בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

º
מי מכירמי יודע
26/02/14 11:10
85צפיות
פסיכולוג לנער מתבגר
26/02/14 10:49
79צפיות
אני מחפשת פסיכולוג לבני בן ה15, צריך תמיכה בגיל ההתבגרות. אשמח לקבל המלצות... אנחנו מאזור המרכז. מישהו מכיר אולי את רפי לייטנר?
להורים מהוד השרון !
26/02/14 10:25
116צפיות
היי

האם  למישהו יש ילד שהיה בגן כלנית/סביון/רקפת  בהוד השרון
ויכול לתת המלצה/דיס המלצה לגבי הגננת מבחינת השילוב ?

ילדי נמצא בשילוב יחידני עם תוכנית ביתית ABA ואשמח לכל פיסת מידע שיכולה לעזור לי בהחלטה לקראת שנה הבאה
תודה
אנחנו היינו ברקפת
26/02/14 11:33
75צפיות
יש שם גננת ותיקה ביותר - משהו כמו 25 שנה במקצוע.
יש לה פלוסים ומינוסים.
היא לא כל כך חמה, קצת קשוחה וייתכן שגם שחוקה.
מצד שני, בסה"כ איתנו היא היתה בסדר גמור, שיתפה פעולה עם המשלבות, והיתה חיובית עם כל התהליך.

בכלנית שמעתי שיש גננת מאוד חמה וטובה. שמעתי עליה רק דברים טובים, אם כי לא מהורים לילדים משולבים.
שאלה
26/02/14 21:38
46צפיות
מה שחשוב לנו זה עניין התצפיות של מנתחת ההתנהגות שעושה את השילוב בבית.
האם הגננת ברקפת איפשרה את זה ? האם היה שיתוף פעולה בין העבודה בבית לבין העבודה בגן ?
לנו לא היתה מנתחת התנהגות ולא היו תצפיות
27/02/14 08:46
42צפיות
לכן לצערי, אין לי תשובה בעניין זה.
שאלה על תוספת תלות לחלוטין לקצבה
23/02/14 23:38
162צפיות
האם יש ילדים על הספקטרום שזכאים לתוספת 'תלות לחלוטין בעזרת הזולת' לקצבת הנכות של ביטוח לאומי? אם כן, מי זכאי ומי לא?
כן, יש
24/02/14 05:59
127צפיות
אלו ילדים מעל גיל ארבע שלא מדברים ושזקוקים להשגחה מתמדת.
תודה על התשובה, אז אם מדובר בילד מעל גיל 4
24/02/14 11:08
273צפיות
שאינו מדבר, וההורים שלו סבורים שהוא זקוק להשגחה מתמדת ובגלל זה אף פעם לא משאירים אותו לבד ללא השגחת מבוגר, ופסיכיאטר/נוירולוג וגם הפסיכולוג גם כותב את זה גם כן באבחון, האם זה מספיק כדי להגיש בקשה לתוספת תלות?
האם סוג המסגרת בה הילד לומד משמעותית כדי לקבוע בנושא הזה, והאם צריך עוד מסמכים וחוות דעת רפואיות נוספות בנוסף לחוות הדעת של פסיכיאטר/נוירולוג ופסיכולוג?

עוד שאלה - האם יש ארגונים או עמותות שנותנים יעוץ חינם להורים אם הבקשה שלהם תדחה מצד ביטוח לאומי?
כן, זה מספיק
26/02/14 11:19
58צפיות
אני מכירה ילדה בת חמש שמקבלת.
זה היה תהליך ארוך, אני אבקש מהאמא שתיכנס.
היא כבר לא בפורום.
וכן, יש יעוץ משפטי חינם.
מנסיון אישי, כמעט ובלתי אפשרי לקבל
26/02/14 12:17
87צפיות
חולקת על דברייך, תקווה. בתי בת 4+ ולא מדברת, וזקוקה להשגחה מתמדת (יש לי אישור על כך מהגורמים המטפלים).
לא קיבלנו את הקצבה, למרות שהיינו בועדה רפואית וגם בוועדת ערר.
יש להם שיטת דירוג מסוימת, שעל כל היבט של תלות נותנים נקודות וצריך לקבל 10 לפחות מתוך 12.
בגדול, ילד שהולך באופן עצמאי ואוכל לבד (גם אם זה בידיים כמו במקרה של הבת שלי, ושותה מבקבוק ספורט בלבד) - נחשב עצמאי ולא זכאי לתוספת.
בנושא הרחצה - ילדה בת 4 שצריך לרחוץ אותה באמבטיה קטנה של תינוקות באופן מלא (כלומר, היא פשוט יושבת שם וצריך לעשות הכל) - נחשבת כ"זקוקה לעזרה מועטה ברחצה".
מי נחשב תלוי לחלוטין? מי שרוחצים אותו במיטה.

תוספת לתלות
26/02/14 13:30
72צפיות
רוצה לעשות קצת סדר בעניינים כי בדקתי את הנושא לעומק.
משום מה חלק מהילדים "שלנו" מקבלים 100% קצבת נכות שעומדת כיום על 2189 ש"ח ולא מקבלים תוספת.
חלק מהילדים "שלנו" (לא ברור למה רק חלקם) מקבלים תוספת של 17% (370 ש"ח) שנקראת תלות בזולת וחלק לא. למה ? לא ברור.
את התוספת של המלאה של תלות מלאה בזולת של 28% - רק ילדים נכים שבאמת לא הולכים, לא אוכלים לבד וכו יכולים לקבל.

מסקנה: אם אתם מקבלים קצבה של 2189 ש"ח - תיפנו לביטוח הלאומי, אתם זכאים לתוספת של 370 ש"ח בחודש.
לפי האתר של ביטוח לאומי כל מי שמקבל 100% גימלת ילד נכה זכאי לתוספת הזו.
יכול להיות שאפשר לקבל את התוספת של ה-17% רטרואקטיבית ממועד כניסתה לתוקף (מתישהו ב-2012). הורים שניסו לקבל יכולים לדווח כאן אם הצליחו או לא.

מצ"ב קישור לאתר של הביטוח הלאומי

http://www.btl.gov.il/benefits/Disabled_Child/page...
º
אני חושבת שזה בעיקר לילדים מונשמים וכדומה.
25/02/14 23:31
40צפיות
תוספת תלות...מהניסיון שלי...
26/02/14 22:37
65צפיות
אפשר לגשת לועדה מעל גיל 3....
המקסימום של נק ' הוא 10.

בודקים רמות תפקוד קוגנטיבי ולפי זה נותנים ניקוד .
יש כמה טבלאות .דג' התלבשות -בודקים גיל ואת העניין אם אעושה לבד זקוק לעזרה מעטה או רבה .
כמובן שיש דברים שבגיל מסויים הוא לא עושה הוא יקבל נק, ואם לא עושה את זה בגיל מבוגר יותר יקבל 2 נק' כנ"ל לגבי שאר הדברים...

אחת הבדיקות שעושים זה עם הילד יודע ללכת...

ברגע שילד יודע ללכת המקסימום של נקודות שאפשר לקבל לדעתי זה 7 נקודות....לא נתקלתי באוטיסטים שקיבלו יותר ....

7 נקודות = הנחה בחשמל  ולא מקבלים תוספת כספית בקיצבה...
תוספת מקבלים רק כשמקבלים את מלוא הנקודות.....
דבר נוסף....
26/02/14 22:42
62צפיות
הועדה קצרה אבל מתישה ומאד מגעילה.....(לפחות ככה היה אצלנו,וככה שם שהיה אצל הרבה)

אבל יש פלוס נוסף .....בפרוטוקול כתבו לנו שהמצב יציב ואנחנו לא צריכים לעבור יותר ועדות.....*אמורים פעם בכמה זמן לחזור לועדות בביטוח לאומי...
תודה רבה על כל התשובות
27/02/14 10:51
31צפיות
עזרתן לי מאוד עם המידע
רכישת פדיאשור בהנחה דרך קופת חולים
26/02/14 12:20
101צפיות
מישהו מכיר אפשרות של רכישת פדיאשור עם הנחה דרך קופ"ח?
כתוב באתר של הקופה (אני במכבי) שבהמלצת דיאטנית ורופא ילדים זה יכול להיחשב "מזון רפואי" ואז ניתן לקנות אותו בהנחה משמעותית.
לפני מס' שנים פדיאשור עלה כמו כל תרופה אחרת
26/02/14 16:49
58צפיות
בכללית.
כן. נכון. דיאטנית נותנת לנו מרשם.
26/02/14 18:39
52צפיות
בנוסף עוד עצה. שווה לקנות כמות פעם ב3חודשים. אז יש עוד הנחה על כמות. אין לי מושג ממה היא נובעת. אולי מביטוח מושלם אולי לא. אבל כך את מגיע לתקרה ואז יש לך עוד הנחה.
קונים רק בבית מרקחת מכבי.
אמנם זה לא בדיוק אותו דבר,
27/02/14 08:17
45צפיות
אבל אנחנו עד לפני חצי שנה היינו קונים ברמי לוי (סניף נתניה) פדיאשור ב 25 ש"ח כי רוב הזמן היו מבצעים על זה.
לא היינו צריכים דווקא פדיאשור אבל זה היה יוצא יותר זול משאר התמל"ים...
תודה רבה על התשובות...
27/02/14 08:37
46צפיות
קצת מבאס כי אין לנו בכלל מכבי פארם בכל האיזור שאני גרה, הכי קרוב בנצרת עילית או עכו, שזה שעה נסיעה לכל כיוון (כבר לא שווה מבחינת הדלק אפילו)
גם אני קניתי פה ושם עם מבצע ב-25 ש"ח, אבל אז לא היה ברור אם היא תסכים לאכול את זה או לא, אז לא קניתי כמות לצערי.
תודה על הטיפים בכל מקרה!
נכון יש גם אבקה שמוכרים אותה בסופרים רגילים
27/02/14 08:56
35צפיות
בלי מרשם וזה במחיר סביר. אולי אפילו אפשר למצוא בסופר פארם או ניו פארם. תשאלי אותם . יכול להיות שהם יכולים להזמין.
26/02/14 19:59
2צפיות
שילוב בגן חובה ברחובות
26/02/14 19:34
62צפיות
שלום לכולם,
האם יש מישהו בפורום ששילב ילד בגן חובה כרמל בצפון רחובות ויכול לתת את רשמיו לגבי הגננת (יעל לייבו)?
המון תודה,
טלי
שאלה לרישום טופס גמלת ילד נכה
27/02/14 11:43
39צפיות

אם בעל זוג אחד ממלא את הקצבה, אך רושם לקבלת הקצבה את חשבון הבנק של בעל זוג שני
(החשבונות שלהם נפרדים) , יכולה להיות בזה בעיה?
לא נראה שצריכה להיות בעיה
27/02/14 13:41
16צפיות
את יכולה לברר עם המוקד הטלפוני שלהם
27/02/14 14:31
6צפיות
בדיקת צ'יפ גנטי???
26/02/14 21:04
95צפיות
שלום לכולם!!!
אני אמא לשני מקסימים אוטיסטים, האחת בת שלוש וחצי שאובחנה בגיל שנה וחצי והשני בן שנה וארבע
שאובחן ליפני שבועיים, הומלץ לי לעשות את בדיקת הציפ הגנטי ולא הבנתי את מטרת הבדיקה ומה היא
נותנת לנו? מי עושה אותה? הילדים או ההורים? אשמח אם תוכלו לחלוק איתי מיידע מניסיונכם........
תודה מראש :)
27/02/14 17:20
9צפיות
שאלה לגבי תאוריית המיינד ועבודה איתה
25/02/14 12:38
121צפיות
הי,
הוצע לי כבר פעמיים שיעבדו עם הבן שלי לפי תאוריית המיינד..שמעתי בעבר על התאוריה וקראתי קצת אבל לא הבנתי איך עובדים לפיה..האם מישהו מכיר ספרות על דרכי עבודה ובכלל מכירים? תודה
אני מכירה
25/02/14 15:12
78צפיות
הספר של בארון כהן
Teaching children to mind read / Howlin baron cohen Hadwin 1999
אני שאלתי אותו מהספריה של האוניברסיטה בחיפה.
בגדול, עבודה על תיאוריית המיינד בעצם מנסה
25/02/14 20:08
107צפיות
ללמד את הילד כמה דברים :

א. שמה שקורה בראש שלו - רק הוא יודע, ואחרים לא אם הוא לא מראה את זה בדיבור או התנהגות.
ב. שאין לו יכולת לדעת בברור מה קורה בראש של אחרים, ושלא קורה שם בדיוק מה שקורה בראש שלו באופן אוטומטי.
ג. שיש לו אפשרות לנסות לחזות ולשער מה יש לאחר בראש ולפי זה לצפות את ההתנהגות של האחר - אבל בערבון מוגבל.

הלימוד נעשה דרך העלאה למודעות את הנפרדות של כל אחד. זו עבודה דרך מודעות.
º
מרוב שמות מפוצצים לא רואים את הפשטות בחיים
25/02/14 21:04
52צפיות
כן
25/02/14 21:55
59צפיות
יש תיאור מצויין בספר "עם מי שיחקת בגן היום" של עדה בקר.
הספר כלל אינו מיועד וקשור לאוטיזם, אלא להתפתחות של ילדים נורמטיבים. (בלי קשר, אני ממליץ על הספר)
בגדול תאוריית המיינד  - הכוונה שלשני יש אמונות, מחשבות, כוונות, דעות שונות משלך.
ניתן לראות בנקל שלא רק אוטיסטים לוקים בכך אלא גם אנשים מבוגרים הנחשבים נורמטיבים. (כמובן שהשאלה היא גם התדירות וגם ביחס למורכבות העניין)

מבחינת העבודה: אני לא מכיר מסמך כתוב. גם אני אשמח לשמוע.
זו עבודה משמעותית העוברת דרך הנתיב הקוגנטיבי והנתיב הרגשי.
פיתחתי כמה תוכניות, סביב היכולת להכיר שיש שקר, שניתן לשקר לך וגם ללמד את הילד לשקר. על ידי משחק.
שיטה עבודה נוספת זה לשקף את המצב מבחוץ, על ידי תאטרון בובות.

״תיאוריית המיינד״ זו לא שיטת עבודה אלא
26/02/14 00:25
109צפיות
כינוי ליחידה מסוימת שיש לנו בתודעה, שהתפקיד שלה הוא להחזיק את המידע על תודעות של אחרים.
כמו שורה של מגירות שבהן אנחנו שומרים מידע, ספקולציות וחישובים לגבי מה הולך בראש של כל אחד אחר סביבנו, בלי שזה יתערבב לחלוטין עם התוכן הפנימי שלנו.
(המונח העברי ״תיאוריית המיינד״ ממש עקום ומטעה. באנגלית זה פשוט theory of mind - והמשמעות היא ה״תיאוריה״, כלומר החשיבה, שיש לנו בראש בעניין ה- mind של אחרים).
זו יכולת חשיבתית שילדים מתחילים לפתח בגיל די צעיר, ומשתכללים בה כל החיים.
גם אוטיסטים, אבל אצלם זה לפעמים נרכש בתהליך קצת שונה כנראה, פחות אוטומטי ויותר דורש חשיבה, ולכן אולי קורה בגיל יותר מבוגר (ולדעתי אוטיסטים יכולים בסופו של דבר להיות יותר מפותחים מהרגיל מבחינה זו, דווקא בגלל חוסר האוטומטיות).
תיאוריית המיינד
26/02/14 08:41
93צפיות
זו המצאה מטופשת של אנשים שלא מסוגלים לחוש אמפתיה ולהבין את הזולת - כלומר, הפסיכולוגים.

אוטיסטים לא מבינים איך חושבים הפסיכולוגים, או בכלל ה"נורמליים", בדיוק כמו שהפסיכולוגים לא מבינים אותם.

אוטיסטים מבינים בלי שום בעיה אחד את השני, ואם הם מספיק מבוגרים הם מבינים גם עד כמה התיאוריה הזו הרסנית ומזיקה.

אם את רוצה לגרום לילד שלך להרגיש שהוא לא אנושי את לא צריכה שיטה מיוחדת או ספר הדרכה: פשוט, תתתיחסי אליו כמו ל"אוטיסט" ולא כמו לילד או סתם בן אדם והתוצאה תהיה זהה.....

לי אישית אין שום מושג בתיאורית המיינד
26/02/14 10:32
69צפיות
הזאת.
כנראה שאין  לי מושג במה היה קיים בראשו של מי שהמציא את התיאוריה.
בד"כ אם אני רוצה להיות בטוחה במה השני חושב, אני שואלת אותו.
אולי לא הכי 'נורמלי' , אבל נותן תוצאות מדוייקות.
אבל זה הדבר הכי נכון ואמתי.
28/02/14 15:22
20צפיות
הטענה של תיאוריית המיינד היא שאנחנו לא יודעים מה השני חושב, אם הוא לא משתף אותנו.

אני לא יכולה לדעת מה את יודעת.

והקושי הוא כשאדם מניח, שמה שהוא יודע - גם את יודעת.
למשל, הילד רוצה ללכת לבקר חבר.
הוא יודע את זה ולכן אין לו צורך לספר לך את זה, שכן את בוודאי יודעת את זה גם.
הוא מצפה למשל שתביני למה הוא כועס בלי שהוא ידבר. וכו'.
לא קשור לפורום
28/02/14 15:55
17צפיות
למה יש מאמנים עסקיים ?
כי בעלי עסקים חוזרים על אותם טעויות שוב ושוב  למרות שקראו על זה, הסבירו להם, חוו על בשרם ועדיין לא שינו גישה.

חשוב להסביר ושאנחנו לא יודעים כמובן מאליו מה השני אומר.
אבל :
גם אם יסבירו לנו זה לא אומר שבאמת נבין (למרות שאנחנו בטוחים שהבנו ברגע האמת נחזור על אותה טעות עסקית)
לכן הכול פרשנות.
דברים שהם הגיון פשוט צריכים תיאוריה מסובכת ואז מסתבכים עם פרשנויות כמו יחס לשקרים.
אימא לא יודעת להניק, צריך יועצת הנקה שאין לה ילדים, אבל היא תייעץ.
חלם זה אנחנו כי אנחנו מסכימים לזה. שכחנו שאפשר אחרת.
בדיוק כמו בברה"מ, עד שהייתה מהפכה.
גם כאן.
מה זה שיתוף?
28/02/14 18:35
25צפיות
אם התקשורת היחידה בין שני אנשים היא דיבור - אף אחד לא אמור לדעת מה חושב מישהו אחר בלי לדבר איתו.

וזו בדיוק הייתה הטענה של הבחור שעליו התבססה התיאוריה הזו: הוא טען בתוקף שהוא טלפת - כלומר, הוא יכול לדעת מה חושב מישהו אחר גם בלי מילים ודיבורים. הפסיכולוגית המכובדת ביטלה את טענותיו - כי אין דבר כזה "טלפתיה" או בכלל תקשורת ללא מילים - ומכאן שהוא לא מבין איך חושבים אחרים ואפילו איך הוא בעצמו חושב.

אז מי סובל מחוסר הבנה של ה"אחר": הבחור שחושב שגם היא יכולה לקרוא את המחשבות שלו, כמוהו - או הפסיכולוגית שחושבת שאף אחד לא יכול ל"קרוא מחשבות" כי לה אין את היכולת הזו?

התשובה היא כמובן: "כל דאלים גבר" ובכל מפגש בין אוטיסט לפסיכולוג ברור מי "צודק יותר".....
נניח, שאדם טוען שהוא קורא מחשבות,
01/03/14 19:20
15צפיות
אז את מאמינה לו ומקבלת את זה?

אני לא, עד שלפחות לא אראה שבאמת הוא יודע מה אני חושבת בלי שאדבר.
לדעתי, זה לא קשור לכוח. אני לא נתקלתי מעולם באדם שאכן ידע לקרוא מחשבות, ואם הוא טען זאת - זה בדרך כלל מסתבר אחר כך כאחיזת עיניים (אנשים כמו אורי גלר).
אם לאדם יש טלפתיה אז הוא אמור לדעת בכל רגע נתון מה אדם מולו חושב.
האם זה כך?
או שהוא רק טוען שזה כך?
מה זה "קריאת מחשבות"?
01/03/14 20:28
22צפיות
איך את יכולה איך לבחון משהו שאת לא מבינה ולא מכירה?

את משתמשת, כמו אוטה פרית ממציאת תיאוריית המיינד, בפירוש הזוי לחלוטין שמקורו כנראה בספרות או בקולנוע.
הסברתי כבר הרבה פעמים את ההבדל בין "קריאת מחשבות" כפי שהיא נתפסת בעולם המושגים הנורמלי, לבין "הידהוד" - שזו המשמעות היותר מדויקת של מה שאנחנו חווים.

ומעבר לזה - אם מישהו טוען משהו שאני לא מבינה, אני יכולה להגיד שאני לא מבינה, או לא מאמינה אבל זה לא נותן לי את הזכות להגדיר אותו כתת-אדם חסר מודעות ויכולת להבין את הזולת....

תיאוריית המיינד היא בדיוק כמו ה"פרוטוקולים של זקני ציון" - שקר גזעני שמתיר את דמם של ה"אחרים".
ולא ברור לי איך את, כאימא, מעיזה להשתמש בשקר הזה ביחס לבנך או לאוטיסטים, בכלל.....
את יכולה להסביר איך את מבינה קריאת מחשבות?
01/03/14 23:15
12צפיות
ולמה לדעתך תיאוריית המיינד היא בדיוק כמו הפרוטוקולים של זקני ציון? ומה הקשר בכלל?

לצערי, לא הבנתי.
שונות תרבותית
02/03/14 00:04
12צפיות
זה הקשר.

ה"פרוטוקולים" הם המצאה מרושעת ושקר שאי אפשר להפריך אותו, אבל אפשר להשתמש בו כדי ללבות את השינאה ליהודים.

תיאוריית המיינד פוגעת בנו בדיוק באותה צורה - זה שקר מוחלט ואי אפשר להפריך אותו, אבל אפשר להשתמש בו כדי להוציא אותנו מכלל המין האנושי, וזה בדיוק מה שקורה עכשיו עם "חוק האוטיסטים" שלא מזיז לאף אחד.

אני לא יכולה להסביר לך למה אני מתכוונת כי זה כמו לנסות להסביר לנוצרי אנטישמי מה זו יהדות ולמה הרעיון של דם במצות הוא מופרך ומטורף לגמרי.
תקשורת יכולה להתקיים רק כשיש בסיס משותף - אם צד אחד לא מוכן להכיר בקיומו של השני, אין מקום להסברים.
אין ספק שאנחנו לא יודעים מה השני חושב
01/03/14 09:10
18צפיות
עד שהוא לא אומר לנו. לא צריך שום תיאוריה בשביל זה  
º
01/03/14 16:09
2צפיות
º
שאלי את ענת נוי על כך.
01/03/14 19:10
7צפיות
º
תודה על התגובות וההסברים :)
26/02/14 09:55
37צפיות
ספר מעולה לעבודה על תאורית המיינד
26/02/14 22:03
66צפיות
טרופאותי - על שקר/טעות ומניפולציות
וטרופאותי הבת
לא"ס בוגר אסור לעשות בושות למשפחה שלו.
72תגובות
25/02/14 11:07
251צפיות
חשבתי שההודעה הזאת תהיה צינית, אבל מתברר לא.
מתברר שהפשע הכי גדול של א"ס בוגר זה לגרום בושות למשפחה שלו. והדבר הכי חשוב של משפחה כזאת זה לשנות אותו כך שיפסיק לגרום בושות ויתנהג בצורה 'תקינה' .
מתברר שמעל גיל 18 (או אולי 21) אהבה נגמרת. הרבה הורים לילדים קטנים אומרים שלא היו רוצים...

(המשך...)
חשבתי שההודעה הזאת תהיה צינית, אבל מתברר לא.
מתברר שהפשע הכי גדול של א"ס בוגר זה לגרום בושות למשפחה שלו. והדבר הכי חשוב של משפחה כזאת זה לשנות אותו כך שיפסיק לגרום בושות ויתנהג בצורה 'תקינה' .
מתברר שמעל גיל 18 (או אולי 21) אהבה נגמרת. הרבה הורים לילדים קטנים אומרים שלא היו רוצים ילד  אוטיסט,אבל אומרים שהם  אוהבים את הילד שלהם ולא היו מוכנים יוותרו עליו.
לפי שני ששורים  בו א"סים בוגרים התלוננו על המשפחות שלהם (לא אזכיר שמות, השרשורי היו  די גדולים והתברר שהגבתי בהם לא לפי 'תמיכה' נדרשת , וזו סיבה לפתיחת ההודעה הנוכחית ) מתברר שכשילד א"ס מתבגר אין יותר  צורך לאהוב אותו ולהתחשב בו ובהחלט אפשר לוותר עליו. הדבר העיקרי והכי חשוב מבחינת המשפחה  שיפסיק לעשות בושות למשפחה. מבחינתה אין משהו יותר חשוב  . ואם ימשיך לעשות בושות, אף אחד במשפחה  שלו לא מצריך אותו.  הוא סתם הפרעה ל'חיים תקינים' .
נמאס לי מכל ההגדרות
50תגובות
25/02/14 10:05
217צפיות
אני חושבת שאנשים בקצה הספקטרום נורמלים בהחלט.
אני חושבת שלמבחני ה- ADOS ושאר האבחונים יש דרישות תקשורתיות גבוהות מדי כדי לעבור אותם בשלום.
אני חושבת שבכלל אנשים והחברה פחות מדי סובלניים ורוצים שכולם יתקשרו אותו דבר, ולכן לאנשים עם תקשורת קצת שונה קשה איתם.
הלוואי שכולם (או לפחות חצי מהאנשים)...

(המשך...)
אני חושבת שאנשים בקצה הספקטרום נורמלים בהחלט.
אני חושבת שלמבחני ה- ADOS ושאר האבחונים יש דרישות תקשורתיות גבוהות מדי כדי לעבור אותם בשלום.
אני חושבת שבכלל אנשים והחברה פחות מדי סובלניים ורוצים שכולם יתקשרו אותו דבר, ולכן לאנשים עם תקשורת קצת שונה קשה איתם.
הלוואי שכולם (או לפחות חצי מהאנשים) היו קצת אספים ולא כאלה נוירוטיפיקליים.
היה עולם יותר פשוט.
המשך התנהלות עם קופת חולים מכבי
25/02/14 09:51
242צפיות
כידוע בני נכנס לגן התקשרותי שאין בו סל בריאות מקדם ואני זכאית לקבל טיפולים בחוץ התפתחות הילד עצמה יש רק טיפולים בשעות הבוקר והם אומרים שמבחינתם נתנו לי מענה לשעות הבוקר , ברור שיש לי בעיה להגיע בבוקר לטיפולים והסברתי להם את המצב המשפחתי מילאתי טופס ולא אישרו לי טיפולים בחוץ ולקבל החזרים פניתי לפניות הציבור טרם קיבלתי תשובה , אפשר לעבור קופת חולים עד 15/03/2014 ואני מנסה לברר כרגע פרטים עם כל הקופות למעבר מי יש לה ניסיון אשמח לשמוע
עברתי איתם בדיוק את אותו הדבר
25/02/14 11:23
35צפיות
ואפילו גרוע יותר
תכנסי לאתרים של כל קופות החולים הגדולות ותבדקי את התנאים, תכיני לך טבלה שמסכמת את התנאים לטיפולים העיקריים שאת צריכה. אני מגעתי למסקנה שמאוחדת וכללית יתנו לי המענה הטוב ביותר
אח"כ הלכתי לסניף האזורי של קופות החולים ששקלתי לעבור אליהם וראיתי באיזה סניף היחס טוב יותר
אני יכולה לספר לך שדווקא התנאים של כללית נראו לי בהתחלה קצת יותר טובים ממאוחדת אבל הפקידה בסניף היתה ממש אנטיפטית בעוד במאוחדת קיבלתי שרות נהדר, לכן החלטתי בסוף לעבור למאוחדת. יכול להיות שאם הפקידה בכללית היתה נחמדה הייתי בוחרת בהם. בעיקרון שתי הקופות האלו מאפשרות ללכת לטיפול פרא-רפואי באופן פרטי ולקבל החזר. שימי לב שההחזר לא יכסה לך את עלות הטיפול הפרטי. לדוגמא, אנחנו נתחיל עכשיו טיפול אצל קלינאית תקשורת פרטי, הטיפול עולה 300 ש"ח לפגישה אבל נקבל החזר של 150 ש"ח בלבד. מצד שני, זו משהי עם נסיון רק בטיפול בילדים על הספקטרום והשעה נוחה לנו.
הבנתי
25/02/14 12:10
21צפיות
מהבירור בינתיים שכללית מחזירים 109 ש"ח לטיפול ומאוחדת מחזירים 150 ש"ח מאוחדת אמרו לי שאצטרך להגיע לאבחון אצלהם גם מה זו השטות הזאת אני אתחיל ללכת לשלושת הקופות חולים הגדולות ולבדוק גם ככה ההצטרפות תהיה רק ב- 01/05/2014 אני צריכה להחליט עד 16/03/2014 אצלי מצאתי כבר קלינאית והטיפול יעלה 250 לפגישה
בני אובחן באלוט ונאמר לי
25/02/14 12:46
34צפיות
פשוט להביא העתק של האבחון וזהו....
בדיוק מהסיבה הזו צריך לברר טוב טוב בכל סניף
כן, זה המון עבודה אבל זה צריך לשרת אותך בשנים הבאות אז שווה להשקיע בסקר שוק טוב
הכללית מחזירים 150 לטיפול
26/02/14 08:58
32צפיות
ולדעתי זה בכלל לא סכום שכל קופת חולים מחליטה לעצמה אלא הנחיה שהקופות מקבלות "מלמעלה".
בדיוק רציתי לכתוב לך הודעה עם השאלות על קופות
25/02/14 13:34
30צפיות
חולים

אנו גם במכבי.
הבנים שלי התחילו לקבל טיפולים בשנה שעברה בפברואר 2013.

אחד הבנים קיבל מטפלות טובות ושעה טובה בשבילינו (8:00 בבוקר).
הבעיות היו עם התאום השני. שעה שקיבלנו זה 11:00. כלומר מפסידים חצי יום עבודה. ועוד יותר גרוע- מרפאה בעיסוק היתה לא ממש מתחברת ליליד.  קלינאי תקשורת היה בכלל נומינאלי: כלומר באופן רשמי הוא היה (וזה משמנע מאיתנו לקבל החזרים מפרטי) אבל באופן מעשי הוא לא היה - כל שבוע הוא היה מתקשר ומסביר למה היום הוא לא יצטרף לטיפול - לימודים, מילואים קורס וכדו'.
כלומר מתוך 3 חודשים קלינאי תקשורת היה בקושי פעמים!

עכשיו עם האיבחון החדש עשו לנו עוד המון בעיות בהתפתחות הילד.
בשנה הבאה הילד לא יכנס לגן תקשורתי ולכן נצטרך להשלים לו טיפולים ממכון להתפתחות הילד או מפרטי.
לכן אני מאוד לחוצה מה נעשה ואיך נסתדר עם הקופה....

שאלות:
1) את כבר עברת למאוחדת והתחלת לקבל טיפולים?
2)קלינאית תקשורת שלכם מגיעה אליכם הביתה או שאתם מגיעים אליה?
3)אתם צריכים לחכות איזושהי המתנה?
4)באיזה עינין הגשת לפקידה בסניף? כדי לקבל אינפורמציה על ההחזרים או כדי להתרשם מהיחס?

תודה רבה!
את נותנת הרבה חומר למחשבה!
טוב אז ככה
25/02/14 13:39
28צפיות
הבן שלי לומד בגן תקשרותי של העיריה אין סל בריאות מקדם לכן אנחנו חייבים טיפולים בחוץ

אני בכלל לא יכולה בשעות הבוקר בגלל שאני המפרנסת היחידה בבית

אני עכשיו בתהליכי בירור נראה לי המאוחדת על הכוונת צריכה לגשת לשם

ביקשתי לדבר עם פניות הציבור של מכבי שלחתי להם מכתב אנסה גם דרך העו"ס של מכבי של התפתחות הילד המצב אצלנו יותר מסובך בעלי אחרי ניתוח מאוד קשה מאושפז בבית חולים אני המפרנסת היחידה אנסה גם דרך העו"ס של בעלי בקופת חולים בקיצור כל יום מאבקים חדשים אני לא רואה בעינים חייבת להילחם על מה שמגיע לי מצאתי קלינאית שמגיעה אלי הבייתה אבל זה לא סגור שאני אקח אותה
המשפט שלך "אני עכשיו בתהליכי בירור נראה לי
25/02/14 14:09
25צפיות
המאוחדת על הכוונת צריכה לגשת לשם" איכשהו נחתך ולא כל כל הבנתי אותו...

המאבקים איתם מאוד מוכרים לי... פשוט הזויי....
תבדדקי טוב
25/02/14 16:14
24צפיות
באיזור שלנו מאוחדת יותר קשים ממכבי
עונה לך על השאלות
25/02/14 14:18
25צפיות
1. עוברת למאוחדת במרץ
2. אנחנו נצטרך להגיע לקלינאית תקשורת
3. אנחנו לא, אבל זה תלוי בותק שיש לך בקופת חולים הנוכחית כי הותק נחשב גם לקופ"ח שאליה תעברי. לדוגמא אם מצטרך חדש לגמרי (שלא היה באף קופת חולים קודם) צריך להמתין שנה, ונניח ואת כבר שייכת למכבי שנה ועוברת לקופה אחרת, אז לא תצטרכי להמתין שנה. את השנה את כביכול העברת במכבי. מקווה שההסבר ברור
4. גם וגם וגם.....
הי מחכה בסיבוב
09/03/14 14:49
4צפיות
יש לי עוד שאלה:

באתר הזה http://makom-m.cet.ac.il/pages/item.asp?s=0&id...

לא כתוב שבמאוחדת מחזירים על טיפול פרטי.
זה כתוב רק על לאומית וכללית.

איך את יודעת שבמאוחדת אפשר ללכת על פרטי במקום טיפולים במכון להתפתחות הילד?

תודה!
למה רק 150 ש"ח?
25/02/14 18:03
28צפיות
אם מדובר בהחזרים של חוק הסומאטים אז צריכים להשלים את השתתפות עצמית לתעריף משרד הבריאות, שזה קרוב ל-200 ש"ח. מה, השתתפות עצמית היא 50 ש"ח?
או דמדובר בהחזרים לפי סעיף אחר?
ועוד שאלה - האם עשו לבנך החרגות?
25/02/14 18:06
31צפיות
מבחינת ביטוח סיעודי?
כי מבחינתם מקרה ביטוח כבר קרה וביטוח סיעודי הוא קבלן משנה של קופות חולים
מצטרפת לשאלה
25/02/14 13:38
25צפיות
מענין לדעת איך מתנהלת קבלת טיפולים או החזרים לפרטי בקופות חולים אחרות?

אני גם במכבי ואצלנו היה נורא בשנה שעברה.
השנה לא הינו צריכים כי הילדים קיבלו את הכל בגן.
אבל לשנה הבאה אנו שוב נצטרך טיפולים. ואז אני מאוד מודאגת איך נסתדר עם מכון להתפתחות הילד גם עם הקשיחות בשעות וגם עם כמות לא מספקת של שעות (פחות מ3 בשבוע).

תודה!
מבולבלת וחסרת אונים צריכה עצה מהניסיון שלכם
25/02/14 00:59
325צפיות
הורים יקרים, אשמח לשמוע מנסיונכם. הבן שלי אוטיסט קלאסי בן 12.5 בכיתת תקשורת.
בשבועיים האחרונים הוא הפך מילד חייכן ומתקשר לילד שכל כמה זמן בערך כל 15 דקות יש לו מן התקף של 20 שניות בערך של קולות מהגרון שנשמעים כמו צעקה/הזיה לא יודעת איך לקרוא לזה. בזמן הזה הוא כמובן לא שומע מה אומרים לו ולא מסוגל להפסיק וזה חזק ממנו וזה נראה לא רצוני קורה גם באמצע הלילה. בקשנו לעשות EEG על מנת לשלול שזה התקפים אפילפטים אבל ה EEG יצא תקין עשינו פעמיים...
אף אחד לא יודע לומר לי אם זה נוירולוגי או משהו שקשור לאיזון תרופתי - הוא לוקח כבר כמה שנים רספרדל במינון נמוך או שזה סתם קשור לגיל ההתבגרות. אני כבר חסרת אונים כי הוא לא מדבר ואני לא יודעת מה עובר עליו אבל ללא ספק עובר עליו משהו ואני לא יכולה לעזור לו. כנראה נעשה לו גם בדיקה שנקראת וידאו EEG
תורים לפסיכיאטרים מומחים התורים מפה ועד הודעה חדשה ובנתיים נשארתי ללא תשובות.... האם משהו מכיר את התופעה? מי אמור ללוות אותנו ברגעי משבר כאלו? אני מרגישה שאין לי למי לפנות שיעזרו לבן שלי.
אשמח לעצתכם.
תודה לימור.
º
כיתת תקשורת זה בבית ספר רגיל או של אוטיסטים?
25/02/14 07:19
83צפיות
אולי זה טיקים?
25/02/14 07:29
78צפיות
ניסיתם הלידול? הבן שלי לקח את זה נגד טיקים. זו תרופה מהדור הישן.
האם בבדיקה שעשיתם היו לו התקפים תוך כדי הבדיקה?
הוא מתקשר בתת"ח?
25/02/14 08:37
96צפיות
אחרי שההתקף הזה חולף, הוא חוזר לאותו מצב שהיה בו קודם,
או שאת מרגישה עליו משהו?
האם זה מרגיש לך כמו משהו שבא והולך
או כמו משהו שמתעצם מגיע לשיא ואז מתפרץ?

כתבת שהוא היה ילד חייכן ומתקשר- האם יש שינוי בזה?
תשובה
25/02/14 20:52
131צפיות
כן מתקשר בעזרת PECS ובעזרת מחשב  וברור שבהתקפים שהם באים כל רבע שעה בערך הוא לא מחייך הוא נראה סובל
בין התקפים הוא חוזר לעצמו וחוזר להיות חייכן
להגיע לנוירולוג דחוף
25/02/14 09:51
105צפיות
ולא חייב נוירולוג ילדים אפשר גם נוירולוג רגיל, מאוד יתכן שהתופעה קשורה לריספרדל, אבל מן ההגינות לא לייעץ במקרה כזה דרך האינטרנט.
לבת שלי החלו גם בגיל הזה טיקים קשים,  נוירולוג בחר עבורה תרופה מסוימת שהעלימה את התופעות.
תודה על תגובות...
25/02/14 20:45
115צפיות
כיתת תקשורת זו כיתה של עד 8 ילדים בבית ספר רגיל
בסיום התקף הוא מיד חוזר לעצמו כאילו לא קרה כלום ,ממשיך הלאה. בבדיקה היה לו התקף אחד ולא ראו כלום,
קבעו לנו וידאו EEG לעוד חודש ונוירולוג רא אותו ולא שינה את התרופה.
לדעתי צריך להמשיך בדיקות נוירולוגיות.
26/02/14 10:22
65צפיות
והאם ידוע לכם על שינוי  כלשהו  , אפילו שנראה זניח ?
º
למה הוא לומד בבית ספר רגיל? זה מתאים לו?
26/02/14 11:06
41צפיות
טוב שממשיכים בבירור הנוירולוגי
26/02/14 11:07
58צפיות
אם מלבד בזמן ההתקף הוא נשאר מחוייך כהרגלו, נראה לי שזה מרמז שאולי העניין אינו רגשי אלא נוירולוגי/פיזיולוגי.

האם הוא יכול לתאר במחשב/PECS איך ומה הוא מרגיש כשזה קורה?
מוכר מאד
26/02/14 08:49
196צפיות
ומצער מאד.

יש לי תשובה ואולי אפילו דרך לטפל בבעיה, אבל אין סיכוי שמישהו יקשיב לי.....
º
סיכוי תמיד יש עד שלא מנסים לא יודעים
26/02/14 11:03
77צפיות
זה היה מתנשא.
26/02/14 12:36
159צפיות
אפילו לא אוטיסטי, סתם חסר רגישות. את לא בת 16. או שתכתבי או שאל תגיבי בכלל.
º
זאת פרשנות שלך. נא להמנע מהערות אישיות.
26/02/14 13:15
53צפיות
זאת המציאות
27/02/14 12:35
98צפיות
אני יכולה רק להצטער עליו, כי ברור שאין אפשרות לעזור לו.

אני נתקלת במצבים כאלו כל הזמן ויכולה לזהות, לפי הגישה של ההורה, אם יש או אין סיכוי להציל את הילד.

ואם מישהו היה רוצה באמת לעזור לו - הוא היה יכול לפנות אלי או למישהו שכבר עבר את זה ולנסות להבין מה אפשר לעשות - חוץ מלדחוף אותו לתהום....
המחשבה שרק את יודעת הכל וכל האחרים
27/02/14 13:09
81צפיות
לא יודעים כלום, היא מתנשאת. גם אם זה נכון. גם את את יורי יורופסקי, מארק צוקרברג, ביל גייטס או סטיבן הוקינג.
אם את חושבת שיש לך את התשובה- תכתבי אותה.
אם את לא רוצה לכתוב את התשובה- אל תכתבי אותה. אל תכתבי- אני יודעת מה הפתרון אבל אני לא אכתוב אותו כי ממילא לא תבינו. זה לא מתאים.
את יכולה גם להסתייג- אני מציעה את הפתרון הבא אבל יכול להיות שהוא לא יתאים לכם.
אגב, גם אורי גלר חושב שיש לו את הפתרון אבל הוא לא יספר כי לא נבין.
כולם יודעים את התשובה ומתעלמים ממנה
27/02/14 20:19
75צפיות
הוא מתחיל להתבגר ולהבין מה מחכה לו בחיים.

מה לא מובן?

ושום נירולוג לא יעזור לו ואני בטוחה שממילא אין לאף אחד כוונה באמת לעזור לו אלא רק לעזור להורים שלו להרגיש קצת פחות רע עם עצמם.

כי ה"מומחים" יכולים לשכנע אתכם שאין לאוטיסטים רגשות או מחשבות או מודעות או נפש - אבל שום דבר לא יכול לשכנע את האוטיסטים עצמם שהם לא בני אדם - ואם תחשבי קצת ותנסי לשים את עצמך במקום הזה,  אני בטחה שתביני שעתיד של חיים במוסד סגור זו סיבה מספקת ל"הפרעות התנהגותיות".....
מה הקשר? זה נשמע כמו התקפים אפילפטים
27/02/14 21:55
50צפיות
אבל אני לחלוטין לא רופאה ולא מומחית לנושא. ולא ברור לי איך את שוללת התקפים אפילפטים בלי לראות את הילד.
º
זו לא התנשאות אילת2,זה כאב וצער.
27/02/14 20:26
27צפיות
לדעתי תמיד כדאי לענות וגם להמליץ איך לטפל.
26/02/14 16:08
97צפיות
מי שרוצה יקשיב, ומי שלא -אז לא.
אבל זו לא סיבה לוותר על התשובה עצמה. זה אינטרנט, אף אחד לא מחייב אף אחד.
º
26/02/14 17:24
11צפיות
אני לא יכולה לענות
27/02/14 12:36
86צפיות
כי הסיבה היא הסביבה ואם הסביבה לא מוכנה להשתנות - אין טעם בהסברים. הם יעוררו רק התנגדות ותגובות אלימות, ויחריפו את המצב שלו.
אני 'קיבלתי על הראש' בכמה שרשורים.
27/02/14 14:53
51צפיות
אבל אני מקווה שאנשים קראו וחשבו על דברים , גם אם לא הגיבו או לא הסכימו.
ומי שמגיב ולא מרוצה, בלאו הכי מקפיץ את השרשור ואז עוד אנשים יכולים לקרוא
הוא לוקח גם ריטאלין?
26/02/14 11:09
70צפיות
כי לבן שלי היו טיקים מהריטאלין
הייתי בודקת במרפאה להפרעות תנועה באיכילוב
26/02/14 19:03
62צפיות
ביחידה לנוירולוגיה של בית חולים "דנה" באיכולוב של רופא מומחה להפרעות תנועה ד"ר רוטשטיין, הוא מומחה גם לתופעות של  טיקים (יכול להיות שמה שאת מתארת זה טיק) ביחידה גם ליווי רגשי  למקרים בהם יש צורך בכך. אני לא יודעת איך תורי ההמתנה שם.
תגובה לענתנוי
27/02/14 21:15
72צפיות
אני לא מכירה אותך ובטח לא כועסת , כמובן כל אחד רשאי לכתוב את דעתו ולא כולם חייבים להסכים.
האמיני לי שלא אכפת לי ממני , הדבר היחיד שאכפת לי הוא הילד היקר הזה שלי שהוא כל עולמי ואני פשוט דואגת לו. הילד הזה שמו אריאל והוא יודע שאנחנו נעשה הכל כדי לסייע לו. יכול להיות שזה קשור לגיל ההתבגרות ויכול להיות שזה משהו נוירולוגי ומכיוון שהוא לא מדבר ולא יכול לומר לנו מה עובר עליו אנחנו מנסים לבדוק הכל. אם את טוענת שזה התנהגותי ויש דרך לעזור לו אני אשמח לשמוע גם מה את מציעה.כדי לעזור לו. אני אנסה הכל כדי שיהיה מאושר.
כמו שאמרת זה יכול להיות הכל.
27/02/14 22:17
35צפיות
יכול להיות תגובה לתרופה או תגובה בין תקופתיות (אני מכירה מה תגובה בין תרופתית יכולה לעשות).
זה יכול להיות התקף אפילפטי ולא תמיד מגלים התקפים כאלה במיכשור רפואי. ז"א אם מכשיר לא מראה, לא אומר שהאפילפסיה  לא קיימת.  זה יכול להיות תגובה לשינוי כלשהו (למשל איש צוות שנוסף או עזב ,או יש שינוי ריהוט או צבעו משהו. הכל יכול להיות). ויכול להיות קשור מבחינה נוירולוגית לגיל ההתבגרות. העניין שהוא שילד גם אם הוא מדבר, לא מסוגל להסביר דברים כאלה. אז מה שנשאר זה להמשיך לבדוק.
הדרך היחידה לעזור לו היא תקשורת
28/02/14 07:31
57צפיות
הוא לא מדבר אבל יש לו ערוצי תקשורת אחרים.
מספיק אדם אחד בסביבה שמסוגל להבין ולהגיב לתקשורת שלו, כדי למנוע את ההתדרדרות הזו.

מילים יכולות, אולי, לפתוח את הכיס - תקשורת אמיתית יכולה לפתוח את הלב.
זה הכישרון הנדיר והמדהים של האוטיסטים שלא מדברים, ואם מכירים בזכותם להיות שונים ולהשתמש ביכולת להשמיע צלילים למטרות שמשמעותיות עבורם ולא עבור אחרים גם הבעיות הרפואיות והתפקודיות נעלמות.
הדרך לגשר בין שתי ה"שפות" (ואלו ממש "שפת חול" ו"שפת קודש") היא מוזיקה, צלילים לא מכוונים, סביבה מהדהדת שדומה לסביבת החיים שלהם.

הדיבור שלנו מתבסס על היכולת לנתק את הקשר בין הצליל המודע ללא-מודע - בין החלק העליון של איברי הדיבור לחלקים התחתונים (גרון, ריאות, סרעפת).
לאוטיסטים אין תת-מודע, וההפרדה הזו מנתקת אצלם לא רק את הצליל אלא את כל הזהות ויכולת הביטוי שלהם.
בגיל ההתבגרות מתחילה להתגבש זהות עצמית וחברתית, ומכיון שבחברה שלנו אין מקום לאהבה - אין גם מקום או תפקיד למי שיודע להפיץ אותה.....

אני כואבת ומיואשת אבל בכל זאת מעיזה להתבטא - כי יש תקווה.
יש כבר כמה אנשים שהקשיבו לי ומצאו את הדרך לעזור לילדים שלהם ועם עובדות לא מתווכחים.....
תקשורת - לא רק מילים
28/02/14 17:01
41צפיות
שינויים הורמונליים, יכולת הבנת המציאות ותפישתה.
אחרי שנים של עבודה בדרך מסוימת.
לפעמים מבחינה נוירולוגית זה מה שנשאר.
הרבה פעמים אם לוקחים צעד אחורה ונשימה עמוקה. אפשר לזהות איפה המוקדים הבעייתיים ולהזיז אותם מהדרך.
º
אולי קשור לגיל ההתבגרות
27/02/14 21:59
28צפיות
זה הצטברות של מתחים
28/02/14 07:01
53צפיות
ככל שהאוטיסט מתבגר ה"תמונות" שמרכיבות את קיומו נוגעות עמוק יותר,התבגרות גופנית,מינית,משנה את משקל החוויה החושית ומציגה לתוכה דחפים רבי עוצמה,וכיוון שאין לאן לפרק אותם או לאן לכוון אותם הם הופכים לשיתוק,צריך לשנות סביבה,סדר יום,לחפש ביטוי גופני משמעותי יותר
ביום שני הקרוב
24/02/14 19:20
155צפיות
יערך דיון בועדת חינוך בכנסת על אופי העסקת משלבות ברשויות המקומיות.
אינני יודעת אם זה יביא ליישור קו בכל הרשויות אבל אני ממש מקוה שזה יחייב את כל העיריות והמועצות לתת תשובות כיצד הם מנהלים את כספי המדינה שניתנים עבור שילוב. היכן ואיך הם רושמים את מה שלא שייך להם.
הקומזיצים כלכך גדולים שהעשן כבר מחניק.
עבדנו כמה זמן בשביל להביא לזה אבל אני הייתי ממליצה להורים להתאגד בתחום הרשות שלהם וללחוץ על שקיפות בנושא הזה.העובדות יהיו מענינות,מבטיחה. אצלנו זה ממש מסריח.
º
תודה תמשיכי לעדכן!!!
24/02/14 20:11
12צפיות
בואי לשם גם כן.הרבה סייעות יבואו.
24/02/14 21:35
32צפיות
מהיישוב שלי נוסעים בהסעה מסודרת.
לצערי,אני לא יכולה להגיע אבל אני "שולחת" את החצי שיותר טוב בדיבור בנסיבות כאלה.
אני מבינה שזה בין 9 ל12.
º
הייתי רוצה אבל אני עובדת.....
24/02/14 22:36
12צפיות
אכן, זה אינטרס של כולנו
25/02/14 08:15
16צפיות
בתור אזרחים במדינה, ובפרט בתור הורים .
וזו רק התחלה כמובן- פיזור עשן הקומזיצים הוא צעד ראשון,
אח"כ אני מקוה שיתנו למקצוע המשלבת הכרה וכל מה שמשתמע מזה.
º
בהצלחה
25/02/14 09:54
4צפיות
נניח שיש אוטיסט בתפקוד גבוה מאוד שהוריו
24/02/14 12:23
222צפיות
לקחו עליו אחרי גיל 18 אפוטרופסות בניגוד לרצונו בגלל שהשופט היה בור ולא מבין באוטיזם והיה תחת הרושם ש"כל אוטיסט צריך להיות תמיד תחת פיקוח" ובתירוץ שהוא עשה אי-אלו טעויות (לדעתם) בניהול הכסף שלו (למרות שיש לו בגרות והוא גר תקופה מסוימת בדירה שכורה עם שותפים רגילים שלא ידעו עליו כלום והכל היה בסדר גמור).
אז מה הסמכויות שלהם לגביו אחר-כך?

האם הם יכולים להיכנס לחדר שלו מתי שהם רוצים ולדבר איתו בלי שהוא רוצה? האם הם יכולים להכריח אותו לדבר איתם על הלימודים שלו באוניברסיטה וכמה הוא מקבל? האם הם יכולים להחליט בשבילו בניגוד לרצונו מה ללבוש? האם הם יכולים להכריח אותו (או אותה אם זו בחורה) ללכת לדיאטנית רק בגלל שהוא עשר קילו מעל למשקל הרצוי ולו (או לה) לא אכפת? להכריח אותה אם זה בחורה לגלח רגליים או להסיר בלייזר רק כי שערות ברגליים לנשים זה "לא אופנתי"? האם הם יכולים להכריח אותו לצאת כל יום להליכה של שעה גם כשלא מתחשק לו סתם כי בא להם להכניס אותו לכושר? האם הם יכולים להכריח אותו ללכת איתם לסעודות משפחתיות? האם הם יכולים להכריח אותו להישאר לידם ולשמוע כשהם צורחים עליו בגלל שהוא לא תמיד מצליח כמו שהם רוצים? להכריח אותו ללכת לפסיכולוג כי הוא לא מראה עניין בחברים וזוגיות?

ונניח והוא מסרב לציית להם בדברים האלה (כי הוא מלכתחילה לא רצה להיות תחת אפוטרופסות): האם המשטרה תפעל נגדו כי הוא מסרב לציית למי שלפי החוק ממונים עליו? האם אפשר לאשפז אותו במוסד בניגוד לרצונו?

קיבלתי פעם תשובה פה שהוא יכול לפנות לשופט ולבקש שיבטלו להורים שלו את האפוטרופסות. אבל העניין הוא מה (חוץ מאונס או פציעה) מהווה עילה לביטול אפוטרופסות? הרי כל הקטע של אפוטרופסות זה שיש אדם אחד שהחוק מאשר לו לנהל את החיים שלך. ואם מעצם זה שיש לו אפוטרופוסים שהוא צריך לתת להם דיו וחשבון על כל צעד ושעל שלו האוטיסט סובל? הרי כבר יש החלטה קודמת של המדינה שמותר לשלול את חירותו.
ונניח שהאוטיסט מתלונן לשופט שהוא צריך מאוד אינטרנט לרווחתו הנפשית ושהוא מרוויח בעבודתו (עם שכר מינימום, אבל עדיין שכר) מספיק כסף כדי לממן לעצמו מחשב ואינטרנט, אבל הוריו כאפוטרופסיו לא מאפשרים לו להחזיק אינטרנט. אינטרנט, בניגוד לזכות לא להיאנס ולהיפצע, היא לא זכות מוכרת רשמית במדינה ואין שום סיבה למה שופט יועיל בטובו לבטל אפוטרופסות רק בגלל מניעתו. ונניח והאוטיסט מתלונן שיש דברים שבהם לא בא לו להילחם באוטיזם שלו ושלדעתו יהיה יעיל יותר עבורו לקבל אותם כי הם לא מזיקים לאיש, אבל הוריו מתעקשים להילחם בהם בכל-זאת? האם השופט (שמן הסתם כמו 99% מהאנשים רואה באוטיזם דבר איום) ישתכנע מזה?

ואם הוא הולך מיזמתו לפסיכיאטר (כי הוא מאמין שהוא יבין אותו יותר משוטרים ושההורים שלו יקשיבו לו) ומתלונן שיש לו בעיות מנטליות קשות בגלל ההתעללות של ההורים שלו ושהם מתעללים בו בגלל שהוא אוטיסט, האם הפסיכיאטר ייחס את הבעיות המנטליות האלה להתעללות ההורים או לאוטיזם עצמו? ונניח והוא מייחס את זה לאוטיזם עצמו, האם הוא יצדיק בגלל זה את זה שהאוטיסט נמצא תחת חסות הוריו וצריך להישמע להם כמו ילד בן שש?

בקיצור: האם החוק ואנשי המקצוע נותנים לאוטיסט איזו הגנה, או שאוטיסט לפי החוק ואנשי המקצוע הוא עבד של הוריו במלוא מובן המילה (למעט האיסור לרצוח או לאנוס אותו פיזית)?
לקחת רחוק מאוד את נושא האפטרופסות
24/02/14 12:35
71צפיות
אפוטרופוס יכול למנוע ממך לבצע עיסקה כלכלית משמעותית, אבל כמובן שלא להכריח אותך לגלח שערות ברגליים.

אולי כדאי שתקרא יותר על נושא האפוטרופוסות כי נראה לי שחוסר הידיעה גורם לך לחרדות.
ומה עם להכריח לעשות דברים אחרים?
24/02/14 12:42
59צפיות
גילוח רגליים זה כבר משהו פיזי ולכן הכרחה שלו נחשבת לאלימות, אבל מה לגבי דברים אחרים שציינתי? למשל להכריח למסור מידע על ציונים וקורסים באוניברסיטה, להכריח ללבוש דברים מסוימים שלא יפים בעיני האוטיסט, להכריח ללכת לפסיכולוג רק כי לא בא לו חברים, להכריח ללכת לפגישות משפחתיות או להכריח לשמוע נזיפות וכו' וכו'?
º
איך הם יכריחו אותו לעשות את הדברים האלה?
24/02/14 12:57
21צפיות
איך מכריחים ילד רגיל שעוד לא מלאו לו 18
24/02/14 13:04
59צפיות
לעשות את כל הדברים האלה?
לא יודעת, אני לא מכריחה
24/02/14 13:10
51צפיות
גם את הילדים שלי לעשות את כל הדברים האלה. אבל כשמדובר בדברים שחשובים להן ולסביבתן אני, למשל, מתנה דברים מסוימים בדברים אחרים - כמו קינוח רק אם אכלו את האוכל, זמן מסך רק אם לא היכו מישהו, וכו'. ללבוש מצדי שילבשו מה שהן רוצות - אני יכולה לעזור להן לבחור, לכבס עבורן, ואני גם זו שקונה את רוב הבגדים (עד שהן מתעניינות מספיק כדי לבחור בעצמן בחנות), אבל הבחירה מה ללבוש היא שלהן.
אפוטרופסות זה פשוטו כמשמעו - השארת אדם כילד
24/02/14 12:46
60צפיות
מבחינה משפטית.
ולילד אין שום זכויות מול הוריו חוץ מהזכות לא להיאנס ולא להיפצע פיזית.
לפני כמה חודשים התפרסמה ב-Ynet כתבה (בלי שום קשר לאוטיזם) על קבלת החלטות בין ילדים והוריהם, והטוקבקיסטים היו די מאוחדים בדעה ש"ילדים לא צריכים לקבוע כלום יום אחד לפני גיל 18".
וכל עוד אין אונס או פציעה פיזית, לא ניתן להגדיר הורה כהורה מתעלל.
אני תוהה האם את מתארת סיטואציה קיימת
24/02/14 13:25
46צפיות
או סיטואציה שאת חוששת מאוד שתקרה.

הורים כמו שאת מתארת שנכנסים לוורידים של צאצאיהם
קיימים עם ובלי קשר לספקטרום.
המצאות הצאצא על הספקטרום או כל בעיה אחרת שלו היא רק תירוץ.
הדרך היחידה לפתור את זה היא לתפוס מרחק הכי גדול שאפשר-
כלומר לעזוב את בית ההורים לדירה שכורה/מעונות סטודנטים
או הוסטל - למי שלא מסוגל להסתדר לבד-וזה ל-א המצב של האדם שאת מתארת.

לגבי הסיטואציה עם השופט והמשטרה:
האם אכן קיים מצב כזה?
האם את חרדה שיתקיים מצב כזה?
האם מדובר על אחיך?
האם את חרדה שהורייך יאבחנו א-ו-ת-ך בספקטרום?
אף אחד לא יכול לאבחן אותך בלי שאת משתפת איתו פעולה.
אם זו את הייתי ממליצה:
בשלב ראשון לעזוב את הבית.
בשלב שני אם את מעוניינת בעצמך באבחון ובסיוע לא כוחני שמתמקד בשיפור מיומנויות שחשובות לך,
תפני בעצמך ל"בית אחד" בלי לשתף/ליידע/לערב את ההורים שלך בכלל.
מבחינתם את אמורה להיות אדם בוגר ועצמאי שמצליח לפרנס את עצמו, ולומד, ומעבר לזה-זה לא עניינם.
אני חוששת מאוד שפסיכיאטרים יסכימו עם ההורים
24/02/14 13:30
48צפיות
וגם ישכנעו את רשויות החוק שהיות האדם אוטיסט זה סיבה מוצדקת לשעבד אותו.
וגם אם אוטיסט גר בדירה שכורה ללא הוריו, תמיד יש סיכוי שהם יגידו עליו כמה סודות לבעל-הבית אם הוא יסרב לציית להם ואז הוא יאלץ להפוך להומלס או זונה.

אתם לא מבינים שזה מתחיל בגישה שאוטיסט הוא ילד נצחי? ובעיקר אם הוא לא רוצה חברים וזוגיות ולא נוהג ועובד רק בעבודה עם שכר מינימום. אז יש להורים שלו תירוץ.
תקשיבי
24/02/14 14:09
35צפיות
1) לא מאבחנים אוטיזם על סמך מה שההורים אומרים.
2) יש נ"טים שלא נוהגים, עובדים בשכר מינימום ואין להם חיי חברה.
3)זה נורמלי שאנשים צעירים עובדים בשכר מינימום-עוד אין להם נסיון.
3)הורים שמתערבים ומלכלכים אצל בעל הבית הם נבלות.
4)יש הורים שחושבים שהצאצאים שלהם הם ילדים נצחיים בלי קשר לספקטרום. מהורים כאלה צריך להתרחק.
לגבי סעיף 4
24/02/14 14:25
35צפיות
לא נתקלתי בהורים לנ"טים שמתייחסים לילדים בני 27 שלהם ככה. לא נתקלתי באנשים בגיל הזה או יותר שחיים בכזה פחד מהוריהם.
ממש כן. נראה לי
24/02/14 19:44
16צפיות
שכל צעיר שגר בבית עם ההורים, ההורים מתייחסים אליו כאל ילד, ולא משנה בן כמה הוא או כמה נ"ט הוא (עד שההורים בעצמם מתחילים להיות זקוקים לעזרה, ואז זה מתחיל להתהפך). זה מה שהורים עושים - כדי לא לחוות את זה, צריך לגור במקום אחר.
אני חושבת שכל עוד ההורים לא מאיימים שיהרגו את
24/02/14 13:34
41צפיות
בנם/בתם, אין לו אפשרות לדרוש מהמשטרה צו הרחקה מהם. גם אם הוא לא מספיק חזק נפשית לעמוד בהשפלות שלהם ועלול להתאבד.
ולהגיד שהוא אולי יתאבד יכול להפוך את מצבו לגרוע עוד יותר מבחינת הפסיכיאטרים ורשויות החוק. כי לפי ההיגיון שלהם "ככל שמצבו הנפשי של אדם קשה יותר, כך יותר מוצדק להתייחס אליו כאל תינוק ללא כל זכויות כי זה לטובתו".
הבית שייך להם
24/02/14 14:11
25צפיות
לא מוציאים להם צו הרחקה.
הוא גם לא קטין-ואין להם מחוייבות לדאוג לו לדיור (אלה אם כן הם אפוטרופוסים שלו).
הוא פשוט צריך לקום ולעזוב.
הורים קרציות זו לא סיבה לפנות למשטרה.
º
הזכרתי גם אפשרות שהוא גר בשכירות.
24/02/14 14:14
11צפיות
אם הוא משלם
24/02/14 14:24
26צפיות
למה שהם ייפנו לבעל הבית?
למה שהם ידעו את הטלפון של בעל הבית?תעזבי ספקטרום,
קודם תטפלי בהתנתקות מההורים ובחרדה מהם.
אם הוא ילך להוסטל (כי גם בתפקוד גבוה לא תמיד
24/02/14 13:35
35צפיות
מסתדרים) אני בספק אם בעלי ההוסטל יסכימו למנוע מההורים שלו כל קשר עמו.
למעשה אני חוששת שהם יספרו להוריו על כל מעשיו
24/02/14 13:37
37צפיות
ושיחותיו.
ההורים האלה הם קרבנות לאנשי מקצוע!
24/02/14 13:52
38צפיות
ולא סתם "הורים שתלטנים" כמו שחלקכם מעדיפים לחשוב!

יחס כזה לאוטיסטים זו התוצאה הטבעית של אנשי מקצוע שמדברים על אוטיסטים רק כעל כאלה ש"לא יודעים באופן טבעי" וש"צריכים ללמוד הכל וכל-הזמן ליישם":
יענו, אוטיסטים הם חסרי שיקול-דעת ולכן "ילדים נצחיים" שצריכים כל הזמן איזה "מבוגר אחראי" בסביבה שיגיד להם מה לעשות ומה לא ואיך לעשות כל-דבר.
אנשי-מקצוע לא מתייחסים כלל לאפשרות שהאוטיסט יחליט מה לעשות בעצמו ובחלק מהמקרים יבחר דווקא לעשות מה שטבעי ונוח לו, והורים פשוט מסיקים מחוסר ההתייחסות הזה שאם בנם האוטיסט מתנגד להם, "האוטיזם שלו משתלט עליו" וצריך להפעיל עליו אלימות כדי "להציל אותו" ושזה מוצדק, כי "אוטיזם זה דבר איום".
תפקיד האפוטרופוס לדאוג לרווחתו ובטחונו של
24/02/14 14:00
34צפיות
החוסה.
אם החוסה מרגיש שהוא מועל בתפקידו,
הוא רשאי (בכוונה כתבתי רשאי ולא יכול,
כי לדאבוננו לפעמים אינו יכול, אינו מסוגל)
לפנות לקבלת סיוע משפטי.
למשל במקומות האלה:
http://www.ono.ac.il/academy/social-agenda/ono-soc...
"התמחותנו: ...הגשת בקשה לביטולם או להגבלתם של צווי אפוטרופסות בשל הפגיעה באוטונומית האדם, טיפול בהתנגדות להוצאת צו אפוטרופסות, ..."

http://law-clinics.biu.ac.il/node/115

אפשר לקבל תקדימים למקרה שאפוטרופסות בוטלה
24/02/14 14:09
37צפיות
בגלל בקשה שהגיש חוסה, מבלי שהאפוטרופוס אנס אותו או משהו כזה? גם אם ללא ציון שמות? כי כמובן שתגובות ההורים תהיה ש"אנחנו עושים את זה לטובתו/ה" ו"זה כדי שיהיה בן-אדם כמה שיותר נורמלי".

ואני לא יודעת איך שופטים מגדירים "מועל בתפקידו" והאם זה כולל גם דברים שלא פוגעים פיזית באופן נראה לעין.

האם כשאפוטרופוס נכנס לחדר של החוסה וצורח עליו מתי שהוא רוצה וכמה שהוא רוצה ולא מאפשר לו אינטרנט מהכסף שהוא עצמו מרוויח זה נקרא "מועל בתפקידו" לפי השופטים? מסיבה כלשהי לא נראה לי. ועדיין זה יכול לגרום לאוטיסט להרגיש שאין לו שום ברירה אלא להתאבד אם לא תבוא לו ישועה מהמדינה.
אם הוא סטודנט
24/02/14 14:17
36צפיות
שיבקש מעונות לשנה הבאה.
אם הוא גר קרוב לאוניברסיטה שיבקש פגישה עם מישהו בשירותי היעוץ לסטודנט ויסביר על יחסיו עם ההורים (בלי לאיים בהתאבדות ובלי לציין שההורים חושבים שהוא אוטיסט) כדי שיאשרו לו מעונות לשנה הבאה בכל זאת.
לגור במעונות יותר פשוט מאשר לגור בדירה שכורה-מבחינת תשלומים (משלמים סכום אחד כולל הכל בלי להצטרך לזכור תלומי מים/חשמל/ארנונה), ושירותי תחזוקה (לא צריך להתעמת עם בעל הבית).
אי-אפשר להסביר על היחסים עם ההורים
24/02/14 14:19
40צפיות
מבלי שיבינו שהוא לא בדיוק בן-אדם נורמלי.
כי הורים לא סתם ממשיכים להתייחס לבן שלהם כאל ילד קטן בגיל 27.
אני לא עו"ד
24/02/14 14:17
39צפיות
אני מניחה שהאנשים הטובים בקישורים שנתתי לך
יידעו לענות לשאלותייך.
טכניקה לעזור לילד כחלק מדרך טיפול או לימוד
62תגובות
24/02/14 11:34
225צפיות
מה דעתכם על מצב בו במטרה לעזור לילד שאינו מדבר או ילד שמדבר באופן שנחשב 'לא תקין', המבוגר שמטפל בו כגון איש מקצוע, איש חינוך או הורה שעבר הדרכה בשיטה זו או אחרת, מנסה לעודד אותו להשתמש בדיבור ככה שבכל פעם שהילד רוצה משהו, המבוגר הוא לא נותן לו מיד אלא מנסה שיבטא את עצמו בצורה ברורה או כמו שהמטפל...

(המשך...)
מה דעתכם על מצב בו במטרה לעזור לילד שאינו מדבר או ילד שמדבר באופן שנחשב 'לא תקין', המבוגר שמטפל בו כגון איש מקצוע, איש חינוך או הורה שעבר הדרכה בשיטה זו או אחרת, מנסה לעודד אותו להשתמש בדיבור ככה שבכל פעם שהילד רוצה משהו, המבוגר הוא לא נותן לו מיד אלא מנסה שיבטא את עצמו בצורה ברורה או כמו שהמטפל מחליט שהוא אמור לבטא, כשמדובר בילד שמסוגל לבטא הברות ומילים לפי בקשה.

לדוגמא, הילד רוצה בלון והוא מושך את יד המבוגר לכיוון הבלון כדי שיביא לו את הבלון, או אומר משהו שאינו בדיוק המילה השלמה והמדויקת כפי שאנחנו מכירים אותה 'בלון', ומה שעושה המבוגר זה להגיד לו משהו כגון "אתה רוצה בלון? יופי אז תגיד בלון" וכל עוד הילד לא אומר כמו ש'צריך' הוא לא יקבל, וברגע שהוא אומר הוא כן מקבל.

מה דעתכם על דרך פעולה כזאת של מבוגר כדי לעזור לילד לדבר? אני שואלת כי יש בזה משהו שנראה לי לא נכון, אבל לא יודעת להסביר למה, אולי לא מצליחה להבין את ההיגיון מאחורי זה.
איזו אמא גרועה אני...
24/02/14 10:09
163צפיות
היום יש תרגיל הגנה ארצית והודיעו על זה מראש...
שני בניי רגישים מאד לצלילים ומתארת לעצמי מה הם מרגישים עכשיו.
לפעמים אני באמת חושבת שלאנשים מעופפים אסור להביא ילדים...
את לא אמא גרועה! את אמא אנושית
24/02/14 11:52
56צפיות
כמו כל אחד, קורה גם לך שמשהו בורח לך מהראש.
בכל מקרה, סביר להניח שבביה"ס אמרו להם שצפוי תרגיל.
האזעקה הייתה מזמן
24/02/14 13:12
53צפיות
את אמא רגילה, לא סופרוומן
סתם רוצה לשתף ..
24/02/14 08:36
355צפיות
אני בטוחה שמה שאני יכתוב לא תקבלו זאת אבל אני ישתף כי בכל זאת יש לי רגשות אשמה כי מה שאמרתי היה פשוט מגעיל !! אני מודה באשמה . בכל מיקרה אתמול בערב אני ובעלי ישבנו ביחד בעלי סיפר לי שראה חבר טוב שעבד איתו בעבר החבר הזה נשוי כבר כמה שנים והם מנסים כבר שנים להביא ילדים.. בכל מיקרה בעלי ראה אותו אתמול הם דיברו ובעלי שאל אותו אם הם הצליחו להביא ילד לעולם אז החבר שלו אמר לו שלא ושהם התחילו טיפולים מאוד קשים הוא ואישתו  נישבר לי הלב לישמוע זאת כי בכל זאת כולם רוצים ליזכות להיות הורים ולהרגיש את הדבר המושלם הזה..  הם המשיכו לדבר אז החבר של בעלי שעל על מאור ( הבן שלי עם האוטיזם) אז בעלי סיפר לו הכל שיש לנו בן עם אוטיזם.. חבר שלו אמר לו שיצא לו ליקרוא על אוטיזם והוא יודע פחות או יותר על זה .. אז בעלי אומר לו שזה לא קל לגדל ילד עם אוטיזם .. החבר שלו ענה לו אני עדיף ילד עם אוטיזם מאשר לא להיות עם ילדים ביכלל!!!!! אז בעלי אמר לי שהוא צודק .. אז הוא שאל אותי מה את חושבת וכן תהרגו אותי על מה שעניתי אמרתי שעדיף לא להיות ביכלל עם ילדים !!! כן כןןן אני מודהההההה זה באמת מה שאני מרגישהה !!! אני כל כך אוהבת את הילד שלייי וברור שלא הייתי מוותרת עליו אבל כשהוא שאל אותי עדיפות להיות בלי ילדים או ילד עם אוטיזם עניתי ישר שאם זה ילד שכל החיים יהיה בתיפקוד נמוך אני הייתי מוותרת מראש!!! אני כרגע במצב שאוטיזם קשה לי מאודד מאור גודל והתיסכול גודלל הפחדים גוברים ידבר לא ידבר ישאר תיפקוד נמוך או לא ישאר תיפקוד נמוך .. בכל מיקרה אל תישפטו אותי על התשובה המגעילה שלי אני מראש יודעת שהייתה לי תשובה לא במקום תיהיו עדינים איתי אל תירדו עליי אני יודעת זה לא בסדר להרגיש ככה !! אבל אני מיצטערת אוטיזם קשהה לי זה לא קללל עם כל האהבה שלי למאוררר החיים שלי !! סליחה על הכתיבה המרובה סליחה עם מה שכתבתי פוגע במישהו זה מה שהרגשתי וכתבתי , שיתפתי כן אתמול אמרתי שהייתי מעדיפה להיות בלי ילדים מאשר עם ילד אוטיסט !!! סליחה אבל זה מה שהרגשתי ואני כותבת את זה במלאאאאא בכי נישבעתתת כי אני שונאת להרגיש שזה מה שהייתי מעדיפה ...
ליאת יקרה
24/02/14 08:50
172צפיות
אין לך מה להתנצל או לכעוס על עצמך.
קשה לך מאד, מפחיד לך מאד ואת מדברת בכנות על רגשותייך.
זה לא מוריד כלום מאהבתך ומסירותך למאור.
שמעתי כבר אימהות לתנוקות רגילים, שאמרו שאילו היו יודעות כמה קשה ותובעני זה, לא היו נכנסות להריון.
זו הרגשה לגיטימית כשנמצאים בתוך שלב קשה ומציף.

מאחלת לך ולמאור, שעם הזמן תמצאו שניכם את השימחה שתעשה את הכל שווה אותה
ליאתי היקרה
24/02/14 09:00
107צפיות
את יודעת בשיחות שלנו על מה אנחנו מדברות כל הזמן חס וחלילה אין מה להתנצל ולכעוס על עצמך זה מה שאמרת באותו רגע זה מה שהרגשת מאור הוא שלך עם כל הקשיים נכון שיש אנשים שבאמת מאוד רוצים ילדים ואני באמת לא יודעת מה עדיף

את טריה בעניין לאט לאט אז ברור שעצוב לך ואת מתאבלת ככל שהזמו יעבור יותר תרגישי יותר מחוזקת אוהבת אותך

אגב אני גם סובלת מפליטות פה של המשפחה הכי קרובה שלי ביום שישי בארוחה משפחתית סבתא שלי בת 80 אמרה לי משהו שכיווץ לי את הלב ברמות כמובן שלא הגבתי דיברנו על הסדרה פלפלים צהובים והיא אמרה כן סדרה מאוד יפה אני שמחה היא אמרה שיום אחד אני לא אחיה כדי לראות את נועם גודל הייתי בהלם ולא עניתי ולא סיפרתי לאף אחד גם אף אחד לא שמע כי זה היה בצד בקיצור יצאתי ממש הפוכה מזה וחשבתי לעצמי אחרי זה שבטח כולם ממש מרחמים עלי וזה הרגשה מגעילה .
אני לא חושבת שיש קשר בין אהבתך ומסירותך לבנך
24/02/14 09:15
107צפיות
לכך שאם היית יודעת מראש שילדך יהיה אוטיסט לא היית מביאה אותו.
זה שאנשים אחרים היו בוחרים אחרת לא הופך את ההרגשה שלך ללא לגיטימית. ויש לי הרגשה שמספיק אנשים היו בוחרים כמוך - אבל זה לא מה שמשנה.
רק אנחנו ההורים יודעים את כמות הדאגה, התסכול והקושי שאנחנו מתמודדים איתם. וזכותנו לשקול אם היינו רוצים את כל החבילה אם היינו יודעים מראש. זה לא מוריד מכך שבגלל שאין לנו את הבחירה הזו אנחנו מסורים לילד שלנו, ואוהבים אותו אהבה גדולה.
רבים מאיתנו היו רוצים לקום מחר בבוקר ולגלות שהקושי נעלם, ועבור חלקנו הקושי כל כך גדול שאם היו מציעים להם לחזור אחורה ולוותר על הילד - גם את זה הם היו בוחרים. היו גם מקרים שאנשים בחרו לסיים את הסבל שלהם ושל הילד.

מי שכל כך קשה לו צריך עזרה ולא גינוי !
זה בסדר לענות ככה..
24/02/14 09:36
87צפיות
מאוד יכול להיות שזאת גם התשובה שאני הייתי עונה. האומנם אנחנו די בהתחלה של כל הסיפור הזה אבל אני יודע רואה ומרגיש שזה לא פשוט בכלל. שלא נדבר כל מה יהיה אתו בעתיד...
את לא צריכה להתצנל
24/02/14 10:16
79צפיות
אי אפשר לדעת מה אנשים מרגישים בכל מני מצבים. ייתכן שאם היית ללא ילדים היית מרגישה כמו החברים שלכם, ויתכן שאם היה להם ילד אוטיסט הם היו מרגישים כמוך. אין כאן מישהו טוב או רע.
º
בן כמה הוא?
24/02/14 10:34
57צפיות
º
מאור בן 3
24/02/14 13:44
52צפיות
º
תודה לכולם על העידוד אין עליכם !! ועל ההבנה !
24/02/14 13:53
72צפיות
תקופה ארוכה הרגשתי כך עד שעבר זמן וזה נעלם
24/02/14 19:06
91צפיות
נשאר רק החוויה בעשייה המשותפת.
וגם חיי היום יום כמו עבודה תשלומים וכו'.
לפעמים זה חוזר ואז יש הרבה יותר יחד משפחתי שמסדר את זה.
את אמא טובה ואדם טוב
25/02/14 07:33
52צפיות
קשה לך מאוד ואת לא מקבלת מספיק עזרה ותמיכה.
אל תרגישי אשמה, תהיי טובה וסלחנית כלפי עצמך כמו שאת כלפי חברות שלך.
אם זו הייתה חברה שלך שיש לה ילד עם צרכים מיוחדים והיא הייתה אומרת לך את זה, היית כועסת עליה?
אל תתביישי את מדברת מהלב
25/02/14 21:33
60צפיות
את צודקת. אנחנו לא יודעים למה דברים כאלה קוראים לנו. למה אנחנו נבחרים לגדל ילד עם צרכים מיוחדים. ברור שלא היית בוחרת בזה והחבר של בעלך מטומטם להגיד דבר כזה. אין דבר יותר קשה מאשר לראות ילד סובל והחששות לגבי עתידו. אני מאחלת לך שבנך יתחיל לדבר ויתקדם. מה שבטוח שיש לו מזל שיש לו אמא אכפתית כמוך.
תודה לכולם המילים שלכם
27/02/14 07:55
60צפיות
זה כמו חיבוק ענקק שנתתם ליי !!!!
ועדת השמה.
24/02/14 08:33
252צפיות
ביתי לומדת בבית ספר רגיל בכיתת פ ד ד .בית הספר חושב שהיא צריכה לעבור למסגרת של בית ספר מיוחד. הפסכאטרית של בית הספר רשמה מכתב שבו היא מסכימה עם בית הספר .ילדתי לא מוכנה לשמוע על כך ואומרת שבשנה הבאה היא לא תלך לשום בית ספר  מיוחד רק לבית ספר רגיל.איך בכל זאת אפשר לשכנע את ועדת ההשמה  לתת לביתי ללמוד בשנה הבאה בבית ספר רגיל בכיתה קטנה.
תגיעי לועדה עם עורך דין.
24/02/14 09:16
115צפיות
ממליצה על רויטל לן כהן
http://revital-home.co.il/
º
25/02/14 10:37
13צפיות
ומה דעתך? מה אתה חושב שנכון לה?
24/02/14 09:23
90צפיות
אם לדעתך הכתה הנוכחית מתאימה לה, אף אחד לא יכול לכפות עליך מסגרת חינוכית שאינה מתאימה לה לדעתך.
בשביל להקל על העניין, יכול לעזור אם יהיה לך מכתב מאיש מקצוע/טיפול כלשהו, התומך בדעתך.

יחד עם זה, אם הצוות מרגיש שהוא אינו יוודע לתת לה מענים,
אינו יודע לעבוד איתה ולכן לא רוצה לעבוד איתה,
אולי לא כדאי להפקיד אותה בידיהן?

נראה לי שהאפשרויות הן:
א)לבקר בביה"ס המוצע, להפגש עם הצוות שם, להתרשם ולהחליט.
אולי דוקא ימצא-חן בעיניכם?
ב)לעמוד על השארותה בכתת תקשורת ולחפש לה כתת תקשורת אחרת .
ג)לבדוק אפשרות של חינוך ביתי (למידה בבית).
ד)לבדוק אפשרות של שילוב יחידני- לפעמים דוקא ילדים המוגדרים בתפקוד בינוני נהנים מהסייעת הצמודה וטוב להם בשילוב יחידני.
למה ?
24/02/14 10:48
84צפיות
מדוע בית הספר חושב שיהיה לה יותר נכון ללמוד בבית ספר של החינוך המיוחד ?
מדוע הילדה לא מוכנה ללכת לבית ספר של החינוך המיוחד ? היא מכירה אותו ? יודעת מה זה ?
מה הדעה שלכם - ההורים. מהם השיקולים בעד ונגד כל אחת מהמסגרות ?
נתחיל בזה שהילדה היתה כל השנים
24/02/14 12:27
129צפיות
במסגרות מיוחדות ויודעת במה מדובר .היה לה שם רע ועצוב היא היתה בוכה ומתוסכלת במסגרות המיוחדות. רק בשנתיים האחרונות היא לומדת בבית ספר רגיל בכיתת פ ד ד. והיא שמחה ,הולכת וחוזרת שמחה.אז ככה בבית הספר היא לא יוצרת קשרים חברתיים עם אף אחד, בקושי מדברת מיוזמתה ,אם פונים אליה לא תמיד משיבה. בכלל לא עצמאית בבית הספר אבל בבית עצמאית מאד גם מחוץ לבית אחרי שעות הלימודים עצמאית .למשל הולכת לקנות בסופר לבד,יורדת לגינה לבד...ממש עצמאית. אבל בבית הספר רוב הזמן עוצמת עניים.לא אוכלת.לא תמיד משתפת פעולה בלימודים אבל המבחנים שלה הכל 100 .אני יודעת במה מדובר בבית ספר מיוחד ואנחנו סבלנו מאד כהורים לדעתי היא צריעכה להמשיך ללמוד בבית ספר רגיל.
ההחלטה הסופית היא שלכם.
24/02/14 13:03
90צפיות
לפי מה שאת מספרת הילדה מרוצה ולומדת טוב.
היא לא חייבת 'לשתף פעולה' עם אף אחד.
למעשה הציוניים שלה כבר מראים על שיתוף פעולה.
º
24/02/14 13:27
10צפיות
לצערי הרב זה לא המצב בשטח
26/02/14 20:26
41צפיות
שיש איש מקצוע שלהם ההורה נמצא בבעיה
º
לכן ההורים צריכים להתעקש ולא לוותר
26/02/14 21:58
19צפיות
יש לי הרגשה שהצוות בבית הספר לא חושב שהוא
24/02/14 13:24
90צפיות
מצליח לעזור לה להתקדם - ולכן ההמלצה למסגרת אחרת. אתם מצדכם סוף סוף מקבלים ילדה שמחה - וזה חשוב. אני חושבת שאולי כדי לנסות לבדוק מה גורם לכך שמצד אחד הילדה מאושרת שם ומצד שני מתפקדת כל כך פחות טוב מאשר בבית ולא מתקדמת. אם תדעו את הסיבות אפשר יהיה אולי להתקדם.....
ואולי היא דווקא כן ' מתקדמת'
24/02/14 13:37
48צפיות
גם אני לא 'שיתפתי פעולה' בבית ספר והייתי תלמידה טובה.
לא כולם צריכים להיות זהים אחר לשני.
ואין ספק שבית זה מקום הרבה יותר נוח ונעים מאשר בית ספר.
אני לא יודעת אם הילדה מתקדמת- האמא לא כתבה
24/02/14 19:34
36צפיות
אבל אם ביהס היה רואה התקדמות - נראה לי שהוא לא היה ממליץ על מעבר. צוות ממליץ על מעבר אם השגרה בלתי נסבלת או אם הם לא רואים איך הם עוזרים לילד. ולכן כתבתי את מה שכתבתי
אין לי מושג מה זה 'התקדמות'
24/02/14 19:38
20צפיות
האמא כתבה שהילדה עצמאית בבית ומקבלת מאיות בבית ספר. אז אני לא רואה סיבה להעביר אותה לבית ספר לחינוך מיוחד גם אם הבית ספר הנוכחי מאוד לוחץ. בכל מקרה ההחלטה הסופית היא של ההורים.
אם היא מקבלת מאיות
24/02/14 19:57
37צפיות
בכל מקצועות הלימוד ואפילו בחלק אז זו מספיק  סיבה שהיא משתייכת לכיתת תקשורת בבית ספר רגיל ואינה משתייכת לבית ספר לחינוך מיוחד,
הרי הבעיה החברתית שלה היא בדיוק הסיבה שהיא בכיתת תקשורת לכן היא שם ולא בכיתה רגילה..
אם הכל מאיות משהו הזוי בסיפור הזה ולגמרי לא מובן, לא יתכן שמשהו יחליט שהיא אל שייכת לשם,
חייב להיות כאן איזה נימוק וסיבה  יותר משמעותית מבעיה חברתית{הרי זו לא בעיה בכיתת תקשורת}..
ההחלטה לא של ההורים אם רופאת בית הספר החליטה  שהיא לא מתאימה כפי שהכתבתי כאן מעורבות של רופאים  במסגרות חינוכיות היא בעלת משמעות,
וכזו המלצה תעמיד את ההורים בועדת ההשמה ללא התחשבות ברצונם,, לרפואי בית ספר יש כוח חזק מאוד!!
ועל מנת לייעץ להם נכון יש צורך לקבל תשובות,,
ברור לי שהם צריכים לפנות לרופאה מטעמם שהיא תמליץ כפי שהם רוצים..  ורק אז תיהיה התחשבות ,ללא המלצה של רופאה מטעמם ידם על התחתונה.. במקרה זה..
כפי שכתבתי כאן לא אחת
24/02/14 20:15
33צפיות
כיתות התקשורת  איבדו את המטרה שלשמם הם יועדו ומאוד יתכן שזה המקרה כאן..
אני חושבת שאת צריכה להסביר לצוות
24/02/14 13:49
69צפיות
שזה בסדר שילדה לא יוצרת קשרים חברתיים, היא אוטיסטית ותשאר אוטיסטית. הם לא אמורים "לתקן" אותה. החלטה על מסגרת היא שלך ורק שלך. אם את מגיעה לועדת השמה נחושה ומסבירה באסרטיביות שבת שלך נשארת בכיתת תקשורת כי טוב לה שם אף אחד לא יוכל להעביר אותה למסגרת אחרת.
הגיע הזמן לאחד כוחות
26/02/14 20:23
32צפיות
ןלהקים קול זעקה כלפי מה שקורה לחלק מהילדים במסגרות,
מאוד עצוב שכיתות התקשורת שיועדו לילדים על הספקטרום סגורות בפני הילדים האוטיסטים ופותחים רק למי שרמת הלימוד שלו גבוה ופנוי ללמידה בתנאים שלהם!
כואב ועצוב מה שקורה,
הגיע הזמן לחות!!!
ביתך גם יכולה להופיע בוועדת ההשמה
24/02/14 18:13
40צפיות
אני מבינה שהיא צ"ל בכיתות הביניים של ביה"ס היסודי.

אם היא מסוגלת לבוא לועדה ולהגיד למה היא רוצה להשאר בביה"ס + הציונים הטובים שלה, יכולים לעשות את העבודה.

אבל... "אליה וקוץ בה", אם ביה"ס לא רוצה בה, אז ההתנהלות לא תהייה קלה בהמשך.
לא טוב מעורבות של
24/02/14 19:45
51צפיות
הפסיכיאטרית של בית הספר  בנושא זה, כבר העלתי כאן לא מזמן את הנושא של מעורבות רופאים בתי הספר והבעתי דעתי שזה מאוד לא תקין!!!!!!!

מה הנימוקים של בית הספר  ושל רופאת בית הספר?
האם הילדה סובלת מהתקפי זעם בבית הספר?
מה לדעתך הסיבה שהוחלט כך? הרי זה שהיא אוטיסטית לא סיבה לא להשאיר אותה בכיתת תקשורת בבית ספר רגיל הרי לשם כך יש את הכיתה זו,
אבל יתכן שיש מצב שגם על כך כתבתי לא אחת כאן שכיתות תקשורת רוצים  תלמידים שעומדים בדרישות לימודיות, ומי שלא פנוי ללמידה  מופנה לבתי ספר לחינוך מיוחד
יתכן שזו הסיבה..
אם תוכלי לפרט לי את הנקודות שהבאתי כאן אוכל לייעץ לך יותר נכונה{אני  עם ניסיון רב בכל המצבים הקשים שיש במערכת החינוכית}..
º
את לא צריכה לשכנע אותם. זאת זכותכם להחליט
24/02/14 20:49
27צפיות
זכות ההורים להחליט
24/02/14 21:01
39צפיות
כל זמן שהפסיכיאטרית של בית הספר  לא קבעה חוות דעת, ברגע שיש מעורבות שלה כללי המשחק משתנים
היא גם יכלה   לקבוע על טיפול כתנאי להמשך לימודים ..בכל מסגרת שהיא הכוח של הפסיכיאטרית של בית הספר הוא חזק..
שאלה נוספת
24/02/14 21:05
89צפיות
האם מדובר בכיתה שרוב ילדיה בתיפקוד מאוד גבוה ?
יש לי הערכה שהבת שלך בתפקוד קצת פחות ממאוד גבוה ובמקום שלבת שלך יהיה מענה בכיתה שלשמה היא יועדה,
היא נשלחת לבית ספר לחינוך מיוחד
ועדת השמה
26/02/14 19:30
49צפיות
היתה לנו ועדה  והם החליטו בועדה שילדה שלי תלמד בבית ספר תקשורתי אנחנו יודעים שטובת הילדה ההוא רצונה שאומר בית ספר רגיל בכיתת פ ד ד. הועדה טוענת שרמת הלימודים של בתי לא תואמת בית ספר רגיל . הבת שלי היתה כל השנים בבית  ספר מיוחד חוץ מהשנתיים האחרונות ,והתוצאה שלצ הרמה הנמוכה של הליממודים שלה זה בגלל שבתי הספר המיוחדים לא לימדו אותה.היא התקדמה יפה בבית הספר הרגיל יחסית לעצמה, היא הולכת ברצון ,אבל לא יוצרת קשרים ועוצמת הרבה את עיניה מה עושים ?
בדיוק כפי שתארתי לי
26/02/14 20:02
50צפיות
התירוץ  שלהם:"הועדה טוענת שרמת הלימודים של בתי לא תואמת בית ספר רגיל "..
אז למה קמו כיתות תקשורת? למה הם קיימות,
גברותי ורבותי ממשרד החינוך אני יודעת שאתם  כאן מדי פעם
הגיע הזמן שתבינו שיש ת.ל.א וזה בדיוק מיועד לכל ילד שעל הספקטרום שההורה רוצה אותו בכיתה כזו,
הגיע הזמן שתבינו שכיתות תקשורת לא מיועדות רק למי שעומד בתוכנית שאתם קבעתם!
כיתת תקשורת מיועדת ללמידה אישית בקצב של הילד ולא בקצב שאתם מכתיבים!!!!!!!
ולהורה אני כותבת כאן או שתביאו מכתב מהפסיכיאטר שלכם /פסיכולוג שלכם שהילד שלכם מתאימים לכיתת תקשורת!!
או שתביאו עורך דין מטעמכם לוועדת ההשמה שהוא ייצג את בקשתכם מההיבט החוקי כי יש לכם את הזכות כהורים לחשוב אחרת מהם!
º
הילד שלכם= הבת שלכם
26/02/14 20:03
18צפיות
לא מוותרים. ההחלטה הסופית היא של ההורים.
26/02/14 22:02
40צפיות
כפי שכתבת ברגע שהיא בבית ספר רגיל, רמת הלימודים עלתה. אז מה הם רוצים ממנה.
ועדיין מעניין אותי מה הם מתכוונים ב'שיתוף פעולה' ?
ברגע שמערבים
26/02/14 22:43
36צפיות
פסיכיאטר  של הח"מ ההורים לא מחליטים, כל זמן שאין התערבות של הגורם הזה ההורים יכולים ללחוץ, לא סתם העליתי את הנושא הזה למודעות..
צודקת.חייבים עזרה משפטית.
27/02/14 09:52
19צפיות
ואם אין ממש ברירה, אז עובים לחנוך ביתי.
קריטריונים לשילוב מוצלח?
23/02/14 22:56
140צפיות
בני משולב בכיתה ב בבה"ס רגיל. רציתי לשאול אתכם מהם הפרמטרים לפיהם אפשר לדעת אם השילוב אכן יעיל ומוצלח או לצורך העניין- אם הייתם צריכים לכתוב טבלה, אילו פרמטרים הייתם כותבים בה?
תודה.
טובת הילד
23/02/14 23:00
81צפיות
רק שיש לזה כ"כ הרבה פרשנויות, ולכן, את צריכה להתחיל עם מה שמתאים לך כהורה.
טובתו שיוזמן למשחקים אחה"צ ויבלה עם חברים או שיהיה יציב, שקט יכולת הבעה...
זה רק דוגמאות שלא חייבות להתאים לך. אבל זה העיקרון לדעתי.
טובת הילד - כלומר הילד מרגיש טוב
24/02/14 06:03
60צפיות
לא מרגיש בכיתה כמו עוף מוזר, לא מרגיש שהוא שווה פחות. מרגיש בעל ערך. מרגיש שמעריכים אותו ואוהבים אותו. נמצא במצב רגשי ונפשי טוב ולא מפתח חרדות או דיכאון.
אני דווקא לא הייתי מכניסה את
24/02/14 12:07
36צפיות
הלא להרגיש כמו עוף מוזר - אבל כן את כל היתר, שלא סותרים. אפשר להרגיש שונה מכולם, אבל עדיין לא שווה פחות, בעל ערך, אהוב, במצב רגשי טוב, וכו'. אני לא חושבת שאם ילד מרגיש שונה, אבל עדיין מרגיש טוב, אהוב, וכו', זה שילוב לא מוצלח, ושצריך לחתור לכך שהוא ירגיש שהוא כמו כולם.
אבל זו רק דעתי, כמובן...
זה כמובן תלוי ביעדים שהצבתם.....
24/02/14 08:08
38צפיות
כמובן שמדד האושר של הילד הוא מדד מרכזי אבל מעבר לכך
אבל מעבר לכך תלוי על מה עבדתם : התארגנות ? הבנה חברתית ? יכולת לימוד בהוראה פרונטלית ? רכישת כתיבה ?
שילוב לדעתי מתחיל מהצבת יעדים שמתחשבים גם בקשיים של הילד, וגם בחוזקות שלו. חלק מהיעדים הם יעדים של הכיתה לא של הילד, או של הצוות החינוכי - ללמד אותם איך לשלב, כי לא כולם תמיד יודעים....

ולפעמים גם השילוב אולי מספיק טוב אבל היעדים היו לא ראלים, או לא נכונים, או שצריך לשנות אותם כי המציאות השתנתה.

בקיצור, כמו הכל אצלנו, זה מורכב.

בסופו של דבר אנחנ שוקלים את מוצלחותו של השילוב מול העבודה שהיתה נעשית אם היינו בוחרים עבור הילד מסלול אחר - כמו כיתה קטנה או חינוך ביתי, או שילוב במקום אחר, אבל קשה להשוות מצב קיים עם רעיון. כך שאי אפשר לדעת אם היה יותר טוב או פחות טוב באופציה שלא בחרנו אותה....

כמו בהרבה דברים בחיים אנחנו בוחרים דרך שאנחנו מאמינים בה, ואם מספיק רע - אז הולכים לחפש דרך אחרת.

אני חשבת

קריטריונים לדעתי
24/02/14 10:19
35צפיות
1) ילד מרגיש טוב ובטוח במסגרת, נהנה ללכת לשם.
2) סביבה מקבלת ומכילה את הילד
3) ילד מתקדם ולומד מיומנויות חדשות
בשלב הראשון
24/02/14 10:24
36צפיות
בדיקת תפקוד.
כיון שאינכם נמצאים במקום אתם צריכים לדעת קודם כל מה המצב לפני שחושבים מה רוצים לשפר.
החלוקה צריכה להיות לפי סדר היום:
ומה קורה בהפסקה.
כמו כן, בדיקת תפקוד של כל הכיתה.

בשלב השני
צריך לבדוק מה רוצים לשפר. וללכת בצעדים קטנים, צריך לזכור שהשילוב הוא דו-צדדי. גם לילד צריך להיות נח וגם לחברים שסביבו.
עוד שאלה - האם לעבוד על כל הדברים בו זמנית, גם על ההפסקה וגם על השיעורים.

האם הילד מרגיש טוב?
24/02/14 10:25
22צפיות
את זה בדרך כלל רואים מייד
ראיתי את הפרק על המפענחי תצלומי אוויר בערוץ
23/02/14 22:17
134צפיות
10.
ובשונה מכם אני חושבת שהתוכנית הזאת שוברת את התדמית שאלו"ט יוצרת.
את התדמית של נכים ומסכנים.
גם רוני המוסיקאית וגם החיילים שהתראיינו נשמעים נורמליים לגמרי.
הפרק הזה היה שונה
24/02/14 07:50
81צפיות
הוא לא היה פירסומת, והוא באמת היה מוצלח.

הרעיון של השמת אס"ים כמפענחי תצ"א הוא בכלל הברקה ואני מורידה את הכובע בפני מי שחשב עליו. היו שם קצת אי דיוקים, למשל כשרמזו שצריך ראיה מיוחדת כדי להיות מפענח תצ"א (ובמציאות רק למיעוט אין ראיה מתאימה)
אבל א"ס בהחלט יכול לראות דברים שנ"ט לא ישים אליהם ולהיפך.
אם כך ,כל שאר הא"סים הם
24/02/14 10:31
62צפיות
לא נורמליים ?
לא רק שאר, כל הא"סים אינם נורמלים
24/02/14 11:49
53צפיות
מעצם ההגדרה, מי שנורמלי בהקשר זה,
הוא נ"ט.
גם את ואני (וכל הא"אים) לא נורמליות
בהחלט
24/02/14 13:14
26צפיות
אני גאה ביותר להיות לא נורמלית
אני מרגישה
24/02/14 13:30
41צפיות
שאני וילדי לא נוירוטיפיקליים, ולא לגמרי "נורמטיבים" אולי.
אבל בהחלט "נורמלים"
הנורמה היא בעיני יותר רחבה מהנוירוטיפיקליות.
גם ילד עם ADHD הוא לא בדיוק נורמטיבי, אבל הוא בהחלט נורמלי.
º
מה ההבדל בעינייך בין נורמלי לנורמטיבי?
24/02/14 13:33
12צפיות
אני מוכנה לחיות בתור לא נורמלית
24/02/14 13:35
32צפיות
כל החיים.
למעשה  גם אין ברירה, הרי אני לא יכולה לשנות את זה.
לפעמים רק מהשאלה אפשר להבין
23/02/14 21:56
205צפיות
הגרוש שלי לא שומר על קשר עם הילדה
מידי פעם מגיח ברמה של פעם בחצי שנה שנה

כנראה מתכנן הריון עכשיו כי הוא שלח לי את השאלה ההזויה הזו
האם יש לך אבחון גנטי שלה? אני אשמח לקבל אותו

לא עניין אותו אבחון פיסכיאטרי פסיכולגי ריפוי בעיסוק שילוב באיזה כיתה היא בכלל
הוא בטח  לא פתח הוא לא קרא הוא לא התענין אף פעם מה זה PDD.

טוב זה אולי לא קשור לכאן..
בטח שקשור
23/02/14 22:22
97צפיות
בדיוק בשביל זה
פשוט להמשיך הלאה בשביל הילדים ובשבילנו
24/02/14 07:47
43צפיות
אני מאוד מבינה את התיסכול שלך.. ובטח שעשית נכון שכתבת פה. הרי זה פורום תמיכה.
לבתך יש אמא כזאת נפלאה ונהדרת!
שיהיה לך ולבתך הרבה כוח והצלחה בהמשך הדרך!
º
טוב שיש לה אותך
24/02/14 08:37
25צפיות
וזה לא יעזור לו.
24/02/14 10:33
128צפיות
אין איבחון גנטי של אוטיזם.
מעצבן אחד...
24/02/14 14:18
62צפיות
אלו גם הגנים שלו.
גם לו היה לי, הוא לא היה מקבל את התוצאות...
שמרי על עצמך ועליה!
בא לי
24/02/14 14:31
54צפיות
לפחות הוא לא מפריע כל הזמן
ותכלס יש לו אחיין גם עם אוטיזם שילך לשאול אותם.

אני שומרת עליה
והיא שומרת עלי
אני והמוגלי שלי ננצח את הכל :)
º
24/02/14 14:41
6צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום