בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הזמנה לכנס DIR
08/01/14 09:15
49צפיות
זו הזדמנות ללמוד על שיטת גרינשפאן, שהיא שיטה פחות נפוצה מABA ויש בה פחות אנשי מקצוע, אבל יש בה דברים מאוד יפים וכדאי להכיר אותה.
חברים זקוקה שוב לעצתכם
07/01/14 18:54
258צפיות
בס"ד אם הפסיכאטר המטפל שלנו לא יוכל לקבלנו בקרוב אני צריכה המלצה על פסיכאטר\ית מומלצים שבאים לטובת הילד   ולקראת ההורים  ליעוץ נוסף  להחלטה על מצבו של בני לאור  הנסיגה שקרתה לו   ומבחינת מתן המלצה אמיתית האומרת מה עושים ? ולאו דווקא לכיוון הטיפול התרופתי אם יש לכם המלצה של אחד\אחת כזו באזור הדרום  \או המרכז  אשמח בהקדם ובדחיפות לפלא  כזה בפרטי תודה
ד"ר עדנה ברנהוט
07/01/14 22:30
116צפיות
מצוינת מקבלת בתלאביב
הפסיכיאטר שהיה לנו במרכז גשר בכ"ס
08/01/14 06:39
70צפיות
ד"ר גידעון רצוני. הוא מנהל מחלקה בשלוותא.
וכמו שכתבתי לך, אנחנו הגענו אליו ללא תשלום.
º
הילד מטופל גם אצל פסיכולוג/ית?
08/01/14 07:39
36צפיות
ד"ר גל מאירי
08/01/14 15:37
66צפיות
נמצא באזור הדרום לכיוון באר שבע
º
בס"ד תודה לכם תבורכו
08/01/14 19:25
28צפיות
ד"ר רוני הגש
09/01/14 13:39
50צפיות
מקבלת בראשל"צ
דר' שוש ארבל מקווה שהיא עובדת גם פרטי
09/01/14 18:34
36צפיות
אנחנו אצלה כבר כמה שנים מאוד מרוצים בציבורי

לא הפסקתי לחשוב עלייך ולחפש מי יכול לעזור
11/01/14 08:31
21צפיות
תראי מה מצאתי באתר של אפ"י":
אם אתם מתלבטים לגבי מידת ההתאמה של המסגרת הנוכחית לילדיכם,חושבים כבר להתכונן לוועדות ההשמה,או שיש לכם כל שאלה בקשר למסגרות החינוכיות האופציונאליות לעתיד ילדכם...
סניף קשר תל אביב והמרכז מציע מפגש עם בלהה אשר, מומחית בחינוך מיוחד. בתפקידה האחרון ניהלה בלהה את מתי"א חפר שרון, שם עבדה ישירות עם משרד החינוך,עם רשויות מקומיות ואזוריות,עם מנהלי בתי ספר, מחנכים, מורות שילוב, גננות, שירותים פסיכולוגיים, הורים ועוד. בנוסף, הקימה וניהלה מרכז אבחוני טיפולי -משכ"ל הוד השרון, הכשירה מטפלים במסגרות מוגבלות שכלית התפתחותית ושמשה כמחנכת בבי"ס לחינוך מיוחד. כמו-כן, שימשה בלהה כמאבחנת ליקויי למידה, כחלק מאבחון כולל בצוות המרכז להתפתחות הילד.
המפגשים יתקיימו בימי רביעי, בין השעות 10:30-13:00, בתיאום מראש, בסניף קשר תל אביב והמרכז. המפגשים הנם אישיים ויארכו חצי שעה. הייעוץ אינו כרוך בתשלום.
לפרטים נוספים פנו לסניף קשר תל אביב והמרכז בטלפון:03-5282518
תודה יקרה מאד מעריכה זאת
12/01/14 13:14
91צפיות
בס"ד

אצור עמם קשר ותודה על ההמלצות ,לגבי   רופא מטפל בסוף היתפנה הפסיכאטר המלווה   שלנו שאני  מאד מעריכה והיתקבלנו  אצלו   ואנו ממשיכים עפ"י המלצותיו   כולל לשנה  הבאה תודה על הכל
|*|נפתח פורום Yelem תמיכה לנוער
07/01/14 16:00
24צפיות
פורום Yelem תמיכה לנוער מופעל ע"י עובדים ומתנדבים של עמותת עלם ומיועד לבני נוער וצעירים עד גיל 21.
המתנדבים נמצאים כאן במטרה להיות מקום חם ברשת, לשיתוף, התייעצות, תמיכה והקשבה. אתם מוזמנים לכתוב ולהתייעץ.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
מישהו יודע איך ניתן
07/01/14 14:07
110צפיות
לבצע בדיקת ראיה לילדה בת 4 וחצי עם PDD שאינה מדברת. בעבר עשו לה בדיקה והרופא אמר שהיא רואה טוב אבל אני לא בטוחה שאני יכולה להסתמך על כך. האם יש רופאי עיניים שמתמכים בבדיקת עיניים אצל אוטיסטים? אשמח לתשובות
כל אופטומטריסט עם ציוד להתאמת משקפיים
07/01/14 14:21
58צפיות
יכול להגיד אם היא צריכה משקפיים או לא.

לא צריך שיתוף פעולה של הילד, כל עוד הוא יושב בשקט ומסתכל לתוך המכשיר.

נוירולוג עשה לנו בדיקה פחות מקצועית וזרק פירור קטן של עוגיה על הרצפה. תוך שניה הפרור נבלע והרופא אמר שאין לו בעיה אקוטית בראיה....
º
תודה רבה
07/01/14 14:23
13צפיות
דר' מורד יאיר
07/01/14 14:22
55צפיות
מקבל פרטי בראשון לציון, מאוד מקצועי ועובד מצוין עם ילדי הספקטרום
º
תודה רבה אני מראשון אז זה יכול ליהיות מעולה
07/01/14 14:23
18צפיות
הביקור אצלו יקר אבל יש החזרים
07/01/14 14:28
42צפיות
מקופת חולים (לפחות במכבי זה נחשב יעוץ מקצועי ומחזירים את רוב הסכום)
º
תודה לך אני גם במכבי אני אתקשר אליהם
07/01/14 15:38
13צפיות
תגובה לחוסר הצלחה במשחקים
07/01/14 12:43
128צפיות
שלום, זקוקה לעצה מה לדעתכם כדאי לעשות כשהילד מגיב קשה כשמשחק שלו לא מצליח. הבן שלי אוהב משחקי מחשב עם דמויות שהולכות וצריכות להשלים כל מיני משימות או מרוצי רכבים אבל מגיב קשה כשהוא נפסל או לא מצליח להתקדם במשחק לשביעות רצונו. הוא מתפרץ בבכי היסטרי ולא מצליח להרגע וקשה לי להרגיע אותו. מה מומלץ לעשות? אני לא יודעת אם כדאי למנוע ממנו משחקים כאלו, הוא גם יודע למצוא אותם לבד. אני מנסה להעביר לו באופן כללי את המסר שמותר ובסדר להכשל, אבל זה עוזר רק חלקית.
אולי להתחיל קודם ברמות קלות, שם הוא
07/01/14 12:46
48צפיות
יוכל לנצח ?
זה מה שהוא עושה
07/01/14 12:54
45צפיות
אבל הוא כבר מתקדם במשחקים האלה, המשחקים הפשוטים והרמות הקלות משעממות אותו, הוא רוצה משחקים מורכבים יותר שהוא ראה ילדים אחרים משחקים בהם, הבעיה שילדים אחרים בדרך כלל מקבלים בקלות את הכישלון משחק, מנסים שוב ומקסימום מתייאשים ופונים לעיסוק אחר והוא מגיב נורא קשה כשהוא לא מצליח.
האם אפשר מצוא רמות ביניים
07/01/14 12:59
29צפיות
שם הוא יוכל גם לנצח וגם להפסיד ?
כי אם גם ילדים אחרים מתייאשים, זו כנראה רמה גבוהה מדי.
אם יש אפשרות אני תמיד מסמנת בשבילו
07/01/14 13:21
35צפיות
בהתחלה את הרמה הכי קלה, אבל זה לא משנה כי הוא מתקדם ומתקדם יפה עד כשהוא נתקע בשלב גבוה כלשהו ומתרגז.
לפי התרשמותי, יתכן שהוא מפיק הנאה רק מההתקדמות של הדמות או כלי הרכב במשחק, מזה שהוא מתקדם על המסך במסלול מעניין או נוף משתנה. אולי יש משחקים של דמות שהולכת או כלי רכב שנוסע במסלול כלשהו שמשתנה ומתקדם בלי מכשולים ואויבים שהם נתקלים בהם בדרך? אני לא מכירה משחקים כאלה אבל אם מישהו מכיר ויכול להמליץ אז תודה.
כדאי לחפש.
07/01/14 13:24
25צפיות
אמורים להיות משחקים כאלה
יש את myst (שמתי קישור לגרסה מקוונת בפנים)
07/01/14 13:36
52צפיות
שיש בו נופים מדהימים והוא בסך הכל משחק מאוד רגוע ויפה עם הרבה תנועה
יש בו סוג של פאזלים וחידות הגיון במקום אוייבים
זה נחשב לרגוע יותר

לפעמים חוויית כשלון יכולה להיות קשה במיוחד לאנשים שגם ככה הם מרגישים שהם כשלון

אני מאוד אוהב משחקי מחשב
וגם הייתי לפעמים קצת מתעצבן
אולי זה לא נורא
זו הזדמנות להתמודד עם תסכולים בתנאי סימולוציה
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
תודה
08/01/14 17:40
5צפיות
מסכימה עם ארנה
07/01/14 14:17
34צפיות
אני חושבת שזה לא נורא. אני מבינה שקשה לראות אותו בוכה. אותו דבר היה עם הבן שלי. אז נרגעים ומנסים שוב פעם אחרת. יש גם משחקים שאפשר לשחק איתם כמה אנשים (ביחד, בתור צוות) ואז אפשר לשחק איתו ביחד וקצת לעזור. אני גם הראתי לו כשהוא היה מתוסכל מכשלון שאני לא מצליחה לעשות אפילו את מה שהוא כבר עשה (פשוט להראות לו פרופורציות). גם הסברנו לו אין ספור פעמים שמשחקי מחשב בכוונה עושים ככה שהם הופכים להיות יותר ויותר קשים כדי שיהיה מעניין לשחק בהם לאורך זמן. כל תסכול שלו אני רואה בתור תרגול של התמודדות עם תסכולים (חשוב מאוד וזה גם תסכולים לא מסוכנים עם משחקי מחשב).
לפני שנתיים בן שלי היה רק מתחיל משחק ומפסיק אחרי 5 דקות בבכי. הוא גם פחד לשחק בגלל שפחד לא להצליח והכריח את בעלי לשחק במקומו כאשר הוא רק מסתכל. אז היו משחקים שבעלי שיחק ובן הסתכל ואחרי שבעלי עבר את כל המשחק לבן פתאום היה גם אומץ לנסות. היום בן שלי אלוף משחקי פלייסטיישן, משחק גם לבד וגם בצוות עם חברים או אחותו ומאוד נהנה מזה (וכבר כמעט ואין תסכולים ובכי)
אני נמנעת מלתת לילד לשחק יותר מידי זמן
07/01/14 13:41
41צפיות
יותר מחצי שעה בימים שהוא רגוע במיוחד, זה הגבול. יותר מזה הוא מוצף ומתעצבן מכל דבר שלא מצליח לו.
חוץ מזה, במשחק רגיל אי כל הזמן מזכירה לו שאולי הוא ינצח ואולי הוא יפסיד. אני מכינה אותו לאפשרות שהוא יפסיד, ככה הוא יודע לצפות גם לזה ומפסיד בכבוד... פחות או. יותר....
º
בן כמה הוא? כמה שעות ביום הוא משחק במחשב?
08/01/14 07:55
8צפיות
חדשה פה...כמה שאלות
71תגובות
07/01/14 12:09
361צפיות
היי,אני אמא לילדה מדהימה אוטוטו בת שנתיים,לפני מס' חודשים זימנה אותנו המנהלת של הגן לשיחה בטענה שהילדה לא שומעת.
לקחנו אותה לרופאת משפחה שהפנתה אותנו למס' גורמים ע"מ לבדוק את הבעיה.
כבר בפגישה הראשונה בהתפתחות הילד,הרופאה אמרה כי יש סיכוי גבוה ל-PDD,מאותו רגע נפגשנו עם כל רופא אפשרי...

(המשך...)
היי,אני אמא לילדה מדהימה אוטוטו בת שנתיים,לפני מס' חודשים זימנה אותנו המנהלת של הגן לשיחה בטענה שהילדה לא שומעת.
לקחנו אותה לרופאת משפחה שהפנתה אותנו למס' גורמים ע"מ לבדוק את הבעיה.
כבר בפגישה הראשונה בהתפתחות הילד,הרופאה אמרה כי יש סיכוי גבוה ל-PDD,מאותו רגע נפגשנו עם כל רופא אפשרי בהתפתחות הילד,כולל ליווי צמוד של עובדת סוציאלית.
מלבד שלוש מילים הילדה לא מדברת,כשהיא רוצה משהו(בתנאי שהוא בהישג יד,היא לוקחת אותו לבד)כל השאר,היא נעמדת ליד ובוכה.
היא בוכה הרבה,וכל זמן שאני לידה,היא רוצה על הידיים,מה שמביא אותי לתסכול.
במקביל לקחתי אותה לבדיקת שמיעה בשניידר,שם נאמר שיש נוזלים באוזניים והרופאה המליצה על ניתוח כפתורים,כרגע אנחנו ממתינים לתאריך.
הבעיה היא שהעובדת סוציאלית לוחצת שאני יוציא אותה מהגן הפרטי שבו היא נמצאת ויעביר אותה למסגרת אשר מותאמת לילדים בעלי PDD.
אני מפחדת להעביר אותה למסגרת חדשה,ושבסוף יתברר ש"הכל" בעיה של שמיעה,ומצד שני...לא רוצה לתלות תיקווה ולפספס את הכניסה לגן.

מה עושים?איך ממשיכים מפה?
תודה

אשמח לקרוא את דעתכם - טיפול ק.תקשורת
48תגובות
07/01/14 08:08
428צפיות
שלום לכולם,

בתי בת 3 בתפקוד גבוה נמצאת בגן תקשורת.
ביקשתי לצפות בטיפולים שנעשים לה ואתמול צפיתי בטיפול עם קלינאית תקשורת והיו מס' דברים שגרמו לי אי נוחות אשמח לקבל את דעתכם.
הקלינאית ישבה עם בתי ליד השולחן ונתנה לה לבחור כל פעם בין 2 משחקים. בתי שיתפה פעולה יפה מאוד, ענתה לשאלות כמעט...

(המשך...)
שלום לכולם,

בתי בת 3 בתפקוד גבוה נמצאת בגן תקשורת.
ביקשתי לצפות בטיפולים שנעשים לה ואתמול צפיתי בטיפול עם קלינאית תקשורת והיו מס' דברים שגרמו לי אי נוחות אשמח לקבל את דעתכם.
הקלינאית ישבה עם בתי ליד השולחן ונתנה לה לבחור כל פעם בין 2 משחקים. בתי שיתפה פעולה יפה מאוד, ענתה לשאלות כמעט תמיד לעניין והמשיכה לשחק גם לקראת סוף הטיפול למרות שעייפותה ניכרה עליה.
אולם הבעת הפנים שלה נראתה אטומה, לא הביעה רגשות וקשר העין שלה היה מועט מאוד.
כאן המקום לציין שבתי ילדה שמחה ומלאת חיים, בבית היא מראה לנו שהיא שמחה ולרוב יש קשר עין איתי ועם אחרים שקרובים לה.
בכל אופן, הן שיחקו במשחק הזיכרון ובסוף הקלינאית שאלה "מי ניצח" ואמרה לבתי לספור את הכרטיסים בסיום היא אמרה "את ניצחת!! יהה" הבעת הפנים של בתי נותרה כשהייתה מן הסתם, אז הקלינאית לקחה את הידיים של בתי נופפה בהם, קצת דיגדגה אותה מה שגרם לחיוך קטן ומה שהכי הציק לי זה שהיא נגעה לה באזור הפה כאילו לגרום לה לחייך ע"י מתיחה של קצוות השפתיים.
למה צריך לגרום לה לחייך באופן מלאכותי??? הבעת רגשות זה הדבר הכי אישי ופרטי, זה ממש כאב לי.
ודבר נוסף, במהלך משחק אחר היא נתנה לה לבחור בין 2 פרצופים , ילדה שמחה וילדה עצובה. בתי בחרה בילדה העצובה (יש לה לאחרונה קטע כזה שהיא אומרת "אני עצובה" ועושה קולות בכי מלאכותיים), והקלינאית גרמה לה לבחור בסוף בילדה השמחה ע"י זה ששאלה שוב ושוב במה היא בוחרת למרות שאמרה "עצובה " לפחות פעמיים. אז את רוצה שהיא תבחר או לא???

כשדיברתי אתה לאחר הטיפול, היא טענה שבתי צריכה ללמוד להתנהג באופן מותאם לסיטואציות וללמוד התנהגויות מתאימות לסיטואציה, אמרתי לה שזה נראה לי מלאכותי ואם היא רוצה ללמד אותה התנהגויות היא יכולה להדגים אותן על עצמה. לדוג' להגיד אני שמחה ולחייך ולצחוק וכו'

מה דעתכם? אני מגזימה או צודקת? ואם צודקת איך אני מבהירה את זה שאני לא רוצה שיעשו את זה בדרך יפה . חשוב לציין שאני אדם דיי עדין וקשה לי להביע התנגדויות לדברים כשלא מדובר באנשים קרובים אליי.

תודה שקראתם עד לכאן..
לא רואים עלייך שאתה אוטיסט מה לענות ?
57תגובות
07/01/14 00:15
251צפיות
יצא לי להגיב  בפוסט של בחורה שיש לי בפייסבוק והיא  אספית כמוני אני הגבסתי ואמרתי שגם אני אוטיסטי והיאאמרה  שאני לא נראה אוטיסט על פי מה שהיא ראתה במסיבות של רעים (הכרתי אותה מרעים והיא לא מהקובצה שלי) בכל מקרה  היא טענה שאוטיזם ואספרגר זה לא אותו הדבר  מה עונים במצבים כאלה?
ומה...

(המשך...)
יצא לי להגיב  בפוסט של בחורה שיש לי בפייסבוק והיא  אספית כמוני אני הגבסתי ואמרתי שגם אני אוטיסטי והיאאמרה  שאני לא נראה אוטיסט על פי מה שהיא ראתה במסיבות של רעים (הכרתי אותה מרעים והיא לא מהקובצה שלי) בכל מקרה  היא טענה שאוטיזם ואספרגר זה לא אותו הדבר  מה עונים במצבים כאלה?
ומה עונים למי שאומר לי שלא רואים עלי שיש לי אוטיזם?
מה לענות איך  לענות?
אומרים לי שאין לי אוטיזם כי אוטיסטים מסכנים וזה ושאני לא נראה אזמ ה לענות?
רשומה חדשה ^-^
06/01/14 22:59
64צפיות

תראו     מי הגיבה לי שם ויש 1000 צפיות לול

http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?r=1...
º
אף אוטיסט לא צריך שיגידו לו כמה שהוא מסכן...
07/01/14 07:35
22צפיות
עצומה להכניס סל טיפולי מקדם לגני תקשורת בצפון
06/01/14 22:05
130צפיות
http://www.atzuma.co.il/salmekadem

הורים מחיפה והצפון, אנא קראו וחתמו והפיצו בכל דרך לכמה שיותר הורים.
חודשיים לא הייתי כאן...
06/01/14 22:00
173צפיות
בני עוד אותו בן שנה ושמונה ועדין לא סיימנו את האיבחונים...
הרופא שראה אותנו, אמר שזה נראת לו בעית שמיעה - במיוחד שראה שיש לו נוזלים באוזניים...
הפסיכולוגית אומרת שזו כן בעית תקשורת, אבל לא בהכרך מדובר באוטיזם...
חודש מחכה לתור במכון שמיעה, קלינאית תקשורת אין באופק - את האיבחון אני הולכת לעשות באופן פרטי עם החזר...
הספקתי לריב עם הרופא באסף הרופא...
אני עדין לא יודעת מה יש לילד וכבר בא לי להרוג את כל המערכת החולנית הזאת...והכי מפחיד אותי שזו רק ההתחלה...  
שאלה - האם כדאי לעזוב את ק. חולים כללית? או שבכל קופה זה בערך אותו דבר?
יש מחסור בקלינאיות תקשורת
06/01/14 22:08
101צפיות
גם בפרטי יש תורים.
התור במכון שמיעה ארוך כי את צריכה שתי קלינאיות תקשורת.
כן, אבל לנו זה לא עוזר...
06/01/14 22:34
79צפיות
האם זה נכון שעד גיל שנתיים יש חלון הזדמנויות מיוחד???
יש כאלה שאומרים כן. העו"סית בהתפתחות הילד אמרה שחלון הזדמנויות זה מגיל שנתיים עד חמש...
האם כדאי להפוך עולמות כדאי להתקבל לגן השנה? או שלהסכים לשילוב, במיוחד שיש התקדמות בגן שהוא נמצא בו...
את האמת - אין לי כוח להילחם. יש לי עוד ילד קטן שצריך אותי, יש לי משפחה, אני לא יכולה לסובב את החיים סביב הסיפור הזה...עוד לא קבלנו את האבחון וכבר אין לי כוח...
חלון הזדמנויות
07/01/14 07:39
119צפיות
מכירה ילד שאובחן בגיל שנה וטופל מאז, והיום הוא בן 17 ועדיין אוטיסט. איבחון מוקדם הוא לא ערובה לשום דבר.
יש גם ויכוח שאין דרך להכריע בו האם ילדים שאובחנו מוקדם יוצאים מהספקטרום כי התחילו לטפל בהם בגיל צעיר, או בגלל שבגיל צעיר יותר קשה להבדיל בין אוטיזם לעיכוב התפתחותי, והם מלכתחילה לא היו אוטיסטים.
מאוד קשה לגדל שני ילדים קטנים, גם בלי צרכים מיוחדים.
קחי כל עזרה שאת יכולה לקבל.
אל תנסי להיות סופרוומן ולעשות הכל בעצמך.
את כבר קופצת לשאלה אם גן מיוחד או שילוב - התשובה היא שבגיל הזה שתי האפשרויות טובות מאוד. תבחרי את האפשרות שמבחינה לוגיסטית יותר פשוטה לך.
לי הגן המיוחד היה אפשרות יותר פשוטה, כי את השילוב הייתי צריכה לנהל ולממן בעצמי.
שולחת לך כוחות ואנרגיות.
º
לכולם זה ככה, תקווה. השאלה היא מה המחיר לילד.
07/01/14 07:52
34צפיות
אצלנו השילוב גבה מחיר ריגשי כבד
07/01/14 08:56
50צפיות
וגם אצל פרטית1 שסיפרה על הבן שלה.
ברור שזה צריך להיות השיקול המכריע. אבל קשה לדעת מראש מה המחיר של שילוב עבור הילד.
חלונות הזדמנויות אף פעם לא נסגרים.
07/01/14 08:54
91צפיות
מה שהכי חושב אצלם  כרגע זה לטפל בבעית שמיעה.
כי אם הילד לא שומע טוב, זה יכול להטות את כל תוצאות האיבחונים.
החפזון מהשטן.
06/01/14 23:07
113צפיות
אין לך מה למהר. תהני מהרגע ותהני מהילד.

האם עשו לו בדיקת שמיעה בטיפת חלב?

אפשר גם קצת לבדוק בבית. את יכולה לשבת מאחוריו וללחוש לו משהו ולראות אם הוא מגיב. להכות באצבע צרידה ליד אוזן שמאל וליד אוזן ימין ולראות איך הוא מגיב. הכי חשוב שהוא יושב עלייך עם הגב אלייך.
זו לא בדיקה מקצועית, אבל נותנת איזה מושג.

באף מקום למיטב ידיעתי אין תורים מהיום למחר, והאמת, שלדעתי, זה גם לא ממש דחוף.
אשמח לתשובתכם
06/01/14 16:33
292צפיות
בס"ד

בני בן כימעט 10 משולב יחידנית בכיתה  רגילה   , לאחרונה חלה אצלו נסיגה ואותות  מצוקה   הבאה לידי ביטויי בעיקר באי שליטה על סוגרים  ברח לו פעמים פיפי בבה"ס ולאחרונה גם "גדולים " בתחתון ברח לו (במקרה זה לא ניראה עלידי הילדים)   לאור המצב והמצוקה בה בני נימצא  בנתיים הוא איתי בבית ביום א הקרוב ישיבה עם המדריכה של המת"יא ועוד   ,לאור המצב ומחשש שלי לעוד נסיגה או נזק אני מעוניינת לבקש שישאר בנתיים  בבית ויקבל עזרה לימודית   של טללים  וכמובן מחכה לפגישה עם הפסיכאטר המטפל שלו  (לצערי הוא מין העסוקים ותורים מאד רחוקים)אבל מטפלת גם בזה  ,וכן לשנה הבאה מעוניינת למצוא לבני מסגרת אחרת הכיוון הוא חינוך מיוחד ,שאלתי   מה החוק אומר בנושא זה ?וכן מה הפרוצדורה  במצבים מהסוג הזה ,מבינה שאמורה גם להיות ועדת השמה   (מתי הן נערכות)בהנחה שלי שלאור מצבו לא הייתי רוצה להעבירו במצבו כרגע למסגרת חלופית   לכל מי שנתקל במצב דומה ויכול לעזור לי לבוא מוכנה לפגישה וליידע אותי על זכוייותינו אודה כאן ובפרטי   
תתקשרי לעמליה עמית
06/01/14 17:54
128צפיות
הבן שלה בבית ומקבל עזרה מהתכנית הזו.
היא תעזור לך.
ועדות השמה לשנה הבאה נערכות במאי.
אז אפשר להגיש בקשה  עד סוף אפריל.
מצרפת לך קישור על הפרוצדורה לבקש ועדת השמה
למה לנתק אותו מהעולם?
06/01/14 18:14
140צפיות
במקום לטפל בבעיה?

אם הוא סובל ממצוקה הוא זקוק לטיפול. לא לפסיכיאטר (זו בעיה פיזיולוגית, הוא לא "פסיכי"...) ולא למסגרת של חינוך מיוחד שמתאימה לילדים עם קשיים קוגנטיביים (ממתי בריחת פיפי זו בעיה של אינטיליגנציה?) או לבידוד והרחקה מהחברה.

בית הספר זה לא *העולם*
06/01/14 18:29
131צפיות
ואי הליכה לבית הספר לא מחייבת ניתוק מעולם.
האמא רואה את המצוקה של הילד, ורוצה להוציא אותו מהמקום בו הוא סובל, ולתת לו זמן להתאושש בבית לפני שהיא מכניסה אותו למסגרת חדשה.
היא כתבה שהיא מחפשת מסגרת, ולא שהיא נעולה על מסגרת של ילדים עם קשיים קוגניטיביים. רוצה גם לציין שאין שום פסול בילדים עם קשיים קוגניטיביים.
הם בני אדם כמוני וכמוך.
האמא כתבה שאי השליטה בסוגרים הוא עקב מצוקה ריגשית ולא נובע מבעיה פיזיולוגית.
זה שלילד יש מצוקה ריגשית לא נותן רשות לקרוא לו פסיכי.
הרבה מהילדים של ההורים בפורום, וגם חלק מההורים פה, נפגשו עם פסיכיאטר, זה לא נותן לאף אחד זכות לקרוא להם פסיכיים.
בעיות פסיכיאטריות אינן פחות *מכובדות* מבעיות פיזיולוגיות.
תודה תקוה לקחת את המילים מפי
06/01/14 18:58
94צפיות
בס"ד

ענת אינני מבודדת את בני מהעולם וכן בה"ס שאינו מבין את  צרכיו או נותן מענה להם איננו מבחינתי העולם,הבעיה היא אינה פיסיולוגית כי   זו נבדקה לעומק ונימצאה תקינה אלא  רגשית ואותות מצוקה אז אולי במחשבתך להשאיר ילד במקום  שעוד יכול להגרם לו בו נזק נוסף ,לא שמה  שקרה אינו   קשה  (בטל ומבוטל)   ,מי שניראה לו שילד יכול לעבור כל הזמן השפלה של תקריות לא נעימות בגלל מצבו הרגשי  וחושב שלילדי אין   והוא יכול לספוג את זה שינסה להיות לרגע אמא במצבי כולם חכמים שזה לא נוגע לילד שלהם   (הכוונה כמובן לכאלה שאף פעם לא היו  במועדון הזה בד"כ)  אני   אבדוק בהקדם את המסגרות הקיימות ולמי שלא יודע בה"ס :"מעין שרה"הוא גם לפידידי  ,לבעיות נפשיות ועוד  ולא רק לבעיות קוגנטיביות   (כמובן שגם  מעצם שונותו של בני לא שוללת שום שונות אחרת ) רציתי לדעת מה החוק בענין זה  ועוד אינפורמציה מתי נערכות ועדות השמה לשנה הבאה וכו ? תודה לתגובות שהיו כן חמות בפוסט זה ותומכות .
ראיתי כעת שניתנה האינפורמציה על ועדות ההשמה
06/01/14 19:01
57צפיות
בס"ד

אז לתקוה שוב תודה   ,פונה כאן שוב להורים שילדיהם בכיתות תקשורת באשקלון  (כיתה ד כיום)  ובבה"ס   "מוריה  "  ,ו"מעיין שרה  " אשמח לשמוע המלצות הורים או המכירים בפרטי בנוסף תודה
גם לי יש בן *פליט שילוב יחידני*
06/01/14 21:16
92צפיות
בגלל זה הזדעקתי.
ממש ננעץ לי חץ בלב.
לא רק אני, אלא כל הצוות שבא איתו במגע באותה תקופה: הסייעות, הפסיכולוגית, מנחת השילוב, מדריכת ההורים, הפסיכיאטרית - כולן הסכימו שהוא לא יכול להמשיך ללכת לבית הספר, ושהוא צריך לנוח בבית ולקבל חום ואהבה מאמא.
אבל למה לא לטפל בבעיה?
07/01/14 09:33
60צפיות
אי שליטה על הצרכים זו בעיה של מתח ופחדים. ברור שמשהו לא בסדר במסגרת ולפעמים אין אפשרות להגיע להבנה ואין ברירה אלא לחפש מסגרת אחרת, אבל מה עם הבעיה עצמה?

היא לא תיפתר מעצמה רק מעצם השינוי, ותרופות פסיכיאטריות זו לא התשובה.
אני כותבת את זה בכאב גדול כי אני רואה עוד ועוד מקרים כאלו בזמן האחרון ויודעת לאן הדרך הזו מובילה. זה "סיפור ידוע מראש" שתחילתו קשה וסופו איום ונורא.

אבל כנראה שאין ברירה - אני צריכה לשתוק ולתת לכם ללמוד על בשרכם את מה שהמון הורים כבר למדו לפניכם....
תשובה
07/01/14 11:54
44צפיות
בס"ד

בני עד היום כן התאפק בבה"ס ולא היו לו פנצרים עד שקרה מה שסיפרתי כאן  , בבית   הוא שולט בצרכיו  ומתפנה לשירותים הלחץ וההיתנהגות הזו רק בבה"ס  ,הבעיה  לא מוזנחת וכמובן גם הבעיה תטופל ואיך אמרת מבחינתי לא מתכוונת להעמיס עליו תרופות אלא בטיפולים רגשיים ,פסיכולוגיים וגם רפואה אלטרנטיבית כגון :פרח באך  לכן גם לוקחת את הזמן הזה לטיפולים ולהורדת לחץ ממנו לעזור לו במשבר הזה שנוצר  מכל כיוון ,כולל החלפת מסגרת וחיפוש מסגרת הרבה  פחות מליחצה ושעונה על צרכיו .
בהצלחה
07/01/14 21:38
24צפיות
מחזיקה לך אצבעות....

תחשבי יותר בכיוון של איזון ולא ויסות או שליטה על הצרכים - משהו בכיוון של רפואה סינית....
º
תודה ענת תודה יקרות
08/01/14 14:03
6צפיות
זה לא סתם 'פיזיולוגי'.
06/01/14 21:05
61צפיות
זה תופעה גופנית של ביטוי חרדה בגלל שהוא במצוקה.
לא צריך 'לנתק אותו מהעולם' , צריך לנתק אותו מהמקום בו הוא סובל.
º
לנתק אותו מבית הספר כי הם לא מטפלים בבעיה..
07/01/14 07:30
27צפיות
יש לו מצב של חרדה שמתבטא בתסמינים גופניים.
06/01/14 21:04
68צפיות
זה היה המצב של הבן שלי בחט"ב (לפני האיבחון)
תודה הארתן עיניי ואשמח לעוד המלצה במצב זה
07/01/14 05:38
46צפיות
בס"ד

כיוון שהפסיכאטר הרופא המטפל של בני מאד עמוס  ויתכן שזה יקח זמן עד שאקבל תור מה מומלץ לי לעשות בנתיים מבחינת הטיפול בבני ?אשמח גם להמלצה של פסיכאטר טוב שעובד עם הכלליתבהחזרי יעוץ נוסף ומבין ובא לקראת ההורים   שאוכל לקבל אליו תור במהרה ויתן חוות דעת כולל הנחיות טיפול  לגבי בני ,כולל מה שתקוה כתבה שבנתיים יתחזק בבית כדי שלא יגרם יותר נזק ויוכל לאסוף כוחות להיתמודדות עם מסגרת חדשה שגם היא דורשת את הכוחות של ההיסתגלות ועוד  ,גם לדעתי לא נכון עפ"י המצב כרגע להחליט על איזה מסגרת מהחינוך המיוחד המתאימה לו  כי עם טיפול מתאים  באפשרות המצב להיות יותר טוב אשמח לתשובתותיכם המאירות את עיני ועוזרות אפשרי גם בפרטי יעל
אני אגיד לך מה אנחנו עשינו שעזר
07/01/14 07:31
59צפיות
הבעיה שאני ואת לא מאותו אזור ואני לא יודעת מה קים אצלכם, ואם יש לכם אפשרות להגיע לכפר סבא.
אם יש לכם, זה היה מאוד מאוד מועיל.
הלכנו למרכז גשר בכ"ס. זה מרכז לילדים ונוער במשבר.
הגענו לשם פעמיים-שלוש בשבוע אחר הצהריים, כל פעם לשעתיים.
במרכז יש פסיכולוגיות, עו"סיות קליניות ופסיכיאטר, וכולם יחד עזרו לו וחיזקו אותו.
זה ללא תשלום, שייך לעמותה, יועצת בית הספר הפנתה אותנו.
º
יש לו סייע/ת? מי מדריך אותו/ה? יש טיפול רגשי?
07/01/14 07:27
16צפיות
תודה יקרה כרגע פחות רלוונטי
07/01/14 08:26
52צפיות
בס"ד

כרגע הוא בבית יש לו טיפול רגשי מחוץ לבה"ס והמטפלת  אמרה שיתכן שזו לא המסגרת המתאימה  ,את הסייעת הדריכו מהמת"יא   מבחינתי כרגע מה שחשוב זה העכשיו לחזקו ולפעול למציאת מסגרת יותר מתאימה עבורו  .
º
חשוב מאוד להמשיך בטיפול רגשי.
07/01/14 08:40
18צפיות
º
כן כמובן וזה גם הכרחי תודה יקרה
07/01/14 09:07
21צפיות
º
07/01/14 12:08
7צפיות
תודה יקרה וגם לכל הנותני עצות כאן המבורכות
07/01/14 12:52
29צפיות
בס"ד

º
בית הספר יסכים להכנסת מנחת שילוב פרטית?
08/01/14 07:40
14צפיות
º
בס"ד כעת כבר לא רלוונטי תודה
08/01/14 12:47
13צפיות
כן אז אולי משהו באמת מתחיל לזוז
62תגובות
06/01/14 12:24
381צפיות

כתבה מעניינת מקווה שהקישור יעבוד

http://www.mako.co.il/home-family-kids/education/Article-22ba2b741d26341006.htm

(המשך...)

כתבה מעניינת מקווה שהקישור יעבוד

http://www.mako.co.il/home-family-kids/education/A...

יום ראשון בע"ה מאור מתחיל מעון תיקשורתי ..
06/01/14 11:00
155צפיות
היי לכולם .. היום היתקשרה אליי העובדת סוציאלית והודיע לי סופית שהגיע האישור להכניס את מאור למעון תיקשורתי יום ראשום הוא יכנס בע"ה  ...שמחה ?..לא כל כך..כי אני מפחדת מהעתיד ביגלל שאני מציאותית! אני לא אופטימית !אני לא יכולה להיות אופטימית..אני מציאותית מאור לא מדבר והתיקשורת שלו לקויה !הרבה יגידו תיהיה חיובית המעון ישפר וכו...אבל לא.. כל עוד הוא לא מדבר לא מנסה אפילו ,והתיקשורת שלו לקויה ,לא רוצה להיתאכזב ..אני אמא מציאותית! הכל ניראה רחוק מידי אפילו ניראה בילתי אפשרי ....
קודם כל בשעה טובה ובהצלחה
06/01/14 11:15
83צפיות
עכשיו הרשי לי להגיד דבר קטן, אולי את לא אופטימית אבל את גם לא מציאותית. אף אחד לא יכול לנבא איפו יהיה הילד בעוד כמה זמן הוא עוד יפתיע אותך. אפשר להבין את תחושותיך כי בסה"כ אתם "טריים" כאשר יעבור זעם את תראי את התמונה אחרת. גם הבת שלי לא דיברה ועדיין לא מדברת היא בת ארבע וחצי אם כי לאחרונה החלה לאמר מספר מילים. אולי כדאי שתלכי לקבוצת תמיכה תשמעי מאחרים ותתעודדי. מאוד חשוב שתאספי כוחות כדי שיהיה לך מה לתת למאור, ורק תזכרי גם אם נראה כי הילדים שלנו לא מבינים, הם אלופים בלהרגיש את התחושות שלנו. תעטפי אותו בהמון חום אהבה, והכי חשוב תהי קשובה לצרכיו ולא לרצונות ולחלומות שלנו. בהצלחה.
º
06/01/14 11:45
10צפיות
שאלה
06/01/14 13:20
61צפיות
היי שאלה איך הצלחתם להתקבל למעון תקשורת באמצע השנה אשמח לפרטים אני באותה בעיה
לגבי המעון..
06/01/14 14:52
61צפיות
תיראי אני די חדשה בכל הנושא .. אני גרה באשדוד עשיתי כל מה שביקשו מימני ומאור קיבל די מהר הכל! ככה שלא עשיתי או אמרתי משהו מיוחד או שונה מאמא אחרת.. העינינים זזו די מהר תודה לאל !! אז ככה שאין לי ממש תשובה לגבי איך הכניסו אותו באמצע שנה כי באמת אין לי מושג לקחו אותי הראו לי ולבעלי את המעון אהבנו וזהו יום ראשון מאור ניכנס ... גם כשהגשתי טפסים לקבלת גימלה לא קראו לי לוועדה רפואית ואין לי מושג למה...
המון בהצלחה
06/01/14 17:40
29צפיות
אני ממש שמחה בשבילכם שכל התהליך הלך לכם מאוד מהר אולי כי זה במרכז ויש יותר מקומות מהצפון כי לי כבר אמרו שאין מקום אבל אני הולכת ולהילחם על הגן תקשורת מקווה שאצליח
מצויין
06/01/14 21:14
23צפיות
אתם עדיין בהלם בגלל האיבחון, אבל אתם יכולים להרשות לעצמכם לשמוח.
בזכות האבחנה הילד יקבל את הטיפול המתאים , וממש מזל שיש לכם מקום בגן.
את גדולה
06/01/14 13:37
60צפיות
למאור יש אמא שתזיז הרים בשבילו.
ויותר אני לא אוסיף
ליאתי איך אני שמחה בשבילך
06/01/14 15:46
59צפיות
בהמשך לשיחות שאני ואת מנהלות מיותר להגיד שלפחות מבחינתי נכנסת לי ללב ואני שמחה להכיר אימא כמוך במסע שלנו זה מה שהחיים  זימנו לנו  נכון שלא רצינו את זה אני בטוחה בכל ליבי לא את ולא אני אבל עם כבר ה' החליט שאנחנו מקבלות את הילדים שלנו ככה במצב הזה כנראה שהוא יתן לנו את הכוחות ויראה לנו את הדרכים הכי טובות שיש אני מאמינה שהכל יהיה בסדר ואת תראי שאת עוד תופתעי ותרגישי גאווה מההתקדמות שלו אני כל כך בטוחה , אני בשבילך תאמיני ואני יודעת שזה הדדי  לכל אורך הדרך
רינתי אני גם אוהבת אותך !!!
06/01/14 15:52
41צפיות
ומחכה לרגע שניבכה ביחד מהיתרגשות שהילדים שלנו יגדיו אמא!! אבא!!!
העתיד הרחוק זו לא המציאות העכשווית
06/01/14 21:11
24צפיות
אף אחד לא יודע מה יהיה בעתיד (אפילו בעוד שנתיים , שלא לדבר בעוד 10-15 שנה) , לכן אין  טעם לפחד ממנו.
וכן מותר לשמוח על המקום בגן , וכן זה יישפר את העתיד
º
בן כמה הוא? בכל מקרה שדרי לו שימחה. זה הבסיס.
07/01/14 07:53
16צפיות
º
מאור עוד חודשיים בן שלוש
07/01/14 09:19
18צפיות
שיחה בין בני לחברו מכתת התקשורת
05/01/14 21:07
189צפיות
החבר:"אתה יודע שאני אוטיסט? אמא סיפרה לי שאני אוטיסט בכתה ב. אתה יודע מה זה אוטיסט?"
בני:"מה?"
החבר:"אוטיסט זה מישהו שיש לו הפרעת קשב וריכוז"
בני:"אבל לפחות לרבע עולם יש הפרעת קשב וריכוז".
החבר:"נכון"
בני:"אני חושב שגם אני אוטיסט או מה שזה לא יהיה".
הדוברים בני 10
05/01/14 23:07
93צפיות
בכיתה מדברים איתם על זה?
º
כנראה שלא
06/01/14 07:03
57צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום