לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
היי, אם אובחנתם כבעלי הפרעת קשב ובין אם עדיין לא, אם אתם מרגישים עצלנים, שונים, לא מובנים, מתקשים להתרכז במשימה אחת ולסיים אותה, מוצאים שהעולם הישגי מידי, מהיר מידי ולא תמיד מתאים אליכם, זה המקום אליו כולכם מוזמנים, לקבל וגם לתת, מהניסיון ומהחוויות שלכם ושל חברי הפורום, לשתף את הפורום או להיות קוראים סבילים, זה הוא בית חם עבור כולכם, ללא הבדלי צורה, צבע וזהות וירטואלית. רק בעשר השנים האחרונות החלה עולה המודעות לכך שקבוצת הסימפטומים המכונה ADHD לא בהכרך דועכת ככל שמתבגרים. ADHD הנה הגדרה לבעייה פיסיולוגית על פי המדריך הסטטיסטי לאבחנות של ארגון הפסיכיאטרים האמריקאי DSM-IV. מאחורי האותיות נמצאים אנשים אמיתיים, כמוכם. אתם מתמודדים יום יום עם המשמעויות האישיות של מה שהרופאים יכנו תסמינים. רק אתם יודעים איך מרגיש אדם היפראקטיבי, איך האימפולסיביות פוגעת בקשרים אישיים ומה המשמעות הקשה של חוסר היכולת לשמור על הקשב ממוקד בדבר אחד לפרק זמן ארוך. היינו רוצים לשמוע אתכם לחבק ולתמוך בזמנים קשים. תוכלו לקבל כאן עזרה מחברים שסובלים מאותה בעייה ממש וגם לתת לאחרים מעצמכם מנסיונכם ומחוויתכם. מותר לדבר בחופשיות על דברים שעולים במהלך ההתמודדות הקשה עם החיים, אך יש להקפיד על כמה כללים על-מנת שהדיונים ינעמו לכולם. באופן כללי יש לשמור על כללי הנימוס והכבוד ההדדיים הנהוגים בפורומים בכלל ובתפוז בפרט. יש להמנע משימוש בשפה אלימה או פוגעת. יש לשים לב לכך שמה שנראה לאחד כהומור, יראה לאחר כהודעה פוגענית. לא יזיק להוסיף קריצה ליד משפט שנכתב בהומור. דעתם של אחרים גם אם אינה דומה לדעתכם ואף אולי מרגיזה, חשובה לעושר הדיון. לכולם יש מקום ולכן יש לכבד כל דעה שמובאת בפורום. אפשר להתווכח עם דעות אך אין לתקוף באופן אישי את בעל הדיעה. אנו שומרים על זכותם של משתתפי הפורום לאנונימיות מלאה. הודעה שחושפת פרטים על משתמש מעבר למה שמפורסם בכרטיסו האישי או שהוא פרסם בעצמו בפורום זה בלבד תימחק. אין לכתוב הודעות בעלות אופי פרסומי, מסחרי, שיווקי או אידאולוגי הודעות אילו ימחקו. עם זאת, ניתן לעשות שימוש בלוחות הפורום למטרות אילו. בכל מקרה, על פי הכללים הנהוגים בקהילות תפוז, אין לפרסם מספרי טלפון בהודעות לפורום. נזהר במתן עצות ופתרונות מן המוכן, כי לכל אדם הדרך שלו בעולם הזה ואיש אינו יודע באמת מה טוב לאחר. ומעבר לזה, דברו בחופשיות ובפתיחות תנו תמיכה למי שזקוק לה ובקשו תמיכה אם אתם חשים צורך בכך. כולנו כאן בשבילכם. אבישי ק

הכתבה עם ירדן לוינסקי בהארץ, קפץ לעמוד הקודם
26/04/14 02:29
97צפיות
http://www.haaretz.co.il/magazine/ayelet-shani/.pr...

חברים, כתבתי את תגובה 42
ובתגובה 10 יש איזה חוכמולוג אידיוט לגמרי, פוסטם, שהשקעתי ממש זמן, אנרגיות, ובעיקר עצבים להשיב לו. הוא מסוג החארות האלו שאומרים שאין דבר כזה הפרעת קשב ואנו כאן בפורום סתם אנשים עצלנים שמחפשים תרוצים. נכנסתי באמאמא שלו

כתבתי שם תחת הניק "מופרעת קשב" או "מופרעת קשב הייתי גם זקנתי"

הי חברים תעשו לי LIKE
אני פשוט מתעבת את המיתוס ההזוי של אנשים שפלים שחושבים שהפרעת קשב לא קיימת, ואנו רק מחפשים תירוצים. פשוט נכנסתי באם אמא שלו בעצבים

נב

אחרי שלא היה לי כסף לקונצרטה, הלכתי וקניתי ריטלין רגיל

זה היה הזוי, זה היה בגלל הפרעת קשב של איזו פסיכיאטרית ממכבי (הנה, בגלל שאין לי כסף עזבתי את הפרטי לטובת אחת של קופת חולים)

היא אמרה לי בפגישה שהיא לא רושמת ריטלין רגיל, רק LA או קונצרטה, כי ריטלין רגיל זה בלה בלה בלה (מנתה את כל החסרונות שלו)

הלכתי לבית מרקחת לקחת ריטלין 10 - ציפיתי לקבל LA וקיבלתי את הרגיל

למה אותה פסיכיאטרית שבעיקרון לא רושמת ריטלין רגיל, ככל הנראה מופרעת קשב בעצמה ולכן התבלבלה ורשמה לי את הרגיל במקום LA
º
תמיד יש את הסיינטופוץ התורן
26/04/14 10:20
17צפיות
לא מדובר בסיינטולוגיה, מדובר בדבר יותר גרוע
27/04/14 00:32
37צפיות
סיינטולוגים אינם מאיימים עלי כי מדובר בסך הכל בחברי כת מפגרת שמאמינה בחייזרים. זה הזוי ולא מאיים לחלוטין.

אבל מה שהמגיב מס' 10 מייצג, הוא תופעה של ניאוליברליזם, הרעיון שחולשות אנוש, מגבלות קוגניטיביות, מגבלות שאינן פיזיות, אינן קיימות. שבעצם כולם "צריכים לקחת אחריות על החיים" מבלי להבין שיש כאלו שהיכולת שלהם "לקחת אחריות" מוגבלת, ומבלי להבין שמוסדות בחברה נבנו עבור אנשים ללא מגבלות, וגם החברה צריכה לעשות צעד או שניים בכדי להתאים את עצמה למגוון הקוגניטיבי, הנוירולוגי שבאוכלוסיה.

לא מדובר בסיינטולוגיה, לא במקרה של המגיב הזה (אני יכולה להריח סינטולוגיה ולא מדובר בזה). מדובר ברשעות הנבזית הזו, בהטחת אשמה מרושעת במופרעי קשב שלמעשה הם אנשים עצלנים וטפילים, ש"לא לוקחים אחריות" מבלי להבין את המורכבות של הקושי הזה, מבלי לדמיין אפילו איך נראים ומתנהלים חיי היום יום תחת הקושי הזה.
את התייחסת מאוד ברצינות למישהו שכתב טוקבק
27/04/14 02:12
29צפיות
למישהו שכתב טוקבק כבדרך אגב ולהכעיס.
יש הרבה "מומחים" שיודעים מה טוב עבור אחרים ואינם יודעים מה טוב עבור עצמם.

במחשבה שנייה, אני יכל להבין מהיכן מגיעה דעתם של אלה שכותבים משהו בסגנון שזאת המצאה.
לאחר האבחון שלי, סיפרתי לכמה אנשים על האבחון. אחת התגובות שחזרה על עצמה בניסוח כזה או אחר "לא יכל להיות, אתה ממציא את זה" ., "אתה האחרון שאני יכל לחשוב עליו שיש לו בעיות קשב וריכוז". אותם אנשים לקחו כנראה צד מאוד מסוים שלי, בעבודה או בין חברים. הם לא ידעו שאת ההצלחה בעבודה השגתי בשיניים, טחנתי שעות על גבי שעות לעמוד בזמנים, והיו חברים שידעו שאני מארגן טיולים, אז חשבו שאני אלוף בהתארגנות, אבל לא ידעו שאני יודע להתארגן היטב באופן נקודתי, כאשר יש משהו שאני מאוד אוהב, אבל לא ידעו שזה בא על חשבון עבודה ועוד דברים אחרים.
בהרבה מקרים בצד ההפרעה יש גם מיומנות או תחום בהם ההק"ר הוא / היא אלופים במקומות שאחרים אינם יכולים להגיע אליהם והם נותנים לפער הזה את השם עצלנות וכו'.

בעניין הריטלין. לא יודע איזה קופת חולים את. אני במאוחדת. כאשר רופא מומחה נותן מרשם, מרגע זה ואילך, למשך שנתיים (או יותר, במקרה של קונצרטה זה שתיים), רשאי רופא המשפחה לתת את המרשם בעצמו. ואם אין צורך להתייעץ בנוירולוג או פסיכאטר , חבל לבזבז את הזמן להגיע אליהם, רופא משפחה בדרך כלל יותר זמין.

לפחות הצלחת לנצח את חוקי מרפי, בדרך כלל זה קורה הפוך.

המקלדת שלי מחורפנת, התגובה שלי היא 23
30/04/14 22:16
13צפיות
לא 42

תגובה שיורדת על כל השרלטנים בתחום

42 זה מספר הלייקים שקיבלתי
הי, שאלה פרוצדורלית של מתחילה.
25/04/14 01:02
113צפיות
בעקבות שיחה עם חבר עלה בדעתי שאולי יש לי בעיית קשב וריכוז - אולי זו הסיבה לחוסר היכולת שלי לשבת ללמוד, להתרכז במטלה אחת וכו׳, ואולי אחת מהתרופות המקובלות לזה תפתור לי את הבעיה. אני מהדור שבו לא איבחנו ילדים בגיל צעיר.

אז שאלתי מה צריך לעשות, והוא אמר - לפנות לפסיכיאטר או לנוירולוג ומשם כבר יכוונו אותך.

סבבה. מעדיפה נוירולוג על פסיכיאטר כי כבר למדתי בדרך הקשה שאסור שיהיה משהו שקשור לבריאות הנפש בתיק הרפואי, בגלל מקומות עבודה וכו׳ שדורשים הסרת חיסיון.

ביקשתי מרופאת המשפחה שלי הפניה לנוירולוג, אבל כשבאתי לקבוע תור - הסתבכתי. מסתבר שאם הבעיה היא קשב וריכוז אז אי אפשר סתם לקבוע תור. אצל נוירולוג אחד כותבים ״פנה טלפונית למרפאה״. אצל אחר כותבים ״יש להגיע עם אבחונים קודמים״.

מישהו כאן אולי ב״מכבי״ ויודע מה בדיוק הפרוצדורה? מה אני צריכה לעשות לפני שאני מגיעה לנוירולוג? סתם ללכת על דעת עצמי לאחד המכונים? ומה לבקש? ניסיתי לפנות ל״מכבי ללא הפסקה״, אבל הטלפנית שם ידעה רק להגיד לי למה אני זכאית, ולא מה סדר הפעולות.
º
למכבי יש מרפאה פסיכיאטרית ברמת גן
25/04/14 10:29
35צפיות
תודה, אבל כנראה לא הובנה השאלה.
25/04/14 10:54
51צפיות
השאלה היתה מה הפרוצדורה בפניה לנוירולוג לבירור בעיית קשב וריכוז.
פשוט קובעים תור
25/04/14 11:05
46צפיות
אפשר לנסות קודם להתקשר לנויורולוג ולשאול מה כדאי לעשות קודם....
למשל בדיקת דם ומכתב עדכני מהרופאה...
אם הייתי יודעת הייתי הולכת לנוירולוג של מכבי
26/04/14 02:32
49צפיות
לפני 3 שנים הייתי במצב שלך וחיפשתי איך להתחיל אבחון
כשפתחתי את רשימת הנוירולוגים במכבי חשכו עיני, כל כך הרבה, וכל אחד "קבע תור דרך המרפאה" ועד שמקבלים תור
לא היה לי כוח
קבעתי מהיום למחר לפסיכיאטר פרטי. 600 ש"ח אבל בלי חרפון של בירוקרטיה
אני שמה את האות השביעית בסדר הא-ב' (זזזזז) על מה שיגידו אם התיק הרפואי שלי יחשף למעסיקים. אני די גאה בריטלין. מופרעי קשב הם אנשים עם יתרונות, וכשיש ריטלין אז החסרונות מתיישרים, ובסך הכל מופרע קשב על ריטלין הוא עובד הרבה יותר טוב מעובד רגיל ללא הפרעת קשב כי עם ריטלין מופרע הקשב מקבל גם את היתרונות של הפרעת הקשב אבל ללא החסרונות. עבורי זו סוג של מדליה, קטנה, שמשתחלת לגרון כל בוקר
אם העניין הוא רק הריטלין, אז אין בעיה.
27/04/14 22:41
38צפיות
מקומות עבודה כנראה לא נורא יתנגדו לזה שמישהו לוקח תרופה שעוזרת לו להתרכז בעבודה.

הבעיה מגיעה כשהם רואים שניגשת לפסיכיאטר, אפילו לפסיכולוג של קופת חולים. לא תמיד יש שם פירוט מספיק בשביל שלא יקפצו למסקנות. והבעיה חמורה עוד יותר כשמדובר בתחומים בטחוניים שמצריכים סיווג גבוה.
איזה אזור בארץ? איזה עיר?
26/04/14 10:07
31צפיות
יש למכבי נוירולוגים שהם מומחים להפרעת קשב אצל מבוגרים. במכבי לא צריך הפנייה מרופא משפחה כדי לקבוע תור אצל נוירולוג. פשוט מזמינים תור באינטרנט או דרך הטלפון.
ת״א. דווקא הפנייה כן צריך, אבל זה החלק הקל.
27/04/14 22:43
36צפיות
רופאת המשפחה נתנה לי הפניה דרך האינטרנט, בלי לשאול שאלות מיותרות. אבל גם לא נתנה הסברים, וכל העניין הזה של ״תתקשרי למרפאה״ ושל ״לבוא עם אבחונים קודמים״ השאיר אותי מבולבלת.

אתם אומרים שאני יכולה פשוט לקבוע תור, והנוירולוג/ית לא יזרקו אותי מכל המדרגות?
אני בדקתי ובמכבי לא צריך הפנייה לנוירולוג
28/04/14 10:34
37צפיות
למרות מה שרשום באינטרנט. אם יש לך אבחונים קודמים אז כמובן זה עדיף. אם אין לך אז בוודאי ישלחו אותך לעשות אותם. הבעיה שבקופ"ח אין לרופא יותר מ-15 דקות למטופל. חשבת ללכת לנוירולוג פרטי? בכל מקרה בהצלחה!
בקשת עזרה להשתתף במחקר שלי ולמלא שאלון
24/04/14 21:48
21צפיות
חברי וחברות הפורום היקרות והיקרים!

**בקשה להשתתפות במחקר ומילוי שאלונים ל א/נשים שעברו אירוע טראומטי**

שמי עירית, במסגרת עבודת התזה שלי בלימודי תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית, אני עורכת מחקר ‏אשר מטרתו לבחון ולהבין דרכי תקשורת בין אישית בקרב אנשים אשר עברו אירוע/ים טראומתי/ים ובכך ‏‏(בתקווה) לתרום להבנה טובה יותר של תהליכי ריפוי וליכולת לסייע לאוכלוסייה זו. ‏

אירוע טראומתי מוגדר במחקר זה כאירוע שבו ‏הייתה חשיפה לאיום על החיים או מוות ממשי, פציעה ‏חמורה או אלימות מינית אשר אותו ‏חוותה/חווה האדם באופן ישיר (כלומר בעצמה/בעצמו).‏

אני פונה אליכן ואליכם, מי שעברה/עבר אירוע/ים טראומטיים בבקשה להשתתף במחקר שלי ולמלא את ‏השאלון בקישור המצורף, או להפיץ הלאה.‏

מילוי השאלון נעשה באופן אנונימי ומשכו כ 15-20 דק',המטרה: 100 איש ואשה שיענו ...אשמח מאוד ‏לעזרתכן ועזרתכם ♥ .‏

למילוי השאלון בלשון אשה :
https://docs.google.com/forms/d/1KEbrNuYYxhQfoXXNN...
למילוי השאלון בלשון גבר:  ‏https://docs.google.com/forms/d/1FLSWhQce9OgG2rJi_...
תודה מראש על שיתוף הפעולה
בכל שאלה מוזמנות ומוזמנים ליצור איתי קשר במייל : ‏irushb@yahoo.com
עירית
º
מסקרן אותי כמה מכם צמחונים או טבעונים.
23/04/14 23:20
62צפיות
מסקרן אותי כמה מכם צמחונים או טבעונים.
לא זה ולא זה
24/04/14 09:58
38צפיות
אני מאמין באיזון
ומאמין שצריך לאכול הכל ובמידה
º
קרניבור מדופלם
24/04/14 18:14
16צפיות
תודה. סיקרן אותי . לדעתי עודף פחמימות וסוכרים
24/04/14 23:35
51צפיות
יכול להשפיע ביותר על ענינים של קשב וריכוז.
מאד מורכב
24/04/14 23:50
36צפיות
כי ידוע שהפרעת קשב יכולה לבוא לידי ביטוי גם בזלילה ובחיפוש אחר מקורות אנרגיה מהירים....
באופן כללי, תזונה לא טובה משפיעה לרעה
25/04/14 01:17
35צפיות
על כולם, גם מי שאינם בעלי הפרעות קשב וריכוז. ותזונה מאוזנת מסייעת לתפקוד.
מצד שני, עבדתי פעם עם טבעונית,עשתה ספורט באופן סדיר,  אינני יודע אם אובחנה או לא, , במסגרת הטבעונות אכלה מאוזן עד כמה שיכולתי להבין, אבל בהתנהגותה היא  הייתה סופר ADHD
תזונה זה חלק ממכלול שלם
26/04/14 02:22
25צפיות
צריך גם וגם וגם וגם. גם ריטלין וגם ספורט, גם תזונה
ותזונה טבעונית זה לא ערובה לכלום

אולי אין לה מספיק ברזל? אולי יש לה בעיה בבלוטת התריס שהתזונה הטבעונית משפיעה עליה לרעה? (ידוע שבדגנים יש חומצה פיטית שמונעת ספיגת ברזל, וידוע שבסויה יש נוירוגסטרוינים או משהו בדומה, שמונע ספיגת יוד הנחוץ לבלוטת התריס). תזונה טבעונית אינה תזונה טובה בהכרח.

תזונה נכונה זה הרבה יותר מורכב מסתם "טבעוני". זה לאכול דברים נכונים, בצירופים נכונים, ובעיקר, להתאים את התזונה לפרופיל אישי ביולוגי רפואי
אז מה התאוריה שלך?
29/04/14 13:41
32צפיות
שחוסר של רכיבי תזונה לא יכול לגרום לבעיות?
תזונה צריכה להיות מאוזנת, כל דבר קיצוני יגרום לבעיות.
תזונה הוא חלק חשוב מאד בחיים שלנו
01/05/14 09:22
21צפיות
אנחנו כמו שאנחנו בגלל שאנחנו לא מגבילים את עצמנו לסוג מזון מסוים
ככה אנחנו מקבלים מגוון גדול מאד של ויטמינים ומינרלים שעוזרים לנו בחשיבה בתנועה וכו...
לדוגמא
אנחנו מקבלים הרבה מאד ויטמינים מחיות שאוכלות עשב שבצורה אחרת לא היינו יכולים לקבל
לפרה יש קיבה מיוחדת שיכולה לפרק עשבים ולהוציא את הויטמינים ומינרלים אנחנו לוקחים ממנה את מה שהוציאה.
ובנוסף אנחנו יכולים לאכול צמחים מסויימים וזרעים עם המעטפת שלהם(פירות וירקות) ולקבל מהם סוכרים וכו...
ומהדגים וחיות אחרות בים אנחנו יכולים לקבל עוד דברים שלא יכולנו לקבל בדרך אחרת יוד, אומגה 3 וכו...

יש מערכת שלמה בטבע שאנחנו חלק ממנה
אכילה מאוזנת יכולה מאד לעזור גם לנו הבעלי ההק"ר
אני רוצה לתת לך את הפן הדתי יהודי
01/05/14 09:34
19צפיות
למדתי בשלוחה של בר אילן ויצא לי להבין קצת לעומק את יחס היהדות לאוכל במיוחד מהחי
בעיקרון הדת היהודית היא נגד אכילת חיות, מי היה מאמין
אבל...
היא מכירה בצורך הקיומי של אכילת חיות ולכן מתירה תחת הגבלות
ההגבלות הן
  - שהחיה תעלה גירה, שזה די הגיוני כי באמת מה שחסר לנו במרכיב של המזון הוא מה שחיות מעלות גירה מספקות.
  - שהשחיטה תהיה כשרה, כלומר כמה שפחות סבל לחיה, כן כן הדת היהודית נגד סבל בחיות. יש עוד דברים אבל אני לא אפרט
  - וגדי בחלב אימו שזה הומניות שלא הייתי מצפה לה אבל כל כך צודקת, מותר לאכול בשר אבל לקחת גדי ולבשל בחלב של האם זה פשוט חוצפה
       ד"א בגלל המעבר לישובים יותר עירוניים ומאחר ולא יודעים את מקור החלב ומקור הבשר האיסור הוא גורף.
  - בנושא הדגים אני פחות מבין אבל אני מניח שזה מאותה הסיבה של איסור חזיר הם מתקלקלים מאד מהר במזג האוויר הישראלי. ודגים עם קשקשים פשוט מחזיקים יותר זמן.
הבעיה בעידן המודרני
01/05/14 09:59
22צפיות
בעידן המודרני אנחנו מתמודדים עם כל מני בעיות
חלקן גלובליות וחלקן מקומיות
בנושא הגלובלי
יש 7 מליארד איש להאכיל ואין מספיק אוכל.
יש שיתוף פעולה קטן בין האנשים שמגדלים צמחים לאלו שמגדלים בשר
העודפים או בעצם החציר שנשאר לאחר הקציר עובר להאכלת הפרות
אבל יש לחץ עצום על חקלאים ליצר יותר מזון ומצד שני יש לחץ עצום על שמירה על שטחים פתוחים ועל החיות בטבע.
גידול של הצומח צורך המון שטח ומרוקן את האדמה מהמינרלים שלה, בנוסף הוא תלוי מאד במזג האוויר וריסוסים של חומרים כימיים לשמירה על הגידולים.
גידול של החי אולי לא צורך ריסוסים ופחות תלוי במזג האוויר אבל התוצר הוא נמוך ולוקח הרבה זמן עד שניתן להרוויח
בגלל זה המגדלים משתמשים בחומרים כדי לזרז את הגדילה, ואנטיביוטיקה כדי למנוע מחלות(שד"א בארץ השימוש הוא יחסית נמוך) ואוכל סינטטי כדי לשפר את החלב, בשר וכו...

ופה מגיע הצד שלנו
מכיוון שרוצים עוד יותר לנפח את האוכל שאנחנו אוכלים עושים ערבוב בין האוכל מהצומח ומהחי ומחומרים כימיים למיניהם
כדי לתת לנו יותר מזון במחיר נמוך זה מתבטא במיוחד בדברים מוכנים.
למרות שאני בעד הגידול האורגני של חיות וצמחים אני גם יודע שזה לא פרקטי אלא אם נפטרים מחצי אוכלוסיה.
אני אישית משתדל לגוון במזון כדי לקבל כמות קטנה מהחומרים הפחות טובים שמגיעים עם כל מזון.

באופן המקומי
אנחנו ,אני מדבר על כל מי שגר בעיר, די מנותקים מהטבע שזה החיות, צמחים וכו...
אנחנו לא יודעים מה זאת שחיטה והסיכוי הוא נמוך שאי פעם קטפנו פירות, דאגנו לעץ, קצרנו שדה וכו....
בגלל זה חלקנו אוכלים בשר בצורה מוגזמת וחלקינו אוכלים רק מהצומח בצורה מוגזמת.
אין לנו את ההבנה הבסיסית שאנחנו חלק מהסביבה ואנחנו צריכים לשמור על איזון אצלינו ובסביבה שלנו כדי לחיות חיים טובים יותר.

זו הדעה שלי
º
03/05/14 11:26
3צפיות
מחפש המלצה על פסיכיאטר מקצוען ונחמד
23/04/14 13:02
38צפיות
למבוגרים באזור המרכז הכי טוב באזור ראשון רחובות שעובד עם מאוחדת ומתמחה בADHD
תודה
º
טלי וישנה בגבעת שמואל עובדת עם מאוחדת לדעתי
25/04/14 10:30
14צפיות
דר' אלון אשמן הוא רופא יועץ ב'מאוחדת'
28/04/14 22:27
11צפיות
הוא פסיכיאטר ותיק בתחום הפרעות קשב.
כדאי לשאול אותו אם הוא עדיין בהסדר של הביטוח המושלם של מאוחדת.
פורום עד סוף העולם מגיע ל|תפוז|
22/04/14 18:35
6צפיות
|גלובוס| עד סוף העולם מחברת מחדש עשרה זוגות גרושים ולוקחת אותם להרפתקה באי אקזוטי בפיליפינים. כדי לסיים את ההרפתקה בהצלחה הם יצטרכו לשים את משקעי העבר מאחור, לשלב ידיים פעם נוספת, להתמודד עם השדים מעברם ולגעת מחדש במה שפעם חיבר אותם. הזוג שינצח יזכה במיליון שקלים שייסגרו בתכנית חיסכון עבור ילדיהם המשותפים.

אתם מוזמנים לדבר על התוכנית בפורום עד סוף העולם
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
עזרה לעבודה סמינריונית
21/04/14 18:44
26צפיות
שלום, אנחנו שלי לובטון ובר קורן, סטודנטיות לתואר ראשון בפסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה. במסגרת לימודינו בתואר הראשון אנו עורכות מחקר שמטרתו לבחון כיצד שימוש בהומור קשור לזוגיות בקרב בעלי הפרעות קשב וריכוז בהשוואה לאנשים שאינם בעלי הפרעות אלו. המחקר מיועד לאנשים בני 20 ומעלה הנמצאים במערכת יחסים זוגית של 6 חודשים ומעלה. נודה לך אם תסכים/י להשתתף במחקר שלנו. המחקר כולל מילוי שלושה שאלונים שניתן להגיע אליהם דרך הקישור המופיע למטה.  אין כל צורך לציין את שמך או פרטים מזהים ולמערכת אין כל דרך לדעת מי ממלא כל שאלון, כלומר, כל תשובותיך יישמרו באופן אנונימי לחלוטין. אם תחוש/י אי נוחות תוך כדי מילוי השאלון את/ה רשאי/ת להפסיק למלאו.

https://docs.google.com/forms/d/15DTH8FvJiccvTGvKV...

בתודה, שלי ובר

לשאלות נוספות- shelil123@walla.com

שאלונים לעבודה סמינריונית
19/04/14 16:39
14צפיות
שלום, אנחנו שלי לובטון ובר קורן, סטודנטיות לתואר ראשון בפסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה. במסגרת לימודינו בתואר הראשון אנו עורכות מחקר שמטרתו לבחון כיצד שימוש בהומור קשור לזוגיות בקרב בעלי הפרעות קשב וריכוז בהשוואה לאנשים שאינם בעלי הפרעות אלו. המחקר מיועד לאנשים בני 20 ומעלה הנמצאים במערכת יחסים זוגית של 6 חודשים ומעלה. נודה לך אם תסכים/י להשתתף במחקר שלנו. המחקר כולל מילוי שלושה שאלונים שניתן להגיע אליהם דרך הקישור המופיע למטה.  אין כל צורך לציין את שמך או פרטים מזהים ולמערכת אין כל דרך לדעת מי ממלא כל שאלון, כלומר, כל תשובותיך יישמרו באופן אנונימי לחלוטין. אם תחוש/י אי נוחות תוך כדי מילוי השאלון את/ה רשאי/ת להפסיק למלאו.

https://docs.google.com/forms/d/15DTH8FvJiccvTGvKV...

בתודה, שלי ובר

לשאלות נוספות- shelil123@walla.com
אחת, כנסי כנסי (שאלות על כימיקלים)!
19/04/14 12:04
39צפיות
הי לאחת ולכולם

אחת, בזמנו כשדיברנו על הפרוביג'ל, כתבת שבכדי לפתור את בעית העיפות הכרונית, יש לצרוך מזון עשיר בחומצת אמינו תירוזין.

אמרת שבגבינת קוטג' רזה 1% שומן יש הכי הרבה טירוזין.

שאלה: האם זה חייב להיות 1% שומן? היום כמעט לא מוכרים 1% שומן, בסופרים יש בעיקר 3% שומן. ה 1% שומן הזה משנה משהו?

ולמה דווקא קוטג' ולא, נניח, גבינה לבנה רכה? כי עם קוטג' קשה מאד להכין ממרחים, בעוד שגבינה לבנה רכה היא מצוינת להכנת ממרחים (את יודעת, לתבל את הגבינה בגרנולה, בשמן פשתן, בבצל, בשמיר, ובעוד כל מיני דברם נורא בריאים)

ואחר כך יש לי עוד שאלה אליך, בתור מומחית הכמיקלים של הפורום (אגב, אני יודעת שאת שומרת על הפרטיות שלך בקנאות אבל אני ממש סקרנית אם יש לך רקע במדעי החיים, אולי את כימאית שעומדת עם חלוק במעבדה כל היום? הידע שלך מרשים)

חוץ מזה חג פסח שמח וכשר לכולם!

אה, ואני בקושי בפורום לאחרונה. אוקי, התחלתי לפתח קטע של משמעת עצמית.

אני בקטע שרק אחרי שאני מסיימת את כל המטלות שלי, "מותר" לי לגלוש באינטרנט.

אז אני בקושי כאן, משמע, אני בקושי מסיימת לבצע מטלות
תשובה
28/04/14 09:44
7צפיות
על פי מה שאני יודעת  ( קראתי בעבר ) , טירוזין יש בקוטג' ולא בגבינה לבנה .
זה משהו שקשור לתהליך הייצור של הקוטג' , שגורם לקוטג' להיות עשיר בטירוזין  ( בדיוק על אותו עיקרון של גבינות קשות איטלקיות וצרפתיות שעוברות תהליך ארוך של הבשלה - פרמזן , רוקפור  ).

** תהליך ההבשלה הארוך הוא זה שגורם לעושר בטירוזין  **

זה קשור איכשהו כנראה  גם לחומר טיראמין  (תקראי על זה ) , וכל הגבינות הקשות וגם נקניקים שעוברים תהליך יישון  ארוך מכילים חומר זה .

כל הגבינות עשויות מחלב כזה או אחר , אבל תהליך ההבשלה מגביר את רמת הטירוזין .

אני כמעט בטוחה שקראתי שגם קוטג' 3% הוא בעל אותה רמה של טירוזין  ( ההבדל ברמת הטירוזין ממש לא משמעותי ).

אין לי שום ידע מקצועי בנושא , הכל מגיע מקריאה .
מרווה מרושתת - סכנה בריאותית
18/04/14 12:28
87צפיות
העירו שלי שיש כמה חברות שמייצרות מרווה מרושתת
19/04/14 08:27
48צפיות
אבל מדאיג איך שוב ושוב החברות שמוכרות את עצמן כמציאות תחליף לריטלין ואת המוצר שלהם כמי שיעזור להפרעת קשב מתגלות כמוכרות מוצרים שמסוכנים לבריאות
º
לי
19/04/14 09:45
17צפיות
לא מדויק
19/04/14 17:02
38צפיות
כתוב שהחומר הרעיל שנמצא במוצר הוא לא מרווה מרושתת אלא זיוף. ככל הידוע לי המרווה נמכרת בזכות ריכוז גבוה של אומגה 3 שהיא מכילה. לא שמעתי שהיא משווקת כתחליף ריטלין.
אני רוצה לחדד את נושא האומגה3
22/04/14 09:45
38צפיות
אומגה 3 חשוב לגוף ולהתפתחות המוח
ניתן לקבל את האומגה 3 ע"י אכילת דגי ים (ד"א גם יוד שהוא חשוב להתפתחות המוח)
אומגה 3 לא תרופה
במינון נכון הוא עוזר
במינון יתר אין השפעה מיוחדת ע"פ מיטב ידיעתי
תת מינון זה בעיה
יש אנשים שלא אוכלים דגי ים במיוחד מי שרגיש ליוד
להם מומלץ לקחת תוספים
22/04/14 17:29
14צפיות
אני רוצה להוסיף שיצרנים של חלק מהתוספים של אומגה 3 טוענים שוב ושוב בעד מינונים גבוהים יותר מכפי שכתוב. אין שום הוכחות של ממש ליעילות מינונים כאלה ובמקרים מסוימים הם עלולים להזיק....
קבוצה חדשה למבוגרים עם ADHD בפייסבוק
18/04/14 08:29
180צפיות
היי חברים!

שמי אנה, אובחנתי ב-ADHD לפני כ-10 שנים.
הקמתי לא מזמן קבוצה חדשה למבוגרים עם ADHD, מוזמנים להצטרף:
https://www.facebook.com/groups/491105194345786/

חג שמח לכולם!
חבל שזו לא קבוצה פתוחה
18/04/14 16:32
62צפיות
כדי שיהיה ניתן לקרוא שם גם בלי להיות חבר.. אני מעדיפה להישאר אנונימית ככל שזה נוגע לפייסבוק ורשתות חברתיות.
לגבי הקבוצה
18/04/14 18:58
67צפיות
היי איה,
זאת בדיוק הסיבה שהקבוצה סגורה - כדי שאנשים אקראיים לא יוכלו לקרוא את הפוסטים. אגב, את יכולה ליצור עוד פרופיל בפייסבוק עם שם בדוי, כדי להצטרף לקבוצות בהן את מעדיפה להישאר אנונימית.

סופ"ש נעים,
אנה
השאלה היא
19/04/14 17:09
49צפיות
אם מידע מקבוצות סגורות בפייסבוק באמת לא מגיע למקומות אחרים כמו גוגל למשל
סודיות
20/04/14 00:40
41צפיות
היי,
למיטב ידיעתי בקבוצות סגורות המידע אינו זמין למנועי חיפוש חיצוני או פנימי של פייסבוק.

אנה
קבוצה סגורה איננה יכולה להבטיח אנונימיות
21/04/14 10:54
38צפיות
כי כל אחד יכל להצטרף. אני נוהג לעתים לחשוף דברים מאוד אישיים וכל עוד אני אנונימי, אין לי בעיה עם זה.

לנהל שני חשבונות זה יותר מדיי מדיי בשבילי.
חלק מהעניין בפייסבוק לבדוק מי אתה,  מי הם חבריך, מה הם תחומי העניין שלך, האם יש חברים משותפים ובפרופי פיקטיבי זה מאבד עניין.
אני גם מעדיף לשמור על האנונימיות שלי
20/04/14 10:46
41צפיות
כבר נתקלתי בכל סוגי הבעיות בחשיפה
אני מעדיף לשמור על עצמי
המלצה לרופא ל-ADHD של מבוגרים?
16/04/14 22:20
61צפיות
שלום,
בגלל בעיות עם הריטלין (שינויים קיצוניים במהלך היום במצב הרוח) אני מחפש רופא שמתמחה ב-ADHD של מבוגרים, ושאולי ינסה איתי תרופות אחרות (אם אפשר יהיה להשיג אותן במחיר סביר...) או שינויים במינון של הריטלין וכד'. אני מבוטח ב"כללית" ולכן עדיף שהוא יעבוד עם הכללית. האם למישהו יש המלצות? :)

תודה מראש!
המכון להפרעת קשב של הכללית ליד בית חולים גהה
17/04/14 01:42
41צפיות
בניהול ד"ר מנור....
הם אמרו לי בעבר שחייבים לעבור אצלם אבחון כדי
17/04/14 13:19
42צפיות
הם אמרו לי בעבר שחייבים לעבור אבחון **אצלם** כדי שהם יטפלו בי. עברתי כבר אבחון בבית לוינשטיין ואין לי צורך (וגם לא ממש יכולת) לבזבז עוד כסף וזמן על זה...
אתה מכיר דרך להיות מטופל שם מבלי לעבור שם אבחון אולי?
מצטער, אין לי מושג
17/04/14 16:14
28צפיות
נדמה לי שד"ר אשמן ממשיך לקבל דרך אניגמה ואפשר לקבל משם החזר...
כדאי אולי לבדוק...
º
תודה רבה! אשמח להצעות נוספות מאחרים, אם יש :)
18/04/14 11:08
11צפיות
יש את ד"ר אמנון גימפל איש מקסים
20/04/14 12:31
34צפיות
ורופא מעולה... יש את ד"ר גל שובל ... אלו כרגע השמות שעולים לי בראש... בהצלחה !
זה רק מחזק את מי שטוען שהק"ר זה עסק ולא הפרעה
21/04/14 06:57
27צפיות
חבל מאוד. לא שמעתי שאם למשל עוברים מקופה לקופה עושים לך מחדש את כל הבדיקות לאשר את מה שכתוב בתיק הרפואי של הקופה הקודמת .
איך אפשר לנהל שיחה עם מישהו
16/04/14 02:14
92צפיות
שהוא מופרע קשב כשאת בעצמך מופרעת קשב? תוסיפו לזה את העובדה שהמוח של שנינו עובד על אסוציאציות ונכנסים עמוק לבלאגן שלם בשיחה. כל "נורמלי" שינסה לעקוב אחרי השיחה יאבד את השפיות מאוד מהר אז מה אני אגיד כשהצד השני קוטע אותי כל הזמן וקופץ למסקנות ובכך לא מאפשר לי לבטא רעיון בשלמותו? אני לא רוצה לעבור למצב של כתיבת מונולוגים אבל כרגע זאת נראית כאופציה היחידה.
º
לוקחים ריטלין.....
16/04/14 06:34
30צפיות
מבחינתי אין בעיה
16/04/14 13:27
37צפיות
הצד השני מסרב לקחת תרופות כלשהן
את יכולה להיות אחראית על עצמך
17/04/14 13:47
26צפיות
ברגע שאת תקחי תרופה, ייתכן ויהיה מצב שתוכלו גם לקחת פיקוד על השיחה ולנווט אותה, אפילו חלקית למקום יותר אפקטיבי.
º
מזכיר לי שיחה עם אמא שלי:)
16/04/14 10:53
22צפיות
זה בדיוק הנקודה....
19/04/14 10:14
26צפיות
שגם בשביל פעולה כל כך פשוטה כמו דיבור,צריך לקחת ריטלין.
אני פשוט לא אוהבת את זה!!!!! אני לוקחת ריטלין רק לעבודה! ואם לא הייתי עובדת עם ילדים ולא היתה לי אחריות על ילדה קטנה שאני צריכה להשגיח עליה ב100 אחוז גם לא הייתי לוקחת לעבודה.
אז שיחשבו שאני מוזרה, אין אדם אחד שלא מוזר בעולם הזה..
כולם עם בעיות קשב וריכוז כאלה או אחרות ואם לא קשב וריכוז אז יש לו משהו בדוק! אין אדם מושלם במאה אחוז.
כל החג לא לקחתי ריטלין ואני בסדר גמור. רק לעבודה אני לוקחת...

סורי אם אני נשמעת קצת תקיפה,פשוט כי זה נכון שגם לדיבור,רק לדבר! פעולה כל כך פשוטה צריך לקחת ריטלין בשביל שזה יתנהל כשורה, אני לא רוצה! מעדיפה שיחשבו שאני מוזרה,שהשיחה לא תהיה ברורה שאני אלך לאיבוד לתוך השיחה,זאת אני וזה מה שיש , הכי חשוב לקבל אותך איך שאתה ללא הריטלין, אחר כך לקחת את הריטלין בשביל שיעזור שבאמת צריך...

זאת לפחות דעתי.
אני ממש יכולה להבין את התסכול שלך ... ואם
20/04/14 12:39
14צפיות
את לא רוצה לקחת רטלין אז אל תקחי..
כשאת מגיעה לשיחה תגידי שיש לך קושי לעקוב אחרי השיחה ואת יכלה להתנצל - זה כבר לא יפוך אותך למוזרה אלא כאחת שיודעת איפה החלקים החזקים שלה ויאפה הפחות.
תנסי לתרגל לעצמך בשיחה להקשיב ברצף 2 דקות.... את יכולה לנסות לתרגל לעצמך שיטות של הקשבה וניהול שיחה והכי חשוב - שתרגישי טוב עם עצמך.
אם את משוחחת עם מישהו שיש לו גם קושי בלנהל שיחה (ואת מכירה אותו) - תקבעו כללים לשיחה - הבן שלי לדוגמא מרים את היד כשיש לו משהו נורא חשוב להגיד והוא לא רוצה שיברח לו וזה עוזר לו לזכור את זה....
מקווה שעזרתי קצת...  
יעל
אי יכולת לנהל שיחה כאשר יש הפרעות
15/04/14 19:26
89צפיות
חג שמח לכולם,
אתמול בערב כמו כל עם ישראל סעדתי עם משפחתי . היינו בערך כ-20 + איש. חלק לא קטן מהמשפחה הוא בעל הפרעת קשב וריכוז ולכן ניתן לנחש בקלות את הבלאגן והמהומה (אמנם חיובית אבל בכל זאת מהומה ) שהיו סביב השולחן . למרות שגם אני מופרע קשב אני לא אוהב את הבלאגן הזה והאמת שלא יודע איך להשתתף בו גם אם הייתי רוצה לקחת בו חלק . אחרי הארוחה שהדברים קצת נרגעו אז היה לי קל יותר לנהל שיחות עם המשפחה אבל עדיין קיים איזשהו קושי בסיסי מאוד דומיננטי שמפריע לי לנהל שיחות כאשר אנשים מנהלים שיחה סביבי. לכן יוצא שאני שותק הרבה ואני כבר די רגיל לעניין הזה .אציין שאם כדורים הבעיה די נעלמת.  עכשיו שאני קצת בחופש ואין לי צורך בכדורים אני מבין עד כמה מבאס להיות מופרע קשב .
אני לא אוהב להאריך אבל אני רוצה לשתף בעוד דוגמה: בכל פעם שאני מחכה בתחנת אוטובוס ויש מישהו לידי שמנהל שיחה אין מצב בעולם שאני אוכל לא להקשיב לשיחה.
אני יכול מאוד להשתדל אבל אני לא אצליח .ברור לי שכל אלה קשורים להפרעה ואני בספק אם יש איזה פתרון לכך אבל נחמד לי לשתף אתכם והייתי שמח פידבק לעניין .
זה רק אומר שאתה צריך את התרופות
16/04/14 06:31
45צפיות
גם בחופשות, לפחות למצבים מסוימים.
גם לי די קשה לנהל שיחה כשכמה אנשים מדברים סביבי.....לא מצאתי לזה פתרון חוץ מלהסביר את זה ולהגיד לאדם שרוצה לדבר איתי שנדבר כשיהיה יותר שקט.
בגלל זה שנאתי פאבים/ברים ושאר ירקות
16/04/14 21:09
40צפיות
הרעש מסביב הפריע לי להתרכז בשיחה שנוהלה לידי. למדתי לשתוק.
תלוי בסיטואציה
17/04/14 13:59
45צפיות
אירוע משפחתי במיוחד ליל סדר זה פונטיאל אדיר של חומר נפץ.

לגבי כדורים, אם זה עוזר בימים כתיקונם לעבודה או ללימודים, אין סיבה שלא לקחת אותם בליל הסדר או אירוע המוני מהסוג הזה. פעם הייתי חוסך בשבתות כדורים. אז היום, אני מקפיד לקחת כל השבוע, על אחת כמה וכמה בסופי שבוע שלא לדבר על לי הסדר. זה בבחינת must

אילו אני הייתי כותב את ההגדה, הברכה הראשונה שהייתה מופיעה  בה , זה "בורא מיני ריטלין" , הייתי גם מוציא גרסת ריטלין מדודרגת , כשרה לפסח. (מינון כפול)

באופן כללי באירועים אני משתדל: לצאת למרפסת אם יש כזאת ואם זה אפשרי, מדי פעם, לצלם, לעזור עם ההגשה, הכל בכדי להיות עסוק בדברים אחרים.
בתחנת אוטובוס, אני שומע מוזיקה  לחילופין עומד מחוץ לתחנה, ולפעמים מקשיב, בדרך כלל אין מה ללמוד, אבל זה יכול להיות משעשע. אבל בעיקר, זה לפעמים נותן את התחושה, שהק"ר זאת ברכה לעומת הבעיות שיש לאחרים
אהבתי את המשפט האחרון שלך
17/04/14 14:23
36צפיות
זה לפעמים נותן את התחושה, שהק"ר זאת ברכה לעומת הבעיות שיש לאחרים
אהבתי.
חג שמח!
חרדה בעבודה
15/04/14 11:03
92צפיות
לא כתבתי כאן כמה חודשים.. אז ככה, בינתיים הספקתי לעבור את המבחן הכי גדול בתחום, ולהחליף לא פחות מ-3 עבודות במשך חודש. כרגע אני בעבודה השלישית. המקום הראשון היה חברת הייטק עם שכר גבוה, אך הייתי אובר-קווליפייד לתפקיד ותוך מספר ימים עזבתי מיוזמתי לאחר בקשות לא סבירות ממי שאמורה היתה להיות הבוסית הישירה שלי. המקום השני - שוב הייתי אובר-קווליפייד לתפקיד, מבחינה אנושית היה יותר חביב, אבל אחרי חודש לא יכולתי למשוך את זה יותר. תוך כדי גיליתי שעברתי מבחן מקצועי מאוד גדול והחלטתי לחפש שוב עבודה בתחום שלי. מצאתי עבודה במקום מאוד נחמד, עם אנשים חביבים, בוס שמאפשר להגיע בשעות וימים גמישים ומיועד לי תפקיד בכיר בהמשך. כרגע אני "בתקופת הרצה".
אז מה הבעיה שצצה עכשיו? מסתבר שזה מקום שעובד על פי תפוקה. מודדים לך את התפוקה כל הזמן. זה בסדר, כי כשאני מכירה טוב את העבודה גם אני מהירה, אבל לוקח לי זמן להתרגל ולהכיר וגם צריך לשנות דפוסי עבודה. אני למשל פרפקציוניסטית וכמובן עם ליקוי למידה וגם נעזרת ברישומים שונים כדי לזכור את מה שעשיתי ולמצוא את הכל. אבל הם עובדים בשיטות מקוצרות ובצורה "חפיפניקית" יותר. למדתי לזהות בכל מקום את הבנאדם המסויים שמתוסכל מהעבודה/החיים האישיים ופשוט נטפל לקטנות. כבר בימים הראשונים הבנאדם הזה העיר לי על תיק שלוקח לי "יותר מידי זמן". כשזה בעצם תיק לימודי בשבילי, למרות שבאתי למקום עם נסיון של שנים. מאחר וכמעט בכל מקום העירו לי בשלב זה או אחר על המהירות, אבל תוך כדי הכירו בעבודה האיכותית, ההערות הנ"ל במקום החדש הכניסו אותי לחרדת ביצוע, שלא אצליח לעבוד בקצב מהיר וגם חרדה כללית מפיטורין, למרות שבאופן כללי לא קשה לי למצוא עבודה, אבל הייתי רוצה לעבוד במקום אחד באופן קבוע ולא לקפוץ כל הזמן ממקום למקום.  

אז השאלה היא, האם יצא לכם להיתקל בהערות כאלה ואיך התמודדתם איתן? האם יש לכם חרדות ביצוע בעבודה ואיך אתם מתמודדים איתן? אני במשך שנים עשיתי מאמצי על בעבודה, לא עשיתי הפסקות ונשארתי שעות נוספות כדי להספיק. ובמקביל, בגלל החשש שלא אספיק הייתי מאוד ממוקדת בעבודה ולא הצלחתי לפתח יחסי אנוש תקינים עם עובדים אחרים. שיטות ההתמודדות הנ"ל מתישות אותי, כי צריך לנוח מידי פעם, אחרת נשחקים וגם צריך לפתח יחסי אנוש עם הסביבה, אחרת קשה להחזיק מעמד במקום.
המשך
15/04/14 11:42
31צפיות
נזכרתי עכשיו, תוך כדי כתיבה, שבעצם בשנים האחרונות במקומות העבודה האחרונים, לא העירו לי על מהירות וגם היו לי דברים מורכבים לעשות וכשהייתי צריכה לעמוד בדד ליין  - הצלחתי. ובמקביל, הבטחון שלי ביכולת לעמוד בזמנים ולעבוד בלחץ - עלה.  פשוט במקום הנוכחי זה עורר לי חרדות וחששות ישנים. כשעשיתי את התיק הראשון לא אמרו לי כמה זמן זה צריך לקחת אלא העירו לי בדיעבד. אבל מי שהעיר לי זה בחור שפירוש "חיפש" אותי וטען שהוא לא אוהב את העבודה וניסה לתפוס אותי בכל מילה שאמרתי כדי לטעון שהוא לא בדיוק יודע את הרמה המקצועית שלי. הוא גם אמר שאני מתלהבת יותר מידי מהעבודה והשהוא מחכה שאני אהיה ארגיש רע כמוהו. ואחר כך לפחות עוד שני אנשים התייחסו להערה של אותו הבחור (הוא העיר לי בחדר עם אנשים והוא אפילו לא בכיר שם) והעובדים הנ"ל רמזו לי שאני צריכה לעבוד בצורה יותר "חפיפניקית". למרות שהם לא ראו את העבודה שלי אלא כנראה התייחסו למה שהבחור העיר לי. מה שכן, תוך יומיים הם הבינו את רמת הידע שלי מתוך שאלות ששאלתי. אז כשהבחור העיר לי על האיטיות, עניתי לו באסרטיביות ולמחרת כבר נתנו לי לעבוד עם מישהו אחר, אבל הבחור הזה ממשיך להקניט אותי ובאופן כללי נכנסתי שם ל"מוד" של חרדת ביצוע, וכבר אנשים התחילו להתרחק כי בטח נראיתי מאוד מתוחה ורצינית. אני פשוט מיד נכנסת לחשדות שאת הבחור הזה מישהו בכיר יותר שלח להעיר לי ו/או שיש מעקב במחשב אחר הביצוע שלי עם תוכנות ייעודיות. כבר ניתקלתי גם בדברים כאלה..   
אז ספרו מנסיונכם איך אתם נקלטים במקום עבודה חדש עם הפרעות הקשב והריכוז שיש לכם ואולי ליקוי למידה ואיך אתם מתמודדים עם האנשים האלה ש"מריחים" חרדות ונהנים להיטפל לאחרים כי הם מתוסכלים ומרגישים טוב רק אחרי שהם ירדו על אדם אחר. דרך אגב, שמתי לב לטיפוסים מסויימים: 1. בחור ללא זוגיות שמנסה להציע לך לצאת ואת דוחה אותו בעדינות 2. נשים מבוגרות שעובדות שנים במקום ומאויימות ממך. התחושה שיש לי היא שתמיד יש את הבוס ברקע ששולח את העובדים האלה לעשות את העבודה המלוכלכת במקומו או שהוא מודע לזה ולא מעורב.
ממה שכתבת
15/04/14 17:07
37צפיות
ברור שהבעיה היא לא מקום העבודה ולא האנשים שם אלא עודף החרדה שלך.  נראה לך שבכיר ישלח  שליחים לרמוז  לך שתעבדי פחות טוב?  אם זה אמיתי מוטב  לעבוד כאובר קווליפייד באחד מהמקומות הקודמים. קשה להסתיר חרדה ותמיד יש מי שיודעים להריח אותה אצל אחרים. חרדה במקום חדש היא דבר טבעי ומושך אש ולא משהו ייחודי לך ולכן את לא צריכה לחרוד מהחרדה הזאת.  כולם מצפים שכחדשה תפגיני חרדה . אל תילחמי בזה. תתעלמי מהערות שפשוט מנסות להכשיל אותך, מי שאת אולי נראית לו מסכנת פוטנציאלית את המעמד שלו ייצטרך להתרגל לעובדה שאת שם. תמיד יש כאלה בכל מקום עבודה והם בסוף מתרגלים. כן תהיי אסרטיבית וכן תתלהבי מהעבודה במידה שהיא מלהיבה אותך.  לרסן את ההתלהבות  זה כבר לרקוד לפי החליל של מישהו אחר. את לא יודעת אם ריסנת את עצמך מספיק  לטעמו וזה כבר לא בשליטה שלך. ואם מאבדים  שליטה זה מגביר  חרדה מעבר למידה הסבירה המוצדקת. בהצלחה.
תודה..
15/04/14 17:22
20צפיות
אכן לגבי המעמד, אני אמורה להחליף מישהי שהיא במעמד גבוה משלו במקום. היא פשוט עוזבת בעוד כמה חודשים והמשרה שלה תתפנה. כולנו באותו המקצוע, אבל הוא עובד בנישה מסויימת, וכנראה שאני אעבוד בנישה אחרת שנחשבת יותר מרכזית מבחינת היקף וגודל התיקים. אני מתלהבת כי אני נהנית לעבוד. לגבי זה שהוא יצטרך להתרגל, כבר ביום אחרי שעניתי לו, הוא היה פחות עוקצני. אבל אי אפשר לדעת, הוא יכול להתאושש או להפתיע בזמן הכי לא צפוי.. אני מקווה שהוא יתרגל בהדרגה, פשוט לפעמים קשה לי לראות דברים לטווח רחוק (מה שאנשים קוראים לו: חוסר סבלנות). אז זה תהליך.. אוקיי, כמו שאני צריכה להסתגל, גם הם.
תודה על העידוד:)
מהניסיון שלי
17/04/14 13:42
16צפיות
אני בטוח שבצד המקצועי את עושה את העבודה על הצד הטוב ביותר ויש לך כישורים, אמנם לוקח זמן עד שזה בא לידי ביטוי, כמו לכל עובד, גם למי שאינו הק"ר, אלא שייתכן שהחרדה אצלך יוצאת החוצה, בעוד שיש אנשים פחות צקצועיים או מקצוענים ממך אבל הביטחון שלהם בשמיים.

אני בעבודה שלי תמיד נעתי בין תפקיד של "פועל פשוט" לבין ראש צוות, גם ראש צוות זה קשה. אבל ברור לי שמעבר לזה אינני מסוגל  ליותר.
מצד אחד של לי אובר-קווליפייד  לתפקיד אותו אני מבצע ברמה במקצועית, מצד שני, ככל שהתפקיד יותר בכיר, אז הצד המקצועי חשוב, אבל כישורי הניהול חשובים עוד יותר, וגם אחרי שעברתי אימון אישי, זה מספיק לכל היותר לראש צוות ולא ליותר מזה.

סתם מחשבה, יכל להיות שכדאי לעבוד בהתחלה בעבודה שהיא בבחינת אובר-קווליפייד, אבל מאפשרת לצבור ביטחון במקום העבודה, ואז כאשר יש הזדמנות, לקפוץ לתפקיד בכיר יותר, אבל עם ביטחון שרכשת.

ישנם שני מקרים בהם הצלחתי בתפרקיד ניהול, התחלתי האיש צוות רגיל וקודמתי, או שמוניתי לראש צוות והייתי זה שבנה את הצוות. כאשר הייתי צריך לנהל צוות שכבר היה קיים, היה לי מאוד קשה.

בתחילת דרכי המקצועית  הייתי מאוד חסר ביטחון, שכל שיחה הייתה עליי, בכל פעם שמנהל החברה משוחח עם ראש הצוות שלי הייתי בטוח שזה עליי ורוצים לפטר אותי.
ראיתי מסביבי אנשים שלפחות בתנאי הקבלה הגיעו למקום טוב ממני, למרות שבתוך תוכי ידעתי שאני טוב מהם. בסופו של דבר, בעבודה קשה וסזיפית עקפתי חלק מהם בסיבוב, כי בסופו של דבר נמדדים על סמך ההשגים האמיתיים. אין שיטה מדעית איך למדוד הישגים,
לגבי אלה שמרחים חרדות ונהנים להיטפל לאחרים. כנראה שמדובר באנשים שגם להם יש חרדות אבל במקום להתמודד עם הבעיה של עצמם הם משליכים אותה לאחרים, לדעתי, לא להתרגש. כולם יודעים מה טוב בשבילך, אבל לא יודעים מה טוב עבור עצמם.
תמיד יהיה בעבודה את הבחור שמנסה להתחיל, את העובדים הותיקים שחוששים. צריך ללמוד איך להתמודד עם דברים כאלה, רוצה לעמוד על שלך אבל מצד שני לא לפגוע באף אחד, וזה דבר עדין.  
גם אם לפעמים הדברים מוצגים אחרת, ויש כאלה שלוקחים קרדיט על עבודה קשה שאת עשית, אין תחליף לעבודות מלוכלכות, ואלה העבודות שנותנות את קרש הקפיצה.

לא יודע האם מה שכתבתי מתאים לתפיסה שלך את העבודה ולאישיות שלך. זה הניסיון האישי שלי.

וואי כל כך מוכר לי
25/04/14 15:41
6צפיות
כל מה שכתבת על מקומות עבודה כל כך מוכר לי
תפוקה זה בעיה
15/04/14 18:46
22צפיות
כי זה הולך ומתפשט כקריטריון להעסקת אנשים. פחות ופחות מתחשבים באיכות ויותר ויותר בתפוקה לצורך קידום למשל....
תמיד בכל מקום יהיה מישהו שידחוף את האף שלו לעיניינים שלא שלו ויעיר לאחרים על תפוקה, הרגלים וכן הלאה....הבסיס הוא להבין שזה נובע מהקשיים וחוסר הבטחון שלו ולא ממה שקשור איתך.
אני מציע שפשוט תדברי עם המעסיק ותשאלי לגבי קריטריונים לתפוקה...
אם את מרגישה שהחרדות משתלטות עלייך, אולי כדי להתייעץ עם פסיכיאטר לגבי טיפול....
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום