בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
היי, אם אובחנתם כבעלי הפרעת קשב ובין אם עדיין לא, אם אתם מרגישים עצלנים, שונים, לא מובנים, מתקשים להתרכז במשימה אחת ולסיים אותה, מוצאים שהעולם הישגי מידי, מהיר מידי ולא תמיד מתאים אליכם, זה המקום אליו כולכם מוזמנים, לקבל וגם לתת, מהניסיון ומהחוויות שלכם ושל חברי הפורום, לשתף את הפורום או להיות קוראים סבילים, זה הוא בית חם עבור כולכם, ללא הבדלי צורה, צבע וזהות וירטואלית. רק בעשר השנים האחרונות החלה עולה המודעות לכך שקבוצת הסימפטומים המכונה ADHD לא בהכרך דועכת ככל שמתבגרים. ADHD הנה הגדרה לבעייה פיסיולוגית על פי המדריך הסטטיסטי לאבחנות של ארגון הפסיכיאטרים האמריקאי DSM-IV. מאחורי האותיות נמצאים אנשים אמיתיים, כמוכם. אתם מתמודדים יום יום עם המשמעויות האישיות של מה שהרופאים יכנו תסמינים. רק אתם יודעים איך מרגיש אדם היפראקטיבי, איך האימפולסיביות פוגעת בקשרים אישיים ומה המשמעות הקשה של חוסר היכולת לשמור על הקשב ממוקד בדבר אחד לפרק זמן ארוך. היינו רוצים לשמוע אתכם לחבק ולתמוך בזמנים קשים. תוכלו לקבל כאן עזרה מחברים שסובלים מאותה בעייה ממש וגם לתת לאחרים מעצמכם מנסיונכם ומחוויתכם. מותר לדבר בחופשיות על דברים שעולים במהלך ההתמודדות הקשה עם החיים, אך יש להקפיד על כמה כללים על-מנת שהדיונים ינעמו לכולם. באופן כללי יש לשמור על כללי הנימוס והכבוד ההדדיים הנהוגים בפורומים בכלל ובתפוז בפרט. יש להמנע משימוש בשפה אלימה או פוגעת. יש לשים לב לכך שמה שנראה לאחד כהומור, יראה לאחר כהודעה פוגענית. לא יזיק להוסיף קריצה ליד משפט שנכתב בהומור. דעתם של אחרים גם אם אינה דומה לדעתכם ואף אולי מרגיזה, חשובה לעושר הדיון. לכולם יש מקום ולכן יש לכבד כל דעה שמובאת בפורום. אפשר להתווכח עם דעות אך אין לתקוף באופן אישי את בעל הדיעה. אנו שומרים על זכותם של משתתפי הפורום לאנונימיות מלאה. הודעה שחושפת פרטים על משתמש מעבר למה שמפורסם בכרטיסו האישי או שהוא פרסם בעצמו בפורום זה בלבד תימחק. אין לכתוב הודעות בעלות אופי פרסומי, מסחרי, שיווקי או אידאולוגי הודעות אילו ימחקו. עם זאת, ניתן לעשות שימוש בלוחות הפורום למטרות אילו. בכל מקרה, על פי הכללים הנהוגים בקהילות תפוז, אין לפרסם מספרי טלפון בהודעות לפורום. נזהר במתן עצות ופתרונות מן המוכן, כי לכל אדם הדרך שלו בעולם הזה ואיש אינו יודע באמת מה טוב לאחר. ומעבר לזה, דברו בחופשיות ובפתיחות תנו תמיכה למי שזקוק לה ובקשו תמיכה אם אתם חשים צורך בכך. כולנו כאן בשבילכם. אבישי ק

אין דבר כזה "עצלנות" זה פשוט מוטיבציה
13/10/13 17:09
93צפיות
מטורפת לא לעשות כלום חחחחחחחח
אחד המשפטים שהכי מעצבנים אותי
13/10/13 20:58
56צפיות
לצד "זה הכל עיניין של רצון"
ולצד "הכל זה הסביבה הלא מתחשבת"
או על אותו משקל "זה הכל בגלל ההורים המתירנים הללו/השמרנים הללו"
º
מסכים איתך
14/10/13 06:47
24צפיות
כלכך נכון, ואני אוהב לפעמים להשקיע בזה
14/10/13 08:33
47צפיות
חחח...
º
חחחחחחחח
14/10/13 17:57
16צפיות
º
מישהו כאן במקרה מאזור השרון?
11/10/13 23:44
43צפיות
º
כן.
12/10/13 09:11
17צפיות
º
כן
12/10/13 12:13
12צפיות
º
גם אני:)
13/10/13 00:57
10צפיות
º
כן
13/10/13 17:18
7צפיות
חוסר שייכות תמידי / השתייכות לחברה סגורה
10/10/13 18:42
119צפיות
האם אלו חלק מהבעיות של ADHD ?
אני לא מוצא הזדהות או שייכות לאף "מגזר" לא בחברה הישראלית ולא בשום מקום. מתרגל מדיטציה אבל לאמתחבר לרוב הרוחניקים, וגם אם כן זה לא משהו כ"כ מגובש. אני לא ימני או שמלאני, חשוב לי איכות הסביבה והייתי פעיל כשיכולתי אבל בטיולים אמנם לא סבלתי אבל גם לא הרגשתי שום שייכות או שפה משותפת במיוחד לא עם בחורות ולא עם בנים.

כמו כן אני עובד באינטרנט,ועדיין לא מהמצליחנים שעשו מיליונים, וגם אם כן אז זה לאו דווקא ערכים משותפים של אנשים אלא רק דרך להתקיים. רק בתקופה שהייתי דתי (שעכשיו בעיני זה שקר) אז הייתי חלק מקבוצה ברורה והיו חברים במסגרת הדת, אבל אין שום סיבה להמשיך עם כזה דבר למי שלא מאמין.
הקשר שיכול להיות להק"ר אצלי, זה גם שכל דבר ממצה את עצמו מהר, איכות סביבה? יופי זה חשוב, הלאה. מעשנים עם סטלנים? כן זה נחמד, אבל בסוף משעמם אחרי כמה פעמים.
אינטלקטואל? כן, אני אולי נחשב לכזה וגם חברים שלי אבל מהצד השלילי של המטבע, אנשים עם המון מודעות מעל הממוצע ומעט מאוד כושר הישרדות ככה שעדיף להתרחק מזהת גם אין לי שום חשק להוציא עוד כסף על לימודים
להשתייך לקבוצה רוחנית כלשהי?
מהר מאוד מגלים שיש מגבלות שאני לא רואה שום טעם להמשיך לשמור עליהן, ובכלל יורד לי החשק תוך זמן קצר.
האם אנשים שסובלים מהק"ר יותר מועדים לחיים כאלו או שאין קשר?
לדעתי דברים כאלה כדאי לפתור בעזרת...
10/10/13 19:40
87צפיות
פסיכולוג. זה לא זול, ועד שרואים תוצאות יכולים לעבור חודשים רבים, אבל בטווח הארוך זה שווה את ההשקעה.
פסיכולוג זה נחמד אבל...
12/10/13 16:22
58צפיות
יש אנשים ששיחות עם פסיכולוג היא לא שיטת הטיפול הכי אפקטיבית עבורם.
יש חשיבות רבה לקבל עזרה מאדם מקצועי אבל כשמדובר בבעיה יותר מורכבת לפעמים צריך משהו אחר.

יש CBT שזה טיפול קוגניטיבי התנהגותי שמאוד מומלץ לאנשים עם ADHD,
ויש גם קואצ'ינג מיוחד שמתמקד גם הוא באנשים עם ADHD.

בנוסף לאנשים שסובלים מכמה הפרעות במקביל טיפול קונבנציונלי שמתמקד רק באחת מההפרעות בד"כ אינו אפקטיבי.

בגלל זה אולי שווה כן לדבר עם פסיכולוג כדי להתחיל לפתוח את הדברים אבל במקביל - הרבה בירור ומחקר עצמי, קריאה באינטרנט, וסבלנות.
כדי לטפל במשהו שמפריע בצורה אפקטיבית צריך קודם כל להגדיר את הבעיה באופן מדוייק.
ומנסיון של הרבה אנשים - אתה צריך להוביל את האבחון שלך כי רק אתה מכיר את עצמך מספיק טוב.
הרבה פעמים מאובחנת בעיה אחת ובעיה אחרת נשארת עלומת שם, בעיקר בגלל שהאבחון הוא ממוקד בבעיה ספציפית.
רק אחרי שהמצב ברור אפשר למצוא טיפול נכון ועוזר...
מזדהה עם חלק מהדברים
12/10/13 16:12
41צפיות
מאיזה סיבה אתה שואל את השאלה?
האם אתה חושד כי אתה סובל מADHD?
או שמא אבחנו אותך כסובל מההפרעה ואתה בודק אם חלק מהתחושות שאתה מתאר בחייך מופיעות אצל אנשים נוספים שסובלים ממנה...

אני יכול להגיד על עצמי שלאחרונה אובחנתי בגיל יחסית מאוחר (אמצע שנות העשרים לחיי) ויש לי הרבה ספקות.
אני כרגע בודק את האפשרות שאולי אני סובל ממשהו אחר והאבחון שגוי (אני מקווה מאוד שלא כי שילמתי עליו הרבה כסף),
אבל מה שמתחיל להראות לי יותר ויותר הגיוני זה שמלבד הADHD יש לי עניינים נוספים שאני מתמודד איתם במקביל.

זה לא חריג ואפילו די נפוץ שאנשים שאובחנו בגיל מאוחר יסבלו מ"תחלואה נלווית" בפן הרגשי והנפשי...

ממה שאתה מתאר בנוגע לתחושת החוסר שייכות ולפי כמה דברים שקראתי לאחרונה הרגשה כזאת לעיתים מופיעה אצל מחוננים.
אני בעצמי בודק את האפשרות שבגלל הפרעת קשב וריכוז לא אובחנתי בגיל צעיר כמחונן ובגלל היכולת הטבעית הגבוהה גם לא אובחנתי כסובל מקשב וריכוז.

זו רק דעתי האישית, ואני גם מזדהה עם התיאור שלך של ההתרחקות מחבריך האינטלקטואלים.
אני אישית הרבה פעמים מרגיש שאנשים שמאוד מוכשרים ומוצלחים באיזשהו תחום הם קצת מתנשאים ורואים את עצמם כיותר טובים מאחרים (גם אם לא יותר טובים ממני).
זה יוצר אצלי בעל כורחי אנטגוניזם באופן אוטומטי.

ושוב, אני רק מברר את העניין כרגע עם עצמי, אבל אולי כדאי לך לעשות עם עצמך תהליך דומה ולהבין יותר טוב עם עצמך מה אתה מרגיש ומאילו מקומות זה מגיע.
הפרעת קשב וריכוז משפיע על הדרך בה אתה חווה את העולם סביבך, מתוך זה צומחות התבניות הרגשיות וההתנהגותיות שלך.
הפרעה לא קובעת את הרגשות האלה שלך אבל היא כן השפיעה באופן עקיף.
רק תהליך עצמי של הבנה לעומק של המתרחש מתחת לפני השטח יעזור לך להבין את זה וכדאי מאוד להתייעץ עם מישהו שיכול להבין ולעזור - עדיף בעל מקצוע המומחה בתחום כמובן!!
וואו ! אחד לאחד אני!
13/10/13 17:16
47צפיות
מתחברת לכולם אבל בעצם דיי לבד.

כל כך מסכימה איתך על כל מילה ומילה!
אני חושבת שמרוב שעברתי "קבוצות" ותחומי דעת שונים אני יודעת המוןןןןןןן אבל עדיין לא שיכת לכלום!
º
מומלץ להבהיר תחושות כאלה עם פסיכולוג קליני
15/10/13 09:20
18צפיות
למה?
16/10/13 06:58
11צפיות
אני חושבת שזה חלק ממני ..
אני לא חושב שזה דבר שלילי
16/10/13 14:55
16צפיות
לדעת הרבה ולגוון את החיים זה מבחינתי מבורך
לא חייבים להיות שייכים למשהו
מזדהה
14/10/13 06:52
26צפיות
אבל לא בטוח שיש קשר להפרעה. ממצה דברים/קשרים/עבודה וכו' מהר מאד
מאמין ולא מאמין....באלוהים ממש לא אגב.
זה הק"ר קלאסי, הקונצרטה מיתנה אותי
16/10/13 09:05
24צפיות
אני כבר לא משתעמם בכזאת קלות
ובלי קשר אני חושב שמכיוון שהתבגרתי אני קצת יותר רגוע
גם אין לי את הצורך להשתייך לאף קבוצה
טוב לי עם החברים שיש לי
לא כל דבר זה הפרעת קשב
16/10/13 10:05
17צפיות
יש עוד הפרעות עם תסמינים מאוד דומים להפרעת קשב  (הרשימה ארוכה ).
רק איש מקצוע מהתחום הקליני הוא בעל הסמכות המקצועית לתת אבחנה מבדלת בנושאים כאלה .
תיקון, למי שכבר אובחן זה אכן תסמינים של ADHD
16/10/13 14:51
13צפיות
כמובן שחשוב לעשות אבחון
הסחת דעת קטנה - סיפור גדול מהחיים
10/10/13 16:22
84צפיות
נפגשתי עם בני לאחר שעות העבודה, לשעה קלה, והוא חזר לבית הספר. על מנת להקל עליו, לקחתי את התיק הכבד הזה שלו, ומשם נסעתי העירה בכדי לקנות עבורו חומרים לפרוייקט במדעים. כמובן שנשאתי עליי גם את התיקים האישיים שלי. בקיצור היה כבד מאוד, וכבר רציתי להגיע הביתה. הגעתי לאזור תחנת האוטובוס - תחנה הסמוכה גם לתחנת מוניות. נותרו 9 דקות להגעתו של האוטובוס, ולמרות שהיה כבד וחם, החלטתי להמתין לאוטובוס ולדחות את הסיפוק המיידי הזה לעלות על המונית. לא תמיד זה מצליח לי...
כעבור כמה דקות, האוטובוס שלי הגיע אל הצומת. עוד רגע קט הרמזור יתחלף והוא יגיע. התארגנתי עם כל הכבודה שלי, ונעתי לקדמת התחנה. לפתע פתאום, הבחנתי משמאלי בנער שרץ ריצה מטורפת, כדי להספיק להגיע בדיוק לאוטובוס שלו אני חיכיתי. מבלי שאותו נער הבחין בכך, הקלמר שלו נפל מן התיק. צעקתי לעברו: "הקלמר שלך נפל!" פעמיים או שלוש, ורצתי לכיוון הקלמר שלו, כשאני מתרחקת מן התחנה. מישהי אחרת הבחינה בכך, רצה לעברי, מסרה לי את הקלמר, ואני מסרתי למישהו אחר, שרץ אל הנער שעלה כבר לאוטובוס, ומסר לו את הקלמר. כשדלתות האוטובוס נסגרו והוא החל לנוע, כל האנשים שהיו באיזור נשמו לרווחה וחייכו, על שהצליחו להחזיר לנער את הקלמר שלו, ושהוא הספיק לעלות לאוטובוס. גם אני נשמתי לרווחה והרגשתי תחושת סיפוק. האוטובוס התרחק. פתאום הסתכלתי וראיתי את הספרה שעל האוטובוס. פתאום קלטתי שאני בעצמי הרי חיכיתי לאוטובוס הזה. אותו אוטובוס שחיכה לי בצומת לפני דקה שתיים, ושהתארגנתי לעלות עליו עם כל הציוד הכבד שלי.
אז מה היה לנו? - הסחת דעת קטנה, שחדרה לתוך שדה הראייה השמאלי שלי, ומשכה את תשומת לבי...
כשהגעתי הביתה תהיתי מה גרם לי לאבד את הריכוז, ומדוע לא הייתי ממוקדת, ואז נזכרתי שפשוט שוב שכחתי ליטול את מנת הריטאלין של הצהריים.
מופרעי קשב וריכוז שכמותנו...
אשכרה כלכך מוכר, במיוחד כששוכחים
13/10/13 10:03
34צפיות
זה כלכך מעצבן כשזה קורה
בסך הכל יום ללא ריטלין ודברים משתבשים
הק"ר ולהיות עצמאי האם זה אפשרי?
10/10/13 08:56
71צפיות
היום אני הולך לפגישה לראות אם אני יכול לפצוח קריירה כעצמאי
ללא בוסים אבל עם הרבה משמעת עצמית
אני מקווה שאני יכול
אולי כדי שאני אקח קוצ'ר לעצמאים?
אני עדיין לא יודע
אני גם וגם
10/10/13 14:14
55צפיות
היתרון הוא שכשאתה נסחף במשהו שאתה אוהב, אתה נסחף עד הסוף...
ספרו איך אתם מוצאים לקוחות..
10/10/13 15:58
56צפיות
אני הייתי רוצה לפתוח עסק במקצוע שלי (ראיית חשבון והנה"ח). הבעיה העיקרית (והיחידה) היא מציאת לקוחות. ניתן לעבוד בבית ולא דורש כמעט שום השקעה, חוץ משעות עבודה.
והייתרונות:
10/10/13 16:05
44צפיות
גמישות בשעות, אפשר לפתח נישה (כשאתה שכיר אתה עוסק בבינוניות והרבה בירורקרטיה ופוליטיקה פנימית), שכר הוגן לעמלך, ניתן לעבוד בכל גיל ולא לסבול מאפליית גיל שקיימת בשוק העבודה..

כרגע למשל מאוד קשה לי להשיג עבודה. בשביל הנהלת חשבונות אני "אוברקווליפייד", התמחות סיימתי אז משרדים לא שמחים להעסיק אותי ביותר משכר מינימום. ועוד כמה דברים מסויימים שגורמים לסינון בגלל הצפה בתחום כמו לימודים במוסד אקדמי לא יוקרתי והתמחות במקום לא "נחשב", מקשים עליי למצוא עבודה שהיא לא אוברקווליפייד בשבילי..

אז אם היתה לכם התנסות עם פתיחת עסק כעצמאי וגם ייעוץ לגבי זה, נא שתפו..
º
מה דעתך לעבוד במשרה חלקית וכך לאסוף לך לקוחות
11/10/13 23:54
12צפיות
לאסוף לקוחות דרך העבודה החלקית?..
13/10/13 00:54
22צפיות
לא הבנתי. מה שכן חשבתי עליו זה לעבוד כשכירה ובמקביל להקים את העסק בהדרגה..
הי איה- בדיוק לזה התכוונתי:) תוכלי לספר ללקוח
13/10/13 21:58
14צפיות
שהנך מעונינת לפתוח עסק משלך וכך תוכלי לתת לו שירות מקצועי יעיל ואישי יותר במחירים נוחים -לפחות בתור התחלה..
וגם אם יסרב בנימוס יוכל להמליץ עליך לאחרים ..הרי אין כמו "חבר מביא חבר"

תוכלי לפרסם את עצמך בפורומים הקשורים לתחומך או באתרים של פרילנסרים.

תוכלי לפנות למשרד גדול ולבקש שיפנו אלייך לקוחות תמורת עמלה מסוימת .

בהצלחה
תודה על הטיפים:)
14/10/13 17:59
7צפיות
אני לא הכי טובה בלהציג ולשווק את עצמי..אבל אולי עם הנסיון בא הביטחון.
גם אותי זה מעניין איך מוצאים לקוחות בתור
13/10/13 09:57
16צפיות
עצמאי
יש כאלה שאומרים לי שזה לא בעיה
אבל אני לא יודע איפה להתחיל
אני ניסיתי להיות עצמאית בלמידה, אבל נכשלתי.
10/10/13 16:37
49צפיות
החזקתי מעמד בדיוק חודש אחד בלימודי תואר שני מטעם האוניברסיטה הפתוחה, ומהר מאוד קלטתי שאני לא הטיפוס המתאים לכך: אין לי משמעת עצמית, אני לא יודעת להתנהל כנדרש עם לוח הזמנים, אני דחיינית וכן הלאה והלאה. אני מאמינה שבאופן דומה, אני לא אוכל לפצוח בקריירה עצמאית.
יפה שאתה בודק את האפשרות הזאת, לפצוח בקריירה כעצמאי, ובאמת כדאי להתייעץ עם מאמן אישי להפרעות קשב וריכוז או עם חברה שמתמחה בהערכה ובהשמה, שיכולה לבדוק עד כמה אתה מתאים לכך ומסוגל לעסוק בזה.
"חברה שמתמחה בהערכה והשמה" -
10/10/13 16:41
37צפיות
התכוונתי לחברה או מכון שמתמחים בהכוונה מקצועית ובייעוץ תעסוקתי.
הק"ר יכול הכל
14/10/13 06:57
26צפיות
אם אתה יודע מה החוזקות שלך תנצל אותם
אם אתה מכיר בחולשות שלך תמצא מישהו שיעזור לך בתחומים האלה

אני מאמין שאם תעסוק בתחום שאתה אוהב ושהוא מעניין או אפילו רצוי מרתק בעינייך אז באמת שלעניין ההפרעה יש חשיבות משנית
האם דיסגרפיה היא הפרעת קשב וריכוז ?
09/10/13 19:34
39צפיות
אובחנתי בתיכון כסובל מדיסגרפיה ..

קיבלתי אישור לעשות את הבגריות בעל-פה ( לא שעשיתי אותן:) )

האם אני עדיין  צריך ללכת לאיבחון

או שאני יכול להיות סמוך ובטוח שיש לי הפרעה ?

ממש לא קשור!
09/10/13 20:06
27צפיות
אלה שתי בעיות שונות ללא קשר ביניהן.
אין קשר בין דיסגרפיה והק"ר אבל...
10/10/13 08:53
124צפיות
באחד הספרים האקדמיים שקראתי על הפרעת קשב וריכוז (ADHD)
נאמר שההפרעה מגיעה לרוב עם עוד הפרעה נוספת.(יש הפרעות נוספות נילוות)
מצד שני הספר היה משנות ה70 אז יכול להיות שלא היה מדוייק.

אחת ההפרעות שהופיעה כנלווה להק"ר היא הפרעת מוטוריקה עדינה
בעברית פשוטה בעיה בתיאום עין יד
ההשפעה היא על היכולת לשחק משחקים הכוללים כדור(אני גרוע בכדורגל אבל סביר בכדור סל)
זריקת חצים למטרה, אני מאמין שהרעיון מובן.
והכתב לא ברור עד לא קריא.
הקומורבידיות עדיין קיימת ומן הסתם תמשיך
10/10/13 16:30
28צפיות
להתקיים. בינתיים לא נתקלתי בתלמיד שיש לו רק דילסלקציה או רק הפרעת קשב וריכוז או רק קשיים במוטוריקה העדינה, אבל זה לא אומר שאין כאלה...
מה לגבי התרופה סטרסטה,ניסיתם?
09/10/13 18:52
46צפיות
אני יודע שבנאדם אחד זה לא ממש דוגמא, אבל ראיתי במחוברים שליאור דיין הסביר שזה עדיף לו מהריטלין - שאותו ממילא אסור לו לקחת בגלל ההתמכרות
ובזכות הסטרסטה הוא מרוכז מספיק כל הזמן בשביל לעבוד בעיתון, והבעיה היחידה זה תופעת לוואי שקשורה לאיכות הזרע או משהו כזה, ולי אין בעיה עם זה. וגם אני עובד במשהו שדורש ניתוח נתונים ולהתרכז הרבה שעות. אני לוקח וולבוטרין אבל אולי יש תחליפים יותר טובים.
מי שרשם לי את הוולבוטרין הסביר שסטרסטה כנראה עדיף אלא שזה יותר יקר, עכשיו אני תלוי בריכוז בשביל להרוויח כך שאין לי ברירה ואני צריך לקחת משהו שיתן מקסימום יתרונות. יש כאן עוד כאלו שלוקחים סטרסטה, אתם יודעים מה המחירים?
תודה
תבדוק מחירים באתר של
10/10/13 10:02
33צפיות
בית המרקחת  -  שור טבצ'ניק  ( תחת הכותרת "תרופות קשב וריכוז" ) .
בנוסף לזה , יש להם גם פורום שבו הרוקח חגי שור עונה על שאלות .

נדמה לי שיש מחירים גם   גם  באתר  של  חב'  טלפארמה  , שגם  היא  מייבאת  תרופות  מחו"ל .
יש  שם  מידע  על  זה .

כמובן  שזה  גם  תלוי  במינון .
ככל  שהמינון  גבוה  יותר  - המחיר  עולה .....

עד  כמה  שזכור לי  , מדובר  על  סכום  נכבד  מאוד ......בערך   900  ₪ .
בכל  מקרה , מדובר  על  תרופה  יקרה  מאד .
אני יודע שהיא יקרה, השאלה שלי לגבי
10/10/13 18:32
35צפיות
ההשפעה שלה אם זה כ"כ כדאי
יש אנשים שזה עוזר להם ויש אנשים שלא עוזר
10/10/13 19:20
44צפיות
אתה לא יכול לדעת מראש עד שלא תנסה. בשבילי למשל זה שווה את המחיר.
הפרעות קשב וריכוז
09/10/13 15:06
49צפיות
שלום. יש הפרעות קשב וריכוז. אני מרגיש שזה מאוד מפריע לי בעבודה ואף גורם לסיכוכים לחברים שלי בעבודה. כמו כן זה מזיק לי בחיים האישיים שלי.  הקטע שאני מודע להרבה דברים שקורים לי אך אני מרגיש שאני לא שולט בז. אשמח לעצות לטפל בזה. תודה
קודם כל אבחון, כי עד האבחון אי אפשר לדעת
10/10/13 10:52
30צפיות
זה יכול להיות כל דבר מאנמיה לבעיה רפואית אחרת
ואלי באמת מדובר בהק"ר (ADHD)
ניתן לעבור אבחון דרך הקופה או באופן פרטי
אני אישית עשיתי דרך הקופה
º
קישור לסקר: מתי אתם מגיעים לעבודה
09/10/13 12:50
58צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
|אקשן|בואו לפחד איתנו|!|
09/10/13 10:58
8צפיות
|*| הסרט המצליח והמפורסם "קארי", המבוסס על הספר בעל אותו השם של סטיבן קינג יוצא בגירסה חדשה ומרהיבה ואתם מוזמנים לצפות בו בהקרנה מיוחדת לגולשי תפוז|!|

על מה הסרט?
קארי היא בחורה ביישנית שמנודה ע"י נערים אחרים. אמה הדתית במיוחד מאוד מגוננת עליה (ג'וליאן מור) אך קארי משחררת טרור טלקינטי על עיירתה הקטנה אחרי שדחפו אותה לקצה בנשף סיום התיכון.

לפרטים נוספים, מועד האירוע והרשמה לחצו כאן
מבחני אבחון הפרעות קשב וריכוז
09/10/13 01:05
62צפיות
אהלן,
התחלתי היום אבחון פסיכו-נוירולוגי, נפגשתי עם פסיכולוג שדיבר איתי קצת ונתן לי לעשות כמה מבחנים.. אחד המבחנים היה לשבת מול המחשב, במסך שחור לחלוטין, כשכל פעם בקצב קצת שונה מופיעות לי אותיות בלבן על המסך, ואני אמור ללחוץ רווח כל פעם שמופיעה אות - אלא אם כן זה X ואז אני לא אמור ללחוץ. עכשיו לא משנה שהייתי נוראי במבחן, לחצתי כל פעם שהיה X למרות שלא הייתי אמור, פשוט שמתי לב לזה רק אחרי שלחצתי כבר.. הדבר המוזר זה אבל שאחרי שהמבחן נגמר הרגשתי כאילו מתחיל לי התקף חרדה.. לא הייתי בחרדה, לא דאגתי, לא הייתה שום סיבה או לחץ שיגרום להתקף חרדה להופיע, זה קרה נטו מהמבחן וגם לא באמת התחיל התקף חרדה, רק הרגשתי כאילו הוא הולך להתחיל. מישהו יודע מה המבחן הזה בודק בדיוק? כי זה לא קרה לי מאף אחד מהמבחנים האחרים, רק ספיציפית אחרי זה וגם חצי שעה אחרי זה כבר עבר. מעניין לראות מה זה בודק, מה בדיוק גרם לי להרגשה הזו.

תודה רבה
יוני
רק פסיכיאטר מוסמך לתת אבחנה של קשב וריכוז
09/10/13 09:10
41צפיות
1. פסיכולוג  אינו  רופא .
2. רק  פסיכיאטר  מבוגרים  (= רופא ) מוסמך  לתת  אבחנה של הפרעת קשב  וריכוז , וזאת  לאחר  מתן  " אבחנה  מבדלת ".
3. נוירולוגיה  זה  גם  תחום  של  רפואה  ( רופא  נוירולוג ) , ופסיכולוג  לא  מוסמך  לתת  אבחנה  בנושאים  רפואיים .   

פסיכולוג  כן  יכול  להיות  מעורב  בחלק  מהתהליך  של  איבחון  קשב  וריכוז  , אבל  רק  כאשר  מדובר  על  חלק  מתהליך  שלם  של  אבחון  שחייב  לכלול  גם  הערכה  של  רופא  פסיכיאטר  .
בכל מקרה ההחלטה  הסופית  והמוסמכת  היא  של  רופא  פסיכיאטר  מבוגרים .

מאחר ותיארת קודם גם רגישות שמיעתית
09/10/13 09:37
26צפיות
(חומר  למחשבה  )
אז  קודם  כל  צריך  לשלול  בעיה  רפואית , ובמקרה  הזה  להיבדק  אצל   :
1. רופא  אף אוזן גרון  , שישלח  אותך  גם  לבדיקה  מקצועית  יותר  במכון  שמיעה .
במכון  שמיעה יש  את  הציוד  הנדרש  שאצל  רופא  אין  .

2. רופא  נוירולוג  .
הבעיה שלך בהחלט יכולה להיות קשורה לתחום הנוירולוגיה .
יש כאן מישהי  בפורום  , שסבלה מבעיה  דומה  והופנתה  לאיבחון   אצל  רופא  נוירולוג  , כי  זה  יכול  להיות  קשור  לתחום  נוירולוגי .
היא  מופיעה  תחת  הכינוי  :"אני חושבת  שאני" .

קודם  כל  שוללים  בעיה  רפואית  , ורק אם  הכל  תקין  אפשר  להתחיל  להיבדק  בכיוון  הריגשי   ( פסיכולוג  ,  פסיכיאטר  ) .
כי  אם  מדובר  באמת  בבעיה  רפואית  נטו  שיש   לה  טיפול  ספציפי  , הרי  שפסיכולוג  או  פסיכיאטר  לא  יועילו , וחבל  על  הזמן  והכסף .

יש  בעיות  שנראות  כלפי  חוץ  כבעיות  על  רקע  פסיכולוגי  ,  אבל  הן  נובעות  מבעיה  פיזית  בגוף  , ואז  הטיפול  הוא  בהתאם :
בעיה  בבלוטת  התריס  יכולה  בקלות  לגרום  לתופעות  של  דיכאון , חרדה , דופק  מואץ ,ועוד ....( ויש לכך טיפול תרופתי מתאים ).
בודקים זאת בבדיקת דם פשוטה דרך רופא  משפחה  בקופת  חולים .

אני  סבלתי  שנים  מבעיות  נשימה  , עברתי  הרבה בדיקות וצילומי CT שיצאו תקינות , הרופא המומחה לא מצא כלום והחליט שזו  בעיה  פסיכולוגית  ( לחץ , חרדה....) .
הסתבר  בדיעבד , שהוא  לא שלח  אותי  לבדיקה  אחת  שהיא  היחידה  שיכולה  לאבחן את  הבעיה שלי ..
זה  היה  כבר  מאוחר  מדי  , ואז  כאשר  כבר  עשו  לי  את  הבדיקה הספציפית הזו  ......הסתבר  בכלל  שאני  סובלת מחסימה קשה בקנה  הנשימה , וזה כבר סיפור אחר לגמרי .....

כל  החפירה  הזאת  ,  כדי  שתלמד  מנסיון   של  אנשים  אחרים  .
נראה לי שאם עשו לי את הבדיקות
09/10/13 12:24
20צפיות
במרפאה שגם חלק מבית חולים איכילוב, אני יכול לסמוך על זה שיש לו את ההסמכה לאבחן אותי.
בכל מקרה זו לא הייתה השאלה בכלל, רק רציתי לקבל פרטים על המבחן הספיציפי ההוא...
לא להיסחף...
09/10/13 20:08
18צפיות
פסיכולוג קליני יכול, ואם אינני טועה גם פסיכולוג התפתחותי, ונוירולוג בלי ספק יכול.
במה שקשור לתרופות אכן דורשה החלטה של רופא.
º
באמת? אף אחד לא יודע מה זה המבחן הזה? חח
11/10/13 15:12
8צפיות
נשמע דומה למבחן TOVA
12/10/13 17:24
12צפיות
רק עם אותיות במקום עם ריבועים.
האותיות מתחלפות? כמה זמן זה נמשך? היה שינוי בדפוס ההופעה של האיקסים? (בהתחלה יותר אח"כ פחות או משהו כזה...)
ראיתי שזה ממש דומה לTOVA
12/10/13 17:33
12צפיות
לא רק אותיות במקום ריבועים, גם איפה שזה מופיע - בTOVA זה בלמעלה ולמטה של המסך, כל פעם במיקום אחר, פה זה כל הזמן באמצע המסך..

האותיות מתחלפות כל הזמן. מופיעה אות לשניה ונעלמת. אני לא בטוח כמה זמן זה נמשך אבל לדעתי יחסית הרבה.. 15 דק' ~. לא חושב שהיה דפוס לXים.. נראה לי רנדומלי לחלוטין. אבל הקצב שבו האותיות הופיעו השתנה כל הזמן.
סיוע לסטודנטים לקוי למידה מביטוח לאומי
07/10/13 10:28
64צפיות
שלום,

מישהו כאן יודע איך ניתן להגיש בקשה לסיוע?
הורדתי את הטופס באתר ביטוח לאומי (טופס 7801), אבל אני ממש לא מבינה איך נכון למלא אותם.
יותר מזה אני לא מבינה האם אני צריכה לצרף אבחונים ואם כן, האם עלי לצרף אבחון עדכני לאיזה שנה?

מישהו פה עשה את זה בעבר?
מבין בזה?
יכול לעזור לי?

תודה
אני חושב שצריך גם אישור מפסיכיאטרית
07/10/13 12:49
38צפיות
לא?
.......
07/10/13 13:49
32צפיות
אין לי בעיה להוציא כל אישור שהוא (אני בהחלט זכאית לזה ועומדת בקרטריונים) הבעיה שאין לי מושג מה בדיוק צריך לעשות ואיך.. ובשום מקום לא מצאתי מענה...
יש שרשור דומה בתחתית הדף
07/10/13 15:24
32צפיות
יש שם הפנייה לקבוצה בפייסבוק בדיוק לשאלה הזאת
08/10/13 06:30
41צפיות
יום.
º
09/10/13 11:44
13צפיות
למה אני לא מצליח להגיע לעבודה בזמן???????????
07/10/13 09:27
105צפיות
כל יום קורה משהו ואני מאחר לעבודה
הילדה התעוררה ב2 בלילה ולא רצתה להמשיך לישון
השעון מעורר לא צלצל
מרחתי את הזמן בבוקר ואיחרתי

כל פעם יש משהו חדש!!!
אוף :(

מה עושים?
עצות
08/10/13 08:15
49צפיות
גם לי היו תקופות כאלה שהייתי מאחרת גם בבית הספר וגם בלימודים (משום מה בצבא ובעבודות לא כ"כ).

1. כל מה שאומרים לילדים נכון גם לנו - להכין דברים מראש, לכוון שעון למוקדם יותר וכו'
2. אם יש אופציה לקבוע משהו קבוע שעליו אי אפשר לוותר ולהציב אותו כיעד. למשל היה לי שיעור מסוים שהיה ברור לי שאני חייבת הלכריח את עצמי להגיע אליו בבוקר, אז קבעתי עם שכנה שאנחנו הולכות לשאטל (הסעה של האוניברסיטה) יחד וככה בטוח לא הייתי מאחרת. כיון שזה היה תלוי גם בעוד אדם וגם ההסעה יצאה בשעה X אז זה עבד לי. עוד דוגמא - אני מציבה לעצמי שעד החדשות של 7 בבוקר אני חייבת כבר להיות אחרי אוכל ולבושה וכה עם אני באיחור קצת אז תוך כדי החדשות של 7 אני מזדרזת יותר כי יש דד-ליין.
3. לשתות את הקפה ולאכול בדרך לעבדוה כבר. לא כיף כל כך אבל חוסך זמן בבוקר.
למה זה ברור, לא?
08/10/13 10:29
47צפיות
אתה לא מצליח לצאת בזמן כי אין לך הערכה אמיתית של זמן, וזה כמובן קשור לייחודיות שלנו, לא?

הבעיה היא שאתה מעריך כמה זמן לוקח לך להתארגן, אבל אנחנו הרי לא ממש טובים בהערכת זמן.
לכן אתה חייב להפסיק להעריך ולדעת בוודאות.
קח לך 3 ימים שבהם אתה יודע מראש שכנראה לא תצא בזמן.
תמדוד (עם סטופר, או סתם שעון רגיל) כמה זמן לוקח לך להתארגן בימים הללו.
זה הזמן הריאלי שלוקח לך להתארגן בבוקר.
השלב הבא הוא כמובן ליישם, ולהתחיל להתעורר לפי הזמן הריאלי ולא בזמן המוערך.

ועוד רעיון (כי בכ"ז זה פורום תמיכה, לא?) באיזו שעה אתה רוצה להגיע? בהנחה שאתה יכול לכתוב בפורום בזמן שאתה בעבודה, אולי תקבע איתנו פה "דייט" לשים לנו פוסט 5 דקות אחרי שאתה מגיע?
גם לי יש נטייה לאיחורים כפייתיים
08/10/13 17:08
43צפיות
לדעתי זה נובע משילוב של דחיינות + עשיית דברים בבוקר באופן קבוע ללא גמישות + סוג של שחיקה ועייפות. יש כאלה שיוצאים לעבודה גם אם לא הספיקו לבחור בגד שהם שלמים איתו, לארוז בצורה מושלמת את התיק, להכין אוכל וכדומה. אם רוצים לצאת בזמן כל יום, ורוצים לצאת במצב אופטימאלי לאחר עשיית דברים ללא לחץ בבוקר, אז צריך לארגן חלק גדול מהדברים יום קודם, או שיוצאים לעבודה גם אם לא הספקנו לאכול/להתרחץ/להתאפר/לגהץ בגדים/לארגן את התיק וכו'. הבעיה היא גם דחיינות: לא לכולם יש חשק או יכולת להתמיד בארגון הדברים יום קודם.. ולמה לא מארגנים יום קודם? אצלי זו היתה תשישות/מחשבות על יום העבודה/חוסר רצון לארגן בסוף היום אחרי מאמץ במהלך היום.. במקרה שלי גם חוסר מוטיבציה להגיע לעבודה גרם לי למרוח את הזמן בבוקר..ומה שהכי מצחיק הוא שמקום העבודה שלי היה במרחק 5 דקות נסיעה ברכב או כ-20 דקות הליכה רגלית..  בנוסף לזה הייתי ישנה מעט מידי בלילה והארגון בבוקר היה מאוד איטי בגלל העייפות. אז אולי זו גם בעיה של שעות שינה מעטות. אני החלטתי לנסות לפתור את הנושא עם כדורי שינה כדי שלא תהיה בעיה במקום העבודה הבא..

אבל בגדול אם אסכם את זה: יש לי אישית בעיה להתעורר בבוקר ולהתארגן. רק לקראת אמצע היום אני מרגישה "שהתחלתי את היום". דרך אגב, לי אין בעיה לעבוד עד שעות מאוחרות. הבעיה היא להתחיל את היום. קשה לי לפעול כמו רובוט כל יום באותו סדר של הדברים וללכת ישר לעבודה. תמיד יש מחשבות, הירהורים, תוכניות, דאגות. אף יום לא דומה אחד לשני. הדבר שהכי צפוי הוא האיחורים..  אני מניחה שהבעיה הזו קיימת אצל רוב בעלי הפרעות קשב וריכוז. אם מקומות עבודה היו גמישים מבחינת זמנים, זה היה הכי טוב. היה לי מתאים למשל, להתחיל לעבוד בשעה 10 בבוקר ולא ב-8..
אצלי בבוקר הכל זז לאט יותר
09/10/13 10:01
30צפיות
למרות שאני בטוח שאני עושה הכל מהר
או
שהשעון מהיר יותר בבוקר
ואני זז בקצב רגיל
מממ...
מספר עצות שעוזרות לי
08/10/13 18:32
40צפיות
1. כוון שעון מסוים לחמש או עשר דקות קדימה. כיף לראות שהגיעה השעה לצאת מהמקלחת אבל שבעצם אתה מקדים בעשר דקות.
2. צור לך התנהלות קבועה!! אבל ממש קבועה ברמה של לעשות את אותן פעולות באותו סדר (זה קורה לנו בכל מקרה אבל אנחנו לרוב לא שמים לב). לדוגמה: במקלחת אותו אופן התנהלות של הסתבנות, התנגבות, לבוש יוצרים התארגנות שלוקחת בדיוק(!!) אותו הזמן בכל פעם. אני הגעתי למצב שאני יכולה לומר למישהו בדיוק עוד כמה זמן אני אהיה מוכנה, וזה ממש לא מובן מאליו אצל מופרעי קשב!
3. בהתחלה הייתי כל הזמן דבוקה לשעון בזמן התארגנות! בבוקר אני קמה בדיוק באותה שעה, לא מתעכבת בכלל ואם קורה שכן ממשיכה לאחר מכן באותו סדר פעולות כך שאם התבזבזו לי 10 דקות אני יודעת שההתארגנות תסתיים 10 דקות מאוחר יותר. זה דורש תירגול אבל הגעתי למצב שאני מסתכלת על השעון רק במקלחת (יש לי שם אחד קבוע) ולפני שאני יוצאת מהבית.
לי אין צורך בשעון..
09/10/13 17:19
27צפיות
אני מתעוררת לבד מתי שרוצה.

החסרון של זה הוא שאני ישנה שינה די גרועה.
אבל לא יכולה לסבול שעונים מעוררים.

אולי כדאי לך לנסות.
לומר לעצמך "אני אחראי על עצמי ומתעורר לבד"
תנסה שבוע מה יש לך להפסיד?

לפעמים כש"זורקים" על עצמנו אחריות - זה הופך לאפשרי.

וכמובן חשוב מאודדד לישון מוקדם.
ניסיתי, אני קם ללא שעון ב9 בבוקר
10/10/13 08:42
32צפיות
לא משנה מה ניסיתי לעשות תמיד התעוררתי כמו שעון ב9
לכן אני חייב שעון מעורר
אחרת אני לא קם
אז תביא את מוחמד להר!
10/10/13 18:35
24צפיות
תתחיל את היום ב9..

לא כזה רע.. (:

אני עובד במקום שאי אפשר להגיע ב9
13/10/13 09:59
15צפיות
המקום עובד בין 8 ל4 ללא גמישות
º
בעסה..
13/10/13 17:12
5צפיות
º
אכן
14/10/13 08:35
4צפיות
º
14/10/13 17:58
4צפיות
|*|פורום הומלנד נפתח מחדש
06/10/13 17:17
3צפיות
אנו שמחים לבשר על פתיחתו מחדש של פורום הומלנד לרגל העונה החדשה של הסדרה עטורת הפרסים.
אם גם אתם עוקבים באדיקות אחרי הסדרה עוצרת הנשימה, זה בדיוק המקום בשבילכם. אם עד היום לא יצא לכם לצפות בה, אז אף פעם לא מאוחר להתחיל.
אז קדימה, למה אתם מחכים, קרי וברודי כבר מחכים לכם|!|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
מישהו עבר אימון אישי להתמודדות עם ה ADHD?
06/10/13 10:24
68צפיות
אני מעוניינת לשמוע אם זה הצליח, אם זה בשילוב עם תרופות, חוויות וכו'.

(הברקה שלי לקראת אמצע החיים - לשלב בין מה שאני חווה עשרות שנים לבין המקצוע שלמדתי בשנה האחרונה, ולהתמחות באימון אישי לסטודנטים ומבוגרים מאותגרי קשב וריכוז)
אני הלכתי לפסיכולוג וזה עזר לי מאד
07/10/13 09:06
53צפיות
אני לא יודע איפה הייתי היום אם לא הייתי עושה את זה
ממליץ בחום בנוסף לטיפול
º
הלכתי לטיפול עם מאמנת, מאוד מאוד עזר
13/10/13 09:54
11צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום