לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

גמלת תלות בזולת
19/03/14 18:03
119צפיות
היי,
הבן שלנו אובחן מעט לפני גיל3 עם ASD.
אנחנו מקבלים קיצבת נכות מבט"ל 117%.
בפרוטוקול הועדה הרופאית שהתקיימה ללא נוכחותנו רשום כי אנחנו יכולים לפנות לבט"ל בבקשה לגמלת תלות בזולת.
מהסתכלות על הקריטריונים שהם הלבשה, האכלה, רחצה וכו' נקראה כי כל ילד בן 3, לא גמול שזקוק במידה מוחלטת לעזרה בלבוש וזקוק להשגחה באמבטיה יענה על הקריטריונים (ציון 5 ומעלה) ויהיה זכאי לתוספת גמלה.
האם אכן כך? האם כל בקשה לגמלת תלות בזולת לילד ASD לא גמול מזכה אוטומטית בגמלה כזו.
אשמח לקבל תשובות מהורים שהגישו בקשה לגמלת תלות בזולת עבור ילדם וקיבלו זכאות או נדחו ע"י בט"ל.
האם יש איזשהי אפשרות תאורטית של הפחתתת גימלת ילד נכה במידה ורופא הועדה מסיק מהבדיקה כי הילד עצמאי?

תוה
היה לא מזמן שירשור על זה
19/03/14 18:40
71צפיות
הנה קישור
לא ברור עדיין
19/03/14 18:58
59צפיות
זכאים לגימלה ילדים מגיל 3 ולא 4. קריטריון שפה לא רלבנטי אלא תפקוד באופן כללי.
לפי בט"ל גם 5 נקודות דירוג לילד בגיל 3 מקנים תוספת גימלה עבור תלות רבה בזולת. 10 נקודות ומעלה מקנים גמלה מירבית על תלות מוחלטת.
השאלה היא יש הורים שקיבלו גימלה לילד בן 3 עם 5 נקודות דירוג?
אם מישהו שהיה בועדה עם ילד בגיל 3 יוכל לעשות סדר על סמך ניסיון אני אשמח לשמוע.
לא מניסיון כי יש לועדה יכולת ללשלול קצבה
19/03/14 20:53
61צפיות
קיימת ולטעון שהאבחון לא תקף.
להבנתי הזכאות במצבים של חוסר תפקוד מלא, הרי לכל הילדים יש סוג של עיכוב בדברים מסוימים, לכן הם לא ממהרים לשום מקום במתן הקצבה.
היתי שם
19/03/14 21:45
68צפיות
הייתי עם בני בן ה6 עם PDD בתפקוד בינוני ועדיין לא גמול והם לא אישרו תלות בזולת אפילו פניתי לערעור וטענו שכל עוד הילד הולך על רגליו ולא מוגבל לחלוטין הם לא מאשרים.זה נורא עיצבן אותי כי גם הבן שלי תלותי בהרבה תחומים אך זה לא עזר
מס רכישה
19/03/14 11:45
168צפיות
שלום לכולם .
בני מאובחן עם pdd ואנחנו בדיוק רוכשים דירה
מישהו יודע משהו בקשר לזכויות בעניין מס רכישה ?
עד סכום של כ-1.5 מיליון יש גם ככה פטור לכולם
19/03/14 11:55
130צפיות
אז יש טעם להתעסק בזה רק אם הדירה עולה מעל 2 מיליון. וגם אז צריך לעבור ועדה מיוחדת של בט"ל (בתשלום) לקביעת אחוזי נכות לצמיתות, ורק אם יקבעו 100% אז תהיו זכאים להנחה (וגם אז צריך ללכת עם זה לבימ"ש לענייני המשפחה). בקיצור, טרטור רב שלא תמיד שווה את המאמץ.
100% נכות לצמיתות זה לדעתי תנאי עבור מס שבח.
19/03/14 12:37
146צפיות
עבור מס רכישה אין דרישה "לצמיתות". אבל שווה לברר מול עורך דין...
º
גם עבור מס רכישה, ביררתי עם עו"ד
19/03/14 13:46
68צפיות
º
טוב לדעת...
19/03/14 14:18
38צפיות
אנחנו היגשנו בקשה
19/03/14 18:07
105צפיות
רכשנו עכשיו בית והיגשנו בקשה. עדיין לא קיבלנו תשובה סופית.
עשינו את התהליך דרך עו"ד שהגיש מספר פעמים ועד עכשיו לא קיבל תשובה שלילית. קיבלתי עליו המלצה ממישהו כאן בפורום שקיבל את ההנחה. אולי ניתן להגיש לבד ולחסוך גם את הסכום הזה. אבל החלטנו ללכת על בטוח.
זה יישמע מסובך, אבל זה די פשוט.
לילד יש זכאות לקבל פעמיים בחייו את ההנחה. אם אתם משתמשים כעת בזכאות הזו תיקחו בחשבון שתישאר לו אפשרות להנחה רק עוד פעם אחת.
כשאתם חותמים על חוזה הרכישה של הבית, עוה"ד שמבצע את עיסקת הרכישה צריך לסמן בטופס הוורוד שאתם מבקשים פטור. (עורכי הדין מכירים את זה).  
ברגע שבוצע בפועל דיווח על העסקה לרשות המיסים יגיע לכם בדואר התשלום המינימלי של מס הרכישה שזה בסביבות 20 אלף שקל.
אחר כך מכינים הפנייה לרשות המיסים שלמיטב הבנתי היא זו שמכנסת וועדה בביטוח לאומי.
שלחנו לוועדה הזו את כל הניירת שהיתה לנו על הילד (אבחון, מכתב מפסיכיאטר, מהעירייה שהוא לומד בכיתת חינוך מיוחד וכו,).
אנחנו במקרה פיספסנו את תאריך הוועדה (היינו אמורים לגשת עם הילד) אבל המכתב לא הגיע בזמן בדואר. ולאחר מספר ימים קיבלנו מכתב מביטוח לאומי שאושר שהילד עם נכות לצמיתות (רק לפי המסמכים). צריך לציין שיש לו זכאות מקודם לקצבה של 100%.
אחרי זה צריך להגיש בקשה לבית משפט לדיני משפחה שיאשרו לכם להשתמש בזכאות של הילד.
העו"ד שלנו הגיש את הבקשה ואנחנו מחכים לתשובה.
אם יש לך עוד שאלות, אתם מוזמנים לשאול...
בהצלחה!
בטוח שצריך לכנס ועדה של ביטוח לאומי?
20/03/14 08:55
57צפיות
האם לא מספיק אישור שהילד נכה 100% מביטוח לאומי?
º
לצורך מס אם יש אשור תקף זה מספיק
20/03/14 09:15
32צפיות
להנחה במס רכישה התכוונתי
20/03/14 09:29
41צפיות
צריך ועדה או לא?
למיטב הבנתי את מטעה לגבי מס רכישה
20/03/14 13:35
57צפיות
הייתי היום וביררתי.
העו"ד מסמן שמבקשים פטור. נכון.
אין ועדה של ביטוח לאומי. לילד יש תעודת נכה 100%, ואישור מביטוח לאומי. את זה מצרפים לבקשה של הקפאה למשך שנה של הפרש הסכומים = משלמים חצי אחוז, שזה המס לפי ההנחה, ושאר הסכום מוקפא לשנה.
בזמן זה מכינים את התביעה בבית המשפט. כשמקבלים אישור מבית המשפט, מגישים למקרקעין והכל נגמר.
זה מה שהסבירו לי במקרקעין.
רגע, אבל מתי מוכיחים שנכות לצמיתות?
20/03/14 14:01
45צפיות
הרי תעודת נכה 100% לא אומר שנכות לצמיתות
º
הפקידה לא הזכירה דבר כזה
20/03/14 14:16
26צפיות
אנחנו עכשיו באמצע התהליך.
20/03/14 22:38
79צפיות
אנחנו עכשיו באמצע התהליך.
מצטערת אם אני מטעה אבל זה מה שעורך הדין שלנו אמר לנו לבצע והוא כבר עבר את התהליך הזה עם מספר משפחות.
לפי דבריו, בית המשפט מבקש אישור של וועדה רפואית לפטור ממס הרכישה. הוועדה הרפואית מתכנסת בביטוח לאומי (מס רכוש משתמש בשירותי הוועדות הרפואיות שלהם).
היגשנו לביטוח לאומי את הניירת המצורפת (עורך הדין דאג להחתים את אחד המנהלים ברשות המיסים) ומילאנו את הפרטים (מחקתי את הפרטים בקבצים המצורפים...). וצירפתי את כל החומר שהיה לי על הילד.
אחרי כ-3 חודשים קיבלנו הזמנה מביטוח לאומי לוועדה רפואית. כמו שהזכרתי, פיפסנו את הוועדה הרפואית אבל אחרי שבוע קיבלנו מכתב מביטוח לאומי על החלטת הוועדה הרפואית לנכות צמיתה בשיעור 100%  (זאת רק על סמך הניירת שהיתה לנו, אבל יש לציין שהפסיכיאטרית שלנו רשמה בניירת  שה-PDD  הוא מלידה ולצמיתות) הם כתבו שהוועדה התכנסה לצורך הגשה למס הכנסה (אולי הכוונה לרשות המיסים?)
את האישור עורך הדין שלנו הגיש לבית המשפט ועכשיו אנחנו מחכים לתשובה.
לילה טוב :)
מנסה לצרף עוד קבצים ששלחנו
20/03/14 22:41
39צפיות
מנסה לצרף עוד קבצים ששלחנו
לביטוח לאומי
º
קובץ נוסף
20/03/14 23:14
24צפיות
קובץ נוסף
º
קובץ שלישי ואחרון
20/03/14 23:15
27צפיות
קובץ שלישי ואחרון
ענת נוי רציתי להודות לך בשמי ובשם הקטנטונת
19/03/14 08:58
227צפיות
אתמול הייתה לי הזכות להכיר אישה מופלאה קבלתי ממנה תובנות חדשות על בתי. הייתי מציעה לכל ההורים שמתנגדים לדעותיה של ענת לנסות לקרוא בין השורות לנסות להיכנס לעומק הדברים לראות מעבר למילים שלה מי שירוויח זה אתם וילדכם. בקשתי את עזרתה של ענת וללא היסוס היא הגיעה אלי והכי חשוב לציין ללא כל תמורה, כל מה שהיא עושה היא במטרה לעזור לפתוח פתח להבנת עולמם של האוטיסטים, לנסות לגשר בין עולמם לעולמנו והיא עושה זאת בהצלחה. אחרי שיחה איתה הכל מקבל משמעות אחרת. מציעה להורים לפתוח את הראש גם לדברים רוחניים יותר עמוקים יותר מעבר לגשמי.

ענת תודה תודה שאת כאן למרות כל ההתקפות עליך ועל דעותיך תודה שאת נשארת ונלחמת את מלחמתה של בתי
19/03/14 18:30
43צפיות
גם ממני על הדיונים ....
ושכבר ישתנו הדברים
º
19/03/14 18:53
27צפיות
נהדר, ובהצלחה
19/03/14 21:05
76צפיות
טוב לשמוע

תזכיר חוק בנושא אוטיזם
19/03/14 08:42
205צפיות
שלום רב,
להלן קישור לתזכיר חוק שירותי רווחה לאנשים עם מוגבלות, התשע"ד-2014, שהוכן במשרד הרווחה והשירותים החברתיים.
נודה על קבלת הערותיכם עד ליום ט' בניסן התשע"ד (09/04/2014), באמצעות אתר קשרי ממשל

לעיון והערות לחקיקה בקישור: http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
מישהו יודע להסביר או לתרגם, מה אומר החוק הזה
19/03/14 11:11
85צפיות
מה יהיו השינויים בעקבותיו או ההשלכות שלו על האוטיסטים?
האמת שמתוך המעט שכן הצלחתי להבין ממה שכתוב שם, לא מפריע לי הרבה ואני גם לא צריכה בעתיד הנראה לעין ונכון לעכשיו את רוב השירותים האלה, אני רק מקווה שלא יכפו עלינו שום דבר ממה שמוצע שם, זה הדבר היחיד שעלול להוות בעיה לדעתי, אם יכריחו אנשים לקבל חלק מהשירותים האלה בניגוד לרצונם.
20/03/14 15:41
13צפיות
º
18/03/14 19:31
10צפיות
תודה
19/03/14 07:33
14צפיות
לך תודה רבה רבה רבה רבה
º
18/03/14 20:00
7צפיות
º
תודה
18/03/14 23:27
9צפיות
אבא קריר
19/03/14 07:33
39צפיות
אבא קריר
מוזמנים לקומונת תמיכה סגורה
18/03/14 10:36
110צפיות
º
יש עוד קומונות על אוטיזם (לא רק להורים)?
18/03/14 12:14
37צפיות
º
כן. קשתות למשל
18/03/14 12:49
38צפיות
º
ויש עוד?
18/03/14 12:50
22צפיות
º
ביקשתי להצטרף.
18/03/14 15:26
16צפיות
שיחות חולין
114תגובות
18/03/14 09:57
483צפיות
הבוקר פענחתי סוף סוף את החידה הזו - למי שמתעניין....

"שיחות חולין" מבחינתי זה "רעש לבן". זה מבלבל אותי, גורם לתחושה של מצוקה ויכול להגיע אפילו עד לאבדן הכרה.
כל ה"אוטיסטים" שאני מכירה מגיבים באותה צורה - כל אחד בדרגת חומרה אחרת.
אתמול, בעקבות מפגש מעניין של...

(המשך...)
הבוקר פענחתי סוף סוף את החידה הזו - למי שמתעניין....

"שיחות חולין" מבחינתי זה "רעש לבן". זה מבלבל אותי, גורם לתחושה של מצוקה ויכול להגיע אפילו עד לאבדן הכרה.
כל ה"אוטיסטים" שאני מכירה מגיבים באותה צורה - כל אחד בדרגת חומרה אחרת.
אתמול, בעקבות מפגש מעניין של סוסים ואנשים, הבנתי ש"שיחות חולין" זה אמצעי אנושי טבעי להגנה על קבוצה בתנאי אי-ודאות.
וזו הסיבה ש"אוטיזם" לא נחשב סתם להפרעה או לקות אלא ל"חוסר אנושיות" - התגובה הפיזיולוגית שלנו לתנאי אי-ודאות הפוכה ולכן, מבחינת הקבוצה, אנחנו מתנהגים כמו אויבים או טורפים....

כיום, בגלל המצוקה הביטחונית והכלכלית, תחושת אי-הודאות חזקה במיוחד ולכן גם הפיצול בין ה"מתקבצים" ל"מתרחקים" הולך ומתחדד, ומגיע ממש ל"ציד מכשפות" אלים....
אז מה עושים?
יש 3 אפשרויות:
1. לשנות את תנאי הסביבה, לארגן אותה ולהרגיע את תחושת אי-הודאות.
2. להפריד את שתי הקבוצות זו מזו - "עד יעבור זעם" ולקוות שהסוף יהיה טוב.
3. להעלות את המודעות הציבורית ולהבין שהפיצול הטבעי הזה הוא הפתרון למצוקה ולא הסיבה - "אוטיסטים" הם מתווכי סביבה מטבעם ובתנאי אי-ודאות הם מגשרים בין הקבוצה לגורמי הסכנה.

מתווכי סביבה, שפעם קראו להם "שאמאנים", זקוקים להדרכה וחניכה ואת התפקיד הזה יכולים לעשות רק "שאמאנים" מבוגרים, שהצליחו לצאת בשלום מהלחץ החברתי. אין הרבה כאלו, אבל מספרם הולך וגדל ומחזיר אותנו לשאלה החשובה ביותר: למה אין "אוטיסטים" במסגרות שמיועדות לילדים על הספקטרום האוטיסטי? ממי הם אמורים ללמוד איך לחיות את עצמם?.....
ולמה אין "אוטיסטים" בדיונים ציבוריים שעוסקים ב"אוטיזם"? איך אנשים שמסווגים אותנו כאויבים יכולים לפתח בשבילנו פתרונות מתאימים?.....
התפרצויות זעם+ אבא שלי אמר שישי לי שריטות
18/03/14 01:48
226צפיות
שמעתי שאבא  שלי אמר שיש לי שירטות. בכל מקרה היום אמא שלי ניקתה לי את החדר לפסח והיא זרקה לי דברים, שקית נייר מחנות בספרד, קופסא של מצלמה,ועד משהו בכל מקרה אמ שלי ישנה אבל הייתה לי התפרצות זעם אבל כתבתי לה מכתב  שזה פגע בי שיהא זרקה
בכל מקרה התפרצוות הזעם שלי אני ננושך את היד / דופק את  את הראש/ נותן אגרופים לראש/ או בחזה

א , למה זה קורה ? התגובות של הנשיכות והדפיקות?
ב איך למגר את זה ? ואת  ההתפרצויות
º
מתי קורות התפרצויות הזעם? באיזה הקשר?
18/03/14 07:19
71צפיות
פאר עשית אותי כל כך עצובה
18/03/14 10:11
134צפיות
אני יושבת בעבודה עם דמעות בעיניים
האם אתה יכול לבקש מאמא שלך שאתה הוא זה שתנקה את החדר שלך לפסח ?
הפגיעה העצמית - אני חושבת שאתה כועס ומחפש דרך לפרוק את הכעס אבל לא רוצה לפגוע באחר , אז אתה פוגע בעצמך. האם יש דרך אחרת שאתה יכול לנתב את הכעס ?
19/03/14 09:04
54צפיות
למה זה קורה? בדוגמא שהבאת, אני מניחה שזה קרה בגלל השילוב של הפגיעה של אמך בך (כנראה בלי להיות מודעת שזה פוגע בך כ"כ)
והרגישות הגבוהה שלך שגורמת לזה שהפגיעה מילאה את כולך עד שלא יכולת להכילה עוד.

איך למגר את זה? נראה לי שכדאי לעזור לפחות לסביבתך הקרובה להבין טוב יותר את צרכיך, כי כל אחד מתפרץ כשדוחפים אותו מעבר לקצה שלו, אלא שהקצה שלך נמצא במקום אחר משל רוב האנשים, לכן הם לא קולטים שהם דוחפים אותך מעבר לקצה.
במקביל, אתה יכול לנסות, אולי בעזרת מישהו, ללמוד דרכים להגן על עצמך.
זה יכול להיות טכניקות של הרפיה והרגעה עצמית, או כלמיני שיטות אחרות- מה שיעבוד בשבילך.
בעלי למשל סובל מאד מזה שיש בלגן בבית, זה מרגיש לו כמו בוקס בבטן.
אבל מה לעשות, בית של 4 בנים לא יהיה מסודר שקט ונקי כמו שהוא אוהב וצריך.
אז הוא למד לנשום עמוק ולא לראות את הבלגן. ממש להחליט שהוא לא רואה אותו.
יש כלמיני דרכים להגנה עצמית מפני דברים שלא ניתן לשנותם ועושים לך רע.
לא לחשוב על למגר.
19/03/14 09:52
88צפיות
זה לא ייצא.
אם מישהו אומר שיש לך שריטה הגיוני שתגיב.
19/03/14 11:23
48צפיות
א. אני חושבת שהרבה אנשים היו נפגעים אם היו שומעים מישהו אומר עליהם שיש להם שריטות, מיוחד אם זה אחד ההורים שלהם. וגם מתעצבנים אם זורקים להם חפצים שהם לא היו מעוניינים לזרוק. אולי צברת הרבה כעס ותסכול ובגלל זה התגובות היו יותר קשות?
ב. אולי יעזור ככל שתבין למה ומתי זה קורה, ואז תנסה לפעול כדי למנוע את זה ולתרגל תגובות אחרות שפחות פוגעות בך. לדוגמא, מתישהו כשאתה מרגיש רגוע ומסוגל לדבר בשליטה, אתה יכול לנסות לשוחח עם אבא שלך ולומר לו שנפגעת ממה שאמר, או לבקש מאמא שלא תזרוק לך חפצים בלי לשאול אותך קודם, להסביר לה שהחפצים שזרקה היו חשובים לך. בלי לבוא אליהם בטענות וביקורת על מה שהיה, אלא יותר כדי להסביר את הצד שלך ולבקש מהם איך היית רוצה להתחשב בך בפעמים הבאות. אולי עדיף שאתה תהיה אחראי לסדר ולניקיון של החדר שלך ואם זה קשה לך בשלב זה, אולי תעשה איתה איזה הסדר שלפני שהיא מנקה בחדר שלך היא תגיד לך יום קודם ואתה אחראי לסדר את כל החפצים שלך בתוך המגירות והארונות ככה שהיא תנקה רק אבק ורצפה ולא תתעסק עם החפצים האישיים הקטנים.
º
תודה רבה
20/03/14 01:52
28צפיות
פגיעה עצמית
20/03/14 07:15
74צפיות
זה קורה בגלל שיש לך קונפליקט פנימי קשה מאד בין מי שאתה למי שהחברה מצפה שתהיה.
אם תצליח להשתחרר מנקודת המבט ה"מנרמלת" ולהיות רק מי שאתה ההתפרצויות האלו ייעלמו.
אין לך שום שריטה
20/03/14 13:30
66צפיות
גם אני הייתי מאוד כועסת אילו היו זורקים משהו שלי בלי לשאול אותי רק שההבדל ביננו הוא שאני הייתי מפנה את הזעם כלפי מי שהכעיס אותי ואתה בכדי לא לפגוע במי שפגע בך הוצאת את הכעס באמצעות פגיעה בעצמך. נכון לא תמיד יש לנו שליטה על כך, אבל מאחר ומדובר במקרה זה בהוריך, אני כן מציעה כמו שנכתב לך כאן לפתוח את הנושא מול הוריך, להסביר לאביך שאין לך שריטה וגם אם היו זורקים דברים שלו לפח בלי לשאול אותו הוא היה כועס ולא משנה אם מדובר בחפץ בעל ערך ריגשי או כספי ומאמא שלך תבקש להבא לא ליזרוק דברים שלך בלי שתשאל אותך.
אהה אין קשר בין הדברים
20/03/14 13:46
45צפיות
זה קרה  באותו הערב פשוט
חידוש תו חניה
17/03/14 22:39
58צפיות
שלום רב  בחודש הבא פג  התוקף  של תו החניה  של בני  PDD  

האם  אני צריכה  להתקשר  למשרד  הרישוי?
מה  עליי  לעשות

תודה רבה  לעוזרים

נאוה  
17/03/14 23:34
4צפיות
יש באתר משרד הרישוי הנחיות
18/03/14 00:00
25צפיות
יש להגיש תביעה חדשה אם הבנתי נכון
º
יש למישהו ניסיון בזה?
18/03/14 07:33
13צפיות
º
להכנס לאתר להוריד טפסים מתאימים ולהגיש
18/03/14 08:27
11צפיות
מי רוצה ילד שיגדל ויהיה רופא, עו"ד או רו"ח או
17/03/14 14:54
348צפיות
מי רוצה ילד שיגדל ויהיה אדם שטוב לו טוב בחיים.
כולם חייבים להיות עו"דים או רו"חים או רופאים ?
אם זה מה שאנחנו מאמינים בו הרי מה שמכתיב מה נכון וטוב לילדים שלנו זה הסביבה, אז למה לקטר עליה ?
זה מה שהסביבה מלמדת ומה שיודעת לתת.
נכון החברה מורכבת מפרטים, אנשים, שחלקם לומדים  וחלקם לא.
אם נלמד את הילד שמה שהוא רוצה במסגרת חברתית זה הנכון כי ככה החברה בנויה לא ניתן לו מקום לפתח את אישיותו ועצמיותו, הוא ואנחנו לא נגלה את המיוחד בו כאדם. הוא יהפוך לחלק פגום בבית החרושת של החברה.
אם מה שטוב זה להיות באווירה שקטה, עם חיות, לטפל ולנקות, כשצריך לשקוע בטאבלט או לבהות במים,
אז מה רע בלהיות מטפל/מנקה בגן חיות או פארק ?
אהה נכון, זו עבודה בזויה אז ניתן לבני דודנו הערבים לעשות אותה ונשב בבית מתוסכלים כי זה מה שאנחנו ההורים מלמדים.
לא הכתה קובעת, טובת הילד קובעת.
לפעמים מה שהילד הקטן שלי, "הרגיל" בינתיים, הכי רוצה זה לשחק בחשמל, מותר לו ? דוגמה קיצונית תגידו ?
לא ממש, אנחנו ההורים ועלינו מוטלת החובה לנווט את הילדים.
גם אם בדיעבד טעינו, כשאמרנו הדברים היינו בטוחים שידענו את הנכון ולא פעלנו מרחמים או עודף הגנה.
גם ילד רגיל זקוק להכוונה, גבולות, לא נותנים לו מה שירצה.
אז על ילדי הקשת נרחם ונגיד דברים ללא אמונה מתוך מחשבה שזה יעזור ?
הרי ברור שהם ישר מבינים את השטויות שאנחנו ההורים מאכילים אותם. וזה רק ילך ויחמיר כשגדלים.
אז מה באמת טוב לילד, להיות רו"ח/עו"ד רופא (תשלימו איך שתרצו) כי יש לי משרד שצריך לרשת או כי אומרים שיש בזה פרנסה או סתם כי זה נחשב.....
או ללמד אותו את עצמו, ואז יוכל להיות גנן ומטפל בחיות (יש לוח זמנים, לא חייבים להיות תורנים בסופ"ש וחג), מתכנת מוכשר
ללא תואר פורמלי או יוצר פסל צייר נגן...
לפעמים מרגיש לי שאנחנו ההורים כ"כ שבויים ב... טובת הילד
אבל לא פועלים בשבילה, כי אם במה שנדמה לנו שהיא טובתו העתידית.
נכון קשה, ככול שנבוסס בקשה נשקע בו יחד עם הילד ונטביע את כולם.
ככל שנצא מזה מהר יותר נזכה ללמוד את החיים, לא את תאוריות המטפלים.
אחרי שגישה זו תופנם אפשר ללמוד מהאוצרות שאראנה, ענתנוי ואחרים נותנים, כולל המנהלות למרות היותם "נורמליות".

מקסים!!!
17/03/14 15:17
76צפיות
ממליצה לך על שירשור שפתחתי פה היום:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
º
זה בעקבות כמה הודעות שראיתי, כמו בקישור
17/03/14 15:19
46צפיות
º
17/03/14 15:27
15צפיות
אני כן רוצה שלבן שלי יהיה מקצוע.
17/03/14 20:37
128צפיות
אבל יותר חשוב לי שהוא פשוט יאהב את מה שעושה.
כי מי שמאוהב בעבודתו גם נהנה וגם מתפרנס.
ואני אשמח לחכות בסבלנות עד גיל מאוחר מאוד אפילו
ולתמוך בן כל עוד הוא יהיה בחיפוש אחר הייעוד שלו.
הלוואי ולהרבה הורים תהיה רוח זו...
17/03/14 21:40
70צפיות
ואז נוכל לבהות בשקט
הלוואי ויכולתי לבהות בזמני.
18/03/14 08:13
62צפיות
אני מדברת מניסיון אישי, לא בתאוריה
עשיתי תואר בשנות ה20 שלי כמו שמצופה ממני.
היום, אני לא מבינה למה עשיתי את זה.
כל כך ברור לי שאילו היתי צריכה להחליט עכשיו היתי בוחרת כיוון
אחר לחלוטין.
אבל הקשבתי לכל העיצות המלומדות ולא הקשבתי לעצמי.
היתי צריכה לבהות כמה שנים טובות.
ביפן מדברים הרבה על לא לעשות לפני שיש ידיעה
18/03/14 08:19
74צפיות
בדיוק הפוך מהתרבות שלנו. להספיק ולהשיג את החומר.
º
17/03/14 21:47
15צפיות
אני רוצה שלילדים שלי תהיה יכולת להתפרנס.
17/03/14 22:29
99צפיות
ועדיין לא יודעת אם זה יצא להם.
º
כדי שיהיה לך טוב בחיים אתה צריך שיהיה לך כסף.
17/03/14 22:35
53צפיות
לכן מי שלא יכול להתפרנס מקבל
17/03/14 22:49
93צפיות
קצבת נכות או הבטחת הכנסה.
אלה באמת סכומים קטנים, אבל עדיין משהו.
º
לאחד 5,000 ש"ח יספיק לאחר 50,000 ש"ח לא די
17/03/14 23:16
44צפיות
איזו שטות מופרכת.
19/03/14 09:01
86צפיות
ראיתי אנשים עשירים בדיכאון
וראיתי אנשים בלי גרוש מאושרים.
אני אישית היתי הכי שמחה ומאושרת בתקופה
שעבדתי 16 שעות ביום וקיבלתי שכר מינימום עלוב ביותר,
אבל היתי צעירה אופטימית שמחה יפה ורזה.
זה מה שעושה טוב, לא הכסף.
כלום לא יחזיר לי את גיל 20.
אני מניחה שמדברים על הכנסה קבועה כלשהיא
19/03/14 11:04
62צפיות
במשך החיים.
אף אחד לא יכול להתקיים בלי כסף.
º
כדי להתקיים יש אבטחת הכנסה.
19/03/14 15:54
33צפיות
על איזה סכומים מדובר?
20/03/14 08:35
61צפיות
כמה סך הכל מקבל אוטיסט בוגר ללא הכנסה?
15000-20000 ש"ח ל.... להערכתי זה מספיק
20/03/14 09:17
71צפיות
ואם פחות ?
ומה יעשה אדם רגיל שלא מרוויח ?
לא חושב זה הכיוון
עשרים אלף שקל? לחודש?
20/03/14 10:22
56צפיות
ממי הוא מקבל את הסכום הזה? או שלא הבנתי נכון
קצבת נכות לבוגר (אוטיסט או לא)
20/03/14 12:09
75צפיות
אין אצלם הפרדה בין נכה כזה או אחר, אלא על פי יכולת ההשתכרות ואחוז הנכות שנקבע.

קצבת נכות משתנה על פי המדד וקריטריונים קבועים בחוק.
נראה לי שהסכום שנכתב כאן הוא הערכה פרטית של הכותב על הנדרש לצורך קיום.
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
לדעתי מורידים 0 אחד
20/03/14 14:18
18צפיות
הבטחת הכנסה זה בסביבות 1000 ש"ח
20/03/14 14:17
44צפיות
קצבת נכון מקסימלית 2400
יש שני דברים שונים
20/03/14 14:38
37צפיות
קצבת נכות 2400 בערך
אבטחת הכנסה כ 1800 בערך.
אין לי מושג כי זה תלוי בהרבה משתנים
22/03/14 23:04
15צפיות
זכאות שנמדדת בהתאם ליכולת מצב משפחתי וכו'.
אבל זה לא העיקר.
כמו שכתבו כאן מי שגדל וטוב לו, יש לו בסיס מוצק מילדות, יסתדר.
מי שלא גם אם יזכה בפיס ימשיך לתהות
את הבסיס אנחנו ההורים קובעים, זהו.
אני רוצה שהילדים שלי יהיו מאושרים
18/03/14 09:32
99צפיות
אני לא דואגת לגבי פרנסה כי זה יבוא. אני דואגת שיהיו מאושרים ולא בודדים.
º
מסכחמה ומחזקת דבריך
18/03/14 09:45
33צפיות
אז מה אנחנו כהורים מוכנים לעשות בשביל זה ?
18/03/14 18:36
65צפיות
לשנות את גישתנו, הבנתנו ותפיסתנו את העולם
או
לכפות את מציאות העולם על הילד, בכוח, כדי שילמד.
כולל הבנה שלמרות כל הרצון הטוב ילד שלא מתפקד בכלל, חייב לקבל את עזרת ההורים ומהלכים נוקשים כדי לפתח עצמאות כלשהיא,
אחרת שטיח כניסה בלוי יזכה ליותר יחס מאשר ילד זה בחייו, ובו בזמן ללמוד אתו את התקשורת בה הוא נמצא.
איזון ע"י שילוב דרכים.
אין דרך אחת לרומא. כל צומת פותחת דרך חדשה.
מספיק לשאול מה המדינה תעשה למען ילדנו
18/03/14 19:21
69צפיות
השאלה מה אנחנו נעשה בשבילם.
ליבי עם כל קשיי ההורים. גם אני במקום זה.
כשנשארים בילד האחד שלנו, גם אם עשינו שינוי בסדרי העדיפות שלנו לטובתו לא יחול שינוי בעתיד למען עתידו של הילד.
כשכולם יחד פועלים ועומדים על המגיע להם מול החינוך, מול הבריאות, מול כל הממסד,
יש סיכוי טוב שנוכל לתת תנאים קיום נאותים לכל אנשי הקשת.
ונניח ואוטיסט בוגר לא מצליח להתפרנס בעצמו
53תגובות
17/03/14 12:51
348צפיות
בגלל שהביקורת האיומה והלעתים-אלימה שהוא קיבל מהוריו על עצם אוטיסטיותו כל ימי חייו גמרו את כל האנרגיות שלו, כולל האנרגיות בלנסות להיראות פחות אוטיסט, וגם בגלל ששכר מינימום (שמקבלים בעבודות מהסוג שלא עושים בראיונות קבלה שלהן מיבחנים לכישורים חברתיים) לא מספיק למחייה בארץ, ואין לו מספיק אנרגיות (שוב, מההתעללות...

(המשך...)
בגלל שהביקורת האיומה והלעתים-אלימה שהוא קיבל מהוריו על עצם אוטיסטיותו כל ימי חייו גמרו את כל האנרגיות שלו, כולל האנרגיות בלנסות להיראות פחות אוטיסט, וגם בגלל ששכר מינימום (שמקבלים בעבודות מהסוג שלא עושים בראיונות קבלה שלהן מיבחנים לכישורים חברתיים) לא מספיק למחייה בארץ, ואין לו מספיק אנרגיות (שוב, מההתעללות הממושכת) לעבוד הרבה שעות.

האם זה מצדיק שהוריו, בהם הוא תלוי כלכלית, יתעללו בו רק כי "זה הבית שלהם והכסף שלהם והם לא חייבים לו שום-דבר"?
אתם בטוח תענו לי ש"כן, כי זה מה שיש והם באמת לא חייבים לו שום-דבר, אז אם הוא רוצה מהם כסף לחיות שיעשה בבית כל מה שהם אומרים לו."

ונניח וזו בחורה (לאו דווקא אוטיסטית) שמסיבות כלשהן לא מצליחה להתפרנס בכוחות עצמה, ולכן תלויה כלכלית באבא שלה (במידה והכסף הוא בעיקר שלו ולא של האמא). האם עצם תלותה הכלכלית באביה מצדיקה שהוא יאנוס אותה, כי זה הכסף שלו ואם היא תתלונן למשטרה והוא ילך לכלא הוא יפסיק לתת לה כסף? (חוץ מפיצויים שאותם היא תוציא מן הסתם על טיפולים פסיכולוגיים כי היא קרבן לאונס, ובכלל לא בטוח שהמשטרה תטרח לאכוף את הוצאתם.)
כאן התשובה שלכם בטוח תהיה "לא".
ולמרות שהוא חווה מהוריו אונס של הנפש, כשהם טורחים לדרוש ממנו באלימות שוב ושוב לעשות דברים שהוא לא מעוניין ולא מרגיש שהוא מסוגל, והחוק במדינה גם לא מחייב אותו לעשות (אין שום חובה חוקית ללמוד לנהוג, להתחתן ולעבוד בהיי-טק).

במקרה הראשון מדובר בהורים שהבן או הבת שלהם רק רוצה שיעזבו אותו לנפשו ולא מפריע להם בשום צורה ולא רוצה שום קשר איתם, אבל הם פשוט לא מסוגלים לסבול את זה שהוא לא עושה דברים שאדם רגיל עושה כמו לנהוג, להיות עם חברים ולהרוויח כמות משמעותית של כסף. שוב, הסיבה העיקרית לזה שהוא לא עושה הרבה היא לא האוטיזם שלו אלא עצם ההתעללות הממושכת שהוא עבר מהם וממשיך לעבור כתוצאה מזה שהוא נולד אוטיסט, אבל שום איש-מקצוע לא יאשר את זה, כי אין הכרה בזה בחברה שלנו. אוטיזם זה הרי דבר שאסור לקבל וצריך להילחם בכל ביטוי שלו לפי הגישה המקצועית הרווחת, אלא אם כן כבר התייאשו והחליטו לקחת אפוטרופסות על הילד שתגזול את חירותו באופן פורמלי. ואת זה הוא ממש לא רוצה.
וכתוצאה מהתסכול של ההורים, הם מתעללים בו יותר ויותר וזה כולל להשפיל אותו ולנזוף בו (וגם לפרוץ לחדר שלו בלילה בשביל זה) על שהוא לא עושה עם החיים שלו את מה שהם רוצים שיעשה, כשלו עצמו ממש לא בא לשמוע אותם, וככה הוא לא מקבל את השנתיים-שלוש רצופות של מנוחה שהוא חייב כדי לאגור כוחות.

הוא היה רוצה לקבוע עם הוריו פגישה אצל פסיכיאטר שיסביר להורים שלו שהם טועים בגישתם אליו ולא צריכים להכריח אותו לעשות עם החיים שלו דברים שהוא מרגיש כרגע שהוא לא מסוגל, אבל גם לא יגיד להם שהם צריכים פשוט להתייאש ממנו, לקחת עליו אפוטרופסות בניגוד לרצונו ומתישהו למסור אותו להוסטל.

הבעיה היא שפסיכיאטר כזה לא קיים.

הגישה של הפסיכיאטרים, שההורים מן הסתם קראו איפשהו וביססו את התנהגותם לפיה, היא ש"האוטיסט צריך וצריך וצריך וצריך...", ואם הוא לא משתף פעולה אז הוא בתפקוד נמוך וצריך להיות עם אפוטרופסות, גם אם יש לו בגרות מלאה עם ממוצע גבוה וציון פסיכומטרי מעל ל-700. ההבנה שמאבק באוטיזם זה למעשה מלחמה תמידית באוטיסט עצמו והשפלה קשה עבורו שמצלקת אותו ולוקח ממנה זמן השתקמות פשוט לא הגיעה אליהם ואני לא יודעת אם אי-פעם תגיע. בכלל, פסיכיאטרים לא חושבים שאוטיסט יכול להיפגע נפשית. הוא נראה להם רובוט.
כשבאים לביטוח לאומי עם כל הטפסים...
17/03/14 11:37
65צפיות

פשוט מניחים את זה בסלסלה? נותנים ביד לפקיד? מדברים איתנו?
(הסניף הוא הסניף בחיפה).
אני שלחתי תמיד בדואר.
17/03/14 12:28
37צפיות
אף פעם לא הטרחתי את עצמי לשם...
לפקיד
17/03/14 13:09
36צפיות
אמנם לא בחיפה, אבל אני הגשתי לפקידה שבדקה שכל הטפסים מולאו וכל האישורים נוספו (פיספסת משהו קטן התביעה שלך יכולה להתעכב או להדחות ), לי היה שווה "בזבוז הזמן" וכך שידעתי שהחומר הגיע ליעדו ומתי
+ השקט שהכל לכאורה מספיק (אני כותבת לכאורה כי תמיד יכול להיות שמי שיקרא בעיון ימצא איזו בעיה, לא שנתקלתי בכזו)
בסניף בחיפה
17/03/14 14:30
30צפיות
יש תיבת שירות בפנים, אבל ליתר בטחון הייתי עוברת אצל הבחור מהמודיעין ומחתימה אותו "נתקבל" על עותק שנשאר אצלך. את השני הוא יגיד לך לשים בתיבה.
ככה יש לך אסמכתא מתי הגשת, אם יש בעיה כלשהיא.
צהרון לילד בגן שפתי
17/03/14 07:22
148צפיות
ילד שלי (תאום 1) בתקווה ויאשרו לו, אמור להכנס לשנה הבאה לגן שפתי.
הוא יהיה בן 3.3. הוא בתפקוד גבוה. בעית תקשורת גבולית.

השאלה שלי לכל מי שילדו היה או נמצא עכשיו בגן שפתי. וגם שהורים עובדים עד מאוחר. אני מאמינה שיש הרבה כאלו פה

מענין אותי מה הפתרון שמצאתם לילד עבור צהרון :
1) צהרון מתנס או צהרון  פרטי או צהרון של גן שפתי או מטפלת בבית או מטפלת בבית של מטפלת?
2) במידה וזה צהרון מתנס או פרטי, האם לקחתם סעיית? לכמה שעות וכמה זה עולה?
3) אם זה צהרון של גן שפתי, אז הוא רחוק מהבית וכבר אין הסעות מהעיריה. אז מה עשיתם? לקחתם הסעה פרטית או לקחתם ילדים לבד?

תודה!
אני מאוד אשמח אם תשתפו אותי בניסיונכם
17/03/14 11:55
7צפיות
היו כאן מספר דיונים על זה בזמן האחרון
17/03/14 11:58
92צפיות
לצערי לי אין מה לתרום (הבת שלי תלך לגן תקשורת), אבל אפשר לנסות לעשות חיפוש בפורום על המילה "צהרון" בחודשים האחרונים.
הבן שלי הוא במצב הזה
17/03/14 21:11
81צפיות
שמתי אותו בגן שפתי בטרום טרום ללא צהרון. בטרום חובה שמתי אותו בצהרון פרטי קטן ללא סייעת. הצהרונית היא בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית אז היא יודעת איך לעבוד איתו ובינתיים מאוד מוצלח.
תודה! ועוד כמה שאלות
18/03/14 07:29
61צפיות
1)מה הפתרון שמצאתם בטרום טרום חובה?
2)בטרום חובה- כמה ילדים יש בהצרון וכמה מטפלות? האם צהרון נמצא קרוב לבית או אירגנתם הסעות?

תודה רבה והמשך יום נעים
אז ככה
18/03/14 08:31
52צפיות
בטרום טרום הילד שלי היה בגן תקשורת עד שהבינו שהוא מתקדם מדי. זה היה עד שעה 16:00.

בטרום חובה היה בגן שפתי עם 11 ילדים ולא היה בצהרון.

בחובה הוא בגן שפתי ובצהרון פרטי עם 8 ילדים בלבד שאליו הוא נוסע בהסעה דרך העירייה. אנו כל כך מרוצים מהצהרון ומהגן. הוא לומד משם המון!!
כשהיה בטרום חובה ניסינו את הצהרון
18/03/14 08:34
49צפיות
של גן השפתי שהיה במרחק מהגן. הם שיבצו אותו עם ילדים בתפקוד נמוך בצהרון שלא דיברו אז ישר הוצאתי אותו מהצהרון. הבעיה היא שהצהרון הוא בניהול עמותת סחלבים והם ראו את האבחון שלו וישר חשבו שהוא בתפקוד נמוך. לבסוף בטרום חובה הוא פשוט הגיע הביתה כל יום ב 14:00 ובאותו שנה עבדתי פחות והשקעתי בו.
איזה יופי שמצאתם צהרון כל כך קטן
18/03/14 10:37
40צפיות
ושם כל הילדים בגילו? איך את לוקחת את הילד הביתה? הצהרון קרוב לביתך?
אצלנו יש רק אופציה של צהרון מתנס

תודה על התשובות
הצהרון לא היה קרוב מאוד לבית
18/03/14 15:30
31צפיות
הוא במרחק 7 דקות נסיעה מהבית.
חצי מהילדים בגילו
18/03/14 15:33
36צפיות
וחצי קטנים ממנו בשנה.
זאת הבעיה בגנים שפתיים
18/03/14 10:29
93צפיות
ממה שהבנתי מהורים אחרים - יש ילדים שהתקשו בצהרון ללא סייעת
ולגבי סעיף 3 , אני חושבת שהחוק מחייב אותם להוציא לכם הסעה אם אין להם פתרונות עבורכם ליד הבית
נראה לי שמגיעות לנו הסעות רק עבור
18/03/14 15:46
49צפיות
גן חינוך מיוחד. כלומר בבוקר לגן ובהצריים מהגן.
אבל לא מגיעה לנו הסעה בערב מהצהרון...
ובקישור שלך לא מצאתי תשובה לשאלה הזאת...
את צודקת
19/03/14 09:27
27צפיות
לצהרון אני לא חושבת שיש הסעה
שואלת בשביל חברים-גן תות
16/03/14 23:22
105צפיות
מישהו כאן שמע על גן או מעון בשם גן תות בפתח תקווה או בסביבה הסמוכה, שמתאים לילדים עם PDD?
מנ המסגרת הזאת?
מקפיצה, לפני ש'יברח' לדף הבא
17/03/14 14:41
33צפיות
מ
ק
פ
י
צ
ה
מוריד את המכנסיים במיטה (מכירים אולי התופעה?)
16/03/14 22:04
214צפיות
לבן שלי "תופעה" חדשה כבר כמה ימים שכאשר הוא במיטה (לפני שינה) הוא מוריד את המכנסיים ולפעמים גם את הגרביים.

היו כמה פעמיים לפני חודשיים בערך שהוא עשה זאת ואז גילנו שיש קקי בחיתול

בימים האחרונים היו פעמיים שהיה קקי בחיתול והיו פעמיים שלא...

בקשר לגרביים עד לפני חצי שנה הוא כל הזמן היה מוריד אותן ולפני שנכנס החורף הצלחנו להרגיל אותו
גם נעליים עד לפני חצי שנה...שנה הוא היה צורח כשהיינו נועלים לו עכשיו כחודשיים חודשיים וחצי הוא מסכים

אבל מה הסיפור עם המכנסיים?
יכול להיות שפשוט חם לו
16/03/14 22:57
100צפיות
ולכן הוא מוריד את המכנסיים.
אם את חוששת שיהיה לו קר בלילה, אולי תציעי לו שישן עם תחתוני בוקסר.זה מאוד נוח (מניסיון).

בהצלחה!
הבן שלי בן 14
17/03/14 08:29
137צפיות
ועושה אותו הדבר.... מסתובב בבית עם מכנסי פיג'מה אחרי המקלחת וכשנכנס למיטה מוריד. אף פעם לא שאלתי למה וזה לא מפריע לי, נראה לי שזה פשוט לא נח לו בשינה (כמו לישון עם חזיה...). אני מכירה הרבה מבוגרים שישנים בחולצה ותחתונים, זאת לא נראית לי בעיה
אולי לא נוח לו?
17/03/14 11:16
70צפיות
במכנסיים, אולי הגומי לוחץ או שהתווית מגרדת? יש אנשים שלא יכולים לסבול בגדים שצמודים אפילו מעט, במיוחד כשמנסים לישון בלילה. תנסו להלביש אותו מכנסיים במידה גדולה יותר או מבדים שונים, תראו אם יש הבדל.
יש אנשים שלא ישנים אף פעם עם גרביים ואפילו הולכים בבית יחפים תמיד גם בחורף, אולי בגלל רגישות בכף הרגל.
לגבי הגרביים
18/03/14 12:06
60צפיות
אנחנו משפחת יחפנים ( גם אני )
לגבי להוריד מכנסים , אם הוא נשאר עם תחתונים אז למה זה כל כך משנה שהוא יהיה בלי מכנסים ?
אולי פשוט חם לו?
18/03/14 22:20
34צפיות
הוא החל לינהוג כך לאחרונה?

הלילות מתחממים, והשמיכה מחממת יותר. אתם עדין מחמים בלילה?
שכחתי לציין...
19/03/14 22:10
31צפיות
שהסיבה שאני קצת לחוצה היא פשוט בגלל שהוא אינו אוהב להתכסות...אז גם בלי שמיכה וגם בלי מכנסיים וגרביים?!

חשבתי לעצמי על רעיון נוסף, לרוב אנחנו מלבישים לו בגד גוף.אולי זה באמת צמוד לו מידי...כי הוא מוריד מכנסיים ופותח את התיקתקים של בגד הגוף.

בכל מקרה, תודה רבה על התשובות!
הבת שלי נרדמת ככה
20/03/14 08:22
17צפיות
אחרי שהיא נרדמת אני מכסה אותה
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום