בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לקהילת פיברומיאלגיה ותשישות כרונית. זה המקום לתמוך ולהיתמך, לעזור ולהעזר, כאן תמצאו אוזן קשבת והמון ידע על מחלה ש"נולדה" לא מזמן... אני מקווה שיחד נוכל ללמוד על המחלה, ונוכל ללמוד לחיות איתה ולא נגדה אצלנו תמיד יש מידע מעניין ןמועיל וגם הרבה דעות ורעיונות להתמודדות, אז כולם מוזמנים להיות חלק מקהילה שצומחת מתוך כאב.

קצת על עצמי:

שמי כלנית  ועל כן הכינוי "כלנית חיננית". אני  חולה מגיל 10 בפיברומיאלגיה ומאובחנת מאמצע שנות העשרים לחיי, עם תוספת של תת"כ בשנים האחרונות. מ- 2010 ועד ל- 2013 ניהלתי את הפורום ביחד עם חיה קרן, ומאז פרישתה אני ממשיכה לבד בניהולו.

האני מאמין שלי: הפורום הזה הוא הבית הבטוח של החולים, ומטרתנו - לתת מידע ולתמוך בכולם, ותיקים כחדשים.

ברוכים הבאים!

סיכומשבוע
05/07/13 11:41
52צפיות
כמיטב המסורת, כולם מוזמנים לסכם את השבוע שעבר עלינו לטובה ולפחוטובה, לפי הסעיפים האגדיים או בסגנון חופשי:

הטוב
הפחוטוב
הבלתי מוגדר
איש השבוע
פסקול השבוע
מטרה לשבוע הבא
משהו נחמד לשבת

שתהיה לנו שבת פשוטה ויפה
ראשונה?
05/07/13 15:19
58צפיות
הטוב - לפי סדר: הרשתי את העבודה הסמינריונית, נפגשתי עם חברה, הוא נכנס לגור כאן כשותף וזה, סיימתי את המבחן האחרון לסימסטר הזה (נשארו שתי עבודות והגשה).

הפחוטוב - כל הנ"ל צופה בשכבת דיכאון קלה.

הבלתי מוגדר - כל מצב המגורים החדש - דורש הסתגלות.

איש השבוע - הוא. שותף עם OCD קל אומר בית נקי ואוכל טרי מוכן בשבילי כל ערב ביומיים האחרונים.

פסקול השבוע - מוסיקת הפתיחה של דקסטר. צפיתי בכמעט כל העונה השישית השבוע (והיום עוד לא נגמר).

מטרה לשבוע הבא - לסיים את המצגת להגשה ולהגיש. לא להמשיך להיות בדיכאון.

משהו נחמד לשבת - יש תערוכת לגו. אני אהיה שם בשבת.

נועה.
וואו נועתי!
07/07/13 09:37
35צפיות
צעד רציני, שיהיה לכם המון בהצלחה מותק.
מחכה לרשמים מתערוכת הלגו!
ולגבי הדיכאון שלך- אנחנו צריכות לדבר קצת...
תגובות ורשמים
07/07/13 19:00
27צפיות
דבר ראשון, לא בטוחה שזה כזה צעד רציני כמו שזה נראה מהצד. יש כאן שותפות במחייה לצורכי נוחות ועזרה הדדית. הוא מקבל מקום לגור בו, אני מקבלת עזרה בשכ"ד, בית נקי, אוכל, וחברה. כל מה שמעבר זה בונוס.

דבר שני, היה מאוד נחמד בתערוכת הלגו. המון פסלים מלגו. לגו זה מגניב. גם ספסלים שנראים כמו אבני לגו. זהו בערך.

דבר שלישי, אני חסרת כוחות לדבר יותר מדי, מסרים?
הלו שלום בוקר טוב
06/07/13 11:14
48צפיות
הטוב: ההגדה של פסח המשפחתית (ההגדה המשפחתית של פסח? איך נכון לכתוב זאת?) עברה לקריאה ביקורתית של 4 זוגות  עיניים חיצוניות (ותודה לכן ). אני מקווה שהשבוע נוכל לסגור את המלל. משם והלאה - עימוד ואיור! אני מתאמנת בטכניקה של ציור בצבעי מים ואצבעות בלבד, זה לא כואב בכלל ויוצאים משם דברים מלאי שמחה.

הפחוטוב: אני נרדמת בתשע בערב ומתעוררת בתשע בבוקר ונמאס לי, אז התחלתי למתוח את הלילה עוד קצת. רק צריכה לזכור להוסיף עוד מנה של הקנביס, אחרת הרגליים לא יתנו לי לישון כשארצה.

הבלתי מוגדר: קיבלתי הצעת עבודה, משהו משרדי מהבית רק כמה שעות בחודש אבל עם תאריך יעד בל יעבור. מצד אחד, נחמד שחושבים עליי ובאמת לא יזיקו לי עוד כמה שקלים, אבל מצד שני חוששת שזה בכל זאת יהיה שידוך גרוע ולא אעמוד בזמן או לא אהיה מספיק מפוקסת ואעשה טעויות מטומטמות שאסור לעשות כשמדובר בתקציב של אנשים.

איש השבוע: אבא.

פסקול השבוע: Skeptically Speaking

מטרה לשבוע הבא: שגרה. גם זה דבר חשוב...

משהו נחמד לשבת: חייזר בשם Sluggo, חזירונים מעופפים ודמויות אחרות. ישן, ועדיין מעלה חיוך.

שבוע של עשייה מלאת שמחה לכולנו,
סיגל
º
07/07/13 09:38
9צפיות
סיכומון
07/07/13 00:27
61צפיות
סיכומון
הטוב: בתמונה. גוזלון מיינה שקיבלתי לפני כמה ימים. הוא גדל במהירות מטורפת, עושה לי כאב אוזניים וממיס אותי לגמרי.

הפחוטוב: כל מה שלא בתמונה. ימים קשים עוברים על כוחותינו.
כשאני לא מאכילה את הפיצפון המצברוח על הפנים, כל הזמן רוצה לבכות..
ויתרתי על עיצוב מצוייר שממש רציתי לעשות עבור בנדוד כי אני פשוט לא מתפקדת וזה כבר צריך להיות מודפס ולהישלח. מזל שהבנדוד השני התגייס למשימה בלי שאלות.
כל הסימפטומים קפצו עלי בטירוף.. מה שהתברר אחרי שלושה ימים שזה כנראה וירוס כי גם אח שלי על הפנים באופן דומה מכדי להתעלם.
מעבר לזה המון מתח ויומולדת שנדחתה עקב המחסור בכוחות ובמצברוח, בגלל השבעה ובכלל.

ה(עדיין) בלתי מוגדר - קיבלתי 2 מריפואנות. מחכה לחֶברה טובה כדי לנסות את זה בהרגשת ביטחון, לא לבד. חוצמזה אני לא יודעת לעשן בשיט! ואני בטוחה שיסתחרר לי הראש לגמרי והכל. מזל שיש חברים שנותנים עצות ממש התאפקתי לא לנסות את זה ביומיים המזופתים האחרונים, אבל אני באמת מרגישה צורך בחֶברה. ובצ'יפס. אין צ'יפס בקיבוץ.
שבעה? זה אומר ש.. אוף!
07/07/13 01:58
53צפיות
לך ו לחבר...
וגם
07/07/13 09:40
35צפיות
שבעה זה איכס.
מריחואנה לא.
מחכה דם ממך לרשמים
פתחתי לרגע בשישי, התעצלתי וסגרתי
07/07/13 02:19
56צפיות
רק כדי לחזור היום ולסכמש עם קצת יותר כוחות.

הטוב - יש את הימים האלה שלמרות הכל אנחנו נוטים להרגיש מיוחדים ושווים. היו לי השבוע שניים-שלושה כאלה וזה היה בוסט טוב למצב רוח.
וגם: היה לנו סיכום של העבודה המעשית עם המשפחה המדהימה שעבדנו איתה. עכשיו, מילא שאנחנו התרגשנו (בכל זאת, הם הפקידו את עצמם בידיים הבלתי מנוסות של שתי סטודנטיות שמנסות את מזלן לראשונה עם טיפול משפחתי), אבל מסתבר שגם הם התרגשו ממש, ואפילו הודו לנו על העזרה שלנו. שזה בכלל כיף, אבל גם כיף לדעת שלא סתם השלינו את עצמנו שעזרנו, אלא באמת עשינו שם משהו אמיתי ומשמעותי.
אה, וגם שני זוגות חדשים של סנדלים.
הפחוטוב - בעיקר החום המתיש וחוסר הכוחות שלי ללכת לחדר כושר בגללו.
מיום שישי גם תחושת בחילה שלא עוברת.
הבלתי מוגדר - כשהספרית שלי אומרת לי "כל היום פינטזתי מה אני אעשה לך בשיער. ככה זה כשאת הלקוחה היחידה שלי היום".
אשת השבוע - חיה. לגמרי ולחלוטין.
וגם בית אחד עם תריסים כחולים וחתול (כן, כן, אני מכתירה חתול) בשם שמעון.
שתדעו, ש- 03 זה אחד הדברים הטובים שקרו פה בזמן האחרון.
פסקול השבוע - שקט של מאוורר חדש. יש דברים שאני מודה עליהם כל פעם שאני (לא) שומעת אותם מחדש.
מטרה לשבוע הבא - יש כמה: לסיים שתי עבודות ללימודים. על אחת מהן לא דורשת סך הכל יותר מדי אבל צריך כוח וסבלנות בשבילן.
וגם: חדר כושר/ בריכה. צריכה 3 פעמים אבל מוכנה להסתפק בפעמיים ממש טובות.
ולהשלים טופס רישום ללימודים לשנה הבאה (זה אומר לעשות תמונות פספורט. איפה עושים דברים כאלה?). ולשלוח מיילים לכל מיני אנשים.
אה, ולסדר את החדר שלי. זה חשוב מאוד!!

שבוע קריר ונעים ומלא בחברים טובים שיהיה לכולכם!
07/07/13 09:41
26צפיות
חייכת אותי בבוקר קצת...דומע.
את נהדרת. והביקור שלך בהחלט היה אחד הדברים הכי טובים של השבוע המח**** הזה.

אני מוותרת עלמי על סיכום השבוע, ורק מקווה שישתפר מפה והלאה
[אם יגיע לפה כבר מישהו לנקות!!!!]
סליחה, טעות
04/07/13 10:54
89צפיות
בתקופה האחרונה [כבר כמה חודשים]
נעשו שינויים שונים גם בגוגל וגם התפוז, שינויים שמקפיצים את הפורום שלנו מעלה בכל מיני תוצאות חיפוש.
זו אחת הסיבות שמגיעים אליינו אורחים ומחפשיי תשובות שלא לגמרי קשורים לנושא העיקרי של הפורום.

אנחנו כאן מקבלים כל שאלה בברכה, גם אם היא לא הכי קשורה, ומשתדלים לכוון הלאה אל המקום הנכון.
כלנית ואני ננסה לחשוב יחד על דרך לייחד את הפורום בתצוגה הראשונית שלו ונעזר גם בהנהלת הפרומים לשם כך, ומכם אנחנו מבקשות, [לא שבאמת צריך] להמשיך לקבל בחיוך ובסבלנות את האורחים התועים ומחפשי התשובות- כולנו היינו במקום של לחפש ולחפור ולמצוא תשובות לשאלות שונות....

למען הנוחות אני משרשרת לכאן את כל השאלות המטיילות.

והופ, אני נעלמת חזרה אל הבלגנים שלי...
º
04/07/13 10:55
5צפיות
שלום
03/07/13 14:10
47צפיות
רציי לשאול איך חום הגוף עולה למעל 37 האם זה כתוצאה מלולאת פידבק חיובית כדיי לקבוע ערך Set point חדש?

תודה
º
ושוב, הפורום הלא נכון
03/07/13 15:09
20צפיות
º
כלנית, זה בכל הפורומים ככה עכשיו??
03/07/13 18:37
22צפיות
º
לא 'דעת. גם לא מבינה למה באים ככ הרבה..
05/07/13 00:17
13צפיות
º
04/07/13 10:56
4צפיות
עברתי ניתוח קיבוע בשני חוליות
02/07/13 18:45
70צפיות
שלום

כמו שכתבתי אני עברתי ניתוח בעמוד השידרה על 2 חוליות עם השתלת עצם יש לי כאבי חזקים מאוד לוקח כ2 כדורים ביחד ביום לאחר קריאת הכתבה אני רצה לדעת האם להפסיק לקחת הכדורים עובדים עלי כמו פלא אני מנסה לקחת כאשר אין לי ברירה
º
את לא בפורום הנכון. את צריכה רופא.
02/07/13 20:45
17צפיות
º
04/07/13 10:57
1צפיות
בלט דיסק
29/06/13 13:35
76צפיות
האים קטדולון יכול לעזור נגד כאב
גשי לרופא
29/06/13 17:45
38צפיות

לא מומלץ לנטול כדורים ללא ידיעת הרופא...בשל תופעות לוואי שעלולות להיות..התנגשות אם תרופות אחרות שאת אולי נוטלת.
º
עדי, אנחנו לא רופאים, זה פורום תמיכה של חולים
30/06/13 11:42
29צפיות
ספורט
09/07/13 08:28
40צפיות
מה לעשות כדי שתיהיה לי בטן שטווחה !!?
התעמלות, אני מניחה.
09/07/13 10:51
25צפיות
הפורום ששלנו הוא פורום תמיכה לחולים מתסמונת התשישות הכרונית ופיברומיאלגיה, כפי שמעיד שמו.
אנחנו לא אנשי ספורט ובטח שלא נדע לענות על שאלה שכזו.
מציעה לבדוק פורומים שמתמקדים בכושר, עיצוב הגוף וכן הלאה.

בהצלחה.
חיה
חדשה פה ואשמח לעזרה
02/07/13 20:49
122צפיות
שלום לכולם,
אני חדשה בפורום אבל קוראת סמויה פה כבר משנה שעברה שבה אובחנה אצלי פיברומיאלגיה.
לפני כמעט 4 חודשים ילדתי את הבת הבכורה שלי ובמהלך ההריון כמעט כל הכאבים של הפיברו נעלמו ועכשיו הם חזורים יפה והבדרגה לצערי.יש לי מספר שאלות ואשמח שתעזרו לי:
שנה שעברה אובחנתי ע"י ראומטולוג פרטי והפעם יש לי תור לראומטולוג של הקופה במרכז המומחים של איכלוב- מישהו היה שם ויכול לתת התרשמות, ברור לי שמדובר ביחס אחר לחלוטין מאשר קיבלתי באופן פרטי ואני רוצה לדעת על להסתמך.
האם זה הגיוני שהכאבים נודדים ממקום למקום תוך דקות?אולי זה נשמע כשאלה מטופשת אבל ממש מעניין אותי לדעת אם יש מישהו שסובל מהתופעה המעצבנת הזו.
ושאלה אחרונה: לא לקחתי שום טיפול תרופתי עד עכשיו אבל הכאבים מחמירים- האם טיפולים אלטרנטיבים כמו שיאצו, רפסוקולוגיה או דיקור סיני יכולים לעזור?

תודה מראש לכל מענה.
ברוכה הבאה עמיתי!
02/07/13 23:28
65צפיות
שמחה שהחלטת לשנות סטטוס מסמויה לגלויה. וגם נעים מאוד להכיר.

את בטח כבר מכירה את פינת הישיבה/ רביצה שלנו. יש ערסל במרפסת, יש מחצלת על הדשא בחוץ, ואני אישית מעדיפה את הלייזי בוי שלי בסלון, מתחת למזגן.
כמובן יש גם כיבוד בשפע: עוגיות, שוקולד, גלידה (בן אנד ג'ריס, ולא שום דבר פחות!), והמון שתיה קרה.

לשאלותייך:
באיזו קופת חולים את שהעבירו אותך לאיכילוב? את יודעת לאיזה רופא שם את הולכת?
ךגבי כאבים נודדים - בהחלט! אני יכולה לסבול מהרגל שעה, ועד שכולם סביבי הפנימו שזו רגל שמאל, פתאום זו רגל ימין.
ולגבי טיפולים אלטרנטיביים: תראי, כל אחד מאיתנו חווה אחרת את המחלה. לכלן אחד ואחת מאיתנו יש את הרגישויות שלו, המגע שנעים לו, האלרגיות שלו וכולי.
בדיוק בגלל זה כל אחד מאיתנו מגיב אחרת לגמרי לטיםולים השונים.
יש כאלה שלא יזוזו מטר בלי המשפד הסיני שלהם, יש כאלה שדווקא הלחיצות בכפות הרגליים משמחות אותם, ויש אחרים שבלי פרחי באך הם חצי בנאדם.
המסקנה: עד שלא תנסי ותראי מה עובד בשבילך, לא תוכלי לדעת.

חוצמזה, נשמח לשמוע עוד עליך וממך
שלום נעים להכיר
02/07/13 23:30
53צפיות
שמעתי דברים טובים על המרכז באיכילוב. נכון שכשרואים רופאים באופן פרטי יש להם יותר זמן בגלל פחות לחץ, אבל הרי הרופאים הם אותם רופאים, כמעט או כל הראומטולוגים שמקבלים פרטי מקבלים גם דרך הקופות השונות, אז לא אמור להיות הבדל גדול ביחס ובטיפול.
כמובן שיש רופאים ויש רופאים, כמו בכל דבר.

לגבי הכאבים המשוטטים- אצלי זה לא ככה, אבל אולי האחרים כן. לרוב כן יכאבו כמה מקומות באותו זמן.. והרבה קורה שכאב אחד נחלש והשני מתחזק בעקבות התנוחה שאני נמצאת בה או הפעילות וכד'. זה קורה לאורך כל היום, תמיד, ואני גם משנה את תנוחת השכיבה שלי בהתאם כדי להקל פעם על צד ימין ופעם על שמאל.

ממה שניסיתי בעצמי - שיאצו לא עזר הרבה, דיקור סיני גם לא אבל דיקור ראש יפני דווקא כן, ובנוסף - הידרותרפיה עוזרת לי מאוד (למרות שמאוד מעייפת ומכאיבה ביום שאחרי) שינויי תזונה יכולים לעזור הרבה עם מצב של מעי רגיז, ואני גם לוקחת סימבלתה, ואמורה להתחיל גם ליריקה.. ארר.. אין לי כוח להסתגלות...
עברתי שנתיים מאוד קשות שבהן התעקשתי לא לקחת שום כדור. עבר לי
ובגלל שהמצב הנפשי משפיע כל כך חזק על הכאבים והתשישות, ובגלל שהדיכאון הוא עוד מהילדות אצלי, אני גם הולכת לטיפול נפשי. לא כדי לטפל ישירות בכאבים, אלא כדי להוריד מתחים שגורמים להם. וכדי לטפל בנפש עצמה כמובן.. גם זה חשוב.
תודה על קבלת הפנים
05/07/13 00:29
43צפיות
אני בת 28 נסיעה לגבר מקסים כבר 9 חודשים אחרי זוגיות ארוכה.כאמור אני אמא לתינוקת מתוקה בת כמעט 4 חודשים. כרגע אני איתה בבית בהמשך צריכה למצוא עבודה , עוד לא ממש מצאתי את עצמי בתחום המקצועי, לומדת לתואר שני בתחום משאבי אנוש וזהו בעיקרון.כרגע עם נדודי שינה וכאבים אחרי יום שבו שבכמעט כולוהייתי עם מנשא שבו הייתה הבת שלי ששוקלת 6.5 מקדימה ועם תיק במשקל דומה מאחורה- זה כנראה לא מפתיע. מחר יום כיף עם הבעל בימית 2000 מקווה שיהיה כיף ולא ארגיש זקנה מידי... שיהיה סופ״ש מקסים לכולן.
שלום לך!
05/07/13 15:01
45צפיות
ברוכה הבאה, אני סוג של בפורום ויותר לא נמצאת בפורום,
מכירה את הכאבים הנודדים מאוד מאוד מקרוב, זז תוך דקות מהרגל ליד ומהיד לגב ומהגב לשכמות וכן הלאה.. עדיין לא מצאתי לזה פיתרון..
לגבי טיפולים אלטרנטיביים עכשיו אני מסיימת סשן טיפולים של דיקור סיני, לא יודעת להגדיר כמה עזר וכמה לא וגם עושה טווינא שגם לא יודעת להגדיר אם עוזר או לא. מזיק זה לא
בהצלחה!
טיפים לוועדת שיקום
02/07/13 12:02
70צפיות
היי בנות יקרות!!
קיבלתי זימון לוועדת שיקום ואין לי מושג מה זה אומר או מה עלי לעשות/לצפות ממנה.
אפשר לקבל קצת טיפים מכן?
אני עוקבת בעניין אחרי ההתכתבויות שלכן אפילו שלא משתתפת באופן פעיל....
אז בהצלחה לכולן... בהעברת דירה, מבחנים, כאבים... הכל!!
תודה מראש
עונת המלפפונים הגיעה!
01/07/13 23:58
122צפיות
פותחת שרשור חמשירים
לתרגל פה מוחות אפרורים
כי רדום כאן נורא
ולשבור ת'שגרה
זה אומר גם למתוח שרירים.

תכתבו על הכל, בלי חשבון
כמובן מנומס, בלי עלבון
ועם כל הכללים
שבסל הכלים
כּׁה אמרה כלנית - הריבון
ואחד להתחלה
01/07/13 23:59
64צפיות
מעשה באחת ושמה אֵלה
שתמיד 'תבכיינה שכואב לה
בין רופאים היא עברה
עד עלתה הסברה
יש לה פיברו – וזה לא נדמה לה.
º
עשית לי חיוך!!
02/07/13 00:43
26צפיות
02/07/13 01:05
39צפיות
חיוך זה עניין נהדר
שכבר מרחוק הוא ניכר
מרקה לרקה
הוא נמתח בדקה
ועכשיו - תעשי זאת לשאר!!
º
אני אוהבת אותך.
02/07/13 09:32
20צפיות
º
03/07/13 07:14
4צפיות
עוד אחד - אני בשוונג!
02/07/13 01:16
45צפיות
לי'כנס בסוף יום למקלחת
ולשטוף רגל, אוזן, גבחת
זרם חם כשקפוא
וכשחם - אז הפוך
בחיי - זה עושה לי רוב נחת!
נו, טוף
02/07/13 09:17
48צפיות
כי לישון עד בלי סוף זה טבעי.
ולהיות בלי כאב זה רגעי.
אך תמיד מעודדת
מעירה ונחמדת
היא "פינת המשפט השבועי"!

(מוקדש לך, כמובן).

ועוד נסיון:

סלרי, קולרבי וכרובית.
מלפפון, חסה ונבטוטית.
"זה בריא" כך אומרים,
"מאריך ת'חיים",
אך אני סרבנית כפייתית.

אז:
תנו לי מוס עם קצפת ותות,
ועוגת תפוחים עם קישוט.
ועוגת יומולדת
וחטיף מקופלת
ואוכל את הכל בלי רשות.
ו
תגובת הרופאה:
"תגידי אשה, את בסדר?!
תעופי מייד מהחדר!"
אז אצא במהירות
ואעוף לחנות
ואקנה שוקולד של מקס ברנר.

אוך, שאת מושלמת!
02/07/13 17:23
24צפיות
איכשהו היתה לי הרגשה ששרשור כזה יפתה אותך לצאת מהמאורה שלך קצת אל אור הפורום.

'תגעגעת אליך!
ועוד:
02/07/13 09:24
32צפיות
בלילה, בלילה, כשכולם ישנים,
רק אני מתהפכת בחוסר אונים.
אז אקום אל הNOTEBOOK,
וארקוד לי בפייסבוק,
איך כולם שם בריאים ויפים?
גם אני רוצה
02/07/13 10:53
39צפיות
בחנות ממיינת מכחולים,
ועונה ללקוחות ששואלים.
לכן לי לא איכפת,
למצוא שיר על דוכיפת,
בייחוד שהגבעתרון אותו שרים.
ובנוסף
02/07/13 11:09
35צפיות
גם חושבת על מחזמר אהוב
שבמקור באנגלית הוא כתוב
אף שבעברית יש לו גירסה
אותו לתרגם מנסה
כי התרגום הקודם הוא עלוב.

הנה דוגמה שלדעתי היא טובה
שקשורה לדמות חשובה
שמי שראה את המקור
יכול ודאי לזכור
שוונדלה ברגמן איננה בובה!
תמשיכו, תמשיכו,
02/07/13 23:34
20צפיות
עוד אין בי חרוזים, אבל אני נהנית כהוגן!
שבתי לערב נוסף
03/07/13 02:31
25צפיות
פרק א'
והרי ידיעה מרעישה:
לחדרי נכנסה יתושה!
מאוורר חיש הופעל
אך אבוי! הוא נכשל.
החָרֶקֶת אינה מרגישה.

פרק ב'
תקציר האירועים הקודמים
החיים פה אינם משמימים.
יתושה מתלוצצת
כשאני נעקצת
בקרוב ישפכו פה דמים!

פרק ג'
לפעולה אז הוכנס סנו-מט
(קוטל חרקים פסיכופת)
המעופפת משתעשעת
בעוד אני פה משתגעת
עוד תראו - האויב פה יומת!!

פרק ד' ואחרון
אין ברירה, מלחמה אז פרָצָה
בין אני לבין גברת עוקָצָה
כף ידי אז הונפה,
את הג'וק כפכפה
ושלום ושלווה שבו ארצה..

מה, אף אחת לא מצטרפת?
03/07/13 18:21
21צפיות
רק אני מחמשרת שירים
מנסה את הפורום "להרים"
וחורזת חרוזים
'פהפיים ומושחזים
תראו לאן חיי מתדרדרים...
03/07/13 20:15
20צפיות
היי, יצא לך חרוז!
רוצה תפוז?

זו בערך יכולת החריזה שלי בימים אלו,
אבל כל כך נחמד לקרוא כאלה חמשירונים מגניבונים, אל תפסיקו!

זה אולי הזמן לספר ליקום
03/07/13 20:43
34צפיות
שחרוז לא מתחרז עם תפוז.

חרוז מתחרז עם ארוז, פירוז, או זירוז.

תפוז לעומת זאת מתחרז עם אישפוז.
יאללה.
03/07/13 20:57
35צפיות
יושבת אני פה בנחת
ותופרת עם חוט ועם מחט
וברקע רעשים
של מים זורמים
כי יש גבר אצלי במקלחת.

סורי על שיתוף היתר, הייתי חייבת.
אווו.. גיבורה!
03/07/13 21:05
33צפיות
גבר גם שר אצלך במקלחת?
לפעמים הוא גם שם
04/07/13 08:55
28צפיות
רק רוצה להסביר במהרה
כדי שלא אכנס לצרה
שאותו הגברבר
הבאמת נהדר
הוא גם שותפי לדירה.
היי ריפנזל! זה בשבילך
03/07/13 23:28
48צפיות
חברה יקרה ונחמדת
חוגגת היום יום הולדת.
אז נשיר לה שירים
ונשזור לה זרים
ונגיש לה עוגה משוקלדת.

על כסא (בזהירות!) אותה נרים
נאחל עד מאה ועשרים.
חיבוקים ונשיקות
והמון מתנות
ונישאר כל הלילה ערים.

חתולים חמימים מפרפרים
גוזלים פצפונים מזמרים
כי רפונזל כזאת
אוהבת חיות
וגם הן חוגגות
ושרות ורוקדות
לילדת אגדות וכוכבים.
º
תודה!!!
04/07/13 00:15
19צפיות
º
מזל טוב !!
04/07/13 23:36
9צפיות
º
מה שהיא אמרה!
04/07/13 08:48
18צפיות
אתן כשרוניות!
10/07/13 22:12
10צפיות
כתבתי גם, אבל זה מדכא למדי אז בינתיים לא שולחת. מחכה ליום שאוכל לכתוב דברים משמחים.
גמילה מלוריוון
30/06/13 21:36
228צפיות
בת 56,כל הזמן באי שקט פנימי,בחרדות,בעצבות,ואז אני לוקחת לוריוון,זה מרגיע אותי,וחיה בשאננות, הבעיה מתחילה שההשפעה של הכדור חולפת, אני מתחילה שוב לחזור לאי שקט,השאלה שלי ,האם אני מכורה לכדור,ואם כן,איך נגמלים?
ואולי להיפך?
30/06/13 23:06
100צפיות
קודם היה אי שקט פנימי  שגרמה לקחת כדור בשם לוריון.

ההשפעה אולי הייתה חלקית, ולכן עדיין נשאר חלק מהאי שקט?

קשה באמת לדעת.

מה דעתך להתייעץ עם אנשים שההתמחות שלהם היא בתחום התרופות?
(פסיכיאטרים הם רופאים שביצעו התמחות בתחום התרופות, למרבה הצער הסטיגמה בציבור היא שהמומחיות שלהם היא לגבי "הפרעות נפשיות" וחבל.
בעיני הם בסך הכל יועצים לענייני תרופות. חלק מהתרופות נועדו לטפל גם במצבי קיצון, אבל לא בהכרח).

אגב, למה את קוראת "אי שקט פנימי" אם אפשר לשאול?
(גם נוירולוגים מומחים
30/06/13 23:09
78צפיות
לתחום התרופות, רק מכיוון שונה)
רוזט, אין כאן רופאים. רק חולים ב- CFS/פיברו
30/06/13 23:58
80צפיות
את צריכה להפנות את השאלות האלה לרופא, ולדעתי רצוי לא דרך האינטרנט.
פינת המשפט המחייך!
30/06/13 21:35
65צפיות
תנו לעצמכם פרס על זה שאתם מצליחים לקום מוקדם בכך שתחזרו לישון.

שבוע קל,
נועה.
º
זה בדיוק מה שאני עושה!
30/06/13 22:16
21צפיות
רמי מור?
30/06/13 08:29
157צפיות
מישהו עבר יפול אצלו וחווה הקלה משמעותית בתסמיני פיברומיאלגיה?
º
לא שמעתי עליו
30/06/13 11:39
47צפיות
מחקר: על מתח נפשי ומחשבה עליו
29/06/13 17:43
89צפיות
חוקרים מצאו כי רק המחשבה (והתפיסה העצמית) על להיות במתח נפשי (תחת לחץ נפשי,Stress) עשויה לגרום לאנשים לחלות ואף להגדיל משמעותית את הסיכוי להתקף לב/מחלות לב

זאת הפעם הראשונה שהתגלה קשר ישיר בין התחושה של אנשים כיצד משפיעה התפיסה שלהם לגבי לחץ נפשי על בריאותם

Even thinking of stress can make you sick
   Last Updated: Thursday, June 27, 2013,12:50

London: Researchers have found just thinking about being stressed can make individuals fall seriously ill and even increase the chance of suffering a heart attack.

The is the first time a link has been discovered between heart disease and people`s own view on how stress is affecting their health, Daily Mail reported

המקור : http://zeenews.india.com/news/health/health-news/e...

איך זה קשור אלינו? ובכן ההתעסקות בסימפטומים מלחיצה הלחץ מגביר את הלחץ והגלגל מתגלגל לכיוון לא טוב.

אני בדיעה שהמחשבה צריכה להיות איך חיים עם המחלה ועושים כל דבר למרות היותה...מהישג להישג מתחזקים ומשיגים יותר מהחיים :)

הובא מתוך ידיעה באתר "רוטר" מביא הידיעה MEK2  .
אני בכלל נכנסתי הנה לסכמש..
28/06/13 17:04
101צפיות
נו, לא נורא. מחר בלילה. אז באמת יהיה סוף השבוע.

שבת שלום לכולכם וכולכן!!
סיכומשבוע
28/06/13 20:24
50צפיות
סליחה...

הטוב
הפחוטוב
רגע מוזר
איש השבוע
שיר השבוע
מה בשבוע הבא
קישור שווה לתחילת השבוע

שבת פז ושבוע פתוח
מסכמת
28/06/13 21:42
52צפיות

שוב מישהי עם גי'פ ענק נכנסה בנו.  תאונה קלה, אבל הצוואר שלי מוחה נמרצות. והסחרחורת הזוועתית וכל הנלווה...

אוףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףף נשבר לי מזה, אנשים תהיו יותר עירניים וסבלניים הכביש זה לא מגרש משחקים!!!
כבר חשבתי לתלות על הרכב שלט:

נכון שאני יפה וסקסית אבל תפסיקו להיכנס בי !

הטוב: ילדים שמאירים לי את הנשמה
איש השבוע: זוגי שהיה שם בשבילי וסובל אותי ברגעי הפחות חביבים

בשבוע הבא: לנוח להירגע ולקחת את הכל באיזי, כי בשנייה אחת הכללללללל משתנה

שבת שלום לפורום החביב עלי
אוי, אוף
28/06/13 22:08
42צפיות
מקווה שתתאוששי במהרה, ושבזאת מילאת את מכסת התאונות שלך...
לאאאאאאאאאאאאאאאאא...........................
30/06/13 11:45
39צפיות

דווקא עכשיו ולא מחר.
28/06/13 21:51
49צפיות
הטוב - נפגשתי עם אח שלי אחרי מלא זמן לא התראינו. נולד לבת דודה שלי ילד ראשון, והוא חומד... סיימתי מבחן אחד. אני ביישורת האחרונה של הסמינריון (הביזיוני, יש לציין. אם באמת היה לי אכפת הייתי אולי משנה נושא ועושה מההתחלה, אבל פחות אכפת לי).

הפחוטוב - יולי מתקרב ואיתו אני מתחילה להזיע כמו גבר אחרי אימון של שעה וחצי, רק שאני אישה ואני מתחילה להזיע בשנייה שנהיה חם. סקסי בטירוף...

רגע מוזר - להבין שאחד המקומות שיותר מרגיעים אותי ומשרים עלי אוירת עבודה זה מכון הקעקועים האהוב עליי בתל אביב. שזה בעייתי כי זה בילתי אפשרי במחינתי לשרוץ שם כל יום כי אני בחיפה (למקעקע זה ממש לא מפריע, להיפך, הוא הזמין אותי לבוא כמה שאני רוצה סתם לשבת במזגן ולשמוע את ה"דזזזזזזזז" ברקע). כתבתי חלק נכבד מפרק הממצאים שלי שם. פשוט ישבתי על הספה שם איזב שעה, לבד.

איש השבוע - אח שלי, שלא רק שנפגש איתי, הוא גם הזמין אותי לסינבון, והסיע אותי לרכבת.

שיר השבוע - בבקשה.

מה בשבוע הבא - להגיש את הסמינריון. להבחן בשקר כלשהו (באמת שאין לי מושג איך קוראים לשיעור או על מה אנחנו נבחנים. משהו שראשת החוג שלי "מלמדת"). לסיים שתי הזמנות שיש לי.

קישור שווה לתחילת השבוע - כמו שחברה שלי ניסחה את זה: בחור בריטי מזוקן עושה ניסויים מדעיים וכאלה (רק שהיא כתבה את זה באנגלית - beardy british guy doing science experiments n stuff).

שבת מוצלחת,
נועה.
חכו שתקראו את הטוב שלי, הוא נפלא
28/06/13 22:35
50צפיות
דממה בקהל. פופקורן. תופים. טא-טטא-טא! -
הטוב: הראש שלי!
הוא חמוד והוא עובד והוא שלי והוא משתפשף היטב. ביום רביעי היה שיעור המתמטיקה השלישי: כיסינו כבר את הטריגונומטריה במשולשים, מעגל היחידה ומעט הוכחת זהויות, והתחלנו עכשיו משוואות טריגונומטריות. באמצע אחותי עברה איתי על נוסחאות הכפל המקוצר שנמחקו לי לחלוטין. זה מצליח. זה מצליח!!!  |ריקוד ניצחון אינדיאני|
כשאני כותבת את זה ככה זה נשמע מצויין ומהיר, אבל זו באמת מלאכה לא פשוטה. לוקח זמן לעבד נתונים ועדיין המחשבות מקוטעות המון (מי אמר פיברופוג ולא קיבל?) ואז אני נתקעת באיזה לופ הזוי וחסר קשר, אבל לפחות כשאני בפוקוס אני הולכת ומתחדדת, ולא יכולה שלא לחייך.

הפחוטוב: אני גרה למרגלות הכביש העולה אל הוותיקן (שכונת הוותיקים). כמעט אין שבוע שלא עובר פה אמבולנס. למרבה ההקלה רק נט"ן אחת עד כה, וגם היא הסתיימה בשלום. בערך.
ובחזרה לדל"ת אמותיי, נשלחתי לאולטרסאונד מערכת השתן, כי בשתי בדיקות שנעשו בהפרש של שבוע זו מזו ובלי מחזור, התגלה דם בשתן. אני לא מרגישה במשהו מוזר, אבל שיהיה. התור בעוד שבועיים או שלושה, לא זוכרת בדיוק.

רגע מוזר: צריכה לשלם למורה למתמטיקה פעמיים 120 ש"ח. מפשפשת בארנק ואומרת במבוכה שאין לי מספיק, יש לי רק 400...

איש השבוע: אחותי סוגרת בגרויות אחרונות. המון נחת.

מה בשבוע הבא: להתקדם עם פרוייקט ההגדה של פסח המשפחתית. השבוע היה יעיל באופן מפתיע, אני מקווה שבזאת סיימנו את הנוסח ונוכל להתמקד בעימוד ובאיורים. כיף כיף כיף!

קישור שווה לתחילת השבוע: מורשתו של אלברט.

שבת צחה לנו, ושבוע יעיל ומלא חיוכים,
סיגל
º
ברכות על ראשך החמוד והמתולתל!
30/06/13 11:46
19צפיות
חן חן
30/06/13 13:54
20צפיות
ומה שלום ראשך המבולגן, הדברים חזרו למקומם?
אני חושבת שלא למקומם אלא קצת יותר טוב
30/06/13 15:18
20צפיות
היו לי כמה מחשבות יותר מורכבות משהצלחתי הרבה זמן, יכולת לתפוס יותר כמו כשהמוח לא היה מעורפל.

בא ידי ביטוי בעיקר בחידות קטנות שמזמן לא היה לי כוח אליהן ועכשיו פתאום היה והפיתולים היו גלויים לי יותר לעין, כשפעם הם היו ממש גלויים וכמעט לא מפותלים. זה כיף.
שבתי לי
30/06/13 01:02
40צפיות
הטוב - יש כמה:
קודם כל, כבר סיפרתי פה שתם לו התואר (שזה דווקא עצוב נורא). אבל השבוע נפטרתי מאחד הקורסים היותר מעצבנים/ מרגיזים/ חסרי הקשר שהיו לי - משפחה וילדים במשפט הישראלי. תכל'ס - מבחן במשפטים. ארררר!! זה היה מציק ברמות שלא יתוארו ואם עברתי את המבחן אז לא משנה מה הציון, אני לא עושה מועד ב'.
עוד משהו טוב, התחלתי לחפש עבודה בתור מתרגלת/ מרצה זוטרה לשנה הבאה. אני אמשיך במקביל ללמוד, אבל הכסף שאוכל לעשות כמתרגלת/ מרצה הוא טוב יותר מאשר בעבודה הנוכחית שלי, וגם הסיפוק שלי, אני חושבת, יהיה גדול יותר.
וגם: חזרתי לכתוב. קצת, אבל חזרתי. וזה משמח אותי מאוד.

פחוטוב - החום הגדול הזה ומה שהוא עושה לי (אני אשכרה מטפטפת). והמאוורר שהחליט למות בדיוק השבוע, ושני לילות מחוסרי שינה בגלל חום מטורף (בסוף, בארבע לפנות בוקר, בסלון שכל חלונותיו פתוחים, הצלחתי להירדם. לפחות עד שעלתה השמש. ואז כבר היה חם מדי, אז חזרתי לחדרי שכבר הספיק להתקרר וישנתי עוד שעתיים- שלוש).

הלא מוגדר - שופרסל דיל, יכין סנטר פתח תקווה, 9 בלילו של יום חמישי. הסופר עמוס באנשים. אני קונה מאוורר מגדל ויוצאת מהסופר, רק כדי לחזור אליו כעבור שעה עם המאוורר שאינו עובד.
השומר בפתח, שמי יודע כמה אנשים עברו על פניו באותו ערב בסופר העמוס לעייפה הזה, רואה אותי שבה לשם ושואל אותי "מה קרה? לא טוב המאוורר?".
כאילו, זה שזוכרים אותי, אני כבר הפנמתי. אבל עד כדי כך???

ההפתעה המשמחת של השבוע - סופסוף אחרי חמש שנים גררתי את עצמי לרופא שיניים, כולי פחד, חלחלה ויראה מפני הצפוי לי.
הרופא בודק פה, בודק שם. עושה שני צילומי נשך ומסכם: "תבואי עוד חצי שנה לביקורת. הכל טוב."

בשבוע הקרוב - סיום עם משפחה אחת, אולי עם שתיהן. עוד קו"חים לעוד משרות. 2 עבודות שיושבות לי על הג'אנט ואולי צבע.

שיהיה שבוע פחות חם, פחות מעיק, ועם חדשות יותר טובות!
º
אךך איזה אושר זה לקבל וי מהרופא שיניים
30/06/13 11:48
19צפיות
סוג של סכמ"ש, נראה מה ייצא
30/06/13 12:01
47צפיות
הטוב - ההורים שלי עברו לביתם החדש שהולך ומקבל צורה מבפנים. מתי כבר יגיעו כבר הספות החדשות?? (עוד שבועיים-שלושה) כל החתלולים והלייקות עברו בקלות יחסית וכבר התרגלו לגמרי. ופרילי ואולי מאוד שמחים על שובם של ההורים לסביבה.

הפחוטוב - המון המון המון מתח נפשי שאין לי מה לעשות איתו. כי אבא של החבר הכי טוב שלי מבלה את ימיו האחרונים במחלקה האונקולוגית אחרי שנים של מאבק שלא נתן מנוחה לרגע. ואני מלווה את החבר בתוך זה. וזה קשה. וכואב לי ואני עייפה ואני לא מצליחה לשמור על עצמי כמו שצריך, לא פיזית ולא נפשית.

ופרילי חולה, ואני הורסת את הידיים על לתת לה אנטיביוטיקה נוזלית ממזרקים מפגרים שנתקעים כל הזמן. היא רזה כל כך, בגלל טפיל מגעיל בדם החמוד שלה, אז לא משנה כמה היא אוכלת היא לא משמינה, ואני ממלאת אותה בפינוקים כבר חודש כדי שתאכל יותר. וכדי לשפר את המצב היא נעלמת פה ושם ליום יומיים ומלחיצה אותי ומפספסת מנות מהתרופה.
הבשורה הטובה - חוץ מהטפיל כל הבדיקות שלה יצאו יפות מאוד!

מה בשבוע הבא - כנראה שלוויה/שבעה.. וגם יומולדת.. לא שילוב משהו.
30/06/13 13:53
25צפיות
וגדוד של פילים, אבל רכים כאלה כמו כריות להתכרבל עליהם ולנוח...
זהו, נגמר.
30/06/13 19:20
43צפיות
זה טוב שנגמר כי כבר היה אך ורק ממש ממש רע.
º
מחבקת אותך))))
30/06/13 19:44
9צפיות
º
30/06/13 21:01
6צפיות
º
01/07/13 11:52
8צפיות
תודה רבה רבה, עזרתן.
02/07/13 23:33
11צפיות
חיבוקי פורום זה טוב.

ואתמול קיבלתי משכך עצבות נהדר בצורת גוזל מטופש חדש! אושר. בדיוק הטיפול שהייתי זקוקה לו.
כי כל זמן שלא ישנתי- לא התחיל יום חדש!
02/07/13 00:51
39צפיות
מה שניסיתי מאוד להסביר למי שלא הבין שאתמול, או היום ממש מ וקדם [ה--רבה יותר מידי מוקדם!]

הטוב- סוג של המשכיות לסכמשים האחרונים, והוא כמובן החברות שלי.
העובדה שבסופו של יום ממש ממש קשה חיכה לי על סף הדלת עציץ סיגליות.
עם חיבוק.
מזר שלם של כלנית
יום שעברתי רק תודות לעובדה שאחת החברות המופלאות שלי קלטה אותי  בחצי משפט, עשתה אחורה פנה בדרך לעובדה ועזרה לי לעבור את חציו הראשון בלי לשכוח לנשום.

הפחוטוב- משפחתולוגיה. קשיים. דאגות.

רגע מוזר- אחד? היה כאן כמעט שבוע כזה.

איש השבוע-.בלי שום ספק!

שיר השבוע- נכון שיש שיר על דוכיפת? אז זה.

מה השבוע? לא יודעת מאיפה להתחיל

קישור שווה. הע? למי היה זמן למחשב בכלל?

בינתיים רק קישור למילים.
02/07/13 08:36
23צפיות
אולי יבוא אחר כך גם קישור לשיר עצמו.

http://shironet.mako.co.il/artist?type=lyrics&...
º
|לבבה|
02/07/13 23:30
4צפיות
וואוו! כמה זמן...
27/06/13 13:56
124צפיות
עבר הרבה זמן מאז שכתבתי פה. החיים שלי עמוסים נורא, אין לי אינטרנט בבית ולא נוח לכתוב מהפלאפון. כן, נו תירוצים.
אני מניחה שהסיבה האמיתית היא שכשאני כל הזמן בפורום, זה אומר שאני נורא מתעסקת בפיברו' וזה מדכא אותי.
הבעיה היא שגם כשאני לא מתעסקת בפיברו', היא לגמרי שם ואם אני לא מאפשרת לה את המקום שלה, זה גם מדכא.
אמביוולנטית מאץ'?

קצת עדכונים...:
חזרתי מארה"ב בפברואר, מצאתי דירה בתלביב, גרה לבד בחדרון חמוד עם רטיבות קלה ופרטיות נהדרת.
עבדתי קשה.
ניסיתי חודש בגרפיקה, עזבתי בגלל מעסיק רע ונצלן.
שטפתי כלים במסעדה עד לפני שבוע בשילוב עם אבטחה במוסדות חינוך.
נשארתי עכשיו רק באבטחה, שזה לא כזה "רק" כי זו משרה מלאה פלוס.
באופן כללי זו היתה תקופה קשה נורא, מהקשות בחיי הצעירים. המון לבד, המון עבודה קשה שמתישה את הגוף והנפש, בלי חופשים (שבעה ימים בשבוע) וכמעט בלי הנאות.
לפני שבועיים הבנתי שזו לא דרך לחיות והתחלתי לעשות שינויים. בין היתר עזבתי את שטיפת הכלים, שהיתה עבודה קשה אך מתגמלת כספית ונפשית. מבחינה חברתית שם היה לי הכי טוב ונהניתי מאוד, אבל זה שבר אותי פיזית.

מצאתי מישהו שבעזרתו אתחיל ללמוד בשבוע הבא עיצוב לאינטרנט, הוא יעשה את זה בהתנדבות וזה אדיר. זו תהיה הזדמנות מצוינת בשבילי, כי בעיצוב לפרינט אין מספיק כסף ויש יותר מדי שעות. אמנם אני מאוד אוהבת את סוג העבודה, אבל זה מתיש אותי מאוד מהר וזה תחום שהולך ונכחד.
התחלתי לקחת יום חופש בשבוע ולהשתדל לא למלא אותו במשימות. פשוט לנוח, בלי כביסות, בלי לנקות את הבית ובלי סידורים.
לפני חודש וחצי היתה לי ועדת ערר בבט"ל וקיבלתי תשובה שהעלו לי את האחוזים ל-44 זמני לשנה. ביום שני יש לי פגישה עם פקידת שיקום שתקבע מה אקבל, אם בכלל. אני מתה מפחד.
אז לסיכום הפוסט הארוך והמתיש,
מה עושים בפגישה עם פקידת שיקום? איך משכנעים אותה שאני זקוקה לכל קצבה וסיוע שתוכל לתת לי???

º
28/06/13 14:04
16צפיות
28/06/13 16:25
34צפיות
בוביק, זה שנעלמתי לך באמצע שיחה לא אומר ש...
|טוב נו, זה רק אומר שאני לא בת אדם|

בכל מקרה- בשיחה עם פקידת השיקום את צריכה להיות את, להגיע עם מטרה ומוטיבציה.
חלק גדול ממה שנבדק בשיחה הזו זה המוכנות שלך לשיקום, האם יש מוטיבציה, מסוגלת נפשית ופיזית- כל מה שנדרש מתלמיד מקצוע או אדם שרוצה להשתלב בשוק העבודה.

למדינה יש בתאוריה אינטרס לשלב אותך המעגל העבודה, אבל היא מודדת היטב את התהליך שיביא אותך עד לשם.

אני מתנצלת על ההעלמות- כזה בלגן פה..
אבל אני יותר פנויה, אם תרצי חיזוקים וכאלה

28/06/13 17:03
32צפיות
איזה כיף לראותך שוב כאן עימדנו!!!!

אני מותשת מכדי לכתוב הרבה יותר מזה. סליחה..
התגעגעתי ואפילו ..
28/06/13 21:48
37צפיות
שאלתי את אפרת מפעם לפעם עלייך.

נשמע שבהחלט התשת את עצמך ואני מברכת על השינויים. ובאשר לשיקום, קודם כל להוריד את הלחץ, לרוב הן מבינות עניין ויש עניין אמיתי לעזור לך. בעיקר בנושא של עבודה ולימודים שיובילו לעבודה שתתאים לך.
כפי שחיה אמרה פשוט תהיי את, ואת נפלאה מההיכרות הקטנה שלי עימך !
התגעגעתי..
28/06/13 22:24
35צפיות

וגם שאלתי את אפרת עלייך מפעם לפעם.
נשמע שהתשת את עצמך ואני מברכת על השינויים.
באשר לשיקום, הן בד"כ מבינות עניין והמטרה היא באמת לנסות למצוא עבודה שתתאים או לימודים שיובילו לעבודה מתאימה ,
כפי שחיה אמרה היי את, הסבירי את מגבלותייך ומטרותייך .

חיבוק))))))
º
כיף לראותך שוב
28/06/13 22:11
14צפיות
תודה על התגובות!
30/06/13 00:58
41צפיות
ראשית, תודה על ההמלצות לפקידת השיקום. מקווה שבאמת יצליח לי והיא תבין איך אפשר לעזור.
שנית, אני מאוד אוהבת את הביטוי הזה "להוריד לחץ". אבל לא באמת. כמו שהסברתי, אני לבד. אם אני לא אכניס כסף, לא תהיה דירה, לא יהיה אוכל ולא יהיה שומדבר.
אין לי שום עזרה ממקור חיצוני, אז להוריד לחץ זה מותרות שאין לי.
סליחה על המרירות, אני בדאון מטורף. וחרדה.
עם ה-44% האלה, אין לי סיכוי כמעט לכלום.
המצב מחמיר כבר חודשיים ואין לי מושג איך לטפל בזה, למי לפנות ועל מי להישען.
@#$%$^%&*)$#!!!!!
התחילו לי זרמים, נימולים, איבודי תחושה, שריפות, דקירות ובעירות בידיים וברגליים, זה בא והולך.
אני באמת משתדלת לקום עם חיוך.
תודה על קבלת הפנים הנעימה, כל פעם מחדש!
סליחה ולילה טוב.
|ניחום|
30/06/13 11:41
28צפיות
הלוואי שיכולתי לעזור..
אליי.
02/07/13 00:42
18צפיות
טלפון.
מחר!
עדכון
02/07/13 02:43
35צפיות
הייתי אצל פקידת השיקום. היא היתה מקסימה,
הקשיבה המון, שאלה לעומק והיתה אמפטית נורא.
אמרה שיוכלו לממן קורס אם אמצא משהו טוב,
חשוב שיקדם אותי מקצועית.
שאלתי על קצבה, אמרה שזה לא קשור אליה,
שזה עניין של מחלקת נכות כללית.
אמרה שלדעתה לא יתנו ושלא אבנה על זה.
עודדה מאוד ואמרה שמעריכה את הכוח שלי,
את ההתמודדות עם כל מה שעברתי.
באמת שהיא היתה בסדר.
חזרתי הביתה שבורה, מיואשת לגמרי.
אמנם היא נתנה נקודת אור קטנה עם המימון,
ועדיין מאוד תליתי תקוות בסוג של עזרה כלכלית קבועה.
בערב החלטתי להתעודד, כי אם זה רק אני, אז זה רק אני.
עשיתי רשימה בלב של כל מה שכן יש לי.
זה עזר הרבה.
התקשרתי לסבתא להתעודד והיא היתה נהדרת.
יהיה טוב, עד הנפילה הבאה,
שגם ממנה אקום!
חיבוק לכולם ותודה :)
הזכרתן לי שאני לא לגמרי לבד.

נ.ב. כן המפקדת.
חסר לך שלא!
02/07/13 09:11
22צפיות
זה שאני שוכחת איך קוראים לי ולא מגיעה להתקשר בעצמי לא אומר שאני לא פה. רק קצת לא פה.
אבל אני לא נוטשת ולא עוזבת, והתחלנו משהו יחד, את לא לבד, אני אעזור לך להגיע למקום הנכון לך.

כתבה מאוד מעניינת..מקווה שזה בסדר לפתוח עוד
25/06/13 20:40
126צפיות
הודעה חדשה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
בטח שבסדר. אפילו רצוי ומקובל ואהוב מאוד.
27/06/13 01:11
57צפיות
אני פשוט ב"חרם מאמרים". לפחות עד שאסיים עם העבודות והסמינריון.

וגם עד שלא יוכח שאין צורך במועד ב'.
בואו לעבוד בתפוז|תפוז| אנשים
25/06/13 10:29
14צפיות
|!| דרוש/ה מנהל/ת אשכול פורומים למחלקת הקהילות.

התפקיד כולל מענה לפניות הגולשים, עבודה מול מנהלי הפורומים, אחריות על קידום ושיווק הפורומים, ייזום וטיפוח שיתופי פעולה.
התפקיד מגוון ומאתגר, בסביבה צעירה ודינאמית.

דרישות: היכרות עם עולם האינטרנט, הבלוגים והפורומים הישראלי, יכולת התבטאות גבוהה בכתב ובע"פ, יחסי אנוש מעולים, שירותיות גבוהה, יכולת עבודה עצמאית, יצירתיות, כושר שכנוע.

ניסיון בעולם שירות לקוחות - יתרון.
המשרה היא משרה מלאה ממשרדי החברה בבני ברק.

רוצים להגיש מועמדות למשרה? שלחו קורות חיים לכתובת forums@tapuz.co.il.

|*| המשרה מיועדת לנשים וגברים כאחד.
|*| נא לציין ציפיות שכר בקורות חיים.
שאלה לאנשי המרכז החם והלח
25/06/13 02:43
129צפיות
(היי, חיה, זה כולל גם אותך!!)

בלילות האחרונים ממש קשה לי לישון. מצד אחד חם לי, אז אני מדליקה מאוורר, אבל אני לא יכולה להירדם בגלל הרעש. אז אני קמה לכבות ואז אני לא יכולה להירדם כי אני נדבקת לעצמי. אז אני קמה להדליק, אבל אני לא יכולה להירדם בגלל הרעש. אז אני קמה לכבות.... הבנתם את הרעיון.

אני מחפשת פתרון לא יקר לדירה שכורה (כך שאל תמליצו לי להתקין מזגנים שקטים), שאפשר להרכיב ולפרק בקלות (בהנחה שיום אחד מישהו יסכים להתחתן איתי ואני אעבור מפה) ושלא דורש צוות שלם של מקצוענים (לצורך העניין: אני בהחלט יכולה להשתמש במקדחה, או לעשות כל פעולה "גברית" שלא דורשת הרמת משאות כבדים מדי או חיסולן של שממיות) והכי חשוב - לא רועש.

ואני שואלת אתכם כי רק אתם מבינים שרחש קל של מאוורר שווה ערך לטרקטור שעומד ומטרטר בחוץ. כך או כך הלכה שנת הלילה..
יש פתרון
25/06/13 02:59
82צפיות
מאוורר שקט יותר, או מזגן נייד ,
.. או אולי לשים את המאוורר בחלון
אני לא יכולה לישון בלי אטמי
25/06/13 03:07
76צפיות
אוזניים..אלו הצהובים הספוגיים. פותר גם את בעיית המאוורר.
º
אני פשוט מפחדת לא לשמוע את השעון בבוקר..
25/06/13 19:55
43צפיות
º
את השעון את תשמעי
25/06/13 20:28
31צפיות
גם אני רגישה לרעש ומשתמשת באטמים האלו
25/06/13 23:23
43צפיות
שומעים בקלות את השעון המעורר, צלצול של טלפון וכו'
אבל לא שומעים את הטרטור של המקרר, המאוורר, והמנוע של המזגן של השכנים שנמצא לי מעל לחלון.

האטמי ספוג הצהובים עולים ~2-3ש"ח ויש אותם בכל סופרפארם/ניופארם, אז זה לא סיפור מורכב לנסות.
עכשיו אני ישנה עם מזגן..
25/06/13 15:49
69צפיות
-לי זה יותר נכון מהמון בחינות, כן, גם כלכלית וגם כי אני ישנה הרבה יותר טוב בחדר קריר-קר.
היחידה עצמה נמצאת יחסית רחוק מהמיטה שלי, ובלי קשר- זה רעש לבן מבחינתי.
בתקופה האחרונה גם חזרתי להרדם עם מוזיקה [טינטון וכאלו. נרדמת עם מוזיקה שמכוונת לכבות כחצי שעה אחרי שאני מניחה ראש על הכרית]
אבל עד לתקופה הזו היה לי מאוורר תיקרה
הוא היה מאוד שקט, היו לו שלוש רמות מהירות ולרוב, גם בימים היותר חמים ולחים הוא עבד על האמצעית.
אם מוזמנת לבוא לקחת אותו, ואולי גם נמצא מי שיסכים לנדב חצי שעה לתלות לך אותו.
|והי! אני במרכז! למרות שגם בקריות היה אותו דבר, א יודעת|

דרך אגב- עד שהתקנו את מאוורר התקרה היה מאוורר סופר רועש, שבגללו ישנתי כמה לילות בסלון עם המאורר שלו או עם המזגן [וכאן המקום לומר- ברוך בורא התכניות החסכוניות השונות למזגן]

אולי באמת אני אקח ממך..
25/06/13 19:56
58צפיות
הוא שקט=שקט או "רעש לבן"? כי אצלי אין רעש לבן. אני צריכה שקט מוחלט. כל דבר מעבר לזה הוא רעש-רעש.
הע?
25/06/13 22:24
59צפיות
איך את מצליחה להגיע לשקט שקט?
אני רגישה לכל רחש ולכל רעשון,
ועם שני חתולים+בית חדש עם חצר+אמא שמטיילת לא מעט בלילות
-וכשלא היה בית חדש היה בית באמצע שכונה לא משו, עם ילדים מתחת לחלון בקיץ או יותר גרוע, וגם הקטנוען הקבוע של שתיים וחמישה לפנות בוקר..
מה זה שקט שקט???

למדתי לחסום את מה שמתוייג כרחש שיגרתי או רעש לבן,
כי אחרת- הייתי מתחרפנת- אטמי אזניים הם לא אופצייה, כמו גם להרדם עם אוזניות או ללכת ברחוב עם אוזניות-
זה סוג של ניתוק שמאוד קשה לי איתו.
אז שקט שקט?

|הוא קצת מרעיש, המאוורר, כן|
לצערי, לא הצלחתי להגיע ליכולת הזו.
27/06/13 01:07
40צפיות
להפוך רעש ללבן. כלומר,ביום כן. בלילה אין סיכוי. זו איכות אחרת של שינה שדורשת ממני ריכוז, כלומר, שקט. אחרת זה לא עובד. אין לי הסבר טוב יותר.

אה, ובפינת ההודעות האישיות בין מנהלות - שתדעי שפרוביג'יל הוכח כאחלה של דבר (בנוסף לעוד 5 מנות של קפאין, כשביום רגיל יש מקסימום קפה אחד רגיל ועוד אחד נטול). ולכן, כמו שאת בטח רואה, השעה אי-שם אחרי 1 בלילה ואני עוד בשיא כוחי.
אבל תודה על הרעיון. הוא בהחלט הציל אותי.
בשיפוץ החלפתי את כל החלונות
27/06/13 11:50
32צפיות
מכאלה עם משקוף עץ ותריסים שלעולם לא באמת נפתחים או נסגרים, לחלונות נורמליים מבודדים. פתאום לא רק שפחות קר פה, אלא גם הרבה הרבה יותר שקט (כל עוד הם סגורים, כמובן).
ממשיכה את הבנות -אטמים!
26/06/13 13:37
33צפיות
זה פתרון מושלם, אני משתמשת באטמים משעווה שאוטמים בצורה מוחלטת-השימוש בהם שיפר לי את איכות השינה מאוד, כבר לא מתעוררת מכל רחש קטן..
ניסיתי אטמים - הם מכאיבים לי באזניים
26/06/13 13:45
40צפיות
הלחץ הקטן הזה לאורך זמן משגע אותי..
ובכל זאת השתמשתי בהם כשניסיתי לישון במרכז תל אביב כי זה עדיין היה עדיף על הרעש.

וניסיתי מכל מני חומרים.. או שזה לא אטום או שזה מכאיב.
או. כזה. בדיוק.
27/06/13 01:08
41צפיות
לחלופין, ה"רעש" של השקט הזה באוזניים עושה לי  מציק.
אין לי מה להוסיף
26/06/13 22:45
40צפיות
אבל אני הפוך מכולם. נולדתי וגדלתי בסביבה הכי רועשת בפ"ת, עם גיחות לישון אצל סבים/סבתות במקומות מאוד רועשים בת"א. אני נרדמת יותר טוב עם רעשים כאלה. פעם נרדמתי עם דיסק של דאת' מטאל (צרחות, דיסטורשן ותופים) וישנתי לאורך כל הדיסק.

אבל כנראה שאני קצת לא בסדר...
פשוט מאוד:
28/06/13 01:30
40צפיות
מאוורר תיקרה.

הרעש שלו הרבה יותר חלש מזה של מאוורר עומד, והרוח שלו חלשה ומתפזרת באופן יותר אחיד בחדר.
חדשה מבקשת עזרה
25/06/13 00:42
84צפיות
אני חמש שנים לוקחת ליריקה זה עוזר לי בתחושת הכאב והשרפה אבל זה פוגע לי בזיכרון השמנה וגם מצב רוח ירוד ובנוסף בזמן האחרון יש לי בצקות והבנתי שזה יכול להיות מהליריקה ,בקשתי מהרופא שלי להחליף לי לסילבתה אבל הבנתי שזה עלול לפגוע בכבד .אני מיואשת ולא יודעת מה לעשות האם אתם יכולים להמליץ לי על כדור שלא יגרום להשמנה ולא לבצקות ,אשמח לקבל תשובה
לא מכירה ליריקה באופן אישי
25/06/13 02:37
52צפיות
אבל פעם ראשונה שאני שומעת שהיא גורמת להשמנה או לבצקות.

את בטוחה שזו התרופה הזו שבעייתית? אולי את לוקחת עוד תרופות? אולי יש בעיה רפואית אחרת שלא קשורה לפיברו?
ביקשת בדיקות דם מקיפות?

לגבי סימבלתה (וכמעט כל תרופה אחרת, בעצם). כן, ייתכן נזק לכבד. אבל זה נדיר ומדובר במינונים גבוהים וכדומה.
תכל'ס, לא תמצאי כדור שלא יעשה לך תופעות לוואי לכאן או לכאן. אין שומדבר שאת יכולה להכניס לגוף שלך (במיוחד אם זה כימי) שלא יגרום לשום דבר רע.

אבל, וזה אבל גדול, חייבים ללמוד לשקול במקרים האלה תועלת מול הפסד.

וסתם אגב קטן, מעניין למה את חושבת שהליריקה גורמת לך לפגיעה בזיכרון. אצלי אין זיכרון ואני לגמרי ולחלוטין מייחסת את זה לפיברו.

אה, וברוכה הבאה.
לכלנית חננית
26/06/13 01:04
44צפיות
קראתי ואלו תופעות לוואי של הליריקה ,וקראתי ברגע שיש בצקות להפסיק .אני עכשיו מחכה לאישור לקבל סילבתה 30בהתחלה ואחר כך 60 מ"ג.אבל אני חוששת אני חיה את הכאב יום יום רק חשוב לי לישון בערב כי אני לא מצליחה לישון אם אני לא לוקחת את הליריקה .,אני לא לוקחת שום כדור חוץ מהליריקה .גם שמנתי 12 קילו יותר וזה מפריע לי מאוד
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום