לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין כמו טיולים בטבע, ואין כמו רכיבה על אופניים, אז מה יותר טבעי  מלשלב את  השניים?                                                                

מצד אחד מספיקים לעבור מרחק רב יחסית ולראות הרבה נוף ואטרקציות אחרות, מצד שני שומרים על הקשר הבלתי אמצעי עם הטבע – נושמים את האוויר, מריחים את הפריחה ושומעים את השקט ואת ציוץ הציפורים.

לך תסביר לג'יפאי את הרגשת העילוי שבלשבת בראש ההר ולהנות מהנוף בידיעה שהגעת לשם בכוחות עצמך – כבשת את ההר.

לפני כשמונה שנים קניתי אופני הרים והתחלתי לרכב. לא הכרתי אף רוכב אחר ולכן בעיקר רכבתי לבד, באיזור הבית. כך המשכתי במשך שנים ברכיבות מועטות בלבד על שטח קטן. לפני כשלוש שנים הגיע פורום אופניים, אביו של הפורום הזה, ופתאום גיליתי מחדש את האופניים. התחלתי להכיר חברים רוכבים חדשים, לטייל ולגלות את יופיה של הארץ. פתאום הבעיה לא היתה שאין עם מי לרכב ואני לא יודע לאן לרכב, אלא שיש הרבה הצעות לרכיבה, ויש המון מסלולים, רק שאין מספיק זמן.

מטרתה של קהילת טיולי אופניים, ושל הפורום בתוכה, היא לדאוג לכך שתמיד יהיה לך עם מי לרכב, ולאן – נגמרו התירוצים! בקהילה יש אוסף אדיר של מסלולי טיולים, לוח אירועים, קישורים לאתרים רלוונטים, ומאמרים הקשורים למסביב של ארגון טיולי אופניים וכמובן, המשאב הכי חשוב, חברי הקהילה, אשר יענו לך בשמחה ובידיעה על כל שאלה.

קהילת טיולי אופניים, כשמה כן היא – קהילה, ולכן מהווה מקום מפגש לרוכבים, מקום לספר קצת על חוויות מטיולים, להראות תמונות כדי להוציא לאחרים את העיניים ולהחליף דחקות עם החבר'ה. זר שנקלע לפורום עלול לחשוב שחברי הקהילה מכירים מזה שנים ארוכות ואכלו יחד מאותו מסטינג, אך לא כך הדבר – רוב חברי הקהילה הגיעו יום אחד לפורום בלי להכיר אף אחד, מי כטייל ותיק ומי ביום שלאחר קניית האופניים, הצטרפו לטיולים עם האחרים ומהר מאוד נהיו חלק חשוב מהנוף האנושי בקהילה.

כאשר כותבים בפורום חשוב לזכור כי הנושא היחיד המעניין את כל חברי הקהילה הוא טיולי אופניים, ולכן רצוי תמיד לשמור על קשר לנושא זה, ולבחון את מידת העניין של הציבור לכל הודעה. אז כנסו פנימה, הורידו את נעלי הרכיבה, קחו כוס איזוסטר והרגישו כמו בבית.

אילן שחם

לאחר מעל 10 שנים פעילות, אילן פינה את הכיסא ל-"דור החדש", אבל ה-"אני מאמין" שלו עדיין אקטואלי ולכן אני לא אשנה את מילותיו.

רק אוסיף כי במשך השנים האחרונות ספורט האופניים בישראל כמו בשאר העולם רק הלך וגדל גם בכמות וגם באיכות.

יחד עם טיולי האופניים הקלאסיים התפתחה בשנים האחרונות רכיבת סינגלים ומסלולים בדרכי עפר משולבים סינגלים הפכו למאד נפוצים. הרבה גופים לרבות הקק"ל רשתו את הארץ במסלולי סינגלים לרוכבי אופניים ולאט לאט מדינת ישראל הופכת למעצמת אופניים.

כמו כן, עם עליית רמת החיים בארץ, הרבה רוכבי אופניים לא הסתפקו בנופים היפים של ארצנו וטסו לגוון את הרכיבות שלהם בארצות העולם: ארצות אירופה, ארה"ב, וארצות מיוחדות יותר לרכיבה כגון מונגוליה, הודו, נפאל ואקוודור שבדרום אמריקה.

מחירי הטכנולוגיה ירדו ומכשיר ה-GPS הפך פופולרי בקרב רוכבי האופניים, ויחד עם מפת הנייר הוא מהווה כלי עזר חשוב ברכיבה.

על כן, הפורום היום משמש בית לסיפורים על מסלולים כמו בעבר אך תמיד יש התרגשות רבה כאשר רוכב מספר על סינגל חדש שנבנה. אתם מוזמנים לספר לנו על טיולים אלה שמשלבים בתוכם סינגלים.

מאמרי עומק על מסע אופניים בחו"ל קבלו בעבר מקום מכובד בפורום, ודווקא בשנים האחרונות, פורסמו מאמרים מועטים בלבד: חיזרו וספרו לנו על טיולכם בחו"ל.

כל זה מלווה בהקלטות ממכשיר ה-GPS החדש.

בילוי נעים בפורום טיולי אופניים

אדוארדו

יש כאן רוכבים עם בן/בת זוג נכה/מוגבל בניידות?
02/12/12 16:07
46צפיות
אני רוצה לארגן טיול מקבילי של רוכבים ובני/בנות זוגם שיש להם מוגבלות בניידות.
טיול אופניים לרוכבים ובמקביל טיול מותאם לבני הזוג. באמצע היום בוודאי בסופו נפגשים לקבוצה וחולקים חוויות.
ביחד ולחוד...וכולם נהנים.
זה תחילת גיבוש רעיוני בלבד - פניתי לאחת החברות שמארגנות טיולי אופניים ואני מנסה לבדוק אם יש מעוניינים כי צריך קבוצה להפחתת עלויות.
אנא פנו אלי במייל ayala.assaf@gmail.com
כנס תיירות אופניים השנתי בנווה שלום בשבוע הבא
02/12/12 15:32
47צפיות
לדווש ולחדש

הכנס השישי לתיירות אופניים בנווה שלום
מפגש מקצועי שיציג גישות חדשניות בתחום תיירות האופניים
יום חמישי, 13.12.2012
ההשתתפות חינם

תיירות האופניים כבר מזמן איננה תופעה שולית. עוד ועוד חובבים מצטרפים למעגל הרוכבים בשבילי הארץ ובכבישיה ומדובר כבר במאות אלפים שמבלים על גלגלים. סביב תופעה זו מתפתחים התחומים התיירותיים הנלווים כגון אתרי לינה שהתאימו את עצמם לצרכי הרוכבים, פיתוח והכשרה של תשתיות ושבילים ועוד.

מחלקת התיירות במועצה האזורית מטה יהודה, בשיתוף עם עמותת תיירות יואב, משרד התיירות, איגוד האופניים וקק"ל יקיימו, זו הפעם השישית, כנס תיירות אופניים במלון נווה שלום (בסמוך ללטרון), ביום חמישי,13 בדצמבר 2012. הכנס יציע תכנים מקצועיים מרתקים המיועדים הן לחובבי רכיבה והן לאנשי תיירות המעוניינים להבין יותר לעומק את היבטיה המקצועיים של תיירות האופניים ואת הפוטנציאל הכלכלי הגלום בה.

הכנס ייפתח, כראוי למפגש של חובבי אופניים, ברכיבת בוקר מודרכת, בשני מסלולי שטח שונים, שיעברו באטרקציות התיירותיות באזור נווה שלום – צומת נחשון והסביבה, ויימשכו כשעתיים וחצי.
לאחר מכן, החל מהשעה 10:00, תהיה סדרה של הרצאות בנושאים שונים, בהם שיווק תיירות אופניים, כלים למדידת פוטנציאל תיירות האופניים, רשמים מסיור אופניים מקצועי בצפון אמריקה ועוד. הוא ייחתם בפאנל שנושאו "עידוד תיירות אופניים מהיבט לאומי/ממשלתי/מוסדי וכיצד נגרום לרוכבים ישראלים להשאיר חותם כלכלי במערכות השבילים?  (תכנית הכנס בהמשך).

את הכנס יפתח ראש מועצת מטה יהודה, משה דדון, אשר רואה את נושא תיירות האופניים כחלק אינטגרלי בתפיסה האסטרטגית של פיתוח התיירות באזור. "תיירות אופניים היא במהותה תיירות ירוקה, והיא תואמת את המיתוג של מטה יהודה – הלב הירוק. אנו שוקדים על פיתוח תשתיות מתאימות ועל פיתוח עוגני משיכה תיירותיים נוספים ברוח התיירות הירוקה............................................"
ההשתפות בכנס הינה ללא תשלום והיא מוגבלת ל-200 איש, הראשונים להירשם.

תכני הכנס - יום חמישי 13/12/12:

06:30-09:30 רכיבות שטח וכביש מודרכות, בשבילי אופניים באזור,  
  www.ganorbikes.co.il (אפשרות לינה במלון נווה שלום)
10:00 -09:30 התכנסות, כיבוד קל ורישום
10:30 -10:00 דברי פתיחה: נציג משרד התיירות
מר משה דדון, ראש המועצה האזורית מטה יהודה,
בוני אשל, יו"ר איגוד האופניים בישראל
11:00 -10:30 תיירות אופניים חוצה גבולות,- גילי ברתנא, ידידי כדור הארץ
11:30 -11:00 רשמים מסיור אופניים מקצועי בצפון  אמריקה,- זוהר צפון, קק"ל
12:00 -11:30 שביל ישראל לאופניים בירושלים - תיירות אורבאנית,- הלל זוסמן
12:30 -12:00 טיולילה בירושלים - אלול תשרי לתיירים- רן גנור
12:30-13:30 הפסקת צהרים

13:30-14:00 "עליה לרגל ירוקה לירושלים - תיירות אקולוגית ורוחנית עם כלכלה מקיימת",
                   אבנר הרמתי, עוגנים
14:00-14:30 תיירות אופניים בעולם, כנס IMBA סנטה פה, ניו מקסיקו, איתן חברוני
14:30-15:00 כלים למדידת פוטנציאל תיירותי, הולכי רגל, רוכבים ורכבים, אדר' אוטו פרידמן
15:00-15:30  "תיירות אופניים מקומית-הלכה למעשה", ארז מנור, לה-מדווש, קיבוץ בארי

15:30-16:00 ארגון מסעות התרמה חוצי מדינה -מסע ההתרמה לבית הלוחם,  דורון אמיץ
16:00-16:30 פאנל בנושא "עידוד תיירות אופניים מהיבט לאומי/ממשלתי/מוסדי וכיצד נגרום לרוכבים ישראלים להשאיר חותם כלכלי במערכות השבילים?  (מהיבט היזמות הפרטית/מקומית)"
פרטים והרשמה דרך עמותת התיירות: טל. 08-8502240 , דוא"ל : tour@yoav.org.il , אתר אינטרנט:  http://www.touryoav.org.il/, ייתכנו שינויים.

כתובות אינטרנט מצורפות:
סינגלים באיזור בית ג'מאל?
02/12/12 12:57
101צפיות
שלום. בשבת ביקרתי בבית ג'מאל. ביציאה מהמנזר התחיל 4X4 עם סמ"ש אדום. הוא היה שביל משובש מאוד שהגיע לחרבה ישן שנראה כמו מבנה קבורה עגול.
מהנקודה הזו השביל האדום הפוך להיות סינגל טכני משובח (בדקתי אותו קצת ברגל, הייתי בלי אופניים), שלדעתי יורד לעמק לכיוון הכניסה לרמת בית שמש.

האם אתם מכירים סינגלים נוספים באיזור? מספיק בשביל להרכיב מסלול טכני?
מכיר, כן...לא מספיק בשביל לבנות משהו איכותי
02/12/12 13:37
80צפיות
האופציה הטובה היא בריטניה בצד השני של הכביש.

דני
BCR
º
את בריטניה אני מכיר לא רע
02/12/12 13:59
46צפיות
º
אבל שתף את מה שאתה מכיר!
02/12/12 13:59
50צפיות
כל מה שרכבתי נמצא אצלנו באתר....
02/12/12 17:33
75צפיות
אניי יודע שיש עוד אבל טרם בדקתי לעומק....

דני
BCR
תיכנס למסלול בית שמש
02/12/12 21:59
77צפיות
מערב הוא כולל מספר סינגלים ועובר במקום המתואר
מופיע באתר גרופי השכן
º
אפשר קישור
03/12/12 11:16
25צפיות
מותר להשוויץ????
02/12/12 07:42
471צפיות
יפה לך...אומץ לב של נער....
02/12/12 08:03
246צפיות
אם תרצה,אפנה אותך לעוד "אטרקציות" כאלו,בקנדה או מקומות אחרים...
מכיר את רובם....
02/12/12 08:41
224צפיות
ודרך אגב, נער????? לא בטוח שאשתי תסכים....יותר נכון ילד....

דני
BCR
º
02/12/12 08:48
37צפיות
יפה מאד
02/12/12 12:39
170צפיות
יש בשלוחה הדרומית עוד כמה אתגרים כאלה. נסה ותהנה
מכיר אותם :) תודה!!!
02/12/12 13:35
138צפיות
נוסו בהצלחה אבל לא צולמו....לפחות לא אני....

דני
BCR
פיש מתהפך בקברו
02/12/12 14:37
213צפיות
מעניין שזה עדיין נקרא על שמו, שיבדל לחיים אורכים.
ספק אם האנשים שיורדים את הדרופ
03/12/12 16:01
200צפיות
יודעים מי זה הפיש ומה פועלו ....

תותשי שובי הביתה!!
מה באמת קרה לו?
03/12/12 18:06
183צפיות
העבודה גנבה אותו או אולי משבר גיל הארבעים
כנראה שהכל ביחד, אבל יש עוד תקווה
04/12/12 07:25
137צפיות
אפילו יזהר כהן ואדם עשו קאמבק.
מדי פעם הוא עוד נצפה בשבילים...
04/12/12 08:12
199צפיות
מדי פעם הוא עוד נצפה בשבילים...
ואפילו בפארק קנדה, Home of the fish rock
זה כמו דיווחים על עב"מים אתה אף לא באמת
04/12/12 08:43
120צפיות
יודע אם זה קרה באמת...  

שפרן הוא עשה הסבה מיקצועית
04/12/12 09:25
137צפיות
הוא ניצל את היכולות הטכניות הגבוהות שלו ואת שפת הגוף הקיצונית שלו לטובת ריקודי בטן ברמת PRO.
מסלול שטח ממפעלי רותם אמפרט לנחל פרצים
01/12/12 23:38
73צפיות
משהו עשה לאחרונה מסלול ממפעלי רותם אמפרט (דר'-מז' לערד) לכיוון מישור עמיעז (מערת הקמח) ויוצא לנחל פרצים / מתחת לצומת זוהר?
המסלול אמור להיות כ- 40-45 ק"מ במגמת ירידה בשטח קל-בינוני.
אשמח לקבלת פרטים + תיאור המסלול + מפה(?) + קובץ GPS.
דני
danny@rosenbaum.org.il
Northern Riders ברמת סירין ונחל יבנאל
01/12/12 14:58
171צפיות
אחרי שבשבוע שעבר בגלל הגשם שינינו את המסלול שתכננו למסלול "לאורך הירמוך"
היום חזרנו למסלול המתוכנן במזג אוויר נהדר
רמת סירין ויבנאל היו ירוקות , הנופים של הגליל , הגולן , הגלעד ועמק יזרעאל היו מדהימים
כל פעם שאני חוזר לאיזור של הגליל התחתון המזרחי אני נזכר בתחילת דרכי באופני הרים ואיך אז (בארה"ב בשנת 2000) פינטזתי על רכיבה באופני הרים בארץ והאיזור שראיתי זה האיזור הזה

טיפסנו מגשר הישנה לרמת סירין
משם למצפה אלות וירידה נהדרת לבקעת יבנאל
המשכנו ליבנאל ונחל יבנאל והלאה לאורך הירדן עד נהריים
סיימנו בדרך המערכת בין נהריים לגשר הישנה
תאור המסלול , מפות ועוד ב :
srael/Home/rba/yavneel1" target="_blank" rel="nofollow">https://sites.google.com/site/mountainbikeridesinisrael/Home/rba/yavneel1
רז
כתובות אינטרנט מצורפות:
הזריחה מעל הכנרת
01/12/12 14:59
140צפיות
הזריחה מעל הכנרת
צילום: יניב
º
מתחילים לטפס לרמת סירין (ליד גשר)
01/12/12 15:00
141צפיות
מתחילים לטפס לרמת סירין (ליד גשר)
º
על הסכין (ליד גשר)
01/12/12 15:01
127צפיות
על הסכין (ליד גשר)
בקטע הכביש בין מנחמיה לרמת סירין
01/12/12 15:03
107צפיות
בקטע הכביש בין מנחמיה לרמת סירין
צילום: יניב
על רמת סירין (1)
01/12/12 15:04
106צפיות
על רמת סירין (1)
צילום : יניב
º
על רמת סירין (2)
01/12/12 15:04
127צפיות
על רמת סירין (2)
על רמת סירין (3)
01/12/12 15:06
91צפיות
על רמת סירין (3)
צילום : יניב
º
התבור ברקע
01/12/12 15:07
118צפיות
התבור ברקע
º
נהנים מהנוף (ליד "החללית")
01/12/12 15:08
145צפיות
נהנים מהנוף (ליד "החללית")
º
בסוף הירידה ממצפה אלות
01/12/12 15:09
104צפיות
בסוף הירידה ממצפה אלות
º
בנחל יבנאל
01/12/12 15:10
104צפיות
בנחל יבנאל
º
ליד הירדן - ברקע אום ג'וני
01/12/12 15:12
144צפיות
ליד הירדן - ברקע אום ג'וני
º
קורמורנים ליד גדר המערכת
01/12/12 15:13
134צפיות
קורמורנים ליד גדר המערכת
º
קורמורנים
01/12/12 15:13
104צפיות
קורמורנים
למכירה - מוט פניאומטי מתכוונן KS I950R משופץ
01/12/12 10:32
138צפיות
למכירה - מוט פניאומטי מתכוונן KS I950R משופץ
קוטר 31.6 מ"מ .
850 ש"ח ( במקום 1475 ש"ח חדש).
כולל תושבת נוספת שחרור מהיר לכסא, וניירת.
הוחלף במוט מסוג אחר- לאחר שפגה האחריות.

נא לחזור ל : udi.yehez@gmail.com
או לחזור אלי במסר.
º
התושבת לשחרור מהיר
02/12/12 21:55
44צפיות
התושבת לשחרור מהיר
מי ישלם את הוצאות החילוץ הזה
01/12/12 10:13
428צפיות
מעניין כמה זה עלה לנו ?
מי ישלם ?
קצת אחריות, מה יהיה ?
כתובות אינטרנט מצורפות:
הפתרון פשוט - ביטוח
01/12/12 12:37
242צפיות
כל מי שעוסק בספורט, טיולים וכו'  צריך לרכוש פוליסת ביטוח שתכסה גם עלות חילוץ .  
טעות - הציבור ישלם, בישראל אין החזר הוצאות
01/12/12 22:16
222צפיות
לחילוץ ואין תביעות לתשלום עבורן ולכן לא צריך ביטוח לחילוץ ואין דרישה לתשלום
הציבור ישלם
º
אתה יכול להרחיב על זה?
02/12/12 14:21
111צפיות
אין מה להרחיב. בישראל חילוץ הוא חינם
02/12/12 18:38
162צפיות
פנה ליחידות החילוץ באיזור הדרום (יש כמה) ויספרו לך על מאות ואלפי חילוצים של אנשים מופקרים שיוצאים לטיול במידבר בלי מפות בלי יד קלוש בניווט ובלי מים,
יספרו לך על מאות מיקרים שהיו צריכים סתם לחבור למישפחה או קבוצה מופקרת סתם להביא להם מים כי היה להם כבד לסחוב לכל הטיול ואספקת מים מיחידת חילוץ היא חינם.
יחידות החילוץ כולם מתנדבים הפועלים תחת מטריית המישמר האזרחי ובמימון מישטרת ישראל ואין תשלום על חילוץ אפילו לא על אספקת מים לטיפשים שלא לוקחים איתם מים לטיול במידבר.
חינם חינם גם המסוק חינם גם המיתנדבים שעוזבים את הכל ורצים לסייע הכל חינם.
באירופה וארה"ב זה כמובן לא כך אבל אנחנו יהודים רחומים.
אתה מופתע ? מה אתה עלוה חדש ? לא קורא עיתון ?
אני בשוק...
03/12/12 09:06
145צפיות
מה, באמת,  לא משלמים כלום?  אתה רוצה להגיד לי שאני יכול לצאת לטיול, לא להתחשב בכלום ואם יש לי בעיה או אין לי כוח או/ו רצון לחזור, אז אני מתקשר ל669 ובה מסוק להביא אותי חזרה לאן שאני צריך? מעולה, זה הסוף להקפצות
יש על המסוק מנשא ל-
03/12/12 10:53
133צפיות
מה הטלפון של 669? ניסיתי 669* ולא עונים שם
אתה מתקשר ל 100 מתבכיין קצת וממתין
03/12/12 11:19
133צפיות
ליחידת החילוץ בד"כ הם יזמינו 669 אם צריך ואם רק חסר לך מים כי היה לך כבד לסחוב תקבל מים על חשבון הברון ישר לשטח.
צא מהשוק יהודים רחמנים בני רחמנים
תמיד חשבתי שיש "השתתפות עצמית"...
03/12/12 11:25
115צפיות
או תשלום לפי סוג החילוץ. לדעתי צריך להיות תשלום כל שהוא רק כדי למנוע מאנשים לנצל את המערכת לשווא. במיוחד מאנשים שיוצאים ללא ציוד מינימאלי, כמו מפה.
הכי טוב שיגידו שמחלצים רק את התקוע ללא ציודו
03/12/12 12:35
114צפיות
ונראה איך כולם יוציאו מהשטח את האופניים\תיקים של מחולצים,נראה לי שיקבלו"שמיכה" מהחברה שיצטרכו לסחוב את הכל...

וכבר חולץ לנו חבר מהסוכר(למזלי לא הייתי באותה רכיבה) יצאו משם בערב לאחר כל הסיפור הזה-לא מומלץ,לא בכל מקום יש גישה,במקומות כאלו-פחות ג'ננה,ג'ננה לעשות בבן-שמן קנדה וכו'.
º
בלי ג'נה בסוכר? עכשיו אתה מספר לי...
03/12/12 12:40
73צפיות
עדיף קצת הוצאות למדינה מאשר מישהו שלא יחזור
03/12/12 13:00
119צפיות
למשפחה שלו. בגלל זה המתנדבים מתנדבים - כי הם יודעים שעדיף להציל מישהו שעשה טעות מאשר לכעוס עליו על זה. לשלם - משלמים בסופר. אבל כשנתקעים באמצע המדבר בסכנת חיים אז יש מי שמוכן לעזור לך ללא תמורה, וגם המדינה חלק מהסיפור הזה.
לא דיברתי על סירוב לחלץ או...
03/12/12 13:24
114צפיות
או לשלם את כל ההוצאות, רק השתתפות עצמית, סמלית משהו, נגיד 1000 שקל, אבל רק למפגרים, אלה שיוצאים ללא מים, בלי מפה...
אפשר לקחת את השיטה גם למחוזות יותר מוכרים לנו
03/12/12 22:50
89צפיות
נניח שאתה פוגש אותי באמצע דרך הסוכר כשאני עם פנצ'ר ובלי פנימית. אתה מציע לי פנימית, לא מוכן לקחת כסף, אבל מבקש ממני שקל כהשתתפות סימלית על חוסר האחריות שביציאה לשטח בלי פנימית עכשיו, אני יוצא רק עם שטרות לרכיבות - איפה אני אמצא שקל  ? פעם הבאה אצא עם פנימית, או לפחות עם שקל
עכשיו, אם אני פוגש אותך עם פנצ'ר...
04/12/12 11:41
65צפיות
אני בטוח לא מביא לך פנימית
בדיוק - צריך לחשוב על הצד השני.
03/12/12 13:37
114צפיות
נכון שזה מאוד מרגיז לחשוב על כך שהמחולצים לא משלמים כלום, וההוצאות עלינו.
אבל מצד שני, אם יהיה תשלום, אפילו של אלפי שקלים בודדים (שזה עדיין חלקיק מהעלות האמיתית), יהיו אנשים שימנעו להזמין חילוץ בגלל החשש לשלם, ויעדיפו לנסות בכל מחיר להיחלץ לבד.
אל תשכחו שהמחולצים הם במקרים רבים אנשים חסרי ניסיון, שלא יודעים אפילו להעריך את חומרת מצבם. לא תמיד הם יודעים עד כמה מישהו שסובל, לדוגמה, ממכת חום, הוא קרוב למוות, ויכול להיות שתחת איום בתשלום, הם יחליטו לנסות ללכת "עוד כמה מטרים" כדי לחסוך, ויביאו למותו.
הוצע לפתור את העניין הזה ע"י ביטוח, אבל שוב, דווקא המטיילים הפחות אחראיים ואלה שלא מנוסים ומטיילים בקביעות, כנראה שלא ירכשו אותו.
תשלום בחילוץ
03/12/12 20:45
116צפיות
אין תשלום בחילוץ. זו החלטה ברורה וחד משמעית של יחידות החילוץ.
יחידות החילוץ פזורות על פני כל הארץ כמעט. מהגולן בצפון עד אילת בדרום.
לא תמיד קל להגדיר מתי חילוץ נובע מתקלה לא צפויה, תקלה שניתן היה לצפות או רשלנות. אנחנו רואים את כל הסוגים, ושמחים לעזור תמיד.
אם מישהו מעוניין - הוא מוזמן להתנדב ולעזור במקום להוציא קיטור ברשת.
אני מבטיח לקשר מי שיפנה במסר ליחידה הרלוונטית.
אסף
נחל צאלים: האם המסלול רכיב?
30/11/12 22:18
100צפיות
כחלק מטיול של יומיים, אני רוצה לרכב את המסלול הבא בנחל צאלים:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/articles/article...

האם המסלול רכיב?

האם יש דרך להאריך את המסלול?

האם יש הצעות לשדרוגים?

מצורפת הקלטה בפורמט GPX.

תודה,
איתן
גמלים-חימר-זרון: האם רכיב?
30/11/12 19:24
93צפיות
הרכבתי מסלול שמשלב את הנחלים גמלים-חימר-זרון, ע"י חיבור קטעים ממסלולים של רז גורן.

האם המסלול המתקבל רכיב?  

האם כדאי לרכב אותו?

מצורף קובץ מסלול בפורמט GPX.

תודה,
איתן
עניתי גם במייל
30/11/12 20:26
86צפיות
יופי של מסלול , רכיב כולו
טכני קל עד בינוני ברובו פרט לדרכי ה 4X4 שהן כמובן קלות

עם זאת הייתי עושה את המסלול שלי מערד ונחל כיסן וקינה כי כך מרוויחים יותר ירידה וקטעים מדהימים בשולי נחל כיסן/קינה
למתעניינים :
https://sites.google.com/site/mountainbikeridesini...

https://sites.google.com/site/mountainbikeridesini...

רז
כתובות אינטרנט מצורפות:
תודה רבה! (ועוד משהו)
30/11/12 21:00
63צפיות
בעבר הלכתי ברגל עם אופניים על הגב בנחל קינה. בגלל זה אני קצת חושש לחזור לשם. זה היה כשבוע לאחר שיטפון מאוד גדול וכל הנאקבים נעלמו. בנוסף, את הירידה מאזור חירבת-רדום אל עץ השיטה שבתוך ערוץ נחל קינה עשינו על המסלול הכחול (בשונה מהמסלול שלך) וגם זה היה כרוך בהליכה.

שוב תודה על העזרה.

איתן
המסלול בקינה טכני אבל רכיב
30/11/12 21:12
73צפיות
הקטע לאורך מדף הסלע לא יעלם בשיטפון
הירידה שעשינו רכיבה יותר מהכחול וזו הסיבה שעשינו אותה

רז
מחפש קובץ גי פי אס לסינגל בארי-צאלים
30/11/12 12:43
103צפיות

מחפש קובץ גי פי אס לסינגל בארי-צאלים
תודה מראש
לעזרא שהרבני יש בטוח....
30/11/12 13:13
69צפיות
חפש אותו בקומונת 4EPIC.

ותראה מה מצאתי :)

http://www.tapuz.co.il/Communa/ViewmsgCommuna.asp?...

דני
BCR
º
תודה
30/11/12 16:52
20צפיות
אלון הגליל- מה קושי המסלול
29/11/12 19:32
106צפיות
אני מניח שמתוך כל עשרות הקילומטרים האזור מחולק לרמות השונות, ובכל זאת- האם הסינגלים הם מסוכנים טכנית?

שואל זאת כי אנחנו רוכבים עם נכה צה"ל שמפחד להיכנס לסינגלים טכניים- כי אם חס וחלילה הוא לא נופל טוב- אז זה לא טוב :)
רוכבים יחד כבר שנים, אין בעיה עם מהירות, ירידות עליות- רק לא סינגלים מפחידים.
מה דעתכם?
כמו כן האם יש המלצות למסלולים?
סינגלים אלון הגליל
29/11/12 23:57
118צפיות
אלון הגליל בעיקרו שטח גבעי "רך" , סינגלים ממש לא מפחידים.לפי התאור שלכם לאיש אין בעיה.  בטוח שתהנו.
סינגלים באלוןהגליל
30/11/12 00:07
111צפיות
שאלתם על מסלולים - חנו במרכז השטח באלום הגליל - ממש לפני הישוב מצד ימין, יש שם אחלה חבר'ה שיתנו לכם עצה טובה. האתר שלהם  
http://www.4x4bike.co.il/index.aspx
קליפורניה ,המלצות
29/11/12 08:47
137צפיות
הי נמצא בקליפורניה לשבוע עבודה יש  מצב שאוכל ל"גנוב" איזה יום מחפש המלצות לפארק אופניים שאפשר לשכור שם
גם אופניים וציוד
Bear lake
29/11/12 09:16
97צפיות
לפני שנתיים הייתי בכנס מדעי בלונג-ביץ'. קפצתי ל"חפוז" של יומיים ב Bear lake, שעתיים וחצי מזרחית משם. יש שם מסלולים מקסימים, עם אפשרות לשכור אופניי שטח טובים (Specialized  או Ellswoth) בחנות על האגם.
איזה אזור בקליפורניה? זו מדינה גדולה...
29/11/12 10:54
95צפיות
במאמרים שלנו תמצא שתי כתבות על רכיבה באזור עמק הסיליקון (מחוז מארין, ליד סן-פרנסיסקו)
כתובות אינטרנט מצורפות:
באם אתה באזור המפרץ של סאן פרנסיסקו יש הרבה
29/11/12 15:22
94צפיות
בעיר בארקליי Berkeleyברחוב solano פינת רחוב colusa ישנה חנות אופניים מקסימה עם אנשים נפלאים שישמחו להשכיר לך אופני הרים מעולים ממגוון גדול של דגמים
פשוט תבקש אופני הדגמה ותקבל אותם מצויידים להפליא (אני שוכר שם פעם-פעמיים בשנה מזה שש שנים)כמו בישראל תגיד שאתה חבר של מר ברמן והכול מסודר.
ניתן גם לשכור אופניי הרים  במחוז מרין צפונית לגשר הזהב בעיר Fairfax ברחוב הראשי center בחנות אופניים בשם Sunshine Bicycle ליד החנות ישנו מחנה צופים עם סינגל אתגרי מדהים עם הרבה סוויצבקים ובחנות ניתן לרכוש כרטיס כניסה חד יומי . דרומית לחנות מתנשא הר עם המון שבילי אופניים בכול רמות הרכיבה הר Tamalpais.
ניתן לרכב בעליה משפת האוקיינוס עד לראש ההר בגובה 900 מטר שזואת חוויה נופית מדהימה.
מזרחית לברקליי ישנם מספר פארקים עם המון שבילי אופניים ברגע שתגיע לכל חנות אופניים תקבל מפות מסודרות של כל השבילים .
בכל פארק ישנה עמדת מפות חינמיות עם כל מסלולי הרכיבה בפארק.
שים לב בקליפורניה יש הרבה מתנדבים רכובים נושאי תג רשמי מטעם המדינה אשר משמשים  מורי דרך ואנשי עזר לכל דבר אבל הם גם אחראים על עברות המשמעת ובארה"ב סדר זה סדר ופנימית זרוקה בשטח תתקבל באזהרה לאחר הרצאה ובסוף גם קנס, אז נא להתנהג בהתאם.
באם תרצה הסבר בע"פ חפש אותי במסרים.או 050-5206456
אם אזור אגם טהו רלוונטי עבורך
30/11/12 17:53
45צפיות
יש לי משהוא מעולה
האם רכיב לאחר הגשמים רוג'ום אל הירי -תל סאקי
28/11/12 18:50
107צפיות
ליגה למקומות עבודה מחוז ת"א 2013
28/11/12 18:50
72צפיות
שלום לכולם