בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
היי, אם אובחנתם כבעלי הפרעת קשב ובין אם עדיין לא, אם אתם מרגישים עצלנים, שונים, לא מובנים, מתקשים להתרכז במשימה אחת ולסיים אותה, מוצאים שהעולם הישגי מידי, מהיר מידי ולא תמיד מתאים אליכם, זה המקום אליו כולכם מוזמנים, לקבל וגם לתת, מהניסיון ומהחוויות שלכם ושל חברי הפורום, לשתף את הפורום או להיות קוראים סבילים, זה הוא בית חם עבור כולכם, ללא הבדלי צורה, צבע וזהות וירטואלית. רק בעשר השנים האחרונות החלה עולה המודעות לכך שקבוצת הסימפטומים המכונה ADHD לא בהכרך דועכת ככל שמתבגרים. ADHD הנה הגדרה לבעייה פיסיולוגית על פי המדריך הסטטיסטי לאבחנות של ארגון הפסיכיאטרים האמריקאי DSM-IV. מאחורי האותיות נמצאים אנשים אמיתיים, כמוכם. אתם מתמודדים יום יום עם המשמעויות האישיות של מה שהרופאים יכנו תסמינים. רק אתם יודעים איך מרגיש אדם היפראקטיבי, איך האימפולסיביות פוגעת בקשרים אישיים ומה המשמעות הקשה של חוסר היכולת לשמור על הקשב ממוקד בדבר אחד לפרק זמן ארוך. היינו רוצים לשמוע אתכם לחבק ולתמוך בזמנים קשים. תוכלו לקבל כאן עזרה מחברים שסובלים מאותה בעייה ממש וגם לתת לאחרים מעצמכם מנסיונכם ומחוויתכם. מותר לדבר בחופשיות על דברים שעולים במהלך ההתמודדות הקשה עם החיים, אך יש להקפיד על כמה כללים על-מנת שהדיונים ינעמו לכולם. באופן כללי יש לשמור על כללי הנימוס והכבוד ההדדיים הנהוגים בפורומים בכלל ובתפוז בפרט. יש להמנע משימוש בשפה אלימה או פוגעת. יש לשים לב לכך שמה שנראה לאחד כהומור, יראה לאחר כהודעה פוגענית. לא יזיק להוסיף קריצה ליד משפט שנכתב בהומור. דעתם של אחרים גם אם אינה דומה לדעתכם ואף אולי מרגיזה, חשובה לעושר הדיון. לכולם יש מקום ולכן יש לכבד כל דעה שמובאת בפורום. אפשר להתווכח עם דעות אך אין לתקוף באופן אישי את בעל הדיעה. אנו שומרים על זכותם של משתתפי הפורום לאנונימיות מלאה. הודעה שחושפת פרטים על משתמש מעבר למה שמפורסם בכרטיסו האישי או שהוא פרסם בעצמו בפורום זה בלבד תימחק. אין לכתוב הודעות בעלות אופי פרסומי, מסחרי, שיווקי או אידאולוגי הודעות אילו ימחקו. עם זאת, ניתן לעשות שימוש בלוחות הפורום למטרות אילו. בכל מקרה, על פי הכללים הנהוגים בקהילות תפוז, אין לפרסם מספרי טלפון בהודעות לפורום. נזהר במתן עצות ופתרונות מן המוכן, כי לכל אדם הדרך שלו בעולם הזה ואיש אינו יודע באמת מה טוב לאחר. ומעבר לזה, דברו בחופשיות ובפתיחות תנו תמיכה למי שזקוק לה ובקשו תמיכה אם אתם חשים צורך בכך. כולנו כאן בשבילכם. אבישי ק

קונצרטה 36 אפשר להשיג?
10/01/14 15:00
129צפיות
היי,

אני סטודנט כנראה עם הפרעת ADD.
אין לי כסף לשלם לעשות מבחן וחברים מהמסלול נתנו לי לנסות ריטלין 10, ריטלין 20 וקונצרטה 36.
האחרון היה לי מעולה, בלי תופעות לוואי בהשוואה לריטלין 10. יש למישהו קופסא שאני יכול לקנות?

תודה רבה,
איתי
אתה אמיתי?
10/01/14 16:02
77צפיות
מי שימכור לך עובר על החוק.
וגם אתה.
אז אם אתה אמיתי, כדאי שתחשוב פעמיים לפני שאתה שואל שאלה דבילית כזו.
החברים שלך מהמסלול הם טפשים חסרי אחריות
12/01/14 08:47
59צפיות
לך לאבחון כמה שיותר מהר ותעשה לעצמך ולחברים שלך טובה ואל תספר לרופא שהחברים שלך נתנו לך להתנסות.
º
בדיוק תהיתי מי ה"חברים" האלה
12/01/14 12:04
23צפיות
אתה מסכן את עצמך
12/01/14 10:03
42צפיות
ומוציא שם רע למי שבאמת זקוק לה
אסור מכירה או העברה של תרופות
12/01/14 13:37
45צפיות
שלא דרך מרשם בבית מרקחת
מי שעושה זאת עלול להסתבך בפלילים
גם אני הייתי סטודנט כשהתחלתי וזה לא עולה כסף
12/01/14 13:47
57צפיות
אני השארתי את השרשור כי נראה לי שאתה בחור רציני
את האבחון ניתן לעשות דרך הקופה ובעלות מינימלית שלא עולה על 60 או 70 ש"ח
צריך לקבל הפנייה לנוירולוג מרופא המשפחה
לאחר מכן יש להתקשר למוקד של הקופה ולבקש נוירולוג שמומחה בADHD או הפרעת קשב וריכוז.
הביקור אצל הרופה היא בעלות של תשלום רבעוני לרופא מומחה
לאחר מכן הוא יפנה לבדיקת טובה, יש השתתפות של הביטוחים המשלימים.
וזה לא עולה על עוד גג 40 ש"ח לפי מיטב ידיעתי
הבדיקה היא רק אינדיקציה אם הריטלין משפיע ולא אם יש או אין ADHD.
את המרשמים לוקחים בבתי מרקחת של הקופה ויש השתתפות של הביטוחים המשלימים בתרופות
או אם מדובר בריטלין רגיל אז הוא קיים בסל התרופות.
שאלונת קטנטונת..
09/01/14 23:43
161צפיות
לילה טוב לחברי הפורום פה,
אני בן 42, אחרי תואר ראשון (אותו עשיתי די מזמן) ולומד כעת שוב לתואר ראשון במשפטים.
לקראת תקופת הבחינות מאחר וחומר הלימוד הוא רב, ונתקלתי בקושי לשבת ולהתמודד עם כמות החומר, קראתי קצת על הפרעות קשב, והחלטתי לבדוק את הנושא.
קבעתי תור לניאורולוג. נשלחתי על ידו למבחן טובה.
עשיתי את המבחן (והאמת הוא נראה די מטופש ולא מדוייק) וקיבלתי תוצאות.
התוצאה ללא ריטלין היתה 9.97-
התוצאה עם ריטלין (שני כדורים של 10 מ"ג) 1.4+.
אז הבנתי שכנראה כל השנים שסבלתי מלבצע משימות והמחשבות שלי היו בים ובגלים - כנראה היתה סיבה.
עם התוצאות ניגשתי לניאורולוג.
הוא נתן לי ריטלין 30 LA.
אני 184 ס"מ שוקל 83 ק"ג - ולמען האמת, לא הרגשתי שום שינוי.
ניסיתי בצורה פסיכולוגית להכניס לראש שלא יכול להיות שגם עם כדור אני יוצא מריכוז אחרי 4 דקות, לא ממש עזר.
אז אחרי כדור אחד, שגרם לכאב ראש, תחושה מוזרה במוח ועיניים שמרגישות קצת כבדות, אני די מיואש..
האם גם מינון כל כך גדול, עם כדור שאמור להשפיע לפרק זמן ארוך לא מזיז לי, מה הלאה..?
אני שומע על אנשים שלקחו את הכדור בריכוז נמוך יותר,  וישבו במשך שעות בלי לזוז מהכיסא חדורי מוטיבציה וממוקדי מטרה - אני לא נופל לקטגוריה הזו.
הערת אגב, הלימודים מאוד מעניינים, זה לא שאני משתעמם מהם, פשוט כל קטע קריאה שיש לי לוקח לי הרבה מידי זמן.
האם בהמשך הכדור ישפיע יותר או שניתן להסיק שהוא לא מתאים לי?
תודה מראש לעונים, ו.. נקווה לטוב.
יתכן שיש לך בעיה אחרת עם קריאה
10/01/14 16:15
75צפיות
לגבי הכדור, לא תמיד ממש מרגישים את ההשפעה. זה בא לידי ביטוי בעיקר כשפתאום רואים שהרבה משימות משעממות שקודם לא בוצעו פתאום "נעלמו" בלי שתרגיש. לפעמים כדאי לשאול אנשים מהסביבה שמכירים אותך אם הם מרגישים שינוי אצלך.
תודה על התגובה..
11/01/14 11:25
43צפיות
אבל האנשים שאני מכיר והשתמשו בגלל בעיית קשב, אמרו שהכדור הושיב אותם מספר שעות רצוף בלי לקום מהכיסא.
הבנתי שיש כאלה שכנראה לא מושפעים בצורה הזו.
אני לצערי כנראה נופל לקטגוריה הזו.
תעשה ניסוי וטעיה עם מספר מינונים סוגים
11/01/14 16:40
67צפיות
אני גיליתי לדוגמא שהקונצרטה עוזרת לי פי אלף יותר מריטלין LA.

המינון המקביל לריטלין LA 30, הוא קונצטרה 54. נסה אותה.

אפשרות שניה היא לקבל מן הרופא ריטלין LA במינון של 10 ו 20, ולנסות 3 ימים על 10, 3 ימים על 20, 3 ימים על 30 שכאמור לא עבד לך, 3 ימים על 40, ואולי גם 3 ימים על 50. במשקל שלך הגיוני הרבה יותר ש 40 ו 50 יעבוד, מאשר 30. אני לוקחת 30 LA.  ואני בערך 2/3 ממך במימדי הגוף.

אין מנוס מניסוי וטעיה, רק כשמנסים מינון סוג וכמות, יודעים באמת מה מתאים לך. זה כמו למדוד בגד או נעל. אתה מודד מספר נעלים וחלק כואבות, לא נוחות, ואז מגיעה הנעל המושלמת או הנוחה. כנ"ל בבגדים.

ישנן עוד כמה דרכים:
א. לקרוא את התקצירים של החומר.
ב. לעשות 25 דקות למידה, 5 דקות הפסקה.
ג. לפני קריאת החומר לשאול את עצמך שאלות מנחות על החומר, וכשאתה קורא אתה מנסה לענות לעצמך על שאלות.

ואפשר גם להציב בחדר אופני כושר או מדרגה אירובית או מכשיר ספורט כלשהוא, וכשלומדים 25 דקות, עושים הפסקה של 5 דקות לספורט אירובי.

אפשר לשפר את התזונה (ירקות ירוקים, דגים, שמן פשתן, חיטה מלאה, קטניות, אגוזי מלך, כבד עוף), אפשר לשלב תוספי מזון. הדרך להגיע לתוצאה של קשב, ריכוז ותפקוד יומי היא דרך ארוכה של ניסוי וטעיה לא רק בתחום התרופתי, אלא גם בתחום של ספורט, תזונה, תוספי מזון, הרגלי חיים, טכניקות עבודה ולמידה. זו עבודה יום יומית של ניסוי וטעיה עד שמתאימים לנוסחא מתאימה.

יתכן ואולי יש לך בנוסף להפרעת קשב לקות למידה? נסה לבדוק.  משפטים זה גם תחום שיש בו שפה יחודית, וטקסטים ארוכים ומסורבלים. לפעמים צריך לקרוא הרבה מהם עד שמתרגלים.

אפשר לנסות גם קורס קריאה מהירה. גם מוסיקה של מוצרט בזמן הקריאה עוזרת.

זו עבודה קשה רק לגלות מה עובד לך ולא מתייאשים כל כך בקלות
ראשית,מחזיקה לך אצבעות- גם של הרגליים- שתעבור
11/01/14 17:39
31צפיות
את הבחינה וכך תוכל לייצגנו בכבוד ! הרי ידוע שכל הק"ר זקוק לסנגור צמוד..

שנית, כפי שהציעה קודמתי, יש מצב שתוכל לקבל הקלות בבחינה בשל ליקויי למידה- ממליצה לעבור אבחון נוסף במכון/פסיכיאטר על מנת לקבל זאת בכתב.

כיום המודעות לכך גוברת  ולכן פנה אל מוסד הלימודים שבו הנך לומד-אגודת הסטו' למשל  ...

שלישית, גם אני סיימתי תואר הראשון ממזמן..בשנות ה20 לחיי  ורק לאחר שאובחנתי רשמית -לפני כשנה וחצי בלבד-

ואני בת 41- שבוע הבא..לא להאמין..-הבנתי מדוע למדתי לבחינות דווקא בשעות הלילה - היה שקט מוחלט והייתי בשיא הריכוז  וגם כמובן בשיא הזכרון..

בנוסף השיטה שלי הייתה: חילוק החומר למס' נושאים, מירקור בצבעים וסיכום בנקודות עיקריות.

אתה כמובן מוזמן לאמץ זאת ואף לפתח אותה  או שלא.. היות ואתה ורק אתה מכיר הכי טוב את עצמך! ולכן הפסק להשוות בינך לבין אחרים...

הריטלין לא מתאים לכולם- כמו לי למשל, ולכן כל אחד מתמודד בצורה המתאימה לו שבה הוא מרגיש שלם עם עצמו.

המון הצלחה !

מינון זה מ-א-ד אינדיבידואלי !!
11/01/14 16:58
65צפיות
וגם  סוג  הריטלין  שמתאים  לאדם  זה  מאוד  אינדיבידואלי    !!
קודם כל , המינון שנתן לך הוא מאד נמוך  ( עובדה שלא משפיע ).
מי  אמר  שזה  גבוה  ??
LA 30   זה  לא  כמו  3  כדורים  של  ריטלין  רגיל  .....ממש  לא    !!!  זה הרבה  פחות  ....

במקרה שלי , 2 כדורים של la 40  ביחד  ( כלומר 80 )  , השפיעו מעט מאוד .
עליי , מה שמשפיע  זה  הריטלין הפשוט  הרגיל   ( לא  ארוך  טווח ).
קונצרטה  לא  ניסיתי  , אז  לא  יודעת  ....

אפשרויות  -
להכפיל מינון  LA  ,  עד  למינון  מקסימלי  .
יש  גם  LA   של   40  מ"ג  כל כדור  ( זה  מה שאני  לקחתי ....אפילו  2  מזה  בקושי  השפיע , ואני  בסביבות  60  ק"ג ....

לנסות  ריטלין  רגיל  ( להתחיל  מכדור  אחד  של 10 מ"ג , וניתן  להעלות  ל - 15  , 20  מ"ג  (  כדור  גם  נחתך  לחצי ).
(אני נוטלת  ריטלין  רגיל  30  מ"ג  במכה  אחת  .) .

לנסות  קונצרטה  במינון  התחלתי  עד  מינון  מקסימלי  (  אפשר  לשלב  2  מינונים  שונים  כדי  להגיע  לשילוב  המתאים  לך ).

התרופה  עוזרת  מיידית  ,ואם  לא  עזרה  לך  ....היא  גם  לא  תעזור  בעתיד  .

(ניסיון  של  5  שנים  עם  ריטלין  ).
באופן כללי  , לקחת  על קיבה  ריקה  , ורק  אחרי  30  או  40  דקות  לאכול  (  זה  מגביר  השפעה  על קיבה ריקה ) .
אפשר  גם  שעתיים  לאחר  סיום  ארוחה  ( גם זה קיבה ריקה ) .
הי אחת*, בדיוק רציתי לשאול אותך איך היה
11/01/14 17:43
57צפיות
הנסיון שלך עם פרוביג'יל? אישרו לי, וזה לא עזר לי, רק העיף אותי ליתר עייפות. אשמח לשמוע מנסיונך
ניסיון עם פרוביג'יל + שאלה אלייך
14/01/14 08:35
100צפיות
המינון  היחיד  שעבד  אצלי  היה   400  מ"ג   ( 4  כדורים  ביחד  של  100 מ"ג ) ....כמובן   לאחר  ניסוי  והעלאה  הדרגתית  .

בזמן  האחרון  אני   לא  לוקחת  פרוביג'יל   ,  כי  יש   לי  תחושה   שהתרופה  הזו   חיסלה  לי   את  מאגרי  הדופמין  שלי  , וזה  בפירוש  פגע  בהשפעת  הריטלין .
אני חשה  שלריטלין   לוקח  יותר  זמן  כדי  להתחיל  להשפיע  , ועוד  יותר  גרוע  מזה  ......הריטלין  משפיע  לזמן  קצר  יותר  בהרבה  .

רציתי  לשאול  אותך  בקשר  לירקות  שאת  אוכלת  בבוקר    -   איזו   תרומה  זה  תורם  לך   ?  זה  מעניין  אותי  מאוד  .

בנוסף  , רציתי  לספר  לך  שחיפשתי  מידע  על  תזונה  עשירה  ב-טירוזין   (חומצת  אמינו)  , כי  טירוזין  הוא  חומר  מוצא  שממנו  נוצר  דופמין  .
טירוזין   כן   עובר   מחסום   דם  - מח   (  BBB)  ,  וחיפשתי  דרכים  להעלות  את  רמת  הטירוזין  באופן  טבעי  דרך  תזונה  .
לא  מומלץ  להשתמש  בתוסף  תזונה  טירוזין  , כי  יש  לזה  השלכות  לא  בריאות  .(לא  אפרט  כרגע  ).
כן  מומלץ   לאכול  מזון   עשיר  בטירוזין  , כי  זה  באופן  טבעי  במזון  ואין  שום  נזק  בכך .
בקיצור  ,  יש  מס'  מזונות   עשירים  *מאוד * בטירוזין   :
- גבינת  קוטג'   דלת  שומן  ( דגש  על  "דלת שומן") , למשל  1%  שומן  
-  בוטנים  טבעיים  קלויים  בקליפתם   ( מדובר  ממש  על  הקליפה  הקשיחה  שהבוטן  נמצא  בתוכו , זה  נמכר  גם  בשופרסל  בשקית  של  400  גרם , וזה  ללא מלח).

אלה  סוגי  מזונות  שנראה  לי  שקל  לשלב  אותם  בתזונה  הרגילה  ...פשוט  לאכול  ישר  מהקופסה  או  מהשקית  ( לא מצריך  התעסקות  מיוחדת כמו  בישול  דג סלמון  ...וכדומה ) .
ואו, את כל כך צודקת
14/01/14 21:51
41צפיות
לאחר שנטלתי פרוביג'יל, העייפות הכרונית שלי החריפה ברמות שלא תיארתי לעצמי.

לא זו אף זו, זה הפחית את השפעת הריטלין פי כמה. לאחר מכן - אותה כמות ריטלין שבעבר עשתה אותי עירנית, הפסיקה לעשות אותי עירנית

ירקות...

כשניסיתי להזכר בדברים שמנעו ממני עייפות כרונית בעבר, נזכרתי בירקות. היות ואני לא זוכרת אילו ירקות קונקרטיים, ליתר בטחון אני מעמיסה את כל הירקות על הצלחת. אבל הרעיון שלך עם טירוזין הוא נכון.

הייתה לי תקופה שהייתי אוכלת לארוחת בוקר קופסת גבינה לבנה כחושה - 1% + ירקות מ 6 צבעים וכפית שמן. עשיתי את זה מטעמי דיאטה, וזה גרם לי אנרגיה מטורפת על הבוקר, ריכוז, צלילות, עירנות.

חשבתי שהירקות תרמו את זה. לא חשבתי שהגבינה הרזה תרמה את זה.

אבל אני חושבת כעת שהקרדיט מגיע לגבינה הרזה.

בעבר נהגתי לאכול גבינה 1%, אבל אז קראתי מאמרים שזה פוגם בספיגה וחובה לאכול מ 5% ואילך. אבל, מה רע בלשים כפית שמן בגבינה?

מה גם ששמן פשתן זה הדבר שהכי תורם לריכוז.

יש לך עוד המלצות לטירוזין?

בוטנים קראתי שזה אסור כי יש לי אלרגיה לזה.

אשמח לעוד המלצות טרוזין. אני מאמינה גדולה בתזונה, פשוט מהטעם שבניגוד לריטלין, שמאבד אפקט, אוכל - למיטב הבנתי, בונה את המאגרים בגוף.... של כל הדופמין, סרוטנין וכו'. היתרון באוכל הוא שהוא לא עובד רק לרגע זה, כמו ריטלין, אלא בונה מאגרים של חמרים חיוניים בגוף לטווח רחוק. אני מאד משתדלת לבנות תפריט "לשכל". לא תמיד קל לעמוד בזה כי זה כרוך בבישול, ולעיתים האוכל המתאים הוא לא הכי טעים.

אם יש לך המלצות נוספות על תזונה אשמח

ועוד טיפים על הפרוביג'יל המאכזב, כלומר, להרחיב טיפה יותר על הנסיון שלך, אשמח

לי רשמו 400 מ"ג ליום.
לקחתי את זה, ואחרי יומיים, הריטלין איבד את האפקט וחוויתי רמות הרסניות של עייפות כרונית שלא חוויתי עד כה. מה עושים עניין מהפרוביג'יל הזה? עכשיו גם הריטלין לא עובד לי, בגלל שהפרוביג'יל כאילו קלקל משהו במנגנון של העירנות/עייפות, לטובת העייפות כמובן.

אין לי ברירה אלא לתלות יהבי בתזונה. דיאטה של חומרים שמייצרים דופמין או סרונטין.
מצאתי בויקיפדיה המלצות על מזון טירוזיני
14/01/14 21:55
33צפיות
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%98%D7%99%D7%A8%D7...

הם לא אזכרו את הגבינה הרזה. הם דיברו על גבינה צהובה, שכידוע מתחילה מ 5% שומן.

אם יש לך טיפים על המזונות שהם איזכרו, במה יש יותר טירוזין, אשמח. היום אני במצב נואש כזה שכשאני שומעת על מזון מעורר אנרגיה אני רצה לסופר, קונה, בולסת, וממתינה למאגרי האנרגיה
אגב,אין שום אינפורמציה על שיעור טירוזין במזון
14/01/14 22:18
25צפיות
חיפשתי טבלה שמסבירה כמה טירוזין יש בכל מזון, לצורך התמקדות במזונות רבי טירוזין

בגוגל - טירוזין - מוביל רק לתוספי תזונה של טירוזין. אין שום טבלה שאומרת כמה טירוזין יש בכל מאכל. יש רק המלצות כלליות כגון "לאכול בשר ודגנים". יופי. אם יש לך המלצות על עוד מזונות חוץ מקוטג' רזה מאד ובוטנים, אני אשמח. כי אני אלרגית למזונות האלו (בשל סינוסיטיס). אני לא רוצה לכלות זמן בלאכול סתם משהו בלי לדעת כמה טירוזין זה נותן. אם יש לך טבלת טירוזין, יותר מאשמח.

ואגב, אם יש לך סבלנות, מה רע בכמוסות טירוזין מרוכז?

אגב, בגוגל שעשיתי קראתי כרגע שמי שיש לו בעיית בלוטת התריס זקוק להרבה יוד. ויוד יש במלח ים, סרדינים, אבל, ירקות מצליבים, שזו רשימה נכבדת של ירקות בריאים, מורידים את כמות היוד.

מה שמעצבן בתזונה בריאה, שלעיתים, מרוב נסיון לצרוך תזונה בריאה מקבלים הפוך על הפוך.

מסתבר שחלק מהירקות שאכלתי בימים האחרונים הם מצליבים שגוזלים את היוד... הצילו
טירוזין (כרגע על רגל אחת ...)
15/01/14 08:05
34צפיות

תקלידי בחיפוש   TYROSINE  IN FOOD

אחת התוצאות  הראשונות  תהיה  אתר  שנקרא  :  nutritiondata  ( יש שם  גם  הרבה  אפסים.....אל תתרגשי מזה.....האתר  פשוט  מעולה סוף הדרך ) .
תקבלי  טבלה  ארוכה  ביותר  של  כל  המזונות  שמכילים  טירוזין  , החל  מהכמות  הגדולה  ביותר   (  אצת  ספירולינה ...את   כבר  תראי ...)  , דרך  דגים למיניהם , וממש גם בראש  הטבלה  מופיע   :  קוטג'   1%   (  low  fat  ), ....ובסדר  יורד  הרשימה  ממשיכה  , והיא  ארוכה  מאוד  ( בטוח  תמצאי  משהו  שיתאים  לך ) .

***שימי  לב שמדובר  דווקא  בקוטג'   ולא  בגבינה    !!!   *****
מסתבר  שזה  מאוד  משמעותי  ההבדל  הזה  .....

על רגל  אחת  ...כרגע.....אספר  לך  שלא  כדאי  לגעת  בתוסף  תזונה  טירוזין  , זה  קשור  לאיזשהו  חומר  טירוזין  קינאז ....שיכול  לעורר  בגוף משהו שגורם  סרטן .
כמות  קטנה  של  גבינת -קוטג'  נותנת  לך  1  גרם  של  טירוזין   טבעי  (שזה  ממש  המון  ...כמו   2  כדורים  של  טירוזין  שממליצים  לקחת ממנו  1 גרם ) .

אני  יודעת  שיש  הרבה  אנשים  שכן  לוקחים  את  התוסף  הזה .....חפשי   :
TYROSINE  FATIGue  
TYROSINE  DEPRSSION  
TYROSINE  REVEWS
וכדומה .....

ב-אצות  יש  המון  טירוזין   -
ספירולינה ,  נורי   (זו  שעוטפת  את הסושי ) , ועוד  סוגים , ומספיקה  כמות  קטנה  ביום  כדי  להפגיז  את  הגוף  בטירוזין  .
ברובן   יש  באופן  טבעי   IODINE   ( יוד  )  שזה  חומר  שממריץ   מ-א-ו-ד    את   הגוף  .
תמיד  ממליצים  לקחת  על  הבוקר  , על  קיבה  ריקה .
יש  לי  עוד  מה  לכתוב  על  זה ...אך  לא  כרגע  .

אחזור  אח"כ ....

ואו את גדולה מהחיים, ואו
15/01/14 22:33
20צפיות
הבוקר דבר ראשון טסתי למכולת, קניתי 2 קוטג' 1%, עליתי הביתה, טרפתי את הראשון ואתה שני שמתי בתיק כדי לאכול בעבודה.

אולי אני מדמיינת, אולי זה אפקט פסיכולוגי, אבל אני חשה היום הרבה יותר טוב. עכשיו אני אוכלת את הקוטג' השני עם המון שמן זית וחסה, ובצל, ועגבניות שרי.  אני המון פעמים נטפלת לפטנט חדש נגד עייפות כרונית וחוסר ריכוז, רק כדי להתאכזב בחלוף כמה ימים. אני מקווה שהקוטג' 1% יעבוד לי
תגידי, יש מינון יתר של טירוזין?
15/01/14 22:37
33צפיות
כי מבחינתי התזונה שלי זה ארוחת בוקר קוטג', ארוחת צהריים הודו, ארוחת ערב סויה (כמובן עם תוספות וכו', אך זה הבסיס). אין איזה סיכון של עודף טירוזין נכון? כי ממש בא לי על טירוזין. כשאני חושבת על זה, יתכן מאד ובימים עברו, בתקופות שבהן אכלתי טירוזין, לא מתוך ידיעה שיש בזה טירוזין אלא בדרך אגב, הריטלין עבד לי טוב יותר. בעצם גם ציפרלקס אמור לעבוד טוב יותר, כלומר, כי ריטלן וציפרלקס מעבירים את הדופמין/סרוטנין בשכל, אבל הוא אמור להיות שם מלכתחילה כדי שיעבירו אותו.

לפני שנתיים כשהתחלתי ריטלין, זה היה חלק מהתחלה חדשה. התחלתי גם דיאטה, תזונה וכו'. הייתי אוכלתת המון גבינה רזה במהלך היום. לא מתוך מחשבה על טירוזין, מתוך מחשבה על כך שזה מזון רזה. נפטרתי אז מעייפות כרונית... ככל שאני חושבת על כך בדיעבד, אני יכולה לייחס חלק ניכר מהקרדיט לטירוזין. אני צריכה להתפלל כרגע שזה לא יתגלה כמקסם שווא. הפרוביג'יל היה המקסם שווא הכי גרוע שאי פעם נתקלתי בו. זה לא שהוא חדל לעבוד, אחרי זמן שעבד לכאורה, אלא אפילו לא טרח לעבוד יום. אולי חצי שעה של מרץ ואז שינה עמוקה ברמות שלא ידעתי לפניו.

אוי ואבוי לקוטג' 1% אם יאכזב אותי. אני שורפת את תנובה
**פטנט של פסיכיאטרים לייעול ציפרלקס ושות' **
16/01/14 09:52
36צפיות
הפסיכיאטרית  ד"ר  קרני  רובין  , שהיא  גם  רופאה  פסיכיאטרית  וגם  בעלת  תואר  שני  במיקרוביולוגיה , כתבה  בפורום  שלה  באתר   אינפומד  (פורום פסיכיאטריה) , כבר  מספר  פעמים  בעבר  שחלק  מן  הפסיכיאטרים , כולל  היא  עצמה  (אני  קוראת  להם : "אלה  שנמצאים  בעניינים ") ,  נותנים  למטופלים  שלהם  תוספת  שנקראת  T3  ------->  וזה  מייעל  מאוד  את  העבודה  של  תרופות  נוגדות  דיכאון  ( למשל  ציפרלקס ) .

זה  נמצא  יעיל  גם  אצל  :
- אנשים  שנוגדי  דיכאון  לא  יעילים  אצלם  .
-  אנשים  שנוגדי  דיכאון  יעילים  אצלם  ..אבל  רק  קצת .
-  אנשים  עם  דיכאון  (בכל רמה )  שלא  נוטלים  בכלל  נוגדי   דיכאון  , ומסתבר  שנטילת  T3  לבדה  עושה  יופי  של  עבודה .

זהו  בעצם  הורמון  טבעי  של  בלוטת  התריס  בגוף  האדם .
ידוע  בעולם  הפסיכיאטריה  שמחסור  בהורמון  הזה  גורם  לתופעות  של  דיכאון / חוסר  ריכוז / עייפות  ( או  דמוי  דיכאון  ) , וזו  אחת  הסיבות  מדוע  תרופות  נוגדות  דיכאון  לא  יעילות  אצל  אנשים  עם  מחסור  בהורמון  הזה .

** היא  טוענת  יותר  מזה  ....  ,  נמצא  במחקרים  שגם  אנשים  שבכלל  לא  חסר  להם  T3  -נהנים  גם  הם  מתוספת  של  T3   ומצב  הרוח  / אנרגיה שלהם משתפרים   עקב  כך.
היא  בפירוש  טענה  מס'  פעמים   , ואני  זוכרת  זאת  היטב ,  שבהחלט  יש  לה  מטופלים  שהיא  מוסיפה  להם   T3  גם  אם  אין  להם  מחסור  בהורמון  זה .
עובדה  שזה  עובד  ,למרות  שלמדע  ולרפואה   אין   הסבר  .   ***

היא  פסיכיאטרית  וותיקה  וניכר  לפי  תשובותיה  שיש  לה  נסיון  רב  מאוד  בתחום  .

T3  זו  לא  המצאה  שלה  ....זה  דבר  ידוע  בעולם  הרפואה .....פשוט  יש  פסיכיאטרים  שהם   "יותר  בעניין"   ויש  כאלה  שפחות .....
עובדה  שבמקרה  שלי  ,  כאשר   חיפשתי   דרך  פשוטה  וקלה  למנוע  תופעות  לוואי  מגמילה  של  ציפרלקס  (עקב  נסיונות  קודמים  מאוד לא  נעימים ..) , מצאתי  את  הפיתרון  של  נטילת  פרוזק  למשך  שבועיים  שלאחר  הפסקת  הציפרלקס  ....והתוצאות  היו  מדהימות ......היו  לי  אולי  5%   מתופעות  לוואי  וגם  הן  נגמרו  מהר .
הפסיכיאטרית  שלי  בכלל   לא  שמעה  על  הפיתרון  הזה , וזה  ממש  הפתיע  אותה .

(אז  נראה  לי  שאני  אתחיל  קצת  לאכול  אצות (או  תוספי תזונה של אצות ), כי  הן  עושות  בערך  את  אותה  העבודה  של  T3   ( פועלות  באותו  אופן  על  בלוטת  התריס  ) .

איך אוכלים אצות?
16/01/14 18:55
21צפיות
איפה קונים אותן?

איך אוכלים אותן? איך מכינים אותן? מה ערכן התזונתי? כמה צריך לאכול ביום כדי לקבל מנה מספקת של טירוזין?

אגב, איך מקבלים מרשם ל T3?

והאם אכילת מזון טירוזיני יכול להיות תחליף לT3?

כלומר אם אכלתי שני קוטג' דל שומן ליום, האם נתתי לעצמי כמות טירוזין כמו ב T3?

קרני רובין במכבי?

אגב, העצות שלך תותחיות. אתמול התחלתי עם קוטג' דל שומן, והיום קמתי ברבע לחמש בבוקר בלי שעון מעורר בכלל... כיוונתי שעון ל 5 אבל קמתי רבע שעה לפני כן. לרוב השעון יכול להעיר את כל השכונה שעה ולא אותי
***** עצות ל- אצות ******
19/01/14 10:06
21צפיות

1.  לאכול  סושי   (  רול  אורז  עטוף  באצה  -  זה  הסוג  שצריך  ..האצה  נקראת  אצת  נורי  ) .....להזמין  הביתה  /  לאכול  בחוץ  /  להכין  בבית  .

2.  אפשר  לקנות  אצת  נורי   NORI    בכל  סופרמרקט  , במחלקה  של  המזון  האסייתי  , ואז  נגיד  לפזר  את זה  בתוך  מזון  כלשהו  : סלט ,  שייק  ירוק  , וכד'..
יש  המון  רעיונות  באינטרנט  ...צריך  רק  למצוא  מה  שאת  אוהבת  ומעדיפה  .

3.  אצה  ב-כמוסה   ( בכל  בית  טבע , סופרפארם , ניופארם , עדן טבע מרקט  , ועוד  ועוד ....).
בעיקר  , אצה  שנקראת   :" אצה  כחולה ירוקה "   -  BLUE  GREEN   ALGAE
אם  כבר  כמוסות  , עדיף  כמובן  מחברה  רצינית   .

צריך מאוד להיזהר מיישומים כאלה באופן חופשי
19/01/14 09:17
22צפיות
העובדה שפסיכיאטרית שעוקבת אחרי החולה ויודעת מה מצבו הרפואי מחליטה להעניק תוסף כלשהו עוד לא אומר שאפשר לקחת אותו באופן חופשי בלי בדיקה...
עד כמה שאני זוכר טירוזין הוסר ממדפי רשתות הפארם למיניהם, לפחות תקופה מסויימת, ואני לא יודע אם הוחזר בינתיים, וכנראה שיש לזה סיבה.
T3 זו תרופת מרשם ולא תוסף תזונה
19/01/14 09:50
28צפיות

כך  שבכל  מקרה  יש  מעקב  של  רופא  .

אין  בעיה  לאכול  מזון  שהוא  עשיר  בטירוזין   ( סושי  , גבינת  קוטג'  ,  בוטנים , וכדומה...) .

ה-אצה  שבסושי  היא  אצה  שנקראת  נורי   NORI , ואפשר  לקנות  אותה  בסופרמרקט  רגיל  (במחלקת  מזון  מהמזרח  הרחוק ) .

אפשר  כמובן  גם  להשיג  אותה  ב- עדן  טבע  מרקט , ובעוד  חנויות  מסוג  זה .

אפשר  גם  להשיג  בכמוסות  (  אצה  כחולה - ירוקה  , ויש  עוד  סוגים  ...) .
כן יש בעיה לאכול מזון עשיר בטירוזין
19/01/14 10:43
22צפיות
לאוכלוסיות מסויימות, בדיוק כמו שאסור לצרוך כמות מוגברת של אספרטיים לחולי PKU...כדאי מאוד לקרוא את המאמר בויקיפדיה על טירוזין
מי שאוכל גבינת קוטג' או סושי או בוטנים
20/01/14 09:53
16צפיות
או  גבינת  פרמזן  (שהיא  תרכיז  מרוכז  ביותר  של  טירוזין   )  ולא קרה לו  עד היום  כלום בגלל שאכל  את  זה  , אז סביר  מאוד  להניח  שאין  לו  שום  רגישות  לטירוזין .
אתה  מדבר  על  מקרים  קיצוניים , וזה נכון  במיוחד  אצל  אנשים  שיודעים  מראש  שיש  להם  רגישות  לטירוזין , והיו  להם  תגובות  שליליות  .
מי  שיש  לו  רגישות  לטירוזין  טבעי  מהמזון    -  יודע  את  זה  .

זה לא רק עיניין של טירוזין
20/01/14 16:35
15צפיות
טירוזין מסוכן לעוד קבוצות, למשל חולי סכרת ויתר לחץ דם...
מעבר לכך שתזונה צריך להיות חלק ממכלול של שיקולים, ולא רק בגלל מרכיב אחד באותה..צריך לבדוק איך הסך הכל ישפיע
º
הכוונה זה לא רק עניין של רגישות לטירוזין
20/01/14 23:48
8צפיות
טירוזין עלול להיות מאוד מסוכן לקבוצות שלמות
18/01/14 10:17
31צפיות
במיוחד אלה הסובלים מסוכרת ויתר לחץ דם....
תודה על הסבת תשומת הלב
18/01/14 21:06
25צפיות
יש פירוט, הפניה, מאמר, הסבר?

לא שאני סובלת מסוכרת או יתר לחץ דם, אבל בכל זאת
º
ויקיפדיה
18/01/14 22:11
6צפיות
- ראשית המון תודה על התגובות!!
11/01/14 18:33
47צפיות
כבר חששתי שהפורום הזה לא ממש פעיל..
אני אענה כאן במרוכז, למרות שכל התגובות נפלאות ותודה לכל מגיבה\מגיב בנפרד.
למען האמת, הריטלין 30LA עשה לי הרגשה לא כל כך טובה, ניסיתי כדור אחד, היום למשל ניסיתי 2 כדורים של הריטלין הרגיל 10 מ"ג , ההרגשה פחות רעה אבל לא עוזר לדעתי בלהושיב אותי.
הבעיה שלי היא כזו - הראשונה, זרקתי כנראה סתם 100 שקלים על ה 30LA וזה קצת מבאס שעכשיו אני אולי אעבור עוד מספר סוגים עד שאולי אמצא את המתאים (נניח בעיה קטנה יחסית, רק כסף). בעיה שניה, היא שכל שינוי כזה מצריך תור לניאורולוג, (שנמצא בבני ברק ואני גר בתל אביב) גם די מציק במיוחד שאני לחוץ ללמוד ומבזבז את הזמן בפגישות איתו..
כנראה שלא יהיה מנוס מלהיפגש עימו שוב..
דבר אחרון - ביום שלקחתי את הריטלין LA 30 - עד 2 לפנות בוקר הייתי עירני לגמרי, הכרחתי את עצמי לשכב במיטה ונרדמתי לפרקי זמן של 20 דקות כל פעם עד שהתעוררתי.. בקיצור שינה לא שינה.. שזה ממש לא מתאים לי בתקופת בחינות להתחיל ניסויים ולדפוק לעצמי את הימים האחרונים לפני המועד..
קיצר, יצאתי טמבל שחשבתי על זה ברגע האחרון שיכולתי עם טיפה מחשבה להבין את זה בתחילת הסימסטר.. אז אני משלם על הטעות..
מנסיון של כמה שנים
12/01/14 12:16
52צפיות
שוקלת בערך כמוך (לצערי). גם לומדת לבחינות קשות.. למשקל שלך מתאים לפחות 40-50 LA. היה כאן גם מישהו במשקל ובגובה שלך שנתנו לו 60-80/LA כך שמאוד ייתכן שאתה נוטל מינון נמוך במחצית ממה שאתה צריך. אם זה דחוף לך למבחנים הקרבים, ניתן לפרק את הכדורים ולצרף כך שיהיה 40/50LA, זאת עד שתגיע לנוירולוג. כדי שלא יפריע לישון, כדאי לקחת מוקדם בבוקר. אם יש לך בעיית שינה (במיוחד לפני מבחן) מה שעוזר לי אלה כדורי שינה. כבר יצא לי להגיע למבחנים אחרי לילה ללא שינה והתוצאות לא היו טובות.. בנוסף, הכדור אפקטיבי כאשר: ישנים לפחות 6 שעות בלילה. אם תישן פחות המוח יתעורר אבל הגוף לא ותהיה עייפות מצטברת שתחליש את השפעת התרופה.רצוי לא לשתות קפאין במהלך ההשפעה, לוקחים אותו אחרי ארוחה של פחמימות (אבל מעט שומנים וסוכר) וגם עושים מידי שבוע-שבועיים הפסקה כדי למנוע התרגלות לתרופה.
וואי.. ואני חשבתי שזה הכדור הכי חזק שיש..
12/01/14 12:40
38צפיות
עם מינונים כמו שאת רושמת נראה לי אני לא ישן שבוע..
נראה, לקחתי היום בסביבות 11 בבוקר שוב כדור אחד של ה LA30, מקווה שיעשה את העבודה..
המון תודה על הטיפים.
לגבי המשקל - תעשי כושר, תקפידי על תזונה, הכל ירד.
אני לשמחתי עם גנטיקה טובה כך שמעולם לא היתה לי בעית משקל, נהפוך הוא, תמיד רציתי להשמין, עכשיו בגילי המופלג, אני מרגיש את היתרון בגנטיקה של ה"רזה", אבל בלי שום קשר, מאז ומעולם הייתי מכור לספורט כך שגם אם הייתי גנטית שמן, הכל היה יורד.
כדור אחד LA30 = כדור אחד ריטלין רגיל 10 מ"ג
14/01/14 08:17
35צפיות
אז  אל תהיה  מופתע  שזה  לא  עזר  לך  ........
אם  אתה  רוצה  לעשות  סדר  בכל  סוגי  הריטלין   ובכל  המינונים  למיניהם  , ובכלל  להבין  מה  ההבדל  בין  הריטלין  הרגיל  הפשוט  לבין  סוגי  ריטלין  ארוכי  טווח , יש   לך  טבלה  מסודרת  שנקראת  :  השוואת  מינוני  ריטלין  .
זה  נמצא  באתר  מקצועי  מעולה  בעברית  :

www.ritalin.co.il

האתר נקרא גם : בתי  מרקחת  קשובים .

יש שם הסברים על כל סוגי הריטלין , ועל כל התרופות  הנוספות   לטיפול  בקשב  וריכוז  ( יש עוד כמה וכמה ....והן  בשימוש  נפוץ  מאוד  בארה"ב ) .
יש  שם  הסברים  בנושאים  שונים  .
כדאי   לך  להיכנס  לשם  לקרוא .
º
הקישור לא מוביל לכלום..
14/01/14 09:38
8צפיות
אז פשוט להקליד ב-גוגל : בתי מרקחת קשובים
14/01/14 12:30
11צפיות
ושם להיכנס לתוך הנושא של ריטלין ומינונים .
ריטלין היא לא תרופה מדוייקת
12/01/14 13:36
67צפיות
מתוך ניסיון שלי ושל אחרים
התגובה לריטלין לא ידועה מראש
וצריך לבדוק את המינונים עד שמוצאים את הנכון
אצלי קונצרטה 36 (שזה שווה בערך ל10 ריטלין רגיל)
עושה את העבודה, ומינון גבוה יותר לא משפיע
את ההשפעה אתה יכול לראות לאורך זמן
התרופה היא לא תרופת קסם ודורשת גם התמדה מהצד שלך לשינוי הרגלים
ואפשרות ללמוד על עצמך מחדש

והכי חשוב בהצלחה
וואי מה זה הכדור הזה..?
12/01/14 14:23
54צפיות
פי 10 מריטלין..?
שלא יהפוך אותי לזומבי..
אני בינתיים אשהה את המחקר האישי שלי באיזה כדור עלי להשתמש, זאת מקוצר זמן, מיד לאחר הבחינות אני אפגש שוב עם הניאורולוג להתייעץ לגבי החלפת הכדור.
תודה רבה.
זה לא פי 10
12/01/14 22:27
34צפיות
זה בעיה בכתיבה בעברית ואנגלית באותה שורה...
קונצרטה 36 זה באותה עוצמה כמו רטלין רגיל 10 מ"ג, אבל למשך זמן ארוך פי 3.
ועוד הערה - לגבי הניסיון הקצר שלך עם LA 30 (שזה מינון חלשלוש, וגם LA זה סוג עדין שלא לכולם עוזר בכלל).
בפעמים הראשונות שלוקחים רטלין, הגוף "מופתע", ולכן ייתכן שההפרעה לשינה למשל תימשך המון שעות. חוץ מזה, התחושה המשונה בגוף בפעמים הראשונות ממש מפריעה לשים לב להשפעות החיוביות אם יש כאלה.
לכן בלי לקחת את התרופה כמה ימים רצופים - אתה פשוט לא יודע אם היא מועילה לך קצת (אולי אתה מושיב את עצמך לקצת יותר זמן? מצליח קצת לעבוד/ללמוד, גם אם לא מספיק? פחות חסר מנוחה?) או בכלל לא.
º
חחח... זה 10 מ"ג לא פי 10
12/01/14 22:45
17צפיות
לעיתים ריטלין הוא בסך הכל עוד סוכריה... :(
09/01/14 23:18
167צפיות
לילה טוב :)
חייבת עצה, יש לי הפרעת קשב רצינית, מהזן הפחות חמודי אלא יותר כזה שמפריע לכל תחומי החיים משחר ילדותי. אז כמובן שאני מאובחנת שנים והבעיה שלי היא שאני לא מגיבה לאף סוג או מינון של הריטלין על אילן היוחסין שלו (קונצרטה וכו'). בנוסף, אין לי אפשרות כלכלית לממן יבוא פרטי של תרופות מחו"ל ונראה לי שהזום הוא עוד איזה שטות.

אשמח לעצתכם.... אההמ, וכן, ניסיתי כבר את כל סוגי הקואצ'ינג, הלכתי לגדולי המטפלים שבעיקר לקחו את כספי הלא גדול, רכשתי אסטרטגיות להתמודדות עם מצבים המנוהלים על ידי הכשרים הניהוליים. ולא, זה לא עזר לי יותר מדי.

תודה רבה!! הגיברת.
במקרה הזה אפשר לקחת אחריות
12/01/14 05:14
112צפיות
לבחור איזה סוג של חיים את רוצה לעצמך מכאן ואילך,
למצוא מה גורם לך להתלהב באמת,
ולבחור בכל רגע מה שיביא אותך הכי מהר והכי קרוב ישר לדבר/ים האלה שאת מתלהבת מהם.

זאת אפשרות שמאלצת אותך לזרוק כל דבר מיותר,
לפעמים בכוח ולפעמים בכיף.

זאת אפשרות שגורמת לרצות את הדבר שלך כל-כך,
עד שזה נהפך להיות "היפר-פוקוס" במקום פיזור.

בבקשה רבה!
הגיבר.
º
תתבייש
12/01/14 13:29
47צפיות
צודק אבישי - חסרים פרטים בתשובה שלי
12/01/14 20:28
61צפיות
דבר ראשון שחסר:
צריך לכתוב שכל זה נאמר מנסיון אישי, ובלי לנסות למכור לך משהו.
הדרך הזאת עזרה לי כשכל העצות האחרות לא עזרו.

דבר שני שהחסרתי:
צריך חיבור חזק לחושים: למשקל הגוף, לפעילויות שגורמות לשרירים שלך להתרפות, צריך להיות סקרן מאד לכל דבר שמגיע דרך החושים, במיוחד הריח, המישוש, והטעם, כי אלה חושים שמוזנחים מאד.

דבר שלישי:
זאת דרך שלוקחת הרבה יותר זמן מאשר דרכים תרופתיות. חודשים או שנים.

דבר רביעי:
קשה מאד לעשות את זה בלי מסגרת או מלווה מיומן בתחום הספציפי הזה, ועקשן.  גם מלווה וגם מוטיווציה.

חוץ מזה אני לא נוהג להתבייש בלי סיבה, במיוחד כשמה שכתבתי נכון מהנסיון שלי, ולא מוליך שולל אף אחד.
אז כתוב סיבה טובה בבקשה, למה אני צריך להתבייש.
אני לא מבין למה האובססיה עם ריטלין
13/01/14 10:08
48צפיות
אתה יודע מה התרופה שמשתמשים אנשים בארה"ב להפרעות קשב וריכוז?
סינופד
זתומרת כל התרופות שמסתיימות בסינוס מכילות את החומר הזה
אם להשוות לריטלין אז סינופד
סינופד יותר טוב לריכוז
אבל
בניגוד לריטלין שיוצא מהמערכת די מהר הסינופד נשאר יותר זמן
בניגוד לריטלין שימוש קבוע בסינופד עלול לגרום לדום לב או התקפי לב
הסינופד פוגע יותר במערכת

אבל בגלל האובססיה עם המילה ריטלין
אנשים פונים לתרופות שפוגעות בהם

ריטלין זו לא תרופת קסם והיא נמצאת כדי לעזור
התופעות לוואי של הריטלין הן מעטות
היתרונות עולות על החסרונות

אין דרך ארוכה לטיפול עצמי
יש טיפול תרופתי שמלווה אותו טיפול לא תרופתי
את הטיפול התרופתי צריך לקחת רק מי שחש שהוא לא מצליח לתפקד
והתרופה עוזרת לו
אסור לקחת תרופות סתם כי חושבים שהם יעשו איזה קסם ופתאום יהפכו לגאונים
בן אדם שהגיע לטיפול תרופתי, הגיע כי הוא חיפש עזרה
וכל השרלטנים שמוכרים טיפולים ארוכי טווח בשקל רק הורסים
בנאדם אני לא יודע מה עשיתי לך
16/01/14 10:05
24צפיות
לא הזכרתי תרופות בכלל.
אני יודע שאנשים לוקחים ריטלין וזה עוזר להם, ואין לי שום כוונה לעצור את זה.
אנשים גם לוקחים תרופות נגד דיכאון ודברים דומים: אישית זה לא מתאים לי, ואני חושב שרוב התרופות האלה מזיקות, מנסיון של אנשים אחרים, אבל לא כתבתי פה שום דבר נגד תרופות, ולא הבנתי למה נכנסות תרפות לדיון הזה.

ואתה לא חייב להאמין לי או לאף אחד אחר.
יש לי דרך מסויימת בחיים, לי היא עזרה מאד, היא מאד מבוססת, ומאד מוצלחת עבורי.  לא רוצה, אל תקח - אבל אתה לא יכול לצאת בהאשמות שאני משקר לך או שרלטן או משהו.

מה גם שאני לא מוכר $$$ שום דבר.
עזרתי לכמה אנשים בחיי, אבל לא תמורת כסף ולמעשה אני לא יכול לקחת אחריות על חיים של בנאדם אחר, אז המקסימום שאני יכול לעשות זה להגיד:

"תראו, עשיתי ככה וככה, וזה עזר לי".

נ.ב. פעם הפורום הזה לא היה פורום של תרופות, אלא של שיחות, דיונים, החלפת דעות, הצעת פתרונות.

היום, כבר 2-3 שנים לפחות שכמעט כל שיחה בפורום היא על תרופות.

עכשיו אני מבין למה - אתה חושב שתורפות הן הפתרון האולטימטיבי והיחיד!

חבל לי לשמוע.
אני מצטט את מה שרשמת
16/01/14 11:41
19צפיות
"אם הייתי יודע איזה דברים גורמים לך להתלהב באמת,
עד שיוצא לך קיטור מהאוזניים וחיוך עד מחרותיים.

אבל אל תכתבי את זה בפורום בבקשה."

למה שהיא לא תכתוב בפורום?
מה הכוונה "להתלהב"? זה לא ברור וזה מטעה
תיקון קל:
24/01/14 12:28
9צפיות
הייתי יכול להיות יותר ספציפי ‬- אם הייתי יודע איזה דברים גורמים לך להתלהב באמת.
התלהבות כזאת שיוצא לך קיטור מהאוזניים וחיוך עד מחרותיים.

אבל אל תכתבי בפורום בבקשה את הדברים האלו, כי הם אישיים.
אתה לא רשמת מניסיון זה היה מאד החלטי
13/01/14 10:19
23צפיות
אתה לא איש מקצוע וגם אני לא
אתה לא יכול להגיד שזאת דרך שלוקחת יותר זמן כשאין הוכחות!!!
אני אכלתי את השטויות האלה עד גיל 25
ופתאום גיליתי ששיקרו לי כל הזמן
אם בן אדם בדיכאון עמוק אז הוא צריך לקחת תרופות לעצור את הדיכאון
אם בן אדם חולה אז הוא לוקח תרופות שקשורות למחלה שלו

קח לדוגמא את סטיב ג'ובס
אולי הוא היה עוד איתנו אם הוא לא היה מנסה טיפול "טבעי" לסרטן
ומקבל מראש טיפול מקצועי
היום הטיפול במחלות מאד מתקדם ולאט לאט מוצאים תרופות יותר ויותר ממוקדות להרבה בעיות.

הקפיטליזם המוגזם איבד פרופורציות
אנשים מוכנים לשקר בשביל עוד כמה שקלים
במקום עזרה הדדית ותמיכה
אתה חלק מזה
אתה חלק מהמיינסטרים

לעולם אל תתייחס לאנשים בצורה כלכך מזלזלת, כי הם האלה שבסוף יפגעו.
ספר את האמת
שהריטלין יכול לעזור
שאתה מציע טיפול שהוא ארוך טווח ואין הבטחה מתי הוא ישפיע
בגלל זה אני אומר שתתבייש כי אתה גורם לנזק שאתה לא מודע לו
ואם אין לבן אדם זמן ומוטיבציה
אז הוא חייב ללכת לפי מקצב התופים שלך?
אפשר להיות יותר ספציפיים
12/01/14 05:17
42צפיות
אם הייתי יודע איזה דברים גורמים לך להתלהב באמת,
עד שיוצא לך קיטור מהאוזניים וחיוך עד מחרותיים.

אבל אל תכתבי את זה בפורום בבקשה.
ממש אבל ממש לא
12/01/14 13:27
28צפיות
היא מדברת על בעיה אמתית והתשובה שלך כלכך קרה ואטומה
העולם קשה גם ככה, ואתה הופך אותו לבלתי אפשרי
בושה לך
אמן וכל מה שאתה עושה לאחרים ייפול עליך
אני ממליץ לפנות לבדיקה כללית אצל רופא משפחה
12/01/14 13:24
32צפיות
נשמע מוזר לאן שאני מפנה אבל אני רציני
אני ממליץ לעשות בדיקות כלליות ולנסות למצוא אם קיימת בעיה אחרת שגורמת להפרעת קשב
כבר הייתה פה מישהי שגלתה שיש לה אנמיה וההשפעה הייתה במיוחד על הקשב והריכוז
מישהי שהכרתי גילתה שבלוטה מסוימת הייתה בעייתית וטיפול בזה פתר את בעיית הקשב.
אם ניסית את הריטלין וזה לא עוזר, בשביל השקט הנפשי כדי לבדוק.
אני מקווה שתקראי את ההודעה שלי
12/01/14 13:28
35צפיות
אל תקשיבי לכל נותני העצות שלא עוזרות
הי, קפצתי לפה עם שאלה
08/01/14 12:45
82צפיות
טוב, מי שזוכר אותי, אז היי.......

תגידו לי בבקשה

יש המלצות לנווירולוגים / פסיכיאטרים שיכולים לעזור עם העלאת מינון קונצרטה והם סימפטים, ועובדים עם הכללית?

תודה
º
יש למישהו המלצות? ד"א באיזה איזור?
08/01/14 14:46
22צפיות
קיבלתי הרבה המלצות על ד"ר אמנון גימפל..
11/01/14 14:29
68צפיות
גם ממישהי שעובדת עם כללית..
באופן אישי, עוד לא הייתי אצלו..
ריטלין ודיסוציאציה
07/01/14 23:13
127צפיות
היי :)
אני סובלת מדיסוציאציה די חמורה כבר כמה שנים. בדרך כלל היא קיימת ומפריעה פחות, אבל מגיעים מין התקפים (לרוב בלי שום טריגר- סתם פתאום) דיסוציאטיביים מאד חזקים.
הדיסוציאציה החלה משימושים חוזרים בחשיש עד לפעם בה איבדתי את עצמי לגמרי.
טופלתי אצל פסיכולוג בשיטת מיינדפולנס ואני במעקב אצל פסיכיאטר (הוא זה שהפנה אותי לאבחון של הפרעת קשב)
אני אמורה לקחת כדור וחצי של ריטלין (15 מג') אבל אני פשוט מבוהלת מאד שפתאום תהיה לי הרגשת ניתוק חריפה, ומצד שני- אני לא מצליחה להתרכז בכלום. אמרתי את זה לפסיכיאטר והוא אמר לי לנסות את הכדור- כי זה לא יזיק ואפשר להפסיק את השימוש.
מישהו יודע אם ריטלין גורם להרגשה דיסוציאטיבית? עד כמה? זה חולף? אשמח לתשובות
אני לא יודע לגבי דיסוציאציה
08/01/14 08:18
45צפיות
אבל אין ספק שהפרעת קשב יכולה לגרום לתופעה של ניתוק מהסביבה ובלבול.
מצד שני אם יש לך נטיה להתמכרות ורקע של שימוש בסמים, אפילו קלים, הייתי מאוד נזהר משימוש בממריצים...
אבל אם יש קשר רצוף עם הפסיכיאטר, ברמה שאפשר להתקשר אליו אם קורה משהו, ואפשר לסמוך עליו, אולי שווה לנסות. מינון של 15 מג זה מינון ממש לא גבוה ולא גורם להתמכרות...
הכוונה שלך היא
08/01/14 15:08
44צפיות
שיכול להיות שתחושת הניתוק נובעת מהפרעת הקשב? כי לא עברתי שום טראומה והתחושה פשוט מופיעה בפתאומיות.
אני בקשר רצוף עם הפסיכיאטר ואני יודעת מתי לבקש עזרה, אז התמכרות זה לא דווקא משהו שמבהיל אותי כרגע..
כן בההחלט
08/01/14 15:26
25צפיות
נסי לבדוק אם הניתוק נגרם במצבים של ריבוי גירויים למשל...אפילו פנימיים....
צריך גם לזכור שלניתוקים יש לא מעט גורמים
08/01/14 16:19
26צפיות
החל מבעיות שינה, כולל הפרעת שינה, תזונה לא נכונה מחסור בברזל ועד לאפילפסיה קלה...אני מקווה שהפסיכיאטר בודק את כל זה...
חשוב מאד להפסיק שימוש בסמים אפילו קלים
09/01/14 11:32
44צפיות
אם מתחילים טיפול בריטלין
כדי שהטיפול יצליח

אני לא יודע מה זה דיסוציאציה
אבל לפעמים יש לי תחושות כאילו אני לאצלי הקונצרטה מונעת את המצבים האלו
בעקרון זה לא הפורום הנכון לנושא הזה
12/01/14 20:40
38צפיות
אבל אם כבר את כאן:

עד כמה שאני יודע יש 2 דרכים להתמודד עם דוסוציאציה:

1. דרך הניתוק: להתנתק מכל דבר, ולהיות תלוי באנשים, במסגרות ובשיגרה.

2. דרך החיבור: לעסוק בפעילויות פיזיות שמשלבות מודעות לקרקע, למשקל שלך, לכל 5 החושים שלך, תוך כדי פעולה.

לכל דרך יש יתרונות וחסרונות:

לדעתי לטווח הארוך והבטוח כדאי לבחור את דרך 2.

בדרך מס' 1 את תמיד תלויה במישהו ומשהו אחר, וכשהם לא שם, את עלולה לעוף כמו אבק.

תבחרי לך את הדרך שנראית לך סבירה.
מאיזה כוכב אתה?
13/01/14 09:27
28צפיות
אתה בכלל יודע מה זה דיסאסוציאציה
אני אסביר
דיס  אם אני לא טעה זה ללא
אסוציאציה  - אני מקווה שאני לא צריך להסביר

ביחד הם אומרים ללא אסוציאציה
מה קשור אבק?
|*|נפתח פורום Yelem תמיכה לנוער
07/01/14 16:00
16צפיות
פורום Yelem תמיכה לנוער מופעל ע"י עובדים ומתנדבים של עמותת עלם ומיועד לבני נוער וצעירים עד גיל 21.
המתנדבים נמצאים כאן במטרה להיות מקום חם ברשת, לשיתוף, התייעצות, תמיכה והקשבה. אתם מוזמנים לכתוב ולהתייעץ.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
גם לכם יש בעיה לומר לא?
06/01/14 10:50
98צפיות
באם מדובר בעבודה כאשר הבוס מבקש שתעשו שעות נוספות או לומר לא לטובה או לומר לא באופן כללי?
להיות אסרטיבי
07/01/14 08:50
57צפיות
לי יש מחסור באסרטיביות, האם זה נובע מהק"ר? איני יודע.

מה שכן,
פעם חפשתי בגוגל וב youtube  איך להיות אסרטיבי<?
ואתם יודעים מה נאמר שם?

שאין פטנטים !

אלא פשוט להכניס טוב טוב לראש שיש לנו זכות להגיד "לא"!

ברגע שמכניסים את זה טוב טוב לראש כבר זה פחות משנה איך אומרים (כמובן שבנימוס) אבל יש את הכח להגיד לא

בהצלחה לכולנו בתחום הזה
לתת לו הצעה שהוא צריך לסרב לה
12/01/14 05:24
45צפיות
בשביל זה צריך קצת אומץ, לא הרבה,
ולהגיד לו שאת רוצה נגיד 250% או אפילו 3 מהשכר הרגיל שלך על השעות הנוספות.

חשוב מאד:  להיות רגועה וגם רצינית.

מהנסיון שלי, או שאני מקבל הרבה מאד כסף, או שמפסיקים להציע לי הצעות מגונות - אבל תמיד מתייחסים אלי יותר ברצינות.

אפשרות אחרת - להגיד שיש לך משהו מאד מאד חשוב לעשות בזמן הזה ושאת לא יכולה להתפנות.
לא להגיד לבוס שלך מה זה ! זה עניין פרטי, ואת לא רוצה לפרט.
זה גם לא יהיה שקר - אם את רוצה להקדיש את הזמן הזה לעצמך, או לאנשים, או לדברים שאת אוהבת.

º
עיצות אחיתופל שעלולות לגרום לפיטוריה!
12/01/14 21:17
16צפיות
או לקבל הערכה, התחשבות רצינית ותוספת שכר
13/01/14 09:00
16צפיות
זה תלוי במה היא עובדת ואיך היא מציגה את הדברים.

אם ההבדל הוא בין להיות מפוטר לבין להיות עבד ולחיות כל חיי בשביל מקום העבודה, אני מעדיף להיות מפוטר וללכת למקום אחר.
להציע לו פי 3 מהשכר הרגיל?
13/01/14 19:16
16צפיות
על זה היא תקבל הערכה? ספר לנו באיזו עבודה עבדת לטווח ארוך עם גישה כזו. אולי פיספסתי משהו בחיים.
250% על השעות הנוספות, לא לשכוח.
16/01/14 08:41
6צפיות
אני לא הולך לפרט את מקומות העבודה שלי,
אבל אני כן יכול לספר לך, שכשאנשים ראו שאני עובד טוב - לא מדהים, אלא טוב - ושאני לא מתלונן, אבל כן עומד על שלי, אז הם בד"כ העדיפו לשפר את תנאי העבודה שלי, או לפחות להשאיר אותם כמו שהם.

וכן, אני יוצא מנקודת הנחה שיש סיכוי שיפטרו אותי במעמד הזה, אבל בגלל שאני מתייחס אל עצמי ברצינות, אז ברור לי שעדיף פיטורים מאשר להשקיע מאמצים ואת הזמן הפנוי שלי ללא תמורה ראויה, או אפילו מינימלית שדרושה לי לחיים שאני רוצה.

לעומת זה,
הרבה אנשים שעומדים מול הבוס שלהם עושים פרצוף "נחמד" שבעצם משדר לצד השני:
"לא נוח לי שאתה מבקש ממני להשאר שעות נוספות בלי לשלם, אבל אני בעצם חלשת אופי, ואני הולכת בכל מקרה להסכים, אז אתה מוזמן להמשיך לנצל אותי"

יכול להיות שפספסת משהו בחיים, כי לא באמת עמדת על שלך בצורה ברורה וישירה.
עזרה באבחון
05/01/14 21:50
101צפיות
היי לכולם,

בבקשה אני די אבודה לא מצליחה לגשת לאבחון....

ניגשתי פעם דרך מכבי לפסיכיאטרית והיא הפנתה אותי למבחן BRC

קראתי על זה קצת וזה נראה לי מתאים יותר ללקויות למידה ולי אין את זה

הבעיה אצלי זה פיזור הנפש והמחשבה אבל כאשר יש מטלה מאתגרת אני מתגייסת לקרב ( מיקוד יתר) ואי אפשר לחשוב שיש לי בעיה...(אמא שלי טוענת שאני מכניסה לעצמי לראש שטויות)

מתוסכלת ממש.. בעניני בירוקרטיה ולמי לפנות ולאן ללכת,  אני כישלון חרוץ לא יודעת למי לפנות במכבי לאבחון( מושכת את זה שנים)

האם מישהו יכול להמליץ לי על מאבחן טוב מציל חיים?? במכבי( אין לי כסף לאבחונים יקרים ) אבל גם פרטי לא יקר מדי אפשרי

האם מישהו כאן ניסה את הזום? האם עוזר?

תודה לעונים תבורכו:)
נראה לי שהגעת לפורום הנכון
06/01/14 08:40
49צפיות
אני אתחיל עם הזום
זה תוסף תזונה ולא תרופה

את יכולה לפנות לנוירולוג מומחה בהפרעת קשב וריכוז ADHD
את המידע את יכולה לקבל במוקד הטלפוני בלבד
או לפסיכיאטר באופן פרטי או דרך הביטוח המשלים של קופות החולים
אני מצרף קישור עם כמה המלצות לאן לפנות

אני ממליץ להתחיל עם התייעצות דרך הביטוח המשלים
באיזה קופה את?
כתובות אינטרנט מצורפות:
אם הזום זה תוסף תזונה...
08/01/14 10:56
50צפיות
וזה אמור להקל על הקר.. אז זה הוכחה שיש קשר בין תזונה מסודרת להפרעת קשב וריכוז (אני גם שמעתי משהו שיש קשר לזה..)
יש מישהו שיודע מה חשוב לאכול בשביל להיות מרוכז וקשוב יותר?
אני חושב שיש בעיקר מה להמנע
08/01/14 14:45
48צפיות
הבעיה היא שזה כל הזמן משתנה
פעם אמרו עגבניות ואז חשבו שאולי בננות ולא נמצא באמת משהו מיוחד
אין אחידות בין האנשים בנוגע לתזונה
קפאין עוזר מאוד וגם סיגריה
08/01/14 16:23
53צפיות
וגם פחממות...בגלל זה אנשים שנוטים להפרעת קשב מתמכרים להם....
גם כי כל העזרה שהם מגישים היא זמנית והגוף מתרגל מהר, והנזק שהם גורמים גדול יותר...
זה מאוד אישי... ומשתנה מאדם לאדם.... אבל עקרונית מנסיון שלי אני מעדיף חביתה בבוקר ותזונה עשירה בחלבונים ודלה בפחממות וסוכרים - אם כי לא בהכרח אטקינס. אומרים שכל המזונות המסוכרים והממריצים משפיעים על הפרעת הקשב אבל רק באופן זמני ולא בריא....
מנסיון אישי בלבד
09/01/14 20:37
48צפיות
אני אוכלת, כלומר משתדלת, לאכול ירקות ירוקים מג'עולים, מגעילים, מרים, בלי טעם, מכל הסוגים והצבעים. הם עוזרים כמו ריטלין

הנה מתכון, טעם שאפשר להתאבד, אבל זה פשוט עושה ריכוז פלאים: (מתאבדים רק מהטעם, פיכסה)

המצרכים
כרוב קיל
כרוב לבן
כרוב אדום
גמבה
פלפל ירוק, פלפל כתום, פלפל צהוב
בצל סגול
בצל ירוק
עגבנות
סלרי - גבעולים
גזר
צנונים שחתכו להם את הקצוות
מלפפונים
עלי חסה ערבית
נבטים

גבינה לבנה
שמן פשתן
זרעי פשתן

אגוזי מלך
גרעיני חמניות

אופן הכנה

חותכים את הגזר לעיגולים דקים, את גבעולי הסלרי לחתיכות קטנות (כי הוא מר), את הכרוב ואת כל שאר הירקות דק דק דק דק

מערבבים בקערה, מוסיפים גבינה לבנה, מוסיפים שמן פשתן בכמות נדיבה (יש בו אומגות לשכל), מפזרים אגוזי מלך בנדיבות, גרעיני חמניות וזרעי פשתן

מערבבים את הכל
אוכלים

טעם? זה עניין של טעם.

מה שכן זה גורם לתאי המוח לתקשר אחד עם השני. זו ארוחת בוקר מומלצת
אה, ואפשר להוסיף גם תרד!
ומה לגבי כל אחד מהמוצרים האלה לחוד???
10/01/14 10:49
27צפיות
זה מצרכים שלפחות אחד מהם אני אוכלת באופן יומיומי ואפילו כמה באופן שבועי...
אבל השילוב בינהם יחד גורם לי לבחילה בלי שאכלתי, סורי שמדובר באוכל אני לא יכולה לאכול מה שלא טעים
אבל תודה על הכוונה! גם הרשימה הזו בלי לאכול את הכל יחד,עוזרת!
אצלי מה שסייע זה כמות עצומה של ירקות ירוקים
10/01/14 17:16
32צפיות
לא אחד, לא שניים - קערה, עמוקה, גדולה, עם כל סוגי הירקות, בכל הצבעים.

אני לא יכולה להצביע על ירק מסוים שעשה לי את זה כמו על השילוב של כולם ובכמות שמאד קשה לאכול. אני רואה בזה תרופה ומאלצת את עצמי לסיים קערה שלמה של ירקות. מתבלים בגבינה לבנה או חומוס, כדי שיהיה טעים.

כל אחד אינדיבידואל, לי הירקות, עם דגש על הכמות המופרזת והמגוון, עזרו מאד. אכילת ירקות בודדים לא סייעה לי. לי אישית מאד קשה להתמיד באכילת ירקות בכמויות יום יום, אבל היות וזה עזר לי, אני מנסה לראות בזה כמו תרופה שחייבים לקחת
עדכון ותיקון
18/01/14 21:07
14צפיות
בדיוק קראתי שירקות מצליבים מפריעים לספיגה של טירוזין, או איזה חומר אחר שמפרגן לבלוטת התריס. אני לא זוכרת מה קראתי, אבל, מסתבר שירקות מצליבים הם חיבוק דוב ממש
º
מה זה ירקות מצליבים?
19/01/14 12:59
4צפיות
מלגות
05/01/14 13:18
56צפיות
ידוע לכם על מקום שאפשר להגיש בקשה לסטודנט למלגה לבעלי אבחון?
אני יודע שבארה"ב יש המון מלגות למאבוחנים ללימודים אקדמים
לא הגיע הזמן שגם בישראל יהיו ולא נצטרך להסתמך על הכאב ראש שנקרא ביטוח לאומי.
לצערי אין מלגות למאובחנים
06/01/14 08:30
31צפיות
הסיבה היא בעיקר מכיוון שיש "הקלות" לסטודנטים עם לקויות למידה
השכר לימוד הוא יחסית נמוך
וניתן לקבל מלגות בעבור התנדבות בכל מני תחומים
כמו פרח וקרנות נוספות
אני הייתי שנתיים בפרח ועוד שנה בקרן אחרת
אפשר לבדוק בדיקנאט הסטודנטים.
אילו הקלות
06/01/14 21:58
29צפיות
מהלימודים שלי באוניברסיטה, אני מכיר הארכות זמן וחדר שקט למי שרוצה דבר שמעטים עושים
אין הקלות בשכר לימוד ו11K לפני כול המסביב זה לא נמוך
אמנם עשיתי פר"ח בשנה ראשונה וזה מכסה חצי שכר לימוד
היום אני לומד לימודי הנדסאי ואין אצלנו שום הכרה בנושא שכר לימוד
המחשבה שיש מלגות היא כדי לסייע למאובחנים באמת להתמודד עם לימודים אקדמיים ופחות לדחוף אותם לעבוד על חשבון זמן לימודים
נראה לי שזה הרציונל שיש שנותנים מלגות בחוץ לארץ פה פשוט המודעות נמוכה גם מחקרית
אני גם צריך לשלם על אבחון וגם על ריטלין במידה והייתי צורך
אני לא מבין במה בדיוק באים לקראת סטודנטים
ובינתיים מבזבזים כספי עתק על התנחלויות
נושא ההתאמות תלוי בכל מוסד
07/01/14 09:39
15צפיות
ולמעשה בכל מרצה..... האוניברסיטה הפתוחה למשל מאוד גמישה ופתוחה....
המלגות בחו"ל מכסות פחות מהמלגות בארץ
08/01/14 14:48
10צפיות
השכר לימוד עומד על 30K בערך לשנה
תלוי במוסד לימודים ובמדינה
אני מכיר מקרובי משפחה שלי
המלגות מכסות חלק קטן מהלימודים
כנס צמיחה והתבגרות בספקטרום האוטיזם 8-9.1
05/01/14 11:25
17צפיות
בוקר טוב לכולם/ן,

מבקשת לתזכר אודות כנס צמיחה והתבגרות בספקטרום האוטיזם ופיתוח חשיבה חברתית שיתקיים בימים רביעי וחמישי השבוע בין התאריכים 08-09.01.14 בתל השומר בהשתתפות של גב' מישל גרסייה ווינר-  הוגת השיטה ומחברת הספרים בנושא "חשיבה חברתית".

הכנס מיועד להורים, אנשי מקצועות הבריאות והחינוך וכל מי שמתמודד עם לקויות חברתיות.
ההרצאות ינתנו באנגלית ויתורגמו לעברית
.

מצורף קובץ מידע הכולל טופס הרשמה - יש לשלם באתר ולוודא עימנו קבלת הטופס מלא וחתום (בכתובת דוא"ל garciawinner.childdevcenter@gmail.com או בטלפון 03-5302232).
ניתן להירשם עד סוף היום 05.01.14 בתעריף הרשמה מוקדמת .
תודה על זמנכם/ן ויום נעים לכולם/ן  .

מנהלים: ההודעה המקורית פורסמה לפני כחודש באישור הנהלת הפורום. אם תזכורת זו בעייתית מבחינתכם אנא מחקו. תודה.
º
שיר הדחיינות...
04/01/14 22:51
83צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
אתה מזמן לא היית כאן .....
05/01/14 12:47
26צפיות
º
אהבתי, ממש מושקע
06/01/14 08:45
13צפיות
זה גאוני
11/01/14 16:45
16צפיות
ובסוף השיר הם אומרים לי שאני דוחה כי אני צופה בהם, הם פשוט גדולים. אם החבורה הזו הייתה יכולה לשיר לי בכל רגע בחיים, שאני דוחה, אני חושבת שחיי היו מסתדרים במקומם ומתארגנים
אז אם יש לך smartphone תשימי אותם בfavorites
14/01/14 23:45
1צפיות
ותשמיעי שוב... ושובו..

ואגב , את לא דוחה (לפחות לא בטוח, כי לא ראיתי אותך עדיין) , את דחיינית, יחי ההבדל הקטלני...
היי חדשה כאן, לגבי תרופות כמו ריטלין
04/01/14 20:29
66צפיות
מישהי בעבר המליצה לי על כדורים מאוד יקרים (בערך 1500-2000 שח בחודש).
הם תחליף לריטלין (זה לא טבעי או משהו כזה).
נותנים את זה למי שממש סובל מריטלין.
לא שמרתי את שם התרופה, צריך להזמין אותה במיוחד בבית המרקחת מראש.
אני רוצה לבדוק אותה.
אשמח אם למישהו יש את שם התרופה...
אולי הכוונה לויואנס או לסטרטרה?
04/01/14 23:18
38צפיות
אלו שתי תרופות להפרעת קשב, ויעילות בעיקר למי שסובל מהפרעת קשב המלווה בדכאון ככל שאני יודע.
אפשר להזמין אותם דרך בית המרקחת שור טבצניק בתל-אביב והם ישמחו לעזור ולהבהיר את ההליכים.
º
אולי אדרל
11/01/14 16:41
10צפיות
היי,שאלה לי...
03/01/14 01:35
105צפיות
חדשה יחסית בתחום :)
אובחנתי רשמית רשמית כמישהי בעלת קשב וריכוז רק לאחרונה אבל יודעת על כך כבר מילדות. ורק לאחרונה התחלתי לנטול קונצרטה (כמובן עם ניסיון לריטלין LA שאותו ממש לא אהבתי )

לוקחת קונצרטה כחודש וחצי במינון מסויים ואחרי הביקורת אצל הפסיכיאטרית היא החליטה אולי לנסות להעלות לי טיפונת את המינון, אבל הדבר המוזר שקרה זה שבהעלאה הזאת ישנתי מצויין,התאבון היה גבוה יותר (הצלחתי לסיים לאפה עם פרגית), לא הייתי מרוכזת ומאופסת על עצמי
ובמינון הרגיל שלי שהיה לפני העלאת המינון אני מרוכזת, יכולה לדבר בטלפון כשיש מסביביבי עוד 3 אנשים שמדברים. אוכלת הרבה הרבה פחות, שותה המווווון מיים - בסביבות 2 ליטר ביום,אולי יותר.
אז איפה ההגיון שעם העלאת המינון הכדור לא משפיע ובעצם במינון שלפני הוא מתפקדת ומרוכזת?

עוד שאלה, יש מאכלים שמתנגשים עם הקונצרטה ולא כדאי לאכול אותם? או שתייה?
ואני באמת לא מצליחה להבין מה אני אמורה להרגיש כשלוקחים קונצרטה. חוץ מריכוז ופיקוס בעבודה (עוד לא התחלתי ללמוד-התכנון באוקטובר אבל אני בספק אם אתחיל בכלל...)

תודה :)
מינון יתר יכול להיות לא יעיל
04/01/14 18:06
65צפיות
איזה עוד דבר אנחנו בעיקר צריכים מעבר לריכוז בעבודה? איך הריכוז אחרי/לפני העבודה?
הריכוז סביר...
05/01/14 23:01
36צפיות
אבל אני גם לא בטוחה שאני לגמרי מרוכזת במהלך העבודה עם המינון הנוכחי...אני אמורה להיות אצלה בביקורת שוב בעוד כחודש.

אחרי העבודה הריכוז סביר...הקונצרטה משפיעה ל12 שעות, ככה שעד 8-9 בערב אני עוד בהשפעת הכדור.

הומלץ לי גם על טיפול CBT איך בוחרים מטפל? יש מישהו מומלץ?

נשמע כמו מינון יתר
06/01/14 08:33
33צפיות
כמובן שיש להתייעץ שוב עם הפסיכיאטרית
מינון יתר מתוך ניסיון הוא לא מועיל בכלל
כנראה שאת כמוני והמינון הנמוך עושה את העבודה
אמנם לא מושלם אבל עובד
º
מי פה סובל מדיכאון חורף?
02/01/14 09:40
42צפיות
חורף? כל השנה
02/01/14 16:11
53צפיות
רק מלראות איך החיים נראים עם הפרעת הקשב לעומת איך שיכלו לראות
וכל פעם מחדש להתנצל על פשלות ופדיחות
אצלי לבן, הכל מושלג - זה יפה ומרגיע
04/01/14 18:08
36צפיות
מצד שני אי אפשר ממש להסתובב בחוץ ואו להינות משמש.
º
אבל יש כאלו שזה מקצין בחורף
06/01/14 08:42
9צפיות
|סיר|נפתח פורום מאסטר שף
02/01/14 09:39
4צפיות
תכנית הבישול המצליחה חזרה בעונה חדשה וטעימה מתמיד. לרגל העונה החדשה פורום מאסטר שף נפתח מחדש|!| זה המקום לדבר על התכנית ולהמליץ על מתכונים:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום