו הפלצבו לא פעל. האם לטיפול הייתה השפעה ממכרת לעישון במקום השפעה מועילה?

"
אבל למה טרול לכל הרוחות?
15/06/14 22:27
81צפיות
עכישיו גם מי שמערער על נכונות תורת ה"רפואה" הסינית גם הוא טרול?
אני גם לא מתרשם מהרפואה הסינית, וגם לא מהמדינה הסינית באופן כללי, אז אני טרול?
בגלל הסגנון
16/06/14 08:00
61צפיות
בגלל הניסוח שמושך לפרובוקציה
שים לב לתוספות עכשיו אפרופו דרך אילוף
השאלה הייתה לגבי דיקור סיני
15/06/14 20:47
65צפיות
לא לגבי שינויי תזונה ובטח לא על צמחי מרפא אז אני מציע שתרגעי.

לגבי מובאות - אני ממליץ שתקראי את הספר "ריפוי או פיתוי״ שנכתב על ידי פרופ לרפואה אלטרנטיבית שהוא בהשכלתו רופא קונבנציונלי.
מדהימה אותי כל פעם רמת האלימות המילולית שמפעילים החסידים השוטים של הממבו ג׳מבו המכונה ״רפואה אלטרנטיבית״ כשמנסים לחשוף אותם למציאות.
".ריפוי או פיתוי: רפואה אלטרנטיבית במבחן הוא ספר משנת 2008 העוסק ברפואה אלטרנטיבית ונכתב על ידי אדזארד ארנסט וסיימון סינג. סינג הוא פיזיקאי, מחברם של ספרי מדע פופולרי, וארנסט הוא פרופסור לרפואה משלימה באוניברסיטת אקסטר. הספר בוחן את העדויות המדעיות בתחומים אקופונקטורה, הומאופתיה, צמחי מרפא וכירופרקטיקה, וסוקר בקצרה 36 שיטות טיפול נוספות. טענת המחברים היא שככלל, חסרים תימוכין מדעיים לענפי הרפואה האלטרנטיבית ושעיקר השפעתה אינה עולה על פלצבו. הסכנה שהם מצביעים עליה היא כאשר מטופלים מעדיפים פנייה לרפואה האלטרנטיבית על פני רפואה מבוססת ראיות ובכך מסכנים את בריאותם וחייהם. המהדורה העברית נערכה על ידי אלכסנדר אבירם.     "
הטענה שלך פשוט שגויה
15/06/14 21:27
59צפיות
אמנם הממצאים בנוגע לאפקטיביות של דיקור אינם חד משמעיים, אך בהחלט יש ממצאים (מכתבי עת מדעיים שעברו ביקורת עמיתים עם כל הכבוד לספר ריפוי או פיתוי) שמצאו יתרון לדיקור אמתי על פני מה שמכונה sham acupuncture שיכול לכלול גם דיקור ממשי אך של נקודות שונות. הנה לדוגמא מה-Journal of the American Association:
Vickers, A. J., & Linde, K. (2014). Acupuncture for chronic pain. JAMA, 311(9), 955-95
זה מחוץ לממצאים על הבדלים בפעילות המוחית לאחר דיקור אמיתי (verum) או מזויף (sham)
זו בדיוק הנקודה - בשיטה שאתה מדבר עליה
15/06/14 23:01
53צפיות
המדקר מבצע תהליך שונה למטופלים מקבוצת הביקורת מה שסותר את אחד העקרונות ה"מקודשים״ של הרפואה המודרנית - double blind. ז א גם המטופל וגם הרופא לא יודעים האם מדובר בדבר האמיתי או בפלסיבו.

כמו שכבר כתבתי - כל פרוצדורה שניתן להוכיח באופן מדעי שהיא עובדת מאומצת מייד לתוך הרפואה הקונבנציונלית. הבעיה היא עם השרלטנים שמנצלים מצוקות של אנשים עם כל מיני אבקות, לחשים וטקסים שבינם לבין ריפוי אין שום דבר.

בעניין אחר - אני קורא את הפורום כבר חודשים רבים, מידי יום. קורא לומד ונהנה. קצת התביישתי לכתוב שאחרי שהכלבה שמאולפת רק בחיזוקים חיוביים קיבלה פעם בעיטה אינסטיקטיבית אחרי שהתפלשה בצואה היא לא חזרה על הפעולה הזו לעולם. פחדתי לכתוב את זה כדי לא להיות מסומן כמתעלל כלבים בכלל ואוייב הציבור בכלל - עד כאן בעניין חופש דעות בפורום ..
double blind זה עיקרון "מקודש" בתיאוריה שלא
15/06/14 23:35
62צפיות
לגמרי מיושם בפרקטיקה, גם לגבי רפואה קונבנציונלית, זה פשוט לא ישים בחלק מהמקרים. אני מעוניינת לראות את המחקרים double blind על טיפולים כימותרפיים שהשתמשו בתרופות פלסיבו עם אותן תופעות הלוואי, וזו רק דוגמא אחת.
באותו אופן פרוצדורות כירורגיות לא יכולות להיות double blind מבחינת המנתח, מה שלא הפריע להשוואה בין יעילות של פרוצדורות שונות. כל הסגל המטפל מלבד המנתח יכול להיות "עיוור", בדיוק כפי שכל הסגל המטפל מלבד המדקר יכול להיות "עיוור".
נקי מבעיות מדעיות? אכן לא, ובהחלט האידיאל הוא מחקר double blind עם קבוצת ביקורת ששונה מקבוצת הניסויי באספקט קריטי אחד. אבל זה לא ייחודי לדיקור, אלא אם כן אתה רוצה לפסול הרבה פרוצדורות הנמצאות בליבה של הרפואה הקונבנציונלית
דווקא בנוגע לדיקור יש מחקרים רבים
16/06/14 08:08
73צפיות
שמראים אפקט חיובי על בני אדם וגם בעלי חיים. לא בכל המקרים, אבל בחלקם.
º
זה מה שהבאתי אבל הוא מתעקש להיצמד לדוגמא אחת
16/06/14 13:47
13צפיות
מתי יהיה היום בו אנשים יעזבו את המחקרים
17/06/14 00:08
60צפיות
ופשוט יתנו הזדמנות?

המדע הוא לא תמיד "יודע-הכל", אז אם אין הרבה מה להפסיד אפשר לנסות לתקופה ולראות אם זה עוזר או שלא.

יש לא מעט דברים שאכן פועלים בעולם הזה ולמדע אין הסבר עליהם. כשמסתכלים על המדע מבחוץ זה מרשים ויפה, אבל כשנכנסים פנימה אז מבינים בעצם כמה מעט אנו יודעים ומבינים את מה שקורה. ובפרט מה שהרבה לא מבינים הוא כי לא בכל התחומים מתקיים מחקר מאסיבי ורציני. ואני די בטוח שהשאלה - "מהי ההשפעה של דיקור על כלבים" לא גורמת למדענים רבים לא לישון טוב בלילה....

בקיצור, עוד 100 שנים מדענים יסתכלו אחורה על התקופה הזו ויגכחו לעצמם קצת :). אז גם "הוכחות" או "אי-הוכחות" מדעיות יש לקחת בפרופורציה.
הי dogpci התגובה שלך מאד חשובה לחידוד הנושא
17/06/14 03:29
36צפיות
מבלי להיכנס לדיון שהוא מסתבר אמוציונאלי על דיקור:
הנושא של בחינת פרוצדורות רפואיות במתודה מדעית  - כלומר שימוש ב double blind , קבוצות ביקורת וחזרה על ניסויים הוא אבן הבניין של הרפואה המודרנית במאה ומשהו השנים האחרונות.
זה קרה, והביא לפריצת דרך כאשר הוכח שאי אפשר לסמוך על התרשמות סובייקטיבית של ״מה עובד״. (שים לב! אין דרושה להבין ״למה זה עובד !!).  דוגמא מצויינת היא הקזת דם שרופאים וחולים היו מוכנים להישבע במשך מאות שנים שהיא מזור לרוב המחלות.
אגב, גם פרוצדורות רפואיות מודרניות של ניתוחים נפסלו במתודה זו אחרי שהוכח שאין בהם תועלת.
צהריים טובים :). אני לא מסכים איתך לחלוטין ..
17/06/14 15:54
23צפיות
אנא שים לב כי כתבתי על מצבים בהם אין מה להפסיד, ולא כתחליף לניתוח או טיפול תרופתי נחוץ.

עדיין אני אומר כי עם כל הכבוד עדיין לא חקרו הכל ועדיין לא יודעים הכל. אני לא שולל את הנסיון לקבל תימוכין מדעי לתהליכים, אבל אני ממש לא מגביל את עצמי *רק* למה שיש לו סימוכין מדעי. כמו שאמרתי המדע לא יודע הכל, לא בדק הכל לעומק, ובכל מקרה המדע תמיד יהיה מוגבל לשאלות, לידע, לכלים ולהבנה הנקודתית של הרגע הזה בזמן.
מה גם שלאורך ההיסטוריה מספיק טעויות נעשו בשם המדע, ובטח בכל הקשור לתחום הרפואי.

והכי חשוב, כשמדברים באופן כללי ובתיאוריה, אז אתה צודק אין מקום לדעה סובייקטיבית. אבל בפועל, לאדם הפשוט, לדעה הסובייקטיבית יש מקום ומשקל לא קטנים. פה בשירשור ישנם כ 4-5 אנשים שטוענים שלהם זה עזר, מנסיון בפועל ובמציאות, ולא בתיאוריה. אז אתה רוצה לבוא ולומר להם שהם מדמיינים דברים? כי במחקר זה וזה נמצא כך וכך?

אומר שוב, המדע תפקידו לצפות במציאות ולנסות לחקור ולהבין אותה עד כמה שניתן. ואין למדע את היומרה להכתיב את המציאות, את זה כבר בני-אדם יקחו על עצמם :).

אז לסיכום, וכמובן זו רק דעתי האישית, אני לא רואה נזק בלתת הזדמנות למשהו שאומנם לא מוכח מדעית, אבל ישנם לא מעט אנשים שטוענים שזה עזר להם. אכן אני לא רואה בזה תחליף לרפואה הקונבנציונאלית (ואני מאמין שרוב האנשים גם חושבים כך), אלא כתוספת. אני לא רואה בזאת כרפואה אלטרנטיבית/חליפית, אלא כרפואה משלימה (הבאה בנוסף לרפואה הקונבנציונאלית).
ומנסיוני האישי ולצערי, אני הייתי במצב בו הרפואה הקונבנציונאלית לא הציעה פתרונות (והייתי אצל 5 מומחים לכף-רגל וקרסול), ואז פניתי לרפואה משלימה שאכן הצליחה לעזור לי. ואני לא דמיינתי את השיפור במצב שלי, כי ממצב שלא יכלתי לדרוך על הרגליים הגעתי למצב בו הצלחתי להעביר יום שלם (אומנם ללא מאמץ פיסי מוגבר) ללא כאבים. שם זה נעצר, אבל לפחות זה הביא אותי לשם :). ומצד שני תמיד אפשר לטעון שעם הזמן המצב שלי היה משתפר מעצמו, ללא קשר לטיפול המשלים שנעזרתי בו :).
הכלב הקודם שלי טופל בעקבות אפילפסיה
15/06/14 13:21
87צפיות
הדיקור מאוד עזר, הרבה יותר מכל התרופות המערביות שדחפו לו.
well that escalated quickly.....
15/06/14 21:41
45צפיות
הכוונה לא להחליף טיפול קונבנציונאלי אלא לנסות לשפר איכות חיים של כלבה במצב לא טוב.
דיקור סיני יכול לעזור
15/06/14 22:29
52צפיות
ממליצה לפנות למרפאה של נעמי דוד
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
למייקי זה עוזר
16/06/14 07:42
38צפיות
לצ'יפס זה לא עזר
16/06/14 09:21
117צפיות
ניסינו שלושה מדקרים שונים על פני תקופה של שנה, לא נצפה שום שינוי,  חוץ מזה שהוא פיתח אליהם שנאת מוות.

גם לי כבנאדם, אגב, זה לא עזר.
לסוזי עזרו
16/06/14 16:35
79צפיות
תמציות צמחים על פי הרפואה הסינית והנחיות תזונה
לבעיות עיכול חוזרות ונשנות כולל דלקת מעיים מטורפת עם דימום הזוי. קיבלה אנטיביוטיקה לדלקת אבל את התוצרים זה לא ייצב עד התמיכה של הפורמולות הסיניות.

אחרי שהתייצבה עברנו להאכיל בקאנין קוויאר ומאז אין ענינים
אני עשיתי לכלב שלי כ 3 שנים
17/06/14 08:30
82צפיות
היו תקופות שפעמיים בשבוע..היו תקופות שפעם בשבוע-10 ימים...
זה מאוד עזר לו!
שלום שאלה לגבי נשירת שיער
15/06/14 09:37
55צפיות
אימצנו כלב בוגר לפני כחצי שנה ובתקופה האחרונה יש לו נשירת שיער מוגזמת שאלתי את הווטרינר והוא אמר שזאת התקופה שבה מחליפים פרוות חורף לקיץ.
האם ההסבר מספק או שכדאי לבדוק והאם יש מה לעשות?

תודה

רונן
אכן זו התקופה
15/06/14 09:53
41צפיות
יש כלבים שלקראת הקיץ הפרווה שלהם מתחילה לנשור בכמויות שאם לא מכירים את זה עשויים להיבהל...
אם אתה מכיר וסומך על הווטרינר שלך ואם הכלב מתנהג כרגיל - אוכל, מטייל, צרכים בסדר ומצברוח טוב
אז אין לדעתי מקום לדאגה.
תודה
15/06/14 10:38
26צפיות
אכן מתנהג כרגיל

רונן
לפעמים החלפת מזון יכולה לעזור
15/06/14 11:14
21צפיות
שים לב שאין לו פצעים או קרחות על העור.. יתכן כי דילול במספרה יעזור להמעיט קצת את השערות הנושרות
השאלת/ השכרת גדר גורים
14/06/14 20:58
69צפיות
שלום לכולם
לאחר שנתיים וחצי של צפייה, מקבל בעוד שבוע גורה של רועה גרמני קו עבודה.
השאלה היא, האם אפשר לקבל בהשאלה או  בשכירות גדר גורים, על מנת לתחום את הכלבה.
בתודה
מיקי דרור
גדר גורים להשכרה
15/06/14 09:19
54צפיות
º
המון תודה
15/06/14 16:27
1צפיות
להוציא את הכלב למרעה
14/06/14 19:28
156צפיות
אז למה... למה כשאני מוציאה את הכלב לטיול, על אספלט... הוא תמיד ידאג למשוך לכוון צד המדרכה
שם מחכים לו עשבים ירוקים מסוג מסויים בלבד.. הוא מאד בררן- ואני מרגישה יותר כמו מישהי שהוציאה את הכלב שלה למרעה
מאשר את הכלב שלה לטיול....
האם זה עוזר לו בעכול?
האם אכילת העשבים הללו מוסיפה לו מרכיבי תזונה שחסרים לו?
והאם עלי להרשות זאת או שאני מסכנת אותו בהרעלת קיבה (אולי זה מרוסס?) או בקלקול קיבה?
לעיתים יכול להצביע על מרכיב חסר בתזונה.
14/06/14 19:43
89צפיות
לעיתים הם יוכלו עשב כדיי לגרות את רפלקס ההקאה כי משהוא מציק/לו נוח להם בקיבה.
אם הוא אוכל ולא מקיא נסי לבדוק אולי להוסיף ירקות מסויימים לאוכל הקבוע.
אצלי חלקם גם מחפשים את העשב לעיתים,ויש כלבה קבועה שמאד אוהבת ירקות ופירות.
אני נותנת מלפפון,גמבה,אבטיח,תפוח...ובמבושלים-דלעת/דלורית/קישוא.
יש גם ירקות/פירות אסורים לאכילה(!)אז בידקי היטב לפני  לפני שאת מוסיפה.
עשו לו בדיקת דם לא מזמן והכל היה בסדר
14/06/14 21:22
50צפיות
זה קורה תמיד כשיוצאים לטיול לא רק כשהוא מרגיש לא טוב.
ראיתי עוד כלב מסוגו, קווליר צ'ארלס ספניאל, שאוכל עשבים.
אולי זה מאפיין את הגזע.
גם הלברדורית שלי אוכלת המון עשב
14/06/14 22:08
58צפיות
כמעט תמיד היא מקיאה אח"כ. כשהיא על הרצועה אני לא מרשה לה ומושכת אותה חזרה לשביל, כשהיא משוחררת מהרצועה היא אוכלת עשב ואח"כ מקיאה. אני לא רואה שזה מזיק לה וזה נמשך כבר שנים.
º
כנראה שגם כלבים "אוכלים קש"...
14/06/14 22:56
23צפיות
קש זה סיפור אחר, אבל כן! כלבים אוכלים קש
15/06/14 02:30
118צפיות
קש זה סיפור אחר, אבל כן! כלבים אוכלים קש
יש לנו כלבה וארנבת.
לפני כמה שנים, כשהארנבת הגיעה לבתנו, הכלבה קרעה את שקית האוכל היבש של הארנבת ואכלה את רוב האוכל שבה. הכופתאות של הארנבת עשויות מקש יבש, טחון, ודחוס שספח נוזלים מהקיבה לתוכו והתנפח. כשהגענו הביתה הבטן של הכלבה הייתה ענקית, היא כמעט התפוצצה, ומסביב הכל היה מלא בקיא שלה... חודשים אחר כך היא עוד הקיאה עד שהכל יצא לה מהקיבה... ובנוסף לזה היא בלעה גם קרעים מהשקית. מאז האוכל של הארנבת והאוכל של הכלבה ארוזים בקופסאות פלסטיק סגורות עם מגן נגד פתיחה של ילדים קטנים, ושניהם מוחזקים אחר כבוד בארון סגור.
אבל כן, כלבים בהחלט אוכלים קש, לפחות הלברדורית המטומטמת שלי

º
תמונה ממוחזרת!!!!
15/06/14 09:36
17צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום