לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
היי, אם אובחנתם כבעלי הפרעת קשב ובין אם עדיין לא, אם אתם מרגישים עצלנים, שונים, לא מובנים, מתקשים להתרכז במשימה אחת ולסיים אותה, מוצאים שהעולם הישגי מידי, מהיר מידי ולא תמיד מתאים אליכם, זה המקום אליו כולכם מוזמנים, לקבל וגם לתת, מהניסיון ומהחוויות שלכם ושל חברי הפורום, לשתף את הפורום או להיות קוראים סבילים, זה הוא בית חם עבור כולכם, ללא הבדלי צורה, צבע וזהות וירטואלית. רק בעשר השנים האחרונות החלה עולה המודעות לכך שקבוצת הסימפטומים המכונה ADHD לא בהכרך דועכת ככל שמתבגרים. ADHD הנה הגדרה לבעייה פיסיולוגית על פי המדריך הסטטיסטי לאבחנות של ארגון הפסיכיאטרים האמריקאי DSM-IV. מאחורי האותיות נמצאים אנשים אמיתיים, כמוכם. אתם מתמודדים יום יום עם המשמעויות האישיות של מה שהרופאים יכנו תסמינים. רק אתם יודעים איך מרגיש אדם היפראקטיבי, איך האימפולסיביות פוגעת בקשרים אישיים ומה המשמעות הקשה של חוסר היכולת לשמור על הקשב ממוקד בדבר אחד לפרק זמן ארוך. היינו רוצים לשמוע אתכם לחבק ולתמוך בזמנים קשים. תוכלו לקבל כאן עזרה מחברים שסובלים מאותה בעייה ממש וגם לתת לאחרים מעצמכם מנסיונכם ומחוויתכם. מותר לדבר בחופשיות על דברים שעולים במהלך ההתמודדות הקשה עם החיים, אך יש להקפיד על כמה כללים על-מנת שהדיונים ינעמו לכולם. באופן כללי יש לשמור על כללי הנימוס והכבוד ההדדיים הנהוגים בפורומים בכלל ובתפוז בפרט. יש להמנע משימוש בשפה אלימה או פוגעת. יש לשים לב לכך שמה שנראה לאחד כהומור, יראה לאחר כהודעה פוגענית. לא יזיק להוסיף קריצה ליד משפט שנכתב בהומור. דעתם של אחרים גם אם אינה דומה לדעתכם ואף אולי מרגיזה, חשובה לעושר הדיון. לכולם יש מקום ולכן יש לכבד כל דעה שמובאת בפורום. אפשר להתווכח עם דעות אך אין לתקוף באופן אישי את בעל הדיעה. אנו שומרים על זכותם של משתתפי הפורום לאנונימיות מלאה. הודעה שחושפת פרטים על משתמש מעבר למה שמפורסם בכרטיסו האישי או שהוא פרסם בעצמו בפורום זה בלבד תימחק. אין לכתוב הודעות בעלות אופי פרסומי, מסחרי, שיווקי או אידאולוגי הודעות אילו ימחקו. עם זאת, ניתן לעשות שימוש בלוחות הפורום למטרות אילו. בכל מקרה, על פי הכללים הנהוגים בקהילות תפוז, אין לפרסם מספרי טלפון בהודעות לפורום. נזהר במתן עצות ופתרונות מן המוכן, כי לכל אדם הדרך שלו בעולם הזה ואיש אינו יודע באמת מה טוב לאחר. ומעבר לזה, דברו בחופשיות ובפתיחות תנו תמיכה למי שזקוק לה ובקשו תמיכה אם אתם חשים צורך בכך. כולנו כאן בשבילכם. אבישי ק

יש בי רצון מאוד גדול!!!!!!
19/02/14 13:13
107צפיות
להכיר מטפלות לילדים שיש להם בעיית קשב וריכוז ושנוטלים קונצרטה/ריטלין ולשמוע איך הם מתמודדים ועל בעיות שהן נתקלות בהן בעבודה...

לשתף,לדבר...חיפשתי בגוגל ומה מצאתי?! פורומים על ילדים עם קשב וריכוז...או מטפלים שמטפלים בילדים עם קשב וריכוז...

כנראה אין דבר כזה מטפלת עם קשב וריכוז,ממש ממש חשוב לי ובא לי לדבר עם בחורות מטפלות שנמצאות במצב הזה...
º
מצאת מטפלות שיש להן הק"ר?
06/03/14 10:23
7צפיות
לא....אני אפילו לא יודעת איפה לחפש..
07/03/14 09:36
8צפיות
אבל אני בטוחה שיש, ממש מעניין אותי איך הן מתמודדות עם ההקר בתוך העבודה.
כי אני בגלל שהיה לי כל כך קשה בגנים, וכל שנה היה לי יותר קשה מהשנה הקודמת מאשר שיהיה יותר קל כי מן הסתם אני צוברת יותר ניסיון ונהיית יותר מנוסה עם השנים.
בגלל זה החלטתי לטפל באופן פרטי, אבל מעניין אותי לשמוע ממטפלות אחרות,ולא מצאתי כאלה.
כנראה מפחדות להיחשף
09/03/14 10:58
7צפיות
הרבה מטפלות מפחדות שלא ייקחו אותן אם הן יחשפו את עצמן
כנראה בגלל זה
קונצרטה וחוסר שינה...
19/02/14 11:44
147צפיות
הוחלף לי הריטלין LA30 לקונצרטה.
לקחתי בבוקר.
ב 2 לפנות בוקר מצאתי עצמי עסוק בנסיונות הרדמות שלא ממש עבדו..
האם צריך להתרגל לכדור הזה..? או שאלה עוד 170 ש"ח לפח..?
זה לא קשור ללהתרגל לכדור...
19/02/14 13:11
84צפיות
ההבדל בין קונצרטה לריטלין רגיל הוא שהקונצרטה פועלת לטווח ארוך יותר,כ12 שעות פחות או יותר מהשעה שבה נטלת את הכדור.
זה בדיוק אותה בעיה כמו אצלי, שהייתי לוקחת מוקדם בבוקר, אז הייתי נופלת ונרדמת מוקדם מאוד בערב... כי הריבאונד לאחר שהקונצרטה יורדת גורמת לעייפות ולעיתים גם לכאב ראש.
עכשיו שאני עובדת משרה חלקית אני לוקחת את הקונצרטה ב11-12 לפני הצהריים ואז מאוד קשה לי להירדם בערב. ואני אחת שרגילה להירדם מוקדם.

אני בדיוק באותו סיפור כמו שלך כי משבוע הבא אני חוזרת לעבוד משרה מלאה בשעות הבוקר, אני הולכת לקחת קונצרטה מוקדם בבוקר,ואז מה?! שוב ליפול בשבע שמונה בערב...חבל!!! זה השעות של התוכניות היפות בטלוויזיה :)

בכל מקרה אני קיבלתי ריטלין נוסף לימים שאני רוצה להישאר יותר זמן ערה שככה הריבאונד לא יהיה כזה קשה והזמן של העירנות והריכוז ימשך עוד, אבל מה קורה אם אני רוצה להישאר כל יום יותר זמן ערה?! אני לא רוצה לקחת ריטלין בנוסף לקונצרטה באופן יומיומי...הקיצר בעייתי משהו...

שלוקחים קונצרטה מאוחר נרדמים מאוחר,שלוקחים קונצרטה מוקדם נרדמים מוקדם או יותר נכון נופלים!!!! כמו שאצלי היה בעבר...

אין לי פתרון מעבר לריטלין לחיזוק...זה מתסכל גם אותי.
שלא תטעי.. אני עייף, פשוט לא נרדם..
19/02/14 21:32
50צפיות
כאילו יש איזה משהו שגורם לי להתעורר, אבל אני מת מעייפות..
º
גם אצלי ככה... זה השפעת הכדור לזה בדיוק התכוונתי...
19/02/14 21:56
24צפיות
בתקופות שאני לוקח קונצרטה אני חייב לקחת לפני
19/02/14 21:03
85צפיות
10 בבוקר, אחרת זה משבש את השינה....
º
תודה.. אני אנסה לקחת לפני 10...
19/02/14 21:28
25צפיות
לקחת אחרי 10?!
23/02/14 23:09
36צפיות
אני, אם אני לא לוקחת עד 8 בבוקר - אני משתדלת לא לקחת בכלל, כי הלך הלילה...
אני בד"כ לוקחת בסביבות 6-7 בבוקר.
אני לא קם בשעות כאלה..
24/02/14 08:46
31צפיות
הכי מוקדם שאני קם זה 8..
אז תקח ב8! 8 וחצי גג!!
26/02/14 07:09
27צפיות
באמת שחבל על הלילה שלך, פלא שאתה לא נרדם? אתה לוקח נורא נורא מאוחר.
לי הומלץ לקחת עד 9 בבוקר גג!
20/02/14 23:31
44צפיות
נשאלתי מתי אני הולכת לישון (אני הולכת בסביבות 11-12 בלילה) אז אמרו לי לא מאוחר מ 9 בבוקר, כשלקחתי ב8-8 ורבע בבוקר נרדמתי יותר טוב בלילה מאשר שלקחתי רבע שעה חצי שעה מאוחר יותר.
אני לוקח קונצרטה 54 ויש לי בעיה דומה
21/02/14 00:06
63צפיות
עד שהייתי לוקח קונצרטה, הייתי ישן ב 23:00 -24:00 לכל היותר .
מאז שאני נוטל קונצרטה, זה יכל להגיע בקלות ל 2:00 ואפילו יותר.
כפי שהוצע אחד הפתרונות זה ליטול את הכדור מוקדם, ככל האפשר.
בתקופות שאני עושה פעילות ספורטיבית, הבעיה פחות חריפה, באופן כללי החיים מאוזנים, כולל עניין השינה.

אם יש יום בו אני צריך לקום מוקדם, בתכנון מראש, ולעתים אני שוכח, אינני לוקח כדור ביום לפני,  אם הדבר מתאפשר, ואז אני קורס כבר בשעה 20:00

ספורט זה מצויין!
21/02/14 09:46
62צפיות
שמתי לב כשאחרי שאני עושה פעילות גופנית אני ישנה יותר טוב מימים שאני לא עושה וישנה לא משהו... הליכה מהירה כנראה גורמת לכדור להתפוגג מהר יותר...
אני לא כל כך מסכים..
21/02/14 11:42
47צפיות
אני עושה יחסית הרבה ספורט וזה לא ממש עזר...
כמו הבחור מעל, אני בקלות יכול להגיע ל 2 לפנות בוקר בלי יכולת להירדם..
סבבה :)
22/02/14 20:57
20צפיות
כל אחד ואיך שזה משפיע עליו :)

אחרי שאני נמצאת בחד"כ במשך שעה-שעה ורבע, א' אני מרגישה מצויין בלי קשר, ב' אני אשן קצת יותר טוב בלילה :)

תנסו לקחת את הכדור לפני 9 בבוקר או 8 וחצי בבוקר ותראו אם זה משפיע עליכם ותשנו טוב יותר :)
תיכנון
21/02/14 21:58
34צפיות
שלום לך

אני הייתי מציעה לך  היום או מחר גג לבצע לו"ז על בדף  

משעה שאתה קם ועד  שאתה הולך לישון  

שהייה לך לפחות 12 ש' עבודה :) נגיד תחילת היום שעה 8+

וסיום היום  19+ פחות יותר ייצע לך שעות 12 פעילות

הייתי ממליץ לך לבצע א זה למשך  4  שבועות  וכך תתרגל למינון ולה  

ולשעות קבלת מינון  אתה תנהל אותו והוא לא  ינהל אותך

יש גם תהליך הסתגלות
23/02/14 23:07
26צפיות
כשהתחלתי ע קונצרטה הייתי שוכחת ללכת לישון. כשהזכרתי לעצמי הייתי נרדמת, אבל לא ממש חזק. ומדובר על 18 שעות אחרי שלקחתי את הכדור. זה גם גרם לי לעבוד כמו טורבו.
מזלי שיום שלישי הוא היום החופשי שלי. אחרי יומיים טורבו הייתי מגיעה לשלישי מותשת, ישנה חצי יום, ואוספת כוחות לעוד יומיים כאלה.
עם הזמן זה התמתן מאוד, אם כי לא לגמרי נעלם.
ריטלין ואיכות הזרע
17/02/14 20:11
90צפיות
האם אין כל השפעה שלילית בנטילת ריטלין לעניין איכות הזרע והתנועתיות שלו?
נראה לי צריך לבדוק לפני ואחרי
17/02/14 21:17
61צפיות
ואני בדקתי רק אחרי שנתיים שימוש והבדיקה יצאה תקינה ודי ממוצעת, אולי קודם הייתי פר הרבעה?
קיבלתי המלצה לזום...
16/02/14 19:21
84צפיות
למישהו יש המלצה כלשהיא בין אם חיובית או שלילית?

רוצים להחליף לי את הקונצרטה לאדרל, כי הקונצרטה הפסיקה להשפיע עליי, מה ההבדל בינה לבין קונצרטה? הרי שתיהן לזמן של 12 שעות...
קבלתי מכתב מטבע אודות זום
17/02/14 08:43
67צפיות
שלום לך

שאלתי את טבע האם זום יעיל גם למבוגרים
וכך הם השיבו

ודה על פנייתך לאתר זום.

תוסף התזונה זום מבוסס על שילוב ייחודי של פוספטידיל-סרין ואומגה 3 מועשרת ב – EPA. מרכיבים אלו נחקרו רבות ובספרות המקצועית קיימות עדויות לקשר אפשרי בין מרכיבים אלו והתפתחות המח ותפקודו ותהליכים נוספים המעורבים ביכולות למידה והיבטים התנהגותיים.

פעילות המוצר זום בהקלה על מגוון מתסמיני הפרעות קשב וריכוז נבדקה במחקרים קליניים בילדים. מסיכום המחקרים עולה שהשימוש ב"זום" הקל באופן משמעותי על מגוון מתסמיני הפרעות קשב וריכוז והביא לשיפור באיכות חייו של הילד ומשפחתו.
המדדים בהם נמצאה השפעה מיטיבה במיוחד היו אימפולסיביות והיפראקטיביות.

השימוש ב"זום" נמצא כבטוח וללא תופעות לוואי חריגות משמעותיות

המוצר עשוי לסייע גם למבוגרים אולם לא נערך מחקר בקרב אוכלוסיה זו .
"לא נערך מחקר בקרב אוכלוסיה זו"?
17/02/14 10:03
57צפיות
איך הם יכולים לרשום באותו המכתב שזה יכול לעזור
אם לא בוצע על זה מחקר?
אני לא מבין
יש הבדל בין אדרל ל-קונצרטה , והוא
28/02/14 08:40
26צפיות

מדובר  בחומר  פעיל  שונה   .

קונצרטה  וריטלין  , שניהם  מתילפנידאט      methylphenidate

אדרל  -  מורכב  מ - 4  סוגים  שונים  של  מלחי  אמפטמין .

ההבדל  הוא  באופן  הפעולה   ( לפי  השערות  חוקרים ) -
ריטלין  פועל  על  כמות  הדופמין  ונוראפינפרין   נתונה  במח , והוא  בעצם  מונע מה מלחזור  בחזרה  לתוך  הסיפנסות  ----->  כלומר  מעכב  את  חזרתם  .
אדרל  , עושה  אותו  דבר כמו  ריטלין  , אבל  בנוסף  הוא  גם  גורם  לשיחרור  דופמין   ( כלומר  לא רק  מעכב  את  מה  שכבר  קיים ).

זה  באופן  כללי  ביותר  ההבדל  ביניהם .

בארה"ב , אדרל  נפוצה  יותר  מריטלין  לסוגיו  השונים .
יש  בהחלט  אנשים  שלא  הסתדרו  עם  ריטלין / קונצרטה  , מכל  מיני  סיבות , ו-אדרל  פתר  להם  את  הבעיה .

º
שבוע טוב לכולם
16/02/14 10:59
27צפיות
איך יודעים
10/02/14 20:22
104צפיות
איך באמת יודעים את המינון הנכון ואת הכדור הנכון זה מבלבל מה עדיף רטלין או קונצרטה לאדם בוגר 70 קילו  או שפשוט צריך להריץ את על עצמך משהו שמע על משחקי הפי נירון
צריך לבדוק מינונים עם גורם מקצועי
11/02/14 11:10
49צפיות
עם נוירולוג או פסיכיאטר
המינונים משתנים מאדם לאדם מאחר ומדובר בתגובת לוואי של הגוף לריטלין.
ולא השפעה ישירה

את המידע אני נותן מתוך מידע שנמסר לי ואני לא גורם מקצועי
תופעות לוואי בלתי הפיכות
10/02/14 08:19
213צפיות
חבר'ה.... אני מטובל בקונסרטה במשך 5 וחצי שנים... קראתי עכשיו על תופעו לוואי בלתי הפיכות ואני בשוק....
http://www.aisrael.org/?CategoryID=769&Article...
והכי מפחיד שזה יכול לגרום לאימפוטנציה. זה אפילו יותר מפחיד מהמוות.
דרך אגב. כשבאתי לקופת חולים לקבל מרשם לקונסרטה אצל הנוירולוגית, שאלתי אותה "האם מותר לעשות ספורט בזמן פעולת התרופה"? לאחר שקיבלתי תשובה חיובית, הבנתי שהם לא מבינים בכלל איזו תרופה הם נותנים.
שאלה. איך לצאת מכל זה, להפסיק לקחת את החרא הזאת וללמוד להתרכז איכשהו בצורה אחרת? אולי יש תחליפים טבעיים?
תודה!
º
זה אתר ידוע שמאוד אוהב להפחיד, נא לא להתרגש
10/02/14 08:34
77צפיות
לא יודע..
10/02/14 11:42
72צפיות
אולי בכלל אין לי שום ADD ואני פשוט עצלן שלא קיבל מספיק מכות בתור ילד...
מצד שני, לפי מבחן TOVA כן יש לי ADD.
תנשום, תרגע ותפנים
10/02/14 18:51
75צפיות
דר' מיכאל קרונגאוז מופיע ברשת בשני הקשרים בלבד: מלחמה על זכויות אבות במאבקי גירושין ופרסום נתונים מפחידים לגבי ריטלין.
לא הייתי ממהר לקחת את הממצאים שלו ברצינות
לא הייתי מתייחס לזה בכלל
10/02/14 19:13
61צפיות
אם לא הייתי קורא אותו דבר ממקורות אחרים גם

בתירגום אוטומטי על ידי גוגל:
http://translate.google.com/translate?sl=ru&tl...

הקישור המקורי:
http://www.narconon-spb.ru/ritalin
ראית מי חתום על זה שם?
11/02/14 04:37
86צפיות
יהודה קורן , סגן יו"ר עמותת מגן לזכויות אנוש שזה ארגון כסות לסיינטולוגיה...
וזה שבאחרים אחרים מעתיקים זה לא אומר שזה נכון.
אויי...
11/02/14 05:52
51צפיות
סיינטולוגיה זה דבר נוראי.
º
וזה לא נמאס להם, מדהים
11/02/14 11:13
32צפיות
º
תסתכל על התאריך שזה נכתב.....
11/02/14 11:35
27צפיות
תקרא תופעות לוואי של אלכוהול או קופאין
11/02/14 11:07
72צפיות
יותר מפחיד
עכשיו גילו שבעגבניות אורגניות יש ריכוז גדול של רעלים שמסוכנים לגוף האדם

בקיצור
המחלה חשוכת מרפא הגדולה ביותר זה החיים כי בסוף  מתים
בגלל זה צריך לקום כל יום עם חיוך

ריטלין במינונים קטנים לא פוגע יתר על המידה
התופעות לוואי שרשומות באתר הן ללא ההגדרות של מינונים
אל תשכח שגם מים בכמות גדולה הם רעל ואפשר למות מזה, לא מזמן נפתרה ילדה מהרעלת מים.
אכילה מוגזמת של פחמימות יכולה לגרום להשמנת יתר סכרת הזיות וכו...

הכל צריך להיות במידה
חחח, אהבתי, הנפת זרועות
11/02/14 19:43
78צפיות
לא זכור לי במשך שנתיים שהנפתי זרועות, אפילו לא בתור בקופת חולים לריטלין. אבל מצד שני, אולי שקעתי בערפול חושים בזמן שהנפתי זרועות ואיני זוכרת שהנפתי זרועות

אהבתי גם "תחושה שחרקים מטיילים עליך". ואו, אני רצה למדריך לזואולוגיה לברר מי טייל עלי אתמול בלילה. גרגורי סמסא, המקק המפורסם מספרו של קפקא טייל עלי אמש. פשוט בדיחה. ממש ארץ נהדרת/הגשש החיוור.

אהבתי גם "פעולות החוזרות על עצמן באובססיביות". נכון לעכשיו אני מתפללת שכמה פעולות שאני מבצעת "יחזרו על עצמן באובססיביות" ובין היתר
- כלים
- קיפול כביסה
- טיפול בניירת וסידורים

הלוואי אמן וזה יחזור על עצמו באובססיביות

אהבתי גם את "צורך מוגבר בהליכה"

אהבתי גם את "תפקוד יתר של בלוטת יתרת המוח שאחראית על התפתחות מינית". באמת גדלו לי הציצים לאחרונה ואני משתמשת כעת בחזיה מידה XXXXXXLLLLL, ונורא קשה לי עם כל הכובד הזה להניף ידיים למעלה, ראו ערך אחד התסמינים המטופשים שהם תיארו לעיל.

אה, ואהבתי גם את "יחסי הורים וילדים מדרדרים". בדיוק אתמול הורי נשלו אותי מהצוואה. חבל.... רציתי לקנות מזון לחרקים שמטיילים לי על הגוף וחזיות במידה XXXXXXLLLLLLL משום שבלוטת יתרת המוח שלי גורמת לי להתפתחות מינית הורמונלית מוגזמת... אוףףףףףףף
אחרי 5 שנים
14/02/14 15:41
73צפיות
אתה עוד לא יודע  אם אתה סובל ממצבים פסיכוטיים, מלחצים בחזה, מתחושות איום, מנטיה לאובדנות, מפגיעה בזיכרון וביכולת הלמידה, מכאבי מעיים והתכווצויות, מסחרחורות קבועות, מדלקת עינים, מגרדת וכו' ?
תשובות
14/02/14 18:15
60צפיות
1. מצבים פסיכותיים- לא.
2. לחצים בחזה- לא.
3. תחושת איום- לא.
4. נתיה לאובדנות- לא, כי יש פתרונות פחות קיצוניים לכל מיני בעיות בחיים:)
5. פגעיה בזיכרון וביכולת הלמידה..... כאן אולי אסכים, כי ללא קונסרטה עכשיו עוד יותר קשה לי להתרכז, בהשוואה למצב שהיה לפני 5 שנים.
6. כאבי מעיים- לא.
7. סחרחורת- לא.
נ.ב.
14/02/14 19:17
46צפיות
תחת השפעת קונסרטה אני מתחיל "לאכול ציפורניים" קצת יותר מהרגיל.
אם ככה
14/02/14 21:59
101צפיות
כדאי שתאמין למה שאתה מרגיש, ולא למה שאומרים לך שאתה אמור להרגיש...
כן אבל...
16/02/14 00:16
43צפיות
אולי כאשר אתחיל להרגיש תופעות לוואי הבלתי הפיכות, יכול להיות כבר מאוחר מדיי. זה מה שמדאיג.
אם לא היה עד עכשיו
16/02/14 10:45
51צפיות
הסיכוי הוא שלא יהיה
מניסיוני ומניסיון של אחרים
שיעור יתר
09/02/14 09:08
76צפיות
היי בני בן 7 ולוקח קונצרטה כבר 5 חודשים ולאחרונה ראיתי שיש לו שיעור יתר בגב וברגליים האם זה בגלל זה?
לפנות לרופא אנדוקרינולוג ילדים דרך קופת חולים
10/02/14 08:35
34צפיות
זה התחום שלו .
º
שבוע טוב לכולם
09/02/14 08:37
30צפיות
אפשר להזמין אותך לקפה? |קפה|
05/02/14 13:09
30צפיות
|*|מה אתם באמת יודעים על הקפה שאתם שותים? ביום רביעי, 5.2, בשעות 19:00-17:00 עמלי מסיקה, דיאטנית קלינית ואפידמיולוגית תזונתית, מגיעה לפורום דיאטות ואורח חיים בריא לעשות לנו סדר.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|*|חלמת שרגע לפני הריקוד הראשון שלכם, שמלת הכלה שלך מתלכלכת מיין אדום? היכנסו לפורום חתונות וספרו לנו על החלומות והסיוטים שלכם הקשורים ביום החתונה ותוכלו לזכות במזרן זוגי ויסקו אורתופדי

|*|יום האהבה מתקרב וזו הזדמנות מעולה להתחדש בריח חדש. היכנסו לפורום שיחת נשים וספרו לנו מהו הניחוח הנשי שלכן ותוכלו לזכות בבושם מתנת L'OCCITANE
רוצים לעזור לילדיכם?
04/02/14 16:06
24צפיות
|*|מתקשים לראות עד כמה קשה לילדיכם להשתלב בחברה? מחפשים את הדרך הנכונה לעזור?
יעל ברוקנר, פסיכולוגית שיקומית, מתארחת בפורום הורים לילדים ביסודי  היום בין השעות 17:00-19:00 ובאה לענות לשאלותיכם בנושא הפרעה בתקשורת החברתית.
חייבת יעוץ
04/02/14 09:41
158צפיות
יש לי מרשם קבוע לריטלין 40LA
בהתחלה זה התחיל עם מינון של 20 אז ל 30 ועכשיו ל40.
אין לי איבחון  מוכח ורשום למבוגרים ולהלן ההסבר: שהייתי קטנה היה לי אבחון רשמי שאני סובלת מבעיות קשב וריכוז.
עכשיו בבגרותי כשרציתי ריטלין לא איפשרו לי את זה, הלכתי לנירולוג כמה וכמה פעמים עם האבחונים בהיותי ילדה והוא איפשר לי מרשם קבוע לריטלין 20LA (אחרי יריקת דם והתמדה מצידי)
עם הזמן הרגשתי שזה לא משפיע עלי, רופאת המשפחה העלתה לי את המינון לאחר בקשות ותחנונים ממני- ועכשיו אחרי תקופה גם אני מרגישה שה-40LA לא משפיע עלי. אני רוצה לעלות את המינון כי מין הסתם אני גם שוקלת יותר מ40 ק''ג (אם אני לא טועה זה יחס מ''ג לקילו).

עכשיו, אני מאוד חוששת לאבד את המרשם שכבר יש לי, הרופאים לא ששים לתת מרשמים לריטלין ובהחלט לא לעלות את המינון ככה שאני שוקלת לשלב שני כדורים של 40LA. אם אני לוקחת כדור של 40 ופותחת כדור נוסף ומחלקת אותו לחצי- זה ייחשב שלקחתי 60LA?

ויש לי אפשרות להשיג ריטלין 10SR מבני דודים שלי, האם ניתן לשלב את זה עם 40LA?

* אני לא לוקחת כל יום ריטלין! רק כשאני לומדת למבחנים בבית ולמבחן עצמו*
יש גם בעיה של עודף מינון
04/02/14 09:46
94צפיות
אם תעלי יכול להיות שההשפעה תהיה הפוכה
אני ממליץ בחום לפנות לפסיכיאטר מומחה בתחום
יש כאלו דרך הביטוחים המשלימים
או פרטי
את יכולה לשאול בפורום אולי מישהו מכיר

ניסית קונצרטה?
אני שואל כי אולי הבעיה היא במשך הפעולה ולא במינון עצמו
הפחד שלי הוא לאבד את מה שכבר יש לי ביד
04/02/14 11:02
75צפיות
כאמור לא עשיתי אבחון אבל אני בטוחה במאות האחוזים שיש לי בעיות למידה. מכרים יעידו שאני היפראקטיבית (לא יכולה לשבת בלי להזיז את הרגלים למשל- בשבילי זה כמו לנשום, פעולה לא רצויה שאני לא יכולה לתפקד בלעדיה- התזוזות האלה קורה גם כאשר אני מרוכזת מאוד-למשל במשך צפייה בסרט) אבל מאוד קשה להוכיח את זה לבנאדם שלא מכיר אותי, הרי היום כולם רוצים ריטלין והרופאים לא שמחים לאשר את זה- תמיד ירגיש לי שהוא יחשוב שאני משקרת לו- ואני לא! לכן אני חוששת שהוא ישעה את המרשם עד לאיבחון מדוייק (כמו מבחן טובה למשל, או אבחון שיעלה לי אלפי שקלים ויגזול את זמני היקר)
בעיוות למידה לא מחייבות הפרעת קשב
05/02/14 18:19
46צפיות
ויכולות להופיע בנפרד, למרות שרבים מאלה שיש להם הפרעת קשב יש גם הפרעת למידה...
גם תזזיתיות יכולה לנבוע מסיבות אחרות ולא בהכרח מהפרעת קשב.
אם את אומרת שאובחנת בתור ילדה אז אובחנת ולא תאבדי שום דבר...
אבל חשוב למצוא טיפול שיקח בחשבון את כל הפרמטרים הללו ולא רק ריטלין
את יכולה לעשות אבחון פרטי
06/02/14 00:53
29צפיות
יעלה לך מבחן טובה פרטי 200-400 ש״ח וזה יהיה התוצאות אמת שלך, יתאימו לך סבבה לא יתאימו, תגנזי אותם.
על כל מקרה אל תערבבי ואל תקחי sr סתם, את מסתכנת בתופעות לוואי קשות מאוד כמו שינויים במצב הרוח ודיכאון ועוד כל מיני .
המינון אגב הוא ממש לא קשור למשקל בהכרח , אני שוקל מעל 80 ומינון של 20 la מספיק לי בהחלט ויש כאלה שגם 54 קונצרטה לא מדגדג להם.
תלכי לפסיכיאטר פרטי (100 ש״ח מהרשימה של קופת חולים) ושוב : אם הוא יזרום אתך סבבה , אחרת תגנזי. על כל מקרה אל תשחקי בזה אם את לא רוצה להחמיר את מצבך . את עלולה להכנס לסחרור מסוכן של עלית מינונים ונזק בלתי הפיך.
בהצלחה.
נסי פסיכיאטר לפני שאת מוציאה כסף על איבחון
07/02/14 21:48
38צפיות
רופאי משפחה נרתעים לתת מינונים גבוהים של ריטלין אם בכלל. לנוירולוגים יש בד"כ גישה מיושנת להק"ר . לדעתי פסיכיאטר יתן  לך מינון שמתאים לך. ספק רב אם הוא ידרוש איבחון  כי  היית מאובחנת כילדה.  חשוב שתפני לפסיכיאטר שמצוין שהוא מומחה להק"ר או גם מומחה להק"ר .
אני רק שאלה..
03/02/14 22:29
129צפיות
איך אני יכול לדעת שהריטלין ודומיו באמת עוזרים ולא סתם עושה מצב רוח וטוב לי בגלל ההרגשה ? והאם הרגשה של אחרי שתיית קפה יכולה להעיד על אותה תחושה שאני הרגיש עם הריטלין? ומה זה בעצם ריבאונד?
(חח אמרתי שאלה באו עוד שתיים,סליחה)
פשוט תבדוק את ההספק היומי שלך
04/02/14 09:39
60צפיות
ואת תגובת הסביבה אליך
ככה תדע אם היה שיפור או שלא היה שום שינוי
תשאל חבר או מישהו במשפחה
05/02/14 14:53
51צפיות
אם הם מרגישים שינוי בהתנהגות ובתגובות שלך.
ריבאונד זאת תופעה שמתרחשת לעתים בתום השפעת הריטלין וכוללת אכילה מרובה עד כדי זלילה אובססיבית וכן עודף מרץ ופעלתנות....
לגבי קופאין, זה מאוד תלוי. יש כאלה שטוענים שקופאין משפיע עליהם כמו ריטלין 10 מג ויש כאלה שלא....
ידוע אגב שמופרעי קשב צורכים הרבה יותר קפאין מרוב האנשים , כחלק מנסיון של טיפול עצמי.
אדרל
03/02/14 11:41
35צפיות
שלום רב, האם מישהו יודע מה ההבדל בין האדרל של טבע המיובא מחו״ל לבין האדרל של טבע המיוצר בארץ והנמכר בסניף טבצניק בפתח תקווה בסגולה?
אומרים שלכאורה מדובר על אותה תרופה. העניין הוא  שאדרל של טבע המיובא מחול נסבל על ידי טוב מאוד, אבל מהאדרל של חברת סנדייז אני מרגישה ממש רע. אולי מישהו התנסה בתכשיר המיוצר בארץ? תודה  
שאלות על בעיות קשב וריכוז
02/02/14 14:50
130צפיות
שלום.
בני בן 16.5 סובל מכל מיני תסמינים שלאחרונה התחלתי לחשוב שזה קשור להפרעות קשב וריכוז.
הציונים שלו במטמטיקה ומקוצועות נוספים ברצפה (16 מתוך 100 למשל) הוא ילד טוב נמצא בכיתה ומקשיב אבל כאילו החומר עובר לו ליד האוזן.
כשמבקשים ממנו משהו לעשות הוא אומר בסדר ושוכח מזה.
הוא מחפש משהו ולא רואה אותו מול העינים.
לא מצליח להתרכז בלימוד למבחן כל דבר קטן משיח את דעתו לעומת זאת דברים שהוא אוהב הוא מצליח להתרכז.
האם הדברים שתארתי מתאימים להגדרה של הפרעות קשב וריכוז? ואיך מתחילים בכלל תהליך כזה של אבחון וכו'
אני נורא חוששת אם נצטרך לתת לו ריטלין. שמעתי דברים איומים....
אני מתוסכלת בשבילו... ברור לי שכל מה שעובר עליו לא תורם לדימוי העצמי הנמוך ממילא שלו....
לגבי מתמטיקה זה מאוד מעורב
02/02/14 15:58
53צפיות
אבל יתר הדברים שציינת בהחלט מזכירים הפרעת קשב, ולפעמים זה מגיע יחד עם דיסלקציה או דיסקלקוליה...
לגבי ריטלין, רוב המשתתפים בפורום יגידו לך שהם מצטערים שלא אבחנו כשהיו ילדים....
תודה על התגובה ושאלה
02/02/14 22:39
32צפיות
מה זה דיסקלקוליה?
פגיעה ביכולת לחשב חישובים
03/02/14 14:42
34צפיות
מאתרים את זה בחלק מיוחד של אבחון דידקטי.
אם עושים אבחון פסיכודידקטי ניתן אגב להמיר את בחינת הבגרות במתמטיקה לעבודה..... או למקצוע אחר
אחד התנאים לאבחון
02/02/14 22:17
56צפיות
הוא שהתסמינים מופיעים לפני גיל 7. אם הוא היה בסדר עד עכשיו ופתאום בגיל 16 הופיעו התסמינים האלה, כנראה שזה לא ADD.
אפשר כמובן לעשות אבחון ואולי ימצאו לו הפרעת קשב בדרגת חומרה כזאת או אחרת, אבל אז כל האשמה תיתלה בהפרעה. לדעתי כדאי לבדוק את המצב הנפשי של הבן שלך. הוא בן 16, אמרת שיש לו דימוי עצמי נמוך, הוא נכשל במבחנים באופן סדרתי - כל זה כבר מהווה סיבה להיות מוטרד.

אבל אני כמובן לא מומחית.

טוב זה לא ממש התחיל עכשיו
02/02/14 22:42
42צפיות
אבל גם לא בגיל 7 .
נראה לי שאפשר להצביע על מצב שהולך ומחמיר מלפני כמה שנים.
כשאת אומרת לבדוק מצב נפשי , למה את מתכוונת? פסיכולוג?
זה נתון לשיקולך
02/02/14 22:52
32צפיות
פסיכולוג הוא לא קוסם, פשוט יש לו כלים טובים יותר להבין את נפש האדם. מצד שני, לפעמים אמא מכירה את הבן שלה יותר טוב מכל פסיכולוג. אם קשה לך לתקשר איתו והוא סגור, אז כן, עדיף להפנות לפסיכולוג.
כמה דברים
03/02/14 12:15
28צפיות
ראשית לגבי תסמינים לפני גיל 7.
מכיוון שאין שום קשר בין רמת אינטליגנטציה לבין הפרעות קשב וריכוז, בהחלט יתכן מצב שבו עד גיל 7 ואף עד גיל מאוחר יותר, לילד אין שום בעיה נראית לעין בלימודים. זה לא שהבעיה לא קיימת, אך הילד מפתח מנגנונים לעקוף אותה ולכאורה נראה שהכל בסדר.
כאשר הילד גדל, רמת הלימודים עולה והחומר מורכב ומגוון יותר, אותם מנגנונים שהילד פיתח ועזרו לו להתגבר על ההפרעה, כבר הרבה פחות אפקטיביים והבעיה מחריפה.
שנית, לגבי הדימוי העצמי הנמוך, הוא בהחלט יכול להיות תוצאה של בעית קשב וריכוז.
כאשר הילד רואה ילדים אחרים מצליחים במקומות בהם הוא חווה כישלון אחרי כישלון, או גרוע מזה, ילדים שאינם נחשבים למבריקים במיוחד מצליחים יותר ממנו, ברור ומובן מאליו מה שהדבר עושה לבטחונו העצמי.
מצד שני, בהחלט יתכן שהביצועים הנמוכים יחסית, הם תוצאה של דימוי עצמי נמוך שנובע מדברים אחרים ואין שום בעיה של קשב וריכוז.
דבר שלישי ולא פחות חשוב.
המון הורים מבלבלים בין הפרעות קשב וריכוז לבין ליקויי למידה. מדובר בשני נושאים נפרדים שלעיתים רבות אינם קשורים זה לזה.
האבחון לכל אחד משני הדברים שונה לחלוטין וכך גם הטיפול.
הייתי ממליץ לך לבצע אבחון לשניהם, בהחלט יתכן שמדובר בלקות למידה ולא בהק"ר.
לגבי החשש מריטלין.
אל תאמיני לכל מה שאת קוראת. יש לא מעט אנשים שמוצאים קונספירציה בכל דבר וגם בתחום של תרופות וטיפולים, ימצאו תמיד דרך להוכיח שהכל מזימה של חברות התרופות.
בקישור הזה, יש מספר שאלות ותשובות נפוצות שיכולות לענות לך על כמה חששות.
crazyelli ממש צודק לגבי גיל 7
06/02/14 23:42
16צפיות
זה שהתסמינים לא בלטו זה לא אומר שזה לא היה שם. יש רשימה שלמה של סמפטומים, שאם תעברי עליהם אולי תגלי שחלקם היו שם עוד קודם, וגם אם לא - זה ממש לא מחייב.
נכון שהק"ר היא מלידה, אבל אצל הרבה אנשים הסימפטומים בהצחלה לא מזוהים נכון, וקשה לשחזר אחורנית.
אם היית אומרת שהסמפטומים ממש הופיעו פתאום, ואת חשה מפנה ברור אצל הילד - זה כבר היה יותר חשוד.
מובן שכל זה עדיין לא אומר שיש לו הק"ר - אבל זה בהחלט אומר שהעניין שווה בדיקה.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום