לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

אבחנה מבדלת
216תגובות
29/04/14 09:46
1005צפיות
שלום לכולם,
בני בן ה 8 מאובחן עם ADHD מגיל 5! ומטופל מאז ברטלין.
לאחרונה התחלתי לחשוב (עקב חשיפה שלי מהתקשורת ) ועקב הבעיות הרגשיות וההתנהגותיות שלו שאולי הוא גם PDD-NOSE
סלחו לי על חוסר ההבנה  במונחים וכו' . אגב הרבה ילדים עם הפראקטיביות - אמפולסיביות חווים בעיות רגשיות והתנהגותיות...

(המשך...)
שלום לכולם,
בני בן ה 8 מאובחן עם ADHD מגיל 5! ומטופל מאז ברטלין.
לאחרונה התחלתי לחשוב (עקב חשיפה שלי מהתקשורת ) ועקב הבעיות הרגשיות וההתנהגותיות שלו שאולי הוא גם PDD-NOSE
סלחו לי על חוסר ההבנה  במונחים וכו' . אגב הרבה ילדים עם הפראקטיביות - אמפולסיביות חווים בעיות רגשיות והתנהגותיות שמשפיעות על תקשורת בלתי מילולית ויצירת קשרים חברתיים. שאלתי היא בנוגע לאבחנה מבדלת. איך הפסיכיאטר שעושה את האבחון ל ADHD (עשינו דרך קופת חולים מרפאת קשב וריכוז) יכול לדעת בגיל 5 , שמדובר רק ב ADHD ולא גם ב PDD
האם יתכן שהאבחון לא מספיק. מה אתם חושבים? יכול להיות שהאבחון שעשינו אז לא מספיק?
שרשור דיון בנושא מהות אוטיסטית
29/04/14 08:08
202צפיות
שמתי לב גם אצל בתי וגם אצל נערים/ות בני גילה בדרך כלל בתפקוד גבוה שמאוד מפריע להם נושא הסמכותיות של בעלי מרות כמו מורים למשל,
וזה מתפרש ככעס שמופנה אליהם,
אשמח לקבל הסברים על חשיבות הצבעים במהות האוטיסטית שמתי לב לחשיבות הדבר אצל הבת שלי.
בתודה מראש.
רק בגיל שלהם ורק בתפקוד גבוה?
29/04/14 10:08
94צפיות
זה פחות או יותר מהיום הראשון...
בגיל הנעורים
29/04/14 10:13
85צפיות
זה מתקצן ויש לי תחושה שתפקודים גבוהים מתנגדים חזק יותר למפעלי הסמכות נגדם.
אני באמת לא יכולה ליהיות בטוחה
29/04/14 10:19
55צפיות
פגשתי רק נער אחד בגיל העשרה שהיה אוטיסט והוא היה נעים ועדין (במובן של התרועעות ושיחה).
יש לי שכנים אחים,האחד אספרגר והשני אוטיזם רגיל וכל אחד בשלב אחר של גיל ההתבגרות. הם נורא נחמדים אבל אני לא יודעת איך הם במסגרות שלהם...
יותר מזה לא פגשתי...
כולם מאוד נחמדים
29/04/14 10:30
54צפיות
וזה שהם מאוד נחמדים לא אומר שיש דברים במהות שמפריעים ולא כולם פתוחים לשתף, לי במקרה יצא להכיר נחמדים מאוד ששיתפו מה מפריע להם והיו גלויים  מאוד.
סמכויות וצבעים
29/04/14 10:59
110צפיות
לא רק בתפקודים הגבוהים בלבד, ההתרשמות שלי שיש אוטיסטים בכל התפקודים ששואפים לשוויון, והרצון לשוויון מתבטא גם בתחום הסמכויות אבל לא רק.
מי שיש בו שאיפה טבעית לשוויון בין אנשים, קשה לו לשאת מצב בו מישהו נמצא במקום גבוה מעל מישהו אחר, קשה לו עם הרעיון של סמכות מעליו וגם עם האפשרות שהוא עצמו יהיה סמכות מעל אחרים. התכונה באה לידי ביטוי גם בתחומים אחרים כגון חוסר עניין בתחרויות, אדם כזה לא נהנה לנצח אחרים, מבחינת ההרגשה אין הבדל בין ניצחון להפסד. אין אצלם ביטויים של גזענות או עליונות על אחרים וכו'.

צבעים יכולים להשפיע על ההרגשה, שמעתי שתופעה של סינסתזיה שכיחה בקרב אוטיסטים. לצבע יכולה להיות משמעות עמוקה. אומרים שחלק מהאוטיסטים מאוד ויזואליים. אולי אפילו יתכן שהבת שלך מסוגלת לראות הילות או תדרים שאחרים לא רואים? אולי אלו חלק מהסיבות שחשוב לה הצבעים. יש תחומים שצבע חשוב לה במיוחד, למשל בבגדים או באוכל?
לא רק בתפקודים גבוהים
29/04/14 11:52
70צפיות
ה שלי למשל, שהוא לגמרי לא "תפקוד גבוה"
פשוט לא מתחבר לקונספציה של סמכות.
לא חושבת שזו שאיפה לשוויון או משהו אידאולוגי,
הוא פשוט לא מוצא הגיון (ובצדק לדעתי)
בכך שרק כי למישהו יש "דרגות על הכתף" הוא זה שיקבע.
להוראות וחוקים צריך שיהיה בסיס הגיוני, טעם,
ואז אין לו בעיה להשמע להם ולקבלם.
הוא גם יכול לסמוך על מישהו- למשל אמא,
שהוכיח לו שהוא ראוי לאמון, ולקבל לפעמים, לא בדרך קבע,
ב"נעשה ונשמע" הוראה ממנו.

לגבי צבעים- הם בהחלט יכולים להשפיע על הרגשות,
לא רק אצל א"סים, אולי אצלם או אצל חלקם במיוחד.
ויש גם עניין בכיוון השני: לרגשות יכול להיות צבע.
למשל ה הסביר לי פעם שיש לו כעס אדום- כשהוא בוער כאש,
ויש כעס לבן- שמקפיא כקרח.
º
מזכיר מאוד את הבת שלי
29/04/14 12:00
28צפיות
יותר מסינאסתיזה
30/04/14 07:59
45צפיות
לא מדובר רק בשילוב חושים אלא בארגון מידע ב"ענן".
ב"עננים" אין היררכיה או מבנה ארגוני, ולכן אסי"ם לא רק מתנגדים לסמכות אלא להיררכיה בכלל, בכל המובנים.

התנגדות פעילה קיימת אצל כולם, אבל היא יכולה להיות גלויה או נסתרת, פסיבית או אקטיבית "נעימה" או אלימה. תלוי במצב.

ב"עננים" כל המידע, מכל החושים, הופך ל"תדרים" והגשר בין המציאות הזו למציאות המוחשית, ה"נורמלית", הוא מעין אינדקס פרטי.
כל מושג באינדקס הזה הוא בעל חשיבות עצומה, כי הוא מייצג משהו מאד שלם ומשמעותי - גם אם הוא עצמו "ריק מתוכן". האינדקס הזה יכול להיות מבוסס על צבעים, צלילים, מילים וכ"ו.

לצבע (במקרה שאינדקס הפרטי מבוסס על צבעים) יש חשיבות עצומה כי הוא "לינק" ל"מצב נפשי" או "מצב ידיעה".

"הילות" וכל מיני מושגים "מיסטיים" אחרים הם חלק בלתי נפרד מהתפיסה החושית ה"אוטיסטית", אבל לא כולם מתרגמים את המידע לצבעים.....
לבן שלי אין את זה בכלל.
29/04/14 11:32
67צפיות
הוא דווקא מקבל מרות בקלות, וחשבתי שזה דווקא מאוד מאפיין את האוטיסטים.

אפילו חששתי, שהוא מקבל יותר מדי מרות, ולמדתי אותו חשיבה בקורתית, כי הנטייה הטבעית שלו היא לעשות מה שהמורה אומרת.

אבל עכשיו אני מבינה כמה דברים, כי פנו אלי בעבר הורים ושאלו אותי אם הבן שלהם אוטיסט כי הוא מתחצף למורה (אני חשבתי שזה דווקא אופייני יותר לנ"ט).
לפרש את זה אצל אסי"ם
29/04/14 11:46
53צפיות
כחוצפה זו גם פרשנות מוטעית, כי זו בהחלט לא חוצפה אצלם זו המהות הפנימית ויש הבדל גדול בין חוצפה של נט"י בקבלת  או אי קבלת מרות לבין הקושי להתמודד עם קבלת מרות אצל האס"י
לדעתי סמכותיות ומרות כוחניים
29/04/14 13:32
48צפיות
הם באמת ביטויים של כעס.
ח"כ ענתה לי בנוגע לתעסוקת אנשים עם מוגבליות
28/04/14 23:42
172צפיות

תראו

שלום רב,

מכתבך התקבל בלשכתה של חה"כ קארין אלהרר.

ח"כ אלהרר מאמינה בשילוב אנשים עם מוגבלויות בתעסוקה ובפרט בשוק התעסוקה הציבורי.

על מנת לקדם את נושא העסקת אנשים עם מוגבלויות יזמה חה"כ פורום המתכנס אחת לתקופה בראשותו של שר האוצר.

במהלך הפגישה האחרונה העלתה חה"כ אלהרר את נושא שילוב אנשים עם מוגבלויות בדירקטוריונים.

הוחלט כי הנושא יקודם, תחילה בפגישה מקצועית בין אנשי המקצוע האמונים על הנושא במשרדים הממשלתיים.

נשמח לעדכן בכל התפתחות אשר תהיה.

בברכה,

שפי יצחק

ע"פ לח"כ קארין אלהרר

לשכת ח"כ קארין אלהרר

כנסת ישראל, קריית בן גוריון ירושלים.
º
יפה
29/04/14 11:57
30צפיות
תוגה על התגובה לפחות אנשים קראו
30/04/14 23:48
56צפיות
מעריך את התייחסותך
אם אין להם מה להגיב שלא יגיבו אבל לך תדוה
01/05/14 13:35
37צפיות
תודהת דוה תדוה תדוה תודה תדוה תודה תודה   ואמא לנער אוטיסט  נעלמה   ואני חושש לחייה
שךלומית לאן נעלמה נועה ספרבר ?
01/05/14 14:30
37צפיות
היא להיעלם באנצת  וגם מישכי חדשה בשם מאאל נער אוטיסט 1 נעלמה  וגם אמא של דפנה ואמאר לנער אוטיסט
º
אנשים יכולים לכתוב,להפסיק ולחזור כרצונם
01/05/14 19:02
19צפיות
אבל נועה חסרה לי ס בטוח שהיא לא כועסת עלי?
01/05/14 19:08
49צפיות
ומה שלומלך  
עןוד אנשים?
01/05/14 19:19
45צפיות
איםן מה להגיד לאן נעלמה אראנה  הי פ]ה משתשמ כזהל אן נעלם הוא?
טיפול ביתי והחזר הוצאות
28/04/14 22:11
205צפיות
לפני כחמישה חודשים התחלנו טיפול ביתי באופן פרטי, עוד בטרם האבחון הסופי. את האבחון עשינו באופן פרטי, כדי לזרז תהליכים ככל האפשר.
כבר היתה לנו תחושת בטן שתוצאות האבחון תהיינה ASD.
ולכן התחלנו טיפול ביתי עוד לפני סיום תהליך האבחון
הילד בן שנתיים כיום, והוא מגיב טוב, ואפילו טוב מאוד, לטיפול הביתי. אני משוכנע שטיפול ביתי אינטנסיבי נותן לבן שלי הרבה מאוד.
כדי לממן את הטיפול הביתי נאלצנו לשבור חסכונות ולוותר על חלומות מסויימים, או לכל הפחות לדחות אותם.
אני לא מצטער על זה לרגע. כל שקל שמושקע היום בתוכנית הביתית "שווה" לנו מאוד, כל עוד הילד עדיין בשלבי התפתחות מוקדמים.
יחד עם זאת, זה עדיין המון כסף, וחשבנו שנוכל לקבל החזרים מ"מכבי", גם אם חלקיים, פשוט כי יש לנו כמה זכויות כמו 3 טיפולים פרא-רפואיים בשבוע.
אז חשבנו.
מסתבר שיש ל"מכבי" קבוצה של מטפלים ורק הם מוסמכים מטעמם לטפל בבננו. מטפל אחר, מוכר ככל שיהיה, לא נחשב בעיניהם.
הגשנו מכתב לועדת חריגים (מצאו להם שם נפלא לועדה הזו). תשובתם נצמדת לחוק ולחוזר מנכ"ל משרד הבריאות, וטוענת שאכן עד 2011 היה כך, אבל היום רק אחרי תקופת המתנה של 3 חודשים (שבה אין מענה מטעם הקופה) אפשר לפנות למטפל שאינו בקבוצת המטפלים שלהם, ולקבל החזר.
ובקיצור, זה שלא עבדנו איתם - זו בעיה שלנו.

אני אישית חושב שהחריגות כאן היא לגיטימית, אבל זה רק אני כרגע.
אני מרגיש שלא גנבתי מאף אחד, אני לא מנצל את המערכת לרעה, אלא רק רוצה בהחזרים של 3 טיפולים פרא-רפואיים בשבוע, שהיו מגיעים לי בנסיבות שונות.
רציתי להתייעץ אתכם, חברי הפורום, במקביל להתייעצות שלי עם האנשים הרלוונטיים מבית לורן, מה אתם הייתם עושים כדי לקבל את ההחזרים (החלקיים) מקופת החולים בהינתן שהתחלתם טיפול ביתי שהוא לא ביישור קו מול הקופה?
האם כדאי לנסות ולהשתתף בדיון עצמו של ועדת החריגים ולשטוח שם את הטיעונים שלי בזכות טיפול ביתי אינטנסיבי? או אולי להיפגש עם מנהל/ת המכון להתפתחות הילד באזור שלי (הוד השרון)?
אודה מאוד לכל עצה.
אנחנו פשוט עזבנו את מכבי בגלל זה
29/04/14 07:59
118צפיות
יש קופות חולים אחרות בהן ניתן לבחור את המטפלים הפרא רפואיים ולקבל החזר
מנסיוני, מכבי מאוד קשוחים בנושא הזה. התרשמנו לרעה מכל נושא התפתחות הילד שלהם
במידה שאני עובר קופת חולים - יש תקופת המתנה?
29/04/14 10:41
62צפיות
תודה על התגובה.
שאלה נוספת: נניח שאני מעביר את הילד לקופת חולים פחות קשוחה (מאוחדת קופצת לי לראש). האם, מנסיונך, ומנסיונם של אחרים בפורום, יש תקופת המתנה לפני שמקבלים את ההחזר הראשון?
º
לא, אין תקופת המתנה
29/04/14 14:36
24צפיות
º
אבל הוא מפסיד את הביטוח הסיעודי.
29/04/14 17:28
41צפיות
º
שזה מאוד מאוד חשוב לדעתי ביטוח סיעוד
01/05/14 07:55
34צפיות
אני אברר את המשמעות של זה
01/05/14 12:21
38צפיות
אבל עשינו לבן גם ביטוח בריאות משלים באופן פרטי, יכול להיות שיש כיסוי ביטוחי על ההיבט הסיעודי.
אם תוכלי לפרט את המשמעות של זה כאן (בקצרה), אז אשמח מאוד. ובלי קשר אברר בעצמי...
הם צודקים מבחינה חוקית
29/04/14 09:17
95צפיות
המחוקק חייב אתם לתת שלוש שנים החזרים בלי שום קשר לטיפול
אם הוא פרטי או של הקופה,פרק הזמן הזה הסתיים.אם המטפלים חדשים
תצטרך להמתין ארבעה חודשים ואחרי תביא הוכחות שהמטפלים של הקופה
לא נותנים לך את המענה,ואז תתבע החזרים על טיפול פרטי.לדעתי אתה גם
צריך לדאוג שהמטפלים הפרטיים שלך מאושרים ע'י הקופה כי אחרת לא
תקבל החזרים.הם גם חייבים להיות מהתחום הפרארפואי ורשומים כחוק
במשרד הבריאות.עצות?בעיקר סבלנות,החיים ארוכים.
אתה יכול לפרט?
29/04/14 10:53
55צפיות
נומר חיכית שלושה חודשים וקיבלת משהו פרטי, איך מוכיחים שהוא לא נותן מענה?!
לשם הדוגמא
29/04/14 11:04
69צפיות
הפסקתי טיפולים בילד ורציתי לטפל בגמגום כלשהו שיש לו,מה לדעתך הסיכוי
שיש בקופת חולים קלינאית תקשורת שמבינה בזה?אין להם כזאת,ואני הולך למישהי
פרטית וגם מקבל החזרים.דוגמא אחרת,אם יש תור ארוך נניח לחצי שנה,זה מעבר לארבעה
חודשים ועומד בקריטריונים שאין להם מענה.תביאי דברים ספציפיים שאת הולכת לטפל
בהם ותבדקי מול המטפל אם יש לו תשובה למה שאת צריכה.בכל מקרה התעסקות עם
הקופות מצריכה סבלנות.
מה שמעניין את קופת חולים זה
29/04/14 15:49
67צפיות
שתביא להם חשבוניות עבור טיפולים שעשית,אי אפשר לקבל החזר אם אין חשבונית גם אם בתיאוריה מגיע.
יש לך חשבוניות כאלו?כי גם הם צריך לתת דין וחשבון למישהו על הוצאות... אם יש שווה לך להתעסק איתם
אם אין..... חבל על הזמן שלך.
יש חשבוניות והכל
01/05/14 06:48
48צפיות
רק שלא התחלתי במכבי שאת הפרוצדורה כמו שהם רוצים כי כבר התחלנו טיפול באופן פרטי. זה האבסורד...
רכב חדש אגרת רישוי
28/04/14 21:01
54צפיות
איך מתומחרת אגרת הרישוי כשקונים רכב חדש? על הרכב הנוכחי שלנו קיבלנו פטור מאגרת רישוי(טסט) באוקטובר. כעת קנינו רכב אחר שעלינו לעשות לו את הטסט בעוד חודש. האם נקבל פטור כעת על הרכב החדש?
רכב חדש
29/04/14 06:47
36צפיות
אם זה רכב חדש מהיבואן, הוא יטפל בזה עבורכם.
אחרת, אתם צריכים להגיש טופס.
אני מצרפת לך את הטופס
השאלה שלי היא לגבי תשלום הטסט
29/04/14 08:11
22צפיות
קיבלתי כבר הנחה על הרכב שאני מוכר (ויש לו טסט לעוד חצי שנה) ואני קונה רכב שהטסט שלו בעוד חודש.
º
אתה לא יכול לקבל הנחה על שתי מכוניות במקביל.
30/04/14 07:40
45צפיות
ועדה רפואית
28/04/14 20:12
70צפיות
קיבלנו התראה די קצרה לגבי הוועדה הרפואית. היינו עסוקים השנה בעיקר במציאת מסגרת מתאימה לכיתה א' לשנה הבאה והזנחנו את עניין האיבחונים.
מה לעשות? יש פסיכולוגים/רופאים התפתחותיים שאפשר למצוא אצלם תור זמין להיום? לאתמול???
הצילו!!
º
תבקשו לדחות את הוועדה
28/04/14 20:22
23צפיות
מה נדרש להביא?
28/04/14 21:29
34צפיות
האם צריך להביא את כל מה שהבאנו לוועדה הראשונה? אבחון רפואי+אבחון פסיכולוגי ?
אם לא עשינו אבחון מלא אלא רק הלכנו לייעוץ המשך עם נוירולוג התפתחותי זה מספיק?
מה התוקף של האיבחון הוא חייב להיות מהשנה האחרונה? שנתיים אחרונות?
סליחה על כל השאלות.
איבחונים תקפים לשלוש שנים
29/04/14 06:22
22צפיות
יעוץ המשך עם נירולוג יכול להספיק. את גם יכולה לשאול את ביטוח לאומי מה בדיוק הם מבקשים.
º
2 ההורים צריכים להגיע לוועדה?
28/04/14 22:22
11צפיות
º
לא, מספיק הורה אחד
29/04/14 06:23
7צפיות
בחיים לא העליבו אותי ככה.
28/04/14 13:48
324צפיות
היה ילד מהגן של בני שהיה בן בית אצלנו. בא המון,אכל איתנו צהרים,שיחק עם בני ואחותו וכשאימו היתה באה לקחת אותו לא היה רוצה ללכת.
הזמנתי אותו היום גם כן. לפני שעתיים התקשרה אמא שלו ואמרה לי, "תשתדלי שב' וב' ישחקו..." אמרתי הם תמיד משחקים. היא עונה, "לא, כי ב' אמר לי שרק רואים סרטים אצלכם כל הזמן וזה משעמם..." בא לי לבכות גם עכשיו כשאני רושמת את זה. הילד הנ"ל לא מתאים לו לבוא, זה בסדר לגמרי. הבן שלי הוא לא השותף הנורמטיבי כמו אצל כולנו. לא כלכך שיחתי, ויותר צידי גם אם משחקים באותו משחק. ככה זה הילדים שלנו. החבר הזה החליט שבשלב זה לא מתאים לו,(מה גם, שלדעתי הוא יודע שאחותו של בני לא תיהיה והוא מאוד אוהב אותה) אז אמר לאמא שלו כך וכך,שזה לא נכון כמובן אבל ילדים זה ילדים והמבוגרים כרגע מענינים אותי יותר: בחוצפה כזו היא פונה אלי ונותנת לי הוראות, מסקיה מסקנות ולא שואלת, לא מנסה להבין העיקר לקשקש.
זה לא נאמרמרוע או משהו אחר אבל מטימטום וממחשבה שכולם צריכים להאכיל את הילד שלה בכפית, שאם משהו הוא אומר אז זה בטח הכי נכון שבעולם. מתוקף המציאות, בבית שלנו עושים מעל ומעבר להנעים את שהותם של אורחים. משקיעים במשחקים, בעזרה אבל עד כאן. מי שלא רוצה-לא רוצה אבל זה מה שיש.

אז ככה אמרתי לה. שום מילה על גישתה המטומטמת אבל באמירה חותכת שבבית שלנו אלה הדברים,זה המצב ולא חייבים לבוא אם לא רוצים.

עכשיו...נשבר לי!! יש יותר מדי מטומטמים בעולם ואם יש משהו שאני "כועסת" על הבן שלי בגללו,זה שאני מגלה אותם .
º
28/04/14 14:07
29צפיות
אנחנו נתקלנו ביחס הרבה יותר מעליב
28/04/14 14:39
217צפיות
פעם אחת אשתי התקשרה להזמין ילד שכבר היה פעם אחת אצלנו. אז אמא של הילד הזה צעקה על אשתי שהיא מפריעה ושלא תתקשר יותר. ואחר כך התברר שהיא שלחה את הבת הגדולה שלה מכיתה ו' להפריד בין הילדים בבית הספר בהפסקות.
º
על זה עוד לא שמעתי...!!
28/04/14 14:47
67צפיות
º
אין גבול לגסות רוח ואטימות
28/04/14 14:48
57צפיות
והנה עוד דוגמה מוזרה מהיום
28/04/14 15:21
207צפיות
ניסינו לקבוע עם אמא של אחד מהילדים מהחוג של הילד הבכור שייפגשו וישחקו לפני החוג. הילד הזה כבר ביקר פעם אחת אצלנו והילד שלנו ביקר פעם אחת אצלם בבית. אז היום האמא הזאת כתבה לאשתי מסרון עם הודעה שלילד שלה כבר יש שני חברים מהכיתה, ולכן הוא לא יכול להיות חבר של הבן שלנו.
º
משמע,הכושי עשה את שלו וכו?
28/04/14 17:02
46צפיות
בקיצור, צריך עור של פיל
28/04/14 17:17
113צפיות
כדי לנסות לסדר לילד מפגשים עם חברים
לא חשבת, שאולי מישהו שם מסיט הורים נגדכם ?
29/04/14 17:08
52צפיות
זה מוזר, כש מספר הורים מתנהגים כך.

לא חשבתם על בית ספר אחר ?
דווקא הילד הזה הוא מבית ספר אחר
29/04/14 17:12
48צפיות
הוא רק הולך לאותו החוג עם הילד שלי
מה זה ההורים היצורים האלה?
28/04/14 18:06
120צפיות
ואח"כ אומרים שלא"סים אין מיומנויות חברתיות...
זה המדרג...
29/04/14 06:52
118צפיות
יש הורים של ילדים שלא בספקטרום שתופסים תחת על הילדים שלנו.
וזה ממשיך גם הלאה, כמו במחזה של חנוך לוין.
הורים של ילדים  *בתפקוד גבוה* לא רוצים להפגיש את ילדיהם עם ילדים בתפקוד פחות גבוה, שלא לדבר על ילדים עם בעיות נפשיות.
אבל כל אחד חושב שהילד שלו בתפקוד יותר גבוה
29/04/14 15:54
85צפיות
כשהיינו בתכנית המקדמת בתל השומר, כל אחד מההורים של הילדים בתכנית חשב שהילד שלו לא בדיוק שייך לשם ואילו הילדים האחרים - כן.
אבא אחד שם אמר לי בהפסקה: "את בן שלי בטח לא יקבלו לשנה הבאה, כי הוא לא ממש זקוק לתכנית הזאת, אבל את הבן שלך בטח יקבלו, כי הוא ממש זקוק. על סמך מה הוא החליט את זה, לא ברור לי. חוץ מזה אותו האבא התלונן כל הזמן שלילד שלו אין מספיק חברים, אבל כשהצעתי שהילדים יפגשו מחוץ לתכנית, התחמק (למרות שאנחנו גרים ממש קרוב אחד לשני).
כי זה היה אבא בהכחשה
29/04/14 17:05
59צפיות
שלא מסוגל להתמודד עם אבחון.

אני חושבת, שאתה וילד שלך נמצאים במקום יותר טוב, שדברים כאלו לא יפריעו לך
º
עכשיו את מבינה מה הרגשנו בגן של החינוך המיוחד
30/04/14 08:46
31צפיות
איזה אנשים אני פשוט נפעמת
29/04/14 16:03
67צפיות
יש לי סיפוור טרי מאתמול יש לי חברה מקסימה שמאוד רגישה אלינו ולסיפור ולא מפסיקה בלי סוף אתמול היינו בגינה והייתה עוד חברה שלה עם בעלה ואני הכי לא מתביישת בעולם בבן שלי שאלו אותי באיזו גן הוא ושאלו מה יש לו וכמובן שאמרתי אז הבעל ענה אה באמת אני פעם עבודה עם ילדים אוטיסיטים והתחיל לצחוק צחוק מטומטם
זה לחלוטין לא קשור לבן שלךנ
29/04/14 08:02
102צפיות
יש אמהות שעושות את זה (אהה... וגם מבקשות שלא יתנו חטיפים) באופן עקרוני, עם כל החברים של הילדים שלהן. זה האני מאמין שלהן, וזה בסדר גמור, רק שהן מנסות שכל העולם יאמץ אותו.... אני גם לא הייתי לוקחת את דבריה כאמת לגמרי... יכול להיות שזו היתה הדרך שלה להגיד לך שהיא מבקשת שהילדים לא יצפו בטלוויזיה
מיכל מחדשות 2
28/04/14 13:01
128צפיות
שלום, אנחנו מכינים כתבת מגזין אודות הורים שלאחר שילדיהם אובחנו כאוטיסטים, גם ההורים אובחנו כאוטיסטים.
במידה ואתם מכירים הורים שהיו בסיטואציה הזו אודה לכם מאוד אם תוכלו ליצור עימי קשר ב 0528580071 מיכל. תודה מראש.
מנתח/ת התנהגות
28/04/14 12:44
99צפיות
האם אתן, ואתם רואים את עצמכם הולכים למנתח/ת התנהגות בלי רישיון - אבל אם לב ואמביציה להצליח.
אין לשכוח שהסמכה בתחום דורשת מבחן עולמי,  + תואר ראשון חובה.

אם כך, עד כמה ה"תעשיה" כן יכולה לתת למי שיש לו את הכלים, האהבה, האופי ולא רק לקבוע שמישו טוב רק בגלל שעבר מבחן ולמד תואר ראשון במקצוע, והוא יכול להיות אדם ''לא נחמד'' בלשון המעטה.

נודע לי שלא צריך רישיון לעסוק בתחום, כמו בתחום של רפואה ופסיכולוגיה שנדרש כן רישיון לעסוק.

בשורה התחתונה אני רוצה לדעת עד כמה חשובה לכם הרישיון בתחום או הניסיון המעשי בעבודה עם הילדים ויישום הטיפול שאותו ילד צריך - עפ''י האיבחון שלו...

אין לשכוח שיש אפשרות להיות אוטודידקט - ולהיות עם לב טוב, לדעתי פה טמון ההצלחה במקצוע.
שלי היתה לקראת סיום לימודים כשהתחלנו איתה
28/04/14 14:43
46צפיות
כך שלא היתה לה הסמכה,
אבל כן היה לה הרבה ניסיון והמלצות ממנתחות התנהגות מנוסות אחרות.
מה זה "עד כמה חשוב"?
28/04/14 14:57
55צפיות
עוסקים כאן בנשמות,עוסקים כאן בחסרי ישע,מקבלים כסף עבור הדברים האלה.
זה שאפשר ליפול על חרא של בן אדם שיש לו תעודה לא אומר שמי שאין לו הוא מלאך.
מי שאין לו, צריך לעבוד עוד יותר קשה מבעל הסמכה לטעמי. לנשום,לשתות,לאכול את הנושא לעומק ומכל הצדדים,וכמה שיותר זמן כדי להראות שהוא כדאי יותר, ובטח לא ללכת על זה כי יש פרצה בחוק ואפשר לקצר דרכים.
אתה יכול ליהיות מתכנת מעולה בלי ללכת למוסד מוסדר ללמוד, אתה יכול ליהיות אמן מעולה אבל לא תיהיה אף אחד מהדברים אם אין לך התנסות רחבה מספיק.
שמח לשמוע שאתן בסך הכל מסכימות
28/04/14 17:02
38צפיות
שזה לא רק תואר.
אלא גם עבודה, אהבה , כבוד,
הבנתי את ה-קביעה שלך.
º
19 אפליקציות מומלצות לילדים עם צרכים מיוחדים
28/04/14 11:14
167צפיות
תודה
28/04/14 11:17
56צפיות
תודה על הקישור
ניסית איזו מהאפליקציות?
29/04/14 15:30
48צפיות
יש משהו מומלץ?
ערעור על רטרואקטיביות בביטוח לאומי
28/04/14 08:45
89צפיות
שלום,
בני אובחן לפני מספר חודשים והוא עכשיו בן שנתיים.
קיבלנו מביטוח לאומי 100% נכות אבל רק לתקופה של חצי שנה אחורה מיום האבחון ולא שנה אחורה.
אני יודעת שהם לא חייבים לתת שנה אחורה אלא רק "רשאים", אבל בכ"ז ניסיתי לערער על התקופה.
שלחתי להם מכתב עם מסמכים שמעידים שפנינו להתפתחות הילד כבר בגיל שנה ועוד כל מיני מסמכים על טיפולים שקשורים לנושא וביקשתי שיתקנו את הרטרואקטיביות לשנה אחורה מיום האבחון.
זומנו לוועדת ערעורים והם כתבו שעלי להגיע עם הילד.
ממה שהם כתבו, בוועדה תהיה בדיקת רופא.
השאלה שלי היא מדוע הילד צריך לעבור עכשיו בדיקה כזו?
הרי זה בכלל לא רלוונטי לסיבת הערעור?
האם כדאי לבקש שידונו בבקשה בלעדינו (כמו שהוועדה הראשונה דנה שלא בפנינו?)
אשמח לתובנות מניסיונכם.
תודה
הדרישה שלהם נשמעת הזויה.
28/04/14 09:10
57צפיות
אין לי ניסיון עם ועדת עירעורים.
אולי תתקשר לאלו"ט להתיעץ.
º
תודה!
28/04/14 09:49
13צפיות
מנסה לעזור.
29/04/14 14:26
319צפיות
היי...היתי גם בסרט הזה עם הבן שלי (הוא אובחן בגיל שנתיים ו4 חודש)..קיבלנו חצי שנה אחורה,כתבתי מכתב ערעור וצירפתי כמה מסמכים שמאוד עזרו.לדוגמא צירפתי את כל המסמכים מטיפת חלב שבו כתוב שבגיל שנה וחצי בבדיקה לא היו מילים תואמים גיל ובגיל שנה הו לא עשה את מה שבטיפת חלב מצפים שהילד יעשה....
זומנו לוועדת ערערים עם הילד.על הילד הם ממש לא הסתכלו,וכל התהליך ערך כמה דקות בלבד. בסוף קיבלתי מכתב עם תשלום רטרואקטיבי שנה אחורה.
לדעתי הם לא יבדקו את הילד והסיבה להביאו זה רק בשביל הפרוטוקול.
אשמח לענות על עוד שאלות אם יש לך ובהצלחה.
º
מי מכירמי יודע
28/04/14 08:21
90צפיות
דרושה משלבת לבן 5 ASD תפקוד גבוה בהוד השרון
27/04/14 10:17
84צפיות
דרושה משלבת בעלת ניסיון בשילוב, צעירה, אנרגטית ויצירתית לשילוב של בן 5 מתוק, חכם וכובש עם אוטיזם בתפקוד גבוה בגן חובה בהוד השרון בשנה"ל הבאה. לעבודה 3 או 4 ימים בשבוע, 6 שעות ביום + שעתיים אחה"צ פעם או פעמיים בשבוע. תינתן הדרכה של מנתחת התנהגות מעולה. ההדרכות יתקיימו בשעות אחה"צ/ערב מוקדם בתדירות משתנה (בתחילת השנה יותר הדרכות, בהמשך הדרכות וישיבות צוות כפעם בשבועיים). ניתן לפנות למירב בטל' 054-6886194 או לשלוח קו"ח meirav.tadmor @ gmail.com
כרטיס נכה בארה"ב
26/04/14 20:59
121צפיות
האם הכרטיס החדש (הדו-לשוני) תקף בפארקים בארה"ב, כמו בדיסנילנד? או שצריך להוציא כרטיס מיוחד? תודה
27/04/14 09:32
26צפיות
לדעתי זה מספיק
29/04/14 11:22
21צפיות
בגלל שזה כתוב באנגלית אני לא רואה שום בעיה (ויש סמלים רישמיים עם הכיתוב באנגלית של ביטוח לאומי ומדינת ישראל)
תזכרו לקחת את הדרכון לפארקים בשביל שיוכלו לראות את התאמה של מספר תעודת הזהות  ותמונה (הכרטיס של ארגון הנכים הוא כבר עם תמונה)
אגב מומלץ להציגו את הכרטיס הזה גם בשדות התעופה.

שאלה לפורום
27/04/14 17:33
140צפיות
האם מישהו בפורום יוכל להפנות אותי למאמרים או מידע בנושאי בריאות פיזית של אנשים על הספקטרום? אני מחפשת מידע ומאמרים שנכתבו או תורגמו לעברית ע"י רופאים בנוגע לבריאות כללית, מחלות ספציפיות, רגישויות, נטיה לאלרגיות, בעיות נשימה, גרון, התמודדות עם וירוסים, ו/או רגישויות אופייניות בין אם בילדות - או בגילאים מאוחרים יותר. כל הפניה תעזור לי. תודה...
המלצה:
27/04/14 18:43
88צפיות
במאמר של טניה מרשל על אספרגר אצל נשים, חלק מהסעיפים מוקדשים לרגישויות ועניינים פיזיולוגיים (סעיף 6, למשל). ממליצה לקרוא:
http://taniaannmarshall.wordpress.com/2013/03/26/m...

בכל אופן, כדאי לדעת שבאופן כללי אנשים על הספקטרום נוטים להיות רגישים ביחס לשאר האוכלוסיה, וזה יכול לכלול רגישויות למזון, אלרגיות, רגישות חושית, וכו'.
יש קומונה
30/04/14 07:33
24צפיות
אוטיזם בגישה ביו רפואית.
בטוח יש להם המון מידע.
טופס 127 - מי ממלא?
28/04/14 00:10
136צפיות
אנחנו אחרי האבחון. חיינו השתנו לבלי הכר.
עכשיו אנחנו עסוקים, בנוסף לטיפולים עצמם, בכל הפרוצדורות והביורוקרטיה. מסתבר שיש הרבה מאלה.
בכל הנוגע להטבות ממס הכנסה, הבנתי שצריך למלא טופס 127. העניין הוא שרק מומחה (קרי, פסיכיאטר, נוירולוג וכד') יכול למלא טופס כזה. האם לא מספיק האבחון שעשינו באופן פרטי, בו רשום שחור על גבי לבן שהילד מאובחן כאוטיסט, חתום ע"י נוירולוגית ופסיכולוגית התפתחותית?
כלומר האם צריך להגיע באופן מיוחד למומחה (גם אם זה מאותו המקום שקבלנו את האבחנה באופן פרטי) כדי שימלא את הדרוש מילוי?

מצטער, הוצאתי קצת קיטור. די מתסכל כל הסיפור הזה. וגם לכתוב עושה לי דמעות.
מותר לדמוע
28/04/14 06:54
95צפיות
תקופה מאוד לא פשוטה, התקופה שאחרי האיבחון.
אל תילחצי בקשר לטופס 127, אין לחץ. הם יתנו לך הכל רטרואקטיבית . תשלחי את הטופס בפקס למזכירה של הנירולוגית, ותבקשי ממנה שתחזיר לך את זה חתום.
תודה על התמיכה ועל הייעוץ
28/04/14 08:41
62צפיות
(אגב, אני גבר)
נכון
28/04/14 08:48
49צפיות
לא שמתי לב. בבקשה. אנחנו פה בשבילך.
אצלנו מילאה רופאת הילדים מקופ"ח וזה הספיק
28/04/14 09:13
39צפיות
ודמעות זה בריא, זה מטהר
אנחנו חזרנו לנוירולוג שאבחן
28/04/14 11:12
45צפיות
ובקשנו ממנו למלא.
זה לוקח לו שתי דקות והטופס מוכר להם בדרך כלל.
אנחנו נהלנו אתם שיחת טלפון ופיקססו לנו את האישור וגם שלחו אותו בדואר.
º
כנ"ל
28/04/14 11:42
10צפיות
האבחון זה לא מספיק
29/04/14 11:28
25צפיות
לצערי במס הכנסה תגלו ששום דבר לא מספיק להם , היינו צריכים פרצדורה מסוימת שם ולא הספיק להם תעודה של ביטוח לאומי, צריך וועדה מיוחדת להוכיח שהילד לא "יבריא" פתאום.

כל שנה בשביל החזרי מס צריך להראות להם את הטפסים ולסמן להם שרשום שהנכות היא לצמיתות
אבל לגבי הטופס הספציפי הזה מספיק שהמזכירה תעביר לנוירולוגית שתחתום, לא צריכה להיות בעיה עם זה ותשמרו על זה טוב טוב כי כאמור אם אתם צריכים החזרי מס - כל שנה תצטרכו לשלוח עותק.
קלינאית תקשורת מומלצת לילד בן 6 PDD
26/04/14 20:32
171צפיות
אני מחפשת זמן רב קלינאית תקשורת שמתמחה ב-PDD לילד בן 6 באזור ראשון לציון, נס ציונה, רחובות, חולון, תל אביב, רמת גן וגבעתיים.
אשמח מאוד לקבל המלצות מניסיונם של הורים.
תודה!!!
º
יש לי מעולות- תפני במסר
27/04/14 19:58
48צפיות
קלינאיות תקשורת מעולות
28/04/14 06:22
106צפיות
אשמח לקבל פרטים במייל - תודה.
moshe_76@zahav.net.il
תגובה ל. חצאית 1 בנושא קלינאיות תקשורת
27/04/14 21:32
116צפיות
שלום, חצאית 1.
אשמח לקבל המלצות על קלינאיות תקשורת. המייל שלי הוא
moshe_76@zahav.net.il

תודה_
מי מכיר כיתת תקשורת בבי"ס בבקעת אונו?
28/04/14 10:16
44צפיות
הבן שלי אספרגר בכיתה ג, משולב עם סייעת, והשנה הפער החברתי והרגשי ביחס לשאר ילדי הכיתה נהיה בולט יותר ומשפיע עליו לרעה.
התוצאה היא חוסר שקט והתפרצויות, באופן שלא מאפשר לו לשהות כל היום בכיתה וללמוד עם כולם (שזה החלק החזק אצלו).   
בבי"ס העלו אותנו לוועדת השמה ואנחנו כרגע ממשיכים במאמץ להשאיר אותו בשילוב יחידני אבל רוצים לבדוק גם את האפשרויות האחרות.
מישהו מכיר כיתות תקשורת לילדים בתפקוד גבוה באיזור? אני מניחה שמדובר בקריית אונו, פתח תקווה, רמת גן, גבעתיים.
כיתת תקשורת בקרית אונו
28/04/14 11:53
67צפיות
בבית ספר שרת בקרית אונו יש בכל שכבה כיתת תקשורת.
º
תודה. שמעת משהו על בית הספר?
30/04/14 13:39
12צפיות
º
עניתי לך במסר
30/04/14 14:26
3צפיות
צריכה דחוף פסיכולוג/ית עם גישה, לנוער
28/04/14 12:50
51צפיות
שלום לכולם, אני מחפשת בדחיפות לבני, הרגיש, המופנם והנבון מאד, שסובל מחרדת בית ספר, פסיכולוג טוב עם גישה לבני נוער.
רצוי שעובד עם מכבי.
לא משנה גבר או אישה.
ותודה לעונים!
:)
באיזה
28/04/14 13:36
35צפיות
אזור בארץ?
28/04/14 13:36
12צפיות
עזרה בנושא תו נכה וחניה צמודה לבית
28/04/14 12:48
66צפיות

שלום רב!!!
הבנתי שניתן לקבל תו חניה לנכים וחניה צמודה לבית,
אשמח לדעת מה הפרוצדורה ולאן אני צריכה לגשת?
יש לי שני ילדים אוטיסטים מקסימים האחת בת כמעט 4
והשני בן שנה וחצי, שניהם נוטים לברוח וכמובן לא מודעים לסכנות....
מיותר לציין שזה קשה ומסוכן מאוד להחנות רחוק מהמקום הרצוי....

תודה מראש למגיבים :)
יש כאן שתי בקשות שונות
28/04/14 13:03
64צפיות
בקשר להוציא את חניה לנכה עליך לפנות למשרד התחבורה ולבקש בכתב בקשה לתו חניה לנכה  על פי הוראות שכתובות באתר שלהם, ולהמציא מכתב רפואי שבו מצוין שהמצב להם מחייב חניה זמינה!
בקשר לקבלת חניה צמודה ליד הבית זו בעיה, רוב הרשויות מקשות ומאשרות זאת רק לנכי גפיים ואינם מסכימים לאשר למי שאיננו נכה גפיים בנוסף עליך להמציא אישור נסך טבו שמראה שאין לדירתך חניה  רשומה בטבו, אבל שווה לנסות אולי אצלכם יקלו בנושא.
29/04/14 08:24
6צפיות
28/04/14 08:14
125צפיות
ביום הקשה הזה, גם אישית, אני תמיד נזכרת איך זה התחיל.
מילדים כמו שלנו. גרמנים.
ולצד הכאב, בור ללא תחתית של כאב, המחשבות רצות...

http://www.daat.ac.il/daat/dilema/t4.htm

http://www.aish.co.il/i/h/90527774.html

https://www.youtube.com/watch?v=IFVdO5QVs4I
º
ימח שמם. עד היום אני לא מסוגלת לשמוע גרמנית..
28/04/14 08:49
57צפיות
אני דור שני לשואה. נשואה לגרמני, אב ילדיי.
28/04/14 09:10
147צפיות
כשאת אומרת ימח שמם, את קוראת גם למחיקת ילדיי.
מבינה את הרגשתך ומקבלת אותה,
אבל להרגשתי- שינאה לא נותנת מנוחה,
שינאה זה המשחק שלהם, לא שלי.

סבתא שלי, שאלוהים יודע כמה סבלה וכמה איבדה,
כששמעה על החבר הגרמני שלי (לפני שהתחתנו)
שאלה: את אוהבת אותו? הוא בנאדם טוב?
אחרי שקיבלה תשובות חיוביות לשתי השאלות, חייכה ונתנה בירכתה.

בקישור הראשון שהבאתי, תפס את עיניי משפט אחד במיוחד:
"באותו זמן נשלחו, מטעם מנהל המוסד הפסיכיאטרי העליון של סכסוניה, שאלונים למאתיים הורים של החוסים במוסד ("אידיוטים"). הוא ביקש לדעת, מי מסכים לסילוקם (ללא כאב) של ילדיהם.
מבין 162 ההורים שהשיבו על אותו שאלון, נמצאו רק 19 שהתנגדו ל"קיצור החיים" (כך מכנים את התכנית). האחרים נתנו את הסכמתם. "
אני מסכימה אתך שאסור לשנוא גרמנים.
28/04/14 11:42
92צפיות
ואני איני שונאת גרמנים בכלל. אני חושבת שכל אדם לגופו ואין להכליל על אדם אחד בגלל שהוא משתייך לעם או לגזע, שהוא לא בחר אפילו להשתייך אליהם, אלא נולד אליהם.

אבל בכל זאת, כמה דברים:
א. תכנית T4, שהיא תכנית נוראית ומזעזעת בכל קנה מידה, מלמדת דווקא שאילו לגרמנים היתה התנגדות לרצח היהודים - הם יכלו לפעול. כמובן, שלא כל אחד, אבל האנשים החשובים, כמו שגילו התנגדות לתכנית T4, שבוטלה בסוף כי היו רבים שלא הסכימו לה. אבל כמה אנשים הרימו קול נגד רצח היהודים?
וזאת למרות שכפי שכתבת, רבים מההורים לא התנגדו להמתת ילדיהם וראו את החסכון הכספי של המדינה כחשוב יותר. ובכל זאת, התכנית בוטלה. למה לא בוטלה התכנית לרצוח יהודים?
ב. ההפרדה בין נאצים ובין גרמנים אינה אמתית. הנאצים לא הגיעו מהחלל החיצון, אלא צמחו בגרמניה על רקע מסוים. כשהם עלו לשלטון רבים היו פאסיביים, ואת זה אני מבינה ביותר. זה מפחיד להתעמת עם אנשים אלימים. אבל רבים התגייסו והתנדבו לעזרה, רבים הסגירו יהודים, רבים התנדבו להיות בפלוגות רצח.
הפלוגות האלה היו מורכות בעיקר ממתנדבים, ועיקר תפקידן היה לרצוח אנשים אחרי שהצבא כובש את השטח.
לכל אחד כזה הייתה משפחה, שתמכה בגיוס של הבן לפלוגות המוות, או לפחות ידעה על זה. שהרי רובם היו מתנדבים! גם לאס אס וגם לאייזנצגרופן הגיוס לא היה חובה, לפחות עד 1944, אלא התנדבותי.
ג. גרמנים רבים טענו אחרי השואה שהם לא ידעו דבר. הדבר פשוט לא ייתכן. הרי יהודים נעלמו. יהודים צעדו ליד ערים גרמניות ולעתים בתוך ערים גרמניות לעבודה ובחזרה. היו צעדות מוות. היו הרי מתנדבים לצבא שגרו בגרמניה וחזרו לחופשות בגרמניה.
אני מתארת לעצמי שהאדם הפשוט לא ידע הכל, לא ידע אולי את היקף הפעילות, אבל להגיד שהוא לא ידע כלום נשמע לי מוגזם לחלוטין.

אני לא מאשימה גרמני באשר הוא גרמני.
אני מניחה, שאם הייתי נוסעת לגרמניה (ואני לא) הייתי שואלת את עצמי מה הזקן הזה שם עשה בזמן השואה.
רוב הפושעים הנאצים לא שילמו על מעשיהם.
וזה היה מציק לי.
מצד שני, מקבלת מתנדבים מגרמניה שבאים לפה באהבה גדולה.
לא חושבת שהם אשמים בשואה. לא מאשימה אותם בכלום.
מרגש אותי שהם באים לפה במטרה לכפר על מעשי אבותיהם (למרות שאני אומרת להם המון פעמים שהם בסדר גמור ולא צריכים לכפר על כלום, כי הרי זה לא הם עשו את זה).
הגרמנית היא שפת האם של שתי סבתות שלי (שלא עלו מגרמניה אבל היו עוד מקומות שבהם דברו גרמנית בגלל הקיסרות הידועה). ובכל זאת, השפה לא נעימה לי והשפה מזכירה לי שואה. אולי בגלל ששתי הסבתות שלי היו מאוד ציוניות, ודברו אתי רק עברית, ורק מעט מבטא נשאר להן וכמה מלים ספורות שהן המשיכו להגיד בגרמנית. אחת מהן קראה רק בגרמנית, אבל זה לא עבר אליי.
אני לא שונאת את השפה, אבל היא לא נעימה לי.
מזכירה לי שואה.

היחס של היהודים והגרמנים אף פעם לא יהיה רגיל.

וזה לא קשור לסיפור שלך, שהוא סיפור אישי.
כי גם אני לא הייתי שופטת אדם לפי השייכות העדתית שלו או הלאומית או הדתית. הוא לא חבר להיוולד כזה. ולכן אין לשפוט אותו לפי ארץ מולדתו או עמו או שפתו או דתו.
רק הוא עצמו קובע, לדעתי.
לא אמרתי שאסור
28/04/14 11:57
80צפיות
איך אפשר לאסור רגש?
אמרתי ששינאה היא המשחק שלהם, לא שלי.

לגבי כל השאר- אם חשבת שאת מתווכחת איתי,
את מתפרצת לדלת פתוחה.
לא אמרתי שהגרמנים לא נושאים האחריות לאומית, קולקטיבית,
לא אמרתי שהעובדה שזה קרה אצלם היא תאונה היסטורית
ובטח לא שהקשר בין יהודים לגרמנים יכול אי-פעם להיות נורמלי, רגיל.
היחס שלי לגרמניה מאד מורכב, סבוך, טעון.

אולי בגלל שכחלק מהתמודדות שלי עם האפר בדמי
בחרתי ללמוד גרמנית בצעירותי,
השפה הגרמנית מזכירה לי כלמיני דברים.
ואולי כי היתה לי סבתא יקית שדיברה לבנה (אבי) גרמנית
והוא ענה לה בעברית, כי גם לאישתו השפה הכאיבה.
השפה מזכירה לי את סבתא ושירים על אהבת אדם
לא פחות מאשר מונחים ופקודות נאציות.
את היינה לא פחות מאת גבלס.

צודקת. מחקי בבקשה את המילים 'מסכימה אתך'
28/04/14 12:07
72צפיות
מכותרת דבריי.

חלק מהדברים שכתבתי כתבתי מהרהורי לבו, בגלל שיש לי קשר עם גרמנים כיום.
ובגלל שגם לי היו שתי סבתות ששפת אמן הייתה גרמנית מוזר לי שלמרות הכל, היחס שלי כזה לגרמנית.

ברור לי שיהודים רבים אחרי השואה המשיכו לדבר בגרמנית וזה לא הפריע להם.
ברור לי שזה משהו רגשי אצלי.
השפה עצמה הרי לא חטאה ולא עשתה דבר.
גם הרצל למשל דיבר גרמנית וגרמנית פעם נחשבה שפה של תרבות.
אני קוראת סופרים נהדרים שכתבו בגרמנית.
אני מבינה את זה בשכל, אבל השפה הגרמנית עושה לי צמרמורת למרות הכל.

בדברים האלה רק דיברתי מהרהורי לבו, בעקבות דברייך, ולכן כתבתי אותם כתגובה.

השאלה אם אפשר לצוות על רגש או לא היא שאלה אחרת ורחבה מאוד, ותשובות לה רבות מאוד, אשר נעות על הסקאלה של בין כן מוחלט ללא מוחלט. לא יודעת אם כדאי בכלל להכנס לדיון הזה.
נסתפק בזה שלדעתי זה אפשרי ולדעתך לא.
מה דעתך?

28/04/14 12:20
55צפיות
אני חושבת שאדם יכול בהחלט להעצים מאד
או להמעיט למינימום רגש שלו,
אבל לא לברוא יש מאין או למחוק לחלוטין.
וכשמדובר ברגשות הזולת- אין לדעתי בכלל מקום
לשום דבר שדומה לאיסור או הטלת חובה.

לי לא מוזר שאצל הרבה אנשים,
במיוחד מי שגרמנית היא שפה זרה עבורו,
היא מתקשרת קולית-רגשית לצרחות של אס.אס וכד'.
זה נראה לי טבעי ומובן.
אני מניחה שאילו היית קוראת את ספריהם של הסופרים הנהדרים האלה בשפת המקור, גם רגשותייך כלפי השפה והאסוציאציות
שהיא עושה לך היו מגוונים/מגוונות ולא רק בצד השלילה.

זה לא נושא הפורום ולכן אני לא רוצה להרחיב
28/04/14 12:24
47צפיות
אם את רוצה להתכתב על הנושא, את מוזמנת לפנות אלי באופן פרטי.

כי יש לי מה לענות על שני הדברים.
גם לי השפה הגרמנית מזכירה בעיקר את סבתי ז"ל
29/04/14 10:51
24צפיות
גם לי השפה הגרמנית מזכירה בעיקר את סבתי ז"ל, שברחה מגרמניה בנעוריה, בשנות השלטון הנאצי. (ואת סבי ז"ל שהיה מדבר אתה בגרמנית, למרות שגדל על הגדה המערבית של הריין, שזה כבר בצרפת).
בנעוריי, הייתי מנגן בגיטרה שירי עם אמריקאיים, אבל סבתי הייתה מצטרפת אליי ושרה אותם בגרמנית.
ביקרתי בגרמניה פעם אחת, לטיול של כמה שבועות. ברגעים מסוימים, הקריינות ברכבת התחתית בברלין אכן הזכירה לי את התקופה הנאצית, אבל במרבית הזמן הרגשתי ממש בבית, מוקף אנשים המדברים את שפת סבתי (למרות שאני כמעט לא מבין גרמנית). כאשר טיילתי בפרבר של ברלין, ברחוב של בתי מגורים פרטיים, הבחנתי ששמות המשפחה שהיו רשומים על שערי חצרות הבתים היו: הס, קליין, שוורץ, גרוס וכו'. הרגשתי ממש כמו בישראל...

הזכרתי את זה במסגרת מאמר שפרסמתי על הסופרת האוטיסטית הגרמנייה ניקול שוסטר, "שרים באוטיסטית":
http://www.nrg.co.il/online/55/ART1/889/680.html    
גם לי השפה הזאת מאוד לא נעימה.
28/04/14 15:08
56צפיות
ממש פוצעת את האוזן.
הזיכרון הגנטי...
מה הכוונה יימח שמם תעני
01/05/14 19:10
7צפיות
למרו שסביר להניח שאת תסנני אותי   בשאלית כמו תמיד
º
28/04/14 11:11
8צפיות
º
28/04/14 11:58
4צפיות
º
28/04/14 15:07
4צפיות
טור חדש - ניסיתי לא לעמוד בתור עם הכרטיס החדש
27/04/14 21:06
363צפיות
שקבלתי מביטוח לאומי עבור הבן שלי.
https://www.facebook.com/profile.php?id=1000045783...
כתובות אינטרנט מצורפות:
סליחה! זה הקישור לטור. בטעות שמתי קישור לפייס
27/04/14 21:08
208צפיות
לפייסבוק.

http://www.mako.co.il/home-family-toddlers/educati...
כתובות אינטרנט מצורפות:
טוב שיש חוקים.
27/04/14 21:42
171צפיות
כשיש חוק ותעודה  אפילו בקופ"ח ישתקו .
º
27/04/14 22:20
15צפיות
תודה
27/04/14 22:27
102צפיות
תיארת כל כך יפה את הנושא. טוב שעשו את החוק הזה
º
תודה לך על המחמאה!!
28/04/14 17:40
30צפיות
º
בעלי אמר שהוא לא יהיה מוכן להשתמש בכרטיס הזה.
28/04/14 07:46
125צפיות
בעלי עושה פרצופים כשאנחנו מוציאים תעודת נכה
28/04/14 08:06
185צפיות
כדי לקבל הנחה. אז שיעשה. ההנחות מגיעות לנו. אם נתחיל להתיחס לאגו של הגברים אז נמצא את עצמנו חיות סביבו במקום סביב הילדים שלנו.
אני יכולה להבין מאיפה זה בא. אני חשבתי שבחיים
28/04/14 17:42
125צפיות
לא אשתמש בזה ו... בסוף שיניתי את דעתי (-:
לא תמיד יש אפשרות לבחור תור
29/04/14 13:29
50צפיות
אז אם מגיע מצב שחייבים להציג את התעודה, אין מה להתבייש.
אני לא משתמשת בתעודה כי אני
28/04/14 08:54
245צפיות
רוצה לחנך את הילדים להתנהג נורמטיבי.
אבל לגבי תפקודים נמוכים יותר נראה לי מוצדק מאוד.
כנ"ל כשלוקחים קבוצה של ילדים עם הגן
קראת את הטור של מיכל?
28/04/14 09:06
182צפיות
הבן שלה לא בתפקוד נמוך, אבל עדיין קשה לו לשהות במקום הומה. זה לא עניין של חינוך. כנראה לילדים שלך אין את אותם הקשיים.
אבל איך מסבירים ליד הילד???
28/04/14 13:22
141צפיות
השתמשתי פעם אחת כשהצלחתי בצניעות להסביר בראש התור.
לא השתמשתי בהקשרים אחרים כי אם אני עם הילד לבד איך אפשר להתחיל להתווכח/להסביר???
לא מסוגלת לדבר מעל הראש שלו כאלו הוא חפץ....
דווקא בתורים בעייתיים זה יותר קשה.
תלוי בן כמה הילד. הבן שלי בן ארבע וחצי.
28/04/14 17:44
119צפיות
פשוט אמרתי לו "אז בוא נבקש לא להמתין ונראה אם יסכימו" והוא חשב שהם פשוט הסכימו.... אבל אם הוא היה יותר גדול הייתי מסבירה לו שבגלל שקשה לו, בכל פעם שהוא ממש לא יוכל להתמודד, נוכל להיעזר בתעודה שנתנו לנו.
הוא לא חפץ.
28/04/14 23:10
97צפיות
ואם קשה לו מותר לפי החוק לעזור לו (למעשה לפי שכל ישר גם בלי החוק ).
האם מישהו היה מבקש למשל מאדם עם נכות ברגליים לעמוד בתור בלי קביים ?
החשש שלה היה מהרגשתו של הבן שלה.
28/04/14 23:35
72צפיות
איך הוא ירגיש אם יראה ששולפים תעודת נכה.

ככה לפחות אני הבנתי.
נכון. הכוונה הייתה רק ללדבר מעל הראש שלו
29/04/14 08:14
64צפיות
אין לי בעיה להשתמש בתו רק ביישום. ולזה ביקשתי עצה: איך לעקוף תור מעצבן במיוחד עם אנשים עצבנים במיוחד. להסביר לאחרים למה אני עוקפת ולקבל צעקות ישירות עליך מפחיד אותי מבחינת הסטרס שלו כשזה נעשה לידו לא פחות מהתור עצמו. יפזרו עליו כל כך הרבה רעל....
יפזרו רעל כי מציגים תעודת נכה?
29/04/14 09:36
58צפיות
נראה שמפזרים אותו דווקא כשלא מציגים תעודה ומבקשים התחשבות , ואין שום דבר נראה לעין כמו נכות פיזית.
ולמה שיגיש רע ?
29/04/14 09:35
55צפיות
אם קשה לו לחכות בתור , זו הרגשה יותר רעה.
דווקא טוב שאפשר /לשלוף' משהו  ולהירגע
כי צועקים מעליו דברים רעים עליו
29/04/14 11:01
67צפיות
אף אחד לא מרגיש נוח שצורחים לידו: ״איפה הנכה? מי נכה? הוא? (עכשיו מסתכלים ומצביעים עליו), מה יש לו?״ וכן הלאה והלאה. ולי לא ממש בא להסביר למה הילד שלי עוקף לכאלה אנשים.... גם לי יש צרכים מיוחדים
הסיטואציה שמיכל תארה מאוד מפחידה אותי ולכן בתורים מסובכים לא היה לי אומץ עד היום. אם אפשר להסביר בראש התור בצורה דיסקרטית סבבה אבל אם זה מורכב יותר (כמו סופר) אני פשוט נמנעת.... עדין /-:
בסופר יש קופה לנכים
29/04/14 11:09
67צפיות
שם מי שיש לו תעודת נכה מקבל קדימות בתור, צריך רק להציג לקופאית את התעודה.
זה כבר מזמן,
29/04/14 11:54
55צפיות
ויחד עם זאת אף פעם לא השתמשתי בזה כי פשוט נמנעתי להגיע איתה לסופר בשל ההצפות שעלולות להיגרם במקום הומה אדם כסופר..
מצד שני לסופרים קטנים
29/04/14 11:55
52צפיות
שהתורים גם בדרך כלל קצרים בימי אמצע השבוע הגעתי איתה על מנת ללמד אותה קניות  ושימוש בכסף.
º
איפה יש בסופר קופה לנכים?מעולם לא ראיתי את זה
01/05/14 07:19
23צפיות
ברשתות כמו שופסל ומגה
01/05/14 12:30
26צפיות
זה לא בולט לעין, אבל כשמתקרבים לקופה רואים שיש ליד הקופה ציור ריבוע כחול עם סמל של נכים.
29/04/14 11:52
32צפיות
מסכימה איתך בכל מילה ואני יכולה לכתוב לך שעד היום כבר 16 שנים אני משתדלת עד כמה שאשפר להימנע מלהגיע לתורים ארוכים ואני ממש לא חשה שהתעודה תתרום לי במשהו , להפך
אני חושבת שהבת שלי תתבייש כיום אם אני אוציא התעודה על אף שמאוד מאוד קשה לה נושא התורים, ואני בטוחה שעל אף שהיא בתורים ארוכים מתחילה להיות מוצפת
אם היא תראה אשה מבוגרת היא תרצה לתת לה ראשונה את התור,  אבל בגיל צעיר יותר זה אחרת ויחד עם זאת אני מאוד מסכימה עם הדברים שכתבת..
אם כך כל נכה אפשרי צריך לפחד מזה
29/04/14 13:22
49צפיות
ולנסות להיות 'נורמטיבי' ?
כולל עוורים, חרשים, עם קביים, על כיסא גלגלים וכו'.
אם קשה (ממש קשה פיסית) לעמוד בתור ,  מה הפחד מהאידיוטים הצועקים ?
חוץ מזה בחיים יכול לקרות הכל - גם אידיוט הכי צעקן יכול להפוך לנכה בשלב כלשהו בחיים שלו.
נכון דינה
29/04/14 14:12
39צפיות
יש חוסר התחשבות בתורים ארוכים בבעלי מוגבלויות וזה לא ממש משנה אם התעודה תוצג, לי הייתה ילדה גם על הספקטרום וגם על כיסא גלגלים,
לא היה מצב להתעמת עם חמומי מוח בתורים ארוכים ואפילו לא להציג תעודה , גם להציג תעודה צריך לדעת עם מי יש לך עסק..
שיש תור גדול ויש שם  אוסף של חמומי מוח, קשישים  חולים ומסכנים, אני לא יכולה להרשות לעצמי להוציא תעודות אני פשוט אמנע להגיע למקומות שיש בהם תורים,והיה אם אני במצב דחוף ביותר ואין לי בררה
מניסיון שלי שיש תור של מאה איש לדוגמא במר"ם הזעם שאני אספוג מהצגת תעודה תמנע ממני מלהשתשמ בה..
אז כנראה שיש צורך קצת לעשות יחסי ציבור לסובלנות לפני שנותנים לנו זכויות כל כך יפות כמו תעודה..
ואני חושבת שכדאי להציג את התעודה תמיד.
29/04/14 17:17
39צפיות
שייזעמו.
כזו אני מתרחקת מהון זועם
29/04/14 17:28
43צפיות
לא מונכה להקלע למצב של אנשים שיזעמו  עלי ועל הבת שלי, ניתן לשמור את העצבים למצבים יותר חשובים בחיים שלנו, טוב זו גישתי לחיים
º
מונכה= מוכנה
29/04/14 17:29
9צפיות
צודקת לגמרי
28/04/14 15:03
89צפיות
מגיע לי נו נו נו
הגבתי לפני שקראתי.
עכשיו קראתי וזה מקסים.
טוב שיש את התעודות האלה.
אגב, אני לא כועגסת כשרופא מכניס מישהו בלי תור כי לפעמים יש מצבים שדורשים טיפול מיידי
אני רוצה לחנך את ילדי להתנהלות לא נורמטיבית
29/04/14 02:41
144צפיות

מבחינתי,להיות הורה אמיתי,זה לא להיכנע כל הזמן לדרישות ומבטי הסביבה
מה שתקווה מספרת מאיר מציאות ממש משונה
שלפיה דווקא גברים הם הכי נרקסיסטים והכי פחדנים (נקבות בלשון העם)
מבחינתי,רגישותו של הילד למקומות הומי אדם,לשהות מתמטמת חושים וארוכת זמן במקומות מאוד לא נעימים רק על מנת לקבל מעט תשומת לב מאיזה מומחה שלא מסוגל לזוז מהכיסא שלו,ראויה להתחשבות והגנה

התנהגות נורמטיבית בהרבה מקרים היא לא נורמלית והיא דפוקה
הורה אמור להגן על ילדו מפניה ולא להיכנע בלי ביקורת ובלי סיבה לכל מה שנהוג בסביבה

בכל מקרה
תור זה דבר דפוק
הוכחה לחוסר יעילותה וחוסר הבנתה של המערכת
לעובדה שמתנתחי המערכות שיודעים לקחת הבייתה משכורות בשמיים לא מנסים בכלל להתחיל לעשות את העבודה שלהם
ולמה שהם ינסו לעשות את העבודה שלהם אם כולם מקבלים כל טמטום שמונחת עליהם בשכיבה על הגב וכשכוש מרוצה בזנב

יש בחיים גם דברים יותר חשובים מכל הזמן לנסות לרצות אחרים
º
דווקא בגלל מה שאתה אומר הפריעה לי תגובתו...
30/04/14 08:42
30צפיות
אני לא סובלת תורים
30/04/14 17:07
48צפיות
וטוב שבכמה מקומות כבר מיחשבו אותם.
רעיון לעמוד מידע בפייסבוק+שאלות
27/04/14 18:49
136צפיות
אני רוצה להפיץ מידע על אספרגר.
חשבתי לפתוח עמוד פייסבוק בנושא ולהעלות בו כל מיני תכנים, קישורים ומידע, ולהפיץ אותו לציבור הרחב. *

כרגע, כידוע, רוב מה שיש בציבור זה סטיגמות וחוסר הבנה. אני גם רוצה לספק את המידע הזה לאנשים כמוני, שעד גיל יחסית מבוגר לא אובחנו. ובעיקר, לספק מידע על אספרגר אצל נשים ואצל ילדות, כי יש תת-אבחון מטורף, והרבה מאובחנות, כמוני, אחרי גיל 20, כשכל השנים הן פשוט נאבקו בקשיים, נאבקו להיות כמו כולם ולהעלים את הייחודיות שלהן, או פשוט סבלו מדחייה של החברה, וכו'.

בינתיים, אני זקוקה לרעיונות מה כדאי לשים בדף פייסבוק בנושא שאפתח, קישורים לאתרים מעניינים בנושא, שאלות שכדאי שאחקור עליהן, שמות של אספרגרים מפורסמים מגניבים, ואשמח גם לשוחח עם חלקכם. אובחנתי לפני כחצי שנה, ואני עדיין לא מספיק מבינה בנושא.
בהמשך אני רוצה גם להוסיף ריאיונות עם אספרגרים, ואשמח למתנדבים

כרגע אני עוסקת באיסוף החומר, כי אני רוצה שהעמוד יהיה כמה שיותר פעיל (נניח, פעם ביום יומיים), ואני לא רוצה לשבור את הראש בכל יום מחדש מה לכתוב שם.

ומה דעתכם באופן כללי על הרעיון?

* למה דווקא אספרגר ולא כל הקשת האוטיסטית?
א. כי אני מאובחנת עם אספרגר, ולא מבינה מספיק בשאר הקשת.
ב. כי אני לא חושבת שזה נכון לאגד את זה תחת אותו עמוד. אם מישהו מכם רוצה לפתוח עמוד דומה על אוטיזם באופן כללי - יותר מאשמח לעזור בניהול העמוד, אבל מבחינת התכנים אני לא חושבת שנכון שזה יהיה באחריותי.
בהצלחה עם הקמת העמוד
27/04/14 22:40
55צפיות
אין לי הרבה מידע, אבל הרעיון שלך נשמע יפה.
יש אנשים שחושבים שההבדלים בין אספרגר לבין שאר הקשת זניחים, והם חיצוניים בעיקר. לא יודעת מה באמת נכון אבל בכל מקרה, שמעתי שהאבחנה של אספרגר בוטלה, האם זה נכון? אם כן אולי בכל זאת כדאי לשקול להקים את הדף על הקשת באופן כללי.
º
אז מה אם האבחנה בוטלה? האספרגרים לא בוטלו...
28/04/14 07:43
31צפיות
אם זה נכון, שינו את ההגדרה למשהו אחר
28/04/14 11:10
42צפיות
אולי הם מוגדרים עכשיו כחלק מהספקטרום, או שהם מוגדרים כמשהו אחר שלא קשור לספקטרום.
אם אספרגרים מוגדרים כחלק מהספקטרום אבל רוצים להבדיל את עצמם מהספקטרום בכל זאת, אז...מה דעתך?
הם תמיד היו מוגדרים כחלק מהספקטרום.
28/04/14 12:01
37צפיות
וממאי 2013 אין שם נפרד.
º
אה, עכשיו הבנתי, תודה על ההסבר
28/04/14 12:04
14צפיות
אספגרים שאבחנו בעבר לא בוטלו.
28/04/14 12:00
42צפיות
אבל ממאי 2013  כולם ASD  ז"א לא יהיו אספרגרים מאובחנים חדשים.
כמו שגם לא יהיו אוטיסטים קלאסיים מאובחנים
28/04/14 12:08
41צפיות
חדשים.
כולם על אותו רצף ASD , עם דרגות תפקוד שונות בכל תחום.
כן ירבו
28/04/14 09:01
61צפיות
יש הרבה אתרים שנפתחו ע"י אסי"ם (אנשים על הספקטרום האוטיסטי)  ועדיין יש מספיק מקום לכולם - כי לכל אחד יש את נקודת המבט האישית שלו, הזווית הייחודית שלו והמידע שהוא צבר במשך חייו.

אני מציעה לך לבוא להקרנת הסרט "תפקוד גבוה" ולפגוש באולם ועל המסך הרבה אסי"ם פעילים ומעניינים.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=5331462034...
all cats have aspergers
28/04/14 21:32
40צפיות
הנה מצגת של ספר שבעיני הוא פשוט גאוני ומסביר נהדר מה זה אספרגר.

כאשר הבן שלי היה בכית ה' קנינו לו את הספר וזה מאוד עזר לו.

מומלץ להכניס את הלינק לעמוד הפייסבוק שלך במקום בולט.  אני מקווה שאין במצגת הפרה של זכויות יוצרים של הסופרת.

http://www.slideshare.net/whitesal/all-cats-have-a...

באמת גאוני,
30/04/14 10:03
11צפיות
תודה!
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום