לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לקהילת פיברומיאלגיה ותשישות כרונית. זה המקום לתמוך ולהיתמך, לעזור ולהעזר, כאן תמצאו אוזן קשבת והמון ידע על מחלה ש"נולדה" לא מזמן... אני מקווה שיחד נוכל ללמוד על המחלה, ונוכל ללמוד לחיות איתה ולא נגדה אצלנו תמיד יש מידע מעניין ןמועיל וגם הרבה דעות ורעיונות להתמודדות, אז כולם מוזמנים להיות חלק מקהילה שצומחת מתוך כאב.

קצת על עצמי:

שמי כלנית  ועל כן הכינוי "כלנית חיננית". אני  חולה מגיל 10 בפיברומיאלגיה ומאובחנת מאמצע שנות העשרים לחיי, עם תוספת של תת"כ בשנים האחרונות. מ- 2010 ועד ל- 2013 ניהלתי את הפורום ביחד עם חיה קרן, ומאז פרישתה אני ממשיכה לבד בניהולו.

האני מאמין שלי: הפורום הזה הוא הבית הבטוח של החולים, ומטרתנו - לתת מידע ולתמוך בכולם, ותיקים כחדשים.

ברוכים הבאים!

משלבים הנקה ועבודה ב|תפוז|
12/08/13 12:05
3צפיות
|מוצץ|ספטמבר מתקרב והשאלות עולות. איך ניתן יהיה להמשיך ולהיניק? כיצד שואבים ומרגילים לבקבוק? האם ניתן להרדים ללא הנקה?
עדי יותם, יועצת הנקה מוסמכת, תתארח היום בפורום הנקה ותענה על שאלות הקשורות לחזרה לעבודה ולהסתגלות תינוקות ופעוטות לשינוי הקרב ובא.
אתם מוזמנים לשאול שאלות|!|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
פיברומיאלגיה או אחר
12/08/13 11:05
109צפיות
בן. 50 מאובחן מזה 6 שנים בפיברומיאלגיה. עד כה סבלתי מכאבים כפי שמתוארת המחלה. מופשטים כל הגוף. בחצי שנה אחרונה החלו כאבים שלא חשתי אף פעם בחזה 24 שעות ביממה עם שינוים בעוצמת הכאב מתחזק בחשיפה לקור מזגנים נשימה עמוקה. הפעלת לחץ מתון על החזה פעלות שמשפיעה על החזה הרמת ידים התכופפות וכו. נשלל גורם קרדיאולגי. ראומוטולוגית ראתה ct חזה ולמרות שכתוב בריאות: אחיורור יתר .שינוים פיברוטים בפסגות. אמרה שלדעתה לא מראות. אלא מפיברומיאלגיה משהו עם סינובטיס.
שאלתי היא כזו אנחנו כחולי פיברו נתקלים רבות אצל רופאים שכשיש בעיה רפואית נוטים לזרוק על פיברו למרות שלא תמיד קשור.
אני שואל משלוש סיבות:
1. האני הפנימי שלי אומר שאני בכל זאת צריך לראות רופא ראות כולל תפקודי ראות מלאים וכן לראות אורטופד כדי לשלול דעתכם.
2 אם זה פיברו אפשר להסביר מ הקשר לחזה למה כואב כי יודע שקיים אבל פחות שכיח במחלה..
3 מתחיל ליריקה השבוע (הציעו לפני שנה לפני כאבי חזה והחלטתי לא לקחת) אם זה פיברו הליריקה יכולה לעזור לכאב חזה אציין שלקחתי עד כה אל טורט מרינול טגרטול סי מבלטה טרמטקס בקלוסיל ללא הועיל הסי מבלטה מעט עזר אך הופסק עקב שינוי בתפקודיו כבד.
אודה התייחסותכם לכל שאלה בנפרד
בוודאי שצריך מומחה ריאות.
12/08/13 13:57
48צפיות
איפה נמצא רופא המשפחה שלך?
למה הוא לא בתמונה?
איך זה שהוא לא הפנה אותך למומחה ריאות?

לא ברור לי איך אדם יכול להסתובב שנה עם תסמינים כל כך לא "פשוטים" שאין להתעלם מהם עד בירור סופי ומעמיק- אם פטרו אותך מי מהרופאים בתשובה זה פיברו בלי לערוך צילום חזה, תפקודי ריאות, בדיקות דם מקיפות ויעוץ אורטופדי_מומחה ריאות- התנהגו ברשלנות רפואית.
אין הסבר לגבי האם זה פיברו ולמה- המחלה שלנו לא מגיעה עם הוראות הפעלה או תכניות מהנדס- אצל כל אחד היא מבוטאת בצורה מעט שונה, כל אחד והרגישיות שלו וסף הכאב שלו.
אם זו אכן פיברו, *אם*- זה יכול אולי להשתייך לקושי בויסות חושי, לפגיעה במנגנון עיבוד הכאב, או לכל סיבה אחרת שאין לה ביסוס מדעי של שנים אבל בהחלט קיימת ומוכרת.
לגבי השאלה האחרונה שלך- אתה מטופל בהמון תרופות.
אני מקווה שיש איש מקצוע שמפקח על התמונה הכוללת, בודקת התנגשויות וכפל תרופות, כי למשל נאמר לי לא פעם שסימבלטה ואלטרול לא נהוג לתת יחד, ואתה מטופל בקוקטייל מאוד רציני של תרופות נוירולוגיות שונות [מי רשם אותן? פסיכיאטר? ניורולוג? האם העברת סיכומי ביקור בין המומחים השונים בהנחה שאתה מטופל אכן אצל כמה מהם?]
מודה שבמקומך לא הייתי מתחילה טיפול תרופתי בלי בחינה מחודשת ומקיפה של כ-ל התמונה הטיפולית הכוללת *ו*סיום הבירור של כאבי החזה הלא מובנים שלך.

רק בריאות!
כמה נקודות (לא בהכרח לפי הסדר)
12/08/13 14:40
59צפיות
1. אכן, לרופאים יש נטייה לפעמים לייחס כל סימפטום חדש למחלה ישנה. עם זאת, כן עברת בירור חלקי של הכאב בחזה.

2. אני לא רופאה, אבל לי הכאב שאתה מתאר נשמע כמו כבר ממקור שרירי. כמו "התכווצות שרירים" בחזה. השרירים, כמו חומרים רבים בטבע, מתכווצים בקור. ולפעמים זה כואב.
אבל כאמור אני לא רופאה, וממילא אי אפשר לאבחן דרך האינטרנט. לכן כן כדאי שרופא יבדוק את זה.

3. כמו שחיה אמרה, אתה לוקח המון תרופות. וחשוב שמישהו יעשה בהן סדר.
מי שתפקידו לעשות זאת, הוא רופא המשפחה. או פנימאי.
אם אין לך אחד כזה שאתה סומך עליו, אולי הגיע הזמן לחפש.

באיחולי בריאות.
מידע חשוב על ועדות הביטוח הלאומי
11/08/13 21:50
73צפיות
חיים רייזלר היה קולגה שלנו כאן בתפוז שנים רבות,
ולימד אותי לא מעט,
הכתבה שאני מצרפת מאוד אינפורמטיבית ומקיפה, שווה להקדיש כמה דקות.
http://www.themarker.com/consumer/health/1.2094112
פינת המשפט המחייך!
11/08/13 19:27
54צפיות
אם תתאמצו יותר מדי, בסוף ייצא לכם קקי.

מקווה שלא כתבתי את זה כבר, אין לי אפשרות לבדוק בארכיון כרגע,
נועה.
או הרניה (בקע)
11/08/13 19:31
37צפיות
או תינוק.
או שתצליחו לדחוק משקולות וגם יצא קקי.
אני תמיד מספרת, ואולי כבר סיפרתי גם פה
11/08/13 22:28
53צפיות
שפעם, באחת השמירות בקריה, יצא לי לראות משפט שהיה כתוב על אחד מקירות השירותים של השוטרות הצבאיות:
"תבכי לי עכשיו,
תבכי אני אומר,
זה כואב, זה יכאב, אבל בסוף זה ישתחרר.
תבכי במקומי,
אני כבר לא יכול לבכות
אני, תפקידי, לנגב לך....."

מסוג המשפטים שגורמים לך לחשוב.
זה , כמובן, בית משיר
18/08/13 02:40
8צפיות
של שלמה ארצי, שזה גם שמו "מנגב לך את הדמעות".
|*|נפתח פורום המלצות על בתי מלון
11/08/13 17:25
13צפיות
|מטוס|חזרתם מנופש מצויין ואתם רוצים לפרגן? אתם בדרך לנופש ואתם מתלבטים במה לבחור? לאיזה מלון עדיף לקחת את כל המשפחה ובמה אפשר להסתפק כשנוסעים לבד? אנו מזמינים אתכם לדון על כל הנושאים האלו ועוד בפורום החדש,פורום המלצות וחוות דעת על בתי מלון
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
12 טיפולים, 28 למניאק.
09/08/13 15:16
194צפיות
זהו, עברתי 12 טיפולים בתא לחץ. אומרים שאחרי 15 כבר אמור להתחיל להיות שיפור, לצערי אני לא רואה את זה קורה.
למי שלא יודעת, תא לחץ זה מין חדר- כמו מטוס, עם 12 כסאות ומסכות חמצן. מעלים את  הלחץ בתא (ההרגשה היא כמו בצלילה) ואז בעזרת המסכה מזרימים 100% חמצן. בדרך כלל החמצן נכנס לגוף בעזרת המגלובין אבל בגלל הלחץ שמכניסים את החמצן בתא הלחץ החמצן מבעבע לתאים ולא רק נקשר להמגלובין מה שגדיל את כמות החמצן בתאים. בגלל שיש מחקרים שמראים שיש בעיה במוח (בתרגום הכאב) אצל פיברו אומרים שכנראה יש בעיה גם בקליטת המחצן במוח (החמצן הוא ה"אוכל" של המוח).
ביינתים אין שיפור במצבי, אולי ההפך. העייפות לא נסבלת. אני כל הזמן חושבת רק על שינה. הצוות בתא הלחץ מאוד תומך ואני בכללי מנסה להישאר אופטימית. נשארו לי עוד 28 טיפולים לפני שנשקול אם להמשיך עוד או להפסיק... בסוף אני ארגיש טוב. ולמרות שמנהלות הפורום לא יאהבו את מה שאני הולכת להגיד- אני אחלים.
סליחה?י
09/08/13 17:15
137צפיות
כבר הייתי כולי באושר ובשימחה בשבילך, עם היד על המקלדת לכותב לך רק דברים טובים ומחזקים,
ואז..
אז קראתי את ההודעה האחרונה שלך, ואני לא יודעת אם התעצבתי או התרגזתי יותר.
בחיים, בשום מקום, לא כתבתי שאני לא מאמינה בהחלמה.
אני מקווה, ומאמינה, ומצפה, ומנסה, ומחכה לכל טיפול או שביל לשיפור ולהחלמה.

אני מנהלת את הפורום הזה אך ורק כי יש לי אמונה בכך שאפשר לחיות עם המחלה חיים מלאים, שלמים, טובים ואיכותיים.

על הטיפול בתא הלחץ אנחנו שומעים כבר זמן מה, ומחכים לכל סיפור ולכל  חוויה שעוברים חברי הפורום והגולשים בו , על הטיפול, על הדרך, על ההתאוששות.

הודעה שלך כל כך מלאה טוב תקווה ואמונה,
ואפילו הסבר ממש פשוט וברור על פעילותו של תא הלחץ, אבל השורה האחרונה שלה כל כך צורמת, כל כך..
לא לעניין.

עכשיו אני עוברת למה שהתחלתי לנסח לפני שהגעתי לשורה הזו.
איזה יופי לשמוע!
שמחה לשמוע שהחלטת לנסות, ושהתקבלת לטיפולים בתא הלחץ.
ממה שלמדתי בשנות המחלה שלי אני יודעת שכמעט תמיד בדרך לשיפור חלה נסיגה, קטנה או גדולה, כיון שזה חלק מהתהליך
ואז הדרך הכי ..ברורה לתאר את זה זה להשוות לניקוז של פצע מזוהם- הפעולה קשה ולא נעימה, אבל בלעדיה אין דרך להחלמה, כדי להתקדם לפעמים אין ברירה אלא צעוד צעד אחורה.
אני מקווה איתך לשיפור, מקווה שיחל כבר בטיפולים הקרובים,
ומחכה בקצר רוח לשמוע איך את מרגישה והאם נמצאה דרך להקל על ציבור החולים.

ועכשיו, כל מה שאני מרגישה זה עצב.
מאחלת לך את כל הטוב וכל הבריאות האפשרים.
חיה
ממש לא התכוונתי להעציב..
09/08/13 18:13
117צפיות
אבל כל פעם שאני כותבת משהו על החלמה קשה לי להתעלם מהתגובות הפסימיות שלכן המנהלות, כבר היה שירשור על העניין (שאני יזמתי) ובעקבותיו קיבלתי כמה הודעות מאנשים שונים שמסכימים איתי בנושא,
לא מעוניינת לפגוע ומקווה שכולנו ניהיה בריאים, פשוט קשה לי הביקורת והפסימיות בנושא הזה..
אכן
10/08/13 00:16
104צפיות
גם אני מהאופטימיים בעניין הזה, ובמידה רבה -- מניסיון.
וואו, אלוהים, כמה חוסר הבנה..
11/08/13 15:39
108צפיות
התחלתי לקרוא את ההודעה שלך וכבר ממש שמחתי (בדיוק כמו חיה) עד שהגעתי לשורה האחרונה ולכל הדיון בעקבותיו.
מדהים איך שאנשים קוראים את מה שבא להם ומתאים להם לקרוא ולא מבינים את מה שאנחנו מנסות בכל צורה ובכל לשון להביע פעם אחרי פעם אחרי פעם:

כן. אני מאמינה בלב שלם שאם יש בעיה יש גם דרך לרפא אותה.
כן. אני אנסה כל דרך שאוכל (בגבולות הסביר עבורי, אבל יש אנשים שיוכלו לנסות גם דרכים אחרות ואני אהיה לגמרי שלמה ושמחה עם זה) כדי לצאת מהמצב הזה.
כן. אני בעד ריפוי מלא ויותר מזה - הלוואי שיום אחד לא נצטרך עוד את הפורום הזה והוא ייסגר מחוסר עניין לציבור.

א-ב-ל לצערי הרב, עד היום המדע לא הוכיח שיש לו דרך להוציא חולות מהמצב שלהן.
עד היום, כל מי שבא/ה ואמר/ה "היה לי פיברו ונרפאתי" סירב/ה לומר איך היא/ הוא עש(ת)ה את זה, והכל היה תלוי רק בכסף שאנשים היו צריכים לשלם לו/ה.
יותר מזה - בכל שנותיי בפורום, לפני ואחרי שהתחלתי לנהל - עוד לא נתקלתי במישהו מהגולשים הקבועים שידעתי שהיה חולה, שבא אחרי זמן ואמר עשיתי כך וכך וזה עזר לי. תמיד זה היה מישהו חדש, שאף אחד לא הכיר, ותמיד איכשהו היה קשור בזה איזו מכירה של איזה שירות כזה או אחר.

עם זאת כל מי שגולש פה ומתחיל טיפול כזה או אחר, אנחנו מפצירותבו שיחזור ויספר איך הולך. אנחנו מתות לשמוע על משהו שעובד, שעבד על מישהו, שעושה משהו עבור מישהו. מתות.
היום הכי שמח בעבורי יהיה כשמישהי או מישהו מהגולשים הקבועים יחזור ויספר "זוכרים שתחלתי טיפול ב- X? אז זה עבד!". בגלל זה גם כל כך שמחתי לקרוא את ההודעה שלך. לפחות כי התחלת לדווח מה עושים שם ואיך זה. וכי כל כך קיוויתי לאורך הקריאה שבסוף תגידי איזה משהו טוב, למרות הכל.

הדבר האחרון שציפיתי לו זה שתגידי שאנחנו לא בעד ריפוי.
עזבי שזה מופרך לגמרי להגיד את זה. זה מטומטם ברמות.
למה שאני לא ארצה להגיע למצב של ריפוי? את יודעת כמה קשה לי לחיות, ללמוד, לעבוד עם כל הבעיות שיש לי?
(כן, בטח שאת יודעת, אבל אולי נראה לך שאת היחידה שסובלת ככה.אז את לא!).

ועוד דבר אחרון: לך, לעפרה, לכל האנשים שיש להם בעיות עם אופן הניהול שלנו. שולחים לכם הודעות תמיכה? תעבירו לנו. אנחנו רוצות לדעת. להכיר, להסביר. אולי יש לכם רעיונות טובים יותר. נשמח לשמוע.
אבל לספר לנו כל הזמן על "הודעות שקיבלנו" בלי לדעת במה מדובר, בכמה מדובר, במי מדובר - זה לא מקדם. לא אותנו ולא אתכם.
º
12/08/13 08:24
15צפיות
לגבי הפסקה האחרונה:
12/08/13 14:49
86צפיות
"שולחים לכם הודעות תמיכה? תעבירו לנו. אנחנו רוצות לדעת".

עם חולים ששולחים לי הודעות באופן אישי, אני מקפידה על סודיות. אני מתחייבת כאן, קבל עם ועדה, לאלהעביר לכן שום הודעה שנשלחה לי באופן פרטי. וגם לא לפרסם בפורום הודעות שגולשים שלחו לי . גם אם זו הודעת תמיכה -- אני אפילו לא אפרסם את שם הכותב.
האם באמת ציפיתן שאעשה זאת, או שזה שוב "חוסר הבנה"?

לעומת זאת, אני יכולה לספר לכן שאנשים כתבו לי הודעת תמיכה אחת או שתיים פומביות, במקומות שונים באתר שלי.
הייתי שמחה לתת כאן קישור להודעות האלה, אבל אתן לא מרשות זאת.
(בעיה שב- 9 השנים שאני כותבת ב"תפוז", לא נתקלתי בה באף פורום אחר. )

שימי לב שלא ביקשתי להעביר את ההודעה,
12/08/13 17:59
65צפיות
גיברת דוקטור, אבל את כן יכולה לציין שם של כותב, נכון? או שגם כאן את עוברת על כללי האתיקה של, ובכן, מוסמכת במדעי הרפואה?
לא.
12/08/13 18:07
60צפיות
אני לא דוקטור, ולא מעבירה גם שמות.
מי שרוצה לפנות אליי -- פונה אליי, ומי שירצה לפנות אלייך -- יפנה אלייך.

על זה, יקירתי, נאמר,
12/08/13 18:57
59צפיות
חובת ההוכחה היא עליך.

כל עוד את מסתתרת מאחורי סודיות כזו או אחרת, הסיפורים שלך - לכל הדעות - מפוקפקים בעיניי ושווים כקליפת השום.
אין
12/08/13 21:31
66צפיות
בעיה.

כל המידע עליי - תארים, תעודות, המלצות, פידבקים -- נמצא באתר שלי.
מי שרוצה -- יכול לחפש ולמצוא.
מי שלא רוצה -- לא חייב

ושוב - תארים והמלצות לא מעניינים אותי
13/08/13 01:28
59צפיות
וגם לא רלבנטים לשיחה שמתנהלת פה.

שימי לב שאת שבה ומתחמקת וממשיכה לא לתת תשובות.

להתחבא מאחורי תארים גדולים ומרשימים גם אני יכולה. במקום זה אני בוחרת לבוא בלי רשימת כל תאריי ולבקש ממך לעמוד מאחורי ההצהרות שלך.
אני עד היום עומדת מאחורי כל ההצהרות שלי.
בוקר טוב, כלנית
13/08/13 09:09
59צפיות
רוצה להגיד לי על אילו הצהרות את מדברת? להסביר לי מה השאלה שלך?
אנא- בקיצור ובנימוס.

בינתיים, אנא שימי לב להבדל קטן בינינו: את כותבת בשם בדוי, אני כותבת בשם אמיתי ומלא. זה עושה הבדל גם בתשובות.

כן. לומר שאני פסימית.
12/08/13 14:00
70צפיות
אין לי אלא לענות ב

ולחזור שוב ולחזק את כל מה שכלנית כתבה.

ההודעות נכתבו אלי בהודעה פרטית
12/08/13 18:13
63צפיות
אחרי שירשור בפורום פה. אני מאמינה שאם הם היו רוצים להזדהות הם היו כותבים את תגובה בשירשור ולכן אני נאלצת לסרב לבקשתכן ושלמור על פרטיות..
לרגע לא חשבתי שאתן שתיכן לא בעד ריפוי אתן פשוט לא מאמינות בזה ופוסלות כל דבר שמישהו אומר (ואני מדברת על תקוות של אנשים ולא דווקא על דרכים ספציפיות שהם אומרים- אני נרפאתי).
עשיתן את זה לי לא פעם ואני לא הייתי חדשה או אנונימית כשעשיתן את זה..
וכן, אני אמשיך לעדכן בנוגע לטיפול הנוכחי או כל טיפול אחר- גם אם הוא עוזר וגם אם הוא לא, וללא תשלום
אומנות השירשור היא דבר מופלא.
12/08/13 18:42
61צפיות
שווה להקדיש דקה ורבע וללמוד אותה,
בעיקר כשמביאים אמירות ללא ביסוס.

וגם- אומנות הדבקות באותו רעיון לאורך משפט שלם.
להסביר לי שאני בעד ריפוי אבל לא מאמינה בזה?
זה מה שאת אומרת?
אה-הה.

בואי נעצור כאן,
בואי נסכים שלא להגדיר אף גולש או מנהלת בשום שם תואר לא מבוסס ולא עיקבי.

הפורום היה וימשיך להיות מקור תמיכה, הכלה וקבלה של כל חולה פיברו ותת"כ באשר הם, כל זמן שישמרו על גילוי נאות וקבלת תקנון האתר וכללי הכתיבה בפורום.
כמו תמיד,
רק בריאות.
תואר לא מבוסס?..
13/08/13 15:31
59צפיות
אני לא מדברת על ביסוס אני מדברת על תחושה שלי... ועם תחושות של אנשים קשה להתווכח. ואני מאוד עיקבית, ולא אכפת לי להסביר את עצמי אם את רוצה אך יש לי תחושה שזה לא הפורום הנכון לריב בו בפן אישי ולכן אני אפסיק.
אני מאמינה שלא פגעתי בכללי הכתיבה בפורום ולכן אני חושבת שמקומי עדיין פה, ובקשר לגילוי נאות- אני מפרסמת כל טיפול "נדיר" - או אחד כזה שלא הרבה שמעו עליו שאני עוברת- לא למטרות רווח אלא כדי לשתף (שזה לדעתי מטרת הפורום) ומי יודע אולי לפתוח דלת לריפוי למישהו אחר. אני מדגישה שוב פעם (כדי שלא יגידו שאני משלה אנשים בסיפורי ריפוי שיקריים- כרגע הטיפול לא עוזר לי, אבל לפי הניסוי שעשו בארץ התוצאות מעודדות)
º
13/08/13 16:15
12צפיות
ובנוסף..
09/08/13 18:16
90צפיות
ההבדל המהותי בדעות שלנו הוא שאת "ש לי אמונה בכך שאפשר לחיות עם המחלה חיים מלאים, שלמים, טובים ואיכותיים."
אני לא מאמינה שאפשר לחיות חיים איכותיים עם המחלה (שלמים ומלאים דווקא כן) ולכן אני חותרת *ומאמינה* שיום יבוא ואני *אחלים* מהפיברו.
אבל איש איש באומנתו יחיה..
נשמע לא פשוט
10/08/13 15:45
71צפיות
אבל שווה לתת לזה צ'אנס.
בכמה זמן עשית 12 טיפולים?
איפה?
מי מממן?
תשובות תשובות
12/08/13 18:17
47צפיות
עושים 5 טיפולים בשבוע, שעתיים כל טיפול (המון זמן)
אני עושה אותו באלישע אבל יש גם בתא
מי ממן.. טוב זה הקטע הפחות נעים. אני. תא לחץ לא מסובסד לחולי פיברומיאלגיה כי לא הוכח יעילות הטיפול לתסמונת (דבר שהצוות המטפל מדגיש מאוד לפני ההתחלת הטיפולים ואני מדגישה את זה פה בשבילכן)
ותא לחץ עולה המון, המון כסף.
12/08/13 18:21
48צפיות
הטיפול הכי יקר שאי פעם שלמתי עליו בכל חיי- ואני עברתי הרבה מאוד טיפולים בחיי (לא רק של פיברו).
12/08/13 15:20
48צפיות
תודה שאת משתפת בתהליך. מאוד מסקרן מה יהיו התוצאות, על מה מכל התסמינים זה ישפיע ועד כמה. כולי תקווה שזה יביא אותך להחלמה.
אגב, כל כמה זמן את עוברת את הטיפול?
עניתי בתגובה למעלה
12/08/13 18:17
47צפיות
ומאוד מאוד מקווה שזה יעזור
º
מצטרפת לסיגל
13/08/13 00:19
24צפיות
יאללה, כולכן, די לריב
13/08/13 16:35
58צפיות
לא חייבים להיות חברים, אבל אפשר להיות קצת יותר מנומסים אחד לשני, כולכן, בשבילנו, בבקשה.

שימו את הריב בצד ותנסו לא להתסיס את הרוחות כל כך, כולכן.
בכנות:
13/08/13 16:59
63צפיות
אני עצמי מרגישה מאוד לא בנוח לנהל מאבקים בתוך פורום של אנשים חולים, עייפים וכאובים.
לכן ניסיתי קודם לתקשר עם המנהלות במסרים וכו'.
זה לא הלך.

אני עושה את זה בכל זאת, כי אני חושבת שנאמרים כאן דברים חשובים, שיכולים גם להשפיע על הבריאות.

<יאללה, הולכת לרופאה.>
ארממ...
13/08/13 17:59
51צפיות
זה שאנחנו עייפים, כואבים וחולים ממש לא מונע את המריבה..
אני פשוט חושבת שזה לא המקום, וריפונזל צודקת- לא חייבים להיות חברים של כולם, ולכן אני באמת אפסיק.
ייתכן...
13/08/13 22:11
60צפיות
ייתכן שמצב של עייפות וחולי לא מפחית את חילוקי הדעות, הוא רק מקשה את פעולת הוויכוח.

בכל אופן, אם המצב הזה לא נעים לגולשים כאן, אז גם אני אפסיק.
ננוח קצת...
סכומשבוע
09/08/13 10:47
62צפיות
הפינה והבנדנה חוזרות בקאמבק מטורף אחרי היעדרות של 7 ימים שלמים!

הטוב

הפחוטוב

הבלתי מוגדר

איש השבוע

פסקול השבוע

מה בשבוע הבא

חיוך/ציטוט/קישור לשבת

שבת של רוח קלילה שתהיה לנו
מה, שנסכמ"ש...?
10/08/13 21:15
35צפיות
הטוב - חברה שלי הכינה מאפינס מדומדמניות אדומות טריות שאמא שלה קטפה ביער ליד מוסקבה. היה ממש טעים.

הפחוטוב - עדיין חם לי, עדיין עובדת המון ולא מרוויחה כלום, יש לי מלא בלגן בראש וקשה לי לסדר אותו.

הבלתי מוגדר - המון דברים שאין לי כוחות לפרט.

איש השבוע - קווין פולק.

פסקול השבוע - התוכנית האינטרנטית של קווין פולק.

מה בשבוע הבא - גטינג מיי שיט טוגת'ר.

חיוך/ציטוט/קישור לשבת - "אהבה היא לא רגש, היא יכולת." מתוך הסרט "העולם על פי דן".

נועה.
סיכום
11/08/13 21:25
34צפיות
טוב - עיד אל-פיטר בעכו. חברה וצפון
הרע - ליריקה :( הסתגלות. קשה.
ואחרי 12 שעות ההשפעות ירדו
12/08/13 08:50
32צפיות
(התחלתי עם 75 בבוקר. בהמשך יהיה גם 75 בערב.)

תחזיקו לי אצבעות, יום 2. (בכוונה שמתי את הפרצוף המפחיד!)
טוב, קיבלתי אישור לעבור לקחת בערב
12/08/13 14:28
24צפיות
הוריי!

ו- הולכת לישון אצל ההורים היום. כדי לעבור את כל הסחרחורות וכו' אצלם ולא לבדי.
º
בהצלחה רבה
12/08/13 14:49
11צפיות
תודה! ישנתי כמו מתה רוב הלילה
13/08/13 16:42
19צפיות
שזה טוב. פחות זמן לסבול. החתלתולות של ההורים היו איתי די הרבה, מתוקות כאלה! ואח שלי פינה עבורי את המיטה הסופר נוחה שלו, שזה ממש ממש אקסטרה נחמד מצידו.
אולי המתוק היה מבולבל וכל הזמן ניסה לקרוא לי לבוא איתו הביתה ולא רצה להישאר כאן אצל ההורים. חתלול יקר..

עכשיו מרגישה כרגע די זוועה.. בכל מני כיוונים מעניינים, שלא ישעמם לי . ממשיכים להתמודד.. איזה מזל שכולם כאן בבית כל כך אוהבים אותי ועוזרים לי לעבור את ההסתגלות הזאת. בכלל לא רואה את זה כמובן מאליו.

חיכיתי בלילה עם הליריקה למאוחר כדי להספיק לצאת לראות את המטאורים. נסענו טיפה'לה מחוץ לקיבוץ, אל הכביש הישן שבשדות, נשכבנו על הגב וראינו אחלה של מטר מטאורים! חזרנו מבסוטים, ויאללה, לאכול משהו ולהקפיץ את הכדור.. ולישון.
סיכום במה-זה איחור..
11/08/13 22:26
39צפיות
הטוב - הופעה של כוורת ביום חמישי. חברה טובה שהחליטה לקנות זוג כרטיסים ותכננה שאבוא איתה (ולא הרשתה לי להחזיר לה). וגם נשארה כאן שלושה ימים. היה כיף.
הפחוטוב - העייפות שמרימה את ראשה (רק לי זה נשמע כמו סוג של אוקסימורון?)
הבלתי מוגדר - טלפון בתחילת השבוע ממרצה. כנראה שאתרגל קורס במכללה בשנה הבאה.
איש השבוע - החברה. לגמרי לקחה את השבוע בהליכה.
פסקול השבוע - אחד מהם, לפחות https://www.youtube.com/watch?v=cIoSakGY0fg
בשבוע הקרוב - התאפסות. בעיקר. ועוד שני אימונים בחדר הכושר (כי אחד כבר היה הערב). ועבודה על הסמינריון.
וחיוך לשבוע הקרוב - דני סנדרסון בסוף ההופעה: תודה שגדלתם עלינו. בעצם, תודה שנתתם לנו לגדול אצלכם.
משפט שרק דני סנדרסון יכול להוציא מהפה.
12/08/13 13:58
15צפיות
סיכמשתי.
בחיי.
אבל אני יכולה לשחזר:
שבוע פיכס.
שבוע מתות"כ שממשיך בשבוע חדש ועוד יותר מתות"כ, עם הרבה פחות זמן למנוחה
זהו.
טוב, מישהו פה צריך להרגיש נפלא ולחייך
12/08/13 14:47
40צפיות
הנפלא: מישהי ארוכת שיער שאת שמה לא אזכיר תפסה לי את הספה כל הסופ"ש. קפצנו על המיטה ועשינו מסיבת פיג'מות וציירנו זו לזו על הפנים ואכלנו שוקולד באמצע הלילה והיה כיף גדול! טוב, בסדר - הגרסת הפיברואיות לכל זה. אבל כן היה כיף גדול, וכריות רכות, והמון חיים נובטים בעציצים והבטחה שהם עוד יהיו מתוקים-מתוקים. והייתה כלבה מלאת פרווה, לא תאמינו כמה פרווה, ואותה עלמה שוב הוכיחה את עצמה כידידתם של הולכי-על-ארבע.

הטוב: רצפת החדר שלי הפכה לסדנת ציור. פרסנו עליה בערך מטר רבוע של עיתונים ועליהם פחיות צבע, סכינים חד פעמיים, קופסאות לבנות, תיק צד אפור ושלישיית מגנטים - הכל נצבע מחדש בסגנון ג'קסון פולוק. אמנם לא אני עשיתי את רוב עבודת הידיים, אבל גם לא נחתי בצד

הפחוטוב: אני מאוד מתאמצת להרחיב את היכולת המילולית שלי כי המצב לא כל כך טוב במישור הזה, וכשמישהו כותב לי שהמילה שלי סתמה לו אתה הפה רק כי היא כתובה במשלב הלא נכון, זה כואב.

הבלתי מוגדר: בלוטת התריס שלי, שתהיה בריאה, משחקת איתי תופסת. לפני חודשיים עלתה, ועכשיו היא ירדה לקרשים. אותי זה משעשע.

איש השבוע: אותה עלמה מהסעיף הלפני-ראשון.

פסקול השבוע: סיפור חיי. אחד מהם, לפחות

מה בשבוע הבא: אחד שכבר סימנתי - הלב שלי יפה וחזק, גאווה . שאר השבוע שגרתי, וגם זה משמח.

חיוך/ציטוט/קישור לשבת: רק לי זה הזכיר את התת"כ?

המשך שבוע יפה ונעים
סיגל
רק שתדעי לך
12/08/13 18:04
36צפיות
שהזאתי עם השיער הארוך, היא אחת התרופות הכי טובות שיש לנו להציע פה בפורום באופן כללי.

וגם: שאת אחת הקוסמות שאני מכירה מבחינה מילולית. אל תקחי אנשים אחרים קשה. את פשוט הרבה יותר טובה מהם. בכמה וכמה משלבים.
תודה
12/08/13 19:05
14צפיות
|פעימת לב|
באתי לבכות....
08/08/13 14:13
154צפיות
נוראאאא קשה לי,האמת שזה התחיל באינטנסיביות כבר לפני כמה חודשים,לפחות חודשיים...כמעט בלי הפוגות.אני ישנה וישנה וישנה...זה מוות!!!
לא משנה מה אני עושה,אני נופלת למיטה שוב ושוב....זה לא טבעי אפילו בפיברו אלא אם תגידו אחרת. על הכאבים אני לא מדברת,איתם אני חיה שנים...זה עוד אפשרי...אבל השינה!!!
דוגמא-נגיד הלכתי לישון באחת...אני קמה בשש...שבע..אחר כך ב 11 נופלת לפחות עד שלש,אחר כך מחמש עד שבע...ועוד עייפה כאילו לא ישנתי בכלל....החיים שלי הולכים בשינה אני רוצה לקום~~~אני רוצה לחיות קצת...הצילו!!!
ספרו לי,תעודדו אותי....אגב,הצוואר תפוס לי כבר יותר משבוע...פלא????
קיצר,מתי אדע אם השינה הזו היא נורמאלית לפיברו,עליית מדרגה?או מה הטיפ לצאת מזה לחופש של כל החיים לפחות...
08/08/13 14:41
55צפיות
כל מה ששונה מ"הפיברו הרגילה" שלך הוא דבר שכדאי להתייחס אליו.
וחודשיים זה כבר פרק זמן ארוך.

יכול להיות שזו החמרה באמת, יכול להיות גם שזה משהו שלא קשור לפיברו, כמו מחלת הנשיקה (מונו ואיכשקוראים לו) שאפשר לבדוק בבדיקת דם, יכול להיות שזה חוסר בברזל או ויטמין כלשהו, שגם קל לבדוק, ובכל מקרה הייתי חושבת ללכת להתייעץ עם הרופא משפחה לפחות.

הייתי אומרת שזה פשוט הקיץ, אבל הקיץ הזה היה מתון יחסית, במיוחד בחודשיים הקודמים...

ומה עם שינויים ברמות המתח שלך? יש לך ילדים בחופשה? אקסטרה עבודה? איזה אירוע שקרה שיכול להשפיע כמו מוות במשפחה (רחמנה ליצלן)? דיכאון שהתעורר?

מקווה שתמצאי את התשובה ושתחזרי למצב היותר טוב שהיה לך קודם.
08/08/13 14:46
43צפיות
לדעתי, כדאי לך ללכת לרופא ולבדוק לפחות את הדברים הבסיסיים - בלוטת התריס, מחלת הנשיקה, אנמיה... ואולי גם לבקש הפניה לבדיקת שינה, לראות אם אפשר לשפר אותה, כי אם היא תהיה טובה אולי לא תצטרכי לכל כך הרבה שעות.
יכול להיות שזו התת"כ, אבל שווה לבדוק אם זה משהו אחר שאפשר לטפל בו.

מקווה שהמצב ישתפר בקרוב. חופן חיוכים
סיגל
שאני אבין...
08/08/13 15:36
66צפיות
עשיתי בדיקות דם,אבל לא בגלל שהתלוננתי על עודף עיייפות מוגזם,בלוטת התריס בסדר גם הברזל וכו. נפשית,גם אין משהו מסויים להצביע עליו כגורם..
אולי באמת אעלה את זה פני הרופא שלי...כי זה מוגזם ברמות על!!!!
כדאי להמשיך לבדוק
08/08/13 22:51
53צפיות
אם העייפות הזאת חריגה מהפיברו/CFS הרגיל והיא ממושכת ולא נובעת ממאמץ מוגזם ושונה, לדעתי כדאי להתעקש להמשיך בבירור יסודי.
לבדוק את השינה, לערוך בדיקות דם מקיפות, ואפילו לעבור  בדיקות הדמייה גם אם אין סימפטום ספציפי נוסף.

אצלי לפני כמה שנים עייפות כמו שאת מתארת, שהיתה חריגה מאד לרמת ה CFS שהכרתי, נגרמה בגלל מחלה אחרת. ומכיוון שכל הרופאים ייחסו את העייפות הזאת אוטומטית ל CFS (או שטענו שהיא פסיכוסומטית) הגעתי לאבחנה ולטיפול רק אחרי שנה וחצי, וכמעט מאוחר מדי.

אם את שוקלת לפנות למעבדת שינה, ותרצי הכוונה אשמח לעזור, עברתי את זה לא מזמן וערכתי כמה בירורים בנושא.

ולגבי מה שחיה כתבה על פרוויג'יל , מהנסיון שלי אם העייפות כרגע היא יותר "ישנוניות" ועייפות קוגניטיבית, הכדור הזה יכול מאד להקל. אבל אם העייפות היא יותר תשישות פיסית, זה פחות אפקטיבי ועלול יותר להזיק מכיוון שהפרוויג'יל מגביר עירנות ומפריע לנוח.

תרגישי טוב
שאלה:
08/08/13 16:41
57צפיות
לפי התיאור, נשמע שאת באמת ישנה המון -- מבחינת כמות.
השאלה שלי היא: איך איכות השינה שלך?
האם כשאת ישנה, את ישנה טוב?
האם את קמה רעננה יותר מכפי שהלכת לישון- לפחות באופן זמני?

בכל מקרה, זה בהחלט יכול להיות בגלל החום.

תרגישי טוב.
הו ננהלה
08/08/13 21:56
59צפיות
תראי, מה שאת כותבת מוכר לי,וכן, גם לפרקי זמן ארוכים, אחרי שסיימתי את קורס הקונדיטוריה [בימים אלו זה עשר שנים לתחילתו]
הייתי במיטה כמה חודשים טובים, אני חושבת שיותר מארבעה...
כן, אני מסכימה עם הבנות שהגיבו כבר שכדאי להמשיך מעקב, אם בדיקות דם יצאו תקינות לבדוק איכות שינה ולבקש הפנייה למעבדת שינה.

מה אומר- מצד אחד נשמע מוכר ומתסכל עד כאב [או תשישות...]
מצד שני- כל החמרה ובטח שלאורך כזה פרק זמן- דורשת עוד קצת בירור.

אם בדיקות הדם תקינות, ורופא המשפחה חושב שאין צורך בהמשך בירור אז כנראה שהצד התת"כי של המחלה הרים ראשו.
ובמקרה הזה, מה שמקל נשמע אבסורד ולא ריאלי אבל די שובר את המעגל- להתחיל פעילות גופנית, ברמה של שתיים שלוש דקות לשלושה ימים, אולי אפילו שבוע, ולהוסיף ממש ממש לאט עוד קצת מרחק וזמן.
אני זוכרת את עצמי יוצאת מהמיטה, מתארגנת, נחה, יוצאת לטיול [זה התחיל עם לצאת לגינת הבית]
נחה
מחליפה בגדים וחוזרת למיטה-

זה מתיש, ומתסכל, ומרגיז
ואין הרבה מעבר לעשות.

יש חולים שמקבלים טיפול זמני קצר מאוד וממש לא קבוע בשני זני תרופות,
הפרוביג'יל שהיא תרופה שהתוויתה העיקרית היא לטיפול ב..נרקולפסיה [מחלה ניורולוגית] והיא פשוט ממריצה
או ריטלין על נגזרותיו ושלל צורותיו- שמעתי כמה חולים שזה מאוד עזר להם.
הנקודה היא שחשוב מאוד לדעת להתאים את הטיפול ולהחליט מה ואם נכון, ואת זה אפשר לעשות אחרי בירור מעבדת שינה והמון שיתוף פעולה של הרופא המטפל.

בנתיים- נסי למצוא מה יכול להקל, להאציל סמכויות, לקחת עזרה  בבית אם אפשר
ופשוט לתת לגוף את שלו.
תעדכני אותנו!
ננהלה שכמוך
09/08/13 01:11
44צפיות
האמת שאיך שקראתי את ההודעה שלך רציתי לכתוב לך פעילות גופנית, אבל אז החלטתי לקרוא קודם מה אחרים יגידו. ומזל שחיה פה כדי להגיד, ואני רק אחזור על הדברים שלה.

קודם כל, אני מכירה היטב נפילה מטורפת לגמרי לשינה בלתי נגמרת, שמתעוררים ממנה רק כדי ללכת לשירותים ולאכול עוד קצת בשביל הכמה שעות הבאות שיעברו עלינו באבדן הכרה.
לשמחתי (טפו טפו טפו) כבר באמת מזמן לא היה כזה נורא, א-ב-ל מה שחיה כתבה נכון בכל מקרה: לקחת את עצמך, גם כשקשה ונראה בלתי אפשרי, להליכה של כמה דקות. אפילו רק מדלת הבניין לשפת המדרכה וחזרה. וגם: אם יש לך עוד טיפה כוח, אז לשבת כמה דקות על ספסל בשמש לאור היום. יש משהו באור השמש עצמו, שאם יוצאים אליו ורואים אותו, הוא מורה לגוף להתעורר.
זה עשוי לקחת כמה זמן. תלוי בכמה זמן שתתני לגוף שלך להיות בחוץ וללכת, אבל בסופו של דבר זה הכי מציל.
וכל יום ללכת שני צעדים יותר. אפילו אם זה נראה לך מגוחך.

ועוד דבר שאצלי קצת עזר. זה פסיכולוגי לגמרי, אבל בקימה הראשונה שלי ביום (ולא אמרתי שומדבר על בוקר), הלכתי לאמבטיה, התקלחתי, ניסיתי להתרענן, אחרי המקלחת התלבשתי (בבגדים אמיתיים, לא פיג'מה) ונעלתי נעליים שאפשר ללכת איתן בחוץ, וישבתי לאכול ארוחת בוקר (גם אם כבר היה אחת בצהריים) עם עיתון מאותו יום או מהדורת החדשות האינטרנטית. משהו שיוכל להשאיר אותי ערה ליותר מחצי שעה - שעה.
כלומר מה שאני ניסיתי לעשות היה לשדר לגוף שלי ש"עסקים כרגיל" ושיתמודד.
בהתחלה הוא התמרד, אבל אחרי זמן לא רב מדי הוא למד שאני כאן הבוס.

בכל מקרה, מקווה שתצליחי! ומחזיקה לך אצבעות.
ושוב - מחלת הנשיקה?
08/08/13 22:15
54צפיות
(כי לא כתבת שאת הבדיקה הזאת גם עשית)
תודה תודה תודה....
09/08/13 15:23
47צפיות
קיבלתי mri מוח שאני הולכת לעשות במוצ"ש  זה יותר בגלל תנועות עיניים לא תיקניות,בכלל לא הזכרתי לניורולוגית את בעית השינה החריפה מאוד שלי...חיה מתארת בדיוק מה שקורה,לישון לקום לשתות משהו ולהתעלף וכן הלאה...
הדבר שאני חוששת יותר מכל,זה שאבאלה שלי,לפני שגילינו ותוך כדי שגילינו את האלצהיימר הארור שלו,הוא היה ישן בצורה מטורפת...וזה ממש כמו שחיה מתארת,כמו אובדן הכרה,זו לא עייפות פיזית,הגוף מותש,אבל כאילו מכבים לי את האור במחו.רוצה או לא רוצה.
בגלל בעיות ניורופתיה ועמוד שידרה,אני לוקחת כדור שינה,אבל בהחלט יש כאבים לאורך כל הלילה והיום...גם זה יכול להסביר את העייפות הלא נגמרת.
אני בהחלט מנסה לזוז כשני יכולה...
בכל אופן,תחזיקו לי אצבעות שבאמת מעבר לפיברו ושאר הירקות שאני חיה איתם...שיהיה לי קצת שקט........רבונו של עולם,קצת שקט מהמחלה הזו ,במיוחד זו.
שבת שלום..
ננהלה.
ננהלה? מה שלומך?
12/08/13 14:02
19צפיות
השמיעי קול, או יותר נכון- ציירי לנו כיבשה!
או פיל.
או..משהו.
שמח!
שרשור קיץ טייק#3
06/08/13 09:59
82צפיות
טוב, קיץ.
איכס,
בחוץ מרק מאובק, בפנים מזגן מיובש.
שלא כמו בחורף שעוד סוודר עם בקבוק חם וכוס משקה כלשהו מהמבחר שלנו שמקלים-
עכשיו הדבר היחידי שרובנו מסוגלים לעשות זה לא לזוז.
עם מאוורר תקרה, או מזגן על 25 בתכנית הכי חלשה.

אני בטוחה שלכל אחד מהגולשים פה [ואני בטוחה שיש רבים שיש להם כוח רק לקרוא, ואולי להצמיד לנו -זה כבר משהו..]
יש דרך להתמודד עם החום ועם הקיץ
שתפו אותנו,
ספרו לנו על המשקה המקרר שלכם,
על הדרך שלכם להצטנן
על תפריט הקיץ שלכם,
על כל דרך שבה אתם מקלים על עצמכם את הקיץ,
כדי שנוכל יחד לאסוף עוד ועוד טיפים ורעיונות.

קר וטעים לכולנו!
קיץ ולא רק..
06/08/13 11:59
52צפיות

אוףףף כתבתי ולא נשלח משום מה...

רשמית הקיץ הזה התיש אותי ואני מזמינה את החורף להקדים!

מה בכל זאת עוזר.. שיוועתי למשקה מרענן שהוא לא מים/תה , משקאות מוגזים/ממותקים לא ממש חברים טובים שלי
זה לא גילוי אבל משקה שקדים עם כמה קוביות קרח זה אחלה! קל לעיכול לא מתוק עד בחילה בקיצור זה המרענן הרשמי שלי הקיץ.

מותשת ואפילו מאוד והכי מתסכל זה שלמרות כל זה לא מצליחה לישון ....גשם גשם בוא ואם מישהו מוכן גם חיבוק ..
פתאום זה היכה בי השבוע, איזו כברת דרך עשיתי, וכל זה יד ביד עם הפיברו...אז למה אני לא מסוגלת להניח לעצמי? לטפוח על השכם ולהירגע קצת..?!
משקה שקדים?
06/08/13 12:56
44צפיות
מעולם לא שמעתי עליו. על בסיס חלב או מים?
משקה שקדים..
08/08/13 10:17
24צפיות

זה לא מכיל חלב למרות שקוראים לו חלב שקדים. השבוע ראיתי גם משקדים וגם מאגוזי לוז של אלפרו..
אפשר גם להכין לבד, משרים את השקדים מסננים טוחנים ומערבבים עם מים ואפשר להמתיק עם דבש/תמרים טחונים וכו'...
לא לא, זה בדיוק הפוך
06/08/13 13:05
57צפיות
בקיץ, אם חם, לובשים שמלה קלילה קצרה וטיפטיפה מזגן על אוורור ושלום על ישראל. בחורף, כמה שכבות שלא אלבש וכמה שהמזגן יתחרה בכריות חימום בטמפרטורה שלו, עדיין הקור יכאיב נורא ויחליש בטירוף.
הקיץ לא מושלם, אבל בבקשה בבקשה שהחורף יחכה עוד קצת, בסדר?

סיגל,
עדיין עם גרבי צמר  
השנה אני דווקא מסכימה איתך.
07/08/13 23:36
28צפיות
הקיץ הזה ממש לא נורא, ויחד עם מזגן הוא ממש בסדר,
מי צריך את הקור מקפיא עצמות הזה שכלום לא מפיג אותו.

אז יאללה בוא נהדוף את החורף ביחד!
ואם ממש מוכרחים, נתפשר על סתיו, בסדר?
הסתיו דווקא בדרך
08/08/13 00:24
36צפיות
היום ראיתי חצב ראשון.

יו ברח לי הלינק
08/08/13 00:26
26צפיות
חם לי.
06/08/13 14:44
57צפיות
בבית, אני והמאוורר בלתי נפרדים. גם עשיתי שלגונים קטנים במגש של קוביות קרח בשילוב קסמים (נותנים לקוביות קרח להיות שעה במקפיא ואז מכניסים את הקיסמים, אחר הקיסמים צפים). אני גם אוהבת להקפאי ענבים.
בעבודה אני עם מזגן. וכל פעם שיש לי הזדמנות ללכת למקומות אחרים שבהם יש מזגן דולק, אני אהיה שם.
מדמיינת אותך מטילה כשפים וקסמים על המים
06/08/13 14:46
47צפיות
ככה, ילדים, באים קרחונים לעולם.
º
קסמים כן, כשפים זה רק זמפנו...
06/08/13 15:08
24צפיות
מישהו קרא לי?
06/08/13 23:09
31צפיות
אז:
א. מזגן.
ב. כד עם תה צמחים קר, תוצרת בית.
ג. קוביות קרח גדולות כשבכול שקע יש גם חתיכות לימון קטנות וכמה עלי נענע.
ד. ב+ג.
ה. סרט: "עידן הקרח".
º
שלגונים ממיץ טבעי.
06/08/13 14:53
18צפיות
עם העבודה הנוכחית שלי
07/08/13 19:00
42צפיות
ועם המנוי החדש (יחסית.. הוא כבר חודשיים) לחדר כושר - אחת הבעיות המרכזיות שלי היא החום.
בעבודה אני לפעמים מגיעה לבתים שמתקמצנים בהם על המזגן, והמאוורר לא באמת משפיע, ובחדר הכושר אני עובדת ממש קשה (יחסית אל עצמי, כן?) ומזיעה ממש המון וחם לי זוועות.

הפתרונות שלי מגוונים:
קודם כל, מקלחות. אני אפילו לא טורחת עם הברז של המים החמים. הברז של המים הקרים לא באמת מוציא מים קרים, אלא מים חמימים שכאלה, לכיוון הקר. אגב, כשממש חם לי אני גם חופפת, כשהראש מקורר אני מתקררת מהר יותר.
אחרי המקלחת הולכת להיעמד מול המאוורר. לפעמים אפילו איזו שערה סומרת כי קריר קצת יותר.
שנית, פירות קרים. ענבים, ליצ'י, עכשיו אכלתי שתי תאנים טריות קרות ועסיסיות. זה גם איזה בוסט קליל של אנרגיה בריאה וגם קריר ומתוק. שילוב מנצח.
שלישית, כל דבר עם קרח. קפה בבוקר עם קרח, תה קר, סודה קרה, מיץ קר.

והמאוורר שלי, שאני צמודה אליו.
מזגן. 26-27 בעוצמה החלשה.
08/08/13 14:45
31צפיות
והרבה מים קרים. סֶה טוּ..
אה, טיפ:
08/08/13 14:51
35צפיות
אם אתם מרססים משהו בצבע, אל תמהרו להכניס אותו הביתה כי יש לו נטייה לכבות מזגנים באופן פלאי ולפתוח את כל, אבל כ-ל, החלונות, ולהבריח את האנשים הנורמליים, המהוגנים, הנמסים כהוגן.
רק אומרת.
חברים, יש לכם המלצה על מרפאת כאב?
05/08/13 10:54
205צפיות
קיבלתי את השמות האלה באיזור שלי:

אסותא - ראשל"צ
מכבי רמות - ראשל"צ
ואסותא - רמת החייל ת"א

והרופא הנהדר שלי כתב כדלקמן:

"בלה בלה בלה... כמו כן מופנית למרפאת כאב לשקול טיפול בקנאביס רפואי."
יאי, נהדר!
05/08/13 11:05
95צפיות
אני מקווה שההמתנה לתור תהיה קצרה (ושולחת לך גם שק של סבלנות ). אני מאחלת לך שקנביס או לא - תמצאו משהו שיעבוד, ומהר. אמן אמן אמן.

בהחלט נהדר!
05/08/13 23:01
66צפיות
מרפאת כאב תתן אישור בעצמה או שתשלח לאישור פסיכיאטר
בהצלחה
אשמח לעזור
לא מכירה את מרפאות הכאב שלהם
05/08/13 23:49
69צפיות
אבל מכירה את אסותא בראשון ובת"א. בת"א יותר נחמד.
שמעתי טובות על ת"א
06/08/13 10:02
76צפיות
ועם החמרת הכאבים הקיצונית של הפיברו יחד עם הניורופתיה- שוקלת להסכים גם.
הלא יאמן קרה והגעתי לקצה הסיבולת שלי
|אבל אצלי יהיה...יותר פשוט|
טוב.. תורים
06/08/13 18:09
64צפיות
אסותא ת"א - חצי שנה.

מכבי ראשל"צ - 3 חודשים.

נכון עדיף לחכות למומלץ..? ואין שום דרכי קיצור, נכון?

ובמישור אחר - אני מחכה לקבל אי-שור לליריקה וסביר שאתחיל לקחת אותה בתחילת שבוע הבא. אחלו לי בהצלחה...
קובעים.
06/08/13 18:16
67צפיות
שואלים את הפקידה מתי עושים אישורי הגעה,
ומתקשרים למחרת על הבוקר לראות אם התפנה משהו-פעם בשבוע, לא יותר.

אני היום קלטתי שתי שורות בקבלה של בית המרקחת שהאישור לליריקה עומד לפוג- שלושה ימים לפני התור לניורולוג
[שבוע אחרי המרשם האחרון, וזה לא שאני דואגת לחידוש האישור|
פינת המשפט המחייך!
04/08/13 22:38
78צפיות
כל מקום יכול להיות מיטה אם מתאמצים מספיק.

שבוע נטול חתכים מיותרים,
נועה.
ניסיתי! זה לא נכון בחיי שהתאמצתי מספיק!
04/08/13 22:49
57צפיות
לפני הפיברו זה דווקא עבד יותר בקלות
05/08/13 08:31
34צפיות
אתמול בלילה,
אני חושבת שפכם ראשונה בחיי,
נרדמתי  על הכורסה שלי [לא לגמרי "יושבת" אבל ..יושבת]
ולא הצלחתי לקום ולעבוד למיטה למעלה משעתים.
|וכשהצלחתי להתעורר מספיק קלטתי שנרדמתי עם תריס פתוח אל הרחוב. עם אור דולק #פדיחת על|

אז אני לגמרי מסכימה....
זה פדיחות?
05/08/13 10:21
51צפיות
נסי להתעורר ולגלות שאת עם נעליים ומשקפיים, מעל השמיכה, ועם כתם עצום של שוקולד על הג'ינס כי הוא נמס לך בטעות על הרגל כשניסית לבעוט אותו לשידה...
|מכירה מישהי בסביבה שזה קרה לה|
06/08/13 14:11
28צפיות
ולא פעם.
מזל שאלו לא היו המצעים שלי, כי הכתם לא ירד

אני חושבת שיש לנו פה פיילוט לשרשור צחוקים לא קטן
פחח.. מכירה מישהו שנרדם פעם על...
05/08/13 23:51
50צפיות
שיח סירה קוצנית. וגם ישן שם לאיזו שעה- שעתיים.

כנראה שהוא לא סבל מבעיות שינה. כי אני, כל דבר שהוא טיפה לא נוח או לא לגמרי מאוזן, או שאין לי בדיוק מקום ליד/ רגל/ ראש, או את השקט או החושך שאני צריכה - והלכה השינה.
חברה שלי כמעט נרדמה בהליכה...
06/08/13 13:45
42צפיות
מה שכן, אם מכסים סירה קוצנית בשמיכה עבה או בברזנט, זה אחלה שיח בשביל להיות מיטה. הוא צפוף וקפיצי שכזה.
התאפקתי לא לכתוב את זה
06/08/13 18:03
36צפיות
מחשש שאצא כזאת קיבוצניקית כמו שפעם הייתי. לא יודעת למה אכפת לי.. בימינו אני קיבוצניקית שישנה על 20 מזרונים כי היא מרגישה את האפונה שלמטה.
º
זה המוטו החדש שלי.
15/08/13 22:15
6צפיות
סיכומשבוע
02/08/13 10:44
52צפיות
הפינה שחיכיתם לה כל השבוע חוזרת בגדול!
#דברים שקורים ככשמגדילים את התצוגה

הטוב
הפחוטוב
הבלתי מוגדר
איש השבוע
מטרה שהצלחתי בה השבוע
מטרה לשבוע הבא
ציטוט/קישור/סיפורון לשבת

שבת של אור וטוב
המח חזר לפעול קצת, אפשר לסכמ"ש
02/08/13 21:35
46צפיות
הטוב - יום שלישי היה נחמד מאוד. אני וחברה שלי הלכנו לתערוכות הבוגרים של המכללות לעיצוב תילתן וויצו, אחר כך הלכנו לפאב האהוב עלינו וקינחנו בפתיחת ההרחבה של חנות החיות האהובה עלינו. המקרר שלי מלא באוכל שהוא וחברה טובה שלי הביאו, אז יש מה לאכול. התחלתי את הסטאז' שלי. קיבלתי 91 במבחן בכימיה ב'.

הפחוטוב - החתולון שהוא ואני מצאנו ליד הפאב עבר ניתוח, ועכשיו אנחנו צריכים למצוא תרומות בשביל לחסות אותו. מתישהו העמותה אמורה להביא לנו תמונות טובות שלו ושל השבר שהיה לו כדי שנפיץ. לפחות הצלנו את המסכנון הקטן, היה לו שבר ישן באגן ששיתק לו את הרגל האחורית. למזלו לא הייתה פגיעה עצבית, מה שאומר שכשהוא יחלים הוא יוכל להזיז שוב את הרגל הזאת ולדרוך עליה. הוא כזה מלאך.

הבלתי מוגדר - הראש שלי, יום כואב יום לא. ואני שותה מספיק.

איש השבוע - חברה שלי שעשתה סדר במטבח שלה והביאה לי את כל מה שהיא לא יכולה לאכול (מה שבעיות קיבה עושות לאנשים). זה היה ממש שק שלם של אוכל יבש. נאם.

מטרה שהצלחתי בה השבוע - להתחיל סטאז', לסיים את פרק המבוא בעבודה האחרונה לשנה הזאת (עבודה קצרה אמנם, רק בין 3-4 עמודים, אבל לוקחת כל כך הרבה זמן, ועם כמווית אדירות של חומר).

מטרה לשבוע הבא - להמשיך בכל מה שהתחלתי, ואולי לסיים חלק.

ציטוט/קישור/סיפורון לשבת - נפגשתי אתמול עם חברה נוספת שלי (לא אחת משתי החברות שהוזכרו קודם). אנחנו מסתובבות בסופר כשלפתע היא אומרת לי: "אה, **** כבר לא חבר שלי." (היא והוא חברים כבר שלוש שנים בערך). אז אני ישר: "מה?! מה קרה?! למה?! מתי?!". והיא בחיוך עונה לי: "בואי נגיד שיש סיבה שההורים שלו וההורים שלי נפגשו אתמול..." וככה היא ספירה לי שהם מתחתנים (הוא לא חבר שלה יותר כי עכשיו הוא הארוס שלה)... אחרי שהתאוששתי מהתקף הלב הקטן שהיא עשתה לי, קיפצתי (כמה שיכולתי), ציפצפצי וחיבקתי אותה עם המון מזלטובים.

שבת נוחה,
נועה.
עיבדתי נתונים, זה מה שיצא:
02/08/13 23:49
54צפיות
הטוב: אישה אחת נהדרת שבאה להתקשקש איתי מדי יום ג'. השבוע היא הביאה את נכדתה, חיוך ביישני של ילד.
וגם הייתי אצל רופאת נשים שהסכימה איתי שרופא המשפחה צריך להפסיק לשלוח אותי לבדיקות מיותרות, אבל ליתר ביטחון אחזור אליה בעוד שבוע-שבועיים. והיא נורא נחמדה, אז לא אכפת לנסוע שוב.

הפחוטוב: המורה זרקה שאלה לחלל האוויר, שהיא לא ידעה אבל התרגום שלה היה "למה לא תתכנני את החיים שלך קדימה לכמה חודשים?"
טראח. משהו בי התנפץ. היא תפסה אותי לגמרי לא מוכנה. אני חיה בבועה של חוסר ודאות, כשהשאלה היא 'מה תהיה המערכת הבאה שתקרוס ומתי'. כמה שעות אחר כך, כשעיבדתי נתונים עם כמה אנשים יקרים במיוחד לליבי, הדמעות החלו לזרום  (ואז גיליתי שאני לא יכולה להתייפח עוד. יופי, עוד משהו שלא עובד.). בכיתי עד שנרדמתי, מחזה נדיר במיוחד במקומותינו. משבר של יום, אחר כך הייתי בסדר.

הבלתי מוגדר: הרגליים שלי. פעם עובדות ופעם לא, בצורה אקראית.

איש השבוע: אבא, שלמד מה זו נגישות ולמה צריך לשים לב כשמזמינים שולחן במסעדה. והוא אפילו שאל אותי אם יהיה לי מה לאכול שם עם הבטן החלושה שלי.

מטרה שהצלחתי בה השבוע: לא לקבל רגליים קרות ולבטל משהו כי לא הרגשתי טוב. הרגשתי מספיק טוב בשביל זה, ואפילו עליתי על הציפיות. עוד חיוך רחב לאוסף.

מטרה לשבוע הבא: כמה עבודות משרדיות, לא משהו מסובך אבל עם תאריך יעד מאוד נוקשה. זה יהיה טוב.

ציטוט/קישור/סיפורון לשבת: מישהו מכיר את המשחק 'טיסה 501'? נסו לשחק אותו עם הימורים על שוקולדים ובייגלה ועוד דברים שווים, ותחרות מי מקריא הכי מהר. קורע.

שבת נעימה לנו ושבוע מלא רגשות חיוביים
º
מה זה "טיסה 501?"
04/08/13 23:17
107צפיות
משחק קופסה
05/08/13 10:15
44צפיות
שמתרחש על פני מפת העולם. כל שחקן מקבל 5 קלפים של ערי יעד ברחבי העולם, מתקדמים אליהם לפי הטלת קוביה, והמנצח הוא זה שהגיע לכל ערי היעד שלו וחזר ראשון לישראל.
יש כמובן קלפי הפתעה כמו "אופס, החלפת קלפים עם שחקן אחר", "מתקיים כנס קנגרו במלבורן, אוסטרליה, ועליך לטוס לשם מיד", "נוסע התבלבל במזוודות ועליך לחכות תור עד לפתרון הבעיה" ואפילו "הגעת לעיר היעד האחרונה? קבל שתי נקודות נוספות להתקדמות כדי להגיע לפני כניסת השבת".

עכשיו נסי את זה במצב כפית
איזה קטע, מסכמת בסופ"ש
03/08/13 11:24
69צפיות
איזה קטע, מסכמת בסופ"ש
הטוב - ערב מוזיקלי נפלא עם בנדוד אחד כל כך מוכשר, חֶברה טובה ועייפות שיכורה מצחקקת, שהסתיים בלילה ראשון מזה זיליון שנה שהיו בו רק חלומות נטרליים עד חביבים ואף לא חלום רע אחד! הרגע המצחיק ביותר היה כשהתעוררתי וחשבתי "אממ.. חלמתי שאחרי ההופעה ישבתי עם בנדוד שלי על תמונות של פשושי.. איזה חלום מצחיק ולא סביר" ואז, "אה. אממ.. זה לא חלום, זה באמת קרה"

הפחוטוב - להוציא את הקופסא של הסימבלתה, ואפילו לפתוח אותה, זה לא מספיק. צריך גם לשלוף את הכדורים ולבלוע אותם. ערב + לילה + בוקר מסוחרררררייייים ומלאי שינה מסטולית ולא כיפית בכלל!

הבלתי מוגדר - מה איתי? אני גם אאמץ את זה:
"...just keep swimming.... just keep swimming"

איש השבוע - חצי לפסיכולוגית וחצי לי - אני, כי אירגנתי 3 שקיות עם בגדים באמת טובים שכבר לא מצאו על מי להתלבש, וחיפשתי מקום באיזור שבאמת זקוק לתרומה (כי חשבתי שוויצ"ו מודיעין כבר מפוצץ בגדים אבל לא מפוצץ נזקקות) ואפילו נסעתי וסחבתי והבאתי למישהי שמעבירה למקלט לנשים.

והפסיכולוגית שעזרה לי מאוד מאוד עם משהו שהפך אותי נורא במשך כמה ימים.
ושוב אני, שבתוך ההפיכות, הצלחתי לחכות ולא להישבר ולהגיד לעצמי שעוד מעט נגיע (אני ועצמי) לפסיכולוגית והיא כבר תעזור לי עם זה.

ועוד אחד לעצמי - כשיצאתי מחנייה צפופה, וזו שחנתה צמוד אלי לא הסתכלה, וכשכבר הייתי כמעט מחוץ לשורה היא התחילה לצאת גם ונתקעה בי, והצליחה איכשהו להאשים אותי במה שקרה (אצלה - שריטה גדולה בצבע, אצלי - בקושי רואים משהו), ולנסות לשכנע אותי פשוט לשלם לה על הנזק בלי לערב את הביטוח, כי "עדיף לך, ייצא לך יותר זול ואחרת יורידו לך נקודות בביטוח", ו"את רוצה שאני אביא לכאן שוטר שיוכיח לך שזה אשמתך??" ואני לא זזה מההחלטה שלי לתת לביטוח לטפל בזה. אחר כך, דיברתי עם הביטוח, הם שלחו אותי לדלות ממנה עוד פרטים, ואז היא אמרה "אה.. דיברתי עם בעלי והוא אמר שפשוט ניקח את האוטו למוסך וזהו. לא צריך תביעה". ובקיצור -

ואחד כפול ממש גדול לשבוע שעבר - אני בעצמי לגמרי, עמדתי מול האיש שדי מטריד אותי, ואמרתי לו שלא נעים לי שהוא מחבק אותי. והוא ניסה לפתל את השיחה בכל דרך להסביר לי למה אני זו שלא בסדר ("כולן אוהבות שאני מחבק אותן" - (רק בנות אתה מחבק???) ו"חיבוק זה דבר טוב", ו"אני רואה שנצטרך לעבוד עליך הרבה") ועניתי לו שוב ושוב בלי למצמץ ולחייך ולהתבלבל וסיכמתי את זה בכך שהוא יצטרך לכבד את הרצונות שלי. הייתן מאמינות עלי?? אני מדהימה.

מטרה שהצלחתי בה השבוע - אממ.. לישון..? החום הזה......... ובין לבין לאסוף כתרים!

מטרה לשבוע הבא - נוסעים צפונה! ייפיי!!!

ציטוט/קישור/סיפורון לשבת - סיגלי, התמונה היא בשבילך (ובשביל כל מי שגם רוצה)
וואו
03/08/13 11:51
46צפיות
בא לי לחבק אותך עכשיו, על אמת. את כזו נהדרת!
º
עוד שבוע.. (לא חודש.. לא שנה!)
03/08/13 13:44
29צפיות
מבחינתי, שיהיה גם בעוד חודש וגם בעוד שנה
03/08/13 22:50
27צפיות
º
עם דגש על ה-גם
03/08/13 23:54
8צפיות
עוד חמישים דקות לחצות ואז רשמית יגמר הסופ"ש
03/08/13 23:27
47צפיות
ועד אז אני יכולה עדיין לומר שסיכמשתי בתוך הסופ"ש. אז קבלו:

הטוב - כמה אנשים טובים שהחזירו לי את הבטחון בעצמי (הוא נוטה להיעלם לפרקים). וגם אימון ממש טוב בחדר כושר.
הפחוטוב - כמה לילות לבנים שהסתיימו אחרי שפחות או יותר נרדמתי מול מטופלת ביום חמישי. היה לא נעים. וגם: ללכת לאיבוד ברחובות בדרך ליומולדת של אחייני הבכור (הוא כבר בן 8! ענק!!)
הבלתי מוגדר - אשה מבוגרת מאוד שפגשנו בבית האבות בו התקיימה המסיבה (זה גם בית הבראה והסבתא של הילד מהצד השני בדיוק עברה ניתוח בירך). היא התלהבה נורא מהאחיינית הבובונית שלי (איך אפשר שלא?) וביקשה להרים אותה. טוב, הילדה בת 3. צריך לבקש ממנה. אבל הילדה סירבה בכל תוקף.  אז הסבתא החביבה ביקשה רק ללטף אותה. שוב צריך לשאול את הילדה, שמתחילה לפחד ולהסתתר מאחוריי. בסוף הזקנה נכנעת, לא מבינה, ואומרת שהיא שנים היתה גננת בדיוק לגיל הזה, והיא מתגעגעת לילדים קטנים.
יכולה להבין אותה, אבל מצד שני, גם את הבעתה של הקטנטונת.
אשת השבוע - מטופלת חדשה. היא עושה לי טוב על הלב.
מטרה שהצלחתי בה השבוע - לישון. זה לא כזה מובן מאליו.
מטרה לשבוע הבא - ביום שלישי ההצגה קוויאר ועדשים בבימה (עשיתי מנוי) וביום חמישי ההופעה של כוורת. ביחד עם העייפות שלי זו חת'כת מטרה. אה, ושתי עבודות להגיש.
וקישור לשבת - אחד הדברים שקראתי השבוע (בכמה דפים בפייס) ועדיין לא הבנתי מאיפה הגיע הטרנד המפגר אך משעשע:
http://www.holesinthenet.co.il/holesinthenet-media...

שבוע קריר יותר, עם רוח קלה ונעימה, ופרפרים. הרבה פרפרים.
הו, לגמרי (העילאיים ומתנשאים)
03/08/13 23:53
33צפיות
אני נרשמתי לשם עוד לפני שזה נהיה טרנדי ()

ובשבילך, זה תקוע לי כל היום בראש ועכשיו נתת לי תירוץ: "אולי תשים לי קצת סוכר בתוך התה?" (אישית דבש, אבל לצורך האותנטיות)
עוד יותר טוב
04/08/13 01:35
37צפיות
תכין לי תה עם שלוש כוסות סוכר.
#סיפור אמיתי
º
מסמך אנושי מזעזע
04/08/13 10:32
23צפיות
נצל"ש - לסדר ניירת רפואית זה קורע
05/08/13 18:56
36צפיות
למשל, הידעתם שבבעיות הפעילות שלי כתוב גם תת-פעילות של בלוטת התריס וגם פעילות-יתר שלה?

ועוד יותר טוב, רשום שם: משקל 80 ק"ג.
כן, ברור. בנדיבות הוסיפו לי עוד 30 קילו על חשבון הבית. איך האחות התגלגלה מצחוק כשהראיתי לה
05/08/13 23:29
28צפיות
על הסעיף השני.
על הראשון- צ'מעי, זה יכול להיות נכון ואמיתי...
[אומרת זו שחיה עם מצב די דומה ועם שם מצחיק בשבילו, כן? למרות שעד כמה שאני זוכרת אצלך זה משהו קבוע, לא? וזה עוד עשרה אחוזים רפואיים קבועים!]

ו..מתי את באה לסדר את שלי?
אישפוז אחד ושלוש שנים אחרי- הקלסר מתפוצץ ואני איתו...
קלסר אחד?
06/08/13 09:41
32צפיות
נסי שלושה ענקיים + אחד שלם של בט"ל... זה היה מבצע של חודשים, לסדר הכל כראוי.
יבוא יום וילדיי ישליכו הכל למיחזור. כמה יפה יהיה העולם אז |חוזה בהקיץ|

ועל בלוטת התריס באמת לא חשבתי בבט"ל. כלומר, זה היה בניירת, אבל לא הדגשנו את זה כבעיה בפני עצמה. המממ...
צימצמתי...
06/08/13 14:14
24צפיות
יש עד האישפוז ומהאשפוז,
ואני סורקת כמה שאפשר, הבעיה היא שלכל בדיקה צריך להביא המון ניירת של ממש במקום שכל המערכות ישתלבו וילמדו לדבר אחת עם השניה.
|יש לי היום בדיקה- עשרה עמודים סיכום רפואי משני הצדדים
+הפנייה+שני עמודיי התחייבות (אב זה שההתחייבות יצאה ככה זו אשמתי שלא שמתי לב לגודל הפונט
וכשאני אצא ממנה- יהיו עוד!
ובלוטת התריס לא מתייחסים לרוב הוועדה,כן נותנים סעיף קטן- תבדקי.
משקיענית
06/08/13 14:45
20צפיות
התחלתי לסרוק והתעייפתי, מתישהו אתלבש גם על זה...

הסיכום הרפואי שלי לא כזה גדול, אבל זה כי אף אחד לא יודע מה לכתוב בו
יאי, תראו מה מצאתי!
30/07/13 13:55
166צפיות
יאי, תראו מה מצאתי!
עכשיו פתאום, באיזה דיסק ישן נושן. פה אני בת 12 בערך, תת"כית למהדרין. אני לא יכולה להחזיק את הראש ולשבת בלי תמיכה, אבל למה שזה יפריע לי לקרוא?
אח, כל כך סיגלי מצידי
º
אין כמןך!
30/07/13 16:25
20צפיות
º
01/08/13 13:52
9צפיות
º
29/08/13 09:30
2צפיות
היי את!
29/08/13 10:21
5צפיות
מה נשמע? התגעגעתי
אני גם!
29/08/13 10:50
5צפיות
כל כךךךךךךךךךךך! ולא רציתי להציף אותך ב"מאיפה פתאום צץ השרשור הזה שוב" אבל הייתי חייבת להגיד לך שקראתי את ההודעה בה את מספרת על אמא שלך ואיך שהיא ליוותה את האבחון והטיפול בפיברו, וכל כך ריגשת אותי עם התיאור של איך היא אולי הורישה לך את המחלה, אבל גם את הכוחות להתמודד איתה... אין, אני פשוט לא יכולה לשלוח לך חיבוק גדול מספיק! מה נשמע, יקירה?
חיבוק ענק בחזרה
29/08/13 11:17
5צפיות
האמת היא שבדיעבד אני לא יודעת אם השתמשתי במילים הנכונות, זה יצא מתוק מדי, אבל אם המסר עבר זה לא משנה
אני חושבת
29/08/13 22:44
4צפיות
שזה יצא מעודד ומחזק, שזה העיקר, ומרגש ברמה האישית. ויש לי סכרת, אז מד ה"מתוק מדי" גם רגיש אצלי.

יום אחד אני אזכה לראות אותך שוב. אני יודעת את זה. בינתיים, מה קורה איתך, יקירה?
זו רק אני, או שהפורום בתרדמת?
30/07/13 04:01
99צפיות
שזו בעסה, כי אני בלילות האחרונים בכלל, אבל בכלל לא ישנה.

אולי בא לכם שרשור מוזיקה? פסקולים של סרטים הולך? הסרטים הכי הכי? הסרטים שעצבו אתכם? שהפכו אתכם למי שאתם היום?

הסברים לפסקולים/ קטעי מוזיקה שאתם מעלים יתקבלו בברכה.

למשל אצלי, הסרט הזה גרם לי להתאהב בדיסני. היתה תקופה ארוכה כמו הנצח שבה היינו רואים את הסרטים פעם אחרי פעם אחרי פעם, באנגלית, כמובן, עד שידענו אותם בעל פה. עד שידענו לצטט אותם מהסוף להתחלה. זה עוד לא באמת פסקול, והיו שירים יותר פסקוליים בסרטים אחרים שלהם, כמו השיר הזה, שלפעמים גם משמיעים ברדיו.
פסקולים אחרים שאני ממש אוהבת הם למשל הפסקול של הסרט כשהנערים שרים, שזה אחד הסרטים שאני זוכרת שישבתי בקולנוע דומעת לגמרי. אחד הסרטים הבודדים שהקהל לא הסכים לקום גם כשהסרט נגמר, כי במהלך הכתוביות עוד היתה מוזיקה, וכשסופסוף יצאו כולם למסדרון ביציאה מהסרט, העיניים של כולם היו אדומות לגמרי. אם לא ראיתם את הסרט הזה אז בפעם הבאה שיש לכם זמן, חבר טוב לידכם וחבילת טישו, אתם חייבים לעצמכם.
עכשיו, השיר הבא הוא לא פסקול מהסוג ששומעים ברדיו, אבל הוא בהחלט פסקול של סרט שגורם יש לדמעות, אצל מי שראה את הסרט (וגם אצל מי שלא, אבל כמובן שעוזר לראות). רואים שאני אוהבת סרטים "זרים"?
סינמה פרדיסו (וגם כשהנערים שרים) הם בדיוק מסוג הסרטים שגורמים לי אוטומטית לחשוב לעצמי "אחח.. כבר לא עושים סרטים כאלה יותר.." ואז להיזכר שהסרטים האלה דווקא חדשים יחסית.

והנה אחד שבאמת כבר לא עושים יותר. גם לא שחקנים/ אמנים בסדר גודל כזה, וגם לא סרטים כמו שהוא עשה. השיר הזה הוא ההשראה לשיר הזה - שהפך לקלאסיקה ישראלית (לפחות במונדיאלים).
כתובות אינטרנט מצורפות:
תתעלמו מהפעם השניה שבה הלינקים מופיעים
30/07/13 04:12
40צפיות
ידעתי שבסוף משהו יתחרבש
לא תרדמת, אנחנו בסיאסטה
30/07/13 09:15
63צפיות
שנ"צ, לחסידי השפה העברית.
אלא אם הנוי-ניקים מתחילים לגזום את הדשא והשיחים מתחת לחלון שלך עוד לפני שבע בבוקר. והם עוד לא גמרו

אם פסקול, אז זה של נסיך מצריים, ללא ספק. המוזיקה בסרט הזה מופתית ממש. וכשגיליתי שעופרה חזה שרה את השיר של האם גם בגרסת המקור באנגלית, ופותחת את הקטע שלה בעברית, ולאל קוראים אלוהים ולא god, זה בכלל קנה אותי.
וכיוון שיש לי חיבה מיוחדת לפסנתרים, הנה גרסה נהדרת לאותו שיר.

השני מוקדש לסרט דיסני חדש יחסית - הנסיכה והצפרדע. קודם כל, זה ג'אז טוב. ושנית, באותה תקופה הייתי שבר-כלי וכזו תקווה להיות אדם נורמלי, הייתה הדבר הכי קרוב לריקוד. מזכיר את "בת הים הקטנה" כשהייתי ילדה, ששרה שהיא רוצה להיות כמו בני האדם וללכת על - איך קוראים לזה? - אה, רגליים.

יאללה, תרופות של בוקר, שירי מצברוח טוב להסוות את הרעש, איזה חמישים עמודים בספר, ואני חוזרת לישון
שיהיה יום מלא חיוך לכולנו.
סרטי אנימציה
30/07/13 16:18
40צפיות
אני מעדיפה את סרטי האנימציה הפחות ממוסחרים מדיסני/פיקסאר/dreamworks.
אחד הסרטים שאהבתי וראיתי כמה פעמים ושלמוסיקה יש בו תפקיד דומיננטי הוא שלישיית בלוויל, מומלץ בחום ולמרות שהסרט בצרפתית אין צורך בתרגום, נדמה לי שנאמרת בו רק מילה אחת בצרפתית.

ומצרפת לינקים לכמה סרטי אנימציה קצרים שיכולים לעזור להעביר לילות בלי שינה, ולשפר את מצב הרוח -
Street music ו walking של ריאן לארקין

להעלות עוד לינקים לסרטי אנימציה ?
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
הStreet music הזה- גאוני!
30/07/13 21:12
17צפיות
אולי תרצי לראות גם את זה
31/07/13 23:14
20צפיות
Ryan - סרט אנימציה דוקומנטרי קצר על ריאן לארקין היוצר של Street music ו walking, שמספר שם גם מעט על יצירת הסרטים האלו.
הסרט הזה זכה באוסקר לסרט האנימציה הקצר

וראיון איתו
º
תודה. איזה פחד!
01/08/13 12:31
10צפיות
אני לגמרי בתרדמת... |פיהוק|
31/07/13 12:34
33צפיות
קוראת לזה "שנת קיץ".

בחורף כואב. בקיץ ישנים.
תרדמת? פחח!
01/08/13 13:29
36צפיות
כאן היתה בעיקר השתבללות תתכי"ת מצוברחת, אבל הפורום שלנו נראה לי יותר עירני הקיץ מכל הקייצים שאני גרה בו.
ואני גרה בו כבר..שליש מחיי

לענייני מוזיקה- פס הקול שלי מגוון, ועכשיו שאני יודעת שגם את מחובבי הפסקולים- תזכירי לי להראות לך את אוסף הדיסקים שלי פעם הבאה שתהיי באזור

אם מדברים על פסקולי סרטים- אתמול מצאתי את עצמי יושבת מול "למלא את החלל".
יש לו פסקול מיוחד מאוד, ובכלל- סרט מיוחד. לא רגיל, לא שטאנצי, ו..לא "מרגיש" עשוי ישראלי, למרות שהנושא שלו מאוד..הממ. יהודי, וגם ישראלי.
מה שבטוח זה שהוא השאיר חותם.
ממנו המשכתי ל"בננות". כן, אני והשילובים שלי.
אבל את בננות הבנתי  אחרי חמש דקות שאני חיבת לראות עם אמא שלי, ולכן אנחנו נשב לראות אותו יחד היום.
אבל שיר הנושא כבר תקוע לי בראש הרבה זמן
http://www.youtube.com/watch?v=dErjrzueNhk

הו, ויש עוד!
שני ביצועים לשיר שאני מאוד אוהבת,
שבכלל גרמו לי לראות עוד סרט ישראלי-"העולם מצחיק" מצחיק הוא לא, אבל מקסים הוא כן.
מצרפת את שני הביצועים כי שניהם מקסימים
http://www.youtube.com/watch?v=PJrNriVUq6s

http://www.youtube.com/watch?v=9POrLwTx7HA

בכלל, אני מוצאת עצמי מגיעה למקומות שבכלל לא חשבתי עליהם- ברטים ישראלים, ספרים נחמדים, ואפילו שלא נדע, הגשש לא עושים לי בחילה!
[בעצם, זה סנדרסון. אליו יש לי חיבה כבר שנים]

|וואו, שאני פוגית. טוב שפה כולם מדברים אותה שפה ומבינים את רצף האסוציאציות שלי|...
משרשור זה נמחקה הודעה!
01/08/13 22:56
55צפיות
אנא הקפידו על שמירה על כללי הכתיבה בפורום,
זיכרו שהמוטו שלנו כאן תמיד היה: אם אן לכם משהו טוב לומר, למה לומר משהו?

אנחנו לא מנהלות כאן גנון, לא מועדון התכתשויות, לא כר להתססה ולעקיצות.
הפורום שלנו הוא של חולים, למען חולים

מי שרוצה לתרום בצורה חיובית- מוזמן.
אנחנו לא נשב ומתווכח, וגם לא נדון עם גולשים על כל מחיקה או פעולה מנהלתית.
הכללים שלנו ברורים, מוזמן לשבת איתנו מי שמוכן לקבל אותם במלואם.

גל החום הזה הוא ממש לא זמן טוב לנסות ולהלהיט עוד יותר, לא את הרוחות ולא את מצב רוחן של מנהלות הפורום.
משרשור זה נמחקה עוד הודעה
01/08/13 23:38
51צפיות
אנחנו לא מעוניינות לחסום גישה של אף אחד מהפורום, אבל הודעות מתלהמות, שנועדו להלהיט את הרוחות, או כל הודעה אחרת שאינה ברוח הפורום - תימחק, ואם הכותב/ת נמחק/ה בעבר - יש מצב שהיא/הוא גם י/תחסם לצמיתות.

הקיץ הזה מספיק חם ואני מספיק עייפה ובלתי מתפקדת בשביל לא להצטרך להילחם גם בתוך הפורום עם כל מיני הודעות לא נעימות.

תודה ושלום,
מצטערת.
02/08/13 00:00
59צפיות
אין שום כלל שמחייב לפרסם ב"תפוז" רק הודעות נעימות.
נעימות למי, בעצם?

גם לי האינטראקציה אתכן, המנהלות, לא נעימה.
ובכל זאת אני עומדת על זכות הדיבור.
פורום זה מקום ציבורי.

אגב
02/08/13 00:03
61צפיות
לטעמם של כמה מהגולשים שלכם ההודעות שלי מאוד נעימות. מה נעימות? אלה הודעות מקצועיות ואינפורמטיביות.

וגם לי חם ואני עייפה.
ולמרות זאת אני עומדת על זכותי לבטא אותן.
אין שום כלל בתפוז שאוסר על כך.

לילה טוב.
עפרה,
02/08/13 02:59
56צפיות
ייתכן שאין כלל כתוב שאומר שהודעות חייבות להיות נעימות.
אבל בהחלט יש כלל שאומר שמי שמתסיס נגד מנהלי הפורום פעם אחר פעם אחר פעם יימחק ובסופו של דבר גם ייחסם.
זהו בדיוק המנדט שניתן למנהלי הפורומים, ואנחנו כאן לשמור על הפורום.

את יודעת מה, יכול להיות שיש גולשים שאוהבים אותך. אין בעיה.
אנחנו יכולות לספר לך במקביל על הרבה שלא אוהבים אותך. על אנשים שהודיעו שהם מפסיקים להגיע כי נמאס להם מהויכוחים שלך איתנו ומנסיונות ההתססה שלך שמזכירים ימים אפלים אחרים בפורום.

אישית לגמרי, נמאס לי לנהל איתך ויכוחים.
הבהרנו פעם ופעמיים ושלוש.
אם יש לך תומכים את יכולה לקחת אותם וללכת לאתר שלך, למרפאה שלך או לכל מקום אחר שאת מנסה לשווק דרכנו.

גם הבהרנו לך יותר מפעם אחת שפורום אינו מקום ציבורי. פורום שייך לפורטל ומי שמתפעל את הפורטל, כלומר הנהלת תפוז, הוא בעלי הפורום.
מכיוון שהפורום הסמיך את חיה ואותי לנהל את הפורום הרי שאנחנו מחליטות מה מתקבל ומה לא.
אגב, אין אף מקום באינטרנט שהוא ציבורי לגמרי ובכל מקום יש כללים. אפילו במייל שלך (אם תספימי למשל).
אולי זה נראה כך, כי כל אחד יכול להיכנס אליו ולכתוב מה שהוא רוצה, אבל במקביל, תמיד יש מישהו שאוחז בשאלטר ויכול להוריד אותו על מי שהוא רוצה.

אני מזהירה אותך פעם אחרונה, אבל אחרונה באמת.
הפורום שלנו הוא פורום תמיכה.
את יכולה לחלוק איתנו את הסיפור שלך (אם יש לך כזה), את יכולה להיות ידידותית וחברית. את כל זה נקבל בברכה.
אבל -
ברגע שתתסיסי שוב נגד ההנהלה (חיה ואני), ברגע שתשובי לפרסם את עצמך, ברגע שתכתבי איזושהי הודעה שעשויה, או עלולה להתפרש כמשהו שאנחנו לא נאהב - אנחנו נחסום אותך סופית.

עשינו את זה בעבר ואין שומדבר שמונע בעדנו לעשות את זה שוב. כלום.

אז אני מציעה לך בחום לשקול אילו יחסים את מעוניינת שיהיו לך כאן בפורום, ועם מי.
אם את עדיין מעוניינת ב"קוראים שלנו" שאוהבים אותך וכן רוצים שתישארי, אז אני מציעה לך להישאר איתם במקום אחר.
אבל אם את רוצה להיות חלק מפורום תמיכה לחולי וחולות פיברומיאלגיה ותת"כ. בלי פרסום עצמי. בלי חברים שמכירים חברים ש'רק רוצים לעזור' למרות שאף אחד לא ביקש. בלי להתסיס נגד ההנהלה ולהתעצבן שאת לא חלק ממנה (כי את לא תהיי וחבל לך על הנסיון). או-אז את יכולה ומוזמנת להישאר.

וזהו.
זו פעם אחרונה שאני מסבירה לך את זה.
היו מספיק הסברים בפרטי. היו מספיק הסברים על גבי הפורום.
את בחורה חכמה. אני בטוחה שאין לך בעיה להבין את הדברים.

כל דבר אחר שאת רוצה להגיד לנו, בהקשר הזה או בהקשרים דומים, את מוזמנת להגיד אותם במסר. ודאי לא פה.
ושוב, כל הודעה בעייתית אחרת תימחק ותחסם.
אין בעיה.
02/08/13 09:40
68צפיות
אני כותבת ב"תפוז" משנת 2004. הקמתי וניהלתי את פורום התנהגות בריאותית. מאז כתבתי ב"תפוז" אלפי הודעות בנושאים אלה, שהתקבלו בעניין רב. אני כותבת בשמי המלא, וניתן לראות את הודעותיי בכרטיס שלי.
את ניהול הפורום הפסקתי ב- 2006, פשוט כי מיציתי. ואין לי שום עניין לנהל כאן שום פורום אחר.
כתבתי לכן גם על הרקע הרפואי האישי שלי. אתן פשוט לא מאמינות לי -- בדיוק כפי שאינכן מאמינות לכל אדם אחר שנכנס לכאן עם תואר בחתימה שלו.

אולי כשאהיה פחות עייפה, אפנה באמת להנהלת הפורומים.
אין לי מושג אילו "ימים אפלים" עברו על הפורום הזה. אבל נראה לי שהם לא נגמרו.

הבנתי את הדברים היטב. ההודעה הזאת לא נעימה לך?
את מוזמנת לחסום אותי.

ולחולים -- לא להתייאש. גם אם קשה לרפא את המחלה, ניתן לשפר בהרבה את התפקוד ואת ההרגשה.
שבת שלום.

וואו.
02/08/13 21:39
61צפיות
השארת אותי חסרת מילים לחלוטין.
היות ויש לי כבוד רב מאוד לאתיקה, לדיסקרטיות ולהפרדה המוחלטת שבין פלטפורומות שונות ואפילו בין הכלים השונים שהאתר נותן לגולשיו,
אני אשמור את המילים שכן יש לי לומר לך או לכל אחד אחד באשר לכמה מהדברים שציינת בהודעתך.

אני רק אומר לך שההודעה הזו שלך חיסלה סופית את שביב הסובלנות והסבלנות שלי אל הודעותייך, על כל הכתוב בהן.
מאחלת לך רק בריאות אושר ואריכות ימים.
והולכת לחיות את חיי הלא משופרים ולא טובי המרגש, בפורום הכל כך תומך בדרך חיים זו, לפי אמונתך הכל כך מעוותת.

באמת, כל מה שאני יכולה לומר עוד זה: וואו.
וכאן, חברים וחברות, נגמרת הצגה, כי אותי לא תקראו יותר מול הגברת מהודר.
ב-כ-ל-ל.

בסדר.
03/08/13 12:28
52צפיות
אני ממילא לא כותבת את ההודעות שלי בשבילכן המנהלות.
החשדנות הזאת שמרחיקה כל אדם בעל דעה שונה מהפורום, ומכניסה את הפורום לתרדמת --
אותה אני כבר מכירה.

אני כותבת את ההודעות בשביל כל אותן עשרות עיניים עייפות של חולים.
אלו שעדיין חושבים לפעמים, אולי בכל זאת אפשר עוד לעשות משהו, כדי לשפר את מצבי.

שבת שלום.
אני מאוד מעריכה את העזרה שלך
05/08/13 23:05
35צפיות
את תמיד רכה ועדינה ומאוד מקצועית.
לטעמי את מוסיפה המון למקום הזה

תודה
תודה רבה לך
06/08/13 00:00
39צפיות
מאוד אמיץ מצדך לכתוב את זה כאן.
שיפרת את הרגשתי מאוד.

אני שמחה לעזור.
º
10/08/13 15:47
4צפיות
אמיצה....?
10/08/13 15:50
18צפיות
לפעמים יוצאים פה מהפורפורציה.
אפשר לגמרי להתעלם מזה!
מחפשת רופא משפחה, קופ"ח כללית, איזור המרכז
29/07/13 16:11
73צפיות

מכירים אולי רופא משפחה ש -
מבין משהו ברפואה ולא רק בבירוקרטיות,
עם יכולת תקשורת סבירה,
ושלא מזלזל ב CFS/פיברו ?

בסביבת ת"א/ר"ג/רמת השרון/הרצליה (עדיף בטווח נסיעה קרוב לאיזור קניון אילון, אבל בשביל רופא טוב אגיע גם רחוק יותר)

אמנם הייתי מקווה למצוא מישהו שגם יהיה אמפתי, מוכן להשקיע, ויחסית זמין, אבל חוששת שאפילו הדרישות הקודמות מוגזמות...

תודה
אני די מיואשת מהחיפוש,אף אחד לא יודע להמליץ?
31/07/13 23:24
40צפיות
צריכה די דחוף רופא/ת משפחה, לא יכולה להישאר אצל הרופאה שהייתי אצלה בשנים האחרונות, היא לא מקצועית, לא זמינה, והתרומה העיקרית שלה היא ברמה הבירוקרטית (ורק כשהבירוקרטיה פשוטה..).

בינתיים כל רופא משפחה שהמליצו לי עליו, מלא ולא מוכן לקבל מטופלים חדשים.

אשמח מאד להמלצות, אפשר גם במסרים
º
יש לי המלצה רק למכבי..
01/08/13 00:09
36צפיות
º
תודה, אולי אם/כשאתייאש מספיק מהכללית...
02/08/13 09:45
17צפיות
היי, המלצה לרופאה ד"ר ולדמן
01/08/13 12:30
52צפיות
בניין האופרה רח אלנבי 1 ממש על הים.
הייתי אצלה כמעט שנה והיא בסדר, מצאה לי פתרונות יצירתיים כשהיתי צריכה כי באמת קשה מאוד לעקוף בירוקרטיה של קופות חולים.
היא מאוד עזרה לי . מה שאני לא יכולה להגיד על הרופא שלי היום..
תודה
02/08/13 09:43
15צפיות
אני חוששת שיהיה לי קשה להגיע לשם. אני גרה בצד השני של ת"א וקשה לי עם נהיגה ארוכה ובעומס של המרכז.
אם לא אמצא רופא בטווח נסיעה קרוב יותר אנסה אותה.
גם אני במחפשים
01/08/13 13:51
45צפיות
אבל אני חושבת שלא אתחיל סקר שוק עכשיו אלא אגש להכיר את המרפאה הקרובה אליי.
מקווה שתמצאי בקרוב,תעדכני
º
תודה ובהצלחה גם לך!
02/08/13 09:44
13צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום