בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לקהילת פיברומיאלגיה ותשישות כרונית. זה המקום לתמוך ולהיתמך, לעזור ולהעזר, כאן תמצאו אוזן קשבת והמון ידע על מחלה ש"נולדה" לא מזמן... אני מקווה שיחד נוכל ללמוד על המחלה, ונוכל ללמוד לחיות איתה ולא נגדה אצלנו תמיד יש מידע מעניין ןמועיל וגם הרבה דעות ורעיונות להתמודדות, אז כולם מוזמנים להיות חלק מקהילה שצומחת מתוך כאב.

קצת על עצמי:

שמי כלנית  ועל כן הכינוי "כלנית חיננית". אני  חולה מגיל 10 בפיברומיאלגיה ומאובחנת מאמצע שנות העשרים לחיי, עם תוספת של תת"כ בשנים האחרונות. מ- 2010 ועד ל- 2013 ניהלתי את הפורום ביחד עם חיה קרן, ומאז פרישתה אני ממשיכה לבד בניהולו.

האני מאמין שלי: הפורום הזה הוא הבית הבטוח של החולים, ומטרתנו - לתת מידע ולתמוך בכולם, ותיקים כחדשים.

ברוכים הבאים!

ערב טוב
12/04/13 20:34
67צפיות
הי
אני בעצם תושבת חוזרת...לפורום...בזמנו הייתי אך בניק אחר שלא מצליחה להכנס אליו..
אני מאובחנת כסובלת מהתסמונת אך יש תקופות טובות יותר ותקופות פחות..
מפסח האחרון חשה פשוט רע....האם עוד מישהו מרגיש כך?
חילופי מזג האויר? התקופה הצפופה של החגים העומס.....
אשמח לשמוע.....ואולי קצת להתעודד..
סובלת מכאבים עזים בשכמות גב עליון צוואר וראש....שום כדור נגד כאבים לא ממש עובד עלי
קיבלתי אף זריקת וולטרן שלא הזיזה לכאבים...כעת נמצאת בפיזיוטרפיה
והידרותפיה ומקווה לטוב.....
לכל זה מצטרף דיכדוך וחרדה...ששואלת עצמי האם זה לא זה או אולי זה לא רק זה וכו....
תקופה ממש ארוכה מעל שבועיים של כאבים בלתי פוסקים....
ערב נעים ואשמח להתיחסותכם.
י רדן
גם וגם..
13/04/13 00:33
57צפיות
גם מזג האוויר של השבועות האחרונים לא בא לנו טוב ומביא אקסטרה כאבים ותשישות, וגם החגים יכולים לגרום הרבה מתח, תוסיפי את יום השואה שמאחורינו ויום הזיכרון שאוטוטו וקבלי התקף פיברו...

במיוחד שאת אומרת שזה איזור העורף-שכמות-כתפיים-ראש - אצלי זה ממש קלאסי למצב של מתח מוגבר.

קחי את מה שהבלילה, תעבירי לתבנית והכניסי לתנור שחומם מראש ל-180 מעלות - מה יצא? דכדוך וחרדות. גם מהכאב שהתחזק פתאום ולא עובר, גם המתח הנפשי מהאירועים שמסביב.. מתכון קלאסי.

והכל ביצה ותרנגולת וביצה ותרנגולת וביצה וכו'..
º
סדרו לבד את המשפט ה-1 בפסקה ה-3
13/04/13 00:34
24צפיות
תודה על התיחסותך ובוקר טוב
13/04/13 05:01
31צפיות
אך מה שהכי קשה לי ששום דבר אינו עוזר ממשככי הכאבים הרגילים...
התחלתי טיפול בהדרגה של ציפרלקס לאחר שהרבה מאוד זמן יושבים לי על הראש בענין..
אך אין עדיין השפעה כי עדין לוקחת רבעים..כל בוקר רבע ולאט לאט מעלה בהדרגה עפי המלצת הרופאה עד שאגיע לכדור שלם ביום
כולי תקווה שאכן זה זה ולא זורקים כל דבר על זה
יש כאן גם ענין של גיל המעבר ברקע....שאולי גם עוזר לחגיגה
אבל באמת סבל....וסובלת..אני והסביבה שלי.....
אממ.. עוד דבר שיכול להשפיע - ההסתגלות
13/04/13 11:20
35צפיות
אפילו שזה מינון פיצפון - שזה מעולה לדעתי להתחיל ממינון פיצפון.

תקראי בחוברת של הציפרלקס מה התופעות, מניסיון עם כדורים אחרים הרבה פעמים יש ישנוניות ובכדורים שהם גם נוגדי דיכאון יכול להיות בלגאן זמני במצב הרוח - אוף, הא?

בפרפרזה על השיר של שלמה ארצי
13/04/13 22:14
42צפיות
חילופי מזג האוויר הביאו אותי לסבול.. יותר כאבים, יותר עייפות, יותר יובש בלתי נסבל.
דכדוך וחרדה הם רק הגיוניים במצב שכזה.. אם כי שווה ללכת לרופא ולבדוק מה אפשר לעשות נגד זה (או ללכת למטפל טוב כדי להצליח לטפל בזה לבד).

ברוכה השווה!
º
14/04/13 12:36
5צפיות
גם אני
17/04/13 09:47
11צפיות
סובלת מאוד מאוד מאוד מכאבי שרירים כל הגוף כואב כל הזמן ממש החמרה...מעצבן :(
סיכומשבוע
12/04/13 14:24
46צפיות
כולם מוזמנים לסכם את השבוע, על פי הסעיפים או בלי קשר אליהם בסגנון חופשי:

השבוע בשלוש מילים
הטוב
הפחוטוב
הבלתי מוגדר
יצור השבוע
מה ביום העצמאות
קישור/ציטוט/חיוך לשבת

ימים של טוב מחוייך
עוד שבוע למנייאק...
13/04/13 14:17
43צפיות
השבוע בשלוש מילים - אינעל ראב ראבאק!

הטוב - הוזמנתי לערב סגור לעובדים ולקוחות קבועים בפאב האהוב עליי. פעם ראשונה שהתרגשתי וחששתי מללכת אליו. היה טוב. אתמול חגגנו יומולדת לחברה והיה ממש נחמד.

הפחוטוב - יום הזיכרון לשואה ולגבורה.

הבלתי מוגדר - עבודה? לימודים? עסק? חיים? מה זה?

יצור השבוע - מישה.

מה ביום העצמאות - בערב: התעלמות טוטאלית מקיומם של מסיבות והופעות. ביום עצמו: העל האש המסורתי, זה שנה שישית.

קישור/ציטוט/חיוך לשבת - לא עולה לי כלום עכשיו. הכנתי היום חריף נהדר.

נועה.
אני תמיד מחפשת את הסיכמוש ביום שישי בבוקר
13/04/13 22:10
32צפיות
כשאני בשיעור, ותמיד מתאכזבת מחדש.
מכל מקום, מוצ"ש זה זמן מעולה לסכמש.

השבוע בשלוש מילים - חברות. אהבה. זיכרון.
הטוב - היו כמה. היתה פגישה עם חברה טובה שאני בקושי רואה (שעומדת ללדת את ילדה השישי!!). היתה פגישה עם מנחת סמינריון שהגעתי אליה מוכנה, וגם קיבלתי כמה מחמאות מאוד לא צפויות על הדרך. היה חבר מקסים מקסים מקסים שהחיבוקים שלו תמיד תמיד מחממים לי את הלב.
הפחוטוב - עייפות בלתי נגמרת, פיק ברכיים לא מוסבר.
הבלתי מוגדר - הזמנות לשבתות אצל כל מיני אנשים ומשפחות. אני צריכה לסדר לעצמי את העניין הזה.
יצור השבוע - החתול הזה. קרע אותי מצחוק.
מה ביום העצמאות - עוד חושבים על זה. רציתי ערב שירה ואין שיתוף פעולה מהקהל. הבובי רק במוצאי החג (איך אפשר לקום לעבודה ביום למחרת? ואין איסרו חג לעצמאות..). כנראה יהיה על האש עם חברים, ואולי גם על האש עם עוד חברים. אני רוצה קצת יותר תוכן ביום הזה. נראה.

שיהיה שבוע רווי בחיוכים, בחברים ובאהבה.
כרגיל..באיחור מה
14/04/13 12:36
24צפיות
השבוע בשלוש מילים? היה יומולדת שמח!
הטוב-יומולדת, כמובן. זר הפרחים הענק, אוסף הברכות והאיחולים, המתנה שקניתי לעצמי, הארוחה המשפחתית  והמאמץ שהאחים שלי עשו בשבילה.
הפחוטוב- חיפוש הדירה המאוד קשה, פיזית, מעשית, נפשית וכל בחינה אחרת.
הבילתי מוגדר- ישאר כזה.
יצור השבוע- לא משהו שאני יכולה לחשוב עליו.
מה ביום העצמאות? אני חושבת שנכון לעכשיו, פכם ראשונה מזה 15 שנה [כן, ספרתי!] כלום. בבית. לא נוסעת, לא על האש, בכלל צופים גשם..
נחה בבית ואוגרת כוחות הלאה.
קישורים- נו, כמו תמיד- עד שאני מגיעה לפה הם אובדים.
בסוף אני אמצא דרך לתזכר את עצמי בכל הקישורים שאני רוצה להביא לפה ונעלמים לי....

פיברומיאלגיה בשאר העולם
12/04/13 12:13
116צפיות
גדלתי ברוסיה עד גיל 9. עכשיו אמא שלי מתקשרת אליי להדליק טלויזיה כי בערוץ הרוסי בתכנית בריאות מדברים על פיברומיאלגיה.
היא ואני מאוד הופתענו כי רוסיה לרוב מפגרת בתחום הרפואה.
טענו שמשככי כאבים לא יסייעו אלא רק SSRI למיניהם ולא בהכרח בגלל הדיכאון, אך הרופא טען כי במקרים רבים זה הפיברו מלווה בדיכאון. זה קצת מקומם מה שהוא אמר. כי מה קורה אם סימפטומים של דיכאון לא תקפים אצל חולה כזה או אחר?

אבל משהו מרנין שהתייחסו לכך כמחלה ולא כאיזו המצאה. הייתי אצל אנדקרינולוג שטען בפניי שפיברמויאלגיה זו המצאה של רופאים שעושים על זה כסף וקריירה

ובהזדמנות זו - האם יש כאן מישהו שמוכר לו לטוב או לרע ד"ר עילם אורון?

תודה ושבת שלום
ssri וחבריהם עובדים בגלל הסרוטונין
12/04/13 14:02
70צפיות
גם דיכאון וגם כאבים קורים לרוב במצב שהסרוטונין שהמוח מפריש נספג מהר מדי, התרופות האלה מעכבות ספיגה שלו ולכן הן טובות גם לנו
מוכר לטוב...
12/04/13 16:06
71צפיות
כן מכירה... הוא הראשון שאבחן אותי כחולה בפיברומיאלגיה, זכור לטוב כמובן, לגבי האבחון...
יופי!
14/04/13 12:43
38צפיות
זה שהמחלה הולכת ונעשית יותר מוכרת זה לטובתנו

כמו שאני מחייכת לעצמי- אפילו בGlee הזכירו אותה, ולא רק. גם סדרות "רפואיות" כמו מרפאה פרטית, ואפילו האוס. פעמיים. בראשונה הוא לעג, בשנייה, שלוש שנים אחרי- כבר לא.

בעוד חודש יהיה יום המודעות הבנלאומי,
ןאני מקווה שנראה באמת יותר ויותר אייטמים וכתבות, הפניות ומאמרים.

אני מזכירה שההסברה מתחילה בנו, בכל אחד מאיתנו.
שמן קיק מתאים למבוגרים עם עצירות?
11/04/13 15:54
56צפיות
.האם יש לו תופעות מתלוות?
עודד שלום,
11/04/13 16:27
40צפיות
צר לי, אבל הגעת למקום הלא נכון. אנחנו לא פורום רפואי.
מציעה לך לפנות לרופא המשפחה שלך או לרוקח בבית המרקחת שלך לברר מה תוכל לעשות לגבי מצבך.
מה נהיה לאחרונה שיש המון פניות לא קשורות?
11/04/13 23:14
29צפיות
השתנה משהו בתפוז..?
כנראה משהו בהגדרות של גוגל
11/04/13 23:24
28צפיות
זה בבדיקה,
אבל זה יקח זמן.
וממילא הפורום שלנו כזה פתוח ומזמין, כל אחד מוזמן לקפה ועוגה [אבל את המרשמלו מביאים מהבית!]

המלצה על ראומטולוג בירושלים
11/04/13 09:50
63צפיות
היי, אשמח לקבל המלצה על ראומטולוג טוב ומבין בירושלים.
תודה לממליצות
מעבירה הלאה..
11/04/13 11:26
49צפיות
קיבלתי המלצה על ד"ר אעמר סוהיל. לי אישית הוא עדיין לא אבחן פיברו, ולא נפתרו לי כל הבעיות, אבל אני חושבת שהוא רופא טוב.
הוא קשוב, ובודק, ונחמד..
יש לו מרפאה בירושלים (דרך מכבי). דרך קופות חולים אחרות אין לי מושג (יכול להיות שהוא מקבל שם מעוד קופות)
ד"ר חרץ הוא נחמד ומבין
11/04/13 16:35
45צפיות
ויש גם את פרופ' רובינוב
º
תודה, הם ידוע לך אם הם מקבלים במכבי?
11/04/13 18:16
21צפיות
לאחרונה ששמעתי רובינוב כבר לא מקבל חדשים
11/04/13 23:13
33צפיות
הוא עובד בהדסה עין כרם - הביה"ח הירושלמי של מכבי, אם הוא כן מקבל שוב אני אשמח לשמוע
כאבים בחזה ופיברו
10/04/13 13:29
99צפיות
מאובחן מזה 6 שנים בפיברו . מזה חודש עם כאבים בחזה קבועים 24 שעות ביממה .

האם יכול להיות קשור לפיברו
הייתי הולכת לבירור נוסף, למקרה שזה לא קשור
10/04/13 16:19
53צפיות
יש אפשרות שזה כן מהפיברו, יש פעמים שכואבים לי שרירים באיזור החזה ברמה שזה מקשה על הנשימה, או שמרוב תשישות הנשימה נהיית שטוחה כזאת וזה לא נעים.
אבל לא מכירה משהו ברמה של חודש שלם נון-סטופ.

כלל האצבע שהתפתח כאן הוא שאם יש משהו חדש - ללכת לבדוק, לא להניח מייד שזה הפיברו.
מוכר.
10/04/13 17:25
50צפיות
מספר פעמים התלוננו פה חולים על כאבים בחזה.
אני מכירה את זה מעצמי.

אבל כמובן, לבדוק.
אז גם זה קשור?
10/04/13 17:36
43צפיות
כל יום אני מגלה דברים חדשים.
באמת עדיף להבדק, ליתר ביטחון. אבל יכול להיות שזה קשור. אצלי אישית כשאני בלחץ יש כאבים חזקים בחזה שמקשים עלי מאוד לנשום.
תבדוק...אבל
10/04/13 17:55
46צפיות
כן אצלי זה קורה מהפיברו'.

לי היו כאבים בחזה
10/04/13 22:26
53צפיות
הלכתי לברור ובסוף מסתבר שזה כאבים מהשרירים הצלעתיים ליד הלב בגלל הפיברו...
אבל ממליצה בחום ללכת לבירור, לא משחקים עם כאבים כאלה גם אם זה מרגיש זאב זאב
חדשה פה...
14/04/13 18:27
22צפיות
מאובחנת מזה שנתיים כחולת פיברו. היום בדיוק הלכתי לרופאה אחרי שחודש בערך אני סובלת מכאבים בחזה. מה שגרם לי גם להיכנס לפה ולחפש על זה מידע ולפתע אני רואה את מה שכתבת...
הרופאה בדקה אותי ועשו לי גם א.ק.ג ואמרה שזה נובע מהשרירים ולא מהלב...אל דאגה,אבל ליתר ביטחון-שווה לבדוק כדי להיות סופר רגועים.
מוכר גם לי...
14/04/13 22:12
19צפיות
חשוב בהחלט להיבדק, אני עברתי בדיקות מקיפות לפני כחודש לאחר כאבים ממושכים בחזה והכל יצא תקין... לדעתי, זה גם קשור למתח, דבר המוסיף את הכאבים בשרירים סביב החזה... תרגישי טוב.
לחיה קרן
10/04/13 06:07
83צפיות
 לחיה קרן
חיה שיהיה לך המון מזלטוב ❀ ויומולדת שמח ❀
מזל טוב ראש(ת?) ממשלתינו!
10/04/13 16:22
41צפיות
מה את אומרת, עם ת' או בלי?

|אייקון של נצנצים ורודים-סגולים|30X

איזה משאלה תבקשי עם הנרות?

º
ברור שבלי
10/04/13 18:22
15צפיות
10/04/13 17:52
17צפיות
הופ הופ טראללה גדלנו בשנה..

המוני ברכות למזל, שפע, והכי חשוב בריאות.
º
המון המון מזל טוב
10/04/13 18:50
9צפיות
יומולדת שמח!
10/04/13 23:54
19צפיות
בהרחבה יותר מאוחר. חזרתי עכשיו והולכת לישון. לימודים מחר בבוקר.
º
11/04/13 08:44
9צפיות
º
מזל טוב !!!
11/04/13 10:50
7צפיות
מניחה לך בתיבת הדואר
11/04/13 16:47
25צפיות
חבילה קטנה מלאת חיוכים. את תדעי שהיא הגיעה כשתפתחי את התיבה ויקפוץ עלייך פילפילון בלתי-נראה, קצת פרוותי, שהחדק שלו הוא חצוצרה שאיש לא יישמע מלבדך וינגן לך ממלוא ריאותיו הבלתי-נראות שירי יום הולדת ושירים שיסתובבו לך בראש סתם כך. הוא לא מלכלך ולא שובר תריסים, רק מדי פעם צריך להטעין אותו בחיבוק בחזרה. שיהיה לך טוב ותשמחי בו.

המון מזל טוב...
12/04/13 13:12
11צפיות

בריאות ,הצלחה והגשמת כל חלומותייך, שחיוכים ילוו את ימייך!

תודה רבה
11/04/13 20:34
37צפיות
תודה לכל המברכים כאן, ובכל צורת תקשורת ויראלית אחרת.
יומולדת זה כיף!

ממשיכים את החגיגות ממש עכשיו, בדרך למפגש משפחתי לכבודי
|ראשת ממשלה או לא?|

אה, כן. ראשת. זו צורת הכינוי הנכונה לפי האקדמיה ללשון עברית.
חיה יקרה
12/04/13 18:00
29צפיות
אמנם קצת באיחור אך מכל הלב. מאחלת לך מזל טוב! שיהיה לך המון המון טוב! שכל מה שאת מאחלת לעצמך ייתגשם בבריאות טובה ובקלות. עד 120!!!
זו הזדמנות להודות על החזקתו של הפורום החשוב הזה למרות שאני מניחה שפעמים רבות זה לא קל!
מזלללל-טובבבב!
מזל טוב!!!
14/04/13 10:13
11צפיות
ותודה על מה שאת עושה למען כולם!
מקבלת מז"ט באיחור ?
15/04/13 21:42
11צפיות
מקבלת מז"ט באיחור ?
שיהיה המון מזל טוב, סיבות לחיוכים, הצלחה בכל, וכמובן הרבה בריאות !
º
איזה תמונה יפה!!
18/04/13 12:15
6צפיות
º
פדיחה| מזל טוב! טוב שנזכרתי...
14/04/13 15:05
8צפיות
איקסל ורמוטיב
09/04/13 20:29
173צפיות
שלום,
אולי תוכלו לעזור לי, אני כ"כ מתלבטת. אובחנתי עם cfs ע"י רופא אחד שהציע איקסל (אחרי שכבר ניסיתי סימבלטה, ציפרלקס ועוד כמה לפניו ולא יכולתי להסתדר עם תופעות הלוואי) ואמר שהוא לא מאמין שהרמוטיב יכולה לעזור לי. כדי להתגבר על הבעיה הצפויה עם תופעות הלוואי הוא הציע להוסיף בשבועיים(או עשרה ימים) הראשונים תרופת הרגעה שתטשטש את תופעות הלוואי. בינתיים דחיתי את הטיפול מסיבות שונות והגעתי לחוות דעת נוספת לעוד רופא ששוב אבחן cfs ואמר שבגלל ההיסטוריה שלי עם תופעות לוואי ומעוד סיבה הוא לא בטוח שכדאי איקסל והמליץ לנסות רמוטיב. עכשיו אני בדילמה במה לבחור, יותר נוטה לאיקסל כי הבנתי שהוא יותר נחשב כיעיל במחלות האלו והמצב שלי ממש קשה (תשישות קשה ביותר. פוגעת משמעותית בתפקוד שלי).
למישהו יש ניסיון עם התרופות האלו בהקשר של תשישות?
האם איקסל מומלצת בעיקר בהקשר של פיברומיאלגיה או גם לתשישות כרונית?
ויש עוד מישהו כמוני שסובל כ"כ מתופעות לוואי בהתחלה ויכול לתת עצה טובה? כמה זמן צריך לסבול עד שזה באמת עובר? ואולי מישהו שניסה את ה"טריק" עם תרופת הרגעה ויכול לספר מניסיון איך היה?
אני לא יודעת אם יש לי כח נפשי לעמוד במה שהתרופות האלו עושות לי ולכן שוקלת כן לנסות את הרמוטיב. מצד שני אני רוצה עזרה מקסימלית למצבי.
עידוד ועזרה יתקבלו בברכה
מישהו שיכול לענות ולעזור??
11/04/13 11:07
64צפיות
או מישהו עם ניסיון בתופעות לוואי של כדורים אחרים?
בינתיים התחלתי עם האיקסל ואני מרגישה עייפה ומותשת+כאב ראש. השאלה כמה זמן זה אמור להימשך
היי,
11/04/13 11:45
61צפיות
אני לא מומחית גדולה לכדורים,לכן,קחי את עצותי בעירבון מוגבל.
לקחתי אלטרולט כשנה פלוס וסימבלתה פחות מחצי שנה- בשתיהן התופעות לוואיי היו חזקות מאוד ולכן הפסקתי.
מה שאני יודעת בוודאות זה שבהתחלת טיפול התופעות לוואי חזקות יותר- אצלי עם הסימבלתה היו הפרעות שינה נוראיות לא ישנתי שבועיים שלושה זה היה נורא, היו לי בחילות שלא יכולתי לאכול כלום.אבל אחרי חודש וקצת זה עבר לי וישנתי כמו תינוקת.
אני כרגע בלי תרופותואני לא יודעת כמה זמן זה ימשך...
אני מאמינה שזה טוב שאת מנסה בטוח בסוף תמצאי תרופה שתתאים לך מה שכן נראה לי שתמיד יהיו תופעות לוואי השאלה עד כמה הן מפריעות לתפקוד הימיומי.
מקווה שעזרתי...
נטלי
חודש תופעות לוואי?!
11/04/13 12:29
62צפיות
אני לא יכולה אפילו לדמיין את זה...
תודה על התשובה
כנראה שזה היה אמור להדליק לי נורה מההתחלה
11/04/13 12:36
53צפיות
שהכדור לא מתאים לי, בדרכ זה אמור לקחת שבועיים
כן, חודש הסתגלות זה מה שלוקח...
11/04/13 20:31
50צפיות
לצערנו התרופות העיקריות שבהן משתמשים כדי להקל על חולי פיברו, המשפחה שלהן בשילוב הרגישות הראשונית שלנו לכל דבר שהוא
[ותאוריה ישנה באשר למינוני תרופות, תאוריה שאני חושבת שדי נכחדה אבל נוכחתה קיימת]
בהחלט מאריכים את תהליך ההסתגלות שלנו לכל טיפול תרופותי שהוא-
לי לקח למעלה מחודש עם האיקסל, והיא היתה לי טובה מאוד לתקופה ארוכה ברגע שיצבו את המינון שלה.

גם האלטרול ובעצם עם כל טיפול תרופתי [למשל- חזרתי לטיפול ביתר לחץ דם אחרי חמש שש שנים בערך- וגם איתו זה כך]
לוקח לי זמן הסתגלות לא קצר, מזמן למדתי שזה חלק מהמחלה שלי, ואני משתדלת להערך בהתאם מבחינת לו"ז, התחייבויות וכו'..
היי,
11/04/13 16:34
47צפיות
אני לא מכירה אף אחת מהתרופות האלה, כך שקצת קשה לי לענות לך.

מה שכן, הרבה פעמים לרופאים שונים יש דעות שונות בקשר לתרופות השונות. אני גיליתי שהרבה יותר מסבך לפנות לכמה רופאים ולקבל כמה חוות דעת.
הכי פשוט בעיניי זה ללכת לרופא אחד, לנסות את הטיפול שהוא מציע, אם הטיפול לא עוזר או גורם לתופעות לוואי קשות, להגיד לו ולהמשיך עם מה שהוא מציע.

מכל מקום, צריך להביא בחשבון שלכל תרופה (כמעט) יש "זמן הסתגלות" של עד שלושה חודשים, כך שאם את נוטלת את התרופה פחות מזה, עלייך להיאזר בסבלנות.

וגם: לתשישות אני לא מכירה עד היום תרופה באמת טובה. יש את הפרוביג'יל (שהפרוצדורה שיש לעבור כדי לקבל אותה, רק היא לבד גורמת לתשישות זוועתית) אבל גם לה יש לא מעט תופעות לוואי, בעיקר בנטילה ממושכת. חוץ ממנה אני באמת לא מצליחה לחשוב על שום תרופה שעוזרת לעניין של התשישות.
תודה
11/04/13 21:57
23צפיות
בינתיים אני כבר שוקלת ברצינות אם להמשיך. אני מרגישה סחרחורת וחולשה ומדי פעם זה כ"כ חזק שאני מרגישה שאני כמעט מתעלפת.
נראה מה אני אחליט
אולי תנסי את הרימוטיב ותראי?
11/04/13 23:20
37צפיות
כי זה לפחות לא אמור לעשות תופעות לוואי,
ואם לא יעזור תלכי על ההמלצה השניה שלו.
לא שמעתי על לקחת תרופת הרגעה תוך כדי, נשמע רעיון מעניין.
לגבי התשישות - כמו שכלנית אמרה, לצערי המאוד רב, גם אני לא מצאתי תרופה שבאמת עוזרת לזה.
הסימבלתה עוזרת במשהו, בגלל שהיא עושה אותי קצת יותר עירנית במהלך היום, והיא מאוד הורידה לי את הערפול המחשבתי (קוראים לזה פיברו-פוג) שהיה מגיע כל הזמן ו"מכבה" לי את המוח.

מה שהכי עזר לי בהסתגלות לתופעות קשות זה:
א. להתחיל מהמינון הכי קטן שאפשר ולעלות בהדרגה
ב. לדעת שאני לא אהיה במצב תפקוד בזמן הזה ולהתכונן בהתאם ולהודיע למשפחה או מי שצריך שאני אצטרך אקסטרה עזרה ושלא ייבנו עלי יותר מדי.
ג. לדעת שזה מתחיל וזה נגמר, ולהתעזר בסבלנות, ובתקווה אחר כך יהיה יותר טוב משהיה לפני כן.

לרמוטיב לא רק שיש תופעות לוואי
11/04/13 23:25
52צפיות
יש גם כל מיני הגבלות שונות בעת נטילת התרופה,
ויש להיות מודעים להן- הראשונה והעיקרית שאני מכירה היא הימנעות מחשיפה לשמש.
וואלה, שכחתי לגמרי
12/04/13 09:11
41צפיות
בטח כי לי זה לא עשה שום תופעות, מה שמאוד חריג אצלי.
מצד שני, זה גם לא עשה בשבילי שום שינוי...
בינתיים ירדתי מהאיקסל
13/04/13 22:26
37צפיות
לא בטוחה שלא אחזור אליו אבל כנראה לא כרגע.
מאוד מצער מה שאתן כותבות שאין תרופה לתשישות. מה שאומרים שתרופות עוזרות זה לכאבים? אבל אני סובלת בעיקר מתשישות, והיא כ"כ נוראית וחזקה שאני חייבת עזרה. אני תשושה ברמה שאני לא יכולה אפילו לטייל עם בני התינוק  כי אני לא מסוגלת לדחוף את העגלה יותר מכמה מטרים.המקסימום שאני מצליחה זה להגיע לספסל הקרוב. מישהו מכיר משהו כזה?בעבר לקחתי סימבלטה והיא עזרה לי לתשישות. אבל עכשיו לא הצלחתי לחזור אליה. היא עשתה תופעות לוואי בלתי אפשריות. מכדור אחד בודד לקח לי יותר משבוע להתאושש.
ועוד שאלה- חיה כשאת אומרת שלקח לך חודש להסתגל לאיקסל, מה היה בחודש הזה? עד כמה הוא הגביל לך את התפקוד? ובאיזה דברים הוא עזר?
ואם יש כאלו שנעזרו ברמוטיב אשמח מאוד לשמוע במה.
איקסל
28/04/13 20:57
25צפיות
היי, אני לוקחת כרגע איקסל כי ציפרלקס ממש הרדים אותי.. אבל אני עדיין ממש רדומה רוב שעות היום.. ככה שלדעתי זה לא הכדור בשבילך..
בעיה רפואית
09/04/13 08:00
192צפיות
יש לי בעיה מאד מוזרה, בימים האחרונים כשהאובך בשיאו למרות שאני מנסה לקשר בין הדברים, יצאתי להליכה והיה לי מאוד קשה נאלצתי לנוח מספר פעמים דבר
שאני לא רגילה בדרך כלל הליכה של שעה עושה בקלות. והתחושה שלי כשרק אני מנסה ללכת מספר דקות , מרגישה לחץ בכתפיים והרגשת כבדות בבטן כלפי מעלה
בחיים לא הרגשתי ככה אנא כתבו לי אם המקרה שלי ידוע ברפואה. תודה
קודם כל- אובך ופעילות גופנית הם ממש רעיון רע.
09/04/13 12:56
53צפיות
האובך שהיה בארץ אתמול היה ברמה כזו שנשמנו פשוט אבק, וזה דבר שכל אחד ואחד מרגיש.

אני מניחה שלאובך היה לא מעט השפעה על הקושי שלך.

אנחנו לא פורום רפואי ולא נותנים מענה מקצועי מכל סוג שהוא,
אם את מרגישה שהקושי ממשיך מעבר להתבהרות מזג האויר- פני לרופא המשפחה לבירור.

תודה ל"ר אבלין מאיכילוב
08/04/13 22:51
75צפיות
מזה שנים שאני סובל מכאבים בכל הגוף, מזה שנים שביקרתי אצל מספר גדול של רופאים אשר שללו את כאביי, דחפו לי תרופות וטיפולים לא רלוונטים, ובכלל לא הקדישו לי יותר מ 10 דקות.
לאחר שנים של כאבים קיבלתי הפניה לד"ר אבלין יעקב.
הייתי מעט סקפטי וחשבתי לעצמי "בטח גם הוא יזלזל או לא ידע מה יש לי"
הגעתי היום, למרפאתו, זאת לאחר שאירה מתאמת התורים שלו התחשבה במצבי ולא דחתה אותי, היא השתדלה לעשות הכל על מנת שלא אתעכב חודשים ואראה את ד"ר אבלין. בפגישתנו הייתי מעט מתוח וחרד למצב שאולי גם הוא לא ייתן תשובה לבעייתי.
טעיתי, טעיתי בענק, הרופא , ד"ר אבלין הקשיב לכל פרט ופרט בהיסטוריה ובסיפור שלי, נתן את כל כולו בהקשבה ובניסיון למצוא שם לחולי שלי,
ד"ר אבלין ביצע בדיקות שרופאים  דומים בעבר אף לא טרחו לבצע, הוא מצא את בעייתי, כולי התרגשתי עד דמעות, סוף סוף יש שם למחלה שלי.
הוא הסביר לי פרט ופרט לגבי מצבי והמשך טיפול במחלה. הוא נתן הסברים מדוייקים ביותר, בצורה  הנכונה ביותר על מנת שאבין טוב טוב את מצבי.
ברצוני להודות לד"ר אבלין על טיפול מסור ביותר, על מקצועיות ומקצוענות הטיפול שלו.
הוא הרבה יותר מד"ר , הוא סבלני, הוא נעים, הוא מעודד ונותן הרגשה של אופטימיות לעתיד. הלוואי וכל רופאי ישראל יצליחו לראות מהצד את אופי הטיפול שלו, את האצילות שלו, וכמובן את הרצון העצום שלו לעזור.
מודה אני ליום שפגשתי את הרופא המסור הזה.
המון תודה והערכה על הטיפול המסור מהם.
זכיתי לקבל את הטיפול הטוב ביותר, וכמובן ברופא המתאים ביותר.
תודה, תודה , תודה.
הכנסת אותי לדילמה גדולה.
08/04/13 23:19
73צפיות
אני 6 שנים במצב שאתה מתאר. עברתי עשרות רופאים, טיפולים, אביזרים אורתופדים, משחות, והמון שטויות אחרות..
אני התלבטתי אם להגיע לד"ר אבלין באופן פרטי אחרי שקיבלתי עליו המלצה ממטופלת שלו.
אני עדיין מתלבטת גם בגלל הזמן (המתנה של חודשיים) וגם בגלל הכסף (850 ש"ח זה ממש לא מעט, בעיקר כשאין החזר)
אני כל הזמן תוהה אם מה שיש לי זה פיברו או לא, אולי אני באמת מגזימה ויש לי משהו אחר, פשוט הרבה יותר.
בקיצור אני שמחה בשבילך שהוא הצליח לעזור לך. אני נותנת הזדמנות אחרונה לרופא בקופה. אם זה לא ילך, נתקוף את זה בדרך אחרת.
אין דילמה, יש מחלה או לא ! (אל תסבלי לשווא)
09/04/13 09:00
51צפיות
צר לי לשמוע על סבלך תקופה כה ארוכה,
מה לעשות, רוב הרופאים חושבים שאנו שחקנים,
לדעתי במידה ואת בקופ"ח מכבי (כמוני) את יכולה להוציא אישור לביקור הרופא (טופס 17)
ההמתנה שווה את זה ,
במידה ואת הולכת לרופאים אחרים (בעיקר ראומטולוגים) היכולים לאתר מחלה זו, ספרי להם על התעניינותך במחלה, ספרי להם על התסמינים שלך שהם דומים (או בדיוק) למחלה.
אין ספק שזה יותר יעזור להם,
עוד משהו במידה ואת חושבת שיש לך את המחלה חפשי את התסמינים למחלה זו, האם זה רוב התסמינים שיש לך? במידה וכן, ברוכה הבאה.
אני במקרה שמעתי על מחלה זו, חקרתי וחקרתי עד שגיליתי שכל התסמינים שיש לי שווים למחלה זו, כך אני הכוונתי עצמי למרפאות הכאב וראומטולים אשר יתנו לי מענה.
מקווה שעזרתי, מקווה שיהיה לך קל יותר.
בברכה.
דני
º
שולחת לך מסר
09/04/13 09:10
23צפיות
ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה
07/04/13 15:53
52צפיות
אתם מוזמנים להדליק נר, לשתף, לחלוק רגשות או להזכיר בני משפחה מכל הדורות.

אתם גם מוזמנים לספר לנו אם ואיך אתם זוכרים ו/או מנציחים בדרככם האישית-

אני למשל הוספתי לשם משפחתי את שם נעורייה של אימי, משפחה שרובה נספתה, ולא זכתה להעמיד המשך לשמה.
כך בכל פעם שמישהו שואל לפשר הכפל בשמות המשפחה שלי אני מספרת ומזכירה, ולפעמים רק..זוכרת.

כתוב בעיפרון בקרון החתום / דן פגיס

כאן במשלוח הזה
אני חוה
עם הבל בני
אם תראו את בני הגדול
קין בן אדם
תגידו לו שאני
לפני פחות מחודש הייתי בפולין
07/04/13 17:43
46צפיות
לפני פחות מחודש הייתי בפולין (אני והפיברו) וזאת היתה אחת החוויות הכי משמעותיות,עוצמתיות ומרגשות שהיו לי בחיים
הכל נראה לי עכשיו הרבה יותר קרוב אלי, ומשמעותי בשבילי, וישלי הרבה יותר גאווה לעם שלנו..
(אני רק מקווה שגם יום השואה יהיה לי משמעותי כי כואב לי כ"כ ואני לא רואה את עצמי יוצאת מהמיטה =\)

והשיר שצירפת, עשיתי עליו בגרות שנה שעברה.. כל פעם מחדש עושה לי צמרמורת..
אני אולי אשמע אגואיסטית...
07/04/13 19:15
60צפיות
נסעתי לפולין. ראיתי סרטים, שמעתי סיפורים. אני פשוט מרגישה שכבר ראיתי ושמעתי כל מה שהמוח שלי מסוגל להכיל.
כל מה שאני רוצה זה לראות בטלויזיה משהו לא מדכא. לא חסר לי דיכאון מעצמי ולראות שוב הפסנתרן ושוב רשימת שינדלר ושוב סרט על משהו שכבר ראיתי, עוד משפט ועוד תמונה.
הרי היום בעידן של האינטרנט זה לא באמת עובד. אז יס חסמו את כל הערוצים כולל VOD אבל יש אינטרנט.
קשה לי פשוט כבר לראות את זה. אולי זה אגואיסטי אבל אני מרגישה שלראות אותם דברים שוב לא יתרמו לי הרבה (או לניצולי השואה).
אני מה זה איתך
07/04/13 19:30
42צפיות
חשפתי את עצמי כבר לכללל כךךךך הרבה שואה......................... משפחתית ולא משפחתית, וכללית והיסטורית ומה לא.
ואין לי מי בסביבה שאני יכולה אשכרה להועיל לו במשהו, חושבת ש.. כולם מטופלים טוב או שכבר הלכו.
ורק סיימתי לפני כמה ימים את "הדבר" של אלבר קאמי, שהיה מצויין אבל ממש קשה ואין לי טיפת מקום לעוד משהו קשה.
אולי פעם יהיה לי כוח לעשות יותר.
07/04/13 21:37
32צפיות
ולצאת מהסביבה הקרובה, כי זה שיש צורך בעזרה זה ידוע.
ומחשבה שמלווה אותי בשנים האחרונות
07/04/13 23:56
50צפיות
מאז שחליתי, שאני, את השואה, לא הייתי שורדת. במצב שלי, עם כל הכוחות האפשריים והבלתי אפשריים שיכולתי לגייס כדי להחזיק את עצמי - סביר שהייתי מתה עוד בגטו.
וואו. כמה פעמים אני חושבת את אותו הדבר בדיוק
08/04/13 10:40
41צפיות
ואז אניחושבת על זה שניצולים מספרים שהם התעלו על עצמם - אפילו במשך שנים. גם כשהם הרגישו ממש רע הם היו היחידים שהיו יכולים או שהיתה להם תחושת אחריות מאוד חזקה למשפחות שלהן, והם פשוט התעלו על עצמם - יום אחרי יום, שנה אחרי שנה. ואת החיים שלהם הם סיימו, אמנם בארץ, אבל אנשים חולים מאוד מאוד.
ולפעמים אני לא יודעת מה יותר גרוע...
כל שנה מחדש
07/04/13 20:47
54צפיות
ויחד עם זאת, לאורך כל השנה כולה.. זיכרון של עם, הוא משהו כל כך לא נתפס - זה לזכור משהו שמעולם לא הייתי חלק ממנו, אבל הוא חלק בלתי נפרד ממני, בשר מבשרי ועצם מעצמיי.
זה לא להיות מסוגלת לקנות תוצרת גרמנית ולצחוק עם ידיד טוב שלי על הנסיעות הרבות שלו ל"נאצי-לנד", כי זו מבחינתי גרמניה, ולא אהיה מסוגלת לנוע בה לעולם בחופשיות בלי לחשוב שכל אדם שם הוא נאצי, או בן של, או נכד של.. ואיפה הוא היה ומה הוא היה עושה אילו.
זה לקרוא וללמוד כל השנה כולה, לקנות ספרים, לבקר באתרים שמנציחים את עניין השואה והפתרון הסופי, זה להילחם באנשים שמכחישים את השואה, או אפילו מכחישים את חריפותה והשלכותיה לימינו-אנו. אפילו ישראלים כאן, בישראל.
וזה לזכור תמיד, בכל מקום ובכל שעה, שאני לא אדם לעצמי. שאני קשר ישיר למשפחתי, למשפחה של אמי, שהיתה ענקית כל כך ונותרה קטנה ומצומקת.

אז נכון שאולי סרטי שואה הם לעיתים קשים מדי (אם כי הסרטים ההוליוודיים נוטים להיות כאלה במכוון - ויש בזה משהו מציק עד מאוד!), אבל אחרי ששנה שעברה הייתי בניו יורק ביום הזה, והיום עבר עלי כמו סתם עוד יום אביבי, בלי זכר למרד גטו ורשה, בלי זכר לשישה מיליון, בלי זכר לזיכרון, אני מקבלת בברכה את הזיכרון הזה גם כשהוא כפוי עלי מלמעלה.
ולמזלי ולשמחתי אין לי טלויזיה בשנה האחרונה בדירה, כך שממילא אני בוחרת לעצמי במה אצפה, והשנה מילאתי את כיסי בשלל סרטים מומלצים ליום הזה ממש, ואיתם אזכר ואלמד ואמשיך לזכור ולהזכיר.

"אני קברכם ואתם לי קברי
כמין אדמה של בשרים גופיכם
ובקבר הזה אני הולך וזועק
זעקת חוזה קבור חי בעמו"

א. צ. גרינברג (מתוך "רחובות הנהר")
"דעו לכם שהאחריות היא עצומה
08/04/13 11:29
53צפיות
ורבת משקל. ואם תנהגו בחוסר שיקול דעת, ולא תתחשבו במה שאומרים לכם, תחול על ראשיכם אחריות לתוצאות הנוראות. ההיסטוריה של עמנו לא תסלח לכם."
כך אמר להם [למארגני מרד גטו וורשה, לפני המרד] אחד מראשי הקהילה, שעד עתה תמך בהם, אך הזדעזע לרעיון המאבק בנשק בגרמנים.
וכך נמשך הגירוש שבוע אחר שבוע באין מפריע."
(מתוך: 'דמעות של אש' מאת דבורה עומר)

לחיי מלחמות אבודות מראש ויצר חיים חסר פשרות. בזכותם אנחנו.
ואנחנו גם בזכות הבורחים, המסתתרים, העוקבים באימה חסרת אונים אחר המלחמה ממקום מפלט שהגיעו אליו במעוד מועד. גם הפרטיזנים וגם האסורים וגם הבורחים הם שורדי השואה, הם הקומץ הנורא שבזכותו אנחנו.
ואני גאה בהם. גאה להיות נכדתם הקולקטיבית.
ההיסטוריה של עמנו לא סולחת.
פוסט אחרון בבלוג שלי
09/04/13 21:00
39צפיות
וסליחה שאני לא נכנסת לקרוא את ההודעות שבשרשור...
|תפוז|כבר הצבעתם לתפוז הזהב?
07/04/13 13:22
11צפיות
|תפוז| מי יזכה בתפוח הזהב 2013?
הם שינו את חייכם, הכניסו בהם שמחה ועניין והפכו לחלק מעולמכם, אז מה, לא מגיע להם תודה? הצביעו עכשיו למנהלים והפורומים האהובים ביותר בתפוז
http://www.tapuz.co.il/forums2008/tapuahZahav/inde...

|לק| אתן כל הזמן בפעולה, עובדות, לומדות, מנקות, עוזרות, מבשלות, חושבות על אחרים ומה לא?  אבל לפעמים מגיע הרגע שאנחנו צריכות לחשוב קצת על עצמכן. ספרו לנו בפורום אופנת נשים איך אתן מפנקות את עצמכן ואולי תזכו בערכת פינוק.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|ספר| ספרו לנו איך אתם פועלים לשימור זיכרון השואה בפורום תרבות הונגריה ותוכלו לזכות בספר השירים "בכל זאת אינני נפרד" שנכתב בימי השואה ומקרב בין יצירתו של הנער בן ה-13 שנרצח ובין הקורא בן ימינו.

|מוצץ| פרופ' מיכאל קופרמינץ, מנהל היחידה לאשפוז טרום לידתי בבית החולים "ליס" ליולדות, במרכז הרפואי תל אביב, יתארח בפורום הריון בסיכון- תמיכה ביום ג' 9.4.13 בין השעות 9:00 ל- 11:00.
אתם מוזמנים לשאול שאלות|!|
נו? כבר הצבעתם?
07/04/13 16:03
20צפיות
שתי דקות מזמנכם,
וערב הרבה יותר נחמד לכלנית ולי

|כן כן, זו הסיבה שהצעתי מפגש פורום בסוף מאי, בלי לחשוב בכלל על מעבר הדירה שעשוי ליפול ממש על אותם ימים |
המלצה לטיפול לא תרופתי
07/04/13 10:04
104צפיות
לפני כחודשיים פלוס הפסקתי לקחת סימבלתה כי היא עשתה לי תופעות לוואי חזקות,החלטתי ללכת לטיפול לא קונבנציונאלי.
הייתי בדיקור ולא היה לי חיבור טוב עם המדקר.
אני ממש מתלבטת בין ביו פידבק נתורופתיה ודיקור אני יודעת שטיפול שונה מהשני.
לכן אני אשמח לקבל המלצה עם טיפול עזר או לא עזר.
תודה ושבוע טוב לכולנו
יקירתי,
07/04/13 16:24
62צפיות
אחד הדברים שהכי בולטים כאן בפורום זה, שעל כל אחת ואחד משפיעים טיפולים שונים, ואצל כל אחד זה מתבטא אחרת.
חוששתני שאין לך ברירה אלא לנסות בעצמך ולראות מה עובד *בשבילך* הכי טוב.
אני יודעת..
08/04/13 11:43
34צפיות
אבל עייפה מידי בכדי לנסות,כנראה שאין ברירה
עייפות היא אכן בעיה מוכרת
08/04/13 18:08
32צפיות
אבל את לא צריכה להתחיל בכל השיטות יחדיו. נסי אחת. גם ככה לוקח זמן לראות אם זה משפיע או לא, עושה טוב או רע וכו'.

אחר כך תמשיכי הלאה, אם תצטרכי.

ומה את יודעת, אולי עם המזל שלך על ההתחלה "תיפלי" על שיטה שעובדת עליך טוב?
שיטות טיפול
07/04/13 18:35
54צפיות
אכן, כמו שכתבת, כל אחת משיטות הטיפול שציינת שונה מהאחרות.
דיקור סיני זה טיפול שעושים לך, כשאת פאסיבית. כידוע מדובר על דקירות עדינות. זה טיפול יעיל בעיקר לכאבים.
נטורופתיה זו שיטה שמבוססת על שינוי אורח חיים -- בעיקר תזונה ופעילות גופנית. היא יכולה להיות מאוד יעילה, אבל דורשת עבודה עצמית רצינית ויום-יומית.
בביו-פידבק תוכלי ללמוד, באמצעות מכשור אלקטרוני, הרגעה ולהרפיה עצמית. כלומר נדרשת כאן עבודה עצמית. זה יכול לעזור למי שהמחלה שלו מושפעת ממצבי לחץ "נפשיים". למה אני כותבת "נפשי" במרכאות? כי גם מה שאנו קוראים לו לחץ נפשי הוא למעשה גופני. את מוזמנת לקרוא הסבר מפורט שכתבתי כאן.

מקווה שההסבר עזר במשהו.
תרגישי טוב
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
(וסליחה על השגיאות. הגהה...)
07/04/13 18:36
19צפיות
האם מישהי מכן ניסתה שמן קוקוס?
07/04/13 22:06
44צפיות
הומלץ לי בחום כעוזר לשרירים וכו' וכו'.
אשמח להיעזר בניסיון שלכן..
המלצה על רופא
06/04/13 21:07
119צפיות
קיבלתי לא מעט המלצות על ד"ר אבלין גם כאן בפורום וגם מחוצה לו. אני הבנתי שהוא עובד באיכילוב.
השאלה שלי אליכם היא אם הוא מקבל דרך קופ"ח (מכבי במקרה שלי) או שרק פרטי? אם כן מה זה אומר מבחינת הסכום לתשלום? יש אולי אפשרות לייעוץ מומחה דרך מכבי בהנחה? בקיצור אין לי שמץ של מושג בנושא. הנציגים במכבי לא תמיד יודעים מה נכון (כבר נתקלתי במקרים), בגלל זה אני מנסה לברר עם אנשים שעברו את זה..

חוץ מזה הבנתי שלפיברו יש רמות שמדורגות במספרים- לפי בדיקה מסוימת שעושים. לא בדיוק הבנתי במה מדובר- למישהי יש מושג?
אהה ודבר אחרון איך קובעים תור אליו? מתקשרים לבית החולים?
אני מניחה ששווה לחכות למי שנבדקה אצלו
07/04/13 00:19
68צפיות
אבל על רמות של פיברו אני שומעת פעם ראשונה. מאיפה שמעת על זה?
חברה של חברה של אמא
07/04/13 08:05
62צפיות
אמא שלי דיברה איתה ישירות ככה שזה פחות טלפון שבור.
אבל אמא שלי קצת בלחץ מכל זה אז יכול להיות שהיא לא לגמרי הבינה נכון. היא אמרה לי שראומטולוג בדק אותה כדי לקבוע את הרמה. מצד שני היא אמרה שיש טווח מס' מסוים.
אם את שואלת אותי היא התכוונה לבדיקות דם והתבלבלה. אחרי שמגיעים לראומטולוג ויש חשש לפיברו- עושים בדיקות דם נוספות (חוץ מהראשונות שהגעתי איתן לרופא)
º
תתקשרי לאיכילוב טופ בת"א 077-7779222
07/04/13 09:33
41צפיות
יש לי את המספר טלפון
07/04/13 09:54
35צפיות
יש לך מושג מה צריך מעבר לזה? הפניה? אישור מיוחד? פשוט אין לי מושג בזה.
אני בקופ"ח כללית
07/04/13 10:30
40צפיות
לא הייתי צריכה הפניה או משהו, התקשרתי אליהם והם אמרו לי לבוא עם100 שח בלבד.
ביררתי עכשיו
07/04/13 10:49
47צפיות
לצערי הוא לא בהסדר עם מכבי. זה 850 שקל לביקור- ואין החזר. די מוגזם =\
שוקו.. אין צורך ללכת באופן פרטי.....
07/04/13 11:17
64צפיות

את יכולה לקבוע תור למרפאה באיכילוב, דרך מוקד התורים: 03-6974000, (התורים קצת ארוכים) ולשלם עבור ביקור רופא בסביבות 220 ש"ח ,
אולי כמה שקלים יותר או פחות .
º
אפשר להגיע ככה לד"ר אבלין?
07/04/13 12:55
40צפיות
תודה. התקשרתי..
07/04/13 14:21
52צפיות
באמת מדובר במחיר של 230. אני מתלבטת את שווה לחכות את ה-4 חודשים.
שמחתי לעזור...
07/04/13 20:47
32צפיות

ובאשר לזמן.. את יכולה לנסות ולהציק להם מדי כמה שבועות אולי משהו יתפנה...

בהצלחה
גם כשהוא קיבל בקופות חולים של מכבי
12/04/13 12:33
21צפיות
בחדרה ובכפר סבא, חיכיתי ארבעה חודשים כל פעם. פשוט לא הייתי צריכה לשלם סכום של כמה מאות שקלים, אלא את האגרה של כמה עשרות שקלים עבור ביקור אצל רופא מומחה.
אבל שווה לברר כי להבנתי יש עוד רופאים שעובדים עם מכבי. בפורום בעבר המליצו לי על ד"ר עילם אורון בחיפה, אם זה קרוב אלייך למשל. (להבהרה: אין לי דעה אישית לגביו כי לא הייתי אצלו) .

תרגישי טוב
נראה לי שהרמות המדוברות
07/04/13 16:20
59צפיות
הן מספר הנקודות הרגישות שיש לכל חולה. יש סה"כ 18 נקודות רגישות, ואני חושבת שמעל 11 (או 13?) זה אומר שיש לך פיברו.
נשמע הגיוני..
07/04/13 18:55
33צפיות
ואם אין 11 או 13 אלא 7-8 זה עדיין חריג. אז מה זה סתם מקריות? =\
רק תזכורת מנהלתית קצרצרה
07/04/13 16:01
72צפיות
בפורום שלנו לא נהוג להעלות מספרי טלפון מכל צורה שהיא,
לרוב גם לא מספרים ציבורים- התקנה הזו מיועדת להגן על חברי הפורום יותר מאשר על בעלי המספרים, אבל גם עליהם...

את המספרים שהועלו כאן היום אנחנו לא נמחק, כיון שהם אכן ציבורים ומאוד נוגעים לפורום, במקום, אנחנו ניצור מאמר נוסף עם מספרי טלפון שימושיים לחברי הפורום.|נכון שעוד אין כזה?|פוגית קמעה||

וזהו, את כל שאר האינפורמציה כבר העלו כאן
אפשר דרך מכבי
09/04/13 09:03
34צפיות
הוא מקבל דרך מכבי,
רופא מצויין, מקצועי, אדיב, וכמובן מקשיב לבעיותינו
גשי למרפאת הכאב, או כל רופא מומחה אחר אשר ייתן המלצה לראותו,
משם מכבי יוציאו טופס 17.
אשמח לעזור
כבר לצערי הרב לא מקבל דרך מכבי
12/04/13 12:28
16צפיות
פעם היה מקבל בכפר סבא או חדרה והפסיק לעבוד עם מכבי. עכשיו ניתן להגיע אליו לאיכילוב וגם זה, אמר לי כשכהייתי אצלו המתנה מאוד מאוד ארוכה של כמה חודשים טובים. ודרך פרטים בטח עלות של אלף ש"ח ומעלה.
סיכושבוע - טייק2
06/04/13 12:03
41צפיות
לא שכחתי - היה לי אתמול מוזר וכמעט נטול מחשב.

הטוב
הפחוטוב
רגע שבא לצרוח
רגע שהיה שווה הכל
בגד השבוע
מטרה לשבוע הבא
קישור/ציטוט/חיוך לשבת

שיהיה לנו שבוע של אור וצל רך
עוד שבועיים והשגרה תחזור לגמרי...
06/04/13 13:46
34צפיות
הטוב - חג שני נחמד אצלו, רק אני והוא. סיימתי את המצגת לרפרט שלי. הייתה מסיבה נחמדה אצלי עם חברים ועוגיות.

הפחוטוב - עדיין לא שגרה.

רגע שבא לצרוח - ביום רביעי, הייתי אמורה להמשיך את הקעקוע, אבל אין כסף אז ביטלתי. עצוב.

רגע שהיה שווה הכל - כירבולים עם חתולים, בעיקר עם מישה.

בגד השבוע - אפשר בגד לא שלי? במסיבה שלי, שהייתה בנושא חננות, ידיד שלי בא לבוש בחולצה משובצת, שלייקס, מכנסיים קצת גבוהים מדי, סנדלים וגרביים. אני השתחוותי לו על ההשקעה.

מטרה לשבוע הבא - לשרוד את יום השואה ואת הצפירה שבו. להעביר את המצגת שלי.

קישור/ציטוט/חיוך לשבת - בבקשה.

נועה.
מסכמש"ת
06/04/13 15:12
56צפיות
מסכמש"ת
הטוב: הצלחתי בשעה טובה לגמור את הברכה לפסח! אז מה אם הוא כבר עבר...

הפחוטוב: הכאב בשבר חזר, ולמשך יומיים בכלל לא יכולתי לסבול מגע בגב, אפילו לא של המיטה. כמה שאני מוקירה את הספה הלבנה עכשיו, רכה, ללא תפרים בגב וללא צורה אורטופדית - ככה מושלמת. אוף, למה חוליות לא מתאחות עם הזמן?...

רגע שבא לצרוח: ליל יום א'. זה היה מעבר לכאב.

רגע שהיה שווה הכל: להיות המתווכת בוויכוח קשה ולגלות שבעצם כולם טועים וכולם צודקים, הם רק לא אמרו את זה זה לזה.

בגד השבוע: חולצות צמודות גבוהות-צווארון, בלי אף קמטוט או פתקית. הגב, כבר אמרתי?

מטרה לשבוע הבא: להגיע מחר לטקס יום השואה. השנה זה חשוב לי במיוחד בגלל הנפשות הפועלות.

קישור/ציטוט/חיוך לשבת: כבר הבאתי סרטון שלו, אבל הוא כזה טוב שבא לי עוד אחד.

שבוע מלא חיוך,
סיגל
וקרדיט
06/04/13 15:13
33צפיות
לאחותי, שהייתה הידיים מאחורי הברכה. אוהבתותך
º
יש לילד הזה יותר מדי שעות פנויות!!
06/04/13 23:51
21צפיות
º
לפחות הוא יודע לנצל אותן היטב :)
07/04/13 10:52
13צפיות
סיכמוש
07/04/13 00:17
30צפיות
הטוב - ירד גשם, וגם היה רק חצי שבוע לעבוד, שזה תמיד טוב.
הפחוטוב - כמה דברים: עייפות קיצונית וחוסר כוחות, והחזרה לעבודה ש.. נו, גרמה לי, בצירוף עם עוד כמה גורמים, לעשות איזו טעות קריטית במיוחד.
רגע שבא לצרוח - משפחות. כשהן ביחד. וכל אחד יש לו את העקרונות שלו. ואיכשהו אף אחד מהעקרונות האלה לא מסתדר עם אלה של האחרים. וכל אחד חושב שהוא חשוב יותר מהאחרים. וגם לא מבין איך אף אחד אחר לא רואה את זה.
רגע שהיה שווה את הכל - יום שישי כשסידרתי את החדר. פתאום זה הצדיק את כל מה שעשיתי ערב פסח כשכישל"פתי את החדר. הכל הכל הוכנס חזרה בדיוק למקום שבו הוא היה אמור להיות ולקח בדיוק 10 דקות לסדר. כיף!
בגד השבוע - נעליים של גברים. שמתי לב אליהם השבוע. מצד אחד, גבר שנראה ממש טוב, עם נעליים מוזרות שנראו לי לגמרי לא קשורות אליו. מצד שני, גבר שיש לו כזה פוטנציאל להיראות טוב ומעדיף להסתובב עם סנדלים בתוך גרביים. רבאק!
מטרה לשבוע הבא - רוצה לסיים הערב (גג מחר) את העבודה שהייתי אמורה להגיש עוד לפני פסח ולנוח קצת.
קישור לשבת - קודם כל הקדמה:
יש איזה מנהג שפגשתי רק בשנה שעברה שלפיו, בשבת שאחרי פסח נהוג לאפות חלה בצורת מפתח, או עם מפתח בתוכה, כדי שיפתחו שערי הפרנסה. משהו עם ההתחלה של העומר והפסקה של המן.. לא זוכרת בדיוק. מכל מקום, השנה פתאום זה תפס תאוצה ופתאום אני נתקלת במנהג הזה בכל מקום.
עכשיו, אני האחרונה שמאמינה באמונות תפלות, אבל משום מה החלטתי בכל זאת לעשות את החלה, ורק כדי שלא לצאת כשידי על התחתונה, אפיתי כבר גם חלה בצורת חמסה. שלא יהיו פאדיחות, טפו טפו טפו.
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151432530...
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151432531...
07/04/13 16:23
14צפיות
היה פסח

עכשיו חם

לפנינו יום השואה ויום הזיכרון לחללי צה"ל

במלה אחת: קלונקס.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום