לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

גן תקשורתי או גן רגיל עם סייעת?
19/05/14 09:29
248צפיות
שלום לכולם,

ביתי המתוקה אוטוטו בת 3. כבר לפני שנה שמנו לב שההתפתחות שלה (בעיקר השפתית) הייתה קצת יותר איטית. לקחנו אותה לאבחון אצל מישהי שישבה איתה 20 דקות (הילדה הייתה עייפה ועצבנית באבחון ובקושי הגיבה) ואבחנה אותה עם ASD / PDD.
למרות שהלכנו למאבחנים נוספים אח"כ, כולם רצו לראות את האבחנה הראשית ואף אחד לא ממש רצה לסתור את האבחנה הזאת.
מבחינת הילדה - היא ילדה מתוקה ונבונה מאוד. יש לה בעיה בדיבור (אומרת הרבה מילים בודדות). דבר נוסף - יש בעיה בתקשורת עם ילדים אחרים (עם מבוגרים אין לה בעיה לקפוץ / לחבק / לנשק וכו', לילדים בגילה היא צריכה עידוד כדי לתקשר, אלא אם הם מעוררים בה עניין - מחזיקים כדור למשל :). דבר נוסף - המוטוריקה העדינה שלה קצת בעייתית (לא מתאימה צורות), וההליכה שלה קצת קופצנית.
מצד שני, בחצי השנה האחרונה שלה כמות המילים שהיא יודעת עלתה דראסטית, גם צירופי המילים שהיא אומרת גדלה כל הזמן (אני אוהבת אותך, אני רוצה לעוף/ שוקולד/לישון, קטעים מספרים שהיא אוהבת).
לקחנו אותה לריפוי בעיסוק וקלינאית תקשורת - הראשונה עשתה עבודה מוצלחת, הקלינאית תפקדה על תקן בייביסיטר - לא ראינו שום שיפור וגם לא הרגשנו שהיא באמת עוזרת. על הסברים או דגשים מה לעשות איתה בכלל אין על מה לדבר - קראנו ספרים וניסינו לקדם אותה בעצמנו.
השיפור האמיתי הגיע כשהבאנו לה סייעת לגן. גם מבחינת כמות המילים שהוציאה, גם מבחינת ההתחברות שלה עם ילדים אחרים (קודם הייתה יושבת לבד ולא הסכימה לאינטראקציה עם ילדים אחרים).
היום היא אוטוטו בת 3, והגורמים המקצועיים ממליצים להעביר אותה לגן תקשורתי.
אנחנו מודעים לכך שיש לה בעיות, אבל חוששים שלרשום אותה לגן תקשורתי משמעותו להרים ידיים מהסיכוי שלה לגדול עם ילדים רגילים. גם יצרנו קשר עם גננת בגן תקשורתי שאמרה לנו שלא תמיד הטיפולים הם פרטניים ושלא בכל גן יש חלוקה לקבוצות, ואנחנו חוששים שהיא תתחיל לחקות התנהגויות של ילדים במצב קשה יותר.
השאלה שלי היא (ותודה למי ששרד עד לכאן :), האם יש פה מישהו שהיה במצב דומה? האם כדאי להמשיך במסגרת של גן עם סייעת או לשקול בכל זאת גן תקשורתי? אנחנו לא נלהבים (בלשון המעטה) מגן תקשורתי, ומצד שני חוששים שאנחנו מעכבים את ההתפתחות שלה בזה שאין לה סיוע צמוד כל יום כל היום.

תודה מראש,
ברק
היינו בדיוק שם.
19/05/14 10:10
190צפיות
גם אנחנו הלכנו לעוד חוות דעת ועוד חוות דעת.
גם אצלנו הקלינאית לא הצליחה לעזור עד שהבאנו סייעת לגן.
גם אנחנו התלבטנו אם להמשיך עם הסוס המנצח - סייעת בגן, שכל כך קידמה את הבן שלנו, או לעבור לגן תקשורת.
הסייעת בגן עשתה פלאים, אבל הפיתרון הזה היה יקר כספית ומסובך לוגיסטית.
החלטנו בגיל שלוש להקשיב להמלצות ולהכניס אותו לגן תקשורת.
בגן התקשורת היו ילדים בכל רמות התפקוד.
הילדים בתפקוד הנמוך כלל לא ידעו לדבר.
הם בכלל לא ענינו את הבן שלנו בשלב ראשון.
הוא התחבר עם הילדים בתפקוד הגבוה, שיזמו משחק הדדי,  שיחק איתם בגן, ונפגש איתם גם אחר הצהריים. הוא חיקה אותם. דווקא בגן הרגיל הוא לא חיקה ילדים. הם היוו עבורו כנראה רף יותר מידי גבוה.
כך עברה עליו השנה הראשונה בגן תקשורת, כשהוא מתקדם בקצב מטאורי מכל הבחינות.
בשנה השניה, עזבו חבריו, הילדים בתפקוד הגבוה.
אחד מהם עבר לשילוב יחידני בגן עירוני, והשני - יצא מהספקטרום.
הוא נשאר רק עם הילדים בתפקוד הנמוך.
כעת כבר היו לו כישורי יזימה, והוא טרח רבות לנסות ולהזמין את הילדים בגן לשחק איתו.
אני זוכרת אחר צהריים בו הזמין הבייתה ילד בתפקוד בינוני-נמוך מהגן, וכל השעה כירכר סביבו בהצעות למשחק הדדי.
ואז הבנתי שהשנה המודל שלו לחיקוי הוא הצוות.
גם בשנה זו הוא התקדם מאוד.
בשנה אחר כך העברתי אותו לגן תקשורת שבו רוב הילדים היו בתפקוד גבוה, גם שם הוא  רכש חברים.

היי תקווה,
19/05/14 21:58
112צפיות
קודם כל, תודה רבה על התגובה ועל המידע.
דבר שני, האם תוכלי לתת לי את הפרטים של הסייעת שלך? הסייעת שלנו כנראה לא תמשיך איתנו בשנה הבאה.

תודה מראש,
ברק
זה היה לפני חמש שנים
20/05/14 06:09
93צפיות
הן עברו לשלב הבא בחייהן. רוב הסייעות לא שורדות במקצוע הרבה זמן. זו עכשיו עונת חיפוש הסייעות. בהצלחה.
כמה שיקולים
20/05/14 09:54
112צפיות
קודם כל אל תפחדו שהיא תחקה ילדים בתפקוד נמוך ותהייה בגלל זה יותר לקויה - זה לא קורה, גם אם יש חיקוי הוא לא מגדיל את הלקות !
לפי התאור שלכם בהחלט נראה עם ליווי מקצועי היא יכולה להשתלב בגן רגיל. ועכשיו השאלה היא איזה ליווי הוא יותר מקצועי.  האם אתם רושמים אותה לטרום טרום מטעם העיריה או ממשיכים בגן פרטי ? איפה אתם גרים ומה זה אומר לגבי הרשות המקומית וכמה היא מאפשרת לחפש לבד את המשלבת שתסייע לילדה בגן. מה הגישה של הגננות לנושא. מי מלווה ומדריך את המשלבת.
בגן תקשורת הילדה תקבל סל טיפולים כחלק מיום הלימודים, בשילוב כל הטיפולידיה נופלת עליכם ועל אחהצ, זה הבדל מאוד גדול, גם כלכלית.
הבן שלי היה 3 שנים בגן תקשורתי, היום הוא תלמיד מן המנין, מסיים י"א ועושה בגרויות - כניסה לגן תקשורתי היא לא דרך חד סטרית. אפשר לעבור ממנה לשילוב כשרוצים.
º
20/05/14 11:24
13צפיות
טוב לדעת! :)
21/05/14 12:49
53צפיות
כרגע אנחנו שוקלים ללכת על תוכנית הבריאות המתקדמת של תל השומר,
ובמקביל להכניס לגן רגיל + סייעת.
בהנחה ונראה שזה לא מספיק, האם אפשר להכנס לגן תקשורתי באמצע השנה? הקלינאית והמרפאה בעיסוק ממליצות לנו ללכת על הגן התקשורתי כבר עכשיו
אם יש מקום באמצע השנה, אז כן
21/05/14 20:16
31צפיות
בגן של הבן שלי נכנסו ילדים באמצע השנה.
צריך בשביל זה כמובן שיהיה מקום בגן, וצריך לזמן ועדת השמה חריגה
עוד שיקולים
20/05/14 12:49
112צפיות
האם יש לכם אפשרןת לתוכנית בריאות מקדמת?
האם אתם מסוגלים להרים שילוב פרטני טוב?
האם הבת שלכם מרוויחה יותר מטיפול פרטני או קבוצתי?
ואם הולכים על שילוב פרטני לבדוק כל שנה מחדש כמה הילדה מרוויחה או סובלת מהשהות במחיצת נוירוטיפיקליים.
במצב בדיוק כמו שלך רק שבני לא בספקטרום
20/05/14 22:59
93צפיות
ממש קשה להחליט, אני רוצה את הכי טוב עבורו ולא יודעת מה לעשות!
תשובה
21/05/14 12:51
71צפיות
זה מה שאנחנו שוקלים כרגע.
מה הכוונה ב"להרים שילוב פרטני טוב?"
הבת עד עכשיו הייתה רק בטיפולים יחידניים.
גם לא הבנתי מה המשמעות של "מהשהות במחיצת נוירוטיפיקליים"?
להרים שילוב פרטני טוב
21/05/14 20:19
63צפיות
יש קורס "אתגר השילוב" של גל בכר, חובה לכל הורה משלב.
בגדול  צריך למצוא גננת מתאימה, גן עירוני לא עמוס מידי, משלבת מתאימה, הנחייה טובה, אוכלוסיית הורים מכילה.  
נוירוטיפיקלים הכוונה - לא אוטיסטים.
גל מדברת על סוג מאוד מסויים של שילוב,
22/05/14 12:30
39צפיות
לדעתי יש ילדים שזקוקים למודל השילוב שלה, אבל יש כאלו שלא.
בכל מקרה, על מנת ששילוב יהיה מקצועית נכון יש צורך בהנחיה של איש מקצוע טוב - מנחה שילוב. בדרך כלל כולם זקוקים להנחיה - הגננת, המשלבת, וההורים.
שאלה ראשונה - האם הגננת רוצה לשלב, יודעת לשלב, ותשתף פעולה
שאלה שניה - מי בוחר את המשלבת? העירית או ההורים
שאלה שלישית - האם יסכימו בגן להרתם לשילוב עם מנחה שילוב שבא מטעם ההורים להנחיה. האם הגננת תאפשר למנחה להכנס להתצפיות בגן, ותפנה זמן לשבת עם המנחה לדבר על איך מסייעים לילדה בקשיים שלה.
שאלה נוספת - עלויות - מנחת שילוב, לעיתים השלמת שכר למשלבת, שעות העדרות מעבודה בגלל ישיבות.

שילוב הוא פרוייקט הדורש השקעה כלכלית, השקעת זמן ומאמצים, גיוס של המערכת לשיתוף פעולה - צריך להיות ערוכים לזה....
º
מי מכירמי יודע
18/05/14 16:08
70צפיות
הכרויות לאוטיזם
18/05/14 14:15
148צפיות
היכן ניתן למצוא ?
18/05/14 18:20
11צפיות
אתה מתכוון למקום בו א"סים
19/05/14 09:47
54צפיות
יכולים להכיר זה את זה?
ואולי ייצא מזה גם קשר זוגי?

אפשר להתחיל מהפורומים של א"סי.
מדי פעם הם מקיימים גם מפגשים
http://forums.acisrael.org/index.php
המלצות על ד"ר עירית מור
18/05/14 15:14
118צפיות
הבנתי שעירית מור היא פסיכיאטרית שמתצפתת על ילדי הגנים התקשורתיים בשרון.
האם יש הורים פה שיש להם נסיון איתה?
אשמח להמלצות או דיס גם בפרטי במסר.

תודה
אני אשלח לך אחר כך מסר
18/05/14 15:20
62צפיות
אנחנו ממהרים לקלינאית ואחר כך למדורות.
º
תודה. מחכה בסבלנות....
18/05/14 23:21
17צפיות
º
שלחתי מסר
19/05/14 06:48
12צפיות
º
איך אני שולחת מסר בפרטי?
19/05/14 10:19
11צפיות
את לוחצת על הניק של מי שאת רוצה לשלוח לו
19/05/14 10:30
14צפיות
את המסר, נפתח חלון קטן ובו בין היתר האפשרות
"שלח/י מסר".
לחיצה על המילים האלה, ואת יכולה לכתוב את המסר
º
תודה, עדן 1004 - שלחתי לך מסר
19/05/14 10:42
8צפיות
מה יותר מומלץ, בית אקשטיין הדסים או יד רמבם
18/05/14 03:32
89צפיות
לא ברור לי איפה כדאי לשים את הילד, אם הצוות מתחלף ולא מקבל משכורת הוגנת אז מה שווה להעביר למוגבלויות? אולי עדיף להישאר מחינוך הרגיל
איך משיגים חונך?
17/05/14 23:22
102צפיות
פעם לפני הרבה שנים היתה לנו חונכת מהרווחה,
היא הייתה מעפנה - לא עניין אותה בכלל הילד
הייתה קושרת אותו בעגלה ויושבת על ספסל.
פרחה.
עכשיו הוא בן9 ואני חושבת שיתאים לו חונך, בחור צעיר.
בבית ספר שלנו אין פר"ח.
אז זה או שוב דרך רווחה לקבל איזו פוסטמה או פרטי בהמון כסף? (שאין לי).
יש אולי עמותות שנותנות חונכים?
המלצתי לפנות
18/05/14 10:22
73צפיות
להנהלת בית הספר שבנך לומד שם, ולבקש שיסדרו לכם{הנהלות בתי הספר יודעים לאן לפנות בנושא} לשנה הבאה להכניס אותו לפרויקט חונכים של סטודנטים , יש כמה פרויקטים לא רק פר"ח, בקיץ יגיעו אליך לבדוק התאמתכם לתוכנית.
בנוסף הייתי ממליצה לפנות למנהלת המת"יא ולבקש לברר חונכת דרך המתי"א ולא דרך הרווחה.{למתי"א יש הרבה אפשרויות שחלקן לא מוכרות להורים}.
º
תודה על הרעיונות.
18/05/14 23:43
9צפיות
מחויבות אישית
18/05/14 11:25
66צפיות
בהרבה  תיכונים יש פרויקט מחויבות אישית בכיתה י', לפעמים גם בכיתות גבוהות יותר. נסי לפנות לתיכון קרוב ולראות אם תוכלי למצוא נער אחד או יותר שיתחייבו לבוא ולשהות עם בנך מפעם לפעם. אנחנו עשינו את זה שנה אחת כשבני היה בערך בגיל בנך, עם נער מהישוב שלנו שהבן שלי הכיר ואהב, זה היה בהחלט מוצלח.
אני מכירה את הפרויקט,
18/05/14 23:42
45צפיות
עשיתי אותו בתיכון כשהייתי תלמידה.
לפנות ממש לתיכון עצמו?
נראה לי שכן
19/05/14 00:31
28צפיות
אלו פרויקטים פנימיים של בית הספר למיטב הבנתי ולרוב יש לילדים בחירה לאיזו פעילות הם רוצים להתנדב. צריך למצוא את הרכזת של הפעילות ולבדוק איתה את האפשרויות.
המלצות לאבחון
18/05/14 22:24
117צפיות
שלום,
הבן שלנו בן שנתיים ו-9 חודשים. הוא אובחן בהתפתחות הילד בקיץ הקודם ושוב לפני כ-3 חודשים כסובל מ"איחור התפתחותי גלובלי". שני התחומים העיקריים שבהם הוא מאחר - מוטורי (מוטוריקה גסה, תכנון תנועה, התארגנות במרחב וויסות חושי) ותקשורת.
בהתחלה חשבו כי העיכוב הוא שפתי, אבל כיום הוא מדבר היטב בשפה עשירה, ועדיין - יש בעיה בפרגמטיקה של השפה. יש גם קשיים ביצירת ושמירת קשר עין ושימוש בג'סטות. אני לא יודעת כמה זה קשור, אבל גם משחק סמבולי ו"פונקציונלי" לא נורא מעניינים אותו.
בהתפתחות הילד טוענים כי נראה להם שהעיכוב בתקשורת משני למוטורי. אחנו לא כ"כ בטוחים.
היום היינו בועדת השמה לשנה הבאה, וראינו שאין ממש מענה לצרכים שלו. אנחנו מבינים שבשנה הבאה, בנוסף לכך שיהיה בגן שפועל רק עד הצהריים, גם נצטרך לקחת אותו בעצמנו לפיזיותרפיה + קלינאית תקשורת + ריפוי בעיסוק.
התחלנו לחשוב על אבחון נוסף, כדי לדעת באופן חד משמעי אם הוא בספקטרום או לא. עד עכשיו לא כ"כ הפריעה לי הכותרת, כי הטיפול שקיבלנו היה זהה. לקראת שנה הבאה נראה לנו שאולי בגן תקשורת יידעו לתת יותר טוב את המענה לבעיית התקשורת, ואנחנו ניקח אותו לפיזיו' בכל מקרה בעצמנו.

יש לנו שתי שאלות:
1. מה דעתכם? האם גן תקשורת הוא באמת מקום מתאים לילד כזה? יש לציין שאכן יש עיכוב מוטורי משמעותי, הוא כמעט בן 3 ועוד לא רץ וקופץ.
2. יש לכם המלצות למאבחנים? לנו המליצו על דיצה צחור, בית אחד (עופר גולן), סטולר, ורובינזון. מה דעתכם?

תודה!
המקומות שהמליצו לכם עליהם אכן מומלצים
18/05/14 23:24
97צפיות
אך קחו בחשבון, שלא בטוח שהם יחשבו אחרת מאשר התפתחות הילד ואולי יחשבו על קושי שלישי ותקבלו כותרת שלישית.

אין לי מושג כמובן מה האבחון הנכון של הילד שלכם, כי הרי אפילו לא ראיתי אותו, אבל הכל יכול להיות והתרשמות איש מקצוע אמורה להיות אובייקטיבית ולא בטוחה שהוא יראה דברים כמוכם.
זה לא אומר, שלא כדאי לכם לעשות אבחון אלא להכין את עצמכם לכל תוצאה ולכל תמונה שתעלה באבחון.
אם יגידו כמו התפתחות הילד - סבבה
19/05/14 12:14
48צפיות
אני אהיה אז הרבה יותר רגועה שזהו האבחון הנכון לעת עתה.
וגם - שכנראה באמת אין צורך בגן תקשורת.
אני מאוד בעד אבחון, במיוחד כשאת לא שלמה עם
19/05/14 12:42
174צפיות
האבחון הראשון שקבלת.

ולכן אני ממליצה ללכת לאבחן.

אני רק אומרת לך, שתהיה מודעת לכך שהתוצאות יכולות להפתיע.

מקווה שכבר קבעת תאריך בכמה מקומות...

אשמח אם תעדכני.
ברוכה הבאה
19/05/14 07:44
55צפיות
אם לדעתכם האבחנה של התפתחות הילד לא מספקת מבחינה תקשורתית, אתם צריכים להמשיך לבדוק.
והאם בדקתם את הסיבה לאיחור מוטורי? כי העובדה שהוא לא רץ וקופץ יכולה להיות בעיה גופנית ללא קשר אם יש או אין אוטיזם
מבחינה מוטורית
19/05/14 12:16
38צפיות
הוא מאוד היפוטוני, עם גמישות יתר והיקפי ראש גדולים. היה לו איחור מוטורי מאז הלידה, ואנחנו בעצם במעקב נוירולוגי מאז גיל חודש (היה חשד להידרוצפלוס שנשלל. עכשיו היקפי הראש הסתדרו).
הוא מקבל פיזיותרפיה מגיל חצי שנה, ומתקדם יפה, אבל עוד לא הדביק את הפער.
תשובות
19/05/14 07:50
60צפיות
1. מה שמתאים זה גן תקשורת שיש בו סל בריאות מקדם, אחרת בכ"ז תצטרכו להשלים טיפולים אחר הצהריים.
2. את רובינזון אני לא מכירה. כל השאר שהמליצו לכם מעולים. התורים שלהם ארוכים, תרימי היום טלפון ותיכנסי לרשימת המתנה בשני המכונים.
תלוי
19/05/14 08:55
53צפיות
יש מקומות בארץ שיש בהם גן תקשורת לילדים כאלה,
ומקומות אחרים בארץ שממש לא ושבהם גן תקשורת זה רק לילדים שעמוק בספקטרום
מעבר לגן רגיל ותוכנית בריאות מקדמת
18/05/14 12:45
227צפיות
שלום וברכה!
רציתי להתייעץ עם כל מי שיוכל לתרום לי קצת מידע ועזרה מניסיונכם.
הבן שלי בן 5.5 תפקוד גבוה ולומד בגן תקשורת בו הוא מקבל את סל השירותים והטיפולים כולל טיפול רגשי, מנתחת התנהגות, ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת וסייעת צמודה המיישמת את עקרונות ה-ABA. בגן הומלץ לנו להעביר אותו שנה הבאה לגן רגיל ולצאת אחת לשבוע למכון להתפתחות הילד בתל השומר לתוכנית בריאות מקדמת שם יקבל את כל הטיפולים באופן אינטנסיבי וממוקד ובגן הרגיל נארגן לו סייעת צמודה. הוא כבר עכשיו יוצא לגן הרגיל לכמה שעות בשבוע וחוזר משם ממש מרוצה.
שאלתי היא: האם מישהו כאן התנסה בזה? עד כמה אני יכול לדעת שהוא באמת מקבל הכל? איזה תועלת זה משרת את בני בהתקדמות שלו? אשמח לקבל כל בדל של מידע בנושא.
תודה ויומקסים
היינו בתכנית שנתיים
18/05/14 13:00
139צפיות
מדובר ביום וחצי בשבוע. פעם בשבוע מ-8:00 עד 13:45 ופעם בשבוע שעתיים אחה"צ. יש לקחת בחשבון שביום הארוך יש חובת נוכחות של אחד מההורים, כך שזה מצריך היעדרות קבועה מהעבודה יום אחד בשבוע.
בסה"כ היינו מרוצים מהתכנית והילד התקדם מאוד בתקופה ההיא.
תכנית תל השומר
19/05/14 13:02
122צפיות
שניוני היקר,                                                                                                                                                         יצא לי לעבוד עם מספר ילדים שהיו בתכנית שכזו. אני מאוד התרשמתי הן מהמקצועיות והן משיתוף הפעולה של הצוות בתל השומר. עד היום אני משתפת איתם פעולה. הם מקצועיים והילד מקבל טיפולים מאנשי מקצוע בתחומים שונים.                     שיהיה המון בהצלחה.
º
"תוכנית בריאות מקדמת" - איזה שם מדהים!
19/05/14 13:38
68צפיות
דווקא שם נייטרלי ולא מאיים
19/05/14 13:42
105צפיות
לעומת גן התקשורת שם, שנקרא "מעון יום פסיכיאטרי לילדים".
מדהים רק לא ברור לי
19/05/14 13:42
106צפיות
מקדמת בריאות? באיזה תחום?
רק מילים חיוביות
19/05/14 23:16
85צפיות
הרי מי יתנגד  ל'בריאות' ו'התקדמות'.?
ויתכן שאלה שמות קוד לדברים אחרים.
הרי 'בתי חולים לחולי נפש' הפכו ל' מרכזים לבריאות הנפש'. ה'חולי' הפך ל'בריאות'.
לגן ייתכן שמאחורי מילים חיוביות יש עוד משהו.
נושא לדיון- השקעה בחינוך
47תגובות
18/05/14 10:37
240צפיות
האם לדעתכם ההשקעה בתפקודים הגבוהים  בכיתות התקשורת שנפתחות  היא גבוה יותר או קטנה יותר
מההשקעה בילדים בתפקודים הבינוניים והנמוכים, השאלה שלי לא עוסקת בהשקעה הכספית
אלא בהשקעת קידום הילדים .

(המשך...)
האם לדעתכם ההשקעה בתפקודים הגבוהים  בכיתות התקשורת שנפתחות  היא גבוה יותר או קטנה יותר
מההשקעה בילדים בתפקודים הבינוניים והנמוכים, השאלה שלי לא עוסקת בהשקעה הכספית
אלא בהשקעת קידום הילדים .
שאלות למבוגרים שנמצאים כאן, בתור עצמם
17/05/14 22:49
207צפיות
האם תוכלו לשתף משהו על החיים שלכם בספקטרום או להפנות למקורות? אני רואה שמרבית השרשורים כאן נוגעים לילדים,
הייתי רוצה "לשוחח" מעט עם מבוגרים על הספקטרום...
º
ואולי אני איש אמצע? :) איך יודעים?
17/05/14 23:20
73צפיות
יש שאלון AQ
18/05/14 00:43
135צפיות
לא כלי מדעי או איבחוני רשמי , אבל נותן כיוון.
לא חשוב כמה פעמים אני עושה אותו, אני תמיד יוצאת א"א ☺
זה קצת מוזר השאלון הזה
18/05/14 00:47
132צפיות

נראה שהוא לא מתייחס לנושאים כמו רגישות ודברים אחרים... בשאלון אני גם באמצע, אבל הגבוה (כי עד עכשיו נמוך מ32, גם אם לא בהרבה)
º
אצלי תמיד יוצא בין 24 ל 26
18/05/14 00:50
53צפיות
מסכימה איתך
18/05/14 08:31
60צפיות
אני יצאתי 9 ולפי דעתי אני א"א, הנושא של הרגשות לא מוזכר . וזו גם הבעיה שלי..{אם לכנות את זה בעיה}
מצד שני תאורית המייד אצלי מעולה! אפילו יותר מדי טובה אני מזהה מרחוק תכונות אופי של אנשים..
לי יוצא תמיד בערך 30 ולעתים יותר
18/05/14 08:57
57צפיות
אבל כתוב למעלה "נראה כי לא קיים קשר בינך לבין הספקטרום האוטיסטי".

ההגדרה של אוטיזם כאן לדעתי היא האם זה מפריע לחיים שלך?
לכן כתבתי שהוא לא כלי מדעי או איבחוני.
18/05/14 09:16
43צפיות
אלא רק נותן כיוון.
בכל מקרה נראה לי שגם שאלונים שבשימוש אנשי מקצוע לא כוללים הכל.
18/05/14 09:26
25צפיות
לצערי הרב היום מאבחנים ילדים על סמך שאלונים , וביקור של הילד במכון פעם אחת, ופגישה עם הורים, לדעתי זה פשוט לא מספיק
אבל אם כבר ענית,
18/05/14 00:48
103צפיות
יש איזה הבדל בין אספרגר לבין אוטיזם בתפקוד גבוה?
אספרגר הוא א"ס.
18/05/14 00:52
98צפיות
ולא בהכרח בתפקוד גבוה.
גם אין לי מושג למה מתכוונים ב'תפקוד'
כיצד מכנים אדם
18/05/14 01:16
88צפיות
שמתפקד פחות או יותר בחברה, יש לו תואר אקדמי אבל בעל מאפיינים מסויימים של הספקטרום? (זה תפקוד גבוה, לא?)
החברה מכנה אותו
18/05/14 08:28
71צפיות
אדם נורמטיבי, אנשי מקצוע מכנים אותו כפי שיאבחנו אותו, . הם נותנים אבחנה.
זה בכלל לא חשוב
18/05/14 09:12
47צפיות
תואר אקדמי לא קובע אם אדם א"ס לא א"ס , ומה התפקוד שלו.
יש
18/05/14 05:11
74צפיות

לא תמיד זה מתבטא בתפקוד
יש אוטיסטים בתפקוד גבוה ששורדים טוב מאספים
כי אחד ההבדלים בין אספים לאוטיסטים בתפקוד גבוה זה שאספים הם בדרך כלל הרבה יותר "חברתיים", זאת אומרת, גם כשהם מבודדים ומאוד שונים ואחרים וקשה להם מאוד אז האופק שלהם הוא חברתי, האוריינטציה שלהם היא שילוב ומיצוי הכישורים במסגרת החברתית הקיימת
לעומת זאת
אוטיסטים בתפקוד גבוה פשוט "לא דופקים חשבון"
המציאות החברתית ומבטיה ותפישותיה לא מרשימות אותם במיוחד
מבחינה זאת מצבם עשוי להיות טוב וקל מזה של אספים
למרות שכלפי חוץ, מנקודת המבט של תפישות החברה ואנשי המקצוע, הם במצב הרבה יותר קשה

אני חושב שההגדרה היא האופק,הכוונה, הנטייה
אספי ישאף להשתלב בחברה
את האוטיסט זה מעניין הרבה פחות
יתכן והוא ירצה להשתלב או שהוא מעוניין להשתלב אבל פיזית ומעשית הוא לא בנוי חושית ונפשית לעשות מה שאספים עושים

אוטיסטים בתפקוד גבוה הם יותר "אחרים"
ולכן הצרכים והדרישות שלהם הם שונים

לדעתי מה שעזר לי לשרוד בחיים זה שכנראה אני הרבה יותר אוטיסט מאספי
ולכן המדדים החברתיים וציפיות הסביבה לא ממש נוגעים בי ומשפיעים עלי
ואני נורא מרחם על אספים למרות שמהרבה בחינות החיים שלהם הרבה יותר מוצלחים ויפים וטובים מחיים של אנשים כמוני, לפחות חיצונית
גם בגלל שאספים נקרעים בין האוטיזם שלהם לבין דרישות הסביבה בצורה הרבה יותר קשה מאשר אוטיסטים
זה לא אומר שלאוטיסט קל
כמו כל בן אדם גם הוא צריך חברה ואהבה
ואפילו הרבה
אבל הרבה פעמים לאוטיסטים ,גם בתפקוד נמוך , יש גישה לסוג של שקט נפשי ושלמות שלאספים אין
לפי הקרטריונים החדשים
18/05/14 08:34
76צפיות
של הDSM אין הבדלים, בעבר היה.
לפ הקריטריונים החדשים אין אספים בכלל
18/05/14 09:14
62צפיות
מי שמאובחן כולם א"סים.
º
זוכר שקראתי משהו על כך
18/05/14 14:27
22צפיות
מפגשים
18/05/14 12:14
71צפיות
אולי כדאי לך לקרוא טקסטים שנכתבו ע"י א"סים,
לראות סרטים שעשו א"סים, לקרוא בפורומים של א"סים
ואולי אפילו ללכת למפגשים עם א"סים,
ואז לבדוק עם עצמך אם אתה מרגיש "בבית" עם מי ומה שפגשת.
ככל שהבחנתי
18/05/14 14:29
48צפיות
אני באמת נוטה להסתדר טוב יותר עם אנשים בעלי קווים אוטיסטיים (כמובן, לא כולם, לכל אחד אופי ותכונות משלו ), עם הכנות והישירות וחוסר המניפולציה.
גם לגבי ילדים אוטיסטים נדמה לי שיש לי יותר יכולת להבין אותם...
º
18/05/14 16:18
7צפיות
אנחנו כאן
18/05/14 04:57
139צפיות
אני לא מוצאת הרבה ערך בשאלון, כי הוא עוסק רק במאפיינים חיצוניים.
אין לדעתי, גם שום משמעות להפרדה בין "גבוה" ל"נמוך" - שוב, בגלל שההפרדה הזו לא מתייחסת לאדם עצמו אלא רק להתנהגות החברתית שלו.

המכנה המשותף לכל האסי"ם הוא "מיזוג חושים", שמוגדר לפעמים כרגישות גבוהה לתנאי סביבה.
הקו החד והברור ביותר עובר בין אנשים עם רגישות חושית גבוהה מאד לאסי"ם - ואז קל יותר להבין באיזה צד אתה נמצא.

הדרך הטובה ביותר לדעת אם אתה שייך לקבוצה חברתית מסוימת היא לחפש חברה כזו ולנסות להבין איך אתה מרגיש, ועדיף לנסות את זה עם אוטיסטים שמוגדרים כ"תפקוד נמוך" כי הם חשופים יותר ופחות "מנורמלים".
הבת שלי בתיפקוד גבוה
18/05/14 08:36
129צפיות
חשה הכי טוב מסגרת עם תפקודים יותר נמוכים, אבל היא מפרשת את זה כי הם לא מציקים לה כמו הגבוהים..
תודה, לא כל כך הבנתי למה כוונתך ב
18/05/14 14:30
77צפיות
קו בין אנשים עם רגישות חושית גבוהה לאס"ים. איך מבדילים בין רגישות חושית לאס"ים?

אכן, נוטה להבין יותר אוטיסטים, נדמה לי שגם בתפקוד נמוך...
לפי ההיררכיה
19/05/14 02:28
46צפיות
אסי"ם לא מארגנים את המציאות בצורה היררכית. ה"רוחניות" שלהם היא חלק בלתי נפרד מקיומם ולא צורת קיום גבוהה יותר....
אוקיי, אשמח אם תרצי לפרט
19/05/14 02:30
35צפיות
המונחים האלה לא מוכרים לי בהקשר הזה :)
הגוף והנפש
19/05/14 02:42
42צפיות
כולנו חיים בחברה חולה ולכן כולנו סובלים מבעיה דומה - לחץ חברתי שמסיט אותנו ממצב נפשי בריא.
( ומספיק להציץ ב-DSM האחרון כדי לראות שגם הפסיכיאטרים כבר הגיעו לזה, כי הם מגדירים אפילו אבל או PMS כמחלת נפש...)

הלחץ הזה חושף את ההבדלים בתפיסת המציאות ויוצר את המחיצה בין נטי"ם לאסי"ם.
לנטי"ם יש תפיסת מציאות "אנליטית" (הפרדה ברורה בין חושים, בין זמנים ובין זהויות) והלחץ גורם לנתק בין ה"ראש" ל"גוף" - כלומר, בין הקוגנטיביות לאינטואיטיביות. ההפרדה הזו היא כנראה מחסום תקשורת במוח בין האזורים ה"גבוהים" ל"נמוכים" ויוצרת את התופעה המוכרת לפסיכולוגיה - זהות של מודע ותת-מודע.

לאסי"ם יש תפיסת מציאות "סינתטית" (מיזוג חושים, זמנים וזהויות) והלחץ גורם להפרדה בין "שמאל" ל"ימין", כלומר, בין מידע איכותי לכמותי. מחסום התקשורת הזה עובר גם באזורים ה"גבוהים", ולכן הזהות החצויה מודעת לעצמה.

אנשים בעלי רגישות חושית גבוהה מאד מודעים לעצמם יותר ולכן קל יותר להשוות בינם לבין אסי"ם.

אם אני מדברת על תפוזים ואתה על משאיות - יש פער עצום ביננו והמון סיבות לאי הבנות.
אם שנינו מדברים על תפוזים קל יותר להבין את ההבדלים.....
יש איזה מקור שאת יכולה להפנות אליו בהקשר הזה?
19/05/14 13:43
25צפיות
תודה
זכרון פנומנאלי - שאלה מ-אמא
17/05/14 00:03
263צפיות
שלום לכולם,
אני אמא לבן 5 שאיננו מוגדר רישמית ברצף, הוא מאוד גבולי ממש בסף - וכרגע אנו משאירים זאת כך (דהיינו לא מממשים הגדרה רישמית)
מעניין אותי לדעת לגבי נושא הזכרון המדהים, קראתי כאן בשרשור משתתף שאומר שידוע שללא מעט אנשים בספקטרום ישנו זכרון מדהים בגלל הדרך השונה בה קולטים את העולם.
הילד שלי לימד את עצמו לקרוא ולכתוב תוך אובססיה לאותיות וכרגע הוא בשלב האובססיה למספרים, הוא זוכר בע"פ להערכתי כ-30 מספרי טלפון בלי לטעות בכלל ועוד כמה מספרי תעודות זהות. הוא גם זוכר דברים שקרו גם לפני שנתיים שלוש (דהיינו שהיה בן 3 ומטה) לפרטי פרטים.
אשמח לשמוע הסבר לגבי הנושא הזה, מסקרן אותי לדעת מה עומד מאחורי זה כי אני מבינה שזה גם אופייני.
באמת שלא ראיתי כזה דבר, כזה רמה של שימת לב לפרטים וזכירתם בצורה כזו מדויקת.
תודה מראש.
?
17/05/14 03:11
153צפיות

את מחפשת את הסיבה לזכרון טוב אצל אוטיסטים ?

היחסים בין הסיבה לתוצאה ממש לא ברורים כאן
כי סביר שאוטיסטים קולטים את העולם בצורה שונה גם בגלל שיש להם זכרון מצויין
ואולי אין כאן בכלל יחסי סיבה ותוצאה

תשומת לב לפרטים וזכרון טוב מהווים גם סיבה לתפישת מציאות שונה וגם תוצאה שלה
הדברים מזינים אחד את השני הדדית
מעגלית
אין כאן נקודת סוף או התחלה מהותית
וגם העובדה הזאת מתבטאת כזהות שנראית בטעות כחסרת מורכבות וישירה מדי בדיוק בגלל שהיא מאוד מורכבת יחסית

חושב שיותר רלוונטי ויעיל לנסות להבין איך הזכרון הטוב מסביר את ההתנהגות
את הנטיה לבחירות מסוימות על פני האחרות
את הדרך השונה שבה אוטיסטים נותנים לדברים משקל שונה מהמקובל

הסיבה לזכרון עצמו עשויה להיות לא שונה מהסיבה לכל מאפיין אחר של הזהות
גנטיקה למשל
אבולוציה
לדעתי יש לדברים גם סיבות מטפיזיות, פילוסופיות
ובלווא הכי זכרון טוב משתקף ומשקף גם יחסי גוף נפש מאוד מסויימים
שהם שונים מאלה של אנשים שלא כל כך זוכרים

יש אנשים שאומרים שזכרון זה בכלל הבסיס לזהות
אולי יש בזה משהו
בסך הכל אנחנו מה שאנחנו זוכרים

שמעתי על הרבה אוטיסטים שלימדו את עצמם לקרוא ולכתוב לבד
גם אחת הכותבות כאן( דינה) העידה כך על עצמה וגם אני לימדתי את עצמי לקרוא לבד (אפילו לא שמתי לב שאני עושה את זה)
אובססיה למספרים ואותיות ובכלל שפה זה מאפיין שקיים אצל המון אוטיסטים ויכול להיות מוסבר מנטיה להפשטה, מיכולת מולדת לחפש את המשמעות והמקום והמשקל האמיתי של סמלים, מהיקסמות מעצם קיומם

º
זיכרון חזותי יותר מאשר שמיעתי, נכון arana?
17/05/14 16:30
50צפיות
הצלילים מתורגמים לדימויים חזותיים
17/05/14 17:39
71צפיות

זאת אומרת, הגישה לזכרון השמיעתי היא דרך התמונה,דרך הדימוי של מה שנשמע, אז אפשר להגיד שזה זכרון חזותי שמטבעו הוא גם הרבה יותר יעיל לשליפה ולפעולות שמאפשרות הפשטה כמו גזירת תבניות דרך צירופים שונים של תמונות

אבל המידע השמיעתי מאוד קיים
הוא פשוט מאוחסן כמידע חזותי
ככה זה לפחות אצלי ומהתרשמותי גם אצל הרבה אוטיסטים אחרים זה ככה

זוכר כשהעולם עבר לאחסן מידע על מדיה אופטית,וזה קרה ממש לא מזמן,זה מייד התקשר לי לעובדה שהמציאות הולכת והופכת ליותר ויותר אוטיסטית
גם לי יש זיכרון מצוין
17/05/14 09:43
139צפיות
אני זוכר למשל מספרי רישוי של מכוניות, כולל של מכוניות שלא ראיתי כבר הרבה זמן, וגם תאריכי לידה.
אני מודה שאף פעם לא ניסיתי לחקור את הסיבה לכך, אבל יכול להיות שהסיבה היא שאזורים מסוימים במוח של אנשים על הספקטרום מפותחים יותר בהשוואה לאנשים אחרים.
זה מזכיר לי שלפני כמה שנים צפיתי בהצגה "איש הגשם" שגם בה היה לדמות הראשית זיכרון פנומנלי.
בדיוק כך.
17/05/14 13:27
73צפיות
אזורים מסויימים במוח מפותחים.
º
ראית גם את הסרט? אפילו עוד יותר מקסים. ראיתי.
17/05/14 16:27
35צפיות
º
ראיתי חלק מהסרט, התחברתי אליו פחות מההצגה
17/05/14 23:59
18צפיות
אין לי מושג מה עומד מאחורי זיכרון פנומנלי
17/05/14 13:16
73צפיות
אבל גם לבן שלי יש זיכרון כזה (לאו דווקא למספרים , בל הוא זוכר המון).
לדעתי זו פשואט תכונה חזקה של אנשים בספקטרום . לא הכל זה קשיים וחולשות.
º
לא בהכרח,דינה.לא תמיד כיף לזכור הכל ולא לשכוח
17/05/14 16:26
23צפיות
זה באמת בעייה
17/05/14 17:41
53צפיות

הזכרון עצמו הוא לא בעייה אלא שבגלל שלפחות בינתיים קיומו של האוטיסט נוטה להיות גדוש במצוקה והשפלה וחוסר הבנה וחוויות לא פשוטות בכלל אז הזכרון מהווה גם מקור לתחושה מאוד מאוד לא נעימה ומדכאת
ברגע שהקיום האוטיסטי יהיה יותר נח ושמח אז גם הזכרון והדרך שבה נעזרים בו יהיה הרבה יותר נעים וקל
אמרתי שזו תכונה חזקה.
18/05/14 00:28
23צפיות
לא אמרתי שזה תמיד כיף.
אבל אי אפשר להגדיר זיכרון פנומנלי כמשהו חלש.
º
תודה על התשובות המעניינות
17/05/14 15:57
29צפיות
זה זיכרון הישרדותי
17/05/14 18:19
79צפיות
הפרטים הקטנים האלו יוצרים נקודות אחיזה במציאות כאוטית.
זה קשור לצורת עיבוד המידע במוח ולעובדה שהחושים מתמזגים ויוצרים "שלם" שהוא יותר מסך כל חלקיו - בניגוד לצורת העיבוד ה"נורמלית" שמפרידה בין "עיקר" ל"תפל" או בין צורה לרקע.

לכל מודל יש יתרונות וחסרונות, כמובן.....
למודל האוטיסטי יש המון יתרונות
17/05/14 18:46
77צפיות

ולכן הוא גם מתבטא פונקציונאלית הרבה יותר טוב (זכרון טוב עדיף על זכרון לא טוב)

אבל מה שטוב במיוחד במודל האוטיסטי זה שבניגוד למודל הנורמטיבי הוא מאוד ערני ורגיש לדינמיות היחסית בין הרקע לחזית, בין העיקר לתפל, בין השוליים למרכז
והערנות הזאת מובילה ליכולת טובה יותר לזהות את הקבוע מתוך היחסי
להבדיל בין מה שחולף למה שנשאר

מודל שיודע לתאר את התנועה בין הרקע לצורה הוא כזה שגם יודע לגזור את המהותי מהחולף
כשאני מנתח את הרעש של הדינמיקה הנורמטיבית אז אני מזהה שחלק גדול ממנו נובע מדבקות חסרת הגיון בדברים שהם לא יותר מביטוי של תנועה יחסית
למשל
דברים כמו בולטות ויחודיות
נ"ט משוגעים על זה
הם יהרסו אחד את השני ללא שום יסורי מצפון רק בשביל להשיג את מה שהם מזהים כנראות, כהשפעה
ולכן הם מצטופפים ונדחסים כל הזמן דווקא למרכזים הכי חולפים ומשתנים
אדם שער למשחק בין הרקע לצורה מבין בולטות כחלק מתנועה ולא כמטרה בפני עצמה
אדם כזה חש את המרכז עצמו כתנועה
ובלווא הכי רגישותו נתונה לקבועים אמיתיים יותר
כמו היחסים עם האחר
למשל

º
הוא לא ערני ורגיש לדינמיות אלא לא מושפע ממנה.
17/05/14 19:09
25צפיות
הוא לא מושפע כי הוא יודע לקרוא אותה
17/05/14 19:17
41צפיות

אדם המודע לגלים הוא אדם שיודע איך לחיות דרכם
אדם שלא מודע לגלים מתנדנד איתם בלי דעת
וחושב שהוא הולך קוו ישר
פשוט מסקרן אותי נושא הזכרון הזה, איך הוא עובד
17/05/14 19:52
74צפיות
ניסיתי לשאול את בני, חשבתי שאולי מדובר בזיכרון צילומי, ושאלי אותו איך הוא זוכר את כל המספרים האלה, האם הוא רואה אותם מול העיניים? הוא אמר לי- לא, אני פשוט זוכר.
ברור לי שהמוח שלו עובד בצורה שונה לעומת שלי למשל, מסוקרנת להבין יותר לגבי הצורה שבה הוא קולט את העולם.
נכון . אנשים פשוט זוכרים.
18/05/14 00:31
36צפיות
מי פחות ומי יותר. כמו שאף אחד לא יודע איך המוח עובד, כך אף אחד לא יודע איך פועל הזיכרון.
העיקר להתרכז בחיובי. להעריך את העובדה שיש זיכרון טוב ולהיעזר בזיכרון הזה כדי להתגבר על הקשיים.
חשוב להבין מה משמעות הזכרון
18/05/14 04:52
40צפיות
לדעתי מה שמהותי זה גם להבין איזה משמעות יש לזכרון טוב למבנה הזהות, לתפישת העולם
יש כל מיני מודלים שמסבירים איך הוא עובד
חלקם לא רעים
אבל מה שמשנה זה איך העולם נראה לאדם שזוכר הכל
איך זה גורם לו לחבר את הפרטים בצורה שונה מאדם שזוכר פחות
אין ספק שמשמעות חשובה.
18/05/14 09:27
33צפיות
אבל אין לנו מושג איך, מה ולמה אנחנו זוכרים.
ובכלל אין לנו מושג למה המוח עובד איך שהוא עובד
למה "אבל" ?
18/05/14 12:19
32צפיות
האיך יכול לעזור להבין גם את הלמה
ולהיפך

לצערי הפרדיגמה המדעית מפרידה בין האיך והלמה בנוקשות אטומה
מבחינתה
ה"למה" שייך לאמונה
וה"איך" למדע
לדעתי אין ספק שההפרדה הזאת מהווה מחסום מאוד קשה בפני התפתחות המדע
ובכלל
ואני חושב שדווקא אוטיסטים יודעים יפה מאוד איך לא לעשות אותה
וגם בגלל זה הם בכלל לא נגישים למחקר האקדמי
שמבוסס על הפרדה נוקשה בין גוף לנשמה
בין הלב והמח
כנראה באמת לא צריך 'אבל'
18/05/14 16:26
22צפיות
לא תמיד יוצא לי להסתדר בלעדיו.
עיבוד הולוגרמי
18/05/14 05:03
48צפיות
עיבוד מידע "נורמלי" מבוסס על הפרדה בין חושים ובין זמנים ואז הזיכרון הוא כרונולוגי - מאורגן לפי זמן ההתרחשות.

עיבוד מידע "אוטיסטי" הוא הולוגרמי - כל המידע שמגיע מהחושים מתמזג לידיעה אחת והא מופנם ומעובד עם כל המידע הקודם (זיכרונות) לידיעה שלמה אחת.
בהולוגרמה, כל חלקיק מכיל את התמונה השלמה, לכן אין משמעות להפרשי זמן ואין הפרדה ברורה בין עבר, הווה ועתיד. ההפרדה נוצרת בהתאם לתחומי העניין ותלויה בצורך האישי, בהתאם לסביבה החברתית שבה אנחנו חיים.
º
מי מכירמי יודע
16/05/14 17:28
53צפיות
כיתת תקשורת-תנאים חדשים???
15/05/14 22:04
204צפיות
ככל הידוע לי המינימום הנדרש לפתיחת כיתת תקשורת הוא 5 ילדים.
בפגישה שהייתה לי במנהל החינוך בעיר נאמר לי שיש קריטריון חדש שאומר מינימום 6 ילדים מישהו יודע?שמע?
אצלנו יש חמישה
16/05/14 07:01
113צפיות
זה נקרא תקן חסר.
תבקש שיתנו לך את חוזר המנכ"ל החדש.
תקן לכיתת תקשורת
18/05/14 13:18
49צפיות
למיטב ידיעתי התקן הוא 5 ילדים ו-4 ילדים זה תקן חסר.
איך ניתן לקבל החזר על פסיכיאטר שלא בהסדר מכבי
15/05/14 22:36
94צפיות
פנינו לקבלת החזר וקיבלנו דחייה.
איך ניתן לקבל החזר ממכבי?
º
לא הצלחנו
15/05/14 22:56
38צפיות
º
גם אנחנו קיבלנו דחיה
16/05/14 06:58
50צפיות
סליחה, נקטע לי באמצע
16/05/14 06:59
78צפיות
זה צריך להיות פסיכיאטר מנהל מחלקה ואז אפשר עד שלוש פעמים בשנה יעוץ מומחה.
הוא צריך לצרף מכתב עם סיכום היעוץ.
כמה מקובל לשלם לסייעת?
16/05/14 20:16
109צפיות
אנחנו צריכים לדאוג לסייעת באופן פרטי לתקופת הקיץ.
האם יש זכאות לפי החוק למשהו?
כמה מקובל לשלם? והאם מותר לסייעת שעובדת עם העירייה לעבוד באופן פרטי?

אם זו קייטנה של העירייה
16/05/14 20:23
92צפיות
אז יש זכאות לסייעת.
ויש גם זכאות להשתתפות של 500 ש"ח במחיר הקייטנה.
זה לא בדיוק של העיריה
16/05/14 20:27
73צפיות
אף פעם לא ביררתי את זה בדיוק.
זה מסגרת חצי פרטית, שמופעלת בתוך בית הספר.
אותו צוות מפעיל את הצהרון במשך השנה, וכפוף להנהלת בית הספר באיזשהו אופן.
אם זה בתוך בית הספר
16/05/14 21:22
62צפיות
אז את זכאית לסייעת. כי בית הספר זה מבנה של העירייה. זה לא משנה מי מפעיל. גם את בית הספר לא העירייה מפעילה אלא משרד החינוך. העיקר שזה בתוך מבנה השייך לעירייה.
מה הכוונה תקווה לזכאות של 500 שקלים בקייטנה?
16/05/14 21:24
46צפיות
איך זה עובד? יש פרטים יותר מסודרים במקרה?
זה כתוב באתר של אפ"י
16/05/14 21:39
58צפיות
אני שמה לך קישור
עו"ד רויטל לן כהן נלחמה עבור זה, אפשר לשאול אותה איך בדיוק זה עובד
כתובות אינטרנט מצורפות:
הזכאות הזו היא לכל קיטנה?
19/05/14 21:18
13צפיות
יש אצלנו קייטנה בבית ספר
אבל היא לא מופעלת כלל על ידי צוות בית הספר, אלא על ידי מדריכים

גם לקיטנה כזו יתנו לנו זכאות כזו?
כן, לכל קייטנה
20/05/14 06:22
16צפיות
אני מכירה מישהי שקיבלה את ההנחה של 500 ש"ח לקייטנה פרטית שמופעלת בבית ספר בעיר אחרת.
זו סובסידיה שמגיעה מהרווחה, לא ממשרד החינוך.
תודה רבה! שנה שעברה אפילו לא ידענו שהסייע
20/05/14 22:22
16צפיות
יכול להמשיך לקייטנה, והוצאנו מכיסנו תשלום מכובד עבור כך!
בגלל זה חשוב שהורים ותיקים
21/05/14 06:12
12צפיות
יכתבו את הדברים האלו בפורום למען הורים חדשים.
שכל הורה ידע מה הזכויות שמגיעות לו.
אנחנו קיבלנו סיבסוד מהרווחה
16/05/14 21:43
63צפיות
500 ש"ח לקייטנות  של אלוט ושל עמיחי , לא רשמתי אותו אף פעם לקייטנה רגילה.
אבל אולי זה עובד אותו הדבר. צריך לפנות לרווחה.
מצאתי כתבה בוואלה
16/05/14 21:46
60צפיות
מצרפת לך.
לפי הכתבה העירייה צריכה לקבל את התשלום מהרווחה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
הנה הנוהל
17/05/14 07:41
59צפיות
תודה לכל העונים, עכשיו נשאר לברר...
18/05/14 06:51
56צפיות
מול מי צריך להילחם בכדי לממש את הזכויות האלה.
מעדכנת
18/05/14 09:29
58צפיות
קיבלנו תשובה חיובית מהעיריה, והם רק צריכים לארגן את האישור.
לא צריך להילחם באף אחד.

איזה כיף.
מישהו מכיר "בית אחד" בכפר סבא ות"א?
17/05/14 08:49
83צפיות
בתי (בת 14.5) בתפקוד גבוה: כיתה רגילה ללא סייעת, אבל
עם קושי להתחיל קשרים עם חברות חדשות ולהתמיד בקשר (לרוב יפול על
כך שהיא תדבר על תחומי התעניינות שלה ולא כ"כ רגישה למה שקורה מולה).
אך שוב, בתפקוד מאד גבוה משום שכן הצליחה לבד לייצר מעט קשרים.

אני מחפשת עבורה קבוצת מיומנויות חברתיות ו/או מטפלת פרטנית לצורך תמיכה
ועזרה למטרות הנ"ל (חברתי).

המליצו לי על "בית אחד".
האם מישהו מכיר את המקום (השלוחה בכפר סבא), ויכול להמליץ לי על מטפל/פסיכולוג טוב משם?
תודה
מכירה את בית אחד בתל אביב
18/05/14 08:30
73צפיות
ומאוד ממליצה.

מהכרותי עם המקום, כל המטפלים שם טובים.
בית אחד
19/05/14 12:50
79צפיות
אני לא מכירה ספציפית בתל אביב או בכפר סבא אבל אני מכירה מספר מקומות עם בית אחד, ואני מכירה אותם מאוד לטובה. מאוד מקצועיים ומומלצים.                                                                                                                             שיהיה בהצלחה.
היכן בארץ?
19/05/14 13:43
47צפיות
לא ידעתי שיש עוד סניפים
יש סניפים
19/05/14 16:49
59צפיות
ברחובות, ובעוד עיר באזור המרכז, לא מצליחה להזכר בשם, זוכרת שעבדתי איתם. זה היה לפני כמה שנים.
17/05/14 10:54
10צפיות
כיתת תקשורת א׳
17/05/14 19:53
117צפיות
שלום לכולם, מחפשת עבור מכרה שמתגוררת בעפולה,כיתה א תקשורתית בבית ספר רגיל. בעפולה אין כזו, האם מישהו מכיר את האזור ויודע אם יש כתה כזו שעתידה להיפתח שנה הבאה. תודה
17/05/14 20:26
16צפיות
18/05/14 13:17
6צפיות
שלום לכולם
16/05/14 14:35
198צפיות
האם יש בפורום אספרגרים בוגרים, או שכולם הורים לילדים...?
ברוך הבא :)
16/05/14 15:08
99צפיות
יש גם בפורום אספרגרים בוגרים, כמוני למשל :)
אגב, יש כאן הורים לילדים א"סים שהם בעצמם מאובחנים.
הגבתי אבל התגובה לא נקלטה
16/05/14 16:12
92צפיות
אכתוב שוב -
תודה, אני חושב שאולי אני על הספקטרום... האם יש משמעות לאבחון בגיל מבוגר?
תלוי למי
16/05/14 17:06
84צפיות
יש אנשים שפונים לאיבחון בגיל מבוגר, מכלמיני סיבות,
ויש כאלה שמרגישים שהם ככל הנראה או בודאות גמורה
על הספקטרום, ולא מרגישים צורך באיבחון רשמי.

המשמעויות עשויות להיות:
*אם אדם לא מצליח להתפרנס בשל היותו איש הספקטרום (א"ס),
איבחון יכול לסייע בקבלת קיצבה מביטוח לאומי.
*אם אדם מרגיש שאנשים שחיים איתו, בני משפחתו, לא מבינים אותו,
איבחון עשוי לסייע לו להסביר להם את עצמו.
יש הרבה ספרים, סרטים וכו' שאפשר להעזר בהם כ"חומר הסברה".
*אם אדם מסתבך עם עצמו, מחפש תשובות לעצמו, מבולבל, לא בטוח,
איבחון עשוי לסמן כיוון לתשובות.

בעלי אובחן בגיל 40, בעיקר מהסיבה האחרונה.
תודה :)
16/05/14 23:17
66צפיות
הוא אובחן מפני שחש שלא מבינים אותו?

העניין הוא אם דבר כזה לא יכול להוות "כתם", כלומר, מרגע שיש אבחון ודאי צריך להצהיר עליו בכל מיני טפסים (או בקבלה למקומות עבודה אולי?),
וכמובן הסטיגמה הנלווית אפילו שהאדם הוא אותו אדם גם אחרי האבחון... ואולי לצערנו יש שיתייחסו לזה כאל הפרעה נפשית

מה דעתך?
נכון
17/05/14 07:47
52צפיות
וזו הסיבה שאני וילדי בחרנו לוותר על האיבחון.

אני לא מוצאת שום תועלת באבחון, חוץ מעניין הכסף, ואם יש יכולת השתכרות זה תמיד עדיף על קיבוץ נדבות....

לגבי המשפחה - תעודה רשמית לא משנה כלום כי בני המשפחה מכירים אותך טוב יותר מכל מאבחן, ואם יש אישור שאתה לקוי ודפוק, זה מאפשר להם להאשים אותך בנתק התקשורתי ולהתחמק מאחריות.

לגבי החיפש העצמי - האבחון מיותר לחלוטין, כי אלו סתם מילים שמתארות אותך בצורה הכי פחות מבינה ומגדירה. עדיף לחפש אסי"ם אחרים ולמצוא את הקשר או המכנה המשותף איתם ולא עם מילים....
עניין של פרשנות
17/05/14 09:53
49צפיות
יש מי שמפרש איבחון כ"אישור שאתה לקוי ודפוק"
ויש מי שמבין אותו כהסבר לשונות,
לשפה אחרת,
כסימון לכך שהבנאדם באמת בנוי אחרת,
הוא לא סתם "אדיש" "עצלן" אגואיסט" וכד'.
שכדאי לעשות מאמץ ולנסות להבין את השפה שלו,
את הראש האחר שלו.
שדבר לא מובן מאליו ולא נכון לפרש את התנהגותו
באותו אופן שמפרשים התנהגות דומה אצל אחרים.
הוא אובחן כי חיפש תשובות לעצמו
17/05/14 09:50
53צפיות
אף אחד לא מחייב אותך לשתף מישהו באיבחון פרטי שלך.
אוטיזם אינו מחלה ולא הפרעה נפשית,
אין שום כורח לדווח בשום מקום אם לא רוצים
אם אתה לא מעביר את האיבחון לאף גורם
17/05/14 13:14
35צפיות
אין לך שום צורך להצהיר עליו.
אין כאן  עניין של 'כתם'.
אבל  אם אתה כל החיים הרגשת שאתה לא 'כמו כולם' , אין ספק שגם הסביבה הרגישה את זה
(בלי קשר לשום איבחון רשמי)
ברוך הבא
17/05/14 13:11
34צפיות
יש כאן הכל.
ובדיוק יש שרשור התפקדות אז אפשר לבדוק גם שם
למה אני עושה את זה לעצמי וממשיכה לגלוש בפורום
16/05/14 12:00
314צפיות
הזה?
האם פשוט התמכרתי?
אני מבינה שמשהו מאד פגע בך, נכון?
16/05/14 12:21
196צפיות

יש לי גם איזשהו ניחוש במה מדובר,
אבל נראה לי עדיף שתגידי בעצמך,
אפשר גם במסר אם את מעדיפה.

לא חושבת שמדובר בהתמכרות
כנראה שהקריאה כאן בכ"ז נותנת לך משהו משמעותי לך,
גם אם לפעמים יש דברים פוגעים.
כן . מתמכרים . ולא במשמעות רעה.
16/05/14 14:11
141צפיות
הפורום עונה על צורך שיש לנו.
וגם אם מתווכחים, שני הצדדים מבינים את הנושא המדובר.
כשהציבור הרחב לא מבין.
זה נכון כל כך!
16/05/14 14:55
125צפיות
הנה חזרתי לפה ואני יודעת שבמוקדם או במאוחר אקרא הודעה של מישהו שמסבירה למה תפיסת עולם היררכית היא אלימה. וההבנה הזו חסרה לי כל כך בזמן שלא הייתי פה. אז אני חוזרת לפה. כי למרות הכל יש בפורום הזה הבנה עמוקה של כבוד האדם.
שלומית
16/05/14 15:39
114צפיות
לא ברור לפי מה הבנת את זה...
º
הגבת אליי? כי לא שירשרת אליי
16/05/14 16:52
36צפיות
º
"למה אני עושה את זה לעצמי"זה כנראה משהו כואב
18/05/14 12:16
16צפיות
כנראה שלא כולם מבינים כאן זה את זו
17/05/14 23:05
59צפיות
אם חשים נפגעים מכתיבה כללית  של גולש אחר!!
פרח יקרה, נקודת המבט שלך מאוד חשובה בעיני
16/05/14 21:47
121צפיות
וכפי שכבר כתבתי לך פעם מזמן אני שמחה שאת פה ומביאה את הצד של התפקודים הגבוהים מאוד. גם מוצא חן בעיני שהגעת, לפחות לפי מה שהבנתי, למצב שאת מרוצה מהמסגרת של כיתת התקשורת.זה מבורך.לא חייבים תמיד לשמוע רק על השלילי ואת מביאה חיוב...אני מניחה שהילד שלי שלא מאובחן/עדיין לא מאובחן  מאוד קרוב לשלך, גם מבחינת גיל וגם במקום על הספקטרום, ומאוד מרגיע אותי לדעת שבמידה ונלך על איבחון
רשמי ומסודר יש סיכוי שהוא יגיע למקום שבו יהיה לו טוב...תמשיכי לכתוב .
הפורום הזה נפתח ע"י הנהלת תפוז כפורום תמיכה
17/05/14 22:44
88צפיות
וכפורום תמיכה אך טבעי ונורמלי להביא את האמת גם אם היא לא סימפטית לחלק מהגולשים גם אם היא לא מתאימה לדעתם!
אין שום סתירה בין לייצג כאן את הצד של התפקודים על הצו'פצ'יק{קצה} של הספקטרום לבין לייצג   הורים נפגעי "מערכת"!
כולם מוזמנים לכתוב כאן כי זו המטרה שהנהלת תפוז בחרה לפתוח את הפורום הזה!
בוודאי שאין סתירה
17/05/14 22:56
96צפיות
ולא רק זה אלא שגם הורים לילדים במה שאת מכנה הצ'ופצ'יק של התפקוד הגבוה וגם שומו שמיים נ"טים נפגעים מהמערכת...ולפעמים דווקא למערכת יותר קל לעזור למי שהוא בבירור עמוק בפנים ולא למי שגבולי ו/או scd או nvld או כל שאר ההגדרות שהמערכת מייצרת .
להבנתי ,מי שפתחה את השרשור והרגישה מותקפת או לא מספיק מקובלת פה זו פרח.ואליה הגבתי.
הבנת אותי נכון
17/05/14 23:00
89צפיות
תודה רבה
אולי שאלת את עצמך למה גולש
17/05/14 23:03
76צפיות
צריך לחוש מותקף ? מי תקף אותו? לכל אחד יש זכות לכתוב כאן ואם משהו חש מותקף למה להאשים משהו אחר אפילו ברמזים, אולי זה לא במקום?
ויוצא מזה שבגלל
17/05/14 23:10
72צפיות
שיש גולשת רגישה שנפגעת יש הורים שצריכים לחשוש לכתוב כמה דברים כללים  שהם להם מאוד חשובים כי יש גולש נפגע ברמה האישית,
לי זה נראה יותר כמו סתימת פיות !  כן לא נעים שמו שמים לכתוב על המערכת!!
אנחנו פה להגן עלייך
18/05/14 07:23
74צפיות
אין לאף אחד זכות לתקוף אותך.
הפורום הזה הוא גם שלך.
יש תקנון לפורום, וכמו ששלומית כתבה לך, את מוזמנת לשלוח מסר למנהלים אם את מרגישה שהותקפת וזה חמק מעיננו.
אתם כאן לתת במה לכל אחד מהגולשים
18/05/14 08:11
81צפיות
להתבטא ! את לא כאן וגם שלומית לא כאן על מנת להגן על גולש שנפגע אישית מגולש שכותב דברים כללים שהוא חש פגוע מסיבות לא ברורות !
תפקידכן לתת במה לכולן לכתוב כאן גם אם דברים לא הולכים יחד עם הא'גנדה האישית שלכן, הפורום כידוע לא שלכן תפוז מינה אתכן לנהלו!
** הדברים נכתבו באופן כללי ולא מבטאים שום דבר אישי נגד אף גולש או מנהלת**
אנחנו כאן בשביל הרבה דברים
18/05/14 11:06
89צפיות
בין היתר כדי לתת במה לכל הקולות
וגם כדי לקיים סביבה מוגנת ובטוחה ככל האפשר.

איך את יודעת ממה היא נפגעה ומה נעשה כשנדע?
למה לקפוץ למסקנות?
את האג'נדה שלך אף-אחד לא מפריע לך לכתוב
לכל אורך הפורום עם הרבה סימני קריאה.
המשפט האחרון שלך
18/05/14 11:24
92צפיות
מראה עד כמה את לא מכילה מה שלא מתאים לך, יש מקום להביא את דבריך לפני הנהלת תפוז הפורום איננו שלך פרטי!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
º
הערות על ניהול הפורום - לא מעל גבי הפורום.
18/05/14 11:38
26צפיות
לקפוץ למסקנות?
18/05/14 11:40
63צפיות
לאיזה מסקנות קפצתי בדיוק? ממה פרח נפגעה בדיוק?
מי העלה את הסברה שפרח נפגעה אם לא את?

"חוויות משדה הקרב "
69תגובות
15/05/14 21:49
341צפיות
אני סייע בבית ספר לחינוך מיוחד ( בעיקר אוטיסטים ), והשבוע הייתה לנו ישיבת תל"א...סיכום שנה... ופשוט כל הישיבה הרגשתי איך הלב מתכווץ, ואיך הכעס והתסכול יוצאים... ובסוף חשבתי – התל"א, שמל"א הזה – לא שלא זקוקים לו, אבל הוא כל כך לא העיקר...הרגשתי שכל ה"מסמך" הזה הוא...

(המשך...)
אני סייע בבית ספר לחינוך מיוחד ( בעיקר אוטיסטים ), והשבוע הייתה לנו ישיבת תל"א...סיכום שנה... ופשוט כל הישיבה הרגשתי איך הלב מתכווץ, ואיך הכעס והתסכול יוצאים... ובסוף חשבתי – התל"א, שמל"א הזה – לא שלא זקוקים לו, אבל הוא כל כך לא העיקר...הרגשתי שכל ה"מסמך" הזה הוא כמו שבירת רוחו של האדם ( או הילד / הנער ) למען התאמתו לנורמה, לחברה, ולמה שהיא רוצה ומצפה "מאנשיה"... אחר כך חשבתי אם עצמי - “אולי הגזמתי ? “, והייתה לי שיחה עם איש צוות שאני מאוד אוהב, נ"ט אני חושב, והוא ניסה להראות לי את כל הכוונות הטובות ו"איך אנחנו בעצם מצילים את הילד מהגורל האכזרי שלו " וש"בלעדינו הוא לא יכל לחיות בצורה מתוקנת או תקנית ( או נורמטיבית ) “, וזה באמת אדם עם כוונות טובות... אבל לי היה כל כך קשה עם זה...

הרגשתי את ה"חומה" שאני נתקל בה הרבה לאחרונה... חומה שקשה לדעת איך פורצים אותה, כי זו בעיקר "חומה תודעתית", ואנשים נוטים לזלזל בפילוסופיה של החינוך, אבל בעיניי היא תמיד, ועכשיו במיוחד, הייתה העיקר, וכל המטרות, יעדים ואמצעים הם בדיוק כאלו – אמצעים, אמצעים להגשים את מטרת העל... ומהי מטרת העל  ? כמו שאמרו לי בצורה הכי ברורה שיש – להביא את הילד לתפקוד נורמטיבי... והמחיר ? על זה לא דיברו בישיבה... כי מה שחשוב הם  התוצאות, מה שחשוב זו ההתנהגות החיצונית, ואין ספק שניתן בהמון דרכים להגיע ל"תוצאות טובות" ( וכל הישיבה יוחדה להלל ולשבח את אלו...), אבל אז שוב חוזרת ועולה שאלת המחיר, וגם השאלה "טוב למי ? “... ואני נשארתי בלי תשובות, ובלי יכולת ( כרגע ) לראות איך לצאת מזה... אני חלק קטן במערכת משומנת...

אני הראשון שיאמין ב"כוחו של היחיד", גם אם המלחמות נראות אבודות, וככה הן נראות לעיתים, ובכל זאת אני מוכן להלחם עליהם, כי אני מרגיש ש"אין לי ברירה", כי אני לא יכול "לנתק" את עצמי מהתמונה השלמה כמו אחרים, אני לא יכול לפעול בעולם , כשהמחשבה והרגש לא "מסונכרנים" עם הפעולה בשטח... ואנשים לא מבינים את זה, כי הם כן יכולים, ואני לא יכול, אני גם לא רוצה, ואני מוכן לשלם את המחיר... אבל שואל את עצמי ( בדמעות של כאב ) - האם יש תקווה ? ואני מאמין שכן, תמיד האמנתי, אחרת כנראה לא הייתי יכול להחזיק יותר בעולם , והיו לי הרבה סיבות למה לא להחזיק...אבל יש גם את הסיבות למה כן... למה זה הדבר היחיד שקיים אצלי בתור אפשרות... כי יש דברים בעולם שהכי ראויים להלחם עבורם... וזה גרם לי להיזכר במשפט שראיתי לא מזמן בקטע מתוך סרט ( שלא ראיתי ).

הבדל בין פסכיאטר לפסיכולוג?
15/05/14 19:52
74צפיות
אם אני צריכה איבחון לילד בן 8 , לא ילד על הספקטרום אלא ילד עם קשיים קצת בתחום הלימודי, קצת תחושתי וגם בתחום הרגשי אז מה ההבדל בדיוק בין 2 אנשי המקצוע ולמי כדאי לי לפנות לפסיכולוג או פסכיטאר. על מה כל אחד מהם אחראי בעצם?
אשמח לשמוע מכם את ההבדלים ואם תוכלו לחדד עבורי.
תודה רבה.
איבחון
15/05/14 20:13
44צפיות
פסיכיאטרים מאבחנים תופעות הנמצאות בDSM. מסתמכים על  דוחות מהגן, מבית הספר, על תצפיות, על תחושות בטן, ועל איבחונים פסיכולוגיים קודמים.
פסיכולוג חינוכי מאבחן קשיים בתחום הלימודי, יכול לבצע איבחון דידקטי ולהמליץ על התאמות. משתמש בסוללה של מבחנים שהוא מעביר.
פסיכולוג קליני יכול לאבחן קשיים רגשיים. משתמש בסוללה של מבחנים שהוא מעביר.
מרפאה בעיסוק יכולה לעשות פרופיל סנסורי ולאבחן קשיים תחושתיים.
השאלה מה מטרת האיבחון.  
עליו לעבור אבחון אצל פסכולוג חינוכי שכולל :
15/05/14 20:47
35צפיות
אבחון פסכודדקטי האבחון הזה יתן מידע ויעוץ לגבי המצב  הרגשי- לימודי- דדאקטי- רמת משכל, אם עושים את זה אצל משהו מנוסה האבחון מאוד מקיף.
אבחון אצל פסיכולוג קליני  פסיכודאגנוסטי-נותן מידע מקיף על המצב הרגשי ואם יש בעיה בתקשורת או הפרעות קשב או בעיה אחרת הוא אמור לעלות על זה,
פסיכיאטר מתמקד בצורה יותר ישירה בקשיים ללא שאלונים ומבחנים אלא מהתרשמות קלינית בשיחה או דרך ציור ומשחק עם הילד.
בעיה "קצת" תחושתית היא סימפטום של בעיה יותר רחבה שאותה על הפסיכולוג לאבחן,
פסיכיאטר הוא רופא שיכול להנפיק תרופות
16/05/14 00:07
35צפיות
פסיכולוג הוא לא  והוא  מעין מטפל
לדעתי כדאי להתחיל מפסיכולוג חינוכי
16/05/14 14:29
20צפיות
ואם הוא יחשוב שיש בעיות יותר רציניות  שלא בתחום סמכויות שלו , הוא כבר יפנה אתכם הלאה.
חט"ב חדשה בפרדס חנה
15/05/14 12:47
65צפיות
רציתי לספר לכם שלפני שנה נפתחה חטיבת ביניים (כיתה ז' עד 21) בפרדס חנה
בית הספר מקבל ילדים נוספים בשנה הבאה במגוון גילאים , קהל היעד של בית הספר הוא בתפקוד בינוי-גבוה.
הבן שלי לומד שם ואנחנו מאוד מרוצים הן מהצוות והן מהרכב הכיתה שלו.
כל ההורים מבית הספר איתם דיברתי מאוד מרוצים.
אז אם יש מי שמתעניין מוזמן לדבר איתי כדי לקבל פרטים
אפשר לקבל פרטים נוספים?
15/05/14 13:18
37צפיות
זה בית ספר לתיפקוד גבוה- בינוני או כיתות תקשורת? איך הוא עובד?
עוד פרטים....
15/05/14 13:34
56צפיות
זה בית ספר לילדים שמאובחנים על הספקטרום בתפקוד בינוני-גבוה
אפשר גם להתקשר אלי 0505881552
16/05/14 14:24
17צפיות
מחשבות על אוטיזם וספקטרום אוטיסטי
15/05/14 09:58
145צפיות
חשבתי הרבה על מה שכתבתם בימים האחרונים.
יש כאן הורים שתיארו מצבים קשים מאוד וכתבו שלכן ה"אחרים" בעצם "לא בספקטרום"
אני לא יודעת מה היתה האבחנה של ילדיכן לפי ה- DSM4 האם הפרעה אוטיסטית או PDDNOS.
אני מניחה שההגדרה הראשונה.
ה-מ DSM5 צימצם את כלל הספקטרום, אבל ייתכן שטרמינולוגית היה לכם נוח יותר אם היתה שם הפרדה ברורה בין אוטיזם לבין ASD
ולא רק חלוקה לרמות.
ה- DSM5 מדגיש יותר את הנושא של הפרעה משמעותית לתפקוד, כך שזה מצד אחד מעלה את רף החומרה, אבל מצד שני עדיין נתון לפרשנות שונה ע"י אנשי מקצוע שונים.
בכל מקרה מהדוגמא המובאת ב- DSM5 לגבי דרגה1 (תרגום לעברית יש באתר של אלו"ט) ניתן להבין שבדרגה זו לגמרי לא מדובר בחוסר יכולת מוחלט להסתדר בסביבה ובמסגרות, אבל כן במצב שגורם מצוקה משמעותית.
יש פרשנות מעניינת של ד"ר לידיה גביס-שזה אכן תלוי בתחושה הפנימית של האדם ובדרישות הסביבה.
מביאה דוגמא לנערהשלפי התיאור שלה ב- DSM4 היה מתאים כנראה להגדרת אספרגר, יש לו נושא עניין מצומצם, הוא מצא חבר יחיד שמתעסק גם בנושא זה, מצליח בלימודים ומרוצה ממצבו.בשלב זה, להגדרתה הבחור לא בספקטרום למרות שכל הסימפטומים קיימים.
היא מתארת שהבחור מתגייס לצבא, הדרישות למיומנות חברתית עולות והבחור נכשל -היא אומרת שבנקודת זמן זו הבחור כן בספקטרום.
אני  יכולה להעיד על עצמי שלפי הפרשנות הזו, נכנסתי ויצאתי מהספקטרום מספר פעמים במהלך חיי.
אפשרי שזה המצב לפי הפרשנות הזו גם לגבי ההורים המתוארים בסרט.
אפשר לפרש בצורות שונות ובדרכים שונות.
אבל הפרשנות צריכה להיות בידיהם של אנשי המקצוע.
נקודה מעניינת
15/05/14 10:07
68צפיות
כשהייתי בתיכון זימנו פעם את הורי לשיחה ואמרו להם
שיש לי קשיים כאלה וכאלה וכאלה וש"יש לי בעיות חברתיות"
לגבי הנקודה האחרונה לא הבנתי מה רוצים ממני, מבחינתי המצב היה טוב בהרבה מהמצב בשנה שקדמה לו, שאז היה לי קשה יותר.
הבנות בכיתה אפילו דאגו שלא אשאר בלי שיבוץ לחדר בטיול השנתי, וכמה בנות נגשו אלי מספר ימים לפני הטיול ושאלו אם אני רוצה להיות אתן בחדר.
בדיוק הפוך ממה שקרה בטיול  אחר שנה לפני כן שכולן אמרו לי שכל החדרים מלאים אבל שנשאר חדר פנוי ושאני יכולה לישון בו לבד....
אנשים שכחו את המאפיין האוטיסטי הכי מובהק
15/05/14 10:49
94צפיות

ולצערי לדעתי אנשי המקצוע גם מעולם לא ידעו אותו
שאוטיזם מבטא רגישות שעדיין אינה מצויה להדדיות, למבט, לגישה
ולכן בדיוק אותו אוטיסט שלא מצליח לחצות את הכביש יכול לשבור את שיא העולם בקפיצה למרחק

הרי אלה בדיוק הדברים שכל הזמן כל כך מבלבלים אנשים
בגלל זה מדברים על פערים לא מוסברים כביכול בין רמות תפקוד שונות אצל אותו בן אדם
אוטיסט יכול להיות מפגר או גאון
הכל תלוי בסביבה

וקשה לי להאמין או להבין שיש עוד אנשים שלא רואים את זה ולא קלטו את זה
ואני לא מדבר על אנשי מקצוע
מהם לא ניתן לצפות לכלום

אני חושבת שהתשובה לדברים שכתבת
15/05/14 10:47
70צפיות
והמפתח לתשובות הם כאן:"אבל מצד שני עדיין נתון לפרשנות שונה ע"י אנשי מקצוע שונים."
ז.א.
שכל  סוגי הDSM ניתנות לפרשנויות שונות ע"י אנשי מקצוע שונים, וממש אין כאן מדע מדויק, ואפשר להבין מזה
שיש אנשי מקצוע מחמירים שלא ימהרו לתת אבחונים ויש אנשי מקצוע מקלים  שכן יתנו אבחון מהיר ואז תמיד ישאר אצל ההורה ספקות..
והשאלה שלי היא האם זה לטובת הילד או לא  במקרה שמדובר בקשיים ממש קלים אני לא מדברת על קשיים משמעותיים שמפריעים לתפקוד
מעולם לא הלכנו לאנשי מקצוע מקלים
15/05/14 11:00
60צפיות
במקרה שהיו חילוקי דעות הם היו בין המחמירים.
התגובה שלי כללית
15/05/14 11:07
46צפיות
ולא נוגעת אישית באף מקרה  אישי!
השאלה מה זה נקרא מחמיר ומה מקל
15/05/14 12:51
43צפיות
מחמיר = מי שאם יש לו ספק אם הילד בפנים או בחוץ - קובע שהילד בתוך הספקטרום
מחמיר = לא ממהר להכניס ילדים לספקטרום אם יש לו ספק, וקובע שהם לא בתוך הספקטרום.

לאיזה מהמחמירים את מתכוונת?
º
מחמיר=לא ממהר להכניס לספקטרום
15/05/14 13:04
21צפיות
אני שונא את עצמי
14/05/14 22:37
140צפיות
מה שקרה לי עם אותו בחור בפייס בגלל שהוא אספי גרם לי יותר לשנוא את עצמי,, פגעתי במישוה יקר לי     שאני מכיר מהשירות , אני לא עומד בייעדים שבהצבתי לעצמי, אני שונא  שאני ארגיש מדי, שונא שאני עצלן. שאני לא יודע להתאפק , שאני כישלון ף.  שאני נפגע בקלות  אני פשוט שונא את עצמי
º
התחלת כבר טיפול פסיכולוגי? התחלת לעבוד?
15/05/14 07:41
41צפיות
לא אבל את שואלת אני עונה ואת נעלמת
16/05/14 00:06
74צפיות
ןוזה מצחיק ומיוחד את אחלה       את חדשהפ ה לא ?
15/05/14 10:01
88צפיות
שמעת על הברון מינכהוזן? זו דמות של אגדות
באחד הסיפורים עליו, הוא מספר שפעם הוא שקע בביצה
ואז פשוט תפס בשערות ראשו ומשך את עצמו החוצה
אז ברור שאף אחד לא יכול לעשות את זה
כשאנחנו נתקעים בביצה, אנחנו צריכים לתפוס יד של מישהו
שעומד מחוץ לה, שיעזור לנו לצאת ממנה.
יש לך יד כזאת?
נא אין ושמעתי עליו שהוא היה שקרן
15/05/14 13:48
89צפיות
אני לא אטריד את החברי הטוב ביותר בענינים כי האו צריך להתמקד  בלימודיו אז אין
נכון, הוא היה בדאי
15/05/14 15:12
65צפיות
המציא בדיות, כמו זו שסיפרתי עליה.

אם יש רק אדם אחד, זו באמת בעיה, כי לא תמיד הוא יהיה פנוי.
אולי כדאי לחשוב על דרך למצוא עוד מישהו שיוכל לתת יד?
אולי באמת פסיכולוג?
אין כרגע
15/05/14 20:52
43צפיות
אני שונא את עצמי כל כך  כותב  שאני שונא את עצמי בקבוצות תמיכה בפייסבוק ולא אחד לא אכפת ס נמאס לי מהפיילבוק החרא הזה  מארגיש ל רוצוי לא אהוב נמאס
אתה לא חייב להיות בפייסבוק אם הוא עושה לך רע
16/05/14 01:51
51צפיות
חשוב שתדע שהפייסבוק הוא בעצם רשת חברתית, ונכון שיש הרבה אנשים שמשתמשים בפייסבוק, אבל זה ממש לא אומר שהוא מתאים לכל אחד.
אם אתה מרגיש שהפייסבוק עושה לך רע, תנסה להעסיק את עצמך בדברים אחרים:קריאת ספרים, האזנה למוסיקה, כתיבה וכו'.
מה שבטוח זה שלשנוא את עצמך לא יקדם אותך בכלום, אלא להיפך-רק יגרום נזק, וחבל.
תנסה להסתכל ולהתמקד בדברים הטובים שקורים לך, ולא בדברים הרעים.
ושוב, כמו שכבר כתבתי לך, ברגע שתמצא עבודה וגם תתחיל ללמוד, תראה שהחיים שלך ישתנו לטובה (כמובן בתנאי שתהיה מרוצה הן בעבודה והן בלימודים).
אני חושב שכרגע אתה מתקשה להינות מהחיים בגלל שאתה לא נמצא במסגרת כלשהי.ברגע שתיכנס למסגרת או אפילו לכמה מסגרות, תרגיש שהחיים שלך יותר מלאים.

בהצלחה!
נכון, יותם בכלל לא רוצה פייסבוק
16/05/14 06:56
57צפיות
זה ממש לא מדבר אליו.
צודק בתכלס טוב שם
16/05/14 18:49
41צפיות
פשוט    חרדות הנטשיה משתלטות  עליי ועל מחשבותי
ניסית לברר עם עצמך ממה אתה חרד?
17/05/14 00:46
30צפיות
ידוע שהרבה אנשים סובלים מחרדת נטישה, אבל לרוב יש לכך סיבה כלשהי.כלומר, זה לא קורה ככה פתאום.
האם היו לך חברים שנטשו אותך בעבר?
אם כן, ניסית לחשוב אולי מדוע הם נטשו אותך?
יכול להיות שהיית תלוי בהם מדי?
אולי כדאי שתיתן לחברים שלך יותר מרחב, ותזכור שגם להם יש חיים משלהם.
נראה לי שהשינוי צריך לבוא ממך, ולא מהחברים שלך.
אז, תנסה לבדוק עם עצמך במה אתה יכול להשתפר.

בהצלחה :)
ברו שאני משתפר בעצמי
17/05/14 22:30
26צפיות
ובזה אני עובד על עצמי אבל אני אומר לך למה חרדות נטשיה בגלל קבוצת רעים היה שם אחד  שכל המזן היה כועס עליו עזשהל י ברוגזאם הייתי מעיז"לאחר " לפגישות איתו  ועם  הבחרו ששידלאוית להתאבד   וכעל  דברים אחרים ואני כל פעם  שואל את חברים שלי במה עלי להשתפר סיכמית עם החר הכי טסו שלי שוהאי שלח לי הודעות כשהוא לומד ו כל פעם שאני לא נעלב שיהוא ייתן לי פידבק חיובי ואני כבר השתפקתי ופחות חופר לחברים מסויימים אז אני כן יודע את המגרעות שלי
שלומית ?
16/05/14 00:07
82צפיות
החלטתי א לגנוז אלת הרעיון שלי לכתבו ספר על אספי יפני ולעשות משוה חדש על אספי ישראלי מה את אומרת
לך על זה
16/05/14 08:39
48צפיות
למה החלטת לגנוז את הרעיון הראשון?
כי אני לא מכיר מספיק את התרבות היפנית
16/05/14 18:51
37צפיות
אז גנזתי
חרדת נטישה אחת היהסיבות בגל לאחת המגיבות
18/05/14 10:55
21צפיות
פה  היא ע היא שואל תאני עונה ושואל אחוהת הויא נעלמת אז  ישל י חרדת נטיחשה גם בגללה
הרבה אנשים לא עומשים ביעדים
16/05/14 08:53
53צפיות
שמציבים לעצמם והם לא שונאים את עצמםץ.
זה רק אומר שיעד לא מתאים או  בלתי אפשרי בנקודת זמן נוכחי.
אז כדאי לקבוע יעדים אחרים , והכי טוב לקבוע רק יעד אחד וכזה שאפשרי לביצוע.
ושוב אפילו אם לא מגיעים ליעד כזה, זה לא סוף העולם
ממש תודה על עזרתך
16/05/14 18:50
31צפיות
זה מחמם את ליבי
º
16/05/14 19:18
10צפיות
יש לי חקרדת נטישהב גלל אחת המגיבות
18/05/14 10:56
42צפיות
לא רק בגללה אבל הא מגיבהל י כל המזן  ומסננת אחרי שאני עונה  היא תמיד עושהל י וז ה פוגע וגורם לי לאלפי חרדות
אבחון בוגר - קריאה לעזרה
131תגובות
14/05/14 19:15
851צפיות
שלום לכולם, חדשה בפורום..
אני קצת אובדת עצות בנושא ואשמח לשמוע מפי חכמים ומנוסים ממני.

יש לי אח בן 28 שהוא קצת שונה, תמיד הוא היה שונה ותמיד שילם על כך מחיר כבד מאוד.
מה זה שונה?
שאלה מצוינת. אחי אף פעם לא עבר אבחון לצערי, מהסיבה העיקרית שהורי נרתעו מהמילה "אוטיזם" ולכן עבר...

(המשך...)
שלום לכולם, חדשה בפורום..
אני קצת אובדת עצות בנושא ואשמח לשמוע מפי חכמים ומנוסים ממני.

יש לי אח בן 28 שהוא קצת שונה, תמיד הוא היה שונה ותמיד שילם על כך מחיר כבד מאוד.
מה זה שונה?
שאלה מצוינת. אחי אף פעם לא עבר אבחון לצערי, מהסיבה העיקרית שהורי נרתעו מהמילה "אוטיזם" ולכן עבר פעם אבחון חלקי בלבד, לא כזה שניתן ללמוד ממנו משהו.
אני לא מאשימה את הורי חלילה, מה שהיה היה, אבל כיום בתור בן אדם בוגר הכל חוזר כמו בומרנג, ואפילו הם מבינים שהגיע הזמן לטפל בנושא ולהיכנס בעובי הקורה.
בצעירותי, כששאלתי את הורי מה יש לו אף פעם לצערי לא קיבלתי תשובה חד משמעית, שם הקוד הכללי היה "בעיית תקשורת" ותמיד הנחו אותנו בתור אחיו להתנהג אליו באהבה וסבלנות.
אך מה לעשות שבית לחוד וסביבה לחוד, עוד בימי בית הספר אחי קיבל "יחס מיוחד" (אני לא צריכה לספר לכם כמה אכזרים יכולים להיות ילדים לפעמים), וצלקות מאותה תקופה אפילו עוד רודפים אותו.
לצערנו הגדול גם היום הוא אינו מוצא את עצמו מבחינה חברתית ותעסוקתית, למרות שהוא עצמאי לחלוטין, ובעל רישיון נהיגה.
אחי החליף למעלה מ-25 עבודות בחייו הבוגרים, רובם הגדול בגלל מעסיקים שלא ידעו לקרוא אותו נכון ולאחר מס' ימי עבודה סיימו העסקה איתו בגלל "חוסר התאמה" ועוד כל מיני סיבות שונות ומשונות (קיצוצים פתאומיים, יותר מדי כוח אדם וכו')
אני פונה אליכם לאחר שכלו כל הקיצין והתסכול שלו ושלנו מאוד גדול, הוא מיואש לחלוטין ואיבד כל אמון בעצמו ובעתידו.
הוא אינו חושב שהוא יוצא מן הכלל ולא מבין איך אחרים יכולים אולי לראות אותו.
אני לא מאבחנת או פסיכולוגית, אבל ממה שקראתי וחקרתי "תסמונת אספרגר" זה המונח שמגדיר אותו בצורה הטובה ביותר, אבל אני לא בטוחה, כאמור, אני לא מאבחנת.

מישהו יודע איך אפשר להתחיל תהליך אבחון מסודר לבן אדם בוגר? איפה מומלץ?
איך לשכנע אותו בכלל לעבור אבחון כזה? (הוא נגד כל אבחון או ייעוץ פסיכולוגי ואף איים בחייו אם ישלח לאחד כזה)
והאם יש לכם שמות של מאבחנים שיודעים לייעץ לי איך וכיצד להביא להסכמתו, כאלה שהם רגישים לנושא והם גם מוכרים בתחום?

אשמח לעזרתכם ותשובותיכם, אני ומשפחתי אובדי עצות.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום