לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לקהילת פיברומיאלגיה ותשישות כרונית. זה המקום לתמוך ולהיתמך, לעזור ולהעזר, כאן תמצאו אוזן קשבת והמון ידע על מחלה ש"נולדה" לא מזמן... אני מקווה שיחד נוכל ללמוד על המחלה, ונוכל ללמוד לחיות איתה ולא נגדה אצלנו תמיד יש מידע מעניין ןמועיל וגם הרבה דעות ורעיונות להתמודדות, אז כולם מוזמנים להיות חלק מקהילה שצומחת מתוך כאב.

קצת על עצמי:

שמי כלנית  ועל כן הכינוי "כלנית חיננית". אני  חולה מגיל 10 בפיברומיאלגיה ומאובחנת מאמצע שנות העשרים לחיי, עם תוספת של תת"כ בשנים האחרונות. מ- 2010 ועד ל- 2013 ניהלתי את הפורום ביחד עם חיה קרן, ומאז פרישתה אני ממשיכה לבד בניהולו.

האני מאמין שלי: הפורום הזה הוא הבית הבטוח של החולים, ומטרתנו - לתת מידע ולתמוך בכולם, ותיקים כחדשים.

ברוכים הבאים!

הוריי, יצא הספר על נשים ותסמונות תת"כ ופיברו
27/10/13 18:33
67צפיות
מאד רציתי לקרוא את הדוקטורט של דר' עדי פינקלשטיין על התסמונות. העבודה שלה היתה בסיס לדף עמדה שהוגש בכנסת, ולפי מה ששמעתי מאס"ף, הפעילות בכנסת נמשכת. אמרו לי שיש איזה ח"כ שהבטיח לקחת את זה על עצמו (עוד לא יודעת מי זה).

קיוויתי למצוא איכשהו לפחות את תמצית העבודה שלה. והנה היום חברה כתבה לי שזה יצא בספר.

http://www.resling.co.il/book.asp?book_id=697

כמובן שאקרא, וגם חשוב שהספר הזה יגיע לכמה שיותר ידיים נכונות, כי זה יכול לעזור עם המודעות והלחץ החברתי שיהיה יותר מענה מבחינת המוסדות.

וואו. תודה על המידע. נראה מרתק.
27/10/13 21:50
32צפיות
אברר בספריה במכללה אם מתכננים לרכוש את הספר, ואם לא אשקול קניה שלו.

בקשה להמלצה לנטורופת/ית ולרפלקסולוג/ית
27/10/13 14:21
42צפיות
היי  אשמח בקשה להמלצות לנטורופת ורפלקסולוג (לא משנה מינם) אשר מבינים דבר או שניים בפיברומיאלגיה ואשר עובדים עם קופ"ח לאומית באיזור ת"א-הרצליה ומה שביניהם או לידם (רמה"ש, רעננה וכדומה)..
אני רוצה כבר לקבוע ואני לא רוצה לקבוע ללא המלצות... =/
אגב גם המלצה שלילית (אם מישהי עברה חוויה לא חיובית אצל מישהו) אשמח לקבל.. כל דבר יעזור.
המון תודה!!
אישית לא מכירה
27/10/13 22:03
30צפיות
אבל רק מזכירה למפרסמים למיניהם לא לפרסם אתרי אינטרנט או מספרי טלפון על גבי הפורום אלא רק במסרים!!
שאלה לגבי כדורים
27/10/13 12:52
87צפיות
הי ושבוע טוב. משהו כאן בפורום השתמש פעם בכדוררים בשם איקסל?
נשמע לי מוכר
27/10/13 22:04
44צפיות
(לא מניסיון אישי)

נסי לחפש בקוביית החיפוש מצד שמאל למעלה.

בהצלחה!
כן. עוד תרופה.
27/10/13 22:16
51צפיות
מאותה משפחה של נוגדי דיכאון שנרשמת לפיברואים,
כל אחד והנסיון של הרופא המטפל, התגובה האישית, הקופה וכו.
מצטרפת להמלצה של כלנית לחיפוש- כתבתי עליה כשנטלתי אותה וגם אחר כך לא מעט.

איקסל
28/10/13 08:10
35צפיות
הי קראתי עכשיו בחיפוש על האיקסל וראיתי שם תופעות לוואי של עצבנות ואפילו רצון להתאבדות אצל אנשים מסוימים . זה מה שקרה לי ואני כבר יותר מחודש עם מינון 50 בוקר ו 50 ערב. דיכאון קשה מחשבות אובדניות ועצבנות יתר. אני לא יודעת אם לתת לזה עוד קצת זמן או לחזור לרופא שאולי הכדור לא מתאים לי.
כמו שחיה כתבה
28/10/13 05:59
56צפיות
אינו מעורר תאבון ו...מעורר מינית  

צריך לנסות ולבדןק
נשמח לעידכון איך משפיע
נשמע מעניין....
28/10/13 07:20
39צפיות
אני מחפשת תרופה שמורידה תיאבון
ומעוררת מינית.....
המשך
28/10/13 07:43
33צפיות
לי היא בינתיים לא מעוררת תאבון אבל המון כאבי ראש ועצבים אני הפכי לעצבנית מאוד עם התרופה הזאת
º
כמה זמן עבר מאז שהתחלת ?
28/10/13 11:00
23צפיות
איקסל
28/10/13 12:17
40צפיות
אני חודש עם מינון 100 50 בוקר ו 50 ערב ולפני כן עליה הדרגתי מ 25 ו 50 במשך עוד שבויים או קצת יותר. לתת לזה עוד צאנס?
º
לכי על זה
28/10/13 10:59
16צפיות
למי שזוכר ולמי שלא..
27/10/13 10:43
125צפיות
הייתי כאן בפורום תקופה מסוימת עם אבחון של כן פיברומיאלגיה, לא פיברומיאלגיה ואחרי כמעט 7 שנים שאני נסחבת עם השאלה "מה יש לי" עוד אין תשובה וממשיכים לעשות בדיקות.
בכל אופן אני הייתי לוקחת אלטרולט בעבר שעזר לי אך הפסיק להשפיע, העליתי מינון ושוב אותו סיפור חזר על עצמו.
אחר כך הועברתי לגבאפנטין וכשהעלתי מינון הרגשתי ממש זומבי.
עכשיו הנוירולוג הציע לי לעבור לסימבלתה. הוא טוען שאין בה תופעה של זומביות ושהיא תועיל לי יותר.
אני פשוט באה לבדוק כאן עד כמה סימבלתה מועילה לכם ביחס לשאר הדברים שניסיתם קודם. זה שווה את המחיר היקר שלה?

תודה רבה!!
סימבלתה
27/10/13 12:55
61צפיות
הי גם אצלי זה כל פעם יש פיברו אין פיברו. גם אני ניסיתי המון כדורים והכדור היחידי שהיה לי ממש טוב איתו זה הסימבלתה. הקלה גם בכאבים וגם בחרדות. אני לקחתי 60 מ"ג. יש גם 90 ו 120. הבעיה שאני הפסקתי טיפול עם סימבלתה זה השמנה . וחשוב לדעת כשמפסיקית את השימוש גם אם בהדרגה יש תופעות לוואי. כרגע אני במצב לא טוב ושוקלת לחזור לסימבלתה כי נתנו  לי איקסל ויש לי המון תתופעות. בהצלחה ובריאות.
לא הבנתי..
27/10/13 14:50
45צפיות
סימבלתה גרם להשמנה או כשהפסקת לקחת אותו התחילה השמנה?
הסימבלתה גרמה להשמנה לכן הפסקתי אותה ושוקלת
27/10/13 16:04
50צפיות
לחזור כי עזר מאוד והייתרונות עלו על החסרונות
תאבון מוגבר. לא השמנה.
27/10/13 22:23
42צפיות
יש מי שיאמר סמנטיקה, אבל אני רואה הבדל גדול בין השניים.
רוב התרופות השונות לטיפול בדיכאון משפיעות על תאבון, וזה משתנה ברמה הכי אישית-יש מי שידווח על תאבון מוגבר ויש מי שידווח על דיכוי תאבון בעת נטילת אותה תרופה.

ולמה אני מתעקשת להדגיש את ההבדל?
כי אני מאמינה שעם מודעות לאפשרות של הגברת התאבון אפשר להערך לכך בהתאם, להתיעץ עם תזונאית ולמצוא את הדרכים להתמודד עם ההשפעה על התאבון, במגוון דרכים כשההתחלה של כולן היא זיהוי.
זיהוי התחושות, התזמון, ה"קרייבינג" וכו.

אני ממליצה לכל מי שמייחס לנושא ההשמנה משקל של כן או לא לקחת תרופה להתיעץ עם הרופא, לבקש הכוונה והפנייה לתזונאית וכמו שנכתב כאן, לבדוק היטב את רשימת הבעד ונגד והתמונה הכוללת.
המשך
28/10/13 07:34
27צפיות
אני עם הסימבלתה לא הצלחתי לשלוט בעצמי בכלום בנושא האוכל. הייתי קמה בלילה מתוך שינה לחסל לחם ופחמימות וכל מתוק אפשרי וככה במהלך היום ולא הצלחתי לשמור בכלל .
לא על כולם זה משפיע ככה, חשוב לציין
29/10/13 14:31
33צפיות
אני ירדתי איתה 7 קילו עד לתת משקל קיצוני כי לא היה לי שום תאבון איתה, ונאלצתי להפסיק בעקבות זאת
וואוו
30/10/13 17:34
27צפיות
איזה כייף לך. מכל כדור שניסיתי עליתי במשקל ועם הסימבלתה הכי הרבה. התחלתי את המחלה ב 48 קילו ועם השנים והחלפת כדורים הגעתי גם עד 70. אף פעם לא היה לי כדור שמוריד תאבון ואז נכנסתי לדיכאון לגבי המשקל והשיקול היה להפסיק לכן הפסקתי את הסימבלתה אבל אז הנפילה היתה גדולה מקודמותיה ולמעשה זאת היתה טעות להפסיק
לא כיף לי, הדשא של השכן תמיד ירוק יותר ;)
30/10/13 18:43
24צפיות
כי כמו שאת נאלצת להפסיק, גם אני נאלצתי להפסיק מסיבות הפוכות, זה לא שהייתה לי ברירה.
º
מזדהה לגמרי...
01/11/13 09:03
11צפיות
לא זוכרת כמה זמן אמרת שאת חולה
01/11/13 12:21
21צפיות
אבל צריך לקחת בחשבון שאנחנו גם מעלים משקל עם הגיל, ועם הריונות.

גם
03/11/13 15:51
10צפיות
זה נכון אבל אם יצאתי בגיל 38 מבית חולים אחרי לידה רביעית 48 קילו אז העליה היא מהכדורים . בדיוק חודש וחצי אחרי שהתחלתי לקחת את הסימבלתה החלה העליה ובמשך 5 וחצי חודשים הגעתי עד 65.
זו באמת עלייה מהירה מאד
03/11/13 18:18
12צפיות
שפחות מתאימה לעלייה ההדרגתית שיש לנו עם הגיל (כל עשור אנחנו מאבדים כמדומני 5 קילו שריר שהופכים לשומן).

יש נשים שבמהלך חופשת לידה עולות במשקל, בגלל שבבית כל היום, וכל מיני פיצויים פסיכולוגיים.
אבל את מכירה את עצמך, ואם את מרגישה שזה קשור לכדורים אז זה כפי הנראה ככה.
אבל קחי בחשבון שסביב גיל 40 יש כל מיני שינויים בגוף שלנו.

אבל לפי מה שאמרו פה התופעת לוואי היא הגברת התיאבון, שזה משהו שבאמת אפשר יותר בקלות להתמודד איתו מאשר עם תופעת לוואי של ירידה בחילוף החומרים, שאז אתה אוכל בדיוק אותו דבר ועושה אותה פעילות גופנית ועדיין עולה במשקל.

אז זו הצד המלאה של הכוס

ונדמה לי שגם ירידה בחילוף החומרים זה משהו שקורה עם הגיל.  

בכל מקרה יש תופעות לוואי שאפשר לנסות להתמודד איתן על ידי כל מיני שינויים, אם התועלת של הכדור עולה על החסרונות. אבל זה שיקול של כל אחד עם עצמו.

בהצלחה,
סימבלתה
27/10/13 16:32
47צפיות
היי, רק על עצמי לספר ידעתי...
ניסיתי גם את 2 התרופות שסיפרת עליהן וגם את הליריקה.
הסימבלתה ואני יחד כבר הרבה זמן עם שינויי מינונים ובסך הכל לטובה.
אני שמעתי על כמה אנשים שסבלו מהשמנה כתוצאה ממנה, אבל אני באופן אישי לא חוויתי את זה.
מה שכן, ההתחלה איתה הייתה קשה וכללה בחילה נוראית וכאב ראש.
ועדיין, בשורה ההתחתונה, היא עוזרת לכאבים וגם לתפקוד ולכן אצלי היא הייתה שווה את זה.
אני מקווה שמה שלא יהיה, תמצאי את מה שמתאים לך
לקחתי גם וגם
27/10/13 19:16
32צפיות
לצערי הסימבלתה לא היטיבה איתי -הזעות לילה השמנה טיקים ועוד, אך יש המון שעשתה להם ממש טוב לכן אני חושבת שזו שאלה קצת בעייתית.. כדורים כמו המחלה שלנו משפיעים אחרת על כל אחד לכן אולי שווה לנסות.
היום אני בגישה שאם כדור עושה לי טוב אשלם את המחיר כי אין מחיר להקלה במצב הבריאותי (ואני די מרוששת.. ).

אני קוראת פה המון "השמנה"
27/10/13 20:26
51צפיות
וזה מלחיץ אותי. אחרי שהצלחתי להוריד כמעט 10 קילו.. ממש לא בא לי לחזור לאותו מקום. טוב לי איפה שאני.
האמת שהגבאפנטין מרגיש לי כמו סוכריות. אני אמורה לעלות במינון והיא עשתה אותי קצת זומבי. אני שוקלת לנסות שוב להעלות את המינון, עכשיו כשסיימתי עם הלימודים.
סימבלתה
27/10/13 22:01
44צפיות
אתחיל ואומר שאצל כל אחד ואחת תרופות שונות משפיעות בצורה אחרת. ככה שאי אפשר לדעת מה יעזור לך ומה לא.
having said that, יש פה לא מעט גולשות שסיפרו על חוויות חיוביות מאוד עם הסימבלתה.
לי, אישית, הסימבלתה עשתה רק טוב (למרות שהשמנתי. תכף אתייחס גם לזה) ובסופו של דבר הפסקתי איתה ברגע שהקופה הפסיקה לממן לי אותה ועברתי לויאפקס שעושה עבורי את אותו דבר בהרבה פחות כסף.

וכעת לנושא ההשמנה - תרופות שונות שניסיתי בשביל הפיברו (כולל אלטרול ואלטרולט והיו עוד כמה), נחשבות כמגבירות תיאבון, כלומר, בסופו של תהליך, גורמות להשמנה.
עם זאת, ומכיוון שגם הויאפקס היא כזו, אני יכולה בהחלט לומר לך שניתן ואף אפשר לשים לב מה וכמה אוכלים ואפילו לרדת במשקל תוך כדי נטילה של התרופות הנ"ל. ואת זה אני אומרת לך באחריות, אחרי שעליתי אי אלו קילוגרמים רבים במשקלי, ולאחרונה אני (בתהליך איטי וקשה) מורידה אותם בחזרה.

ככה שאמנם התרופות האלה בסופו של דבר מעודדות תיאבון, אבל גם זה דבר נשלט ובסופו של דבר אני מאמינה שהבחירה היא שלנו אם להשמין או לא.
שרלטנית או לא שרלטנית?
25/10/13 12:06
91צפיות
מישהו אמר לי שיש מטפלת בשם דפנה פרידמן שהייתה חולת פיברו ועכשיו הבריאה לגמרי, בהתחלה כמובן אמרתי- שרלטנית (הפסימיות לפעמים משתלטת עליי) ואז אמרתי יאללה בוא נבדוק.
דיברתי איתה והיא ארממ מרפאה בביואנרגיה. אני כל כך לא מאמינה בדברים האלו ונשבר לי הלב עוד קצת, ובמקום להכנס למקום של דיכי כמעט התפוצצתי לה מצחוק בטלפון.
אבל כרגעע המצב ממש לא טוב ואני אפילו מוכנה להאמין בכאלה דברים, אז השאלה שלי אליכן, שמעתן עליה? יודעות עליה משהו? מישהי טופלה אצלה וזה עזר?
כעקרון משלמים לה לפי יכולת, והיא גם לא מפרסמת את עצמה באינטרנט כי היא לא רוצה שיחשבו שהיא שרלטנית, הטיפול שלה עובר מפה לאוזן, קיצר מצד אחד- נו באמת ביואנרגיה? ומצד שני היא מנסה ליצור לעצמה רושם של אחת שלא שרלטנית, ואני כבר לא אוביקטיבית.. כל כך רוצה שמשהו יעזור..
אזזז אם למישהי יש פרטים אני ממש אשמח
תשובה פשוטה
27/10/13 22:24
48צפיות
אם היא אומרת שהיא הבנאדם היחיד שהיא ריפאה מפיברו - אז היא לא שרלטנית, אפשר רק להאמין לה או לא.
אם היא אומרת שהיא ריפאה עוד אנשים, אז תבקשי ממנה שמות וטלפונים ודברי איתם ותביני.
ואת יכולה לסכם איתה שתשלמי לה רק אם יהיה שיפור במצבך, אם היא כל כך בטוחה במה שהיא מציעה לך היא אמורה להסכים.

בהצלחה,
סיכומשבוע
25/10/13 09:40
40צפיות
אני ילדה טובה, עושה מה שהשעון המעורר אומר, והוא אומר שהיום יום שישי. אי לכך ובהתאם לזאת, קבלוהו והללוהו:

הטוב של השבוע
הפחוטוב של השבוע
הבלתי מוגדר
איש השבוע
פסקול השבוע
מטרה לשבוע הבא
משהו נחמד לשבת

שבת שלווה ונעימה
מוקדם הגעת השבוע..
25/10/13 10:50
38צפיות
הטוב - מסתמנת נסיעה. הלוואי שייצא לפועל. כל כך צריכה את זה..
הפחוטוב - הסמינריון שלי שלא זז.. ייאלץ להסתיים עד הנסיעה (זה אומר שיש לי מעט פחות מחודשיים).
הבלתי מוגדר - שעת קבלה. מגניב אותי שאני צריכה לתת אחת כזו בשבוע. כאילו אני איזה מישהו חשוב או משהו..
איש השבוע - המרצה שלי. כלומר זו שאני עובדת אצלה. תמיד אהבתי אותה אבל אני לומדת לגלות בה פנים חדשות שאני ממש ממש אוהבת. זה כיף!
מטרה לשבוע הבא - (מתעלמת באלגנטיות מעניין הפסקול. פסקולים ואני לא מסתדרים טוב) להצליח להגיע לחדר כושר לפחות פעמיים כלומר, עדיף 3 אבל אני לא שואפת גבוה מדי כדי לא ליפול כואב..
משהו נחמד לשבת - http://bestpozitiv.ru/video/oh-uzh-eti-detki/

שתהיה שבת קרירה ומעוננת, אפופה בתה חם ובספרים טובים.
מה, לא יום שישי?
25/10/13 11:25
37צפיות
סיקרנת. איזו נסיעה, לאן?
לא, לא, יום שישי בהחלט..
25/10/13 17:32
27צפיות
פשוט לא רגילה שכבר על הבוקר יש סיכמוש.

והנסיעה? כשיהיה סגור אחזור עם פרטים.
הייתי יעילה במיוחד הבוקר
25/10/13 18:42
28צפיות
ושם זה נגמר. מסמורטטת ברמות...
הנה משו שאני יכולה להזדהות איתו
25/10/13 18:54
41צפיות
כחלק מהבלגן הכולל אני חווה את אחת מתקופה "השינה המשוגועת" שלי-
לילה אחד לבן, יום אחר כך ישן, ובין לבן- שום סדר או הגיון.

וזה, פחות או יותר כל הסכמ"ש שלי...
נפילה פיברואית+תתכי"ת+ תירואידית+ענייניים אחרים בבירור.

וביום ראשון עוד צפויה לי נסיעה לקריות. אבל רק אם יהיה מי שיקח ויחזיר אותי הפעם, חשוב ככל שיהיה- יש לי משק אנרגיה במצוקה עזה ואני חייבת לחשוב על כך ההשלכות של כל פעולה.

וגם- הצלחתי להשיג הישגון קטן ממש מול הקופה. מחכה להתפתחויות בשבוע הבא. עייפה תרתי משמע.

וזה, זה הכל בנתיים...
חיה , אין לי להרבה להציע , לפחות זה
28/10/13 18:22
15צפיות

כאילו דיברת מגרוני,
הושני הוא שעלי יש יותר שנים
הייתם חושבים שכאב ראש זה תירוץ טוב ללכת לישון
26/10/13 00:29
38צפיות
אבל לא, סיכום שבוע קודם.

הטוב של השבוע - דאנק ברביעי. גם הייתי שם עם חברה שלי, גם פגשתי את אחותו והבת שלה, את אלכס, ואכלתי המבורגר נפלא. קניתי תפוזים ורימונים, ושרדתי את השבוע בלי יותר מדי נפילת אנרגיה.

הפחוטוב של השבוע - חוסר כוחות ורצון ללכת לעבודה.

הבלתי מוגדר - מגששת אחרי כל מני דברים, כלום לא קורה בינתיים. מחכה.

איש השבוע - טייסון מהשרדות ארה"ב של עכשיו. בהחלט סיבה טובה לעבור עוד שבוע.

פסקול השבוע - לא זוכרת.

מטרה לשבוע הבא - להמשיך לשרוד, וכתוב קצת את הצעת התזה שלי.

משהו נחמד לשבת - חרגול בא לבקר אותי החנות.

בתופים במחולות,
נועה.
האמת? שבוע קשה...
26/10/13 10:33
52צפיות
הטוב של השבוע: יש הרבה. למשל - חליטה חמה מהגינה ופתי בר שוקולד. לשאוף קנביס, לטבול, לאכול, ולהרגיש את הגרון נרגע מהגירוי של השאיפה. החוץ שמעבר לחלון, שאני מחכה בשיא השמחה של הציפייה לחזור אליו אחרי שישקע האבק, הולך ומסתיו. בתחילת השבוע הלב שלי זכה לשבחים והוא מקסים עם תעודות. כמו כן, קניתי לי רצועת דיקטוס שמחזיקה את הרגל במקום בלי ליפול כל הזמן לצדדים, בעדינות מופלאה. במקור ל-drop foot, אבל מצויין גם לכאבים של גמישות יתר. אה, גם חזרתי לאיזה פרוייקט, בהתלהבות מפתיעה וחיוכים.

הפחוטוב של השבוע: תבחרו. האפילפסיה שוב התעוררה הודות למשאיות הנוסעות לאחור (הביפ ביפ הזה הוא טריגר מטורף אצלי, לא פחות מאורות מהבהבים). זה לא רק עוד כאב מכל השרירים שמתתכווצים פתאום, זה גם שעות של טשטוש, חורים בזיכרון ואי יכולת לקשור שיחה. באדיבות אותו שיפוץ כביש הידוע לשמצה באבק הארור שלו, ביליתי לי יום יום עם הביפאפ. מיגרנה באה לבקר, ואי סבילות מטורפת למגע. הידיים והרגליים רק רצו להתקפל לתוכי וזהו, להישאר שם בשקט ולא לזוז. באמצע השבוע החלטתי וחתכתי גירויים - בלי טלוויזיה, סרטים ויוטיוב,  בלי מוזיקה והרצאות, בלי ספרים, האורות בחדר כבויים והוא מואר רק מהשמש הלא מסנוורת מאחורי הווילונות השקופים ומהאור במסדרון. לשכב במיטה, על הנשמה, קנביס כל שעתיים, תורנות כריות חמות... בקיצור, רע כמו לאשפוז - אבל בבית. וזה מה שעושה את כל ההבדל.

הבלתי מוגדר: אנשים.

איש השבוע: ילדה שציירה לי במיוחד וכל מה שיכולתי היה לחייך ולחייך.

פסקול השבוע: ששש...

מטרה לשבוע הבא: אממ... לא להרגיש ככה?

משהו נחמד לשבת: מילים. דיאלוג לדוגמה:
אני (אחרי הרבה הומור שחור): ציירי לי אוזניים וזקן.
-שקט-
אני: רגע, מה אמרתי לך?
אחותי: אמרת "ציירי לי אוזניים וזקן"
אני: מה? לא! רציתי להגיד "ציירי לי קרניים וזנב"
אחותי (נקרעת מצחוק): כן, תהיתי מה את רוצה ממני... אוזניים וזקן!

שבוע מלא טוב, יקיריי
סיגל
ועוד חיוךצחוק
26/10/13 10:37
29צפיות
כי לא יכולתי לוותר עליו.
תקווה
26/10/13 12:35
26צפיות

ביום ד' נפגשתי עם האיש שמטפל בגבות כואבים.
האמת היתה פגישה מצחיקה- כי אנחנו מכירים מלפני 20 שנה.
הוא נתן לי תרגילים ממש קשים- פיתולים לגב, מתיחות של הגב והרגליים- אמר לי להפסיק לצעוד בחוץ ורק על ההליכון בשיפוע-עליה גדול
ואמר שאם אני רוצה להתקדם אני צריכה לתרגל שעתיים כל יום.
זה נראה דמיוני אבל החלטתי לנסות לעשות הכל לפי ההוראות, ולתת לזה סיכוי.
ביום ה' היה יום טוב- תירגלתי שעה צעדתי עשר דקות- ולקחתי את הנכדים לטיול.(עוד שעה וחצי של הליכה)
אתמול תירגלתי שעה ויצאתי לסידורים- התאמצתי וכאב לי. גם בערב.

הבוקר- אחרי חודשים של כאבים קמתי פעם ראשונה ללא כאבים בגב בבוקר(!!!!!!) .שוב תירגלתי במרץ והגדלתי מאמץ עלך ההליכון.
אז זה סיכום השבוע שלי- תירגול מנוחה, תירגול מנוחה
והמסקנה שלי היא שבעיקר כשכואב אסור לעזוב את הגוף- צריך להמשיך לעבוד על סיבולת שרירים,סיבולת לב ריאה  על גמישות ועל כוח.

וגם הבן- שעבר משבר התגבר ויצא ממנו מחוזק ע"י כך שחיזק את החונכת שלו כשהיה לה  ריב עם חיילת אחרת.
אולי השבוע הוא התפנית שאני כל כך מחכה שתקרה כבר??????
º
וואוו הבעיות שלי מתגמדות. תרגישי טוב
27/10/13 13:07
17צפיות
אנחנו לא בתחרות
27/10/13 13:31
32צפיות
תודה.
צודקת
27/10/13 16:07
27צפיות
היום יש לי כאבי בטן מהלילה שפשוט בא לי לרוץ לבית חולים להוציא את הכאב הזה שמלווה אותי כבר חודשיים וחצי אז נכון אין תחרות.
º
27/10/13 16:51
4צפיות
יו!
27/10/13 22:31
32צפיות
מי המליץ לך על הגיזמו הזה לנעליים?
הוא נראה לי הרבה יותר נוח ונכון מהאייר קאסט שמכאיב לי נורא.
רושמת לעצמי שיעורי בית לאם וכאשר יגיע תור לרופא משקם חדש.

ולגבי כל השאר?
חיבוקי. עדין ורך.

מכרה שלי המליצה עליו
28/10/13 09:26
30צפיות
כנראה שזה די חדש בשוק, אפילו הפיזיותרפיסט המעולה שלה עוד לא הכיר. הבנתי שאפשר לקנות את זה עצמאית אבל זה יקר (500 ש"ח לאחד), עם המלצה מאורתופד יש השתתפות מהקופה (כללית, בסופו של דבר שילמתי רק 248 ש"ח על שניהם ביחד).
מקווה שזה יעזור גם לך.

זכרונות. פעם היה לי אייר קאסט. הסד של המבוגרים באמת מסורבל, הדגם של הילדים שבו השתמשתי היה הרבה יותר ידידותי והרבה פחות בולט. קראתי לו אריק
יניב
25/10/13 01:40
71צפיות
אני אשמח אם תתקשרו איתי אני חולה במחלה מזה 5 שנים ואני מעוניין לשוחח עם אנשים כמוני
יניב,
25/10/13 10:43
60צפיות
בדיוק בשביל זה נועד הפורום. אם תרצה לשוחח עם אנשים חולים נוספים אתה מוזמן לעשות את זה פה, דרך הפורום.
אני מזכירה בהזדמנות זאת שאין לפרסם מספרי טלפון בפורום! אם מישהו רוצה להחליף מספרי טלפון יש לעשות זאת רק דרך מסרים אישיים.
התעלפות במקלחת
24/10/13 14:42
88צפיות
סימנים של התעלפות במקלחת
ו..?
24/10/13 23:59
52צפיות
יעזור אם תכתבי/ תכתוב מה את/ה בדיוק רוצה מהפורום..
מה דעתכן על...
24/10/13 11:06
104צפיות
כל אלה שמפרסמים שהבריאו מפיברו

יש אחת ששכחתי את שמה שפירסמה שהבריאה מפיברו- וכלתי והבן שלי הפנו אותי אל האתר שלה.
היא כותבת שעם עבודה מנטלית, דמיון ויצירה היא הבריאה ומפרסמת עצמה כמטפלת לחולות אחרות.

האם אנשים כאלו עושים לנו שירות טוב או שירות דב?????

באיזה אור זה מאיר את אלו שלא מצליחים לשפר את מצבם?

והאם זה מקבע את החולים ככאלה ש"רוצים להיות חולים" ולא עושים מספיק על מנת להבריא?

אם יתפתח כאן דיון אכתוב את דעתי בנושא.
באופן אישי לגמרי
25/10/13 00:18
66צפיות
אני לא מאמינה..
אם למישהי באמת היה פיברו והיא באמת הצליחה להירפא אז אני מאמינה שזה היה מתפרסם באיזה כתב עת רפואי מכובד ושאנשי טיפול שונים היו מפרסמים את זה ומטפלים בשיטות הללו.
יש מחקר לא קטן בנושא הפיברו (למרות שעדיין לא מספיק), ויש לא מעט אנשים שחולים בתסמונת הזו ורופאים רבים שוברים את הראש בניסיון למצוא איזושהיא תשובה לכל החולים והחולות שמגיעים אליהם עם הבעיה הזו.
איכשהו, כל עוד לכל ג'וק אי-שם יש איזו שיטה אחרת, וכל אחד טוען שנרפא בצורה אחרת, גם אם הוא נשבע על הצורה הזו בספר התורה, באמא שלו ובמזוזה, אני לא משתכנעת.
יותר מזה - איכשהו כל הנרפאים האלה פתאום מציעים את שירותיהם במחיר מטורף, ובדרך כלל זה גם מספר רב של טיפולים עד שתהיה הטבה, כביכול. והם כמובן, לא מתחייבים לשומדבר, ויוצא שחולי פיברו, שהם פעמים רבות אנשים שלא עובדים, כי המחלה "גומרת" אותם, משקיעים המון כסף שאין להם בהבטחות שווא, סתם כדי להפוך עוד אבן, כביכול, בדרך אל האושר. ולא יודעת, לי זה נשמע שרלטני למדי. במיוחד כשהם היחידים שיודעים בדיוק איך ומה לעשות.

אני חושבת שאני עושה מספיק כדי להבריא, או, למצער, לחיות בצורה האופטימלית עבורי. אני ממש מאושרת שאני לא רצה אחרי כל רופא אליל ואחרי כל "מתרפא" זב חוטם.. אני חושבת שהייתי מתיאשת מהר מאוד אם הייתי חיה כך את חיי.

אז נכון, זה אומר קבלה של המחלה. קבלה של העובדה שאני חיה איתה מכאן וכנראה אל הנצח. so what? אפשר לחיות עם זה. כולנו הוכחה חיה לכך. ותודה לאל אני חיה בסדר גמור (נכון, ויתרתי על כמה חלומות בדרך, ונכון, הייתי שמחה לעבוד במשהו אחר ולהרוויח פי שניים או שלושה ממה שאני מרוויחה) ואין לי על מה להצטער.

לא בהקשר הזה לפחות.
פיברו היא תסמונת מתעתעת
25/10/13 12:30
76צפיות
עם כל טווח התסמינים וקשת העוצמות, אפשרי שהיא למעשה "מטרייה" לכמה דברים שונים שבהיעדר רזולוציית אבחנה והפרדה אוספים את הכלל וקוראים לו בשם פיברומיאלגיה. לכן כשמישהו מספר שהחלים מפיברומיאלגיה בזכות כך וכך, ומישהו אחר מספר שהחלים בדרך כזו וכזו, זה לגיטימי והגיוני בעיניי. אשריהם, אני בכנות שמחה בשמחתם (אלא אם הם נהיים מיסיונריים ומטיפים, אז הם רק עושים שירות הפוך למטרתם). אבל זה לא בהכרח משליך עליי, למרות שאני מאוד מאוד רוצה.

אני מודעת לכך שהרעיון הזה לוקה בכשל הסקוטי-אמיתי (כל הסקוטים שותים בירה, פלוני לא שותה בירה אז הוא לא סקוטי אמיתי), אבל החלופה היא ערימה של תסכול ואשמה של למה הם כן ואני לא ומה לא בסדר איתי, ואני מעדיפה להפנות את הכוחות האלה למקומות יותר בונים כמו, למשל, לנסות להרגיש יותר טוב בעצמי.

חופן חיוכים,
סיגל
שמה ציטוט ממכתב שקיבלתי אתמול מחברה
26/10/13 12:50
60צפיות

"אני בסדר גמור אבל רציתי לספר לך שפגשתי אישה אחת שתוך כדי דיבורים היא סיפרה לי שיש לה אחות שיש לה אותה המחלה כמו שלך והיא חוקרת בלי סוף באינטרנט אפשרויות לריפוי ומה אפשר לעשות כדי להקל על כך.
היא אומרת ששתיית חומץ תפוחים עושה נפלאות וגם שחיה במים. היא אמרה לי שהיא יכולה לתת לי את שמה של אחותה ואם את רוצה לכתוב לה או לשאול אותה איזו שאלה היא תענה ברצון. בכלל היא אומרת שחומץ תפוחים עושה נפלאות לעוד הרבה מיקרים."

אז זהו- בכל מקום שאתה מוציא מהפה את המילה פיברומיאלגיה - התגובות הן  "פיברו מה?" ואתה מייד רואה איך הגלגלים במוח מתגלגלים...."אה זה בטח רק בראש"....
או שאתה מקבל שלל הצעות של מה לעשות כדי להשתפר- גם מבלי שביקשת.
מקלפי טארוט, הילינג מרחוק וכל מיני ידעונים ומטפלים.

אגב- מישהו שמע על העניין הזה עם חומץ תפוחים???

אני אישית שחושבת שהרצון משפיע, אבל לא בכיוון של הבראה- אלא בכיוון של תפקוד.
לדעתי הרצון והנחישות לתפקד עשויות להשפיע על המצב. וזה סינרגי- כי ככל שאתה מעורה בחיים, נפגש עם אנשים ,חווה חוויות ולא נסגר עם עצמך ועם הסבל שלך, ככה אתה מצליח להשתחרר קצת מהכאבים, לשכוח אותם לכמה זמן.
עיסוק בדברים אחרים זו הסחת -דעת והיא מאד טובה למישהו שסובל פיזית.
אני חושבת שבתקופות שעבדתי יותר הייתי עסוקה בעניינים של אחרים, וזה נתן לי "מנוחה" מהבעיות שלי.
לגבי הבראה- אישית- קשה לי להאמין בכך- ובמיוחד קשה לי לקבל את הגישה שאומרת שאם תאמין שאתה יכול להבריא- זה באמת יקרה.
כי זה מצב שעלול להביא איתו תסכול מאד גדול.
אתה רוצה להאמין, מאמין, וזה לא קורה-
כי לא האמנת מספיק- זה מה שיגידו לך.
אבל מה שאני מאמינה זה שיש דברים שאינם בידינו. ושאנחנו צריכים לשאוף להטיב את מצבנו מתוך ידיעה שיש שיבוש בגוף שלנו, ושבינתיים לא נמצאה לו תרופה שתרפא אותו.
אני מאד מאמינה באנרגיה המרפאה והמיטיבה של היקום.
בשמש, בטבע, בחיות, בחול הים וכו' ואני מאמינה שצריך להיחשף כל יום לאור השמש, ולצאת למקומות שיש בהם טבע, ולנסות להתחבר לאנרגיה הזו.
º
יפה אמרת
27/10/13 11:32
15צפיות
|*|נפתח פורום ארבעים פלוס
24/10/13 11:01
10צפיות
אנו שמחים לבשר על פתיחתו מחדש של פורום ארבעים פלוס
אם אתם בשנות הארבעים לחייכם, זה המקום להתכתב, לשוחח, להכיר ולדון עם בני גילכם על כל מה שבאמת מעניין אתכם.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
(באיחור פיברואי ניכר) אז.. מרוצות מהתוצאות?
23/10/13 23:15
68צפיות
הלכתן בכלל להצביע? הייתן מעורות במה שקרה בעיר/ מועצה שלכן?

כלנית,
שלא תכננה בכלל ללכת להצביע, עד כדי כך שאמרה למטופלות שלה שממש אין לה מושג מי מתמודד ושחבל על הזמן, ובסוף מצאה את עצמה, כרגיל, עומדת מאחורי הפרגוד ומשלשלת שני פתקים לשתי מעטפות שונות.

האמת, עשיתי את זה רק כדי שאוכל להמשיך להתלונן בלב שקט..
הלכתי רק בשביל לשמש דוגמה חינוכית.
24/10/13 02:58
36צפיות
שהילדים שלי ידעו שזכות הבחירה היא ערך עליון.
אבל ממש לא משנה לי מי יעמוד בראש,
כאילו שמשהו ישתנה.....

בעסה רק שאני צריכה לעבור סבב שני.
הלכתי- הצבעתי
24/10/13 10:58
26צפיות
חיזקתי את מר"ץ שהגדילה את כוחה במועצת העיר
וגם תרמתי את הבעל לתקופה די ממושכת לפעילות עבור זה שנבחר בסוף.
כל הכבוד שהצבעת, ולו רק בשביל להמשיך להתלונן
26/10/13 21:42
21צפיות
אני הגעתי לקלפי בכוחותי האחרונים.
לא היתה לי את הגלויה וכמובן שהוציאו לי את הנשמה עם להגיד לי באיזה מארבעת הקלפיות שבבית הספר אני מצביעה. עד שהייתי כבר בלי אוויר, ודי כבר התיישבתי על הרצפה.

ואז האשה בקלפי אמרה לי: אם את מרגישה כל כך לא טוב למה את באה להצביע? (מופת של דמוקרטיה, היא כנראה נבחרה בקפידה ). אז אמרתי לה שלהצביע צריך.

בסוף נמצאה הקלפי ואני אשכרה בכוחותי האחרונים ניסיתי לאתר את הפתקים הנכונים, ואז התרסקתי בבית ולא יכולתי לעשות כלום למשך יומיים בערך.

אבל העיקר שחולדאי לקח בפער לא גדול (לכן הצבעתי נגדו), אבל האמת עוד לא ממש התעדכנתי מה עם המועצה.

להפגנות בשנתיים האחרונות לא הצלחתי להגיע, אז לפחות להצביע..
חזרתי לבקר
23/10/13 17:13
86צפיות
אחרי הפסקה די ארוכה
הבן שלי (אספרגר) היה בתיכון משולב בכיתה רגילה
כל יום השמיים נפלו
סטרס בלי סוף, אזעקות וחילוצים מבית הספר על ימין ועל שמאל
קריזות קשות ודכאונות
עכשיו הוא סיים סוף סוף והתגייס לצבא כמתנדב- ואפשר לחייך אם כי לא הכל ורוד.

לפני 7 חודשים הפסקתי לעשן ומאז הפיברו שלי משתוללת.
פשוט קשה להאמין עד כמה החמיר המצב שלי.אני צועדת פעמיים ביום חצי שעה ופשוט כבר לא מוצאת נעליים מתאימות.
כאבים בגב תחתון בישבן, בעצם הזנב, בעיות עיכול,כאבים חזקים בבטן התחתונה.
קשה לי לקבל את זה.
עליתי 5 ק"ג בנוסף לכל העודפים שהיו לי כבר מקודם. אני די אובדת עצות ולא רוצה להתחיל שום טיפול תרופתי.
סתם לקטר- למי שמבין בדיוק על מה אני מדברת.
º
23/10/13 19:00
10צפיות
תראו מי הגיעה לביקור...
23/10/13 23:12
51צפיות
כיף לראות אותך.. טוב שבאת לבקר!

בקשר להפסקת העישון והכל - קודם כל, מעולה ממש שהפסקת! זה ממש לא קל ולא פשוט, וכל מי שאי פעם החזיק סיגריה ביד יודע שיש התניות מטורפות שהולכות יד ביד עם הסיגריה: סיגריה עם הקפה, סיגריה אחרי הקפה, סיגריה עם העיתון של הבוקר, סיגריה בביקור אצל ההיא וסיגריה אחרי ביקור אצל ההוא ועוד שלל דוגמאות אחרות ואינסופיות.. וברור שאחרי כמה שנים של סיגריות ושל התרגלות לחיים כאלה, אנשים לא יכולים להפסיק ולצפות שהכל יהיה נורמלי וטוב.
איכשהו, ולמרבה הצער, לוקח זמן עד שהטוב מתחיל.
ובינתיים חייבים כל הזמן להכניס משהו לפה (אז מעלים במשקל) והלחץ עולה כי הגוף בסטרס (כי הוא צריך את הניקוטין שלו ואת העשן שלו וגם סתם את התנועה הזו מהיד לפה ובחזרה ואפילו התנועה הקטנה של ה"לאפר" את הסיגריה), ואם הגוף הוא פיברואי מלכתחילה אז לחץ בכלל גורם לו לכאבים מטורפים.
ו.. כן. מבינה לגמרי ולחלוטין על מה את מדברת, אפילו שאני מעשנת אולי פעמיים שלוש בשבוע. וגם זה רק בשבועות קשים.

ולכן אני חושבת שזה מעולה שאת צועדת (פעמיים ביום זה המון! ממש כל הכבוד לך!!) כי זה גם יעזור להקל את הסטרס, וגם יעזור להקל (בעקבות כך על הכאבים).
אם את לא רוצה להתחיל טיפול תרופתי ובכל זאת רוצה שכמה מהבעיות החדשות-ישנות ייעלמו הייתי ממליצה על שני דברים:
האחד, ללכת לדיאטנית טובה או לקבוצת הרזיה. לפעמים כל מה שצריך זה את ההנחיות הקטנות האלה של מה טוב ומה לא טוב להכניס לפה, מה מותר ומה אסור ואיפה עוברים הגבולות.
והשני זה ללכת לאורתופד ולבקש ממנו מרשם למדרסים, ואז ללכת לאחד המכונים ולעשות לך מדרסים משובחים, כאלה שמגדילים את המידה שלך בנעליים בחצי מידה לפחות ותופסים לך את כל הנעל, אבל הרגל יושבת עליהם כמו על ענן. אחרי זה לכי לך לאחת החנויות הטובות לממכר נעלי ספורט, וקני לך זוג נעליים טובות (!!) עם בולמי זעזועים טובים, הכניסי את המדרסים ושלום על ישראל. כל הכאבים האורתופדיים שלך ייעלמו כלא היו.

בהצלחה!!
תודה רבה!!!
24/10/13 10:55
33צפיות
על קבלת הפנים החמה!

צריך להבין- אני מעשנת מגיל 16 עם הפסקות של מספר שנים
כלומר לאורך 45 שנים
בנטו בערך 37 שנות עישון
דווקא להסתדר בלי סיגריות אני מצליחה אבל הגוף- כואב יותר- פשוט דווי
אז מה עושים כשעייפים וכואב- ואי אפשר לשכב ואי אפשר לשבת וגם הליכה מכאיבה?
מתנחמים באכילה ריגשית. וכמה שניסיתי לשמור על תפריט מאוזן בלי הרבה לחם ועם המון ירקות
עדיין עליתי 5 ק"ג וזה מבאס אותי ברמות על.
הזמנתי תור לאורטופד מתוך מחשבה לקבל הפניה למדרסים, אבל בפעם הקודמת לפני מספר חודשים אחרי 10 ימים עם מדרסים חטפתי פריצת דיסק.
למזלי החזירו לי את הכסף.
חברה טובה שלי המליצה על מטפל גב (שגם אני מכירה אותו שנים) ואתמול נפגשתי איתו. הבעיה שהוא בחיים לא שמע על פיברו, וזו כבר התחלה לא טובה.
הוא נתן לי תכנית אימון אינטנסיבית, והרבה תרגילים עם מתיחות קשות (קצת כמו ביוגה)
ולנו- הפיברואיות זה לא ממש מתאים.
לגבי נעליים הוא המליץ על קרוקס מבד- ואמר לי שההליכה שלי לא טובה- אין מספיק משקל על עקבים ועל צד החיצוני של הרגל, ועודף משקל על האצבעות
וזה בדיוק הפוך ממה שאמרו במכון של המדרסים.
התחלתי לתרגל הבוקר לפי מה שהוא אמר.
לגבי הליכון הוא אמר לעשות שיפוע גדול ולא ללכת בחוץ ברחוב.
אחרי 10 דקות על ההליכון התחלתי להרגיש לא טוב. והפסקתי.
שאלוהים יעזור.
איך יודעים מה נכון??
אני מתעמלת פעמיים בשבוע- פעם התעמלות בונה עצם ופעם התעמלות לגב במכון לפיזיותרפיה.
הוא אמר להפסיק.
ולישון על הצד בתנוחה עוברית רגליים אסופות אל הבטן.
יש לי כאבים מאד חזקים משמאל לעצם הזנב זה מתחיל  בבוקר-נמשך בצהריים  ואחרי הצהריים הכאב מתחיל להתפוגג.
היום התחלתי לחקור- מה אני עושה בבוקר שאינני עושה אחה"צ- ולמה אז לא כואב?
התשובה היחידה היא קפה.
אבל האם יכול להיות קשר בין שתית קפה לבין כאבים בגב תחתון?????
מה זה השטויות האלו?
בקיצור- רק אתן מבינות איך שוברים את הראש מה יעזור, ולמה כל כך כואב, ולמה פתאום בבת אחת הכאב נעלם.
ואיך לא רואים עלייך כלום ולכן כולם חושבים שאת מספרת סיפורים ומתחלה.
ולמה אני לא מצליחה לוותר על עגבניות! אחרי שאת החצילים הוצאתי מהתפריט שלי לגמרי......

אגב לגבי נעליים- קניתי ב-700 ש"ח נעליים של אסיקס עם ג'ל בסוליה ובולמי זעזועים ואני לא יכולה ללכת איתם בכלל. נרדמת לי רגל, ומתחילים כאבי בטן מטורפים.
אני דווקא צריכה משטח קצת מתנגד ולא רך כנראה.
שיט שיט שיט.
הנחמה היחידה שהמעיים הדפוקים שלי חזרו לעבוד אחרי שעשו לי צרות צרורות. וזה בהחלט הישג ומאד מקל על כל המצב.
זאת חצי הכוס המלאה.
וסליחה על כל הקיטורים.....
יש לי מטפל גב מעולה
24/10/13 23:45
39צפיות
שגם מכיר פיברו (אני מטופלת שלו) וגם עושה מדרסים וגם לא נותן תרגילים קשים, ובכלל.. הוא קוסם!
אני עם פריצת דיסק ועם בעיות גב-רגליים קשות. הוא תמיד מצליח לתקן אותי.
הבעיה: הוא פרטי וזה עולה לא מעט.
אם תרצי - אשלח לך במסר את הפרטים שלו.
אשמח לקבל פרטים
26/10/13 16:54
24צפיות

אם כי כרגע אני מטופלת
אבל תמיד טוב שיהיה
º
תודה רבה!
30/10/13 09:51
4צפיות
הי
27/10/13 12:59
23צפיות
אני גם בתקופה קשה ולדעתי התחילה בעיקר בגלל גידול 4 ילדים לבד ששניים הם מתבגרים שמאשימים אותי בכל. גם לי כאבי גב ובטן תחתונה. אבל הכי מטריד אותי הבטן תחתונה אם זה בכלל שייך לפיברו. קיבלתי כאן תשובות אוהדות וחמות שאמרו לי שזה כן שייך. אני רוצה לשאול אותך אם Zה כאבים בלי הפסקה? אני כבר חודשיים וחצי עם כאבים בבטן תחתונה שהפוגות יש לי בלילה במנוחה וגם לא תמיד וסף החרדות עולה אצלי שזה אולי משהו מסוכן.אשמח לשמוע ממך
לגלרוים
28/10/13 13:35
21צפיות

לגדל ילדים לבד זה כבר מצב שמזמן סטרס וכאבים- ועוד מתבגרים
שלא נדע!!!!
אם כי אני חטפתי כהוגן גם מבני וכלתי (בעניין אחר) עד שנפל להם איזה אסימון ועכשיו הם מתנהגים יפה.
לגבי הכאבים- כשאני אומרת בטן תחתונה הכוונה לבטן תחתונה שמאלית וזה קורה תמיד בזמן הליכה או מאמץ
וכשאני מגיעה הביתה אני נשכבת על המיטה ואוספת רגליים אל הבטן וזה בד"כ משתחרר
לגבי כאבי הגב- הכאבים נודדים אצלי.
בחודשים האחרונים זה כאילו מישהו תקע לי סיגריה בוערת משמאל לעצם הזנב- מין צריבה כזו.
ואחרי הליכה עם נעל ספורט כל הגב התחתון מרגיש כבד וכואב.
יש לי תור לאורטופד ואני מקווה שהוא יאתר את מקור הבעיה.

אני חושבת שהסכנה בפיברו היא לייחס לה כל דבר.
אצל נשים מתבגרות יש דברים נוספים.
אני לא יודעת בת כמה את- אבל לי יש צניחת רחם, וצניחה של מעיים לנרתיק, והעניינים עם השלפוחית התחילו לדעתי כבר הרבה לפני הפיברו.
כאבים שהם כרוניים כדאי לדעתי לברר.
ללכת לבדיקה גניקולוגית, לעשות us גניקולוגי ולשלול בעיות נוספות..

אני מחכה כרגע לתור לאורוגניקולוג- זה שבודק שלפוחית ורחם- בקיצור את כל האזור התחתון.
במקביל כדאי לעבוד  על שרירי הבטן התחתונה, ועל הסוגרים- כי כשהכל שם נפול יכול להיות גם מצב של התרופפות של הרצועות ובקע
מה שנקרא: הרניה.
ואם את סובלת מעודף משקל- כמוני למשל- אז זה גם דבר שעלול להסביר כאבי גב.
כי הבטן מושכת קדימה את הגב התחתון ויש מצב של לורדוזה (שקע גדול מידיי באזור המותנית)
בקיצור במקום להיות בחרדות- תעשי כמה בירורים
והכי חשוב מספר פעמים ביום תשכבי על הגב על השטיח או על מזרן התעמלות , תמשכי בעדינות את הרגליים אל הבטן ותשחררי את הגב.

לעניות דעתי - כאב שמקורו במשהו שאיננו שייך לפיברו לא אמור להיעלם בשכיבה. בכל מקרה כדאי להתייעץ עם רופא המשפחה שלך
צהריים טובים
28/10/13 13:48
22צפיות
הי המון תודה על השיתוף. אני מנסה לברר הלכתי לגניקולוג שאמר שזה לא קשור אליו וזה שלפוחית השתן אז הלכתי לאורולוג שאמר שזה ענין גניקולוגי או אורטופדי אז הלכתי לאורטופד שאמר שבטוח זה גניקולוגי ורופא המשפחה שלך אותי לגסטרו. אז בדיקות שתן ודם ואולטרסאונד בטן ושלפוחית שתן ווגינאלי עשו לי. עכשיו נשארו הבדיקות הקשות יותר. שבוע הבא קולונוסקופיה, שוב. וסיטי לא רציתי אז אם אר אי יש לי לעשות ובקשר לשלפוחית נתן לי איזו בדיקת שתן ולפי זה יראה אם להכניס לי סיב אופטי. הקטע שהיום יותר טוב ואתמול היה בכי רע והמצב רוח שלי נודד לפי הכאבים (או שאולי ההיפך)? אני בת 41 ואין לי עודף משקל אבל כואב בכל זאת. ודרך אגב הכאב שיש לי בבטן התחתונה ובגב זה כאב לוחץ שמורגש כמו צניחה של משהו ומזה חששתי בהתחלה אבל אמרו שלא. אז התבלבלתי מכל הרופאים ואני עדיין סובלת.
אני באמת נזכרת
29/10/13 07:24
14צפיות
שלפני כמה חודשים זה הרגיש כמו משיכות כלפי מטה.
זה היה בתקופה שהפסקתי לעשן (לפני 7 חודשים)
וסבלתי מעצירויות
הישיבה בשירותים והלחיצות השפיעו מאד לא טוב על עמוד שדרה תחתון ועל כל האזור.

הרופאים ששולחים מאחד לשני זה פשוט שערוריה.
אני תמיד חושבת על זה שהיה צריך להיות מקצוע כזה case managment
מישהו שירכז את הכל וייתן מענה מקצועי- ויעשה סדר בדברים.
אני גם מנסה כבר שנים להתחמק מקולונוסקופיה בתירוץ שאני מקפידה על בדיקת דם סמוי(מה שנכון)
לפחות אחרי הקולונוסקופיה תדעי שאין שום דבר מדאיג.
האם את מצליחה לטפל בעצמך? לעשות התעמלות? הרפיות?
תיראי בכל זאת ילדת ארבעה ילדים- זו כבר יכולה להיות סיבה להתרופפות.
האם את עושה התעמלות לשרירי ה-core?
אתמול דיברתי עם המורה שלי להתעמלות בונה עצם, והדבר הראשון שהיא המליצה עליו כנגד כאבי גב  זה חיזוק שרירי הליבה והסוגרים.
כדאי לבדוק גם את המיטה, המזרן.
אני כבר יודעת על עצמי שאני "אוספת" כאבים בלילה. כי אני הולכת לישון בלי כאב וקמה עם.
דבר נוסף- התחלתי לשים לב מאד איך אני זזה בבית.
איך מתכופפת, איך מתיישבת, איך קמה.
אנחנו עושים עשרות תנועות במשך היום, של קיפול, פיתול, סחיטה וכל מיני מאמצים לגב. כדאי ללמוד להתנועע נכון.
הפינג פונג הזה בין רופאים הוא סיוט, אבל
01/11/13 12:18
11צפיות
קבלי זווית אופטימית: כפי הנראה צריך לשלול את הכאב מכל מיני זוויות, וכל רופא שבתחום שלו הבדיקות שלך יוצאות תקינות מקרב אותך לאיבחון על דרך השלילה שזה יתגלה ככאב נוירופאטי (משמע, כאב שאין לו מקור קליני. בהחלט יכול להיות קשור לשיבוש הזה במערכת העצבים שיש בפיברו/תת"כ).

זה באמת די נורא שאין רופא שמרכז את הכל, אבל אני עוד לא אמרתי נואש בעניין הזה, יש רופאים ברשימות של אס"ף שמכירים את המחלה, ואני מקווה למצוא מישהו כזה, שאצלו אני ארכז את הכל. גם אם הוא מפנה לרופאים מקצועיים אחרים, לחזור אליו עם התשובות, כדי שהכל יהיה תחת קורת גג, ולא רק בתוך הראש, הדואב, שלנו.

נראה לי שמכל הריצות סביב בדיקות של הכאב הזה את אולי קצת מזניחה את העניין עם האיקסל, שלפי מה שאת מתארת לא עושה לך טוב. ברור שאת צריכה לחזור לרופא שנתן לך את האיקסל ולשקול איתו החלפת כדור או הורדת מינון.

יש סיכוי שהתשובה לפחות לחלק מהקושי שאת חווה עכשיו קשור לזה. אז מציעה לך להתחיל עם זה לפני שאת מוציאה כל כך הרבה אנרגיה עם הבדיקות.
בדרך כלל נותנים צ'אנס של שלושה שבועות לכל מינון/כדור, אם יש תופעות לוואי שמשבשות את החיים או לא מצדיקות את התועלת, כדאי להחליף.

תרגישי טוב,

פיברומיאלגיה
22/10/13 16:37
124צפיות
בס"ד.

היי... מישהו יודע על קבוצות תמיכה בירושלים?
היי ורד וברוכה הבאה,
22/10/13 17:06
63צפיות
לי אישית לא ידוע על קבוצות תמיכה בכלל - מבחינתי קבוצת התמיכה הכי טובה עבורי היא כאן בפורום, אבל ברור שזה אינדיבידואלי לגמרי.
נסי אולי לפנות לעמותת אס"ף ולברר אצלם אם קיים כזה דבר.

בהצלחה!

(ובכל מקרה, את מוזמנת תמיד להחליט שגם בשבילך הפורום מספיק ולהצטרף אלינו.. אנחנו מקבלים פה בשמחה כל גולש/ת חדש/ה)
עוד הצעה- לבדוק מה קורה בהדסה עין כרם
22/10/13 18:19
49צפיות
אם יש שם עדיין תכנית במרפאת גוף ונפש [לא זוכרת את שם התכנית]

מפעם לפעם מגיעים גם לפה מארגני קבוצות, לרוב אחרי שאלה או שתיים כמו שלך, מקווה שתמצאי
º
ןבחיפה?
27/10/13 13:08
6צפיות
דווקא בחיפה נדמה לי שיש קבוצה
31/10/13 21:29
10צפיות
צרי קשר עם עמותת אס"ף.
היי ורד
23/10/13 14:49
38צפיות
חיפוש בגוגל העלה את העמוד הזה מהאתר של עמותת אס"ף:
http://www.asaf.org.il/supportgroup.htm

למטה מופיעים פרטי התקשרות לבירור על קבוצות ויש גם מידע על קבוצה במודיעין, אבל אינני יודעת עד כמה זה מעודכן. אולי זה יוכל לעזור לך בכל זאת.

את מוזמנת לכתוב גם כאן, כמו שכלנית אמרה, גם עבורי זו קבוצת התמיכה הטובה ביותר לפיברו, אבל כמובן שכל אחד ותחושתו הוא.
שיהיה לך בהצלחה
משפט שאהבתי...
22/10/13 13:08
91צפיות
השבוע ביקרתי אצל איזה רופא שאינו קשור לפיברו.
הוא שאל על מחלות רקע וכך הגענו לדבר על הפיברומיאלגיה.
הוא התעניין בטיפול האפשרי ואז אמר משפט: "הרי בעצם הטיפול העיקרי הוא להתכונן למרתון, לא?"

המשפט הזה מבחינתי תימצת את הניסיון הארוך שלי להסביר לאנשים סביבי שאני לא סתם מתאמנת כמו אדם ששומר על אורח חיים בריא, אלא אשכרה מרגישה כאילו אני מנסה לשבור איזה שיא בדרך לאיזו מטרה ספורטיבית בלתי ידועה.

מכיוון שכל כך אהבתי את ההגדרה הזו, הרגשתי צורך לחלוק עמכם וגם לשאול, מה התחושה שלכם בנוגע להתעמלות ומקומה בחייכם?
מתעמלים יותר מלפני גילוי הפיברו? פחות? מרגישים שזה משמעותית עזר עם הכאבים או התופעות האחרות?

אני התחלתי בחודשים האחרונים להתאמן בחדר כושר
22/10/13 17:10
70צפיות
בעבר בכלל לא הייתי עושה ספורט. מקסימום הליכות. אבל זה נובע מהרבה סיבות, לא רק הפיברו, אלא גם פריצת דיסק ועוד אי-אלו..
עכשיו התחלתי ספורט בעיקר במטרה להוריד במשקל, אבל גם כדי להרגיש טוב יותר (בכל זאת, לא נראה לי שסתם כל הרופאים אומרים שכדי להרגיש טוב יותר עם פיברו יש לעשות ספורט).
נכון לכרגע זה עובד, ואני בהחלט לא מתאמנת כמו אדם בריא, אלא דברים שמאוד מותאמים לי אישית.

באופן כללי אני כן יכולה לומר שלזוז מרגיש לי יותר טוב מאשר לשכב/ לשבת כל היום. אבל זה גם העבודה שלי (שלשמחתי היא כבר מזמן לא משרדית מול שולחן אלא כוללת המון התרוצצות) וגם בכלל איזה נסיון להפסיק להיות בטטת כורסא.
זה נהדר שיש לך עבודה כזאת
23/10/13 14:33
31צפיות
בעבודה הקודמת שלי ביליתי מידי יום 9 שעות מול מחשב ולאחר תקופה הגיעה נפילה חדה במצבי.
המסקנות שלי מהעניין היו שממש כדאי שאמצא עבודה מגוונת שמאפשרת גם עמידה וגם ישיבה. האתגר עכשיו הוא גם למצוא משרה כזו, כי מעטים התפקידים שמאפשרים גיוון שכזה.

רק שתמשיך ההרגשה הטובה שלך
כשיכלתי- הלכתי |כפל משמעות במקור|
22/10/13 18:17
55צפיות
התחלתי כמו שאנחנו תמיד ממליצות כאן- כמה דקות בודדות לשבוע,
ואז עברתי למישור החוף וגיליתי שהחוף במרחק עשר דקות אוטובוסיות, והתחלתי צעידות, שלאט לאט רבו והתארכו.

אני מאמינה בפעילות גופנית גם כמשפרת מצב פיברואי וכאוב וגם כמש]רת מצב רוח- מהבחינות הפיסיות המדעיות וגם כי תחושת ההצלחה, והעשייה, והחיוניות, והמפגש עם העולם החיצון- כולם טובים לנו כל כך לנפש.

אז כבר שלוש שנים שלא צעדתי, וגם לא מצאתי לי מסגרת אחרת, עדיין.
מקווה שלקראת החורף תזוז קצת החומה הבירוקרטית ואוכל להתחיל. משהו. כל דבר.
אהבתי את מליון המשמעויות של המשפט שציטטת
מזל שאמרת מיליון משמעויות
23/10/13 14:35
22צפיות
כי גרמת לי פתאום לחשוב גם על המשמעויות הנוספות שלו.
מדהים איך הכמה מילים האלה גרמו לי להרגיש יותר טוב פתאום, כאילו משהו התיישב במקום. אני לא חושבת שהרופא הזה אפילו ידע כמה זה ישפיע עליי

הלוואי שבאמת החומה תנוע, הבירוקרטיה תתקדם ואת תשובי לתנועה כלשהי. מחזיקה לך אצבעות שזה יקרה בהקדם.
כל יום זה מרתון
22/10/13 18:31
45צפיות
אני עוד לכודה בפער הזה של למצוא את מינון הפעילות שהיא לא יותר מדי. וחבל שאין עם מי להתייעץ בעניין הזה.
כשיש איזה זמן שאני אומרת לעצמי אולי עכשיו אני אלך את ה-10 דקות המומלצות, אז אני חושבת אז אני כבר אלך למכולת. ואז זה לא נחשב הליכה למטרה טיפולית. אבל אני לא מצליחה להגיע למכולת. ואם כבר יש לי את הכוח ללכת את זה, אז אני מעדיפה לעשות משהו פונקציונלי, שלא נאמר קיומי.

אני החלטתי לשים את יהבי דווקא על שחייה. כי זה הספורט שלא מזיעים בו. כי זה אירובי (וזה מה שהוכח כעוזר), וגם חשבתי שזה משהו שהוא ממש יכול להפוך לשגרה ולשנות את החיים. אני מכירה כמה אנשים שמיום שהתחילו לשחות על בסיס קבוע, החיים שלהם השתנו (אחד מהם פיברו).
אבל אני עדיין בפלונטר עם זה. ניסיתי לחפש מדריך מתאים (כי אני צריכה שיפור סגנון אני האו) ועברתי כל מיני מדריכים לא מתאימים (אחד שכשעשיתי הפסקה למנוחה, אמר לי יאללא. אחרי שהסברתי לו בהרבה מילים שהוא צריך לעזור לי לעשות פחות ולא יותר).
אז זה בתהליכים (מעצבנים) ובינתיים הבנתי שסגנון חזה, שזה הסגנון היחיד שאי פעם הצלחתי לשלוט בו, הוא הכי פחות טוב לאנשים מבוגרים, ובוודאי אנשים עם ענייני גב.

מקווה מתישהו שהדבר הזה ייכנס לרוטינה. עכשיו גם קצת פוחדת לגבי החום-קור.

אשרי כל מי שעושה ספורט, או כושר או פעילות גופנית. ושמצא את הענף ואת הקצב שמתאים לו.
מקנאה

אני גם עם השחייה בימים אלה
23/10/13 14:46
23צפיות
וגם טובה בעיקר בסגנון חזה, שהבנתי שלא שהוא הכי פחות טוב, אבל חתירה למשל או גב יהיו לי טובים יותר עבור הגב ושרירי הליבה התומכים בו.
אני ביינתים מעדיפה לחשוב שעדיף לשחות חזה מלא לשחות בכלל, וזה מה שאני עושה.

אולי שווה למצוא בריכה טיפולית ושם לבקש סיוע בלימוד שחייה? יכול להיות ששם אנשים יהיו קצת יותר מבינים ונגישים בנוגע לקצב הדרוש לך ולצרכייך הספציפיים.
כשאני התחלתי עם השחייה לפני כמה חודשים, הגעתי לאיזו בריכה וקהל השוחים בה היה פשוט נוראי.
הם צעקו עליי שאני מאטה את המסלול, התנהגו אליי כאילו אני איזו מוזרה כי רציתי לעשות גם הליכה בבריכה, ובאופן כללי הרגשתי נורא ואחרי השחייה הראשונה חזרתי בוכה.
אז עברתי לבריכה אחרת, קצת יותר ריקה מאנשים מעצבנים ושיפוטיים והתחלתי ממש ממש לאט.
היום אני מתמידה כבר כמה חודשים על פעמיים בשבוע ומידי שבוע מעלה עוד חצי בריכה למספר.

אני חושבת שאם 10 דקות הליכה למכולת קשות לך, תתחילי בדקה סיבוב למטה. כשתרגישי שתוכלי תעברי לשתי דקות ומשם תמשיכי בהדרגה.
זה אולי נשמע משונה, אבל לי לפחות זה עזר. בהתחלה, לפני שהרגשתי שיש מצב לשחות או אפילו ללכת עם הכלב, הייתי הולכת מהסלון למטבח כמה פעמים כדי להרגיש שאני עושה איזו תזוזה. אין ברירה, צריך להתחיל מאיפשהו...  

אני מניחה שחייבים להתחיל ולגלות מה מתאים לנו ואיך עובד לנו כל סגנון וכל ענף ספורט ובאיזה קצב. אם לא תנסי, לא תדעי...
שלום ובוקר טוב
22/10/13 11:07
121צפיות

האם יש כאן חברים שניתה להם התרופה טגרטול?
והאם זה מקל על תסמיני הפיגרו ?

תודה רבה רבה
דליה,
22/10/13 21:28
54צפיות
נסי לעשות חיפוש פה בפורום (בקופסית הקטנה מצד שמאל למעלה) עם שם התרופה.. תוכלי למצוא הודעות מהעבר בקשר לתרופה.
צר לי, אבל לי אישית אין ניסיון איתה..

(אבל רק כבדרך אגב: מי המליץ לך עליה? האם ראומטולוג או נוירולוג או מישהו שאמור לעזור לך לטפל בפיברו? כי אם כן, אז זה אמור לעזור לך ולהקל על התסמינים, לא?)
זו תרופה שנרשמת כקו נוסף
22/10/13 23:02
69צפיות
לרוב לנוגדי דיכאון ממשפחת הSSRI [פחות הSNRI אם אני זוכרת טוב]
אני שמעתי עליה מהניורולוג, (שאני כל כך מעריכה עד שממש נסעתי חזרה לקריות מפתח תקווה, להמתנה של שלוש שעות צפויות)
כמו שאר הצעות הטיפול- היא לא חד משמעית אבל כן הוכחה כיעילה לטיפול בתסמונות כאב שונות.
כל זה אני כותבת מהשיחות עם הרופא וממה שאני זוכרת שקראתי בזמנו.
עוד אני יודעת לספר שממשפחת המייצבים נרשמת גם הטופומקס ואיתה כבר יש לי יותר היכרות שכן אחת מהחולות החביבות עליי ביותר מטופלת בה כבר שנה+ והיא עזרה לה להיפטר לחלוטין מהמיגרנות, שהיו אחד התסמינים הכי משביתים אצלה.
אגב, הנוירולוג עושה גם ביקורי בית
23/10/13 09:47
43צפיות
אם כי, כמובן, זה עולה בהתאם...
לא לפתח תקווה
23/10/13 18:59
44צפיות
אבל הוא נתן כמה כיוונים, וביקש שאם אבחר לחזור אליו שוב שאיידע אותו [את האחות הצמודה אליו, המלאכית הזו] כי אין שום הצדקה שאשב בתור בכסג  כל כך הרבה זמן,אם אני עוד עושה את הנסיעה.
[הקושי הוא באמת הלשבת בכיסא כל הזמן הזה בלי הרבה אפשרויות המתחות שינוי תנוחה וכו שלא לדבר על הקושי עם הנעליים- הכל נושאים שהוא נותן להם את מלוא המקום]
אין עליו.
גם רופאת הכאב שלי ככה
23/10/13 19:02
36צפיות
נהדרים שניהם!
נראה שזה ממשפחת הכדורים שעשויים לתת לפיברו
22/10/13 22:40
58צפיות
זה כדור מייצב מצב רוח, אנטי אפילטי ואנטי דיכאוני. אלה תרופות שבהחלט נותנים גם לטיפול בפיברו / תת"כ. לא בגלל שאתה נופל לאחת הקטגוריות האלה, אלא כי מצאו שכדורים מהמשפחות האלה עוזרות להפחתת כאבים, בעיות שינה ועוד כל מיני תופעות שיש בתסמונת.

אם זה עונה לשאלה שלך,

בריאות ואושר,
כלנית, חיה וויואן
23/10/13 09:22
46צפיות

התרופה ניתנה לי על ידי הנוירולוג ד"ר רון דבי,שאבחן
שיש לי פעילות עצבית מוגברת,אליו הלכתי באופן פרטי.
התרופה "שוכבת" אצלי מזה חודשיים ללא שימוש

בשבועיים האחרונים הרגשתי כל כך רע, עם כאבי קרקפת כאבי פנים,
נוראים, שהחלטתי לנסותה, ורציתי לשמוע מאחרים שהתנסו,
יש לי חרדה נוראית מתרופות חדשות לאור הנסיון ב- 12 השנים
מאז שאובחנתי.

תודה על ההתיחסותכן, הרגשתי שזה מקל ,
אלא שאתמול בערב הייתי על סף עלפון .

בכל זאת אתן לה סיכוי

כל כך מכירה את הפחד מתופעות לוואי חדשות |תוהה
26/10/13 21:34
25צפיות
אבל דווקא אצלי, שהיתה לי רגישות מטורפת לכדורים עוד לפני המחלה, דווקא כדור מהמשפחה הזאת היה לי ממש טוב, בלי תופעות לוואי.
אבל זה מאד אינדיבידואלי

זה מדהים איך ניסוח של חולות אחרות עוזר להגדיר מה שאני מרגישה - כאבי קרקפת. זה הכאב הכי חזק אצלי במחלה (תת"כ), וניסיתי להגדיר אותו לרופאים לא בהצלחה יתרה, אמרתי להם שזה כאב בצורת קסדה (להבדיל ממיגרנה) ושזה כואב לא כמו כאב ראש אלא כמו דלקת קרום המוח. אחר כך גיליתי שקוראים לזה כאב שרירים בראש או משהו כזה.
בתחילת הדרך, הנוירולוג אמר שזה השרירים שמחוץ לגולגולת, ונוירולוגים מתעסקים רק עם מה שבפנים. ועדיין לא מצאתי רופא או מישהו שיגיד לי מה יכול להקל על הכאב הזה.

אני גם מתה להתייעץ פה על הנושא של התעלפויות, עוד לא מצאתי את הסטייט אוף מינד כדי לכתוב.

לגבי התרופה: בשבוע שעבר הייתי אצל רופא משפחה מדהים (חזרתי אליו) שמכיר את המחלה, וזה היה נהדר לשמוע את מה שהוא אומר, להבדיל ממה שהרופא משפחה הקודם אמר וכו'.

והוא אמר שחולים עם תת"כ / פיברו הם עם רגישות גבוהה לתרופות. וזה היה מקסים לשמוע את זה לשם שינוי, ולא כמו שאר הרופאים שדי מתעלמים מהסבל של תופעות הלוואי.

לפיכך ומניסיוני, מציעה לך להתחיל ממינונים ממש קטנים ולהעלות בהדרגה. תנסי להסביר לנוירולוג את הרגישות הגבוהה לתרופות.

בהצלחה גדולה,

ויויאן, יש לדוקטור רון דבי
27/10/13 15:16
23צפיות

אתר נהדר שמסביר על מחלות נוירולוגיות וכאבי עצבים.
כולל פיברו
הוא מנהל המחלקה הנוירלוגית בוולפסון.
כאדם, הוא מקסים ביותר

גם אצלי מירב הכאבים מתרכזים באזור הראש
ופנים, עיניים, בתוך האוזנים, אפילו גבות, כמובן לסת, שאיתה עשיתי
ברור המקיף באיכלולב.

כנסי לתאר , עשוי לעניין אותך ואחרים
/http://www.neurology.co.il/

לגבי הטרגטול, אני מנוסה, לכן עברתי למחצית
המינון ,לפחות כהתחלה
תודה רבה, ארשום לפני את השם
27/10/13 22:15
9צפיות
נוירולוג שמכיר את המחלה זה נהדר. למרות שאני תת"כ ולא פיברו. ואם הוא גם נחמד כבנאדם אז בכלל.
אבל לא נראה לי שאצליח לקבל אליו הפנייה מהקופה. זה אומר שאצטרך ללכת אליו פרטי. אבל יש מצב שאני אבדוק את זה, כי כבר די השלמתי עם זה שאני אצטרך ללכת פרטי, כי הותשתי לחלוטין מההתמודדות עם הקופה ובכלל.

וזה מצוין שהתחלת עם חצי מינון ממה שהומלץ לך, זה גם מה שאני עושה (אבל משכנעת אותם לאשר לי את זה, לא רוצה לעשות דברים שלא על דעתם), ואז מעלה במינון מינימלי כל שבועיים בערך.

בהצלחה גדולה עם הכדור החדש,
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום